Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 5/30/2013 08:29 AM
          2013 MR AGUA Gotham City Challenge - 5/25/2013 to 5/26/2013          
                              Sanction #: 130506                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Junseo               10 Scarlet-NJ             31.33      32.12        
  2 Walsh, Gretchen C         10 CPAC-CT                34.52      32.83        
  3 Handali, Jenna L          10 UN-CT                  32.10      33.37        
  4 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      37.38      33.98        
  5 Djunic, Helena            10 Manhattan Makos-MR     40.01      34.22        
  6 Doller, Miranda T         10 Morris County-NJ       33.76      34.73        
  7 Reynoso, Jennifer A       10 Agua Swim Team-MR      35.64      35.43        
  8 Carman, Kate              10 Manhattan Makos-MR        NT      35.94        
  9 Pabby, Anya               10 Badger-MR              36.38      36.03        
 10 Mitnick, Lucy K           10 Agua Swim Team-MR      37.01      36.11        
 11 Moore, Korianne M         10 Barracudas-MR             NT      36.22        
 12 Park, Jessica S            9 Scarlet-NJ             36.10      36.36        
 13 Chung, Kailey             10 Scarlet-NJ             36.20      36.54        
 14 Bailey, Delaney M          9 SeaDragons-NJ          35.25      36.96        
 15 Park, Anna                 9 Scarlet-NJ             34.10      36.99        
 16 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      39.06      37.03        
 17 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      37.01      37.14        
 18 Weiss, Tallisker L        10 Agua Swim Team-MR      40.00      37.32        
 19 Pennington, Caroline      10 Agua Swim Team-MR      39.60      37.48        
 20 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR      37.97      37.80        
 21 Maruska, Jordan M          9 SeaDragons-NJ          39.96      37.91        
 22 Safovich, Agnessa          9 Agua Swim Team-MR      39.73      38.03        
 23 Skaistis, Talia R         10 Agua Swim Team-MR      38.81      38.09        
 24 Stevenson, Olivia E       10 PAAC-MA                40.25      38.34        
 25 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                39.48      38.44        
 26 Achury, Camelia M          9 Scarlet-NJ             37.10      38.55        
 27 Hon, Fion                 10 HS-MR                  39.36      38.70        
 28 Webber, Molly M            8 Morris County-NJ       38.58      38.80        
 29 Rivas, Sophia S            9 SeaDragons-NJ          37.64      38.86        
 30 Jones, Lara                8 Agua Swim Team-MR      40.12      39.27        
 31 DuFord, Oliva P           10 Agua Swim Team-MR      42.85      39.56        
 32 Lamar, Christina L        10 HS-MR                  40.27      40.05        
 33 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR      41.81      40.55        
 34 Liew, Briana J            10 GATE-MR                40.51      40.81        
 35 Rodriguez, Nina A         10 Scarlet-NJ             43.10      41.10        
 36 Donaldson, Savannah A     10 Barracudas-MR             NT      41.18        
 37 Basler, Alia R             8 Agua Swim Team-MR      48.51      41.19        
 38 Lee, Mary M                9 RI Marlins-MR          46.12      41.20        
 39 Blum, Tori A              10 Barracudas-MR             NT      42.59        
 40 Dutta, Kimberly           10 Agua Swim Team-MR      41.07      43.06        
 41 Wu, Madison                9 Agua Swim Team-MR      44.48      43.22        
 42 Friedman, Alexandra E      8 Agua Swim Team-MR      47.27      43.40        
 43 Lee, Marisa               10 Sachem-MR              41.00      44.19        
 44 Shchuchinov, Sophia        8 RI Marlins-MR             NT      44.36        
 45 Fan, Alyssa Y              9 Manhattan Makos-MR     50.26      44.69        
 46 Craven, Eve                9 Manhattan Makos-MR        NT      45.24        
 47 Takei, Risa                9 Agua Swim Team-MR      44.00      45.28        
 48 Breitman, Juliet R         8 Agua Swim Team-MR      44.52      45.38        
 49 Maniatty, Eva F            9 CPAC-CT                40.99      45.58        
 50 Coutinho, Isabel           9 RI Marlins-MR             NT      45.65        
 51 Stewart, Lexi R            9 Agua Swim Team-MR      46.96      45.85        
 52 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR      42.37      46.17        
 53 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR      46.21      46.23        
 54 Wong, Joyce H              9 HS-MR                  43.92      46.24        
 55 Field, Skylar             10 Manhattan Makos-MR     52.05      46.44        
 56 Craven, Ailsa             10 Manhattan Makos-MR     47.55      46.58        
 57 Bromberg, Stephanie        9 Manhattan Makos-MR        NT      47.01        
 58 Skaistis, Delilah E        7 Agua Swim Team-MR      45.93      47.88        
 59 Kovacs, Bella M            9 GATE-MR                49.22      48.62        
 60 Schatzker, Natalie        10 Manhattan Makos-MR     55.30      48.93        
 61 Tam, Caitlin M             9 Agua Swim Team-MR      53.32      49.03        
 62 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR      48.30      49.60        
 63 Takei, Lena                7 Agua Swim Team-MR      49.96      50.45        
 64 Sun, Julia                 9 GATE-MR                50.44      50.48        
 65 Muchowski, Maverick       10 Manhattan Makos-MR        NT      51.07        
 66 Nettles, Molly S           8 Agua Swim Team-MR      52.84      51.15        
 67 Horn, Ursula              10 Manhattan Makos-MR        NT      51.67        
 68 Fried, Bailey E            7 Agua Swim Team-MR      56.60      52.14        
 69 Eckert, Jordyn             9 Manhattan Makos-MR        NT      52.41        
 70 Papadopoulos, Georgia      9 GATE-MR                51.00      54.14        
 71 Pritsch, Alexia            6 Agua Swim Team-MR      55.40      55.63        
 72 Pritsch, Katia             6 Agua Swim Team-MR      58.87      58.51        
 73 Pettus, Estella            9 Manhattan Makos-MR        NT      59.01        
 74 Lee, Makayla               6 Sachem-MR            1:05.00    1:07.17        
 -- Burris, Helen              9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Rawlings, Ava L            8 Agua Swim Team-MR         NT        SCR        
 -- Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      44.75        SCR        
 -- Arora, Rosy R             10 Agua Swim Team-MR      46.85        SCR        
 -- Brooker, Avery             8 Agua Swim Team-MR      44.52        SCR        
 -- Apfel, Emilia D            9 Agua Swim Team-MR      44.60        SCR        
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      41.17        SCR        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 17 Kim, Junseo               10 Scarlet-NJ           1:09.17    1:08.56        
 32 Walsh, Gretchen C         10 CPAC-CT              1:18.87    1:12.53        
 33 Djunic, Helena            10 Manhattan Makos-MR   1:28.09    1:12.55        
 38 DeGrado, Bianca K         10 Scarlet-NJ           1:27.46    1:13.42        
 40 Doller, Miranda T         10 Morris County-NJ     1:13.70    1:13.90        
 42 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:24.11    1:14.27        
 50 Park, Isabella            10 Scarlet-NJ           1:16.47    1:15.62        
 53 Yang, Kristen A           10 GATE-MR              1:15.00    1:16.69        
 55 Moeslinger, Natasha V     10 GATE-MR              1:15.79    1:16.84        
 60 Yan, Emily                10 GATE-MR              1:15.00    1:17.48        
 64 Mitnick, Lucy K           10 Agua Swim Team-MR    1:19.58    1:18.37        
 65 Bailey, Delaney M          9 SeaDragons-NJ        1:17.08    1:18.42        
 68 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:20.58    1:18.68        
 75 Moore, Korianne M         10 Barracudas-MR        1:20.23    1:19.41        
 76 Carman, Kate              10 Manhattan Makos-MR        NT    1:19.88        
 78 Chung, Kailey             10 Scarlet-NJ           1:30.29    1:20.51        
 79 Park, Anna                 9 Scarlet-NJ           1:38.10    1:20.70        
 80 Weiss, Tallisker L        10 Agua Swim Team-MR    1:19.97    1:20.96        
 82 Williams, Morgan R         8 Scarlet-NJ           1:23.10    1:21.67        
 83 Reynoso, Jennifer A       10 Agua Swim Team-MR    1:26.28    1:21.73        
 84 Pabby, Anya               10 Badger-MR            1:22.49    1:21.80        
 85 Pennington, Caroline      10 Agua Swim Team-MR    1:20.32    1:21.95        
 86 Skaistis, Talia R         10 Agua Swim Team-MR    1:23.94    1:22.02        
 87 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR    1:18.71    1:22.04        
 94 Safovich, Agnessa          9 Agua Swim Team-MR    1:25.46    1:23.54        
 96 Maruska, Jordan M          9 SeaDragons-NJ        1:25.19    1:24.30        
 98 Jones, Lara                8 Agua Swim Team-MR    1:28.37    1:24.38        
 99 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT              1:29.80    1:24.42        
106 Stevenson, Olivia E       10 PAAC-MA              1:23.52    1:25.55        
107 Park, Jessica S            9 Scarlet-NJ           1:29.10    1:25.58        
112 Rivas, Sophia S            9 SeaDragons-NJ        1:23.33    1:26.11        
113 Del Gatto, Sofia          10 RI Marlins-MR        1:34.53    1:26.15        
114 Casey, Carolyn T           9 Agua Swim Team-MR    1:28.04    1:26.40        
115 Achury, Camelia M          9 Scarlet-NJ           1:22.10    1:26.68        
117 Anton, Olivia              9 Agua Swim Team-MR    1:34.30    1:27.26        
125 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR    1:31.82    1:29.74        
126 Basler, Alia R             8 Agua Swim Team-MR    1:48.38    1:31.14        
127 DuFord, Oliva P           10 Agua Swim Team-MR    1:40.46    1:31.29        
128 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR    1:49.87    1:31.35        
129 Rodriguez, Nina A         10 Scarlet-NJ           1:31.10    1:31.36        
130 Crittenden, Eloise         8 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.84        
131 Blum, Tori A              10 Barracudas-MR        1:36.99    1:33.39        
132 Friedman, Alexandra E      8 Agua Swim Team-MR    1:49.09    1:33.97        
135 Dutta, Kimberly           10 Agua Swim Team-MR    1:37.71    1:34.78        
136 Wu, Madison                9 Agua Swim Team-MR    1:37.20    1:35.72        
137 Fan, Alyssa Y              9 Manhattan Makos-MR        NT    1:36.04        
139 Takei, Risa                9 Agua Swim Team-MR    1:37.26    1:36.40        
141 Arora, Rosy R             10 Agua Swim Team-MR    1:42.81    1:37.45        
142 Stewart, Lexi R            9 Agua Swim Team-MR    1:51.33    1:38.17        
143 Shchuchinov, Sophia        8 RI Marlins-MR             NT    1:38.57        
144 Bromberg, Stephanie        9 Manhattan Makos-MR        NT    1:39.19        
145 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR    1:43.26    1:39.43        
147 Field, Skylar             10 Manhattan Makos-MR   2:03.28    1:40.72        
148 Breitman, Juliet R         8 Agua Swim Team-MR    1:39.77    1:41.43        
149 Skaistis, Delilah E        7 Agua Swim Team-MR    1:38.70    1:42.04        
150 Craven, Eve                9 Manhattan Makos-MR        NT    1:43.27        
151 Tam, Caitlin M             9 Agua Swim Team-MR    1:46.44    1:44.20        
152 Nettles, Molly S           8 Agua Swim Team-MR    2:15.81    1:44.58        
153 Maniatty, Eva F            9 CPAC-CT              1:32.01    1:45.40        
154 Fried, Bailey E            7 Agua Swim Team-MR    2:00.50    1:46.14        
155 Schatzker, Natalie        10 Manhattan Makos-MR   2:00.83    1:46.27        
156 Coutinho, Isabel           9 RI Marlins-MR             NT    1:46.71        
158 Kovacs, Bella M            9 GATE-MR              1:55.02    1:48.29        
160 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    1:49.79    1:49.81        
161 Muchowski, Maverick       10 Manhattan Makos-MR        NT    1:53.52        
162 Lorch, Grace O             9 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:53.67        
163 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR    1:52.60    1:53.90        
164 Sun, Julia                 9 GATE-MR              2:00.00    1:53.94        
165 Craven, Ailsa             10 Manhattan Makos-MR   1:53.04    1:54.66        
166 Takei, Lena                7 Agua Swim Team-MR    1:59.03    1:55.09        
167 Papadopoulos, Georgia      9 GATE-MR              2:03.62    1:58.00        
168 Eckert, Jordyn             9 Manhattan Makos-MR        NT    2:01.13        
169 Horn, Ursula              10 Manhattan Makos-MR        NT    2:01.33        
170 Pettus, Estella            9 Manhattan Makos-MR        NT    2:01.62        
 -- Mehta, Tanya               9 PAAC-MA                   NT         DQ        
      No touch on turn
 -- Rawlings, Ava L            8 Agua Swim Team-MR         NT         NS        
 -- Alexay, Ariana            10 Scarlet-NJ           1:27.10        SCR        
 -- Apfel, Emilia D            9 Agua Swim Team-MR    1:43.70        SCR        
 -- Burris, Helen              9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    1:27.95        SCR        
 -- Brooker, Avery             8 Agua Swim Team-MR    2:14.00        SCR        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Kristen A           10 GATE-MR                37.63      37.92        
  2 Kim, Junseo               10 Scarlet-NJ             38.58      38.29        
  3 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      39.75      39.22        
  4 DeGrado, Bianca K         10 Scarlet-NJ             43.85      39.26        
  5 Walsh, Gretchen C         10 CPAC-CT                41.17      39.35        
  6 Handali, Jenna L          10 UN-CT                  40.00      40.38        
  7 Doller, Miranda T         10 Morris County-NJ       41.95      40.90        
  8 Moeslinger, Natasha V     10 GATE-MR                40.23      41.19        
  9 Lamar, Christina L        10 HS-MR                  43.79      41.57        
 10 Yan, Emily                10 GATE-MR                41.00      42.00        
 11 Pabby, Anya               10 Badger-MR              42.68      42.31        
 12 Bailey, Delaney M          9 SeaDragons-NJ          39.45      42.35        
 13 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      44.45      42.49        
 14 Mitnick, Lucy K           10 Agua Swim Team-MR      43.66      42.65        
 15 Park, Isabella            10 Scarlet-NJ             42.45      42.91        
 16 Chung, Kailey             10 Scarlet-NJ             47.56      43.07        
 17 Reynoso, Jennifer A       10 Agua Swim Team-MR      43.56      43.12        
 18 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR      44.36      43.13        
 19 Park, Anna                 9 Scarlet-NJ             42.10      43.21        
 20 Maruska, Jordan M          9 SeaDragons-NJ          46.45      43.65        
 21 Pennington, Caroline      10 Agua Swim Team-MR      44.53      43.66        
 22 Skaistis, Talia R         10 Agua Swim Team-MR      44.87      43.77        
 23 Moore, Korianne M         10 Barracudas-MR             NT      44.08        
 24 Djunic, Helena            10 Manhattan Makos-MR     47.32      44.57        
 25 Webber, Molly M            8 Morris County-NJ       44.58      44.70        
 26 Carman, Kate              10 Manhattan Makos-MR        NT      45.01        
 27 Safovich, Agnessa          9 Agua Swim Team-MR      45.69      45.56        
 28 Stevenson, Olivia E       10 PAAC-MA                45.25      45.79        
 29 Achury, Camelia M          9 Scarlet-NJ             45.10      46.43        
 30 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      45.34      46.92        
 31 Lee, Mary M                9 RI Marlins-MR          58.50      46.97        
 32 Weiss, Tallisker L        10 Agua Swim Team-MR      46.87      47.12        
 33 Jones, Lara                8 Agua Swim Team-MR      45.59      47.44        
 34 Williams, Morgan R         8 Scarlet-NJ             46.10      47.45        
 35 Park, Jessica S            9 Scarlet-NJ             44.10      47.50        
 36 Hon, Fion                 10 HS-MR                  43.50      47.89        
 37 Rivas, Sophia S            9 SeaDragons-NJ          48.14      48.35        
 38 Stewart, Lexi R            9 Agua Swim Team-MR      51.93      49.19        
 39 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR      56.20      50.06        
 40 DuFord, Oliva P           10 Agua Swim Team-MR      48.56      50.37        
 41 Nettles, Molly S           8 Agua Swim Team-MR      53.01      50.45        
 42 Basler, Alia R             8 Agua Swim Team-MR      54.54      50.55        
 43 Skaistis, Delilah E        7 Agua Swim Team-MR      49.00      50.58        
 44 Friedman, Alexandra E      8 Agua Swim Team-MR    1:01.41      50.66        
 45 Blum, Tori A              10 Barracudas-MR          53.93      50.76        
 46 Donaldson, Savannah A     10 Barracudas-MR          50.18      51.10        
 47 Rodriguez, Nina A         10 Scarlet-NJ             49.10      51.16        
 48 Tam, Caitlin M             9 Agua Swim Team-MR      52.75      51.21        
 49 Lee, Marisa               10 Sachem-MR              48.00      51.24        
 50 Fan, Alyssa Y              9 Manhattan Makos-MR        NT      51.34        
 51 Dutta, Kimberly           10 Agua Swim Team-MR      53.45      51.53        
 52 Wong, Joyce H              9 HS-MR                  49.79      51.62        
 53 Wu, Madison                9 Agua Swim Team-MR      54.97      51.67        
 54 Shchuchinov, Sophia        8 RI Marlins-MR             NT      52.17        
 55 Craven, Ailsa             10 Manhattan Makos-MR     58.60      52.97        
 56 Breitman, Juliet R         8 Agua Swim Team-MR      49.60      53.26        
 57 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR      52.70      53.34        
 58 Kovacs, Bella M            9 GATE-MR                54.80      53.78        
 59 Takei, Risa                9 Agua Swim Team-MR      53.28      54.02        
 60 Takei, Lena                7 Agua Swim Team-MR      57.66      55.15        
 61 Maniatty, Eva F            9 CPAC-CT                51.09      55.73        
 62 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR      55.03      56.29        
 63 Horn, Ursula              10 Manhattan Makos-MR        NT      56.62        
 64 Schatzker, Natalie        10 Manhattan Makos-MR   1:00.35      56.91        
 65 Coutinho, Isabel           9 RI Marlins-MR             NT      56.92        
 66 Sun, Julia                 9 GATE-MR                56.08      56.93        
 67 Field, Skylar             10 Manhattan Makos-MR   1:00.53      57.46        
 68 Bromberg, Stephanie        9 Manhattan Makos-MR        NT      58.30        
 69 Craven, Eve                9 Manhattan Makos-MR        NT      58.43        
 70 Fried, Bailey E            7 Agua Swim Team-MR      55.61      58.83        
 71 Pettus, Estella            9 Manhattan Makos-MR        NT      59.21        
 72 Muchowski, Maverick       10 Manhattan Makos-MR        NT      59.26        
 73 Lee, Makayla               6 Sachem-MR            1:10.00    1:00.43        
 74 Pritsch, Alexia            6 Agua Swim Team-MR    1:08.10    1:02.08        
 75 Eckert, Jordyn             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:02.33        
 76 Pritsch, Katia             6 Agua Swim Team-MR    1:01.50    1:04.62        
 77 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR    1:05.45    1:08.26        
 78 Papadopoulos, Georgia      9 GATE-MR              1:04.00    1:09.39        
 -- Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      47.95        SCR        
 -- Alexay, Ariana            10 Scarlet-NJ             44.00        SCR        
 -- Arora, Rosy R             10 Agua Swim Team-MR      56.17        SCR        
 -- Brooker, Avery             8 Agua Swim Team-MR      49.60        SCR        
 -- Burris, Helen              9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Rawlings, Ava L            8 Agua Swim Team-MR         NT        SCR        
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      49.34        SCR        
 -- Apfel, Emilia D            9 Agua Swim Team-MR      58.27        SCR        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Kristen A           10 GATE-MR              1:20.42    1:21.19        
  2 Walsh, Gretchen C         10 CPAC-CT              1:31.68    1:22.61        
  3 Kim, Junseo               10 Scarlet-NJ           1:25.25    1:24.38        
  4 Handali, Jenna L          10 UN-CT                1:24.90    1:25.07        
  5 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:33.99    1:26.50        
  6 Doller, Miranda T         10 Morris County-NJ     1:26.36    1:29.23        
  7 Yan, Emily                10 GATE-MR              1:27.00    1:29.72        
  8 Bailey, Delaney M          9 SeaDragons-NJ        1:26.98    1:30.05        
  9 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR    1:33.07    1:30.85        
 10 Mitnick, Lucy K           10 Agua Swim Team-MR    1:29.34    1:30.87        
 11 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:39.91    1:33.28        
 12 Pabby, Anya               10 Badger-MR            1:33.06    1:33.99        
 13 Skaistis, Talia R         10 Agua Swim Team-MR    1:37.80    1:34.08        
 14 Reynoso, Jennifer A       10 Agua Swim Team-MR    1:34.84    1:34.11        
 15 Park, Anna                 9 Scarlet-NJ           1:27.10    1:34.53        
 16 Liew, Briana J            10 GATE-MR              1:45.00    1:35.94        
 17 Carman, Kate              10 Manhattan Makos-MR        NT    1:36.98        
 18 Casey, Carolyn T           9 Agua Swim Team-MR    1:49.70    1:37.05        
 19 Stevenson, Olivia E       10 PAAC-MA              1:39.85    1:38.85        
 20 Achury, Camelia M          9 Scarlet-NJ           1:35.10    1:39.28        
 21 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR    1:43.60    1:39.82        
 22 Maruska, Jordan M          9 SeaDragons-NJ        1:39.05    1:41.27        
 23 Weiss, Tallisker L        10 Agua Swim Team-MR    1:38.00    1:41.95        
 24 Jones, Lara                8 Agua Swim Team-MR    1:37.60    1:43.14        
 25 Stewart, Lexi R            9 Agua Swim Team-MR    1:55.66    1:44.64        
 26 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR    2:02.51    1:45.34        
 27 Rodriguez, Nina A         10 Scarlet-NJ           1:39.10    1:46.14        
 28 Basler, Alia R             8 Agua Swim Team-MR    1:57.34    1:47.11        
 29 DuFord, Oliva P           10 Agua Swim Team-MR    1:59.49    1:48.11        
 30 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    1:53.60    1:48.46        
 31 Arora, Rosy R             10 Agua Swim Team-MR    2:01.35    1:49.31        
 32 Crittenden, Eloise         8 Manhattan Makos-MR        NT    1:50.74        
 33 Takei, Risa                9 Agua Swim Team-MR    2:03.08    1:50.80        
 34 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR    2:00.50    1:51.47        
 35 Breitman, Juliet R         8 Agua Swim Team-MR    1:50.60    1:51.88        
 36 Coutinho, Isabel           9 RI Marlins-MR             NT    1:55.57        
 37 Blum, Tori A              10 Barracudas-MR             NT    1:55.77        
 38 Craven, Ailsa             10 Manhattan Makos-MR   2:08.58    1:55.93        
 39 Schatzker, Natalie        10 Manhattan Makos-MR   2:12.62    1:59.23        
 40 Fried, Bailey E            7 Agua Swim Team-MR    2:06.50    2:00.61        
 41 Field, Skylar             10 Manhattan Makos-MR        NT    2:01.07        
 42 Bromberg, Stephanie        9 Manhattan Makos-MR        NT    2:01.13        
 43 Maniatty, Eva F            9 CPAC-CT              1:40.00    2:06.68        
 44 Craven, Eve                9 Manhattan Makos-MR        NT    2:08.88        
 -- Pennington, Caroline      10 Agua Swim Team-MR    1:38.87         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Shchuchinov, Sophia        8 RI Marlins-MR             NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Mehta, Tanya               9 PAAC-MA                   NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Horn, Ursula              10 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Alexay, Ariana            10 Scarlet-NJ           1:30.10        SCR        
 -- Burris, Helen              9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Apfel, Emilia D            9 Agua Swim Team-MR    2:06.10        SCR        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeGrado, Bianca K         10 Scarlet-NJ             44.73      41.86        
  2 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      44.40      41.95        
  3 Rivas, Sophia S            9 SeaDragons-NJ          45.68      45.33        
  4 Chung, Kailey             10 Scarlet-NJ             48.17      45.97        
  5 Park, Isabella            10 Scarlet-NJ             48.60      46.37        
  6 Djunic, Helena            10 Manhattan Makos-MR     48.21      46.48        
  7 DuFord, Oliva P           10 Agua Swim Team-MR      51.70      46.93        
  8 Moore, Korianne M         10 Barracudas-MR             NT      47.88        
  9 Liew, Briana J            10 GATE-MR                48.03      48.18        
 10 Park, Anna                 9 Scarlet-NJ             45.10      48.53        
 11 Carman, Kate              10 Manhattan Makos-MR        NT      48.59        
 12 Doller, Miranda T         10 Morris County-NJ       48.30      48.70        
 13 Dutta, Kimberly           10 Agua Swim Team-MR      51.17      48.83        
 14 Handali, Jenna L          10 UN-CT                  50.40      49.49        
 15 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                53.76      49.76        
 16 Williams, Morgan R         8 Scarlet-NJ             52.10      50.21        
 17 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      53.00      50.30        
 18 Maruska, Jordan M          9 SeaDragons-NJ          51.05      50.38        
 19 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      52.80      51.13        
 20 Craven, Ailsa             10 Manhattan Makos-MR     51.85      51.32        
 21 Safovich, Agnessa          9 Agua Swim Team-MR      49.88      51.54        
 22 Park, Jessica S            9 Scarlet-NJ             47.10      52.24        
 23 Pennington, Caroline      10 Agua Swim Team-MR      55.35      52.93        
 24 Sun, Julia                 9 GATE-MR                56.66      55.36        
 25 Maniatty, Eva F            9 CPAC-CT             49:39.00      55.37        
 26 Takei, Lena                7 Agua Swim Team-MR      58.80      55.67        
 27 Takei, Risa                9 Agua Swim Team-MR      57.79      56.00        
 28 Wu, Madison                9 Agua Swim Team-MR      57.27      56.26        
 29 Fan, Alyssa Y              9 Manhattan Makos-MR   1:00.77      57.00        
 30 Crittenden, Eloise         8 Manhattan Makos-MR        NT      57.84        
 31 Shchuchinov, Sophia        8 RI Marlins-MR             NT      57.85        
 32 Horn, Ursula              10 Manhattan Makos-MR        NT      57.89        
 33 Skaistis, Delilah E        7 Agua Swim Team-MR      57.56      58.18        
 34 Craven, Eve                9 Manhattan Makos-MR        NT      58.37        
 35 Friedman, Alexandra E      8 Agua Swim Team-MR    1:00.45      59.96        
 36 Pettus, Estella            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:00.07        
 37 Bromberg, Stephanie        9 Manhattan Makos-MR        NT    1:00.09        
 38 Schatzker, Natalie        10 Manhattan Makos-MR     59.93    1:00.63        
 39 Kovacs, Bella M            9 GATE-MR              1:01.94    1:01.56        
 40 Muchowski, Maverick       10 Manhattan Makos-MR        NT    1:02.68        
 41 Papadopoulos, Georgia      9 GATE-MR                56.50    1:04.09        
 42 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    1:02.00    1:04.46        
 43 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR      59.11    1:04.98        
 44 Anton, Olivia              9 Agua Swim Team-MR    1:06.50    1:06.29        
 45 Nettles, Molly S           8 Agua Swim Team-MR    1:04.21    1:06.43        
 46 Eckert, Jordyn             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:06.78        
 47 Field, Skylar             10 Manhattan Makos-MR   1:08.75    1:08.57        
 48 Lorch, Grace O             9 Agua Swim Team-MR    1:10.07    1:10.04        
 49 Mehta, Tanya               9 PAAC-MA                   NT    1:14.45        
 -- Del Gatto, Sofia          10 RI Marlins-MR             NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Coutinho, Isabel           9 RI Marlins-MR             NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Tam, Caitlin M             9 Agua Swim Team-MR      56.60         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Burris, Helen              9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Rawlings, Ava L            8 Agua Swim Team-MR         NT         NS        
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      56.82        SCR        
 -- Brooker, Avery             8 Agua Swim Team-MR    1:08.50        SCR        
 -- Alexay, Ariana            10 Scarlet-NJ             48.10        SCR        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Kristen A           10 GATE-MR              1:31.89    1:28.99        
  2 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:32.55    1:29.19        
  3 DeGrado, Bianca K         10 Scarlet-NJ           1:37.56    1:30.17        
  4 Moeslinger, Natasha V     10 GATE-MR              1:33.18    1:32.30        
  5 Djunic, Helena            10 Manhattan Makos-MR   1:47.53    1:37.47        
  6 Park, Isabella            10 Scarlet-NJ           1:38.64    1:38.03        
  7 Williams, Morgan R         8 Scarlet-NJ           1:45.10    1:41.58        
  8 Craven, Ailsa             10 Manhattan Makos-MR   1:53.31    1:42.70        
  9 Liew, Briana J            10 GATE-MR              1:46.25    1:42.96        
 10 Rivas, Sophia S            9 SeaDragons-NJ        1:43.09    1:43.01        
 11 Reynoso, Jennifer A       10 Agua Swim Team-MR    1:46.13    1:43.86        
 12 Doller, Miranda T         10 Morris County-NJ     1:44.88    1:44.25        
 13 Maruska, Jordan M          9 SeaDragons-NJ        1:52.76    1:46.11        
 14 Carman, Kate              10 Manhattan Makos-MR        NT    1:46.28        
 15 Moore, Korianne M         10 Barracudas-MR        1:43.77    1:46.80        
 16 Dutta, Kimberly           10 Agua Swim Team-MR    1:49.58    1:47.03        
 17 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT              1:55.89    1:47.05        
 18 Bailey, Delaney M          9 SeaDragons-NJ        1:43.71    1:47.15        
 19 Skaistis, Talia R         10 Agua Swim Team-MR    1:55.44    1:48.68        
 20 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR    1:48.00    1:49.78        
 21 Donaldson, Savannah A     10 Barracudas-MR        1:50.48    1:51.10        
 22 Mitnick, Lucy K           10 Agua Swim Team-MR    1:43.00    1:52.12        
 23 Rodriguez, Nina A         10 Scarlet-NJ           1:54.10    1:52.25        
 24 Pennington, Caroline      10 Agua Swim Team-MR    1:53.39    1:52.58        
 25 Wong, Joyce H              9 HS-MR                1:55.02    1:52.73        
 26 Weiss, Tallisker L        10 Agua Swim Team-MR    1:43.00    1:54.74        
 27 Park, Jessica S            9 Scarlet-NJ           1:41.10    1:54.91        
 28 Basler, Alia R             8 Agua Swim Team-MR    2:09.03    1:55.56        
 29 Stewart, Lexi R            9 Agua Swim Team-MR    1:56.31    1:56.95        
 30 Hon, Fion                 10 HS-MR                1:56.82    1:57.42        
 31 Stevenson, Olivia E       10 PAAC-MA              2:07.67    1:57.46        
 32 Shchuchinov, Sophia        8 RI Marlins-MR             NT    1:57.49        
 33 Sun, Julia                 9 GATE-MR              2:04.41    1:58.65        
 34 Fan, Alyssa Y              9 Manhattan Makos-MR        NT    1:59.21        
 35 Tam, Caitlin M             9 Agua Swim Team-MR    2:15.25    1:59.39        
 36 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR    2:12.50    2:00.26        
 37 Takei, Lena                7 Agua Swim Team-MR    2:02.98    2:00.34        
 38 Lee, Marisa               10 Sachem-MR            1:52.00    2:00.69        
 39 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR    2:09.85    2:01.28        
 40 Skaistis, Delilah E        7 Agua Swim Team-MR    2:05.50    2:03.11        
 41 Maniatty, Eva F            9 CPAC-CT              1:39.99    2:03.51        
 42 Craven, Eve                9 Manhattan Makos-MR        NT    2:08.20        
 43 Horn, Ursula              10 Manhattan Makos-MR        NT    2:08.24        
 44 Bromberg, Stephanie        9 Manhattan Makos-MR        NT    2:09.94        
 45 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR    2:11.33    2:11.26        
 46 Achury, Camelia M          9 Scarlet-NJ           1:59.10    2:11.46        
 47 Kovacs, Bella M            9 GATE-MR              2:10.86    2:11.61        
 48 Schatzker, Natalie        10 Manhattan Makos-MR        NT    2:12.42        
 49 Fried, Bailey E            7 Agua Swim Team-MR    2:15.60    2:13.00        
 50 Coutinho, Isabel           9 RI Marlins-MR             NT    2:16.18        
 51 Muchowski, Maverick       10 Manhattan Makos-MR        NT    2:16.43        
 52 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    2:17.00    2:17.23        
 53 Blum, Tori A              10 Barracudas-MR        2:18.49    2:17.41        
 54 Nettles, Molly S           8 Agua Swim Team-MR    2:32.50    2:18.48        
 55 Papadopoulos, Georgia      9 GATE-MR              2:25.00    2:23.04        
 56 Field, Skylar             10 Manhattan Makos-MR        NT    2:23.15        
 57 Eckert, Jordyn             9 Manhattan Makos-MR        NT    2:24.41        
 58 Pritsch, Katia             6 Agua Swim Team-MR    2:32.00    2:30.61        
 59 Pritsch, Alexia            6 Agua Swim Team-MR    2:30.00    2:37.53        
 -- Wu, Madison                9 Agua Swim Team-MR    2:00.60         DQ        
      One hand touch
 -- DuFord, Oliva P           10 Agua Swim Team-MR    1:45.59         DQ        
      One hand touch
 -- Brooker, Avery             8 Agua Swim Team-MR    2:25.00        SCR        
 -- Apfel, Emilia D            9 Agua Swim Team-MR    2:07.69        SCR        
 -- Rawlings, Ava L            8 Agua Swim Team-MR         NT        SCR        
 -- Alexay, Ariana            10 Scarlet-NJ           1:40.10        SCR        
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    2:02.50        SCR        
 -- Burris, Helen              9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR    2:14.87        SCR        
 -- Arora, Rosy R             10 Agua Swim Team-MR    1:59.90        SCR        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Gretchen C         10 CPAC-CT                36.23      34.35        
  2 Kim, Junseo               10 Scarlet-NJ             35.51      34.48        
  3 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      40.07      37.31        
  4 Moeslinger, Natasha V     10 GATE-MR                36.61      37.55        
  5 Pabby, Anya               10 Badger-MR              38.04      37.92        
  6 Handali, Jenna L          10 UN-CT                  36.00      38.18        
  7 DeGrado, Bianca K         10 Scarlet-NJ             46.84      39.67        
  8 Mitnick, Lucy K           10 Agua Swim Team-MR      39.25      40.08        
  9 Park, Isabella            10 Scarlet-NJ             41.13      40.73        
 10 Yang, Kristen A           10 GATE-MR                40.00      40.96        
 11 Chung, Kailey             10 Scarlet-NJ             40.57      41.14        
 12 Casey, Carolyn T           9 Agua Swim Team-MR      44.69      42.07        
 13 Djunic, Helena            10 Manhattan Makos-MR     46.30      42.34        
 14 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR      40.24      42.70        
 15 Weiss, Tallisker L        10 Agua Swim Team-MR      46.28      43.06        
 16 Skaistis, Talia R         10 Agua Swim Team-MR      42.01      43.17        
 17 Rivas, Sophia S            9 SeaDragons-NJ          45.38      43.67        
 18 Williams, Morgan R         8 Scarlet-NJ             43.10      43.77        
 19 Achury, Camelia M          9 Scarlet-NJ             44.10      43.80        
 20 Yan, Emily                10 GATE-MR                41.00      44.71        
 21 Bailey, Delaney M          9 SeaDragons-NJ          41.34      44.73        
 22 Reynoso, Jennifer A       10 Agua Swim Team-MR      45.06      44.79        
 23 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR      55.76      44.94        
 24 Del Gatto, Sofia          10 RI Marlins-MR          48.00      45.04        
 25 Rodriguez, Nina A         10 Scarlet-NJ             53.10      45.32        
 26 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      46.43      45.61        
 27 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                48.53      46.09        
 28 Jones, Lara                8 Agua Swim Team-MR      43.09      46.62        
 29 Moore, Korianne M         10 Barracudas-MR          46.56      47.36        
 30 Dutta, Kimberly           10 Agua Swim Team-MR      46.06      47.64        
 31 Friedman, Alexandra E      8 Agua Swim Team-MR      58.44      48.21        
 32 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      49.82      48.34        
 33 Park, Jessica S            9 Scarlet-NJ             49.10      49.87        
 34 Basler, Alia R             8 Agua Swim Team-MR      53.50      50.14        
 35 Stevenson, Olivia E       10 PAAC-MA                53.91      50.95        
 36 Fan, Alyssa Y              9 Manhattan Makos-MR        NT      53.05        
 37 Anton, Olivia              9 Agua Swim Team-MR      57.63      53.07        
 38 Blum, Tori A              10 Barracudas-MR          56.93      53.74        
 39 Wu, Madison                9 Agua Swim Team-MR      51.28      54.33        
 40 Stewart, Lexi R            9 Agua Swim Team-MR      54.63      54.70        
 41 Skaistis, Delilah E        7 Agua Swim Team-MR      50.00      55.10        
 42 Tam, Caitlin M             9 Agua Swim Team-MR      58.17      55.93        
 43 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR         NT      59.56        
 44 Nettles, Molly S           8 Agua Swim Team-MR    1:04.00      59.78        
 45 Fried, Bailey E            7 Agua Swim Team-MR    1:03.50      59.99        
 46 Takei, Lena                7 Agua Swim Team-MR      57.87    1:00.19        
 47 Arora, Rosy R             10 Agua Swim Team-MR      59.63    1:00.60        
 48 Breitman, Juliet R         8 Agua Swim Team-MR      57.37    1:01.69        
 49 Pettus, Estella            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:02.30        
 50 Muchowski, Maverick       10 Manhattan Makos-MR        NT    1:03.31        
 51 Lorch, Grace O             9 Agua Swim Team-MR      57.80    1:04.96        
 52 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR    1:07.80    1:16.89        
 -- Eckert, Jordyn             9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Safovich, Agnessa          9 Agua Swim Team-MR      42.76         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Rawlings, Ava L            8 Agua Swim Team-MR         NT         NS        
 -- Apfel, Emilia D            9 Agua Swim Team-MR    1:10.92        SCR        
 -- Liew, Briana J            10 GATE-MR                59.00         NS        
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      57.49        SCR        
 -- Brooker, Avery             8 Agua Swim Team-MR    1:10.80        SCR        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Junseo               10 Scarlet-NJ           1:17.13    1:14.17        
  2 Walsh, Gretchen C         10 CPAC-CT              1:30.84    1:19.06        
  3 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:29.43    1:22.33        
  4 DeGrado, Bianca K         10 Scarlet-NJ           2:00.00    1:28.94        
  5 Handali, Jenna L          10 UN-CT                1:21.90    1:28.97        
  6 Pabby, Anya               10 Badger-MR            1:31.51    1:29.01        
  7 Moeslinger, Natasha V     10 GATE-MR              1:24.55    1:29.17        
  8 Park, Isabella            10 Scarlet-NJ           1:34.08    1:29.23        
  9 Yang, Kristen A           10 GATE-MR              1:35.00    1:29.96        
 10 Yan, Emily                10 GATE-MR              1:34.00    1:34.23        
 11 Williams, Morgan R         8 Scarlet-NJ           1:36.10    1:37.22        
 12 Chung, Kailey             10 Scarlet-NJ           1:44.56    1:37.35        
 13 Park, Anna                 9 Scarlet-NJ           1:43.10    1:38.00        
 14 Webber, Molly M            8 Morris County-NJ     1:41.19    1:39.63        
 15 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT              1:54.45    1:40.62        
 16 Jones, Lara                8 Agua Swim Team-MR    1:38.70    1:41.99        
 17 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR    1:40.70    1:43.48        
 18 Lee, Mary M                9 RI Marlins-MR             NT    1:43.64        
 19 Takei, Risa                9 Agua Swim Team-MR    1:51.51    1:56.42        
 20 Friedman, Alexandra E      8 Agua Swim Team-MR    2:17.53    1:56.76        
 21 Breitman, Juliet R         8 Agua Swim Team-MR    2:05.68    2:13.95        
 -- Lamar, Christina L        10 HS-MR                1:59.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Safovich, Agnessa          9 Agua Swim Team-MR    1:44.51         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Alexay, Ariana            10 Scarlet-NJ           1:43.10        SCR        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                29.98      29.63        
  2 Melnyk, MaryKate K        12 Badger-MR              29.50      30.35        
  3 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT                29.89      30.36        
  4 Fisher, Jocelyn           12 Sachem-MR              30.20      30.48        
  5 Sicignano, Amelia H       12 UN-CT                  30.36      30.53        
  6 Carey, Laurel E           12 Morris County-NJ       29.95      31.00        
  7 Zhang, Crystal            12 GATE-MR                28.99      31.11        
  8 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                30.50      31.14        
  9 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                31.04      31.41        
 10 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT                31.87      31.51        
 11 Krevitt, Charlotte        11 Agua Swim Team-MR      32.08      31.90        
 12 Yienger, Maya S           12 Agua Swim Team-MR      32.23      31.93        
 13 Zhang, Angelina           11 GATE-MR                32.79      32.17        
 14 Hamilton, Catherine L     12 CPAC-CT                33.54      32.22        
 15 Lin, Ally                 12 PAAC-MA                32.63      32.44        
 16 Ashton, Sydney A          11 Agua Swim Team-MR      33.75      32.62        
 17 Clisham, Lilly G          12 CPAC-CT                35.60      33.02        
 18 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      33.58      33.05        
 19 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT                34.05      33.12        
 20 Kobolakis, Alexandra Z    12 Scarlet-NJ             33.32      33.19        
 21 Maroney, Cassie Q         12 CPAC-CT                37.15      33.50        
 21 Han, Xue                  11 GATE-MR                33.99      33.50        
 23 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                36.22      33.62        
 24 Feigin, Alex M            12 Agua Swim Team-MR      34.01      33.65        
 25 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      33.44      33.77        
 25 Milrod, Maya L            11 Agua Swim Team-MR      34.50      33.77        
 27 Hendricks, Michaela A     12 PAAC-MA                33.51      33.84        
 27 Gak, Mila M               12 RI Marlins-MR          35.00      33.84        
 29 Lee, Esther M             11 RI Marlins-MR          39.07      33.90        
 30 Moon, Zoe S               11 Agua Swim Team-MR      35.69      34.17        
 31 Ross, Stephanie           12 Scarlet-NJ             34.73      34.26        
 32 Muszynski, Amanda         11 HS-MR                  35.02      34.45        
 33 Moffitt, Erin             12 SeaDragons-NJ          35.68      34.52        
 34 Freund, Brooke A          12 SeaDragons-NJ          35.63      34.58        
 35 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                36.30      34.85        
 36 Greenberg, Elana M        11 Agua Swim Team-MR      38.62      34.94        
 37 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      35.22      34.97        
 38 McGeary, Kirstin R        11 Scarlet-NJ             35.10      35.22        
 39 Sucher, Sarah             11 Manhattan Makos-MR     37.68      35.32        
 40 Qu, Sara                  12 GATE-MR                34.85      35.33        
 41 Alulis, Rachael A         12 PAAC-MA                35.92      35.35        
 42 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR      35.02      35.38        
 43 Brush, Kate C             12 CPAC-CT                36.60      35.40        
 44 Sacranie, Jaina A         11 Manhattan Makos-MR     35.98      35.52        
 45 Kabillio, Mia N           11 Manhattan Makos-MR     39.26      35.67        
 46 Vogel, Camryn E           11 Scarlet-NJ             35.30      35.75        
 47 Fong, Elise C             11 Manhattan Makos-MR     36.35      35.77        
 48 Fried, Lexi N             12 Agua Swim Team-MR      34.89      35.88        
 49 Gonzales, Dariana T       11 UN-CT                  35.90      35.97        
 50 Celli, Alexia M           11 Scarlet-NJ             33.10      36.00        
 51 Hilzen, Greta M           11 Scarlet-NJ             35.43      36.12        
 52 Zacchia, Alyssa A         12 SeaDragons-NJ          35.57      36.18        
 53 Blum, Madison J           11 Barracudas-MR             NT      36.20        
 54 Webber, Annie F           11 Morris County-NJ       34.03      36.53        
 55 Lee, Emma P               11 Manhattan Makos-MR     38.49      36.60        
 56 Perlov, Dasha T           12 Scarlet-NJ             36.10      36.68        
 57 Dauchez, Alice M          12 Agua Swim Team-MR      37.58      37.05        
 58 Macalintal, Katie G       11 Scarlet-NJ             39.00      37.09        
 59 Longo, Alyssa I           12 SeaDragons-NJ          36.59      37.10        
 60 Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT      37.33        
 61 Pan, Christina            11 GATE-MR                36.50      37.69        
 62 Miller, Payton S          11 CPAC-CT                38.80      37.94        
 63 Banner, Sylvie C          12 Agua Swim Team-MR      40.76      37.95        
 64 Sharma, Nishtha           11 Scarlet-NJ             37.09      38.11        
 65 Wu, Kelly L               11 Scarlet-NJ             38.10      38.50        
 66 Hedvat, Alexis S          11 Agua Swim Team-MR      40.85      38.59        
 67 Stevenson, Sophie M       12 PAAC-MA                39.25      38.66        
 68 Raboy, Ghelila            11 Agua Swim Team-MR      38.39      38.88        
 69 Gregoire, Chloe           11 Manhattan Makos-MR     44.21      38.92        
 70 McGowan, Sofia M          11 Agua Swim Team-MR      41.65      38.95        
 71 Ross, Shawna Y            12 GATE-MR                37.73      38.99        
 72 Norton, Electa            11 Agua Swim Team-MR      40.06      39.21        
 73 Simpson, Kayla A          12 RI Marlins-MR             NT      39.22        
 74 Bailey, Morgan T          11 SeaDragons-NJ          37.62      39.51        
 75 Heegaard, Annika          12 Manhattan Makos-MR        NT      40.05        
 76 Strohmeyer, Jade          11 Scarlet-NJ             38.10      40.18        
 77 Crowley, Sarah R          11 SeaDragons-NJ          40.26      40.95        
 78 Ascolese, Jenna R         11 Morris County-NJ       45.98      41.55        
 79 Bapis, Maria C            11 Manhattan Makos-MR     52.25      42.16        
 80 Bapis, Michaela M         11 Manhattan Makos-MR     53.61      42.61        
 81 Nicoloso, Maria L         12 Morris County-NJ       40.35      42.85        
 82 Kon, Bridgette            11 Agua Swim Team-MR      48.50      44.23        
 83 Horn, Imogen              11 Manhattan Makos-MR     44.69      46.11        
 84 Louie, Amanda L           11 GATE-MR                43.00      48.76        
 -- Skilton, Emily K          11 Morris County-NJ       33.10        SCR        
 -- Panitz, Josephine         11 Badger-MR              32.05        SCR        
 -- Grassi, Alessandra N      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Brennan, Amelia S         11 Agua Swim Team-MR      38.77        SCR        
 -- Holub, Emma M             12 Agua Swim Team-MR      35.00        SCR        
 -- Bolinsky, Rylee M         12 PAAC-MA                   NT        SCR        
 -- Larino, Isabel G          12 CPAC-CT                35.90         NS        
 -- Gilbert, Hannah           11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Jiang, Claire             11 Agua Swim Team-MR      40.69        SCR        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N         12 Sachem-MR            1:04.83    1:03.55        
  2 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:11.18    1:05.15        
  3 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:07.52    1:05.38        
  4 Zhang, Crystal            12 GATE-MR              1:04.99    1:05.72        
  5 Carey, Laurel E           12 Morris County-NJ     1:05.94    1:06.50        
  6 Melnyk, MaryKate K        12 Badger-MR            1:05.62    1:07.27        
  7 Fisher, Jocelyn           12 Sachem-MR            1:11.20    1:07.53        
  8 Gormley, Isabel G         11 Agua Swim Team-MR    1:10.51    1:07.59        
  9 Cervone, Gabrielle C      12 Scarlet-NJ           1:10.85    1:07.71        
 10 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:09.64    1:07.78        
 11 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              1:09.50    1:07.83        
 12 Sicignano, Amelia H       12 UN-CT                1:09.41    1:07.84        
 13 Pinto, Aidan L            12 Morris County-NJ     1:11.07    1:08.09        
 14 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              1:09.35    1:08.11        
 15 Cortright, Faitth         12 Scarlet-NJ           1:10.00    1:08.47        
 16 Zhang, Sophia             11 Agua Swim Team-MR    1:10.67    1:08.55        
 18 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:31.46    1:09.00        
 19 Clisham, Lilly G          12 CPAC-CT              1:21.54    1:09.94        
 20 Krevitt, Charlotte        11 Agua Swim Team-MR    1:16.19    1:10.29        
 21 Hamilton, Catherine L     12 CPAC-CT              1:18.01    1:10.45        
 22 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:18.85    1:10.67        
 23 Zhang, Angelina           11 GATE-MR              1:10.71    1:10.94        
 24 Song, Hana J              12 Manhattan Makos-MR   1:15.14    1:11.23        
 25 Lin, Ally                 12 PAAC-MA              1:12.68    1:11.42        
 26 Milrod, Maya L            11 Agua Swim Team-MR    1:16.61    1:11.69        
 27 Yienger, Maya S           12 Agua Swim Team-MR    1:13.32    1:11.72        
 28 Han, Xue                  11 GATE-MR              1:11.00    1:12.06        
 29 Feigin, Alex M            12 Agua Swim Team-MR    1:18.02    1:12.09        
 30 Moon, Zoe S               11 Agua Swim Team-MR    1:13.03    1:12.19        
 31 Hendricks, Michaela A     12 PAAC-MA              1:11.31    1:12.44        
 34 Sharma, Maya              11 Scarlet-NJ           1:13.68    1:12.73        
 35 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR    1:13.94    1:12.82        
 36 Maroney, Cassie Q         12 CPAC-CT              1:26.86    1:13.13        
 37 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT              1:20.13    1:13.32        
 39 Greenberg, Elana M        11 Agua Swim Team-MR    1:15.27    1:13.80        
 40 Hassan, Yara              11 Scarlet-NJ           1:22.52    1:13.90        
 43 Sucher, Sarah             11 Manhattan Makos-MR   1:21.42    1:14.54        
 43 Kobolakis, Alexandra Z    12 Scarlet-NJ           1:21.75    1:14.54        
 45 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:20.20    1:14.57        
 46 Fahrney, Caroline F       11 PAAC-MA              1:22.61    1:14.63        
 47 Sharma, Parul             12 Scarlet-NJ           1:16.62    1:15.26        
 48 Ashton, Sydney A          11 Agua Swim Team-MR    1:16.25    1:15.36        
 49 Dauchez, Alice M          12 Agua Swim Team-MR    1:19.65    1:15.60        
 51 Vogel, Camryn E           11 Scarlet-NJ           1:25.57    1:16.37        
 52 Blum, Madison J           11 Barracudas-MR             NT    1:16.68        
 54 Fried, Lexi N             12 Agua Swim Team-MR    1:18.98    1:16.75        
 56 Sacranie, Jaina A         11 Manhattan Makos-MR   1:22.08    1:17.10        
 57 Fong, Elise C             11 Manhattan Makos-MR   1:17.41    1:17.14        
 58 Ross, Stephanie           12 Scarlet-NJ           1:18.50    1:17.36        
 59 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR    1:23.20    1:17.41        
 61 Yang, Jenny H             12 GATE-MR              1:16.00    1:17.66        
 62 Gak, Mila M               12 RI Marlins-MR        1:36.41    1:17.68        
 63 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR    1:18.57    1:17.92        
 65 Alulis, Rachael A         12 PAAC-MA              1:18.71    1:18.42        
 67 Gonzales, Dariana T       11 UN-CT                1:20.80    1:18.43        
 69 Qu, Sara                  12 GATE-MR              1:16.92    1:18.72        
 70 McGeary, Kirstin R        11 Scarlet-NJ           1:19.49    1:18.75        
 71 Hilzen, Greta M           11 Scarlet-NJ           1:17.11    1:18.96        
 72 Freund, Brooke A          12 SeaDragons-NJ        1:22.37    1:18.98        
 73 Brush, Kate C             12 CPAC-CT              1:20.60    1:19.00        
 74 Longo, Alyssa I           12 SeaDragons-NJ        1:19.30    1:19.33        
 77 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:29.95    1:20.39        
 81 Kabillio, Mia N           11 Manhattan Makos-MR   1:29.28    1:21.43        
 88 Perlov, Dasha T           12 Scarlet-NJ           1:29.10    1:22.38        
 89 Simpson, Kayla A          12 RI Marlins-MR             NT    1:22.65        
 90 Zacchia, Alyssa A         12 SeaDragons-NJ        1:18.41    1:22.74        
 91 Pan, Christina            11 GATE-MR              1:23.00    1:22.84        
 92 Raboy, Ghelila            11 Agua Swim Team-MR    1:29.43    1:23.16        
 93 Celli, Alexia M           11 Scarlet-NJ           1:19.10    1:23.26        
 95 Lee, Emma P               11 Manhattan Makos-MR   1:25.97    1:23.69        
 97 Moffitt, Erin             12 SeaDragons-NJ        1:22.56    1:24.32        
100 Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT    1:24.77        
101 Miller, Payton S          11 CPAC-CT              1:40.14    1:24.81        
102 Larino, Isabel G          12 CPAC-CT              1:21.04    1:24.85        
103 Norton, Electa            11 Agua Swim Team-MR    1:36.14    1:24.90        
104 Lekht, Rachel M           11 Scarlet-NJ           1:37.10    1:25.47        
105 Banner, Sylvie C          12 Agua Swim Team-MR    1:30.92    1:25.54        
108 Stevenson, Sophie M       12 PAAC-MA              1:27.80    1:25.79        
109 Heegaard, Annika          12 Manhattan Makos-MR        NT    1:25.81        
110 Zaffiro, Briana K         12 PAAC-MA              1:25.04    1:25.85        
111 Sharma, Nishtha           11 Scarlet-NJ           1:26.31    1:25.87        
116 Gregoire, Chloe           11 Manhattan Makos-MR   1:44.80    1:26.80        
118 Ross, Shawna Y            12 GATE-MR              1:32.16    1:27.34        
119 Crowley, Sarah R          11 SeaDragons-NJ        1:28.21    1:27.52        
120 Bailey, Morgan T          11 SeaDragons-NJ        1:28.55    1:27.64        
121 Strohmeyer, Jade          11 Scarlet-NJ           1:25.10    1:28.30        
122 McGowan, Sofia M          11 Agua Swim Team-MR    1:34.37    1:28.48        
123 Wu, Kelly L               11 Scarlet-NJ           1:27.10    1:29.38        
124 Jiang, Claire             11 Agua Swim Team-MR    1:54.18    1:29.45        
133 Nicoloso, Maria L         12 Morris County-NJ     1:31.33    1:34.22        
134 Kon, Bridgette            11 Agua Swim Team-MR    1:48.01    1:34.75        
138 Ascolese, Jenna R         11 Morris County-NJ     1:35.30    1:36.38        
140 Bapis, Michaela M         11 Manhattan Makos-MR        NT    1:37.41        
146 Bapis, Maria C            11 Manhattan Makos-MR        NT    1:40.25        
157 Louie, Amanda L           11 GATE-MR              1:39.00    1:48.09        
159 Horn, Imogen              11 Manhattan Makos-MR   1:44.16    1:49.45        
 -- Bolinsky, Rylee M         12 PAAC-MA                   NT         NS        
 -- Skilton, Emily K          11 Morris County-NJ     1:13.98         NS        
 -- Grassi, Alessandra N      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Holub, Emma M             12 Agua Swim Team-MR    1:17.00        SCR        
 -- Brennan, Amelia S         11 Agua Swim Team-MR    1:20.02        SCR        
 -- Gilbert, Hannah           11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Slibeck, Emma             11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                35.31      33.58        
  2 Zhang, Crystal            12 GATE-MR                31.01      33.78        
  3 Melnyk, MaryKate K        12 Badger-MR              32.81      34.85        
  4 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT                36.77      35.27        
  5 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT                38.57      35.91        
  6 Sicignano, Amelia H       12 UN-CT                  35.71      36.04        
  7 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                36.00      36.18        
  8 Hamilton, Catherine L     12 CPAC-CT                38.60      36.32        
  9 Cervone, Gabrielle C      12 Scarlet-NJ             38.38      36.66        
 10 Fergus, Shea S            12 Manhattan Makos-MR     38.05      36.71        
 11 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      44.76      36.89        
 12 Gormley, Isabel G         11 Agua Swim Team-MR      40.61      37.14        
 13 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                41.35      37.32        
 14 Lin, Ally                 12 PAAC-MA                38.43      37.55        
 15 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                42.24      37.61        
 16 Maroney, Cassie Q         12 CPAC-CT                43.91      37.64        
 17 Fisher, Jocelyn           12 Sachem-MR              36.95      37.79        
 18 Krevitt, Charlotte        11 Agua Swim Team-MR      39.51      37.97        
 19 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT                40.77      38.46        
 20 Fried, Lexi N             12 Agua Swim Team-MR      40.02      38.51        
 21 Vogel, Camryn E           11 Scarlet-NJ             41.35      38.75        
 22 Han, Xue                  11 GATE-MR                38.47      38.78        
 23 Moon, Zoe S               11 Agua Swim Team-MR      39.55      38.87        
 24 Zhang, Sophia             11 Agua Swim Team-MR      40.87      39.00        
 25 Ting, Olivia              12 Agua Swim Team-MR      39.79      39.12        
 26 Blum, Madison J           11 Barracudas-MR             NT      39.28        
 27 Clisham, Lilly G          12 CPAC-CT                52.25      39.41        
 28 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      40.20      39.59        
 29 Hassan, Yara              11 Scarlet-NJ             44.07      39.84        
 30 Song, Hana J              12 Manhattan Makos-MR     50.03      40.02        
 31 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      39.30      40.06        
 32 Gak, Mila M               12 RI Marlins-MR          42.56      40.13        
 33 Lee, Esther M             11 RI Marlins-MR          44.78      40.21        
 34 Qu, Sara                  12 GATE-MR                41.44      40.23        
 35 Milrod, Maya L            11 Agua Swim Team-MR      39.95      40.30        
 36 Yienger, Maya S           12 Agua Swim Team-MR      41.21      40.72        
 37 Feigin, Alex M            12 Agua Swim Team-MR      41.22      40.73        
 38 Sharma, Parul             12 Scarlet-NJ             44.34      40.83        
 39 Freund, Brooke A          12 SeaDragons-NJ          40.65      41.04        
 40 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR      42.64      41.24        
 41 Fong, Elise C             11 Manhattan Makos-MR     43.49      41.54        
 41 Gonzales, Dariana T       11 UN-CT                  42.50      41.54        
 43 Sharma, Maya              11 Scarlet-NJ             42.40      41.58        
 44 McGeary, Kirstin R        11 Scarlet-NJ             44.90      41.65        
 45 Kobolakis, Alexandra Z    12 Scarlet-NJ             46.47      41.88        
 46 Macalintal, Katie G       11 Scarlet-NJ             49.00      41.90        
 47 Celli, Alexia M           11 Scarlet-NJ             45.10      42.03        
 48 Zacchia, Alyssa A         12 SeaDragons-NJ          40.34      42.08        
 49 Miller, Payton S          11 CPAC-CT                50.30      42.10        
 50 Hendricks, Michaela A     12 PAAC-MA                41.44      42.15        
 51 Lee, Emma P               11 Manhattan Makos-MR     43.50      42.36        
 52 Ashton, Sydney A          11 Agua Swim Team-MR      43.87      42.60        
 53 Kabillio, Mia N           11 Manhattan Makos-MR     48.29      42.62        
 54 Hilzen, Greta M           11 Scarlet-NJ             41.77      42.63        
 55 Greenberg, Elana M        11 Agua Swim Team-MR      42.83      42.80        
 56 Sucher, Sarah             11 Manhattan Makos-MR     46.59      42.96        
 57 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR      45.12      42.97        
 58 Brush, Kate C             12 CPAC-CT                41.70      43.15        
 59 Muszynski, Amanda         11 HS-MR                  43.31      43.18        
 60 Raboy, Ghelila            11 Agua Swim Team-MR      45.17      43.32        
 61 Moffitt, Erin             12 SeaDragons-NJ          42.65      43.57        
 62 Yang, Jenny H             12 GATE-MR                41.00      43.59        
 63 Fahrney, Caroline F       11 PAAC-MA                46.24      43.81        
 64 Sacranie, Jaina A         11 Manhattan Makos-MR     45.74      43.84        
 65 Perlov, Dasha T           12 Scarlet-NJ             44.10      44.14        
 66 McGowan, Sofia M          11 Agua Swim Team-MR      46.53      44.19        
 67 Alulis, Rachael A         12 PAAC-MA                46.30      44.27        
 68 Nicoloso, Maria L         12 Morris County-NJ       43.95      44.80        
 69 Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT      44.86        
 70 Webber, Annie F           11 Morris County-NJ       41.51      45.14        
 71 Pan, Christina            11 GATE-MR                41.00      45.25        
 72 Bailey, Morgan T          11 SeaDragons-NJ          42.22      45.29        
 73 Crowley, Sarah R          11 SeaDragons-NJ          45.49      45.94        
 74 Longo, Alyssa I           12 SeaDragons-NJ          43.89      45.95        
 75 Banner, Sylvie C          12 Agua Swim Team-MR      50.49      46.40        
 76 Stevenson, Sophie M       12 PAAC-MA                47.72      46.52        
 77 Simpson, Kayla A          12 RI Marlins-MR             NT      47.04        
 78 Hedvat, Alexis S          11 Agua Swim Team-MR      50.58      47.16        
 79 Sharma, Nishtha           11 Scarlet-NJ             48.26      47.25        
 80 Heegaard, Annika          12 Manhattan Makos-MR        NT      47.72        
 81 Strohmeyer, Jade          11 Scarlet-NJ             49.10      47.73        
 82 Gregoire, Chloe           11 Manhattan Makos-MR     55.31      48.97        
 83 Ascolese, Jenna R         11 Morris County-NJ       47.33      49.18        
 84 Norton, Electa            11 Agua Swim Team-MR      49.27      49.20        
 85 Wu, Kelly L               11 Scarlet-NJ             47.10      49.74        
 86 Kon, Bridgette            11 Agua Swim Team-MR      54.50      51.26        
 87 Horn, Imogen              11 Manhattan Makos-MR     50.35      51.77        
 88 Bapis, Maria C            11 Manhattan Makos-MR        NT      53.58        
 89 Louie, Amanda L           11 GATE-MR                54.14      55.12        
 90 Bapis, Michaela M         11 Manhattan Makos-MR        NT      56.02        
 -- Skilton, Emily K          11 Morris County-NJ       39.92        SCR        
 -- Grassi, Alessandra N      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Panitz, Josephine         11 Badger-MR              36.66        SCR        
 -- Bolinsky, Rylee M         12 PAAC-MA                   NT        SCR        
 -- Jiang, Claire             11 Agua Swim Team-MR      55.48        SCR        
 -- Pinto, Aidan L            12 Morris County-NJ       37.73        SCR        
 -- Larino, Isabel G          12 CPAC-CT                45.50         NS        
 -- Slibeck, Emma             11 Manhattan Makos-MR        NT         NS        
 -- Gilbert, Hannah           11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Brennan, Amelia S         11 Agua Swim Team-MR      43.21        SCR        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:15.35    1:11.04        
  2 Zhang, Crystal            12 GATE-MR              1:12.74    1:14.80        
  3 Pinto, Aidan L            12 Morris County-NJ     1:15.34    1:15.90        
  4 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:20.52    1:16.56        
  5 Zhang, Angelina           11 GATE-MR              1:15.50    1:17.06        
  6 Freund, Jessica N         12 Sachem-MR            1:20.47    1:17.09        
  7 Melnyk, MaryKate K        12 Badger-MR            1:10.20    1:17.12        
  8 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              1:15.77    1:17.54        
  9 Gormley, Isabel G         11 Agua Swim Team-MR    1:17.42    1:18.09        
 10 Sicignano, Amelia H       12 UN-CT                1:18.35    1:18.15        
 11 Fergus, Shea S            12 Manhattan Makos-MR   1:21.40    1:18.52        
 12 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:18.31    1:18.77        
 13 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT              1:29.06    1:19.53        
 14 Hamilton, Catherine L     12 CPAC-CT              1:25.80    1:19.82        
 15 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:20.97    1:21.07        
 16 Fried, Lexi N             12 Agua Swim Team-MR    1:22.38    1:21.70        
 17 Maroney, Cassie Q         12 CPAC-CT              1:34.00    1:22.87        
 18 Krevitt, Charlotte        11 Agua Swim Team-MR    1:25.16    1:23.58        
 19 Clisham, Lilly G          12 CPAC-CT              1:39.82    1:24.06        
 20 Han, Xue                  11 GATE-MR              1:19.00    1:24.42        
 21 Moon, Zoe S               11 Agua Swim Team-MR    1:31.38    1:24.46        
 22 Vogel, Camryn E           11 Scarlet-NJ           1:24.43    1:24.78        
 23 Blum, Madison J           11 Barracudas-MR        1:23.93    1:25.64        
 24 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:49.28    1:26.30        
 24 Milrod, Maya L            11 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:26.30        
 25 Feigin, Alex M            12 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:26.30        
 27 Qu, Sara                  12 GATE-MR              1:28.11    1:26.43        
 28 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR    1:28.46    1:26.65        
 29 Greenberg, Elana M        11 Agua Swim Team-MR    1:30.03    1:26.74        
 30 Yienger, Maya S           12 Agua Swim Team-MR    1:33.25    1:27.37        
 31 Freund, Brooke A          12 SeaDragons-NJ        1:26.30    1:27.83        
 32 Fahrney, Caroline F       11 PAAC-MA              1:29.71    1:28.80        
 33 Brush, Kate C             12 CPAC-CT              1:32.90    1:28.83        
 34 Gonzales, Dariana T       11 UN-CT                1:31.90    1:29.08        
 35 Gak, Mila M               12 RI Marlins-MR        1:47.41    1:29.37        
 36 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR    1:34.12    1:30.02        
 37 Hendricks, Michaela A     12 PAAC-MA              1:27.16    1:30.33        
 38 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:29.41    1:30.38        
 39 Raboy, Ghelila            11 Agua Swim Team-MR    1:33.46    1:30.69        
 40 Kobolakis, Alexandra Z    12 Scarlet-NJ           1:30.72    1:31.17        
 41 Lee, Emma P               11 Manhattan Makos-MR   1:35.39    1:31.80        
 42 Hilzen, Greta M           11 Scarlet-NJ           1:31.18    1:31.98        
 43 Yang, Jenny H             12 GATE-MR              1:30.00    1:32.75        
 44 Ashton, Sydney A          11 Agua Swim Team-MR    1:34.56    1:33.63        
 45 Nicoloso, Maria L         12 Morris County-NJ     1:33.77    1:33.72        
 46 Zaffiro, Briana K         12 PAAC-MA              1:39.38    1:33.86        
 47 Ross, Stephanie           12 Scarlet-NJ           1:31.58    1:34.57        
 48 Moffitt, Erin             12 SeaDragons-NJ        1:31.27    1:34.96        
 49 Pan, Christina            11 GATE-MR              1:32.00    1:35.36        
 50 Larino, Isabel G          12 CPAC-CT              1:35.17    1:35.77        
 51 Zacchia, Alyssa A         12 SeaDragons-NJ        1:37.05    1:36.22        
 52 Celli, Alexia M           11 Scarlet-NJ           1:31.10    1:36.54        
 53 Crowley, Sarah R          11 SeaDragons-NJ        1:36.59    1:36.89        
 54 Strohmeyer, Jade          11 Scarlet-NJ           1:42.10    1:38.03        
 55 Banner, Sylvie C          12 Agua Swim Team-MR    1:44.15    1:38.10        
 56 McGowan, Sofia M          11 Agua Swim Team-MR    1:45.74    1:38.34        
 57 Sharma, Nishtha           11 Scarlet-NJ           1:41.80    1:38.60        
 58 Hedvat, Alexis S          11 Agua Swim Team-MR    1:47.54    1:40.16        
 59 Bailey, Morgan T          11 SeaDragons-NJ        1:32.21    1:41.11        
 60 Heegaard, Annika          12 Manhattan Makos-MR        NT    1:42.44        
 61 Wu, Kelly L               11 Scarlet-NJ           1:37.10    1:43.95        
 62 Gregoire, Chloe           11 Manhattan Makos-MR   2:06.46    1:44.06        
 63 Ascolese, Jenna R         11 Morris County-NJ     1:51.63    1:45.79        
 64 Lekht, Rachel M           11 Scarlet-NJ           1:38.10    1:56.40        
 65 Bapis, Michaela M         11 Manhattan Makos-MR   2:11.21    2:00.52        
 66 Bapis, Maria C            11 Manhattan Makos-MR        NT    2:04.15        
 -- Sacranie, Jaina A         11 Manhattan Makos-MR   1:44.48         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Miller, Payton S          11 CPAC-CT              1:52.71         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Slibeck, Emma             11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Bolinsky, Rylee M         12 PAAC-MA                   NT        SCR        
 -- Holub, Emma M             12 Agua Swim Team-MR    1:28.98        SCR        
 -- Gilbert, Hannah           11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Brennan, Amelia S         11 Agua Swim Team-MR    1:34.22        SCR        
 -- Skilton, Emily K          11 Morris County-NJ     1:29.16         NS        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                40.68      37.69        
  2 Fisher, Jocelyn           12 Sachem-MR              38.28      37.86        
  3 Carey, Laurel E           12 Morris County-NJ       39.49      38.98        
  4 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                39.98      39.73        
  5 Zhang, Sophia             11 Agua Swim Team-MR      39.41      39.86        
  6 Sharma, Maya              11 Scarlet-NJ             40.55      40.70        
  7 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT                42.06      40.96        
  8 Hassan, Yara              11 Scarlet-NJ             45.66      41.27        
  9 Dauchez, Alice M          12 Agua Swim Team-MR      43.74      43.33        
 10 Lin, Ally                 12 PAAC-MA                51.53      43.36        
 11 Gormley, Isabel G         11 Agua Swim Team-MR      42.97      43.48        
 12 Fergus, Shea S            12 Manhattan Makos-MR     47.40      43.58        
 13 Moffitt, Erin             12 SeaDragons-NJ          42.15      43.71        
 14 Fahrney, Caroline F       11 PAAC-MA                45.50      43.91        
 15 Ross, Stephanie           12 Scarlet-NJ             46.70      44.31        
 16 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                45.80      44.41        
 17 McGeary, Kirstin R        11 Scarlet-NJ             47.11      44.45        
 18 Cervone, Gabrielle C      12 Scarlet-NJ             45.77      44.48        
 19 Vogel, Camryn E           11 Scarlet-NJ             46.74      44.75        
 20 Song, Hana J              12 Manhattan Makos-MR     47.79      44.87        
 21 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      45.87      45.45        
 22 Sharma, Parul             12 Scarlet-NJ             47.63      45.51        
 23 Fried, Lexi N             12 Agua Swim Team-MR      45.00      45.60        
 24 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                46.39      45.96        
 25 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR      45.44      46.15        
 26 Hilzen, Greta M           11 Scarlet-NJ             44.90      46.25        
 27 Kobolakis, Alexandra Z    12 Scarlet-NJ             50.30      46.27        
 28 Fong, Elise C             11 Manhattan Makos-MR     48.77      46.44        
 29 Cortright, Faitth         12 Scarlet-NJ             51.93      46.60        
 30 Hendricks, Michaela A     12 PAAC-MA                46.78      47.30        
 31 Yang, Jenny H             12 GATE-MR                43.63      47.31        
 32 Norton, Electa            11 Agua Swim Team-MR      48.20      47.94        
 33 Lekht, Rachel M           11 Scarlet-NJ           1:43.10      47.95        
 34 Gak, Mila M               12 RI Marlins-MR          53.32      48.09        
 35 Greenberg, Elana M        11 Agua Swim Team-MR      47.31      48.16        
 36 Hedvat, Alexis S          11 Agua Swim Team-MR      50.73      48.20        
 37 Sucher, Sarah             11 Manhattan Makos-MR     54.03      48.56        
 38 Longo, Alyssa I           12 SeaDragons-NJ          48.37      49.33        
 39 Wu, Kelly L               11 Scarlet-NJ             49.10      49.48        
 40 Strohmeyer, Jade          11 Scarlet-NJ             50.10      49.87        
 41 Sharma, Nishtha           11 Scarlet-NJ             53.58      50.20        
 42 Ross, Shawna Y            12 GATE-MR                51.95      50.30        
 42 Horn, Imogen              11 Manhattan Makos-MR     52.77      50.30        
 44 Jiang, Claire             11 Agua Swim Team-MR      52.63      50.31        
 45 Perlov, Dasha T           12 Scarlet-NJ             47.10      50.77        
 46 Alulis, Rachael A         12 PAAC-MA                53.73      52.90        
 47 Bapis, Maria C            11 Manhattan Makos-MR   1:00.20      52.93        
 48 Larino, Isabel G          12 CPAC-CT                49.03      53.42        
 49 Lee, Emma P               11 Manhattan Makos-MR     58.46      54.03        
 50 Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT      54.24        
 51 Bailey, Morgan T          11 SeaDragons-NJ          50.34      54.32        
 52 Crowley, Sarah R          11 SeaDragons-NJ          53.71      54.34        
 53 Banner, Sylvie C          12 Agua Swim Team-MR      54.87      55.32        
 54 Ascolese, Jenna R         11 Morris County-NJ       54.55      56.01        
 55 Kon, Bridgette            11 Agua Swim Team-MR      59.04      56.07        
 56 Simpson, Kayla A          12 RI Marlins-MR             NT      58.06        
 57 Kabillio, Mia N           11 Manhattan Makos-MR   1:04.80      58.19        
 58 Louie, Amanda L           11 GATE-MR                59.50    1:00.02        
 59 Stevenson, Sophie M       12 PAAC-MA              1:07.30    1:00.90        
 60 Bapis, Michaela M         11 Manhattan Makos-MR        NT    1:07.18        
 -- Grassi, Alessandra N      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Holub, Emma M             12 Agua Swim Team-MR      44.54        SCR        
 -- Gilbert, Hannah           11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Slibeck, Emma             11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:25.63    1:20.28        
  2 Fisher, Jocelyn           12 Sachem-MR            1:20.10    1:20.64        
  3 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              1:27.00    1:24.28        
  4 Zhang, Sophia             11 Agua Swim Team-MR    1:29.65    1:25.03        
  5 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:39.56    1:26.26        
  6 Zhang, Angelina           11 GATE-MR              1:25.97    1:26.78        
  7 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:36.35    1:28.28        
  8 Carey, Laurel E           12 Morris County-NJ     1:27.69    1:28.45        
  9 Hassan, Yara              11 Scarlet-NJ           1:31.01    1:30.22        
 10 Fahrney, Caroline F       11 PAAC-MA              1:33.46    1:30.79        
 11 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:37.88    1:30.91        
 12 Lin, Ally                 12 PAAC-MA              1:33.71    1:30.98        
 13 Sharma, Maya              11 Scarlet-NJ           1:30.69    1:31.15        
 14 Gormley, Isabel G         11 Agua Swim Team-MR    1:41.44    1:33.30        
 15 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              1:40.25    1:33.92        
 16 Song, Hana J              12 Manhattan Makos-MR   1:37.61    1:34.32        
 17 Dauchez, Alice M          12 Agua Swim Team-MR    1:39.80    1:34.44        
 18 Ross, Stephanie           12 Scarlet-NJ           1:36.03    1:34.83        
 19 Ting, Olivia              12 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:34.96        
 20 Cervone, Gabrielle C      12 Scarlet-NJ           1:36.14    1:35.41        
 21 Fergus, Shea S            12 Manhattan Makos-MR   1:37.22    1:35.59        
 22 Moffitt, Erin             12 SeaDragons-NJ        1:32.44    1:35.78        
 23 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR    1:39.01    1:36.13        
 24 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:41.50    1:36.56        
 25 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR    1:44.10    1:36.88        
 26 Fried, Lexi N             12 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:38.45        
 27 Fong, Elise C             11 Manhattan Makos-MR   1:42.21    1:39.46        
 28 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:39.90    1:39.89        
 29 Greenberg, Elana M        11 Agua Swim Team-MR    1:45.05    1:39.94        
 30 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT              1:43.75    1:39.99        
 31 Norton, Electa            11 Agua Swim Team-MR    1:46.84    1:41.13        
 32 Sharma, Parul             12 Scarlet-NJ           1:37.74    1:41.20        
 33 Heegaard, Annika          12 Manhattan Makos-MR        NT    1:41.24        
 34 Muszynski, Amanda         11 HS-MR                1:45.75    1:41.45        
 35 Ashton, Sydney A          11 Agua Swim Team-MR    1:46.79    1:42.30        
 36 Gak, Mila M               12 RI Marlins-MR        1:44.62    1:42.80        
 37 Webber, Annie F           11 Morris County-NJ     1:39.61    1:43.08        
 38 Hedvat, Alexis S          11 Agua Swim Team-MR    1:50.48    1:45.39        
 39 Strohmeyer, Jade          11 Scarlet-NJ           1:46.10    1:46.29        
 40 Pan, Christina            11 GATE-MR              1:45.00    1:46.52        
 41 Wu, Kelly L               11 Scarlet-NJ           1:44.10    1:47.44        
 42 McGowan, Sofia M          11 Agua Swim Team-MR    1:57.83    1:48.23        
 43 Perlov, Dasha T           12 Scarlet-NJ           1:41.10    1:48.37        
 44 Raboy, Ghelila            11 Agua Swim Team-MR    1:57.60    1:49.18        
 45 Bailey, Morgan T          11 SeaDragons-NJ        1:53.71    1:49.37        
 46 Horn, Imogen              11 Manhattan Makos-MR   1:57.30    1:51.39        
 47 Crowley, Sarah R          11 SeaDragons-NJ        1:56.82    1:53.69        
 48 Lee, Emma P               11 Manhattan Makos-MR        NT    1:54.69        
 49 Ross, Shawna Y            12 GATE-MR              1:57.95    1:55.79        
 50 Nicoloso, Maria L         12 Morris County-NJ     1:58.35    1:57.27        
 51 Miller, Payton S          11 CPAC-CT              1:58.90    1:57.71        
 52 Banner, Sylvie C          12 Agua Swim Team-MR    2:03.97    1:58.61        
 53 Celli, Alexia M           11 Scarlet-NJ           1:45.10    1:59.17        
 54 Kon, Bridgette            11 Agua Swim Team-MR    2:00.50    1:59.62        
 55 Simpson, Kayla A          12 RI Marlins-MR             NT    2:04.62        
 56 Ascolese, Jenna R         11 Morris County-NJ     2:21.53    2:04.78        
 57 Louie, Amanda L           11 GATE-MR              1:55.00    2:08.68        
 -- Longo, Alyssa I           12 SeaDragons-NJ        1:50.09         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Bapis, Maria C            11 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Bapis, Michaela M         11 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Panitz, Josephine         11 Badger-MR            1:25.38        SCR        
 -- Grassi, Alessandra N      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Gilbert, Hannah           11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Slibeck, Emma             11 Manhattan Makos-MR        NT         NS        
 -- Holub, Emma M             12 Agua Swim Team-MR    1:35.00        SCR        
 -- Bolinsky, Rylee M         12 PAAC-MA                   NT        SCR        
 -- Skilton, Emily K          11 Morris County-NJ     1:39.92        SCR        
 -- Pinto, Aidan L            12 Morris County-NJ     1:32.20        SCR        
 -- Larino, Isabel G          12 CPAC-CT              1:54.05         NS        
 -- Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Jiang, Claire             11 Agua Swim Team-MR    2:05.85        SCR        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                34.35      31.86        
  2 Sicignano, Amelia H       12 UN-CT                  32.60      31.87        
  3 Zhang, Crystal            12 GATE-MR                31.01      32.45        
  3 Freund, Jessica N         12 Sachem-MR              33.83      32.45        
  5 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT                35.50      32.58        
  6 Krevitt, Charlotte        11 Agua Swim Team-MR      34.97      33.43        
  7 Melnyk, MaryKate K        12 Badger-MR              32.38      33.53        
  8 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT                35.01      33.59        
  9 Zhang, Angelina           11 GATE-MR                33.00      33.92        
 10 Carey, Laurel E           12 Morris County-NJ       32.43      34.05        
 11 Cervone, Gabrielle C      12 Scarlet-NJ             37.09      34.16        
 12 Pinto, Aidan L            12 Morris County-NJ       36.75      34.31        
 13 Clisham, Lilly G          12 CPAC-CT                38.53      34.78        
 14 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT                44.29      35.04        
 15 Cortright, Faitth         12 Scarlet-NJ             37.37      35.14        
 16 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT                40.03      35.21        
 16 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                36.63      35.21        
 18 Fisher, Jocelyn           12 Sachem-MR              37.78      35.30        
 19 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      52.38      35.42        
 20 Hamilton, Catherine L     12 CPAC-CT                38.28      35.67        
 21 Zhang, Sophia             11 Agua Swim Team-MR      38.16      35.76        
 22 Moon, Zoe S               11 Agua Swim Team-MR      36.81      35.99        
 23 Maroney, Cassie Q         12 CPAC-CT                39.83      36.12        
 24 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                43.93      36.48        
 25 Milrod, Maya L            11 Agua Swim Team-MR      35.00      36.56        
 26 Fergus, Shea S            12 Manhattan Makos-MR     38.51      36.86        
 27 Feigin, Alex M            12 Agua Swim Team-MR      40.22      36.95        
 28 Sucher, Sarah             11 Manhattan Makos-MR     39.44      37.41        
 29 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      37.25      37.45        
 30 Song, Hana J              12 Manhattan Makos-MR     37.33      37.69        
 31 Sharma, Maya              11 Scarlet-NJ             39.55      37.79        
 32 Yienger, Maya S           12 Agua Swim Team-MR      40.32      38.00        
 33 Hassan, Yara              11 Scarlet-NJ             43.03      38.01        
 34 Brush, Kate C             12 CPAC-CT                37.50      38.28        
 35 Zacchia, Alyssa A         12 SeaDragons-NJ          36.30      38.41        
 36 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                47.20      39.33        
 37 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR      41.64      39.41        
 38 Lin, Ally                 12 PAAC-MA                39.61      40.01        
 39 Fong, Elise C             11 Manhattan Makos-MR     42.45      40.21        
 40 Sharma, Parul             12 Scarlet-NJ             44.31      40.25        
 41 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      40.57      40.68        
 42 Dauchez, Alice M          12 Agua Swim Team-MR      45.61      40.72        
 43 Kabillio, Mia N           11 Manhattan Makos-MR     37.99      40.77        
 44 Freund, Brooke A          12 SeaDragons-NJ          39.09      41.01        
 45 McGeary, Kirstin R        11 Scarlet-NJ             37.96      41.53        
 46 Qu, Sara                  12 GATE-MR                41.53      41.63        
 47 Ashton, Sydney A          11 Agua Swim Team-MR      46.48      42.76        
 48 Alulis, Rachael A         12 PAAC-MA                43.60      42.77        
 49 Blum, Madison J           11 Barracudas-MR             NT      43.28        
 50 Raboy, Ghelila            11 Agua Swim Team-MR      43.87      43.61        
 51 Gonzales, Dariana T       11 UN-CT                  39.90      43.87        
 52 Sacranie, Jaina A         11 Manhattan Makos-MR     44.19      44.06        
 53 Gregoire, Chloe           11 Manhattan Makos-MR        NT      44.65        
 54 Heegaard, Annika          12 Manhattan Makos-MR        NT      44.98        
 55 Perlov, Dasha T           12 Scarlet-NJ             49.10      45.46        
 56 Longo, Alyssa I           12 SeaDragons-NJ          43.07      45.67        
 57 Celli, Alexia M           11 Scarlet-NJ             43.10      46.30        
 58 Ross, Shawna Y            12 GATE-MR                45.01      47.10        
 59 Jiang, Claire             11 Agua Swim Team-MR      54.00      47.35        
 60 Hedvat, Alexis S          11 Agua Swim Team-MR      48.30      47.55        
 61 Miller, Payton S          11 CPAC-CT                57.29      47.85        
 62 McGowan, Sofia M          11 Agua Swim Team-MR      49.63      48.45        
 63 Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT      48.58        
 64 Simpson, Kayla A          12 RI Marlins-MR             NT      48.60        
 65 Zaffiro, Briana K         12 PAAC-MA                51.63      51.29        
 66 Norton, Electa            11 Agua Swim Team-MR      47.91      51.34        
 67 Stevenson, Sophie M       12 PAAC-MA                45.54      54.89        
 68 Horn, Imogen              11 Manhattan Makos-MR        NT      55.66        
 69 Kon, Bridgette            11 Agua Swim Team-MR      55.96      58.50        
 -- Nicoloso, Maria L         12 Morris County-NJ       45.20         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Grassi, Alessandra N      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Skilton, Emily K          11 Morris County-NJ       37.06         NS        
 -- Bolinsky, Rylee M         12 PAAC-MA                   NT        SCR        
 -- Brennan, Amelia S         11 Agua Swim Team-MR      37.88        SCR        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Crystal            12 GATE-MR              1:12.00    1:11.27        
  2 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:17.53    1:12.14        
  3 Sicignano, Amelia H       12 UN-CT                1:18.69    1:12.36        
  4 Melnyk, MaryKate K        12 Badger-MR            1:13.16    1:12.56        
  5 Krevitt, Charlotte        11 Agua Swim Team-MR    1:19.13    1:14.38        
  6 Carey, Laurel E           12 Morris County-NJ     1:17.25    1:15.21        
  7 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:37.18    1:16.81        
  8 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:23.10    1:17.10        
  9 Clisham, Lilly G          12 CPAC-CT              1:29.82    1:17.46        
 10 Cervone, Gabrielle C      12 Scarlet-NJ           1:20.76    1:17.66        
 11 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:17.50    1:17.70        
 12 Zhang, Angelina           11 GATE-MR              1:16.67    1:17.87        
 13 Milrod, Maya L            11 Agua Swim Team-MR    1:20.00    1:18.91        
 14 Gormley, Isabel G         11 Agua Swim Team-MR    1:22.23    1:19.41        
 15 Zhang, Sophia             11 Agua Swim Team-MR    1:22.42    1:19.67        
 16 Moon, Zoe S               11 Agua Swim Team-MR    1:33.65    1:20.41        
 17 Song, Hana J              12 Manhattan Makos-MR   1:25.03    1:21.07        
 18 Maroney, Cassie Q         12 CPAC-CT              1:39.56    1:21.89        
 19 Hamilton, Catherine L     12 CPAC-CT              1:36.46    1:22.36        
 20 Brush, Kate C             12 CPAC-CT              1:27.60    1:22.70        
 21 Han, Xue                  11 GATE-MR              1:35.00    1:23.02        
 22 Sucher, Sarah             11 Manhattan Makos-MR   1:33.65    1:23.61        
 23 Feigin, Alex M            12 Agua Swim Team-MR    1:34.21    1:23.67        
 24 Fahrney, Caroline F       11 PAAC-MA                   NT    1:24.37        
 25 Sharma, Maya              11 Scarlet-NJ           1:29.05    1:24.79        
 26 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR    1:26.06    1:25.45        
 27 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:51.45    1:25.60        
 28 Ting, Olivia              12 Agua Swim Team-MR    1:26.71    1:26.24        
 29 Hassan, Yara              11 Scarlet-NJ           1:42.58    1:26.33        
 30 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:48.10    1:26.61        
 31 Fergus, Shea S            12 Manhattan Makos-MR        NT    1:27.05        
 32 Hendricks, Michaela A     12 PAAC-MA              1:42.90    1:30.48        
 33 Vogel, Camryn E           11 Scarlet-NJ           1:49.55    1:31.58        
 34 Yienger, Maya S           12 Agua Swim Team-MR    1:32.64    1:31.59        
 35 Hilzen, Greta M           11 Scarlet-NJ           1:35.08    1:31.89        
 36 Freund, Brooke A          12 SeaDragons-NJ        1:32.82    1:32.54        
 37 Dauchez, Alice M          12 Agua Swim Team-MR    1:31.17    1:32.84        
 38 Macalintal, Katie G       11 Scarlet-NJ           1:40.00    1:33.75        
 39 Blum, Madison J           11 Barracudas-MR             NT    1:34.40        
 40 Kobolakis, Alexandra Z    12 Scarlet-NJ           1:41.86    1:34.70        
 41 Kabillio, Mia N           11 Manhattan Makos-MR        NT    1:34.88        
 42 Alulis, Rachael A         12 PAAC-MA              1:38.44    1:35.62        
 43 Ross, Stephanie           12 Scarlet-NJ           1:47.49    1:35.82        
 44 Yang, Jenny H             12 GATE-MR              1:29.00    1:36.21        
 45 Sacranie, Jaina A         11 Manhattan Makos-MR        NT    1:37.99        
 46 Lee, Esther M             11 RI Marlins-MR             NT    1:38.57        
 47 Sharma, Parul             12 Scarlet-NJ           1:40.98    1:40.35        
 48 Zacchia, Alyssa A         12 SeaDragons-NJ        1:29.53    1:42.29        
 49 Gregoire, Chloe           11 Manhattan Makos-MR        NT    1:43.01        
 50 McGeary, Kirstin R        11 Scarlet-NJ           1:56.70    1:43.08        
 51 Gonzales, Dariana T       11 UN-CT                1:35.60    1:43.52        
 52 Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT    1:43.97        
 53 Stevenson, Sophie M       12 PAAC-MA              2:06.09    1:52.87        
 54 Sharma, Nishtha           11 Scarlet-NJ           1:55.92    1:53.39        
 -- Holub, Emma M             12 Agua Swim Team-MR    1:30.00        SCR        
 -- Brennan, Amelia S         11 Agua Swim Team-MR    1:34.78        SCR        
 -- Pinto, Aidan L            12 Morris County-NJ     1:16.71        SCR        
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                29.98      29.63        
  2 Melnyk, MaryKate K        12 Badger-MR              29.50      30.35        
  3 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT                29.89      30.36        
  4 Fisher, Jocelyn           12 Sachem-MR              30.20      30.48        
  5 Sicignano, Amelia H       12 UN-CT                  30.36      30.53        
  6 Carey, Laurel E           12 Morris County-NJ       29.95      31.00        
  7 Zhang, Crystal            12 GATE-MR                28.99      31.11        
  8 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                30.50      31.14        
  9 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                31.04      31.41        
 10 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT                31.87      31.51        
 11 Krevitt, Charlotte        11 Agua Swim Team-MR      32.08      31.90        
 12 Yienger, Maya S           12 Agua Swim Team-MR      32.23      31.93        
 13 Kim, Junseo               10 Scarlet-NJ             31.33      32.12        
 14 Zhang, Angelina           11 GATE-MR                32.79      32.17        
 15 Hamilton, Catherine L     12 CPAC-CT                33.54      32.22        
 16 Lin, Ally                 12 PAAC-MA                32.63      32.44        
 17 Ashton, Sydney A          11 Agua Swim Team-MR      33.75      32.62        
 18 Walsh, Gretchen C         10 CPAC-CT                34.52      32.83        
 19 Clisham, Lilly G          12 CPAC-CT                35.60      33.02        
 20 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      33.58      33.05        
 21 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT                34.05      33.12        
 22 Kobolakis, Alexandra Z    12 Scarlet-NJ             33.32      33.19        
 23 Handali, Jenna L          10 UN-CT                  32.10      33.37        
 24 Maroney, Cassie Q         12 CPAC-CT                37.15      33.50        
 24 Han, Xue                  11 GATE-MR                33.99      33.50        
 26 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                36.22      33.62        
 27 Feigin, Alex M            12 Agua Swim Team-MR      34.01      33.65        
 28 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      33.44      33.77        
 28 Milrod, Maya L            11 Agua Swim Team-MR      34.50      33.77        
 30 Hendricks, Michaela A     12 PAAC-MA                33.51      33.84        
 30 Gak, Mila M               12 RI Marlins-MR          35.00      33.84        
 32 Lee, Esther M             11 RI Marlins-MR          39.07      33.90        
 33 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      37.38      33.98        
 34 Moon, Zoe S               11 Agua Swim Team-MR      35.69      34.17        
 35 Djunic, Helena            10 Manhattan Makos-MR     40.01      34.22        
 36 Ross, Stephanie           12 Scarlet-NJ             34.73      34.26        
 37 Muszynski, Amanda         11 HS-MR                  35.02      34.45        
 38 Moffitt, Erin             12 SeaDragons-NJ          35.68      34.52        
 39 Freund, Brooke A          12 SeaDragons-NJ          35.63      34.58        
 40 Doller, Miranda T         10 Morris County-NJ       33.76      34.73        
 41 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                36.30      34.85        
 42 Greenberg, Elana M        11 Agua Swim Team-MR      38.62      34.94        
 43 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      35.22      34.97        
 44 McGeary, Kirstin R        11 Scarlet-NJ             35.10      35.22        
 45 Sucher, Sarah             11 Manhattan Makos-MR     37.68      35.32        
 46 Qu, Sara                  12 GATE-MR                34.85      35.33        
 47 Alulis, Rachael A         12 PAAC-MA                35.92      35.35        
 48 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR      35.02      35.38        
 49 Brush, Kate C             12 CPAC-CT                36.60      35.40        
 50 Reynoso, Jennifer A       10 Agua Swim Team-MR      35.64      35.43        
 51 Sacranie, Jaina A         11 Manhattan Makos-MR     35.98      35.52        
 52 Kabillio, Mia N           11 Manhattan Makos-MR     39.26      35.67        
 53 Vogel, Camryn E           11 Scarlet-NJ             35.30      35.75        
 54 Fong, Elise C             11 Manhattan Makos-MR     36.35      35.77        
 55 Fried, Lexi N             12 Agua Swim Team-MR      34.89      35.88        
 56 Carman, Kate              10 Manhattan Makos-MR        NT      35.94        
 57 Gonzales, Dariana T       11 UN-CT                  35.90      35.97        
 58 Celli, Alexia M           11 Scarlet-NJ             33.10      36.00        
 59 Pabby, Anya               10 Badger-MR              36.38      36.03        
 60 Mitnick, Lucy K           10 Agua Swim Team-MR      37.01      36.11        
 61 Hilzen, Greta M           11 Scarlet-NJ             35.43      36.12        
 62 Zacchia, Alyssa A         12 SeaDragons-NJ          35.57      36.18        
 63 Blum, Madison J           11 Barracudas-MR             NT      36.20        
 64 Moore, Korianne M         10 Barracudas-MR             NT      36.22        
 65 Park, Jessica S            9 Scarlet-NJ             36.10      36.36        
 66 Webber, Annie F           11 Morris County-NJ       34.03      36.53        
 67 Chung, Kailey             10 Scarlet-NJ             36.20      36.54        
 68 Lee, Emma P               11 Manhattan Makos-MR     38.49      36.60        
 69 Perlov, Dasha T           12 Scarlet-NJ             36.10      36.68        
 70 Bailey, Delaney M          9 SeaDragons-NJ          35.25      36.96        
 71 Park, Anna                 9 Scarlet-NJ             34.10      36.99        
 72 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      39.06      37.03        
 73 Dauchez, Alice M          12 Agua Swim Team-MR      37.58      37.05        
 74 Macalintal, Katie G       11 Scarlet-NJ             39.00      37.09        
 75 Longo, Alyssa I           12 SeaDragons-NJ          36.59      37.10        
 76 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      37.01      37.14        
 77 Weiss, Tallisker L        10 Agua Swim Team-MR      40.00      37.32        
 78 Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT      37.33        
 79 Pennington, Caroline      10 Agua Swim Team-MR      39.60      37.48        
 80 Pan, Christina            11 GATE-MR                36.50      37.69        
 81 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR      37.97      37.80        
 82 Maruska, Jordan M          9 SeaDragons-NJ          39.96      37.91        
 83 Miller, Payton S          11 CPAC-CT                38.80      37.94        
 84 Banner, Sylvie C          12 Agua Swim Team-MR      40.76      37.95        
 85 Safovich, Agnessa          9 Agua Swim Team-MR      39.73      38.03        
 86 Skaistis, Talia R         10 Agua Swim Team-MR      38.81      38.09        
 87 Sharma, Nishtha           11 Scarlet-NJ             37.09      38.11        
 88 Stevenson, Olivia E       10 PAAC-MA                40.25      38.34        
 89 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                39.48      38.44        
 90 Wu, Kelly L               11 Scarlet-NJ             38.10      38.50        
 91 Achury, Camelia M          9 Scarlet-NJ             37.10      38.55        
 92 Hedvat, Alexis S          11 Agua Swim Team-MR      40.85      38.59        
 93 Stevenson, Sophie M       12 PAAC-MA                39.25      38.66        
 94 Hon, Fion                 10 HS-MR                  39.36      38.70        
 95 Webber, Molly M            8 Morris County-NJ       38.58      38.80        
 96 Rivas, Sophia S            9 SeaDragons-NJ          37.64      38.86        
 97 Raboy, Ghelila            11 Agua Swim Team-MR      38.39      38.88        
 98 Gregoire, Chloe           11 Manhattan Makos-MR     44.21      38.92        
 99 McGowan, Sofia M          11 Agua Swim Team-MR      41.65      38.95        
100 Ross, Shawna Y            12 GATE-MR                37.73      38.99        
101 Norton, Electa            11 Agua Swim Team-MR      40.06      39.21        
102 Simpson, Kayla A          12 RI Marlins-MR             NT      39.22        
103 Jones, Lara                8 Agua Swim Team-MR      40.12      39.27        
104 Bailey, Morgan T          11 SeaDragons-NJ          37.62      39.51        
105 DuFord, Oliva P           10 Agua Swim Team-MR      42.85      39.56        
106 Lamar, Christina L        10 HS-MR                  40.27      40.05        
106 Heegaard, Annika          12 Manhattan Makos-MR        NT      40.05        
108 Strohmeyer, Jade          11 Scarlet-NJ             38.10      40.18        
109 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR      41.81      40.55        
110 Liew, Briana J            10 GATE-MR                40.51      40.81        
111 Crowley, Sarah R          11 SeaDragons-NJ          40.26      40.95        
112 Rodriguez, Nina A         10 Scarlet-NJ             43.10      41.10        
113 Donaldson, Savannah A     10 Barracudas-MR             NT      41.18        
114 Basler, Alia R             8 Agua Swim Team-MR      48.51      41.19        
115 Lee, Mary M                9 RI Marlins-MR          46.12      41.20        
116 Ascolese, Jenna R         11 Morris County-NJ       45.98      41.55        
117 Bapis, Maria C            11 Manhattan Makos-MR     52.25      42.16        
118 Blum, Tori A              10 Barracudas-MR             NT      42.59        
119 Bapis, Michaela M         11 Manhattan Makos-MR     53.61      42.61        
120 Nicoloso, Maria L         12 Morris County-NJ       40.35      42.85        
121 Dutta, Kimberly           10 Agua Swim Team-MR      41.07      43.06        
122 Wu, Madison                9 Agua Swim Team-MR      44.48      43.22        
123 Friedman, Alexandra E      8 Agua Swim Team-MR      47.27      43.40        
124 Lee, Marisa               10 Sachem-MR              41.00      44.19        
125 Kon, Bridgette            11 Agua Swim Team-MR      48.50      44.23        
126 Shchuchinov, Sophia        8 RI Marlins-MR             NT      44.36        
127 Fan, Alyssa Y              9 Manhattan Makos-MR     50.26      44.69        
128 Craven, Eve                9 Manhattan Makos-MR        NT      45.24        
129 Takei, Risa                9 Agua Swim Team-MR      44.00      45.28        
130 Breitman, Juliet R         8 Agua Swim Team-MR      44.52      45.38        
131 Maniatty, Eva F            9 CPAC-CT                40.99      45.58        
132 Coutinho, Isabel           9 RI Marlins-MR             NT      45.65        
133 Stewart, Lexi R            9 Agua Swim Team-MR      46.96      45.85        
134 Horn, Imogen              11 Manhattan Makos-MR     44.69      46.11        
135 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR      42.37      46.17        
136 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR      46.21      46.23        
137 Wong, Joyce H              9 HS-MR                  43.92      46.24        
138 Field, Skylar             10 Manhattan Makos-MR     52.05      46.44        
139 Craven, Ailsa             10 Manhattan Makos-MR     47.55      46.58        
140 Bromberg, Stephanie        9 Manhattan Makos-MR        NT      47.01        
141 Skaistis, Delilah E        7 Agua Swim Team-MR      45.93      47.88        
142 Kovacs, Bella M            9 GATE-MR                49.22      48.62        
143 Louie, Amanda L           11 GATE-MR                43.00      48.76        
144 Schatzker, Natalie        10 Manhattan Makos-MR     55.30      48.93        
145 Tam, Caitlin M             9 Agua Swim Team-MR      53.32      49.03        
146 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR      48.30      49.60        
147 Takei, Lena                7 Agua Swim Team-MR      49.96      50.45        
148 Sun, Julia                 9 GATE-MR                50.44      50.48        
149 Muchowski, Maverick       10 Manhattan Makos-MR        NT      51.07        
150 Nettles, Molly S           8 Agua Swim Team-MR      52.84      51.15        
151 Horn, Ursula              10 Manhattan Makos-MR        NT      51.67        
152 Fried, Bailey E            7 Agua Swim Team-MR      56.60      52.14        
153 Eckert, Jordyn             9 Manhattan Makos-MR        NT      52.41        
154 Papadopoulos, Georgia      9 GATE-MR                51.00      54.14        
155 Pritsch, Alexia            6 Agua Swim Team-MR      55.40      55.63        
156 Pritsch, Katia             6 Agua Swim Team-MR      58.87      58.51        
157 Pettus, Estella            9 Manhattan Makos-MR        NT      59.01        
158 Lee, Makayla               6 Sachem-MR            1:05.00    1:07.17        
 -- Larino, Isabel G          12 CPAC-CT                35.90         NS        
 -- Apfel, Emilia D            9 Agua Swim Team-MR      44.60        SCR        
 -- Brooker, Avery             8 Agua Swim Team-MR      44.52        SCR        
 -- Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      44.75        SCR        
 -- Rawlings, Ava L            8 Agua Swim Team-MR         NT        SCR        
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      41.17        SCR        
 -- Arora, Rosy R             10 Agua Swim Team-MR      46.85        SCR        
 -- Brennan, Amelia S         11 Agua Swim Team-MR      38.77        SCR        
 -- Jiang, Claire             11 Agua Swim Team-MR      40.69        SCR        
 -- Bolinsky, Rylee M         12 PAAC-MA                   NT        SCR        
 -- Gilbert, Hannah           11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Grassi, Alessandra N      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Skilton, Emily K          11 Morris County-NJ       33.10        SCR        
 -- Panitz, Josephine         11 Badger-MR              32.05        SCR        
 -- Holub, Emma M             12 Agua Swim Team-MR      35.00        SCR        
 -- Burris, Helen              9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                35.31      33.58        
  2 Zhang, Crystal            12 GATE-MR                31.01      33.78        
  3 Melnyk, MaryKate K        12 Badger-MR              32.81      34.85        
  4 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT                36.77      35.27        
  5 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT                38.57      35.91        
  6 Sicignano, Amelia H       12 UN-CT                  35.71      36.04        
  7 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                36.00      36.18        
  8 Hamilton, Catherine L     12 CPAC-CT                38.60      36.32        
  9 Cervone, Gabrielle C      12 Scarlet-NJ             38.38      36.66        
 10 Fergus, Shea S            12 Manhattan Makos-MR     38.05      36.71        
 11 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      44.76      36.89        
 12 Gormley, Isabel G         11 Agua Swim Team-MR      40.61      37.14        
 13 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                41.35      37.32        
 14 Lin, Ally                 12 PAAC-MA                38.43      37.55        
 15 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                42.24      37.61        
 16 Maroney, Cassie Q         12 CPAC-CT                43.91      37.64        
 17 Fisher, Jocelyn           12 Sachem-MR              36.95      37.79        
 18 Yang, Kristen A           10 GATE-MR                37.63      37.92        
 19 Krevitt, Charlotte        11 Agua Swim Team-MR      39.51      37.97        
 20 Kim, Junseo               10 Scarlet-NJ             38.58      38.29        
 21 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT                40.77      38.46        
 22 Fried, Lexi N             12 Agua Swim Team-MR      40.02      38.51        
 23 Vogel, Camryn E           11 Scarlet-NJ             41.35      38.75        
 24 Han, Xue                  11 GATE-MR                38.47      38.78        
 25 Moon, Zoe S               11 Agua Swim Team-MR      39.55      38.87        
 26 Zhang, Sophia             11 Agua Swim Team-MR      40.87      39.00        
 27 Ting, Olivia              12 Agua Swim Team-MR      39.79      39.12        
 28 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      39.75      39.22        
 29 DeGrado, Bianca K         10 Scarlet-NJ             43.85      39.26        
 30 Blum, Madison J           11 Barracudas-MR             NT      39.28        
 31 Walsh, Gretchen C         10 CPAC-CT                41.17      39.35        
 32 Clisham, Lilly G          12 CPAC-CT                52.25      39.41        
 33 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      40.20      39.59        
 34 Hassan, Yara              11 Scarlet-NJ             44.07      39.84        
 35 Song, Hana J              12 Manhattan Makos-MR     50.03      40.02        
 36 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      39.30      40.06        
 37 Gak, Mila M               12 RI Marlins-MR          42.56      40.13        
 38 Lee, Esther M             11 RI Marlins-MR          44.78      40.21        
 39 Qu, Sara                  12 GATE-MR                41.44      40.23        
 40 Milrod, Maya L            11 Agua Swim Team-MR      39.95      40.30        
 41 Handali, Jenna L          10 UN-CT                  40.00      40.38        
 42 Yienger, Maya S           12 Agua Swim Team-MR      41.21      40.72        
 43 Feigin, Alex M            12 Agua Swim Team-MR      41.22      40.73        
 44 Sharma, Parul             12 Scarlet-NJ             44.34      40.83        
 45 Doller, Miranda T         10 Morris County-NJ       41.95      40.90        
 46 Freund, Brooke A          12 SeaDragons-NJ          40.65      41.04        
 47 Moeslinger, Natasha V     10 GATE-MR                40.23      41.19        
 48 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR      42.64      41.24        
 49 Gonzales, Dariana T       11 UN-CT                  42.50      41.54        
 49 Fong, Elise C             11 Manhattan Makos-MR     43.49      41.54        
 51 Lamar, Christina L        10 HS-MR                  43.79      41.57        
 52 Sharma, Maya              11 Scarlet-NJ             42.40      41.58        
 53 McGeary, Kirstin R        11 Scarlet-NJ             44.90      41.65        
 54 Kobolakis, Alexandra Z    12 Scarlet-NJ             46.47      41.88        
 55 Macalintal, Katie G       11 Scarlet-NJ             49.00      41.90        
 56 Yan, Emily                10 GATE-MR                41.00      42.00        
 57 Celli, Alexia M           11 Scarlet-NJ             45.10      42.03        
 58 Zacchia, Alyssa A         12 SeaDragons-NJ          40.34      42.08        
 59 Miller, Payton S          11 CPAC-CT                50.30      42.10        
 60 Hendricks, Michaela A     12 PAAC-MA                41.44      42.15        
 61 Pabby, Anya               10 Badger-MR              42.68      42.31        
 62 Bailey, Delaney M          9 SeaDragons-NJ          39.45      42.35        
 63 Lee, Emma P               11 Manhattan Makos-MR     43.50      42.36        
 64 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      44.45      42.49        
 65 Ashton, Sydney A          11 Agua Swim Team-MR      43.87      42.60        
 66 Kabillio, Mia N           11 Manhattan Makos-MR     48.29      42.62        
 67 Hilzen, Greta M           11 Scarlet-NJ             41.77      42.63        
 68 Mitnick, Lucy K           10 Agua Swim Team-MR      43.66      42.65        
 69 Greenberg, Elana M        11 Agua Swim Team-MR      42.83      42.80        
 70 Park, Isabella            10 Scarlet-NJ             42.45      42.91        
 71 Sucher, Sarah             11 Manhattan Makos-MR     46.59      42.96        
 72 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR      45.12      42.97        
 73 Chung, Kailey             10 Scarlet-NJ             47.56      43.07        
 74 Reynoso, Jennifer A       10 Agua Swim Team-MR      43.56      43.12        
 75 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR      44.36      43.13        
 76 Brush, Kate C             12 CPAC-CT                41.70      43.15        
 77 Muszynski, Amanda         11 HS-MR                  43.31      43.18        
 78 Park, Anna                 9 Scarlet-NJ             42.10      43.21        
 79 Raboy, Ghelila            11 Agua Swim Team-MR      45.17      43.32        
 80 Moffitt, Erin             12 SeaDragons-NJ          42.65      43.57        
 81 Yang, Jenny H             12 GATE-MR                41.00      43.59        
 82 Maruska, Jordan M          9 SeaDragons-NJ          46.45      43.65        
 83 Pennington, Caroline      10 Agua Swim Team-MR      44.53      43.66        
 84 Skaistis, Talia R         10 Agua Swim Team-MR      44.87      43.77        
 85 Fahrney, Caroline F       11 PAAC-MA                46.24      43.81        
 86 Sacranie, Jaina A         11 Manhattan Makos-MR     45.74      43.84        
 87 Moore, Korianne M         10 Barracudas-MR             NT      44.08        
 88 Perlov, Dasha T           12 Scarlet-NJ             44.10      44.14        
 89 McGowan, Sofia M          11 Agua Swim Team-MR      46.53      44.19        
 90 Alulis, Rachael A         12 PAAC-MA                46.30      44.27        
 91 Djunic, Helena            10 Manhattan Makos-MR     47.32      44.57        
 92 Webber, Molly M            8 Morris County-NJ       44.58      44.70        
 93 Nicoloso, Maria L         12 Morris County-NJ       43.95      44.80        
 94 Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT      44.86        
 95 Carman, Kate              10 Manhattan Makos-MR        NT      45.01        
 96 Webber, Annie F           11 Morris County-NJ       41.51      45.14        
 97 Pan, Christina            11 GATE-MR                41.00      45.25        
 98 Bailey, Morgan T          11 SeaDragons-NJ          42.22      45.29        
 99 Safovich, Agnessa          9 Agua Swim Team-MR      45.69      45.56        
100 Stevenson, Olivia E       10 PAAC-MA                45.25      45.79        
101 Crowley, Sarah R          11 SeaDragons-NJ          45.49      45.94        
102 Longo, Alyssa I           12 SeaDragons-NJ          43.89      45.95        
103 Banner, Sylvie C          12 Agua Swim Team-MR      50.49      46.40        
104 Achury, Camelia M          9 Scarlet-NJ             45.10      46.43        
105 Stevenson, Sophie M       12 PAAC-MA                47.72      46.52        
106 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      45.34      46.92        
107 Lee, Mary M                9 RI Marlins-MR          58.50      46.97        
108 Simpson, Kayla A          12 RI Marlins-MR             NT      47.04        
109 Weiss, Tallisker L        10 Agua Swim Team-MR      46.87      47.12        
110 Hedvat, Alexis S          11 Agua Swim Team-MR      50.58      47.16        
111 Sharma, Nishtha           11 Scarlet-NJ             48.26      47.25        
112 Jones, Lara                8 Agua Swim Team-MR      45.59      47.44        
113 Williams, Morgan R         8 Scarlet-NJ             46.10      47.45        
114 Park, Jessica S            9 Scarlet-NJ             44.10      47.50        
115 Heegaard, Annika          12 Manhattan Makos-MR        NT      47.72        
116 Strohmeyer, Jade          11 Scarlet-NJ             49.10      47.73        
117 Hon, Fion                 10 HS-MR                  43.50      47.89        
118 Rivas, Sophia S            9 SeaDragons-NJ          48.14      48.35        
119 Gregoire, Chloe           11 Manhattan Makos-MR     55.31      48.97        
120 Ascolese, Jenna R         11 Morris County-NJ       47.33      49.18        
121 Stewart, Lexi R            9 Agua Swim Team-MR      51.93      49.19        
122 Norton, Electa            11 Agua Swim Team-MR      49.27      49.20        
123 Wu, Kelly L               11 Scarlet-NJ             47.10      49.74        
124 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR      56.20      50.06        
125 DuFord, Oliva P           10 Agua Swim Team-MR      48.56      50.37        
126 Nettles, Molly S           8 Agua Swim Team-MR      53.01      50.45        
127 Basler, Alia R             8 Agua Swim Team-MR      54.54      50.55        
128 Skaistis, Delilah E        7 Agua Swim Team-MR      49.00      50.58        
129 Friedman, Alexandra E      8 Agua Swim Team-MR    1:01.41      50.66        
130 Blum, Tori A              10 Barracudas-MR          53.93      50.76        
131 Donaldson, Savannah A     10 Barracudas-MR          50.18      51.10        
132 Rodriguez, Nina A         10 Scarlet-NJ             49.10      51.16        
133 Tam, Caitlin M             9 Agua Swim Team-MR      52.75      51.21        
134 Lee, Marisa               10 Sachem-MR              48.00      51.24        
135 Kon, Bridgette            11 Agua Swim Team-MR      54.50      51.26        
136 Fan, Alyssa Y              9 Manhattan Makos-MR        NT      51.34        
137 Dutta, Kimberly           10 Agua Swim Team-MR      53.45      51.53        
138 Wong, Joyce H              9 HS-MR                  49.79      51.62        
139 Wu, Madison                9 Agua Swim Team-MR      54.97      51.67        
140 Horn, Imogen              11 Manhattan Makos-MR     50.35      51.77        
141 Shchuchinov, Sophia        8 RI Marlins-MR             NT      52.17        
142 Craven, Ailsa             10 Manhattan Makos-MR     58.60      52.97        
143 Breitman, Juliet R         8 Agua Swim Team-MR      49.60      53.26        
144 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR      52.70      53.34        
145 Bapis, Maria C            11 Manhattan Makos-MR        NT      53.58        
146 Kovacs, Bella M            9 GATE-MR                54.80      53.78        
147 Takei, Risa                9 Agua Swim Team-MR      53.28      54.02        
148 Louie, Amanda L           11 GATE-MR                54.14      55.12        
149 Takei, Lena                7 Agua Swim Team-MR      57.66      55.15        
150 Maniatty, Eva F            9 CPAC-CT                51.09      55.73        
151 Bapis, Michaela M         11 Manhattan Makos-MR        NT      56.02        
152 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR      55.03      56.29        
153 Horn, Ursula              10 Manhattan Makos-MR        NT      56.62        
154 Schatzker, Natalie        10 Manhattan Makos-MR   1:00.35      56.91        
155 Coutinho, Isabel           9 RI Marlins-MR             NT      56.92        
156 Sun, Julia                 9 GATE-MR                56.08      56.93        
157 Field, Skylar             10 Manhattan Makos-MR   1:00.53      57.46        
158 Bromberg, Stephanie        9 Manhattan Makos-MR        NT      58.30        
159 Craven, Eve                9 Manhattan Makos-MR        NT      58.43        
160 Fried, Bailey E            7 Agua Swim Team-MR      55.61      58.83        
161 Pettus, Estella            9 Manhattan Makos-MR        NT      59.21        
162 Muchowski, Maverick       10 Manhattan Makos-MR        NT      59.26        
163 Lee, Makayla               6 Sachem-MR            1:10.00    1:00.43        
164 Pritsch, Alexia            6 Agua Swim Team-MR    1:08.10    1:02.08        
165 Eckert, Jordyn             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:02.33        
166 Pritsch, Katia             6 Agua Swim Team-MR    1:01.50    1:04.62        
167 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR    1:05.45    1:08.26        
168 Papadopoulos, Georgia      9 GATE-MR              1:04.00    1:09.39        
 -- Slibeck, Emma             11 Manhattan Makos-MR        NT         NS        
 -- Larino, Isabel G          12 CPAC-CT                45.50         NS        
 -- Panitz, Josephine         11 Badger-MR              36.66        SCR        
 -- Alexay, Ariana            10 Scarlet-NJ             44.00        SCR        
 -- Burris, Helen              9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Pinto, Aidan L            12 Morris County-NJ       37.73        SCR        
 -- Rawlings, Ava L            8 Agua Swim Team-MR         NT        SCR        
 -- Arora, Rosy R             10 Agua Swim Team-MR      56.17        SCR        
 -- Grassi, Alessandra N      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Bolinsky, Rylee M         12 PAAC-MA                   NT        SCR        
 -- Brooker, Avery             8 Agua Swim Team-MR      49.60        SCR        
 -- Apfel, Emilia D            9 Agua Swim Team-MR      58.27        SCR        
 -- Jiang, Claire             11 Agua Swim Team-MR      55.48        SCR        
 -- Skilton, Emily K          11 Morris County-NJ       39.92        SCR        
 -- Brennan, Amelia S         11 Agua Swim Team-MR      43.21        SCR        
 -- Gilbert, Hannah           11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      49.34        SCR        
 -- Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      47.95        SCR        
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:15.35    1:11.04        
  2 Zhang, Crystal            12 GATE-MR              1:12.74    1:14.80        
  3 Pinto, Aidan L            12 Morris County-NJ     1:15.34    1:15.90        
  4 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:20.52    1:16.56        
  5 Zhang, Angelina           11 GATE-MR              1:15.50    1:17.06        
  6 Freund, Jessica N         12 Sachem-MR            1:20.47    1:17.09        
  7 Melnyk, MaryKate K        12 Badger-MR            1:10.20    1:17.12        
  8 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              1:15.77    1:17.54        
  9 Gormley, Isabel G         11 Agua Swim Team-MR    1:17.42    1:18.09        
 10 Sicignano, Amelia H       12 UN-CT                1:18.35    1:18.15        
 11 Fergus, Shea S            12 Manhattan Makos-MR   1:21.40    1:18.52        
 12 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:18.31    1:18.77        
 13 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT              1:29.06    1:19.53        
 14 Hamilton, Catherine L     12 CPAC-CT              1:25.80    1:19.82        
 15 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:20.97    1:21.07        
 16 Yang, Kristen A           10 GATE-MR              1:20.42    1:21.19        
 17 Fried, Lexi N             12 Agua Swim Team-MR    1:22.38    1:21.70        
 18 Walsh, Gretchen C         10 CPAC-CT              1:31.68    1:22.61        
 19 Maroney, Cassie Q         12 CPAC-CT              1:34.00    1:22.87        
 20 Krevitt, Charlotte        11 Agua Swim Team-MR    1:25.16    1:23.58        
 21 Clisham, Lilly G          12 CPAC-CT              1:39.82    1:24.06        
 22 Kim, Junseo               10 Scarlet-NJ           1:25.25    1:24.38        
 23 Han, Xue                  11 GATE-MR              1:19.00    1:24.42        
 24 Moon, Zoe S               11 Agua Swim Team-MR    1:31.38    1:24.46        
 25 Vogel, Camryn E           11 Scarlet-NJ           1:24.43    1:24.78        
 26 Handali, Jenna L          10 UN-CT                1:24.90    1:25.07        
 27 Blum, Madison J           11 Barracudas-MR        1:23.93    1:25.64        
 28 Milrod, Maya L            11 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:26.30        
 28 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:49.28    1:26.30        
 28 Feigin, Alex M            12 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:26.30        
 31 Qu, Sara                  12 GATE-MR              1:28.11    1:26.43        
 32 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:33.99    1:26.50        
 33 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR    1:28.46    1:26.65        
 34 Greenberg, Elana M        11 Agua Swim Team-MR    1:30.03    1:26.74        
 35 Yienger, Maya S           12 Agua Swim Team-MR    1:33.25    1:27.37        
 36 Freund, Brooke A          12 SeaDragons-NJ        1:26.30    1:27.83        
 37 Fahrney, Caroline F       11 PAAC-MA              1:29.71    1:28.80        
 38 Brush, Kate C             12 CPAC-CT              1:32.90    1:28.83        
 39 Gonzales, Dariana T       11 UN-CT                1:31.90    1:29.08        
 40 Doller, Miranda T         10 Morris County-NJ     1:26.36    1:29.23        
 41 Gak, Mila M               12 RI Marlins-MR        1:47.41    1:29.37        
 42 Yan, Emily                10 GATE-MR              1:27.00    1:29.72        
 43 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR    1:34.12    1:30.02        
 44 Bailey, Delaney M          9 SeaDragons-NJ        1:26.98    1:30.05        
 45 Hendricks, Michaela A     12 PAAC-MA              1:27.16    1:30.33        
 46 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:29.41    1:30.38        
 47 Raboy, Ghelila            11 Agua Swim Team-MR    1:33.46    1:30.69        
 48 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR    1:33.07    1:30.85        
 49 Mitnick, Lucy K           10 Agua Swim Team-MR    1:29.34    1:30.87        
 50 Kobolakis, Alexandra Z    12 Scarlet-NJ           1:30.72    1:31.17        
 51 Lee, Emma P               11 Manhattan Makos-MR   1:35.39    1:31.80        
 52 Hilzen, Greta M           11 Scarlet-NJ           1:31.18    1:31.98        
 53 Yang, Jenny H             12 GATE-MR              1:30.00    1:32.75        
 54 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:39.91    1:33.28        
 55 Ashton, Sydney A          11 Agua Swim Team-MR    1:34.56    1:33.63        
 56 Nicoloso, Maria L         12 Morris County-NJ     1:33.77    1:33.72        
 57 Zaffiro, Briana K         12 PAAC-MA              1:39.38    1:33.86        
 58 Pabby, Anya               10 Badger-MR            1:33.06    1:33.99        
 59 Skaistis, Talia R         10 Agua Swim Team-MR    1:37.80    1:34.08        
 60 Reynoso, Jennifer A       10 Agua Swim Team-MR    1:34.84    1:34.11        
 61 Park, Anna                 9 Scarlet-NJ           1:27.10    1:34.53        
 62 Ross, Stephanie           12 Scarlet-NJ           1:31.58    1:34.57        
 63 Moffitt, Erin             12 SeaDragons-NJ        1:31.27    1:34.96        
 64 Pan, Christina            11 GATE-MR              1:32.00    1:35.36        
 65 Larino, Isabel G          12 CPAC-CT              1:35.17    1:35.77        
 66 Liew, Briana J            10 GATE-MR              1:45.00    1:35.94        
 67 Zacchia, Alyssa A         12 SeaDragons-NJ        1:37.05    1:36.22        
 68 Celli, Alexia M           11 Scarlet-NJ           1:31.10    1:36.54        
 69 Crowley, Sarah R          11 SeaDragons-NJ        1:36.59    1:36.89        
 70 Carman, Kate              10 Manhattan Makos-MR        NT    1:36.98        
 71 Casey, Carolyn T           9 Agua Swim Team-MR    1:49.70    1:37.05        
 72 Strohmeyer, Jade          11 Scarlet-NJ           1:42.10    1:38.03        
 73 Banner, Sylvie C          12 Agua Swim Team-MR    1:44.15    1:38.10        
 74 McGowan, Sofia M          11 Agua Swim Team-MR    1:45.74    1:38.34        
 75 Sharma, Nishtha           11 Scarlet-NJ           1:41.80    1:38.60        
 76 Stevenson, Olivia E       10 PAAC-MA              1:39.85    1:38.85        
 77 Achury, Camelia M          9 Scarlet-NJ           1:35.10    1:39.28        
 78 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR    1:43.60    1:39.82        
 79 Hedvat, Alexis S          11 Agua Swim Team-MR    1:47.54    1:40.16        
 80 Bailey, Morgan T          11 SeaDragons-NJ        1:32.21    1:41.11        
 81 Maruska, Jordan M          9 SeaDragons-NJ        1:39.05    1:41.27        
 82 Weiss, Tallisker L        10 Agua Swim Team-MR    1:38.00    1:41.95        
 83 Heegaard, Annika          12 Manhattan Makos-MR        NT    1:42.44        
 84 Jones, Lara                8 Agua Swim Team-MR    1:37.60    1:43.14        
 85 Wu, Kelly L               11 Scarlet-NJ           1:37.10    1:43.95        
 86 Gregoire, Chloe           11 Manhattan Makos-MR   2:06.46    1:44.06        
 87 Stewart, Lexi R            9 Agua Swim Team-MR    1:55.66    1:44.64        
 88 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR    2:02.51    1:45.34        
 89 Ascolese, Jenna R         11 Morris County-NJ     1:51.63    1:45.79        
 90 Rodriguez, Nina A         10 Scarlet-NJ           1:39.10    1:46.14        
 91 Basler, Alia R             8 Agua Swim Team-MR    1:57.34    1:47.11        
 92 DuFord, Oliva P           10 Agua Swim Team-MR    1:59.49    1:48.11        
 93 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    1:53.60    1:48.46        
 94 Arora, Rosy R             10 Agua Swim Team-MR    2:01.35    1:49.31        
 95 Crittenden, Eloise         8 Manhattan Makos-MR        NT    1:50.74        
 96 Takei, Risa                9 Agua Swim Team-MR    2:03.08    1:50.80        
 97 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR    2:00.50    1:51.47        
 98 Breitman, Juliet R         8 Agua Swim Team-MR    1:50.60    1:51.88        
 99 Coutinho, Isabel           9 RI Marlins-MR             NT    1:55.57        
100 Blum, Tori A              10 Barracudas-MR             NT    1:55.77        
101 Craven, Ailsa             10 Manhattan Makos-MR   2:08.58    1:55.93        
102 Lekht, Rachel M           11 Scarlet-NJ           1:38.10    1:56.40        
103 Schatzker, Natalie        10 Manhattan Makos-MR   2:12.62    1:59.23        
104 Bapis, Michaela M         11 Manhattan Makos-MR   2:11.21    2:00.52        
105 Fried, Bailey E            7 Agua Swim Team-MR    2:06.50    2:00.61        
106 Field, Skylar             10 Manhattan Makos-MR        NT    2:01.07        
107 Bromberg, Stephanie        9 Manhattan Makos-MR        NT    2:01.13        
108 Bapis, Maria C            11 Manhattan Makos-MR        NT    2:04.15        
109 Maniatty, Eva F            9 CPAC-CT              1:40.00    2:06.68        
110 Craven, Eve                9 Manhattan Makos-MR        NT    2:08.88        
 -- Sacranie, Jaina A         11 Manhattan Makos-MR   1:44.48         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Miller, Payton S          11 CPAC-CT              1:52.71         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Shchuchinov, Sophia        8 RI Marlins-MR             NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Horn, Ursula              10 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Mehta, Tanya               9 PAAC-MA                   NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Pennington, Caroline      10 Agua Swim Team-MR    1:38.87         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Skilton, Emily K          11 Morris County-NJ     1:29.16         NS        
 -- Alexay, Ariana            10 Scarlet-NJ           1:30.10        SCR        
 -- Brennan, Amelia S         11 Agua Swim Team-MR    1:34.22        SCR        
 -- Bolinsky, Rylee M         12 PAAC-MA                   NT        SCR        
 -- Burris, Helen              9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Slibeck, Emma             11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Apfel, Emilia D            9 Agua Swim Team-MR    2:06.10        SCR        
 -- Gilbert, Hannah           11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Holub, Emma M             12 Agua Swim Team-MR    1:28.98        SCR        
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                40.68      37.69        
  2 Fisher, Jocelyn           12 Sachem-MR              38.28      37.86        
  3 Carey, Laurel E           12 Morris County-NJ       39.49      38.98        
  4 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                39.98      39.73        
  5 Zhang, Sophia             11 Agua Swim Team-MR      39.41      39.86        
  6 Sharma, Maya              11 Scarlet-NJ             40.55      40.70        
  7 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT                42.06      40.96        
  8 Hassan, Yara              11 Scarlet-NJ             45.66      41.27        
  9 DeGrado, Bianca K         10 Scarlet-NJ             44.73      41.86        
 10 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      44.40      41.95        
 11 Dauchez, Alice M          12 Agua Swim Team-MR      43.74      43.33        
 12 Lin, Ally                 12 PAAC-MA                51.53      43.36        
 13 Gormley, Isabel G         11 Agua Swim Team-MR      42.97      43.48        
 14 Fergus, Shea S            12 Manhattan Makos-MR     47.40      43.58        
 15 Moffitt, Erin             12 SeaDragons-NJ          42.15      43.71        
 16 Fahrney, Caroline F       11 PAAC-MA                45.50      43.91        
 17 Ross, Stephanie           12 Scarlet-NJ             46.70      44.31        
 18 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                45.80      44.41        
 19 McGeary, Kirstin R        11 Scarlet-NJ             47.11      44.45        
 20 Cervone, Gabrielle C      12 Scarlet-NJ             45.77      44.48        
 21 Vogel, Camryn E           11 Scarlet-NJ             46.74      44.75        
 22 Song, Hana J              12 Manhattan Makos-MR     47.79      44.87        
 23 Rivas, Sophia S            9 SeaDragons-NJ          45.68      45.33        
 24 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      45.87      45.45        
 25 Sharma, Parul             12 Scarlet-NJ             47.63      45.51        
 26 Fried, Lexi N             12 Agua Swim Team-MR      45.00      45.60        
 27 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                46.39      45.96        
 28 Chung, Kailey             10 Scarlet-NJ             48.17      45.97        
 29 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR      45.44      46.15        
 30 Hilzen, Greta M           11 Scarlet-NJ             44.90      46.25        
 31 Kobolakis, Alexandra Z    12 Scarlet-NJ             50.30      46.27        
 32 Park, Isabella            10 Scarlet-NJ             48.60      46.37        
 33 Fong, Elise C             11 Manhattan Makos-MR     48.77      46.44        
 34 Djunic, Helena            10 Manhattan Makos-MR     48.21      46.48        
 35 Cortright, Faitth         12 Scarlet-NJ             51.93      46.60        
 36 DuFord, Oliva P           10 Agua Swim Team-MR      51.70      46.93        
 37 Hendricks, Michaela A     12 PAAC-MA                46.78      47.30        
 38 Yang, Jenny H             12 GATE-MR                43.63      47.31        
 39 Moore, Korianne M         10 Barracudas-MR             NT      47.88        
 40 Norton, Electa            11 Agua Swim Team-MR      48.20      47.94        
 41 Lekht, Rachel M           11 Scarlet-NJ           1:43.10      47.95        
 42 Gak, Mila M               12 RI Marlins-MR          53.32      48.09        
 43 Greenberg, Elana M        11 Agua Swim Team-MR      47.31      48.16        
 44 Liew, Briana J            10 GATE-MR                48.03      48.18        
 45 Hedvat, Alexis S          11 Agua Swim Team-MR      50.73      48.20        
 46 Park, Anna                 9 Scarlet-NJ             45.10      48.53        
 47 Sucher, Sarah             11 Manhattan Makos-MR     54.03      48.56        
 48 Carman, Kate              10 Manhattan Makos-MR        NT      48.59        
 49 Doller, Miranda T         10 Morris County-NJ       48.30      48.70        
 50 Dutta, Kimberly           10 Agua Swim Team-MR      51.17      48.83        
 51 Longo, Alyssa I           12 SeaDragons-NJ          48.37      49.33        
 52 Wu, Kelly L               11 Scarlet-NJ             49.10      49.48        
 53 Handali, Jenna L          10 UN-CT                  50.40      49.49        
 54 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                53.76      49.76        
 55 Strohmeyer, Jade          11 Scarlet-NJ             50.10      49.87        
 56 Sharma, Nishtha           11 Scarlet-NJ             53.58      50.20        
 57 Williams, Morgan R         8 Scarlet-NJ             52.10      50.21        
 58 Horn, Imogen              11 Manhattan Makos-MR     52.77      50.30        
 58 Ross, Shawna Y            12 GATE-MR                51.95      50.30        
 58 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      53.00      50.30        
 61 Jiang, Claire             11 Agua Swim Team-MR      52.63      50.31        
 62 Maruska, Jordan M          9 SeaDragons-NJ          51.05      50.38        
 63 Perlov, Dasha T           12 Scarlet-NJ             47.10      50.77        
 64 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      52.80      51.13        
 65 Craven, Ailsa             10 Manhattan Makos-MR     51.85      51.32        
 66 Safovich, Agnessa          9 Agua Swim Team-MR      49.88      51.54        
 67 Park, Jessica S            9 Scarlet-NJ             47.10      52.24        
 68 Alulis, Rachael A         12 PAAC-MA                53.73      52.90        
 69 Bapis, Maria C            11 Manhattan Makos-MR   1:00.20      52.93        
 69 Pennington, Caroline      10 Agua Swim Team-MR      55.35      52.93        
 71 Larino, Isabel G          12 CPAC-CT                49.03      53.42        
 72 Lee, Emma P               11 Manhattan Makos-MR     58.46      54.03        
 73 Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT      54.24        
 74 Bailey, Morgan T          11 SeaDragons-NJ          50.34      54.32        
 75 Crowley, Sarah R          11 SeaDragons-NJ          53.71      54.34        
 76 Banner, Sylvie C          12 Agua Swim Team-MR      54.87      55.32        
 77 Sun, Julia                 9 GATE-MR                56.66      55.36        
 78 Maniatty, Eva F            9 CPAC-CT             49:39.00      55.37        
 79 Takei, Lena                7 Agua Swim Team-MR      58.80      55.67        
 80 Takei, Risa                9 Agua Swim Team-MR      57.79      56.00        
 81 Ascolese, Jenna R         11 Morris County-NJ       54.55      56.01        
 82 Kon, Bridgette            11 Agua Swim Team-MR      59.04      56.07        
 83 Wu, Madison                9 Agua Swim Team-MR      57.27      56.26        
 84 Fan, Alyssa Y              9 Manhattan Makos-MR   1:00.77      57.00        
 85 Crittenden, Eloise         8 Manhattan Makos-MR        NT      57.84        
 86 Shchuchinov, Sophia        8 RI Marlins-MR             NT      57.85        
 87 Horn, Ursula              10 Manhattan Makos-MR        NT      57.89        
 88 Simpson, Kayla A          12 RI Marlins-MR             NT      58.06        
 89 Skaistis, Delilah E        7 Agua Swim Team-MR      57.56      58.18        
 90 Kabillio, Mia N           11 Manhattan Makos-MR   1:04.80      58.19        
 91 Craven, Eve                9 Manhattan Makos-MR        NT      58.37        
 92 Friedman, Alexandra E      8 Agua Swim Team-MR    1:00.45      59.96        
 93 Louie, Amanda L           11 GATE-MR                59.50    1:00.02        
 94 Pettus, Estella            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:00.07        
 95 Bromberg, Stephanie        9 Manhattan Makos-MR        NT    1:00.09        
 96 Schatzker, Natalie        10 Manhattan Makos-MR     59.93    1:00.63        
 97 Stevenson, Sophie M       12 PAAC-MA              1:07.30    1:00.90        
 98 Kovacs, Bella M            9 GATE-MR              1:01.94    1:01.56        
 99 Muchowski, Maverick       10 Manhattan Makos-MR        NT    1:02.68        
100 Papadopoulos, Georgia      9 GATE-MR                56.50    1:04.09        
101 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    1:02.00    1:04.46        
102 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR      59.11    1:04.98        
103 Anton, Olivia              9 Agua Swim Team-MR    1:06.50    1:06.29        
104 Nettles, Molly S           8 Agua Swim Team-MR    1:04.21    1:06.43        
105 Eckert, Jordyn             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:06.78        
106 Bapis, Michaela M         11 Manhattan Makos-MR        NT    1:07.18        
107 Field, Skylar             10 Manhattan Makos-MR   1:08.75    1:08.57        
108 Lorch, Grace O             9 Agua Swim Team-MR    1:10.07    1:10.04        
109 Mehta, Tanya               9 PAAC-MA                   NT    1:14.45        
 -- Tam, Caitlin M             9 Agua Swim Team-MR      56.60         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Coutinho, Isabel           9 RI Marlins-MR             NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Del Gatto, Sofia          10 RI Marlins-MR             NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Rawlings, Ava L            8 Agua Swim Team-MR         NT         NS        
 -- Gilbert, Hannah           11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Alexay, Ariana            10 Scarlet-NJ             48.10        SCR        
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      56.82        SCR        
 -- Burris, Helen              9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Slibeck, Emma             11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Holub, Emma M             12 Agua Swim Team-MR      44.54        SCR        
 -- Brooker, Avery             8 Agua Swim Team-MR    1:08.50        SCR        
 -- Grassi, Alessandra N      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:25.63    1:20.28        
  2 Fisher, Jocelyn           12 Sachem-MR            1:20.10    1:20.64        
  3 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              1:27.00    1:24.28        
  4 Zhang, Sophia             11 Agua Swim Team-MR    1:29.65    1:25.03        
  5 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:39.56    1:26.26        
  6 Zhang, Angelina           11 GATE-MR              1:25.97    1:26.78        
  7 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:36.35    1:28.28        
  8 Carey, Laurel E           12 Morris County-NJ     1:27.69    1:28.45        
  9 Yang, Kristen A           10 GATE-MR              1:31.89    1:28.99        
 10 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:32.55    1:29.19        
 11 DeGrado, Bianca K         10 Scarlet-NJ           1:37.56    1:30.17        
 12 Hassan, Yara              11 Scarlet-NJ           1:31.01    1:30.22        
 13 Fahrney, Caroline F       11 PAAC-MA              1:33.46    1:30.79        
 14 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:37.88    1:30.91        
 15 Lin, Ally                 12 PAAC-MA              1:33.71    1:30.98        
 16 Sharma, Maya              11 Scarlet-NJ           1:30.69    1:31.15        
 17 Moeslinger, Natasha V     10 GATE-MR              1:33.18    1:32.30        
 18 Gormley, Isabel G         11 Agua Swim Team-MR    1:41.44    1:33.30        
 19 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              1:40.25    1:33.92        
 20 Song, Hana J              12 Manhattan Makos-MR   1:37.61    1:34.32        
 21 Dauchez, Alice M          12 Agua Swim Team-MR    1:39.80    1:34.44        
 22 Ross, Stephanie           12 Scarlet-NJ           1:36.03    1:34.83        
 23 Ting, Olivia              12 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:34.96        
 24 Cervone, Gabrielle C      12 Scarlet-NJ           1:36.14    1:35.41        
 25 Fergus, Shea S            12 Manhattan Makos-MR   1:37.22    1:35.59        
 26 Moffitt, Erin             12 SeaDragons-NJ        1:32.44    1:35.78        
 27 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR    1:39.01    1:36.13        
 28 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:41.50    1:36.56        
 29 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR    1:44.10    1:36.88        
 30 Djunic, Helena            10 Manhattan Makos-MR   1:47.53    1:37.47        
 31 Park, Isabella            10 Scarlet-NJ           1:38.64    1:38.03        
 32 Fried, Lexi N             12 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:38.45        
 33 Fong, Elise C             11 Manhattan Makos-MR   1:42.21    1:39.46        
 34 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:39.90    1:39.89        
 35 Greenberg, Elana M        11 Agua Swim Team-MR    1:45.05    1:39.94        
 36 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT              1:43.75    1:39.99        
 37 Norton, Electa            11 Agua Swim Team-MR    1:46.84    1:41.13        
 38 Sharma, Parul             12 Scarlet-NJ           1:37.74    1:41.20        
 39 Heegaard, Annika          12 Manhattan Makos-MR        NT    1:41.24        
 40 Muszynski, Amanda         11 HS-MR                1:45.75    1:41.45        
 41 Williams, Morgan R         8 Scarlet-NJ           1:45.10    1:41.58        
 42 Ashton, Sydney A          11 Agua Swim Team-MR    1:46.79    1:42.30        
 43 Craven, Ailsa             10 Manhattan Makos-MR   1:53.31    1:42.70        
 44 Gak, Mila M               12 RI Marlins-MR        1:44.62    1:42.80        
 45 Liew, Briana J            10 GATE-MR              1:46.25    1:42.96        
 46 Rivas, Sophia S            9 SeaDragons-NJ        1:43.09    1:43.01        
 47 Webber, Annie F           11 Morris County-NJ     1:39.61    1:43.08        
 48 Reynoso, Jennifer A       10 Agua Swim Team-MR    1:46.13    1:43.86        
 49 Doller, Miranda T         10 Morris County-NJ     1:44.88    1:44.25        
 50 Hedvat, Alexis S          11 Agua Swim Team-MR    1:50.48    1:45.39        
 51 Maruska, Jordan M          9 SeaDragons-NJ        1:52.76    1:46.11        
 52 Carman, Kate              10 Manhattan Makos-MR        NT    1:46.28        
 53 Strohmeyer, Jade          11 Scarlet-NJ           1:46.10    1:46.29        
 54 Pan, Christina            11 GATE-MR              1:45.00    1:46.52        
 55 Moore, Korianne M         10 Barracudas-MR        1:43.77    1:46.80        
 56 Dutta, Kimberly           10 Agua Swim Team-MR    1:49.58    1:47.03        
 57 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT              1:55.89    1:47.05        
 58 Bailey, Delaney M          9 SeaDragons-NJ        1:43.71    1:47.15        
 59 Wu, Kelly L               11 Scarlet-NJ           1:44.10    1:47.44        
 60 McGowan, Sofia M          11 Agua Swim Team-MR    1:57.83    1:48.23        
 61 Perlov, Dasha T           12 Scarlet-NJ           1:41.10    1:48.37        
 62 Skaistis, Talia R         10 Agua Swim Team-MR    1:55.44    1:48.68        
 63 Raboy, Ghelila            11 Agua Swim Team-MR    1:57.60    1:49.18        
 64 Bailey, Morgan T          11 SeaDragons-NJ        1:53.71    1:49.37        
 65 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR    1:48.00    1:49.78        
 66 Donaldson, Savannah A     10 Barracudas-MR        1:50.48    1:51.10        
 67 Horn, Imogen              11 Manhattan Makos-MR   1:57.30    1:51.39        
 68 Mitnick, Lucy K           10 Agua Swim Team-MR    1:43.00    1:52.12        
 69 Rodriguez, Nina A         10 Scarlet-NJ           1:54.10    1:52.25        
 70 Pennington, Caroline      10 Agua Swim Team-MR    1:53.39    1:52.58        
 71 Wong, Joyce H              9 HS-MR                1:55.02    1:52.73        
 72 Crowley, Sarah R          11 SeaDragons-NJ        1:56.82    1:53.69        
 73 Lee, Emma P               11 Manhattan Makos-MR        NT    1:54.69        
 74 Weiss, Tallisker L        10 Agua Swim Team-MR    1:43.00    1:54.74        
 75 Park, Jessica S            9 Scarlet-NJ           1:41.10    1:54.91        
 76 Basler, Alia R             8 Agua Swim Team-MR    2:09.03    1:55.56        
 77 Ross, Shawna Y            12 GATE-MR              1:57.95    1:55.79        
 78 Stewart, Lexi R            9 Agua Swim Team-MR    1:56.31    1:56.95        
 79 Nicoloso, Maria L         12 Morris County-NJ     1:58.35    1:57.27        
 80 Hon, Fion                 10 HS-MR                1:56.82    1:57.42        
 81 Stevenson, Olivia E       10 PAAC-MA              2:07.67    1:57.46        
 82 Shchuchinov, Sophia        8 RI Marlins-MR             NT    1:57.49        
 83 Miller, Payton S          11 CPAC-CT              1:58.90    1:57.71        
 84 Banner, Sylvie C          12 Agua Swim Team-MR    2:03.97    1:58.61        
 85 Sun, Julia                 9 GATE-MR              2:04.41    1:58.65        
 86 Celli, Alexia M           11 Scarlet-NJ           1:45.10    1:59.17        
 87 Fan, Alyssa Y              9 Manhattan Makos-MR        NT    1:59.21        
 88 Tam, Caitlin M             9 Agua Swim Team-MR    2:15.25    1:59.39        
 89 Kon, Bridgette            11 Agua Swim Team-MR    2:00.50    1:59.62        
 90 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR    2:12.50    2:00.26        
 91 Takei, Lena                7 Agua Swim Team-MR    2:02.98    2:00.34        
 92 Lee, Marisa               10 Sachem-MR            1:52.00    2:00.69        
 93 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR    2:09.85    2:01.28        
 94 Skaistis, Delilah E        7 Agua Swim Team-MR    2:05.50    2:03.11        
 95 Maniatty, Eva F            9 CPAC-CT              1:39.99    2:03.51        
 96 Simpson, Kayla A          12 RI Marlins-MR             NT    2:04.62        
 97 Ascolese, Jenna R         11 Morris County-NJ     2:21.53    2:04.78        
 98 Craven, Eve                9 Manhattan Makos-MR        NT    2:08.20        
 99 Horn, Ursula              10 Manhattan Makos-MR        NT    2:08.24        
100 Louie, Amanda L           11 GATE-MR              1:55.00    2:08.68        
101 Bromberg, Stephanie        9 Manhattan Makos-MR        NT    2:09.94        
102 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR    2:11.33    2:11.26        
103 Achury, Camelia M          9 Scarlet-NJ           1:59.10    2:11.46        
104 Kovacs, Bella M            9 GATE-MR              2:10.86    2:11.61        
105 Schatzker, Natalie        10 Manhattan Makos-MR        NT    2:12.42        
106 Fried, Bailey E            7 Agua Swim Team-MR    2:15.60    2:13.00        
107 Coutinho, Isabel           9 RI Marlins-MR             NT    2:16.18        
108 Muchowski, Maverick       10 Manhattan Makos-MR        NT    2:16.43        
109 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    2:17.00    2:17.23        
110 Blum, Tori A              10 Barracudas-MR        2:18.49    2:17.41        
111 Nettles, Molly S           8 Agua Swim Team-MR    2:32.50    2:18.48        
112 Papadopoulos, Georgia      9 GATE-MR              2:25.00    2:23.04        
113 Field, Skylar             10 Manhattan Makos-MR        NT    2:23.15        
114 Eckert, Jordyn             9 Manhattan Makos-MR        NT    2:24.41        
115 Pritsch, Katia             6 Agua Swim Team-MR    2:32.00    2:30.61        
116 Pritsch, Alexia            6 Agua Swim Team-MR    2:30.00    2:37.53        
 -- Bapis, Maria C            11 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Longo, Alyssa I           12 SeaDragons-NJ        1:50.09         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Wu, Madison                9 Agua Swim Team-MR    2:00.60         DQ        
      One hand touch
 -- DuFord, Oliva P           10 Agua Swim Team-MR    1:45.59         DQ        
      One hand touch
 -- Bapis, Michaela M         11 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Larino, Isabel G          12 CPAC-CT              1:54.05         NS        
 -- Slibeck, Emma             11 Manhattan Makos-MR        NT         NS        
 -- Bolinsky, Rylee M         12 PAAC-MA                   NT        SCR        
 -- Panitz, Josephine         11 Badger-MR            1:25.38        SCR        
 -- Holub, Emma M             12 Agua Swim Team-MR    1:35.00        SCR        
 -- Alexay, Ariana            10 Scarlet-NJ           1:40.10        SCR        
 -- Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR    2:14.87        SCR        
 -- Brooker, Avery             8 Agua Swim Team-MR    2:25.00        SCR        
 -- Burris, Helen              9 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Gilbert, Hannah           11 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    2:02.50        SCR        
 -- Jiang, Claire             11 Agua Swim Team-MR    2:05.85        SCR        
 -- Arora, Rosy R             10 Agua Swim Team-MR    1:59.90        SCR        
 -- Rawlings, Ava L            8 Agua Swim Team-MR         NT        SCR        
 -- Grassi, Alessandra N      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Apfel, Emilia D            9 Agua Swim Team-MR    2:07.69        SCR        
 -- Pinto, Aidan L            12 Morris County-NJ     1:32.20        SCR        
 -- Skilton, Emily K          11 Morris County-NJ     1:39.92        SCR        
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                34.35      31.86        
  2 Sicignano, Amelia H       12 UN-CT                  32.60      31.87        
  3 Freund, Jessica N         12 Sachem-MR              33.83      32.45        
  3 Zhang, Crystal            12 GATE-MR                31.01      32.45        
  5 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT                35.50      32.58        
  6 Krevitt, Charlotte        11 Agua Swim Team-MR      34.97      33.43        
  7 Melnyk, MaryKate K        12 Badger-MR              32.38      33.53        
  8 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT                35.01      33.59        
  9 Zhang, Angelina           11 GATE-MR                33.00      33.92        
 10 Carey, Laurel E           12 Morris County-NJ       32.43      34.05        
 11 Cervone, Gabrielle C      12 Scarlet-NJ             37.09      34.16        
 12 Pinto, Aidan L            12 Morris County-NJ       36.75      34.31        
 13 Walsh, Gretchen C         10 CPAC-CT                36.23      34.35        
 14 Kim, Junseo               10 Scarlet-NJ             35.51      34.48        
 15 Clisham, Lilly G          12 CPAC-CT                38.53      34.78        
 16 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT                44.29      35.04        
 17 Cortright, Faitth         12 Scarlet-NJ             37.37      35.14        
 18 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                36.63      35.21        
 18 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT                40.03      35.21        
 20 Fisher, Jocelyn           12 Sachem-MR              37.78      35.30        
 21 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      52.38      35.42        
 22 Hamilton, Catherine L     12 CPAC-CT                38.28      35.67        
 23 Zhang, Sophia             11 Agua Swim Team-MR      38.16      35.76        
 24 Moon, Zoe S               11 Agua Swim Team-MR      36.81      35.99        
 25 Maroney, Cassie Q         12 CPAC-CT                39.83      36.12        
 26 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                43.93      36.48        
 27 Milrod, Maya L            11 Agua Swim Team-MR      35.00      36.56        
 28 Fergus, Shea S            12 Manhattan Makos-MR     38.51      36.86        
 29 Feigin, Alex M            12 Agua Swim Team-MR      40.22      36.95        
 30 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      40.07      37.31        
 31 Sucher, Sarah             11 Manhattan Makos-MR     39.44      37.41        
 32 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      37.25      37.45        
 33 Moeslinger, Natasha V     10 GATE-MR                36.61      37.55        
 34 Song, Hana J              12 Manhattan Makos-MR     37.33      37.69        
 35 Sharma, Maya              11 Scarlet-NJ             39.55      37.79        
 36 Pabby, Anya               10 Badger-MR              38.04      37.92        
 37 Yienger, Maya S           12 Agua Swim Team-MR      40.32      38.00        
 38 Hassan, Yara              11 Scarlet-NJ             43.03      38.01        
 39 Handali, Jenna L          10 UN-CT                  36.00      38.18        
 40 Brush, Kate C             12 CPAC-CT                37.50      38.28        
 41 Zacchia, Alyssa A         12 SeaDragons-NJ          36.30      38.41        
 42 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                47.20      39.33        
 43 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR      41.64      39.41        
 44 DeGrado, Bianca K         10 Scarlet-NJ             46.84      39.67        
 45 Lin, Ally                 12 PAAC-MA                39.61      40.01        
 46 Mitnick, Lucy K           10 Agua Swim Team-MR      39.25      40.08        
 47 Fong, Elise C             11 Manhattan Makos-MR     42.45      40.21        
 48 Sharma, Parul             12 Scarlet-NJ             44.31      40.25        
 49 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      40.57      40.68        
 50 Dauchez, Alice M          12 Agua Swim Team-MR      45.61      40.72        
 51 Park, Isabella            10 Scarlet-NJ             41.13      40.73        
 52 Kabillio, Mia N           11 Manhattan Makos-MR     37.99      40.77        
 53 Yang, Kristen A           10 GATE-MR                40.00      40.96        
 54 Freund, Brooke A          12 SeaDragons-NJ          39.09      41.01        
 55 Chung, Kailey             10 Scarlet-NJ             40.57      41.14        
 56 McGeary, Kirstin R        11 Scarlet-NJ             37.96      41.53        
 57 Qu, Sara                  12 GATE-MR                41.53      41.63        
 58 Casey, Carolyn T           9 Agua Swim Team-MR      44.69      42.07        
 59 Djunic, Helena            10 Manhattan Makos-MR     46.30      42.34        
 60 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR      40.24      42.70        
 61 Ashton, Sydney A          11 Agua Swim Team-MR      46.48      42.76        
 62 Alulis, Rachael A         12 PAAC-MA                43.60      42.77        
 63 Weiss, Tallisker L        10 Agua Swim Team-MR      46.28      43.06        
 64 Skaistis, Talia R         10 Agua Swim Team-MR      42.01      43.17        
 65 Blum, Madison J           11 Barracudas-MR             NT      43.28        
 66 Raboy, Ghelila            11 Agua Swim Team-MR      43.87      43.61        
 67 Rivas, Sophia S            9 SeaDragons-NJ          45.38      43.67        
 68 Williams, Morgan R         8 Scarlet-NJ             43.10      43.77        
 69 Achury, Camelia M          9 Scarlet-NJ             44.10      43.80        
 70 Gonzales, Dariana T       11 UN-CT                  39.90      43.87        
 71 Sacranie, Jaina A         11 Manhattan Makos-MR     44.19      44.06        
 72 Gregoire, Chloe           11 Manhattan Makos-MR        NT      44.65        
 73 Yan, Emily                10 GATE-MR                41.00      44.71        
 74 Bailey, Delaney M          9 SeaDragons-NJ          41.34      44.73        
 75 Reynoso, Jennifer A       10 Agua Swim Team-MR      45.06      44.79        
 76 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR      55.76      44.94        
 77 Heegaard, Annika          12 Manhattan Makos-MR        NT      44.98        
 78 Del Gatto, Sofia          10 RI Marlins-MR          48.00      45.04        
 79 Rodriguez, Nina A         10 Scarlet-NJ             53.10      45.32        
 80 Perlov, Dasha T           12 Scarlet-NJ             49.10      45.46        
 81 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      46.43      45.61        
 82 Longo, Alyssa I           12 SeaDragons-NJ          43.07      45.67        
 83 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                48.53      46.09        
 84 Celli, Alexia M           11 Scarlet-NJ             43.10      46.30        
 85 Jones, Lara                8 Agua Swim Team-MR      43.09      46.62        
 86 Ross, Shawna Y            12 GATE-MR                45.01      47.10        
 87 Jiang, Claire             11 Agua Swim Team-MR      54.00      47.35        
 88 Moore, Korianne M         10 Barracudas-MR          46.56      47.36        
 89 Hedvat, Alexis S          11 Agua Swim Team-MR      48.30      47.55        
 90 Dutta, Kimberly           10 Agua Swim Team-MR      46.06      47.64        
 91 Miller, Payton S          11 CPAC-CT                57.29      47.85        
 92 Friedman, Alexandra E      8 Agua Swim Team-MR      58.44      48.21        
 93 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      49.82      48.34        
 94 McGowan, Sofia M          11 Agua Swim Team-MR      49.63      48.45        
 95 Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT      48.58        
 96 Simpson, Kayla A          12 RI Marlins-MR             NT      48.60        
 97 Park, Jessica S            9 Scarlet-NJ             49.10      49.87        
 98 Basler, Alia R             8 Agua Swim Team-MR      53.50      50.14        
 99 Stevenson, Olivia E       10 PAAC-MA                53.91      50.95        
100 Zaffiro, Briana K         12 PAAC-MA                51.63      51.29        
101 Norton, Electa            11 Agua Swim Team-MR      47.91      51.34        
102 Fan, Alyssa Y              9 Manhattan Makos-MR        NT      53.05        
103 Anton, Olivia              9 Agua Swim Team-MR      57.63      53.07        
104 Blum, Tori A              10 Barracudas-MR          56.93      53.74        
105 Wu, Madison                9 Agua Swim Team-MR      51.28      54.33        
106 Stewart, Lexi R            9 Agua Swim Team-MR      54.63      54.70        
107 Stevenson, Sophie M       12 PAAC-MA                45.54      54.89        
108 Skaistis, Delilah E        7 Agua Swim Team-MR      50.00      55.10        
109 Horn, Imogen              11 Manhattan Makos-MR        NT      55.66        
110 Tam, Caitlin M             9 Agua Swim Team-MR      58.17      55.93        
111 Kon, Bridgette            11 Agua Swim Team-MR      55.96      58.50        
112 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR         NT      59.56        
113 Nettles, Molly S           8 Agua Swim Team-MR    1:04.00      59.78        
114 Fried, Bailey E            7 Agua Swim Team-MR    1:03.50      59.99        
115 Takei, Lena                7 Agua Swim Team-MR      57.87    1:00.19        
116 Arora, Rosy R             10 Agua Swim Team-MR      59.63    1:00.60        
117 Breitman, Juliet R         8 Agua Swim Team-MR      57.37    1:01.69        
118 Pettus, Estella            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:02.30        
119 Muchowski, Maverick       10 Manhattan Makos-MR        NT    1:03.31        
120 Lorch, Grace O             9 Agua Swim Team-MR      57.80    1:04.96        
121 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR    1:07.80    1:16.89        
 -- Safovich, Agnessa          9 Agua Swim Team-MR      42.76         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Eckert, Jordyn             9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Nicoloso, Maria L         12 Morris County-NJ       45.20         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Liew, Briana J            10 GATE-MR                59.00         NS        
 -- Skilton, Emily K          11 Morris County-NJ       37.06         NS        
 -- Rawlings, Ava L            8 Agua Swim Team-MR         NT         NS        
 -- Brooker, Avery             8 Agua Swim Team-MR    1:10.80        SCR        
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      57.49        SCR        
 -- Apfel, Emilia D            9 Agua Swim Team-MR    1:10.92        SCR        
 -- Bolinsky, Rylee M         12 PAAC-MA                   NT        SCR        
 -- Grassi, Alessandra N      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Brennan, Amelia S         11 Agua Swim Team-MR      37.88        SCR        
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Crystal            12 GATE-MR              1:12.00    1:11.27        
  2 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:17.53    1:12.14        
  3 Sicignano, Amelia H       12 UN-CT                1:18.69    1:12.36        
  4 Melnyk, MaryKate K        12 Badger-MR            1:13.16    1:12.56        
  5 Kim, Junseo               10 Scarlet-NJ           1:17.13    1:14.17        
  6 Krevitt, Charlotte        11 Agua Swim Team-MR    1:19.13    1:14.38        
  7 Carey, Laurel E           12 Morris County-NJ     1:17.25    1:15.21        
  8 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:37.18    1:16.81        
  9 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:23.10    1:17.10        
 10 Clisham, Lilly G          12 CPAC-CT              1:29.82    1:17.46        
 11 Cervone, Gabrielle C      12 Scarlet-NJ           1:20.76    1:17.66        
 12 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:17.50    1:17.70        
 13 Zhang, Angelina           11 GATE-MR              1:16.67    1:17.87        
 14 Milrod, Maya L            11 Agua Swim Team-MR    1:20.00    1:18.91        
 15 Walsh, Gretchen C         10 CPAC-CT              1:30.84    1:19.06        
 16 Gormley, Isabel G         11 Agua Swim Team-MR    1:22.23    1:19.41        
 17 Zhang, Sophia             11 Agua Swim Team-MR    1:22.42    1:19.67        
 18 Moon, Zoe S               11 Agua Swim Team-MR    1:33.65    1:20.41        
 19 Song, Hana J              12 Manhattan Makos-MR   1:25.03    1:21.07        
 20 Maroney, Cassie Q         12 CPAC-CT              1:39.56    1:21.89        
 21 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:29.43    1:22.33        
 22 Hamilton, Catherine L     12 CPAC-CT              1:36.46    1:22.36        
 23 Brush, Kate C             12 CPAC-CT              1:27.60    1:22.70        
 24 Han, Xue                  11 GATE-MR              1:35.00    1:23.02        
 25 Sucher, Sarah             11 Manhattan Makos-MR   1:33.65    1:23.61        
 26 Feigin, Alex M            12 Agua Swim Team-MR    1:34.21    1:23.67        
 27 Fahrney, Caroline F       11 PAAC-MA                   NT    1:24.37        
 28 Sharma, Maya              11 Scarlet-NJ           1:29.05    1:24.79        
 29 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR    1:26.06    1:25.45        
 30 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:51.45    1:25.60        
 31 Ting, Olivia              12 Agua Swim Team-MR    1:26.71    1:26.24        
 32 Hassan, Yara              11 Scarlet-NJ           1:42.58    1:26.33        
 33 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:48.10    1:26.61        
 34 Fergus, Shea S            12 Manhattan Makos-MR        NT    1:27.05        
 35 DeGrado, Bianca K         10 Scarlet-NJ           2:00.00    1:28.94        
 36 Handali, Jenna L          10 UN-CT                1:21.90    1:28.97        
 37 Pabby, Anya               10 Badger-MR            1:31.51    1:29.01        
 38 Moeslinger, Natasha V     10 GATE-MR              1:24.55    1:29.17        
 39 Park, Isabella            10 Scarlet-NJ           1:34.08    1:29.23        
 40 Yang, Kristen A           10 GATE-MR              1:35.00    1:29.96        
 41 Hendricks, Michaela A     12 PAAC-MA              1:42.90    1:30.48        
 42 Vogel, Camryn E           11 Scarlet-NJ           1:49.55    1:31.58        
 43 Yienger, Maya S           12 Agua Swim Team-MR    1:32.64    1:31.59        
 44 Hilzen, Greta M           11 Scarlet-NJ           1:35.08    1:31.89        
 45 Freund, Brooke A          12 SeaDragons-NJ        1:32.82    1:32.54        
 46 Dauchez, Alice M          12 Agua Swim Team-MR    1:31.17    1:32.84        
 47 Macalintal, Katie G       11 Scarlet-NJ           1:40.00    1:33.75        
 48 Yan, Emily                10 GATE-MR              1:34.00    1:34.23        
 49 Blum, Madison J           11 Barracudas-MR             NT    1:34.40        
 50 Kobolakis, Alexandra Z    12 Scarlet-NJ           1:41.86    1:34.70        
 51 Kabillio, Mia N           11 Manhattan Makos-MR        NT    1:34.88        
 52 Alulis, Rachael A         12 PAAC-MA              1:38.44    1:35.62        
 53 Ross, Stephanie           12 Scarlet-NJ           1:47.49    1:35.82        
 54 Yang, Jenny H             12 GATE-MR              1:29.00    1:36.21        
 55 Williams, Morgan R         8 Scarlet-NJ           1:36.10    1:37.22        
 56 Chung, Kailey             10 Scarlet-NJ           1:44.56    1:37.35        
 57 Sacranie, Jaina A         11 Manhattan Makos-MR        NT    1:37.99        
 58 Park, Anna                 9 Scarlet-NJ           1:43.10    1:38.00        
 59 Lee, Esther M             11 RI Marlins-MR             NT    1:38.57        
 60 Webber, Molly M            8 Morris County-NJ     1:41.19    1:39.63        
 61 Sharma, Parul             12 Scarlet-NJ           1:40.98    1:40.35        
 62 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT              1:54.45    1:40.62        
 63 Jones, Lara                8 Agua Swim Team-MR    1:38.70    1:41.99        
 64 Zacchia, Alyssa A         12 SeaDragons-NJ        1:29.53    1:42.29        
 65 Gregoire, Chloe           11 Manhattan Makos-MR        NT    1:43.01        
 66 McGeary, Kirstin R        11 Scarlet-NJ           1:56.70    1:43.08        
 67 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR    1:40.70    1:43.48        
 68 Gonzales, Dariana T       11 UN-CT                1:35.60    1:43.52        
 69 Lee, Mary M                9 RI Marlins-MR             NT    1:43.64        
 70 Green, Darby P            11 Manhattan Makos-MR        NT    1:43.97        
 71 Stevenson, Sophie M       12 PAAC-MA              2:06.09    1:52.87        
 72 Sharma, Nishtha           11 Scarlet-NJ           1:55.92    1:53.39        
 73 Takei, Risa                9 Agua Swim Team-MR    1:51.51    1:56.42        
 74 Friedman, Alexandra E      8 Agua Swim Team-MR    2:17.53    1:56.76        
 75 Breitman, Juliet R         8 Agua Swim Team-MR    2:05.68    2:13.95        
 -- Safovich, Agnessa          9 Agua Swim Team-MR    1:44.51         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Lamar, Christina L        10 HS-MR                1:59.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Holub, Emma M             12 Agua Swim Team-MR    1:30.00        SCR        
 -- Brennan, Amelia S         11 Agua Swim Team-MR    1:34.78        SCR        
 -- Pinto, Aidan L            12 Morris County-NJ     1:16.71        SCR        
 -- Alexay, Ariana            10 Scarlet-NJ           1:43.10        SCR        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        14 Agua Swim Team-MR    1:01.24    1:02.21        
  2 Price, Ilana B            13 Agua Swim Team-MR    1:06.34    1:05.53        
  3 Daday, Colleen M          14 PAAC-MA              1:03.40    1:05.66        
  4 Pohl, Charlotte L         14 CPAC-CT              1:06.82    1:05.79        
  5 Tomita, Yurika            13 NYCC-MR              1:08.02    1:06.66        
  6 Christensen, Kaki C       13 UN-CT                1:06.70    1:06.90        
  7 Sharma, Jaya              13 Scarlet-NJ           1:07.38    1:08.48        
  8 Ascolese, Kea E           13 Morris County-NJ     1:11.40    1:08.69        
  9 Stiles, Juliann A         13 Morris County-NJ     1:09.70    1:08.77        
 10 Lai, Stephanie R          13 NYCC-MR              1:13.35    1:08.84        
 11 Low, Kelly                14 NYCC-MR              1:08.59    1:09.01        
 12 Silverman, Carolyn G      14 Morris County-NJ     1:04.42    1:09.20        
 13 Hyatt, Juli M             14 Scarlet-NJ           1:12.20    1:09.26        
 14 Banker, Britt A           14 CPAC-CT              1:15.12    1:09.29        
 15 Hillis, Gabrielle B       14 Manhattan Makos-MR   1:10.77    1:09.52        
 16 Schnupp, Samantha J       14 NYCC-MR              1:10.86    1:09.98        
 17 Weissman, Emily T         13 Agua Swim Team-MR    1:08.71    1:10.06        
 18 Beavers, Maisy            14 NYCC-MR              1:10.58    1:10.34        
 19 Coccaro, Shannon M        14 Scarlet-NJ           1:11.20    1:10.36        
 20 Olszewski, Inez I         13 NYCC-MR              1:15.14    1:10.58        
 21 Jomo, Ella K              13 UN-CT                1:09.95    1:10.77        
 22 Shirazi, Tara J           13 Agua Swim Team-MR    1:17.14    1:11.01        
 23 Fahrney, Elizabeth L      13 PAAC-MA              1:11.13    1:11.48        
 24 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    1:11.33    1:11.51        
 25 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT              1:17.39    1:11.70        
 26 Irwin, Amanda P           13 Agua Swim Team-MR    1:09.82    1:11.74        
 27 Castaneda, Julia          13 SeaDragons-NJ        1:07.93    1:11.88        
 28 Weeks, Katie E            13 PAAC-MA              1:15.24    1:12.27        
 29 Carlson, Kellen A         13 CPAC-CT              1:12.80    1:12.31        
 30 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              1:25.56    1:12.85        
 31 OH, Sarafina M            14 Agua Swim Team-MR    1:14.42    1:12.90        
 32 Simotas, Samantha C       13 Scarlet-NJ           1:14.31    1:13.12        
 33 Trachuk, Anna-Maria       14 UNNYC-MR                  NT    1:13.25        
 34 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:16.84    1:13.28        
 35 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR            1:12.73    1:13.31        
 36 Chao, Christina M         13 CPAC-CT              1:22.89    1:13.38        
 37 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              1:22.06    1:13.91        
 38 Cheng, Britney            13 GATE-MR              1:14.72    1:14.09        
 39 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:16.10    1:14.25        
 39 Pena, Desiree             13 Agua Swim Team-MR    1:11.96    1:14.25        
 41 Wong, Samantha H          14 HS-MR                1:12.98    1:14.53        
 42 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:13.89    1:15.25        
 43 Lane, Natasha *           14 Agua Swim Team-MR    1:15.38    1:15.90        
 44 Pascuzzo, Sofia M         13 PAAC-MA                   NT    1:16.13        
 45 Pinzon, Sarah A           13 Agua Swim Team-MR    1:13.61    1:16.28        
 46 Kidulic, Autumn M         13 PAAC-MA                   NT    1:16.68        
 47 Xu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    1:15.30    1:17.49        
 48 Gasic, Doris              13 RI Marlins-MR        1:29.62    1:17.77        
 49 Strom, Caroline M         13 CPAC-CT              1:21.17    1:18.09        
 50 Yehia, Roanne H           13 Scarlet-NJ           2:10.74    1:19.90        
 51 Canales, Carolyn M        13 HS-MR                1:18.76    1:20.15        
 52 Macalintal, Meagan G      13 Scarlet-NJ           1:22.00    1:20.31        
 53 McDermot, Annie E         13 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:20.58        
 54 Kalyuskin, Nina E         13 GATE-MR              1:21.15    1:20.79        
 55 Ritziu, Andrea            13 RI Marlins-MR        1:46.07    1:21.73        
 56 Larson, Samantha M        13 Scarlet-NJ           1:31.11    1:22.15        
 57 Moffitt, Anna K           14 SeaDragons-NJ        1:19.08    1:23.77        
 58 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              1:39.10    1:24.06        
 59 Wesh, Jandeija B          13 GATE-MR              1:29.00    1:31.64        
 -- Montanez, Leonor M        13 Scarlet-NJ           1:19.60        SCR        
 -- Hutchings, Zoe            14 Badger-MR            1:11.50        SCR        
 -- Gentry, Alona R           14 CPAC-CT              1:19.87        SCR        
 -- Pearson, Elizabeth        14 NYCC-MR              1:17.00        SCR        
 -- Ferreira, Lindsey E       13 CPAC-CT              1:16.47        SCR        
 -- Brennan, Catie F          13 NYCC-MR              1:11.00        SCR        
 -- Magnotta, Danielle N      14 SeaDragons-NJ        1:13.56        SCR        
 -- Kuo, Victoria F           13 Agua Swim Team-MR    1:13.51        SCR        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silverman, Carolyn G      14 Morris County-NJ     1:06.77    1:09.57        
  2 McGowan, Alessia M        14 Agua Swim Team-MR    1:09.63    1:10.74        
  3 Mulvenna, Ann C           14 Scarlet-NJ           1:10.92    1:11.87        
  4 Giangrande, Gillian E     13 CPAC-CT              1:13.73    1:14.74        
  5 Tomita, Yurika            13 NYCC-MR              1:19.21    1:15.85        
  6 Lai, Stephanie R          13 NYCC-MR              1:20.28    1:16.38        
  7 Fong, Chloe C             13 Manhattan Makos-MR   1:21.06    1:17.63        
  8 Pohl, Charlotte L         14 CPAC-CT              1:19.15    1:17.74        
  9 Daday, Colleen M          14 PAAC-MA              1:13.55    1:19.39        
 10 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    1:28.46    1:19.77        
 11 Grier, Mary-McKenzie      13 Agua Swim Team-MR    1:19.88    1:19.87        
 12 Banker, Britt A           14 CPAC-CT              1:23.09    1:20.49        
 13 Castaneda, Julia          13 SeaDragons-NJ        1:15.48    1:20.58        
 14 Hillis, Gabrielle B       14 Manhattan Makos-MR   1:24.84    1:20.93        
 15 Simotas, Samantha C       13 Scarlet-NJ           1:23.07    1:20.99        
 16 Stiles, Juliann A         13 Morris County-NJ     1:21.13    1:21.44        
 17 Weeks, Katie E            13 PAAC-MA              1:20.30    1:21.50        
 18 Schnupp, Samantha J       14 NYCC-MR              1:21.86    1:21.75        
 19 Jomo, Ella K              13 UN-CT                1:18.24    1:21.79        
 20 Coccaro, Shannon M        14 Scarlet-NJ           1:20.99    1:21.90        
 21 Beavers, Maisy            14 NYCC-MR              1:18.79    1:21.96        
 22 Christensen, Kaki C       13 UN-CT                1:29.36    1:22.16        
 23 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:26.25    1:22.98        
 24 Cheng, Britney            13 GATE-MR              1:21.04    1:23.09        
 25 Low, Kelly                14 NYCC-MR              1:19.41    1:23.99        
 26 Pena, Desiree             13 Agua Swim Team-MR    1:24.42    1:24.60        
 27 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              1:34.72    1:24.62        
 28 Pinzon, Sarah A           13 Agua Swim Team-MR    1:29.76    1:26.27        
 29 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:26.62    1:26.31        
 30 Olszewski, Inez I         13 NYCC-MR              1:30.30    1:26.81        
 31 Shen, Alexandra           14 HS-MR                1:24.33    1:28.00        
 32 Pascuzzo, Sofia M         13 PAAC-MA                   NT    1:28.13        
 33 Strom, Caroline M         13 CPAC-CT              1:36.20    1:28.90        
 34 Trachuk, Anna-Maria       14 UNNYC-MR                  NT    1:29.24        
 35 Canales, Carolyn M        13 HS-MR                1:29.12    1:29.53        
 36 Ritziu, Andrea            13 RI Marlins-MR             NT    1:30.21        
 37 Xu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    1:30.90    1:30.87        
 38 Kalyuskin, Nina E         13 GATE-MR              1:33.75    1:30.89        
 39 Kidulic, Autumn M         13 PAAC-MA                   NT    1:31.31        
 40 Yehia, Roanne H           13 Scarlet-NJ           1:30.71    1:33.58        
 41 Gasic, Doris              13 RI Marlins-MR        1:44.37    1:34.05        
 42 Macalintal, Meagan G      13 Scarlet-NJ           1:37.00    1:34.20        
 43 McDermot, Annie E         13 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:34.91        
 44 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              1:33.90    1:37.87        
 45 Larson, Samantha M        13 Scarlet-NJ           1:36.95    1:38.57        
 46 Wesh, Jandeija B          13 GATE-MR              1:40.75    1:47.20        
 -- Hutchings, Zoe            14 Badger-MR            1:24.18        SCR        
 -- Gentry, Alona R           14 CPAC-CT              1:28.41        SCR        
 -- Montanez, Leonor M        13 Scarlet-NJ           1:27.88        SCR        
 -- Pearson, Elizabeth        14 NYCC-MR              1:25.00        SCR        
 -- Magnotta, Danielle N      14 SeaDragons-NJ        1:23.43        SCR        
 -- Brennan, Catie F          13 NYCC-MR              1:21.07        SCR        
 -- Kuo, Victoria F           13 Agua Swim Team-MR    1:23.68        SCR        
 -- Ferreira, Lindsey E       13 CPAC-CT              1:35.85        SCR        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fong, Chloe C             13 Manhattan Makos-MR   3:06.62    3:01.16        
                1:27.38   3:01.16 (1:33.78)                                        
  2 Baratta, Gabby A          14 Scarlet-NJ           3:00.05    3:05.49        
                  30.24   3:05.49 (2:35.25)                                        
  3 Ascolese, Kea E           13 Morris County-NJ     3:12.86    3:05.84        
  4 McGowan, Alessia M        14 Agua Swim Team-MR         NT    3:06.25        
  5 Fahrney, Elizabeth L      13 PAAC-MA              3:08.46    3:10.23        
                1:32.49   3:10.23 (1:37.74)                                        
  6 Chao, Christina M         13 CPAC-CT              3:35.33    3:11.74        
                1:34.55   3:11.74 (1:37.19)                                        
  7 Carlson, Kellen A         13 CPAC-CT              3:15.55    3:12.78        
                1:35.16   3:12.78 (1:37.62)                                        
  8 Lane, Natasha *           14 Agua Swim Team-MR    3:22.04    3:13.43        
                1:32.22   3:13.43 (1:41.21)                                        
  9 Hyatt, Juli M             14 Scarlet-NJ           3:14.92    3:14.22        
                1:33.06   3:14.22 (1:41.16)                                        
 10 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    3:20.15    3:16.50        
 11 Code, Alexa L             14 Manhattan Makos-MR        NT    3:20.83        
                1:37.09   3:20.83 (1:43.74)                                        
 12 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                3:14.60    3:23.09        
                1:39.58   3:23.09 (1:43.51)                                        
 13 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    3:10.69    3:23.20        
 14 Xu, Annie Y               13 Scarlet-NJ           3:15.20    3:26.69        
                1:40.26   3:26.69 (1:46.43)                                        
 15 Weissman, Emily T         13 Agua Swim Team-MR    3:37.45    3:28.31        
                1:42.22   3:28.31 (1:46.09)                                        
 16 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    3:22.87    3:28.67        
                1:41.48   3:28.67 (1:47.19)                                        
 17 Moffitt, Anna K           14 SeaDragons-NJ        3:18.97    3:31.84        
                1:40.27   3:31.84 (1:51.57)                                        
 18 Wong, Samantha H          14 HS-MR                3:25.60    3:36.81        
                1:45.49   3:36.81 (1:51.32)                                        
 19 Shirazi, Tara J           13 Agua Swim Team-MR    3:48.41    3:37.94        
 20 Canales, Carolyn M        13 HS-MR                3:44.26    3:45.16        
                1:49.70   3:45.16 (1:55.46)                                        
 -- Brennan, Catie F          13 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Pearson, Elizabeth        14 NYCC-MR              3:10.00        SCR        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giangrande, Gillian E     13 CPAC-CT              1:10.87    1:10.41        
  2 Code, Alexa L             14 Manhattan Makos-MR   1:12.27    1:11.89        
  3 Baratta, Gabby A          14 Scarlet-NJ           1:12.92    1:11.94        
  4 Mulvenna, Ann C           14 Scarlet-NJ           1:13.51    1:11.95        
  5 Grier, Mary-McKenzie      13 Agua Swim Team-MR    1:16.45    1:14.76        
  6 Sharma, Jaya              13 Scarlet-NJ           1:14.37    1:14.95        
  7 Fong, Chloe C             13 Manhattan Makos-MR   1:20.24    1:15.23        
  8 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              1:43.47    1:16.16        
  9 Carlson, Kellen A         13 CPAC-CT              1:21.65    1:17.36        
 10 Weeks, Katie E            13 PAAC-MA              1:16.36    1:17.90        
 11 Daday, Colleen M          14 PAAC-MA              1:16.97    1:18.53        
 12 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT              1:26.83    1:20.11        
 13 Schnupp, Samantha J       14 NYCC-MR              1:22.21    1:20.18        
 14 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                1:17.03    1:20.94        
 15 Beavers, Maisy            14 NYCC-MR              1:22.39    1:21.18        
 16 Olszewski, Inez I         13 NYCC-MR              1:19.00    1:21.30        
 17 Stiles, Juliann A         13 Morris County-NJ     1:20.50    1:22.54        
 18 Banker, Britt A           14 CPAC-CT              1:44.29    1:23.43        
 19 Hillis, Gabrielle B       14 Manhattan Makos-MR        NT    1:23.91        
 20 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR            1:21.09    1:24.66        
 21 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    1:30.72    1:25.85        
 22 Xu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    1:20.75    1:26.64        
 23 Shirazi, Tara J           13 Agua Swim Team-MR    1:27.28    1:26.67        
 24 Irwin, Amanda P           13 Agua Swim Team-MR    1:24.04    1:27.51        
 25 Xu, Annie Y               13 Scarlet-NJ           1:22.70    1:28.18        
 26 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              1:36.69    1:29.31        
 27 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:32.14    1:29.64        
 28 Shen, Alexandra           14 HS-MR                1:22.72    1:30.64        
 29 OH, Sarafina M            14 Agua Swim Team-MR    1:33.58    1:31.20        
 30 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:29.42    1:33.88        
 31 Wong, Samantha H          14 HS-MR                1:31.04    1:34.07        
 32 Low, Kelly                14 NYCC-MR                   NT    1:34.72        
 -- Gentry, Alona R           14 CPAC-CT              1:49.38        SCR        
 -- Ferreira, Lindsey E       13 CPAC-CT              1:25.90        SCR        
 -- Kuo, Victoria F           13 Agua Swim Team-MR    2:03.72        SCR        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baratta, Gabby A          14 Scarlet-NJ           2:39.14    2:38.92        
  2 Mulvenna, Ann C           14 Scarlet-NJ           2:40.62    2:41.54        
                1:13.36   2:41.54 (1:28.18)                                        
  3 Christensen, Kaki C       13 UN-CT                2:55.36    2:45.34        
                1:21.47   2:45.34 (1:23.87)                                        
  4 Price, Ilana B            13 Agua Swim Team-MR    2:40.06    2:45.41        
                1:19.98   2:45.41 (1:25.43)                                        
  5 Giangrande, Gillian E     13 CPAC-CT              3:05.32    2:45.46        
                1:12.89   2:45.46 (1:32.57)                                        
  6 Tomita, Yurika            13 NYCC-MR              2:55.92    2:46.05        
                1:18.03   2:46.05 (1:28.02)                                        
  7 Grier, Mary-McKenzie      13 Agua Swim Team-MR    2:49.87    2:47.67        
                1:17.57   2:47.67 (1:30.10)                                        
  8 Sharma, Jaya              13 Scarlet-NJ           2:45.60    2:49.47        
                1:24.60   2:49.47 (1:24.87)                                        
  9 Ascolese, Kea E           13 Morris County-NJ     2:48.78    2:50.98        
 10 Lai, Stephanie R          13 NYCC-MR                   NT    2:51.54        
                1:18.58   2:51.54 (1:32.96)                                        
 11 Weissman, Emily T         13 Agua Swim Team-MR    3:10.83    2:53.59        
                1:23.73   2:53.59 (1:29.86)                                        
 12 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:47.23    2:54.19        
                1:22.60   2:54.19 (1:31.59)                                        
 13 Fahrney, Elizabeth L      13 PAAC-MA              2:52.30    2:54.41        
 14 Pena, Desiree             13 Agua Swim Team-MR    3:02.61    2:54.62        
 15 Hyatt, Juli M             14 Scarlet-NJ           3:01.15    2:54.79        
                1:27.54   2:54.79 (1:27.25)                                        
 16 Simotas, Samantha C       13 Scarlet-NJ           3:10.79    2:55.52        
                1:28.86   2:55.52 (1:26.66)                                        
 16 Castaneda, Julia          13 SeaDragons-NJ        2:43.43    2:55.52        
                1:22.59   2:55.52 (1:32.93)                                        
 18 Xu, Annie Y               13 Scarlet-NJ           2:55.75    2:56.11        
                1:24.27   2:56.11 (1:31.84)                                        
 19 Silverman, Carolyn G      14 Morris County-NJ     3:00.02    2:56.22        
                1:13.86   2:56.22 (1:42.36)                                        
 20 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              3:31.75    2:56.52        
 21 Cheng, Britney            13 GATE-MR              2:57.89    2:57.77        
 22 Coccaro, Shannon M        14 Scarlet-NJ           3:00.62    2:59.29        
                1:21.35   2:59.29 (1:37.94)                                        
 23 Chao, Christina M         13 CPAC-CT              3:20.86    2:59.38        
                1:30.56   2:59.38 (1:28.82)                                        
 24 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:51.40    2:59.98        
                1:23.14   2:59.98 (1:36.84)                                        
 25 OH, Sarafina M            14 Agua Swim Team-MR    3:02.96    3:01.62        
                1:45.14   3:01.62 (1:16.48)                                        
 26 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR            2:57.06    3:01.89        
                1:25.24   3:01.89 (1:36.65)                                        
 27 Irwin, Amanda P           13 Agua Swim Team-MR    3:02.15    3:04.42        
                1:28.24   3:04.42 (1:36.18)                                        
 28 Shen, Alexandra           14 HS-MR                2:59.91    3:07.49        
                1:27.21   3:07.49 (1:40.28)                                        
 29 Lane, Natasha *           14 Agua Swim Team-MR    3:09.79    3:07.82        
                1:33.04   3:07.82 (1:34.78)                                        
 30 Pinzon, Sarah A           13 Agua Swim Team-MR    3:10.05    3:09.67        
                1:33.75   3:09.67 (1:35.92)                                        
 31 McDermot, Annie E         13 Agua Swim Team-MR    3:15.00    3:13.92        
                1:35.67   3:13.92 (1:38.25)                                        
 32 Strom, Caroline M         13 CPAC-CT              3:27.90    3:14.81        
                1:31.98   3:14.81 (1:42.83)                                        
 33 Kidulic, Autumn M         13 PAAC-MA                   NT    3:15.88        
 34 Pascuzzo, Sofia M         13 PAAC-MA                   NT    3:18.26        
                1:34.18   3:18.26 (1:44.08)                                        
 35 Yehia, Roanne H           13 Scarlet-NJ           3:31.66    3:18.93        
                1:33.00   3:18.93 (1:45.93)                                        
 36 Trachuk, Anna-Maria       14 UNNYC-MR                  NT    3:20.29        
                1:40.26   3:20.29 (1:40.03)                                        
 37 Moffitt, Anna K           14 SeaDragons-NJ        3:10.88    3:21.19        
 38 Larson, Samantha M        13 Scarlet-NJ           3:51.10    3:26.33        
                1:43.51   3:26.33 (1:42.82)                                        
 39 Ritziu, Andrea            13 RI Marlins-MR             NT    3:26.50        
                1:40.14   3:26.50 (1:46.36)                                        
 40 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              4:06.32    3:28.38        
 -- Code, Alexa L             14 Manhattan Makos-MR   2:42.63         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Hutchings, Zoe            14 Badger-MR            3:01.43        SCR        
 -- Macalintal, Meagan G      13 Scarlet-NJ           3:27.00         NS        
 -- Magnotta, Danielle N      14 SeaDragons-NJ        2:59.65        SCR        
 -- McGowan, Alessia M        14 Agua Swim Team-MR    2:33.14        SCR        
 -- Montanez, Leonor M        13 Scarlet-NJ           3:17.80        SCR        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandenberg, Kim           29 NYAC-MR                56.79      57.27        
  2 Brickman, Molly E         16 Agua Swim Team-MR    1:00.76    1:00.85        
  3 Hare, Maia                16 Manhattan Makos-MR   1:00.89    1:02.57        
  4 Tallier, Sophie T         16 Scarlet-NJ           1:01.75    1:02.82        
  5 Daday, Caitlin E          17 PAAC-MA              1:03.65    1:03.23        
  6 Moody, Sophie P           16 NYCC-MR              1:04.40    1:04.56        
  7 Trivino, Maria A          16 Agua Swim Team-MR    1:00.94    1:04.73        
  8 Czochanski, Kelly F       16 Scarlet-NJ           1:04.49    1:05.69        
  9 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              1:06.21    1:05.86        
 10 Stobbie, Belle C          15 CPAC-CT              1:08.41    1:06.72        
 11 Hsiung, Tiffany           17 Scarlet-NJ           1:05.99    1:06.79        
 12 Safovich, Polina F        15 Agua Swim Team-MR    1:07.05    1:07.03        
 13 Castaneda, Sierra R       15 SeaDragons-NJ        1:04.61    1:07.04        
 14 Tan, Cathy                15 Agua Swim Team-MR    1:06.70    1:07.05        
 15 Cervone, Sarah M          16 Scarlet-NJ           1:04.11    1:07.89        
 16 Gasic, Andrea             16 RI Marlins-MR        1:07.26    1:07.98        
 17 Kaewkrajang, Tanya        17 GATE-MR              1:06.00    1:08.44        
 18 Simotas, Nicole F         16 Scarlet-NJ           1:05.09    1:08.48        
 19 Herring, Sophia M         16 Manhattan Makos-MR   1:05.11    1:08.60        
 20 Rodriguez, Keannie M      17 Agua Swim Team-MR    1:03.45    1:08.97        
 21 Tilneac, Stephanie J      15 NYCC-MR              1:07.02    1:09.25        
 22 Dorsey, Kai V             15 Agua Swim Team-MR    1:07.92    1:09.54        
 23 Fried, Carly T            15 Agua Swim Team-MR    1:08.44    1:09.62        
 24 Maroney, Becca W          15 CPAC-CT              1:11.32    1:10.09        
 25 Knobler, Sera A           15 Agua Swim Team-MR    1:10.46    1:10.25        
 26 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    1:05.81    1:10.51        
 27 Pena, Jarleen B           18 Agua Swim Team-MR    1:07.94    1:10.79        
 28 Montes, Adrianna          15 Manhattan Makos-MR   1:09.95    1:11.01        
 29 Reynolds, Emily M         16 Scarlet-NJ           1:11.00    1:11.02        
 30 Kinkel, Amanda N          15 GATE-MR              1:09.86    1:11.03        
 31 Rhodd, Holland M          16 Manhattan Makos-MR   1:13.18    1:11.21        
 32 Lee, Audrey               15 GATE-MR              1:10.96    1:11.32        
 33 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT              1:11.91    1:14.44        
 34 Crowley, Briellen P       15 SeaDragons-NJ        1:13.12    1:14.62        
 35 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              1:09.58    1:15.06        
 36 Klinovsky, Katarina       15 Agua Swim Team-MR    1:11.65    1:15.96        
 37 Yehia, Myrna H            15 Scarlet-NJ           1:13.08    1:17.07        
 38 Huang, Sabrina R          15 GATE-MR              1:18.00    1:17.17        
 39 Edens, Maddie E           15 SeaDragons-NJ        1:30.09    1:22.53        
 40 Ibrahim, Yara             16 Agua Swim Team-MR         NT    1:24.69        
 -- Wong, Isabelle            15 GATE-MR              1:18.73        SCR        
 -- Carlson, Porter E         16 CPAC-CT              1:04.72        SCR        
 -- Vogt, Hailey L            17 Scarlet-NJ           1:07.24         NS        
 -- Chan, Shirley             18 Agua Swim Team-MR    1:04.67         NS        
 -- Arnold, Samantha M        17 Scarlet-NJ           1:11.07         NS        
 -- Howell, Shannon M         16 PAAC-MA              1:02.10        SCR        
 -- O'Meara, Sappha E         15 Manhattan Makos-MR   1:15.82        SCR        
 -- Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              1:03.80        SCR        
 -- Tuhtasinova, Maftuna      19 NYCC-MR              1:05.00         NS        
 -- Janson, Emma G            15 CPAC-CT              1:11.01         NS        
 -- Covaci, Kristie-Anna      15 NYCC-MR                   NT        SCR        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuhtasinova, Maftuna      19 NYCC-MR              1:07.00    1:08.10        
  2 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              1:10.22    1:12.42        
  3 Tan, Cathy                15 Agua Swim Team-MR    1:12.36    1:12.74        
  4 Daday, Caitlin E          17 PAAC-MA              1:08.84    1:12.88        
  5 Hsiung, Tiffany           17 Scarlet-NJ           1:10.74    1:13.19        
  6 Safovich, Polina F        15 Agua Swim Team-MR    1:14.97    1:14.85        
  7 Maroney, Becca W          15 CPAC-CT              1:15.70    1:15.32        
  8 Czochanski, Kelly F       16 Scarlet-NJ           1:12.43    1:15.83        
  9 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    1:17.30    1:16.77        
 10 Chan, Shirley             18 Agua Swim Team-MR         NT    1:16.95        
 11 Khal-Laayoun, Yasmina E   16 Agua Swim Team-MR    1:15.79    1:17.03        
 12 Moody, Sophie P           16 NYCC-MR              1:16.35    1:17.08        
 13 Kinkel, Amanda N          15 GATE-MR              1:18.67    1:17.48        
 14 Tilneac, Stephanie J      15 NYCC-MR              1:13.85    1:18.32        
 15 Stobbie, Belle C          15 CPAC-CT              1:18.60    1:18.42        
 16 Kaewkrajang, Tanya        17 GATE-MR              1:15.03    1:18.93        
 17 Castaneda, Sierra R       15 SeaDragons-NJ        1:14.47    1:19.15        
 18 Walsh, Georgina           18 NYCC-MR              1:13.76    1:19.69        
 19 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    1:19.20    1:20.10        
 20 Knobler, Sera A           15 Agua Swim Team-MR    1:23.16    1:21.36        
 21 Lee, Audrey               15 GATE-MR              1:18.80    1:22.47        
 22 Gasic, Andrea             16 RI Marlins-MR        1:22.67    1:22.76        
 23 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              1:12.94    1:23.20        
 24 Klinovsky, Katarina       15 Agua Swim Team-MR    1:22.86    1:24.16        
 25 Huang, Sabrina R          15 GATE-MR              1:24.00    1:24.50        
 26 Rodriguez, Keannie M      17 Agua Swim Team-MR    1:21.15    1:24.92        
 27 Herring, Sophia M         16 Manhattan Makos-MR   1:20.01    1:25.32        
 28 Crowley, Briellen P       15 SeaDragons-NJ        1:22.73    1:26.19        
 29 Rhodd, Holland M          16 Manhattan Makos-MR   1:29.51    1:27.20        
 30 Montes, Adrianna          15 Manhattan Makos-MR        NT    1:28.11        
 31 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT              1:30.34    1:29.55        
 32 Ibrahim, Yara             16 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.93        
 33 Edens, Maddie E           15 SeaDragons-NJ        1:45.09    1:32.74        
 -- Wong, Isabelle            15 GATE-MR              1:29.00        SCR        
 -- Carlson, Porter E         16 CPAC-CT              1:17.64        SCR        
 -- Howell, Shannon M         16 PAAC-MA              1:09.33        SCR        
 -- DelFranco, Carly J        16 PAAC-MA              1:10.41        SCR        
 -- Covaci, Kristie-Anna      15 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Hare, Maia                16 Manhattan Makos-MR   1:17.15        SCR        
 -- Song, Marissa D           15 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trivino, Maria A          16 Agua Swim Team-MR    2:57.66    2:53.56        
  2 Thomas, Danielle M        17 PAAC-MA              2:44.84    2:55.03        
                1:25.96   2:55.03 (1:29.07)                                        
  3 Fried, Carly T            15 Agua Swim Team-MR    2:49.40    2:56.71        
                1:25.76   2:56.71 (1:30.95)                                        
  4 Cervone, Sarah M          16 Scarlet-NJ           2:55.35    3:03.06        
  5 Walsh, Georgina           18 NYCC-MR              2:59.31    3:10.28        
                1:31.34   3:10.28 (1:38.94)                                        
  6 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    3:04.94    3:10.65        
                1:31.32   3:10.65 (1:39.33)                                        
  7 Simotas, Nicole F         16 Scarlet-NJ           3:04.30    3:10.91        
                1:33.38   3:10.91 (1:37.53)                                        
  8 Reynolds, Emily M         16 Scarlet-NJ           3:20.00    3:14.70        
                1:31.74   3:14.70 (1:42.96)                                        
  9 Taylor, Sophia G          15 Manhattan Makos-MR        NT    3:24.36        
 10 Yehia, Myrna H            15 Scarlet-NJ           3:21.26    3:30.76        
                1:38.03   3:30.76 (1:52.73)                                        
 -- Reynoso, Jessica M        18 Agua Swim Team-MR    2:51.77        SCR        
 -- Wang, Carol               15 GATE-MR              3:30.00        SCR        
 -- DelFranco, Carly J        16 PAAC-MA              2:57.69        SCR        
 -- O'Meara, Sappha E         15 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hare, Maia                16 Manhattan Makos-MR   1:07.02    1:07.84        
  2 Brickman, Molly E         16 Agua Swim Team-MR    1:09.00    1:08.72        
  3 Chan, Shirley             18 Agua Swim Team-MR    1:05.73    1:09.46        
  4 Tallier, Sophie T         16 Scarlet-NJ           1:09.59    1:09.78        
  5 Khal-Laayoun, Yasmina E   16 Agua Swim Team-MR    1:09.33    1:12.61        
  6 Tilneac, Stephanie J      15 NYCC-MR              1:10.46    1:13.71        
  7 Safovich, Polina F        15 Agua Swim Team-MR    1:14.35    1:14.05        
  8 Stobbie, Belle C          15 CPAC-CT              1:16.29    1:14.75        
  9 Vogt, Hailey L            17 Scarlet-NJ           1:11.02    1:14.77        
 10 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              1:19.90    1:15.62        
 11 Czochanski, Kelly F       16 Scarlet-NJ           1:21.14    1:16.55        
 12 Maroney, Becca W          15 CPAC-CT              1:19.64    1:16.71        
 13 Arnold, Samantha M        17 Scarlet-NJ           1:14.66    1:17.05        
 14 Thomas, Danielle M        17 PAAC-MA              1:12.06    1:18.25        
 15 Gasic, Andrea             16 RI Marlins-MR        1:19.47    1:18.89        
 16 Wang, Carol               15 GATE-MR              1:20.00    1:20.35        
 17 Taylor, Sophia G          15 Manhattan Makos-MR   1:25.88    1:20.38        
 18 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              1:16.28    1:20.66        
 19 Dorsey, Kai V             15 Agua Swim Team-MR    1:25.18    1:23.11        
 20 Herring, Sophia M         16 Manhattan Makos-MR   1:25.89    1:23.25        
 21 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              1:29.11    1:26.06        
 22 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    1:28.60    1:29.49        
 23 Klinovsky, Katarina       15 Agua Swim Team-MR         NT    1:31.78        
 24 Pena, Jarleen B           18 Agua Swim Team-MR    1:17.58    1:32.31        
 -- Howell, Shannon M         16 PAAC-MA              1:24.56        SCR        
 -- Huang, Sabrina R          15 GATE-MR              1:25.07        SCR        
 -- Carlson, Porter E         16 CPAC-CT              1:16.28        SCR        
 -- Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              1:10.59        SCR        
 -- Kinkel, Amanda N          15 GATE-MR              1:24.94        SCR        
 -- Song, Marissa D           15 Manhattan Makos-MR   1:19.32        SCR        
 -- Reynoso, Jessica M        18 Agua Swim Team-MR    1:10.11        SCR        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brickman, Molly E         16 Agua Swim Team-MR    2:33.75    2:30.32        
                1:11.92   2:30.32 (1:18.40)                                        
  2 Trivino, Maria A          16 Agua Swim Team-MR    2:33.73    2:35.96        
                1:14.86   2:35.96 (1:21.10)                                        
  3 Cervone, Sarah M          16 Scarlet-NJ           2:36.63    2:38.25        
                1:18.10   2:38.25 (1:20.15)                                        
  4 Tuhtasinova, Maftuna      19 NYCC-MR              2:27.00    2:38.52        
                1:15.07   2:38.52 (1:23.45)                                        
  5 Tallier, Sophie T         16 Scarlet-NJ           2:35.71    2:38.86        
                1:16.96   2:38.86 (1:21.90)                                        
  6 Thomas, Danielle M        17 PAAC-MA              2:32.67    2:38.91        
                1:17.08   2:38.91 (1:21.83)                                        
  7 Hare, Maia                16 Manhattan Makos-MR   2:35.96    2:39.11        
                1:17.11   2:39.11 (1:22.00)                                        
  8 Daday, Caitlin E          17 PAAC-MA              2:35.65    2:39.16        
                1:15.01   2:39.16 (1:24.15)                                        
  9 Hsiung, Tiffany           17 Scarlet-NJ           2:40.78    2:40.73        
                1:16.23   2:40.73 (1:24.50)                                        
 10 Tan, Cathy                15 Agua Swim Team-MR    2:37.30    2:41.14        
                1:17.71   2:41.14 (1:23.43)                                        
 11 Moody, Sophie P           16 NYCC-MR              2:42.14    2:41.85        
                1:15.65   2:41.85 (1:26.20)                                        
 12 Chan, Shirley             18 Agua Swim Team-MR    2:35.69    2:42.82        
 13 Khal-Laayoun, Yasmina E   16 Agua Swim Team-MR    2:35.75    2:42.84        
                1:17.45   2:42.84 (1:25.39)                                        
 14 Fried, Carly T            15 Agua Swim Team-MR    2:42.80    2:43.98        
                1:18.06   2:43.98 (1:25.92)                                        
 15 Rodriguez, Keannie M      17 Agua Swim Team-MR    2:42.48    2:46.03        
                1:24.28   2:46.03 (1:21.75)                                        
 16 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    2:46.11    2:46.44        
                1:18.71   2:46.44 (1:27.73)                                        
 17 Castaneda, Sierra R       15 SeaDragons-NJ        2:37.73    2:46.82        
                1:19.31   2:46.82 (1:27.51)                                        
 18 Simotas, Nicole F         16 Scarlet-NJ           2:42.34    2:47.87        
 19 Walsh, Georgina           18 NYCC-MR              2:37.83    2:48.72        
                1:18.74   2:48.72 (1:29.98)                                        
 20 Reynolds, Emily M         16 Scarlet-NJ           2:49.00    2:49.61        
                1:21.34   2:49.61 (1:28.27)                                        
 21 Arnold, Samantha M        17 Scarlet-NJ           2:49.29    2:52.31        
                1:21.96   2:52.31 (1:30.35)                                        
 22 Vogt, Hailey L            17 Scarlet-NJ           2:43.51    2:55.04        
                1:21.96   2:55.04 (1:33.08)                                        
 23 Wang, Carol               15 GATE-MR              2:57.00    2:55.91        
                1:24.32   2:55.91 (1:31.59)                                        
 24 Knobler, Sera A           15 Agua Swim Team-MR    3:00.40    2:56.38        
                1:25.88   2:56.38 (1:30.50)                                        
 25 Montes, Adrianna          15 Manhattan Makos-MR   2:54.96    2:57.27        
                1:28.15   2:57.27 (1:29.12)                                        
 26 Lee, Audrey               15 GATE-MR              2:57.78    3:00.03        
                1:26.99   3:00.03 (1:33.04)                                        
 27 Crowley, Briellen P       15 SeaDragons-NJ        2:58.22    3:02.85        
                1:24.86   3:02.85 (1:37.99)                                        
 28 Pena, Jarleen B           18 Agua Swim Team-MR    2:47.91    3:06.12        
                1:21.76   3:06.12 (1:44.36)                                        
 29 Rhodd, Holland M          16 Manhattan Makos-MR   3:08.66    3:06.94        
 30 Edens, Maddie E           15 SeaDragons-NJ        3:15.89    3:20.58        
 -- Yehia, Myrna H            15 Scarlet-NJ           3:13.56         DQ        
      Not on back off wall - back
 -- Taylor, Sophia G          15 Manhattan Makos-MR   2:47.19         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Czochanski, Kelly F       16 Scarlet-NJ           2:42.14        SCR        
 -- Wong, Isabelle            15 GATE-MR              3:18.47        SCR        
 -- Covaci, Kristie-Anna      15 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- DelFranco, Carly J        16 PAAC-MA              2:37.57        SCR        
 -- Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:35.62        SCR        
 -- Reynoso, Jessica M        18 Agua Swim Team-MR    2:35.32        SCR        
 -- O'Meara, Sappha E         15 Manhattan Makos-MR   2:57.78        SCR        
 -- Song, Marissa D           15 Manhattan Makos-MR   2:52.13        SCR        
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neal, Lia M               18 Agua Swim Team-MR      25.39      27.32        
  2 Stiles, Jessica W         17 Morris County-NJ       27.18      27.97        
  3 Trivino, Maria A          16 Agua Swim Team-MR      28.08      28.55        
  4 Brickman, Molly E         16 Agua Swim Team-MR      28.88      28.56        
  5 Howell, Shannon M         16 PAAC-MA                28.34      28.71        
  6 Hare, Maia                16 Manhattan Makos-MR     28.29      28.99        
  7 McGowan, Alessia M        14 Agua Swim Team-MR      28.19      29.03        
  8 Reynoso, Jessica M        18 Agua Swim Team-MR      29.26      29.39        
  9 Tallier, Sophie T         16 Scarlet-NJ             28.76      29.56        
 10 Khal-Laayoun, Yasmina E   16 Agua Swim Team-MR      29.06      29.74        
 11 Hutchinson-Maddox, Isla   17 Agua Swim Team-MR      29.03      29.86        
 12 Christensen, Kaki C       13 UN-CT                  29.53      29.93        
 13 Giangrande, Gillian E     13 CPAC-CT                29.90      30.06        
 14 Pohl, Charlotte L         14 CPAC-CT                29.86      30.25        
 15 Code, Alexa L             14 Manhattan Makos-MR     31.64      30.32        
 15 Gasic, Andrea             16 RI Marlins-MR          31.08      30.32        
 15 Stobbie, Belle C          15 CPAC-CT                30.77      30.32        
 18 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR      29.15      30.46        
 19 Price, Ilana B            13 Agua Swim Team-MR      31.67      30.57        
 20 Tuhtasinova, Maftuna      19 NYCC-MR                29.00      30.61        
 21 Hillis, Gabrielle B       14 Manhattan Makos-MR     30.75      30.70        
 22 DelFranco, Carly J        16 PAAC-MA                30.89      30.75        
 23 Safovich, Polina F        15 Agua Swim Team-MR      29.88      30.77        
 23 Daday, Colleen M          14 PAAC-MA                30.16      30.77        
 25 Daday, Caitlin E          17 PAAC-MA                29.20      30.84        
 26 Wilf, Jenna R             15 Agua Swim Team-MR      31.06      30.91        
 27 Cattano, Kelly E          13 CPAC-CT                32.31      31.02        
 28 Czochanski, Kelly F       16 Scarlet-NJ             30.47      31.07        
 29 Maroney, Becca W          15 CPAC-CT                32.30      31.13        
 30 Herring, Sophia M         16 Manhattan Makos-MR     29.35      31.28        
 31 Rodriguez, Keannie M      17 Agua Swim Team-MR      29.50      31.33        
 32 Low, Kelly                14 NYCC-MR                31.00      31.37        
 33 Hsiung, Tiffany           17 Scarlet-NJ             30.92      31.38        
 34 Simotas, Nicole F         16 Scarlet-NJ             31.24      31.39        
 35 Silverman, Carolyn G      14 Morris County-NJ       28.90      31.40        
 36 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR      30.67      31.50        
 37 Tilneac, Stephanie J      15 NYCC-MR                29.80      31.59        
 38 Beavers, Maisy            14 NYCC-MR                31.71      31.79        
 38 Taylor, Sophia G          15 Manhattan Makos-MR     29.42      31.79        
 40 Castaneda, Julia          13 SeaDragons-NJ          30.97      31.84        
 41 Fahrney, Elizabeth L      13 PAAC-MA                32.79      31.85        
 42 Tomita, Yurika            13 NYCC-MR                30.90      31.86        
 43 Pena, Desiree             13 Agua Swim Team-MR      32.75      31.87        
 44 Gentry, Alona R           14 CPAC-CT                33.74      31.95        
 45 Shirazi, Tara J           13 Agua Swim Team-MR      31.64      31.97        
 46 Hyatt, Juli M             14 Scarlet-NJ             32.43      31.98        
 47 Pena, Jarleen B           18 Agua Swim Team-MR      30.49      32.07        
 48 Dorsey, Kai V             15 Agua Swim Team-MR      31.54      32.13        
 49 Stiles, Juliann A         13 Morris County-NJ       31.80      32.14        
 49 Schnupp, Samantha J       14 NYCC-MR                31.97      32.14        
 51 Banker, Britt A           14 CPAC-CT                34.67      32.19        
 52 Fong, Chloe C             13 Manhattan Makos-MR     32.74      32.20        
 52 Kaplan, Maya              17 Scarlet-NJ             32.03      32.20        
 54 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT                36.50      32.23        
 55 Reynolds, Emily M         16 Scarlet-NJ             33.00      32.29        
 56 Cervone, Sarah M          16 Scarlet-NJ             30.88      32.32        
 57 Jomo, Ella K              13 UN-CT                  33.51      32.41        
 58 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT                34.11      32.43        
 59 Corridon, Claire D        14 Agua Swim Team-MR      33.06      32.51        
 60 Walsh, Georgina           18 NYCC-MR                30.50      32.54        
 61 Arnold, Samantha M        17 Scarlet-NJ             32.28      32.74        
 62 Janson, Emma G            15 CPAC-CT                31.88      32.76        
 63 Rhodd, Holland M          16 Manhattan Makos-MR     32.67      32.83        
 64 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR              32.00      32.85        
 65 Irwin, Amanda P           13 Agua Swim Team-MR      31.39      32.86        
 66 Berry-Toon, Catharine Q   13 SeaDragons-NJ          32.91      32.88        
 67 Ascolese, Kea E           13 Morris County-NJ       32.67      32.91        
 68 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR      35.10      32.95        
 69 Carlson, Kellen A         13 CPAC-CT                32.57      32.96        
 69 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR      31.40      32.96        
 71 Simotas, Samantha C       13 Scarlet-NJ             33.06      32.98        
 72 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR              33.13      33.00        
 73 Montes, Adrianna          15 Manhattan Makos-MR     32.44      33.03        
 74 Chao, Christina M         13 CPAC-CT                36.73      33.12        
 75 Pearson, Elizabeth        14 NYCC-MR                32.50      33.28        
 76 Cheng, Britney            13 GATE-MR                33.40      33.31        
 77 Vogt, Hailey L            17 Scarlet-NJ             31.94      33.35        
 78 Crowley, Briellen P       15 SeaDragons-NJ          32.65      33.36        
 79 Xu, Annie Y               13 Scarlet-NJ             32.40      33.40        
 80 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT                34.63      33.59        
 81 Coccaro, Shannon M        14 Scarlet-NJ             32.63      33.66        
 82 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR      32.82      33.72        
 83 OH, Sarafina M            14 Agua Swim Team-MR      34.60      33.74        
 84 Sheridan, Abigail K       13 PAAC-MA                37.75      33.75        
 85 Sheridan, Zoe R           13 PAAC-MA                35.95      33.76        
 86 Weeks, Katie E            13 PAAC-MA                33.66      33.82        
 87 Trachuk, Anna-Maria       14 UNNYC-MR                  NT      33.85        
 88 Wang, Carol               15 GATE-MR                32.00      33.91        
 89 Klinovsky, Katarina       15 Agua Swim Team-MR      32.76      34.12        
 90 O'Meara, Sappha E         15 Manhattan Makos-MR     33.67      34.22        
 91 Horwitz, Rebecca A        13 Manhattan Makos-MR     37.29      34.25        
 92 Song, Marissa D           15 Manhattan Makos-MR     33.01      34.32        
 93 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT                32.85      34.35        
 94 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR      34.72      34.38        
 95 Lane, Natasha *           14 Agua Swim Team-MR      37.62      34.39        
 96 Huang, Sabrina R          15 GATE-MR                32.62      34.63        
 97 Mei, Emily S              13 Agua Swim Team-MR      37.83      34.70        
 98 Pascuzzo, Sofia M         13 PAAC-MA                   NT      34.96        
 99 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT                38.07      35.01        
100 Strom, Caroline M         13 CPAC-CT                39.40      35.21        
101 Gasic, Doris              13 RI Marlins-MR          38.19      35.30        
102 Wong, Isabelle            15 GATE-MR                35.35      35.34        
103 Xu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR      35.49      35.42        
104 Kalyuskin, Nina E         13 GATE-MR                37.43      35.46        
105 McDermot, Annie E         13 Agua Swim Team-MR      35.51      35.47        
106 Edens, Maddie E           15 SeaDragons-NJ          39.89      35.49        
107 Pinzon, Sarah A           13 Agua Swim Team-MR      33.91      35.90        
108 Kunesch, Victoria E       14 SeaDragons-NJ          35.70      36.31        
109 Moffitt, Anna K           14 SeaDragons-NJ          35.98      36.40        
110 Ritziu, Andrea            13 RI Marlins-MR             NT      36.82        
111 Kidulic, Autumn M         13 PAAC-MA                   NT      36.83        
112 Larson, Samantha M        13 Scarlet-NJ             38.78      38.47        
113 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT                36.30      39.27        
114 Wesh, Jandeija B          13 GATE-MR                39.99      39.93        
 -- Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR                29.49        SCR        
 -- Hutchings, Zoe            14 Badger-MR              32.83        SCR        
 -- Covaci, Kristie-Anna      15 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Magnotta, Danielle N      14 SeaDragons-NJ          33.72        SCR        
 -- Carlson, Porter E         16 CPAC-CT                28.87        SCR        
 -- Ferreira, Lindsey E       13 CPAC-CT                34.76        SCR        
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandenberg, Kim           29 NYAC-MR                56.79      57.27        
  2 Brickman, Molly E         16 Agua Swim Team-MR    1:00.76    1:00.85        
  3 McGowan, Alessia M        14 Agua Swim Team-MR    1:01.24    1:02.21        
  4 Hare, Maia                16 Manhattan Makos-MR   1:00.89    1:02.57        
  5 Tallier, Sophie T         16 Scarlet-NJ           1:01.75    1:02.82        
  6 Daday, Caitlin E          17 PAAC-MA              1:03.65    1:03.23        
  7 Moody, Sophie P           16 NYCC-MR              1:04.40    1:04.56        
  8 Trivino, Maria A          16 Agua Swim Team-MR    1:00.94    1:04.73        
  9 Price, Ilana B            13 Agua Swim Team-MR    1:06.34    1:05.53        
 10 Daday, Colleen M          14 PAAC-MA              1:03.40    1:05.66        
 11 Czochanski, Kelly F       16 Scarlet-NJ           1:04.49    1:05.69        
 12 Pohl, Charlotte L         14 CPAC-CT              1:06.82    1:05.79        
 13 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              1:06.21    1:05.86        
 14 Tomita, Yurika            13 NYCC-MR              1:08.02    1:06.66        
 15 Stobbie, Belle C          15 CPAC-CT              1:08.41    1:06.72        
 16 Hsiung, Tiffany           17 Scarlet-NJ           1:05.99    1:06.79        
 17 Christensen, Kaki C       13 UN-CT                1:06.70    1:06.90        
 18 Safovich, Polina F        15 Agua Swim Team-MR    1:07.05    1:07.03        
 19 Castaneda, Sierra R       15 SeaDragons-NJ        1:04.61    1:07.04        
 20 Tan, Cathy                15 Agua Swim Team-MR    1:06.70    1:07.05        
 21 Cervone, Sarah M          16 Scarlet-NJ           1:04.11    1:07.89        
 22 Gasic, Andrea             16 RI Marlins-MR        1:07.26    1:07.98        
 23 Kaewkrajang, Tanya        17 GATE-MR              1:06.00    1:08.44        
 24 Simotas, Nicole F         16 Scarlet-NJ           1:05.09    1:08.48        
 24 Sharma, Jaya              13 Scarlet-NJ           1:07.38    1:08.48        
 26 Herring, Sophia M         16 Manhattan Makos-MR   1:05.11    1:08.60        
 27 Ascolese, Kea E           13 Morris County-NJ     1:11.40    1:08.69        
 28 Stiles, Juliann A         13 Morris County-NJ     1:09.70    1:08.77        
 29 Lai, Stephanie R          13 NYCC-MR              1:13.35    1:08.84        
 30 Rodriguez, Keannie M      17 Agua Swim Team-MR    1:03.45    1:08.97        
 31 Low, Kelly                14 NYCC-MR              1:08.59    1:09.01        
 32 Silverman, Carolyn G      14 Morris County-NJ     1:04.42    1:09.20        
 33 Tilneac, Stephanie J      15 NYCC-MR              1:07.02    1:09.25        
 34 Hyatt, Juli M             14 Scarlet-NJ           1:12.20    1:09.26        
 35 Banker, Britt A           14 CPAC-CT              1:15.12    1:09.29        
 36 Hillis, Gabrielle B       14 Manhattan Makos-MR   1:10.77    1:09.52        
 37 Dorsey, Kai V             15 Agua Swim Team-MR    1:07.92    1:09.54        
 38 Fried, Carly T            15 Agua Swim Team-MR    1:08.44    1:09.62        
 39 Schnupp, Samantha J       14 NYCC-MR              1:10.86    1:09.98        
 40 Weissman, Emily T         13 Agua Swim Team-MR    1:08.71    1:10.06        
 41 Maroney, Becca W          15 CPAC-CT              1:11.32    1:10.09        
 42 Knobler, Sera A           15 Agua Swim Team-MR    1:10.46    1:10.25        
 43 Beavers, Maisy            14 NYCC-MR              1:10.58    1:10.34        
 44 Coccaro, Shannon M        14 Scarlet-NJ           1:11.20    1:10.36        
 45 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    1:05.81    1:10.51        
 46 Olszewski, Inez I         13 NYCC-MR              1:15.14    1:10.58        
 47 Jomo, Ella K              13 UN-CT                1:09.95    1:10.77        
 48 Pena, Jarleen B           18 Agua Swim Team-MR    1:07.94    1:10.79        
 49 Shirazi, Tara J           13 Agua Swim Team-MR    1:17.14    1:11.01        
 49 Montes, Adrianna          15 Manhattan Makos-MR   1:09.95    1:11.01        
 51 Reynolds, Emily M         16 Scarlet-NJ           1:11.00    1:11.02        
 52 Kinkel, Amanda N          15 GATE-MR              1:09.86    1:11.03        
 53 Rhodd, Holland M          16 Manhattan Makos-MR   1:13.18    1:11.21        
 54 Lee, Audrey               15 GATE-MR              1:10.96    1:11.32        
 55 Fahrney, Elizabeth L      13 PAAC-MA              1:11.13    1:11.48        
 56 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    1:11.33    1:11.51        
 57 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT              1:17.39    1:11.70        
 58 Irwin, Amanda P           13 Agua Swim Team-MR    1:09.82    1:11.74        
 59 Castaneda, Julia          13 SeaDragons-NJ        1:07.93    1:11.88        
 60 Weeks, Katie E            13 PAAC-MA              1:15.24    1:12.27        
 61 Carlson, Kellen A         13 CPAC-CT              1:12.80    1:12.31        
 62 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              1:25.56    1:12.85        
 63 OH, Sarafina M            14 Agua Swim Team-MR    1:14.42    1:12.90        
 64 Simotas, Samantha C       13 Scarlet-NJ           1:14.31    1:13.12        
 65 Trachuk, Anna-Maria       14 UNNYC-MR                  NT    1:13.25        
 66 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:16.84    1:13.28        
 67 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR            1:12.73    1:13.31        
 68 Chao, Christina M         13 CPAC-CT              1:22.89    1:13.38        
 69 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              1:22.06    1:13.91        
 70 Cheng, Britney            13 GATE-MR              1:14.72    1:14.09        
 71 Pena, Desiree             13 Agua Swim Team-MR    1:11.96    1:14.25        
 71 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:16.10    1:14.25        
 73 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT              1:11.91    1:14.44        
 74 Wong, Samantha H          14 HS-MR                1:12.98    1:14.53        
 75 Crowley, Briellen P       15 SeaDragons-NJ        1:13.12    1:14.62        
 76 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              1:09.58    1:15.06        
 77 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:13.89    1:15.25        
 78 Lane, Natasha *           14 Agua Swim Team-MR    1:15.38    1:15.90        
 79 Klinovsky, Katarina       15 Agua Swim Team-MR    1:11.65    1:15.96        
 80 Pascuzzo, Sofia M         13 PAAC-MA                   NT    1:16.13        
 81 Pinzon, Sarah A           13 Agua Swim Team-MR    1:13.61    1:16.28        
 82 Kidulic, Autumn M         13 PAAC-MA                   NT    1:16.68        
 83 Yehia, Myrna H            15 Scarlet-NJ           1:13.08    1:17.07        
 84 Huang, Sabrina R          15 GATE-MR              1:18.00    1:17.17        
 85 Xu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    1:15.30    1:17.49        
 86 Gasic, Doris              13 RI Marlins-MR        1:29.62    1:17.77        
 87 Strom, Caroline M         13 CPAC-CT              1:21.17    1:18.09        
 88 Yehia, Roanne H           13 Scarlet-NJ           2:10.74    1:19.90        
 89 Canales, Carolyn M        13 HS-MR                1:18.76    1:20.15        
 90 Macalintal, Meagan G      13 Scarlet-NJ           1:22.00    1:20.31        
 91 McDermot, Annie E         13 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:20.58        
 92 Kalyuskin, Nina E         13 GATE-MR              1:21.15    1:20.79        
 93 Ritziu, Andrea            13 RI Marlins-MR        1:46.07    1:21.73        
 94 Larson, Samantha M        13 Scarlet-NJ           1:31.11    1:22.15        
 95 Edens, Maddie E           15 SeaDragons-NJ        1:30.09    1:22.53        
 96 Moffitt, Anna K           14 SeaDragons-NJ        1:19.08    1:23.77        
 97 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              1:39.10    1:24.06        
 98 Ibrahim, Yara             16 Agua Swim Team-MR         NT    1:24.69        
 99 Wesh, Jandeija B          13 GATE-MR              1:29.00    1:31.64        
 -- Vogt, Hailey L            17 Scarlet-NJ           1:07.24         NS        
 -- Arnold, Samantha M        17 Scarlet-NJ           1:11.07         NS        
 -- Janson, Emma G            15 CPAC-CT              1:11.01         NS        
 -- Tuhtasinova, Maftuna      19 NYCC-MR              1:05.00         NS        
 -- Chan, Shirley             18 Agua Swim Team-MR    1:04.67         NS        
 -- Pearson, Elizabeth        14 NYCC-MR              1:17.00        SCR        
 -- Brennan, Catie F          13 NYCC-MR              1:11.00        SCR        
 -- Gentry, Alona R           14 CPAC-CT              1:19.87        SCR        
 -- Wong, Isabelle            15 GATE-MR              1:18.73        SCR        
 -- Covaci, Kristie-Anna      15 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              1:03.80        SCR        
 -- Howell, Shannon M         16 PAAC-MA              1:02.10        SCR        
 -- Hutchings, Zoe            14 Badger-MR            1:11.50        SCR        
 -- Carlson, Porter E         16 CPAC-CT              1:04.72        SCR        
 -- O'Meara, Sappha E         15 Manhattan Makos-MR   1:15.82        SCR        
 -- Ferreira, Lindsey E       13 CPAC-CT              1:16.47        SCR        
 -- Magnotta, Danielle N      14 SeaDragons-NJ        1:13.56        SCR        
 -- Montanez, Leonor M        13 Scarlet-NJ           1:19.60        SCR        
 -- Kuo, Victoria F           13 Agua Swim Team-MR    1:13.51        SCR        
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brickman, Molly E         16 Agua Swim Team-MR    2:09.64    2:11.83        
                1:04.25   2:11.83 (1:07.58)                                        
  2 Tallier, Sophie T         16 Scarlet-NJ           2:09.37    2:13.01        
                1:06.36   2:13.01 (1:06.65)                                        
  3 Mulvenna, Ann C           14 Scarlet-NJ           2:17.76    2:15.23        
                1:07.42   2:15.23 (1:07.81)                                        
  4 Daday, Caitlin E          17 PAAC-MA              2:11.19    2:15.93        
                1:07.48   2:15.93 (1:08.45)                                        
  5 Trivino, Maria A          16 Agua Swim Team-MR    2:19.89    2:17.85        
                1:07.95   2:17.85 (1:09.90)                                        
  6 Howell, Shannon M         16 PAAC-MA              2:11.85    2:18.40        
                1:06.55   2:18.40 (1:11.85)                                        
  7 McGowan, Alessia M        14 Agua Swim Team-MR    2:15.46    2:18.75        
                1:07.42   2:18.75 (1:11.33)                                        
  8 Daday, Colleen M          14 PAAC-MA              2:13.52    2:19.30        
  9 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              2:21.80    2:20.57        
                1:08.60   2:20.57 (1:11.97)                                        
  9 Stiles, Jessica W         17 Morris County-NJ     2:15.94    2:20.57        
                1:08.27   2:20.57 (1:12.30)                                        
 11 DelFranco, Carly J        16 PAAC-MA              2:17.93    2:20.98        
 12 Czochanski, Kelly F       16 Scarlet-NJ           2:16.08    2:21.10        
                1:09.78   2:21.10 (1:11.32)                                        
 13 Baratta, Gabby A          14 Scarlet-NJ           2:21.16    2:21.69        
                1:08.38   2:21.69 (1:13.31)                                        
 14 Cervone, Sarah M          16 Scarlet-NJ           2:16.12    2:21.79        
                1:09.50   2:21.79 (1:12.29)                                        
 15 Hsiung, Tiffany           17 Scarlet-NJ           2:22.34    2:22.59        
                1:09.26   2:22.59 (1:13.33)                                        
 16 Khal-Laayoun, Yasmina E   16 Agua Swim Team-MR    2:18.14    2:23.77        
                1:08.42   2:23.77 (1:15.35)                                        
 17 Fried, Carly T            15 Agua Swim Team-MR    2:28.39    2:23.84        
                1:09.77   2:23.84 (1:14.07)                                        
 18 Thomas, Danielle M        17 PAAC-MA              2:15.30    2:23.94        
                1:09.04   2:23.94 (1:14.90)                                        
 19 Simotas, Nicole F         16 Scarlet-NJ           2:18.62    2:24.14        
                1:10.52   2:24.14 (1:13.62)                                        
 20 Rodriguez, Keannie M      17 Agua Swim Team-MR    2:15.51    2:24.26        
                1:09.70   2:24.26 (1:14.56)                                        
 21 Tan, Cathy                15 Agua Swim Team-MR    2:21.54    2:24.56        
                1:09.99   2:24.56 (1:14.57)                                        
 22 Price, Ilana B            13 Agua Swim Team-MR    2:26.99    2:25.45        
 23 Cattano, Kelly E          13 CPAC-CT              2:27.92    2:25.55        
                1:12.03   2:25.55 (1:13.52)                                        
 24 Hyatt, Juli M             14 Scarlet-NJ           2:32.25    2:25.79        
                1:12.47   2:25.79 (1:13.32)                                        
 25 Sharma, Jaya              13 Scarlet-NJ           2:27.95    2:26.18        
                1:10.53   2:26.18 (1:15.65)                                        
 26 Pohl, Charlotte L         14 CPAC-CT              2:37.73    2:26.30        
                1:09.96   2:26.30 (1:16.34)                                        
 27 Knobler, Sera A           15 Agua Swim Team-MR    2:30.97    2:26.93        
                1:11.39   2:26.93 (1:15.54)                                        
 28 Grier, Mary-McKenzie      13 Agua Swim Team-MR    2:28.55    2:27.55        
                1:11.99   2:27.55 (1:15.56)                                        
 29 Stobbie, Belle C          15 CPAC-CT              2:34.36    2:27.58        
                1:11.08   2:27.58 (1:16.50)                                        
 30 Safovich, Polina F        15 Agua Swim Team-MR    2:29.89    2:27.99        
                1:10.92   2:27.99 (1:17.07)                                        
 31 Arnold, Samantha M        17 Scarlet-NJ           2:23.43    2:29.10        
                1:12.29   2:29.10 (1:16.81)                                        
 32 Christensen, Kaki C       13 UN-CT                2:25.53    2:29.16        
                1:13.08   2:29.16 (1:16.08)                                        
 33 Tomita, Yurika            13 NYCC-MR              2:26.35    2:29.38        
                1:12.82   2:29.38 (1:16.56)                                        
 34 Gasic, Andrea             16 RI Marlins-MR             NT    2:29.81        
                1:12.64   2:29.81 (1:17.17)                                        
 35 Banker, Britt A           14 CPAC-CT              2:43.98    2:30.37        
                1:13.30   2:30.37 (1:17.07)                                        
 36 Gentry, Alona R           14 CPAC-CT              2:55.94    2:30.80        
                1:14.18   2:30.80 (1:16.62)                                        
 37 Ascolese, Kea E           13 Morris County-NJ     2:28.51    2:31.01        
                1:13.25   2:31.01 (1:17.76)                                        
 38 Jomo, Ella K              13 UN-CT                2:34.18    2:31.40        
                1:14.59   2:31.40 (1:16.81)                                        
 39 Hillis, Gabrielle B       14 Manhattan Makos-MR   2:34.24    2:31.50        
                1:14.76   2:31.50 (1:16.74)                                        
 40 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              2:29.12    2:31.55        
                1:16.04   2:31.55 (1:15.51)                                        
 41 Dorsey, Kai V             15 Agua Swim Team-MR    2:28.99    2:32.54        
                  30.76   2:32.54 (2:01.78)                                        
 42 Maroney, Becca W          15 CPAC-CT              2:32.50    2:32.61        
                1:13.66   2:32.61 (1:18.95)                                        
 43 Weissman, Emily T         13 Agua Swim Team-MR    2:28.00    2:32.83        
                1:14.09   2:32.83 (1:18.74)                                        
 44 Castaneda, Julia          13 SeaDragons-NJ        2:28.81    2:32.88        
                1:15.30   2:32.88 (1:17.58)                                        
 45 Vogt, Hailey L            17 Scarlet-NJ           2:23.18    2:33.05        
                1:13.26   2:33.05 (1:19.79)                                        
 46 Carlson, Kellen A         13 CPAC-CT              2:39.66    2:33.66        
                1:16.10   2:33.66 (1:17.56)                                        
 47 Corridon, Claire D        14 Agua Swim Team-MR    2:31.95    2:33.68        
                1:14.77   2:33.68 (1:18.91)                                        
 48 Walsh, Georgina           18 NYCC-MR              2:23.33    2:34.37        
                1:14.44   2:34.37 (1:19.93)                                        
 49 Fahrney, Elizabeth L      13 PAAC-MA              2:33.11    2:34.79        
                1:15.50   2:34.79 (1:19.29)                                        
 50 Weeks, Katie E            13 PAAC-MA              2:36.68    2:34.96        
                1:15.79   2:34.96 (1:19.17)                                        
 51 Low, Kelly                14 NYCC-MR              2:32.11    2:35.57        
                1:14.90   2:35.57 (1:20.67)                                        
 52 Stiles, Juliann A         13 Morris County-NJ     2:30.92    2:35.67        
                1:16.15   2:35.67 (1:19.52)                                        
 53 Silverman, Carolyn G      14 Morris County-NJ     2:31.05    2:35.68        
                1:15.93   2:35.68 (1:19.75)                                        
 54 Schnupp, Samantha J       14 NYCC-MR              2:36.03    2:35.80        
                1:14.30   2:35.80 (1:21.50)                                        
 55 Pena, Desiree             13 Agua Swim Team-MR    2:42.86    2:35.83        
                1:14.50   2:35.83 (1:21.33)                                        
 56 Reynolds, Emily M         16 Scarlet-NJ           2:23.00    2:36.00        
                1:12.40   2:36.00 (1:23.60)                                        
 57 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT              2:52.74    2:36.11        
                1:17.07   2:36.11 (1:19.04)                                        
 58 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              2:44.84    2:36.56        
                1:15.55   2:36.56 (1:21.01)                                        
 59 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT              2:36.53    2:36.60        
                1:13.35   2:36.60 (1:23.25)                                        
 60 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    2:45.54    2:36.79        
                1:18.53   2:36.79 (1:18.26)                                        
 61 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    2:49.09    2:37.04        
                1:16.77   2:37.04 (1:20.27)                                        
 62 Coccaro, Shannon M        14 Scarlet-NJ           2:37.34    2:37.35        
                1:17.06   2:37.35 (1:20.29)                                        
 63 Wang, Carol               15 GATE-MR              2:40.00    2:37.40        
                1:16.25   2:37.40 (1:21.15)                                        
 64 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    2:34.22    2:37.75        
                1:16.38   2:37.75 (1:21.37)                                        
 65 Xu, Annie Y               13 Scarlet-NJ           2:35.20    2:38.67        
                1:14.29   2:38.67 (1:24.38)                                        
 66 Herring, Sophia M         16 Manhattan Makos-MR   2:42.57    2:38.89        
                1:14.99   2:38.89 (1:23.90)                                        
 67 Rhodd, Holland M          16 Manhattan Makos-MR   2:38.73    2:39.04        
                1:17.14   2:39.04 (1:21.90)                                        
 68 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              3:03.09    2:39.45        
                1:17.42   2:39.45 (1:22.03)                                        
 69 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    2:43.05    2:39.48        
                1:18.81   2:39.48 (1:20.67)                                        
 70 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    2:25.59    2:39.83        
                1:14.68   2:39.83 (1:25.15)                                        
 71 Irwin, Amanda P           13 Agua Swim Team-MR    2:42.34    2:40.28        
                1:16.55   2:40.28 (1:23.73)                                        
 72 Kaplan, Maya              17 Scarlet-NJ           2:41.82    2:40.42        
                1:15.32   2:40.42 (1:25.10)                                        
 73 Berry-Toon, Catharine Q   13 SeaDragons-NJ        2:37.08    2:41.93        
 74 Beavers, Maisy            14 NYCC-MR              2:36.14    2:42.27        
                1:15.72   2:42.27 (1:26.55)                                        
 75 Sheridan, Abigail K       13 PAAC-MA              3:25.20    2:42.42        
                1:21.18   2:42.42 (1:21.24)                                        
 76 Sheridan, Zoe R           13 PAAC-MA              2:49.69    2:42.62        
                1:19.85   2:42.62 (1:22.77)                                        
 77 Horwitz, Rebecca A        13 Manhattan Makos-MR   3:38.45    2:42.68        
                1:17.94   2:42.68 (1:24.74)                                        
 78 O'Meara, Sappha E         15 Manhattan Makos-MR   2:41.06    2:42.80        
                1:18.22   2:42.80 (1:24.58)                                        
 79 Strom, Caroline M         13 CPAC-CT              2:59.83    2:43.76        
                1:20.06   2:43.76 (1:23.70)                                        
 80 Trachuk, Anna-Maria       14 UNNYC-MR                  NT    2:44.16        
                1:19.50   2:44.16 (1:24.66)                                        
 81 Pinzon, Sarah A           13 Agua Swim Team-MR    2:39.56    2:44.23        
                1:20.02   2:44.23 (1:24.21)                                        
 82 Crowley, Briellen P       15 SeaDragons-NJ        2:40.13    2:44.81        
                1:17.82   2:44.81 (1:26.99)                                        
 83 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    2:46.31    2:45.00        
                1:19.47   2:45.00 (1:25.53)                                        
 84 Pearson, Elizabeth        14 NYCC-MR              2:35.00    2:45.23        
                1:17.65   2:45.23 (1:27.58)                                        
 85 Chao, Christina M         13 CPAC-CT                   NT    2:45.66        
                1:20.65   2:45.66 (1:25.01)                                        
 86 McDermot, Annie E         13 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:46.60        
                1:20.66   2:46.60 (1:25.94)                                        
 87 Gasic, Doris              13 RI Marlins-MR             NT    2:47.00        
                1:20.60   2:47.00 (1:26.40)                                        
 88 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR            2:38.90    2:47.57        
                1:20.51   2:47.57 (1:27.06)                                        
 89 Pascuzzo, Sofia M         13 PAAC-MA                   NT    2:48.74        
 90 Mei, Emily S              13 Agua Swim Team-MR    2:50.44    2:51.03        
                1:21.71   2:51.03 (1:29.32)                                        
 91 Xu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR         NT    2:51.58        
                1:22.39   2:51.58 (1:29.19)                                        
 92 Kidulic, Autumn M         13 PAAC-MA                   NT    2:51.60        
                1:24.84   2:51.60 (1:26.76)                                        
 93 Edens, Maddie E           15 SeaDragons-NJ        3:30.09    2:56.35        
                1:23.17   2:56.35 (1:33.18)                                        
 94 Larson, Samantha M        13 Scarlet-NJ           3:16.05    2:59.21        
                1:29.28   2:59.21 (1:29.93)                                        
 95 Moffitt, Anna K           14 SeaDragons-NJ        2:55.63    3:01.30        
                1:26.84   3:01.30 (1:34.46)                                        
 96 Ritziu, Andrea            13 RI Marlins-MR             NT    3:02.24        
                1:27.93   3:02.24 (1:34.31)                                        
 97 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              3:05.50    3:03.29        
                1:27.67   3:03.29 (1:35.62)                                        
 98 Ibrahim, Yara             16 Agua Swim Team-MR         NT    3:22.20        
                1:31.16   3:22.20 (1:51.04)                                        
 99 Wesh, Jandeija B          13 GATE-MR              3:15.00    3:22.46        
                1:35.97   3:22.46 (1:46.49)                                        
 -- Tuhtasinova, Maftuna      19 NYCC-MR              2:13.00         NS        
 -- Simotas, Samantha C       13 Scarlet-NJ           2:47.12         NS        
 -- Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:30.56         NS        
 -- Reynoso, Jessica M        18 Agua Swim Team-MR    2:20.16         NS        
 -- Hutchings, Zoe            14 Badger-MR            2:37.00        SCR        
 -- Covaci, Kristie-Anna      15 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Ferreira, Lindsey E       13 CPAC-CT              2:31.80        SCR        
 -- Carlson, Porter E         16 CPAC-CT              2:26.81        SCR        
 -- Magnotta, Danielle N      14 SeaDragons-NJ        2:43.13        SCR        
 -- Brennan, Catie F          13 NYCC-MR              2:41.85        SCR        
 -- Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:15.77        SCR        
 -- Montanez, Leonor M        13 Scarlet-NJ           2:59.79        SCR        
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuhtasinova, Maftuna      19 NYCC-MR              1:07.00    1:08.10        
  2 Silverman, Carolyn G      14 Morris County-NJ     1:06.77    1:09.57        
  3 McGowan, Alessia M        14 Agua Swim Team-MR    1:09.63    1:10.74        
  4 Mulvenna, Ann C           14 Scarlet-NJ           1:10.92    1:11.87        
  5 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              1:10.22    1:12.42        
  6 Tan, Cathy                15 Agua Swim Team-MR    1:12.36    1:12.74        
  7 Daday, Caitlin E          17 PAAC-MA              1:08.84    1:12.88        
  8 Hsiung, Tiffany           17 Scarlet-NJ           1:10.74    1:13.19        
  9 Giangrande, Gillian E     13 CPAC-CT              1:13.73    1:14.74        
 10 Safovich, Polina F        15 Agua Swim Team-MR    1:14.97    1:14.85        
 11 Maroney, Becca W          15 CPAC-CT              1:15.70    1:15.32        
 12 Czochanski, Kelly F       16 Scarlet-NJ           1:12.43    1:15.83        
 13 Tomita, Yurika            13 NYCC-MR              1:19.21    1:15.85        
 14 Lai, Stephanie R          13 NYCC-MR              1:20.28    1:16.38        
 15 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    1:17.30    1:16.77        
 16 Chan, Shirley             18 Agua Swim Team-MR         NT    1:16.95        
 17 Khal-Laayoun, Yasmina E   16 Agua Swim Team-MR    1:15.79    1:17.03        
 18 Moody, Sophie P           16 NYCC-MR              1:16.35    1:17.08        
 19 Kinkel, Amanda N          15 GATE-MR              1:18.67    1:17.48        
 20 Fong, Chloe C             13 Manhattan Makos-MR   1:21.06    1:17.63        
 21 Pohl, Charlotte L         14 CPAC-CT              1:19.15    1:17.74        
 22 Tilneac, Stephanie J      15 NYCC-MR              1:13.85    1:18.32        
 23 Stobbie, Belle C          15 CPAC-CT              1:18.60    1:18.42        
 24 Kaewkrajang, Tanya        17 GATE-MR              1:15.03    1:18.93        
 25 Castaneda, Sierra R       15 SeaDragons-NJ        1:14.47    1:19.15        
 26 Daday, Colleen M          14 PAAC-MA              1:13.55    1:19.39        
 27 Walsh, Georgina           18 NYCC-MR              1:13.76    1:19.69        
 28 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    1:28.46    1:19.77        
 29 Grier, Mary-McKenzie      13 Agua Swim Team-MR    1:19.88    1:19.87        
 30 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    1:19.20    1:20.10        
 31 Banker, Britt A           14 CPAC-CT              1:23.09    1:20.49        
 32 Castaneda, Julia          13 SeaDragons-NJ        1:15.48    1:20.58        
 33 Hillis, Gabrielle B       14 Manhattan Makos-MR   1:24.84    1:20.93        
 34 Simotas, Samantha C       13 Scarlet-NJ           1:23.07    1:20.99        
 35 Knobler, Sera A           15 Agua Swim Team-MR    1:23.16    1:21.36        
 36 Stiles, Juliann A         13 Morris County-NJ     1:21.13    1:21.44        
 37 Weeks, Katie E            13 PAAC-MA              1:20.30    1:21.50        
 38 Schnupp, Samantha J       14 NYCC-MR              1:21.86    1:21.75        
 39 Jomo, Ella K              13 UN-CT                1:18.24    1:21.79        
 40 Coccaro, Shannon M        14 Scarlet-NJ           1:20.99    1:21.90        
 41 Beavers, Maisy            14 NYCC-MR              1:18.79    1:21.96        
 42 Christensen, Kaki C       13 UN-CT                1:29.36    1:22.16        
 43 Lee, Audrey               15 GATE-MR              1:18.80    1:22.47        
 44 Gasic, Andrea             16 RI Marlins-MR        1:22.67    1:22.76        
 45 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:26.25    1:22.98        
 46 Cheng, Britney            13 GATE-MR              1:21.04    1:23.09        
 47 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              1:12.94    1:23.20        
 48 Low, Kelly                14 NYCC-MR              1:19.41    1:23.99        
 49 Klinovsky, Katarina       15 Agua Swim Team-MR    1:22.86    1:24.16        
 50 Huang, Sabrina R          15 GATE-MR              1:24.00    1:24.50        
 51 Pena, Desiree             13 Agua Swim Team-MR    1:24.42    1:24.60        
 52 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              1:34.72    1:24.62        
 53 Rodriguez, Keannie M      17 Agua Swim Team-MR    1:21.15    1:24.92        
 54 Herring, Sophia M         16 Manhattan Makos-MR   1:20.01    1:25.32        
 55 Crowley, Briellen P       15 SeaDragons-NJ        1:22.73    1:26.19        
 56 Pinzon, Sarah A           13 Agua Swim Team-MR    1:29.76    1:26.27        
 57 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:26.62    1:26.31        
 58 Olszewski, Inez I         13 NYCC-MR              1:30.30    1:26.81        
 59 Rhodd, Holland M          16 Manhattan Makos-MR   1:29.51    1:27.20        
 60 Shen, Alexandra           14 HS-MR                1:24.33    1:28.00        
 61 Montes, Adrianna          15 Manhattan Makos-MR        NT    1:28.11        
 62 Pascuzzo, Sofia M         13 PAAC-MA                   NT    1:28.13        
 63 Strom, Caroline M         13 CPAC-CT              1:36.20    1:28.90        
 64 Trachuk, Anna-Maria       14 UNNYC-MR                  NT    1:29.24        
 65 Canales, Carolyn M        13 HS-MR                1:29.12    1:29.53        
 66 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT              1:30.34    1:29.55        
 67 Ritziu, Andrea            13 RI Marlins-MR             NT    1:30.21        
 68 Xu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    1:30.90    1:30.87        
 69 Kalyuskin, Nina E         13 GATE-MR              1:33.75    1:30.89        
 70 Ibrahim, Yara             16 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.93        
 71 Kidulic, Autumn M         13 PAAC-MA                   NT    1:31.31        
 72 Edens, Maddie E           15 SeaDragons-NJ        1:45.09    1:32.74        
 73 Yehia, Roanne H           13 Scarlet-NJ           1:30.71    1:33.58        
 74 Gasic, Doris              13 RI Marlins-MR        1:44.37    1:34.05        
 75 Macalintal, Meagan G      13 Scarlet-NJ           1:37.00    1:34.20        
 76 McDermot, Annie E         13 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:34.91        
 77 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              1:33.90    1:37.87        
 78 Larson, Samantha M        13 Scarlet-NJ           1:36.95    1:38.57        
 79 Wesh, Jandeija B          13 GATE-MR              1:40.75    1:47.20        
 -- Wong, Isabelle            15 GATE-MR              1:29.00        SCR        
 -- Pearson, Elizabeth        14 NYCC-MR              1:25.00        SCR        
 -- Hutchings, Zoe            14 Badger-MR            1:24.18        SCR        
 -- Covaci, Kristie-Anna      15 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Brennan, Catie F          13 NYCC-MR              1:21.07        SCR        
 -- Gentry, Alona R           14 CPAC-CT              1:28.41        SCR        
 -- Howell, Shannon M         16 PAAC-MA              1:09.33        SCR        
 -- Song, Marissa D           15 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- DelFranco, Carly J        16 PAAC-MA              1:10.41        SCR        
 -- Kuo, Victoria F           13 Agua Swim Team-MR    1:23.68        SCR        
 -- Hare, Maia                16 Manhattan Makos-MR   1:17.15        SCR        
 -- Ferreira, Lindsey E       13 CPAC-CT              1:35.85        SCR        
 -- Carlson, Porter E         16 CPAC-CT              1:17.64        SCR        
 -- Magnotta, Danielle N      14 SeaDragons-NJ        1:23.43        SCR        
 -- Montanez, Leonor M        13 Scarlet-NJ           1:27.88        SCR        
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulvenna, Ann C           14 Scarlet-NJ           2:29.86    2:28.46        
                1:14.66   2:28.46 (1:13.80)                                        
  2 Tuhtasinova, Maftuna      19 NYCC-MR              2:23.00    2:28.59        
                1:12.07   2:28.59 (1:16.52)                                        
  3 Brickman, Molly E         16 Agua Swim Team-MR    2:30.59    2:33.48        
                1:14.34   2:33.48 (1:19.14)                                        
  4 Daday, Caitlin E          17 PAAC-MA              2:25.69    2:33.53        
                1:15.63   2:33.53 (1:17.90)                                        
  5 Tan, Cathy                15 Agua Swim Team-MR    2:32.11    2:33.89        
                1:15.39   2:33.89 (1:18.50)                                        
  6 Hsiung, Tiffany           17 Scarlet-NJ           2:29.75    2:35.58        
  7 DelFranco, Carly J        16 PAAC-MA              2:32.11    2:35.95        
                1:16.26   2:35.95 (1:19.69)                                        
  8 Silverman, Carolyn G      14 Morris County-NJ     2:32.80    2:36.12        
                1:16.07   2:36.12 (1:20.05)                                        
  9 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              2:29.91    2:36.90        
                1:16.98   2:36.90 (1:19.92)                                        
 10 Howell, Shannon M         16 PAAC-MA              2:30.36    2:38.93        
                1:17.20   2:38.93 (1:21.73)                                        
 11 Maroney, Becca W          15 CPAC-CT              2:40.71    2:40.46        
                1:17.67   2:40.46 (1:22.79)                                        
 12 Giangrande, Gillian E     13 CPAC-CT              2:45.38    2:40.53        
                1:20.74   2:40.53 (1:19.79)                                        
 12 Czochanski, Kelly F       16 Scarlet-NJ           2:33.72    2:40.53        
                1:19.95   2:40.53 (1:20.58)                                        
 14 Daday, Colleen M          14 PAAC-MA              2:33.07    2:41.09        
 15 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    2:42.97    2:42.37        
 16 Thomas, Danielle M        17 PAAC-MA              2:33.75    2:43.13        
                1:20.35   2:43.13 (1:22.78)                                        
 17 Corridon, Claire D        14 Agua Swim Team-MR    2:46.32    2:43.73        
                1:46.60     2:43.73 (57.13)                                        
 18 Fong, Chloe C             13 Manhattan Makos-MR        NT    2:44.64        
                1:20.27   2:44.64 (1:24.37)                                        
 19 Tomita, Yurika            13 NYCC-MR              2:54.77    2:45.11        
                1:19.57   2:45.11 (1:25.54)                                        
 20 Banker, Britt A           14 CPAC-CT              2:58.62    2:46.56        
                1:21.06   2:46.56 (1:25.50)                                        
 21 Tilneac, Stephanie J      15 NYCC-MR              2:41.77    2:48.63        
                1:22.26   2:48.63 (1:26.37)                                        
 22 Grier, Mary-McKenzie      13 Agua Swim Team-MR    2:42.11    2:49.02        
                1:24.36   2:49.02 (1:24.66)                                        
 23 Chan, Shirley             18 Agua Swim Team-MR    2:38.61    2:49.39        
                1:22.80   2:49.39 (1:26.59)                                        
 24 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    2:52.06    2:49.93        
                1:22.80   2:49.93 (1:27.13)                                        
 25 Knobler, Sera A           15 Agua Swim Team-MR    2:54.89    2:50.00        
                1:24.01   2:50.00 (1:25.99)                                        
 26 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              2:36.90    2:50.02        
                1:21.99   2:50.02 (1:28.03)                                        
 27 Weeks, Katie E            13 PAAC-MA              2:49.78    2:51.95        
                1:46.60   2:51.95 (1:05.35)                                        
 28 Stiles, Juliann A         13 Morris County-NJ     2:57.76    2:53.25        
 29 Coccaro, Shannon M        14 Scarlet-NJ           2:48.07    2:53.30        
                1:25.35   2:53.30 (1:27.95)                                        
 30 Weissman, Emily T         13 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:53.38        
                1:26.50   2:53.38 (1:26.88)                                        
 31 Wang, Carol               15 GATE-MR              2:57.00    2:54.99        
                1:25.97   2:54.99 (1:29.02)                                        
 32 Hillis, Gabrielle B       14 Manhattan Makos-MR   3:05.33    2:56.13        
                1:27.03   2:56.13 (1:29.10)                                        
 33 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    2:53.46    2:58.34        
                1:20.32   2:58.34 (1:38.02)                                        
 34 Low, Kelly                14 NYCC-MR              2:52.43    2:58.58        
 35 Beavers, Maisy            14 NYCC-MR              2:55.63    3:00.29        
                1:25.05   3:00.29 (1:35.24)                                        
 36 Montes, Adrianna          15 Manhattan Makos-MR   3:03.38    3:01.50        
                1:29.35   3:01.50 (1:32.15)                                        
 37 Crowley, Briellen P       15 SeaDragons-NJ        2:55.50    3:01.92        
                1:27.90   3:01.92 (1:34.02)                                        
 38 Sheridan, Abigail K       13 PAAC-MA                   NT    3:03.77        
                1:30.58   3:03.77 (1:33.19)                                        
 39 Klinovsky, Katarina       15 Agua Swim Team-MR    3:00.88    3:08.04        
                1:31.26   3:08.04 (1:36.78)                                        
 40 Sheridan, Zoe R           13 PAAC-MA                   NT    3:11.23        
                1:32.79   3:11.23 (1:38.44)                                        
 41 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR            2:58.00    3:12.19        
                1:35.47   3:12.19 (1:36.72)                                        
 42 Kunesch, Victoria E       14 SeaDragons-NJ        3:10.03    3:18.88        
                1:38.38   3:18.88 (1:40.50)                                        
 -- Kalyuskin, Nina E         13 GATE-MR              2:50.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:34.85        DQ (1:40.56)                                        
 -- Song, Marissa D           15 Manhattan Makos-MR   2:54.57         NS        
 -- Pena, Desiree             13 Agua Swim Team-MR    3:01.23         NS        
 -- Hutchings, Zoe            14 Badger-MR            3:02.21        SCR        
 -- Brennan, Catie F          13 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Montanez, Leonor M        13 Scarlet-NJ           3:34.18        SCR        
 -- Ferreira, Lindsey E       13 CPAC-CT              2:55.50        SCR        
 -- Walsh, Georgina           18 NYCC-MR              2:36.33        SCR        
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fried, Carly T            15 Agua Swim Team-MR    1:18.30    1:19.27        
  2 Reynoso, Jessica M        18 Agua Swim Team-MR    1:18.89    1:21.69        
  3 Trivino, Maria A          16 Agua Swim Team-MR    1:20.18    1:22.28        
  4 Thomas, Danielle M        17 PAAC-MA              1:17.69    1:22.52        
  5 Baratta, Gabby A          14 Scarlet-NJ           1:24.54    1:23.78        
  6 McGowan, Alessia M        14 Agua Swim Team-MR    1:22.00    1:24.33        
  7 Kiernan, Marilee S        25 NYAC-MR              1:20.01    1:24.83        
  8 Wilf, Jenna R             15 Agua Swim Team-MR    1:25.80    1:24.97        
  9 Christensen, Kaki C       13 UN-CT                1:22.22    1:25.11        
 10 Herring, Sophia M         16 Manhattan Makos-MR   1:23.67    1:25.65        
 11 Walsh, Georgina           18 NYCC-MR              1:23.50    1:26.29        
 12 Cervone, Sarah M          16 Scarlet-NJ           1:24.03    1:26.82        
 13 Chao, Christina M         13 CPAC-CT              1:38.74    1:27.34        
 14 Ascolese, Kea E           13 Morris County-NJ     1:29.42    1:27.69        
 15 Price, Ilana B            13 Agua Swim Team-MR    1:25.28    1:28.04        
 16 Fahrney, Elizabeth L      13 PAAC-MA              1:27.76    1:28.24        
 17 Hare, Maia                16 Manhattan Makos-MR   1:28.49    1:28.85        
 18 Castaneda, Julia          13 SeaDragons-NJ        1:24.14    1:28.89        
 19 Safovich, Polina F        15 Agua Swim Team-MR    1:29.22    1:28.93        
 20 O'Meara, Sappha E         15 Manhattan Makos-MR   1:28.34    1:29.04        
 21 Simotas, Nicole F         16 Scarlet-NJ           1:27.78    1:29.26        
 22 Pearson, Elizabeth        14 NYCC-MR              1:30.00    1:29.31        
 23 Wesh, Jandeija B          13 GATE-MR              1:43.60    1:29.40        
 24 Hyatt, Juli M             14 Scarlet-NJ           1:30.56    1:29.55        
 25 Sharma, Jaya              13 Scarlet-NJ           1:28.76    1:29.56        
 26 Reynolds, Emily M         16 Scarlet-NJ           1:32.00    1:29.85        
 27 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:32.01    1:30.67        
 28 Kaplan, Maya              17 Scarlet-NJ           1:30.22    1:31.00        
 29 Chan, Shirley             18 Agua Swim Team-MR    1:29.68    1:31.26        
 30 Wong, Isabelle            15 GATE-MR              1:31.73    1:31.55        
 31 Carlson, Kellen A         13 CPAC-CT              1:27.40    1:31.67        
 32 Cheng, Britney            13 GATE-MR              1:31.00    1:31.90        
 33 Lane, Natasha *           14 Agua Swim Team-MR    1:31.16    1:32.09        
 34 Pena, Jarleen B           18 Agua Swim Team-MR    1:28.22    1:32.45        
 35 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    1:29.62    1:33.01        
 36 Code, Alexa L             14 Manhattan Makos-MR   1:37.12    1:33.47        
 37 Montes, Adrianna          15 Manhattan Makos-MR   1:32.57    1:33.85        
 38 Stobbie, Belle C          15 CPAC-CT              1:37.96    1:34.03        
 39 Pohl, Charlotte L         14 CPAC-CT              1:38.38    1:34.26        
 40 Huang, Sabrina R          15 GATE-MR              1:31.08    1:34.75        
 41 Weissman, Emily T         13 Agua Swim Team-MR    1:35.51    1:35.42        
 42 Berry-Toon, Catharine Q   13 SeaDragons-NJ        1:32.35    1:35.43        
 43 Xu, Annie Y               13 Scarlet-NJ           1:30.36    1:35.98        
 44 Simotas, Samantha C       13 Scarlet-NJ           1:33.50    1:36.28        
 45 Rodriguez, Keannie M      17 Agua Swim Team-MR    1:29.09    1:36.36        
 46 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              1:28.45    1:36.76        
 47 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              1:41.01    1:36.81        
 48 Gentry, Alona R           14 CPAC-CT              1:49.16    1:36.89        
 49 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    1:36.55    1:37.55        
 50 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:35.85    1:37.92        
 51 Moffitt, Anna K           14 SeaDragons-NJ        1:32.49    1:37.98        
 52 Taylor, Sophia G          15 Manhattan Makos-MR   1:40.15    1:38.23        
 53 OH, Sarafina M            14 Agua Swim Team-MR    1:37.81    1:38.38        
 54 Horwitz, Rebecca A        13 Manhattan Makos-MR   1:44.45    1:39.19        
 55 Pinzon, Sarah A           13 Agua Swim Team-MR    1:35.99    1:41.14        
 56 Shirazi, Tara J           13 Agua Swim Team-MR    1:41.98    1:41.71        
 57 Kidulic, Autumn M         13 PAAC-MA                   NT    1:42.20        
 58 McDermot, Annie E         13 Agua Swim Team-MR    1:40.23    1:42.28        
 59 Irwin, Amanda P           13 Agua Swim Team-MR    1:37.89    1:43.23        
 60 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT              1:43.59    1:43.51        
 61 Xu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    1:39.39    1:43.86        
 62 Mei, Emily S              13 Agua Swim Team-MR    1:48.98    1:44.14        
 63 Rhodd, Holland M          16 Manhattan Makos-MR   1:49.48    1:44.49        
 64 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:40.80    1:44.87        
 65 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR            1:52.02    1:45.29        
 66 Kunesch, Victoria E       14 SeaDragons-NJ        1:41.43    1:46.39        
 67 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              1:44.50    1:47.36        
 68 Strom, Caroline M         13 CPAC-CT              1:54.90    1:47.72        
 69 Gasic, Doris              13 RI Marlins-MR             NT    1:47.82        
 70 Edens, Maddie E           15 SeaDragons-NJ        1:50.09    1:48.32        
 71 Trachuk, Anna-Maria       14 UNNYC-MR                  NT    1:49.12        
 72 Larson, Samantha M        13 Scarlet-NJ           1:53.22    1:51.22        
 -- Kalyuskin, Nina E         13 GATE-MR              1:39.03         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Cattano, Kelly E          13 CPAC-CT              2:06.15         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Neal, Lia M               18 Agua Swim Team-MR    1:18.38         NS        
 -- Jomo, Ella K              13 UN-CT                1:52.67        SCR        
 -- Brennan, Catie F          13 NYCC-MR              1:37.40        SCR        
 -- Covaci, Kristie-Anna      15 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Magnotta, Danielle N      14 SeaDragons-NJ        1:36.53        SCR        
 -- Carlson, Porter E         16 CPAC-CT              1:35.82        SCR        
 -- Pascuzzo, Sofia M         13 PAAC-MA                   NT        SCR        
 -- Montanez, Leonor M        13 Scarlet-NJ           1:35.68        SCR        
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trivino, Maria A          16 Agua Swim Team-MR    2:57.66    2:53.56        
  2 Thomas, Danielle M        17 PAAC-MA              2:44.84    2:55.03        
                1:25.96   2:55.03 (1:29.07)                                        
  3 Fried, Carly T            15 Agua Swim Team-MR    2:49.40    2:56.71        
                1:25.76   2:56.71 (1:30.95)                                        
  4 Fong, Chloe C             13 Manhattan Makos-MR   3:06.62    3:01.16        
                1:27.38   3:01.16 (1:33.78)                                        
  5 Cervone, Sarah M          16 Scarlet-NJ           2:55.35    3:03.06        
  6 Baratta, Gabby A          14 Scarlet-NJ           3:00.05    3:05.49        
                  30.24   3:05.49 (2:35.25)                                        
  7 Ascolese, Kea E           13 Morris County-NJ     3:12.86    3:05.84        
  8 McGowan, Alessia M        14 Agua Swim Team-MR         NT    3:06.25        
  9 Fahrney, Elizabeth L      13 PAAC-MA              3:08.46    3:10.23        
                1:32.49   3:10.23 (1:37.74)                                        
 10 Walsh, Georgina           18 NYCC-MR              2:59.31    3:10.28        
                1:31.34   3:10.28 (1:38.94)                                        
 11 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    3:04.94    3:10.65        
                1:31.32   3:10.65 (1:39.33)                                        
 12 Simotas, Nicole F         16 Scarlet-NJ           3:04.30    3:10.91        
                1:33.38   3:10.91 (1:37.53)                                        
 13 Chao, Christina M         13 CPAC-CT              3:35.33    3:11.74        
                1:34.55   3:11.74 (1:37.19)                                        
 14 Carlson, Kellen A         13 CPAC-CT              3:15.55    3:12.78        
                1:35.16   3:12.78 (1:37.62)                                        
 15 Lane, Natasha *           14 Agua Swim Team-MR    3:22.04    3:13.43        
                1:32.22   3:13.43 (1:41.21)                                        
 16 Hyatt, Juli M             14 Scarlet-NJ           3:14.92    3:14.22        
                1:33.06   3:14.22 (1:41.16)                                        
 17 Reynolds, Emily M         16 Scarlet-NJ           3:20.00    3:14.70        
                1:31.74   3:14.70 (1:42.96)                                        
 18 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    3:20.15    3:16.50        
 19 Code, Alexa L             14 Manhattan Makos-MR        NT    3:20.83        
                1:37.09   3:20.83 (1:43.74)                                        
 20 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                3:14.60    3:23.09        
                1:39.58   3:23.09 (1:43.51)                                        
 21 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    3:10.69    3:23.20        
 22 Taylor, Sophia G          15 Manhattan Makos-MR        NT    3:24.36        
 23 Xu, Annie Y               13 Scarlet-NJ           3:15.20    3:26.69        
                1:40.26   3:26.69 (1:46.43)                                        
 24 Weissman, Emily T         13 Agua Swim Team-MR    3:37.45    3:28.31        
                1:42.22   3:28.31 (1:46.09)                                        
 25 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    3:22.87    3:28.67        
                1:41.48   3:28.67 (1:47.19)                                        
 26 Yehia, Myrna H            15 Scarlet-NJ           3:21.26    3:30.76        
                1:38.03   3:30.76 (1:52.73)                                        
 27 Moffitt, Anna K           14 SeaDragons-NJ        3:18.97    3:31.84        
                1:40.27   3:31.84 (1:51.57)                                        
 28 Wong, Samantha H          14 HS-MR                3:25.60    3:36.81        
                1:45.49   3:36.81 (1:51.32)                                        
 29 Shirazi, Tara J           13 Agua Swim Team-MR    3:48.41    3:37.94        
 30 Canales, Carolyn M        13 HS-MR                3:44.26    3:45.16        
                1:49.70   3:45.16 (1:55.46)                                        
 -- Wang, Carol               15 GATE-MR              3:30.00        SCR        
 -- Brennan, Catie F          13 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Reynoso, Jessica M        18 Agua Swim Team-MR    2:51.77        SCR        
 -- DelFranco, Carly J        16 PAAC-MA              2:57.69        SCR        
 -- O'Meara, Sappha E         15 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Pearson, Elizabeth        14 NYCC-MR              3:10.00        SCR        
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hare, Maia                16 Manhattan Makos-MR   1:07.02    1:07.84        
  2 Brickman, Molly E         16 Agua Swim Team-MR    1:09.00    1:08.72        
  3 Chan, Shirley             18 Agua Swim Team-MR    1:05.73    1:09.46        
  4 Tallier, Sophie T         16 Scarlet-NJ           1:09.59    1:09.78        
  5 Giangrande, Gillian E     13 CPAC-CT              1:10.87    1:10.41        
  6 Code, Alexa L             14 Manhattan Makos-MR   1:12.27    1:11.89        
  7 Baratta, Gabby A          14 Scarlet-NJ           1:12.92    1:11.94        
  8 Mulvenna, Ann C           14 Scarlet-NJ           1:13.51    1:11.95        
  9 Khal-Laayoun, Yasmina E   16 Agua Swim Team-MR    1:09.33    1:12.61        
 10 Tilneac, Stephanie J      15 NYCC-MR              1:10.46    1:13.71        
 11 Safovich, Polina F        15 Agua Swim Team-MR    1:14.35    1:14.05        
 12 Stobbie, Belle C          15 CPAC-CT              1:16.29    1:14.75        
 13 Grier, Mary-McKenzie      13 Agua Swim Team-MR    1:16.45    1:14.76        
 14 Vogt, Hailey L            17 Scarlet-NJ           1:11.02    1:14.77        
 15 Sharma, Jaya              13 Scarlet-NJ           1:14.37    1:14.95        
 16 Fong, Chloe C             13 Manhattan Makos-MR   1:20.24    1:15.23        
 17 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              1:19.90    1:15.62        
 18 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              1:43.47    1:16.16        
 19 Czochanski, Kelly F       16 Scarlet-NJ           1:21.14    1:16.55        
 20 Maroney, Becca W          15 CPAC-CT              1:19.64    1:16.71        
 21 Arnold, Samantha M        17 Scarlet-NJ           1:14.66    1:17.05        
 22 Carlson, Kellen A         13 CPAC-CT              1:21.65    1:17.36        
 23 Weeks, Katie E            13 PAAC-MA              1:16.36    1:17.90        
 24 Thomas, Danielle M        17 PAAC-MA              1:12.06    1:18.25        
 25 Daday, Colleen M          14 PAAC-MA              1:16.97    1:18.53        
 26 Gasic, Andrea             16 RI Marlins-MR        1:19.47    1:18.89        
 27 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT              1:26.83    1:20.11        
 28 Schnupp, Samantha J       14 NYCC-MR              1:22.21    1:20.18        
 29 Wang, Carol               15 GATE-MR              1:20.00    1:20.35        
 30 Taylor, Sophia G          15 Manhattan Makos-MR   1:25.88    1:20.38        
 31 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              1:16.28    1:20.66        
 32 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                1:17.03    1:20.94        
 33 Beavers, Maisy            14 NYCC-MR              1:22.39    1:21.18        
 34 Olszewski, Inez I         13 NYCC-MR              1:19.00    1:21.30        
 35 Stiles, Juliann A         13 Morris County-NJ     1:20.50    1:22.54        
 36 Dorsey, Kai V             15 Agua Swim Team-MR    1:25.18    1:23.11        
 37 Herring, Sophia M         16 Manhattan Makos-MR   1:25.89    1:23.25        
 38 Banker, Britt A           14 CPAC-CT              1:44.29    1:23.43        
 39 Hillis, Gabrielle B       14 Manhattan Makos-MR        NT    1:23.91        
 40 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR            1:21.09    1:24.66        
 41 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    1:30.72    1:25.85        
 42 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              1:29.11    1:26.06        
 43 Xu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    1:20.75    1:26.64        
 44 Shirazi, Tara J           13 Agua Swim Team-MR    1:27.28    1:26.67        
 45 Irwin, Amanda P           13 Agua Swim Team-MR    1:24.04    1:27.51        
 46 Xu, Annie Y               13 Scarlet-NJ           1:22.70    1:28.18        
 47 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              1:36.69    1:29.31        
 48 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    1:28.60    1:29.49        
 49 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:32.14    1:29.64        
 50 Shen, Alexandra           14 HS-MR                1:22.72    1:30.64        
 51 OH, Sarafina M            14 Agua Swim Team-MR    1:33.58    1:31.20        
 52 Klinovsky, Katarina       15 Agua Swim Team-MR         NT    1:31.78        
 53 Pena, Jarleen B           18 Agua Swim Team-MR    1:17.58    1:32.31        
 54 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:29.42    1:33.88        
 55 Wong, Samantha H          14 HS-MR                1:31.04    1:34.07        
 56 Low, Kelly                14 NYCC-MR                   NT    1:34.72        
 -- Gentry, Alona R           14 CPAC-CT              1:49.38        SCR        
 -- Howell, Shannon M         16 PAAC-MA              1:24.56        SCR        
 -- Carlson, Porter E         16 CPAC-CT              1:16.28        SCR        
 -- Huang, Sabrina R          15 GATE-MR              1:25.07        SCR        
 -- Song, Marissa D           15 Manhattan Makos-MR   1:19.32        SCR        
 -- Kinkel, Amanda N          15 GATE-MR              1:24.94        SCR        
 -- Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              1:10.59        SCR        
 -- Kuo, Victoria F           13 Agua Swim Team-MR    2:03.72        SCR        
 -- Ferreira, Lindsey E       13 CPAC-CT              1:25.90        SCR        
 -- Reynoso, Jessica M        18 Agua Swim Team-MR    1:10.11        SCR        
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson-Maddox, Isla   17 Agua Swim Team-MR    2:13.65    2:20.04        
                1:07.00   2:20.04 (1:13.04)                                        
  2 Tallier, Sophie T         16 Scarlet-NJ           2:26.85    2:29.36        
  3 Mulvenna, Ann C           14 Scarlet-NJ           2:32.38    2:31.77        
                1:14.32   2:31.77 (1:17.45)                                        
  4 Chan, Shirley             18 Agua Swim Team-MR    2:23.76    2:34.34        
                1:11.94   2:34.34 (1:22.40)                                        
  5 Hare, Maia                16 Manhattan Makos-MR   2:48.56    2:37.48        
                1:13.93   2:37.48 (1:23.55)                                        
  6 Baratta, Gabby A          14 Scarlet-NJ           2:51.47    2:41.80        
                1:15.76   2:41.80 (1:26.04)                                        
  7 Giangrande, Gillian E     13 CPAC-CT              2:54.36    2:42.03        
                1:18.20   2:42.03 (1:23.83)                                        
  8 Vogt, Hailey L            17 Scarlet-NJ           2:31.58    2:45.92        
                1:18.28   2:45.92 (1:27.64)                                        
  9 Code, Alexa L             14 Manhattan Makos-MR   2:57.11    2:46.81        
                           420:00:00.00 ( )                             1:15.34 ( )
      2:46.81 (1:31.47)                                                            
 10 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              2:55.94    2:47.33        
                1:17.19   2:47.33 (1:30.14)                                        
 11 Sharma, Jaya              13 Scarlet-NJ           2:49.68    2:50.99        
                1:17.96   2:50.99 (1:33.03)                                        
 12 Fong, Chloe C             13 Manhattan Makos-MR        NT    2:53.58        
 13 Tan, Cathy                15 Agua Swim Team-MR    2:53.34    2:53.92        
                1:22.85   2:53.92 (1:31.07)                                        
 14 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              2:46.71    2:55.83        
                1:07.38   2:55.83 (1:48.45)                                        
 15 Tilneac, Stephanie J      15 NYCC-MR              2:49.08    2:56.16        
                1:22.81   2:56.16 (1:33.35)                                        
 16 Taylor, Sophia G          15 Manhattan Makos-MR        NT    2:59.77        
             1:28:40.00      1:28:30.00 ( )                             1:22.11 ( )
      2:59.77 (1:37.66)                                                            
 17 Schnupp, Samantha J       14 NYCC-MR              3:06.40    3:03.51        
               15:00.00         3:03.51 ( )                                        
 18 Grier, Mary-McKenzie      13 Agua Swim Team-MR    2:48.88    3:08.89        
                1:24.13   3:08.89 (1:44.76)                                        
 19 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR            3:19.38    3:25.06        
 -- Khal-Laayoun, Yasmina E   16 Agua Swim Team-MR    2:38.34        DNF        
      Did not finish
 -- Arnold, Samantha M        17 Scarlet-NJ           2:37.31         NS        
 -- Song, Marissa D           15 Manhattan Makos-MR   3:03.57         NS        
 -- Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:36.48        SCR        
 -- Wang, Carol               15 GATE-MR              3:00.00        SCR        
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brickman, Molly E         16 Agua Swim Team-MR    2:33.75    2:30.32        
                1:11.92   2:30.32 (1:18.40)                                        
  2 Trivino, Maria A          16 Agua Swim Team-MR    2:33.73    2:35.96        
                1:14.86   2:35.96 (1:21.10)                                        
  3 Cervone, Sarah M          16 Scarlet-NJ           2:36.63    2:38.25        
                1:18.10   2:38.25 (1:20.15)                                        
  4 Tuhtasinova, Maftuna      19 NYCC-MR              2:27.00    2:38.52        
                1:15.07   2:38.52 (1:23.45)                                        
  5 Tallier, Sophie T         16 Scarlet-NJ           2:35.71    2:38.86        
                1:16.96   2:38.86 (1:21.90)                                        
  6 Thomas, Danielle M        17 PAAC-MA              2:32.67    2:38.91        
                1:17.08   2:38.91 (1:21.83)                                        
  7 Baratta, Gabby A          14 Scarlet-NJ           2:39.14    2:38.92        
  8 Hare, Maia                16 Manhattan Makos-MR   2:35.96    2:39.11        
                1:17.11   2:39.11 (1:22.00)                                        
  9 Daday, Caitlin E          17 PAAC-MA              2:35.65    2:39.16        
                1:15.01   2:39.16 (1:24.15)                                        
 10 Hsiung, Tiffany           17 Scarlet-NJ           2:40.78    2:40.73        
                1:16.23   2:40.73 (1:24.50)                                        
 11 Tan, Cathy                15 Agua Swim Team-MR    2:37.30    2:41.14        
                1:17.71   2:41.14 (1:23.43)                                        
 12 Mulvenna, Ann C           14 Scarlet-NJ           2:40.62    2:41.54        
                1:13.36   2:41.54 (1:28.18)                                        
 13 Moody, Sophie P           16 NYCC-MR              2:42.14    2:41.85        
                1:15.65   2:41.85 (1:26.20)                                        
 14 Chan, Shirley             18 Agua Swim Team-MR    2:35.69    2:42.82        
 15 Khal-Laayoun, Yasmina E   16 Agua Swim Team-MR    2:35.75    2:42.84        
                1:17.45   2:42.84 (1:25.39)                                        
 16 Fried, Carly T            15 Agua Swim Team-MR    2:42.80    2:43.98        
                1:18.06   2:43.98 (1:25.92)                                        
 17 Christensen, Kaki C       13 UN-CT                2:55.36    2:45.34        
                1:21.47   2:45.34 (1:23.87)                                        
 18 Price, Ilana B            13 Agua Swim Team-MR    2:40.06    2:45.41        
                1:19.98   2:45.41 (1:25.43)                                        
 19 Giangrande, Gillian E     13 CPAC-CT              3:05.32    2:45.46        
                1:12.89   2:45.46 (1:32.57)                                        
 20 Rodriguez, Keannie M      17 Agua Swim Team-MR    2:42.48    2:46.03        
                1:24.28   2:46.03 (1:21.75)                                        
 21 Tomita, Yurika            13 NYCC-MR              2:55.92    2:46.05        
                1:18.03   2:46.05 (1:28.02)                                        
 22 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    2:46.11    2:46.44        
                1:18.71   2:46.44 (1:27.73)                                        
 23 Castaneda, Sierra R       15 SeaDragons-NJ        2:37.73    2:46.82        
                1:19.31   2:46.82 (1:27.51)                                        
 24 Grier, Mary-McKenzie      13 Agua Swim Team-MR    2:49.87    2:47.67        
                1:17.57   2:47.67 (1:30.10)                                        
 25 Simotas, Nicole F         16 Scarlet-NJ           2:42.34    2:47.87        
 26 Walsh, Georgina           18 NYCC-MR              2:37.83    2:48.72        
                1:18.74   2:48.72 (1:29.98)                                        
 27 Sharma, Jaya              13 Scarlet-NJ           2:45.60    2:49.47        
                1:24.60   2:49.47 (1:24.87)                                        
 28 Reynolds, Emily M         16 Scarlet-NJ           2:49.00    2:49.61        
                1:21.34   2:49.61 (1:28.27)                                        
 29 Ascolese, Kea E           13 Morris County-NJ     2:48.78    2:50.98        
 30 Lai, Stephanie R          13 NYCC-MR                   NT    2:51.54        
                1:18.58   2:51.54 (1:32.96)                                        
 31 Arnold, Samantha M        17 Scarlet-NJ           2:49.29    2:52.31        
                1:21.96   2:52.31 (1:30.35)                                        
 32 Weissman, Emily T         13 Agua Swim Team-MR    3:10.83    2:53.59        
                1:23.73   2:53.59 (1:29.86)                                        
 33 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:47.23    2:54.19        
                1:22.60   2:54.19 (1:31.59)                                        
 34 Fahrney, Elizabeth L      13 PAAC-MA              2:52.30    2:54.41        
 35 Pena, Desiree             13 Agua Swim Team-MR    3:02.61    2:54.62        
 36 Hyatt, Juli M             14 Scarlet-NJ           3:01.15    2:54.79        
                1:27.54   2:54.79 (1:27.25)                                        
 37 Vogt, Hailey L            17 Scarlet-NJ           2:43.51    2:55.04        
                1:21.96   2:55.04 (1:33.08)                                        
 38 Simotas, Samantha C       13 Scarlet-NJ           3:10.79    2:55.52        
                1:28.86   2:55.52 (1:26.66)                                        
 38 Castaneda, Julia          13 SeaDragons-NJ        2:43.43    2:55.52        
                1:22.59   2:55.52 (1:32.93)                                        
 40 Wang, Carol               15 GATE-MR              2:57.00    2:55.91        
                1:24.32   2:55.91 (1:31.59)                                        
 41 Xu, Annie Y               13 Scarlet-NJ           2:55.75    2:56.11        
                1:24.27   2:56.11 (1:31.84)                                        
 42 Silverman, Carolyn G      14 Morris County-NJ     3:00.02    2:56.22        
                1:13.86   2:56.22 (1:42.36)                                        
 43 Knobler, Sera A           15 Agua Swim Team-MR    3:00.40    2:56.38        
                1:25.88   2:56.38 (1:30.50)                                        
 44 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              3:31.75    2:56.52        
 45 Montes, Adrianna          15 Manhattan Makos-MR   2:54.96    2:57.27        
                1:28.15   2:57.27 (1:29.12)                                        
 46 Cheng, Britney            13 GATE-MR              2:57.89    2:57.77        
 47 Coccaro, Shannon M        14 Scarlet-NJ           3:00.62    2:59.29        
                1:21.35   2:59.29 (1:37.94)                                        
 48 Chao, Christina M         13 CPAC-CT              3:20.86    2:59.38        
                1:30.56   2:59.38 (1:28.82)                                        
 49 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:51.40    2:59.98        
                1:23.14   2:59.98 (1:36.84)                                        
 50 Lee, Audrey               15 GATE-MR              2:57.78    3:00.03        
                1:26.99   3:00.03 (1:33.04)                                        
 51 OH, Sarafina M            14 Agua Swim Team-MR    3:02.96    3:01.62        
                1:45.14   3:01.62 (1:16.48)                                        
 52 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR            2:57.06    3:01.89        
                1:25.24   3:01.89 (1:36.65)                                        
 53 Crowley, Briellen P       15 SeaDragons-NJ        2:58.22    3:02.85        
                1:24.86   3:02.85 (1:37.99)                                        
 54 Irwin, Amanda P           13 Agua Swim Team-MR    3:02.15    3:04.42        
                1:28.24   3:04.42 (1:36.18)                                        
 55 Pena, Jarleen B           18 Agua Swim Team-MR    2:47.91    3:06.12        
                1:21.76   3:06.12 (1:44.36)                                        
 56 Rhodd, Holland M          16 Manhattan Makos-MR   3:08.66    3:06.94        
 57 Shen, Alexandra           14 HS-MR                2:59.91    3:07.49        
                1:27.21   3:07.49 (1:40.28)                                        
 58 Lane, Natasha *           14 Agua Swim Team-MR    3:09.79    3:07.82        
                1:33.04   3:07.82 (1:34.78)                                        
 59 Pinzon, Sarah A           13 Agua Swim Team-MR    3:10.05    3:09.67        
                1:33.75   3:09.67 (1:35.92)                                        
 60 McDermot, Annie E         13 Agua Swim Team-MR    3:15.00    3:13.92        
                1:35.67   3:13.92 (1:38.25)                                        
 61 Strom, Caroline M         13 CPAC-CT              3:27.90    3:14.81        
                1:31.98   3:14.81 (1:42.83)                                        
 62 Kidulic, Autumn M         13 PAAC-MA                   NT    3:15.88        
 63 Pascuzzo, Sofia M         13 PAAC-MA                   NT    3:18.26        
                1:34.18   3:18.26 (1:44.08)                                        
 64 Yehia, Roanne H           13 Scarlet-NJ           3:31.66    3:18.93        
                1:33.00   3:18.93 (1:45.93)                                        
 65 Trachuk, Anna-Maria       14 UNNYC-MR                  NT    3:20.29        
                1:40.26   3:20.29 (1:40.03)                                        
 66 Edens, Maddie E           15 SeaDragons-NJ        3:15.89    3:20.58        
 67 Moffitt, Anna K           14 SeaDragons-NJ        3:10.88    3:21.19        
 68 Larson, Samantha M        13 Scarlet-NJ           3:51.10    3:26.33        
                1:43.51   3:26.33 (1:42.82)                                        
 69 Ritziu, Andrea            13 RI Marlins-MR             NT    3:26.50        
                1:40.14   3:26.50 (1:46.36)                                        
 70 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              4:06.32    3:28.38        
 -- Taylor, Sophia G          15 Manhattan Makos-MR   2:47.19         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Code, Alexa L             14 Manhattan Makos-MR   2:42.63         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Yehia, Myrna H            15 Scarlet-NJ           3:13.56         DQ        
      Not on back off wall - back
 -- Macalintal, Meagan G      13 Scarlet-NJ           3:27.00         NS        
 -- Wong, Isabelle            15 GATE-MR              3:18.47        SCR        
 -- Reynoso, Jessica M        18 Agua Swim Team-MR    2:35.32        SCR        
 -- Hutchings, Zoe            14 Badger-MR            3:01.43        SCR        
 -- Covaci, Kristie-Anna      15 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Czochanski, Kelly F       16 Scarlet-NJ           2:42.14        SCR        
 -- Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:35.62        SCR        
 -- Song, Marissa D           15 Manhattan Makos-MR   2:52.13        SCR        
 -- McGowan, Alessia M        14 Agua Swim Team-MR    2:33.14        SCR        
 -- O'Meara, Sappha E         15 Manhattan Makos-MR   2:57.78        SCR        
 -- Magnotta, Danielle N      14 SeaDragons-NJ        2:59.65        SCR        
 -- Montanez, Leonor M        13 Scarlet-NJ           3:17.80        SCR        
 -- DelFranco, Carly J        16 PAAC-MA              2:37.57        SCR        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Matthew R          9 SeaDragons-NJ          34.20      33.77        
  2 Montesi, William P        10 CPAC-CT                34.83      33.87        
  3 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      34.35      33.92        
  4 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      34.31      34.37        
  5 Sicignano, Tyler J         9 UN-CT                  36.58      34.65        
  6 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      36.62      34.96        
  7 Lee, Brandon Y            10 Scarlet-NJ             34.98      34.97        
  8 Zhang, Ryan F             10 GATE-MR                36.63      35.92        
  9 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      38.50      37.00        
 10 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR      39.68      37.28        
 11 Zhang, Dylan Y             8 Agua Swim Team-MR      38.19      37.62        
 12 Lai, Christopher B        10 HS-MR                  37.12      37.65        
 13 Lugato, Giacomo S          9 Agua Swim Team-MR      41.89      37.82        
 14 Mitchener, Ryan            9 Manhattan Makos-MR        NT      38.28        
 15 Kamdin, Sam F              8 Agua Swim Team-MR      37.68      38.62        
 16 Zhang, Eric K              8 Agua Swim Team-MR      39.26      38.69        
 17 Plavoukos, Alex F         10 CPAC-CT                39.69      38.84        
 18 Klein, Evan M              9 Agua Swim Team-MR      38.27      39.05        
 19 Wan, Osmond T             10 GATE-MR                42.99      40.08        
 20 Cho, Kenneth K            10 Scarlet-NJ             40.10      40.18        
 21 Vernhes, Sebastien        10 Manhattan Makos-MR        NT      40.44        
 22 Moffitt, Brian E          10 SeaDragons-NJ          41.39      40.61        
 23 Sacranie, Alex             9 Manhattan Makos-MR        NT      40.77        
 24 Blair, Thomas              8 Morris County-NJ       41.13      41.04        
 25 Lee, Penn                  9 Manhattan Makos-MR     43.44      41.83        
 26 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR              40.00      42.58        
 27 Woolmington, Gabriel      10 Manhattan Makos-MR        NT      42.74        
 28 Ye, Jay                   10 GATE-MR                43.26      42.89        
 29 Fiore, Christian          10 Manhattan Makos-MR        NT      43.01        
 30 Ma, Jared W                9 HS-MR                  39.55      43.42        
 31 Maclennan, Alexander L     9 Agua Swim Team-MR      41.67      43.47        
 32 Jacobson, Luke             9 Manhattan Makos-MR        NT      43.64        
 33 Jablonowski, Kristof       9 Manhattan Makos-MR        NT      43.98        
 34 Kostyatnikov, Michael      8 Agua Swim Team-MR      44.67      44.68        
 35 Sacca, David               8 RI Marlins-MR             NT      45.03        
 36 Lee, Alton C               9 GATE-MR                43.00      45.12        
 37 Collier, Cort             10 Agua Swim Team-MR      48.56      45.24        
 38 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      50.97      47.52        
 39 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR      55.89      50.61        
 40 Shchuchinov, Maxim         7 RI Marlins-MR             NT    1:05.17        
 -- Lee, Joseph S              9 Scarlet-NJ             37.00         DQ        
      False start
 -- O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR              37.00        SCR        
 -- Galloway, Jack C           9 Barracudas-MR             NT        SCR        
 -- Zhang, David               9 GATE-MR                43.39         NS        
 -- Wu, Ryan H                10 GATE-MR                41.99        SCR        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:13.67    1:12.79        
  2 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:23.79    1:14.85        
  3 Park, Michael J           10 Scarlet-NJ           1:20.84    1:14.86        
  4 Freund, Matthew R          9 SeaDragons-NJ        1:17.07    1:14.87        
  5 Lee, Brandon Y            10 Scarlet-NJ           1:16.87    1:14.89        
  6 Sicignano, Tyler J         9 UN-CT                1:22.33    1:17.21        
  7 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:23.66    1:17.88        
  8 Zhang, Ryan F             10 GATE-MR              1:18.25    1:19.23        
  9 Fracchiolla, Michael V    10 SeaDragons-NJ        1:22.32    1:19.91        
 10 Lee, Joseph S              9 Scarlet-NJ           1:28.10    1:20.99        
 11 Kamdin, Sam F              8 Agua Swim Team-MR    1:30.59    1:21.30        
 12 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR    1:22.97    1:22.15        
 13 Plavoukos, Alex F         10 CPAC-CT              1:36.58    1:23.06        
 14 Klein, Evan M              9 Agua Swim Team-MR    1:28.50    1:23.78        
 15 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    1:27.50    1:24.07        
 16 Zhang, Eric K              8 Agua Swim Team-MR    1:43.67    1:24.64        
 17 Cho, Kenneth K            10 Scarlet-NJ           1:28.10    1:25.70        
 18 Mitchener, Ryan            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:25.82        
 19 Lee, Penn                  9 Manhattan Makos-MR   1:34.36    1:27.25        
 20 Moffitt, Brian E          10 SeaDragons-NJ        1:31.00    1:27.30        
 21 Lugato, Giacomo S          9 Agua Swim Team-MR    1:33.44    1:28.16        
 22 Ong, JoJo                 10 Agua Swim Team-MR    1:30.62    1:28.70        
 23 Blair, Thomas              8 Morris County-NJ     1:30.48    1:28.91        
 24 Woolmington, Gabriel      10 Manhattan Makos-MR        NT    1:30.17        
 25 Song, Yejun               10 Scarlet-NJ           1:29.10    1:30.68        
 26 Wan, Osmond T             10 GATE-MR              1:35.00    1:30.71        
 27 Sacranie, Alex             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.70        
 28 Zhang, David               9 GATE-MR              1:36.34    1:32.80        
 29 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR            1:33.00    1:32.83        
 30 Ye, Jay                   10 GATE-MR              1:34.26    1:34.78        
 31 Vernhes, Sebastien        10 Manhattan Makos-MR        NT    1:34.87        
 32 Jablonowski, Kristof       9 Manhattan Makos-MR        NT    1:36.43        
 33 Tolis, Christopher P      10 Barracudas-MR             NT    1:37.54        
 34 Kostyatnikov, Michael      8 Agua Swim Team-MR    1:48.42    1:38.72        
 35 Jacobson, Luke             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:38.89        
 36 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR    1:41.78    1:40.22        
 37 Fiore, Christian          10 Manhattan Makos-MR        NT    1:40.63        
 38 Lee, Alton C               9 GATE-MR              1:50.00    1:41.81        
 39 Sacca, David               8 RI Marlins-MR             NT    1:42.86        
 40 Ong, Jules                 8 Agua Swim Team-MR    2:00.37    1:44.85        
 41 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR    1:59.67    1:49.78        
 42 Zaffiro, Nicholas M        9 PAAC-MA                   NT    1:51.26        
 43 Tolis, Alex B              8 Barracudas-MR             NT    2:02.50        
 -- Maclennan, Alexander L     9 Agua Swim Team-MR    1:39.96         DQ        
      False start
 -- O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR            1:25.00        SCR        
 -- Wu, Ryan H                10 GATE-MR              1:33.91         NS        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT                39.34      37.71        
  2 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      40.56      38.55        
  3 Zhang, Ryan F             10 GATE-MR                42.46      40.40        
  4 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      40.81      40.93        
  5 Sicignano, Tyler J         9 UN-CT                  45.25      40.99        
  6 Zametko, Nik              10 HS-MR                  39.35      41.12        
  7 Zhang, Dylan Y             8 Agua Swim Team-MR      49.99      41.69        
  8 Lugato, Giacomo S          9 Agua Swim Team-MR      44.95      42.35        
  9 Freund, Matthew R          9 SeaDragons-NJ          43.37      42.71        
 10 Lai, Christopher B        10 HS-MR                  44.10      43.42        
 10 Lee, Brandon Y            10 Scarlet-NJ             42.09      43.42        
 12 Plavoukos, Alex F         10 CPAC-CT                45.75      43.61        
 13 Kamdin, Sam F              8 Agua Swim Team-MR      51.40      45.04        
 14 Cho, Kenneth K            10 Scarlet-NJ             49.10      45.49        
 15 Zhang, Eric K              8 Agua Swim Team-MR      50.15      45.59        
 16 Moffitt, Brian E          10 SeaDragons-NJ          44.03      45.60        
 17 Song, Yejun               10 Scarlet-NJ             45.10      46.34        
 18 Lee, Joseph S              9 Scarlet-NJ             44.10      46.43        
 19 Mitchener, Ryan            9 Manhattan Makos-MR        NT      46.93        
 20 Klein, Evan M              9 Agua Swim Team-MR      43.60      47.12        
 21 Lee, Penn                  9 Manhattan Makos-MR     45.48      47.13        
 22 Park, Michael J           10 Scarlet-NJ           1:00.10      47.18        
 23 Blair, Thomas              8 Morris County-NJ       46.99      47.54        
 24 Sacranie, Alex             9 Manhattan Makos-MR        NT      47.69        
 25 Maclennan, Alexander L     9 Agua Swim Team-MR      52.56      47.92        
 26 Ye, Jay                   10 GATE-MR                57.50      49.05        
 27 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR      50.26      49.20        
 28 Ma, Jared W                9 HS-MR                  45.86      50.30        
 29 Sacca, David               8 RI Marlins-MR             NT      50.57        
 30 Jacobson, Luke             9 Manhattan Makos-MR        NT      50.73        
 31 Vernhes, Sebastien        10 Manhattan Makos-MR        NT      50.98        
 32 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR              48.00      51.19        
 33 Jablonowski, Kristof       9 Manhattan Makos-MR        NT      52.28        
 34 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      51.78      52.34        
 35 Lee, Alton C               9 GATE-MR                53.00      52.64        
 36 Collier, Cort             10 Agua Swim Team-MR      54.12      52.79        
 37 Fiore, Christian          10 Manhattan Makos-MR        NT      53.33        
 38 Woolmington, Gabriel      10 Manhattan Makos-MR        NT      53.56        
 39 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR    1:01.85      53.65        
 40 Kostyatnikov, Michael      8 Agua Swim Team-MR      50.80      53.96        
 41 Shchuchinov, Maxim         7 RI Marlins-MR             NT    1:19.43        
 -- Wu, Ryan H                10 GATE-MR                46.50        SCR        
 -- O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR              46.00        SCR        
 -- Galloway, Jack C           9 Barracudas-MR             NT        SCR        
 -- Zhang, David               9 GATE-MR                50.00         NS        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:23.27    1:22.32        
  2 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:32.27    1:22.77        
  3 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:33.91    1:26.71        
  4 Zhang, Dylan Y             8 Agua Swim Team-MR    1:39.73    1:28.02        
  5 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:24.28    1:28.14        
  6 Sicignano, Tyler J         9 UN-CT                1:33.39    1:29.57        
  7 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR    1:37.88    1:31.24        
  8 Lee, Joseph S              9 Scarlet-NJ           1:31.10    1:34.84        
  9 Cho, Kenneth K            10 Scarlet-NJ           1:38.10    1:36.10        
 10 Moffitt, Brian E          10 SeaDragons-NJ        1:33.66    1:36.73        
 11 Plavoukos, Alex F         10 CPAC-CT              1:42.18    1:37.10        
 12 Freund, Matthew R          9 SeaDragons-NJ        1:31.50    1:37.54        
 13 Lee, Penn                  9 Manhattan Makos-MR   1:48.91    1:38.58        
 14 Mitchener, Ryan            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:38.94        
 15 Blair, Thomas              8 Morris County-NJ     1:43.68    1:39.52        
 16 Song, Yejun               10 Scarlet-NJ           1:35.10    1:44.61        
 17 Sacranie, Alex             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:46.07        
 18 Zhang, David               9 GATE-MR              1:47.91    1:46.90        
 19 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR    2:10.70    1:50.18        
 20 Tolis, Christopher P      10 Barracudas-MR             NT    1:51.92        
 21 Woolmington, Gabriel      10 Manhattan Makos-MR        NT    1:53.29        
 22 Vernhes, Sebastien        10 Manhattan Makos-MR        NT    1:53.32        
 23 Jacobson, Luke             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:56.01        
 24 Jablonowski, Kristof       9 Manhattan Makos-MR        NT    1:57.21        
 25 Fiore, Christian          10 Manhattan Makos-MR        NT    1:58.19        
 -- Zaffiro, Nicholas M        9 PAAC-MA                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR            1:45.00        SCR        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Michael J           10 Scarlet-NJ           1:37.83    1:30.04        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:36.57    1:38.10        
  3 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:39.74    1:40.23        
  4 Zhang, Eric K              8 Agua Swim Team-MR    2:01.29    1:43.22        
  5 Zhang, Dylan Y             8 Agua Swim Team-MR    1:56.27    1:44.60        
  6 Song, Yejun               10 Scarlet-NJ           1:46.10    1:47.29        
  7 Zametko, Nik              10 HS-MR                1:47.04    1:48.31        
  8 Collier, Cort             10 Agua Swim Team-MR    1:59.31    1:50.73        
  9 Fiore, Christian          10 Manhattan Makos-MR        NT    1:51.07        
 10 Mitchener, Ryan            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:52.27        
 11 Moffitt, Brian E          10 SeaDragons-NJ        1:50.32    1:52.92        
 12 Ma, Jared W                9 HS-MR                1:55.40    1:54.84        
 13 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    2:12.94    1:59.81        
 14 Woolmington, Gabriel      10 Manhattan Makos-MR        NT    2:01.67        
 15 Kostyatnikov, Michael      8 Agua Swim Team-MR    2:00.00    2:02.53        
 16 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR            2:00.00    2:02.56        
 17 Maclennan, Alexander L     9 Agua Swim Team-MR    2:00.89    2:02.69        
 18 Ye, Jay                   10 GATE-MR              2:10.03    2:06.41        
 19 Blair, Thomas              8 Morris County-NJ     2:08.19    2:07.11        
 20 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR    2:12.75    2:07.35        
 21 Vernhes, Sebastien        10 Manhattan Makos-MR        NT    2:08.68        
 22 Jacobson, Luke             9 Manhattan Makos-MR        NT    2:10.38        
 -- Jablonowski, Kristof       9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Lee, Penn                  9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Sacranie, Alex             9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Klein, Evan M              9 Agua Swim Team-MR    1:57.00         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 -- Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR    2:01.69         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 -- Wu, Ryan H                10 GATE-MR              1:53.00        SCR        
 -- O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR            2:05.00        SCR        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT                36.61      36.06        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      35.32      36.52        
  3 Freund, Matthew R          9 SeaDragons-NJ          39.71      37.76        
  4 Zhang, Ryan F             10 GATE-MR                40.96      39.01        
  5 Plavoukos, Alex F         10 CPAC-CT                40.90      39.86        
  6 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      39.97      40.20        
  7 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      39.19      40.35        
  8 Lee, Brandon Y            10 Scarlet-NJ             39.64      41.42        
  9 Park, Michael J           10 Scarlet-NJ             48.24      42.11        
 10 Klein, Evan M              9 Agua Swim Team-MR      44.00      42.27        
 11 Zhang, Dylan Y             8 Agua Swim Team-MR      54.57      42.93        
 12 Lugato, Giacomo S          9 Agua Swim Team-MR      48.15      44.23        
 13 Zhang, Eric K              8 Agua Swim Team-MR      53.32      46.79        
 14 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR      48.55      46.94        
 15 Wan, Osmond T             10 GATE-MR                47.01      47.06        
 16 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      51.81      49.03        
 17 Kamdin, Sam F              8 Agua Swim Team-MR      50.41      49.23        
 18 Lee, Penn                  9 Manhattan Makos-MR     52.73      49.24        
 19 Fracchiolla, Michael V    10 SeaDragons-NJ          46.35      50.56        
 20 Maclennan, Alexander L     9 Agua Swim Team-MR      55.73      50.93        
 21 Ong, JoJo                 10 Agua Swim Team-MR      50.10      51.48        
 22 Vernhes, Sebastien        10 Manhattan Makos-MR        NT      52.48        
 23 Tolis, Christopher P      10 Barracudas-MR             NT      53.90        
 24 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR              51.00      55.69        
 25 Ong, Jules                 8 Agua Swim Team-MR    1:09.50      55.90        
 26 Mitchener, Ryan            9 Manhattan Makos-MR        NT      56.15        
 27 Kostyatnikov, Michael      8 Agua Swim Team-MR      52.80    1:08.19        
 -- Sacranie, Alex             9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Tolis, Alex B              8 Barracudas-MR             NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR              48.00        SCR        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:21.35    1:17.95        
  2 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:16.39    1:18.87        
  3 Sicignano, Tyler J         9 UN-CT                1:21.63    1:20.96        
  4 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:28.51    1:27.12        
  5 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:40.41    1:31.58        
  6 Freund, Matthew R          9 SeaDragons-NJ        1:35.13    1:31.63        
  7 Park, Michael J           10 Scarlet-NJ           1:58.93    1:31.73        
  8 Plavoukos, Alex F         10 CPAC-CT              1:40.30    1:31.92        
  9 Zametko, Nik              10 HS-MR                1:28.89    1:32.16        
 10 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:44.31    1:33.45        
 11 Lee, Brandon Y            10 Scarlet-NJ           1:35.46    1:34.25        
 12 Lee, Joseph S              9 Scarlet-NJ           1:33.10    1:37.10        
 13 Lai, Christopher B        10 HS-MR                1:46.59    1:38.75        
 14 Song, Yejun               10 Scarlet-NJ           1:38.10    1:46.27        
 15 Lugato, Giacomo S          9 Agua Swim Team-MR    1:59.53    1:47.87        
 16 Wan, Osmond T             10 GATE-MR              1:43.00    1:48.52        
 17 Cho, Kenneth K            10 Scarlet-NJ           1:45.10    1:52.01        
 -- Kamdin, Sam F              8 Agua Swim Team-MR    1:48.90         NS        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T         12 Morris County-NJ       28.44      27.80        
  2 Lee, Austin Y             12 Scarlet-NJ             28.04      28.44        
  3 Hillis, Dillon W          12 Manhattan Makos-MR     29.10      29.24        
  4 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                33.12      29.46        
  5 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR              29.04      29.86        
  6 Kinkel, William G         12 GATE-MR                30.51      30.26        
  7 Moy, Christian            12 Manhattan Makos-MR     32.01      30.63        
  8 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT                32.37      30.95        
  9 Chen, Jonathan E          11 Morris County-NJ       32.59      31.03        
 10 Park, Justin              12 Scarlet-NJ             31.38      31.09        
 11 Kumeno, Kai               12 Agua Swim Team-MR      33.61      31.22        
 12 Wong, Jay Jay M           11 Scarlet-NJ             33.61      31.74        
 13 Holt, Logan R             12 PAAC-MA                35.56      31.85        
 14 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR      34.91      31.91        
 15 Jablonski, Daniel M       12 PAAC-MA                32.75      32.22        
 16 Moeslinger, Erich V       12 GATE-MR                32.00      32.30        
 17 Lugato, Pietro M          12 Agua Swim Team-MR      33.86      32.61        
 18 DeGrado, Paul K           11 Scarlet-NJ             32.57      32.84        
 19 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      32.37      32.90        
 20 Zitomer, Josh S           12 Morris County-NJ       32.14      33.03        
 21 Hirschberg, Ayal Y        12 PAAC-MA                   NT      33.20        
 22 DeGrado, Alexander J      11 Scarlet-NJ             33.06      33.26        
 23 Crowe, Zack H             11 Morris County-NJ       33.89      33.31        
 24 Duthie, Luke D            11 Agua Swim Team-MR      32.82      33.81        
 25 Model, Ruslan N           12 Scarlet-NJ             36.62      33.97        
 26 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT                36.25      34.16        
 27 Clark, Nicholas G         11 CPAC-CT                37.50      34.67        
 28 Langendorfer, Matthew R   12 Manhattan Makos-MR     36.67      34.86        
 29 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      34.90      34.87        
 30 Choi, Jonathan            11 Scarlet-NJ             39.10      35.18        
 31 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR      35.00      35.28        
 32 Lionti, Nicholas V        12 Agua Swim Team-MR      37.44      35.32        
 33 Baker, Baz                12 Manhattan Makos-MR        NT      35.42        
 34 Shatouhy, Holden J        11 Scarlet-NJ             35.92      35.56        
 35 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      36.78      36.65        
 36 Liu, Ian                  11 Scarlet-NJ             36.10      36.78        
 37 Chung, Daniel             11 Scarlet-NJ             37.15      36.98        
 38 Klein-Cloud, Isaiah       12 Manhattan Makos-MR     41.95      37.11        
 39 Hyde, Michael J           11 Agua Swim Team-MR      37.38      37.19        
 40 Ramnauth, Paul A          11 GATE-MR                36.88      37.83        
 41 Yehia, Isalam H           11 Scarlet-NJ             37.69      38.05        
 42 Karaburun, Eren           11 Scarlet-NJ             38.10      38.07        
 43 Tan, Jerry                12 GATE-MR                39.76      38.48        
 44 Kipshidze, George         11 Sachem-MR              41.00      38.68        
 45 Cheung, Cyrus H           11 GATE-MR                41.51      38.86        
 46 Chiu, Nicholas            11 Agua Swim Team-MR      38.51      39.01        
 47 Davis, Avery J            11 Sachem-MR              36.00      39.33        
 48 Leddy, Jacob H            12 SeaDragons-NJ          38.42      39.39        
 49 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      40.63      40.38        
 50 Chu, Princeton            11 GATE-MR                39.25      40.44        
 51 Lee, Aidan                12 GATE-MR                43.06      40.76        
 52 Solarte, Sabastian J      11 PAAC-MA                   NT      41.07        
 53 Brown, Cormac S           11 CPAC-CT                41.69      42.68        
 54 Shen, Matthew             12 GATE-MR                42.55      43.06        
 55 Fan, Maximilian           11 Manhattan Makos-MR     43.71      46.08        
 -- Song, Leonard             11 RI Marlins-MR             NT        SCR        
 -- DiPardo, Nick J           11 Barracudas-MR             NT        SCR        
 -- Halbach, Theodore C       11 Scarlet-NJ             36.10        SCR        
 -- Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                37.23        SCR        
 -- Poon, Brandon M           12 GATE-MR                37.00         NS        
 -- Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                32.71        SCR        
 -- Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT                34.29         NS        
 -- Zaharchenko, Michael      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- DuVally, Liam D           12 CPAC-CT                41.41        SCR        
 -- Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      38.06        SCR        
 -- Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR      42.06         NS        
 -- Plavoukos, Spencer F      11 CPAC-CT                38.50        SCR        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T         12 Morris County-NJ     1:03.56      59.78        
  2 Lee, Austin Y             12 Scarlet-NJ           1:01.38      59.90        
  3 Hillis, Dillon W          12 Manhattan Makos-MR   1:04.88    1:02.86        
  4 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                   NT    1:03.03        
  5 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR            1:03.54    1:04.88        
  6 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              1:13.25    1:06.55        
  7 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:12.68    1:06.80        
  8 Hassan, Marwan            12 Scarlet-NJ           1:12.99    1:06.91        
  9 Park, Justin              12 Scarlet-NJ           1:09.39    1:07.13        
 10 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:15.23    1:07.84        
 11 Wong, Jay Jay M           11 Scarlet-NJ           1:11.07    1:08.16        
 12 Choi, Justin              12 Scarlet-NJ           1:13.51    1:09.10        
 13 Moy, Christian            12 Manhattan Makos-MR   1:10.83    1:09.27        
 14 Lugato, Pietro M          12 Agua Swim Team-MR    1:13.92    1:09.74        
 15 DeGrado, Paul K           11 Scarlet-NJ           1:10.45    1:09.85        
 16 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR    1:12.48    1:10.11        
 16 Kumeno, Kai               12 Agua Swim Team-MR    1:15.93    1:10.11        
 17 Jablonski, Daniel M       12 PAAC-MA              1:11.48    1:10.11        
 18 Chen, Jonathan E          11 Morris County-NJ     1:16.49    1:10.11        
 20 Holt, Logan R             12 PAAC-MA              1:13.41    1:10.52        
 21 DeGrado, Alexander J      11 Scarlet-NJ           1:13.17    1:11.58        
 22 Moeslinger, Erich V       12 GATE-MR              1:10.00    1:12.18        
 23 Zitomer, Josh S           12 Morris County-NJ     1:13.44    1:12.33        
 23 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:26.42    1:12.33        
 25 Crowe, Zack H             11 Morris County-NJ     1:14.76    1:12.54        
 26 Duthie, Luke D            11 Agua Swim Team-MR    1:11.75    1:12.55        
 27 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR    1:22.00    1:13.22        
 28 Lu, Daniel C              11 CPAC-CT              1:18.23    1:13.57        
 29 Park, Matthew H           11 Scarlet-NJ           1:21.23    1:13.85        
 30 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:17.32    1:14.16        
 31 Clark, Nicholas G         11 CPAC-CT              1:17.80    1:14.35        
 32 Model, Ruslan N           12 Scarlet-NJ           1:19.58    1:14.44        
 33 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              1:16.96    1:15.69        
 34 Langendorfer, Matthew R   12 Manhattan Makos-MR   1:22.80    1:15.95        
 35 Shatouhy, Holden J        11 Scarlet-NJ           1:22.97    1:17.07        
 36 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR    1:22.95    1:17.33        
 37 Baker, Baz                12 Manhattan Makos-MR        NT    1:17.39        
 38 DeAsis, Christian M       11 GATE-MR              1:19.00    1:18.21        
 39 Choi, Jonathan            11 Scarlet-NJ           1:25.93    1:18.51        
 40 Lionti, Nicholas V        12 Agua Swim Team-MR    1:20.21    1:18.98        
 41 Chung, Daniel             11 Scarlet-NJ           1:24.42    1:19.37        
 42 Hyde, Michael J           11 Agua Swim Team-MR    1:22.63    1:19.65        
 43 Ramnauth, Paul A          11 GATE-MR              1:21.00    1:19.93        
 44 Owens, Mark               11 Sachem-MR            1:24.00    1:20.02        
 45 Klein-Cloud, Isaiah       12 Manhattan Makos-MR   1:40.82    1:20.06        
 46 Foley, Mark               11 RI Marlins-MR        1:34.57    1:20.51        
 47 Commaroto, Robert A       11 CPAC-CT              1:24.70    1:21.58        
 48 Liu, Ian                  11 Scarlet-NJ           1:19.10    1:22.59        
 49 Kong, Raymond             12 GATE-MR              1:27.00    1:22.64        
 50 Yehia, Isalam H           11 Scarlet-NJ           1:30.35    1:23.43        
 51 Malkovskiy, Eli           12 Scarlet-NJ           1:27.00    1:23.70        
 52 Song, Leonard             11 RI Marlins-MR             NT    1:23.80        
 53 Poon, Brandon M           12 GATE-MR              1:19.00    1:24.00        
 54 Leddy, Jacob H            12 SeaDragons-NJ        1:23.72    1:24.08        
 55 Plavoukos, Spencer F      11 CPAC-CT              1:22.70    1:24.44        
 56 Solarte, Sabastian J      11 PAAC-MA                   NT    1:24.50        
 57 Chiu, Nicholas            11 Agua Swim Team-MR    1:26.13    1:26.19        
 58 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:28.00    1:26.25        
 59 Tan, Jerry                12 GATE-MR              1:30.42    1:26.58        
 60 Davis, Avery J            11 Sachem-MR            1:27.00    1:27.85        
 61 Chu, Princeton            11 GATE-MR              1:30.00    1:28.14        
 62 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR    1:28.03    1:28.75        
 63 Brown, Callum C           11 Agua Swim Team-MR    1:38.39    1:28.85        
 64 Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR    1:29.07    1:30.80        
 65 Cheung, Cyrus H           11 GATE-MR              1:35.79    1:31.05        
 66 Shen, Matthew             12 GATE-MR              1:40.00    1:36.93        
 67 Lee, Aidan                12 GATE-MR              1:41.02    1:37.72        
 68 Brown, Cormac S           11 CPAC-CT              1:36.51    1:37.92        
 69 Fan, Maximilian           11 Manhattan Makos-MR        NT    1:42.98        
 -- Zaharchenko, Michael      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- DuVally, Liam D           12 CPAC-CT              1:38.61        SCR        
 -- Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:17.45        SCR        
 -- Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    1:18.98        SCR        
 -- Halbach, Theodore C       11 Scarlet-NJ           1:25.10        SCR        
 -- Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:15.40        SCR        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T         12 Morris County-NJ       30.66      31.42        
  2 Hillis, Dillon W          12 Manhattan Makos-MR     34.28      33.92        
  3 Chen, Jonathan E          11 Morris County-NJ       34.70      34.39        
  4 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT                35.16      34.42        
  5 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                41.94      35.50        
  6 Moy, Christian            12 Manhattan Makos-MR     41.19      37.04        
  7 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      39.34      37.33        
  8 Choi, Justin              12 Scarlet-NJ             41.49      37.41        
  9 Kumeno, Kai               12 Agua Swim Team-MR      40.28      37.48        
 10 Park, Justin              12 Scarlet-NJ             37.89      37.50        
 11 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT                39.65      37.52        
 11 Wong, Jay Jay M           11 Scarlet-NJ             38.09      37.52        
 13 Duthie, Luke D            11 Agua Swim Team-MR      37.55      37.65        
 14 DeGrado, Paul K           11 Scarlet-NJ             37.09      37.72        
 15 Kinkel, William G         12 GATE-MR                37.95      38.01        
 16 Hassan, Marwan            12 Scarlet-NJ             41.14      38.04        
 17 Zitomer, Josh S           12 Morris County-NJ       37.47      38.42        
 18 Crowe, Zack H             11 Morris County-NJ       38.48      38.59        
 19 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      37.65      38.79        
 20 Chung, Daniel             11 Scarlet-NJ             44.99      39.65        
 21 DeGrado, Alexander J      11 Scarlet-NJ             41.38      40.06        
 22 Model, Ruslan N           12 Scarlet-NJ             43.92      40.14        
 23 DeAsis, Christian M       11 GATE-MR                39.00      40.43        
 24 Jablonski, Daniel M       12 PAAC-MA                40.51      40.68        
 24 Baker, Baz                12 Manhattan Makos-MR        NT      40.68        
 26 Park, Matthew H           11 Scarlet-NJ             45.52      41.17        
 27 Hirschberg, Ayal Y        12 PAAC-MA                   NT      41.57        
 28 Langendorfer, Matthew R   12 Manhattan Makos-MR     53.13      41.71        
 29 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR      39.55      41.81        
 30 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR      39.62      41.95        
 31 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT                46.31      42.47        
 32 Shatouhy, Holden J        11 Scarlet-NJ             48.19      42.57        
 33 Hyde, Michael J           11 Agua Swim Team-MR      42.19      43.21        
 34 Lionti, Nicholas V        12 Agua Swim Team-MR      45.73      43.79        
 35 Kipshidze, George         11 Sachem-MR              46.00      44.12        
 36 Ramnauth, Paul A          11 GATE-MR                47.16      44.18        
 37 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      48.70      44.29        
 38 Kong, Raymond             12 GATE-MR                43.75      44.77        
 39 Leddy, Jacob H            12 SeaDragons-NJ          44.88      45.32        
 40 Karaburun, Eren           11 Scarlet-NJ             48.10      45.52        
 41 Klein-Cloud, Isaiah       12 Manhattan Makos-MR     56.98      45.64        
 42 Choi, Jonathan            11 Scarlet-NJ             46.10      46.03        
 43 Wong, Kevin               11 HS-MR                  45.52      46.13        
 44 Davis, Avery J            11 Sachem-MR              43.00      46.16        
 45 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      44.19      48.68        
 46 Cheung, Cyrus H           11 GATE-MR                47.61      48.80        
 47 Lee, Aidan                12 GATE-MR                43.00      48.82        
 48 Tan, Jerry                12 GATE-MR                52.00      48.94        
 49 Fan, Maximilian           11 Manhattan Makos-MR        NT      50.58        
 50 Solarte, Sabastian J      11 PAAC-MA                   NT      53.38        
 51 Shen, Matthew             12 GATE-MR                51.53      54.05        
 -- Halbach, Theodore C       11 Scarlet-NJ             46.10        SCR        
 -- Zaharchenko, Michael      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR      50.68         NS        
 -- DiPardo, Nick J           11 Barracudas-MR             NT        SCR        
 -- Song, Leonard             11 RI Marlins-MR             NT        SCR        
 -- Poon, Brandon M           12 GATE-MR                40.83         NS        
 -- DuVally, Liam D           12 CPAC-CT                53.13        SCR        
 -- Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                42.33        SCR        
 -- Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                41.57        SCR        
 -- Plavoukos, Spencer F      11 CPAC-CT                44.90        SCR        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T         12 Morris County-NJ     1:06.59    1:06.63        
  2 Lee, Austin Y             12 Scarlet-NJ           1:10.22    1:10.12        
  3 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR            1:10.86    1:14.57        
  4 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              1:17.33    1:14.81        
  5 Chen, Jonathan E          11 Morris County-NJ     1:14.16    1:15.01        
  6 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT              1:26.97    1:16.88        
  7 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:28.74    1:18.30        
  8 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:23.32    1:18.68        
  9 Duthie, Luke D            11 Agua Swim Team-MR    1:21.27    1:18.97        
 10 Moeslinger, Erich V       12 GATE-MR              1:21.00    1:21.27        
 11 Lugato, Pietro M          12 Agua Swim Team-MR    1:24.16    1:21.62        
 11 Jablonski, Daniel M       12 PAAC-MA              1:24.55    1:21.62        
 13 Lu, Daniel C              11 CPAC-CT              1:28.56    1:22.26        
 13 Kumeno, Kai               12 Agua Swim Team-MR    1:28.76    1:22.26        
 15 Crowe, Zack H             11 Morris County-NJ     1:23.94    1:24.03        
 16 Zitomer, Josh S           12 Morris County-NJ     1:23.25    1:24.72        
 17 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:27.16    1:27.44        
 18 DeAsis, Christian M       11 GATE-MR              1:25.00    1:28.55        
 19 Hyde, Michael J           11 Agua Swim Team-MR    1:28.21    1:29.19        
 20 Baker, Baz                12 Manhattan Makos-MR        NT    1:29.94        
 21 Liu, Ian                  11 Scarlet-NJ           1:30.10    1:31.60        
 22 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              1:37.30    1:31.67        
 23 Lionti, Nicholas V        12 Agua Swim Team-MR    1:43.45    1:32.62        
 24 Clark, Nicholas G         11 CPAC-CT              1:48.53    1:32.78        
 25 Commaroto, Robert A       11 CPAC-CT              1:38.90    1:33.67        
 26 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR    1:32.00    1:34.16        
 27 Shatouhy, Holden J        11 Scarlet-NJ           1:34.77    1:34.76        
 28 Chiu, Nicholas            11 Agua Swim Team-MR    1:41.26    1:35.88        
 29 Chu, Princeton            11 GATE-MR              1:44.00    1:36.61        
 30 Leddy, Jacob H            12 SeaDragons-NJ        1:35.14    1:37.12        
 31 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR    1:39.79    1:37.45        
 32 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:45.00    1:39.44        
 33 Plavoukos, Spencer F      11 CPAC-CT              1:40.50    1:40.05        
 34 Owens, Mark               11 Sachem-MR            1:40.00    1:42.20        
 35 Malkovskiy, Eli           12 Scarlet-NJ           1:35.00    1:45.09        
 36 Fan, Maximilian           11 Manhattan Makos-MR   1:47.85    1:47.26        
 37 Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR    1:45.77    1:50.52        
 38 Solarte, Sabastian J      11 PAAC-MA                   NT    1:57.37        
 -- Clark, Alexander G        12 CPAC-CT              1:33.69         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Halbach, Theodore C       11 Scarlet-NJ           1:45.10        SCR        
 -- Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:29.36        SCR        
 -- Zaharchenko, Michael      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- DuVally, Liam D           12 CPAC-CT              1:50.35        SCR        
 -- Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:27.54        SCR        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Marwan            12 Scarlet-NJ           1:23.60    1:21.77        
  2 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR            1:21.25    1:23.65        
  3 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:33.53    1:26.84        
  4 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              1:33.54    1:27.97        
  5 Lee, Austin Y             12 Scarlet-NJ           1:26.41    1:29.08        
  6 Lugato, Pietro M          12 Agua Swim Team-MR    1:38.93    1:29.88        
  7 Moeslinger, Erich V       12 GATE-MR              1:35.00    1:30.07        
  8 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:35.90    1:30.95        
  9 Liu, Ian                  11 Scarlet-NJ           1:32.10    1:30.99        
 10 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                   NT    1:31.29        
 11 Clark, Nicholas G         11 CPAC-CT              1:34.90    1:33.89        
 12 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR    1:37.66    1:34.84        
 13 Choi, Justin              12 Scarlet-NJ           1:42.34    1:36.11        
 14 Park, Matthew H           11 Scarlet-NJ           1:42.90    1:36.17        
 15 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    1:34.91    1:36.91        
 16 Chiu, Nicholas            11 Agua Swim Team-MR    1:33.05    1:37.42        
 17 Jablonski, Daniel M       12 PAAC-MA                   NT    1:38.02        
 18 Hirschberg, Ayal Y        12 PAAC-MA                   NT    1:38.55        
 19 Tan, Jerry                12 GATE-MR              1:43.79    1:39.27        
 20 Lee, Aidan                12 GATE-MR              1:44.69    1:39.86        
 21 Chu, Princeton            11 GATE-MR              1:45.00    1:40.96        
 22 Klein-Cloud, Isaiah       12 Manhattan Makos-MR   1:59.52    1:41.01        
 23 Yehia, Isalam H           11 Scarlet-NJ           1:43.18    1:42.07        
 24 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:45.46    1:42.29        
 25 Hyde, Michael J           11 Agua Swim Team-MR    1:44.99    1:43.83        
 26 Cheung, Cyrus H           11 GATE-MR              1:47.96    1:44.15        
 27 Lionti, Nicholas V        12 Agua Swim Team-MR    1:48.13    1:46.44        
 28 Wong, Kevin               11 HS-MR                1:49.06    1:46.69        
 29 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:51.00    1:47.92        
 30 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR    1:47.24    1:50.41        
 31 Davis, Avery J            11 Sachem-MR            1:55.00    1:50.82        
 32 Brown, Cormac S           11 CPAC-CT              2:01.96    1:52.45        
 33 Leddy, Jacob H            12 SeaDragons-NJ        1:52.07    1:53.46        
 34 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              1:57.42    1:53.53        
 35 Baker, Baz                12 Manhattan Makos-MR        NT    1:54.57        
 36 Holt, Logan R             12 PAAC-MA              2:07.28    1:55.08        
 37 Fan, Maximilian           11 Manhattan Makos-MR        NT    1:59.35        
 38 Solarte, Sabastian J      11 PAAC-MA                   NT    2:11.06        
 -- Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:39.65        SCR        
 -- Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:28.85        SCR        
 -- Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR    2:02.77         NS        
 -- Zaharchenko, Michael      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Plavoukos, Spencer F      11 CPAC-CT              1:49.90        SCR        
 -- Song, Leonard             11 RI Marlins-MR             NT        SCR        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hillis, Dillon W          12 Manhattan Makos-MR     29.75      30.08        
  2 Marciano, Vinny T         12 Morris County-NJ       31.19      30.34        
  3 Lee, Austin Y             12 Scarlet-NJ             30.99      30.48        
  4 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      38.90      32.66        
  5 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT                36.93      32.87        
  6 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                47.66      33.50        
  7 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      32.83      33.97        
  8 Crowe, Zack H             11 Morris County-NJ       33.84      34.05        
  9 Holt, Logan R             12 PAAC-MA                35.51      34.28        
 10 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT                36.52      34.36        
 11 Park, Justin              12 Scarlet-NJ             35.44      34.60        
 12 Moy, Christian            12 Manhattan Makos-MR     37.82      34.82        
 13 Chen, Jonathan E          11 Morris County-NJ       34.82      34.90        
 14 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      35.06      35.24        
 15 Model, Ruslan N           12 Scarlet-NJ             39.73      35.38        
 16 Hassan, Marwan            12 Scarlet-NJ             39.56      35.47        
 17 Kumeno, Kai               12 Agua Swim Team-MR      39.00      35.62        
 18 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR      37.65      35.93        
 19 Zitomer, Josh S           12 Morris County-NJ       35.23      36.26        
 20 Choi, Justin              12 Scarlet-NJ             38.66      36.93        
 21 Wong, Jay Jay M           11 Scarlet-NJ             36.16      37.32        
 22 Duthie, Luke D            11 Agua Swim Team-MR      36.62      37.56        
 23 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      37.28      37.58        
 24 DeGrado, Paul K           11 Scarlet-NJ             38.38      38.07        
 25 Langendorfer, Matthew R   12 Manhattan Makos-MR     41.73      38.80        
 26 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR      40.30      39.49        
 27 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT                41.57      40.02        
 28 Choi, Jonathan            11 Scarlet-NJ             44.69      40.24        
 29 Hyde, Michael J           11 Agua Swim Team-MR      40.51      40.32        
 30 DeGrado, Alexander J      11 Scarlet-NJ             40.24      40.33        
 31 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR      38.00      40.42        
 32 Park, Matthew H           11 Scarlet-NJ             45.23      41.00        
 33 Ramnauth, Paul A          11 GATE-MR                40.00      42.63        
 34 Jablonski, Daniel M       12 PAAC-MA                   NT      43.01        
 35 Yehia, Isalam H           11 Scarlet-NJ             42.93      43.44        
 36 DeAsis, Christian M       11 GATE-MR                45.00      44.38        
 37 Poon, Brandon M           12 GATE-MR                43.55      44.44        
 38 Commaroto, Robert A       11 CPAC-CT                46.60      44.67        
 39 Chung, Daniel             11 Scarlet-NJ             43.01      44.72        
 40 Owens, Mark               11 Sachem-MR              45.00      45.05        
 41 Solarte, Sabastian J      11 PAAC-MA                   NT      45.57        
 42 Chu, Princeton            11 GATE-MR                49.00      46.82        
 43 Cheung, Cyrus H           11 GATE-MR                53.14      47.29        
 44 Foley, Mark               11 RI Marlins-MR          52.74      48.25        
 45 Brown, Cormac S           11 CPAC-CT                50.82      48.79        
 46 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      47.50      48.99        
 47 Song, Leonard             11 RI Marlins-MR             NT      50.94        
 48 Fan, Maximilian           11 Manhattan Makos-MR        NT      51.17        
 49 Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR      51.74      52.16        
 50 Davis, Avery J            11 Sachem-MR              51.00      52.44        
 51 Shen, Matthew             12 GATE-MR              1:00.00      55.99        
 52 Brown, Callum C           11 Agua Swim Team-MR      53.50      58.13        
 -- Zaharchenko, Michael      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      38.90        SCR        
 -- DuVally, Liam D           12 CPAC-CT                47.82        SCR        
 -- Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                42.16        SCR        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Austin Y             12 Scarlet-NJ           1:06.74    1:05.29        
  2 Hillis, Dillon W          12 Manhattan Makos-MR   1:07.52    1:05.81        
  3 Marciano, Vinny T         12 Morris County-NJ     1:14.13    1:08.22        
  4 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:11.53    1:12.67        
  5 Kinkel, William G         12 GATE-MR              1:15.63    1:14.26        
  6 Park, Justin              12 Scarlet-NJ           1:20.10    1:14.54        
  7 Crowe, Zack H             11 Morris County-NJ     1:14.47    1:14.99        
  8 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:20.73    1:15.11        
  9 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR            1:14.59    1:17.58        
 10 Wong, Jay Jay M           11 Scarlet-NJ           1:27.03    1:18.51        
 11 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:34.51    1:18.95        
 12 Moy, Christian            12 Manhattan Makos-MR   1:24.90    1:19.27        
 13 Hassan, Marwan            12 Scarlet-NJ           1:36.55    1:19.81        
 14 Holt, Logan R             12 PAAC-MA              1:20.48    1:20.14        
 15 Duthie, Luke D            11 Agua Swim Team-MR    1:22.63    1:22.01        
 16 Model, Ruslan N           12 Scarlet-NJ           1:46.96    1:23.00        
 17 Choi, Justin              12 Scarlet-NJ           1:31.26    1:23.21        
 18 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    1:27.62    1:23.44        
 19 DeGrado, Paul K           11 Scarlet-NJ           1:26.85    1:23.46        
 20 Lugato, Pietro M          12 Agua Swim Team-MR    1:28.03    1:23.64        
 21 Kumeno, Kai               12 Agua Swim Team-MR    1:37.22    1:23.93        
 21 Zitomer, Josh S           12 Morris County-NJ     1:22.23    1:23.93        
 23 Chen, Jonathan E          11 Morris County-NJ     1:24.65    1:25.57        
 24 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR    1:34.64    1:27.29        
 25 DeGrado, Alexander J      11 Scarlet-NJ           1:35.88    1:28.60        
 26 Choi, Jonathan            11 Scarlet-NJ           1:34.10    1:30.14        
 27 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:32.72    1:31.04        
 28 Park, Matthew H           11 Scarlet-NJ           1:47.94    1:31.16        
 29 Langendorfer, Matthew R   12 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.29        
 30 Liu, Ian                  11 Scarlet-NJ           1:30.10    1:32.11        
 31 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR    1:31.22    1:36.52        
 32 DeAsis, Christian M       11 GATE-MR              1:45.00    1:38.15        
 33 Clark, Nicholas G         11 CPAC-CT              1:40.70    1:40.70        
 34 Karaburun, Eren           11 Scarlet-NJ           1:45.10    1:42.08        
 35 Shatouhy, Holden J        11 Scarlet-NJ           1:35.10    1:42.53        
 36 Chung, Daniel             11 Scarlet-NJ           2:00.52    1:43.83        
 37 Kong, Raymond             12 GATE-MR              1:46.00    1:46.23        
 38 Wong, Kevin               11 HS-MR                1:50.40    1:53.36        
 -- Yehia, Isalam H           11 Scarlet-NJ           2:03.38         DQ        
      One hand touch
 -- Chiu, Nicholas            11 Agua Swim Team-MR    1:55.76         NS        
 -- Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:18.66        SCR        
 -- Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:25.70        SCR        
 -- Halbach, Theodore C       11 Scarlet-NJ           1:42.10        SCR        
 -- DuVally, Liam D           12 CPAC-CT              1:25.70        SCR        
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T         12 Morris County-NJ       28.44      27.80        
  2 Lee, Austin Y             12 Scarlet-NJ             28.04      28.44        
  3 Hillis, Dillon W          12 Manhattan Makos-MR     29.10      29.24        
  4 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                33.12      29.46        
  5 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR              29.04      29.86        
  6 Kinkel, William G         12 GATE-MR                30.51      30.26        
  7 Moy, Christian            12 Manhattan Makos-MR     32.01      30.63        
  8 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT                32.37      30.95        
  9 Chen, Jonathan E          11 Morris County-NJ       32.59      31.03        
 10 Park, Justin              12 Scarlet-NJ             31.38      31.09        
 11 Kumeno, Kai               12 Agua Swim Team-MR      33.61      31.22        
 12 Wong, Jay Jay M           11 Scarlet-NJ             33.61      31.74        
 13 Holt, Logan R             12 PAAC-MA                35.56      31.85        
 14 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR      34.91      31.91        
 15 Jablonski, Daniel M       12 PAAC-MA                32.75      32.22        
 16 Moeslinger, Erich V       12 GATE-MR                32.00      32.30        
 17 Lugato, Pietro M          12 Agua Swim Team-MR      33.86      32.61        
 18 DeGrado, Paul K           11 Scarlet-NJ             32.57      32.84        
 19 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      32.37      32.90        
 20 Zitomer, Josh S           12 Morris County-NJ       32.14      33.03        
 21 Hirschberg, Ayal Y        12 PAAC-MA                   NT      33.20        
 22 DeGrado, Alexander J      11 Scarlet-NJ             33.06      33.26        
 23 Crowe, Zack H             11 Morris County-NJ       33.89      33.31        
 24 Freund, Matthew R          9 SeaDragons-NJ          34.20      33.77        
 25 Duthie, Luke D            11 Agua Swim Team-MR      32.82      33.81        
 26 Montesi, William P        10 CPAC-CT                34.83      33.87        
 27 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      34.35      33.92        
 28 Model, Ruslan N           12 Scarlet-NJ             36.62      33.97        
 29 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT                36.25      34.16        
 30 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      34.31      34.37        
 31 Sicignano, Tyler J         9 UN-CT                  36.58      34.65        
 32 Clark, Nicholas G         11 CPAC-CT                37.50      34.67        
 33 Langendorfer, Matthew R   12 Manhattan Makos-MR     36.67      34.86        
 34 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      34.90      34.87        
 35 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      36.62      34.96        
 36 Lee, Brandon Y            10 Scarlet-NJ             34.98      34.97        
 37 Choi, Jonathan            11 Scarlet-NJ             39.10      35.18        
 38 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR      35.00      35.28        
 39 Lionti, Nicholas V        12 Agua Swim Team-MR      37.44      35.32        
 40 Baker, Baz                12 Manhattan Makos-MR        NT      35.42        
 41 Shatouhy, Holden J        11 Scarlet-NJ             35.92      35.56        
 42 Zhang, Ryan F             10 GATE-MR                36.63      35.92        
 43 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      36.78      36.65        
 44 Liu, Ian                  11 Scarlet-NJ             36.10      36.78        
 45 Chung, Daniel             11 Scarlet-NJ             37.15      36.98        
 46 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      38.50      37.00        
 47 Klein-Cloud, Isaiah       12 Manhattan Makos-MR     41.95      37.11        
 48 Hyde, Michael J           11 Agua Swim Team-MR      37.38      37.19        
 49 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR      39.68      37.28        
 50 Zhang, Dylan Y             8 Agua Swim Team-MR      38.19      37.62        
 51 Lai, Christopher B        10 HS-MR                  37.12      37.65        
 52 Lugato, Giacomo S          9 Agua Swim Team-MR      41.89      37.82        
 53 Ramnauth, Paul A          11 GATE-MR                36.88      37.83        
 54 Yehia, Isalam H           11 Scarlet-NJ             37.69      38.05        
 55 Karaburun, Eren           11 Scarlet-NJ             38.10      38.07        
 56 Mitchener, Ryan            9 Manhattan Makos-MR        NT      38.28        
 57 Tan, Jerry                12 GATE-MR                39.76      38.48        
 58 Kamdin, Sam F              8 Agua Swim Team-MR      37.68      38.62        
 59 Kipshidze, George         11 Sachem-MR              41.00      38.68        
 60 Zhang, Eric K              8 Agua Swim Team-MR      39.26      38.69        
 61 Plavoukos, Alex F         10 CPAC-CT                39.69      38.84        
 62 Cheung, Cyrus H           11 GATE-MR                41.51      38.86        
 63 Chiu, Nicholas            11 Agua Swim Team-MR      38.51      39.01        
 64 Klein, Evan M              9 Agua Swim Team-MR      38.27      39.05        
 65 Davis, Avery J            11 Sachem-MR              36.00      39.33        
 66 Leddy, Jacob H            12 SeaDragons-NJ          38.42      39.39        
 67 Wan, Osmond T             10 GATE-MR                42.99      40.08        
 68 Cho, Kenneth K            10 Scarlet-NJ             40.10      40.18        
 69 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      40.63      40.38        
 70 Vernhes, Sebastien        10 Manhattan Makos-MR        NT      40.44        
 70 Chu, Princeton            11 GATE-MR                39.25      40.44        
 72 Moffitt, Brian E          10 SeaDragons-NJ          41.39      40.61        
 73 Lee, Aidan                12 GATE-MR                43.06      40.76        
 74 Sacranie, Alex             9 Manhattan Makos-MR        NT      40.77        
 75 Blair, Thomas              8 Morris County-NJ       41.13      41.04        
 76 Solarte, Sabastian J      11 PAAC-MA                   NT      41.07        
 77 Lee, Penn                  9 Manhattan Makos-MR     43.44      41.83        
 78 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR              40.00      42.58        
 79 Brown, Cormac S           11 CPAC-CT                41.69      42.68        
 80 Woolmington, Gabriel      10 Manhattan Makos-MR        NT      42.74        
 81 Ye, Jay                   10 GATE-MR                43.26      42.89        
 82 Fiore, Christian          10 Manhattan Makos-MR        NT      43.01        
 83 Shen, Matthew             12 GATE-MR                42.55      43.06        
 84 Ma, Jared W                9 HS-MR                  39.55      43.42        
 85 Maclennan, Alexander L     9 Agua Swim Team-MR      41.67      43.47        
 86 Jacobson, Luke             9 Manhattan Makos-MR        NT      43.64        
 87 Jablonowski, Kristof       9 Manhattan Makos-MR        NT      43.98        
 88 Kostyatnikov, Michael      8 Agua Swim Team-MR      44.67      44.68        
 89 Sacca, David               8 RI Marlins-MR             NT      45.03        
 90 Lee, Alton C               9 GATE-MR                43.00      45.12        
 91 Collier, Cort             10 Agua Swim Team-MR      48.56      45.24        
 92 Fan, Maximilian           11 Manhattan Makos-MR     43.71      46.08        
 93 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      50.97      47.52        
 94 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR      55.89      50.61        
 95 Shchuchinov, Maxim         7 RI Marlins-MR             NT    1:05.17        
 -- Lee, Joseph S              9 Scarlet-NJ             37.00         DQ        
      False start
 -- Poon, Brandon M           12 GATE-MR                37.00         NS        
 -- Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT                34.29         NS        
 -- Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR      42.06         NS        
 -- Zhang, David               9 GATE-MR                43.39         NS        
 -- Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      38.06        SCR        
 -- Song, Leonard             11 RI Marlins-MR             NT        SCR        
 -- Halbach, Theodore C       11 Scarlet-NJ             36.10        SCR        
 -- Plavoukos, Spencer F      11 CPAC-CT                38.50        SCR        
 -- Zaharchenko, Michael      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- DuVally, Liam D           12 CPAC-CT                41.41        SCR        
 -- DiPardo, Nick J           11 Barracudas-MR             NT        SCR        
 -- Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                37.23        SCR        
 -- O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR              37.00        SCR        
 -- Wu, Ryan H                10 GATE-MR                41.99        SCR        
 -- Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                32.71        SCR        
 -- Galloway, Jack C           9 Barracudas-MR             NT        SCR        
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T         12 Morris County-NJ     1:03.56      59.78        
  2 Lee, Austin Y             12 Scarlet-NJ           1:01.38      59.90        
  3 Hillis, Dillon W          12 Manhattan Makos-MR   1:04.88    1:02.86        
  4 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                   NT    1:03.03        
  5 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR            1:03.54    1:04.88        
  6 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              1:13.25    1:06.55        
  7 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:12.68    1:06.80        
  8 Hassan, Marwan            12 Scarlet-NJ           1:12.99    1:06.91        
  9 Park, Justin              12 Scarlet-NJ           1:09.39    1:07.13        
 10 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:15.23    1:07.84        
 11 Wong, Jay Jay M           11 Scarlet-NJ           1:11.07    1:08.16        
 12 Choi, Justin              12 Scarlet-NJ           1:13.51    1:09.10        
 13 Moy, Christian            12 Manhattan Makos-MR   1:10.83    1:09.27        
 14 Lugato, Pietro M          12 Agua Swim Team-MR    1:13.92    1:09.74        
 15 DeGrado, Paul K           11 Scarlet-NJ           1:10.45    1:09.85        
 16 Kumeno, Kai               12 Agua Swim Team-MR    1:15.93    1:10.11        
 16 Chen, Jonathan E          11 Morris County-NJ     1:16.49    1:10.11        
 16 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR    1:12.48    1:10.11        
 16 Jablonski, Daniel M       12 PAAC-MA              1:11.48    1:10.11        
 20 Holt, Logan R             12 PAAC-MA              1:13.41    1:10.52        
 21 DeGrado, Alexander J      11 Scarlet-NJ           1:13.17    1:11.58        
 22 Moeslinger, Erich V       12 GATE-MR              1:10.00    1:12.18        
 23 Zitomer, Josh S           12 Morris County-NJ     1:13.44    1:12.33        
 23 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:26.42    1:12.33        
 25 Crowe, Zack H             11 Morris County-NJ     1:14.76    1:12.54        
 26 Duthie, Luke D            11 Agua Swim Team-MR    1:11.75    1:12.55        
 27 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:13.67    1:12.79        
 28 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR    1:22.00    1:13.22        
 29 Lu, Daniel C              11 CPAC-CT              1:18.23    1:13.57        
 30 Park, Matthew H           11 Scarlet-NJ           1:21.23    1:13.85        
 31 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:17.32    1:14.16        
 32 Clark, Nicholas G         11 CPAC-CT              1:17.80    1:14.35        
 33 Model, Ruslan N           12 Scarlet-NJ           1:19.58    1:14.44        
 34 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:23.79    1:14.85        
 35 Park, Michael J           10 Scarlet-NJ           1:20.84    1:14.86        
 36 Freund, Matthew R          9 SeaDragons-NJ        1:17.07    1:14.87        
 37 Lee, Brandon Y            10 Scarlet-NJ           1:16.87    1:14.89        
 38 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              1:16.96    1:15.69        
 39 Langendorfer, Matthew R   12 Manhattan Makos-MR   1:22.80    1:15.95        
 40 Shatouhy, Holden J        11 Scarlet-NJ           1:22.97    1:17.07        
 41 Sicignano, Tyler J         9 UN-CT                1:22.33    1:17.21        
 42 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR    1:22.95    1:17.33        
 43 Baker, Baz                12 Manhattan Makos-MR        NT    1:17.39        
 44 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:23.66    1:17.88        
 45 DeAsis, Christian M       11 GATE-MR              1:19.00    1:18.21        
 46 Choi, Jonathan            11 Scarlet-NJ           1:25.93    1:18.51        
 47 Lionti, Nicholas V        12 Agua Swim Team-MR    1:20.21    1:18.98        
 48 Zhang, Ryan F             10 GATE-MR              1:18.25    1:19.23        
 49 Chung, Daniel             11 Scarlet-NJ           1:24.42    1:19.37        
 50 Hyde, Michael J           11 Agua Swim Team-MR    1:22.63    1:19.65        
 51 Fracchiolla, Michael V    10 SeaDragons-NJ        1:22.32    1:19.91        
 52 Ramnauth, Paul A          11 GATE-MR              1:21.00    1:19.93        
 53 Owens, Mark               11 Sachem-MR            1:24.00    1:20.02        
 54 Klein-Cloud, Isaiah       12 Manhattan Makos-MR   1:40.82    1:20.06        
 55 Foley, Mark               11 RI Marlins-MR        1:34.57    1:20.51        
 56 Lee, Joseph S              9 Scarlet-NJ           1:28.10    1:20.99        
 57 Kamdin, Sam F              8 Agua Swim Team-MR    1:30.59    1:21.30        
 58 Commaroto, Robert A       11 CPAC-CT              1:24.70    1:21.58        
 59 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR    1:22.97    1:22.15        
 60 Liu, Ian                  11 Scarlet-NJ           1:19.10    1:22.59        
 61 Kong, Raymond             12 GATE-MR              1:27.00    1:22.64        
 62 Plavoukos, Alex F         10 CPAC-CT              1:36.58    1:23.06        
 63 Yehia, Isalam H           11 Scarlet-NJ           1:30.35    1:23.43        
 64 Malkovskiy, Eli           12 Scarlet-NJ           1:27.00    1:23.70        
 65 Klein, Evan M              9 Agua Swim Team-MR    1:28.50    1:23.78        
 66 Song, Leonard             11 RI Marlins-MR             NT    1:23.80        
 67 Poon, Brandon M           12 GATE-MR              1:19.00    1:24.00        
 68 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    1:27.50    1:24.07        
 69 Leddy, Jacob H            12 SeaDragons-NJ        1:23.72    1:24.08        
 70 Plavoukos, Spencer F      11 CPAC-CT              1:22.70    1:24.44        
 71 Solarte, Sabastian J      11 PAAC-MA                   NT    1:24.50        
 72 Zhang, Eric K              8 Agua Swim Team-MR    1:43.67    1:24.64        
 73 Cho, Kenneth K            10 Scarlet-NJ           1:28.10    1:25.70        
 74 Mitchener, Ryan            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:25.82        
 75 Chiu, Nicholas            11 Agua Swim Team-MR    1:26.13    1:26.19        
 76 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:28.00    1:26.25        
 77 Tan, Jerry                12 GATE-MR              1:30.42    1:26.58        
 78 Lee, Penn                  9 Manhattan Makos-MR   1:34.36    1:27.25        
 79 Moffitt, Brian E          10 SeaDragons-NJ        1:31.00    1:27.30        
 80 Davis, Avery J            11 Sachem-MR            1:27.00    1:27.85        
 81 Chu, Princeton            11 GATE-MR              1:30.00    1:28.14        
 82 Lugato, Giacomo S          9 Agua Swim Team-MR    1:33.44    1:28.16        
 83 Ong, JoJo                 10 Agua Swim Team-MR    1:30.62    1:28.70        
 84 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR    1:28.03    1:28.75        
 85 Brown, Callum C           11 Agua Swim Team-MR    1:38.39    1:28.85        
 86 Blair, Thomas              8 Morris County-NJ     1:30.48    1:28.91        
 87 Woolmington, Gabriel      10 Manhattan Makos-MR        NT    1:30.17        
 88 Song, Yejun               10 Scarlet-NJ           1:29.10    1:30.68        
 89 Wan, Osmond T             10 GATE-MR              1:35.00    1:30.71        
 90 Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR    1:29.07    1:30.80        
 91 Cheung, Cyrus H           11 GATE-MR              1:35.79    1:31.05        
 92 Sacranie, Alex             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.70        
 93 Zhang, David               9 GATE-MR              1:36.34    1:32.80        
 94 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR            1:33.00    1:32.83        
 95 Ye, Jay                   10 GATE-MR              1:34.26    1:34.78        
 96 Vernhes, Sebastien        10 Manhattan Makos-MR        NT    1:34.87        
 97 Jablonowski, Kristof       9 Manhattan Makos-MR        NT    1:36.43        
 98 Shen, Matthew             12 GATE-MR              1:40.00    1:36.93        
 99 Tolis, Christopher P      10 Barracudas-MR             NT    1:37.54        
100 Lee, Aidan                12 GATE-MR              1:41.02    1:37.72        
101 Brown, Cormac S           11 CPAC-CT              1:36.51    1:37.92        
102 Kostyatnikov, Michael      8 Agua Swim Team-MR    1:48.42    1:38.72        
103 Jacobson, Luke             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:38.89        
104 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR    1:41.78    1:40.22        
105 Fiore, Christian          10 Manhattan Makos-MR        NT    1:40.63        
106 Lee, Alton C               9 GATE-MR              1:50.00    1:41.81        
107 Sacca, David               8 RI Marlins-MR             NT    1:42.86        
108 Fan, Maximilian           11 Manhattan Makos-MR        NT    1:42.98        
109 Ong, Jules                 8 Agua Swim Team-MR    2:00.37    1:44.85        
110 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR    1:59.67    1:49.78        
111 Zaffiro, Nicholas M        9 PAAC-MA                   NT    1:51.26        
112 Tolis, Alex B              8 Barracudas-MR             NT    2:02.50        
 -- Maclennan, Alexander L     9 Agua Swim Team-MR    1:39.96         DQ        
      False start
 -- Wu, Ryan H                10 GATE-MR              1:33.91         NS        
 -- Zaharchenko, Michael      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:15.40        SCR        
 -- Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:17.45        SCR        
 -- DuVally, Liam D           12 CPAC-CT              1:38.61        SCR        
 -- O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR            1:25.00        SCR        
 -- Halbach, Theodore C       11 Scarlet-NJ           1:25.10        SCR        
 -- Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    1:18.98        SCR        
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T         12 Morris County-NJ       30.66      31.42        
  2 Hillis, Dillon W          12 Manhattan Makos-MR     34.28      33.92        
  3 Chen, Jonathan E          11 Morris County-NJ       34.70      34.39        
  4 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT                35.16      34.42        
  5 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                41.94      35.50        
  6 Moy, Christian            12 Manhattan Makos-MR     41.19      37.04        
  7 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      39.34      37.33        
  8 Choi, Justin              12 Scarlet-NJ             41.49      37.41        
  9 Kumeno, Kai               12 Agua Swim Team-MR      40.28      37.48        
 10 Park, Justin              12 Scarlet-NJ             37.89      37.50        
 11 Wong, Jay Jay M           11 Scarlet-NJ             38.09      37.52        
 11 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT                39.65      37.52        
 13 Duthie, Luke D            11 Agua Swim Team-MR      37.55      37.65        
 14 Montesi, William P        10 CPAC-CT                39.34      37.71        
 15 DeGrado, Paul K           11 Scarlet-NJ             37.09      37.72        
 16 Kinkel, William G         12 GATE-MR                37.95      38.01        
 17 Hassan, Marwan            12 Scarlet-NJ             41.14      38.04        
 18 Zitomer, Josh S           12 Morris County-NJ       37.47      38.42        
 19 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      40.56      38.55        
 20 Crowe, Zack H             11 Morris County-NJ       38.48      38.59        
 21 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      37.65      38.79        
 22 Chung, Daniel             11 Scarlet-NJ             44.99      39.65        
 23 DeGrado, Alexander J      11 Scarlet-NJ             41.38      40.06        
 24 Model, Ruslan N           12 Scarlet-NJ             43.92      40.14        
 25 Zhang, Ryan F             10 GATE-MR                42.46      40.40        
 26 DeAsis, Christian M       11 GATE-MR                39.00      40.43        
 27 Jablonski, Daniel M       12 PAAC-MA                40.51      40.68        
 27 Baker, Baz                12 Manhattan Makos-MR        NT      40.68        
 29 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      40.81      40.93        
 30 Sicignano, Tyler J         9 UN-CT                  45.25      40.99        
 31 Zametko, Nik              10 HS-MR                  39.35      41.12        
 32 Park, Matthew H           11 Scarlet-NJ             45.52      41.17        
 33 Hirschberg, Ayal Y        12 PAAC-MA                   NT      41.57        
 34 Zhang, Dylan Y             8 Agua Swim Team-MR      49.99      41.69        
 35 Langendorfer, Matthew R   12 Manhattan Makos-MR     53.13      41.71        
 36 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR      39.55      41.81        
 37 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR      39.62      41.95        
 38 Lugato, Giacomo S          9 Agua Swim Team-MR      44.95      42.35        
 39 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT                46.31      42.47        
 40 Shatouhy, Holden J        11 Scarlet-NJ             48.19      42.57        
 41 Freund, Matthew R          9 SeaDragons-NJ          43.37      42.71        
 42 Hyde, Michael J           11 Agua Swim Team-MR      42.19      43.21        
 43 Lee, Brandon Y            10 Scarlet-NJ             42.09      43.42        
 43 Lai, Christopher B        10 HS-MR                  44.10      43.42        
 45 Plavoukos, Alex F         10 CPAC-CT                45.75      43.61        
 46 Lionti, Nicholas V        12 Agua Swim Team-MR      45.73      43.79        
 47 Kipshidze, George         11 Sachem-MR              46.00      44.12        
 48 Ramnauth, Paul A          11 GATE-MR                47.16      44.18        
 49 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      48.70      44.29        
 50 Kong, Raymond             12 GATE-MR                43.75      44.77        
 51 Kamdin, Sam F              8 Agua Swim Team-MR      51.40      45.04        
 52 Leddy, Jacob H            12 SeaDragons-NJ          44.88      45.32        
 53 Cho, Kenneth K            10 Scarlet-NJ             49.10      45.49        
 54 Karaburun, Eren           11 Scarlet-NJ             48.10      45.52        
 55 Zhang, Eric K              8 Agua Swim Team-MR      50.15      45.59        
 56 Moffitt, Brian E          10 SeaDragons-NJ          44.03      45.60        
 57 Klein-Cloud, Isaiah       12 Manhattan Makos-MR     56.98      45.64        
 58 Choi, Jonathan            11 Scarlet-NJ             46.10      46.03        
 59 Wong, Kevin               11 HS-MR                  45.52      46.13        
 60 Davis, Avery J            11 Sachem-MR              43.00      46.16        
 61 Song, Yejun               10 Scarlet-NJ             45.10      46.34        
 62 Lee, Joseph S              9 Scarlet-NJ             44.10      46.43        
 63 Mitchener, Ryan            9 Manhattan Makos-MR        NT      46.93        
 64 Klein, Evan M              9 Agua Swim Team-MR      43.60      47.12        
 65 Lee, Penn                  9 Manhattan Makos-MR     45.48      47.13        
 66 Park, Michael J           10 Scarlet-NJ           1:00.10      47.18        
 67 Blair, Thomas              8 Morris County-NJ       46.99      47.54        
 68 Sacranie, Alex             9 Manhattan Makos-MR        NT      47.69        
 69 Maclennan, Alexander L     9 Agua Swim Team-MR      52.56      47.92        
 70 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      44.19      48.68        
 71 Cheung, Cyrus H           11 GATE-MR                47.61      48.80        
 72 Lee, Aidan                12 GATE-MR                43.00      48.82        
 73 Tan, Jerry                12 GATE-MR                52.00      48.94        
 74 Ye, Jay                   10 GATE-MR                57.50      49.05        
 75 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR      50.26      49.20        
 76 Ma, Jared W                9 HS-MR                  45.86      50.30        
 77 Sacca, David               8 RI Marlins-MR             NT      50.57        
 78 Fan, Maximilian           11 Manhattan Makos-MR        NT      50.58        
 79 Jacobson, Luke             9 Manhattan Makos-MR        NT      50.73        
 80 Vernhes, Sebastien        10 Manhattan Makos-MR        NT      50.98        
 81 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR              48.00      51.19        
 82 Jablonowski, Kristof       9 Manhattan Makos-MR        NT      52.28        
 83 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      51.78      52.34        
 84 Lee, Alton C               9 GATE-MR                53.00      52.64        
 85 Collier, Cort             10 Agua Swim Team-MR      54.12      52.79        
 86 Fiore, Christian          10 Manhattan Makos-MR        NT      53.33        
 87 Solarte, Sabastian J      11 PAAC-MA                   NT      53.38        
 88 Woolmington, Gabriel      10 Manhattan Makos-MR        NT      53.56        
 89 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR    1:01.85      53.65        
 90 Kostyatnikov, Michael      8 Agua Swim Team-MR      50.80      53.96        
 91 Shen, Matthew             12 GATE-MR                51.53      54.05        
 92 Shchuchinov, Maxim         7 RI Marlins-MR             NT    1:19.43        
 -- Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR      50.68         NS        
 -- Poon, Brandon M           12 GATE-MR                40.83         NS        
 -- Zhang, David               9 GATE-MR                50.00         NS        
 -- Halbach, Theodore C       11 Scarlet-NJ             46.10        SCR        
 -- O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR              46.00        SCR        
 -- Zaharchenko, Michael      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Galloway, Jack C           9 Barracudas-MR             NT        SCR        
 -- Song, Leonard             11 RI Marlins-MR             NT        SCR        
 -- Wu, Ryan H                10 GATE-MR                46.50        SCR        
 -- DuVally, Liam D           12 CPAC-CT                53.13        SCR        
 -- Plavoukos, Spencer F      11 CPAC-CT                44.90        SCR        
 -- Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                42.33        SCR        
 -- DiPardo, Nick J           11 Barracudas-MR             NT        SCR        
 -- Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                41.57        SCR        
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T         12 Morris County-NJ     1:06.59    1:06.63        
  2 Lee, Austin Y             12 Scarlet-NJ           1:10.22    1:10.12        
  3 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR            1:10.86    1:14.57        
  4 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              1:17.33    1:14.81        
  5 Chen, Jonathan E          11 Morris County-NJ     1:14.16    1:15.01        
  6 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT              1:26.97    1:16.88        
  7 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:28.74    1:18.30        
  8 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:23.32    1:18.68        
  9 Duthie, Luke D            11 Agua Swim Team-MR    1:21.27    1:18.97        
 10 Moeslinger, Erich V       12 GATE-MR              1:21.00    1:21.27        
 11 Jablonski, Daniel M       12 PAAC-MA              1:24.55    1:21.62        
 11 Lugato, Pietro M          12 Agua Swim Team-MR    1:24.16    1:21.62        
 13 Kumeno, Kai               12 Agua Swim Team-MR    1:28.76    1:22.26        
 13 Lu, Daniel C              11 CPAC-CT              1:28.56    1:22.26        
 15 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:23.27    1:22.32        
 16 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:32.27    1:22.77        
 17 Crowe, Zack H             11 Morris County-NJ     1:23.94    1:24.03        
 18 Zitomer, Josh S           12 Morris County-NJ     1:23.25    1:24.72        
 19 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:33.91    1:26.71        
 20 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:27.16    1:27.44        
 21 Zhang, Dylan Y             8 Agua Swim Team-MR    1:39.73    1:28.02        
 22 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:24.28    1:28.14        
 23 DeAsis, Christian M       11 GATE-MR              1:25.00    1:28.55        
 24 Hyde, Michael J           11 Agua Swim Team-MR    1:28.21    1:29.19        
 25 Sicignano, Tyler J         9 UN-CT                1:33.39    1:29.57        
 26 Baker, Baz                12 Manhattan Makos-MR        NT    1:29.94        
 27 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR    1:37.88    1:31.24        
 28 Liu, Ian                  11 Scarlet-NJ           1:30.10    1:31.60        
 29 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              1:37.30    1:31.67        
 30 Lionti, Nicholas V        12 Agua Swim Team-MR    1:43.45    1:32.62        
 31 Clark, Nicholas G         11 CPAC-CT              1:48.53    1:32.78        
 32 Commaroto, Robert A       11 CPAC-CT              1:38.90    1:33.67        
 33 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR    1:32.00    1:34.16        
 34 Shatouhy, Holden J        11 Scarlet-NJ           1:34.77    1:34.76        
 35 Lee, Joseph S              9 Scarlet-NJ           1:31.10    1:34.84        
 36 Chiu, Nicholas            11 Agua Swim Team-MR    1:41.26    1:35.88        
 37 Cho, Kenneth K            10 Scarlet-NJ           1:38.10    1:36.10        
 38 Chu, Princeton            11 GATE-MR              1:44.00    1:36.61        
 39 Moffitt, Brian E          10 SeaDragons-NJ        1:33.66    1:36.73        
 40 Plavoukos, Alex F         10 CPAC-CT              1:42.18    1:37.10        
 41 Leddy, Jacob H            12 SeaDragons-NJ        1:35.14    1:37.12        
 42 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR    1:39.79    1:37.45        
 43 Freund, Matthew R          9 SeaDragons-NJ        1:31.50    1:37.54        
 44 Lee, Penn                  9 Manhattan Makos-MR   1:48.91    1:38.58        
 45 Mitchener, Ryan            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:38.94        
 46 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:45.00    1:39.44        
 47 Blair, Thomas              8 Morris County-NJ     1:43.68    1:39.52        
 48 Plavoukos, Spencer F      11 CPAC-CT              1:40.50    1:40.05        
 49 Owens, Mark               11 Sachem-MR            1:40.00    1:42.20        
 50 Song, Yejun               10 Scarlet-NJ           1:35.10    1:44.61        
 51 Malkovskiy, Eli           12 Scarlet-NJ           1:35.00    1:45.09        
 52 Sacranie, Alex             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:46.07        
 53 Zhang, David               9 GATE-MR              1:47.91    1:46.90        
 54 Fan, Maximilian           11 Manhattan Makos-MR   1:47.85    1:47.26        
 55 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR    2:10.70    1:50.18        
 56 Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR    1:45.77    1:50.52        
 57 Tolis, Christopher P      10 Barracudas-MR             NT    1:51.92        
 58 Woolmington, Gabriel      10 Manhattan Makos-MR        NT    1:53.29        
 59 Vernhes, Sebastien        10 Manhattan Makos-MR        NT    1:53.32        
 60 Jacobson, Luke             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:56.01        
 61 Jablonowski, Kristof       9 Manhattan Makos-MR        NT    1:57.21        
 62 Solarte, Sabastian J      11 PAAC-MA                   NT    1:57.37        
 63 Fiore, Christian          10 Manhattan Makos-MR        NT    1:58.19        
 -- Clark, Alexander G        12 CPAC-CT              1:33.69         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Zaffiro, Nicholas M        9 PAAC-MA                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Halbach, Theodore C       11 Scarlet-NJ           1:45.10        SCR        
 -- O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR            1:45.00        SCR        
 -- DuVally, Liam D           12 CPAC-CT              1:50.35        SCR        
 -- Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:29.36        SCR        
 -- Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:27.54        SCR        
 -- Zaharchenko, Michael      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hillis, Dillon W          12 Manhattan Makos-MR     36.30      35.40        
  2 Hassan, Marwan            12 Scarlet-NJ             41.64      37.85        
  3 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT                43.05      38.69        
  4 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR              37.37      39.26        
  5 DeGrado, Paul K           11 Scarlet-NJ             38.88      39.30        
  6 Park, Justin              12 Scarlet-NJ             43.33      39.87        
  7 Liu, Ian                  11 Scarlet-NJ             44.10      40.76        
  8 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR      41.52      41.28        
  9 Lugato, Pietro M          12 Agua Swim Team-MR      43.04      41.91        
 10 DeGrado, Alexander J      11 Scarlet-NJ             42.95      42.17        
 11 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      41.33      42.38        
 12 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      42.01      42.54        
 13 Park, Michael J           10 Scarlet-NJ             46.65      42.75        
 14 Clark, Nicholas G         11 CPAC-CT                43.90      43.00        
 15 Park, Matthew H           11 Scarlet-NJ             45.69      43.19        
 16 Moy, Christian            12 Manhattan Makos-MR     46.76      43.79        
 17 Langendorfer, Matthew R   12 Manhattan Makos-MR     47.00      44.42        
 18 Wong, Jay Jay M           11 Scarlet-NJ             46.71      44.94        
 19 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      45.33      45.06        
 20 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      44.41      45.10        
 21 Moeslinger, Erich V       12 GATE-MR                45.00      45.21        
 22 Klein-Cloud, Isaiah       12 Manhattan Makos-MR     49.88      45.24        
 23 Model, Ruslan N           12 Scarlet-NJ             54.25      45.64        
 24 Lu, Daniel C              11 CPAC-CT                49.23      45.76        
 25 Choi, Justin              12 Scarlet-NJ             48.01      46.05        
 25 Chiu, Nicholas            11 Agua Swim Team-MR      43.53      46.05        
 27 Fracchiolla, Michael V    10 SeaDragons-NJ          45.82      46.17        
 28 Yehia, Isalam H           11 Scarlet-NJ             47.61      46.91        
 29 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      50.21      46.97        
 30 Ramnauth, Paul A          11 GATE-MR                47.16      47.43        
 31 Lee, Aidan                12 GATE-MR                48.79      47.63        
 32 Sicignano, Tyler J         9 UN-CT                  50.61      47.69        
 33 Shatouhy, Holden J        11 Scarlet-NJ             52.90      47.83        
 34 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      49.29      48.17        
 35 Poon, Brandon M           12 GATE-MR                50.21      48.29        
 36 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT                49.56      48.44        
 37 Zhang, Ryan F             10 GATE-MR                48.98      48.68        
 38 Tan, Jerry                12 GATE-MR                49.84      48.74        
 38 Zhang, Eric K              8 Agua Swim Team-MR      49.19      48.74        
 40 Cheung, Cyrus H           11 GATE-MR                50.02      48.78        
 41 Song, Yejun               10 Scarlet-NJ             51.10      49.36        
 42 Choi, Jonathan            11 Scarlet-NJ             52.73      49.80        
 43 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      54.36      50.35        
 44 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      50.02      50.37        
 45 Lee, Joseph S              9 Scarlet-NJ             50.00      50.38        
 46 Moffitt, Brian E          10 SeaDragons-NJ          49.93      50.47        
 47 Kong, Raymond             12 GATE-MR                51.44      50.68        
 48 Song, Leonard             11 RI Marlins-MR             NT      50.84        
 49 Davis, Avery J            11 Sachem-MR              51.00      50.99        
 50 Lionti, Nicholas V        12 Agua Swim Team-MR      52.41      51.12        
 51 Fiore, Christian          10 Manhattan Makos-MR        NT      51.38        
 52 Holt, Logan R             12 PAAC-MA                56.37      51.45        
 53 Zhang, Dylan Y             8 Agua Swim Team-MR      53.72      52.31        
 54 Wan, Osmond T             10 GATE-MR                51.25      52.74        
 55 Foley, Mark               11 RI Marlins-MR             NT      52.77        
 56 Plavoukos, Spencer F      11 CPAC-CT                49.80      52.95        
 57 Shen, Matthew             12 GATE-MR                53.03      53.02        
 58 Kipshidze, George         11 Sachem-MR              53.00      53.12        
 59 Brown, Cormac S           11 CPAC-CT                52.45      53.23        
 60 Lee, Brandon Y            10 Scarlet-NJ             55.72      53.73        
 61 Leddy, Jacob H            12 SeaDragons-NJ          52.13      53.80        
 62 Chung, Daniel             11 Scarlet-NJ             53.09      54.14        
 63 Klein, Evan M              9 Agua Swim Team-MR      54.24      54.37        
 64 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      54.52      54.38        
 65 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR      49.00      55.09        
 66 Ong, JoJo                 10 Agua Swim Team-MR      52.13      55.17        
 67 Maclennan, Alexander L     9 Agua Swim Team-MR      58.21      56.04        
 68 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR              52.00      56.18        
 69 Lugato, Giacomo S          9 Agua Swim Team-MR      59.75      56.33        
 70 Cho, Kenneth K            10 Scarlet-NJ             54.10      56.59        
 71 Kostyatnikov, Michael      8 Agua Swim Team-MR      55.10      56.62        
 72 Woolmington, Gabriel      10 Manhattan Makos-MR        NT      56.77        
 73 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR      58.49      58.31        
 74 Jablonowski, Kristof       9 Manhattan Makos-MR        NT      59.58        
 75 Jacobson, Luke             9 Manhattan Makos-MR        NT      59.87        
 76 Blair, Thomas              8 Morris County-NJ       57.17      59.97        
 77 Sacca, David               8 RI Marlins-MR             NT    1:00.29        
 78 Lee, Alton C               9 GATE-MR                59.00    1:00.62        
 79 Brown, Callum C           11 Agua Swim Team-MR    1:05.44    1:01.12        
 80 Zaffiro, Nicholas M        9 PAAC-MA                   NT    1:01.53        
 81 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    1:02.96    1:02.97        
 82 Ong, Jules                 8 Agua Swim Team-MR    1:07.81    1:06.41        
 83 Tolis, Alex B              8 Barracudas-MR             NT    1:08.74        
 84 Malkovskiy, Eli           12 Scarlet-NJ           1:05.00    1:10.97        
 -- Kamdin, Sam F              8 Agua Swim Team-MR      55.02         DQ        
      False start
 -- Ye, Jay                   10 GATE-MR                59.99         DQ        
      One hand touch
 -- Zhang, David               9 GATE-MR              1:01.90         NS        
 -- Wu, Ryan H                10 GATE-MR                54.50         NS        
 -- Baker, Baz                12 Manhattan Makos-MR        NT         NS        
 -- Halbach, Theodore C       11 Scarlet-NJ             55.10        SCR        
 -- Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                48.52        SCR        
 -- Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      44.72        SCR        
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Marwan            12 Scarlet-NJ           1:23.60    1:21.77        
  2 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR            1:21.25    1:23.65        
  3 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:33.53    1:26.84        
  4 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              1:33.54    1:27.97        
  5 Lee, Austin Y             12 Scarlet-NJ           1:26.41    1:29.08        
  6 Lugato, Pietro M          12 Agua Swim Team-MR    1:38.93    1:29.88        
  7 Park, Michael J           10 Scarlet-NJ           1:37.83    1:30.04        
  8 Moeslinger, Erich V       12 GATE-MR              1:35.00    1:30.07        
  9 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:35.90    1:30.95        
 10 Liu, Ian                  11 Scarlet-NJ           1:32.10    1:30.99        
 11 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                   NT    1:31.29        
 12 Clark, Nicholas G         11 CPAC-CT              1:34.90    1:33.89        
 13 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR    1:37.66    1:34.84        
 14 Choi, Justin              12 Scarlet-NJ           1:42.34    1:36.11        
 15 Park, Matthew H           11 Scarlet-NJ           1:42.90    1:36.17        
 16 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    1:34.91    1:36.91        
 17 Chiu, Nicholas            11 Agua Swim Team-MR    1:33.05    1:37.42        
 18 Jablonski, Daniel M       12 PAAC-MA                   NT    1:38.02        
 19 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:36.57    1:38.10        
 20 Hirschberg, Ayal Y        12 PAAC-MA                   NT    1:38.55        
 21 Tan, Jerry                12 GATE-MR              1:43.79    1:39.27        
 22 Lee, Aidan                12 GATE-MR              1:44.69    1:39.86        
 23 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:39.74    1:40.23        
 24 Chu, Princeton            11 GATE-MR              1:45.00    1:40.96        
 25 Klein-Cloud, Isaiah       12 Manhattan Makos-MR   1:59.52    1:41.01        
 26 Yehia, Isalam H           11 Scarlet-NJ           1:43.18    1:42.07        
 27 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:45.46    1:42.29        
 28 Zhang, Eric K              8 Agua Swim Team-MR    2:01.29    1:43.22        
 29 Hyde, Michael J           11 Agua Swim Team-MR    1:44.99    1:43.83        
 30 Cheung, Cyrus H           11 GATE-MR              1:47.96    1:44.15        
 31 Zhang, Dylan Y             8 Agua Swim Team-MR    1:56.27    1:44.60        
 32 Lionti, Nicholas V        12 Agua Swim Team-MR    1:48.13    1:46.44        
 33 Wong, Kevin               11 HS-MR                1:49.06    1:46.69        
 34 Song, Yejun               10 Scarlet-NJ           1:46.10    1:47.29        
 35 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:51.00    1:47.92        
 36 Zametko, Nik              10 HS-MR                1:47.04    1:48.31        
 37 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR    1:47.24    1:50.41        
 38 Collier, Cort             10 Agua Swim Team-MR    1:59.31    1:50.73        
 39 Davis, Avery J            11 Sachem-MR            1:55.00    1:50.82        
 40 Fiore, Christian          10 Manhattan Makos-MR        NT    1:51.07        
 41 Mitchener, Ryan            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:52.27        
 42 Brown, Cormac S           11 CPAC-CT              2:01.96    1:52.45        
 43 Moffitt, Brian E          10 SeaDragons-NJ        1:50.32    1:52.92        
 44 Leddy, Jacob H            12 SeaDragons-NJ        1:52.07    1:53.46        
 45 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              1:57.42    1:53.53        
 46 Baker, Baz                12 Manhattan Makos-MR        NT    1:54.57        
 47 Ma, Jared W                9 HS-MR                1:55.40    1:54.84        
 48 Holt, Logan R             12 PAAC-MA              2:07.28    1:55.08        
 49 Fan, Maximilian           11 Manhattan Makos-MR        NT    1:59.35        
 50 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    2:12.94    1:59.81        
 51 Woolmington, Gabriel      10 Manhattan Makos-MR        NT    2:01.67        
 52 Kostyatnikov, Michael      8 Agua Swim Team-MR    2:00.00    2:02.53        
 53 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR            2:00.00    2:02.56        
 54 Maclennan, Alexander L     9 Agua Swim Team-MR    2:00.89    2:02.69        
 55 Ye, Jay                   10 GATE-MR              2:10.03    2:06.41        
 56 Blair, Thomas              8 Morris County-NJ     2:08.19    2:07.11        
 57 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR    2:12.75    2:07.35        
 58 Vernhes, Sebastien        10 Manhattan Makos-MR        NT    2:08.68        
 59 Jacobson, Luke             9 Manhattan Makos-MR        NT    2:10.38        
 60 Solarte, Sabastian J      11 PAAC-MA                   NT    2:11.06        
 -- Lee, Penn                  9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Sacranie, Alex             9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Klein, Evan M              9 Agua Swim Team-MR    1:57.00         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 -- Jablonowski, Kristof       9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR    2:01.69         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 -- Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR    2:02.77         NS        
 -- O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR            2:05.00        SCR        
 -- Wu, Ryan H                10 GATE-MR              1:53.00        SCR        
 -- Song, Leonard             11 RI Marlins-MR             NT        SCR        
 -- Plavoukos, Spencer F      11 CPAC-CT              1:49.90        SCR        
 -- Zaharchenko, Michael      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:28.85        SCR        
 -- Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:39.65        SCR        
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hillis, Dillon W          12 Manhattan Makos-MR     29.75      30.08        
  2 Marciano, Vinny T         12 Morris County-NJ       31.19      30.34        
  3 Lee, Austin Y             12 Scarlet-NJ             30.99      30.48        
  4 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      38.90      32.66        
  5 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT                36.93      32.87        
  6 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                47.66      33.50        
  7 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      32.83      33.97        
  8 Crowe, Zack H             11 Morris County-NJ       33.84      34.05        
  9 Holt, Logan R             12 PAAC-MA                35.51      34.28        
 10 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT                36.52      34.36        
 11 Park, Justin              12 Scarlet-NJ             35.44      34.60        
 12 Moy, Christian            12 Manhattan Makos-MR     37.82      34.82        
 13 Chen, Jonathan E          11 Morris County-NJ       34.82      34.90        
 14 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      35.06      35.24        
 15 Model, Ruslan N           12 Scarlet-NJ             39.73      35.38        
 16 Hassan, Marwan            12 Scarlet-NJ             39.56      35.47        
 17 Kumeno, Kai               12 Agua Swim Team-MR      39.00      35.62        
 18 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR      37.65      35.93        
 19 Montesi, William P        10 CPAC-CT                36.61      36.06        
 20 Zitomer, Josh S           12 Morris County-NJ       35.23      36.26        
 21 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      35.32      36.52        
 22 Choi, Justin              12 Scarlet-NJ             38.66      36.93        
 23 Wong, Jay Jay M           11 Scarlet-NJ             36.16      37.32        
 24 Duthie, Luke D            11 Agua Swim Team-MR      36.62      37.56        
 25 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      37.28      37.58        
 26 Freund, Matthew R          9 SeaDragons-NJ          39.71      37.76        
 27 DeGrado, Paul K           11 Scarlet-NJ             38.38      38.07        
 28 Langendorfer, Matthew R   12 Manhattan Makos-MR     41.73      38.80        
 29 Zhang, Ryan F             10 GATE-MR                40.96      39.01        
 30 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR      40.30      39.49        
 31 Plavoukos, Alex F         10 CPAC-CT                40.90      39.86        
 32 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT                41.57      40.02        
 33 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      39.97      40.20        
 34 Choi, Jonathan            11 Scarlet-NJ             44.69      40.24        
 35 Hyde, Michael J           11 Agua Swim Team-MR      40.51      40.32        
 36 DeGrado, Alexander J      11 Scarlet-NJ             40.24      40.33        
 37 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      39.19      40.35        
 38 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR      38.00      40.42        
 39 Park, Matthew H           11 Scarlet-NJ             45.23      41.00        
 40 Lee, Brandon Y            10 Scarlet-NJ             39.64      41.42        
 41 Park, Michael J           10 Scarlet-NJ             48.24      42.11        
 42 Klein, Evan M              9 Agua Swim Team-MR      44.00      42.27        
 43 Ramnauth, Paul A          11 GATE-MR                40.00      42.63        
 44 Zhang, Dylan Y             8 Agua Swim Team-MR      54.57      42.93        
 45 Jablonski, Daniel M       12 PAAC-MA                   NT      43.01        
 46 Yehia, Isalam H           11 Scarlet-NJ             42.93      43.44        
 47 Lugato, Giacomo S          9 Agua Swim Team-MR      48.15      44.23        
 48 DeAsis, Christian M       11 GATE-MR                45.00      44.38        
 49 Poon, Brandon M           12 GATE-MR                43.55      44.44        
 50 Commaroto, Robert A       11 CPAC-CT                46.60      44.67        
 51 Chung, Daniel             11 Scarlet-NJ             43.01      44.72        
 52 Owens, Mark               11 Sachem-MR              45.00      45.05        
 53 Solarte, Sabastian J      11 PAAC-MA                   NT      45.57        
 54 Zhang, Eric K              8 Agua Swim Team-MR      53.32      46.79        
 55 Chu, Princeton            11 GATE-MR                49.00      46.82        
 56 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR      48.55      46.94        
 57 Wan, Osmond T             10 GATE-MR                47.01      47.06        
 58 Cheung, Cyrus H           11 GATE-MR                53.14      47.29        
 59 Foley, Mark               11 RI Marlins-MR          52.74      48.25        
 60 Brown, Cormac S           11 CPAC-CT                50.82      48.79        
 61 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      47.50      48.99        
 62 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      51.81      49.03        
 63 Kamdin, Sam F              8 Agua Swim Team-MR      50.41      49.23        
 64 Lee, Penn                  9 Manhattan Makos-MR     52.73      49.24        
 65 Fracchiolla, Michael V    10 SeaDragons-NJ          46.35      50.56        
 66 Maclennan, Alexander L     9 Agua Swim Team-MR      55.73      50.93        
 67 Song, Leonard             11 RI Marlins-MR             NT      50.94        
 68 Fan, Maximilian           11 Manhattan Makos-MR        NT      51.17        
 69 Ong, JoJo                 10 Agua Swim Team-MR      50.10      51.48        
 70 Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR      51.74      52.16        
 71 Davis, Avery J            11 Sachem-MR              51.00      52.44        
 72 Vernhes, Sebastien        10 Manhattan Makos-MR        NT      52.48        
 73 Tolis, Christopher P      10 Barracudas-MR             NT      53.90        
 74 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR              51.00      55.69        
 75 Ong, Jules                 8 Agua Swim Team-MR    1:09.50      55.90        
 76 Shen, Matthew             12 GATE-MR              1:00.00      55.99        
 77 Mitchener, Ryan            9 Manhattan Makos-MR        NT      56.15        
 78 Brown, Callum C           11 Agua Swim Team-MR      53.50      58.13        
 79 Kostyatnikov, Michael      8 Agua Swim Team-MR      52.80    1:08.19        
 -- Tolis, Alex B              8 Barracudas-MR             NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Sacranie, Alex             9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      38.90        SCR        
 -- DuVally, Liam D           12 CPAC-CT                47.82        SCR        
 -- O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR              48.00        SCR        
 -- Zaharchenko, Michael      12 Manhattan Makos-MR        NT        SCR        
 -- Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                42.16        SCR        
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Austin Y             12 Scarlet-NJ           1:06.74    1:05.29        
  2 Hillis, Dillon W          12 Manhattan Makos-MR   1:07.52    1:05.81        
  3 Marciano, Vinny T         12 Morris County-NJ     1:14.13    1:08.22        
  4 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:11.53    1:12.67        
  5 Kinkel, William G         12 GATE-MR              1:15.63    1:14.26        
  6 Park, Justin              12 Scarlet-NJ           1:20.10    1:14.54        
  7 Crowe, Zack H             11 Morris County-NJ     1:14.47    1:14.99        
  8 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:20.73    1:15.11        
  9 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR            1:14.59    1:17.58        
 10 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:21.35    1:17.95        
 11 Wong, Jay Jay M           11 Scarlet-NJ           1:27.03    1:18.51        
 12 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:16.39    1:18.87        
 13 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:34.51    1:18.95        
 14 Moy, Christian            12 Manhattan Makos-MR   1:24.90    1:19.27        
 15 Hassan, Marwan            12 Scarlet-NJ           1:36.55    1:19.81        
 16 Holt, Logan R             12 PAAC-MA              1:20.48    1:20.14        
 17 Sicignano, Tyler J         9 UN-CT                1:21.63    1:20.96        
 18 Duthie, Luke D            11 Agua Swim Team-MR    1:22.63    1:22.01        
 19 Model, Ruslan N           12 Scarlet-NJ           1:46.96    1:23.00        
 20 Choi, Justin              12 Scarlet-NJ           1:31.26    1:23.21        
 21 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    1:27.62    1:23.44        
 22 DeGrado, Paul K           11 Scarlet-NJ           1:26.85    1:23.46        
 23 Lugato, Pietro M          12 Agua Swim Team-MR    1:28.03    1:23.64        
 24 Kumeno, Kai               12 Agua Swim Team-MR    1:37.22    1:23.93        
 24 Zitomer, Josh S           12 Morris County-NJ     1:22.23    1:23.93        
 26 Chen, Jonathan E          11 Morris County-NJ     1:24.65    1:25.57        
 27 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:28.51    1:27.12        
 28 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR    1:34.64    1:27.29        
 29 DeGrado, Alexander J      11 Scarlet-NJ           1:35.88    1:28.60        
 30 Choi, Jonathan            11 Scarlet-NJ           1:34.10    1:30.14        
 31 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:32.72    1:31.04        
 32 Park, Matthew H           11 Scarlet-NJ           1:47.94    1:31.16        
 33 Langendorfer, Matthew R   12 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.29        
 34 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:40.41    1:31.58        
 35 Freund, Matthew R          9 SeaDragons-NJ        1:35.13    1:31.63        
 36 Park, Michael J           10 Scarlet-NJ           1:58.93    1:31.73        
 37 Plavoukos, Alex F         10 CPAC-CT              1:40.30    1:31.92        
 38 Liu, Ian                  11 Scarlet-NJ           1:30.10    1:32.11        
 39 Zametko, Nik              10 HS-MR                1:28.89    1:32.16        
 40 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:44.31    1:33.45        
 41 Lee, Brandon Y            10 Scarlet-NJ           1:35.46    1:34.25        
 42 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR    1:31.22    1:36.52        
 43 Lee, Joseph S              9 Scarlet-NJ           1:33.10    1:37.10        
 44 DeAsis, Christian M       11 GATE-MR              1:45.00    1:38.15        
 45 Lai, Christopher B        10 HS-MR                1:46.59    1:38.75        
 46 Clark, Nicholas G         11 CPAC-CT              1:40.70    1:40.70        
 47 Karaburun, Eren           11 Scarlet-NJ           1:45.10    1:42.08        
 48 Shatouhy, Holden J        11 Scarlet-NJ           1:35.10    1:42.53        
 49 Chung, Daniel             11 Scarlet-NJ           2:00.52    1:43.83        
 50 Kong, Raymond             12 GATE-MR              1:46.00    1:46.23        
 51 Song, Yejun               10 Scarlet-NJ           1:38.10    1:46.27        
 52 Lugato, Giacomo S          9 Agua Swim Team-MR    1:59.53    1:47.87        
 53 Wan, Osmond T             10 GATE-MR              1:43.00    1:48.52        
 54 Cho, Kenneth K            10 Scarlet-NJ           1:45.10    1:52.01        
 55 Wong, Kevin               11 HS-MR                1:50.40    1:53.36        
 -- Yehia, Isalam H           11 Scarlet-NJ           2:03.38         DQ        
      One hand touch
 -- Chiu, Nicholas            11 Agua Swim Team-MR    1:55.76         NS        
 -- Kamdin, Sam F              8 Agua Swim Team-MR    1:48.90         NS        
 -- Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:25.70        SCR        
 -- DuVally, Liam D           12 CPAC-CT              1:25.70        SCR        
 -- Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:18.66        SCR        
 -- Halbach, Theodore C       11 Scarlet-NJ           1:42.10        SCR        
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Handali, Nick             14 UN-CT                  28.06      27.47        
  2 Klingener, Hunter J       13 SeaDragons-NJ          27.30      27.51        
  3 Meyers, Daniel J          14 GATE-MR                27.90      27.89        
  4 Zhang, Evan               13 GATE-MR                28.10      27.91        
  5 Hamberg, Miles N          14 Manhattan Makos-MR     27.68      27.94        
  6 Fergus, Jack B            14 Manhattan Makos-MR     28.77      28.16        
  7 Oliver, AJ P              14 PAAC-MA                28.91      28.23        
  8 O'Reilly, Joseph F        14 Morris County-NJ       28.08      28.29        
  9 Mathews, Gabriel T        14 Manhattan Makos-MR     28.57      28.32        
 10 Lue, Michael              13 GATE-MR                29.56      28.47        
 11 Warner III, Raymond D     14 CPAC-CT                28.40      28.55        
 12 Cortright, Kevin L        14 Scarlet-NJ             29.28      29.06        
 13 Rodriguez, Ian R          14 Manhattan Makos-MR     31.35      29.11        
 14 Zhu, Nicholas H           13 Manhattan Makos-MR     30.89      29.15        
 15 Reihman, Mahlon C         13 PAAC-MA                   NT      29.16        
 16 Adams, Nicholas G         14 SeaDragons-NJ          29.13      29.30        
 17 Nicoloso, Jeremiah R      14 Morris County-NJ       29.56      29.44        
 18 McKenna, Devlin H         14 Agua Swim Team-MR      30.51      29.51        
 19 Teytelman, Michael B      14 RI Marlins-MR          31.77      29.87        
 20 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT                31.98      29.88        
 21 Yamamoto, Leo             14 Agua Swim Team-MR      29.99      29.89        
 22 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT                30.04      29.93        
 23 Zang, Ethan               14 Scarlet-NJ             30.02      29.97        
 24 Huibregtse, Clyde E       14 Manhattan Makos-MR        NT      30.00        
 25 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR      30.00      30.02        
 26 Rishel, Phil S            13 PAAC-MA                30.02      30.12        
 27 Elms, Hayden A            14 Agua Swim Team-MR      31.94      30.15        
 27 Shutts, Cameron F         14 CPAC-CT                28.88      30.15        
 29 Snaidero, Edoardo         14 RI Marlins-MR             NT      30.18        
 30 Parra, Michael            13 UN-CT                  32.34      30.50        
 31 Reardon, Christopher      13 NYCC-MR                30.00      30.62        
 32 Towne, Garrett B          13 Badger-MR              30.30      30.69        
 33 Hinckley, CJ              13 Agua Swim Team-MR      30.98      30.75        
 34 Sarbanes, Alex            14 Agua Swim Team-MR      32.44      30.78        
 35 Chan, Brian               14 GATE-MR                30.87      30.93        
 36 Currier, Ry               13 Manhattan Makos-MR     34.13      30.98        
 37 Moy, Ethan                14 Manhattan Makos-MR     31.73      31.06        
 38 Thomas, Desi C            13 NYCC-MR                30.95      31.07        
 39 Monfiston, Seth E         13 GATE-MR                32.00      31.11        
 40 Mao, Kenneth              14 Scarlet-NJ             30.50      31.16        
 41 Bailey, Collin T          13 SeaDragons-NJ          31.85      31.70        
 42 Hutheesing, Remy N        14 Agua Swim Team-MR      37.54      31.89        
 43 Berry-Toon, Christopher   13 SeaDragons-NJ          30.78      31.99        
 44 Djunic, Dennis            13 Manhattan Makos-MR     35.15      32.22        
 45 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR              31.00      32.28        
 46 McDonald, Tyler D         13 Morris County-NJ       33.46      32.34        
 47 Slattery, Conn            13 Manhattan Makos-MR     35.24      32.38        
 48 Johnston, Ian A           13 PAAC-MA                37.21      32.55        
 49 Lam, Peter                13 Agua Swim Team-MR      32.26      32.64        
 50 Pan, Matthew A            13 GATE-MR                32.91      32.91        
 51 Gazdoiu, Victor           14 RI Marlins-MR          36.76      33.52        
 52 Tymoshenko, Eric          13 Scarlet-NJ             36.00      33.53        
 53 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR      33.65      33.60        
 54 Wang, Leo                 14 Manhattan Makos-MR     36.05      33.62        
 55 Harripersaud, Bhisham     13 GATE-MR                33.83      33.79        
 56 Hong, Joseph W            13 Scarlet-NJ             34.17      34.06        
 57 Altman-Kurosaki, Mathias  13 Agua Swim Team-MR      36.27      34.52        
 58 Boylan Grey, Danila       13 Manhattan Makos-MR        NT      34.53        
 59 Hur, Thomas               13 GATE-MR                34.96      34.63        
 60 Ramos, Cristian A         13 Morris County-NJ       36.54      34.78        
 61 Chen, Simon               14 GATE-MR                34.20      34.88        
 62 Hwang, Austin             13 GATE-MR                34.28      35.04        
 63 Hughes, Patrick M         14 SeaDragons-NJ          35.34      35.70        
 64 Sakoff, Nicholas T        14 Manhattan Makos-MR     38.44      36.45        
 65 Wan, Horace               13 GATE-MR                39.85      37.13        
 66 Pak, Jeremy               13 Scarlet-NJ             38.73      37.64        
 67 Baker, Jake M             13 SeaDragons-NJ          44.09      39.06        
 68 Lin, Michael              13 GATE-MR                40.22      40.97        
 69 Keefe, Joe                13 Manhattan Makos-MR        NT      42.70        
 -- Ribeiro, Damion           13 NYCC-MR                31.00        SCR        
 -- Zubac, Andrew C           14 RI Marlins-MR             NT        SCR        
 -- Kalindra, Pijus           13 Badger-MR              30.74        SCR        
 -- Zielonka, Maciej          14 NYCC-MR                   NT         NS        
 -- Simone, James S           13 Badger-MR              30.81        SCR        
 -- Evans Chavers, Latrell G  13 Agua Swim Team-MR      34.44        SCR        
 -- deVera, DJ                14 Scarlet-NJ             40.73        SCR        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Handali, Nick             14 UN-CT                1:01.24      59.68        
  2 Klingener, Hunter J       13 SeaDragons-NJ          59.75      59.81        
  3 He, Derek Y               14 Morris County-NJ     1:02.55    1:00.94        
  4 Warner III, Raymond D     14 CPAC-CT              1:01.90    1:01.03        
  5 O'Reilly, Joseph F        14 Morris County-NJ     1:01.20    1:01.16        
  6 Meyers, Daniel J          14 GATE-MR                59.99    1:01.53        
  7 Fergus, Jack B            14 Manhattan Makos-MR   1:01.09    1:02.09        
  8 McKenna, Devlin H         14 Agua Swim Team-MR    1:07.10    1:03.01        
  9 Mathews, Gabriel T        14 Manhattan Makos-MR   1:04.00    1:03.18        
 10 Reihman, Mahlon C         13 PAAC-MA                   NT    1:03.77        
 11 Zhu, Nicholas H           13 Manhattan Makos-MR   1:11.03    1:03.81        
 12 Collier, Cole T           14 Agua Swim Team-MR    1:02.92    1:03.86        
 13 Nicoloso, Jeremiah R      14 Morris County-NJ     1:04.27    1:03.88        
 14 Yamamoto, Leo             14 Agua Swim Team-MR    1:06.35    1:04.14        
 15 Shutts, Cameron F         14 CPAC-CT              1:14.35    1:04.46        
 16 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    1:03.03    1:04.66        
 17 Zang, Ethan               14 Scarlet-NJ           1:06.68    1:04.70        
 18 Elms, Hayden A            14 Agua Swim Team-MR    1:07.33    1:04.94        
 19 Adams, Nicholas G         14 SeaDragons-NJ        1:04.94    1:05.06        
 20 Rodriguez, Ian R          14 Manhattan Makos-MR   1:11.18    1:05.11        
 21 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              1:14.51    1:05.38        
 22 Kim, Jonathan             13 Scarlet-NJ           1:08.52    1:05.84        
 23 Parra, Michael            13 UN-CT                1:12.22    1:05.99        
 24 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              1:05.55    1:06.33        
 25 Mao, Kenneth              14 Scarlet-NJ           1:07.76    1:06.48        
 26 Oliver, AJ P              14 PAAC-MA              1:07.77    1:06.78        
 27 Huibregtse, Clyde E       14 Manhattan Makos-MR   1:26.41    1:07.14        
 28 Towne, Garrett B          13 Badger-MR            1:06.36    1:07.59        
 29 Rishel, Phil S            13 PAAC-MA                   NT    1:07.64        
 30 Pedisich, Joe M           14 Sachem-MR            1:08.54    1:07.68        
 31 Wolfe, Morgan S           14 Agua Swim Team-MR    1:10.02    1:07.69        
 32 Chan, Brian               14 GATE-MR              1:07.12    1:07.74        
 33 Sarbanes, Alex            14 Agua Swim Team-MR    1:09.44    1:08.17        
 34 Thomas, Desi C            13 NYCC-MR              1:08.23    1:08.33        
 35 Currier, Ry               13 Manhattan Makos-MR   1:15.92    1:08.56        
 36 Maruska, Noah E           14 SeaDragons-NJ        1:07.60    1:08.61        
 37 Snaidero, Edoardo         14 RI Marlins-MR             NT    1:08.93        
 38 McDonald, Tyler D         13 Morris County-NJ     1:09.90    1:09.32        
 39 Pawlak, Luke F            14 SeaDragons-NJ        1:07.70    1:09.33        
 40 Johnston, Ian A           13 PAAC-MA              1:19.30    1:09.41        
 41 Burnette, Colin M         13 PAAC-MA              1:10.93    1:09.75        
 42 Monfiston, Seth E         13 GATE-MR              1:12.52    1:11.40        
 43 Lam, Peter                13 Agua Swim Team-MR    1:10.26    1:11.46        
 44 Djunic, Dennis            13 Manhattan Makos-MR   1:15.13    1:11.61        
 45 Hong, Joseph W            13 Scarlet-NJ           1:17.49    1:11.86        
 46 Prokic, Matija            13 RI Marlins-MR             NT    1:11.87        
 47 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    1:11.24    1:12.30        
 48 Slattery, Conn            13 Manhattan Makos-MR   1:16.01    1:13.57        
 49 Bailey, Collin T          13 SeaDragons-NJ        1:10.93    1:13.73        
 50 Mansur, Volga D           14 Scarlet-NJ           1:26.00    1:14.10        
 51 Pan, Matthew A            13 GATE-MR              1:13.73    1:14.82        
 52 Altman-Kurosaki, Mathias  13 Agua Swim Team-MR    1:18.58    1:15.10        
 53 Harripersaud, Bhisham     13 GATE-MR              1:17.37    1:15.12        
 54 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR            1:14.00    1:16.12        
 55 Hwang, Austin             13 GATE-MR              1:19.88    1:19.57        
 56 Gazdoiu, Victor           14 RI Marlins-MR        1:25.29    1:20.94        
 57 Sakoff, Nicholas T        14 Manhattan Makos-MR   1:26.00    1:21.68        
 58 Chen, Simon               14 GATE-MR              1:19.77    1:22.30        
 59 Hughes, Patrick M         14 SeaDragons-NJ        1:17.01    1:23.52        
 60 Boylan Grey, Danila       13 Manhattan Makos-MR        NT    1:27.76        
 61 Wan, Horace               13 GATE-MR              1:28.68    1:27.98        
 62 Baker, Jake M             13 SeaDragons-NJ        1:33.89    1:33.42        
 63 Lin, Michael              13 GATE-MR              1:39.00    1:36.69        
 64 Keefe, Joe                13 Manhattan Makos-MR        NT    1:44.81        
 -- Kalindra, Pijus           13 Badger-MR            1:06.45         NS        
 -- Simone, James S           13 Badger-MR            1:06.30         NS        
 -- Brown, Bryant D           13 Morris County-NJ     1:26.03        SCR        
 -- Avila, Jose A             14 PAAC-MA              1:11.35        SCR        
 -- Zielonka, Maciej          14 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Reardon, Christopher      13 NYCC-MR              1:10.00        SCR        
 -- Evans Chavers, Latrell G  13 Agua Swim Team-MR    1:08.44        SCR        
 -- Hilzen, Mark J            13 Scarlet-NJ           1:08.51        SCR        
 -- Ribeiro, Damion           13 NYCC-MR              1:14.00        SCR        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Evan               13 GATE-MR              1:09.10    1:10.69        
  2 Mathews, Gabriel T        14 Manhattan Makos-MR   1:12.38    1:10.70        
  3 Zhu, Nicholas H           13 Manhattan Makos-MR   1:22.58    1:11.94        
  4 He, Derek Y               14 Morris County-NJ     1:11.42    1:12.34        
  5 Handali, Nick             14 UN-CT                1:15.01    1:12.41        
  6 Karofsky, Jackson H       13 Scarlet-NJ           1:11.61    1:12.74        
  7 Yuan, Gavin D             14 Scarlet-NJ           1:14.76    1:13.52        
  8 Towne, Garrett B          13 Badger-MR            1:10.83    1:14.05        
  9 Hamberg, Miles N          14 Manhattan Makos-MR   1:20.39    1:14.09        
 10 Shutts, Cameron F         14 CPAC-CT              1:25.83    1:14.16        
 11 Hilzen, Mark J            13 Scarlet-NJ           1:15.55    1:14.17        
 12 O'Reilly, Joseph F        14 Morris County-NJ     1:12.73    1:14.84        
 13 Burnette, Colin M         13 PAAC-MA              1:14.86    1:14.97        
 14 Yamamoto, Leo             14 Agua Swim Team-MR         NT    1:15.25        
 15 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    1:22.23    1:15.30        
 16 Nicoloso, Jeremiah R      14 Morris County-NJ     1:13.26    1:15.63        
 17 Hinckley, CJ              13 Agua Swim Team-MR    1:16.85    1:16.54        
 18 Laite, Christopher J      14 SeaDragons-NJ        1:10.42    1:17.14        
 19 Warner III, Raymond D     14 CPAC-CT              1:18.23    1:18.04        
 20 Pedisich, Joe M           14 Sachem-MR            1:18.80    1:19.31        
 21 McDonald, Tyler D         13 Morris County-NJ     1:18.71    1:19.68        
 22 Reihman, Mahlon C         13 PAAC-MA                   NT    1:19.79        
 23 Parra, Michael            13 UN-CT                1:29.81    1:19.83        
 24 Budke, Vinny C            13 Sachem-MR            1:22.73    1:20.54        
 25 Slattery, Conn            13 Manhattan Makos-MR   1:27.97    1:20.78        
 26 Thomas, Desi C            13 NYCC-MR              1:19.67    1:21.34        
 27 Sansone, Tyler G          13 SeaDragons-NJ        1:20.03    1:21.69        
 28 Huibregtse, Clyde E       14 Manhattan Makos-MR        NT    1:21.83        
 29 Johnston, Ian A           13 PAAC-MA              1:32.34    1:21.89        
 30 Djunic, Dennis            13 Manhattan Makos-MR   1:24.04    1:22.95        
 31 Bailey, Collin T          13 SeaDragons-NJ        1:19.33    1:23.40        
 32 Pawlak, Luke F            14 SeaDragons-NJ        1:22.85    1:23.72        
 33 Mansur, Volga D           14 Scarlet-NJ           1:34.00    1:24.46        
 34 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    1:20.77    1:24.72        
 35 Pan, Matthew A            13 GATE-MR              1:20.88    1:25.27        
 36 Hong, Joseph W            13 Scarlet-NJ           1:23.22    1:25.53        
 37 Currier, Ry               13 Manhattan Makos-MR        NT    1:26.66        
 38 Hughes, Patrick M         14 SeaDragons-NJ        1:22.19    1:30.15        
 39 Harripersaud, Bhisham     13 GATE-MR              1:28.76    1:30.62        
 40 Hwang, Austin             13 GATE-MR              1:33.00    1:33.09        
 41 Boylan Grey, Danila       13 Manhattan Makos-MR        NT    1:34.92        
 42 Sakoff, Nicholas T        14 Manhattan Makos-MR   1:35.48    1:34.99        
 43 Altman-Kurosaki, Mathias  13 Agua Swim Team-MR    1:29.09    1:37.85        
 44 Baker, Jake M             13 SeaDragons-NJ        1:45.89    1:43.11        
 -- Lin, Michael              13 GATE-MR              1:55.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Wang, Leo                 14 Manhattan Makos-MR   1:44.70         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Keefe, Joe                13 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Prokic, Matija            13 RI Marlins-MR             NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Ribeiro, Damion           13 NYCC-MR              1:30.00        SCR        
 -- Simone, James S           13 Badger-MR            1:16.16         NS        
 -- Zielonka, Maciej          14 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Reardon, Christopher      13 NYCC-MR              1:22.00        SCR        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klingener, Hunter J       13 SeaDragons-NJ        2:33.94    2:41.93        
  2 Zhang, Evan               13 GATE-MR              2:38.15    2:45.58        
                1:20.52   2:45.58 (1:25.06)                                        
  3 Rodriguez, Ian R          14 Manhattan Makos-MR   3:11.05    2:52.48        
                1:24.73   2:52.48 (1:27.75)                                        
  4 Mao, Kenneth              14 Scarlet-NJ           2:53.97    2:52.54        
                1:23.18   2:52.54 (1:29.36)                                        
  5 Zang, Ethan               14 Scarlet-NJ           3:03.58    2:54.92        
                1:25.90   2:54.92 (1:29.02)                                        
  6 Wolfe, Morgan S           14 Agua Swim Team-MR    3:08.42    2:56.20        
  7 Hamberg, Miles N          14 Manhattan Makos-MR   2:59.99    2:57.81        
                1:24.21   2:57.81 (1:33.60)                                        
  8 Kim, Jonathan             13 Scarlet-NJ           3:02.46    2:59.21        
                1:25.49   2:59.21 (1:33.72)                                        
  9 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:50.12    3:03.01        
                1:27.20   3:03.01 (1:35.81)                                        
 10 Yuan, Gavin D             14 Scarlet-NJ           3:15.46    3:03.83        
                1:27.99   3:03.83 (1:35.84)                                        
 11 Fergus, Jack B            14 Manhattan Makos-MR   3:00.18    3:05.20        
                1:29.56   3:05.20 (1:35.64)                                        
 12 Maruska, Noah E           14 SeaDragons-NJ        3:00.33    3:08.52        
                1:31.32   3:08.52 (1:37.20)                                        
 13 Snaidero, Edoardo         14 RI Marlins-MR             NT    3:09.13        
 14 Sarbanes, Alex            14 Agua Swim Team-MR    3:08.44    3:11.54        
                1:28.44   3:11.54 (1:43.10)                                        
 15 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:57.65    3:11.62        
                1:28.96   3:11.62 (1:42.66)                                        
 16 Laite, Christopher J      14 SeaDragons-NJ        2:55.41    3:14.29        
                1:34.01   3:14.29 (1:40.28)                                        
 17 Oliver, AJ P              14 PAAC-MA                   NT    3:18.33        
 18 Lam, Peter                13 Agua Swim Team-MR    3:17.52    3:18.80        
                1:34.77   3:18.80 (1:44.03)                                        
 19 Gazdoiu, Victor           14 RI Marlins-MR             NT    3:21.31        
                1:38.42   3:21.31 (1:42.89)                                        
 20 Chen, Simon               14 GATE-MR              3:24.60    3:21.94        
                1:35.17   3:21.94 (1:46.77)                                        
 21 Wang, Leo                 14 Manhattan Makos-MR        NT    3:24.80        
                1:37.68   3:24.80 (1:47.12)                                        
 22 Hur, Thomas               13 GATE-MR              3:21.69    3:25.19        
                1:38.25   3:25.19 (1:46.94)                                        
 -- Evans Chavers, Latrell G  13 Agua Swim Team-MR    3:00.44        SCR        
 -- Brown, Bryant D           13 Morris County-NJ     3:49.33        SCR        
 -- Yamamoto, Leo             14 Agua Swim Team-MR    3:00.84        SCR        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Devlin H         14 Agua Swim Team-MR    1:13.67    1:06.50        
  2 Collier, Cole T           14 Agua Swim Team-MR    1:06.47    1:06.62        
  3 Handali, Nick             14 UN-CT                1:17.61    1:07.88        
  4 Meyers, Daniel J          14 GATE-MR              1:09.12    1:09.18        
  5 Reihman, Mahlon C         13 PAAC-MA                   NT    1:09.49        
  6 Warner III, Raymond D     14 CPAC-CT              1:28.34    1:09.87        
  7 Hamberg, Miles N          14 Manhattan Makos-MR   1:17.17    1:09.88        
  8 Karofsky, Jackson H       13 Scarlet-NJ           1:16.79    1:09.93        
  9 Hilzen, Mark J            13 Scarlet-NJ           1:18.50    1:10.82        
 10 Zhang, Evan               13 GATE-MR              1:08.02    1:10.88        
 11 Adams, Nicholas G         14 SeaDragons-NJ        1:10.64    1:10.89        
 12 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              1:23.33    1:12.34        
 13 Burnette, Colin M         13 PAAC-MA              1:14.22    1:12.90        
 14 Budke, Vinny C            13 Sachem-MR            1:16.58    1:13.06        
 15 Towne, Garrett B          13 Badger-MR            1:10.36    1:13.08        
 16 Mathews, Gabriel T        14 Manhattan Makos-MR        NT    1:13.09        
 17 Fergus, Jack B            14 Manhattan Makos-MR        NT    1:13.58        
 18 Chan, Brian               14 GATE-MR              1:16.04    1:14.15        
 19 Pedisich, Joe M           14 Sachem-MR            1:17.48    1:14.64        
 20 Shutts, Cameron F         14 CPAC-CT              1:31.61    1:15.38        
 21 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    1:15.11    1:17.33        
 22 Lam, Peter                13 Agua Swim Team-MR    1:31.98    1:19.93        
 23 Parra, Michael            13 UN-CT                1:23.01    1:21.31        
 24 Oliver, AJ P              14 PAAC-MA              1:22.49    1:21.59        
 25 Hinckley, CJ              13 Agua Swim Team-MR    1:19.53    1:22.23        
 26 Monfiston, Seth E         13 GATE-MR              1:20.00    1:22.82        
 27 Sansone, Tyler G          13 SeaDragons-NJ        1:26.68    1:24.87        
 28 Rishel, Phil S            13 PAAC-MA                   NT    1:25.11        
 29 Altman-Kurosaki, Mathias  13 Agua Swim Team-MR    1:32.00    1:25.88        
 30 Bailey, Collin T          13 SeaDragons-NJ        1:22.14    1:26.33        
 31 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR            1:35.00    1:27.29        
 32 Pan, Matthew A            13 GATE-MR              1:23.54    1:27.87        
 33 Hur, Thomas               13 GATE-MR              1:35.00    1:29.89        
 34 Hong, Joseph W            13 Scarlet-NJ           1:32.62    1:30.58        
 35 Mansur, Volga D           14 Scarlet-NJ           1:37.00    1:30.61        
 36 Harripersaud, Bhisham     13 GATE-MR              1:37.82    1:40.69        
 -- Kalindra, Pijus           13 Badger-MR            1:12.04         NS        
 -- Simone, James S           13 Badger-MR            1:15.47         NS        
 -- Reardon, Christopher      13 NYCC-MR              1:20.00        SCR        
 -- Ribeiro, Damion           13 NYCC-MR              1:35.00        SCR        
 -- Avila, Jose A             14 PAAC-MA              1:21.50        SCR        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klingener, Hunter J       13 SeaDragons-NJ        2:19.79    2:25.17        
                1:10.13   2:25.17 (1:15.04)                                        
  2 Mao, Kenneth              14 Scarlet-NJ           2:38.53    2:31.06        
                1:13.31   2:31.06 (1:17.75)                                        
  3 He, Derek Y               14 Morris County-NJ     2:33.22    2:31.40        
                1:10.23   2:31.40 (1:21.17)                                        
  4 Karofsky, Jackson H       13 Scarlet-NJ           2:41.27    2:31.65        
  5 Collier, Cole T           14 Agua Swim Team-MR    2:31.22    2:32.01        
                1:10.78   2:32.01 (1:21.23)                                        
  6 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:36.66    2:35.90        
                1:14.40   2:35.90 (1:21.50)                                        
  7 Adams, Nicholas G         14 SeaDragons-NJ        2:37.31    2:36.99        
                1:15.61   2:36.99 (1:21.38)                                        
  8 O'Reilly, Joseph F        14 Morris County-NJ     2:41.04    2:37.89        
                1:13.80   2:37.89 (1:24.09)                                        
  9 Rodriguez, Ian R          14 Manhattan Makos-MR   2:50.16    2:38.78        
                1:18.65   2:38.78 (1:20.13)                                        
 10 Hilzen, Mark J            13 Scarlet-NJ           2:49.14    2:38.86        
                1:15.14   2:38.86 (1:23.72)                                        
 11 Budke, Vinny C            13 Sachem-MR            2:53.09    2:39.21        
 12 Yuan, Gavin D             14 Scarlet-NJ           3:11.29    2:40.75        
 13 Kim, Jonathan             13 Scarlet-NJ           2:52.29    2:41.44        
                1:19.73   2:41.44 (1:21.71)                                        
 14 Nicoloso, Jeremiah R      14 Morris County-NJ     2:38.98    2:42.04        
                1:18.51   2:42.04 (1:23.53)                                        
 15 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              3:25.63    2:42.68        
                1:17.40   2:42.68 (1:25.28)                                        
 16 Wolfe, Morgan S           14 Agua Swim Team-MR    2:41.45    2:42.81        
                1:19.08   2:42.81 (1:23.73)                                        
 17 Zhu, Nicholas H           13 Manhattan Makos-MR        NT    2:43.22        
                1:17.43   2:43.22 (1:25.79)                                        
 18 Zang, Ethan               14 Scarlet-NJ           2:50.61    2:45.08        
                1:19.30   2:45.08 (1:25.78)                                        
 19 Elms, Hayden A            14 Agua Swim Team-MR    2:44.25    2:46.51        
                1:18.38   2:46.51 (1:28.13)                                        
 20 Maruska, Noah E           14 SeaDragons-NJ        2:40.89    2:46.70        
                1:21.99   2:46.70 (1:24.71)                                        
 21 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:39.77    2:46.80        
                1:19.03   2:46.80 (1:27.77)                                        
 22 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:45.13    2:47.07        
                1:21.38   2:47.07 (1:25.69)                                        
 23 Hinckley, CJ              13 Agua Swim Team-MR    2:42.00    2:47.66        
                1:19.72   2:47.66 (1:27.94)                                        
 24 Snaidero, Edoardo         14 RI Marlins-MR             NT    2:47.95        
                1:10.86   2:47.95 (1:37.09)                                        
 25 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:47.78    2:48.36        
                1:22.45   2:48.36 (1:25.91)                                        
 26 McDonald, Tyler D         13 Morris County-NJ     2:46.70    2:48.43        
 27 Johnston, Ian A           13 PAAC-MA              3:21.10    2:49.93        
                1:21.12   2:49.93 (1:28.81)                                        
 28 Laite, Christopher J      14 SeaDragons-NJ        2:34.42    2:50.82        
                1:19.63   2:50.82 (1:31.19)                                        
 29 Huibregtse, Clyde E       14 Manhattan Makos-MR        NT    2:51.81        
                1:21.56   2:51.81 (1:30.25)                                        
 30 Pawlak, Luke F            14 SeaDragons-NJ        3:22.93    2:52.25        
                1:22.28   2:52.25 (1:29.97)                                        
 31 Sansone, Tyler G          13 SeaDragons-NJ        2:51.10    2:53.62        
 32 Rishel, Phil S            13 PAAC-MA                   NT    2:55.14        
                1:23.63   2:55.14 (1:31.51)                                        
 33 Currier, Ry               13 Manhattan Makos-MR        NT    2:55.67        
                1:26.17   2:55.67 (1:29.50)                                        
 34 Thomas, Desi C            13 NYCC-MR              2:58.22    2:58.59        
                1:20.33   2:58.59 (1:38.26)                                        
 35 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR            3:00.00    2:58.86        
                1:24.77   2:58.86 (1:34.09)                                        
 36 Slattery, Conn            13 Manhattan Makos-MR        NT    2:59.80        
                1:23.39   2:59.80 (1:36.41)                                        
 37 Prokic, Matija            13 RI Marlins-MR             NT    3:01.31        
                  32.38   3:01.31 (2:28.93)                                        
 38 Hur, Thomas               13 GATE-MR              3:10.00    3:02.63        
 39 Hughes, Patrick M         14 SeaDragons-NJ        3:05.95    3:09.51        
                1:31.94   3:09.51 (1:37.57)                                        
 40 Wang, Leo                 14 Manhattan Makos-MR        NT    3:14.69        
                1:36.43   3:14.69 (1:38.26)                                        
 41 Hwang, Austin             13 GATE-MR              3:19.45    3:15.91        
                1:34.44   3:15.91 (1:41.47)                                        
 42 Sakoff, Nicholas T        14 Manhattan Makos-MR        NT    3:19.59        
                1:37.89   3:19.59 (1:41.70)                                        
 43 Chen, Simon               14 GATE-MR              3:17.98    3:21.66        
                1:38.41   3:21.66 (1:43.25)                                        
 44 Wan, Horace               13 GATE-MR              3:32.60    3:32.82        
 -- Boylan Grey, Danila       13 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Djunic, Dennis            13 Manhattan Makos-MR   3:14.33         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:25.12        DQ (1:33.93)                                        
 -- Brown, Bryant D           13 Morris County-NJ     3:32.12        SCR        
 -- Kalindra, Pijus           13 Badger-MR            2:48.25         NS        
 -- Avila, Jose A             14 PAAC-MA              3:04.96        SCR        
 -- Zielonka, Maciej          14 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Yamamoto, Leo             14 Agua Swim Team-MR    2:42.75        SCR        
 -- Simone, James S           13 Badger-MR            2:46.67         NS        
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          22 NYCC-MR                24.45      24.34        
  2 Domagala, Michael         17 Agua Swim Team-MR      23.78      25.02        
  3 Hu-Van Wright, En-Wei     18 Agua Swim Team-MR      24.83      25.14        
  4 Pu, Austin L              17 Agua Swim Team-MR      25.34      25.39        
  5 Wang, Christopher         17 Scarlet-NJ             27.23      25.45        
  6 Jiang, David              17 Agua Swim Team-MR      24.99      25.70        
  7 Oren, Igal                21 Scarlet-NJ             24.28      26.04        
  8 Stiles, Brian C           19 Morris County-NJ       24.29      26.07        
  9 Diaz, David G             20 Agua Swim Team-MR      26.61      26.36        
 10 Konovalov, Nicholas       16 NYCC-MR                26.75      26.75        
 11 Dervisevic, Alen          18 Agua Swim Team-MR      26.17      26.83        
 12 Leland, Trevor P          19 Scarlet-NJ             26.54      26.87        
 13 Nunez, John               16 Agua Swim Team-MR      26.26      26.91        
 14 Marte, Nick J             17 Scarlet-NJ             26.76      26.95        
 15 Grant, Lenny              15 Agua Swim Team-MR      29.01      26.96        
 16 Klinovsky, Jan            18 Agua Swim Team-MR      26.67      27.10        
 17 Sherman, Sammy I          18 Agua Swim Team-MR      27.28      27.16        
 18 Zuppone, Michael L        15 Agua Swim Team-MR      27.20      27.21        
 19 Hamzic, Omar              16 RI Marlins-MR          26.53      27.22        
 20 Mitchell, Benjamin L      17 Agua Swim Team-MR      27.39      27.44        
 21 Wong, Eric                15 Scarlet-NJ             27.64      27.55        
 22 Stinner, Ethan D          17 PAAC-MA                27.19      27.76        
 23 Wong, Kyle H              17 Scarlet-NJ             29.14      27.95        
 24 Simotas, Christopher A    16 Scarlet-NJ             27.52      27.96        
 25 Palumbo, Greg T           32 NYAC-MR                26.52      28.15        
 26 Webster, Robert T         17 Agua Swim Team-MR      29.69      28.17        
 27 Taylor, Griffin H         15 Manhattan Makos-MR     29.94      28.31        
 27 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR                29.29      28.31        
 29 Rodeo, Scott              17 Agua Swim Team-MR      27.82      28.34        
 30 Gutman, Daniel L          15 Agua Swim Team-MR      33.03      28.41        
 31 Shumikhin, Michael        16 RI Marlins-MR          28.50      28.43        
 32 King, Joshua I            15 UN-CT                  32.47      28.71        
 33 Echevarria, Javier        15 Agua Swim Team-MR      30.37      28.77        
 34 Sarsekeyev, Dimash A      16 Agua Swim Team-MR      33.58      28.85        
 35 Mujica, John              17 Agua Swim Team-MR      28.44      28.87        
 35 Cervone, Ryan G           18 Scarlet-NJ             28.04      28.87        
 37 Gaitour, Victor E         15 NYCC-MR                29.00      28.93        
 38 Sarier, Karl K            15 Scarlet-NJ             28.88      28.98        
 39 Maquet, Sam C             15 Scarlet-NJ             28.48      28.99        
 40 Munafo, Michael           17 Scarlet-NJ             29.48      29.14        
 41 Gentry, Oleg G            15 CPAC-CT                30.30      29.18        
 42 Stiles, Michael R         15 Morris County-NJ       28.23      29.26        
 43 Mao, Kevin                16 Scarlet-NJ             28.98      29.73        
 44 Mowdawalla, Cyrus P       17 GATE-MR                29.50      29.78        
 45 Lutchman-Singh, Austin T  16 Agua Swim Team-MR      29.81      29.98        
 46 McGeary, Ryan J           15 Scarlet-NJ             31.10      30.19        
 47 Bachoo, Eric              15 GATE-MR                30.33     X30.29        
 48 Jones, Garrett S          15 Morris County-NJ       29.71      30.42        
 49 Gilligan, Joshua G        15 Agua Swim Team-MR      30.20      30.52        
 50 Haddad, Gabriel O         16 NYCC-MR                32.94      30.73        
 51 Porterfield, Travis K     15 Sachem-MR              31.60      30.84        
 52 Tuzman, Emree E           18 SeaDragons-NJ          30.00      31.03        
 53 Ross, Shawn A             15 GATE-MR                32.04      33.44        
 53 Griffith, Keyshawn        15 GATE-MR                33.78      33.44        
 -- Pinzon, Tyler             17 Agua Swim Team-MR      26.78        SCR        
 -- Rivoal, Leo B             16 Agua Swim Team-MR      29.14        SCR        
 -- Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR      28.82         NS        
 -- Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR      25.79         NS        
 -- Pak, Daniel D             15 Scarlet-NJ             32.89        SCR        
 -- Smith, William J          16 Agua Swim Team-MR      31.51         NS        
 -- Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR                26.23        SCR        
 -- Mehlman, Alex P           16 Agua Swim Team-MR      31.86        SCR        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          22 NYCC-MR                52.81      53.37        
  2 Nunez, John               16 Agua Swim Team-MR      55.53      55.63        
  3 Oren, Igal                21 Scarlet-NJ             53.55      56.21        
  4 Hilzen, Bobby M           18 Scarlet-NJ             54.66      57.16        
  5 Konovalov, Nicholas       16 NYCC-MR                58.06      57.74        
  6 Diaz, David G             20 Agua Swim Team-MR      57.59      57.76        
  7 Marte, Nick J             17 Scarlet-NJ             58.21      57.98        
  8 Leland, Trevor P          19 Scarlet-NJ             55.54      58.37        
  9 Shackleton, Trey T        15 PAAC-MA                56.66      58.55        
 10 Klinovsky, Jan            18 Agua Swim Team-MR      55.76      58.59        
 11 Wong, Eric                15 Scarlet-NJ             58.93      58.74        
 12 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR                57.12      58.82        
 13 Rodeo, Scott              17 Agua Swim Team-MR         NT      58.85        
 14 Sherman, Sammy I          18 Agua Swim Team-MR      55.56      59.03        
 15 Zuppone, Michael L        15 Agua Swim Team-MR      58.55      59.19        
 16 Mitchell, Benjamin L      17 Agua Swim Team-MR      59.05      59.24        
 17 Sarier, Karl K            15 Scarlet-NJ           1:00.91      59.78        
 18 Hirschberg, Omer Y        16 PAAC-MA                   NT    1:00.01        
 19 Stinner, Ethan D          17 PAAC-MA              1:00.06    1:00.05        
 20 Pinzon, Tyler             17 Agua Swim Team-MR      57.92    1:00.35        
 21 Hamzic, Omar              16 RI Marlins-MR        1:00.35    1:00.44        
 22 Webster, Robert T         17 Agua Swim Team-MR    1:05.98    1:00.87        
 23 Maquet, Sam C             15 Scarlet-NJ           1:00.13    1:00.98        
 24 Simotas, Christopher A    16 Scarlet-NJ             59.39    1:01.01        
 25 Blaze, Cliff F            42 NYAC-MR              1:00.98    1:01.06        
 26 Ambrose, Robby E          15 SeaDragons-NJ        1:02.48    1:01.56        
 27 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              1:03.48    1:01.65        
 28 Lomeyko, Konstantin V     15 Agua Swim Team-MR    1:01.54    1:01.88        
 29 Oehmler, Trey M           15 CPAC-CT              1:34.34    1:02.91        
 30 Mao, Kevin                16 Scarlet-NJ           1:02.54    1:02.99        
 31 Gutman, Daniel L          15 Agua Swim Team-MR    1:03.31    1:03.08        
 32 Wong, Kyle H              17 Scarlet-NJ           1:00.83    1:03.19        
 33 Echevarria, Javier        15 Agua Swim Team-MR    1:03.78    1:03.64        
 34 Mujica, John              17 Agua Swim Team-MR    1:02.44    1:03.88        
 35 Cervone, Ryan G           18 Scarlet-NJ             58.67    1:03.92        
 36 Cardona, Brian            15 UN-CT                1:02.17    1:04.13        
 37 Rosen, Jacob M            17 Scarlet-NJ           1:04.70    1:04.15        
 38 Sarsekeyev, Dimash A      16 Agua Swim Team-MR    1:08.15    1:04.25        
 39 King, Joshua I            15 UN-CT                1:11.36    1:04.31        
 40 Stiles, Michael R         15 Morris County-NJ     1:02.11    1:04.49        
 41 Gaitour, Victor E         15 NYCC-MR              1:07.00    1:05.03        
 42 Gilligan, Joshua G        15 Agua Swim Team-MR    1:05.66    1:05.05        
 43 Jones, Garrett S          15 Morris County-NJ     1:04.86    1:06.50        
 44 Shumikhin, Michael        16 RI Marlins-MR        1:02.40    1:06.67        
 45 McGeary, Ryan J           15 Scarlet-NJ           1:06.74    1:08.39        
 46 Bachoo, Eric              15 GATE-MR              1:09.60    1:08.80        
 47 Haddad, Gabriel O         16 NYCC-MR              1:10.79    1:09.63        
 48 Lutchman-Singh, Austin T  16 Agua Swim Team-MR    1:06.68    1:11.98        
 49 Griffith, Keyshawn        15 GATE-MR              1:15.58    1:16.16        
 50 Ross, Shawn A             15 GATE-MR              1:20.65    1:17.63        
 -- Raiola, Andy M            16 NYCC-MR                59.68        SCR        
 -- Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR                58.32        SCR        
 -- Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR    1:02.06        SCR        
 -- Mowdawalla, Cyrus P       17 GATE-MR              1:06.00         NS        
 -- Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR      58.04        SCR        
 -- Tuzman, Emree E           18 SeaDragons-NJ        1:06.90        SCR        
 -- Grant, Lenny              15 Agua Swim Team-MR      59.14        SCR        
 -- Smith, William J          16 Agua Swim Team-MR    1:14.49        SCR        
 -- Gentry, Oleg G            15 CPAC-CT              1:05.78        SCR        
 -- Mehlman, Alex P           16 Agua Swim Team-MR    1:08.44        SCR        
 -- Dervisevic, Alen          18 Agua Swim Team-MR      56.19        SCR        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          22 NYCC-MR                59.78    1:00.66        
  2 Kang, Philip              18 Scarlet-NJ           1:00.86    1:02.58        
  3 Wang, Christopher         17 Scarlet-NJ           1:01.90    1:02.94        
  4 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:03.82    1:03.40        
  5 Konovalov, Nicholas       16 NYCC-MR              1:04.61    1:04.08        
  6 Marte, Nick J             17 Scarlet-NJ           1:05.99    1:06.67        
  7 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              1:04.85    1:06.75        
  8 Simotas, Christopher A    16 Scarlet-NJ           1:03.88    1:07.22        
  9 Abdelrahman, Baraa        16 Agua Swim Team-MR    1:08.60    1:08.03        
 10 Rodeo, Scott              17 Agua Swim Team-MR         NT    1:08.35        
 11 Pu, Austin L              17 Agua Swim Team-MR    1:05.17    1:08.51        
 12 Hirschberg, Omer Y        16 PAAC-MA                   NT    1:09.05        
 13 Stinner, Ethan D          17 PAAC-MA              1:06.49    1:09.25        
 14 Shackleton, Trey T        15 PAAC-MA              1:08.48    1:09.76        
 15 Oehmler, Trey M           15 CPAC-CT              1:28.90    1:10.45        
 16 Rosen, Jacob M            17 Scarlet-NJ           1:11.39    1:11.03        
 17 Zuppone, Michael L        15 Agua Swim Team-MR    1:13.01    1:11.07        
 18 Mujica, John              17 Agua Swim Team-MR    1:08.44    1:11.67        
 19 Carey, Matthew J          15 Morris County-NJ     1:12.06    1:11.70        
 20 Ambrose, Robby E          15 SeaDragons-NJ        1:09.12    1:11.92        
 21 Pinzon, Tyler             17 Agua Swim Team-MR    1:12.11    1:12.19        
 22 Hamzic, Omar              16 RI Marlins-MR        1:08.90    1:12.59        
 23 King, Joshua I            15 UN-CT                1:24.02    1:13.64        
 24 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              1:16.27    1:15.41        
 25 Mitchell, Benjamin L      17 Agua Swim Team-MR    1:14.15    1:16.24        
 26 Gaitour, Victor E         15 NYCC-MR              1:16.00    1:16.97        
 27 Shumikhin, Michael        16 RI Marlins-MR        1:12.59    1:17.03        
 28 Cardona, Brian            15 UN-CT                1:13.15    1:17.37        
 29 Taylor, Griffin H         15 Manhattan Makos-MR   1:28.42    1:18.29        
 30 Lutchman-Singh, Austin T  16 Agua Swim Team-MR    2:56.86    1:25.30        
 31 Griffith, Keyshawn        15 GATE-MR              1:34.88    1:30.29        
 32 Bachoo, Eric              15 GATE-MR              1:30.00    1:32.00        
 -- Haddad, Gabriel O         16 NYCC-MR              1:21.14         DQ        
      Did not finish on back
 -- Ross, Shawn A             15 GATE-MR              1:29.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR    1:17.39        SCR        
 -- Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              1:08.25        SCR        
 -- Grant, Lenny              15 Agua Swim Team-MR    1:03.52        SCR        
 -- Smith, William J          16 Agua Swim Team-MR    1:20.44        SCR        
 -- Rivoal, Leo B             16 Agua Swim Team-MR    1:05.13        SCR        
 -- Dervisevic, Alen          18 Agua Swim Team-MR    1:01.92        SCR        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oren, Igal                21 Scarlet-NJ           2:26.83    2:36.07        
                1:15.59   2:36.07 (1:20.48)                                        
  2 Wong, Kyle H              17 Scarlet-NJ           2:32.18    2:40.77        
                1:18.04   2:40.77 (1:22.73)                                        
  3 Quinones, Christopher D   15 Agua Swim Team-MR    2:43.61    2:41.21        
                1:18.06   2:41.21 (1:23.15)                                        
  4 Sarier, Karl K            15 Scarlet-NJ           2:51.44    2:44.11        
  5 Gutman, Daniel L          15 Agua Swim Team-MR    2:54.16    2:47.04        
                1:20.41   2:47.04 (1:26.63)                                        
  6 Barrios, Gilmar J         15 CPAC-CT              2:49.55    2:50.09        
                1:19.66   2:50.09 (1:30.43)                                        
  7 Jones, Garrett S          15 Morris County-NJ     2:51.34    2:50.44        
                1:20.71   2:50.44 (1:29.73)                                        
  8 Wong, Eric                15 Scarlet-NJ           2:52.43    2:51.28        
                1:25.42   2:51.28 (1:25.86)                                        
  9 Abdelrahman, Baraa        16 Agua Swim Team-MR    2:46.15    2:52.27        
                1:23.44   2:52.27 (1:28.83)                                        
 10 Mana, Aviad               15 PAAC-MA              2:53.47    2:53.58        
                1:24.23   2:53.58 (1:29.35)                                        
 11 Munafo, Michael           17 Scarlet-NJ           2:55.61    2:56.34        
 12 McGeary, Ryan J           15 Scarlet-NJ           2:41.19    2:58.11        
                1:24.83   2:58.11 (1:33.28)                                        
 13 Stiles, Michael R         15 Morris County-NJ     2:55.03    2:58.28        
                1:23.67   2:58.28 (1:34.61)                                        
 14 Carey, Matthew J          15 Morris County-NJ     2:53.99    2:58.40        
                1:25.25   2:58.40 (1:33.15)                                        
 15 Mao, Kevin                16 Scarlet-NJ           2:56.53    3:01.85        
                1:27.30   3:01.85 (1:34.55)                                        
 16 Echevarria, Javier        15 Agua Swim Team-MR    3:31.55    3:09.30        
                1:31.39   3:09.30 (1:37.91)                                        
 -- Lutchman-Singh, Austin T  16 Agua Swim Team-MR    2:56.86        SCR        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, John               16 Agua Swim Team-MR    1:00.07      59.20        
  2 Kang, Philip              18 Scarlet-NJ             58.35      59.38        
  3 Wang, Christopher         17 Scarlet-NJ             58.40      59.48        
  4 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:00.27    1:01.52        
  5 Konovalov, Nicholas       16 NYCC-MR              1:02.23    1:01.70        
  6 Diaz, David G             20 Agua Swim Team-MR      59.51    1:01.77        
  7 Hilzen, Bobby M           18 Scarlet-NJ           1:02.20    1:03.49        
  8 Shackleton, Trey T        15 PAAC-MA              1:02.17    1:03.72        
  9 Sherman, Sammy I          18 Agua Swim Team-MR    1:06.95    1:03.84        
 10 Leland, Trevor P          19 Scarlet-NJ           1:01.28    1:04.51        
 11 Maquet, Sam C             15 Scarlet-NJ           1:03.92    1:04.77        
 12 Pu, Austin L              17 Agua Swim Team-MR    1:10.86    1:05.04        
 13 Zuppone, Michael L        15 Agua Swim Team-MR    1:08.53    1:05.38        
 14 Quinones, Christopher D   15 Agua Swim Team-MR    1:04.99    1:05.50        
 15 Mana, Aviad               15 PAAC-MA              1:03.80    1:05.52        
 16 Lomeyko, Konstantin V     15 Agua Swim Team-MR    1:08.32    1:07.56        
 17 Marte, Nick J             17 Scarlet-NJ           1:01.11    1:08.05        
 18 Klinovsky, Jan            18 Agua Swim Team-MR    1:06.42    1:08.16        
 19 Cervone, Ryan G           18 Scarlet-NJ           1:05.09    1:08.34        
 20 Rosen, Jacob M            17 Scarlet-NJ           1:13.38    1:08.85        
 21 Stinner, Ethan D          17 PAAC-MA              1:09.46    1:09.02        
 22 Barrios, Gilmar J         15 CPAC-CT              1:10.54    1:09.73        
 23 Mitchell, Benjamin L      17 Agua Swim Team-MR    1:09.10    1:09.78        
 24 Munafo, Michael           17 Scarlet-NJ           1:11.98    1:10.68        
 25 Gaitour, Victor E         15 NYCC-MR              1:13.00    1:10.96        
 26 Taylor, Griffin H         15 Manhattan Makos-MR   1:31.44    1:11.93        
 27 Webster, Robert T         17 Agua Swim Team-MR    1:15.91    1:11.99        
 28 Sarsekeyev, Dimash A      16 Agua Swim Team-MR    1:22.09    1:13.82        
 29 Hamzic, Omar              16 RI Marlins-MR        1:13.76    1:14.91        
 30 Cardona, Brian            15 UN-CT                1:28.86    1:19.16        
 31 Gilligan, Joshua G        15 Agua Swim Team-MR    1:22.65    1:19.27        
 32 Lutchman-Singh, Austin T  16 Agua Swim Team-MR    1:23.90    1:26.15        
 -- Gentry, Oleg G            15 CPAC-CT              1:10.55        SCR        
 -- Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              1:04.11        SCR        
 -- Rivoal, Leo B             16 Agua Swim Team-MR    1:05.53        SCR        
 -- Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR    1:10.09        SCR        
 -- Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR    1:03.44        SCR        
 -- Grant, Lenny              15 Agua Swim Team-MR    1:04.39        SCR        
 -- Tuzman, Emree E           18 SeaDragons-NJ        1:11.84        SCR        
 -- Mehlman, Alex P           16 Agua Swim Team-MR    1:20.20        SCR        
 -- Dervisevic, Alen          18 Agua Swim Team-MR    1:04.37        SCR        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Christopher         17 Scarlet-NJ           2:10.40    2:09.93        
                1:00.22   2:09.93 (1:09.71)                                        
  2 Kang, Philip              18 Scarlet-NJ           2:10.55    2:14.44        
                1:02.19   2:14.44 (1:12.25)                                        
  3 Oren, Igal                21 Scarlet-NJ           2:08.50    2:15.37        
                1:03.86   2:15.37 (1:11.51)                                        
  4 Diaz, David G             20 Agua Swim Team-MR    2:17.58    2:17.75        
                1:09.19   2:17.75 (1:08.56)                                        
  5 Hilzen, Bobby M           18 Scarlet-NJ           2:15.09    2:18.21        
                1:05.16   2:18.21 (1:13.05)                                        
  6 Tilneac, George           16 NYCC-MR              2:16.53    2:18.35        
                1:04.04   2:18.35 (1:14.31)                                        
  7 Nunez, John               16 Agua Swim Team-MR    2:30.81    2:20.75        
                1:05.20   2:20.75 (1:15.55)                                        
  8 Leland, Trevor P          19 Scarlet-NJ           2:15.20    2:21.60        
                1:07.24   2:21.60 (1:14.36)                                        
  9 Sherman, Sammy I          18 Agua Swim Team-MR    2:30.42    2:22.24        
 10 Quinones, Christopher D   15 Agua Swim Team-MR    2:24.62    2:22.83        
                1:08.43   2:22.83 (1:14.40)                                        
 11 Abdelrahman, Baraa        16 Agua Swim Team-MR    2:24.12    2:23.26        
                1:06.32   2:23.26 (1:16.94)                                        
 12 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:24.65    2:24.57        
                1:06.36   2:24.57 (1:18.21)                                        
 13 Wong, Eric                15 Scarlet-NJ           2:26.60    2:26.01        
                1:11.04   2:26.01 (1:14.97)                                        
 14 Pu, Austin L              17 Agua Swim Team-MR    2:15.77    2:26.12        
                  21.16   2:26.12 (2:04.96)                                        
 15 Sarier, Karl K            15 Scarlet-NJ           2:26.10    2:27.80        
                1:13.58   2:27.80 (1:14.22)                                        
 16 Maquet, Sam C             15 Scarlet-NJ           2:27.01    2:28.50        
                1:10.32   2:28.50 (1:18.18)                                        
 17 Wong, Kyle H              17 Scarlet-NJ           2:22.35    2:29.20        
                1:11.64   2:29.20 (1:17.56)                                        
 18 Barrios, Gilmar J         15 CPAC-CT              2:33.81    2:29.46        
                1:10.71   2:29.46 (1:18.75)                                        
 19 Simotas, Christopher A    16 Scarlet-NJ           2:28.02    2:29.91        
                1:08.12   2:29.91 (1:21.79)                                        
 20 Carey, Matthew J          15 Morris County-NJ     2:36.08    2:30.48        
                1:09.78   2:30.48 (1:20.70)                                        
 21 Hirschberg, Omer Y        16 PAAC-MA                   NT    2:32.17        
                1:11.91   2:32.17 (1:20.26)                                        
 22 Cervone, Ryan G           18 Scarlet-NJ           2:25.94    2:33.04        
                1:20.29   2:33.04 (1:12.75)                                        
 23 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              2:38.73    2:33.29        
                1:14.54   2:33.29 (1:18.75)                                        
 24 Gutman, Daniel L          15 Agua Swim Team-MR    2:38.06    2:33.43        
 25 Rodeo, Scott              17 Agua Swim Team-MR         NT    2:33.75        
                1:11.62   2:33.75 (1:22.13)                                        
 26 Stiles, Michael R         15 Morris County-NJ     2:33.01    2:33.89        
                1:15.30   2:33.89 (1:18.59)                                        
 27 Mana, Aviad               15 PAAC-MA              2:31.85    2:33.98        
 28 Ambrose, Robby E          15 SeaDragons-NJ        2:31.91    2:34.36        
                1:12.57   2:34.36 (1:21.79)                                        
 29 Lomeyko, Konstantin V     15 Agua Swim Team-MR    2:34.05    2:34.77        
                1:14.97   2:34.77 (1:19.80)                                        
 30 Pinzon, Tyler             17 Agua Swim Team-MR    2:33.54    2:34.98        
 31 Munafo, Michael           17 Scarlet-NJ           2:35.84    2:35.40        
                1:12.71   2:35.40 (1:22.69)                                        
 32 Jones, Garrett S          15 Morris County-NJ     2:41.44    2:36.34        
 33 Taylor, Griffin H         15 Manhattan Makos-MR   2:45.16    2:36.52        
                1:13.12   2:36.52 (1:23.40)                                        
 34 Mao, Kevin                16 Scarlet-NJ           2:33.43    2:37.39        
                1:15.94   2:37.39 (1:21.45)                                        
 35 McGeary, Ryan J           15 Scarlet-NJ           2:35.18    2:38.25        
                1:22.08   2:38.25 (1:16.17)                                        
 36 Webster, Robert T         17 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:45.84        
                1:18.65   2:45.84 (1:27.19)                                        
 37 Gilligan, Joshua G        15 Agua Swim Team-MR    2:49.22    2:46.94        
                1:20.99   2:46.94 (1:25.95)                                        
 38 Haddad, Gabriel O         16 NYCC-MR              3:00.19    2:54.33        
                1:21.88   2:54.33 (1:32.45)                                        
 39 Bachoo, Eric              15 GATE-MR              3:04.52    3:05.22        
                1:32.76   3:05.22 (1:32.46)                                        
 40 Ross, Shawn A             15 GATE-MR              3:39.00    3:32.77        
                1:37.36   3:32.77 (1:55.41)                                        
 -- Oehmler, Trey M           15 CPAC-CT              3:42.69         DQ        
      Did not finish on back - back
                1:12.83        DQ (1:21.59)                                        
 -- Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR    2:26.97        SCR        
 -- Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:24.36        SCR        
 -- Mowdawalla, Cyrus P       17 GATE-MR              2:49.00         NS        
 -- Tuzman, Emree E           18 SeaDragons-NJ        2:30.09        SCR        
 -- Rivoal, Leo B             16 Agua Swim Team-MR    2:28.16        SCR        
 -- Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              2:38.72        SCR        
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          22 NYCC-MR                24.45      24.34        
  2 Domagala, Michael         17 Agua Swim Team-MR      23.78      25.02        
  3 Hu-Van Wright, En-Wei     18 Agua Swim Team-MR      24.83      25.14        
  4 Pu, Austin L              17 Agua Swim Team-MR      25.34      25.39        
  5 Wang, Christopher         17 Scarlet-NJ             27.23      25.45        
  6 Jiang, David              17 Agua Swim Team-MR      24.99      25.70        
  7 Oren, Igal                21 Scarlet-NJ             24.28      26.04        
  8 Stiles, Brian C           19 Morris County-NJ       24.29      26.07        
  9 Diaz, David G             20 Agua Swim Team-MR      26.61      26.36        
 10 Konovalov, Nicholas       16 NYCC-MR                26.75      26.75        
 11 Dervisevic, Alen          18 Agua Swim Team-MR      26.17      26.83        
 12 Leland, Trevor P          19 Scarlet-NJ             26.54      26.87        
 13 Nunez, John               16 Agua Swim Team-MR      26.26      26.91        
 14 Marte, Nick J             17 Scarlet-NJ             26.76      26.95        
 15 Grant, Lenny              15 Agua Swim Team-MR      29.01      26.96        
 16 Klinovsky, Jan            18 Agua Swim Team-MR      26.67      27.10        
 17 Sherman, Sammy I          18 Agua Swim Team-MR      27.28      27.16        
 18 Zuppone, Michael L        15 Agua Swim Team-MR      27.20      27.21        
 19 Hamzic, Omar              16 RI Marlins-MR          26.53      27.22        
 20 Mitchell, Benjamin L      17 Agua Swim Team-MR      27.39      27.44        
 21 Handali, Nick             14 UN-CT                  28.06      27.47        
 22 Klingener, Hunter J       13 SeaDragons-NJ          27.30      27.51        
 23 Wong, Eric                15 Scarlet-NJ             27.64      27.55        
 24 Stinner, Ethan D          17 PAAC-MA                27.19      27.76        
 25 Meyers, Daniel J          14 GATE-MR                27.90      27.89        
 26 Zhang, Evan               13 GATE-MR                28.10      27.91        
 27 Hamberg, Miles N          14 Manhattan Makos-MR     27.68      27.94        
 28 Wong, Kyle H              17 Scarlet-NJ             29.14      27.95        
 29 Simotas, Christopher A    16 Scarlet-NJ             27.52      27.96        
 30 Palumbo, Greg T           32 NYAC-MR                26.52      28.15        
 31 Fergus, Jack B            14 Manhattan Makos-MR     28.77      28.16        
 32 Webster, Robert T         17 Agua Swim Team-MR      29.69      28.17        
 33 Oliver, AJ P              14 PAAC-MA                28.91      28.23        
 34 O'Reilly, Joseph F        14 Morris County-NJ       28.08      28.29        
 35 Taylor, Griffin H         15 Manhattan Makos-MR     29.94      28.31        
 35 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR                29.29      28.31        
 37 Mathews, Gabriel T        14 Manhattan Makos-MR     28.57      28.32        
 38 Rodeo, Scott              17 Agua Swim Team-MR      27.82      28.34        
 39 Gutman, Daniel L          15 Agua Swim Team-MR      33.03      28.41        
 40 Shumikhin, Michael        16 RI Marlins-MR          28.50      28.43        
 41 Lue, Michael              13 GATE-MR                29.56      28.47        
 42 Warner III, Raymond D     14 CPAC-CT                28.40      28.55        
 43 King, Joshua I            15 UN-CT                  32.47      28.71        
 44 Echevarria, Javier        15 Agua Swim Team-MR      30.37      28.77        
 45 Sarsekeyev, Dimash A      16 Agua Swim Team-MR      33.58      28.85        
 46 Cervone, Ryan G           18 Scarlet-NJ             28.04      28.87        
 46 Mujica, John              17 Agua Swim Team-MR      28.44      28.87        
 48 Gaitour, Victor E         15 NYCC-MR                29.00      28.93        
 49 Sarier, Karl K            15 Scarlet-NJ             28.88      28.98        
 50 Maquet, Sam C             15 Scarlet-NJ             28.48      28.99        
 51 Cortright, Kevin L        14 Scarlet-NJ             29.28      29.06        
 52 Rodriguez, Ian R          14 Manhattan Makos-MR     31.35      29.11        
 53 Munafo, Michael           17 Scarlet-NJ             29.48      29.14        
 54 Zhu, Nicholas H           13 Manhattan Makos-MR     30.89      29.15        
 55 Reihman, Mahlon C         13 PAAC-MA                   NT      29.16        
 56 Gentry, Oleg G            15 CPAC-CT                30.30      29.18        
 57 Stiles, Michael R         15 Morris County-NJ       28.23      29.26        
 58 Adams, Nicholas G         14 SeaDragons-NJ          29.13      29.30        
 59 Nicoloso, Jeremiah R      14 Morris County-NJ       29.56      29.44        
 60 McKenna, Devlin H         14 Agua Swim Team-MR      30.51      29.51        
 61 Mao, Kevin                16 Scarlet-NJ             28.98      29.73        
 62 Mowdawalla, Cyrus P       17 GATE-MR                29.50      29.78        
 63 Teytelman, Michael B      14 RI Marlins-MR          31.77      29.87        
 64 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT                31.98      29.88        
 65 Yamamoto, Leo             14 Agua Swim Team-MR      29.99      29.89        
 66 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT                30.04      29.93        
 67 Zang, Ethan               14 Scarlet-NJ             30.02      29.97        
 68 Lutchman-Singh, Austin T  16 Agua Swim Team-MR      29.81      29.98        
 69 Huibregtse, Clyde E       14 Manhattan Makos-MR        NT      30.00        
 70 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR      30.00      30.02        
 71 Rishel, Phil S            13 PAAC-MA                30.02      30.12        
 72 Elms, Hayden A            14 Agua Swim Team-MR      31.94      30.15        
 72 Shutts, Cameron F         14 CPAC-CT                28.88      30.15        
 74 Snaidero, Edoardo         14 RI Marlins-MR             NT      30.18        
 75 McGeary, Ryan J           15 Scarlet-NJ             31.10      30.19        
 76 Jones, Garrett S          15 Morris County-NJ       29.71      30.42        
 77 Parra, Michael            13 UN-CT                  32.34      30.50        
 78 Gilligan, Joshua G        15 Agua Swim Team-MR      30.20      30.52        
 79 Reardon, Christopher      13 NYCC-MR                30.00      30.62        
 80 Towne, Garrett B          13 Badger-MR              30.30      30.69        
 81 Haddad, Gabriel O         16 NYCC-MR                32.94      30.73        
 82 Hinckley, CJ              13 Agua Swim Team-MR      30.98      30.75        
 83 Sarbanes, Alex            14 Agua Swim Team-MR      32.44      30.78        
 84 Porterfield, Travis K     15 Sachem-MR              31.60      30.84        
 85 Chan, Brian               14 GATE-MR                30.87      30.93        
 86 Currier, Ry               13 Manhattan Makos-MR     34.13      30.98        
 87 Tuzman, Emree E           18 SeaDragons-NJ          30.00      31.03        
 88 Moy, Ethan                14 Manhattan Makos-MR     31.73      31.06        
 89 Thomas, Desi C            13 NYCC-MR                30.95      31.07        
 90 Monfiston, Seth E         13 GATE-MR                32.00      31.11        
 91 Mao, Kenneth              14 Scarlet-NJ             30.50      31.16        
 92 Bailey, Collin T          13 SeaDragons-NJ          31.85      31.70        
 93 Hutheesing, Remy N        14 Agua Swim Team-MR      37.54      31.89        
 94 Berry-Toon, Christopher   13 SeaDragons-NJ          30.78      31.99        
 95 Djunic, Dennis            13 Manhattan Makos-MR     35.15      32.22        
 96 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR              31.00      32.28        
 97 McDonald, Tyler D         13 Morris County-NJ       33.46      32.34        
 98 Slattery, Conn            13 Manhattan Makos-MR     35.24      32.38        
 99 Johnston, Ian A           13 PAAC-MA                37.21      32.55        
100 Lam, Peter                13 Agua Swim Team-MR      32.26      32.64        
101 Pan, Matthew A            13 GATE-MR                32.91      32.91        
102 Ross, Shawn A             15 GATE-MR                32.04      33.44        
102 Griffith, Keyshawn        15 GATE-MR                33.78      33.44        
104 Gazdoiu, Victor           14 RI Marlins-MR          36.76      33.52        
105 Tymoshenko, Eric          13 Scarlet-NJ             36.00      33.53        
106 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR      33.65      33.60        
107 Wang, Leo                 14 Manhattan Makos-MR     36.05      33.62        
108 Harripersaud, Bhisham     13 GATE-MR                33.83      33.79        
109 Hong, Joseph W            13 Scarlet-NJ             34.17      34.06        
110 Altman-Kurosaki, Mathias  13 Agua Swim Team-MR      36.27      34.52        
111 Boylan Grey, Danila       13 Manhattan Makos-MR        NT      34.53        
112 Hur, Thomas               13 GATE-MR                34.96      34.63        
113 Ramos, Cristian A         13 Morris County-NJ       36.54      34.78        
114 Chen, Simon               14 GATE-MR                34.20      34.88        
115 Hwang, Austin             13 GATE-MR                34.28      35.04        
116 Hughes, Patrick M         14 SeaDragons-NJ          35.34      35.70        
117 Sakoff, Nicholas T        14 Manhattan Makos-MR     38.44      36.45        
118 Wan, Horace               13 GATE-MR                39.85      37.13        
119 Pak, Jeremy               13 Scarlet-NJ             38.73      37.64        
120 Baker, Jake M             13 SeaDragons-NJ          44.09      39.06        
121 Lin, Michael              13 GATE-MR                40.22      40.97        
122 Keefe, Joe                13 Manhattan Makos-MR        NT      42.70        
 -- Bachoo, Eric              15 GATE-MR                30.33     X30.29        
 -- Zielonka, Maciej          14 NYCC-MR                   NT         NS        
 -- Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR      25.79         NS        
 -- Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR      28.82         NS        
 -- Smith, William J          16 Agua Swim Team-MR      31.51         NS        
 -- Mehlman, Alex P           16 Agua Swim Team-MR      31.86        SCR        
 -- Kalindra, Pijus           13 Badger-MR              30.74        SCR        
 -- Pak, Daniel D             15 Scarlet-NJ             32.89        SCR        
 -- Simone, James S           13 Badger-MR              30.81        SCR        
 -- Zubac, Andrew C           14 RI Marlins-MR             NT        SCR        
 -- Pinzon, Tyler             17 Agua Swim Team-MR      26.78        SCR        
 -- deVera, DJ                14 Scarlet-NJ             40.73        SCR        
 -- Rivoal, Leo B             16 Agua Swim Team-MR      29.14        SCR        
 -- Ribeiro, Damion           13 NYCC-MR                31.00        SCR        
 -- Evans Chavers, Latrell G  13 Agua Swim Team-MR      34.44        SCR        
 -- Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR                26.23        SCR        
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          22 NYCC-MR                52.81      53.37        
  2 Nunez, John               16 Agua Swim Team-MR      55.53      55.63        
  3 Oren, Igal                21 Scarlet-NJ             53.55      56.21        
  4 Hilzen, Bobby M           18 Scarlet-NJ             54.66      57.16        
  5 Konovalov, Nicholas       16 NYCC-MR                58.06      57.74        
  6 Diaz, David G             20 Agua Swim Team-MR      57.59      57.76        
  7 Marte, Nick J             17 Scarlet-NJ             58.21      57.98        
  8 Leland, Trevor P          19 Scarlet-NJ             55.54      58.37        
  9 Shackleton, Trey T        15 PAAC-MA                56.66      58.55        
 10 Klinovsky, Jan            18 Agua Swim Team-MR      55.76      58.59        
 11 Wong, Eric                15 Scarlet-NJ             58.93      58.74        
 12 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR                57.12      58.82        
 13 Rodeo, Scott              17 Agua Swim Team-MR         NT      58.85        
 14 Sherman, Sammy I          18 Agua Swim Team-MR      55.56      59.03        
 15 Zuppone, Michael L        15 Agua Swim Team-MR      58.55      59.19        
 16 Mitchell, Benjamin L      17 Agua Swim Team-MR      59.05      59.24        
 17 Handali, Nick             14 UN-CT                1:01.24      59.68        
 18 Sarier, Karl K            15 Scarlet-NJ           1:00.91      59.78        
 19 Klingener, Hunter J       13 SeaDragons-NJ          59.75      59.81        
 20 Hirschberg, Omer Y        16 PAAC-MA                   NT    1:00.01        
 21 Stinner, Ethan D          17 PAAC-MA              1:00.06    1:00.05        
 22 Pinzon, Tyler             17 Agua Swim Team-MR      57.92    1:00.35        
 23 Hamzic, Omar              16 RI Marlins-MR        1:00.35    1:00.44        
 24 Webster, Robert T         17 Agua Swim Team-MR    1:05.98    1:00.87        
 25 He, Derek Y               14 Morris County-NJ     1:02.55    1:00.94        
 26 Maquet, Sam C             15 Scarlet-NJ           1:00.13    1:00.98        
 27 Simotas, Christopher A    16 Scarlet-NJ             59.39    1:01.01        
 28 Warner III, Raymond D     14 CPAC-CT              1:01.90    1:01.03        
 29 Blaze, Cliff F            42 NYAC-MR              1:00.98    1:01.06        
 30 O'Reilly, Joseph F        14 Morris County-NJ     1:01.20    1:01.16        
 31 Meyers, Daniel J          14 GATE-MR                59.99    1:01.53        
 32 Ambrose, Robby E          15 SeaDragons-NJ        1:02.48    1:01.56        
 33 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              1:03.48    1:01.65        
 34 Lomeyko, Konstantin V     15 Agua Swim Team-MR    1:01.54    1:01.88        
 35 Fergus, Jack B            14 Manhattan Makos-MR   1:01.09    1:02.09        
 36 Oehmler, Trey M           15 CPAC-CT              1:34.34    1:02.91        
 37 Mao, Kevin                16 Scarlet-NJ           1:02.54    1:02.99        
 38 McKenna, Devlin H         14 Agua Swim Team-MR    1:07.10    1:03.01        
 39 Gutman, Daniel L          15 Agua Swim Team-MR    1:03.31    1:03.08        
 40 Mathews, Gabriel T        14 Manhattan Makos-MR   1:04.00    1:03.18        
 41 Wong, Kyle H              17 Scarlet-NJ           1:00.83    1:03.19        
 42 Echevarria, Javier        15 Agua Swim Team-MR    1:03.78    1:03.64        
 43 Reihman, Mahlon C         13 PAAC-MA                   NT    1:03.77        
 44 Zhu, Nicholas H           13 Manhattan Makos-MR   1:11.03    1:03.81        
 45 Collier, Cole T           14 Agua Swim Team-MR    1:02.92    1:03.86        
 46 Mujica, John              17 Agua Swim Team-MR    1:02.44    1:03.88        
 46 Nicoloso, Jeremiah R      14 Morris County-NJ     1:04.27    1:03.88        
 48 Cervone, Ryan G           18 Scarlet-NJ             58.67    1:03.92        
 49 Cardona, Brian            15 UN-CT                1:02.17    1:04.13        
 50 Yamamoto, Leo             14 Agua Swim Team-MR    1:06.35    1:04.14        
 51 Rosen, Jacob M            17 Scarlet-NJ           1:04.70    1:04.15        
 52 Sarsekeyev, Dimash A      16 Agua Swim Team-MR    1:08.15    1:04.25        
 53 King, Joshua I            15 UN-CT                1:11.36    1:04.31        
 54 Shutts, Cameron F         14 CPAC-CT              1:14.35    1:04.46        
 55 Stiles, Michael R         15 Morris County-NJ     1:02.11    1:04.49        
 56 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    1:03.03    1:04.66        
 57 Zang, Ethan               14 Scarlet-NJ           1:06.68    1:04.70        
 58 Elms, Hayden A            14 Agua Swim Team-MR    1:07.33    1:04.94        
 59 Gaitour, Victor E         15 NYCC-MR              1:07.00    1:05.03        
 60 Gilligan, Joshua G        15 Agua Swim Team-MR    1:05.66    1:05.05        
 61 Adams, Nicholas G         14 SeaDragons-NJ        1:04.94    1:05.06        
 62 Rodriguez, Ian R          14 Manhattan Makos-MR   1:11.18    1:05.11        
 63 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              1:14.51    1:05.38        
 64 Kim, Jonathan             13 Scarlet-NJ           1:08.52    1:05.84        
 65 Parra, Michael            13 UN-CT                1:12.22    1:05.99        
 66 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              1:05.55    1:06.33        
 67 Mao, Kenneth              14 Scarlet-NJ           1:07.76    1:06.48        
 68 Jones, Garrett S          15 Morris County-NJ     1:04.86    1:06.50        
 69 Shumikhin, Michael        16 RI Marlins-MR        1:02.40    1:06.67        
 70 Oliver, AJ P              14 PAAC-MA              1:07.77    1:06.78        
 71 Huibregtse, Clyde E       14 Manhattan Makos-MR   1:26.41    1:07.14        
 72 Towne, Garrett B          13 Badger-MR            1:06.36    1:07.59        
 73 Rishel, Phil S            13 PAAC-MA                   NT    1:07.64        
 74 Pedisich, Joe M           14 Sachem-MR            1:08.54    1:07.68        
 75 Wolfe, Morgan S           14 Agua Swim Team-MR    1:10.02    1:07.69        
 76 Chan, Brian               14 GATE-MR              1:07.12    1:07.74        
 77 Sarbanes, Alex            14 Agua Swim Team-MR    1:09.44    1:08.17        
 78 Thomas, Desi C            13 NYCC-MR              1:08.23    1:08.33        
 79 McGeary, Ryan J           15 Scarlet-NJ           1:06.74    1:08.39        
 80 Currier, Ry               13 Manhattan Makos-MR   1:15.92    1:08.56        
 81 Maruska, Noah E           14 SeaDragons-NJ        1:07.60    1:08.61        
 82 Bachoo, Eric              15 GATE-MR              1:09.60    1:08.80        
 83 Snaidero, Edoardo         14 RI Marlins-MR             NT    1:08.93        
 84 McDonald, Tyler D         13 Morris County-NJ     1:09.90    1:09.32        
 85 Pawlak, Luke F            14 SeaDragons-NJ        1:07.70    1:09.33        
 86 Johnston, Ian A           13 PAAC-MA              1:19.30    1:09.41        
 87 Haddad, Gabriel O         16 NYCC-MR              1:10.79    1:09.63        
 88 Burnette, Colin M         13 PAAC-MA              1:10.93    1:09.75        
 89 Monfiston, Seth E         13 GATE-MR              1:12.52    1:11.40        
 90 Lam, Peter                13 Agua Swim Team-MR    1:10.26    1:11.46        
 91 Djunic, Dennis            13 Manhattan Makos-MR   1:15.13    1:11.61        
 92 Hong, Joseph W            13 Scarlet-NJ           1:17.49    1:11.86        
 93 Prokic, Matija            13 RI Marlins-MR             NT    1:11.87        
 94 Lutchman-Singh, Austin T  16 Agua Swim Team-MR    1:06.68    1:11.98        
 95 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    1:11.24    1:12.30        
 96 Slattery, Conn            13 Manhattan Makos-MR   1:16.01    1:13.57        
 97 Bailey, Collin T          13 SeaDragons-NJ        1:10.93    1:13.73        
 98 Mansur, Volga D           14 Scarlet-NJ           1:26.00    1:14.10        
 99 Pan, Matthew A            13 GATE-MR              1:13.73    1:14.82        
100 Altman-Kurosaki, Mathias  13 Agua Swim Team-MR    1:18.58    1:15.10        
101 Harripersaud, Bhisham     13 GATE-MR              1:17.37    1:15.12        
102 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR            1:14.00    1:16.12        
103 Griffith, Keyshawn        15 GATE-MR              1:15.58    1:16.16        
104 Ross, Shawn A             15 GATE-MR              1:20.65    1:17.63        
105 Hwang, Austin             13 GATE-MR              1:19.88    1:19.57        
106 Gazdoiu, Victor           14 RI Marlins-MR        1:25.29    1:20.94        
107 Sakoff, Nicholas T        14 Manhattan Makos-MR   1:26.00    1:21.68        
108 Chen, Simon               14 GATE-MR              1:19.77    1:22.30        
109 Hughes, Patrick M         14 SeaDragons-NJ        1:17.01    1:23.52        
110 Boylan Grey, Danila       13 Manhattan Makos-MR        NT    1:27.76        
111 Wan, Horace               13 GATE-MR              1:28.68    1:27.98        
112 Baker, Jake M             13 SeaDragons-NJ        1:33.89    1:33.42        
113 Lin, Michael              13 GATE-MR              1:39.00    1:36.69        
114 Keefe, Joe                13 Manhattan Makos-MR        NT    1:44.81        
 -- Kalindra, Pijus           13 Badger-MR            1:06.45         NS        
 -- Simone, James S           13 Badger-MR            1:06.30         NS        
 -- Mowdawalla, Cyrus P       17 GATE-MR              1:06.00         NS        
 -- Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR                58.32        SCR        
 -- Ribeiro, Damion           13 NYCC-MR              1:14.00        SCR        
 -- Brown, Bryant D           13 Morris County-NJ     1:26.03        SCR        
 -- Mehlman, Alex P           16 Agua Swim Team-MR    1:08.44        SCR        
 -- Zielonka, Maciej          14 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Raiola, Andy M            16 NYCC-MR                59.68        SCR        
 -- Avila, Jose A             14 PAAC-MA              1:11.35        SCR        
 -- Reardon, Christopher      13 NYCC-MR              1:10.00        SCR        
 -- Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR    1:02.06        SCR        
 -- Tuzman, Emree E           18 SeaDragons-NJ        1:06.90        SCR        
 -- Grant, Lenny              15 Agua Swim Team-MR      59.14        SCR        
 -- Evans Chavers, Latrell G  13 Agua Swim Team-MR    1:08.44        SCR        
 -- Smith, William J          16 Agua Swim Team-MR    1:14.49        SCR        
 -- Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR      58.04        SCR        
 -- Dervisevic, Alen          18 Agua Swim Team-MR      56.19        SCR        
 -- Hilzen, Mark J            13 Scarlet-NJ           1:08.51        SCR        
 -- Gentry, Oleg G            15 CPAC-CT              1:05.78        SCR        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, John               16 Agua Swim Team-MR    1:56.80    1:59.00        
                  56.53   1:59.00 (1:02.47)                                        
  2 Wang, Christopher         17 Scarlet-NJ           2:01.29    1:59.35        
                  58.28   1:59.35 (1:01.07)                                        
  3 Kang, Philip              18 Scarlet-NJ           2:00.68    1:59.50        
                  58.51   1:59.50 (1:00.99)                                        
  4 Hilzen, Bobby M           18 Scarlet-NJ           1:58.13    2:01.61        
                  59.37   2:01.61 (1:02.24)                                        
  5 Gleason, David X          22 NYCC-MR              1:55.05    2:03.19        
                  59.26   2:03.19 (1:03.93)                                        
  6 Sherman, Sammy I          18 Agua Swim Team-MR    1:58.00    2:03.43        
                1:01.22   2:03.43 (1:02.21)                                        
  7 Klinovsky, Jan            18 Agua Swim Team-MR    1:59.65    2:03.70        
                  59.38   2:03.70 (1:04.32)                                        
  8 Leland, Trevor P          19 Scarlet-NJ           1:57.06    2:03.87        
                1:00.39   2:03.87 (1:03.48)                                        
  9 Oren, Igal                21 Scarlet-NJ           1:57.84    2:04.71        
                  59.72   2:04.71 (1:04.99)                                        
 10 Zuppone, Michael L        15 Agua Swim Team-MR    2:08.06    2:06.37        
                1:02.46   2:06.37 (1:03.91)                                        
 11 Orlowski, Colin           16 PAAC-MA              2:07.28    2:06.39        
                1:01.87   2:06.39 (1:04.52)                                        
 12 Tilneac, George           16 NYCC-MR              2:01.24    2:06.90        
                1:00.77   2:06.90 (1:06.13)                                        
 13 Wong, Eric                15 Scarlet-NJ           2:09.47    2:07.37        
                1:02.75   2:07.37 (1:04.62)                                        
 14 Konovalov, Nicholas       16 NYCC-MR              2:07.93    2:07.91        
                1:01.59   2:07.91 (1:06.32)                                        
 15 Shackleton, Trey T        15 PAAC-MA              2:01.52    2:08.87        
                1:01.64   2:08.87 (1:07.23)                                        
 16 Marte, Nick J             17 Scarlet-NJ           2:09.44    2:09.07        
                1:02.70   2:09.07 (1:06.37)                                        
 17 Klingener, Hunter J       13 SeaDragons-NJ        2:05.79    2:09.53        
                1:02.20   2:09.53 (1:07.33)                                        
 18 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              2:16.22    2:10.85        
                1:03.26   2:10.85 (1:07.59)                                        
 19 Pu, Austin L              17 Agua Swim Team-MR    2:02.00    2:10.99        
                1:01.26   2:10.99 (1:09.73)                                        
 20 Abdelrahman, Baraa        16 Agua Swim Team-MR    2:10.78    2:11.17        
 21 Mitchell, Benjamin L      17 Agua Swim Team-MR    2:09.81    2:11.42        
                1:03.81   2:11.42 (1:07.61)                                        
 22 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:05.18    2:11.45        
                1:02.62   2:11.45 (1:08.83)                                        
 23 Handali, Nick             14 UN-CT                2:11.33    2:11.46        
                1:03.95   2:11.46 (1:07.51)                                        
 24 Carey, Matthew J          15 Morris County-NJ     2:16.05    2:11.63        
                1:03.81   2:11.63 (1:07.82)                                        
 25 Stiles, Brian C           19 Morris County-NJ     1:58.70    2:11.87        
                1:02.53   2:11.87 (1:09.34)                                        
 26 Lomeyko, Konstantin V     15 Agua Swim Team-MR    2:11.56    2:12.80        
                1:04.99   2:12.80 (1:07.81)                                        
 27 Cervone, Ryan G           18 Scarlet-NJ           2:08.43    2:12.94        
                1:04.46   2:12.94 (1:08.48)                                        
 28 Simotas, Christopher A    16 Scarlet-NJ           2:09.10    2:12.99        
                1:05.49   2:12.99 (1:07.50)                                        
 29 Rodeo, Scott              17 Agua Swim Team-MR    2:16.14    2:13.28        
                1:04.04   2:13.28 (1:09.24)                                        
 30 Wong, Kyle H              17 Scarlet-NJ           2:12.53    2:13.51        
                1:04.49   2:13.51 (1:09.02)                                        
 31 Karofsky, Jackson H       13 Scarlet-NJ           2:23.58    2:13.73        
                1:04.49   2:13.73 (1:09.24)                                        
 32 Stinner, Ethan D          17 PAAC-MA              2:09.95    2:13.84        
                1:04.84   2:13.84 (1:09.00)                                        
 33 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:26.63    2:14.08        
                1:05.27   2:14.08 (1:08.81)                                        
 34 McGeary, Ryan J           15 Scarlet-NJ           2:17.60    2:14.45        
                1:06.29   2:14.45 (1:08.16)                                        
 35 He, Derek Y               14 Morris County-NJ     2:15.77    2:14.59        
                1:05.16   2:14.59 (1:09.43)                                        
 36 Barrios, Gilmar J         15 CPAC-CT              2:19.55    2:15.32        
                1:04.19   2:15.32 (1:11.13)                                        
 37 Rosen, Jacob M            17 Scarlet-NJ           2:16.29    2:15.45        
                1:05.45   2:15.45 (1:10.00)                                        
 38 Webster, Robert T         17 Agua Swim Team-MR    2:27.30    2:16.21        
                1:05.09   2:16.21 (1:11.12)                                        
 39 Warner III, Raymond D     14 CPAC-CT              2:17.21    2:16.99        
                1:07.36   2:16.99 (1:09.63)                                        
 40 Ambrose, Robby E          15 SeaDragons-NJ        2:18.90    2:17.46        
                1:06.67   2:17.46 (1:10.79)                                        
 41 Sarier, Karl K            15 Scarlet-NJ           2:16.61    2:17.59        
                1:07.55   2:17.59 (1:10.04)                                        
 42 Hamzic, Omar              16 RI Marlins-MR        2:14.47    2:17.84        
                1:07.65   2:17.84 (1:10.19)                                        
 43 Collier, Cole T           14 Agua Swim Team-MR    2:19.86    2:18.05        
                1:06.47   2:18.05 (1:11.58)                                        
 44 Stiles, Michael R         15 Morris County-NJ     2:14.30    2:18.14        
                1:06.06   2:18.14 (1:12.08)                                        
 45 Oehmler, Trey M           15 CPAC-CT              2:15.50    2:18.24        
                1:06.68   2:18.24 (1:11.56)                                        
 46 Maquet, Sam C             15 Scarlet-NJ           2:08.90    2:18.79        
                1:05.20   2:18.79 (1:13.59)                                        
 47 Mathews, Gabriel T        14 Manhattan Makos-MR   2:20.05    2:19.09        
                1:08.02   2:19.09 (1:11.07)                                        
 48 Mao, Kenneth              14 Scarlet-NJ           2:20.41    2:19.15        
                1:08.55   2:19.15 (1:10.60)                                        
 49 Meyers, Daniel J          14 GATE-MR              2:13.85    2:19.35        
                1:04.26   2:19.35 (1:15.09)                                        
 50 Cortright, Kevin L        14 Scarlet-NJ           2:25.82    2:19.87        
                1:07.90   2:19.87 (1:11.97)                                        
 51 O'Reilly, Joseph F        14 Morris County-NJ     2:16.27    2:20.05        
                1:05.17   2:20.05 (1:14.88)                                        
 52 Nicoloso, Jeremiah R      14 Morris County-NJ     2:22.57    2:20.60        
                1:07.90   2:20.60 (1:12.70)                                        
 53 Wolfe, Morgan S           14 Agua Swim Team-MR    2:27.91    2:20.78        
                1:08.13   2:20.78 (1:12.65)                                        
 54 Gentry, Oleg G            15 CPAC-CT              2:32.06    2:20.83        
                1:09.72   2:20.83 (1:11.11)                                        
 55 Reihman, Mahlon C         13 PAAC-MA                   NT    2:20.87        
 56 Avila, Jose A             14 PAAC-MA              2:20.44    2:21.28        
                1:08.78   2:21.28 (1:12.50)                                        
 57 Cardona, Brian            15 UN-CT                2:17.12    2:21.56        
                1:07.89   2:21.56 (1:13.67)                                        
 58 Rodriguez, Ian R          14 Manhattan Makos-MR   2:32.98    2:22.15        
                1:08.55   2:22.15 (1:13.60)                                        
 59 McKenna, Devlin H         14 Agua Swim Team-MR    2:40.75    2:22.66        
                1:09.62   2:22.66 (1:13.04)                                        
 60 Porterfield, Travis K     15 Sachem-MR            2:30.85    2:22.69        
                1:09.53   2:22.69 (1:13.16)                                        
 61 Munafo, Michael           17 Scarlet-NJ           2:24.66    2:22.84        
                1:08.10   2:22.84 (1:14.74)                                        
 62 Parra, Michael            13 UN-CT                2:32.06    2:23.33        
                1:08.34   2:23.33 (1:14.99)                                        
 63 Zang, Ethan               14 Scarlet-NJ           2:27.14    2:23.37        
                1:09.26   2:23.37 (1:14.11)                                        
 64 Sarsekeyev, Dimash A      16 Agua Swim Team-MR    2:31.46    2:23.81        
                1:06.84   2:23.81 (1:16.97)                                        
 65 Gaitour, Victor E         15 NYCC-MR              2:20.00    2:24.64        
                1:09.24   2:24.64 (1:15.40)                                        
 66 Echevarria, Javier        15 Agua Swim Team-MR    2:26.46    2:24.84        
                1:07.86   2:24.84 (1:16.98)                                        
 67 Mao, Kevin                16 Scarlet-NJ           2:16.47    2:24.87        
                1:09.21   2:24.87 (1:15.66)                                        
 68 Hinckley, CJ              13 Agua Swim Team-MR    2:23.08    2:24.94        
 69 Zhu, Nicholas H           13 Manhattan Makos-MR   2:45.95    2:25.16        
                1:08.79   2:25.16 (1:16.37)                                        
 70 Yuan, Gavin D             14 Scarlet-NJ           2:36.96    2:26.05        
                1:09.22   2:26.05 (1:16.83)                                        
 71 Maruska, Noah E           14 SeaDragons-NJ        2:25.64    2:26.82        
                1:10.78   2:26.82 (1:16.04)                                        
 72 Elms, Hayden A            14 Agua Swim Team-MR    2:47.34    2:27.14        
                1:11.04   2:27.14 (1:16.10)                                        
 73 Towne, Garrett B          13 Badger-MR            2:33.12    2:27.20        
                1:11.95   2:27.20 (1:15.25)                                        
 74 Pedisich, Joe M           14 Sachem-MR            2:27.59    2:27.35        
                1:11.89   2:27.35 (1:15.46)                                        
 75 Shutts, Cameron F         14 CPAC-CT              2:40.32    2:27.65        
                1:11.94   2:27.65 (1:15.71)                                        
 76 Currier, Ry               13 Manhattan Makos-MR   2:45.29    2:27.77        
                1:13.68   2:27.77 (1:14.09)                                        
 77 Yamamoto, Leo             14 Agua Swim Team-MR    2:28.58    2:28.06        
                1:11.61   2:28.06 (1:16.45)                                        
 78 Gilligan, Joshua G        15 Agua Swim Team-MR    2:26.33    2:28.16        
                1:11.16   2:28.16 (1:17.00)                                        
 79 Moy, Ethan                14 Manhattan Makos-MR   2:29.95    2:28.46        
                1:11.21   2:28.46 (1:17.25)                                        
 80 Hilzen, Mark J            13 Scarlet-NJ           2:27.20    2:28.50        
                1:12.81   2:28.50 (1:15.69)                                        
 80 Chan, Brian               14 GATE-MR              2:26.86    2:28.50        
                1:15.58   2:28.50 (1:12.92)                                        
 82 Rishel, Phil S            13 PAAC-MA              2:37.43    2:28.69        
                1:12.71   2:28.69 (1:15.98)                                        
 83 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:30.60    2:28.85        
                1:12.28   2:28.85 (1:16.57)                                        
 84 Kim, Jonathan             13 Scarlet-NJ           2:37.67    2:29.47        
                1:09.76   2:29.47 (1:19.71)                                        
 85 Burnette, Colin M         13 PAAC-MA              2:27.55    2:29.55        
                1:12.63   2:29.55 (1:16.92)                                        
 86 Huibregtse, Clyde E       14 Manhattan Makos-MR        NT    2:29.83        
                1:10.94   2:29.83 (1:18.89)                                        
 87 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:23.34    2:29.84        
                1:09.78   2:29.84 (1:20.06)                                        
 88 Tuzman, Emree E           18 SeaDragons-NJ        2:15.00    2:30.78        
                1:11.95   2:30.78 (1:18.83)                                        
 89 Johnston, Ian A           13 PAAC-MA              2:47.45    2:30.92        
                1:12.44   2:30.92 (1:18.48)                                        
 90 Hutheesing, Remy N        14 Agua Swim Team-MR    2:59.80    2:31.08        
                1:16.05   2:31.08 (1:15.03)                                        
 91 Sansone, Tyler G          13 SeaDragons-NJ        2:30.40    2:32.11        
                1:12.72   2:32.11 (1:19.39)                                        
 92 Oliver, AJ P              14 PAAC-MA              2:32.04    2:33.05        
                1:12.84   2:33.05 (1:20.21)                                        
 93 Snaidero, Edoardo         14 RI Marlins-MR             NT    2:33.94        
                1:14.99   2:33.94 (1:18.95)                                        
 94 Haddad, Gabriel O         16 NYCC-MR              2:33.00    2:34.23        
                1:13.49   2:34.23 (1:20.74)                                        
 95 McDonald, Tyler D         13 Morris County-NJ     2:29.29    2:34.39        
                1:15.97   2:34.39 (1:18.42)                                        
 96 Mowdawalla, Cyrus P       17 GATE-MR              2:33.56    2:34.60        
                1:11.72   2:34.60 (1:22.88)                                        
 97 Shumikhin, Michael        16 RI Marlins-MR        2:25.04    2:35.56        
                1:12.55   2:35.56 (1:23.01)                                        
 98 Thomas, Desi C            13 NYCC-MR              2:33.66    2:36.51        
                1:13.74   2:36.51 (1:22.77)                                        
 99 Hong, Joseph W            13 Scarlet-NJ           2:47.02    2:36.88        
                1:14.52   2:36.88 (1:22.36)                                        
100 Berry-Toon, Christopher   13 SeaDragons-NJ        2:29.18    2:37.86        
                1:15.39   2:37.86 (1:22.47)                                        
101 Monfiston, Seth E         13 GATE-MR              2:40.00    2:38.06        
                1:15.80   2:38.06 (1:22.26)                                        
102 Djunic, Dennis            13 Manhattan Makos-MR   2:49.65    2:38.23        
                1:16.45   2:38.23 (1:21.78)                                        
103 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:28.00    2:39.18        
                1:15.92   2:39.18 (1:23.26)                                        
104 Slattery, Conn            13 Manhattan Makos-MR        NT    2:39.92        
                1:17.39   2:39.92 (1:22.53)                                        
105 Teytelman, Michael B      14 RI Marlins-MR        2:48.94    2:40.22        
                1:13.06   2:40.22 (1:27.16)                                        
106 Altman-Kurosaki, Mathias  13 Agua Swim Team-MR    2:45.17    2:42.06        
                1:16.88   2:42.06 (1:25.18)                                        
107 Bailey, Collin T          13 SeaDragons-NJ        2:33.82    2:42.59        
                1:15.52   2:42.59 (1:27.07)                                        
108 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR            2:40.00    2:43.69        
                1:17.85   2:43.69 (1:25.84)                                        
109 Bachoo, Eric              15 GATE-MR              2:46.23    2:43.93        
110 Lam, Peter                13 Agua Swim Team-MR         NT    2:45.29        
                1:17.12   2:45.29 (1:28.17)                                        
111 Wang, Leo                 14 Manhattan Makos-MR   3:19.59    2:53.37        
                1:21.07   2:53.37 (1:32.30)                                        
112 Griffith, Keyshawn        15 GATE-MR              2:51.65    2:56.34        
                1:21.90   2:56.34 (1:34.44)                                        
113 Sakoff, Nicholas T        14 Manhattan Makos-MR   3:05.06    2:59.82        
                1:26.33   2:59.82 (1:33.49)                                        
114 Tymoshenko, Eric          13 Scarlet-NJ           2:40.00    3:00.01        
                1:22.79   3:00.01 (1:37.22)                                        
115 Boylan Grey, Danila       13 Manhattan Makos-MR        NT    3:00.62        
                1:24.69   3:00.62 (1:35.93)                                        
116 Pak, Jeremy               13 Scarlet-NJ           3:05.52    3:03.34        
                1:27.29   3:03.34 (1:36.05)                                        
117 Wan, Horace               13 GATE-MR              3:15.86    3:05.47        
                1:29.54   3:05.47 (1:35.93)                                        
118 Baker, Jake M             13 SeaDragons-NJ        3:30.09    3:22.18        
                1:32.88   3:22.18 (1:49.30)                                        
 -- Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR    2:15.72         NS        
 -- Lutchman-Singh, Austin T  16 Agua Swim Team-MR    2:31.10         NS        
 -- Diaz, David G             20 Agua Swim Team-MR    2:13.50         NS        
 -- Reardon, Christopher      13 NYCC-MR              2:35.00         NS        
 -- Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:10.61         NS        
 -- Dervisevic, Alen          18 Agua Swim Team-MR    2:05.73         NS        
 -- Smith, William J          16 Agua Swim Team-MR    2:52.39         NS        
 -- Jiang, David              17 Agua Swim Team-MR    2:05.00         NS        
 -- Zielonka, Maciej          14 NYCC-MR                   NT         NS        
 -- Hu-Van Wright, En-Wei     18 Agua Swim Team-MR    1:54.56        SCR        
 -- Kalindra, Pijus           13 Badger-MR            2:25.04        SCR        
 -- Simone, James S           13 Badger-MR            2:22.76        SCR        
 -- Zubac, Andrew C           14 RI Marlins-MR             NT        SCR        
 -- deVera, DJ                14 Scarlet-NJ           2:45.10        SCR        
 -- Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              2:09.36        SCR        
 -- Pak, Daniel D             15 Scarlet-NJ           2:49.47        SCR        
 -- Pinzon, Tyler             17 Agua Swim Team-MR    2:05.80        SCR        
 -- Ribeiro, Damion           13 NYCC-MR              2:50.00        SCR        
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gleason, David X          22 NYCC-MR                59.78    1:00.66        
  2 Kang, Philip              18 Scarlet-NJ           1:00.86    1:02.58        
  3 Wang, Christopher         17 Scarlet-NJ           1:01.90    1:02.94        
  4 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:03.82    1:03.40        
  5 Konovalov, Nicholas       16 NYCC-MR              1:04.61    1:04.08        
  6 Marte, Nick J             17 Scarlet-NJ           1:05.99    1:06.67        
  7 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              1:04.85    1:06.75        
  8 Simotas, Christopher A    16 Scarlet-NJ           1:03.88    1:07.22        
  9 Abdelrahman, Baraa        16 Agua Swim Team-MR    1:08.60    1:08.03        
 10 Rodeo, Scott              17 Agua Swim Team-MR         NT    1:08.35        
 11 Pu, Austin L              17 Agua Swim Team-MR    1:05.17    1:08.51        
 12 Hirschberg, Omer Y        16 PAAC-MA                   NT    1:09.05        
 13 Stinner, Ethan D          17 PAAC-MA              1:06.49    1:09.25        
 14 Shackleton, Trey T        15 PAAC-MA              1:08.48    1:09.76        
 15 Oehmler, Trey M           15 CPAC-CT              1:28.90    1:10.45        
 16 Zhang, Evan               13 GATE-MR              1:09.10    1:10.69        
 17 Mathews, Gabriel T        14 Manhattan Makos-MR   1:12.38    1:10.70        
 18 Rosen, Jacob M            17 Scarlet-NJ           1:11.39    1:11.03        
 19 Zuppone, Michael L        15 Agua Swim Team-MR    1:13.01    1:11.07        
 20 Mujica, John              17 Agua Swim Team-MR    1:08.44    1:11.67        
 21 Carey, Matthew J          15 Morris County-NJ     1:12.06    1:11.70        
 22 Ambrose, Robby E          15 SeaDragons-NJ        1:09.12    1:11.92        
 23 Zhu, Nicholas H           13 Manhattan Makos-MR   1:22.58    1:11.94        
 24 Pinzon, Tyler             17 Agua Swim Team-MR    1:12.11    1:12.19        
 25 He, Derek Y               14 Morris County-NJ     1:11.42    1:12.34        
 26 Handali, Nick             14 UN-CT                1:15.01    1:12.41        
 27 Hamzic, Omar              16 RI Marlins-MR        1:08.90    1:12.59        
 28 Karofsky, Jackson H       13 Scarlet-NJ           1:11.61    1:12.74        
 29 Yuan, Gavin D             14 Scarlet-NJ           1:14.76    1:13.52        
 30 King, Joshua I            15 UN-CT                1:24.02    1:13.64        
 31 Towne, Garrett B          13 Badger-MR            1:10.83    1:14.05        
 32 Hamberg, Miles N          14 Manhattan Makos-MR   1:20.39    1:14.09        
 33 Shutts, Cameron F         14 CPAC-CT              1:25.83    1:14.16        
 34 Hilzen, Mark J            13 Scarlet-NJ           1:15.55    1:14.17        
 35 O'Reilly, Joseph F        14 Morris County-NJ     1:12.73    1:14.84        
 36 Burnette, Colin M         13 PAAC-MA              1:14.86    1:14.97        
 37 Yamamoto, Leo             14 Agua Swim Team-MR         NT    1:15.25        
 38 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    1:22.23    1:15.30        
 39 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              1:16.27    1:15.41        
 40 Nicoloso, Jeremiah R      14 Morris County-NJ     1:13.26    1:15.63        
 41 Mitchell, Benjamin L      17 Agua Swim Team-MR    1:14.15    1:16.24        
 42 Hinckley, CJ              13 Agua Swim Team-MR    1:16.85    1:16.54        
 43 Gaitour, Victor E         15 NYCC-MR              1:16.00    1:16.97        
 44 Shumikhin, Michael        16 RI Marlins-MR        1:12.59    1:17.03        
 45 Laite, Christopher J      14 SeaDragons-NJ        1:10.42    1:17.14        
 46 Cardona, Brian            15 UN-CT                1:13.15    1:17.37        
 47 Warner III, Raymond D     14 CPAC-CT              1:18.23    1:18.04        
 48 Taylor, Griffin H         15 Manhattan Makos-MR   1:28.42    1:18.29        
 49 Pedisich, Joe M           14 Sachem-MR            1:18.80    1:19.31        
 50 McDonald, Tyler D         13 Morris County-NJ     1:18.71    1:19.68        
 51 Reihman, Mahlon C         13 PAAC-MA                   NT    1:19.79        
 52 Parra, Michael            13 UN-CT                1:29.81    1:19.83        
 53 Budke, Vinny C            13 Sachem-MR            1:22.73    1:20.54        
 54 Slattery, Conn            13 Manhattan Makos-MR   1:27.97    1:20.78        
 55 Thomas, Desi C            13 NYCC-MR              1:19.67    1:21.34        
 56 Sansone, Tyler G          13 SeaDragons-NJ        1:20.03    1:21.69        
 57 Huibregtse, Clyde E       14 Manhattan Makos-MR        NT    1:21.83        
 58 Johnston, Ian A           13 PAAC-MA              1:32.34    1:21.89        
 59 Djunic, Dennis            13 Manhattan Makos-MR   1:24.04    1:22.95        
 60 Bailey, Collin T          13 SeaDragons-NJ        1:19.33    1:23.40        
 61 Pawlak, Luke F            14 SeaDragons-NJ        1:22.85    1:23.72        
 62 Mansur, Volga D           14 Scarlet-NJ           1:34.00    1:24.46        
 63 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    1:20.77    1:24.72        
 64 Pan, Matthew A            13 GATE-MR              1:20.88    1:25.27        
 65 Lutchman-Singh, Austin T  16 Agua Swim Team-MR    2:56.86    1:25.30        
 66 Hong, Joseph W            13 Scarlet-NJ           1:23.22    1:25.53        
 67 Currier, Ry               13 Manhattan Makos-MR        NT    1:26.66        
 68 Hughes, Patrick M         14 SeaDragons-NJ        1:22.19    1:30.15        
 69 Griffith, Keyshawn        15 GATE-MR              1:34.88    1:30.29        
 70 Harripersaud, Bhisham     13 GATE-MR              1:28.76    1:30.62        
 71 Bachoo, Eric              15 GATE-MR              1:30.00    1:32.00        
 72 Hwang, Austin             13 GATE-MR              1:33.00    1:33.09        
 73 Boylan Grey, Danila       13 Manhattan Makos-MR        NT    1:34.92        
 74 Sakoff, Nicholas T        14 Manhattan Makos-MR   1:35.48    1:34.99        
 75 Altman-Kurosaki, Mathias  13 Agua Swim Team-MR    1:29.09    1:37.85        
 76 Baker, Jake M             13 SeaDragons-NJ        1:45.89    1:43.11        
 -- Prokic, Matija            13 RI Marlins-MR             NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Lin, Michael              13 GATE-MR              1:55.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Haddad, Gabriel O         16 NYCC-MR              1:21.14         DQ        
      Did not finish on back
 -- Ross, Shawn A             15 GATE-MR              1:29.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Keefe, Joe                13 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Wang, Leo                 14 Manhattan Makos-MR   1:44.70         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Simone, James S           13 Badger-MR            1:16.16         NS        
 -- Dervisevic, Alen          18 Agua Swim Team-MR    1:01.92        SCR        
 -- Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR    1:17.39        SCR        
 -- Rivoal, Leo B             16 Agua Swim Team-MR    1:05.13        SCR        
 -- Reardon, Christopher      13 NYCC-MR              1:22.00        SCR        
 -- Zielonka, Maciej          14 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Ribeiro, Damion           13 NYCC-MR              1:30.00        SCR        
 -- Smith, William J          16 Agua Swim Team-MR    1:20.44        SCR        
 -- Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              1:08.25        SCR        
 -- Grant, Lenny              15 Agua Swim Team-MR    1:03.52        SCR        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Christopher         17 Scarlet-NJ           2:13.36    2:10.80        
                1:03.92   2:10.80 (1:06.88)                                        
  2 Kang, Philip              18 Scarlet-NJ           2:09.84    2:13.12        
                1:04.53   2:13.12 (1:08.59)                                        
  3 Gleason, David X          22 NYCC-MR              2:08.47    2:13.69        
                1:05.06   2:13.69 (1:08.63)                                        
  4 Hilzen, Bobby M           18 Scarlet-NJ           2:09.42    2:14.77        
                1:06.03   2:14.77 (1:08.74)                                        
  5 Konovalov, Nicholas       16 NYCC-MR              2:19.46    2:18.28        
                1:07.09   2:18.28 (1:11.19)                                        
  6 Tilneac, George           16 NYCC-MR              2:16.53    2:19.34        
                1:08.27   2:19.34 (1:11.07)                                        
  7 Dervisevic, Alen          18 Agua Swim Team-MR    2:18.67    2:19.64        
                1:08.25   2:19.64 (1:11.39)                                        
  8 Grant, Lenny              15 Agua Swim Team-MR    2:15.09    2:19.71        
                1:09.69   2:19.71 (1:10.02)                                        
  9 Orlowski, Colin           16 PAAC-MA              2:22.82    2:22.83        
                1:10.65   2:22.83 (1:12.18)                                        
 10 Simotas, Christopher A    16 Scarlet-NJ           2:21.46    2:23.41        
                1:09.10   2:23.41 (1:14.31)                                        
 11 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:19.34    2:25.43        
                1:10.92   2:25.43 (1:14.51)                                        
 12 Marte, Nick J             17 Scarlet-NJ           2:24.04    2:26.29        
                1:10.00   2:26.29 (1:16.29)                                        
 13 Oehmler, Trey M           15 CPAC-CT              2:20.50    2:27.85        
                1:12.16   2:27.85 (1:15.69)                                        
 14 Abdelrahman, Baraa        16 Agua Swim Team-MR    2:23.15    2:28.64        
                1:11.31   2:28.64 (1:17.33)                                        
 15 Collier, Cole T           14 Agua Swim Team-MR    2:33.64    2:28.97        
 16 Cortright, Kevin L        14 Scarlet-NJ           2:32.85    2:30.04        
                1:12.95   2:30.04 (1:17.09)                                        
 17 Carey, Matthew J          15 Morris County-NJ     2:34.68    2:30.17        
                1:12.73   2:30.17 (1:17.44)                                        
 18 Rosen, Jacob M            17 Scarlet-NJ           2:32.25    2:30.39        
                1:13.79   2:30.39 (1:16.60)                                        
 19 Rodeo, Scott              17 Agua Swim Team-MR    2:40.02    2:30.50        
                1:12.81   2:30.50 (1:17.69)                                        
 20 Shackleton, Trey T        15 PAAC-MA              2:31.50    2:31.17        
                1:14.29   2:31.17 (1:16.88)                                        
 21 Zuppone, Michael L        15 Agua Swim Team-MR    2:38.18    2:31.97        
                1:14.97   2:31.97 (1:17.00)                                        
 22 Stinner, Ethan D          17 PAAC-MA              2:25.02    2:32.11        
                1:13.16   2:32.11 (1:18.95)                                        
 23 Zhang, Evan               13 GATE-MR              2:27.13    2:33.25        
                1:14.53   2:33.25 (1:18.72)                                        
 24 He, Derek Y               14 Morris County-NJ     2:34.05    2:33.46        
                1:15.25   2:33.46 (1:18.21)                                        
 25 Zhu, Nicholas H           13 Manhattan Makos-MR        NT    2:34.07        
 26 Mathews, Gabriel T        14 Manhattan Makos-MR   2:38.71    2:34.24        
                1:13.98   2:34.24 (1:20.26)                                        
 27 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              2:42.64    2:36.06        
 28 Yuan, Gavin D             14 Scarlet-NJ           2:47.80    2:36.45        
                1:14.75   2:36.45 (1:21.70)                                        
 29 Ambrose, Robby E          15 SeaDragons-NJ        2:29.26    2:36.58        
                1:16.24   2:36.58 (1:20.34)                                        
 30 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:47.36    2:36.64        
 31 Towne, Garrett B          13 Badger-MR            2:46.36    2:37.41        
                1:17.03   2:37.41 (1:20.38)                                        
 32 Mujica, John              17 Agua Swim Team-MR    2:36.44    2:37.44        
                1:15.14   2:37.44 (1:22.30)                                        
 33 Hilzen, Mark J            13 Scarlet-NJ           2:42.31    2:38.87        
 34 Hamberg, Miles N          14 Manhattan Makos-MR        NT    2:39.81        
                1:17.28   2:39.81 (1:22.53)                                        
 35 Hinckley, CJ              13 Agua Swim Team-MR    2:35.86    2:39.84        
                1:20.29   2:39.84 (1:19.55)                                        
 36 Burnette, Colin M         13 PAAC-MA              2:40.12    2:40.57        
                1:19.19   2:40.57 (1:21.38)                                        
 37 King, Joshua I            15 UN-CT                2:59.88    2:41.01        
                1:18.31   2:41.01 (1:22.70)                                        
 38 Taylor, Griffin H         15 Manhattan Makos-MR        NT    2:41.64        
                1:19.36   2:41.64 (1:22.28)                                        
 39 Jones, Garrett S          15 Morris County-NJ     2:38.02    2:41.65        
                1:18.37   2:41.65 (1:23.28)                                        
 40 O'Reilly, Joseph F        14 Morris County-NJ     2:39.12    2:43.16        
                1:16.82   2:43.16 (1:26.34)                                        
 41 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:51.98    2:44.83        
                1:21.00   2:44.83 (1:23.83)                                        
 42 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              3:00.85    2:46.86        
                1:23.07   2:46.86 (1:23.79)                                        
 43 Pedisich, Joe M           14 Sachem-MR            2:49.78    2:47.43        
                1:22.09   2:47.43 (1:25.34)                                        
 44 McDonald, Tyler D         13 Morris County-NJ     2:49.48    2:48.38        
                1:22.80   2:48.38 (1:25.58)                                        
 45 Lue, Michael              13 GATE-MR              2:42.00    2:48.75        
                1:19.41   2:48.75 (1:29.34)                                        
 46 Johnston, Ian A           13 PAAC-MA                   NT    2:49.77        
                1:23.58   2:49.77 (1:26.19)                                        
 47 Slattery, Conn            13 Manhattan Makos-MR        NT    2:50.02        
                1:22.73   2:50.02 (1:27.29)                                        
 48 Kim, Jonathan             13 Scarlet-NJ           3:04.50    2:50.17        
                1:24.13   2:50.17 (1:26.04)                                        
 49 Moy, Ethan                14 Manhattan Makos-MR   2:59.59    2:52.44        
                1:26.66   2:52.44 (1:25.78)                                        
 50 Sansone, Tyler G          13 SeaDragons-NJ        3:10.89    2:52.72        
                1:24.10   2:52.72 (1:28.62)                                        
 51 Shumikhin, Michael        16 RI Marlins-MR        2:37.58    2:53.04        
                1:23.13   2:53.04 (1:29.91)                                        
 52 Djunic, Dennis            13 Manhattan Makos-MR        NT    2:54.62        
                1:25.58   2:54.62 (1:29.04)                                        
 53 Avila, Jose A             14 PAAC-MA              3:38.85    2:54.70        
                1:26.50   2:54.70 (1:28.20)                                        
 54 Maruska, Noah E           14 SeaDragons-NJ        2:57.45    2:55.17        
                1:27.99   2:55.17 (1:27.18)                                        
 55 Haddad, Gabriel O         16 NYCC-MR              3:01.80    2:55.50        
                1:23.18   2:55.50 (1:32.32)                                        
 56 Bailey, Collin T          13 SeaDragons-NJ        2:51.12    2:58.09        
                1:28.88   2:58.09 (1:29.21)                                        
 57 Porterfield, Travis K     15 Sachem-MR            2:59.14    3:00.99        
                1:27.70   3:00.99 (1:33.29)                                        
 58 Pan, Matthew A            13 GATE-MR              3:02.24    3:01.17        
                1:28.38   3:01.17 (1:32.79)                                        
 59 Currier, Ry               13 Manhattan Makos-MR        NT    3:02.63        
                1:29.39   3:02.63 (1:33.24)                                        
 60 Hughes, Patrick M         14 SeaDragons-NJ        3:15.56    3:06.94        
                1:32.15   3:06.94 (1:34.79)                                        
 61 Harripersaud, Bhisham     13 GATE-MR              3:05.00    3:22.85        
                1:36.08   3:22.85 (1:46.77)                                        
 -- Ramos, Cristian A         13 Morris County-NJ     3:22.01         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                1:33.22        DQ (1:36.16)                                        
 -- Zielonka, Maciej          14 NYCC-MR                   NT         NS        
 -- Thomas, Desi C            13 NYCC-MR                   NT         NS        
 -- Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR    2:32.52         NS        
 -- Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              1:14.00        SCR        
 -- Simone, James S           13 Badger-MR            2:40.44        SCR        
 -- Rivoal, Leo B             16 Agua Swim Team-MR    2:20.15        SCR        
 -- Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              2:27.13        SCR        
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, David G             20 Agua Swim Team-MR    1:05.01    1:06.73        
  2 Oren, Igal                21 Scarlet-NJ           1:06.57    1:10.82        
  3 Klingener, Hunter J       13 SeaDragons-NJ        1:12.11    1:13.37        
  4 Zhang, Evan               13 GATE-MR              1:10.25    1:13.79        
  5 Grant, Lenny              15 Agua Swim Team-MR    1:12.57    1:14.02        
  6 Pu, Austin L              17 Agua Swim Team-MR    1:10.41    1:14.95        
  7 Jiang, David              17 Agua Swim Team-MR    1:07.68    1:15.47        
  8 Gutman, Daniel L          15 Agua Swim Team-MR    1:16.73    1:16.51        
  9 Hu-Van Wright, En-Wei     18 Agua Swim Team-MR    1:13.04    1:17.00        
 10 Sarier, Karl K            15 Scarlet-NJ           1:19.42    1:17.34        
 11 Domagala, Michael         17 Agua Swim Team-MR    1:10.65    1:17.71        
 12 Abdelrahman, Baraa        16 Agua Swim Team-MR    1:16.14    1:18.10        
 13 Mitchell, Benjamin L      17 Agua Swim Team-MR    1:22.97    1:18.63        
 14 Rodriguez, Ian R          14 Manhattan Makos-MR   1:29.36    1:19.31        
 15 King, Joshua I            15 UN-CT                1:30.46    1:19.48        
 16 Lue, Michael              13 GATE-MR              1:20.12    1:19.93        
 17 Cervone, Ryan G           18 Scarlet-NJ           1:20.97    1:20.25        
 18 Munafo, Michael           17 Scarlet-NJ           1:20.17    1:20.38        
 19 Ambrose, Robby E          15 SeaDragons-NJ        1:21.66    1:21.31        
 20 Wong, Eric                15 Scarlet-NJ           1:20.24    1:21.54        
 21 McGeary, Ryan J           15 Scarlet-NJ           1:21.91    1:21.66        
 22 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    1:18.00    1:21.83        
 23 Mao, Kenneth              14 Scarlet-NJ           1:20.18    1:22.28        
 24 Zang, Ethan               14 Scarlet-NJ           1:21.08    1:22.33        
 25 Warner III, Raymond D     14 CPAC-CT              1:19.44    1:22.59        
 26 Lomeyko, Konstantin V     15 Agua Swim Team-MR    1:19.38    1:23.21        
 27 Karofsky, Jackson H       13 Scarlet-NJ           1:34.45    1:23.37        
 28 Stiles, Michael R         15 Morris County-NJ     1:20.92    1:23.52        
 29 Snaidero, Edoardo         14 RI Marlins-MR             NT    1:24.13        
 30 Fergus, Jack B            14 Manhattan Makos-MR   1:20.54    1:24.31        
 31 Reihman, Mahlon C         13 PAAC-MA                   NT    1:24.72        
 32 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              1:21.11    1:25.06        
 33 Mao, Kevin                16 Scarlet-NJ           1:22.51    1:25.22        
 34 Echevarria, Javier        15 Agua Swim Team-MR    1:27.93    1:26.12        
 35 Adams, Nicholas G         14 SeaDragons-NJ        1:23.31    1:26.80        
 36 Yuan, Gavin D             14 Scarlet-NJ           1:29.20    1:27.10        
 37 Wolfe, Morgan S           14 Agua Swim Team-MR    1:28.44    1:27.39        
 38 Maruska, Noah E           14 SeaDragons-NJ        1:25.16    1:27.58        
 39 Nicoloso, Jeremiah R      14 Morris County-NJ     1:26.53    1:27.66        
 40 Sarbanes, Alex            14 Agua Swim Team-MR    1:22.44    1:28.82        
 41 Cardona, Brian            15 UN-CT                1:25.20    1:28.89        
 42 Elms, Hayden A            14 Agua Swim Team-MR    1:28.47    1:29.00        
 43 Huibregtse, Clyde E       14 Manhattan Makos-MR   2:01.44    1:29.20        
 44 Meyers, Daniel J          14 GATE-MR              1:30.00    1:29.29        
 45 Oliver, AJ P              14 PAAC-MA              1:27.11    1:29.95        
 46 Mowdawalla, Cyrus P       17 GATE-MR              1:33.00    1:30.78        
 47 Lutchman-Singh, Austin T  16 Agua Swim Team-MR    1:22.55    1:31.27        
 48 Chen, Simon               14 GATE-MR              1:31.06    1:31.56        
 49 Teytelman, Michael B      14 RI Marlins-MR        1:36.53    1:31.64        
 50 Hutheesing, Remy N        14 Agua Swim Team-MR    1:45.45    1:31.84        
 51 Gazdoiu, Victor           14 RI Marlins-MR        1:43.39    1:32.25        
 52 Shutts, Cameron F         14 CPAC-CT              1:43.28    1:32.36        
 53 Lam, Peter                13 Agua Swim Team-MR    1:30.82    1:33.16        
 54 Parra, Michael            13 UN-CT                1:42.47    1:33.48        
 55 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR            1:45.00    1:33.83        
 56 Wang, Leo                 14 Manhattan Makos-MR   1:34.37    1:33.85        
 57 Hong, Joseph W            13 Scarlet-NJ           1:35.50    1:35.41        
 58 Berry-Toon, Christopher   13 SeaDragons-NJ        1:36.78    1:37.42        
 59 Monfiston, Seth E         13 GATE-MR              1:35.00    1:39.75        
 60 Hur, Thomas               13 GATE-MR              1:31.74    1:40.88        
 61 Pak, Jeremy               13 Scarlet-NJ           1:45.95    1:41.42        
 62 Tymoshenko, Eric          13 Scarlet-NJ           1:40.00    1:43.58        
 63 Ross, Shawn A             15 GATE-MR              1:40.54    1:43.60        
 64 Griffith, Keyshawn        15 GATE-MR              1:47.68    1:43.64        
 65 Rishel, Phil S            13 PAAC-MA                   NT    1:43.85        
 66 Sakoff, Nicholas T        14 Manhattan Makos-MR   1:51.53    1:44.10        
 67 Baker, Jake M             13 SeaDragons-NJ        2:05.89    1:46.93        
 68 Hwang, Austin             13 GATE-MR              1:45.00    1:49.01        
 -- Bachoo, Eric              15 GATE-MR              1:30.92   X1:33.10        
 -- Wong, Kyle H              17 Scarlet-NJ           1:11.39         DQ        
      Scissors kick
 -- Ramos, Cristian A         13 Morris County-NJ     1:40.45         DQ        
      One hand touch
 -- Wan, Horace               13 GATE-MR              1:48.23         DQ        
      One hand touch
 -- Lin, Michael              13 GATE-MR              1:51.00         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 -- Keefe, Joe                13 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Jones, Garrett S          15 Morris County-NJ     1:21.97         NS        
 -- Reardon, Christopher      13 NYCC-MR              1:34.00         NS        
 -- Barrios, Gilmar J         15 CPAC-CT              1:19.24         NS        
 -- Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR    1:27.32         NS        
 -- Kim, Jonathan             13 Scarlet-NJ           1:20.31         NS        
 -- Zubac, Andrew C           14 RI Marlins-MR             NT        SCR        
 -- Raiola, Andy M            16 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Yamamoto, Leo             14 Agua Swim Team-MR    1:24.15        SCR        
 -- Pinzon, Tyler             17 Agua Swim Team-MR    1:29.27        SCR        
 -- Chan, Brian               14 GATE-MR              1:31.00        SCR        
 -- Pak, Daniel D             15 Scarlet-NJ           1:39.05        SCR        
 -- Evans Chavers, Latrell G  13 Agua Swim Team-MR    1:22.44        SCR        
 -- Ribeiro, Damion           13 NYCC-MR              1:40.00        SCR        
 -- deVera, DJ                14 Scarlet-NJ           2:04.86        SCR        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oren, Igal                21 Scarlet-NJ           2:26.83    2:36.07        
                1:15.59   2:36.07 (1:20.48)                                        
  2 Wong, Kyle H              17 Scarlet-NJ           2:32.18    2:40.77        
                1:18.04   2:40.77 (1:22.73)                                        
  3 Quinones, Christopher D   15 Agua Swim Team-MR    2:43.61    2:41.21        
                1:18.06   2:41.21 (1:23.15)                                        
  4 Klingener, Hunter J       13 SeaDragons-NJ        2:33.94    2:41.93        
  5 Sarier, Karl K            15 Scarlet-NJ           2:51.44    2:44.11        
  6 Zhang, Evan               13 GATE-MR              2:38.15    2:45.58        
                1:20.52   2:45.58 (1:25.06)                                        
  7 Gutman, Daniel L          15 Agua Swim Team-MR    2:54.16    2:47.04        
                1:20.41   2:47.04 (1:26.63)                                        
  8 Barrios, Gilmar J         15 CPAC-CT              2:49.55    2:50.09        
                1:19.66   2:50.09 (1:30.43)                                        
  9 Jones, Garrett S          15 Morris County-NJ     2:51.34    2:50.44        
                1:20.71   2:50.44 (1:29.73)                                        
 10 Wong, Eric                15 Scarlet-NJ           2:52.43    2:51.28        
                1:25.42   2:51.28 (1:25.86)                                        
 11 Abdelrahman, Baraa        16 Agua Swim Team-MR    2:46.15    2:52.27        
                1:23.44   2:52.27 (1:28.83)                                        
 12 Rodriguez, Ian R          14 Manhattan Makos-MR   3:11.05    2:52.48        
                1:24.73   2:52.48 (1:27.75)                                        
 13 Mao, Kenneth              14 Scarlet-NJ           2:53.97    2:52.54        
                1:23.18   2:52.54 (1:29.36)                                        
 14 Mana, Aviad               15 PAAC-MA              2:53.47    2:53.58        
                1:24.23   2:53.58 (1:29.35)                                        
 15 Zang, Ethan               14 Scarlet-NJ           3:03.58    2:54.92        
                1:25.90   2:54.92 (1:29.02)                                        
 16 Wolfe, Morgan S           14 Agua Swim Team-MR    3:08.42    2:56.20        
 17 Munafo, Michael           17 Scarlet-NJ           2:55.61    2:56.34        
 18 Hamberg, Miles N          14 Manhattan Makos-MR   2:59.99    2:57.81        
                1:24.21   2:57.81 (1:33.60)                                        
 19 McGeary, Ryan J           15 Scarlet-NJ           2:41.19    2:58.11        
                1:24.83   2:58.11 (1:33.28)                                        
 20 Stiles, Michael R         15 Morris County-NJ     2:55.03    2:58.28        
                1:23.67   2:58.28 (1:34.61)                                        
 21 Carey, Matthew J          15 Morris County-NJ     2:53.99    2:58.40        
                1:25.25   2:58.40 (1:33.15)                                        
 22 Kim, Jonathan             13 Scarlet-NJ           3:02.46    2:59.21        
                1:25.49   2:59.21 (1:33.72)                                        
 23 Mao, Kevin                16 Scarlet-NJ           2:56.53    3:01.85        
                1:27.30   3:01.85 (1:34.55)                                        
 24 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:50.12    3:03.01        
                1:27.20   3:03.01 (1:35.81)                                        
 25 Yuan, Gavin D             14 Scarlet-NJ           3:15.46    3:03.83        
                1:27.99   3:03.83 (1:35.84)                                        
 26 Fergus, Jack B            14 Manhattan Makos-MR   3:00.18    3:05.20        
                1:29.56   3:05.20 (1:35.64)                                        
 27 Maruska, Noah E           14 SeaDragons-NJ        3:00.33    3:08.52        
                1:31.32   3:08.52 (1:37.20)                                        
 28 Snaidero, Edoardo         14 RI Marlins-MR             NT    3:09.13        
 29 Echevarria, Javier        15 Agua Swim Team-MR    3:31.55    3:09.30        
                1:31.39   3:09.30 (1:37.91)                                        
 30 Sarbanes, Alex            14 Agua Swim Team-MR    3:08.44    3:11.54        
                1:28.44   3:11.54 (1:43.10)                                        
 31 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:57.65    3:11.62        
                1:28.96   3:11.62 (1:42.66)                                        
 32 Laite, Christopher J      14 SeaDragons-NJ        2:55.41    3:14.29        
                1:34.01   3:14.29 (1:40.28)                                        
 33 Oliver, AJ P              14 PAAC-MA                   NT    3:18.33        
 34 Lam, Peter                13 Agua Swim Team-MR    3:17.52    3:18.80        
                1:34.77   3:18.80 (1:44.03)                                        
 35 Gazdoiu, Victor           14 RI Marlins-MR             NT    3:21.31        
                1:38.42   3:21.31 (1:42.89)                                        
 36 Chen, Simon               14 GATE-MR              3:24.60    3:21.94        
                1:35.17   3:21.94 (1:46.77)                                        
 37 Wang, Leo                 14 Manhattan Makos-MR        NT    3:24.80        
                1:37.68   3:24.80 (1:47.12)                                        
 38 Hur, Thomas               13 GATE-MR              3:21.69    3:25.19        
                1:38.25   3:25.19 (1:46.94)                                        
 -- Yamamoto, Leo             14 Agua Swim Team-MR    3:00.84        SCR        
 -- Lutchman-Singh, Austin T  16 Agua Swim Team-MR    2:56.86        SCR        
 -- Brown, Bryant D           13 Morris County-NJ     3:49.33        SCR        
 -- Evans Chavers, Latrell G  13 Agua Swim Team-MR    3:00.44        SCR        
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, John               16 Agua Swim Team-MR    1:00.07      59.20        
  2 Kang, Philip              18 Scarlet-NJ             58.35      59.38        
  3 Wang, Christopher         17 Scarlet-NJ             58.40      59.48        
  4 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:00.27    1:01.52        
  5 Konovalov, Nicholas       16 NYCC-MR              1:02.23    1:01.70        
  6 Diaz, David G             20 Agua Swim Team-MR      59.51    1:01.77        
  7 Hilzen, Bobby M           18 Scarlet-NJ           1:02.20    1:03.49        
  8 Shackleton, Trey T        15 PAAC-MA              1:02.17    1:03.72        
  9 Sherman, Sammy I          18 Agua Swim Team-MR    1:06.95    1:03.84        
 10 Leland, Trevor P          19 Scarlet-NJ           1:01.28    1:04.51        
 11 Maquet, Sam C             15 Scarlet-NJ           1:03.92    1:04.77        
 12 Pu, Austin L              17 Agua Swim Team-MR    1:10.86    1:05.04        
 13 Zuppone, Michael L        15 Agua Swim Team-MR    1:08.53    1:05.38        
 14 Quinones, Christopher D   15 Agua Swim Team-MR    1:04.99    1:05.50        
 15 Mana, Aviad               15 PAAC-MA              1:03.80    1:05.52        
 16 McKenna, Devlin H         14 Agua Swim Team-MR    1:13.67    1:06.50        
 17 Collier, Cole T           14 Agua Swim Team-MR    1:06.47    1:06.62        
 18 Lomeyko, Konstantin V     15 Agua Swim Team-MR    1:08.32    1:07.56        
 19 Handali, Nick             14 UN-CT                1:17.61    1:07.88        
 20 Marte, Nick J             17 Scarlet-NJ           1:01.11    1:08.05        
 21 Klinovsky, Jan            18 Agua Swim Team-MR    1:06.42    1:08.16        
 22 Cervone, Ryan G           18 Scarlet-NJ           1:05.09    1:08.34        
 23 Rosen, Jacob M            17 Scarlet-NJ           1:13.38    1:08.85        
 24 Stinner, Ethan D          17 PAAC-MA              1:09.46    1:09.02        
 25 Meyers, Daniel J          14 GATE-MR              1:09.12    1:09.18        
 26 Reihman, Mahlon C         13 PAAC-MA                   NT    1:09.49        
 27 Barrios, Gilmar J         15 CPAC-CT              1:10.54    1:09.73        
 28 Mitchell, Benjamin L      17 Agua Swim Team-MR    1:09.10    1:09.78        
 29 Warner III, Raymond D     14 CPAC-CT              1:28.34    1:09.87        
 30 Hamberg, Miles N          14 Manhattan Makos-MR   1:17.17    1:09.88        
 31 Karofsky, Jackson H       13 Scarlet-NJ           1:16.79    1:09.93        
 32 Munafo, Michael           17 Scarlet-NJ           1:11.98    1:10.68        
 33 Hilzen, Mark J            13 Scarlet-NJ           1:18.50    1:10.82        
 34 Zhang, Evan               13 GATE-MR              1:08.02    1:10.88        
 35 Adams, Nicholas G         14 SeaDragons-NJ        1:10.64    1:10.89        
 36 Gaitour, Victor E         15 NYCC-MR              1:13.00    1:10.96        
 37 Taylor, Griffin H         15 Manhattan Makos-MR   1:31.44    1:11.93        
 38 Webster, Robert T         17 Agua Swim Team-MR    1:15.91    1:11.99        
 39 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              1:23.33    1:12.34        
 40 Burnette, Colin M         13 PAAC-MA              1:14.22    1:12.90        
 41 Budke, Vinny C            13 Sachem-MR            1:16.58    1:13.06        
 42 Towne, Garrett B          13 Badger-MR            1:10.36    1:13.08        
 43 Mathews, Gabriel T        14 Manhattan Makos-MR        NT    1:13.09        
 44 Fergus, Jack B            14 Manhattan Makos-MR        NT    1:13.58        
 45 Sarsekeyev, Dimash A      16 Agua Swim Team-MR    1:22.09    1:13.82        
 46 Chan, Brian               14 GATE-MR              1:16.04    1:14.15        
 47 Pedisich, Joe M           14 Sachem-MR            1:17.48    1:14.64        
 48 Hamzic, Omar              16 RI Marlins-MR        1:13.76    1:14.91        
 49 Shutts, Cameron F         14 CPAC-CT              1:31.61    1:15.38        
 50 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    1:15.11    1:17.33        
 51 Cardona, Brian            15 UN-CT                1:28.86    1:19.16        
 52 Gilligan, Joshua G        15 Agua Swim Team-MR    1:22.65    1:19.27        
 53 Lam, Peter                13 Agua Swim Team-MR    1:31.98    1:19.93        
 54 Parra, Michael            13 UN-CT                1:23.01    1:21.31        
 55 Oliver, AJ P              14 PAAC-MA              1:22.49    1:21.59        
 56 Hinckley, CJ              13 Agua Swim Team-MR    1:19.53    1:22.23        
 57 Monfiston, Seth E         13 GATE-MR              1:20.00    1:22.82        
 58 Sansone, Tyler G          13 SeaDragons-NJ        1:26.68    1:24.87        
 59 Rishel, Phil S            13 PAAC-MA                   NT    1:25.11        
 60 Altman-Kurosaki, Mathias  13 Agua Swim Team-MR    1:32.00    1:25.88        
 61 Lutchman-Singh, Austin T  16 Agua Swim Team-MR    1:23.90    1:26.15        
 62 Bailey, Collin T          13 SeaDragons-NJ        1:22.14    1:26.33        
 63 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR            1:35.00    1:27.29        
 64 Pan, Matthew A            13 GATE-MR              1:23.54    1:27.87        
 65 Hur, Thomas               13 GATE-MR              1:35.00    1:29.89        
 66 Hong, Joseph W            13 Scarlet-NJ           1:32.62    1:30.58        
 67 Mansur, Volga D           14 Scarlet-NJ           1:37.00    1:30.61        
 68 Harripersaud, Bhisham     13 GATE-MR              1:37.82    1:40.69        
 -- Simone, James S           13 Badger-MR            1:15.47         NS        
 -- Kalindra, Pijus           13 Badger-MR            1:12.04         NS        
 -- Avila, Jose A             14 PAAC-MA              1:21.50        SCR        
 -- Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR    1:03.44        SCR        
 -- Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR    1:10.09        SCR        
 -- Mehlman, Alex P           16 Agua Swim Team-MR    1:20.20        SCR        
 -- Dervisevic, Alen          18 Agua Swim Team-MR    1:04.37        SCR        
 -- Rivoal, Leo B             16 Agua Swim Team-MR    1:05.53        SCR        
 -- Tuzman, Emree E           18 SeaDragons-NJ        1:11.84        SCR        
 -- Grant, Lenny              15 Agua Swim Team-MR    1:04.39        SCR        
 -- Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              1:04.11        SCR        
 -- Gentry, Oleg G            15 CPAC-CT              1:10.55        SCR        
 -- Ribeiro, Damion           13 NYCC-MR              1:35.00        SCR        
 -- Reardon, Christopher      13 NYCC-MR              1:20.00        SCR        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kang, Philip              18 Scarlet-NJ           2:11.26    2:11.57        
                1:01.82   2:11.57 (1:09.75)                                        
  2 Nunez, John               16 Agua Swim Team-MR    2:14.16    2:12.33        
                1:02.35   2:12.33 (1:09.98)                                        
  3 Hilzen, Bobby M           18 Scarlet-NJ           2:11.58    2:13.88        
                1:04.03   2:13.88 (1:09.85)                                        
  4 Leland, Trevor P          19 Scarlet-NJ           2:12.51    2:17.38        
  5 Tilneac, George           16 NYCC-MR              2:15.39    2:18.84        
                1:04.16   2:18.84 (1:14.68)                                        
  6 Sherman, Sammy I          18 Agua Swim Team-MR    2:21.00    2:21.57        
                1:08.48   2:21.57 (1:13.09)                                        
  7 Orlowski, Colin           16 PAAC-MA              2:23.62    2:22.07        
                1:07.95   2:22.07 (1:14.12)                                        
  8 Shackleton, Trey T        15 PAAC-MA              2:20.69    2:22.52        
                1:08.14   2:22.52 (1:14.38)                                        
  9 Maquet, Sam C             15 Scarlet-NJ           2:20.58    2:25.51        
                1:08.52   2:25.51 (1:16.99)                                        
 10 Karofsky, Jackson H       13 Scarlet-NJ           2:29.75    2:27.79        
 11 Lomeyko, Konstantin V     15 Agua Swim Team-MR    2:36.82    2:31.19        
                1:10.97   2:31.19 (1:20.22)                                        
 12 Barrios, Gilmar J         15 CPAC-CT              2:34.72    2:31.86        
                1:10.26   2:31.86 (1:21.60)                                        
 13 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:27.16    2:33.99        
                1:08.57   2:33.99 (1:25.42)                                        
 14 Collier, Cole T           14 Agua Swim Team-MR    2:33.72    2:34.14        
                1:11.55   2:34.14 (1:22.59)                                        
 15 McKenna, Devlin H         14 Agua Swim Team-MR    2:54.49    2:36.19        
 16 Klinovsky, Jan            18 Agua Swim Team-MR    2:29.80    2:36.35        
                1:11.10   2:36.35 (1:25.25)                                        
 17 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:41.40    2:37.83        
 18 He, Derek Y               14 Morris County-NJ     2:40.17    2:38.00        
                1:13.47   2:38.00 (1:24.53)                                        
 19 Rosen, Jacob M            17 Scarlet-NJ           2:37.51    2:38.14        
                1:11.11   2:38.14 (1:27.03)                                        
 20 Carey, Matthew J          15 Morris County-NJ     2:40.57    2:38.18        
                1:15.45   2:38.18 (1:22.73)                                        
 21 Adams, Nicholas G         14 SeaDragons-NJ        2:36.55    2:38.27        
                1:13.49   2:38.27 (1:24.78)                                        
 22 Hilzen, Mark J            13 Scarlet-NJ           2:39.89    2:41.42        
                1:27.08   2:41.42 (1:14.34)                                        
 23 Hamberg, Miles N          14 Manhattan Makos-MR        NT    2:44.73        
                1:14.74   2:44.73 (1:29.99)                                        
 24 Taylor, Griffin H         15 Manhattan Makos-MR   3:04.61    2:45.00        
                1:14.12   2:45.00 (1:30.88)                                        
 25 Burnette, Colin M         13 PAAC-MA              2:45.30    2:46.28        
                1:18.08   2:46.28 (1:28.20)                                        
 26 Chan, Brian               14 GATE-MR              2:45.00    2:49.04        
                1:16.55   2:49.04 (1:32.49)                                        
 27 Pedisich, Joe M           14 Sachem-MR            2:56.83    2:49.28        
                1:18.46   2:49.28 (1:30.82)                                        
 28 Fergus, Jack B            14 Manhattan Makos-MR        NT    2:50.14        
                1:18.90   2:50.14 (1:31.24)                                        
 29 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              2:54.23    2:51.67        
                1:17.30   2:51.67 (1:34.37)                                        
 30 Gentry, Oleg G            15 CPAC-CT              2:59.97    2:55.20        
                1:16.59   2:55.20 (1:38.61)                                        
 31 Avila, Jose A             14 PAAC-MA                   NT    3:04.93        
                1:28.03   3:04.93 (1:36.90)                                        
 32 Altman-Kurosaki, Mathias  13 Agua Swim Team-MR    3:35.78    3:09.62        
                1:27.88   3:09.62 (1:41.74)                                        
 33 Sansone, Tyler G          13 SeaDragons-NJ        3:15.09    3:09.70        
                1:25.53   3:09.70 (1:44.17)                                        
 -- Gaitour, Victor E         15 NYCC-MR              2:45.00         DQ        
      One hand touch
                1:18.80        DQ (1:35.20)                                        
 -- Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR    2:33.92         NS        
 -- Zhang, Evan               13 GATE-MR              2:30.00        SCR        
 -- Kalindra, Pijus           13 Badger-MR                 NT        SCR        
 -- Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:21.77        SCR        
 -- Mehlman, Alex P           16 Agua Swim Team-MR    3:05.61        SCR        
 -- Rivoal, Leo B             16 Agua Swim Team-MR    2:24.07        SCR        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Christopher         17 Scarlet-NJ           2:10.40    2:09.93        
                1:00.22   2:09.93 (1:09.71)                                        
  2 Kang, Philip              18 Scarlet-NJ           2:10.55    2:14.44        
                1:02.19   2:14.44 (1:12.25)                                        
  3 Oren, Igal                21 Scarlet-NJ           2:08.50    2:15.37        
                1:03.86   2:15.37 (1:11.51)                                        
  4 Diaz, David G             20 Agua Swim Team-MR    2:17.58    2:17.75        
                1:09.19   2:17.75 (1:08.56)                                        
  5 Hilzen, Bobby M           18 Scarlet-NJ           2:15.09    2:18.21        
                1:05.16   2:18.21 (1:13.05)                                        
  6 Tilneac, George           16 NYCC-MR              2:16.53    2:18.35        
                1:04.04   2:18.35 (1:14.31)                                        
  7 Nunez, John               16 Agua Swim Team-MR    2:30.81    2:20.75        
                1:05.20   2:20.75 (1:15.55)                                        
  8 Leland, Trevor P          19 Scarlet-NJ           2:15.20    2:21.60        
                1:07.24   2:21.60 (1:14.36)                                        
  9 Sherman, Sammy I          18 Agua Swim Team-MR    2:30.42    2:22.24        
 10 Quinones, Christopher D   15 Agua Swim Team-MR    2:24.62    2:22.83        
                1:08.43   2:22.83 (1:14.40)                                        
 11 Abdelrahman, Baraa        16 Agua Swim Team-MR    2:24.12    2:23.26        
                1:06.32   2:23.26 (1:16.94)                                        
 12 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:24.65    2:24.57        
                1:06.36   2:24.57 (1:18.21)                                        
 13 Klingener, Hunter J       13 SeaDragons-NJ        2:19.79    2:25.17        
                1:10.13   2:25.17 (1:15.04)                                        
 14 Wong, Eric                15 Scarlet-NJ           2:26.60    2:26.01        
                1:11.04   2:26.01 (1:14.97)                                        
 15 Pu, Austin L              17 Agua Swim Team-MR    2:15.77    2:26.12        
                  21.16   2:26.12 (2:04.96)                                        
 16 Sarier, Karl K            15 Scarlet-NJ           2:26.10    2:27.80        
                1:13.58   2:27.80 (1:14.22)                                        
 17 Maquet, Sam C             15 Scarlet-NJ           2:27.01    2:28.50        
                1:10.32   2:28.50 (1:18.18)                                        
 18 Wong, Kyle H              17 Scarlet-NJ           2:22.35    2:29.20        
                1:11.64   2:29.20 (1:17.56)                                        
 19 Barrios, Gilmar J         15 CPAC-CT              2:33.81    2:29.46        
                1:10.71   2:29.46 (1:18.75)                                        
 20 Simotas, Christopher A    16 Scarlet-NJ           2:28.02    2:29.91        
                1:08.12   2:29.91 (1:21.79)                                        
 21 Carey, Matthew J          15 Morris County-NJ     2:36.08    2:30.48        
                1:09.78   2:30.48 (1:20.70)                                        
 22 Mao, Kenneth              14 Scarlet-NJ           2:38.53    2:31.06        
                1:13.31   2:31.06 (1:17.75)                                        
 23 He, Derek Y               14 Morris County-NJ     2:33.22    2:31.40        
                1:10.23   2:31.40 (1:21.17)                                        
 24 Karofsky, Jackson H       13 Scarlet-NJ           2:41.27    2:31.65        
 25 Collier, Cole T           14 Agua Swim Team-MR    2:31.22    2:32.01        
                1:10.78   2:32.01 (1:21.23)                                        
 26 Hirschberg, Omer Y        16 PAAC-MA                   NT    2:32.17        
                1:11.91   2:32.17 (1:20.26)                                        
 27 Cervone, Ryan G           18 Scarlet-NJ           2:25.94    2:33.04        
                1:20.29   2:33.04 (1:12.75)                                        
 28 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              2:38.73    2:33.29        
                1:14.54   2:33.29 (1:18.75)                                        
 29 Gutman, Daniel L          15 Agua Swim Team-MR    2:38.06    2:33.43        
 30 Rodeo, Scott              17 Agua Swim Team-MR         NT    2:33.75        
                1:11.62   2:33.75 (1:22.13)                                        
 31 Stiles, Michael R         15 Morris County-NJ     2:33.01    2:33.89        
                1:15.30   2:33.89 (1:18.59)                                        
 32 Mana, Aviad               15 PAAC-MA              2:31.85    2:33.98        
 33 Ambrose, Robby E          15 SeaDragons-NJ        2:31.91    2:34.36        
                1:12.57   2:34.36 (1:21.79)                                        
 34 Lomeyko, Konstantin V     15 Agua Swim Team-MR    2:34.05    2:34.77        
                1:14.97   2:34.77 (1:19.80)                                        
 35 Pinzon, Tyler             17 Agua Swim Team-MR    2:33.54    2:34.98        
 36 Munafo, Michael           17 Scarlet-NJ           2:35.84    2:35.40        
                1:12.71   2:35.40 (1:22.69)                                        
 37 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:36.66    2:35.90        
                1:14.40   2:35.90 (1:21.50)                                        
 38 Jones, Garrett S          15 Morris County-NJ     2:41.44    2:36.34        
 39 Taylor, Griffin H         15 Manhattan Makos-MR   2:45.16    2:36.52        
                1:13.12   2:36.52 (1:23.40)                                        
 40 Adams, Nicholas G         14 SeaDragons-NJ        2:37.31    2:36.99        
                1:15.61   2:36.99 (1:21.38)                                        
 41 Mao, Kevin                16 Scarlet-NJ           2:33.43    2:37.39        
                1:15.94   2:37.39 (1:21.45)                                        
 42 O'Reilly, Joseph F        14 Morris County-NJ     2:41.04    2:37.89        
                1:13.80   2:37.89 (1:24.09)                                        
 43 McGeary, Ryan J           15 Scarlet-NJ           2:35.18    2:38.25        
                1:22.08   2:38.25 (1:16.17)                                        
 44 Rodriguez, Ian R          14 Manhattan Makos-MR   2:50.16    2:38.78        
                1:18.65   2:38.78 (1:20.13)                                        
 45 Hilzen, Mark J            13 Scarlet-NJ           2:49.14    2:38.86        
                1:15.14   2:38.86 (1:23.72)                                        
 46 Budke, Vinny C            13 Sachem-MR            2:53.09    2:39.21        
 47 Yuan, Gavin D             14 Scarlet-NJ           3:11.29    2:40.75        
 48 Kim, Jonathan             13 Scarlet-NJ           2:52.29    2:41.44        
                1:19.73   2:41.44 (1:21.71)                                        
 49 Nicoloso, Jeremiah R      14 Morris County-NJ     2:38.98    2:42.04        
                1:18.51   2:42.04 (1:23.53)                                        
 50 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              3:25.63    2:42.68        
                1:17.40   2:42.68 (1:25.28)                                        
 51 Wolfe, Morgan S           14 Agua Swim Team-MR    2:41.45    2:42.81        
                1:19.08   2:42.81 (1:23.73)                                        
 52 Zhu, Nicholas H           13 Manhattan Makos-MR        NT    2:43.22        
                1:17.43   2:43.22 (1:25.79)                                        
 53 Zang, Ethan               14 Scarlet-NJ           2:50.61    2:45.08        
                1:19.30   2:45.08 (1:25.78)                                        
 54 Webster, Robert T         17 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:45.84        
                1:18.65   2:45.84 (1:27.19)                                        
 55 Elms, Hayden A            14 Agua Swim Team-MR    2:44.25    2:46.51        
                1:18.38   2:46.51 (1:28.13)                                        
 56 Maruska, Noah E           14 SeaDragons-NJ        2:40.89    2:46.70        
                1:21.99   2:46.70 (1:24.71)                                        
 57 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:39.77    2:46.80        
                1:19.03   2:46.80 (1:27.77)                                        
 58 Gilligan, Joshua G        15 Agua Swim Team-MR    2:49.22    2:46.94        
                1:20.99   2:46.94 (1:25.95)                                        
 59 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:45.13    2:47.07        
                1:21.38   2:47.07 (1:25.69)                                        
 60 Hinckley, CJ              13 Agua Swim Team-MR    2:42.00    2:47.66        
                1:19.72   2:47.66 (1:27.94)                                        
 61 Snaidero, Edoardo         14 RI Marlins-MR             NT    2:47.95        
                1:10.86   2:47.95 (1:37.09)                                        
 62 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:47.78    2:48.36        
                1:22.45   2:48.36 (1:25.91)                                        
 63 McDonald, Tyler D         13 Morris County-NJ     2:46.70    2:48.43        
 64 Johnston, Ian A           13 PAAC-MA              3:21.10    2:49.93        
                1:21.12   2:49.93 (1:28.81)                                        
 65 Laite, Christopher J      14 SeaDragons-NJ        2:34.42    2:50.82        
                1:19.63   2:50.82 (1:31.19)                                        
 66 Huibregtse, Clyde E       14 Manhattan Makos-MR        NT    2:51.81        
                1:21.56   2:51.81 (1:30.25)                                        
 67 Pawlak, Luke F            14 SeaDragons-NJ        3:22.93    2:52.25        
                1:22.28   2:52.25 (1:29.97)                                        
 68 Sansone, Tyler G          13 SeaDragons-NJ        2:51.10    2:53.62        
 69 Haddad, Gabriel O         16 NYCC-MR              3:00.19    2:54.33        
                1:21.88   2:54.33 (1:32.45)                                        
 70 Rishel, Phil S            13 PAAC-MA                   NT    2:55.14        
                1:23.63   2:55.14 (1:31.51)                                        
 71 Currier, Ry               13 Manhattan Makos-MR        NT    2:55.67        
                1:26.17   2:55.67 (1:29.50)                                        
 72 Thomas, Desi C            13 NYCC-MR              2:58.22    2:58.59        
                1:20.33   2:58.59 (1:38.26)                                        
 73 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR            3:00.00    2:58.86        
                1:24.77   2:58.86 (1:34.09)                                        
 74 Slattery, Conn            13 Manhattan Makos-MR        NT    2:59.80        
                1:23.39   2:59.80 (1:36.41)                                        
 75 Prokic, Matija            13 RI Marlins-MR             NT    3:01.31        
                  32.38   3:01.31 (2:28.93)                                        
 76 Hur, Thomas               13 GATE-MR              3:10.00    3:02.63        
 77 Bachoo, Eric              15 GATE-MR              3:04.52    3:05.22        
                1:32.76   3:05.22 (1:32.46)                                        
 78 Hughes, Patrick M         14 SeaDragons-NJ        3:05.95    3:09.51        
                1:31.94   3:09.51 (1:37.57)                                        
 79 Wang, Leo                 14 Manhattan Makos-MR        NT    3:14.69        
                1:36.43   3:14.69 (1:38.26)                                        
 80 Hwang, Austin             13 GATE-MR              3:19.45    3:15.91        
                1:34.44   3:15.91 (1:41.47)                                        
 81 Sakoff, Nicholas T        14 Manhattan Makos-MR        NT    3:19.59        
                1:37.89   3:19.59 (1:41.70)                                        
 82 Chen, Simon               14 GATE-MR              3:17.98    3:21.66        
                1:38.41   3:21.66 (1:43.25)                                        
 83 Ross, Shawn A             15 GATE-MR              3:39.00    3:32.77        
                1:37.36   3:32.77 (1:55.41)                                        
 84 Wan, Horace               13 GATE-MR              3:32.60    3:32.82        
 -- Oehmler, Trey M           15 CPAC-CT              3:42.69         DQ        
      Did not finish on back - back
                1:12.83        DQ (1:21.59)                                        
 -- Djunic, Dennis            13 Manhattan Makos-MR   3:14.33         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:25.12        DQ (1:33.93)                                        
 -- Boylan Grey, Danila       13 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Mowdawalla, Cyrus P       17 GATE-MR              2:49.00         NS        
 -- Kalindra, Pijus           13 Badger-MR            2:48.25         NS        
 -- Simone, James S           13 Badger-MR            2:46.67         NS        
 -- Yamamoto, Leo             14 Agua Swim Team-MR    2:42.75        SCR        
 -- Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR    2:26.97        SCR        
 -- Avila, Jose A             14 PAAC-MA              3:04.96        SCR        
 -- Brown, Bryant D           13 Morris County-NJ     3:32.12        SCR        
 -- Rivoal, Leo B             16 Agua Swim Team-MR    2:28.16        SCR        
 -- Tuzman, Emree E           18 SeaDragons-NJ        2:30.09        SCR        
 -- Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:24.36        SCR        
 -- Zielonka, Maciej          14 NYCC-MR                   NT        SCR        
 -- Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              2:38.72        SCR