Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/13/2013 07:32 PM
                Patriot Swim Team, Sanction #: 131011  131059-T                
                            Halloween IMX Meet 2013                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.09  SECT
              2:15.09  METS
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              2:17.70    2:15.86 ZQ      20  
  2 Siegel, Lauren      14 PATS-MR                   NT    2:16.84 ZQ      17  
  3 Brennan, Catie F    13 NYCC-MR              2:18.48    2:17.39 ZQ      16  
  4 Graham, Kendra S    13 PATS-MR              2:29.75    2:25.31 SILV    15  
  5 Cheng, Britney      13 GATE-MR              2:30.11    2:26.79 SILV    14  
  6 Schnupp, Samantha   14 NYCC-MR              2:29.18    2:29.82 SILV    13  
  7 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              2:37.16    2:30.02 SILV    12  
  8 Ruzzi, Kathryn A    14 Team Rockland-MR     2:41.91    2:32.32 SILV    11  
  9 Low, Kelly          14 NYCC-MR              2:27.33    2:32.38 SILV     9  
 10 Hon, Gi Gi          13 HS-MR                2:32.10    2:32.74 SILV     7  
 11 Jumpp, Micah B      14 PATS-MR              2:47.28    2:38.82 SILV     6  
 12 Olszewski, Inez I   13 NYCC-MR              2:29.78    2:40.05 SILV     5  
 13 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              2:31.59    2:41.89 SILV     4  
 14 Beavers, Maisy      14 NYCC-MR              2:31.39    2:42.09 SILV     3  
 15 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              3:00.00    2:43.87          2  
 16 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              2:47.61    2:44.21          1  
 17 Urreta, Remi C      14 PATS-MR              2:36.01    2:45.28        
 18 Salameh, Nadine L   14 PATS-MR              3:11.21    2:48.30        
 19 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR              3:00.00    2:48.54        
 20 Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR    2:51.90    2:48.95        
 21 Newhard, Caitlin M  14 PATS-MR              3:19.52    2:49.93        
 22 Schiavi, Guilia     14 PATS-MR              2:54.06    2:53.57        
 23 Santiago, Gabriell  14 Team Rockland-MR     2:50.64    2:53.81        
 24 Eckerle, Christina  13 Team Rockland-MR     2:58.66    2:54.11        
 25 Crane, Daniela      13 Rivertown Rays-MR    3:15.00    3:00.73        
 26 Rivera, Anna C      13 PATS-MR              3:03.97    3:00.97        
 27 Deleon, Grace J     13 Team Rockland-MR     3:11.66    3:08.96        
 28 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              3:11.98    3:15.21        
 29 Marzella, Jacqueli  13 Rivertown Rays-MR    3:25.00    3:16.43        
 30 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR              3:15.00    3:23.35        
 -- Marsillo, Victoria  14 HS-MR                2:53.27         NS        
 -- Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR              2:44.11         NS        
 
Event 2  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SECT
              2:03.99  METS
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              2:03.06    2:04.99 ZQ      20  
  2 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR              2:17.88    2:13.70 ZQ      17  
  3 Lue, Michael        13 GATE-MR              2:22.11    2:19.36 SILV    16  
  4 Chan, Brian         14 GATE-MR              2:23.08    2:20.75 SILV    15  
  5 Thomas, Desi C      14 NYCC-MR              2:30.62    2:24.71 SILV    14  
  6 Tiso, Christopher   13 Team Rockland-MR     2:26.93    2:29.76 SILV    13  
  7 Gamboli, Luke       13 Team Rockland-MR     3:03.11    2:35.54         12  
  8 Pan, Matthew A      13 GATE-MR              2:36.67    2:35.64         11  
  9 Serman, Trevor W    14 APEX-MR              2:39.27    2:35.70          9  
 10 Smahaj, Kevin       14 Team Rockland-MR     2:54.66    2:36.65          7  
 11 Hur, Thomas         14 GATE-MR              2:48.00    2:40.17          6  
 12 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR              2:46.12    2:41.44          5  
 13 Hwang, Austin       13 GATE-MR              2:45.00    2:45.67          4  
 14 Finn, Jared         13 Team Rockland-MR     2:41.66    2:46.28          3  
 15 Laitman, Michael H  13 Rivertown Rays-MR    2:55.00    2:46.86          2  
 16 Whitfield, George   13 NYCC-MR              3:00.00    2:47.54          1  
 17 Adjedj, Daniel      13 Team Rockland-MR     2:48.55    2:51.28        
 18 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR              2:43.53    2:52.54        
 19 Tan, Jerry          13 GATE-MR              2:57.99    3:00.54        
 20 Markic, Marin       13 PATS-MR                   NT    3:02.18        
 21 Raiola, A J J       13 HS-MR                3:00.00    3:05.67        
 22 Lee, Aidan          13 GATE-MR              3:00.00    3:19.51        
 23 Tirado, Tristan R   13 Team Rockland-MR     3:11.66    3:40.29        
 24 Mcgrath, Connor     13 Team Rockland-MR     3:00.66    3:42.29        
 -- Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR              3:00.54         DQ        
      Not on back off wall
 -- Kourilov, Yevgeniy  13 Shy-Mr-MR            3:40.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Rodriguez, Henry G  13 Team Rockland-MR     3:44.66         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Dodd, Nick J        14 Team Rockland-MR     3:00.66         DQ        
      Not on back off wall
 -- Chen, Jiawei        14 GATE-MR              3:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Tung, Kyle P        13 GATE-MR              3:07.00         NS        
 
Event 3  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR              1:13.08    1:11.43 ZQ      20  
  2 Rocco, Emily A      10 SPAR-MR              1:13.17    1:12.62 ZQ      17  
  3 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR             1:18.99    1:15.70 ZQ      16  
  4 Liew, Briana J      10 GATE-MR              1:20.85    1:17.30 ZQ      15  
  5 Lamar, Christina L  10 HS-MR                1:20.41    1:19.76 JO      14  
  6 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR    1:22.39    1:20.43 JO      13  
  7 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR              1:22.88    1:20.78 JO      12  
  8 Hon, Fion           10 HS-MR                1:23.54    1:21.30 SILV    11  
  9 Palamaro, Isabella  10 Team Rockland-MR     1:29.26    1:21.64 SILV     9  
 10 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:23.08    1:22.92 SILV     7  
 11 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              1:32.67    1:23.32 SILV     6  
 12 Hayes, Alana S      10 PATS-MR              1:31.40    1:23.71 SILV     5  
 13 Alexander, Sincera  10 SPAR-MR              1:40.23    1:24.49 SILV     4  
 14 Langaman, Jenna T    9 HS-MR                1:28.88    1:24.53 SILV     3  
 15 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR    1:29.24    1:25.92 SILV     2  
 16 Simmons, Quinn P    10 SPAR-MR              1:49.82    1:27.59 SILV     1  
 17 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR              1:29.18    1:27.60 SILV   
 18 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    1:32.71    1:28.02 SILV   
 19 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    1:31.57    1:28.07 SILV   
 20 Jimenez, Haley      10 GATE-MR              1:25.31    1:28.79 SILV   
 21 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              1:46.43    1:31.63 SILV   
 22 Bauer, Demi J       10 SPAR-MR              1:39.54    1:32.24 SILV   
 23 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR              1:36.31    1:33.59 SILV   
 24 Quezada, Vanessa A   9 PATS-MR              1:43.77    1:35.95 SILV   
 25 Palamaro, Daniella   9 Team Rockland-MR     1:37.73    1:38.03        
 26 Zarazua, Jen        10 GATE-MR              1:38.00    1:38.82        
 27 Kovacs, Bella M     10 GATE-MR              1:43.00    1:41.61        
 28 Gomez, Ivonne        8 SPAR-MR              1:39.77    1:41.67        
 29 Austin, Jessica R    9 Rivertown Rays-MR    1:40.00    1:44.04        
 30 Wong, Linsey         8 NYCC-MR              2:10.00    1:45.18        
 31 Colon, Gabrielle I   9 Team Rockland-MR     1:55.37    1:45.62        
 32 Yaremenko, Isabell   9 Shy-Mr-MR            1:40.90    1:48.59        
 33 Brahmadesam, Ritik   8 SPAR-MR              2:10.32    1:50.29        
 34 Wu, Carissa         10 GATE-MR              1:45.00    1:50.90        
 35 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:52.53        
 36 Yakubov, Sophia      8 GATE-MR              1:55.00    1:53.45        
 37 Liang, Victoria     10 GATE-MR              1:45.00    1:54.02        
 38 Sanchez, Adriana S   8 GATE-MR              1:55.00    1:56.77        
 39 Khaimchayev, Rache  10 GATE-MR              1:53.00    2:01.69        
 40 Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR    2:02.90    2:03.06        
 41 Liang, Virginia      7 GATE-MR              2:15.00    2:30.62        
 -- Li, Kaitlin         10 GATE-MR              1:52.47         DQ        
      Not on back off wall
 -- Feld, Emma F         9 NYCC-MR              1:40.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Rackoff, Hallie J    9 Rivertown Rays-MR    1:49.03         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Israel, Caitlyn F    9 NYCC-MR              2:15.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Lameka, Ilona       10 Shy-Mr-MR            1:36.54         NS        
 -- Yang, Grace         10 GATE-MR              1:53.00         NS        
 -- Ford, Mary           9 SPAR-MR              2:05.23         NS        
 -- Case, Maeve          9 SPAR-MR              1:41.97         NS        
 
Event 4  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Ryan F       10 GATE-MR              1:14.19    1:13.59 ZQ      20  
  2 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:21.84    1:14.02 ZQ      17  
  3 Del Rosario, Eric   10 PATS-MR              1:19.84    1:14.66 ZQ      16  
  4 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              1:15.00    1:15.49 ZQ      15  
  5 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR              1:19.25    1:19.11 JO      14  
  6 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              1:25.73    1:20.06 JO      13  
  7 Holan, Steve         9 PATS-MR              1:18.06    1:20.60 JO      12  
  8 Blazhkevych, Bogda  10 Shy-Mr-MR            1:28.87    1:22.37 SILV    11  
  9 McClung, Max M       9 Rivertown Rays-MR    1:28.93    1:23.79 SILV     9  
 10 DiMaggio, John P     8 Shy-Mr-MR            1:28.42    1:23.80 SILV     7  
 11 DiMaggio, Joe R     10 Shy-Mr-MR            1:24.83    1:24.28 SILV     6  
 12 Jackson, Flash C     9 PATS-MR              1:25.81    1:26.89 SILV     5  
 13 Judson, Jack D       9 PATS-MR              1:35.09    1:27.60 SILV     4  
 14 Wu, Ryan H          10 GATE-MR              1:31.08    1:27.63 SILV     3  
 15 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              1:40.00    1:27.99 SILV     2  
 16 Douglas, Yohance J  10 SPAR-MR              1:45.23    1:28.68 SILV     1  
 17 Zhang, David         9 GATE-MR              1:33.54    1:30.30 SILV   
 18 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:32.07    1:30.89 SILV   
 19 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    1:34.55    1:32.78 SILV   
 20 Lee, Alton C        10 GATE-MR              1:45.00    1:32.83 SILV   
 21 Crane, Nicolas      10 Rivertown Rays-MR    1:46.74    1:33.39 SILV   
 22 Brillante, Nicolas  10 Shy-Mr-MR            1:32.44    1:33.50 SILV   
 23 Pertsovsky, Mitche  10 Shy-Mr-MR            1:45.00    1:35.03 SILV   
 24 Vitale, Ben G        8 UN-PA-MR             1:35.92    1:35.05 SILV   
 25 Makatura, Robby A   10 NYCC-MR              1:43.33    1:36.19 SILV   
 26 Tiso, Gianluca       9 Team Rockland-MR     1:28.66    1:37.54        
 27 Nusser, William A    9 Rivertown Rays-MR    1:38.00    1:37.95        
 28 Tenenboym, Tim       9 Shy-Mr-MR            1:36.67    1:38.84        
 29 Ma, Kevin W          9 PATS-MR              1:38.91    1:39.11        
 30 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR            1:42.01    1:39.28        
 31 Rocco, Chris M      10 SPAR-MR              2:05.40    1:40.62        
 32 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR              1:50.00    1:40.77        
 33 Horan, Robert G     10 SPAR-MR              2:10.23    1:41.92        
 34 Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR            1:46.51    1:42.16        
 35 Abela, George       10 GATE-MR              1:40.00    1:42.59        
 36 Landgraf, Timothy    8 Shy-Mr-MR            1:47.73    1:44.57        
 37 Trachuk, James       8 NYCC-MR              2:00.00    1:45.07        
 38 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR    1:50.33    1:47.70        
 39 Gutierrez, Demetri   9 SPAR-MR              1:57.08    1:50.20        
 40 Jaeger, Tommy        7 PATS-MR              1:50.22    1:50.37        
 41 Leong, Alex         10 GATE-MR              1:40.00    1:50.46        
 42 Ladyzhensky, Micha   6 Shy-Mr-MR            1:54.05    1:53.81        
 43 Shafiroff, Jackson   9 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:58.73        
 44 Orientale, Samuel   10 Rivertown Rays-MR    1:45.00    2:03.31        
 45 Pasquince, Michael   9 Shy-Mr-MR            2:13.48    2:13.37        
 -- Leybengrub, Jonath  10 Shy-Mr-MR            1:55.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Gutin, David         6 Shy-Mr-MR            2:10.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Yakubov, Samuel     10 GATE-MR              1:55.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Douglas, Orion       9 SPAR-MR              1:55.23         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Leong, Darren        8 GATE-MR              2:10.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Burstein, Dillon S   9 SPAR-MR              2:08.63         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Chen, Brandon A     10 PATS-MR              1:41.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Macaluso, Steven M  10 Rivertown Rays-MR    1:55.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              1:35.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Kostin, Nikita       9 Shy-Mr-MR            1:48.49         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Lim, Noah B          9 Rivertown Rays-MR    1:55.00         NS        
 -- McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR    1:21.69         NS        
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  SECT
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              2:32.29    2:22.05 ZQ      20  
  2 Graham, Kendra S    13 PATS-MR              2:38.37    2:31.24 SILV    17  
  3 Brennan, Catie F    13 NYCC-MR              2:43.05    2:36.10 SILV    16  
  4 Siegel, Lauren      14 PATS-MR                   NT    2:37.68         15  
  5 Schnupp, Samantha   14 NYCC-MR              2:34.05    2:38.40         14  
  6 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR              1:48.00    2:47.73         13  
  7 Olszewski, Inez I   13 NYCC-MR              3:23.19    2:49.14         12  
  8 Beavers, Maisy      14 NYCC-MR              2:52.68    3:02.15         11  
  9 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              3:00.00    3:03.99          9  
 10 Urreta, Remi C      14 PATS-MR              3:24.75    3:18.94          7  
 11 Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR    3:35.00    3:29.28          6  
 12 Rivera, Anna C      13 PATS-MR                   NT    3:45.79          5  
 -- Salameh, Nadine L   14 PATS-MR              3:20.96         DQ        
      One hand touch
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:01.19  SECT
              2:05.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:23.99  JO
              2:32.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              2:06.00    2:14.00 ZQ      20  
  2 Chan, Brian         14 GATE-MR              2:27.12    2:27.91 SILV    17  
  3 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR              2:32.00    2:29.95 SILV    16  
  4 Serman, Trevor W    14 APEX-MR              2:40.50    2:30.37 SILV    15  
  5 Lue, Michael        13 GATE-MR              2:35.00    2:40.45         14  
  6 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR              2:46.12    2:43.90         13  
  7 Pan, Matthew A      13 GATE-MR              2:55.35    2:47.15         12  
  8 Hur, Thomas         14 GATE-MR              3:00.00    2:49.12         11  
  9 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR              2:53.00    3:07.69          9  
 -- Raiola, A J J       13 HS-MR                3:00.00         DQ        
      One hand touch
 
Event 7  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rocco, Emily A      10 SPAR-MR              1:12.12    1:08.90 ZQ      20  
  2 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR              1:13.34    1:12.11 ZQ      17  
  3 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              1:34.56    1:26.01 SILV    16  
  4 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              1:50.00    1:26.36 SILV    15  
  5 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR    1:28.23    1:27.75 SILV    14  
  6 Palamaro, Isabella  10 Team Rockland-MR     1:29.90    1:27.82 SILV    13  
  7 Alexander, Sincera  10 SPAR-MR              1:50.23    1:28.59 SILV    12  
  8 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:29.25 SILV    11  
  9 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR             1:33.03    1:29.70 SILV     9  
 10 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:35.00    1:30.79 SILV     7  
 11 Liew, Briana J      10 GATE-MR              1:30.11    1:30.82 SILV     6  
 12 Hayes, Alana S      10 PATS-MR              1:48.39    1:30.84 SILV     5  
 13 Simmons, Quinn P    10 SPAR-MR              1:55.23    1:32.54 SILV     4  
 14 Lamar, Christina L  10 HS-MR                1:46.11    1:32.86 SILV     3  
 15 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR              1:29.00    1:33.35 SILV     2  
 16 Langaman, Jenna T    9 HS-MR                1:50.43    1:34.13 SILV     1  
 17 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR              1:41.36    1:37.54 SILV   
 18 Hon, Fion           10 HS-MR                1:39.65    1:37.70 SILV   
 19 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              1:50.00    1:41.84        
 20 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR    1:50.86    1:41.93        
 21 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:43.96        
 22 Bauer, Demi J       10 SPAR-MR              1:49.33    1:44.61        
 23 Quezada, Vanessa A   9 PATS-MR              1:46.00    1:44.96        
 24 Palamaro, Daniella   9 Team Rockland-MR     1:33.66    1:48.05        
 25 Yaremenko, Isabell   9 Shy-Mr-MR            2:25.00    1:56.22        
 26 Gomez, Ivonne        8 SPAR-MR              1:58.16    1:58.46        
 27 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              1:55.00    2:01.74        
 28 Colon, Gabrielle I   9 Team Rockland-MR     1:55.66    2:12.96        
 29 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR    2:05.00    2:20.23        
 -- Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR    2:25.00         DQ        
      Did not finish
 -- Zarazua, Jen        10 GATE-MR              1:41.00         DQ        
      One hand touch
 -- Jimenez, Haley      10 GATE-MR              1:32.64         DQ        
      One hand touch
 -- Rackoff, Hallie J    9 Rivertown Rays-MR    2:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lameka, Ilona       10 Shy-Mr-MR            1:40.58         NS        
 
Event 8  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Ryan F       10 GATE-MR              1:14.66    1:13.27 ZQ      20  
  2 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR              1:19.53    1:20.00 ZQ      17  
  3 Blazhkevych, Bogda  10 Shy-Mr-MR            1:27.45    1:21.07 ZQ      16  
  4 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              1:20.00    1:21.20 ZQ      15  
  5 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:29.55    1:21.95 ZQ      14  
  6 Del Rosario, Eric   10 PATS-MR              1:26.99    1:23.19 JO      13  
  7 DiMaggio, John P     8 Shy-Mr-MR            1:32.26    1:24.33 JO      12  
  8 Holan, Steve         9 PATS-MR              1:28.01    1:26.34 JO      11  
  9 Wu, Ryan H          10 GATE-MR              1:36.00    1:30.60 SILV     9  
 10 Jackson, Flash C     9 PATS-MR              1:32.64    1:30.91 SILV     7  
 11 McClung, Max M       9 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:32.27 SILV     6  
 12 DiMaggio, Joe R     10 Shy-Mr-MR            1:43.89    1:32.30 SILV     5  
 13 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              1:31.73    1:32.47 SILV     4  
 14 Brillante, Nicolas  10 Shy-Mr-MR            1:48.00    1:33.30 SILV     3  
 15 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              1:45.00    1:35.11 SILV     2  
 16 Nusser, William A    9 Rivertown Rays-MR    1:43.55    1:44.15          1  
 17 Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR            1:59.64    1:44.95        
 18 Tenenboym, Tim       9 Shy-Mr-MR            1:40.00    1:45.15        
 19 Lee, Alton C        10 GATE-MR              1:47.00    1:47.29        
 20 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR            1:57.45    1:51.55        
 21 Abela, George       10 GATE-MR              1:40.00    1:51.58        
 22 Zhang, David         9 GATE-MR              1:45.00    1:51.90        
 23 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    1:40.00    1:52.74        
 24 Ma, Kevin W          9 PATS-MR              1:38.00    1:52.88        
 25 Pertsovsky, Mitche  10 Shy-Mr-MR            1:50.00    1:53.62        
 26 Kostin, Nikita       9 Shy-Mr-MR            1:55.00    1:55.59        
 27 Crane, Nicolas      10 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:56.12        
 28 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:57.78        
 29 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR    2:19.00    2:04.60        
 30 Tiso, Gianluca       9 Team Rockland-MR     1:33.66    2:07.47        
 31 Landgraf, Timothy    8 Shy-Mr-MR            2:15.00    2:20.69        
 32 Ladyzhensky, Micha   6 Shy-Mr-MR            2:20.00    3:03.70        
 -- Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              1:40.36         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Jaeger, Tommy        7 PATS-MR              1:51.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR    1:45.00         NS        
 -- Douglas, Yohance J  10 SPAR-MR              1:55.32         NS        
 
Event 9  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:38.39  SECT
              4:47.49  METS
              4:59.99  ZQ
              5:06.99  JO
              5:25.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kendra S    13 PATS-MR              5:05.74    5:00.73 JO      20  
  2 Siegel, Lauren      14 PATS-MR                   NT    5:02.49 JO      17  
  3 Hon, Gi Gi          13 HS-MR                5:05.52    5:13.79 SILV    16  
  4 Low, Kelly          14 NYCC-MR              5:37.66    5:27.91         15  
  5 Schnupp, Samantha   14 NYCC-MR              5:28.95    5:31.36         14  
  6 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              5:45.00    5:34.21         13  
  7 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR              5:40.00    5:39.77         12  
  8 Olszewski, Inez I   13 NYCC-MR              5:32.57    5:42.78         11  
  9 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              6:09.25    5:47.56          9  
 10 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              6:05.00    5:47.86          7  
 11 Urreta, Remi C      14 PATS-MR              5:51.25    5:58.28          6  
 12 Salameh, Nadine L   14 PATS-MR              5:59.80    6:13.27          5  
 13 Rivera, Anna C      13 PATS-MR                   NT    6:40.96          4  
 -- Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR    7:05.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
 -- Crane, Daniela      13 Rivertown Rays-MR    6:45.00    6:04.23        
      Did not finish - Misc
 -- Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR              5:45.00         NS        
 
Event 10  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:15.09  SECT
              4:25.99  METS
              4:45.99  JO
              4:45.99  ZQ
              5:09.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              4:26.56    4:34.29 JO      20  
  2 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR              4:50.00    5:00.35 SILV    17  
  3 Lue, Michael        13 GATE-MR              4:59.00    5:05.07 SILV    16  
  4 Chan, Brian         14 GATE-MR              5:20.00    5:16.27         15  
  5 Thomas, Desi C      14 NYCC-MR              5:40.20    5:27.31         14  
  6 Pan, Matthew A      13 GATE-MR              5:40.00    5:31.24         13  
  7 Hur, Thomas         14 GATE-MR              5:45.00    5:35.70         12  
  8 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR              5:36.00    5:42.74         11  
  9 Tan, Jerry          13 GATE-MR              6:00.00    6:09.42          9  
 10 Laitman, Michael H  13 Rivertown Rays-MR    6:12.76    6:10.99          7  
 11 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR              6:05.00    6:11.76          6  
 
Event 11  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR              1:02.78    1:02.18 ZQ      20  
  2 Rocco, Emily A      10 SPAR-MR              1:04.29    1:03.59 ZQ      17  
  3 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR             1:09.11    1:12.48 SILV    16  
  4 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              1:20.36    1:14.61 SILV    15  
  5 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              1:21.22    1:14.98 SILV    14  
  6 Palamaro, Isabella  10 Team Rockland-MR     1:17.31    1:15.25 SILV    13  
  7 Jimenez, Haley      10 GATE-MR              1:12.11    1:15.44 SILV    12  
  8 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR              1:16.89    1:15.45 SILV    11  
  9 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR    1:14.50    1:15.59 SILV     9  
 10 Lamar, Christina L  10 HS-MR                1:17.14    1:15.72 SILV     7  
 11 Simmons, Quinn P    10 SPAR-MR              1:23.50    1:16.00 SILV     6  
 12 Hayes, Alana S      10 PATS-MR              1:14.82    1:16.53 SILV     5  
 13 Liew, Briana J      10 GATE-MR              1:19.86    1:17.38 SILV     4  
 14 Hon, Fion           10 HS-MR                1:15.03    1:17.64 SILV     3  
 15 Langaman, Jenna T    9 HS-MR                1:23.09    1:18.60          2  
 16 Alexander, Sincera  10 SPAR-MR              1:27.23    1:18.61          1  
 17 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              1:28.36    1:19.03        
 18 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR    1:21.40    1:19.05        
 19 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:22.81    1:19.42        
 20 Bauer, Demi J       10 SPAR-MR              1:25.34    1:21.49        
 21 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    1:21.67    1:22.79        
 22 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR              1:26.52    1:23.00        
 23 Zarazua, Jen        10 GATE-MR              1:23.00    1:23.87        
 24 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR              1:26.76    1:25.43        
 25 Palamaro, Daniella   9 Team Rockland-MR     1:26.14    1:27.53        
 26 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    1:25.91    1:27.62        
 27 Israel, Caitlyn F    9 NYCC-MR              1:36.67    1:30.00        
 28 Quezada, Vanessa A   9 PATS-MR              1:30.81    1:30.42        
 29 Gomez, Ivonne        8 SPAR-MR              1:27.97    1:31.04        
 30 Kovacs, Bella M     10 GATE-MR              1:32.00    1:31.84        
 31 Austin, Jessica R    9 Rivertown Rays-MR    1:29.00    1:34.10        
 32 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              1:45.00    1:34.64        
 33 Brahmadesam, Ritik   8 SPAR-MR              1:50.23    1:34.91        
 34 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR    1:35.00    1:35.63        
 35 Liang, Victoria     10 GATE-MR              1:36.00    1:37.13        
 36 Wu, Carissa         10 GATE-MR              1:34.00    1:37.71        
 37 Sanchez, Adriana S   8 GATE-MR              1:40.00    1:38.03        
 38 Yaremenko, Isabell   9 Shy-Mr-MR            1:42.77    1:41.21        
 39 Wong, Linsey         8 NYCC-MR              2:20.43    1:41.64        
 40 Colon, Gabrielle I   9 Team Rockland-MR     1:46.77    1:42.37        
 41 Rackoff, Hallie J    9 Rivertown Rays-MR    1:33.00    1:42.48        
 42 Yakubov, Sophia      8 GATE-MR              1:48.00    1:45.37        
 43 Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR    2:01.17    2:02.42        
 44 Khaimchayev, Rache  10 GATE-MR              1:50.00    2:21.94        
 45 Liang, Virginia      7 GATE-MR              2:10.00    2:26.08        
 -- Lameka, Ilona       10 Shy-Mr-MR            1:20.65         NS        
 -- Case, Maeve          9 SPAR-MR              1:37.97         NS        
 -- Ford, Mary           9 SPAR-MR              1:38.38         NS        
 -- Yang, Grace         10 GATE-MR              1:45.00         NS        
 
Event 12  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              1:08.00    1:06.67 ZQ      20  
  2 Zhang, Ryan F       10 GATE-MR              1:05.82    1:07.02 ZQ      17  
  3 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:09.62    1:09.06 JO      16  
  4 Del Rosario, Eric   10 PATS-MR              1:10.59    1:10.33 JO      15  
  5 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR              1:11.44    1:10.86 JO      14  
  6 Holan, Steve         9 PATS-MR              1:11.43    1:11.61 SILV    13  
  7 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              1:11.09    1:11.91 SILV    12  
  8 Jackson, Flash C     9 PATS-MR              1:16.48    1:14.20 SILV    11  
  9 Blazhkevych, Bogda  10 Shy-Mr-MR            1:18.49    1:15.04 SILV     9  
 10 DiMaggio, Joe R     10 Shy-Mr-MR            1:15.08    1:16.44 SILV     7  
 11 McClung, Max M       9 Rivertown Rays-MR    1:12.70    1:18.30 SILV     6  
 12 Wu, Ryan H          10 GATE-MR              1:18.22    1:18.95          5  
 13 DiMaggio, John P     8 Shy-Mr-MR            1:21.24    1:19.94          4  
 14 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              1:28.44    1:20.07          3  
 15 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              1:55.77    1:20.30          2  
 16 Judson, Jack D       9 PATS-MR              1:25.22    1:20.46          1  
 17 Zhang, David         9 GATE-MR              1:20.71    1:20.80        
 18 Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR            1:25.42    1:22.96        
 19 Macaluso, Steven M  10 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:23.10        
 20 Vitale, Ben G        8 UN-PA-MR             1:24.93    1:23.58        
 21 Brillante, Nicolas  10 Shy-Mr-MR            1:21.40    1:24.00        
 22 Rocco, Chris M      10 SPAR-MR              1:21.22    1:24.06        
 23 Douglas, Yohance J  10 SPAR-MR              1:35.23    1:25.36        
 24 Tenenboym, Tim       9 Shy-Mr-MR            1:28.02    1:25.91        
 25 Crane, Nicolas      10 Rivertown Rays-MR    1:30.27    1:27.62        
 26 Makatura, Robby A   10 NYCC-MR              1:30.48    1:27.63        
 27 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR              1:34.98    1:27.65        
 28 Abela, George       10 GATE-MR              1:30.00    1:27.81        
 29 Kostin, Nikita       9 Shy-Mr-MR            1:36.74    1:27.95        
 30 Nusser, William A    9 Rivertown Rays-MR    1:25.09    1:28.97        
 31 Horan, Robert G     10 SPAR-MR              1:50.23    1:29.14        
 32 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    1:26.30    1:29.38        
 33 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:29.43    1:30.70        
 33 Lee, Alton C        10 GATE-MR              1:26.00    1:30.70        
 35 Tiso, Gianluca       9 Team Rockland-MR     1:23.66    1:30.99        
 36 Pertsovsky, Mitche  10 Shy-Mr-MR            1:35.00    1:31.67        
 37 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR            1:37.35    1:33.24        
 38 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR    1:28.54    1:33.56        
 39 Douglas, Orion       9 SPAR-MR              1:47.56    1:35.01        
 40 Shafiroff, Jackson   9 Rivertown Rays-MR    1:50.00    1:35.07        
 41 Leybengrub, Jonath  10 Shy-Mr-MR            1:40.00    1:35.37        
 42 Leong, Alex         10 GATE-MR              1:30.00    1:36.58        
 43 Trachuk, James       8 NYCC-MR              1:47.92    1:37.74        
 44 Landgraf, Timothy    8 Shy-Mr-MR            1:40.00    1:39.01        
 45 Ma, Kevin W          9 PATS-MR              1:34.20    1:40.81        
 46 Burstein, Dillon S   9 SPAR-MR              1:43.68    1:46.16        
 47 Gutierrez, Demetri   9 SPAR-MR              2:03.55    1:46.90        
 48 Jaeger, Tommy        7 PATS-MR              1:35.15    1:47.94        
 49 Pasquince, Michael   9 Shy-Mr-MR            2:02.89    1:51.15        
 50 Lim, Noah B          9 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:52.43        
 51 Orientale, Samuel   10 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:52.54        
 52 Ladyzhensky, Micha   6 Shy-Mr-MR            1:53.00    1:52.56        
 53 Leong, Darren        8 GATE-MR              1:55.00    1:54.74        
 54 Gutin, David         6 Shy-Mr-MR            1:55.00    1:56.55        
 55 Chen, Brandon A     10 PATS-MR              1:31.00    1:58.41        
 56 Yakubov, Samuel     10 GATE-MR              1:39.16    2:01.54        
 -- McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR    1:13.82         NS        
 
Event 13  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  SECT
                25.69  METS
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kendra S    13 PATS-MR                26.53      26.08 JO      20  
  2 Brennan, Catie F    13 NYCC-MR                27.47      26.98 SILV    17  
  3 Siegel, Lauren      14 PATS-MR                   NT      27.06 SILV    16  
  4 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR                26.48      27.14 SILV    15  
  5 Low, Kelly          14 NYCC-MR                27.14      27.44 SILV    14  
  6 Olszewski, Inez I   13 NYCC-MR                27.63      28.06 SILV    13  
  7 Beavers, Maisy      14 NYCC-MR                27.11      28.07 SILV    12  
  8 Cheng, Britney      13 GATE-MR                28.63      28.19 SILV    11  
  9 Wong, Madeline      13 NYCC-MR                30.00      29.11          9  
 10 Schnupp, Samantha   14 NYCC-MR                27.48      29.21          7  
 11 Newhard, Caitlin M  14 PATS-MR                30.88      29.26          6  
 12 Urreta, Remi C      14 PATS-MR                28.65      29.67          5  
 13 Ruzzi, Kathryn A    14 Team Rockland-MR       30.48      29.69          4  
 14 Wu, Yifei           13 NYCC-MR                29.80      29.96          3  
 15 Jumpp, Micah B      14 PATS-MR                30.19      30.01          2  
 16 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              3:31.00      30.53          1  
 17 Schiavi, Guilia     14 PATS-MR                32.02      30.73        
 18 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR                30.13      30.80        
 19 Eckerle, Christina  13 Team Rockland-MR       32.30      30.97        
 20 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR                31.84      31.30        
 21 Santiago, Gabriell  14 Team Rockland-MR       30.51      31.53        
 22 Chan, Caitlin       13 GATE-MR                31.06      32.06        
 23 Deleon, Grace J     13 Team Rockland-MR       31.91      32.42        
 24 Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR      31.17      32.85        
 25 Salameh, Nadine L   14 PATS-MR                31.55      33.07        
 26 Crane, Daniela      13 Rivertown Rays-MR      34.34      33.65        
 27 Rivera, Anna C      13 PATS-MR                37.47      33.76        
 28 Marzella, Jacqueli  13 Rivertown Rays-MR      34.77      34.29        
 29 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR                36.00      36.11        
 -- Marsillo, Victoria  14 HS-MR                  29.51         NS        
 -- Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR                29.03         NS        
 
Event 14  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT
                23.29  METS
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR                23.40      24.00 ZQ      20  
  2 Lue, Michael        13 GATE-MR                24.19      24.42 ZQ      17  
  3 Thomas, Desi C      14 NYCC-MR                26.99      25.36 SILV    16  
  4 Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR                27.12      26.00 SILV    15  
  5 Chan, Brian         14 GATE-MR                26.61      26.30 SILV    14  
  6 Markic, Marin       13 PATS-MR                28.00      26.97         13  
  7 Gamboli, Luke       13 Team Rockland-MR       29.06      27.17         12  
  8 Pan, Matthew A      13 GATE-MR                28.42      27.56         11  
  9 Smahaj, Kevin       14 Team Rockland-MR       28.09      27.59          9  
 10 Tiso, Christopher   13 Team Rockland-MR       27.61      27.65          7  
 11 Finn, Jared         13 Team Rockland-MR       29.62      27.74          6  
 12 Serman, Trevor W    14 APEX-MR                29.15      27.76          5  
 13 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR                26.29      27.85          4  
 14 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR                27.73      27.93          3  
 15 Hwang, Austin       13 GATE-MR                29.02      29.04          2  
 16 Hur, Thomas         14 GATE-MR                29.06      29.12          1  
 17 Dodd, Nick J        14 Team Rockland-MR       32.32      29.45        
 18 Adjedj, Daniel      13 Team Rockland-MR       30.93      29.87        
 19 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR                29.19      30.46        
 20 Whitfield, George   13 NYCC-MR                33.58      30.84        
 21 Chen, Jiawei        14 GATE-MR                33.00      31.28        
 22 Laitman, Michael H  13 Rivertown Rays-MR      31.96      31.66        
 23 Tan, Jerry          13 GATE-MR                32.12      32.21        
 24 Tirado, Tristan R   13 Team Rockland-MR       37.14      32.59        
 25 Mcgrath, Connor     13 Team Rockland-MR       36.15      32.83        
 26 Kourilov, Yevgeniy  13 Shy-Mr-MR              33.00      33.13        
 27 Lee, Aidan          13 GATE-MR                35.36      33.21        
 28 Rodriguez, Henry G  13 Team Rockland-MR       33.66      34.29        
 29 Raiola, A J J       13 HS-MR                  35.78      36.87        
 -- Tung, Kyle P        13 GATE-MR                32.95         NS        
 
Event 14B  Girls 13-14 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              5:14.99  METS
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  JO
              5:50.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Graham, Kendra S    13 PATS-MR              5:45.31    5:35.67 JO     
  2 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              5:37.65    5:35.83 JO     
  3 Brennan, Catie F    13 NYCC-MR              5:54.56    5:46.19 SILV   
  4 Siegel, Lauren      14 PATS-MR                   NT    5:51.64        
  5 Low, Kelly          14 NYCC-MR              5:55.25    6:05.67        
  6 Olszewski, Inez I   13 NYCC-MR              6:02.12    6:05.70        
  7 Schnupp, Samantha   14 NYCC-MR              6:10.65    6:10.47        
  8 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              6:50.44    6:19.37        
  9 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR              6:55.93    6:30.72        
 10 Urreta, Remi C      14 PATS-MR              6:05.68    6:30.90        
 11 Jumpp, Micah B      14 PATS-MR              6:57.85    6:33.54        
 12 Beavers, Maisy      14 NYCC-MR              6:33.56    6:40.54        
 13 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              6:51.72    6:41.52        
 14 Salameh, Nadine L   14 PATS-MR              6:38.48    6:46.86        
 15 Schiavi, Guilia     14 PATS-MR              7:36.05    6:53.05        
 16 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              6:20.00    7:21.43        
 17 Rivera, Anna C      13 PATS-MR              7:38.49    7:31.28        
 -- Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR              6:30.00         NS        
 
Event 14C  Boys 13-14 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              4:56.99  METS
              5:21.99  JO
              5:21.99  ZQ
              5:50.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR              5:41.44    5:44.75 SILV   
  2 Thomas, Desi C      14 NYCC-MR              6:13.22    6:02.32        
  3 Whitfield, George   13 NYCC-MR              6:58.59    6:27.13        
  4 Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR              7:24.36    6:43.55        
 
Event 15  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.09  SECT
              2:15.09  METS
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Brie M        22 NYAC-MR              2:04.00    2:06.14 SECT    20  
  2 Hutton, Theresa A   15 Team Rockland-MR     2:12.85    2:16.46 ZQ      17  
  3 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              2:18.83    2:18.42 ZQ      16  
  4 Pagano, Megan A     16 PATS-MR              2:10.02    2:20.34 ZQ      15  
  5 Lam, Donna          15 PATS-MR              2:22.72    2:20.57 ZQ      14  
  6 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR              2:13.78    2:20.86 ZQ      13  
  7 Moody, Sophie P     16 NYCC-MR              2:13.01    2:21.57 SILV    12  
  8 Asanjarani, Ashley  15 CIY-MR               2:27.39    2:24.38 SILV    11  
  9 Wang, Carol         15 GATE-MR              2:30.00    2:28.69 SILV     9  
 10 Pearson, Elizabeth  15 NYCC-MR              2:35.61    2:32.93          7  
 11 Peralta, Loren S    17 APEX-MR              2:35.31    2:35.66          6  
 12 Manigbas, Celine B  15 CIY-MR               2:44.40    2:36.08          5  
 13 Conforti, Samantha  16 PATS-MR              2:35.42    2:36.10          4  
 14 Mooney, Deirdre D   15 HS-MR                2:48.61    2:41.99          3  
 15 Keane, MaryKate     16 PATS-MR                   NT    2:44.64          2  
 16 Portch, Betsy D     17 PATS-MR              2:40.78    2:45.23          1  
 17 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR              2:48.07    2:46.07        
 18 Chin, Danielle      17 GATE-MR              2:50.00    2:51.61        
 19 Vasquez, Alexis M   19 CAS-MR               3:58.14    3:37.08        
 -- Magsuci, Alexa      15 CIY-MR               2:48.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Archer, Ally S      16 UN-TR-MR             2:37.24         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Lee, Audrey         15 GATE-MR              2:26.53         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Buckhout, Jalen E   17 PATS-MR              2:43.87         NS        
 
Event 16  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SECT
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:16.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    23 NYCC-MR              1:51.99    1:50.83 SECT    20  
  2 Tilneac, George     17 NYCC-MR              1:52.39    1:54.09 SECT    17  
  3 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              2:05.20    2:02.90 METS    16  
  4 Piliero, Marc P     17 PATS-MR              2:04.45    2:03.96 METS    15  
  5 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              1:55.83    2:04.55 ZQ      14  
  6 Bartlett, Matt S    26 NYAC-MR              1:50.16    2:05.48 ZQ      13  
  7 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR              2:21.83    2:09.80 ZQ      12  
  8 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              2:10.73    2:12.11 SILV    11  
  9 Devito, TJ J        16 Team Rockland-MR     2:13.76    2:14.25 SILV     9  
 10 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              2:16.21    2:15.31 SILV     7  
 11 Asanjarani, Jonath  16 CIY-MR               2:25.91    2:16.65 SILV     6  
 12 Scholes, David E    17 PATS-MR              2:14.52    2:17.29          5  
 13 Ma, Edmond          15 PATS-MR              2:14.34    2:17.90          4  
 14 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR              2:21.10    2:21.03          3  
 15 Fischer, Chris J    18 APEX-MR              2:20.82    2:21.72          2  
 16 Klein, Chris        17 Team Rockland-MR     2:22.66    2:22.50          1  
 17 Melendez, Sammy     17 Team Rockland-MR     2:17.86    2:23.50        
 18 Kereselidze, Nicho  17 Team Rockland-MR     2:26.66    2:24.51        
 19 Haddad, Gabriel O   16 NYCC-MR              2:20.47    2:25.56        
 20 Hewitt, Shawn       16 Team Rockland-MR     2:33.20    2:26.76        
 21 Lapikov, Michael    15 Shy-Mr-MR            2:27.16    2:27.59        
 22 Miklos, Joseph W    17 Team Rockland-MR     2:51.66    2:41.67        
 23 Elkhouly, Ahmed     16 Shy-Mr-MR            2:35.00    2:43.77        
 24 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              2:49.00    2:46.46        
 25 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              2:53.00    2:48.05        
 26 Lee, Justin S       15 PATS-MR              2:35.95    2:49.61        
 27 Brennan, Steven J   16 CIY-MR               3:05.00    2:51.00        
 28 Shen, Michael       15 GATE-MR              2:52.00    3:10.04        
 29 Watson, Lanar       15 CAS-MR               4:17.76    4:01.86        
 -- Oletsky, Richard    15 Shy-Mr-MR            2:38.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- De Asis, Randill    16 Team Rockland-MR     2:38.66         NS        
 -- Lin, Justin         16 UN-NY-MR             2:12.00         NS        
 
Event 17  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  SECT
              1:02.19  METS
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Angelina     11 GATE-MR              1:04.42    1:04.20 ZQ      20  
  2 Quezada, Fuego V    12 PATS-MR              1:04.72    1:05.28 ZQ      17  
  3 Yang, Kristen A     11 GATE-MR              1:09.48    1:10.21 JO      16  
  4 Langaman, Jolina M  11 HS-MR                1:13.55    1:10.26 JO      15  
  5 Cudney, Jillian J   12 PATS-MR              1:07.82    1:10.55 SILV    14  
  6 Han, Xue            12 GATE-MR              1:11.38    1:11.65 SILV    13  
  7 Novo, Samantha G    12 SPAR-MR              1:16.64    1:11.74 SILV    12  
  8 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR              1:13.66    1:12.09 SILV    11  
  9 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR              1:11.14    1:12.28 SILV     9  
 10 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR             1:11.94    1:12.87 SILV     7  
 11 Holman, Josephine   12 PATS-MR              1:14.62    1:14.08 SILV     6  
 12 Romano, Maggie      12 Team Rockland-MR     1:15.99    1:15.34 SILV     5  
 13 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR    1:12.93    1:16.40 SILV     4  
 14 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR              1:30.70    1:16.51 SILV     3  
 15 Donlevy, Kelly A    12 CIY-MR               1:21.84    1:16.96 SILV     2  
 16 Jaeger, Caroline O  12 PATS-MR              1:16.38    1:17.06 SILV     1  
 17 Ketchatcham, Sarah  11 CAS-MR               1:16.92    1:17.88 SILV   
 18 Pan, Christina      12 GATE-MR              1:18.86    1:18.62 SILV   
 19 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR    1:19.98    1:18.95 SILV   
 20 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR              1:21.61    1:19.63 SILV   
 21 Monica, Amelia C    12 Rivertown Rays-MR    1:23.20    1:19.65 SILV   
 22 Thomas, Raina W     12 PATS-MR                   NT    1:19.69 SILV   
 23 Williams, Elise     11 NYCC-MR              1:21.55    1:20.89 SILV   
 24 Cetinski, Eliana R  11 Rivertown Rays-MR    1:30.42    1:21.87 SILV   
 25 Noonan, Meaghan E   11 CIY-MR               1:25.97    1:22.11        
 26 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR    1:28.08    1:22.50        
 27 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    1:24.20    1:22.51        
 28 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    1:25.98    1:23.10        
 29 Ng, Lauren K        12 GATE-MR              1:22.50    1:23.47        
 30 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR              1:28.95    1:24.57        
 31 Colon, Samantha S   12 Team Rockland-MR     1:24.46    1:24.95        
 32 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR    1:31.78    1:26.45        
 33 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR    1:28.43    1:26.70        
 34 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              1:30.76    1:27.35        
 35 Levy, Ariella       12 Team Rockland-MR     1:23.66    1:27.77        
 36 Dankner, Sam r      11 Team Rockland-MR     1:29.79    1:28.90        
 37 Antman, Julieta M   11 PATS-MR              1:30.01    1:29.13        
 38 Messado, Taiis      11 SPAR-MR              1:30.23    1:29.45        
 39 Calle, Nicole G     11 SPAR-MR              1:34.15    1:29.75        
 40 Maldonado, Merylis  11 CIY-MR               1:42.57    1:31.57        
 41 Keh, Camilla        11 NYCC-MR              1:39.39    1:33.59        
 42 Tassio, Tara J      12 SPAR-MR              1:44.08    1:35.15        
 43 Ross, Shawna Y      12 GATE-MR              1:35.27    1:35.42        
 44 Gambino, Maria      11 Shy-Mr-MR            1:40.26    1:38.11        
 45 Weiner, Livia J     11 SPAR-MR              1:59.93    1:39.74        
 46 Deteskey, Jaclyn    11 Shy-Mr-MR            1:40.00    1:41.03        
 47 Evans, Amelia J     11 Rivertown Rays-MR    2:25.00    1:44.39        
 48 Moorhead, Oona      11 SPAR-MR              2:05.23    1:50.27        
 -- Menocal, Abby G     11 PATS-MR              1:45.06         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Spidalieri, Amanda  11 PATS-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Louie, Amanda L     11 GATE-MR              1:51.01         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Patel, Risha S      11 CIY-MR               1:52.93         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Fox, Emma M         11 NYCC-MR              1:48.51         DQ        
      No touch at turn
 -- Fang, Vivian A      11 CIY-MR               1:35.00         NS        
 
Event 18  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.09  SECT
                56.99  METS
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Overacker, Thomas   12 SPAR-MR              1:10.23    1:06.45 ZQ      20  
  2 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              1:08.01    1:07.44 ZQ      17  
  3 Keane, Matt V       12 PATS-MR              1:12.50    1:09.00 JO      16  
  4 Angeles, Brandon    12 Team Rockland-MR     1:09.56    1:09.26 JO      15  
  5 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR              1:16.07    1:10.85 JO      14  
  6 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              1:13.90    1:12.04 SILV    13  
  7 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              1:13.89    1:12.16 SILV    12  
  8 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR              1:14.31    1:13.29 SILV    11  
  9 Holman, Thomas S    12 PATS-MR              1:15.11    1:13.87 SILV     9  
 10 DeAsis, Christian   12 GATE-MR              1:17.30    1:15.54 SILV     7  
 11 Huang, Jonathan     12 PATS-MR              1:17.31    1:16.17 SILV     6  
 12 Volaski, Phillip J  12 PATS-MR              1:15.68    1:16.22 SILV     5  
 13 Huang, Matthew K    11 PATS-MR              1:17.91    1:17.47 SILV     4  
 14 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR              1:16.34    1:17.66 SILV     3  
 15 McGregor, Matt J    11 PATS-MR              1:22.43    1:18.12 SILV     2  
 16 Li, Tyler           11 GATE-MR              1:24.27    1:20.48 SILV     1  
 17 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR              1:23.87    1:20.53 SILV   
 18 Kong, Raymond       12 GATE-MR              1:22.00    1:22.75 SILV   
 19 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR              1:20.97    1:22.94 SILV   
 20 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR              1:34.56    1:23.21 SILV   
 21 Adjedj, Michael     11 Team Rockland-MR     1:25.70    1:24.29        
 22 Vilcinsh, Richard   11 Shy-Mr-MR            1:28.87    1:24.34        
 23 Chu, Princeton      11 GATE-MR              1:24.43    1:26.18        
 24 Gorelik, Daniel     11 Shy-Mr-MR            1:28.00    1:26.81        
 25 Dashevsky, David    12 Shy-Mr-MR            1:26.77    1:27.11        
 26 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR              1:47.84    1:27.68        
 27 Patel, Harshil V    12 CIY-MR               1:31.30    1:28.03        
 28 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    1:28.80    1:28.34        
 29 Katz, David         11 Rivertown Rays-MR    1:30.54    1:28.82        
 30 Shen, Matthew       12 GATE-MR              1:30.00    1:29.46        
 31 LePage, James W     11 Rivertown Rays-MR    1:34.11    1:30.16        
 32 Friedland, Simon    12 Shy-Mr-MR            1:35.21    1:30.18        
 33 Tiso, Alexander     11 Team Rockland-MR     1:34.96    1:32.00        
 34 Murphy, Michael T   11 Team Rockland-MR     1:38.20    1:34.40        
 35 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR    1:31.14    1:35.15        
 36 Liu, Alexander      12 GATE-MR              1:26.00    1:37.03        
 37 Caminiti, Charlie   11 CIY-MR               1:40.00    1:38.57        
 38 Grabov, Edward      12 Shy-Mr-MR            1:47.54    1:39.74        
 39 Idelchik, Benjamin  11 Shy-Mr-MR            1:35.00    1:40.21        
 40 Li, Christopher E   11 PATS-MR              2:01.47    1:43.50        
 41 Brody, Hunter T     11 PATS-MR              1:41.47    1:46.16        
 -- Tsai, Joey          11 GATE-MR              1:30.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Talla, Pranay       11 Rivertown Rays-MR    1:45.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Lue, Tyler          11 GATE-MR              1:45.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Ramnauth, Paul A    11 GATE-MR              1:30.97         NS        
 
Event 19  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  SECT
              2:18.99  METS
              2:24.99  ZQ
              2:33.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collyer, Courtney   22 NYAC-MR              2:10.00    2:10.33 SECT    20  
  2 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR              2:13.69    2:21.97 ZQ      17  
  3 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              2:14.47    2:22.42 ZQ      16  
  4 Lam, Donna          15 PATS-MR              2:21.28    2:26.75 SILV    15  
  5 Conforti, Samantha  16 PATS-MR              2:34.64    2:33.40 SILV    14  
  6 Wang, Carol         15 GATE-MR              2:30.00    2:33.88 SILV    13  
  7 Donlevy, Katie D    16 CIY-MR               2:35.00    2:37.85         12  
  8 Pagano, Megan A     16 PATS-MR              2:26.98    2:44.69         11  
  9 Lee, Audrey         15 GATE-MR              3:06.11    2:52.70          9  
 10 Keane, MaryKate     16 PATS-MR                   NT    2:54.23          7  
 11 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR              3:14.31    3:05.93          6  
 12 Mooney, Deirdre D   15 HS-MR                3:09.32    3:07.56          5  
 
Event 20  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:01.19  SECT
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:24.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     17 NYCC-MR              1:58.54    1:58.56 SECT    20  
  2 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              2:02.23    2:11.17 ZQ      17  
  3 Bartlett, Matt S    26 NYAC-MR              1:49.02    2:12.12 ZQ      16  
  4 Asanjarani, Jonath  16 CIY-MR               2:22.82    2:17.50 SILV    15  
  5 Piliero, Marc P     17 PATS-MR              2:17.75    2:20.35 SILV    14  
  6 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR              2:17.49    2:20.75 SILV    13  
  7 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR              2:19.81    2:22.68 SILV    12  
  8 Haddad, Gabriel O   16 NYCC-MR              2:30.65    2:33.76         11  
  9 Lee, Justin S       15 PATS-MR              2:28.51    2:39.58          9  
 10 Ma, Edmond          15 PATS-MR              2:55.29    2:53.20          7  
 11 Streeter, Myles     16 CAS-MR               2:51.24    2:59.76          6  
 12 Oletsky, Richard    15 Shy-Mr-MR            2:55.00    2:59.80          5  
 13 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              2:59.00    3:08.20          4  
 14 Shen, Michael       15 GATE-MR              3:00.00    3:27.23          3  
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.59  SECT
              1:01.99  METS
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Angelina     11 GATE-MR              1:04.47    1:05.20 ZQ      20  
  2 Quezada, Fuego V    12 PATS-MR              1:06.07    1:09.41 JO      17  
  3 Han, Xue            12 GATE-MR              1:12.23    1:10.39 JO      16  
  4 Langaman, Jolina M  11 HS-MR                1:18.23    1:13.53 SILV    15  
  5 Cudney, Jillian J   12 PATS-MR              1:14.26    1:14.81 SILV    14  
  6 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR              1:15.42    1:16.16 SILV    13  
  7 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR              1:25.91    1:18.28 SILV    12  
  8 Yang, Kristen A     11 GATE-MR              1:18.37    1:18.58 SILV    11  
  9 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR             1:21.35    1:20.45 SILV     9  
 10 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR              1:29.36    1:22.40 SILV     7  
 11 Holman, Josephine   12 PATS-MR              1:19.42    1:22.47 SILV     6  
 12 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:24.13 SILV     5  
 13 Donlevy, Kelly A    12 CIY-MR               1:25.09    1:24.54 SILV     4  
 14 Messado, Taiis      11 SPAR-MR              1:39.25    1:25.27 SILV     3  
 15 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR              1:39.78    1:25.31 SILV     2  
 16 Cetinski, Eliana R  11 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:25.69 SILV     1  
 17 Monica, Amelia C    12 Rivertown Rays-MR    1:29.19    1:25.70 SILV   
 18 Ketchatcham, Sarah  11 CAS-MR               1:21.24    1:26.68        
 19 Pan, Christina      12 GATE-MR              1:39.20    1:26.92        
 20 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR    1:33.42    1:27.32        
 21 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR    1:32.94    1:28.13        
 22 Colon, Samantha S   12 Team Rockland-MR     1:34.71    1:29.75        
 23 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR    1:34.08    1:29.97        
 24 Ng, Lauren K        12 GATE-MR              1:23.00    1:30.02        
 25 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               1:30.85    1:30.20        
 26 Jaeger, Caroline O  12 PATS-MR              1:27.65    1:31.15        
 27 Dankner, Sam r      11 Team Rockland-MR     1:41.66    1:31.17        
 28 Maldonado, Merylis  11 CIY-MR               1:55.00    1:31.33        
 29 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR              1:38.45    1:32.40        
 30 Calle, Nicole G     11 SPAR-MR              1:50.77    1:32.76        
 31 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    1:38.31    1:32.83        
 32 Ross, Shawna Y      12 GATE-MR              1:37.00    1:33.18        
 33 Romano, Maggie      12 Team Rockland-MR     1:28.66    1:34.09        
 34 Tassio, Tara J      12 SPAR-MR              1:41.51    1:35.66        
 35 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR    1:51.17    1:36.46        
 36 Patel, Risha S      11 CIY-MR               2:08.00    1:40.13        
 37 Antman, Julieta M   11 PATS-MR              1:43.88    1:40.38        
 38 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR    1:37.61    1:40.93        
 39 Menocal, Abby G     11 PATS-MR                   NT    1:42.24        
 40 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              1:35.00    1:42.46        
 41 Gambino, Maria      11 Shy-Mr-MR            2:02.55    1:48.57        
 42 Deteskey, Jaclyn    11 Shy-Mr-MR            1:50.00    1:56.60        
 -- Novo, Samantha G    12 SPAR-MR              1:22.29         DQ        
      False start
 -- Fang, Vivian A      11 CIY-MR               1:55.00         NS        
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.99  SECT
                55.19  METS
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Angeles, Brandon    12 Team Rockland-MR     1:09.54    1:07.71 ZQ      20  
  2 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR              1:12.65    1:09.89 JO      17  
  3 Volaski, Phillip J  12 PATS-MR              1:24.09    1:10.95 JO      16  
  4 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              1:10.72    1:12.23 JO      15  
  5 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              1:10.57    1:14.33 SILV    14  
  6 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR              1:42.05    1:14.38 SILV    13  
  7 Keane, Matt V       12 PATS-MR              1:19.28    1:14.57 SILV    12  
  8 Holman, Thomas S    12 PATS-MR              1:20.84    1:17.01 SILV    11  
  9 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR              1:18.81    1:17.16 SILV     9  
 10 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              1:18.77    1:18.75 SILV     7  
 11 DeAsis, Christian   12 GATE-MR              1:25.62    1:21.51 SILV     6  
 12 Huang, Matthew K    11 PATS-MR              1:27.31    1:24.76 SILV     5  
 13 Li, Tyler           11 GATE-MR              1:29.38    1:25.33 SILV     4  
 14 Huang, Jonathan     12 PATS-MR              1:24.53    1:25.80 SILV     3  
 15 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR              1:35.00    1:26.12 SILV     2  
 16 McGregor, Matt J    11 PATS-MR              1:22.61    1:26.51 SILV     1  
 17 Patel, Harshil V    12 CIY-MR               1:32.73    1:27.22        
 18 Chu, Princeton      11 GATE-MR              1:33.21    1:29.62        
 19 Shen, Matthew       12 GATE-MR              1:35.00    1:31.00        
 20 Kong, Raymond       12 GATE-MR              1:32.77    1:31.47        
 21 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR              1:43.01    1:33.99        
 22 Adjedj, Michael     11 Team Rockland-MR     1:37.20    1:34.63        
 23 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR              1:42.00    1:35.30        
 24 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR              1:50.67    1:39.53        
 25 Dashevsky, David    12 Shy-Mr-MR            1:35.00    1:40.45        
 26 Tsai, Joey          11 GATE-MR              1:40.00    1:41.03        
 27 Murphy, Michael T   11 Team Rockland-MR     1:39.66    1:41.11        
 28 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:41.86        
 29 Vilcinsh, Richard   11 Shy-Mr-MR            1:36.66    1:47.85        
 30 Grabov, Edward      12 Shy-Mr-MR            1:54.18    1:48.31        
 31 LePage, James W     11 Rivertown Rays-MR    1:56.19    1:49.79        
 32 Tiso, Alexander     11 Team Rockland-MR     1:38.66    1:53.68        
 33 Caminiti, Charlie   11 CIY-MR               2:05.00    1:54.16        
 34 Idelchik, Benjamin  11 Shy-Mr-MR            1:45.00    1:54.34        
 35 Li, Christopher E   11 PATS-MR              2:10.00    2:12.39        
 -- Katz, David         11 Rivertown Rays-MR    2:15.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    1:56.31         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Carmona, Esteban A  11 PATS-MR              1:45.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Gorelik, Daniel     11 Shy-Mr-MR            1:35.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Ramnauth, Paul A    11 GATE-MR              1:26.72         NS        
 
Event 23  Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:38.39  SECT
              4:47.49  METS
              4:59.99  ZQ
              5:23.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lam, Donna          15 PATS-MR              5:03.11    4:57.36 ZQ      20  
  2 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              4:54.08    4:58.67 ZQ      17  
  3 Donlevy, Katie D    16 CIY-MR               5:01.44    5:11.76 SILV    16  
  4 Conforti, Samantha  16 PATS-MR              5:22.87    5:17.18 SILV    15  
  5 Wang, Carol         15 GATE-MR              5:15.00    5:22.14 SILV    14  
  6 Asanjarani, Ashley  15 CIY-MR               5:40.00    5:26.66         13  
  7 Manigbas, Celine B  15 CIY-MR               5:59.00    5:26.98         12  
  8 Pearson, Elizabeth  15 NYCC-MR              5:54.35    5:29.12         11  
  9 Lee, Audrey         15 GATE-MR              5:36.87    5:32.64          9  
 10 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR              6:12.88    5:53.51          7  
 11 Magsuci, Alexa      15 CIY-MR               6:05.00    5:53.92          6  
 12 Chin, Danielle      17 GATE-MR              5:55.00    5:58.41          5  
 
Event 24  Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:15.09  SECT
              4:25.99  METS
              4:41.99  ZQ
              4:45.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     17 NYCC-MR              4:10.36    4:15.03 SECT    20  
  2 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              4:23.24    4:30.14 ZQ      17  
  3 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              4:37.82    4:37.49 ZQ      16  
  4 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              4:41.56    4:39.98 ZQ      15  
  5 Piliero, Marc P     17 PATS-MR              4:40.37    4:44.70 SILV    14  
  6 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              5:01.53    4:54.92         13  
  7 Haddad, Gabriel O   16 NYCC-MR              5:09.05    5:08.96         12  
  8 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR              5:13.58    5:16.57         11  
  9 Lapikov, Michael    15 Shy-Mr-MR            5:20.49    5:20.82          9  
 10 Ma, Edmond          15 PATS-MR              5:07.91    5:27.36          7  
 11 Lee, Justin S       15 PATS-MR              5:40.71    5:38.18          6  
 12 Elkhouly, Ahmed     16 Shy-Mr-MR            5:31.19    5:43.90          5  
 13 Streeter, Myles     16 CAS-MR               7:14.33    5:48.45          4  
 14 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              5:55.00    5:49.62          3  
 15 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              6:10.00    6:26.66          2  
 -- Lin, Justin         16 UN-NY-MR             5:00.00         NS        
 
Event 25  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.39  SECT
                55.89  METS
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quezada, Fuego V    12 PATS-MR                56.32      58.09 ZQ      20  
  2 Lavery, Maeve E     12 APEX-MR                57.85      58.79 ZQ      17  
  3 Zhang, Angelina     11 GATE-MR              1:01.36    1:00.95 JO      16  
  4 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR              1:04.41    1:02.21 SILV    15  
  5 Langaman, Jolina M  11 HS-MR                1:04.63    1:03.21 SILV    14  
  6 Cudney, Jillian J   12 PATS-MR              1:00.67    1:03.43 SILV    13  
  7 Han, Xue            12 GATE-MR              1:02.31    1:03.84 SILV    12  
  8 Holman, Josephine   12 PATS-MR              1:01.37    1:04.31 SILV    11  
  9 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR             1:04.12    1:04.41 SILV     9  
 10 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR              1:05.29    1:04.85 SILV     7  
 11 Yang, Kristen A     11 GATE-MR              1:03.04    1:04.92 SILV     6  
 12 Novo, Samantha G    12 SPAR-MR              1:06.52    1:05.13 SILV     5  
 13 Jaeger, Caroline O  12 PATS-MR              1:05.11    1:06.41 SILV     4  
 14 Thomas, Raina W     12 PATS-MR              1:06.00    1:07.89 SILV     3  
 15 Colon, Samantha S   12 Team Rockland-MR     1:11.38    1:08.67          2  
 16 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR    1:08.79    1:08.83          1  
 17 Romano, Maggie      12 Team Rockland-MR     1:11.25    1:08.92        
 18 Donlevy, Kelly A    12 CIY-MR               1:11.02    1:09.83        
 19 Pan, Christina      12 GATE-MR              1:11.89    1:10.40        
 20 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR              1:17.90    1:10.69        
 21 Levy, Ariella       12 Team Rockland-MR     1:18.53    1:11.26        
 22 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    1:16.27    1:11.53        
 23 Messado, Taiis      11 SPAR-MR              1:15.51    1:11.57        
 24 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR              1:21.24    1:11.73        
 25 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR              1:14.61    1:11.98        
 26 Maldonado, Merylis  11 CIY-MR               1:10.92    1:13.34        
 27 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR    1:10.31    1:13.67        
 28 Ng, Lauren K        12 GATE-MR              1:10.23    1:13.79        
 29 Monica, Amelia C    12 Rivertown Rays-MR    1:16.71    1:14.81        
 30 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    1:17.08    1:15.06        
 31 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR    1:25.40    1:15.68        
 32 Tassio, Tara J      12 SPAR-MR              1:15.18    1:15.90        
 33 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR    1:15.40    1:16.07        
 34 Noonan, Meaghan E   11 CIY-MR               1:23.21    1:16.28        
 35 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR    1:16.26    1:16.38        
 36 Williams, Elise     11 NYCC-MR              1:22.78    1:16.43        
 37 Ketchatcham, Sarah  11 CAS-MR               1:08.85    1:16.83        
 38 Calle, Nicole G     11 SPAR-MR              1:20.01    1:16.84        
 39 Cetinski, Eliana R  11 Rivertown Rays-MR    1:20.74    1:16.92        
 40 Dankner, Sam r      11 Team Rockland-MR     1:20.57    1:17.29        
 41 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               1:22.81    1:18.01        
 42 Ross, Shawna Y      12 GATE-MR              1:15.48    1:18.52        
 43 Antman, Julieta M   11 PATS-MR              1:20.76    1:21.82        
 44 Menocal, Abby G     11 PATS-MR              1:17.72    1:21.90        
 45 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              1:23.58    1:22.58        
 46 Keh, Camilla        11 NYCC-MR              1:25.98    1:24.52        
 47 Patel, Risha S      11 CIY-MR               1:28.89    1:25.89        
 48 Moorhead, Oona      11 SPAR-MR              1:43.91    1:26.07        
 49 Spidalieri, Amanda  11 PATS-MR                   NT    1:27.94        
 50 Fox, Emma M         11 NYCC-MR              1:36.80    1:29.61        
 51 Gambino, Maria      11 Shy-Mr-MR            1:34.54    1:32.16        
 52 Deteskey, Jaclyn    11 Shy-Mr-MR            1:35.00    1:33.59        
 53 Louie, Amanda L     11 GATE-MR              1:34.24    1:34.56        
 54 Evans, Amelia J     11 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:40.54        
 55 Weiner, Livia J     11 SPAR-MR              2:00.40    1:43.85        
 -- Fang, Vivian A      11 CIY-MR               1:25.77         NS        
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.89  SECT
                50.19  METS
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Overacker, Thomas   12 SPAR-MR              1:01.32      59.92 JO      20  
  2 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              1:02.15    1:00.79 JO      17  
  3 Keane, Matt V       12 PATS-MR              1:02.43    1:01.18 JO      16  
  4 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR              1:00.90    1:01.51 JO      15  
  5 Angeles, Brandon    12 Team Rockland-MR     1:02.52    1:02.11 SILV    14  
  6 Volaski, Phillip J  12 PATS-MR              1:03.79    1:03.90 SILV    13  
  7 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR              1:05.78    1:04.63 SILV    12  
  8 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              1:03.99    1:04.68 SILV    11  
  9 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              1:04.00    1:06.05 SILV     9  
 10 Holman, Thomas S    12 PATS-MR              1:04.72    1:06.23 SILV     7  
 11 DeAsis, Christian   12 GATE-MR              1:07.80    1:07.21 SILV     6  
 12 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR              1:11.34    1:07.69 SILV     5  
 13 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR              1:15.34    1:09.31 SILV     4  
 14 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    1:14.12    1:09.57 SILV     3  
 15 McGregor, Matt J    11 PATS-MR              1:09.25    1:10.91          2  
 16 Li, Tyler           11 GATE-MR              1:12.00    1:11.25          1  
 17 Huang, Jonathan     12 PATS-MR              1:12.45    1:11.39        
 18 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR              1:14.77    1:11.52        
 19 Chu, Princeton      11 GATE-MR              1:12.30    1:11.60        
 20 Kong, Raymond       12 GATE-MR              1:11.72    1:12.17        
 21 Huang, Matthew K    11 PATS-MR              1:07.33    1:12.61        
 22 Gorelik, Daniel     11 Shy-Mr-MR            1:17.53    1:14.32        
 23 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR              1:15.46    1:14.73        
 24 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR              1:18.18    1:15.33        
 25 Murphy, Michael T   11 Team Rockland-MR     1:18.37    1:15.48        
 26 Dashevsky, David    12 Shy-Mr-MR            1:17.50    1:16.98        
 27 Vilcinsh, Richard   11 Shy-Mr-MR            1:16.87    1:17.20        
 28 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR    1:16.98    1:18.74        
 29 Patel, Harshil V    12 CIY-MR               1:17.11    1:19.43        
 30 Shen, Matthew       12 GATE-MR              1:20.98    1:19.49        
 31 Adjedj, Michael     11 Team Rockland-MR     1:19.14    1:19.85        
 32 LePage, James W     11 Rivertown Rays-MR    1:19.43    1:21.06        
 33 Brody, Hunter T     11 PATS-MR              1:28.05    1:21.32        
 34 Katz, David         11 Rivertown Rays-MR    1:19.88    1:23.24        
 35 Liu, Alexander      12 GATE-MR              1:20.00    1:23.44        
 36 Friedland, Simon    12 Shy-Mr-MR            1:23.32    1:23.78        
 37 Tsai, Joey          11 GATE-MR              1:26.00    1:24.84        
 38 Tiso, Alexander     11 Team Rockland-MR     1:24.51    1:24.90        
 39 Caminiti, Charlie   11 CIY-MR               1:29.97    1:26.64        
 40 Lue, Tyler          11 GATE-MR              1:40.00    1:28.00        
 41 Grabov, Edward      12 Shy-Mr-MR            1:27.61    1:28.76        
 42 Li, Christopher E   11 PATS-MR              1:42.61    1:34.18        
 43 Carmona, Esteban A  11 PATS-MR              1:29.00    1:35.93        
 44 Idelchik, Benjamin  11 Shy-Mr-MR            1:26.00    1:43.95        
 45 Talla, Pranay       11 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:50.47        
 -- Ramnauth, Paul A    11 GATE-MR              1:07.60         NS        
 
Event 27  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  SECT
                25.69  METS
                26.29  ZQ
                28.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Brie M        22 NYAC-MR                24.50      24.61 SECT    20  
  2 Lam, Donna          15 PATS-MR                25.73      26.13 ZQ      17  
  3 Hutton, Theresa A   15 Team Rockland-MR       26.13      26.44 SILV    16  
  4 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR                25.75      26.57 SILV    15  
  5 Moody, Sophie P     16 NYCC-MR                25.50      26.59 SILV    13.5
  5 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR                25.33      26.59 SILV    13.5
  7 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR                27.33      26.84 SILV    12  
  8 Peralta, Loren S    17 APEX-MR                27.18      27.77 SILV    11  
  9 Donlevy, Katie D    16 CIY-MR                 26.53      27.80 SILV     9  
 10 Wang, Carol         15 GATE-MR                28.50      27.96 SILV     7  
 11 Lee, Audrey         15 GATE-MR                27.45      28.21 SILV     6  
 12 Pagano, Megan A     16 PATS-MR                27.42      28.22 SILV     5  
 13 Asanjarani, Ashley  15 CIY-MR                 27.70      28.42          4  
 14 Archer, Ally S      16 UN-TR-MR               28.26      28.76          3  
 15 Pearson, Elizabeth  15 NYCC-MR                29.91      28.83          2  
 16 Keane, MaryKate     16 PATS-MR                   NT      28.86          1  
 17 Conforti, Samantha  16 PATS-MR                28.31      29.57        
 18 Mooney, Deirdre D   15 HS-MR                  29.82      29.69        
 19 Manigbas, Celine B  15 CIY-MR                 30.54      29.97        
 20 Portch, Betsy D     17 PATS-MR                29.87      30.04        
 21 Magsuci, Alexa      15 CIY-MR                 30.35      30.39        
 22 Chin, Danielle      17 GATE-MR                32.36      31.95        
 23 Vasquez, Alexis M   19 CAS-MR                 33.48      40.23        
 -- Buckhout, Jalen E   17 PATS-MR                28.44         NS        
 
Event 28  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT
                23.29  METS
                23.49  ZQ
                25.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    23 NYCC-MR                20.51      20.85 SECT    20  
  2 Tilneac, George     17 NYCC-MR                21.71      22.40 SECT    17  
  3 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR                22.93      22.97 METS    16  
  4 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR                23.03      23.23 METS    15  
  5 Fischer, Chris J    18 APEX-MR                23.85      23.80 SILV    14  
  6 Melendez, Sammy     17 Team Rockland-MR       24.76      24.16 SILV    13  
  7 Scholes, David E    17 PATS-MR                23.99      24.31 SILV    12  
  8 Devito, TJ J        16 Team Rockland-MR       25.38      24.41 SILV    11  
  9 Asanjarani, Jonath  16 CIY-MR                 24.28      24.44 SILV     9  
 10 Piliero, Marc P     17 PATS-MR                24.20      24.59 SILV     7  
 11 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR                24.73      24.74 SILV     6  
 12 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR                23.85      24.91 SILV     5  
 13 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR                25.19      24.93 SILV     4  
 14 Klein, Chris        17 Team Rockland-MR       25.56      25.14 SILV     2.5
 14 Streeter, Myles     16 CAS-MR                 25.54      25.14 SILV     2.5
 16 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR                25.55      25.57          1  
 17 Elkhouly, Ahmed     16 Shy-Mr-MR              25.91      25.95        
 18 Kereselidze, Nicho  17 Team Rockland-MR       25.66      26.07        
 19 Hewitt, Shawn       16 Team Rockland-MR       26.41      26.45        
 20 Bachoo, Eric        16 GATE-MR                26.10      26.70        
 21 Haddad, Gabriel O   16 NYCC-MR                27.06      26.80        
 22 Lapikov, Michael    15 Shy-Mr-MR              26.55      26.85        
 23 Ma, Edmond          15 PATS-MR                   NT      27.17        
 24 Lee, Justin S       15 PATS-MR                26.90      27.54        
 25 Brennan, Steven J   16 CIY-MR                 28.22      28.19        
 26 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR                28.60      29.52        
 27 Miklos, Joseph W    17 Team Rockland-MR       31.48      30.03        
 28 Shen, Michael       15 GATE-MR                28.98      31.97        
 29 Watson, Lanar       15 CAS-MR                 35.78      36.64        
 -- Lin, Justin         16 UN-NY-MR               24.50         NS        
 -- De Asis, Randill    16 Team Rockland-MR       27.66         NS        
 -- Oletsky, Richard    15 Shy-Mr-MR              28.87         NS        
 
Event 29  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR              2:34.73    2:31.81 ZQ      20  
  2 Rocco, Emily A      10 SPAR-MR              2:38.88    2:37.62 ZQ      17  
  3 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR             2:53.76    2:53.51 SILV    16  
  4 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              3:00.00    2:54.98 SILV    15  
  5 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR    2:58.04    2:55.35 SILV    14  
  6 Liew, Briana J      10 GATE-MR              3:01.33    2:55.94 SILV    13  
  7 Lamar, Christina L  10 HS-MR                3:17.98    2:56.93 SILV    12  
  8 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              3:45.00    2:59.26 SILV    11  
  9 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              3:03.23    2:59.40 SILV     9  
 10 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR              3:16.55    3:02.72 SILV     7  
 11 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              3:11.58    3:03.17 SILV     6  
 12 Hayes, Alana S      10 PATS-MR              3:08.28    3:03.59 SILV     5  
 13 Langaman, Jenna T    9 HS-MR                3:22.53    3:04.67 SILV     4  
 14 Jimenez, Haley      10 GATE-MR              3:01.75    3:04.96 SILV     3  
 15 Hon, Fion           10 HS-MR                3:07.81    3:07.67 SILV     2  
 16 Palamaro, Isabella  10 Team Rockland-MR     3:19.90    3:07.79 SILV     1  
 17 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR    3:20.27    3:09.75 SILV   
 18 Wong, Joyce H        9 HS-MR                3:29.42    3:14.42        
 19 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    3:20.80    3:15.36        
 20 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              3:48.31    3:15.81        
 21 Santana, Gabby T    10 SPAR-MR              3:10.03    3:15.99        
 22 Abromavage, Reese    9 NYCC-MR              4:00.00    3:19.31        
 23 Conrad, Sabrina L    9 Rivertown Rays-MR    3:45.00    3:20.63        
 24 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR    3:39.82    3:22.19        
 25 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    3:28.70    3:22.32        
 26 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR              3:34.55    3:23.71        
 27 Gnad, Jamie L        9 HS-MR                3:35.00    3:25.32        
 28 Palamaro, Daniella   9 Team Rockland-MR     3:28.66    3:25.69        
 29 Zarazua, Jen        10 GATE-MR              3:20.00    3:26.27        
 30 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              3:20.00    3:33.46        
 31 Austin, Jessica R    9 Rivertown Rays-MR    3:44.00    3:37.36        
 32 Winters, Emma C      9 HS-MR                3:55.00    3:40.32        
 33 Antman, Sabrina L    9 PATS-MR              3:20.00    3:40.47        
 34 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    4:00.00    3:44.31        
 35 Wu, Carissa         10 GATE-MR              3:20.00    3:47.19        
 36 Sanchez, Adriana S   8 GATE-MR              3:30.00    3:59.94        
 37 Koestler, Emma       9 Rivertown Rays-MR    4:15.00    4:02.90        
 38 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR    4:05.00    4:05.98        
 39 Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR    4:15.00    4:27.72        
 -- Gomez, Ivonne        8 SPAR-MR              3:40.83         DQ        
      One hand touch - breast
 -- DeLuca, Tola G      10 PATS-MR              4:05.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Winters, Mia E       9 HS-MR                4:00.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
 
Event 30  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              2:45.00    2:44.98 ZQ      20  
  2 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    2:57.44    2:46.18 JO      17  
  3 Del Rosario, Eric   10 PATS-MR              2:55.46    2:46.91 JO      16  
  4 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR              2:47.55    2:49.15 JO      15  
  5 Lai, Christopher B  10 HS-MR                2:54.88    2:53.21 SILV    14  
  6 Holan, Steve         9 PATS-MR              3:24.26    2:54.94 SILV    13  
  7 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              2:55.11    2:56.24 SILV    12  
  8 Jackson, Flash C     9 PATS-MR              3:06.43    3:02.11 SILV    11  
  9 McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR    3:06.33    3:03.92 SILV     9  
 10 Ma, Jared W          9 HS-MR                3:09.30    3:05.32 SILV     7  
 11 DiMaggio, Joe R     10 Shy-Mr-MR            3:35.00    3:09.81 SILV     6  
 12 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              3:30.00    3:10.51 SILV     5  
 13 Hafez, Yousef A      9 HS-MR                3:30.12    3:13.51 SILV     4  
 14 Wu, Ryan H          10 GATE-MR              3:10.00    3:13.62 SILV     3  
 15 DiMaggio, John P     8 Shy-Mr-MR            3:35.00    3:15.99          2  
 16 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              3:20.00    3:16.42          1  
 17 Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR            4:10.00    3:23.21        
 18 Zhang, David         9 GATE-MR              3:28.00    3:26.13        
 19 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR            4:10.00    3:28.44        
 20 Lee, Alton C        10 GATE-MR              3:20.00    3:29.16        
 21 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    3:32.88    3:32.21        
 22 Kuznetsov, Gregory  10 Shy-Mr-MR            3:45.00    3:33.23        
 23 Tiso, Gianluca       9 Team Rockland-MR     3:01.66    3:34.87        
 24 Macaluso, Steven M  10 Rivertown Rays-MR    3:55.00    3:36.10        
 25 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    3:44.49    3:36.94        
 26 Polito, Mark A      10 HS-MR                4:00.00    3:37.31        
 27 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR              3:45.00    3:41.09        
 28 Lavender, Jason S   10 Rivertown Rays-MR    4:00.00    3:49.22        
 29 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR    4:05.00    3:49.36        
 -- Ma, Kevin W          9 PATS-MR              3:26.00         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
 -- Abela, George       10 GATE-MR              3:20.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Zhang, Ryan F       10 GATE-MR              2:36.17         DQ        
      False start - Misc
 -- Elkhouly, Youssef   10 HS-MR                3:00.00         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Makatura, Robby A   10 NYCC-MR              3:45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Abromavage, Harris  10 NYCC-MR              3:45.00         DQ        
      Did not finish on back - back
 
Event 31  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.69  SECT
              2:15.99  METS
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:41.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Lauren      14 PATS-MR              2:19.20    2:18.49 ZQ      20  
  2 Graham, Kendra S    13 PATS-MR              2:23.30    2:20.15 ZQ      17  
  3 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              2:18.70    2:20.21 ZQ      16  
  4 Brennan, Catie F    13 NYCC-MR              2:26.17    2:25.06 SILV    15  
  5 Hon, Gi Gi          13 HS-MR                2:27.99    2:28.27 SILV    14  
  6 Cheng, Britney      13 GATE-MR              2:32.12    2:28.41 SILV    13  
  7 San Martin, Emma S  13 SPAR-MR              2:37.24    2:32.46 SILV    12  
  8 Low, Kelly          14 NYCC-MR              2:33.28    2:34.99 SILV    11  
  9 Oczos, Gabrielle    14 HS-MR                2:36.92    2:35.77 SILV     9  
 10 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              2:45.93    2:36.06 SILV     7  
 11 Phelps, Kathryn     13 NYCC-MR              2:39.18    2:38.48 SILV     6  
 12 Shen, Alexandra     14 HS-MR                2:39.21    2:39.11 SILV     5  
 13 Yang, Jenny H       13 GATE-MR              2:48.99    2:39.25 SILV     4  
 14 Edwards, Kaelyn M   14 HS-MR                2:38.51    2:41.05 SILV     3  
 15 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              2:40.25    2:41.45 SILV     2  
 16 Owen, Alyssa R      14 HS-MR                2:41.42    2:41.75 SILV     1  
 17 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              2:48.17    2:43.84        
 18 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR              2:42.96    2:43.91        
 19 Wong, Samantha H    14 HS-MR                2:47.57    2:44.83        
 20 Gangemi, Samantha   14 HS-MR                2:49.23    2:45.09        
 21 Canales, Carolyn M  13 HS-MR                2:44.50    2:45.47        
 22 Ruzzi, Kathryn A    14 Team Rockland-MR     2:40.94    2:47.37        
 23 Urreta, Remi C      14 PATS-MR              2:39.18    2:47.41        
 24 Bylis, Kathryn A    14 HS-MR                2:45.90    2:47.45        
 25 Newhard, Caitlin M  14 PATS-MR              2:49.97    2:47.93        
 26 Jumpp, Micah B      14 PATS-MR              2:57.38    2:50.63        
 27 John, Kendall S     14 Rivertown Rays-MR    2:51.00    2:51.37        
 28 Salameh, Nadine L   14 PATS-MR              2:50.44    2:51.79        
 29 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              2:45.00    2:52.01        
 30 Marsillo, Victoria  14 HS-MR                2:55.01    2:54.27        
 31 Schiavi, Guilia     14 PATS-MR              3:08.30    2:55.67        
 32 Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR    3:00.26    3:04.97        
 33 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              3:11.11    3:06.27        
 34 Wesh, Jandeija B    13 GATE-MR              3:15.58    3:06.59        
 35 Deleon, Grace J     13 Team Rockland-MR     3:18.66    3:12.54        
 36 Murillo, Lindsay J  13 APEX-MR              3:20.15    3:15.53        
 37 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR              3:15.00    3:27.35        
 -- Pardo, Shamira L    13 APEX-MR              3:19.11         DQ        
      One hand touch - breast
 
Event 32  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT
              2:03.99  METS
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:32.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              2:03.53    2:06.01 JO      20  
  2 Lue, Michael        13 GATE-MR              2:16.61    2:14.52 SILV    17  
  3 San Martin, Nico G  14 SPAR-MR              2:24.75    2:20.42 SILV    16  
  4 Iocolano, Richard   14 HS-MR                2:26.56    2:21.08 SILV    15  
  5 Chan, Brian         14 GATE-MR              2:23.88    2:22.60 SILV    14  
  6 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR              2:24.82    2:22.67 SILV    13  
  7 Shteynberg, Samuel  14 HS-MR                2:27.10    2:23.77 SILV    12  
  8 Kinkel, William G   13 GATE-MR              2:24.04    2:25.63 SILV    11  
  9 Tiso, Christopher   13 Team Rockland-MR     2:32.41    2:27.99 SILV     9  
 10 Baranov, Lenny      14 HS-MR                2:40.28    2:28.90 SILV     7  
 11 Pan, Matthew A      13 GATE-MR              2:32.50    2:31.46 SILV     6  
 12 Hur, Thomas         14 GATE-MR              2:37.35    2:31.94 SILV     5  
 13 Smahaj, Kevin       14 Team Rockland-MR     2:46.33    2:32.73 SILV     4  
 14 Hafez, Omar A       13 HS-MR                2:36.01    2:33.18          3  
 15 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR              2:35.25    2:34.95          2  
 16 Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR              2:52.18    2:35.96          1  
 17 Gamboli, Luke       13 Team Rockland-MR     2:39.77    2:37.24        
 18 Whitfield, George   13 NYCC-MR              3:05.89    2:42.24        
 19 Hwang, Austin       13 GATE-MR              2:44.65    2:43.43        
 20 Ruf, Jason E        13 HS-MR                2:48.34    2:43.81        
 21 Masuchenko, Andrew  14 APEX-MR              2:54.48    2:44.89        
 22 Adjedj, Daniel      13 Team Rockland-MR     2:49.51    2:45.89        
 23 Tan, Jerry          13 GATE-MR              2:50.08    2:51.93        
 24 Chen, Simon         14 GATE-MR              2:50.21    2:53.94        
 25 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR              2:47.00    2:57.87        
 26 Lee, Aidan          13 GATE-MR              3:00.00    3:01.73        
 27 Kingsbury, Nathani  13 PATS-MR              3:07.20    3:02.05        
 28 Raiola, A J J       13 HS-MR                3:09.85    3:07.14        
 29 Kourilov, Yevgeniy  13 Shy-Mr-MR            3:45.00    3:37.16        
 -- Altawab, Mostafa    13 HS-MR                2:51.96         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Moise, Vladimir     14 SPAR-MR              2:58.34         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Chen, Jiawei        14 GATE-MR              2:50.00         DQ        
      One hand touch - fly
 
Event 33  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rocco, Emily A      10 SPAR-MR                28.95      29.08 ZQ      20  
  2 Weglarz, Juliet R   10 SPAR-MR                31.39      31.18 JO      17  
  3 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR               32.19      31.62 JO      16  
  4 Jimenez, Haley      10 GATE-MR                32.58      33.33 SILV    15  
  5 Hayes, Alana S      10 PATS-MR                36.02      33.51 SILV    14  
  6 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR      33.20      33.57 SILV    13  
  7 Alexander, Sincera  10 SPAR-MR                37.32      33.63 SILV    12  
  8 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR                32.10      33.87 SILV    11  
  9 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR      34.51      33.97 SILV     9  
 10 Liew, Briana J      10 GATE-MR                34.97      34.21 SILV     7  
 11 Palamaro, Isabella  10 Team Rockland-MR       34.03      34.29 SILV     6  
 12 Bauer, Demi J       10 SPAR-MR                35.51      34.61 SILV     5  
 13 Feld, Emma F         9 NYCC-MR                36.75      34.66 SILV     4  
 14 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR                35.24      34.74 SILV     3  
 15 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR                37.20      35.80          2  
 16 Javier, Chrisabell  10 APEX-MR                35.35      35.94          1  
 17 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      36.07      35.96        
 18 Conrad, Sabrina L    9 Rivertown Rays-MR      37.28      36.14        
 19 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR                41.35      36.30        
 20 Zarazua, Jen        10 GATE-MR                36.81      36.84        
 21 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR                37.59      36.87        
 22 Abromavage, Reese    9 NYCC-MR                36.72      37.24        
 23 Gomez, Ivonne        8 SPAR-MR                37.79      37.28        
 24 Palamaro, Daniella   9 Team Rockland-MR       37.19      37.75        
 25 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR      38.44      38.36        
 26 Antman, Sabrina L    9 PATS-MR                41.36      39.03        
 27 Figueroa-Manrique,  10 PATS-MR                40.20      39.68        
 28 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR      38.68      40.54        
 29 Polito, Lauren E     8 HS-MR                  48.40      40.59        
 30 Kovacs, Bella M     10 GATE-MR                40.35      40.74        
 31 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR      38.00      41.33        
 32 DeLuca, Tola G      10 PATS-MR                40.84      41.79        
 33 Wong, Linsey         8 NYCC-MR                51.21      41.81        
 34 Li, Kaitlin         10 GATE-MR                45.35      42.76        
 35 Papadopoulos, Geor  10 GATE-MR                45.41      43.23        
 36 Liang, Victoria     10 GATE-MR                43.89      43.30        
 37 Austin, Jessica R    9 Rivertown Rays-MR      39.00      43.36        
 38 Colon, Gabrielle I   9 Team Rockland-MR       47.64      43.68        
 39 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR      43.61      44.09        
 40 Wu, Carissa         10 GATE-MR                47.07      44.25        
 41 Sanchez, Adriana S   8 GATE-MR                43.00      44.35        
 42 Tsirlin, Katarina    9 Shy-Mr-MR              56.22      45.42        
 43 Yakubov, Sophia      8 GATE-MR                49.09      45.44        
 44 Koestler, Emma       9 Rivertown Rays-MR      45.29      46.25        
 45 Tamayev, Leah        8 GATE-MR                46.46      46.81        
 46 Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR      50.59      51.58        
 47 Liang, Virginia      7 GATE-MR                51.00      58.09        
 48 Khaimchayev, Rache  10 GATE-MR                55.00    1:06.67        
 49 O'Sullivan, Kate E   9 PATS-MR                36.00    1:10.04        
 50 Turner, Julia C      8 PATS-MR                   NT    1:13.08        
 51 O'Sullivan, Sinead   7 PATS-MR                36.00    1:18.61        
 
Event 34  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR                31.00      29.35 ZQ      20  
  2 Del Rosario, Eric   10 PATS-MR                30.88      30.10 ZQ      17  
  3 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR      31.58      30.69 ZQ      15.5
  3 Zhang, Ryan F       10 GATE-MR                30.52      30.69 ZQ      15.5
  5 Jackson, Flash C     9 PATS-MR                31.56      32.20 SILV    14  
  6 McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR      32.04      32.51 SILV    13  
  7 Wan, Osmond T       10 GATE-MR                33.74      32.57 SILV    12  
  8 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR                31.47      32.72 SILV    11  
  9 Holan, Steve         9 PATS-MR                32.74      33.49 SILV     9  
 10 Blazhkevych, Bogda  10 Shy-Mr-MR              33.14      33.88 SILV     7  
 11 DiMaggio, Joe R     10 Shy-Mr-MR              34.46      34.52 SILV     6  
 12 DiMaggio, John P     8 Shy-Mr-MR              35.48      35.08 SILV     5  
 13 Judson, Jack D       9 PATS-MR                36.93      35.25          4  
 14 Macaluso, Steven M  10 Rivertown Rays-MR      45.00      35.87          3  
 15 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR                35.00      35.92          2  
 16 Wu, Ryan H          10 GATE-MR                34.61      36.44          1  
 17 Zhang, David         9 GATE-MR                36.04      36.69        
 18 Vitale, Ben G        8 UN-PA-MR               40.56      36.77        
 19 Shvaryov, Nickolas   9 Shy-Mr-MR              36.87      36.85        
 20 Vileshin, Daniel    10 Shy-Mr-MR              44.77      36.96        
 21 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR                37.56      37.15        
 22 Pertsovsky, Mitche  10 Shy-Mr-MR              38.00      37.36        
 23 Abromavage, Harris  10 NYCC-MR                38.44      37.37        
 24 Brillante, Nicolas  10 Shy-Mr-MR              36.64      37.38        
 25 Peng, Greg W         8 APEX-MR                38.19      37.70        
 26 Samko, Jack P        8 HS-MR                  44.22      37.73        
 27 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR                44.39      37.74        
 28 Kostin, Nikita       9 Shy-Mr-MR              40.83      37.86        
 29 Makatura, Robby A   10 NYCC-MR                40.29      38.28        
 30 Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR              38.77      38.77        
 31 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR      39.45      38.81        
 32 Tiso, Gianluca       9 Team Rockland-MR       39.79      38.94        
 33 Leong, Alex         10 GATE-MR                41.76      39.53        
 34 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR              42.14      39.57        
 34 Abela, George       10 GATE-MR                38.77      39.57        
 36 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR      39.51      39.75        
 37 Singhal, Tanmay      9 SPAR-MR                50.23      40.13        
 38 Lee, Alton C        10 GATE-MR                36.64      40.16        
 39 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR      38.57      40.54        
 40 Kuznetsov, Gregory  10 Shy-Mr-MR              36.92      40.73        
 41 Shafiroff, Jackson   9 Rivertown Rays-MR      45.00      41.74        
 42 Dowl, Elizah M       9 APEX-MR                45.45      42.86        
 43 Krachy IV, Charlie  10 PATS-MR                50.15      43.24        
 44 Trachuk, James       8 NYCC-MR                44.94      43.99        
 45 Deluca, Christian    9 PATS-MR                47.10      44.05        
 46 Lavender, Jason S   10 Rivertown Rays-MR      42.00      44.08        
 47 Orientale, Samuel   10 Rivertown Rays-MR      45.00      46.19        
 48 Jaeger, Tommy        7 PATS-MR                40.56      46.61        
 49 Wang, Darren         9 PATS-MR                   NT      47.52        
 50 Peng, Thomas F       6 APEX-MR              1:00.35      48.40        
 51 Ardito, Gabriel      9 SPAR-MR                43.92      49.35        
 52 Ladyzhensky, Micha   6 Shy-Mr-MR              48.13      50.67        
 53 Yakubov, Samuel     10 GATE-MR                42.00      51.11        
 54 Leong, Darren        8 GATE-MR                55.00      53.06        
 -- Leybengrub, Jonath  10 Shy-Mr-MR              45.00         NS        
 
Event 35  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  SECT
              2:35.99  METS
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kendra S    13 PATS-MR              2:36.10    2:37.40 ZQ      20  
  2 Brennan, Catie F    13 NYCC-MR              2:45.68    2:44.83 SILV    17  
  3 Siegel, Lauren      14 PATS-MR              2:49.55    2:45.04 SILV    16  
  4 Low, Kelly          14 NYCC-MR              2:49.60    2:45.60 SILV    15  
  5 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              2:43.74    2:45.72 SILV    14  
  6 Cheng, Britney      13 GATE-MR              2:50.69    2:46.00 SILV    13  
  7 Hon, Gi Gi          13 HS-MR                2:52.21    2:51.04 SILV    12  
  8 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              2:53.87    2:53.80 SILV    11  
  9 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              2:59.45    2:56.51 SILV     9  
 10 Yang, Jenny H       13 GATE-MR              2:54.10    2:59.44          7  
 11 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR              2:51.99    2:59.49          6  
 12 Shen, Alexandra     14 HS-MR                3:03.97    3:01.64          5  
 13 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              3:20.53    3:02.44          4  
 14 Wong, Samantha H    14 HS-MR                3:01.95    3:04.34          3  
 15 Newhard, Caitlin M  14 PATS-MR              3:06.88    3:05.39          2  
 16 Urreta, Remi C      14 PATS-MR              3:04.79    3:07.43          1  
 17 Edwards, Kaelyn M   14 HS-MR                3:04.88    3:10.34        
 18 Phelps, Kathryn     13 NYCC-MR              3:11.69    3:13.86        
 19 Wesh, Jandeija B    13 GATE-MR              3:10.00    3:14.22        
 20 Oczos, Gabrielle    14 HS-MR                3:15.18    3:14.70        
 21 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              3:21.94    3:16.36        
 22 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              3:15.00    3:17.24        
 23 Canales, Carolyn M  13 HS-MR                3:16.34    3:17.54        
 24 Jumpp, Micah B      14 PATS-MR                   NT    3:18.13        
 25 Salameh, Nadine L   14 PATS-MR              3:11.99    3:18.68        
 26 Ruzzi, Kathryn A    14 Team Rockland-MR     3:14.66    3:19.68        
 27 Schiavi, Guilia     14 PATS-MR              3:29.85    3:21.28        
 28 Owen, Alyssa R      14 HS-MR                3:22.09    3:21.74        
 29 Marsillo, Victoria  14 HS-MR                3:19.10    3:22.09        
 30 John, Kendall S     14 Rivertown Rays-MR    3:40.00    3:23.39        
 31 Bylis, Kathryn A    14 HS-MR                3:23.40    3:24.80        
 32 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR              3:25.00    3:36.10        
 33 Deleon, Grace J     13 Team Rockland-MR     3:33.66    3:48.82        
 -- Marzella, Jacqueli  13 Rivertown Rays-MR    3:51.97         NS        
 -- Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR    3:24.33         NS        
 
Event 36  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SECT
              2:22.99  METS
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              2:08.96    2:16.89 METS    20  
  2 Lue, Michael        13 GATE-MR              2:32.00    2:32.63 JO      17  
  3 Iocolano, Richard   14 HS-MR                2:44.35    2:41.84 SILV    16  
  4 Hur, Thomas         14 GATE-MR              2:54.95    2:46.20 SILV    15  
  5 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR              2:48.00    2:46.92 SILV    14  
  6 Shteynberg, Samuel  14 HS-MR                2:51.16    2:47.77 SILV    13  
  7 Baranov, Lenny      14 HS-MR                2:52.37    2:48.06 SILV    12  
  8 Hafez, Omar A       13 HS-MR                2:45.00    2:52.18 SILV    11  
  9 Kinkel, William G   13 GATE-MR              3:00.00    2:54.63          9  
 10 Smahaj, Kevin       14 Team Rockland-MR     3:00.66    2:58.22          7  
 11 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR              2:56.00    2:58.28          6  
 12 Tan, Jerry          13 GATE-MR              2:58.66    2:58.37          5  
 13 Whitfield, George   13 NYCC-MR              3:20.00    2:59.28          4  
 14 Chan, Brian         14 GATE-MR              2:51.00    3:00.63          3  
 15 Tiso, Christopher   13 Team Rockland-MR     2:39.66    3:00.75          2  
 16 Moise, Vladimir     14 SPAR-MR              3:17.68    3:01.23          1  
 17 Lee, Aidan          13 GATE-MR              3:10.97    3:02.46        
 18 Chen, Simon         14 GATE-MR              2:55.17    3:04.25        
 19 Masuchenko, Andrew  14 APEX-MR              3:15.37    3:10.34        
 20 Gamboli, Luke       13 Team Rockland-MR     2:54.66    3:11.52        
 21 Hwang, Austin       13 GATE-MR              3:00.00    3:13.56        
 22 Adjedj, Daniel      13 Team Rockland-MR     3:07.59    3:17.65        
 23 Chen, Jiawei        14 GATE-MR              3:10.00    3:21.88        
 24 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR              3:20.00    3:31.75        
 25 Raiola, A J J       13 HS-MR                3:45.00    3:36.96        
 26 Kingsbury, Nathani  13 PATS-MR                   NT    3:56.98        
 -- Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR              3:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Ruf, Jason E        13 HS-MR                3:25.00         NS        
 -- Attinger, Evan W    14 PATS-MR              2:56.00         NS        
 -- Pan, Matthew A      13 GATE-MR              2:51.26         NS        
 
Event 37  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR              1:23.36    1:21.20 ZQ      20  
  2 Liew, Briana J      10 GATE-MR              1:23.84    1:28.14 ZQ      17  
  3 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:35.74    1:34.04 SILV    16  
  4 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR             1:35.46    1:34.66 SILV    15  
  5 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR    1:35.66    1:35.45 SILV    14  
  6 Alexander, Sincera  10 SPAR-MR              1:50.23    1:36.12 SILV    13  
  7 Wong, Joyce H        9 HS-MR                1:39.53    1:36.33 SILV    12  
  8 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              1:36.00    1:36.71 SILV    11  
  9 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    1:45.41    1:37.55 SILV     9  
 10 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              1:41.68    1:37.65 SILV     7  
 11 Lamar, Christina L  10 HS-MR                1:41.43    1:37.94 SILV     6  
 12 Palamaro, Daniella   9 Team Rockland-MR     1:43.05    1:38.55 SILV     5  
 13 Santana, Gabby T    10 SPAR-MR              1:41.26    1:38.84 SILV     4  
 14 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR    1:42.90    1:39.66 SILV     3  
 15 Langaman, Jenna T    9 HS-MR                1:43.55    1:39.68 SILV     2  
 16 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR    1:42.62    1:39.79 SILV     1  
 17 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR              1:35.74    1:39.97 SILV   
 18 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              1:46.45    1:40.05 SILV   
 19 Hon, Fion           10 HS-MR                1:42.12    1:40.88 SILV   
 20 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              2:15.00    1:41.34 SILV   
 21 Jimenez, Haley      10 GATE-MR              1:40.66    1:42.62 SILV   
 22 Conrad, Sabrina L    9 Rivertown Rays-MR    2:05.00    1:42.72 SILV   
 23 Hayes, Alana S      10 PATS-MR              1:44.93    1:42.88 SILV   
 24 Bauer, Demi J       10 SPAR-MR              1:47.05    1:42.96 SILV   
 25 Javier, Chrisabell  10 APEX-MR              1:59.95    1:43.07 SILV   
 26 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    1:47.14    1:47.56 SILV   
 27 Kovacs, Bella M     10 GATE-MR              1:47.57    1:47.58 SILV   
 28 Palamaro, Isabella  10 Team Rockland-MR     1:46.90    1:49.14        
 29 Papadopoulos, Geor  10 GATE-MR              1:52.73    1:50.62        
 30 Abromavage, Reese    9 NYCC-MR              2:20.00    1:50.96        
 31 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    1:59.76    1:51.52        
 32 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR              2:15.00    1:54.04        
 33 Wong, Linsey         8 NYCC-MR              2:30.00    1:54.34        
 34 Zarazua, Jen        10 GATE-MR              1:53.00    1:54.59        
 34 Antman, Sabrina L    9 PATS-MR              1:46.57    1:54.59        
 36 Gomez, Ivonne        8 SPAR-MR              1:56.09    1:55.33        
 37 Gnad, Jamie L        9 HS-MR                1:59.47    1:55.63        
 38 Austin, Jessica R    9 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:56.05        
 39 Figueroa-Manrique,  10 PATS-MR              1:52.21    1:56.83        
 40 Koestler, Emma       9 Rivertown Rays-MR    2:05.00    1:56.93        
 41 DeLuca, Tola G      10 PATS-MR              2:06.30    2:00.44        
 42 Wu, Carissa         10 GATE-MR              1:55.00    2:01.60        
 43 Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR    2:16.23    2:02.47        
 44 Colon, Gabrielle I   9 Team Rockland-MR     2:12.61    2:04.05        
 45 Tsirlin, Katarina    9 Shy-Mr-MR            2:15.00    2:06.94        
 46 Winters, Mia E       9 HS-MR                     NT    2:07.25        
 47 Sanchez, Adriana S   8 GATE-MR              1:59.00    2:07.56        
 48 Winters, Emma C      9 HS-MR                2:17.97    2:11.31        
 49 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR    1:55.00    2:18.43        
 50 Tamayev, Leah        8 GATE-MR              1:55.00    2:18.51        
 51 Yakubov, Sophia      8 GATE-MR              1:59.00    2:18.81        
 52 Polito, Lauren E     8 HS-MR                2:37.76    2:21.52        
 53 Liang, Virginia      7 GATE-MR              2:00.00    2:24.00        
 -- Weglarz, Juliet R   10 SPAR-MR              1:32.99         DQ        
      False start
 -- Khaimchayev, Rache  10 GATE-MR              1:58.00         DQ        
      One hand touch
 -- Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              2:10.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Liang, Victoria     10 GATE-MR              1:59.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Event 38  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              1:30.00    1:26.26 ZQ      20  
  2 Zhang, Ryan F       10 GATE-MR              1:28.04    1:27.47 ZQ      17  
  3 Jackson, Flash C     9 PATS-MR              1:30.26    1:29.98 ZQ      16  
  4 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              1:28.73    1:30.50 ZQ      15  
  5 Lai, Christopher B  10 HS-MR                1:35.10    1:31.86 ZQ      14  
  6 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:39.46    1:33.95 ZQ      13  
  7 Elkhouly, Youssef   10 HS-MR                1:46.46    1:36.91 SILV    12  
  8 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR              1:39.27    1:37.18 SILV    11  
  9 Holan, Steve         9 PATS-MR              1:34.40    1:38.82 SILV     9  
 10 Ma, Jared W          9 HS-MR                1:38.19    1:39.37 SILV     7  
 11 Hafez, Yousef A      9 HS-MR                1:37.67    1:40.30 SILV     6  
 12 Abela, George       10 GATE-MR              1:49.00    1:41.20 SILV     5  
 13 Blazhkevych, Bogda  10 Shy-Mr-MR            1:42.71    1:41.24 SILV     4  
 14 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              1:45.00    1:41.28 SILV     3  
 15 Judson, Jack D       9 PATS-MR              1:46.04    1:41.97 SILV     2  
 16 Kostin, Nikita       9 Shy-Mr-MR            1:46.11    1:43.06 SILV     1  
 17 Shvaryov, Nickolas   9 Shy-Mr-MR            1:45.76    1:43.90 SILV   
 18 McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR    1:49.09    1:44.53 SILV   
 19 Wu, Ryan H          10 GATE-MR              1:45.65    1:45.01 SILV   
 20 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR            1:59.11    1:45.06 SILV   
 21 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              1:48.39    1:45.95 SILV   
 22 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:46.80    1:46.47 SILV   
 23 Samko, Jack P        8 HS-MR                2:07.43    1:48.35 SILV   
 24 Abromavage, Harris  10 NYCC-MR              2:15.00    1:50.09        
 25 Brillante, Nicolas  10 Shy-Mr-MR            1:49.85    1:51.91        
 26 Pertsovsky, Mitche  10 Shy-Mr-MR            1:48.00    1:52.20        
 27 Peng, Greg W         8 APEX-MR              1:51.45    1:52.47        
 28 Trachuk, James       8 NYCC-MR              2:05.29    1:53.21        
 29 Lee, Alton C        10 GATE-MR              1:50.00    1:53.98        
 30 Zhang, David         9 GATE-MR              1:50.16    1:54.27        
 31 Singhal, Tanmay      9 SPAR-MR              2:15.32    1:54.32        
 32 Vitale, Ben G        8 UN-PA-MR             1:53.54    1:54.64        
 33 Orientale, Samuel   10 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:54.97        
 34 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR              2:15.00    1:55.17        
 35 Ma, Kevin W          9 PATS-MR              1:54.92    1:55.78        
 36 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    2:01.56    1:56.32        
 37 Leong, Alex         10 GATE-MR              1:50.00    1:56.40        
 38 Polito, Mark A      10 HS-MR                1:59.83    1:56.47        
 39 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR    2:19.62    1:59.85        
 40 Tiso, Gianluca       9 Team Rockland-MR     2:03.21    2:02.37        
 41 Jaeger, Tommy        7 PATS-MR              2:12.78    2:13.97        
 42 Macaluso, Steven M  10 Rivertown Rays-MR    2:15.00    2:16.20        
 43 Ardito, Gabriel      9 SPAR-MR              2:28.55    2:28.44        
 44 Yakubov, Samuel     10 GATE-MR              1:59.00    2:37.64        
 -- Peng, Thomas F       6 APEX-MR              2:30.25         DQ        
      Alternating Kick
 -- Krachy IV, Charlie  10 PATS-MR              2:01.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Leong, Darren        8 GATE-MR              2:10.00         DQ        
      One hand touch
 -- Lavender, Jason S   10 Rivertown Rays-MR    1:55.00         DQ        
      One hand touch
 -- Shafiroff, Jackson   9 Rivertown Rays-MR    2:15.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Vileshin, Daniel    10 Shy-Mr-MR            2:09.68         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR            1:55.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Ladyzhensky, Micha   6 Shy-Mr-MR            2:34.31         DQ        
      Alternating Kick
 -- Leybengrub, Jonath  10 Shy-Mr-MR            2:10.00         NS        
 -- Kuznetsov, Gregory  10 Shy-Mr-MR            1:48.32         NS        
 
Event 39  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:14.99  METS
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  JO
              5:50.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hon, Gi Gi          13 HS-MR                5:46.69    5:51.62         20  
  2 Kruger, Olivia T    14 APEX-MR              5:41.62    5:51.79         17  
  3 San Martin, Emma S  13 SPAR-MR              6:26.37    5:58.71         16  
  4 Oczos, Gabrielle    14 HS-MR                6:25.82    6:09.62         15  
  5 Cheng, Britney      13 GATE-MR              6:20.00    6:15.75         14  
  6 Shen, Alexandra     14 HS-MR                6:59.46    6:28.32         13  
  7 Yang, Jenny H       13 GATE-MR              6:40.00    6:34.69         12  
  8 Owen, Alyssa R      14 HS-MR                6:39.65    6:37.94         11  
  9 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              6:55.00    6:39.52          9  
 10 Edwards, Kaelyn M   14 HS-MR                6:45.28    6:41.07          7  
 11 Gangemi, Samantha   14 HS-MR                7:10.96    6:41.75          6  
 12 Bylis, Kathryn A    14 HS-MR                6:46.18    6:43.18          5  
 13 Wong, Samantha H    14 HS-MR                6:53.42    6:46.83          4  
 14 Canales, Carolyn M  13 HS-MR                6:54.55    6:47.04          3  
 15 John, Kendall S     14 Rivertown Rays-MR    7:00.00    7:04.02          2  
 16 Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR    7:39.16    7:20.04          1  
 17 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              6:50.00    7:43.72        
 -- Marzella, Jacqueli  13 Rivertown Rays-MR    7:35.00         NS        
 
Event 40  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:56.99  METS
              5:21.99  JO
              5:21.99  ZQ
              5:50.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              5:13.66    5:18.02 JO      20  
  2 San Martin, Nico G  14 SPAR-MR              5:26.06    5:23.72 SILV    17  
  3 Shteynberg, Samuel  14 HS-MR                6:38.17    5:53.69         16  
  4 Lue, Michael        13 GATE-MR              5:50.00    5:57.06         15  
  5 Kinkel, William G   13 GATE-MR              6:08.43    5:59.18         14  
  6 Chan, Brian         14 GATE-MR              6:00.00    5:59.81         13  
  7 Iocolano, Richard   14 HS-MR                6:06.12    6:03.06         12  
  8 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR              6:23.00    6:13.02         11  
  9 Hur, Thomas         14 GATE-MR              6:20.00    6:24.08          9  
 10 Pan, Matthew A      13 GATE-MR              6:20.00    6:26.41          7  
 11 Hwang, Austin       13 GATE-MR              6:45.00    6:39.92          6  
 12 Ruf, Jason E        13 HS-MR                6:49.01    6:41.28          5  
 13 Baranov, Lenny      14 HS-MR                7:08.50    6:41.84          4  
 14 Hafez, Omar A       13 HS-MR                6:52.69    6:49.52          3  
 15 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR              6:40.00    7:06.26          2  
 16 Tan, Jerry          13 GATE-MR              6:48.00    7:06.38          1  
 17 Altawab, Mostafa    13 HS-MR                7:53.66    7:09.67        
 18 Kingsbury, Nathani  13 PATS-MR                   NT    7:16.04        
 19 Raiola, A J J       13 HS-MR                7:40.27    7:46.88        
 -- Kourilov, Yevgeniy  13 Shy-Mr-MR            8:00.00        DNF        
      Did not finish
 
Event 41  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR              2:18.12    2:17.40 ZQ      20  
  2 Rocco, Emily A      10 SPAR-MR              2:25.07    2:20.11 ZQ      17  
  3 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              2:30.00    2:31.28 JO      16  
  4 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR             2:42.38    2:33.58 SILV    15  
  5 Weglarz, Juliet R   10 SPAR-MR              2:41.92    2:39.04 SILV    14  
  6 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR    2:42.10    2:39.75 SILV    13  
  7 Hon, Fion           10 HS-MR                2:44.49    2:41.48 SILV    12  
  8 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              2:59.71    2:42.33 SILV    11  
  9 Jimenez, Haley      10 GATE-MR              2:32.81    2:42.92 SILV     9  
 10 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              3:20.00    2:44.13 SILV     7  
 11 Hayes, Alana S      10 PATS-MR              2:54.85    2:47.40 SILV     6  
 12 Lamar, Christina L  10 HS-MR                2:48.45    2:48.76 SILV     5  
 13 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR              2:45.00    2:49.82          4  
 14 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              3:04.08    2:50.44          3  
 15 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR    3:00.53    2:50.80          2  
 16 Alexander, Sincera  10 SPAR-MR              3:15.32    2:51.13          1  
 17 Javier, Chrisabell  10 APEX-MR              2:54.63    2:53.36        
 18 Langaman, Jenna T    9 HS-MR                3:10.08    2:53.70        
 19 Liew, Briana J      10 GATE-MR              2:53.51    2:54.28        
 20 Bauer, Demi J       10 SPAR-MR              3:09.39    2:55.08        
 21 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    3:02.84    2:56.96        
 22 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              3:25.83    3:00.57        
 23 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR              3:10.41    3:02.39        
 24 Gnad, Jamie L        9 HS-MR                2:59.18    3:03.07        
 25 Wong, Joyce H        9 HS-MR                3:18.84    3:05.13        
 26 Conrad, Sabrina L    9 Rivertown Rays-MR    3:07.33    3:06.14        
 27 Zarazua, Jen        10 GATE-MR              2:55.00    3:07.06        
 28 Abromavage, Reese    9 NYCC-MR              3:30.00    3:07.54        
 29 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    3:14.26    3:12.77        
 30 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR    3:15.00    3:14.78        
 31 Kovacs, Bella M     10 GATE-MR              3:15.00    3:18.14        
 32 Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR    3:55.00    3:21.10        
 33 Figueroa-Manrique,  10 PATS-MR              3:12.00    3:22.73        
 34 Winters, Emma C      9 HS-MR                3:26.48    3:25.08        
 35 Austin, Jessica R    9 Rivertown Rays-MR    3:44.00    3:26.63        
 36 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR    3:50.00    3:28.48        
 37 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              3:20.00    3:29.59        
 38 Winters, Mia E       9 HS-MR                     NT    3:32.21        
 39 Wu, Carissa         10 GATE-MR              3:10.00    3:32.27        
 40 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    3:55.00    3:34.71        
 41 Colon, Gabrielle I   9 Team Rockland-MR     3:48.66    3:36.44        
 42 Sanchez, Adriana S   8 GATE-MR              3:35.00    3:36.95        
 43 Tsirlin, Katarina    9 Shy-Mr-MR            4:05.00    3:48.03        
 44 Koestler, Emma       9 Rivertown Rays-MR    3:45.00    3:54.81        
 45 Santana, Gabby T    10 SPAR-MR              3:58.23    3:59.54        
 46 Polito, Lauren E     8 HS-MR                4:15.00    4:25.28        
 -- Wong, Linsey         8 NYCC-MR              3:45.00         NS        
 
Event 42  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Ryan F       10 GATE-MR              2:25.19    2:26.79 ZQ      20  
  2 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    2:34.03    2:30.49 JO      17  
  3 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              2:35.00    2:30.77 JO      16  
  4 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR              2:27.90    2:33.64 SILV    15  
  5 Lai, Christopher B  10 HS-MR                2:37.63    2:36.51 SILV    14  
  6 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              2:36.96    2:39.44 SILV    13  
  7 Holan, Steve         9 PATS-MR              2:59.83    2:39.87 SILV    12  
  8 Elkhouly, Youssef   10 HS-MR                2:43.35    2:43.12 SILV    11  
  9 DiMaggio, Joe R     10 Shy-Mr-MR            3:14.24    2:46.96 SILV     9  
 10 Blazhkevych, Bogda  10 Shy-Mr-MR            2:50.00    2:47.41 SILV     7  
 11 McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR    3:10.00    2:47.43 SILV     6  
 12 Ma, Jared W          9 HS-MR                2:51.86    2:52.21          5  
 13 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              3:00.00    2:52.97          4  
 14 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              3:10.00    2:53.31          3  
 15 Wu, Ryan H          10 GATE-MR              2:48.00    2:54.90          2  
 16 DiMaggio, John P     8 Shy-Mr-MR            3:15.00    2:57.49          1  
 17 Zhang, David         9 GATE-MR              2:50.00    2:59.19        
 18 Jackson, Flash C     9 PATS-MR              2:59.70    3:01.15        
 19 Hafez, Yousef A      9 HS-MR                3:12.69    3:01.65        
 20 Macaluso, Steven M  10 Rivertown Rays-MR    3:10.00    3:02.17        
 21 Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR            3:35.00    3:02.27        
 22 Samko, Jack P        8 HS-MR                3:30.00    3:05.29        
 23 Polito, Mark A      10 HS-MR                3:00.42    3:05.81        
 24 Brillante, Nicolas  10 Shy-Mr-MR            2:59.00    3:05.83        
 25 Abromavage, Harris  10 NYCC-MR              3:15.00    3:11.94        
 26 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    3:14.25    3:11.95        
 27 Makatura, Robby A   10 NYCC-MR              3:20.80    3:13.21        
 28 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    3:17.52    3:13.66        
 29 Pertsovsky, Mitche  10 Shy-Mr-MR            3:30.00    3:15.42        
 30 Lee, Alton C        10 GATE-MR              3:10.00    3:16.30        
 31 Shvaryov, Nickolas   9 Shy-Mr-MR            3:20.00    3:16.57        
 32 Abela, George       10 GATE-MR              3:10.00    3:16.63        
 33 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR    3:45.00    3:18.41        
 34 Kostin, Nikita       9 Shy-Mr-MR            3:39.00    3:19.39        
 35 Ma, Kevin W          9 PATS-MR              3:14.00    3:23.36        
 36 Singhal, Tanmay      9 SPAR-MR              4:10.23    3:23.59        
 37 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR            3:45.00    3:24.23        
 38 Trachuk, James       8 NYCC-MR              3:30.00    3:34.45        
 39 Lavender, Jason S   10 Rivertown Rays-MR    3:50.00    3:37.40        
 40 Shafiroff, Jackson   9 Rivertown Rays-MR    4:05.00    3:42.02        
 41 Vileshin, Daniel    10 Shy-Mr-MR            3:59.54    3:54.73        
 42 Jaeger, Tommy        7 PATS-MR              3:14.00    3:59.69        
 43 Orientale, Samuel   10 Rivertown Rays-MR    4:00.00    4:02.47        
 44 Krachy IV, Charlie  10 PATS-MR              3:41.00    4:12.50        
 45 Ardito, Gabriel      9 SPAR-MR              3:58.61    4:14.23        
 46 Ladyzhensky, Micha   6 Shy-Mr-MR            4:15.00    4:23.10        
 -- Leybengrub, Jonath  10 Shy-Mr-MR            3:40.00         NS        
 
Event 43  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.69  SECT
              2:15.99  METS
              2:29.69  ZQ
              2:30.49  JO
              2:48.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Angelina     11 GATE-MR              2:21.58    2:24.02 ZQ      20  
  2 Quezada, Fuego V    12 PATS-MR              2:28.72    2:27.51 ZQ      17  
  3 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR              2:38.34    2:30.11 JO      16  
  4 Han, Xue            12 GATE-MR              2:29.56    2:30.89 SILV    15  
  5 Novo, Samantha G    12 SPAR-MR              2:39.70    2:31.79 SILV    14  
  6 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR              2:31.07    2:32.49 SILV    13  
  7 Lavery, Maeve E     12 APEX-MR              2:37.97    2:32.71 SILV    12  
  8 Langaman, Jolina M  11 HS-MR                2:39.45    2:33.82 SILV    11  
  9 Monti, Gabrielle R  12 HS-MR                2:35.29    2:34.33 SILV     9  
 10 Yang, Kristen A     11 GATE-MR              2:33.67    2:35.48 SILV     7  
 11 Cudney, Jillian J   12 PATS-MR              2:37.07    2:36.90 SILV     6  
 12 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR             2:43.69    2:40.31 SILV     5  
 13 Yan, Emily          11 GATE-MR              2:40.01    2:42.60 SILV     4  
 14 Holman, Josephine   12 PATS-MR              2:42.14    2:43.20 SILV     3  
 15 Muszynski, Amanda   11 HS-MR                3:00.00    2:48.45          2  
 16 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR              3:02.05    2:49.51          1  
 17 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR    2:55.05    2:49.77        
 18 Donlevy, Kelly A    12 CIY-MR               2:53.41    2:50.54        
 19 Pan, Christina      12 GATE-MR              3:08.23    2:51.09        
 20 Ketchatcham, Sarah  11 CAS-MR               3:07.76    2:54.09        
 21 Ng, Lauren K        12 GATE-MR              2:53.93    2:54.51        
 22 Romano, Maggie      12 Team Rockland-MR     2:58.66    2:54.54        
 23 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR              3:14.56    2:54.70        
 24 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    3:04.32    2:57.72        
 25 Colon, Samantha S   12 Team Rockland-MR     3:03.54    2:57.77        
 26 Jaeger, Caroline O  12 PATS-MR              2:50.05    2:57.99        
 27 Maldonado, Merylis  11 CIY-MR               2:59.00    2:58.70        
 28 Messado, Taiis      11 SPAR-MR              3:11.24    2:59.47        
 29 Calle, Nicole G     11 SPAR-MR              3:26.67    3:00.89        
 30 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR              3:16.83    3:01.64        
 31 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR    3:04.93    3:01.88        
 32 Gnad, Julia M       11 HS-MR                3:20.74    3:02.53        
 33 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR    2:59.59    3:02.78        
 34 Noonan, Meaghan E   11 CIY-MR               3:16.65    3:02.99        
 35 Tassio, Tara J      12 SPAR-MR              3:14.85    3:03.95        
 36 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR    3:16.14    3:04.41        
 37 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    3:29.19    3:05.76        
 38 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               3:10.90    3:06.04        
 39 Chau, Audrey A      11 CIY-MR               3:55.00    3:09.97        
 40 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              3:16.05    3:11.15        
 41 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR    3:20.81    3:12.78        
 42 Velez, Daniella M   12 CIY-MR               3:20.00    3:19.74        
 43 Keh, Camilla        11 NYCC-MR              3:30.00    3:22.78        
 44 Deteskey, Jaclyn    11 Shy-Mr-MR            3:45.00    3:51.40        
 45 Singhal, Mihika     12 SPAR-MR              4:00.23    4:12.47        
 -- Menocal, Abby G     11 PATS-MR              3:19.81         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Evans, Amelia J     11 Rivertown Rays-MR    4:00.00         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
 -- Merchant, Haley N   12 PATS-MR              3:20.00         NS        
 
Event 44  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT
              2:03.99  METS
              2:28.59  ZQ
              2:30.49  JO
              2:55.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              2:27.00    2:23.43 ZQ      20  
  2 Keane, Matt V       12 PATS-MR              2:34.87    2:25.60 ZQ      17  
  3 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR              2:33.32    2:29.71 JO      16  
  4 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR              2:37.20    2:32.47 SILV    15  
  5 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR              3:00.00    2:34.05 SILV    14  
  6 Angeles, Brandon    12 Team Rockland-MR     2:36.80    2:34.49 SILV    13  
  7 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              2:36.76    2:35.27 SILV    12  
  8 Holman, Thomas S    12 PATS-MR              2:45.22    2:38.24 SILV    11  
  9 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              2:44.54    2:38.41 SILV     9  
 10 Zametko, Nik        11 HS-MR                2:53.86    2:41.33 SILV     7  
 11 Huang, Jonathan     12 PATS-MR              2:49.61    2:42.03 SILV     6  
 12 Huang, Matthew K    11 PATS-MR              2:47.26    2:47.14 SILV     5  
 13 Li, Tyler           11 GATE-MR              2:50.13    2:47.41 SILV     4  
 14 McGregor, Matt J    11 PATS-MR              2:55.52    2:48.96 SILV     3  
 15 Poon, Brandon M     12 GATE-MR              2:50.00    2:50.40 SILV     2  
 16 Chu, Princeton      11 GATE-MR              3:01.04    2:51.00 SILV     1  
 17 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR              3:30.00    2:51.12 SILV   
 18 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR              2:50.00    2:52.09 SILV   
 19 Kong, Raymond       12 GATE-MR              2:58.15    2:54.22 SILV   
 20 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR              3:15.00    2:56.24        
 21 Wong, Kevin         11 HS-MR                3:04.30    2:58.03        
 22 Loftus, Matthew F   11 CIY-MR               3:13.93    2:58.17        
 23 Patel, Harshil V    12 CIY-MR               3:13.67    2:58.86        
 24 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    4:00.00    2:58.88        
 25 Alexandrov, Alexan  12 APEX-MR              3:25.78    2:59.96        
 26 Toskas, Anthony     12 CIY-MR               3:15.07    3:00.09        
 27 Shen, Matthew       12 GATE-MR              2:56.00    3:04.01        
 28 Yavorsky, Garald P  11 Shy-Mr-MR            3:15.26    3:05.56        
 29 Adjedj, Michael     11 Team Rockland-MR     3:16.71    3:06.35        
 30 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR    3:14.32    3:15.24        
 31 Katz, David         11 Rivertown Rays-MR    3:23.69    3:15.36        
 32 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR              3:23.31    3:17.72        
 33 Abramov, David      12 GATE-MR              3:15.00    3:21.16        
 34 Liu, Alexander      12 GATE-MR              3:15.00    3:21.72        
 35 Tsai, Joey          11 GATE-MR              3:20.00    3:30.19        
 36 Li, Christopher E   11 PATS-MR              3:30.00    3:51.16        
 37 Talla, Pranay       11 Rivertown Rays-MR    4:05.00    4:13.57        
 -- Walsh, Liam T       11 HS-MR                3:16.49         NS        
 -- Idelchik, Benjamin  11 Shy-Mr-MR            3:45.00         NS        
 
Event 45  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.69  SECT
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              2:15.37    2:19.82 ZQ      20  
  2 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR              2:17.17    2:20.59 SILV    17  
  3 Lam, Donna          15 PATS-MR              2:19.56    2:22.12 SILV    16  
  4 Donlevy, Katie D    16 CIY-MR               2:20.09    2:24.05 SILV    15  
  5 Bianco, Sara E      16 HS-MR                2:27.11    2:27.26 SILV    14  
  6 Pagano, Megan A     16 PATS-MR              2:16.89    2:28.52 SILV    13  
  7 Toskas, Aerin O     17 CIY-MR               2:22.91    2:28.56 SILV    12  
  8 Conforti, Samantha  16 PATS-MR              2:29.82    2:29.71 SILV    11  
  9 Asanjarani, Ashley  15 CIY-MR               2:32.38    2:31.06 SILV     9  
 10 Wang, Carol         15 GATE-MR              2:30.00    2:32.58 SILV     7  
 11 Anderson, Mary Jan  16 HS-MR                2:39.93    2:33.60 SILV     6  
 12 Archer, Ally S      16 UN-TR-MR             2:33.01    2:35.17 SILV     5  
 13 Hafez, Liela A      15 HS-MR                2:38.25    2:35.36 SILV     4  
 14 Manigbas, Celine B  15 CIY-MR               2:34.12    2:36.15 SILV     3  
 15 Gnad, Jessie A      15 HS-MR                2:38.17    2:36.62 SILV     2  
 16 Cole, Mikaela G     15 APEX-MR              2:38.18    2:37.95          1  
 17 Peralta, Loren S    17 APEX-MR              2:34.90    2:39.20        
 18 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR              2:43.60    2:40.60        
 19 Buckhout, Jalen E   17 PATS-MR              2:39.41    2:41.44        
 20 Gold, Kate R        15 HS-MR                2:37.33    2:41.56        
 21 Mooney, Deirdre D   15 HS-MR                2:45.77    2:43.18        
 22 Chin, Danielle      17 GATE-MR              2:51.42    2:47.27        
 23 Murphy, Morgan J    15 PATS-MR              2:56.05    2:48.33        
 24 Holan, Sarah        15 PATS-MR              2:44.94    2:50.39        
 25 Vasquez, Alexis M   19 CAS-MR               2:43.00    3:38.40        
 -- Lee, Audrey         15 GATE-MR              2:29.03         NS        
 
Event 46  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:27.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     17 NYCC-MR              1:56.06    1:55.97 SECT    20  
  2 Gleason, David X    23 NYCC-MR              2:01.87    1:56.67 SECT    17  
  3 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              2:00.46    2:04.09 ZQ      16  
  4 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              2:09.88    2:05.79 ZQ      15  
  5 Piliero, Marc P     17 PATS-MR              2:07.36    2:08.67 SILV    14  
  6 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              2:13.23    2:11.68 SILV    13  
  7 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR              2:19.31    2:13.91 SILV    12  
  8 Fischer, Chris J    18 APEX-MR              2:14.89    2:14.78 SILV    11  
  9 Klein, Chris        17 Team Rockland-MR     2:19.20    2:17.39 SILV     9  
 10 Kereselidze, Nicho  17 Team Rockland-MR     2:20.66    2:17.44 SILV     7  
 11 Melendez, Sammy     17 Team Rockland-MR     2:16.94    2:17.49 SILV     6  
 12 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              2:19.31    2:17.65 SILV     5  
 13 Asanjarani, Jonath  16 CIY-MR               2:24.39    2:18.48 SILV     4  
 14 Orman-Kollmar, Max  15 APEX-MR              2:20.50    2:19.84 SILV     3  
 15 Scholes, David E    17 PATS-MR              2:24.31    2:21.70 SILV     2  
 16 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR              2:20.99    2:24.56 SILV     1  
 17 Ma, Edmond          15 PATS-MR              2:19.67    2:25.28 SILV   
 18 Lee, Justin S       15 PATS-MR              2:24.06    2:26.71 SILV   
 19 Lapikov, Michael    15 Shy-Mr-MR            2:26.99    2:29.23        
 20 Cevasco, James J    15 SPAR-MR              2:36.60    2:31.90        
 21 Streeter, Myles     16 CAS-MR               2:38.85    2:36.03        
 22 Brennan, Steven J   16 CIY-MR               2:51.76    2:40.90        
 23 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              2:40.46    2:40.95        
 24 Miklos, Joseph W    17 Team Rockland-MR     2:55.41    2:45.35        
 25 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              2:45.07    2:48.33        
 26 Shen, Michael       15 GATE-MR              2:45.00    2:54.60        
 27 Alexandrov, Nickol  15 APEX-MR              3:10.59    3:04.51        
 28 Watson, Lanar       15 CAS-MR               3:40.45    3:39.65        
 -- Lin, Justin         16 UN-NY-MR             2:08.00         NS        
 
Event 47  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  SECT
                25.69  METS
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quezada, Fuego V    12 PATS-MR                26.86      27.02 ZQ      20  
  2 Lavery, Maeve E     12 APEX-MR                26.79      27.29 ZQ      17  
  3 Zhang, Angelina     11 GATE-MR                27.64      28.30 JO      16  
  4 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR                29.03      28.31 JO      15  
  5 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR               28.66      28.90 SILV    14  
  6 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR                29.01      29.02 SILV    13  
  7 Holman, Josephine   12 PATS-MR                28.02      29.05 SILV    12  
  8 Thomas, Raina W     12 PATS-MR                31.00      29.22 SILV    11  
  9 Han, Xue            12 GATE-MR                27.58      29.33 SILV     9  
 10 Yang, Kristen A     11 GATE-MR                30.23      29.98 SILV     7  
 11 Novo, Samantha G    12 SPAR-MR                29.80      30.19 SILV     6  
 12 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR                31.25      30.70 SILV     5  
 13 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR      31.02      30.75 SILV     4  
 14 Messado, Taiis      11 SPAR-MR                32.26      30.88 SILV     3  
 15 Colon, Samantha S   12 Team Rockland-MR       31.44      31.23          2  
 16 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR                33.23      31.34          1  
 17 Yan, Emily          11 GATE-MR                30.61      31.49        
 18 Jaeger, Caroline O  12 PATS-MR                30.90      31.50        
 19 Romano, Maggie      12 Team Rockland-MR       32.69      31.72        
 20 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR      32.95      31.76        
 21 Ketchatcham, Sarah  11 CAS-MR                 30.35      31.78        
 22 Donlevy, Kelly A    12 CIY-MR                 31.81      32.13        
 23 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR      32.05      32.14        
 24 Pan, Christina      12 GATE-MR                32.65      32.29        
 25 Maldonado, Merylis  11 CIY-MR                 31.93      32.94        
 26 Williams, Elise     11 NYCC-MR                34.62      33.03        
 27 Calle, Nicole G     11 SPAR-MR                34.73      33.10        
 28 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR                34.03      33.47        
 29 Ng, Lauren K        12 GATE-MR                32.73      33.48        
 30 Menocal, Abby G     11 PATS-MR                34.62      33.84        
 31 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR      38.01      34.30        
 32 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR      34.62      34.40        
 33 Tassio, Tara J      12 SPAR-MR                33.05      34.46        
 34 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR      35.51      34.54        
 35 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR      34.89      34.57        
 36 Chau, Audrey A      11 CIY-MR                 34.45      34.74        
 37 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR                36.18      34.94        
 38 Noonan, Meaghan E   11 CIY-MR                 34.65      35.10        
 39 Velez, Daniella M   12 CIY-MR                 36.64      35.61        
 40 Davis, Karina C     11 PATS-MR                41.00      37.06        
 41 Moorhead, Oona      11 SPAR-MR                40.23      37.07        
 42 Keh, Camilla        11 NYCC-MR                39.80      38.52        
 43 Fox, Emma M         11 NYCC-MR                43.53      39.18        
 44 Louie, Amanda L     11 GATE-MR                42.44      39.24        
 45 Gambino, Maria      11 Shy-Mr-MR              39.93      39.61        
 46 Evans, Amelia J     11 Rivertown Rays-MR      49.00      41.49        
 47 Deteskey, Jaclyn    11 Shy-Mr-MR              38.00      41.52        
 48 Singhal, Mihika     12 SPAR-MR                42.32      48.86        
 49 O'Sullivan, Helena  12 PATS-MR                30.00      54.46        
 -- Merchant, Haley N   12 PATS-MR                31.00         NS        
 
Event 48  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT
                23.29  METS
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR                27.05      27.78 JO      20  
  2 Angeles, Brandon    12 Team Rockland-MR       28.02      27.86 JO      16.5
  2 Keane, Matt V       12 PATS-MR                29.05      27.86 JO      16.5
  4 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR                28.29      28.36 SILV    15  
  5 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR                29.77      29.01 SILV    14  
  6 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR                30.31      29.20 SILV    13  
  7 Carrazzone, Alexan  12 SPAR-MR                30.16      29.31 SILV    12  
  8 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR                29.45      29.74 SILV    11  
  9 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR                32.83      30.08 SILV     9  
 10 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR                32.61      30.18 SILV     7  
 11 Holman, Thomas S    12 PATS-MR                29.77      30.97 SILV     6  
 12 Huang, Matthew K    11 PATS-MR                31.12      31.05 SILV     5  
 13 McGregor, Matt J    11 PATS-MR                30.57      31.52          4  
 14 Alexandrov, Alexan  12 APEX-MR                31.25      31.73          3  
 15 Huang, Jonathan     12 PATS-MR                33.75      31.80          2  
 16 Poon, Brandon M     12 GATE-MR                30.00      31.87          1  
 17 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR      32.97      32.01        
 18 Toskas, Anthony     12 CIY-MR                 31.53      32.05        
 19 Li, Tyler           11 GATE-MR                32.25      32.26        
 20 Kong, Raymond       12 GATE-MR                33.28      32.59        
 21 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR                32.96      32.67        
 22 Chu, Princeton      11 GATE-MR                33.00      32.82        
 23 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR                33.27      32.97        
 24 Yavorsky, Garald P  11 Shy-Mr-MR              33.14      33.06        
 25 Villalobos, Matt J  11 APEX-MR                36.02      33.39        
 26 Abramov, David      12 GATE-MR                36.51      33.57        
 27 Patel, Harshil V    12 CIY-MR                 34.31      33.94        
 27 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR                37.34      33.94        
 29 Loftus, Matthew F   11 CIY-MR                 34.46      34.00        
 30 Liu, Alexander      12 GATE-MR                36.13      34.02        
 31 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR      34.48      34.48        
 32 Adjedj, Michael     11 Team Rockland-MR       35.42      34.64        
 33 Shen, Matthew       12 GATE-MR                34.68      35.42        
 34 Katz, David         11 Rivertown Rays-MR      36.14      35.60        
 35 Brody, Hunter T     11 PATS-MR                36.66      35.93        
 36 Lue, Tyler          11 GATE-MR                39.11      36.60        
 37 Tsai, Joey          11 GATE-MR                35.48      37.59        
 38 Wu, Will T          11 GATE-MR                45.96      42.09        
 39 Li, Christopher E   11 PATS-MR                47.28      42.77        
 40 Talla, Pranay       11 Rivertown Rays-MR      45.00      50.70        
 -- Case, Aidan         12 SPAR-MR                34.72         NS        
 -- Idelchik, Benjamin  11 Shy-Mr-MR              37.00         NS        
 
Event 49  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  SECT
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:50.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donlevy, Katie D    16 CIY-MR               2:39.81    2:40.20 SILV    20  
  2 Lam, Donna          15 PATS-MR              2:41.89    2:43.08 SILV    17  
  3 Bianco, Sara E      16 HS-MR                2:47.39    2:47.96 SILV    16  
  4 Portch, Betsy D     17 PATS-MR              2:44.95    2:49.10 SILV    15  
  5 Conforti, Samantha  16 PATS-MR              2:47.98    2:49.94 SILV    14  
  6 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              2:47.85    2:53.94         13  
  7 Toskas, Aerin O     17 CIY-MR               2:51.97    2:54.32         12  
  8 Pagano, Megan A     16 PATS-MR              2:43.92    2:54.70         11  
  9 Hafez, Liela A      15 HS-MR                2:59.97    2:55.73          9  
 10 Manigbas, Celine B  15 CIY-MR               3:01.81    2:58.51          7  
 11 Archer, Ally S      16 UN-TR-MR             2:58.01    2:58.53          6  
 12 Gnad, Jessie A      15 HS-MR                2:58.54    2:59.82          5  
 13 Wang, Carol         15 GATE-MR              2:55.00    3:00.19          4  
 14 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR              3:04.88    3:02.27          3  
 15 Mooney, Deirdre D   15 HS-MR                3:14.34    3:03.34          2  
 16 Holan, Sarah        15 PATS-MR              2:58.97    3:06.09          1  
 17 Chin, Danielle      17 GATE-MR              2:51.00    3:07.77        
 18 Murphy, Morgan J    15 PATS-MR              3:26.79    3:15.52        
 19 Gold, Kate R        15 HS-MR                3:17.16    3:20.49        
 20 Vasquez, Alexis M   19 CAS-MR               4:37.62    3:46.75        
 -- Lee, Audrey         15 GATE-MR              2:53.89         NS        
 
Event 50  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SECT
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:36.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     17 NYCC-MR              2:18.37    2:18.40 METS    20  
  2 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              2:27.00    2:27.14 ZQ      17  
  3 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              2:37.45    2:29.67 ZQ      16  
  4 Piliero, Marc P     17 PATS-MR              2:33.05    2:29.90 ZQ      15  
  5 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              2:25.68    2:30.62 SILV    14  
  6 Klein, Chris        17 Team Rockland-MR     2:40.08    2:33.23 SILV    13  
  7 Kereselidze, Nicho  17 Team Rockland-MR     2:49.66    2:39.78         12  
  8 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              2:51.35    2:40.04         11  
  9 Lee, Justin S       15 PATS-MR              2:35.01    2:44.03          9  
 10 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR              2:50.16    2:48.44          7  
 11 Melendez, Sammy     17 Team Rockland-MR     2:58.79    2:48.82          6  
 12 Lapikov, Michael    15 Shy-Mr-MR            2:51.40    2:54.30          5  
 13 Streeter, Myles     16 CAS-MR               3:47.38    2:56.65          4  
 14 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              2:50.00    2:58.92          3  
 15 Ma, Edmond          15 PATS-MR              3:05.37    3:02.08          2  
 16 Shen, Michael       15 GATE-MR              2:55.00    3:05.45          1  
 17 Brennan, Steven J   16 CIY-MR               3:12.55    3:05.62        
 18 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              3:15.00    3:15.76        
 19 Miklos, Joseph W    17 Team Rockland-MR     3:01.66    3:21.24        
 20 Watson, Lanar       15 CAS-MR               3:31.82    3:49.18        
 -- Lin, Justin         16 UN-NY-MR             2:20.00         NS        
 
Event 51  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.79  SECT
              1:12.09  METS
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Angelina     11 GATE-MR              1:11.26    1:14.75 ZQ      20  
  2 Han, Xue            12 GATE-MR              1:14.10    1:16.43 ZQ      17  
  3 Yang, Kristen A     11 GATE-MR              1:16.55    1:18.77 ZQ      16  
  4 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR              1:20.62    1:19.66 JO      15  
  5 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR              1:17.78    1:19.69 JO      14  
  6 Novo, Samantha G    12 SPAR-MR              1:21.89    1:20.02 JO      13  
  7 Langaman, Jolina M  11 HS-MR                1:28.80    1:23.76 SILV    12  
  8 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR             1:26.37    1:23.91 SILV    11  
  9 Monti, Gabrielle R  12 HS-MR                1:24.21    1:24.00 SILV     9  
 10 Muszynski, Amanda   11 HS-MR                1:28.56    1:24.66 SILV     7  
 11 Ng, Lauren K        12 GATE-MR              1:26.03    1:25.75 SILV     6  
 12 Cudney, Jillian J   12 PATS-MR              1:24.00    1:28.17 SILV     5  
 13 Thomas, Raina W     12 PATS-MR              1:28.00    1:28.66 SILV     4  
 14 Holman, Josephine   12 PATS-MR              1:30.34    1:30.79 SILV     3  
 15 Yan, Emily          11 GATE-MR              1:28.10    1:31.13 SILV     2  
 16 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              1:43.16    1:31.94          1  
 17 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    1:34.51    1:32.05        
 18 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR              1:41.60    1:32.26        
 19 Donlevy, Kelly A    12 CIY-MR               1:48.78    1:32.32        
 19 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               1:55.12    1:32.32        
 21 Pan, Christina      12 GATE-MR              1:32.50    1:33.08        
 22 Noonan, Meaghan E   11 CIY-MR               1:35.61    1:33.39        
 23 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    1:37.43    1:33.76        
 24 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR              1:36.35    1:34.85        
 25 Messado, Taiis      11 SPAR-MR              1:38.19    1:35.13        
 26 Tassio, Tara J      12 SPAR-MR              1:34.04    1:36.09        
 27 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR    1:41.34    1:36.42        
 28 Evans, Amelia J     11 Rivertown Rays-MR    3:50.00    1:37.02        
 29 Gnad, Julia M       11 HS-MR                1:42.51    1:37.25        
 30 Velez, Daniella M   12 CIY-MR               1:50.00    1:37.86        
 31 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR    1:43.75    1:38.46        
 32 Maldonado, Merylis  11 CIY-MR               1:51.16    1:39.55        
 33 Romano, Maggie      12 Team Rockland-MR     1:38.46    1:40.20        
 34 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR    1:38.79    1:40.35        
 35 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR    1:43.84    1:40.86        
 36 Calle, Nicole G     11 SPAR-MR              1:55.33    1:41.31        
 37 Colon, Samantha S   12 Team Rockland-MR     1:43.12    1:44.50        
 38 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR              2:07.16    1:44.82        
 39 Keh, Camilla        11 NYCC-MR              1:54.80    1:45.79        
 40 Fox, Emma M         11 NYCC-MR              1:51.72    1:46.06        
 41 Menocal, Abby G     11 PATS-MR                   NT    1:48.17        
 42 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR    1:50.15    1:50.51        
 43 Chau, Audrey A      11 CIY-MR               1:50.07    1:51.03        
 44 Moorhead, Oona      11 SPAR-MR              2:05.23    1:53.26        
 45 Gambino, Maria      11 Shy-Mr-MR            2:01.41    1:53.66        
 46 Singhal, Mihika     12 SPAR-MR              2:05.23    1:55.20        
 47 Deteskey, Jaclyn    11 Shy-Mr-MR            1:50.00    2:02.25        
 -- Louie, Amanda L     11 GATE-MR              1:50.26         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Williams, Elise     11 NYCC-MR              1:45.00         DQ        
      False start
 -- Merchant, Haley N   12 PATS-MR              1:40.00         NS        
 
Event 52  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SECT
              1:04.49  METS
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keane, Matt V       12 PATS-MR              1:16.51    1:13.31 ZQ      20  
  2 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR              1:36.01    1:16.31 ZQ      17  
  3 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              1:19.55    1:17.59 ZQ      16  
  4 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR              1:20.73    1:18.18 ZQ      15  
  5 Huang, Jonathan     12 PATS-MR              1:23.11    1:23.10 SILV    14  
  6 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              1:26.08    1:23.38 SILV    13  
  7 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR              1:29.11    1:24.94 SILV    12  
  8 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR              1:31.53    1:25.15 SILV    11  
  9 Li, Tyler           11 GATE-MR              1:29.00    1:25.18 SILV     9  
 10 Holman, Thomas S    12 PATS-MR              1:27.89    1:26.00 SILV     7  
 11 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              1:26.52    1:26.14 SILV     6  
 12 Chu, Princeton      11 GATE-MR              1:24.93    1:26.33 SILV     5  
 13 Angeles, Brandon    12 Team Rockland-MR     1:32.24    1:27.60 SILV     4  
 14 Shen, Matthew       12 GATE-MR              1:32.97    1:28.67 SILV     3  
 15 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR              1:43.29    1:28.85 SILV     2  
 16 Wong, Kevin         11 HS-MR                1:33.47    1:29.93          1  
 17 Zametko, Nik        11 HS-MR                1:34.73    1:30.29        
 18 Poon, Brandon M     12 GATE-MR              1:25.04    1:30.45        
 19 Huang, Matthew K    11 PATS-MR              1:28.03    1:30.95        
 20 Patel, Harshil V    12 CIY-MR               1:34.87    1:33.51        
 21 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    1:42.35    1:33.60        
 22 Yavorsky, Garald P  11 Shy-Mr-MR            1:34.01    1:33.86        
 23 Abramov, David      12 GATE-MR              1:36.00    1:34.98        
 24 Kong, Raymond       12 GATE-MR              1:35.23    1:35.01        
 25 Brody, Hunter T     11 PATS-MR              1:38.75    1:35.21        
 26 Liu, Alexander      12 GATE-MR              1:40.00    1:35.63        
 27 McGregor, Matt J    11 PATS-MR              1:31.50    1:36.06        
 28 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR    1:43.88    1:37.98        
 29 Villalobos, Matt J  11 APEX-MR              1:44.34    1:39.03        
 30 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR              1:38.71    1:39.54        
 31 Loftus, Matthew F   11 CIY-MR               1:48.00    1:40.27        
 32 Lue, Tyler          11 GATE-MR              1:48.00    1:41.60        
 33 Katz, David         11 Rivertown Rays-MR    1:57.60    1:45.23        
 34 Tsai, Joey          11 GATE-MR              1:40.00    1:53.06        
 35 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR              1:54.58    1:56.57        
 36 Li, Christopher E   11 PATS-MR              2:18.69    2:08.97        
 37 Talla, Pranay       11 Rivertown Rays-MR    2:05.00    2:09.71        
 -- Wu, Will T          11 GATE-MR              1:52.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Case, Aidan         12 SPAR-MR              1:57.38         NS        
 -- Walsh, Liam T       11 HS-MR                1:44.11         NS        
 -- Idelchik, Benjamin  11 Shy-Mr-MR            1:45.00         NS        
 
Event 53  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:14.99  METS
              5:27.99  ZQ
              5:39.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              5:18.79    5:26.96 ZQ      20  
  2 Lam, Donna          15 PATS-MR              5:28.75    5:38.77 SILV    17  
  3 Portch, Betsy D     17 PATS-MR              5:39.27    5:47.74         16  
  4 Wang, Carol         15 GATE-MR              5:55.00    5:49.69         15  
  5 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR              5:49.33    5:51.94         14  
  6 Conforti, Samantha  16 PATS-MR              5:55.03    5:52.92         13  
  7 Pagano, Megan A     16 PATS-MR              5:33.19    5:53.03         12  
  8 Asanjarani, Ashley  15 CIY-MR               5:43.84    5:54.69         11  
  9 Bianco, Sara E      16 HS-MR                6:02.39    5:57.79          9  
 10 Peralta, Loren S    17 APEX-MR              6:04.07    6:05.17          7  
 11 Cole, Mikaela G     15 APEX-MR              6:19.18    6:11.37          6  
 12 Gold, Kate R        15 HS-MR                6:00.29    6:15.20          5  
 13 Murphy, Morgan J    15 PATS-MR                   NT    6:16.55          4  
 14 Buckhout, Jalen E   17 PATS-MR              6:11.53    6:25.02          3  
 15 Anderson, Mary Jan  16 HS-MR                6:42.22    6:30.31          2  
 16 Mooney, Deirdre D   15 HS-MR                6:39.72    6:34.49          1  
 17 Gnad, Jessie A      15 HS-MR                6:36.15    6:36.45        
 18 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR              6:29.23    6:40.44        
 19 Chin, Danielle      17 GATE-MR              6:20.00    6:41.18        
 20 Hafez, Liela A      15 HS-MR                6:52.82    6:43.90        
 21 Holan, Sarah        15 PATS-MR              6:50.00    6:59.20        
 
Event 54  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:56.99  METS
              5:09.99  ZQ
              5:17.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    23 NYCC-MR              4:49.02    4:45.86 METS    20  
  2 Tilneac, George     17 NYCC-MR              4:44.78    4:45.95 METS    17  
  3 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              4:55.81    5:00.64 ZQ      16  
  4 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              4:59.43    5:01.33 ZQ      15  
  5 Piliero, Marc P     17 PATS-MR              5:13.41    5:18.61         14  
  6 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              5:13.39    5:22.25         13  
  7 Scholes, David E    17 PATS-MR              5:33.59    5:23.44         12  
  8 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR              6:26.42    5:29.75         11  
  9 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              5:21.21    5:34.20          9  
 10 Asanjarani, Jonath  16 CIY-MR               5:23.91    5:42.96          7  
 11 Ma, Edmond          15 PATS-MR              5:38.98    5:49.64          6  
 12 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR              5:54.79    5:55.63          5  
 13 Cevasco, James J    15 SPAR-MR              6:24.97    6:10.25          4  
 14 Lapikov, Michael    15 Shy-Mr-MR            5:48.85    6:11.58          3  
 15 Lee, Justin S       15 PATS-MR              6:13.61    6:33.92          2  
 16 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              6:00.00    6:43.89          1  
 17 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              6:40.00    7:15.18        
 
Event 55  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:14.99  METS
              5:57.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:20.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quezada, Fuego V    12 PATS-MR              5:51.91    5:44.11 ZQ      20  
  2 Zhang, Angelina     11 GATE-MR              6:02.26    5:52.32 ZQ      17  
  3 Holman, Josephine   12 PATS-MR              5:58.11    5:53.76 ZQ      16  
  4 Lavery, Maeve E     12 APEX-MR              6:07.17    5:57.97 ZQ      15  
  5 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR              6:32.09    6:03.32 SILV    14  
  6 Langaman, Jolina M  11 HS-MR                6:22.09    6:06.41 SILV    13  
  7 Cudney, Jillian J   12 PATS-MR              6:05.27    6:10.70 SILV    12  
  8 Jaeger, Caroline O  12 PATS-MR              5:59.23    6:11.50 SILV    11  
  9 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR              6:30.00    6:18.27 SILV     9  
 10 Yang, Kristen A     11 GATE-MR              6:30.00    6:23.31          7  
 11 Han, Xue            12 GATE-MR              6:18.39    6:24.10          6  
 12 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR             6:47.02    6:26.42          5  
 13 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR    6:32.80    6:34.36          4  
 14 Yan, Emily          11 GATE-MR              6:40.00    6:44.90          3  
 15 Muszynski, Amanda   11 HS-MR                7:30.00    6:49.98          2  
 16 Pan, Christina      12 GATE-MR              6:50.00    6:56.74          1  
 17 Ketchatcham, Sarah  11 CAS-MR               8:15.64    6:57.88        
 18 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR    7:45.00    7:04.13        
 19 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    7:45.00    7:04.79        
 20 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR              7:25.00    7:05.44        
 21 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR              7:20.93    7:10.39        
 22 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR    6:55.00    7:14.68        
 23 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR    7:24.03    7:16.66        
 24 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    7:30.00    7:19.11        
 25 Ng, Lauren K        12 GATE-MR              6:59.99    7:31.05        
 26 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR    7:05.00    7:40.00        
 27 Gnad, Julia M       11 HS-MR                8:33.76    7:45.54        
 28 Menocal, Abby G     11 PATS-MR                   NT    7:51.04        
 29 Williams, Elise     11 NYCC-MR              8:00.02    7:54.72        
 30 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR              7:59.26    7:58.31        
 31 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               8:30.85    8:10.35        
 32 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              8:36.61    8:11.37        
 33 Gambino, Maria      11 Shy-Mr-MR            8:10.00    9:28.23        
 
Event 56  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:56.99  METS
              5:55.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:31.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keane, Matt V       12 PATS-MR              6:10.67    5:51.48 ZQ      20  
  2 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR              6:48.94    6:06.55 SILV    17  
  3 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              6:10.59    6:07.75 SILV    16  
  4 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              6:15.00    6:12.41 SILV    15  
  5 Holman, Thomas S    12 PATS-MR              6:17.13    6:16.07 SILV    14  
  6 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR                   NT    6:27.98 SILV    13  
  7 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              6:15.00    6:30.96 SILV    12  
  8 Huang, Jonathan     12 PATS-MR              6:55.04    6:37.56         11  
  9 Zametko, Nik        11 HS-MR                6:30.00    6:47.83          9  
 10 Huang, Matthew K    11 PATS-MR              6:50.33    6:49.72          7  
 11 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR              8:40.81    6:52.59          6  
 12 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR              6:40.00    6:58.03          5  
 13 McGregor, Matt J    11 PATS-MR              6:59.00    7:01.39          4  
 14 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR              7:00.00    7:01.96          3  
 15 Poon, Brandon M     12 GATE-MR              6:35.00    7:02.33          2  
 16 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    7:30.00    7:18.93          1  
 17 Yavorsky, Garald P  11 Shy-Mr-MR            7:30.00    7:26.21        
 18 Li, Tyler           11 GATE-MR              6:50.00    7:27.10        
 19 Chu, Princeton      11 GATE-MR              6:40.00    7:35.98        
 20 Wong, Kevin         11 HS-MR                8:18.82    7:39.47        
 21 Shen, Matthew       12 GATE-MR              7:00.00    7:45.67        
 22 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR              7:00.00    7:49.96        
 23 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR    7:05.00    7:51.12        
 24 Katz, David         11 Rivertown Rays-MR    7:30.00    7:55.40        
 25 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR              6:59.96    7:59.53        
 26 Tsai, Joey          11 GATE-MR              7:30.00    9:03.52        
 -- Carrazzone, Alexan  12 SPAR-MR              7:15.12         DQ        
      False start