Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/3/2013 06:53 PM
            2013 MR BGNW Marlins November 8-Under Meet - 11/2/2013             
                              Sanction #: 131108                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: # 16.49   12/5/2011 Luisa Nierhoff, BGNW Marlins                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N        7 Agua Swim Team-MR      16.70      16.87        
  2 Tuncoglu, Sophie           7 Marlins Bgnw-MR        20.19      17.35        
  3 Haider, Pierce P           7 Agua Swim Team-MR      20.00      18.63        
  4 Holman, Sofia E            7 Agua Swim Team-MR      19.25      19.10        
  5 Wikstrom, Ava G            6 Agua Swim Team-MR      19.91      19.49        
  6 Pritsch, Katia             7 Agua Swim Team-MR      22.16      19.95        
  7 Paggi, Sofia C             7 LBA-MR                 20.95      20.31        
  8 Radin, Delaney R           7 LBA-MR                 35.00      21.72        
  9 Yang, Amy Z                7 Marlins Bgnw-MR        22.74      22.07        
 10 Pritsch, Alexia            7 Agua Swim Team-MR      22.21      22.75        
 11 Carley, Oliva              7 CFJV-MR                28.00      22.91        
 12 Dalton, Ashlin S           6 Marlins Bgnw-MR        30.62      23.11        
 13 Ketron, Emily A            6 Marlins Bgnw-MR        23.68      23.16        
 14 Simmons, Lily Blue R       7 Agua Swim Team-MR      25.26      23.26        
 15 Quinlan, Aimee K           7 LBA-MR                 35.00      23.90        
 16 Crane, Jessie A            7 SMC-MR                 23.95      24.42        
 17 Kim, Caroline K            7 Agua Swim Team-MR      24.52      24.67        
 18 Schwartz, Isabelle K       7 Agua Swim Team-MR      30.05      25.75        
 19 Gaza, Bitsy T              6 SMC-MR                 23.90      27.13        
 20 Conway, Zoe A              7 LBA-MR                 30.00      27.34        
 21 Hallac, Sophia R           6 Marlins Bgnw-MR        28.54      27.58        
 22 Basler, Anisa M            7 Agua Swim Team-MR      25.73      28.47        
 23 O'Donnell, Katie A         5 Marlins Bgnw-MR        29.37      29.77        
 24 Gerosa, Grace H            5 Marlins Bgnw-MR        27.07      29.94        
 25 Ott, Ursula J              7 Agua Swim Team-MR      30.21      30.11        
 26 Grasso, Maggie G           6 SMC-MR                 26.99      30.34        
 27 Castano, Isabella H        6 Agua Swim Team-MR      28.20      30.98        
 28 Micucci, Jillian A         7 SMC-MR                 24.12      32.99        
 29 Chen, Cindy W              5 Marlins Bgnw-MR        31.90      33.78        
 30 Nager, Abigail             5 SMC-MR                 42.31      34.70        
 31 Mlynar, Seraphina J        5 SMC-MR                 33.21      35.18        
 32 O'Connell, Teagan A        7 LBA-MR                 32.99      35.41        
 33 Notis, Athena              7 CFJV-MR                38.00      36.22        
 -- Todorov, Ainhoa            6 CFJV-MR                35.00         DQ        
      False start
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        Pool: # 19.44   1/14/2012 Luisa Nierhoff, BGNW Marlins                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N        7 Agua Swim Team-MR      21.22      19.96        
  2 Paggi, Sofia C             7 LBA-MR                 26.82      21.83        
  3 Holman, Sofia E            7 Agua Swim Team-MR      20.40      22.90        
  4 Tuncoglu, Sophie           7 Marlins Bgnw-MR        23.59      23.14        
  5 Dalton, Ashlin S           6 Marlins Bgnw-MR           NT      24.57        
  6 Haider, Pierce P           7 Agua Swim Team-MR      25.55      24.63        
  7 Ott, Ursula J              7 Agua Swim Team-MR      26.61      24.70        
  8 Pritsch, Alexia            7 Agua Swim Team-MR      24.53      24.91        
  9 Simmons, Lily Blue R       7 Agua Swim Team-MR      26.56      25.08        
 10 Pritsch, Katia             7 Agua Swim Team-MR      23.14      25.32        
 11 Yang, Amy Z                7 Marlins Bgnw-MR        26.54      25.62        
 12 Todorov, Ainhoa            6 CFJV-MR                40.00      25.75        
 13 Carley, Oliva              7 CFJV-MR                30.00      25.81        
 14 Kim, Caroline K            7 Agua Swim Team-MR      26.00      26.16        
 15 Wikstrom, Ava G            6 Agua Swim Team-MR      23.52      26.19        
 16 Crane, Jessie A            7 SMC-MR                 30.40      26.51        
 17 Quinlan, Aimee K           7 LBA-MR                 35.00      27.74        
 18 Ketron, Emily A            6 Marlins Bgnw-MR        26.71      27.96        
 19 Basler, Anisa M            7 Agua Swim Team-MR      31.05      28.19        
 20 Nager, Abigail             5 SMC-MR                 42.32      28.60        
 21 Schwartz, Isabelle K       7 Agua Swim Team-MR      51.00      29.13        
 22 Gerosa, Grace H            5 Marlins Bgnw-MR        31.24      30.04        
 23 Castano, Isabella H        6 Agua Swim Team-MR      30.37      30.61        
 24 Mlynar, Seraphina J        5 SMC-MR                 38.78      32.41        
 25 Conway, Zoe A              7 LBA-MR                 40.00      32.59        
 26 Gaza, Bitsy T              6 SMC-MR                 28.76      34.14        
 27 O'Connell, Teagan A        7 LBA-MR                 35.00      34.25        
 28 Grasso, Maggie G           6 SMC-MR                 33.28      34.62        
 29 Radin, Delaney R           7 LBA-MR                 35.00      35.35        
 30 Hallac, Sophia R           6 Marlins Bgnw-MR           NT      36.18        
 31 Micucci, Jillian A         7 SMC-MR                 36.50      38.18        
 32 Chen, Cindy W              5 Marlins Bgnw-MR           NT      38.20        
 33 Notis, Athena              7 CFJV-MR                40.00      39.49        
 34 O'Donnell, Katie A         5 Marlins Bgnw-MR        33.02      40.73        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Pool: # 20.37  11/14/2009 Emmeline I Berridge, Badger                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N        7 Agua Swim Team-MR      22.58      22.20        
  2 Haider, Pierce P           7 Agua Swim Team-MR      26.42      25.70        
  3 Holman, Sofia E            7 Agua Swim Team-MR      25.00      26.84        
  4 Pritsch, Katia             7 Agua Swim Team-MR      32.66      27.09        
  5 Wikstrom, Ava G            6 Agua Swim Team-MR      28.36      28.19        
  6 Ott, Ursula J              7 Agua Swim Team-MR      31.00      29.73        
  7 Radin, Delaney R           7 LBA-MR                 40.00      31.33        
  8 Yang, Amy Z                7 Marlins Bgnw-MR        31.36      34.34        
  9 Paggi, Sofia C             7 LBA-MR                 43.93      34.39        
 10 Kim, Caroline K            7 Agua Swim Team-MR      32.00      35.19        
 11 Simmons, Lily Blue R       7 Agua Swim Team-MR      38.00      35.71        
 12 Ketron, Emily A            6 Marlins Bgnw-MR        34.59      36.16        
 13 Schwartz, Isabelle K       7 Agua Swim Team-MR      38.31      36.35        
 14 Basler, Anisa M            7 Agua Swim Team-MR      32.00      36.49        
 15 Carley, Oliva              7 CFJV-MR                35.00      36.65        
 16 Notis, Athena              7 CFJV-MR                45.00      37.72        
 17 Hallac, Sophia R           6 Marlins Bgnw-MR           NT      38.49        
 -- Quinlan, Aimee K           7 LBA-MR                 40.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Todorov, Ainhoa            6 CFJV-MR                45.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Gaza, Bitsy T              6 SMC-MR                 35.65         DQ        
      Alternating Kick
 -- Castano, Isabella H        6 Agua Swim Team-MR      40.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Conway, Zoe A              7 LBA-MR                 49.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- O'Connell, Teagan A        7 LBA-MR                 40.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Crane, Jessie A            7 SMC-MR                 35.12         DQ        
      Scissors kick
 -- O'Donnell, Katie A         5 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Dalton, Ashlin S           6 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Pritsch, Alexia            7 Agua Swim Team-MR      29.11         DQ        
      Scissors kick
 -- Chen, Cindy W              5 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Tuncoglu, Sophie           7 Marlins Bgnw-MR        29.54         DQ        
      Hands not separated
 -- Micucci, Jillian A         7 SMC-MR                 39.82         DQ        
      Scissors kick
 -- Gerosa, Grace H            5 Marlins Bgnw-MR        36.57         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Nager, Abigail             5 SMC-MR                 55.45         NS        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
        Pool: # 17.76  11/18/2006 Cate J Sawkins, BGNW Marlins                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N        7 Agua Swim Team-MR      18.84      18.53        
  2 Pritsch, Katia             7 Agua Swim Team-MR      22.78      21.31        
  3 Haider, Pierce P           7 Agua Swim Team-MR      23.88      21.33        
  4 Wikstrom, Ava G            6 Agua Swim Team-MR      26.80      22.70        
  5 Paggi, Sofia C             7 LBA-MR                 25.00      24.13        
  6 Kim, Caroline K            7 Agua Swim Team-MR      30.00      25.20        
  7 Tuncoglu, Sophie           7 Marlins Bgnw-MR           NT      26.28        
  8 Todorov, Ainhoa            6 CFJV-MR                40.00      27.06        
  9 Yang, Amy Z                7 Marlins Bgnw-MR        29.70      27.07        
 10 Carley, Oliva              7 CFJV-MR                35.00      27.94        
 11 Simmons, Lily Blue R       7 Agua Swim Team-MR      35.00      28.99        
 12 Gaza, Bitsy T              6 SMC-MR                 32.38      30.90        
 13 Ott, Ursula J              7 Agua Swim Team-MR      29.50      31.36        
 14 Ketron, Emily A            6 Marlins Bgnw-MR           NT      32.03        
 15 Radin, Delaney R           7 LBA-MR                 40.00      32.17        
 16 Gerosa, Grace H            5 Marlins Bgnw-MR           NT      36.44        
 17 Hallac, Sophia R           6 Marlins Bgnw-MR           NT      39.41        
 18 Chen, Cindy W              5 Marlins Bgnw-MR        45.97      39.70        
 19 O'Connell, Teagan A        7 LBA-MR                 40.00      46.86        
 -- Conway, Zoe A              7 LBA-MR                 35.00         DQ        
      One hand touch
 -- Quinlan, Aimee K           7 LBA-MR                 40.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Notis, Athena              7 CFJV-MR                45.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Dalton, Ashlin S           6 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- O'Donnell, Katie A         5 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Crane, Jessie A            7 SMC-MR                 30.01         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Micucci, Jillian A         7 SMC-MR                 33.27         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Holman, Sofia E            7 Agua Swim Team-MR      23.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Schwartz, Isabelle K       7 Agua Swim Team-MR      55.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Pritsch, Alexia            7 Agua Swim Team-MR      22.33         DQ        
      One hand touch
 -- Basler, Anisa M            7 Agua Swim Team-MR      29.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: # 30.82   1/17/2009 Georgia A Panitz, Badger                     
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Marisol N             8 Bgnw Unattached-MR     36.53      33.16 SILV   
  2 Howley, Tess O             8 LBA-MR                 33.67      33.35 SILV   
  3 Piacentino, Ashley         8 SMC-MR                 36.71      35.80        
  4 Labana, Jaiya K            8 Marlins Bgnw-MR        40.42      35.83        
  5 Skaistis, Delilah E        8 Agua Swim Team-MR      40.26      35.89        
  6 Ketron, Sara J             8 Marlins Bgnw-MR        39.30      35.90        
  7 Slive, Ellie R             8 Marlins Bgnw-MR        40.64      36.11        
  8 McLaughlin, Faith B        8 Marlins Bgnw-MR        40.80      37.31        
  9 Zorgman, Sunell            8 Marlins Bgnw-MR        39.61      38.57        
 10 Sun, Julia                 8 Marlins Bgnw-MR        39.74      39.08        
 11 Siegel, Lily K             8 Agua Swim Team-MR      47.00      39.97        
 12 Krishnamurthy, Isha T      8 Agua Swim Team-MR      50.50      40.67        
 13 Kahn, Sophia A             8 Marlins Bgnw-MR        38.75      41.01        
 14 Rahni, Soraya E            8 Marlins Bgnw-MR        46.44      41.72        
 15 Asch, Lexi                 8 Agua Swim Team-MR      50.00      42.17        
 16 Porteus, Mckenzie          8 Marlins Bgnw-MR        46.02      43.29        
 17 King, Lindsay J            8 Agua Swim Team-MR      47.96      43.60        
 18 Hammes, Kendall C          8 Marlins Bgnw-MR        49.33      44.68        
 19 Hadlock, Hailey N          8 SMC-MR                 43.58      44.74        
 20 Lind, Sophia H             8 SMC-MR                 47.67      44.95        
 21 Johnson, Lily R            8 Agua Swim Team-MR      50.00      45.40        
 22 Seth, Amalie R             8 Agua Swim Team-MR      44.00      45.60        
 23 Freedhand, Eva R           8 LBA-MR                 49.63      46.25        
 24 MacDonald, Laura           8 CFJV-MR              1:10.00      46.60        
 25 O'Shaughnessy, Lily        8 SMC-MR                 46.33      46.89        
 26 Tuffey, Shannon E          8 LBA-MR                 43.41      47.70        
 27 DeGeorges, Katie R         8 Marlins Bgnw-MR        53.16      49.49        
 28 Pepe, Gabi O               8 LBA-MR               1:15.00      50.94        
 29 Padovani, Maddy G          8 SMC-MR                 56.43      51.40        
 30 Cashdollar, Cameron D      8 Agua Swim Team-MR      49.00      52.38        
 31 Lichtenthal, Jordana B     8 Marlins Bgnw-MR        54.61      52.53        
 32 Bensabeur, Sidney          8 CFJV-MR                46.68      52.73        
 33 Gagliardi, Gianna G        8 SMC-MR                 52.44      55.36        
 34 Chicaiza, Natali           8 CFJV-MR              1:15.00    1:00.79        
 35 O'Keefe, Sofia P           8 LBA-MR               1:20.00    1:08.70        
 -- Callaghan, Mary-Kate       8 CFJV-MR                47.76         NS        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Pool: # 36.13    4/1/2001 Ali Polhill, BGNW Marlins                    
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howley, Tess O             8 LBA-MR                 39.17      38.49 SILV   
  2 Tan, Marisol N             8 Bgnw Unattached-MR     48.17      41.27 SILV   
  3 Skaistis, Delilah E        8 Agua Swim Team-MR      46.05      42.30 SILV   
  4 Piacentino, Ashley         8 SMC-MR                 45.28      43.57        
  5 Siegel, Lily K             8 Agua Swim Team-MR      53.00      43.83        
  6 McLaughlin, Faith B        8 Marlins Bgnw-MR        46.59      44.53        
  7 Sun, Julia                 8 Marlins Bgnw-MR        46.16      45.10        
  8 Furniss, Corinne J         8 Marlins Bgnw-MR        47.74      46.62        
  9 Slive, Ellie R             8 Marlins Bgnw-MR        48.70      46.90        
 10 Convery, Sarah A           8 Marlins Bgnw-MR        51.51      47.14        
 11 Gerosa, Nicole C           8 Marlins Bgnw-MR        52.87      48.38        
 12 Zorgman, Sunell            8 Marlins Bgnw-MR        44.78      48.40        
 13 Krishnamurthy, Isha T      8 Agua Swim Team-MR      53.00      49.23        
 14 Chen, Joyce W              8 Marlins Bgnw-MR        48.22      49.61        
 15 Asch, Lexi                 8 Agua Swim Team-MR      55.00      50.73        
 16 Porteus, Mckenzie          8 Marlins Bgnw-MR        51.71      51.10        
 17 O'Shaughnessy, Lily        8 SMC-MR                 55.12      51.32        
 18 King, Lindsay J            8 Agua Swim Team-MR      59.82      52.71        
 19 Hadlock, Hailey N          8 SMC-MR                 56.41      53.95        
 20 Bensabeur, Sidney          8 CFJV-MR                51.96      54.11        
 21 Lichtenthal, Jordana B     8 Marlins Bgnw-MR      1:01.95      54.17        
 22 Tuffey, Shannon E          8 LBA-MR               1:15.00      54.61        
 23 MacDonald, Laura           8 CFJV-MR              1:20.00      55.14        
 24 Johnson, Lily R            8 Agua Swim Team-MR      53.00      55.30        
 25 DeGeorges, Katie R         8 Marlins Bgnw-MR           NT      55.41        
 26 Cashdollar, Cameron D      8 Agua Swim Team-MR      52.00      56.42        
 27 Cole, Emily F              8 Marlins Bgnw-MR        52.28      57.40        
 28 Seth, Amalie R             8 Agua Swim Team-MR      49.80      57.97        
 29 Freedhand, Eva R           8 LBA-MR                 55.00    1:00.27        
 30 Chicaiza, Natali           8 CFJV-MR              1:30.00    1:02.47        
 31 Hammes, Kendall C          8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:03.62        
 32 Callaghan, Mary-Kate       8 CFJV-MR                54.90    1:03.93        
 33 O'Keefe, Sofia P           8 LBA-MR               1:30.00    1:08.36        
 34 Pepe, Gabi O               8 LBA-MR               1:15.00    1:09.46        
 -- Lind, Sophia H             8 SMC-MR                 54.69         DQ        
      Multiple strokes
 -- Gagliardi, Gianna G        8 SMC-MR               1:04.54         DQ        
      No touch at turn
 -- Rahni, Soraya E            8 Marlins Bgnw-MR        51.91         NS        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Pool: # 40.50   11/8/2008 Georgia A Panitz, Badger                     
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Marisol N             8 Bgnw Unattached-MR     48.90      47.51 SILV   
  2 Skaistis, Delilah E        8 Agua Swim Team-MR      50.00      50.13        
  3 Krishnamurthy, Isha T      8 Agua Swim Team-MR      59.70      51.23        
  4 Siegel, Lily K             8 Agua Swim Team-MR    1:00.60      52.47        
  5 McLaughlin, Faith B        8 Marlins Bgnw-MR      1:00.12      52.92        
  6 Ketron, Sara J             8 Marlins Bgnw-MR        57.68      53.97        
  7 Kahn, Sophia A             8 Marlins Bgnw-MR           NT      54.18        
  8 Gerosa, Nicole C           8 Marlins Bgnw-MR      1:00.14      54.25        
  9 Furniss, Corinne J         8 Marlins Bgnw-MR        55.56      54.86        
 10 Seth, Amalie R             8 Agua Swim Team-MR      50.00      56.59        
 11 Labana, Jaiya K            8 Marlins Bgnw-MR      1:18.26      57.68        
 12 Convery, Sarah A           8 Marlins Bgnw-MR      1:06.20      57.96        
 13 Rahni, Soraya E            8 Marlins Bgnw-MR      1:04.07      58.39        
 13 Chen, Joyce W              8 Marlins Bgnw-MR        59.27      58.39        
 15 Lind, Sophia H             8 SMC-MR               1:05.45      59.86        
 16 Hammes, Kendall C          8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:00.48        
 17 O'Shaughnessy, Lily        8 SMC-MR               1:02.76    1:00.94        
 18 Freedhand, Eva R           8 LBA-MR                 58.34    1:02.29        
 19 Cole, Emily F              8 Marlins Bgnw-MR      1:22.01    1:02.53        
 20 Lichtenthal, Jordana B     8 Marlins Bgnw-MR      1:05.89    1:03.20        
 21 Bensabeur, Sidney          8 CFJV-MR              1:01.73    1:03.88        
 22 Porteus, Mckenzie          8 Marlins Bgnw-MR      1:03.00    1:04.56        
 23 Tuffey, Shannon E          8 LBA-MR               1:16.49    1:08.62        
 24 DeGeorges, Katie R         8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:14.22        
 25 Padovani, Maddy G          8 SMC-MR               1:21.21    1:18.18        
 -- MacDonald, Laura           8 CFJV-MR              1:30.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gagliardi, Gianna G        8 SMC-MR               1:09.89         DQ        
      Scissors kick
 -- Hadlock, Hailey N          8 SMC-MR               1:16.46         DQ        
      Arms past hipline
 -- Pepe, Gabi O               8 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- O'Keefe, Sofia P           8 LBA-MR               1:40.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Cashdollar, Cameron D      8 Agua Swim Team-MR      56.00         DQ        
      One hand touch
 -- King, Lindsay J            8 Agua Swim Team-MR    1:00.50         DQ        
      One hand touch
 -- Johnson, Lily R            8 Agua Swim Team-MR      58.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Asch, Lexi                 8 Agua Swim Team-MR    1:01.00         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Chicaiza, Natali           8 CFJV-MR              1:30.00         DQ        
      Arms past hipline
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Pool: # 34.60    4/1/2001 Emily Kelly, LBA                             
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piacentino, Ashley         8 SMC-MR                 48.11      40.33 SILV   
  2 Howley, Tess O             8 LBA-MR                 42.06      40.78 SILV   
  3 Slive, Ellie R             8 Marlins Bgnw-MR        53.39      42.33 SILV   
  4 Kahn, Sophia A             8 Marlins Bgnw-MR        51.74      42.78 SILV   
  5 Sun, Julia                 8 Marlins Bgnw-MR        51.18      44.90        
  6 Ketron, Sara J             8 Marlins Bgnw-MR        50.39      46.21        
  7 Zorgman, Sunell            8 Marlins Bgnw-MR        53.68      46.34        
  8 Convery, Sarah A           8 Marlins Bgnw-MR           NT      46.79        
  9 Furniss, Corinne J         8 Marlins Bgnw-MR        47.69      47.52        
 10 Gerosa, Nicole C           8 Marlins Bgnw-MR           NT      50.82        
 11 Labana, Jaiya K            8 Marlins Bgnw-MR      1:02.42      52.79        
 12 Callaghan, Mary-Kate       8 CFJV-MR              1:13.93      58.53        
 13 Bensabeur, Sidney          8 CFJV-MR              1:10.00      58.58        
 14 Cole, Emily F              8 Marlins Bgnw-MR           NT      59.91        
 15 Tuffey, Shannon E          8 LBA-MR               1:20.00    1:08.23        
 -- Padovani, Maddy G          8 SMC-MR               1:16.56         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Chen, Joyce W              8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- O'Keefe, Sofia P           8 LBA-MR               1:35.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Pepe, Gabi O               8 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        Pool: # 1:21.19   1/19/2008 Jamie T Lee, BGNW Marlins                  
                1:17.99  ZQ
                1:20.99  JO
                1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howley, Tess O             8 LBA-MR               1:35.00    1:29.81        
  2 Tan, Marisol N             8 Bgnw Unattached-MR   1:34.60    1:31.07        
  3 Sun, Julia                 8 Marlins Bgnw-MR      1:35.07    1:34.58        
  4 Skaistis, Delilah E        8 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:34.98        
  5 Slive, Ellie R             8 Marlins Bgnw-MR      1:37.72    1:37.46        
  6 McLaughlin, Faith B        8 Marlins Bgnw-MR      1:48.59    1:38.89        
  7 Zorgman, Sunell            8 Marlins Bgnw-MR      1:40.42    1:39.39        
  8 Ketron, Sara J             8 Marlins Bgnw-MR      1:41.97    1:39.46        
  9 Kahn, Sophia A             8 Marlins Bgnw-MR      1:39.06    1:43.22        
 10 Furniss, Corinne J         8 Marlins Bgnw-MR      1:43.37    1:44.70        
 11 Gerosa, Nicole C           8 Marlins Bgnw-MR      1:46.83    1:45.15        
 12 Convery, Sarah A           8 Marlins Bgnw-MR      1:46.22    1:46.83        
 13 Labana, Jaiya K            8 Marlins Bgnw-MR      2:03.08    1:48.02        
 14 O'Shaughnessy, Lily        8 SMC-MR               2:28.71    1:53.76        
 15 Rahni, Soraya E            8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:53.87        
 16 Chen, Joyce W              8 Marlins Bgnw-MR      1:52.45    1:55.00        
 17 Porteus, Mckenzie          8 Marlins Bgnw-MR      1:58.88    1:59.71        
 18 Lichtenthal, Jordana B     8 Marlins Bgnw-MR      2:01.94    1:59.74        
 19 King, Lindsay J            8 Agua Swim Team-MR    2:08.19    1:59.81        
 20 Cole, Emily F              8 Marlins Bgnw-MR      2:01.67    2:00.62        
 21 Callaghan, Mary-Kate       8 CFJV-MR              2:11.60    2:10.96        
 22 Freedhand, Eva R           8 LBA-MR               1:50.00    2:13.03        
 -- Chicaiza, Natali           8 CFJV-MR              2:30.00         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Hammes, Kendall C          8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- DeGeorges, Katie R         8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Arms past hipline - breast
 -- Piacentino, Ashley         8 SMC-MR               1:33.28         NS        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: # 16.03  11/13/2010 Ryan A Delfico, BGNW Marlins                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Finn J             7 Marlins Bgnw-MR        18.50      17.68        
  2 Mitnick, Theo M            7 Agua Swim Team-MR      17.93      17.97        
  3 Engel, Oliver K            7 SMC-MR                 20.19      19.05        
  4 Engel, Eric R              7 SMC-MR                 21.65      19.22        
  5 Nadecki, Erik S            7 Marlins Bgnw-MR        20.77      20.20        
  6 Chosed, Maxwell R          7 Agua Swim Team-MR      22.79      20.58        
  7 Jones, Ronin               7 Agua Swim Team-MR      21.91      21.77        
  8 Holmes, Jayden T           7 SMC-MR                 21.20      21.85        
  9 McHugh, Connor J           7 Marlins Bgnw-MR        22.74      22.24        
 10 Skaistis, Levi B           5 Agua Swim Team-MR      22.29      22.27        
 11 Cornish, Jack A            7 Marlins Bgnw-MR        22.42      22.45        
 12 Carley, Thomas             7 CFJV-MR                27.00      22.46        
 13 Kamal, Adam                5 Marlins Bgnw-MR        25.44      22.72        
 14 Morgan, Brendan M          7 SMC-MR                 23.67      23.17        
 15 Furniss, Jem R             6 SMC-MR                 26.69      23.19        
 16 Henry, Joseph P            7 LBA-MR                 27.03      23.26        
 17 Arnold, Zachary            6 Marlins Bgnw-MR        24.31      23.73        
 18 Wagner, Jared S            7 Agua Swim Team-MR      21.92      23.78        
 19 Constantine, Christopher   7 CFJV-MR                34.00      24.12        
 20 Fishlin, Oliver H          7 SMC-MR                 23.90      24.15        
 21 Chigounis, Lucas J         6 LBA-MR                 40.00      24.71        
 22 Chang, Benjamin            6 Marlins Bgnw-MR        24.34      25.93        
 23 Stonsby, P.J S             6 Marlins Bgnw-MR        25.82      27.94        
 24 Malik, Vivek               6 Marlins Bgnw-MR        27.14      29.67        
 25 Polese, Patrick L          7 SMC-MR                 32.92      30.34        
 26 Cole, Zachary              6 Marlins Bgnw-MR           NT      31.50        
 27 Strauss, Griffen P         6 LBA-MR                 50.00      36.70        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        Pool: # 18.35   12/1/2012 Nikita Sakharuk, BGNW Marlins                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Finn J             7 Marlins Bgnw-MR        23.67      21.09        
  2 Engel, Oliver K            7 SMC-MR                 24.19      22.87        
  3 Engel, Eric R              7 SMC-MR                 25.44      23.63        
  4 Chosed, Maxwell R          7 Agua Swim Team-MR      24.50      23.79        
  5 Skaistis, Levi B           5 Agua Swim Team-MR      24.03      24.24        
  6 Jones, Ronin               7 Agua Swim Team-MR      25.33      24.56        
  7 Mitnick, Theo M            7 Agua Swim Team-MR      23.30      24.57        
  8 McHugh, Connor J           7 Marlins Bgnw-MR        23.79      24.90        
  9 Carley, Thomas             7 CFJV-MR                28.00      26.54        
 10 Morgan, Brendan M          7 SMC-MR                 28.78      26.90        
 11 Arnold, Zachary            6 Marlins Bgnw-MR        27.76      26.99        
 12 Cornish, Jack A            7 Marlins Bgnw-MR        28.79      27.27        
 13 Henry, Joseph P            7 LBA-MR                 37.06      27.31        
 14 Wagner, Jared S            7 Agua Swim Team-MR      26.00      28.03        
 15 Chang, Benjamin            6 Marlins Bgnw-MR        26.04      28.05        
 15 Constantine, Christopher   7 CFJV-MR                38.00      28.05        
 17 Furniss, Jem R             6 SMC-MR                 31.31      28.53        
 18 Nadecki, Erik S            7 Marlins Bgnw-MR        25.28      28.79        
 19 Fishlin, Oliver H          7 SMC-MR                 27.56      29.62        
 20 Kamal, Adam                5 Marlins Bgnw-MR        29.50      29.64        
 21 Holmes, Jayden T           7 SMC-MR                 31.82      29.88        
 22 Malik, Vivek               6 Marlins Bgnw-MR        33.13      30.46        
 23 Cole, Zachary              6 Marlins Bgnw-MR           NT      31.81        
 24 Polese, Patrick L          7 SMC-MR                 41.56      32.00        
 25 Chigounis, Lucas J         6 LBA-MR                 40.00      32.75        
 26 Stonsby, P.J S             6 Marlins Bgnw-MR        28.11      33.25        
 27 Strauss, Griffen P         6 LBA-MR                 50.00      47.94        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Pool: # 21.09   1/15/2011 Ryan A Delfico, BGNW Marlins                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chosed, Maxwell R          7 Agua Swim Team-MR      28.00      23.96        
  2 Mitnick, Theo M            7 Agua Swim Team-MR      26.92      26.11        
  3 Jones, Ronin               7 Agua Swim Team-MR      26.67      26.62        
  4 Skaistis, Levi B           5 Agua Swim Team-MR      25.65      27.42        
  5 McHugh, Connor J           7 Marlins Bgnw-MR           NT      29.69        
  6 Stonsby, P.J S             6 Marlins Bgnw-MR        31.55      29.71        
  7 Chang, Benjamin            6 Marlins Bgnw-MR        30.68      31.99        
  8 Engel, Oliver K            7 SMC-MR                 33.70      32.18        
  9 Nadecki, Erik S            7 Marlins Bgnw-MR           NT      34.23        
 10 Kamal, Adam                5 Marlins Bgnw-MR           NT      35.72        
 -- Cornish, Jack A            7 Marlins Bgnw-MR        39.30         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wagner, Jared S            7 Agua Swim Team-MR      29.00         DQ        
      One hand touch
 -- Constantine, Christopher   7 CFJV-MR                45.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Cole, Zachary              6 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Strauss, Griffen P         6 LBA-MR                 55.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Furniss, Jem R             6 SMC-MR                 39.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Engel, Eric R              7 SMC-MR                 35.84         DQ        
      Scissors kick
 -- Holmes, Jayden T           7 SMC-MR                 29.98         DQ        
      Alternating Kick
 -- Franks, Finn J             7 Marlins Bgnw-MR        27.27         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Carley, Thomas             7 CFJV-MR                34.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Chigounis, Lucas J         6 LBA-MR                 45.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Malik, Vivek               6 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Henry, Joseph P            7 LBA-MR                 54.83         DQ        
      Alternating Kick
 -- Arnold, Zachary            6 Marlins Bgnw-MR        36.87         DQ        
      Arms past hipline
 -- Morgan, Brendan M          7 SMC-MR                 34.38         DQ        
      Arms past hipline
 -- Polese, Patrick L          7 SMC-MR                 46.10         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
        Pool: # 17.39  11/13/2010 Ryan A Delfico, BGNW Marlins                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Finn J             7 Marlins Bgnw-MR        26.66      22.52        
  2 Chosed, Maxwell R          7 Agua Swim Team-MR      25.00      23.16        
  3 Mitnick, Theo M            7 Agua Swim Team-MR      24.80      24.66        
  3 McHugh, Connor J           7 Marlins Bgnw-MR        30.61      24.66        
  5 Nadecki, Erik S            7 Marlins Bgnw-MR        26.62      26.05        
  6 Carley, Thomas             7 CFJV-MR                30.00      27.09        
  7 Engel, Eric R              7 SMC-MR                 27.73      29.56        
  8 Constantine, Christopher   7 CFJV-MR                40.00      30.17        
  9 Engel, Oliver K            7 SMC-MR                 29.97      30.58        
 10 Cornish, Jack A            7 Marlins Bgnw-MR        34.83      30.63        
 11 Chang, Benjamin            6 Marlins Bgnw-MR           NT      31.12        
 12 Morgan, Brendan M          7 SMC-MR                 40.56      32.08        
 13 Wagner, Jared S            7 Agua Swim Team-MR      27.00      38.14        
 -- Strauss, Griffen P         6 LBA-MR                 35.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Stonsby, P.J S             6 Marlins Bgnw-MR        40.02         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Cole, Zachary              6 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Holmes, Jayden T           7 SMC-MR                 28.98         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Henry, Joseph P            7 LBA-MR                 35.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Chigounis, Lucas J         6 LBA-MR                 45.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Furniss, Jem R             6 SMC-MR                 42.78         DQ        
      Alternating Kick
 -- Arnold, Zachary            6 Marlins Bgnw-MR        37.11         DQ        
      Scissors kick
 -- Kamal, Adam                5 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Malik, Vivek               6 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: # 31.45  11/13/2010 Yugo Tsukikawa, Westchester AC               
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sacca, David J             8 Agua Swim Team-MR      37.00      36.85        
  2 Gorzula, Alexander         8 CFJV-MR                36.61      37.37        
  3 Wohl, Evan S               8 Marlins Bgnw-MR        38.92      37.60        
  4 Fayngersh, Ramiel          8 LBA-MR                 39.54      40.05        
  5 Nager, Noah                8 SMC-MR                 48.06      41.03        
  6 Garofolo, Gerard           8 SMC-MR                 43.32      41.13        
  7 Lara, Austin F             8 Agua Swim Team-MR      40.00      41.70        
  8 Fayngersh, David           8 LBA-MR                 41.70      41.82        
  9 Wasserman, Jared S         8 Marlins Bgnw-MR        41.77      41.97        
 10 Hoyt, Charlie P            8 SMC-MR                 44.54      42.20        
 11 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR      49.63      42.51        
 12 Boesch, Alexander J        8 Agua Swim Team-MR      45.00      42.63        
 13 Lynch, Jamie M             8 Marlins Bgnw-MR        42.13      42.79        
 14 Dalton, Sean A             8 Marlins Bgnw-MR           NT      43.87        
 15 Graullera, Cassiel         8 Agua Swim Team-MR      45.05      44.56        
 16 Iodice, Alex               8 CFJV-MR                49.80      45.09        
 17 Benten, Liam A             8 Agua Swim Team-MR      45.00      46.13        
 18 Fine, Evan                 8 Agua Swim Team-MR      47.00      46.84        
 19 Moran, Jack M              8 Marlins Bgnw-MR        46.88      47.11        
 20 Kramer, Cooper J           8 LBA-MR               1:02.27      47.79        
 21 Todorov, Alexander         8 CFJV-MR              1:00.00      49.93        
 22 Halderman, Brendan         8 CFJV-MR              1:20.00      51.43        
 23 O'Donnell, Mikey W         8 Marlins Bgnw-MR        45.54      51.56        
 24 Paez, Darian F             8 Marlins Bgnw-MR           NT      52.22        
 25 Szalmas, Dominic           8 LBA-MR               1:20.00      54.06        
 26 Lee, Yoon                  8 Agua Swim Team-MR      45.00      57.20        
 27 Chigounis, John C          8 LBA-MR               1:15.00      58.22        
 -- Lowe, Eli J                8 SMC-MR               1:16.56         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Pool: # 36.02  11/14/2009 Thomas Lin, ABBE Swim Team                   
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V         8 Marlins Bgnw-MR        39.06      36.69 ZQ     
  2 Sacca, David J             8 Agua Swim Team-MR      46.00      42.82 SILV   
  3 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR      55.18      47.49        
  4 Lara, Austin F             8 Agua Swim Team-MR      48.50      47.97        
  5 Gorzula, Alexander         8 CFJV-MR                43.47      48.22        
  6 Lucchese, Felix B          8 Marlins Bgnw-MR        49.70      48.40        
  7 Boesch, Alexander J        8 Agua Swim Team-MR      55.00      48.60        
  8 Garofolo, Gerard           8 SMC-MR                 47.09      48.77        
  9 Fayngersh, Ramiel          8 LBA-MR                 50.68      50.06        
 10 Nager, Noah                8 SMC-MR                 55.10      51.59        
 11 Iodice, Alex               8 CFJV-MR                57.07      51.67        
 12 Malik, Rohan               8 Marlins Bgnw-MR        53.73      52.20        
 13 Benten, Liam A             8 Agua Swim Team-MR      47.00      52.21        
 14 Todorov, Alexander         8 CFJV-MR              1:10.00      53.23        
 15 Graullera, Cassiel         8 Agua Swim Team-MR      54.00      56.41        
 16 Fine, Evan                 8 Agua Swim Team-MR      55.00      56.63        
 17 Hoyt, Charlie P            8 SMC-MR                 51.21      57.66        
 18 Kramer, Cooper J           8 LBA-MR               1:15.00      59.59        
 19 Chigounis, John C          8 LBA-MR               1:15.00      59.90        
 20 Paez, Darian F             8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:01.85        
 21 Szalmas, Dominic           8 LBA-MR               1:30.00    1:02.25        
 22 Lee, Yoon                  8 Agua Swim Team-MR      59.00    1:02.30        
 23 Dalton, Sean A             8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:02.40        
 -- Fayngersh, David           8 LBA-MR                 49.65         DQ        
      No touch at turn
 -- Halderman, Brendan         8 CFJV-MR              1:30.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Lowe, Eli J                8 SMC-MR               1:23.43         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Pool: # 40.34   1/17/2009 Yik Fung Phang, ABBE Swim Team               
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V         8 Marlins Bgnw-MR        50.64      46.21 SILV   
  2 Sacca, David J             8 Agua Swim Team-MR      50.00      49.25        
  3 Wohl, Evan S               8 Marlins Bgnw-MR      1:02.22      52.91        
  4 Fayngersh, David           8 LBA-MR                 52.78      52.98        
  5 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR      51.75      53.30        
  6 Fayngersh, Ramiel          8 LBA-MR                 50.74      53.60        
  7 Benten, Liam A             8 Agua Swim Team-MR      49.00      54.08        
  8 Lara, Austin F             8 Agua Swim Team-MR      54.00      56.09        
  9 Wasserman, Jared S         8 Marlins Bgnw-MR        58.29      56.45        
 10 Garofolo, Gerard           8 SMC-MR               1:21.89      57.50        
 10 Todorov, Alexander         8 CFJV-MR              1:20.00      57.50        
 12 Nager, Noah                8 SMC-MR               1:05.42    1:01.70        
 13 Malik, Rohan               8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:01.93        
 14 Lucchese, Felix B          8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:02.17        
 15 Moran, Jack M              8 Marlins Bgnw-MR      1:12.66    1:03.44        
 16 Lynch, Jamie M             8 Marlins Bgnw-MR      1:08.80    1:04.57        
 17 Fine, Evan                 8 Agua Swim Team-MR      59.00    1:06.04        
 18 Paez, Darian F             8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:08.43        
 -- Kramer, Cooper J           8 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Graullera, Cassiel         8 Agua Swim Team-MR      55.00         DQ        
      Hands not separated
 -- Boesch, Alexander J        8 Agua Swim Team-MR    1:05.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Lee, Yoon                  8 Agua Swim Team-MR    1:03.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Chigounis, John C          8 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- O'Donnell, Mikey W         8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Iodice, Alex               8 CFJV-MR              1:02.86         DQ        
      One hand touch
 -- Halderman, Brendan         8 CFJV-MR              1:30.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Szalmas, Dominic           8 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Dalton, Sean A             8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Hoyt, Charlie P            8 SMC-MR               1:05.45         DQ        
      Scissors kick
 -- Lowe, Eli J                8 SMC-MR               1:35.45         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Pool: # 34.49  11/14/2009 Thomas Lin, ABBE Swim Team                   
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V         8 Marlins Bgnw-MR        38.82      35.20 JO     
  2 Lucchese, Felix B          8 Marlins Bgnw-MR        56.24      49.67        
  3 Fayngersh, Ramiel          8 LBA-MR                 50.19      59.01        
  4 Fayngersh, David           8 LBA-MR                 53.77    1:12.61        
 -- Lynch, Jamie M             8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Moran, Jack M              8 Marlins Bgnw-MR      1:11.86         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Kramer, Cooper J           8 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      One hand touch
 -- Wasserman, Jared S         8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Wohl, Evan S               8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Todorov, Alexander         8 CFJV-MR              1:20.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Gorzula, Alexander         8 CFJV-MR              1:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- O'Donnell, Mikey W         8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      False start
 -- Malik, Rohan               8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Chigounis, John C          8 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        Pool: # 1:18.84   1/17/2009 Hiroki Kaneko, Badger                      
                1:17.49  ZQ
                1:21.99  JO
                1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V         8 Marlins Bgnw-MR      1:22.92    1:23.50 SILV   
  2 Wohl, Evan S               8 Marlins Bgnw-MR      1:42.50    1:36.34        
  3 Gorzula, Alexander         8 CFJV-MR              2:30.00    1:41.09        
  4 Garofolo, Gerard           8 SMC-MR               2:18.08    1:44.78        
  5 Wasserman, Jared S         8 Marlins Bgnw-MR      1:52.50    1:47.36        
  6 Nager, Noah                8 SMC-MR               2:23.48    1:53.62        
  7 Lynch, Jamie M             8 Marlins Bgnw-MR      1:59.47    1:57.48        
  8 Malik, Rohan               8 Marlins Bgnw-MR      1:58.20    1:57.65        
  9 Moran, Jack M              8 Marlins Bgnw-MR      1:58.95    2:02.75        
 10 Paez, Darian F             8 Marlins Bgnw-MR           NT    2:20.03        
 -- Iodice, Alex               8 CFJV-MR              2:14.23         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Dalton, Sean A             8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- O'Donnell, Mikey W         8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- Lucchese, Felix B          8 Marlins Bgnw-MR      1:45.55         NS