Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/5/2013 12:16 PM
        2013 MR Sachem Swim Club Fall Face Off - 11/1/2013 to 11/2/2013        
                              Sanction #: 131101                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Fainne N    8 IA-MR                  19.68      16.73         20  
  2 Mroczka, Kiera C     8 WISC-MR                18.49      16.87         17  
  3 Scanlon, Teagan      8 WISC-MR                21.27      17.00         16  
  4 Davi, Sarah          8 WISC-MR                19.48      17.84         15  
  5 Jackey, Lily S       8 IA-MR                  20.12      18.38         14  
  6 Andrew, Fiona J      8 Farmingdale-MR         22.84      18.69         13  
  7 Kenjesky, Rebecca    8 Farmingdale-MR         24.71      19.22         12  
  8 Brown, Cadence R     7 CSC-MR                 21.83      19.25         11  
  9 Dobles, Daja         7 Lindy-MR               25.62      19.66          9  
 10 Stapleton, Brooke    8 Farmingdale-MR         22.74      19.71          7  
 11 Giordano, Jessica    8 Farmingdale-MR         23.53      20.07          6  
 12 Lee, Morgan          7 Sachem-MR              21.80      20.53          5  
 13 Woodside, Jordan     8 NFS-MR                 26.81      21.47          4  
 14 Karkota, Ally        8 Sachem-MR              22.04      21.62          3  
 15 Lee, Makayla         7 Sachem-MR              20.63      22.25          2  
 16 Paroly, Sarah        7 Sachem-MR              25.00      22.37          1  
 17 Way, Kylie A         7 IA-MR                  45.00      22.56        
 17 Fiore, Gabby R       7 Sachem-MR              20.25      22.56        
 19 Hargrove, Alana E    8 NFS-MR                 28.72      22.70        
 20 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR                  NT      23.19        
 21 Cepeda, Mariah F     8 Farmingdale-MR         24.56      23.31        
 22 Talsania, Shyamla    8 Sachem-MR              28.40      23.37        
 23 Tenebro, Alyson P    6 Lindy-MR               34.01      23.66        
 24 Davis, Ava R         7 Sachem-MR              28.61      23.82        
 25 Llerena, Xiomara R   5 Sachem-MR              24.81      24.06        
 26 Liang, Katherine     7 Sachem-MR              27.07      24.16        
 27 Albro, Madison       8 Sachem-MR              30.00      25.19        
 28 Varrichio, Madison   7 Sachem-MR              24.54      25.68        
 29 Elgohary, Ava A      7 Sachem-MR              30.00      28.00        
 29 Rietmann, Morgan J   8 Sachem-MR              30.00      28.00        
 31 Skiba, Victoria C    6 Sachem-MR              30.00      28.07        
 32 Hendershot, Haley    6 Sachem-MR              27.83      28.28        
 33 Montes, Gianna       7 Sachem-MR              30.90      28.59        
 34 Raber, Julia         6 Farmingdale-MR         28.00      29.32        
 35 Milillo, Isabella    8 Sachem-MR              30.00      30.22        
 36 Milillo, Naveen A    6 Sachem-MR              30.00      31.13        
 37 Waring, MaryGrace    7 Sachem-MR              25.00      31.94        
 38 Ripple, Jenna N      8 Sachem-MR              30.00      33.82        
 39 Washington, Ryan     4 Lindy-MR               31.00      52.84        
 -- Redfield, Addison    6 Sachem-MR              30.00         DQ        
 -- Kandula, Anisha      7 Sachem-MR              30.00         NS        
 -- Kandula, Maansi      7 Sachem-MR              30.00         NS        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate        8 WISC-MR                41.52      38.38         20  
  2 Sheehan, Fainne N    8 IA-MR                  45.33      38.48         17  
  3 Jackey, Lily S       8 IA-MR                  46.32      44.77         16  
  4 Stapleton, Brooke    8 Farmingdale-MR         54.19      45.81         15  
  5 Andrew, Fiona J      8 Farmingdale-MR         53.74      47.24         14  
  6 Giordano, Jessica    8 Farmingdale-MR         48.73      48.40         13  
  7 Brown, Cadence R     7 CSC-MR               1:00.00      48.46         12  
  8 Woodside, Jordan     8 NFS-MR               1:00.07      53.93         11  
  9 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR                  NT      54.38          9  
 10 Hargrove, Alana E    8 NFS-MR               1:04.77      57.21          7  
 11 Hoahing, Sydney O    6 NFS-MR                    NT      57.22          6  
 12 Raber, Julia         6 Farmingdale-MR         55.00    1:14.62          5  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate        8 WISC-MR                21.51      20.00         20  
  2 Mroczka, Kiera C     8 WISC-MR                22.87      20.09         17  
  3 Sheehan, Fainne N    8 IA-MR                  22.59      20.20         16  
  4 Scanlon, Teagan      8 WISC-MR                24.96      21.22         15  
  5 Brown, Cadence R     7 CSC-MR                 25.69      21.97         14  
  6 Stapleton, Brooke    8 Farmingdale-MR         25.75      22.25         13  
  7 Jackey, Lily S       8 IA-MR                  22.53      23.50         12  
  8 Lee, Makayla         7 Sachem-MR              24.12      24.06         11  
  9 Andrew, Fiona J      8 Farmingdale-MR         25.43      24.10          9  
 10 Davi, Sarah          8 WISC-MR                24.76      24.28          7  
 11 Tenebro, Alyson P    6 Lindy-MR               43.00      24.95          6  
 12 Liang, Katherine     7 Sachem-MR              26.65      25.41          5  
 13 Way, Kylie A         7 IA-MR                  45.00      25.81          4  
 14 Lee, Morgan          7 Sachem-MR              24.89      26.00          3  
 15 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR                  NT      26.13          2  
 16 Fiore, Gabby R       7 Sachem-MR              30.52      26.35          1  
 17 Karkota, Ally        8 Sachem-MR              25.98      26.37        
 18 Hargrove, Alana E    8 NFS-MR                 33.76      26.53        
 19 Kenjesky, Rebecca    8 Farmingdale-MR         26.23      26.56        
 20 Talsania, Shyamla    8 Sachem-MR              30.27      26.75        
 21 Waring, MaryGrace    7 Sachem-MR              27.77      27.63        
 22 Albro, Madison       8 Sachem-MR              35.00      27.73        
 23 Woodside, Jordan     8 NFS-MR                 32.97      27.88        
 24 Paroly, Sarah        7 Sachem-MR              28.00      28.29        
 25 Ripple, Jenna N      8 Sachem-MR              35.00      29.06        
 26 Varrichio, Madison   7 Sachem-MR              27.54      29.11        
 27 Skiba, Victoria C    6 Sachem-MR              35.00      30.00        
 28 Davis, Ava R         7 Sachem-MR              29.32      30.09        
 29 Milillo, Naveen A    6 Sachem-MR              35.00      30.44        
 30 Milillo, Isabella    8 Sachem-MR              35.00      31.12        
 31 Hendershot, Haley    6 Sachem-MR              34.09      31.37        
 32 Montes, Gianna       7 Sachem-MR              34.00      31.96        
 33 Raber, Julia         6 Farmingdale-MR         33.00      35.35        
 34 Elgohary, Ava A      7 Sachem-MR              35.00      36.25        
 35 Cepeda, Mariah F     8 Farmingdale-MR         32.61      39.13        
 -- Llerena, Xiomara R   5 Sachem-MR              32.88         DQ        
 -- Redfield, Addison    6 Sachem-MR              35.00         NS        
 -- Kandula, Maansi      7 Sachem-MR              35.00         NS        
 -- Kandula, Anisha      7 Sachem-MR              35.00         NS        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate        8 WISC-MR                25.80      23.39         20  
  2 Davi, Sarah          8 WISC-MR                26.92      25.72         17  
  3 Dobles, Daja         7 Lindy-MR               32.46      25.95         16  
  4 Scanlon, Teagan      8 WISC-MR                32.50      26.42         15  
  5 Mroczka, Kiera C     8 WISC-MR                32.54      26.69         14  
  6 Fiore, Gabby R       7 Sachem-MR              29.32      26.75         13  
  7 Talsania, Shyamla    8 Sachem-MR              33.87      27.10         12  
  8 Hargrove, Alana E    8 NFS-MR                 30.39      27.50         11  
  9 Lee, Makayla         7 Sachem-MR              27.22      28.28          9  
 10 Karkota, Ally        8 Sachem-MR              30.00      32.25          7  
 11 Lee, Morgan          7 Sachem-MR              32.00      33.09          6  
 12 Liang, Katherine     7 Sachem-MR              35.00      34.00          5  
 13 Davis, Ava R         7 Sachem-MR              38.06      42.25          4  
 14 Varrichio, Madison   7 Sachem-MR              35.00      42.78          3  
 -- Way, Kylie A         7 IA-MR                  50.00         DQ        
 -- Giordano, Jessica    8 Farmingdale-MR         30.00         DQ        
 -- Milillo, Isabella    8 Sachem-MR              40.00         DQ        
 -- Milillo, Naveen A    6 Sachem-MR              40.00         DQ        
 -- Paroly, Sarah        7 Sachem-MR              35.00         DQ        
 -- Albro, Madison       8 Sachem-MR              40.00         DQ        
 -- Hoahing, Sydney O    6 NFS-MR                    NT         DQ        
 -- Brown, Cadence R     7 CSC-MR                 40.00         DQ        
 -- Tenebro, Alyson P    6 Lindy-MR               45.00         DQ        
 -- Kandula, Anisha      7 Sachem-MR              40.00         NS        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Fainne N    8 IA-MR                  20.34      18.47         20  
  2 O'Brien, Kate        8 WISC-MR                19.90      18.50         17  
  3 Mroczka, Kiera C     8 WISC-MR                24.75      22.09         16  
  4 Scanlon, Teagan      8 WISC-MR                24.21      24.12         15  
  5 Lee, Makayla         7 Sachem-MR              23.01      24.25         14  
  6 Fiore, Gabby R       7 Sachem-MR              40.93      28.91         13  
  7 Kenjesky, Rebecca    8 Farmingdale-MR         30.00      30.32         12  
  8 Cepeda, Mariah F     8 Farmingdale-MR         30.00      30.97         11  
  9 Dobles, Daja         7 Lindy-MR               31.23      31.09          9  
 10 Woodside, Jordan     8 NFS-MR                 42.61      31.56          7  
 11 Karkota, Ally        8 Sachem-MR              30.00      32.06          6  
 12 Lee, Morgan          7 Sachem-MR              28.00      32.41          5  
 13 Llerena, Xiomara R   5 Sachem-MR              32.79      33.28          4  
 14 Talsania, Shyamla    8 Sachem-MR              33.25      35.01          3  
 15 Davis, Ava R         7 Sachem-MR              36.00      35.50          2  
 16 Paroly, Sarah        7 Sachem-MR              30.00      36.47          1  
 17 Liang, Katherine     7 Sachem-MR              32.00      36.73        
 -- Davi, Sarah          8 WISC-MR                25.93         DQ        
 
Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Healy, Sierra        7 HYB-MR               3:55.00    4:15.28         20  
                  57.00   2:01.50 (1:04.50)   3:17.97 (1:16.47)     4:15.28 (57.31)
 -- Miller, Lia          7 HYB-MR                    NT         DQ        
                1:00.19   2:04.77 (1:04.58)   3:30.57 (1:25.80)                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Nianna R    10 NFS-MR                 30.59      32.20         20  
  2 Roth, Olena L       10 CSC-MR                 33.27      32.43         17  
  3 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    33.18      32.75         16  
  4 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                33.45      33.21         15  
  5 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    33.41      33.39         14  
  6 Cabanillas, Ali     10 CSC-MR                 35.54      34.35         13  
  7 Wodicka, Shannon J  10 CSC-MR                 38.29      34.53         12  
  8 Horan, Brenna N     10 IA-MR                  36.16      34.59         11  
  9 Marone, Isabelle H  10 Sachem-MR              35.99      34.68          9  
 10 Nakken, Lena        10 WISC-MR                37.86      35.04          7  
 11 Stroub, Mia R       10 WISC-MR                37.62      35.33          6  
 12 Leathers, Madeline  10 Sachem-MR              37.42      35.35          5  
 13 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR               40.62      35.77          4  
 14 McKenna, Kayla      10 WISC-MR                37.77      35.87          3  
 15 Jackey, Jade L      10 IA-MR                  37.21      35.90          2  
 16 Skala, Sarah M      10 WISC-MR                40.05      35.95          1  
 17 O'Malley, Kate E    10 WISC-MR                40.22      36.14        
 18 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    37.21      36.36        
 19 Haberman, Ruby M     9 WISC-MR                40.35      36.49        
 20 Commike, Samantha   10 Farmingdale-MR         40.47      36.73        
 21 Collins, Payton R   10 CSC-MR                 38.36      36.77        
 22 Tutone, Madi R      10 UN-MR                  41.85      37.59        
 23 Chernavsky, Madeli  10 Sachem-MR              38.33      37.77        
 24 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    37.64      37.87        
 25 Dixon, Taylor P      9 IA-MR                  51.00      38.13        
 26 Greene, Emily       10 Farmingdale-MR         45.00      38.36        
 27 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    38.74      38.64        
 28 Mulieri, Kelsey      9 WISC-MR                51.14      38.76        
 29 Lagattolla, Kendyl   9 IA-MR                  43.37      39.19        
 30 Fiore, Bella G       9 Sachem-MR              38.18      39.20        
 31 Gaiser, Paige M      9 CSC-MR                 45.76      40.14        
 32 Gursoy, Almila R    10 Sachem-MR              43.30      40.21        
 33 Raber, Isabella M   10 Farmingdale-MR         44.00      40.72        
 34 Thomas, Asha J       9 Sachem-MR              39.83      41.60        
 35 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    44.36      41.96        
 36 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    41.04      42.14        
 37 Roberts, Salena      9 WISC-MR                   NT      42.69        
 38 Borghardt, Amy G     9 IA-MR                1:00.00      42.82        
 39 Pallas, Morgan      10 WISC-MR                44.99      43.07        
 40 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR    42.02      43.08        
 41 Ednie, Corinne M     9 Sachem-MR              49.84      43.64        
 42 Ma, Ziqi C           9 Sachem-MR              45.00      44.22        
 43 Triglia, Jacueline  10 WISC-MR                52.55      44.25        
 44 Kegel, Gianna        9 Farmingdale-MR         48.00      44.85        
 45 Sullivan, Grace J   10 Farmingdale-MR         47.00      45.93        
 46 Johnson, Jenna       9 CSC-MR                 45.17      46.12        
 47 Way, Emma A          9 IA-MR                  51.00      46.52        
 48 Stapleton, Brianna   9 Farmingdale-MR         52.77      47.02        
 49 Kreuscher, Kyra A    9 IA-MR                  54.72      47.61        
 50 Pavan, Ashley R      9 Sachem-MR              55.00      48.31        
 51 Williamson, Jaila    9 Farmingdale-MR         55.00      50.39        
 52 Pucilowski, Gabrie  10 Sachem-MR              57.06      50.59        
 53 Kelly, Samantha G    9 Farmingdale-MR         53.00      51.48        
 54 Levine, Paige H      9 Sachem-MR              56.72      54.97        
 55 Micozzi, Samantha    9 Sachem-MR              56.81      55.32        
 56 Meyer, Kayla R       9 Farmingdale-MR         57.97      55.64        
 57 Distefano, Olivia   10 WISC-MR                50.50      56.14        
 58 Ghanmi, Zaynib Gha   9 Sachem-MR              55.19      56.64        
 59 Howard, Katherine    9 Sachem-MR            1:00.28      56.74        
 60 Betner, Olivia       9 Sachem-MR              55.00      57.44        
 61 Freedman, Lindsay    9 Sachem-MR              54.55      57.60        
 62 Manandahar, Sara     9 Farmingdale-MR       1:00.00      57.69        
 63 Drozdowski, Alyssa   9 Farmingdale-MR         55.00      59.19        
 64 Wolffer, Christen   10 Sachem-MR            1:02.33    1:04.25        
 65 Gupta, Swapna        9 Sachem-MR              45.00    1:09.94        
 -- Haun, Kate S        10 Sachem-MR              50.00         NS        
 -- McKee, Jesse A       9 IA-MR                  37.58         NS        
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bice, Casey C       10 Express Swimming-MR  7:17.87    6:18.29         20  
                  32.60     1:09.74 (37.14)     1:47.78 (38.04)     2:26.65 (38.87)
        3:05.77 (39.12)     3:45.80 (40.03)     4:24.17 (38.37)     5:03.59 (39.42)
        5:41.64 (38.05)     6:18.29 (36.65)                                        
  2 Lew, Katie G        10 Express Swimming-MR  6:40.00    6:20.33         17  
                  33.82     1:12.10 (38.28)     1:51.27 (39.17)     2:30.24 (38.97)
        3:08.83 (38.59)     3:48.99 (40.16)     4:27.24 (38.25)     5:07.19 (39.95)
        5:43.78 (36.59)     6:20.33 (36.55)                                        
  3 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  7:20.00    6:46.46         16  
                  34.00     1:12.80 (38.80)     1:54.42 (41.62)     2:37.15 (42.73)
        3:19.26 (42.11)     4:02.19 (42.93)     4:44.43 (42.24)     5:26.27 (41.84)
        6:07.62 (41.35)     6:46.46 (38.84)                                        
  4 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  7:48.12    7:04.35         15  
                  34.63     1:15.88 (41.25)     1:59.45 (43.57)     2:43.22 (43.77)
        3:26.92 (43.70)     4:11.22 (44.30)     4:55.57 (44.35)     5:39.39 (43.82)
        6:23.04 (43.65)     7:04.35 (41.31)                                        
  5 Matarazzo, Paige M  10 Express Swimming-MR  8:00.00    7:29.78         14  
                  41.11     1:26.56 (45.45)     2:12.72 (46.16)     2:58.45 (45.73)
        3:44.38 (45.93)     4:30.64 (46.26)     5:17.34 (46.70)     6:04.25 (46.91)
        6:49.60 (45.35)     7:29.78 (40.18)                                        
  6 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR  7:30.00    7:35.54         13  
                  37.98     1:22.70 (44.72)     2:09.29 (46.59)     2:55.15 (45.86)
        3:42.00 (46.85)     4:29.47 (47.47)     5:16.90 (47.43)     6:04.24 (47.34)
        6:50.56 (46.32)     7:35.54 (44.98)                                        
  7 McKenna, Kayla      10 WISC-MR              8:30.99    9:15.04         12  
                  49.82     1:46.53 (56.71)     2:44.73 (58.20)     3:42.85 (58.12)
        4:38.73 (55.88)     5:37.74 (59.01)     6:35.63 (57.89)     7:32.15 (56.52)
        8:25.72 (53.57)     9:15.04 (49.32)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chen, Jessica Z      9 Sachem-MR              39.27      37.78         20  
  2 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                40.36      37.91         17  
  3 Roth, Olena L       10 CSC-MR                 40.22      39.46         16  
  4 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    43.25      39.82         15  
  5 Carbone, Ella S      9 IA-MR                  39.32      40.05         14  
  6 Skala, Sarah M      10 WISC-MR                40.76      40.13         13  
  7 Cabanillas, Ali     10 CSC-MR                 42.18      40.85         12  
  8 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    43.99      42.67         11  
  9 Nakken, Lena        10 WISC-MR                44.95      42.81          9  
 10 Chernavsky, Madeli  10 Sachem-MR              43.77      43.15          7  
 11 Horan, Brenna N     10 IA-MR                  47.14      43.43          6  
 12 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR               50.43      43.71          5  
 13 Tutone, Madi R      10 UN-MR                  52.09      43.81          4  
 14 Mulieri, Kelsey      9 WISC-MR                47.32      44.04          3  
 15 Fiore, Bella G       9 Sachem-MR              48.87      44.28          2  
 16 Mei, Valerie M       9 Sachem-MR              45.85      44.35          1  
 17 McKenna, Kayla      10 WISC-MR                46.55      44.76        
 18 Haberman, Ruby M     9 WISC-MR                43.10      44.90        
 19 Collins, Payton R   10 CSC-MR                 45.16      44.94        
 20 Lagattolla, Kendyl   9 IA-MR                  49.65      45.18        
 21 Gursoy, Almila R    10 Sachem-MR              56.38      45.94        
 22 Dixon, Taylor P      9 IA-MR                1:00.00      48.22        
 23 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR    47.60      48.41        
 24 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    46.99      48.87        
 25 Roberts, Salena      9 WISC-MR                   NT      49.52        
 26 Borghardt, Amy G     9 IA-MR                1:00.00      49.58        
 27 Commike, Samantha   10 Farmingdale-MR         55.36      50.07        
 28 Triglia, Jacueline  10 WISC-MR                56.99      50.69        
 29 Pucilowski, Gabrie  10 Sachem-MR            1:02.83      51.98        
 30 Pavan, Ashley R      9 Sachem-MR              52.38      52.39        
 31 Greene, Emily       10 Farmingdale-MR         50.00      52.58        
 32 Ma, Ziqi C           9 Sachem-MR              55.00      53.07        
 33 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    52.43      53.60        
 34 Pallas, Morgan      10 WISC-MR                53.33      54.90        
 35 Williamson, Jaila    9 Farmingdale-MR       1:10.00      54.97        
 36 Sullivan, Grace J   10 Farmingdale-MR         55.00      55.59        
 37 Kegel, Gianna        9 Farmingdale-MR       1:00.65      56.07        
 38 Micozzi, Samantha    9 Sachem-MR            1:00.22      56.60        
 39 Raber, Isabella M   10 Farmingdale-MR         50.00      57.18        
 40 Stapleton, Brianna   9 Farmingdale-MR         55.00      58.52        
 41 Ghanmi, Zaynib Gha   9 Sachem-MR            1:03.79      59.52        
 42 Levine, Paige H      9 Sachem-MR            1:05.00      59.71        
 43 Kreuscher, Kyra A    9 IA-MR                1:05.00    1:01.59        
 44 Kelly, Samantha G    9 Farmingdale-MR       1:02.46    1:01.71        
 45 Wolffer, Christen   10 Sachem-MR            1:07.24    1:01.80        
 46 Way, Emma A          9 IA-MR                1:01.00    1:02.10        
 47 Betner, Olivia       9 Sachem-MR            1:08.22    1:05.68        
 48 Drozdowski, Alyssa   9 Farmingdale-MR       1:00.00    1:05.69        
 49 Manandahar, Sara     9 Farmingdale-MR       1:05.00    1:07.55        
 50 Meyer, Kayla R       9 Farmingdale-MR       1:14.85    1:12.59        
 51 Howard, Katherine    9 Sachem-MR            1:10.00    1:14.37        
 52 Gupta, Swapna        9 Sachem-MR              55.00    1:20.47        
 -- Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    38.74         DQ        
 -- Distefano, Olivia   10 WISC-MR                58.84         DQ        
 -- Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    41.84         DQ        
 -- Jackey, Jade L      10 IA-MR                  44.17         DQ        
 -- Ednie, Corinne M     9 Sachem-MR              47.17         DQ        
 -- Freedman, Lindsay    9 Sachem-MR              50.90         DQ        
 -- McKee, Jesse A       9 IA-MR                  43.45         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    39.51      42.00         20  
  2 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    40.82      42.88         17  
  3 Thomas, Nianna R    10 NFS-MR                 42.19      43.04         16  
  4 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                42.73      43.56         15  
  5 Carbone, Ella S      9 IA-MR                  42.83      43.86         14  
  6 Roth, Olena L       10 CSC-MR                 47.69      45.67         13  
  7 Cabanillas, Ali     10 CSC-MR                 48.35      45.72         12  
  8 Horan, Brenna N     10 IA-MR                  49.38      46.41         11  
  9 Mei, Valerie M       9 Sachem-MR              55.00      48.13          9  
 10 Mulieri, Kelsey      9 WISC-MR                55.72      50.20          7  
 11 Fiore, Bella G       9 Sachem-MR              51.74      50.52          6  
 12 Kreuscher, Kyra A    9 IA-MR                1:10.00      51.23          5  
 13 Marone, Isabelle H  10 Sachem-MR              48.93      51.52          4  
 14 Thomas, Asha J       9 Sachem-MR              52.37      51.60          3  
 15 Stroub, Mia R       10 WISC-MR                49.99      51.68          2  
 16 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR               55.99      51.72          1  
 17 Greene, Emily       10 Farmingdale-MR         55.00      52.79        
 18 O'Malley, Kate E    10 WISC-MR                49.99      53.17        
 19 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    52.23      53.67        
 20 Haberman, Ruby M     9 WISC-MR                58.47      53.85        
 21 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    47.00      54.08        
 22 Roberts, Salena      9 WISC-MR                   NT      54.37        
 23 McKenna, Kayla      10 WISC-MR                54.99      54.46        
 24 Lagattolla, Kendyl   9 IA-MR                  58.82      55.48        
 25 Gaiser, Paige M      9 CSC-MR               1:01.46      56.46        
 26 Tutone, Madi R      10 UN-MR                1:02.79      56.76        
 27 Ma, Ziqi C           9 Sachem-MR            1:05.00      56.86        
 28 Borghardt, Amy G     9 IA-MR                1:10.00      56.99        
 29 Collins, Payton R   10 CSC-MR               1:04.58      57.26        
 30 Gursoy, Almila R    10 Sachem-MR            1:05.00      57.56        
 31 Pallas, Morgan      10 WISC-MR                58.88      57.62        
 32 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    56.83      57.89        
 33 Stapleton, Brianna   9 Farmingdale-MR         58.00    1:02.36        
 34 Distefano, Olivia   10 WISC-MR                56.60    1:02.48        
 35 Triglia, Jacueline  10 WISC-MR                59.99    1:04.62        
 36 Drozdowski, Alyssa   9 Farmingdale-MR       1:10.00    1:05.42        
 37 Sullivan, Grace J   10 Farmingdale-MR            NT    1:07.40        
 38 Ghanmi, Zaynib Gha   9 Sachem-MR            1:05.19    1:07.48        
 -- Pucilowski, Gabrie  10 Sachem-MR            1:25.83         DQ        
 -- Chen, Jessica Z      9 Sachem-MR              49.07         DQ        
 -- Gupta, Swapna        9 Sachem-MR            1:05.00         DQ        
 -- Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    52.49         DQ        
 -- Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR    49.79         DQ        
 -- Way, Emma A          9 IA-MR                1:10.00         DQ        
 -- Kelly, Samantha G    9 Farmingdale-MR       1:14.00         DQ        
 -- Leathers, Madeline  10 Sachem-MR            1:10.00         DQ        
 -- Micozzi, Samantha    9 Sachem-MR            1:10.74         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Nianna R    10 NFS-MR                 34.49      34.79         20  
  2 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                38.50      36.22         17  
  3 Carbone, Ella S      9 IA-MR                  34.93      36.62         16  
  4 Roth, Olena L       10 CSC-MR                 38.03      37.09         15  
  5 Chen, Jessica Z      9 Sachem-MR              40.06      37.14         14  
  6 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    45.00      39.53         12.5
  6 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    40.27      39.53         12.5
  8 Wodicka, Shannon J  10 CSC-MR                 48.13      40.58         11  
  9 Marone, Isabelle H  10 Sachem-MR              40.51      41.61          9  
 10 Stroub, Mia R       10 WISC-MR                46.02      42.42          7  
 11 O'Malley, Kate E    10 WISC-MR                48.94      42.45          6  
 12 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    40.22      43.01          5  
 13 Chernavsky, Madeli  10 Sachem-MR              47.08      43.75          4  
 14 Jackey, Jade L      10 IA-MR                     NT      45.92          3  
 15 Skala, Sarah M      10 WISC-MR                52.83      46.32          2  
 16 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    47.27      47.05          1  
 17 Mei, Valerie M       9 Sachem-MR              55.00      48.24        
 18 Gaiser, Paige M      9 CSC-MR               1:00.00      50.08        
 19 Collins, Payton R   10 CSC-MR                 54.71      50.26        
 20 Commike, Samantha   10 Farmingdale-MR         55.00      51.33        
 21 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    52.64      51.79        
 22 Leathers, Madeline  10 Sachem-MR            1:05.00      53.55        
 23 Thomas, Asha J       9 Sachem-MR              47.30      57.39        
 24 Johnson, Jenna       9 CSC-MR               1:00.00      57.59        
 25 Raber, Isabella M   10 Farmingdale-MR         55.00      57.71        
 26 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    53.41      58.05        
 27 Kegel, Gianna        9 Farmingdale-MR       1:08.87    1:04.36        
 28 Ednie, Corinne M     9 Sachem-MR            1:00.00    1:07.74        
 -- Dixon, Taylor P      9 IA-MR                1:00.00         DQ        
 -- Roberts, Salena      9 WISC-MR                   NT         DQ        
 -- Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Nakken, Lena        10 WISC-MR                42.99         DQ        
 -- McKee, Jesse A       9 IA-MR                  54.20         NS        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR     3:10.30    2:39.39         20  
                  38.03     1:19.04 (41.01)     2:06.92 (47.88)     2:39.39 (32.47)
  2 Gavigan, Riley N    10 Three Village-MR     2:55.11    2:49.57         17  
                  38.48     1:20.76 (42.28)     2:12.79 (52.03)     2:49.57 (36.78)
  3 Chen, Jessica Z      9 Sachem-MR            3:00.00    2:56.88         16  
                  39.14     1:21.57 (42.43)     2:17.99 (56.42)     2:56.88 (38.89)
  4 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     3:15.79    3:02.75         15  
                  39.81     1:26.82 (47.01)     2:21.63 (54.81)     3:02.75 (41.12)
  5 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR     3:13.43    3:07.52         14  
                  45.02     1:30.34 (45.32)     2:29.11 (58.77)     3:07.52 (38.41)
  6 Cabanillas, Ali     10 CSC-MR               3:30.00    3:11.48         13  
                  46.76     1:35.19 (48.43)     2:31.08 (55.89)     3:11.48 (40.40)
  7 Nakken, Lena        10 WISC-MR              3:30.99    3:12.88         12  
                  44.48     1:34.90 (50.42)     2:32.06 (57.16)     3:12.88 (40.82)
  8 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  3:30.00    3:13.28         11  
                  49.93     1:35.38 (45.45)     2:30.64 (55.26)     3:13.28 (42.64)
  9 Mond, Jenna         10 Three Village-MR     3:19.49    3:14.28          9  
                  45.02     1:35.96 (50.94)     2:33.48 (57.52)     3:14.28 (40.80)
 10 Marone, Isabelle H  10 Sachem-MR            3:42.95    3:15.58          7  
                  45.45     1:34.35 (48.90)     2:32.90 (58.55)     3:15.58 (42.68)
 11 Stroub, Mia R       10 WISC-MR              3:38.99    3:16.09          6  
                                1:30.06 ( )   2:31.60 (1:01.54)     3:16.09 (44.49)
 12 Grosskopf, Victori  10 Three Village-MR     3:24.85    3:16.12          5  
                  49.03     1:38.64 (49.61)     2:36.59 (57.95)     3:16.12 (39.53)
 13 Jackey, Jade L      10 IA-MR                3:15.00    3:17.27          4  
                  50.71     1:36.34 (45.63)     2:35.02 (58.68)     3:17.27 (42.25)
 14 Walker, Abigail E   10 Three Village-MR     3:28.55    3:26.28          3  
                  45.53     1:35.59 (50.06)   2:40.87 (1:05.28)     3:26.28 (45.41)
 15 Garra, Gabrielle M   9 HYB-MR               3:50.00    3:28.54          2  
                  47.54     1:36.60 (49.06)   2:43.81 (1:07.21)     3:28.54 (44.73)
 16 Rodgers, Victoria    9 HYB-MR               3:41.00    3:29.99          1  
                  42.83     1:33.61 (50.78)   2:37.03 (1:03.42)     3:29.99 (52.96)
 17 Conner, Claire      10 HYB-MR               3:42.00    3:31.33        
                  48.98     1:38.78 (49.80)   2:40.18 (1:01.40)     3:31.33 (51.15)
 -- Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR  3:20.00         DQ        
                  43.63     1:30.87 (47.24)     2:29.89 (59.02)          DQ (43.90)
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                 2:20.20    2:17.79         40  
     1) Kuzma, Lauren E 10              2) O'Connell, Siobhan B 9         
     3) Valle, Ashley A 9               4) Rappaport, Molly M 10          
                  33.25     1:10.17 (36.92)   2:17.79 (1:07.62)                    
  2 West Islip Swim Club-MR  'A'                2:28.98    2:21.65         34  
     1) Stroub, Mia R 10                2) Nakken, Lena 10                
     3) Skala, Sarah M 10               4) Bowers, Brooke H 10            
                  36.76     1:12.06 (35.30)     1:48.45 (36.39)     2:21.65 (33.20)
  3 Sachem Swim Club-MR  'A'                    2:24.00    2:24.25         32  
     1) Chen, Jessica Z 9               2) Marone, Isabelle H 10          
     3) Leathers, Madeline 10           4) Fiore, Bella G 9               
                  32.23     1:08.84 (36.61)     1:50.22 (41.38)     2:24.25 (34.03)
  4 Sachem Swim Club-MR  'B'                    2:40.00    2:40.67         30  
     1) Chernavsky, Madeline 10         2) Mei, Valerie M 9               
     3) Thomas, Asha J 9                4) Gursoy, Almila R 10            
                  38.70     1:18.42 (39.72)     1:47.08 (28.66)     2:40.67 (53.59)
  5 Sachem Swim Club-MR  'C'                    3:20.00    3:29.33         28  
     1) Ednie, Corinne M 9              2) Freedman, Lindsay 9            
     3) Pavan, Ashley R 9               4) Ghanmi, Zaynib Ghanmi 9        
                  47.30   1:57.50 (1:10.20)     2:31.43 (33.93)     3:29.33 (57.90)
  6 Sachem Swim Club-MR  'D'                    3:42.00    3:51.74         26  
     1) Levine, Paige H 9               2) Micozzi, Samantha N 9          
     3) Pucilowski, Gabriela 10         4) Wolffer, Christen N 10         
                1:07.14     2:06.13 (58.99)     2:47.85 (41.72)   3:51.74 (1:03.89)
 -- Farmingdale Aquatics-MR  'A'                2:34.37         DQ        
     1) Raber, Isabella M 10            2) Kegel, Gianna 9                
     3) Greene, Emily 10                4) Commike, Samantha N 10         
                  48.78     1:29.89 (41.11)     2:10.40 (40.51)          DQ (36.97)
 -- Connetquot Swim Club-MR  'A'                2:25.46         DQ        
     1) Cabanillas, Ali 10              2) Wodicka, Shannon J 10          
     3) Collins, Payton R 10            4) Roth, Olena L 10               
                  34.42     1:09.40 (34.98)     1:47.52 (38.12)          DQ (31.03)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR              26.84      26.52 ZQ      20  
  2 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR    28.45      28.62 SILV    17  
  3 Profeta, Noelle C   11 IA-MR                  29.49      28.98 SILV    16  
  4 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              29.06      28.99 SILV    15  
  5 Kreuscher, Camryn   12 IA-MR                  29.50      29.57 SILV    14  
  6 Hoge, Maggie M      12 WISC-MR                30.43      29.74 SILV    13  
  7 Liebowitz, Arianna  12 WISC-MR                37.55      29.88 SILV    12  
  8 Fanning, Heather E  12 Express Swimming-MR    29.69      29.90 SILV    11  
  9 Cano, Andrea        12 CSC-MR                 32.18      29.97 SILV     9  
 10 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR              30.75      30.22 SILV     7  
 11 Perry, Jada J       11 NFS-MR                 30.15      30.26 SILV     6  
 12 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR              29.98      30.46 SILV     5  
 13 Chernik, Alannah R  11 CSC-MR                 32.72      30.59 SILV     4  
 14 Carbone, Maddie V   12 IA-MR                  31.75      30.85 SILV     3  
 15 Schatz, Sarah A     12 Sachem-MR              32.13      31.02          2  
 16 Mei, Alyssa M       12 Sachem-MR              31.69      31.33          1  
 17 Howard, D'Asia S    12 NFS-MR                 31.20      31.35        
 18 Rogalle, Emily C    12 CSC-MR                 32.59      31.66        
 19 Krolikiewicz, Emma  12 Sachem-MR              31.62      32.04        
 20 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR              31.95      32.48        
 21 Cybulski, Brianna   11 IA-MR                  34.93      32.58        
 22 Wolffer, Katie P    12 Sachem-MR              31.24      32.62        
 23 Gucciardo, Gianna   12 Farmingdale-MR         32.49      32.73        
 24 Lancellotti, Lily   11 Farmingdale-MR         33.66      33.55        
 25 Furmanik, Nicole    12 Sachem-MR              35.01      33.77        
 26 McCann, Jada        11 CSC-MR                 35.13      34.09        
 27 Lettieri, Emma      11 CSC-MR                 37.20      34.11        
 28 Messina, Gianna     11 CSC-MR                 36.01      34.37        
 29 Lee, Marisa         11 Sachem-MR              35.78      34.43        
 30 Taylor, Patricia A  12 Farmingdale-MR         41.46      34.46        
 31 Dawson, Athena      12 NFS-MR                 35.94      34.80        
 32 Micozzi, Jillian    11 Lindy-MR               37.84      35.16        
 33 Tafe, Madison E     11 CSC-MR               1:20.00      35.70        
 34 Ingraffia, Emily E  12 Sachem-MR              36.76      35.75        
 35 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR    36.58      35.78        
 36 Thuma, Brooke       11 WISC-MR                36.13      35.97        
 37 Priola, Kate        11 CSC-MR                 41.55      37.26        
 38 Lashinsky, Abigail  12 WISC-MR                43.66      37.27        
 39 Brancaccio, Colett  12 Express Swimming-MR    37.56      37.63        
 39 O'Leary, Meghan C   11 Sachem-MR              49.95      37.63        
 41 Decamp, Kiersten K  11 WISC-MR                   NT      38.11        
 42 Iaboni, Julia       11 CSC-MR                 44.48      38.52        
 43 Clifford, Emily J   11 Sachem-MR              41.75      38.63        
 43 Schwetz, Danielle   12 Express Swimming-MR    43.11      38.63        
 45 Stickelman, Kayla   11 CSC-MR                 40.91      38.76        
 46 Lizewski, Emily M   11 Sachem-MR              39.77      39.06        
 47 Giambrone, Abigail  11 Sachem-MR              39.06      39.41        
 48 Fish, Grace M       12 CSC-MR                 46.82      39.63        
 49 Danzy, Jezmyne-Eli  12 CSC-MR                 43.65      40.10        
 50 Kahlke, Samantha M  12 CSC-MR                 47.48      40.20        
 51 Nelkina, Victoria   12 Sachem-MR              43.88      40.54        
 52 Wiatrak, Sarah      12 WISC-MR                42.66      40.56        
 53 Suchy, Amanda       11 Sachem-MR              38.03      41.52        
 54 Gupta, Eesha A      11 Sachem-MR              42.68      41.63        
 55 Trabulsi, Emily     11 Sachem-MR              44.82      41.95        
 56 Edmonds, Gracie R   11 CSC-MR                 42.92      42.05        
 57 Pereira, Victoria   11 Sachem-MR              51.02      44.49        
 58 Langebek, Madison   12 Sachem-MR              48.73      50.94        
 59 Rea, Amanda         11 Sachem-MR              55.06      51.39        
 -- Laper-Dowling, Jil  11 Sachem-MR            1:10.00         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lagattolla, Emma G  12 IA-MR                1:00.72      59.72 ZQ      20  
                  28.90       59.72 (30.82)                                        
  2 Wetherbee, Hailey   12 IA-MR                1:00.81    1:00.01 ZQ      17  
                  28.71     1:00.01 (31.30)                                        
  3 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR  1:11.32    1:03.10 SILV    16  
                  30.52     1:03.10 (32.58)                                        
  4 Kreuscher, Camryn   12 IA-MR                1:05.10    1:04.23 SILV    15  
                  30.85     1:04.23 (33.38)                                        
  5 Hoge, Maggie M      12 WISC-MR              1:05.98    1:04.67 SILV    14  
                  31.33     1:04.67 (33.34)                                        
  6 Liebowitz, Arianna  12 WISC-MR              1:24.55    1:04.89 SILV    13  
                  31.31     1:04.89 (33.58)                                        
  7 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            1:06.86    1:05.35 SILV    12  
                  31.28     1:05.35 (34.07)                                        
  8 Donnelly, Megan H   12 IA-MR                1:05.33    1:05.53 SILV    11  
                  32.14     1:05.53 (33.39)                                        
  9 Cano, Andrea        12 CSC-MR               1:13.34    1:06.60 SILV     9  
                  32.47     1:06.60 (34.13)                                        
 10 Perry, Jada J       11 NFS-MR               1:05.00    1:07.81 SILV     7  
                  31.80     1:07.81 (36.01)                                        
 11 Urbina, Julia M     12 CSC-MR               1:16.99    1:09.96          6  
                  34.27     1:09.96 (35.69)                                        
 12 Liberato, Natalia   11 IA-MR                1:12.74    1:10.64          5  
                  34.66     1:10.64 (35.98)                                        
 13 Wolffer, Katie P    12 Sachem-MR            1:16.18    1:10.90          4  
                  33.51     1:10.90 (37.39)                                        
 14 Santillo, Isabella  12 CSC-MR               1:16.08    1:11.88          3  
                  34.30     1:11.88 (37.58)                                        
 15 Howard, D'Asia S    12 NFS-MR               1:10.20    1:12.02          2  
                  34.04     1:12.02 (37.98)                                        
 16 Edwards, Laurel E   11 CSC-MR               1:13.24    1:12.32          1  
                  33.48     1:12.32 (38.84)                                        
 17 Lettieri, Emma      11 CSC-MR               1:20.09    1:12.58        
                  35.20     1:12.58 (37.38)                                        
 18 Gucciardo, Gianna   12 Farmingdale-MR       1:30.00    1:12.96        
                  34.17     1:12.96 (38.79)                                        
 19 Lancellotti, Lily   11 Farmingdale-MR       1:24.02    1:14.30        
                  34.70     1:14.30 (39.60)                                        
 20 Taylor, Patricia A  12 Farmingdale-MR       1:28.77    1:14.45        
                  34.49     1:14.45 (39.96)                                        
 21 Kayku, Melinda      12 WISC-MR              1:25.75    1:15.74        
                  35.71     1:15.74 (40.03)                                        
 22 Messina, Gianna     11 CSC-MR               2:00.00    1:16.02        
                  36.37     1:16.02 (39.65)                                        
 23 Micozzi, Jillian    11 Lindy-MR             1:48.35    1:18.07        
                  36.70     1:18.07 (41.37)                                        
 24 Lee, Marisa         11 Sachem-MR            1:17.63    1:19.07        
                  31.40     1:19.07 (47.67)                                        
 25 Cowell, Kayla       11 Sachem-MR            1:31.60    1:20.12        
                  36.65     1:20.12 (43.47)                                        
 26 Thuma, Brooke       11 WISC-MR              1:24.55    1:21.56        
                  36.70     1:21.56 (44.86)                                        
 27 Haugh, Shiyona A    12 Sachem-MR            1:16.00    1:21.63        
                  38.73     1:21.63 (42.90)                                        
 28 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:22.00    1:22.74        
                  38.30     1:22.74 (44.44)                                        
 29 Brancaccio, Colett  12 Express Swimming-MR  1:20.43    1:23.08        
                  39.97     1:23.08 (43.11)                                        
 30 Dawson, Athena      12 NFS-MR               1:24.77    1:24.53        
                  39.62     1:24.53 (44.91)                                        
 31 Lashinsky, Abigail  12 WISC-MR                   NT    1:24.71        
                  40.63     1:24.71 (44.08)                                        
 32 Schwetz, Danielle   12 Express Swimming-MR  1:21.81    1:25.12        
                  40.37     1:25.12 (44.75)                                        
 33 Fish, Grace M       12 CSC-MR               2:00.00    1:26.59        
                  41.12     1:26.59 (45.47)                                        
 34 Decamp, Kiersten K  11 WISC-MR                   NT    1:26.77        
 35 Lizewski, Emily M   11 Sachem-MR            1:30.00    1:27.10        
                  40.56     1:27.10 (46.54)                                        
 36 Riss, Molly A       11 Sachem-MR            1:30.00    1:28.79        
                  40.83     1:28.79 (47.96)                                        
 37 Kahlke, Samantha M  12 CSC-MR               2:00.00    1:29.05        
                  42.02     1:29.05 (47.03)                                        
 38 Suchy, Amanda       11 Sachem-MR            1:44.22    1:29.32        
 39 Iaboni, Julia       11 CSC-MR               2:15.00    1:29.42        
                  40.13     1:29.42 (49.29)                                        
 40 Wiatrak, Sarah      12 WISC-MR              1:37.66    1:37.48        
                  43.34     1:37.48 (54.14)                                        
 41 Danzy, Jezmyne-Eli  12 CSC-MR               1:36.94    1:38.49        
 42 Trabulsi, Emily     11 Sachem-MR            1:40.00    1:40.15        
                  45.13     1:40.15 (55.02)                                        
 43 Pereira, Victoria   11 Sachem-MR            1:50.00    1:44.17        
                  46.31     1:44.17 (57.86)                                        
 44 Langebek, Madison   12 Sachem-MR            1:45.00    2:02.70        
                  56.52   2:02.70 (1:06.18)                                        
 45 Rea, Amanda         11 Sachem-MR            2:00.00    2:13.53        
                1:04.62   2:13.53 (1:08.91)                                        
 -- Ahmed, Emily        11 Sachem-MR            1:08.31         NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  11-12 ZQ
              6:01.99  11-12 JO
              6:20.79  11-12 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Babel, Kristen M    12 Express Swimming-MR  5:39.13    5:39.00 ZQ      20  
                  30.90     1:04.80 (33.90)     1:39.47 (34.67)     2:14.44 (34.97)
        2:49.95 (35.51)     3:25.14 (35.19)     3:58.98 (33.84)     4:33.43 (34.45)
        5:06.99 (33.56)     5:39.00 (32.01)                                        
  2 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  5:40.90    5:39.63 ZQ      17  
                  31.01     1:04.94 (33.93)     1:39.21 (34.27)     2:14.35 (35.14)
        2:49.63 (35.28)     3:24.52 (34.89)     3:58.73 (34.21)     4:33.62 (34.89)
        5:07.43 (33.81)     5:39.63 (32.20)                                        
  3 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  5:50.67    5:52.48 ZQ      16  
                  31.34     1:06.58 (35.24)     1:42.33 (35.75)     2:18.46 (36.13)
        2:54.51 (36.05)     3:30.52 (36.01)     4:06.77 (36.25)     4:42.54 (35.77)
        5:19.05 (36.51)     5:52.48 (33.43)                                        
  4 Nasti, Amanda M     12 HYB-MR               6:26.34    5:55.83 ZQ      15  
                  32.93     1:08.37 (35.44)     1:45.37 (37.00)     2:22.34 (36.97)
        2:58.72 (36.38)     3:34.65 (35.93)     4:10.58 (35.93)     4:46.62 (36.04)
        5:22.69 (36.07)     5:55.83 (33.14)                                        
  5 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  7:30.00    6:07.63 SILV    14  
                  33.01     1:09.83 (36.82)     1:46.65 (36.82)     2:24.36 (37.71)
        3:01.48 (37.12)     3:39.70 (38.22)     4:17.29 (37.59)     4:54.96 (37.67)
        5:31.98 (37.02)     6:07.63 (35.65)                                        
  6 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  6:30.00    6:09.92 SILV    13  
                  32.79     1:09.64 (36.85)     1:46.69 (37.05)     2:23.71 (37.02)
        3:01.08 (37.37)     3:39.93 (38.85)     4:18.28 (38.35)     4:56.26 (37.98)
        5:34.65 (38.39)     6:09.92 (35.27)                                        
  7 Liebowitz, Arianna  12 WISC-MR              6:59.99    6:10.69 SILV    12  
                  32.62     1:09.10 (36.48)     1:46.08 (36.98)     2:24.17 (38.09)
        3:02.19 (38.02)     3:40.45 (38.26)     4:18.45 (38.00)     4:56.31 (37.86)
        5:34.63 (38.32)     6:10.69 (36.06)                                        
  8 Profeta, Noelle C   11 IA-MR                7:14.34    6:12.89 SILV    11  
                  32.58     1:09.73 (37.15)     1:47.79 (38.06)     2:26.43 (38.64)
        3:04.11 (37.68)     3:43.29 (39.18)     4:21.19 (37.90)     4:59.38 (38.19)
        5:37.63 (38.25)     6:12.89 (35.26)                                        
  9 Hoge, Maggie M      12 WISC-MR              6:58.99    6:16.24 SILV     9  
                  32.46     1:09.04 (36.58)     1:47.15 (38.11)     2:25.42 (38.27)
        3:03.13 (37.71)     3:42.53 (39.40)     4:21.89 (39.36)     5:01.48 (39.59)
        5:39.88 (38.40)     6:16.24 (36.36)                                        
 10 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  7:15.00    6:19.08 SILV     7  
                  33.57     1:10.82 (37.25)     1:49.84 (39.02)     2:28.57 (38.73)
        3:07.68 (39.11)     3:47.72 (40.04)     4:27.19 (39.47)     5:06.12 (38.93)
        5:43.34 (37.22)     6:19.08 (35.74)                                        
 11 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  6:00.00    6:20.82          6  
                  34.36     1:10.58 (36.22)     1:48.27 (37.69)     2:26.91 (38.64)
        3:05.49 (38.58)     3:44.58 (39.09)     4:24.10 (39.52)     5:03.36 (39.26)
        5:42.72 (39.36)     6:20.82 (38.10)                                        
 12 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  6:28.13    6:26.08          5  
                  34.22     1:12.36 (38.14)     1:52.68 (40.32)     2:32.47 (39.79)
        3:12.53 (40.06)     3:52.66 (40.13)     4:32.38 (39.72)     5:11.23 (38.85)
        5:50.22 (38.99)     6:26.08 (35.86)                                        
 13 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  6:36.10    6:26.19          4  
                  34.76     1:14.32 (39.56)     1:54.20 (39.88)     2:33.31 (39.11)
        3:13.24 (39.93)     3:53.01 (39.77)     4:32.36 (39.35)     5:12.05 (39.69)
        5:50.32 (38.27)     6:26.19 (35.87)                                        
 14 Chernik, Alannah R  11 CSC-MR               6:25.00    6:37.44          3  
                  34.49     1:13.79 (39.30)     1:54.32 (40.53)     2:34.77 (40.45)
        3:16.24 (41.47)     3:57.26 (41.02)     4:38.31 (41.05)     5:19.84 (41.53)
        6:00.01 (40.17)     6:37.44 (37.43)                                        
 15 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  7:15.00    6:39.32          2  
                  33.61     1:11.45 (37.84)     1:51.62 (40.17)     2:31.91 (40.29)
        3:13.32 (41.41)     3:56.35 (43.03)     4:38.28 (41.93)     5:19.76 (41.48)
        6:01.61 (41.85)     6:39.32 (37.71)                                        
 16 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  7:30.00    6:40.89          1  
                  37.80     1:19.25 (41.45)     2:01.54 (42.29)     2:41.55 (40.01)
        3:21.51 (39.96)     4:01.75 (40.24)     4:42.33 (40.58)     5:24.45 (42.12)
        6:04.59 (40.14)     6:40.89 (36.30)                                        
 17 Jhong, Sara         11 Express Swimming-MR  7:00.15    6:52.02        
                  34.55     1:15.29 (40.74)     1:57.47 (42.18)     2:40.34 (42.87)
        3:22.46 (42.12)     4:05.55 (43.09)     4:47.37 (41.82)     5:30.03 (42.66)
        6:13.46 (43.43)     6:52.02 (38.56)                                        
 18 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  6:59.16    6:52.26        
                  35.48     1:16.59 (41.11)     1:58.78 (42.19)     2:42.85 (44.07)
        3:24.09 (41.24)     4:07.24 (43.15)     4:49.77 (42.53)     5:32.82 (43.05)
        6:14.91 (42.09)     6:52.26 (37.35)                                        
 19 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  7:30.00    6:58.16        
                  34.47     1:14.19 (39.72)     1:57.86 (43.67)     2:41.77 (43.91)
        3:25.82 (44.05)     4:09.91 (44.09)     4:53.29 (43.38)     5:36.08 (42.79)
        6:18.20 (42.12)     6:58.16 (39.96)                                        
 20 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  7:30.00    7:00.84        
                  34.48     1:16.16 (41.68)     1:59.26 (43.10)     2:42.67 (43.41)
        3:26.88 (44.21)     4:10.58 (43.70)     4:56.16 (45.58)     5:40.00 (43.84)
        6:23.52 (43.52)     7:00.84 (37.32)                                        
 21 Woodiwiss, Rachel   12 Express Swimming-MR  7:30.00    7:04.54        
                  33.60     1:12.52 (38.92)     1:53.37 (40.85)     2:35.91 (42.54)
        3:19.03 (43.12)     4:03.36 (44.33)     4:48.45 (45.09)     5:34.38 (45.93)
        6:20.65 (46.27)     7:04.54 (43.89)                                        
 22 O'Brien, Meghan     11 HYB-MR               7:07.07    7:07.14        
                  36.22     1:17.65 (41.43)     2:01.09 (43.44)     2:43.80 (42.71)
        3:27.27 (43.47)     4:11.40 (44.13)     4:55.74 (44.34)     5:40.56 (44.82)
        6:25.15 (44.59)     7:07.14 (41.99)                                        
 23 Urbina, Julia M     12 CSC-MR               6:50.00    7:21.95        
                  36.66     1:18.03 (41.37)     2:02.42 (44.39)     2:48.79 (46.37)
        3:35.65 (46.86)     4:23.01 (47.36)     5:09.81 (46.80)     5:56.44 (46.63)
        6:41.59 (45.15)     7:21.95 (40.36)                                        
 24 McCann, Jada        11 CSC-MR               7:00.00    7:25.13        
                  36.92     1:20.42 (43.50)     2:06.61 (46.19)     2:51.70 (45.09)
        3:38.77 (47.07)     4:25.09 (46.32)     5:10.99 (45.90)     5:57.28 (46.29)
        6:42.17 (44.89)     7:25.13 (42.96)                                        
 25 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  8:00.00    7:41.60        
                  39.12     1:24.88 (45.76)     2:11.96 (47.08)     2:58.57 (46.61)
        3:45.28 (46.71)     4:33.93 (48.65)     5:23.54 (49.61)     6:12.69 (49.15)
        7:00.07 (47.38)     7:41.60 (41.53)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Mackenzie   11 IA-MR                1:08.87    1:08.97 ZQ      20  
                  33.88     1:08.97 (35.09)                                        
  2 Profeta, Noelle C   11 IA-MR                1:14.29    1:10.46 JO      17  
                  34.00     1:10.46 (36.46)                                        
  3 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR  1:24.64    1:11.10 SILV    16  
                  34.64     1:11.10 (36.46)                                        
  4 Liebowitz, Arianna  12 WISC-MR              1:34.99    1:12.02 SILV    15  
                  34.41     1:12.02 (37.61)                                        
  5 Hoge, Maggie M      12 WISC-MR              1:15.59    1:12.46 SILV    14  
                  35.17     1:12.46 (37.29)                                        
  6 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            1:15.15    1:12.64 SILV    13  
                  34.69     1:12.64 (37.95)                                        
  7 Wetherbee, Hailey   12 IA-MR                1:10.92    1:12.68 SILV    12  
                  35.45     1:12.68 (37.23)                                        
  8 Carbone, Maddie V   12 IA-MR                1:14.39    1:13.37 SILV    11  
                  36.15     1:13.37 (37.22)                                        
  9 Rogalle, Emily C    12 CSC-MR               1:18.63    1:15.91 SILV     9  
                  37.18     1:15.91 (38.73)                                        
 10 Chernik, Alannah R  11 CSC-MR               1:21.14    1:16.79 SILV     7  
                  37.85     1:16.79 (38.94)                                        
 11 Donnelly, Megan H   12 IA-MR                1:16.04    1:17.11 SILV     6  
                  38.55     1:17.11 (38.56)                                        
 12 Edwards, Laurel E   11 CSC-MR               1:18.96    1:18.01 SILV     5  
                  37.91     1:18.01 (40.10)                                        
 13 Cybulski, Brianna   11 IA-MR                1:23.29    1:18.64 SILV     4  
                  38.62     1:18.64 (40.02)                                        
 14 Liberato, Natalia   11 IA-MR                1:21.87    1:19.28 SILV     3  
                  38.75     1:19.28 (40.53)                                        
 15 Perry, Jada J       11 NFS-MR               1:23.18    1:20.36 SILV     2  
                  40.20     1:20.36 (40.16)                                        
 16 Howard, D'Asia S    12 NFS-MR               1:19.64    1:20.84 SILV     1  
                  39.67     1:20.84 (41.17)                                        
 17 Schatz, Sarah A     12 Sachem-MR            1:24.99    1:22.53        
                  38.95     1:22.53 (43.58)                                        
 18 Sztorc, Claudia     11 IA-MR                1:33.10    1:23.89        
                  40.65     1:23.89 (43.24)                                        
 19 Renna, Julia        12 Sachem-MR            1:35.77    1:25.11        
 20 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR            1:28.28    1:25.19        
                  41.38     1:25.19 (43.81)                                        
 21 Ingraffia, Emily E  12 Sachem-MR            1:28.69    1:28.58        
 22 Wolffer, Katie P    12 Sachem-MR            1:25.80    1:29.19        
 23 Lee, Marisa         11 Sachem-MR            1:37.22    1:30.58        
                  44.03     1:30.58 (46.55)                                        
 24 Haugh, Shiyona A    12 Sachem-MR            1:25.00    1:34.50        
                  44.93     1:34.50 (49.57)                                        
 25 Gucciardo, Gianna   12 Farmingdale-MR       1:40.00    1:37.05        
                  47.20     1:37.05 (49.85)                                        
 26 Lizewski, Emily M   11 Sachem-MR            1:45.00    1:38.32        
 27 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR            1:45.00    1:38.63        
 28 Riss, Molly A       11 Sachem-MR            1:50.00    1:39.13        
                  49.27     1:39.13 (49.86)                                        
 29 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:40.44    1:39.29        
                  47.58     1:39.29 (51.71)                                        
 30 Schlesinger, Rache  11 CSC-MR               1:47.37    1:41.41        
 31 Giambrone, Abigail  11 Sachem-MR            1:40.51    1:41.55        
                  49.64     1:41.55 (51.91)                                        
 32 Gupta, Eesha A      11 Sachem-MR            1:37.64    1:41.74        
 33 Lashinsky, Abigail  12 WISC-MR              1:47.77    1:45.35        
                  49.07     1:45.35 (56.28)                                        
 34 Suchy, Amanda       11 Sachem-MR            1:52.38    1:48.39        
 35 Danzy, Jezmyne-Eli  12 CSC-MR               2:30.00    2:03.47        
                  58.33   2:03.47 (1:05.14)                                        
 36 Langebek, Madison   12 Sachem-MR            2:00.00    2:07.17        
                  58.99   2:07.17 (1:08.18)                                        
 -- Fanning, Heather E  12 Express Swimming-MR  1:18.16         DQ        
                  38.04          DQ (38.57)                                        
 -- Nelkina, Victoria   12 Sachem-MR            1:50.00         DQ        
 -- Brancaccio, Colett  12 Express Swimming-MR  1:35.13         DQ        
                  46.24          DQ (46.36)                                        
 -- Cowell, Kayla       11 Sachem-MR            1:45.00         DQ        
 -- Schwetz, Danielle   12 Express Swimming-MR  1:56.54         DQ        
                  45.11          DQ (52.20)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR              31.79      32.19 ZQ      20  
  2 Wetherbee, Hailey   12 IA-MR                  35.98      34.99 ZQ      17  
  3 Thomas, Mackenzie   11 IA-MR                  36.51      35.74 ZQ      16  
  4 Lagattolla, Emma G  12 IA-MR                  37.05      36.06 ZQ      15  
  5 Edwards, Laurel E   11 CSC-MR                 41.88      41.19 SILV    14  
  6 Urbina, Julia M     12 CSC-MR                 43.14      41.84 SILV    13  
  7 Fanning, Heather E  12 Express Swimming-MR    44.46      41.89 SILV    12  
  8 Cybulski, Brianna   11 IA-MR                  43.89      41.96 SILV    11  
  9 Mei, Alyssa M       12 Sachem-MR              43.83      42.00 SILV     9  
 10 Ingraffia, Emily E  12 Sachem-MR              41.96      42.01 SILV     7  
 11 Krolikiewicz, Emma  12 Sachem-MR              43.79      42.90          6  
 12 Cano, Andrea        12 CSC-MR                 47.07      43.52          5  
 13 Santillo, Isabella  12 CSC-MR                 47.20      43.61          4  
 14 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              45.12      44.50          3  
 15 McCann, Jada        11 CSC-MR                 46.72      44.93          2  
 16 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR              47.19      46.37          1  
 17 Lettieri, Emma      11 CSC-MR                 48.98      46.39        
 18 Thuma, Brooke       11 WISC-MR                47.02      46.58        
 19 Cowell, Kayla       11 Sachem-MR              48.01      46.64        
 20 Micozzi, Jillian    11 Lindy-MR               41.00      48.02        
 21 Furmanik, Nicole    12 Sachem-MR              48.76      48.63        
 22 Stickelman, Kayla   11 CSC-MR               1:00.00      49.09        
 23 Edmonds, Gracie R   11 CSC-MR                 51.45      49.39        
 24 Renna, Julia        12 Sachem-MR              50.00      49.46        
 25 Sztorc, Claudia     11 IA-MR                  52.90      50.22        
 26 Messina, Gianna     11 CSC-MR                 51.59      50.24        
 27 Schlesinger, Rache  11 CSC-MR               1:00.00      51.00        
 28 Gupta, Eesha A      11 Sachem-MR              55.31      51.08        
 29 Giambrone, Abigail  11 Sachem-MR              53.32      53.36        
 30 Brancaccio, Colett  12 Express Swimming-MR    52.47      53.91        
 31 O'Leary, Meghan C   11 Sachem-MR            1:10.00      53.93        
 32 Fish, Grace M       12 CSC-MR               1:00.00      55.90        
 33 Schwetz, Danielle   12 Express Swimming-MR    55.06      57.07        
 34 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR              59.54      59.55        
 -- Dawson, Athena      12 NFS-MR                 47.68         DQ        
 -- Lashinsky, Abigail  12 WISC-MR                53.33         DQ        
 -- Nelkina, Victoria   12 Sachem-MR              53.85         DQ        
 -- Trabulsi, Emily     11 Sachem-MR            1:07.91         DQ        
 -- Danzy, Jezmyne-Eli  12 CSC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Kahlke, Samantha M  12 CSC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Priola, Kate        11 CSC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Wiatrak, Sarah      12 WISC-MR                56.88         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR              30.52      29.50 ZQ      20  
  2 Thomas, Mackenzie   11 IA-MR                  30.33      30.04 ZQ      17  
  3 Lagattolla, Emma G  12 IA-MR                  32.55      30.23 ZQ      16  
  4 Profeta, Noelle C   11 IA-MR                  32.43      31.66 SILV    15  
  5 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              32.90      33.32 SILV    14  
  6 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR              34.11      33.77 SILV    13  
  7 Donnelly, Megan H   12 IA-MR                  35.51      34.25 SILV    12  
  8 Carbone, Maddie V   12 IA-MR                  33.51      34.31 SILV    11  
  9 Mei, Alyssa M       12 Sachem-MR              45.00      34.51 SILV     9  
 10 Kreuscher, Camryn   12 IA-MR                  33.69      34.60 SILV     7  
 11 Liberato, Natalia   11 IA-MR                  37.46      34.68 SILV     6  
 12 Urbina, Julia M     12 CSC-MR                 43.72      35.90          5  
 13 Krolikiewicz, Emma  12 Sachem-MR              38.21      36.52          4  
 14 Lancellotti, Lily   11 Farmingdale-MR         39.39      37.17          3  
 15 Chernik, Alannah R  11 CSC-MR                 40.05      37.64          2  
 16 Santillo, Isabella  12 CSC-MR                 41.52      37.91          1  
 17 Rogalle, Emily C    12 CSC-MR                 42.00      38.81        
 18 Schatz, Sarah A     12 Sachem-MR              38.88      38.87        
 19 Taylor, Patricia A  12 Farmingdale-MR         46.00      39.65        
 20 Renna, Julia        12 Sachem-MR              43.37      40.06        
 21 Iaboni, Julia       11 CSC-MR               1:00.00      40.48        
 22 McCann, Jada        11 CSC-MR                 49.85      40.78        
 23 Haugh, Shiyona A    12 Sachem-MR              45.00      42.12        
 24 Sztorc, Claudia     11 IA-MR                  49.21      42.85        
 25 Furmanik, Nicole    12 Sachem-MR              50.74      43.61        
 26 Kayku, Melinda      12 WISC-MR                   NT      44.51        
 27 Schwetz, Danielle   12 Express Swimming-MR    45.08      44.69        
 28 Brancaccio, Colett  12 Express Swimming-MR    48.75      45.57        
 29 Priola, Kate        11 CSC-MR               1:00.00      45.82        
 30 O'Leary, Meghan C   11 Sachem-MR            1:05.00      47.82        
 31 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR              50.00      48.19        
 32 Riss, Molly A       11 Sachem-MR              50.00      52.56        
 -- Decamp, Kiersten K  11 WISC-MR                   NT         DQ        
 -- Edmonds, Gracie R   11 CSC-MR                 54.60         DQ        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  11-12 ZQ
              2:30.49  11-12 JO
              2:48.09  11-12 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR            2:23.46    2:19.98 ZQ      20  
                  29.81     1:06.46 (36.65)     1:46.75 (40.29)     2:19.98 (33.23)
  2 Lagattolla, Emma G  12 IA-MR                2:29.87    2:26.88 ZQ      17  
                  32.99     1:11.73 (38.74)     1:53.71 (41.98)     2:26.88 (33.17)
  3 Yang, Emily G       12 Three Village-MR     2:30.27    2:28.23 ZQ      16  
                  33.27     1:11.18 (37.91)     1:54.88 (43.70)     2:28.23 (33.35)
  4 Wetherbee, Hailey   12 IA-MR                2:39.16    2:28.92 ZQ      15  
                  33.52     1:12.30 (38.78)     1:54.14 (41.84)     2:28.92 (34.78)
  5 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  2:29.48    2:29.98 JO      14  
                  32.18     1:11.11 (38.93)     1:54.92 (43.81)     2:29.98 (35.06)
  6 Thomas, Mackenzie   11 IA-MR                2:40.95    2:30.06 JO      13  
                  33.95     1:11.49 (37.54)     1:56.64 (45.15)     2:30.06 (33.42)
  7 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR     2:35.54    2:31.23 SILV    12  
                  34.01     1:09.76 (35.75)     1:57.30 (47.54)     2:31.23 (33.93)
  8 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  2:40.63    2:32.15 SILV    11  
                  34.05     1:15.57 (41.52)     1:58.57 (43.00)     2:32.15 (33.58)
  9 Nasti, Amanda M     12 HYB-MR               2:48.73    2:33.26 SILV     9  
                  31.82     1:12.04 (40.22)     1:59.74 (47.70)     2:33.26 (33.52)
 10 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  2:43.60    2:35.08 SILV     7  
                  36.50     1:15.72 (39.22)     1:59.47 (43.75)     2:35.08 (35.61)
 11 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR     2:44.21    2:36.24 SILV     6  
                  34.96     1:13.75 (38.79)     2:00.98 (47.23)     2:36.24 (35.26)
 12 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR            2:36.96    2:38.80 SILV     5  
                  34.03     1:12.37 (38.34)     2:01.35 (48.98)     2:38.80 (37.45)
 13 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            2:40.00    2:39.54 SILV     4  
                  34.98     1:14.97 (39.99)     2:03.17 (48.20)     2:39.54 (36.37)
 14 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  2:55.83    2:40.74 SILV     3  
                  37.71     1:15.41 (37.70)     2:03.24 (47.83)     2:40.74 (37.50)
 15 Trtik, Veronika     12 IA-MR                3:14.17    2:41.55 SILV     2  
                  35.84     1:15.95 (40.11)     2:05.16 (49.21)     2:41.55 (36.39)
 16 Kreuscher, Camryn   12 IA-MR                2:44.46    2:42.67 SILV     1  
                  36.67     1:18.74 (42.07)     2:06.10 (47.36)     2:42.67 (36.57)
 17 Pellegrino, France  11 Three Village-MR     2:46.07    2:43.95 SILV   
                  33.42     1:12.93 (39.51)     2:08.14 (55.21)     2:43.95 (35.81)
 18 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR     2:41.12    2:44.88 SILV   
                  37.83     1:18.57 (40.74)     2:07.15 (48.58)     2:44.88 (37.73)
 19 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  3:20.00    2:44.89 SILV   
                  34.23     1:15.84 (41.61)     2:03.25 (47.41)     2:44.89 (41.64)
 20 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR            2:48.03    2:45.52 SILV   
                  35.53     1:18.05 (42.52)     2:11.10 (53.05)     2:45.52 (34.42)
 21 Kramer, Kylie S     12 Three Village-MR     2:53.12    2:45.67 SILV   
                  37.73     1:19.21 (41.48)     2:09.39 (50.18)     2:45.67 (36.28)
 22 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  2:37.92    2:45.71 SILV   
                  35.53     1:17.93 (42.40)     2:06.87 (48.94)     2:45.71 (38.84)
 23 Nasta, Gianna N     12 Three Village-MR     3:01.78    2:47.99 SILV   
                  37.20     1:19.57 (42.37)     2:11.93 (52.36)     2:47.99 (36.06)
 24 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR     3:02.22    2:48.92        
                  38.35     1:21.98 (43.63)     2:13.80 (51.82)     2:48.92 (35.12)
 25 Krolikiewicz, Emma  12 Sachem-MR            2:59.74    2:49.54        
                  37.37     1:20.88 (43.51)     2:11.54 (50.66)     2:49.54 (38.00)
 26 Cybulski, Brianna   11 IA-MR                3:04.44    2:53.46        
                  40.34     1:22.48 (42.14)     2:15.68 (53.20)     2:53.46 (37.78)
 27 Edwards, Laurel E   11 CSC-MR               2:58.13    2:54.93        
                  38.32     1:21.97 (43.65)     2:14.21 (52.24)     2:54.93 (40.72)
 28 Greco, Emma K       12 Sachem-MR            3:00.93    2:55.40        
                  40.81     1:23.03 (42.22)     2:16.06 (53.03)     2:55.40 (39.34)
 29 Wolffer, Katie P    12 Sachem-MR            3:08.55    3:00.21        
                  42.47     1:28.58 (46.11)     2:20.13 (51.55)     3:00.21 (40.08)
 30 Kohlus, Julianna P  12 Three Village-MR     3:32.54    3:01.41        
                  41.56     1:24.93 (43.37)     2:22.44 (57.51)     3:01.41 (38.97)
 31 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR     3:31.25    3:04.05        
                  41.84     1:28.47 (46.63)     2:23.90 (55.43)     3:04.05 (40.15)
 32 Bradford, Alice     11 HYB-MR               3:15.00    3:05.45        
                  43.85     1:31.90 (48.05)     2:26.84 (54.94)     3:05.45 (38.61)
 33 Tsybysheva, Julia   11 Three Village-MR     3:09.06    3:05.92        
                  44.91     1:31.76 (46.85)     2:24.32 (52.56)     3:05.92 (41.60)
 34 Renna, Julia        12 Sachem-MR            3:30.00    3:08.88        
                  42.56     1:28.51 (45.95)     2:26.76 (58.25)     3:08.88 (42.12)
 35 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR            3:30.00    3:10.44        
                  44.72     1:30.56 (45.84)     2:29.76 (59.20)     3:10.44 (40.68)
 36 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR     3:23.34    3:12.22        
                  45.17     1:34.47 (49.30)     2:33.04 (58.57)     3:12.22 (39.18)
 37 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  3:10.00    3:14.06        
                  43.75     1:34.54 (50.79)     2:27.57 (53.03)     3:14.06 (46.49)
 38 Haugh, Shiyona A    12 Sachem-MR            3:10.00    3:14.96        
                  46.70     1:38.03 (51.33)     2:32.98 (54.95)     3:14.96 (41.98)
 39 Ingraffia, Emily E  12 Sachem-MR            3:20.00    3:15.04        
                  51.36     1:39.43 (48.07)     2:31.45 (52.02)     3:15.04 (43.59)
 40 Furmanik, Nicole    12 Sachem-MR            3:20.00    3:21.01        
                  46.58     1:36.48 (49.90)     2:36.26 (59.78)     3:21.01 (44.75)
 41 Perz, Julia         11 HYB-MR               3:48.00    3:36.32        
                  53.38     1:45.38 (52.00)   2:49.34 (1:03.96)     3:36.32 (46.98)
 -- Willie, Madeline M  11 Three Village-MR     3:15.29         DQ        
                  39.52     1:25.60 (46.08)     2:18.43 (52.83)          DQ (38.32)
 -- Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR     2:42.08         DQ        
                  38.15     1:16.37 (38.22)     2:06.43 (50.06)          DQ (37.97)
 -- Gucciardo, Gianna   12 Farmingdale-MR       3:10.00         DQ        
                  37.51     1:29.79 (52.28)   2:30.98 (1:01.19)          DQ (42.25)
 -- Vega, Sofia V       12 Three Village-MR     2:49.62         DQ        
                  35.02     1:15.82 (40.80)     2:09.62 (53.80)          DQ (37.82)
 -- Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  2:43.64         NS        
 -- Brancaccio, Colett  12 Express Swimming-MR  3:15.00         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sachem Swim Club-MR  'A'                    1:56.00    1:57.93         40  
     1) Fisher, Jocelyn 12              2) Tohill, Natalie A 12           
     3) Ahmed, Emily 11                 4) Azralon, Danielle 12           
                                  57.48 ( )     1:15.25 (17.77)     1:57.93 (42.68)
  2 Connetquot Swim Club-MR  'A'                2:09.30    2:04.17         34  
     1) Cano, Andrea 12                 2) Rogalle, Emily C 12            
     3) Chernik, Alannah R 11           4) Edwards, Laurel E 11           
                  30.80     1:02.20 (31.40)     1:32.39 (30.19)     2:04.17 (31.78)
  3 Sachem Swim Club-MR  'B'                    2:07.00    2:07.94         32  
     1) Krolikiewicz, Emma C 12         2) Mei, Alyssa M 12               
     3) Velazquez, Gabrielle E 11       4) Schatz, Sarah A 12             
                  32.33     1:03.52 (31.19)     1:36.23 (32.71)     2:07.94 (31.71)
  4 West Islip Swim Club-MR  'A'                2:28.00    2:11.59         30  
     1) Liebowitz, Arianna 12           2) Thuma, Brooke 11               
     3) Kayku, Melinda 12               4) Hoge, Maggie M 12              
                  31.57     1:07.15 (35.58)     1:41.13 (33.98)     2:11.59 (30.46)
  5 Sachem Swim Club-MR  'D'                    2:27.00    2:30.48         28  
     1) Cowell, Kayla 11                2) Ingraffia, Emily E 12          
     3) Suchy, Amanda 11                4) Giambrone, Abigail 11          
                  38.05     1:12.10 (34.05)     1:51.39 (39.29)     2:30.48 (39.09)
  6 Sachem Swim Club-MR  'E'                    2:36.00    2:37.48         26  
     1) Lizewski, Emily M 11            2) Ferraris, Emily 11             
     3) Riss, Molly A 11                4) Clifford, Emily J 11           
                  38.59     1:17.66 (39.07)     1:57.10 (39.44)     2:37.48 (40.38)
  7 Sachem Swim Club-MR  'F'                    2:50.00    3:06.28         24  
     1) Gupta, Eesha A 11               2) Nelkina, Victoria A 12         
     3) Trabulsi, Emily 11              4) Langebek, Madison 12           
                  40.19     1:30.75 (50.56)     2:17.93 (47.18)     3:06.28 (48.35)
 -- Sachem Swim Club-MR  'C'                    2:17.00         DQ        
     1) Renna, Julia 12                 2) Furmanik, Nicole 12            
     3) Lee, Marisa 11                  4) Haugh, Shiyona A 12            
                  34.06     1:07.54 (33.48)     1:41.00 (33.46)          DQ (34.95)
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR              55.29      56.21 JO      20  
                  27.97       56.21 (28.24)                                        
  2 Koehler, Sierra M   14 CSC-MR                 55.74      56.39 JO      17  
                  27.65       56.39 (28.74)                                        
  3 Kudla, Brittney T   14 IA-MR                  59.85      57.94 JO      16  
                  28.16       57.94 (29.78)                                        
  4 Rice, Natasha L     14 IA-MR                  57.08      58.42 SILV    15  
                  27.80       58.42 (30.62)                                        
  5 Ryan, Emily R       13 Farmingdale-MR         57.97      58.54 SILV    14  
                  28.33       58.54 (30.21)                                        
  6 Kopp, Emma J        13 CSC-MR                 58.30      58.74 SILV    13  
                  27.88       58.74 (30.86)                                        
  7 Wootton, Michelle   13 CSC-MR               1:00.57      59.51 SILV    12  
                  28.81       59.51 (30.70)                                        
  8 Russell, Leah C     13 CSC-MR                 57.42      59.79 SILV    11  
                  28.67       59.79 (31.12)                                        
  9 Shiebler, Tricia E  14 IA-MR                1:02.83      59.85 SILV     9  
                  29.15       59.85 (30.70)                                        
 10 Kryger, Lauren P    14 IA-MR                1:00.64      59.87 SILV     7  
                  28.55       59.87 (31.32)                                        
 11 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR              59.89    1:01.14 SILV     6  
                  29.19     1:01.14 (31.95)                                        
 12 Colefield, Sarah B  13 CSC-MR               1:01.65    1:01.18 SILV     5  
                  29.36     1:01.18 (31.82)                                        
 13 Llewellyn, Christi  14 CSC-MR                 59.64    1:01.52 SILV     4  
                  29.62     1:01.52 (31.90)                                        
 14 Ramirez, Claire R   14 Sachem-MR            1:02.75    1:01.67 SILV     3  
                  30.18     1:01.67 (31.49)                                        
 15 Howard, Brianna     14 NFS-MR               1:02.01    1:02.37 SILV     2  
                  29.73     1:02.37 (32.64)                                        
 16 Lettieri, Samantha  14 CSC-MR               1:06.14    1:02.54 SILV     1  
                  30.29     1:02.54 (32.25)                                        
 17 Caraher, Meghan R   13 IA-MR                1:04.42    1:02.81 SILV   
                  30.25     1:02.81 (32.56)                                        
 18 Standel, Sassy G    14 IA-MR                1:04.82    1:02.84 SILV   
                  30.55     1:02.84 (32.29)                                        
 19 Davi, Julia G       13 WISC-MR              1:03.01    1:03.32        
                  25.02     1:03.32 (38.30)                                        
 20 Jannsen, Cassandra  14 IA-MR                1:01.47    1:03.43        
                  30.57     1:03.43 (32.86)                                        
 21 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:04.57    1:03.47        
                  30.94     1:03.47 (32.53)                                        
 22 Cody, Rachel A      13 IA-MR                1:01.91    1:03.75        
                  31.10     1:03.75 (32.65)                                        
 23 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:03.78    1:03.80        
                  30.25     1:03.80 (33.55)                                        
 24 Hirsch, Rebecca M   14 CSC-MR               1:04.81    1:03.98        
                  30.71     1:03.98 (33.27)                                        
 25 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:04.47    1:04.29        
                  30.39     1:04.29 (33.90)                                        
 26 Lee, Sophia M       13 CSC-MR               1:12.53    1:05.03        
                  31.33     1:05.03 (33.70)                                        
 27 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  1:05.45    1:05.14        
                  31.29     1:05.14 (33.85)                                        
 28 Kortright, Amber M  13 WISC-MR              1:07.92    1:05.23        
                  31.35     1:05.23 (33.88)                                        
 29 Antonawich, Kathry  14 WISC-MR              1:05.55    1:05.59        
                  31.47     1:05.59 (34.12)                                        
 30 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:08.00    1:05.75        
                  32.04     1:05.75 (33.71)                                        
 31 Hall, Corrine F     14 Express Swimming-MR  1:06.37    1:05.99        
                  31.26     1:05.99 (34.73)                                        
 32 Cabanillas, Kim     14 CSC-MR               1:13.15    1:06.30        
                  31.03     1:06.30 (35.27)                                        
 33 Mullery, Erin N     13 Sachem-MR            1:04.89    1:06.63        
                  31.77     1:06.63 (34.86)                                        
 34 Orski, Emily M      14 CSC-MR               1:12.35    1:07.11        
                  30.90     1:07.11 (36.21)                                        
 35 Suchy, Morgan T     14 Sachem-MR            1:06.25    1:07.13        
                  32.31     1:07.13 (34.82)                                        
 36 Diaz, Analyysia J   14 NFS-MR               1:09.26    1:08.56        
                  33.14     1:08.56 (35.42)                                        
 37 McKevitt, Katelyn   13 CSC-MR               1:06.46    1:10.04        
                  33.15     1:10.04 (36.89)                                        
 38 Celikoyar, Peri     14 CSC-MR               1:10.27    1:10.07        
                  33.16     1:10.07 (36.91)                                        
 39 Layton, Samantha A  13 IA-MR                1:40.00    1:10.72        
                  33.90     1:10.72 (36.82)                                        
 40 Schuppert, Christi  14 CSC-MR               1:13.44    1:11.01        
                  34.00     1:11.01 (37.01)                                        
 41 Hallock, Savannah   14 Sachem-MR            1:18.63    1:11.59        
                  33.85     1:11.59 (37.74)                                        
 42 Diehl, Michelle M   14 Sachem-MR            1:14.27    1:11.66        
                  34.37     1:11.66 (37.29)                                        
 43 Pierce, Darya I     14 CSC-MR               1:12.19    1:12.01        
 44 Nazarov, Lolita     13 Sachem-MR            1:12.00    1:12.14        
                  34.10     1:12.14 (38.04)                                        
 45 Giordano, Colleen   13 WISC-MR              1:43.01    1:12.53        
                  35.36     1:12.53 (37.17)                                        
 46 DeRose, Gia         14 Sachem-MR            1:10.00    1:12.84        
                  34.33     1:12.84 (38.51)                                        
 47 Wilkeyson, Julia    13 CSC-MR               1:10.68    1:12.92        
                  34.69     1:12.92 (38.23)                                        
 48 McGee, Mikaela M    13 CSC-MR               1:15.51    1:13.24        
 49 Cassetta, Jamie L   13 Express Swimming-MR  1:12.03    1:13.92        
                  34.95     1:13.92 (38.97)                                        
 50 Nash, Megan R       14 Express Swimming-MR  1:10.21    1:14.68        
                  30.69     1:14.68 (43.99)                                        
 51 Carter, Kristin R   13 Sachem-MR            1:13.71    1:14.87        
                  36.19     1:14.87 (38.68)                                        
 52 DeSantis, Adrianna  14 Sachem-MR            1:15.25    1:15.37        
 53 Galloway, Samantha  13 Sachem-MR            1:16.45    1:16.42        
 54 Mitchell, Samantha  14 NFS-MR               1:16.29    1:16.67        
                  35.43     1:16.67 (41.24)                                        
 55 Romanelli, Priscil  13 Express Swimming-MR  1:21.44    1:20.52        
                  39.36     1:20.52 (41.16)                                        
 56 Foy, Madison B      13 Sachem-MR            1:25.00    1:21.42        
                  38.55     1:21.42 (42.87)                                        
 57 Taitz, Phoebe J     13 IA-MR                1:15.38    1:21.67        
                  39.04     1:21.67 (42.63)                                        
 58 Larschan, Nicole E  13 Lindy-MR             1:24.54    1:26.68        
                  40.60     1:26.68 (46.08)                                        
 59 Erzat, Helin        13 Sachem-MR            1:50.00    2:04.97        
                  55.06   2:04.97 (1:09.91)                                        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  13-14 ZQ
              5:35.99  13-14 JO
              5:50.59  13-14 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  5:30.00    5:29.63 ZQ      20  
                  29.75     1:03.21 (33.46)     1:36.69 (33.48)     2:10.59 (33.90)
        2:44.24 (33.65)     3:17.90 (33.66)     3:51.68 (33.78)     4:25.19 (33.51)
      5:29.63 (1:04.44)                                                            
  2 Ryan, Emily R       13 Farmingdale-MR       5:44.98    5:42.56 SILV    17  
                  29.51     1:03.27 (33.76)     1:37.43 (34.16)     2:11.90 (34.47)
        2:46.85 (34.95)     3:21.83 (34.98)     3:57.16 (35.33)     4:32.50 (35.34)
        5:08.58 (36.08)     5:42.56 (33.98)                                        
  3 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     5:41.93    5:47.94 SILV    16  
                  30.12     1:03.71 (33.59)     1:39.12 (35.41)     2:13.93 (34.81)
        2:50.27 (36.34)     3:26.54 (36.27)     4:03.01 (36.47)     4:38.51 (35.50)
        5:14.07 (35.56)     5:47.94 (33.87)                                        
  4 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  5:56.05    5:50.91         15  
                                                    4:06.60 ( )                    
            5:17.76 ( )     5:50.91 (33.15)                                        
  5 Russell, Leah C     13 CSC-MR               5:54.86    5:52.48         14  
                  30.31     1:06.48 (36.17)     1:44.21 (37.73)     2:20.83 (36.62)
        2:56.95 (36.12)     3:34.10 (37.15)     4:09.58 (35.48)     4:45.14 (35.56)
        5:20.43 (35.29)     5:52.48 (32.05)                                        
  6 Llewellyn, Christi  14 CSC-MR               5:57.21    5:53.12         13  
                  31.35     1:06.23 (34.88)     1:42.15 (35.92)     2:18.66 (36.51)
        2:55.59 (36.93)     3:31.94 (36.35)     4:08.92 (36.98)     4:45.02 (36.10)
        5:20.28 (35.26)     5:53.12 (32.84)                                        
  7 Burns, Emily F      13 Express Swimming-MR  5:52.94    5:53.76         12  
                  32.05     1:07.21 (35.16)     1:43.21 (36.00)     2:19.22 (36.01)
        2:55.95 (36.73)     3:31.67 (35.72)     4:07.94 (36.27)     4:44.17 (36.23)
        5:19.91 (35.74)     5:53.76 (33.85)                                        
  8 Davi, Julia G       13 WISC-MR              6:14.80    5:59.20         11  
                  31.64     1:07.37 (35.73)     1:44.26 (36.89)     2:21.24 (36.98)
        2:58.79 (37.55)     3:36.88 (38.09)     4:13.97 (37.09)     4:50.26 (36.29)
        5:25.47 (35.21)     5:59.20 (33.73)                                        
  9 Jannsen, Cassandra  14 IA-MR                6:05.47    6:00.46          9  
                  31.92     1:07.61 (35.69)     1:43.26 (35.65)     2:20.01 (36.75)
        2:56.34 (36.33)     3:32.78 (36.44)     4:10.38 (37.60)     4:47.12 (36.74)
        5:24.47 (37.35)     6:00.46 (35.99)                                        
 10 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  6:10.34    6:01.20          7  
                  31.96     1:07.64 (35.68)     1:44.32 (36.68)     2:21.19 (36.87)
        2:58.01 (36.82)     3:34.88 (36.87)     4:12.59 (37.71)     4:49.33 (36.74)
        5:26.07 (36.74)     6:01.20 (35.13)                                        
 11 Hall, Corrine F     14 Express Swimming-MR  6:14.01    6:05.77          6  
                  31.70                             1:46.44 ( )     2:24.08 (37.64)
            5:30.49 ( )     6:05.77 (35.28)                                        
 12 Ramirez, Claire R   14 Sachem-MR            6:16.56    6:06.91          5  
                  31.81     1:07.65 (35.84)     1:45.21 (37.56)     2:23.28 (38.07)
        3:01.12 (37.84)     3:39.60 (38.48)     4:17.18 (37.58)     4:54.64 (37.46)
        5:31.69 (37.05)     6:06.91 (35.22)                                        
 13 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  6:42.23    6:09.78          4  
                  30.25     1:05.17 (34.92)     1:42.33 (37.16)     2:19.97 (37.64)
        2:59.30 (39.33)     3:37.92 (38.62)     4:17.04 (39.12)     4:56.41 (39.37)
        5:34.62 (38.21)     6:09.78 (35.16)                                        
 14 Cabanillas, Kim     14 CSC-MR               6:25.00    6:10.09          3  
                  32.70     1:09.73 (37.03)     1:47.92 (38.19)     2:24.92 (37.00)
        3:02.60 (37.68)     3:40.30 (37.70)     4:18.38 (38.08)     4:56.86 (38.48)
        5:34.33 (37.47)     6:10.09 (35.76)                                        
 15 Standel, Sassy G    14 IA-MR                6:20.57    6:10.79          2  
                  19.60                             1:45.97 ( )     2:23.96 (37.99)
        3:01.62 (37.66)     3:32.50 (30.88)     4:14.79 (42.29)     4:51.29 (36.50)
      6:10.79 (1:19.50)                                                            
 16 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  6:27.32    6:11.14          1  
                  33.40     1:10.56 (37.16)     1:48.46 (37.90)     2:25.87 (37.41)
        3:04.47 (38.60)     3:43.12 (38.65)     4:22.06 (38.94)     4:59.68 (37.62)
        5:36.94 (37.26)     6:11.14 (34.20)                                        
 17 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            5:45.00    6:19.61        
                  25.54     1:06.04 (40.50)     1:24.79 (18.75)     2:03.90 (39.11)
        2:52.27 (48.37)     3:37.45 (45.18)     4:18.29 (40.84)   5:39.95 (1:21.66)
        6:19.61 (39.66)                                                            
 18 Meirowitz, Deborah  13 Express Swimming-MR  6:20.00    6:20.52        
                  33.22     1:09.37 (36.15)     1:47.14 (37.77)     2:25.03 (37.89)
        3:03.68 (38.65)     3:43.04 (39.36)     4:22.69 (39.65)     5:02.49 (39.80)
        5:41.90 (39.41)     6:20.52 (38.62)                                        
 19 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  6:52.30    6:22.70        
                  31.78     1:09.45 (37.67)     1:48.47 (39.02)     2:28.35 (39.88)
        3:08.32 (39.97)     3:48.48 (40.16)     4:28.18 (39.70)     5:07.35 (39.17)
        5:46.73 (39.38)     6:22.70 (35.97)                                        
 20 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  6:47.90    6:23.08        
                  33.70     1:12.39 (38.69)     1:52.45 (40.06)     2:32.82 (40.37)
        3:11.16 (38.34)     3:51.59 (40.43)     4:30.74 (39.15)     5:09.18 (38.44)
        5:46.88 (37.70)     6:23.08 (36.20)                                        
 21 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  6:33.40    6:29.91        
                  32.80     1:10.44 (37.64)     1:49.24 (38.80)     2:28.55 (39.31)
        3:08.82 (40.27)     3:49.36 (40.54)     4:29.40 (40.04)     5:10.46 (41.06)
        5:51.51 (41.05)     6:29.91 (38.40)                                        
 22 Suchy, Morgan T     14 Sachem-MR            6:36.14    6:40.20        
                                1:13.26 ( )   6:40.20 (5:26.94)                    
 23 Giordano, Colleen   13 WISC-MR              7:09.99    6:48.56        
                  36.07     1:16.26 (40.19)     1:57.60 (41.34)     2:39.15 (41.55)
        3:21.15 (42.00)     4:03.71 (42.56)     4:46.49 (42.78)     5:29.51 (43.02)
        6:09.94 (40.43)     6:48.56 (38.62)                                        
 24 Pierce, Darya I     14 CSC-MR               6:57.02    6:53.84        
                  34.71   6:53.84 (6:19.13)                                        
 25 Pierce, Francesca   14 CSC-MR               6:34.95    7:03.40        
                  36.31     1:17.53 (41.22)     2:01.93 (44.40)     2:45.61 (43.68)
        3:29.75 (44.14)     4:13.75 (44.00)     4:58.11 (44.36)     5:40.99 (42.88)
        6:24.33 (43.34)     7:03.40 (39.07)                                        
 26 McGee, Mikaela M    13 CSC-MR               6:45.00    7:21.75        
                  35.12     1:16.39 (41.27)     1:59.34 (42.95)     2:43.80 (44.46)
        3:29.69 (45.89)     4:16.90 (47.21)     5:03.66 (46.76)   6:37.62 (1:33.96)
        7:21.75 (44.13)                                                            
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rice, Natasha L     14 IA-MR                1:01.62    1:03.30 ZQ      20  
  2 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            1:07.24    1:07.59 SILV    17  
                  33.43     1:07.59 (34.16)                                        
  3 Tsai, Alice Y       14 Sachem-MR            1:10.69    1:07.73 SILV    16  
                  32.72     1:07.73 (35.01)                                        
  4 Kryger, Lauren P    14 IA-MR                1:09.63    1:08.27 SILV    15  
                  33.18     1:08.27 (35.09)                                        
  5 Kudla, Brittney T   14 IA-MR                1:13.56    1:08.49 SILV    14  
                  33.31     1:08.49 (35.18)                                        
  6 Kopp, Emma J        13 CSC-MR               1:13.36    1:09.37 SILV    13  
                  31.61     1:09.37 (37.76)                                        
  7 Kortright, Amber M  13 WISC-MR              1:16.86    1:10.43 SILV    12  
                  34.04     1:10.43 (36.39)                                        
  8 Llewellyn, Christi  14 CSC-MR               1:09.64    1:10.74 SILV    11  
                  35.26     1:10.74 (35.48)                                        
  9 Antonawich, Kathry  14 WISC-MR              1:11.09    1:10.97 SILV     9  
                  34.04     1:10.97 (36.93)                                        
 10 Wootton, Michelle   13 CSC-MR               1:09.10    1:11.06 SILV     7  
                  35.38     1:11.06 (35.68)                                        
 11 Jannsen, Cassandra  14 IA-MR                1:06.39    1:11.22 SILV     6  
                  34.77     1:11.22 (36.45)                                        
 12 Ramirez, Claire R   14 Sachem-MR            1:11.98    1:12.13 SILV     5  
                  35.69     1:12.13 (36.44)                                        
 13 Russell, Leah C     13 CSC-MR               1:08.64    1:12.37 SILV     4  
                  35.39     1:12.37 (36.98)                                        
 14 Colefield, Sarah B  13 CSC-MR               1:15.81    1:12.81 SILV     3  
 15 Shiebler, Tricia E  14 IA-MR                1:17.41    1:14.05 SILV     2  
                  35.95     1:14.05 (38.10)                                        
 16 Davi, Julia G       13 WISC-MR              1:16.45    1:14.11 SILV     1  
                  35.99     1:14.11 (38.12)                                        
 17 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:13.76    1:14.40 SILV   
                  35.75     1:14.40 (38.65)                                        
 18 Cody, Rachel A      13 IA-MR                1:14.68    1:15.14 SILV   
                  36.77     1:15.14 (38.37)                                        
 19 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  1:13.67    1:15.36        
                  36.35     1:15.36 (39.01)                                        
 20 Hirsch, Rebecca M   14 CSC-MR               1:10.88    1:15.37        
                  36.91     1:15.37 (38.46)                                        
 21 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:14.13    1:15.40        
                  36.28     1:15.40 (39.12)                                        
 22 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:16.74    1:15.84        
                  36.80     1:15.84 (39.04)                                        
 23 Suchy, Morgan T     14 Sachem-MR            1:14.74    1:16.01        
                  36.21     1:16.01 (39.80)                                        
 24 Diaz, Analyysia J   14 NFS-MR               1:19.10    1:16.85        
                  37.65     1:16.85 (39.20)                                        
 25 Cabanillas, Kim     14 CSC-MR               1:20.85    1:17.02        
                  37.25     1:17.02 (39.77)                                        
 26 Lettieri, Samantha  14 CSC-MR               1:21.12    1:17.14        
                  37.14     1:17.14 (40.00)                                        
 27 Mullery, Erin N     13 Sachem-MR            1:16.65    1:17.26        
                  37.77     1:17.26 (39.49)                                        
 28 Lee, Sophia M       13 CSC-MR               1:18.00    1:18.04        
                  37.79     1:18.04 (40.25)                                        
 29 Orski, Emily M      14 CSC-MR               1:23.45    1:18.22        
 30 Celikoyar, Peri     14 CSC-MR               1:22.41    1:18.28        
 31 McKevitt, Katelyn   13 CSC-MR               1:17.38    1:20.49        
                  38.80     1:20.49 (41.69)                                        
 32 Pierce, Francesca   14 CSC-MR               1:17.66    1:20.74        
                  39.59     1:20.74 (41.15)                                        
 33 Wilkeyson, Julia    13 CSC-MR               1:19.89    1:21.19        
                  35.02     1:21.19 (46.17)                                        
 34 Diehl, Michelle M   14 Sachem-MR            1:24.67    1:22.50        
                  40.48     1:22.50 (42.02)                                        
 35 Schuppert, Christi  14 CSC-MR               1:19.24    1:22.51        
 36 DeSantis, Adrianna  14 Sachem-MR            1:30.21    1:23.44        
                  40.16     1:23.44 (43.28)                                        
 37 Giordano, Colleen   13 WISC-MR              1:43.33    1:23.58        
                  41.75     1:23.58 (41.83)                                        
 38 Hallock, Savannah   14 Sachem-MR            1:26.59    1:23.71        
                  40.00     1:23.71 (43.71)                                        
 39 Mitchell, Samantha  14 NFS-MR               1:22.90    1:23.88        
                  41.36     1:23.88 (42.52)                                        
 40 DeRose, Gia         14 Sachem-MR            1:25.00    1:24.21        
                  41.63     1:24.21 (42.58)                                        
 41 Nazarov, Lolita     13 Sachem-MR            1:28.14    1:24.45        
                  36.17     1:24.45 (48.28)                                        
 42 Hall, Corrine F     14 Express Swimming-MR  1:25.93    1:26.70        
                  42.64     1:26.70 (44.06)                                        
 43 McGee, Mikaela M    13 CSC-MR               1:32.46    1:26.88        
 44 Layton, Samantha A  13 IA-MR                1:50.00    1:28.11        
                1:28.25         1:28.11 ( )                                        
 45 Lauria, Melissa N   14 Sachem-MR            1:33.75    1:29.13        
                  42.45     1:29.13 (46.68)                                        
 46 Carter, Kristin R   13 Sachem-MR            1:40.00    1:29.70        
                  45.14     1:29.70 (44.56)                                        
 47 Pierce, Darya I     14 CSC-MR               1:32.07    1:29.81        
 48 Taitz, Phoebe J     13 IA-MR                1:35.45    1:33.39        
                  45.78     1:33.39 (47.61)                                        
 49 Cassetta, Jamie L   13 Express Swimming-MR  1:32.81    1:33.58        
 50 Larschan, Nicole E  13 Lindy-MR             1:37.82    1:35.38        
                  46.35     1:35.38 (49.03)                                        
 51 Foy, Madison B      13 Sachem-MR            1:40.00    1:39.15        
                  47.99     1:39.15 (51.16)                                        
 52 Erzat, Helin        13 Sachem-MR            2:00.00    2:04.43        
                1:06.69     2:04.43 (57.74)                                        
 -- Romanelli, Priscil  13 Express Swimming-MR  1:24.00         DQ        
                  49.42                                                            
 -- Nash, Megan R       14 Express Swimming-MR  1:21.59         DQ        
                  41.70          DQ (43.97)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            1:10.14    1:12.60 ZQ      20  
                  34.52     1:12.60 (38.08)                                        
  2 Russell, Leah C     13 CSC-MR               1:16.15    1:17.55 SILV    17  
                  36.52     1:17.55 (41.03)                                        
  3 Ryan, Emily R       13 Farmingdale-MR       1:18.30    1:18.07 SILV    16  
                  36.84     1:18.07 (41.23)                                        
  4 Hall, Corrine F     14 Express Swimming-MR  1:16.23    1:18.15 SILV    15  
                  36.64     1:18.15 (41.51)                                        
  5 Koehler, Sierra M   14 CSC-MR               1:15.86    1:18.80 SILV    14  
                  36.83     1:18.80 (41.97)                                        
  6 Caraher, Meghan R   13 IA-MR                1:22.54    1:19.85 SILV    13  
                  37.81     1:19.85 (42.04)                                        
  7 Kudla, Brittney T   14 IA-MR                1:21.52    1:20.03 SILV    12  
                  37.81     1:20.03 (42.22)                                        
  8 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  1:19.65    1:20.66 SILV    11  
                  38.26     1:20.66 (42.40)                                        
  9 Davi, Julia G       13 WISC-MR              1:23.55    1:23.79 SILV     9  
                  39.85     1:23.79 (43.94)                                        
 10 Rice, Natasha L     14 IA-MR                1:25.33    1:23.86          7  
                  39.25     1:23.86 (44.61)                                        
 11 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:23.00    1:23.87          6  
                  39.33     1:23.87 (44.54)                                        
 12 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            1:23.20    1:23.89          5  
 13 Howard, Brianna     14 NFS-MR               1:21.35    1:24.18          4  
                  39.16     1:24.18 (45.02)                                        
 14 Lettieri, Samantha  14 CSC-MR               1:29.47    1:24.47          3  
                  39.19     1:24.47 (45.28)                                        
 15 Standel, Sassy G    14 IA-MR                1:18.52    1:24.57          2  
                  39.63     1:24.57 (44.94)                                        
 16 Kortright, Amber M  13 WISC-MR              1:24.85    1:24.58          1  
                  39.50     1:24.58 (45.08)                                        
 17 Orski, Emily M      14 CSC-MR               1:26.01    1:25.01        
                  40.39     1:25.01 (44.62)                                        
 18 Antonawich, Kathry  14 WISC-MR              1:25.10    1:25.42        
                  40.17     1:25.42 (45.25)                                        
 19 Schuppert, Christi  14 CSC-MR               1:24.35    1:25.48        
                  40.55     1:25.48 (44.93)                                        
 20 Cody, Rachel A      13 IA-MR                1:23.28    1:25.58        
                  40.97     1:25.58 (44.61)                                        
 21 Kopp, Emma J        13 CSC-MR               1:22.82    1:25.83        
                  40.15     1:25.83 (45.68)                                        
 22 Jannsen, Cassandra  14 IA-MR                1:27.35    1:26.13        
                  40.63     1:26.13 (45.50)                                        
 23 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:24.60    1:27.68        
                  41.62     1:27.68 (46.06)                                        
 23 DeRose, Gia         14 Sachem-MR            1:33.54    1:27.68        
                  40.98     1:27.68 (46.70)                                        
 25 Suchy, Morgan T     14 Sachem-MR            1:31.62    1:31.67        
                  42.91     1:31.67 (48.76)                                        
 26 McKevitt, Katelyn   13 CSC-MR               1:27.62    1:32.41        
                  42.75     1:32.41 (49.66)                                        
 27 Nazarov, Lolita     13 Sachem-MR            1:31.01    1:33.35        
                  43.21     1:33.35 (50.14)                                        
 28 Carter, Kristin R   13 Sachem-MR            1:41.85    1:33.57        
                  44.05     1:33.57 (49.52)                                        
 29 Cabanillas, Kim     14 CSC-MR               1:43.35    1:33.78        
                  44.38     1:33.78 (49.40)                                        
 30 Wilkeyson, Julia    13 CSC-MR               1:35.74    1:33.99        
                  44.16     1:33.99 (49.83)                                        
 31 Celikoyar, Peri     14 CSC-MR               1:35.27    1:34.99        
                  43.18     1:34.99 (51.81)                                        
 32 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:41.41    1:35.54        
                  43.46     1:35.54 (52.08)                                        
 33 Lauria, Melissa N   14 Sachem-MR            1:39.06    1:36.10        
                  45.29     1:36.10 (50.81)                                        
 34 Pierce, Darya I     14 CSC-MR               1:33.01    1:36.44        
                  44.01     1:36.44 (52.43)                                        
 35 DeSantis, Adrianna  14 Sachem-MR            1:32.74    1:36.73        
                  45.36     1:36.73 (51.37)                                        
 36 Nash, Megan R       14 Express Swimming-MR  1:29.45    1:36.86        
                  41.98     1:36.86 (54.88)                                        
 37 Galloway, Samantha  13 Sachem-MR            1:41.99    1:39.32        
                  45.85     1:39.32 (53.47)                                        
 38 Diehl, Michelle M   14 Sachem-MR            1:40.36    1:39.62        
                  47.68     1:39.62 (51.94)                                        
 39 McGee, Mikaela M    13 CSC-MR               1:30.00    1:40.34        
                  46.68     1:40.34 (53.66)                                        
 40 Lee, Sophia M       13 CSC-MR               1:44.58    1:42.10        
                  46.95     1:42.10 (55.15)                                        
 41 Layton, Samantha A  13 IA-MR                1:56.33    1:42.69        
                  48.37     1:42.69 (54.32)                                        
 42 Romanelli, Priscil  13 Express Swimming-MR  1:47.33    1:49.60        
                  50.80     1:49.60 (58.80)                                        
 43 Foy, Madison B      13 Sachem-MR            1:55.00    1:50.59        
                  50.97     1:50.59 (59.62)                                        
 44 Taitz, Phoebe J     13 IA-MR                1:49.96    1:50.99        
                  50.24   1:50.99 (1:00.75)                                        
 45 Larschan, Nicole E  13 Lindy-MR             1:43.74    2:13.59        
                1:04.65   2:13.59 (1:08.94)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            1:00.79    1:01.62 ZQ      20  
                  29.30     1:01.62 (32.32)                                        
  2 Koehler, Sierra M   14 CSC-MR               1:02.03    1:03.72 ZQ      17  
                  29.60     1:03.72 (34.12)                                        
  3 Kryger, Lauren P    14 IA-MR                1:08.24    1:04.24 ZQ      16  
                  29.58     1:04.24 (34.66)                                        
  4 Tsai, Alice Y       14 Sachem-MR            1:11.01    1:08.11 SILV    15  
  5 Ryan, Emily R       13 Farmingdale-MR       1:09.48    1:09.62 SILV    14  
                  31.27     1:09.62 (38.35)                                        
  6 Caraher, Meghan R   13 IA-MR                1:12.23    1:10.11 SILV    13  
                  32.16     1:10.11 (37.95)                                        
  7 Wootton, Michelle   13 CSC-MR               1:19.95    1:10.12 SILV    12  
                  32.47     1:10.12 (37.65)                                        
  8 Shiebler, Tricia E  14 IA-MR                1:21.31    1:11.63         11  
                  32.94     1:11.63 (38.69)                                        
  9 Colefield, Sarah B  13 CSC-MR               1:11.32    1:12.59          9  
                  33.23     1:12.59 (39.36)                                        
 10 Hirsch, Rebecca M   14 CSC-MR               1:13.56    1:13.96          7  
                  33.53     1:13.96 (40.43)                                        
 11 Ramirez, Claire R   14 Sachem-MR            1:17.29    1:14.13          6  
                  29.60     1:14.13 (44.53)                                        
 12 Standel, Sassy G    14 IA-MR                1:14.69    1:14.32          5  
                  33.78     1:14.32 (40.54)                                        
 13 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:20.39    1:15.11          4  
                  32.91     1:15.11 (42.20)                                        
 14 Llewellyn, Christi  14 CSC-MR               1:10.92    1:15.59          3  
                  34.13     1:15.59 (41.46)                                        
 15 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:20.97    1:16.37          2  
                  34.34     1:16.37 (42.03)                                        
 16 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:26.97    1:19.29          1  
                  36.79     1:19.29 (42.50)                                        
 17 Howard, Brianna     14 NFS-MR               1:16.74    1:20.84        
                  35.36     1:20.84 (45.48)                                        
 18 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:17.26    1:21.13        
                  30.98     1:21.13 (50.15)                                        
 19 McKevitt, Katelyn   13 CSC-MR               1:20.90    1:21.26        
                  36.34     1:21.26 (44.92)                                        
 20 Pierce, Francesca   14 CSC-MR               1:23.11    1:22.32        
                  36.72     1:22.32 (45.60)                                        
 21 Hall, Corrine F     14 Express Swimming-MR  1:24.33    1:24.49        
                  39.32     1:24.49 (45.17)                                        
 22 Mullery, Erin N     13 Sachem-MR            1:23.10    1:28.90        
                  26.16   1:28.90 (1:02.74)                                        
 23 Lauria, Melissa N   14 Sachem-MR            1:33.78    1:29.26        
                  41.06     1:29.26 (48.20)                                        
 24 Mitchell, Samantha  14 NFS-MR               1:40.92    1:29.47        
                  38.38     1:29.47 (51.09)                                        
 25 Hallock, Savannah   14 Sachem-MR            1:40.55    1:32.25        
                  40.42     1:32.25 (51.83)                                        
 26 Giordano, Colleen   13 WISC-MR              1:59.55    1:34.75        
                  43.73     1:34.75 (51.02)                                        
 27 Romanelli, Priscil  13 Express Swimming-MR  1:40.13    1:35.08        
                  42.43     1:35.08 (52.65)                                        
 28 Galloway, Samantha  13 Sachem-MR            1:30.00    1:41.38        
                  43.90     1:41.38 (57.48)                                        
 -- Cassetta, Jamie L   13 Express Swimming-MR  1:30.89         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  13-14 ZQ
              5:06.99  13-14 JO
              5:25.99  13-14 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            4:56.33    4:49.91 ZQ      20  
                  31.02     1:06.76 (35.74)     1:44.91 (38.15)   4:49.91 (3:05.00)
  2 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  5:10.00    4:50.64 ZQ      17  
                  29.87     1:05.10 (35.23)     1:41.55 (36.45)     2:18.17 (36.62)
        3:00.80 (42.63)     3:43.87 (43.07)     4:18.34 (34.47)     4:50.64 (32.30)
  3 Bardak, Emily E     13 Three Village-MR     4:49.95    4:53.63 ZQ      16  
                  31.07     1:06.80 (35.73)     1:45.18 (38.38)     2:23.16 (37.98)
        3:06.14 (42.98)     3:48.78 (42.64)     4:21.63 (32.85)     4:53.63 (32.00)
  4 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     5:30.98    4:57.11 ZQ      15  
                  32.53     1:11.08 (38.55)     1:47.83 (36.75)     2:24.05 (36.22)
        3:05.97 (41.92)     3:48.21 (42.24)     4:23.37 (35.16)     4:57.11 (33.74)
  5 Scharf, Baylee F    14 HYB-MR               5:00.08    5:01.06 JO      14  
                  30.25     1:06.18 (35.93)     1:44.61 (38.43)     2:22.13 (37.52)
        3:08.18 (46.05)     3:52.81 (44.63)     4:27.12 (34.31)     5:01.06 (33.94)
  6 Kryger, Lauren P    14 IA-MR                5:30.12    5:15.16 SILV    13  
                  28.85     1:09.30 (40.45)     1:32.11 (22.81)     2:28.97 (56.86)
        3:15.52 (46.55)     3:51.15 (35.63)     4:39.81 (48.66)     5:15.16 (35.35)
  7 DiTolla, Rachel L   13 Three Village-MR     5:28.74    5:17.09 SILV    12  
                                                                        2:27.85 ( )
        3:19.76 (51.91)     4:10.52 (50.76)     4:43.73 (33.21)     5:17.09 (33.36)
  8 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     5:11.11    5:17.70 SILV    11  
                  33.79     1:13.84 (40.05)     1:54.90 (41.06)     2:34.63 (39.73)
        3:20.46 (45.83)     4:06.18 (45.72)     4:43.36 (37.18)     5:17.70 (34.34)
  9 Visintin, Nichole   14 Three Village-MR     5:35.35    5:17.93 SILV     9  
                  36.22     1:19.44 (43.22)     1:57.77 (38.33)     2:36.02 (38.25)
        3:22.49 (46.47)     4:08.77 (46.28)     4:43.01 (34.24)     5:17.93 (34.92)
 10 Duffe, Michelle E   14 HYB-MR               5:30.60    5:21.18 SILV     7  
                                4:09.18 ( )   5:21.18 (1:12.00)                    
 11 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     5:30.85    5:21.39 SILV     6  
                  37.07     1:17.75 (40.68)     1:59.10 (41.35)     2:39.52 (40.42)
        3:25.22 (45.70)     4:12.20 (46.98)     4:47.84 (35.64)     5:21.39 (33.55)
 12 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR     5:41.37    5:26.13          5  
                                1:20.66 ( )                                        
            3:26.23 ( )                             4:50.83 ( )     5:26.13 (35.30)
 13 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  5:39.77    5:27.70          4  
                  36.12     1:18.31 (42.19)     1:58.02 (39.71)     2:38.56 (40.54)
        3:26.90 (48.34)     4:16.86 (49.96)     4:52.56 (35.70)     5:27.70 (35.14)
 14 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  5:25.42    5:27.72          3  
                  32.69     1:12.13 (39.44)     1:53.73 (41.60)     2:36.29 (42.56)
        3:25.03 (48.74)     4:15.71 (50.68)     4:53.02 (37.31)     5:27.72 (34.70)
 15 Li, Karen Z         14 Three Village-MR     5:22.27    5:30.12          2  
                  16.02     1:07.94 (51.92)     2:00.87 (52.93)     2:16.76 (15.89)
      3:26.48 (1:09.72)     4:10.94 (44.46)     4:53.92 (42.98)     5:30.12 (36.20)
 16 Sarubbi, Amanda R   13 Three Village-MR     5:27.99    5:31.15          1  
                  33.19     1:13.61 (40.42)     1:58.08 (44.47)     2:40.38 (42.30)
        3:27.96 (47.58)     4:16.56 (48.60)     4:54.59 (38.03)     5:31.15 (36.56)
 17 Stampelos, Georgin  13 Three Village-MR     5:43.71    5:34.48        
                  34.74     1:15.67 (40.93)     1:58.79 (43.12)     2:40.13 (41.34)
        3:28.94 (48.81)     4:17.77 (48.83)     4:57.05 (39.28)     5:34.48 (37.43)
 18 Tsai, Alice Y       14 Sachem-MR            5:30.00    5:38.28        
                  31.90     1:10.71 (38.81)     1:51.71 (41.00)     2:33.01 (41.30)
        3:25.48 (52.47)     4:18.48 (53.00)     4:59.05 (40.57)     5:38.28 (39.23)
 19 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  6:00.00    5:39.90        
                                                    2:01.14 ( )   5:39.90 (3:38.76)
 20 McCabe, Katie       14 Three Village-MR     5:41.11    5:41.44        
                  35.88     1:18.41 (42.53)     2:00.45 (42.04)     2:42.10 (41.65)
        3:34.26 (52.16)     4:26.14 (51.88)     5:04.30 (38.16)     5:41.44 (37.14)
 21 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR     5:46.51    5:47.80        
                  35.97     1:19.90 (43.93)     2:04.11 (44.21)     2:47.23 (43.12)
        3:39.90 (52.67)     4:30.99 (51.09)     5:09.27 (38.28)     5:47.80 (38.53)
 22 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR     6:22.01    5:53.84        
                  35.62     1:20.87 (45.25)     2:06.95 (46.08)     2:53.03 (46.08)
        3:46.02 (52.99)     4:39.46 (53.44)     5:17.04 (37.58)     5:53.84 (36.80)
 23 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR     6:20.00    6:08.15        
                  18.66     1:04.50 (45.84)   2:08.31 (1:03.81)     2:53.57 (45.26)
        3:47.71 (54.14)     4:37.70 (49.99)   6:08.15 (1:30.45)                    
 24 Diehl, Michelle M   14 Sachem-MR            7:00.00    6:14.48        
                  40.11     1:29.65 (49.54)     2:16.20 (46.55)     3:02.53 (46.33)
        3:57.23 (54.70)     4:52.30 (55.07)     5:33.93 (41.63)     6:14.48 (40.55)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connetquot Swim Club-MR  'A'                1:46.44    1:46.28         40  
     1) Kopp, Emma J 13                 2) Russell, Leah C 13             
     3) Wootton, Michelle N 13          4) Koehler, Sierra M 14           
                  26.56       53.98 (27.42)     1:20.59 (26.61)     1:46.28 (25.69)
  2 Sachem Swim Club-MR  'A'                    1:48.00    1:48.93         34  
     1) Freund, Jessica N 13            2) Tsai, Alice Y 14               
     3) Beck, Nicole R 13               4) Ramirez, Claire R 14           
                  26.72       53.74 (27.02)     1:21.09 (27.35)     1:48.93 (27.84)
  3 West Islip Swim Club-MR  'A'                2:08.06    2:03.15         32  
     1) Antonawich, Kathryn E 14        2) Giordano, Colleen 13           
     3) Kortright, Amber M 13           4) Davi, Julia G 13               
                  30.65     1:02.99 (32.34)     1:18.23 (15.24)     2:03.15 (44.92)
  4 Sachem Swim Club-MR  'B'                    2:02.00    2:06.63         30  
     1) Mullery, Erin N 13              2) Suchy, Morgan T 14             
     3) DeRose, Gia 14                  4) Diehl, Michelle M 14           
                  30.26     1:01.02 (30.76)     1:33.28 (32.26)     2:06.63 (33.35)
  5 Sachem Swim Club-MR  'C'                    2:10.00    2:10.58         28  
     1) Hallock, Savannah N 14          2) Nazarov, Lolita 13             
     3) DeSantis, Adrianna R 14         4) Galloway, Samantha 13          
                  39.00     1:04.16 (25.16)     1:37.92 (33.76)     2:10.58 (32.66)
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
              1:01.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Horan, Julia E      15 IA-MR                  57.09      57.33 SILV    20  
                  27.63       57.33 (29.70)                                        
  2 Green, Katherine M  16 CSC-MR                 53.88      57.34 SILV    17  
                  27.27       57.34 (30.07)                                        
  3 Tutone, Marisa A    15 IA-MR                  55.92      57.50 SILV    16  
                  27.64       57.50 (29.86)                                        
  4 Tsai, Ariel Y       15 Sachem-MR              58.20      58.43 SILV    15  
                  25.84       58.43 (32.59)                                        
  5 Llewellyn, Julia I  15 CSC-MR                 56.54      59.23 SILV    14  
                  28.58       59.23 (30.65)                                        
  6 Wilson, Tori P      16 NFS-MR                 59.99      59.41 SILV    13  
                  28.53       59.41 (30.88)                                        
  7 Meringolo, Phoebe   16 CSC-MR               1:00.57      59.58 SILV    12  
                  28.53       59.58 (31.05)                                        
  8 Soulagnet, Sarah H  16 WISC-MR                59.99      59.87 SILV    11  
                  28.55       59.87 (31.32)                                        
  9 Klett, Daron H      15 Sachem-MR            1:03.36    1:02.69          9  
                  29.92     1:02.69 (32.77)                                        
 10 Stanton, Grace S    17 CSC-MR                 57.63    1:02.77          7  
                  29.23     1:02.77 (33.54)                                        
 11 Roche, Bridget M    17 IA-MR                1:01.68    1:02.80          6  
                  30.14     1:02.80 (32.66)                                        
 12 Baker, Aileen G     15 Sachem-MR            1:04.16    1:02.94          5  
                  30.03     1:02.94 (32.91)                                        
 13 Kalletta, Claire M  17 IA-MR                1:02.77    1:03.17          4  
                  29.68     1:03.17 (33.49)                                        
 14 Crosby, Amanda      17 CSC-MR               1:00.31    1:03.53          3  
                  29.45     1:03.53 (34.08)                                        
 15 Forcone, Kathryn H  15 Sachem-MR            1:04.78    1:04.16          2  
                  30.64     1:04.16 (33.52)                                        
 16 Giraldo, Allison E  16 Express Swimming-MR  1:05.03    1:04.21          1  
                  30.11     1:04.21 (34.10)                                        
 17 Brunquell, Mackenz  15 Sachem-MR            1:09.04    1:05.33        
                  31.27     1:05.33 (34.06)                                        
 18 Green, Jayne        16 Sachem-MR            1:03.57    1:05.43        
                  31.17     1:05.43 (34.26)                                        
 19 Williams, Shannon   15 IA-MR                1:01.83    1:05.63        
 20 Dantuono, Dana      16 Sachem-MR            1:05.87    1:05.87        
                  31.69     1:05.87 (34.18)                                        
 21 Diehl, Rainey M     17 Sachem-MR            1:08.07    1:08.24        
                  32.51     1:08.24 (35.73)                                        
 22 Vine, Charlotte H   15 Lindy-MR                  NT    1:08.74        
                  33.07     1:08.74 (35.67)                                        
 23 Tanchuck, Sarah K   16 Express Swimming-MR  1:06.67    1:08.76        
                  33.03     1:08.76 (35.73)                                        
 24 Haberman, Anais L   15 WISC-MR              1:09.51    1:09.50        
 25 Davison, Dara J     15 Express Swimming-MR  1:12.12    1:13.64        
 26 Daley, Nikkita I    16 NFS-MR               1:45.00    1:38.49        
 -- Miglino, Julia A    15 IA-MR                1:08.24         NS        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  15-18 ZQ
              5:39.99  15-18 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR     5:26.20    5:35.59 SILV    20  
                  30.23                             1:37.46 ( )     2:12.16 (34.70)
                                                    3:55.47 ( )   5:35.59 (1:40.12)
  2 Llewellyn, Julia I  15 CSC-MR               5:49.53    5:40.91         17  
                  29.37     1:02.45 (33.08)     1:37.45 (35.00)     2:11.88 (34.43)
        2:47.34 (35.46)     3:22.51 (35.17)     3:57.70 (35.19)     4:33.26 (35.56)
        5:08.05 (34.79)     5:40.91 (32.86)                                        
  3 Tutone, Marisa A    15 IA-MR                5:39.85    5:44.15         16  
                  30.53     1:04.53 (34.00)     1:38.95 (34.42)     2:12.62 (33.67)
        2:47.63 (35.01)     3:22.17 (34.54)     3:57.21 (35.04)     4:33.29 (36.08)
        5:09.25 (35.96)     5:44.15 (34.90)                                        
  4 Soulagnet, Sarah H  16 WISC-MR              6:02.99    5:49.12         15  
                  31.24     1:07.24 (36.00)     1:43.04 (35.80)     2:19.06 (36.02)
        2:54.97 (35.91)     3:30.63 (35.66)     4:07.18 (36.55)     4:42.44 (35.26)
        5:16.89 (34.45)     5:49.12 (32.23)                                        
  5 Danin, Kylie L      16 IA-MR                5:52.73    5:54.77         14  
                  30.77     1:05.39 (34.62)     1:41.31 (35.92)     2:17.78 (36.47)
        2:54.51 (36.73)     3:31.23 (36.72)     4:07.71 (36.48)     4:44.14 (36.43)
        5:20.28 (36.14)     5:54.77 (34.49)                                        
  6 Friberg, Meghan E   17 Three Village-MR     5:55.00    6:00.27         13  
                  32.15       57.43 (25.28)     1:44.58 (47.15)                    
            5:24.19 ( )     6:00.27 (36.08)                                        
  7 Forcone, Kathryn H  15 Sachem-MR            6:20.00    6:01.15         12  
                  30.79     1:05.58 (34.79)     1:42.35 (36.77)     2:18.96 (36.61)
        2:56.38 (37.42)     3:33.54 (37.16)     4:11.42 (37.88)     4:49.28 (37.86)
        5:26.41 (37.13)     6:01.15 (34.74)                                        
  8 Tsai, Ariel Y       15 Sachem-MR            5:45.00    6:04.97         11  
                                                                        4:51.26 ( )
        5:28.99 (37.73)     6:04.97 (35.98)                                        
  9 Dantuono, Dana      16 Sachem-MR            6:14.70    6:23.31          9  
 10 Tanchuck, Sarah K   16 Express Swimming-MR  7:15.00    6:27.81          7  
                  35.00     1:14.01 (39.01)     1:54.01 (40.00)     2:33.86 (39.85)
        3:13.83 (39.97)     3:52.87 (39.04)     4:32.62 (39.75)     5:11.84 (39.22)
        5:50.82 (38.98)     6:27.81 (36.99)                                        
 11 Lavars, Catherine   15 Sachem-MR            6:45.00    6:37.77          6  
                  34.67     1:13.23 (38.56)     1:53.56 (40.33)     2:34.43 (40.87)
        3:15.66 (41.23)     3:56.09 (40.43)     4:37.05 (40.96)     5:17.66 (40.61)
        5:59.88 (42.22)     6:37.77 (37.89)                                        
 12 Bermudez, Mary      15 HYB-MR               6:35.00    6:42.08          5  
                  23.74     1:13.95 (50.21)     1:53.81 (39.86)     2:35.11 (41.30)
        3:16.48 (41.37)     3:57.53 (41.05)     4:39.26 (41.73)     5:20.61 (41.35)
        6:00.06 (39.45)     6:42.08 (42.02)                                        
 13 Falletta, Gillian   15 HYB-MR               6:51.00    6:46.70          4  
                                1:15.73 ( )                                        
                                4:01.40 ( )                                        
            6:05.94 ( )     6:46.70 (40.76)                                        
 14 Brunquell, Mackenz  15 Sachem-MR            6:50.19    6:55.21          3  
                  31.03     1:15.55 (44.52)     1:57.42 (41.87)     2:40.58 (43.16)
        3:23.06 (42.48)     3:43.22 (20.16)                             5:32.84 ( )
        6:14.87 (42.03)     6:55.21 (40.34)                                        
 -- Williams, Shannon   15 IA-MR                6:24.76         NS        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Horan, Julia E      15 IA-MR                2:12.84    2:15.07 ZQ      20  
                  31.88   2:15.07 (1:43.19)                                        
  2 Bischoff, Melissa   17 IA-MR                2:30.00    2:18.71 ZQ      17  
                  30.02   2:18.71 (1:48.69)                                        
  3 Tutone, Marisa A    15 IA-MR                2:16.73    2:19.29 ZQ      16  
                  32.36     1:07.53 (35.17)     1:43.79 (36.26)     2:19.29 (35.50)
  4 Llewellyn, Julia I  15 CSC-MR               2:25.36    2:23.02 SILV    15  
                  32.83     1:09.00 (36.17)     1:46.55 (37.55)     2:23.02 (36.47)
  5 Soulagnet, Sarah H  16 WISC-MR              2:51.11    2:26.53 SILV    14  
                  34.99     1:12.79 (37.80)     1:50.78 (37.99)     2:26.53 (35.75)
  6 Roche, Bridget M    17 IA-MR                2:20.21    2:30.98         13  
                  35.89     1:13.57 (37.68)     1:52.11 (38.54)     2:30.98 (38.87)
  7 Klett, Daron H      15 Sachem-MR            2:35.00    2:33.00         12  
                                                    1:54.35 ( )     2:33.00 (38.65)
  8 Williams, Shannon   15 IA-MR                3:00.00    2:40.85         11  
                  36.92     1:16.23 (39.31)     1:58.16 (41.93)     2:40.85 (42.69)
  9 Giraldo, Allison E  16 Express Swimming-MR  2:45.00    2:47.67          9  
                  38.49     1:19.11 (40.62)     2:02.60 (43.49)     2:47.67 (45.07)
 10 Tanchuck, Sarah K   16 Express Swimming-MR  2:48.07    2:54.28          7  
                  39.83     1:23.54 (43.71)     2:09.07 (45.53)     2:54.28 (45.21)
 11 Haberman, Anais L   15 WISC-MR              3:04.41    3:01.02          6  
                  41.13     1:26.80 (45.67)     2:13.87 (47.07)     3:01.02 (47.15)
 12 Davison, Dara J     15 Express Swimming-MR  2:59.86    3:04.01          5  
                  41.79     1:33.32 (51.53)   3:04.01 (1:30.69)                    
 -- Kalletta, Claire M  17 IA-MR                2:30.80         NS        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:20.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tutone, Marisa A    15 IA-MR                1:17.62    1:16.75 SILV    20  
                  36.34     1:16.75 (40.41)                                        
  2 Crosby, Amanda      17 CSC-MR               1:16.71    1:18.31 SILV    17  
                  37.17     1:18.31 (41.14)                                        
  3 Williams, Shannon   15 IA-MR                1:20.49    1:22.36         16  
                  38.30     1:22.36 (44.06)                                        
  4 Meringolo, Phoebe   16 CSC-MR               1:21.58    1:23.47         15  
                  38.71     1:23.47 (44.76)                                        
  5 Dantuono, Dana      16 Sachem-MR            1:24.75    1:25.09         14  
                  40.79     1:25.09 (44.30)                                        
  6 Forcone, Kathryn H  15 Sachem-MR            1:24.35    1:25.72         13  
                  40.59     1:25.72 (45.13)                                        
  7 Wilson, Tori P      16 NFS-MR               1:21.96    1:25.98         12  
  8 Klett, Daron H      15 Sachem-MR            1:26.11    1:27.30         11  
                  42.68     1:27.30 (44.62)                                        
  9 Baker, Aileen G     15 Sachem-MR            1:31.38    1:27.38          9  
                  40.67     1:27.38 (46.71)                                        
 10 Green, Jayne        16 Sachem-MR            1:24.21    1:28.41          7  
                  58.34     1:28.41 (30.07)                                        
 11 Haberman, Anais L   15 WISC-MR              1:33.63    1:34.33          6  
                  45.46     1:34.33 (48.87)                                        
 12 Vine, Charlotte H   15 Lindy-MR                  NT    1:36.04          5  
                  46.32     1:36.04 (49.72)                                        
 13 Brunquell, Mackenz  15 Sachem-MR            1:43.75    1:38.22          4  
                  45.48     1:38.22 (52.74)                                        
 14 Tanchuck, Sarah K   16 Express Swimming-MR  1:38.94    1:40.85          3  
                  46.25     1:40.85 (54.60)                                        
 -- Daley, Nikkita I    16 NFS-MR               2:05.00         DQ        
                  48.37          DQ (58.79)                                        
 -- Roche, Bridget M    17 IA-MR                1:29.11         NS        
 -- Greatsinger, Jilli  16 IA-MR                1:25.00         NS        
 -- Stanton, Grace S    17 CSC-MR               1:16.22         NS        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bischoff, Melissa   17 IA-MR                  59.55    1:03.23 ZQ      20  
                  38.90     1:03.23 (24.33)                                        
  2 Green, Katherine M  16 CSC-MR               1:00.22    1:04.66 SILV    17  
                  29.88     1:04.66 (34.78)                                        
  3 Llewellyn, Julia I  15 CSC-MR                 59.67    1:05.77 SILV    16  
                  30.48     1:05.77 (35.29)                                        
  4 Kalletta, Claire M  17 IA-MR                1:03.30    1:07.72 SILV    15  
                  30.36     1:07.72 (37.36)                                        
  5 Meringolo, Phoebe   16 CSC-MR               1:12.50    1:10.29         14  
                  32.13     1:10.29 (38.16)                                        
  6 Horan, Julia E      15 IA-MR                1:07.91    1:10.86         13  
                  32.31     1:10.86 (38.55)                                        
  7 Soulagnet, Sarah H  16 WISC-MR              1:17.99    1:11.47         12  
                  32.71     1:11.47 (38.76)                                        
  8 Dantuono, Dana      16 Sachem-MR            1:12.51    1:12.85         11  
                  33.95     1:12.85 (38.90)                                        
  9 Forcone, Kathryn H  15 Sachem-MR            1:25.00    1:13.01          9  
                  34.54     1:13.01 (38.47)                                        
 10 Stanton, Grace S    17 CSC-MR               1:09.12    1:14.42          7  
                  33.53     1:14.42 (40.89)                                        
 11 Giraldo, Allison E  16 Express Swimming-MR  1:14.13    1:14.80          6  
                  33.86     1:14.80 (40.94)                                        
 12 Green, Jayne        16 Sachem-MR            1:14.96    1:17.22          5  
                  35.31     1:17.22 (41.91)                                        
 13 Wilson, Tori P      16 NFS-MR               1:16.91    1:20.26          4  
                  35.51     1:20.26 (44.75)                                        
 14 Brunquell, Mackenz  15 Sachem-MR            1:22.32    1:21.52          3  
                  36.78     1:21.52 (44.74)                                        
 15 Davison, Dara J     15 Express Swimming-MR  1:27.67    1:31.52          2  
                  42.33     1:31.52 (49.19)                                        
 -- Vine, Charlotte H   15 Lindy-MR                  NT         DQ        
                  40.21          DQ (53.58)                                        
 -- Greatsinger, Jilli  16 IA-MR                1:20.09         NS        
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  15-18 ZQ
              5:23.29  15-18 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Altchiler, Emily M  15 HYB-MR               5:03.95    4:57.06 ZQ      20  
                                                    3:57.92 ( )     4:57.06 (59.14)
  2 Anderson, Emily N   15 Three Village-MR     4:53.02    4:58.23 ZQ      17  
                  31.27     1:07.61 (36.34)     1:45.80 (38.19)     2:23.79 (37.99)
        3:05.98 (42.19)     3:48.31 (42.33)     4:24.00 (35.69)     4:58.23 (34.23)
  3 Chen, Rita X        15 Three Village-MR     5:01.39    5:01.38 SILV    16  
                                                    4:28.60 ( )     5:01.38 (32.78)
  4 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR     5:11.73    5:16.35 SILV    15  
            3:18.29 ( )                             4:41.85 ( )     5:16.35 (34.50)
  5 Chan, Sarah P       15 Three Village-MR     5:16.80    5:17.31 SILV    14  
                  33.02     1:11.99 (38.97)     1:52.01 (40.02)     2:31.77 (39.76)
        3:19.18 (47.41)     4:06.76 (47.58)     4:42.96 (36.20)     5:17.31 (34.35)
  6 Crosby, Amanda      17 CSC-MR               5:23.78    5:24.03         13  
                                                    1:57.14 ( )                    
            3:24.15 ( )   5:24.03 (1:59.88)                                        
  7 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR     5:53.24    5:36.87         12  
                  36.09     1:20.37 (44.28)                             2:45.68 ( )
        3:34.32 (48.64)                             5:01.24 ( )     5:36.87 (35.63)
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sachem Swim Club-MR  'A'                    1:52.00    1:51.54         40  
     1) Tsai, Ariel Y 15                2) Green, Jayne 16                
     3) Klett, Daron H 15               4) Forcone, Kathryn H 15          
                  26.18       55.34 (29.16)     1:23.34 (28.00)     1:51.54 (28.20)
 -- Connetquot Swim Club-MR  'A'                1:47.99         NS        
     1) Stanton, Grace S 17             2) Llewellyn, Julia I 15          
     3) Crosby, Amanda 17               4) Green, Katherine M 16          
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Redfield, Jackson    8 Sachem-MR              17.97      16.15         20  
  2 Buchanan, Chase C    7 NFS-MR                 18.80      16.25         17  
  3 Barry, Will J        8 IA-MR                  45.00      17.85         16  
  4 Granucci, David      7 Sachem-MR              20.00      17.90         15  
  5 Mahan, Nicholas C    8 Farmingdale-MR         21.74      17.94         14  
  6 Andersen, Frankie    8 Sachem-MR              23.00      18.12         13  
  7 Mangio, Craig J      8 Farmingdale-MR         21.64      18.87         12  
  8 Mei, Ian             8 Sachem-MR              23.00      19.15         11  
  9 Aquilino, Lorenzo    6 Farmingdale-MR         25.00      19.56          9  
 10 Koseoglu, Onur       8 Sachem-MR              30.00      20.16          7  
 11 Corbett, ty          7 WISC-MR                   NT      22.42          6  
 12 Wodicka, Jack C      7 CSC-MR                 40.00      22.53          5  
 13 Cerniglia, Matthew   7 Sachem-MR              27.74      22.78          4  
 14 Falcone, Chris J     8 Farmingdale-MR         30.00      23.01          3  
 15 Wider, Garrett D     8 Lindy-MR               32.01      23.50          2  
 16 Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR               36.75      24.36          1  
 17 Washington, Michae   7 Lindy-MR               28.99      24.44        
 18 D'Andrea, Jack       8 Sachem-MR              30.00      27.81        
 19 Cantalupo, Brady     7 Sachem-MR              30.00      28.44        
 20 Kayku, Mehmet        7 WISC-MR                23.55      29.00        
 21 Lind, Josh W         7 Sachem-MR              30.00      30.47        
 22 Mulieri, Dylan       7 WISC-MR                24.55      30.53        
 23 Minotto, Matthew C   6 Sachem-MR              33.14      33.03        
 24 Giannotti, Johnny    8 Sachem-MR              45.00      40.25        
 -- Huang, Jesse J       8 Sachem-MR              30.00         NS        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, Chase C    7 NFS-MR                 42.66      39.09         20  
  2 Mahan, Nicholas C    8 Farmingdale-MR         47.11      40.50         17  
  3 Mangio, Craig J      8 Farmingdale-MR         54.50      44.31         16  
  4 Aquilino, Lorenzo    6 Farmingdale-MR         50.00      48.19         15  
  5 Washington, Michae   7 Lindy-MR             1:09.11      58.94         14  
  6 Larschan, Nicholas   5 Lindy-MR               53.21    1:10.78         13  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Redfield, Jackson    8 Sachem-MR              22.30      19.94         20  
  2 Barry, Will J        8 IA-MR                  45.00      20.86         17  
  3 Mei, Ian             8 Sachem-MR              26.00      21.57         16  
  4 Buchanan, Chase C    7 NFS-MR                 27.25      22.35         15  
  5 Granucci, David      7 Sachem-MR              23.00      22.75         14  
  6 Mahan, Nicholas C    8 Farmingdale-MR         32.57      23.22         13  
  7 Aquilino, Lorenzo    6 Farmingdale-MR         28.00      23.28         12  
  8 Corbett, ty          7 WISC-MR                   NT      24.16         11  
  9 Koseoglu, Onur       8 Sachem-MR              35.00      24.22          9  
 10 Andersen, Frankie    8 Sachem-MR              25.20      24.60          7  
 11 Cantalupo, Brady     7 Sachem-MR              35.00      28.41          6  
 12 Falcone, Chris J     8 Farmingdale-MR         35.00      28.48          5  
 13 Wider, Garrett D     8 Lindy-MR               35.68      29.00          4  
 14 Cerniglia, Matthew   7 Sachem-MR              32.17      29.06          3  
 15 Minotto, Matthew C   6 Sachem-MR              33.05      31.06          2  
 16 Mulieri, Dylan       7 WISC-MR                29.99      34.31          1  
 17 Larschan, Nicholas   5 Lindy-MR               29.85      39.63        
 -- D'Andrea, Jack       8 Sachem-MR              35.00         DQ        
 -- Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR               41.00         DQ        
 -- Lind, Josh W         7 Sachem-MR              35.00         DQ        
 -- Kayku, Mehmet        7 WISC-MR                29.99         DQ        
 -- Huang, Jesse J       8 Sachem-MR              35.00         NS        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, Chase C    7 NFS-MR                 29.91      23.25         20  
  2 Redfield, Jackson    8 Sachem-MR              28.78      25.19         17  
  3 Corbett, ty          7 WISC-MR                   NT      28.97         16  
  4 Koseoglu, Onur       8 Sachem-MR              40.00      29.77         15  
  5 Granucci, David      7 Sachem-MR              28.00      30.41         14  
  6 Mulieri, Dylan       7 WISC-MR                31.66      37.10         13  
  7 Giannotti, Johnny    8 Sachem-MR            1:00.00      49.61         12  
 -- D'Andrea, Jack       8 Sachem-MR              40.00         DQ        
 -- Minotto, Matthew C   6 Sachem-MR              40.00         DQ        
 -- Cantalupo, Brady     7 Sachem-MR              40.00         DQ        
 -- Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR               42.00         DQ        
 -- Kayku, Mehmet        7 WISC-MR                29.99         DQ        
 -- Wider, Garrett D     8 Lindy-MR               39.71         DQ        
 -- Andersen, Frankie    8 Sachem-MR              32.00         DQ        
 -- Mei, Ian             8 Sachem-MR              32.00         DQ        
 -- Huang, Jesse J       8 Sachem-MR              40.00         NS        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Redfield, Jackson    8 Sachem-MR              26.00      20.03         20  
  2 Mei, Ian             8 Sachem-MR              28.00      23.71         17  
  3 Koseoglu, Onur       8 Sachem-MR              40.00      27.32         16  
  4 Granucci, David      7 Sachem-MR              25.00      29.88         15  
  5 Washington, Michae   7 Lindy-MR               32.76      30.84         14  
 -- Mangio, Craig J      8 Farmingdale-MR         25.00         DQ        
 -- Wodicka, Jack C      7 CSC-MR                 40.00         DQ        
 -- Mulieri, Dylan       7 WISC-MR                31.11         DQ        
 -- Andersen, Frankie    8 Sachem-MR              30.00         DQ        
 -- Corbett, ty          7 WISC-MR                   NT         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    32.44      30.67         20  
  2 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR              30.28      30.85         17  
  3 Ang, Jake           10 Express Swimming-MR    30.02      31.20         16  
  4 Varrichio, Chris R   9 Sachem-MR              32.09      31.79         15  
  5 Wone, Brandon M     10 Sachem-MR              32.80      32.28         14  
  6 Tirado, Robert      10 CSC-MR                 33.20      32.85         13  
  7 Kain, Garrett       10 CSC-MR                 32.40      32.89         12  
  8 Hoahing, Kyle J     10 NFS-MR                 31.95      33.06         11  
  9 Powell, Brett       10 WISC-MR                35.76      33.60          9  
 10 Eckstein, Michael    9 CSC-MR                 35.79      33.63          7  
 11 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              37.06      33.95          6  
 12 Luba, Ryan C        10 Sachem-MR              34.02      34.14          5  
 13 Cody, Christopher   10 IA-MR                  41.14      34.35          4  
 14 deBoer, Grant A     10 Sachem-MR              33.99      34.80          3  
 15 Llerena, Derek R     9 Sachem-MR              34.84      34.99          2  
 16 Chen, Joseph         9 Express Swimming-MR    35.93      35.09          1  
 17 Cheng, Michael R     9 Sachem-MR              35.62      35.13        
 18 Iannone, Luke       10 WISC-MR                42.21      36.22        
 19 LU, Michael D        9 Express Swimming-MR    37.31      36.60        
 20 Mitchell, Esteban    9 Sachem-MR              37.23      36.80        
 21 Junior, Colin       10 Sachem-MR              35.18      36.91        
 22 Fonseca, Casey      10 WISC-MR                42.73      36.99        
 23 Koseoglu, Okan      10 Sachem-MR              39.14      37.09        
 24 Smith, Jabari       10 NFS-MR                 42.38      37.32        
 25 Rice, Maverick D    10 IA-MR                  38.32      37.63        
 26 Llewellyn, James    10 CSC-MR                 42.45      37.77        
 27 Falcone, Michael J  10 Farmingdale-MR         44.92      37.91        
 28 Davi, William M      9 WISC-MR                41.89      38.33        
 29 Slattery, Eamonn J   9 IA-MR                  45.00      38.66        
 30 Cao, Brandon         9 Express Swimming-MR    38.20      38.77        
 31 Russell, Nolan J    10 CSC-MR                 35.54      38.91        
 32 Elgohary, Zachary   10 Sachem-MR              44.51      39.45        
 33 Canavarros, Corbin   9 Sachem-MR              40.78      39.57        
 34 Iannone, Caleb       9 WISC-MR                45.65      40.59        
 35 Diano, Andrew J      9 Farmingdale-MR         42.03      41.57        
 36 Dawson, Xavier       9 NFS-MR                 41.91      41.62        
 37 Morda, Vincent E    10 Sachem-MR              44.29      41.63        
 38 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    41.08      42.87        
 39 Santillo, Aiden     10 CSC-MR                 45.52      43.37        
 40 Arens, Jacob J      10 CSC-MR                 56.34      44.11        
 41 Viollis, Michael     9 Sachem-MR              43.36      44.73        
 42 Muller, Sean Mulle   9 Sachem-MR              53.74      45.59        
 43 Sidito, Austin J    10 Sachem-MR              55.23      46.19        
 44 Roberts, Antonio J  10 WISC-MR                43.80      46.21        
 45 Hoge, Jack           9 WISC-MR                43.86      46.25        
 46 Morgan, Michael      9 Sachem-MR              49.50      46.31        
 47 Vera, David         10 Sachem-MR              47.65      47.41        
 48 Lindoe, Charlie M    9 Sachem-MR              47.24      48.23        
 49 Conway, Anthony J    9 Sachem-MR              45.73      48.49        
 50 Chiu, Andrew J       9 Sachem-MR              51.88      49.02        
 51 O'Leary, Gavin w     9 Sachem-MR              50.00      50.81        
 52 Ulloa, Matthew       9 Sachem-MR              50.56      50.84        
 53 Lind, Ben G         10 Sachem-MR              57.16      51.43        
 54 McCann, Zachary K    9 CSC-MR                 53.87      51.68        
 55 Ryan, Thomas R       9 Farmingdale-MR         49.00      52.04        
 56 Auer, Adam H         9 Farmingdale-MR       1:01.91      53.82        
 57 Bozin, Andrej       10 Sachem-MR            1:01.30      55.59        
 58 Rash, Alex           9 Sachem-MR            1:05.89      57.98        
 59 Alayon, Ryan         9 Sachem-MR            1:06.35      57.99        
 60 Diaz, Anthony M      9 Farmingdale-MR         45.00      58.51        
 -- Gao, Brandon         9 Express Swimming-MR    35.93         NS        
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  6:36.54    6:25.60         20  
                  34.30     1:13.48 (39.18)     1:53.93 (40.45)     2:33.30 (39.37)
        3:13.14 (39.84)     3:52.96 (39.82)     4:33.05 (40.09)     5:13.42 (40.37)
        5:51.58 (38.16)     6:25.60 (34.02)                                        
  2 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  6:22.11    6:28.93         17  
                  34.45     1:13.40 (38.95)     1:53.77 (40.37)     2:33.23 (39.46)
        3:13.56 (40.33)     3:54.23 (40.67)     4:34.32 (40.09)     5:14.49 (40.17)
        5:53.61 (39.12)     6:28.93 (35.32)                                        
  3 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR            7:00.00    6:33.87         16  
                  34.79     1:14.67 (39.88)     1:53.94 (39.27)     2:35.19 (41.25)
        3:14.71 (39.52)     3:55.41 (40.70)     4:36.51 (41.10)     5:17.62 (41.11)
        5:58.06 (40.44)     6:33.87 (35.81)                                        
  4 Yasinov, Zachary     9 Express Swimming-MR  7:30.00    6:46.83         15  
                  35.60     1:16.56 (40.96)     1:58.09 (41.53)     2:39.85 (41.76)
        3:21.72 (41.87)     4:04.21 (42.49)     4:46.28 (42.07)     5:28.65 (42.37)
        6:08.45 (39.80)     6:46.83 (38.38)                                        
  5 Kain, Garrett       10 CSC-MR               7:39.00    6:50.69         14  
                  35.07     1:16.16 (41.09)     1:58.47 (42.31)     2:40.76 (42.29)
        3:22.86 (42.10)     4:05.85 (42.99)     4:50.33 (44.48)     5:28.37 (38.04)
        6:11.52 (43.15)     6:50.69 (39.17)                                        
  6 Wone, Brandon M     10 Sachem-MR            7:30.00    7:02.30         13  
                  35.24     1:16.85 (41.61)     2:00.43 (43.58)     2:44.13 (43.70)
        3:27.90 (43.77)     4:12.20 (44.30)     4:56.32 (44.12)     5:40.20 (43.88)
        6:23.97 (43.77)     7:02.30 (38.33)                                        
  7 Tirado, Robert      10 CSC-MR               7:58.97    7:13.77         12  
                  38.52     1:20.74 (42.22)     2:06.14 (45.40)     2:51.66 (45.52)
        3:36.51 (44.85)     4:21.12 (44.61)     5:05.93 (44.81)     5:50.08 (44.15)
        6:33.71 (43.63)     7:13.77 (40.06)                                        
  8 Eckstein, Michael    9 CSC-MR               7:18.00    7:28.87         11  
                  37.37     1:21.53 (44.16)     2:06.86 (45.33)     2:52.72 (45.86)
        3:37.43 (44.71)                             5:12.13 ( )   6:46.23 (1:34.10)
        7:28.87 (42.64)                                                            
  9 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR  8:15.00    7:49.16          9  
                  41.86     1:28.39 (46.53)     2:15.70 (47.31)     3:05.01 (49.31)
        3:53.12 (48.11)     4:43.80 (50.68)     5:32.24 (48.44)     6:20.58 (48.34)
        7:08.56 (47.98)     7:49.16 (40.60)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR              36.47      35.38         20  
  2 Varrichio, Chris R   9 Sachem-MR              35.92      36.95         17  
  3 Luba, Ryan C        10 Sachem-MR              38.41      37.18         16  
  4 Ang, Jake           10 Express Swimming-MR    35.84      37.94         15  
  5 Llerena, Derek R     9 Sachem-MR              38.37      38.71         14  
  6 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    43.82      39.39         13  
  7 Hoahing, Kyle J     10 NFS-MR                 38.99      39.66         12  
  8 deBoer, Grant A     10 Sachem-MR              39.78      39.77         11  
  9 Wone, Brandon M     10 Sachem-MR              42.64      39.92          9  
 10 Fonseca, Casey      10 WISC-MR                45.40      40.60          7  
 11 Tsai, Leonardo       9 Sachem-MR              42.21      41.26          6  
 12 Iannone, Luke       10 WISC-MR                49.99      41.74          5  
 13 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              43.11      41.80          4  
 14 Chen, Joseph         9 Express Swimming-MR    40.00      41.87          3  
 15 LU, Michael D        9 Express Swimming-MR    44.34      43.17          2  
 16 Cody, Christopher   10 IA-MR                  48.00      43.73          1  
 17 Koseoglu, Okan      10 Sachem-MR              46.85      43.99        
 18 Smith, Jabari       10 NFS-MR                 50.00      44.03        
 19 Morda, Vincent E    10 Sachem-MR              48.15      44.42        
 20 Cao, Brandon         9 Express Swimming-MR    45.76      45.83        
 21 Hoge, Jack           9 WISC-MR                48.86      46.20        
 22 Dawson, Xavier       9 NFS-MR                 50.71      46.60        
 23 Mitchell, Esteban    9 Sachem-MR              47.65      47.96        
 24 Canavarros, Corbin   9 Sachem-MR              50.00      47.98        
 25 Viollis, Michael     9 Sachem-MR              47.52      48.55        
 26 Slattery, Eamonn J   9 IA-MR                  48.00      49.32        
 27 Morgan, Michael      9 Sachem-MR              56.26      49.51        
 28 Rice, Maverick D    10 IA-MR                  49.64      49.80        
 29 Russell, Nolan J    10 CSC-MR                 45.86      50.63        
 30 Falcone, Michael J  10 Farmingdale-MR         54.86      50.73        
 31 Elgohary, Zachary   10 Sachem-MR              55.74      51.66        
 32 Muller, Sean Mulle   9 Sachem-MR              55.85      52.87        
 33 Lindoe, Charlie M    9 Sachem-MR              52.78      53.04        
 34 Conway, Anthony J    9 Sachem-MR              54.64      54.60        
 35 Diano, Andrew J      9 Farmingdale-MR         59.73      54.65        
 36 Vera, David         10 Sachem-MR            1:02.37      57.38        
 37 Ryan, Thomas R       9 Farmingdale-MR         56.00      59.49        
 38 O'Leary, Gavin w     9 Sachem-MR            1:00.00    1:01.87        
 39 Lind, Ben G         10 Sachem-MR            1:09.55    1:01.97        
 40 Sidito, Austin J    10 Sachem-MR            1:19.44    1:02.51        
 41 Auer, Adam H         9 Farmingdale-MR       1:10.65    1:05.50        
 42 Rash, Alex           9 Sachem-MR            1:18.59    1:06.46        
 43 Alayon, Ryan         9 Sachem-MR            1:14.52    1:08.05        
 44 Diaz, Anthony M      9 Farmingdale-MR         52.00    1:15.23        
 -- Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    51.16         DQ        
 -- Chiu, Andrew J       9 Sachem-MR            1:00.00         DQ        
 -- Davi, William M      9 WISC-MR                52.42         DQ        
 -- Ulloa, Matthew       9 Sachem-MR            1:01.62         DQ        
 -- Arens, Jacob J      10 CSC-MR               1:00.91         DQ        
 -- Roberts, Antonio J  10 WISC-MR                   NT         DQ        
 -- Bozin, Andrej       10 Sachem-MR            1:11.18         DQ        
 -- Llewellyn, James    10 CSC-MR                 45.40         DQ        
 -- Gao, Brandon         9 Express Swimming-MR    40.00         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ang, Jake           10 Express Swimming-MR    39.80      43.17         20  
  2 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR              45.12      43.34         17  
  3 Wone, Brandon M     10 Sachem-MR              48.50      46.45         16  
  4 Eckstein, Michael    9 CSC-MR                 47.83      46.68         15  
  5 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              45.66      47.01         14  
  6 Smith, Jabari       10 NFS-MR                 49.00      47.08         13  
  7 Tsai, Leonardo       9 Sachem-MR              48.01      47.13         12  
  8 Varrichio, Chris R   9 Sachem-MR              47.78      47.14         11  
  9 Chen, Joseph         9 Express Swimming-MR    50.25      47.54          9  
 10 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    45.54      47.88          7  
 11 Cody, Christopher   10 IA-MR                  53.70      48.05          6  
 12 Powell, Brett       10 WISC-MR                50.00      48.08          5  
 13 LU, Michael D        9 Express Swimming-MR    46.43      48.31          4  
 14 Llerena, Derek R     9 Sachem-MR              48.90      50.33          3  
 15 Dawson, Xavier       9 NFS-MR                 53.40      50.42          2  
 16 Canavarros, Corbin   9 Sachem-MR              57.28      50.93          1  
 17 Hoge, Jack           9 WISC-MR                57.25      51.60        
 18 Tirado, Robert      10 CSC-MR                 54.12      51.74        
 19 Cao, Brandon         9 Express Swimming-MR       NT      52.71        
 20 Slattery, Eamonn J   9 IA-MR                  52.00      56.65        
 21 Morgan, Michael      9 Sachem-MR            1:01.07      56.80        
 22 Elgohary, Zachary   10 Sachem-MR            1:04.34      57.08        
 23 Bozin, Andrej       10 Sachem-MR            1:12.00    1:00.71        
 24 McCann, Zachary K    9 CSC-MR               1:01.00    1:00.80        
 25 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR  1:01.13    1:02.87        
 26 Morda, Vincent E    10 Sachem-MR            1:04.89    1:03.28        
 -- Junior, Colin       10 Sachem-MR              47.59         DQ        
 -- Falcone, Michael J  10 Farmingdale-MR       1:08.00         DQ        
 -- Vera, David         10 Sachem-MR            1:33.76         DQ        
 -- Ryan, Thomas R       9 Farmingdale-MR       1:05.00         DQ        
 -- Cheng, Michael R     9 Sachem-MR              49.12         DQ        
 -- Llewellyn, James    10 CSC-MR               1:01.07         DQ        
 -- Iannone, Luke       10 WISC-MR                54.99         DQ        
 -- Viollis, Michael     9 Sachem-MR            1:07.08         DQ        
 -- Roberts, Antonio J  10 WISC-MR                48.50         DQ        
 -- Kain, Garrett       10 CSC-MR                 47.86         DQ        
 -- Iannone, Caleb       9 WISC-MR                56.88         DQ        
 -- Arens, Jacob J      10 CSC-MR               1:20.00         DQ        
 -- Ulloa, Matthew       9 Sachem-MR            1:21.87         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoahing, Kyle J     10 NFS-MR                 35.03      35.44         20  
  2 Chen, Joseph         9 Express Swimming-MR    45.00      39.05         17  
  3 Tsai, Leonardo       9 Sachem-MR              41.89      39.66         16  
  4 LU, Michael D        9 Express Swimming-MR    41.02      39.96         15  
  5 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    50.23      40.70         14  
  6 Kain, Garrett       10 CSC-MR                 40.58      40.77         13  
  7 Powell, Brett       10 WISC-MR                50.24      41.19         12  
  8 Junior, Colin       10 Sachem-MR              42.79      41.55         11  
  9 Eckstein, Michael    9 CSC-MR                 42.91      42.35          9  
 10 Luba, Ryan C        10 Sachem-MR              42.28      42.71          7  
 11 Russell, Nolan J    10 CSC-MR                 38.69      44.04          6  
 12 Cheng, Michael R     9 Sachem-MR              44.56      46.35          5  
 13 Rice, Maverick D    10 IA-MR                  44.64      46.51          4  
 14 Iannone, Caleb       9 WISC-MR                57.35      47.15          3  
 15 Tirado, Robert      10 CSC-MR               1:00.00      47.37          2  
 16 Fonseca, Casey      10 WISC-MR              1:11.28      48.21          1  
 17 Cao, Brandon         9 Express Swimming-MR    48.24      50.02        
 18 Diano, Andrew J      9 Farmingdale-MR         53.51      51.44        
 19 Davi, William M      9 WISC-MR                56.84      52.08        
 20 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    56.94      58.95        
 21 Roberts, Antonio J  10 WISC-MR                   NT      59.88        
 -- Mitchell, Esteban    9 Sachem-MR              55.48         DQ        
 -- Diaz, Anthony M      9 Farmingdale-MR       1:07.00         DQ        
 -- Santillo, Aiden     10 CSC-MR               1:20.00         DQ        
 -- Arens, Jacob J      10 CSC-MR               1:20.00         DQ        
 -- deBoer, Grant A     10 Sachem-MR              45.00         DQ        
 -- Gao, Brandon         9 Express Swimming-MR    45.00         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  2:43.30    2:40.89         20  
                  36.20     1:19.12 (42.92)     2:06.57 (47.45)     2:40.89 (34.32)
  2 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  2:51.61    2:48.66         17  
                  39.04     1:24.44 (45.40)     2:10.74 (46.30)     2:48.66 (37.92)
  3 Sun, William        10 Three Village-MR     2:58.15    2:49.23         16  
                  40.66     1:23.55 (42.89)     2:12.98 (49.43)     2:49.23 (36.25)
  4 Chiarella, Richie    9 Three Village-MR     2:49.48    2:51.26         15  
                  39.68     1:23.30 (43.62)     2:15.67 (52.37)     2:51.26 (35.59)
  5 Pergan, Cole L       9 Three Village-MR     2:59.59    2:55.01         14  
                  40.61     1:23.55 (42.94)     2:17.79 (54.24)     2:55.01 (37.22)
  6 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR               3:10.22    2:58.85         13  
                  40.64     1:27.53 (46.89)     2:20.37 (52.84)     2:58.85 (38.48)
  7 Varrichio, Chris R   9 Sachem-MR            3:20.00    3:05.50         12  
                  45.00     1:28.07 (43.07)     2:27.73 (59.66)     3:05.50 (37.77)
  8 Adams, Brett J      10 Three Village-MR     3:00.74    3:06.03         11  
                  43.79     1:29.45 (45.66)     2:25.46 (56.01)     3:06.03 (40.57)
  9 Tsai, Leonardo       9 Sachem-MR            3:30.00    3:07.26          9  
                  42.76     1:33.11 (50.35)     2:29.07 (55.96)     3:07.26 (38.19)
 10 Luba, Ryan C        10 Sachem-MR            3:20.00    3:09.67          7  
                  44.04     1:32.74 (48.70)     2:28.03 (55.29)     3:09.67 (41.64)
 11 Llerena, Derek R     9 Sachem-MR            3:20.00    3:10.28          6  
                  43.05     1:29.12 (46.07)   2:31.33 (1:02.21)     3:10.28 (38.95)
 12 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR            3:30.00    3:18.06          5  
                  51.09     1:41.53 (50.44)     2:36.16 (54.63)     3:18.06 (41.90)
 13 Cheng, Michael R     9 Sachem-MR            3:20.00    3:19.92          4  
                  47.21     1:37.42 (50.21)     2:35.49 (58.07)     3:19.92 (44.43)
 14 Wang, Shuping       10 Three Village-MR     3:40.98    3:20.06          3  
                  44.16     1:35.34 (51.18)   2:38.17 (1:02.83)     3:20.06 (41.89)
 15 Whitcomb, Charles   10 HYB-MR               3:44.12    3:20.82          2  
                1:35.87                             2:35.89 ( )     3:20.82 (44.93)
 16 Maher, Brendan      10 HYB-MR               3:50.00    3:26.00          1  
                  48.59     1:41.06 (52.47)   2:42.10 (1:01.04)     3:26.00 (43.90)
 17 Dunne, Christopher  10 HYB-MR               3:45.00    3:31.76        
                  52.24     1:43.91 (51.67)     2:43.47 (59.56)     3:31.76 (48.29)
 18 Larice, Jonathan     9 HYB-MR               3:54.00    3:34.28        
                  47.44     1:40.96 (53.52)   2:42.66 (1:01.70)     3:34.28 (51.62)
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sachem Swim Club-MR  'A'                    2:12.00    2:10.34         40  
     1) Fisher, Evan E 10               2) Varrichio, Chris R 9           
     3) Wone, Brandon M 10              4) deBoer, Grant A 10             
                  30.75     1:03.25 (32.50)     1:36.52 (33.27)     2:10.34 (33.82)
  2 Long Island Express-MR  'A'                 2:16.70    2:13.35         34  
     1) Ang, Jake 10                    2) LU, Michael D 9                
     3) Chen, Joseph 9                  4) Shannon, Ryan J 10             
                  30.44     1:06.27 (35.83)     1:42.44 (36.17)     2:13.35 (30.91)
  3 Sachem Swim Club-MR  'B'                    2:23.00    2:18.23         32  
     1) Luba, Ryan C 10                 2) Cheng, Michael R 9             
     3) Llerena, Derek R 9              4) Tsai, Leonardo 9               
                  33.80     1:09.98 (36.18)     1:44.84 (34.86)     2:18.23 (33.39)
  4 Sachem Swim Club-MR  'C'                    2:31.00    2:21.84         30  
     1) Paroly, Joshua G 10             2) Mitchell, Esteban 9            
     3) Junior, Colin 10                4) Koseoglu, Okan 10              
                  36.01     1:12.13 (36.12)     1:46.89 (34.76)     2:21.84 (34.95)
  5 Connetquot Swim Club-MR  'A'                2:26.98    2:25.38         28  
     1) Russell, Nolan J 10             2) Eckstein, Michael L 9          
     3) Llewellyn, James 10             4) Tirado, Robert 10              
                  38.45     1:13.07 (34.62)     1:50.99 (37.92)     2:25.38 (34.39)
  6 West Islip Swim Club-MR  'A'                2:42.59    2:25.61         26  
     1) Davi, William M 9               2) Iannone, Luke 10               
     3) Fonseca, Casey 10               4) Powell, Brett 10               
                  40.43     1:17.00 (36.57)     1:39.42 (22.42)     2:25.61 (46.19)
  7 Sachem Swim Club-MR  'E'                    3:08.00    3:09.34         24  
     1) Vera, David 10                  2) Conway, Anthony J 9            
     3) Lindoe, Charlie M 9             4) Morgan, Michael 9              
                  56.06     1:36.38 (40.32)     2:25.93 (49.55)     3:09.34 (43.41)
  8 Sachem Swim Club-MR  'D'                    2:53.00    3:12.86         22  
     1) Sidito, Austin J 10             2) Muller, Sean Muller 9          
     3) Chiu, Andrew J 9                4) Morda, Vincent E 10            
                1:06.62     1:46.93 (40.31)     2:32.97 (46.04)     3:12.86 (39.89)
 -- Farmingdale Aquatics-MR  'A'                2:37.91         DQ        
     1) Auer, Adam H 9                  2) Diano, Andrew J 9              
     3) Falcone, Michael J 10           4) Ryan, Thomas R 9               
                  44.64                             2:28.17 ( )          DQ (40.30)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dagayev, Andrey     12 IA-MR                  29.14      26.95 ZQ      20  
  2 Owens, Mark         11 Sachem-MR              28.40      27.22 ZQ      17  
  3 Macejko, Dylan M    12 CSC-MR                 29.19      28.14 JO      16  
  4 Crosby, Miles A     12 Express Swimming-MR    29.00      28.19 JO      15  
  5 Liberato, Andrew    12 IA-MR                  30.19      28.66 SILV    14  
  6 Cato, Tyler R       12 NFS-MR                 29.67      28.72 SILV    13  
  7 Dowd, Mike R        11 CSC-MR                 28.22      28.82 SILV    12  
  8 Klingel, Dean M     12 IA-MR                  29.23      29.02 SILV    11  
  9 Tatum, Malaki T     11 NFS-MR                 29.88      29.12 SILV     9  
 10 Olsen, Grady I      11 CSC-MR                 29.56      29.27 SILV     7  
 11 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR               30.75      29.91 SILV     6  
 12 Baldassare, Zachar  11 Express Swimming-MR    29.50      29.99 SILV     5  
 13 Young, Austin W     12 Sachem-MR              30.52      30.08 SILV     4  
 14 Marzitello, Vincen  12 Sachem-MR              30.68      30.31 SILV     3  
 15 Meringolo, Eric     11 CSC-MR                 30.40      30.76 SILV     2  
 16 Boughal, Ian S      12 IA-MR                  32.99      30.97 SILV     1  
 17 Slattery, Brendan   12 IA-MR                  31.74      31.25 SILV   
 18 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR              31.19      31.38 SILV   
 19 Ma, Ziyue D         11 Sachem-MR              40.00      32.45        
 20 Welling, Joe J      11 IA-MR                  31.89      32.48        
 21 Sloane, Adam        12 WISC-MR                   NT      32.55        
 22 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    34.12      32.91        
 23 Ortiz, Christian G  11 IA-MR                  33.27      32.92        
 24 Montreuil, Jake     11 IA-MR                  41.31      33.18        
 25 Leuly, Shane C      11 IA-MR                  38.57      33.92        
 26 Kain, Gavin C       11 CSC-MR                 33.41      34.60        
 27 Colascione, Jonny   12 WISC-MR                36.87      34.84        
 28 Gurevich, Brendan   12 Express Swimming-MR    36.79      34.98        
 29 Eckstein, Nicholas  11 CSC-MR                 35.56      35.01        
 30 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    33.67      35.56        
 31 Camino, Sebastian   12 WISC-MR                45.88      36.39        
 32 Wilson, Elijah A    11 WISC-MR                41.88      36.49        
 33 Gribulis, Zachary   11 Farmingdale-MR         37.64      36.56        
 34 Vine, Thomas J      11 Lindy-MR               37.43      36.57        
 35 Talanian, Eddie P   11 WISC-MR                38.85      36.86        
 36 Olson, James J      11 Farmingdale-MR         39.31      37.15        
 37 Brummerloh, Benjam  12 Sachem-MR              50.00      37.64        
 38 Gillen, Peter       11 WISC-MR                42.23      39.24        
 39 Bench, Harrison G   12 IA-MR                  38.72      39.25        
 40 Jardeleza, Gerard   11 WISC-MR                42.88      39.29        
 41 Cotter, Zach R      12 Sachem-MR              40.49      39.56        
 42 Beausoleil, Wesly   12 Sachem-MR              41.80      40.01        
 43 Muller, Shane       11 Sachem-MR              39.25      40.22        
 44 Yopp, Matthew T     12 Sachem-MR              42.68      40.35        
 45 Combs, Sean A       12 Sachem-MR              46.44      40.89        
 46 Smith, Gabriel R    12 CSC-MR                 47.26      41.89        
 47 Christou, Jimmy     11 Sachem-MR              46.71      42.00        
 48 McMahon, Sean G     11 Farmingdale-MR         40.00      45.22        
 49 Bozin, Srdjan       12 Sachem-MR              53.37      48.12        
 50 Pattay, Joseph J    11 Farmingdale-MR         43.00      48.14        
 51 Hollander, Ian      11 Sachem-MR              54.25      50.72        
 -- Muldoon, Timothy R  11 Farmingdale-MR         50.00         DQ        
 -- Shiebler, Andrew J  12 IA-MR                  34.58         NS        
 -- Mahon, Rory M       12 IA-MR                  37.28         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tatum, Malaki T     11 NFS-MR               1:03.50    1:02.52 SILV    20  
                  30.99     1:02.52 (31.53)                                        
  2 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR             1:16.64    1:02.55 SILV    17  
                  29.74     1:02.55 (32.81)                                        
  3 Liberato, Andrew    12 IA-MR                1:06.65    1:02.75 SILV    16  
                  30.05     1:02.75 (32.70)                                        
  4 Crosby, Miles A     12 Express Swimming-MR  1:03.77    1:03.87 SILV    15  
                  31.41     1:03.87 (32.46)                                        
  5 Cato, Tyler R       12 NFS-MR               1:05.37    1:04.59 SILV    14  
                  31.17     1:04.59 (33.42)                                        
  6 Owens, Mark         11 Sachem-MR            1:11.72    1:04.80 SILV    13  
                  30.40     1:04.80 (34.40)                                        
  7 Boughal, Ian S      12 IA-MR                1:12.09    1:05.24 SILV    12  
                  32.03     1:05.24 (33.21)                                        
  8 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR  1:04.68    1:05.84 SILV    11  
                  31.47     1:05.84 (34.37)                                        
  9 Young, Austin W     12 Sachem-MR            1:08.44    1:06.04 SILV     9  
                  31.89     1:06.04 (34.15)                                        
 10 Baldassare, Zachar  11 Express Swimming-MR  1:06.00    1:06.55 SILV     7  
                  31.67     1:06.55 (34.88)                                        
 11 Meringolo, Eric     11 CSC-MR               1:12.28    1:06.82 SILV     6  
                  32.09     1:06.82 (34.73)                                        
 12 Pierce, Zhenya R    12 UNCSC-MR             1:07.65    1:07.44 SILV     5  
                  31.72     1:07.44 (35.72)                                        
 13 Lyons, Nick A       12 Sachem-MR            1:12.73    1:09.09 SILV     4  
                  33.47     1:09.09 (35.62)                                        
 14 Marzitello, Vincen  12 Sachem-MR            1:11.86    1:09.33 SILV     3  
 15 Kipshidze, George   11 Sachem-MR            1:15.33    1:11.06          2  
                  33.74     1:11.06 (37.32)                                        
 16 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR  1:13.41    1:11.11          1  
                  36.31     1:11.11 (34.80)                                        
 17 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR            1:09.03    1:11.23        
                  33.26     1:11.23 (37.97)                                        
 18 Lopez, Andrew       11 WISC-MR              1:11.58    1:12.61        
                  33.70     1:12.61 (38.91)                                        
 19 Kain, Gavin C       11 CSC-MR               1:13.44    1:14.72        
                  35.35     1:14.72 (39.37)                                        
 20 O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR            1:12.74    1:15.07        
                  36.01     1:15.07 (39.06)                                        
 21 Pattay, Joseph J    11 Farmingdale-MR       1:40.00    1:15.62        
                  50.72     1:15.62 (24.90)                                        
 22 Abdabhai, Adam A    12 CSC-MR               1:17.65    1:15.71        
                  35.42     1:15.71 (40.29)                                        
 23 Gurevich, Brendan   12 Express Swimming-MR  1:18.95    1:18.85        
                  38.35     1:18.85 (40.50)                                        
 24 Colascione, Jonny   12 WISC-MR              1:25.90    1:18.91        
                  36.67     1:18.91 (42.24)                                        
 25 Vine, Thomas J      11 Lindy-MR             1:21.57    1:22.50        
                  39.64     1:22.50 (42.86)                                        
 26 Wilson, Elijah A    11 WISC-MR              1:39.99    1:22.54        
                  40.09     1:22.54 (42.45)                                        
 27 Talanian, Eddie P   11 WISC-MR              1:28.28    1:23.29        
                  39.34     1:23.29 (43.95)                                        
 28 Barry, Tommy C      12 Sachem-MR            1:21.63    1:24.22        
                  37.76     1:24.22 (46.46)                                        
 29 Jardeleza, Gerard   11 WISC-MR              1:48.88    1:25.26        
                  41.94     1:25.26 (43.32)                                        
 30 Olson, James J      11 Farmingdale-MR       1:31.24    1:25.30        
                  29.05     1:25.30 (56.25)                                        
 31 Yopp, Matthew T     12 Sachem-MR            1:44.96    1:25.69        
                  40.65     1:25.69 (45.04)                                        
 32 Gillen, Peter       11 WISC-MR              1:32.30    1:26.07        
                  41.54     1:26.07 (44.53)                                        
 33 Mitchell, Jarod J   12 NFS-MR               1:25.97    1:29.28        
                  39.79     1:29.28 (49.49)                                        
 34 Cotter, Zach R      12 Sachem-MR            1:35.00    1:31.91        
                  43.03     1:31.91 (48.88)                                        
 35 Christou, Jimmy     11 Sachem-MR            1:42.00    1:32.02        
                  43.22     1:32.02 (48.80)                                        
 36 Beausoleil, Wesly   12 Sachem-MR            1:35.00    1:36.75        
                  46.36     1:36.75 (50.39)                                        
 37 Smith, Gabriel R    12 CSC-MR               1:43.76    1:38.27        
                  47.15     1:38.27 (51.12)                                        
 38 Malz, Tommy J       11 Sachem-MR            1:41.22    1:38.73        
 39 McMahon, Sean G     11 Farmingdale-MR       1:30.00    1:39.12        
                  46.51     1:39.12 (52.61)                                        
 40 Muldoon, Timothy R  11 Farmingdale-MR       1:40.00    1:48.17        
 41 Hollander, Ian      11 Sachem-MR            2:00.00    1:52.94        
 42 Bozin, Srdjan       12 Sachem-MR            1:56.00    1:54.32        
                  50.51   1:54.32 (1:03.81)                                        
 -- Shiebler, Andrew J  12 IA-MR                1:17.97         NS        
 -- Mahon, Rory M       12 IA-MR                1:21.09         NS        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  11-12 ZQ
              6:01.99  11-12 JO
              6:31.99  11-12 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      12 Express Swimming-MR  5:45.00    5:29.15 ZQ      20  
                  30.03     1:01.12 (31.09)     1:35.18 (34.06)     2:08.92 (33.74)
        2:43.91 (34.99)     3:18.16 (34.25)     3:52.10 (33.94)     4:26.12 (34.02)
        4:58.00 (31.88)     5:29.15 (31.15)                                        
  2 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  5:54.99    5:37.70 ZQ      17  
                  29.16     1:02.19 (33.03)     1:36.97 (34.78)     2:11.63 (34.66)
        2:46.57 (34.94)     3:21.10 (34.53)     3:55.93 (34.83)     4:30.29 (34.36)
        5:04.89 (34.60)     5:37.70 (32.81)                                        
  3 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  5:45.72    5:44.61 ZQ      16  
                  30.57     1:05.27 (34.70)     1:40.51 (35.24)     2:16.11 (35.60)
        2:51.27 (35.16)     3:27.30 (36.03)     4:02.36 (35.06)     4:37.92 (35.56)
        5:12.86 (34.94)     5:44.61 (31.75)                                        
  4 Dowd, Mike R        11 CSC-MR               6:14.71    5:53.85 ZQ      15  
                  31.57     1:06.43 (34.86)     1:42.00 (35.57)     2:18.06 (36.06)
        2:54.22 (36.16)     3:30.87 (36.65)     4:07.49 (36.62)     4:43.88 (36.39)
        5:19.88 (36.00)     5:53.85 (33.97)                                        
  5 Jiang, Michael      12 Express Swimming-MR  5:55.00    5:55.00 ZQ      14  
                  31.53     1:07.10 (35.57)     1:43.49 (36.39)     2:19.76 (36.27)
        2:56.90 (37.14)     3:33.81 (36.91)     4:10.76 (36.95)     4:46.68 (35.92)
        5:23.70 (37.02)     5:55.00 (31.30)                                        
  6 Klingel, Dean M     12 IA-MR                6:21.37    6:09.99 SILV    13  
                  31.47     1:07.87 (36.40)     1:45.36 (37.49)     2:22.96 (37.60)
        3:00.71 (37.75)     3:38.42 (37.71)     4:16.92 (38.50)     4:55.87 (38.95)
        5:34.06 (38.19)     6:09.99 (35.93)                                        
  7 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR  6:36.37    6:15.05 SILV    12  
                  31.68     1:08.65 (36.97)     1:46.76 (38.11)     2:24.98 (38.22)
        3:03.21 (38.23)     3:42.13 (38.92)     4:20.90 (38.77)     4:59.59 (38.69)
        5:38.33 (38.74)     6:15.05 (36.72)                                        
  8 Griffin, Trevor T   11 Express Swimming-MR  7:35.00    6:24.43 SILV    11  
                  32.37     1:10.14 (37.77)     1:48.80 (38.66)     2:28.19 (39.39)
        3:08.83 (40.64)     3:49.75 (40.92)     4:29.53 (39.78)     5:08.56 (39.03)
        5:49.03 (40.47)     6:24.43 (35.40)                                        
  9 Rodgers, C.J.       11 HYB-MR               7:02.66    6:24.55 SILV     9  
                  33.00     1:11.39 (38.39)     1:51.04 (39.65)     2:31.13 (40.09)
        3:11.39 (40.26)     3:50.67 (39.28)     4:30.71 (40.04)     5:10.67 (39.96)
        5:48.84 (38.17)     6:24.55 (35.71)                                        
 10 Baldassare, Zachar  11 Express Swimming-MR  6:25.00    6:28.87 SILV     7  
                  33.91     1:11.19 (37.28)     1:50.75 (39.56)     2:31.12 (40.37)
        3:11.51 (40.39)     3:51.72 (40.21)     4:32.52 (40.80)     5:12.37 (39.85)
        5:51.81 (39.44)     6:28.87 (37.06)                                        
 11 Owens, Mark         11 Sachem-MR            7:00.00    6:31.71 SILV     6  
                  33.96     1:13.05 (39.09)     1:53.58 (40.53)     2:34.10 (40.52)
        3:14.95 (40.85)     3:54.00 (39.05)     4:34.69 (40.69)     5:15.34 (40.65)
        5:55.80 (40.46)     6:31.71 (35.91)                                        
 12 Young, Austin W     12 Sachem-MR            6:59.62    6:35.22          5  
                  33.11     1:11.79 (38.68)     1:51.27 (39.48)     2:31.19 (39.92)
        3:11.79 (40.60)     3:53.90 (42.11)     4:35.38 (41.48)     5:18.14 (42.76)
        5:58.58 (40.44)     6:35.22 (36.64)                                        
 13 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR  7:30.00    6:41.45          4  
                  32.43     1:10.76 (38.33)     1:50.89 (40.13)     2:32.38 (41.49)
        3:14.33 (41.95)     3:56.25 (41.92)     4:38.56 (42.31)     5:20.50 (41.94)
        6:02.58 (42.08)     6:41.45 (38.87)                                        
 14 Todd, Ian           11 HYB-MR               6:58.00    6:45.65          3  
                  35.47     1:15.69 (40.22)     1:57.10 (41.41)     2:38.15 (41.05)
        3:20.05 (41.90)                             4:43.75 ( )     5:24.98 (41.23)
        6:07.35 (42.37)     6:45.65 (38.30)                                        
 15 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  7:45.00    6:56.00          2  
                  33.89     1:14.32 (40.43)     1:56.96 (42.64)     2:39.21 (42.25)
        3:21.78 (42.57)     4:04.37 (42.59)     4:47.45 (43.08)     5:29.47 (42.02)
        6:14.73 (45.26)     6:56.00 (41.27)                                        
 16 Davidoff, Ryan M    11 Express Swimming-MR  7:40.00    6:56.31          1  
                  35.85     1:18.35 (42.50)     2:02.46 (44.11)     2:45.15 (42.69)
        3:27.51 (42.36)     4:09.74 (42.23)     4:53.68 (43.94)     5:37.17 (43.49)
        6:18.79 (41.62)     6:56.31 (37.52)                                        
 17 Kain, Gavin C       11 CSC-MR               7:18.36    7:04.79        
                  35.84     1:18.68 (42.84)     2:02.20 (43.52)     2:45.45 (43.25)
      4:14.20 (1:28.75)                             4:58.50 ( )     5:42.86 (44.36)
      7:05.09 (1:22.23)         7:04.79 ( )                                        
 18 Ely, Matthew D      12 Sachem-MR            7:00.00    7:05.23        
                  36.58     1:16.79 (40.21)     1:59.95 (43.16)     2:43.57 (43.62)
        3:27.53 (43.96)     4:11.41 (43.88)     4:55.32 (43.91)     5:39.25 (43.93)
        6:24.06 (44.81)     7:05.23 (41.17)                                        
 19 Davis, Avery J      11 Sachem-MR            7:30.00    7:14.85        
                  37.45     1:21.40 (43.95)     2:05.21 (43.81)     2:49.54 (44.33)
        3:34.64 (45.10)     4:19.51 (44.87)     5:04.54 (45.03)   6:36.29 (1:31.75)
        7:14.85 (38.56)                                                            
 20 O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR            7:30.00    7:15.77        
                  38.29     1:23.85 (45.56)     2:08.45 (44.60)     2:53.48 (45.03)
        3:37.05 (43.57)     4:22.19 (45.14)     5:06.98 (44.79)     5:51.66 (44.68)
        6:35.57 (43.91)     7:15.77 (40.20)                                        
 21 Maher, William      12 HYB-MR                    NT    7:16.31        
                  39.87     1:23.92 (44.05)     2:09.48 (45.56)     2:55.27 (45.79)
        3:40.06 (44.79)     4:25.18 (45.12)     5:09.21 (44.03)     5:52.93 (43.72)
        6:36.39 (43.46)     7:16.31 (39.92)                                        
 22 Eckstein, Nicholas  11 CSC-MR               7:00.00    7:44.90        
                  41.77     1:29.55 (47.78)     2:16.29 (46.74)     3:03.41 (47.12)
        3:50.90 (47.49)     4:39.79 (48.89)     5:27.90 (48.11)     6:15.34 (47.44)
        7:02.55 (47.21)     7:44.90 (42.35)                                        
 -- Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  7:30.00         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Macejko, Dylan M    12 CSC-MR               1:13.46    1:10.27 JO      20  
                  34.14     1:10.27 (36.13)                                        
  2 Liberato, Andrew    12 IA-MR                1:14.60    1:10.45 JO      17  
                  33.85     1:10.45 (36.60)                                        
  3 Pierce, Zhenya R    12 UNCSC-MR             1:15.23    1:11.61 SILV    16  
                  34.87     1:11.61 (36.74)                                        
  4 Klingel, Dean M     12 IA-MR                1:12.33    1:11.69 SILV    15  
                  34.67     1:11.69 (37.02)                                        
  5 Dowd, Mike R        11 CSC-MR               1:12.76    1:12.09 SILV    14  
                  35.89     1:12.09 (36.20)                                        
  6 Olsen, Grady I      11 CSC-MR               1:14.79    1:13.27 SILV    13  
  7 Baldassare, Zachar  11 Express Swimming-MR  1:12.00    1:13.74 SILV    12  
                  35.60     1:13.74 (38.14)                                        
  8 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR  1:14.75    1:13.85 SILV    11  
  9 Cato, Tyler R       12 NFS-MR               1:16.09    1:15.44 SILV     9  
                  36.70     1:15.44 (38.74)                                        
 10 Dagayev, Andrey     12 IA-MR                     NT    1:15.48 SILV     7  
                  35.74     1:15.48 (39.74)                                        
 11 Crosby, Miles A     12 Express Swimming-MR  1:20.00    1:16.40 SILV     6  
 12 Marzitello, Vincen  12 Sachem-MR            1:20.71    1:16.46 SILV     5  
                  36.23     1:16.46 (40.23)                                        
 13 Tatum, Malaki T     11 NFS-MR               1:19.99    1:17.18 SILV     4  
                  37.77     1:17.18 (39.41)                                        
 14 Owens, Mark         11 Sachem-MR            1:29.25    1:17.79 SILV     3  
                  37.15     1:17.79 (40.64)                                        
 15 Kipshidze, George   11 Sachem-MR            1:19.81    1:20.23 SILV     2  
                  38.28     1:20.23 (41.95)                                        
 16 Ely, Matthew D      12 Sachem-MR            1:30.82    1:20.38 SILV     1  
                  39.19     1:20.38 (41.19)                                        
 17 Lopez, Andrew       11 WISC-MR              1:24.73    1:23.31 SILV   
                  39.39     1:23.31 (43.92)                                        
 18 Eckstein, Nicholas  11 CSC-MR               1:26.68    1:25.60        
                  41.18     1:25.60 (44.42)                                        
 19 Davis, Avery J      11 Sachem-MR            1:25.99    1:25.77        
                  41.04     1:25.77 (44.73)                                        
 20 Montreuil, Jake     11 IA-MR                1:39.22    1:26.79        
                  41.29     1:26.79 (45.50)                                        
 21 Kain, Gavin C       11 CSC-MR               1:28.62    1:26.83        
                  41.80     1:26.83 (45.03)                                        
 22 Ortiz, Christian G  11 IA-MR                1:26.73    1:28.07        
                  42.86     1:28.07 (45.21)                                        
 23 Abdabhai, Adam A    12 CSC-MR               1:56.89    1:30.03        
                  43.31     1:30.03 (46.72)                                        
 24 Yopp, Matthew T     12 Sachem-MR            2:00.00    1:33.29        
                  41.78     1:33.29 (51.51)                                        
 25 Leuly, Shane C      11 IA-MR                1:42.72    1:35.12        
                  44.82     1:35.12 (50.30)                                        
 26 Barry, Tommy C      12 Sachem-MR            1:50.00    1:37.57        
 27 Beausoleil, Wesly   12 Sachem-MR            1:55.00    1:38.39        
 28 Bench, Harrison G   12 IA-MR                1:45.23    1:39.45        
                  48.69     1:39.45 (50.76)                                        
 29 Cotter, Zach R      12 Sachem-MR            1:50.00    1:40.83        
 30 Vine, Thomas J      11 Lindy-MR             1:31.12    1:42.05        
                  50.08     1:42.05 (51.97)                                        
 31 Olson, James J      11 Farmingdale-MR       1:49.34    1:43.50        
                  50.35     1:43.50 (53.15)                                        
 32 Malz, Tommy J       11 Sachem-MR            1:55.00    1:47.29        
 33 Christou, Jimmy     11 Sachem-MR            1:55.00    1:50.53        
                  49.50   1:50.53 (1:01.03)                                        
 -- Wilson, Elijah A    11 WISC-MR              1:55.66         DQ        
                  33.38          DQ (58.14)                                        
 -- Gribulis, Zachary   11 Farmingdale-MR       1:55.00         DQ        
                  57.56        DQ (1:02.32)                                        
 -- Lyons, Nick A       12 Sachem-MR            1:27.55         DQ        
 -- Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR  1:28.79         DQ        
 -- Brummerloh, Benjam  12 Sachem-MR            1:50.00         NS        
 -- Mahon, Rory M       12 IA-MR                1:30.00         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR               40.57      37.43 JO      20  
  2 Slattery, Brendan   12 IA-MR                  43.05      38.06 SILV    17  
  3 Baldassare, Zachar  11 Express Swimming-MR    40.00      39.77 SILV    16  
  4 Meringolo, Eric     11 CSC-MR                 41.10      41.10 SILV    15  
  5 Boughal, Ian S      12 IA-MR                  43.47      41.67 SILV    14  
  6 Welling, Joe J      11 IA-MR                  40.46      42.13 SILV    13  
  7 Davis, Avery J      11 Sachem-MR              41.83      42.71 SILV    12  
  8 Kipshidze, George   11 Sachem-MR              43.34      42.73 SILV    11  
  9 Ma, Ziyue D         11 Sachem-MR            1:00.00      43.96          9  
 10 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    45.27      44.12          7  
 11 Montreuil, Jake     11 IA-MR                  49.84      44.15          6  
 12 Gurevich, Brendan   12 Express Swimming-MR    44.77      44.82          5  
 13 O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR              43.88      44.96          4  
 14 Talanian, Eddie P   11 WISC-MR                44.35      45.05          3  
 15 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    45.33      45.60          2  
 16 Ely, Matthew D      12 Sachem-MR              44.75      46.13          1  
 17 Leuly, Shane C      11 IA-MR                  51.56      47.21        
 18 Colascione, Jonny   12 WISC-MR                45.65      47.74        
 19 Bench, Harrison G   12 IA-MR                  54.18      49.56        
 20 Abdabhai, Adam A    12 CSC-MR                 52.43      49.68        
 21 Pattay, Joseph J    11 Farmingdale-MR       1:00.00      54.47        
 22 Eckstein, Nicholas  11 CSC-MR                 52.82      54.53        
 23 Brummerloh, Benjam  12 Sachem-MR            1:20.00      54.61        
 24 Muller, Shane       11 Sachem-MR            1:00.00      57.15        
 25 Malz, Tommy J       11 Sachem-MR              58.18      59.03        
 26 Mitchell, Jarod J   12 NFS-MR               1:00.28      59.61        
 27 Hollander, Ian      11 Sachem-MR            1:10.07    1:00.59        
 -- Bozin, Srdjan       12 Sachem-MR            1:14.90         DQ        
 -- Smith, Gabriel R    12 CSC-MR                 56.00         DQ        
 -- Camino, Sebastian   12 WISC-MR                55.99         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dagayev, Andrey     12 IA-MR                  34.13      30.37 ZQ      20  
  2 Klingel, Dean M     12 IA-MR                  32.47      32.69 SILV    17  
  3 Macejko, Dylan M    12 CSC-MR                 34.94      33.07 SILV    16  
  4 Olsen, Grady I      11 CSC-MR                 33.48      33.20 SILV    15  
  5 Crosby, Miles A     12 Express Swimming-MR    36.00      34.85 SILV    14  
  6 Dowd, Mike R        11 CSC-MR                 34.62      34.91 SILV    13  
  7 Young, Austin W     12 Sachem-MR              35.51      35.06 SILV    12  
  8 Slattery, Brendan   12 IA-MR                  36.87      35.37 SILV    11  
  9 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR    39.39      35.49 SILV     9  
 10 Pierce, Zhenya R    12 UNCSC-MR               35.77      36.36 SILV     7  
 11 Meringolo, Eric     11 CSC-MR                 37.56      36.90 SILV     6  
 12 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR              35.60      37.09 SILV     5  
 13 Davis, Avery J      11 Sachem-MR              38.31      37.57 SILV     4  
 14 Lyons, Nick A       12 Sachem-MR              41.10      38.06 SILV     3  
 15 Ortiz, Christian G  11 IA-MR                  37.37      38.62 SILV     2  
 16 Ely, Matthew D      12 Sachem-MR              40.26      38.72          1  
 17 Lopez, Andrew       11 WISC-MR                38.53      38.94        
 18 Ma, Ziyue D         11 Sachem-MR              50.00      40.01        
 19 Gurevich, Brendan   12 Express Swimming-MR    40.20      40.04        
 20 Welling, Joe J      11 IA-MR                  40.78      41.48        
 21 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    38.00      42.09        
 22 Colascione, Jonny   12 WISC-MR                45.52      44.07        
 23 O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR              46.96      44.37        
 24 Jardeleza, Gerard   11 WISC-MR                55.99      45.80        
 25 Gillen, Peter       11 WISC-MR                52.30      46.12        
 26 Barry, Tommy C      12 Sachem-MR              50.00      47.43        
 27 Muller, Shane       11 Sachem-MR              50.00      48.24        
 28 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    38.00      48.41        
 29 Camino, Sebastian   12 WISC-MR                53.88      50.90        
 30 Mitchell, Jarod J   12 NFS-MR               1:02.56      52.66        
 31 Gribulis, Zachary   11 Farmingdale-MR         50.65      53.32        
 -- McMahon, Sean G     11 Farmingdale-MR         49.00         DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  11-12 ZQ
              2:30.49  11-12 JO
              2:55.09  11-12 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      12 Express Swimming-MR  2:12.42    2:12.93 ZQ      20  
                  28.37     1:03.08 (34.71)     1:41.58 (38.50)     2:12.93 (31.35)
  2 Louser, Jason C     12 Three Village-MR     2:14.64    2:16.87 ZQ      17  
                  30.57     1:05.97 (35.40)     1:46.21 (40.24)     2:16.87 (30.66)
  3 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  2:28.42    2:25.04 ZQ      16  
                  32.22     1:10.03 (37.81)     1:53.34 (43.31)     2:25.04 (31.70)
  4 Xu, Kevin J         12 Three Village-MR     2:23.60    2:25.40 ZQ      15  
                  30.60     1:07.20 (36.60)     1:52.93 (45.73)     2:25.40 (32.47)
  5 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR     2:26.57    2:26.62 ZQ      14  
                  31.32     1:09.09 (37.77)     1:54.57 (45.48)     2:26.62 (32.05)
  6 Stange, Christophe  12 Three Village-MR     2:40.73    2:31.55 SILV    13  
                  32.43     1:11.49 (39.06)     1:56.71 (45.22)     2:31.55 (34.84)
  7 Shemet, Henry M     11 Three Village-MR     2:36.22    2:32.03 SILV    12  
                  33.42     1:12.76 (39.34)     1:57.90 (45.14)     2:32.03 (34.13)
  8 Williams, Brendan   11 Three Village-MR     2:39.89    2:36.53 SILV    11  
                  34.90     1:13.67 (38.77)     2:03.56 (49.89)     2:36.53 (32.97)
  9 Vecchio, Jake M     11 Three Village-MR     2:41.37    2:37.27 SILV     9  
                  32.59     1:10.41 (37.82)     2:03.09 (52.68)     2:37.27 (34.18)
 10 Mond, Noah E        12 Three Village-MR     2:35.83    2:38.36 SILV     7  
                  35.82     1:15.38 (39.56)     2:01.91 (46.53)     2:38.36 (36.45)
 11 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR     2:41.24    2:38.74 SILV     6  
                  35.30     1:18.52 (43.22)     2:06.98 (48.46)     2:38.74 (31.76)
 12 Macejko, Dylan M    12 CSC-MR               2:54.89    2:40.87 SILV     5  
                  33.92     1:12.59 (38.67)     2:05.74 (53.15)     2:40.87 (35.13)
 13 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR     2:43.48    2:41.03 SILV     4  
                  33.96     1:14.29 (40.33)     2:04.45 (50.16)     2:41.03 (36.58)
 14 Olsen, Grady I      11 CSC-MR               2:45.69    2:41.43 SILV     3  
                  34.24     1:17.64 (43.40)     2:08.38 (50.74)     2:41.43 (33.05)
 15 Rodgers, C.J.       11 HYB-MR               2:47.96    2:41.74 SILV     2  
                  37.48     1:18.37 (40.89)     2:05.18 (46.81)     2:41.74 (36.56)
 16 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR     2:41.77    2:42.09 SILV     1  
                  36.25     1:14.87 (38.62)     2:06.60 (51.73)     2:42.09 (35.49)
 17 Marzitello, Vincen  12 Sachem-MR            3:00.08    2:44.35 SILV   
                  37.16     1:17.86 (40.70)     2:06.19 (48.33)     2:44.35 (38.16)
 18 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR     2:47.05    2:44.39 SILV   
                  34.75     1:16.27 (41.52)     2:08.79 (52.52)     2:44.39 (35.60)
 19 Coughlin, Brandon   12 Three Village-MR     2:42.48    2:45.30 SILV   
                  37.38     1:19.10 (41.72)     2:10.82 (51.72)     2:45.30 (34.48)
 20 Pierce, Zhenya R    12 UNCSC-MR             2:52.67    2:47.01 SILV   
                  36.75     1:15.40 (38.65)     2:09.23 (53.83)     2:47.01 (37.78)
 21 Todd, Ian           11 HYB-MR               3:15.00    2:56.08        
                  38.04     1:23.32 (45.28)     2:16.02 (52.70)     2:56.08 (40.06)
 22 Lyons, Nick A       12 Sachem-MR            3:12.71    2:59.59        
                  42.83     1:29.21 (46.38)     2:21.39 (52.18)     2:59.59 (38.20)
 23 Kipshidze, George   11 Sachem-MR            3:14.28    3:01.15        
                  43.92     1:27.19 (43.27)     2:21.58 (54.39)     3:01.15 (39.57)
 24 Dugourd, Dylan s    11 Three Village-MR     3:02.08    3:01.84        
                  42.18     1:28.43 (46.25)     2:22.74 (54.31)     3:01.84 (39.10)
 25 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR     3:27.11    3:02.33        
                  40.61     1:27.60 (46.99)     2:23.66 (56.06)     3:02.33 (38.67)
 26 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR            3:21.28    3:07.49        
                  38.38     1:28.05 (49.67)   2:28.90 (1:00.85)     3:07.49 (38.59)
 27 Sun, Charles        12 Three Village-MR     3:15.01    3:08.17        
                  46.78     1:34.16 (47.38)     2:26.59 (52.43)     3:08.17 (41.58)
 28 Zhang, Justin T     11 Three Village-MR     3:31.41    3:08.88        
                  42.56     1:32.68 (50.12)     2:24.93 (52.25)     3:08.88 (43.95)
 29 Penrose, Kevin      11 HYB-MR               3:30.00    3:20.92        
                  45.85     1:35.10 (49.25)   2:37.05 (1:01.95)     3:20.92 (43.87)
 -- Lupo, Angelo        11 HYB-MR               4:05.00         DQ        
                1:07.22   2:12.89 (1:05.67)   3:22.80 (1:09.91)                    
 -- Gurevich, Brendan   12 Express Swimming-MR  3:18.74         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connetquot Swim Club-MR  'A'                1:58.63    1:55.71         40  
     1) Macejko, Dylan M 12             2) Olsen, Grady I 11              
     3)                                 4) Dowd, Mike R 11                
                  28.36       57.50 (29.14)     1:27.83 (30.33)     1:55.71 (27.88)
  2 Sachem Swim Club-MR  'A'                    2:00.00    2:01.49         34  
     1) Owens, Mark 11                  2) Young, Austin W 12             
     3) Marzitello, Vincent M 12        4) O'Sullivan, Oisin 11           
                  28.90       59.16 (30.26)     1:29.78 (30.62)     2:01.49 (31.71)
  3 Sachem Swim Club-MR  'B'                    2:14.00    2:12.70         32  
     1) Davis, Avery J 11               2) Ely, Matthew D 12              
     3) Lyons, Nick A 12                4) O'Rourke, Shane 11             
                  32.67     1:06.58 (33.91)     1:38.12 (31.54)     2:12.70 (34.58)
  4 West Islip Swim Club-MR  'A'                2:27.23    2:21.73         30  
     1) Sloane, Adam 12                 2) Lopez, Andrew 11               
     3) Wilson, Elijah A 11             4) Colascione, Jonny 12           
                  37.86     1:11.08 (33.22)     1:27.30 (16.22)     2:21.73 (54.43)
  5 Sachem Swim Club-MR  'C'                    2:30.00    2:24.62         28  
     1) Kipshidze, George 11            2) Barry, Tommy C 12              
     3) Muller, Shane 11                4) Cotter, Zach R 12              
                  32.24     1:06.95 (34.71)     1:46.37 (39.42)     2:24.62 (38.25)
  6 Sachem Swim Club-MR  'D'                    2:48.00    2:39.62         26  
     1) Ma, Ziyue D 11                  2) Yopp, Matthew T 12             
     3) Malz, Tommy J 11                4) Combs, Sean A 12               
                  33.46     1:11.73 (38.27)     2:03.15 (51.42)     2:39.62 (36.47)
 -- Long Island Express-MR  'A'                 2:05.03         DQ        
     1) Baldassare, Zachary L 11        2) Gurevich, Brendan 12           
     3) Guariglia, Andrew M 12          4) Crosby, Miles A 12             
                  30.05     1:02.74 (32.69)     1:37.46 (34.72)          DQ (28.46)
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR              54.54      55.11 SILV    20  
                  26.78       55.11 (28.33)                                        
  2 Neri, Nicholas J    14 IA-MR                  58.39      55.33 SILV    17  
  3 Meringolo, Loudon   14 CSC-MR                 57.64      56.42 SILV    16  
                  26.87       56.42 (29.55)                                        
  4 Maloney, Michael C  14 Farmingdale-MR         56.61      57.11 SILV    15  
                  27.04       57.11 (30.07)                                        
  5 Alliano, Douglas G  14 Farmingdale-MR         57.94      57.31 SILV    14  
                  27.29       57.31 (30.02)                                        
  6 Antonucci, Luke S   14 UN-MR                  58.44      57.75 SILV    13  
                  27.91       57.75 (29.84)                                        
  7 Kalletta, George E  13 IA-MR                1:00.10      58.05 SILV    12  
                  28.25       58.05 (29.80)                                        
  8 Polanish, Kevin     13 IA-MR                1:00.95      58.97 SILV    11  
                  28.81       58.97 (30.16)                                        
  9 White, Devin H      13 Lindy-MR               59.96      59.54 SILV     9  
                  28.78       59.54 (30.76)                                        
 10 Furci, Jack         13 Sachem-MR            1:00.56      59.58 SILV     7  
                  28.48       59.58 (31.10)                                        
 11 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  1:03.69    1:00.05          6  
                  29.11     1:00.05 (30.94)                                        
 12 Bracey, Devin       14 NFS-MR                 58.19    1:00.62          5  
                  27.95     1:00.62 (32.67)                                        
 13 Cornelia, Dylan T   14 WISC-MR              1:13.44    1:01.92          4  
                  29.73     1:01.92 (32.19)                                        
 14 deBoer, Bradley d   13 Sachem-MR            1:04.95    1:01.99          3  
                  30.13     1:01.99 (31.86)                                        
 15 Jordan, Lorenzo A   13 Sachem-MR            1:01.42    1:02.09          2  
                  29.38     1:02.09 (32.71)                                        
 16 Hou, Ryan           14 Express Swimming-MR  1:03.27    1:02.59          1  
                  29.56     1:02.59 (33.03)                                        
 17 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:03.81    1:02.79        
                  30.23     1:02.79 (32.56)                                        
 18 Kanaley, Tim S      13 IA-MR                1:08.42    1:02.87        
                  30.34     1:02.87 (32.53)                                        
 19 Lopez, Jason        13 Sachem-MR            1:04.69    1:02.94        
                  30.37     1:02.94 (32.57)                                        
 20 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:04.75    1:04.37        
                  30.75     1:04.37 (33.62)                                        
 21 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:05.23    1:04.39        
                  31.86     1:04.39 (32.53)                                        
 22 Geddes, Sean A      13 Farmingdale-MR       1:04.57    1:04.79        
                  30.99     1:04.79 (33.80)                                        
 23 Loos, Thomas J      13 CSC-MR               1:05.00    1:05.23        
                  30.63     1:05.23 (34.60)                                        
 24 Kain, Patrick L     13 CSC-MR               1:05.54    1:06.30        
                  31.26     1:06.30 (35.04)                                        
 25 White, Colin        14 Express Swimming-MR  1:11.42    1:06.98        
 26 Pallmann, Kyle      14 Sachem-MR            1:11.88    1:07.22        
                  32.28     1:07.22 (34.94)                                        
 27 Thomas, Kieran C    13 IA-MR                1:06.65    1:07.93        
                  32.32     1:07.93 (35.61)                                        
 28 Woodside, Jamal K   13 NFS-MR               1:10.65    1:08.25        
                  33.34     1:08.25 (34.91)                                        
 29 Clark, Trevor       14 Farmingdale-MR       1:12.04    1:08.83        
 30 Micozzi, Daniel     13 Lindy-MR             1:34.16    1:09.29        
                  32.78     1:09.29 (36.51)                                        
 31 Harris, Luke J      13 WISC-MR              1:15.75    1:10.01        
                  33.37     1:10.01 (36.64)                                        
 32 Hopkins, Tyreikh    13 NFS-MR               1:09.45    1:10.23        
 33 Menis, Matthew N    13 IA-MR                1:30.00    1:10.52        
                  34.07     1:10.52 (36.45)                                        
 34 Marano, Nicholas    13 CSC-MR               1:05.00    1:11.38        
                  32.99     1:11.38 (38.39)                                        
 35 Geddes, Tommy F     13 Farmingdale-MR       1:10.64    1:12.44        
                  33.29     1:12.44 (39.15)                                        
 36 McGibney, max A     14 CSC-MR               1:11.56    1:12.45        
                  33.59     1:12.45 (38.86)                                        
 37 Metzger, Nicholas   13 Sachem-MR            1:11.13    1:12.59        
                  34.06     1:12.59 (38.53)                                        
 38 Dorr, Kyle          13 WISC-MR              1:18.40    1:12.71        
                  34.31     1:12.71 (38.40)                                        
 39 Banfi, Justin       14 Sachem-MR            1:16.30    1:13.56        
                  33.26     1:13.56 (40.30)                                        
 40 Dery, Ryan R        13 CSC-MR               1:17.04    1:13.78        
                  35.57     1:13.78 (38.21)                                        
 41 Phelps, Brad        13 Express Swimming-MR  1:16.87    1:19.57        
                  37.15     1:19.57 (42.42)                                        
 42 Nelkin, Eric        14 Sachem-MR            1:12.00    1:21.28        
                  35.13     1:21.28 (46.15)                                        
 43 Arcidiacono, Micha  13 Sachem-MR            1:27.22    1:23.42        
                  38.84     1:23.42 (44.58)                                        
 44 Zeman, Shane D      14 Lindy-MR                  NT    1:29.76        
                  41.91     1:29.76 (47.85)                                        
 45 Lucarelli, James G  13 Farmingdale-MR       2:20.00    2:10.02        
 -- Crennan, Connor B   13 IA-MR                1:12.00         DQ        
 -- DeLorenzo, Daniel   13 Sachem-MR            2:00.00         DQ        
                  42.55        DQ (1:14.18)                                        
 -- Cheng, Tim A        14 UN-MR                  58.65         NS        
 -- Mazovec, Cameron    13 Sachem-MR            1:30.00         NS        
 -- Liang, Harald Lian  13 Sachem-MR            1:30.00         NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  13-14 JO
              5:21.99  13-14 ZQ
              5:50.99  13-14 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR     5:14.17    5:04.24 JO      20  
                  27.39       57.66 (30.27)     1:28.36 (30.70)     1:59.61 (31.25)
                                3:00.60 ( )   5:04.24 (2:03.64)                    
  2 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            5:27.29    5:20.56 JO      17  
                  28.45     1:00.67 (32.22)     1:34.28 (33.61)     2:06.75 (32.47)
        2:39.66 (32.91)     3:12.28 (32.62)     3:44.97 (32.69)     4:17.54 (32.57)
        4:50.66 (33.12)     5:20.56 (29.90)                                        
  3 Eng, William        14 Express Swimming-MR  5:28.25    5:22.33 SILV    16  
                  27.74                             1:32.12 ( )     2:06.09 (33.97)
        2:38.90 (32.81)   5:22.33 (2:43.43)                                        
  4 Antonucci, Luke S   14 UN-MR                5:35.36    5:26.10 SILV    15  
                  29.51     1:02.40 (32.89)     1:35.53 (33.13)     2:09.22 (33.69)
        2:43.00 (33.78)     3:16.14 (33.14)     3:49.49 (33.35)     4:22.69 (33.20)
        4:55.15 (32.46)     5:26.10 (30.95)                                        
  5 Deguzman, Cameron   14 Express Swimming-MR  5:35.46    5:26.56 SILV    14  
                  28.43     1:00.69 (32.26)     1:34.35 (33.66)     2:07.97 (33.62)
        2:42.05 (34.08)     3:16.18 (34.13)     3:50.49 (34.31)     4:23.62 (33.13)
        4:56.41 (32.79)     5:26.56 (30.15)                                        
  6 Neri, Nicholas J    14 IA-MR                5:47.87    5:30.09 SILV    13  
                  26.96       58.21 (31.25)     1:32.02 (33.81)     2:06.33 (34.31)
        2:41.15 (34.82)     3:15.37 (34.22)     3:49.86 (34.49)     4:24.41 (34.55)
        4:58.41 (34.00)     5:30.09 (31.68)                                        
  7 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  5:27.16    5:30.90 SILV    12  
                  29.63     1:01.21 (31.58)     1:34.49 (33.28)     2:08.14 (33.65)
        2:42.10 (33.96)     3:15.99 (33.89)     3:50.43 (34.44)     4:24.58 (34.15)
        4:58.33 (33.75)     5:30.90 (32.57)                                        
  8 German, Alexander   14 Express Swimming-MR  5:36.59    5:37.63 SILV    11  
                  30.54     1:03.33 (32.79)     1:37.11 (33.78)     2:11.69 (34.58)
        2:46.21 (34.52)     3:20.94 (34.73)     3:55.79 (34.85)     4:30.76 (34.97)
        5:05.32 (34.56)     5:37.63 (32.31)                                        
  9 Polanish, Kevin     13 IA-MR                5:58.07    5:53.03          9  
                  29.53       50.16 (20.63)     1:37.35 (47.19)     2:15.53 (38.18)
        2:52.17 (36.64)     3:29.09 (36.92)     4:06.35 (37.26)     4:43.79 (37.44)
        5:19.73 (35.94)     5:53.03 (33.30)                                        
 10 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  5:53.31    5:54.33          7  
                  30.91     1:05.68 (34.77)     1:41.22 (35.54)     2:17.08 (35.86)
        2:53.85 (36.77)     3:30.61 (36.76)     4:07.18 (36.57)     4:43.39 (36.21)
        5:19.58 (36.19)     5:54.33 (34.75)                                        
 11 Lopez, Jason        13 Sachem-MR            6:16.44    6:00.04          6  
                  31.82     1:07.09 (35.27)     1:44.14 (37.05)     2:21.02 (36.88)
        2:58.40 (37.38)     3:35.34 (36.94)     4:12.62 (37.28)     4:50.46 (37.84)
        5:26.92 (36.46)     6:00.04 (33.12)                                        
 12 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  6:14.37    6:00.25          5  
                  30.83     1:05.09 (34.26)     1:41.21 (36.12)     2:18.12 (36.91)
        2:55.60 (37.48)     3:33.09 (37.49)     4:10.95 (37.86)     4:48.15 (37.20)
        5:25.29 (37.14)     6:00.25 (34.96)                                        
 13 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  6:05.64    6:00.52          4  
                  31.53     1:06.79 (35.26)   6:00.52 (4:53.73)                    
 14 Penrose, Ryan       14 HYB-MR               6:48.00    6:03.92          3  
                  31.47     1:08.25 (36.78)     1:45.31 (37.06)     2:22.59 (37.28)
        2:59.95 (37.36)     3:37.43 (37.48)     4:14.73 (37.30)     4:52.22 (37.49)
        5:29.16 (36.94)     6:03.92 (34.76)                                        
 15 deBoer, Bradley d   13 Sachem-MR            6:20.00    6:04.31          2  
                  32.17     1:07.71 (35.54)     1:44.12 (36.41)   6:04.31 (4:20.19)
 16 Thomas, Kieran C    13 IA-MR                7:00.00    6:06.20          1  
                  32.04     1:08.71 (36.67)     1:45.75 (37.04)     2:22.71 (36.96)
        2:59.47 (36.76)     3:36.74 (37.27)     4:14.24 (37.50)     4:52.07 (37.83)
        5:29.80 (37.73)     6:06.20 (36.40)                                        
 17 Kain, Patrick L     13 CSC-MR               6:17.48    6:07.81        
                  30.83     1:06.24 (35.41)     1:43.63 (37.39)     2:20.54 (36.91)
        2:58.43 (37.89)                             4:14.86 ( )     4:53.70 (38.84)
        5:32.04 (38.34)     6:07.81 (35.77)                                        
 18 Furci, Jack         13 Sachem-MR            6:21.69    6:13.76        
                  31.87     1:07.67 (35.80)                             2:24.81 ( )
        3:03.81 (39.00)                             4:21.26 ( )     4:59.92 (38.66)
        5:37.85 (37.93)     6:13.76 (35.91)                                        
 19 Geddes, Sean A      13 Farmingdale-MR       6:40.00    6:31.84        
                  19.31       55.44 (36.13)     1:33.17 (37.73)     2:32.52 (59.35)
        3:05.07 (32.55)     3:50.06 (44.99)     4:19.95 (29.89)     5:11.58 (51.63)
        5:53.16 (41.58)     6:31.84 (38.68)                                        
 20 Goldman, Zachary    14 HYB-MR               6:30.00    6:39.76        
                  35.05     1:14.39 (39.34)     1:55.03 (40.64)     2:35.75 (40.72)
        3:17.39 (41.64)     3:57.93 (40.54)     4:39.00 (41.07)     5:20.05 (41.05)
        6:01.17 (41.12)     6:39.76 (38.59)                                        
 21 XU, Feng Kai        14 Express Swimming-MR  7:45.00    6:43.14        
                  30.83     1:07.70 (36.87)     1:47.27 (39.57)     2:27.59 (40.32)
        3:09.94 (42.35)     3:52.84 (42.90)     4:35.31 (42.47)     5:18.47 (43.16)
        6:01.30 (42.83)     6:43.14 (41.84)                                        
 22 Conner, Benjamin    13 HYB-MR               6:41.00    6:53.66        
                  33.60     1:11.98 (38.38)     1:53.11 (41.13)   6:53.66 (5:00.55)
 23 Geddes, Tommy F     13 Farmingdale-MR       6:50.00    7:01.51        
                  32.77     1:11.15 (38.38)     1:52.72 (41.57)     2:35.83 (43.11)
        3:19.98 (44.15)     4:04.27 (44.29)     4:49.84 (45.57)     5:34.65 (44.81)
        6:18.41 (43.76)     7:01.51 (43.10)                                        
 24 Clark, Trevor       14 Farmingdale-MR       6:40.00    7:40.31        
                  32.77     1:12.91 (40.14)                             2:47.81 ( )
        3:36.86 (49.05)                             5:16.03 ( )     6:07.50 (51.47)
        6:55.56 (48.06)     7:40.31 (44.75)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos    14 CSC-MR                 59.59      58.28 ZQ      20  
                  28.16       58.28 (30.12)                                        
  2 Parrinello, Anthon  14 Farmingdale-MR       1:03.43    1:03.80 SILV    17  
                  31.16     1:03.80 (32.64)                                        
  3 Antonucci, Luke S   14 UN-MR                1:10.06    1:06.38 SILV    16  
                  32.35     1:06.38 (34.03)                                        
  4 Cheng, Tim A        14 UN-MR                1:06.60    1:07.43 SILV    15  
                  32.73     1:07.43 (34.70)                                        
  5 Maloney, Michael C  14 Farmingdale-MR       1:06.48    1:07.78 SILV    14  
                  32.37     1:07.78 (35.41)                                        
  6 Polanish, Kevin     13 IA-MR                1:09.21    1:09.07 SILV    13  
                  33.84     1:09.07 (35.23)                                        
  7 Kanaley, Tim S      13 IA-MR                1:16.53    1:09.67 SILV    12  
  8 Bracey, Devin       14 NFS-MR               1:10.35    1:11.30 SILV    11  
                  34.24     1:11.30 (37.06)                                        
  9 Cornelia, Dylan T   14 WISC-MR              1:24.77    1:12.88 SILV     9  
                  35.06     1:12.88 (37.82)                                        
 10 Kain, Patrick L     13 CSC-MR               1:15.45    1:13.39 SILV     7  
                  34.97     1:13.39 (38.42)                                        
 11 Geddes, Sean A      13 Farmingdale-MR       1:13.01    1:14.46 SILV     6  
                  36.95     1:14.46 (37.51)                                        
 12 Jordan, Lorenzo A   13 Sachem-MR            1:14.95    1:14.90 SILV     5  
                  37.01     1:14.90 (37.89)                                        
 13 Hou, Ryan           14 Express Swimming-MR  1:16.37    1:15.41 SILV     4  
                  36.50     1:15.41 (38.91)                                        
 14 deBoer, Bradley d   13 Sachem-MR            1:16.80    1:16.55          3  
                  36.71     1:16.55 (39.84)                                        
 15 Thomas, Kieran C    13 IA-MR                1:20.48    1:16.63          2  
                  36.82     1:16.63 (39.81)                                        
 16 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:18.68    1:17.01          1  
                  37.88     1:17.01 (39.13)                                        
 17 Pallmann, Kyle      14 Sachem-MR            1:17.49    1:18.76        
 18 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:21.59    1:19.07        
                  37.56     1:19.07 (41.51)                                        
 19 Clark, Trevor       14 Farmingdale-MR       1:22.93    1:19.20        
                  36.41     1:19.20 (42.79)                                        
 20 Furci, Jack         13 Sachem-MR            1:18.08    1:19.51        
                  37.56     1:19.51 (41.95)                                        
 21 Banfi, Justin       14 Sachem-MR            1:24.65    1:20.27        
                  37.45     1:20.27 (42.82)                                        
 22 Woodside, Jamal K   13 NFS-MR               1:35.00    1:20.48        
                  38.92     1:20.48 (41.56)                                        
 23 Loos, Thomas J      13 CSC-MR               1:30.00    1:20.70        
 24 Crennan, Connor B   13 IA-MR                1:25.00    1:21.41        
 25 Dorr, Kyle          13 WISC-MR              1:27.88    1:21.54        
 26 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:21.90    1:21.95        
                  40.11     1:21.95 (41.84)                                        
 27 Metzger, Nicholas   13 Sachem-MR            1:22.44    1:22.23        
                  39.23     1:22.23 (43.00)                                        
 28 Geddes, Tommy F     13 Farmingdale-MR       1:35.47    1:26.89        
                  41.53     1:26.89 (45.36)                                        
 29 Marano, Nicholas    13 CSC-MR               1:30.00    1:28.62        
                  40.92     1:28.62 (47.70)                                        
 30 McGibney, max A     14 CSC-MR               1:27.19    1:29.28        
                  42.26     1:29.28 (47.02)                                        
 31 Phelps, Brad        13 Express Swimming-MR  1:40.83    1:31.37        
                  42.90     1:31.37 (48.47)                                        
 32 Arcidiacono, Micha  13 Sachem-MR            1:50.00    1:37.55        
                  48.02     1:37.55 (49.53)                                        
 33 Nelkin, Eric        14 Sachem-MR            1:25.00    1:39.63        
 34 Zeman, Shane D      14 Lindy-MR                  NT    1:41.13        
                  48.92     1:41.13 (52.21)                                        
 -- Harris, Luke J      13 WISC-MR              1:44.31         DQ        
 -- White, Colin        14 Express Swimming-MR  1:28.55         DQ        
 -- Mazovec, Cameron    13 Sachem-MR            1:45.00         NS        
 -- Liang, Harald Lian  13 Sachem-MR            1:45.00         NS        
 -- Pedisich, Joe M     14 UN-MR                1:05.19         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos    14 CSC-MR               1:09.27    1:09.23 JO      20  
  2 Neri, Nicholas J    14 IA-MR                1:13.50    1:13.11 SILV    17  
                  34.39     1:13.11 (38.72)                                        
  3 Parrinello, Anthon  14 Farmingdale-MR       1:15.74    1:13.50 SILV    16  
                  34.95     1:13.50 (38.55)                                        
  4 Kalletta, George E  13 IA-MR                1:16.63    1:14.05 SILV    15  
                  35.61     1:14.05 (38.44)                                        
  5 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR                 NT    1:15.24 SILV    14  
                  35.32     1:15.24 (39.92)                                        
  6 Alliano, Douglas G  14 Farmingdale-MR       1:15.12    1:16.13 SILV    13  
                  34.87     1:16.13 (41.26)                                        
  7 Polanish, Kevin     13 IA-MR                1:18.81    1:16.21 SILV    12  
                  35.89     1:16.21 (40.32)                                        
  8 Meringolo, Loudon   14 CSC-MR               1:18.26    1:16.77 SILV    11  
                  29.46     1:16.77 (47.31)                                        
  9 Bracey, Devin       14 NFS-MR               1:17.34    1:18.26 SILV     9  
 10 Furci, Jack         13 Sachem-MR            1:18.99    1:18.45 SILV     7  
                  37.04     1:18.45 (41.41)                                        
 11 Cornelia, Dylan T   14 WISC-MR              1:31.11    1:21.38 SILV     6  
                  37.10     1:21.38 (44.28)                                        
 12 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:24.17    1:23.67          5  
 13 Kain, Patrick L     13 CSC-MR               1:24.68    1:23.72          4  
                  39.18     1:23.72 (44.54)                                        
 14 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  1:27.87    1:24.52          3  
                  40.47     1:24.52 (44.05)                                        
 15 Hopkins, Tyreikh    13 NFS-MR               1:28.59    1:26.05          2  
                  40.38     1:26.05 (45.67)                                        
 16 Dorr, Kyle          13 WISC-MR              1:37.77    1:26.74          1  
                  40.81     1:26.74 (45.93)                                        
 17 Crennan, Connor B   13 IA-MR                1:32.00    1:28.72        
                  40.52     1:28.72 (48.20)                                        
 18 Micozzi, Daniel     13 Lindy-MR             1:41.32    1:28.96        
                  41.82     1:28.96 (47.14)                                        
 19 White, Colin        14 Express Swimming-MR  1:45.00    1:28.99        
                  41.87     1:28.99 (47.12)                                        
 20 Clark, Trevor       14 Farmingdale-MR       1:35.00    1:29.19        
                  34.84     1:29.19 (54.35)                                        
 21 Loos, Thomas J      13 CSC-MR               1:30.00    1:29.51        
                  31.53     1:29.51 (57.98)                                        
 22 Thomas, Kieran C    13 IA-MR                1:30.35    1:30.14        
                  42.12     1:30.14 (48.02)                                        
 23 Pallmann, Kyle      14 Sachem-MR            1:28.98    1:30.21        
 24 Lopez, Jason        13 Sachem-MR            1:28.60    1:30.37        
                  42.41     1:30.37 (47.96)                                        
 25 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:50.00    1:33.76        
                  43.39     1:33.76 (50.37)                                        
 26 McGibney, max A     14 CSC-MR               1:33.23    1:34.58        
                  42.79     1:34.58 (51.79)                                        
 27 Marano, Nicholas    13 CSC-MR               1:30.00    1:34.76        
                  43.82     1:34.76 (50.94)                                        
 28 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:38.66    1:35.64        
                  45.02     1:35.64 (50.62)                                        
 29 Banfi, Justin       14 Sachem-MR            1:38.52    1:36.18        
                  44.78     1:36.18 (51.40)                                        
 30 Harris, Luke J      13 WISC-MR              1:43.49    1:37.23        
                  45.84     1:37.23 (51.39)                                        
 31 Geddes, Tommy F     13 Farmingdale-MR       1:39.86    1:38.17        
                  38.66     1:38.17 (59.51)                                        
 32 Phelps, Brad        13 Express Swimming-MR  1:49.12    1:43.09        
                  47.77     1:43.09 (55.32)                                        
 -- Nelkin, Eric        14 Sachem-MR            1:40.00         DQ        
                  45.50          DQ (53.79)                                        
 -- White, Devin H      13 Lindy-MR             1:39.35         DQ        
                  40.34          DQ (47.58)                                        
 -- Zeman, Shane D      14 Lindy-MR                  NT         DQ        
                  59.33        DQ (1:07.75)                                        
 -- Hou, Ryan           14 Express Swimming-MR  1:23.88         DQ        
                  38.08          DQ (44.59)                                        
 -- Cheng, Tim A        14 UN-MR                1:25.18         NS        
 -- Pedisich, Joe M     14 UN-MR                1:20.29         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos    14 CSC-MR               1:01.53    1:01.14 ZQ      20  
                  28.28     1:01.14 (32.86)                                        
  2 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            1:01.80    1:01.61 SILV    17  
                  29.01     1:01.61 (32.60)                                        
  3 Kalletta, George E  13 IA-MR                1:05.37    1:03.56 SILV    16  
                  30.11     1:03.56 (33.45)                                        
  4 Neri, Nicholas J    14 IA-MR                1:16.11    1:05.76 SILV    15  
                  23.16     1:05.76 (42.60)                                        
  5 Meringolo, Loudon   14 CSC-MR               1:08.87    1:06.13 SILV    14  
                  30.39     1:06.13 (35.74)                                        
  6 Parrinello, Anthon  14 Farmingdale-MR       1:12.34    1:06.87 SILV    13  
                  30.03     1:06.87 (36.84)                                        
  7 White, Devin H      13 Lindy-MR             1:16.04    1:10.27 SILV    12  
                  28.95     1:10.27 (41.32)                                        
  8 Maloney, Michael C  14 Farmingdale-MR       1:11.89    1:11.05 SILV    11  
                  31.16     1:11.05 (39.89)                                        
  9 Lopez, Jason        13 Sachem-MR            1:13.86    1:12.94          9  
                  33.13     1:12.94 (39.81)                                        
 10 Jordan, Lorenzo A   13 Sachem-MR            1:11.50    1:13.79          7  
                  33.88     1:13.79 (39.91)                                        
 11 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:45.00    1:14.27          6  
                  32.53     1:14.27 (41.74)                                        
 12 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:21.39    1:15.39          5  
 13 Kanaley, Tim S      13 IA-MR                1:18.00    1:18.24          4  
                  34.15     1:18.24 (44.09)                                        
 14 deBoer, Bradley d   13 Sachem-MR            1:20.00    1:18.53          3  
                  34.58     1:18.53 (43.95)                                        
 15 Geddes, Sean A      13 Farmingdale-MR       1:23.00    1:22.31          2  
                  37.51     1:22.31 (44.80)                                        
 16 Micozzi, Daniel     13 Lindy-MR             1:31.01    1:23.73          1  
                  38.21     1:23.73 (45.52)                                        
 17 Metzger, Nicholas   13 Sachem-MR            1:26.61    1:25.33        
                  18.24   1:25.33 (1:07.09)                                        
 18 Menis, Matthew N    13 IA-MR                2:00.00    1:26.05        
                  38.29     1:26.05 (47.76)                                        
 19 Dery, Ryan R        13 CSC-MR               2:15.00    1:32.63        
                  37.44     1:32.63 (55.19)                                        
 -- Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  1:10.53         DQ        
 -- Alliano, Douglas G  14 Farmingdale-MR       1:14.29         DQ        
                  31.80          DQ (37.80)                                        
 -- Hopkins, Tyreikh    13 NFS-MR               1:28.57         NS        
 -- Woodside, Jamal K   13 NFS-MR               1:28.00         NS        
 -- Pedisich, Joe M     14 UN-MR                1:01.62         NS        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  13-14 JO
              4:45.99  13-14 ZQ
              5:09.79  13-14 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR     4:40.13    4:32.56 JO      20  
                  25.84       55.35 (29.51)     1:13.40 (18.05)     2:10.88 (57.48)
        2:50.47 (39.59)     3:29.91 (39.44)     3:57.59 (27.68)     4:32.56 (34.97)
  2 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     4:48.28    4:35.25 JO      17  
                  28.94     1:02.90 (33.96)     1:38.38 (35.48)                    
            2:52.82 ( )     3:33.86 (41.04)     4:04.51 (30.65)     4:35.25 (30.74)
  3 Huner, Alec E       13 Three Village-MR     5:00.32    4:46.25 SILV    16  
                  28.10     1:06.18 (38.08)     1:25.88 (19.70)     1:45.34 (19.46)
      2:56.46 (1:11.12)     3:35.24 (38.78)     4:14.80 (39.56)     4:46.25 (31.45)
  4 Prokopiou, Nicos    14 CSC-MR               4:46.18    4:48.29 SILV    15  
                  29.09     1:04.09 (35.00)     1:39.44 (35.35)     2:14.71 (35.27)
        2:57.60 (42.89)     3:41.36 (43.76)     4:16.08 (34.72)     4:48.29 (32.21)
  5 Gregory, Logan T    14 Three Village-MR     5:15.88    4:50.39 SILV    14  
                  29.89     1:04.76 (34.87)     1:40.10 (35.34)     2:16.88 (36.78)
        3:02.13 (45.25)     3:47.55 (45.42)     4:18.98 (31.43)     4:50.39 (31.41)
  6 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR     4:42.14    4:50.44 SILV    13  
                  28.03     1:02.17 (34.14)     1:38.18 (36.01)     2:13.75 (35.57)
        2:57.75 (44.00)     3:42.29 (44.54)     4:16.85 (34.56)     4:50.44 (33.59)
  7 Kohlus, Robert W    14 Three Village-MR     4:59.72    4:51.27 SILV    12  
                  29.39     1:03.57 (34.18)     1:41.69 (38.12)     2:18.68 (36.99)
        3:02.44 (43.76)     3:45.94 (43.50)     4:19.73 (33.79)     4:51.27 (31.54)
  8 Kalletta, George E  13 IA-MR                5:03.96    4:52.27 SILV    11  
                  31.38     1:06.29 (34.91)     1:44.66 (38.37)     2:22.10 (37.44)
        3:04.33 (42.23)     3:47.40 (43.07)     4:20.52 (33.12)     4:52.27 (31.75)
  9 Vintis, Matt T      13 Three Village-MR     5:12.27    4:53.22 SILV     9  
                                                    1:36.47 ( )     2:17.84 (41.37)
      4:53.22 (2:35.38)                                                            
 10 Pedisich, Joe M     14 UN-MR                5:00.33    4:53.88 SILV     7  
                                1:06.15 ( )     1:43.91 (37.76)                    
                                                    4:21.01 ( )     4:53.88 (32.87)
 11 Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR     5:10.40    5:06.75 SILV     6  
                  33.59     1:11.46 (37.87)     1:31.04 (19.58)     2:21.63 (50.59)
        3:12.44 (50.81)     3:57.87 (45.43)     4:34.19 (36.32)     5:06.75 (32.56)
 12 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  5:50.00    5:08.09 SILV     5  
                  32.60     1:11.71 (39.11)     1:50.78 (39.07)     2:28.15 (37.37)
        3:11.51 (43.36)     3:55.52 (44.01)     4:33.07 (37.55)     5:08.09 (35.02)
 13 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  5:45.00    5:09.06 SILV     4  
                  33.26     1:12.69 (39.43)     1:51.35 (38.66)     2:29.08 (37.73)
        3:15.60 (46.52)     4:03.39 (47.79)     4:37.03 (33.64)     5:09.06 (32.03)
 14 Corabi, Jagger R    14 HYB-MR               5:14.00    5:12.21          3  
                  31.07     1:08.15 (37.08)     1:47.32 (39.17)     2:26.47 (39.15)
        3:12.51 (46.04)     3:59.27 (46.76)     4:36.58 (37.31)     5:12.21 (35.63)
 15 German, Alexander   14 Express Swimming-MR  5:20.18    5:15.64          2  
                  20.35     1:18.89 (58.54)     1:52.69 (33.80)                    
                                                    4:42.95 ( )     5:15.64 (32.69)
 16 Shemet, Charlie F   13 Three Village-MR     5:18.85    5:16.44          1  
                  34.04     1:06.72 (32.68)     1:44.04 (37.32)     2:36.28 (52.24)
        3:20.53 (44.25)     4:06.02 (45.49)   5:16.44 (1:10.42)                    
 17 He, David           13 Three Village-MR          NT    5:17.84        
                  33.65     1:00.41 (26.76)   2:10.66 (1:10.25)     2:30.00 (19.34)
        3:15.57 (45.57)     4:07.99 (52.42)     4:44.63 (36.64)     5:17.84 (33.21)
 18 Bogush, Nicholas W  13 Three Village-MR     5:32.30    5:18.31        
                  34.90     1:17.84 (42.94)     1:59.23 (41.39)     2:38.68 (39.45)
        3:26.29 (47.61)     4:12.55 (46.26)     4:45.99 (33.44)     5:18.31 (32.32)
 19 Weinhofer, Joseph   14 IA-MR                5:25.65    5:19.92        
                  34.10     1:13.30 (39.20)     1:54.75 (41.45)     2:34.21 (39.46)
        3:23.43 (49.22)     4:11.38 (47.95)     4:46.85 (35.47)     5:19.92 (33.07)
 20 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  5:45.00    5:22.04        
                  20.02     1:11.78 (51.76)     1:53.60 (41.82)     2:34.82 (41.22)
        3:25.12 (50.30)     4:10.29 (45.17)     4:49.11 (38.82)     5:22.04 (32.93)
 21 Metzger, Nicholas   13 Sachem-MR            6:22.73    5:39.58        
                  38.10     1:21.93 (43.83)     2:05.15 (43.22)     2:47.73 (42.58)
        3:36.03 (48.30)     4:24.59 (48.56)     5:03.58 (38.99)     5:39.58 (36.00)
 22 Bances, AJ J        13 Three Village-MR     5:45.78    5:40.55        
                                1:28.40 ( )     2:11.09 (42.69)     2:52.75 (41.66)
        3:40.56 (47.81)                             5:05.64 ( )     5:40.55 (34.91)
 23 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR     6:13.84    5:49.19        
                  36.39     1:20.12 (43.73)     2:04.42 (44.30)     2:48.19 (43.77)
        3:38.00 (49.81)     4:28.16 (50.16)     5:09.30 (41.14)     5:49.19 (39.89)
 -- Saggio, Christophe  14 Three Village-MR     6:21.44         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  36.44     1:22.40 (45.96)                             2:52.30 ( )
        3:43.98 (51.68)     4:34.45 (50.47)     5:10.62 (36.17)          DQ (36.97)
 -- Alliano, Douglas G  14 Farmingdale-MR       5:00.00         DQ        
      One hand touch - fly
                  31.58     1:10.10 (38.52)   2:33.82 (1:23.72)                    
            3:23.25 ( )     4:14.02 (50.77)        DQ (1:14.95)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Farmingdale Aquatics-MR  'A'                1:49.65    1:46.68         40  
     1) Alliano, Douglas G 14           2) Geddes, Sean A 13              
     3) Parrinello, Anthony A 14        4) Maloney, Michael C 14          
                  26.05       55.16 (29.11)     1:20.70 (25.54)     1:46.68 (25.98)
  2 Sachem Swim Club-MR  'A'                    1:48.00    1:48.45         34  
     1) Budke, Vinny C 13               2) Furci, Jack 13                 
     3) Jordan, Lorenzo A 13            4) deBoer, Bradley d 13           
                  26.49       53.07 (26.58)     1:20.29 (27.22)     1:48.45 (28.16)
  3 Long Island Express-MR  'A'                 1:58.05    1:57.34         32  
     1) McGoldrick, Michael I 14        2) Dunster, Connor G 13           
     3) Marschausen, Patrick 14         4) Ragusa, Gabriel J 13           
                  29.16       59.56 (30.40)     1:29.29 (29.73)     1:57.34 (28.05)
  4 Sachem Swim Club-MR  'B'                    2:04.00    1:59.58         30  
     1) Lopez, Jason 13                 2) Pallmann, Kyle 14              
     3) Banfi, Justin 14                4) Metzger, Nicholas D 13         
                  28.88       58.73 (29.85)     1:35.45 (36.72)     1:59.58 (24.13)
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                54.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cato, Camren A      17 NFS-MR                 49.51      50.37 ZQ      20  
                  23.86       50.37 (26.51)                                        
  2 Barnola, Jimmy A    16 UNLIE-MR               50.07      50.68 ZQ      17  
                  24.43       50.68 (26.25)                                        
  3 Russell, Douglas L  17 CSC-MR                 50.07      50.99 ZQ      16  
                  24.58       50.99 (26.41)                                        
  4 Poblano, Christian  16 CSC-MR                 52.80      52.05 SILV    15  
                  24.82       52.05 (27.23)                                        
  5 Cassara, Conor V    17 IA-MR                  52.01      52.74 SILV    14  
                  24.99       52.74 (27.75)                                        
  6 Stecher, TJ J       16 IA-MR                  53.50      53.04 SILV    12.5
                  25.92       53.04 (27.12)                                        
  6 Ye, William         15 UN-MR                  52.63      53.04 SILV    12.5
                  25.54       53.04 (27.50)                                        
  8 Tellekamp, T.J. J   16 CSC-MR                 52.35      53.06 SILV    11  
                  25.59       53.06 (27.47)                                        
  9 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR              52.07      53.14 SILV     9  
                  25.33       53.14 (27.81)                                        
 10 Camberdella, Griff  16 IA-MR                  54.03      53.61 SILV     7  
                  26.04       53.61 (27.57)                                        
 11 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR    54.86      53.95 SILV     6  
                  25.95       53.95 (28.00)                                        
 12 Avila, Derek R      17 IA-MR                  56.23      54.01 SILV     5  
                  25.55       54.01 (28.46)                                        
 13 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR    53.34      54.60          4  
                  26.58       54.60 (28.02)                                        
 14 Ang, Jonathan J     15 Express Swimming-MR    55.88      54.71          3  
                  25.92       54.71 (28.79)                                        
 15 Lydon, Patrick J    15 CSC-MR                 53.92      55.01          2  
                  24.52       55.01 (30.49)                                        
 16 Chernik, Noah       15 CSC-MR                 57.21      55.18          1  
                  26.67       55.18 (28.51)                                        
 17 Panzarino, Matthew  17 Express Swimming-MR    56.90      55.51        
                  26.69       55.51 (28.82)                                        
 18 Linder, Daniel      17 CSC-MR                 57.62      55.81        
                  26.89       55.81 (28.92)                                        
 19 Gilmore, Brandon J  16 IA-MR                  57.46      55.87        
                  26.92       55.87 (28.95)                                        
 20 Hobbes, Matthew R   15 CSC-MR                 57.19      55.89        
 21 Donaldson, Kobi D   16 Express Swimming-MR    57.49      55.95        
                  26.97       55.95 (28.98)                                        
 22 Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR    55.31      56.13        
                  27.27       56.13 (28.86)                                        
 23 McDougall, Robert   16 CSC-MR                 53.24      56.16        
                  26.34       56.16 (29.82)                                        
 24 Caraher, Sean P     15 IA-MR                  58.10      56.22        
                  26.91       56.22 (29.31)                                        
 25 Roche, Patrick D    15 IA-MR                  57.90      56.31        
                  26.91       56.31 (29.40)                                        
 26 Ismailov, Max       15 IA-MR                  57.26      56.36        
                  27.20       56.36 (29.16)                                        
 27 Perulli, Michael P  15 Express Swimming-MR    57.32      56.37        
                  26.44       56.37 (29.93)                                        
 28 Pizzurro, Nick J    17 CSC-MR                 54.93      56.39        
                  26.73       56.39 (29.66)                                        
 29 Bailey, Nicholas X  15 NFS-MR                 56.84      56.61        
                  27.57       56.61 (29.04)                                        
 30 Trnka, Nicholas M   16 WISC-MR                59.55      56.67        
                  26.32       56.67 (30.35)                                        
 31 Kain, Ryan M        16 CSC-MR               1:00.00      56.73        
                  27.49       56.73 (29.24)                                        
 32 Young, Allen W      15 Sachem-MR              58.41      56.88        
                  26.56       56.88 (30.32)                                        
 33 Metzger, Alexander  15 Sachem-MR              58.45      57.16        
 34 Vath, Joseph F      15 IA-MR                  56.69      57.45        
                  27.20       57.45 (30.25)                                        
 35 Gursoy, Bogac B     17 Sachem-MR              58.48      57.59        
                  27.65       57.59 (29.94)                                        
 36 Hansen, Jason M     16 CSC-MR                 54.27      57.67        
                  27.58       57.67 (30.09)                                        
 37 Carney, Colin       15 WISC-MR              1:00.26      58.02        
                  27.79       58.02 (30.23)                                        
 38 Stoller, Jared C    15 CSC-MR                 59.43      58.83        
                  28.28       58.83 (30.55)                                        
 39 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR    58.26      58.85        
 40 Smith, Jeremy K     17 CSC-MR                 59.56      58.91        
                  28.67       58.91 (30.24)                                        
 41 deBoer, Skylar A    15 Sachem-MR            1:01.50      59.30        
                  28.33       59.30 (30.97)                                        
 41 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR    59.74      59.30        
                  28.28       59.30 (31.02)                                        
 43 Prevosto, Salvator  15 IA-MR                1:14.94      59.74        
                  28.75       59.74 (30.99)                                        
 44 Berdolt, Jack       16 CSC-MR               1:00.34    1:00.07        
                  28.37     1:00.07 (31.70)                                        
 45 Rubio, Reid C       15 IA-MR                1:05.70    1:01.03        
                  29.34     1:01.03 (31.69)                                        
 46 Martinez, Andres P  15 Express Swimming-MR  1:01.99    1:01.10        
                  29.20     1:01.10 (31.90)                                        
 47 O'Connor, James T   16 Express Swimming-MR  1:00.74    1:02.08        
                  28.85     1:02.08 (33.23)                                        
 48 Hawkesworth, Camer  15 Sachem-MR            1:03.50    1:02.89        
                  26.82     1:02.89 (36.07)                                        
 49 Greene, Brian P     17 Farmingdale-MR       1:05.10    1:03.35        
                  30.54     1:03.35 (32.81)                                        
 50 Micozzi, Ryan T     15 Sachem-MR            1:07.61    1:04.41        
                  30.19     1:04.41 (34.22)                                        
 51 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:06.55    1:04.63        
                  31.02     1:04.63 (33.61)                                        
 52 Denoyior, Joseph M  15 WISC-MR              1:12.00    1:04.80        
                  30.63     1:04.80 (34.17)                                        
 53 Lennon, Eddie E     15 Express Swimming-MR  1:09.82    1:07.78        
                  31.69     1:07.78 (36.09)                                        
 54 Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            1:09.63    1:09.20        
                  32.51     1:09.20 (36.69)                                        
 55 Nestasia, Matt A    15 Sachem-MR            1:20.00    1:23.29        
                  36.08     1:23.29 (47.21)                                        
 56 Tom, Sam            15 Sachem-MR            1:40.00    1:26.28        
                  39.24     1:26.28 (47.04)                                        
 -- Wang, James         15 Express Swimming-MR  1:06.35         DQ        
                  30.83          DQ (34.18)                                        
 -- Salgado, TJ J       17 IA-MR                  54.00         NS        
 -- Veccia, James       17 CSC-MR                 56.84         NS        
 -- Lee, Desmond        15 Express Swimming-MR  1:21.42         NS        
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  15-18 ZQ
              5:17.99  15-18 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galeto, Nicholas    15 CSC-MR               5:32.09    5:11.73 SILV    20  
  2 Ismailov, Max       15 IA-MR                5:18.53    5:11.84 SILV    17  
                  27.56       58.53 (30.97)     1:30.11 (31.58)     2:01.70 (31.59)
        2:33.28 (31.58)     3:05.22 (31.94)     3:37.48 (32.26)     4:09.44 (31.96)
        4:40.90 (31.46)     5:11.84 (30.94)                                        
  3 Gilmore, Brandon J  16 IA-MR                5:18.42    5:17.93 SILV    16  
                  27.70       59.31 (31.61)     1:30.99 (31.68)     2:03.38 (32.39)
        2:36.01 (32.63)     3:08.91 (32.90)     3:41.33 (32.42)     4:13.98 (32.65)
        4:46.60 (32.62)     5:17.93 (31.33)                                        
  4 Avila, Derek R      17 IA-MR                5:25.53    5:23.04         15  
            2:36.69 ( )                             3:44.14 ( )   5:23.04 (1:38.90)
  5 Chernik, Noah       15 CSC-MR               5:35.32    5:26.27         14  
                  28.81     1:01.53 (32.72)     1:34.92 (33.39)     2:08.88 (33.96)
        2:42.72 (33.84)     3:16.17 (33.45)     3:49.49 (33.32)     4:22.81 (33.32)
        4:55.59 (32.78)     5:26.27 (30.68)                                        
  6 Vath, Joseph F      15 IA-MR                5:23.22    5:31.34         13  
                  28.17     1:00.03 (31.86)     1:33.22 (33.19)     2:07.11 (33.89)
        2:40.89 (33.78)     3:15.13 (34.24)     3:49.77 (34.64)     4:23.83 (34.06)
        4:57.76 (33.93)     5:31.34 (33.58)                                        
  7 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR            5:25.64    5:33.88         12  
                  28.14     1:00.37 (32.23)     1:34.00 (33.63)     2:07.98 (33.98)
        2:42.03 (34.05)     3:15.69 (33.66)     3:49.82 (34.13)     4:24.80 (34.98)
        4:59.77 (34.97)     5:33.88 (34.11)                                        
  8 Guariglia, Philip   17 Express Swimming-MR  5:25.37    5:36.70         11  
                  23.54     1:00.50 (36.96)     1:33.34 (32.84)     2:07.18 (33.84)
        2:41.70 (34.52)     3:16.63 (34.93)     3:51.86 (35.23)     4:27.23 (35.37)
        5:02.24 (35.01)     5:36.70 (34.46)                                        
  9 Mack, Henry         15 HYB-MR               5:49.06    5:39.29          9  
                  27.98     1:00.87 (32.89)     1:35.21 (34.34)     2:09.75 (34.54)
        2:44.65 (34.90)     3:19.65 (35.00)     3:55.61 (35.96)     4:32.18 (36.57)
        5:06.69 (34.51)     5:39.29 (32.60)                                        
 10 Hansen, Jason M     16 CSC-MR               5:16.36    5:39.53          7  
                  28.64     1:00.82 (32.18)     1:34.33 (33.51)     2:08.43 (34.10)
        2:43.01 (34.58)     3:17.74 (34.73)     3:53.01 (35.27)     4:28.68 (35.67)
        5:05.06 (36.38)     5:39.53 (34.47)                                        
 11 deBoer, Skylar A    15 Sachem-MR            5:48.12    5:44.15          6  
                  29.27     1:02.79 (33.52)     1:37.30 (34.51)     2:12.64 (35.34)
        2:48.02 (35.38)     3:23.99 (35.97)     3:59.57 (35.58)     4:35.61 (36.04)
        5:11.15 (35.54)     5:44.15 (33.00)                                        
 12 Robertson, Patrick  16 Three Village-MR     5:27.67    5:46.86          5  
                  31.50     1:05.90 (34.40)     1:40.89 (34.99)     2:16.21 (35.32)
        2:52.04 (35.83)     3:27.47 (35.43)     4:02.72 (35.25)     4:37.50 (34.78)
        5:12.35 (34.85)     5:46.86 (34.51)                                        
 13 Pizzurro, Nick J    17 CSC-MR               5:45.39    5:48.95          4  
                                1:05.08 ( )                                        
            5:10.81 ( )     5:48.95 (38.14)                                        
 14 Young, Allen W      15 Sachem-MR            6:30.07    6:02.05          3  
                  29.99     1:04.12 (34.13)     1:40.03 (35.91)     2:17.01 (36.98)
        2:53.70 (36.69)     3:30.85 (37.15)     4:08.83 (37.98)     4:46.90 (38.07)
        5:26.24 (39.34)     6:02.05 (35.81)                                        
 15 Lydon, Patrick J    15 CSC-MR               5:43.83    6:05.02          2  
                  30.24     1:03.85 (33.61)     1:36.53 (32.68)     2:15.77 (39.24)
        2:53.39 (37.62)     3:31.79 (38.40)     3:46.05 (14.26)     4:27.90 (41.85)
        5:27.22 (59.32)     6:05.02 (37.80)                                        
 16 Hawkesworth, Camer  15 Sachem-MR            6:20.00    6:07.86          1  
                  19.78     1:07.64 (47.86)     1:29.09 (21.45)     2:22.87 (53.78)
        3:01.30 (38.43)     3:39.42 (38.12)     4:17.25 (37.83)     4:56.73 (39.48)
        5:35.35 (38.62)     6:07.86 (32.51)                                        
 17 Micozzi, Ryan T     15 Sachem-MR            6:30.00    6:20.44        
                  31.85     1:08.91 (37.06)     1:46.92 (38.01)     2:25.37 (38.45)
        3:04.69 (39.32)     3:43.41 (38.72)     4:23.51 (40.10)     5:03.41 (39.90)
        5:42.93 (39.52)     6:20.44 (37.51)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:16.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Poblano, Christian  16 CSC-MR               2:12.96    2:11.37 SILV    20  
                  29.46     1:03.33 (33.87)     1:37.55 (34.22)     2:11.37 (33.82)
  2 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR            2:14.70    2:11.45 SILV    17  
                  30.40     1:03.61 (33.21)     1:37.94 (34.33)     2:11.45 (33.51)
  3 Avila, Derek R      17 IA-MR                2:19.45    2:12.93 SILV    16  
                  29.69     1:02.60 (32.91)     1:37.66 (35.06)     2:12.93 (35.27)
  4 Vath, Joseph F      15 IA-MR                2:15.73    2:14.53 SILV    15  
                                                    1:41.93 ( )     2:14.53 (32.60)
  5 Tellekamp, T.J. J   16 CSC-MR               2:14.26    2:15.20 SILV    14  
                  31.05     1:04.70 (33.65)     1:39.75 (35.05)     2:15.20 (35.45)
  6 Barnola, Jimmy A    16 UNLIE-MR             2:15.83    2:15.50 SILV    13  
                  31.97                             1:41.75 ( )     2:15.50 (33.75)
  7 Metzger, Alexander  15 Sachem-MR            2:23.41    2:16.53 SILV    12  
                  32.33     1:07.13 (34.80)     1:42.44 (35.31)     2:16.53 (34.09)
  8 Cato, Camren A      17 NFS-MR               2:14.83    2:16.60 SILV    11  
                  31.26     1:04.60 (33.34)     1:40.73 (36.13)     2:16.60 (35.87)
  9 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  2:18.36    2:16.78 SILV     9  
                  32.44     1:07.65 (35.21)     1:42.88 (35.23)     2:16.78 (33.90)
 10 Camberdella, Griff  16 IA-MR                2:15.63    2:19.59          7  
                  32.64     1:07.65 (35.01)     1:43.85 (36.20)     2:19.59 (35.74)
 11 Roche, Patrick D    15 IA-MR                2:22.68    2:21.68          6  
                  33.67     1:09.06 (35.39)     1:45.45 (36.39)     2:21.68 (36.23)
 12 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  2:42.00    2:21.74          5  
                  33.11     1:08.75 (35.64)     1:46.18 (37.43)     2:21.74 (35.56)
 13 Perulli, Michael P  15 Express Swimming-MR  2:47.00    2:23.23          4  
                  34.61     1:10.59 (35.98)     1:46.73 (36.14)     2:23.23 (36.50)
 14 Panzarino, Matthew  17 Express Swimming-MR  2:25.17    2:24.75          3  
                                1:10.31 ( )   2:24.75 (1:14.44)                    
 15 Bailey, Nicholas X  15 NFS-MR               2:28.37    2:24.96          2  
                  33.91     1:10.10 (36.19)     1:47.72 (37.62)     2:24.96 (37.24)
 16 Stecher, TJ J       16 IA-MR                2:58.86    2:28.12          1  
                  34.24     1:11.28 (37.04)     1:50.18 (38.90)     2:28.12 (37.94)
 17 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  2:39.00    2:30.47        
                  36.14       53.23 (17.09)     1:52.49 (59.26)     2:30.47 (37.98)
 18 Prevosto, Salvator  15 IA-MR                2:45.00    2:31.08        
                  36.18     1:14.72 (38.54)     1:54.51 (39.79)     2:31.08 (36.57)
 19 Hawkesworth, Camer  15 Sachem-MR            2:40.17    2:31.96        
                  36.03     1:15.27 (39.24)     1:55.25 (39.98)     2:31.96 (36.71)
 20 Bischoff, Gregory   16 IA-MR                2:31.46    2:33.31        
                  35.76     1:14.63 (38.87)     1:55.12 (40.49)     2:33.31 (38.19)
 21 Gursoy, Bogac B     17 Sachem-MR            2:30.00    2:37.94        
                  34.74     1:13.78 (39.04)   2:37.94 (1:24.16)                    
 22 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  2:50.00    2:48.93        
 -- O'Connor, James T   16 Express Swimming-MR  2:42.64         DQ        
                  38.04     1:18.96 (40.92)     2:00.95 (41.99)          DQ (41.32)
 -- Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR  2:34.86         DQ        
                  33.48     1:08.49 (35.01)     1:44.57 (36.08)          DQ (34.30)
 -- Martinez, Andres P  15 Express Swimming-MR  3:00.00         NS        
 -- Lydon, Patrick J    15 CSC-MR               2:20.00         NS        
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Linder, Daniel      17 CSC-MR               1:05.47    1:04.92 ZQ      20  
                  30.50     1:04.92 (34.42)                                        
  2 Caraher, Sean P     15 IA-MR                1:07.03    1:06.50 SILV    17  
                  31.23     1:06.50 (35.27)                                        
  3 Cassara, Conor V    17 IA-MR                1:08.90    1:08.20 SILV    16  
                  32.22     1:08.20 (35.98)                                        
  4 Russell, Douglas L  17 CSC-MR               1:05.77    1:10.28 SILV    15  
                  32.41     1:10.28 (37.87)                                        
  5 Veccia, James       17 CSC-MR               1:09.77    1:11.47         14  
                  32.68     1:11.47 (38.79)                                        
  6 Ang, Jonathan J     15 Express Swimming-MR  1:10.19    1:11.60         13  
                  33.86     1:11.60 (37.74)                                        
  7 Ye, William         15 UN-MR                1:13.17    1:11.69         12  
                  33.91     1:11.69 (37.78)                                        
  8 Ismailov, Max       15 IA-MR                1:11.34    1:12.07         11  
                  33.73     1:12.07 (38.34)                                        
  9 Chernik, Noah       15 CSC-MR               1:17.00    1:14.44          9  
                  35.31     1:14.44 (39.13)                                        
 10 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  1:12.25    1:14.47          7  
                  35.38     1:14.47 (39.09)                                        
 11 Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR  1:10.78    1:14.59          6  
                  35.43     1:14.59 (39.16)                                        
 12 Hobbes, Matthew R   15 CSC-MR               1:15.38    1:15.81          5  
                  35.80     1:15.81 (40.01)                                        
 13 Pizzurro, Nick J    17 CSC-MR               1:15.06    1:15.86          4  
                  35.42     1:15.86 (40.44)                                        
 14 Stoller, Jared C    15 CSC-MR               1:15.09    1:16.14          3  
                  35.57     1:16.14 (40.57)                                        
 15 Berdolt, Jack       16 CSC-MR               1:12.86    1:16.46          2  
                  35.54     1:16.46 (40.92)                                        
 16 Trnka, Nicholas M   16 WISC-MR              1:17.99    1:16.53          1  
                  37.19     1:16.53 (39.34)                                        
 17 McDougall, Robert   16 CSC-MR               1:10.16    1:17.05        
 18 Prevosto, Salvator  15 IA-MR                1:25.00    1:17.26        
                  36.97     1:17.26 (40.29)                                        
 19 Perulli, Michael P  15 Express Swimming-MR  1:18.88    1:17.57        
                  35.91     1:17.57 (41.66)                                        
 20 Wang, James         15 Express Swimming-MR  1:16.64    1:18.05        
                  37.37     1:18.05 (40.68)                                        
 21 Roche, Patrick D    15 IA-MR                1:20.08    1:18.82        
                  37.37     1:18.82 (41.45)                                        
 22 Kain, Ryan M        16 CSC-MR               1:20.00    1:19.69        
                  36.85     1:19.69 (42.84)                                        
 23 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  1:18.58    1:19.72        
                  37.60     1:19.72 (42.12)                                        
 24 O'Connor, James T   16 Express Swimming-MR  1:28.74    1:20.01        
                  38.22     1:20.01 (41.79)                                        
 25 Panzarino, Matthew  17 Express Swimming-MR  1:22.41    1:20.61        
                  38.62     1:20.61 (41.99)                                        
 26 Rubio, Reid C       15 IA-MR                1:25.71    1:20.71        
                  37.64     1:20.71 (43.07)                                        
 27 Donaldson, Kobi D   16 Express Swimming-MR  1:22.78    1:20.84        
                  38.18     1:20.84 (42.66)                                        
 28 Bischoff, Gregory   16 IA-MR                1:20.18    1:22.69        
                  38.83     1:22.69 (43.86)                                        
 29 Lennon, Eddie E     15 Express Swimming-MR  1:23.33    1:22.90        
                  38.40     1:22.90 (44.50)                                        
 30 Greene, Brian P     17 Farmingdale-MR       1:25.95    1:23.81        
                  39.55     1:23.81 (44.26)                                        
 31 Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            1:25.41    1:23.90        
                  39.45     1:23.90 (44.45)                                        
 32 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  1:30.37    1:25.46        
 33 Young, Allen W      15 Sachem-MR            1:23.73    1:26.38        
                  39.96     1:26.38 (46.42)                                        
 34 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:30.55    1:27.19        
 35 Martinez, Andres P  15 Express Swimming-MR  1:34.99    1:27.26        
                  40.83     1:27.26 (46.43)                                        
 36 Micozzi, Ryan T     15 Sachem-MR            1:39.19    1:28.45        
                  41.83     1:28.45 (46.62)                                        
 37 Denoyior, Joseph M  15 WISC-MR              1:25.00    1:30.98        
 38 Lee, Desmond        15 Express Swimming-MR  1:44.29    1:38.07        
                  44.68     1:38.07 (53.39)                                        
 39 Tom, Sam            15 Sachem-MR            2:00.00    1:53.44        
                  54.18     1:53.44 (59.26)                                        
 -- deBoer, Skylar A    15 Sachem-MR            1:20.00         DQ        
                  44.11          DQ (48.64)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
              1:02.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR              56.73      58.21 SILV    20  
                  26.89       58.21 (31.32)                                        
  2 Ye, William         15 UN-MR                  58.42      58.67 SILV    17  
                  26.56       58.67 (32.11)                                        
  3 Panzarino, Matthew  17 Express Swimming-MR    58.99      58.82 SILV    16  
                  27.56       58.82 (31.26)                                        
  4 Gilmore, Brandon J  16 IA-MR                1:00.01    1:00.58 SILV    15  
                  29.06     1:00.58 (31.52)                                        
  5 McDougall, Robert   16 CSC-MR               1:00.90    1:01.48 SILV    14  
                  28.60     1:01.48 (32.88)                                        
  6 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR  1:00.34    1:01.79 SILV    13  
  7 Metzger, Alexander  15 Sachem-MR            1:06.19    1:02.18 SILV    12  
                  29.17     1:02.18 (33.01)                                        
  8 Russell, Douglas L  17 CSC-MR               1:00.20    1:02.24 SILV    11  
                  25.54     1:02.24 (36.70)                                        
  9 Barnola, Jimmy A    16 UNLIE-MR             1:01.93    1:03.02          9  
                  28.83     1:03.02 (34.19)                                        
 10 Poblano, Christian  16 CSC-MR               1:00.41    1:03.24          7  
                  29.22     1:03.24 (34.02)                                        
 11 Pizzurro, Nick J    17 CSC-MR               1:08.13    1:03.80          6  
                  29.42     1:03.80 (34.38)                                        
 12 Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR  1:04.82    1:03.83          5  
                  29.40     1:03.83 (34.43)                                        
 13 Cato, Camren A      17 NFS-MR                 59.64    1:03.85          3.5
                  28.36     1:03.85 (35.49)                                        
 13 Chernik, Noah       15 CSC-MR               1:04.09    1:03.85          3.5
                  29.58     1:03.85 (34.27)                                        
 15 Tellekamp, T.J. J   16 CSC-MR               1:00.73    1:03.89          2  
                  29.50     1:03.89 (34.39)                                        
 16 Vath, Joseph F      15 IA-MR                1:01.66    1:04.38          1  
                  29.48     1:04.38 (34.90)                                        
 17 Veccia, James       17 CSC-MR               1:04.30    1:04.56        
                  29.70     1:04.56 (34.86)                                        
 18 Avila, Derek R      17 IA-MR                1:04.95    1:04.63        
                  29.17     1:04.63 (35.46)                                        
 19 Stoller, Jared C    15 CSC-MR               1:03.50    1:04.66        
                  29.40     1:04.66 (35.26)                                        
 20 Gursoy, Bogac B     17 Sachem-MR            1:03.77    1:04.94        
                  30.01     1:04.94 (34.93)                                        
 21 Hobbes, Matthew R   15 CSC-MR               1:05.71    1:04.97        
                  29.80     1:04.97 (35.17)                                        
 22 Stecher, TJ J       16 IA-MR                1:12.71    1:05.24        
 23 deBoer, Skylar A    15 Sachem-MR            1:05.41    1:05.45        
                  30.31     1:05.45 (35.14)                                        
 24 Lydon, Patrick J    15 CSC-MR               1:04.59    1:05.76        
                  29.98     1:05.76 (35.78)                                        
 25 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  1:08.37    1:06.00        
                  30.91     1:06.00 (35.09)                                        
 26 Ismailov, Max       15 IA-MR                1:07.21    1:06.32        
                  30.38     1:06.32 (35.94)                                        
 27 Donaldson, Kobi D   16 Express Swimming-MR  1:09.73    1:06.34        
                  30.75     1:06.34 (35.59)                                        
 28 Wang, James         15 Express Swimming-MR  1:17.00    1:07.74        
                  30.36     1:07.74 (37.38)                                        
 29 Young, Allen W      15 Sachem-MR            1:11.72    1:08.30        
 30 Hawkesworth, Camer  15 Sachem-MR            1:15.00    1:08.86        
                  32.19     1:08.86 (36.67)                                        
 31 Smith, Jeremy K     17 CSC-MR               1:15.00    1:09.29        
                  32.51     1:09.29 (36.78)                                        
 32 Perulli, Michael P  15 Express Swimming-MR  1:24.63    1:09.43        
                  32.53     1:09.43 (36.90)                                        
 33 Carney, Colin       15 WISC-MR              1:13.04    1:09.87        
                  32.76     1:09.87 (37.11)                                        
 34 Trnka, Nicholas M   16 WISC-MR              1:15.85    1:11.04        
                  32.88     1:11.04 (38.16)                                        
 35 Hansen, Jason M     16 CSC-MR               1:07.13    1:11.26        
                  32.01     1:11.26 (39.25)                                        
 36 Bailey, Nicholas X  15 NFS-MR               1:08.39    1:12.83        
                  32.69     1:12.83 (40.14)                                        
 37 Martinez, Andres P  15 Express Swimming-MR  1:32.00    1:13.77        
                  34.27     1:13.77 (39.50)                                        
 38 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  1:17.00    1:14.04        
                  34.01     1:14.04 (40.03)                                        
 39 Greene, Brian P     17 Farmingdale-MR       1:16.43    1:14.59        
                  34.02     1:14.59 (40.57)                                        
 40 Micozzi, Ryan T     15 Sachem-MR            1:25.35    1:18.74        
                  32.44     1:18.74 (46.30)                                        
 41 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  1:19.00    1:21.55        
                  36.56     1:21.55 (44.99)                                        
 42 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:26.33    1:22.87        
                  37.11     1:22.87 (45.76)                                        
 -- Lennon, Eddie E     15 Express Swimming-MR  1:19.90         DQ        
                  34.25          DQ (44.88)                                        
 -- Lee, Desmond        15 Express Swimming-MR  1:35.00         DQ        
                  42.48                                                            
 -- Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            1:30.00         DQ        
                  37.40          DQ (46.94)                                        
 -- Caraher, Sean P     15 IA-MR                1:03.21         NS        
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  15-18 ZQ
              4:45.89  15-18 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR     4:23.57    4:28.28 ZQ      20  
                  21.58                             1:24.98 ( )                    
                                3:13.79 ( )   4:28.28 (1:14.49)                    
  2 Kaplan, Zach I      16 Three Village-MR     4:28.66    4:33.99 ZQ      17  
                  28.45     1:01.63 (33.18)     1:36.33 (34.70)     2:10.82 (34.49)
        2:52.81 (41.99)     3:34.59 (41.78)     4:05.16 (30.57)     4:33.99 (28.83)
  3 Burke, Ryan M       16 Three Village-MR     4:33.99    4:42.31 SILV    16  
                  28.27     1:01.60 (33.33)     1:36.80 (35.20)     2:11.95 (35.15)
        2:53.83 (41.88)     3:36.13 (42.30)     4:09.54 (33.41)     4:42.31 (32.77)
  4 Infranco, Daniel S  15 Three Village-MR     4:41.56    4:43.57 SILV    15  
  5 Chiang, Peter X     16 Three Village-MR     4:50.98    4:43.97 SILV    14  
                  28.51     1:02.32 (33.81)     1:39.17 (36.85)     2:14.80 (35.63)
        2:54.55 (39.75)     3:34.59 (40.04)     4:09.20 (34.61)     4:43.97 (34.77)
  6 Zou, Evan J         16 Three Village-MR     4:35.51    4:44.04 SILV    13  
                  27.94     1:01.80 (33.86)     1:38.11 (36.31)     2:14.98 (36.87)
        2:57.09 (42.11)     3:38.92 (41.83)     4:12.30 (33.38)     4:44.04 (31.74)
  7 Russell, Douglas L  17 CSC-MR               4:51.76    4:49.01         12  
                  25.71       43.45 (17.74)   1:45.32 (1:01.87)     2:04.75 (19.43)
        2:51.67 (46.92)     3:41.59 (49.92)     4:10.49 (28.90)     4:49.01 (38.52)
  8 Pozmanter, Matthew  17 Three Village-MR     4:28.72    4:49.55         11  
                  29.00     1:04.28 (35.28)     1:41.43 (37.15)     2:18.77 (37.34)
        2:59.86 (41.09)     3:43.16 (43.30)     4:16.44 (33.28)     4:49.55 (33.11)
  9 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     5:05.59    4:50.19          9  
                  30.22     1:05.80 (35.58)                             2:19.38 ( )
        3:00.17 (40.79)     3:40.22 (40.05)     4:16.35 (36.13)     4:50.19 (33.84)
 10 Michel, Jeff R      15 Sachem-MR            4:59.09    4:55.26          7  
                  30.19     1:07.83 (37.64)     1:46.41 (38.58)     2:24.12 (37.71)
        3:06.29 (42.17)     3:49.69 (43.40)     4:24.69 (35.00)     4:55.26 (30.57)
 11 Li, Peter Z         16 Three Village-MR     4:54.96    4:57.36          6  
                                                    1:40.77 ( )                    
                                3:48.81 ( )     4:23.85 (35.04)     4:57.36 (33.51)
 12 Metzger, Alexander  15 Sachem-MR            5:10.13    4:58.68          5  
                  28.75     1:03.16 (34.41)     1:40.49 (37.33)     2:17.52 (37.03)
        3:02.73 (45.21)     3:48.73 (46.00)     4:24.52 (35.79)     4:58.68 (34.16)
 13 Roche, Patrick D    15 IA-MR                5:15.00    5:06.28          4  
                  32.74     1:09.86 (37.12)     1:48.49 (38.63)     2:27.31 (38.82)
        3:13.42 (46.11)     3:58.91 (45.49)     4:32.63 (33.72)     5:06.28 (33.65)
 14 Michel, Brad J      17 Sachem-MR            5:18.53    5:13.06          3  
                  31.37     1:08.76 (37.39)     1:51.10 (42.34)     2:31.55 (40.45)
        3:17.09 (45.54)     4:03.14 (46.05)     4:39.19 (36.05)     5:13.06 (33.87)
 15 McDougall, Robert   16 CSC-MR               5:00.88    5:13.91          2  
                  29.49     1:05.12 (35.63)     1:43.93 (38.81)     2:24.10 (40.17)
        3:11.50 (47.40)     4:00.33 (48.83)     4:37.73 (37.40)     5:13.91 (36.18)
 16 Huner, Jack Z       15 Three Village-MR     5:38.67    5:19.52          1  
                  32.09     1:09.19 (37.10)     1:49.98 (40.79)     2:31.13 (41.15)
        3:21.77 (50.64)     4:12.36 (50.59)     4:45.69 (33.33)     5:19.52 (33.83)
 17 Gursoy, Bogac B     17 Sachem-MR            5:00.00    5:22.59        
                  29.74     1:06.12 (36.38)                             2:29.55 ( )
        3:18.05 (48.50)     4:07.69 (49.64)     4:45.42 (37.73)     5:22.59 (37.17)
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                 3:35.70    1:37.91         40  
     1) Earley, Sean P 16               2) Ang, Jonathan J 15             
     3) Ruiz, Jonathan J 17             4)                                
                  25.31       49.66 (24.35)     1:14.70 (25.04)     1:37.91 (23.21)
  2 Connetquot Swim Club-MR  'A'                1:34.79    1:37.94         34  
     1) McDougall, Robert J 16          2) Poblano, Christian S 16        
     3) Lydon, Patrick J 15             4) Russell, Douglas L 17          
                                  50.17 ( )     1:14.67 (24.50)     1:37.94 (23.27)
  3 Long Island Express-MR  'B'                      NT    1:41.22         32  
     1) Donaldson, Kobi D 16            2) Perulli, Michael P 15          
     3) Ardito, Jonathan T 17           4) Panzarino, Matthew A 17        
                  25.00       49.40 (24.40)     1:16.01 (26.61)     1:41.22 (25.21)
  4 Sachem Swim Club-MR  'A'                    1:44.00    1:42.64         30  
     1) Arcidiacono, Stephen G 17       2) Gursoy, Bogac B 17             
     3) Metzger, Alexander 15           4) Young, Allen W 15              
                  24.50       50.74 (26.24)     1:16.77 (26.03)     1:42.64 (25.87)
  5 Sachem Swim Club-MR  'B'                    1:56.00    1:57.50         28  
     1) deBoer, Skylar A 15             2) Hawkesworth, Cameron d 15      
     3) Micozzi, Ryan T 15              4) Loughlin, Kyle 15              
                  28.10       56.09 (27.99)     1:26.89 (30.80)     1:57.50 (30.61)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Jordan, Lorenzo A         13 Sachem-MR              27.00      27.69        
  2 O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR              31.00      31.84        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR              37.00      39.17        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:28.00    1:28.56        
  2 Davis, Avery J            11 Sachem-MR            1:41.00    1:38.66        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veccia, James             17 CSC-MR                    NT    2:30.45        
  2 Metzger, Nicholas D       13 Sachem-MR                 NT    3:13.61        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               11 Sachem-MR              35.00      35.70        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ragusa, Gabriel J         13 Express Swimming-MR  1:10.53    1:09.61