Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/30/2013 11:11 AM
            2013 MR YMID Halloween Havoc - 10/26/2013 to 10/27/2013            
                              Sanction #: 131016                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stoica, Caterina M   7 GAEL-MR                20.89      20.95         20  
  2 Mizerik, Charlotte   7 Middies-MR             21.83      21.03         17  
  3 Miller, Lia          7 HYB-MR                 23.98      21.68         16  
  4 Babyak, Eliza G      6 Empire-MR              24.41      22.08         15  
  5 Downes, Scarlett E   7 Empire-MR                 NT      23.22         14  
  6 Mak, KiKi H          7 Empire-MR                 NT      24.28         13  
  7 Hill, Sasha          7 Middies-MR             23.09      24.49         12  
  8 Euyoque, Nicole      6 Middies-MR             28.51      25.28         11  
  9 Barron, Grace E      7 Middies-MR             30.75      25.59          9  
 10 Vincent, Abby R      7 Empire-MR                 NT      25.78          7  
 11 Fisher, Katherine    7 Empire-MR                 NT      27.29          6  
 12 Bressel, Avery       7 HYB-MR                 22.00      27.44          5  
 13 Ng, Schuyler G       7 Empire-MR                 NT      28.25          4  
 14 Valerio, Sara A      6 Middies-MR                NT      28.80          3  
 15 Yu, Veronica         7 GAEL-MR                32.11      28.92          2  
 16 Puchert, Isabel      7 NYCC-MR                47.38      29.08          1  
 17 Demmo, Joey S        6 Empire-MR                 NT      29.73        
 18 Feld, Tessa          6 NYCC-MR                37.32      29.84        
 19 Wang, Natalie S      7 Middies-MR                NT      29.86        
 20 Jaffe, Lindsay V     6 Empire-MR                 NT      30.08        
 21 D'Agostino, Jade Y   7 Middies-MR                NT      31.63        
 22 Micucci, Jillian A   7 SMC-MR                 25.99      31.79        
 22 Hendrickson, Riley   6 GAEL-MR                29.77      31.79        
 24 Attwell, Alexander   6 Empire-MR                 NT      34.86        
 -- Lee, Madeline        6 Middies-MR                NT         DQ        
      Pulling on lane line
 
Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stoica, Caterina M   7 GAEL-MR                45.20      44.50         20  
  2 Mizerik, Charlotte   7 Middies-MR             50.98      45.08         17  
  3 Mejia, Jazmine       7 Middies-MR             51.71      48.36         16  
  4 Miller, Lia          7 HYB-MR                 53.22      48.85         15  
  5 Crane, Jessie A      7 SMC-MR                 52.03      50.25         14  
  6 Hill, Sasha          7 Middies-MR             51.58      52.05         13  
  7 Acheson, gia         7 Middies-MR                NT      54.43         12  
  8 Gaza, Bitsy T        6 SMC-MR                 59.85      56.61         11  
  9 Dougherty, Amy L     7 GAEL-MR              1:26.66      57.37          9  
 10 Euyoque, Nicole      6 Middies-MR             59.68      57.45          7  
 11 Feld, Tessa          6 NYCC-MR              1:33.02      58.61          6  
 12 Chang, Nicole        7 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.90          5  
 13 Valerio, Sara A      6 Middies-MR                NT    1:03.78          4  
 14 Summers, Katie S     7 Flying Dolphins-MR   1:00.00    1:07.13          3  
 15 Puchert, Isabel      7 NYCC-MR              1:36.09    1:08.56          2  
 16 D'Agostino, Jade Y   7 Middies-MR                NT    1:13.22        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stoica, Caterina M   7 GAEL-MR                22.82      21.99         20  
  2 Miller, Lia          7 HYB-MR                 28.59      23.29         17  
  3 Downes, Scarlett E   7 Empire-MR                 NT      25.58         16  
  4 Puchert, Isabel      7 NYCC-MR                43.09      25.59        
  5 Hill, Sasha          7 Middies-MR             26.65      25.78         15  
  6 Feld, Tessa          6 NYCC-MR                32.26      26.30         14  
  7 Bressel, Avery       7 HYB-MR                 25.00      26.38         13  
  8 Mak, KiKi H          7 Empire-MR                 NT      26.80         12  
  9 Euyoque, Nicole      6 Middies-MR             28.72      27.03         11  
 10 Ng, Schuyler G       7 Empire-MR                 NT      27.10          9  
 11 Vincent, Abby R      7 Empire-MR                 NT      28.00          7  
 12 Jaffe, Lindsay V     6 Empire-MR                 NT      29.04          6  
 13 Yu, Veronica         7 GAEL-MR                38.77      30.40          5  
 14 Li, Sophie Q         6 Middies-MR                NT      31.30          4  
 15 Valerio, Sara A      6 Middies-MR                NT      31.67          3  
 16 D'Agostino, Jade Y   7 Middies-MR                NT      33.00          2  
 17 Attwell, Alexander   6 Empire-MR                 NT      33.10          1  
 18 Babyak, Eliza G      6 Empire-MR              31.14      33.20        
 19 Wang, Natalie S      7 Middies-MR                NT      33.50        
 20 Hendrickson, Riley   6 GAEL-MR                33.90      33.98        
 21 Demmo, Joey S        6 Empire-MR                 NT      34.45        
 22 Micucci, Jillian A   7 SMC-MR                 36.50      38.28        
 23 Fisher, Katherine    7 Empire-MR                 NT      39.10        
 24 Lee, Madeline        6 Middies-MR                NT      43.61        
 -- Barron, Grace E      7 Middies-MR                NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mizerik, Charlotte   7 Middies-MR             56.14      50.69         20  
  2 Mejia, Jazmine       7 Middies-MR             52.88      50.89         17  
  3 Stoica, Caterina M   7 GAEL-MR                53.66      51.81         16  
  4 Hill, Sasha          7 Middies-MR                NT      53.30         15  
  5 Feld, Tessa          6 NYCC-MR              1:10.11      54.34         14  
  6 Crane, Jessie A      7 SMC-MR                 57.29      55.58         13  
  7 Acheson, gia         7 Middies-MR                NT      57.93         12  
  8 Euyoque, Nicole      6 Middies-MR           1:06.35      58.22         11  
  9 Chang, Nicole        7 Flying Dolphins-MR   1:03.20      59.32          9  
 10 Puchert, Isabel      7 NYCC-MR              1:36.20    1:05.29          7  
 11 Valerio, Sara A      6 Middies-MR                NT    1:08.50          6  
 12 D'Agostino, Jade Y   7 Middies-MR                NT    1:11.00          5  
 13 Summers, Katie S     7 Flying Dolphins-MR        NT    1:12.07          4  
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vincent, Abby R      7 Empire-MR                 NT      32.32         20  
  2 Hill, Sasha          7 Middies-MR                NT      33.41         17  
  3 Euyoque, Nicole      6 Middies-MR                NT      34.41         16  
  4 Downes, Scarlett E   7 Empire-MR                 NT      35.99         15  
  5 Micucci, Jillian A   7 SMC-MR                 38.64      38.58         14  
  6 Ng, Schuyler G       7 Empire-MR                 NT      38.86         13  
  7 Mak, KiKi H          7 Empire-MR                 NT      39.03         12  
  8 Demmo, Joey S        6 Empire-MR                 NT      41.14         11  
  9 Li, Sophie Q         6 Middies-MR                NT      49.78          9  
 10 Barron, Grace E      7 Middies-MR                NT      51.22          7  
 11 Wang, Natalie S      7 Middies-MR                NT      52.58          6  
 -- Valerio, Sara A      6 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- D'Agostino, Jade Y   7 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Yu, Veronica         7 GAEL-MR                45.66         DQ        
      One hand touch
 -- Hendrickson, Riley   6 GAEL-MR                41.00         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Fisher, Katherine    7 Empire-MR                 NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Attwell, Alexander   6 Empire-MR                 NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Jaffe, Lindsay V     6 Empire-MR                 NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Bressel, Avery       7 HYB-MR                 28.00         DQ        
      One hand touch
 -- Stoica, Caterina M   7 GAEL-MR                31.22         DQ        
      One hand touch
 -- Babyak, Eliza G      6 Empire-MR              35.69         DQ        
      One hand touch
 
Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stoica, Caterina M   7 GAEL-MR              1:09.88    1:01.21         20  
  2 Dougherty, Amy L     7 GAEL-MR              1:52.22    1:02.30         17  
  3 Crane, Jessie A      7 SMC-MR               1:06.46    1:02.99         16  
  4 Hill, Sasha          7 Middies-MR                NT    1:04.64         15  
  5 Euyoque, Nicole      6 Middies-MR                NT    1:04.69         14  
  6 Mizerik, Charlotte   7 Middies-MR                NT    1:06.26         13  
  7 Miller, Lia          7 HYB-MR               1:15.11    1:15.43         12  
  8 Gaza, Bitsy T        6 SMC-MR               1:13.32    1:16.09         11  
  9 Summers, Katie S     7 Flying Dolphins-MR        NT    1:24.86          9  
 10 Acheson, gia         7 Middies-MR                NT    1:27.59          7  
 11 Chang, Nicole        7 Flying Dolphins-MR        NT    1:29.78          6  
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mizerik, Charlotte   7 Middies-MR             29.41      23.12         20  
  2 Miller, Lia          7 HYB-MR                 26.04      23.38         17  
  3 Feld, Tessa          6 NYCC-MR                   NT      36.49         16  
  4 Puchert, Isabel      7 NYCC-MR                   NT      41.36         15  
 
Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Lia          7 HYB-MR                 58.77      51.55         20  
  2 Mejia, Jazmine       7 Middies-MR             52.22      52.33         17  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schettick, Ava C     8 GAEL-MR                17.08      17.67         20  
  2 Mantilla, Isabella   8 HYB-MR                 19.01      17.93         17  
      Did not finish
  3 LaRegina, Elizabet   8 HYB-MR                 18.00      18.16         16  
  4 Taylor, Jaelynn M    8 Middies-MR             19.07      18.79         15  
  5 Callaway, Corbin E   8 GAEL-MR                18.21      19.28         14  
  6 Wong, Linsey         8 NYCC-MR                24.69      19.54         13  
  7 Bruno, Ava L         8 GAEL-MR                17.68      19.64         12  
  8 Manger, Olivia M     8 Empire-MR                 NT      19.68         11  
  9 Rodolico, Alaina     8 HYB-MR                 23.11      20.03          9  
 10 Becerra, Taryn L     8 Empire-MR              20.78      20.12          7  
 11 Vibbert, Sarah J     8 Empire-MR                 NT      20.13          6  
 12 Gomprecht, Kristin   8 Middies-MR             21.78      20.30          5  
 13 Globuschutz, Savan   8 HYB-MR                 25.00      20.57          4  
 14 Mannion, Ava         8 HYB-MR                 23.00      20.99          3  
 15 Lind, Sophia H       8 SMC-MR                 20.60      21.09          2  
 16 Norris, Katherine    8 GAEL-MR                19.86      22.19          1  
 17 Richman, Emma        8 SMC-MR                 23.31      22.26        
 18 Minchala, Kimberly   8 Middies-MR             25.21      22.51        
 19 Burriss, Shayna E    8 Empire-MR              22.02      22.83        
 20 Chaudhary, Richa     8 Middies-MR                NT      23.16        
 21 Padovani, Maddy G    8 SMC-MR                 24.35      23.44        
 22 Madoff, Mykaela C    8 Empire-MR                 NT      24.68        
 23 Kazmierczak, Erin    8 Empire-MR                 NT      25.35        
 24 Belostotsky, Hanna   8 Middies-MR             28.64      25.95        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prisco, Alexandra    8 GAEL-MR                40.88      37.57         20  
  2 Piacentino, Ashley   8 SMC-MR                 36.32      37.95         17  
  3 Schettick, Ava C     8 GAEL-MR                37.45      38.02         16  
  4 LaRegina, Elizabet   8 HYB-MR                 40.83      38.71         15  
  5 Gardner, Talia A     8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      39.86         13.5
  5 Bruno, Ava L         8 GAEL-MR                39.55      39.86         13.5
  7 Bazinet, Julia M     8 GAEL-MR                41.85      40.46         12  
  8 Wong, Linsey         8 NYCC-MR                41.81      40.94         11  
  9 Maher, Annabel       8 HYB-MR                 51.22      40.95          9  
 10 Crystal, Lilly M     8 GAEL-MR                42.35      41.44          7  
 11 Taylor, Jaelynn M    8 Middies-MR             41.28      42.50          6  
 12 Prisco, Katherine    8 GAEL-MR                48.77      43.40          5  
 13 Gomprecht, Kristin   8 Middies-MR             44.01      43.76          4  
 14 Hermann, Carly M     8 Flying Dolphins-MR     49.77      45.39          3  
 15 Norris, Katherine    8 GAEL-MR                46.35      46.64          2  
 16 O'Shaughnessy, Lil   8 SMC-MR                 46.33      48.86          1  
 17 Lin, Hannah          8 Middies-MR             56.44      49.11        
 18 Wineski, Nadia       8 Flying Dolphins-MR     53.88      49.14        
 19 Hadlock, Hailey N    8 SMC-MR                 49.35      49.68        
 20 Kuehne, Zoe A        8 Flying Dolphins-MR        NT      50.09        
 21 Duryea_Stern, Hale   8 HYB-MR                 58.00      50.56        
 22 Chaudhary, Richa     8 Middies-MR                NT      50.94        
 23 Globuschutz, Savan   8 HYB-MR                 55.00      51.00        
 24 Mannion, Ava         8 HYB-MR                 54.00      53.88        
 25 Brenner, Arianna r   8 Flying Dolphins-MR     50.50      54.35        
 26 Chu, Alexandra M     8 Middies-MR             58.92      57.47        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaRegina, Elizabet   8 HYB-MR                 22.90      20.52         20  
  2 Schettick, Ava C     8 GAEL-MR                20.15      20.53         17  
  3 Wong, Linsey         8 NYCC-MR                26.04      20.82         16  
  4 Piacentino, Ashley   8 SMC-MR                 20.01      20.83         15  
  5 Prisco, Alexandra    8 GAEL-MR                22.18      21.41         14  
  6 Taylor, Jaelynn M    8 Middies-MR             20.70      21.69         13  
  7 Gomprecht, Kristin   8 Middies-MR             22.12      22.39         12  
  8 Bruno, Ava L         8 GAEL-MR                21.45      22.67         11  
  9 Gardner, Talia A     8 Flying Dolphins-MR     56.20      23.18          9  
 10 Crystal, Lilly M     8 GAEL-MR                26.06      23.27          7  
 11 Lin, Hannah          8 Middies-MR             25.45      23.55          6  
 12 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     22.62      23.72          5  
 13 Globuschutz, Savan   8 HYB-MR                 27.00      23.78          4  
 14 O'Shaughnessy, Lil   8 SMC-MR                 22.37      23.91          3  
 15 Prisco, Katherine    8 GAEL-MR                24.78      24.33          2  
 16 Hadlock, Hailey N    8 SMC-MR                 27.19      24.40          1  
 17 Brenner, Arianna r   8 Flying Dolphins-MR     45.00      24.65        
 18 Mannion, Ava         8 HYB-MR                 26.00      25.63        
 19 Chu, Alexandra M     8 Middies-MR                NT      25.75        
 20 Chaudhary, Richa     8 Middies-MR                NT      25.92        
 21 Duryea_Stern, Hale   8 HYB-MR                 26.00      26.75        
 -- Norris, Katherine    8 GAEL-MR                23.94         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 -- Wineski, Nadia       8 Flying Dolphins-MR     29.15         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mantilla, Isabella   8 HYB-MR                 51.25      43.65         20  
  2 Taylor, Jaelynn M    8 Middies-MR             52.52      47.26         17  
  3 Schettick, Ava C     8 GAEL-MR                48.66      47.73         16  
  4 Bruno, Ava L         8 GAEL-MR                55.81      48.67         15  
  5 Norris, Katherine    8 GAEL-MR                55.38      50.45         14  
  6 Rodolico, Alaina     8 HYB-MR                 58.77      50.53         13  
  7 Burriss, Shayna E    8 Empire-MR              52.24      51.58         12  
  8 Kazmierczak, Erin    8 Empire-MR                 NT      52.47         11  
  9 Becerra, Taryn L     8 Empire-MR              51.68      52.51          9  
 10 Chaudhary, Richa     8 Middies-MR                NT      55.52          7  
 11 Minchala, Kimberly   8 Middies-MR           1:16.13      55.77          6  
 12 Globuschutz, Savan   8 HYB-MR               1:01.00      55.96          5  
 13 Madoff, Mykaela C    8 Empire-MR                 NT    1:01.00          4  
 -- Manger, Olivia M     8 Empire-MR            1:00.44         DQ        
 -- Vibbert, Sarah J     8 Empire-MR              53.70         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaRegina, Elizabet   8 HYB-MR                 23.51      23.98         20  
  2 Wong, Linsey         8 NYCC-MR                   NT      25.19         17  
  3 Gardner, Talia A     8 Flying Dolphins-MR     40.20      25.85         16  
  4 Schettick, Ava C     8 GAEL-MR                24.03      26.85         15  
  5 O'Shaughnessy, Lil   8 SMC-MR                 29.04      26.95         14  
  6 Crystal, Lilly M     8 GAEL-MR                25.49      27.53         13  
  7 Bazinet, Julia M     8 GAEL-MR                28.16      27.79         12  
  8 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     25.42      27.93         11  
  9 Duryea_Stern, Hale   8 HYB-MR                 33.00      28.52          9  
 10 Kuehne, Zoe A        8 Flying Dolphins-MR        NT      28.68          7  
 11 Lin, Hannah          8 Middies-MR             33.09      28.85          5.5
 11 Norris, Katherine    8 GAEL-MR                27.53      28.85          5.5
 13 Taylor, Jaelynn M    8 Middies-MR                NT      29.25          4  
 14 Prisco, Katherine    8 GAEL-MR                27.01      30.09          3  
 15 Gomprecht, Kristin   8 Middies-MR                NT      30.28          2  
 16 Maher, Annabel       8 HYB-MR                 29.11      30.47          1  
 17 Mannion, Ava         8 HYB-MR                 28.00      30.82        
 18 Chu, Alexandra M     8 Middies-MR                NT      31.83        
 19 Globuschutz, Savan   8 HYB-MR                 31.00      33.19        
 20 Chaudhary, Richa     8 Middies-MR                NT      33.71        
 21 Hadlock, Hailey N    8 SMC-MR                 35.12      33.80        
 22 Brenner, Arianna r   8 Flying Dolphins-MR     40.50      34.31        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaRegina, Elizabet   8 HYB-MR                 50.01      46.38         20  
  2 Callaway, Corbin E   8 GAEL-MR              1:12.44      48.79         17  
  3 Schettick, Ava C     8 GAEL-MR                56.78      56.67         16  
  4 Becerra, Taryn L     8 Empire-MR            1:00.99      58.12         15  
  5 Norris, Katherine    8 GAEL-MR                55.88      58.57         14  
  6 Crystal, Lilly M     8 GAEL-MR              1:02.23      59.27         13  
  7 Lind, Sophia H       8 SMC-MR               1:08.42    1:00.37         12  
  8 Vibbert, Sarah J     8 Empire-MR            1:08.09    1:01.51         11  
  9 Manger, Olivia M     8 Empire-MR                 NT    1:01.68          9  
 10 Richman, Emma        8 SMC-MR               1:06.73    1:02.76          7  
 11 Burriss, Shayna E    8 Empire-MR            1:05.45    1:03.04          6  
 12 Chaudhary, Richa     8 Middies-MR                NT    1:06.84          5  
 13 Gomprecht, Kristin   8 Middies-MR                NT    1:08.88          4  
 14 Madoff, Mykaela C    8 Empire-MR                 NT    1:11.44          3  
 15 Minchala, Kimberly   8 Middies-MR                NT    1:17.35          2  
 16 Kazmierczak, Erin    8 Empire-MR                 NT    1:18.09          1  
 17 Belostotsky, Hanna   8 Middies-MR                NT    1:21.29        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wong, Linsey         8 NYCC-MR                29.58      22.39         20  
  2 Crystal, Lilly M     8 GAEL-MR                23.58      23.47         17  
  3 Mantilla, Isabella   8 HYB-MR                 29.03      24.27         16  
  4 Gomprecht, Kristin   8 Middies-MR             33.58      24.32         15  
  5 Callaway, Corbin E   8 GAEL-MR                23.28      24.95         14  
  6 Rodolico, Alaina     8 HYB-MR                 27.56      25.09         13  
  7 Mannion, Ava         8 HYB-MR                 27.00      25.51         12  
  8 Lind, Sophia H       8 SMC-MR                 28.69      27.46         11  
  9 Bruno, Ava L         8 GAEL-MR                24.88      27.65          9  
 10 Richman, Emma        8 SMC-MR                 26.81      28.61          7  
 11 Padovani, Maddy G    8 SMC-MR                 29.47      29.38          6  
 12 Globuschutz, Savan   8 HYB-MR                 28.00      39.52          5  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Piacentino, Ashley   8 SMC-MR                 45.80      41.71         20  
  2 Hermann, Carly M     8 Flying Dolphins-MR     54.94      49.49         17  
  3 Prisco, Alexandra    8 GAEL-MR                53.88      49.86         16  
  4 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     52.05      54.02         15  
  5 Bruno, Ava L         8 GAEL-MR                55.66      55.32         14  
  6 Wineski, Nadia       8 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.79         13  
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaRegina, Elizabet   8 HYB-MR               1:40.24    1:32.01         20  
                  45.74     1:32.01 (46.27)                                        
  2 Wong, Linsey         8 NYCC-MR                   NT    1:37.29         17  
                  46.42     1:37.29 (50.87)                                        
  3 Callaway, Corbin E   8 GAEL-MR              1:40.55    1:40.12         16  
                  49.02     1:40.12 (51.10)                                        
  4 Crystal, Lilly M     8 GAEL-MR              1:48.08    1:49.01         15  
                  51.48     1:49.01 (57.53)                                        
  5 Taylor, Jaelynn M    8 Middies-MR                NT    1:51.36         14  
                  50.09   1:51.36 (1:01.27)                                        
  6 Norris, Katherine    8 GAEL-MR              1:54.91    1:58.20         13  
                  54.89   1:58.20 (1:03.31)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                   1:15.32    1:12.79         40  
  2 Middies Swimming-MR  'A'                         NT    1:18.87         34  
     1) Taylor, Jaelynn M 8             2) Mizerik, Charlotte A 7         
     3) Mejia, Jazmine 7                4) Gomprecht, Kristina N 8        
  3 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             1:15.55    1:35.37         32  
     1) Richman, Emma 8                 2) Padovani, Maddy G 8            
     3) Lind, Sophia H 8                4) Micucci, Jillian A 7           
  4 Middies Swimming-MR  'B'                         NT    1:36.40         30  
     1) Valerio, Sara A 6               2) Euyoque, Nicole 6              
     3) D'Agostino, Jade Y 7            4) Belostotsky, Hannah F 8        
 -- Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'            1:22.13         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) LaRegina, Elizabeth 8           2) Miller, Lia 7                  
     3) Mantilla, Isabella 8            4) Maher, Annabel 8               
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'            1:40.00    1:27.71         40  
     1) LaRegina, Elizabeth 8           2) Duryea_Stern, Halea 8          
     3) Miller, Lia 7                   4) Maher, Annabel 8               
                  40.12     1:27.71 (47.59)                                        
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                   1:38.45    1:32.40         34  
     1) Schettick, Ava C 8              2) Prisco, Katherine F 8          
     3) Bruno, Ava L 8                  4) Crystal, Lilly M 8             
                  32.53     1:32.40 (59.87)                                        
  3 Middies Swimming-MR  'A'                         NT    1:35.28         32  
     1) Taylor, Jaelynn M 8             2)                                
     3) Mejia, Jazmine 7                4) Gomprecht, Kristina N 8        
                  29.52   1:35.28 (1:05.76)                                        
  4 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             1:52.89    1:38.74         30  
     1) Crane, Jessie A 7               2) O'Shaughnessy, Lily 8          
     3) Piacentino, Ashley 8            4) Hadlock, Hailey N 8            
                  32.95   1:38.74 (1:05.79)                                        
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'               NT         DQ        
      Early take-off swimmer #4
                  32.85          DQ (20.16)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR                35.80      33.06         20  
  2 Leroy, Helena       10 GAEL-MR                34.92      33.07         17  
  3 Lind, Olivia        10 SMC-MR                 37.37      33.58         16  
  4 Feld, Emma F         9 NYCC-MR                34.66      33.71         15  
  5 Hill, Arissa A      10 Middies-MR             33.57      33.85         14  
  6 Sharpe, Ashley B    10 MAD-MR                 33.09      33.90         13  
  7 Shopovick, Sophia   10 Middies-MR             32.23      34.13         12  
  8 Clayton, Caelan      9 HYB-MR                 35.69      34.45         11  
  9 Dhallu, Gurveen K   10 Middies-MR             33.89      34.80          9  
 10 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR                36.30      34.94          7  
 11 Orlando, Alexandra  10 GAEL-MR                37.12      35.08          6  
 12 Edwards, Madison     9 SMC-MR                 34.53      35.32          5  
 13 Yu, Wenting         10 GAEL-MR                39.64      35.80          4  
 14 Zhang, Catherine X  10 Middies-MR             35.03      36.28          3  
 15 Moore, SallieBell   10 HYB-MR                 37.29      36.33          2  
 16 Reich, Julia K       9 GAEL-MR                35.34      36.51          1  
 17 Garra, Gabrielle M   9 HYB-MR                 40.71      36.60        
 18 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR                36.87      37.12        
 19 Perez, Miranda M    10 MAD-MR                 34.74      37.22        
 20 Diaz, Averie N      10 GAEL-MR                42.69      37.41        
 21 Reyna, Salma         9 Middies-MR             39.51      37.45        
 22 Pulkkinen, Charlot   9 GAEL-MR                38.12      37.66        
 23 Grizzaffi, Carly    10 SMC-MR                 38.79      37.86        
 24 Conner, Claire      10 HYB-MR                 39.87      38.40        
 25 Miller, Maddie       9 SMC-MR                 41.61      38.44        
 26 Kaminski, Aine      10 SMC-MR                 36.32      38.54        
 27 Ryder, Dana         10 MAD-MR                 41.09      39.31        
 28 Henriksson, Emma V  10 GAEL-MR                40.50      39.88        
 29 Padilla, Gabby      10 SMC-MR                 38.68      40.02        
 30 Chang, Jasmine J     9 SMC-MR                 41.11      40.36        
 31 Horney, Isabel       9 Middies-MR             39.62      40.94        
 32 Burke, Tierney R     9 Middies-MR             44.99      41.12        
 33 Weitzen, Shana      10 SMC-MR                 40.57      41.67        
 34 Mulder, Sophie      10 Middies-MR                NT      42.10        
 35 Isabella, Molly      9 SMC-MR                 51.15      42.30        
 36 Koulakova, Anna     10 HYB-MR                 50.00      42.55        
 37 Zhu, Kailing         9 Middies-MR             43.76      42.77        
 38 Almanzar, Norelis    9 MAD-MR                 44.15      43.25        
 39 Del Vecchio, Julie   9 Empire-MR              43.75      44.61        
 40 Gottesman, Zoe P    10 GAEL-MR                47.67      44.75        
 41 Inaba, Kotomi        9 Middies-MR                NT      45.88        
 42 Del Vecchio, Domin   9 Empire-MR              47.55      46.05        
 43 Zelman, Alexandra   10 Middies-MR                NT      46.59        
 44 Mangum, Waverly R   10 Middies-MR             51.27      47.01        
 45 Clott, Zara         10 SMC-MR                 47.30      48.18        
 46 Brown, Isabel T      9 Empire-MR              47.77      48.24        
 47 Zdzieblo, Natalie    9 SMC-MR                 51.38      49.44        
 48 Koulakova, Sasha    10 HYB-MR                 49.00      50.35        
 49 Fisher, Alice M      9 Empire-MR              55.42      51.38        
 50 Cappello, Marilisa  10 Middies-MR                NT      51.52        
 51 Vuksanaj, Anjali L   9 Empire-MR              55.35      57.76        
 52 Cabrera, Izabela M  10 Middies-MR             58.06      58.79        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Culhane, Dana       10 SMC-MR               1:04.23    1:07.02         20  
                  32.36     1:07.02 (34.66)                                        
  2 Spehr, Anna         10 HYB-MR               1:13.67    1:12.88         17  
                  34.34     1:12.88 (38.54)                                        
  3 Eforo, Danielle     10 GAEL-MR              1:19.66    1:14.70         16  
                  35.02     1:14.70 (39.68)                                        
  4 Leroy, Helena       10 GAEL-MR              1:20.01    1:15.09         15  
                  35.10     1:15.09 (39.99)                                        
  5 Hill, Arissa A      10 Middies-MR           1:17.89    1:16.16         14  
                  35.54     1:16.16 (40.62)                                        
  6 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:19.42    1:16.49         13  
                  36.77     1:16.49 (39.72)                                        
  7 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              1:14.98    1:17.23         12  
                  37.50     1:17.23 (39.73)                                        
  8 Shopovick, Sophia   10 Middies-MR           1:19.30    1:18.27         11  
                  35.14     1:18.27 (43.13)                                        
  9 Luongo, Maya        10 SMC-MR               1:19.68    1:18.33          9  
                  37.96     1:18.33 (40.37)                                        
 10 Mejia, Stephani     10 Middies-MR           1:16.82    1:18.90          7  
                  36.07     1:18.90 (42.83)                                        
 11 Clayton, Caelan      9 HYB-MR               1:18.00    1:21.60          6  
                  37.54     1:21.60 (44.06)                                        
 12 Garra, Gabrielle M   9 HYB-MR               1:29.00    1:22.87          5  
                  38.37     1:22.87 (44.50)                                        
 13 Hodor, Lily          9 SMC-MR               1:27.13    1:24.33          4  
                  40.57     1:24.33 (43.76)                                        
 14 Gaza, Claire         9 SMC-MR               1:25.62    1:24.63          3  
                  40.18     1:24.63 (44.45)                                        
 15 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              1:19.03    1:24.72          2  
                  39.13     1:24.72 (45.59)                                        
 16 Ai, Allina          10 Flying Dolphins-MR   1:25.50    1:25.08          1  
                  39.02     1:25.08 (46.06)                                        
 17 Reich, Julia K       9 GAEL-MR              1:33.77    1:25.47        
                  38.45     1:25.47 (47.02)                                        
 18 Grasso, Emily        9 SMC-MR               1:24.34    1:26.06        
                  40.87     1:26.06 (45.19)                                        
 19 Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR   1:32.97    1:26.07        
                  40.27     1:26.07 (45.80)                                        
 20 Singleton, Jada     10 SMC-MR               1:26.36    1:27.40        
                  41.34     1:27.40 (46.06)                                        
 21 O'Hare, Lilly F     10 GAEL-MR              1:29.92    1:27.48        
 22 Reyna, Salma         9 Middies-MR           1:29.75    1:27.57        
                  40.08     1:27.57 (47.49)                                        
 23 Grizzaffi, Carly    10 SMC-MR               1:27.71    1:28.52        
                  40.40     1:28.52 (48.12)                                        
 24 Conner, Claire      10 HYB-MR               1:34.33    1:29.63        
                  41.93     1:29.63 (47.70)                                        
 25 Downs, Julianna      9 GAEL-MR              1:21.34    1:29.83        
                  41.51     1:29.83 (48.32)                                        
 26 Spieler, Samantha   10 SMC-MR               1:25.39    1:29.85        
                  42.34     1:29.85 (47.51)                                        
 27 Dhallu, Gurveen K   10 Middies-MR                NT    1:31.92        
                  42.89     1:31.92 (49.03)                                        
 28 Henriksson, Emma V  10 GAEL-MR              1:49.10    1:32.35        
                  41.48     1:32.35 (50.87)                                        
 29 Driesen, Allie      10 SMC-MR               1:27.88    1:33.01        
                  43.40     1:33.01 (49.61)                                        
 30 Dougherty, Kate A    9 GAEL-MR              1:45.66    1:33.77        
                  44.34     1:33.77 (49.43)                                        
 31 Getman, Maddie G    10 SMC-MR               1:24.87    1:34.36        
                  43.96     1:34.36 (50.40)                                        
 32 Horney, Isabel       9 Middies-MR           1:40.71    1:34.45        
                  41.71     1:34.45 (52.74)                                        
 33 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR   1:39.15    1:34.66        
                  44.44     1:34.66 (50.22)                                        
 34 Chang, Jasmine J     9 SMC-MR               1:31.21    1:35.88        
                  44.66     1:35.88 (51.22)                                        
 35 Radford, Tess E      9 Flying Dolphins-MR   1:31.63    1:36.44        
                  44.64     1:36.44 (51.80)                                        
 36 McKibben, Morgan J   9 Flying Dolphins-MR   1:40.52    1:38.35        
                  46.13     1:38.35 (52.22)                                        
 37 Zhu, Kailing         9 Middies-MR                NT    1:38.41        
                  46.43     1:38.41 (51.98)                                        
 38 Stoll, Olivia P      9 SMC-MR               1:38.99    1:38.92        
                  45.96     1:38.92 (52.96)                                        
 39 Odell, Samantha     10 SMC-MR               2:05.91    1:40.14        
                  47.18     1:40.14 (52.96)                                        
 40 Meyerowich, Corie    9 Flying Dolphins-MR   1:45.50    1:40.18        
                  43.91     1:40.18 (56.27)                                        
 41 Verona, Quinn        9 Flying Dolphins-MR        NT    1:42.78        
                  47.48     1:42.78 (55.30)                                        
 42 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR   1:45.50    1:46.34        
                  50.63     1:46.34 (55.71)                                        
 43 Louie, Kiersten      9 HYB-MR               1:30.00    1:49.65        
                  49.17   1:49.65 (1:00.48)                                        
 44 Cabrera, Izabela M  10 Middies-MR           2:12.14    2:11.99        
                  58.00   2:11.99 (1:13.99)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Culhane, Dana       10 SMC-MR                 35.15      36.55         20  
  2 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR                39.58      38.81         17  
  3 Leroy, Helena       10 GAEL-MR                41.44      39.26         16  
  4 Feld, Emma F         9 NYCC-MR                44.11      39.51         15  
  5 Mejia, Stephani     10 Middies-MR             40.77      39.78         14  
  6 Spehr, Anna         10 HYB-MR                 39.70      40.11         13  
  7 Clayton, Caelan      9 HYB-MR                 45.02      40.21         12  
  8 Hill, Arissa A      10 Middies-MR             41.62      40.56         11  
  9 Luongo, Maya        10 SMC-MR                 40.92      40.72          8  
  9 Eforo, Danielle     10 GAEL-MR                44.23      40.72          8  
 11 Ai, Allina          10 Flying Dolphins-MR     43.63      40.99          6  
 12 Garra, Gabrielle M   9 HYB-MR                 49.85      41.42          5  
 13 Conner, Claire      10 HYB-MR                 46.55      42.54          4  
 14 Hodor, Lily          9 SMC-MR                 44.49      43.20          3  
 15 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR                47.12      43.28          2  
 16 O'Hare, Lilly F     10 GAEL-MR                48.87      43.78          1  
 17 Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR     47.78      44.39        
 18 Downs, Julianna      9 GAEL-MR                46.51      44.46        
 19 Grizzaffi, Carly    10 SMC-MR                 44.74      44.48        
 20 Zhu, Kailing         9 Middies-MR             49.95      44.65        
 21 Reyna, Salma         9 Middies-MR             46.53      44.67        
 22 Horney, Isabel       9 Middies-MR             49.96      44.93        
 23 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR     48.25      45.10        
 24 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR                41.53      45.44        
 25 Reich, Julia K       9 GAEL-MR                48.38      45.62        
 26 Chang, Jasmine J     9 SMC-MR                 49.88      45.63        
 27 Radford, Tess E      9 Flying Dolphins-MR     49.02      45.72        
 28 McKibben, Morgan J   9 Flying Dolphins-MR     48.75      46.33        
 29 Driesen, Allie      10 SMC-MR                 44.17      46.34        
 30 Getman, Maddie G    10 SMC-MR                 53.28      46.95        
 31 Grasso, Emily        9 SMC-MR                 50.74      46.97        
 32 Gaza, Claire         9 SMC-MR                 45.45      47.14        
 33 Stoll, Olivia P      9 SMC-MR                 51.30      47.85        
 34 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR     56.50      48.01        
 35 Spieler, Samantha   10 SMC-MR                 49.97      50.21        
 36 Henriksson, Emma V  10 GAEL-MR                50.43      50.40        
 37 Louie, Kiersten      9 HYB-MR                 48.00      51.40        
 38 Odell, Samantha     10 SMC-MR                 52.86      53.67        
 39 Cappello, Marilisa  10 Middies-MR           1:00.64      54.84        
 40 Cabrera, Izabela M  10 Middies-MR                NT    1:01.62        
 -- Shopovick, Sophia   10 Middies-MR             42.10         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Verona, Quinn        9 Flying Dolphins-MR     53.64         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Meyerowich, Corie    9 Flying Dolphins-MR   1:00.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Culhane, Dana       10 SMC-MR               1:15.96    1:16.42         20  
                  36.80     1:16.42 (39.62)                                        
  2 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:22.92    1:20.29         17  
                  38.25     1:20.29 (42.04)                                        
  3 Leroy, Helena       10 GAEL-MR              1:27.00    1:25.00         16  
                1:25.69         1:25.00 ( )                                        
  4 Garra, Gabrielle M   9 HYB-MR               1:41.00    1:29.23         15  
                  44.15     1:29.23 (45.08)                                        
  5 Shopovick, Sophia   10 Middies-MR           1:31.64    1:29.82         14  
                  43.38     1:29.82 (46.44)                                        
  6 Orlando, Alexandra  10 GAEL-MR              1:31.58    1:29.99         13  
                  43.31     1:29.99 (46.68)                                        
  7 Zhang, Catherine X  10 Middies-MR           1:28.74    1:30.24         12  
                  43.53     1:30.24 (46.71)                                        
  8 Padilla, Gabby      10 SMC-MR               1:39.99    1:31.00         11  
                  44.85     1:31.00 (46.15)                                        
  9 Hill, Arissa A      10 Middies-MR           1:31.04    1:32.17          9  
                  43.49     1:32.17 (48.68)                                        
 10 Perez, Miranda M    10 MAD-MR               1:34.90    1:32.33          7  
                  44.73     1:32.33 (47.60)                                        
 11 Yu, Wenting         10 GAEL-MR              1:44.88    1:33.62          6  
                  44.90     1:33.62 (48.72)                                        
 12 Sharpe, Ashley B    10 MAD-MR               1:40.24    1:36.71          5  
                  46.22     1:36.71 (50.49)                                        
 13 Grizzaffi, Carly    10 SMC-MR               1:40.95    1:36.80          4  
                  46.48     1:36.80 (50.32)                                        
 14 Zhu, Kailing         9 Middies-MR                NT    1:38.94          3  
                  46.77     1:38.94 (52.17)                                        
 15 Mulder, Sophie      10 Middies-MR                NT    1:41.09          2  
                  47.74     1:41.09 (53.35)                                        
 16 Dhallu, Gurveen K   10 Middies-MR                NT    1:43.29          1  
                  48.36     1:43.29 (54.93)                                        
 17 Miller, Maddie       9 SMC-MR               1:47.23    1:43.30        
                  50.13     1:43.30 (53.17)                                        
 18 Del Vecchio, Domin   9 Empire-MR                 NT    1:49.10        
                  51.77     1:49.10 (57.33)                                        
 19 Ryder, Dana         10 MAD-MR               1:51.00    1:49.45        
                  46.47   1:49.45 (1:02.98)                                        
 20 Clott, Zara         10 SMC-MR               1:50.93    1:55.26        
                  55.09   1:55.26 (1:00.17)                                        
 21 Zelman, Alexandra   10 Middies-MR                NT    1:55.41        
                  54.69   1:55.41 (1:00.72)                                        
 22 Inaba, Kotomi        9 Middies-MR                NT    1:56.85        
                  53.93   1:56.85 (1:02.92)                                        
 23 Koulakova, Anna     10 HYB-MR               1:50.00    1:57.92        
                  54.72   1:57.92 (1:03.20)                                        
 24 Brown, Isabel T      9 Empire-MR                 NT    1:58.21        
                  56.44   1:58.21 (1:01.77)                                        
 25 Almanzar, Norelis    9 MAD-MR               2:16.46    1:59.00        
                  56.20   1:59.00 (1:02.80)                                        
 26 Del Vecchio, Julie   9 Empire-MR                 NT    1:59.14        
                  54.80   1:59.14 (1:04.34)                                        
 27 Koulakova, Sasha    10 HYB-MR               1:50.00    1:59.32        
                  56.85   1:59.32 (1:02.47)                                        
 28 Cabrera, Izabela M  10 Middies-MR           2:38.95    2:00.55        
                2:03.88         2:00.55 ( )                                        
 29 Vuksanaj, Anjali L   9 Empire-MR                 NT    2:01.02        
                  58.81   2:01.02 (1:02.21)                                        
 30 Mangum, Waverly R   10 Middies-MR                NT    2:03.19        
                  56.14   2:03.19 (1:07.05)                                        
 31 Fisher, Alice M      9 Empire-MR                 NT    2:05.22        
                  59.72   2:05.22 (1:05.50)                                        
 32 Reyna, Salma         9 Middies-MR           1:48.56    2:20.00        
                1:03.37   2:20.00 (1:16.63)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grasso, Emily        9 SMC-MR                 48.86      42.36         20  
  2 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR                47.01      43.13         17  
  3 Ai, Allina          10 Flying Dolphins-MR     46.52      44.38         16  
  4 Culhane, Dana       10 SMC-MR                 44.48      44.73         15  
  5 Spehr, Anna         10 HYB-MR                 48.98      45.85         14  
  6 Hodor, Lily          9 SMC-MR                 47.53      47.17         13  
  7 Shopovick, Sophia   10 Middies-MR             49.10      47.34         12  
  8 Getman, Maddie G    10 SMC-MR                 51.91      47.59         11  
  9 Luongo, Maya        10 SMC-MR                 47.96      47.79          9  
 10 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR                52.67      47.82          7  
 11 Spieler, Samantha   10 SMC-MR                 51.79      47.84          6  
 12 Leroy, Helena       10 GAEL-MR                53.39      49.14          5  
 13 Singleton, Jada     10 SMC-MR                 51.77      49.94          4  
 14 Hill, Arissa A      10 Middies-MR                NT      49.95          3  
 15 Reich, Julia K       9 GAEL-MR                54.29      50.34          2  
 16 Henriksson, Emma V  10 GAEL-MR              1:01.15      50.62          0.5
 16 O'Hare, Lilly F     10 GAEL-MR                56.81      50.62          0.5
 18 Grizzaffi, Carly    10 SMC-MR                 54.32      50.67        
 19 Eforo, Danielle     10 GAEL-MR                56.89      50.95        
 20 Garra, Gabrielle M   9 HYB-MR               1:01.68      51.55        
 21 Conner, Claire      10 HYB-MR               1:00.84      51.85        
 22 McKibben, Morgan J   9 Flying Dolphins-MR     57.04      52.47        
 23 Zhu, Kailing         9 Middies-MR             55.44      52.49        
 24 Gaza, Claire         9 SMC-MR                 53.20      52.56        
 25 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR     56.31      52.97        
 26 Driesen, Allie      10 SMC-MR                 49.99      52.98        
 27 LeClaire, Violet     9 HYB-MR               1:00.00      53.03        
 28 Chang, Jasmine J     9 SMC-MR                 57.27      53.09        
 29 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR     55.62      53.62        
 30 Radford, Tess E      9 Flying Dolphins-MR     56.13      53.63        
 31 Meyerowich, Corie    9 Flying Dolphins-MR   1:00.00      54.59        
 32 Verona, Quinn        9 Flying Dolphins-MR        NT      54.65        
 33 Dougherty, Kate A    9 GAEL-MR                52.33      54.69        
 34 Louie, Kiersten      9 HYB-MR                 51.00      55.37        
 35 Horney, Isabel       9 Middies-MR           1:00.25      58.24        
 36 Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR   1:09.58      58.48        
 37 Reyna, Salma         9 Middies-MR           1:01.90    1:02.32        
 37 Downs, Julianna      9 GAEL-MR                59.82    1:02.32        
 39 Odell, Samantha     10 SMC-MR               1:11.30    1:04.88        
 40 Stoll, Olivia P      9 SMC-MR               1:17.96    1:06.14        
 41 Cabrera, Izabela M  10 Middies-MR                NT    1:18.36        
 42 Cappello, Marilisa  10 Middies-MR                NT    1:22.00        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:34.04    1:32.42         20  
                  43.11     1:32.42 (49.31)                                        
  2 Yu, Wenting         10 GAEL-MR              1:49.89    1:39.78         17  
                  47.47     1:39.78 (52.31)                                        
  3 Perez, Miranda M    10 MAD-MR               1:51.81    1:41.99         16  
                  47.77     1:41.99 (54.22)                                        
  4 Mulder, Sophie      10 Middies-MR                NT    1:44.49         15  
                  49.30     1:44.49 (55.19)                                        
  5 Shopovick, Sophia   10 Middies-MR           1:47.21    1:44.50         14  
                  49.54     1:44.50 (54.96)                                        
  6 Zhang, Catherine X  10 Middies-MR           1:43.33    1:44.88         13  
                  50.81     1:44.88 (54.07)                                        
  7 Pulkkinen, Charlot   9 GAEL-MR              1:46.77    1:44.96         12  
                  50.05     1:44.96 (54.91)                                        
  8 Padilla, Gabby      10 SMC-MR               1:48.32    1:46.11         11  
                  49.63     1:46.11 (56.48)                                        
  9 Isabella, Molly      9 SMC-MR               1:54.22    1:49.61          9  
                  53.06     1:49.61 (56.55)                                        
 10 Reich, Julia K       9 GAEL-MR              1:54.48    1:50.21          7  
                  49.88   1:50.21 (1:00.33)                                        
 11 Kaminski, Aine      10 SMC-MR               1:55.69    1:50.89          6  
                  50.98     1:50.89 (59.91)                                        
 12 Dhallu, Gurveen K   10 Middies-MR                NT    1:51.04          5  
                  50.69   1:51.04 (1:00.35)                                        
 13 Zhu, Kailing         9 Middies-MR                NT    1:53.40          4  
                  54.61     1:53.40 (58.79)                                        
 14 Diaz, Averie N      10 GAEL-MR              2:09.60    1:55.65          3  
                  54.22   1:55.65 (1:01.43)                                        
 15 Weitzen, Shana      10 SMC-MR               1:58.65    1:57.15          2  
                  53.46   1:57.15 (1:03.69)                                        
 16 Vuksanaj, Anjali L   9 Empire-MR                 NT    2:00.29          1  
                  57.92   2:00.29 (1:02.37)                                        
 17 Grizzaffi, Carly    10 SMC-MR               1:53.25    2:01.57        
                  54.22   2:01.57 (1:07.35)                                        
 18 Gottesman, Zoe P    10 GAEL-MR              2:05.88    2:05.49        
                  57.06   2:05.49 (1:08.43)                                        
 19 Clott, Zara         10 SMC-MR               2:17.95    2:09.03        
                  59.56   2:09.03 (1:09.47)                                        
 20 Zelman, Alexandra   10 Middies-MR                NT    2:10.55        
                1:02.33   2:10.55 (1:08.22)                                        
 21 Del Vecchio, Julie   9 Empire-MR                 NT    2:11.41        
                1:00.76   2:11.41 (1:10.65)                                        
 22 Miller, Maddie       9 SMC-MR               1:59.33    2:20.81        
                  55.30   2:20.81 (1:25.51)                                        
 23 Fisher, Alice M      9 Empire-MR                 NT    2:21.81        
                1:07.59   2:21.81 (1:14.22)                                        
 24 Mangum, Waverly R   10 Middies-MR                NT    2:23.55        
                1:04.99   2:23.55 (1:18.56)                                        
 -- Brown, Isabel T      9 Empire-MR                 NT         DQ        
      Scissors kick
                1:14.11        DQ (1:22.10)                                        
 -- Cabrera, Izabela M  10 Middies-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
                1:25.14        DQ (1:34.62)                                        
 -- Del Vecchio, Domin   9 Empire-MR                 NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                1:29.09        DQ (1:40.97)                                        
 -- Inaba, Kotomi        9 Middies-MR                NT         DQ        
      Non-simultaneous kick
                1:04.25        DQ (1:20.06)                                        
 -- Reyna, Salma         9 Middies-MR                NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
                1:03.29        DQ (1:12.85)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Culhane, Dana       10 SMC-MR                 36.24      34.85         20  
  2 Clayton, Caelan      9 HYB-MR                 38.84      34.99         17  
  3 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR                39.71      36.13         16  
  4 Lind, Olivia        10 SMC-MR                 38.59      36.82         15  
  5 Feld, Emma F         9 NYCC-MR                43.16      37.32         14  
  6 Kaminski, Aine      10 SMC-MR                 50.23      40.18         13  
  7 Edwards, Madison     9 SMC-MR                 55.16      40.89         12  
  8 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR                46.55      41.18         11  
  9 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR                47.00      41.53          9  
 10 Yu, Wenting         10 GAEL-MR                44.47      41.61          7  
 11 Conner, Claire      10 HYB-MR                 47.88      43.04          6  
 12 Pulkkinen, Charlot   9 GAEL-MR                45.77      43.85          5  
 13 Chang, Jasmine J     9 SMC-MR                 49.11      44.36          4  
 14 Diaz, Averie N      10 GAEL-MR              1:01.22      45.00          3  
 15 Moore, SallieBell   10 HYB-MR                 53.76      46.13          2  
 16 Horney, Isabel       9 Middies-MR             48.77      48.13          1  
 17 Weitzen, Shana      10 SMC-MR                 54.34      52.51        
 18 Henriksson, Emma V  10 GAEL-MR                51.22      52.85        
 19 Burke, Tierney R     9 Middies-MR           1:00.41      55.07        
 20 Isabella, Molly      9 SMC-MR                 52.11      55.15        
 21 Zdzieblo, Natalie    9 SMC-MR               1:00.75      55.30        
 22 Gottesman, Zoe P    10 GAEL-MR              1:03.33      55.32        
 23 Ryder, Dana         10 MAD-MR                    NT    1:00.08        
 24 Almanzar, Norelis    9 MAD-MR               1:03.36    1:01.33        
 25 Koulakova, Anna     10 HYB-MR                 58.00    1:02.05        
 26 Koulakova, Sasha    10 HYB-MR                 58.00    1:16.24        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              1:26.01    1:25.86         20  
                  39.60     1:25.86 (46.26)                                        
  2 Clayton, Caelan      9 HYB-MR               1:28.00    1:26.24         17  
                  39.55     1:26.24 (46.69)                                        
  3 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              1:26.36    1:27.13         16  
                  40.57     1:27.13 (46.56)                                        
  4 Mejia, Stephani     10 Middies-MR           1:34.89    1:27.54         15  
                  38.35     1:27.54 (49.19)                                        
  5 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:30.79    1:32.25         14  
                  40.43     1:32.25 (51.82)                                        
  6 Singleton, Jada     10 SMC-MR               1:58.99    1:44.78         13  
                  48.56     1:44.78 (56.22)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Culhane, Dana       10 SMC-MR               1:19.32    1:18.42         20  
                  35.46     1:18.42 (42.96)                                        
  2 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:26.55    1:22.50         17  
                  38.67     1:22.50 (43.83)                                        
  3 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              1:28.81    1:23.35         16  
                  39.38     1:23.35 (43.97)                                        
  4 Lind, Olivia        10 SMC-MR               1:35.02    1:25.41         15  
                  38.50     1:25.41 (46.91)                                        
  5 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              1:33.01    1:25.85         14  
                  38.29     1:25.85 (47.56)                                        
  6 Clayton, Caelan      9 HYB-MR               1:35.95    1:27.81         13  
                  40.02     1:27.81 (47.79)                                        
  7 Leroy, Helena       10 GAEL-MR              1:35.43    1:29.72         12  
                  42.16     1:29.72 (47.56)                                        
  8 Zhang, Catherine X  10 Middies-MR           1:28.99    1:29.78         11  
                  42.89     1:29.78 (46.89)                                        
  9 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR                   NT    1:30.46          9  
                  43.53     1:30.46 (46.93)                                        
 10 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR              1:40.18    1:31.33          7  
                  41.88     1:31.33 (49.45)                                        
 11 Orlando, Alexandra  10 GAEL-MR              1:50.68    1:32.21          6  
                  42.24     1:32.21 (49.97)                                        
 12 Edwards, Madison     9 SMC-MR               1:31.81    1:33.00          5  
                  42.34     1:33.00 (50.66)                                        
 13 Reich, Julia K       9 GAEL-MR              1:35.23    1:34.59          4  
                  42.01     1:34.59 (52.58)                                        
 14 Conner, Claire      10 HYB-MR               1:45.65    1:35.50          3  
                  45.26     1:35.50 (50.24)                                        
 15 Garra, Gabrielle M   9 HYB-MR               1:38.98    1:35.73          2  
                  42.80     1:35.73 (52.93)                                        
 16 Sharpe, Ashley B    10 MAD-MR               1:36.75    1:36.48          1  
                  42.98     1:36.48 (53.50)                                        
 17 Hill, Arissa A      10 Middies-MR           1:40.12    1:37.17        
                  45.09     1:37.17 (52.08)                                        
 18 Moore, SallieBell   10 HYB-MR               1:37.27    1:42.17        
                  49.47     1:42.17 (52.70)                                        
 19 Burke, Tierney R     9 Middies-MR           2:04.94    1:43.00        
                  49.69     1:43.00 (53.31)                                        
 20 Chang, Jasmine J     9 SMC-MR               1:46.26    1:45.12        
                  47.27     1:45.12 (57.85)                                        
 21 Henriksson, Emma V  10 GAEL-MR              1:45.77    1:48.14        
                  51.02     1:48.14 (57.12)                                        
 22 Horney, Isabel       9 Middies-MR           1:49.99    1:48.32        
                  48.07   1:48.32 (1:00.25)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:15.70    2:15.24         40  
     1) Edwards, Madison 9              2) Lind, Olivia 10                
     3) Padilla, Gabby 10               4) Culhane, Dana 10               
                  39.94     1:10.08 (30.14)     1:46.62 (36.54)     2:15.24 (28.62)
  2 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:15.00    2:15.69         34  
     1) Brennan, Hope E 10              2) Williams, Jasmine 10           
     3) Karabees-Lamer, Devon A 10      4) Feld, Emma F 9                 
                  33.98     1:07.10 (33.12)     1:42.23 (35.13)     2:15.69 (33.46)
  3 Gael Aquatic Club-MR  'A'                   2:12.55    2:17.60         32  
                  34.62     1:09.84 (35.22)     1:46.78 (36.94)     2:17.60 (30.82)
  4 Middies Swimming-MR  'A'                         NT    2:26.67         30  
     1) Hill, Arissa A 10               2) Shopovick, Sophia F 10         
     3) Zhang, Catherine X 10           4) Horney, Isabel 9               
                  34.09     1:08.14 (34.05)     1:46.31 (38.17)     2:26.67 (40.36)
  5 Madison Dolphins-MR  'A'                    2:33.07    2:32.98         28  
     1) Perez, Miranda M 10             2) Almanzar, Norelis 9            
     3) Ryder, Dana 10                  4) Sharpe, Ashley B 10            
                  37.05     1:19.58 (42.53)     1:57.88 (38.30)     2:32.98 (35.10)
  6 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'             2:32.39    2:38.33         26  
     1) Chang, Jasmine J 9              2) Weitzen, Shana 10              
     3) Grizzaffi, Carly 10             4) Kaminski, Aine 10              
                  43.46       59.31 (15.85)     1:23.88 (24.57)   2:38.33 (1:14.45)
  7 Saw Mill Club Swim Team-MR  'C'             3:15.40    2:51.32         24  
     1) Isabella, Molly 9               2) Zdzieblo, Natalie J 9          
     3) Miller, Maddie 9                4) Clott, Zara 10                 
                  42.64     1:28.76 (46.12)     2:08.64 (39.88)     2:51.32 (42.68)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:35.00    2:02.94         40  
     1) Feld, Emma F 9                  2) Brennan, Hope E 10             
     3) Puchert, Grace C 10             4) Williams, Jasmine 10           
                  43.58       59.78 (16.20)     1:25.45 (25.67)     2:02.94 (37.49)
  2 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:39.28    2:35.73         34  
     1) Culhane, Dana 10                2) Grasso, Emily 9                
     3) Luongo, Maya 10                 4) May, Kailen 10                 
                  35.58     1:20.31 (44.73)     1:58.00 (37.69)     2:35.73 (37.73)
  3 Middies Swimming-MR  'A'                         NT    2:40.79         32  
                  40.36     1:26.18 (45.82)     2:02.86 (36.68)     2:40.79 (37.93)
  4 Gael Aquatic Club-MR  'A'                   2:47.46    2:43.31         30  
     1) Leroy, Helena 10                2) Henriksson, Emma V 10          
     3) Eforo, Danielle 10              4) Reich, Julia K 9               
                  39.41     1:30.24 (50.83)     2:07.50 (37.26)     2:43.31 (35.81)
  5 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'            2:54.87    2:45.83         28  
     1) Louie, Kiersten 9               2) Clayton, Caelan 9              
     3) Spehr, Anna 10                  4) Conner, Claire 10              
                  41.44     1:35.83 (54.39)     2:18.19 (42.36)     2:45.83 (27.64)
  6 Saw Mill Club Swim Team-MR  'C'             3:11.34    2:56.44         26  
     1) Grizzaffi, Carly 10             2) Singleton, Jada 10             
     3) Chang, Jasmine J 9              4) Odell, Samantha 10             
                  44.02     1:29.29 (45.27)     2:16.87 (47.58)     2:56.44 (39.57)
  7 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'             2:55.97    2:57.82         24  
     1) Driesen, Allie 10               2) Hodor, Lily 9                  
     3) Gaza, Claire 9                  4) Spieler, Samantha N 10         
                  45.48     1:31.32 (45.84)     2:19.85 (48.53)     2:57.82 (37.97)
  8 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'               NT    3:15.62         22  
     1) Verona, Quinn 9                 2) Feinblatt, Alison g 8          
     3) Gardner, Talia A 8              4) Hermann, Carly M 8             
                  45.75     1:38.88 (53.13)     2:31.65 (52.77)     3:15.62 (43.97)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spencer, Hannnah    12 HYB-MR                 26.53      26.63         20  
  2 Piacentino, Victor  12 SMC-MR                 28.44      28.37         17  
  3 Henriksson, Ida F   12 GAEL-MR                29.99      29.69         16  
  4 Regan, Elizabeth    11 GAEL-MR                29.70      29.86         15  
  5 Rosenthal, Molly    12 SMC-MR                 29.44      29.97         14  
  6 Seward, Mackenzie   12 GAEL-MR                28.88      30.13         13  
  7 Broderick, Kyra A   12 GAEL-MR                30.05      30.31         12  
  8 Wang, Grace S       12 Middies-MR             35.25      31.67         11  
  9 Lerner, Charlotte   12 SMC-MR                 33.95      31.75          9  
 10 Wang, Katie         11 Middies-MR             31.86      32.15          7  
 11 Bradford, Alice     11 HYB-MR                 32.26      32.36          6  
 12 Deverna, Bridget T  12 GAEL-MR                31.80      32.41          5  
 13 Lawlor, Grace       12 HYB-MR                 32.50      32.73          4  
 14 Service, Amanda K   12 HYB-MR                 33.42      32.78          3  
 15 Cahaly, Emma E      12 Middies-MR             33.00      32.91          2  
 16 Zhu, Kelly H        11 Middies-MR             33.46      33.22          1  
 17 Piacentino, Isabel  11 SMC-MR                 31.98      33.53        
 18 Hoffman, Taylor     11 SMC-MR                 33.90      34.08        
 19 Ferrante, Alexa     12 SMC-MR                 36.08      34.37        
 20 Silver, Lauryn O    12 Middies-MR             34.91      34.73        
 21 Leroy, Savannah     12 NYCC-MR                34.85      34.76        
 22 Marshall, Eileen C  11 GAEL-MR                   NT      35.06        
 23 Howard, Charlotte   11 GAEL-MR                38.39      35.08        
 24 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR                34.94      35.62        
 25 Paradise, Sasha     11 GAEL-MR                41.91      35.98        
 26 Williams, Elise     11 NYCC-MR                33.03      36.01        
 27 Ramirez, Pamela     11 MAD-MR                 38.96      36.31        
 28 Angelino, Adeline   11 SMC-MR                 40.58      36.41        
 29 Reilly, Courtney    11 SMC-MR                 34.57      36.60        
 30 Hasegawa, Kaho      12 Middies-MR                NT      36.71        
 31 Ashman, Olivia R    11 Middies-MR             37.95      38.30        
 32 Fox, Emma M         11 NYCC-MR                39.18      40.88        
 33 Meiselman, Rachel   11 Middies-MR             44.14      41.10        
 34 Zitrin, Gillian     11 GAEL-MR                43.09      42.21        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spencer, Hannnah    12 HYB-MR                 59.20      59.60         20  
                  28.14       59.60 (31.46)                                        
  2 Shannon, Kayla      11 GAEL-MR              1:01.19    1:00.08         17  
                  28.95     1:00.08 (31.13)                                        
  3 Jogis, Kimberly A   12 GAEL-MR              1:05.94    1:02.57         16  
                  30.35     1:02.57 (32.22)                                        
  4 Nasti, Amanda M     12 HYB-MR               1:01.13    1:02.68         15  
                  30.33     1:02.68 (32.35)                                        
  5 Bartlett, Grace     12 SMC-MR               1:02.99    1:02.73         14  
                  30.56     1:02.73 (32.17)                                        
  6 Henriksson, Ida F   12 GAEL-MR              1:07.85    1:05.05         13  
                  30.75     1:05.05 (34.30)                                        
  7 Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR   1:05.39    1:05.64         12  
                  31.37     1:05.64 (34.27)                                        
  8 Green, Sarah M      11 Flying Dolphins-MR   1:08.00    1:07.09         11  
                  32.12     1:07.09 (34.97)                                        
  9 Brew, Maggie C      12 Middies-MR           1:07.31    1:07.24          9  
                  32.54     1:07.24 (34.70)                                        
 10 Riley, Emma         12 HYB-MR               1:05.88    1:07.38          7  
                  32.50     1:07.38 (34.88)                                        
 11 Driesen, Bella      12 SMC-MR               1:10.04    1:10.72          6  
                  33.28     1:10.72 (37.44)                                        
 12 Deverna, Bridget T  12 GAEL-MR              1:14.07    1:11.39          5  
                  34.90     1:11.39 (36.49)                                        
 13 O'Brien, Meghan     11 HYB-MR               1:13.26    1:11.63          4  
                  33.93     1:11.63 (37.70)                                        
 14 Peris, Sophia       12 SMC-MR               1:12.80    1:11.68          3  
                  34.46     1:11.68 (37.22)                                        
 15 Zhu, Kelly H        11 Middies-MR           1:18.72    1:12.73          2  
                  34.67     1:12.73 (38.06)                                        
 16 Lemieux, Robyn B    11 Unattached-MR        1:14.45    1:12.94          1  
                  34.51     1:12.94 (38.43)                                        
 17 Chan, Rachel H      12 Middies-MR           1:13.97    1:13.12        
                  35.29     1:13.12 (37.83)                                        
 18 Lawlor, Grace       12 HYB-MR               1:17.93    1:13.70        
                  36.13     1:13.70 (37.57)                                        
 19 Daniel, Alexis      12 Middies-MR           1:12.11    1:13.76        
                  35.89     1:13.76 (37.87)                                        
 20 Service, Amanda K   12 HYB-MR               1:21.19    1:13.89        
                  35.85     1:13.89 (38.04)                                        
 21 Zawojek, Ver L      11 SMC-MR               1:17.11    1:14.86        
                  34.68     1:14.86 (40.18)                                        
 22 Siegel, Molly E     12 SMC-MR               1:15.36    1:15.58        
                  35.65     1:15.58 (39.93)                                        
 23 Marshall, Eileen C  11 GAEL-MR              1:19.92    1:16.44        
                  36.23     1:16.44 (40.21)                                        
 23 Echols, Rachel J    12 SMC-MR               1:37.71    1:16.44        
                  43.22     1:16.44 (33.22)                                        
 25 O'Donnell, Angela   11 Flying Dolphins-MR        NT    1:17.23        
                  36.28     1:17.23 (40.95)                                        
 26 Howard, Charlotte   11 GAEL-MR              1:25.86    1:17.71        
                  36.15     1:17.71 (41.56)                                        
 27 Silver, Lauryn O    12 Middies-MR                NT    1:17.74        
                  36.38     1:17.74 (41.36)                                        
 28 Meiselman, Rachel   11 Middies-MR           2:09.48    1:17.82        
                  42.43     1:17.82 (35.39)                                        
 29 Williams, Elise     11 NYCC-MR              1:16.43    1:20.08        
                  38.52     1:20.08 (41.56)                                        
 30 Leroy, Savannah     12 NYCC-MR              1:22.40    1:20.56        
                  36.09     1:20.56 (44.47)                                        
 31 Lin, Erica          11 Middies-MR           1:17.02    1:21.74        
                  37.39     1:21.74 (44.35)                                        
 32 Lieberman, Martha   11 Flying Dolphins-MR   1:33.02    1:33.48        
                  43.31     1:33.48 (50.17)                                        
 33 Paradise, Sasha     11 GAEL-MR              1:35.66    1:33.73        
                  43.37     1:33.73 (50.36)                                        
 34 Germain, Tillie     11 NYCC-MR                   NT    1:36.61        
                  44.07     1:36.61 (52.54)                                        
 35 Zitrin, Gillian     11 GAEL-MR              1:45.33    1:36.93        
                  43.24     1:36.93 (53.69)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spencer, Hannnah    12 HYB-MR               2:12.59    2:11.07         20  
                  28.56     1:01.33 (32.77)     1:35.82 (34.49)     2:11.07 (35.25)
  2 Veru, Nina S        12 GAEL-MR              2:16.79    2:16.53         17  
                  31.08     1:05.74 (34.66)     1:41.18 (35.44)     2:16.53 (35.35)
  3 Weiss, Emily N      11 Flying Dolphins-MR   2:16.60    2:19.60         16  
                  31.17     1:06.42 (35.25)     1:43.64 (37.22)     2:19.60 (35.96)
  4 Marcos, Lillie A    12 Flying Dolphins-MR   2:49.52    2:22.45         15  
                  31.78     1:07.32 (35.54)     1:45.44 (38.12)     2:22.45 (37.01)
  5 Blackstock, Esme J  11 Flying Dolphins-MR   2:22.32    2:23.25         14  
                  33.04     1:09.38 (36.34)     1:47.82 (38.44)     2:23.25 (35.43)
  6 Brew, Maggie C      12 Middies-MR           2:24.23    2:23.78         13  
                  33.40     1:10.19 (36.79)     1:47.77 (37.58)     2:23.78 (36.01)
  7 Driesen, Bella      12 SMC-MR               2:31.43    2:33.29         12  
                  33.83     1:13.55 (39.72)     1:54.24 (40.69)     2:33.29 (39.05)
  8 Green, Ella R       11 Flying Dolphins-MR   2:28.20    2:34.47         11  
                  34.27     1:13.56 (39.29)     1:54.47 (40.91)     2:34.47 (40.00)
  9 Wang, Katie         11 Middies-MR           2:36.82    2:35.44          9  
                  34.09     1:14.59 (40.50)     1:56.85 (42.26)     2:35.44 (38.59)
 10 Chan, Rachel H      12 Middies-MR           2:45.06    2:38.14          7  
                  35.51     1:14.51 (39.00)     1:57.25 (42.74)     2:38.14 (40.89)
 11 Zhu, Kelly H        11 Middies-MR           2:40.16    2:38.39          6  
                  35.23     1:15.66 (40.43)     1:57.86 (42.20)     2:38.39 (40.53)
 12 Daniel, Alexis      12 Middies-MR           2:39.33    2:39.25          5  
                  37.20     1:16.91 (39.71)     1:58.76 (41.85)     2:39.25 (40.49)
 13 O'Brien, Meghan     11 HYB-MR               2:41.51    2:39.37          4  
                  35.19     1:16.90 (41.71)     1:59.72 (42.82)     2:39.37 (39.65)
 14 Valerio, Sofia A    12 Middies-MR           2:51.85    2:40.05          3  
                  35.30     1:15.96 (40.66)     1:58.28 (42.32)     2:40.05 (41.77)
 15 Cohen, Hannah G     12 SMC-MR               2:33.05    2:40.71          2  
                  35.83     1:16.61 (40.78)     2:00.03 (43.42)     2:40.71 (40.68)
 16 O'Donnell, Angela   11 Flying Dolphins-MR        NT    2:46.17          1  
                  36.72     1:20.11 (43.39)     2:04.77 (44.66)     2:46.17 (41.40)
 17 Williams, Elise     11 NYCC-MR              2:49.66    2:47.43        
                  39.02     1:23.94 (44.92)     2:03.79 (39.85)     2:47.43 (43.64)
 18 Wang, Grace S       12 Middies-MR           3:00.52    2:47.61        
                  37.06     1:21.20 (44.14)     2:06.15 (44.95)     2:47.61 (41.46)
 19 Lin, Erica          11 Middies-MR           3:16.89    2:47.72        
                  37.80     1:22.32 (44.52)     2:07.47 (45.15)     2:47.72 (40.25)
 20 Service, Amanda K   12 HYB-MR               2:58.77    2:49.12        
                  35.96     1:19.33 (43.37)     2:05.56 (46.23)     2:49.12 (43.56)
 21 Victor, Melanie     11 Flying Dolphins-MR   2:53.54    2:50.74        
                  38.04     1:23.74 (45.70)     2:08.34 (44.60)     2:50.74 (42.40)
 22 Tanjeloff, Chloe C  11 Flying Dolphins-MR   3:04.78    2:56.93        
                  38.46     1:23.74 (45.28)     2:11.74 (48.00)     2:56.93 (45.19)
 23 Leroy, Savannah     12 NYCC-MR              3:03.96    3:00.47        
                  39.06     1:24.29 (45.23)     2:13.36 (49.07)     3:00.47 (47.11)
 24 Bunker, Lindsey L   12 Flying Dolphins-MR   3:20.20    3:03.87        
                  39.37     1:27.39 (48.02)     2:19.31 (51.92)     3:03.87 (44.56)
 25 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              3:04.64    3:07.12        
                  38.11     1:25.60 (47.49)     2:16.55 (50.95)     3:07.12 (50.57)
 26 Kon, Brigette       11 Flying Dolphins-MR        NT    3:10.34        
                  45.80     1:34.56 (48.76)     2:23.33 (48.77)     3:10.34 (47.01)
 27 Meiselman, Rachel   11 Middies-MR                NT    3:22.49        
                  43.65     1:36.84 (53.19)     2:32.58 (55.74)     3:22.49 (49.91)
 28 Gagnon, Chloe E     11 Middies-MR                NT    3:40.06        
                  46.95     1:44.34 (57.39)     2:42.94 (58.60)     3:40.06 (57.12)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marcos, Lillie A    12 Flying Dolphins-MR     33.99      32.70         20  
  2 Shannon, Kayla      11 GAEL-MR                32.33      33.07         17  
  3 Nasti, Amanda M     12 HYB-MR                 34.95      33.44         16  
  4 Bartlett, Grace     12 SMC-MR                 35.01      34.10         15  
  5 Weiss, Emily N      11 Flying Dolphins-MR     32.27      34.49         14  
  6 Green, Sarah M      11 Flying Dolphins-MR     36.90      35.32         13  
  7 Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR     35.08      35.34         12  
  8 Riley, Emma         12 HYB-MR                 34.30      35.85         11  
  9 Henriksson, Ida F   12 GAEL-MR                36.71      35.92          9  
 10 Valerio, Sofia A    12 Middies-MR             36.37      36.53          7  
 11 Spencer, Hannnah    12 HYB-MR                 36.26      36.72          6  
 12 Blackstock, Esme J  11 Flying Dolphins-MR     36.20      36.78          5  
 13 Zhu, Kelly H        11 Middies-MR             39.60      37.02          4  
 14 Wang, Katie         11 Middies-MR             39.51      37.12          3  
 15 Service, Amanda K   12 HYB-MR                 40.37      37.16          2  
 16 O'Brien, Meghan     11 HYB-MR                 37.06      37.59          1  
 17 Wang, Grace S       12 Middies-MR             41.95      37.63        
 18 Green, Ella R       11 Flying Dolphins-MR     37.54      38.45        
 19 Ferrante, Alexa     12 SMC-MR                 44.30      38.64        
 20 Lawlor, Grace       12 HYB-MR                 41.32      38.77        
 21 Bradford, Alice     11 HYB-MR                 38.61      39.06        
 22 Flanigan, Aimee S   12 Flying Dolphins-MR     39.11      39.21        
 23 Daniel, Alexis      12 Middies-MR             39.14      39.22        
 24 Zawojek, Ver L      11 SMC-MR                 40.99      39.56        
 25 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR                43.55      39.57        
 26 Peris, Sophia       12 SMC-MR                 41.25      39.58        
 27 Lemieux, Robyn B    11 Unattached-MR          41.52      39.59        
 28 Williams, Elise     11 NYCC-MR                37.33      39.68        
 29 Deverna, Bridget T  12 GAEL-MR                39.90      40.05        
 30 Leroy, Savannah     12 NYCC-MR                42.13      40.66        
 31 Cohen, Hannah G     12 SMC-MR                 41.08      41.32        
 32 Bunker, Lindsey L   12 Flying Dolphins-MR     41.23      41.43        
 33 Siegel, Molly E     12 SMC-MR                 39.56      41.81        
 34 Silver, Lauryn O    12 Middies-MR             45.98      41.97        
 35 Victor, Melanie     11 Flying Dolphins-MR     42.46      42.50        
 36 Kon, Brigette       11 Flying Dolphins-MR        NT      42.61        
 37 Howard, Charlotte   11 GAEL-MR                43.60      42.90        
 38 Marshall, Eileen C  11 GAEL-MR                41.91      42.96        
 39 O'Donnell, Angela   11 Flying Dolphins-MR        NT      43.36        
 40 Lieberman, Martha   11 Flying Dolphins-MR     46.82      44.37        
 41 Tanjeloff, Chloe C  11 Flying Dolphins-MR        NT      45.83        
 42 Meiselman, Rachel   11 Middies-MR           1:00.81      53.52        
 43 Zitrin, Gillian     11 GAEL-MR                54.47      55.33        
 44 Gagnon, Chloe E     11 Middies-MR           1:03.40      55.92        
 -- Paradise, Sasha     11 GAEL-MR                56.77         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Echols, Rachel J    12 SMC-MR                 47.87         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shannon, Kayla      11 GAEL-MR              1:09.77    1:09.54         20  
                  34.01     1:09.54 (35.53)                                        
  2 Nasti, Amanda M     12 HYB-MR               1:13.29    1:11.70         17  
                  34.42     1:11.70 (37.28)                                        
  3 Jogis, Kimberly A   12 GAEL-MR              1:14.08    1:13.78         16  
                  35.54     1:13.78 (38.24)                                        
  4 Rosenthal, Molly    12 SMC-MR               1:16.12    1:14.66         15  
                  36.59     1:14.66 (38.07)                                        
  5 Regan, Elizabeth    11 GAEL-MR              1:15.39    1:15.60         14  
                  36.74     1:15.60 (38.86)                                        
  6 Riley, Emma         12 HYB-MR               1:13.59    1:15.67         13  
                  36.28     1:15.67 (39.39)                                        
  7 Broderick, Kyra A   12 GAEL-MR              1:15.66    1:16.04         12  
                  36.27     1:16.04 (39.77)                                        
  8 Brew, Maggie C      12 Middies-MR           1:15.77    1:16.19         11  
                  37.98     1:16.19 (38.21)                                        
  9 Lerner, Charlotte   12 SMC-MR               1:27.41    1:18.20          9  
                  36.90     1:18.20 (41.30)                                        
 10 Wang, Katie         11 Middies-MR           1:23.77    1:19.78          7  
                  38.99     1:19.78 (40.79)                                        
 11 Spencer, Hannnah    12 HYB-MR               1:22.36    1:19.81          6  
                  38.52     1:19.81 (41.29)                                        
 12 Zhu, Kelly H        11 Middies-MR                NT    1:19.97          5  
 13 O'Brien, Meghan     11 HYB-MR               1:19.61    1:20.00          4  
                  39.31     1:20.00 (40.69)                                        
 14 Service, Amanda K   12 HYB-MR               1:31.36    1:21.31          3  
                1:21.28      1:21.31 (0.03)                                        
 15 Chan, Rachel H      12 Middies-MR           1:27.85    1:21.46          2  
                  39.81     1:21.46 (41.65)                                        
 16 Cahaly, Emma E      12 Middies-MR           1:23.64    1:22.15          1  
                  40.69     1:22.15 (41.46)                                        
 17 Williams, Elise     11 NYCC-MR              1:20.89    1:23.13        
                  40.72     1:23.13 (42.41)                                        
 18 Bradford, Alice     11 HYB-MR               1:24.16    1:23.60        
                  39.65     1:23.60 (43.95)                                        
 19 Piacentino, Isabel  11 SMC-MR               1:31.40    1:25.22        
                  40.99     1:25.22 (44.23)                                        
 20 Siegel, Molly E     12 SMC-MR               1:24.20    1:25.23        
                  41.61     1:25.23 (43.62)                                        
 21 Hoffman, Taylor     11 SMC-MR               1:26.08    1:25.55        
                  41.63     1:25.55 (43.92)                                        
 22 Silver, Lauryn O    12 Middies-MR                NT    1:27.84        
                  27.14   1:27.84 (1:00.70)                                        
 23 Leroy, Savannah     12 NYCC-MR              1:34.89    1:28.82        
                1:29.53         1:28.82 ( )                                        
 24 Howard, Charlotte   11 GAEL-MR              1:28.77    1:29.11        
                  42.57     1:29.11 (46.54)                                        
 25 Reilly, Courtney    11 SMC-MR               1:32.23    1:31.26        
                  44.26     1:31.26 (47.00)                                        
 26 Ashman, Olivia R    11 Middies-MR                NT    1:37.08        
 27 Hasegawa, Kaho      12 Middies-MR                NT    1:37.61        
 28 Fox, Emma M         11 NYCC-MR              1:48.51    1:44.94        
                  50.51     1:44.94 (54.43)                                        
 29 Paradise, Sasha     11 GAEL-MR              1:40.99    1:45.05        
                  51.75     1:45.05 (53.30)                                        
 30 Meiselman, Rachel   11 Middies-MR                NT    1:54.92        
 31 Ramirez, Pamela     11 MAD-MR               1:59.00    2:03.16        
 -- Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              1:27.35         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Zitrin, Gillian     11 GAEL-MR              1:54.33         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  55.26          DQ (59.69)                                        
 -- Ferrante, Alexa     12 SMC-MR               1:43.23         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                1:26.20              DQ ( )                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bartlett, Grace     12 SMC-MR                 35.01      35.20         20  
  2 Weiss, Emily N      11 Flying Dolphins-MR     34.46      35.93         17  
  3 Deverna, Bridget T  12 GAEL-MR                41.48      37.69         16  
  4 Jogis, Kimberly A   12 GAEL-MR                40.48      39.26         15  
  5 Henriksson, Ida F   12 GAEL-MR                42.45      39.94         14  
  6 Brew, Maggie C      12 Middies-MR             41.03      40.02         13  
  7 Marcos, Lillie A    12 Flying Dolphins-MR     46.52      41.92         11.5
  7 Driesen, Bella      12 SMC-MR                 41.05      41.92         11.5
  9 Valerio, Sofia A    12 Middies-MR             44.07      42.18          9  
 10 O'Donnell, Angela   11 Flying Dolphins-MR        NT      42.55          7  
 11 Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR     40.00      42.72          6  
 12 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR                46.60      42.88          5  
 13 Green, Ella R       11 Flying Dolphins-MR     44.55      43.09          4  
 14 Peris, Sophia       12 SMC-MR                 44.62      43.25          3  
 15 Lawlor, Grace       12 HYB-MR                 46.05      43.32          2  
 16 Siegel, Molly E     12 SMC-MR                 41.10      43.62          1  
 17 Flanigan, Aimee S   12 Flying Dolphins-MR     44.22      43.74        
 18 Blackstock, Esme J  11 Flying Dolphins-MR     43.41      44.09        
 19 Silver, Lauryn O    12 Middies-MR             47.55      44.34        
 20 Howard, Charlotte   11 GAEL-MR                46.94      44.48        
 21 Lemieux, Robyn B    11 Unattached-MR          50.45      44.74        
 21 Marshall, Eileen C  11 GAEL-MR                46.20      44.74        
 23 Victor, Melanie     11 Flying Dolphins-MR     44.63      44.94        
 24 Bradford, Alice     11 HYB-MR                 47.91      45.40        
 25 Kon, Brigette       11 Flying Dolphins-MR        NT      47.08        
 26 Cohen, Hannah G     12 SMC-MR                 47.22      47.44        
 27 Echols, Rachel J    12 SMC-MR                 50.80      47.60        
 28 Bunker, Lindsey L   12 Flying Dolphins-MR     51.03      48.21        
 29 Ferrante, Alexa     12 SMC-MR                 48.13      48.68        
 30 Zitrin, Gillian     11 GAEL-MR                54.33      50.14        
 31 Lieberman, Martha   11 Flying Dolphins-MR     50.02      51.41        
 32 Gagnon, Chloe E     11 Middies-MR                NT      54.70        
 -- Paradise, Sasha     11 GAEL-MR                57.66         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 -- Tanjeloff, Chloe C  11 Flying Dolphins-MR     46.88         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deverna, Bridget T  12 GAEL-MR              1:29.35    1:22.94         20  
                  39.58     1:22.94 (43.36)                                        
  2 Jogis, Kimberly A   12 GAEL-MR              1:26.06    1:23.62         17  
                  39.86     1:23.62 (43.76)                                        
  3 Seward, Mackenzie   12 GAEL-MR              1:25.20    1:23.77         16  
                  39.21     1:23.77 (44.56)                                        
  4 Brew, Maggie C      12 Middies-MR           1:30.03    1:27.49         15  
                  41.79     1:27.49 (45.70)                                        
  5 Zhu, Kelly H        11 Middies-MR           1:34.88    1:27.93         14  
                  42.88     1:27.93 (45.05)                                        
  6 Rosenthal, Molly    12 SMC-MR               1:27.48    1:28.19         13  
                  41.00     1:28.19 (47.19)                                        
  7 Angelino, Adeline   11 SMC-MR               1:36.56    1:30.84         12  
                  43.13     1:30.84 (47.71)                                        
  8 Chan, Rachel H      12 Middies-MR           1:39.89    1:31.49         11  
                  44.53     1:31.49 (46.96)                                        
  9 Henriksson, Ida F   12 GAEL-MR              1:33.30    1:31.81          9  
                  41.19     1:31.81 (50.62)                                        
 10 Siegel, Molly E     12 SMC-MR               1:31.65    1:32.95          7  
                  45.47     1:32.95 (47.48)                                        
 11 Leroy, Savannah     12 NYCC-MR              1:40.92    1:33.35          6  
                  42.29     1:33.35 (51.06)                                        
 12 Wang, Katie         11 Middies-MR           1:34.19    1:34.34          4.5
                  43.95     1:34.34 (50.39)                                        
 12 Regan, Elizabeth    11 GAEL-MR              1:33.51    1:34.34          4.5
                  44.47     1:34.34 (49.87)                                        
 14 Valerio, Sofia A    12 Middies-MR           1:34.92    1:34.40          3  
                  44.17     1:34.40 (50.23)                                        
 15 Cahaly, Emma E      12 Middies-MR           1:34.78    1:35.26          2  
                  45.36     1:35.26 (49.90)                                        
 16 Lawlor, Grace       12 HYB-MR               1:33.82    1:35.67          1  
                  47.01     1:35.67 (48.66)                                        
 17 Hasegawa, Kaho      12 Middies-MR                NT    1:36.14        
                  45.98     1:36.14 (50.16)                                        
 18 Lerner, Charlotte   12 SMC-MR               1:44.30    1:36.66        
                  45.72     1:36.66 (50.94)                                        
 19 Marshall, Eileen C  11 GAEL-MR              1:38.52    1:36.67        
                  44.40     1:36.67 (52.27)                                        
 20 Zawojek, Ver L      11 SMC-MR               1:36.02    1:37.43        
                  46.55     1:37.43 (50.88)                                        
 21 Hoffman, Taylor     11 SMC-MR               1:40.27    1:39.38        
                  47.41     1:39.38 (51.97)                                        
 22 Howard, Charlotte   11 GAEL-MR              2:10.17    1:42.14        
                  48.57     1:42.14 (53.57)                                        
 23 Daniel, Alexis      12 Middies-MR           1:44.60    1:46.77        
                  50.84     1:46.77 (55.93)                                        
 24 Williams, Elise     11 NYCC-MR                   NT    1:47.42        
                  51.32     1:47.42 (56.10)                                        
 25 Meiselman, Rachel   11 Middies-MR                NT    1:50.65        
                  51.73     1:50.65 (58.92)                                        
 26 Fox, Emma M         11 NYCC-MR              1:46.06    1:52.42        
                  51.84   1:52.42 (1:00.58)                                        
 27 Ashman, Olivia R    11 Middies-MR                NT    1:53.86        
                  52.12   1:53.86 (1:01.74)                                        
 -- Paradise, Sasha     11 GAEL-MR              1:54.66         DQ        
      One hand touch
                  56.26        DQ (1:03.31)                                        
 -- Silver, Lauryn O    12 Middies-MR                NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  47.29          DQ (56.78)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nasti, Amanda M     12 HYB-MR                 31.92      30.99         20  
  2 Spencer, Hannnah    12 HYB-MR                 32.99      31.00         17  
  3 Piacentino, Victor  12 SMC-MR                 31.58      31.17         16  
  4 Jogis, Kimberly A   12 GAEL-MR                34.36      32.30         15  
  5 Riley, Emma         12 HYB-MR                 31.13      32.34         14  
  6 Seward, Mackenzie   12 GAEL-MR                36.91      32.90         13  
  7 Broderick, Kyra A   12 GAEL-MR                36.77      33.46         12  
  8 Henriksson, Ida F   12 GAEL-MR                37.07      34.64         11  
  9 Valerio, Sofia A    12 Middies-MR             39.16      35.41          9  
 10 Zawojek, Ver L      11 SMC-MR                 37.43      36.20          7  
 11 Bradford, Alice     11 HYB-MR                 42.00      36.35          6  
 12 Service, Amanda K   12 HYB-MR                 38.54      36.81          5  
 13 Wang, Grace S       12 Middies-MR             46.75      37.31          4  
 14 O'Brien, Meghan     11 HYB-MR                 38.38      37.78          3  
 15 Ferrante, Alexa     12 SMC-MR               1:03.93      39.91          2  
 16 Daniel, Alexis      12 Middies-MR             46.39      39.93          1  
 17 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR                39.65      41.20        
 18 Reilly, Courtney    11 SMC-MR                 41.95      43.73        
 19 Angelino, Adeline   11 SMC-MR                 47.00      45.96        
 20 Ramirez, Pamela     11 MAD-MR                 49.45      50.21        
 -- Zitrin, Gillian     11 GAEL-MR              1:02.77         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nasti, Amanda M     12 HYB-MR               1:08.62    1:08.55         20  
                  32.17     1:08.55 (36.38)                                        
  2 Shannon, Kayla      11 GAEL-MR              1:12.63    1:10.41         17  
                  32.53     1:10.41 (37.88)                                        
  3 Jogis, Kimberly A   12 GAEL-MR              1:18.13    1:14.35         16  
                  33.93     1:14.35 (40.42)                                        
  4 Riley, Emma         12 HYB-MR               1:13.73    1:14.77         15  
                  34.66     1:14.77 (40.11)                                        
  5 Green, Sarah M      11 Flying Dolphins-MR   1:25.83    1:20.02         14  
                  37.14     1:20.02 (42.88)                                        
  6 Veru, Nina S        12 GAEL-MR              1:17.53    1:20.96         13  
                  36.70     1:20.96 (44.26)                                        
  7 Wang, Grace S       12 Middies-MR           1:33.27    1:26.25         12  
                  40.37     1:26.25 (45.88)                                        
  8 Wang, Katie         11 Middies-MR           1:24.31    1:31.37         11  
                  40.42     1:31.37 (50.95)                                        
  9 Chan, Rachel H      12 Middies-MR           1:42.82    1:43.81          9  
                  47.77     1:43.81 (56.04)                                        
 10 Bradford, Alice     11 HYB-MR               1:18.02    1:44.96          7  
                  39.90   1:44.96 (1:05.06)                                        
 11 Flanigan, Aimee S   12 Flying Dolphins-MR        NT    1:47.36          6  
                  49.16     1:47.36 (58.20)                                        
 -- Lin, Erica          11 Middies-MR           1:53.20         DQ        
      One hand touch
                  48.21          DQ (57.11)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nasti, Amanda M     12 HYB-MR               2:39.21    2:33.91         20  
                  32.55     1:11.30 (38.75)     2:00.61 (49.31)     2:33.91 (33.30)
  2 Piacentino, Victor  12 SMC-MR               2:49.99    2:34.43         17  
                  33.64     1:12.69 (39.05)     2:00.12 (47.43)     2:34.43 (34.31)
  3 Riley, Emma         12 HYB-MR               2:40.15    2:44.28         16  
                  34.73     1:15.95 (41.22)     2:07.31 (51.36)     2:44.28 (36.97)
  4 Brew, Maggie C      12 Middies-MR           2:43.57    2:45.25         15  
                1:21.38     2:10.34 (48.96)     2:45.25 (34.91)                    
  5 Wang, Grace S       12 Middies-MR           3:16.53    2:55.29         14  
                  40.26     1:23.34 (43.08)     2:14.20 (50.86)     2:55.29 (41.09)
  6 Valerio, Sofia A    12 Middies-MR           2:53.80    2:56.54         13  
                  39.51     1:24.74 (45.23)     2:16.85 (52.11)     2:56.54 (39.69)
  7 O'Brien, Meghan     11 HYB-MR               3:10.00    2:58.55         12  
                  37.51     1:22.58 (45.07)     2:18.30 (55.72)     2:58.55 (40.25)
  8 Chan, Rachel H      12 Middies-MR           2:57.21    2:59.16         11  
                  44.15     1:27.60 (43.45)     2:19.68 (52.08)     2:59.16 (39.48)
  9 Siegel, Molly E     12 SMC-MR               3:01.59    3:02.08          9  
                  46.09     1:31.69 (45.60)     2:22.12 (50.43)     3:02.08 (39.96)
 10 Daniel, Alexis      12 Middies-MR           3:04.08    3:02.69          7  
                  43.06     1:27.09 (44.03)     2:23.38 (56.29)     3:02.69 (39.31)
 11 Lawlor, Grace       12 HYB-MR               3:12.74    3:05.79          6  
                  44.36     1:33.37 (49.01)     2:25.85 (52.48)     3:05.79 (39.94)
 12 Piacentino, Isabel  11 SMC-MR               3:22.04    3:11.76          5  
                1:30.68   2:32.15 (1:01.47)     3:11.76 (39.61)                    
 13 Marshall, Eileen C  11 GAEL-MR              3:16.93    3:14.96          4  
                1:38.31     2:32.89 (54.58)     3:14.96 (42.07)                    
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                   2:05.88    1:54.71         40  
                  29.35       57.80 (28.45)     1:26.98 (29.18)     1:54.71 (27.73)
  2 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'            1:57.88    1:55.22         34  
     1) Nasti, Amanda M 12              2) Riley, Emma 12                 
     3) O'Brien, Meghan 11              4) Spencer, Hannnah 12            
                  31.19     1:00.76 (29.57)     1:29.27 (28.51)     1:55.22 (25.95)
  3 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'             2:15.23    2:01.55         32  
     1) Angelino, Adeline 11            2) Reilly, Courtney 11            
     3) Hoffman, Taylor 11              4) Siegel, Molly E 12             
  4 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:03.05    2:03.57         30  
     1) Rosenthal, Molly 12             2) Lerner, Charlotte 12           
     3) Piacentino, Isabella 11         4) Piacentino, Victoria 12        
                  29.82     1:01.43 (31.61)     1:36.71 (35.28)     2:03.57 (26.86)
  5 Gael Aquatic Club-MR  'B'                        NT    2:04.79         28  
  6 Middies Swimming-MR  'A'                    2:02.12    2:07.88         26  
     1) Brew, Maggie C 12               2) Chan, Rachel H 12              
     3) Valerio, Sofia A 12             4) Wang, Katie 11                 
                  30.92     1:03.98 (33.06)     1:36.05 (32.07)     2:07.88 (31.83)
  7 Middies Swimming-MR  'C'                         NT    2:13.52         24  
     1) Hasegawa, Kaho 12               2) Meiselman, Rachel L 11         
     3) Zhu, Kelly H 11                 4) Silver, Lauryn O 12            
                  55.07     1:24.87 (29.80)   4:02.15 (2:37.28)         2:13.52 ( )
  8 Middies Swimming-MR  'B'                    2:15.11    2:15.40         22  
     1) Daniel, Alexis 12               2) Ashman, Olivia R 11            
     3) Wang, Grace S 12                4) Cahaly, Emma E 12              
                  34.01     1:10.30 (36.29)     1:42.81 (32.51)     2:15.40 (32.59)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                   2:14.53    2:12.70         40  
     1) Shannon, Kayla 11               2) Deverna, Bridget T 12          
     3) Jogis, Kimberly A 12            4) Veru, Nina S 12                
                  32.62     1:11.57 (38.95)     1:43.39 (31.82)     2:12.70 (29.31)
  2 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'            2:15.00    2:13.62         34  
     1) Riley, Emma 12                  2) Lawlor, Grace 12               
     3) Nasti, Amanda M 12              4) Spencer, Hannnah 12            
                  34.66     1:19.42 (44.76)     1:47.73 (28.31)     2:13.62 (25.89)
  3 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:26.17    2:21.37         32  
     1) Siegel, Molly E 12              2) Bartlett, Grace 12             
     3) Zawojek, Ver L 11               4) Driesen, Bella 12              
                  39.13     1:13.93 (34.80)     1:50.05 (36.12)     2:21.37 (31.32)
  4 Middies Swimming-MR  'A'                    2:24.02    2:24.17         30  
     1) Brew, Maggie C 12               2) Wang, Grace S 12               
     3) Wang, Katie 11                  4) Chan, Rachel H 12              
                  34.38     1:16.04 (41.66)     1:53.18 (37.14)     2:24.17 (30.99)
 -- Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'             2:43.23         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2
     1) Cohen, Hannah G 12              2) Echols, Rachel J 12            
     3) Ferrante, Alexa 12              4) Peris, Sophia 12               
                  25.24       40.81 (15.57)       57.19 (16.38)          DQ (17.26)
 -- Middies Swimming-MR  'B'                         NT         DQ        
     1) Valerio, Sofia A 12             2) Gagnon, Chloe E 11             
     3) Zhu, Kelly H 11                 4) Daniel, Alexis 12              
                  16.21       33.56 (17.35)       49.57 (16.01)          DQ (16.38)
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'               NT         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #1
     1) Green, Sarah M 11               2) Weiss, Emily N 11              
     3) Bushell, Claire G 11            4) Blackstock, Esme J 11          
                  16.04       33.50 (17.46)       48.95 (15.45)          DQ (16.05)
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A  17 GAEL-MR                25.61      25.88         20  
  2 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR                25.33      26.28         17  
  3 Johnson, Shaun A    13 Middies-MR             24.98      26.49         16  
  4 Eguchi, Nadia       13 Lions-MR               27.53      26.51         15  
  5 Isom, Gabby I       16 Lions-MR               25.98      26.62         14  
  6 Eguchi, Lydia       15 Lions-MR               26.54      26.66         13  
  7 Lyman, Olivia       16 SMC-MR                 26.81      26.79         12  
  8 Moody, Sophie P     16 NYCC-MR                25.52      27.19         11  
  9 Dorsey, Kai V       15 Lions-MR               27.38      27.31          9  
 10 Harvey, Noelle P    14 HYB-MR                 26.65      27.49          7  
 11 Reilly, Bridget K   17 GAEL-MR                26.47      27.76          6  
 12 Weisstuch, Carolin  16 GAEL-MR                27.43      27.81          5  
 13 Scharf, Baylee F    14 HYB-MR                 28.49      27.87          4  
 14 Veru, Nicole        14 GAEL-MR                26.37      28.06          3  
 15 Chevez, Sofia K     14 Lions-MR               28.13      28.20          2  
 16 Beavers, Maisy      14 NYCC-MR                27.11      28.29          1  
 17 Wang, Chloe         15 Middies-MR             27.85      28.37        
 18 Annar-Brady, Morga  13 SMC-MR                 29.97      28.55        
 19 Oh, Sarafina M      15 Lions-MR               29.39      28.56        
 20 Rossy, Nadia S      13 SMC-MR                 30.06      28.62        
 21 Spanier, Karmel O   13 Lions-MR               40.13      28.65        
 22 Catarinacchio, Jes  16 GAEL-MR                28.47      28.68        
 23 Bluvol, Sam         14 GAEL-MR                28.57      28.70        
 24 Kenny-Yap, Charlot  16 HYB-MR                 27.83      28.83        
 25 Johnson, Anna B     16 Middies-MR             27.88      28.94        
 26 Pearson, Elizabeth  15 NYCC-MR                28.83      29.09        
 27 Hughes, Caroline A  16 HYB-MR                 27.66      29.12        
 28 Ndreu, Victoria     15 Lions-MR               29.93      29.27        
 29 Green, Mikayla B    13 Middies-MR             28.95      29.34        
 30 Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR                30.00      29.38        
 31 Cyrus, Kiana        14 HYB-MR                 28.05      29.61        
 32 Tuchman, Emily      13 SMC-MR                 29.15      29.65        
 33 Gabriel, Tara N     14 Middies-MR             29.08      29.75        
 34 McAteer, Emma M     13 GAEL-MR                31.56      29.76        
 35 Wu, Yifei           13 NYCC-MR                29.80      29.86        
 36 Cervone, Catie E    16 Middies-MR             30.92      29.88        
 37 Campanile, Angelin  13 GAEL-MR                29.87      29.99        
 38 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR                30.53      30.32        
 39 Buscema, Pamela     14 SMC-MR                 30.94      30.38        
 40 Faldetta, Nikki L   15 Lions-MR               30.78      30.69        
 40 Ashikari, Emily     13 SMC-MR                 31.92      30.69        
 42 Patterson, Erin M   13 GAEL-MR                33.11      30.87        
 43 Jin, Helen          14 Lions-MR               34.13      30.99        
 44 Siegel, Lucy        14 SMC-MR                 31.03      31.72        
 45 Ferrante, Gia       13 SMC-MR                 38.06      31.79        
 46 Rooney, Siobahnn    13 GAEL-MR                33.24      31.99        
 47 Choksi, Nikita S    13 Middies-MR             32.12      32.03        
 48 Giannelli, Sophia   14 SMC-MR                 31.95      32.86        
 49 Kass, Gabby         14 Middies-MR             33.89      33.17        
 50 Bayer, Cally        13 Middies-MR             33.80      33.23        
 51 Vogel, Morgan       14 SMC-MR                 32.66      33.48        
 52 Terilli, Elizabeth  14 SMC-MR                 36.09      35.28        
 53 McDermott, Palen M  14 SMC-MR                 34.05      36.02        
 54 Delotto, Anna C     13 GAEL-MR                38.99      39.14        
 55 Hall, Emma M        15 Middies-MR             46.11      43.25        
 -- Straub, Jessica     15 HYB-MR                 30.42         DQ        
      False start
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A  17 GAEL-MR                53.44      54.96         20  
                  26.71       54.96 (28.25)                                        
  2 Lyman, Olivia       16 SMC-MR                 57.94      57.02         17  
                  27.33       57.02 (29.69)                                        
  3 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR                56.25      58.30         16  
                  27.49       58.30 (30.81)                                        
  4 Johnson, Shaun A    13 Middies-MR                NT      59.20         15  
                  28.04       59.20 (31.16)                                        
  5 Abrams, Maria       15 SMC-MR                 56.86      59.28         14  
                  28.15       59.28 (31.13)                                        
  6 Scharf, Baylee F    14 HYB-MR               1:00.51    1:01.05         13  
                  29.62     1:01.05 (31.43)                                        
  7 Weisstuch, Carolin  16 GAEL-MR                59.88    1:01.20         12  
                  28.99     1:01.20 (32.21)                                        
  8 Reilly, Bridget K   17 GAEL-MR                55.59    1:01.22         11  
                  29.00     1:01.22 (32.22)                                        
  9 Harvey, Noelle P    14 HYB-MR                 59.47    1:01.27          9  
                  28.94     1:01.27 (32.33)                                        
 10 Catarinacchio, Jes  16 GAEL-MR              1:00.28    1:02.19          7  
                  30.01     1:02.19 (32.18)                                        
 11 Szpynda, Emily      14 SMC-MR               1:03.74    1:02.28          6  
                  30.05     1:02.28 (32.23)                                        
 12 Kenny-Yap, Charlot  16 HYB-MR               1:00.47    1:03.07          5  
                  15.09     1:03.07 (47.98)                                        
 13 Johnson, Anna B     16 Middies-MR           1:00.90    1:03.23          4  
                  30.45     1:03.23 (32.78)                                        
 14 Beavers, Maisy      14 NYCC-MR              1:00.64    1:03.32          3  
                  29.58     1:03.32 (33.74)                                        
 15 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              1:07.61    1:03.56          2  
                  30.33     1:03.56 (33.23)                                        
 16 Annar-Brady, Morga  13 SMC-MR               1:05.51    1:03.67          1  
                  30.58     1:03.67 (33.09)                                        
 17 Bluvol, Sam         14 GAEL-MR              1:02.33    1:04.00        
                  30.58     1:04.00 (33.42)                                        
 18 Gabriel, Tara N     14 Middies-MR           1:02.60    1:04.68        
                  31.27     1:04.68 (33.41)                                        
 19 Tuchman, Emily      13 SMC-MR               1:05.02    1:04.82        
                  31.63     1:04.82 (33.19)                                        
 20 Cyrus, Kiana        14 HYB-MR               1:03.16    1:05.94        
                  31.50     1:05.94 (34.44)                                        
 21 Szpynda, Adriana    14 SMC-MR               1:04.64    1:05.98        
                  31.62     1:05.98 (34.36)                                        
 22 Green, Mikayla B    13 Middies-MR           1:07.28    1:06.36        
                  31.27     1:06.36 (35.09)                                        
 23 Patterson, Erin M   13 GAEL-MR              1:11.21    1:06.63        
                  32.43     1:06.63 (34.20)                                        
 24 McAteer, Emma M     13 GAEL-MR              1:10.99    1:06.88        
                  32.21     1:06.88 (34.67)                                        
 25 Cervone, Catie E    16 Middies-MR           1:06.47    1:07.06        
                  32.89     1:07.06 (34.17)                                        
 26 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              1:06.58    1:07.70        
                  31.78     1:07.70 (35.92)                                        
 27 Straub, Jessica     15 HYB-MR               1:06.89    1:08.03        
                  33.24     1:08.03 (34.79)                                        
 28 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              1:10.05    1:08.69        
                  31.88     1:08.69 (36.81)                                        
 29 Lilian, Sarah       13 SMC-MR               1:09.41    1:08.81        
                  33.96     1:08.81 (34.85)                                        
 30 Ashikari, Emily     13 SMC-MR               1:10.35    1:10.33        
                  33.55     1:10.33 (36.78)                                        
 31 Choksi, Nikita S    13 Middies-MR           1:11.02    1:10.45        
                  33.70     1:10.45 (36.75)                                        
 32 Buscema, Pamela     14 SMC-MR               1:11.65    1:10.94        
                  33.62     1:10.94 (37.32)                                        
 33 Ferrante, Gia       13 SMC-MR                 45.33    1:11.84        
                  34.27     1:11.84 (37.57)                                        
 34 Rooney, Siobahnn    13 GAEL-MR              1:16.77    1:12.28        
                  34.75     1:12.28 (37.53)                                        
 35 Siegel, Lucy        14 SMC-MR               1:07.57    1:12.56        
                  34.57     1:12.56 (37.99)                                        
 36 Giannelli, Sophia   14 SMC-MR               1:10.03    1:13.48        
                  36.65     1:13.48 (36.83)                                        
 37 Kass, Gabby         14 Middies-MR           1:14.09    1:14.24        
                  35.55     1:14.24 (38.69)                                        
 38 Shopovick, Olivia   13 Middies-MR           1:18.48    1:14.34        
                  33.93     1:14.34 (40.41)                                        
 39 Kelly-Spadafino, A  13 Middies-MR           1:18.06    1:15.47        
                  36.00     1:15.47 (39.47)                                        
 40 Terilli, Elizabeth  14 SMC-MR               1:18.78    1:18.36        
                  37.63     1:18.36 (40.73)                                        
 41 Vogel, Morgan       14 SMC-MR               1:13.99    1:19.03        
                  36.79     1:19.03 (42.24)                                        
 42 McDermott, Palen M  14 SMC-MR               1:19.02    1:22.45        
                  37.94     1:22.45 (44.51)                                        
 43 Delotto, Anna C     13 GAEL-MR              1:20.88    1:26.88        
                  40.82     1:26.88 (46.06)                                        
 44 Hall, Emma M        15 Middies-MR           1:47.14    1:41.58        
                  47.08     1:41.58 (54.50)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              1:59.66    2:03.75         20  
                  28.06       59.20 (31.14)     1:31.35 (32.15)     2:03.75 (32.40)
  2 Moody, Sophie P     16 NYCC-MR              1:59.68    2:06.15         17  
                  28.78     1:00.48 (31.70)     1:33.14 (32.66)     2:06.15 (33.01)
  3 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              2:03.09    2:09.04         16  
                  29.09     1:01.71 (32.62)     1:35.63 (33.92)     2:09.04 (33.41)
  4 Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR              2:20.00    2:20.78         15  
                  31.11     1:06.28 (35.17)     1:43.68 (37.40)     2:20.78 (37.10)
  5 Kenny-Yap, Charlot  16 HYB-MR               3:06.86    2:21.04         14  
                  30.61     1:05.77 (35.16)     1:43.53 (37.76)     2:21.04 (37.51)
  6 Gabriel, Tara N     14 Middies-MR           2:19.51    2:23.46         13  
                  32.40     1:07.71 (35.31)     1:45.12 (37.41)     2:23.46 (38.34)
  7 Harvey, Noelle P    14 HYB-MR               2:19.79    2:23.62         12  
                  31.58     1:06.63 (35.05)     1:44.15 (37.52)     2:23.62 (39.47)
  8 Annar-Brady, Morga  13 SMC-MR               2:22.79    2:24.27         11  
                  33.73     1:10.69 (36.96)     1:48.66 (37.97)     2:24.27 (35.61)
  9 Straub, Jessica     15 HYB-MR               2:27.11    2:28.79          9  
                  35.15     1:13.62 (38.47)     1:52.37 (38.75)     2:28.79 (36.42)
 10 Lilian, Sarah       13 SMC-MR               2:28.00    2:28.90          7  
                  33.90     1:11.91 (38.01)     1:52.32 (40.41)     2:28.90 (36.58)
 11 Green, Mikayla B    13 Middies-MR           2:26.12    2:29.37          6  
                  32.52     1:10.33 (37.81)     1:50.79 (40.46)     2:29.37 (38.58)
 12 Cervone, Catie E    16 Middies-MR           2:34.61    2:30.54          5  
                  34.84     1:12.33 (37.49)     1:51.93 (39.60)     2:30.54 (38.61)
 13 Siegel, Lucy        14 SMC-MR               2:26.70    2:30.69          4  
                  34.42     1:13.73 (39.31)     1:53.05 (39.32)     2:30.69 (37.64)
 14 Valerio, Edwina     18 MAD-MR               2:27.94    2:31.59          3  
                  32.83     1:11.03 (38.20)     1:51.70 (40.67)     2:31.59 (39.89)
 15 Bermudez, Mary      15 HYB-MR               2:38.85    2:32.39          2  
                1:14.02     1:53.93 (39.91)     2:32.39 (38.46)         2:32.39 ( )
 16 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              2:45.00    2:33.13          1  
                  32.85     1:12.61 (39.76)     1:54.39 (41.78)     2:33.13 (38.74)
 17 Cargan, Katherine   13 NYCC-MR                   NT    2:36.14        
                  34.33     1:14.45 (40.12)     1:55.90 (41.45)     2:36.14 (40.24)
 18 Negron, Luz         16 MAD-MR               2:53.65    2:37.92        
                  31.70     1:11.03 (39.33)     1:53.80 (42.77)     2:37.92 (44.12)
 19 Rooney, Siobahnn    13 GAEL-MR              2:45.66    2:41.96        
                  34.77     1:16.94 (42.17)     2:01.15 (44.21)     2:41.96 (40.81)
 20 Kelly-Spadafino, A  13 Middies-MR           2:52.15    2:44.68        
                  37.88     1:21.95 (44.07)     2:04.72 (42.77)     2:44.68 (39.96)
 21 Cuadrado, Katelyn   13 MAD-MR               2:40.13    2:50.47        
                  37.08     1:20.31 (43.23)     2:05.57 (45.26)     2:50.47 (44.90)
 22 Harris, Chienne     16 MAD-MR               2:52.01    3:04.10        
                  39.88     1:26.97 (47.09)     2:16.54 (49.57)     3:04.10 (47.56)
 23 Delotto, Anna C     13 GAEL-MR              2:56.77    3:18.28        
                  42.58     1:32.48 (49.90)     2:24.99 (52.51)     3:18.28 (53.29)
 24 Daniels, Dakota     13 MAD-MR               3:35.90    3:24.33        
                  44.41     1:37.23 (52.82)     2:33.47 (56.24)     3:24.33 (50.86)
 25 Hall, Emma M        15 Middies-MR           3:54.38    3:43.16        
                  47.42     1:45.47 (58.05)     2:45.41 (59.94)     3:43.16 (57.75)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              1:03.07    1:03.88         20  
                  30.92     1:03.88 (32.96)                                        
  2 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR              1:01.78    1:03.96         17  
                  30.90     1:03.96 (33.06)                                        
  3 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              1:03.36    1:05.27         16  
                  31.99     1:05.27 (33.28)                                        
  4 Moody, Sophie P     16 NYCC-MR              1:02.17    1:05.31         15  
                  32.13     1:05.31 (33.18)                                        
  5 Johnson, Shaun A    13 Middies-MR           1:06.60    1:06.54         14  
                  32.42     1:06.54 (34.12)                                        
  6 Wheeler, Cescily    15 SMC-MR               1:11.90    1:09.49         13  
                  33.12     1:09.49 (36.37)                                        
  7 Annar-Brady, Morga  13 SMC-MR               1:12.53    1:09.99         12  
                  34.13     1:09.99 (35.86)                                        
  8 McAteer, Emma M     13 GAEL-MR              1:22.22    1:12.24         11  
                  34.59     1:12.24 (37.65)                                        
  9 Straub, Jessica     15 HYB-MR               1:13.01    1:13.27          9  
                  36.38     1:13.27 (36.89)                                        
 10 Buscema, Pamela     14 SMC-MR               1:16.20    1:13.47          7  
                  35.55     1:13.47 (37.92)                                        
 11 Harvey, Noelle P    14 HYB-MR               1:11.77    1:15.30          6  
                  36.68     1:15.30 (38.62)                                        
 12 Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR              1:14.53    1:15.45          5  
                  36.61     1:15.45 (38.84)                                        
 13 Cervone, Catie E    16 Middies-MR           1:21.81    1:15.54          4  
                  36.87     1:15.54 (38.67)                                        
 14 Wang, Chloe         15 Middies-MR           1:14.08    1:15.76          3  
                  37.18     1:15.76 (38.58)                                        
 15 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              1:16.31    1:17.04          2  
                  37.19     1:17.04 (39.85)                                        
 16 Lilian, Sarah       13 SMC-MR               1:23.45    1:18.23          1  
                  38.42     1:18.23 (39.81)                                        
 17 Bayer, Cally        13 Middies-MR           1:20.03    1:18.33        
                  38.61     1:18.33 (39.72)                                        
 18 Patterson, Erin M   13 GAEL-MR              1:22.33    1:18.52        
                  38.09     1:18.52 (40.43)                                        
 19 Green, Mikayla B    13 Middies-MR           1:17.33    1:19.28        
                  38.05     1:19.28 (41.23)                                        
 20 Cargan, Katherine   13 NYCC-MR                   NT    1:19.63        
                  38.55     1:19.63 (41.08)                                        
 21 Mena, Zuri          17 MAD-MR               1:21.28    1:20.16        
                  38.60     1:20.16 (41.56)                                        
 22 Valerio, Edwina     18 MAD-MR               1:17.89    1:20.40        
 23 Geer, Sophie N      13 GAEL-MR              1:21.37    1:21.52        
                  40.21     1:21.52 (41.31)                                        
 24 Cuadrado, Katelyn   13 MAD-MR               1:25.40    1:24.09        
                  40.19     1:24.09 (43.90)                                        
 25 Shopovick, Olivia   13 Middies-MR           1:21.93    1:24.87        
                  39.62     1:24.87 (45.25)                                        
 26 Negron, Luz         16 MAD-MR               1:23.99    1:25.47        
                  41.37     1:25.47 (44.10)                                        
 27 Ferrante, Gia       13 SMC-MR               1:19.04    1:25.87        
                  39.75     1:25.87 (46.12)                                        
 28 Kelly-Spadafino, A  13 Middies-MR           1:37.64    1:30.02        
                  43.86     1:30.02 (46.16)                                        
 29 Meltz, Danielle S   14 SMC-MR               1:32.29    1:42.04        
                  46.59     1:42.04 (55.45)                                        
 30 Delotto, Anna C     13 GAEL-MR              1:26.99    1:43.13        
                  49.22     1:43.13 (53.91)                                        
 31 Daniels, Dakota     13 MAD-MR               1:59.90    1:46.19        
                  51.84     1:46.19 (54.35)                                        
 32 Hall, Emma M        15 Middies-MR           2:06.38    1:54.98        
                  56.19     1:54.98 (58.79)                                        
 -- Rossy, Nadia S      13 SMC-MR               1:25.65         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Bermudez, Mary      15 HYB-MR               1:23.14         DQ        
      Not on back off wall
                  39.94          DQ (40.31)                                        
 -- Harris, Chienne     16 MAD-MR               1:27.39         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  41.07          DQ (43.88)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Maria       15 SMC-MR               2:17.61    2:19.89         20  
                  33.06     1:08.41 (35.35)     1:44.35 (35.94)     2:19.89 (35.54)
  2 Deverna, Tara N     17 GAEL-MR              2:17.91    2:20.92         17  
                  33.32     1:08.85 (35.53)     1:45.07 (36.22)     2:20.92 (35.85)
  3 Moody, Sophie P     16 NYCC-MR              2:13.44    2:22.66         16  
                  33.79     1:09.55 (35.76)     1:46.22 (36.67)     2:22.66 (36.44)
  4 Johnson, Shaun A    13 Middies-MR           2:26.10    2:28.21         15  
                  34.50     1:10.84 (36.34)     1:49.18 (38.34)     2:28.21 (39.03)
  5 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              2:30.02    2:31.87         14  
                  35.71     1:15.03 (39.32)     1:54.51 (39.48)     2:31.87 (37.36)
  6 Annar-Brady, Morga  13 SMC-MR               2:32.38    2:32.17         13  
                  35.70     1:14.81 (39.11)     1:54.90 (40.09)     2:32.17 (37.27)
  7 Szpynda, Adriana    14 SMC-MR               2:43.24    2:34.42         12  
                  36.88     1:15.91 (39.03)     1:56.52 (40.61)     2:34.42 (37.90)
  8 Hughes, Caroline A  16 HYB-MR               2:33.00    2:35.15         11  
                  36.04     1:15.23 (39.19)     1:55.64 (40.41)     2:35.15 (39.51)
  9 Szpynda, Emily      14 SMC-MR               2:48.65    2:36.91          9  
                  37.92     1:18.59 (40.67)     1:59.42 (40.83)     2:36.91 (37.49)
 10 Kenny-Yap, Charlot  16 HYB-MR               2:37.08    2:38.34          7  
                  37.45     1:17.39 (39.94)     1:58.54 (41.15)     2:38.34 (39.80)
 11 Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR              2:45.00    2:43.38          6  
                  38.53     1:19.74 (41.21)     2:01.78 (42.04)     2:43.38 (41.60)
 12 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              2:43.87    2:45.01          5  
                  38.29     1:20.63 (42.34)     2:04.40 (43.77)     2:45.01 (40.61)
 13 Wang, Chloe         15 Middies-MR           2:51.80    2:45.20          4  
                  39.75     1:21.34 (41.59)     2:04.06 (42.72)     2:45.20 (41.14)
 14 Bayer, Cally        13 Middies-MR           2:43.42    2:45.54          3  
                  39.11     1:21.77 (42.66)     2:04.71 (42.94)     2:45.54 (40.83)
 15 Green, Mikayla B    13 Middies-MR           2:49.82    2:52.65          2  
                  39.52     1:22.37 (42.85)     2:08.01 (45.64)     2:52.65 (44.64)
 16 Shopovick, Olivia   13 Middies-MR                NT    2:59.40          1  
                  39.96     1:24.40 (44.44)     2:11.89 (47.49)     2:59.40 (47.51)
 17 Giannelli, Sophia   14 SMC-MR               2:44.93    3:02.06        
                1:31.73     2:16.88 (45.15)     3:02.06 (45.18)                    
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR              1:16.16    1:16.51         20  
                  36.60     1:16.51 (39.91)                                        
  2 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              1:16.28    1:17.64         17  
                  37.16     1:17.64 (40.48)                                        
  3 Harvey, Noelle P    14 HYB-MR               1:15.42    1:18.68         16  
                  37.09     1:18.68 (41.59)                                        
  4 Wheeler, Cescily    15 SMC-MR               1:23.25    1:20.84         15  
                  38.47     1:20.84 (42.37)                                        
  5 Wang, Chloe         15 Middies-MR           1:22.12    1:23.07         14  
                  39.87     1:23.07 (43.20)                                        
  6 Valerio, Edwina     18 MAD-MR               1:20.36    1:23.30         13  
                  38.07     1:23.30 (45.23)                                        
  7 Bermudez, Mary      15 HYB-MR               1:23.46    1:24.03         12  
                  40.29     1:24.03 (43.74)                                        
  8 Kenny-Yap, Charlot  16 HYB-MR               1:23.13    1:24.85         11  
                  38.83     1:24.85 (46.02)                                        
  9 Cargan, Katherine   13 NYCC-MR                   NT    1:24.93          9  
                  39.91     1:24.93 (45.02)                                        
 10 McAteer, Emma M     13 GAEL-MR              1:27.66    1:26.23          7  
                  41.22     1:26.23 (45.01)                                        
 11 Green, Mikayla B    13 Middies-MR                NT    1:27.42          6  
                  41.41     1:27.42 (46.01)                                        
 12 Straub, Jessica     15 HYB-MR               1:30.28    1:27.84          5  
                  42.41     1:27.84 (45.43)                                        
 13 Annar-Brady, Morga  13 SMC-MR               1:30.51    1:29.39          4  
                  42.63     1:29.39 (46.76)                                        
 14 Cervone, Catie E    16 Middies-MR           1:43.94    1:29.71          3  
                  42.99     1:29.71 (46.72)                                        
 15 Buscema, Pamela     14 SMC-MR               1:29.71    1:29.92          2  
                  42.68     1:29.92 (47.24)                                        
 16 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              1:32.50    1:30.06          1  
                  42.79     1:30.06 (47.27)                                        
 17 Patterson, Erin M   13 GAEL-MR              1:36.77    1:30.94        
                  42.74     1:30.94 (48.20)                                        
 18 Siegel, Lucy        14 SMC-MR               1:35.35    1:32.47        
                  44.43     1:32.47 (48.04)                                        
 19 Bayer, Cally        13 Middies-MR           1:37.75    1:32.63        
                  44.86     1:32.63 (47.77)                                        
 20 Mena, Zuri          17 MAD-MR               1:36.11    1:35.28        
                  44.03     1:35.28 (51.25)                                        
 21 Rossy, Nadia S      13 SMC-MR               1:29.99    1:38.61        
                  46.36     1:38.61 (52.25)                                        
 22 Harris, Chienne     16 MAD-MR               1:37.77    1:39.54        
                  46.59     1:39.54 (52.95)                                        
 23 Ferrante, Gia       13 SMC-MR               1:28.85    1:40.31        
                  45.93     1:40.31 (54.38)                                        
 24 Cuadrado, Katelyn   13 MAD-MR               1:58.77    1:41.53        
                  48.46     1:41.53 (53.07)                                        
 25 Geer, Sophie N      13 GAEL-MR              1:40.46    1:41.61        
                  47.47     1:41.61 (54.14)                                        
 26 Rooney, Siobahnn    13 GAEL-MR              1:45.66    1:44.99        
                  48.76     1:44.99 (56.23)                                        
 27 Delotto, Anna C     13 GAEL-MR              1:39.88    1:47.55        
                  51.39     1:47.55 (56.16)                                        
 28 Daniels, Dakota     13 MAD-MR               1:58.90    1:49.98        
                  50.55     1:49.98 (59.43)                                        
 29 Kelly-Spadafino, A  13 Middies-MR                NT    1:52.33        
                  53.32     1:52.33 (59.01)                                        
 30 Hall, Emma M        15 Middies-MR           2:05.89    2:00.60        
                  56.61   2:00.60 (1:03.99)                                        
 -- Shopovick, Olivia   13 Middies-MR           1:57.87         DQ        
      One hand touch
                  47.65          DQ (54.03)                                        
 -- Meltz, Danielle S   14 SMC-MR               1:35.02         DQ        
      One hand touch
                  48.83          DQ (59.41)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia       13 Lions-MR             2:34.12    2:38.06         20  
                  36.88     1:16.81 (39.93)     1:57.54 (40.73)     2:38.06 (40.52)
  2 Eguchi, Lydia       15 Lions-MR             2:34.17    2:42.62         17  
                  36.70     1:17.85 (41.15)     1:59.95 (42.10)     2:42.62 (42.67)
  3 Isom, Gabby I       16 Lions-MR             2:45.32    2:44.54         16  
                  37.35     1:18.43 (41.08)     2:00.98 (42.55)     2:44.54 (43.56)
  4 Pearson, Elizabeth  15 NYCC-MR              2:52.64    2:51.06         15  
                  37.68     1:20.41 (42.73)     2:05.04 (44.63)     2:51.06 (46.02)
  5 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              2:53.80    2:51.49         14  
                  37.87     1:21.67 (43.80)     2:06.85 (45.18)     2:51.49 (44.64)
  6 Oh, Sarafina M      15 Lions-MR             3:01.49    2:53.89         13  
                  39.55     1:23.81 (44.26)     2:08.90 (45.09)     2:53.89 (44.99)
  7 Harvey, Noelle P    14 HYB-MR               2:47.52    2:55.21         12  
                  39.06     1:23.55 (44.49)     2:09.22 (45.67)     2:55.21 (45.99)
  8 Campanile, Angelin  13 GAEL-MR              2:58.83    2:57.35         11  
                  40.09     1:25.60 (45.51)     2:12.17 (46.57)     2:57.35 (45.18)
  9 Wang, Chloe         15 Middies-MR           2:54.87    2:57.41          9  
                  40.01     1:24.49 (44.48)     2:10.68 (46.19)     2:57.41 (46.73)
 10 Faldetta, Nikki L   15 Lions-MR             3:25.75    3:01.07          7  
                  41.53     1:27.73 (46.20)     2:15.56 (47.83)     3:01.07 (45.51)
 11 Chevez, Sofia K     14 Lions-MR             3:04.94    3:01.14          6  
                  41.35     1:28.06 (46.71)     2:14.23 (46.17)     3:01.14 (46.91)
 12 Dorsey, Kai V       15 Lions-MR             3:10.75    3:03.95          5  
                  41.29     1:28.39 (47.10)     2:17.33 (48.94)     3:03.95 (46.62)
 13 Spanier, Karmel O   13 Lions-MR             3:05.13    3:05.53          4  
                  43.38     1:31.79 (48.41)     2:19.58 (47.79)     3:05.53 (45.95)
 14 McAteer, Emma M     13 GAEL-MR              3:05.55    3:08.83          3  
                  43.01     1:31.37 (48.36)     2:19.98 (48.61)     3:08.83 (48.85)
 15 Szpynda, Adriana    14 SMC-MR               3:09.99    3:10.33          2  
                  43.53     1:31.60 (48.07)     2:21.33 (49.73)     3:10.33 (49.00)
 16 Jin, Helen          14 Lions-MR             3:13.13    3:11.05          1  
                  42.66     1:30.11 (47.45)     2:12.48 (42.37)     3:11.05 (58.57)
 17 Buscema, Pamela     14 SMC-MR               3:14.95    3:12.02        
                  43.77     1:32.17 (48.40)     2:22.00 (49.83)     3:12.02 (50.02)
 18 Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR              3:15.00    3:16.79        
                  45.29     1:35.64 (50.35)     2:27.29 (51.65)     3:16.79 (49.50)
 19 Lilian, Sarah       13 SMC-MR               3:13.84    3:17.75        
                  45.34     1:37.48 (52.14)     2:27.96 (50.48)     3:17.75 (49.79)
 20 Cervone, Catie E    16 Middies-MR                NT    3:18.08        
                  43.81     1:34.25 (50.44)     2:26.22 (51.97)     3:18.08 (51.86)
 21 Siegel, Lucy        14 SMC-MR               3:18.47    3:21.63        
                  46.26     1:38.88 (52.62)     2:30.89 (52.01)     3:21.63 (50.74)
 22 Ndreu, Victoria     15 Lions-MR             3:23.13    3:28.60        
                  50.01     1:44.20 (54.19)     2:38.10 (53.90)     3:28.60 (50.50)
 23 Delotto, Anna C     13 GAEL-MR              3:24.88    3:39.13        
                  50.17     1:44.75 (54.58)     2:41.50 (56.75)     3:39.13 (57.63)
 24 Kass, Gabby         14 Middies-MR           3:52.84    3:41.99        
                  49.80     1:46.91 (57.11)     2:44.29 (57.38)     3:41.99 (57.70)
 25 Rooney, Siobahnn    13 GAEL-MR              3:12.99    3:49.12        
                  52.60   1:52.71 (1:00.11)   2:53.31 (1:00.60)     3:49.12 (55.81)
 26 Hall, Emma M        15 Middies-MR           4:19.72    4:21.72        
                  58.64   2:06.10 (1:07.46)   3:14.00 (1:07.90)   4:21.72 (1:07.72)
 -- Kelly-Spadafino, A  13 Middies-MR                NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  53.68   1:54.77 (1:01.09)   2:56.44 (1:01.67)        DQ (1:01.10)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR                59.06    1:01.48         20  
                  28.99     1:01.48 (32.49)                                        
  2 Eguchi, Lydia       15 Lions-MR             1:01.90    1:02.96         17  
                  29.50     1:02.96 (33.46)                                        
  3 Eguchi, Nadia       13 Lions-MR             1:03.63    1:04.03         16  
                  30.33     1:04.03 (33.70)                                        
  4 Doherty, Kaitlin A  17 GAEL-MR              1:02.97    1:04.56         15  
                  29.82     1:04.56 (34.74)                                        
  5 Abrams, Maria       15 SMC-MR               1:05.76    1:05.30         14  
                  30.06     1:05.30 (35.24)                                        
  6 Scharf, Baylee F    14 HYB-MR               1:04.58    1:05.32         13  
                  30.52     1:05.32 (34.80)                                        
  7 Moody, Sophie P     16 NYCC-MR              1:04.66    1:06.10         12  
                  30.93     1:06.10 (35.17)                                        
  8 Weisstuch, Carolin  16 GAEL-MR              1:06.56    1:06.27         11  
                  30.99     1:06.27 (35.28)                                        
  9 Lyman, Olivia       16 SMC-MR               1:08.41    1:06.83          9  
                  31.11     1:06.83 (35.72)                                        
 10 Deverna, Tara N     17 GAEL-MR              1:06.58    1:07.59          7  
                  31.26     1:07.59 (36.33)                                        
 11 Isom, Gabby I       16 Lions-MR             1:05.87    1:08.16          6  
                  31.42     1:08.16 (36.74)                                        
 12 Catarinacchio, Jes  16 GAEL-MR              1:07.29    1:08.76          5  
                  31.98     1:08.76 (36.78)                                        
 13 Gabriel, Tara N     14 Middies-MR           1:10.24    1:10.43          4  
                  33.08     1:10.43 (37.35)                                        
 14 Cyrus, Kiana        14 HYB-MR               1:10.24    1:10.54          3  
                  33.35     1:10.54 (37.19)                                        
 15 Chevez, Sofia K     14 Lions-MR             1:09.26    1:10.81          2  
                  31.89     1:10.81 (38.92)                                        
 16 Veru, Nicole        14 GAEL-MR              1:09.42    1:10.94          1  
                  32.68     1:10.94 (38.26)                                        
 17 Reilly, Bridget K   17 GAEL-MR              1:04.53    1:12.05        
                  33.24     1:12.05 (38.81)                                        
 18 Hughes, Caroline A  16 HYB-MR               1:13.21    1:12.15        
                  33.64     1:12.15 (38.51)                                        
 19 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              1:18.69    1:12.37        
                  33.24     1:12.37 (39.13)                                        
 20 Dorsey, Kai V       15 Lions-MR             1:12.20    1:12.78        
                  32.80     1:12.78 (39.98)                                        
 21 Bluvol, Sam         14 GAEL-MR              1:11.21    1:13.21        
                  33.45     1:13.21 (39.76)                                        
 22 Szpynda, Emily      14 SMC-MR               1:21.55    1:13.28        
                  34.30     1:13.28 (38.98)                                        
 23 Beavers, Maisy      14 NYCC-MR              1:09.35    1:14.23        
                  33.41     1:14.23 (40.82)                                        
 24 Oh, Sarafina M      15 Lions-MR             1:16.73    1:14.96        
                  33.80     1:14.96 (41.16)                                        
 25 Johnson, Anna B     16 Middies-MR           1:14.52    1:16.67        
                  35.89     1:16.67 (40.78)                                        
 26 Campanile, Angelin  13 GAEL-MR              1:03.89    1:16.68        
                  34.85     1:16.68 (41.83)                                        
 27 Tuchman, Emily      13 SMC-MR               1:14.92    1:16.70        
                  36.07     1:16.70 (40.63)                                        
 28 Spanier, Karmel O   13 Lions-MR             1:22.13    1:17.70        
                  35.42     1:17.70 (42.28)                                        
 29 Lilian, Sarah       13 SMC-MR               1:17.23    1:19.14        
                  36.58     1:19.14 (42.56)                                        
 30 Jin, Helen          14 Lions-MR             1:18.13    1:19.78        
                  37.11     1:19.78 (42.67)                                        
 31 Patterson, Erin M   13 GAEL-MR              1:25.44    1:20.14        
                  36.76     1:20.14 (43.38)                                        
 32 Bayer, Cally        13 Middies-MR           1:22.65    1:20.47        
                  36.85     1:20.47 (43.62)                                        
 33 Shopovick, Olivia   13 Middies-MR           1:27.27    1:22.84        
                  35.70     1:22.84 (47.14)                                        
 34 Ndreu, Victoria     15 Lions-MR             1:31.13    1:24.74        
                  35.86     1:24.74 (48.88)                                        
 35 Ferrante, Gia       13 SMC-MR                 43.01    1:25.39        
                  37.11     1:25.39 (48.28)                                        
 36 Faldetta, Nikki L   15 Lions-MR             1:45.13    1:27.60        
                  39.77     1:27.60 (47.83)                                        
 37 Vogel, Morgan       14 SMC-MR               1:28.05    1:29.68        
                  40.61     1:29.68 (49.07)                                        
 38 Choksi, Nikita S    13 Middies-MR           1:30.61    1:30.22        
                  41.36     1:30.22 (48.86)                                        
 39 Ashikari, Emily     13 SMC-MR               1:25.55    1:37.76        
                  42.62     1:37.76 (55.14)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              2:14.47    2:17.54         20  
                  31.41     1:05.11 (33.70)     1:40.79 (35.68)     2:17.54 (36.75)
  2 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR              2:13.69    2:23.14         17  
                  30.49     1:06.18 (35.69)     1:43.16 (36.98)     2:23.14 (39.98)
  3 Johnson, Shaun A    13 Middies-MR           2:53.10    2:38.84         16  
                  32.54     1:11.77 (39.23)     1:54.33 (42.56)     2:38.84 (44.51)
  4 Gabriel, Tara N     14 Middies-MR           2:49.57    2:42.29         15  
                  33.29     1:12.21 (38.92)     1:56.46 (44.25)     2:42.29 (45.83)
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moody, Sophie P     16 NYCC-MR              2:16.09    2:25.64         20  
                  31.04     1:07.90 (36.86)     1:52.40 (44.50)     2:25.64 (33.24)
  2 Johnson, Shaun A    13 Middies-MR           2:24.47    2:30.48         17  
                  31.17     1:08.54 (37.37)     1:56.21 (47.67)     2:30.48 (34.27)
  3 Wang, Chloe         15 Middies-MR           2:36.00    2:35.62         16  
                  33.07     1:15.21 (42.14)     2:01.81 (46.60)     2:35.62 (33.81)
  4 Gabriel, Tara N     14 Middies-MR           2:36.42    2:42.64         15  
                  34.18     1:14.48 (40.30)     2:05.19 (50.71)     2:42.64 (37.45)
  5 Patterson, Erin M   13 GAEL-MR              2:59.99    2:47.41         14  
                  37.90     1:20.33 (42.43)     2:10.60 (50.27)     2:47.41 (36.81)
  6 Bayer, Cally        13 Middies-MR           2:48.96    2:47.95         13  
                  37.66     1:20.79 (43.13)     2:11.07 (50.28)     2:47.95 (36.88)
  7 Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR              2:45.00    2:54.21         12  
                  40.99     1:23.81 (42.82)     2:16.45 (52.64)     2:54.21 (37.76)
  8 Buscema, Pamela     14 SMC-MR               2:55.11    2:55.94         11  
                  37.37     1:19.50 (42.13)     2:13.87 (54.37)     2:55.94 (42.07)
  9 Siegel, Lucy        14 SMC-MR               2:54.56    2:56.08          9  
                  41.47     1:28.84 (47.37)     2:20.18 (51.34)     2:56.08 (35.90)
 10 Lilian, Sarah       13 SMC-MR               2:54.48    2:57.29          7  
                  38.54     1:24.83 (46.29)     2:19.30 (54.47)     2:57.29 (37.99)
 11 Ferrante, Gia       13 SMC-MR               2:48.64    3:01.92          6  
                  38.01     1:24.54 (46.53)     2:21.15 (56.61)     3:01.92 (40.77)
 12 Mena, Zuri          17 MAD-MR               2:54.54    3:02.13          5  
                  35.62     1:22.27 (46.65)     2:18.26 (55.99)     3:02.13 (43.87)
 13 Shopovick, Olivia   13 Middies-MR           3:11.42    3:09.38          4  
                  36.62     1:20.83 (44.21)   2:22.13 (1:01.30)     3:09.38 (47.25)
 14 Rooney, Siobahnn    13 GAEL-MR              2:48.55    3:10.64          3  
                  39.34     1:26.67 (47.33)   2:28.87 (1:02.20)     3:10.64 (41.77)
 -- Negron, Luz         16 MAD-MR               2:49.00         DQ        
      Not on back off wall - back
                  33.97     1:22.14 (48.17)     2:19.59 (57.45)          DQ (43.43)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 New York City Aquatic Club-MR  'A'          1:50.00    1:44.71         40  
     1) Moody, Sophie P 16              2) Tilneac, Stephanie J 15        
     3) Gomez, Chelsea O 16             4) Tomita, Yurika 13              
                  26.96       52.70 (25.74)     1:18.70 (26.00)     1:44.71 (26.01)
  2 Middies Swimming-MR  'A'                    1:52.13    1:52.25         34  
     1) Johnson, Shaun A 13             2) Wang, Chloe 15                 
     3) Gabriel, Tara N 14              4) Green, Mikayla B 13            
                  26.62       54.66 (28.04)     1:23.51 (28.85)     1:52.25 (28.74)
  3 Madison Dolphins-MR  'A'                    1:51.31    1:53.55         32  
     1) Mena, Zuri 17                   2) Cuadrado, Katelyn E 13         
     3) Valerio, Edwina 18              4) Negron, Luz 16                 
                  29.48       58.76 (29.28)     1:26.51 (27.75)     1:53.55 (27.04)
  4 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'             1:58.57    2:02.37         30  
     1) Annar-Brady, Morgan 13          2) Buscema, Pamela 14             
     3) Edwards, Georgia 14             4) Siegel, Lucy 14                
                  28.36       59.07 (30.71)     1:29.49 (30.42)     2:02.37 (32.88)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:05.00    2:01.53         40  
     1) Moody, Sophie P 16              2) Wu, Yifei 13                   
     3) Tilneac, Stephanie J 15         4) Beavers, Maisy 14              
                  32.21     1:06.98 (34.77)     1:34.23 (27.25)     2:01.53 (27.30)
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                   1:59.68    2:02.37         34  
     1) Dougherty, Kate A 9             2) Deverna, Tara N 17             
     3) Catarinacchio, Jessica R 16     4) Reilly, Bridget K 17           
                  30.19     1:05.06 (34.87)     1:35.44 (30.38)     2:02.37 (26.93)
  3 Middies Swimming-MR  'A'                    2:05.12    2:05.06         32  
     1) Johnson, Shaun A 13             2) Wang, Chloe 15                 
     3) Gabriel, Tara N 14              4) Johnson, Anna B 16             
                  29.50     1:06.99 (37.49)     1:37.48 (30.49)     2:05.06 (27.58)
  4 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:08.70    2:07.46         30  
     1) Annar-Brady, Morgan 13          2) Lyman, Olivia 16               
     3) Tuchman, Emily 13               4) Abrams, Maria 15               
                  31.40     1:05.13 (33.73)     1:39.75 (34.62)     2:07.46 (27.71)
  5 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'            1:59.00    2:08.04         28  
     1) Hughes, Caroline A 16           2) Harvey, Noelle P 14            
     3) Altchiler, Emily M 15           4) Scharf, Baylee F 14            
                  34.60     1:10.16 (35.56)     1:39.46 (29.30)     2:08.04 (28.58)
  6 Gael Aquatic Club-MR  'B'                   1:56.88    2:11.51         26  
     1) Patterson, Erin M 13            2) Campanile, Angelina g 13       
     3) Weisstuch, Caroline F 16        4) Veru, Nina S 12                
                  36.63     1:14.70 (38.07)     1:44.02 (29.32)     2:11.51 (27.49)
  7 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'             2:14.64    2:18.35         24  
     1) Szpynda, Adriana 14             2) Buscema, Pamela 14             
     3) Lilian, Sarah 13                4) Szpynda, Emily 14              
                  33.95     1:14.34 (40.39)     1:49.14 (34.80)     2:18.35 (29.21)
  8 Saw Mill Club Swim Team-MR  'C'             2:21.23    2:29.38         22  
     1) Angelino, Adeline 11            2) Siegel, Lucy 14                
     3) Ferrante, Gia 13                4) Giannelli, Sophia 14           
                  37.68     1:23.15 (45.47)     1:57.21 (34.06)     2:29.38 (32.17)
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engel, Eric R        7 SMC-MR                 21.65      19.77         20  
  2 Engel, Oliver K      7 SMC-MR                 20.19      19.80         17  
  3 Fleck, Ronen T       6 Empire-MR                 NT      21.31         16  
  4 Seck, Saliou         6 Empire-MR                 NT      21.36         15  
  5 Attwell, Nathaniel   7 Empire-MR              25.62      21.51         14  
  6 Yamamoto, Taro T     7 Empire-MR              27.39      22.71         13  
  7 Fishlin, Oliver H    7 SMC-MR                 23.90      22.97         12  
  8 Garcia, Elias        7 MAD-MR                 22.90      22.99         11  
  9 Graber, Seth M       6 Empire-MR                 NT      23.34          9  
 10 Morgan, Brendan M    7 SMC-MR                 23.67      23.81          7  
 11 Brose, Maxwell W     7 Empire-MR                 NT      24.41          6  
 12 Liu, Justin          7 Middies-MR             24.30      24.98          5  
 13 Feng, Ronald         7 Middies-MR             31.99      25.55          4  
 14 Williams, Harry      6 NYCC-MR                28.51      26.99          3  
 15 Feist, Wyatt J       6 Empire-MR                 NT      27.61          2  
 16 Barron, Michael L    7 Middies-MR             29.35      28.36          1  
 17 Yang, Rick           7 Middies-MR                NT      28.38        
 18 Brown, Thomas J      6 SMC-MR                 25.72      30.14        
 19 Chung, Bryan         7 Middies-MR                NT      31.23        
 20 Platow, Jonathan     5 HYB-MR                 26.14      37.52        
 21 Wei, Albert M        7 Middies-MR             43.38      39.09        
 -- Neubauer, Will W     7 Empire-MR                 NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maher, Colin         6 HYB-MR                 58.77      43.45         20  
  2 O'Sullivan, Charli   6 GAEL-MR              1:10.99      47.15         17  
  3 Denfeld, Hunter A    7 GAEL-MR                59.41      47.16         16  
  4 Taylor, Noah B       7 NYCC-MR                53.92      47.41         15  
  5 Fishlin, Oliver H    7 SMC-MR                 55.45      49.03         14  
  6 Dennison, Nathanie   7 Middies-MR             55.38      53.74         13  
  7 Brennan, Colt T      6 NYCC-MR              1:28.79    1:05.73         12  
  8 Hu, Noah             6 Flying Dolphins-MR   1:00.00    1:17.41         11  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engel, Oliver K      7 SMC-MR                 24.19      23.80         20  
  2 Attwell, Nathaniel   7 Empire-MR              25.84      24.00         17  
  3 Neubauer, Will W     7 Empire-MR                 NT      25.00         16  
  4 Fleck, Ronen T       6 Empire-MR                 NT      25.71         15  
  5 Seck, Saliou         6 Empire-MR                 NT      26.11         14  
  6 Fishlin, Oliver H    7 SMC-MR                 29.98      26.30         13  
  7 Engel, Eric R        7 SMC-MR                 25.44      26.55         12  
  8 Yang, Rick           7 Middies-MR                NT      26.79         11  
  9 Brown, Thomas J      6 SMC-MR                 31.06      27.00          9  
 10 Yamamoto, Taro T     7 Empire-MR              33.41      27.55          7  
 11 Morgan, Brendan M    7 SMC-MR                 28.99      27.60          6  
 12 Garcia, Elias        7 MAD-MR                 33.11      29.27          5  
 13 Feng, Ronald         7 Middies-MR                NT      30.88          4  
 14 Brose, Maxwell W     7 Empire-MR                 NT      31.38          3  
 15 Graber, Seth M       6 Empire-MR                 NT      32.40          2  
 16 Liu, Justin          7 Middies-MR             29.48      35.47          1  
 17 Chung, Bryan         7 Middies-MR                NT      35.86        
 18 Feist, Wyatt J       6 Empire-MR                 NT      38.50        
 19 Wei, Albert M        7 Middies-MR             50.90      43.72        
 -- Williams, Harry      6 NYCC-MR                44.22         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Charli   6 GAEL-MR              1:20.99      51.01         20  
  2 Taylor, Noah B       7 NYCC-MR                   NT      51.40         17  
  3 Fishlin, Oliver H    7 SMC-MR               1:01.88      55.35         16  
  4 Dennison, Nathanie   7 Middies-MR                NT      56.39         15  
  5 Maher, Colin         6 HYB-MR               1:05.44      58.31         14  
  6 Brennan, Colt T      6 NYCC-MR                   NT    1:03.15         13  
  7 Denfeld, Hunter A    7 GAEL-MR              1:12.64    1:04.23         12  
  8 Larucci, Julian J    6 NYCC-MR                   NT    1:04.59         11  
 -- Hu, Noah             6 Flying Dolphins-MR     50.50         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yang, Rick           7 Middies-MR                NT      29.89         20  
  2 Attwell, Nathaniel   7 Empire-MR              38.20      31.64         17  
  3 Feng, Ronald         7 Middies-MR                NT      32.28         16  
  4 Brose, Maxwell W     7 Empire-MR                 NT      32.96         15  
  5 Seck, Saliou         6 Empire-MR                 NT      34.48         14  
  6 Morgan, Brendan M    7 SMC-MR                 35.44      39.91         13  
 -- Chung, Bryan         7 Middies-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Graber, Seth M       6 Empire-MR                 NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Liu, Justin          7 Middies-MR                NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Barron, Michael L    7 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Holmes, Jayden T     7 SMC-MR                 30.93         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Wei, Albert M        7 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Williams, Harry      6 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Neubauer, Will W     7 Empire-MR                 NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Fleck, Ronen T       6 Empire-MR                 NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Platow, Jonathan     5 HYB-MR                 31.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Feist, Wyatt J       6 Empire-MR                 NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Garcia, Elias        7 MAD-MR                 32.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Yamamoto, Taro T     7 Empire-MR                 NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Charli   6 GAEL-MR              1:30.99      59.98         20  
  2 Dennison, Nathanie   7 Middies-MR                NT    1:00.55         17  
  3 Taylor, Noah B       7 NYCC-MR                   NT    1:07.02         16  
  4 Denfeld, Hunter A    7 GAEL-MR              1:12.99    1:10.20         15  
  5 Hu, Noah             6 Flying Dolphins-MR     50.05    1:31.20         14  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engel, Eric R        7 SMC-MR                 27.73      27.21         20  
  2 Engel, Oliver K      7 SMC-MR                 29.97      29.74         17  
  3 Brown, Thomas J      6 SMC-MR                    NT      33.15         16  
  4 Platow, Jonathan     5 HYB-MR                 28.00      34.74         15  
  5 Holmes, Jayden T     7 SMC-MR                 33.02      35.35         14  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garofolo, Gerard     8 SMC-MR                 18.81      18.87         20  
  2 Nager, Noah          8 SMC-MR                 19.50      19.20         17  
  3 Euyoque, Kevin D     8 Middies-MR             19.25      19.23         16  
  4 Trachuk, James       8 NYCC-MR                   NT      19.35         15  
  5 Dugan, Liam A        8 Empire-MR                 NT      19.54         14  
  6 Rios, Jared J        8 Middies-MR             19.71      19.98         13  
  7 O'Sullivan, Connor   8 Empire-MR              20.21      20.14         12  
  8 Demmo, Nicky W       8 Empire-MR                 NT      20.58         11  
  9 Pozo, Matthew A      8 Middies-MR             23.92      20.80          9  
 10 Schiz, Corey R       8 Empire-MR                 NT      20.84          7  
 11 Sung, Lou-Fei        8 GAEL-MR                20.18      21.32          6  
 12 Meiselman, Gabriel   8 Middies-MR                NT      22.28          5  
 13 Shteynberg, Michae   8 Empire-MR              22.31      22.34          4  
 14 Blenk, Brandon G     8 Empire-MR              22.64      22.72          3  
 15 Platow, Matthew      8 HYB-MR                 23.00      22.76          2  
 16 Merced, Oliver M     8 Empire-MR              24.77      24.88          1  
 17 Dzhigo, Alexander    8 Empire-MR                 NT      29.87        
 18 Isabella, Ryan J     8 SMC-MR                 29.44      31.23        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Euyoque, Kevin D     8 Middies-MR             41.90      41.35         20  
  2 Nager, Noah          8 SMC-MR                 48.06      41.46         17  
  3 Germain, Dylan       8 NYCC-MR                   NT      43.12         16  
  4 Dase, Jonathan w     8 Flying Dolphins-MR     47.16      47.16         15  
  5 Rios, Jared J        8 Middies-MR                NT      47.35         14  
  6 Meiselman, Gabriel   8 Middies-MR                NT      49.55         13  
  7 Adler, Sam A         8 HYB-MR                 59.93      52.01         12  
  8 Swaab, Isaac         8 HYB-MR                 49.88      59.57         11  
  9 Barth, Brian W       8 Flying Dolphins-MR   1:00.00    1:04.60          9  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Germain, Dylan       8 NYCC-MR                   NT      21.91         20  
  2 Euyoque, Kevin D     8 Middies-MR             23.32      21.97         17  
  3 Nager, Noah          8 SMC-MR                 25.17      22.95         16  
  4 Meiselman, Gabriel   8 Middies-MR                NT      24.31         15  
  5 Rios, Jared J        8 Middies-MR                NT      25.31         14  
  6 Swaab, Isaac         8 HYB-MR                 25.00      25.77         13  
  7 Dase, Jonathan w     8 Flying Dolphins-MR        NT      26.50         12  
  8 Barth, Brian W       8 Flying Dolphins-MR     30.00      27.74         11  
  9 Adler, Sam A         8 HYB-MR                 29.75      29.73          9  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Euyoque, Kevin D     8 Middies-MR             49.38      42.83         20  
  2 Garofolo, Gerard     8 SMC-MR                 47.09      46.34         17  
  3 O'Sullivan, Connor   8 Empire-MR              50.79      47.03         16  
  4 Graber, Alex S       8 Empire-MR                 NT      49.59         15  
  5 Trachuk, James       8 NYCC-MR                   NT      50.28         14  
  6 Schiz, Corey R       8 Empire-MR              58.26      51.13         13  
  7 Merced, Oliver M     8 Empire-MR              56.51      51.80         12  
  8 Gutman, Luke M       8 Middies-MR                NT      52.03         11  
  9 Blenk, Brandon G     8 Empire-MR              51.93      52.30          9  
 10 Rios, Jared J        8 Middies-MR                NT      52.54          7  
 11 Dugan, Liam A        8 Empire-MR              58.71      52.85          6  
 12 Shteynberg, Michae   8 Empire-MR              54.53      53.15          5  
 13 Nager, Noah          8 SMC-MR                 55.10      53.76          4  
 14 Pozo, Matthew A      8 Middies-MR             54.75      53.80          3  
 15 Platow, Matthew      8 HYB-MR                 58.77      53.90          2  
 16 Demmo, Nicky W       8 Empire-MR                 NT      54.00          1  
 17 Meiselman, Gabriel   8 Middies-MR                NT      57.35        
 18 Dzhigo, Alexander    8 Empire-MR                 NT    1:03.69        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Germain, Dylan       8 NYCC-MR                   NT      25.73         20  
  2 Nager, Noah          8 SMC-MR                 26.86      27.23         17  
  3 Dase, Jonathan w     8 Flying Dolphins-MR        NT      27.80         16  
  4 Swaab, Isaac         8 HYB-MR                 28.00      30.89         15  
  5 Barth, Brian W       8 Flying Dolphins-MR     37.00      36.29         14  
  6 Adler, Sam A         8 HYB-MR                 36.44      38.95         13  
  7 Rios, Jared J        8 Middies-MR             45.73      38.97         12  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dugan, Liam A        8 Empire-MR            1:03.81      57.38         20  
  2 Demmo, Nicky W       8 Empire-MR                 NT      58.78         17  
  3 O'Sullivan, Connor   8 Empire-MR            1:04.44      59.12         16  
  4 Meiselman, Gabriel   8 Middies-MR                NT    1:02.89         15  
  5 Schiz, Corey R       8 Empire-MR            1:24.26    1:03.21         14  
  6 Blenk, Brandon G     8 Empire-MR            1:12.53    1:07.65         13  
  7 Sung, Lou-Fei        8 GAEL-MR              1:10.99    1:07.96         11.5
  7 Merced, Oliver M     8 Empire-MR            1:09.30    1:07.96         11.5
  9 Isabella, Ryan J     8 SMC-MR               1:31.02    1:08.31          9  
 10 Shteynberg, Michae   8 Empire-MR            1:12.82    1:09.79          7  
 11 Nager, Noah          8 SMC-MR               1:07.37    1:11.92          6  
 12 Gutman, Luke M       8 Middies-MR                NT    1:14.43          5  
 13 Dzhigo, Alexander    8 Empire-MR                 NT    1:16.68          4  
 14 Rios, Jared J        8 Middies-MR                NT    1:22.14          3  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garofolo, Gerard     8 SMC-MR                 24.47      23.83         20  
  2 Sung, Lou-Fei        8 GAEL-MR                29.32      27.82         17  
  3 Platow, Matthew      8 HYB-MR                 27.44      28.38         16  
  4 Isabella, Ryan J     8 SMC-MR                 37.65      36.96         15  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Euyoque, Kevin D     8 Middies-MR           1:09.91      54.23         20  
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Euyoque, Kevin D     8 Middies-MR           1:43.02    1:42.24         20  
                  48.98     1:42.24 (53.26)                                        
  2 Trachuk, James       8 NYCC-MR                   NT    1:52.45         17  
                  53.04     1:52.45 (59.41)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             1:19.70    1:16.61         40  
     1) Nager, Noah 8                   2) Engel, Eric R 7                
     3) Engel, Oliver K 7               4) Garofolo, Gerard 8             
                  39.18     1:16.61 (37.43)                                        
  2 Middies Swimming-MR  'A'                         NT    1:21.91         34  
     1) Pozo, Matthew A 8               2) Rios, Jared J 8                
     3) Euyoque, Kevin D 8              4) Liu, Justin 7                  
                  38.19     1:21.91 (43.72)                                        
  3 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'             1:34.49    1:32.22         32  
     1) Morgan, Brendan M 7             2) Brown, Thomas J 6              
     3) Fishlin, Oliver H 7             4) Holmes, Jayden T 7             
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR                29.35      29.58         20  
  2 Norris, Timothy M   10 GAEL-MR                31.13      30.96         17  
  3 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR                 35.86      32.81         16  
  4 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR                35.92      33.83         15  
  5 Speres, Nicholas C   9 GAEL-MR                38.88      34.35         14  
  6 Weitzen, Zach       10 SMC-MR                 37.30      34.89         13  
  7 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR                37.15      35.35         12  
  8 Bressel, Johannes   10 HYB-MR                 35.36      35.98         11  
  9 Whitcomb, Charles   10 HYB-MR                 42.48      36.17          9  
 10 Wolf, Jordan T       9 HYB-MR                 43.15      36.51          7  
 11 Morgan, Tom          9 SMC-MR                 39.15      36.75          6  
 12 Larice, Jonathan     9 HYB-MR                 42.16      37.26          5  
 13 Engel, Jack         10 SMC-MR                 37.56      37.55          4  
 14 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR                37.74      37.69          3  
 15 Brown, Kieran        9 SMC-MR                 36.84      38.83          2  
 16 Li, Darrel          10 Middies-MR             39.21      39.12          1  
 17 Rozgonyi, Tommy      9 SMC-MR                 38.32      39.40        
 18 Daniel, Matthew W    9 Middies-MR             43.71      39.51        
 19 Tang, Ryan           9 Middies-MR                NT      40.34        
 20 Roychoudhury, Deva   9 Middies-MR             39.49      40.53        
 21 Stoll, Johann        9 Middies-MR             43.99      40.97        
 22 Li, David           10 Middies-MR             40.49      41.63        
 23 Siegel, Cody         9 SMC-MR                 38.27      41.67        
 24 Loughney, Jack C     9 SMC-MR                 43.83      42.47        
 25 Hiller, Joshua S     9 SMC-MR                 40.42      43.73        
 26 Reich, Owen J        9 GAEL-MR                52.33      43.86        
 27 Gagnon, Alex         9 Middies-MR             50.27      43.91        
 28 Conklin, Kenny L     9 Middies-MR             49.77      43.93        
 29 Zhu, Kenneth H       9 Middies-MR             45.64      43.95        
 30 Brew, William F      9 Middies-MR             52.43      45.65        
 31 Waldorf, Quentin T   9 HYB-MR                 48.39      45.87        
 32 D'Agostino, Brando   9 Middies-MR             45.66      46.53        
 33 Schlosser, Brady L   9 SMC-MR                 45.92      46.80        
 34 Ferrante, Christop   9 SMC-MR                 40.08      47.05        
 35 Hanlon, Jack         9 SMC-MR                 55.91      49.73        
 36 Lee, Logan           9 Middies-MR                NT      53.91        
 37 Cohen, William A    10 GAEL-MR                57.98      56.82        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              1:06.67    1:05.73         20  
                  31.80     1:05.73 (33.93)                                        
  2 Green, Gavin C       9 Flying Dolphins-MR   1:09.96    1:07.43         17  
                  31.57     1:07.43 (35.86)                                        
  3 Norris, Timothy M   10 GAEL-MR              1:14.95    1:12.43         16  
  4 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR               1:19.33    1:14.29         15  
                  35.71     1:14.29 (38.58)                                        
  5 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              1:20.30    1:16.54         14  
                  35.36     1:16.54 (41.18)                                        
  6 Roonprapunt, Tyler  10 Flying Dolphins-MR        NT    1:17.49         13  
                  36.07     1:17.49 (41.42)                                        
  7 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              1:20.07    1:17.90         12  
                  36.00     1:17.90 (41.90)                                        
  8 Morgan, Tom          9 SMC-MR               1:22.04    1:19.83         11  
                  37.58     1:19.83 (42.25)                                        
  9 Veru, Theodore V     9 GAEL-MR              1:30.33    1:21.69          9  
                  37.62     1:21.69 (44.07)                                        
 10 Maher, Brendan      10 HYB-MR               1:37.48    1:22.17          7  
                  39.25     1:22.17 (42.92)                                        
 11 Hu, Dylan H          9 Flying Dolphins-MR   1:23.33    1:22.52          6  
                  39.21     1:22.52 (43.31)                                        
 12 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR              1:27.65    1:25.32          5  
                  42.16     1:25.32 (43.16)                                        
 13 Engel, Jack         10 SMC-MR               1:21.06    1:25.79          4  
                  40.35     1:25.79 (45.44)                                        
 14 Larice, Jonathan     9 HYB-MR               1:34.01    1:26.88          3  
 15 Adler, Max H         9 HYB-MR               1:25.26    1:27.05          2  
                  39.61     1:27.05 (47.44)                                        
 16 Sellami, Maxime L    9 Flying Dolphins-MR   1:45.20    1:27.37          1  
                  39.82     1:27.37 (47.55)                                        
 17 Siegel, Cody         9 SMC-MR               1:28.60    1:27.96        
                1:27.96         1:27.96 ( )                                        
 18 Rozgonyi, Tommy      9 SMC-MR               1:28.33    1:29.87        
                  42.43     1:29.87 (47.44)                                        
 19 Wolf, Jordan T       9 HYB-MR               1:31.72    1:30.00        
                  40.01     1:30.00 (49.99)                                        
 20 Roychoudhury, Deva   9 Middies-MR           1:26.80    1:30.74        
                  42.85     1:30.74 (47.89)                                        
 21 Reilly, Danny W     10 GAEL-MR              1:38.76    1:31.72        
                  40.63     1:31.72 (51.09)                                        
 22 Eforo, Edward       10 GAEL-MR              1:32.28    1:32.41        
                  43.49     1:32.41 (48.92)                                        
 23 Hiller, Joshua S     9 SMC-MR               1:37.16    1:33.54        
                  43.89     1:33.54 (49.65)                                        
 24 Li, Darrel          10 Middies-MR           2:19.53    1:33.63        
                  42.11     1:33.63 (51.52)                                        
 25 Daniel, Matthew W    9 Middies-MR           1:50.06    1:35.09        
                  45.11     1:35.09 (49.98)                                        
 26 Whitcomb, Charles   10 HYB-MR               1:31.49    1:35.34        
                  39.77     1:35.34 (55.57)                                        
 27 Kramer, Jay          9 SMC-MR               1:33.84    1:35.95        
                  44.45     1:35.95 (51.50)                                        
 28 Stoll, Johann        9 Middies-MR           1:55.50    1:37.45        
                  45.62     1:37.45 (51.83)                                        
 29 O'Sullivan, Tommy   10 GAEL-MR              1:35.66    1:38.56        
                  46.85     1:38.56 (51.71)                                        
 30 Esposito, Scott      9 SMC-MR               1:27.67    1:39.85        
                  46.05     1:39.85 (53.80)                                        
 31 Gagnon, Alex         9 Middies-MR                NT    1:42.56        
                  49.05     1:42.56 (53.51)                                        
 32 Zhu, Kenneth H       9 Middies-MR                NT    1:42.94        
                  49.53     1:42.94 (53.41)                                        
 33 D'Agostino, Brando   9 Middies-MR                NT    1:43.38        
                  49.97     1:43.38 (53.41)                                        
 34 Brew, William F      9 Middies-MR           2:16.29    1:44.96        
                  47.88     1:44.96 (57.08)                                        
 35 Ferrante, Christop   9 SMC-MR               1:27.83    1:45.50        
                  48.25     1:45.50 (57.25)                                        
 36 Denfeld, JP          9 GAEL-MR              1:47.17    1:45.59        
                  47.73     1:45.59 (57.86)                                        
 37 Schlosser, Brady L   9 SMC-MR               1:42.88    1:48.03        
                  48.62     1:48.03 (59.41)                                        
 38 Cohen, William A    10 GAEL-MR              2:09.06    1:56.05        
                  53.45   1:56.05 (1:02.60)                                        
 39 Tanimura, Kota       9 Middies-MR                NT    1:56.46        
                  53.84   1:56.46 (1:02.62)                                        
 40 Beame, Kyle         10 SMC-MR               1:55.32    2:16.09        
                1:05.43   2:16.09 (1:10.66)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR                34.00      33.99         20  
  2 Green, Gavin C       9 Flying Dolphins-MR     36.53      36.76         17  
  3 Norris, Timothy M   10 GAEL-MR                38.78      38.42         16  
  4 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR                   NT      39.38         15  
  5 Veru, Theodore V     9 GAEL-MR                40.43      39.81         14  
  6 Roonprapunt, Tyler  10 Flying Dolphins-MR        NT      40.90         13  
  7 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR                 39.81      41.48         12  
  8 Speres, Nicholas C   9 GAEL-MR                46.33      41.96         11  
  9 Morgan, Tom          9 SMC-MR                 45.49      42.26          9  
 10 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR                   NT      43.23          7  
 11 Hu, Dylan H          9 Flying Dolphins-MR     45.50      43.48          6  
 12 Maher, Brendan      10 HYB-MR                 52.40      43.73          5  
 13 Adler, Max H         9 HYB-MR                 47.60      44.08          4  
 14 Whitcomb, Charles   10 HYB-MR                 51.43      44.47          3  
 15 Reilly, Danny W     10 GAEL-MR                46.92      44.71          2  
 16 Campanile, John A    9 GAEL-MR                42.55      45.05          1  
 17 Li, Darrel          10 Middies-MR           1:14.85      45.79        
 18 Engel, Jack         10 SMC-MR                 46.59      45.85        
 19 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR                48.95      46.04        
 20 Larice, Jonathan     9 HYB-MR                 50.11      47.12        
 21 Sellami, Maxime L    9 Flying Dolphins-MR     49.30      47.30        
 22 Hiller, Joshua S     9 SMC-MR                 52.65      47.71        
 23 Wolf, Jordan T       9 HYB-MR                 49.52      47.76        
 24 Kramer, Jay          9 SMC-MR                 53.94      48.06        
 25 Zhu, Kenneth H       9 Middies-MR                NT      48.45        
 26 Daniel, Matthew W    9 Middies-MR             52.19      48.47        
 27 Rozgonyi, Tommy      9 SMC-MR                 46.33      48.53        
 28 Eforo, Edward       10 GAEL-MR                54.23      49.40        
 29 Denfeld, JP          9 GAEL-MR                48.97      50.62        
 30 D'Agostino, Brando   9 Middies-MR           1:03.21      50.66        
 31 Ferrante, Christop   9 SMC-MR                 46.74      50.82        
 32 Gagnon, Alex         9 Middies-MR                NT      50.95        
 33 Bressel, Johannes   10 HYB-MR                 45.00      51.26        
 34 Roychoudhury, Deva   9 Middies-MR             50.48      51.93        
 35 Stoll, Johann        9 Middies-MR             54.11      52.22        
 36 Siegel, Cody         9 SMC-MR               1:00.33      53.70        
 37 Cohen, William A    10 GAEL-MR                59.22      54.29        
 38 O'Sullivan, Tommy   10 GAEL-MR                54.66      54.75        
 39 Tanimura, Kota       9 Middies-MR                NT      59.94        
 40 Brew, William F      9 Middies-MR           1:13.67    1:00.63        
 41 Reich, Owen J        9 GAEL-MR              1:12.99    1:04.73        
 42 Beame, Kyle         10 SMC-MR               1:05.95    1:11.04        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Norris, Timothy M   10 GAEL-MR              1:28.08    1:22.21         20  
                  38.60     1:22.21 (43.61)                                        
  2 Speres, Nicholas C   9 GAEL-MR              1:35.66    1:33.92         17  
  3 Morgan, Tom          9 SMC-MR               1:33.93    1:34.64         16  
                  45.66     1:34.64 (48.98)                                        
  4 Li, Darrel          10 Middies-MR                NT    1:38.89         15  
                  46.85     1:38.89 (52.04)                                        
  5 Tang, Ryan           9 Middies-MR                NT    1:38.92         14  
                  46.63     1:38.92 (52.29)                                        
  6 Hiller, Joshua S     9 SMC-MR               1:47.19    1:39.53         13  
                  47.84     1:39.53 (51.69)                                        
  7 Rozgonyi, Tommy      9 SMC-MR               1:40.02    1:42.47         12  
  8 Roychoudhury, Deva   9 Middies-MR                NT    1:42.50         11  
                  50.31     1:42.50 (52.19)                                        
  9 Li, David           10 Middies-MR           1:41.45    1:42.53          9  
 10 Stoll, Johann        9 Middies-MR                NT    1:46.74          7  
                  54.17     1:46.74 (52.57)                                        
 11 Arguedas, Oscar D    9 MAD-MR               2:01.90    1:53.20          6  
                  52.44   1:53.20 (1:00.76)                                        
 12 Loughney, Jack C     9 SMC-MR               1:54.88    1:54.87          5  
                  53.48   1:54.87 (1:01.39)                                        
 13 Conklin, Kenny L     9 Middies-MR           2:10.55    1:58.00          4  
                  55.83   1:58.00 (1:02.17)                                        
 14 D'Agostino, Brando   9 Middies-MR                NT    2:07.75          3  
                1:51.20     2:07.75 (16.55)                                        
 15 Brew, William F      9 Middies-MR                NT    2:08.00          2  
                1:03.17   2:08.00 (1:04.83)                                        
 16 Zhu, Kenneth H       9 Middies-MR                NT    2:14.03          1  
                1:43.92     2:14.03 (30.11)                                        
 17 Lee, Logan           9 Middies-MR                NT    2:21.96        
                1:06.49   2:21.96 (1:15.47)                                        
 18 Reich, Owen J        9 GAEL-MR              2:12.33    2:25.62        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C       9 Flying Dolphins-MR     41.33      42.12         20  
  2 Norris, Timothy M   10 GAEL-MR                46.29      44.51         17  
  3 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR                58.25      44.88         16  
  4 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR                   NT      46.67         15  
  5 Speres, Nicholas C   9 GAEL-MR                53.45      46.72         14  
  6 Roonprapunt, Tyler  10 Flying Dolphins-MR        NT      47.24         13  
  7 Li, Darrel          10 Middies-MR             46.48      48.03         12  
  8 Sellami, Maxime L    9 Flying Dolphins-MR     52.50      48.81         11  
  9 Veru, Theodore V     9 GAEL-MR                45.66      48.99          9  
 10 Roychoudhury, Deva   9 Middies-MR             49.29      49.36          7  
 11 Stoll, Johann        9 Middies-MR           1:00.17      49.39          6  
 12 Reilly, Danny W     10 GAEL-MR                56.58      49.44          5  
 13 Maher, Brendan      10 HYB-MR               1:01.54      49.56          3.5
 13 Wolf, Jordan T       9 HYB-MR               1:05.27      49.56          3.5
 15 Larice, Jonathan     9 HYB-MR                 52.03      50.09          2  
 16 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR              1:03.37      50.73          1  
 17 Kramer, Jay          9 SMC-MR                 55.09      51.28        
 18 Esposito, Scott      9 SMC-MR                 56.10      51.78        
 19 Gagnon, Alex         9 Middies-MR                NT      52.81        
 20 Siegel, Cody         9 SMC-MR                 55.07      53.42        
 21 Campanile, John A    9 GAEL-MR                55.75      53.73        
 22 Zhu, Kenneth H       9 Middies-MR             52.94      54.13        
 23 Ferrante, Christop   9 SMC-MR                 48.13      54.54        
 24 Engel, Jack         10 SMC-MR                 54.63      54.77        
 25 O'Sullivan, Tommy   10 GAEL-MR              1:02.99      55.31        
 26 Schlosser, Brady L   9 SMC-MR               1:00.02      56.50        
 27 Eforo, Edward       10 GAEL-MR                58.82      57.38        
 28 Whitcomb, Charles   10 HYB-MR                 50.35      58.09        
 29 Beame, Kyle         10 SMC-MR                 59.62      59.21        
 30 Denfeld, JP          9 GAEL-MR              1:01.56      59.86        
 31 Morgan, Tom          9 SMC-MR               1:05.66    1:01.06        
 32 Daniel, Matthew W    9 Middies-MR           1:05.91    1:01.40        
 33 Reich, Owen J        9 GAEL-MR              1:02.57    1:02.99        
 34 D'Agostino, Brando   9 Middies-MR                NT    1:06.42        
 35 Brew, William F      9 Middies-MR                NT    1:08.61        
 36 Cohen, William A    10 GAEL-MR              1:10.99    1:10.07        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              1:41.28    1:34.46         20  
                  44.74     1:34.46 (49.72)                                        
  2 Li, Darrel          10 Middies-MR           1:46.13    1:35.84         17  
                  46.06     1:35.84 (49.78)                                        
  3 Weitzen, Zach       10 SMC-MR               1:53.63    1:48.09         16  
                  49.79     1:48.09 (58.30)                                        
  4 Siegel, Cody         9 SMC-MR               1:53.07    1:50.06         15  
                  51.51     1:50.06 (58.55)                                        
  5 Tang, Ryan           9 Middies-MR                NT    1:52.90         14  
                  51.90   1:52.90 (1:01.00)                                        
  6 Zhu, Kenneth H       9 Middies-MR                NT    1:53.64         13  
                  55.10     1:53.64 (58.54)                                        
  7 Gagnon, Alex         9 Middies-MR           2:00.01    1:54.62         12  
                  54.06   1:54.62 (1:00.56)                                        
  8 Ferrante, Christop   9 SMC-MR               1:51.28    2:01.74         11  
                  55.47   2:01.74 (1:06.27)                                        
  9 Arguedas, Oscar D    9 MAD-MR               2:18.90    2:03.05          9  
                1:00.32   2:03.05 (1:02.73)                                        
 10 Hanlon, Jack         9 SMC-MR               2:31.12    2:18.58          7  
                1:07.36   2:18.58 (1:11.22)                                        
 11 Lee, Logan           9 Middies-MR                NT    2:53.80          6  
                1:26.15   2:53.80 (1:27.65)                                        
 -- Cohen, William A    10 GAEL-MR              2:21.33         DQ        
      Scissors kick
                1:11.79        DQ (1:19.13)                                        
 -- Schlosser, Brady L   9 SMC-MR               2:13.65         DQ        
      One hand touch
                  53.98        DQ (1:00.71)                                        
 -- Stoll, Johann        9 Middies-MR           1:58.54         DQ        
      One hand touch
                  51.46          DQ (57.70)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR                34.00      35.07         20  
  2 Weitzen, Zach       10 SMC-MR                 46.19      37.37         17  
  3 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR                 37.69      38.17         16  
  4 Engel, Jack         10 SMC-MR                 39.85      40.38         15  
  5 Larice, Jonathan     9 HYB-MR                 53.12      41.49         14  
  6 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR                   NT      44.00         13  
  7 Bressel, Johannes   10 HYB-MR                 46.71      44.15         12  
  8 Brown, Kieran        9 SMC-MR                 48.26      44.26         11  
  9 Norris, Timothy M   10 GAEL-MR                43.66      45.28          9  
 10 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR                51.78      45.64          6.5
 10 Whitcomb, Charles   10 HYB-MR                 54.89      45.64          6.5
 12 Daniel, Matthew W    9 Middies-MR             59.28      47.25          5  
 13 Speres, Nicholas C   9 GAEL-MR                51.22      50.52          4  
 14 Morgan, Tom          9 SMC-MR                 57.00      51.63          3  
 15 Wolf, Jordan T       9 HYB-MR                 59.77      52.32          2  
 16 Ferrante, Christop   9 SMC-MR                 49.09      52.36          1  
 17 Waldorf, Quentin T   9 HYB-MR                 55.12      58.31        
 18 Loughney, Jack C     9 SMC-MR               1:17.90      58.75        
 19 D'Agostino, Brando   9 Middies-MR             54.83    1:01.80        
 20 Hanlon, Jack         9 SMC-MR               1:33.21    1:08.21        
 21 Brew, William F      9 Middies-MR           1:25.85    1:17.09        
 -- Li, David           10 Middies-MR           1:18.36         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Rozgonyi, Tommy      9 SMC-MR                 52.36         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              1:21.20    1:23.72         20  
                  37.28     1:23.72 (46.44)                                        
  2 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR               1:25.33    1:30.14         17  
                  41.49     1:30.14 (48.65)                                        
  3 Rozgonyi, Tommy      9 SMC-MR               1:58.38    1:44.19         16  
                  47.27     1:44.19 (56.92)                                        
  4 Hu, Dylan H          9 Flying Dolphins-MR   2:02.51    1:46.74         15  
                  45.44   1:46.74 (1:01.30)                                        
  5 Campanile, John A    9 GAEL-MR                   NT    1:52.35         14  
                  49.37   1:52.35 (1:02.98)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              1:15.00    1:17.20         20  
                  36.10     1:17.20 (41.10)                                        
  2 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR               1:23.65    1:23.71         17  
                  38.84     1:23.71 (44.87)                                        
  3 Norris, Timothy M   10 GAEL-MR              1:27.27    1:27.30         16  
                  40.75     1:27.30 (46.55)                                        
  4 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR                   NT    1:28.19         15  
                  42.71     1:28.19 (45.48)                                        
  5 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR                   NT    1:30.67         14  
                  44.00     1:30.67 (46.67)                                        
  6 Whitcomb, Charles   10 HYB-MR               1:48.91    1:32.91         13  
                  43.67     1:32.91 (49.24)                                        
  7 Larice, Jonathan     9 HYB-MR               1:46.74    1:34.00         12  
                  43.92     1:34.00 (50.08)                                        
  8 Engel, Jack         10 SMC-MR               1:39.65    1:38.58         11  
                  43.66     1:38.58 (54.92)                                        
  9 Bressel, Johannes   10 HYB-MR               1:43.73    1:39.33          9  
                  46.29     1:39.33 (53.04)                                        
 10 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR              1:51.69    1:40.53          7  
 11 Roychoudhury, Deva   9 Middies-MR           1:41.34    1:42.37          6  
                  50.47     1:42.37 (51.90)                                        
 12 Brown, Kieran        9 SMC-MR               1:40.13    1:44.20          5  
 13 Daniel, Matthew W    9 Middies-MR           2:02.61    1:46.02          4  
                  48.94     1:46.02 (57.08)                                        
 14 Gagnon, Alex         9 Middies-MR                NT    1:53.81          3  
                  59.86     1:53.81 (53.95)                                        
 15 Schlosser, Brady L   9 SMC-MR               2:11.97    1:54.81          2  
                  57.49     1:54.81 (57.32)                                        
 16 Arguedas, Oscar D    9 MAD-MR               1:52.90    1:56.31          1  
                  52.60   1:56.31 (1:03.71)                                        
 17 Waldorf, Quentin T   9 HYB-MR               1:49.88    2:00.27        
                  54.89   2:00.27 (1:05.38)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Middies Swimming-MR  'A'                         NT    2:14.23         40  
                  38.82     1:16.88 (38.06)     1:58.09 (41.21)     2:14.23 (16.14)
  2 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:20.00    2:15.76         34  
     1) Kvasnitskiy, Nikita 10          2) Vasilkoff, Daniel 10           
     3) Ribeiro, Joshua 9               4) Lee, Tyler J 10                
                  34.36     1:10.92 (36.56)     1:46.28 (35.36)     2:15.76 (29.48)
  3 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'            2:31.31    2:17.45         32  
     1) McNicholas, Johnny 10           2) Dunne, Christopher J 10        
     3) Maher, Brendan 10               4) Adler, Max H 9                 
                  39.64     1:10.87 (31.23)     1:47.00 (36.13)     2:17.45 (30.45)
  4 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'             2:37.26    2:23.56         30  
     1) Morgan, Tom 9                   2) Hiller, Joshua S 9             
     3) Ferrante, Christopher 9         4) Schlosser, Brady L 9           
                  35.88     1:19.81 (43.93)     2:05.79 (45.98)     2:23.56 (17.77)
  5 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:29.97    2:31.08         28  
     1) Weitzen, Zach 10                2) Siegel, Cody 9                 
     3) Engel, Jack 10                  4) Brown, Kieran 9                
                  35.53     1:15.11 (39.58)     1:52.13 (37.02)     2:31.08 (38.95)
  6 Gael Aquatic Club-MR  'B'                   2:15.88    2:43.73         26  
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:35.00    2:40.14         40  
     1) Lee, Tyler J 10                 2) Vasilkoff, Daniel 10           
     3) Ribeiro, Joshua 9               4) Kvasnitskiy, Nikita 10         
                  43.46     1:29.35 (45.89)     2:11.40 (42.05)     2:40.14 (28.74)
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                   2:30.99    2:45.27         34  
     1) Norris, Timothy M 10            2) Reilly, Danny W 10             
     3) Veru, Theodore V 9              4) Speres, Nicholas C 9           
                  37.77     1:29.93 (52.16)     2:11.52 (41.59)     2:45.27 (33.75)
  3 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:58.73    2:52.16         32  
     1) Morgan, Tom 9                   2) Siegel, Cody 9                 
     3) Engel, Jack 10                  4) Rozgonyi, Tommy 9              
                  42.81     1:34.22 (51.41)     2:14.19 (39.97)     2:52.16 (37.97)
  4 Middies Swimming-MR  'A'                         NT    3:14.72         30  
                  48.30     1:34.13 (45.83)     2:31.52 (57.39)     3:14.72 (43.20)
  5 Gael Aquatic Club-MR  'B'                   2:35.66    3:18.68         28  
     1) Eforo, Edward 10                2) O'Sullivan, Tommy K 10         
     3) Campanile, John A 9             4) Denfeld, JP 9                  
                  49.07     1:46.62 (57.55)     2:33.13 (46.51)     3:18.68 (45.55)
  6 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'             3:23.54    3:34.91         26  
     1) Schlosser, Brady L 9            2) Beame, Kyle 10                 
     3) Ferrante, Christopher 9         4) Hiller, Joshua S 9             
                1:07.18     2:02.53 (55.35)     2:55.89 (53.36)     3:34.91 (39.02)
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'               NT         DQ        
     1) Sellami, Maxime L 9             2) Hu, Dylan H 9                  
     3) Roonprapunt, Tyler 10           4) Green, Gavin C 9               
                  42.83       58.64 (15.81)     1:24.62 (25.98)          DQ (48.39)
 -- Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'            2:40.26         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) McNicholas, Johnny 10           2) Larice, Jonathan 9             
     3) Whitcomb, Charles 10            4) Maher, Colin 6                 
                  42.74     1:31.79 (49.05)     2:08.25 (36.46)          DQ (36.26)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haffner, Riley      12 2013/2014-MR           27.98      27.81         20  
  2 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR                29.20      29.54         17  
  3 Chang, Justin J     11 SMC-MR                 31.29      29.93         16  
  4 Bressel, Carsten    11 HYB-MR                 30.47      29.96         15  
  5 Barr, Evan E        11 GAEL-MR                30.95      31.08         14  
  6 Edwards, Grant      12 SMC-MR                 32.87      31.53         13  
  7 Haffner, Jackson    12 2013/2014-MR           33.44      31.81         12  
  8 Miller, Emanuel     12 MAD-MR                 32.08      31.92         11  
  9 Bellio, Sam J       11 Unattached-MR          31.97      32.80          9  
 10 Mullings, Kevon R   11 Middies-MR             34.67      33.79          7  
 11 Wasserman, Logan C  11 2013/2014-MR           32.24      33.81          6  
 12 Penrose, Kevin      11 HYB-MR                 35.57      34.53          5  
 13 Maher, William      12 HYB-MR                 33.39      34.56          4  
 14 Micucci, Zachary J  11 SMC-MR                 37.84      35.81          3  
 15 Vias, Javier        11 HYB-MR                 49.87      36.62          2  
 16 Finkelman-Mahoney,  12 SMC-MR                 37.13      38.08          1  
 17 Bharara, Naman      12 HYB-MR                 38.00      38.53        
 18 Shao, Andrew        12 Middies-MR                NT      39.72        
 19 Kerwick, Alexandro  12 Middies-MR             52.18      40.77        
 20 Basta, Andrew       11 GAEL-MR                   NT      40.78        
 21 Mulder, Samuel E    11 Middies-MR             41.64      43.60        
 22 Lupo, Angelo        11 HYB-MR                 45.00      48.27        
 23 Plhak, Harrison     12 HYB-MR                 50.12      48.62        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haffner, Riley      12 2013/2014-MR           59.67    1:02.03         20  
                  29.16     1:02.03 (32.87)                                        
  2 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              1:05.17    1:04.38         17  
                  30.73     1:04.38 (33.65)                                        
  3 Lourenco, Matthew   11 Middies-MR           1:07.58    1:06.14         16  
                  31.84     1:06.14 (34.30)                                        
  4 Todd, Ian           11 HYB-MR               1:12.73    1:09.00         15  
                  32.70     1:09.00 (36.30)                                        
  5 Haffner, Jackson    12 2013/2014-MR         1:16.33    1:09.03         14  
                  33.02     1:09.03 (36.01)                                        
  6 Chang, Justin J     11 SMC-MR               1:11.66    1:09.31         13  
                  31.77     1:09.31 (37.54)                                        
  7 Barr, Evan E        11 GAEL-MR              1:10.77    1:09.49         12  
                  32.92     1:09.49 (36.57)                                        
  8 Maher, William      12 HYB-MR               1:12.46    1:14.94         11  
                  35.50     1:14.94 (39.44)                                        
  9 Oh, Daniel          11 HYB-MR               1:29.82    1:15.68          9  
                  34.18     1:15.68 (41.50)                                        
 10 Eforo, Alex         12 GAEL-MR              1:17.11    1:15.71          7  
                  35.18     1:15.71 (40.53)                                        
 11 Zhong, Eric         12 GAEL-MR              1:28.33    1:20.34          6  
                  37.05     1:20.34 (43.29)                                        
 12 Penrose, Kevin      11 HYB-MR               1:21.25    1:22.06          5  
                  38.63     1:22.06 (43.43)                                        
 13 Vias, Javier        11 HYB-MR               1:39.88    1:22.94          4  
                  38.51     1:22.94 (44.43)                                        
 14 McPhillips, Aidan   11 GAEL-MR              1:07.66    1:24.70          3  
                  39.07     1:24.70 (45.63)                                        
 15 Basta, Andrew       11 GAEL-MR              1:21.88    1:32.59          2  
                  42.91     1:32.59 (49.68)                                        
 16 Kerwick, Alexandro  12 Middies-MR           2:01.11    1:40.32          1  
                  46.03     1:40.32 (54.29)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haffner, Riley      12 2013/2014-MR         2:10.55    2:13.85         20  
                  30.14     1:04.61 (34.47)     1:40.57 (35.96)     2:13.85 (33.28)
  2 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              2:18.00    2:17.83         17  
                  31.38     1:06.76 (35.38)     1:43.37 (36.61)     2:17.83 (34.46)
  3 Lourenco, Matthew   11 Middies-MR           2:35.38    2:20.50         16  
                  32.93     1:08.96 (36.03)     1:45.17 (36.21)     2:20.50 (35.33)
  4 Resnick, Harrison   12 Lions-MR             2:54.13    2:31.26         15  
                  33.99     1:12.53 (38.54)     1:53.38 (40.85)     2:31.26 (37.88)
  5 Stoll, Willem       12 SMC-MR               2:42.69    2:37.10         14  
                  34.58     1:14.25 (39.67)     1:57.00 (42.75)     2:37.10 (40.10)
  6 Maher, William      12 HYB-MR               2:38.97    2:42.23         13  
                  35.58     1:15.78 (40.20)     1:59.09 (43.31)     2:42.23 (43.14)
  7 Poncet, Theodore    11 Flying Dolphins-MR        NT    2:53.24         12  
                  37.38     1:21.75 (44.37)     2:07.40 (45.65)     2:53.24 (45.84)
  8 Barr, Alex S        11 Flying Dolphins-MR        NT    2:54.26         11  
                  38.93     1:23.71 (44.78)     2:10.49 (46.78)     2:54.26 (43.77)
  9 Kerwick, Alexandro  12 Middies-MR           4:03.87    3:28.32          9  
                  43.15     1:37.97 (54.82)     2:34.85 (56.88)     3:28.32 (53.47)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR                35.50      33.39         20  
  2 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR                35.50      34.10         17  
  3 Haffner, Jackson    12 2013/2014-MR           35.07      34.72         16  
  4 Chang, Justin J     11 SMC-MR                 35.87      35.75         15  
  5 Stoll, Willem       12 SMC-MR                 37.55      36.46         14  
  6 Barr, Evan E        11 GAEL-MR                38.18      36.81         13  
  7 Maher, William      12 HYB-MR                 36.96      38.69         12  
  8 Todd, Ian           11 HYB-MR                 39.76      38.91         11  
  9 Zhong, Eric         12 GAEL-MR                41.55      40.45          9  
 10 McPhillips, Aidan   11 GAEL-MR                43.25      41.43          7  
 11 Oh, Daniel          11 HYB-MR               1:03.00      42.22          6  
 12 Penrose, Kevin      11 HYB-MR                 43.45      43.03          5  
 13 Eforo, Alex         12 GAEL-MR                42.66      43.05          4  
 14 Poncet, Theodore    11 Flying Dolphins-MR        NT      44.04          3  
 15 Barr, Alex S        11 Flying Dolphins-MR     49.95      44.45          2  
 16 Kerwick, Alexandro  12 Middies-MR           1:00.21      46.58          1  
 -- Finkelman-Mahoney,  12 SMC-MR                 45.33         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Vias, Javier        11 HYB-MR                 52.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kwon, Steven        12 Middies-MR           1:12.30    1:08.59         20  
                  33.38     1:08.59 (35.21)                                        
  2 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              1:12.16    1:10.64         17  
                  34.58     1:10.64 (36.06)                                        
  3 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              1:12.04    1:11.90         16  
                  35.61     1:11.90 (36.29)                                        
  4 Haffner, Jackson    12 2013/2014-MR         1:18.75    1:16.20         15  
                  36.45     1:16.20 (39.75)                                        
  5 Bellio, Sam J       11 Unattached-MR        1:19.57    1:16.61         14  
                  37.60     1:16.61 (39.01)                                        
  6 Lourenco, Matthew   11 Middies-MR           1:20.74    1:18.08         13  
                  39.17     1:18.08 (38.91)                                        
  7 Lopez, Justin J     11 Unattached-MR             NT    1:18.09         12  
                  38.33     1:18.09 (39.76)                                        
  8 Stoll, Willem       12 SMC-MR               1:21.45    1:19.57         11  
                  38.70     1:19.57 (40.87)                                        
  9 Barr, Evan E        11 GAEL-MR              1:24.27    1:20.07          9  
                  39.23     1:20.07 (40.84)                                        
 10 Miller, Alex        12 Middies-MR           1:23.34    1:20.31          7  
                  39.35     1:20.31 (40.96)                                        
 11 Maher, William      12 HYB-MR               1:20.18    1:23.43          6  
                  41.18     1:23.43 (42.25)                                        
 12 Wasserman, Logan C  11 2013/2014-MR         1:28.87    1:25.48          5  
                  40.74     1:25.48 (44.74)                                        
 13 Gagliardi, Alexand  11 SMC-MR               1:28.81    1:26.12          4  
                  43.16     1:26.12 (42.96)                                        
 14 Miller, Emanuel     12 MAD-MR               1:38.31    1:29.99          3  
                  43.20     1:29.99 (46.79)                                        
 15 Kerwick, Alexandro  12 Middies-MR           2:08.82    1:30.24          2  
                  48.24     1:30.24 (42.00)                                        
 16 Edwards, Grant      12 SMC-MR               1:38.30    1:30.34          1  
                1:19.63     1:30.34 (10.71)                                        
 17 Basta, Andrew       11 GAEL-MR                   NT    1:38.18        
                1:38.18         1:38.18 ( )                                        
 18 Bharara, Naman      12 HYB-MR               1:45.00    1:41.42        
 19 Powell, Shamir      11 MAD-MR               1:51.09    1:46.43        
                  49.50     1:46.43 (56.93)                                        
 -- Finkelman-Mahoney,  12 SMC-MR               1:35.34         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  44.53          DQ (51.02)                                        
 -- Micucci, Zachary J  11 SMC-MR               1:35.76         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  44.70          DQ (45.68)                                        
 -- Bressel, Carsten    11 HYB-MR               1:17.88         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  37.07          DQ (42.13)                                        
 -- Lupo, Angelo        11 HYB-MR               1:45.00         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                1:00.40        DQ (1:04.38)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR                39.00      37.15         20  
  2 Zhong, Eric         12 GAEL-MR                48.77      39.58         17  
  3 Todd, Ian           11 HYB-MR                 41.66      41.82         16  
  4 Barr, Evan E        11 GAEL-MR                43.81      41.86         15  
  5 Finkelman-Mahoney,  12 SMC-MR                 43.01      42.04         14  
  6 Chang, Justin J     11 SMC-MR                 43.88      43.11         13  
  7 Resnick, Harrison   12 Lions-MR               46.13      44.47         12  
  8 McPhillips, Aidan   11 GAEL-MR                39.88      46.59         11  
  9 Stoll, Willem       12 SMC-MR                 47.96      47.10          9  
 10 Eforo, Alex         12 GAEL-MR                48.48      47.51          7  
 11 Penrose, Kevin      11 HYB-MR                 49.33      48.10          6  
 12 Barr, Alex S        11 Flying Dolphins-MR        NT      48.67          5  
 13 Basta, Andrew       11 GAEL-MR                52.33      48.94          4  
 14 Vias, Javier        11 HYB-MR                 53.64      49.61          3  
 15 Oh, Daniel          11 HYB-MR               1:06.68      52.63          2  
 16 Poncet, Theodore    11 Flying Dolphins-MR        NT      52.84          1  
 17 Kerwick, Alexandro  12 Middies-MR           1:08.22      53.31        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kwon, Steven        12 Middies-MR           1:35.22    1:17.56         20  
                  36.44     1:17.56 (41.12)                                        
  2 Lopez, Justin J     11 Unattached-MR             NT    1:20.26         17  
                  38.36     1:20.26 (41.90)                                        
  3 Lourenco, Matthew   11 Middies-MR           1:22.87    1:21.37         16  
                  39.32     1:21.37 (42.05)                                        
  4 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              1:23.08    1:22.32         15  
                  39.40     1:22.32 (42.92)                                        
  5 Miller, Alex        12 Middies-MR           1:36.72    1:26.21         14  
                  40.49     1:26.21 (45.72)                                        
  6 Finkelman-Mahoney,  12 SMC-MR               1:31.72    1:29.37         13  
                  41.46     1:29.37 (47.91)                                        
  7 Chang, Justin J     11 SMC-MR               1:34.25    1:32.19         12  
                  43.40     1:32.19 (48.79)                                        
  8 Barr, Evan E        11 GAEL-MR              1:41.40    1:35.19         11  
                  45.01     1:35.19 (50.18)                                        
  9 Bellio, Sam J       11 Unattached-MR        1:32.93    1:35.74          9  
                  45.81     1:35.74 (49.93)                                        
 10 Mullings, Kevon R   11 Middies-MR           1:33.21    1:37.59          7  
                  44.43     1:37.59 (53.16)                                        
 11 Powell, Shamir      11 MAD-MR               1:56.73    1:43.09          6  
                  47.24     1:43.09 (55.85)                                        
 12 Wasserman, Logan C  11 2013/2014-MR         1:42.85    1:43.89          5  
                  47.92     1:43.89 (55.97)                                        
 13 Penrose, Kevin      11 HYB-MR               1:56.51    1:47.60          4  
                  49.62     1:47.60 (57.98)                                        
 14 Bharara, Naman      12 HYB-MR               1:51.00    1:57.75          3  
                  55.50   1:57.75 (1:02.25)                                        
 -- Kerwick, Alexandro  12 Middies-MR                NT         DQ        
      One hand touch
                  53.54          DQ (58.75)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR                33.00      31.03         20  
  2 Haffner, Riley      12 2013/2014-MR           34.43      31.65         17  
  3 Edwards, Grant      12 SMC-MR                 38.08      35.50         16  
  4 Chang, Justin J     11 SMC-MR                 37.48      35.78         15  
  5 Bressel, Carsten    11 HYB-MR                 36.84      35.97         14  
  6 Stoll, Willem       12 SMC-MR                 39.63      36.50         13  
  7 Gagliardi, Alexand  11 SMC-MR                 38.11      38.28         12  
  8 Mullings, Kevon R   11 Middies-MR             41.45      41.14         11  
  9 Miller, Emanuel     12 MAD-MR                 41.28      43.16          9  
 10 Penrose, Kevin      11 HYB-MR                 47.59      44.95          7  
 11 Micucci, Zachary J  11 SMC-MR                 47.10      46.58          6  
 12 Maher, William      12 HYB-MR                 41.39      47.37          5  
 13 Plhak, Harrison     12 HYB-MR                 57.14      57.67          4  
 -- Lupo, Angelo        11 HYB-MR                 48.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Vias, Javier        11 HYB-MR                 54.66         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              1:13.80    1:12.76         20  
                  33.87     1:12.76 (38.89)                                        
  2 Resnick, Harrison   12 Lions-MR             1:28.13    1:23.53         17  
                  38.35     1:23.53 (45.18)                                        
  3 Lourenco, Matthew   11 Middies-MR           1:34.17    1:24.89         16  
                  38.69     1:24.89 (46.20)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kwon, Steven        12 Middies-MR           2:35.01    2:25.36         20  
                  32.94     1:08.46 (35.52)     1:50.63 (42.17)     2:25.36 (34.73)
  2 Lopez, Justin J     11 Unattached-MR             NT    2:34.46         17  
                  35.17     1:16.61 (41.44)     2:00.41 (43.80)     2:34.46 (34.05)
  3 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              2:38.41    2:38.02         16  
                  34.85     1:14.74 (39.89)     2:02.45 (47.71)     2:38.02 (35.57)
  4 Lourenco, Matthew   11 Middies-MR           2:52.94    2:44.83         15  
                  41.36     1:23.03 (41.67)     2:09.37 (46.34)     2:44.83 (35.46)
  5 Miller, Alex        12 Middies-MR           2:52.86    2:52.55         14  
                  41.35     1:24.05 (42.70)     2:13.83 (49.78)     2:52.55 (38.72)
  6 Stoll, Willem       12 SMC-MR               3:18.87    3:05.29         13  
                  40.10     1:25.82 (45.72)     2:25.63 (59.81)     3:05.29 (39.66)
  7 Gagliardi, Alexand  11 SMC-MR               3:21.54    3:10.16         12  
                  41.72     1:30.28 (48.56)     2:28.82 (58.54)     3:10.16 (41.34)
  8 Powell, Shamir      11 MAD-MR               3:35.00    3:45.53         11  
                  52.41     1:51.39 (58.98)     2:48.09 (56.70)     3:45.53 (57.44)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Middies Swimming-MR  'A'                    2:01.00    2:01.89         40  
     1) Kwon, Steven 12                 2) Lourenco, Matthew A 11         
     3) Mullings, Kevon R 11            4) Miller, Alex 12                
                  27.30       58.64 (31.34)     1:33.19 (34.55)     2:01.89 (28.70)
  2 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:06.90    2:04.77         34  
     1) Gagliardi, Alexander 11         2) Edwards, Grant 12              
     3) Stoll, Willem 12                4) Chang, Justin J 11             
                  32.18     1:03.93 (31.75)     1:35.22 (31.29)     2:04.77 (29.55)
  3 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'            2:17.45    2:13.82         32  
     1) Maher, William 12               2) Penrose, Kevin 11              
     3) Nelson, Connor R 11             4) Todd, Ian 11                   
                  35.39     1:09.92 (34.53)     1:44.32 (34.40)     2:13.82 (29.50)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                   2:37.99    2:27.94         40  
     1) Zhong, Eric 12                  2) Eforo, Alex 12                 
     3) Barr, Evan E 11                 4) McPhillips, Aidan J 11         
                  39.50     1:18.59 (39.09)     1:52.79 (34.20)     2:27.94 (35.15)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    23 NYCC-MR                20.51      21.12         20  
  2 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR                22.93      22.74         17  
  3 Doherty, Kyle J     17 GAEL-MR                22.32      22.76         16  
  4 McAuley, Charles    17 SMC-MR                 24.32      23.68         15  
  5 Pejovic, David      17 Middies-MR             24.34      24.42         14  
  6 Bernstein, Zachary  14 GAEL-MR                24.55      24.45         13  
  7 Jurman, Jasper N    15 Lions-MR               25.36      24.47         12  
  8 Freeman, John T     14 GAEL-MR                23.43      24.59         11  
  9 Lama, Dawa          16 Lions-MR               25.65      24.70          9  
 10 Davis, Ben L        17 Lions-MR               25.13      24.75          7  
 11 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR                24.93      24.96          5.5
 11 Jaile, Francisco R  16 GAEL-MR                24.01      24.96          5.5
 13 Raiola, Andy M      16 NYCC-MR                23.90      25.03          4  
 14 Sokolski, Misha V   16 Middies-MR                NT      25.22          3  
 15 Zhong, Alan         16 GAEL-MR                31.48      25.44          2  
 16 Staffin, Tyler M    17 GAEL-MR                25.29      25.57          1  
 17 Cicchiello, Ryan J  16 GAEL-MR                26.50      25.66        
 18 Boies, Zachary      13 SMC-MR                 25.41      26.01        
 19 Reilly, Jack D      15 GAEL-MR                25.90      26.02        
 20 Stoll, Niko         15 Middies-MR             26.26      26.04        
 21 Vignone, Sebastian  17 Middies-MR             27.00      26.17        
 22 Liu, Jonathan E     15 Lions-MR               26.23      26.21        
 23 Lawson, Michael     13 Middies-MR             28.91      26.31        
 24 Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR                26.00      26.53        
 25 Avezzano, Jack      16 GAEL-MR                27.66      26.65        
 26 Thenmalai, Omar     14 GAEL-MR                27.18      26.86        
 27 Lanwes, Kevin P     16 HYB-MR                 27.57      27.32        
 28 Torres, Cristian A  13 Middies-MR             28.21      27.58        
 29 Bell, Brandon D     15 Lions-MR               28.73      27.63        
 30 Demasi, Jack M      14 GAEL-MR                31.88      27.67        
 31 McPhillips, Liam T  14 GAEL-MR                28.33      27.94        
 32 Sheppard, Jason D   14 GAEL-MR                28.31      28.11        
 33 Eforo, John T       14 GAEL-MR                28.76      28.31        
 34 Hughes, Rory        13 HYB-MR                 30.59      28.71        
 35 Porges, Dylan R     13 Lions-MR               27.89      28.78        
 36 Gianchetta, Derek   14 HYB-MR                 35.00      29.97        
 37 Whitfield, George   13 NYCC-MR                30.84      30.03        
 38 Appelbaum, Josh R   15 2013/2014-MR           31.81      30.04        
 39 Johnson, Chaz L     13 NYCC-MR                   NT      30.09        
 40 Heisler, Lucky D    16 Middies-MR                NT      31.26        
 41 Schwarz, Leon       15 Middies-MR                NT      31.43        
 42 Greaves, Michael    14 HYB-MR                 29.00      31.86        
 43 Gomez, Jordy        14 HYB-MR                 35.00      32.01        
 -- Jones, Hayden C     16 Lions-MR               25.45         DQ        
      Walking on or springing from bottom
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    23 NYCC-MR                45.35      46.53         20  
                  23.00       46.53 (23.53)                                        
  2 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR                50.20      50.02         17  
                  24.08       50.02 (25.94)                                        
  3 Doherty, Kyle J     17 GAEL-MR                49.33      51.09         16  
                  24.70       51.09 (26.39)                                        
  4 Raiola, Andy M      16 NYCC-MR                51.01      53.22         15  
                  25.86       53.22 (27.36)                                        
  5 Bernstein, Zachary  14 GAEL-MR                55.23      53.66         14  
                  25.38       53.66 (28.28)                                        
  6 Freeman, John T     14 GAEL-MR                52.50      54.06         13  
                  26.19       54.06 (27.87)                                        
  7 Jaile, Francisco R  16 GAEL-MR                52.05      54.43         12  
                  25.80       54.43 (28.63)                                        
  8 Sokolski, Misha V   16 Middies-MR                NT      54.85         11  
                  26.33       54.85 (28.52)                                        
  9 Zhong, Alan         16 GAEL-MR              1:10.12      55.99          9  
                  26.72       55.99 (29.27)                                        
 10 Pejovic, David      17 Middies-MR             55.30      56.93          7  
                  26.85       56.93 (30.08)                                        
 11 Boies, Zachary      13 SMC-MR                 57.00      57.25          6  
                  27.49       57.25 (29.76)                                        
 12 Stoll, Niko         15 Middies-MR           1:00.13      57.57          5  
                  27.77       57.57 (29.80)                                        
 13 Reilly, Jack D      15 GAEL-MR              1:01.07      58.86          4  
                  27.64       58.86 (31.22)                                        
 14 Staffin, Tyler M    17 GAEL-MR                56.09      58.96          3  
                  28.02       58.96 (30.94)                                        
 15 Avezzano, Jack      16 GAEL-MR              1:00.88      59.04          2  
                  28.52       59.04 (30.52)                                        
 16 Schmitt, Andrew     14 SMC-MR                 58.80      59.10          1  
                  28.38       59.10 (30.72)                                        
 17 Thenmalai, Omar     14 GAEL-MR                59.88      59.21        
                  28.57       59.21 (30.64)                                        
 18 Lawson, Michael     13 Middies-MR             58.64      59.37        
                  29.06       59.37 (30.31)                                        
 19 Vignone, Sebastian  17 Middies-MR             59.21      59.95        
                  28.64       59.95 (31.31)                                        
 20 Torres, Cristian A  13 Middies-MR           1:01.33    1:00.82        
                  30.08     1:00.82 (30.74)                                        
 21 Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR                59.96    1:01.00        
                  28.54     1:01.00 (32.46)                                        
 22 Lanwes, Kevin P     16 HYB-MR               1:00.38    1:01.04        
                  29.03     1:01.04 (32.01)                                        
 23 McPhillips, Liam T  14 GAEL-MR              1:03.67    1:01.39        
                  29.33     1:01.39 (32.06)                                        
 24 Demasi, Jack M      14 GAEL-MR              1:08.44    1:01.62        
                  28.78     1:01.62 (32.84)                                        
 25 Sheppard, Jason D   14 GAEL-MR              1:05.70    1:03.76        
                  30.45     1:03.76 (33.31)                                        
 26 Hughes, Rory        13 HYB-MR               1:13.70    1:04.40        
                  30.26     1:04.40 (34.14)                                        
 27 Eforo, John T       14 GAEL-MR              1:04.98    1:04.56        
                  30.76     1:04.56 (33.80)                                        
 28 Penrose, Ryan       14 HYB-MR               1:05.04    1:06.08        
                  31.98     1:06.08 (34.10)                                        
 29 Whitfield, George   13 NYCC-MR              1:11.56    1:07.71        
                  31.35     1:07.71 (36.36)                                        
 30 Greaves, Michael    14 HYB-MR               1:10.00    1:08.30        
                  31.69     1:08.30 (36.61)                                        
 31 Appelbaum, Josh R   15 2013/2014-MR         1:11.30    1:10.43        
                  33.88     1:10.43 (36.55)                                        
 32 Gomez, Jordy        14 HYB-MR               1:15.00    1:11.75        
                  32.99     1:11.75 (38.76)                                        
 33 Gianchetta, Derek   14 HYB-MR               1:20.00    1:12.32        
                  33.97     1:12.32 (38.35)                                        
 34 Schwarz, Leon       15 Middies-MR           1:07.40    1:12.42        
                  34.22     1:12.42 (38.20)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    23 NYCC-MR              1:41.22    1:42.41         20  
                  23.55       49.74 (26.19)     1:16.17 (26.43)     1:42.41 (26.24)
  2 Tilneac, George     17 NYCC-MR              1:44.94    1:44.41         17  
                  24.28       51.00 (26.72)     1:17.85 (26.85)     1:44.41 (26.56)
  3 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              1:50.18    1:53.01         16  
                  25.64       53.69 (28.05)     1:23.50 (29.81)     1:53.01 (29.51)
  4 Raiola, Andy M      16 NYCC-MR              1:49.39    1:53.27         15  
                  25.70       54.71 (29.01)     1:24.47 (29.76)     1:53.27 (28.80)
  5 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              1:52.46    1:53.60         14  
                  25.88       54.69 (28.81)     1:24.57 (29.88)     1:53.60 (29.03)
  6 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              1:50.22    1:55.68         13  
                  25.02       53.58 (28.56)     1:24.02 (30.44)     1:55.68 (31.66)
  7 Doherty, Kyle J     17 GAEL-MR              1:55.51    1:57.76         12  
                  26.77       56.38 (29.61)     1:27.02 (30.64)     1:57.76 (30.74)
  8 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              1:59.03    2:01.42         11  
                  27.47       58.20 (30.73)     1:30.39 (32.19)     2:01.42 (31.03)
  9 Deverna, Kyle V     15 GAEL-MR              2:04.22    2:03.92          9  
                  28.69     1:01.35 (32.66)     1:33.59 (32.24)     2:03.92 (30.33)
 10 Baez, Rony          18 MAD-MR               2:04.34    2:05.64          7  
                  26.87       58.21 (31.34)     1:32.37 (34.16)     2:05.64 (33.27)
 11 Bernstein, Zachary  14 GAEL-MR              2:03.66    2:05.88          6  
                  29.03       59.93 (30.90)     1:32.55 (32.62)     2:05.88 (33.33)
 12 Mack, Henry K       15 HYB-MR               2:08.10    2:06.52          5  
                  28.37     1:00.90 (32.53)     1:34.88 (33.98)     2:06.52 (31.64)
 13 Reilly, Jack D      15 GAEL-MR              2:12.71    2:06.64          4  
                  28.25     1:00.64 (32.39)     1:34.77 (34.13)     2:06.64 (31.87)
 14 Jaile, Francisco R  16 GAEL-MR              1:59.17    2:06.94          3  
                  27.87       59.29 (31.42)     1:32.91 (33.62)     2:06.94 (34.03)
 15 Dervin, Sean J      16 GAEL-MR              2:14.54    2:09.07          2  
                  28.65     1:00.48 (31.83)     1:34.77 (34.29)     2:09.07 (34.30)
 16 Schaefer, Brendan   15 GAEL-MR              2:07.08    2:09.28          1  
                  29.74     1:02.18 (32.44)     1:36.08 (33.90)     2:09.28 (33.20)
 17 Moran, Harry H      17 NYCC-MR              2:01.30    2:09.59        
                  59.97     1:34.49 (34.52)     2:09.59 (35.10)                    
 18 Stoll, Niko         15 Middies-MR           2:15.88    2:10.37        
                  29.18     1:02.34 (33.16)     1:36.73 (34.39)     2:10.37 (33.64)
 19 Lawson, Michael     13 Middies-MR           2:13.09    2:10.88        
                  29.42     1:02.10 (32.68)     1:36.56 (34.46)     2:10.88 (34.32)
 20 Schmitt, Andrew     14 SMC-MR               2:13.17    2:11.13        
                  29.68     1:03.84 (34.16)     1:38.61 (34.77)     2:11.13 (32.52)
 21 Cicchiello, Ryan J  16 GAEL-MR              2:13.09    2:11.26        
                  29.02     1:02.55 (33.53)     1:38.01 (35.46)     2:11.26 (33.25)
 22 Boies, Zachary      13 SMC-MR               2:13.21    2:12.62        
                  29.41     1:03.66 (34.25)     1:39.48 (35.82)     2:12.62 (33.14)
 23 Emanuel, Camille    18 MAD-MR               2:22.13    2:12.96        
                  27.76     1:00.50 (32.74)     1:36.57 (36.07)     2:12.96 (36.39)
 24 Kanim, Jared F      15 GAEL-MR              2:12.33    2:14.39        
                  30.03     1:03.84 (33.81)     1:39.52 (35.68)     2:14.39 (34.87)
 25 Sanchez, Stallion   15 MAD-MR               2:15.65    2:16.33        
                  29.74     1:03.29 (33.55)     1:40.02 (36.73)     2:16.33 (36.31)
 26 Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR              2:27.85    2:23.46        
                  32.13     1:09.03 (36.90)     1:45.87 (36.84)     2:23.46 (37.59)
 27 Vazquez, Christian  13 MAD-MR               2:42.65    2:23.54        
                  30.21     1:05.72 (35.51)     1:44.39 (38.67)     2:23.54 (39.15)
 28 Frank, Brandon L    15 NYCC-MR              2:36.62    2:25.72        
                  31.56     1:07.67 (36.11)     1:46.92 (39.25)     2:25.72 (38.80)
 29 Greaves, Michael    14 HYB-MR               3:10.00    2:27.14        
                  32.89     1:10.14 (37.25)     1:50.12 (39.98)     2:27.14 (37.02)
 30 Sanchez, Wanderlei  13 MAD-MR               2:35.32    2:29.51        
                  32.38     1:10.91 (38.53)     1:50.43 (39.52)     2:29.51 (39.08)
 31 Arguedas, Kenneth   13 MAD-MR               2:23.90    2:30.13        
                  31.34     1:11.79 (40.45)     1:53.79 (42.00)     2:30.13 (36.34)
 32 Clark, Kevin        13 MAD-MR               2:30.29    2:30.53        
                  31.94     1:09.96 (38.02)   2:31.10 (1:21.14)         2:30.53 ( )
 33 Sanchez, Andersson  14 MAD-MR               2:20.05    2:30.64        
                1:06.46   2:30.64 (1:24.18)         2:30.64 ( )                    
 34 Polanco, Dan        13 MAD-MR               2:23.57    2:32.49        
                  34.11     1:12.16 (38.05)     1:52.64 (40.48)     2:32.49 (39.85)
 35 Heisler, Lucky D    16 Middies-MR                NT    2:33.55        
                  34.49     1:13.87 (39.38)     1:55.20 (41.33)     2:33.55 (38.35)
 36 Cargan, Timothy R   16 NYCC-MR                   NT    2:33.58        
                  31.92     1:10.88 (38.96)     1:51.22 (40.34)     2:33.58 (42.36)
 37 Conner, Benjamin    13 HYB-MR               2:38.36    2:35.98        
                  35.13     1:14.33 (39.20)     1:55.75 (41.42)     2:35.98 (40.23)
 38 Appelbaum, Josh R   15 2013/2014-MR         2:47.91    2:39.42        
                  37.22     1:17.89 (40.67)     1:59.19 (41.30)     2:39.42 (40.23)
 39 Schwarz, Leon       15 Middies-MR                NT    2:39.68        
                  35.26     1:18.27 (43.01)     2:01.26 (42.99)     2:39.68 (38.42)
 40 Gianchetta, Derek   14 HYB-MR               3:20.00    2:41.03        
                  35.23     1:15.55 (40.32)     1:59.07 (43.52)     2:41.03 (41.96)
 41 Stoll, Felix j      16 Middies-MR                NT    2:58.82        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    23 NYCC-MR                50.18      50.67         20  
                  24.81       50.67 (25.86)                                        
  2 Tilneac, George     17 NYCC-MR                51.70      52.68         17  
                  25.77       52.68 (26.91)                                        
  3 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR                57.81      56.61         16  
                  27.59       56.61 (29.02)                                        
  4 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR                53.88      57.01         15  
                  27.46       57.01 (29.55)                                        
  5 Alers, Louis        18 MAD-MR                 56.88      57.55         14  
                  28.01       57.55 (29.54)                                        
  6 McAuley, Charles    17 SMC-MR                 56.91      59.90         13  
                  29.02       59.90 (30.88)                                        
  7 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              1:02.52    1:01.20         12  
                  29.18     1:01.20 (32.02)                                        
  8 Bernstein, Zachary  14 GAEL-MR              1:03.99    1:02.00         11  
                  29.98     1:02.00 (32.02)                                        
  9 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              1:01.81    1:02.12          9  
                  31.19     1:02.12 (30.93)                                        
 10 Doherty, Kyle J     17 GAEL-MR              1:06.83    1:03.93          7  
                  31.40     1:03.93 (32.53)                                        
 11 Mack, Henry K       15 HYB-MR               1:05.80    1:04.51          6  
                  31.34     1:04.51 (33.17)                                        
 12 Hidalgo, Omar       18 MAD-MR               1:04.30    1:05.26          5  
                  31.52     1:05.26 (33.74)                                        
 13 Dervin, Sean J      16 GAEL-MR              1:08.00    1:05.36          4  
                  31.21     1:05.36 (34.15)                                        
 14 Mercado, David      15 MAD-MR               1:05.43    1:05.64          3  
                  30.72     1:05.64 (34.92)                                        
 15 Lawson, Michael     13 Middies-MR           1:07.15    1:06.94          2  
                  32.64     1:06.94 (34.30)                                        
 16 Jaile, Francisco R  16 GAEL-MR              1:06.27    1:06.96          1  
                  32.08     1:06.96 (34.88)                                        
 17 Deverna, Kyle V     15 GAEL-MR              1:05.09    1:07.14        
                  32.72     1:07.14 (34.42)                                        
 18 Kanim, Jared F      15 GAEL-MR              1:07.89    1:08.83        
                  33.74     1:08.83 (35.09)                                        
 19 Schmitt, Andrew     14 SMC-MR               1:11.50    1:10.31        
                  34.43     1:10.31 (35.88)                                        
 20 Cicchiello, Ryan J  16 GAEL-MR              1:08.33    1:10.49        
                  34.37     1:10.49 (36.12)                                        
 21 Diaz, Muppet A      17 MAD-MR               1:11.67    1:11.08        
                  34.76     1:11.08 (36.32)                                        
 22 Paccione, Sawyer B  13 Middies-MR           1:11.00    1:11.12        
                  34.72     1:11.12 (36.40)                                        
 23 Frank, Brandon L    15 NYCC-MR                   NT    1:11.30        
                  34.33     1:11.30 (36.97)                                        
 24 Emanuel, Camille    18 MAD-MR               1:10.28    1:11.33        
                  34.43     1:11.33 (36.90)                                        
 25 Penrose, Ryan       14 HYB-MR               1:16.04    1:11.65        
                  35.64     1:11.65 (36.01)                                        
 26 Gerken, Jack        13 SMC-MR               1:13.94    1:12.78        
                  35.58     1:12.78 (37.20)                                        
 27 Sanchez, Andersson  14 MAD-MR               1:11.38    1:13.33        
 28 Torres, Cristian A  13 Middies-MR           1:19.00    1:13.88        
                  36.14     1:13.88 (37.74)                                        
 29 Cargan, Timothy R   16 NYCC-MR                   NT    1:14.30        
 30 Sanchez, Stallion   15 MAD-MR               1:14.57    1:14.93        
                  36.42     1:14.93 (38.51)                                        
 31 Vazquez, Christian  13 MAD-MR               1:21.96    1:14.94        
                  34.93     1:14.94 (40.01)                                        
 32 Satis, Miguel       19 MAD-MR               1:17.76    1:15.03        
                  36.75     1:15.03 (38.28)                                        
 33 Conner, Benjamin    13 HYB-MR               1:21.98    1:16.58        
                  36.84     1:16.58 (39.74)                                        
 34 Sanchez, Wanderlei  13 MAD-MR               1:20.88    1:17.06        
                  37.35     1:17.06 (39.71)                                        
 35 Clark, Kevin        13 MAD-MR               1:18.84    1:17.48        
                  36.64     1:17.48 (40.84)                                        
 36 Hanchet, Malcolm    13 SMC-MR               1:21.78    1:19.39        
                  39.18     1:19.39 (40.21)                                        
 37 Heisler, Lucky D    16 Middies-MR                NT    1:20.10        
                  38.55     1:20.10 (41.55)                                        
 38 Schwarz, Leon       15 Middies-MR           1:30.14    1:22.05        
                  39.29     1:22.05 (42.76)                                        
 38 Greaves, Michael    14 HYB-MR               1:26.00    1:22.05        
                  38.75     1:22.05 (43.30)                                        
 40 Appelbaum, Josh R   15 2013/2014-MR         1:26.77    1:22.23        
                  39.41     1:22.23 (42.82)                                        
 41 Persons, Ryan       13 HYB-MR                    NT    1:37.44        
                  45.24     1:37.44 (52.20)                                        
 -- Gianchetta, Derek   14 HYB-MR               1:40.00         DQ        
      Not on back off wall
                  46.39          DQ (51.51)                                        
 -- Arguedas, Kenneth   13 MAD-MR               1:26.90         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  37.54          DQ (40.62)                                        
 -- Stoll, Felix j      16 Middies-MR                NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Vignone, Sebastian  17 Middies-MR           1:07.63         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  32.14          DQ (35.32)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR              2:09.80    2:13.71         20  
                  32.20     1:06.06 (33.86)     1:40.34 (34.28)     2:13.71 (33.37)
  2 Bernstein, Zachary  14 GAEL-MR              2:12.00    2:18.90         17  
                  33.00     1:07.37 (34.37)     1:43.43 (36.06)     2:18.90 (35.47)
  3 Zhong, Alan         16 GAEL-MR              2:38.99    2:24.54         16  
                  33.10     1:08.92 (35.82)     1:46.46 (37.54)     2:24.54 (38.08)
  4 Lawson, Michael     13 Middies-MR           2:49.99    2:28.36         15  
                  35.15     1:12.13 (36.98)     1:49.71 (37.58)     2:28.36 (38.65)
  5 McPhillips, Liam T  14 GAEL-MR              2:33.77    2:28.85         14  
                  35.42     1:13.10 (37.68)     1:51.05 (37.95)     2:28.85 (37.80)
  6 Schmitt, Andrew     14 SMC-MR               2:41.45    2:31.98         13  
                  35.94     1:15.10 (39.16)     1:54.33 (39.23)     2:31.98 (37.65)
  7 Hughes, Rory        13 HYB-MR               3:00.00    2:44.00         12  
                  38.44     1:20.00 (41.56)     2:04.42 (44.42)     2:44.00 (39.58)
  8 Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR              3:00.54    2:47.39         11  
                  38.60     1:20.42 (41.82)     2:04.03 (43.61)     2:47.39 (43.36)
  9 Whitfield, George   13 NYCC-MR              2:47.54    2:50.63          9  
                  39.31     1:22.09 (42.78)     2:06.70 (44.61)     2:50.63 (43.93)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McAuley, Charles    17 SMC-MR               1:01.20    1:05.28         20  
                  30.54     1:05.28 (34.74)                                        
  2 Tilneac, George     17 NYCC-MR              1:09.15    1:05.30         17  
                  30.93     1:05.30 (34.37)                                        
  3 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              1:06.18    1:06.21         16  
                  30.99     1:06.21 (35.22)                                        
  4 Moran, Harry H      17 NYCC-MR              1:03.36    1:06.78         15  
                  30.13     1:06.78 (36.65)                                        
  5 Hidalgo, Omar       18 MAD-MR               1:05.60    1:09.16         14  
                  32.08     1:09.16 (37.08)                                        
  6 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              1:06.60    1:10.41         13  
                  33.17     1:10.41 (37.24)                                        
  7 Schmitt, Andrew     14 SMC-MR               1:12.11    1:10.77         12  
                  33.69     1:10.77 (37.08)                                        
  8 Diaz, Muppet A      17 MAD-MR               1:09.83    1:11.06         11  
                  33.33     1:11.06 (37.73)                                        
  9 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              1:11.50    1:11.23          9  
                  33.61     1:11.23 (37.62)                                        
 10 Cicchiello, Ryan J  16 GAEL-MR              1:14.22    1:12.35          7  
                  34.32     1:12.35 (38.03)                                        
 11 Reilly, Jack D      15 GAEL-MR              1:16.70    1:13.96          6  
                  34.62     1:13.96 (39.34)                                        
 12 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              1:20.60    1:14.52          5  
                  34.07     1:14.52 (40.45)                                        
 13 Schaefer, Brendan   15 GAEL-MR              1:15.89    1:14.53          4  
                  34.75     1:14.53 (39.78)                                        
 14 Metcalf, Max W      15 SMC-MR               1:14.23    1:15.39          3  
                  36.17     1:15.39 (39.22)                                        
 15 Satis, Miguel       19 MAD-MR               1:15.47    1:15.49          2  
                  34.66     1:15.49 (40.83)                                        
 16 Kanim, Jared F      15 GAEL-MR              1:18.77    1:17.12          1  
                  36.11     1:17.12 (41.01)                                        
 17 Deverna, Kyle V     15 GAEL-MR              1:21.46    1:17.14        
                  36.49     1:17.14 (40.65)                                        
 18 Jaile, Francisco R  16 GAEL-MR              1:15.86    1:17.82        
                  35.64     1:17.82 (42.18)                                        
 19 Penrose, Ryan       14 HYB-MR               1:26.57    1:18.26        
                  37.98     1:18.26 (40.28)                                        
 20 Boies, Zachary      13 SMC-MR               1:20.76    1:18.30        
                  36.57     1:18.30 (41.73)                                        
 21 Dervin, Sean J      16 GAEL-MR              1:20.58    1:18.56        
                  37.43     1:18.56 (41.13)                                        
 22 Torres, Cristian A  13 Middies-MR           1:23.11    1:19.76        
                  36.53     1:19.76 (43.23)                                        
 23 Vazquez, Christian  13 MAD-MR               1:26.29    1:20.04        
                  37.34     1:20.04 (42.70)                                        
 24 Vignone, Sebastian  17 Middies-MR           1:18.00    1:20.17        
                  37.15     1:20.17 (43.02)                                        
 25 Gerken, Jack        13 SMC-MR               1:23.46    1:20.41        
                  38.25     1:20.41 (42.16)                                        
 26 Polanco, Dan        13 MAD-MR               1:20.42    1:23.42        
                  38.85     1:23.42 (44.57)                                        
 27 Cargan, Timothy R   16 NYCC-MR                   NT    1:23.43        
                  38.53     1:23.43 (44.90)                                        
 28 Frank, Brandon L    15 NYCC-MR              1:32.43    1:23.81        
                  39.33     1:23.81 (44.48)                                        
 29 Stoll, Felix j      16 Middies-MR                NT    1:24.27        
                  39.58     1:24.27 (44.69)                                        
 30 Appelbaum, Josh R   15 2013/2014-MR         1:29.77    1:27.17        
                  40.91     1:27.17 (46.26)                                        
 31 Schwarz, Leon       15 Middies-MR           1:28.74    1:28.84        
                  41.62     1:28.84 (47.22)                                        
 32 Hanchet, Malcolm    13 SMC-MR               1:35.34    1:34.25        
                  44.41     1:34.25 (49.84)                                        
 33 Conner, Benjamin    13 HYB-MR               1:39.56    1:34.37        
                  44.46     1:34.37 (49.91)                                        
 34 Greaves, Michael    14 HYB-MR               1:36.00    1:34.42        
                  45.49     1:34.42 (48.93)                                        
 35 Heisler, Lucky D    16 Middies-MR                NT    1:45.26        
                  50.76     1:45.26 (54.50)                                        
 36 Persons, Ryan       13 HYB-MR                    NT    1:50.52        
                  51.62     1:50.52 (58.90)                                        
 -- Gomez, Jordy        14 HYB-MR               1:39.77         DQ        
      One hand touch
                  44.33          DQ (51.06)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jurman, Jasper N    15 Lions-MR             2:24.42    2:21.37         20  
                  32.34     1:08.18 (35.84)     1:45.13 (36.95)     2:21.37 (36.24)
  2 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              2:27.00    2:26.55         17  
                  31.46     1:08.56 (37.10)     1:47.51 (38.95)     2:26.55 (39.04)
  3 McAuley, Charles    17 SMC-MR               2:22.22    2:27.80         16  
                  31.49     1:08.70 (37.21)     1:47.36 (38.66)     2:27.80 (40.44)
  4 Pejovic, David      17 Middies-MR           2:33.92    2:33.01         15  
                  32.22     1:10.01 (37.79)     1:50.56 (40.55)     2:33.01 (42.45)
  5 Lama, Dawa          16 Lions-MR             2:44.51    2:33.03         14  
                  34.95     1:14.00 (39.05)     1:53.82 (39.82)     2:33.03 (39.21)
  6 Liu, Jonathan E     15 Lions-MR             2:33.47    2:33.32         13  
                  34.76     1:13.45 (38.69)     1:52.95 (39.50)     2:33.32 (40.37)
  7 Schmitt, Andrew     14 SMC-MR               2:37.41    2:35.79         12  
                  34.35     1:14.24 (39.89)     1:55.03 (40.79)     2:35.79 (40.76)
  8 Cicchiello, Ryan J  16 GAEL-MR              2:44.21    2:42.07         11  
                  35.80     1:15.84 (40.04)     1:58.52 (42.68)     2:42.07 (43.55)
  9 Reilly, Jack D      15 GAEL-MR              2:53.35    2:43.14          9  
                  36.84     1:19.17 (42.33)     2:02.25 (43.08)     2:43.14 (40.89)
 10 Penrose, Ryan       14 HYB-MR               2:56.34    2:44.83          7  
                  38.64     1:21.51 (42.87)     2:04.41 (42.90)     2:44.83 (40.42)
 11 Davis, Ben L        17 Lions-MR             3:00.13    2:45.87          6  
                  37.45     1:20.69 (43.24)     2:03.99 (43.30)     2:45.87 (41.88)
 12 Stoll, Niko         15 Middies-MR           3:03.30    2:47.65          5  
                  37.94     1:20.70 (42.76)     2:04.13 (43.43)     2:47.65 (43.52)
 13 Jones, Hayden C     16 Lions-MR             2:51.13    2:51.80          4  
                  38.74     1:22.68 (43.94)     2:07.49 (44.81)     2:51.80 (44.31)
 14 Boies, Zachary      13 SMC-MR               2:47.12    2:51.90          3  
                  37.69     1:20.26 (42.57)     2:05.54 (45.28)     2:51.90 (46.36)
 15 Torres, Cristian A  13 Middies-MR           2:51.20    2:54.73          2  
                  38.69     1:24.34 (45.65)     2:09.11 (44.77)     2:54.73 (45.62)
 16 Bell, Brandon D     15 Lions-MR             3:23.13    2:55.18          1  
                  38.28     1:22.68 (44.40)     2:09.37 (46.69)     2:55.18 (45.81)
 17 Johnson, Chaz L     13 NYCC-MR                   NT    3:02.89        
                  37.36     1:21.85 (44.49)     2:10.79 (48.94)     3:02.89 (52.10)
 18 Appelbaum, Josh R   15 2013/2014-MR         3:00.00    3:10.72        
                  41.30     1:30.44 (49.14)     2:21.19 (50.75)     3:10.72 (49.53)
 19 Schwarz, Leon       15 Middies-MR                NT    3:12.28        
                  42.21     1:32.89 (50.68)     2:23.59 (50.70)     3:12.28 (48.69)
 20 Heisler, Lucky D    16 Middies-MR                NT    3:38.23        
                  48.22     1:43.21 (54.99)     2:40.56 (57.35)     3:38.23 (57.67)
 -- Porges, Dylan R     13 Lions-MR             3:25.13         DQ        
      Scissors kick
                  43.51     1:34.73 (51.22)     2:26.91 (52.18)          DQ (49.38)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    23 NYCC-MR                50.36      51.61         20  
                  23.89       51.61 (27.72)                                        
  2 Raiola, Andy M      16 NYCC-MR                53.98      55.70         17  
                  26.14       55.70 (29.56)                                        
  3 Jurman, Jasper N    15 Lions-MR               57.41      55.80         16  
                  25.87       55.80 (29.93)                                        
  4 Davis, Ben L        17 Lions-MR             1:08.13      56.96         15  
                  26.74       56.96 (30.22)                                        
  5 Doherty, Kyle J     17 GAEL-MR              1:00.79    1:00.42         14  
                  28.79     1:00.42 (31.63)                                        
  6 Liu, Jonathan E     15 Lions-MR             1:03.13    1:00.91         13  
                  28.98     1:00.91 (31.93)                                        
  7 Sokolski, Misha V   16 Middies-MR                NT    1:01.23         12  
                  29.16     1:01.23 (32.07)                                        
  8 McAuley, Charles    17 SMC-MR               1:04.52    1:01.82         11  
                  27.76     1:01.82 (34.06)                                        
  9 Freeman, John T     14 GAEL-MR                59.14    1:02.18          9  
                  29.34     1:02.18 (32.84)                                        
 10 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR                58.41    1:02.41          7  
                  28.97     1:02.41 (33.44)                                        
 11 Avezzano, Jack      16 GAEL-MR              1:05.33    1:04.54          6  
                  29.90     1:04.54 (34.64)                                        
 12 Jones, Hayden C     16 Lions-MR             1:09.13    1:05.37          5  
                  30.81     1:05.37 (34.56)                                        
 13 Staffin, Tyler M    17 GAEL-MR              1:06.22    1:05.39          4  
                  30.78     1:05.39 (34.61)                                        
 14 Lama, Dawa          16 Lions-MR             1:09.13    1:06.09          3  
                  29.30     1:06.09 (36.79)                                        
 15 Thenmalai, Omar     14 GAEL-MR              1:07.66    1:07.37          2  
                  31.07     1:07.37 (36.30)                                        
 16 Sheppard, Jason D   14 GAEL-MR              1:17.34    1:11.43          1  
                  32.97     1:11.43 (38.46)                                        
 17 Vignone, Sebastian  17 Middies-MR           1:10.00    1:13.80        
                  32.02     1:13.80 (41.78)                                        
 18 Penrose, Ryan       14 HYB-MR               1:25.00    1:15.63        
                  34.85     1:15.63 (40.78)                                        
 -- Porges, Dylan R     13 Lions-MR             1:08.45         DQ        
      False start
                  32.81          DQ (38.94)                                        
 -- Bell, Brandon D     15 Lions-MR             1:15.13         DQ        
      One hand touch
                  33.46          DQ (44.91)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Raiola, Andy M      16 NYCC-MR              1:56.59    2:02.10         20  
                  26.04       56.47 (30.43)     1:28.23 (31.76)     2:02.10 (33.87)
  2 Alers, Louis        18 MAD-MR               2:00.54    2:09.47         17  
                  27.34       58.67 (31.33)     1:32.90 (34.23)     2:09.47 (36.57)
  3 Metcalf, Max W      15 SMC-MR               2:36.71    2:29.13         16  
                1:07.50     1:47.61 (40.11)     2:29.13 (41.52)         2:29.13 ( )
  4 Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR                   NT    2:38.82         15  
                  33.57     1:13.27 (39.70)     1:56.18 (42.91)     2:38.82 (42.64)
  5 Mercado, David      15 MAD-MR               2:20.90    2:42.12         14  
                  31.01     1:08.06 (37.05)     1:52.75 (44.69)     2:42.12 (49.37)
  6 Paccione, Sawyer B  13 Middies-MR           2:58.10    2:47.89         13  
                  35.54     1:17.54 (42.00)     2:03.57 (46.03)     2:47.89 (44.32)
  7 Stoll, Niko         15 Middies-MR                NT    2:48.78         12  
                  35.30     1:17.58 (42.28)     2:02.17 (44.59)     2:48.78 (46.61)
 -- Baez, Rony          18 MAD-MR               2:37.00         DQ        
      One hand touch
                  30.13     1:06.99 (36.86)     1:50.10 (43.11)          DQ (43.66)
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    23 NYCC-MR              1:56.67    1:59.06         20  
  2 Alers, Louis        18 MAD-MR               2:04.75    2:07.80         17  
  3 Raiola, Andy M      16 NYCC-MR              2:01.32    2:10.90         16  
  4 McAuley, Charles    17 SMC-MR               2:14.36    2:16.64         15  
  5 Doherty, Kyle J     17 GAEL-MR              2:18.68    2:17.45         14  
  6 Hidalgo, Omar       18 MAD-MR               2:15.98    2:19.43         13  
  7 Moran, Harry H      17 NYCC-MR              2:16.33    2:22.48         12  
  8 Metcalf, Max W      15 SMC-MR               2:19.92    2:23.33         11  
  9 Mercado, David      15 MAD-MR               2:27.90    2:27.31          9  
                  28.02     1:05.71 (37.69)     1:52.16 (46.45)     2:27.31 (35.15)
 10 Stoll, Niko         15 Middies-MR           2:45.87    2:27.61          7  
                  32.65     1:10.94 (38.29)     1:55.44 (44.50)     2:27.61 (32.17)
 11 Lawson, Michael     13 Middies-MR                NT    2:27.84          6  
                  31.12     1:07.48 (36.36)     1:53.51 (46.03)     2:27.84 (34.33)
 12 Baez, Rony          18 MAD-MR               2:27.63    2:28.26          5  
 13 Torres, Cristian A  13 Middies-MR           2:30.11    2:29.22          4  
                  31.96     1:13.44 (41.48)     1:54.38 (40.94)     2:29.22 (34.84)
 14 Boies, Zachary      13 SMC-MR               2:29.38    2:29.79          3  
                  30.40     1:10.54 (40.14)     1:55.46 (44.92)     2:29.79 (34.33)
 15 Diaz, Muppet A      17 MAD-MR               2:31.88    2:31.17          2  
                  32.43     1:12.74 (40.31)     1:56.35 (43.61)     2:31.17 (34.82)
 16 Penrose, Ryan       14 HYB-MR               2:44.25    2:31.88          1  
                  35.70     1:13.89 (38.19)     1:56.75 (42.86)     2:31.88 (35.13)
 17 Gerken, Jack        13 SMC-MR               2:46.37    2:33.09        
                  32.19     1:13.15 (40.96)     1:58.78 (45.63)     2:33.09 (34.31)
 18 Emanuel, Camille    18 MAD-MR               2:30.92    2:33.77        
                  29.73     1:10.33 (40.60)     1:58.64 (48.31)     2:33.77 (35.13)
 19 Satis, Miguel       19 MAD-MR               2:40.28    2:34.59        
                  29.84     1:10.16 (40.32)     1:55.01 (44.85)     2:34.59 (39.58)
 20 Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR              2:35.96    2:38.50        
                  30.88     1:13.31 (42.43)     2:00.32 (47.01)     2:38.50 (38.18)
 21 Paccione, Sawyer B  13 Middies-MR           2:31.00    2:41.90        
                  33.91     1:13.76 (39.85)     2:06.08 (52.32)     2:41.90 (35.82)
 22 Sanchez, Andersson  14 MAD-MR               2:37.92    2:43.83        
                  30.88     1:12.03 (41.15)     2:02.86 (50.83)     2:43.83 (40.97)
 23 Sanchez, Stallion   15 MAD-MR               2:42.82    2:44.22        
                  31.93     1:16.37 (44.44)     2:05.52 (49.15)     2:44.22 (38.70)
 24 Arguedas, Kenneth   13 MAD-MR               2:49.90    2:47.36        
                  36.52     1:24.73 (48.21)     2:10.93 (46.20)     2:47.36 (36.43)
 25 Sanchez, Wanderlei  13 MAD-MR               3:06.15    2:49.15        
                  35.13     1:17.48 (42.35)     2:11.88 (54.40)     2:49.15 (37.27)
 26 Polanco, Dan        13 MAD-MR               2:41.62    2:54.13        
                  36.37     1:22.75 (46.38)     2:14.08 (51.33)     2:54.13 (40.05)
 27 Hanchet, Malcolm    13 SMC-MR               3:04.67    3:01.63        
                  41.57     1:25.90 (44.33)     2:18.38 (52.48)     3:01.63 (43.25)
 -- Reilly, Jack D      15 GAEL-MR              2:28.86         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  31.73     1:13.29 (41.56)     1:57.89 (44.60)          DQ (35.54)
 -- Clark, Kevin        13 MAD-MR               2:55.05         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  34.80     1:19.39 (44.59)     2:13.65 (54.26)          DQ (42.49)
 -- Vignone, Sebastian  17 Middies-MR           2:43.01         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  31.35        DQ (1:55.57)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 New York City Aquatic Club-MR  'A'          1:35.00    1:28.25         40  
     1) Tilneac, George 17              2) Raiola, Andy M 16              
     3) Konovalov, Nicholas 16          4) Gleason, David X 23            
                  21.89       45.10 (23.21)     1:07.76 (22.66)     1:28.25 (20.49)
  2 Madison Dolphins-MR  'A'                    1:33.88    1:34.21         34  
     1) Hidalgo, Omar 18                2) Mercado, David 15              
     3) Baez, Rony 18                   4) Alers, Louis 18                
                  23.93       47.61 (23.68)     1:11.42 (23.81)     1:34.21 (22.79)
  3 Gael Aquatic Club-MR  'A'                   1:38.50    1:39.56         32  
                  24.22       49.66 (25.44)     1:15.29 (25.63)     1:39.56 (24.27)
  4 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             1:41.83    1:42.32         30  
     1) Boies, Zachary 13               2) Metcalf, Max W 15              
     3) Schmitt, Andrew 14              4) McAuley, Charles 17            
                  25.91       52.77 (26.86)     1:18.14 (25.37)     1:42.32 (24.18)
  5 Gael Aquatic Club-MR  'B'                   1:47.88    1:42.84         28  
                  26.83       52.58 (25.75)     1:18.13 (25.55)     1:42.84 (24.71)
  6 Madison Dolphins-MR  'B'                    1:41.98    1:43.66         26  
     1) Emanuel, Camille 18             2) Sanchez, Stallion 15           
     3) Diaz, Muppet A 17               4) Satis, Miguel 19               
                  53.12     1:18.27 (25.15)     1:43.80 (25.53)         1:43.66 ( )
  7 New York City Aquatic Club-MR  'B'          1:48.00    1:43.68         24  
     1) Cargan, Timothy R 16            2) Lane, Wiley W 15               
     3) Moran, Harry H 17               4) Frank, Brandon L 15            
                  26.72       51.95 (25.23)     1:15.91 (23.96)     1:43.68 (27.77)
  8 Middies Swimming-MR  'A'                    1:48.12    1:45.63         22  
     1) Sokolski, Misha V 16            2) Stoll, Niko 15                 
     3) Vignone, Sebastian 17           4) Pejovic, David 17              
                  26.40       53.06 (26.66)     1:18.47 (25.41)     1:45.63 (27.16)
  9 Madison Dolphins-MR  'C'                    1:51.98    1:50.38         18  
     1) Polanco, Dan 13                 2) Vazquez, Christian 13          
     3) Sanchez, Andersson 14           4) Clark, Kevin 13                
                  27.09       55.45 (28.36)     1:22.64 (27.19)     1:50.38 (27.74)
 10 Middies Swimming-MR  'B'                         NT    2:06.15         14  
     1) Torres, Cristian A 13           2) Lawson, Michael 13             
     3) Paccione, Sawyer B 13           4) Heisler, Lucky D 16            
                  28.31     1:00.94 (32.63)     1:32.55 (31.61)     2:06.15 (33.60)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 New York City Aquatic Club-MR  'A'          1:50.00    1:43.36         40  
     1) Gleason, David X 23             2) Raiola, Andy M 16              
     3) Gaitour, Victor E 15            4) Isaac, Alejandro 16            
                  23.48       54.54 (31.06)     1:21.07 (26.53)     1:43.36 (22.29)
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                   2:00.75    1:52.22         34  
     1) Freeman, John T 14              2) Reilly, Jack D 15              
     3) Doherty, Kyle J 17              4) Bernstein, Zachary J 14        
                  29.01     1:03.04 (34.03)     1:28.77 (25.73)     1:52.22 (23.45)
  3 Middies Swimming-MR  'A'                    2:03.01    1:53.10         32  
     1) Lawson, Michael 13              2) Pejovic, David 17              
     3) Sokolski, Misha V 16            4) Stoll, Niko 15                 
                  31.05     1:00.39 (29.34)     1:27.29 (26.90)     1:53.10 (25.81)
  4 Gael Aquatic Club-MR  'B'                   2:13.89    1:57.31         30  
     1) Jaile, Francisco R 16           2) Cicchiello, Ryan J 16          
     3) Staffin, Tyler M 17             4) Thenmalai, Omar 14             
                  30.49     1:02.12 (31.63)     1:30.36 (28.24)     1:57.31 (26.95)