Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/11/2013 07:23 AM
          2013 MR LIE February IMX Swim Meet - 2/8/2013 to 2/10/2013           
                              Sanction #: 130209                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Profeta, Noelle C   10 IA-MR                  30.36      29.49        
  2 Bonvissuto, Mia D   10 Express Swimming-MR    30.06      30.13        
  3 Claps, Emma         10 HAA-MR                 29.61      30.60        
  4 Wilkins, Hazel S    10 Express Swimming-MR    30.72      31.16        
  5 Munday, Jessica L   10 Unhes-Mr-MR            31.26      31.28        
  6 Yan, Emily          10 GATE-MR                32.75      31.52        
  7 Boccio, Sophia I     9 Express Swimming-MR    31.01      31.54        
  8 Yang, Kristen A     10 GATE-MR                31.87      31.63        
  9 Walsh, Stephanie M  10 Express Swimming-MR    30.82      31.86        
 10 O'Brien, Meghan     10 HYB-MR                 33.04      32.03        
 11 Zimmerman, Marley   10 Express Swimming-MR    32.21      32.78        
 12 Levanti, Danielle   10 HYB-MR                 33.72      32.98        
 13 Defonte, Isabella   10 LBA-MR                 32.83      33.06        
 14 Bice, Casey C       10 Express Swimming-MR    32.40      33.59        
 15 Ramon, Amy Y        10 LBA-MR                 33.56      33.89        
 16 Lew, Katie G        10 Express Swimming-MR    32.26      34.20        
 17 Iaccino, Grace Ann   9 Express Swimming-MR    33.75      34.24        
 18 Freedhand, Malia J  10 LBA-MR                 33.91      34.93        
 19 McLaughlin, Sophia  10 Express Swimming-MR    36.05      35.21        
 20 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    37.72      35.24        
 21 Falvey, Hanna M      9 IA-MR                  36.57      35.35        
 22 Jimenez, Haley       9 GATE-MR                37.07      35.42        
 23 Pearce, Makayla E    9 LBA-MR                 34.96      35.50        
 24 O'Connell, Maggie   10 Express Swimming-MR    34.31      35.98        
 25 Kuzma, Lauren E      9 Express Swimming-MR    36.25      36.26        
 26 Shatz, Lindsay J    10 Express Swimming-MR    35.48      36.29        
 27 McIntyre, Gaby M     9 Express Swimming-MR    37.02      36.32        
 28 Russo, Noelle R     10 Express Swimming-MR    35.14      36.66        
 29 Herrera, Ava K       9 Express Swimming-MR    36.48      36.74        
 30 Quiles, Jade A      10 Unhes-Mr-MR            37.63      36.78        
 31 Quilty, Elizabeth   10 Express Swimming-MR    35.99      37.03        
 32 Jackey, Jade L       9 IA-MR                  48.00      37.21        
 33 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                35.11      37.38        
 34 Calabrese, Victori  10 Express Swimming-MR    38.80      37.65        
 35 Matarazzo, Paige M  10 Express Swimming-MR    36.70      37.71        
 36 Hobbes, Caroline A   9 WISC-MR                38.60      37.86        
 37 Scala, Claudia C    10 Express Swimming-MR    35.58      38.05        
 38 Allen, Madeline B   10 LBA-MR                 42.17      38.16        
 39 Stroub, Mia R        9 WISC-MR                37.62      38.26        
 40 McGuire, Mary C      9 LBA-MR                 38.38      38.65        
 41 Binkis, Elaina V    10 Express Swimming-MR    36.58      38.68        
 42 Dolan, Mary         10 WISC-MR                38.94      39.44        
 43 Oster, Susannah      9 Express Swimming-MR    39.67      39.69        
 44 Spottiswood, Maya    9 Express Swimming-MR    41.36      39.72        
 45 Decicco, Sarah G     9 Express Swimming-MR    38.66      40.56        
 46 Horacek, Julia E     9 Express Swimming-MR    38.68      40.58        
 47 Quinlan, Erin E     10 LBA-MR                 37.54      40.74        
 48 Anderson, Emma R    10 LBA-MR                 39.00      40.78        
 49 Lerner, Ayla P      10 Express Swimming-MR    38.54      40.93        
 50 Lai, Reyna           9 Express Swimming-MR    36.67      41.16        
 51 Wresch, Emma        10 LBA-MR                 42.58      41.72        
 52 Brennan, Erin        9 Express Swimming-MR    47.12      42.58        
 53 Lagattolla, Kendyl   9 IA-MR                  45.81      43.37        
 54 Fidan, Lara          9 Express Swimming-MR       NT      43.86        
 55 Shah, Divya M        9 NCAC-MR                   NT      44.02        
 56 Rose, Lauren A      10 Express Swimming-MR    43.83      44.27        
 57 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR       NT      44.31        
 58 Onorato, Ava C       9 Express Swimming-MR    42.42      44.33        
 59 Perrino, Julia E     9 Express Swimming-MR    50.61      44.36        
 60 D'Andrea, Grace O    9 LBA-MR                 43.00      44.40        
 61 Gaudet, Isabelle M   9 LBA-MR                 43.66      44.44        
 62 Ramos, Olivia H      9 Farmingdale-MR         48.42      45.82        
 63 Brennan, Kelly       9 Express Swimming-MR    47.48      46.89        
 64 Kipnis, Amanda T    10 LBA-MR                 50.01      47.94        
 65 Sciano, Amanda       9 LBA-MR                 44.25      49.05        
 66 Bergin, Emily        9 LBA-MR                 49.12      49.52        
 67 Soberon, Sophia E    9 Express Swimming-MR    42.04      50.58        
 68 Gillam, Isabella R   9 LBA-MR                 50.74      52.78        
 69 Smith, Lisa E        9 Farmingdale-MR            NT    1:15.08        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Hazel S    10 Express Swimming-MR    33.46      33.87        
  2 Yang, Kristen A     10 GATE-MR                35.11      34.70        
  3 Bonvissuto, Mia D   10 Express Swimming-MR    35.23      36.05        
  4 Walsh, Stephanie M  10 Express Swimming-MR    36.13      36.39        
  5 Claps, Emma         10 HAA-MR                 35.76      36.45        
  6 Munday, Jessica L   10 Unhes-Mr-MR            37.07      36.49        
  7 Stanford, Catherin  10 LBA-MR                 36.94      36.94        
  8 O'Brien, Meghan     10 HYB-MR                 38.43      37.06        
  9 Lew, Katie G        10 Express Swimming-MR    35.57      37.27        
 10 Yan, Emily          10 GATE-MR                36.94      37.33        
 11 Boccio, Sophia I     9 Express Swimming-MR    38.20      38.04        
 12 Defonte, Isabella   10 LBA-MR                 38.64      39.32        
 13 Bice, Casey C       10 Express Swimming-MR    38.93      40.21        
 14 O'Connell, Maggie   10 Express Swimming-MR    40.26      40.41        
 15 Scala, Claudia C    10 Express Swimming-MR    40.73      40.51        
 16 Zimmerman, Marley   10 Express Swimming-MR    39.93      40.71        
 17 Levanti, Danielle   10 HYB-MR                 44.67      41.11        
 18 Quilty, Elizabeth   10 Express Swimming-MR    42.95      41.37        
 19 Jimenez, Haley       9 GATE-MR                43.03      41.63        
 20 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                40.36      41.81        
 21 Kuzma, Lauren E      9 Express Swimming-MR    43.26      43.25        
 22 Herrera, Ava K       9 Express Swimming-MR    42.80      43.31        
 23 Matarazzo, Paige M  10 Express Swimming-MR    46.08      43.36        
 24 Lai, Reyna           9 Express Swimming-MR    44.52      43.74        
 25 Iaccino, Grace Ann   9 Express Swimming-MR    43.07      43.96        
 26 Oster, Susannah      9 Express Swimming-MR    46.16      44.07        
 27 Jackey, Jade L       9 IA-MR                  55.00      44.17        
 28 Decicco, Sarah G     9 Express Swimming-MR    44.40      44.39        
 29 Ramon, Amy Y        10 LBA-MR                 44.77      44.50        
 30 Dolan, Mary         10 WISC-MR                43.91      44.75        
 30 Russo, Noelle R     10 Express Swimming-MR    48.42      44.75        
 32 Hobbes, Caroline A   9 WISC-MR                45.41      44.90        
 33 Liew, Briana J      10 GATE-MR                45.44      45.02        
 34 Stroub, Mia R        9 WISC-MR                42.30      45.62        
 35 McIntyre, Gaby M     9 Express Swimming-MR    45.74      45.77        
 36 Falvey, Hanna M      9 IA-MR                  48.00      45.89        
 37 Quiles, Jade A      10 Unhes-Mr-MR            47.73      46.31        
 38 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    43.05      46.60        
 39 Shatz, Lindsay J    10 Express Swimming-MR    44.36      46.64        
 40 Calabrese, Victori  10 Express Swimming-MR    46.04      46.67        
 41 Brennan, Erin        9 Express Swimming-MR    52.31      46.91        
 42 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR    46.05      47.31        
 43 McQuade, Claire P   10 LBA-MR                 49.83      47.39        
 44 Pearce, Makayla E    9 LBA-MR                 46.79      47.51        
 45 Lerner, Ayla P      10 Express Swimming-MR    44.06      48.19        
 46 Kipnis, Amanda T    10 LBA-MR               1:00.00      49.90        
 47 McGuire, Mary C      9 LBA-MR                 51.41      50.61        
 48 McLaughlin, Sophia  10 Express Swimming-MR    49.47      51.04        
 49 Soberon, Sophia E    9 Express Swimming-MR    50.11      51.22        
 50 Binkis, Elaina V    10 Express Swimming-MR    48.66      51.25        
 51 Lagattolla, Kendyl   9 IA-MR                  49.70      52.28        
 52 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR       NT      52.32        
 53 Fidan, Lara          9 Express Swimming-MR       NT      52.45        
 54 Shah, Divya M        9 NCAC-MR                   NT      52.55        
 55 Horacek, Julia E     9 Express Swimming-MR    51.36      52.63        
 56 Onorato, Ava C       9 Express Swimming-MR    53.20      53.28        
 57 Sciano, Amanda       9 LBA-MR                 54.73      53.82        
 58 Gaudet, Isabelle M   9 LBA-MR                 55.35      54.31        
 59 Anderson, Emma R    10 LBA-MR                 47.00      54.32        
 60 Wresch, Emma        10 LBA-MR                 57.07      54.47        
 61 Spottiswood, Maya    9 Express Swimming-MR    52.67      56.42        
 61 Rose, Lauren A      10 Express Swimming-MR    59.77      56.42        
 63 Ramos, Olivia H      9 Farmingdale-MR         56.99      56.59        
 64 D'Andrea, Grace O    9 LBA-MR                 54.88      57.88        
 65 Brennan, Kelly       9 Express Swimming-MR  1:04.39      57.92        
 66 Gillam, Isabella R   9 LBA-MR                 58.38      59.42        
 67 Perrino, Julia E     9 Express Swimming-MR    54.45    1:00.17        
 68 Bergin, Emily        9 LBA-MR               1:00.13    1:03.18        
 69 Smith, Lisa E        9 Farmingdale-MR            NT    1:26.92        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bonvissuto, Mia D   10 Express Swimming-MR  1:19.62    1:19.40        
                  37.48     1:19.40 (41.92)                                        
  2 Walsh, Stephanie M  10 Express Swimming-MR  1:23.09    1:19.87        
                  38.16     1:19.87 (41.71)                                        
  3 Profeta, Noelle C   10 IA-MR                1:22.68    1:21.17        
                  38.85     1:21.17 (42.32)                                        
  4 Wilkins, Hazel S    10 Express Swimming-MR  1:30.09    1:27.52        
                  42.12     1:27.52 (45.40)                                        
  5 O'Connell, Maggie   10 Express Swimming-MR  1:34.94    1:30.10        
                  42.97     1:30.10 (47.13)                                        
  6 Bice, Casey C       10 Express Swimming-MR  1:35.38    1:30.73        
                  43.05     1:30.73 (47.68)                                        
  7 Zimmerman, Marley   10 Express Swimming-MR  1:27.01    1:30.79        
                  44.22     1:30.79 (46.57)                                        
  8 Lew, Katie G        10 Express Swimming-MR  1:31.18    1:31.10        
                  43.51     1:31.10 (47.59)                                        
  9 Levanti, Danielle   10 HYB-MR               1:40.00    1:33.12        
                  44.74     1:33.12 (48.38)                                        
 10 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR              1:34.10    1:33.65        
                  44.87     1:33.65 (48.78)                                        
 11 Suteja, Kezia S      9 NCAC-MR              1:36.00    1:35.62        
                  44.12     1:35.62 (51.50)                                        
 12 Freedhand, Malia J  10 LBA-MR               1:41.11    1:35.73        
                  45.27     1:35.73 (50.46)                                        
 13 Boccio, Sophia I     9 Express Swimming-MR  1:38.65    1:36.69        
                  46.40     1:36.69 (50.29)                                        
 14 Scala, Claudia C    10 Express Swimming-MR  1:36.29    1:37.12        
                  47.52     1:37.12 (49.60)                                        
 15 Lerner, Ayla P      10 Express Swimming-MR  1:41.30    1:37.57        
                  46.98     1:37.57 (50.59)                                        
 16 Iaccino, Grace Ann   9 Express Swimming-MR  1:37.50    1:38.03        
                  47.78     1:38.03 (50.25)                                        
 17 Shatz, Lindsay J    10 Express Swimming-MR  1:40.52    1:38.14        
                  48.26     1:38.14 (49.88)                                        
 18 Kuzma, Lauren E      9 Express Swimming-MR  1:40.39    1:38.23        
                  46.06     1:38.23 (52.17)                                        
 19 Defonte, Isabella   10 LBA-MR               1:48.39    1:40.93        
                  48.83     1:40.93 (52.10)                                        
 20 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR       NT    1:41.28        
                  47.33     1:41.28 (53.95)                                        
 21 McIntyre, Gaby M     9 Express Swimming-MR  1:44.42    1:42.55        
                  46.48     1:42.55 (56.07)                                        
 22 Falvey, Hanna M      9 IA-MR                1:48.29    1:42.96        
                  51.22     1:42.96 (51.74)                                        
 23 Davis, Bella         9 LBA-MR               1:45.08    1:43.89        
                  51.40     1:43.89 (52.49)                                        
 24 Jimenez, Haley       9 GATE-MR              1:54.84    1:45.76        
                  50.74     1:45.76 (55.02)                                        
 25 Matarazzo, Paige M  10 Express Swimming-MR  1:46.22    1:45.92        
                  49.81     1:45.92 (56.11)                                        
 26 McQuade, Claire P   10 LBA-MR               1:50.82    1:46.60        
                  50.84     1:46.60 (55.76)                                        
 27 Binkis, Elaina V    10 Express Swimming-MR  1:36.94    1:46.78        
                  50.28     1:46.78 (56.50)                                        
 28 Ramon, Amy Y        10 LBA-MR               1:50.00    1:46.88        
                  51.53     1:46.88 (55.35)                                        
 29 Liew, Briana J      10 GATE-MR              1:55.41    1:46.90        
                  51.81     1:46.90 (55.09)                                        
 30 Rose, Lauren A      10 Express Swimming-MR  1:53.12    1:48.62        
                  52.45     1:48.62 (56.17)                                        
 31 Allen, Madeline B   10 LBA-MR               2:10.03    1:49.12        
                  51.51     1:49.12 (57.61)                                        
 32 Gaudet, Isabelle M   9 LBA-MR               1:52.78    1:49.16        
                  53.05     1:49.16 (56.11)                                        
 33 Dolan, Mary         10 WISC-MR              1:50.57    1:50.31        
                  53.58     1:50.31 (56.73)                                        
 34 Anderson, Emma R    10 LBA-MR               1:55.00    1:51.70        
                  53.45     1:51.70 (58.25)                                        
 35 Pearce, Makayla E    9 LBA-MR               1:56.87    1:52.27        
                  53.73     1:52.27 (58.54)                                        
 36 Shah, Divya M        9 NCAC-MR                   NT    1:52.53        
                  55.45     1:52.53 (57.08)                                        
 37 Lai, Reyna           9 Express Swimming-MR  1:58.76    1:52.55        
                  53.33     1:52.55 (59.22)                                        
 38 McLaughlin, Sophia  10 Express Swimming-MR  2:01.59    1:52.87        
                  53.24     1:52.87 (59.63)                                        
 39 Horacek, Julia E     9 Express Swimming-MR  1:48.25    1:53.41        
                  51.90   1:53.41 (1:01.51)                                        
 40 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR  1:54.16    1:54.23        
                  54.23   1:54.23 (1:00.00)                                        
 41 Wresch, Emma        10 LBA-MR               2:13.00    1:56.06        
                  54.19   1:56.06 (1:01.87)                                        
 42 Decicco, Sarah G     9 Express Swimming-MR  2:00.03    1:57.21        
                  55.31   1:57.21 (1:01.90)                                        
 43 Russo, Noelle R     10 Express Swimming-MR  2:18.67    1:57.29        
                  55.45   1:57.29 (1:01.84)                                        
 44 Quilty, Elizabeth   10 Express Swimming-MR       NT    1:58.15        
                  57.34   1:58.15 (1:00.81)                                        
 45 Soberon, Sophia E    9 Express Swimming-MR  2:03.43    1:58.89        
                  57.78   1:58.89 (1:01.11)                                        
 46 Quinlan, Erin E     10 LBA-MR               2:15.00    1:59.79        
                  58.24   1:59.79 (1:01.55)                                        
 47 Quiles, Jade A      10 Unhes-Mr-MR               NT    2:00.48        
                  57.55   2:00.48 (1:02.93)                                        
 48 D'Andrea, Grace O    9 LBA-MR               2:00.89    2:00.83        
 49 Brennan, Erin        9 Express Swimming-MR  2:25.03    2:01.11        
                  57.73   2:01.11 (1:03.38)                                        
 50 Kipnis, Amanda T    10 LBA-MR               2:15.00    2:02.07        
                  58.19   2:02.07 (1:03.88)                                        
 51 Oster, Susannah      9 Express Swimming-MR  2:15.34    2:02.80        
 52 Sciano, Amanda       9 LBA-MR               2:20.00    2:02.81        
                  59.26   2:02.81 (1:03.55)                                        
 53 Stroub, Mia R        9 WISC-MR              2:11.02    2:04.71        
                  58.21   2:04.71 (1:06.50)                                        
 54 Spottiswood, Maya    9 Express Swimming-MR  2:09.83    2:07.21        
                1:01.21   2:07.21 (1:06.00)                                        
 55 Calabrese, Victori  10 Express Swimming-MR       NT    2:08.03        
                1:00.01   2:08.03 (1:08.02)                                        
 56 McGuire, Mary C      9 LBA-MR               2:18.90    2:11.21        
                1:02.08   2:11.21 (1:09.13)                                        
 57 Lagattolla, Kendyl   9 IA-MR                2:30.00    2:12.80        
                1:03.49   2:12.80 (1:09.31)                                        
 58 Ramos, Olivia H      9 Farmingdale-MR       2:15.00    2:14.21        
                1:03.59   2:14.21 (1:10.62)                                        
 59 Perrino, Julia E     9 Express Swimming-MR  2:15.34    2:16.03        
                1:03.92   2:16.03 (1:12.11)                                        
 60 Brennan, Kelly       9 Express Swimming-MR  2:25.20    2:23.76        
                1:08.30   2:23.76 (1:15.46)                                        
 -- Onorato, Ava C       9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Hazel S    10 Express Swimming-MR  1:19.62    1:14.21        
                  36.11     1:14.21 (38.10)                                        
  2 Munday, Jessica L   10 Unhes-Mr-MR          1:15.42    1:14.44        
                  34.75     1:14.44 (39.69)                                        
  3 Profeta, Noelle C   10 IA-MR                1:13.70    1:15.09        
                  34.63     1:15.09 (40.46)                                        
  4 Claps, Emma         10 HAA-MR               1:17.99    1:17.13        
                  36.11     1:17.13 (41.02)                                        
  5 Lew, Katie G        10 Express Swimming-MR  1:21.09    1:17.56        
                  37.19     1:17.56 (40.37)                                        
  6 Zimmerman, Marley   10 Express Swimming-MR  1:23.08    1:23.82        
                  38.40     1:23.82 (45.42)                                        
  7 Bonvissuto, Mia D   10 Express Swimming-MR  1:21.72    1:26.24        
                  38.13     1:26.24 (48.11)                                        
  8 Suteja, Kezia S      9 NCAC-MR              1:30.00    1:27.62        
                  41.66     1:27.62 (45.96)                                        
  9 Bice, Casey C       10 Express Swimming-MR  1:26.77    1:29.93        
                  42.22     1:29.93 (47.71)                                        
 10 Iaccino, Grace Ann   9 Express Swimming-MR  1:31.67    1:32.18        
                  41.26     1:32.18 (50.92)                                        
 11 O'Brien, Meghan     10 HYB-MR               1:30.01    1:32.85        
                  41.47     1:32.85 (51.38)                                        
 12 Boccio, Sophia I     9 Express Swimming-MR  1:37.45    1:35.94        
                  43.68     1:35.94 (52.26)                                        
 13 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR              1:32.76    1:36.62        
                  45.92     1:36.62 (50.70)                                        
 14 Walsh, Stephanie M  10 Express Swimming-MR  1:32.24    1:36.87        
                  44.25     1:36.87 (52.62)                                        
 15 O'Connell, Maggie   10 Express Swimming-MR  1:43.23    1:38.62        
                  46.21     1:38.62 (52.41)                                        
 16 Matarazzo, Paige M  10 Express Swimming-MR  1:34.23    1:43.12        
                  45.53     1:43.12 (57.59)                                        
 17 Scala, Claudia C    10 Express Swimming-MR  1:35.23    1:43.69        
                  46.17     1:43.69 (57.52)                                        
 18 McQuade, Claire P   10 LBA-MR               2:00.00    1:44.96        
                  46.31     1:44.96 (58.65)                                        
 19 Lerner, Ayla P      10 Express Swimming-MR  1:39.87    1:45.69        
                  47.95     1:45.69 (57.74)                                        
 20 Kuzma, Lauren E      9 Express Swimming-MR  1:41.75    1:45.82        
                  47.24     1:45.82 (58.58)                                        
 21 Russo, Noelle R     10 Express Swimming-MR  1:47.65    1:47.58        
                  48.37     1:47.58 (59.21)                                        
 22 Decicco, Sarah G     9 Express Swimming-MR  1:41.22    1:53.07        
                  50.46   1:53.07 (1:02.61)                                        
 23 Quinlan, Erin E     10 LBA-MR               1:50.00    1:55.13        
                  50.49   1:55.13 (1:04.64)                                        
 24 Quilty, Elizabeth   10 Express Swimming-MR  1:59.56    1:56.43        
                  52.49   1:56.43 (1:03.94)                                        
 25 Binkis, Elaina V    10 Express Swimming-MR       NT    1:58.60        
                  54.78   1:58.60 (1:03.82)                                        
 26 Freedhand, Malia J  10 LBA-MR               1:38.00    1:58.93        
                  52.83   1:58.93 (1:06.10)                                        
 27 Davis, Bella         9 LBA-MR               2:05.00    2:01.92        
                  56.25   2:01.92 (1:05.67)                                        
 28 Lai, Reyna           9 Express Swimming-MR       NT    2:03.18        
                  59.34   2:03.18 (1:03.84)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.79  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Salcedo, Bianca M   12 Unhes-Mr-MR            25.00      26.28        
  2 Spencer, Hannnah    12 HYB-MR                 26.93      27.13        
  3 Cassell, Sigrid G   12 Express Swimming-MR    26.95      27.21        
  4 Lagattolla, Emma G  11 IA-MR                  28.96      27.83        
  5 MO, Wendy           12 Express Swimming-MR    27.72      28.02        
  6 Skarren, Kaley L    11 LBA-MR                 29.09      28.28        
  7 Cody, Rachel A      12 IA-MR                  28.10      28.31        
  8 Brogan, Julianna N  12 Express Swimming-MR    29.14      28.40        
  9 Pompay, Melody R    12 Express Swimming-MR    28.56      28.41        
 10 Kelly, Rose E       12 Express Swimming-MR    28.14      28.51        
 11 Heaney, Cara G      12 UN-LI-MR               28.98      28.80        
 12 Burns, Julia R      12 LBA-MR                 28.94      29.30        
 13 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR                29.00      29.36        
 14 Mink, Emily Q       12 Express Swimming-MR    29.91      29.49        
 15 Souidi, Suraya N    12 LBA-MR                 29.88      29.50        
 16 McDonnell, Emily A  11 LBA-MR                 29.25      29.51        
 17 Antonopoulos, Fran  11 Express Swimming-MR    29.97      29.78        
 18 Gaudet, Sarah M     11 LBA-MR                 30.00      30.08        
 19 Han, Xue            11 GATE-MR                30.33      30.15        
 20 Lennon, Joanna m    11 Express Swimming-MR    29.76      30.19        
 21 Babel, Kristen M    12 Express Swimming-MR    30.45      30.29        
 22 Saliy, Laura E      11 Unhes-Mr-MR            30.54      30.49        
 23 Kreuscher, Camryn   11 HAA-MR                 30.12      30.51        
 24 Kraff, Allyson R    12 Express Swimming-MR    29.60      30.52        
 25 Kolar, Kathryn M    11 IA-MR                  32.01      30.57        
 26 Compton, Julie A    12 Express Swimming-MR    30.37      30.61        
 27 Riley, Emma         12 HYB-MR                 30.13      30.63        
 28 Warner, Breanna     11 NCAC-MR                31.90      30.77        
 29 Vanella, Nicolette  12 Express Swimming-MR    30.78      30.88        
 30 Ragusa, Olivia      11 Express Swimming-MR    30.87      30.96        
 31 Kavanagh, Anna K    11 LBA-MR                 30.65      31.03        
 32 Yang, Jenny H       12 GATE-MR                32.67      31.23        
 33 Qu, Sara            12 GATE-MR                31.83      31.24        
 34 Fetherston, Elizab  11 Express Swimming-MR    31.74      31.36        
 35 Waller, Brooke S    12 LBA-MR                 30.91      31.44        
 36 Rinn, Morgan        11 Express Swimming-MR    30.49      31.46        
 37 Fanning, Heather E  11 Express Swimming-MR    31.92      31.48        
 38 Stapleton, Siobhan  11 LBA-MR                 31.92      31.49        
 38 Gak, Mila M         12 RI Marlins-MR             NT      31.49        
 40 Heinz, Amanda       11 WISC-MR                31.06      31.51        
 41 Gatti, Kathleen V   12 Express Swimming-MR    32.94      31.66        
 42 Whang, Jessica      11 Express Swimming-MR    30.18      31.67        
 43 Harkins, Hannah J   11 LBA-MR                 32.02      31.76        
 44 Jhong, Sara         11 Express Swimming-MR    32.89      31.94        
 45 Guo, Eva J          11 Express Swimming-MR    31.75      31.98        
 46 Andrejczuk, Alxand  11 LBA-MR                 33.20      32.08        
 46 Hoge, Maggie M      11 WISC-MR                31.02      32.08        
 48 Kilgallen, Kristen  12 Express Swimming-MR    31.61      32.11        
 49 Dunster, Maggie S   11 Express Swimming-MR    31.38      32.18        
 50 King, Kristin C     12 Unhes-Mr-MR            30.55      32.26        
 51 Lawlor, Grace       11 HYB-MR                 34.61      32.50        
 52 Duffy, Kate E       12 LBA-MR                 33.05      32.51        
 53 Dolan, Caroline     12 LBA-MR                 32.43      32.71        
 54 Funk, Emma          11 WISC-MR                32.62      32.77        
 55 Chernik, Alannah R  11 WISC-MR                33.27      32.78        
 55 Starkey, Brooke     11 HYB-MR                 33.01      32.78        
 57 Sheinberg, Faith    12 LBA-MR                 31.52      32.82        
 58 Jiang, Jessica L    12 NCAC-MR                   NT      32.87        
 59 Camacho, Kaitlin G  12 Express Swimming-MR    33.92      33.00        
 60 Surielow, Isabelle  11 Express Swimming-MR    32.53      33.06        
 61 Backus, Shaye M     12 UN-LI-MR               33.93      33.07        
 62 Godfried, Katharin  12 Express Swimming-MR    33.12      33.11        
 63 Woodiwiss, Rachel   12 Express Swimming-MR    32.76      33.25        
 64 Gibson, Grace M     11 LBA-MR                 33.22      33.29        
 65 Planken, Nicole     12 LBA-MR                 34.41      33.32        
 66 Huang, Amanda       11 Express Swimming-MR    36.18      34.13        
 67 Siegel, Carly A     12 LBA-MR                 35.22      34.19        
 68 Goodstone, Zoe K    11 Express Swimming-MR    34.27      34.30        
 69 Ralph, Katie        12 LBA-MR                 34.85      34.37        
 70 Perez, Meadow A     11 Express Swimming-MR    35.95      34.95        
 71 McCUSKER, Lara N    12 Express Swimming-MR    34.16      35.00        
 72 Burke, Madeline R   12 Express Swimming-MR    34.01      35.11        
 73 Layton, Samantha A  12 IA-MR                  40.00      35.16        
 74 Ross, Shawna Y      12 GATE-MR                37.00      35.28        
 75 Brita, Abigail E    11 Express Swimming-MR    34.55      35.34        
 76 Carr, Ciara K       12 LBA-MR                 40.37      35.64        
 77 Dilsner-Lopez, Mal  12 LBA-MR                 36.39      35.69        
 78 Miller, Kendall G   11 Express Swimming-MR    38.76      35.78        
 79 Campbell, Sarah B   11 Express Swimming-MR    35.55      35.96        
 80 Chen, Caitlyn K     12 GATE-MR                37.37      36.06        
 81 Morvillo, Catie E   11 Express Swimming-MR    35.20      36.13        
 82 Anderson, Kate M    12 LBA-MR                 34.00      36.97        
 83 Taylor, Kristen J   11 Farmingdale-MR         36.42      37.41        
 84 Leverich, Michelle  11 Farmingdale-MR         38.10      38.60        
 85 Crimmins, Caroline  12 Express Swimming-MR    36.12      38.77        
 86 Perry, Samantha A   11 Express Swimming-MR    38.94      40.25        
 87 Hannan, Alison G    11 Farmingdale-MR         32.73      40.46        
 88 Kuzma, Jaclyn R     11 Express Swimming-MR    41.04      41.13        
 89 Celano, Sophia R    12 Farmingdale-MR         44.91      41.59        
 90 Grisanti, Angela C  11 Farmingdale-MR         47.00      42.78        
 91 Savitsky, Nicole    11 RI Marlins-MR             NT      43.12        
 92 Sceppa, Joanie      11 LBA-MR                 45.89      43.21        
 93 Eisenberg, Helen I  11 Express Swimming-MR    49.54      50.63        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                29.09  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Salcedo, Bianca M   12 Unhes-Mr-MR            31.72      30.86        
  2 MO, Wendy           12 Express Swimming-MR    32.37      31.45        
  3 Kelly, Rose E       12 Express Swimming-MR    31.50      31.79        
  4 Cassell, Sigrid G   12 Express Swimming-MR    30.85      32.13        
  5 Lagattolla, Emma G  11 IA-MR                  32.43      32.55        
  6 Lennon, Joanna m    11 Express Swimming-MR    32.09      33.53        
  7 Skarren, Kaley L    11 LBA-MR                 33.50      33.74        
  8 Pompay, Melody R    12 Express Swimming-MR    33.98      34.07        
  9 Kavanagh, Ellie M   12 LBA-MR                 32.82      34.29        
 10 Riley, Emma         12 HYB-MR                 34.30      34.36        
 11 Antonopoulos, Fran  11 Express Swimming-MR    34.64      34.51        
 12 Mink, Emily Q       12 Express Swimming-MR    35.98      34.65        
 13 Heaney, Cara G      12 UN-LI-MR               36.20      34.77        
 14 Jhong, Sara         11 Express Swimming-MR    36.87      35.57        
 15 Saliy, Laura E      11 Unhes-Mr-MR            37.20      35.67        
 16 Kavanagh, Anna K    11 LBA-MR                 34.96      35.72        
 17 Qu, Sara            12 GATE-MR                36.21      36.18        
 18 Babel, Kristen M    12 Express Swimming-MR    36.12      36.24        
 19 King, Kristin C     12 Unhes-Mr-MR            36.48      36.38        
 20 Krusos, Allison     12 HYB-MR                 38.10      36.60        
 21 Kolar, Kathryn M    11 IA-MR                  38.66      36.68        
 22 Han, Xue            11 GATE-MR                36.08      36.69        
 23 Vanella, Nicolette  12 Express Swimming-MR    36.83      36.95        
 24 Ragusa, Olivia      11 Express Swimming-MR    38.32      37.03        
 25 Compton, Julie A    12 Express Swimming-MR    38.98      37.41        
 26 Heinz, Amanda       11 WISC-MR                36.17      37.43        
 27 Andrejczuk, Alxand  11 LBA-MR                 39.33      37.45        
 28 Hoge, Maggie M      11 WISC-MR                37.06      37.47        
 28 Brita, Abigail E    11 Express Swimming-MR    38.43      37.47        
 30 Kilgallen, Kristen  12 Express Swimming-MR    37.59      37.48        
 31 Souidi, Suraya N    12 LBA-MR                 37.99      37.55        
 32 Guo, Eva J          11 Express Swimming-MR    38.54      37.57        
 33 Spencer, Hannnah    12 HYB-MR                 36.26      37.77        
 34 Whang, Jessica      11 Express Swimming-MR    36.47      37.96        
 35 Gatti, Kathleen V   12 Express Swimming-MR    38.77      38.01        
 36 Godfried, Katharin  12 Express Swimming-MR    36.74      38.03        
 37 Fanning, Heather E  11 Express Swimming-MR    37.98      38.12        
 38 Yang, Jenny H       12 GATE-MR                38.53      38.16        
 39 Backus, Shaye M     12 UN-LI-MR               39.80      38.55        
 40 Goodstone, Zoe K    11 Express Swimming-MR    38.74      38.94        
 41 Fetherston, Elizab  11 Express Swimming-MR    39.24      38.95        
 42 Chernik, Alannah R  11 WISC-MR                38.21      39.03        
 43 Funk, Emma          11 WISC-MR                39.44      39.04        
 44 McKevitt, Katelyn   12 WISC-MR                38.60      39.11        
 45 Dolan, Caroline     12 LBA-MR                 40.40      39.24        
 46 Perez, Meadow A     11 Express Swimming-MR    39.21      39.34        
 47 Rinn, Morgan        11 Express Swimming-MR    38.90      39.38        
 48 Harkins, Hannah J   11 LBA-MR                 40.01      39.49        
 49 Camacho, Kaitlin G  12 Express Swimming-MR    40.73      40.19        
 50 Huang, Amanda       11 Express Swimming-MR    40.44      40.25        
 51 Warner, Breanna     11 NCAC-MR                38.00      40.40        
 52 Carr, Ciara K       12 LBA-MR                 40.51      40.47        
 53 Jiang, Jessica L    12 NCAC-MR                   NT      40.76        
 54 Planken, Nicole     12 LBA-MR                 46.70      40.77        
 55 Starkey, Brooke     11 HYB-MR                 41.21      40.90        
 56 Ralph, Katie        12 LBA-MR                 52.49      40.97        
 57 Duffy, Kate E       12 LBA-MR                 42.12      41.17        
 58 Lawlor, Grace       11 HYB-MR                 41.69      41.32        
 59 Woodiwiss, Rachel   12 Express Swimming-MR    41.23      41.57        
 60 Dunster, Maggie S   11 Express Swimming-MR    39.60      42.33        
 61 Burke, Madeline R   12 Express Swimming-MR    41.90      42.76        
 62 Surielow, Isabelle  11 Express Swimming-MR    43.46      43.44        
 63 Anderson, Kate M    12 LBA-MR                 42.00      43.90        
 64 Morvillo, Catie E   11 Express Swimming-MR    41.28      43.96        
 65 McGuire, Helen R    11 LBA-MR                 40.31      44.08        
 66 Miller, Kendall G   11 Express Swimming-MR    44.49      44.32        
 67 Leverich, Michelle  11 Farmingdale-MR         44.27      44.88        
 68 McCUSKER, Lara N    12 Express Swimming-MR    44.00      44.89        
 69 Campbell, Sarah B   11 Express Swimming-MR    41.52      44.90        
 70 Crimmins, Caroline  12 Express Swimming-MR    43.95      44.96        
 71 Dilsner-Lopez, Mal  12 LBA-MR                 50.00      45.19        
 72 Layton, Samantha A  12 IA-MR                  45.00      46.96        
 73 Taylor, Kristen J   11 Farmingdale-MR         50.40      47.12        
 74 Kuzma, Jaclyn R     11 Express Swimming-MR    52.36      48.82        
 75 Perry, Samantha A   11 Express Swimming-MR    45.43      49.23        
 76 Eisenberg, Helen I  11 Express Swimming-MR    54.98      52.85        
 77 Celano, Sophia R    12 Farmingdale-MR         53.50      53.21        
 78 Grisanti, Angela C  11 Farmingdale-MR         54.52      55.29        
 79 Savitsky, Nicole    11 RI Marlins-MR             NT      56.92        
 80 Sceppa, Joanie      11 LBA-MR               1:00.00    1:02.88        
 -- Hannan, Alison G    11 Farmingdale-MR            NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Sigrid G   12 Express Swimming-MR  1:15.68    1:14.58        
                  35.01     1:14.58 (39.57)                                        
  2 MO, Wendy           12 Express Swimming-MR  1:16.51    1:16.03        
                  36.05     1:16.03 (39.98)                                        
  3 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR              1:22.00    1:18.15        
                  37.39     1:18.15 (40.76)                                        
  4 Heaney, Cara G      12 UN-LI-MR             1:17.98    1:18.73        
                  37.21     1:18.73 (41.52)                                        
  5 Heinz, Amanda       11 WISC-MR              1:20.18    1:19.35        
                  38.15     1:19.35 (41.20)                                        
  6 Kolar, Kathryn M    11 IA-MR                1:26.62    1:20.05        
                  36.63     1:20.05 (43.42)                                        
  7 Whang, Jessica      11 Express Swimming-MR  1:23.01    1:20.13        
                  39.77     1:20.13 (40.36)                                        
  8 Kelly, Rose E       12 Express Swimming-MR  1:20.58    1:20.21        
                  37.77     1:20.21 (42.44)                                        
  9 Lennon, Joanna m    11 Express Swimming-MR  1:19.76    1:20.36        
                  37.67     1:20.36 (42.69)                                        
 10 McDonnell, Emily A  11 LBA-MR               1:20.83    1:20.45        
                  39.08     1:20.45 (41.37)                                        
 11 Salcedo, Bianca M   12 Unhes-Mr-MR          1:18.20    1:20.83        
                  37.99     1:20.83 (42.84)                                        
 12 Kavanagh, Ellie M   12 LBA-MR               1:22.00    1:21.82        
                  38.95     1:21.82 (42.87)                                        
 13 Kilgallen, Kristen  12 Express Swimming-MR  1:25.87    1:21.94        
                  39.02     1:21.94 (42.92)                                        
 14 Guo, Eva J          11 Express Swimming-MR  1:21.58    1:22.27        
                  39.08     1:22.27 (43.19)                                        
 15 Lagattolla, Emma G  11 IA-MR                1:24.36    1:22.45        
                  39.15     1:22.45 (43.30)                                        
 16 Brogan, Julianna N  12 Express Swimming-MR  1:25.18    1:22.48        
                  39.61     1:22.48 (42.87)                                        
 17 Babel, Kristen M    12 Express Swimming-MR  1:23.65    1:22.49        
                  39.53     1:22.49 (42.96)                                        
 18 Mink, Emily Q       12 Express Swimming-MR  1:29.91    1:23.48        
                  39.69     1:23.48 (43.79)                                        
 19 Burns, Julia R      12 LBA-MR               1:21.12    1:23.67        
                  39.70     1:23.67 (43.97)                                        
 20 Antonopoulos, Fran  11 Express Swimming-MR  1:26.22    1:24.07        
                  39.90     1:24.07 (44.17)                                        
 21 Cody, Rachel A      12 IA-MR                1:24.26    1:24.77        
                  40.01     1:24.77 (44.76)                                        
 22 Funk, Emma          11 WISC-MR              1:25.25    1:24.97        
                  41.00     1:24.97 (43.97)                                        
 23 Dolan, Caroline     12 LBA-MR               1:27.80    1:25.14        
                  41.11     1:25.14 (44.03)                                        
 24 Pompay, Melody R    12 Express Swimming-MR  1:30.63    1:26.03        
                  41.74     1:26.03 (44.29)                                        
 25 McCUSKER, Lara N    12 Express Swimming-MR  1:27.20    1:26.68        
                  40.93     1:26.68 (45.75)                                        
 26 Chang, Grace        11 GATE-MR              1:31.71    1:26.69        
                  42.06     1:26.69 (44.63)                                        
 27 Starkey, Brooke     11 HYB-MR               1:28.33    1:26.78        
                  40.38     1:26.78 (46.40)                                        
 28 Vanella, Nicolette  12 Express Swimming-MR  1:29.74    1:28.64        
                  42.92     1:28.64 (45.72)                                        
 29 Rinn, Morgan        11 Express Swimming-MR  1:28.64    1:28.87        
                  42.40     1:28.87 (46.47)                                        
 30 King, Kristin C     12 Unhes-Mr-MR          1:30.00    1:28.93        
                  42.57     1:28.93 (46.36)                                        
 31 Saliy, Laura E      11 Unhes-Mr-MR          1:27.68    1:29.18        
                  42.95     1:29.18 (46.23)                                        
 32 Ragusa, Olivia      11 Express Swimming-MR  1:30.83    1:29.34        
                  41.87     1:29.34 (47.47)                                        
 33 Kraff, Allyson R    12 Express Swimming-MR  1:28.92    1:29.60        
                  42.49     1:29.60 (47.11)                                        
 34 Krusos, Allison     12 HYB-MR               1:29.13    1:29.65        
                  41.95     1:29.65 (47.70)                                        
 35 Campbell, Sarah B   11 Express Swimming-MR  1:35.29    1:29.96        
                  43.04     1:29.96 (46.92)                                        
 36 Compton, Julie A    12 Express Swimming-MR  1:32.37    1:30.19        
                  41.97     1:30.19 (48.22)                                        
 37 Woodiwiss, Rachel   12 Express Swimming-MR  1:45.32    1:30.45        
                  41.53     1:30.45 (48.92)                                        
 38 Kreuscher, Camryn   11 HAA-MR               1:33.05    1:30.70        
                  43.37     1:30.70 (47.33)                                        
 39 Gak, Mila M         12 RI Marlins-MR        1:27.18    1:30.89        
                  44.29     1:30.89 (46.60)                                        
 40 Harkins, Hannah J   11 LBA-MR               1:50.09    1:31.23        
                  43.21     1:31.23 (48.02)                                        
 41 Fanning, Heather E  11 Express Swimming-MR  1:36.60    1:31.61        
                  43.29     1:31.61 (48.32)                                        
 42 Duffy, Kate E       12 LBA-MR               1:38.00    1:32.03        
                  44.12     1:32.03 (47.91)                                        
 43 Perez, Meadow A     11 Express Swimming-MR  1:33.24    1:32.49        
                  45.36     1:32.49 (47.13)                                        
 44 Morvillo, Catie E   11 Express Swimming-MR  1:31.25    1:32.65        
                  43.33     1:32.65 (49.32)                                        
 45 Jiang, Jessica L    12 NCAC-MR                   NT    1:32.81        
                  43.12     1:32.81 (49.69)                                        
 46 Waller, Brooke S    12 LBA-MR               1:32.10    1:33.05        
                  42.73     1:33.05 (50.32)                                        
 47 Souidi, Suraya N    12 LBA-MR               1:50.00    1:33.65        
                  43.97     1:33.65 (49.68)                                        
 48 Stapleton, Siobhan  11 LBA-MR               1:49.47    1:33.69        
                  44.96     1:33.69 (48.73)                                        
 49 Lawlor, Grace       11 HYB-MR               1:40.00    1:33.82        
                  44.94     1:33.82 (48.88)                                        
 50 Camacho, Kaitlin G  12 Express Swimming-MR  1:32.48    1:33.98        
                  44.93     1:33.98 (49.05)                                        
 51 Backus, Shaye M     12 UN-LI-MR             1:35.92    1:34.39        
                  44.79     1:34.39 (49.60)                                        
 52 Siegel, Carly A     12 LBA-MR               1:36.29    1:35.08        
                  44.34     1:35.08 (50.74)                                        
 53 Chen, Caitlyn K     12 GATE-MR              1:36.05    1:35.35        
                  44.58     1:35.35 (50.77)                                        
 54 Fetherston, Elizab  11 Express Swimming-MR  1:36.51    1:35.52        
                  45.98     1:35.52 (49.54)                                        
 55 Hoge, Maggie M      11 WISC-MR              1:37.56    1:36.21        
                  45.78     1:36.21 (50.43)                                        
 56 Huang, Amanda       11 Express Swimming-MR  1:42.03    1:36.24        
                  46.15     1:36.24 (50.09)                                        
 57 Goodstone, Zoe K    11 Express Swimming-MR  1:39.03    1:36.85        
                  45.34     1:36.85 (51.51)                                        
 58 Dunster, Maggie S   11 Express Swimming-MR  1:34.59    1:37.26        
                  46.36     1:37.26 (50.90)                                        
 59 Ralph, Katie        12 LBA-MR               1:39.83    1:37.83        
                  45.63     1:37.83 (52.20)                                        
 60 Jhong, Sara         11 Express Swimming-MR  1:38.19    1:37.96        
                  46.19     1:37.96 (51.77)                                        
 61 Planken, Nicole     12 LBA-MR               1:41.16    1:39.22        
                  46.56     1:39.22 (52.66)                                        
 62 Gatti, Kathleen V   12 Express Swimming-MR  1:48.34    1:39.33        
                  46.80     1:39.33 (52.53)                                        
 63 Celano, Sophia R    12 Farmingdale-MR       1:49.34    1:39.64        
                  47.84     1:39.64 (51.80)                                        
 64 Burke, Madeline R   12 Express Swimming-MR  1:52.90    1:40.59        
                  45.68     1:40.59 (54.91)                                        
 65 Gibson, Grace M     11 LBA-MR               1:43.97    1:40.76        
                  48.60     1:40.76 (52.16)                                        
 66 Brita, Abigail E    11 Express Swimming-MR  1:44.66    1:42.97        
                  47.99     1:42.97 (54.98)                                        
 67 Anderson, Kate M    12 LBA-MR               1:40.00    1:43.11        
                  49.45     1:43.11 (53.66)                                        
 68 Ross, Shawna Y      12 GATE-MR              1:40.00    1:46.12        
                  50.17     1:46.12 (55.95)                                        
 69 McGuire, Helen R    11 LBA-MR               1:52.39    1:47.18        
                  51.06     1:47.18 (56.12)                                        
 70 Dilsner-Lopez, Mal  12 LBA-MR               1:59.28    1:49.13        
                  52.73     1:49.13 (56.40)                                        
 71 Grisanti, Angela C  11 Farmingdale-MR       1:51.10    1:49.96        
                  51.37     1:49.96 (58.59)                                        
 72 Leverich, Michelle  11 Farmingdale-MR       2:00.43    1:54.42        
                  55.44     1:54.42 (58.98)                                        
 73 Crimmins, Caroline  12 Express Swimming-MR  1:53.23    1:55.09        
                  53.93   1:55.09 (1:01.16)                                        
 74 Eisenberg, Helen I  11 Express Swimming-MR  2:00.71    1:55.48        
                  54.51   1:55.48 (1:00.97)                                        
 75 Layton, Samantha A  12 IA-MR                2:00.00    1:56.33        
                  52.89   1:56.33 (1:03.44)                                        
 76 Kuzma, Jaclyn R     11 Express Swimming-MR  1:57.92    1:56.91        
                  55.24   1:56.91 (1:01.67)                                        
 77 Hannan, Alison G    11 Farmingdale-MR            NT    1:57.40        
                  54.83   1:57.40 (1:02.57)                                        
 78 Taylor, Kristen J   11 Farmingdale-MR       2:04.23    2:02.83        
                  58.59   2:02.83 (1:04.24)                                        
 79 Sceppa, Joanie      11 LBA-MR               2:30.00    2:22.21        
                1:05.33   2:22.21 (1:16.88)                                        
 -- Warner, Breanna     11 NCAC-MR              1:36.00         DQ        
      False start
                  45.07          DQ (52.56)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:02.09  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Rose E       12 Express Swimming-MR  1:06.93    1:06.86        
                  31.84     1:06.86 (35.02)                                        
  2 MO, Wendy           12 Express Swimming-MR  1:05.39    1:07.27        
                  32.74     1:07.27 (34.53)                                        
  3 Brogan, Julianna N  12 Express Swimming-MR  1:12.82    1:10.62        
                  33.66     1:10.62 (36.96)                                        
  4 Cassell, Sigrid G   12 Express Swimming-MR  1:08.19    1:10.83        
                  31.60     1:10.83 (39.23)                                        
  5 Pompay, Melody R    12 Express Swimming-MR  1:11.55    1:12.81        
                  34.10     1:12.81 (38.71)                                        
  6 Riley, Emma         12 HYB-MR               1:14.74    1:13.73        
                  34.99     1:13.73 (38.74)                                        
  7 Burns, Julia R      12 LBA-MR               1:18.50    1:13.84        
                  34.35     1:13.84 (39.49)                                        
  8 Kraff, Allyson R    12 Express Swimming-MR  1:14.81    1:15.55        
                  35.71     1:15.55 (39.84)                                        
  9 Gaudet, Sarah M     11 LBA-MR               1:18.07    1:15.78        
                  34.81     1:15.78 (40.97)                                        
 10 Han, Xue            11 GATE-MR              1:23.24    1:16.85        
                  35.36     1:16.85 (41.49)                                        
 11 Heaney, Cara G      12 UN-LI-MR             1:16.72    1:17.48        
                  35.53     1:17.48 (41.95)                                        
 12 Rinn, Morgan        11 Express Swimming-MR  1:16.47    1:17.72        
                  35.33     1:17.72 (42.39)                                        
 13 Krusos, Allison     12 HYB-MR               1:25.91    1:18.66        
                  37.69     1:18.66 (40.97)                                        
 14 Stapleton, Siobhan  11 LBA-MR               1:15.57    1:18.70        
                  36.60     1:18.70 (42.10)                                        
 15 Antonopoulos, Fran  11 Express Swimming-MR  1:23.55    1:18.78        
                  36.60     1:18.78 (42.18)                                        
 16 Mink, Emily Q       12 Express Swimming-MR  1:30.08    1:19.14        
                  37.96     1:19.14 (41.18)                                        
 17 Jhong, Sara         11 Express Swimming-MR  1:22.74    1:21.65        
                  38.97     1:21.65 (42.68)                                        
 18 McKevitt, Katelyn   12 WISC-MR              1:35.12    1:21.79        
                  38.16     1:21.79 (43.63)                                        
 19 Babel, Kristen M    12 Express Swimming-MR  1:20.27    1:22.24        
                  37.53     1:22.24 (44.71)                                        
 20 Woodiwiss, Rachel   12 Express Swimming-MR  1:40.08    1:22.32        
                  36.65     1:22.32 (45.67)                                        
 21 Kreuscher, Camryn   11 HAA-MR               1:21.27    1:22.95        
                  37.86     1:22.95 (45.09)                                        
 22 Kilgallen, Kristen  12 Express Swimming-MR  1:30.34    1:23.09        
                  38.64     1:23.09 (44.45)                                        
 23 Kolar, Kathryn M    11 IA-MR                1:27.25    1:23.17        
                  38.16     1:23.17 (45.01)                                        
 24 Vanella, Nicolette  12 Express Swimming-MR  1:20.52    1:24.87        
                  39.38     1:24.87 (45.49)                                        
 25 Andrejczuk, Alxand  11 LBA-MR               1:29.26    1:26.92        
                  38.73     1:26.92 (48.19)                                        
 26 Carr, Ciara K       12 LBA-MR               2:03.53    1:27.36        
                  40.31     1:27.36 (47.05)                                        
 27 Surielow, Isabelle  11 Express Swimming-MR  1:41.23    1:29.19        
                  38.11     1:29.19 (51.08)                                        
 28 Gatti, Kathleen V   12 Express Swimming-MR  1:33.51    1:32.77        
                  43.02     1:32.77 (49.75)                                        
 29 Goodstone, Zoe K    11 Express Swimming-MR  1:31.59    1:34.95        
                  42.35     1:34.95 (52.60)                                        
 30 McCUSKER, Lara N    12 Express Swimming-MR  1:30.30    1:35.21        
                  45.11     1:35.21 (50.10)                                        
 31 Siegel, Carly A     12 LBA-MR               1:42.16    1:35.40        
                  42.14     1:35.40 (53.26)                                        
 32 McGuire, Helen R    11 LBA-MR               1:36.00    1:39.03        
                  41.87     1:39.03 (57.16)                                        
 33 Gibson, Grace M     11 LBA-MR               1:53.87    1:39.39        
                  45.14     1:39.39 (54.25)                                        
 34 Campbell, Sarah B   11 Express Swimming-MR  1:42.05    1:39.61        
                  46.20     1:39.61 (53.41)                                        
 35 Perez, Meadow A     11 Express Swimming-MR  1:35.96    1:41.05        
                  44.96     1:41.05 (56.09)                                        
 36 Compton, Julie A    12 Express Swimming-MR  1:53.55    1:43.14        
                  44.57     1:43.14 (58.57)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.59  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Slattery, Meghan C  14 IA-MR                  56.57      56.13        
                  26.88       56.13 (29.25)                                        
  2 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR    57.33      56.71        
                  27.76       56.71 (28.95)                                        
  3 Koehler, Sierra M   13 WISC-MR                55.74      56.93        
                  27.32       56.93 (29.61)                                        
  4 Bonvissuto, Carrie  14 Express Swimming-MR    54.99      57.28        
                  27.41       57.28 (29.87)                                        
  5 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR    57.97      57.70        
                  27.68       57.70 (30.02)                                        
  6 DU, Irene           14 NCAC-MR                57.70      58.24        
                  27.83       58.24 (30.41)                                        
  7 Brady, Claudia F    14 Express Swimming-MR    56.57      58.46        
                  27.83       58.46 (30.63)                                        
  8 LI, Sandra          13 Express Swimming-MR    57.03      59.07        
                  28.67       59.07 (30.40)                                        
  9 Conte, Katie M      13 Express Swimming-MR    59.30      59.25        
                  28.55       59.25 (30.70)                                        
 10 Meringolo, Gabriel  13 Express Swimming-MR    59.34      59.26        
                  28.29       59.26 (30.97)                                        
 11 Harrington, Brooke  13 LBA-MR               1:00.34      59.64        
                  28.63       59.64 (31.01)                                        
 12 McNally, Lauren E   13 Express Swimming-MR    58.50      59.83        
                  29.44       59.83 (30.39)                                        
 13 Mauro, Sabrina      14 Express Swimming-MR    59.92    1:00.36        
                  28.29     1:00.36 (32.07)                                        
 14 Hahn, Katelyn E     14 IA-MR                  58.65    1:00.37        
                  28.60     1:00.37 (31.77)                                        
 15 Garvey, Olivia A    13 Express Swimming-MR    59.55    1:00.53        
                  28.87     1:00.53 (31.66)                                        
 16 Johnson, Meredith   14 Express Swimming-MR  1:03.47    1:01.12        
                  29.80     1:01.12 (31.32)                                        
 17 Jin, Victoria       14 HYB-MR               1:00.80    1:01.18        
                  28.99     1:01.18 (32.19)                                        
 18 Kryger, Lauren P    13 IA-MR                1:00.64    1:01.54        
                  29.30     1:01.54 (32.24)                                        
 19 Harvey, Noelle P    14 HYB-MR               1:00.28    1:01.65        
                  19.87     1:01.65 (41.78)                                        
 20 Chu, Jasmine        13 Express Swimming-MR    57.39    1:01.97        
                  29.34     1:01.97 (32.63)                                        
 21 Gonzalez, Miranda   13 Express Swimming-MR  1:00.29    1:02.02        
                  29.93     1:02.02 (32.09)                                        
 22 Wang, Carol         14 GATE-MR              1:01.99    1:02.15        
                  29.55     1:02.15 (32.60)                                        
 23 Nieves, Daniella M  14 WISC-MR              1:00.10    1:02.56        
                  29.63     1:02.56 (32.93)                                        
 24 Lennon, Maryann E   14 Express Swimming-MR    59.89    1:02.71        
                  30.12     1:02.71 (32.59)                                        
 25 Solis, Gabriela     13 LBA-MR               1:01.82    1:02.93        
                  30.46     1:02.93 (32.47)                                        
 26 Shiebler, Tricia E  13 IA-MR                1:04.93    1:03.07        
                  30.56     1:03.07 (32.51)                                        
 27 Aufort, Kate E      14 WISC-MR              1:01.18    1:03.11        
                  29.99     1:03.11 (33.12)                                        
 28 Giordano, Amanda    14 Farmingdale-MR       1:03.20    1:03.47        
                  29.98     1:03.47 (33.49)                                        
 29 Trachuk, Anna-mari  14 Unhes-Mr-MR          1:04.30    1:03.98        
                  30.29     1:03.98 (33.69)                                        
 30 Huang, Sabrina R    14 GATE-MR              1:06.03    1:04.16        
                  29.59     1:04.16 (34.57)                                        
 31 Klicpera, Samantha  14 Farmingdale-MR       1:03.09    1:04.72        
                  30.73     1:04.72 (33.99)                                        
 32 Haynos, Mary Ann    14 Farmingdale-MR       1:04.48    1:04.93        
                  31.24     1:04.93 (33.69)                                        
 33 Giordano, Julia L   13 Express Swimming-MR  1:02.46    1:04.95        
                  31.12     1:04.95 (33.83)                                        
 34 Achil, Shabie J     13 Express Swimming-MR  1:04.57    1:05.11        
                  31.44     1:05.11 (33.67)                                        
 35 Ibrahim, Zahrah A   13 Express Swimming-MR  1:04.63    1:05.31        
                  31.84     1:05.31 (33.47)                                        
 36 Baldassare, Brooke  14 WISC-MR              1:03.09    1:05.35        
                  31.15     1:05.35 (34.20)                                        
 37 Meade, Emma M       13 LBA-MR               1:03.83    1:05.73        
                  30.91     1:05.73 (34.82)                                        
 38 Brewster, Nadine L  14 Unhes-Mr-MR          1:07.50    1:05.88        
                  31.65     1:05.88 (34.23)                                        
 38 Stevens, Jenna P    13 LBA-MR               1:04.29    1:05.88        
                  31.73     1:05.88 (34.15)                                        
 40 Hall, Corrine F     13 Express Swimming-MR  1:07.43    1:06.37        
                  31.76     1:06.37 (34.61)                                        
 41 Guariglia, Amanda   13 Express Swimming-MR  1:05.45    1:06.40        
                  31.92     1:06.40 (34.48)                                        
 42 Krusos, Emily       14 HYB-MR               1:06.53    1:06.48        
                  31.79     1:06.48 (34.69)                                        
 43 Hwang, Alexandria   13 LBA-MR               1:07.30    1:06.57        
                  31.86     1:06.57 (34.71)                                        
 44 Straub, Jessica     14 HYB-MR               1:06.92    1:06.89        
                  31.97     1:06.89 (34.92)                                        
 45 Cheng, Britney      13 GATE-MR              1:11.00    1:07.54        
                  32.69     1:07.54 (34.85)                                        
 46 Rogan, Emily E      13 Express Swimming-MR  1:06.28    1:07.63        
                  32.00     1:07.63 (35.63)                                        
 47 Leydon, Jillian R   13 HYB-MR               1:09.65    1:07.86        
                  33.12     1:07.86 (34.74)                                        
 48 Gonzalez, Deanna J  13 LBA-MR               1:07.14    1:08.34        
                  32.81     1:08.34 (35.53)                                        
 49 Curley, Chloe M     13 LBA-MR               1:15.62    1:10.93        
                  33.59     1:10.93 (37.34)                                        
 50 Dolan, Grace E      13 LBA-MR               1:12.52    1:11.19        
                  33.74     1:11.19 (37.45)                                        
 51 Nash, Megan         13 Farmingdale-MR       1:10.21    1:11.80        
                  33.13     1:11.80 (38.67)                                        
 52 Ahearn, Kailey      13 LBA-MR               1:27.53    1:14.70        
                  34.81     1:14.70 (39.89)                                        
 53 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          1:25.90    1:17.69        
                  37.38     1:17.69 (40.31)                                        
 54 Chiang, Crystal     14 NCAC-MR              1:19.00    1:19.13        
                  37.16     1:19.13 (41.97)                                        
 55 Wesh, Jandeija B    13 GATE-MR              1:20.43    1:22.72        
                  38.97     1:22.72 (43.75)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:25.49  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McNally, Lauren E   13 Express Swimming-MR  2:36.17    2:33.81        
                  34.86     1:14.70 (39.84)     1:54.21 (39.51)     2:33.81 (39.60)
  2 Miou, Grace         13 NCAC-MR              2:35.00    2:34.04        
                  34.41     1:13.51 (39.10)     1:53.74 (40.23)     2:34.04 (40.30)
  3 Mauro, Sabrina      14 Express Swimming-MR  2:44.05    2:40.91        
                  35.27     1:16.56 (41.29)     1:58.37 (41.81)     2:40.91 (42.54)
  4 Brady, Claudia F    14 Express Swimming-MR  2:37.19    2:41.45        
                  36.20     1:18.03 (41.83)     2:00.12 (42.09)     2:41.45 (41.33)
  5 Slattery, Meghan C  14 IA-MR                3:00.33    2:42.04        
                  36.91     1:19.45 (42.54)     2:00.98 (41.53)     2:42.04 (41.06)
  6 Smerechniak, Jilli  13 IA-MR                2:40.99    2:43.22        
                  35.14     1:17.03 (41.89)     2:00.54 (43.51)     2:43.22 (42.68)
  7 Meringolo, Gabriel  13 Express Swimming-MR  2:42.32    2:44.72        
                  35.87     1:18.01 (42.14)     2:01.32 (43.31)     2:44.72 (43.40)
  8 Levin, Emma M       13 LBA-MR               2:45.44    2:44.88        
                  36.27     1:18.46 (42.19)     2:02.57 (44.11)     2:44.88 (42.31)
  9 Jin, Victoria       14 HYB-MR               2:48.05    2:45.07        
                  35.38     1:16.05 (40.67)     1:59.73 (43.68)     2:45.07 (45.34)
 10 Hall, Corrine F     13 Express Swimming-MR  2:47.55    2:45.20        
                  36.93     1:19.83 (42.90)     2:02.15 (42.32)     2:45.20 (43.05)
 11 Bonvissuto, Carrie  14 Express Swimming-MR  2:39.72    2:47.05        
                  37.96     1:20.38 (42.42)     2:03.67 (43.29)     2:47.05 (43.38)
 12 Giordano, Julia L   13 Express Swimming-MR  2:48.31    2:48.22        
                  38.72     1:21.55 (42.83)     2:05.36 (43.81)     2:48.22 (42.86)
 13 Koehler, Sierra M   13 WISC-MR              2:47.99    2:48.89        
                  38.15     1:21.57 (43.42)     2:06.34 (44.77)     2:48.89 (42.55)
 14 Harvey, Noelle P    14 HYB-MR               2:47.52    2:49.06        
                  38.62     1:21.16 (42.54)     2:04.21 (43.05)     2:49.06 (44.85)
 15 Chu, Jasmine        13 Express Swimming-MR  2:49.40    2:49.23        
                  38.59     1:21.60 (43.01)     2:05.89 (44.29)     2:49.23 (43.34)
 16 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  2:49.06    2:51.01        
                  36.91     1:19.80 (42.89)     2:02.15 (42.35)     2:51.01 (48.86)
 17 LI, Sandra          13 Express Swimming-MR  2:59.08    2:51.95        
                  39.97     1:24.14 (44.17)     2:08.10 (43.96)     2:51.95 (43.85)
 18 Hahn, Katelyn E     14 IA-MR                3:10.00    2:52.77        
                  39.41     1:24.66 (45.25)     2:09.18 (44.52)     2:52.77 (43.59)
 19 Baldassare, Brooke  14 WISC-MR              2:55.35    2:53.63        
                  39.58     1:23.62 (44.04)     2:08.80 (45.18)     2:53.63 (44.83)
 20 Harrington, Brooke  13 LBA-MR               2:55.32    2:54.45        
                  40.20     1:23.77 (43.57)     2:10.42 (46.65)     2:54.45 (44.03)
 21 Lennon, Maryann E   14 Express Swimming-MR  2:51.48    2:54.98        
                  39.17     1:23.13 (43.96)     2:09.14 (46.01)     2:54.98 (45.84)
 22 Guariglia, Amanda   13 Express Swimming-MR  3:10.08    2:55.24        
                  39.30     1:23.22 (43.92)     2:09.47 (46.25)     2:55.24 (45.77)
 23 Wang, Carol         14 GATE-MR              2:51.55    2:56.75        
                  40.11     1:25.39 (45.28)     2:10.76 (45.37)     2:56.75 (45.99)
 24 Crocker, Carolyn A  14 LBA-MR               2:53.42    2:57.02        
                  40.03     1:25.27 (45.24)     2:11.04 (45.77)     2:57.02 (45.98)
 25 Garvey, Olivia A    13 Express Swimming-MR  2:58.31    2:57.55        
                  38.91     1:25.01 (46.10)     2:11.21 (46.20)     2:57.55 (46.34)
 26 Achil, Shabie J     13 Express Swimming-MR  3:03.98    2:58.86        
                  42.33     1:28.43 (46.10)     2:14.59 (46.16)     2:58.86 (44.27)
 27 Wirkowski, Kristin  14 Express Swimming-MR  3:07.41    3:00.22        
                  39.92     1:26.03 (46.11)     2:14.49 (48.46)     3:00.22 (45.73)
 28 Cheng, Britney      13 GATE-MR              3:06.00    3:00.41        
                  39.37     1:23.57 (44.20)     2:12.79 (49.22)     3:00.41 (47.62)
 29 Gonzalez, Miranda   13 Express Swimming-MR       NT    3:00.69        
                  40.89     1:26.64 (45.75)     2:14.01 (47.37)     3:00.69 (46.68)
 30 Klicpera, Samantha  14 Farmingdale-MR       3:00.43    3:01.16        
                  38.92     1:24.89 (45.97)     2:13.10 (48.21)     3:01.16 (48.06)
 31 Huang, Sabrina R    14 GATE-MR              3:00.09    3:01.20        
                  38.44     1:23.39 (44.95)     2:12.08 (48.69)     3:01.20 (49.12)
 32 Rogan, Emily E      13 Express Swimming-MR  3:04.98    3:01.27        
                  40.72     1:26.73 (46.01)     2:14.13 (47.40)     3:01.27 (47.14)
 33 Johnson, Meredith   14 Express Swimming-MR       NT    3:02.27        
                  43.69     1:29.69 (46.00)     2:16.68 (46.99)     3:02.27 (45.59)
 34 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              3:06.23    3:02.29        
                  41.07     1:28.52 (47.45)     2:15.34 (46.82)     3:02.29 (46.95)
 35 Krusos, Emily       14 HYB-MR               3:00.15    3:02.58        
                  42.21     1:28.38 (46.17)     2:16.60 (48.22)     3:02.58 (45.98)
 36 Giordano, Amanda    14 Farmingdale-MR       2:59.22    3:02.70        
                  40.46     1:28.07 (47.61)     2:16.09 (48.02)     3:02.70 (46.61)
 37 Stevens, Jenna P    13 LBA-MR               3:01.04    3:03.12        
                  41.60     1:28.21 (46.61)     2:15.80 (47.59)     3:03.12 (47.32)
 38 Siegel, Blaine L    13 LBA-MR               3:08.64    3:03.48        
                  39.96     1:25.03 (45.07)     2:13.31 (48.28)     3:03.48 (50.17)
 39 Solis, Gabriela     13 LBA-MR               3:07.90    3:06.84        
                  42.33     1:30.27 (47.94)     2:19.17 (48.90)     3:06.84 (47.67)
 40 Trachuk, Anna-mari  14 Unhes-Mr-MR          3:20.77    3:08.91        
                  43.62     1:32.25 (48.63)     2:21.42 (49.17)     3:08.91 (47.49)
 41 Dolan, Grace E      13 LBA-MR               3:10.62    3:09.85        
                  43.30     1:31.48 (48.18)     2:20.16 (48.68)     3:09.85 (49.69)
 42 Gonzalez, Deanna J  13 LBA-MR               3:45.00    3:11.13        
                  43.72     1:32.72 (49.00)     2:23.34 (50.62)     3:11.13 (47.79)
 43 Brewster, Nadine L  14 Unhes-Mr-MR          3:16.79    3:11.46        
                  43.12     1:31.01 (47.89)     2:21.53 (50.52)     3:11.46 (49.93)
 44 Ibrahim, Zahrah A   13 Express Swimming-MR  3:11.59    3:11.64        
                  44.96     1:35.60 (50.64)     2:24.66 (49.06)     3:11.64 (46.98)
 45 Meade, Emma M       13 LBA-MR               3:45.00    3:11.82        
                  44.62     1:33.63 (49.01)     2:23.16 (49.53)     3:11.82 (48.66)
 46 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          3:18.54    3:15.58        
                  45.21     1:33.99 (48.78)     2:25.47 (51.48)     3:15.58 (50.11)
 47 Hwang, Alexandria   13 LBA-MR               3:15.77    3:16.76        
                  43.74     1:34.39 (50.65)     2:27.33 (52.94)     3:16.76 (49.43)
 48 Wesh, Jandeija B    13 GATE-MR              3:20.00    3:17.65        
                  45.37     1:34.29 (48.92)     2:26.68 (52.39)     3:17.65 (50.97)
 49 Haynos, Mary Ann    14 Farmingdale-MR       3:20.86    3:17.98        
                  45.77     1:35.45 (49.68)     2:26.60 (51.15)     3:17.98 (51.38)
 50 Nash, Megan         13 Farmingdale-MR       3:20.00    3:19.09        
                  44.80     1:36.45 (51.65)     2:29.01 (52.56)     3:19.09 (50.08)
 51 Curley, Chloe M     13 LBA-MR               3:26.98    3:20.10        
                  43.58     1:34.47 (50.89)     2:27.31 (52.84)     3:20.10 (52.79)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:09.29  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meringolo, Gabriel  13 Express Swimming-MR  2:22.12    2:21.28        
                  31.77     1:06.12 (34.35)     1:43.72 (37.60)     2:21.28 (37.56)
  2 LI, Sandra          13 Express Swimming-MR  2:23.34    2:22.98        
                  33.01     1:09.48 (36.47)     1:45.79 (36.31)     2:22.98 (37.19)
  3 McNally, Lauren E   13 Express Swimming-MR  2:24.62    2:25.45        
                  32.85     1:09.78 (36.93)     1:47.68 (37.90)     2:25.45 (37.77)
  4 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR  2:33.70    2:26.89        
                  32.75     1:09.70 (36.95)     1:48.63 (38.93)     2:26.89 (38.26)
  5 Nieves, Daniella M  14 WISC-MR              2:28.41    2:30.42        
                  31.02     1:08.48 (37.46)     1:49.34 (40.86)     2:30.42 (41.08)
  6 Schillinger, Ally   14 Express Swimming-MR  2:27.45    2:30.95        
                  33.15     1:11.78 (38.63)     1:51.20 (39.42)     2:30.95 (39.75)
  7 Mauro, Sabrina      14 Express Swimming-MR  2:27.36    2:34.82        
                  31.30     1:08.38 (37.08)     1:50.56 (42.18)     2:34.82 (44.26)
  8 Conte, Katie M      13 Express Swimming-MR  2:31.85    2:35.18        
                  31.53     1:09.67 (38.14)     1:52.15 (42.48)     2:35.18 (43.03)
  9 Kryger, Lauren P    13 IA-MR                2:43.92    2:35.31        
                  32.73     1:11.87 (39.14)     1:53.45 (41.58)     2:35.31 (41.86)
 10 Levin, Emma M       13 LBA-MR               2:33.08    2:35.55        
                  32.89     1:10.90 (38.01)     1:52.23 (41.33)     2:35.55 (43.32)
 11 Lennon, Maryann E   14 Express Swimming-MR  2:21.76    2:35.62        
                  33.15     1:11.67 (38.52)     1:52.91 (41.24)     2:35.62 (42.71)
 12 Savino, Chloe M     14 Express Swimming-MR  2:25.77    2:36.64        
                  33.17     1:11.33 (38.16)     1:52.39 (41.06)     2:36.64 (44.25)
 13 Solis, Gabriela     13 LBA-MR               2:37.06    2:38.61        
                  34.74     1:16.21 (41.47)     1:57.58 (41.37)     2:38.61 (41.03)
 14 Garvey, Olivia A    13 Express Swimming-MR  2:41.19    2:41.69        
                  34.51     1:15.25 (40.74)     1:57.90 (42.65)     2:41.69 (43.79)
 15 Crocker, Carolyn A  14 LBA-MR               2:46.68    2:43.34        
                  35.52     1:16.96 (41.44)     2:00.19 (43.23)     2:43.34 (43.15)
 16 Johnson, Meredith   14 Express Swimming-MR       NT    2:44.90        
                  36.82     1:19.45 (42.63)     2:02.52 (43.07)     2:44.90 (42.38)
 17 Stevens, Jenna P    13 LBA-MR               2:50.00    2:45.25        
                  36.26     1:18.00 (41.74)     2:02.42 (44.42)     2:45.25 (42.83)
 18 Ibrahim, Zahrah A   13 Express Swimming-MR  2:46.42    2:48.72        
                  36.24     1:18.71 (42.47)     2:04.47 (45.76)     2:48.72 (44.25)
 19 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR       NT    2:49.35        
                  35.13     1:18.56 (43.43)     2:03.66 (45.10)     2:49.35 (45.69)
 20 Gonzalez, Miranda   13 Express Swimming-MR       NT    2:53.37        
                  37.68     1:20.62 (42.94)     2:07.73 (47.11)     2:53.37 (45.64)
 21 Siegel, Blaine L    13 LBA-MR               2:53.59    2:58.45        
                  38.06     1:23.85 (45.79)     2:12.38 (48.53)     2:58.45 (46.07)
 22 Giordano, Julia L   13 Express Swimming-MR  2:58.76    3:00.01        
                  38.78     1:22.65 (43.87)     2:11.19 (48.54)     3:00.01 (48.82)
 23 Achil, Shabie J     13 Express Swimming-MR       NT    3:26.38        
                  44.63     1:36.41 (51.78)     2:30.39 (53.98)     3:26.38 (55.99)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:36.39  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smerechniak, Jilli  13 IA-MR                5:07.87    4:56.11        
                  31.66     1:07.78 (36.12)     1:44.52 (36.74)     2:21.62 (37.10)
        3:04.74 (43.12)     3:48.80 (44.06)     4:22.52 (33.72)     4:56.11 (33.59)
  2 Conte, Katie M      13 Express Swimming-MR  4:54.95    5:01.87        
                  32.36     1:09.58 (37.22)     1:48.54 (38.96)     2:26.55 (38.01)
        3:09.69 (43.14)     3:53.66 (43.97)     4:28.50 (34.84)     5:01.87 (33.37)
  3 Hahn, Katelyn E     14 IA-MR                     NT    5:09.42        
                  35.00     1:17.40 (42.40)     1:54.53 (37.13)     2:32.55 (38.02)
        3:17.20 (44.65)     4:02.26 (45.06)     4:36.07 (33.81)     5:09.42 (33.35)
  4 Levin, Emma M       13 LBA-MR               5:26.45    5:14.83        
                  33.01     1:10.25 (37.24)     1:53.61 (43.36)     2:34.46 (40.85)
        3:17.46 (43.00)     4:02.14 (44.68)     4:38.78 (36.64)     5:14.83 (36.05)
  5 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  5:38.75    5:15.17        
                  33.51     1:13.99 (40.48)     1:55.13 (41.14)     2:34.49 (39.36)
        3:19.45 (44.96)     4:04.64 (45.19)     4:40.93 (36.29)     5:15.17 (34.24)
  6 Slattery, Meghan C  14 IA-MR                5:30.00    5:18.04        
                  35.19     1:16.30 (41.11)     1:57.30 (41.00)     2:37.25 (39.95)
        3:23.83 (46.58)     4:07.73 (43.90)     4:43.73 (36.00)     5:18.04 (34.31)
  7 Kryger, Lauren P    13 IA-MR                5:30.00    5:30.12        
                  32.79     1:15.05 (42.26)     1:57.13 (42.08)     2:39.88 (42.75)
        3:29.49 (49.61)     4:18.76 (49.27)     4:54.05 (35.29)     5:30.12 (36.07)
  8 Gonzalez, Miranda   13 Express Swimming-MR       NT    5:39.77        
                  37.87     1:20.60 (42.73)     2:03.51 (42.91)     2:45.82 (42.31)
        3:35.31 (49.49)     4:25.82 (50.51)     5:04.04 (38.22)     5:39.77 (35.73)
  9 Siegel, Blaine L    13 LBA-MR               5:42.89    5:40.48        
                  37.72     1:21.61 (43.89)     2:04.54 (42.93)     2:47.10 (42.56)
        3:34.16 (47.06)     4:22.69 (48.53)     5:01.75 (39.06)     5:40.48 (38.73)
 10 Klicpera, Samantha  14 Farmingdale-MR       5:43.99    5:41.15        
                  39.46     1:27.51 (48.05)     2:10.92 (43.41)     2:55.16 (44.24)
        3:40.94 (45.78)     4:27.74 (46.80)     5:05.64 (37.90)     5:41.15 (35.51)
 11 Achil, Shabie J     13 Express Swimming-MR       NT    6:06.21        
                  44.38     1:35.24 (50.86)     2:21.45 (46.21)     3:07.52 (46.07)
        3:58.52 (51.00)     4:47.99 (49.47)     5:27.47 (39.48)     6:06.21 (38.74)
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Halloran, Kaleig  16 IA-MR                  55.46      55.05        
                  26.43       55.05 (28.62)                                        
  2 Gasic, Andrea       16 RI Marlins-MR          59.30      57.27        
                  27.37       57.27 (29.90)                                        
  3 Rodriguez, Nicole   17 Hydro-MR               56.49      57.29        
                  27.96       57.29 (29.33)                                        
  4 Kaewkrajang, Tanya  17 GATE-MR                57.09      57.35        
                  27.27       57.35 (30.08)                                        
  5 Fagen, Isabelle H   16 Express Swimming-MR    58.04      57.60        
                  27.99       57.60 (29.61)                                        
  6 Ren, Isabel T       16 Express Swimming-MR    57.49      57.95        
                  27.77       57.95 (30.18)                                        
  7 McGrath, Deirdre R  16 Express Swimming-MR    57.76      58.70        
                  28.51       58.70 (30.19)                                        
  8 Harrington, Morgan  15 LBA-MR                 58.77      58.75        
                  28.11       58.75 (30.64)                                        
  9 Grodecki, Natalie   15 IA-MR                  57.98      59.03        
                  28.42       59.03 (30.61)                                        
 10 Marasco, Rachel J   16 Express Swimming-MR    59.16      59.92        
                  28.78       59.92 (31.14)                                        
 11 Vani, Jacqueline J  16 Express Swimming-MR    58.48    1:00.04        
                  29.60     1:00.04 (30.44)                                        
 12 Stepanek, Chloe M   10 HYB-MR               1:00.53    1:00.29        
                  28.98     1:00.29 (31.31)                                        
 13 Meringolo, Phoebe   16 WISC-MR              1:00.88    1:00.57        
                  29.20     1:00.57 (31.37)                                        
 14 Mannle, Kathryn L   15 LBA-MR               1:00.29    1:00.59        
                  29.47     1:00.59 (31.12)                                        
 15 Kenny-Yap, Charlot  15 HYB-MR               1:01.03    1:00.66        
                  29.17     1:00.66 (31.49)                                        
 16 Licausi, Brianna L  15 Unhes-Mr-MR          1:01.28    1:01.02        
                  29.18     1:01.02 (31.84)                                        
 17 Skarren, Kaley L    11 LBA-MR               1:02.59    1:01.13        
                  29.53     1:01.13 (31.60)                                        
 18 Soriano, Thalia G   15 NCAC-MR              1:00.00    1:01.16        
                  29.11     1:01.16 (32.05)                                        
 19 Licausi, Jamie L    16 Unhes-Mr-MR            59.59    1:01.49        
                  29.08     1:01.49 (32.41)                                        
 20 Lee, Audrey         15 GATE-MR                59.51    1:01.73        
                  28.93     1:01.73 (32.80)                                        
 21 Kinkel, Amanda N    15 GATE-MR              1:02.93    1:01.76        
                  29.73     1:01.76 (32.03)                                        
 22 Williams, Shannon   15 IA-MR                1:03.18    1:01.83        
                  30.08     1:01.83 (31.75)                                        
 23 Crosby, Amanda      16 WISC-MR              1:00.31    1:01.90        
                  29.14     1:01.90 (32.76)                                        
 24 Palmer, Fiona E     15 Express Swimming-MR  1:01.75    1:02.35        
                  29.83     1:02.35 (32.52)                                        
 25 Hongamata, Lydia    15 NCAC-MR              1:02.00    1:04.05        
                  30.58     1:04.05 (33.47)                                        
 26 Duval, Rachelle R   15 Unhes-Mr-MR          1:02.65    1:04.38        
                  30.61     1:04.38 (33.77)                                        
 27 Kraff, Allyson R    12 Express Swimming-MR  1:03.50    1:04.50        
                  31.47     1:04.50 (33.03)                                        
 28 Mazanek, Charline   15 RI Marlins-MR        1:05.56    1:04.74        
                  31.14     1:04.74 (33.60)                                        
 29 Woll, Samantha M    15 LBA-MR               1:04.07    1:04.92        
                  30.71     1:04.92 (34.21)                                        
 30 Brant, Eliza N      15 WISC-MR              1:04.25    1:05.31        
                  31.52     1:05.31 (33.79)                                        
 31 Claps, Emma         10 HAA-MR               1:04.25    1:06.32        
                  31.88     1:06.32 (34.44)                                        
 31 Waller, Brittany H  14 LBA-MR               1:06.26    1:06.32        
                  32.03     1:06.32 (34.29)                                        
 33 Gaudet, Sarah M     11 LBA-MR               1:08.66    1:06.43        
                  32.26     1:06.43 (34.17)                                        
 34 McKevitt, Katelyn   12 WISC-MR              1:08.77    1:06.70        
                  32.12     1:06.70 (34.58)                                        
 35 Solis, Susana       17 LBA-MR               1:05.00    1:07.18        
                  31.87     1:07.18 (35.31)                                        
 36 Huang, Kimberly M   15 GATE-MR              1:05.51    1:07.50        
                  32.64     1:07.50 (34.86)                                        
 37 Hoge, Maggie M      11 WISC-MR              1:08.39    1:07.94        
                  33.10     1:07.94 (34.84)                                        
 38 Tanchuck, Sarah K   16 Express Swimming-MR  1:06.67    1:08.00        
                  33.02     1:08.00 (34.98)                                        
 39 Fetherston, Elizab  11 Express Swimming-MR  1:09.23    1:08.52        
                  33.50     1:08.52 (35.02)                                        
 40 Moeslinger, Natash  10 GATE-MR              1:07.79    1:08.63        
                  32.78     1:08.63 (35.85)                                        
 41 Compton, Julie A    12 Express Swimming-MR  1:07.89    1:08.65        
                  33.60     1:08.65 (35.05)                                        
 42 Wong, Isabelle      15 GATE-MR              1:08.48    1:09.31        
                  33.56     1:09.31 (35.75)                                        
 43 Phadael, Lauryn M   15 Express Swimming-MR  1:06.82    1:09.53        
                  33.22     1:09.53 (36.31)                                        
 44 Pierce, Francesca   13 WISC-MR              1:20.00    1:09.87        
                  33.29     1:09.87 (36.58)                                        
 45 Gasic, Doris        13 RI Marlins-MR        1:12.59    1:10.23        
                  33.45     1:10.23 (36.78)                                        
 46 Chang, Grace        11 GATE-MR              1:14.72    1:11.94        
                  34.86     1:11.94 (37.08)                                        
 47 Surielow, Isabelle  11 Express Swimming-MR  1:12.54    1:12.20        
                  35.49     1:12.20 (36.71)                                        
 48 Backus, Shaye M     12 UN-LI-MR             1:12.34    1:12.53        
                  34.61     1:12.53 (37.92)                                        
 49 Chernik, Alannah R  11 WISC-MR              1:13.43    1:12.59        
                  35.90     1:12.59 (36.69)                                        
 50 Labiner, Arielle    16 RI Marlins-MR        1:13.26    1:13.24        
                  35.07     1:13.24 (38.17)                                        
 51 Pierce, Dasha I     14 WISC-MR              1:23.00    1:15.85        
                  35.67     1:15.85 (40.18)                                        
 52 Huang, Amanda       11 Express Swimming-MR  1:19.87    1:17.90        
                  36.16     1:17.90 (41.74)                                        
 53 Li, Dora            15 Unhes-Mr-MR               NT    1:20.88        
                  37.71     1:20.88 (43.17)                                        
 54 Li, Kaitlin          9 GATE-MR              1:50.01    2:07.43        
                  58.49   2:07.43 (1:08.94)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGrath, Deirdre R  16 Express Swimming-MR  2:36.12    2:35.25        
                  34.48     1:13.91 (39.43)     1:54.42 (40.51)     2:35.25 (40.83)
  2 Marasco, Rachel J   16 Express Swimming-MR  2:36.74    2:36.31        
                  35.09     1:15.22 (40.13)     1:56.02 (40.80)     2:36.31 (40.29)
  3 Crilly, Nicole M    15 Express Swimming-MR  2:36.11    2:36.52        
                  36.56     1:15.82 (39.26)     1:55.99 (40.17)     2:36.52 (40.53)
  4 Vani, Jacqueline J  16 Express Swimming-MR  2:38.41    2:37.89        
                  35.76     1:15.55 (39.79)     1:56.54 (40.99)     2:37.89 (41.35)
  5 Hall, Corrine F     13 Express Swimming-MR  2:45.02    2:43.24        
                  36.72     1:18.78 (42.06)     2:01.31 (42.53)     2:43.24 (41.93)
  6 Ren, Isabel T       16 Express Swimming-MR  2:45.57    2:44.15        
                  36.33     1:17.75 (41.42)     2:00.76 (43.01)     2:44.15 (43.39)
  7 Mannle, Kathryn L   15 LBA-MR               2:44.65    2:44.91        
                  38.76     1:20.47 (41.71)     2:02.78 (42.31)     2:44.91 (42.13)
  8 Wong, Bokey         16 NCAC-MR              2:41.00    2:45.21        
                  36.82     1:18.79 (41.97)     2:02.10 (43.31)     2:45.21 (43.11)
  9 Licausi, Brianna L  15 Unhes-Mr-MR          2:55.17    2:46.86        
                  37.99     1:21.25 (43.26)     2:03.81 (42.56)     2:46.86 (43.05)
 10 Crosby, Amanda      16 WISC-MR              2:44.20    2:47.62        
                  38.03     1:21.07 (43.04)     2:05.09 (44.02)     2:47.62 (42.53)
 11 Harrington, Morgan  15 LBA-MR               2:39.91    2:49.23        
                  38.36     1:21.44 (43.08)     2:05.24 (43.80)     2:49.23 (43.99)
 12 McDonnell, Emily A  11 LBA-MR               2:55.99    2:49.66        
                  38.64     1:22.54 (43.90)     2:06.73 (44.19)     2:49.66 (42.93)
 13 Waller, Brittany H  14 LBA-MR               2:46.48    2:50.55        
                  38.83     1:21.73 (42.90)     2:06.10 (44.37)     2:50.55 (44.45)
 14 Hongamata, Lydia    15 NCAC-MR              2:46.00    2:50.98        
                  37.59     1:19.77 (42.18)     2:04.93 (45.16)     2:50.98 (46.05)
 15 Grodecki, Natalie   15 IA-MR                3:00.02    2:51.11        
                  38.65     1:22.97 (44.32)     2:07.26 (44.29)     2:51.11 (43.85)
 16 Brant, Eliza N      15 WISC-MR              2:48.68    2:51.14        
                  39.88     1:24.25 (44.37)     2:08.97 (44.72)     2:51.14 (42.17)
 17 Williams, Shannon   15 IA-MR                2:59.18    2:52.51        
                  40.00     1:23.75 (43.75)     2:08.16 (44.41)     2:52.51 (44.35)
 18 Wong, Isabelle      15 GATE-MR              2:48.71    2:55.57        
                  38.58     1:23.20 (44.62)     2:09.01 (45.81)     2:55.57 (46.56)
 19 Lee, Audrey         15 GATE-MR              2:53.89    2:55.80        
                  39.21     1:24.57 (45.36)     2:10.95 (46.38)     2:55.80 (44.85)
 20 Kavanagh, Anna K    11 LBA-MR               2:55.99    2:56.33        
                  39.73     1:25.32 (45.59)     2:10.92 (45.60)     2:56.33 (45.41)
 21 Babel, Kristen M    12 Express Swimming-MR       NT    2:56.42        
                  40.80     1:26.17 (45.37)     2:11.98 (45.81)     2:56.42 (44.44)
 22 Moeslinger, Natash  10 GATE-MR              2:59.00    2:56.48        
                  40.14     1:24.76 (44.62)     2:10.32 (45.56)     2:56.48 (46.16)
 23 Whang, Jessica      11 Express Swimming-MR  2:56.32    2:56.73        
                  41.79     1:27.43 (45.64)     2:13.40 (45.97)     2:56.73 (43.33)
 24 Phadael, Lauryn M   15 Express Swimming-MR  2:57.81    2:56.93        
                  40.66     1:25.27 (44.61)     2:10.85 (45.58)     2:56.93 (46.08)
 25 Guo, Eva J          11 Express Swimming-MR  2:58.98    2:57.80        
                  40.53     1:26.32 (45.79)     2:12.73 (46.41)     2:57.80 (45.07)
 26 Licausi, Jamie L    16 Unhes-Mr-MR          2:52.00    2:59.05        
                  37.55     1:22.17 (44.62)     2:10.25 (48.08)     2:59.05 (48.80)
 27 Kinkel, Amanda N    15 GATE-MR              3:02.69    2:59.51        
                  41.32     1:27.37 (46.05)     2:14.23 (46.86)     2:59.51 (45.28)
 28 Kenny-Yap, Charlot  15 HYB-MR               3:00.71    2:59.67        
                  38.53     1:23.89 (45.36)     2:11.37 (47.48)     2:59.67 (48.30)
 29 Yang, Jenny H       12 GATE-MR              3:00.00    3:01.35        
                  40.63     1:26.34 (45.71)     2:13.51 (47.17)     3:01.35 (47.84)
 30 Meringolo, Phoebe   16 WISC-MR              3:02.04    3:01.75        
                  39.35     1:24.63 (45.28)     2:12.50 (47.87)     3:01.75 (49.25)
 31 Palmer, Fiona E     15 Express Swimming-MR  2:56.62    3:09.62        
                  41.95     1:29.89 (47.94)     2:19.66 (49.77)     3:09.62 (49.96)
 32 Mazanek, Charline   15 RI Marlins-MR        3:13.85    3:10.08        
                  43.55     1:31.51 (47.96)     2:21.24 (49.73)     3:10.08 (48.84)
 33 Woll, Samantha M    15 LBA-MR               3:10.00    3:12.48        
                  42.48     1:30.85 (48.37)     2:21.53 (50.68)     3:12.48 (50.95)
 34 Pierce, Francesca   13 WISC-MR                   NT    3:14.08        
                  44.08     1:33.04 (48.96)     2:24.32 (51.28)     3:14.08 (49.76)
 35 Solis, Susana       17 LBA-MR                    NT    3:14.81        
                  42.10     1:32.25 (50.15)     2:23.02 (50.77)     3:14.81 (51.79)
 36 Pierce, Dasha I     14 WISC-MR                   NT    3:18.73        
                  45.30     1:34.81 (49.51)     2:26.84 (52.03)     3:18.73 (51.89)
 37 Waller, Brooke S    12 LBA-MR               3:15.99    3:18.75        
                  44.91     1:35.90 (50.99)     2:28.04 (52.14)     3:18.75 (50.71)
 38 Li, Dora            15 Unhes-Mr-MR               NT    3:18.90        
                  45.72     1:35.58 (49.86)     2:27.99 (52.41)     3:18.90 (50.91)
 39 Morvillo, Catie E   11 Express Swimming-MR  3:15.65    3:19.27        
                  44.82     1:36.97 (52.15)     2:31.42 (54.45)     3:19.27 (47.85)
 40 Labiner, Arielle    16 RI Marlins-MR             NT    3:19.48        
                  44.20     1:34.46 (50.26)     2:26.71 (52.25)     3:19.48 (52.77)
 41 Gasic, Doris        13 RI Marlins-MR             NT    3:30.38        
                  44.94     1:39.56 (54.62)     2:33.21 (53.65)     3:30.38 (57.17)
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harrington, Morgan  15 LBA-MR               2:13.00    2:17.21        
                  30.23     1:04.52 (34.29)     1:40.56 (36.04)     2:17.21 (36.65)
  2 Rodriguez, Nicole   17 Hydro-MR             2:11.96    2:17.49        
                  31.04     1:05.89 (34.85)     1:41.06 (35.17)     2:17.49 (36.43)
  3 Marasco, Rachel J   16 Express Swimming-MR  2:26.27    2:23.85        
                  31.65     1:09.18 (37.53)     1:46.97 (37.79)     2:23.85 (36.88)
  4 Yanar, Melanie      18 Express Swimming-MR  2:26.97    2:25.50        
                  30.91     1:06.65 (35.74)     1:46.72 (40.07)     2:25.50 (38.78)
  5 Grodecki, Natalie   15 IA-MR                2:29.17    2:29.45        
                  31.57     1:09.19 (37.62)     1:48.95 (39.76)     2:29.45 (40.50)
  6 Ren, Isabel T       16 Express Swimming-MR  2:41.88    2:31.94        
                  32.40     1:09.19 (36.79)     1:50.15 (40.96)     2:31.94 (41.79)
  7 Kavanagh, Ellie M   12 LBA-MR               2:39.99    2:33.02        
                  33.76     1:12.79 (39.03)     1:54.07 (41.28)     2:33.02 (38.95)
  8 Stepanek, Chloe M   10 HYB-MR               2:39.43    2:33.07        
                  35.38     1:14.57 (39.19)     1:56.30 (41.73)     2:33.07 (36.77)
  9 Kaewkrajang, Tanya  17 GATE-MR              2:37.84    2:34.76        
                  32.91     1:10.95 (38.04)     1:52.19 (41.24)     2:34.76 (42.57)
 10 Wong, Bokey         16 NCAC-MR              2:35.00    2:34.77        
                  33.56     1:13.58 (40.02)     1:54.60 (41.02)     2:34.77 (40.17)
 11 Mannle, Kathryn L   15 LBA-MR               2:43.86    2:35.70        
                  34.65     1:14.11 (39.46)     1:54.63 (40.52)     2:35.70 (41.07)
 12 Licausi, Brianna L  15 Unhes-Mr-MR          2:42.00    2:40.76        
                  34.52     1:12.74 (38.22)     1:57.33 (44.59)     2:40.76 (43.43)
 13 Palmer, Fiona E     15 Express Swimming-MR  2:52.11    2:45.01        
                  32.90     1:13.35 (40.45)     1:58.65 (45.30)     2:45.01 (46.36)
 14 Duval, Rachelle R   15 Unhes-Mr-MR          2:42.74    2:47.19        
                  33.95     1:15.22 (41.27)     2:01.89 (46.67)     2:47.19 (45.30)
 15 Licausi, Jamie L    16 Unhes-Mr-MR          2:40.00    2:49.01        
                  33.60     1:14.11 (40.51)     2:00.42 (46.31)     2:49.01 (48.59)
 16 Huang, Kimberly M   15 GATE-MR              2:50.00    2:53.24        
                  36.35     1:19.14 (42.79)     2:05.26 (46.12)     2:53.24 (47.98)
 17 Sheinberg, Faith    12 LBA-MR               3:00.00    2:57.04        
                  37.77     1:22.79 (45.02)     2:11.03 (48.24)     2:57.04 (46.01)
 18 Claps, Emma         10 HAA-MR               2:45.00    3:00.02        
                  39.04     1:24.69 (45.65)     2:14.14 (49.45)     3:00.02 (45.88)
 19 Pierce, Francesca   13 WISC-MR                   NT    3:01.64        
                  38.25     1:24.89 (46.64)     2:12.95 (48.06)     3:01.64 (48.69)
 20 Chang, Grace        11 GATE-MR              2:55.00    3:02.68        
                  39.11     1:24.69 (45.58)     2:13.32 (48.63)     3:02.68 (49.36)
 21 Phadael, Lauryn M   15 Express Swimming-MR       NT    3:21.92        
                  41.30     1:30.58 (49.28)     2:26.46 (55.88)     3:21.92 (55.46)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swartwout, William  10 Express Swimming-MR    27.92      29.21        
  2 Whang, Justin        9 Express Swimming-MR    30.00      30.52        
  3 Rodgers, C.J.       10 HYB-MR                 30.50      30.56        
  4 Zhang, Ryan F        9 GATE-MR                31.87      31.91        
  5 Brewster, Justin M  10 Unhes-Mr-MR            31.74      32.10        
  6 Griffin, Trevor T   10 Express Swimming-MR    32.01      32.15        
  7 Newmark, Jake Q     10 Express Swimming-MR    32.55      32.76        
  8 Ramnauth, Paul A    10 GATE-MR                34.42      33.23        
  9 Healy, Brian P      10 WISC-MR                33.35      33.28        
  9 Welling, Joe J      10 IA-MR                  32.50      33.28        
 11 Lopez, Andrew       10 WISC-MR                33.72      33.80        
 12 Weber, Christopher  10 Express Swimming-MR    35.02      33.96        
 13 Sanchez, Andy J      9 Unhes-Mr-MR            33.96      33.98        
 14 Sheinberg, Ryan     10 LBA-MR                 33.54      34.13        
 15 Kain, Garrett        9 WISC-MR                32.40      34.86        
 16 Kain, Gavin         10 WISC-MR                33.41      34.91        
 17 Ortiz, Christian G  10 IA-MR                  35.95      35.28        
 18 Peng, David          9 Unhes-Mr-MR            34.66      35.29        
 19 Legall, Elijah       9 Unhes-Mr-MR            37.27      35.36        
 20 Goodman, Jonah B     9 Express Swimming-MR    33.94      35.52        
 21 Yasinov, Zachary     9 Express Swimming-MR    34.99      35.64        
 22 Devine, J.T.        10 LBA-MR                 40.00      35.74        
 23 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR                 36.39      35.86        
 24 Mink, Colin G        9 Express Swimming-MR    36.04      37.21        
 25 Rand, Jack S        10 LBA-MR                 35.66      37.40        
 26 MO, David            9 Express Swimming-MR    36.84      38.77        
 27 Talanian, Eddie P   10 WISC-MR                39.43      39.01        
 28 Napoli, Jake H      10 Farmingdale-MR         42.26      42.24        
 29 Lee, Alton C         9 GATE-MR                40.25      43.22        
 30 Hoge, Jack           9 WISC-MR                46.01      44.54        
 31 Tien, Allen         10 GATE-MR                45.05      45.00        
 32 Diehl, Thomas A      9 Express Swimming-MR    44.09      47.21        
 33 Sitler, Alex W       9 HYB-MR                 51.81      48.42        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swartwout, William  10 Express Swimming-MR    31.49      35.53        
  2 Whang, Justin        9 Express Swimming-MR    34.80      35.72        
  3 Zhang, Ryan F        9 GATE-MR                36.18      36.97        
  4 Brewster, Justin M  10 Unhes-Mr-MR            37.75      37.69        
  5 Devine, J.T.        10 LBA-MR                 44.38      39.33        
  6 Goodman, Jonah B     9 Express Swimming-MR    39.02      39.35        
  7 Welling, Joe J      10 IA-MR                  39.00      39.94        
  8 Griffin, Trevor T   10 Express Swimming-MR    38.73      40.86        
  9 Newmark, Jake Q     10 Express Swimming-MR    40.25      41.10        
 10 Peng, David          9 Unhes-Mr-MR            41.50      41.98        
 11 Wan, Osmond T       10 GATE-MR                42.62      42.20        
 12 Weber, Christopher  10 Express Swimming-MR    45.21      43.01        
 13 Sanchez, Andy J      9 Unhes-Mr-MR            41.44      43.02        
 14 Legall, Elijah       9 Unhes-Mr-MR            44.38      43.48        
 15 Healy, Brian P      10 WISC-MR                45.12      43.55        
 16 MO, David            9 Express Swimming-MR    43.89      43.71        
 17 Kain, Gavin         10 WISC-MR                42.80      43.75        
 18 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR                 47.62      43.79        
 19 Maidhof, George      9 HAA-MR                 39.57      43.90        
 20 Cornish, Danny       9 LBA-MR                 44.02      45.08        
 21 Kain, Garrett        9 WISC-MR                40.79      45.09        
 21 Rand, Jack S        10 LBA-MR                 42.55      45.09        
 23 Yasinov, Zachary     9 Express Swimming-MR    43.91      45.46        
 24 Talanian, Eddie P   10 WISC-MR                47.38      45.82        
 25 Shannon, Ryan J      9 Express Swimming-MR    44.69      46.66        
 26 Napoli, Jake H      10 Farmingdale-MR         51.93      48.13        
 27 Mink, Colin G        9 Express Swimming-MR    48.19      49.02        
 28 Hoge, Jack           9 WISC-MR                48.86      49.70        
 29 Wehbe, Nicholas R    9 Express Swimming-MR    57.17      51.67        
 30 Diehl, Thomas A      9 Express Swimming-MR    52.55      54.82        
 31 Sitler, Alex W       9 HYB-MR               1:00.00      56.81        
 32 Bonvissuto, Will     9 Express Swimming-MR    55.08    1:01.84        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rodgers, C.J.       10 HYB-MR               1:29.73    1:25.78        
                  40.69     1:25.78 (45.09)                                        
  2 Whang, Justin        9 Express Swimming-MR  1:28.35    1:27.43        
                  44.50     1:27.43 (42.93)                                        
  3 Swartwout, William  10 Express Swimming-MR  1:29.95    1:28.43        
                  42.47     1:28.43 (45.96)                                        
  4 Krawiec, Grant      10 Express Swimming-MR  1:37.98    1:33.02        
                  44.23     1:33.02 (48.79)                                        
  5 Ramnauth, Paul A    10 GATE-MR              1:39.08    1:33.35        
                  44.91     1:33.35 (48.44)                                        
  6 MO, David            9 Express Swimming-MR  1:35.35    1:34.07        
                  45.06     1:34.07 (49.01)                                        
  7 Maidhof, George      9 HAA-MR               1:37.76    1:35.51        
                  46.30     1:35.51 (49.21)                                        
  8 Peng, David          9 Unhes-Mr-MR          1:38.52    1:36.12        
                  46.05     1:36.12 (50.07)                                        
  9 Welling, Joe J      10 IA-MR                2:00.00    1:36.21        
                  44.58     1:36.21 (51.63)                                        
 10 Weber, Christopher  10 Express Swimming-MR  1:42.00    1:38.82        
                  46.78     1:38.82 (52.04)                                        
 11 Kain, Gavin         10 WISC-MR              1:43.69    1:39.20        
                  47.07     1:39.20 (52.13)                                        
 12 Lopez, Andrew       10 WISC-MR              1:37.29    1:39.24        
                  46.68     1:39.24 (52.56)                                        
 13 Sheinberg, Ryan     10 LBA-MR               1:52.96    1:39.40        
                  47.96     1:39.40 (51.44)                                        
 14 Newmark, Jake Q     10 Express Swimming-MR  1:40.73    1:40.61        
                  47.43     1:40.61 (53.18)                                        
 15 Healy, Brian P      10 WISC-MR              1:40.01    1:41.21        
                  48.24     1:41.21 (52.97)                                        
 16 Mink, Colin G        9 Express Swimming-MR  1:51.23    1:42.27        
                  48.99     1:42.27 (53.28)                                        
 17 Talanian, Eddie P   10 WISC-MR              1:43.09    1:43.97        
                  48.23     1:43.97 (55.74)                                        
 18 Cornish, Danny       9 LBA-MR               1:42.83    1:46.06        
                  51.58     1:46.06 (54.48)                                        
 19 Ortiz, Christian G  10 IA-MR                2:06.34    1:47.32        
                  49.97     1:47.32 (57.35)                                        
 20 Griffin, Trevor T   10 Express Swimming-MR  1:59.87    1:47.90        
                  49.96     1:47.90 (57.94)                                        
 21 Yasinov, Zachary     9 Express Swimming-MR  1:47.83    1:48.72        
                  52.98     1:48.72 (55.74)                                        
 22 Shannon, Ryan J      9 Express Swimming-MR  1:55.79    1:48.82        
                  49.45     1:48.82 (59.37)                                        
 23 Goodman, Jonah B     9 Express Swimming-MR  1:49.78    1:48.93        
                  51.59     1:48.93 (57.34)                                        
 24 Bonvissuto, Will     9 Express Swimming-MR  1:54.62    1:52.34        
                  51.21   1:52.34 (1:01.13)                                        
 25 Kain, Garrett        9 WISC-MR              2:02.50    1:54.92        
                  54.29   1:54.92 (1:00.63)                                        
 26 Hoge, Jack           9 WISC-MR              2:06.88    1:58.84        
                  56.11   1:58.84 (1:02.73)                                        
 27 Lee, Alton C         9 GATE-MR              1:50.00    2:01.32        
                  57.60   2:01.32 (1:03.72)                                        
 28 Sitler, Alex W       9 HYB-MR               2:05.00    2:06.63        
                1:00.83   2:06.63 (1:05.80)                                        
 29 Diehl, Thomas A      9 Express Swimming-MR  2:15.34    2:18.14        
                1:05.77   2:18.14 (1:12.37)                                        
 -- Tien, Allen         10 GATE-MR              1:55.00         DQ        
                  58.73        DQ (1:09.31)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swartwout, William  10 Express Swimming-MR  1:15.52    1:15.87        
                  37.93     1:15.87 (37.94)                                        
  2 Brewster, Justin M  10 Unhes-Mr-MR          1:27.34    1:22.34        
                  37.31     1:22.34 (45.03)                                        
  3 Rodgers, C.J.       10 HYB-MR               1:24.26    1:23.21        
                  38.45     1:23.21 (44.76)                                        
  4 Whang, Justin        9 Express Swimming-MR  1:20.45    1:23.39        
                  40.76     1:23.39 (42.63)                                        
  5 Lopez, Andrew       10 WISC-MR              1:28.97    1:25.81        
                  40.00     1:25.81 (45.81)                                        
  6 Goodman, Jonah B     9 Express Swimming-MR  1:35.82    1:26.02        
                  39.30     1:26.02 (46.72)                                        
  7 Maidhof, George      9 HAA-MR               1:27.81    1:28.88        
                  41.67     1:28.88 (47.21)                                        
  8 Weber, Christopher  10 Express Swimming-MR  1:32.12    1:29.22        
                  40.04     1:29.22 (49.18)                                        
  9 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR               1:40.06    1:31.40        
                  43.60     1:31.40 (47.80)                                        
 10 Legall, Elijah       9 Unhes-Mr-MR          1:42.18    1:34.40        
                  41.87     1:34.40 (52.53)                                        
 11 MO, David            9 Express Swimming-MR  1:36.88    1:34.66        
                  42.46     1:34.66 (52.20)                                        
 12 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              1:48.62    1:37.59        
                  42.22     1:37.59 (55.37)                                        
 13 Sanchez, Andy J      9 Unhes-Mr-MR          1:29.26    1:39.32        
                  43.38     1:39.32 (55.94)                                        
 14 Ortiz, Christian G  10 IA-MR                1:42.95    1:40.89        
                  48.22     1:40.89 (52.67)                                        
 15 Griffin, Trevor T   10 Express Swimming-MR  1:45.32    1:44.50        
                  46.57     1:44.50 (57.93)                                        
 16 Rand, Jack S        10 LBA-MR               1:43.67    1:45.13        
                  49.30     1:45.13 (55.83)                                        
 17 Cornish, Danny       9 LBA-MR               1:51.89    1:47.51        
                  45.47   1:47.51 (1:02.04)                                        
 18 Yasinov, Zachary     9 Express Swimming-MR  2:06.45    2:10.72        
                  55.02   2:10.72 (1:15.70)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.79  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Michael      12 Express Swimming-MR    26.74      26.96        
  2 Monfiston, Seth E   12 GATE-MR                28.43      27.68        
  3 Claiborne, Kevin G  11 NCAC-MR                28.00      27.86        
  4 Chang, Michael      12 Farmingdale-MR         27.72      28.09        
  5 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR                29.40      28.38        
  6 Deguzman, Nathanie  12 Express Swimming-MR    28.05      28.42        
  7 Jozkowski, Evan H   12 Express Swimming-MR    28.97      29.04        
  8 Dagayev, Andrey     11 IA-MR                  31.12      29.32        
  9 Sansiviero, Burke   12 Express Swimming-MR    29.78      29.53        
 10 Tsai, Brian C       11 NCAC-MR                29.50      29.69        
 11 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    29.18      29.74        
 12 Yankelevich, Jacob  11 Unhes-Mr-MR            29.80      29.77        
 13 Vincent, Thomas N   11 Express Swimming-MR    30.16      30.43        
 14 Tolpina, Axel       11 Unhes-Mr-MR            29.50      30.60        
 15 Lent, Kieran R      12 LBA-MR                 30.02      30.61        
 16 Kleemann, Perry M   12 Express Swimming-MR    30.47      30.62        
 17 Grobshteyn, Mark P  11 Unhes-Mr-MR            29.80      30.76        
 18 O'Connell, Conor J  12 Express Swimming-MR    31.41      31.08        
 19 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR    31.00      31.10        
 20 DeAsis, Christian   11 GATE-MR                31.87      31.13        
 21 Pierce, Zhenya R    11 WISC-MR                31.89      31.66        
 22 Lazar, Spencer R    12 Express Swimming-MR    32.32      32.04        
 23 McCarthy, Neilly    11 LBA-MR                 33.73      32.09        
 24 Stoski, Michael J   11 LBA-MR                 32.63      32.16        
 25 Kain, Patrick       12 WISC-MR                30.76      32.20        
 26 Kolar, Dylan E      12 IA-MR                  34.00      32.24        
 26 Cornish, Kyle F     11 LBA-MR                 31.48      32.24        
 28 Harris, Luke J      12 WISC-MR                33.23      32.26        
 29 Bergin, Kyle        12 LBA-MR                 33.08      32.32        
 30 Todd, Ian           11 HYB-MR                 32.22      32.47        
 31 Krawiec, Nicholas   12 Express Swimming-MR    33.46      32.88        
 32 Claps, Danny        12 HAA-MR                 33.78      32.96        
 33 Kanaley, Tim S      12 IA-MR                  35.66      33.15        
 34 Abramowitz, Max F   11 Express Swimming-MR    33.70      33.22        
 35 Chow, Brandon       11 Express Swimming-MR    31.45      33.25        
 36 Maher, William      11 HYB-MR                 33.42      33.49        
 37 Earley, Liam P      11 Express Swimming-MR    32.14      33.70        
 38 Foti, Trevor M      12 LBA-MR                 35.14      34.00        
 39 Chu, Princeton      11 GATE-MR                37.21      34.76        
 40 Kong, Raymond       11 GATE-MR                35.35      35.14        
 41 Shiebler, Andrew J  11 IA-MR                  34.62      35.16        
 42 Trapani, Dean X     11 Express Swimming-MR    37.30      35.24        
 43 Tan, Jerry          12 GATE-MR                36.77      35.32        
 44 Li, Tyler           11 GATE-MR                36.04      35.37        
 45 Guariglia, Andrew   11 Express Swimming-MR    34.12      35.48        
 46 Hallaian, Cameron   11 Express Swimming-MR    39.47      36.10        
 47 Crawson, Tyler      12 WISC-MR                37.42      36.32        
 48 Abramov, David      11 GATE-MR                40.00      36.51        
 49 Yam, Cody J         11 Express Swimming-MR    36.46      36.78        
 50 Alizio, Anthony F   11 Express Swimming-MR    37.70      36.96        
 51 Selim, Yassin A     12 Express Swimming-MR    36.59      37.39        
 52 Shen, Matthew       12 GATE-MR                39.81      37.83        
 53 Imburgia, Joseph S  11 WISC-MR                39.46      38.55        
 54 Bench, Harrison G   11 IA-MR                  39.84      38.72        
 55 Cheung, Cyrus H     11 GATE-MR                39.61      39.94        
 56 Trapani, Blaise N   12 Express Swimming-MR    41.63      42.35        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                28.59  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claiborne, Kevin G  11 NCAC-MR                30.00      31.52        
  2 Deguzman, Nathanie  12 Express Swimming-MR    31.26      31.67        
  3 Harrington, Dylan   12 LBA-MR                 33.11      33.19        
  4 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    32.77      33.43        
  5 Jozkowski, Evan H   12 Express Swimming-MR    33.74      34.14        
  6 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR                33.63      34.16        
  6 Jiang, Michael      12 Express Swimming-MR    33.49      34.16        
  8 Pierce, Zhenya R    11 WISC-MR                35.42      34.33        
  8 Tsai, Brian C       11 NCAC-MR                34.00      34.33        
 10 O'Connell, Conor J  12 Express Swimming-MR    34.93      34.77        
 11 Sansiviero, Burke   12 Express Swimming-MR    35.38      35.47        
 12 Yankelevich, Jacob  11 Unhes-Mr-MR            34.24      35.73        
 13 Sanchez, Jacob      11 LBA-MR                 39.63      35.75        
 14 DeAsis, Christian   11 GATE-MR                35.71      36.07        
 15 Monfiston, Seth E   12 GATE-MR                36.75      36.12        
 16 Lazar, Spencer R    12 Express Swimming-MR    39.52      36.47        
 17 Chow, Brandon       11 Express Swimming-MR    37.84      36.70        
 18 Santana, Jose R     12 LBA-MR                 42.00      36.75        
 19 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR    36.54      36.96        
 20 Kanaley, Tim S      12 IA-MR                  34.70      37.54        
 21 Kleemann, Perry M   12 Express Swimming-MR    37.56      37.83        
 22 Kain, Patrick       12 WISC-MR                35.23      37.90        
 23 Maher, William      11 HYB-MR                 36.97      38.04        
 24 Foti, Trevor M      12 LBA-MR                 41.03      38.23        
 25 Dagayev, Andrey     11 IA-MR                  36.92      38.31        
 26 Stoski, Michael J   11 LBA-MR                 37.39      38.35        
 27 Vincent, Thomas N   11 Express Swimming-MR    37.96      39.45        
 28 McCarthy, Neilly    11 LBA-MR                 40.17      40.00        
 29 Hwang, Tyler        11 LBA-MR                 37.74      40.13        
 30 Chen, Matthew       12 GATE-MR                42.11      40.85        
 31 Yam, Cody J         11 Express Swimming-MR    42.10      41.50        
 32 Earley, Liam P      11 Express Swimming-MR    39.57      41.55        
 33 Li, Tyler           11 GATE-MR                42.42      41.92        
 34 Kolar, Dylan E      12 IA-MR                  45.00      42.08        
 35 Chu, Princeton      11 GATE-MR                42.98      42.19        
 36 Bergin, Kyle        12 LBA-MR                 39.36      42.52        
 37 Abramowitz, Max F   11 Express Swimming-MR    44.06      43.45        
 38 Harris, Luke J      12 WISC-MR                42.84      45.15        
 39 Shen, Matthew       12 GATE-MR                46.81      45.75        
 40 Abramov, David      11 GATE-MR                43.00      46.44        
 41 Imburgia, Joseph S  11 WISC-MR                48.04      47.25        
 42 Alizio, Anthony F   11 Express Swimming-MR    50.14      47.90        
 43 Bench, Harrison G   11 IA-MR                  47.37      48.03        
 44 Selim, Yassin A     12 Express Swimming-MR    47.48      48.13        
 45 Tellis, Daniel A    11 Express Swimming-MR    50.54      49.27        
 46 Crawson, Tyler      12 WISC-MR                38.77      52.01        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.59  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      12 Farmingdale-MR       1:11.18    1:11.85        
                  34.28     1:11.85 (37.57)                                        
  2 Daly, Nikolas A     11 HAA-MR               1:11.69    1:12.22        
                  34.43     1:12.22 (37.79)                                        
  3 Deguzman, Nathanie  12 Express Swimming-MR  1:15.05    1:15.94        
                  35.85     1:15.94 (40.09)                                        
  4 Polanish, Kevin     12 IA-MR                1:19.44    1:20.43        
                  38.92     1:20.43 (41.51)                                        
  5 Sansiviero, Burke   12 Express Swimming-MR  1:21.22    1:20.73        
                  38.12     1:20.73 (42.61)                                        
  6 Lent, Kieran R      12 LBA-MR               1:22.65    1:20.82        
                  38.41     1:20.82 (42.41)                                        
  7 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR  1:21.66    1:21.25        
                  38.20     1:21.25 (43.05)                                        
  7 Lin, Thomas         11 NCAC-MR              1:20.00    1:21.25        
                  38.46     1:21.25 (42.79)                                        
  9 Vincent, Thomas N   11 Express Swimming-MR  1:23.54    1:23.15        
                  39.32     1:23.15 (43.83)                                        
 10 Harrington, Dylan   12 LBA-MR               1:25.59    1:24.25        
                  39.92     1:24.25 (44.33)                                        
 11 Tsai, Brian C       11 NCAC-MR              1:34.00    1:24.47        
                  39.98     1:24.47 (44.49)                                        
 12 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              1:27.00    1:26.02        
                  40.73     1:26.02 (45.29)                                        
 13 Jiang, Michael      12 Express Swimming-MR  1:30.84    1:26.29        
                  41.01     1:26.29 (45.28)                                        
 14 DeAsis, Christian   11 GATE-MR              1:33.95    1:26.36        
                  41.33     1:26.36 (45.03)                                        
 15 Grobshteyn, Mark P  11 Unhes-Mr-MR          1:28.54    1:26.52        
                  41.14     1:26.52 (45.38)                                        
 16 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  1:28.04    1:28.25        
                  41.25     1:28.25 (47.00)                                        
 17 Tolpina, Axel       11 Unhes-Mr-MR          1:23.95    1:28.47        
                  41.52     1:28.47 (46.95)                                        
 18 Dagayev, Andrey     11 IA-MR                1:35.61    1:29.97        
                  40.68     1:29.97 (49.29)                                        
 19 Kleemann, Perry M   12 Express Swimming-MR  1:31.91    1:30.09        
                  43.23     1:30.09 (46.86)                                        
 20 Tan, Jerry          12 GATE-MR              1:33.19    1:31.39        
                  43.16     1:31.39 (48.23)                                        
 21 Kain, Patrick       12 WISC-MR              1:26.57    1:31.52        
                  42.97     1:31.52 (48.55)                                        
 22 Lazar, Spencer R    12 Express Swimming-MR  1:33.93    1:32.47        
                  42.16     1:32.47 (50.31)                                        
 23 Todd, Ian           11 HYB-MR               1:35.64    1:32.53        
                  44.24     1:32.53 (48.29)                                        
 24 Hwang, Tyler        11 LBA-MR               1:40.00    1:32.80        
                  43.97     1:32.80 (48.83)                                        
 25 Chen, Matthew       12 GATE-MR              1:34.37    1:33.06        
                  43.70     1:33.06 (49.36)                                        
 26 Krawiec, Nicholas   12 Express Swimming-MR  1:44.18    1:33.23        
                  44.80     1:33.23 (48.43)                                        
 27 Chow, Brandon       11 Express Swimming-MR  1:34.97    1:34.91        
                  46.09     1:34.91 (48.82)                                        
 28 Bonney, Ethan J     12 LBA-MR               1:44.70    1:34.92        
                  45.65     1:34.92 (49.27)                                        
 29 Cornish, Kyle F     11 LBA-MR               1:34.36    1:35.30        
                  44.96     1:35.30 (50.34)                                        
 30 Earley, Liam P      11 Express Swimming-MR  1:36.36    1:35.63        
                  43.65     1:35.63 (51.98)                                        
 31 Chu, Princeton      11 GATE-MR              1:37.89    1:37.12        
                  46.25     1:37.12 (50.87)                                        
 32 Guariglia, Andrew   11 Express Swimming-MR  1:37.35    1:38.47        
                  46.18     1:38.47 (52.29)                                        
 33 Abramowitz, Max F   11 Express Swimming-MR  1:48.23    1:39.15        
                  47.02     1:39.15 (52.13)                                        
 34 O'Connell, Conor J  12 Express Swimming-MR  1:43.03    1:40.47        
                  47.46     1:40.47 (53.01)                                        
 35 Yam, Cody J         11 Express Swimming-MR  1:42.50    1:40.82        
                  47.32     1:40.82 (53.50)                                        
 36 Trapani, Dean X     11 Express Swimming-MR  1:47.63    1:42.09        
                  49.03     1:42.09 (53.06)                                        
 37 Harris, Luke J      12 WISC-MR              1:44.63    1:43.49        
                  50.33     1:43.49 (53.16)                                        
 38 Selim, Yassin A     12 Express Swimming-MR  1:40.58    1:43.77        
                  45.38     1:43.77 (58.39)                                        
 39 Alizio, Anthony F   11 Express Swimming-MR  1:42.63    1:44.41        
                  48.77     1:44.41 (55.64)                                        
 40 Cheung, Cyrus H     11 GATE-MR              1:45.37    1:45.74        
                  50.00     1:45.74 (55.74)                                        
 41 Trapani, Blaise N   12 Express Swimming-MR  1:54.02    1:45.92        
                  52.22     1:45.92 (53.70)                                        
 42 Claps, Danny        12 HAA-MR               1:47.87    1:46.62        
                  49.21     1:46.62 (57.41)                                        
 43 Crawson, Tyler      12 WISC-MR              1:53.33    1:49.97        
                  51.73     1:49.97 (58.24)                                        
 44 Bench, Harrison G   11 IA-MR                1:59.40    1:52.82        
                  52.18   1:52.82 (1:00.64)                                        
 45 Shiebler, Andrew J  11 IA-MR                2:00.61    2:00.38        
                  58.29   2:00.38 (1:02.09)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.19  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas         11 NCAC-MR              1:04.00    1:04.11        
                  30.80     1:04.11 (33.31)                                        
  2 Claiborne, Kevin G  11 NCAC-MR              1:09.00    1:07.24        
                  30.25     1:07.24 (36.99)                                        
  3 Chang, Michael      12 Farmingdale-MR       1:08.34    1:08.39        
                  32.08     1:08.39 (36.31)                                        
  4 Monfiston, Seth E   12 GATE-MR              1:12.79    1:12.75        
                  32.61     1:12.75 (40.14)                                        
  5 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  1:15.36    1:16.53        
                  34.77     1:16.53 (41.76)                                        
  6 Stoski, Michael J   11 LBA-MR               1:38.12    1:20.08        
                  37.95     1:20.08 (42.13)                                        
  7 Hwang, Tyler        11 LBA-MR               1:19.00    1:20.21        
                  36.18     1:20.21 (44.03)                                        
  8 Tolpina, Axel       11 Unhes-Mr-MR          1:17.67    1:20.89        
                  37.74     1:20.89 (43.15)                                        
  9 Cornish, Kyle F     11 LBA-MR               1:18.35    1:22.29        
                  37.02     1:22.29 (45.27)                                        
 10 Grobshteyn, Mark P  11 Unhes-Mr-MR          1:22.82    1:22.72        
                  37.72     1:22.72 (45.00)                                        
 11 Todd, Ian           11 HYB-MR               1:30.15    1:22.74        
                  38.62     1:22.74 (44.12)                                        
 12 Kanaley, Tim S      12 IA-MR                1:24.74    1:26.58        
                  38.62     1:26.58 (47.96)                                        
 13 Pierce, Zhenya R    11 WISC-MR              1:27.80    1:28.52        
                  37.88     1:28.52 (50.64)                                        
 14 Bergin, Kyle        12 LBA-MR               1:31.72    1:29.48        
                  41.86     1:29.48 (47.62)                                        
 15 Krawiec, Nicholas   12 Express Swimming-MR  1:32.11    1:33.67        
                  44.99     1:33.67 (48.68)                                        
 16 Chow, Brandon       11 Express Swimming-MR  1:31.43    1:34.03        
                  44.49     1:34.03 (49.54)                                        
 17 McCarthy, Neilly    11 LBA-MR               1:48.41    1:34.44        
                  41.35     1:34.44 (53.09)                                        
 18 Kleemann, Perry M   12 Express Swimming-MR  1:36.89    1:35.05        
                  43.13     1:35.05 (51.92)                                        
 19 Claps, Danny        12 HAA-MR               1:31.34    1:35.32        
                  42.58     1:35.32 (52.74)                                        
 20 Chen, Matthew       12 GATE-MR              1:46.15    1:35.68        
                  41.06     1:35.68 (54.62)                                        
 21 Kong, Raymond       11 GATE-MR              1:40.00    1:36.13        
                  47.50     1:36.13 (48.63)                                        
 22 Santana, Jose R     12 LBA-MR               1:30.00    1:36.49        
                  38.23     1:36.49 (58.26)                                        
 23 Earley, Liam P      11 Express Swimming-MR  1:33.17    1:38.26        
                  46.62     1:38.26 (51.64)                                        
 24 Foti, Trevor M      12 LBA-MR                    NT    1:40.02        
                  45.39     1:40.02 (54.63)                                        
 25 Trapani, Dean X     11 Express Swimming-MR  1:36.53    1:42.91        
                  46.59     1:42.91 (56.32)                                        
 26 Shiebler, Andrew J  11 IA-MR                1:46.50    1:47.41        
                  49.99     1:47.41 (57.42)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.79  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ho, Timothy         13 NCAC-MR                52.90      53.23        
                  24.97       53.23 (28.26)                                        
  2 Zhang, Evan         13 GATE-MR                53.84      53.27        
                  25.61       53.27 (27.66)                                        
  3 Meyers, Daniel J    14 GATE-MR                54.24      54.97        
                  25.20       54.97 (29.77)                                        
  4 Ferrara, Justin     14 LBA-MR                 55.30      55.32        
                  26.91       55.32 (28.41)                                        
  5 Prokopiou, Nicos    13 WISC-MR                55.95      55.75        
                  26.75       55.75 (29.00)                                        
  6 Rosen, Jason Z      13 Express Swimming-MR    54.34      55.84        
                  26.79       55.84 (29.05)                                        
  7 Lue, Michael        13 GATE-MR                57.43      56.05        
                  26.16       56.05 (29.89)                                        
  8 Zhou, Winfield      14 Express Swimming-MR    55.66      56.37        
                  27.15       56.37 (29.22)                                        
  9 Mcalpine, Michael   13 Unhes-Mr-MR            56.00      56.96        
                  27.13       56.96 (29.83)                                        
 10 Bulik, Michael A    14 LBA-MR                 57.40      56.99        
                  27.45       56.99 (29.54)                                        
 11 Wyche, Tyori        14 WISC-MR                56.80      57.50        
                  27.18       57.50 (30.32)                                        
 12 Hobbes, Matthew R   14 WISC-MR                57.53      57.54        
                  27.56       57.54 (29.98)                                        
 13 Sheinberg, Kyle     13 LBA-MR                 58.74      57.83        
                  28.32       57.83 (29.51)                                        
 14 Maloney, Michael C  13 Farmingdale-MR         56.61      57.89        
                  27.38       57.89 (30.51)                                        
 15 Hurley, John R      13 Express Swimming-MR    57.82      58.09        
                  28.03       58.09 (30.06)                                        
 16 Mack, Henry         14 HYB-MR                 59.62      58.54        
                  27.66       58.54 (30.88)                                        
 17 Deguzman, Cameron   14 Express Swimming-MR    58.89      59.17        
                  28.82       59.17 (30.35)                                        
 18 Chan, Brian         13 GATE-MR              1:00.84      59.31        
                  29.04       59.31 (30.27)                                        
 19 Parrinello, Anthon  13 Farmingdale-MR         57.61    1:00.01        
                  28.55     1:00.01 (31.46)                                        
 20 Kreuscher, Kyle J   13 HAA-MR                 59.30    1:00.12        
                  28.42     1:00.12 (31.70)                                        
 21 Duval, Justin S     13 Unhes-Mr-MR            59.00    1:02.58        
                  29.05     1:02.58 (33.53)                                        
 22 Sionov, Arik        13 LBA-MR               1:05.77    1:03.46        
                  29.25     1:03.46 (34.21)                                        
 23 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:04.48    1:03.81        
                  30.73     1:03.81 (33.08)                                        
 24 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  1:03.69    1:04.80        
                  31.02     1:04.80 (33.78)                                        
 25 McGuire, Vincent G  14 LBA-MR               1:07.43    1:06.97        
                  30.45     1:06.97 (36.52)                                        
 26 Harripersaud, Bhis  13 GATE-MR              1:07.81    1:07.54        
                  31.33     1:07.54 (36.21)                                        
 27 Zhang, Kevin        13 Express Swimming-MR  1:06.76    1:08.77        
                  32.90     1:08.77 (35.87)                                        
 28 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          1:12.47    1:10.54        
                  34.17     1:10.54 (36.37)                                        
 29 Simao, Michael E    13 LBA-MR               1:12.53    1:11.02        
                  34.57     1:11.02 (36.45)                                        
 30 Chin, Kyle R        13 LBA-MR               1:14.59    1:12.32        
                  34.26     1:12.32 (38.06)                                        
 31 Moriarty, Edwin J   14 LBA-MR               1:09.66    1:13.36        
                  33.23     1:13.36 (40.13)                                        
 32 Hur, Thomas         13 GATE-MR              1:19.00    1:13.99        
                  34.34     1:13.99 (39.65)                                        
 33 Chookasezian, Just  13 LBA-MR               1:12.33    1:14.98        
                  34.21     1:14.98 (40.77)                                        
 34 Carr, Sean C        14 LBA-MR               1:21.76    1:16.03        
                  34.72     1:16.03 (41.31)                                        
 35 Wan, Horace         13 GATE-MR              1:21.56    1:24.07        
                  39.12     1:24.07 (44.95)                                        
 36 D'Andrea, Michael   13 LBA-MR               1:17.99    1:26.15        
                  41.60     1:26.15 (44.55)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              2:16.00    2:14.48 AAAA   
                  30.01     1:04.73 (34.72)     1:39.68 (34.95)     2:14.48 (34.80)
  2 Hurley, John R      13 Express Swimming-MR  2:23.81    2:23.14        
                  31.93     1:07.84 (35.91)     1:45.34 (37.50)     2:23.14 (37.80)
  3 Duval, Justin S     13 Unhes-Mr-MR          2:33.09    2:32.70        
                  32.34     1:10.77 (38.43)     1:51.59 (40.82)     2:32.70 (41.11)
  4 Prokopiou, Nicos    13 WISC-MR              2:39.73    2:33.15        
                  33.73     1:12.65 (38.92)     1:53.05 (40.40)     2:33.15 (40.10)
  5 Lue, Michael        13 GATE-MR              2:35.66    2:37.54        
                  34.20     1:13.97 (39.77)     1:56.74 (42.77)     2:37.54 (40.80)
  6 Kreuscher, Kyle J   13 HAA-MR               2:45.34    2:39.13        
                  35.74     1:16.24 (40.50)     1:57.72 (41.48)     2:39.13 (41.41)
  7 Sheinberg, Kyle     13 LBA-MR               2:39.81    2:40.44        
                  36.56     1:16.96 (40.40)     1:59.05 (42.09)     2:40.44 (41.39)
  8 Mcalpine, Michael   13 Unhes-Mr-MR          2:45.64    2:41.16        
                  35.89     1:16.97 (41.08)     1:59.70 (42.73)     2:41.16 (41.46)
  9 Hobbes, Matthew R   14 WISC-MR              2:48.92    2:42.24        
                  35.93     1:17.78 (41.85)     2:00.42 (42.64)     2:42.24 (41.82)
 10 Zhou, Winfield      14 Express Swimming-MR  2:49.42    2:42.32        
                  36.70     1:17.39 (40.69)     1:59.88 (42.49)     2:42.32 (42.44)
 11 Wyche, Tyori        14 WISC-MR              2:47.99    2:43.69        
                  36.69     1:18.44 (41.75)     2:01.06 (42.62)     2:43.69 (42.63)
 11 Maloney, Michael C  13 Farmingdale-MR       3:05.61    2:43.69        
                  37.09     1:19.63 (42.54)     2:02.96 (43.33)     2:43.69 (40.73)
 13 Rosen, Jason Z      13 Express Swimming-MR  2:58.76    2:43.91        
                  37.11     1:20.00 (42.89)     2:02.65 (42.65)     2:43.91 (41.26)
 14 Bulik, Michael A    14 LBA-MR               2:55.84    2:46.16        
                  38.12     1:20.44 (42.32)     2:04.12 (43.68)     2:46.16 (42.04)
 15 Parrinello, Anthon  13 Farmingdale-MR       2:44.76    2:48.22        
                  37.01     1:19.49 (42.48)     2:03.81 (44.32)     2:48.22 (44.41)
 16 Deguzman, Cameron   14 Express Swimming-MR  2:53.02    2:49.42        
                  38.29     1:22.09 (43.80)     2:06.33 (44.24)     2:49.42 (43.09)
 17 Meyers, Daniel J    14 GATE-MR              2:50.00    2:50.16        
                  35.50     1:17.41 (41.91)     2:02.95 (45.54)     2:50.16 (47.21)
 18 Ferrara, Justin     14 LBA-MR               2:56.54    2:51.87        
                  37.66     1:21.09 (43.43)     2:06.30 (45.21)     2:51.87 (45.57)
 19 Lent, Connor J      14 LBA-MR               2:48.44    2:52.00        
                  39.41     1:23.00 (43.59)     2:08.16 (45.16)     2:52.00 (43.84)
 20 Chan, Brian         13 GATE-MR              3:10.00    2:55.40        
                  39.80     1:24.82 (45.02)     2:10.88 (46.06)     2:55.40 (44.52)
 21 Stapleton, Kevin J  13 LBA-MR               2:55.00    2:58.14        
                  40.30     1:26.01 (45.71)     2:13.03 (47.02)     2:58.14 (45.11)
 22 Hur, Thomas         13 GATE-MR              3:10.00    2:59.92        
                  40.77     1:26.25 (45.48)     2:12.28 (46.03)     2:59.92 (47.64)
 23 Sionov, Arik        13 LBA-MR               3:16.75    3:07.10        
                  41.13     1:28.77 (47.64)     2:18.84 (50.07)     3:07.10 (48.26)
 24 Zhang, Kevin        13 Express Swimming-MR  3:15.23    3:08.64        
                  42.34     1:31.48 (49.14)     2:20.13 (48.65)     3:08.64 (48.51)
 25 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  3:14.95    3:11.93        
                  42.67     1:31.41 (48.74)     2:22.25 (50.84)     3:11.93 (49.68)
 26 Chookasezian, Just  13 LBA-MR               3:45.00    3:13.48        
                  43.07     1:33.30 (50.23)     2:25.33 (52.03)     3:13.48 (48.15)
 27 Moriarty, Edwin J   14 LBA-MR               3:45.00    3:13.58        
                  42.53     1:34.38 (51.85)     2:25.31 (50.93)     3:13.58 (48.27)
 28 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR               NT    3:19.46        
                  44.78     1:35.34 (50.56)     2:27.49 (52.15)     3:19.46 (51.97)
 29 D'Andrea, Michael   13 LBA-MR               3:20.10    3:25.84        
                  45.71     1:37.61 (51.90)     2:31.96 (54.35)     3:25.84 (53.88)
 30 McGuire, Vincent G  14 LBA-MR               3:30.00    3:26.79        
                  44.53     1:38.66 (54.13)     2:31.99 (53.33)     3:26.79 (54.80)
 31 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  3:35.02    3:27.71        
                  47.21     1:42.22 (55.01)     2:35.19 (52.97)     3:27.71 (52.52)
 32 Harripersaud, Bhis  13 GATE-MR              3:10.00    3:28.23        
                  43.92     1:37.13 (53.21)     2:32.86 (55.73)     3:28.23 (55.37)
 33 Carr, Sean C        14 LBA-MR               3:30.00    3:32.84        
                  46.92     1:42.57 (55.65)     2:38.89 (56.32)     3:32.84 (53.95)
 34 Wan, Horace         13 GATE-MR              3:10.00    3:39.47        
                  48.60     1:44.82 (56.22)     2:42.91 (58.09)     3:39.47 (56.56)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:00.29  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ho, Timothy         13 NCAC-MR              2:18.00    2:14.02        
                  27.97     1:01.36 (33.39)     1:36.50 (35.14)     2:14.02 (37.52)
  2 Rosen, Jason Z      13 Express Swimming-MR  2:18.21    2:17.17        
                  29.14     1:03.47 (34.33)     1:39.79 (36.32)     2:17.17 (37.38)
  3 Ferrara, Justin     14 LBA-MR               2:21.37    2:21.55        
                  29.85     1:04.47 (34.62)     1:41.21 (36.74)     2:21.55 (40.34)
  4 Stapleton, Kevin J  13 LBA-MR               2:20.96    2:23.11        
                  31.72     1:08.33 (36.61)     1:46.63 (38.30)     2:23.11 (36.48)
  5 Hurley, John R      13 Express Swimming-MR  2:26.61    2:25.73        
                  31.84     1:09.85 (38.01)     1:47.44 (37.59)     2:25.73 (38.29)
  6 Duval, Justin S     13 Unhes-Mr-MR          2:32.00    2:29.78        
                  30.91     1:06.63 (35.72)     1:46.61 (39.98)     2:29.78 (43.17)
  7 Deguzman, Cameron   14 Express Swimming-MR  2:31.01    2:32.53        
                  33.68     1:12.23 (38.55)     1:53.26 (41.03)     2:32.53 (39.27)
  8 Meyers, Daniel J    14 GATE-MR              2:40.00    2:33.45        
                  31.62     1:10.37 (38.75)     1:52.32 (41.95)     2:33.45 (41.13)
  9 Chan, Brian         13 GATE-MR              2:40.00    2:33.51        
                  35.07     1:14.43 (39.36)     1:55.30 (40.87)     2:33.51 (38.21)
 10 Bulik, Michael A    14 LBA-MR               2:50.00    2:40.64        
                  34.99     1:15.07 (40.08)     1:59.49 (44.42)     2:40.64 (41.15)
 11 Parrinello, Anthon  13 Farmingdale-MR       3:00.00    2:46.54        
                  34.87     1:15.63 (40.76)     2:02.39 (46.76)     2:46.54 (44.15)
 12 Maloney, Michael C  13 Farmingdale-MR       2:55.00    2:50.60        
                  36.37     1:19.03 (42.66)     2:05.06 (46.03)     2:50.60 (45.54)
 13 Sionov, Arik        13 LBA-MR               3:40.00    2:52.64        
                  35.65     1:20.31 (44.66)     2:07.95 (47.64)     2:52.64 (44.69)
 14 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  2:53.42    2:52.85        
                  36.45     1:19.62 (43.17)     2:07.05 (47.43)     2:52.85 (45.80)
 15 Lent, Connor J      14 LBA-MR               2:49.81    2:55.86        
                  39.67     1:26.48 (46.81)     2:12.72 (46.24)     2:55.86 (43.14)
 16 Zhang, Kevin        13 Express Swimming-MR       NT    3:05.73        
                  38.97     1:25.48 (46.51)     2:17.74 (52.26)     3:05.73 (47.99)
 17 Moriarty, Edwin J   14 LBA-MR               3:30.00    3:17.01        
                  38.80     1:32.08 (53.28)     2:26.29 (54.21)     3:17.01 (50.72)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:18.69  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, John R      13 Express Swimming-MR  4:37.64    4:43.93        
                  31.21     1:07.46 (36.25)     1:45.54 (38.08)     2:23.25 (37.71)
        3:00.19 (36.94)     3:38.73 (38.54)     4:12.23 (33.50)     4:43.93 (31.70)
  2 Sheinberg, Kyle     13 LBA-MR               4:57.57    4:54.25        
                  31.73     1:07.74 (36.01)     1:47.59 (39.85)     2:25.95 (38.36)
        3:06.88 (40.93)     3:48.65 (41.77)     4:21.76 (33.11)     4:54.25 (32.49)
  3 Ismailov, Max       14 IA-MR                5:05.25    4:59.55        
                  31.93     1:11.29 (39.36)     1:49.68 (38.39)     2:26.90 (37.22)
        3:09.48 (42.58)     3:53.22 (43.74)     4:27.20 (33.98)     4:59.55 (32.35)
  4 Deguzman, Cameron   14 Express Swimming-MR  5:05.86    5:04.92        
                  33.93     1:12.57 (38.64)     1:51.53 (38.96)     2:29.93 (38.40)
        3:14.41 (44.48)     3:57.82 (43.41)     4:32.46 (34.64)     5:04.92 (32.46)
  5 Stapleton, Kevin J  13 LBA-MR               5:16.96    5:16.61        
                  31.80     1:10.20 (38.40)     1:49.56 (39.36)     2:28.50 (38.94)
        3:19.37 (50.87)     4:08.02 (48.65)     4:42.98 (34.96)     5:16.61 (33.63)
  6 Lent, Connor J      14 LBA-MR               5:31.40    5:23.74        
                  38.13     1:23.42 (45.29)     2:05.62 (42.20)     2:46.90 (41.28)
        3:31.41 (44.51)     4:16.57 (45.16)     4:50.87 (34.30)     5:23.74 (32.87)
  7 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  5:31.21    5:54.27        
                  35.22     1:17.69 (42.47)     2:05.29 (47.60)     2:53.18 (47.89)
        3:45.55 (52.37)     4:38.80 (53.25)     5:17.27 (38.47)     5:54.27 (37.00)
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Li, Kytoh           18 NCAC-MR                49.51      48.95        
                  23.93       48.95 (25.02)                                        
  2 Miou, Eric          17 NCAC-MR                49.00      49.23        
                  23.51       49.23 (25.72)                                        
  3 Cassara, Conor V    16 IA-MR                  51.92      51.86        
                  24.67       51.86 (27.19)                                        
  4 Cremer, Brian K     16 IA-MR                  52.84      52.06        
                  25.37       52.06 (26.69)                                        
  5 Chang, Justin       14 HAA-MR                 52.40      52.60        
                  25.00       52.60 (27.60)                                        
  6 Birsner, Corey M    17 IA-MR                  54.74      53.58        
                  25.65       53.58 (27.93)                                        
  7 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR    53.47      53.86        
                  25.63       53.86 (28.23)                                        
  8 Colletta, Michael   15 Express Swimming-MR    54.52      55.28        
                  27.03       55.28 (28.25)                                        
  9 Babel, Bryant M     16 Express Swimming-MR    55.42      55.43        
                  27.41       55.43 (28.02)                                        
 10 Aly, Ali M          14 Express Swimming-MR    55.93      56.16        
                  26.97       56.16 (29.19)                                        
 11 Lipiec, Andre T     16 LBA-MR                 58.27      57.67        
                  28.24       57.67 (29.43)                                        
 12 Zubac, Andrew C     13 RI Marlins-MR        1:20.46      57.72        
                  27.37       57.72 (30.35)                                        
 13 Linder, Daniel      16 WISC-MR                57.62      58.41        
                  27.92       58.41 (30.49)                                        
 14 Guariglia, Philip   17 Express Swimming-MR    56.53      59.14        
                  28.32       59.14 (30.82)                                        
 15 Amira, Daniel I     17 Unattached             58.21      59.29        
                  27.96       59.29 (31.33)                                        
 16 Jiang, Michael      12 Express Swimming-MR  1:00.50      59.45        
                  28.88       59.45 (30.57)                                        
 17 Carney, Colin E     15 WISC-MR                59.99      59.63        
                  28.64       59.63 (30.99)                                        
 18 Lanwes, Kevin P     15 HYB-MR               1:00.43    1:00.38        
                  28.89     1:00.38 (31.49)                                        
 19 German, Alexander   14 Express Swimming-MR       NT    1:00.47        
                  29.30     1:00.47 (31.17)                                        
 20 Bischoff, Gregory   15 IA-MR                1:00.59    1:00.98        
                  29.20     1:00.98 (31.78)                                        
 21 Berdolt II, Jack P  15 WISC-MR              1:01.87    1:01.62        
                  29.44     1:01.62 (32.18)                                        
 22 Kinkel, William G   12 GATE-MR                59.00    1:02.43        
                  29.86     1:02.43 (32.57)                                        
 23 Maidhof, Matthew T  12 HAA-MR               1:03.45    1:04.56        
                  31.25     1:04.56 (33.31)                                        
 24 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              1:06.91    1:05.98        
                  31.53     1:05.98 (34.45)                                        
 25 O'Connell, Conor J  12 Express Swimming-MR  1:09.78    1:08.33        
                  33.14     1:08.33 (35.19)                                        
 26 Gazdoiu, Victor     14 RI Marlins-MR        1:10.24    1:09.57        
                  32.39     1:09.57 (37.18)                                        
 27 Ross, Shawn A       15 GATE-MR              1:05.00    1:13.48        
                  31.21     1:13.48 (42.27)                                        
 28 Chen, Alex          15 NCAC-MR              1:15.00    1:14.83        
                  34.47     1:14.83 (40.36)                                        
 29 Harris, Luke J      12 WISC-MR              1:16.67    1:15.75        
                  36.03     1:15.75 (39.72)                                        
 30 Santana, Jose R     12 LBA-MR               1:09.59    1:15.87        
                  33.74     1:15.87 (42.13)                                        
 31 Claps, Danny        12 HAA-MR               1:11.73    1:16.55        
                  35.34     1:16.55 (41.21)                                        
 32 Imburgia, Joseph S  11 WISC-MR              1:37.42    1:29.25        
                  41.50     1:29.25 (47.75)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aly, Ali M          14 Express Swimming-MR  2:27.92    2:25.78        
                  33.19     1:09.93 (36.74)     1:48.06 (38.13)     2:25.78 (37.72)
  2 Linder, Daniel      16 WISC-MR              2:25.87    2:27.05        
                  32.49     1:09.74 (37.25)     1:48.74 (39.00)     2:27.05 (38.31)
  3 Guariglia, Philip   17 Express Swimming-MR  2:26.72    2:27.68        
                  33.92     1:12.22 (38.30)     1:49.70 (37.48)     2:27.68 (37.98)
  4 Chang, Justin       14 HAA-MR               2:35.00    2:30.61        
                  33.94     1:11.97 (38.03)     1:51.55 (39.58)     2:30.61 (39.06)
  5 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR  2:30.91    2:31.73        
                  33.77     1:12.26 (38.49)     1:51.88 (39.62)     2:31.73 (39.85)
  6 Chang, Michael      12 Farmingdale-MR       2:37.80    2:35.31        
                  35.74     1:14.24 (38.50)     1:54.90 (40.66)     2:35.31 (40.41)
  7 Babel, Bryant M     16 Express Swimming-MR  2:36.88    2:37.01        
                  36.45     1:16.38 (39.93)     1:56.65 (40.27)     2:37.01 (40.36)
  8 Daly, Nikolas A     11 HAA-MR               2:32.10    2:39.68        
                  35.76     1:16.33 (40.57)     1:57.99 (41.66)     2:39.68 (41.69)
  9 Lipiec, Andre T     16 LBA-MR               2:49.07    2:41.54        
                  36.00     1:16.74 (40.74)     1:58.87 (42.13)     2:41.54 (42.67)
 10 Berdolt II, Jack P  15 WISC-MR              3:01.55    2:43.01        
                  37.00     1:17.87 (40.87)     2:00.34 (42.47)     2:43.01 (42.67)
 11 Deguzman, Nathanie  12 Express Swimming-MR  2:47.87    2:45.45        
                  36.80     1:19.15 (42.35)     2:02.47 (43.32)     2:45.45 (42.98)
 12 Zubac, Andrew C     13 RI Marlins-MR        3:10.09    2:50.90        
                  37.35     1:21.45 (44.10)     2:05.91 (44.46)     2:50.90 (44.99)
 13 Amira, Daniel I     17 Unattached           2:51.21    2:52.64        
                  36.87     1:19.64 (42.77)     2:05.73 (46.09)     2:52.64 (46.91)
 14 Jozkowski, Evan H   12 Express Swimming-MR  3:06.32    2:54.80        
                  37.34     1:19.58 (42.24)     2:05.62 (46.04)     2:54.80 (49.18)
 15 Maidhof, Matthew T  12 HAA-MR               2:35.53    2:55.45        
                  40.11     1:24.75 (44.64)     2:10.40 (45.65)     2:55.45 (45.05)
 16 Sanchez, Jacob      11 LBA-MR               2:59.99    2:57.33        
                  39.71     1:25.07 (45.36)     2:12.50 (47.43)     2:57.33 (44.83)
 17 German, Alexander   14 Express Swimming-MR  2:55.43    2:57.87        
                  38.95     1:24.15 (45.20)     2:11.79 (47.64)     2:57.87 (46.08)
 18 Vincent, Thomas N   11 Express Swimming-MR  3:05.32    2:58.63        
                  41.88     1:28.01 (46.13)     2:13.21 (45.20)     2:58.63 (45.42)
 19 Bischoff, Gregory   15 IA-MR                3:05.26    2:58.86        
                  39.59     1:24.59 (45.00)     2:12.38 (47.79)     2:58.86 (46.48)
 20 Gazdoiu, Victor     14 RI Marlins-MR        3:03.19    2:59.66        
                  39.22     1:24.10 (44.88)     2:12.08 (47.98)     2:59.66 (47.58)
 21 Lent, Kieran R      12 LBA-MR               2:59.99    3:04.38        
                  41.83     1:29.38 (47.55)     2:16.60 (47.22)     3:04.38 (47.78)
 22 Krawiec, Grant      10 Express Swimming-MR  3:10.04    3:13.30        
                  45.33     1:33.85 (48.52)     2:23.23 (49.38)     3:13.30 (50.07)
 23 Ross, Shawn A       15 GATE-MR              3:10.00    3:30.41        
                  43.27     1:36.25 (52.98)     2:33.96 (57.71)     3:30.41 (56.45)
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A  16 Express Swimming-MR  2:08.01    2:06.04        
                  25.06       56.49 (31.43)     1:31.13 (34.64)     2:06.04 (34.91)
  2 Birsner, Corey M    17 IA-MR                2:13.36    2:15.05        
                  28.34     1:01.98 (33.64)     1:38.99 (37.01)     2:15.05 (36.06)
  3 Aly, Ali M          14 Express Swimming-MR  2:28.76    2:24.15        
                  30.52     1:07.73 (37.21)     1:46.85 (39.12)     2:24.15 (37.30)
  4 Harrington, Dylan   12 LBA-MR               2:37.78    2:35.41        
                  33.43     1:13.14 (39.71)     1:54.35 (41.21)     2:35.41 (41.06)
  5 Kinkel, William G   12 GATE-MR              2:43.88    2:37.56        
                  33.19     1:14.20 (41.01)     1:56.64 (42.44)     2:37.56 (40.92)
  6 Sanchez, Jacob      11 LBA-MR               2:39.99    2:42.60        
                  35.83     1:17.96 (42.13)     2:01.45 (43.49)     2:42.60 (41.15)
  7 Yankelevich, Jacob  11 Unhes-Mr-MR          2:39.00    2:49.17        
                  36.12     1:20.06 (43.94)     2:06.44 (46.38)     2:49.17 (42.73)
  8 Bonney, Ethan J     12 LBA-MR               2:54.39    2:56.77        
                  38.89     1:25.66 (46.77)     2:12.84 (47.18)     2:56.77 (43.93)
  9 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              3:05.54    3:02.99        
                  34.49     1:15.69 (41.20)     2:06.07 (50.38)     3:02.99 (56.92)
 10 Sheinberg, Ryan     10 LBA-MR               3:15.00    3:09.00        
                  41.41     1:30.57 (49.16)     2:18.58 (48.01)     3:09.00 (50.42)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Cassara, Conor V    16 IA-MR                     NT      23.74        
  2 Cremer, Brian K     16 IA-MR                     NT      24.55        
  3 Birsner, Corey M    17 IA-MR                     NT      24.95        
  4 O'Halloran, Kaleig  16 IA-MR                     NT      25.90        
  5 Gasic, Andrea       16 RI Marlins-MR             NT      27.02        
  6 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR                   NT      30.19        
  7 Gasic, Doris        13 RI Marlins-MR             NT      31.36        
  8 Labiner, Arielle    16 RI Marlins-MR             NT      34.00        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gavrilchin, Mihail  26 Hydro-MR                  NT      22.47        
  2 Mazanek, Charline   15 RI Marlins-MR             NT      29.31        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra M   13 WISC-MR                   NT      26.08        
  2 Swartwout, William  10 Express Swimming-MR       NT      29.61        
  3 Newmark, Jake Q     10 Express Swimming-MR       NT      32.39        
  4 Shannon, Ryan J      9 Express Swimming-MR       NT      34.66        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ferrara, Justin     14 LBA-MR                    NT      24.94        
  2 Slattery, Meghan C  14 IA-MR                     NT      25.97        
  3 Sheinberg, Kyle     13 LBA-MR                    NT      26.52        
  4 Stapleton, Kevin J  13 LBA-MR                    NT      27.93        
  5 Giordano, Amanda    14 Farmingdale-MR            NT      29.36        
  6 Trachuk, Anna-mari  14 Unhes-Mr-MR               NT      29.52        
  7 Haynos, Mary Ann    14 Farmingdale-MR            NT      30.12        
  8 Cheng, Britney      13 GATE-MR                   NT      30.64        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cody, Rachel A      12 IA-MR                     NT    1:04.06        
                  30.60     1:04.06 (33.46)                                        
  2 Bonney, Ethan J     12 LBA-MR                    NT    1:08.37        
                  32.84     1:08.37 (35.53)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boccio, Sophia I     9 Express Swimming-MR       NT    1:15.62        
                  35.84     1:15.62 (39.78)                                        
  2 Delahoz, Laura      14 Express Swimming-MR       NT    1:31.89        
                  40.89     1:31.89 (51.00)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramon, Amy Y        10 LBA-MR                    NT    2:55.07        
                  37.58     1:23.06 (45.48)   2:55.07 (1:32.01)                    
  2 Defonte, Isabella   10 LBA-MR                    NT    2:56.11        
                  37.65     1:23.27 (45.62)     2:10.87 (47.60)     2:56.11 (45.24)
  3 Cornish, Danny       9 LBA-MR                    NT    3:05.54        
                  42.28     1:29.94 (47.66)     2:19.22 (49.28)     3:05.54 (46.32)
 
Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stanford, Catherin  10 LBA-MR                    NT    6:09.43        
                  32.08     1:07.98 (35.90)     1:45.03 (37.05)     2:22.66 (37.63)
        2:59.80 (37.14)     3:37.03 (37.23)     4:14.88 (37.85)     4:53.32 (38.44)
        5:32.21 (38.89)     6:09.43 (37.22)                                        
  2 Straub, Jessica     14 HYB-MR                    NT    6:32.24        
                  34.42     1:13.46 (39.04)     1:54.26 (40.80)     2:34.97 (40.71)
        3:15.51 (40.54)     3:55.51 (40.00)     4:34.31 (38.80)     5:14.75 (40.44)
        5:54.78 (40.03)     6:32.24 (37.46)                                        
 
Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vincent, Thomas N   11 Express Swimming-MR       NT    6:31.14        
                  35.02     1:14.94 (39.92)   3:14.92 (1:59.98)                    
                                3:54.93 ( )     4:34.17 (39.24)     5:13.64 (39.47)
        5:52.68 (39.04)     6:31.14 (38.46)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaewkrajang, Tanya  17 GATE-MR                   NT    1:07.04        
                  32.29     1:07.04 (34.75)                                        
  2 Kinkel, Amanda N    15 GATE-MR                   NT    1:08.45        
                  33.73     1:08.45 (34.72)                                        
  3 Skarren, Kaley L    11 LBA-MR                    NT    1:09.54        
                  33.95     1:09.54 (35.59)                                        
  4 Lagattolla, Emma G  11 IA-MR                     NT    1:10.11        
                  34.54     1:10.11 (35.57)                                        
  5 Goodstone, Zoe K    11 Express Swimming-MR       NT    1:20.27        
                  39.52     1:20.27 (40.75)                                        
  6 Huang, Amanda       11 Express Swimming-MR       NT    1:25.22        
                  40.40     1:25.22 (44.82)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Winfield      14 Express Swimming-MR       NT    1:05.38        
                  32.02     1:05.38 (33.36)                                        
  2 Johnson, Meredith   14 Express Swimming-MR       NT    1:07.82        
                  33.26     1:07.82 (34.56)                                        
  3 Bice, Casey C       10 Express Swimming-MR       NT    1:23.71        
                  40.81     1:23.71 (42.90)                                        
  4 Shiebler, Tricia E  13 IA-MR                     NT    1:31.84        
  5 Dolan, Mary         10 WISC-MR                   NT    1:37.17        
                  45.97     1:37.17 (51.20)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kavanagh, Ellie M   12 LBA-MR                    NT    2:34.16        
                  35.79     1:14.76 (38.97)     1:55.37 (40.61)     2:34.16 (38.79)
  2 Harrington, Dylan   12 LBA-MR                    NT    2:34.87        
                  35.49     1:14.18 (38.69)     1:55.49 (41.31)     2:34.87 (39.38)
  3 Moeslinger, Natash  10 GATE-MR                   NT    2:39.18        
                  37.08     1:17.07 (39.99)     1:58.59 (41.52)     2:39.18 (40.59)
  4 Gibson, Grace M     11 LBA-MR                    NT    2:40.54        
                  37.83     1:18.74 (40.91)     2:00.07 (41.33)     2:40.54 (40.47)
  5 Sheinberg, Faith    12 LBA-MR                    NT    2:43.50        
                  38.57     1:19.72 (41.15)     2:02.75 (43.03)     2:43.50 (40.75)
  6 McCarthy, Neilly    11 LBA-MR                    NT    3:03.21        
                  42.26     1:29.43 (47.17)     2:16.17 (46.74)     3:03.21 (47.04)
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Crocker, Carolyn A  14 LBA-MR                    NT    2:19.68        
                  33.60     1:08.97 (35.37)     1:44.71 (35.74)     2:19.68 (34.97)
  2 Lue, Michael        13 GATE-MR                   NT    2:22.11        
                  31.03     1:06.71 (35.68)     1:44.07 (37.36)     2:22.11 (38.04)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilgallen, Kristen  12 Express Swimming-MR       NT      39.24        
  2 Campbell, Sarah B   11 Express Swimming-MR       NT      43.22        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Profeta, Noelle C   10 IA-MR                     NT      36.22        
  2 Davis, Bella         9 LBA-MR                    NT      47.12        
  3 Liew, Briana J      10 GATE-MR                   NT      49.33        
  4 McLaughlin, Sophia  10 Express Swimming-MR       NT      50.64        
  5 Horacek, Julia E     9 Express Swimming-MR       NT      51.90        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lent, Kieran R      12 LBA-MR                    NT      38.16        
  2 Monfiston, Seth E   12 GATE-MR                   NT      38.87        
  3 Kavanagh, Anna K    11 LBA-MR                    NT      39.04        
  4 Starkey, Brooke     11 HYB-MR                    NT      39.07        
  5 Stepanek, Chloe M   10 HYB-MR                    NT      40.15        
  6 Chen, Caitlyn K     12 GATE-MR                   NT      43.06        
  7 Perez, Meadow A     11 Express Swimming-MR       NT      44.36        
  8 Li, Kaitlin          9 GATE-MR                   NT      55.52        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Linder, Daniel      16 WISC-MR                   NT    1:08.31        
                  32.11     1:08.31 (36.20)                                        
  2 Aly, Ali M          14 Express Swimming-MR       NT    1:10.44        
                  33.97     1:10.44 (36.47)                                        
  3 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR       NT    1:20.24        
                  38.07     1:20.24 (42.17)                                        
  4 Wong, Isabelle      15 GATE-MR                   NT    1:20.76        
                  38.63     1:20.76 (42.13)                                        
  5 Yankelevich, Jacob  11 Unhes-Mr-MR               NT    1:26.08        
                  41.33     1:26.08 (44.75)                                        
  6 Saliy, Laura E      11 Unhes-Mr-MR               NT    1:29.26        
                  42.22     1:29.26 (47.04)                                        
  7 MO, David            9 Express Swimming-MR       NT    1:35.74        
                  45.77     1:35.74 (49.97)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR                   NT    1:03.62        
                  30.42     1:03.62 (33.20)                                        
  2 Miou, Grace         13 NCAC-MR                   NT    1:10.47        
                  33.00     1:10.47 (37.47)                                        
  3 Giordano, Julia L   13 Express Swimming-MR       NT    1:15.93        
                  36.11     1:15.93 (39.82)                                        
  4 Hall, Corrine F     13 Express Swimming-MR       NT    1:16.41        
                  35.91     1:16.41 (40.50)                                        
  5 Hur, Thomas         13 GATE-MR                   NT    1:23.70        
                  39.41     1:23.70 (44.29)                                        
  6 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR                   NT    1:27.73        
                  41.19     1:27.73 (46.54)                                        
  7 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                   NT    1:38.13        
                  46.96     1:38.13 (51.17)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Julia R      12 LBA-MR                    NT    2:57.92        
                  40.29     1:26.31 (46.02)     2:12.75 (46.44)     2:57.92 (45.17)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Michael      12 Express Swimming-MR       NT      31.22        
  2 Sanchez, Jacob      11 LBA-MR                    NT      31.66        
  3 McKevitt, Katelyn   12 WISC-MR                   NT      36.21        
  4 Andrejczuk, Alxand  11 LBA-MR                    NT      36.38        
  5 Kain, Patrick       12 WISC-MR                   NT      42.94        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin        9 Express Swimming-MR       NT      33.94        
  2 Lew, Katie G        10 Express Swimming-MR       NT      34.43        
  3 Yang, Kristen A     10 GATE-MR                   NT      37.89        
  4 Lerner, Ayla P      10 Express Swimming-MR       NT      44.85        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR       NT    1:12.98        
                  34.07     1:12.98 (38.91)                                        
  2 Zhang, Ryan F        9 GATE-MR                   NT    1:23.30        
                  41.32     1:23.30 (41.98)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yanar, Melanie      18 Express Swimming-MR       NT    1:02.10        
                  29.71     1:02.10 (32.39)                                        
  2 Ragusa, Olivia      11 Express Swimming-MR       NT    1:15.99        
                  34.99     1:15.99 (41.00)                                        
  3 Fanning, Heather E  11 Express Swimming-MR       NT    1:21.67        
                  36.85     1:21.67 (44.82)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yanar, Melanie      18 Express Swimming-MR       NT    1:02.04        
                  28.33     1:02.04 (33.71)                                        
  2 Marasco, Rachel J   16 Express Swimming-MR       NT    1:03.47        
                  29.97     1:03.47 (33.50)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jozkowski, Evan H   12 Express Swimming-MR       NT    1:13.03        
                  34.97     1:13.03 (38.06)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKevitt, Katelyn   12 WISC-MR                   NT    1:19.26        
                  37.09     1:19.26 (42.17)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKevitt, Katelyn   12 WISC-MR                   NT    1:18.87        
                  37.19     1:18.87 (41.68)                                        
  2 Hoge, Maggie M      11 WISC-MR                   NT    1:23.23        
                  38.57     1:23.23 (44.66)                                        
  3 Iaccino, Grace Ann   9 Express Swimming-MR       NT    1:29.39        
                  42.42     1:29.39 (46.97)                                        
  4 Kain, Gavin         10 WISC-MR                   NT    1:31.97        
                  44.14     1:31.97 (47.83)                                        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos    13 WISC-MR                   NT    2:15.05        
                  29.42     1:02.43 (33.01)     1:42.91 (40.48)     2:15.05 (32.14)
  2 Wang, Carol         14 GATE-MR                   NT    2:31.88        
                  33.00     1:11.51 (38.51)     1:57.20 (45.69)     2:31.88 (34.68)
  3 Huang, Sabrina R    14 GATE-MR                   NT    2:38.94        
                  33.79     1:12.82 (39.03)     2:00.88 (48.06)     2:38.94 (38.06)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stoski, Michael J   11 LBA-MR                    NT    2:16.33        
                  38.73     1:22.43 (43.70)     2:16.33 (53.90)                    
  2 McDonnell, Emily A  11 LBA-MR                    NT    2:30.51        
                  33.45     1:10.68 (37.23)     1:55.79 (45.11)     2:30.51 (34.72)
  3 Williams, Shannon   15 IA-MR                     NT    2:38.22        
                  35.87     1:14.47 (38.60)     2:00.51 (46.04)     2:38.22 (37.71)
  4 Gaudet, Sarah M     11 LBA-MR                    NT    2:46.96        
                  35.10     1:20.23 (45.13)     2:09.72 (49.49)     2:46.96 (37.24)
  5 Stapleton, Siobhan  11 LBA-MR                    NT    2:46.97        
                  36.40     1:19.16 (42.76)     2:11.05 (51.89)     2:46.97 (35.92)
  6 Cornish, Kyle F     11 LBA-MR                    NT    2:54.88        
                  37.57     1:20.09 (42.52)     2:15.08 (54.99)     2:54.88 (39.80)