Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/16/2013 02:47 PM
           2013 MR FAST IMXtreme Challenge - 1/12/2013 to 1/13/2013            
                              Sanction #: 130118                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:12.57 SILV    20  
                  33.75     1:12.57 (38.82)                                        
  2 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:27.30    1:24.93         17  
                  39.55     1:24.93 (45.38)                                        
  3 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR    1:26.01    1:25.21         16  
                  39.77     1:25.21 (45.44)                                        
  4 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR    1:31.49    1:29.88         15  
                  41.09     1:29.88 (48.79)                                        
  5 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR    1:28.12    1:30.91         14  
                  41.27     1:30.91 (49.64)                                        
  6 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR    1:33.10    1:32.27         13  
                  43.24     1:32.27 (49.03)                                        
  7 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR    1:36.11    1:33.09         12  
                  44.83     1:33.09 (48.26)                                        
  8 Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR   1:43.27    1:33.16         11  
                  42.76     1:33.16 (50.40)                                        
  9 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.47          9  
                  42.41     1:33.47 (51.06)                                        
 10 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.20          7  
                  45.00     1:37.20 (52.20)                                        
 11 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR   1:32.73    1:37.59          6  
                  44.47     1:37.59 (53.12)                                        
 12 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR    1:50.92    1:41.09          5  
                  47.41     1:41.09 (53.68)                                        
 13 Hanagan, Skyla H     9 FAST-MR                   NT    1:44.08          4  
                  48.14     1:44.08 (55.94)                                        
 14 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.67          3  
                  47.63     1:44.67 (57.04)                                        
 15 Campbell, Alissa E   9 Silver Streaks-MR    1:56.10    1:46.49          2  
                  49.62     1:46.49 (56.87)                                        
 16 Weber, Shivani       9 FAST-MR              1:50.21    1:47.18          1  
                  49.43     1:47.18 (57.75)                                        
 17 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR    2:14.25    1:47.70        
                  50.53     1:47.70 (57.17)                                        
 18 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.10        
                  52.17     1:49.10 (56.93)                                        
 19 Trieff, Lily S       9 Silver Streaks-MR    1:46.72    1:49.94        
                  50.95     1:49.94 (58.99)                                        
 20 Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                   NT    1:55.68        
                  55.73     1:55.68 (59.95)                                        
 21 Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT    1:56.34        
                  54.19   1:56.34 (1:02.15)                                        
 22 Rubio, Valentina     8 FAST-MR                   NT    1:58.52        
                  52.49   1:58.52 (1:06.03)                                        
 23 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR        NT    2:00.88        
                  56.17   2:00.88 (1:04.71)                                        
 24 Song, Lauren         8 Flying Dolphins-MR        NT    2:07.21        
                  56.47   2:07.21 (1:10.74)                                        
 -- Yeh, Hannah M        9 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 -- Khanuja, Deeva K     7 FAST-MR                   NT         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   2:29.73    2:29.40 JO      20  
                  33.90     1:12.24 (38.34)     1:52.50 (40.26)     2:29.40 (36.90)
  2 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR   2:37.90    2:34.72 SILV    17  
                  34.13     1:13.32 (39.19)     1:55.21 (41.89)     2:34.72 (39.51)
  3 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR   2:43.21    2:39.14 SILV    16  
                  35.48     1:16.97 (41.49)     1:58.82 (41.85)     2:39.14 (40.32)
  4 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR        NT    2:48.93 SILV    15  
                  37.52     1:20.85 (43.33)     2:05.99 (45.14)     2:48.93 (42.94)
  5 Wang, Katie         10 FAST-MR              2:54.66    2:49.15 SILV    14  
                  35.77     1:20.81 (45.04)     2:05.20 (44.39)     2:49.15 (43.95)
  6 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   2:54.95    2:49.20 SILV    13  
                  38.14     1:20.94 (42.80)     2:05.35 (44.41)     2:49.20 (43.85)
  7 Pabby, Anya          9 Badger-MR            2:55.00    2:49.92         12  
                  36.40     1:20.15 (43.75)     2:04.18 (44.03)     2:49.92 (45.74)
  8 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR                   NT    2:56.61         11  
                  37.44     1:24.17 (46.73)     2:11.28 (47.11)     2:56.61 (45.33)
  9 Chia, Molly         10 FAST-MR              3:32.01    2:59.61          9  
                  37.75     1:22.82 (45.07)     2:11.52 (48.70)     2:59.61 (48.09)
 10 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              4:01.47    2:59.93          7  
                  37.08     1:24.30 (47.22)     2:14.77 (50.47)     2:59.93 (45.16)
 11 Schweitzer, Claire  10 Flying Dolphins-MR   3:59.42    3:00.15          6  
                  40.00     1:27.79 (47.79)     2:19.85 (52.06)     3:00.15 (40.30)
 12 Noboa, Krystal S     9 DESC-NJ              3:17.76    3:02.17          5  
                  38.86     1:24.75 (45.89)     2:14.31 (49.56)     3:02.17 (47.86)
 13 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR        NT    3:08.73          4  
                  42.09     1:32.03 (49.94)     2:21.12 (49.09)     3:08.73 (47.61)
 14 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR   3:55.58    3:11.82          3  
                  43.39     1:34.24 (50.85)     2:24.19 (49.95)     3:11.82 (47.63)
 15 Glehan, Hannah E    10 FAST-MR              3:29.89    3:20.10          2  
                  43.55     1:34.67 (51.12)     2:29.65 (54.98)     3:20.10 (50.45)
 16 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR        NT    3:33.15          1  
                  44.07     1:39.87 (55.80)     2:37.47 (57.60)     3:33.15 (55.68)
 17 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR   4:59.15    3:45.32        
                  50.03     1:48.93 (58.90)     2:48.52 (59.59)     3:45.32 (56.80)
 18 Minozzi, Marissa L  10 Silver Streaks-MR    3:29.11    3:45.58        
                  49.80     1:48.43 (58.63)     2:47.14 (58.71)     3:45.58 (58.44)
 19 Gold, Gillian E     10 FAST-MR              3:55.46    3:52.42        
                  49.16     1:47.85 (58.69)   2:50.51 (1:02.66)   3:52.42 (1:01.91)
 20 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR    4:10.11    3:52.95        
                  52.50   1:53.78 (1:01.28)   3:52.95 (1:59.17)                    
 -- Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR     39.67      38.23 SILV    20  
  2 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR     39.95      39.21 SILV    17  
  3 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR      43.65      41.14 SILV    16  
  4 Schweitzer, Claire  10 Flying Dolphins-MR     45.98      41.82 SILV    15  
  5 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR     46.72      46.26         14  
  6 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR      46.21      47.52         13  
  7 Siegel, Lily         7 Flying Dolphins-MR     59.36      48.09         12  
  8 Minozzi, Marissa L  10 Silver Streaks-MR      51.16      48.23         11  
  9 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR        NT      48.25          9  
 10 Weber, Shivani       9 FAST-MR                54.64      48.40          7  
 11 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR      49.66      48.99          6  
 12 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR     57.81      49.02          5  
 13 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR     50.30      49.60          4  
 14 Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR     47.78      49.97          3  
 15 Garg, Zoya          10 Flying Dolphins-MR        NT      50.44          2  
 16 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR      50.59      52.17        
 17 Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT      54.96        
 18 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      54.02      55.91        
 19 Song, Lauren         8 Flying Dolphins-MR        NT      56.29        
 20 Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                45.85      57.67        
 21 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR      59.70      58.65        
 22 Punnose, Ann J       8 FAST-MR              1:20.48    1:02.19        
 23 Wineski, Nadia       7 Flying Dolphins-MR   1:11.85    1:03.19        
 -- Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR      51.65         DQ        
      Did not finish on back
 -- Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR     56.20         DQ        
      Did not finish on back
 -- Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      45.84         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Pabby, Anya          9 Badger-MR              37.91         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR   1:02.25         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
 -- Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR   1:04.32         DQ          1  
      Not on back off wall
 -- Khanuja, Deeva K     7 FAST-MR              1:25.72         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   1:28.48    1:20.05 JO      20  
                  37.78     1:20.05 (42.27)                                        
  2 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR   1:23.99    1:21.24 SILV    17  
                  39.19     1:21.24 (42.05)                                        
  3 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR   1:24.80    1:23.60 SILV    16  
                  40.23     1:23.60 (43.37)                                        
  4 Wang, Katie         10 FAST-MR              1:26.85    1:26.55 SILV    15  
                  41.52     1:26.55 (45.03)                                        
  5 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              1:36.98    1:26.99 SILV    14  
                  41.69     1:26.99 (45.30)                                        
  6 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR              1:28.25    1:27.72 SILV    13  
                  43.77     1:27.72 (43.95)                                        
  7 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   1:36.93    1:28.98 SILV    12  
                  42.98     1:28.98 (46.00)                                        
  8 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:33.03    1:31.55 SILV    11  
                  44.49     1:31.55 (47.06)                                        
  9 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR   1:37.73    1:31.88 SILV     9  
                  43.91     1:31.88 (47.97)                                        
 10 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   1:32.62    1:31.91 SILV     7  
                  45.12     1:31.91 (46.79)                                        
 11 Noboa, Krystal S     9 DESC-NJ              1:32.82    1:32.03 SILV     6  
                  44.88     1:32.03 (47.15)                                        
 12 Chia, Molly         10 FAST-MR              1:36.87    1:33.29 SILV     5  
 13 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR   1:40.53    1:36.00 SILV     4  
                  48.43     1:36.00 (47.57)                                        
 14 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR    1:40.88    1:41.21          3  
                  48.34     1:41.21 (52.87)                                        
 15 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR    1:40.54    1:44.71          2  
                  50.86     1:44.71 (53.85)                                        
 16 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR    1:45.75    1:46.51          1  
                  51.51     1:46.51 (55.00)                                        
 17 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR    1:44.66    1:47.57        
                  51.52     1:47.57 (56.05)                                        
 18 Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.33        
                  52.86     1:49.33 (56.47)                                        
 19 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.70        
                  55.58     1:51.70 (56.12)                                        
 20 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR   1:57.28    2:04.78        
                  58.34   2:04.78 (1:06.44)                                        
 21 Song, Lauren         8 Flying Dolphins-MR        NT    2:05.35        
                  57.92   2:05.35 (1:07.43)                                        
 -- Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  54.10          DQ (46.43)                                        
 -- Wang, May           10 Flying Dolphins-MR   1:49.40         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 -- Yeh, Hannah M        9 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR     43.22      42.78 JO      20  
  2 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR                45.52      46.23 SILV    17  
  3 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR      48.88      48.07 SILV    16  
  4 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      48.94      48.15 SILV    15  
  5 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR      49.29      48.88         14  
  6 Chia, Molly         10 FAST-MR                51.79      50.50         13  
  7 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR      53.55      51.42         12  
  8 Weber, Shivani       9 FAST-MR                53.46      52.89         11  
  9 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR        NT      53.50          9  
 10 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     57.23      54.57          7  
 11 Hanagan, Skyla H     9 FAST-MR                57.92      57.71          6  
 12 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR   1:00.00      57.93          5  
 13 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR      57.00      59.48          4  
 14 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR    1:04.71      59.98          3  
 15 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR        NT    1:05.00          2  
 16 Campbell, Alissa E   9 Silver Streaks-MR    1:09.42    1:07.82          1  
 -- Trieff, Lily S       9 Silver Streaks-MR    1:06.06         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Rubio, Valentina     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Song, Lauren         8 Flying Dolphins-MR   1:04.33         DQ        
      Scissors kick
 -- Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR    1:22.11         DQ        
      Scissors kick
 -- Bahl, Sangetta       6 FAST-MR              1:32.14         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Khanuja, Deeva K     7 FAST-MR                   NT         NS        
 -- Yeh, Hannah M        9 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   1:34.20    1:35.03 SILV    20  
                  45.75     1:35.03 (49.28)                                        
  2 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR   1:33.93    1:35.29 SILV    17  
                  46.09     1:35.29 (49.20)                                        
  3 Wang, Katie         10 FAST-MR              1:42.50    1:38.77 SILV    16  
                  47.00     1:38.77 (51.77)                                        
  4 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR   1:38.37    1:38.83 SILV    15  
                  46.53     1:38.83 (52.30)                                        
  5 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR   1:42.87    1:43.23 SILV    14  
                  50.14     1:43.23 (53.09)                                        
  6 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              1:40.20    1:43.45 SILV    13  
                  47.34     1:43.45 (56.11)                                        
  7 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR   1:56.50    1:44.39 SILV    12  
                  49.14     1:44.39 (55.25)                                        
  8 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR    1:45.66    1:44.50 SILV    11  
                  50.08     1:44.50 (54.42)                                        
  9 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   1:51.77    1:44.90 SILV     9  
                  50.46     1:44.90 (54.44)                                        
 10 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   1:44.84    1:46.65 SILV     7  
                  50.40     1:46.65 (56.25)                                        
 11 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR    1:50.80    1:48.72          6  
                  52.13     1:48.72 (56.59)                                        
 12 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR              2:18.76    1:49.32          5  
                  53.06     1:49.32 (56.26)                                        
 13 Chia, Molly         10 FAST-MR              1:54.13    1:49.36          4  
                  51.79     1:49.36 (57.57)                                        
 14 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR    1:47.11    1:50.36          3  
                  49.96   1:50.36 (1:00.40)                                        
 15 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR   1:54.80    1:53.82          2  
                  54.53     1:53.82 (59.29)                                        
 16 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR    1:59.11    1:54.71          1  
                  53.52   1:54.71 (1:01.19)                                        
 17 Noboa, Krystal S     9 DESC-NJ              2:05.03    1:55.73        
                  54.98   1:55.73 (1:00.75)                                        
 18 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:58.11    1:56.95        
                  57.71     1:56.95 (59.24)                                        
 19 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR        NT    2:01.42        
                  58.27   2:01.42 (1:03.15)                                        
 20 Siegel, Lily         7 Flying Dolphins-MR   2:01.21    2:03.92        
                  57.67   2:03.92 (1:06.25)                                        
 21 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR   1:56.21    2:03.97        
                  57.78   2:03.97 (1:06.19)                                        
 22 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR   2:11.41    2:05.78        
                  58.38   2:05.78 (1:07.40)                                        
 23 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR    2:00.11    2:05.87        
                1:01.40   2:05.87 (1:04.47)                                        
 24 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR        NT    2:06.93        
                1:00.90   2:06.93 (1:06.03)                                        
 25 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR   2:10.44    2:12.75        
                1:00.70   2:12.75 (1:12.05)                                        
 26 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR        NT    2:13.25        
                1:01.84   2:13.25 (1:11.41)                                        
 -- Gold, Gillian E     10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  59.60        DQ (1:11.66)                                        
 -- Schweitzer, Claire  10 Flying Dolphins-MR   2:08.04         DQ        
      Downward butterfly kick
                  49.75        DQ (1:00.11)                                        
 -- Garg, Zoya          10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
                  51.59          DQ (55.38)                                        
 -- Song, Lauren         8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  58.26        DQ (1:08.94)                                        
 -- Glehan, Hannah E    10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  56.32        DQ (1:05.37)                                        
 -- Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
                  58.85        DQ (1:07.47)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pabby, Anya          9 Badger-MR              35.10      36.89 SILV    20  
  2 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR      50.74      47.28         17  
  3 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR      49.86      47.65         16  
  4 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      45.71      47.95         15  
  5 Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR        NT      48.41         14  
  6 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR      46.52      48.93         13  
  7 Garg, Zoya          10 Flying Dolphins-MR        NT      51.75         12  
  8 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     53.49      52.05         11  
  9 Minozzi, Marissa L  10 Silver Streaks-MR      55.11      53.73          9  
 10 Weber, Shivani       9 FAST-MR              1:01.71      54.23          7  
 11 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR      51.84      54.98          6  
 12 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR      56.11      55.86          5  
 13 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR     55.70      59.58          4  
 14 Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT    1:00.14          3  
 15 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR     52.30    1:02.71          2  
 16 Siegel, Lily         7 Flying Dolphins-MR     54.48    1:03.69          1  
 17 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR     57.46    1:05.73        
 -- Punnose, Ann J       8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wineski, Nadia       7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Song, Lauren         8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR   1:01.93         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Bahl, Sangetta       6 FAST-MR              1:16.36         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Khanuja, Deeva K     7 FAST-MR                   NT         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR   1:27.73    1:25.02 JO      20  
                  38.76     1:25.02 (46.26)                                        
  2 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   1:23.80    1:25.34 JO      17  
                  38.71     1:25.34 (46.63)                                        
  3 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR   1:31.26    1:29.02 SILV    16  
                  42.13     1:29.02 (46.89)                                        
  4 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR   1:43.45    1:29.23 SILV    15  
                  40.91     1:29.23 (48.32)                                        
  5 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   1:30.33    1:30.45 SILV    14  
                  42.18     1:30.45 (48.27)                                        
  6 Wang, Katie         10 FAST-MR              1:35.11    1:33.10 SILV    13  
                  41.51     1:33.10 (51.59)                                        
  7 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR              1:49.28    1:35.88 SILV    12  
                  45.57     1:35.88 (50.31)                                        
  8 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   1:49.77    1:42.78         11  
                  47.69     1:42.78 (55.09)                                        
  9 Noboa, Krystal S     9 DESC-NJ              1:48.51    1:43.77          9  
                  45.67     1:43.77 (58.10)                                        
 10 Chia, Molly         10 FAST-MR              1:42.23    1:43.95          7  
                  47.34     1:43.95 (56.61)                                        
 11 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR        NT    1:54.62          6  
                  52.57   1:54.62 (1:02.05)                                        
 12 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:59.11    1:58.18          5  
                  55.10   1:58.18 (1:03.08)                                        
 13 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR        NT    2:04.12          4  
                  53.70   2:04.12 (1:10.42)                                        
 14 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR        NT    2:15.95          3  
                1:02.30   2:15.95 (1:13.65)                                        
 -- Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              2:01.50         DQ        
      Arms underwater recovery
                1:01.68        DQ (1:16.71)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   1:22.00    1:22.47 SILV    20  
                  37.94     1:22.47 (44.53)                                        
  2 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR   1:27.00    1:24.63 SILV    17  
                  39.19     1:24.63 (45.44)                                        
  3 Wang, Katie         10 FAST-MR              1:29.63    1:28.23 SILV    16  
                  43.08     1:28.23 (45.15)                                        
  4 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   1:28.00    1:31.14         15  
                  42.32     1:31.14 (48.82)                                        
  5 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   1:49.00    1:31.90         14  
                  41.39     1:31.90 (50.51)                                        
  6 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR        NT    1:32.79         13  
                  43.36     1:32.79 (49.43)                                        
  7 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR              1:34.79    1:33.95         12  
                  43.96     1:33.95 (49.99)                                        
  8 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR   1:40.00    1:37.43         11  
                  48.26     1:37.43 (49.17)                                        
  9 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR    1:44.79    1:38.57          9  
                  46.99     1:38.57 (51.58)                                        
 10 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:48.28    1:39.32          7  
                  46.47     1:39.32 (52.85)                                        
 11 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR    1:56.04    1:43.66          6  
                  51.37     1:43.66 (52.29)                                        
 12 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR    1:45.06    1:43.73          5  
                  49.96     1:43.73 (53.77)                                        
 13 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR    1:46.26    1:47.54          4  
                  50.40     1:47.54 (57.14)                                        
 14 Weber, Shivani       9 FAST-MR              1:54.89    1:48.10          3  
                  51.24     1:48.10 (56.86)                                        
 15 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR   1:57.16    1:50.15          2  
                  50.27     1:50.15 (59.88)                                        
 16 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR        NT    1:50.87          1  
                  51.50     1:50.87 (59.37)                                        
 17 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.27        
                  50.21   1:53.27 (1:03.06)                                        
 18 Trieff, Lily S       9 Silver Streaks-MR    2:10.57    2:07.09        
 19 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR        NT    2:09.42        
                1:00.76   2:09.42 (1:08.66)                                        
 -- Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR    2:30.11         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:03.65        DQ (1:07.40)                                        
 -- Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR    2:20.11         DQ        
      Scissors kick - breast
                1:02.33        DQ (1:03.77)                                        
 -- Noboa, Krystal S     9 DESC-NJ              1:36.03         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.90          DQ (49.27)                                        
 -- Campbell, Alissa E   9 Silver Streaks-MR    2:15.11         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                  53.24        DQ (1:20.96)                                        
 -- Rubio, Valentina     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:01.25        DQ (1:11.78)                                        
 -- Hanagan, Skyla H     9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  53.53        DQ (1:01.84)                                        
 -- Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                  59.93        DQ (1:10.52)                                        
 -- Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR    1:44.11         NS        
 -- Khanuja, Deeva K     7 FAST-MR                   NT         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  JO
              2:48.99  ZQ
              2:55.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR        NT    2:53.08 SILV    20  
                  37.24     1:21.93 (44.69)     2:16.18 (54.25)     2:53.08 (36.90)
  2 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR   3:06.09    2:57.68         17  
                  39.98     1:25.14 (45.16)     2:19.46 (54.32)     2:57.68 (38.22)
  3 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR   3:02.01    2:58.63         16  
                  41.15     1:26.29 (45.14)     2:20.26 (53.97)     2:58.63 (38.37)
  4 Pabby, Anya          9 Badger-MR            3:03.49    3:07.90         15  
                  42.35     1:28.99 (46.64)     2:26.96 (57.97)     3:07.90 (40.94)
  5 Wang, Katie         10 FAST-MR              3:02.08    3:08.20         14  
                  43.79     1:31.36 (47.57)     2:27.92 (56.56)     3:08.20 (40.28)
  6 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   3:04.50    3:09.22         13  
                  41.98     1:30.12 (48.14)     2:27.88 (57.76)     3:09.22 (41.34)
  7 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR   3:32.78    3:10.42         12  
                  38.49     1:28.91 (50.42)     2:28.42 (59.51)     3:10.42 (42.00)
  8 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR              3:25.12    3:16.53         11  
                  44.21     1:33.11 (48.90)     2:32.80 (59.69)     3:16.53 (43.73)
  9 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   3:36.11    3:22.11          9  
                  47.05     1:37.39 (50.34)   2:37.45 (1:00.06)     3:22.11 (44.66)
 10 Chia, Molly         10 FAST-MR              3:41.53    3:24.96          7  
                  47.52     1:40.28 (52.76)     2:40.01 (59.73)     3:24.96 (44.95)
 11 Noboa, Krystal S     9 DESC-NJ              3:25.05    3:27.59          6  
                  48.02     1:38.65 (50.63)   2:40.19 (1:01.54)     3:27.59 (47.40)
 12 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR   4:07.52    3:30.86          5  
                  53.18     1:46.91 (53.73)     2:44.30 (57.39)     3:30.86 (46.56)
 13 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR    3:36.93    3:32.05          4  
                  50.31     1:42.77 (52.46)   2:45.22 (1:02.45)     3:32.05 (46.83)
 14 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              3:23.63    3:37.62          3  
                  57.13     1:47.84 (50.71)   2:50.71 (1:02.87)     3:37.62 (46.91)
 15 Schweitzer, Claire  10 Flying Dolphins-MR        NT    3:39.46          2  
                  51.53     1:47.33 (55.80)   2:52.50 (1:05.17)     3:39.46 (46.96)
 16 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR        NT    3:56.28          1  
                  53.81     1:51.29 (57.48)   3:01.75 (1:10.46)     3:56.28 (54.53)
 17 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR        NT    4:05.15        
                1:04.22     1:59.89 (55.67)   3:04.53 (1:04.64)   4:05.15 (1:00.62)
 18 Gold, Gillian E     10 FAST-MR                   NT    4:24.97        
                1:04.74   2:12.00 (1:07.26)   3:21.31 (1:09.31)   4:24.97 (1:03.66)
 -- Glehan, Hannah E    10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  54.72     1:49.79 (55.07)   2:55.30 (1:05.51)          DQ (50.14)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melnyk, MaryKate K  12 Badger-MR            2:28.80    2:18.07 SILV    20  
                  32.73     1:08.93 (36.20)     1:45.04 (36.11)     2:18.07 (33.03)
  2 Harrington, Daniel  11 Badger-MR            2:36.11    2:30.83         17  
                  33.81     1:12.53 (38.72)     1:52.59 (40.06)     2:30.83 (38.24)
  3 Simpson, Gillian A  11 Badger-MR            2:32.06    2:32.85         16  
                  34.55     1:13.86 (39.31)     1:54.69 (40.83)     2:32.85 (38.16)
  4 Swartz, Alexandra   11 Badger-MR            2:44.11    2:40.14         15  
                  35.29     1:16.63 (41.34)     2:00.07 (43.44)     2:40.14 (40.07)
  5 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    2:43.29    2:40.32         14  
                  36.27     1:16.78 (40.51)     1:59.60 (42.82)     2:40.32 (40.72)
  6 Altamirano, Cristi  12 DESC-NJ              3:14.05    2:44.18         13  
                  35.46     1:18.81 (43.35)     2:02.50 (43.69)     2:44.18 (41.68)
  7 Lund, Aviva A       11 Badger-MR            3:03.28    2:52.39         12  
                  37.36     1:21.22 (43.86)     2:09.30 (48.08)     2:52.39 (43.09)
 -- Scarcella, Elizabe  11 Badger-MR            2:44.00         NS        
 -- Henry, Ciara        12 Badger-MR            2:48.50         NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  JO
              5:57.99  ZQ
              6:03.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    6:15.49    6:07.76         20  
                  30.37     1:05.51 (35.14)     1:43.44 (37.93)     2:21.96 (38.52)
        3:00.16 (38.20)     3:38.20 (38.04)     4:16.43 (38.23)     4:54.33 (37.90)
        5:32.11 (37.78)     6:07.76 (35.65)                                        
  2 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    7:20.11    6:41.55         17  
                  33.66     1:12.58 (38.92)     1:53.52 (40.94)     2:34.31 (40.79)
        3:15.15 (40.84)     3:56.15 (41.00)     4:38.09 (41.94)     5:19.80 (41.71)
        6:02.31 (42.51)     6:41.55 (39.24)                                        
  3 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR        NT    6:52.51         16  
                  37.13     1:19.25 (42.12)     2:02.26 (43.01)     2:44.94 (42.68)
        3:27.97 (43.03)     4:10.09 (42.12)     4:52.93 (42.84)     5:34.37 (41.44)
        6:14.47 (40.10)     6:52.51 (38.04)                                        
  4 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR   7:05.14    7:03.60         15  
                  33.70     1:14.12 (40.42)     1:57.07 (42.95)     2:40.01 (42.94)
        3:23.92 (43.91)     4:08.15 (44.23)     4:52.83 (44.68)     5:38.21 (45.38)
        6:23.48 (45.27)     7:03.60 (40.12)                                        
  5 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    8:45.11    7:10.46         14  
                  35.58     1:16.95 (41.37)     2:00.91 (43.96)     2:45.75 (44.84)
        3:30.32 (44.57)     4:15.40 (45.08)     5:00.85 (45.45)     5:45.88 (45.03)
        6:29.11 (43.23)     7:10.46 (41.35)                                        
  6 Altamirano, Cristi  12 DESC-NJ              8:30.50    7:41.89         13  
                  38.87     1:23.65 (44.78)     2:11.73 (48.08)     2:59.46 (47.73)
        3:48.26 (48.80)     4:36.03 (47.77)     5:24.45 (48.42)     6:12.56 (48.11)
        6:59.79 (47.23)     7:41.89 (42.10)                                        
  7 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR        NT    7:52.48         12  
                  41.08     1:27.73 (46.65)     2:15.74 (48.01)     3:04.99 (49.25)
        3:53.75 (48.76)     4:42.72 (48.97)     5:31.83 (49.11)     6:20.61 (48.78)
        7:08.16 (47.55)     7:52.48 (44.32)                                        
 -- Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pittman, Susannah   11 Silver Streaks-MR      47.23      42.90         20  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:06.28    1:07.42 ZQ      20  
                  32.96     1:07.42 (34.46)                                        
  2 Melnyk, MaryKate K  12 Badger-MR            1:14.37    1:12.31 SILV    17  
                  34.61     1:12.31 (37.70)                                        
  3 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:14.31    1:13.72 SILV    16  
                  36.08     1:13.72 (37.64)                                        
  4 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR   1:13.65    1:16.79 SILV    15  
                  36.46     1:16.79 (40.33)                                        
  5 Simpson, Gillian A  11 Badger-MR            1:17.73    1:17.12 SILV    14  
                  37.75     1:17.12 (39.37)                                        
  6 Swartz, Alexandra   11 Badger-MR            1:16.58    1:17.64 SILV    13  
                  37.56     1:17.64 (40.08)                                        
  7 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR   1:25.25    1:20.26 SILV    12  
                  39.96     1:20.26 (40.30)                                        
  8 Harrington, Daniel  11 Badger-MR            1:22.54    1:21.88 SILV    11  
                  39.84     1:21.88 (42.04)                                        
  9 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    1:28.14    1:24.52          9  
                  41.59     1:24.52 (42.93)                                        
 10 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR   1:34.32    1:31.92          7  
                  45.43     1:31.92 (46.49)                                        
 11 Altamirano, Cristi  12 DESC-NJ              1:47.84    1:32.22          6  
                  44.97     1:32.22 (47.25)                                        
 12 Lund, Aviva A       11 Badger-MR            1:16.00    1:34.69          5  
 -- Pontarelli, Charlo  11 Flying Dolphins-MR   2:05.89         DQ        
      Did not finish on back
                1:00.64        DQ (1:03.82)                                        
 -- Pittman, Susannah   11 Silver Streaks-MR    1:36.94         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Henry, Ciara        12 Badger-MR            1:26.39         NS        
 -- Scarcella, Elizabe  11 Badger-MR            1:27.20         NS        
 -- Yarsky, Eva S       12 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR        NT      41.41 SILV    20  
  2 Simpson, Gillian A  11 Badger-MR              41.81      41.78 SILV    17  
  3 Pittman, Susannah   11 Silver Streaks-MR      43.71      42.08 SILV    16  
  4 Lund, Aviva A       11 Badger-MR              37.00      43.05         15  
  5 Harrington, Daniel  11 Badger-MR              43.08      43.15         14  
  6 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR        NT      47.66         13  
  7 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      49.67      50.67         12  
 -- Yarsky, Eva S       12 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 -- Scarcella, Elizabe  11 Badger-MR              44.70         NS        
 -- Henry, Ciara        12 Badger-MR              49.75         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:18.76    1:18.31 ZQ      20  
                  36.59     1:18.31 (41.72)                                        
  2 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:25.00    1:25.91 SILV    17  
                  40.23     1:25.91 (45.68)                                        
  3 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR   1:33.08    1:29.50 SILV    16  
                  42.58     1:29.50 (46.92)                                        
  4 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR   1:31.97    1:31.78         15  
                  42.90     1:31.78 (48.88)                                        
  5 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR   1:44.44    1:44.23         14  
                  50.97     1:44.23 (53.26)                                        
  6 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    1:47.93    1:50.04         13  
                  52.20     1:50.04 (57.84)                                        
  7 Altamirano, Cristi  12 DESC-NJ              2:07.50    1:52.83         12  
                  53.57     1:52.83 (59.26)                                        
 -- Pittman, Susannah   11 Silver Streaks-MR    1:29.48         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  44.38          DQ (50.19)                                        
 -- Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR   1:28.72         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      39.17      37.69         20  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:03.80    1:06.27 ZQ      20  
                  30.64     1:06.27 (35.63)                                        
  2 Melnyk, MaryKate K  12 Badger-MR            1:10.15    1:12.09 JO      17  
                  33.42     1:12.09 (38.67)                                        
  3 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR   1:11.11    1:16.01 SILV    16  
                  12.51   1:16.01 (1:03.50)                                        
  4 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:20.69    1:23.24 SILV    15  
                  38.81     1:23.24 (44.43)                                        
  5 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR   1:36.19    1:26.88         14  
                  40.58     1:26.88 (46.30)                                        
  6 Altamirano, Cristi  12 DESC-NJ              1:52.47    1:28.46         13  
                  41.27     1:28.46 (47.19)                                        
  7 Harrington, Daniel  11 Badger-MR            1:33.07    1:32.42         12  
                  41.36     1:32.42 (51.06)                                        
  8 Lund, Aviva A       11 Badger-MR                 NT    1:33.64         11  
                  40.55     1:33.64 (53.09)                                        
  9 Swartz, Alexandra   11 Badger-MR            1:37.26    1:36.66          9  
                  41.50     1:36.66 (55.16)                                        
 10 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR        NT    2:02.03          7  
                  54.50   2:02.03 (1:07.53)                                        
 11 Pontarelli, Charlo  11 Flying Dolphins-MR        NT    2:17.16          6  
                1:01.06   2:17.16 (1:16.10)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:06.32    1:08.89 ZQ      20  
                  31.64     1:08.89 (37.25)                                        
  2 Melnyk, MaryKate K  12 Badger-MR            1:20.97    1:14.68 SILV    17  
                  35.49     1:14.68 (39.19)                                        
  3 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:15.55    1:16.05 SILV    16  
                  37.48     1:16.05 (38.57)                                        
  4 Simpson, Gillian A  11 Badger-MR            1:19.76    1:18.09 SILV    15  
                  36.35     1:18.09 (41.74)                                        
  5 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:18.18 SILV    14  
                  34.68     1:18.18 (43.50)                                        
  6 Swartz, Alexandra   11 Badger-MR            1:20.24    1:19.49         13  
                  37.57     1:19.49 (41.92)                                        
  7 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    1:31.22    1:28.85         12  
                  41.32     1:28.85 (47.53)                                        
 -- Lund, Aviva A       11 Badger-MR            1:34.08         DQ        
      Did not finish on back - back
                  42.67          DQ (46.05)                                        
 -- Pittman, Susannah   11 Silver Streaks-MR    1:34.38         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  45.89          DQ (45.70)                                        
 -- Scarcella, Elizabe  11 Badger-MR            1:25.00         NS        
 -- Yarsky, Eva S       12 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 -- Henry, Ciara        12 Badger-MR            1:43.46         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  JO
              2:29.69  ZQ
              2:31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    2:30.51    2:28.84 JO      20  
                  31.11     1:08.24 (37.13)     1:55.17 (46.93)     2:28.84 (33.67)
  2 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    2:43.08    2:50.04         17  
                  39.28     1:20.63 (41.35)     2:09.85 (49.22)     2:50.04 (40.19)
  3 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR   2:43.70    2:52.00         16  
                  34.59     1:16.75 (42.16)     2:11.42 (54.67)     2:52.00 (40.58)
  4 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR   3:00.27    2:58.34         15  
                  41.09     1:27.04 (45.95)     2:18.18 (51.14)     2:58.34 (40.16)
  5 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    3:06.37    3:11.62         14  
                  42.21     1:29.81 (47.60)     2:29.67 (59.86)     3:11.62 (41.95)
  6 Altamirano, Cristi  12 DESC-NJ              3:20.84    3:16.02         13  
                  42.41     1:32.52 (50.11)   2:34.63 (1:02.11)     3:16.02 (41.39)
  7 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR        NT    3:25.97         12  
                  52.54     1:42.35 (49.81)     2:41.19 (58.84)     3:25.97 (44.78)
 -- Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 -- Pittman, Susannah   11 Silver Streaks-MR    3:30.11         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ
              2:06.99  JO
              2:16.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    2:32.66    2:28.64         20  
                  33.20     1:10.54 (37.34)     1:50.31 (39.77)     2:28.64 (38.33)
  2 De Cleir, Siobhan   13 FAST-MR                   NT    3:08.57         17  
                  40.43     1:27.10 (46.67)     2:18.71 (51.61)     3:08.57 (49.86)
 -- Carrera, Rocio k    13 FAST-MR                   NT         NS        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  JO
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu, Christine       13 Badger-MR            5:39.67    5:32.35 SILV    20  
                  30.09     1:02.71 (32.62)     1:35.91 (33.20)     2:09.35 (33.44)
        2:43.26 (33.91)     3:16.95 (33.69)     3:50.74 (33.79)     4:24.93 (34.19)
        4:58.97 (34.04)     5:32.35 (33.38)                                        
  2 Dunbar, Sarah H     14 Badger-MR            5:50.00    5:48.07         17  
                  31.27     1:04.72 (33.45)     1:39.33 (34.61)     2:14.72 (35.39)
        2:50.02 (35.30)     3:25.32 (35.30)     4:00.98 (35.66)     4:36.75 (35.77)
        5:13.48 (36.73)     5:48.07 (34.59)                                        
  3 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   5:44.89    5:48.96         16  
                  30.08     1:03.46 (33.38)     1:37.99 (34.53)     2:13.67 (35.68)
        2:49.55 (35.88)     3:26.16 (36.61)     4:02.12 (35.96)     4:38.52 (36.40)
        5:15.04 (36.52)     5:48.96 (33.92)                                        
  4 Lyons, Courtney M   13 Badger-MR            5:46.88    5:52.93         15  
                  30.79     1:05.61 (34.82)     1:41.57 (35.96)     2:17.28 (35.71)
        2:53.75 (36.47)     3:30.03 (36.28)     4:06.50 (36.47)     4:42.49 (35.99)
        5:18.24 (35.75)     5:52.93 (34.69)                                        
  5 Hartigan, Kiely U   14 Badger-MR            5:52.78    5:55.03         14  
                  31.18     1:05.81 (34.63)     1:41.51 (35.70)     2:17.44 (35.93)
        2:53.84 (36.40)     3:30.15 (36.31)     4:06.61 (36.46)     4:43.17 (36.56)
        5:19.23 (36.06)     5:55.03 (35.80)                                        
  6 Wang, Chloe         14 FAST-MR              6:15.67    5:57.86         13  
                  31.37     1:05.96 (34.59)     1:41.42 (35.46)     2:17.20 (35.78)
        2:53.95 (36.75)     3:30.84 (36.89)     4:08.17 (37.33)     4:45.20 (37.03)
        5:21.77 (36.57)     5:57.86 (36.09)                                        
  7 Young, Nathalie H   14 Flying Dolphins-MR   5:59.80    6:04.59         12  
                  31.22     1:06.25 (35.03)     1:41.72 (35.47)     2:17.93 (36.21)
        2:56.00 (38.07)     3:32.86 (36.86)     4:10.63 (37.77)     4:49.40 (38.77)
        5:27.61 (38.21)     6:04.59 (36.98)                                        
  8 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    5:59.29    6:11.29         11  
                  31.08     1:05.69 (34.61)     1:41.77 (36.08)     2:19.06 (37.29)
        2:56.72 (37.66)     3:35.29 (38.57)     4:15.74 (40.45)     4:53.48 (37.74)
        5:33.72 (40.24)     6:11.29 (37.57)                                        
  9 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR   7:58.79    6:26.41          9  
                  33.06     1:11.42 (38.36)     1:50.63 (39.21)     2:30.91 (40.28)
        3:10.69 (39.78)     3:50.87 (40.18)     4:31.63 (40.76)     5:11.09 (39.46)
        5:49.90 (38.81)     6:26.41 (36.51)                                        
 10 Pabby, Tanvi        13 Badger-MR            6:43.73    6:33.01          7  
                  33.81     1:11.98 (38.17)     1:51.71 (39.73)     2:32.06 (40.35)
        3:12.10 (40.04)     3:52.50 (40.40)     4:33.58 (41.08)     5:14.45 (40.87)
        5:54.38 (39.93)     6:33.01 (38.63)                                        
 11 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              6:35.58    6:37.93          6  
                  31.97     1:09.38 (37.41)     1:49.31 (39.93)     2:29.91 (40.60)
        3:11.26 (41.35)     3:53.06 (41.80)     4:35.84 (42.78)     5:18.61 (42.77)
        5:59.02 (40.41)     6:37.93 (38.91)                                        
 12 Weber, Maya R       14 FAST-MR              6:45.94    6:46.04          5  
                  34.27     1:12.78 (38.51)     1:52.25 (39.47)     2:32.51 (40.26)
        3:13.58 (41.07)     3:56.10 (42.52)     4:38.78 (42.68)     5:21.73 (42.95)
        6:04.59 (42.86)     6:46.04 (41.45)                                        
 13 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              6:40.11    6:52.60          4  
                  34.46     1:13.88 (39.42)     1:55.47 (41.59)     2:37.73 (42.26)
        3:21.37 (43.64)     4:04.66 (43.29)     4:47.75 (43.09)     5:31.99 (44.24)
        6:13.69 (41.70)     6:52.60 (38.91)                                        
 14 Noboa, Adriana C    14 DESC-NJ              6:53.17    6:59.44          3  
                  34.64     1:14.70 (40.06)     1:58.25 (43.55)     2:41.52 (43.27)
        3:25.48 (43.96)     4:08.79 (43.31)     4:52.82 (44.03)     5:36.49 (43.67)
        6:19.33 (42.84)     6:59.44 (40.11)                                        
 15 Arrington, Ayzhah   14 DESC-NJ              8:50.10    7:29.93          2  
                  36.26     1:18.48 (42.22)     2:05.20 (46.72)     2:51.00 (45.80)
        3:37.97 (46.97)     4:25.40 (47.43)     5:12.15 (46.75)     5:59.23 (47.08)
        6:45.51 (46.28)     7:29.93 (44.42)                                        
 16 Noone, Elizabeth G  13 FAST-MR              7:43.49    7:34.97          1  
                  40.76     1:24.83 (44.07)     2:11.83 (47.00)     2:59.14 (47.31)
        3:45.74 (46.60)     4:33.33 (47.59)     5:20.37 (47.04)     6:06.21 (45.84)
        6:52.13 (45.92)     7:34.97 (42.84)                                        
 17 Simpson, Kimberly   13 Badger-MR            7:35.73    7:37.37        
                  39.71     1:24.74 (45.03)     2:11.20 (46.46)     2:58.43 (47.23)
        3:45.81 (47.38)     4:32.62 (46.81)     5:20.32 (47.70)     6:07.63 (47.31)
        6:53.43 (45.80)     7:37.37 (43.94)                                        
 18 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR              7:49.08    7:53.13        
                  40.47   2:13.96 (1:33.49)                                        
            3:48.12 ( )                                                            
            7:11.13 ( )     7:53.13 (42.00)                                        
 19 Penha, Sachi C      13 FAST-MR              8:13.03    8:31.85        
                                                    2:21.78 ( )   8:31.85 (6:10.07)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu, Christine       13 Badger-MR            1:03.56    1:07.74 SILV    20  
                  33.61     1:07.74 (34.13)                                        
  2 Dunbar, Sarah H     14 Badger-MR            1:06.94    1:08.12 SILV    17  
                  34.15     1:08.12 (33.97)                                        
  3 Lyons, Courtney M   13 Badger-MR            1:07.61    1:11.20 SILV    16  
                  34.60     1:11.20 (36.60)                                        
  4 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    1:15.92    1:12.55 SILV    15  
                  35.00     1:12.55 (37.55)                                        
  5 Hartigan, Kiely U   14 Badger-MR            1:18.00    1:17.72         14  
                  38.16     1:17.72 (39.56)                                        
  6 Simpson, Kimberly   13 Badger-MR            1:26.80    1:28.00         13  
                  44.36     1:28.00 (43.64)                                        
  7 Kim, Hana E         14 FAST-MR                   NT    1:31.39         12  
                  43.70     1:31.39 (47.69)                                        
  8 Carrera, Rocio k    13 FAST-MR                   NT    1:51.44         11  
                  51.77     1:51.44 (59.67)                                        
  9 Haleem, Sarah       13 FAST-MR              1:55.02    1:56.55          9  
                  52.83   1:56.55 (1:03.72)                                        
 -- Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    1:27.24         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Pope, Caileigh A    13 Badger-MR            1:28.99         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Young, Nathalie H   14 Flying Dolphins-MR   2:24.81    2:25.60 SILV    20  
                  34.56     1:11.96 (37.40)     1:49.19 (37.23)     2:25.60 (36.41)
  2 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   2:22.20    2:30.05 SILV    17  
                  34.12     1:12.18 (38.06)     1:52.06 (39.88)     2:30.05 (37.99)
  3 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR   2:29.30    2:30.44 SILV    16  
                  35.85     1:13.65 (37.80)     1:52.94 (39.29)     2:30.44 (37.50)
  4 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    2:36.22    2:36.22 SILV    15  
                  37.11     1:17.28 (40.17)     1:58.46 (41.18)     2:36.22 (37.76)
  5 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              2:41.39    2:39.42 SILV    14  
                  36.20     1:16.41 (40.21)     1:58.49 (42.08)     2:39.42 (40.93)
  6 Hanagan, Alli N     14 FAST-MR              2:41.13    2:41.17 SILV    13  
                  38.11                             2:01.33 ( )     2:41.17 (39.84)
  7 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    2:46.11    2:47.03         12  
                  38.24     1:21.13 (42.89)     2:04.57 (43.44)     2:47.03 (42.46)
  8 Wang, Chloe         14 FAST-MR              2:47.71    2:48.81         11  
                  40.80     1:23.43 (42.63)     2:06.51 (43.08)     2:48.81 (42.30)
  9 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              2:53.04    2:49.65          9  
                  38.93     1:21.77 (42.84)     2:06.34 (44.57)     2:49.65 (43.31)
 10 Weber, Maya R       14 FAST-MR              2:47.82    2:55.55          7  
                  41.17     1:26.37 (45.20)     2:11.84 (45.47)     2:55.55 (43.71)
 11 Noboa, Adriana C    14 DESC-NJ              2:52.61    3:00.28          6  
                  41.73     1:27.00 (45.27)     2:13.70 (46.70)     3:00.28 (46.58)
 12 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR              2:58.10    3:03.93          5  
 13 Noone, Elizabeth G  13 FAST-MR              3:17.05    3:15.12          4  
 14 Sheridan, Caroline  14 FAST-MR              3:27.48    3:18.27          3  
 15 Arrington, Ayzhah   14 DESC-NJ              3:25.24    3:30.55          2  
                  47.24     1:39.70 (52.46)     2:36.33 (56.63)     3:30.55 (54.22)
 16 De Cleir, Siobhan   13 FAST-MR                   NT    3:31.09          1  
 17 Penha, Sachi C      13 FAST-MR              3:32.46    3:39.93        
 -- Chia, Eileen        14 FAST-MR              2:37.58         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu, Christine       13 Badger-MR            1:11.46    1:15.83 JO      20  
                  36.33     1:15.83 (39.50)                                        
  2 Dunbar, Sarah H     14 Badger-MR            1:18.00    1:21.56 SILV    17  
                  38.85     1:21.56 (42.71)                                        
  3 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    1:35.89    1:26.54         16  
                  40.86     1:26.54 (45.68)                                        
  4 Pabby, Tanvi        13 Badger-MR            1:32.35    1:28.51         15  
                  41.29     1:28.51 (47.22)                                        
  5 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    1:35.25    1:28.66         14  
                  40.96     1:28.66 (47.70)                                        
  6 Hartigan, Kiely U   14 Badger-MR            1:23.07    1:28.72         13  
                  43.27     1:28.72 (45.45)                                        
  7 Pope, Caileigh A    13 Badger-MR            1:35.00    1:30.25         12  
                  41.58     1:30.25 (48.67)                                        
  8 Lyons, Courtney M   13 Badger-MR            1:27.05    1:31.05         11  
                  43.44     1:31.05 (47.61)                                        
  9 Simpson, Kimberly   13 Badger-MR            1:38.11    1:39.67          9  
                  49.34     1:39.67 (50.33)                                        
 10 Kim, Hana E         14 FAST-MR              2:03.55    1:45.82          7  
                  49.40     1:45.82 (56.42)                                        
 11 Haleem, Sarah       13 FAST-MR                   NT    1:54.92          6  
                  48.74   1:54.92 (1:06.18)                                        
 -- Carrera, Rocio k    13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  57.63        DQ (1:07.37)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        14 FAST-MR              2:51.14    2:54.40 SILV    20  
                  39.47     1:23.96 (44.49)     2:09.44 (45.48)     2:54.40 (44.96)
  2 Weber, Maya R       14 FAST-MR              2:54.45    2:57.83         17  
                  40.88     1:26.36 (45.48)     2:12.28 (45.92)     2:57.83 (45.55)
  3 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    2:59.11    3:01.63         16  
                  42.08     1:28.77 (46.69)     2:15.62 (46.85)     3:01.63 (46.01)
  4 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   3:02.30    3:01.68         15  
                  40.28     1:27.62 (47.34)     2:15.60 (47.98)     3:01.68 (46.08)
  5 Wang, Chloe         14 FAST-MR              3:07.35    3:05.82         14  
                  44.03     1:31.31 (47.28)     2:19.42 (48.11)     3:05.82 (46.40)
  6 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              3:06.58    3:08.69         13  
                  41.21     1:30.00 (48.79)     2:20.37 (50.37)     3:08.69 (48.32)
  7 Noboa, Adriana C    14 DESC-NJ              3:05.44    3:09.37         12  
                  42.80     1:30.22 (47.42)     2:19.76 (49.54)     3:09.37 (49.61)
  8 Hanagan, Alli N     14 FAST-MR              3:18.76    3:15.39         11  
                  45.32     1:35.09 (49.77)     2:25.22 (50.13)     3:15.39 (50.17)
  9 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              3:20.06    3:16.84          9  
                  42.99     1:31.98 (48.99)     2:26.07 (54.09)     3:16.84 (50.77)
 10 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR   3:36.60    3:21.88          7  
                  44.85     1:36.34 (51.49)     2:30.20 (53.86)     3:21.88 (51.68)
 11 Sheridan, Caroline  14 FAST-MR              3:33.12    3:27.10          6  
                  46.00     1:38.70 (52.70)     2:33.17 (54.47)     3:27.10 (53.93)
 12 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR              3:30.78    3:31.47          5  
                  47.14     1:40.45 (53.31)     2:36.21 (55.76)     3:31.47 (55.26)
 13 De Cleir, Siobhan   13 FAST-MR                   NT    3:36.75          4  
                  49.49     1:41.76 (52.27)     2:38.72 (56.96)     3:36.75 (58.03)
 14 Penha, Sachi C      13 FAST-MR              3:38.98    3:39.27          3  
                  48.85     1:45.54 (56.69)     2:42.94 (57.40)     3:39.27 (56.33)
 15 Arrington, Ayzhah   14 DESC-NJ              3:33.99    3:41.88          2  
                  48.10     1:44.87 (56.77)     2:43.98 (59.11)     3:41.88 (57.90)
 16 Noone, Elizabeth G  13 FAST-MR              4:21.68    4:17.27          1  
                  58.85   2:04.56 (1:05.71)   3:11.46 (1:06.90)   4:17.27 (1:05.81)
 -- Haleem, Sarah       13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  50.80   1:56.13 (1:05.33)        DQ (2:25.28)                    
 -- Young, Nathalie H   14 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
                  43.68     1:33.97 (50.29)     2:23.83 (49.86)          DQ (48.76)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    1:13.59    1:13.12         20  
                  33.46     1:13.12 (39.66)                                        
 -- Carrera, Rocio k    13 FAST-MR                   NT         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  JO
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   2:29.46    2:33.89         20  
                  32.04     1:10.32 (38.28)     1:51.91 (41.59)     2:33.89 (41.98)
  2 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    2:48.11    2:44.33         17  
                  33.93     1:16.29 (42.36)     2:01.64 (45.35)     2:44.33 (42.69)
  3 Wang, Chloe         14 FAST-MR              2:59.24    2:56.32         16  
                  36.80     1:19.50 (42.70)     2:05.28 (45.78)     2:56.32 (51.04)
  4 Noboa, Adriana C    14 DESC-NJ              2:59.48    2:59.01         15  
                  37.31     1:22.03 (44.72)     2:10.33 (48.30)     2:59.01 (48.68)
  5 Young, Nathalie H   14 Flying Dolphins-MR   3:03.28    3:02.45         14  
                  37.24     1:25.24 (48.00)     2:13.46 (48.22)     3:02.45 (48.99)
  6 Weber, Maya R       14 FAST-MR              3:07.14    3:11.57         13  
                  38.24     1:24.80 (46.56)     2:18.58 (53.78)     3:11.57 (52.99)
  7 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              3:17.69    3:18.86         12  
                  40.23     1:30.98 (50.75)     2:26.74 (55.76)     3:18.86 (52.12)
  8 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR                   NT    3:33.69         11  
                  38.30     1:31.84 (53.54)   2:32.22 (1:00.38)   3:33.69 (1:01.47)
  9 Arrington, Ayzhah   14 DESC-NJ              3:25.10    3:39.11          9  
                  41.89     1:39.07 (57.18)   2:40.24 (1:01.17)     3:39.11 (58.87)
 10 Noone, Elizabeth G  13 FAST-MR                   NT    3:40.41          7  
                  48.15     1:44.69 (56.54)   2:45.00 (1:00.31)     3:40.41 (55.41)
 11 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR              3:40.54    3:49.27          6  
                  48.59     1:47.37 (58.78)   2:49.69 (1:02.32)     3:49.27 (59.58)
 12 Penha, Sachi C      13 FAST-MR                   NT    4:13.75          5  
                  51.05   1:53.11 (1:02.06)   3:01.61 (1:08.50)   4:13.75 (1:12.14)
 -- Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
                  39.94     1:30.61 (50.67)     2:26.17 (55.56)          DQ (54.12)
 -- Pabby, Tanvi        13 Badger-MR            2:45.00         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  JO
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu, Christine       13 Badger-MR            2:17.14    2:26.51         20  
                  32.55     1:08.94 (36.39)     1:52.01 (43.07)     2:26.51 (34.50)
  2 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   2:29.42    2:29.78         17  
                  32.38     1:09.88 (37.50)     1:55.33 (45.45)     2:29.78 (34.45)
  3 Dunbar, Sarah H     14 Badger-MR            2:24.18    2:30.96         16  
                  32.39     1:10.46 (38.07)     1:56.95 (46.49)     2:30.96 (34.01)
  4 Lyons, Courtney M   13 Badger-MR            2:28.23    2:35.54         15  
                  33.20     1:12.82 (39.62)     2:01.31 (48.49)     2:35.54 (34.23)
  5 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    2:37.08    2:35.65         14  
                  33.34     1:15.04 (41.70)     2:01.68 (46.64)     2:35.65 (33.97)
  6 Wang, Chloe         14 FAST-MR              2:40.09    2:39.36         13  
                  35.52     1:18.80 (43.28)     2:05.03 (46.23)     2:39.36 (34.33)
  7 Hartigan, Kiely U   14 Badger-MR            2:35.25    2:39.51         12  
                  35.33     1:15.67 (40.34)     2:03.70 (48.03)     2:39.51 (35.81)
  8 Pabby, Tanvi        13 Badger-MR            2:41.57    2:39.90         11  
                  32.96     1:13.36 (40.40)     2:02.83 (49.47)     2:39.90 (37.07)
  9 Weber, Maya R       14 FAST-MR              2:39.50    2:40.90          9  
                  34.13     1:14.81 (40.68)     2:02.54 (47.73)     2:40.90 (38.36)
 10 Young, Nathalie H   14 Flying Dolphins-MR   2:40.77    2:41.63          7  
                  36.33     1:13.95 (37.62)     2:06.64 (52.69)     2:41.63 (34.99)
 11 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR   2:45.03    2:45.88          6  
                  39.58     1:20.19 (40.61)     2:09.08 (48.89)     2:45.88 (36.80)
 12 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              2:47.45    2:47.40          5  
                  40.15     1:22.91 (42.76)     2:10.72 (47.81)     2:47.40 (36.68)
 13 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    3:01.52    2:47.92          4  
                  36.39     1:19.46 (43.07)     2:09.70 (50.24)     2:47.92 (38.22)
 14 Noboa, Adriana C    14 DESC-NJ              2:43.71    2:50.27          3  
                  36.82     1:21.84 (45.02)     2:09.03 (47.19)     2:50.27 (41.24)
 15 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              2:44.41    2:51.60          2  
                  35.59     1:18.86 (43.27)     2:12.47 (53.61)     2:51.60 (39.13)
 16 Simpson, Kimberly   13 Badger-MR            3:05.79    3:09.32          1  
                  47.92     1:34.24 (46.32)     2:29.00 (54.76)     3:09.32 (40.32)
 17 Arrington, Ayzhah   14 DESC-NJ              3:15.90    3:09.57        
                  40.57     1:31.46 (50.89)     2:28.45 (56.99)     3:09.57 (41.12)
 18 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR              3:08.46    3:09.58        
                  47.81     1:34.32 (46.51)     2:28.18 (53.86)     3:09.58 (41.40)
 19 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    3:05.10    3:10.44        
                  40.90     1:31.57 (50.67)     2:23.29 (51.72)     3:10.44 (47.15)
 20 Noone, Elizabeth G  13 FAST-MR              3:24.78    3:13.59        
                                1:33.74 ( )   2:35.52 (1:01.78)     3:13.59 (38.07)
 21 Penha, Sachi C      13 FAST-MR              3:21.21    3:33.73        
                                1:47.02 ( )     2:45.27 (58.25)     3:33.73 (48.46)
 -- Carrera, Rocio k    13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:03.14   2:09.56 (1:06.42)   3:30.33 (1:20.77)        DQ (1:06.75)
 -- Kim, Hana E         14 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  46.57     1:35.33 (48.76)     2:33.20 (57.87)          DQ (42.68)
 -- Pope, Caileigh A    13 Badger-MR            2:45.00         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:06.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   5:13.82    5:15.83         20  
                  31.06     1:09.01 (37.95)     1:48.94 (39.93)     2:28.34 (39.40)
        3:15.18 (46.84)     4:03.56 (48.38)     4:40.59 (37.03)     5:15.83 (35.24)
  2 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    5:42.30    5:27.66         17  
                                                    1:56.08 ( )     2:38.91 (42.83)
        3:26.21 (47.30)     4:14.61 (48.40)     4:51.98 (37.37)     5:27.66 (35.68)
  3 Young, Nathalie H   14 Flying Dolphins-MR        NT    5:35.94         16  
                  38.62     1:21.41 (42.79)                             2:40.85 ( )
        3:31.28 (50.43)     4:22.95 (51.67)     5:00.25 (37.30)     5:35.94 (35.69)
  4 Wang, Chloe         14 FAST-MR              5:37.22    5:38.40         15  
                  35.75     1:17.14 (41.39)     2:03.28 (46.14)     2:47.92 (44.64)
        3:36.42 (48.50)     4:25.19 (48.77)     5:03.11 (37.92)     5:38.40 (35.29)
  5 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR        NT    5:46.57         14  
                  39.96     1:28.03 (48.07)     2:10.63 (42.60)     2:50.52 (39.89)
        3:40.99 (50.47)     4:30.57 (49.58)     5:09.33 (38.76)     5:46.57 (37.24)
  6 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    6:15.11    5:52.16         13  
                  35.32     1:21.27 (45.95)     2:06.11 (44.84)     2:51.56 (45.45)
        3:42.91 (51.35)     4:34.19 (51.28)     5:14.96 (40.77)     5:52.16 (37.20)
  7 Hanagan, Alli N     14 FAST-MR              6:17.90    5:52.31         12  
                  37.94     1:23.99 (46.05)     2:07.34 (43.35)     2:48.25 (40.91)
        3:42.08 (53.83)     4:35.53 (53.45)     5:14.74 (39.21)     5:52.31 (37.57)
  8 Weber, Maya R       14 FAST-MR              6:06.69    5:55.68         11  
                  36.13     1:22.18 (46.05)     2:09.25 (47.07)     2:55.29 (46.04)
        3:44.74 (49.45)     4:33.40 (48.66)     5:15.27 (41.87)     5:55.68 (40.41)
  9 Chia, Eileen        14 FAST-MR              5:37.13    5:56.60          9  
                  33.30     1:16.29 (42.99)     2:01.00 (44.71)     2:45.45 (44.45)
        3:33.98 (48.53)     4:27.37 (53.39)     5:12.95 (45.58)     5:56.60 (43.65)
 10 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              6:03.17    5:59.30          7  
                  38.91     1:27.88 (48.97)     2:11.17 (43.29)     2:53.40 (42.23)
        3:43.28 (49.88)     4:35.31 (52.03)     5:18.80 (43.49)     5:59.30 (40.50)
 11 Noboa, Adriana C    14 DESC-NJ              6:20.00    6:04.27          6  
                  38.12     1:20.81 (42.69)     2:08.21 (47.40)     2:55.87 (47.66)
        3:43.78 (47.91)   5:19.43 (1:35.65)     6:04.27 (44.84)                    
 12 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              6:18.43    6:14.60          5  
                  37.90     1:30.00 (52.10)     2:14.30 (44.30)     2:59.62 (45.32)
        3:58.01 (58.39)     4:53.10 (55.09)     5:34.18 (41.08)     6:14.60 (40.42)
 13 Sheridan, Caroline  14 FAST-MR                   NT    6:50.90          4  
                  39.05     1:27.60 (48.55)   3:14.82 (1:47.22)                    
            4:15.03 ( )   5:15.03 (1:00.00)   6:50.90 (1:35.87)                    
 14 Noone, Elizabeth G  13 FAST-MR              7:10.27    6:52.40          3  
                  45.30     1:39.68 (54.38)     2:30.03 (50.35)     3:17.80 (47.77)
      4:20.93 (1:03.13)   5:23.87 (1:02.94)     6:08.29 (44.42)     6:52.40 (44.11)
 15 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR              6:59.66    6:54.04          2  
                  46.09     1:41.93 (55.84)                             3:17.76 ( )
        4:16.29 (58.53)     5:16.15 (59.86)   6:54.04 (1:37.89)                    
 16 Penha, Sachi C      13 FAST-MR              7:08.94    7:30.01          1  
                  46.98   1:47.04 (1:00.06)                             3:44.13 ( )
      4:44.73 (1:00.60)   5:45.79 (1:01.06)   7:30.01 (1:44.22)                    
 -- Arrington, Ayzhah   14 DESC-NJ              7:20.11         DQ        
      One hand touch - fly
                  41.09     1:34.82 (53.73)     2:28.13 (53.31)     3:21.10 (52.97)
      4:22.13 (1:01.03)     5:21.32 (59.19)     6:04.02 (42.70)          DQ (44.02)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:10.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pabby, Trisha       15 Badger-MR            2:32.79    2:40.40         20  
                  34.93     1:15.69 (40.76)     1:58.38 (42.69)     2:40.40 (42.02)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  JO
              5:27.99  ZQ
              5:31.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   5:39.17    5:42.73         20  
                  29.55     1:02.35 (32.80)     1:36.78 (34.43)     2:11.58 (34.80)
        2:46.47 (34.89)     3:21.46 (34.99)     3:56.74 (35.28)     4:32.43 (35.69)
        5:08.01 (35.58)     5:42.73 (34.72)                                        
  2 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR   5:52.05    6:00.73         17  
                  30.55     1:05.03 (34.48)     1:42.15 (37.12)     2:19.24 (37.09)
        2:56.45 (37.21)     3:34.39 (37.94)     4:11.05 (36.66)     4:48.41 (37.36)
        5:26.08 (37.67)     6:00.73 (34.65)                                        
  3 Barclay, Skye M     15 Flying Dolphins-MR   5:55.81    6:12.45         16  
                  30.77     1:06.17 (35.40)     1:43.77 (37.60)     2:21.57 (37.80)
        3:00.29 (38.72)     3:39.37 (39.08)     4:18.60 (39.23)     4:57.33 (38.73)
        5:35.09 (37.76)     6:12.45 (37.36)                                        
  4 Vintimilla, Leslie  15 DESC-NJ              6:20.00    6:29.79         15  
                  33.68     1:11.55 (37.87)     1:50.84 (39.29)     2:31.72 (40.88)
        3:12.48 (40.76)     3:51.42 (38.94)     4:32.08 (40.66)     5:13.30 (41.22)
        5:52.79 (39.49)     6:29.79 (37.00)                                        
  5 Formoso, Sabrina    15 FAST-MR              6:44.26    6:49.43         14  
                  35.28     1:15.72 (40.44)     1:56.83 (41.11)     2:38.29 (41.46)
        3:20.72 (42.43)     4:04.77 (44.05)     4:48.21 (43.44)     5:30.69 (42.48)
        6:10.92 (40.23)     6:49.43 (38.51)                                        
  6 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              7:29.35    7:08.69         13  
                  35.17   1:58.03 (1:22.86)   7:08.69 (5:10.66)                    
  7 Oaks-Leaf, Rachel   16 FAST-MR              6:51.31    7:13.40         12  
                  35.94     1:16.51 (40.57)     2:00.14 (43.63)     2:45.16 (45.02)
        3:29.20 (44.04)     4:14.35 (45.15)     4:59.92 (45.57)     5:45.45 (45.53)
        6:30.61 (45.16)     7:13.40 (42.79)                                        
  8 Sheridan, Vicki     17 FAST-MR              6:58.26    7:26.82         11  
                  36.12     1:19.61 (43.49)     2:05.23 (45.62)     2:50.00 (44.77)
        3:35.37 (45.37)     4:20.93 (45.56)     5:08.75 (47.82)     5:55.62 (46.87)
        6:42.43 (46.81)     7:26.82 (44.39)                                        
  9 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              7:42.20    7:31.67          9  
                  35.51   2:04.85 (1:29.34)                             2:50.19 ( )
        3:36.29 (46.10)     4:24.41 (48.12)     5:12.71 (48.30)   6:48.11 (1:35.40)
        7:31.67 (43.56)                                                            
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, Vicki     17 FAST-MR              1:24.14    1:29.06         20  
                  42.42     1:29.06 (46.64)                                        
  2 Adair, Maya         15 Silver Streaks-MR    1:49.12    1:37.21         17  
                  46.97     1:37.21 (50.24)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR   2:25.77    2:28.41 SILV    20  
                  34.51     1:12.49 (37.98)     1:51.81 (39.32)     2:28.41 (36.60)
  2 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   2:44.73    2:36.38         17  
                  36.87     1:16.79 (39.92)     1:57.80 (41.01)     2:36.38 (38.58)
  3 Barclay, Skye M     15 Flying Dolphins-MR   2:25.21    2:36.54         16  
                  35.46     1:14.92 (39.46)     1:56.36 (41.44)     2:36.54 (40.18)
  4 Vintimilla, Leslie  15 DESC-NJ              3:20.00    2:46.96         15  
                  37.83     1:20.95 (43.12)     2:05.12 (44.17)     2:46.96 (41.84)
  5 Pabby, Trisha       15 Badger-MR            2:48.81    2:52.11         14  
                  39.28     1:23.36 (44.08)     2:07.79 (44.43)     2:52.11 (44.32)
  6 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   2:40.20    2:52.30         13  
                  39.83     1:23.04 (43.21)     2:09.02 (45.98)     2:52.30 (43.28)
  7 Formoso, Sabrina    15 FAST-MR              2:53.15    2:54.20         12  
                  40.91     1:25.44 (44.53)     2:10.17 (44.73)     2:54.20 (44.03)
  8 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              3:24.45    3:19.33         11  
 -- Lipton, Jessica R   15 Flying Dolphins-MR   2:22.50         NS        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pabby, Trisha       15 Badger-MR            1:35.00    1:33.71         20  
                  44.27     1:33.71 (49.44)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barclay, Skye M     15 Flying Dolphins-MR   2:48.36    2:51.68         20  
                  39.26     1:23.10 (43.84)     2:07.40 (44.30)     2:51.68 (44.28)
  2 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   2:49.65    2:53.11         17  
                  39.37     1:23.13 (43.76)     2:08.15 (45.02)     2:53.11 (44.96)
  3 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR        NT    3:03.43         16  
                  41.60     1:28.77 (47.17)     2:16.95 (48.18)     3:03.43 (46.48)
  4 Formoso, Sabrina    15 FAST-MR              3:03.25    3:04.53         15  
                  42.40     1:30.08 (47.68)     2:19.05 (48.97)     3:04.53 (45.48)
  5 Vintimilla, Leslie  15 DESC-NJ              3:20.00    3:06.13         14  
                  42.95     1:29.92 (46.97)     2:17.91 (47.99)     3:06.13 (48.22)
  6 Oaks-Leaf, Rachel   16 FAST-MR              3:13.48    3:12.45         13  
                  44.30     1:32.84 (48.54)     2:22.67 (49.83)     3:12.45 (49.78)
  7 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              3:21.72    3:22.27         12  
                  43.71     1:35.94 (52.23)     2:29.32 (53.38)     3:22.27 (52.95)
  8 Sheridan, Vicki     17 FAST-MR              3:49.94    3:53.44         11  
                  51.54     1:51.33 (59.79)   2:52.46 (1:01.13)   3:53.44 (1:00.98)
 -- Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              3:31.81         NS        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Adair, Maya         15 Silver Streaks-MR    1:56.17    1:49.37         20  
                  46.14   1:49.37 (1:03.23)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.99  JO
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR   2:50.64    2:44.14         20  
                  35.15     1:18.81 (43.66)     2:01.53 (42.72)     2:44.14 (42.61)
  2 Barclay, Skye M     15 Flying Dolphins-MR   2:35.32    2:47.14         17  
                  35.57     1:19.19 (43.62)     2:04.34 (45.15)     2:47.14 (42.80)
  3 Vintimilla, Leslie  15 DESC-NJ              2:51.00    2:47.17         16  
                  34.90     1:17.00 (42.10)     2:02.62 (45.62)     2:47.17 (44.55)
  4 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   2:46.01    2:47.47         15  
                  35.12     1:17.34 (42.22)     2:01.16 (43.82)     2:47.47 (46.31)
  5 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   3:00.09    3:02.65         14  
                  36.13     1:24.33 (48.20)     2:12.28 (47.95)     3:02.65 (50.37)
  6 Formoso, Sabrina    15 FAST-MR              3:35.00    3:18.27         13  
                  41.90     1:33.66 (51.76)     2:27.06 (53.40)     3:18.27 (51.21)
 -- Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR                   NT         NS        
 -- Lipton, Jessica R   15 Flying Dolphins-MR   2:16.46         NS        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:22.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   2:28.47    2:30.63         20  
                  32.69     1:11.71 (39.02)     1:56.35 (44.64)     2:30.63 (34.28)
  2 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR        NT    2:34.98         17  
                  32.66     1:10.21 (37.55)     2:01.50 (51.29)     2:34.98 (33.48)
  3 Barclay, Skye M     15 Flying Dolphins-MR   2:28.76    2:35.90         16  
                  32.70     1:13.54 (40.84)     2:00.13 (46.59)     2:35.90 (35.77)
  4 Formoso, Sabrina    15 FAST-MR              2:53.45    2:54.38         15  
                  41.23     1:26.58 (45.35)     2:16.38 (49.80)     2:54.38 (38.00)
  5 Oaks-Leaf, Rachel   16 FAST-MR              2:55.21    2:54.91         14  
                  36.80     1:22.33 (45.53)     2:14.21 (51.88)     2:54.91 (40.70)
  6 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              3:03.15    2:55.88         13  
                  39.22     1:24.33 (45.11)     2:16.79 (52.46)     2:55.88 (39.09)
 -- Adair, Maya         15 Silver Streaks-MR    3:30.11         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  47.64     1:40.94 (53.30)     2:38.73 (57.79)          DQ (48.11)
 -- Vintimilla, Leslie  15 DESC-NJ              2:40.00         DQ        
      Did not finish on back - back
                  33.24     1:16.99 (43.75)     2:07.44 (50.45)          DQ (38.88)
 -- Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              3:11.14         NS        
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:04.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   5:59.14    5:24.15         20  
                  35.33     1:16.45 (41.12)     1:59.09 (42.64)     2:40.07 (40.98)
        3:25.70 (45.63)     4:12.93 (47.23)     4:48.97 (36.04)     5:24.15 (35.18)
  2 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR        NT    5:25.26         17  
                  33.32     1:15.87 (42.55)     1:56.49 (40.62)     2:35.00 (38.51)
        3:24.72 (49.72)     4:14.33 (49.61)     4:50.42 (36.09)     5:25.26 (34.84)
  3 Barclay, Skye M     15 Flying Dolphins-MR   5:26.58    5:30.64         16  
                  34.34     1:17.15 (42.81)     1:58.89 (41.74)     2:40.95 (42.06)
        3:28.22 (47.27)     4:15.92 (47.70)     4:53.29 (37.37)     5:30.64 (37.35)
  4 Vintimilla, Leslie  15 DESC-NJ              6:45.00    5:45.79         15  
                  33.71     1:14.99 (41.28)     2:00.12 (45.13)     2:43.62 (43.50)
        3:33.85 (50.23)     4:25.31 (51.46)     5:06.76 (41.45)     5:45.79 (39.03)
  5 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   6:30.00    5:53.86         14  
                  35.55     1:18.79 (43.24)                             3:02.35 ( )
        3:51.18 (48.83)     4:40.39 (49.21)     5:18.59 (38.20)     5:53.86 (35.27)
  6 Formoso, Sabrina    15 FAST-MR              6:09.09    6:06.49         13  
                  40.29     1:30.81 (50.52)     2:17.65 (46.84)     3:04.71 (47.06)
        3:54.30 (49.59)     4:45.31 (51.01)     5:26.22 (40.91)     6:06.49 (40.27)
  7 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR                   NT    6:50.69         12  
                  41.23     1:36.09 (54.86)                             3:19.70 ( )
        4:14.42 (54.72)     5:11.78 (57.36)   6:50.69 (1:38.91)                    
 -- Lipton, Jessica R   15 Flying Dolphins-MR   4:56.91         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:11.85    1:13.95 SILV    20  
                  35.45     1:13.95 (38.50)                                        
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR        NT    1:15.68 SILV    17  
                  36.04     1:15.68 (39.64)                                        
  3 Porges, David       10 Flying Dolphins-MR   1:24.12    1:24.54         16  
                  38.58     1:24.54 (45.96)                                        
  4 Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR    1:27.15    1:27.10         15  
                  41.34     1:27.10 (45.76)                                        
  5 Miloradovich, Mich   9 FAST-MR                   NT    1:33.28         14  
                  43.82     1:33.28 (49.46)                                        
  6 WU, Steven          10 FAST-MR                   NT    1:36.97         13  
                  45.62     1:36.97 (51.35)                                        
  7 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR    1:38.35    1:37.19         12  
                  44.02     1:37.19 (53.17)                                        
  8 Lipton, Mathew       8 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.82         11  
                  48.95     1:41.82 (52.87)                                        
  9 Jerez, Lucas        10 FAST-MR                   NT    1:41.85          9  
                  45.30     1:41.85 (56.55)                                        
 10 Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT    1:58.64        
                  57.48   1:58.64 (1:01.16)                                        
 -- Genix, Paul          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   2:43.87    2:41.47 SILV    20  
                  34.74     1:16.33 (41.59)     2:00.44 (44.11)     2:41.47 (41.03)
  2 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              2:56.07    2:44.48 SILV    17  
                  35.06   2:01.14 (1:26.08)     2:44.33 (43.19)      2:44.48 (0.15)
  3 Rosado, Alex P      10 Badger-MR            2:52.11    2:49.89         16  
                  35.75     1:20.97 (45.22)   2:50.29 (1:29.32)         2:49.89 ( )
  4 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR    2:50.11    2:52.10         15  
                  35.90     1:19.40 (43.50)     2:07.60 (48.20)     2:52.10 (44.50)
  5 Porges, David       10 Flying Dolphins-MR        NT    3:11.27         14  
                  40.19     1:29.17 (48.98)     2:21.45 (52.28)     3:11.27 (49.82)
  6 Hoey, Jack D         9 FAST-MR              3:30.65    3:13.53         13  
                  39.10     1:28.14 (49.04)     2:21.48 (53.34)     3:13.53 (52.05)
  7 Vintimilla, Elvis    8 DESC-NJ              3:40.00    3:13.65         12  
                  43.65     1:34.94 (51.29)     2:27.57 (52.63)     3:13.65 (46.08)
  8 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR        NT    3:14.72         11  
                  40.00     1:32.02 (52.02)     2:23.54 (51.52)     3:14.72 (51.18)
  9 Li, Max J           10 FAST-MR              3:24.84    3:18.34          9  
                  42.52   2:26.40 (1:43.88)     3:18.51 (52.11)         3:18.34 ( )
 10 Jerez, Ian           8 FAST-MR                   NT    4:03.43          7  
                  55.52   1:57.00 (1:01.48)   3:01.30 (1:04.30)   4:03.43 (1:02.13)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rosado, Alex P      10 Badger-MR              39.01      40.28 SILV    20  
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     40.53      40.36 SILV    17  
  3 Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR      45.35      43.86         16  
  4 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR      50.90      46.94         14  
  5 WU, Steven          10 FAST-MR                56.39      49.88         13  
  6 Sellami, Maxime L    8 Flying Dolphins-MR        NT      55.31        
  7 Thomas, Willem Y     8 FAST-MR              1:10.67      58.40         12  
  8 Jerez, Lucas        10 FAST-MR              1:03.64    1:01.57         11  
  9 Poses, Charles A     8 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.65          9  
 -- Porges, David       10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ         15  
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Morris, Connor P    10 Silver Streaks-MR    1:20.11         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:25.68    1:24.90 SILV    20  
                  42.26     1:24.90 (42.64)                                        
  2 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR    1:27.28    1:25.77 SILV    17  
                  40.20     1:25.77 (45.57)                                        
  3 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   1:25.17    1:26.04 SILV    16  
                  41.11     1:26.04 (44.93)                                        
  4 Vintimilla, Elvis    8 DESC-NJ              1:30.00    1:37.29         15  
                  47.87     1:37.29 (49.42)                                        
  5 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR        NT    1:45.87         14  
  6 Li, Max J           10 FAST-MR              1:36.84    1:45.90         13  
  7 Lipton, Mathew       8 Flying Dolphins-MR        NT    1:46.05         12  
                  52.26     1:46.05 (53.79)                                        
  8 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR    1:44.55    1:46.81         11  
                  52.55     1:46.81 (54.26)                                        
 -- Porges, David       10 Flying Dolphins-MR   1:37.29         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR    1:43.11         DQ        
      Non-continuous turning action
                  46.16          DQ (50.37)                                        
 -- Miloradovich, Mich   9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  54.78          DQ (55.04)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR      41.79      43.16 JO      20  
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     43.43      43.25 JO      17  
  3 WU, Steven          10 FAST-MR                53.34      51.53         16  
  4 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR      54.72      53.68         15  
 -- Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Genix, Paul          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR      52.59         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR    1:32.11    1:33.68 ZQ      20  
                  43.78     1:33.68 (49.90)                                        
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   1:33.04    1:36.53 SILV    17  
                  46.25     1:36.53 (50.28)                                        
  3 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:44.08    1:44.33 SILV    16  
                  48.52     1:44.33 (55.81)                                        
  4 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR   1:51.50    1:51.25         15  
                  51.61     1:51.25 (59.64)                                        
  5 Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR    1:56.11    1:51.58         14  
                  52.85     1:51.58 (58.73)                                        
  6 Hoey, Jack D         9 FAST-MR                   NT    2:00.94         13  
                  56.57   2:00.94 (1:04.37)                                        
  7 Porges, David       10 Flying Dolphins-MR        NT    2:04.07         12  
                  56.74   2:04.07 (1:07.33)                                        
 -- Li, Max J           10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                  55.51        DQ (1:03.01)                                        
 -- Jerez, Ian           8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                1:11.54        DQ (1:16.59)                                        
 -- Poses, Charles A     8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
                1:02.18        DQ (1:13.05)                                        
 -- Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR    1:59.11         DQ        
      One hand touch
                  51.90        DQ (1:07.02)                                        
 -- Sellami, Maxime L    8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
                  54.87        DQ (1:03.76)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rosado, Alex P      10 Badger-MR              40.74      38.95 SILV    20  
  2 Jerez, Lucas        10 FAST-MR                   NT      50.46         17  
  3 Sellami, Maxime L    8 Flying Dolphins-MR        NT      52.86         16  
  4 WU, Steven          10 FAST-MR                   NT      56.21         15  
 -- Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR      49.33         DQ        
      Alternating Kick
 -- Poses, Charles A     8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:33.65    1:31.64 SILV    20  
                  40.48     1:31.64 (51.16)                                        
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   1:55.53    1:39.41         17  
                  44.90     1:39.41 (54.51)                                        
  3 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR    1:57.11    1:43.58         16  
                  44.77     1:43.58 (58.81)                                        
  4 Jerez, Lucas        10 FAST-MR                   NT    1:53.80         15  
                  50.21   1:53.80 (1:03.59)                                        
  5 Porges, David       10 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:58.22         14  
                  52.98   1:58.22 (1:05.24)                                        
  6 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR        NT    2:02.51         13  
                  54.46   2:02.51 (1:08.05)                                        
  7 Lipton, Mathew       8 Flying Dolphins-MR   1:50.00    2:06.54         12  
                  55.54   2:06.54 (1:11.00)                                        
  8 Li, Max J           10 FAST-MR                   NT    2:10.41         11  
                  56.81   2:10.41 (1:13.60)                                        
  9 Miloradovich, Mich   9 FAST-MR                   NT    2:13.21        
                  57.69   2:13.21 (1:15.52)                                        
 10 Vintimilla, Elvis    8 DESC-NJ              2:20.00    2:13.84          9  
                  59.54   2:13.84 (1:14.30)                                        
 -- Genix, Paul          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Arms underwater recovery
                1:07.24        DQ (1:13.92)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   1:24.51    1:28.53 SILV    20  
                  41.47     1:28.53 (47.06)                                        
  2 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR        NT    1:39.44         17  
                  47.45     1:39.44 (51.99)                                        
  3 Vintimilla, Elvis    8 DESC-NJ              1:47.48    1:42.29         16  
                  49.14     1:42.29 (53.15)                                        
  4 Porges, David       10 Flying Dolphins-MR   1:41.30    1:43.49         15  
                  48.89     1:43.49 (54.60)                                        
  5 WU, Steven          10 FAST-MR                   NT    1:46.17         14  
                  11.66   1:46.17 (1:34.51)                                        
  6 Lipton, Mathew       8 Flying Dolphins-MR   1:40.00    1:53.40         13  
                  50.84   1:53.40 (1:02.56)                                        
 -- Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR    1:38.82         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  46.33          DQ (53.38)                                        
 -- Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:02.34        DQ (1:02.79)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  JO
              2:45.99  ZQ
              2:59.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR    3:10.25    3:02.69         20  
                  42.09     1:28.82 (46.73)     2:20.56 (51.74)     3:02.69 (42.13)
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   3:02.83    3:03.51         17  
                  42.64     1:30.37 (47.73)     2:21.57 (51.20)     3:03.51 (41.94)
  3 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              3:10.80    3:06.70         16  
                  41.33     1:27.13 (45.80)     2:23.64 (56.51)     3:06.70 (43.06)
  4 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR        NT    3:42.33         15  
                  55.69     1:49.03 (53.34)   2:52.86 (1:03.83)     3:42.33 (49.47)
  5 Hoey, Jack D         9 FAST-MR                   NT    3:43.70         14  
                  54.45     1:49.02 (54.57)   2:56.03 (1:07.01)     3:43.70 (47.67)
  6 Porges, David       10 Flying Dolphins-MR        NT    3:44.48         13  
                  54.31     1:49.21 (54.90)   2:57.45 (1:08.24)     3:44.48 (47.03)
  7 Vintimilla, Elvis    8 DESC-NJ              3:50.00    3:45.30         12  
                  55.91     1:50.77 (54.86)   2:58.21 (1:07.44)     3:45.30 (47.09)
 -- Jerez, Lucas        10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  53.97   2:04.82 (1:10.85)   3:11.72 (1:06.90)          DQ (59.21)
 -- Rosado, Alex P      10 Badger-MR            2:55.00         DQ        
      One hand touch - fly
                                1:29.31 ( )     2:28.34 (59.03)          DQ (42.54)
 -- Li, Max J           10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick - breast
                  51.46     1:43.61 (52.15)   2:52.69 (1:09.08)          DQ (50.82)
 -- Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR    3:44.11         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  49.42     1:43.84 (54.42)   2:44.22 (1:00.38)          DQ (48.16)
 -- Jerez, Ian           8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick - fly
                1:08.05   2:19.48 (1:11.43)   3:40.91 (1:21.43)        DQ (1:01.88)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whittington, Ryan   12 Badger-MR            2:17.30    2:08.44 ZQ      20  
                  31.20     1:05.36 (34.16)     1:39.58 (34.22)     2:08.44 (28.86)
  2 Loveless, Jack J    12 Badger-MR            2:26.86    2:14.19 JO      17  
                  31.79     1:06.10 (34.31)     1:41.49 (35.39)     2:14.19 (32.70)
  3 Kalindra, Pijus     12 Badger-MR            2:19.03    2:17.64 SILV    16  
                  31.14     1:05.91 (34.77)     1:42.11 (36.20)     2:17.64 (35.53)
  4 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   2:25.31    2:25.49 SILV    15  
                  31.63     1:09.37 (37.74)     1:47.23 (37.86)     2:25.49 (38.26)
  5 Loveless, Liam J    11 Badger-MR            2:28.03    2:30.17         14  
                  32.57     1:11.36 (38.79)     1:51.97 (40.61)     2:30.17 (38.20)
  6 Rosato, Luke M      11 Badger-MR            2:36.89    2:30.92         13  
                  34.46     1:13.93 (39.47)     1:55.09 (41.16)     2:30.92 (35.83)
  7 Eboli, Michael      12 Badger-MR            2:39.25    2:31.13         12  
                  34.59     1:13.55 (38.96)     1:54.05 (40.50)     2:31.13 (37.08)
  8 Larrea, Ruy P       12 DESC-NJ              2:45.00    2:35.19         11  
                  34.03     1:14.76 (40.73)     1:56.04 (41.28)     2:35.19 (39.15)
  9 Lyons, Jack P       12 Badger-MR            2:48.96    2:45.35          9  
                  37.22     1:19.25 (42.03)     2:02.83 (43.58)     2:45.35 (42.52)
 10 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    3:15.24    2:45.79          7  
                  36.79     1:20.66 (43.87)     2:05.33 (44.67)     2:45.79 (40.46)
 11 Young, Goerdie H    11 Flying Dolphins-MR   2:45.60    2:52.45          6  
                  36.96     1:19.93 (42.97)     2:08.50 (48.57)     2:52.45 (43.95)
 12 Lobo, Marc          11 FAST-MR                   NT    3:54.99          5  
                  49.51   1:50.05 (1:00.54)   2:53.92 (1:03.87)   3:54.99 (1:01.07)
 13 Kim, Jed S          11 FAST-MR                   NT    4:12.78          4  
                  58.21   2:02.55 (1:04.34)   3:06.87 (1:04.32)   4:12.78 (1:05.91)
 -- Scarcella, Joseph   12 Badger-MR            2:34.00         NS        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:55.99  ZQ
              6:03.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   6:05.80    5:55.62 JO      20  
                  29.62     1:03.62 (34.00)     1:39.42 (35.80)     2:16.25 (36.83)
        2:53.34 (37.09)     3:30.17 (36.83)     4:07.32 (37.15)     4:45.16 (37.84)
        5:21.19 (36.03)     5:55.62 (34.43)                                        
  2 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   6:26.27    6:09.31         17  
                  32.02     1:08.22 (36.20)     1:45.39 (37.17)     2:23.25 (37.86)
        3:01.23 (37.98)     3:38.98 (37.75)     4:17.03 (38.05)     4:54.99 (37.96)
        5:32.92 (37.93)     6:09.31 (36.39)                                        
  3 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   6:40.00    6:34.79         16  
                  34.95     1:14.33 (39.38)     1:55.61 (41.28)     2:36.26 (40.65)
        3:15.38 (39.12)     3:56.43 (41.05)     4:37.67 (41.24)     5:18.04 (40.37)
        5:55.98 (37.94)     6:34.79 (38.81)                                        
  4 Larrea, Ruy P       12 DESC-NJ              8:50.00    7:00.14         15  
                  34.86     1:17.47 (42.61)     2:02.92 (45.45)     2:46.13 (43.21)
        3:29.62 (43.49)     4:13.43 (43.81)     4:55.70 (42.27)     5:39.31 (43.61)
        6:23.46 (44.15)     7:00.14 (36.68)                                        
  5 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              7:09.23    7:06.93         14  
                  35.80     1:18.73 (42.93)     2:02.73 (44.00)     2:46.72 (43.99)
        3:31.37 (44.65)     4:15.80 (44.43)     4:59.70 (43.90)     5:44.15 (44.45)
        6:27.98 (43.83)     7:06.93 (38.95)                                        
  6 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    7:50.34    7:07.73         13  
                  33.69     1:15.57 (41.88)   2:47.26 (1:31.69)                    
            3:31.70 ( )     4:16.27 (44.57)     5:01.85 (45.58)     5:45.25 (43.40)
        6:30.76 (45.51)     7:07.73 (36.97)                                        
  7 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              7:14.72    7:17.63         12  
                  39.10     1:25.41 (46.31)     2:11.69 (46.28)     2:56.68 (44.99)
        3:41.78 (45.10)     4:25.05 (43.27)     5:09.02 (43.97)     5:52.63 (43.61)
        6:36.89 (44.26)     7:17.63 (40.74)                                        
  8 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    8:20.11    7:23.71         11  
                  37.86     1:22.74 (44.88)     2:06.54 (43.80)     2:51.90 (45.36)
        3:38.38 (46.48)     4:24.32 (45.94)     5:11.51 (47.19)     5:57.80 (46.29)
        6:43.47 (45.67)     7:23.71 (40.24)                                        
  9 Young, Goerdie H    11 Flying Dolphins-MR        NT    7:41.29          9  
                  37.22     1:22.76 (45.54)     2:10.94 (48.18)     2:58.81 (47.87)
        3:46.80 (47.99)     4:34.58 (47.78)     5:20.72 (46.14)     6:09.20 (48.48)
        6:58.15 (48.95)     7:41.29 (43.14)                                        
 10 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR        NT    8:09.12          7  
                  39.32                             2:16.47 ( )     3:05.69 (49.22)
                                                    5:39.95 ( )                    
            7:22.06 ( )     8:09.12 (47.06)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR     32.00      32.22 ZQ      20  
  2 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR      35.48      35.16 SILV    17  
  3 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR     40.00      38.15 SILV    16  
  4 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR      49.40      43.92         15  
  5 Lobo, Marc          11 FAST-MR                50.76      47.65         14  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whittington, Ryan   12 Badger-MR            1:14.16    1:05.53 ZQ      20  
                  33.03     1:05.53 (32.50)                                        
  2 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   1:10.73    1:08.88 JO      17  
                  33.78     1:08.88 (35.10)                                        
  3 Loveless, Jack J    12 Badger-MR            1:17.14    1:11.54 JO      16  
                  35.54     1:11.54 (36.00)                                        
  4 Kalindra, Pijus     12 Badger-MR            1:16.59    1:11.89 SILV    15  
                  34.81     1:11.89 (37.08)                                        
  5 Kelly, James P      12 Silver Streaks-MR    1:17.38    1:13.58 SILV    14  
                  36.30     1:13.58 (37.28)                                        
  6 Loveless, Liam J    11 Badger-MR            1:17.14    1:16.48 SILV    13  
                  36.54     1:16.48 (39.94)                                        
  7 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    1:31.59    1:17.24 SILV    12  
                  37.19     1:17.24 (40.05)                                        
  8 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              1:22.41    1:17.76 SILV    11  
                  38.21     1:17.76 (39.55)                                        
  9 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   1:20.52    1:18.38 SILV     9  
                  37.89     1:18.38 (40.49)                                        
 10 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   1:19.55    1:19.00 SILV     7  
                  39.20     1:19.00 (39.80)                                        
 11 Lyons, Jack P       12 Badger-MR            1:31.31    1:19.37 SILV     6  
                  38.95     1:19.37 (40.42)                                        
 12 Rosato, Luke M      11 Badger-MR            1:19.53    1:20.70 SILV     5  
                  39.24     1:20.70 (41.46)                                        
 13 Eboli, Michael      12 Badger-MR            1:18.80    1:21.60 SILV     4  
                  39.78     1:21.60 (41.82)                                        
 14 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR   1:24.80    1:22.83 SILV     3  
 15 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:27.88    1:25.18          2  
                  42.10     1:25.18 (43.08)                                        
 16 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    1:25.43    1:27.72          1  
                  42.95     1:27.72 (44.77)                                        
 17 Larrea, Ruy P       12 DESC-NJ              1:25.00    1:28.87        
                  43.34     1:28.87 (45.53)                                        
 18 Young, Goerdie H    11 Flying Dolphins-MR   1:34.24    1:32.38        
                  44.45     1:32.38 (47.93)                                        
 19 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR    1:44.36    1:38.58        
 -- Berru, Miguel A     11 DESC-NJ              2:10.36         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Scarcella, Joseph   12 Badger-MR            1:11.98         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whittington, Ryan   12 Badger-MR              35.25      35.46 ZQ      20  
  2 Loveless, Liam J    11 Badger-MR              36.38      37.33 JO      17  
  3 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR        NT      37.75 SILV    16  
  4 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR      39.26      38.52 SILV    15  
  5 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR     37.80      38.98 SILV    14  
  6 Loveless, Jack J    12 Badger-MR              37.57      39.02 SILV    13  
  7 Eboli, Michael      12 Badger-MR              40.10      41.29 SILV    12  
  8 Rosato, Luke M      11 Badger-MR              46.97      47.17         11  
  9 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR      51.14      49.89          9  
 10 Lyons, Jack P       12 Badger-MR              43.55      49.93          7  
 -- Lobo, Marc          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kim, Jed S          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Scarcella, Joseph   12 Badger-MR              36.50         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   1:20.73    1:23.22 SILV    20  
                  39.13     1:23.22 (44.09)                                        
  2 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   1:24.15    1:24.41 SILV    17  
                  39.65     1:24.41 (44.76)                                        
  3 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    1:28.24    1:25.45 SILV    16  
                  40.47     1:25.45 (44.98)                                        
  4 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              1:35.07    1:33.11         15  
                  44.70     1:33.11 (48.41)                                        
  5 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   1:33.00    1:36.27         14  
                  46.40     1:36.27 (49.87)                                        
  6 Larrea, Ruy P       12 DESC-NJ              1:35.00    1:37.96         13  
                  45.14     1:37.96 (52.82)                                        
  7 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:38.36    1:40.30         12  
                  48.62     1:40.30 (51.68)                                        
  8 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR        NT    1:43.58         11  
                  49.69     1:43.58 (53.89)                                        
  9 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    2:03.50    1:47.93          9  
                  50.68     1:47.93 (57.25)                                        
 -- Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR    1:54.64         DQ        
      One hand touch
                  53.82        DQ (1:00.97)                                        
 -- Young, Goerdie H    11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
                  47.58          DQ (53.85)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR     31.20      31.50 JO      20  
  2 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR     31.76      32.36 SILV    17  
 -- Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR      55.02         DQ        
      One hand touch
 -- Lobo, Marc          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   1:06.45    1:07.86 ZQ      20  
                  32.10     1:07.86 (35.76)                                        
  2 Kalindra, Pijus     12 Badger-MR            1:11.08    1:10.19 JO      17  
                  32.93     1:10.19 (37.26)                                        
  3 Loveless, Jack J    12 Badger-MR            1:10.23    1:10.45 JO      16  
                  33.44     1:10.45 (37.01)                                        
  4 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   1:10.23    1:11.10 JO      15  
                  34.63     1:11.10 (36.47)                                        
  5 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   1:16.71    1:18.40 SILV    14  
                  35.42     1:18.40 (42.98)                                        
  6 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    1:18.00    1:20.20 SILV    13  
                  35.61     1:20.20 (44.59)                                        
  7 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              1:28.18    1:26.85 SILV    12  
                  40.02     1:26.85 (46.83)                                        
  8 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:20.07    1:28.16         11  
                  39.83     1:28.16 (48.33)                                        
  9 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR   1:30.85    1:28.78          9  
                  41.64     1:28.78 (47.14)                                        
 10 Eboli, Michael      12 Badger-MR            1:31.00    1:30.90          7  
                  43.74     1:30.90 (47.16)                                        
 11 Larrea, Ruy P       12 DESC-NJ              1:21.00    1:33.49          6  
                  41.28     1:33.49 (52.21)                                        
 12 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    1:46.08    1:42.43          5  
                  45.85     1:42.43 (56.58)                                        
 -- Berru, Miguel A     11 DESC-NJ              2:04.98         DQ        
      One hand touch
                  49.04          DQ (57.47)                                        
 -- Young, Goerdie H    11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  49.36          DQ (55.32)                                        
 -- Kelly, James P      12 Silver Streaks-MR    1:27.70         NS        
 -- Whittington, Ryan   12 Badger-MR            1:11.11         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whittington, Ryan   12 Badger-MR                 NT    1:07.90 ZQ      20  
                  32.01     1:07.90 (35.89)                                        
  2 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   1:09.24    1:09.83 ZQ      17  
  3 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   1:13.29    1:13.09 SILV    16  
                  34.62     1:13.09 (38.47)                                        
  4 Kalindra, Pijus     12 Badger-MR            1:16.40    1:14.52 SILV    15  
                  34.03     1:14.52 (40.49)                                        
  5 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR        NT    1:18.75 SILV    14  
                  34.44     1:18.75 (44.31)                                        
  6 Rosato, Luke M      11 Badger-MR            1:31.54    1:19.69 SILV    13  
                  36.63     1:19.69 (43.06)                                        
  7 Lyons, Jack P       12 Badger-MR            1:33.66    1:25.98         12  
                  38.40     1:25.98 (47.58)                                        
  8 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR   1:25.26    1:28.05         11  
                  39.55     1:28.05 (48.50)                                        
 -- Lobo, Marc          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  55.19        DQ (1:07.58)                                        
 -- Loveless, Liam J    11 Badger-MR            1:12.05         DQ        
      One hand touch - breast
                  36.81          DQ (39.10)                                        
 -- Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR    1:50.11         DQ        
      Did not finish on back - back
                  44.55          DQ (51.04)                                        
 -- Kim, Jed S          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                1:05.49        DQ (1:09.31)                                        
 -- Scarcella, Joseph   12 Badger-MR            1:18.00         NS        
                  32.01                                                            
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  JO
              2:28.59  ZQ
              2:32.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   2:27.42    2:31.77 SILV    20  
                  30.86     1:09.86 (39.00)     1:56.45 (46.59)     2:31.77 (35.32)
  2 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   2:37.65    2:40.03         17  
                  34.87     1:17.22 (42.35)     2:04.00 (46.78)     2:40.03 (36.03)
  3 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   2:45.00    2:45.65         16  
                  33.06     1:16.04 (42.98)     2:09.52 (53.48)     2:45.65 (36.13)
  4 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    2:48.64    2:51.84         15  
                  36.11     1:20.31 (44.20)     2:11.11 (50.80)     2:51.84 (40.73)
  5 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              3:00.60    2:55.74         14  
                  39.54     1:24.21 (44.67)     2:15.56 (51.35)     2:55.74 (40.18)
  6 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              2:56.19    3:09.26         13  
                  42.80     1:31.66 (48.86)     2:25.80 (54.14)     3:09.26 (43.46)
  7 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    3:27.69    3:15.26         12  
                  45.65     1:32.28 (46.63)   2:33.25 (1:00.97)     3:15.26 (42.01)
 -- Young, Goerdie H    11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick - breast
                  48.64     1:40.16 (51.52)     2:38.29 (58.13)          DQ (39.78)
 -- Larrea, Ruy P       12 DESC-NJ              3:25.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  39.87     1:28.36 (48.49)     2:25.15 (56.79)          DQ (40.84)
 -- Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  44.78     1:33.15 (48.37)   2:33.30 (1:00.15)          DQ (44.68)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:18.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eman, SJ            13 FAST-MR                   NT    3:14.10         20  
  2 kha, Neil           13 FAST-MR                   NT    3:58.69         17  
                                                    2:53.98 ( )   3:58.69 (1:04.71)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  ZQ
              5:22.99  JO
              5:24.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simone, James S     13 Badger-MR            5:41.83    5:35.05         20  
                  28.96     1:02.13 (33.17)     1:36.26 (34.13)     2:10.80 (34.54)
        2:45.44 (34.64)     3:20.06 (34.62)     3:54.59 (34.53)     4:28.42 (33.83)
        5:02.58 (34.16)     5:35.05 (32.47)                                        
  2 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   5:41.33    5:43.82         17  
                  30.34     1:04.42 (34.08)     1:38.97 (34.55)     2:14.09 (35.12)
        2:48.81 (34.72)     3:23.83 (35.02)     3:58.68 (34.85)     4:34.16 (35.48)
        5:09.14 (34.98)     5:43.82 (34.68)                                        
  3 Tigse, Yardley P    14 DESC-NJ              5:50.37    5:44.45         16  
                  28.61     1:01.03 (32.42)     1:34.73 (33.70)     2:09.52 (34.79)
        2:44.96 (35.44)     3:20.22 (35.26)     3:55.99 (35.77)     4:32.96 (36.97)
        5:09.51 (36.55)     5:44.45 (34.94)                                        
  4 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              5:42.37    5:46.12         15  
                  28.87     1:02.74 (33.87)     1:37.00 (34.26)     2:12.12 (35.12)
        2:47.69 (35.57)     3:24.33 (36.64)     3:59.89 (35.56)     4:36.40 (36.51)
        5:12.39 (35.99)     5:46.12 (33.73)                                        
  5 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   5:56.45    5:57.31         14  
                  30.65     1:05.45 (34.80)     1:41.62 (36.17)     2:17.77 (36.15)
        2:54.13 (36.36)     3:30.90 (36.77)     4:08.28 (37.38)     4:44.95 (36.67)
        5:21.81 (36.86)     5:57.31 (35.50)                                        
  6 Vintimilla, Christ  13 DESC-NJ              6:00.00    6:00.95         13  
                  29.92     1:03.55 (33.63)     1:39.39 (35.84)     2:16.85 (37.46)
        2:53.97 (37.12)     3:31.76 (37.79)     4:09.38 (37.62)     4:48.49 (39.11)
        5:26.72 (38.23)     6:00.95 (34.23)                                        
  7 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              6:13.27    6:11.89         12  
                  30.71     1:07.04 (36.33)     1:45.48 (38.44)     2:23.58 (38.10)
        3:01.41 (37.83)     3:39.82 (38.41)     4:18.42 (38.60)     4:57.37 (38.95)
        5:36.37 (39.00)     6:11.89 (35.52)                                        
  8 Toney, Noah M       14 DESC-NJ              7:10.12    6:52.39         11  
                  32.27     1:10.63 (38.36)     1:52.02 (41.39)   3:16.45 (1:24.43)
        3:59.47 (43.02)                                                            
            6:52.89 ( )         6:52.39 ( )                                        
  9 Williams, Jesse     14 FAST-MR              7:23.95    7:16.74          9  
                  36.37     1:18.93 (42.56)     2:03.16 (44.23)     2:47.70 (44.54)
        3:33.30 (45.60)     4:20.40 (47.10)     5:05.80 (45.40)     5:52.24 (46.44)
        6:37.42 (45.18)     7:16.74 (39.32)                                        
 10 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              7:54.20    7:22.13          7  
                  35.94     1:19.58 (43.64)     2:04.34 (44.76)     2:49.83 (45.49)
        3:35.88 (46.05)     4:22.41 (46.53)     5:08.59 (46.18)     5:54.48 (45.89)
        6:40.94 (46.46)     7:22.13 (41.19)                                        
 -- Higham, Brendan J   13 Badger-MR            6:36.76         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simone, James S     13 Badger-MR            1:10.03    1:09.57 SILV    20  
                  33.64     1:09.57 (35.93)                                        
  2 Higham, Brendan J   13 Badger-MR            1:14.24    1:09.91 SILV    17  
  3 Williams, Jesse     14 FAST-MR                   NT    1:23.45         16  
                  39.36     1:23.45 (44.09)                                        
  4 Eman, SJ            13 FAST-MR                   NT    1:36.17         15  
 -- kha, Neil           13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
                  52.90        DQ (1:02.32)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vintimilla, Christ  13 DESC-NJ              2:35.00    2:24.31 SILV    20  
                  34.37     1:10.42 (36.05)     1:48.28 (37.86)     2:24.31 (36.03)
  2 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   2:27.72    2:27.50 SILV    17  
                  35.63     1:13.60 (37.97)     1:51.49 (37.89)     2:27.50 (36.01)
  3 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              2:34.93    2:28.69 SILV    16  
                  34.57     1:12.43 (37.86)     1:51.82 (39.39)     2:28.69 (36.87)
  4 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   2:28.06    2:29.44 SILV    15  
                  35.99     1:14.16 (38.17)     1:53.21 (39.05)     2:29.44 (36.23)
  5 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              2:33.32    2:35.76         14  
                  36.16     1:15.74 (39.58)     1:56.85 (41.11)     2:35.76 (38.91)
  6 Toney, Noah M       14 DESC-NJ              2:49.58    2:57.41         13  
                  39.50   2:57.41 (2:17.91)                                        
  7 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              3:14.18    3:07.52         12  
                  42.93     1:32.59 (49.66)     2:19.97 (47.38)     3:07.52 (47.55)
  8 kha, Neil           13 FAST-MR                   NT    4:28.44         11  
 -- Eman, SJ            13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Higham, Brendan J   13 Badger-MR            1:40.85    1:22.43         20  
                  39.01     1:22.43 (43.42)                                        
  2 Simone, James S     13 Badger-MR            1:24.81    1:23.12         17  
                  39.98     1:23.12 (43.14)                                        
 -- kha, Neil           13 FAST-MR              1:55.80         DQ        
      Downward butterfly kick
                  57.40   1:59.81 (1:02.41)     2:17.30 (17.49)              DQ ( )
 -- Eman, SJ            13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  55.08        DQ (1:04.95)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   2:37.41    2:37.83 SILV    20  
                  36.66     1:17.27 (40.61)     1:57.67 (40.40)     2:37.83 (40.16)
  2 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              2:49.95    2:45.66 SILV    17  
                  37.51     1:19.71 (42.20)     2:02.96 (43.25)     2:45.66 (42.70)
  3 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   2:44.94    2:50.23 SILV    16  
                  37.93     1:22.27 (44.34)     2:07.05 (44.78)     2:50.23 (43.18)
  4 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              3:02.34    2:56.86         15  
                  39.59     1:25.08 (45.49)     2:11.53 (46.45)     2:56.86 (45.33)
  5 Toney, Noah M       14 DESC-NJ              3:18.36    3:20.20         14  
                  43.22     1:34.54 (51.32)     2:27.27 (52.73)     3:20.20 (52.93)
  6 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              3:21.38    3:22.70         13  
                  46.56     1:38.80 (52.24)     2:32.03 (53.23)     3:22.70 (50.67)
 -- kha, Neil           13 FAST-MR              4:18.71         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  55.88                             3:07.83 ( )        DQ (1:03.87)
 -- Vintimilla, Christ  13 DESC-NJ              3:15.00         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
                  42.78     1:31.25 (48.47)     2:21.70 (50.45)          DQ (49.09)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Eman, SJ            13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
                  47.47        DQ (1:03.62)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:24.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vintimilla, Christ  13 DESC-NJ              2:20.00    2:28.38         20  
                  30.87     1:08.79 (37.92)     1:48.45 (39.66)     2:28.38 (39.93)
  2 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   2:32.73    2:32.32         17  
                  32.69     1:11.14 (38.45)     1:51.66 (40.52)     2:32.32 (40.66)
  3 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              2:42.84    2:39.07         16  
                  33.44     1:13.77 (40.33)     1:56.45 (42.68)     2:39.07 (42.62)
  4 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR        NT    2:45.79         15  
                  35.87     1:20.07 (44.20)     2:05.40 (45.33)     2:45.79 (40.39)
  5 Tigse, Yardley P    14 DESC-NJ              2:46.75    2:49.79         14  
                  32.67     1:14.24 (41.57)     2:01.79 (47.55)     2:49.79 (48.00)
  6 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR                   NT    3:01.76         13  
                  37.57     1:24.41 (46.84)     2:14.02 (49.61)     3:01.76 (47.74)
  7 Toney, Noah M       14 DESC-NJ              3:30.12    3:10.35         12  
                  39.35     1:27.05 (47.70)     2:17.70 (50.65)     3:10.35 (52.65)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:14.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   2:30.36    2:24.97         20  
                  29.38     1:07.21 (37.83)     1:50.93 (43.72)     2:24.97 (34.04)
  2 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              2:24.81    2:25.61         17  
                  31.51     1:09.17 (37.66)     1:54.75 (45.58)     2:25.61 (30.86)
  3 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   2:25.55    2:27.34         16  
                  32.28     1:12.05 (39.77)     1:53.25 (41.20)     2:27.34 (34.09)
  4 Vintimilla, Christ  13 DESC-NJ              2:25.00    2:28.96         15  
                  30.27     1:08.21 (37.94)     1:55.87 (47.66)     2:28.96 (33.09)
  5 Tigse, Yardley P    14 DESC-NJ              2:28.26    2:30.13         14  
                  31.71     1:10.73 (39.02)     1:56.04 (45.31)     2:30.13 (34.09)
  6 Simone, James S     13 Badger-MR            2:27.27    2:33.97         13  
                  32.07     1:13.36 (41.29)     2:02.28 (48.92)     2:33.97 (31.69)
  7 Higham, Brendan J   13 Badger-MR            2:43.51    2:35.70         12  
                  33.89     1:13.16 (39.27)     1:59.05 (45.89)     2:35.70 (36.65)
  8 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              2:36.16    2:43.22         11  
                  35.53     1:17.11 (41.58)     2:05.86 (48.75)     2:43.22 (37.36)
  9 Toney, Noah M       14 DESC-NJ              2:54.02    2:52.46          9  
                  33.59     1:18.18 (44.59)     2:15.44 (57.26)     2:52.46 (37.02)
 -- Eman, SJ            13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  45.17     1:40.04 (54.87)     2:24.30 (44.26)        DQ (1:18.02)
 -- Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              3:02.96         DQ        
      One hand touch - fly
                  44.04     1:30.91 (46.87)     2:24.07 (53.16)          DQ (43.15)
 -- Williams, Jesse     14 FAST-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  43.32     1:32.40 (49.08)     2:32.29 (59.89)          DQ (41.69)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  ZQ
              4:50.99  JO
              4:54.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   5:00.71    5:02.22         20  
                  31.86     1:09.87 (38.01)     1:49.19 (39.32)     2:27.33 (38.14)
        3:08.34 (41.01)     3:50.06 (41.72)     4:27.02 (36.96)     5:02.22 (35.20)
  2 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   5:15.04    5:13.18         17  
                  33.13     1:13.54 (40.41)     1:53.97 (40.43)     2:34.40 (40.43)
        3:17.92 (43.52)     4:03.63 (45.71)     4:38.53 (34.90)     5:13.18 (34.65)
  3 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              5:11.66    5:16.93         16  
                  33.06     1:12.74 (39.68)     1:53.77 (41.03)     2:34.12 (40.35)
        3:21.43 (47.31)     4:07.80 (46.37)     4:42.33 (34.53)     5:16.93 (34.60)
  4 Vintimilla, Christ  13 DESC-NJ              6:15.00    5:21.91         15  
                  30.24     1:05.71 (35.47)     1:46.99 (41.28)     2:27.54 (40.55)
        3:18.30 (50.76)     4:08.85 (50.55)     4:48.44 (39.59)     5:21.91 (33.47)
  5 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              5:34.64    5:31.12         14  
                  35.42     1:18.02 (42.60)     1:59.34 (41.32)     2:41.91 (42.57)
        3:30.44 (48.53)     4:18.82 (48.38)     4:55.57 (36.75)     5:31.12 (35.55)
  6 Toney, Noah M       14 DESC-NJ              6:51.19    6:06.11         13  
                  34.20     1:19.47 (45.27)     2:06.23 (46.76)     2:51.96 (45.73)
        3:48.53 (56.57)     4:44.49 (55.96)     5:25.01 (40.52)     6:06.11 (41.10)
  7 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              6:37.01    6:25.63         12  
                  42.37   2:24.78 (1:42.41)     3:12.55 (47.77)                    
            4:04.77 ( )     4:56.51 (51.74)     5:44.08 (47.57)     6:25.63 (41.55)
 -- Chen, James Y       14 FAST-MR                   NT         NS        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:55.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              2:46.90    2:19.17         20  
                  31.29     1:06.57 (35.28)     1:43.82 (37.25)     2:19.17 (35.35)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  JO
              5:09.99  ZQ
              5:19.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    5:44.80    5:43.61         20  
                  27.23       58.56 (31.33)     1:31.84 (33.28)     2:06.56 (34.72)
        2:41.91 (35.35)     3:17.86 (35.95)     3:54.58 (36.72)     4:31.17 (36.59)
        5:07.61 (36.44)     5:43.61 (36.00)                                        
  2 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    5:52.07    5:55.47         17  
                  28.62     1:01.49 (32.87)     1:37.35 (35.86)     2:15.16 (37.81)
        2:51.83 (36.67)     3:29.67 (37.84)     4:07.63 (37.96)     4:44.75 (37.12)
        5:20.99 (36.24)     5:55.47 (34.48)                                        
  3 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    5:42.66    5:56.20         16  
                  29.27     1:02.23 (32.96)     1:36.62 (34.39)     2:12.21 (35.59)
        2:48.60 (36.39)     3:26.39 (37.79)     4:04.17 (37.78)     4:42.44 (38.27)
        5:20.38 (37.94)     5:56.20 (35.82)                                        
  4 Williams, Aaron D   15 FAST-MR              6:22.08    6:01.79         15  
                  30.49     1:05.58 (35.09)     1:45.32 (39.74)     2:25.03 (39.71)
        3:01.29 (36.26)     3:38.61 (37.32)     4:16.07 (37.46)     4:52.37 (36.30)
        5:28.02 (35.65)     6:01.79 (33.77)                                        
  5 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    5:48.79    6:04.94         14  
                  30.77     1:05.35 (34.58)     1:41.81 (36.46)     2:19.45 (37.64)
        2:57.00 (37.55)     3:35.53 (38.53)     4:14.01 (38.48)     4:52.71 (38.70)
        5:30.68 (37.97)     6:04.94 (34.26)                                        
  6 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              6:17.63    6:06.67         13  
                  30.30     1:04.75 (34.45)     1:40.76 (36.01)     2:18.14 (37.38)
        2:56.15 (38.01)     3:34.91 (38.76)     4:14.15 (39.24)     4:52.71 (38.56)
        5:30.84 (38.13)     6:06.67 (35.83)                                        
  7 Piccott, Mark       16 FAST-MR              8:10.63    8:20.99         12  
                  36.44     1:20.79 (44.35)                                        
                                                    5:40.05 ( )                    
            7:28.98 ( )     8:20.99 (52.01)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    1:00.73    1:01.86 SILV    20  
                  30.77     1:01.86 (31.09)                                        
  2 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    1:08.33    1:05.22         17  
                  31.63     1:05.22 (33.59)                                        
  3 Heubel, Brian P     16 Silver Streaks-MR    1:12.47    1:13.36         16  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    2:20.58    2:20.84         20  
                  32.72     1:08.46 (35.74)     1:45.63 (37.17)     2:20.84 (35.21)
  2 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    2:21.97    2:21.97         17  
                  32.42                             1:45.98 ( )     2:21.97 (35.99)
  3 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    2:16.98    2:26.62         16  
                  32.46     1:08.67 (36.21)     1:47.94 (39.27)     2:26.62 (38.68)
  4 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    2:20.97    2:26.69         15  
                  33.32     1:09.60 (36.28)     1:48.15 (38.55)     2:26.69 (38.54)
  5 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              2:24.79    2:27.50         14  
                  33.59     1:10.89 (37.30)     1:50.70 (39.81)     2:27.50 (36.80)
  6 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    2:35.17    2:32.12         13  
                  36.17     1:13.96 (37.79)     1:53.30 (39.34)     2:32.12 (38.82)
  7 Williams, Aaron D   15 FAST-MR              2:31.73    2:34.56         12  
                  36.17     1:16.16 (39.99)   2:34.56 (1:18.40)                    
  8 Piccott, Mark       16 FAST-MR              3:02.77    2:59.06         11  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    1:07.11    1:08.90 SILV    20  
                  32.30     1:08.90 (36.60)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    2:34.96    2:37.88         20  
                  33.69     1:12.83 (39.14)     1:54.61 (41.78)     2:37.88 (43.27)
  2 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    2:38.19    2:38.49         17  
                  35.13     1:15.75 (40.62)     1:57.69 (41.94)     2:38.49 (40.80)
  3 Heubel, Brian P     16 Silver Streaks-MR    2:41.30    2:38.59         16  
                  35.35     1:16.02 (40.67)     1:58.17 (42.15)     2:38.59 (40.42)
  4 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    2:44.13    2:47.46         15  
                  36.17     1:18.92 (42.75)     2:03.25 (44.33)     2:47.46 (44.21)
  5 Williams, Aaron D   15 FAST-MR              3:06.39    2:59.35         14  
                  40.72     1:26.86 (46.14)     2:12.76 (45.90)     2:59.35 (46.59)
 -- Derry, Yashua A     15 FAST-MR              3:26.88         DQ        
      Scissors kick
                  44.35     1:36.10 (51.75)     2:30.59 (54.49)          DQ (53.21)
 -- Piccott, Mark       16 FAST-MR              3:38.84         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
                  42.71     1:38.81 (56.10)     2:36.61 (57.80)        DQ (1:02.47)
 -- Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    2:38.35         DQ        
      Downward butterfly kick
                  36.66     1:17.74 (41.08)     2:01.23 (43.49)          DQ (42.48)
 -- Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    2:49.48         NS        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR      56.61      56.19 ZQ      20  
                  25.89       56.19 (30.30)                                        
  2 Heubel, Brian P     16 Silver Streaks-MR    1:10.55    1:07.90         17  
                  29.71     1:07.90 (38.19)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  ZQ
              2:15.99  JO
              2:17.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    2:29.19    2:26.32         20  
                  29.42     1:05.13 (35.71)     1:45.66 (40.53)     2:26.32 (40.66)
  2 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    2:36.00    2:34.87         17  
                  33.01     1:11.83 (38.82)     1:53.32 (41.49)     2:34.87 (41.55)
  3 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    2:35.61    2:36.77         16  
                  32.26     1:11.83 (39.57)     1:54.70 (42.87)     2:36.77 (42.07)
  4 Derry, Yashua A     15 FAST-MR                   NT    2:45.26         15  
                  33.01     1:12.74 (39.73)     1:59.59 (46.85)     2:45.26 (45.67)
  5 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    3:02.68    2:47.05         14  
                  32.01     1:12.68 (40.67)     1:58.75 (46.07)     2:47.05 (48.30)
  6 Williams, Aaron D   15 FAST-MR              2:42.97    2:57.47         13  
                  35.15     1:20.11 (44.96)     2:08.44 (48.33)     2:57.47 (49.03)
  7 Piccott, Mark       16 FAST-MR                   NT    4:09.69         12  
                  42.43   1:57.34 (1:14.91)   4:09.69 (2:12.35)                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  ZQ
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    2:15.20    2:18.71         20  
                  26.60     1:02.28 (35.68)     1:46.37 (44.09)     2:18.71 (32.34)
  2 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    2:16.30    2:19.06         17  
                  27.63     1:03.98 (36.35)     1:46.51 (42.53)     2:19.06 (32.55)
  3 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    2:21.30    2:21.44         16  
                  30.10     1:06.06 (35.96)     1:48.81 (42.75)     2:21.44 (32.63)
  4 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    2:24.03    2:23.79         15  
                  30.05     1:07.40 (37.35)     1:50.31 (42.91)     2:23.79 (33.48)
  5 Heubel, Brian P     16 Silver Streaks-MR    2:35.94    2:23.82         14  
                  30.93     1:08.76 (37.83)     1:51.32 (42.56)     2:23.82 (32.50)
  6 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    2:24.25    2:25.99         13  
                  29.35     1:09.26 (39.91)     1:52.27 (43.01)     2:25.99 (33.72)
  7 Williams, Aaron D   15 FAST-MR              2:30.63    2:32.94         12  
                  31.42     1:09.98 (38.56)     1:58.24 (48.26)     2:32.94 (34.70)
  8 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              2:35.45    2:39.11         11  
                  31.72     1:08.69 (36.97)     2:04.25 (55.56)     2:39.11 (34.86)
  9 Piccott, Mark       16 FAST-MR              3:12.82    3:28.30          9  
                  33.07     1:20.14 (47.07)   2:38.63 (1:18.49)     3:28.30 (49.67)
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  JO
              4:41.99  ZQ
              4:45.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    5:02.16    5:02.44         20  
                  29.15     1:03.72 (34.57)     1:41.97 (38.25)     2:21.27 (39.30)
        3:08.51 (47.24)     3:55.79 (47.28)     4:30.39 (34.60)     5:02.44 (32.05)
  2 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    5:02.58    5:02.75         17  
                  29.87     1:06.02 (36.15)     1:44.88 (38.86)     2:24.45 (39.57)
        3:07.97 (43.52)     3:53.61 (45.64)     4:29.35 (35.74)     5:02.75 (33.40)
  3 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    5:08.33    5:13.38         16  
                  31.50     1:09.00 (37.50)     1:50.28 (41.28)     2:32.34 (42.06)
        3:16.58 (44.24)     4:02.34 (45.76)     4:39.55 (37.21)     5:13.38 (33.83)
  4 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    5:09.69    5:15.22         15  
                  30.36     1:07.71 (37.35)     1:48.01 (40.30)     2:28.56 (40.55)
        3:13.11 (44.55)     4:00.57 (47.46)     4:39.59 (39.02)     5:15.22 (35.63)
  5 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    5:27.15    5:15.34        
                  30.07     1:08.54 (38.47)     1:50.17 (41.63)     2:30.97 (40.80)
        3:16.14 (45.17)     4:02.38 (46.24)   5:15.59 (1:13.21)         5:15.34 ( )
  6 Williams, Aaron D   15 FAST-MR              5:39.62    5:17.78         14  
                  33.33     1:12.24 (38.91)     1:52.22 (39.98)     2:33.47 (41.25)
        3:19.64 (46.17)     4:07.34 (47.70)     4:44.49 (37.15)     5:17.78 (33.29)
  7 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              6:44.47    5:34.51         13  
                  33.93     1:14.63 (40.70)     1:54.40 (39.77)     2:33.99 (39.59)
        3:26.95 (52.96)     4:19.49 (52.54)     4:58.77 (39.28)     5:34.51 (35.74)
 -- Piccott, Mark       16 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms two strokes underwater - breast
                  37.89     1:33.35 (55.46)   3:28.86 (1:55.51)   4:41.28 (1:12.42)
      5:57.00 (1:15.72)     6:48.06 (51.06)          DQ (55.20)