Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/27/2013 01:55 PM
                 2013 MR Condors 9 & Swashbuckler - 1/26/2013                  
                              Sanction #: 130109                               
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Kait A      6 WEST-MR                21.28      18.74        
  2 Arciniegas, Laura    6 COND-MR                20.00      19.11        
  3 Griffith, Mary       6 CFB-MR                 26.06      22.13        
  4 Lee, Lauren          6 WEST-MR                24.66      22.31        
  5 Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      23.50      23.79        
  6 D'Alessandro, Lena   6 Rivertown Rays-MR      23.17      24.60        
  7 Scala, Molly G       6 WEST-MR                20.10      26.48        
  8 Jarski, Amina N      6 COND-MR                28.03      26.64        
  9 Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR      26.08      28.38        
 10 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      26.15      28.65        
 11 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR      28.05      29.55        
 12 Collins, Caroline    6 CFB-MR                 31.23      30.12        
 13 Solomon, Mirabel K   6 Rivertown Rays-MR      22.87      30.50        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Kait A      6 WEST-MR                25.06      21.91        
  2 Arciniegas, Laura    6 COND-MR                24.65      22.22        
  3 Scala, Molly G       6 WEST-MR                27.12      23.31        
  4 Griffith, Mary       6 CFB-MR                 25.24      23.89        
  5 Lee, Lauren          6 WEST-MR                29.33      25.62        
  6 Gennarelli, Maichi   6 COND-MR                24.32      26.10        
  7 Solomon, Mirabel K   6 Rivertown Rays-MR      26.79      28.01        
  8 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      31.29      29.14        
  9 Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      27.57      30.39        
 10 D'Alessandro, Lena   6 Rivertown Rays-MR      28.46      31.01        
 11 Jarski, Amina N      6 COND-MR                30.00      31.23        
 12 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR      32.84      32.13        
 13 Collins, Caroline    6 CFB-MR                 31.26      39.87        
 -- Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR      29.84         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arciniegas, Laura    6 COND-MR                30.08      27.13        
  2 Griffith, Mary       6 CFB-MR                 32.45      27.89        
  3 Scala, Molly G       6 WEST-MR                37.01      29.24        
  4 Sweeney, Kait A      6 WEST-MR                   NT      29.93        
  5 Gennarelli, Maichi   6 COND-MR                33.31      30.88        
  6 Solomon, Mirabel K   6 Rivertown Rays-MR      40.39      33.12        
  7 Collins, Caroline    6 CFB-MR                 36.89      36.60        
  8 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      42.33      38.66        
 -- Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      35.83         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR      37.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Lee, Lauren          6 WEST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Jarski, Amina N      6 COND-MR                42.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR      38.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- D'Alessandro, Lena   6 Rivertown Rays-MR      42.91         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arciniegas, Laura    6 COND-MR                24.60      21.89        
  2 Sweeney, Kait A      6 WEST-MR                23.64      23.51        
  3 Scala, Molly G       6 WEST-MR                30.55      28.29        
  4 D'Alessandro, Lena   6 Rivertown Rays-MR      49.31      32.03        
  5 Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR      32.00      32.28        
  6 Lee, Lauren          6 WEST-MR                   NT      32.46        
  7 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR      35.00      33.73        
  8 Solomon, Mirabel K   6 Rivertown Rays-MR      32.00      34.18        
  9 Jarski, Amina N      6 COND-MR                39.00      35.22        
 10 Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      33.00      36.53        
 11 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      39.07      38.20        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Capuano, Katelyn J   7 WEST-MR                16.30      16.84        
  2 Gurden, Abigail S    7 WEST-MR                17.75      17.18        
  3 Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR      19.62      18.55        
  4 Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      19.86      19.31        
  5 Spencer, Skye A      7 WEST-MR                18.55      19.36        
  6 Norris, Katherine    7 GAEL-MR                19.86      19.97        
  7 Batelli, Brooke E    7 COND-MR                30.00      21.17        
  8 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      20.53      21.30        
  9 Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR      22.40      21.53        
 10 King, Aileen L       7 Rivertown Rays-MR      23.48      21.54        
 11 Reiman, Grace L      7 GAEL-MR                21.71      22.10        
 12 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      24.53      22.24        
 13 Fourie, Trinity C    7 COND-MR                21.47      23.43        
 14 Dixon, Mati D        7 COND-MR                21.51      24.90        
 15 Provost, Caoimhe E   7 COND-MR                24.16      25.09        
 16 Callaghan, Mary-Ka   7 CFJV-MR                21.68      25.82        
 17 Asa, Sara J          7 Rivertown Rays-MR      22.99      25.83        
 18 Kizer, Sabrina G     7 WEST-MR                22.74      31.13        
 19 Venezia, Sabrina F   7 CFB-MR                 33.37      31.55        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Capuano, Katelyn J   7 WEST-MR                19.64      19.46        
  2 Bastone, Alexandra   7 WEST-MR                21.29      20.15        
  3 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      23.54      21.25        
  4 Batelli, Brooke E    7 COND-MR                23.05      21.39        
  5 King, Aileen L       7 Rivertown Rays-MR      25.32      22.32        
  6 Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      24.61      22.84        
  7 Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR      22.36      22.95        
  8 Gurden, Abigail S    7 WEST-MR                23.13      23.04        
  9 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      29.18      23.53        
 10 Spencer, Skye A      7 WEST-MR                23.98      23.73        
 11 Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR      26.53      25.03        
 12 Kizer, Sabrina G     7 WEST-MR                28.55      25.83        
 13 Fourie, Trinity C    7 COND-MR                27.15      25.86        
 14 Provost, Caoimhe E   7 COND-MR                31.83      26.83        
 15 Dixon, Mati D        7 COND-MR                37.16      28.35        
 16 Venezia, Sabrina F   7 CFB-MR                 37.67      35.61        
 -- Reiman, Grace L      7 GAEL-MR                35.21         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Callaghan, Mary-Ka   7 CFJV-MR                25.77         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Asa, Sara J          7 Rivertown Rays-MR      24.73         NS        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      28.04      24.74        
  2 Capuano, Katelyn J   7 WEST-MR                27.45      25.71        
  3 Zorgman, Sunell      7 Marlins Bgnw-MR        25.04      25.84        
  4 Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR      32.10      26.30        
  5 Spencer, Skye A      7 WEST-MR                32.94      26.84        
  6 Batelli, Brooke E    7 COND-MR                28.03      27.31        
  7 Gerosa, Nicole C     7 Marlins Bgnw-MR        26.38      27.35        
  8 Norris, Katherine    7 GAEL-MR                30.86      27.53        
  9 Porteus, Mckenzie    7 Marlins Bgnw-MR        27.59      27.93        
 10 King, Aileen L       7 Rivertown Rays-MR      32.21      28.50        
 11 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      28.71      29.76        
 12 Lichtenthal, Jorda   7 Marlins Bgnw-MR        32.96      33.33        
 13 Kizer, Sabrina G     7 WEST-MR                   NT      34.69        
 14 Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR      42.00      36.90        
 15 Venezia, Sabrina F   7 CFB-MR                 35.77      38.79        
 -- Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      35.82         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Asa, Sara J          7 Rivertown Rays-MR      39.13         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Dixon, Mati D        7 COND-MR                50.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Tuncoglu, Sophie     7 Marlins Bgnw-MR        40.20         DQ        
      Alternating Kick
 -- Fourie, Trinity C    7 COND-MR                30.78         DQ        
      Scissors kick
 -- Provost, Caoimhe E   7 COND-MR                33.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Capuano, Katelyn J   7 WEST-MR                20.33      21.66        
  2 Slive, Ellie R       7 Marlins Bgnw-MR        21.99      22.02        
  3 Furniss, Corinne J   7 Marlins Bgnw-MR        20.32      23.14        
  4 Batelli, Brooke E    7 COND-MR                25.07      23.16        
  5 Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR      24.35      23.71        
  6 Convery, Sarah A     7 Marlins Bgnw-MR        23.61      24.40        
  7 Norris, Katherine    7 GAEL-MR                26.04      24.84        
  8 Fourie, Trinity C    7 COND-MR                30.00      25.06        
  9 King, Aileen L       7 Rivertown Rays-MR      30.86      25.81        
 10 Labana, Jaiya K      7 Marlins Bgnw-MR        24.27      25.83        
 11 Provost, Caoimhe E   7 COND-MR                29.48      26.25        
 12 Asa, Sara J          7 Rivertown Rays-MR      29.87      28.95        
 13 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      28.00      29.03        
 14 Reiman, Grace L      7 GAEL-MR                34.09      29.09        
 15 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      25.00      30.00        
 16 Cole, Emily F        7 Marlins Bgnw-MR        30.61      30.83        
 17 Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR      30.00      31.19        
 18 Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      30.55      32.30        
 19 Dixon, Mati D        7 COND-MR                44.00      36.60        
 20 Kizer, Sabrina G     7 WEST-MR                43.75      40.10        
 -- Kahn, Sophia A       7 Marlins Bgnw-MR        22.13         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lichtenthal, Jorda   7 Marlins Bgnw-MR        43.24         NS        
 -- Tuncoglu, Sophie     7 Marlins Bgnw-MR        36.00         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mora-Castillo, Isa   8 CFB-MR                 19.45      17.42        
  2 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR      18.96      17.48        
  3 Reich, Julia K       8 GAEL-MR                19.67      17.55        
  4 Smith, Piper         8 CFB-MR                 21.45      18.01        
  5 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      25.00      18.16        
  6 DiSanto, Jacquelin   8 CFB-MR                 20.89      18.23        
  6 Park, Hannah         8 COND-MR                17.85      18.23        
  8 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                18.35      18.54        
  9 Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                21.10      18.56        
 10 MacDonald, Kate      8 CFJV-MR                20.26      18.58        
 11 D'Alessandro, Tess   8 Rivertown Rays-MR      19.58      18.85        
 12 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                19.77      18.89        
 13 Loria, Tessa         8 GAEL-MR                18.47      19.32        
 14 Arevalo, Karla A     8 SPAR-MR                21.29      19.83        
 15 Grascia, Madison R   8 GAEL-MR                   NT      20.02        
 16 Culbertson, Madaly   8 CFJV-MR                21.50      20.05        
 17 Luttkus, Luella M    8 CFB-MR                 22.45      20.17        
 18 Barthelmes, Julia    8 CFJV-MR                21.36      20.38        
 19 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      19.96      20.58        
 20 Mccauley, Emma       8 GAEL-MR                   NT      20.96        
 21 Goncalves, Claudia   8 GAEL-MR                22.06      22.22        
 22 Edelman, Drew        8 CFJV-MR                23.16      22.41        
 23 Venezia, Madelyn S   8 CFB-MR                 22.98      23.38        
 24 Tassio, Taylor       8 SPAR-MR                   NT      25.00        
 25 Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR      23.58      25.50        
 26 Kelly, Katie         8 CFJV-MR                26.74      26.02        
 -- Jaffe, Amanda        8 WEST-MR                17.10         NS        
 -- Pulkkinen, Charlot   8 GAEL-MR                19.35         NS        
 -- O'Callaghan, Shaun   8 CFJV-MR                24.63         NS        
 -- Devaney, Sinead M    8 COND-MR                   NT         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Sabrina    8 CFB-MR                 20.13      19.57        
  2 D'Alessandro, Tess   8 Rivertown Rays-MR      20.12      19.80        
  3 Mora-Castillo, Isa   8 CFB-MR                 22.89      20.14        
  4 Park, Hannah         8 COND-MR                21.67      20.36        
  5 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                19.98      21.04        
  6 MacDonald, Kate      8 CFJV-MR                22.09      21.11        
  7 Loria, Tessa         8 GAEL-MR                24.94      22.00        
  8 Smith, Piper         8 CFB-MR                 23.56      22.15        
  9 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                24.21      22.26        
 10 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR      24.16      22.27        
 11 Mccauley, Emma       8 GAEL-MR                   NT      22.84        
 12 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      31.00      22.94        
 13 Grascia, Madison R   8 GAEL-MR                   NT      23.50        
 14 O'Callaghan, Shaun   8 CFJV-MR                37.46      23.54        
 15 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                28.00      23.76        
 16 Edelman, Drew        8 CFJV-MR                26.78      24.40        
 17 Kelly, Katie         8 CFJV-MR                31.42      24.65        
 18 Culbertson, Madaly   8 CFJV-MR                26.86      25.10        
 19 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      25.00      25.36        
 20 DiSanto, Jacquelin   8 CFB-MR                 23.65      25.38        
 21 Goncalves, Claudia   8 GAEL-MR                27.38      25.78        
 22 Pulkkinen, Charlot   8 GAEL-MR                22.59      26.35        
 23 Venezia, Madelyn S   8 CFB-MR                 24.44      26.73        
 24 Tassio, Taylor       8 SPAR-MR                   NT      26.80        
 25 Luttkus, Luella M    8 CFB-MR                 24.56      28.58        
 -- Arevalo, Karla A     8 SPAR-MR                29.37         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                23.35         NS        
 -- Downs, Julianna      8 GAEL-MR                22.58         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Sabrina    8 CFB-MR                 23.65      21.16        
  2 Jaffe, Amanda        8 WEST-MR                30.07      21.54        
  3 Millet, Florence J   8 WEST-MR                30.61      21.58        
  4 Nadecki, Grace K     8 Marlins Bgnw-MR        22.46      21.82        
  5 Douglass, Abby M     8 WEST-MR                29.17      22.01        
  6 Devaney, Sinead M    8 COND-MR                25.46      23.01        
  7 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                25.32      23.28        
  8 Barthelmes, Julia    8 CFJV-MR                24.70      23.38        
  9 Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                23.42      23.47        
 10 D'Alessandro, Tess   8 Rivertown Rays-MR      22.67      23.83        
 11 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR      24.28      24.09        
 12 MacDonald, Kate      8 CFJV-MR                26.10      24.32        
 13 Klein, Jordana E     8 WEST-MR                29.61      24.38        
 14 DiSanto, Jacquelin   8 CFB-MR                 26.99      24.58        
 15 Kassabian, Claire    8 WEST-MR                29.12      24.59        
 16 Case, Maeve          8 SPAR-MR                   NT      24.93        
 17 Mora-Castillo, Isa   8 CFB-MR                 28.45      25.01        
 18 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                24.86      25.15        
 19 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      35.00      26.14        
 20 Luttkus, Luella M    8 CFB-MR                 34.78      26.24        
 21 Venezia, Madelyn S   8 CFB-MR                 26.44      26.36        
 22 Park, Hannah         8 COND-MR                25.47      26.50        
 23 McLaughlin, Faith    8 Marlins Bgnw-MR        25.40      26.74        
 24 Smith, Piper         8 CFB-MR                 31.46      27.48        
 25 Goodwin, Payton A    8 Marlins Bgnw-MR        29.42      27.66        
 26 Downs, Julianna      8 GAEL-MR                   NT      27.95        
 27 Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR      43.00      28.34        
 28 Goncalves, Claudia   8 GAEL-MR                34.50      28.52        
 29 Edelman, Drew        8 CFJV-MR                32.17      29.08        
 30 Arevalo, Karla A     8 SPAR-MR                   NT      29.61        
 31 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                35.00      30.21        
 32 Loria, Tessa         8 GAEL-MR                   NT      31.49        
 -- Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      34.00         DQ        
 -- Grascia, Madison R   8 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- O'Callaghan, Shaun   8 CFJV-MR                40.08        XDQ        
      Scissors kick
 -- Mccauley, Emma       8 GAEL-MR                   NT         NS        
 -- Gennarelli, Gianna   8 COND-MR                27.97         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa      8 Marlins Bgnw-MR        16.01      15.84        
  2 Douglass, Abby M     8 WEST-MR                18.19      16.48        
  3 Johnston, Sabrina    8 CFB-MR                 21.56      18.57        
  4 Hoesterey, Kate      8 WEST-MR                20.60      19.36        
  5 Zhu, Emma            8 Marlins Bgnw-MR        22.84      19.41        
  6 Reich, Julia K       8 GAEL-MR                36.35      19.52        
  7 Devaney, Sinead M    8 COND-MR                   NT      20.35        
  8 Mora-Castillo, Isa   8 CFB-MR                 24.78      21.10        
  9 Millet, Florence J   8 WEST-MR                22.23      21.22        
 10 Park, Hannah         8 COND-MR                21.62      21.26        
 11 Klein, Jordana E     8 WEST-MR                21.27      21.39        
 12 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                21.94      21.81        
 13 MacDonald, Kate      8 CFJV-MR                26.00      22.03        
 14 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                22.31      22.11        
 15 Arevalo, Karla A     8 SPAR-MR                28.81      22.60        
 15 D'Alessandro, Tess   8 Rivertown Rays-MR      25.65      22.60        
 17 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      30.00      22.72        
 18 Culbertson, Madaly   8 CFJV-MR                26.03      22.85        
 19 Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                24.04      22.88        
 20 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR      28.02      23.29        
 21 Smith, Piper         8 CFB-MR                 26.89      23.55        
 21 Magee, Reed E        8 Marlins Bgnw-MR        24.33      23.55        
 23 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                31.00      23.58        
 24 Reddy, Elisabeth A   8 Marlins Bgnw-MR        27.40      23.69        
 25 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      29.24      26.47        
 26 Hulme, Katie E       8 Marlins Bgnw-MR        25.97      27.08        
 27 Barthelmes, Julia    8 CFJV-MR                27.09      27.77        
 28 Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR      36.23      30.94        
 29 Kelly, Katie         8 CFJV-MR                   NT      32.94        
 30 Tassio, Taylor       8 SPAR-MR                   NT      34.06        
 -- Jaffe, Amanda        8 WEST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- O'Callaghan, Shaun   8 CFJV-MR                33.88         NS        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa      8 Marlins Bgnw-MR        31.42      32.65        
  2 Douglass, Abby M     8 WEST-MR                37.29      35.34        
  3 Bastone, Alexandra   7 WEST-MR                41.55      38.13        
  4 Hoesterey, Kate      8 WEST-MR                39.46      38.20        
  5 Zhu, Emma            8 Marlins Bgnw-MR        39.90      38.93        
  6 Millet, Florence J   8 WEST-MR                40.95      39.05        
  7 Jaffe, Amanda        8 WEST-MR                   NT      39.21        
  8 Nadecki, Grace K     8 Marlins Bgnw-MR        38.16      40.35        
  9 Reich, Julia K       8 GAEL-MR                40.16      40.44        
 10 Gurden, Abigail S    7 WEST-MR                41.70      40.45        
 11 Magee, Reed E        8 Marlins Bgnw-MR        41.68      41.00        
 12 Labana, Jaiya K      7 Marlins Bgnw-MR        40.58      41.49        
 13 Downs, Julianna      8 GAEL-MR                40.60      42.33        
 14 Spencer, Skye A      7 WEST-MR                46.03      42.74        
 15 Kassabian, Claire    8 WEST-MR                45.21      43.11        
 16 Klein, Jordana E     8 WEST-MR                41.32      43.62        
 17 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                25.00      44.05        
 18 Case, Maeve          8 SPAR-MR                49.25      44.47        
 19 McLaughlin, Faith    8 Marlins Bgnw-MR        41.99      45.06        
 20 Kahn, Sophia A       7 Marlins Bgnw-MR        46.22      45.44        
 21 Culbertson, Madaly   8 CFJV-MR                46.47      45.46        
 22 Mccauley, Emma       8 GAEL-MR                49.35      45.70        
 23 Furniss, Corinne J   7 Marlins Bgnw-MR        43.08      45.71        
 24 Loria, Tessa         8 GAEL-MR                43.11      46.28        
 24 Slive, Ellie R       7 Marlins Bgnw-MR        42.62      46.28        
 26 Hulme, Katie E       8 Marlins Bgnw-MR        49.13      46.40        
 27 Convery, Sarah A     7 Marlins Bgnw-MR        50.28      46.64        
 28 Zorgman, Sunell      7 Marlins Bgnw-MR        43.48      47.05        
 29 Gennarelli, Gianna   8 COND-MR                52.63      47.99        
 30 Goodwin, Payton A    8 Marlins Bgnw-MR        45.98      48.81        
 31 Cole, Emily F        7 Marlins Bgnw-MR        52.09      49.34        
 32 Callaghan, Mary-Ka   7 CFJV-MR                47.86      50.76        
 33 Reddy, Elisabeth A   8 Marlins Bgnw-MR        52.59      51.72        
 34 Porteus, Mckenzie    7 Marlins Bgnw-MR        46.02      52.36        
 35 Grascia, Madison R   8 GAEL-MR                49.05      54.13        
 36 Kelly, Katie         8 CFJV-MR              1:01.24      56.35        
 37 Gerosa, Nicole C     7 Marlins Bgnw-MR        54.55      56.63        
 38 Lichtenthal, Jorda   7 Marlins Bgnw-MR        58.50    1:01.27        
 39 Gennarelli, Maichi   6 COND-MR              1:04.64    1:03.07        
 40 Tuncoglu, Sophie     7 Marlins Bgnw-MR        57.95    1:03.70        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa      8 Marlins Bgnw-MR        36.68      37.87        
  2 Hoesterey, Kate      8 WEST-MR                46.93      46.06        
  3 Bastone, Alexandra   7 WEST-MR                48.31      46.49        
  4 Millet, Florence J   8 WEST-MR                54.87      47.50        
  5 Zhu, Emma            8 Marlins Bgnw-MR        44.91      47.77        
  6 Furniss, Corinne J   7 Marlins Bgnw-MR        56.75      48.10        
  7 Case, Maeve          8 SPAR-MR                52.65      49.66        
  8 McLaughlin, Faith    8 Marlins Bgnw-MR        52.33      50.22        
  9 Magee, Reed E        8 Marlins Bgnw-MR        48.11      50.56        
 10 Nadecki, Grace K     8 Marlins Bgnw-MR        51.12      50.88        
 11 Zorgman, Sunell      7 Marlins Bgnw-MR        51.61      51.34        
 12 Kassabian, Claire    8 WEST-MR                57.44      51.49        
 13 Klein, Jordana E     8 WEST-MR                51.46      51.75        
 14 Gurden, Abigail S    7 WEST-MR                52.09      51.82        
 15 Slive, Ellie R       7 Marlins Bgnw-MR        51.90      51.89        
 16 Gennarelli, Gianna   8 COND-MR              1:01.71      53.03        
 17 Edelman, Drew        8 CFJV-MR                55.82      53.50        
 18 Hulme, Katie E       8 Marlins Bgnw-MR        53.15      53.68        
 19 Kahn, Sophia A       7 Marlins Bgnw-MR        59.52      54.49        
 20 Reddy, Elisabeth A   8 Marlins Bgnw-MR        55.64      55.98        
 21 Convery, Sarah A     7 Marlins Bgnw-MR        53.91      57.52        
 22 Goodwin, Payton A    8 Marlins Bgnw-MR        54.63      57.97        
 23 Gerosa, Nicole C     7 Marlins Bgnw-MR        58.21      59.31        
 24 Cole, Emily F        7 Marlins Bgnw-MR        58.63    1:02.64        
 25 Porteus, Mckenzie    7 Marlins Bgnw-MR        56.12    1:03.21        
 26 Luttkus, Luella M    8 CFB-MR               1:00.99    1:04.70        
 -- Labana, Jaiya K      7 Marlins Bgnw-MR        50.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR      59.22         NS        
 -- Griffith, Mary       6 CFB-MR               1:01.78         NS        
 -- DiSanto, Jacquelin   8 CFB-MR                 56.45         NS        
 -- Tuncoglu, Sophie     7 Marlins Bgnw-MR      1:05.00         NS        
 -- Lichtenthal, Jorda   7 Marlins Bgnw-MR      1:03.48         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa      8 Marlins Bgnw-MR      1:18.08    1:19.67        
  2 Johnston, Sabrina    8 CFB-MR                    NT    1:28.73        
  3 Bastone, Alexandra   7 WEST-MR              1:40.30    1:31.75        
  4 Hoesterey, Kate      8 WEST-MR              1:42.27    1:35.36        
  5 Nadecki, Grace K     8 Marlins Bgnw-MR      1:42.91    1:36.65        
  6 Devaney, Sinead M    8 COND-MR              1:45.00    1:41.45        
  7 Kassabian, Claire    8 WEST-MR              2:01.50    1:41.56        
  8 Reich, Julia K       8 GAEL-MR              1:40.05    1:41.98        
  9 Zhu, Emma            8 Marlins Bgnw-MR      1:42.17    1:42.73        
 10 Slive, Ellie R       7 Marlins Bgnw-MR      1:45.41    1:44.48        
 11 Case, Maeve          8 SPAR-MR              1:55.78    1:46.19        
 12 Gennarelli, Gianna   8 COND-MR              2:00.00    1:48.67        
 13 Pulkkinen, Charlot   8 GAEL-MR              1:47.22    1:49.53        
 14 Furniss, Corinne J   7 Marlins Bgnw-MR      1:47.69    1:52.39        
 15 Magee, Reed E        8 Marlins Bgnw-MR      1:52.99    1:53.95        
 16 Hulme, Katie E       8 Marlins Bgnw-MR      2:03.92    1:54.41        
 17 Convery, Sarah A     7 Marlins Bgnw-MR      1:55.44    1:54.74        
 18 Goodwin, Payton A    8 Marlins Bgnw-MR      2:04.06    1:55.01        
 19 Barthelmes, Julia    8 CFJV-MR              2:00.00    1:55.64        
 20 Kahn, Sophia A       7 Marlins Bgnw-MR      2:20.00    1:55.68        
 21 Zorgman, Sunell      7 Marlins Bgnw-MR      1:52.14    1:55.76        
 22 McLaughlin, Faith    8 Marlins Bgnw-MR      2:12.65    1:59.02        
 23 Reddy, Elisabeth A   8 Marlins Bgnw-MR      2:04.77    2:02.58        
 24 Norris, Katherine    7 GAEL-MR              2:05.53    2:03.39        
 25 Goncalves, Claudia   8 GAEL-MR                   NT    2:03.56        
 26 Labana, Jaiya K      7 Marlins Bgnw-MR      2:08.68    2:07.04        
 27 Gennarelli, Maichi   6 COND-MR                   NT    2:10.01        
 28 Porteus, Mckenzie    7 Marlins Bgnw-MR      1:58.88    2:10.57        
 29 Gerosa, Nicole C     7 Marlins Bgnw-MR      2:20.00    2:10.79        
 30 Cole, Emily F        7 Marlins Bgnw-MR      2:17.96    2:12.64        
 31 Callaghan, Mary-Ka   7 CFJV-MR              2:13.69    2:21.18        
 -- Douglass, Abby M     8 WEST-MR              1:40.54         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
 -- Downs, Julianna      8 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:58.53    2:53.20        
     1) Jaffe, Amanda 8                 2) Millet, Florence J 8           
     3) Douglass, Abby M 8              4) Bastone, Alexandra A 7         
  2 Club Fit Briarcliff-MR  'A'                      NT    3:05.49        
     1) Mora-Castillo, Isabella 8       2) Venezia, Madelyn S 8           
     3) Johnston, Sabrina K 8           4) DiSanto, Jacqueline E 8        
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            3:20.11    3:13.12        
     1) Hoesterey, Kate 8               2) Kassabian, Claire R 8          
     3) Capuano, Katelyn J 7            4) Klein, Jordana E 8             
  4 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             3:03.06    3:17.18        
     1) D'Alessandro, Tessa M 8         2) Rabasco, Sara E 8              
     3) Ketron, Sara J 7                4) Koestler, Emma 8               
  5 Condors-MR  'A'                             3:19.63    3:18.55        
     1) Kirsis, Nikoleta N 8            2) Lawson, Olivia C 8             
     3) Park, Hannah 8                  4) Fullerton, Anneliese F 8       
  6 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'           3:21.01    3:21.61        
     1) MacDonald, Kate 8               2) Barthelmes, Julia 8            
     3) Culbertson, Madalyn 8           4) Edelman, Drew 8                
  7 Rivertown Aquatics Rays-MR  'C'                  NT    3:39.90        
     1) Asa, Sara J 7                   2) Mikesell, Sydney M 7           
     3) Goldstein, Charley A 7          4) King, Aileen L 7               
  8 Condors-MR  'B'                             3:42.58    3:41.23        
     1) Batelli, Brooke E 7             2) Arciniegas, Laura 6            
     3) Szczepanski, Genna D 8          4) Fourie, Trinity C 7            
  9 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             3:36.74    3:47.60        
     1) Brennan, Annabel D 7            2) Duncan, Lauren E 8             
     3) Rackoff, Hallie J 8             4) D'Alessandro, Lena G 6         
 10 Condors-MR  'C'                                  NT    4:37.76        
     1) Gennarelli, Maichina E 6        2) Dixon, Mati D 7                
     3) Gennarelli, Gianna A 8          4) Provost, Caoimhe E 7           
 -- Club Fit Briarcliff-MR  'B'                      NT         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Downward butterfly kick - breast
     1) Luttkus, Luella M 8             2) Venezia, Sabrina F 7           
     3) Smith, Piper 8                  4) Griffith, Mary 6               
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gurden, Julia        9 WEST-MR                31.73      31.75        
  2 Ng, Trystan S        9 COND-MR                31.23      31.97        
  3 Arciniegas, France   9 COND-MR                32.65      33.08        
  4 Dwyer, Grace V       9 COND-MR                31.74      33.33        
  5 Camperlengo, Gilli   9 WEST-MR                32.78      34.52        
  6 Negast, Taylor N     9 COND-MR                35.09      34.75        
  7 Blakeslee, Kaitlin   9 Marlins Bgnw-MR        34.73      35.91        
  8 Callaghan, Anna      9 CFJV-MR                34.36      36.30        
  9 Leroy, Helena        9 GAEL-MR                34.92      36.46        
 10 Desiderio, Sarah P   9 Marlins Bgnw-MR        36.24      36.64        
 11 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR                38.02      37.14        
 12 Kizer, Jacquie E     9 WEST-MR                39.85      37.81        
 13 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR                38.42      37.86        
 14 Sweeney, Klara L     9 WEST-MR                37.38      37.99        
 15 Dillon, Grace        9 CFJV-MR                38.68      38.09        
 16 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      38.28      38.30        
 17 Bauer, Demi J        9 SPAR-MR                40.33      38.37        
 18 O'Hare, Lilly F      9 GAEL-MR                39.51      38.54        
 19 Byfield, Gabby C     9 COND-MR                   NT      38.89        
 20 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      35.97      38.90        
 21 Greenstein, Jessie   9 Marlins Bgnw-MR        40.35      40.03        
 22 Rosenblatt, Nikki    9 COND-MR                40.06      40.05        
 23 Malionek, Zoe M      9 CFB-MR                 42.90      40.81        
 24 Smith, Lexi K        9 Marlins Bgnw-MR        42.49      41.17        
 25 Ryan, Brooke         9 CFJV-MR                44.35      41.98        
 26 Diaz, Averie N       9 GAEL-MR                43.04      42.69        
 27 Devaney, Aine O      9 COND-MR                   NT      44.11        
 28 Tyberg, Alexa        9 CFJV-MR                40.57      44.71        
 29 Signorile, Alyssa    9 CFJV-MR                45.09      45.36        
 30 Murphy, Grace        9 WEST-MR                   NT      45.57        
 31 Berard, Elizabeth    9 COND-MR                44.90      48.62        
 32 Berardi, Jaclyn R    9 WEST-MR                49.21      49.60        
 33 LeVine, Lea          9 CFB-MR                    NT      54.53        
 34 Lynch, Sarah E       9 COND-MR                   NT    1:08.37        
 -- Paruvangada, Anany   9 Marlins Bgnw-MR        40.94         NS        
 -- Kirshenbaum, Emily   9 CFB-MR                 54.67         NS        
 -- Galvin, Fiona G      9 COND-MR                45.00         NS        
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gurden, Julia        9 WEST-MR              1:08.95    1:07.25        
  2 Lee, Megan C         9 WEST-MR              1:10.47    1:10.46        
  3 Arciniegas, France   9 COND-MR              1:11.05    1:12.15        
  4 Desiderio, Sarah P   9 Marlins Bgnw-MR      1:21.57    1:18.49        
  5 Cornish, Kristin A   9 Marlins Bgnw-MR      1:16.58    1:20.21        
  6 Callaghan, Anna      9 CFJV-MR              1:17.82    1:20.56        
  7 Eforo, Danielle      9 GAEL-MR              1:24.94    1:24.29        
  8 Leroy, Helena        9 GAEL-MR              1:20.01    1:25.14        
  9 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR    1:25.34    1:25.63        
 10 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    1:28.28    1:26.60        
 11 Malionek, Zoe M      9 CFB-MR               1:30.91    1:30.02        
 12 O'Hare, Lilly F      9 GAEL-MR              1:29.92    1:30.07        
 13 Byfield, Gabby C     9 COND-MR              1:25.00    1:30.62        
 14 Paez, Isabella S     9 Marlins Bgnw-MR      1:31.14    1:31.57        
 15 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR              1:33.78    1:32.27        
 16 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR    1:28.73    1:34.43        
 17 Devaney, Aine O      9 COND-MR              1:35.00    1:34.71        
 18 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    1:49.03    1:35.89        
 19 Ryan, Brooke         9 CFJV-MR              1:33.91    1:37.23        
 20 Tyberg, Alexa        9 CFJV-MR              1:36.59    1:38.40        
 21 Diaz, Averie N       9 GAEL-MR              1:46.63    1:40.90        
 22 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR    1:39.86    1:41.53        
 -- Kirshenbaum, Emily   9 CFB-MR               1:59.65         NS        
 -- Jiang, Joy *         9 WEST-MR              1:05.51         NS        
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gurden, Julia        9 WEST-MR                36.96      36.36        
  2 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      38.30      38.16        
  3 Scala, Elizabeth M   9 WEST-MR                39.04      38.64        
  4 Camperlengo, Gilli   9 WEST-MR                38.62      39.58        
  5 Negast, Taylor N     9 COND-MR                40.79      39.93        
  6 Sweeney, Klara L     9 WEST-MR                45.60      40.13        
  7 Callaghan, Anna      9 CFJV-MR                38.93      40.21        
  8 Kizer, Jacquie E     9 WEST-MR                49.17      40.84        
  9 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR                50.51      41.66        
 10 Leroy, Helena        9 GAEL-MR                41.88      42.19        
 11 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      43.88      42.29        
 12 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      44.13      42.97        
 13 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      42.80      43.16        
 14 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      45.06      43.79        
 15 Eforo, Danielle      9 GAEL-MR                47.70      44.30        
 16 Bauer, Demi J        9 SPAR-MR                48.30      44.50        
 17 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR                   NT      47.09        
 18 Diaz, Averie N       9 GAEL-MR                47.61      47.89        
 19 Malionek, Zoe M      9 CFB-MR                 57.53      48.24        
 20 O'Hare, Lilly F      9 GAEL-MR                49.16      48.87        
 21 Byfield, Gabby C     9 COND-MR                45.00      49.08        
 22 Murphy, Grace        9 WEST-MR                   NT      50.23        
 22 Ryan, Brooke         9 CFJV-MR                52.62      50.23        
 24 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR    1:06.37      51.80        
 25 Berard, Elizabeth    9 COND-MR                54.43      53.68        
 26 Berardi, Jaclyn R    9 WEST-MR                55.11      54.16        
 27 LeVine, Lea          9 CFB-MR                    NT      55.49        
 28 Kirshenbaum, Emily   9 CFB-MR               1:08.45    1:03.58        
 29 Lynch, Sarah E       9 COND-MR                   NT    1:07.72        
 30 Galvin, Fiona G      9 COND-MR                52.00    1:08.20        
 -- Devaney, Aine O      9 COND-MR                51.68         NS        
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Joy *         9 WEST-MR              1:13.63    1:15.18        
  2 Rocco, Emily A       9 SPAR-MR              1:22.09    1:15.83        
  3 Arciniegas, France   9 COND-MR              1:18.87    1:18.31        
  4 Ng, Trystan S        9 COND-MR              1:20.23    1:21.90        
  5 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR    1:22.39    1:23.02        
  6 Desiderio, Sarah P   9 Marlins Bgnw-MR      1:24.58    1:27.25        
  7 Hill, Yasmin S       9 Marlins Bgnw-MR      1:32.48    1:30.45        
  8 Greenstein, Jessie   9 Marlins Bgnw-MR      1:31.37    1:30.57        
  9 Blakeslee, Kaitlin   9 Marlins Bgnw-MR      1:34.46    1:34.10        
 10 Rosenblatt, Nikki    9 COND-MR              1:34.24    1:37.77        
 11 Cornish, Kristin A   9 Marlins Bgnw-MR      1:33.00    1:38.01        
 12 Paez, Isabella S     9 Marlins Bgnw-MR      1:35.00    1:45.49        
 13 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    1:45.53    1:46.54        
 14 Smith, Lexi K        9 Marlins Bgnw-MR      1:48.00    1:48.42        
 15 Fitzgerald, Alexan   9 Marlins Bgnw-MR      1:48.00    1:48.45        
 16 Signorile, Alyssa    9 CFJV-MR              1:50.94    1:48.47        
 17 Dillon, Grace        9 CFJV-MR              1:51.24    1:53.91        
 18 Aery, Christine      9 CFJV-MR              2:09.17    1:54.60        
 -- Scala, Elizabeth M   9 WEST-MR              1:25.75         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Paruvangada, Anany   9 Marlins Bgnw-MR      1:42.36         NS        
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ng, Trystan S        9 COND-MR                39.20      41.44        
  2 Lee, Megan C         9 WEST-MR                43.10      42.11        
  3 Scala, Elizabeth M   9 WEST-MR                43.18      42.73        
  4 Blakeslee, Kaitlin   9 Marlins Bgnw-MR        43.63      43.06        
  5 Camperlengo, Gilli   9 WEST-MR                44.45      43.41        
  6 Rocco, Emily A       9 SPAR-MR                42.23      43.63        
  7 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      44.38      45.37        
  8 Negast, Taylor N     9 COND-MR                47.12      45.42        
  9 Dwyer, Grace V       9 COND-MR                43.49      45.88        
 10 Dillon, Grace        9 CFJV-MR                47.29      46.66        
 11 Sweeney, Klara L     9 WEST-MR                50.46      47.44        
 12 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR                47.75      47.88        
 13 Hill, Yasmin S       9 Marlins Bgnw-MR        50.18      48.31        
 14 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      48.48      49.01        
 15 Rosenblatt, Nikki    9 COND-MR                50.06      49.95        
 16 Paruvangada, Anany   9 Marlins Bgnw-MR        52.93      50.37        
 17 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      50.39      51.11        
 18 Aery, Christine      9 CFJV-MR                51.17      51.50        
 19 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR      54.11      51.78        
 20 Signorile, Alyssa    9 CFJV-MR                52.61      52.09        
 21 Kizer, Jacquie E     9 WEST-MR                   NT      52.39        
 22 Fitzgerald, Alexan   9 Marlins Bgnw-MR        59.75      52.94        
 23 Ryan, Brooke         9 CFJV-MR                54.04      53.45        
 24 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR                52.51      53.51        
 25 Leroy, Helena        9 GAEL-MR                53.39      54.05        
 26 Diaz, Averie N       9 GAEL-MR                54.66      54.25        
 27 Berard, Elizabeth    9 COND-MR                53.67      54.36        
 28 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR                56.77      55.24        
 29 Tyberg, Alexa        9 CFJV-MR                58.85      55.45        
 30 Smith, Lexi K        9 Marlins Bgnw-MR        54.37      55.52        
 31 Bauer, Demi J        9 SPAR-MR                55.09      56.22        
 32 Malionek, Zoe M      9 CFB-MR               1:01.33      56.25        
 33 Devaney, Aine O      9 COND-MR                58.00      56.60        
 34 Greenstein, Jessie   9 Marlins Bgnw-MR        50.29      56.98        
 35 Eforo, Danielle      9 GAEL-MR                58.56      57.53        
 36 Berardi, Jaclyn R    9 WEST-MR                57.59      58.29        
 37 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      56.85      59.23        
 38 Murphy, Grace        9 WEST-MR                   NT    1:03.02        
 39 Galvin, Fiona G      9 COND-MR              1:05.00    1:09.40        
 40 LeVine, Lea          9 CFB-MR                    NT    1:10.07        
 41 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR    1:30.25    1:16.56        
 42 Kirshenbaum, Emily   9 CFB-MR               1:20.34    1:17.11        
 43 Lynch, Sarah E       9 COND-MR                   NT    1:34.53        
 -- O'Hare, Lilly F      9 GAEL-MR                56.81         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ng, Trystan S        9 COND-MR                34.79      35.63        
  2 Jiang, Joy *         9 WEST-MR                35.12      35.64        
  3 Camperlengo, Gilli   9 WEST-MR                37.53      36.66        
  4 Lee, Megan C         9 WEST-MR                37.26      37.48        
  5 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      38.11      37.99        
  6 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      38.19      39.70        
  7 Scala, Elizabeth M   9 WEST-MR                41.24      39.82        
  8 Cornish, Kristin A   9 Marlins Bgnw-MR        40.14      40.46        
  9 Dwyer, Grace V       9 COND-MR                38.64      41.88        
 10 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR                45.90      41.98        
 11 Negast, Taylor N     9 COND-MR                41.75      42.25        
 12 Hill, Yasmin S       9 Marlins Bgnw-MR        41.17      42.74        
 13 Sweeney, Klara L     9 WEST-MR                46.50      42.95        
 14 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR                51.64      44.37        
 15 Kizer, Jacquie E     9 WEST-MR                   NT      45.55        
 16 Eforo, Danielle      9 GAEL-MR                45.39      46.06        
 17 Callaghan, Anna      9 CFJV-MR                41.54      47.58        
 18 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      48.38      47.95        
 19 Fitzgerald, Alexan   9 Marlins Bgnw-MR        47.71      49.22        
 20 Paez, Isabella S     9 Marlins Bgnw-MR        50.00      50.62        
 21 Dillon, Grace        9 CFJV-MR                50.27      51.70        
 22 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      51.04      52.72        
 23 Devaney, Aine O      9 COND-MR                48.00      53.06        
 24 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      49.12      53.23        
 25 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR      56.90      53.33        
 26 Berardi, Jaclyn R    9 WEST-MR              1:04.88      55.06        
 27 Rosenblatt, Nikki    9 COND-MR                56.62      57.59        
 28 Tyberg, Alexa        9 CFJV-MR                53.64      58.65        
 29 Aery, Christine      9 CFJV-MR              1:07.96    1:01.75        
 30 Signorile, Alyssa    9 CFJV-MR              1:02.08    1:03.81        
 31 Berard, Elizabeth    9 COND-MR              1:05.92    1:14.13        
 -- Galvin, Fiona G      9 COND-MR                55.00         DQ        
      One hand touch
 -- Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR    2:15.00         NS        
 -- Byfield, Gabby C     9 COND-MR                49.00         NS        
 
Girls 9 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Joy *         9 WEST-MR              2:39.74    2:41.40        
  2 Lee, Megan C         9 WEST-MR              2:50.71    2:45.48        
  3 Gurden, Julia        9 WEST-MR              2:49.41    2:47.03        
  4 Rocco, Emily A       9 SPAR-MR              3:21.97    2:50.44        
  5 Arciniegas, France   9 COND-MR              2:55.35    2:53.39        
  6 Desiderio, Sarah P   9 Marlins Bgnw-MR      3:09.16    3:01.94        
  7 Hill, Yasmin S       9 Marlins Bgnw-MR      3:28.90    3:13.20        
  8 Cornish, Kristin A   9 Marlins Bgnw-MR      3:18.78    3:16.45        
  9 Blakeslee, Kaitlin   9 Marlins Bgnw-MR      3:25.46    3:23.69        
 10 Leroy, Helena        9 GAEL-MR              3:29.44    3:30.99        
 11 Greenstein, Jessie   9 Marlins Bgnw-MR      3:27.64    3:32.75        
 12 Paez, Isabella S     9 Marlins Bgnw-MR      3:45.67    3:37.94        
 13 Fitzgerald, Alexan   9 Marlins Bgnw-MR      3:35.00    3:43.61        
 14 Smith, Lexi K        9 Marlins Bgnw-MR      3:50.00    3:47.54        
 15 Paruvangada, Anany   9 Marlins Bgnw-MR      3:58.52    3:55.02        
 -- Aery, Christine      9 CFJV-MR              4:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Byfield, Gabby C     9 COND-MR              3:15.00        DNF        
      Did not finish - Misc
 -- Dwyer, Grace V       9 COND-MR              3:02.65         NS        
 
Girls 9 Year Olds 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:23.18    2:39.62        
     1) Jiang, Joy * 9                  2) Lee, Megan C 9                 
     3) Gurden, Julia 9                 4) Camperlengo, Gillian R 9       
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:39.92    2:52.08        
     1) Ramirez, Nicole 9               2) Kuduk, Norah 9                 
     3) Finkelberg, Sydney H 9          4) Vacca, Grace M 9               
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:38.67    2:57.66        
     1) Berardi, Jaclyn R 9             2) Scala, Elizabeth M 9           
     3) Kizer, Jacquie E 9              4) Sweeney, Klara L 9             
  4 Condors-MR  'B'                             2:58.27    3:31.52        
     1) Rosenblatt, Nikki 9             2) Berard, Elizabeth M 9          
     3) Devaney, Aine O 9               4) Byfield, Gabby C 9             
 -- Condors-MR  'A'                             2:26.40         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #3: Non-simultaneous arms - fly
     1) Dwyer, Grace V 9                2) Ng, Trystan S 9                
     3) Arciniegas, Francesca 9         4) Negast, Taylor N 9             
 -- Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'           2:42.64         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #3: Non-simultaneous arms - fly
     1) Ryan, Brooke 9                  2) Dillon, Grace 9                
     3) Callaghan, Anna 9               4) Signorile, Alyssa 9            
 -- Club Fit Briarcliff-MR  'A'                      NT         NS        
     1) Frank, Jillian E 9              2) Malionek, Zoe M 9              
     3) Cambareri, Marcella M 9         4) Winthal, Kyla 9                
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke          6 COND-MR                18.85      19.15        
  2 Talamas, Jack K      6 GAEL-MR                21.14      21.37        
  3 Jiang, Kevin *       6 WEST-MR                24.28      23.62        
  4 Chang, Benjamin      6 CFB-MR                 26.21      25.42        
  5 Denfeld, Hunter A    6 GAEL-MR                24.10      26.71        
  6 Mccauley, Declan     6 GAEL-MR                31.24      35.10        
 -- Bastone, James *     6 WEST-MR                27.54         NS        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke          6 COND-MR                21.06      20.28        
  2 Talamas, Jack K      6 GAEL-MR                   NT      23.81        
  3 Jiang, Kevin *       6 WEST-MR                30.07      26.38        
  4 Chang, Benjamin      6 CFB-MR                 30.72      30.62        
  5 Denfeld, Hunter A    6 GAEL-MR                33.03      30.80        
 -- Bastone, James *     6 WEST-MR                36.50         NS        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke          6 COND-MR                27.36      27.89        
  2 Chang, Benjamin      6 CFB-MR                 30.56      34.56        
  3 Talamas, Jack K      6 GAEL-MR                   NT      36.64        
  4 Denfeld, Hunter A    6 GAEL-MR                   NT      39.64        
 -- Jiang, Kevin *       6 WEST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Mccauley, Declan     6 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Bastone, James *     6 WEST-MR                   NT         NS        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke          6 COND-MR                22.94      23.21        
  2 Jiang, Kevin *       6 WEST-MR                   NT      26.28        
  3 Talamas, Jack K      6 GAEL-MR                   NT      32.08        
  4 Chang, Benjamin      6 CFB-MR                 25.45      34.56        
 -- Bastone, James *     6 WEST-MR                   NT         NS        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scala, William H     7 WEST-MR                15.29      17.00        
  2 Tsukikawa, Renzo G   7 WEST-MR                18.99      18.49        
  3 Ryan, Ellis          7 WEST-MR                21.89      19.15        
  4 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                23.00      20.82        
  5 Greenberg, Aaron     7 WEST-MR                20.06      20.83        
  6 Dugan, Liam          7 CFB-MR                 21.94      21.45        
  7 Vumbacco, Stephen    7 WEST-MR                20.21      21.91        
  8 Malionek, Brayden    7 CFB-MR                 26.89      22.90        
  9 Gulotta, L.J.        7 CFB-MR                 27.12      27.33        
 10 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      26.52      27.41        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Aaron     7 WEST-MR                22.67      21.28        
  2 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                25.00      21.36        
  3 Ryan, Ellis          7 WEST-MR                   NT      21.74        
  4 Tsukikawa, Renzo G   7 WEST-MR                22.44      22.41        
  5 Dugan, Liam          7 CFB-MR                 28.15      25.68        
  6 Vumbacco, Stephen    7 WEST-MR                24.65      26.29        
  7 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      31.70      29.39        
  8 Malionek, Brayden    7 CFB-MR                 32.65      32.88        
 -- Gulotta, L.J.        7 CFB-MR                 32.45         NS        
 -- Terri, Jules K       7 COND-MR                35.00         NS        
 -- O'Brien, Jack E      7 COND-MR                30.00         NS        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scala, William H     7 WEST-MR                22.54      22.04        
  2 Lee, Aidan J         7 WEST-MR                26.81      22.13        
  3 Greenberg, Aaron     7 WEST-MR                25.66      26.84        
  4 Ryan, Ellis          7 WEST-MR                   NT      26.96        
  5 Tsukikawa, Renzo G   7 WEST-MR                27.78      27.02        
  6 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                30.00      27.58        
  7 Franks, Finn J       7 Marlins Bgnw-MR        28.05      27.79        
  8 Malik, Rohan         7 Marlins Bgnw-MR        29.97      29.37        
  9 Moran, Jack M        7 Marlins Bgnw-MR        36.14      32.23        
 10 Malionek, Brayden    7 CFB-MR                 34.56      35.72        
 11 Gulotta, L.J.        7 CFB-MR                 34.78      37.44        
 12 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      43.00      38.68        
 13 O'Donnell, Mikey W   7 Marlins Bgnw-MR        34.66      38.95        
 -- Dugan, Liam          7 CFB-MR                 31.77         DQ        
      Alternating Kick
 -- Vumbacco, Stephen    7 WEST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- O'Brien, Jack E      7 COND-MR                40.00         NS        
 -- Terri, Jules K       7 COND-MR                42.00         NS        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scala, William H     7 WEST-MR                18.24      19.22        
  2 Savvides, Alexi      7 Marlins Bgnw-MR        22.17      20.67        
  3 Greenberg, Aaron     7 WEST-MR                20.92      23.01        
  4 Vumbacco, Stephen    7 WEST-MR                25.63      24.20        
  5 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                30.00      25.52        
  6 O'Donnell, Mikey W   7 Marlins Bgnw-MR        35.37      25.89        
  7 Malik, Rohan         7 Marlins Bgnw-MR        29.39      28.29        
  8 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      35.00      34.00        
 -- Ryan, Ellis          7 WEST-MR                41.96         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Moran, Jack M        7 Marlins Bgnw-MR        32.04         DQ        
      Alternating Kick
 -- Franks, Finn J       7 Marlins Bgnw-MR        27.20         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- O'Brien, Jack E      7 COND-MR                33.00         NS        
 -- Terri, Jules K       7 COND-MR                33.00         NS        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR                16.47      16.62        
  2 Veru, Theodore V     8 GAEL-MR                16.35      17.03        
  3 Costabile, Ryan      8 CFB-MR                 20.13      17.66        
  4 Pagnotta, Nicolas    8 WEST-MR                17.02      17.94        
  5 Greenberg, Jason     8 WEST-MR                19.28      18.51        
  6 Eppner, Remy         8 CFJV-MR                20.63      18.53        
  7 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      20.76      18.56        
  8 Denfeld, JP          8 GAEL-MR                22.91      19.33        
  9 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      18.51      19.36        
 10 Arevalo, Brayan A    8 SPAR-MR                26.75      19.52        
 11 Tirsch, Jack T       8 WEST-MR                16.53      20.41        
 12 Mccauley, Finn M     8 GAEL-MR                   NT      22.13        
 13 Gu, Eric             8 CFJV-MR                20.00      22.16        
 14 Girandola, Trevor    8 COND-MR                21.19      22.81        
 15 Galler, Aidan        8 CFJV-MR                27.78      24.32        
 16 Iodice, Alex         8 CFJV-MR                23.35      24.74        
 17 Chang, William       8 CFB-MR                 23.13      24.97        
 18 Reich, Owen J        8 GAEL-MR                31.22      25.39        
 19 Peksen, Umut B       8 COND-MR                31.50      27.43        
 -- Dancygier, Scott     8 CFJV-MR                23.68         NS        
 -- Seshadri, Vikram *   8 WEST-MR                   NT         NS        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR                23.18      19.03        
  2 Lee, Christian       8 WEST-MR                20.78      19.42        
  3 Costabile, Ryan      8 CFB-MR                 21.65      21.18        
  4 Tirsch, Jack T       8 WEST-MR                21.98      21.37        
  5 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      25.92      22.34        
  6 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      27.05      22.71        
  7 Gu, Eric             8 CFJV-MR                25.10      23.79        
  8 Dancygier, Scott     8 CFJV-MR                25.95      24.45        
  9 Girandola, Trevor    8 COND-MR                24.71      24.61        
 10 Galler, Aidan        8 CFJV-MR                31.95      25.84        
 11 Seshadri, Vikram *   8 WEST-MR                29.23      26.94        
 12 Weir, Isaiah         8 GAEL-MR                   NT      27.56        
 13 Iodice, Alex         8 CFJV-MR                28.38      28.25        
 14 Mccauley, Finn M     8 GAEL-MR                   NT      29.01        
 15 Arevalo, Brayan A    8 SPAR-MR                36.33      30.76        
 -- Peksen, Umut B       8 COND-MR                31.75         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Denfeld, JP          8 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Chang, William       8 CFB-MR                 24.89         NS        
 -- Reich, Owen J        8 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR                23.96      21.24        
  2 Sakharuk, Nikita V   8 Marlins Bgnw-MR        22.81      22.38        
  3 Du, Alexander W      8 Marlins Bgnw-MR        22.54      22.78        
  4 Pagnotta, Nicolas    8 WEST-MR                21.90      22.81        
  5 Eppner, Remy         8 CFJV-MR                25.63      23.33        
  6 Costabile, Ryan      8 CFB-MR                 29.78      23.71        
  7 Greenberg, Jason     8 WEST-MR                22.43      24.02        
  8 Desmaras, Jorge D    8 Marlins Bgnw-MR        24.76      24.32        
  9 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR                23.02      24.55        
 10 Dancygier, Scott     8 CFJV-MR                28.86      26.09        
 11 Tirsch, Jack T       8 WEST-MR                27.92      26.14        
 12 Gu, Eric             8 CFJV-MR                27.46      27.22        
 13 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      36.95      27.54        
 14 Burstein, Dillon S   8 SPAR-MR                35.92      29.34        
 15 Chang, William       8 CFB-MR                 30.78      30.04        
 16 Arevalo, Brayan A    8 SPAR-MR                38.75      31.04        
 17 Girandola, Trevor    8 COND-MR                28.72      31.40        
 18 Mccauley, Finn M     8 GAEL-MR                   NT      32.55        
 19 Wolfson, Dylan J     8 COND-MR                28.56      32.71        
 20 Galler, Aidan        8 CFJV-MR                45.00      34.62        
 21 Reich, Owen J        8 GAEL-MR                   NT      36.32        
 22 Seshadri, Vikram *   8 WEST-MR                   NT      37.98        
 23 Weir, Isaiah         8 GAEL-MR                53.71      38.30        
 -- Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      28.95         DQ        
      Alternating Kick
 -- Peksen, Umut B       8 COND-MR                45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Denfeld, JP          8 GAEL-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, Alex B        8 Marlins Bgnw-MR        17.11      18.15        
  2 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR                18.72      18.24        
  3 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR      20.92      18.44        
  4 Lee, Christian       8 WEST-MR                18.52      18.76        
  5 Kim, Christian J     8 COND-MR                17.00      19.00        
  6 Greenberg, Jason     8 WEST-MR                18.83      19.42        
  7 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR                22.00      20.46        
  8 Veru, Theodore V     8 GAEL-MR                22.92      21.00        
  9 Delane, KJ J         8 GAEL-MR                   NT      21.42        
  9 Pagnotta, Nicolas    8 WEST-MR                20.49      21.42        
 11 Costabile, Ryan      8 CFB-MR                 23.45      22.17        
 12 Wohl, Evan S         8 Marlins Bgnw-MR        19.47      22.25        
 13 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      29.15      22.47        
 14 Tirsch, Jack T       8 WEST-MR                   NT      24.05        
 15 Desmaras, Juan Car   8 Marlins Bgnw-MR        28.99      24.12        
 16 Lucchese, Felix B    8 Marlins Bgnw-MR        24.36      24.77        
 17 Gu, Eric             8 CFJV-MR                26.00      24.85        
 18 Desmaras, Mariano    8 Marlins Bgnw-MR        27.82      25.17        
 19 Eppner, Remy         8 CFJV-MR                31.58      25.36        
 20 Burstein, Dillon S   8 SPAR-MR                   NT      25.51        
 21 Arevalo, Brayan A    8 SPAR-MR                32.23      26.66        
 22 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      33.35      26.87        
 23 Girandola, Trevor    8 COND-MR                30.00      30.61        
 24 Dancygier, Scott     8 CFJV-MR                30.68      32.31        
 25 Iodice, Alex         8 CFJV-MR                45.97      35.02        
 -- Reich, Owen J        8 GAEL-MR                36.38         DQ        
      One hand touch
 -- Galler, Aidan        8 CFJV-MR                50.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Wolfson, Dylan J     8 COND-MR                23.59         NS        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, Alex B        8 Marlins Bgnw-MR        33.88      34.59        
  2 Lee, Aidan J         7 WEST-MR                35.75      35.18        
  3 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR                35.24      35.79        
  4 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR      36.10      35.92        
  5 Sakharuk, Nikita V   8 Marlins Bgnw-MR        36.09      36.32        
  6 Kim, Christian J     8 COND-MR                36.05      37.04        
  7 Veru, Theodore V     8 GAEL-MR                36.56      37.89        
  8 Wohl, Evan S         8 Marlins Bgnw-MR        38.92      39.13        
  9 Delane, KJ J         8 GAEL-MR                42.02      39.64        
 10 Tsukikawa, Renzo G   7 WEST-MR                45.21      40.38        
 11 Eppner, Remy         8 CFJV-MR                43.59      40.57        
 12 Du, Alexander W      8 Marlins Bgnw-MR        40.65      41.32        
 13 Desmaras, Juan Car   8 Marlins Bgnw-MR        39.49      41.39        
 14 Desmaras, Mariano    8 Marlins Bgnw-MR        43.75      42.72        
 15 Desmaras, Jorge D    8 Marlins Bgnw-MR        43.46      42.89        
 16 Lucchese, Felix B    8 Marlins Bgnw-MR        44.76      45.21        
 17 Savvides, Alexi      7 Marlins Bgnw-MR        46.14      45.33        
 18 Franks, Finn J       7 Marlins Bgnw-MR        45.82      46.15        
 19 Denfeld, JP          8 GAEL-MR                45.75      46.23        
 20 Wolfson, Dylan J     8 COND-MR                45.00      46.82        
 21 Burstein, Dillon S   8 SPAR-MR                49.10      48.65        
 22 O'Donnell, Mikey W   7 Marlins Bgnw-MR        50.66      49.33        
 23 Malik, Rohan         7 Marlins Bgnw-MR        51.96      50.21        
 24 Moran, Jack M        7 Marlins Bgnw-MR        53.81      54.23        
 25 Mccauley, Finn M     8 GAEL-MR                52.67      54.28        
 26 Seshadri, Vikram *   8 WEST-MR                48.57      54.96        
 27 Iodice, Alex         8 CFJV-MR                50.00      56.42        
 28 Peksen, Umut B       8 COND-MR              1:00.00    1:01.97        
 -- Terri, Jules K       7 COND-MR                30.00         NS        
 -- Weir, Isaiah         8 GAEL-MR              1:25.08         NS        
 -- O'Brien, Jack E      7 COND-MR                25.00         NS        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V   8 Marlins Bgnw-MR        39.58      39.06        
  2 Lee, Christian       8 WEST-MR                42.30      41.15        
  3 Lee, Aidan J         7 WEST-MR                42.71      43.26        
  4 Nunez, Alex B        8 Marlins Bgnw-MR        40.40      43.51        
  5 Kim, Christian J     8 COND-MR                43.81      44.48        
  6 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR      43.50      46.15        
  7 Du, Alexander W      8 Marlins Bgnw-MR        47.09      46.74        
  8 Delane, KJ J         8 GAEL-MR                48.95      47.59        
  9 Wohl, Evan S         8 Marlins Bgnw-MR        47.59      48.69        
 10 Desmaras, Jorge D    8 Marlins Bgnw-MR        49.09      50.15        
 11 Desmaras, Juan Car   8 Marlins Bgnw-MR        48.50      50.86        
 12 Desmaras, Mariano    8 Marlins Bgnw-MR        48.48      51.90        
 13 Burstein, Dillon S   8 SPAR-MR                56.57      53.14        
 14 O'Donnell, Mikey W   7 Marlins Bgnw-MR      1:09.72      55.19        
 15 Malik, Rohan         7 Marlins Bgnw-MR        57.99      55.31        
 16 Lucchese, Felix B    8 Marlins Bgnw-MR        55.34      55.81        
 17 Dugan, Liam          7 CFB-MR                 58.65      58.71        
 18 Malionek, Brayden    7 CFB-MR               1:05.99    1:04.52        
 -- Gulotta, L.J.        7 CFB-MR               1:03.12         DQ        
      Did not finish on back
 -- Savvides, Alexi      7 Marlins Bgnw-MR        50.65         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Chang, William       8 CFB-MR               1:05.89         NS        
 -- Franks, Finn J       7 Marlins Bgnw-MR        52.00         NS        
 -- Moran, Jack M        7 Marlins Bgnw-MR      1:00.49         NS        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Aidan J         7 WEST-MR              1:28.54    1:26.55        
  2 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR              1:28.34    1:28.08        
  3 Sakharuk, Nikita V   8 Marlins Bgnw-MR      1:42.73    1:28.97        
  4 Lee, Christian       8 WEST-MR              1:33.62    1:31.57        
  5 Scala, William H     7 WEST-MR              1:28.49    1:31.99        
  6 Kim, Christian J     8 COND-MR              1:55.00    1:32.17        
  7 Du, Alexander W      8 Marlins Bgnw-MR      1:36.13    1:32.77        
  8 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR    1:36.34    1:32.90        
  9 Greenberg, Jason     8 WEST-MR              1:44.14    1:34.99        
 10 Nunez, Alex B        8 Marlins Bgnw-MR      1:31.42    1:35.71        
 11 Pagnotta, Nicolas    8 WEST-MR              1:43.07    1:37.73        
 12 Veru, Theodore V     8 GAEL-MR              1:40.98    1:39.58        
 13 Desmaras, Jorge D    8 Marlins Bgnw-MR      1:52.84    1:42.36        
 14 Desmaras, Mariano    8 Marlins Bgnw-MR      1:45.77    1:46.10        
 15 Savvides, Alexi      7 Marlins Bgnw-MR      1:57.76    1:47.39        
 16 Desmaras, Juan Car   8 Marlins Bgnw-MR      1:45.89    1:47.64        
 17 Wohl, Evan S         8 Marlins Bgnw-MR      1:47.68    1:49.46        
 18 Lucchese, Felix B    8 Marlins Bgnw-MR      1:54.27    1:55.23        
 19 Wolfson, Dylan J     8 COND-MR              1:50.00    1:55.74        
 20 Weir, Isaiah         8 GAEL-MR                   NT    2:25.73        
 -- Delane, KJ J         8 GAEL-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
 
Boys 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:55.57    2:51.34        
     1) Lee, Aidan J 7                  2) Pagnotta, Nicolas A 8          
     3) Lee, Christian 8                4) Scala, William H 7             
  2 Condors-MR  'A'                             3:21.45    3:09.42        
     1) Dwyer, Luke 6                   2) McGillycuddy, Michael K 8      
     3) Zhao, Matthew N 7               4) Kim, Christian J 8             
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            3:34.87    3:10.84        
     1) Greenberg, Jason 8              2) Ryan, Ellis 7                  
     3) Greenberg, Aaron 7              4) Tsukikawa, Renzo G 7           
  4 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'           3:35.50    3:40.02        
     1) Eppner, Remy 8                  2) Dancygier, Scott 8             
     3) Gu, Eric 8                      4) Iodice, Alex 8                 
  5 Club Fit Briarcliff-MR  'A'                      NT    3:56.94        
     1) Dugan, Liam 7                   2) Chang, William 8               
     3) Costabile, Ryan 8               4) Malionek, Brayden R 7          
 -- Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             3:26.90         NS        
     1) Madden, Jack M 8                2) LePage, Henry R 8              
     3) McClung, Max M 8                4) Finkelberg, Alex L 7           
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR      33.59      32.77        
  2 Amato, Jason C       9 WEST-MR                32.85      32.88        
  3 Weiner, Joe L        9 Marlins Bgnw-MR        32.47      33.24        
  4 Park, Edward J       9 COND-MR                33.71      33.37        
  5 Spencer, Dylan A     9 WEST-MR                33.19      33.69        
  6 Norris, Timothy M    9 GAEL-MR                33.40      33.81        
  7 Rocco, Chris M       9 SPAR-MR                43.00      35.72        
  8 Santry, Emmet P      9 WEST-MR                35.07      36.09        
  9 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR      34.44      37.60        
 10 Nack, Adam N         9 Marlins Bgnw-MR        37.61      38.33        
 11 Dugan, Owen          9 CFB-MR                 38.91      38.50        
 12 Cole, Harrison R     9 Marlins Bgnw-MR        40.64      39.21        
 13 Han, Justin          9 COND-MR                38.32      39.52        
 14 Pastore, James V     9 CFB-MR                 42.43      40.01        
 15 Calero, Markus A     9 COND-MR                40.07      40.40        
 16 Eforo, Edward        9 GAEL-MR                40.56      40.63        
 17 Guglielmi, Luke B    9 WEST-MR                41.50      40.92        
 17 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR      40.58      40.92        
 19 Ginesin, Zach        9 CFJV-MR                42.68      41.30        
 20 Mallett, Christian   9 COND-MR                   NT      41.95        
 21 D'Alessandro, Bria   9 Rivertown Rays-MR      43.45      42.22        
 22 Robinson, Miles J    9 GAEL-MR                45.32      42.53        
 23 Witko, Cole A        9 COND-MR                41.43      44.53        
 24 Ehrenfeld, Hayden    9 WEST-MR                39.87      44.58        
 25 Fullerton, Riley     9 GAEL-MR                43.57      45.13        
 26 Rosen, Spencer J     9 Marlins Bgnw-MR        38.59      45.37        
 27 Collins, T.J.        9 CFB-MR                 54.40      48.04        
 -- Delfico, Ryan A      9 Marlins Bgnw-MR        30.14         NS        
 -- Reilly, Danny W      9 GAEL-MR                41.50         NS        
 -- Shaari, Michael M    9 COND-MR                44.57         NS        
 -- Cohen, William A     9 GAEL-MR                57.98         NS        
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amato, Jason C       9 WEST-MR              1:17.91    1:12.17        
  2 Spencer, Dylan A     9 WEST-MR              1:15.18    1:13.79        
  3 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:13.85    1:13.82        
  4 Tuncoglu, Andre      9 Marlins Bgnw-MR      1:14.95    1:14.90        
  5 Norris, Timothy M    9 GAEL-MR              1:14.95    1:15.08        
  6 Kantar, Michael F    9 COND-MR              1:14.48    1:17.36        
  7 Kantar, David F      9 COND-MR              1:17.50    1:21.70        
  8 Han, Justin          9 COND-MR              1:40.00    1:27.64        
  9 Guglielmi, Luke B    9 WEST-MR                   NT    1:27.75        
 10 Pastore, James V     9 CFB-MR               1:32.89    1:29.98        
 11 Stern, Ben S         9 Marlins Bgnw-MR      1:25.63    1:30.12        
 12 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:29.85    1:31.25        
 13 Dugan, Owen          9 CFB-MR               1:30.77    1:32.12        
 14 Eforo, Edward        9 GAEL-MR              1:36.60    1:32.28        
 15 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    1:30.20    1:32.58        
 16 Stanley, Ben D       9 WEST-MR                   NT    1:35.04        
 17 Ginesin, Zach        9 CFJV-MR              1:36.75    1:35.92        
 18 Robinson, Miles J    9 GAEL-MR                   NT    1:38.13        
 19 Ehrenfeld, Hayden    9 WEST-MR              1:39.74    1:38.22        
 20 Reilly, Danny W      9 GAEL-MR              1:38.76    1:43.00        
 21 Cohen, William A     9 GAEL-MR              2:13.81    2:09.06        
 -- Collins, T.J.        9 CFB-MR               1:59.11         NS        
 -- Calero, Markus A     9 COND-MR              1:49.60         NS        
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amato, Jason C       9 WEST-MR                40.79      38.22        
  2 Santry, Emmet P      9 WEST-MR                43.43      39.87        
  3 Spencer, Dylan A     9 WEST-MR                39.63      40.23        
  4 Park, Edward J       9 COND-MR                41.24      40.36        
  5 Rocco, Chris M       9 SPAR-MR                54.14      42.93        
  6 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR      42.79      43.75        
  7 Robinson, Miles J    9 GAEL-MR                   NT      44.32        
  8 Calero, Markus A     9 COND-MR                46.49      44.64        
  9 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR      42.89      45.07        
 10 Guglielmi, Luke B    9 WEST-MR                51.67      45.47        
 11 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR      50.69      45.71        
 12 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR      44.99      46.07        
 13 Dugan, Owen          9 CFB-MR                 51.57      47.00        
 14 Ehrenfeld, Hayden    9 WEST-MR                57.02      47.27        
 15 Pastore, James V     9 CFB-MR                 55.66      47.60        
 16 Reilly, Danny W      9 GAEL-MR                50.94      47.64        
 17 Fullerton, Riley     9 GAEL-MR                49.30      48.53        
 18 D'Alessandro, Bria   9 Rivertown Rays-MR      51.36      50.56        
 19 Witko, Cole A        9 COND-MR                49.37      51.84        
 20 Stanley, Ben D       9 WEST-MR              1:08.69      52.11        
 21 Collins, T.J.        9 CFB-MR               1:07.88      52.58        
 22 Shaari, Michael M    9 COND-MR                58.38      58.08        
 -- Mallett, Christian   9 COND-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Eforo, Edward        9 GAEL-MR                54.23         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tuncoglu, Andre      9 Marlins Bgnw-MR      1:21.10    1:21.74        
  2 Santry, Emmet P      9 WEST-MR              1:30.35    1:26.96        
  3 Kantar, Michael F    9 COND-MR              1:31.56    1:29.00        
  4 Weiner, Joe L        9 Marlins Bgnw-MR      1:26.87    1:32.50        
  5 Cole, Harrison R     9 Marlins Bgnw-MR      1:44.23    1:39.41        
  6 Nack, Adam N         9 Marlins Bgnw-MR      1:35.00    1:42.09        
  7 Kantar, David F      9 COND-MR              1:37.30    1:43.03        
  8 Ginesin, Zach        9 CFJV-MR              1:45.60    1:45.70        
  9 Rosen, Spencer J     9 Marlins Bgnw-MR      1:40.28    1:46.07        
 -- Stanley, Ben D       9 WEST-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Delfico, Ryan A      9 Marlins Bgnw-MR      1:15.25         NS        
 -- Stern, Ben S         9 Marlins Bgnw-MR      1:41.91         NS        
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiner, Joe L        9 Marlins Bgnw-MR        40.53      42.89        
  2 Han, Justin          9 COND-MR                47.50      45.10        
  3 Ginesin, Zach        9 CFJV-MR                48.74      46.86        
  4 Kantar, Michael F    9 COND-MR                47.67      47.05        
  5 Park, Edward J       9 COND-MR                49.79      48.06        
  6 Cole, Harrison R     9 Marlins Bgnw-MR        51.32      48.85        
  7 Stern, Ben S         9 Marlins Bgnw-MR        47.87      50.42        
  8 Kantar, David F      9 COND-MR                52.50      51.01        
  9 Dugan, Owen          9 CFB-MR                 52.61      51.37        
 10 Nack, Adam N         9 Marlins Bgnw-MR        53.23      53.57        
 11 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR    1:10.93      54.49        
 12 Witko, Cole A        9 COND-MR                56.07      54.64        
 13 Fullerton, Riley     9 GAEL-MR                54.96      54.86        
 14 D'Alessandro, Bria   9 Rivertown Rays-MR      56.01      55.01        
 15 Reilly, Danny W      9 GAEL-MR                56.86      56.58        
 16 Mallett, Christian   9 COND-MR                   NT      57.90        
 17 Eforo, Edward        9 GAEL-MR                59.30      58.82        
 18 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR    1:01.64      58.95        
 19 Calero, Markus A     9 COND-MR              1:08.72    1:00.08        
 20 Collins, T.J.        9 CFB-MR               1:00.98    1:00.88        
 21 Shaari, Michael M    9 COND-MR              1:02.54    1:01.12        
 22 Robinson, Miles J    9 GAEL-MR                   NT    1:03.13        
 -- Cohen, William A     9 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Ehrenfeld, Hayden    9 WEST-MR                54.51         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Pastore, James V     9 CFB-MR               1:04.67         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Delfico, Ryan A      9 Marlins Bgnw-MR        33.70      35.05        
  2 Amato, Jason C       9 WEST-MR                38.72      37.37        
  3 Santry, Emmet P      9 WEST-MR                41.02      40.13        
  4 Spencer, Dylan A     9 WEST-MR                42.64      40.69        
  5 Park, Edward J       9 COND-MR                39.49      41.05        
  6 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR      42.88      41.07        
  7 Tuncoglu, Andre      9 Marlins Bgnw-MR        38.87      41.95        
  8 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR      44.01      44.77        
  9 Rocco, Chris M       9 SPAR-MR                43.59      45.46        
 10 Guglielmi, Luke B    9 WEST-MR                54.86      46.00        
 11 Calero, Markus A     9 COND-MR                   NT      46.58        
 12 Norris, Timothy M    9 GAEL-MR                56.54      46.81        
 13 Mallett, Christian   9 COND-MR                   NT      48.17        
 14 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR      49.55      50.01        
 15 Han, Justin          9 COND-MR                45.00      51.84        
 16 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR      49.29      53.21        
 17 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:07.16      54.13        
 18 Stanley, Ben D       9 WEST-MR                   NT      55.61        
 19 Witko, Cole A        9 COND-MR                56.19      58.21        
 20 Shaari, Michael M    9 COND-MR                58.77    1:02.57        
 21 Rosen, Spencer J     9 Marlins Bgnw-MR        53.58    1:02.94        
 
Boys 9 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Delfico, Ryan A      9 Marlins Bgnw-MR      2:36.87    2:41.65        
  2 Weiner, Joe L        9 Marlins Bgnw-MR      2:50.43    2:58.94        
  3 Tuncoglu, Andre      9 Marlins Bgnw-MR      3:09.60    3:02.72        
  4 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    3:07.28    3:06.33        
  5 Kantar, Michael F    9 COND-MR              3:05.62    3:10.67        
  6 Kantar, David F      9 COND-MR              3:10.00    3:11.27        
  7 Norris, Timothy M    9 GAEL-MR              3:25.86    3:12.09        
  8 Stern, Ben S         9 Marlins Bgnw-MR      3:21.86    3:26.10        
  9 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    3:45.00    3:32.88        
 10 Cole, Harrison R     9 Marlins Bgnw-MR      3:42.00    3:34.00        
 11 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    3:40.00    3:44.49        
 12 Nack, Adam N         9 Marlins Bgnw-MR      3:42.00    3:46.92        
 13 D'Alessandro, Bria   9 Rivertown Rays-MR    3:59.00    4:22.66        
 -- Rosen, Spencer J     9 Marlins Bgnw-MR      3:50.45         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 
Boys 9 Year Olds 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Condors-MR  'A'                             2:34.85    2:39.62        
     1) Park, Edward J 9                2) Han, Justin 9                  
     3) Kantar, Michael F 9             4) Kantar, David F 9              
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:51.95    3:00.68        
     1) McPhee, Tommy 9                 2) Hahn, Benjamin R 9             
     3) Becker, Scott J 9               4) Boder, Jared 9                 
 -- Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:47.93         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Hands brought beyond the hipline during stroke - b
     1) Amato, Jason C 9                2) Ehrenfeld, Hayden J 9          
     3) Spencer, Dylan A 9              4) Santry, Emmet P 9              
 -- Condors-MR  'B'                             3:16.94         NS        
     1) Witko, Cole A 9                 2) Mallett, Christian N 9         
     3) Calero, Markus A 9              4) Shaari, Michael M 9            
 -- Club Fit Briarcliff-MR  'A'                      NT         NS        
     1) Choudhri, Aman 9                2) Collins, T.J. 9                
     3) Darmanovic, Stefan 9            4) Dugan, Owen 9