Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/17/2013 10:03 PM
                2013 MR Condors Last Chance Make Up - 2/16/2013                
                         Sanction #: 130210, #130253-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Jean, Ryleigh A        8 Flying Dolphins-MR     19.49      16.19        
  2 Rackoff, Hallie J          8 Rivertown Rays-MR      18.16      18.53        
  3 Kelly, Grace K             7 Silver Streaks-MR      21.58      18.88        
  4 St. Jean, Ryann A          8 Flying Dolphins-MR     21.07      19.31        
  5 Fullerton, Anneliese F     8 COND-MR                18.35      19.46        
  6 Lawson, Olivia C           8 COND-MR                18.89      19.66        
  7 Mikesell, Sydney M         7 Rivertown Rays-MR      22.24      21.88        
  8 Fourie, Trinity C          8 COND-MR                21.47      22.35        
  9 Sheridan, Rory             7 Silver Streaks-MR      26.11      22.42        
 10 Safire, Lily               8 Silver Streaks-MR      27.62      22.55        
 11 D'Alessandro, Lena G       6 Rivertown Rays-MR      23.17      23.70        
 12 Penn, Haley J              6 Rivertown Rays-MR      28.05      25.42        
 13 Bar, Karina A              6 Rivertown Rays-MR      26.15      26.19        
 14 Brown, Madison G           7 WSSC-MR                24.01      27.11        
 15 Dixon, Mati D              7 COND-MR                21.51      27.57        
 -- Park, Hannah               8 COND-MR                17.85         DQ        
      False start
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Olivia C           8 COND-MR                22.11      20.28        
  2 St. Jean, Ryann A          8 Flying Dolphins-MR     26.93      22.11        
  3 Park, Hannah               8 COND-MR                21.26      23.27        
  4 St. Jean, Ryleigh A        8 Flying Dolphins-MR     20.20      23.35        
  5 Fullerton, Anneliese F     8 COND-MR                21.81      23.77        
  6 Kelly, Grace K             7 Silver Streaks-MR      30.98      24.29        
  7 Sheridan, Rory             7 Silver Streaks-MR      50.11      25.23        
  8 Fourie, Trinity C          8 COND-MR                25.06      27.18        
  9 Penn, Haley J              6 Rivertown Rays-MR      33.73      27.68        
 10 Safire, Lily               8 Silver Streaks-MR      30.11      28.27        
 11 D'Alessandro, Lena G       6 Rivertown Rays-MR      32.03      32.18        
 12 Brown, Madison G           7 WSSC-MR                41.00      33.36        
 13 Bar, Karina A              6 Rivertown Rays-MR      38.20      34.89        
 -- Dixon, Mati D              7 COND-MR                36.60         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Mikesell, Sydney M         7 Rivertown Rays-MR      29.03         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Arciniegas, Laura          6 COND-MR                21.89         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ Zone Quals
              1:10.99  JO Junior Olympics
              1:18.49  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gualtiere, Isabella K     10 Rivertown Rays-MR    1:10.80    1:09.02 JO     
                  32.37     1:09.02 (36.65)                                        
  2 Green, Ella R             10 Flying Dolphins-MR   1:11.42    1:10.66 JO     
                  33.55     1:10.66 (37.11)                                        
  3 Zhou, Katherine           10 COND-MR              1:12.20    1:14.52 SILV   
                  34.80     1:14.52 (39.72)                                        
  4 Organista, Kristina B     10 COND-MR              1:23.11    1:17.26 SILV   
                  36.64     1:17.26 (40.62)                                        
  5 Walklet, Lizzy C          10 CSD-MR               1:18.09    1:18.72        
                  36.99     1:18.72 (41.73)                                        
  6 Feagin, Charlotte         10 Flying Dolphins-MR   1:17.30    1:19.79        
                  37.99     1:19.79 (41.80)                                        
  7 Eforo, Danielle            9 GAEL-MR              1:24.29    1:23.40        
                  38.89     1:23.40 (44.51)                                        
  8 Victor, Melanie           10 Flying Dolphins-MR   1:23.00    1:23.59        
                  39.86     1:23.59 (43.73)                                        
  9 Krouse, Hana N            10 Rivertown Rays-MR    1:21.53    1:23.76        
                  39.23     1:23.76 (44.53)                                        
 10 James, Jessica M           9 Rivertown Rays-MR    1:25.34    1:25.74        
                  39.39     1:25.74 (46.35)                                        
 11 Quinn, Chloe L            10 WSSC-MR              1:25.40    1:26.17        
                  38.32     1:26.17 (47.85)                                        
 12 Kelly, Alanna M            9 Silver Streaks-MR    1:28.12    1:26.31        
                  40.17     1:26.31 (46.14)                                        
 13 Duver, Sophia E           10 Silver Streaks-MR    1:25.21    1:26.80        
 14 D'Alessandro, Tessa M      8 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:26.88        
                  42.87     1:26.88 (44.01)                                        
 15 Clark-Deutsch, Sharin J   10 Silver Streaks-MR    1:29.88    1:29.49        
                  41.73     1:29.49 (47.76)                                        
 16 Conrad, Sabrina L          8 Rivertown Rays-MR    1:25.00    1:29.77        
 17 Uspenskaya, Sasha         10 COND-MR              1:30.00    1:30.17        
                  42.03     1:30.17 (48.14)                                        
 18 Kuduk, Norah               9 Rivertown Rays-MR    1:26.60    1:30.36        
                  41.05     1:30.36 (49.31)                                        
 19 Carousso, Melissa G       10 Rivertown Rays-MR    1:29.43    1:32.11        
                  43.18     1:32.11 (48.93)                                        
 20 Gamba, Francesca          10 Flying Dolphins-MR   1:33.16    1:32.97        
                  45.68     1:32.97 (47.29)                                        
 21 Wisowatt, Leonie          10 Flying Dolphins-MR   1:43.22    1:33.97        
                  45.03     1:33.97 (48.94)                                        
 22 O'Sullivan, Julia C       10 COND-MR              1:45.00    1:35.14        
                  44.54     1:35.14 (50.60)                                        
 23 Brown, Olivia F            9 WSSC-MR              1:26.43    1:35.20        
                  45.48     1:35.20 (49.72)                                        
 24 Sheridan, Ally            10 Silver Streaks-MR    1:33.09    1:35.60        
                  45.69     1:35.60 (49.91)                                        
 25 Minozzi, Marissa L        10 Silver Streaks-MR    1:32.37    1:38.11        
                  46.49     1:38.11 (51.62)                                        
 26 White, Annie Kate         10 COND-MR              1:55.00    1:38.15        
                  45.17     1:38.15 (52.98)                                        
 27 Sheridan, Rory             7 Silver Streaks-MR    1:41.09    1:41.85        
                  48.28     1:41.85 (53.57)                                        
 28 Wang, May                 10 Flying Dolphins-MR   1:39.15    1:43.53        
                  46.91     1:43.53 (56.62)                                        
 29 Yanos, Naomi c             9 Flying Dolphins-MR   1:42.19    1:45.37        
                  50.50     1:45.37 (54.87)                                        
 30 Fourie, Danae *           10 COND-MR                   NT    1:45.44        
                  48.61     1:45.44 (56.83)                                        
 31 Rosenberg, Skylar S        8 COND-MR              1:36.72    1:46.23        
 32 Martinez, Daisy R          9 COND-MR                   NT    1:47.57        
                  49.93     1:47.57 (57.64)                                        
 33 Thakur, Kerishma          10 COND-MR              2:25.00    1:50.22        
 34 Fourie, Trinity C          8 COND-MR              2:03.39    1:50.88        
                  51.22     1:50.88 (59.66)                                        
 35 Campbell, Alissa E         9 Silver Streaks-MR    1:46.49    1:51.77        
 36 Safire, Lily               8 Silver Streaks-MR    1:47.70    1:53.33        
                  54.10     1:53.33 (59.23)                                        
 37 Henriksson, Emma V        10 GAEL-MR              1:49.10    2:00.41        
                  57.50   2:00.41 (1:02.91)                                        
 38 Duncan, Lauren E           8 Rivertown Rays-MR    1:56.00    2:01.17        
                  56.56   2:01.17 (1:04.61)                                        
 39 Dixon, Mati D              7 COND-MR              2:17.30    2:24.73        
                1:03.44   2:24.73 (1:21.29)                                        
 -- Arciniegas, Laura          6 COND-MR              1:38.24         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ Zone Quals
              2:31.99  JO Junior Olympics
              2:49.59  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Katherine           10 COND-MR              2:49.27    2:40.82 SILV   
                  35.73     1:16.93 (41.20)     1:59.84 (42.91)     2:40.82 (40.98)
  2 Organista, Kristina B     10 COND-MR              2:58.26    2:49.95        
                  37.24     1:21.74 (44.50)     2:08.56 (46.82)     2:49.95 (41.39)
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ Zone Quals
              1:20.99  JO Junior Olympics
              1:37.09  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Organista, Kristina B     10 COND-MR              1:32.45    1:24.40 SILV   
                  41.40     1:24.40 (43.00)                                        
  2 Ramirez, Nicole            9 Rivertown Rays-MR    1:22.39    1:24.54 SILV   
  3 Krouse, Hana N            10 Rivertown Rays-MR    1:30.86    1:30.59 SILV   
  4 Carousso, Melissa G       10 Rivertown Rays-MR    1:36.06    1:31.78 SILV   
                  45.21     1:31.78 (46.57)                                        
  5 Walklet, Lizzy C          10 CSD-MR               1:32.32    1:32.17 SILV   
  6 James, Jessica M           9 Rivertown Rays-MR    1:35.02    1:33.61 SILV   
                  45.54     1:33.61 (48.07)                                        
  7 Eforo, Danielle            9 GAEL-MR              1:38.96    1:34.02 SILV   
                  45.99     1:34.02 (48.03)                                        
  8 Kuduk, Norah               9 Rivertown Rays-MR    1:34.67    1:34.27 SILV   
  9 Victor, Melanie           10 Flying Dolphins-MR   1:36.00    1:36.11 SILV   
 10 D'Alessandro, Tessa M      8 Rivertown Rays-MR    1:35.90    1:36.39 SILV   
 11 Duver, Sophia E           10 Silver Streaks-MR    1:40.88    1:36.51 SILV   
 12 Kelly, Alanna M            9 Silver Streaks-MR    1:40.54    1:36.82 SILV   
 13 Conrad, Sabrina L          8 Rivertown Rays-MR    1:34.69    1:37.66        
                  48.35     1:37.66 (49.31)                                        
 14 O'Sullivan, Julia C       10 COND-MR              1:50.00    1:38.15        
                  46.17     1:38.15 (51.98)                                        
 15 Yanos, Naomi c             9 Flying Dolphins-MR   1:45.95    1:40.08        
                  46.54     1:40.08 (53.54)                                        
 16 Sheridan, Ally            10 Silver Streaks-MR    1:45.75    1:40.30        
 17 Park, Hannah               8 COND-MR              1:43.56    1:40.67        
                  47.63     1:40.67 (53.04)                                        
 18 Brown, Olivia F            9 WSSC-MR              1:44.67    1:40.84        
                  48.55     1:40.84 (52.29)                                        
 19 White, Annie Kate         10 COND-MR              2:05.31    1:41.99        
                  49.35     1:41.99 (52.64)                                        
 20 Wang, May                 10 Flying Dolphins-MR   1:44.15    1:44.02        
                  49.71     1:44.02 (54.31)                                        
 21 Gamba, Francesca          10 Flying Dolphins-MR   1:49.33    1:45.64        
                  48.05     1:45.64 (57.59)                                        
 22 Minozzi, Marissa L        10 Silver Streaks-MR    1:51.65    1:46.23        
                  50.98     1:46.23 (55.25)                                        
 23 Rackoff, Hallie J          8 Rivertown Rays-MR    3:05.00    1:48.61        
                  50.73     1:48.61 (57.88)                                        
 24 Fourie, Danae *           10 COND-MR                   NT    1:51.08        
 25 Martinez, Daisy R          9 COND-MR              1:50.00    2:00.42        
 26 Zaccone, Miranda           9 GAEL-MR                   NT    2:03.06        
 27 Duncan, Lauren E           8 Rivertown Rays-MR    2:10.00    2:06.36        
                1:01.13   2:06.36 (1:05.23)                                        
 28 D'Alessandro, Lena G       6 Rivertown Rays-MR    2:35.00    2:11.40        
                1:01.88   2:11.40 (1:09.52)                                        
 29 Penn, Haley J              6 Rivertown Rays-MR    2:19.97    2:19.70        
                1:06.37   2:19.70 (1:13.33)                                        
 30 Bar, Karina A              6 Rivertown Rays-MR    2:22.00    2:31.71        
 -- Thakur, Kerishma          10 COND-MR              2:30.00         DQ        
      No touch at turn
                1:00.23        DQ (1:08.87)                                        
 -- Clark-Deutsch, Sharin J   10 Silver Streaks-MR    1:44.66         DQ        
      No touch at turn
                  46.35          DQ (53.49)                                        
 -- Uspenskaya, Sasha         10 COND-MR              1:40.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  41.66          DQ (48.17)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ Zone Quals
                42.99  JO Junior Olympics
                48.59  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Katherine           10 COND-MR                43.34      42.39 JO     
  2 Green, Ella R             10 Flying Dolphins-MR     44.55      45.86 SILV   
  3 Ramirez, Nicole            9 Rivertown Rays-MR      44.38      46.49 SILV   
  4 Kelly, Alanna M            9 Silver Streaks-MR      47.08      46.66 SILV   
  5 Organista, Kristina B     10 COND-MR                48.00      47.02 SILV   
  6 Duver, Sophia E           10 Silver Streaks-MR      46.91      47.30 SILV   
  7 Gualtiere, Isabella K     10 Rivertown Rays-MR      48.00      48.34 SILV   
  8 Clark-Deutsch, Sharin J   10 Silver Streaks-MR      48.07      48.93        
  9 Quinn, Chloe L            10 WSSC-MR                48.17      49.95        
 10 Kuduk, Norah               9 Rivertown Rays-MR      47.46      50.20        
 11 Carousso, Melissa G       10 Rivertown Rays-MR      50.63      50.87        
 12 D'Alessandro, Tessa M      8 Rivertown Rays-MR      50.15      51.01        
 13 St. Jean, Ryann A          8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      51.02        
 14 Kelly, Grace K             7 Silver Streaks-MR      50.52      51.19        
 15 Uspenskaya, Sasha         10 COND-MR                50.00      51.75        
 16 Conrad, Sabrina L          8 Rivertown Rays-MR    1:00.98      52.05        
 17 Lawson, Olivia C           8 COND-MR                52.98      52.65        
 18 O'Sullivan, Julia C       10 COND-MR              1:00.00      53.14        
 19 Brown, Olivia F            9 WSSC-MR                48.02      53.67        
 20 Zaccone, Miranda           9 GAEL-MR                54.65      54.03        
 21 Fullerton, Anneliese F     8 COND-MR                52.52      54.13        
 22 Krouse, Hana N            10 Rivertown Rays-MR      51.85      54.33        
 23 Fourie, Danae *           10 COND-MR                   NT      55.12        
 24 Wisowatt, Leonie          10 Flying Dolphins-MR     57.31      55.34        
 25 Sheridan, Ally            10 Silver Streaks-MR      57.00      57.35        
 26 Wang, May                 10 Flying Dolphins-MR     55.62      57.43        
 27 Rosenberg, Skylar S        8 COND-MR              1:01.86      58.04        
 28 Yanos, Naomi c             9 Flying Dolphins-MR     56.74      59.21        
 29 Mikesell, Sydney M         7 Rivertown Rays-MR    1:15.86      59.62        
 30 Minozzi, Marissa L        10 Silver Streaks-MR      58.96      59.63        
 31 White, Annie Kate         10 COND-MR              1:05.00    1:00.43        
 32 Eforo, Danielle            9 GAEL-MR                57.53    1:00.59        
 33 Henriksson, Emma V        10 GAEL-MR              1:01.37    1:01.39        
 34 Duncan, Lauren E           8 Rivertown Rays-MR    1:05.28    1:02.55        
 35 Rackoff, Hallie J          8 Rivertown Rays-MR    1:02.17    1:03.19        
 36 Gamba, Francesca          10 Flying Dolphins-MR   1:00.20    1:09.58        
 -- St. Jean, Ryleigh A        8 Flying Dolphins-MR   1:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Arciniegas, Laura          6 COND-MR                58.68         NS        
 -- Martinez, Daisy R          9 COND-MR              1:00.00         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ Zone Quals
              1:25.99  JO Junior Olympics
              1:37.99  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feagin, Charlotte         10 Flying Dolphins-MR        NT    1:26.01 SILV   
  2 Myung, Josephine J        10 COND-MR              1:28.92    1:26.70 SILV   
                  38.68     1:26.70 (48.02)                                        
  3 Ramirez, Nicole            9 Rivertown Rays-MR    1:44.00    1:29.34 SILV   
                  40.37     1:29.34 (48.97)                                        
  4 Zhou, Katherine           10 COND-MR              1:42.17    1:30.02 SILV   
                  38.74     1:30.02 (51.28)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ Zone Quals
              2:51.99  JO Junior Olympics
              3:13.99  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gualtiere, Isabella K     10 Rivertown Rays-MR    3:00.69    2:55.05 SILV   
                  42.13     1:23.70 (41.57)     2:17.09 (53.39)     2:55.05 (37.96)
  2 Green, Ella R             10 Flying Dolphins-MR   2:58.63    2:57.48 SILV   
                  40.59     1:25.41 (44.82)     2:18.19 (52.78)     2:57.48 (39.29)
  3 Myung, Josephine J        10 COND-MR              2:59.22    3:04.57 SILV   
                  43.65     1:33.67 (50.02)     2:24.67 (51.00)     3:04.57 (39.90)
  4 Feagin, Charlotte         10 Flying Dolphins-MR   3:04.50    3:05.08 SILV   
                  42.53     1:30.43 (47.90)   3:05.08 (1:34.65)                    
  5 Walklet, Lizzy C          10 CSD-MR               3:08.62    3:05.38 SILV   
                  40.99     1:29.49 (48.50)     2:26.35 (56.86)     3:05.38 (39.03)
  6 James, Jessica M           9 Rivertown Rays-MR    3:36.65    3:20.27        
                  48.92     1:38.57 (49.65)     2:35.97 (57.40)     3:20.27 (44.30)
  7 Victor, Melanie           10 Flying Dolphins-MR   3:30.00    3:26.96        
                  52.05     1:43.13 (51.08)     2:41.53 (58.40)     3:26.96 (45.43)
  8 Rosenberg, Skylar S        8 COND-MR              3:50.00    4:01.63        
                  57.10     1:56.05 (58.95)   3:05.16 (1:09.11)     4:01.63 (56.47)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ Zone Quals
                28.49  JO Junior Olympics
                30.99  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gross, Faith J            12 Unattached Cond-MR     28.66      28.54 SILV   
  2 Donoghue, Megan M         12 Rivertown Rays-MR      28.61      28.88 SILV   
  3 Mungroo, Melissa R        11 COND-MR                29.03      28.94 SILV   
  4 Ketron, Anna E            11 Rivertown Rays-MR      29.08      29.31 SILV   
  5 Fountain, Isabella I      11 COND-MR                29.69      29.85 SILV   
  6 Veru, Nina S              11 GAEL-MR                30.13      30.01 SILV   
  7 Pence, Emily A            11 Silver Streaks-MR      29.53      30.06 SILV   
  8 Evangelista, Ryan P       11 COND-MR                29.79      30.22 SILV   
  9 Mulvey, Daniella R        12 Rivertown Rays-MR      30.42      30.48 SILV   
 10 Seward, Mackenzie H       12 GAEL-MR                31.27      30.58 SILV   
 11 Block, Isabella L         11 COND-MR                31.05      30.74 SILV   
 12 Medina, Priscilla         12 COND-MR                30.65      30.81 SILV   
 13 Wilson, Kaitlyn R         12 WSSC-MR                31.47      30.88 SILV   
 14 Cantor, Elana R           12 Rivertown Rays-MR      31.52      31.32        
 15 Green, Sarah M            11 Flying Dolphins-MR     31.70      31.36        
 16 Block, Alexandra V        11 COND-MR                31.79      31.41        
 17 Regan, Elizabeth          11 GAEL-MR                30.63      31.58        
 18 Fernandes, Lauren P       12 COND-MR                31.46      32.27        
 19 Henriksson, Ida F         11 GAEL-MR                31.57      32.34        
 19 Provenzano, Caroline G    11 GAEL-MR                31.94      32.34        
 21 Penn, Sydney M            12 Rivertown Rays-MR      32.71      32.64        
 22 Weaver, Maggie M          12 GAEL-MR                33.18      33.07        
 23 Iaconis, Alden E          12 Rivertown Rays-MR      33.04      33.09        
 24 Ruhl, Sophie A            11 Rivertown Rays-MR      32.95      33.14        
 25 Sheridan, Kerry           11 Silver Streaks-MR      32.77      33.65        
 26 Kelly, Christi M          12 COND-MR                34.64      34.42        
 27 Monica, Amelia C          11 Rivertown Rays-MR      35.43      35.81        
 28 Fourie, Arisa             12 COND-MR                35.84      36.32        
 29 Singer, Quinn A           11 Rivertown Rays-MR      34.62      37.15        
 30 Radomisli, Julia M        11 Flying Dolphins-MR     37.46      37.89        
 31 Guarnieri, Emma F         11 Rivertown Rays-MR      39.79      38.18        
 32 Pittman, Susannah         11 Silver Streaks-MR      36.29      39.52        
 33 Camenisch, Angela D       12 COND-MR                41.43      39.82        
 34 Chen, Selena z            12 COND-MR                52.01      47.95        
 35 Pollak, Sammie R          11 COND-MR              1:07.00      48.84        
 -- Morel, Emily              11 COND-MR                38.65         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ Zone Quals
              1:10.49  JO Junior Olympics
              1:21.99  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mungroo, Melissa R        11 COND-MR              1:12.10    1:12.09 SILV   
                  35.35     1:12.09 (36.74)                                        
  2 Evangelista, Ryan P       11 COND-MR              1:16.00    1:14.42 SILV   
                  36.18     1:14.42 (38.24)                                        
  3 Pence, Emily A            11 Silver Streaks-MR    1:13.72    1:14.49 SILV   
                  35.78     1:14.49 (38.71)                                        
  4 Gross, Faith J            12 Unattached Cond-MR   1:12.71    1:14.98 SILV   
                  37.10     1:14.98 (37.88)                                        
  5 Fernandes, Lauren P       12 COND-MR              1:16.39    1:15.47 SILV   
  6 Ketron, Anna E            11 Rivertown Rays-MR    1:14.38    1:16.43 SILV   
                  36.64     1:16.43 (39.79)                                        
  7 Wilson, Kaitlyn R         12 WSSC-MR              1:16.06    1:16.91 SILV   
                  36.07     1:16.91 (40.84)                                        
  8 Schatz, Brooke J          11 COND-MR              1:11.63    1:17.26 SILV   
                  37.45     1:17.26 (39.81)                                        
  9 Medina, Priscilla         12 COND-MR              1:17.31    1:18.08 SILV   
                  38.84     1:18.08 (39.24)                                        
 10 Pastor, Selena *          11 CSD-MR               1:28.33    1:20.21 SILV   
                  38.42     1:20.21 (41.79)                                        
 11 Frey, Katie M             11 CSD-MR               1:29.54    1:20.65 SILV   
                  38.86     1:20.65 (41.79)                                        
 12 Sheridan, Kerry           11 Silver Streaks-MR    1:24.52    1:20.86 SILV   
                  39.33     1:20.86 (41.53)                                        
 13 Provenzano, Caroline G    11 GAEL-MR              1:21.58    1:21.71 SILV   
                  39.44     1:21.71 (42.27)                                        
 14 Henriksson, Ida F         11 GAEL-MR              1:25.83    1:21.90 SILV   
 15 Penn, Sydney M            12 Rivertown Rays-MR    1:24.38    1:23.93        
 16 Iaconis, Alden E          12 Rivertown Rays-MR    1:26.96    1:24.08        
                  39.19     1:24.08 (44.89)                                        
 17 Monica, Amelia C          11 Rivertown Rays-MR    1:24.93    1:25.30        
                  41.61     1:25.30 (43.69)                                        
 18 Weaver, Maggie M          12 GAEL-MR              1:29.68    1:25.71        
                  41.16     1:25.71 (44.55)                                        
 19 Fountain, Isabella I      11 COND-MR              1:30.00    1:26.45        
 20 Guarnieri, Emma F         11 Rivertown Rays-MR    1:44.13    1:26.98        
 21 Ruhl, Sophie A            11 Rivertown Rays-MR    1:27.04    1:27.09        
                  42.49     1:27.09 (44.60)                                        
 22 Fourie, Arisa             12 COND-MR              1:33.81    1:27.33        
                  42.01     1:27.33 (45.32)                                        
 23 Kelly, Christi M          12 COND-MR              1:33.25    1:28.14        
 24 Singer, Quinn A           11 Rivertown Rays-MR    1:28.43    1:31.28        
                  45.11     1:31.28 (46.17)                                        
 25 Radomisli, Julia M        11 Flying Dolphins-MR   1:31.92    1:33.39        
                  46.13     1:33.39 (47.26)                                        
 26 Adorable, Kylie A         11 COND-MR                   NT    1:37.45        
 27 Pittman, Susannah         11 Silver Streaks-MR    1:34.09    1:38.49        
 28 Morel, Emily              11 COND-MR              1:33.00    1:41.92        
 -- Pollak, Sammie R          11 COND-MR              2:15.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Mulvey, Daniella R        12 Rivertown Rays-MR    1:18.39         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  37.79          DQ (43.45)                                        
 -- Chen, Selena z            12 COND-MR              2:16.00         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ Zone Quals
                37.19  JO Junior Olympics
                42.79  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donoghue, Megan M         12 Rivertown Rays-MR      38.69      37.51 SILV   
  2 Pence, Emily A            11 Silver Streaks-MR      37.94      37.66 SILV   
  3 Evangelista, Ryan P       11 COND-MR                37.63      38.54 SILV   
  4 Seward, Mackenzie H       12 GAEL-MR                39.39      39.13 SILV   
  5 Medina, Priscilla         12 COND-MR                39.81      39.67 SILV   
  6 Ruhl, Sophie A            11 Rivertown Rays-MR      43.40      42.52 SILV   
  7 Regan, Elizabeth          11 GAEL-MR                42.81      42.56 SILV   
  8 Provenzano, Caroline G    11 GAEL-MR                43.13      42.74 SILV   
  9 Pittman, Susannah         11 Silver Streaks-MR      42.08      42.76 SILV   
 10 Adorable, Kylie A         11 COND-MR                   NT      43.28        
 11 Iaconis, Alden E          12 Rivertown Rays-MR      44.29      43.50        
 12 Block, Isabella L         11 COND-MR                43.30      43.56        
 13 Weaver, Maggie M          12 GAEL-MR                46.96      43.80        
 14 Kelly, Christi M          12 COND-MR                45.03      44.18        
 14 Pastor, Selena *          11 CSD-MR                    NT      44.18        
 16 Guarnieri, Emma F         11 Rivertown Rays-MR      47.35      44.59        
 17 Camenisch, Angela D       12 COND-MR                48.46      46.50        
 18 Radomisli, Julia M        11 Flying Dolphins-MR     47.32      47.13        
 19 Fourie, Arisa             12 COND-MR                57.44      48.11        
 20 Pollak, Sammie R          11 COND-MR              1:18.00      59.15        
 21 Chen, Selena z            12 COND-MR              1:08.00    1:00.70        
 -- Morel, Emily              11 COND-MR                49.73         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ Zone Quals
              1:12.09  JO Junior Olympics
              1:26.19  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donoghue, Megan M         12 Rivertown Rays-MR    1:12.19    1:11.92 JO     
                  32.57     1:11.92 (39.35)                                        
  2 Schatz, Brooke J          11 COND-MR              1:12.22    1:14.67 SILV   
                  34.80     1:14.67 (39.87)                                        
  3 Gross, Faith J            12 Unattached Cond-MR   1:11.44    1:17.09 SILV   
                  35.72     1:17.09 (41.37)                                        
  4 Mulvey, Daniella R        12 Rivertown Rays-MR    1:22.00    1:18.26 SILV   
                  34.43     1:18.26 (43.83)                                        
  5 Frey, Katie M             11 CSD-MR               1:23.46    1:21.17 SILV   
                  38.49     1:21.17 (42.68)                                        
  6 Wilson, Kaitlyn R         12 WSSC-MR              1:18.84    1:22.59 SILV   
                  33.26     1:22.59 (49.33)                                        
  7 Ketron, Anna E            11 Rivertown Rays-MR    1:21.85    1:23.72 SILV   
                  37.12     1:23.72 (46.60)                                        
  8 Fernandes, Lauren P       12 COND-MR              1:27.29    1:24.25 SILV   
                  37.53     1:24.25 (46.72)                                        
  9 Green, Sarah M            11 Flying Dolphins-MR   1:29.23    1:25.83 SILV   
                  40.01     1:25.83 (45.82)                                        
 10 Block, Isabella L         11 COND-MR              1:27.74    1:25.88 SILV   
                  39.05     1:25.88 (46.83)                                        
 11 Block, Alexandra V        11 COND-MR              1:33.44    1:26.02 SILV   
                  41.13     1:26.02 (44.89)                                        
 12 Sheridan, Kerry           11 Silver Streaks-MR    1:34.22    1:26.42        
                  40.03     1:26.42 (46.39)                                        
 13 Monica, Amelia C          11 Rivertown Rays-MR    1:30.28    1:29.19        
                  40.38     1:29.19 (48.81)                                        
 -- Pastor, Selena *          11 CSD-MR               1:35.86         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  ZQ Zone Quals
              2:30.49  JO Junior Olympics
              2:48.09  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mungroo, Melissa R        11 COND-MR              2:33.14    2:33.36 SILV   
                  35.59     1:14.46 (38.87)     1:59.03 (44.57)     2:33.36 (34.33)
  2 Schatz, Brooke J          11 COND-MR              2:33.11    2:43.63 SILV   
                  34.41     1:16.69 (42.28)     2:05.96 (49.27)     2:43.63 (37.67)
  3 Block, Alexandra V        11 COND-MR              2:55.58    2:51.34        
                  40.64     1:22.15 (41.51)     2:12.98 (50.83)     2:51.34 (38.36)
  4 Green, Sarah M            11 Flying Dolphins-MR   2:57.68    2:54.12        
                  40.65     1:24.17 (43.52)     2:15.66 (51.49)     2:54.12 (38.46)
  5 Frey, Katie M             11 CSD-MR               3:15.00    2:55.87        
                  39.59     1:22.98 (43.39)     2:18.07 (55.09)     2:55.87 (37.80)
  6 Singer, Quinn A           11 Rivertown Rays-MR    3:04.93    3:05.00        
                  41.98     1:30.02 (48.04)     2:22.81 (52.79)     3:05.00 (42.19)
  7 Penn, Sydney M            12 Rivertown Rays-MR    3:00.26    3:05.91        
                  43.33     1:28.28 (44.95)     2:25.25 (56.97)     3:05.91 (40.66)
  8 Fountain, Isabella I      11 COND-MR              3:12.24    3:12.56        
                  46.20     1:33.40 (47.20)     2:28.97 (55.57)     3:12.56 (43.59)
  9 Camenisch, Angela D       12 COND-MR              3:45.00    3:25.75        
                  49.29     1:43.40 (54.11)     2:34.77 (51.37)     3:25.75 (50.98)
 -- Pastor, Selena *          11 CSD-MR               3:35.00         NS        
 
Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gross, Faith J            12 Unattached Cond-MR   5:58.47    5:58.08        
                  33.25     1:09.36 (36.11)     1:45.90 (36.54)     2:22.44 (36.54)
        2:59.10 (36.66)     3:36.13 (37.03)     4:12.72 (36.59)     4:49.05 (36.33)
        5:25.18 (36.13)     5:58.08 (32.90)                                        
  2 Evangelista, Ryan P       11 COND-MR              6:13.81    6:10.89        
                  32.76     1:09.37 (36.61)     1:47.61 (38.24)     2:26.02 (38.41)
        3:03.53 (37.51)     3:41.53 (38.00)     4:19.55 (38.02)     4:57.05 (37.50)
        5:35.50 (38.45)     6:10.89 (35.39)                                        
  3 Veru, Nina S              11 GAEL-MR              6:14.48    6:16.46        
                  31.86     1:09.30 (37.44)     1:46.90 (37.60)     2:26.14 (39.24)
        3:03.24 (37.10)     3:41.58 (38.34)     4:20.37 (38.79)     4:58.96 (38.59)
        5:38.43 (39.47)     6:16.46 (38.03)                                        
  4 Blackstock, Esme J        10 Flying Dolphins-MR   6:10.50    6:22.35        
                  33.55     1:11.66 (38.11)     1:51.26 (39.60)     2:30.30 (39.04)
        3:09.91 (39.61)     3:49.96 (40.05)     4:29.25 (39.29)     5:08.76 (39.51)
        5:46.51 (37.75)     6:22.35 (35.84)                                        
  5 Sheridan, Kerry           11 Silver Streaks-MR    7:10.46    6:58.16        
                  34.46     1:14.57 (40.11)     1:57.33 (42.76)     2:41.50 (44.17)
        3:24.34 (42.84)     4:07.92 (43.58)     4:51.94 (44.02)     5:35.63 (43.69)
      6:58.16 (1:22.53)                                                            
  6 Pastor, Selena *          11 CSD-MR               8:15.00    7:05.28        
                  34.36     1:15.55 (41.19)     1:58.92 (43.37)     2:42.88 (43.96)
        3:28.37 (45.49)     4:11.89 (43.52)     4:56.53 (44.64)     5:41.36 (44.83)
      7:05.28 (1:23.92)                                                            
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO Junior Olympics
                57.99  ZQ Zone Quals
              1:03.09  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A          13 Flying Dolphins-MR   1:01.14    1:00.94 SILV   
                  29.21     1:00.94 (31.73)                                        
  2 Hamazaki, Sakura          13 Silver Streaks-MR    1:01.83    1:01.68 SILV   
                  29.43     1:01.68 (32.25)                                        
  3 Sharabun, Christine       13 Rivertown Rays-MR    1:03.10    1:01.79 SILV   
                  29.79     1:01.79 (32.00)                                        
  4 Cagliostro, Eva R         13 GAEL-MR              1:03.42    1:02.15 SILV   
                  29.79     1:02.15 (32.36)                                        
  5 Adorable, Katie R         13 COND-MR              1:01.79    1:02.94 SILV   
                  30.09     1:02.94 (32.85)                                        
  6 Provenzano, Ellie L       13 GAEL-MR              1:03.88    1:03.50        
                  30.47     1:03.50 (33.03)                                        
  7 O'Sullivan, Marycate A    13 COND-MR              1:06.62    1:05.22        
                  31.49     1:05.22 (33.73)                                        
  8 Mathews, Alexandra C      13 GAEL-MR              1:04.56    1:05.59        
                  31.70     1:05.59 (33.89)                                        
  9 Elwood, Kylie M           13 Rivertown Rays-MR    1:08.02    1:05.67        
                  31.55     1:05.67 (34.12)                                        
 10 Zuks, Adelaine            14 COND-MR              1:02.59    1:05.69        
                  30.90     1:05.69 (34.79)                                        
 11 Yanos, Claudia H          13 Flying Dolphins-MR   1:06.57    1:05.78        
                  31.22     1:05.78 (34.56)                                        
 12 Morris, Emily G           13 Silver Streaks-MR    1:07.50    1:06.01        
                  32.03     1:06.01 (33.98)                                        
 13 Conrad, Alyssa R          13 Rivertown Rays-MR    1:04.86    1:06.33        
                  31.68     1:06.33 (34.65)                                        
 14 Sweet, Erin M             13 COND-MR              1:06.17    1:07.88        
                  33.21     1:07.88 (34.67)                                        
 15 Mungroo, Andrea R         13 COND-MR              1:06.21    1:08.28        
                  31.44     1:08.28 (36.84)                                        
 16 Macaluso, Sophia          13 Silver Streaks-MR    1:05.67    1:08.37        
                  32.40     1:08.37 (35.97)                                        
 17 Banc, Olivia R            13 Rivertown Rays-MR    1:07.37    1:08.39        
 18 Skae, Anya B              13 COND-MR              1:11.93    1:09.26        
                  33.56     1:09.26 (35.70)                                        
 19 Tran, Julia               13 COND-MR              1:21.63    1:11.22        
                  32.97     1:11.22 (38.25)                                        
 20 Jeon, Clare               14 COND-MR              1:13.16    1:14.63        
                  34.38     1:14.63 (40.25)                                        
 21 Malandrino, Samantha M    14 COND-MR              1:21.24    1:19.72        
                  36.54     1:19.72 (43.18)                                        
 22 Sanchez, Justine          13 WSSC-MR              1:18.54    1:21.38        
 23 Siebert, Katie C          13 Silver Streaks-MR    1:20.26    1:23.93        
                  39.16     1:23.93 (44.77)                                        
 -- Stevens, Natalie C        14 COND-MR              1:12.78         NS        
 -- Hanlon, Kelly a           14 GAEL-MR              1:02.40         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ Zone Quals
              1:06.59  JO Junior Olympics
              1:15.29  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A          13 Flying Dolphins-MR   1:06.44    1:05.54 ZQ     
                  31.42     1:05.54 (34.12)                                        
  2 Hamazaki, Sakura          13 Silver Streaks-MR    1:11.95    1:09.82 SILV   
                  34.08     1:09.82 (35.74)                                        
  3 Yanos, Claudia H          13 Flying Dolphins-MR   1:09.95    1:10.13 SILV   
                  34.49     1:10.13 (35.64)                                        
  4 O'Sullivan, Marycate A    13 COND-MR              1:11.99    1:10.28 SILV   
                  33.88     1:10.28 (36.40)                                        
  5 Zuks, Adelaine            14 COND-MR              1:09.06    1:11.16 SILV   
                  34.63     1:11.16 (36.53)                                        
  6 Provenzano, Ellie L       13 GAEL-MR              1:10.96    1:11.98 SILV   
  7 Adorable, Katie R         13 COND-MR              1:09.53    1:12.17 SILV   
                  34.81     1:12.17 (37.36)                                        
  8 Hanlon, Kelly a           14 GAEL-MR              1:10.30    1:12.76 SILV   
                  35.62     1:12.76 (37.14)                                        
  9 Sweet, Erin M             13 COND-MR              1:09.46    1:13.67 SILV   
                  36.45     1:13.67 (37.22)                                        
 10 Elwood, Kylie M           13 Rivertown Rays-MR    1:18.73    1:14.88 SILV   
                  37.18     1:14.88 (37.70)                                        
 11 Morris, Emily G           13 Silver Streaks-MR    1:12.55    1:15.42        
                  36.20     1:15.42 (39.22)                                        
 12 Cagliostro, Eva R         13 GAEL-MR              1:17.61    1:16.28        
                  37.35     1:16.28 (38.93)                                        
 13 Conrad, Alyssa R          13 Rivertown Rays-MR    1:17.05    1:17.22        
                  37.54     1:17.22 (39.68)                                        
 14 Tran, Julia               13 COND-MR              1:23.47    1:17.33        
                  37.27     1:17.33 (40.06)                                        
 15 Banc, Olivia R            13 Rivertown Rays-MR    1:21.62    1:19.48        
 16 Stevens, Natalie C        14 COND-MR              1:18.12    1:20.10        
                  38.49     1:20.10 (41.61)                                        
 17 Macaluso, Sophia          13 Silver Streaks-MR    1:17.28    1:21.95        
                  39.88     1:21.95 (42.07)                                        
 18 Skae, Anya B              13 COND-MR              1:22.67    1:23.52        
                  41.09     1:23.52 (42.43)                                        
 19 Siebert, Katie C          13 Silver Streaks-MR    1:27.24    1:27.55        
 20 Jeon, Clare               14 COND-MR              1:28.51    1:28.03        
                  41.19     1:28.03 (46.84)                                        
 21 Sanchez, Justine          13 WSSC-MR              1:24.48    1:28.09        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ Zone Quals
              2:42.99  JO Junior Olympics
              2:56.99  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elwood, Kylie M           13 Rivertown Rays-MR    2:55.05    2:53.57 SILV   
                  40.36     1:24.39 (44.03)     2:09.44 (45.05)     2:53.57 (44.13)
  2 Mungroo, Andrea R         13 COND-MR              2:55.64    2:56.27 SILV   
                  39.79     1:24.19 (44.40)     2:11.71 (47.52)     2:56.27 (44.56)
  3 Mathews, Alexandra C      13 GAEL-MR              3:21.33    3:03.91        
                  41.52     1:27.32 (45.80)     2:15.17 (47.85)     3:03.91 (48.74)
  4 Stevens, Natalie C        14 COND-MR              3:02.15    3:05.56        
                  41.94     1:29.58 (47.64)     2:18.44 (48.86)     3:05.56 (47.12)
  5 Banc, Olivia R            13 Rivertown Rays-MR    3:17.77    3:18.88        
                  45.05     1:35.22 (50.17)   3:18.88 (1:43.66)                    
  6 Siebert, Katie C          13 Silver Streaks-MR    3:13.65    3:18.96        
                  43.69     1:34.51 (50.82)     2:28.77 (54.26)     3:18.96 (50.19)
  7 Malandrino, Samantha M    14 COND-MR              3:29.82    3:27.78        
                  44.12   3:27.78 (2:43.66)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ Zone Quals
              1:05.69  JO Junior Olympics
              1:11.59  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A          13 Flying Dolphins-MR   1:07.01    1:07.29 SILV   
                  31.36     1:07.29 (35.93)                                        
  2 Sharabun, Christine       13 Rivertown Rays-MR    1:09.49    1:09.07 SILV   
                  33.42     1:09.07 (35.65)                                        
  3 Hamazaki, Sakura          13 Silver Streaks-MR    1:08.83    1:10.12 SILV   
                  31.27     1:10.12 (38.85)                                        
  4 Morris, Emily G           13 Silver Streaks-MR    1:13.12    1:11.67        
                  32.96     1:11.67 (38.71)                                        
  5 Adorable, Katie R         13 COND-MR              1:08.42    1:12.06        
                  32.46     1:12.06 (39.60)                                        
  6 O'Sullivan, Marycate A    13 COND-MR              1:16.16    1:12.74        
                  33.33     1:12.74 (39.41)                                        
  7 Hanlon, Kelly a           14 GAEL-MR              1:13.18    1:14.85        
                  33.68     1:14.85 (41.17)                                        
  8 Conrad, Alyssa R          13 Rivertown Rays-MR    1:16.02    1:15.14        
                  33.55     1:15.14 (41.59)                                        
  9 Zuks, Adelaine            14 COND-MR              1:17.69    1:19.36        
                  35.84     1:19.36 (43.52)                                        
 10 Macaluso, Sophia          13 Silver Streaks-MR    1:14.83    1:19.46        
                  35.19     1:19.46 (44.27)                                        
 11 Jeon, Clare               14 COND-MR              1:35.00    1:22.39        
                  37.02     1:22.39 (45.37)                                        
 12 Skae, Anya B              13 COND-MR              1:23.35    1:24.28        
                  38.31     1:24.28 (45.97)                                        
 13 Tran, Julia               13 COND-MR              1:25.00    1:30.95        
                  38.27     1:30.95 (52.68)                                        
 14 Malandrino, Samantha M    14 COND-MR              1:40.00    1:38.59        
                  42.73     1:38.59 (55.86)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ Zone Quals
              2:23.49  JO Junior Olympics
              2:41.79  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharabun, Christine       13 Rivertown Rays-MR    2:31.49    2:28.86 SILV   
                  32.17     1:10.84 (38.67)     1:53.79 (42.95)     2:28.86 (35.07)
  2 Yanos, Claudia H          13 Flying Dolphins-MR   2:40.58    2:37.71 SILV   
                  38.06     1:15.14 (37.08)     2:03.01 (47.87)     2:37.71 (34.70)
  3 Sweet, Erin M             13 COND-MR              2:38.35    2:41.27 SILV   
                  36.28     1:16.57 (40.29)     2:04.38 (47.81)     2:41.27 (36.89)
  4 Mungroo, Andrea R         13 COND-MR              2:44.40    2:43.51        
                  35.36     1:15.95 (40.59)     2:04.65 (48.70)     2:43.51 (38.86)
  5 Hanlon, Kelly a           14 GAEL-MR              2:36.34    2:44.56        
                  34.45     1:14.80 (40.35)     2:08.03 (53.23)     2:44.56 (36.53)
 
Girls 11 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frey, Sophie G            14 CSD-MR              11:45.00   11:57.35        
                  33.69     1:09.54 (35.85)     1:45.14 (35.60)     2:21.09 (35.95)
        2:57.34 (36.25)     3:33.60 (36.26)     4:10.04 (36.44)     4:46.06 (36.02)
        5:22.12 (36.06)     5:58.30 (36.18)     6:34.59 (36.29)     7:10.36 (35.77)
        7:46.68 (36.32)     8:22.77 (36.09)     8:58.92 (36.15)     9:35.24 (36.32)
       10:11.48 (36.24)    10:47.53 (36.05)    11:22.95 (35.42)    11:57.35 (34.40)
  2 Walklet, Shana G          15 CSD-MR              11:15.00   11:57.47        
                  32.58     1:08.22 (35.64)     1:44.11 (35.89)     2:20.18 (36.07)
        2:56.71 (36.53)     3:33.16 (36.45)     4:09.63 (36.47)     4:46.04 (36.41)
        5:22.12 (36.08)     5:58.28 (36.16)     6:34.46 (36.18)     7:10.52 (36.06)
        7:46.76 (36.24)     8:22.79 (36.03)     8:58.93 (36.14)     9:35.10 (36.17)
       10:11.42 (36.32)    10:47.65 (36.23)    11:23.04 (35.39)    11:57.47 (34.43)
 
Girls 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A          13 Flying Dolphins-MR   5:15.00    5:07.47        
                  32.49     1:10.16 (37.67)     1:48.22 (38.06)     2:25.92 (37.70)
        3:11.60 (45.68)     3:59.03 (47.43)     4:33.89 (34.86)     5:07.47 (33.58)
  2 Frey, Sophie G            14 CSD-MR               5:31.19    5:08.84        
                  32.19     1:09.27 (37.08)     1:47.46 (38.19)     2:25.19 (37.73)
        3:10.19 (45.00)     3:56.44 (46.25)     4:32.92 (36.48)     5:08.84 (35.92)
  3 Sharabun, Christine       13 Rivertown Rays-MR    5:25.00    5:16.10        
                  33.11     1:12.65 (39.54)     1:53.80 (41.15)     2:33.98 (40.18)
        3:18.95 (44.97)     4:04.79 (45.84)     4:41.85 (37.06)     5:16.10 (34.25)
  4 Badick, Mackenzie L       15 COND-MR              5:16.17    5:19.10        
                  32.65     1:13.09 (40.44)     1:52.60 (39.51)     2:31.35 (38.75)
        3:19.98 (48.63)     4:08.53 (48.55)     4:44.24 (35.71)     5:19.10 (34.86)
  5 Barclay, Skye M           15 Flying Dolphins-MR   6:00.00    5:30.94        
                  33.91     1:14.86 (40.95)     1:58.27 (43.41)     2:40.59 (42.32)
        3:27.61 (47.02)     4:15.01 (47.40)     4:53.17 (38.16)     5:30.94 (37.77)
  6 Adorable, Katie R         13 COND-MR              5:33.16    5:32.77        
                  33.34     1:14.76 (41.42)     1:56.85 (42.09)     2:38.07 (41.22)
        3:28.59 (50.52)     4:20.07 (51.48)     4:57.17 (37.10)     5:32.77 (35.60)
  7 Yanos, Claudia H          13 Flying Dolphins-MR   5:46.57    5:33.90        
                  37.84     1:23.66 (45.82)     2:03.68 (40.02)     2:43.37 (39.69)
        3:32.43 (49.06)     4:21.68 (49.25)     4:57.69 (36.01)     5:33.90 (36.21)
  8 Zuks, Adelaine            14 COND-MR              5:32.14    5:34.24        
                  36.09     1:22.45 (46.36)     2:01.45 (39.00)     2:40.99 (39.54)
        3:30.73 (49.74)     4:22.59 (51.86)     4:59.13 (36.54)     5:34.24 (35.11)
  9 Schatz, Brooke J          11 COND-MR              5:45.00    5:42.26        
                  36.40     1:18.00 (41.60)     2:01.29 (43.29)     2:44.65 (43.36)
        3:32.50 (47.85)     4:22.87 (50.37)     5:03.18 (40.31)     5:42.26 (39.08)
 10 Medina, Priscilla         12 COND-MR              5:52.96    5:55.52        
                  38.78     1:25.74 (46.96)     2:11.38 (45.64)     2:55.28 (43.90)
        3:46.63 (51.35)     4:37.26 (50.63)     5:17.51 (40.25)     5:55.52 (38.01)
 11 Brosnan, Caitlin A        17 COND-MR              6:15.00    6:06.78        
                  40.28     1:29.65 (49.37)     2:16.35 (46.70)     3:01.09 (44.74)
        3:52.87 (51.78)     4:45.35 (52.48)     5:26.53 (41.18)     6:06.78 (40.25)
 -- Tran, Julia               13 COND-MR              6:30.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  41.10     1:38.66 (57.56)     2:29.67 (51.01)     3:17.99 (48.32)
        4:14.40 (56.41)     5:11.25 (56.85)     5:55.73 (44.48)          DQ (43.91)
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  NYSC Sectionals-NY
                54.79  VASC Sectionals-Virginia
                55.89  METS Senior Mets
                57.19  ZQ Zone Quals
                57.79  JO Junior Olympics
              1:01.09  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gargiulo, Tatiana         16 GAEL-MR              1:00.43      59.48 SILV   
                  28.52       59.48 (30.96)                                        
  2 Makovic, Tiffany          15 Rivertown Rays-MR      58.75      59.85 SILV   
                  28.67       59.85 (31.18)                                        
  3 Barclay, Skye M           15 Flying Dolphins-MR   1:00.41    1:00.69 SILV   
                  29.28     1:00.69 (31.41)                                        
  4 Schwartz, Isabella S      15 Rivertown Rays-MR    1:01.43    1:00.90 SILV   
                  29.55     1:00.90 (31.35)                                        
  5 Badick, Mackenzie L       15 COND-MR              1:00.19    1:02.69        
                  29.99     1:02.69 (32.70)                                        
  6 Archer, Ally J            16 COND-MR              1:03.60    1:03.49        
                  30.35     1:03.49 (33.14)                                        
  7 Medina, Melissa           15 COND-MR              1:01.88    1:04.36        
                  31.26     1:04.36 (33.10)                                        
  8 Veru, Nina S              11 GAEL-MR              1:04.50    1:06.58        
                  31.35     1:06.58 (35.23)                                        
  9 Brosnan, Caitlin A        17 COND-MR              1:10.26    1:08.04        
                  32.91     1:08.04 (35.13)                                        
 10 Henriksson, Ida F         11 GAEL-MR              1:10.33    1:11.18        
                  33.68     1:11.18 (37.50)                                        
 11 Pastor, Selena *          11 CSD-MR                    NT    1:12.25        
                  34.21     1:12.25 (38.04)                                        
 12 Adair, Maya               15 Silver Streaks-MR    1:20.25    1:21.30        
                  38.56     1:21.30 (42.74)                                        
 -- Walklet, Shana G          15 CSD-MR               1:01.10         NS        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.29  NYSC Sectionals-NY
              1:01.09  VASC Sectionals-Virginia
              1:02.59  METS Senior Mets
              1:05.49  JO Junior Olympics
              1:05.49  ZQ Zone Quals
              1:10.09  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raciti, Krista M          16 COND-MR              1:02.79    1:07.57 SILV   
                  33.12     1:07.57 (34.45)                                        
  2 Badick, Mackenzie L       15 COND-MR              1:08.86    1:09.77 SILV   
                  34.39     1:09.77 (35.38)                                        
  3 Makovic, Tiffany          15 Rivertown Rays-MR    1:07.55    1:10.21        
                  33.74     1:10.21 (36.47)                                        
  4 Schwartz, Isabella S      15 Rivertown Rays-MR    1:14.65    1:11.33        
                  34.86     1:11.33 (36.47)                                        
  5 Barclay, Skye M           15 Flying Dolphins-MR   1:05.71    1:12.66        
                  34.62     1:12.66 (38.04)                                        
  6 Archer, Ally J            16 COND-MR              1:15.08    1:14.20        
                  36.28     1:14.20 (37.92)                                        
  7 Brosnan, Caitlin A        17 COND-MR              1:22.28    1:22.84        
                  40.05     1:22.84 (42.79)                                        
  8 Adair, Maya               15 Silver Streaks-MR    1:36.45    1:36.27        
                  46.66     1:36.27 (49.61)                                        
 -- Walklet, Shana G          15 CSD-MR               1:17.24         NS        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:28.39  NYSC Sectionals-NY
              2:30.49  VASC Sectionals-Virginia
              2:35.99  METS Senior Mets
              2:37.89  ZQ Zone Quals
              2:42.99  JO Junior Olympics
              2:50.99  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz, Isabella S      15 Rivertown Rays-MR    2:55.25    2:46.44 SILV   
                  37.39     1:20.06 (42.67)     2:03.62 (43.56)     2:46.44 (42.82)
  2 Medina, Melissa           15 COND-MR              2:40.46    2:48.99 SILV   
                  40.22     1:23.65 (43.43)     2:06.97 (43.32)     2:48.99 (42.02)
  3 Archer, Ally J            16 COND-MR              3:00.09    2:58.01        
                  41.43     1:25.95 (44.52)     2:12.82 (46.87)     2:58.01 (45.19)
  4 Brosnan, Caitlin A        17 COND-MR              3:20.00    3:19.88        
                  44.23     1:35.13 (50.90)     2:28.12 (52.99)     3:19.88 (51.76)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.19  NYSC Sectionals-NY
              1:00.09  VASC Sectionals-Virginia
              1:01.99  METS Senior Mets
              1:04.49  ZQ Zone Quals
              1:04.99  JO Junior Olympics
              1:09.59  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raciti, Krista M          16 COND-MR              1:04.16    1:06.73 SILV   
                  31.03     1:06.73 (35.70)                                        
  2 Barclay, Skye M           15 Flying Dolphins-MR   1:06.71    1:07.12 SILV   
                  31.95     1:07.12 (35.17)                                        
  3 Makovic, Tiffany          15 Rivertown Rays-MR    1:07.44    1:07.95 SILV   
                  31.12     1:07.95 (36.83)                                        
  4 Walklet, Shana G          15 CSD-MR               1:14.02    1:08.61 SILV   
                  32.71     1:08.61 (35.90)                                        
  5 Frey, Sophie G            14 CSD-MR               1:14.02    1:09.67        
                  32.12     1:09.67 (37.55)                                        
  6 Badick, Mackenzie L       15 COND-MR              1:09.66    1:10.50        
                  33.02     1:10.50 (37.48)                                        
  7 Medina, Melissa           15 COND-MR              1:11.72    1:14.77        
                  34.52     1:14.77 (40.25)                                        
  8 Cantor, Elana R           12 Rivertown Rays-MR    1:23.28    1:20.45        
                  36.73     1:20.45 (43.72)                                        
  9 Adair, Maya               15 Silver Streaks-MR    1:49.37    1:43.37        
                  43.81     1:43.37 (59.56)                                        
 -- Gargiulo, Tatiana         16 GAEL-MR              1:10.75         DQ        
      False start
                  32.30          DQ (37.72)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:10.89  NYSC Sectionals-NY
              2:12.49  VASC Sectionals-Virginia
              2:15.99  METS Senior Mets
              2:19.99  JO Junior Olympics
              2:19.99  ZQ Zone Quals
              2:37.09  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raciti, Krista M          16 COND-MR              2:22.27    2:25.49 SILV   
                  32.48     1:09.72 (37.24)     1:51.83 (42.11)     2:25.49 (33.66)
  2 Frey, Sophie G            14 CSD-MR               2:28.78    2:26.43 SILV   
                  33.11     1:11.15 (38.04)     1:54.30 (43.15)     2:26.43 (32.13)
  3 Walklet, Shana G          15 CSD-MR               2:49.19    2:36.15 SILV   
                  33.20     1:13.59 (40.39)     2:01.45 (47.86)     2:36.15 (34.70)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H            8 WSSC-MR                15.94      17.55        
  2 Hu, Dylan H                8 Flying Dolphins-MR     19.55      18.22        
  3 Quinones, Ashton T         7 WSSC-MR                18.32      18.83        
  4 Cho, Thomas S              8 COND-MR                21.34      19.51        
  5 Cho, Jonathan C            8 COND-MR                22.80      20.67        
  6 Morris, Ryan M             6 Silver Streaks-MR         NT      39.81        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H            8 WSSC-MR                20.82      19.84        
  2 Quinones, Ashton T         7 WSSC-MR                21.32      20.80        
  3 Madden, Jack M             8 Rivertown Rays-MR      26.87      28.98        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ Zone Quals
              1:11.59  JO Junior Olympics
              1:18.49  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barr, Evan E              10 GAEL-MR              1:12.77    1:13.19 SILV   
                  35.32     1:13.19 (37.87)                                        
  2 Park, Edward J             9 COND-MR              1:15.88    1:13.36 SILV   
                  35.42     1:13.36 (37.94)                                        
  3 McClung, Max M             8 Rivertown Rays-MR    1:17.53    1:22.37        
                  38.46     1:22.37 (43.91)                                        
  4 Porges, David r           10 Flying Dolphins-MR   1:24.12    1:24.15        
                  37.88     1:24.15 (46.27)                                        
  5 Sanchez, Ryan O           10 WSSC-MR              1:24.15    1:25.94        
                  41.09     1:25.94 (44.85)                                        
  6 Kellman, Adam H            8 WSSC-MR              1:22.22    1:25.97        
                  40.29     1:25.97 (45.68)                                        
  7 Boder, Jared               9 Rivertown Rays-MR    1:30.20    1:26.30        
                  42.06     1:26.30 (44.24)                                        
  8 Quinones, Nick A           9 WSSC-MR              1:29.68    1:32.49        
                  44.58     1:32.49 (47.91)                                        
  9 Eforo, Edward              9 GAEL-MR              1:32.28    1:33.29        
                  43.28     1:33.29 (50.01)                                        
 10 Chen, Sean y              11 COND-MR              1:35.00    1:33.34        
                  44.15     1:33.34 (49.19)                                        
 11 LePage, Henry R            8 Rivertown Rays-MR    1:30.47    1:33.82        
                  43.22     1:33.82 (50.60)                                        
 12 Lin, Ethan L               9 COND-MR              1:45.00    1:33.90        
                  44.25     1:33.90 (49.65)                                        
 13 Pompei, Ryan W            10 COND-MR              1:30.48    1:34.35        
                  45.14     1:34.35 (49.21)                                        
 14 Calero, Markus A          10 COND-MR              1:49.60    1:34.92        
                  47.00     1:34.92 (47.92)                                        
 15 Quinones, Ashton T         7 WSSC-MR              1:33.70    1:35.26        
                  44.78     1:35.26 (50.48)                                        
 16 Madden, Jack M             8 Rivertown Rays-MR    1:42.17    1:36.50        
                  45.00     1:36.50 (51.50)                                        
 17 Buechner, Dylan J         10 Silver Streaks-MR    1:36.17    1:41.22        
                  46.35     1:41.22 (54.87)                                        
 18 D'Alessandro, Brian L      9 Rivertown Rays-MR    1:39.03    1:48.10        
                  48.40     1:48.10 (59.70)                                        
 19 Cho, Thomas S              8 COND-MR              2:01.13    1:49.94        
 20 Cho, Jonathan C            8 COND-MR              2:07.18    1:57.39        
                  52.85   1:57.39 (1:04.54)                                        
 21 Chen, Baldwin             10 COND-MR                   NT    1:59.54        
                  55.02   1:59.54 (1:04.52)                                        
 -- Kantar, David F            9 COND-MR              1:17.50         NS        
 -- Kantar, Michael F          9 COND-MR              1:14.48         NS        
 -- Kim, Christian J           8 COND-MR              1:22.70         NS        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ Zone Quals
              2:31.99  JO Junior Olympics
              2:49.59  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barr, Evan E              10 GAEL-MR              2:41.17    2:49.88        
                  38.81     1:22.24 (43.43)     2:06.86 (44.62)     2:49.88 (43.02)
  2 Norris, Timothy M          9 GAEL-MR              2:51.10    2:53.57        
                  39.39     1:25.26 (45.87)     2:11.82 (46.56)     2:53.57 (41.75)
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ Zone Quals
              1:22.19  JO Junior Olympics
              1:37.09  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward J             9 COND-MR              1:26.01    1:22.88 SILV   
                  39.88     1:22.88 (43.00)                                        
  2 Naughton, Liam A          10 COND-MR              1:26.63    1:25.81 SILV   
                  42.01     1:25.81 (43.80)                                        
  3 Barr, Evan E              10 GAEL-MR              1:24.27    1:27.49 SILV   
                  42.32     1:27.49 (45.17)                                        
  4 Norris, Timothy M          9 GAEL-MR              1:28.14    1:28.08 SILV   
                  42.17     1:28.08 (45.91)                                        
  5 Kim, Christian J           8 COND-MR              1:32.40    1:30.04 SILV   
  6 Sanchez, Ryan O           10 WSSC-MR              1:35.49    1:32.77 SILV   
                  44.27     1:32.77 (48.50)                                        
  7 Porges, David r           10 Flying Dolphins-MR   1:37.29    1:33.69 SILV   
  8 Quinones, Nick A           9 WSSC-MR              1:35.43    1:34.25 SILV   
                  44.61     1:34.25 (49.64)                                        
  9 McClung, Max M             8 Rivertown Rays-MR    1:32.28    1:34.29 SILV   
                  46.08     1:34.29 (48.21)                                        
 10 Boder, Jared               9 Rivertown Rays-MR    1:39.11    1:35.84 SILV   
                  48.09     1:35.84 (47.75)                                        
 11 Chen, Sean y              11 COND-MR              1:45.00    1:39.25        
                  45.04     1:39.25 (54.21)                                        
 12 Madden, Jack M             8 Rivertown Rays-MR         NT    1:43.35        
                  50.62     1:43.35 (52.73)                                        
 13 Pompei, Ryan W            10 COND-MR              1:43.30    1:43.37        
                  52.09     1:43.37 (51.28)                                        
 14 Buechner, Dylan J         10 Silver Streaks-MR    1:44.55    1:44.62        
                  50.62     1:44.62 (54.00)                                        
 15 D'Alessandro, Brian L      9 Rivertown Rays-MR    1:50.35    1:45.45        
                  50.03     1:45.45 (55.42)                                        
 16 Hu, Dylan H                8 Flying Dolphins-MR   1:45.87    1:47.27        
                  51.25     1:47.27 (56.02)                                        
 17 LePage, Henry R            8 Rivertown Rays-MR    1:54.49    1:50.33        
                  53.06     1:50.33 (57.27)                                        
 18 Calero, Markus A          10 COND-MR              1:43.42    1:56.30        
 19 Eforo, Edward              9 GAEL-MR              1:50.72    1:58.79        
                  59.14     1:58.79 (59.65)                                        
 -- Kantar, Michael F          9 COND-MR              1:29.00         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ Zone Quals
                43.49  JO Junior Olympics
                48.59  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Christian J           8 COND-MR                44.02      42.45 JO     
  2 Barr, Evan E              10 GAEL-MR                43.81      44.95 SILV   
  3 Sanchez, Ryan O           10 WSSC-MR                45.71      46.06 SILV   
  4 Naughton, Liam A          10 COND-MR                50.88      52.22        
  5 Buechner, Dylan J         10 Silver Streaks-MR      53.13      53.46        
  6 Quinones, Nick A           9 WSSC-MR                56.06      57.54        
  7 D'Alessandro, Brian L      9 Rivertown Rays-MR      55.01      57.69        
  8 Boder, Jared               9 Rivertown Rays-MR      57.98      57.84        
  9 Fernandes, Aidan M         9 COND-MR                56.49      58.24        
 10 Porges, David r           10 Flying Dolphins-MR     55.63      58.55        
 11 Cho, Thomas S              8 COND-MR              1:10.09      59.55        
 12 Calero, Markus A          10 COND-MR              1:00.08    1:00.82        
 13 LePage, Henry R            8 Rivertown Rays-MR      57.14    1:00.84        
 14 Chen, Sean y              11 COND-MR              1:00.00    1:01.56        
 15 Quinones, Ashton T         7 WSSC-MR              1:07.30    1:07.60        
 -- Cho, Jonathan C            8 COND-MR              1:26.83         DQ        
      One hand touch
 -- Eforo, Edward              9 GAEL-MR                58.82         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kantar, David F            9 COND-MR                51.01         NS        
 -- Chen, Baldwin             10 COND-MR                   NT         NS        
 -- Kantar, Michael F          9 COND-MR                47.05         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ Zone Quals
              1:27.09  JO Junior Olympics
              1:37.99  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward J             9 COND-MR              1:35.11    1:33.55 SILV   
                  44.30     1:33.55 (49.25)                                        
  2 Quinones, Nick A           9 WSSC-MR              1:56.36    1:53.78        
                  51.15   1:53.78 (1:02.63)                                        
  3 Dwyer, Luke                6 COND-MR              2:15.00    2:01.57        
 -- Lin, Ethan L               9 COND-MR              2:10.00         DQ        
      False start
 -- Kantar, David F            9 COND-MR              1:39.18         NS        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ Zone Quals
              2:51.99  JO Junior Olympics
              3:13.99  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Liam A          10 COND-MR              3:23.16    3:13.36 SILV   
                  48.14     1:33.18 (45.04)     2:32.03 (58.85)     3:13.36 (41.33)
  2 McClung, Max M             8 Rivertown Rays-MR    3:45.00    3:13.78 SILV   
                  43.13     1:31.01 (47.88)   2:35.32 (1:04.31)     3:13.78 (38.46)
  3 Lin, Ethan L               9 COND-MR              3:30.00    3:32.41        
                  48.46     1:43.02 (54.56)   2:43.35 (1:00.33)     3:32.41 (49.06)
  4 Pompei, Ryan W            10 COND-MR              3:30.00    3:33.05        
                  50.16     1:48.51 (58.35)     2:46.23 (57.72)     3:33.05 (46.82)
  5 Dwyer, Luke                6 COND-MR              3:45.00    3:56.56        
                  53.71     1:51.21 (57.50)   3:02.60 (1:11.39)     3:56.56 (53.96)
 -- Hu, Dylan H                8 Flying Dolphins-MR   3:42.33         DQ        
      No touch on turn - free
                  52.10     1:50.09 (57.99)   2:53.88 (1:03.79)          DQ (50.77)
 -- Chen, Baldwin             10 COND-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:11.28   2:12.69 (1:01.41)   3:22.97 (1:10.28)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ Zone Quals
                28.29  JO Junior Olympics
                31.49  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pacsi, Mauro H            12 COND-MR                27.49      27.65 ZQ     
  2 Mayorov, Nikolai          12 COND-MR                28.72      28.38 SILV   
  3 Porges, Dylan R           12 Flying Dolphins-MR     28.76      28.40 SILV   
  4 Lipton, Evan N            12 Flying Dolphins-MR     28.77      28.75 SILV   
  5 Quinones Jr., D J         12 WSSC-MR                29.62      30.00 SILV   
  6 Chang, Alan               11 Rivertown Rays-MR      30.45      30.01 SILV   
  7 Ritchie, Ellis M          11 Rivertown Rays-MR      29.68      30.22 SILV   
  8 Fagan, Timothy P          12 COND-MR                33.55      30.50 SILV   
  9 Doherty, Sean P           12 COND-MR                30.32      30.51 SILV   
 10 Kantar, Kevin F           12 COND-MR                30.40      30.89 SILV   
 11 Laitman, Michael H        12 Rivertown Rays-MR      32.24      31.96        
 12 Orlando, Louis A          11 COND-MR                32.26      32.12        
 13 McGovern, Aidan J         11 COND-MR                33.61      33.64        
 14 Isles, Ajani              11 Silver Streaks-MR      33.28      33.72        
 15 Cataldo, Andrew           11 CSD-MR                 33.99      33.98        
 16 Yanos, Athan J            11 Flying Dolphins-MR     34.34      34.72        
 17 Bachar, Itay              11 COND-MR                35.93      34.84        
 18 Brosnan, Sean P           12 COND-MR                38.47      35.02        
 19 Bialik, Richie G          12 COND-MR                35.55      35.12        
 20 Eforo, Alex               11 GAEL-MR                35.00      35.82        
 21 Kim, Benjamin S           11 COND-MR                37.90      38.36        
 22 Buechner, Conor j         12 Silver Streaks-MR      35.45      38.38        
 23 LePage, James W           11 Rivertown Rays-MR      36.93      38.90        
 24 Lei, John                 12 COND-MR                38.00      39.50        
 25 Wijedoru, Rivindu A       12 COND-MR                42.51      41.35        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ Zone Quals
              1:11.59  JO Junior Olympics
              1:23.79  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 You, Austin A             12 Rivertown Rays-MR    1:12.01    1:10.86 JO     
                  35.16     1:10.86 (35.70)                                        
  2 Doherty, Sean P           12 COND-MR              1:15.87    1:12.28 SILV   
                  35.66     1:12.28 (36.62)                                        
  3 Chang, Alan               11 Rivertown Rays-MR    1:12.93    1:13.33 SILV   
  4 Quinones Jr., D J         12 WSSC-MR              1:14.46    1:13.84 SILV   
                  34.39     1:13.84 (39.45)                                        
  4 Kantar, Kevin F           12 COND-MR              1:15.15    1:13.84 SILV   
                  36.62     1:13.84 (37.22)                                        
  6 Laitman, Michael H        12 Rivertown Rays-MR    1:17.06    1:15.09 SILV   
                  36.11     1:15.09 (38.98)                                        
  7 Mayorov, Nikolai          12 COND-MR              1:17.99    1:15.46 SILV   
                  38.20     1:15.46 (37.26)                                        
  8 Porges, Dylan R           12 Flying Dolphins-MR   1:19.00    1:15.52 SILV   
                  37.29     1:15.52 (38.23)                                        
  9 Guerrero, Sean N          12 COND-MR              1:16.85    1:18.32 SILV   
                  37.47     1:18.32 (40.85)                                        
 10 DeNovellis, Alessandro    12 Silver Streaks-MR    1:17.18    1:18.74 SILV   
                  37.33     1:18.74 (41.41)                                        
 11 Fagan, Timothy P          12 COND-MR              1:29.99    1:21.12 SILV   
 12 Green, Ryan L             12 Flying Dolphins-MR   1:20.64    1:22.40 SILV   
                  39.71     1:22.40 (42.69)                                        
 13 Isles, Ajani              11 Silver Streaks-MR    1:25.43    1:22.64 SILV   
                  39.21     1:22.64 (43.43)                                        
 14 McGovern, Aidan J         11 COND-MR              1:20.76    1:23.89        
                  41.17     1:23.89 (42.72)                                        
 15 Brosnan, Sean P           12 COND-MR              1:49.02    1:24.46        
 16 Cataldo, Andrew           11 CSD-MR               1:20.00    1:30.98        
 17 Muenzer, Josh P           11 COND-MR              1:33.90    1:31.16        
                  44.19     1:31.16 (46.97)                                        
 18 Bachar, Itay              11 COND-MR              1:29.91    1:31.88        
 19 Buechner, Conor j         12 Silver Streaks-MR    1:38.58    1:33.79        
 20 Bialik, Richie G          12 COND-MR              1:33.30    1:33.93        
                  45.87     1:33.93 (48.06)                                        
 21 Wijedoru, Rivindu A       12 COND-MR              1:58.42    1:37.90        
                  47.04     1:37.90 (50.86)                                        
 22 LePage, James W           11 Rivertown Rays-MR    1:34.11    1:42.92        
 23 Kim, Benjamin S           11 COND-MR              1:50.00    1:42.99        
                  48.82     1:42.99 (54.17)                                        
 24 Lei, John                 12 COND-MR              1:47.00    1:49.07        
                  50.78     1:49.07 (58.29)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ Zone Quals
                37.59  JO Junior Olympics
                42.79  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeNovellis, Alessandro    12 Silver Streaks-MR      38.52      37.71 SILV   
  2 Pacsi, Mauro H            12 COND-MR                52.90      38.25 SILV   
  3 Guerrero, Sean N          12 COND-MR                40.63      38.87 SILV   
  4 Mayorov, Nikolai          12 COND-MR                41.67      41.33 SILV   
  5 Quinones Jr., D J         12 WSSC-MR                40.89      42.34 SILV   
  6 Kantar, Kevin F           12 COND-MR                42.25      42.75 SILV   
  7 Laitman, Michael H        12 Rivertown Rays-MR      43.16      43.16        
  8 Green, Ryan L             12 Flying Dolphins-MR     42.77      43.30        
  9 Orlando, Louis A          11 COND-MR                43.17      43.63        
 10 Yanos, Athan J            11 Flying Dolphins-MR     45.07      43.86        
 11 Gagnon, Jonathan E        11 CSD-MR                 43.59      45.02        
 12 Isles, Ajani              11 Silver Streaks-MR      45.96      45.98        
 13 Brosnan, Sean P           12 COND-MR                55.00      48.04        
 14 Eforo, Alex               11 GAEL-MR                48.48      48.58        
 15 Cataldo, Andrew           11 CSD-MR                 49.00      50.23        
 16 Muenzer, Josh P           11 COND-MR                43.00      50.94        
 17 Buechner, Conor j         12 Silver Streaks-MR      49.38      51.18        
 18 Kim, Benjamin S           11 COND-MR                55.00      54.51        
 19 Lei, John                 12 COND-MR              1:01.36      57.01        
 20 Wijedoru, Rivindu A       12 COND-MR              1:00.00    1:01.70        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ Zone Quals
              1:12.59  JO Junior Olympics
              1:26.99  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 You, Austin A             12 Rivertown Rays-MR    1:09.81    1:08.92 ZQ     
                  33.20     1:08.92 (35.72)                                        
  2 Pacsi, Mauro H            12 COND-MR              1:14.23    1:10.61 JO     
                  32.41     1:10.61 (38.20)                                        
  3 Lipton, Evan N            12 Flying Dolphins-MR   1:12.91    1:13.16 SILV   
                  34.56     1:13.16 (38.60)                                        
  4 Ritchie, Ellis M          11 Rivertown Rays-MR    1:13.56    1:14.33 SILV   
                  33.71     1:14.33 (40.62)                                        
  5 Guerrero, Sean N          12 COND-MR              1:17.71    1:16.21 SILV   
                  34.94     1:16.21 (41.27)                                        
  6 DeNovellis, Alessandro    12 Silver Streaks-MR    1:18.00    1:19.83 SILV   
                  35.55     1:19.83 (44.28)                                        
  7 Yanos, Athan J            11 Flying Dolphins-MR   1:28.78    1:27.67        
  8 Bachar, Itay              11 COND-MR              1:34.24    1:32.95        
                  41.55     1:32.95 (51.40)                                        
  9 McGovern, Aidan J         11 COND-MR              1:34.59    1:35.77        
                  43.49     1:35.77 (52.28)                                        
 -- Bialik, Richie G          12 COND-MR              1:37.50         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  42.18          DQ (52.48)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ Zone Quals
              2:30.49  JO Junior Olympics
              2:55.09  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 You, Austin A             12 Rivertown Rays-MR    2:31.61    2:29.48 JO     
                  32.79     1:11.45 (38.66)     1:55.86 (44.41)     2:29.48 (33.62)
  2 Porges, Dylan R           12 Flying Dolphins-MR   2:45.65    2:40.25 SILV   
                  33.48     1:14.80 (41.32)     2:04.98 (50.18)     2:40.25 (35.27)
  3 Chang, Alan               11 Rivertown Rays-MR    2:42.15    2:43.01 SILV   
                  38.37     1:18.68 (40.31)     2:06.05 (47.37)     2:43.01 (36.96)
  4 Doherty, Sean P           12 COND-MR              2:45.71    2:44.95 SILV   
                  36.87     1:17.27 (40.40)     2:09.12 (51.85)     2:44.95 (35.83)
  5 Ritchie, Ellis M          11 Rivertown Rays-MR    2:46.27    2:53.09 SILV   
                  37.20     1:21.16 (43.96)     2:15.66 (54.50)     2:53.09 (37.43)
  6 Orlando, Louis A          11 COND-MR              2:55.98    2:53.51 SILV   
                  39.97     1:20.86 (40.89)     2:16.76 (55.90)     2:53.51 (36.75)
  7 Gagnon, Jonathan E        11 CSD-MR               2:52.50    2:56.73        
                  39.69     1:26.43 (46.74)     2:17.14 (50.71)     2:56.73 (39.59)
  8 Muenzer, Josh P           11 COND-MR              3:10.00    3:09.43        
                  43.07     1:29.49 (46.42)     2:28.17 (58.68)     3:09.43 (41.26)
  9 LePage, James W           11 Rivertown Rays-MR    3:30.29    3:29.59        
                                                    1:40.62 ( )   3:29.59 (1:48.97)
 -- Fagan, Timothy P          12 COND-MR              3:15.87         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  37.29     1:20.17 (42.88)     2:12.78 (52.61)          DQ (37.99)
 
Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lipton, Evan N            12 Flying Dolphins-MR   6:09.31    5:59.71        
                  30.40     1:05.10 (34.70)     1:41.09 (35.99)     2:18.04 (36.95)
        2:55.01 (36.97)     3:32.46 (37.45)     4:09.93 (37.47)     4:47.13 (37.20)
        5:24.17 (37.04)     5:59.71 (35.54)                                        
  2 Green, Ryan L             12 Flying Dolphins-MR   6:16.49    6:01.82        
                  31.87     1:07.25 (35.38)     1:43.49 (36.24)     2:20.61 (37.12)
        2:57.11 (36.50)     3:34.21 (37.10)     4:11.48 (37.27)     4:48.41 (36.93)
        5:25.58 (37.17)     6:01.82 (36.24)                                        
  3 Porges, Dylan R           12 Flying Dolphins-MR   6:34.79    6:22.68        
                  31.80     1:10.32 (38.52)     1:48.73 (38.41)     2:27.33 (38.60)
        3:06.50 (39.17)     3:46.33 (39.83)     4:25.78 (39.45)     5:05.77 (39.99)
        5:43.73 (37.96)     6:22.68 (38.95)                                        
  4 Guerrero, Sean N          12 COND-MR              6:24.85    6:31.07        
                  33.75     1:12.31 (38.56)     1:52.03 (39.72)     2:31.94 (39.91)
        3:11.99 (40.05)     3:52.11 (40.12)     4:33.79 (41.68)     5:13.04 (39.25)
        5:53.95 (40.91)     6:31.07 (37.12)                                        
  5 Doherty, Sean P           12 COND-MR              6:26.13    6:32.59        
                  33.98     1:13.83 (39.85)     1:54.39 (40.56)     2:34.56 (40.17)
        3:15.82 (41.26)     3:55.76 (39.94)     4:36.01 (40.25)     5:17.14 (41.13)
        5:55.41 (38.27)     6:32.59 (37.18)                                        
  6 Orlando, Louis A          11 COND-MR              6:54.17    6:49.11        
                  35.27     1:16.15 (40.88)     1:57.74 (41.59)     2:39.63 (41.89)
        3:21.54 (41.91)     4:02.51 (40.97)     4:45.49 (42.98)     5:26.06 (40.57)
        6:09.81 (43.75)     6:49.11 (39.30)                                        
  7 Cataldo, Andrew           11 CSD-MR               8:00.00    6:58.46        
                  36.75     1:17.89 (41.14)     2:00.99 (43.10)     2:43.50 (42.51)
        3:26.48 (42.98)     4:08.18 (41.70)     4:52.03 (43.85)     5:33.86 (41.83)
        6:16.53 (42.67)     6:58.46 (41.93)                                        
  8 McGovern, Aidan J         11 COND-MR              6:43.12    7:00.00        
                  35.94     1:18.45 (42.51)     2:01.22 (42.77)     2:42.40 (41.18)
        3:24.75 (42.35)     4:07.79 (43.04)     4:51.56 (43.77)     5:35.79 (44.23)
        6:18.84 (43.05)     7:00.00 (41.16)                                        
  9 McClung, Max M             8 Rivertown Rays-MR    9:18.62    7:50.01        
                  39.77     1:27.58 (47.81)     2:17.27 (49.69)     3:08.25 (50.98)
        3:56.18 (47.93)     4:44.91 (48.73)     5:29.86 (44.95)     6:18.18 (48.32)
        7:05.98 (47.80)     7:50.01 (44.03)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO Junior Olympics
                53.99  ZQ Zone Quals
                59.59  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Malley, Peter J         15 COND-MR                55.97      55.59        
                  26.76       55.59 (28.83)                                        
  2 Rabadi, Nicholas          14 Rivertown Rays-MR      55.29      57.00 SILV   
                  27.30       57.00 (29.70)                                        
  3 Angel, Adi U              14 COND-MR                56.51      57.64 SILV   
                  27.65       57.64 (29.99)                                        
  4 Vindigni, Chris M         14 COND-MR                58.12      58.92 SILV   
                  28.43       58.92 (30.49)                                        
  5 Chang, Kevin              14 Rivertown Rays-MR      59.06      59.74        
                  28.91       59.74 (30.83)                                        
  6 Kohler, Daniel P          14 COND-MR              1:01.48      59.76        
                  28.86       59.76 (30.90)                                        
  7 Schaefer, Brendan         14 GAEL-MR                59.97    1:00.12        
                  28.81     1:00.12 (31.31)                                        
  8 Jaquez, Dessaniel J       14 COND-MR              1:05.48    1:00.34        
                  29.52     1:00.34 (30.82)                                        
  9 Daly, Patrick J           14 COND-MR              1:00.56    1:00.38        
                  29.25     1:00.38 (31.13)                                        
 10 Ruhl, Matthew J           13 Rivertown Rays-MR    1:02.91    1:03.21        
                  30.29     1:03.21 (32.92)                                        
 11 Ridge, Liam M             14 COND-MR              1:03.83    1:03.99        
                  31.21     1:03.99 (32.78)                                        
 12 Wilens, Ethan B           13 Rivertown Rays-MR    1:03.09    1:04.77        
                  31.06     1:04.77 (33.71)                                        
 13 Eforo, John T             13 GAEL-MR              1:04.98    1:05.42        
                  31.44     1:05.42 (33.98)                                        
 14 Kelly, James P            13 Silver Streaks-MR    1:06.78    1:07.10        
                  32.14     1:07.10 (34.96)                                        
 15 Galvin, Oisin E           14 COND-MR              1:10.70    1:07.51        
                  32.13     1:07.51 (35.38)                                        
 16 Silva, Michael R          13 COND-MR              1:11.60    1:09.19        
                  33.30     1:09.19 (35.89)                                        
 17 Medina, Brandon C         13 COND-MR              1:09.88    1:09.26        
 18 Mahaney, James W          13 Rivertown Rays-MR    1:10.70    1:14.56        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ Zone Quals
              1:02.99  JO Junior Olympics
              1:16.49  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angel, Adi U              14 COND-MR              1:03.66    1:05.60 SILV   
                  32.27     1:05.60 (33.33)                                        
  2 Chang, Kevin              14 Rivertown Rays-MR    1:05.46    1:06.40 SILV   
                  32.34     1:06.40 (34.06)                                        
  3 Rabadi, Nicholas          14 Rivertown Rays-MR    1:10.62    1:08.15 SILV   
                  33.13     1:08.15 (35.02)                                        
  4 Ridge, Liam M             14 COND-MR              1:12.86    1:11.33 SILV   
                  35.63     1:11.33 (35.70)                                        
  5 O'Malley, Peter J         15 COND-MR              1:12.78    1:11.41        
                  34.43     1:11.41 (36.98)                                        
  6 Vindigni, Chris M         14 COND-MR              1:12.28    1:11.67 SILV   
                  35.13     1:11.67 (36.54)                                        
  7 Kelly, James P            13 Silver Streaks-MR    1:13.58    1:15.47 SILV   
                  36.71     1:15.47 (38.76)                                        
  8 Mahaney, James W          13 Rivertown Rays-MR    1:17.52    1:15.80 SILV   
                  36.21     1:15.80 (39.59)                                        
  9 Wilens, Ethan B           13 Rivertown Rays-MR    1:17.56    1:16.71        
 10 Medina, Brandon C         13 COND-MR              1:21.61    1:18.97        
 11 Eforo, John T             13 GAEL-MR              1:22.55    1:20.02        
                  39.14     1:20.02 (40.88)                                        
 12 Silva, Michael R          13 COND-MR              1:23.74    1:20.68        
                  39.47     1:20.68 (41.21)                                        
 13 Galvin, Oisin E           14 COND-MR              1:32.42    1:24.68        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO Junior Olympics
              2:35.19  ZQ Zone Quals
              2:53.99  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P              13 Flying Dolphins-MR   2:37.41    2:39.37 SILV   
                  36.68     1:17.17 (40.49)     1:58.09 (40.92)     2:39.37 (41.28)
  2 Schaefer, Brendan         14 GAEL-MR              2:45.47    2:42.28 SILV   
                  36.35     1:17.06 (40.71)     2:00.45 (43.39)     2:42.28 (41.83)
  3 Daly, Patrick J           14 COND-MR              2:49.28    2:48.97 SILV   
                  38.61     1:21.56 (42.95)     2:05.34 (43.78)     2:48.97 (43.63)
  4 Kohler, Daniel P          14 COND-MR              2:56.59    2:49.63 SILV   
                  38.36     1:20.76 (42.40)     2:06.20 (45.44)     2:49.63 (43.43)
  5 O'Malley, Peter J         15 COND-MR              2:57.21    2:56.68        
                  38.46     1:26.18 (47.72)     2:13.27 (47.09)     2:56.68 (43.41)
  6 Kelly, James P            13 Silver Streaks-MR    3:00.11    2:58.59        
                  38.78     1:24.32 (45.54)     2:11.20 (46.88)     2:58.59 (47.39)
  7 Eforo, John T             13 GAEL-MR              3:00.90    2:58.83        
                  39.40     1:25.07 (45.67)     2:13.24 (48.17)     2:58.83 (45.59)
  8 Mahaney, James W          13 Rivertown Rays-MR    3:03.18    2:58.90        
                  41.40     1:28.48 (47.08)     2:13.63 (45.15)     2:58.90 (45.27)
  9 Ruhl, Matthew J           13 Rivertown Rays-MR    2:58.48    3:02.66        
                  40.07     1:25.27 (45.20)     2:14.53 (49.26)     3:02.66 (48.13)
 10 Silva, Michael R          13 COND-MR              3:22.77    3:21.13        
                  46.62     1:38.03 (51.41)     2:30.12 (52.09)     3:21.13 (51.01)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ Zone Quals
              1:01.59  JO Junior Olympics
              1:11.99  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rabadi, Nicholas          14 Rivertown Rays-MR    1:02.94    1:03.87 SILV   
                  29.80     1:03.87 (34.07)                                        
  2 Daly, Patrick J           14 COND-MR              1:05.64    1:04.57 SILV   
                  30.20     1:04.57 (34.37)                                        
  3 Jaquez, Dessaniel J       14 COND-MR              1:13.50    1:04.89 SILV   
  4 Angel, Adi U              14 COND-MR              1:03.52    1:05.06 SILV   
                  30.06     1:05.06 (35.00)                                        
  5 Vindigni, Chris M         14 COND-MR              1:09.10    1:09.78 SILV   
                  33.05     1:09.78 (36.73)                                        
  6 Kohler, Daniel P          14 COND-MR              1:15.55    1:12.32        
                  33.28     1:12.32 (39.04)                                        
  7 Medina, Brandon C         13 COND-MR              1:32.28    1:32.64        
                  42.42     1:32.64 (50.22)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO Junior Olympics
              2:13.99  ZQ Zone Quals
              2:32.99  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Kevin              14 Rivertown Rays-MR    2:22.81    2:23.08 SILV   
                  29.67     1:05.01 (35.34)     1:49.18 (44.17)     2:23.08 (33.90)
  2 Kahn, Alec P              13 Flying Dolphins-MR   2:24.40    2:25.83 SILV   
                  31.86     1:09.69 (37.83)     1:51.58 (41.89)     2:25.83 (34.25)
  3 Jaquez, Dessaniel J       14 COND-MR              2:42.03    2:30.19 SILV   
                  31.64     1:08.66 (37.02)     1:56.12 (47.46)     2:30.19 (34.07)
  4 Ridge, Liam M             14 COND-MR              2:34.87    2:32.00 SILV   
                  34.87     1:13.95 (39.08)     1:58.30 (44.35)     2:32.00 (33.70)
  5 Ruhl, Matthew J           13 Rivertown Rays-MR    2:33.92    2:36.56        
                  33.46     1:14.62 (41.16)     2:00.43 (45.81)     2:36.56 (36.13)
  6 Wilens, Ethan B           13 Rivertown Rays-MR    2:52.27    2:50.48        
                  38.76     1:20.58 (41.82)     2:10.70 (50.12)     2:50.48 (39.78)
  7 Galvin, Oisin E           14 COND-MR              3:20.00    2:51.29        
                  35.26     1:18.38 (43.12)     2:11.02 (52.64)     2:51.29 (40.27)
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nuess, CJ J               26 NYAC-MR              5:00.00    4:51.00        
                  26.88       55.46 (28.58)     1:24.37 (28.91)     1:53.62 (29.25)
        2:23.08 (29.46)     2:51.94 (28.86)     3:21.43 (29.49)     3:51.68 (30.25)
        4:21.87 (30.19)     4:51.00 (29.13)                                        
  2 Hood, Cameron G           22 NYAC-MR              4:33.61    4:51.62        
                  25.93       54.20 (28.27)     1:23.02 (28.82)     1:51.82 (28.80)
        2:21.20 (29.38)     2:51.00 (29.80)     3:21.33 (30.33)     3:51.64 (30.31)
        4:21.98 (30.34)     4:51.62 (29.64)                                        
  3 Nam, Bohyun D             15 COND-MR              5:48.00    5:35.79        
                  28.80     1:01.12 (32.32)     1:34.81 (33.69)     2:08.61 (33.80)
        2:43.25 (34.64)     3:17.76 (34.51)     3:52.78 (35.02)     4:27.20 (34.42)
        5:01.96 (34.76)     5:35.79 (33.83)                                        
  4 Fay, Timothy A            15 Rivertown Rays-MR    5:49.24    5:37.51        
                  29.87     1:03.28 (33.41)     1:37.82 (34.54)     2:11.95 (34.13)
        2:46.83 (34.88)     3:22.06 (35.23)     3:57.45 (35.39)     4:30.76 (33.31)
        5:04.32 (33.56)     5:37.51 (33.19)                                        
  5 Vindigni, Chris M         14 COND-MR              5:39.19    5:38.45        
                  29.99     1:03.06 (33.07)     1:37.47 (34.41)     2:11.89 (34.42)
        2:46.53 (34.64)     3:21.45 (34.92)     3:56.04 (34.59)     4:30.71 (34.67)
        5:05.05 (34.34)     5:38.45 (33.40)                                        
  6 Kohler, Daniel P          14 COND-MR              5:50.17    5:45.73        
                  30.10     1:03.19 (33.09)     1:38.08 (34.89)     2:13.78 (35.70)
        2:49.71 (35.93)     3:25.10 (35.39)     4:01.50 (36.40)     4:37.72 (36.22)
        5:13.33 (35.61)     5:45.73 (32.40)                                        
  7 Chang, Kevin              14 Rivertown Rays-MR    6:01.84    5:45.75        
                  29.88     1:03.81 (33.93)     1:38.79 (34.98)     2:14.37 (35.58)
        2:49.65 (35.28)     3:25.21 (35.56)     4:01.01 (35.80)     4:36.87 (35.86)
        5:12.46 (35.59)     5:45.75 (33.29)                                        
  8 Silva, Michael R          13 COND-MR              6:30.00    6:28.44        
                  34.47     1:12.98 (38.51)     1:51.97 (38.99)     2:32.02 (40.05)
        3:12.01 (39.99)     3:51.79 (39.78)     4:31.66 (39.87)     5:11.18 (39.52)
        5:50.50 (39.32)     6:28.44 (37.94)                                        
 -- Kahn, Alec P              13 Flying Dolphins-MR   5:41.33         NS        
 
Boys 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nuess, CJ J               26 NYAC-MR              4:20.00    4:10.82        
                  26.44       56.35 (29.91)     1:28.57 (32.22)     2:00.51 (31.94)
        2:35.10 (34.59)     3:10.24 (35.14)     3:41.04 (30.80)     4:10.82 (29.78)
  2 Einsidler, Teddy A        15 COND-MR              5:05.00    4:51.56        
                  31.12     1:08.63 (37.51)     1:45.22 (36.59)     2:21.79 (36.57)
        3:02.63 (40.84)     3:44.78 (42.15)     4:20.47 (35.69)     4:51.56 (31.09)
  3 Daly, Patrick J           14 COND-MR              5:03.37    5:05.34        
                  30.89     1:06.89 (36.00)     1:46.96 (40.07)     2:25.17 (38.21)
        3:10.00 (44.83)     3:55.28 (45.28)     4:31.61 (36.33)     5:05.34 (33.73)
  4 Kahn, Alec P              13 Flying Dolphins-MR   5:00.71    5:05.75        
                  33.62     1:11.15 (37.53)     1:51.89 (40.74)     2:31.45 (39.56)
        3:13.39 (41.94)     3:56.64 (43.25)     4:32.14 (35.50)     5:05.75 (33.61)
  5 Schatz, Harry S           14 COND-MR              5:04.99    5:07.44        
                  31.89     1:09.00 (37.11)     1:48.33 (39.33)     2:26.89 (38.56)
        3:11.76 (44.87)     3:58.50 (46.74)     4:33.23 (34.73)     5:07.44 (34.21)
  6 Andjelic, Lazar           13 COND-MR              5:27.60    5:13.35        
                  33.94     1:12.87 (38.93)     1:50.97 (38.10)     2:29.91 (38.94)
        3:15.06 (45.15)     4:01.76 (46.70)     4:37.74 (35.98)     5:13.35 (35.61)
  7 Gagnon, Jonathan E        11 CSD-MR               7:30.00    6:00.00        
                  41.05     1:28.63 (47.58)     2:14.95 (46.32)     2:58.78 (43.83)
        3:48.79 (50.01)     4:40.16 (51.37)     5:23.02 (42.86)     6:00.00 (36.98)
 -- Spears, Michael L         15 COND-MR              5:11.00         DQ        
      One hand touch - breast
                  30.46     1:07.19 (36.73)     1:44.64 (37.45)     2:22.34 (37.70)
        3:05.81 (43.47)     3:50.52 (44.71)     4:27.99 (37.47)          DQ (35.71)
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.79  NYSC Sectionals-NY
                48.99  VASC Sectionals-Virginia
                50.19  METS Senior Mets
                51.29  ZQ Zone Quals
                51.99  JO Junior Olympics
                54.49  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tierney, Steven T         15 Rivertown Rays-MR      50.49      50.64 ZQ     
                  24.63       50.64 (26.01)                                        
  2 Klein, Simon              18 Silver Streaks-MR      53.34      52.24 SILV   
                  24.77       52.24 (27.47)                                        
  3 Weaver, Billy             17 GAEL-MR                54.05      54.26 SILV   
                  25.87       54.26 (28.39)                                        
  4 Spears, Michael L         15 COND-MR                55.50      56.03        
                  26.84       56.03 (29.19)                                        
  5 Nam, Bohyun D             15 COND-MR                57.71      56.13        
                  27.27       56.13 (28.86)                                        
  6 Einsidler, Teddy A        15 COND-MR                55.00      56.73        
                  27.79       56.73 (28.94)                                        
  7 Sidoti, Daniel J          16 Silver Streaks-MR      56.29      57.03        
                  27.63       57.03 (29.40)                                        
  8 Wong, Aaron               15 Silver Streaks-MR      56.64      57.79        
                  27.63       57.79 (30.16)                                        
  9 Fay, Timothy A            15 Rivertown Rays-MR      57.93      58.69        
                  28.49       58.69 (30.20)                                        
 10 Macaluso, James T         15 Silver Streaks-MR      58.42      58.77        
                  28.75       58.77 (30.02)                                        
 11 Schatz, Harry S           14 COND-MR                58.44    1:01.18        
                  29.06     1:01.18 (32.12)                                        
 12 Green, Ryan L             12 Flying Dolphins-MR   1:03.50    1:04.76        
                  30.95     1:04.76 (33.81)                                        
 13 Quinones Jr., D J         12 WSSC-MR              1:05.20    1:07.65        
                  29.90     1:07.65 (37.75)                                        
 14 Eforo, Alex               11 GAEL-MR              1:20.43    1:21.18        
                  38.19     1:21.18 (42.99)                                        
 15 Porooshasp, Shayan        17 COND-MR              1:18.99    1:25.97        
                  40.08     1:25.97 (45.89)                                        
 16 Lei, Leon                 15 COND-MR              1:40.00    1:32.69        
                  40.21     1:32.69 (52.48)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.09  NYSC Sectionals-NY
                55.09  VASC Sectionals-Virginia
                56.99  METS Senior Mets
                59.49  ZQ Zone Quals
                59.99  JO Junior Olympics
              1:03.89  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ranieri III, Carl A       14 COND-MR              1:03.54    1:03.73 SILV   
                  31.23     1:03.73 (32.50)                                        
  2 Sidoti, Daniel J          16 Silver Streaks-MR    1:05.10    1:04.22        
                  30.97     1:04.22 (33.25)                                        
  3 Wong, Aaron               15 Silver Streaks-MR    1:03.87    1:04.42        
                  31.03     1:04.42 (33.39)                                        
  4 Nam, Bohyun D             15 COND-MR              1:06.39    1:04.46        
                  31.84     1:04.46 (32.62)                                        
  5 Klein, Simon              18 Silver Streaks-MR    1:04.11    1:05.98        
                  31.67     1:05.98 (34.31)                                        
  6 Fay, Timothy A            15 Rivertown Rays-MR    1:07.68    1:06.80        
                  32.69     1:06.80 (34.11)                                        
  7 Schatz, Harry S           14 COND-MR              1:05.22    1:08.61        
                  33.25     1:08.61 (35.36)                                        
  8 Porooshasp, Shayan        17 COND-MR              1:34.78    1:27.56        
 -- Lei, Leon                 15 COND-MR              1:45.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  NYSC Sectionals-NY
              2:15.39  VASC Sectionals-Virginia
              2:22.99  METS Senior Mets
              2:29.99  ZQ Zone Quals
              2:30.09  JO Junior Olympics
              2:36.79  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Billy             17 GAEL-MR              2:34.17    2:30.20 SILV   
                  34.07     1:11.48 (37.41)     1:50.57 (39.09)     2:30.20 (39.63)
  2 Wong, Aaron               15 Silver Streaks-MR    2:38.35    2:38.52        
                  36.52     1:17.38 (40.86)     1:58.90 (41.52)     2:38.52 (39.62)
  3 Spears, Michael L         15 COND-MR              2:46.86    2:40.22        
                  35.47     1:16.47 (41.00)     1:58.79 (42.32)     2:40.22 (41.43)
  4 Sidoti, Daniel J          16 Silver Streaks-MR    2:38.19    2:45.66        
                  34.70     1:16.09 (41.39)     1:59.76 (43.67)     2:45.66 (45.90)
  5 Macaluso, James T         15 Silver Streaks-MR    2:44.13    2:48.81        
                  36.73     1:19.24 (42.51)     2:04.44 (45.20)     2:48.81 (44.37)
  6 Lipton, Evan N            12 Flying Dolphins-MR   3:11.49    2:58.37        
                  40.70     1:27.08 (46.38)     2:13.20 (46.12)     2:58.37 (45.17)
  7 Gagnon, Jonathan E        11 CSD-MR               3:45.00    3:24.15        
                  47.11     1:41.48 (54.37)     2:33.88 (52.40)     3:24.15 (50.27)
 -- Porooshasp, Shayan        17 COND-MR              3:14.17         DQ        
      Scissors kick
                  42.33     1:32.98 (50.65)     2:28.46 (55.48)          DQ (54.65)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.89  NYSC Sectionals-NY
                54.09  VASC Sectionals-Virginia
                55.19  METS Senior Mets
                57.19  ZQ Zone Quals
                57.99  JO Junior Olympics
              1:02.59  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tierney, Steven T         15 Rivertown Rays-MR      58.35      58.63 SILV   
                  26.80       58.63 (31.83)                                        
  2 Macaluso, James T         15 Silver Streaks-MR    1:04.93    1:03.04        
                  29.68     1:03.04 (33.36)                                        
  3 Einsidler, Teddy A        15 COND-MR              1:02.00    1:04.21        
                  29.46     1:04.21 (34.75)                                        
  4 Nam, Bohyun D             15 COND-MR              1:06.91    1:06.77        
                  30.66     1:06.77 (36.11)                                        
  5 Schatz, Harry S           14 COND-MR              1:08.32    1:09.00        
                  32.12     1:09.00 (36.88)                                        
  6 Fay, Timothy A            15 Rivertown Rays-MR    1:11.90    1:10.34        
                  32.12     1:10.34 (38.22)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  NYSC Sectionals-NY
              1:59.79  VASC Sectionals-Virginia
              2:03.99  METS Senior Mets
              2:07.99  ZQ Zone Quals
              2:07.99  JO Junior Olympics
              2:27.79  SILV Silver Champs
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Billy             17 GAEL-MR              2:18.35    2:12.25 SILV   
                  28.70     1:03.23 (34.53)     1:41.38 (38.15)     2:12.25 (30.87)
  2 Tierney, Steven T         15 Rivertown Rays-MR    2:15.86    2:14.17 SILV   
                  28.35     1:01.85 (33.50)     1:44.67 (42.82)     2:14.17 (29.50)
  3 Einsidler, Teddy A        15 COND-MR              2:17.00    2:17.61 SILV   
                  30.38     1:05.48 (35.10)     1:47.47 (41.99)     2:17.61 (30.14)
  4 Klein, Simon              18 Silver Streaks-MR    2:16.30    2:18.04 SILV   
                  28.58     1:04.43 (35.85)     1:45.03 (40.60)     2:18.04 (33.01)
  5 Spears, Michael L         15 COND-MR              2:29.01    2:18.94 SILV   
                  30.42     1:06.49 (36.07)     1:47.66 (41.17)     2:18.94 (31.28)