Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/11/2013 08:01 AM
           2013 MR Condors Last Chance Meet - 2/8/2013 to 2/10/2013            
                         Sanction #: 130210, #130253-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peng, Natalie        8 Middies-MR             23.17      19.36        
  2 Webber, Molly M      8 Morris County-NJ       19.55      19.64        
  3 Devaney, Sinead M    8 COND-MR                22.41      20.73        
  4 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            22.25      20.77        
  5 Park, Hannah         8 COND-MR                20.36      21.01        
  6 Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                23.35      21.23        
  7 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                19.98      22.14        
  8 St. Jean, Ryleigh    8 Flying Dolphins-MR     22.02      22.22        
  9 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                22.26      22.45        
 10 Webber, Cora R       6 Morris County-NJ       23.07      22.70        
 11 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR     27.18      22.88        
 12 St. Jean, Ryann A    8 Flying Dolphins-MR     22.91      23.02        
 13 Merone, Ali M        7 COND-MR                   NT      23.24        
 14 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            22.44      23.65        
 15 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                23.76      23.69        
 16 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR      26.41      23.75        
 17 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      23.53      24.09        
 18 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     22.62      24.51        
 19 Mizerik, Charlotte   7 Middies-MR             26.03      25.14        
 20 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      26.28      25.40        
 21 Merone, Tricia A     7 COND-MR                   NT      27.25        
 22 Fourie, Trinity C    8 COND-MR                25.86      27.63        
 23 Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      27.57      28.59        
 24 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR      30.83      28.72        
 25 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR      32.13      29.79        
 26 Martinez, Zussette   8 KB Makos-MR            26.89      30.49        
 27 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      29.14      30.82        
 28 Vega, Isabella M     6 KB Makos-MR            42.85      37.88        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peng, Natalie        8 Middies-MR             25.60      21.85        
  2 Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                23.42      23.31        
  3 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                24.86      23.59        
  4 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                23.28      24.11        
  5 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     26.71      25.42        
  6 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      24.74      25.75        
  7 Fourie, Trinity C    8 COND-MR                30.78      25.76        
  8 Park, Hannah         8 COND-MR                25.47      27.19        
  9 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            27.66      27.36        
 10 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            28.71      28.13        
 11 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                30.21      30.38        
 12 Merone, Ali M        7 COND-MR                   NT      31.54        
 13 Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      35.82      33.86        
 14 Merone, Tricia A     7 COND-MR                   NT      34.02        
 15 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR      40.00      34.80        
 16 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      38.66      45.29        
 -- Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      35.83         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Webber, Cora R       6 Morris County-NJ       33.75         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      34.38         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR     31.90         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Mizerik, Charlotte   7 Middies-MR             32.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR      29.95         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ Zone Quals
                32.09  JO Junior Olympics
                35.19  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gellineau, Briana   10 LIAC-MR                31.46      30.63 ZQ     
  2 Doller, Miranda T    9 Morris County-NJ       31.84      30.65 ZQ     
  3 Ponnaiya, Claire I  10 Rivertown Rays-MR      31.10      31.28 JO     
  4 Webber, Annie F     10 Morris County-NJ       31.72      31.74 JO     
  5 Miller, Grace E     10 Morris County-NJ       31.95      31.80 JO     
  6 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR     32.46      32.12 SILV   
  7 Organista, Kristin  10 COND-MR                34.70      32.30 SILV   
  8 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR      32.43      32.39 SILV   
  9 Ramundo, Meghan E   10 COND-MR                34.66      33.01 SILV   
 10 Moore, Korianne M   10 Barracudas-MR          32.72      33.14 SILV   
 11 Katevatis, Zoe R    10 LIAC-MR                33.18      33.35 SILV   
 12 Zhou, Katherine     10 COND-MR                33.25      33.76 SILV   
 13 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      33.28      33.89 SILV   
 14 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR     32.96      33.93 SILV   
 15 Devaney, Lily K     10 COND-MR                34.07      34.17 SILV   
 16 Miller, Payton S    10 CPAC-CT                34.02      34.38 SILV   
 17 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR     34.35      34.46 SILV   
 18 Kern, Margo M        9 LIAC-MR                36.47      34.52 SILV   
 19 Kim, Olivia L       10 LIAC-MR                34.59      34.57 SILV   
 20 Negast, Taylor N     9 COND-MR                34.75      34.64 SILV   
 21 Schwartz, Kara R     9 CPAC-CT                34.76      34.65 SILV   
 22 Caamano, Angeline    9 LIAC-MR                36.28      34.73 SILV   
 23 Myrianthopoulos, L  10 LIAC-MR                35.90      34.85 SILV   
 24 Catalan, Kimberly   10 LIAC-MR                35.37      34.89 SILV   
 25 Carroll, Victoria   10 LIAC-MR                36.25      34.91 SILV   
 26 Donaldson, Savanna  10 Barracudas-MR          34.38      35.35        
 27 Wang, Ava J          9 LIAC-MR                35.18      35.41        
 28 Mansourian, Emma J  10 CPAC-CT                36.00      35.49        
 29 Castro, Emily       10 KB Makos-MR            34.47      35.69        
 30 Karras, Sophia O     9 LIAC-MR                34.62      35.72        
 31 Chu, Diana D         9 LIAC-MR                36.85      36.10        
 32 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      33.72      36.28        
 33 Goldaber, Hannah I  10 LIAC-MR                38.45      36.40        
 34 Levine, Dani g       9 Flying Dolphins-MR     36.67      36.51        
 35 Mejia, Stephani      9 Middies-MR           1:00.36      36.57        
 36 Wozniak, Rachel G    9 LIAC-MR                38.66      36.69        
 37 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      37.77      36.79        
 38 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      37.03      36.91        
 39 Amato, Caroline     10 LIAC-MR                36.82      37.17        
 40 Canning, Eva M       8 LIAC-MR                38.00      37.18        
 41 Toback, Miranda P    8 LIAC-MR                39.59      37.26        
 42 Curry, Ava E         9 Morris County-NJ       36.02      37.64        
 43 O'Hagan, Ciara E     9 LIAC-MR                39.59      37.68        
 44 Park, Jessica B     10 COND-MR                38.83      37.93        
 45 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR     38.15      38.14        
 46 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR      39.49      38.44        
 47 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR            36.72      38.47        
 48 Conrad, Sabrina L    8 Rivertown Rays-MR      37.59      38.55        
 49 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR      37.31      38.66        
 50 Lin, Erica          10 Middies-MR             39.43      38.72        
 51 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR     38.16      38.76        
 52 Boneville, Ava M    10 LIAC-MR                38.88      39.05        
 53 Lopez, Mia R         9 Morris County-NJ       40.47      39.24        
 54 Radford, Tess E      8 Flying Dolphins-MR     42.10      39.26        
 55 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      35.97      39.30        
 56 Loos, Emma K         9 COND-MR                41.47      39.32        
 57 Adorable, Kylie A   10 COND-MR                38.71      39.43        
 58 Mourikis, Julia     10 COND-MR                40.45      39.45        
 59 Elsasser, Caitlin    9 LIAC-MR                40.78      39.76        
 60 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      38.28      39.79        
 61 Moschetta, Magdale   9 Middies-MR             48.57      39.81        
 62 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      42.60      39.87        
 63 Cetinski, Eliana R  10 Rivertown Rays-MR      38.49      39.95        
 64 Suri, Navya *       10 CSD-MR                 39.58      40.02        
 65 Malin, Anna V       10 LIAC-MR                42.89      40.30        
 66 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR      41.76      40.31        
 67 Dzieciolowski, Sop   9 LIAC-MR                38.98      40.36        
 68 O'Sullivan, Julia   10 COND-MR                47.00      40.38        
 69 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR     39.58      40.69        
 70 Stoddart, Savanna   10 CSD-MR                 37.95      40.71        
 71 Clark-Deutsch, Sha  10 Silver Streaks-MR      39.35      40.72        
 72 Sharpe, Ashley B     9 KB Makos-MR            39.79      41.18        
 73 So, Madison B        8 LIAC-MR                38.72      41.28        
 74 Tesser, Morgan B    10 LIAC-MR                39.25      41.38        
 75 Kamor, Adriana T     9 LIAC-MR                44.12      41.39        
 76 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR            40.35      41.45        
 77 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR      38.75      41.73        
 78 Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                41.08      41.76        
 79 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR     42.49      41.87        
 80 Diaz, Maya A         9 LIAC-MR                40.96      42.17        
 81 White, Annie Kate   10 COND-MR                50.14      42.28        
 82 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR      44.90      42.34        
 83 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                41.82      42.36        
 84 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                43.33      42.63        
 85 Martino, Samantha   10 LIAC-MR                44.05      42.79        
 86 Li, Harmony Y        8 LIAC-MR                44.21      42.91        
 87 Devaney, Aine O      9 COND-MR                43.00      43.13        
 88 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR            40.50      43.16        
 89 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      41.40      43.39        
 90 Park, Hannah         8 COND-MR                45.09      43.40        
 91 Gaspard, Summer P   10 LIAC-MR                44.30      43.53        
 92 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                43.44      43.60        
 93 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR      42.28      43.80        
 94 Chen, Sophia         8 LIAC-MR                43.27      44.05        
 95 Choi, Sophia         9 Flying Dolphins-MR     43.01      44.13        
 96 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR            39.06      44.23        
 96 McKibben, Morgan J   8 Flying Dolphins-MR     43.70      44.23        
 98 Minozzi, Marissa L  10 Silver Streaks-MR      42.41      44.43        
 99 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      48.19      44.58        
100 Scala, Melissa R     8 LIAC-MR                45.36      44.60        
101 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      42.43      44.69        
102 Plansker, Georgia    8 LIAC-MR                46.02      45.07        
103 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     42.53      45.15        
104 Dring, Samantha R    7 LIAC-MR                43.65      45.29        
105 St. Jean, Ryann A    8 Flying Dolphins-MR     42.67      45.40        
106 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR     50.20      45.45        
107 Rodriguez, Anna V   10 Middies-MR             43.40      45.69        
108 Rosenberg, Skylar    8 COND-MR                45.82      45.89        
109 Merone, Ali M        7 COND-MR                   NT      46.41        
110 Wooster, Katie B     9 Morris County-NJ       46.54      46.46        
111 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR     44.17      46.54        
112 Trieff, Lily S       9 Silver Streaks-MR      52.59      46.56        
113 Peterson, Brady R   10 LIAC-MR                45.05      46.86        
114 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      45.29      47.09        
115 Webber, Cora R       6 Morris County-NJ       49.13      47.52        
116 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR     50.00      48.41        
117 Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      46.25      48.92        
118 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      49.48      49.34        
119 Hermann, Carly M     8 Flying Dolphins-MR     50.00      49.77        
120 Reed, Nia N         10 KB Makos-MR            53.56      50.25        
121 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR      49.04      50.34        
122 Camo, Maddy N        9 CSD-MR                 47.74      50.43        
123 Campbell, Alissa E   9 Silver Streaks-MR      50.24      50.55        
124 Mizerik, Charlotte   7 Middies-MR             52.64      50.98        
125 Shaw, Kate L         8 LIAC-MR                49.19      51.01        
126 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      53.22      51.05        
127 Merone, Tricia A     7 COND-MR                   NT      51.26        
128 Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR      52.93      52.32        
129 Galvin, Fiona G      9 COND-MR                50.00      53.02        
130 Fourie, Trinity C    8 COND-MR                58.22      54.07        
131 Thakur, Kerishma    10 COND-MR              1:10.00      54.60        
132 Phadnis, Aneeka V    9 CSD-MR                 54.00      55.42        
133 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR    1:07.75      55.49        
134 Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      59.23      57.98        
135 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      48.00    1:07.72        
136 Vega, Isabella M     6 KB Makos-MR          1:19.38    1:15.58        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ Zone Quals
                37.49  JO Junior Olympics
                42.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arciniegas, France   9 COND-MR                36.83      35.67 ZQ     
  2 Ponnaiya, Claire I  10 Rivertown Rays-MR      36.60      36.16 ZQ     
  3 Miller, Grace E     10 Morris County-NJ       35.92      36.86 JO     
  4 Doller, Miranda T    9 Morris County-NJ       37.65      36.87 JO     
  5 Organista, Kristin  10 COND-MR                40.98      37.46 JO     
  6 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR     39.21      37.68 SILV   
  7 Negast, Taylor N     9 COND-MR                39.93      38.14 SILV   
  8 Webber, Annie F     10 Morris County-NJ       38.68      38.31 SILV   
  9 Dwyer, Grace V       9 COND-MR                36.65      38.46 SILV   
 10 Miller, Payton S    10 CPAC-CT                38.01      38.56 SILV   
 11 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      38.12      38.83 SILV   
 12 Zhou, Katherine     10 COND-MR                38.56      39.05 SILV   
 13 Castro, Emily       10 KB Makos-MR            39.18      39.50 SILV   
 14 Carroll, Victoria   10 LIAC-MR                39.36      39.70 SILV   
 15 Lopez-Ryan, Brookl   9 Middies-MR             41.41      39.95 SILV   
 16 Wang, Ava J          9 LIAC-MR                44.97      39.96 SILV   
 17 Pryne, Jess L       10 CSD-MR                 40.97      40.30 SILV   
 18 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      38.16      40.36 SILV   
 19 Bingham, Anna G     10 LIAC-MR                41.00      40.60 SILV   
 20 Webber, Molly M      8 Morris County-NJ       39.62      40.65 SILV   
 21 Kim, Olivia L       10 LIAC-MR                38.59      40.85 SILV   
 22 Kern, Margo M        9 LIAC-MR                39.79      41.00 SILV   
 23 Wu, Katherine A     10 COND-MR                44.73      41.05 SILV   
 24 Chu, Diana D         9 LIAC-MR                44.46      41.39 SILV   
 25 Mejia, Stephani      9 Middies-MR             50.79      41.77 SILV   
 26 Canning, Eva M       8 LIAC-MR                43.45      42.57 SILV   
 27 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      42.29      42.84 SILV   
 28 Devaney, Lily K     10 COND-MR                44.88      42.86 SILV   
 29 Lopez, Mia R         9 Morris County-NJ       44.56      42.91        
 29 Wozniak, Rachel G    9 LIAC-MR                43.02      42.91        
 31 Levine, Dani g       9 Flying Dolphins-MR     44.34      42.93        
 32 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR      41.14      43.04        
 32 Nowak, Nicole       10 LIAC-MR                43.35      43.04        
 32 Toback, Miranda P    8 LIAC-MR                43.29      43.04        
 35 Curry, Ava E         9 Morris County-NJ       41.93      43.06        
 36 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR     45.82      43.17        
 37 Karras, Sophia O     9 LIAC-MR                43.63      43.32        
 38 Park, Jessica B     10 COND-MR                48.05      43.47        
 39 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      42.80      43.73        
 40 Uspenskaya, Sasha   10 COND-MR                45.00      43.88        
 41 Shopovick, Sophia    9 Middies-MR             43.20      43.90        
 42 Cetinski, Eliana R  10 Rivertown Rays-MR      45.64      43.93        
 43 Adorable, Kylie A   10 COND-MR                46.19      44.03        
 44 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      45.27      44.12        
 45 Mourikis, Julia     10 COND-MR                46.59      44.17        
 46 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      43.79      44.29        
 47 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR     43.94      44.38        
 48 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR      44.23      44.39        
 49 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      42.97      44.41        
 50 Conrad, Sabrina L    8 Rivertown Rays-MR      40.00      44.78        
 51 O'Sullivan, Julia   10 COND-MR                53.00      44.83        
 52 Li, Harmony Y        8 LIAC-MR                44.30      44.88        
 53 Ascolese, Jenna R   10 Morris County-NJ       43.44      45.15        
 54 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR            45.47      45.40        
 55 Boneville, Ava M    10 LIAC-MR                47.72      45.79        
 56 Amato, Caroline     10 LIAC-MR                43.83      46.04        
 57 Peterson, Brady R   10 LIAC-MR                47.27      46.20        
 58 So, Madison B        8 LIAC-MR                46.72      46.77        
 59 Diaz, Maya A         9 LIAC-MR                45.36      46.80        
 60 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR            45.81      46.94        
 61 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      45.31      47.21        
 62 Loos, Emma K         9 COND-MR                48.91      47.29        
 63 Dzieciolowski, Sop   9 LIAC-MR                46.84      47.32        
 64 Clark-Deutsch, Sha  10 Silver Streaks-MR      48.99      47.53        
 65 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR            45.78      47.55        
 66 Lin, Erica          10 Middies-MR             49.61      47.61        
 67 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR      47.80      47.82        
 68 Tesser, Morgan B    10 LIAC-MR                46.41      47.83        
 69 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR      47.25      47.86        
 70 White, Annie Kate   10 COND-MR                56.58      48.43        
 71 Sharpe, Ashley B     9 KB Makos-MR            47.92      48.44        
 72 Scala, Melissa R     8 LIAC-MR                50.35      48.84        
 73 Siegel, Lily         7 Flying Dolphins-MR     48.09      49.07        
 74 Minozzi, Marissa L  10 Silver Streaks-MR      48.23      49.55        
 75 Wooster, Katie B     9 Morris County-NJ       48.73      49.64        
 76 Kamor, Adriana T     9 LIAC-MR                50.44      49.66        
 77 Malin, Anna V       10 LIAC-MR                47.13      49.82        
 78 Stoddart, Savanna   10 CSD-MR                 50.24      49.99        
 78 Gaspard, Summer P   10 LIAC-MR                52.30      49.99        
 80 Chen, Sophia         8 LIAC-MR                54.84      50.69        
 81 Martino, Samantha   10 LIAC-MR                48.15      50.70        
 82 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR            46.46      50.77        
 83 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      51.51      51.44        
 83 Devaney, Aine O      9 COND-MR                51.68      51.44        
 85 Trieff, Lily S       9 Silver Streaks-MR      52.14      51.52        
 86 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      52.00      51.60        
 87 Dring, Samantha R    7 LIAC-MR                54.93      52.76        
 88 Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      53.74      53.72        
 89 Hermann, Carly M     8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      53.80        
 90 Arciniegas, Laura    6 COND-MR                52.28      53.91        
 91 Phadnis, Aneeka V    9 CSD-MR                 58.44      54.75        
 92 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      55.14      54.77        
 93 Plansker, Georgia    8 LIAC-MR                53.21      55.10        
 94 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR      51.80      56.83        
 95 Camo, Maddy N        9 CSD-MR               1:01.79      57.98        
 96 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR      56.72      58.15        
 97 Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR      59.22      58.44        
 98 Reed, Nia N         10 KB Makos-MR            56.32      58.95        
 99 Fourie, Danae *     10 COND-MR                   NT    1:00.31        
100 Thakur, Kerishma    10 COND-MR              1:15.00    1:02.41        
101 Galvin, Fiona G      9 COND-MR              1:00.00    1:08.80        
 -- Shaw, Kate L         8 LIAC-MR                51.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Choi, Sophia         9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Campbell, Alissa E   9 Silver Streaks-MR    1:03.48         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Suri, Navya *       10 CSD-MR                 46.25         DQ        
      No touch at turn
 -- Zelman, Alexandra    9 Middies-MR           1:00.50         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ Zone Quals
              1:32.99  JO Junior Olympics
              1:48.39  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Myung, Josephine J  10 COND-MR              1:30.95    1:30.52 ZQ     
                  42.82     1:30.52 (47.70)                                        
  2 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   1:34.20    1:31.93 ZQ     
                  44.28     1:31.93 (47.65)                                        
  3 Moore, Korianne M   10 Barracudas-MR        1:35.73    1:33.16 SILV   
                  44.17     1:33.16 (48.99)                                        
  4 Fountain, Isabella  10 COND-MR              1:35.58    1:34.70 SILV   
                  42.81     1:34.70 (51.89)                                        
  5 Schwartz, Kara R     9 CPAC-CT              1:36.37    1:35.60 SILV   
                  44.93     1:35.60 (50.67)                                        
  6 Adorable, Kylie A   10 COND-MR              1:36.23    1:36.91 SILV   
                  45.81     1:36.91 (51.10)                                        
  7 Katevatis, Zoe R    10 LIAC-MR              1:40.44    1:37.41 SILV   
                  47.72     1:37.41 (49.69)                                        
  8 Gellineau, Briana   10 LIAC-MR              1:47.96    1:38.62 SILV   
                  49.34     1:38.62 (49.28)                                        
  9 Ramundo, Meghan E   10 COND-MR              1:38.75    1:39.11 SILV   
                  48.42     1:39.11 (50.69)                                        
 10 Donaldson, Savanna  10 Barracudas-MR        1:37.74    1:39.17 SILV   
                  49.06     1:39.17 (50.11)                                        
 11 Dwyer, Grace V       9 COND-MR              1:36.29    1:39.18 SILV   
                  48.31     1:39.18 (50.87)                                        
 12 Pryne, Jess L       10 CSD-MR               1:36.55    1:40.26 SILV   
                  46.60     1:40.26 (53.66)                                        
 13 Zhou, Katherine     10 COND-MR              1:37.15    1:40.32 SILV   
                  46.61     1:40.32 (53.71)                                        
 14 Negast, Taylor N     9 COND-MR              1:40.62    1:40.58 SILV   
                  48.42     1:40.58 (52.16)                                        
 15 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:43.91    1:42.66 SILV   
                  50.07     1:42.66 (52.59)                                        
 16 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   1:44.35    1:43.14 SILV   
                  50.37     1:43.14 (52.77)                                        
 17 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR    1:41.36    1:43.75 SILV   
                  48.54     1:43.75 (55.21)                                        
 18 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR   1:38.37    1:44.10 SILV   
                  49.53     1:44.10 (54.57)                                        
 19 Mansourian, Emma J  10 CPAC-CT              1:41.35    1:44.33 SILV   
                  49.52     1:44.33 (54.81)                                        
 20 Myrianthopoulos, L  10 LIAC-MR              1:49.89    1:44.53 SILV   
                  50.46     1:44.53 (54.07)                                        
 21 Catalan, Kimberly   10 LIAC-MR              1:45.99    1:44.55 SILV   
                  50.79     1:44.55 (53.76)                                        
 22 Loos, Emma K         9 COND-MR              1:57.50    1:44.83 SILV   
                  50.72     1:44.83 (54.11)                                        
 23 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR    1:43.84    1:45.05 SILV   
                  50.27     1:45.05 (54.78)                                        
 24 Lopez-Ryan, Brookl   9 Middies-MR           1:41.20    1:47.21 SILV   
                  50.81     1:47.21 (56.40)                                        
 24 Shopovick, Sophia    9 Middies-MR           1:51.95    1:47.21 SILV   
                  51.23     1:47.21 (55.98)                                        
 26 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR          1:45.69    1:47.95 SILV   
                  53.87     1:47.95 (54.08)                                        
 26 Clark-Deutsch, Sha  10 Silver Streaks-MR    1:50.36    1:47.95 SILV   
 28 Kamor, Adriana T     9 LIAC-MR              1:47.17    1:48.00 SILV   
                  52.59     1:48.00 (55.41)                                        
 29 Elsasser, Caitlin    9 LIAC-MR              2:07.78    1:48.20 SILV   
                  51.34     1:48.20 (56.86)                                        
 30 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR          1:48.11    1:50.71        
                  51.50     1:50.71 (59.21)                                        
 31 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    1:55.50    1:51.96        
                  51.82   1:51.96 (1:00.14)                                        
 32 Bingham, Anna G     10 LIAC-MR              1:51.44    1:53.57        
                  53.96     1:53.57 (59.61)                                        
 33 Goldaber, Hannah I  10 LIAC-MR              1:53.44    1:54.88        
 34 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR   1:49.49    1:54.98        
                  53.64   1:54.98 (1:01.34)                                        
 35 St. Jean, Ryann A    8 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:56.29        
                  53.93   1:56.29 (1:02.36)                                        
 36 Ascolese, Jenna R   10 Morris County-NJ     1:49.76    1:56.79        
                  56.10   1:56.79 (1:00.69)                                        
 37 Radford, Tess E      8 Flying Dolphins-MR   2:03.97    2:00.40        
                  55.50   2:00.40 (1:04.90)                                        
 38 Devaney, Sinead M    8 COND-MR                   NT    2:01.04        
                  59.88   2:01.04 (1:01.16)                                        
 39 McKibben, Morgan J   8 Flying Dolphins-MR   2:10.50    2:02.74        
                  56.14   2:02.74 (1:06.60)                                        
 40 Siegel, Lily         7 Flying Dolphins-MR   2:03.92    2:05.41        
                  59.23   2:05.41 (1:06.18)                                        
 41 Dring, Samantha R    7 LIAC-MR              2:10.00    2:05.60        
                  59.70   2:05.60 (1:05.90)                                        
 42 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR   2:10.44    2:05.65        
                  58.25   2:05.65 (1:07.40)                                        
 43 Reed, Nia N         10 KB Makos-MR          2:20.41    2:06.66        
                1:01.34   2:06.66 (1:05.32)                                        
 44 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR   2:06.93    2:09.08        
                1:00.70   2:09.08 (1:08.38)                                        
 45 Moschetta, Magdale   9 Middies-MR           2:10.00    2:13.84        
                1:01.47   2:13.84 (1:12.37)                                        
 46 Zelman, Alexandra    9 Middies-MR           2:15.00    2:17.66        
                1:06.64   2:17.66 (1:11.02)                                        
 47 Campbell, Alissa E   9 Silver Streaks-MR    2:10.11    2:23.39        
 -- Devaney, Aine O      9 COND-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:03.63        DQ (1:08.84)                                        
 -- St. Jean, Ryleigh    8 Flying Dolphins-MR   2:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ Zone Quals
                35.99  JO Junior Olympics
                43.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arciniegas, France   9 COND-MR                35.46      35.35 JO     
  2 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR     36.40      36.01 SILV   
  3 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR     36.20      36.20 SILV   
  4 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR     36.93      37.04 SILV   
  5 Wang, Ava J          9 LIAC-MR                36.13      37.62 SILV   
  6 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      38.19      38.69 SILV   
  7 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      37.99      38.78 SILV   
  8 Katevatis, Zoe R    10 LIAC-MR                37.48      38.86 SILV   
  9 Caamano, Angeline    9 LIAC-MR                38.44      38.98 SILV   
 10 Fountain, Isabella  10 COND-MR                41.02      39.65 SILV   
 11 Dwyer, Grace V       9 COND-MR                38.64      40.70 SILV   
 12 Myung, Josephine J  10 COND-MR                38.82      41.04 SILV   
 13 Mejia, Stephani      9 Middies-MR             52.36      41.21 SILV   
 14 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR     41.37      42.36 SILV   
 15 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR     44.97      42.55 SILV   
 16 Castro, Emily       10 KB Makos-MR            40.59      43.42 SILV   
 17 Toback, Miranda P    8 LIAC-MR                44.34      43.46 SILV   
 18 Wu, Katherine A     10 COND-MR                49.39      43.67 SILV   
 19 Shopovick, Sophia    9 Middies-MR             41.66      43.84 SILV   
 20 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      41.91      44.25        
 21 Lopez-Ryan, Brookl   9 Middies-MR             44.87      45.36        
 22 Peng, Natalie        8 Middies-MR             48.06      46.02        
 23 Conrad, Sabrina L    8 Rivertown Rays-MR      49.53      46.86        
 24 Devaney, Lily K     10 COND-MR                   NT      46.92        
 25 Sharpe, Ashley B     9 KB Makos-MR            50.83      47.84        
 26 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      45.71      47.94        
 27 O'Hagan, Ciara E     9 LIAC-MR                44.09      48.31        
 28 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      47.95      48.91        
 29 Mourikis, Julia     10 COND-MR                49.06      48.98        
 30 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR      47.28      49.01        
 31 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR      46.52      49.52        
 32 Park, Jessica B     10 COND-MR                48.94      50.20        
 33 Moschetta, Magdale   9 Middies-MR             51.86      50.34        
 34 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR            42.01      50.39        
 35 Diaz, Maya A         9 LIAC-MR                49.63      50.59        
 36 Malin, Anna V       10 LIAC-MR                51.00      51.15        
 37 Minozzi, Marissa L  10 Silver Streaks-MR      53.73      51.36        
 38 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      51.04      51.52        
 39 Mansourian, Emma J  10 CPAC-CT                53.05      52.42        
 40 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR            49.89      52.46        
 41 Arciniegas, Laura    6 COND-MR                51.87      52.55        
 42 Rosenberg, Skylar    8 COND-MR                55.31      54.76        
 43 Hermann, Carly M     8 Flying Dolphins-MR     50.00      54.94        
 44 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR      52.15      55.08        
 45 Peterson, Brady R   10 LIAC-MR                56.58      55.56        
 46 White, Annie Kate   10 COND-MR              1:04.46      56.27        
 47 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      57.10      57.87        
 48 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR    1:00.62      58.18        
 49 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR     55.63      59.47        
 50 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR      51.00    1:02.95        
 51 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      53.00    1:04.90        
 52 Martinez, Zussette   8 KB Makos-MR          1:36.22    1:30.51        
 -- Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR    1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Nowak, Nicole       10 LIAC-MR                45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ Zone Quals
              1:20.99  JO Junior Olympics
              1:28.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doller, Miranda T    9 Morris County-NJ     1:19.71    1:18.53 JO     
                  36.33     1:18.53 (42.20)                                        
  2 Arciniegas, France   9 COND-MR              1:19.81    1:18.82 JO     
                  36.01     1:18.82 (42.81)                                        
  3 Webber, Annie F     10 Morris County-NJ     1:20.65    1:19.89 JO     
  4 Miller, Grace E     10 Morris County-NJ     1:21.28    1:20.48 JO     
                  35.94     1:20.48 (44.54)                                        
  5 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   1:22.47    1:20.65 JO     
                  37.57     1:20.65 (43.08)                                        
  6 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:23.93    1:23.62 SILV   
                  38.16     1:23.62 (45.46)                                        
  7 Fountain, Isabella  10 COND-MR              1:25.30    1:24.01 SILV   
                  40.43     1:24.01 (43.58)                                        
  8 Ramundo, Meghan E   10 COND-MR              1:24.57    1:24.13 SILV   
                  38.95     1:24.13 (45.18)                                        
  9 Gellineau, Briana   10 LIAC-MR              1:25.70    1:24.59 SILV   
                  41.00     1:24.59 (43.59)                                        
 10 Kim, Olivia L       10 LIAC-MR              1:23.18    1:24.63 SILV   
                  39.08     1:24.63 (45.55)                                        
 11 Organista, Kristin  10 COND-MR              1:41.01    1:24.66 SILV   
                  39.37     1:24.66 (45.29)                                        
 12 Pryne, Jess L       10 CSD-MR               1:28.41    1:24.79 SILV   
                  40.12     1:24.79 (44.67)                                        
 13 Myung, Josephine J  10 COND-MR              1:23.56    1:25.34 SILV   
                  41.39     1:25.34 (43.95)                                        
 14 Moore, Korianne M   10 Barracudas-MR        1:26.07    1:26.79 SILV   
                  41.80     1:26.79 (44.99)                                        
 15 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR   1:28.67    1:27.45 SILV   
                  42.02     1:27.45 (45.43)                                        
 16 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   1:28.82    1:27.49 SILV   
                  40.86     1:27.49 (46.63)                                        
 17 Carroll, Victoria   10 LIAC-MR              1:26.56    1:28.35 SILV   
                  40.25     1:28.35 (48.10)                                        
 18 Schwartz, Kara R     9 CPAC-CT              1:26.51    1:28.62        
                  42.55     1:28.62 (46.07)                                        
 19 Miller, Payton S    10 CPAC-CT              1:29.47    1:29.84        
                  43.65     1:29.84 (46.19)                                        
 20 Wu, Katherine A     10 COND-MR                   NT    1:29.97        
                  42.16     1:29.97 (47.81)                                        
 21 Catalan, Kimberly   10 LIAC-MR              1:31.88    1:30.47        
                  42.48     1:30.47 (47.99)                                        
 22 Karras, Sophia O     9 LIAC-MR              1:30.00    1:30.70        
                  43.39     1:30.70 (47.31)                                        
 23 Goldaber, Hannah I  10 LIAC-MR              1:32.42    1:30.76        
                  43.38     1:30.76 (47.38)                                        
 24 Kern, Margo M        9 LIAC-MR              1:31.63    1:30.83        
                  42.58     1:30.83 (48.25)                                        
 25 Wozniak, Rachel G    9 LIAC-MR              1:31.65    1:30.93        
 26 Curry, Ava E         9 Morris County-NJ     1:33.79    1:31.89        
                  42.89     1:31.89 (49.00)                                        
 27 Amato, Caroline     10 LIAC-MR              1:32.86    1:32.17        
                  44.48     1:32.17 (47.69)                                        
 28 Donaldson, Savanna  10 Barracudas-MR        1:28.73    1:32.23        
                  48.15     1:32.23 (44.08)                                        
 29 Caamano, Angeline    9 LIAC-MR              1:29.75    1:32.25        
                  41.87     1:32.25 (50.38)                                        
 30 Chu, Diana D         9 LIAC-MR              1:45.00    1:34.15        
                  44.33     1:34.15 (49.82)                                        
 31 Myrianthopoulos, L  10 LIAC-MR              1:33.23    1:34.30        
                  46.79     1:34.30 (47.51)                                        
 32 Nowak, Nicole       10 LIAC-MR              1:33.74    1:36.09        
                  46.91     1:36.09 (49.18)                                        
 33 Bingham, Anna G     10 LIAC-MR              1:32.97    1:36.18        
                  42.85     1:36.18 (53.33)                                        
 34 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR   1:37.43    1:37.09        
                  48.14     1:37.09 (48.95)                                        
 35 Webber, Molly M      8 Morris County-NJ     1:30.49    1:38.02        
                  43.32     1:38.02 (54.70)                                        
 36 Lopez, Mia R         9 Morris County-NJ     1:40.26    1:38.87        
                  45.01     1:38.87 (53.86)                                        
 37 Suri, Navya *       10 CSD-MR               2:15.00    1:40.98        
                  46.75     1:40.98 (54.23)                                        
 38 Lin, Erica          10 Middies-MR           1:53.53    1:41.13        
                  47.91     1:41.13 (53.22)                                        
 39 Dzieciolowski, Sop   9 LIAC-MR              1:36.44    1:41.47        
 40 O'Hagan, Ciara E     9 LIAC-MR              1:37.00    1:41.56        
                  49.61     1:41.56 (51.95)                                        
 41 So, Madison B        8 LIAC-MR              1:48.80    1:41.64        
                  49.54     1:41.64 (52.10)                                        
 42 O'Sullivan, Julia   10 COND-MR              2:00.00    1:42.29        
                  46.72     1:42.29 (55.57)                                        
 43 Elsasser, Caitlin    9 LIAC-MR              1:36.53    1:42.47        
                  50.66     1:42.47 (51.81)                                        
 44 Boneville, Ava M    10 LIAC-MR              1:45.71    1:42.86        
                  49.84     1:42.86 (53.02)                                        
 45 Ascolese, Jenna R   10 Morris County-NJ     1:42.54    1:43.62        
                  48.58     1:43.62 (55.04)                                        
 46 Canning, Eva M       8 LIAC-MR              1:47.45    1:44.32        
 47 Radford, Tess E      8 Flying Dolphins-MR   1:48.33    1:44.82        
                  49.43     1:44.82 (55.39)                                        
 48 Tesser, Morgan B    10 LIAC-MR              1:40.55    1:45.17        
                  49.19     1:45.17 (55.98)                                        
 49 Uspenskaya, Sasha   10 COND-MR              1:50.00    1:45.65        
 50 Devaney, Sinead M    8 COND-MR                   NT    1:46.18        
                  52.16     1:46.18 (54.02)                                        
 51 Martino, Samantha   10 LIAC-MR              1:58.00    1:46.57        
                  55.11     1:46.57 (51.46)                                        
 52 Li, Harmony Y        8 LIAC-MR              1:48.57    1:47.90        
 53 Arciniegas, Laura    6 COND-MR              1:50.64    1:48.63        
                  49.62     1:48.63 (59.01)                                        
 54 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:50.35        
                  53.41     1:50.35 (56.94)                                        
 55 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:54.52        
                  55.78     1:54.52 (58.74)                                        
 56 Trieff, Lily S       9 Silver Streaks-MR    2:07.09    1:54.84        
                  54.40   1:54.84 (1:00.44)                                        
 57 Wooster, Katie B     9 Morris County-NJ     1:54.12    1:56.53        
                  55.87   1:56.53 (1:00.66)                                        
 58 McKibben, Morgan J   8 Flying Dolphins-MR   1:51.84    1:56.81        
                  54.96   1:56.81 (1:01.85)                                        
 59 Shaw, Kate L         8 LIAC-MR              2:05.00    1:57.12        
                  57.98     1:57.12 (59.14)                                        
 60 Gaspard, Summer P   10 LIAC-MR              1:58.18    1:57.50        
                  57.29   1:57.50 (1:00.21)                                        
 61 Scala, Melissa R     8 LIAC-MR              2:00.70    1:57.60        
 62 Rosenberg, Skylar    8 COND-MR              2:04.23    1:58.84        
                  55.74   1:58.84 (1:03.10)                                        
 63 Plansker, Georgia    8 LIAC-MR              2:01.74    2:01.05        
                  57.42   2:01.05 (1:03.63)                                        
 64 Zelman, Alexandra    9 Middies-MR           2:13.99    2:07.33        
 -- Levine, Dani g       9 Flying Dolphins-MR   1:41.46         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  48.07          DQ (52.86)                                        
 -- St. Jean, Ryleigh    8 Flying Dolphins-MR   2:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
 -- Galvin, Fiona G      9 COND-MR              2:10.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
 -- Fourie, Danae *     10 COND-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  58.33        DQ (1:03.06)                                        
 -- Chen, Sophia         8 LIAC-MR              1:48.24         DQ        
      Alternating Kick - fly
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ Zone Quals
              1:01.79  JO Junior Olympics
              1:08.39  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    1:00.61      59.33 ZQ     
                  28.24       59.33 (31.09)                                        
  2 Kim, Courtney       12 COND-MR              1:01.06    1:00.61 JO     
                  29.38     1:00.61 (31.23)                                        
  3 Weiss, Emily N      11 Flying Dolphins-MR   1:01.00    1:00.75 JO     
                  29.50     1:00.75 (31.25)                                        
  4 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    1:04.82    1:02.06 SILV   
                  29.38     1:02.06 (32.68)                                        
  5 Vrooman, Kelsey T   12 CPAC-CT              1:02.53    1:02.14 SILV   
                  30.04     1:02.14 (32.10)                                        
  6 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR    1:01.83    1:02.68 SILV   
                  29.98     1:02.68 (32.70)                                        
  7 Marzano, Haleigh M  12 COND-MR              1:02.10    1:02.96 SILV   
                  30.26     1:02.96 (32.70)                                        
  8 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    1:03.56    1:02.97 SILV   
                  30.02     1:02.97 (32.95)                                        
  9 Lockery, Rebekah R  12 CPAC-CT              1:05.80    1:03.23 SILV   
                  30.14     1:03.23 (33.09)                                        
 10 Clisham, Lilly G    12 CPAC-CT              1:05.35    1:03.71 SILV   
                  30.64     1:03.71 (33.07)                                        
 11 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:10.32    1:04.99 SILV   
                  30.92     1:04.99 (34.07)                                        
 12 Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR   1:05.95    1:05.39 SILV   
                  31.18     1:05.39 (34.21)                                        
 13 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    1:04.94    1:06.15 SILV   
                  30.74     1:06.15 (35.41)                                        
 14 Medina, Priscilla   12 COND-MR              1:06.61    1:06.19 SILV   
                  31.72     1:06.19 (34.47)                                        
 15 Wang, Kristina H    12 Middies-MR           1:05.18    1:06.54 SILV   
                  31.79     1:06.54 (34.75)                                        
 16 Picard, Lauren E    11 CPAC-CT              1:06.36    1:06.63 SILV   
                  32.47     1:06.63 (34.16)                                        
 17 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR    1:03.99    1:07.36 SILV   
                  31.72     1:07.36 (35.64)                                        
 18 Wozniak, Sarah M    12 LIAC-MR              1:09.42    1:07.73 SILV   
                  32.48     1:07.73 (35.25)                                        
 19 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR   1:10.10    1:07.81 SILV   
                  32.75     1:07.81 (35.06)                                        
 20 Evangelista, Ryan   11 COND-MR              1:06.50    1:08.67        
                  32.80     1:08.67 (35.87)                                        
 21 Block, Isabella L   11 COND-MR              1:09.63    1:08.71        
                  32.87     1:08.71 (35.84)                                        
 22 Blum, Madison J     11 Barracudas-MR        1:14.15    1:09.34        
                  33.74     1:09.34 (35.60)                                        
 23 Block, Alexandra V  11 COND-MR              1:09.98    1:09.78        
                  32.99     1:09.78 (36.79)                                        
 24 Renda, Alicia C     12 LIAC-MR              1:10.17    1:10.31        
                  32.94     1:10.31 (37.37)                                        
 25 Brew, Maggie C      11 Middies-MR           1:12.11    1:10.37        
                  34.21     1:10.37 (36.16)                                        
 26 Frey, Katie M       11 CSD-MR               1:20.79    1:11.02        
                  33.56     1:11.02 (37.46)                                        
 27 Rutledge, Carly M   12 CPAC-CT              1:10.97    1:11.07        
                  34.95     1:11.07 (36.12)                                        
 28 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR          1:11.31    1:11.43        
                  35.03     1:11.43 (36.40)                                        
 29 Fernandes, Lauren   12 COND-MR              1:16.34    1:11.77        
                  34.07     1:11.77 (37.70)                                        
 30 Patterson, Erin M   12 Middies-MR           1:13.60    1:12.41        
                  34.61     1:12.41 (37.80)                                        
 31 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR    1:14.95    1:14.13        
                  34.20     1:14.13 (39.93)                                        
 32 Bourkab, Jordan W   11 COND-MR              1:12.91    1:14.19        
                  35.01     1:14.19 (39.18)                                        
 33 Munoz, Gabriela A   12 Barracudas-MR        1:19.12    1:14.26        
                  34.28     1:14.26 (39.98)                                        
 34 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR    1:12.69    1:14.37        
                  34.38     1:14.37 (39.99)                                        
 35 Devaney, Kate E     12 COND-MR                   NT    1:15.72        
                  35.43     1:15.72 (40.29)                                        
 36 Remigio, Madison L  11 COND-MR              1:17.92    1:16.40        
                  34.95     1:16.40 (41.45)                                        
 37 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    1:16.27    1:16.84        
                  35.37     1:16.84 (41.47)                                        
 38 Galeano, Sam R      12 CSD-MR               1:13.72    1:16.97        
                  36.36     1:16.97 (40.61)                                        
 39 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR    1:15.40    1:17.32        
                  36.62     1:17.32 (40.70)                                        
 40 Reede, Sydney A     11 CSD-MR               1:23.97    1:17.50        
                  37.39     1:17.50 (40.11)                                        
 41 Lim, Hyzell C       11 LIAC-MR              1:21.81    1:17.79        
                  37.20     1:17.79 (40.59)                                        
 42 Cosgrove, Mackenzi  11 CSD-MR               1:19.81    1:17.85        
                  37.76     1:17.85 (40.09)                                        
 43 Takiguchi, Sara K   11 COND-MR                   NT    1:18.27        
                  36.70     1:18.27 (41.57)                                        
 44 Zhu, Kelly H        11 Middies-MR           1:22.83    1:18.72        
                  37.36     1:18.72 (41.36)                                        
 45 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR          1:20.71    1:19.26        
                  36.88     1:19.26 (42.38)                                        
 46 Kelly, Christi M    12 COND-MR              1:20.74    1:19.85        
                  37.98     1:19.85 (41.87)                                        
 47 Shopovick, Olivia   12 Middies-MR           1:18.48    1:20.30        
                  37.05     1:20.30 (43.25)                                        
 48 Fourie, Arisa       12 COND-MR              1:21.39    1:20.89        
                  37.02     1:20.89 (43.87)                                        
 49 Nicoloso, Maria L   11 Morris County-NJ     1:22.17    1:21.50        
                  39.18     1:21.50 (42.32)                                        
 50 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR    1:21.20    1:22.18        
                  39.07     1:22.18 (43.11)                                        
 51 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR   1:24.02    1:23.26        
                  39.71     1:23.26 (43.55)                                        
 52 Brancaccio, Colett  12 LIAC-MR              1:29.42    1:23.67        
                  39.81     1:23.67 (43.86)                                        
 53 Betancourt, Makiya  12 LIAC-MR              1:24.08    1:25.16        
                  38.85     1:25.16 (46.31)                                        
 54 Soto, Madison A     11 COND-MR                   NT    1:25.75        
                  41.12     1:25.75 (44.63)                                        
 55 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    1:29.22    1:27.37        
                  41.60     1:27.37 (45.77)                                        
 56 Christian, Diamond  12 KB Makos-MR          1:32.69    1:27.39        
                  41.14     1:27.39 (46.25)                                        
 57 Camenisch, Angela   12 COND-MR              1:38.71    1:32.19        
                  42.66     1:32.19 (49.53)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ Zone Quals
              2:13.99  JO Junior Olympics
              2:25.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Giangrande, Gillia  12 CPAC-CT              2:07.40    2:07.68 ZQ     
                  29.48     1:01.71 (32.23)     1:35.11 (33.40)     2:07.68 (32.57)
  2 O'Shea, Kelli A     12 COND-MR              2:11.84    2:14.01 SILV   
                  31.06     1:05.27 (34.21)     1:40.58 (35.31)     2:14.01 (33.43)
  3 Ferreira, Lindsey   12 CPAC-CT              2:14.95    2:14.06 SILV   
                  31.86     1:06.54 (34.68)     1:41.61 (35.07)     2:14.06 (32.45)
  4 Marzano, Haleigh M  12 COND-MR              2:14.79    2:17.54 SILV   
                  31.12     1:06.64 (35.52)     1:42.42 (35.78)     2:17.54 (35.12)
  5 Lewis, Brighid      12 CPAC-CT              2:15.69    2:17.82 SILV   
                  31.76     1:06.96 (35.20)     1:42.62 (35.66)     2:17.82 (35.20)
  6 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR    2:18.86    2:18.08 SILV   
                  31.30     1:06.89 (35.59)     1:43.54 (36.65)     2:18.08 (34.54)
  7 Vrooman, Kelsey T   12 CPAC-CT              2:20.23    2:19.13 SILV   
                  32.46     1:08.11 (35.65)     1:44.22 (36.11)     2:19.13 (34.91)
  8 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    2:27.68    2:23.63 SILV   
                  30.77     1:07.95 (37.18)     1:46.74 (38.79)     2:23.63 (36.89)
  9 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    2:17.00    2:23.91 SILV   
                  33.15     1:09.94 (36.79)     1:47.45 (37.51)     2:23.91 (36.46)
 10 Mungroo, Melissa R  11 COND-MR              2:29.52    2:24.01 SILV   
                  33.84     1:11.91 (38.07)     1:49.27 (37.36)     2:24.01 (34.74)
 11 Brea, Allison R     11 CPAC-CT              2:25.24    2:25.09 SILV   
                  32.57     1:10.92 (38.35)     1:49.91 (38.99)     2:25.09 (35.18)
 12 Wozniak, Sarah M    12 LIAC-MR              2:33.84    2:27.65        
                  33.68     1:10.72 (37.04)     1:50.39 (39.67)     2:27.65 (37.26)
 13 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR   2:26.41    2:29.08        
                  32.18     1:10.17 (37.99)     1:50.67 (40.50)     2:29.08 (38.41)
 14 McAteer, Emma M     12 Middies-MR           2:30.69    2:31.98        
                  34.18     1:12.53 (38.35)   2:31.98 (1:19.45)                    
 15 Pedone, Jessica N   12 LIAC-MR              2:37.12    2:34.87        
                  34.39     1:14.51 (40.12)     1:55.14 (40.63)     2:34.87 (39.73)
 16 Frey, Katie M       11 CSD-MR                    NT    2:37.48        
                  35.90     1:15.76 (39.86)     1:56.72 (40.96)     2:37.48 (40.76)
 17 McDonald, Kelly M   12 LIAC-MR              2:40.34    2:37.84        
                  35.14     1:15.56 (40.42)     1:58.58 (43.02)     2:37.84 (39.26)
 18 Renda, Alicia C     12 LIAC-MR              2:37.82    2:39.00        
                  34.67     1:13.98 (39.31)     1:56.36 (42.38)     2:39.00 (42.64)
 19 Christensen, Marce  12 CSD-MR               2:59.59    2:45.86        
                  36.15     1:18.34 (42.19)     2:02.38 (44.04)     2:45.86 (43.48)
 20 Galarza, Michaela   11 Middies-MR           3:07.82    3:13.50        
                  41.32     1:31.02 (49.70)     2:23.68 (52.66)     3:13.50 (49.82)
 21 Kane, Miranda J     11 Middies-MR           3:15.70    3:15.55        
                  45.80     1:37.67 (51.87)     2:28.02 (50.35)     3:15.55 (47.53)
 22 Castro, Kristen     12 CSD-MR               3:06.32    3:16.17        
                  42.74   2:26.99 (1:44.25)     3:16.17 (49.18)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ Zone Quals
                32.99  JO Junior Olympics
                37.99  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR      30.69      31.50 ZQ     
  2 Mungroo, Melissa R  11 COND-MR                34.06      32.81 JO     
  3 Fernandes, Lauren   12 COND-MR                34.77      33.40 SILV   
  4 Wang, Kristina H    12 Middies-MR             32.79      33.50 SILV   
  5 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR     35.24      34.55 SILV   
  6 Clisham, Lilly G    12 CPAC-CT                35.72      34.75 SILV   
  7 Gross, Faith J      12 Unattached Cond-MR     34.11      34.79 SILV   
  8 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR      35.29      35.02 SILV   
  9 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR      34.49      35.08 SILV   
 10 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR      35.60      35.12 SILV   
 11 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR      35.92      35.16 SILV   
 12 Cicoria, Lauren M   12 Morris County-NJ       34.83      35.26 SILV   
 13 Warner, Emily H     11 CPAC-CT                34.39      35.27 SILV   
 14 Polemeni, Olivia D  11 Morris County-NJ       35.98      35.42 SILV   
 15 Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR     35.08      35.54 SILV   
 16 Blum, Madison J     11 Barracudas-MR          39.36      35.64 SILV   
 17 McAteer, Emma M     12 Middies-MR             36.08      35.77 SILV   
 18 Rutledge, Carly M   12 CPAC-CT                37.62      36.07 SILV   
 18 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR            37.19      36.07 SILV   
 20 Wozniak, Sarah M    12 LIAC-MR                37.83      36.78 SILV   
 21 Lynch, Dana E       11 Barracudas-MR          39.22      36.89 SILV   
 22 Green, Sarah M      11 Flying Dolphins-MR     38.03      36.90 SILV   
 23 Brea, Allison R     11 CPAC-CT                36.58      36.95 SILV   
 24 Brush, Kate C       11 CPAC-CT                36.73      37.32 SILV   
 25 Valerio, Sofia A    11 Middies-MR             38.35      37.46 SILV   
 26 Remigio, Madison L  11 COND-MR                38.41      37.55 SILV   
 27 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      40.26      37.63 SILV   
 28 Zhang, Deborah Y    11 Middies-MR             37.68      37.85 SILV   
 29 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR      38.55      38.15        
 30 Bourkab, Jordan W   11 COND-MR                40.61      38.19        
 31 Shopovick, Olivia   12 Middies-MR             40.00      38.67        
 32 Patterson, Erin M   12 Middies-MR             40.02      39.02        
 33 Reede, Sydney A     11 CSD-MR                 40.24      39.15        
 34 Kelly, Christi M    12 COND-MR                41.44      39.57        
 35 Zhu, Kelly H        11 Middies-MR             42.00      39.60        
 36 McDonald, Kelly M   12 LIAC-MR                45.90      41.37        
 37 Cosgrove, Mackenzi  11 CSD-MR                 41.30      41.63        
 38 Galeano, Sam R      12 CSD-MR                 40.17      42.10        
 39 Martin, Cailey B    11 CPAC-CT                43.38      42.17        
 40 Chan, Rachel        11 Middies-MR             42.81      42.23        
 41 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR     43.43      42.81        
 42 Takiguchi, Sara K   11 COND-MR                   NT      42.84        
 43 Galarza, Michaela   11 Middies-MR             45.92      42.99        
 44 Munoz, Gabriela A   12 Barracudas-MR          51.24      43.12        
 45 Schneider, Stephan  11 LIAC-MR                45.71      43.17        
 46 Stene, Zoe E        12 CSD-MR                 44.17      44.05        
 47 Christian, Diamond  12 KB Makos-MR            48.33      45.28        
 48 Camenisch, Angela   12 COND-MR                52.31      46.36        
 49 Kane, Miranda J     11 Middies-MR             48.33      46.41        
 50 Betancourt, Makiya  12 LIAC-MR                48.56      47.55        
 51 Castro, Kristen     12 CSD-MR                 48.86      49.88        
 52 Soto, Madison A     11 COND-MR                   NT      53.87        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ Zone Quals
              1:20.49  JO Junior Olympics
              1:31.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Kelli A     12 COND-MR              1:15.74    1:14.86 ZQ     
                  36.16     1:14.86 (38.70)                                        
  2 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:18.31    1:15.44 ZQ     
                  36.09     1:15.44 (39.35)                                        
  3 Weiss, Emily N      11 Flying Dolphins-MR   1:17.15    1:17.78 ZQ     
                  36.82     1:17.78 (40.96)                                        
  4 Kim, Courtney       12 COND-MR              1:19.76    1:22.15 SILV   
                  39.74     1:22.15 (42.41)                                        
  5 Lockery, Rebekah R  12 CPAC-CT              1:24.19    1:22.48 SILV   
                  38.83     1:22.48 (43.65)                                        
  6 Evangelista, Ryan   11 COND-MR              1:23.24    1:22.92 SILV   
                  40.60     1:22.92 (42.32)                                        
  7 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    1:23.81    1:23.17 SILV   
                  39.10     1:23.17 (44.07)                                        
  8 Brea, Allison R     11 CPAC-CT              1:22.97    1:23.40 SILV   
                  40.52     1:23.40 (42.88)                                        
  9 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:23.20    1:23.64 SILV   
                  39.91     1:23.64 (43.73)                                        
 10 Lopez, Ayla R       11 Morris County-NJ     1:32.67    1:25.75 SILV   
                  40.09     1:25.75 (45.66)                                        
 11 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    1:30.83    1:26.25 SILV   
                  40.58     1:26.25 (45.67)                                        
 12 Gaffney, Victoria   12 COND-MR              1:27.53    1:27.02 SILV   
                  41.25     1:27.02 (45.77)                                        
 13 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR   1:28.03    1:27.05 SILV   
                  41.63     1:27.05 (45.42)                                        
 14 Medina, Priscilla   12 COND-MR              1:25.25    1:27.59 SILV   
                  42.06     1:27.59 (45.53)                                        
 15 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR    1:27.29    1:28.47 SILV   
                  41.85     1:28.47 (46.62)                                        
 16 Picard, Lauren E    11 CPAC-CT              1:28.18    1:29.01 SILV   
                  42.03     1:29.01 (46.98)                                        
 17 Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR   1:28.72    1:29.32 SILV   
                  43.37     1:29.32 (45.95)                                        
 18 McCullough, Megan   12 Morris County-NJ     1:32.35    1:30.26 SILV   
                  44.54     1:30.26 (45.72)                                        
 19 Brew, Maggie C      11 Middies-MR           1:31.84    1:30.39 SILV   
                  43.24     1:30.39 (47.15)                                        
 20 Block, Alexandra V  11 COND-MR              1:32.61    1:32.51        
                  43.97     1:32.51 (48.54)                                        
 21 Green, Sarah M      11 Flying Dolphins-MR   1:33.93    1:33.69        
                  45.23     1:33.69 (48.46)                                        
 22 Zhu, Kelly H        11 Middies-MR           1:32.34    1:34.88        
                  45.38     1:34.88 (49.50)                                        
 23 McDonald, Kelly M   12 LIAC-MR              1:35.73    1:34.90        
                  44.22     1:34.90 (50.68)                                        
 24 Pedone, Jessica N   12 LIAC-MR              1:39.91    1:35.23        
                  45.20     1:35.23 (50.03)                                        
 25 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR    1:34.04    1:35.25        
                  44.92     1:35.25 (50.33)                                        
 26 Martin, Autumn F    11 Morris County-NJ     1:34.05    1:35.47        
                  45.31     1:35.47 (50.16)                                        
 27 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR          1:36.22    1:37.22        
                  45.73     1:37.22 (51.49)                                        
 28 Devaney, Kate E     12 COND-MR                   NT    1:37.30        
                  45.98     1:37.30 (51.32)                                        
 29 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    1:37.43    1:37.53        
                  46.45     1:37.53 (51.08)                                        
 30 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR    1:35.62    1:39.72        
                  46.05     1:39.72 (53.67)                                        
 31 Nicoloso, Maria L   11 Morris County-NJ     1:43.11    1:43.18        
                  49.58     1:43.18 (53.60)                                        
 32 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR    1:42.00    1:43.48        
                  46.93     1:43.48 (56.55)                                        
 33 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR   1:44.23    1:43.79        
                  50.31     1:43.79 (53.48)                                        
 34 Camenisch, Angela   12 COND-MR              2:00.00    1:43.93        
                  48.79     1:43.93 (55.14)                                        
 35 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    1:41.48    1:44.37        
                  49.24     1:44.37 (55.13)                                        
 36 Schneider, Stephan  11 LIAC-MR              1:42.57    1:46.06        
                  49.99     1:46.06 (56.07)                                        
 37 Lim, Hyzell C       11 LIAC-MR              2:00.00    1:47.96        
                  51.29     1:47.96 (56.67)                                        
 38 Christian, Diamond  12 KB Makos-MR          2:02.20    1:53.20        
                  53.37     1:53.20 (59.83)                                        
 -- Soto, Madison A     11 COND-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                  58.58        DQ (1:10.51)                                        
 -- Kelly, Christi M    12 COND-MR              1:38.75         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  45.97          DQ (49.33)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ Zone Quals
                31.59  JO Junior Olympics
                35.69  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Giangrande, Gillia  12 CPAC-CT                27.40      27.94 ZQ     
  2 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR      28.76      29.61 ZQ     
  3 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR     31.03      31.37 JO     
  4 Kim, Courtney       12 COND-MR                31.60      31.40 JO     
  5 Stiles, Juliann A   12 Morris County-NJ       30.95      31.59 JO     
  6 Ferreira, Lindsey   12 CPAC-CT                32.51      31.69 SILV   
  7 Maroney, Cassie Q   11 CPAC-CT                31.91      31.78 SILV   
  8 Vrooman, Kelsey T   12 CPAC-CT                31.12      31.90 SILV   
  9 Mungroo, Melissa R  11 COND-MR                32.88      31.97 SILV   
 10 Weiss, Emily N      11 Flying Dolphins-MR     31.92      32.07 SILV   
 11 Warner, Emily H     11 CPAC-CT                33.52      32.41 SILV   
 12 Schatz, Brooke J    11 COND-MR                31.63      33.01 SILV   
 13 Gross, Faith J      12 Unattached Cond-MR     32.51      33.06 SILV   
 14 Marzano, Haleigh M  12 COND-MR                32.96      33.38 SILV   
 15 Brush, Kate C       11 CPAC-CT                32.73      33.72 SILV   
 16 Polemeni, Olivia D  11 Morris County-NJ       33.22      33.83 SILV   
 17 Wang, Kristina H    12 Middies-MR             34.27      34.92 SILV   
 18 McCullough, Megan   12 Morris County-NJ       35.27      34.93 SILV   
 19 Rutledge, Carly M   12 CPAC-CT                34.55      35.12 SILV   
 20 Renda, Alicia C     12 LIAC-MR                35.42      35.24 SILV   
 21 McAteer, Emma M     12 Middies-MR             35.47      35.30 SILV   
 22 Gaffney, Victoria   12 COND-MR                36.06      35.42 SILV   
 23 Frey, Katie M       11 CSD-MR                 36.13      35.61 SILV   
 24 Lopez, Ayla R       11 Morris County-NJ       34.70      35.93        
 25 Pedone, Jessica N   12 LIAC-MR                35.38      36.18        
 26 Zhang, Deborah Y    11 Middies-MR             37.10      36.32        
 27 Remigio, Madison L  11 COND-MR                38.15      37.00        
 28 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR            38.33      37.27        
 29 Blum, Madison J     11 Barracudas-MR          39.05      37.33        
 30 Shopovick, Olivia   12 Middies-MR             40.00      37.74        
 31 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      37.69      38.13        
 32 Block, Isabella L   11 COND-MR                37.65      38.30        
 33 Pastor, Selena *    11 CSD-MR                 38.95      38.79        
 34 Galeano, Sam R      12 CSD-MR                 36.88      38.88        
 35 Devaney, Kate E     12 COND-MR                   NT      39.07        
 36 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR     37.63      39.10        
 37 Patterson, Erin M   12 Middies-MR             38.63      39.20        
 38 Valerio, Sofia A    11 Middies-MR             39.22      39.25        
 39 Reede, Sydney A     11 CSD-MR                 41.15      39.48        
 40 Green, Sarah M      11 Flying Dolphins-MR     42.73      39.50        
 41 Stene, Zoe E        12 CSD-MR                 41.05      39.51        
 42 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR      40.33      39.76        
 43 Munoz, Gabriela A   12 Barracudas-MR          42.41      40.37        
 44 Lim, Hyzell C       11 LIAC-MR                44.16      40.42        
 45 Nicoloso, Maria L   11 Morris County-NJ       40.83      42.27        
 46 Fourie, Arisa       12 COND-MR                43.70      42.53        
 47 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR      43.97      43.20        
 48 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR      41.70      43.39        
 49 Cosgrove, Mackenzi  11 CSD-MR                 41.97      43.88        
 50 Chan, Rachel        11 Middies-MR             46.65      44.18        
 51 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR      41.43      44.20        
 52 Christensen, Marce  12 CSD-MR                 45.19      45.21        
 53 Martin, Cailey B    11 CPAC-CT                44.16      45.58        
 54 Betancourt, Makiya  12 LIAC-MR                47.95      45.62        
 55 Schneider, Stephan  11 LIAC-MR                46.21      47.11        
 56 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR      44.85      47.35        
 57 Castro, Kristen     12 CSD-MR                 48.92      48.28        
 58 Brancaccio, Colett  12 LIAC-MR                55.86      51.55        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ Zone Quals
              1:11.29  JO Junior Olympics
              1:18.69  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stiles, Juliann A   12 Morris County-NJ     1:10.18    1:09.82 ZQ     
                  33.54     1:09.82 (36.28)                                        
  2 Hamilton, Catherin  11 CPAC-CT              1:13.13    1:10.93 JO     
                  32.07     1:10.93 (38.86)                                        
  3 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR    1:11.40    1:11.39 SILV   
                  34.49     1:11.39 (36.90)                                        
  4 Lockery, Rebekah R  12 CPAC-CT              1:14.46    1:12.44 SILV   
                  35.34     1:12.44 (37.10)                                        
  5 Maroney, Cassie Q   11 CPAC-CT              1:14.83    1:13.75 SILV   
                  34.59     1:13.75 (39.16)                                        
  6 Picard, Lauren E    11 CPAC-CT              1:16.24    1:14.16 SILV   
                  34.17     1:14.16 (39.99)                                        
  7 Lewis, Brighid      12 CPAC-CT              1:13.57    1:14.54 SILV   
                  34.83     1:14.54 (39.71)                                        
  8 Schatz, Brooke J    11 COND-MR              1:18.03    1:14.77 SILV   
                  34.49     1:14.77 (40.28)                                        
  9 Warner, Emily H     11 CPAC-CT              1:15.09    1:15.19 SILV   
                  34.37     1:15.19 (40.82)                                        
 10 Medina, Priscilla   12 COND-MR              1:16.86    1:15.73 SILV   
                  35.61     1:15.73 (40.12)                                        
 11 Lopez, Ayla R       11 Morris County-NJ     1:16.40    1:16.52 SILV   
                  36.16     1:16.52 (40.36)                                        
 12 Fernandes, Lauren   12 COND-MR              1:20.00    1:16.61 SILV   
                  34.95     1:16.61 (41.66)                                        
 13 Gaffney, Victoria   12 COND-MR              1:18.22    1:17.10 SILV   
                  35.20     1:17.10 (41.90)                                        
 14 Polemeni, Olivia D  11 Morris County-NJ     1:17.90    1:18.41 SILV   
                  35.87     1:18.41 (42.54)                                        
 15 Brush, Kate C       11 CPAC-CT              1:19.01    1:20.25        
                  36.52     1:20.25 (43.73)                                        
 16 Block, Alexandra V  11 COND-MR              1:20.32    1:21.36        
                  38.73     1:21.36 (42.63)                                        
 17 Zhang, Deborah Y    11 Middies-MR           1:22.69    1:21.79        
                  39.35     1:21.79 (42.44)                                        
 18 Lynch, Dana E       11 Barracudas-MR        1:24.28    1:22.31        
                  36.87     1:22.31 (45.44)                                        
 19 Martin, Autumn F    11 Morris County-NJ     1:25.52    1:22.54        
                  39.09     1:22.54 (43.45)                                        
 20 Block, Isabella L   11 COND-MR              1:21.72    1:23.55        
                  38.63     1:23.55 (44.92)                                        
 21 Valerio, Sofia A    11 Middies-MR           1:41.86    1:24.30        
                  38.94     1:24.30 (45.36)                                        
 22 Pastor, Selena *    11 CSD-MR               1:25.29    1:24.35        
                  40.15     1:24.35 (44.20)                                        
 23 Bourkab, Jordan W   11 COND-MR              1:26.96    1:27.11        
                  39.58     1:27.11 (47.53)                                        
 24 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR          1:33.44    1:27.86        
                  42.28     1:27.86 (45.58)                                        
 25 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR    1:30.99    1:29.71        
                  42.57     1:29.71 (47.14)                                        
 26 Fourie, Arisa       12 COND-MR              1:31.04    1:29.77        
                  40.34     1:29.77 (49.43)                                        
 27 Takiguchi, Sara K   11 COND-MR                   NT    1:30.06        
                  43.03     1:30.06 (47.03)                                        
 28 Martin, Cailey B    11 CPAC-CT              1:33.62    1:32.14        
                  42.01     1:32.14 (50.13)                                        
 29 Christensen, Marce  12 CSD-MR               1:30.78    1:32.93        
                  44.24     1:32.93 (48.69)                                        
 30 Chan, Rachel        11 Middies-MR           1:30.00    1:35.09        
                  45.31     1:35.09 (49.78)                                        
 31 Galarza, Michaela   11 Middies-MR           1:35.00    1:38.24        
                  45.39     1:38.24 (52.85)                                        
 32 Kane, Miranda J     11 Middies-MR           1:40.00    1:43.49        
                  48.97     1:43.49 (54.52)                                        
 33 Castro, Kristen     12 CSD-MR               1:47.72    1:51.90        
                  52.01     1:51.90 (59.89)                                        
 -- Brancaccio, Colett  12 LIAC-MR              1:40.79         DQ        
      No touch at turn - back
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO Junior Olympics
                26.69  ZQ Zone Quals
                28.79  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Cassie N   14 COND-MR                26.38      26.33 JO     
  2 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR      26.28      26.99 SILV   
  3 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR      27.04      27.06 SILV   
  4 Malyszka, Kelly D   13 COND-MR                27.16      27.65 SILV   
  5 D'Amico, Nicole M   13 COND-MR                27.52      27.95 SILV   
  6 Tully, Ally M       13 Rivertown Rays-MR      27.70      28.36 SILV   
  7 Sharabun, Christin  13 Rivertown Rays-MR      29.03      28.43 SILV   
  8 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR      28.47      28.80        
  8 Cava, Kimberly M    14 Morris County-NJ       27.45      28.80        
 10 Mungroo, Andrea R   13 COND-MR                28.47      28.86        
 10 Adorable, Katie R   13 COND-MR                28.48      28.86        
 12 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR      27.44      28.88        
 13 Blaze, Isabel W     13 CPAC-CT                28.17      28.99        
 14 Ascolese, Kea E     13 Morris County-NJ       29.06      29.15        
 15 Chesterman, Grace   14 COND-MR                30.65      29.26        
 16 Zuks, Adelaine      14 COND-MR                29.00      29.38        
 17 O'Sullivan, Maryca  13 COND-MR                29.47      29.44        
 18 Koon, Samantha F    14 Morris County-NJ       28.96      29.58        
 19 Rendina, A.J. J     14 COND-MR                28.15      29.62        
 20 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR      29.94      29.64        
 21 Dubick, Allison H   13 CSD-MR                 30.78      30.01        
 22 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR     30.14      30.03        
 23 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR      30.65      30.12        
 24 Tang, Sharon S      13 COND-MR                33.77      30.18        
 25 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR      29.66      30.34        
 26 Shallcross, Ashlyn  13 Morris County-NJ       31.28      30.37        
 27 Banc, Olivia R      13 Rivertown Rays-MR      30.35      30.68        
 28 Sweet, Erin M       13 COND-MR                29.96      31.04        
 29 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR      29.39      31.14        
 30 Tesser, Hayley R    13 LIAC-MR                31.51      31.38        
 31 Wooster, Elizabeth  13 Morris County-NJ       30.76      31.41        
 32 Casiano, Ashlyn M   14 KB Makos-MR            31.01      31.62        
 33 Cava, Chloe J       13 Morris County-NJ       30.95      31.79        
 34 Bruni, Liz J        14 Rivertown Rays-MR      31.99      32.02        
 35 Colucci, Christina  13 Middies-MR             32.11      32.22        
 35 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR      32.00      32.22        
 37 Espinal, Adrianna   13 Barracudas-MR          33.55      32.59        
 38 Skae, Anya B        13 COND-MR                31.63      32.77        
 39 Jeon, Clare         14 COND-MR                31.26      33.59        
 40 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR            32.99      33.90        
 41 Santana, Miabella   13 KB Makos-MR            31.96      34.34        
 42 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR      33.64      34.93        
 42 Blaze, Erica M      13 CPAC-CT                32.95      34.93        
 44 Kass, Gabby         13 Middies-MR             33.89      35.80        
 45 Kuriako, Annmarie   14 COND-MR                39.00      36.82        
 46 Harvey, Brianna C   14 KB Makos-MR            42.17      40.34        
 47 Hall, Emma M        14 Middies-MR             48.05      46.11        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ Zone Quals
              2:06.99  JO Junior Olympics
              2:16.99  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    2:06.94    2:03.98 ZQ     
                  28.36       59.22 (30.86)     1:31.62 (32.40)     2:03.98 (32.36)
  2 Tully, Ally M       13 Rivertown Rays-MR    2:11.03    2:09.33 SILV   
                  30.02     1:03.10 (33.08)     1:36.71 (33.61)     2:09.33 (32.62)
  3 Sharabun, Christin  13 Rivertown Rays-MR    2:19.30    2:14.76 SILV   
                  31.47     1:07.13 (35.66)   2:14.76 (1:07.63)                    
  4 Drew, Sami B        13 Middies-MR           2:12.87    2:15.14 SILV   
                  31.43     1:06.05 (34.62)     1:41.11 (35.06)     2:15.14 (34.03)
  5 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    2:15.74    2:15.15 SILV   
                  30.45     1:05.01 (34.56)     1:40.50 (35.49)     2:15.15 (34.65)
  6 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    2:07.85    2:16.24 SILV   
                  30.68     1:04.71 (34.03)     1:40.15 (35.44)     2:16.24 (36.09)
  7 D'Amico, Nicole M   13 COND-MR              2:15.93    2:17.37        
                  31.41     1:05.90 (34.49)     1:42.21 (36.31)     2:17.37 (35.16)
  8 Adorable, Katie R   13 COND-MR              2:17.17    2:17.89        
                  30.90     1:06.42 (35.52)     1:43.19 (36.77)     2:17.89 (34.70)
  9 Ascolese, Kea E     13 Morris County-NJ     2:14.38    2:20.57        
                  31.74     1:07.46 (35.72)     1:44.53 (37.07)     2:20.57 (36.04)
 10 O'Sullivan, Maryca  13 COND-MR              2:25.22    2:22.72        
                  32.84     1:09.43 (36.59)     1:47.51 (38.08)     2:22.72 (35.21)
 11 Blaze, Isabel W     13 CPAC-CT              2:16.70    2:22.74        
                  31.15     1:08.26 (37.11)     1:46.07 (37.81)     2:22.74 (36.67)
 12 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR    2:25.00    2:23.85        
                  32.32     1:08.90 (36.58)     1:46.98 (38.08)     2:23.85 (36.87)
 13 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    2:22.72    2:23.95        
                  32.39     1:08.41 (36.02)     1:46.60 (38.19)     2:23.95 (37.35)
 14 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    2:28.64    2:26.27        
                  33.20     1:10.27 (37.07)     1:48.75 (38.48)     2:26.27 (37.52)
 15 Koon, Samantha F    14 Morris County-NJ     2:25.67    2:26.56        
                  33.61     1:10.79 (37.18)     1:49.07 (38.28)     2:26.56 (37.49)
 16 Cava, Kimberly M    14 Morris County-NJ     2:11.84    2:26.81        
                  32.05     1:09.31 (37.26)     1:47.94 (38.63)     2:26.81 (38.87)
 17 Sweet, Erin M       13 COND-MR              2:24.85    2:27.15        
                  33.21     1:10.78 (37.57)     1:49.96 (39.18)     2:27.15 (37.19)
 18 Tesser, Hayley R    13 LIAC-MR              2:36.52    2:28.26        
                  33.79     1:11.16 (37.37)     1:50.23 (39.07)     2:28.26 (38.03)
 19 Tang, Sharon S      13 COND-MR              3:00.87    2:28.32        
                  34.01     1:11.07 (37.06)     1:49.87 (38.80)     2:28.32 (38.45)
 20 Shallcross, Ashlyn  13 Morris County-NJ     2:28.47    2:28.37        
                  33.37     1:11.46 (38.09)     1:50.18 (38.72)     2:28.37 (38.19)
 21 Mungroo, Andrea R   13 COND-MR              2:26.49    2:31.50        
                  32.83     1:11.73 (38.90)     1:53.41 (41.68)     2:31.50 (38.09)
 22 Chesterman, Grace   14 COND-MR              2:46.51    2:31.66        
                  34.21     1:13.12 (38.91)     1:52.91 (39.79)     2:31.66 (38.75)
 23 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR    2:26.12    2:32.61        
                  33.21     1:11.26 (38.05)     1:51.79 (40.53)     2:32.61 (40.82)
 24 Skae, Anya B        13 COND-MR              2:36.79    2:35.94        
                  35.82     1:15.16 (39.34)     1:56.04 (40.88)     2:35.94 (39.90)
 25 Dubick, Allison H   13 CSD-MR               2:30.00    2:36.26        
                  35.00     1:15.86 (40.86)     1:56.47 (40.61)     2:36.26 (39.79)
 26 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR    2:41.53    2:40.72        
                  35.91     1:17.54 (41.63)     2:01.54 (44.00)     2:40.72 (39.18)
 27 Bruni, Liz J        14 Rivertown Rays-MR    2:37.79    2:41.11        
                  36.28     1:16.57 (40.29)     2:00.05 (43.48)     2:41.11 (41.06)
 28 Blaze, Erica M      13 CPAC-CT              2:44.30    2:56.76        
                  38.92     1:23.17 (44.25)     2:09.63 (46.46)     2:56.76 (47.13)
 29 Santana, Miabella   13 KB Makos-MR          2:58.50    3:02.89        
                  41.01     1:30.52 (49.51)     2:18.00 (47.48)     3:02.89 (44.89)
 30 Kuriako, Annmarie   14 COND-MR              2:55.00    3:05.88        
                  40.22     1:27.78 (47.56)     2:17.53 (49.75)     3:05.88 (48.35)
 31 Hall, Emma M        14 Middies-MR           4:00.00    3:54.38        
                  52.61   1:55.65 (1:03.04)   3:54.38 (1:58.73)                    
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ Zone Quals
              2:22.59  JO Junior Olympics
              2:42.99  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Cassie N   14 COND-MR              2:16.29    2:17.26 ZQ     
                  31.74     1:06.20 (34.46)     1:42.26 (36.06)     2:17.26 (35.00)
  2 Malyszka, Kelly D   13 COND-MR              2:22.67    2:22.07 JO     
                  33.77     1:09.48 (35.71)     1:46.09 (36.61)     2:22.07 (35.98)
  3 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR   2:27.83    2:28.05 SILV   
                  34.74     1:12.20 (37.46)     1:50.71 (38.51)     2:28.05 (37.34)
  4 Zuks, Adelaine      14 COND-MR              2:26.14    2:28.77 SILV   
                  35.81     1:14.01 (38.20)     1:52.43 (38.42)     2:28.77 (36.34)
  5 Rendina, A.J. J     14 COND-MR              2:28.05    2:31.48 SILV   
                  35.75     1:13.77 (38.02)     1:53.11 (39.34)     2:31.48 (38.37)
  6 Sweet, Erin M       13 COND-MR              2:31.06    2:34.27 SILV   
                  36.77     1:15.72 (38.95)     1:55.35 (39.63)     2:34.27 (38.92)
  7 Tully, Ally M       13 Rivertown Rays-MR    2:37.49    2:35.36 SILV   
                  37.43     1:17.54 (40.11)     1:57.56 (40.02)     2:35.36 (37.80)
  8 O'Sullivan, Maryca  13 COND-MR              2:37.20    2:35.86 SILV   
                  35.72     1:15.59 (39.87)     1:56.59 (41.00)     2:35.86 (39.27)
  9 Wooster, Elizabeth  13 Morris County-NJ     2:40.87    2:40.89 SILV   
                  38.40     1:18.72 (40.32)     2:00.47 (41.75)     2:40.89 (40.42)
 10 Koon, Samantha F    14 Morris County-NJ     2:42.48    2:41.19 SILV   
                  38.49     1:19.85 (41.36)     2:01.58 (41.73)     2:41.19 (39.61)
 11 Tesser, Hayley R    13 LIAC-MR              2:45.00    2:41.92 SILV   
                  38.85     1:19.63 (40.78)     2:01.35 (41.72)     2:41.92 (40.57)
 12 Campanile, Angelin  13 Middies-MR           3:00.00    2:47.34        
                  39.26     1:22.08 (42.82)     2:04.46 (42.38)     2:47.34 (42.88)
 13 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    2:47.03    2:49.38        
                  37.29     1:19.22 (41.93)     2:04.39 (45.17)     2:49.38 (44.99)
 14 Colucci, Christina  13 Middies-MR                NT    2:50.27        
                  41.24                             1:24.31 ( )     2:08.03 (43.72)
        2:50.27 (42.24)                                                            
 15 Skae, Anya B        13 COND-MR              3:13.41    2:58.86        
                  42.25                             1:26.28 ( )     2:12.09 (45.81)
        2:58.86 (46.77)                                                            
 16 Cava, Chloe J       13 Morris County-NJ     2:57.27    3:00.75        
                  43.77     1:29.39 (45.62)     2:15.25 (45.86)     3:00.75 (45.50)
 17 Kass, Gabby         13 Middies-MR           3:04.97    3:08.53        
                  43.36                             1:31.69 ( )     2:20.78 (49.09)
        3:08.53 (47.75)                                                            
 18 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    3:06.73    3:15.83        
            2:26.19 ( )     3:15.83 (49.64)                                        
 -- Drew, Sami B        13 Middies-MR           2:28.40        DNF        
      Did not finish
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ Zone Quals
              1:16.49  JO Junior Olympics
              1:23.79  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Malyszka, Kelly D   13 COND-MR              1:14.31    1:15.40 ZQ     
                  36.05     1:15.40 (39.35)                                        
  2 Freeman, Cassie N   14 COND-MR              1:13.75    1:16.13 JO     
                  36.23     1:16.13 (39.90)                                        
  3 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR    1:15.47    1:16.77 SILV   
                  36.58     1:16.77 (40.19)                                        
  4 Ascolese, Kea E     13 Morris County-NJ     1:19.33    1:19.36 SILV   
                  38.09     1:19.36 (41.27)                                        
  5 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    1:17.40    1:19.64 SILV   
                  37.49     1:19.64 (42.15)                                        
  6 Shallcross, Ashlyn  13 Morris County-NJ     1:18.79    1:19.95 SILV   
                  37.28     1:19.95 (42.67)                                        
  7 Cava, Chloe J       13 Morris County-NJ     1:19.77    1:20.33 SILV   
                  39.38     1:20.33 (40.95)                                        
  8 Campanile, Angelin  13 Middies-MR           1:17.96    1:22.01 SILV   
                  39.09     1:22.01 (42.92)                                        
  9 Mungroo, Andrea R   13 COND-MR              1:18.45    1:22.44 SILV   
                  39.09     1:22.44 (43.35)                                        
 10 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR    1:22.35    1:22.52 SILV   
                  39.13     1:22.52 (43.39)                                        
 11 Cava, Kimberly M    14 Morris County-NJ     1:16.47    1:22.99 SILV   
                  38.24     1:22.99 (44.75)                                        
 12 D'Amico, Nicole M   13 COND-MR              1:19.60    1:23.23 SILV   
                  38.91     1:23.23 (44.32)                                        
 13 Drew, Sami B        13 Middies-MR           1:23.74    1:23.57 SILV   
                  39.92     1:23.57 (43.65)                                        
 14 Tang, Sharon S      13 COND-MR              1:22.84    1:24.04        
                  40.04     1:24.04 (44.00)                                        
 15 Blaze, Isabel W     13 CPAC-CT              1:22.14    1:24.05        
                  39.87     1:24.05 (44.18)                                        
 16 Jeon, Clare         14 COND-MR              1:27.32    1:25.05        
                  40.18     1:25.05 (44.87)                                        
 17 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    1:25.52    1:27.18        
                  41.19     1:27.18 (45.99)                                        
 18 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    1:28.17    1:27.38        
                  41.32     1:27.38 (46.06)                                        
 19 Chesterman, Grace   14 COND-MR              1:39.02    1:28.46        
                  41.73     1:28.46 (46.73)                                        
 20 Colucci, Christina  13 Middies-MR           1:25.64    1:28.89        
                  42.92     1:28.89 (45.97)                                        
 21 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR    1:26.53    1:29.63        
                  42.67     1:29.63 (46.96)                                        
 22 Casiano, Ashlyn M   14 KB Makos-MR          1:27.55    1:31.25        
                  43.53     1:31.25 (47.72)                                        
 23 Banc, Olivia R      13 Rivertown Rays-MR    1:33.01    1:32.22        
                  42.76     1:32.22 (49.46)                                        
 24 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR    1:31.46    1:32.28        
                  43.47     1:32.28 (48.81)                                        
 25 Bruni, Liz J        14 Rivertown Rays-MR    1:29.81    1:32.49        
                  42.98     1:32.49 (49.51)                                        
 26 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR          1:27.90    1:33.18        
                  44.24     1:33.18 (48.94)                                        
 27 Dubick, Allison H   13 CSD-MR               1:32.22    1:33.71        
                  43.43     1:33.71 (50.28)                                        
 28 Espinal, Adrianna   13 Barracudas-MR        1:28.12    1:34.14        
                  43.57     1:34.14 (50.57)                                        
 29 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    1:28.66    1:34.65        
                  44.16     1:34.65 (50.49)                                        
 30 Kuriako, Annmarie   14 COND-MR                55.00    1:41.03        
                  46.72     1:41.03 (54.31)                                        
 31 Kass, Gabby         13 Middies-MR           1:47.49    1:55.52        
                  54.31   1:55.52 (1:01.21)                                        
 32 Harvey, Brianna C   14 KB Makos-MR          2:17.39    1:59.08        
                  57.48   1:59.08 (1:01.60)                                        
 33 Hall, Emma M        14 Middies-MR           2:09.13    2:08.49        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ Zone Quals
              2:30.99  JO Junior Olympics
              2:36.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    2:35.13    2:36.59 SILV   
                  31.47     1:07.41 (35.94)     1:48.29 (40.88)     2:36.59 (48.30)
  2 Adorable, Katie R   13 COND-MR              2:42.71    2:44.88        
                  34.33     1:16.09 (41.76)     2:02.24 (46.15)     2:44.88 (42.64)
  3 Sharabun, Christin  13 Rivertown Rays-MR    2:44.00    2:54.39        
                  33.71     1:13.23 (39.52)   2:54.39 (1:41.16)                    
  4 Campanile, Angelin  13 Middies-MR           2:58.60    2:54.66        
                  36.54     1:21.51 (44.97)     2:09.24 (47.73)     2:54.66 (45.42)
  5 Wooster, Elizabeth  13 Morris County-NJ     2:52.37    3:00.83        
                  38.92     1:25.87 (46.95)     2:13.93 (48.06)     3:00.83 (46.90)
  6 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR   3:15.50    3:01.95        
                  37.92     1:23.93 (46.01)     2:13.84 (49.91)     3:01.95 (48.11)
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A  16 Middies-MR           5:08.61    5:25.72        
                  29.68     1:01.67 (31.99)     1:34.20 (32.53)     2:06.97 (32.77)
        2:40.10 (33.13)     3:13.54 (33.44)     3:46.99 (33.45)     4:20.35 (33.36)
        4:53.93 (33.58)     5:25.72 (31.79)                                        
  2 Sweet, Lauren A     15 COND-MR              5:22.47    5:25.92        
                  29.48     1:01.68 (32.20)     1:34.73 (33.05)     2:08.03 (33.30)
        2:41.35 (33.32)     3:14.88 (33.53)     3:48.32 (33.44)     4:21.78 (33.46)
        4:54.90 (33.12)     5:25.92 (31.02)                                        
  3 Lynch, Kelly A      16 Barracudas-MR        5:24.00    5:30.69        
                  29.40     1:01.68 (32.28)     1:34.99 (33.31)     2:08.41 (33.42)
        2:42.47 (34.06)     3:16.47 (34.00)     3:50.78 (34.31)     4:24.88 (34.10)
        4:58.74 (33.86)     5:30.69 (31.95)                                        
  4 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   5:34.13    5:31.14        
                  29.17     1:01.75 (32.58)     1:35.32 (33.57)     2:09.24 (33.92)
        2:43.08 (33.84)     3:17.15 (34.07)     3:51.08 (33.93)     4:24.79 (33.71)
        4:58.41 (33.62)     5:31.14 (32.73)                                        
  5 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    5:40.03    5:32.60        
                  29.11     1:01.11 (32.00)     1:34.26 (33.15)     2:08.41 (34.15)
        2:42.55 (34.14)     3:16.62 (34.07)     3:50.86 (34.24)     4:25.22 (34.36)
        4:59.41 (34.19)     5:32.60 (33.19)                                        
  6 Freeman, Cassie N   14 COND-MR              5:33.27    5:34.47        
                  29.07     1:01.86 (32.79)     1:36.29 (34.43)     2:10.97 (34.68)
        2:45.65 (34.68)     3:19.87 (34.22)     3:53.95 (34.08)     4:27.97 (34.02)
        5:01.74 (33.77)     5:34.47 (32.73)                                        
  7 Kerrich, Zoe A      16 Rivertown Rays-MR    5:37.10    5:41.44        
                  29.88     1:02.45 (32.57)     1:35.75 (33.30)     2:09.35 (33.60)
        2:43.08 (33.73)     3:17.77 (34.69)     3:54.02 (36.25)     4:30.35 (36.33)
        5:06.07 (35.72)     5:41.44 (35.37)                                        
  8 Malyszka, Kelly D   13 COND-MR              5:40.63    5:42.49        
                  29.76     1:03.37 (33.61)     1:37.86 (34.49)     2:12.72 (34.86)
        2:47.85 (35.13)     3:22.71 (34.86)     3:57.60 (34.89)     4:32.55 (34.95)
        5:07.75 (35.20)     5:42.49 (34.74)                                        
  9 Wang, Amanda H      15 Middies-MR           5:40.65    5:44.48        
                  30.93     1:04.30 (33.37)     1:38.38 (34.08)     2:12.79 (34.41)
        2:47.56 (34.77)     3:22.92 (35.36)     3:58.52 (35.60)     4:33.89 (35.37)
        5:09.75 (35.86)     5:44.48 (34.73)                                        
 10 Ascolese, Kea E     13 Morris County-NJ     5:54.24    5:49.89        
                  30.99     1:05.31 (34.32)     1:40.89 (35.58)     2:16.72 (35.83)
        2:52.88 (36.16)     3:28.75 (35.87)     4:04.55 (35.80)     4:40.53 (35.98)
        5:16.03 (35.50)     5:49.89 (33.86)                                        
 11 Doherty, Haleigh M  16 COND-MR              5:57.81    5:50.09        
                  31.47     1:05.98 (34.51)     1:41.57 (35.59)     2:17.89 (36.32)
        2:53.88 (35.99)     3:29.81 (35.93)     4:06.26 (36.45)     4:42.26 (36.00)
        5:17.35 (35.09)     5:50.09 (32.74)                                        
 12 Drew, Sami B        13 Middies-MR           5:59.56    5:50.75        
                  31.97     1:06.97 (35.00)     1:42.66 (35.69)     2:18.53 (35.87)
        2:54.45 (35.92)     3:30.50 (36.05)     4:06.19 (35.69)     4:41.77 (35.58)
        5:16.93 (35.16)     5:50.75 (33.82)                                        
 13 Frey, Sophie G      14 CSD-MR               5:41.44    5:50.99        
                  30.06     1:03.19 (33.13)     1:36.94 (33.75)     2:11.00 (34.06)
        2:45.82 (34.82)     3:21.19 (35.37)     3:57.57 (36.38)     4:34.65 (37.08)
        5:12.66 (38.01)     5:50.99 (38.33)                                        
 14 Farrell, Shannon P  15 COND-MR              5:20.70    5:51.79        
                  30.36     1:03.30 (32.94)     1:37.85 (34.55)     2:12.85 (35.00)
        2:48.50 (35.65)     3:24.48 (35.98)     4:00.52 (36.04)     4:36.42 (35.90)
        5:13.71 (37.29)     5:51.79 (38.08)                                        
 15 Kanim, Callie H     17 Middies-MR           5:40.00    5:52.14        
                  31.82     1:06.21 (34.39)     1:41.37 (35.16)     2:16.99 (35.62)
        2:52.59 (35.60)     3:28.76 (36.17)     4:04.96 (36.20)     4:41.12 (36.16)
        5:17.07 (35.95)     5:52.14 (35.07)                                        
 16 Guerrero, Meg E     16 COND-MR              5:53.18    5:52.72        
                  30.44     1:03.93 (33.49)     1:38.21 (34.28)     2:13.25 (35.04)
        2:48.52 (35.27)     3:24.45 (35.93)     4:00.72 (36.27)     4:38.20 (37.48)
        5:16.21 (38.01)     5:52.72 (36.51)                                        
 17 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR    5:54.17    5:53.06        
                  31.28     1:05.36 (34.08)     1:40.52 (35.16)     2:16.03 (35.51)
        2:51.71 (35.68)     3:28.17 (36.46)     4:04.83 (36.66)     4:41.12 (36.29)
        5:17.79 (36.67)     5:53.06 (35.27)                                        
 18 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    5:52.54    5:55.20        
                  30.13     1:04.52 (34.39)     1:40.16 (35.64)     2:16.16 (36.00)
        2:52.57 (36.41)     3:29.34 (36.77)     4:05.80 (36.46)     4:43.32 (37.52)
        5:19.50 (36.18)     5:55.20 (35.70)                                        
 19 Steere, Shelby E    15 Morris County-NJ     5:53.12    5:57.92        
                  31.06     1:06.07 (35.01)     1:41.61 (35.54)     2:17.74 (36.13)
        2:53.82 (36.08)     3:30.40 (36.58)     4:07.35 (36.95)     4:44.32 (36.97)
        5:21.89 (37.57)     5:57.92 (36.03)                                        
 20 Raciti, Krista M    15 COND-MR              5:54.41    6:01.65        
                  30.56     1:05.54 (34.98)     1:42.21 (36.67)     2:19.03 (36.82)
        2:55.56 (36.53)     3:33.88 (38.32)     4:11.72 (37.84)     4:50.12 (38.40)
        5:26.25 (36.13)     6:01.65 (35.40)                                        
 21 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    6:02.64    6:05.75        
                  31.73                             1:06.81 ( )                    
            1:42.87 ( )     2:19.82 (36.95)                             2:57.26 ( )
      6:05.75 (3:08.49)                                                            
 22 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    5:53.26    6:07.53        
                  31.83     1:08.69 (36.86)     1:46.12 (37.43)     2:24.17 (38.05)
        3:02.43 (38.26)     3:40.43 (38.00)     4:18.26 (37.83)     4:55.76 (37.50)
        5:32.21 (36.45)     6:07.53 (35.32)                                        
 23 Weisstuch, Carolin  15 Middies-MR           6:25.78    6:08.64        
                  33.61     1:11.10 (37.49)     1:47.91 (36.81)     2:25.55 (37.64)
        3:03.03 (37.48)     3:40.58 (37.55)     4:17.83 (37.25)     4:55.58 (37.75)
        5:32.89 (37.31)     6:08.64 (35.75)                                        
 24 Campanile, Angelin  13 Middies-MR           6:17.21    6:12.20        
                  32.65     1:09.22 (36.57)     1:46.53 (37.31)     2:24.49 (37.96)
        3:03.01 (38.52)     3:41.12 (38.11)     4:19.61 (38.49)     4:58.03 (38.42)
        5:36.09 (38.06)     6:12.20 (36.11)                                        
 25 Vasudevan, Arya V   15 Middies-MR           6:15.00    6:27.90        
                  34.16     1:12.64 (38.48)     1:51.28 (38.64)     2:31.07 (39.79)
        3:10.58 (39.51)     3:50.30 (39.72)     4:29.74 (39.44)     5:09.68 (39.94)
        5:49.15 (39.47)     6:27.90 (38.75)                                        
 26 Wooster, Elizabeth  13 Morris County-NJ     6:37.60    6:31.38        
                  34.64     1:13.10 (38.46)     1:53.12 (40.02)     2:32.86 (39.74)
        3:13.03 (40.17)     3:53.35 (40.32)     4:33.95 (40.60)     5:14.58 (40.63)
        5:53.89 (39.31)     6:31.38 (37.49)                                        
 27 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR    7:20.00    6:38.33        
                  33.98                             1:12.86 ( )                    
            1:53.13 ( )     2:34.13 (41.00)                             3:15.36 ( )
      6:38.33 (3:22.97)                                                            
 28 Koon, Samantha F    14 Morris County-NJ     6:41.52    6:39.11        
                  34.94     1:13.95 (39.01)     1:54.72 (40.77)     2:36.02 (41.30)
        3:17.65 (41.63)     3:58.51 (40.86)     4:39.46 (40.95)     5:20.51 (41.05)
        6:01.38 (40.87)     6:39.11 (37.73)                                        
 29 Shallcross, Ashlyn  13 Morris County-NJ     6:42.32    6:41.99        
                  35.90     1:16.22 (40.32)     1:56.72 (40.50)     2:37.90 (41.18)
        3:18.85 (40.95)     3:59.26 (40.41)     4:40.76 (41.50)     5:21.79 (41.03)
        6:02.42 (40.63)     6:41.99 (39.57)                                        
 30 Colucci, Christina  13 Middies-MR           6:56.33    6:53.62        
                  36.68     1:17.53 (40.85)     1:58.54 (41.01)     2:40.32 (41.78)
        3:23.08 (42.76)     4:05.43 (42.35)     4:47.97 (42.54)     5:30.25 (42.28)
        6:12.68 (42.43)     6:53.62 (40.94)                                        
 31 Feely, Kayleigh E   15 Barracudas-MR        6:44.30    6:56.74        
                  36.45     1:17.63 (41.18)     1:59.42 (41.79)     2:41.89 (42.47)
        3:24.56 (42.67)     4:07.89 (43.33)     4:50.48 (42.59)     5:33.21 (42.73)
        6:15.97 (42.76)     6:56.74 (40.77)                                        
 32 Cava, Chloe J       13 Morris County-NJ     7:09.87    7:06.77        
                  37.41     1:19.36 (41.95)     2:02.97 (43.61)     2:45.91 (42.94)
        3:30.08 (44.17)     4:13.52 (43.44)     4:57.83 (44.31)     5:42.34 (44.51)
        6:25.06 (42.72)     7:06.77 (41.71)                                        
 33 Kass, Gabby         13 Middies-MR           7:28.16    7:27.43        
                                                    1:22.35 ( )   7:27.43 (6:05.08)
 34 Hughes, Analeigh G  15 COND-MR              7:16.84    7:36.35        
                  39.49                             1:24.01 ( )                    
            2:10.75 ( )     2:56.93 (46.18)                             3:44.04 ( )
      7:36.35 (3:52.31)                                                            
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  NYSC Sectionals-NY
                25.39  VASC Sectionals-Virginia
                25.69  METS Senior Mets
                26.29  ZQ Zone Quals
                26.59  JO Junior Olympics
                26.99  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stiles, Jessica W   17 Morris County-NJ       24.14      24.77 NYSC   
  2 Doherty, Kaitlin A  16 Middies-MR             24.58      25.96 ZQ     
  3 Guerrero, Meg E     16 COND-MR                26.19      26.62 SILV   
  4 Ludwicki, Kristin   16 COND-MR                25.92      26.67 SILV   
  5 Escobedo, Emily R   17 COND-MR                25.96      26.76 SILV   
  6 Giordano, Leta K    14 Flying Dolphins-MR     25.91      26.84 SILV   
  7 Frey, Sophie G      14 CSD-MR                 26.94      26.90 SILV   
  8 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR     27.28      27.06        
  9 Ludwicki, Katie R   14 COND-MR                26.00      27.15        
 10 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR      27.21      27.33        
 11 Farrell, Shannon P  15 COND-MR                25.80      27.45        
 12 Bradnock, Taylor A  17 COND-MR                26.81      27.66        
 13 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR     27.16      27.67        
 14 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR      27.19      27.73        
 15 Wang, Amanda H      15 Middies-MR             27.27      27.82        
 16 Kanim, Callie H     17 Middies-MR             26.84      28.06        
 17 Borzacchiello, Chr  17 CSD-MR                 26.62      28.07        
 18 Raphael, Michaela   15 COND-MR                26.81      28.08        
 19 Archer, Ally J      16 COND-MR                28.70      28.26        
 20 Pinto, Aidan L      12 Morris County-NJ       27.98      28.39        
 21 Lipton, Jessica R   15 Flying Dolphins-MR     27.90      28.40        
 22 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR     27.51      28.43        
 23 McClung, Taylor R   15 Rivertown Rays-MR      26.77      28.44        
 24 Doherty, Haleigh M  16 COND-MR                28.68      28.45        
 25 Badick, Mackenzie   15 COND-MR                28.42      28.55        
 26 Luhrs, Kaylin R     16 CSD-MR                 27.99      28.69        
 27 Gross, Faith J      12 Unattached Cond-MR     28.66      28.70        
 28 Carlson, Kellen A   13 CPAC-CT                28.32      28.74        
 29 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR      28.59      28.82        
 30 Medina, Melissa     15 COND-MR                27.54      28.87        
 31 Feigin, Amanda M    17 Rivertown Rays-MR      28.67      29.28        
 32 Anacker, Boomie I   13 COND-MR                28.29      29.75        
 33 Steere, Shelby E    15 Morris County-NJ       28.96      29.82        
 34 Cicoria, Lauren M   12 Morris County-NJ       30.12      30.36        
 35 Jang, Sarah         14 COND-MR                31.69      30.67        
 36 Brew, Maggie C      11 Middies-MR             32.31      30.71        
 37 Vasudevan, Arya V   15 Middies-MR             30.52      31.01        
 38 Pastor, Selena *    11 CSD-MR                 30.00      31.47        
 39 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      32.77      32.50        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.99  NYSC Sectionals-NY
              1:57.49  VASC Sectionals-Virginia
              1:59.99  METS Senior Mets
              2:02.49  ZQ Zone Quals
              2:04.49  JO Junior Olympics
              2:10.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stiles, Jessica W   17 Morris County-NJ     1:58.98    1:59.98 METS   
                  27.83       57.97 (30.14)     1:28.76 (30.79)     1:59.98 (31.22)
  2 Doherty, Kaitlin A  16 Middies-MR           1:56.78    2:01.43 ZQ     
                  28.83       59.88 (31.05)     1:30.46 (30.58)     2:01.43 (30.97)
  3 Escobedo, Emily R   17 COND-MR              2:00.43    2:02.83 JO     
                  28.49       59.35 (30.86)     1:31.22 (31.87)     2:02.83 (31.61)
  4 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   2:05.81    2:04.55 SILV   
                  28.72     1:00.55 (31.83)     1:32.96 (32.41)     2:04.55 (31.59)
  5 Feigin, Amanda M    17 Rivertown Rays-MR    2:15.91    2:04.57 SILV   
  6 Guerrero, Meg E     16 COND-MR              2:07.89    2:05.40 SILV   
                  29.75     1:02.51 (32.76)     1:34.15 (31.64)     2:05.40 (31.25)
  7 Frey, Sophie G      14 CSD-MR               2:04.68    2:05.58 SILV   
                  29.15     1:01.13 (31.98)     1:33.67 (32.54)     2:05.58 (31.91)
  8 McClung, Taylor R   15 Rivertown Rays-MR    2:01.76    2:06.40 SILV   
                  29.24     1:01.38 (32.14)     1:34.31 (32.93)     2:06.40 (32.09)
  9 Giordano, Leta K    14 Flying Dolphins-MR   2:02.49    2:07.30 SILV   
                  28.44     1:00.31 (31.87)     1:33.67 (33.36)     2:07.30 (33.63)
 10 Lynch, Kelly A      16 Barracudas-MR        2:02.38    2:07.71 SILV   
                  29.56     1:01.92 (32.36)     1:35.32 (33.40)     2:07.71 (32.39)
 11 Raciti, Krista M    15 COND-MR              2:13.47    2:10.97        
 12 Raphael, Michaela   15 COND-MR              2:06.77    2:11.09        
                  29.66     1:02.78 (33.12)     1:36.87 (34.09)     2:11.09 (34.22)
 13 Doherty, Haleigh M  16 COND-MR              2:15.19    2:11.20        
                  31.54     1:04.72 (33.18)     1:38.14 (33.42)     2:11.20 (33.06)
 14 Ludwicki, Kristin   16 COND-MR              2:09.00    2:12.06        
                  30.23     1:03.49 (33.26)     1:38.30 (34.81)     2:12.06 (33.76)
 15 Doyle, Bethany E    15 CSD-MR               2:13.45    2:12.38        
                                1:03.54 ( )     1:38.12 (34.58)     2:12.38 (34.26)
 16 Ludwicki, Katie R   14 COND-MR              2:11.04    2:13.15        
 17 Luhrs, Kaylin R     16 CSD-MR               2:12.40    2:14.14        
                  30.61     1:04.49 (33.88)     1:39.49 (35.00)     2:14.14 (34.65)
 18 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    2:16.41    2:15.05        
                  30.67     1:04.27 (33.60)     1:39.85 (35.58)     2:15.05 (35.20)
 19 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR    2:11.85    2:15.07        
 20 Badick, Mackenzie   15 COND-MR              2:10.92    2:16.11        
                  31.33     1:06.36 (35.03)     1:41.72 (35.36)     2:16.11 (34.39)
 21 Archer, Ally J      16 COND-MR              2:20.03    2:16.42        
                  31.74     1:07.34 (35.60)     1:42.70 (35.36)     2:16.42 (33.72)
 22 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    2:10.72    2:21.23        
                  31.72     1:07.31 (35.59)     1:44.83 (37.52)     2:21.23 (36.40)
 23 Bradnock, Taylor A  17 COND-MR              2:15.94    2:22.05        
                  31.22     1:06.21 (34.99)     1:43.66 (37.45)     2:22.05 (38.39)
 24 Jang, Sarah         14 COND-MR              2:30.74    2:26.18        
                  32.34     1:09.60 (37.26)     1:47.92 (38.32)     2:26.18 (38.26)
 25 Vasudevan, Arya V   15 Middies-MR           2:27.86    2:29.15        
                  33.94     1:11.97 (38.03)     1:50.76 (38.79)     2:29.15 (38.39)
 26 Feely, Kayleigh E   15 Barracudas-MR        2:35.28    2:43.16        
                  37.98     1:19.67 (41.69)     2:01.94 (42.27)     2:43.16 (41.22)
 -- Steere, Shelby E    15 Morris County-NJ     2:14.99         DQ        
      False start
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.39  NYSC Sectionals-NY
              2:11.89  VASC Sectionals-Virginia
              2:15.09  METS Senior Mets
              2:20.99  JO Junior Olympics
              2:20.99  ZQ Zone Quals
              2:29.29  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stiles, Jessica W   17 Morris County-NJ     2:15.98    2:14.56 METS   
                  31.41     1:05.25 (33.84)     1:40.02 (34.77)     2:14.56 (34.54)
  2 Wang, Amanda H      15 Middies-MR           2:12.13    2:15.76 JO     
                  32.91     1:07.63 (34.72)     1:42.09 (34.46)     2:15.76 (33.67)
  3 Sweet, Lauren A     15 COND-MR              2:17.77    2:16.64 JO     
                  32.60     1:06.55 (33.95)     1:41.87 (35.32)     2:16.64 (34.77)
  4 Kanim, Callie H     17 Middies-MR           2:14.59    2:19.94 JO     
                  34.05     1:09.39 (35.34)     1:44.92 (35.53)     2:19.94 (35.02)
  5 Weiss, Jessica M    14 Flying Dolphins-MR   2:23.86    2:21.69 SILV   
                  33.60     1:09.49 (35.89)     1:45.87 (36.38)     2:21.69 (35.82)
  6 Pinto, Aidan L      12 Morris County-NJ     2:19.38    2:22.18 SILV   
                  33.39     1:09.30 (35.91)     1:46.18 (36.88)     2:22.18 (36.00)
  7 Kerrich, Zoe A      16 Rivertown Rays-MR    2:27.31    2:22.87 SILV   
                  33.19     1:08.83 (35.64)     1:45.55 (36.72)     2:22.87 (37.32)
  8 Lipton, Jessica R   15 Flying Dolphins-MR   2:21.78    2:23.26 SILV   
                  33.95     1:10.35 (36.40)     1:46.92 (36.57)     2:23.26 (36.34)
  9 Lynch, Kelly A      16 Barracudas-MR        2:27.75    2:24.51 SILV   
                  34.06     1:10.89 (36.83)     1:48.55 (37.66)     2:24.51 (35.96)
 10 Steere, Shelby E    15 Morris County-NJ     2:22.79    2:25.19 SILV   
                  33.28     1:09.90 (36.62)     1:47.68 (37.78)     2:25.19 (37.51)
 11 Badick, Mackenzie   15 COND-MR              2:24.52    2:25.64 SILV   
                  34.27     1:11.69 (37.42)     1:49.37 (37.68)     2:25.64 (36.27)
 12 Raphael, Michaela   15 COND-MR              2:27.15    2:25.66 SILV   
                  33.63     1:10.49 (36.86)     1:48.14 (37.65)     2:25.66 (37.52)
 13 Raciti, Krista M    15 COND-MR              2:25.62    2:26.09 SILV   
                  34.08     1:12.35 (38.27)     1:49.77 (37.42)     2:26.09 (36.32)
 14 Doyle, Bethany E    15 CSD-MR               2:22.74    2:28.09 SILV   
                  34.80     1:11.85 (37.05)     1:50.25 (38.40)     2:28.09 (37.84)
 15 Ludwicki, Katie R   14 COND-MR              2:24.95    2:28.86 SILV   
                  34.27     1:12.02 (37.75)     1:50.73 (38.71)     2:28.86 (38.13)
 16 O'Shea, Kelli A     12 COND-MR              2:41.80    2:28.90 SILV   
                  35.05     1:12.80 (37.75)     1:52.05 (39.25)     2:28.90 (36.85)
 17 Ferreira, Lindsey   12 CPAC-CT              2:47.60    2:29.09 SILV   
                  36.32     1:14.67 (38.35)     1:53.13 (38.46)     2:29.09 (35.96)
 18 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR    2:30.85    2:29.95        
                  34.67     1:13.24 (38.57)     1:52.69 (39.45)     2:29.95 (37.26)
 19 Stiles, Juliann A   12 Morris County-NJ     2:37.38    2:30.28        
                  35.34     1:14.62 (39.28)     1:54.40 (39.78)     2:30.28 (35.88)
 20 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:23.96    2:30.60        
                  35.15     1:13.17 (38.02)     1:52.01 (38.84)     2:30.60 (38.59)
 21 Anacker, Boomie I   13 COND-MR              2:29.86    2:30.65        
                  34.96     1:13.07 (38.11)     1:52.40 (39.33)     2:30.65 (38.25)
 22 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR    2:32.38    2:32.89        
                  36.71     1:15.39 (38.68)     1:54.18 (38.79)     2:32.89 (38.71)
 23 Hamilton, Catherin  11 CPAC-CT              2:34.37    2:34.19        
                  36.79     1:16.70 (39.91)     1:56.49 (39.79)     2:34.19 (37.70)
 24 Catarinacchio, Jes  15 Middies-MR           2:30.77    2:35.29        
                  36.56     1:15.83 (39.27)     1:55.97 (40.14)     2:35.29 (39.32)
 25 Medina, Melissa     15 COND-MR              2:29.59    2:36.59        
                  36.65     1:16.28 (39.63)     1:57.66 (41.38)     2:36.59 (38.93)
 26 Schatz, Brooke J    11 COND-MR              2:33.58    2:37.03        
                  36.23     1:15.43 (39.20)     1:56.14 (40.71)     2:37.03 (40.89)
 27 Maroney, Cassie Q   11 CPAC-CT              2:43.41    2:37.60        
                  37.22     1:17.94 (40.72)     1:57.82 (39.88)     2:37.60 (39.78)
 28 Feigin, Amanda M    17 Rivertown Rays-MR    2:32.82    2:39.16        
                  37.07     1:16.91 (39.84)     1:58.09 (41.18)     2:39.16 (41.07)
 29 Evangelista, Ryan   11 COND-MR              2:40.00    2:41.30        
                  37.81     1:19.06 (41.25)     2:00.96 (41.90)     2:41.30 (40.34)
 30 Jang, Sarah         14 COND-MR              2:48.78    2:44.88        
                  36.91     1:18.94 (42.03)     2:02.64 (43.70)     2:44.88 (42.24)
 31 McCullough, Megan   12 Morris County-NJ     2:54.67    2:49.60        
                  39.26     1:21.57 (42.31)   2:49.60 (1:28.03)                    
 32 Martin, Autumn F    11 Morris County-NJ          NT    3:01.55        
                  43.71     1:30.99 (47.28)     2:16.46 (45.47)     3:01.55 (45.09)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.29  NYSC Sectionals-NY
              1:08.89  VASC Sectionals-Virginia
              1:12.09  METS Senior Mets
              1:13.99  ZQ Zone Quals
              1:15.19  JO Junior Olympics
              1:20.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Jessica M    14 Flying Dolphins-MR   1:13.36    1:14.79 JO     
                  35.81     1:14.79 (38.98)                                        
  2 Giordano, Leta K    14 Flying Dolphins-MR   1:13.94    1:15.58 SILV   
                  36.12     1:15.58 (39.46)                                        
  3 Borzacchiello, Chr  17 CSD-MR               1:13.22    1:16.06 SILV   
                  35.78     1:16.06 (40.28)                                        
  4 Raciti, Krista M    15 COND-MR              1:13.88    1:17.16 SILV   
                  37.46     1:17.16 (39.70)                                        
  5 Doherty, Kaitlin A  16 Middies-MR           1:13.47    1:17.23 SILV   
                  36.57     1:17.23 (40.66)                                        
  6 Wang, Amanda H      15 Middies-MR           1:18.42    1:17.69 SILV   
                  36.98     1:17.69 (40.71)                                        
  7 Lynch, Kelly A      16 Barracudas-MR        1:18.14    1:18.79 SILV   
                  38.06     1:18.79 (40.73)                                        
  8 Frey, Sophie G      14 CSD-MR               1:17.80    1:19.56 SILV   
                  37.65     1:19.56 (41.91)                                        
  9 Archer, Ally J      16 COND-MR              1:23.13    1:20.33 SILV   
                  38.94     1:20.33 (41.39)                                        
 10 Medina, Melissa     15 COND-MR              1:15.24    1:21.60        
                  39.18     1:21.60 (42.42)                                        
 11 Bradnock, Taylor A  17 COND-MR              1:15.50    1:22.69        
                  38.26     1:22.69 (44.43)                                        
 12 Lipton, Jessica R   15 Flying Dolphins-MR   1:21.90    1:23.29        
                  39.82     1:23.29 (43.47)                                        
 13 Kanim, Callie H     17 Middies-MR           1:19.74    1:23.63        
                  40.11     1:23.63 (43.52)                                        
 14 Catarinacchio, Jes  15 Middies-MR           1:19.11    1:23.86        
                  39.74     1:23.86 (44.12)                                        
 15 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR   1:30.00    1:25.30        
                  40.90     1:25.30 (44.40)                                        
 16 Vasudevan, Arya V   15 Middies-MR           1:24.13    1:25.31        
                  40.28     1:25.31 (45.03)                                        
 17 Cicoria, Lauren M   12 Morris County-NJ     1:27.98    1:29.69        
                  42.49     1:29.69 (47.20)                                        
 18 Feely, Kayleigh E   15 Barracudas-MR        1:39.01    1:38.06        
                  46.94     1:38.06 (51.12)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:11.49  NYSC Sectionals-NY
              2:13.49  VASC Sectionals-Virginia
              2:18.99  METS Senior Mets
              2:24.99  ZQ Zone Quals
              2:29.99  JO Junior Olympics
              2:33.99  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Escobedo, Emily R   17 COND-MR              2:22.33    2:21.90 ZQ     
                  30.98     1:06.79 (35.81)     1:44.53 (37.74)     2:21.90 (37.37)
  2 Doyle, Bethany E    15 CSD-MR               2:30.34    2:29.40 JO     
                  33.16     1:11.11 (37.95)     1:49.97 (38.86)     2:29.40 (39.43)
  3 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   2:29.46    2:30.23 SILV   
                  32.86     1:12.12 (39.26)     1:51.33 (39.21)     2:30.23 (38.90)
  4 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR    2:55.00    2:32.93 SILV   
                  33.23     1:12.57 (39.34)     1:52.07 (39.50)     2:32.93 (40.86)
  5 Carlson, Kellen A   13 CPAC-CT              2:39.37    2:34.97        
                  34.83     1:15.05 (40.22)     1:56.30 (41.25)     2:34.97 (38.67)
  6 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:37.42    2:39.47        
                  34.38     1:15.39 (41.01)     1:56.98 (41.59)     2:39.47 (42.49)
  7 Catarinacchio, Jes  15 Middies-MR           2:27.61    2:40.12        
                  34.71     1:15.37 (40.66)     1:57.62 (42.25)     2:40.12 (42.50)
  8 Clisham, Lilly G    12 CPAC-CT              2:45.89    2:40.20        
                  35.92     1:16.12 (40.20)     1:57.43 (41.31)     2:40.20 (42.77)
  9 McClung, Taylor R   15 Rivertown Rays-MR    2:31.52    2:40.26        
                  33.79     1:15.71 (41.92)     1:58.65 (42.94)     2:40.26 (41.61)
 10 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    2:32.66    2:41.57        
                  33.64     1:16.26 (42.62)     2:00.30 (44.04)     2:41.57 (41.27)
 11 Pinto, Aidan L      12 Morris County-NJ     2:43.03    2:42.07        
                  34.25     1:16.50 (42.25)     2:00.33 (43.83)     2:42.07 (41.74)
 12 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    2:42.50    2:45.51        
                  33.03     1:12.14 (39.11)     1:57.41 (45.27)     2:45.51 (48.10)
 13 Ludwicki, Kristin   16 COND-MR              2:45.59    2:47.48        
                  32.29     1:11.08 (38.79)     1:56.51 (45.43)     2:47.48 (50.97)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     17.96      18.74        
  2 Blair, Thomas        8 Morris County-NJ       21.14      20.73        
  3 Green, Logan S       8 Flying Dolphins-MR     20.22      21.32        
  4 Campanile, John A    8 Middies-MR             23.99      21.70        
  5 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                21.36      22.17        
  6 Zhu, Ken H           8 Middies-MR             32.00      22.87        
  7 Cosgrove, James      8 CSD-MR                 22.67      23.98        
  8 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      29.39      24.10        
  9 Rothman, Zach W      6 CSD-MR                 26.51      24.43        
 10 Dubilier, Brendan    8 Middies-MR             21.79      24.65        
 11 Lopez-Ryan, David    7 Middies-MR             25.45      26.39        
 12 Keller, Andrew O     7 CSD-MR                 25.85      28.97        
 13 Stoll, Johann        8 Middies-MR             26.10      30.02        
 14 Tuttle, Peyton J     6 CSD-MR                 28.41      30.37        
 15 Wu, James X          7 COND-MR                   NT      32.20        
 -- Genix, Paul          8 Flying Dolphins-MR     30.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Logan S       8 Flying Dolphins-MR     22.80      22.88        
  2 Blair, Thomas        8 Morris County-NJ       26.06      23.62        
  3 Campanile, John A    8 Middies-MR             28.00      25.22        
  4 Dubilier, Brendan    8 Middies-MR             34.04      26.06        
  5 Stoll, Johann        8 Middies-MR             30.58      26.16        
  6 Mattone, Vincent J   8 CSD-MR                 25.00      26.65        
  7 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                27.58      26.78        
  8 Cho, Thomas S        8 COND-MR                28.89      26.90        
  9 Belovsky, Adam D     8 COND-MR                31.00      27.73        
 10 Zhu, Ken H           8 Middies-MR             35.00      28.11        
 11 Keller, Andrew O     7 CSD-MR                 28.43      28.24        
 12 Lopez-Ryan, David    7 Middies-MR             28.06      28.28        
 13 Genix, Paul          8 Flying Dolphins-MR     30.00      30.01        
 14 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      28.95      30.06        
 15 Wu, James X          7 COND-MR                   NT      31.53        
 16 Cho, Jonathan C      8 COND-MR                38.51      32.17        
 17 Rothman, Zach W      6 CSD-MR                 35.00      48.50        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ Zone Quals
                31.99  JO Junior Olympics
                35.19  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dino, Brian E       10 Morris County-NJ       30.09      30.69 ZQ     
  2 Pearce, Stephen P   10 Rivertown Rays-MR      32.35      32.87 SILV   
  3 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR      32.77      32.88 SILV   
  4 Zagon, Kobe         10 CSD-MR                 32.11      32.99 SILV   
  5 Crimi, Patrick C    10 COND-MR                33.58      33.17 SILV   
  6 Merone, Matt F      10 COND-MR                34.81      33.30 SILV   
  7 Lourenco, Matthew   10 Middies-MR             33.03      33.44 SILV   
  8 Kantar, Michael F    9 COND-MR                33.78      33.75 SILV   
  9 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     33.32      33.82 SILV   
 10 Finnerty, William   10 COND-MR                35.42      33.85 SILV   
 11 Cava, James         10 Morris County-NJ       33.01      33.88 SILV   
 12 Byrne, Matthew T    10 LIAC-MR                34.22      33.89 SILV   
 13 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR      34.13      34.24 SILV   
 14 Plavoukos, Alex F    9 CPAC-CT                34.88      34.56 SILV   
 15 Plavoukos, Spencer  10 CPAC-CT                33.62      34.58 SILV   
 16 Kim, Geonwoo D       9 LIAC-MR                35.81      34.82 SILV   
 17 Walters, Tyler A    10 LIAC-MR                36.01      34.90 SILV   
 18 Largey, Kyle M      10 Rivertown Rays-MR      36.02      35.19 SILV   
 19 Kantar, David F      9 COND-MR                34.73      35.21        
 20 Epstein, Brian J    10 LIAC-MR                37.01      35.40        
 21 Suponitskiy, James  10 COND-MR                35.25      35.61        
 22 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR      34.44      35.70        
 23 Lim, Hans C         10 LIAC-MR                35.92      35.72        
 24 Halpin, Keagen S     9 Barracudas-MR          34.38      36.40        
 25 Gaspard, Chad A     10 LIAC-MR                39.17      36.41        
 26 Porges, David r     10 Flying Dolphins-MR     34.68      36.48        
 27 Taboadela, Nicolas   9 Morris County-NJ       38.15      36.83        
 28 Martinus, Farren M   9 LIAC-MR                36.59      36.84        
 29 Craven, Max M        9 LIAC-MR                33.66      37.05        
 30 Nepogoda, Zachary   10 COND-MR                38.85      37.23        
 31 Gingrass, Zachary   10 LIAC-MR                36.97      37.53        
 32 Tolis, Christopher  10 Barracudas-MR          36.64      37.66        
 33 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR      36.14      37.86        
 34 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR      35.92      38.42        
 35 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR                39.71      38.46        
 36 Tung, Nicholas       9 LIAC-MR                37.69      38.75        
 37 Constable, Michael  10 LIAC-MR                40.20      38.84        
 38 Sivasankaran, Dhan  10 LIAC-MR                39.48      38.89        
 39 Canale, Dominic N   10 COND-MR                43.43      38.95        
 40 Blair, Thomas        8 Morris County-NJ       40.51      39.02        
 41 Han, Justin          9 COND-MR                38.32      39.03        
 42 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR      41.05      39.51        
 43 Green, Logan S       8 Flying Dolphins-MR     38.32      39.98        
 44 McSorley, Thomas W   9 Middies-MR             42.02      40.50        
 45 Campanile, John A    8 Middies-MR             38.80      41.79        
 46 Calero, Markus A    10 COND-MR                40.07      41.89        
 47 Dubilier, Brendan    8 Middies-MR             40.78      42.21        
 48 Villavizar, Sebast   9 KB Makos-MR            41.79      42.52        
 49 Dwyer, Luke          6 COND-MR                40.12      42.83        
 50 Lin, Ethan L         9 COND-MR                42.97      42.90        
 51 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      43.66      42.93        
 52 Lipton, Matthew      8 Flying Dolphins-MR     41.21      43.03        
 53 Jung, Ian           10 LIAC-MR                46.85      43.15        
 54 Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR      39.37      43.24        
 55 Cho, Jonathan C      8 COND-MR                51.75      43.39        
 56 Witko, Cole A        9 COND-MR                41.43      43.45        
 57 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      38.57      43.96        
 58 Cho, Thomas S        8 COND-MR                47.99      44.36        
 59 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                49.54      44.89        
 60 Belovsky, Adam D     8 COND-MR                44.25      45.32        
 61 Keller, Andrew O     7 CSD-MR                 47.94      45.39        
 62 Chen, Stephen        9 COND-MR                42.61      45.82        
 63 Rodriguez, Antonio  10 KB Makos-MR            41.79      45.94        
 64 Cosgrove, James      8 CSD-MR                 47.55      49.97        
 65 Lopez-Ryan, David    7 Middies-MR             54.06      51.28        
 66 Rothman, Zach W      6 CSD-MR                 59.79      55.43        
 67 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      55.47      59.65        
 68 Wu, James X          7 COND-MR                   NT    1:02.09        
 69 Tuttle, Peyton J     6 CSD-MR                 58.50    1:03.47        
 70 Morris, Connor P    10 Silver Streaks-MR         NT    1:06.09        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ Zone Quals
                37.49  JO Junior Olympics
                42.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR      37.52      36.41 ZQ     
  2 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR      37.65      36.49 ZQ     
  3 Albanese, Blake C   10 Barracudas-MR          38.22      37.08 JO     
  4 Crimi, Patrick C    10 COND-MR                40.18      37.20 JO     
  5 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     38.42      38.42 SILV   
  6 Zagon, Kobe         10 CSD-MR                 39.62      39.02 SILV   
  7 Lim, Hans C         10 LIAC-MR                40.06      39.53 SILV   
  8 Naughton, Liam A    10 COND-MR                40.97      39.64 SILV   
  9 Plavoukos, Spencer  10 CPAC-CT                38.03      40.00 SILV   
 10 Taboadela, Nicolas   9 Morris County-NJ       39.55      40.41 SILV   
 11 Plavoukos, Alex F    9 CPAC-CT                40.08      40.52 SILV   
 12 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR      39.62      40.57 SILV   
 13 Merone, Matt F      10 COND-MR                43.63      40.92 SILV   
 14 Kantar, Michael F    9 COND-MR                42.47      40.93 SILV   
 15 Kim, Geonwoo D       9 LIAC-MR                45.74      41.39 SILV   
 16 Cava, James         10 Morris County-NJ       43.39      41.82 SILV   
 17 Ramirez, Giovanni   10 LIAC-MR                38.77      42.22 SILV   
 18 Tung, Nicholas       9 LIAC-MR                42.92      42.24 SILV   
 19 Tolis, Christopher  10 Barracudas-MR          43.20      43.05        
 20 Halpin, Keagen S     9 Barracudas-MR          44.31      43.15        
 21 Kim, Christian J     8 COND-MR                43.81      43.36        
 22 Nepogoda, Zachary   10 COND-MR                49.25      43.74        
 23 Ye, Calvin D         9 LIAC-MR                44.12      43.82        
 24 Xia, Alan            9 LIAC-MR                42.27      43.83        
 25 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR      43.50      44.71        
 25 Largey, Kyle M      10 Rivertown Rays-MR      42.51      44.71        
 27 Craven, Max M        9 LIAC-MR                51.00      44.76        
 28 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR      43.28      45.17        
 29 Pittas, George N    10 LIAC-MR                48.75      45.23        
 30 Dwyer, Luke          6 COND-MR                43.70      45.54        
 31 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR      42.79      45.66        
 32 Villavizar, Sebast   9 KB Makos-MR            47.11      45.80        
 33 Sivasankaran, Dhan  10 LIAC-MR                45.61      45.85        
 34 Lipton, Matthew      8 Flying Dolphins-MR     46.28      46.29        
 35 Calero, Markus A    10 COND-MR                44.64      46.46        
 36 McSorley, Thomas W   9 Middies-MR             50.24      46.67        
 37 Chen, Stephen        9 COND-MR                49.27      46.92        
 38 Lin, Ethan L         9 COND-MR                52.19      47.15        
 39 Dua, Rudraksh        9 CSD-MR                 48.61      47.37        
 40 Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR      43.86      47.50        
 41 Constable, Michael  10 LIAC-MR                54.12      47.58        
 42 Belovsky, Adam D     8 COND-MR                51.83      47.83        
 43 Jung, Ian           10 LIAC-MR                48.73      48.05        
 44 Canale, Dominic N   10 COND-MR                46.71      48.26        
 45 Fernandes, Aidan M   9 COND-MR                47.14      48.55        
 46 Witko, Cole A        9 COND-MR                49.37      50.29        
 47 Han, Justin          9 COND-MR                50.44      51.11        
 48 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR      46.94      51.28        
 49 Cosgrove, James      8 CSD-MR                 55.00      51.52        
 50 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      48.61      51.99        
 51 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      51.64      53.07        
 52 Rodriguez, Antonio  10 KB Makos-MR            51.96      55.10        
 53 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR    1:07.31    1:06.63        
 54 Tuttle, Peyton J     6 CSD-MR               1:05.00    1:08.68        
 -- Morris, Connor P    10 Silver Streaks-MR         NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ Zone Quals
              1:34.59  JO Junior Olympics
              1:48.39  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lourenco, Matthew   10 Middies-MR           1:23.43    1:26.62 ZQ     
                  41.44     1:26.62 (45.18)                                        
  2 Albanese, Blake C   10 Barracudas-MR        1:34.86    1:30.06 ZQ     
                  42.89     1:30.06 (47.17)                                        
  3 Xia, Alan            9 LIAC-MR              1:35.67    1:34.02 JO     
                  45.18     1:34.02 (48.84)                                        
  4 Kim, Christian J     8 COND-MR              1:34.02    1:34.21 JO     
                  45.10     1:34.21 (49.11)                                        
  5 Plavoukos, Spencer  10 CPAC-CT              1:39.61    1:36.96 SILV   
                  46.40     1:36.96 (50.56)                                        
  6 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:41.69    1:39.46 SILV   
                  47.41     1:39.46 (52.05)                                        
  7 Lim, Hans C         10 LIAC-MR              1:45.12    1:41.53 SILV   
                  48.32     1:41.53 (53.21)                                        
  8 Han, Justin          9 COND-MR              1:40.00    1:43.49 SILV   
                  48.85     1:43.49 (54.64)                                        
  9 Gaspard, Chad A     10 LIAC-MR              1:52.76    1:48.42        
                  51.14     1:48.42 (57.28)                                        
 10 Martinus, Farren M   9 LIAC-MR              1:52.80    1:48.75        
                  52.94     1:48.75 (55.81)                                        
 11 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:49.56    1:49.27        
                  53.23     1:49.27 (56.04)                                        
 12 Kantar, David F      9 COND-MR              1:52.21    1:51.06        
                  54.15     1:51.06 (56.91)                                        
 13 Walters, Tyler A    10 LIAC-MR              1:55.00    1:56.18        
                  54.66   1:56.18 (1:01.52)                                        
 14 Constable, Michael  10 LIAC-MR              1:58.81    1:57.37        
                  56.81   1:57.37 (1:00.56)                                        
 15 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR   1:49.51    2:01.63        
                  55.74   2:01.63 (1:05.89)                                        
 16 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR              2:06.94    2:07.96        
                1:01.27   2:07.96 (1:06.69)                                        
 17 Jung, Ian           10 LIAC-MR              2:06.00    2:08.52        
                1:01.06   2:08.52 (1:07.46)                                        
 18 Ramirez, Giovanni   10 LIAC-MR              1:50.96    2:29.04        
                1:10.32   2:29.04 (1:18.72)                                        
 -- Zhu, Ken H           8 Middies-MR                NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                1:01.63        DQ (1:11.25)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ Zone Quals
                35.99  JO Junior Olympics
                43.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pearce, Stephen P   10 Rivertown Rays-MR      36.42      36.23 SILV   
  2 Dino, Brian E       10 Morris County-NJ       37.50      37.58 SILV   
  3 Byrne, Matthew T    10 LIAC-MR                38.97      38.32 SILV   
  4 Kantar, Michael F    9 COND-MR                42.00      39.57 SILV   
  5 Finnerty, William   10 COND-MR                39.38      39.77 SILV   
  6 Ye, Calvin D         9 LIAC-MR                43.91      40.98 SILV   
  7 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR      46.07      42.66 SILV   
  8 Kim, Christian J     8 COND-MR                43.21      43.66 SILV   
  9 Suponitskiy, James  10 COND-MR                42.72      44.10        
 10 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR      44.01      44.15        
 11 Largey, Kyle M      10 Rivertown Rays-MR      43.05      44.40        
 12 Naughton, Liam A    10 COND-MR                44.37      45.17        
 13 Epstein, Brian J    10 LIAC-MR                45.02      45.78        
 14 Porges, David r     10 Flying Dolphins-MR     44.05      46.56        
 15 Pittas, George N    10 LIAC-MR                46.11      47.40        
 16 Lin, Ethan L         9 COND-MR                47.08      48.29        
 17 Gingrass, Zachary   10 LIAC-MR                53.64      48.91        
 18 Nepogoda, Zachary   10 COND-MR                45.00      49.31        
 19 Mattone, Vincent J   8 CSD-MR                 44.25      50.46        
 20 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR                47.00      50.54        
 21 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR      47.03      51.26        
 22 Chen, Stephen        9 COND-MR                52.84      51.35        
 23 Fernandes, Aidan M   9 COND-MR                50.48      53.20        
 24 Dua, Rudraksh        9 CSD-MR                 57.98      53.71        
 25 Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR      48.76      53.82        
 26 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR      54.13      55.68        
 27 Dwyer, Luke          6 COND-MR                48.93      56.05        
 28 Witko, Cole A        9 COND-MR                56.19      58.35        
 29 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      56.10      58.67        
 30 Lipton, Matthew      8 Flying Dolphins-MR     55.99    1:00.44        
 31 Villavizar, Sebast   9 KB Makos-MR          1:23.34    1:05.57        
 -- Stoll, Johann        8 Middies-MR             55.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ Zone Quals
              1:21.99  JO Junior Olympics
              1:28.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Crimi, Patrick C    10 COND-MR              1:28.14    1:20.02 JO     
                  38.99     1:20.02 (41.03)                                        
  2 Albanese, Blake C   10 Barracudas-MR        1:22.26    1:20.89 JO     
                  37.00     1:20.89 (43.89)                                        
  3 Lourenco, Matthew   10 Middies-MR           1:21.45    1:22.24 SILV   
                  40.77     1:22.24 (41.47)                                        
  4 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:20.98    1:22.38 SILV   
                  38.95     1:22.38 (43.43)                                        
  5 Dino, Brian E       10 Morris County-NJ     1:25.13    1:26.01 SILV   
                  39.04     1:26.01 (46.97)                                        
  6 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:24.38    1:26.08 SILV   
                  39.95     1:26.08 (46.13)                                        
  7 Byrne, Matthew T    10 LIAC-MR              1:24.67    1:26.55 SILV   
                  41.07     1:26.55 (45.48)                                        
  8 Kim, Geonwoo D       9 LIAC-MR              1:48.62    1:27.76 SILV   
                  41.86     1:27.76 (45.90)                                        
  9 Cava, James         10 Morris County-NJ     1:26.63    1:28.64        
                  42.36     1:28.64 (46.28)                                        
 10 Zagon, Kobe         10 CSD-MR               1:30.12    1:29.07        
                  41.83     1:29.07 (47.24)                                        
 10 Xia, Alan            9 LIAC-MR              1:31.76    1:29.07        
                  44.26     1:29.07 (44.81)                                        
 12 Plavoukos, Alex F    9 CPAC-CT              1:22.73    1:29.15        
                  42.66     1:29.15 (46.49)                                        
 13 Suponitskiy, James  10 COND-MR              1:28.91    1:29.85        
                  41.73     1:29.85 (48.12)                                        
 14 Halpin, Keagen S     9 Barracudas-MR        1:32.37    1:31.24        
                  40.69     1:31.24 (50.55)                                        
 15 Naughton, Liam A    10 COND-MR              1:30.01    1:31.42        
                  44.86     1:31.42 (46.56)                                        
 16 Tung, Nicholas       9 LIAC-MR              1:32.52    1:32.96        
                  44.07     1:32.96 (48.89)                                        
 17 Kantar, David F      9 COND-MR              1:31.27    1:32.98        
                  46.30     1:32.98 (46.68)                                        
 18 Ye, Calvin D         9 LIAC-MR              1:32.11    1:33.17        
 19 Finnerty, William   10 COND-MR              1:33.54    1:34.85        
                  45.53     1:34.85 (49.32)                                        
 20 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR    1:32.90    1:35.24        
                  44.20     1:35.24 (51.04)                                        
 21 Craven, Max M        9 LIAC-MR              1:36.17    1:36.82        
                  44.95     1:36.82 (51.87)                                        
 22 Taboadela, Nicolas   9 Morris County-NJ     1:35.61    1:36.91        
                  46.54     1:36.91 (50.37)                                        
 23 Gingrass, Zachary   10 LIAC-MR              1:31.79    1:37.06        
                  48.33     1:37.06 (48.73)                                        
 24 Tolis, Christopher  10 Barracudas-MR        1:44.24    1:37.85        
                  44.70     1:37.85 (53.15)                                        
 25 Walters, Tyler A    10 LIAC-MR              1:36.70    1:38.85        
                  47.96     1:38.85 (50.89)                                        
 26 Martinus, Farren M   9 LIAC-MR              1:33.68    1:38.87        
                  49.69     1:38.87 (49.18)                                        
 27 Pittas, George N    10 LIAC-MR              1:53.00    1:40.04        
                  48.57     1:40.04 (51.47)                                        
 28 Merone, Matt F      10 COND-MR              1:33.00    1:40.92        
                  44.67     1:40.92 (56.25)                                        
 29 Epstein, Brian J    10 LIAC-MR              1:36.74    1:41.84        
 30 Sivasankaran, Dhan  10 LIAC-MR              1:41.01    1:42.40        
                  45.78     1:42.40 (56.62)                                        
 31 Ramirez, Giovanni   10 LIAC-MR              1:34.42    1:45.80        
                  46.15     1:45.80 (59.65)                                        
 32 Canale, Dominic N   10 COND-MR                   NT    1:46.73        
                  50.14     1:46.73 (56.59)                                        
 33 Porges, David r     10 Flying Dolphins-MR   1:41.30    1:48.63        
                  50.93     1:48.63 (57.70)                                        
 34 Mattone, Vincent J   8 CSD-MR               1:48.03    1:49.62        
                  52.19     1:49.62 (57.43)                                        
 35 Cho, Thomas S        8 COND-MR              2:15.00    1:50.75        
                  49.02   1:50.75 (1:01.73)                                        
 36 Dua, Rudraksh        9 CSD-MR               2:10.00    1:55.46        
                  51.68   1:55.46 (1:03.78)                                        
 37 Rodriguez, Antonio  10 KB Makos-MR          1:56.10    2:03.08        
                  57.36   2:03.08 (1:05.72)                                        
 -- Calero, Markus A    10 COND-MR              1:57.49         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Gaspard, Chad A     10 LIAC-MR              1:35.13         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.79          DQ (48.81)                                        
 -- Cho, Jonathan C      8 COND-MR              2:15.00         DQ        
      False start - Misc
                  56.17        DQ (1:04.74)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ Zone Quals
              1:01.59  JO Junior Olympics
              1:09.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Golovin, Samuel J   12 COND-MR                57.83      58.60 ZQ     
                  28.20       58.60 (30.40)                                        
  2 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR     59.78      59.36 ZQ     
                  28.38       59.36 (30.98)                                        
  3 Domanico, Edward Z  12 CSD-MR               1:01.41    1:00.42 JO     
                  28.45     1:00.42 (31.97)                                        
  4 McDonald, Tyler D   12 Morris County-NJ     1:01.98    1:00.99 JO     
                  29.17     1:00.99 (31.82)                                        
  5 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   1:02.05    1:01.59 JO     
                  29.69     1:01.59 (31.90)                                        
  6 Dwyer, Jimmy C      12 COND-MR              1:04.15    1:01.90 SILV   
                  30.28     1:01.90 (31.62)                                        
  7 Mayorov, Nikolai    12 COND-MR              1:02.40    1:02.12 SILV   
                  29.99     1:02.12 (32.13)                                        
  8 Jimenez, Spencer B  12 CPAC-CT              1:05.14    1:02.39 SILV   
                  29.75     1:02.39 (32.64)                                        
  9 Pacsi, Mauro H      12 COND-MR              1:02.39    1:02.61 SILV   
                  29.54     1:02.61 (33.07)                                        
 10 Sparks, Jack B      11 CPAC-CT              1:06.19    1:03.54 SILV   
                  30.18     1:03.54 (33.36)                                        
 11 Green, Ryan L       12 Flying Dolphins-MR   1:04.21    1:03.82 SILV   
                  30.73     1:03.82 (33.09)                                        
 12 Cava, Thomas M      11 Morris County-NJ     1:03.52    1:03.88 SILV   
                  30.28     1:03.88 (33.60)                                        
 13 Fagan, Timothy P    12 COND-MR              1:07.31    1:04.40 SILV   
                  31.50     1:04.40 (32.90)                                        
 14 Porges, Dylan R     12 Flying Dolphins-MR   1:05.35    1:04.63 SILV   
                  30.54     1:04.63 (34.09)                                        
 15 Massuet, Adrian     11 Morris County-NJ     1:06.32    1:05.89 SILV   
                  31.54     1:05.89 (34.35)                                        
 16 Ritchie, Ellis M    11 Rivertown Rays-MR    1:06.29    1:05.95 SILV   
                  31.46     1:05.95 (34.49)                                        
 17 Kantar, Kevin F     12 COND-MR              1:05.08    1:06.10 SILV   
                  31.73     1:06.10 (34.37)                                        
 18 Sorensen, Noah T    12 CPAC-CT              1:03.72    1:06.75 SILV   
                  31.41     1:06.75 (35.34)                                        
 19 Sabile, Wynnum P    12 COND-MR              1:05.34    1:06.88 SILV   
                  32.34     1:06.88 (34.54)                                        
 20 Buttenwieser, Luke  12 CPAC-CT              1:05.09    1:07.10 SILV   
                  32.13     1:07.10 (34.97)                                        
 21 Jimenez, Simon B    12 CPAC-CT              1:06.74    1:07.64 SILV   
                  32.30     1:07.64 (35.34)                                        
 22 Lawson, Ryan F      12 COND-MR              1:04.80    1:07.77 SILV   
                  32.07     1:07.77 (35.70)                                        
 23 Gonzalez, Solice A  12 KB Makos-MR          1:07.09    1:08.68 SILV   
                  32.69     1:08.68 (35.99)                                        
 24 Doherty, Sean P     12 COND-MR              1:08.14    1:08.76 SILV   
                  33.27     1:08.76 (35.49)                                        
 25 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR    1:09.21    1:09.96        
                  33.75     1:09.96 (36.21)                                        
 26 McGovern, Aidan J   11 COND-MR              1:10.94    1:10.54        
                  33.85     1:10.54 (36.69)                                        
 27 Novella, Matthew R  12 LIAC-MR              1:13.90    1:12.01        
                  33.93     1:12.01 (38.08)                                        
 28 Miller, Alex        11 Middies-MR           1:13.41    1:12.06        
                  34.45     1:12.06 (37.61)                                        
 29 Keller, Josh M      11 CSD-MR               1:14.50    1:12.32        
                  34.08     1:12.32 (38.24)                                        
 30 Orlando, Louis A    11 COND-MR              1:11.47    1:12.81        
                  34.93     1:12.81 (37.88)                                        
 31 Myrianthopoulos, V  12 LIAC-MR              1:15.32    1:13.51        
                  34.78     1:13.51 (38.73)                                        
 32 Beloten, Zachary P  12 LIAC-MR              1:11.96    1:14.08        
                  34.43     1:14.08 (39.65)                                        
 33 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    1:14.43    1:15.71        
                  36.39     1:15.71 (39.32)                                        
 34 Muenzer, Josh P     11 COND-MR              1:23.97    1:16.10        
                  35.56     1:16.10 (40.54)                                        
 35 Umanskiy, David     11 Unattached Liac-MR   1:13.61    1:16.48        
                  36.02     1:16.48 (40.46)                                        
 36 Bialik, Richie G    12 COND-MR              1:18.51    1:16.59        
                  36.67     1:16.59 (39.92)                                        
 37 Bachar, Itay        11 COND-MR              1:22.61    1:17.18        
                  37.12     1:17.18 (40.06)                                        
 38 O'Loughlin, Devon   12 COND-MR              1:12.17    1:18.03        
                  37.06     1:18.03 (40.97)                                        
 39 Ioanitescu, Justin  11 LIAC-MR              1:15.01    1:18.43        
                  37.67     1:18.43 (40.76)                                        
 40 Patel, Tejas S      12 LIAC-MR              1:18.31    1:19.30        
                  37.29     1:19.30 (42.01)                                        
 41 LePage, James W     11 Rivertown Rays-MR    1:22.59    1:19.43        
 42 Torres, Dylan J     11 Barracudas-MR        1:23.49    1:21.95        
                  39.12     1:21.95 (42.83)                                        
 43 Paseltiner, Benjam  11 COND-MR              1:16.88    1:23.55        
                  39.59     1:23.55 (43.96)                                        
 44 Martinus, Tyler Y   11 LIAC-MR              1:26.26    1:24.28        
                  40.46     1:24.28 (43.82)                                        
 45 Portnoy, Max        11 COND-MR              1:33.90    1:26.99        
                  40.53     1:26.99 (46.46)                                        
 46 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR    1:19.72    1:28.75        
                  40.37     1:28.75 (48.38)                                        
 47 Kim, Benjamin S     11 COND-MR              1:37.00    1:30.78        
                  42.00     1:30.78 (48.78)                                        
 48 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR    1:25.53    1:31.30        
                  41.34     1:31.30 (49.96)                                        
 49 Friedman, Mason A   11 COND-MR              2:15.89    2:09.74        
                  58.82   2:09.74 (1:10.92)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ Zone Quals
              2:14.99  JO Junior Olympics
              2:28.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ma, Jeffrey Z       12 COND-MR              2:16.00    2:10.72 ZQ     
                                                    1:38.27 ( )     2:10.72 (32.45)
  2 Domanico, Edward Z  12 CSD-MR               2:10.00    2:13.97 JO     
  3 Covello, Ben D      12 Middies-MR           2:14.36    2:17.94 SILV   
  4 Lawson, Ryan F      12 COND-MR              2:16.10    2:22.88 SILV   
                                                    1:46.56 ( )     2:22.88 (36.32)
  5 Massuet, Adrian     11 Morris County-NJ     2:29.04    2:23.90 SILV   
  6 Ramirez, Javier A   12 LIAC-MR              2:34.67    2:24.37 SILV   
                  32.85     1:09.74 (36.89)     1:48.62 (38.88)     2:24.37 (35.75)
  7 Mayorov, Nikolai    12 COND-MR              2:31.18    2:25.72 SILV   
                  34.56     1:12.32 (37.76)     1:50.63 (38.31)     2:25.72 (35.09)
  8 Curry, Owen R       11 Morris County-NJ     2:26.14    2:26.60 SILV   
  9 Doherty, Sean P     12 COND-MR              2:29.03    2:30.38        
                  35.08     1:13.59 (38.51)     1:52.65 (39.06)     2:30.38 (37.73)
 10 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR    2:30.11    2:32.40        
                  34.36     1:12.87 (38.51)     1:52.50 (39.63)     2:32.40 (39.90)
 11 O'Loughlin, Devon   12 COND-MR              2:50.51    2:34.65        
                  34.57     1:13.68 (39.11)     1:54.29 (40.61)     2:34.65 (40.36)
 12 Chamak, Josh M      12 COND-MR              2:35.49    2:37.45        
                  34.64     1:15.70 (41.06)     1:57.38 (41.68)     2:37.45 (40.07)
 13 Beloten, Zachary P  12 LIAC-MR              2:36.86    2:39.55        
                  36.21     1:16.85 (40.64)     1:58.98 (42.13)     2:39.55 (40.57)
 14 Orlando, Louis A    11 COND-MR              2:35.42    2:41.87        
                  37.50     1:20.28 (42.78)     2:03.18 (42.90)     2:41.87 (38.69)
 15 Shieh, Sterling R   11 Morris County-NJ     2:46.08    2:44.23        
                  37.19     1:18.63 (41.44)     2:02.45 (43.82)     2:44.23 (41.78)
 16 Umanskiy, David     11 Unattached Liac-MR   2:41.23    2:45.61        
                1:19.56     2:03.73 (44.17)     2:45.61 (41.88)                    
 17 Zayit, Orry M       12 LIAC-MR              2:46.20    2:45.89        
                  38.14     1:22.54 (44.40)     2:05.95 (43.41)     2:45.89 (39.94)
 18 Miller, Alex        11 Middies-MR           2:47.56    2:46.84        
                  37.15     1:19.25 (42.10)     2:03.69 (44.44)     2:46.84 (43.15)
 19 Bialik, Richie G    12 COND-MR              2:57.46    2:48.96        
                  37.50     1:21.00 (43.50)     2:05.91 (44.91)     2:48.96 (43.05)
 -- Fagan, Timothy P    12 COND-MR              2:21.00         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ Zone Quals
                33.29  JO Junior Olympics
                41.19  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T   11 Morris County-NJ       27.90      27.33 ZQ     
  2 Jimenez, Spencer B  12 CPAC-CT                34.41      32.39 ZQ     
  3 Erickson, Spencer   11 CPAC-CT                33.80      33.38 SILV   
  4 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR      33.84      33.45 SILV   
  5 Kantar, Kevin F     12 COND-MR                35.20      33.60 SILV   
  6 Doherty, Sean P     12 COND-MR                33.72      33.61 SILV   
  7 Dwyer, Jimmy C      12 COND-MR                33.22      33.87 SILV   
  8 Sabile, Wynnum P    12 COND-MR                43.81      33.92 SILV   
  9 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR      35.26      34.02 SILV   
 10 Pizzani, Michael P  11 CPAC-CT                35.34      34.44 SILV   
 11 Chamak, Josh M      12 COND-MR                35.17      35.74 SILV   
 12 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR      36.20      35.84 SILV   
 13 O'Loughlin, Devon   12 COND-MR                35.72      36.02 SILV   
 14 Guerrero, Sean N    12 COND-MR                36.54      36.13 SILV   
 15 O'Gorman, Ciaran M  12 CSD-MR                 37.59      36.20 SILV   
 16 Jimenez, Simon B    12 CPAC-CT                37.32      36.53 SILV   
 17 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR      37.26      37.54 SILV   
 18 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR     37.27      37.95 SILV   
 19 Green, Ryan L       12 Flying Dolphins-MR     38.87      38.07 SILV   
 20 Gonzalez, Solice A  12 KB Makos-MR            37.37      38.25 SILV   
 21 McGovern, Aidan J   11 COND-MR                37.88      38.55 SILV   
 22 Sharpe, Najashi R   12 KB Makos-MR            42.13      39.82 SILV   
 23 Bachar, Itay        11 COND-MR                43.98      39.88 SILV   
 24 Keller, Josh M      11 CSD-MR                 37.31      40.67 SILV   
 25 Novella, Matthew R  12 LIAC-MR                40.67      40.89 SILV   
 26 Ioanitescu, Justin  11 LIAC-MR                40.62      41.15 SILV   
 27 Martinus, Tyler Y   11 LIAC-MR                42.03      41.29        
 28 Torres, Dylan J     11 Barracudas-MR          43.77      41.92        
 29 Paseltiner, Benjam  11 COND-MR                41.61      42.52        
 30 Portnoy, Max        11 COND-MR                47.25      42.53        
 31 Bialik, Richie G    12 COND-MR                45.32      43.23        
 32 Kim, Benjamin S     11 COND-MR                50.28      46.63        
 33 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR      43.92      51.16        
 34 Friedman, Mason A   11 COND-MR              1:09.32    1:00.55        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ Zone Quals
              1:21.59  JO Junior Olympics
              1:29.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T   11 Morris County-NJ     1:14.26    1:14.74 ZQ     
                  34.17     1:14.74 (40.57)                                        
  2 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    1:20.72    1:19.78 ZQ     
                  37.55     1:19.78 (42.23)                                        
  3 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR    1:21.00    1:20.78 ZQ     
                  38.26     1:20.78 (42.52)                                        
  4 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR    1:36.34    1:21.91 SILV   
                  39.46     1:21.91 (42.45)                                        
  5 Sabile, Wynnum P    12 COND-MR              1:23.81    1:23.50 SILV   
                  38.97     1:23.50 (44.53)                                        
  6 Tan, Miguel C       12 Morris County-NJ     1:29.04    1:24.97 SILV   
                  41.22     1:24.97 (43.75)                                        
  7 Covello, Ben D      12 Middies-MR           1:32.11    1:25.12 SILV   
                  40.14     1:25.12 (44.98)                                        
  8 Domanico, Edward Z  12 CSD-MR               1:22.80    1:25.64 SILV   
                  40.59     1:25.64 (45.05)                                        
  9 Zayit, Orry M       12 LIAC-MR              1:30.27    1:26.58 SILV   
                  42.99     1:26.58 (43.59)                                        
 10 Pizzani, Michael P  11 CPAC-CT              1:27.73    1:26.66 SILV   
                  42.30     1:26.66 (44.36)                                        
 11 Guerrero, Sean N    12 COND-MR              1:24.45    1:26.96 SILV   
                  40.84     1:26.96 (46.12)                                        
 12 Lawson, Ryan F      12 COND-MR              1:26.49    1:30.83        
 13 Umanskiy, David     11 Unattached Liac-MR   1:28.35    1:31.67        
                  42.94     1:31.67 (48.73)                                        
 14 Beloten, Zachary P  12 LIAC-MR              1:29.43    1:31.89        
                  44.30     1:31.89 (47.59)                                        
 15 Ioanitescu, Justin  11 LIAC-MR              1:33.08    1:34.08        
                  45.53     1:34.08 (48.55)                                        
 16 Green, Ryan L       12 Flying Dolphins-MR   1:32.78    1:34.50        
                  44.27     1:34.50 (50.23)                                        
 17 Brown, Bryant D     12 Morris County-NJ     1:35.92    1:35.06        
                  44.55     1:35.06 (50.51)                                        
 18 Orlando, Louis A    11 COND-MR              1:36.40    1:38.34        
                  47.20     1:38.34 (51.14)                                        
 19 Keller, Josh M      11 CSD-MR               1:45.00    1:40.16        
                  47.49     1:40.16 (52.67)                                        
 20 Patel, Tejas S      12 LIAC-MR              1:44.11    1:44.68        
                  48.91     1:44.68 (55.77)                                        
 21 Myrianthopoulos, V  12 LIAC-MR              1:44.37    1:45.50        
                  50.32     1:45.50 (55.18)                                        
 22 Muenzer, Josh P     11 COND-MR              1:48.56    1:52.53        
                  54.82     1:52.53 (57.71)                                        
 23 LePage, James W     11 Rivertown Rays-MR    2:04.15    1:57.32        
 24 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR    2:15.00    2:00.04        
                  55.30   2:00.04 (1:04.74)                                        
 -- Kantar, Kevin F     12 COND-MR              1:30.53         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  44.12          DQ (48.68)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ Zone Quals
                31.59  JO Junior Olympics
                38.69  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T   11 Morris County-NJ       26.56      27.20 ZQ     
  2 Ma, Jeffrey Z       12 COND-MR                30.54      29.32 ZQ     
  3 Crowe, Zack H       11 Morris County-NJ       30.07      30.41 ZQ     
  4 Pacsi, Mauro H      12 COND-MR                31.43      30.97 JO     
  5 McDonald, Tyler D   12 Morris County-NJ       32.67      31.21 JO     
  6 Zitomer, Josh S     12 Morris County-NJ       31.60      31.56 JO     
  7 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR      31.95      31.58 JO     
  8 Chen, Jonathan E    11 Morris County-NJ       32.04      31.67 SILV   
  9 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR     31.76      31.76 SILV   
 10 Dwyer, Jimmy C      12 COND-MR                32.66      31.97 SILV   
 11 Ritchie, Ellis M    11 Rivertown Rays-MR      32.35      32.53 SILV   
 12 Cava, Thomas M      11 Morris County-NJ       32.14      32.78 SILV   
 13 Ramirez, Javier A   12 LIAC-MR                34.66      33.18 SILV   
 14 Dino, Jacob V       12 Morris County-NJ       34.76      33.24 SILV   
 15 Erickson, Spencer   11 CPAC-CT                34.03      33.66 SILV   
 16 Mayorov, Nikolai    12 COND-MR                33.51      33.77 SILV   
 17 Guerrero, Sean N    12 COND-MR                35.52      34.82 SILV   
 18 Morena, Matt E      11 Morris County-NJ       34.82      34.94 SILV   
 19 Sharpe, Najashi R   12 KB Makos-MR            36.63      35.04 SILV   
 20 Tan, Miguel C       12 Morris County-NJ       35.90      35.26 SILV   
 21 Curry, Owen R       11 Morris County-NJ       36.76      35.63 SILV   
 22 O'Gorman, Ciaran M  12 CSD-MR                 35.60      36.21 SILV   
 23 Chamak, Josh M      12 COND-MR                35.63      36.66 SILV   
 24 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR     37.79      36.79 SILV   
 25 Taboadela, Victor   12 Morris County-NJ       36.92      36.93 SILV   
 26 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR      34.83      37.03 SILV   
 27 Fagan, Timothy P    12 COND-MR                41.20      38.11 SILV   
 28 Novella, Matthew R  12 LIAC-MR                39.28      38.19 SILV   
 29 Brown, Bryant D     12 Morris County-NJ       41.85      38.38 SILV   
 30 Gonzalez, Solice A  12 KB Makos-MR            42.18      39.02        
 31 Bachar, Itay        11 COND-MR                44.17      40.86        
 32 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR      45.15      43.67        
 33 Torres, Dylan J     11 Barracudas-MR          45.82      44.72        
 34 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR      45.53      48.17        
 35 Portnoy, Max        11 COND-MR                51.49      49.22        
 36 LePage, James W     11 Rivertown Rays-MR      49.31      51.63        
 -- Martinus, Tyler Y   11 LIAC-MR                46.35         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ Zone Quals
              1:11.99  JO Junior Olympics
              1:20.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Tyler D   12 Morris County-NJ     1:11.33    1:09.01 ZQ     
                  31.72     1:09.01 (37.29)                                        
  2 Jimenez, Spencer B  12 CPAC-CT              1:21.75    1:10.71 JO     
                  34.41     1:10.71 (36.30)                                        
  3 Chen, Jonathan E    11 Morris County-NJ     1:12.46    1:11.66 JO     
                  32.01     1:11.66 (39.65)                                        
  4 Pacsi, Mauro H      12 COND-MR              1:15.13    1:11.91 JO     
                  33.10     1:11.91 (38.81)                                        
  5 Oehmler, Jackson L  11 CPAC-CT              1:14.54    1:12.53 SILV   
                  33.16     1:12.53 (39.37)                                        
  6 Sparks, Jack B      11 CPAC-CT              1:13.82    1:12.66 SILV   
                  33.85     1:12.66 (38.81)                                        
  7 Crowe, Zack H       11 Morris County-NJ     1:13.25    1:13.17 SILV   
                  34.02     1:13.17 (39.15)                                        
  8 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   1:13.09    1:13.39 SILV   
                  33.91     1:13.39 (39.48)                                        
  9 Cava, Thomas M      11 Morris County-NJ     1:12.51    1:13.61 SILV   
                  35.08     1:13.61 (38.53)                                        
 10 Zitomer, Josh S     12 Morris County-NJ     1:12.86    1:13.84 SILV   
                  34.54     1:13.84 (39.30)                                        
 11 Erickson, Spencer   11 CPAC-CT              1:15.43    1:14.21 SILV   
                  34.11     1:14.21 (40.10)                                        
 12 Jimenez, Simon B    12 CPAC-CT              1:26.60    1:14.59 SILV   
                  36.44     1:14.59 (38.15)                                        
 13 Covello, Ben D      12 Middies-MR           1:14.86    1:15.63 SILV   
                  34.94     1:15.63 (40.69)                                        
 14 Dino, Jacob V       12 Morris County-NJ     1:15.99    1:16.22 SILV   
                  34.95     1:16.22 (41.27)                                        
 15 Porges, Dylan R     12 Flying Dolphins-MR   1:15.80    1:16.76 SILV   
                  35.22     1:16.76 (41.54)                                        
 16 Pizzani, Michael P  11 CPAC-CT              1:17.79    1:17.92 SILV   
                  37.31     1:17.92 (40.61)                                        
 17 Ritchie, Ellis M    11 Rivertown Rays-MR    1:20.37    1:18.06 SILV   
                  36.62     1:18.06 (41.44)                                        
 18 Curry, Owen R       11 Morris County-NJ     1:20.20    1:18.08 SILV   
                  35.99     1:18.08 (42.09)                                        
 19 Morena, Matt E      11 Morris County-NJ     1:19.04    1:19.59 SILV   
                  37.02     1:19.59 (42.57)                                        
 20 Ramirez, Javier A   12 LIAC-MR              1:29.66    1:20.04 SILV   
                  36.56     1:20.04 (43.48)                                        
 21 Buttenwieser, Luke  12 CPAC-CT              1:20.51    1:20.81        
                  37.15     1:20.81 (43.66)                                        
 22 Zayit, Orry M       12 LIAC-MR              1:30.00    1:21.33        
                  37.82     1:21.33 (43.51)                                        
 23 Tan, Miguel C       12 Morris County-NJ     1:20.80    1:21.56        
                  38.41     1:21.56 (43.15)                                        
 24 Brown, Bryant D     12 Morris County-NJ     1:26.51    1:23.95        
                  38.89     1:23.95 (45.06)                                        
 25 Sharpe, Najashi R   12 KB Makos-MR          1:24.29    1:24.52        
                  36.97     1:24.52 (47.55)                                        
 26 Taboadela, Victor   12 Morris County-NJ     1:24.41    1:26.23        
                  38.61     1:26.23 (47.62)                                        
 27 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR   1:25.83    1:26.62        
                  38.19     1:26.62 (48.43)                                        
 28 McGovern, Aidan J   11 COND-MR              1:27.54    1:26.91        
                  41.06     1:26.91 (45.85)                                        
 29 Myrianthopoulos, V  12 LIAC-MR              1:28.49    1:28.92        
                  41.18     1:28.92 (47.74)                                        
 30 Miller, Alex        11 Middies-MR           1:30.00    1:29.04        
                  43.43     1:29.04 (45.61)                                        
 31 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    1:28.28    1:29.58        
                  41.34     1:29.58 (48.24)                                        
 32 Muenzer, Josh P     11 COND-MR              1:42.00    1:31.93        
                  45.42     1:31.93 (46.51)                                        
 33 Paseltiner, Benjam  11 COND-MR              1:31.53    1:31.96        
                  44.89     1:31.96 (47.07)                                        
 34 Patel, Tejas S      12 LIAC-MR              1:28.97    1:33.81        
                  44.20     1:33.81 (49.61)                                        
 -- Friedman, Mason A   11 COND-MR              2:40.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:11.73        DQ (1:18.50)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ Zone Quals
                24.99  JO Junior Olympics
                26.79  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bernstein, Zach J   14 Middies-MR             24.66      24.60 ZQ     
  2 Gagion, Michael V   14 Rivertown Rays-MR      25.11      24.71 JO     
  3 He, Derek Y         13 Morris County-NJ       24.41      24.79 JO     
  4 O'Reilly, Joseph F  14 Morris County-NJ       24.70      24.96 JO     
  5 O'Malley, Peter J   14 COND-MR                25.94      25.11 SILV   
  6 Stiles, Michael R   14 Morris County-NJ       24.92      25.12 SILV   
  7 Arditi, Chris G     13 COND-MR                28.00      25.20 SILV   
  8 Dottinger, Matt C   14 Morris County-NJ       25.35      25.50 SILV   
  9 Novitch, Graham S   14 Middies-MR             25.78      25.72 SILV   
 10 Kantar, Erik D      14 COND-MR                24.87      26.02 SILV   
 11 Kohler, Daniel P    14 COND-MR                27.15      26.46 SILV   
 12 Angel, Adi U        14 COND-MR                26.42      26.57 SILV   
 13 Waligora, Eric T    13 Morris County-NJ       26.18      26.73 SILV   
 14 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR      27.15      26.78 SILV   
 15 Vondrak, Ben S      14 CSD-MR                 27.78      26.80        
 16 Vindigni, Chris M   14 COND-MR                26.74      26.97        
 17 Thenmalai, Omar     13 Middies-MR             27.42      27.15        
 18 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR      27.57      27.58        
 19 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR      27.87      27.70        
 20 Schatz, Harry S     14 COND-MR                27.72      27.76        
 21 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR      29.11      28.11        
 22 Daly, Patrick J     14 COND-MR                28.29      28.34        
 23 Ramirez, Jason H    13 COND-MR                28.86      28.44        
 24 McPhillips, Liam T  13 Middies-MR             29.02      28.82        
 25 Lee, Patrick M      13 COND-MR                29.04      28.98        
 26 Sheppard, Jason D   13 Middies-MR             29.38      29.16        
 27 Ridge, Liam M       14 COND-MR                29.66      29.60        
 28 Keller, Thomas M    13 CSD-MR                 31.54      29.84        
 29 Feely, Declan J     13 Morris County-NJ       30.10      29.86        
 30 Crimi, Christopher  13 COND-MR                29.62      29.97        
 31 Galvin, Oisin E     14 COND-MR                30.83      30.11        
 32 Kelly, James P      13 Silver Streaks-MR      29.77      30.36        
 33 Medina, Brandon C   13 COND-MR                30.47      31.10        
 34 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR      31.06      31.46        
 35 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR      33.55      32.56        
 36 Mortati, Daniel     13 Rivertown Rays-MR      35.05      34.00        
 37 Oberthaler, Evan J  13 COND-MR                35.78      34.35        
 38 Spallanzani, Matth  13 COND-MR                33.11      34.38        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO Junior Olympics
              1:59.99  ZQ Zone Quals
              2:18.09  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stiles, Michael R   14 Morris County-NJ     1:59.35    1:58.64 JO     
                  27.06       57.35 (30.29)     1:28.52 (31.17)     1:58.64 (30.12)
  2 Dottinger, Matt C   14 Morris County-NJ     2:04.92    1:59.94 JO     
                  27.30       57.96 (30.66)     1:29.34 (31.38)     1:59.94 (30.60)
  3 O'Reilly, Joseph F  14 Morris County-NJ     1:59.69    2:01.44 SILV   
                  27.50       58.16 (30.66)     1:29.84 (31.68)     2:01.44 (31.60)
  4 Angel, Adi U        14 COND-MR              2:01.42    2:05.94 SILV   
                  28.10       59.14 (31.04)     1:32.21 (33.07)     2:05.94 (33.73)
  5 O'Malley, Peter J   14 COND-MR              2:09.23    2:05.98 SILV   
                  28.05     1:00.30 (32.25)     1:33.94 (33.64)     2:05.98 (32.04)
  6 Bernstein, Zach J   14 Middies-MR           2:01.88    2:07.12 SILV   
                  28.16       59.91 (31.75)     1:34.20 (34.29)     2:07.12 (32.92)
  7 Kantar, Erik D      14 COND-MR              2:05.86    2:07.53 SILV   
                  28.78     1:00.88 (32.10)     1:34.14 (33.26)     2:07.53 (33.39)
  8 Schatz, Harry S     14 COND-MR              2:07.94    2:07.88 SILV   
                  29.59     1:01.71 (32.12)     1:35.10 (33.39)     2:07.88 (32.78)
  9 Vindigni, Chris M   14 COND-MR              2:05.37    2:08.21 SILV   
                  29.66     1:01.95 (32.29)     1:35.40 (33.45)     2:08.21 (32.81)
 10 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR    2:13.82    2:08.66 SILV   
                  29.38     1:02.03 (32.65)     1:35.92 (33.89)     2:08.66 (32.74)
 11 Vondrak, Ben S      14 CSD-MR               2:13.55    2:10.14 SILV   
                  29.73     1:02.55 (32.82)     1:36.62 (34.07)     2:10.14 (33.52)
 12 Thenmalai, Omar     13 Middies-MR           2:11.65    2:11.26 SILV   
                  29.69     1:03.37 (33.68)     1:37.67 (34.30)     2:11.26 (33.59)
 13 Waligora, Eric T    13 Morris County-NJ     2:18.36    2:13.56 SILV   
                  30.10     1:03.29 (33.19)     1:38.85 (35.56)     2:13.56 (34.71)
 14 Ramirez, Jason H    13 COND-MR              2:18.64    2:16.22 SILV   
                  30.72     1:05.67 (34.95)     1:41.54 (35.87)     2:16.22 (34.68)
 15 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR    2:13.60    2:19.26        
                  30.84     1:05.79 (34.95)     1:42.46 (36.67)     2:19.26 (36.80)
 16 Crimi, Christopher  13 COND-MR              2:19.74    2:20.66        
                  32.80                             1:09.71 ( )     1:46.42 (36.71)
        2:20.66 (34.24)                                                            
 17 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR    2:27.58    2:20.75        
                  31.98                             1:08.15 ( )     1:45.84 (37.69)
        2:20.75 (34.91)                                                            
 18 Arditi, Chris G     13 COND-MR              2:20.00    2:24.85        
                  32.95                             1:10.22 ( )     1:48.33 (38.11)
        2:24.85 (36.52)                                                            
 19 Lee, Patrick M      13 COND-MR              2:22.76    2:24.98        
            1:50.89 ( )     2:24.98 (34.09)                                        
 20 Keller, Thomas M    13 CSD-MR               2:39.40    2:29.57        
                  32.52     1:10.66 (38.14)     1:50.26 (39.60)     2:29.57 (39.31)
 21 Medina, Brandon C   13 COND-MR              2:37.66    2:31.03        
                  35.20                             1:13.33 ( )     1:50.85 (37.52)
        2:31.03 (40.18)                                                            
 22 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    2:32.67    2:31.92        
                  33.78                             1:13.59 ( )     1:54.63 (41.04)
        2:31.92 (37.29)                                                            
 23 Galvin, Oisin E     14 COND-MR              2:38.66    2:33.73        
            1:55.11 ( )     2:33.73 (38.62)                                        
 24 Feely, Declan J     13 Morris County-NJ     2:33.14    2:39.24        
                  35.17                             1:16.65 ( )   2:39.24 (1:22.59)
 25 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    2:42.54    2:45.33        
                  35.75     1:18.57 (42.82)     2:02.65 (44.08)     2:45.33 (42.68)
 26 Mortati, Daniel     13 Rivertown Rays-MR    3:05.72    2:47.21        
                  37.44     1:22.15 (44.71)     2:06.53 (44.38)     2:47.21 (40.68)
 27 Oberthaler, Evan J  13 COND-MR              3:11.06    2:55.74        
                  36.89     1:21.05 (44.16)     2:09.29 (48.24)     2:55.74 (46.45)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ Zone Quals
              2:16.99  JO Junior Olympics
              2:35.49  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Novitch, Graham S   14 Middies-MR           2:09.35    2:08.71 ZQ     
                  30.46     1:03.02 (32.56)     1:36.23 (33.21)     2:08.71 (32.48)
  2 Dottinger, Matt C   14 Morris County-NJ     2:07.49    2:08.78 ZQ     
                  29.77     1:02.40 (32.63)     1:36.11 (33.71)     2:08.78 (32.67)
  3 He, Derek Y         13 Morris County-NJ     2:14.89    2:13.48 ZQ     
                  31.62     1:05.10 (33.48)     1:39.54 (34.44)     2:13.48 (33.94)
  4 Stiles, Michael R   14 Morris County-NJ     2:20.37    2:15.92 ZQ     
                  31.42     1:05.86 (34.44)     1:41.30 (35.44)     2:15.92 (34.62)
  5 Angel, Adi U        14 COND-MR              2:14.41    2:17.66 SILV   
                  32.26     1:06.28 (34.02)     1:41.90 (35.62)     2:17.66 (35.76)
  6 Schatz, Harry S     14 COND-MR              2:17.09    2:20.12 SILV   
                  32.96     1:07.73 (34.77)     1:44.01 (36.28)     2:20.12 (36.11)
  7 O'Reilly, Joseph F  14 Morris County-NJ     2:17.87    2:26.13 SILV   
                  32.83     1:09.42 (36.59)     1:47.58 (38.16)     2:26.13 (38.55)
  8 Thenmalai, Omar     13 Middies-MR           2:23.73    2:27.64 SILV   
                  34.92     1:12.27 (37.35)     1:50.32 (38.05)     2:27.64 (37.32)
  9 Ridge, Liam M       14 COND-MR              2:34.49    2:29.23 SILV   
                  36.24     1:14.21 (37.97)     1:52.06 (37.85)     2:29.23 (37.17)
 10 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR    2:44.00    2:30.09 SILV   
                  35.57     1:13.71 (38.14)     1:52.70 (38.99)     2:30.09 (37.39)
 11 Waligora, Eric T    13 Morris County-NJ     2:34.35    2:35.47 SILV   
                  36.89     1:16.44 (39.55)   2:35.47 (1:19.03)                    
 12 Crimi, Christopher  13 COND-MR              2:30.00    2:35.55        
                  37.07     1:16.57 (39.50)     1:57.01 (40.44)     2:35.55 (38.54)
 13 McPhillips, Liam T  13 Middies-MR           2:34.22    2:37.33        
                  36.94     1:16.48 (39.54)     1:57.21 (40.73)     2:37.33 (40.12)
 14 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR    2:44.07    2:38.70        
                  37.52     1:17.69 (40.17)     1:58.12 (40.43)     2:38.70 (40.58)
 15 Kelly, James P      13 Silver Streaks-MR    2:40.11    2:39.23        
                  37.37     1:16.96 (39.59)     1:58.44 (41.48)     2:39.23 (40.79)
 16 Shaari, Chris I     14 COND-MR                   NT    2:40.18        
                  37.14   2:40.18 (2:03.04)                                        
 17 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR    2:46.44    2:42.00        
 18 Sheppard, Jason D   13 Middies-MR           2:43.33    2:44.59        
                  38.50     1:20.54 (42.04)     2:03.07 (42.53)     2:44.59 (41.52)
 19 Mortati, Daniel     13 Rivertown Rays-MR    3:05.00    2:57.70        
                  42.17                             1:27.45 ( )   2:57.70 (1:30.25)
 20 Spallanzani, Matth  13 COND-MR              3:00.00    3:00.78        
                  40.66                             1:26.96 ( )   3:00.78 (1:33.82)
 -- Galvin, Oisin E     14 COND-MR              3:10.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO Junior Olympics
              1:10.99  ZQ Zone Quals
              1:21.49  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 He, Derek Y         13 Morris County-NJ     1:10.57    1:11.15 SILV   
                  34.15     1:11.15 (37.00)                                        
  2 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR    1:11.73    1:13.51 SILV   
                  34.99     1:13.51 (38.52)                                        
  3 Vondrak, Ben S      14 CSD-MR               1:16.92    1:14.84 SILV   
                  34.59     1:14.84 (40.25)                                        
  4 Kantar, Erik D      14 COND-MR              1:07.49    1:14.87 SILV   
                  35.12     1:14.87 (39.75)                                        
  5 Novitch, Graham S   14 Middies-MR           1:23.15    1:15.93 SILV   
                  35.61     1:15.93 (40.32)                                        
  6 Gagion, Michael V   14 Rivertown Rays-MR    1:14.14    1:17.03 SILV   
                  36.35     1:17.03 (40.68)                                        
  7 Ramirez, Jason H    13 COND-MR              1:19.18    1:18.42 SILV   
                  36.71     1:18.42 (41.71)                                        
  8 Kohler, Daniel P    14 COND-MR              1:31.81    1:18.82 SILV   
                  38.27     1:18.82 (40.55)                                        
  9 O'Malley, Peter J   14 COND-MR              1:18.60    1:18.83 SILV   
                  37.19     1:18.83 (41.64)                                        
 10 Vindigni, Chris M   14 COND-MR              1:20.79    1:20.56 SILV   
                  38.03     1:20.56 (42.53)                                        
 11 Bernstein, Zach J   14 Middies-MR           1:27.54    1:21.26 SILV   
                  38.47     1:21.26 (42.79)                                        
 12 Daly, Patrick J     14 COND-MR              1:19.56    1:21.36 SILV   
                  38.90     1:21.36 (42.46)                                        
 13 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    1:23.30    1:22.24        
                  39.03     1:22.24 (43.21)                                        
 14 Arditi, Chris G     13 COND-MR              1:28.00    1:22.31        
                  38.64     1:22.31 (43.67)                                        
 15 McPhillips, Liam T  13 Middies-MR           1:26.04    1:22.71        
                  39.64     1:22.71 (43.07)                                        
 16 Ridge, Liam M       14 COND-MR              1:23.67    1:22.87        
                  39.77     1:22.87 (43.10)                                        
 17 Kelly, James P      13 Silver Streaks-MR    1:20.53    1:23.28        
 18 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR    1:22.46    1:24.67        
                  39.27     1:24.67 (45.40)                                        
 19 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    1:23.22    1:25.26        
                  39.70     1:25.26 (45.56)                                        
 20 Feely, Declan J     13 Morris County-NJ     1:26.45    1:28.47        
                  42.06     1:28.47 (46.41)                                        
 21 Medina, Brandon C   13 COND-MR              1:28.65    1:29.37        
                  41.36     1:29.37 (48.01)                                        
 22 Keller, Thomas M    13 CSD-MR               1:33.49    1:30.24        
                  41.35     1:30.24 (48.89)                                        
 23 Erdley, DJ J        14 CSD-MR               1:28.04    1:32.22        
                  42.81     1:32.22 (49.41)                                        
 24 Sheppard, Jason D   13 Middies-MR           1:30.89    1:33.69        
                  44.34     1:33.69 (49.35)                                        
 25 Oberthaler, Evan J  13 COND-MR              1:39.07    1:37.58        
                  45.88     1:37.58 (51.70)                                        
 26 Spallanzani, Matth  13 COND-MR              1:46.66    1:43.65        
                  49.06     1:43.65 (54.59)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  ZQ Zone Quals
              2:23.99  JO Junior Olympics
              2:32.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Daly, Patrick J     14 COND-MR              2:22.19    2:24.84 SILV   
                  31.97     1:08.57 (36.60)     1:46.72 (38.15)     2:24.84 (38.12)
  2 Kohler, Daniel P    14 COND-MR              2:49.07    2:45.93        
                  34.19     1:14.89 (40.70)     1:58.68 (43.79)     2:45.93 (47.25)
  3 Erdley, DJ J        14 CSD-MR               2:40.45    2:51.28        
                  34.89     1:19.52 (44.63)     2:05.93 (46.41)     2:51.28 (45.35)
  4 Lee, Patrick M      13 COND-MR              2:52.03    2:57.99        
                  36.64     1:21.82 (45.18)     2:10.20 (48.38)     2:57.99 (47.79)
 
Boys 11 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kessler, Matthew N  16 CSD-MR              18:15.00   18:27.95        
                  30.35     1:02.70 (32.35)     1:36.81 (34.11)     2:10.91 (34.10)
        2:43.57 (32.66)     3:17.56 (33.99)     3:51.41 (33.85)     4:25.45 (34.04)
        4:59.24 (33.79)     5:33.21 (33.97)     6:07.06 (33.85)     6:40.99 (33.93)
        7:14.49 (33.50)     7:48.17 (33.68)     8:21.99 (33.82)     8:56.16 (34.17)
        9:29.85 (33.69)    10:04.71 (34.86)    10:38.87 (34.16)    11:13.04 (34.17)
       11:46.47 (33.43)    12:20.37 (33.90)    12:54.16 (33.79)    13:28.05 (33.89)
       14:01.45 (33.40)    14:36.25 (34.80)    15:10.61 (34.36)    15:44.75 (34.14)
       16:16.96 (32.21)    16:51.24 (34.28)    17:25.62 (34.38)    17:59.06 (33.44)
       18:27.95 (28.89)
  2 Dottinger, Matt C   14 Morris County-NJ    19:12.29   18:28.06        
                  28.54     1:01.01 (32.47)     1:34.10 (33.09)     2:07.06 (32.96)
        2:40.20 (33.14)     3:13.41 (33.21)     3:47.21 (33.80)     4:20.92 (33.71)
        4:54.54 (33.62)     5:27.74 (33.20)     6:01.57 (33.83)     6:35.40 (33.83)
        7:08.62 (33.22)     7:42.43 (33.81)     8:15.83 (33.40)     8:49.27 (33.44)
        9:22.87 (33.60)     9:56.81 (33.94)    10:30.60 (33.79)    11:04.52 (33.92)
       11:39.18 (34.66)    12:13.35 (34.17)    12:47.59 (34.24)    13:22.03 (34.44)
       13:56.41 (34.38)    14:30.83 (34.42)    15:05.27 (34.44)    15:39.25 (33.98)
       16:13.30 (34.05)    16:47.77 (34.47)    17:22.09 (34.32)    17:55.69 (33.60)
       18:28.06 (32.37)
  3 Nicoloso, Jeremiah  14 Morris County-NJ    19:15.81   18:58.45        
                  29.63     1:02.65 (33.02)     1:36.88 (34.23)     2:11.19 (34.31)
        2:45.30 (34.11)     3:20.59 (35.29)     3:55.55 (34.96)     4:30.63 (35.08)
        5:06.44 (35.81)     5:41.37 (34.93)     6:16.44 (35.07)     6:51.28 (34.84)
        7:26.34 (35.06)     8:01.79 (35.45)     8:36.65 (34.86)     9:11.96 (35.31)
        9:47.48 (35.52)    10:22.36 (34.88)    10:57.09 (34.73)    11:31.93 (34.84)
       12:06.45 (34.52)    12:41.33 (34.88)    13:16.53 (35.20)    13:51.33 (34.80)
       14:26.58 (35.25)    15:01.57 (34.99)    15:36.24 (34.67)    16:11.22 (34.98)
       16:44.92 (33.70)    17:19.26 (34.34)    17:53.23 (33.97)    18:27.32 (34.09)
       18:58.45 (31.13)
  4 Stiles, Michael R   14 Morris County-NJ    20:03.99   19:36.08        
                  28.87     1:01.45 (32.58)     1:35.06 (33.61)     2:08.54 (33.48)
        2:42.06 (33.52)     3:15.91 (33.85)     3:50.88 (34.97)     4:25.78 (34.90)
        5:00.64 (34.86)     5:35.88 (35.24)     6:11.06 (35.18)     6:47.39 (36.33)
        7:23.48 (36.09)     7:59.17 (35.69)     8:35.48 (36.31)     9:11.25 (35.77)
        9:47.10 (35.85)    10:22.78 (35.68)    10:59.41 (36.63)    11:35.81 (36.40)
       12:12.55 (36.74)    12:49.61 (37.06)    13:26.38 (36.77)    14:02.89 (36.51)
       14:39.88 (36.99)    15:17.29 (37.41)    15:54.97 (37.68)    16:31.81 (36.84)
       17:09.21 (37.40)    17:46.62 (37.41)    18:24.01 (37.39)    19:00.47 (36.46)
       19:36.08 (35.61)
  5 Erdley, DJ J        14 CSD-MR              19:47.49   20:01.00        
                  30.41     1:05.44 (35.03)     1:42.02 (36.58)     2:18.54 (36.52)
        2:54.79 (36.25)     3:31.29 (36.50)     4:09.65 (38.36)     4:46.61 (36.96)
        5:24.48 (37.87)     6:01.58 (37.10)     6:36.49 (34.91)     7:13.27 (36.78)
        7:49.30 (36.03)     8:26.90 (37.60)     9:04.25 (37.35)     9:40.98 (36.73)
       10:16.76 (35.78)    10:53.71 (36.95)    11:30.73 (37.02)    12:07.45 (36.72)
       12:45.28 (37.83)    13:21.93 (36.65)    13:57.78 (35.85)    14:35.10 (37.32)
       15:11.50 (36.40)    15:49.57 (38.07)    16:26.65 (37.08)    17:03.97 (37.32)
       17:40.31 (36.34)    18:17.63 (37.32)    18:54.01 (36.38)    19:28.43 (34.42)
       20:01.00 (32.57)
  6 Rieger, Robby J     13 Morris County-NJ    21:46.91   21:24.57        
                  33.37     1:10.16 (36.79)     1:47.69 (37.53)     2:26.81 (39.12)
        3:05.56 (38.75)     3:44.69 (39.13)     4:24.02 (39.33)     5:03.22 (39.20)
        5:42.54 (39.32)     6:21.22 (38.68)     7:00.17 (38.95)     7:39.65 (39.48)
        8:18.89 (39.24)     8:58.03 (39.14)     9:37.52 (39.49)    10:16.95 (39.43)
       10:56.66 (39.71)    11:36.50 (39.84)    12:16.29 (39.79)    12:56.05 (39.76)
       13:35.42 (39.37)    14:15.18 (39.76)    14:54.53 (39.35)    15:34.22 (39.69)
       16:13.97 (39.75)    16:53.34 (39.37)    17:32.65 (39.31)    18:12.05 (39.40)
       18:51.47 (39.42)    19:30.93 (39.46)    20:10.16 (39.23)    20:48.64 (38.48)
       21:24.57 (35.93)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  NYSC Sectionals-NY
                22.49  VASC Sectionals-Virginia
                23.29  METS Senior Mets
                23.49  ZQ Zone Quals
                23.79  JO Junior Olympics
                25.19  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR      22.18      21.98 NYSC   
  2 Bradnock, Reggie N  16 COND-MR                23.22      23.58 JO     
  3 Hymowitz, Josh M    18 Middies-MR             23.04      23.86 SILV   
  4 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR      23.48      23.98 SILV   
  5 Taboadela, Anthony  17 Morris County-NJ       23.88      24.05 SILV   
  6 Cordero, Justin K   16 KB Makos-MR            23.90      24.22 SILV   
  7 Kishinevskiy, Matt  15 COND-MR                23.41      24.23 SILV   
  8 Einsidler, Teddy A  15 COND-MR                24.60      24.35 SILV   
  9 Ranieri III, Carl   14 COND-MR                24.81      25.14 SILV   
  9 Kessler, Matthew N  16 CSD-MR                 24.90      25.14 SILV   
 11 Martinez, Jesse J   15 COND-MR                25.50      25.15 SILV   
 12 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR      25.79      25.46        
 13 Gross, Joe M        16 Unattached Cond-MR     25.37      25.61        
 14 Nam, Bohyun D       15 COND-MR                25.22      25.68        
 15 Nicoloso, Jeremiah  14 Morris County-NJ       26.03      25.86        
 16 Galeano Jr., Robby  13 CSD-MR                 26.57      26.15        
 17 Munoz, Guillermo A  16 Barracudas-MR          29.10      26.18        
 18 Lewis, Aedan M      13 CPAC-CT                26.58      26.53        
 19 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR      25.87      26.79        
 20 Fay, Timothy A      15 Rivertown Rays-MR      26.64      26.89        
 21 Clisham, Patrick C  13 CPAC-CT                26.47      27.02        
 22 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR     26.93      27.24        
 23 Andjelic, Lazar     13 COND-MR                27.00      27.26        
 24 Knapp, Dean A       16 Barracudas-MR          27.96      28.07        
 25 O'Gorman, Ciaran M  12 CSD-MR                 28.79      30.09        
 26 Massuet, Adrian     11 Morris County-NJ       29.51      30.33        
 27 Luhrs, Derek G      13 CSD-MR                 31.42      30.83        
 28 Kuriako, Alex C     15 COND-MR                29.00      30.94        
 29 Rieger, Robby J     13 Morris County-NJ       30.71      30.96        
 30 Taboadela, Victor   12 Morris County-NJ       32.90      32.73        
 31 Nudell, Isaack A    16 KB Makos-MR            34.09      34.09        
 32 Domanico, Ethan D   10 CSD-MR                 33.95      39.15        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  NYSC Sectionals-NY
              1:46.49  VASC Sectionals-Virginia
              1:49.99  METS Senior Mets
              1:53.49  ZQ Zone Quals
              1:53.99  JO Junior Olympics
              1:55.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bachar, Amit        16 COND-MR              1:50.66    1:51.04 ZQ     
                  25.28       53.15 (27.87)     1:22.15 (29.00)     1:51.04 (28.89)
  2 Kishinevskiy, Matt  15 COND-MR              1:54.07    1:55.19 SILV   
                  25.83       55.01 (29.18)     1:25.30 (30.29)     1:55.19 (29.89)
  3 Bradnock, Reggie N  16 COND-MR              1:56.75    1:58.33        
                  26.62       55.36 (28.74)     1:26.08 (30.72)     1:58.33 (32.25)
  4 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    2:00.41    1:59.98        
                  25.99       56.75 (30.76)     1:28.56 (31.81)     1:59.98 (31.42)
  5 Nam, Bohyun D       15 COND-MR              2:04.13    2:01.75        
                  28.89       59.93 (31.04)     1:31.56 (31.63)     2:01.75 (30.19)
  6 Nicoloso, Jeremiah  14 Morris County-NJ     2:02.96    2:01.82        
                  27.89       58.90 (31.01)     1:30.86 (31.96)     2:01.82 (30.96)
  7 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    2:03.21    2:02.26        
                  27.50       58.20 (30.70)     1:30.41 (32.21)     2:02.26 (31.85)
  8 Einsidler, Teddy A  15 COND-MR              2:05.00    2:02.48        
                  27.44       58.90 (31.46)     1:31.50 (32.60)     2:02.48 (30.98)
  9 Hymowitz, Josh M    18 Middies-MR           1:51.18    2:03.29        
                  27.39       58.93 (31.54)     1:32.19 (33.26)     2:03.29 (31.10)
 10 Sokolski, Misha V   15 Middies-MR           2:03.53    2:03.41        
                  28.74     1:00.28 (31.54)     1:33.09 (32.81)     2:03.41 (30.32)
 11 Spears, Michael L   15 COND-MR              2:10.94    2:03.57        
                  27.39       58.90 (31.51)     1:32.53 (33.63)     2:03.57 (31.04)
 12 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    2:07.18    2:03.83        
                  27.49       58.52 (31.03)     1:31.42 (32.90)     2:03.83 (32.41)
 13 Bachar, Tomer       15 COND-MR              1:54.62    2:04.03        
                  27.95       59.50 (31.55)     1:32.82 (33.32)     2:04.03 (31.21)
 14 Fay, Timothy A      15 Rivertown Rays-MR    2:04.28    2:04.41        
                  28.54       59.94 (31.40)     1:32.62 (32.68)     2:04.41 (31.79)
 15 Staffin, Tyler M    16 Middies-MR           2:04.77    2:05.56        
                  28.80     1:01.17 (32.37)     1:33.65 (32.48)     2:05.56 (31.91)
 16 Jones, Garrett S    15 Morris County-NJ     2:06.16    2:05.99        
                  29.34     1:01.54 (32.20)     1:34.32 (32.78)     2:05.99 (31.67)
 17 Kessler, Matthew N  16 CSD-MR               2:00.63    2:06.32        
                  27.39       58.04 (30.65)     1:32.59 (34.55)     2:06.32 (33.73)
 18 Martinez, Jesse J   15 COND-MR              2:06.62    2:07.32        
                  29.19     1:02.59 (33.40)     1:36.38 (33.79)     2:07.32 (30.94)
 19 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    2:02.72    2:10.70        
                  28.16     1:00.79 (32.63)     1:36.45 (35.66)     2:10.70 (34.25)
 20 Lewis, Aedan M      13 CPAC-CT              2:04.11    2:10.74        
                  29.15     1:02.26 (33.11)     1:36.76 (34.50)     2:10.74 (33.98)
 21 Golovin, Samuel J   12 COND-MR              2:09.41    2:13.02        
                  30.27     1:04.59 (34.32)     1:39.86 (35.27)     2:13.02 (33.16)
 22 Munoz, Guillermo A  16 Barracudas-MR        2:15.20    2:13.89        
                  30.15                             1:03.44 ( )                    
            1:39.14 ( )     2:13.89 (34.75)                                        
 23 Andjelic, Lazar     13 COND-MR              2:14.01    2:14.23        
                  30.17     1:04.78 (34.61)     1:39.87 (35.09)     2:14.23 (34.36)
 24 Galeano Jr., Robby  13 CSD-MR               2:17.06    2:14.42        
                  30.43                             1:05.28 ( )                    
            1:41.22 ( )     2:14.42 (33.20)                                        
 25 Rieger, Robby J     13 Morris County-NJ     2:20.49    2:25.99        
                  33.20                             1:10.90 ( )                    
            1:49.20 ( )     2:25.99 (36.79)                                        
 26 Kuriako, Alex C     15 COND-MR              2:20.00    2:33.19        
 27 Luhrs, Derek G      13 CSD-MR               2:28.87    2:36.49        
                  34.80                             1:15.20 ( )                    
            1:57.09 ( )     2:36.49 (39.40)                                        
 28 Domanico, Ethan D   10 CSD-MR               2:59.71    2:52.38        
                  37.82                             1:23.06 ( )                    
            2:10.04 ( )     2:52.38 (42.34)                                        
 29 Nudell, Isaack A    16 KB Makos-MR          3:06.42    2:56.75        
                  40.20                             1:25.48 ( )                    
            2:12.71 ( )     2:56.75 (44.04)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  NYSC Sectionals-NY
              1:59.39  VASC Sectionals-Virginia
              2:03.99  METS Senior Mets
              2:09.99  ZQ Zone Quals
              2:10.99  JO Junior Olympics
              2:16.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Taboadela, Anthony  17 Morris County-NJ     2:11.20    2:05.69 ZQ     
                  28.46     1:00.33 (31.87)     1:33.78 (33.45)     2:05.69 (31.91)
  2 Bradnock, Reggie N  16 COND-MR              2:06.22    2:05.83 ZQ     
                  28.22       59.31 (31.09)     1:32.01 (32.70)     2:05.83 (33.82)
  3 Bachar, Tomer       15 COND-MR              2:05.98    2:13.21 SILV   
                  31.12     1:04.23 (33.11)     1:38.60 (34.37)     2:13.21 (34.61)
  4 Einsidler, Teddy A  15 COND-MR              2:27.05    2:13.95 SILV   
                  30.83     1:05.13 (34.30)     1:40.51 (35.38)     2:13.95 (33.44)
  5 Jones, Garrett S    15 Morris County-NJ     2:21.58    2:16.86 SILV   
                  31.73     1:06.13 (34.40)     1:41.72 (35.59)     2:16.86 (35.14)
  6 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    2:16.98    2:18.13        
                  31.26     1:04.95 (33.69)     1:41.58 (36.63)     2:18.13 (36.55)
  7 Fay, Timothy A      15 Rivertown Rays-MR    2:20.81    2:19.82        
                  33.38     1:09.05 (35.67)     1:44.87 (35.82)     2:19.82 (34.95)
  8 Kessler, Matthew N  16 CSD-MR               2:21.07    2:19.97        
                  34.37     1:09.41 (35.04)     1:45.10 (35.69)     2:19.97 (34.87)
  9 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    2:20.58    2:20.41        
                  32.43     1:08.14 (35.71)     1:45.05 (36.91)     2:20.41 (35.36)
 10 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   2:27.50    2:23.43        
                  33.69     1:09.85 (36.16)     1:47.07 (37.22)     2:23.43 (36.36)
 11 Nicoloso, Jeremiah  14 Morris County-NJ     2:17.46    2:23.71        
                  33.31     1:09.07 (35.76)     1:46.58 (37.51)     2:23.71 (37.13)
 12 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    2:21.97    2:24.32        
                  32.39     1:09.90 (37.51)     1:47.22 (37.32)     2:24.32 (37.10)
 13 Andjelic, Lazar     13 COND-MR              2:27.44    2:25.20        
                  34.18     1:11.46 (37.28)     1:49.30 (37.84)     2:25.20 (35.90)
 14 Chen, Jonathan E    11 Morris County-NJ     2:25.49    2:25.72        
                  34.36     1:11.38 (37.02)     1:49.19 (37.81)     2:25.72 (36.53)
 15 Oehmler, Jackson L  11 CPAC-CT              2:50.13    2:25.76        
                  33.75     1:11.75 (38.00)     1:49.14 (37.39)     2:25.76 (36.62)
 16 Staffin, Tyler M    16 Middies-MR           2:23.55    2:25.81        
                  33.66     1:10.45 (36.79)     1:48.23 (37.78)     2:25.81 (37.58)
 17 Sokolski, Misha V   15 Middies-MR           2:25.04    2:28.66        
                  34.35     1:11.87 (37.52)     1:50.60 (38.73)     2:28.66 (38.06)
 18 Ma, Jeffrey Z       12 COND-MR              2:45.00    2:29.17        
                  35.10     1:13.35 (38.25)     1:51.82 (38.47)     2:29.17 (37.35)
 19 Clisham, Patrick C  13 CPAC-CT              2:34.62    2:31.97        
                  36.06     1:14.81 (38.75)     1:54.00 (39.19)     2:31.97 (37.97)
 20 Crowe, Zack H       11 Morris County-NJ     2:39.49    2:34.46        
                  34.82     1:14.03 (39.21)     1:54.68 (40.65)     2:34.46 (39.78)
 21 Galeano Jr., Robby  13 CSD-MR                    NT    2:35.24        
                  35.60     1:14.93 (39.33)     1:55.44 (40.51)     2:35.24 (39.80)
 22 Dino, Jacob V       12 Morris County-NJ     2:48.61    2:35.55        
                  36.20     1:15.50 (39.30)     1:55.99 (40.49)     2:35.55 (39.56)
 23 Rieger, Robby J     13 Morris County-NJ     2:33.79    2:36.03        
                  37.67     1:17.77 (40.10)     1:57.88 (40.11)     2:36.03 (38.15)
 24 Zitomer, Josh S     12 Morris County-NJ     2:47.03    2:36.29        
                  36.83     1:16.85 (40.02)     1:58.09 (41.24)     2:36.29 (38.20)
 25 Morena, Matt E      11 Morris County-NJ     2:45.05    2:46.87        
                  40.46     1:23.05 (42.59)     2:05.46 (42.41)     2:46.87 (41.41)
 26 Shieh, Sterling R   11 Morris County-NJ     2:57.94    2:53.78        
                  40.16     1:24.72 (44.56)     2:09.68 (44.96)     2:53.78 (44.10)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  NYSC Sectionals-NY
              1:02.19  VASC Sectionals-Virginia
              1:04.49  METS Senior Mets
              1:06.49  ZQ Zone Quals
              1:06.49  JO Junior Olympics
              1:10.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gross, Joe M        16 Unattached Cond-MR   1:05.90    1:03.29 METS   
                  30.27     1:03.29 (33.02)                                        
  2 Taboadela, Anthony  17 Morris County-NJ     1:08.49    1:08.09 SILV   
                  31.65     1:08.09 (36.44)                                        
  3 Jones, Garrett S    15 Morris County-NJ     1:10.61    1:09.46 SILV   
                  32.79     1:09.46 (36.67)                                        
  4 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    1:07.00    1:09.74 SILV   
                  32.62     1:09.74 (37.12)                                        
  5 Spears, Michael L   15 COND-MR              1:17.02    1:13.52        
                  35.54     1:13.52 (37.98)                                        
  6 Nam, Bohyun D       15 COND-MR              1:12.52    1:13.67        
                  35.10     1:13.67 (38.57)                                        
  7 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    1:13.56    1:14.21        
                  35.36     1:14.21 (38.85)                                        
  8 Munoz, Guillermo A  16 Barracudas-MR        1:19.02    1:15.34        
                  35.14     1:15.34 (40.20)                                        
  9 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   1:14.34    1:15.46        
                  34.20     1:15.46 (41.26)                                        
 10 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   1:13.45    1:15.75        
                  36.02     1:15.75 (39.73)                                        
 11 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    1:13.35    1:15.96        
                  35.53     1:15.96 (40.43)                                        
 12 Hymowitz, Josh M    18 Middies-MR           1:15.00    1:19.46        
                  37.07     1:19.46 (42.39)                                        
 13 Ranieri III, Carl   14 COND-MR              1:17.37    1:19.92        
                  37.83     1:19.92 (42.09)                                        
 14 Knapp, Dean A       16 Barracudas-MR        1:18.52    1:21.07        
                  37.72     1:21.07 (43.35)                                        
 15 Luhrs, Derek G      13 CSD-MR               1:26.37    1:26.88        
                  40.08     1:26.88 (46.80)                                        
 16 Kuriako, Alex C     15 COND-MR              1:33.00    1:29.19        
                  43.39     1:29.19 (45.80)                                        
 17 Shieh, Sterling R   11 Morris County-NJ          NT    1:35.99        
                  45.91     1:35.99 (50.08)                                        
 18 Domanico, Ethan D   10 CSD-MR               1:50.00    1:52.91        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:00.89  NYSC Sectionals-NY
              2:01.49  VASC Sectionals-Virginia
              2:05.99  METS Senior Mets
              2:12.49  JO Junior Olympics
              2:12.49  ZQ Zone Quals
              2:24.99  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bachar, Amit        16 COND-MR              2:06.48    2:08.97 JO     
                  26.49       57.52 (31.03)     1:31.13 (33.61)     2:08.97 (37.84)
  2 Gross, Joe M        16 Unattached Cond-MR   2:20.00    2:18.33 SILV   
                  29.66     1:04.23 (34.57)     1:40.51 (36.28)     2:18.33 (37.82)
  3 Sokolski, Misha V   15 Middies-MR           2:18.74    2:25.12        
                  30.99     1:08.85 (37.86)     1:47.35 (38.50)     2:25.12 (37.77)
  4 Clisham, Patrick C  13 CPAC-CT              2:47.35    2:27.60        
                  32.86     1:11.15 (38.29)     1:50.05 (38.90)     2:27.60 (37.55)
  5 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   2:33.95    2:28.07        
                  32.26     1:10.36 (38.10)     1:49.46 (39.10)     2:28.07 (38.61)
  6 Ranieri III, Carl   14 COND-MR              2:37.55    2:29.79        
                  32.71     1:11.57 (38.86)     1:51.38 (39.81)     2:29.79 (38.41)
  7 Martinez, Jesse J   15 COND-MR              2:37.58    2:32.36        
                  30.90     1:08.60 (37.70)     1:50.63 (42.03)     2:32.36 (41.73)
  8 Staffin, Tyler M    16 Middies-MR           2:30.00    2:34.51        
                  32.99     1:11.27 (38.28)     1:52.50 (41.23)     2:34.51 (42.01)
  9 Porges, Dylan R     12 Flying Dolphins-MR   2:39.50    2:35.33        
                  33.98     1:13.72 (39.74)     1:56.15 (42.43)     2:35.33 (39.18)
 10 Sorensen, Noah T    12 CPAC-CT              2:56.78    3:02.58        
                  36.84     1:22.96 (46.12)     2:12.73 (49.77)     3:02.58 (49.85)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Cordero, Justin K   16 KB Makos-MR               NT      24.42        
  2 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR         NT      25.04        
  3 Ranieri III, Carl   14 COND-MR                   NT      25.73        
  4 Golovin, Samuel J   12 COND-MR                   NT      27.28        
  5 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR         NT      27.44        
  6 Dino, Jacob V       12 Morris County-NJ          NT      28.42        
  7 Mungroo, Melissa R  11 COND-MR                   NT      28.57        
  8 Marzano, Haleigh M  12 COND-MR                   NT      28.83        
  9 Zitomer, Josh S     12 Morris County-NJ          NT      28.97        
 10 Lopez, Ayla R       11 Morris County-NJ          NT      29.52        
 11 Gonzalez, Solice A  12 KB Makos-MR               NT      29.96        
 12 Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR        NT      30.19        
 13 Block, Isabella L   11 COND-MR                   NT      31.16        
 14 Sharpe, Najashi R   12 KB Makos-MR               NT      31.31        
 15 Block, Alexandra V  11 COND-MR                   NT      31.49        
 16 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR         NT      31.60        
 17 Morena, Matt E      11 Morris County-NJ          NT      31.73        
 18 Lynch, Dana E       11 Barracudas-MR             NT      32.19        
 19 Orlando, Louis A    11 COND-MR                   NT      32.21        
 20 Myrianthopoulos, V  12 LIAC-MR                   NT      33.01        
 21 Bialik, Richie G    12 COND-MR                   NT      36.52        
 22 Fourie, Arisa       12 COND-MR                   NT      36.60        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 D'Amico, Nicole M   13 COND-MR                   NT      28.12        
  2 Campanile, Angelin  13 Middies-MR             29.00      29.33        
  3 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR        NT      31.18        
  4 Webber, Annie F     10 Morris County-NJ          NT      31.34        
  5 Fourie, Danae *     10 COND-MR                   NT      52.54        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gagion, Michael V   14 Rivertown Rays-MR      54.00      53.47        
                  25.75       53.47 (27.72)                                        
  2 O'Reilly, Joseph F  14 Morris County-NJ          NT      54.82        
                  26.24       54.82 (28.58)                                        
  3 O'Malley, Peter J   14 COND-MR                55.00      55.20        
                  26.47       55.20 (28.73)                                        
  4 Freeman, Cassie N   14 COND-MR                58.79      56.85        
                  27.26       56.85 (29.59)                                        
  5 Ponnaiya, Claire I  10 Rivertown Rays-MR    1:08.00    1:08.31        
                  32.32     1:08.31 (35.99)                                        
  6 Miller, Grace E     10 Morris County-NJ          NT    1:10.56        
                  33.84     1:10.56 (36.72)                                        
  7 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:11.24        
                  33.58     1:11.24 (37.66)                                        
  8 Katevatis, Zoe R    10 LIAC-MR              1:12.00    1:12.56        
                  34.44     1:12.56 (38.12)                                        
  9 Dino, Brian E       10 Morris County-NJ          NT    1:13.72        
                  35.05     1:13.72 (38.67)                                        
 10 Epstein, Brian J    10 LIAC-MR              1:19.60    1:20.49        
                  37.60     1:20.49 (42.89)                                        
 11 Walters, Tyler A    10 LIAC-MR              1:19.30    1:21.81        
                  38.36     1:21.81 (43.45)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR         NT      56.15        
                  26.59       56.15 (29.56)                                        
  2 Kim, Courtney       12 COND-MR                   NT    1:01.13        
                  29.55     1:01.13 (31.58)                                        
  3 McDonald, Tyler D   12 Morris County-NJ          NT    1:01.20        
                  29.70     1:01.20 (31.50)                                        
  4 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR         NT    1:01.43        
                  29.21     1:01.43 (32.22)                                        
  5 O'Loughlin, Devon   12 COND-MR                   NT    1:10.34        
                  33.58     1:10.34 (36.76)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Adorable, Katie R   13 COND-MR                   NT    2:13.84        
                  29.73     1:03.78 (34.05)     1:39.04 (35.26)     2:13.84 (34.80)
  2 Gellineau, Briana   10 LIAC-MR              2:29.54    2:30.61        
                  35.71     1:13.68 (37.97)     1:53.25 (39.57)     2:30.61 (37.36)
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Crowe, Zack H       11 Morris County-NJ          NT      33.14        
  1 Doherty, Sean P     12 COND-MR                   NT      33.14        
  3 Sabile, Wynnum P    12 COND-MR                   NT      33.75        
  4 Dwyer, Jimmy C      12 COND-MR                   NT      33.78        
  5 Kantar, Kevin F     12 COND-MR                   NT      34.02        
  6 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR        NT      34.47        
  7 Massuet, Adrian     11 Morris County-NJ          NT      35.20        
  8 Shopovick, Olivia   12 Middies-MR                NT      36.30        
  9 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR         NT      37.81        
 10 Bourkab, Jordan W   11 COND-MR                   NT      38.15        
 11 Patterson, Erin M   12 Middies-MR                NT      38.25        
 12 Taboadela, Anthony  17 Morris County-NJ          NT      38.44        
 13 Nicoloso, Maria L   11 Morris County-NJ          NT      39.88        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR        NT      37.54        
  2 Crimi, Patrick C    10 COND-MR                   NT      38.09        
  3 Shopovick, Sophia    9 Middies-MR             42.00      42.10        
  4 Toback, Miranda P    8 LIAC-MR                43.06      42.43        
  5 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR        NT      42.46        
  6 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR        NT      45.05        
  7 Lipton, Matthew      8 Flying Dolphins-MR        NT      45.91        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR         NT    1:05.90        
                  31.97     1:05.90 (33.93)                                        
  2 Webber, Molly M      8 Morris County-NJ          NT    1:26.96        
                  41.34     1:26.96 (45.62)                                        
  3 Caamano, Angeline    9 LIAC-MR              1:24.00    1:27.79        
                  42.48     1:27.79 (45.31)                                        
  4 Curry, Ava E         9 Morris County-NJ          NT    1:32.35        
                  44.26     1:32.35 (48.09)                                        
  5 Porges, David r     10 Flying Dolphins-MR        NT    1:39.90        
                  48.87     1:39.90 (51.03)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T   11 Morris County-NJ          NT      57.70        
                  28.41       57.70 (29.29)                                        
  2 Taboadela, Anthony  17 Morris County-NJ          NT      59.27        
                  28.58       59.27 (30.69)                                        
  3 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR        NT    1:06.87        
                  32.13     1:06.87 (34.74)                                        
  4 Raciti, Krista M    15 COND-MR                   NT    1:07.23        
                  31.53     1:07.23 (35.70)                                        
  5 Anacker, Boomie I   13 COND-MR                   NT    1:10.55        
                  34.53     1:10.55 (36.02)                                        
  6 Blum, Madison J     11 Barracudas-MR             NT    1:19.55        
                  39.10     1:19.55 (40.45)                                        
  7 Daniel, Alexis      12 Middies-MR                NT    1:22.19        
                  40.23     1:22.19 (41.96)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Shannon P  15 COND-MR                   NT    1:05.03        
                  31.83     1:05.03 (33.20)                                        
  2 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.97        
                  32.55     1:08.97 (36.42)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR         NT    2:24.07        
                  33.53     1:09.73 (36.20)     1:47.48 (37.75)     2:24.07 (36.59)
  2 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR        NT    2:25.58        
                  34.79     1:11.14 (36.35)     1:48.84 (37.70)     2:25.58 (36.74)
  3 Gross, Faith J      12 Unattached Cond-MR        NT    2:36.83        
                  37.39     1:17.06 (39.67)     1:57.34 (40.28)     2:36.83 (39.49)
  4 Curry, Owen R       11 Morris County-NJ          NT    2:45.42        
                  38.45     1:21.62 (43.17)     2:04.08 (42.46)     2:45.42 (41.34)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lourenco, Matthew   10 Middies-MR             38.00      39.16        
  2 Albanese, Blake C   10 Barracudas-MR             NT      42.61        
  3 Zhou, Katherine     10 COND-MR                43.00      43.46        
  4 Kern, Margo M        9 LIAC-MR                   NT      45.80        
  5 Blair, Thomas        8 Morris County-NJ          NT      49.29        
  6 Kamor, Adriana T     9 LIAC-MR                50.00      49.95        
  7 Ascolese, Jenna R   10 Morris County-NJ          NT      51.50        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pinto, Aidan L      12 Morris County-NJ          NT      37.56        
  2 Evangelista, Ryan   11 COND-MR                   NT      37.58        
  3 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR        NT      38.19        
  4 Zhang, Deborah Y    11 Middies-MR                NT      39.32        
  5 Orlando, Louis A    11 COND-MR                   NT      43.50        
  6 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR               NT      43.98        
  7 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR        NT      45.17        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaspard, Chad A     10 LIAC-MR              1:48.43    1:46.34        
                  49.13     1:46.34 (57.21)                                        
  2 Lopez, Mia R         9 Morris County-NJ          NT    1:52.83        
                  52.92     1:52.83 (59.91)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vondrak, Ben S      14 CSD-MR               2:41.00    2:43.77        
                  35.24     1:17.13 (41.89)     2:01.05 (43.92)     2:43.77 (42.72)
  2 Kohler, Daniel P    14 COND-MR              2:56.00    2:50.37        
                  38.46     1:21.31 (42.85)     2:06.16 (44.85)     2:50.37 (44.21)
  3 Shallcross, Ashlyn  13 Morris County-NJ          NT    2:51.67        
                  39.48     1:23.79 (44.31)     2:07.23 (43.44)     2:51.67 (44.44)
  4 Drew, Sami B        13 Middies-MR                NT    2:56.65        
                  40.48     1:26.14 (45.66)     2:12.10 (45.96)     2:56.65 (44.55)
  5 Erdley, DJ J        14 CSD-MR               2:58.00    3:09.50        
                  41.69     1:31.24 (49.55)     2:20.34 (49.10)     3:09.50 (49.16)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Jessica M    14 Flying Dolphins-MR        NT    2:38.74        
                  36.22     1:16.62 (40.40)     1:57.79 (41.17)     2:38.74 (40.95)
  2 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR        NT    2:40.25        
                  36.24     1:16.51 (40.27)     1:57.58 (41.07)     2:40.25 (42.67)
  3 Weiss, Emily N      11 Flying Dolphins-MR        NT    2:43.06        
                  37.14     1:18.44 (41.30)     2:00.96 (42.52)     2:43.06 (42.10)
  4 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR        NT    3:01.17        
                  40.90     1:27.48 (46.58)     2:15.10 (47.62)     3:01.17 (46.07)
  5 Staffin, Tyler M    16 Middies-MR                NT    3:02.85        
                  40.28     1:25.82 (45.54)     2:14.23 (48.41)     3:02.85 (48.62)
  6 Steere, Shelby E    15 Morris County-NJ          NT    3:07.42        
                  42.64     1:30.38 (47.74)     2:19.13 (48.75)     3:07.42 (48.29)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Porges, Dylan R     12 Flying Dolphins-MR        NT      30.81        
  2 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR        NT      31.27        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Victoria   10 LIAC-MR                46.00      41.53        
  2 Sivasankaran, Dhan  10 LIAC-MR                46.00      45.30        
  3 Radford, Tess E      8 Flying Dolphins-MR        NT      46.49        
  4 Elsasser, Caitlin    9 LIAC-MR                44.70      47.96        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Malyszka, Kelly D   13 COND-MR              1:05.53    1:05.09        
                  30.22     1:05.09 (34.87)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.79        
                  31.64     1:07.79 (36.15)                                        
  2 Badick, Mackenzie   15 COND-MR                   NT    1:08.31        
                  31.94     1:08.31 (36.37)                                        
  3 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR        NT    1:30.99        
                  41.63     1:30.99 (49.36)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pedone, Jessica N   12 LIAC-MR                   NT    1:19.40        
                  35.40     1:19.40 (44.00)                                        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nicoloso, Jeremiah  14 Morris County-NJ          NT    2:18.95        
                  29.03     1:05.51 (36.48)     1:47.20 (41.69)     2:18.95 (31.75)
  2 Archer, Ally J      16 COND-MR                   NT    2:35.95        
                  36.14     1:15.67 (39.53)     2:02.16 (46.49)     2:35.95 (33.79)
  3 Stiles, Juliann A   12 Morris County-NJ          NT    2:36.88        
                  34.28     1:14.82 (40.54)     2:04.63 (49.81)     2:36.88 (32.25)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stiles, Michael R   14 Morris County-NJ          NT    2:14.66        
                  29.57     1:05.11 (35.54)     1:43.33 (38.22)     2:14.66 (31.33)
  2 Dottinger, Matt C   14 Morris County-NJ          NT    2:15.32        
                  30.81     1:02.93 (32.12)     1:45.24 (42.31)     2:15.32 (30.08)
  3 Ridge, Liam M       14 COND-MR                   NT    2:32.74        
                  34.59     1:13.83 (39.24)     1:58.66 (44.83)     2:32.74 (34.08)
  4 Pearce, Stephen P   10 Rivertown Rays-MR    2:46.05    2:48.45        
                  38.81     1:21.30 (42.49)     2:09.77 (48.47)     2:48.45 (38.68)
  5 Tung, Nicholas       9 LIAC-MR                   NT    3:09.49        
                  44.24     1:31.33 (47.09)     2:28.46 (57.13)     3:09.49 (41.03)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gu, Kevin           13 COND-MR                   NT    2:11.86        
                  29.70     1:03.34 (33.64)     1:41.52 (38.18)     2:11.86 (30.34)
  2 Lawson, Taylor S    15 COND-MR                   NT    2:23.57        
                  31.54     1:10.47 (38.93)     1:50.25 (39.78)     2:23.57 (33.32)