Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
               2012 MR Metro Silver South - 3/2/2012 to 3/4/2012               
                              Sanction #: 120305                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.69  SILV
 Meet Qualifying:  32.10 - 35.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Choa, Kristina      10 Tmsuffolk-MR           32.11      30.33 ZQ      20  
JO - Division  
  1 Darling, Lauren     10 LIAC-MR                32.11      31.26 JO      20  
  2 Lagattolla, Emma    10 IA-MR                  32.59      32.09 JO      17  
SILV - Division  
  1 Profeta, Noelle     10 IA-MR                  33.35      32.25 SILV    20  
  2 Tanaka, Moca        10 LIAC-MR                32.51      32.44 SILV    17  
  3 Kaufman, Lexi        9 Tmsuffolk-MR           33.75      32.51 SILV    16  
  4 Claps, Emma          9 HAA-MR                 32.76      32.55 SILV    15  
  5 Bailin, Hannah      10 HYB-MR                 32.65      32.78 SILV    14  
  6 Brabant, Olivia     10 EHY-MR                 34.10      32.83 SILV    13  
  7 Fitzgerald, Erin    10 Tmsuffolk-MR           34.58      33.04 SILV    12  
  8 Carbone, Madeline   10 WISC-MR                34.04      33.25 SILV    11  
  9 Pellegrino, Franki   9 NS-MR                  35.20      33.27 SILV     9  
 10 Kolar, Kathryn      10 IA-MR                  33.17      33.58 SILV     7  
 11 Swanson, Sophia      9 EHY-MR                 34.68      33.63 SILV     6  
 12 Kirkland, Tiffany   10 LIAC-MR                32.72      33.68 SILV     5  
 13 Morisi, Kiani        9 LIAC-MR                34.63      33.81 SILV     4  
 14 Liebowitz, Arianna  10 LIND-MR                33.76      33.89 SILV     3  
 15 Funk, Emma          10 WISC-MR                33.93      33.95 SILV     2  
 16 Giovanniello, Kirs  10 LIAC-MR                35.36      34.11 SILV     1  
 17 Heinz, Amanda       10 WISC-MR                33.28      34.13 SILV   
 18 Casement, Rachelle  10 LIAC-MR                34.30      34.14 SILV   
 19 Pusateri, Jillian   10 LIAC-MR                34.87      34.21 SILV   
 20 Griskie, Chloe       9 HYB-MR                 35.55      34.30 SILV   
 21 Hummel, Danielle    10 HAA-MR                 34.68      34.46 SILV   
 22 Clancy, Kiersten    10 TVSC-MR                34.43      34.50 SILV   
 23 Chan, Rachel        10 TVSC-MR                33.80      34.55 SILV   
 24 McFarland, Darcy     9 EHY-MR                 35.11      34.64 SILV   
 25 Lubow, Sarah        10 LIAC-MR                35.30      34.78 SILV   
 26 Hsieh, Kaitlin       9 LIAC-MR                34.35      34.81 SILV   
 27 Krolikiewicz, Emma  10 Sachem-MR              35.30      35.16 SILV   
 28 Leung, Francine     10 NS-MR                  35.68      35.19 SILV   
 29 Duong, Patricia     10 LIAC-MR                35.29      35.22 SILV   
 30 Gavigan, Riley       9 TVSC-MR                35.33      35.31 SILV   
 31 VanManen, Hannah    10 LIAC-MR                34.46      35.34 SILV   
 32 McNamara, Maggie    10 LIAC-MR                34.27      35.48 SILV   
 33 Iaccino, GraceAnne   8 BBSC-MR                35.49      35.55 SILV   
 34 Edwards, Laurel     10 CSC-MR                 35.10      35.61 SILV   
 35 Chernik, Alannah    10 WISC-MR                34.45      35.69 SILV   
Non-Award Division  
  1 Antoniuk, Isabela    9 LIAC-MR                35.34      35.72        
  2 Dennin, Katie       10 Tmsuffolk-MR           34.06      35.76        
  3 Kramer, Kylie       10 TVSC-MR                34.82      36.02        
  4 Katevatis, Zoe       9 BBSC-MR                35.37      36.14        
  5 Coloma, Victoria     9 BBSC-MR                35.01      36.50        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:11.49  JO
              1:19.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.50 - 1:19.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Choa, Kristina      10 Tmsuffolk-MR         1:12.87    1:06.52 ZQ      20  
                  31.47     1:06.52 (35.05)                                        
JO - Division  
  1 Modica, Savannah    10 Tmsuffolk-MR         1:11.50    1:08.60 JO      20  
                  32.88     1:08.60 (35.72)                                        
  2 Berman, Dara        10 NS-MR                1:11.97    1:09.63 JO      17  
                  33.19     1:09.63 (36.44)                                        
  3 Claps, Emma          9 HAA-MR               1:13.85    1:10.10 JO      16  
                  33.90     1:10.10 (36.20)                                        
  4 Eichorn, Delaney    10 LIAC-MR              1:13.56    1:10.77 JO      15  
                  33.98     1:10.77 (36.79)                                        
SILV - Division  
  1 Bailin, Hannah      10 HYB-MR               1:13.18    1:11.56 SILV    20  
                  34.47     1:11.56 (37.09)                                        
  2 Morisi, Kiani        9 LIAC-MR              1:12.84    1:11.58 SILV    17  
                  34.91     1:11.58 (36.67)                                        
  3 Kolar, Kathryn      10 IA-MR                1:14.23    1:12.29 SILV    16  
                  35.15     1:12.29 (37.14)                                        
  4 Kreuscher, Camryn   10 HAA-MR               1:12.15    1:12.56 SILV    15  
                  34.83     1:12.56 (37.73)                                        
  5 Brabant, Olivia     10 EHY-MR               1:14.96    1:12.74 SILV    14  
                  35.22     1:12.74 (37.52)                                        
  6 DeFranco, Carolyn   10 LIAC-MR              1:19.35    1:12.76 SILV    13  
                  15.79     1:12.76 (56.97)                                        
  7 Casement, Rachelle  10 LIAC-MR              1:13.82    1:12.95 SILV    12  
                  34.71     1:12.95 (38.24)                                        
  8 Pusateri, Jillian   10 LIAC-MR              1:14.99    1:13.18 SILV    11  
                  35.11     1:13.18 (38.07)                                        
  9 Fitzgerald, Erin    10 Tmsuffolk-MR         1:13.74    1:13.45 SILV     9  
                  35.42     1:13.45 (38.03)                                        
 10 Profeta, Noelle     10 IA-MR                1:12.32    1:13.53 SILV     7  
                  35.43     1:13.53 (38.10)                                        
 11 Lagattolla, Emma    10 IA-MR                1:14.47    1:13.56 SILV     6  
                  35.95     1:13.56 (37.61)                                        
 12 Carbone, Madeline   10 WISC-MR              1:15.44    1:13.64 SILV     5  
                  36.05     1:13.64 (37.59)                                        
 13 Kirkland, Tiffany   10 LIAC-MR              1:16.74    1:13.76 SILV     4  
                  35.84     1:13.76 (37.92)                                        
 14 Kaufman, Lexi        9 Tmsuffolk-MR         1:18.19    1:14.06 SILV     3  
                  35.27     1:14.06 (38.79)                                        
 15 Griskie, Chloe       9 HYB-MR               1:19.19    1:14.35 SILV     2  
                  26.72     1:14.35 (47.63)                                        
 16 Heinz, Amanda       10 WISC-MR              1:13.37    1:14.86 SILV     1  
                  36.49     1:14.86 (38.37)                                        
 17 VanManen, Hannah    10 LIAC-MR              1:16.45    1:15.07 SILV   
                  36.24     1:15.07 (38.83)                                        
 18 Hsieh, Kaitlin       9 LIAC-MR              1:17.21    1:15.27 SILV   
                  36.04     1:15.27 (39.23)                                        
 19 Pellegrino, Franki   9 NS-MR                1:16.30    1:15.39 SILV   
                  36.76     1:15.39 (38.63)                                        
 20 Giovanniello, Kirs  10 LIAC-MR              1:16.07    1:15.45 SILV   
                  36.13     1:15.45 (39.32)                                        
 21 Hummel, Danielle    10 HAA-MR               1:18.74    1:15.72 SILV   
                  36.63     1:15.72 (39.09)                                        
 22 McNamara, Maggie    10 LIAC-MR              1:16.92    1:15.84 SILV   
                  36.18     1:15.84 (39.66)                                        
 23 Swanson, Sophia      9 EHY-MR               1:17.07    1:16.12 SILV   
                  36.94     1:16.12 (39.18)                                        
 24 Liebowitz, Arianna  10 LIND-MR              1:15.10    1:16.20 SILV   
                  36.31     1:16.20 (39.89)                                        
 25 Clancy, Kiersten    10 TVSC-MR              1:14.89    1:16.27 SILV   
                  36.45     1:16.27 (39.82)                                        
 26 Sinconegui, Emilia  10 LIAC-MR              1:14.65    1:16.36 SILV   
                  36.09     1:16.36 (40.27)                                        
 27 Katevatis, Zoe       9 BBSC-MR              1:18.02    1:17.24 SILV   
                  37.88     1:17.24 (39.36)                                        
 28 Chan, Rachel        10 TVSC-MR              1:15.74    1:18.46 SILV   
                  36.28     1:18.46 (42.18)                                        
 29 Antoniuk, Isabela    9 LIAC-MR              1:15.83    1:18.52 SILV   
                  37.10     1:18.52 (41.42)                                        
Non-Award Division  
  1 Iaccino, GraceAnne   8 BBSC-MR              1:18.23    1:20.62        
                  38.39     1:20.62 (42.23)                                        
  2 Duffe, Nicole       10 Tmsuffolk-MR         1:19.05    1:20.87        
                  22.53     1:20.87 (58.34)                                        
 -- Edwards, Laurel     10 CSC-MR               1:18.83         DQ        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:51.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.00 - 2:51.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Morisi, Kiani        9 LIAC-MR              2:33.65    2:32.29 SILV    20  
                  35.81     1:14.99 (39.18)     1:55.41 (40.42)     2:32.29 (36.88)
  2 Pikulik, Danielle   10 HAA-MR               2:32.31    2:33.12 SILV    17  
                  34.76     1:13.76 (39.00)     1:55.12 (41.36)     2:33.12 (38.00)
  3 Brabant, Olivia     10 EHY-MR               2:46.78    2:37.04 SILV    16  
                  35.19     1:16.06 (40.87)     1:57.72 (41.66)     2:37.04 (39.32)
  4 Giovanniello, Kirs  10 LIAC-MR              2:35.99    2:37.07 SILV    15  
                  36.39     1:16.65 (40.26)     1:57.84 (41.19)     2:37.07 (39.23)
  5 Fitzgerald, Erin    10 Tmsuffolk-MR         2:44.24    2:40.17 SILV    14  
                  38.87     1:18.16 (39.29)     1:58.89 (40.73)     2:40.17 (41.28)
  6 Carbone, Madeline   10 WISC-MR              2:41.68    2:40.40 SILV    13  
                  37.66     1:20.51 (42.85)     2:02.44 (41.93)     2:40.40 (37.96)
  7 VanManen, Hannah    10 LIAC-MR              2:40.28    2:41.48 SILV    12  
                  37.74     1:19.91 (42.17)     2:01.36 (41.45)     2:41.48 (40.12)
  8 Lagattolla, Emma    10 IA-MR                2:51.26    2:41.63 SILV    11  
                  37.55     1:20.21 (42.66)     2:02.33 (42.12)     2:41.63 (39.30)
  9 Profeta, Noelle     10 IA-MR                2:41.32    2:44.98 SILV     9  
                  38.06     1:21.15 (43.09)     2:04.49 (43.34)     2:44.98 (40.49)
 10 Liebowitz, Arianna  10 LIND-MR              2:39.96    2:45.18 SILV     7  
                  37.86     1:20.99 (43.13)     2:05.49 (44.50)     2:45.18 (39.69)
 11 Swanson, Sophia      9 EHY-MR               2:44.61    2:46.26 SILV     6  
                  37.58     1:20.36 (42.78)     2:04.67 (44.31)     2:46.26 (41.59)
 12 Casement, Rachelle  10 LIAC-MR              2:37.26    2:47.36 SILV     5  
                  37.68     1:21.85 (44.17)     2:05.26 (43.41)     2:47.36 (42.10)
 13 Duong, Patricia     10 LIAC-MR              2:46.51    2:48.64 SILV     4  
                  38.73     1:22.84 (44.11)     2:06.26 (43.42)     2:48.64 (42.38)
 14 Pellegrino, Franki   9 NS-MR                2:44.33    2:48.90 SILV     3  
                  39.77     1:24.03 (44.26)     2:07.51 (43.48)     2:48.90 (41.39)
 15 Antoniuk, Isabela    9 LIAC-MR              2:42.93    2:49.00 SILV     2  
                  39.02     1:22.81 (43.79)     2:07.18 (44.37)     2:49.00 (41.82)
 16 Katevatis, Zoe       9 BBSC-MR              2:49.06    2:49.35 SILV     1  
                  38.93     1:23.59 (44.66)     2:08.65 (45.06)     2:49.35 (40.70)
 17 Piantanida, Carlot   9 LIAC-MR              2:47.69    2:50.13 SILV   
                  37.24     1:21.86 (44.62)     2:06.20 (44.34)     2:50.13 (43.93)
 18 Dennin, Katie       10 Tmsuffolk-MR         2:49.46    2:50.32 SILV   
                  37.92     1:22.41 (44.49)   2:50.39 (1:27.98)         2:50.32 ( )
 19 Clancy, Kiersten    10 TVSC-MR              2:44.83    2:51.53 SILV   
                  38.38     1:23.84 (45.46)     2:10.48 (46.64)     2:51.53 (41.05)
Non-Award Division  
  1 Brown, Alana         9 LIAC-MR              2:50.85    2:52.88        
                  38.60     1:23.24 (44.64)     2:07.99 (44.75)     2:52.88 (44.89)
  2 Chernik, Alannah    10 WISC-MR              2:51.25    2:54.89        
                  38.05     1:23.72 (45.67)     2:10.48 (46.76)     2:54.89 (44.41)
 -- Tohill, Natalie     10 Sachem-MR            2:37.40         NS        
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:30.49  ZQ
              6:44.99  JO
              7:04.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:45.00 - 7:04.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Modica, Savannah    10 Tmsuffolk-MR         6:48.64    6:30.21 ZQ      20  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                43.39  SILV
 Meet Qualifying:  37.50 - 43.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Modica, Savannah    10 Tmsuffolk-MR           37.83      36.11 ZQ      20  
JO - Division  
  1 Sommerstad, Kyra     9 TVSC-MR                40.86      36.99 JO      20  
  2 Carbone, Madeline   10 WISC-MR                38.64      37.17 JO      17  
  3 Darling, Lauren     10 LIAC-MR                39.57      37.42 JO      16  
SILV - Division  
  1 Pikulik, Danielle   10 HAA-MR                 40.32      37.80 SILV    20  
  2 Tanaka, Moca        10 LIAC-MR                38.68      37.97 SILV    17  
  3 Ryan, Shannon       10 TVSC-MR                40.48      38.35 SILV    16  
  4 Profeta, Noelle     10 IA-MR                  38.51      38.53 SILV    15  
  5 Dennin, Katie       10 Tmsuffolk-MR           41.27      38.55 SILV    14  
  6 Claps, Emma          9 HAA-MR                 41.07      38.59 SILV    13  
  7 Kaufman, Lexi        9 Tmsuffolk-MR           39.52      38.68 SILV    12  
  8 Heinz, Amanda       10 WISC-MR                40.06      38.74 SILV    11  
  9 Sinconegui, Emilia  10 LIAC-MR                40.51      39.07 SILV     9  
 10 Duong, Patricia     10 LIAC-MR                39.84      39.13 SILV     7  
 11 Liebowitz, Arianna  10 LIND-MR                38.30      39.14 SILV     6  
 12 Morisi, Kiani        9 LIAC-MR                40.15      39.20 SILV     5  
 13 Rutigliano, Michae   8 Tmsuffolk-MR           41.65      39.41 SILV     4  
 14 Brabant, Olivia     10 EHY-MR                 39.19      39.51 SILV     3  
 15 Knight, Caitlin      9 LIAC-MR                39.60      39.58 SILV     2  
 16 Tohill, Natalie     10 Sachem-MR              39.09      39.68 SILV     1  
 17 Hoge, Maggie        10 WISC-MR                42.68      39.69 SILV   
 18 Clancy, Kiersten    10 TVSC-MR                40.04      39.75 SILV   
 19 Dubinsky, Sydney    10 Tmsuffolk-MR           41.55      39.97 SILV   
 20 Piantanida, Carlot   9 LIAC-MR                39.43      40.18 SILV   
 21 Pusateri, Jillian   10 LIAC-MR                42.59      40.19 SILV   
 22 Kirkland, Tiffany   10 LIAC-MR                39.90      40.22 SILV   
 23 McNamara, Maggie    10 LIAC-MR                40.94      40.48 SILV   
 24 McFarland, Darcy     9 EHY-MR                 41.17      40.53 SILV   
 25 Chan, Rachel        10 TVSC-MR                42.64      40.57 SILV   
 26 Griskie, Chloe       9 HYB-MR                 41.61      40.72 SILV   
 26 Kreuscher, Camryn   10 HAA-MR                 41.65      40.72 SILV   
 28 Duffe, Nicole       10 Tmsuffolk-MR           40.48      40.90 SILV   
 29 O'Brien, Meghan      9 HYB-MR                 41.72      41.11 SILV   
 30 Rogers, Allison     10 Tmsuffolk-MR           42.73      41.52 SILV   
 31 Pellegrino, Franki   9 NS-MR                  42.02      41.57 SILV   
 32 Swanson, Sophia      9 EHY-MR                 41.96      41.63 SILV   
 33 Chernik, Alannah    10 WISC-MR                41.12      41.70 SILV   
 34 Greco, Emma         10 NS-MR                  43.15      41.74 SILV   
 35 Kramer, Kylie       10 TVSC-MR                41.98      41.75 SILV   
 36 Funk, Emma          10 WISC-MR                42.13      41.81 SILV   
 37 Carroll, Victoria    9 LIAC-MR                42.30      41.88 SILV   
 38 McAdam, Kelcie      10 TVSC-MR                41.94      41.90 SILV   
 39 Hsieh, Kaitlin       9 LIAC-MR                42.19      42.04 SILV   
 40 Hummel, Danielle    10 HAA-MR                 41.14      42.20 SILV   
 41 VanManen, Hannah    10 LIAC-MR                41.92      42.44 SILV   
 42 McNicholas, Olivia   9 LIAC-MR                42.07      42.49 SILV   
 43 Caceres, Samantha    9 LIAC-MR                43.17      42.67 SILV   
 44 Fitzgerald, Erin    10 Tmsuffolk-MR           42.17      42.70 SILV   
 45 Kim, Olivia          9 LIAC-MR                42.71      42.98 SILV   
 46 Antoniuk, Isabela    9 LIAC-MR                42.21      43.11 SILV   
Non-Award Division  
  1 DelGiorno, Joy       9 LIAC-MR                43.33      44.35        
 -- Edwards, Laurel     10 CSC-MR                 41.35         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:22.19  JO
              1:38.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:22.20 - 1:38.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Modica, Savannah    10 Tmsuffolk-MR         1:24.73    1:15.58 ZQ      20  
                  36.60     1:15.58 (38.98)                                        
JO - Division  
  1 Darling, Lauren     10 LIAC-MR              1:22.54    1:19.65 JO      20  
                  38.89     1:19.65 (40.76)                                        
  2 Nasti, Amanda       10 LIND-MR              1:22.43    1:20.45 JO      17  
                  38.17     1:20.45 (42.28)                                        
  3 Gavigan, Riley       9 TVSC-MR              1:26.25    1:20.94 JO      16  
                  38.35     1:20.94 (42.59)                                        
  4 Lagattolla, Emma    10 IA-MR                1:23.68    1:21.15 JO      15  
  5 Pikulik, Danielle   10 HAA-MR               1:24.78    1:22.16 JO      14  
                  39.64     1:22.16 (42.52)                                        
SILV - Division  
  1 Kirkland, Tiffany   10 LIAC-MR              1:22.50    1:22.78 SILV    20  
                  41.06     1:22.78 (41.72)                                        
  2 Brabant, Olivia     10 EHY-MR               1:28.21    1:23.02 SILV    17  
                  40.62     1:23.02 (42.40)                                        
  3 Sommerstad, Kyra     9 TVSC-MR              1:31.84    1:23.17 SILV    16  
                  40.50     1:23.17 (42.67)                                        
  4 Heinz, Amanda       10 WISC-MR              1:25.42    1:23.24 SILV    15  
                  40.70     1:23.24 (42.54)                                        
  5 Profeta, Noelle     10 IA-MR                1:27.64    1:23.50 SILV    14  
                  40.79     1:23.50 (42.71)                                        
  6 Dubinsky, Sydney    10 Tmsuffolk-MR         1:27.77    1:23.60 SILV    13  
                  41.61     1:23.60 (41.99)                                        
  7 Casement, Rachelle  10 LIAC-MR              1:25.17    1:24.21 SILV    12  
                  41.22     1:24.21 (42.99)                                        
  8 Duong, Patricia     10 LIAC-MR              1:23.07    1:24.22 SILV    11  
                  41.99     1:24.22 (42.23)                                        
  9 Ryan, Shannon       10 TVSC-MR              1:32.81    1:24.27 SILV     9  
                  40.72     1:24.27 (43.55)                                        
 10 Morisi, Kiani        9 LIAC-MR              1:22.67    1:24.36 SILV     7  
                  41.55     1:24.36 (42.81)                                        
 11 Dennin, Katie       10 Tmsuffolk-MR         1:30.19    1:24.41 SILV     6  
 12 Tanaka, Moca        10 LIAC-MR              1:30.10    1:24.43 SILV     5  
                  40.75     1:24.43 (43.68)                                        
 13 Hoge, Maggie        10 WISC-MR              1:27.77    1:24.63 SILV     4  
                  41.96     1:24.63 (42.67)                                        
 14 Knight, Caitlin      9 LIAC-MR              1:30.47    1:24.90 SILV     3  
                  40.50     1:24.90 (44.40)                                        
 15 Piantanida, Carlot   9 LIAC-MR              1:25.48    1:24.92 SILV     2  
                  40.67     1:24.92 (44.25)                                        
 16 McNamara, Maggie    10 LIAC-MR              1:23.25    1:25.15 SILV     1  
                  41.77     1:25.15 (43.38)                                        
 17 Rogers, Allison     10 Tmsuffolk-MR         1:30.50    1:25.48 SILV   
                  42.12     1:25.48 (43.36)                                        
 18 Rutigliano, Michae   8 Tmsuffolk-MR         1:33.69    1:26.70 SILV   
                  41.70     1:26.70 (45.00)                                        
 19 Pellegrino, Franki   9 NS-MR                1:28.11    1:26.94 SILV   
                  42.54     1:26.94 (44.40)                                        
 20 Giovanniello, Kirs  10 LIAC-MR              1:28.45    1:26.99 SILV   
                  42.72     1:26.99 (44.27)                                        
 21 Azralon, Danielle   10 Sachem-MR            1:27.14    1:27.01 SILV   
                  44.57     1:27.01 (42.44)                                        
 22 Tohill, Natalie     10 Sachem-MR            1:23.26    1:27.02 SILV   
                  41.99     1:27.02 (45.03)                                        
 23 Pusateri, Jillian   10 LIAC-MR              1:24.92    1:27.29 SILV   
                  42.93     1:27.29 (44.36)                                        
 24 Wiltshire, Emma     10 EHY-MR               1:33.07    1:27.41 SILV   
                  42.62     1:27.41 (44.79)                                        
 25 McFarland, Darcy     9 EHY-MR               1:29.86    1:27.58 SILV   
                  42.46     1:27.58 (45.12)                                        
 26 Kaufman, Lexi        9 Tmsuffolk-MR         1:25.53    1:27.96 SILV   
                  41.99     1:27.96 (45.97)                                        
 27 Swanson, Sophia      9 EHY-MR               1:31.86    1:28.39 SILV   
                  43.90     1:28.39 (44.49)                                        
 28 Hummel, Danielle    10 HAA-MR               1:29.38    1:28.53 SILV   
                  42.78     1:28.53 (45.75)                                        
 29 Clancy, Kiersten    10 TVSC-MR              1:25.91    1:28.66 SILV   
                  43.36     1:28.66 (45.30)                                        
 30 Greco, Emma         10 NS-MR                1:32.67    1:29.11 SILV   
                  43.32     1:29.11 (45.79)                                        
 31 Fitzgerald, Erin    10 Tmsuffolk-MR         1:33.85    1:29.20 SILV   
                  42.70     1:29.20 (46.50)                                        
 32 Coloma, Victoria     9 BBSC-MR              1:30.18    1:29.28 SILV   
                  43.46     1:29.28 (45.82)                                        
 33 McNicholas, Olivia   9 LIAC-MR              1:33.68    1:29.94 SILV   
                  43.27     1:29.94 (46.67)                                        
 34 Chernik, Alannah    10 WISC-MR              1:30.18    1:31.22 SILV   
                  44.17     1:31.22 (47.05)                                        
 35 McAdam, Kelcie      10 TVSC-MR              1:32.27    1:31.34 SILV   
 36 Antoniuk, Isabela    9 LIAC-MR              1:32.43    1:31.37 SILV   
                  45.25     1:31.37 (46.12)                                        
 37 VanManen, Hannah    10 LIAC-MR              1:30.22    1:31.44 SILV   
                  45.18     1:31.44 (46.26)                                        
 38 DeFranco, Carolyn   10 LIAC-MR              1:36.31    1:32.10 SILV   
                  45.81     1:32.10 (46.29)                                        
 39 Bowers, Brooke       9 WISC-MR              1:35.21    1:32.32 SILV   
                  45.97     1:32.32 (46.35)                                        
 40 Liberato, Natalia    9 IA-MR                1:33.60    1:32.70 SILV   
                  44.69     1:32.70 (48.01)                                        
 41 Hsieh, Kaitlin       9 LIAC-MR              1:30.35    1:32.83 SILV   
                  44.42     1:32.83 (48.41)                                        
 42 Carroll, Victoria    9 LIAC-MR              1:32.88    1:33.08 SILV   
                  45.10     1:33.08 (47.98)                                        
 43 Chan, Rachel        10 TVSC-MR              1:29.00    1:33.37 SILV   
                  44.03     1:33.37 (49.34)                                        
 44 Kolar, Kathryn      10 IA-MR                1:36.41    1:33.93 SILV   
                  45.79     1:33.93 (48.14)                                        
 45 Lubow, Sarah        10 LIAC-MR              1:37.92    1:34.11 SILV   
                  46.89     1:34.11 (47.22)                                        
 46 Purcell, Evelyn      9 EHY-MR               1:34.92    1:34.35 SILV   
                  46.08     1:34.35 (48.27)                                        
 47 Katevatis, Zoe       9 BBSC-MR              1:33.48    1:34.42 SILV   
                  46.12     1:34.42 (48.30)                                        
 48 Valdez, Matiana      9 BBSC-MR              1:35.31    1:35.46 SILV   
                  45.88     1:35.46 (49.58)                                        
 49 Brown, Alana         9 LIAC-MR              1:35.71    1:35.49 SILV   
                  46.32     1:35.49 (49.17)                                        
 50 Iaccino, GraceAnne   8 BBSC-MR              1:37.68    1:35.72 SILV   
                  48.24     1:35.72 (47.48)                                        
 51 DelGiorno, Joy       9 LIAC-MR              1:35.12    1:37.39 SILV   
                  47.11     1:37.39 (50.28)                                        
 -- Kramer, Kylie       10 TVSC-MR              1:32.38         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                  44.43          DQ (44.55)                                        
 -- Edwards, Laurel     10 CSC-MR               1:26.57         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                  42.25          DQ (45.65)                                        
 -- Caceres, Samantha    9 LIAC-MR              1:36.08         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                  46.74          DQ (46.32)                                        
Non-Award Division  
  1 Galiatsatos, Chris   9 BBSC-MR              1:34.26    1:38.22        
                  47.56     1:38.22 (50.66)                                        
  2 Tsybysheva, Julia   10 NS-MR                1:34.25    1:43.70        
                1:43.70         1:43.70 ( )                                        
 -- O'Brien, Meghan      9 HYB-MR               1:34.33         DQ        
      60 False start
                1:30.13          DQ (16.10)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                49.09  SILV
 Meet Qualifying:  43.00 - 49.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 DeFranco, Carolyn   10 LIAC-MR                43.99      41.17 ZQ      20  
JO - Division  
  1 VanManen, Hannah    10 LIAC-MR                43.86      42.30 JO      20  
  2 Thomas, Mackenzie    9 IA-MR                  45.07      42.36 JO      17  
SILV - Division  
  1 Pusateri, Jillian   10 LIAC-MR                43.97      43.11 SILV    20  
  2 Lizzio, Katlyn      10 BBSC-MR                43.53      43.29 SILV    17  
  3 Hummel, Danielle    10 HAA-MR                 45.70      43.43 SILV    16  
  4 Gavigan, Riley       9 TVSC-MR                47.88      43.62 SILV    15  
  5 Kolar, Kathryn      10 IA-MR                  44.39      43.72 SILV    13.5
  5 Eichorn, Delaney    10 LIAC-MR                45.03      43.72 SILV    13.5
  7 Kreuscher, Camryn   10 HAA-MR                 44.88      43.96 SILV    12  
  8 Tanaka, Moca        10 LIAC-MR                44.16      44.00 SILV    11  
  9 Claps, Emma          9 HAA-MR                 45.26      44.28 SILV     9  
 10 Leung, Francine     10 NS-MR                  47.27      44.68 SILV     7  
 11 Nasti, Amanda       10 LIND-MR                48.19      45.42 SILV     6  
 12 Morisi, Kiani        9 LIAC-MR                45.85      45.46 SILV     5  
 13 Bailin, Hannah      10 HYB-MR                 47.31      45.62 SILV     4  
 14 Dennin, Katie       10 Tmsuffolk-MR           46.36      45.66 SILV     3  
 15 Casement, Rachelle  10 LIAC-MR                46.32      45.79 SILV     2  
 16 McNamara, Maggie    10 LIAC-MR                47.28      46.21 SILV     1  
 17 Azralon, Danielle   10 Sachem-MR              47.89      46.42 SILV   
 18 Kirkland, Tiffany   10 LIAC-MR                47.54      46.63 SILV   
 19 Hsieh, Kaitlin       9 LIAC-MR                46.87      46.68 SILV   
 20 Griskie, Chloe       9 HYB-MR                 47.14      46.76 SILV   
 21 Bowers, Brooke       9 WISC-MR                46.79      47.02 SILV   
 22 Chan, Rachel        10 TVSC-MR                46.78      47.17 SILV   
 23 Knight, Caitlin      9 LIAC-MR                48.99      47.18 SILV   
 24 Kaufman, Lexi        9 Tmsuffolk-MR           47.32      47.21 SILV   
 25 Piantanida, Carlot   9 LIAC-MR                48.05      47.47 SILV   
 26 Lawlor, Grace       10 HYB-MR                 48.11      47.48 SILV   
 27 Edwards, Laurel     10 CSC-MR                 48.32      47.78 SILV   
 28 Tsybysheva, Julia   10 NS-MR                  48.87      47.79 SILV   
 29 Clancy, Kiersten    10 TVSC-MR                45.52      47.84 SILV   
 30 Chernik, Alannah    10 WISC-MR                47.41      48.71 SILV   
 31 McNicholas, Olivia   9 LIAC-MR                48.29      48.85 SILV   
 32 Vega, Sofia         10 TVSC-MR                49.04      48.89 SILV   
Non-Award Division  
 -- Lagattolla, Emma    10 IA-MR                  45.29         DQ        
 -- Ryan, Shannon       10 TVSC-MR                46.40         DQ        
      60 False start
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:49.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:33.00 - 1:49.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 DeFranco, Carolyn   10 LIAC-MR              1:34.54    1:29.33 ZQ      20  
                  42.53     1:29.33 (46.80)                                        
JO - Division  
  1 Profeta, Noelle     10 IA-MR                1:35.29    1:32.09 JO      20  
                  43.14     1:32.09 (48.95)                                        
SILV - Division  
  1 Tanaka, Moca        10 LIAC-MR              1:34.47    1:33.45 SILV    20  
                  44.72     1:33.45 (48.73)                                        
  2 Morisi, Kiani        9 LIAC-MR              1:35.40    1:34.92 SILV    17  
                  45.50     1:34.92 (49.42)                                        
  3 Sinconegui, Emilia  10 LIAC-MR              1:41.56    1:35.14 SILV    16  
                  46.77     1:35.14 (48.37)                                        
  4 Azralon, Danielle   10 Sachem-MR            1:48.68    1:35.70 SILV    15  
                  45.52     1:35.70 (50.18)                                        
  5 Thomas, Mackenzie    9 IA-MR                1:38.35    1:36.20 SILV    14  
                  45.58     1:36.20 (50.62)                                        
  6 Leung, Francine     10 NS-MR                1:44.02    1:36.43 SILV    13  
                  43.77     1:36.43 (52.66)                                        
  7 Eichorn, Delaney    10 LIAC-MR              1:37.14    1:36.46 SILV    12  
                  45.86     1:36.46 (50.60)                                        
  8 Pusateri, Jillian   10 LIAC-MR              1:37.24    1:36.57 SILV    11  
                  46.20     1:36.57 (50.37)                                        
  9 Hummel, Danielle    10 HAA-MR               1:37.65    1:37.18 SILV     9  
                  46.43     1:37.18 (50.75)                                        
 10 Kreuscher, Camryn   10 HAA-MR               1:38.63    1:37.89 SILV     7  
                  45.91     1:37.89 (51.98)                                        
 11 Lagattolla, Emma    10 IA-MR                1:46.90    1:38.60 SILV     6  
                  46.81     1:38.60 (51.79)                                        
 12 Casement, Rachelle  10 LIAC-MR              1:38.48    1:38.70 SILV     5  
                  47.31     1:38.70 (51.39)                                        
 13 Dennin, Katie       10 Tmsuffolk-MR         1:43.25    1:38.84 SILV     4  
                  46.27     1:38.84 (52.57)                                        
 14 McNamara, Maggie    10 LIAC-MR              1:39.87    1:38.97 SILV     3  
                  48.84     1:38.97 (50.13)                                        
 15 Gavigan, Riley       9 TVSC-MR              1:49.08    1:39.44 SILV     2  
                  47.67     1:39.44 (51.77)                                        
 16 Loyst, Jamie         9 Sachem-MR            1:47.44    1:40.33 SILV     1  
                  48.72     1:40.33 (51.61)                                        
 17 Edwards, Laurel     10 CSC-MR               1:44.67    1:40.36 SILV   
                  48.17     1:40.36 (52.19)                                        
 18 Chan, Rachel        10 TVSC-MR              1:45.97    1:40.91 SILV   
                  48.42     1:40.91 (52.49)                                        
 19 Clancy, Kiersten    10 TVSC-MR              1:46.07    1:41.73 SILV   
                  48.57     1:41.73 (53.16)                                        
 20 Bowers, Brooke       9 WISC-MR              1:45.68    1:42.15 SILV   
                  47.83     1:42.15 (54.32)                                        
 21 Duffe, Nicole       10 Tmsuffolk-MR         1:46.36    1:42.69 SILV   
                  50.25     1:42.69 (52.44)                                        
 22 Chernik, Alannah    10 WISC-MR              1:44.30    1:43.16 SILV   
                  50.03     1:43.16 (53.13)                                        
 23 Ryan, Shannon       10 TVSC-MR              1:49.13    1:43.50 SILV   
                  49.76     1:43.50 (53.74)                                        
 24 Hoge, Maggie        10 WISC-MR              1:43.80    1:44.06 SILV   
                  50.04     1:44.06 (54.02)                                        
 25 Kaufman, Lexi        9 Tmsuffolk-MR         1:43.54    1:44.70 SILV   
                  49.28     1:44.70 (55.42)                                        
 26 Piantanida, Carlot   9 LIAC-MR              1:42.73    1:44.79 SILV   
                  49.89     1:44.79 (54.90)                                        
 27 McNicholas, Olivia   9 LIAC-MR              1:47.25    1:44.94 SILV   
                  50.60     1:44.94 (54.34)                                        
 28 Krolikiewicz, Emma  10 Sachem-MR            1:43.08    1:45.28 SILV   
                  49.24     1:45.28 (56.04)                                        
 29 Fitzgerald, Erin    10 Tmsuffolk-MR         1:48.49    1:47.59 SILV   
                  51.18     1:47.59 (56.41)                                        
Non-Award Division  
 -- Lubow, Sarah        10 LIAC-MR              1:47.46         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                44.39  SILV
 Meet Qualifying:  36.00 - 44.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Wetherbee, Hailey   10 IA-MR                  36.41      34.44 ZQ      20  
JO - Division  
  1 Choa, Kristina      10 Tmsuffolk-MR           36.57      34.97 JO      18.5
  1 Modica, Savannah    10 Tmsuffolk-MR           36.55      34.97 JO      18.5
SILV - Division  
  1 Nasti, Amanda       10 LIND-MR                38.10      36.10 SILV    20  
  2 VanManen, Hannah    10 LIAC-MR                37.12      36.31 SILV    17  
  3 Carbone, Madeline   10 WISC-MR                36.85      36.50 SILV    16  
  4 Eichorn, Delaney    10 LIAC-MR                38.76      36.55 SILV    15  
  5 Thomas, Mackenzie    9 IA-MR                  38.43      36.56 SILV    14  
  6 Claps, Emma          9 HAA-MR                 36.69      36.67 SILV    13  
  7 Kreuscher, Camryn   10 HAA-MR                 38.79      36.70 SILV    12  
  8 Bailin, Hannah      10 HYB-MR                 38.10      37.19 SILV    11  
  9 Tanaka, Moca        10 LIAC-MR                38.32      37.43 SILV     9  
 10 Berman, Dara        10 NS-MR                  38.91      37.62 SILV     7  
 11 Pusateri, Jillian   10 LIAC-MR                39.09      37.77 SILV     6  
 12 Heinz, Amanda       10 WISC-MR                37.13      38.02 SILV     5  
 13 Morisi, Kiani        9 LIAC-MR                37.91      38.24 SILV     4  
 14 Kirkland, Tiffany   10 LIAC-MR                41.60      38.55 SILV     3  
 15 Casement, Rachelle  10 LIAC-MR                37.45      38.92 SILV     2  
 16 Swanson, Sophia      9 EHY-MR                 40.62      39.19 SILV     1  
 17 Lagattolla, Emma    10 IA-MR                  40.82      39.28 SILV   
 18 DeFranco, Carolyn   10 LIAC-MR                41.38      39.56 SILV   
 19 McNamara, Maggie    10 LIAC-MR                39.83      39.71 SILV   
 20 Knight, Caitlin      9 LIAC-MR                40.91      39.82 SILV   
 21 Tohill, Natalie     10 Sachem-MR              37.54      40.16 SILV   
 22 Darling, Lauren     10 LIAC-MR                41.17      40.74 SILV   
 23 McFarland, Darcy     9 EHY-MR                 41.91      41.18 SILV   
 24 Rogers, Allison     10 Tmsuffolk-MR           41.69      41.31 SILV   
 25 Pellegrino, Franki   9 NS-MR                  40.50      41.55 SILV   
 26 Hsieh, Kaitlin       9 LIAC-MR                42.42      41.77 SILV   
 27 McNicholas, Olivia   9 LIAC-MR                43.27      41.93 SILV   
 28 Giovanniello, Kirs  10 LIAC-MR                41.05      42.05 SILV   
 29 Gavigan, Riley       9 TVSC-MR                40.82      42.19 SILV   
 30 Krolikiewicz, Emma  10 Sachem-MR              41.90      42.30 SILV   
 30 Bowers, Brooke       9 WISC-MR                40.64      42.30 SILV   
 32 Funk, Emma          10 WISC-MR                42.90      42.32 SILV   
 33 Edwards, Laurel     10 CSC-MR                 43.58      42.65 SILV   
 34 Kim, Olivia          9 LIAC-MR                41.26      42.69 SILV   
 35 Piantanida, Carlot   9 LIAC-MR                44.20      42.72 SILV   
 36 Kolar, Kathryn      10 IA-MR                  42.83      43.33 SILV   
 37 Liberato, Natalia    9 IA-MR                  44.37      43.40 SILV   
 38 Liebowitz, Arianna  10 LIND-MR                41.50      43.74 SILV   
 39 Azralon, Danielle   10 Sachem-MR              43.58      44.02 SILV   
Non-Award Division  
  1 Carroll, Victoria    9 LIAC-MR                43.85      44.60        
  2 Coloma, Victoria     9 BBSC-MR                41.94      45.64        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:38.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:27.10 - 1:38.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Eichorn, Delaney    10 LIAC-MR              1:30.05    1:24.77 JO      20  
                  39.31     1:24.77 (45.46)                                        
  2 Thomas, Mackenzie    9 IA-MR                1:31.90    1:27.05 JO      17  
                  41.00     1:27.05 (46.05)                                        
SILV - Division  
  1 Tohill, Natalie     10 Sachem-MR            1:33.25    1:27.71 SILV    20  
                  41.82     1:27.71 (45.89)                                        
  2 Darling, Lauren     10 LIAC-MR              1:27.85    1:28.11 SILV    17  
                  42.82     1:28.11 (45.29)                                        
  3 Sinconegui, Emilia  10 LIAC-MR              1:28.32    1:28.23 SILV    16  
                  40.60     1:28.23 (47.63)                                        
  4 Swanson, Sophia      9 EHY-MR               1:32.81    1:28.41 SILV    15  
                  43.33     1:28.41 (45.08)                                        
  5 DeFranco, Carolyn   10 LIAC-MR              1:35.57    1:28.54 SILV    14  
                  41.11     1:28.54 (47.43)                                        
  6 Giovanniello, Kirs  10 LIAC-MR              1:31.69    1:28.88 SILV    13  
                  41.43     1:28.88 (47.45)                                        
  7 Kirkland, Tiffany   10 LIAC-MR              1:31.06    1:29.35 SILV    12  
                  41.81     1:29.35 (47.54)                                        
  8 Tanaka, Moca        10 LIAC-MR              1:29.52    1:29.54 SILV    11  
                  41.40     1:29.54 (48.14)                                        
  9 Bailin, Hannah      10 HYB-MR               1:30.84    1:29.68 SILV     9  
                  39.96     1:29.68 (49.72)                                        
 10 Hsieh, Kaitlin       9 LIAC-MR              1:32.20    1:30.60 SILV     7  
                  42.21     1:30.60 (48.39)                                        
 11 Carbone, Madeline   10 WISC-MR              1:35.54    1:30.82 SILV     6  
                  43.48     1:30.82 (47.34)                                        
 12 Knight, Caitlin      9 LIAC-MR              1:37.12    1:35.55 SILV     5  
                  44.28     1:35.55 (51.27)                                        
 13 Antoniuk, Isabela    9 LIAC-MR              1:37.45    1:37.13 SILV     4  
                  45.07     1:37.13 (52.06)                                        
 14 Edwards, Laurel     10 CSC-MR               1:38.18    1:37.55 SILV     3  
                  43.39     1:37.55 (54.16)                                        
Non-Award Division  
  1 McFarland, Darcy     9 EHY-MR               1:38.49    1:39.52        
                  46.45     1:39.52 (53.07)                                        
  2 Coloma, Victoria     9 BBSC-MR              1:37.40    1:45.72        
                  47.08     1:45.72 (58.64)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:21.00 - 1:29.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Darling, Lauren     10 LIAC-MR              1:24.87    1:19.52 JO      20  
                  39.94     1:19.52 (39.58)                                        
  2 Claps, Emma          9 HAA-MR               1:25.04    1:20.03 JO      17  
                  38.24     1:20.03 (41.79)                                        
  3 Eichorn, Delaney    10 LIAC-MR              1:24.02    1:20.07 JO      16  
                  38.39     1:20.07 (41.68)                                        
  4 Heinz, Amanda       10 WISC-MR              1:21.83    1:20.35 JO      15  
                  38.23     1:20.35 (42.12)                                        
  5 Profeta, Noelle     10 IA-MR                1:24.89    1:20.49 JO      14  
                  37.25     1:20.49 (43.24)                                        
SILV - Division  
  1 Thomas, Mackenzie    9 IA-MR                1:24.01    1:21.28 SILV    20  
                  36.70     1:21.28 (44.58)                                        
  2 Tanaka, Moca        10 LIAC-MR              1:27.10    1:22.90 SILV    17  
                  40.94     1:22.90 (41.96)                                        
  3 Pikulik, Danielle   10 HAA-MR               1:24.31    1:23.33 SILV    16  
                  38.66     1:23.33 (44.67)                                        
  4 Kreuscher, Camryn   10 HAA-MR               1:28.05    1:23.60 SILV    15  
                  39.21     1:23.60 (44.39)                                        
  5 Pusateri, Jillian   10 LIAC-MR              1:26.15    1:23.71 SILV    14  
                  39.57     1:23.71 (44.14)                                        
  6 Morisi, Kiani        9 LIAC-MR              1:25.84    1:23.88 SILV    13  
                  39.98     1:23.88 (43.90)                                        
  7 Tohill, Natalie     10 Sachem-MR            1:23.61    1:23.94 SILV    12  
                  39.59     1:23.94 (44.35)                                        
  8 McNamara, Maggie    10 LIAC-MR              1:26.30    1:24.17 SILV    11  
                  40.44     1:24.17 (43.73)                                        
  9 Bailin, Hannah      10 HYB-MR               1:24.59    1:24.33 SILV     9  
                  38.72     1:24.33 (45.61)                                        
 10 VanManen, Hannah    10 LIAC-MR              1:27.83    1:24.40 SILV     7  
                  40.15     1:24.40 (44.25)                                        
 11 DeFranco, Carolyn   10 LIAC-MR              1:26.10    1:24.91 SILV     6  
                  42.08     1:24.91 (42.83)                                        
 12 Kirkland, Tiffany   10 LIAC-MR              1:25.13    1:25.02 SILV     5  
                  40.64     1:25.02 (44.38)                                        
 13 Duong, Patricia     10 LIAC-MR              1:28.31    1:25.06 SILV     4  
                  42.72     1:25.06 (42.34)                                        
 14 Carbone, Madeline   10 WISC-MR              1:29.32    1:25.46 SILV     3  
                  39.82     1:25.46 (45.64)                                        
 15 Griskie, Chloe       9 HYB-MR               1:27.30    1:26.01 SILV     2  
                  39.89     1:26.01 (46.12)                                        
 16 Casement, Rachelle  10 LIAC-MR              1:27.69    1:26.06 SILV     1  
                  40.40     1:26.06 (45.66)                                        
 17 Azralon, Danielle   10 Sachem-MR            1:28.75    1:26.60 SILV   
                  40.56     1:26.60 (46.04)                                        
 18 Hsieh, Kaitlin       9 LIAC-MR              1:28.53    1:27.15 SILV   
                  41.36     1:27.15 (45.79)                                        
 19 Kaufman, Lexi        9 Tmsuffolk-MR         1:29.08    1:27.21 SILV   
                  40.31     1:27.21 (46.90)                                        
 20 Giovanniello, Kirs  10 LIAC-MR              1:28.31    1:27.73 SILV   
                  41.40     1:27.73 (46.33)                                        
 21 Edwards, Laurel     10 CSC-MR               1:27.40    1:28.15 SILV   
                  41.83     1:28.15 (46.32)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:15.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:52.00 - 3:15.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Modica, Savannah    10 Tmsuffolk-MR         2:52.89    2:44.31 ZQ      20  
                  36.93     1:18.70 (41.77)     2:07.66 (48.96)     2:44.31 (36.65)
  2 Darling, Lauren     10 LIAC-MR              2:54.13    2:46.50 ZQ      17  
                  40.25     1:25.22 (44.97)     2:10.12 (44.90)     2:46.50 (36.38)
SILV - Division  
  1 Thomas, Mackenzie    9 IA-MR                2:55.00    2:52.52 SILV    20  
                  38.30     1:23.50 (45.20)     2:16.10 (52.60)     2:52.52 (36.42)
  2 Profeta, Noelle     10 IA-MR                2:56.32    2:53.04 SILV    17  
                  37.48     1:24.00 (46.52)     2:12.97 (48.97)     2:53.04 (40.07)
  3 Nasti, Amanda       10 LIND-MR              3:08.19    2:53.91 SILV    16  
                  40.79     1:24.71 (43.92)     2:19.40 (54.69)     2:53.91 (34.51)
  4 Heinz, Amanda       10 WISC-MR              2:54.28    2:56.79 SILV    14.5
                  39.48     1:27.44 (47.96)     2:15.93 (48.49)     2:56.79 (40.86)
  4 Morisi, Kiani        9 LIAC-MR              2:56.86    2:56.79 SILV    14.5
                  39.81     1:26.85 (47.04)     2:18.81 (51.96)     2:56.79 (37.98)
  6 Pikulik, Danielle   10 HAA-MR               2:55.65    2:57.83 SILV    13  
                  42.78     1:28.42 (45.64)     2:19.64 (51.22)     2:57.83 (38.19)
  7 Duong, Patricia     10 LIAC-MR              2:58.79    3:01.76 SILV    12  
                  49.82     1:32.98 (43.16)     2:20.40 (47.42)     3:01.76 (41.36)
  8 Chan, Rachel        10 TVSC-MR              3:12.38    3:02.67 SILV    11  
                  41.75     1:28.97 (47.22)     2:22.90 (53.93)     3:02.67 (39.77)
  9 Carbone, Madeline   10 WISC-MR              3:06.27    3:02.78 SILV     9  
                  42.29     1:26.91 (44.62)     2:24.51 (57.60)     3:02.78 (38.27)
 10 Giovanniello, Kirs  10 LIAC-MR              3:00.25    3:02.82 SILV     7  
                  43.22     1:29.45 (46.23)     2:22.68 (53.23)     3:02.82 (40.14)
 11 Lagattolla, Emma    10 IA-MR                3:10.65    3:03.78 SILV     6  
                  44.09     1:30.85 (46.76)     2:24.50 (53.65)     3:03.78 (39.28)
 12 Tohill, Natalie     10 Sachem-MR            2:59.06    3:07.87 SILV     5  
                  41.73     1:30.92 (49.19)     2:28.49 (57.57)     3:07.87 (39.38)
 13 Funk, Emma          10 WISC-MR              3:11.84    3:09.54 SILV     4  
                                1:35.44 ( )     2:27.42 (51.98)     3:09.54 (42.12)
 14 Edwards, Laurel     10 CSC-MR               3:10.32    3:11.02 SILV     3  
                  44.38     1:32.53 (48.15)     2:27.03 (54.50)     3:11.02 (43.99)
 15 McNicholas, Olivia   9 LIAC-MR              3:10.35    3:11.83 SILV     2  
                                                    2:29.44 ( )     3:11.83 (42.39)
 16 Liebowitz, Arianna  10 LIND-MR              3:14.42    3:12.05 SILV     1  
                  47.95     1:33.89 (45.94)     2:32.54 (58.65)     3:12.05 (39.51)
 17 Clancy, Kiersten    10 TVSC-MR              3:04.25    3:12.42 SILV   
                  47.04     1:34.68 (47.64)     2:31.31 (56.63)     3:12.42 (41.11)
 18 Fitzgerald, Erin    10 Tmsuffolk-MR         3:07.06    3:12.86 SILV   
                  46.24     1:33.55 (47.31)     2:33.50 (59.95)     3:12.86 (39.36)
 19 Knight, Caitlin      9 LIAC-MR              3:11.44    3:13.07 SILV   
                  43.85     1:33.40 (49.55)     2:32.21 (58.81)     3:13.07 (40.86)
 20 Piantanida, Carlot   9 LIAC-MR              3:11.14    3:14.49 SILV   
                  46.21     1:33.73 (47.52)     2:31.65 (57.92)     3:14.49 (42.84)
 21 Krolikiewicz, Emma  10 Sachem-MR            3:14.35    3:14.73 SILV   
                  44.34     1:34.12 (49.78)     2:30.87 (56.75)     3:14.73 (43.86)
Non-Award Division  
  1 Pellegrino, Franki   9 NS-MR                3:11.04    3:17.09        
                  41.55     1:29.52 (47.97)   2:37.03 (1:07.51)     3:17.09 (40.06)
 -- Kreuscher, Camryn   10 HAA-MR               3:03.77         DQ        
      39 Non-continuous turning action - back
                                1:34.14 ( )     2:29.19 (55.05)          DQ (41.21)
 -- Hummel, Danielle    10 HAA-MR               3:09.23    3:03.45        
      63 Declared false start - Misc
                  44.08     1:30.94 (46.86)     2:24.15 (53.21)     3:03.45 (39.30)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                31.49  SILV
 Meet Qualifying:  28.50 - 31.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Hummel, Christina   12 HAA-MR                 28.64      28.34 JO      20  
SILV - Division  
  1 Bonneville, Alyssa  12 TVSC-MR                30.49      28.55 SILV    20  
  2 Bardak, Emily       11 TVSC-MR                28.94      28.56 SILV    17  
  3 Kopp, Emma          11 CSC-MR                 29.07      28.90 SILV    16  
  4 Truter, Samantha    12 LIAC-MR                29.22      28.93 SILV    15  
  5 Park, Naomi         12 TVSC-MR                29.77      29.01 SILV    14  
  6 Scharf, Baylee      12 Tmsuffolk-MR           28.85      29.05 SILV    13  
  7 Howard, Grace       11 Tmsuffolk-MR           29.81      29.11 SILV    12  
  8 Hennessy, Emily     11 HAA-MR                 29.76      29.22 SILV    11  
  9 Gallagher, Liz      12 HAA-MR                 29.40      29.28 SILV     9  
 10 Giunta, Natalia     12 TVSC-MR                29.18      29.33 SILV     7  
 11 DeHavenon, Cecilia  12 EHY-MR                 29.62      29.36 SILV     6  
 12 Biviano, Julia      12 Sachem-MR              30.00      29.44 SILV     4.5
 12 Guglielmo, Jessica  11 LIAC-MR                29.67      29.44 SILV     4.5
 14 Jannsen, Cassandra  12 NS-MR                  30.55      29.46 SILV     3  
 15 Gallego, Samantha   12 LIAC-MR                29.19      29.50 SILV     2  
 16 Ryan, Emily         11 LIND-MR                30.46      29.56 SILV     0.5
 16 Kudla, Brittney     12 IA-MR                  29.59      29.56 SILV     0.5
 18 Kiernan, Emily      12 Farmingdale-MR         28.89      29.60 SILV   
 19 Standel, Sassy      12 NS-MR                  29.71      29.68 SILV   
 20 Cody, Rachel        11 IA-MR                  30.19      29.85 SILV   
 21 Mattutat, Gabriell  11 Tmsuffolk-MR           29.40      29.88 SILV   
 22 Gabinoff, Katherin  12 Tmsuffolk-MR           30.22      29.94 SILV   
 23 Spencer, Hannnah    11 HYB-MR                 30.32      30.01 SILV   
 24 Davi, Julia         12 WISC-MR                29.88      30.02 SILV   
 24 Judson, Sidney      11 TVSC-MR                30.82      30.02 SILV   
 26 Palazzo, Gianna     12 HAA-MR                 29.50      30.09 SILV   
 27 Llewellyn, Christi  12 CSC-MR                 31.22      30.14 SILV   
 28 Mattei, Monica      12 BBSC-MR                29.99      30.19 SILV   
 29 Liang, Emily        11 BBSC-MR                30.15      30.21 SILV   
 30 Beck, Nicole        11 NS-MR                  30.90      30.22 SILV   
 31 Darling, Samantha   12 LIAC-MR                30.54      30.34 SILV   
 32 Heaney, Cara        11 LIAC-MR                30.74      30.36 SILV   
 33 Tucker, Alina       12 BBSC-MR                30.21      30.41 SILV   
 34 Guida, Emily        12 BBSC-MR                30.47      30.49 SILV   
 35 Plansker, Olivia    12 LIAC-MR                30.78      30.50 SILV   
 36 Randhawa, Rhea      12 Tmsuffolk-MR           30.82      30.52 SILV   
 37 DiTolla, Rachel     12 TVSC-MR                30.17      30.67 SILV   
 38 Dunlop, Julia       12 Sachem-MR              31.31      30.68 SILV   
 39 Pase, Emma          12 TVSC-MR                31.01      30.76 SILV   
 40 Tsai, Alice         12 Sachem-MR              30.69      30.77 SILV   
 41 Adams, Hayley       12 TVSC-MR                30.41      30.79 SILV   
 42 Meirowitz, Deborah  11 LIAC-MR                31.12      30.96 SILV   
 43 McCabe, Katie       12 TVSC-MR                31.41      30.98 SILV   
 44 Palmer, Pleasant    11 LIAC-MR                31.45      31.09 SILV   
 45 Yuen, Kalie         11 LIAC-MR                31.25      31.30 SILV   
 45 Ramirez, Claire     12 Sachem-MR              30.91      31.30 SILV   
 47 Purcell, Margaret   11 EHY-MR                 30.02      31.33 SILV   
 48 Yi, Morgan          12 LIAC-MR                31.33      31.43 SILV   
 49 Pierce, Francesca   12 WISC-MR                31.37      31.46 SILV   
 50 Lee, Katherine      11 BBSC-MR                31.27      31.49 SILV   
 50 Antonawich, Kathry  12 WISC-MR                30.80      31.49 SILV   
Non-Award Division  
  1 Chirico, Kasidy     12 TVSC-MR                31.36      31.52        
  2 Oakland, Caroline   11 EHY-MR                 31.41      32.10        
  3 Martinez, Marisa    11 LIAC-MR                31.49      32.51        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:09.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.80 - 1:09.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Hummel, Christina   12 HAA-MR               1:01.93    1:00.53 JO      20  
                  29.00     1:00.53 (31.53)                                        
  2 Osmun, Heather      12 HYB-MR               1:02.08    1:01.15 JO      17  
                  29.84     1:01.15 (31.31)                                        
SILV - Division  
  1 Park, Naomi         12 TVSC-MR              1:03.40    1:02.50 SILV    20  
                  29.90     1:02.50 (32.60)                                        
  2 Gallego, Samantha   12 LIAC-MR              1:04.02    1:02.98 SILV    17  
                  30.53     1:02.98 (32.45)                                        
  3 McKenna, Casey      12 Tmsuffolk-MR         1:02.76    1:03.03 SILV    16  
                  29.86     1:03.03 (33.17)                                        
  4 Mattutat, Gabriell  11 Tmsuffolk-MR         1:03.71    1:03.42 SILV    15  
                  30.52     1:03.42 (32.90)                                        
  5 Scharf, Baylee      12 Tmsuffolk-MR         1:04.06    1:03.48 SILV    14  
                  30.72     1:03.48 (32.76)                                        
  6 DeHavenon, Cecilia  12 EHY-MR               1:02.96    1:03.62 SILV    13  
                  30.37     1:03.62 (33.25)                                        
  7 Fleischer, Lindsay  12 HAA-MR               1:05.00    1:03.75 SILV    12  
                  29.98     1:03.75 (33.77)                                        
  8 Truter, Samantha    12 LIAC-MR              1:02.71    1:03.93 SILV    11  
                  30.89     1:03.93 (33.04)                                        
  9 Jannsen, Cassandra  12 NS-MR                1:06.12    1:03.99 SILV     9  
                  31.04     1:03.99 (32.95)                                        
 10 DiTolla, Rachel     12 TVSC-MR              1:03.53    1:04.20 SILV     7  
                  31.43     1:04.20 (32.77)                                        
 11 Biviano, Julia      12 Sachem-MR            1:04.44    1:04.36 SILV     6  
                  31.01     1:04.36 (33.35)                                        
 12 Ryan, Emily         11 LIND-MR              1:07.19    1:04.48 SILV     5  
                  31.08     1:04.48 (33.40)                                        
 13 Kudla, Brittney     12 IA-MR                1:03.41    1:04.55 SILV     4  
                  31.20     1:04.55 (33.35)                                        
 14 Kiernan, Emily      12 Farmingdale-MR       1:04.00    1:04.59 SILV     3  
                  31.96     1:04.59 (32.63)                                        
 15 Adams, Hayley       12 TVSC-MR              1:04.21    1:04.65 SILV     2  
                  31.67     1:04.65 (32.98)                                        
 16 Howard, Grace       11 Tmsuffolk-MR         1:05.48    1:04.76 SILV     1  
                  31.53     1:04.76 (33.23)                                        
 17 Giunta, Natalia     12 TVSC-MR              1:04.62    1:04.89 SILV   
                  30.48     1:04.89 (34.41)                                        
 18 Judson, Sidney      11 TVSC-MR              1:06.39    1:04.91 SILV   
                  31.14     1:04.91 (33.77)                                        
 19 Gallagher, Liz      12 HAA-MR               1:05.37    1:04.94 SILV   
                  31.27     1:04.94 (33.67)                                        
 20 Mattei, Monica      12 BBSC-MR              1:07.02    1:05.13 SILV   
                  30.99     1:05.13 (34.14)                                        
 21 Kopp, Emma          11 CSC-MR               1:05.18    1:05.26 SILV   
                  30.95     1:05.26 (34.31)                                        
 22 Liang, Emily        11 BBSC-MR              1:05.14    1:05.32 SILV   
                  31.25     1:05.32 (34.07)                                        
 23 Hennessy, Emily     11 HAA-MR               1:07.75    1:05.48 SILV   
                  31.13     1:05.48 (34.35)                                        
 24 Pase, Emma          12 TVSC-MR              1:08.11    1:05.49 SILV   
                  31.92     1:05.49 (33.57)                                        
 25 Gabinoff, Katherin  12 Tmsuffolk-MR         1:06.33    1:05.58 SILV   
                  31.71     1:05.58 (33.87)                                        
 26 Standel, Sassy      12 NS-MR                1:05.39    1:05.68 SILV   
                  31.73     1:05.68 (33.95)                                        
 27 Randhawa, Rhea      12 Tmsuffolk-MR         1:07.22    1:05.70 SILV   
                  31.25     1:05.70 (34.45)                                        
 28 Duffe, Michelle     12 Tmsuffolk-MR         1:08.67    1:05.76 SILV   
                  31.29     1:05.76 (34.47)                                        
 29 Cody, Rachel        11 IA-MR                1:05.82    1:05.89 SILV   
                  31.95     1:05.89 (33.94)                                        
 30 Davi, Julia         12 WISC-MR              1:05.33    1:06.02 SILV   
                  31.60     1:06.02 (34.42)                                        
 31 Plansker, Olivia    12 LIAC-MR              1:06.45    1:06.20 SILV   
                  31.50     1:06.20 (34.70)                                        
 32 Heaney, Cara        11 LIAC-MR              1:07.40    1:06.22 SILV   
                  31.15     1:06.22 (35.07)                                        
 33 Llewellyn, Christi  12 CSC-MR               1:06.54    1:06.31 SILV   
                  31.64     1:06.31 (34.67)                                        
 34 Purcell, Margaret   11 EHY-MR               1:07.43    1:06.35 SILV   
                  31.75     1:06.35 (34.60)                                        
 35 Tsai, Alice         12 Sachem-MR            1:06.35    1:06.50 SILV   
                  31.07     1:06.50 (35.43)                                        
 36 Dunlop, Julia       12 Sachem-MR            1:07.64    1:06.51 SILV   
                  32.47     1:06.51 (34.04)                                        
 37 Tucker, Alina       12 BBSC-MR              1:08.61    1:06.63 SILV   
                  32.04     1:06.63 (34.59)                                        
 38 Chirico, Kasidy     12 TVSC-MR              1:09.31    1:06.67 SILV   
                  32.23     1:06.67 (34.44)                                        
 39 Spencer, Hannnah    11 HYB-MR               1:09.39    1:07.02 SILV   
                  32.12     1:07.02 (34.90)                                        
 40 McCabe, Katie       12 TVSC-MR              1:07.81    1:07.05 SILV   
                  31.85     1:07.05 (35.20)                                        
 41 Meirowitz, Deborah  11 LIAC-MR              1:06.51    1:07.21 SILV   
                  32.34     1:07.21 (34.87)                                        
 41 Guida, Emily        12 BBSC-MR              1:06.84    1:07.21 SILV   
                  32.64     1:07.21 (34.57)                                        
 43 Antoniuk, Sandra    12 LIAC-MR              1:08.31    1:07.23 SILV   
                  32.69     1:07.23 (34.54)                                        
 44 Ostrander, Bethany  12 TVSC-MR              1:09.07    1:07.47 SILV   
                  32.27     1:07.47 (35.20)                                        
 45 Yuen, Kalie         11 LIAC-MR              1:09.17    1:07.49 SILV   
                  31.94     1:07.49 (35.55)                                        
 46 Antonawich, Kathry  12 WISC-MR              1:05.90    1:07.55 SILV   
                  32.36     1:07.55 (35.19)                                        
 47 Darling, Samantha   12 LIAC-MR              1:08.75    1:07.72 SILV   
                  32.73     1:07.72 (34.99)                                        
 48 Palmer, Pleasant    11 LIAC-MR              1:08.06    1:07.87 SILV   
                  33.02     1:07.87 (34.85)                                        
 49 McNulty, Joanna     11 LIAC-MR              1:08.25    1:07.89 SILV   
                  33.07     1:07.89 (34.82)                                        
 50 Colefield, Sarah    11 CSC-MR               1:07.62    1:08.05 SILV   
                  32.55     1:08.05 (35.50)                                        
 51 Yi, Morgan          12 LIAC-MR              1:07.64    1:08.55 SILV   
                  32.80     1:08.55 (35.75)                                        
Non-Award Division  
  1 Souza, Monique      11 BBSC-MR              1:07.97    1:09.44        
                  33.52     1:09.44 (35.92)                                        
  2 Oakland, Caroline   11 EHY-MR               1:08.45    1:09.88        
                  33.82     1:09.88 (36.06)                                        
  3 DiMarinis, Hannah   11 BBSC-MR              1:07.88    1:11.23        
                  34.21     1:11.23 (37.02)                                        
 -- Ramirez, Claire     12 Sachem-MR            1:07.99         DQ        
      60 False start
                  32.64          DQ (34.78)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:27.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:14.00 - 2:27.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Alliegro, Alexandr  12 IA-MR                2:19.12    2:08.12 ZQ      20  
                  29.50     1:02.11 (32.61)     1:35.17 (33.06)     2:08.12 (32.95)
  2 Bardak, Emily       11 TVSC-MR              2:16.04    2:10.40 ZQ      17  
                  30.28     1:03.05 (32.77)     1:37.60 (34.55)     2:10.40 (32.80)
JO - Division  
  1 Russell, Leah       11 CSC-MR               2:14.61    2:12.80 JO      20  
                  30.38     1:05.38 (35.00)     1:40.11 (34.73)     2:12.80 (32.69)
SILV - Division  
  1 Park, Naomi         12 TVSC-MR              2:19.80    2:14.40 SILV    20  
                  30.18     1:04.53 (34.35)     1:40.25 (35.72)     2:14.40 (34.15)
  2 Mattutat, Gabriell  11 Tmsuffolk-MR         2:17.72    2:15.03 SILV    17  
                  30.94     1:05.17 (34.23)     1:40.51 (35.34)     2:15.03 (34.52)
  3 Bonneville, Alyssa  12 TVSC-MR              2:14.69    2:15.56 SILV    16  
                  30.67     1:04.90 (34.23)     1:40.94 (36.04)     2:15.56 (34.62)
  4 DiTolla, Rachel     12 TVSC-MR              2:17.89    2:15.82 SILV    15  
                  32.07     1:06.44 (34.37)     1:41.69 (35.25)     2:15.82 (34.13)
  5 Scharf, Baylee      12 Tmsuffolk-MR         2:17.58    2:16.25 SILV    14  
                  31.17     1:05.83 (34.66)     1:41.79 (35.96)     2:16.25 (34.46)
  6 Osmun, Heather      12 HYB-MR               2:16.54    2:16.63 SILV    13  
                  31.25     1:05.65 (34.40)     1:41.16 (35.51)     2:16.63 (35.47)
  7 McKenna, Casey      12 Tmsuffolk-MR         2:19.06    2:16.85 SILV    12  
                  30.53     1:05.82 (35.29)     1:42.44 (36.62)     2:16.85 (34.41)
  8 Truter, Samantha    12 LIAC-MR              2:16.19    2:17.27 SILV    11  
                  30.94     1:05.30 (34.36)     1:42.01 (36.71)     2:17.27 (35.26)
  9 Ryan, Emily         11 LIND-MR              2:21.35    2:17.94 SILV     9  
                  31.38     1:05.99 (34.61)     1:42.24 (36.25)     2:17.94 (35.70)
 10 DeHavenon, Cecilia  12 EHY-MR               2:20.76    2:18.14 SILV     7  
                  31.26     1:06.50 (35.24)     1:43.19 (36.69)     2:18.14 (34.95)
 11 Howard, Grace       11 Tmsuffolk-MR         2:22.11    2:18.19 SILV     6  
                  31.42     1:07.22 (35.80)     1:43.42 (36.20)     2:18.19 (34.77)
 12 Biviano, Julia      12 Sachem-MR            2:20.36    2:18.70 SILV     5  
                  31.42     1:06.73 (35.31)     1:43.21 (36.48)     2:18.70 (35.49)
 13 Standel, Sassy      12 NS-MR                2:18.58    2:21.19 SILV     4  
                  31.39     1:07.10 (35.71)     1:44.35 (37.25)     2:21.19 (36.84)
 14 Davi, Julia         12 WISC-MR              2:22.82    2:21.35 SILV     3  
                  31.68     1:08.96 (37.28)     1:46.48 (37.52)     2:21.35 (34.87)
 15 Heaney, Cara        11 LIAC-MR              2:24.34    2:21.46 SILV     2  
                  31.35     1:06.77 (35.42)     1:44.26 (37.49)     2:21.46 (37.20)
 16 Duffe, Michelle     12 Tmsuffolk-MR         2:26.65    2:21.66 SILV     1  
                  31.21     1:07.63 (36.42)     1:45.16 (37.53)     2:21.66 (36.50)
 17 Purcell, Margaret   11 EHY-MR               2:22.72    2:21.82 SILV   
                  32.46     1:09.29 (36.83)     1:46.58 (37.29)     2:21.82 (35.24)
 18 Gabinoff, Katherin  12 Tmsuffolk-MR         2:26.30    2:22.21 SILV   
                  33.02     1:09.30 (36.28)     1:46.25 (36.95)     2:22.21 (35.96)
 19 Judson, Sidney      11 TVSC-MR              2:24.62    2:22.29 SILV   
                  32.12     1:08.12 (36.00)     1:46.13 (38.01)     2:22.29 (36.16)
 20 Kiernan, Emily      12 Farmingdale-MR       2:27.48    2:22.39 SILV   
                  34.20     1:11.82 (37.62)     1:48.77 (36.95)     2:22.39 (33.62)
 21 Jannsen, Cassandra  12 NS-MR                2:23.42    2:22.65 SILV   
                  32.69     1:08.60 (35.91)     1:46.95 (38.35)     2:22.65 (35.70)
 22 Plansker, Olivia    12 LIAC-MR              2:23.19    2:24.03 SILV   
                  32.20     1:08.44 (36.24)     1:46.58 (38.14)     2:24.03 (37.45)
 23 Falletta, Arianna   11 Tmsuffolk-MR         2:25.29    2:24.41 SILV   
                  32.45     1:08.55 (36.10)     1:46.51 (37.96)     2:24.41 (37.90)
 24 Darling, Samantha   12 LIAC-MR              2:26.23    2:24.78 SILV   
                  33.22     1:10.57 (37.35)     1:48.70 (38.13)     2:24.78 (36.08)
 25 Meirowitz, Deborah  11 LIAC-MR              2:22.06    2:25.00 SILV   
                  32.22     1:08.32 (36.10)     1:46.63 (38.31)     2:25.00 (38.37)
 26 Guida, Emily        12 BBSC-MR              2:25.10    2:26.42 SILV   
                  34.11     1:11.14 (37.03)     1:48.82 (37.68)     2:26.42 (37.60)
 27 Antonawich, Kathry  12 WISC-MR              2:22.78    2:26.44 SILV   
                  32.22     1:08.88 (36.66)     1:47.51 (38.63)     2:26.44 (38.93)
 28 Martinez, Marisa    11 LIAC-MR              2:26.76    2:26.59 SILV   
                  34.98     1:11.86 (36.88)     1:50.19 (38.33)     2:26.59 (36.40)
 29 Bush, Alexis        12 LIAC-MR              2:26.02    2:27.73 SILV   
                  34.19     1:11.01 (36.82)     1:49.57 (38.56)     2:27.73 (38.16)
Non-Award Division  
  1 Souza, Monique      11 BBSC-MR              2:27.44    2:28.27        
                  35.41     1:13.23 (37.82)     1:52.06 (38.83)     2:28.27 (36.21)
  2 Pase, Emma          12 TVSC-MR              2:27.47    2:28.69        
                  34.56     1:12.65 (38.09)     1:51.74 (39.09)     2:28.69 (36.95)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:25.79  SILV
 Meet Qualifying:  6:02.00 - 6:25.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Alliegro, Alexandr  12 IA-MR                6:02.92    5:38.25 ZQ      20  
                  30.64     1:04.10 (33.46)     1:38.53 (34.43)     2:12.95 (34.42)
        2:47.70 (34.75)     3:22.08 (34.38)     3:56.74 (34.66)     4:32.22 (35.48)
        5:06.46 (34.24)     5:38.25 (31.79)                                        
SILV - Division  
  1 Scharf, Baylee      12 Tmsuffolk-MR         6:13.75    6:04.01 SILV    20  
                  32.10     1:08.98 (36.88)     1:46.85 (37.87)     2:23.40 (36.55)
        3:00.94 (37.54)     3:37.97 (37.03)     4:15.35 (37.38)     4:52.33 (36.98)
        5:28.97 (36.64)     6:04.01 (35.04)                                        
  2 Mattutat, Gabriell  11 Tmsuffolk-MR         6:17.71    6:05.63 SILV    17  
                  32.19     1:08.73 (36.54)     1:45.99 (37.26)     2:23.34 (37.35)
        3:01.21 (37.87)     3:38.89 (37.68)     4:17.01 (38.12)     4:54.18 (37.17)
        5:30.91 (36.73)     6:05.63 (34.72)                                        
  3 Truter, Samantha    12 LIAC-MR              6:03.08    6:13.28 SILV    16  
                  32.06     1:07.97 (35.91)     1:45.70 (37.73)     2:23.71 (38.01)
        3:01.72 (38.01)     3:40.17 (38.45)     4:19.58 (39.41)     4:58.91 (39.33)
        5:37.52 (38.61)     6:13.28 (35.76)                                        
  4 DiTolla, Rachel     12 TVSC-MR              6:07.85    6:14.07 SILV    15  
                  34.40     1:12.39 (37.99)     1:50.98 (38.59)     2:29.38 (38.40)
        3:08.25 (38.87)     3:46.19 (37.94)     4:24.19 (38.00)     5:02.45 (38.26)
        5:39.23 (36.78)     6:14.07 (34.84)                                        
  5 Ryan, Emily         11 LIND-MR              6:19.17    6:14.90 SILV    14  
                  32.29     1:09.07 (36.78)     1:47.54 (38.47)     2:26.24 (38.70)
        3:04.98 (38.74)     3:44.25 (39.27)     4:23.05 (38.80)     5:01.39 (38.34)
        5:39.65 (38.26)     6:14.90 (35.25)                                        
  6 Randhawa, Rhea      12 Tmsuffolk-MR         6:24.85    6:14.93 SILV    13  
                  32.71     1:09.56 (36.85)     1:47.80 (38.24)     2:26.08 (38.28)
        3:04.72 (38.64)     3:43.81 (39.09)     4:23.17 (39.36)     5:02.38 (39.21)
        5:39.84 (37.46)     6:14.93 (35.09)                                        
  7 DeHavenon, Cecilia  12 EHY-MR               6:20.88    6:14.99 SILV    12  
                  33.41     1:11.92 (38.51)     1:51.15 (39.23)     2:30.31 (39.16)
        3:09.32 (39.01)     3:48.68 (39.36)     4:27.25 (38.57)     5:05.29 (38.04)
        5:41.59 (36.30)     6:14.99 (33.40)                                        
  8 McKenna, Casey      12 Tmsuffolk-MR         6:16.58    6:15.47 SILV    11  
                  32.04     1:09.44 (37.40)     1:48.29 (38.85)     2:27.72 (39.43)
        3:06.78 (39.06)     3:46.24 (39.46)     4:25.09 (38.85)     5:03.19 (38.10)
        5:40.55 (37.36)     6:15.47 (34.92)                                        
  9 Fleischer, Lindsay  12 HAA-MR               6:16.16    6:16.29 SILV     9  
                  31.92     1:09.49 (37.57)     1:48.67 (39.18)     2:27.68 (39.01)
        3:07.05 (39.37)     3:46.74 (39.69)     4:26.01 (39.27)     5:04.59 (38.58)
        5:41.69 (37.10)     6:16.29 (34.60)                                        
 10 Adams, Hayley       12 TVSC-MR              6:07.45    6:16.41 SILV     7  
                  34.07     1:10.90 (36.83)     1:48.50 (37.60)     2:26.79 (38.29)
        3:05.18 (38.39)     3:44.34 (39.16)     4:23.56 (39.22)     5:02.32 (38.76)
        5:40.12 (37.80)     6:16.41 (36.29)                                        
 11 Meirowitz, Deborah  11 LIAC-MR              6:13.82    6:21.40 SILV     6  
                  34.06     1:11.74 (37.68)     1:50.70 (38.96)     2:29.78 (39.08)
        3:07.90 (38.12)     3:46.75 (38.85)     4:25.97 (39.22)     5:05.59 (39.62)
        5:43.75 (38.16)     6:21.40 (37.65)                                        
 12 Judson, Sidney      11 TVSC-MR              6:16.57    6:23.55 SILV     5  
                  33.07     1:09.63 (36.56)     1:48.36 (38.73)     2:27.61 (39.25)
        3:07.26 (39.65)     3:47.21 (39.95)     4:26.89 (39.68)     5:06.69 (39.80)
        5:45.89 (39.20)     6:23.55 (37.66)                                        
Non-Award Division  
  1 Martinez, Marisa    11 LIAC-MR              6:25.54    6:31.57        
                  35.62     1:14.70 (39.08)     1:54.88 (40.18)     2:34.52 (39.64)
        3:14.26 (39.74)     3:54.27 (40.01)     4:33.85 (39.58)     5:13.41 (39.56)
        5:53.13 (39.72)     6:31.57 (38.44)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                38.09  SILV
 Meet Qualifying:  33.00 - 38.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Koehler, Sierra     12 WISC-MR                33.07      31.81 ZQ      20  
JO - Division  
  1 Bardak, Emily       11 TVSC-MR                33.67      32.76 JO      20  
  2 Bonneville, Alyssa  12 TVSC-MR                33.40      32.77 JO      17  
SILV - Division  
  1 DeHavenon, Cecilia  12 EHY-MR                 34.38      33.60 SILV    20  
  2 Scharf, Baylee      12 Tmsuffolk-MR           33.77      33.66 SILV    17  
  3 Russell, Leah       11 CSC-MR                 33.29      33.87 SILV    16  
  4 Antonawich, Kathry  12 WISC-MR                34.72      33.95 SILV    15  
  5 Mattei, Monica      12 BBSC-MR                34.62      33.99 SILV    14  
  6 Ryan, Marikate      12 EHY-MR                 33.58      34.04 SILV    13  
  7 Gallego, Samantha   12 LIAC-MR                36.21      34.07 SILV    12  
  8 Palazzo, Gianna     12 HAA-MR                 34.55      34.09 SILV    10  
  8 McKenna, Casey      12 Tmsuffolk-MR           34.54      34.09 SILV    10  
 10 Jannsen, Cassandra  12 NS-MR                  35.58      34.32 SILV     7  
 11 Fung, Emily         11 Tmsuffolk-MR           34.70      34.40 SILV     5.5
 11 DiTolla, Rachel     12 TVSC-MR                34.89      34.40 SILV     5.5
 13 Gallagher, Liz      12 HAA-MR                 36.21      34.50 SILV     4  
 14 Standel, Sassy      12 NS-MR                  33.25      34.68 SILV     3  
 15 Tucker, Alina       12 BBSC-MR                35.57      34.75 SILV     2  
 16 Mattutat, Gabriell  11 Tmsuffolk-MR           34.59      34.83 SILV     1  
 17 Falletta, Arianna   11 Tmsuffolk-MR           36.57      34.84 SILV   
 18 Ryan, Emily         11 LIND-MR                36.81      35.06 SILV   
 19 Cassenti, Skylar    12 Sachem-MR              36.99      35.15 SILV   
 20 Kiernan, Emily      12 Farmingdale-MR         35.44      35.42 SILV   
 21 Romero, Rosalinda   11 TVSC-MR                37.27      35.73 SILV   
 22 Ostrander, Bethany  12 TVSC-MR                37.08      35.89 SILV   
 23 Kudla, Brittney     12 IA-MR                  35.86      35.98 SILV   
 23 Yang, Emily         11 NS-MR                  37.09      35.98 SILV   
 25 Hennessy, Emily     11 HAA-MR                 37.49      36.00 SILV   
 26 Puzio, Amanda       12 Sachem-MR              38.04      36.07 SILV   
 27 Yi, Morgan          12 LIAC-MR                35.91      36.08 SILV   
 28 Dauz, Aleksandra    11 LIAC-MR                38.07      36.17 SILV   
 29 Davi, Julia         12 WISC-MR                36.50      36.28 SILV   
 30 Tsai, Alice         12 Sachem-MR              35.16      36.34 SILV   
 31 Llewellyn, Christi  12 CSC-MR                 36.57      36.39 SILV   
 32 Heaney, Cara        11 LIAC-MR                35.86      36.41 SILV   
 33 Biviano, Julia      12 Sachem-MR              36.75      36.46 SILV   
 34 Boyle, Meghan       12 IA-MR                  37.37      36.47 SILV   
 35 Riley, Emma         11 HYB-MR                 35.74      36.57 SILV   
 36 Yuen, Kalie         11 LIAC-MR                36.36      36.61 SILV   
 37 Guida, Emily        12 BBSC-MR                37.35      36.73 SILV   
 38 Dominger, Alexa     11 HAA-MR                 37.09      36.80 SILV   
 39 Gabinoff, Katherin  12 Tmsuffolk-MR           35.83      36.84 SILV   
 40 Paradiso, Liana     12 EHY-MR                 38.06      36.85 SILV   
 41 Ramirez, Claire     12 Sachem-MR              35.89      37.32 SILV   
 41 Howard, Grace       11 Tmsuffolk-MR           36.46      37.32 SILV   
 43 Colefield, Sarah    11 CSC-MR                 37.44      37.33 SILV   
 44 McNulty, Joanna     11 LIAC-MR                36.88      37.35 SILV   
 45 Neglia, Allegra     11 Tmsuffolk-MR           37.49      37.36 SILV   
 46 Kilgallen, Kristen  11 LIAC-MR                37.44      37.38 SILV   
 47 Plansker, Olivia    12 LIAC-MR                37.83      37.46 SILV   
 48 Byrne, Shannon      12 Sachem-MR              38.01      37.56 SILV   
 49 Dunlop, Julia       12 Sachem-MR              36.46      37.61 SILV   
 50 Suchy, Morgan       12 Sachem-MR              37.86      37.71 SILV   
 51 Lee, Katherine      11 BBSC-MR                37.63      37.98 SILV   
Non-Award Division  
  1 Darling, Samantha   12 LIAC-MR                37.09      38.43        
  2 Meirowitz, Deborah  11 LIAC-MR                37.94      38.93        
  3 Souza, Monique      11 BBSC-MR                37.49      39.00        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:22.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.50 - 1:22.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Giunta, Natalia     12 TVSC-MR              1:10.77    1:09.10 ZQ      20  
                  33.29     1:09.10 (35.81)                                        
  2 Bardak, Emily       11 TVSC-MR              1:12.59    1:09.27 ZQ      17  
                  33.88     1:09.27 (35.39)                                        
SILV - Division  
  1 Guglielmo, Jessica  11 LIAC-MR              1:11.57    1:11.27 SILV    20  
                  34.55     1:11.27 (36.72)                                        
  2 Scharf, Baylee      12 Tmsuffolk-MR         1:12.62    1:11.39 SILV    17  
                  34.74     1:11.39 (36.65)                                        
  3 Judson, Sidney      11 TVSC-MR              1:15.04    1:11.44 SILV    16  
                  34.45     1:11.44 (36.99)                                        
  4 Freund, Jessica     11 Sachem-MR            1:12.29    1:11.53 SILV    15  
                  35.07     1:11.53 (36.46)                                        
  5 DeHavenon, Cecilia  12 EHY-MR               1:12.69    1:11.58 SILV    14  
                  34.35     1:11.58 (37.23)                                        
  6 Standel, Sassy      12 NS-MR                1:11.29    1:12.00 SILV    13  
                  35.22     1:12.00 (36.78)                                        
  7 Duffe, Michelle     12 Tmsuffolk-MR         1:15.49    1:12.19 SILV    12  
                  34.42     1:12.19 (37.77)                                        
  8 Jannsen, Cassandra  12 NS-MR                1:14.32    1:12.26 SILV    11  
                  35.36     1:12.26 (36.90)                                        
  9 Russell, Leah       11 CSC-MR               1:13.29    1:12.53 SILV     8  
                  34.73     1:12.53 (37.80)                                        
  9 Gallego, Samantha   12 LIAC-MR              1:13.19    1:12.53 SILV     8  
                  35.89     1:12.53 (36.64)                                        
 11 McKenna, Casey      12 Tmsuffolk-MR         1:16.64    1:12.87 SILV     6  
                  35.04     1:12.87 (37.83)                                        
 12 Fung, Emily         11 Tmsuffolk-MR         1:13.23    1:13.05 SILV     5  
                  35.18     1:13.05 (37.87)                                        
 13 Gallagher, Liz      12 HAA-MR               1:13.18    1:13.30 SILV     4  
                  35.49     1:13.30 (37.81)                                        
 14 Truter, Samantha    12 LIAC-MR              1:16.07    1:13.48 SILV     3  
                  35.69     1:13.48 (37.79)                                        
 15 DiTolla, Rachel     12 TVSC-MR              1:13.98    1:13.71 SILV     2  
                  36.18     1:13.71 (37.53)                                        
 16 Falletta, Arianna   11 Tmsuffolk-MR         1:15.76    1:13.89 SILV     1  
                  35.63     1:13.89 (38.26)                                        
 17 Ryan, Emily         11 LIND-MR              1:20.44    1:14.56 SILV   
                  36.48     1:14.56 (38.08)                                        
 18 Ryan, Marikate      12 EHY-MR               1:11.39    1:14.82 SILV   
                  36.10     1:14.82 (38.72)                                        
 19 Kiernan, Emily      12 Farmingdale-MR       1:15.42    1:15.13 SILV   
                  36.61     1:15.13 (38.52)                                        
 20 Kudla, Brittney     12 IA-MR                1:17.18    1:15.19 SILV   
                  37.37     1:15.19 (37.82)                                        
 21 Liang, Emily        11 BBSC-MR              1:15.72    1:15.37 SILV   
                  36.68     1:15.37 (38.69)                                        
 22 Chirico, Kasidy     12 TVSC-MR              1:18.10    1:15.61 SILV   
                  36.31     1:15.61 (39.30)                                        
 23 Hennessy, Emily     11 HAA-MR               1:17.75    1:15.68 SILV   
                  36.45     1:15.68 (39.23)                                        
 24 Adams, Hayley       12 TVSC-MR              1:15.53    1:15.81 SILV   
                  37.47     1:15.81 (38.34)                                        
 25 Mattei, Monica      12 BBSC-MR              1:15.58    1:15.85 SILV   
 26 Gabinoff, Katherin  12 Tmsuffolk-MR         1:17.87    1:15.98 SILV   
                  37.20     1:15.98 (38.78)                                        
 27 Heaney, Cara        11 LIAC-MR              1:17.17    1:16.26 SILV   
                  37.04     1:16.26 (39.22)                                        
 27 Beck, Nicole        11 NS-MR                1:20.09    1:16.26 SILV   
                  37.35     1:16.26 (38.91)                                        
 29 Ostrander, Bethany  12 TVSC-MR              1:19.37    1:16.37 SILV   
                  36.96     1:16.37 (39.41)                                        
 30 Pase, Emma          12 TVSC-MR              1:18.60    1:16.46 SILV   
                  37.11     1:16.46 (39.35)                                        
 31 Purcell, Margaret   11 EHY-MR               1:16.50    1:16.93 SILV   
                  37.09     1:16.93 (39.84)                                        
 32 McNulty, Joanna     11 LIAC-MR              1:17.12    1:16.97 SILV   
                  37.97     1:16.97 (39.00)                                        
 33 Sarubbi, Amanda     12 TVSC-MR              1:22.69    1:17.15 SILV   
                  37.65     1:17.15 (39.50)                                        
 34 Bush, Alexis        12 LIAC-MR              1:19.42    1:17.46 SILV   
                  37.83     1:17.46 (39.63)                                        
 35 Dominger, Alexa     11 HAA-MR               1:19.71    1:17.56 SILV   
 36 Romero, Rosalinda   11 TVSC-MR              1:15.87    1:17.76 SILV   
                  37.38     1:17.76 (40.38)                                        
 37 Howard, Grace       11 Tmsuffolk-MR         1:21.01    1:17.80 SILV   
                  37.98     1:17.80 (39.82)                                        
 38 Plansker, Olivia    12 LIAC-MR              1:19.71    1:18.04 SILV   
                  38.04     1:18.04 (40.00)                                        
 39 Llewellyn, Christi  12 CSC-MR               1:16.97    1:18.16 SILV   
                  37.70     1:18.16 (40.46)                                        
 40 Tsai, Alice         12 Sachem-MR            1:18.81    1:18.23 SILV   
                  37.87     1:18.23 (40.36)                                        
 41 Guida, Emily        12 BBSC-MR              1:19.25    1:18.24 SILV   
                  37.89     1:18.24 (40.35)                                        
 42 Tucker, Alina       12 BBSC-MR              1:16.97    1:18.30 SILV   
                  38.43     1:18.30 (39.87)                                        
 43 Buchanan, Sarah     12 Tmsuffolk-MR         1:21.47    1:18.34 SILV   
                  39.52     1:18.34 (38.82)                                        
 44 Yuen, Kalie         11 LIAC-MR              1:19.42    1:18.38 SILV   
                  37.77     1:18.38 (40.61)                                        
 45 Yang, Emily         11 NS-MR                1:17.33    1:18.54 SILV   
                  37.84     1:18.54 (40.70)                                        
 46 Ciszewski, Emilly   12 LIND-MR              1:19.50    1:18.56 SILV   
                  38.34     1:18.56 (40.22)                                        
 47 Darling, Samantha   12 LIAC-MR              1:21.57    1:18.66 SILV   
                  38.76     1:18.66 (39.90)                                        
 48 Colefield, Sarah    11 CSC-MR               1:20.59    1:18.71 SILV   
                  38.16     1:18.71 (40.55)                                        
 49 Davi, Julia         12 WISC-MR              1:21.22    1:18.83 SILV   
                  38.57     1:18.83 (40.26)                                        
 50 Stampelos, Georgin  12 TVSC-MR              1:22.99    1:18.97 SILV   
                  38.37     1:18.97 (40.60)                                        
 51 Neglia, Allegra     11 Tmsuffolk-MR         1:19.62    1:19.48 SILV   
                  38.77     1:19.48 (40.71)                                        
 52 Boyle, Meghan       12 IA-MR                1:20.20    1:19.49 SILV   
                  37.95     1:19.49 (41.54)                                        
 53 DePalma, Mikaylie   11 Tmsuffolk-MR         1:21.18    1:19.67 SILV   
                  38.61     1:19.67 (41.06)                                        
 54 Swanson, Isabella   11 EHY-MR               1:21.39    1:19.87 SILV   
                  38.58     1:19.87 (41.29)                                        
 55 Riley, Emma         11 HYB-MR               1:20.11    1:19.90 SILV   
                  39.29     1:19.90 (40.61)                                        
 56 Byrne, Shannon      12 Sachem-MR            1:19.31    1:19.96 SILV   
                  38.64     1:19.96 (41.32)                                        
 57 Cody, Rachel        11 IA-MR                1:22.32    1:20.13 SILV   
                  39.00     1:20.13 (41.13)                                        
 58 Paradiso, Liana     12 EHY-MR               1:20.05    1:20.36 SILV   
                  39.00     1:20.36 (41.36)                                        
 59 Posen, Adena        11 LIAC-MR              1:20.93    1:20.53 SILV   
                  39.26     1:20.53 (41.27)                                        
 60 Pierce, Francesca   12 WISC-MR              1:20.99    1:20.55 SILV   
                  39.91     1:20.55 (40.64)                                        
 61 Meirowitz, Deborah  11 LIAC-MR              1:19.94    1:20.72 SILV   
                  39.15     1:20.72 (41.57)                                        
 62 Dauz, Aleksandra    11 LIAC-MR              1:21.94    1:20.99 SILV   
                  38.83     1:20.99 (42.16)                                        
 63 French, Isabelle    11 Tmsuffolk-MR         1:22.25    1:21.06 SILV   
                  40.14     1:21.06 (40.92)                                        
 64 DePhillips, Michae  11 LIAC-MR              1:21.37    1:21.16 SILV   
                  39.68     1:21.16 (41.48)                                        
 65 Ramirez, Claire     12 Sachem-MR            1:22.59    1:21.18 SILV   
                  39.42     1:21.18 (41.76)                                        
 66 Kilgallen, Kristen  11 LIAC-MR              1:20.79    1:21.20 SILV   
                  39.81     1:21.20 (41.39)                                        
 67 Oakland, Caroline   11 EHY-MR               1:19.18    1:21.71 SILV   
                  39.82     1:21.71 (41.89)                                        
 68 Cassenti, Skylar    12 Sachem-MR            1:19.49    1:21.74 SILV   
 69 Antoniuk, Sandra    12 LIAC-MR              1:22.43    1:21.83 SILV   
                  39.77     1:21.83 (42.06)                                        
 70 Martinez, Marisa    11 LIAC-MR              1:22.48    1:22.34 SILV   
                  40.31     1:22.34 (42.03)                                        
Non-Award Division  
  1 Palmer, Pleasant    11 LIAC-MR              1:20.36    1:23.23        
                  40.79     1:23.23 (42.44)                                        
  2 Lettieri, Samantha  12 CSC-MR               1:22.25    1:23.24        
                  39.80     1:23.24 (43.44)                                        
  3 McKevitt, Katelyn   11 WISC-MR              1:22.93    1:26.61        
                  41.46     1:26.61 (45.15)                                        
  4 Spallone, Carly     12 LIAC-MR              1:22.48    1:26.97        
                  42.28     1:26.97 (44.69)                                        
 -- Antonawich, Kathry  12 WISC-MR              1:12.05         DQ        
                  35.15          DQ (37.63)                                        
 -- Mattutat, Gabriell  11 Tmsuffolk-MR         1:14.70         DQ        
                  35.36          DQ (37.10)                                        
 -- Chen, Carol         12 WISC-MR              1:22.79        DFS        
      63 Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:30.59  ZQ
              2:32.99  JO
              2:55.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:33.00 - 2:55.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Bonneville, Alyssa  12 TVSC-MR              2:54.43    2:29.56 ZQ      20  
                  34.60     1:12.40 (37.80)     1:51.82 (39.42)     2:29.56 (37.74)
  2 Giunta, Natalia     12 TVSC-MR              2:35.01    2:30.28 ZQ      17  
                  35.11     1:13.56 (38.45)     1:52.79 (39.23)     2:30.28 (37.49)
  3 Freund, Jessica     11 Sachem-MR            2:33.22    2:30.57 ZQ      16  
                  36.52     1:14.80 (38.28)     1:54.14 (39.34)     2:30.57 (36.43)
JO - Division  
  1 DeHavenon, Cecilia  12 EHY-MR               2:36.39    2:31.98 JO      20  
                  35.63     1:14.34 (38.71)     1:53.96 (39.62)     2:31.98 (38.02)
  2 Standel, Sassy      12 NS-MR                2:33.47    2:32.77 JO      17  
                  36.19     1:14.71 (38.52)     1:54.01 (39.30)     2:32.77 (38.76)
  3 Jannsen, Cassandra  12 NS-MR                2:40.79    2:32.98 JO      16  
                  37.19     1:16.25 (39.06)     1:55.28 (39.03)     2:32.98 (37.70)
SILV - Division  
  1 DiTolla, Rachel     12 TVSC-MR              2:37.75    2:34.05 SILV    20  
                  36.85     1:16.17 (39.32)     1:56.28 (40.11)     2:34.05 (37.77)
  2 Gallego, Samantha   12 LIAC-MR              2:36.05    2:34.87 SILV    17  
                  37.08     1:16.80 (39.72)     1:56.43 (39.63)     2:34.87 (38.44)
  3 Adams, Hayley       12 TVSC-MR              2:38.31    2:36.26 SILV    16  
                  37.57     1:16.84 (39.27)     1:56.87 (40.03)     2:36.26 (39.39)
  4 Yi, Morgan          12 LIAC-MR              2:38.93    2:36.72 SILV    15  
                  37.37     1:17.66 (40.29)     1:58.41 (40.75)     2:36.72 (38.31)
  5 Ryan, Marikate      12 EHY-MR               2:36.77    2:39.05 SILV    14  
                  37.18     1:18.02 (40.84)     1:59.04 (41.02)     2:39.05 (40.01)
  6 Yuen, Kalie         11 LIAC-MR              2:48.19    2:44.26 SILV    13  
                  38.50     1:20.81 (42.31)     2:03.47 (42.66)     2:44.26 (40.79)
  7 Plansker, Olivia    12 LIAC-MR              2:48.74    2:44.61 SILV    12  
                  39.08     1:21.52 (42.44)     2:04.21 (42.69)     2:44.61 (40.40)
  8 Tucker, Alina       12 BBSC-MR              2:44.00    2:46.38 SILV    11  
                  39.02     1:21.91 (42.89)     2:05.76 (43.85)     2:46.38 (40.62)
  9 Guida, Emily        12 BBSC-MR              2:49.55    2:46.54 SILV     9  
                  39.78     1:21.85 (42.07)     2:05.62 (43.77)     2:46.54 (40.92)
 10 Mattei, Monica      12 BBSC-MR              2:40.94    2:46.63 SILV     7  
                                                    2:03.89 ( )     2:46.63 (42.74)
 11 Kilgallen, Kristen  11 LIAC-MR              2:50.75    2:48.73 SILV     6  
                  39.01     1:22.10 (43.09)     2:06.49 (44.39)     2:48.73 (42.24)
 12 Sarubbi, Amanda     12 TVSC-MR              2:50.41    2:49.21 SILV     5  
                  40.49     1:24.21 (43.72)     2:08.65 (44.44)     2:49.21 (40.56)
 13 Mullery, Erin       11 Sachem-MR            2:55.70    2:51.59 SILV     4  
                  40.75     1:24.63 (43.88)     2:08.97 (44.34)     2:51.59 (42.62)
 14 Posen, Adena        11 LIAC-MR              2:51.72    2:53.53 SILV     3  
                  41.38     1:25.89 (44.51)     2:10.33 (44.44)     2:53.53 (43.20)
 15 Ramirez, Claire     12 Sachem-MR            2:55.83    2:54.86 SILV     2  
                  41.12     1:26.03 (44.91)   2:55.11 (1:29.08)         2:54.86 ( )
 16 Lee, Katherine      11 BBSC-MR              2:55.76    2:55.01 SILV     1  
                  39.45     1:24.64 (45.19)     2:11.84 (47.20)     2:55.01 (43.17)
Non-Award Division  
  1 Oakland, Caroline   11 EHY-MR               2:51.49    2:57.26        
                  41.69     1:27.45 (45.76)     2:13.88 (46.43)     2:57.26 (43.38)
  2 Cassenti, Skylar    12 Sachem-MR            2:51.30    2:57.56        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                43.29  SILV
 Meet Qualifying:  37.20 - 43.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Heaney, Cara        11 LIAC-MR                37.70      36.32 ZQ      20  
SILV - Division  
  1 Park, Naomi         12 TVSC-MR                40.13      37.49 SILV    20  
  2 Judson, Sidney      11 TVSC-MR                39.16      37.71 SILV    17  
  3 Porter, Meagan      12 IA-MR                  40.17      37.74 SILV    16  
  4 Palmer, Pleasant    11 LIAC-MR                38.55      37.90 SILV    15  
  5 Hummel, Christina   12 HAA-MR                 37.90      37.91 SILV    14  
  6 Hennessy, Emily     11 HAA-MR                 38.55      38.28 SILV    13  
  7 Palazzo, Gianna     12 HAA-MR                 38.05      38.69 SILV    12  
  8 Gabinoff, Katherin  12 Tmsuffolk-MR           39.20      38.80 SILV    11  
  9 Ryan, Emily         11 LIND-MR                40.90      39.13 SILV     9  
 10 Pase, Emma          12 TVSC-MR                40.47      39.14 SILV     7  
 11 Duffe, Michelle     12 Tmsuffolk-MR           38.80      39.30 SILV     6  
 12 McKenna, Casey      12 Tmsuffolk-MR           39.67      39.31 SILV     5  
 13 Biviano, Julia      12 Sachem-MR              40.82      39.48 SILV     4  
 14 Falletta, Arianna   11 Tmsuffolk-MR           39.40      39.50 SILV     3  
 15 Yang, Emily         11 NS-MR                  40.78      39.73 SILV     2  
 16 Gallagher, Liz      12 HAA-MR                 40.76      39.83 SILV     1  
 17 Spallone, Carly     12 LIAC-MR                40.40      39.87 SILV   
 18 DiMarinis, Hannah   11 BBSC-MR                41.84      40.00 SILV   
 19 Cody, Rachel        11 IA-MR                  39.57      40.07 SILV   
 20 Schuppert, Christi  12 CSC-MR                 41.01      40.11 SILV   
 21 Guglielmo, Jessica  11 LIAC-MR                39.32      40.14 SILV   
 22 Kiernan, Emily      12 Farmingdale-MR         40.38      40.43 SILV   
 23 Randhawa, Rhea      12 Tmsuffolk-MR           41.75      40.44 SILV   
 24 Kudla, Brittney     12 IA-MR                  42.28      40.63 SILV   
 25 Tonna, Carolann     12 Tmsuffolk-MR           42.36      40.65 SILV   
 26 Posen, Adena        11 LIAC-MR                41.81      40.70 SILV   
 27 Shiebler, Patricia  12 IA-MR                  43.09      40.77 SILV   
 28 Jannsen, Cassandra  12 NS-MR                  42.95      40.83 SILV   
 29 Sarubbi, Amanda     12 TVSC-MR                41.93      40.84 SILV   
 30 Yi, Morgan          12 LIAC-MR                39.67      40.89 SILV   
 31 Grill, Brianna      12 HAA-MR                 42.97      40.99 SILV   
 32 Kortright, Amber    12 WISC-MR                39.52      41.04 SILV   
 33 Lettieri, Samantha  12 CSC-MR                 40.44      41.16 SILV   
 34 Tucker, Alina       12 BBSC-MR                40.28      41.19 SILV   
 35 Nash, Megan         12 Farmingdale-MR         42.49      41.21 SILV   
 36 Antonawich, Kathry  12 WISC-MR                40.85      41.22 SILV   
 37 Fung, Emily         11 Tmsuffolk-MR           42.34      41.27 SILV   
 38 Kopp, Emma          11 CSC-MR                 40.10      41.37 SILV   
 39 Davi, Julia         12 WISC-MR                40.31      41.47 SILV   
 40 Purcell, Margaret   11 EHY-MR                 40.27      41.50 SILV   
 41 Mattei, Monica      12 BBSC-MR                41.91      41.53 SILV   
 42 Truter, Samantha    12 LIAC-MR                41.85      41.64 SILV   
 43 Martinez, Marisa    11 LIAC-MR                42.21      41.66 SILV   
 44 Xu, Alina           12 LIAC-MR                42.43      41.89 SILV   
 45 Paradiso, Liana     12 EHY-MR                 41.84      41.95 SILV   
 46 Ryan, Marikate      12 EHY-MR                 41.20      41.99 SILV   
 47 McNulty, Joanna     11 LIAC-MR                41.16      42.01 SILV   
 48 Colefield, Sarah    11 CSC-MR                 42.30      42.14 SILV   
 49 Tsai, Alice         12 Sachem-MR              42.15      42.18 SILV   
 50 Cummings, Jordyn    12 WISC-MR                42.88      42.24 SILV   
 51 DePhillips, Michae  11 LIAC-MR                42.28      42.32 SILV   
 52 Mattutat, Gabriell  11 Tmsuffolk-MR           41.33      42.48 SILV   
 53 Plansker, Olivia    12 LIAC-MR                42.96      42.63 SILV   
 54 Yuen, Kalie         11 LIAC-MR                41.49      42.84 SILV   
 55 Ramirez, Claire     12 Sachem-MR              42.68      43.06 SILV   
 56 Pierce, Francesca   12 WISC-MR                43.12      43.17 SILV   
Non-Award Division  
  1 Stampelos, Georgin  12 TVSC-MR                42.83      43.32        
  2 Krusos, Allison     11 HYB-MR                 42.97      44.63        
 -- Chen, Carol         12 WISC-MR                43.23         DQ        
      63 Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:32.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.50 - 1:32.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Palmer, Pleasant    11 LIAC-MR              1:21.76    1:20.00 JO      20  
                  38.51     1:20.00 (41.49)                                        
  2 Park, Naomi         12 TVSC-MR              1:23.41    1:20.07 JO      17  
                  38.02     1:20.07 (42.05)                                        
SILV - Division  
  1 Heaney, Cara        11 LIAC-MR              1:20.59    1:20.79 SILV    20  
                  37.78     1:20.79 (43.01)                                        
  2 O'Shaughnessy, Bri  12 LIAC-MR              1:21.05    1:20.95 SILV    17  
                  37.85     1:20.95 (43.10)                                        
  3 Judson, Sidney      11 TVSC-MR              1:22.28    1:21.23 SILV    16  
                  39.07     1:21.23 (42.16)                                        
  4 Hennessy, Emily     11 HAA-MR               1:25.11    1:21.99 SILV    14.5
                  38.89     1:21.99 (43.10)                                        
  4 Bardak, Emily       11 TVSC-MR              1:23.88    1:21.99 SILV    14.5
                  38.81     1:21.99 (43.18)                                        
  6 Palazzo, Gianna     12 HAA-MR               1:24.01    1:22.63 SILV    13  
                  39.47     1:22.63 (43.16)                                        
  7 Porter, Meagan      12 IA-MR                1:24.93    1:22.74 SILV    12  
                  39.02     1:22.74 (43.72)                                        
  8 Yang, Emily         11 NS-MR                1:24.99    1:22.91 SILV    11  
                  39.33     1:22.91 (43.58)                                        
  9 Duffe, Michelle     12 Tmsuffolk-MR         1:25.53    1:23.79 SILV     9  
                  39.15     1:23.79 (44.64)                                        
 10 Falletta, Arianna   11 Tmsuffolk-MR         1:24.13    1:23.99 SILV     7  
                  40.19     1:23.99 (43.80)                                        
 11 Gabinoff, Katherin  12 Tmsuffolk-MR         1:27.67    1:24.00 SILV     6  
                  39.00     1:24.00 (45.00)                                        
 12 McKenna, Casey      12 Tmsuffolk-MR         1:27.40    1:24.55 SILV     5  
                  40.29     1:24.55 (44.26)                                        
 13 Liang, Emily        11 BBSC-MR              1:24.08    1:25.36 SILV     4  
                  40.73     1:25.36 (44.63)                                        
 14 Ryan, Emily         11 LIND-MR              1:27.64    1:25.50 SILV     3  
                  40.34     1:25.50 (45.16)                                        
 15 Pase, Emma          12 TVSC-MR              1:26.94    1:25.53 SILV     2  
                  41.25     1:25.53 (44.28)                                        
 16 Gallagher, Liz      12 HAA-MR               1:25.41    1:25.58 SILV     1  
                  40.15     1:25.58 (45.43)                                        
 17 Schuppert, Christi  12 CSC-MR               1:27.38    1:25.59 SILV   
                  41.52     1:25.59 (44.07)                                        
 18 Kortright, Amber    12 WISC-MR              1:27.62    1:26.03 SILV   
                  41.34     1:26.03 (44.69)                                        
 19 Scharf, Baylee      12 Tmsuffolk-MR         1:24.93    1:26.26 SILV   
                  40.83     1:26.26 (45.43)                                        
 20 Giunta, Natalia     12 TVSC-MR              1:26.96    1:26.35 SILV   
                  41.11     1:26.35 (45.24)                                        
 21 Randhawa, Rhea      12 Tmsuffolk-MR         1:29.55    1:27.03 SILV   
                  41.08     1:27.03 (45.95)                                        
 22 Adams, Hayley       12 TVSC-MR              1:28.23    1:27.52 SILV   
                  41.97     1:27.52 (45.55)                                        
 23 Posen, Adena        11 LIAC-MR              1:28.05    1:27.81 SILV   
                  41.29     1:27.81 (46.52)                                        
 24 Tucker, Alina       12 BBSC-MR              1:26.56    1:28.14 SILV   
                  41.45     1:28.14 (46.69)                                        
 25 Mattei, Monica      12 BBSC-MR              1:28.76    1:28.30 SILV   
                  42.18     1:28.30 (46.12)                                        
 26 Yi, Morgan          12 LIAC-MR              1:27.31    1:28.53 SILV   
                  43.16     1:28.53 (45.37)                                        
 27 Biviano, Julia      12 Sachem-MR            1:29.58    1:28.54 SILV   
                  42.13     1:28.54 (46.41)                                        
 28 Taylor, Victoria    11 IA-MR                1:29.65    1:28.69 SILV   
                  41.24     1:28.69 (47.45)                                        
 29 Ryan, Marikate      12 EHY-MR               1:27.37    1:29.19 SILV   
                  41.99     1:29.19 (47.20)                                        
 30 Sarubbi, Amanda     12 TVSC-MR              1:29.34    1:29.22 SILV   
                  41.85     1:29.22 (47.37)                                        
 31 DePhillips, Michae  11 LIAC-MR              1:30.89    1:29.32 SILV   
                  42.57     1:29.32 (46.75)                                        
 32 Caraher, Meghan     11 IA-MR                1:31.45    1:29.45 SILV   
                  43.33     1:29.45 (46.12)                                        
 33 Spallone, Carly     12 LIAC-MR              1:29.07    1:29.47 SILV   
                  42.14     1:29.47 (47.33)                                        
 34 Kudla, Brittney     12 IA-MR                1:26.54    1:29.69 SILV   
                  42.56     1:29.69 (47.13)                                        
 35 Cody, Rachel        11 IA-MR                1:28.29    1:29.84 SILV   
                  42.27     1:29.84 (47.57)                                        
 36 Jannsen, Cassandra  12 NS-MR                1:31.31    1:30.10 SILV   
                  42.22     1:30.10 (47.88)                                        
 37 Lettieri, Samantha  12 CSC-MR               1:30.70    1:30.21 SILV   
                  42.79     1:30.21 (47.42)                                        
 38 Martinez, Marisa    11 LIAC-MR              1:30.47    1:30.68 SILV   
                  44.45     1:30.68 (46.23)                                        
 39 Paradiso, Liana     12 EHY-MR               1:32.14    1:30.80 SILV   
                  42.57     1:30.80 (48.23)                                        
 40 Colefield, Sarah    11 CSC-MR               1:30.39    1:31.04 SILV   
                  43.46     1:31.04 (47.58)                                        
 41 Antonawich, Kathry  12 WISC-MR              1:27.74    1:31.23 SILV   
                  42.26     1:31.23 (48.97)                                        
 42 Shiebler, Patricia  12 IA-MR                1:31.78    1:31.42 SILV   
                  42.74     1:31.42 (48.68)                                        
 43 Grill, Brianna      12 HAA-MR               1:32.19    1:31.61 SILV   
                  43.51     1:31.61 (48.10)                                        
 44 DiMarinis, Hannah   11 BBSC-MR              1:27.53    1:31.75 SILV   
                  43.76     1:31.75 (47.99)                                        
 45 Kilgallen, Kristen  11 LIAC-MR              1:31.59    1:31.89 SILV   
                  44.67     1:31.89 (47.22)                                        
 46 Stampelos, Georgin  12 TVSC-MR              1:30.35    1:32.44 SILV   
                  44.57     1:32.44 (47.87)                                        
Non-Award Division  
  1 Darling, Samantha   12 LIAC-MR              1:30.76    1:35.45        
                  45.65     1:35.45 (49.80)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:50.59  ZQ
              2:55.99  JO
              3:15.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:56.00 - 3:15.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Palmer, Pleasant    11 LIAC-MR              3:00.10    2:53.87 JO      20  
                  39.55     1:23.79 (44.24)     2:08.76 (44.97)     2:53.87 (45.11)
  2 O'Shaughnessy, Bri  12 LIAC-MR              2:59.20    2:55.37 JO      17  
                  39.30     1:24.27 (44.97)     2:09.69 (45.42)     2:55.37 (45.68)
SILV - Division  
  1 Hummel, Christina   12 HAA-MR               3:01.24    2:56.07 SILV    20  
                  39.61     1:24.59 (44.98)     2:10.30 (45.71)     2:56.07 (45.77)
  2 Yang, Emily         11 NS-MR                3:03.18    2:56.17 SILV    17  
                  40.88     1:25.86 (44.98)     2:11.58 (45.72)     2:56.17 (44.59)
  3 Palazzo, Gianna     12 HAA-MR               3:02.38    2:56.50 SILV    16  
                  41.21     1:27.23 (46.02)     2:12.82 (45.59)     2:56.50 (43.68)
  4 Guglielmo, Jessica  11 LIAC-MR              3:01.28    2:57.87 SILV    15  
                  39.95     1:25.03 (45.08)     2:11.63 (46.60)     2:57.87 (46.24)
  5 Liang, Emily        11 BBSC-MR              2:56.62    2:59.53 SILV    14  
                  41.40     1:24.70 (43.30)     2:11.23 (46.53)     2:59.53 (48.30)
  6 Schuppert, Christi  12 CSC-MR               3:08.66    2:59.80 SILV    13  
                  42.95     1:05.23 (22.28)   2:59.80 (1:54.57)                    
  7 Biviano, Julia      12 Sachem-MR            3:05.47    3:05.79 SILV    12  
                  41.85     1:29.62 (47.77)     2:19.34 (49.72)     3:05.79 (46.45)
  8 Adams, Hayley       12 TVSC-MR              3:01.59    3:06.24 SILV    11  
                  41.62     1:29.24 (47.62)     2:18.35 (49.11)     3:06.24 (47.89)
  9 Spallone, Carly     12 LIAC-MR              3:09.46    3:06.29 SILV     9  
                  45.55     1:09.58 (24.03)   3:06.29 (1:56.71)                    
 10 Mattei, Monica      12 BBSC-MR              3:09.00    3:06.64 SILV     7  
                  38.57     1:04.04 (25.47)   3:06.64 (2:02.60)                    
 11 Kortright, Amber    12 WISC-MR              3:04.23    3:07.20 SILV     6  
                  42.48     1:29.95 (47.47)     2:18.58 (48.63)     3:07.20 (48.62)
 12 Yi, Morgan          12 LIAC-MR              3:06.55    3:07.27 SILV     5  
                  43.11     1:30.30 (47.19)     2:19.75 (49.45)     3:07.27 (47.52)
 13 Tucker, Alina       12 BBSC-MR              3:08.14    3:07.78 SILV     4  
                  42.71     1:30.99 (48.28)     2:22.25 (51.26)     3:07.78 (45.53)
 14 DiMarinis, Hannah   11 BBSC-MR              3:09.25    3:12.04 SILV     3  
                  44.77     1:13.46 (28.69)   3:12.04 (1:58.58)                    
 15 Kilgallen, Kristen  11 LIAC-MR              3:09.86    3:12.06 SILV     2  
                  44.80     1:06.90 (22.10)   3:12.06 (2:05.16)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                36.19  SILV
 Meet Qualifying:  31.60 - 36.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Scharf, Baylee      12 Tmsuffolk-MR           32.93      30.91 JO      20  
  2 Bardak, Emily       11 TVSC-MR                32.63      31.26 JO      17  
SILV - Division  
  1 Duffe, Michelle     12 Tmsuffolk-MR           32.14      31.64 SILV    20  
  2 Bonneville, Alyssa  12 TVSC-MR                33.18      31.87 SILV    17  
  3 DeHavenon, Cecilia  12 EHY-MR                 32.52      32.26 SILV    16  
  4 Mattutat, Gabriell  11 Tmsuffolk-MR           33.78      32.42 SILV    15  
  5 Park, Naomi         12 TVSC-MR                32.04      32.53 SILV    14  
  6 McKenna, Casey      12 Tmsuffolk-MR           32.96      32.58 SILV    13  
  7 Truter, Samantha    12 LIAC-MR                32.44      32.71 SILV    12  
  8 Howard, Grace       11 Tmsuffolk-MR           33.67      32.84 SILV    11  
  9 DiTolla, Rachel     12 TVSC-MR                33.15      33.00 SILV     9  
 10 Russell, Leah       11 CSC-MR                 32.62      33.11 SILV     7  
 11 Standel, Sassy      12 NS-MR                  33.25      33.38 SILV     6  
 12 Ryan, Emily         11 LIND-MR                34.04      33.44 SILV     5  
 13 Giunta, Natalia     12 TVSC-MR                33.53      33.46 SILV     4  
 14 Tsai, Alice         12 Sachem-MR              33.28      33.48 SILV     3  
 15 Hummel, Christina   12 HAA-MR                 32.81      33.49 SILV     2  
 16 Palazzo, Gianna     12 HAA-MR                 33.11      33.81 SILV     1  
 17 Lee, Katherine      11 BBSC-MR                35.43      33.94 SILV   
 18 Ciszewski, Emilly   12 LIND-MR                33.37      34.02 SILV   
 19 Kiernan, Emily      12 Farmingdale-MR         33.65      34.13 SILV   
 20 Yuen, Kalie         11 LIAC-MR                33.30      34.17 SILV   
 20 Riley, Emma         11 HYB-MR                 33.99      34.17 SILV   
 22 McNulty, Joanna     11 LIAC-MR                34.32      34.19 SILV   
 23 Guglielmo, Jessica  11 LIAC-MR                34.09      34.21 SILV   
 24 Meirowitz, Deborah  11 LIAC-MR                34.04      34.25 SILV   
 25 Kopp, Emma          11 CSC-MR                 33.77      34.31 SILV   
 26 O'Shaughnessy, Bri  12 LIAC-MR                35.89      34.41 SILV   
 27 Randhawa, Rhea      12 Tmsuffolk-MR           35.50      34.51 SILV   
 28 Gallego, Samantha   12 LIAC-MR                33.85      34.57 SILV   
 29 Hennessy, Emily     11 HAA-MR                 34.68      34.58 SILV   
 30 Fung, Emily         11 Tmsuffolk-MR           35.72      34.65 SILV   
 31 Beck, Nicole        11 NS-MR                  35.09      34.66 SILV   
 32 Ryan, Marikate      12 EHY-MR                 34.13      34.75 SILV   
 33 Martinez, Marisa    11 LIAC-MR                35.62      35.12 SILV   
 34 Heaney, Cara        11 LIAC-MR                35.25      35.51 SILV   
 35 Paradiso, Liana     12 EHY-MR                 35.31      35.58 SILV   
 36 Gabinoff, Katherin  12 Tmsuffolk-MR           35.96      35.97 SILV   
 37 Posen, Adena        11 LIAC-MR                35.82      36.09 SILV   
 38 Guida, Emily        12 BBSC-MR                34.21      36.11 SILV   
Non-Award Division  
  1 Yi, Morgan          12 LIAC-MR                34.33      36.22        
  2 DePhillips, Michae  11 LIAC-MR                35.49      36.26        
  3 Kudla, Brittney     12 IA-MR                  35.07      36.32        
  4 Davi, Julia         12 WISC-MR                36.16      36.34        
  5 Colefield, Sarah    11 CSC-MR                 35.87      36.59        
  6 Stampelos, Georgin  12 TVSC-MR                34.90      37.71        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:27.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:12.10 - 1:27.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Bardak, Emily       11 TVSC-MR              1:19.17    1:07.20 ZQ      20  
                  31.48     1:07.20 (35.72)                                        
JO - Division  
  1 Fleischer, Lindsay  12 HAA-MR               1:14.84    1:10.75 JO      20  
                  32.23     1:10.75 (38.52)                                        
  2 Gallagher, Liz      12 HAA-MR               1:13.04    1:11.16 JO      17  
                  32.73     1:11.16 (38.43)                                        
  3 Bonneville, Alyssa  12 TVSC-MR              1:14.52    1:12.06 JO      16  
                  34.05     1:12.06 (38.01)                                        
SILV - Division  
  1 McNulty, Joanna     11 LIAC-MR              1:12.85    1:12.33 SILV    20  
                  34.50     1:12.33 (37.83)                                        
  2 Hummel, Christina   12 HAA-MR               1:13.22    1:13.30 SILV    17  
                  34.73     1:13.30 (38.57)                                        
  3 Truter, Samantha    12 LIAC-MR              1:13.58    1:13.40 SILV    16  
                  33.43     1:13.40 (39.97)                                        
  4 Yuen, Kalie         11 LIAC-MR              1:16.46    1:13.45 SILV    15  
                  34.24     1:13.45 (39.21)                                        
  5 Mattutat, Gabriell  11 Tmsuffolk-MR         1:15.92    1:13.49 SILV    14  
                  34.03     1:13.49 (39.46)                                        
  6 Osmun, Heather      12 HYB-MR               1:13.64    1:13.82 SILV    13  
                  34.00     1:13.82 (39.82)                                        
  7 Park, Naomi         12 TVSC-MR              1:14.20    1:13.92 SILV    12  
                  34.11     1:13.92 (39.81)                                        
  8 Duffe, Michelle     12 Tmsuffolk-MR         1:19.97    1:14.19 SILV    11  
                  32.93     1:14.19 (41.26)                                        
  9 DeHavenon, Cecilia  12 EHY-MR               1:20.66    1:14.65 SILV     9  
                  35.35     1:14.65 (39.30)                                        
 10 Gallego, Samantha   12 LIAC-MR              1:14.85    1:15.46 SILV     7  
                  35.10     1:15.46 (40.36)                                        
 11 Howard, Grace       11 Tmsuffolk-MR         1:18.25    1:15.56 SILV     6  
                  35.22     1:15.56 (40.34)                                        
 12 Sarubbi, Amanda     12 TVSC-MR              1:22.81    1:16.13 SILV     5  
                  35.36     1:16.13 (40.77)                                        
 13 Standel, Sassy      12 NS-MR                1:16.80    1:16.62 SILV     4  
                  34.99     1:16.62 (41.63)                                        
 14 Liang, Emily        11 BBSC-MR              1:15.94    1:16.81 SILV     2.5
                  35.48     1:16.81 (41.33)                                        
 14 Giunta, Natalia     12 TVSC-MR              1:16.78    1:16.81 SILV     2.5
                  35.25     1:16.81 (41.56)                                        
 16 Ryan, Marikate      12 EHY-MR               1:17.56    1:17.41 SILV     1  
                  35.62     1:17.41 (41.79)                                        
 17 Yang, Emily         11 NS-MR                1:22.17    1:17.62 SILV   
                  36.25     1:17.62 (41.37)                                        
 18 Hennessy, Emily     11 HAA-MR               1:16.74    1:18.21 SILV   
                  35.52     1:18.21 (42.69)                                        
 19 Martinez, Marisa    11 LIAC-MR              1:17.98    1:18.67 SILV   
                  36.41     1:18.67 (42.26)                                        
 20 McKenna, Casey      12 Tmsuffolk-MR         1:17.19    1:18.93 SILV   
                  34.98     1:18.93 (43.95)                                        
 21 Russell, Leah       11 CSC-MR               1:16.48    1:19.02 SILV   
                  36.54     1:19.02 (42.48)                                        
 22 Gabinoff, Katherin  12 Tmsuffolk-MR         1:20.31    1:19.84 SILV   
                  36.36     1:19.84 (43.48)                                        
 23 Palmer, Pleasant    11 LIAC-MR              1:19.94    1:20.06 SILV   
                  36.96     1:20.06 (43.10)                                        
 24 Kiernan, Emily      12 Farmingdale-MR       1:22.78    1:20.37 SILV   
                  36.81     1:20.37 (43.56)                                        
 25 French, Isabelle    11 Tmsuffolk-MR         1:25.66    1:20.98 SILV   
                  38.72     1:20.98 (42.26)                                        
 26 Paradiso, Liana     12 EHY-MR               1:16.74    1:21.04 SILV   
                  37.78     1:21.04 (43.26)                                        
 27 Lee, Katherine      11 BBSC-MR              1:26.32    1:21.11 SILV   
                  36.44     1:21.11 (44.67)                                        
 28 Swanson, Isabella   11 EHY-MR               1:20.78    1:21.19 SILV   
                  36.84     1:21.19 (44.35)                                        
 29 DePhillips, Michae  11 LIAC-MR              1:19.68    1:21.56 SILV   
                  38.01     1:21.56 (43.55)                                        
 30 Llewellyn, Christi  12 CSC-MR               1:22.10    1:21.62 SILV   
                  38.30     1:21.62 (43.32)                                        
 31 Souza, Monique      11 BBSC-MR              1:18.81    1:21.72 SILV   
                  38.36     1:21.72 (43.36)                                        
 32 Mattei, Monica      12 BBSC-MR              1:20.75    1:21.73 SILV   
                  37.82     1:21.73 (43.91)                                        
 33 Chirico, Kasidy     12 TVSC-MR              1:23.11    1:22.48 SILV   
                  37.65     1:22.48 (44.83)                                        
 34 Ostrander, Bethany  12 TVSC-MR              1:27.15    1:22.53 SILV   
                  37.43     1:22.53 (45.10)                                        
 35 O'Shaughnessy, Bri  12 LIAC-MR              1:15.26    1:22.60 SILV   
                  36.45     1:22.60 (46.15)                                        
 36 Purcell, Margaret   11 EHY-MR               1:20.52    1:22.61 SILV   
                  38.18     1:22.61 (44.43)                                        
 37 Riley, Emma         11 HYB-MR               1:24.42    1:23.00 SILV   
                  38.58     1:23.00 (44.42)                                        
 38 Dominger, Alexa     11 HAA-MR               1:24.25    1:23.04 SILV   
                  37.67     1:23.04 (45.37)                                        
 39 Guida, Emily        12 BBSC-MR              1:16.48    1:23.20 SILV   
                  37.96     1:23.20 (45.24)                                        
 40 Stampelos, Georgin  12 TVSC-MR              1:24.80    1:23.55 SILV   
                  39.47     1:23.55 (44.08)                                        
 41 Neglia, Allegra     11 Tmsuffolk-MR         1:26.80    1:23.77 SILV   
                  39.56     1:23.77 (44.21)                                        
 42 Posen, Adena        11 LIAC-MR              1:24.27    1:24.65 SILV   
                  39.46     1:24.65 (45.19)                                        
 43 Lettieri, Samantha  12 CSC-MR               1:26.15    1:24.94 SILV   
                  39.42     1:24.94 (45.52)                                        
 44 Suchy, Morgan       12 Sachem-MR            1:25.96    1:25.06 SILV   
                  39.23     1:25.06 (45.83)                                        
 45 Plansker, Olivia    12 LIAC-MR              1:23.39    1:25.18 SILV   
                  38.92     1:25.18 (46.26)                                        
 46 Lynch, Deirdre      11 TVSC-MR              1:25.58    1:25.41 SILV   
                  38.79     1:25.41 (46.62)                                        
 47 Spallone, Carly     12 LIAC-MR              1:24.57    1:27.14 SILV   
                  37.86     1:27.14 (49.28)                                        
Non-Award Division  
 -- Tsai, Alice         12 Sachem-MR            1:24.76         DQ        
      60 False start
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:37.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:55.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.00 - 2:55.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Truter, Samantha    12 LIAC-MR              2:43.92    2:47.76 SILV    20  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:19.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.30 - 1:19.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 O'Shaughnessy, Bri  12 LIAC-MR              1:12.08    1:10.11 ZQ      20  
                  33.30     1:10.11 (36.81)                                        
JO - Division  
  1 Gallego, Samantha   12 LIAC-MR              1:11.30    1:10.74 JO      20  
                  34.02     1:10.74 (36.72)                                        
  2 Bardak, Emily       11 TVSC-MR              1:14.57    1:10.75 JO      17  
                  32.69     1:10.75 (38.06)                                        
SILV - Division  
  1 Park, Naomi         12 TVSC-MR              1:14.68    1:12.53 SILV    20  
                  33.43     1:12.53 (39.10)                                        
  2 Hummel, Christina   12 HAA-MR               1:11.78    1:12.68 SILV    17  
                  34.11     1:12.68 (38.57)                                        
  3 Giunta, Natalia     12 TVSC-MR              1:14.62    1:13.69 SILV    15.5
                  33.37     1:13.69 (40.32)                                        
  3 Duffe, Michelle     12 Tmsuffolk-MR         1:13.97    1:13.69 SILV    15.5
                  32.98     1:13.69 (40.71)                                        
  5 Ryan, Emily         11 LIND-MR              1:16.56    1:13.75 SILV    14  
                  34.20     1:13.75 (39.55)                                        
  6 Standel, Sassy      12 NS-MR                1:13.47    1:13.82 SILV    13  
                  35.14     1:13.82 (38.68)                                        
  7 Judson, Sidney      11 TVSC-MR              1:19.35    1:14.01 SILV    12  
                  35.05     1:14.01 (38.96)                                        
  8 Jannsen, Cassandra  12 NS-MR                1:18.66    1:14.20 SILV    11  
                  34.62     1:14.20 (39.58)                                        
  9 Howard, Grace       11 Tmsuffolk-MR         1:15.05    1:14.36 SILV     9  
                  35.97     1:14.36 (38.39)                                        
 10 Randhawa, Rhea      12 Tmsuffolk-MR         1:17.67    1:15.04 SILV     7  
                  34.74     1:15.04 (40.30)                                        
 11 Palazzo, Gianna     12 HAA-MR               1:15.49    1:15.07 SILV     6  
                  34.66     1:15.07 (40.41)                                        
 12 Falletta, Arianna   11 Tmsuffolk-MR         1:16.03    1:15.08 SILV     5  
                  35.56     1:15.08 (39.52)                                        
 13 Fleischer, Lindsay  12 HAA-MR               1:17.39    1:15.21 SILV     4  
                  34.48     1:15.21 (40.73)                                        
 14 Biviano, Julia      12 Sachem-MR            1:19.25    1:15.33 SILV     3  
                  35.11     1:15.33 (40.22)                                        
 15 Adams, Hayley       12 TVSC-MR              1:16.85    1:15.52 SILV     2  
                  35.84     1:15.52 (39.68)                                        
 16 Truter, Samantha    12 LIAC-MR              1:14.66    1:15.58 SILV     1  
                  34.73     1:15.58 (40.85)                                        
 17 Tsai, Alice         12 Sachem-MR            1:19.27    1:16.16 SILV   
                  34.00     1:16.16 (42.16)                                        
 18 Heaney, Cara        11 LIAC-MR              1:15.18    1:16.27 SILV   
                  36.09     1:16.27 (40.18)                                        
 19 Kiernan, Emily      12 Farmingdale-MR       1:15.34    1:16.35 SILV   
                  35.14     1:16.35 (41.21)                                        
 20 Kopp, Emma          11 CSC-MR               1:19.09    1:16.73 SILV   
                  35.79     1:16.73 (40.94)                                        
 21 Ryan, Marikate      12 EHY-MR               1:17.44    1:16.77 SILV   
                  36.91     1:16.77 (39.86)                                        
 22 Yuen, Kalie         11 LIAC-MR              1:17.06    1:16.86 SILV   
                  35.17     1:16.86 (41.69)                                        
 23 McNulty, Joanna     11 LIAC-MR              1:15.92    1:17.02 SILV   
                  36.13     1:17.02 (40.89)                                        
 24 Palmer, Pleasant    11 LIAC-MR              1:18.52    1:17.67 SILV   
                  38.31     1:17.67 (39.36)                                        
 25 Davi, Julia         12 WISC-MR              1:18.12    1:17.75 SILV   
                  36.17     1:17.75 (41.58)                                        
 26 Yi, Morgan          12 LIAC-MR              1:16.21    1:17.84 SILV   
                  36.83     1:17.84 (41.01)                                        
 27 DiTolla, Rachel     12 TVSC-MR              1:16.64    1:18.18 SILV   
                  34.91     1:18.18 (43.27)                                        
 28 Kudla, Brittney     12 IA-MR                1:17.76    1:18.90 SILV   
                  37.33     1:18.90 (41.57)                                        
 29 Plansker, Olivia    12 LIAC-MR              1:19.23    1:19.37 SILV   
                  37.31     1:19.37 (42.06)                                        
Non-Award Division  
  1 Meirowitz, Deborah  11 LIAC-MR              1:18.43    1:19.86        
                  37.70     1:19.86 (42.16)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  ZQ
              2:30.49  JO
              2:50.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.50 - 2:50.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Bardak, Emily       11 TVSC-MR              2:33.24    2:28.01 ZQ      20  
                  33.66     1:11.91 (38.25)     1:56.15 (44.24)     2:28.01 (31.86)
JO - Division  
  1 O'Shaughnessy, Bri  12 LIAC-MR              2:33.03    2:29.83 JO      20  
                  35.52     1:11.32 (35.80)     1:56.48 (45.16)     2:29.83 (33.35)
SILV - Division  
  1 Scharf, Baylee      12 Tmsuffolk-MR         2:36.12    2:32.01 SILV    20  
                  32.47     1:10.62 (38.15)     1:57.75 (47.13)     2:32.01 (34.26)
  2 Russell, Leah       11 CSC-MR               2:37.16    2:33.31 SILV    17  
                  35.03     1:16.10 (41.07)     1:59.92 (43.82)     2:33.31 (33.39)
  3 Park, Naomi         12 TVSC-MR              2:34.41    2:34.34 SILV    16  
                  33.54     1:12.24 (38.70)     1:58.05 (45.81)     2:34.34 (36.29)
  4 Gallego, Samantha   12 LIAC-MR              2:33.48    2:35.66 SILV    15  
                  36.43     1:15.88 (39.45)     2:00.38 (44.50)     2:35.66 (35.28)
  5 McKenna, Casey      12 Tmsuffolk-MR         2:38.72    2:36.63 SILV    14  
                  34.89     1:14.98 (40.09)     2:02.53 (47.55)     2:36.63 (34.10)
  6 Howard, Grace       11 Tmsuffolk-MR         2:34.98    2:37.87 SILV    12.5
                  35.78     1:18.60 (42.82)     2:02.47 (43.87)     2:37.87 (35.40)
  6 Ryan, Emily         11 LIND-MR              2:43.41    2:37.87 SILV    12.5
                  34.09     1:18.03 (43.94)     2:03.19 (45.16)     2:37.87 (34.68)
  8 Gallagher, Liz      12 HAA-MR               2:42.46    2:37.91 SILV    11  
                  33.03     1:15.45 (42.42)     2:02.99 (47.54)     2:37.91 (34.92)
  9 Jannsen, Cassandra  12 NS-MR                2:44.20    2:39.57 SILV     9  
                  37.46     1:17.04 (39.58)     2:05.71 (48.67)     2:39.57 (33.86)
 10 McNulty, Joanna     11 LIAC-MR              2:38.55    2:40.09 SILV     7  
                  37.13     1:17.64 (40.51)     2:04.92 (47.28)     2:40.09 (35.17)
 11 Hennessy, Emily     11 HAA-MR               2:40.94    2:40.13 SILV     6  
                  34.89     1:16.32 (41.43)     2:03.13 (46.81)     2:40.13 (37.00)
 12 Falletta, Arianna   11 Tmsuffolk-MR         2:46.75    2:40.24 SILV     5  
                  36.50     1:16.24 (39.74)     2:03.23 (46.99)     2:40.24 (37.01)
 13 Adams, Hayley       12 TVSC-MR              2:39.25    2:41.06 SILV     4  
                  37.96     1:19.29 (41.33)     2:05.80 (46.51)     2:41.06 (35.26)
 14 Kiernan, Emily      12 Farmingdale-MR       2:49.10    2:41.83 SILV     3  
                  37.17     1:16.79 (39.62)     2:06.53 (49.74)     2:41.83 (35.30)
 15 Pase, Emma          12 TVSC-MR              2:45.86    2:42.09 SILV     2  
                  36.00     1:18.62 (42.62)     2:06.21 (47.59)     2:42.09 (35.88)
 16 Kudla, Brittney     12 IA-MR                2:42.51    2:43.07 SILV     1  
                  37.30     1:18.33 (41.03)     2:06.82 (48.49)     2:43.07 (36.25)
 17 Ryan, Marikate      12 EHY-MR               2:40.60    2:43.85 SILV   
                  35.84     1:17.59 (41.75)     2:06.39 (48.80)     2:43.85 (37.46)
 18 Biviano, Julia      12 Sachem-MR            2:45.82    2:43.98 SILV   
                  36.70     1:19.61 (42.91)     2:08.01 (48.40)     2:43.98 (35.97)
 19 Fung, Emily         11 Tmsuffolk-MR         2:49.56    2:44.96 SILV   
                  36.24     1:15.41 (39.17)     2:08.54 (53.13)     2:44.96 (36.42)
 20 Purcell, Margaret   11 EHY-MR               2:47.57    2:45.42 SILV   
                  38.49     1:21.11 (42.62)     2:09.54 (48.43)     2:45.42 (35.88)
 21 Darling, Samantha   12 LIAC-MR              2:48.41    2:46.36 SILV   
                  37.79     1:20.70 (42.91)     2:10.49 (49.79)     2:46.36 (35.87)
 22 DePhillips, Michae  11 LIAC-MR              2:48.83    2:48.14 SILV   
                  37.68     1:22.07 (44.39)     2:09.32 (47.25)     2:48.14 (38.82)
 23 Sarubbi, Amanda     12 TVSC-MR              2:44.45    2:48.25 SILV   
                  36.76     1:20.41 (43.65)     2:09.97 (49.56)     2:48.25 (38.28)
 24 Meirowitz, Deborah  11 LIAC-MR              2:44.97    2:48.88 SILV   
                  36.41     1:21.14 (44.73)     2:11.64 (50.50)     2:48.88 (37.24)
Non-Award Division  
  1 Paradiso, Liana     12 EHY-MR               2:50.00    2:52.17        
                  37.09     1:21.28 (44.19)     2:12.78 (51.50)     2:52.17 (39.39)
 -- Davi, Julia         12 WISC-MR              2:46.61         DQ        
                  37.84     1:21.21 (43.37)     2:13.73 (52.52)          DQ (41.77)
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:27.99  JO
              5:50.99  SILV
                   --  ZQ
 Meet Qualifying:  5:28.00 - 5:50.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Scharf, Baylee      12 Tmsuffolk-MR         5:31.74    5:20.51 JO      20  
                  32.74     1:12.05 (39.31)     1:52.33 (40.28)     2:32.48 (40.15)
        3:19.83 (47.35)     4:08.29 (48.46)     4:44.03 (35.74)     5:20.51 (36.48)
  2 McNulty, Joanna     11 LIAC-MR              5:29.95    5:25.15 JO      17  
                  35.88     1:17.45 (41.57)     1:58.80 (41.35)     2:38.91 (40.11)
        3:26.89 (47.98)     4:13.19 (46.30)     4:49.98 (36.79)     5:25.15 (35.17)
  3 Guglielmo, Jessica  11 LIAC-MR              5:35.07    5:27.73 JO      16  
                  35.51     1:18.05 (42.54)     1:59.32 (41.27)     2:39.45 (40.13)
        3:28.25 (48.80)     4:15.36 (47.11)     4:52.33 (36.97)     5:27.73 (35.40)
SILV - Division  
  1 McKenna, Casey      12 Tmsuffolk-MR         5:44.77    5:32.44 SILV    20  
                  35.33     1:21.09 (45.76)     2:03.70 (42.61)     2:45.74 (42.04)
        3:33.87 (48.13)     4:21.99 (48.12)     4:57.50 (35.51)     5:32.44 (34.94)
  2 Giunta, Natalia     12 TVSC-MR              5:36.15    5:34.42 SILV    17  
                  35.68     1:18.88 (43.20)     1:59.58 (40.70)     2:40.61 (41.03)
        3:29.82 (49.21)     4:19.04 (49.22)     4:56.84 (37.80)     5:34.42 (37.58)
  3 Adams, Hayley       12 TVSC-MR              5:37.04    5:39.58 SILV    16  
                  37.43     1:24.07 (46.64)     2:06.61 (42.54)     2:47.75 (41.14)
        3:35.82 (48.07)     4:25.89 (50.07)     5:03.00 (37.11)     5:39.58 (36.58)
Non-Award Division  
  1 Ryan, Marikate      12 EHY-MR               5:34.39    5:55.17 ZQ     
                  35.10     1:18.72 (43.62)     2:04.75 (46.03)     2:50.50 (45.75)
        3:44.33 (53.83)     4:37.68 (53.35)     5:17.62 (39.94)     5:55.17 (37.55)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.79  ZQ
                26.99  JO
                29.29  SILV
 Meet Qualifying:  27.00 - 29.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Coleman, Mackenzie  14 IA-MR                  27.96      26.22 ZQ      20  
JO - Division  
  1 Kaefer, Jaimie      14 BBSC-MR                27.28      26.85 JO      20  
SILV - Division  
  1 Chen, Rita          13 TVSC-MR                27.12      27.03 SILV    20  
  2 Horan, Julia        13 IA-MR                  27.02      27.05 SILV    17  
  3 Danzi, Isabella     14 IA-MR                  27.59      27.14 SILV    16  
  4 Crespo, Sarah       14 BBSC-MR                27.02      27.16 SILV    15  
  5 Slattery, Meghan    13 IA-MR                  27.50      27.39 SILV    14  
  6 Zukowski, Carli     14 WISC-MR                27.38      27.40 SILV    13  
  7 Zahn, Jacqueline    13 Tmsuffolk-MR           27.54      27.46 SILV    12  
  8 Boyle, Erin         14 IA-MR                  27.38      27.47 SILV    11  
  9 Anderson, Emily     13 TVSC-MR                27.69      27.67 SILV     9  
 10 Giuliani, Sarah     13 IA-MR                  27.43      27.71 SILV     6.5
 10 Stanco, Alexa       14 TVSC-MR                27.87      27.71 SILV     6.5
 12 Coughlin, Brittany  13 TVSC-MR                28.79      27.82 SILV     5  
 13 Gavigan, Casey      13 TVSC-MR                27.53      27.85 SILV     4  
 14 Altchiler, Emily    14 HYB-MR                 27.90      27.90 SILV     3  
 15 Llewellyn, Julia    14 CSC-MR                 28.58      27.96 SILV     2  
 16 Schoenfeld, Sarah   14 NS-MR                  27.93      27.98 SILV     0.5
 16 Fitzpatrick, Ailee  14 LIAC-MR                27.76      27.98 SILV     0.5
 18 Tsai, Ariel         14 Sachem-MR              27.15      28.03 SILV   
 19 Ripp, Izzy          13 Sachem-MR              27.20      28.13 SILV   
 20 Flugman, Danielle   13 NS-MR                  28.06      28.15 SILV   
 21 Rice, Natasha       13 UNIA-MR                27.16      28.18 SILV   
 22 Hahn, Katelyn       13 Tmsuffolk-MR           27.78      28.27 SILV   
 23 Burns, Catherine    13 Tmsuffolk-MR           28.31      28.28 SILV   
 23 Swenton, Jamie      13 LIND-MR                29.27      28.28 SILV   
 25 McCartney, Carolin  13 UNTS-MR                28.62      28.33 SILV   
 26 Smerechniak, Jilli  13 UNIA-MR                27.71      28.35 SILV   
 27 Sarubbi, Lara       14 TVSC-MR                27.80      28.46 SILV   
 28 McCoy, Tara         13 CSC-MR                 27.79      28.47 SILV   
 29 Messinger, Melanie  14 BBSC-MR                27.99      28.56 SILV   
 30 Lee, Nicole         14 BBSC-MR                28.19      28.57 SILV   
 30 Sudweeks, Libbie    14 BBSC-MR                27.88      28.57 SILV   
 32 Gerber, Marielle    14 Tmsuffolk-MR           29.07      28.61 SILV   
 33 Pusateri, Julia     13 LIAC-MR                28.10      28.69 SILV   
 34 Sodi, Allegra       13 LIAC-MR                28.75      28.71 SILV   
 35 Graning, Morgan     13 IA-MR                  29.13      28.81 SILV   
 36 Mattei, Theresa     14 BBSC-MR                29.23      28.88 SILV   
 37 Seidman, Jessica    13 Tmsuffolk-MR           29.12      29.05 SILV   
 38 Christianson, Kels  14 HAA-MR                 28.73      29.09 SILV   
 39 Jin, Victoria       13 HYB-MR                 28.96      29.16 SILV   
 40 Williams, Shannon   14 WISC-MR                28.96      29.20 SILV   
Non-Award Division  
  1 Howlin, Elizabeth   14 HAA-MR                 28.66      29.35        
  1 Giuliani, Jessica   13 BBSC-MR                28.97      29.35        
  3 Balling, Kayla      14 BBSC-MR                29.06      29.38        
  4 Berman, Evonne      14 NS-MR                  29.07      29.63        
  5 Calabrese, Amanda   14 EHY-MR                 28.94      29.73        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.19  ZQ
                58.49  JO
              1:04.09  SILV
 Meet Qualifying:  58.50 - 1:04.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Sun, Whitney        14 LIAC-MR                58.66      57.80 ZQ      20  
                  27.78       57.80 (30.02)                                        
  2 Kaefer, Jaimie      14 BBSC-MR                59.26      57.86 ZQ      17  
                  27.67       57.86 (30.19)                                        
SILV - Division  
  1 Slattery, Meghan    13 IA-MR                  59.28      58.74 SILV    20  
                  27.90       58.74 (30.84)                                        
  2 Giuliani, Sarah     13 IA-MR                  58.59      58.82 SILV    17  
                  28.48       58.82 (30.34)                                        
  3 Burns, Catherine    13 Tmsuffolk-MR           59.91      59.11 SILV    16  
                  28.32       59.11 (30.79)                                        
  4 Danzi, Isabella     14 IA-MR                  58.96      59.13 SILV    15  
                  28.29       59.13 (30.84)                                        
  5 Coughlin, Brittany  13 TVSC-MR              1:00.51      59.43 SILV    14  
                  28.77       59.43 (30.66)                                        
  6 Hahn, Katelyn       13 Tmsuffolk-MR           59.73      59.92 SILV    13  
                  29.07       59.92 (30.85)                                        
  7 Stanco, Alexa       14 TVSC-MR              1:00.04    1:00.32 SILV    12  
                  29.03     1:00.32 (31.29)                                        
  8 Zahn, Jacqueline    13 Tmsuffolk-MR           59.99    1:00.41 SILV    11  
                  28.95     1:00.41 (31.46)                                        
  9 Betterbed, Dominiq  14 TVSC-MR              1:00.05    1:00.66 SILV     9  
                  29.10     1:00.66 (31.56)                                        
 10 Schoenfeld, Sarah   14 NS-MR                  59.66    1:00.76 SILV     7  
                  29.35     1:00.76 (31.41)                                        
 11 Rice, Natasha       13 UNIA-MR                59.33    1:00.99 SILV     6  
                  29.89     1:00.99 (31.10)                                        
 12 Zukowski, Carli     14 WISC-MR                59.65    1:01.02 SILV     5  
                  29.51     1:01.02 (31.51)                                        
 13 McCartney, Carolin  13 UNTS-MR              1:00.47    1:01.16 SILV     3.5
                  29.13     1:01.16 (32.03)                                        
 13 Llewellyn, Julia    14 CSC-MR                 59.48    1:01.16 SILV     3.5
                  29.67     1:01.16 (31.49)                                        
 15 Sodi, Allegra       13 LIAC-MR              1:00.96    1:01.18 SILV     2  
                  29.97     1:01.18 (31.21)                                        
 16 Ripp, Izzy          13 Sachem-MR            1:00.76    1:01.24 SILV     1  
                  29.19     1:01.24 (32.05)                                        
 17 Flugman, Danielle   13 NS-MR                1:00.12    1:01.39 SILV   
                  29.00     1:01.39 (32.39)                                        
 18 Anderson, Emily     13 TVSC-MR                58.55    1:01.42 SILV   
                  29.25     1:01.42 (32.17)                                        
 19 Smerechniak, Jilli  13 UNIA-MR              1:01.75    1:01.46 SILV   
                  28.56     1:01.46 (32.90)                                        
 20 Reynolds, Maggie    14 Tmsuffolk-MR         1:00.48    1:01.56 SILV   
                  29.62     1:01.56 (31.94)                                        
 21 Gerber, Marielle    14 Tmsuffolk-MR         1:01.61    1:01.72 SILV   
                  29.71     1:01.72 (32.01)                                        
 22 Messinger, Melanie  14 BBSC-MR              1:01.17    1:01.93 SILV   
                  29.70     1:01.93 (32.23)                                        
 23 Chan, Sarah         13 TVSC-MR              1:00.51    1:02.05 SILV   
                  29.54     1:02.05 (32.51)                                        
 24 Pusateri, Julia     13 LIAC-MR              1:02.27    1:02.06 SILV   
                  29.66     1:02.06 (32.40)                                        
 24 Christianson, Kels  14 HAA-MR               1:01.78    1:02.06 SILV   
                  29.53     1:02.06 (32.53)                                        
 26 Parbst, Hannah      14 TVSC-MR              1:02.83    1:02.49 SILV   
                  30.11     1:02.49 (32.38)                                        
 27 Aufort, Kate        13 WISC-MR              1:01.18    1:02.72 SILV   
                  30.15     1:02.72 (32.57)                                        
 28 Berman, Evonne      14 NS-MR                1:02.22    1:02.76 SILV   
                  29.93     1:02.76 (32.83)                                        
 29 Lee, Nicole         14 BBSC-MR              1:02.75    1:02.92 SILV   
                  30.19     1:02.92 (32.73)                                        
 30 Minetree, Lilah     13 EHY-MR               1:02.13    1:03.04 SILV   
                  29.69     1:03.04 (33.35)                                        
 31 Jin, Victoria       13 HYB-MR               1:02.94    1:03.27 SILV   
                  30.03     1:03.27 (33.24)                                        
 32 Giuliani, Jessica   13 BBSC-MR              1:03.56    1:03.29 SILV   
                  30.57     1:03.29 (32.72)                                        
 33 Balling, Kayla      14 BBSC-MR              1:03.16    1:03.35 SILV   
                  30.40     1:03.35 (32.95)                                        
 34 Mattei, Theresa     14 BBSC-MR              1:03.36    1:03.39 SILV   
                  30.56     1:03.39 (32.83)                                        
 35 Tonna, Mary         13 Tmsuffolk-MR         1:03.76    1:03.40 SILV   
                  30.43     1:03.40 (32.97)                                        
 36 Gensch, Leighann    13 IA-MR                1:03.11    1:03.41 SILV   
                  30.60     1:03.41 (32.81)                                        
 37 Graning, Morgan     13 IA-MR                1:03.29    1:03.75 SILV   
                  30.28     1:03.75 (33.47)                                        
 38 Seidman, Jessica    13 Tmsuffolk-MR         1:03.96    1:03.98 SILV   
                  30.67     1:03.98 (33.31)                                        
Non-Award Division  
  1 Howlin, Elizabeth   14 HAA-MR               1:03.86    1:04.24        
                  30.64     1:04.24 (33.60)                                        
  2 Lana, Rachel        14 LIAC-MR              1:03.72    1:04.35        
                  31.11     1:04.35 (33.24)                                        
  3 McCoy, Tara         13 CSC-MR               1:02.21    1:04.39        
                  29.81     1:04.39 (34.58)                                        
  4 Williams, Shannon   14 WISC-MR              1:03.71    1:05.04        
                  31.10     1:05.04 (33.94)                                        
 -- Tetlak, Samantha    14 Tmsuffolk-MR         1:01.18         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ
              2:07.99  JO
              2:18.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:08.00 - 2:18.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Coughlin, Brittany  13 TVSC-MR              2:08.33    2:05.24 ZQ      20  
                  29.37     1:01.14 (31.77)     1:33.39 (32.25)     2:05.24 (31.85)
JO - Division  
  1 Sun, Whitney        14 LIAC-MR              2:09.88    2:06.69 JO      20  
                  29.11     1:00.56 (31.45)     1:33.73 (33.17)     2:06.69 (32.96)
  2 Chen, Rita          13 TVSC-MR              2:08.72    2:06.85 JO      17  
                  29.53     1:01.58 (32.05)     1:34.31 (32.73)     2:06.85 (32.54)
SILV - Division  
  1 Burns, Catherine    13 Tmsuffolk-MR         2:09.91    2:08.23 SILV    20  
                  28.86     1:01.31 (32.45)     1:34.63 (33.32)     2:08.23 (33.60)
  2 Sodi, Allegra       13 LIAC-MR              2:08.91    2:09.12 SILV    17  
                  29.98     1:02.60 (32.62)     1:36.42 (33.82)     2:09.12 (32.70)
  3 Parbst, Hannah      14 TVSC-MR              2:09.77    2:09.35 SILV    16  
                  30.44     1:03.26 (32.82)     1:36.87 (33.61)     2:09.35 (32.48)
  4 Kaplan, Stephanie   13 LIAC-MR              2:08.47    2:09.46 SILV    15  
                  30.84     1:03.75 (32.91)     1:37.19 (33.44)     2:09.46 (32.27)
  5 Slattery, Meghan    13 IA-MR                2:16.41    2:09.75 SILV    14  
  6 Rice, Natasha       13 UNIA-MR              2:12.74    2:10.09 SILV    13  
                  30.17     1:03.29 (33.12)     1:36.77 (33.48)     2:10.09 (33.32)
  7 Zukowski, Carli     14 WISC-MR              2:09.61    2:11.26 SILV    12  
                  30.54     1:04.10 (33.56)     1:38.69 (34.59)     2:11.26 (32.57)
  8 Betterbed, Dominiq  14 TVSC-MR              2:15.95    2:11.85 SILV    11  
  9 Stanco, Alexa       14 TVSC-MR              2:13.34    2:12.15 SILV     9  
                  29.75     1:03.33 (33.58)     1:38.01 (34.68)     2:12.15 (34.14)
 10 Crespo, Sarah       14 BBSC-MR              2:14.95    2:12.55 SILV     7  
                  30.42     1:04.37 (33.95)     1:38.94 (34.57)     2:12.55 (33.61)
 11 Ripp, Izzy          13 Sachem-MR            2:12.45    2:13.77 SILV     6  
                  29.72     1:03.21 (33.49)     1:38.05 (34.84)     2:13.77 (35.72)
 12 Nieves, Daniella    13 WISC-MR              2:09.96    2:14.31 SILV     5  
                  29.98     1:04.23 (34.25)     1:39.88 (35.65)     2:14.31 (34.43)
 13 Pusateri, Julia     13 LIAC-MR              2:13.52    2:14.57 SILV     4  
                  30.89     1:05.32 (34.43)     1:40.43 (35.11)     2:14.57 (34.14)
 14 Sudweeks, Libbie    14 BBSC-MR              2:13.07    2:15.35 SILV     3  
                  31.29     1:05.52 (34.23)     1:40.67 (35.15)     2:15.35 (34.68)
 15 Berman, Evonne      14 NS-MR                2:17.92    2:15.76 SILV     2  
 16 Zahn, Jacqueline    13 Tmsuffolk-MR         2:10.33    2:16.97 SILV     1  
                  29.47     1:03.40 (33.93)     1:39.71 (36.31)     2:16.97 (37.26)
 17 Lee, Nicole         14 BBSC-MR              2:12.39    2:18.33 SILV   
                  30.75     1:06.10 (35.35)     1:42.37 (36.27)     2:18.33 (35.96)
 18 Lana, Rachel        14 LIAC-MR              2:18.13    2:18.87 SILV   
Non-Award Division  
  1 Tonna, Mary         13 Tmsuffolk-MR         2:18.12    2:19.62        
  2 Messinger, Melanie  14 BBSC-MR              2:13.93    2:21.20        
                  30.76     1:05.83 (35.07)     1:43.61 (37.78)     2:21.20 (37.59)
  3 Jin, Victoria       13 HYB-MR               2:17.71    2:23.82        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  JO
              5:55.59  SILV
 Meet Qualifying:  5:36.00 - 5:55.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Parbst, Hannah      14 TVSC-MR              5:39.14    5:32.92 JO      20  
  2 Gavigan, Casey      13 TVSC-MR              5:42.68    5:34.54 JO      17  
                  30.27     1:03.98 (33.71)     1:38.31 (34.33)     2:12.55 (34.24)
        2:46.38 (33.83)     3:20.44 (34.06)     3:54.31 (33.87)     4:28.41 (34.10)
        5:01.68 (33.27)     5:34.54 (32.86)                                        
  3 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               5:46.83    5:35.52 JO      16  
                  30.96     1:04.24 (33.28)     1:38.89 (34.65)     2:13.23 (34.34)
        2:47.29 (34.06)     3:21.20 (33.91)     3:55.18 (33.98)     4:28.88 (33.70)
        5:02.62 (33.74)     5:35.52 (32.90)                                        
SILV - Division  
  1 Sodi, Allegra       13 LIAC-MR              5:38.41    5:36.52 SILV    20  
  2 Roberti, Joleen     14 LIAC-MR              5:41.62    5:37.22 SILV    17  
  3 Giuliani, Sarah     13 IA-MR                5:36.90    5:38.03 SILV    16  
  4 Tutone, Marisa      13 Sachem-MR            5:39.85    5:40.31 SILV    15  
  5 Schoenfeld, Sarah   14 NS-MR                5:43.45    5:40.41 SILV    14  
                  29.51     1:02.02 (32.51)     1:35.61 (33.59)     2:10.31 (34.70)
        2:45.64 (35.33)     3:20.82 (35.18)     3:55.99 (35.17)     4:31.43 (35.44)
        5:06.40 (34.97)     5:40.41 (34.01)                                        
  6 Boyle, Erin         14 IA-MR                5:39.99    5:41.28 SILV    13  
  7 Kaefer, Jaimie      14 BBSC-MR              5:45.78    5:42.55 SILV    12  
                  18.45     1:03.26 (44.81)     1:37.75 (34.49)     2:12.31 (34.56)
        2:46.95 (34.64)     3:21.28 (34.33)     3:56.92 (35.64)     4:32.59 (35.67)
        5:08.57 (35.98)     5:42.55 (33.98)                                        
  8 Chen, Rita          13 TVSC-MR              5:41.79    5:43.31 SILV    11  
                  30.18     1:03.55 (33.37)     1:37.77 (34.22)     2:12.47 (34.70)
        2:47.42 (34.95)     3:22.55 (35.13)     3:57.79 (35.24)     4:33.48 (35.69)
        5:08.52 (35.04)     5:43.31 (34.79)                                        
  9 Smerechniak, Jilli  13 UNIA-MR              5:51.00    5:43.82 SILV     9  
                  29.21     1:02.74 (33.53)     1:37.91 (35.17)     2:13.23 (35.32)
        2:47.28 (34.05)     3:22.44 (35.16)     3:58.21 (35.77)     4:34.99 (36.78)
        5:10.25 (35.26)     5:43.82 (33.57)                                        
 10 Burns, Catherine    13 Tmsuffolk-MR         5:48.55    5:44.25 SILV     7  
                  29.50     1:02.78 (33.28)     1:37.24 (34.46)     2:12.41 (35.17)
        2:47.96 (35.55)     3:23.50 (35.54)     3:59.00 (35.50)     4:34.87 (35.87)
        5:09.95 (35.08)     5:44.25 (34.30)                                        
 11 Anderson, Emily     13 TVSC-MR              5:50.04    5:46.29 SILV     6  
                  31.17     1:04.86 (33.69)     1:39.50 (34.64)     2:14.48 (34.98)
        2:50.09 (35.61)     3:24.76 (34.67)     4:00.38 (35.62)     4:36.53 (36.15)
        5:12.18 (35.65)     5:46.29 (34.11)                                        
 12 Sarubbi, Lara       14 TVSC-MR              5:47.47    5:46.32 SILV     5  
                  30.64     1:04.46 (33.82)     1:39.01 (34.55)     2:13.97 (34.96)
        2:48.99 (35.02)     3:24.18 (35.19)     3:59.92 (35.74)     4:36.98 (37.06)
        5:12.72 (35.74)     5:46.32 (33.60)                                        
 13 Llewellyn, Julia    14 CSC-MR               5:55.40    5:49.53 SILV     4  
                  30.03     1:03.49 (33.46)     1:38.30 (34.81)     2:13.75 (35.45)
        2:49.32 (35.57)     3:25.34 (36.02)     4:01.41 (36.07)     4:38.16 (36.75)
        5:14.44 (36.28)     5:49.53 (35.09)                                        
Non-Award Division  
  1 Zahn, Jacqueline    13 Tmsuffolk-MR         5:46.70    5:55.86        
                  30.13     1:04.44 (34.31)     1:39.92 (35.48)     2:16.49 (36.57)
        2:52.62 (36.13)     3:28.81 (36.19)     4:05.86 (37.05)     4:43.33 (37.47)
        5:20.59 (37.26)     5:55.86 (35.27)                                        
  2 Lee, Nicole         14 BBSC-MR              5:55.42    5:58.48        
                  30.89     1:05.61 (34.72)     1:42.35 (36.74)     2:18.57 (36.22)
        2:55.43 (36.86)     3:32.01 (36.58)     4:08.79 (36.78)     4:46.51 (37.72)
        5:23.22 (36.71)     5:58.48 (35.26)                                        
 -- Lennon, Kelly       13 Tmsuffolk-MR         5:46.95         DQ        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:16.29  SILV
 Meet Qualifying:  1:06.60 - 1:16.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Roberti, Joleen     14 LIAC-MR              1:08.43    1:04.72 ZQ      20  
                  31.46     1:04.72 (33.26)                                        
  2 Sun, Whitney        14 LIAC-MR              1:06.95    1:05.04 ZQ      17  
                  31.52     1:05.04 (33.52)                                        
JO - Division  
  1 Chen, Rita          13 TVSC-MR              1:06.95    1:06.00 JO      20  
                  32.18     1:06.00 (33.82)                                        
SILV - Division  
  1 Ripp, Izzy          13 Sachem-MR            1:08.42    1:07.17 SILV    20  
                  32.43     1:07.17 (34.74)                                        
  2 Fitzpatrick, Ailee  14 LIAC-MR              1:07.06    1:07.24 SILV    17  
                  32.93     1:07.24 (34.31)                                        
  3 Haddow, Shanna      13 Tmsuffolk-MR         1:08.15    1:07.33 SILV    16  
                  33.15     1:07.33 (34.18)                                        
  4 Llewellyn, Julia    14 CSC-MR               1:08.58    1:07.56 SILV    15  
                  33.07     1:07.56 (34.49)                                        
  5 Flugman, Danielle   13 NS-MR                1:07.80    1:07.94 SILV    14  
                  33.31     1:07.94 (34.63)                                        
  6 Betterbed, Dominiq  14 TVSC-MR              1:09.08    1:08.02 SILV    13  
                  33.29     1:08.02 (34.73)                                        
  7 Zahn, Jacqueline    13 Tmsuffolk-MR         1:09.97    1:08.33 SILV    12  
                  33.51     1:08.33 (34.82)                                        
  8 Gerber, Marielle    14 Tmsuffolk-MR         1:08.52    1:08.41 SILV    11  
                  33.07     1:08.41 (35.34)                                        
  9 Crespo, Sarah       14 BBSC-MR              1:09.81    1:08.63 SILV     9  
                  33.80     1:08.63 (34.83)                                        
 10 Sodi, Allegra       13 LIAC-MR              1:09.08    1:08.84 SILV     7  
                  34.03     1:08.84 (34.81)                                        
 11 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               1:09.96    1:08.92 SILV     6  
                  33.71     1:08.92 (35.21)                                        
 12 Sarubbi, Lara       14 TVSC-MR              1:07.00    1:09.07 SILV     5  
                  34.00     1:09.07 (35.07)                                        
 13 Giuliani, Sarah     13 IA-MR                1:08.27    1:09.08 SILV     4  
                  33.44     1:09.08 (35.64)                                        
 14 Burns, Catherine    13 Tmsuffolk-MR         1:08.58    1:09.61 SILV     3  
                  33.92     1:09.61 (35.69)                                        
 15 Boyle, Erin         14 IA-MR                1:10.57    1:09.80 SILV     2  
                  33.85     1:09.80 (35.95)                                        
 16 Balling, Kayla      14 BBSC-MR              1:10.19    1:09.90 SILV     1  
                  33.83     1:09.90 (36.07)                                        
 17 Lee, Nicole         14 BBSC-MR              1:10.53    1:10.06 SILV   
                  34.14     1:10.06 (35.92)                                        
 18 Parbst, Hannah      14 TVSC-MR              1:09.40    1:10.12 SILV   
                  34.63     1:10.12 (35.49)                                        
 19 Smerechniak, Jilli  13 UNIA-MR              1:07.32    1:10.29 SILV   
                  32.87     1:10.29 (37.42)                                        
 20 Slattery, Meghan    13 IA-MR                1:12.10    1:10.39 SILV   
                  34.00     1:10.39 (36.39)                                        
 21 Li, Karen           13 TVSC-MR              1:11.61    1:10.87 SILV   
                  34.06     1:10.87 (36.81)                                        
 22 Seidman, Jessica    13 Tmsuffolk-MR         1:12.20    1:11.55 SILV   
                  35.54     1:11.55 (36.01)                                        
 23 Giuliani, Jessica   13 BBSC-MR              1:14.28    1:11.59 SILV   
                  35.04     1:11.59 (36.55)                                        
 24 Sudweeks, Libbie    14 BBSC-MR              1:11.62    1:11.61 SILV   
                  35.06     1:11.61 (36.55)                                        
 25 Stanco, Alexa       14 TVSC-MR              1:11.53    1:11.72 SILV   
                  34.37     1:11.72 (37.35)                                        
 26 Calabrese, Amanda   14 EHY-MR               1:09.14    1:11.81 SILV   
                  34.63     1:11.81 (37.18)                                        
 27 Green, Jayne        14 NS-MR                1:13.73    1:12.01 SILV   
                  34.54     1:12.01 (37.47)                                        
 28 Agostino, Amanda    13 LIAC-MR              1:14.01    1:12.05 SILV   
                  35.20     1:12.05 (36.85)                                        
 29 Zukowski, Carli     14 WISC-MR              1:10.70    1:12.22 SILV   
                  35.90     1:12.22 (36.32)                                        
 30 Lana, Rachel        14 LIAC-MR              1:16.10    1:12.71 SILV   
                  35.47     1:12.71 (37.24)                                        
 31 Chan, Kaitlyn       13 Tmsuffolk-MR         1:13.15    1:12.79 SILV   
                  35.63     1:12.79 (37.16)                                        
 32 Christianson, Kels  14 HAA-MR               1:12.72    1:13.12 SILV   
                  35.72     1:13.12 (37.40)                                        
 33 Visintin, Nichole   13 TVSC-MR              1:15.45    1:13.43 SILV   
                  35.26     1:13.43 (38.17)                                        
 34 McCoy, Tara         13 CSC-MR               1:11.02    1:13.71 SILV   
                  35.52     1:13.71 (38.19)                                        
 35 Williams, Shannon   14 WISC-MR              1:14.69    1:13.85 SILV   
                  36.21     1:13.85 (37.64)                                        
 36 Gensch, Leighann    13 IA-MR                1:13.44    1:13.94 SILV   
                  35.78     1:13.94 (38.16)                                        
 37 Schoenfeld, Sarah   14 NS-MR                1:14.21    1:14.16 SILV   
                  36.07     1:14.16 (38.09)                                        
 38 Falletta, Gillian   13 Tmsuffolk-MR         1:16.27    1:14.39 SILV   
                  36.89     1:14.39 (37.50)                                        
 39 Graning, Morgan     13 IA-MR                1:13.42    1:15.05 SILV   
                  36.28     1:15.05 (38.77)                                        
 40 Tonna, Mary         13 Tmsuffolk-MR         1:14.01    1:15.28 SILV   
                  37.07     1:15.28 (38.21)                                        
 41 Pusateri, Julia     13 LIAC-MR              1:15.85    1:15.40 SILV   
                  36.18     1:15.40 (39.22)                                        
 42 Baker, Aileen       13 Sachem-MR            1:16.19    1:15.81 SILV   
                  36.57     1:15.81 (39.24)                                        
 43 Reumann, Kaylee     13 NS-MR                1:14.83    1:15.86 SILV   
                  37.94     1:15.86 (37.92)                                        
 44 Tsai, Ariel         14 Sachem-MR            1:13.92    1:16.10 SILV   
                  36.56     1:16.10 (39.54)                                        
Non-Award Division  
  1 Weinhofer, Nicole   13 Sachem-MR            1:15.68    1:17.75        
                  37.51     1:17.75 (40.24)                                        
 -- Straub, Jessica     13 HYB-MR               1:13.39         DQ        
      60 False start
                  37.33          DQ (37.96)                                        
 -- Luquer, Cameron     13 WISC-MR              1:12.00        DFS        
      63 Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:44.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:22.60 - 2:44.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Sun, Whitney        14 LIAC-MR              2:23.46    2:21.65 JO      20  
                  33.20     1:09.34 (36.14)     1:45.82 (36.48)     2:21.65 (35.83)
SILV - Division  
  1 Burns, Catherine    13 Tmsuffolk-MR         2:25.43    2:23.80 SILV    20  
                  34.11     1:10.28 (36.17)     1:47.29 (37.01)     2:23.80 (36.51)
  2 Parbst, Hannah      14 TVSC-MR              2:25.29    2:23.81 SILV    17  
                  34.18     1:10.79 (36.61)     1:47.94 (37.15)     2:23.81 (35.87)
  3 Ripp, Izzy          13 Sachem-MR            2:30.33    2:23.91 SILV    16  
                  33.32     1:09.50 (36.18)     1:47.04 (37.54)     2:23.91 (36.87)
  4 Haddow, Shanna      13 Tmsuffolk-MR         2:23.47    2:23.99 SILV    15  
                  34.39     1:10.26 (35.87)     1:47.50 (37.24)     2:23.99 (36.49)
  5 Sodi, Allegra       13 LIAC-MR              2:26.15    2:24.06 SILV    14  
                  34.33     1:10.71 (36.38)     1:47.95 (37.24)     2:24.06 (36.11)
  6 Reynolds, Maggie    14 Tmsuffolk-MR         2:22.62    2:26.05 SILV    13  
                  35.08     1:11.79 (36.71)     1:49.23 (37.44)     2:26.05 (36.82)
  7 Betterbed, Dominiq  14 TVSC-MR              2:28.66    2:26.83 SILV    12  
                  34.35     1:10.97 (36.62)     1:49.02 (38.05)     2:26.83 (37.81)
  8 Flugman, Danielle   13 NS-MR                2:29.95    2:27.96 SILV    11  
                  34.73     1:12.39 (37.66)     1:51.38 (38.99)     2:27.96 (36.58)
  9 Zahn, Jacqueline    13 Tmsuffolk-MR         2:29.51    2:28.20 SILV     9  
                  35.49     1:13.34 (37.85)     1:51.35 (38.01)     2:28.20 (36.85)
 10 Boyle, Erin         14 IA-MR                2:29.75    2:28.50 SILV     7  
                  34.70     1:12.06 (37.36)     1:50.70 (38.64)     2:28.50 (37.80)
 11 Gerber, Marielle    14 Tmsuffolk-MR         2:36.57    2:28.61 SILV     6  
                  34.33     1:11.50 (37.17)     1:50.37 (38.87)     2:28.61 (38.24)
 12 Lee, Nicole         14 BBSC-MR              2:32.43    2:28.75 SILV     5  
                  35.10     1:12.96 (37.86)     1:51.59 (38.63)     2:28.75 (37.16)
 13 Messinger, Melanie  14 BBSC-MR              2:30.60    2:28.90 SILV     4  
                  34.05     1:11.64 (37.59)     1:50.60 (38.96)     2:28.90 (38.30)
 14 Giuliani, Sarah     13 IA-MR                2:28.61    2:29.59 SILV     3  
                  36.41     1:14.38 (37.97)     1:52.79 (38.41)     2:29.59 (36.80)
 15 Chan, Sarah         13 TVSC-MR              2:32.16    2:30.28 SILV     2  
                  36.40     1:14.20 (37.80)     1:53.10 (38.90)     2:30.28 (37.18)
 16 Llewellyn, Julia    14 CSC-MR               2:29.84    2:31.26 SILV     1  
                  35.29     1:13.20 (37.91)     1:53.39 (40.19)     2:31.26 (37.87)
 17 Crespo, Sarah       14 BBSC-MR              2:30.32    2:31.67 SILV   
                  36.29     1:14.18 (37.89)     1:54.07 (39.89)     2:31.67 (37.60)
 18 Smerechniak, Jilli  13 UNIA-MR              2:25.57    2:31.76 SILV   
                  32.91     1:11.72 (38.81)     1:52.20 (40.48)     2:31.76 (39.56)
 19 Aufort, Kate        13 WISC-MR              2:33.52    2:32.14 SILV   
                  36.73     1:14.98 (38.25)     1:54.63 (39.65)     2:32.14 (37.51)
 20 Slattery, Meghan    13 IA-MR                2:33.81    2:32.28 SILV   
                  34.77     1:13.55 (38.78)     1:53.45 (39.90)     2:32.28 (38.83)
 21 Calabrese, Amanda   14 EHY-MR               2:27.78    2:32.43 SILV   
                  34.69     1:13.94 (39.25)     1:53.68 (39.74)     2:32.43 (38.75)
 22 Giuliani, Jessica   13 BBSC-MR              2:39.88    2:32.94 SILV   
                  36.47     1:15.83 (39.36)     1:55.75 (39.92)     2:32.94 (37.19)
 23 Li, Karen           13 TVSC-MR              2:36.33    2:33.41 SILV   
                  34.41     1:12.78 (38.37)     1:53.18 (40.40)     2:33.41 (40.23)
 24 Christianson, Kels  14 HAA-MR               2:27.63    2:33.58 SILV   
                  36.06     1:14.85 (38.79)     1:54.25 (39.40)     2:33.58 (39.33)
 25 Balling, Kayla      14 BBSC-MR              2:31.19    2:34.41 SILV   
                  35.04     1:13.61 (38.57)     1:53.89 (40.28)     2:34.41 (40.52)
 26 Visintin, Nichole   13 TVSC-MR              2:40.71    2:35.34 SILV   
                  35.82     1:15.06 (39.24)     1:55.79 (40.73)     2:35.34 (39.55)
 27 Green, Jayne        14 NS-MR                2:37.62    2:35.56 SILV   
                  36.21     1:16.40 (40.19)     1:56.48 (40.08)     2:35.56 (39.08)
 28 Seidman, Jessica    13 Tmsuffolk-MR         2:33.97    2:35.60 SILV   
                  38.01     1:17.64 (39.63)     1:57.83 (40.19)     2:35.60 (37.77)
 29 Stanco, Alexa       14 TVSC-MR              2:32.86    2:35.90 SILV   
                  35.79     1:15.65 (39.86)     1:56.49 (40.84)     2:35.90 (39.41)
 30 Zukowski, Carli     14 WISC-MR              2:36.55    2:36.25 SILV   
                  38.22     1:18.34 (40.12)     1:57.92 (39.58)     2:36.25 (38.33)
 31 Falletta, Gillian   13 Tmsuffolk-MR         2:41.39    2:36.28 SILV   
                  37.60     1:17.03 (39.43)     1:57.59 (40.56)     2:36.28 (38.69)
 32 Lana, Rachel        14 LIAC-MR              2:42.73    2:36.35 SILV   
                  36.76     1:15.92 (39.16)     1:56.15 (40.23)     2:36.35 (40.20)
 33 Ye, Mabel           13 WISC-MR              2:37.27    2:37.30 SILV   
                  37.41     1:18.53 (41.12)     1:59.89 (41.36)     2:37.30 (37.41)
 34 McCartney, Carolin  13 UNTS-MR              2:43.92    2:38.38 SILV   
                  36.83     1:16.54 (39.71)     1:57.07 (40.53)     2:38.38 (41.31)
 35 Luquer, Cameron     13 WISC-MR              2:37.16    2:39.53 SILV   
                  37.17     1:18.30 (41.13)     2:00.54 (42.24)     2:39.53 (38.99)
 36 Reumann, Kaylee     13 NS-MR                2:38.79    2:39.86 SILV   
                  39.52     1:20.11 (40.59)     2:00.14 (40.03)     2:39.86 (39.72)
 37 Pusateri, Julia     13 LIAC-MR              2:38.73    2:41.46 SILV   
                  38.01     1:18.78 (40.77)     2:00.56 (41.78)     2:41.46 (40.90)
 38 Weinhofer, Nicole   13 Sachem-MR            2:42.57    2:43.70 SILV   
                  38.71     1:19.41 (40.70)     2:01.54 (42.13)     2:43.70 (42.16)
 39 Tetuan, Kimberly    13 LIAC-MR              2:42.94    2:44.00 SILV   
                  38.78     1:20.57 (41.79)     2:03.03 (42.46)     2:44.00 (40.97)
Non-Award Division  
  1 Williams, Shannon   14 WISC-MR              2:40.66    2:50.67        
                  40.12     1:22.97 (42.85)     2:06.87 (43.90)     2:50.67 (43.80)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:24.79  SILV
 Meet Qualifying:  1:16.50 - 1:24.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Horan, Julia        13 IA-MR                1:17.04    1:17.86 SILV    20  
                  37.03     1:17.86 (40.83)                                        
  2 Smerechniak, Jilli  13 UNIA-MR              1:20.69    1:18.04 SILV    17  
                  36.50     1:18.04 (41.54)                                        
  3 Kaefer, Jaimie      14 BBSC-MR              1:21.02    1:18.54 SILV    16  
                  37.15     1:18.54 (41.39)                                        
  4 Berman, Evonne      14 NS-MR                1:19.19    1:19.04 SILV    15  
                  37.95     1:19.04 (41.09)                                        
  5 Kaplan, Stephanie   13 LIAC-MR              1:16.56    1:19.22 SILV    14  
                  37.91     1:19.22 (41.31)                                        
  6 Williams, Shannon   14 WISC-MR              1:21.22    1:19.24 SILV    13  
                  36.55     1:19.24 (42.69)                                        
  7 Sun, Whitney        14 LIAC-MR              1:19.59    1:19.59 SILV    12  
                  37.29     1:19.59 (42.30)                                        
  8 Sudweeks, Libbie    14 BBSC-MR              1:18.07    1:19.60 SILV    11  
                  37.40     1:19.60 (42.20)                                        
  9 Slattery, Meghan    13 IA-MR                1:20.61    1:20.26 SILV     9  
                  37.36     1:20.26 (42.90)                                        
 10 Gavigan, Casey      13 TVSC-MR              1:24.39    1:20.47 SILV     7  
                  37.88     1:20.47 (42.59)                                        
 11 Boyle, Erin         14 IA-MR                1:22.78    1:20.52 SILV     6  
                  37.39     1:20.52 (43.13)                                        
 12 Zhao, Alice         13 NS-MR                1:22.63    1:20.54 SILV     5  
                  38.32     1:20.54 (42.22)                                        
 13 Betterbed, Dominiq  14 TVSC-MR              1:23.18    1:21.26 SILV     4  
                  38.35     1:21.26 (42.91)                                        
 14 Balling, Kayla      14 BBSC-MR              1:23.05    1:21.84 SILV     3  
                  39.46     1:21.84 (42.38)                                        
 15 Hahn, Katelyn       13 Tmsuffolk-MR         1:22.96    1:22.22 SILV     2  
                  39.72     1:22.22 (42.50)                                        
 16 Obata, Meg          14 HAA-MR               1:22.89    1:22.72 SILV     1  
                  38.27     1:22.72 (44.45)                                        
 17 Swenton, Jamie      13 LIND-MR              1:24.58    1:22.76 SILV   
                  39.94     1:22.76 (42.82)                                        
 18 Christianson, Kels  14 HAA-MR               1:22.26    1:22.93 SILV   
                  39.07     1:22.93 (43.86)                                        
 19 Tutone, Marisa      13 Sachem-MR            1:21.90    1:23.28 SILV   
                  38.61     1:23.28 (44.67)                                        
 20 McCoy, Tara         13 CSC-MR               1:23.26    1:23.49 SILV   
                  38.65     1:23.49 (44.84)                                        
 21 Sarubbi, Lara       14 TVSC-MR              1:22.51    1:24.43 SILV   
                  39.52     1:24.43 (44.91)                                        
 22 Howlin, Elizabeth   14 HAA-MR               1:24.74    1:24.47 SILV   
                  40.17     1:24.47 (44.30)                                        
 23 Reumann, Kaylee     13 NS-MR                1:23.80    1:24.70 SILV   
                  40.27     1:24.70 (44.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Eidle, Kayla        14 HYB-MR               1:24.55    1:25.40        
                  40.87     1:25.40 (44.53)                                        
  2 Tredwell, Rebecca   14 BBSC-MR              1:22.77    1:26.02        
                  40.21     1:26.02 (45.81)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:58.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.00 - 2:58.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pusateri, Julia     13 LIAC-MR              2:45.45    2:43.93 SILV    20  
                  36.72     1:19.71 (42.99)     2:02.91 (43.20)     2:43.93 (41.02)
  2 Willie, Cassandra   14 TVSC-MR              2:49.15    2:44.95 SILV    17  
                  37.45     1:19.62 (42.17)     2:02.02 (42.40)     2:44.95 (42.93)
  3 Shemet, Nancy       14 TVSC-MR              2:45.79    2:45.36 SILV    16  
                  38.20     1:20.17 (41.97)     2:03.12 (42.95)     2:45.36 (42.24)
  4 Kaefer, Jaimie      14 BBSC-MR              2:54.83    2:47.74 SILV    15  
                  37.83     1:20.46 (42.63)     2:04.56 (44.10)     2:47.74 (43.18)
  5 Reynolds, Maggie    14 Tmsuffolk-MR         2:44.90    2:48.65 SILV    14  
                  38.33     1:20.78 (42.45)     2:04.64 (43.86)     2:48.65 (44.01)
  6 McCartney, Carolin  13 UNTS-MR              2:49.21    2:48.99 SILV    13  
                  37.94     1:20.25 (42.31)     2:04.25 (44.00)     2:48.99 (44.74)
  7 Jin, Victoria       13 HYB-MR               2:48.40    2:50.63 SILV    12  
                  36.09     1:18.33 (42.24)     2:04.01 (45.68)     2:50.63 (46.62)
  8 Zukowski, Carli     14 WISC-MR              2:43.75    2:50.99 SILV    11  
                  38.30     1:21.85 (43.55)     2:06.74 (44.89)     2:50.99 (44.25)
  9 Chen, Rita          13 TVSC-MR              2:51.72    2:51.86 SILV     9  
                  38.92     1:22.98 (44.06)     2:07.33 (44.35)     2:51.86 (44.53)
 10 Berman, Evonne      14 NS-MR                2:51.70    2:51.99 SILV     7  
                  37.36     1:20.18 (42.82)     2:07.09 (46.91)     2:51.99 (44.90)
 11 Stanco, Alexa       14 TVSC-MR              2:53.73    2:53.44 SILV     6  
                  38.38     1:22.75 (44.37)     2:08.74 (45.99)     2:53.44 (44.70)
 12 Sarubbi, Lara       14 TVSC-MR              2:56.84    2:54.38 SILV     5  
                  40.44     1:24.72 (44.28)     2:10.07 (45.35)     2:54.38 (44.31)
 13 Williams, Shannon   14 WISC-MR              2:56.47    2:56.15 SILV     4  
                  39.83     1:25.92 (46.09)     2:12.07 (46.15)     2:56.15 (44.08)
 14 Chan, Kaitlyn       13 Tmsuffolk-MR         2:58.95    2:56.22 SILV     3  
                  40.20     1:24.91 (44.71)     2:10.93 (46.02)     2:56.22 (45.29)
 15 Baldassare, Brooke  13 WISC-MR              2:56.67    2:56.33 SILV     2  
                  38.07     1:23.50 (45.43)     2:11.10 (47.60)     2:56.33 (45.23)
 16 Balling, Kayla      14 BBSC-MR              2:57.22    2:58.14 SILV     1  
                  39.71     1:25.51 (45.80)     2:12.16 (46.65)     2:58.14 (45.98)
 17 Zahn, Jacqueline    13 Tmsuffolk-MR         2:52.63    2:58.89 SILV   
                  39.45     1:24.77 (45.32)     2:12.48 (47.71)     2:58.89 (46.41)
Non-Award Division  
  1 Flugman, Danielle   13 NS-MR                2:55.89    2:59.39        
                  39.98     1:25.23 (45.25)     2:12.20 (46.97)     2:59.39 (47.19)
  2 Tonna, Mary         13 Tmsuffolk-MR         2:57.94    3:00.31        
                  40.60     1:26.64 (46.04)     2:13.70 (47.06)     3:00.31 (46.61)
  3 Chan, Sarah         13 TVSC-MR              2:56.63    3:01.64        
                  40.94     1:27.11 (46.17)     2:14.62 (47.51)     3:01.64 (47.02)
  4 Christianson, Kels  14 HAA-MR               2:53.61    3:03.41        
                  41.10     1:27.63 (46.53)     2:15.34 (47.71)     3:03.41 (48.07)
 -- Ripp, Izzy          13 Sachem-MR            2:46.11         DQ        
      63 Declared false start
 -- Betterbed, Dominiq  14 TVSC-MR              2:57.89        DFS        
      63 Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:12.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.70 - 1:12.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Llewellyn, Julia    14 CSC-MR               1:06.28    1:04.87 ZQ      20  
                  30.74     1:04.87 (34.13)                                        
SILV - Division  
  1 Chen, Rita          13 TVSC-MR              1:05.99    1:05.82 SILV    20  
                  30.84     1:05.82 (34.98)                                        
  2 Coughlin, Brittany  13 TVSC-MR              1:07.63    1:06.27 SILV    17  
                  31.39     1:06.27 (34.88)                                        
  3 Roberti, Joleen     14 LIAC-MR              1:07.59    1:06.88 SILV    16  
                  31.38     1:06.88 (35.50)                                        
  4 Danzi, Isabella     14 IA-MR                1:06.86    1:07.09 SILV    15  
                  30.75     1:07.09 (36.34)                                        
  5 Giuliani, Sarah     13 IA-MR                1:07.54    1:07.88 SILV    14  
                  31.96     1:07.88 (35.92)                                        
  6 McCartney, Carolin  13 UNTS-MR              1:10.08    1:08.17 SILV    13  
                  31.80     1:08.17 (36.37)                                        
  7 Boyle, Erin         14 IA-MR                1:11.31    1:08.62 SILV    12  
                  31.31     1:08.62 (37.31)                                        
  8 Haddow, Shanna      13 Tmsuffolk-MR         1:08.91    1:09.26 SILV    11  
                  31.89     1:09.26 (37.37)                                        
  9 Gavigan, Casey      13 TVSC-MR              1:06.26    1:09.32 SILV     9  
                  31.82     1:09.32 (37.50)                                        
 10 Zukowski, Carli     14 WISC-MR              1:06.50    1:09.37 SILV     7  
                  32.20     1:09.37 (37.17)                                        
 11 Giuliani, Jessica   13 BBSC-MR              1:11.48    1:10.12 SILV     6  
                  32.91     1:10.12 (37.21)                                        
 12 Pusateri, Julia     13 LIAC-MR              1:12.38    1:10.16 SILV     5  
                  33.83     1:10.16 (36.33)                                        
 13 Tonna, Mary         13 Tmsuffolk-MR         1:12.58    1:10.45 SILV     4  
                  32.95     1:10.45 (37.50)                                        
 14 Sarubbi, Lara       14 TVSC-MR              1:09.09    1:11.04 SILV     3  
                  34.39     1:11.04 (36.65)                                        
 15 Agostino, Amanda    13 LIAC-MR              1:12.01    1:11.06 SILV     2  
                  33.45     1:11.06 (37.61)                                        
 16 Schoenfeld, Sarah   14 NS-MR                1:07.41    1:11.79 SILV     1  
                  32.36     1:11.79 (39.43)                                        
 17 Gerber, Marielle    14 Tmsuffolk-MR         1:10.75    1:12.47 SILV   
                  32.74     1:12.47 (39.73)                                        
Non-Award Division  
  1 Rice, Natasha       13 UNIA-MR              1:08.41    1:15.20        
                  33.50     1:15.20 (41.70)                                        
  2 Calabrese, Amanda   14 EHY-MR               1:09.10    1:16.79        
                  36.13     1:16.79 (40.66)                                        
 -- Tutone, Marisa      13 Sachem-MR            1:12.50         DQ        
      63 Declared false start
 -- Sodi, Allegra       13 LIAC-MR              1:11.43         DQ        
      63 Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:38.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:31.00 - 2:38.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Llewellyn, Julia    14 CSC-MR               2:35.27    2:29.19 JO      20  
                  33.40     1:11.43 (38.03)     1:51.00 (39.57)     2:29.19 (38.19)
SILV - Division  
  1 Giuliani, Sarah     13 IA-MR                2:36.06    2:32.38 SILV    20  
                  33.11     1:11.31 (38.20)     1:52.80 (41.49)     2:32.38 (39.58)
  2 Sun, Whitney        14 LIAC-MR              2:32.21    2:33.17 SILV    17  
                  33.41     1:12.31 (38.90)     1:52.64 (40.33)     2:33.17 (40.53)
  3 Chen, Rita          13 TVSC-MR              2:38.41    2:35.49 SILV    16  
                  34.07     1:12.21 (38.14)     1:52.11 (39.90)     2:35.49 (43.38)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:43.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:23.50 - 2:43.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Kaefer, Jaimie      14 BBSC-MR              2:23.76    2:21.42 ZQ      20  
                  29.74     1:03.67 (33.93)     1:47.65 (43.98)     2:21.42 (33.77)
JO - Division  
  1 Sun, Whitney        14 LIAC-MR              2:25.18    2:22.95 JO      20  
                  30.06     1:06.03 (35.97)     1:51.39 (45.36)     2:22.95 (31.56)
  2 Parbst, Hannah      14 TVSC-MR              2:25.48    2:23.05 JO      17  
                  33.74     1:09.67 (35.93)     1:50.09 (40.42)     2:23.05 (32.96)
  3 Haddow, Shanna      13 Tmsuffolk-MR         2:24.86    2:23.09 JO      16  
                  31.75     1:07.80 (36.05)     1:51.28 (43.48)     2:23.09 (31.81)
SILV - Division  
  1 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               2:24.23    2:25.12 SILV    20  
                  30.86     1:08.40 (37.54)     1:51.71 (43.31)     2:25.12 (33.41)
  2 Roberti, Joleen     14 LIAC-MR              2:39.19    2:26.63 SILV    17  
                  32.45     1:08.18 (35.73)     1:53.71 (45.53)     2:26.63 (32.92)
  3 Kaplan, Stephanie   13 LIAC-MR              2:23.86    2:27.18 SILV    16  
                  32.73     1:11.42 (38.69)     1:54.45 (43.03)     2:27.18 (32.73)
  4 Hahn, Katelyn       13 Tmsuffolk-MR         2:30.40    2:27.32 SILV    15  
                  34.72     1:10.05 (35.33)     1:55.14 (45.09)     2:27.32 (32.18)
  5 Sodi, Allegra       13 LIAC-MR              2:28.67    2:28.07 SILV    14  
                  34.73     1:12.86 (38.13)     1:54.56 (41.70)     2:28.07 (33.51)
  6 Fitzpatrick, Ailee  14 LIAC-MR              2:24.92    2:28.35 SILV    13  
                  33.99     1:10.65 (36.66)     1:55.72 (45.07)     2:28.35 (32.63)
  7 Agostino, Amanda    13 LIAC-MR              2:31.40    2:28.45 SILV    12  
                  33.77     1:12.50 (38.73)     1:54.17 (41.67)     2:28.45 (34.28)
  8 Boyle, Erin         14 IA-MR                2:28.43    2:29.15 SILV    11  
                  30.97     1:09.33 (38.36)     1:56.70 (47.37)     2:29.15 (32.45)
  9 Giuliani, Sarah     13 IA-MR                2:29.33    2:29.16 SILV     9  
                  31.97     1:10.45 (38.48)     1:56.01 (45.56)     2:29.16 (33.15)
 10 Stanco, Alexa       14 TVSC-MR              2:29.79    2:29.35 SILV     7  
                  32.02     1:10.84 (38.82)     1:56.40 (45.56)     2:29.35 (32.95)
 11 Rice, Natasha       13 UNIA-MR              2:24.80    2:29.78 SILV     6  
                  33.28     1:07.45 (34.17)     1:56.02 (48.57)     2:29.78 (33.76)
 12 Sudweeks, Libbie    14 BBSC-MR              2:34.48    2:30.63 SILV     5  
                  32.90     1:11.18 (38.28)     1:55.02 (43.84)     2:30.63 (35.61)
 13 Smerechniak, Jilli  13 UNIA-MR              2:38.95    2:31.13 SILV     4  
                  32.21     1:10.27 (38.06)     1:56.74 (46.47)     2:31.13 (34.39)
 14 Betterbed, Dominiq  14 TVSC-MR              2:34.99    2:32.33 SILV     3  
                  35.49     1:12.51 (37.02)     1:57.83 (45.32)     2:32.33 (34.50)
 15 Pusateri, Julia     13 LIAC-MR              2:31.48    2:32.42 SILV     2  
                  34.00     1:14.95 (40.95)     1:58.97 (44.02)     2:32.42 (33.45)
 16 McCartney, Carolin  13 UNTS-MR              2:34.35    2:32.65 SILV     1  
                  31.58     1:11.28 (39.70)     1:57.27 (45.99)     2:32.65 (35.38)
 17 Tonna, Mary         13 Tmsuffolk-MR         2:34.56    2:33.01 SILV   
                  32.93     1:12.14 (39.21)     1:59.08 (46.94)     2:33.01 (33.93)
 18 Flugman, Danielle   13 NS-MR                2:29.11    2:33.86 SILV   
                  33.69     1:11.85 (38.16)     1:58.57 (46.72)     2:33.86 (35.29)
 19 Berman, Evonne      14 NS-MR                2:30.82    2:34.17 SILV   
                  32.93     1:16.60 (43.67)     2:00.26 (43.66)     2:34.17 (33.91)
 20 Chan, Kaitlyn       13 Tmsuffolk-MR         2:35.53    2:34.49 SILV   
                  34.27     1:15.40 (41.13)     2:00.39 (44.99)     2:34.49 (34.10)
 21 Balling, Kayla      14 BBSC-MR              2:34.73    2:36.08 SILV   
                  33.90     1:14.06 (40.16)     2:00.87 (46.81)     2:36.08 (35.21)
 22 Gensch, Leighann    13 IA-MR                2:35.31    2:36.15 SILV   
                  34.12     1:14.60 (40.48)     2:01.72 (47.12)     2:36.15 (34.43)
 22 Giuliani, Jessica   13 BBSC-MR              2:34.99    2:36.15 SILV   
                  32.84     1:11.78 (38.94)     2:00.75 (48.97)     2:36.15 (35.40)
 24 Seidman, Jessica    13 Tmsuffolk-MR         2:38.00    2:36.96 SILV   
                  34.65     1:14.97 (40.32)     2:01.40 (46.43)     2:36.96 (35.56)
 25 Jin, Victoria       13 HYB-MR               2:41.99    2:38.11 SILV   
                  33.94     1:16.14 (42.20)     2:02.20 (46.06)     2:38.11 (35.91)
 26 Visintin, Nichole   13 TVSC-MR              2:37.00    2:38.20 SILV   
                  34.45     1:14.94 (40.49)     2:02.75 (47.81)     2:38.20 (35.45)
 27 Lee, Nicole         14 BBSC-MR              2:37.23    2:39.19 SILV   
                  34.69     1:13.49 (38.80)     2:03.34 (49.85)     2:39.19 (35.85)
 28 Graning, Morgan     13 IA-MR                2:40.54    2:39.50 SILV   
                  33.61     1:14.70 (41.09)     2:03.37 (48.67)     2:39.50 (36.13)
 29 Messinger, Melanie  14 BBSC-MR              2:34.27    2:40.06 SILV   
                  34.63     1:13.27 (38.64)     2:04.72 (51.45)     2:40.06 (35.34)
 30 Lana, Rachel        14 LIAC-MR              2:41.56    2:40.32 SILV   
                  36.33     1:17.46 (41.13)     2:05.35 (47.89)     2:40.32 (34.97)
 31 McCoy, Tara         13 CSC-MR               2:40.96    2:41.41 SILV   
                  34.14     1:16.78 (42.64)     2:05.19 (48.41)     2:41.41 (36.22)
 32 Li, Karen           13 TVSC-MR              2:39.90    2:41.62 SILV   
                  35.53     1:13.50 (37.97)     2:03.74 (50.24)     2:41.62 (37.88)
 33 Manigbas, Celine    13 LIAC-MR              2:43.71    2:41.71 SILV   
                  32.95     1:15.00 (42.05)     2:03.37 (48.37)     2:41.71 (38.34)
 34 Vayner, Michelle    13 BBSC-MR              2:41.30    2:42.74 SILV   
                  35.27     1:18.24 (42.97)     2:06.79 (48.55)     2:42.74 (35.95)
 35 Tetuan, Kimberly    13 LIAC-MR              2:40.16    2:42.77 SILV   
                  38.42     1:18.46 (40.04)     2:07.52 (49.06)     2:42.77 (35.25)
 36 Reumann, Kaylee     13 NS-MR                2:38.59    2:42.86 SILV   
                  34.94     1:16.81 (41.87)     2:04.17 (47.36)     2:42.86 (38.69)
Non-Award Division  
  1 Williams, Shannon   14 WISC-MR              2:42.41    2:44.10        
                  38.10     1:19.21 (41.11)     2:05.92 (46.71)     2:44.10 (38.18)
 -- Crespo, Sarah       14 BBSC-MR              2:40.69         DQ        
      23 One hand touch - fly
                  36.94     1:14.97 (38.03)     2:04.82 (49.85)          DQ (34.08)
 -- Ripp, Izzy          13 Sachem-MR            2:32.86        DFS        
      63 Declared false start - Misc
 -- Tutone, Marisa      13 Sachem-MR            2:28.54        DFS        
      63 Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:06.99  JO
              5:29.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:07.00 - 5:29.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Haddow, Shanna      13 Tmsuffolk-MR         5:22.66    5:03.72 JO      20  
                  32.46     1:11.51 (39.05)     1:49.37 (37.86)     2:27.24 (37.87)
        3:11.64 (44.40)     3:57.05 (45.41)     4:30.72 (33.67)     5:03.72 (33.00)
  2 Boyle, Erin         14 IA-MR                5:19.32    5:06.97 JO      17  
                  31.25     1:07.99 (36.74)     1:47.38 (39.39)     2:26.87 (39.49)
        3:12.29 (45.42)     3:59.11 (46.82)     4:33.44 (34.33)     5:06.97 (33.53)
SILV - Division  
  1 Kanfer, Sarah       13 UNIA-MR              5:24.63    5:10.55 SILV    20  
                  31.90     1:08.44 (36.54)     1:47.80 (39.36)     2:26.93 (39.13)
        3:11.54 (44.61)     3:56.83 (45.29)     4:34.30 (37.47)     5:10.55 (36.25)
  2 Sun, Whitney        14 LIAC-MR              5:18.93    5:11.45 SILV    17  
                  32.46     1:10.17 (37.71)     1:47.61 (37.44)     2:25.59 (37.98)
        3:13.41 (47.82)     4:01.49 (48.08)     4:36.11 (34.62)     5:11.45 (35.34)
  3 Sudweeks, Libbie    14 BBSC-MR              5:21.36    5:15.86 SILV    16  
                  33.83     1:12.81 (38.98)     1:53.53 (40.72)     2:33.50 (39.97)
        3:17.39 (43.89)     4:02.12 (44.73)     4:41.24 (39.12)     5:15.86 (34.62)
  4 Stanco, Alexa       14 TVSC-MR              5:18.09    5:16.12 SILV    15  
                  32.29     1:11.83 (39.54)     1:52.31 (40.48)     2:32.23 (39.92)
        3:18.70 (46.47)     4:05.70 (47.00)     4:41.68 (35.98)     5:16.12 (34.44)
  5 Pusateri, Julia     13 LIAC-MR              5:21.16    5:16.17 SILV    14  
                  33.80     1:12.35 (38.55)     1:55.60 (43.25)     2:37.92 (42.32)
        3:22.50 (44.58)     4:05.62 (43.12)     4:42.08 (36.46)     5:16.17 (34.09)
  6 Agostino, Amanda    13 LIAC-MR              5:09.59    5:16.41 SILV    13  
                  34.13     1:13.18 (39.05)     1:53.54 (40.36)     2:33.18 (39.64)
        3:15.94 (42.76)     3:59.91 (43.97)     4:38.23 (38.32)     5:16.41 (38.18)
  7 Flugman, Danielle   13 NS-MR                5:22.18    5:21.49 SILV    12  
                  34.06     1:13.94 (39.88)     1:52.95 (39.01)     2:32.81 (39.86)
        3:19.10 (46.29)     4:07.52 (48.42)     4:45.39 (37.87)     5:21.49 (36.10)
  8 Giuliani, Jessica   13 BBSC-MR              5:22.41    5:21.93 SILV    11  
                  32.47     1:11.80 (39.33)     1:52.52 (40.72)     2:32.54 (40.02)
        3:21.52 (48.98)     4:09.83 (48.31)     4:46.14 (36.31)     5:21.93 (35.79)
  9 Rice, Natasha       13 UNIA-MR              5:21.13    5:22.15 SILV     9  
                  34.00     1:13.84 (39.84)     1:50.52 (36.68)     2:25.83 (35.31)
        3:17.58 (51.75)     4:09.28 (51.70)     4:45.31 (36.03)     5:22.15 (36.84)
 10 McCartney, Carolin  13 UNTS-MR              5:23.45    5:22.93 SILV     7  
                  33.96     1:12.66 (38.70)     1:53.50 (40.84)     2:35.34 (41.84)
        3:21.45 (46.11)     4:09.63 (48.18)     4:45.87 (36.24)     5:22.93 (37.06)
 11 Betterbed, Dominiq  14 TVSC-MR              5:27.14    5:25.13 SILV     6  
                  35.05     1:17.49 (42.44)     1:57.32 (39.83)     2:36.58 (39.26)
        3:24.54 (47.96)     4:12.94 (48.40)     4:49.65 (36.71)     5:25.13 (35.48)
 12 Balling, Kayla      14 BBSC-MR              5:24.98    5:25.35 SILV     5  
                  35.88     1:16.44 (40.56)     1:57.55 (41.11)     2:39.12 (41.57)
        3:26.60 (47.48)     4:14.00 (47.40)     4:50.02 (36.02)     5:25.35 (35.33)
 13 Tonna, Mary         13 Tmsuffolk-MR         5:27.99    5:26.95 SILV     4  
                  34.01     1:14.34 (40.33)     1:56.31 (41.97)     2:38.26 (41.95)
        3:24.47 (46.21)     4:12.97 (48.50)     4:50.88 (37.91)     5:26.95 (36.07)
 14 Chan, Sarah         13 TVSC-MR              5:18.22    5:28.39 SILV     3  
                  33.71     1:17.68 (43.97)     2:00.47 (42.79)     2:41.38 (40.91)
        3:28.69 (47.31)     4:16.80 (48.11)     4:53.12 (36.32)     5:28.39 (35.27)
Non-Award Division  
  1 Smerechniak, Jilli  13 UNIA-MR                   NT    5:12.20 SILV   
                  33.39     1:13.15 (39.76)     1:51.72 (38.57)     2:30.98 (39.26)
        3:17.92 (46.94)     4:03.99 (46.07)     4:37.86 (33.87)     5:12.20 (34.34)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZQ
                26.59  JO
                27.49  SILV
 Meet Qualifying:  26.60 - 27.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Buckley, Sara       16 NS-MR                  26.66      26.63 SILV    20  
  2 Palma, Carla        15 Sachem-MR              26.98      26.91 SILV    17  
  3 Lampe, Colleen      16 TVSC-MR                26.62      27.06 SILV    16  
  4 Connor, Megan       17 HAA-MR                 27.09      27.23 SILV    15  
  5 Greco, Sarah        16 LIAC-MR                26.82      27.32 SILV    14  
  6 Sanders, Isabella   17 TVSC-MR                26.91      27.36 SILV    13  
  7 Grodecki, Natalie   15 IA-MR                  27.04      27.37 SILV    12  
  8 Bogdanski, Julia    15 TVSC-MR                26.92      27.38 SILV    11  
  9 Trzeciak, Veronica  15 LIAC-MR                26.90      27.39 SILV     9  
Non-Award Division  
  1 Stansbury, Kate     15 TVSC-MR                26.83      27.57        
  1 Carey, Alanna       15 TVSC-MR                27.19      27.57        
  3 Broadbent, Charlot  15 TVSC-MR                27.41      27.66        
  4 Greff, Christie     16 BBSC-MR                27.03      27.83        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:02.09  SILV
 Meet Qualifying:  57.80 - 1:02.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Palma, Carla        15 Sachem-MR              58.32      57.56 JO      20  
                  27.64       57.56 (29.92)                                        
SILV - Division  
  1 Scharf, Samantha    16 Tmsuffolk-MR           57.86      57.84 SILV    20  
                  28.38       57.84 (29.46)                                        
  2 O'Halloran, Kaleig  15 IA-MR                1:00.17      57.91 SILV    17  
                  27.76       57.91 (30.15)                                        
  3 Buckley, Sara       16 NS-MR                  58.54      58.30 SILV    16  
                  27.48       58.30 (30.82)                                        
  4 Gibbons, Nicolette  17 LIAC-MR                58.17      58.37 SILV    15  
                  28.24       58.37 (30.13)                                        
  5 Dreiss, Danielle    16 BBSC-MR                58.38      58.53 SILV    14  
                  28.33       58.53 (30.20)                                        
  6 Connor, Megan       17 HAA-MR                 59.42      59.13 SILV    13  
                  28.28       59.13 (30.85)                                        
  7 Rush, Meaghan       16 LIAC-MR              1:00.98      59.25 SILV    12  
                  28.81       59.25 (30.44)                                        
  8 Kranis, Genna       17 LIAC-MR                59.58      59.26 SILV    11  
                  28.92       59.26 (30.34)                                        
  9 Berdolt, Devon      17 WISC-MR                59.13      59.46 SILV     9  
                  28.62       59.46 (30.84)                                        
 10 Stansbury, Kate     15 TVSC-MR                57.81      59.49 SILV     7  
                  28.24       59.49 (31.25)                                        
 11 Kallansrude, Kaitl  15 BBSC-MR                59.16      59.56 SILV     6  
                  28.87       59.56 (30.69)                                        
 12 Sanders, Isabella   17 TVSC-MR                59.31      59.71 SILV     5  
                  28.59       59.71 (31.12)                                        
 13 Trzeciak, Veronica  15 LIAC-MR                58.41      59.83 SILV     4  
                  28.67       59.83 (31.16)                                        
 14 Catterson, Sarah    15 TVSC-MR                59.50      59.84 SILV     3  
                  29.28       59.84 (30.56)                                        
 15 Greco, Sarah        16 LIAC-MR                58.41      59.90 SILV     2  
                  28.64       59.90 (31.26)                                        
 16 Broadbent, Charlot  15 TVSC-MR                59.25    1:00.02 SILV     1  
                  28.72     1:00.02 (31.30)                                        
 17 Pozmanter, Kristen  15 TVSC-MR                57.95    1:00.05 SILV   
                  29.04     1:00.05 (31.01)                                        
 18 Gatti, Julia        15 HAA-MR               1:00.70    1:00.36 SILV   
                  28.92     1:00.36 (31.44)                                        
 19 Unger, Krissy       17 HYB-MR               1:00.43    1:00.39 SILV   
                  29.36     1:00.39 (31.03)                                        
 20 Greff, Christie     16 BBSC-MR                59.13    1:00.46 SILV   
                  28.55     1:00.46 (31.91)                                        
 21 Attner, Lauren      16 Tmsuffolk-MR         1:00.26    1:00.51 SILV   
                  29.32     1:00.51 (31.19)                                        
 22 Guastella, Emma     16 Tmsuffolk-MR         1:00.49    1:00.61 SILV   
                  29.12     1:00.61 (31.49)                                        
 23 Ansman, Mary        17 Sachem-MR            1:00.21    1:00.66 SILV   
                  29.07     1:00.66 (31.59)                                        
 24 Jackson, Devin      15 TVSC-MR                59.96    1:01.06 SILV   
                  28.58     1:01.06 (32.48)                                        
 25 Schmidt, Jessica    16 BBSC-MR              1:00.65    1:01.09 SILV   
                  29.02     1:01.09 (32.07)                                        
 26 Zollo, Gabrielle    16 WISC-MR              1:00.29    1:01.13 SILV   
                  29.04     1:01.13 (32.09)                                        
 27 Vera, Karly         16 Sachem-MR            1:00.69    1:01.19 SILV   
                  29.76     1:01.19 (31.43)                                        
 28 Soulagnet, Sarah    15 LIND-MR              1:00.94    1:01.75 SILV   
                  30.12     1:01.75 (31.63)                                        
 29 Friberg, Meghan     15 TVSC-MR              1:01.19    1:02.05 SILV   
                  29.48     1:02.05 (32.57)                                        
Non-Award Division  
  1 Johnston, Marissa   15 TVSC-MR                59.91    1:02.12        
                  29.61     1:02.12 (32.51)                                        
  2 Bennett, Christina  17 TVSC-MR              1:01.39    1:02.32        
                  29.94     1:02.32 (32.38)                                        
  3 Occhiogrosso, Chri  16 TVSC-MR              1:00.37    1:02.70        
                  30.04     1:02.70 (32.66)                                        
  4 Theal, Jacqueline   16 Tmsuffolk-MR         1:01.03    1:03.07        
                  29.98     1:03.07 (33.09)                                        
  5 McCoy, Brianna      15 CSC-MR               1:01.61    1:04.00        
                  30.18     1:04.00 (33.82)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:12.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:04.50 - 2:12.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Connolly, Elizabet  16 TVSC-MR              2:05.32    2:02.75 JO      20  
                  28.27       59.14 (30.87)     1:31.22 (32.08)     2:02.75 (31.53)
SILV - Division  
  1 Palma, Carla        15 Sachem-MR            2:06.78    2:05.51 SILV    20  
                  28.99     1:00.52 (31.53)     1:33.49 (32.97)     2:05.51 (32.02)
  2 Buckley, Sara       16 NS-MR                2:07.49    2:06.13 SILV    17  
                  28.90     1:01.54 (32.64)     1:34.84 (33.30)     2:06.13 (31.29)
  3 Miller, Heather     17 Sachem-MR            2:06.32    2:06.14 SILV    16  
                  28.47       59.60 (31.13)     1:33.15 (33.55)     2:06.14 (32.99)
  4 Kranis, Genna       17 LIAC-MR              2:06.71    2:06.18 SILV    15  
                  29.97     1:01.83 (31.86)     1:34.30 (32.47)     2:06.18 (31.88)
  5 Stansbury, Kate     15 TVSC-MR              2:07.42    2:06.38 SILV    14  
                  29.75     1:01.72 (31.97)     1:34.24 (32.52)     2:06.38 (32.14)
  6 Broadbent, Charlot  15 TVSC-MR              2:06.37    2:06.80 SILV    13  
                  29.50     1:01.49 (31.99)     1:34.13 (32.64)     2:06.80 (32.67)
  7 Hutzler, Alexandra  15 TVSC-MR              2:08.63    2:07.09 SILV    12  
                  28.58     1:00.38 (31.80)     1:34.22 (33.84)     2:07.09 (32.87)
  8 Connor, Megan       17 HAA-MR               2:08.35    2:07.78 SILV    11  
                  28.16       59.79 (31.63)     1:33.73 (33.94)     2:07.78 (34.05)
  9 Grodecki, Natalie   15 IA-MR                2:09.57    2:07.82 SILV     9  
                  29.22     1:01.54 (32.32)     1:34.82 (33.28)     2:07.82 (33.00)
 10 Catterson, Sarah    15 TVSC-MR              2:08.25    2:08.34 SILV     7  
                  29.70     1:01.70 (32.00)     1:35.32 (33.62)     2:08.34 (33.02)
 11 Dundas, Lindsey     18 TVSC-MR              2:08.71    2:08.39 SILV     6  
                  28.85     1:01.09 (32.24)     1:34.82 (33.73)     2:08.39 (33.57)
 12 Scheck, Meaghan     16 IA-MR                2:09.39    2:08.44 SILV     5  
                  28.29     1:00.08 (31.79)     1:34.18 (34.10)     2:08.44 (34.26)
 13 Guastella, Emma     16 Tmsuffolk-MR         2:06.01    2:09.52 SILV     4  
                  29.53     1:01.74 (32.21)     1:35.38 (33.64)     2:09.52 (34.14)
 14 Dowd, Brenna        16 CSC-MR               2:10.04    2:10.00 SILV     3  
                  29.79     1:03.23 (33.44)     1:37.26 (34.03)     2:10.00 (32.74)
 15 Vizcaino, Kristine  16 NS-MR                2:10.91    2:10.08 SILV     2  
                  29.57     1:02.47 (32.90)     1:36.63 (34.16)     2:10.08 (33.45)
 16 Trzeciak, Veronica  15 LIAC-MR              2:04.90    2:10.31 SILV     1  
                  28.99     1:01.21 (32.22)     1:35.54 (34.33)     2:10.31 (34.77)
 17 Bogdanski, Julia    15 TVSC-MR              2:07.46    2:10.36 SILV   
                  29.90     1:03.06 (33.16)     1:36.46 (33.40)     2:10.36 (33.90)
 18 Attner, Lauren      16 Tmsuffolk-MR         2:10.66    2:10.69 SILV   
                  29.97     1:03.01 (33.04)     1:37.06 (34.05)     2:10.69 (33.63)
 19 Greco, Sarah        16 LIAC-MR              2:08.73    2:11.17 SILV   
                  29.09     1:02.00 (32.91)     1:36.38 (34.38)     2:11.17 (34.79)
 20 Glenday, Kerry      16 IA-MR                2:12.37    2:11.36 SILV   
                  29.70     1:02.60 (32.90)     1:37.50 (34.90)     2:11.36 (33.86)
 21 Weiner, Jade        15 Tmsuffolk-MR         2:07.53    2:11.51 SILV   
                  30.08     1:03.71 (33.63)     1:38.67 (34.96)     2:11.51 (32.84)
 22 Kaplan, Brooke      15 LIAC-MR              2:11.25    2:12.19 SILV   
                  30.08     1:03.41 (33.33)     1:37.93 (34.52)     2:12.19 (34.26)
 23 Sanders, Isabella   17 TVSC-MR              2:11.46    2:12.27 SILV   
                  30.71     1:04.32 (33.61)     1:37.62 (33.30)     2:12.27 (34.65)
Non-Award Division  
  1 Zollo, Gabrielle    16 WISC-MR              2:11.69    2:13.94        
                  31.34     1:05.68 (34.34)     1:40.73 (35.05)     2:13.94 (33.21)
  2 Soulagnet, Sarah    15 LIND-MR              2:11.63    2:14.07        
                  30.97     1:05.94 (34.97)     1:40.86 (34.92)     2:14.07 (33.21)
  3 Greff, Christie     16 BBSC-MR              2:11.14    2:15.49        
                  30.08     1:04.17 (34.09)     1:39.65 (35.48)     2:15.49 (35.84)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  ZQ
              5:30.99  JO
              5:44.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:31.00 - 5:44.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Connor, Megan       17 HAA-MR               5:39.67    5:36.03 SILV    20  
                  29.41     1:02.63 (33.22)     1:36.54 (33.91)     2:10.79 (34.25)
        2:45.26 (34.47)     3:19.78 (34.52)     3:54.98 (35.20)     4:29.93 (34.95)
        5:04.12 (34.19)     5:36.03 (31.91)                                        
  2 Buckley, Sara       16 NS-MR                5:39.30    5:36.19 SILV    17  
                  29.42     1:02.31 (32.89)     1:36.41 (34.10)     2:10.75 (34.34)
        2:45.40 (34.65)     3:20.50 (35.10)     3:55.52 (35.02)     4:30.50 (34.98)
        5:04.56 (34.06)     5:36.19 (31.63)                                        
  3 Broadbent, Charlot  15 TVSC-MR              5:34.12    5:39.92 SILV    16  
                  29.27     1:00.94 (31.67)     1:34.09 (33.15)     2:07.71 (33.62)
        2:42.93 (35.22)     3:18.28 (35.35)     3:54.09 (35.81)     4:29.85 (35.76)
        5:05.16 (35.31)     5:39.92 (34.76)                                        
  4 Catterson, Sarah    15 TVSC-MR              5:42.35    5:40.97 SILV    15  
                  30.49     1:03.80 (33.31)     1:37.99 (34.19)     2:12.19 (34.20)
        2:46.88 (34.69)     3:21.83 (34.95)     3:57.24 (35.41)     4:32.22 (34.98)
        5:07.04 (34.82)     5:40.97 (33.93)                                        
  5 Miller, Heather     17 Sachem-MR            5:41.47    5:42.68 SILV    14  
                  28.73     1:00.80 (32.07)     1:34.64 (33.84)     2:09.60 (34.96)
        2:45.21 (35.61)     3:21.06 (35.85)     3:56.21 (35.15)     4:34.01 (37.80)
        5:10.22 (36.21)     5:42.68 (32.46)                                        
  6 Dowd, Brenna        16 CSC-MR               5:44.82    5:42.97 SILV    13  
                  30.04     1:03.56 (33.52)     1:38.73 (35.17)     2:14.11 (35.38)
        2:49.65 (35.54)     3:24.92 (35.27)     3:59.77 (34.85)     4:34.95 (35.18)
        5:09.98 (35.03)     5:42.97 (32.99)                                        
Non-Award Division  
  1 Guastella, Emma     16 Tmsuffolk-MR         5:37.96    5:45.23        
                  29.79     1:02.56 (32.77)     1:37.01 (34.45)     2:11.82 (34.81)
        2:47.63 (35.81)     3:23.54 (35.91)     3:59.07 (35.53)     4:34.40 (35.33)
        5:09.87 (35.47)     5:45.23 (35.36)                                        
  2 Attner, Lauren      16 Tmsuffolk-MR         5:43.12    5:47.14        
                  30.42     1:03.69 (33.27)     1:37.97 (34.28)     2:12.89 (34.92)
        2:47.99 (35.10)     3:23.70 (35.71)     3:59.66 (35.96)     4:35.67 (36.01)
        5:11.87 (36.20)     5:47.14 (35.27)                                        
  3 Bogdanski, Julia    15 TVSC-MR              5:44.38    5:47.82        
                  30.16     1:04.30 (34.14)     1:39.17 (34.87)     2:14.09 (34.92)
      3:25.77 (1:11.68)     4:01.22 (35.45)     4:37.02 (35.80)     5:13.21 (36.19)
        5:47.82 (34.61)                                                            
  4 Trzeciak, Veronica  15 LIAC-MR              5:39.62    5:53.53        
                  29.68     1:01.86 (32.18)     1:36.36 (34.50)     2:12.01 (35.65)
        2:47.69 (35.68)     3:24.26 (36.57)     4:01.21 (36.95)     4:38.70 (37.49)
        5:16.29 (37.59)     5:53.53 (37.24)                                        
  5 Forman, Maud        18 IA-MR                5:42.91    6:03.28        
                  32.60     1:08.42 (35.82)     1:45.50 (37.08)     2:22.90 (37.40)
        3:00.72 (37.82)     3:37.60 (36.88)     4:14.48 (36.88)     4:50.96 (36.48)
        5:27.59 (36.63)     6:03.28 (35.69)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:11.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.50 - 1:11.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Pavek, Marielle     16 TVSC-MR              1:05.67    1:04.96 JO      20  
                  31.96     1:04.96 (33.00)                                        
SILV - Division  
  1 Bertini, Rachael    15 TVSC-MR              1:05.82    1:05.60 SILV    20  
                  32.20     1:05.60 (33.40)                                        
  2 Griskie, Kaylee     15 HYB-MR               1:07.10    1:07.15 SILV    17  
                  32.26     1:07.15 (34.89)                                        
  3 Jackson, Devin      15 TVSC-MR              1:07.86    1:07.37 SILV    16  
                  33.36     1:07.37 (34.01)                                        
  4 Lynch, Ciaran       15 NS-MR                1:07.25    1:07.64 SILV    15  
                  32.76     1:07.64 (34.88)                                        
  5 Friberg, Meghan     15 TVSC-MR              1:10.07    1:07.77 SILV    14  
                  33.50     1:07.77 (34.27)                                        
  6 Buckley, Sara       16 NS-MR                1:08.35    1:08.51 SILV    13  
                  33.23     1:08.51 (35.28)                                        
  7 Broadbent, Charlot  15 TVSC-MR              1:11.02    1:08.88 SILV    12  
                  33.62     1:08.88 (35.26)                                        
  8 Grodecki, Natalie   15 IA-MR                1:08.94    1:08.98 SILV    11  
                  34.00     1:08.98 (34.98)                                        
  9 Greco, Sarah        16 LIAC-MR              1:10.38    1:09.17 SILV     9  
                  33.70     1:09.17 (35.47)                                        
 10 Kaplan, Brooke      15 LIAC-MR              1:09.10    1:09.40 SILV     7  
                  33.81     1:09.40 (35.59)                                        
 11 Trzeciak, Veronica  15 LIAC-MR              1:08.33    1:09.52 SILV     6  
                  33.40     1:09.52 (36.12)                                        
 12 Galiatsatos, Diana  16 BBSC-MR              1:08.89    1:09.58 SILV     5  
                  33.95     1:09.58 (35.63)                                        
 13 Dundas, Lindsey     18 TVSC-MR              1:08.33    1:09.59 SILV     4  
                  33.73     1:09.59 (35.86)                                        
 14 Sanders, Isabella   17 TVSC-MR              1:08.43    1:10.25 SILV     3  
                  34.24     1:10.25 (36.01)                                        
 15 Reyes, Claudia      16 TVSC-MR              1:06.11    1:10.31 SILV     2  
                  33.86     1:10.31 (36.45)                                        
 16 Bogdanski, Julia    15 TVSC-MR              1:10.26    1:10.36 SILV     1  
                  34.75     1:10.36 (35.61)                                        
 17 LaRosa, Amanda      16 Sachem-MR            1:09.34    1:10.45 SILV   
                  34.49     1:10.45 (35.96)                                        
 18 Lepera, Alyssa      15 HYB-MR               1:09.31    1:10.93 SILV   
                  34.47     1:10.93 (36.46)                                        
 19 Perrone, Amanda     15 Sachem-MR            1:08.71    1:11.07 SILV   
                  34.23     1:11.07 (36.84)                                        
Non-Award Division  
  1 Attner, Lauren      16 Tmsuffolk-MR         1:09.07    1:11.20        
                  35.03     1:11.20 (36.17)                                        
  2 Unger, Krissy       17 HYB-MR               1:08.66    1:11.21        
                  34.82     1:11.21 (36.39)                                        
  3 Ramos, Natalie      18 CSC-MR               1:09.16    1:11.31        
                  34.18     1:11.31 (37.13)                                        
  4 Sciarrotto, Lauren  17 TVSC-MR              1:09.98    1:11.55        
                  34.89     1:11.55 (36.66)                                        
  5 Gatti, Julia        15 HAA-MR               1:10.79    1:11.71        
                  35.15     1:11.71 (36.56)                                        
  6 Kalletta, Claire    15 IA-MR                1:11.01    1:11.85        
                  34.55     1:11.85 (37.30)                                        
  7 Schools, Sierra     18 BBSC-MR              1:07.40    1:11.98        
                  34.57     1:11.98 (37.41)                                        
  8 Glenday, Kerry      16 IA-MR                1:10.34    1:12.84        
                  35.27     1:12.84 (37.57)                                        
  9 Ouzounian, Jaclyn   17 NS-MR                1:09.66    1:15.12        
                  35.04     1:15.12 (40.08)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:31.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:21.00 - 2:31.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Stansbury, Kate     15 TVSC-MR              2:21.19    2:20.95 JO      20  
                  34.08     1:09.30 (35.22)     1:45.76 (36.46)     2:20.95 (35.19)
SILV - Division  
  1 Roche, Bridget      15 IA-MR                2:21.52    2:21.50 SILV    20  
                  33.74     1:08.95 (35.21)     1:45.14 (36.19)     2:21.50 (36.36)
  2 Fici, Ann           16 HAA-MR               2:22.32    2:22.16 SILV    17  
                  33.65     1:09.23 (35.58)     1:45.62 (36.39)     2:22.16 (36.54)
  3 Vizcaino, Kristine  16 NS-MR                2:21.66    2:22.46 SILV    16  
                  33.12     1:08.05 (34.93)     1:44.97 (36.92)     2:22.46 (37.49)
  4 Palma, Carla        15 Sachem-MR            2:25.02    2:22.90 SILV    15  
                  33.87     1:10.38 (36.51)     1:47.22 (36.84)     2:22.90 (35.68)
  5 Miller, Heather     17 Sachem-MR            2:25.09    2:23.11 SILV    14  
                  33.55     1:09.81 (36.26)     1:47.46 (37.65)     2:23.11 (35.65)
  6 Reyes, Claudia      16 TVSC-MR              2:23.42    2:23.36 SILV    13  
                  32.53     1:08.17 (35.64)     1:45.76 (37.59)     2:23.36 (37.60)
  7 Lynch, Ciaran       15 NS-MR                2:26.31    2:23.43 SILV    12  
                  33.59     1:09.91 (36.32)     1:47.39 (37.48)     2:23.43 (36.04)
  8 Bogdanski, Julia    15 TVSC-MR              2:29.91    2:24.40 SILV    11  
                  34.99     1:11.05 (36.06)     1:48.57 (37.52)     2:24.40 (35.83)
  9 Pozmanter, Kristen  15 TVSC-MR              2:22.56    2:24.91 SILV     9  
                  34.41     1:10.50 (36.09)     1:47.83 (37.33)     2:24.91 (37.08)
 10 Kranis, Genna       17 LIAC-MR              2:29.47    2:25.39 SILV     7  
                  34.82     1:11.17 (36.35)     1:48.33 (37.16)     2:25.39 (37.06)
 11 Bennett, Christina  17 TVSC-MR              2:25.44    2:25.55 SILV     6  
                  34.11     1:10.61 (36.50)     1:48.62 (38.01)     2:25.55 (36.93)
 12 Greff, Christie     16 BBSC-MR              2:30.54    2:25.56 SILV     5  
                  34.48     1:12.13 (37.65)     1:49.82 (37.69)     2:25.56 (35.74)
 13 Jackson, Devin      15 TVSC-MR              2:28.14    2:25.87 SILV     4  
                  34.68     1:11.40 (36.72)     1:48.95 (37.55)     2:25.87 (36.92)
 14 Attner, Lauren      16 Tmsuffolk-MR         2:26.36    2:26.68 SILV     3  
                  34.34     1:11.54 (37.20)     1:49.21 (37.67)     2:26.68 (37.47)
 15 Galiatsatos, Diana  16 BBSC-MR              2:27.49    2:27.27 SILV     2  
                  34.75     1:11.92 (37.17)     1:50.06 (38.14)     2:27.27 (37.21)
 16 Trzeciak, Veronica  15 LIAC-MR              2:27.00    2:27.71 SILV     1  
                  34.46     1:10.90 (36.44)     1:49.24 (38.34)     2:27.71 (38.47)
 17 Buckley, Sara       16 NS-MR                2:26.14    2:27.94 SILV   
                  34.54     1:12.45 (37.91)     1:50.79 (38.34)     2:27.94 (37.15)
 18 Dundas, Lindsey     18 TVSC-MR              2:29.41    2:28.20 SILV   
                  33.55     1:11.29 (37.74)     1:50.21 (38.92)     2:28.20 (37.99)
 19 Friberg, Meghan     15 TVSC-MR              2:29.84    2:28.36 SILV   
                  35.31     1:12.83 (37.52)     1:51.11 (38.28)     2:28.36 (37.25)
 20 Connor, Megan       17 HAA-MR               2:29.80    2:29.20 SILV   
                  35.59     1:13.18 (37.59)     1:51.39 (38.21)     2:29.20 (37.81)
 21 Kaplan, Brooke      15 LIAC-MR              2:28.63    2:29.56 SILV   
                  34.23     1:12.26 (38.03)     1:51.69 (39.43)     2:29.56 (37.87)
 22 Sciarrotto, Lauren  17 TVSC-MR              2:30.31    2:30.14 SILV   
                  35.03     1:12.67 (37.64)     1:51.24 (38.57)     2:30.14 (38.90)
 23 Catterson, Sarah    15 TVSC-MR              2:29.64    2:30.25 SILV   
                  35.71     1:13.73 (38.02)     1:52.36 (38.63)     2:30.25 (37.89)
 24 Broadbent, Charlot  15 TVSC-MR              2:31.19    2:30.99 SILV   
                  34.93     1:12.95 (38.02)     1:52.62 (39.67)     2:30.99 (38.37)
 25 Greco, Sarah        16 LIAC-MR              2:29.18    2:31.09 SILV   
                  34.35     1:12.73 (38.38)     1:52.00 (39.27)     2:31.09 (39.09)
Non-Award Division  
  1 Lepera, Alyssa      15 HYB-MR               2:29.74    2:33.53        
                  35.18     1:12.50 (37.32)     1:53.13 (40.63)     2:33.53 (40.40)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:21.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:15.20 - 1:21.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Pavek, Marielle     16 TVSC-MR              1:17.07    1:12.36 ZQ      20  
                  33.97     1:12.36 (38.39)                                        
SILV - Division  
  1 Greff, Christie     16 BBSC-MR              1:15.48    1:15.52 SILV    20  
                  34.84     1:15.52 (40.68)                                        
  2 Fici, Ann           16 HAA-MR               1:17.20    1:16.36 SILV    17  
                  35.81     1:16.36 (40.55)                                        
  3 Jackson, Devin      15 TVSC-MR              1:17.39    1:17.67 SILV    16  
                  36.49     1:17.67 (41.18)                                        
  4 Vera, Karly         16 Sachem-MR            1:16.17    1:17.72 SILV    15  
                  36.56     1:17.72 (41.16)                                        
  5 Bertini, Rachael    15 TVSC-MR              1:17.11    1:18.16 SILV    14  
                  37.18     1:18.16 (40.98)                                        
  6 Schools, Sierra     18 BBSC-MR              1:18.63    1:18.23 SILV    13  
                  36.83     1:18.23 (41.40)                                        
  7 Miller, Heather     17 Sachem-MR            1:19.58    1:18.40 SILV    12  
                  36.92     1:18.40 (41.48)                                        
  8 Lampe, Colleen      16 TVSC-MR              1:16.50    1:18.55 SILV    11  
                  37.37     1:18.55 (41.18)                                        
  9 DiMarinis, Brooke   15 BBSC-MR              1:21.69    1:19.38 SILV     9  
                  37.72     1:19.38 (41.66)                                        
 10 Johnston, Marissa   15 TVSC-MR              1:21.02    1:19.62 SILV     7  
                  37.50     1:19.62 (42.12)                                        
 11 Rogers, Carolyn     15 NS-MR                1:18.98    1:19.89 SILV     6  
                  36.90     1:19.89 (42.99)                                        
 12 Dreiss, Danielle    16 BBSC-MR              1:20.20    1:20.13 SILV     5  
                  38.28     1:20.13 (41.85)                                        
 13 Glenday, Kerry      16 IA-MR                1:19.88    1:20.93 SILV     4  
                  37.93     1:20.93 (43.00)                                        
 14 Catterson, Sarah    15 TVSC-MR              1:19.77    1:21.04 SILV     3  
                  37.73     1:21.04 (43.31)                                        
 15 Kaplan, Brooke      15 LIAC-MR              1:21.82    1:21.10 SILV     2  
                  39.52     1:21.10 (41.58)                                        
 16 Crosby, Amanda      15 WISC-MR              1:19.27    1:21.33 SILV     1  
                  39.43     1:21.33 (41.90)                                        
 17 Berdolt, Devon      17 WISC-MR              1:21.88    1:21.38 SILV   
                  38.70     1:21.38 (42.68)                                        
 17 Occhiogrosso, Chri  16 TVSC-MR              1:20.96    1:21.38 SILV   
                  38.41     1:21.38 (42.97)                                        
 19 Scharf, Samantha    16 Tmsuffolk-MR         1:20.33    1:21.80 SILV   
                  39.00     1:21.80 (42.80)                                        
 20 Sanders, Isabella   17 TVSC-MR              1:20.69    1:21.85 SILV   
                  38.67     1:21.85 (43.18)                                        
Non-Award Division  
  1 Attner, Lauren      16 Tmsuffolk-MR         1:21.51    1:21.92        
                  38.97     1:21.92 (42.95)                                        
  2 Perrone, Amanda     15 Sachem-MR            1:21.41    1:27.78        
                  41.11     1:27.78 (46.67)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:52.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.00 - 2:52.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Kallansrude, Kaitl  15 BBSC-MR              2:46.83    2:42.93 JO      20  
                  36.69     1:17.87 (41.18)     2:00.02 (42.15)     2:42.93 (42.91)
SILV - Division  
  1 Vizcaino, Kristine  16 NS-MR                2:43.79    2:47.33 SILV    20  
                  36.02     1:17.21 (41.19)     2:02.01 (44.80)     2:47.33 (45.32)
  2 Crosby, Amanda      15 WISC-MR              2:44.20    2:48.80 SILV    17  
                  38.91     1:22.27 (43.36)     2:05.56 (43.29)     2:48.80 (43.24)
  3 Dreiss, Danielle    16 BBSC-MR              2:49.17    2:49.14 SILV    16  
                  39.05     1:22.43 (43.38)     2:06.48 (44.05)     2:49.14 (42.66)
  4 DiMarinis, Brooke   15 BBSC-MR              2:52.45    2:50.59 SILV    15  
                  38.26     1:21.15 (42.89)     2:06.25 (45.10)     2:50.59 (44.34)
  5 Dundas, Lindsey     18 TVSC-MR              2:48.65    2:51.65 SILV    14  
                  37.41     1:21.14 (43.73)     2:06.41 (45.27)     2:51.65 (45.24)
  6 Pozmanter, Kristen  15 TVSC-MR              2:43.50    2:52.95 SILV    13  
                  39.52     1:23.25 (43.73)     2:08.68 (45.43)     2:52.95 (44.27)
  7 Jackson, Devin      15 TVSC-MR              2:47.02    2:52.99 SILV    12  
                  38.77     1:22.44 (43.67)     2:07.57 (45.13)     2:52.99 (45.42)
Non-Award Division  
  1 Kaplan, Brooke      15 LIAC-MR              2:51.28    2:53.83        
                  40.25     1:24.36 (44.11)     2:08.78 (44.42)     2:53.83 (45.05)
  2 Catterson, Sarah    15 TVSC-MR              2:51.88    2:54.11        
                  38.65     1:22.54 (43.89)     2:08.26 (45.72)     2:54.11 (45.85)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:10.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.00 - 1:10.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kranis, Genna       17 LIAC-MR              1:05.17    1:05.72 SILV    20  
                  30.94     1:05.72 (34.78)                                        
  2 Kalletta, Claire    15 IA-MR                1:05.23    1:06.25 SILV    17  
                  30.26     1:06.25 (35.99)                                        
  3 Palma, Carla        15 Sachem-MR            1:06.42    1:06.34 SILV    16  
                  31.20     1:06.34 (35.14)                                        
  4 Trzeciak, Veronica  15 LIAC-MR              1:06.31    1:06.35 SILV    15  
                  33.70     1:06.35 (32.65)                                        
  5 Lynch, Ciaran       15 NS-MR                1:06.78    1:06.43 SILV    14  
                  21.49     1:06.43 (44.94)                                        
  6 Grodecki, Natalie   15 IA-MR                1:06.44    1:06.63 SILV    13  
                  30.74     1:06.63 (35.89)                                        
  7 Scheck, Meaghan     16 IA-MR                1:08.43    1:07.00 SILV    12  
                  28.73     1:07.00 (38.27)                                        
  8 Rush, Meaghan       16 LIAC-MR              1:09.93    1:07.44 SILV    11  
  9 Scharf, Samantha    16 Tmsuffolk-MR         1:06.39    1:07.57 SILV     9  
                  32.01     1:07.57 (35.56)                                        
 10 Ramos, Natalie      18 CSC-MR               1:09.48    1:08.48 SILV     7  
 11 Carey, Alanna       15 TVSC-MR              1:06.26    1:08.67 SILV     6  
                  31.32     1:08.67 (37.35)                                        
 12 Zollo, Gabrielle    16 WISC-MR              1:06.40    1:08.71 SILV     5  
                  32.54     1:08.71 (36.17)                                        
 13 Sciarrotto, Lauren  17 TVSC-MR              1:08.53    1:08.78 SILV     4  
                  31.67     1:08.78 (37.11)                                        
 14 Miller, Heather     17 Sachem-MR            1:08.79    1:08.79 SILV     3  
 15 Occhiogrosso, Chri  16 TVSC-MR              1:06.93    1:09.30 SILV     2  
                  31.89     1:09.30 (37.41)                                        
 16 Theal, Jacqueline   16 Tmsuffolk-MR         1:06.75    1:09.34 SILV     1  
                  31.76     1:09.34 (37.58)                                        
 17 Buckley, Sara       16 NS-MR                1:10.24    1:09.46 SILV   
                  32.42     1:09.46 (37.04)                                        
 18 Ansman, Mary        17 Sachem-MR            1:09.50    1:09.60 SILV   
 19 Griskie, Kaylee     15 HYB-MR               1:06.83    1:09.92 SILV   
                  31.50     1:09.92 (38.42)                                        
 20 McCoy, Brianna      15 CSC-MR               1:08.90    1:09.94 SILV   
 21 Connor, Megan       17 HAA-MR               1:09.21    1:10.07 SILV   
 22 Catterson, Sarah    15 TVSC-MR              1:07.65    1:10.27 SILV   
                  32.31     1:10.27 (37.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Schmidt, Jessica    16 BBSC-MR              1:10.20    1:10.70        
                  32.16     1:10.70 (38.54)                                        
  2 Galiatsatos, Diana  16 BBSC-MR              1:08.60    1:10.90        
                  33.09     1:10.90 (37.81)                                        
  3 Johnston, Marissa   15 TVSC-MR              1:06.99    1:11.25        
                  33.15     1:11.25 (38.10)                                        
  4 Jackson, Devin      15 TVSC-MR              1:08.29    1:12.00        
                  33.64     1:12.00 (38.36)                                        
  5 Rogers, Catie       16 NS-MR                1:10.35    1:17.72        
                  31.85     1:17.72 (45.87)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  JO
              2:35.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.00 - 2:35.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Lynch, Ciaran       15 NS-MR                2:31.45    2:26.98 JO      20  
                  31.25     1:08.17 (36.92)     1:47.78 (39.61)     2:26.98 (39.20)
  2 Carey, Alanna       15 TVSC-MR              2:32.17    2:29.59 JO      17  
                  31.18     1:09.68 (38.50)     1:50.05 (40.37)     2:29.59 (39.54)
SILV - Division  
  1 Trzeciak, Veronica  15 LIAC-MR              2:31.97    2:30.21 SILV    20  
                  32.44     1:09.78 (37.34)     1:49.97 (40.19)     2:30.21 (40.24)
  2 Sciarrotto, Lauren  17 TVSC-MR              2:33.70    2:33.59 SILV    17  
                  32.45     1:10.15 (37.70)     1:51.64 (41.49)     2:33.59 (41.95)
Non-Award Division  
  1 Theal, Jacqueline   16 Tmsuffolk-MR         2:34.90    2:36.67        
                  32.30     1:11.80 (39.50)     1:53.27 (41.47)     2:36.67 (43.40)
  2 Bennett, Christina  17 TVSC-MR              2:32.18    2:37.27        
                  33.60     1:12.44 (38.84)     1:53.70 (41.26)     2:37.27 (43.57)
  3 Marsiello, Lauren   16 BBSC-MR              2:35.77    2:39.65        
                  33.37     1:13.10 (39.73)     1:55.57 (42.47)     2:39.65 (44.08)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:39.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:20.00 - 2:39.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Bertini, Rachael    15 TVSC-MR              2:20.32    2:18.18 JO      20  
                  28.68     1:03.57 (34.89)     1:46.67 (43.10)     2:18.18 (31.51)
SILV - Division  
  1 Dundas, Lindsey     18 TVSC-MR              2:26.38    2:23.65 SILV    20  
                  30.63     1:07.34 (36.71)     1:50.41 (43.07)     2:23.65 (33.24)
  2 Scharf, Samantha    16 Tmsuffolk-MR         2:24.46    2:25.23 SILV    17  
                  32.28     1:08.78 (36.50)     1:54.02 (45.24)     2:25.23 (31.21)
  3 Palma, Carla        15 Sachem-MR            2:23.28    2:25.26 SILV    16  
                  31.68     1:08.18 (36.50)     1:52.88 (44.70)     2:25.26 (32.38)
  4 Miller, Heather     17 Sachem-MR            2:23.06    2:25.57 SILV    15  
                  31.75     1:08.66 (36.91)     1:52.13 (43.47)     2:25.57 (33.44)
  5 Dreiss, Danielle    16 BBSC-MR              2:27.27    2:26.22 SILV    14  
                  31.48     1:10.03 (38.55)     1:54.21 (44.18)     2:26.22 (32.01)
  6 Kallansrude, Kaitl  15 BBSC-MR              2:28.52    2:26.70 SILV    13  
                  32.87     1:10.83 (37.96)     1:52.84 (42.01)     2:26.70 (33.86)
  7 Connor, Megan       17 HAA-MR               2:26.11    2:26.79 SILV    12  
                  31.17     1:09.35 (38.18)     1:54.71 (45.36)     2:26.79 (32.08)
  8 Kranis, Genna       17 LIAC-MR              2:27.03    2:27.00 SILV    11  
                  31.45     1:08.75 (37.30)     1:54.63 (45.88)     2:27.00 (32.37)
  9 Greff, Christie     16 BBSC-MR              2:22.38    2:27.40 SILV     9  
                  31.68     1:10.29 (38.61)     1:53.12 (42.83)     2:27.40 (34.28)
 10 Trzeciak, Veronica  15 LIAC-MR              2:26.38    2:27.42 SILV     7  
                  32.09     1:09.87 (37.78)     1:54.41 (44.54)     2:27.42 (33.01)
 11 Grodecki, Natalie   15 IA-MR                2:25.28    2:28.32 SILV     6  
                  31.12     1:09.88 (38.76)     1:55.61 (45.73)     2:28.32 (32.71)
 12 Greco, Sarah        16 LIAC-MR              2:32.33    2:28.57 SILV     5  
                  32.10     1:09.65 (37.55)     1:54.72 (45.07)     2:28.57 (33.85)
 13 Bogdanski, Julia    15 TVSC-MR              2:25.71    2:28.62 SILV     4  
                  33.84     1:10.22 (36.38)     1:56.37 (46.15)     2:28.62 (32.25)
 14 Stansbury, Kate     15 TVSC-MR              2:24.31    2:28.69 SILV     3  
                  31.35     1:07.96 (36.61)     1:55.35 (47.39)     2:28.69 (33.34)
 15 Catterson, Sarah    15 TVSC-MR              2:25.77    2:28.96 SILV     2  
                  31.70     1:09.76 (38.06)     1:55.41 (45.65)     2:28.96 (33.55)
 16 Broadbent, Charlot  15 TVSC-MR              2:30.32    2:29.07 SILV     1  
                  33.03     1:11.17 (38.14)     1:56.47 (45.30)     2:29.07 (32.60)
 17 Guastella, Emma     16 Tmsuffolk-MR         2:26.85    2:29.37 SILV   
                  32.66     1:10.42 (37.76)     1:55.30 (44.88)     2:29.37 (34.07)
 18 Ramos, Natalie      18 CSC-MR               2:33.04    2:29.53 SILV   
                  31.59     1:09.76 (38.17)     1:55.24 (45.48)     2:29.53 (34.29)
 19 Vizcaino, Kristine  16 NS-MR                2:21.73    2:29.76 SILV   
                  33.35     1:10.58 (37.23)     1:54.47 (43.89)     2:29.76 (35.29)
 20 Glenday, Kerry      16 IA-MR                2:33.09    2:30.64 SILV   
                  32.39     1:11.39 (39.00)     1:56.74 (45.35)     2:30.64 (33.90)
 21 Johnston, Marissa   15 TVSC-MR              2:22.79    2:30.89 SILV   
                  32.63     1:10.39 (37.76)     1:56.28 (45.89)     2:30.89 (34.61)
 22 Vera, Karly         16 Sachem-MR            2:33.57    2:31.03 SILV   
                  33.99     1:11.47 (37.48)     1:57.35 (45.88)     2:31.03 (33.68)
 23 Kaplan, Brooke      15 LIAC-MR              2:30.07    2:31.05 SILV   
                  34.78     1:12.86 (38.08)     1:56.08 (43.22)     2:31.05 (34.97)
 24 Carey, Alanna       15 TVSC-MR              2:30.21    2:32.55 SILV   
                  31.77     1:07.75 (35.98)     2:00.32 (52.57)     2:32.55 (32.23)
 25 Rush, Meaghan       16 LIAC-MR              2:36.47    2:32.58 SILV   
                  32.08     1:11.04 (38.96)     1:58.30 (47.26)     2:32.58 (34.28)
 26 Sciarrotto, Lauren  17 TVSC-MR              2:31.34    2:32.81 SILV   
                  31.51     1:10.75 (39.24)     1:58.05 (47.30)     2:32.81 (34.76)
 27 Theal, Jacqueline   16 Tmsuffolk-MR         2:29.50    2:32.90 SILV   
                  32.59     1:07.95 (35.36)     1:57.62 (49.67)     2:32.90 (35.28)
 28 Dowd, Brenna        16 CSC-MR               2:33.24    2:32.94 SILV   
                  34.07     1:13.46 (39.39)     2:00.12 (46.66)     2:32.94 (32.82)
 29 Jackson, Devin      15 TVSC-MR              2:26.79    2:33.07 SILV   
                  32.32     1:10.14 (37.82)     1:56.99 (46.85)     2:33.07 (36.08)
 30 McCoy, Brianna      15 CSC-MR               2:32.05    2:34.69 SILV   
                  32.52     1:11.21 (38.69)     2:00.23 (49.02)     2:34.69 (34.46)
 31 Galiatsatos, Diana  16 BBSC-MR              2:34.32    2:35.44 SILV   
                  33.61     1:12.00 (38.39)     2:01.16 (49.16)     2:35.44 (34.28)
 32 Schmidt, Jessica    16 BBSC-MR              2:36.89    2:35.59 SILV   
                  32.96     1:12.42 (39.46)     2:00.95 (48.53)     2:35.59 (34.64)
 33 Crosby, Amanda      15 WISC-MR              2:30.30    2:35.74 SILV   
                  34.46     1:15.80 (41.34)     2:01.45 (45.65)     2:35.74 (34.29)
 34 Kalletta, Claire    15 IA-MR                2:37.74    2:36.49 SILV   
                  31.04     1:10.61 (39.57)     2:00.80 (50.19)     2:36.49 (35.69)
 35 LaRosa, Amanda      16 Sachem-MR            2:38.85    2:36.67 SILV   
                  33.68     1:11.70 (38.02)     2:02.27 (50.57)     2:36.67 (34.40)
 36 Desio, Claire       15 HAA-MR               2:37.54    2:37.56 SILV   
                  34.52     1:13.97 (39.45)     2:00.60 (46.63)     2:37.56 (36.96)
 37 Occhiogrosso, Chri  16 TVSC-MR              2:31.35    2:37.98 SILV   
                  31.89     1:13.71 (41.82)     2:00.48 (46.77)     2:37.98 (37.50)
 38 Rogers, Catie       16 NS-MR                2:33.63    2:38.29 SILV   
                  34.17     1:15.04 (40.87)     2:02.22 (47.18)     2:38.29 (36.07)
 39 Marsiello, Lauren   16 BBSC-MR              2:36.19    2:38.70 SILV   
                  33.59     1:11.72 (38.13)     2:02.00 (50.28)     2:38.70 (36.70)
 40 Rogers, Carolyn     15 NS-MR                2:31.31    2:38.92 SILV   
                  35.71     1:16.07 (40.36)     2:02.24 (46.17)     2:38.92 (36.68)
Non-Award Division  
  1 Friberg, Meghan     15 TVSC-MR              2:38.49    2:39.54        
                  35.32     1:12.12 (36.80)     2:03.44 (51.32)     2:39.54 (36.10)
  2 Zollo, Gabrielle    16 WISC-MR              2:31.86    2:40.73        
                  32.78     1:13.41 (40.63)     2:03.01 (49.60)     2:40.73 (37.72)
  3 Soulagnet, Sarah    15 LIND-MR              2:35.93    2:42.34        
                  36.58     1:17.69 (41.11)     2:06.99 (49.30)     2:42.34 (35.35)
  4 Ouzounian, Jaclyn   17 NS-MR                2:30.70    2:44.41        
                  34.43     1:15.25 (40.82)     2:04.66 (49.41)     2:44.41 (39.75)
 -- McHale, Shannon     17 TVSC-MR              2:35.61         DQ        
 -- Kenny-Yap, Charlot  15 HYB-MR               2:37.56         DQ        
 -- Schools, Sierra     18 BBSC-MR              2:36.09        DFS        
      63 Declared false start - Misc
 -- Perrone, Amanda     15 Sachem-MR            2:33.74        DFS        
      63 Declared false start - Misc
 -- Pavek, Marielle     16 TVSC-MR              2:22.24        DFS        
      63 Declared false start - Misc
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:04.99  JO
              5:27.29  SILV
 Meet Qualifying:  5:05.00 - 5:27.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Grodecki, Natalie   15 IA-MR                5:11.36    5:07.42 SILV    20  
                  31.81     1:08.69 (36.88)     1:48.60 (39.91)     2:27.07 (38.47)
        3:14.27 (47.20)     4:00.64 (46.37)     4:34.18 (33.54)     5:07.42 (33.24)
  2 Kranis, Genna       17 LIAC-MR              5:09.34    5:10.01 SILV    17  
                  31.50     1:07.01 (35.51)     1:45.80 (38.79)     2:24.31 (38.51)
        3:12.86 (48.55)     4:00.62 (47.76)     4:35.62 (35.00)     5:10.01 (34.39)
  3 Buckley, Sara       16 NS-MR                5:22.63    5:11.92 SILV    16  
                  32.57     1:13.84 (41.27)     1:51.96 (38.12)     2:31.26 (39.30)
        3:17.81 (46.55)     4:05.81 (48.00)     4:38.88 (33.07)     5:11.92 (33.04)
  4 Lynch, Ciaran       15 NS-MR                5:20.98    5:12.06 SILV    15  
                  32.33     1:09.04 (36.71)     1:48.97 (39.93)     2:27.36 (38.39)
        3:13.94 (46.58)     4:01.13 (47.19)     4:37.13 (36.00)     5:12.06 (34.93)
  5 Kallansrude, Kaitl  15 BBSC-MR              5:22.40    5:19.78 SILV    14  
                  34.07     1:13.43 (39.36)     1:54.17 (40.74)     2:35.22 (41.05)
        3:19.08 (43.86)     4:05.00 (45.92)     4:43.08 (38.08)     5:19.78 (36.70)
  6 Johnston, Marissa   15 TVSC-MR              5:12.47    5:20.64 SILV    13  
                  33.29     1:12.95 (39.66)     1:53.38 (40.43)     2:33.12 (39.74)
        3:19.89 (46.77)     4:07.60 (47.71)     4:44.48 (36.88)     5:20.64 (36.16)
  7 Kaplan, Brooke      15 LIAC-MR              5:14.10    5:22.09 SILV    12  
                  34.49     1:15.43 (40.94)     1:55.84 (40.41)     2:36.55 (40.71)
        3:22.80 (46.25)     4:09.27 (46.47)     4:45.09 (35.82)     5:22.09 (37.00)
Non-Award Division  
  1 Bennett, Christina  17 TVSC-MR              5:19.36    5:29.87        
                  33.52     1:11.51 (37.99)   2:34.35 (1:22.84)     3:23.53 (49.18)
        4:13.60 (50.07)                             5:30.07 ( )         5:29.87 ( )
  2 Vizcaino, Kristine  16 NS-MR                5:13.03    5:29.90        
                  36.32     1:21.71 (45.39)     2:01.20 (39.49)     2:41.72 (40.52)
        3:30.22 (48.50)     4:17.27 (47.05)     4:54.45 (37.18)     5:29.90 (35.45)
  3 Forman, Maud        18 IA-MR                5:18.99    5:32.09        
                  37.58     1:22.82 (45.24)     2:03.61 (40.79)     2:43.41 (39.80)
        3:30.36 (46.95)     4:18.57 (48.21)     4:56.19 (37.62)     5:32.09 (35.90)
  4 Occhiogrosso, Chri  16 TVSC-MR              5:25.33    5:35.53        
                  31.66     1:10.52 (38.86)     1:53.82 (43.30)     2:38.73 (44.91)
        3:25.74 (47.01)     4:15.35 (49.61)     4:55.62 (40.27)     5:35.53 (39.91)
  5 Perrone, Amanda     15 Sachem-MR            5:22.48    5:54.25        
                  37.22     1:25.86 (48.64)     2:10.84 (44.98)     2:53.62 (42.78)
        3:44.65 (51.03)     4:36.03 (51.38)     5:16.40 (40.37)     5:54.25 (37.85)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.69  SILV
 Meet Qualifying:  32.00 - 35.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Chan, Matthew       10 TVSC-MR                33.76      31.22 JO      20  
  2 Stange, Christophe  10 TVSC-MR                35.05      31.39 JO      17  
  3 Baldassare, Zachar   9 WISC-MR                32.01      31.68 JO      16  
SILV - Division  
  1 Dowd, Mike           9 CSC-MR                 32.18      32.14 SILV    20  
  2 Dong, Ethan          9 BBSC-MR                33.11      32.51 SILV    17  
  3 Karpf, Dylan        10 Tmsuffolk-MR           33.63      32.64 SILV    15.5
  3 Virga, Nicholas     10 IA-MR                  32.22      32.64 SILV    15.5
  5 Tack, Lucas          9 Tmsuffolk-MR           33.07      32.78 SILV    14  
  6 Buchen, Kasper       9 LIAC-MR                32.99      32.80 SILV    13  
  7 Vecchio, Jake       10 TVSC-MR                32.92      32.93 SILV    11.5
  7 Liberato, Andrew    10 IA-MR                  32.41      32.93 SILV    11.5
  9 Walker, TyQuann      9 LIAC-MR                33.50      32.96 SILV     9  
 10 Pierce, Zhenya      10 WISC-MR                33.95      33.15 SILV     7  
 11 Zou, Jason          10 NS-MR                  32.66      33.18 SILV     6  
 12 Sherman, Corey      10 Tmsuffolk-MR           34.34      33.48 SILV     5  
 13 Meringolo, Eric      9 WISC-MR                33.16      33.54 SILV     4  
 14 Williams, Brendan   10 TVSC-MR                34.62      33.72 SILV     3  
 15 Rodgers, C.J.        9 HYB-MR                 34.94      33.88 SILV     2  
 16 Pergan III, Cheste   9 TVSC-MR                34.45      33.92 SILV     1  
 17 Todd, Ian           10 HYB-MR                 34.99      34.11 SILV   
 18 Basak, Ronshekhar   10 LIAC-MR                35.19      34.49 SILV   
 19 Olsen, Grady         9 CSC-MR                 34.28      34.62 SILV   
 20 Ryan, Jimmy         10 TVSC-MR                35.47      34.64 SILV   
 21 Sloane, Adam        10 WISC-MR                34.42      34.67 SILV   
 22 Sohn, Tyler         10 LIAC-MR                34.11      34.80 SILV   
 23 Yeung, Timothy       9 LIAC-MR                35.01      34.98 SILV   
 24 Castellano, Jack    10 CSC-MR                 34.75      35.07 SILV   
 25 Hunt, Andrew        10 HAA-MR                 35.12      35.12 SILV   
 26 Lopez, Andrew        9 WISC-MR                35.53      35.30 SILV   
 27 Malinowski, Aidan   10 NS-MR                  35.20      35.42 SILV   
 28 Marzitello, Vincen  10 Sachem-MR              35.45      35.59 SILV   
 29 Pergan, Cole         8 TVSC-MR                35.33      35.69 SILV   
Non-Award Division  
  1 Dillon, Jack        10 TVSC-MR                34.86      35.96        
  2 Barbera, Frank       9 TVSC-MR                35.23      35.98        
  3 Maher, William      10 HYB-MR                 35.45      36.36        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:19.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.60 - 1:19.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Stange, Christophe  10 TVSC-MR              1:12.37    1:10.57 JO      20  
                  33.44     1:10.57 (37.13)                                        
  2 Liberato, Andrew    10 IA-MR                1:11.83    1:11.32 JO      17  
                  33.69     1:11.32 (37.63)                                        
  3 Macejko, Dylan      10 CSC-MR               1:11.97    1:11.53 JO      16  
                  32.69     1:11.53 (38.84)                                        
  4 Walker, TyQuann      9 LIAC-MR              1:15.63    1:11.59 JO      15  
                  33.34     1:11.59 (38.25)                                        
SILV - Division  
  1 Buchen, Kasper       9 LIAC-MR              1:11.94    1:11.75 SILV    20  
                  34.33     1:11.75 (37.42)                                        
  2 Karpf, Dylan        10 Tmsuffolk-MR         1:13.06    1:12.32 SILV    17  
                  34.65     1:12.32 (37.67)                                        
  3 Tack, Lucas          9 Tmsuffolk-MR         1:13.74    1:12.87 SILV    16  
                  34.61     1:12.87 (38.26)                                        
  4 Pergan III, Cheste   9 TVSC-MR              1:14.31    1:13.11 SILV    15  
                  35.06     1:13.11 (38.05)                                        
  5 Dong, Ethan          9 BBSC-MR              1:14.21    1:13.29 SILV    14  
                  35.54     1:13.29 (37.75)                                        
  6 Vecchio, Jake       10 TVSC-MR              1:15.22    1:14.22 SILV    13  
                  35.50     1:14.22 (38.72)                                        
  7 Rodgers, C.J.        9 HYB-MR               1:17.02    1:14.67 SILV    12  
                  36.19     1:14.67 (38.48)                                        
  8 Virga, Nicholas     10 IA-MR                1:16.47    1:14.68 SILV    11  
                  34.82     1:14.68 (39.86)                                        
  9 Sherman, Corey      10 Tmsuffolk-MR         1:13.64    1:14.96 SILV     9  
                  35.39     1:14.96 (39.57)                                        
 10 Castellano, Jack    10 CSC-MR               1:18.74    1:15.81 SILV     7  
                  36.28     1:15.81 (39.53)                                        
 11 Howard, William     10 Tmsuffolk-MR         1:18.00    1:16.88 SILV     6  
                  37.65     1:16.88 (39.23)                                        
 12 Lopez, Andrew        9 WISC-MR              1:18.24    1:17.96 SILV     5  
                  37.34     1:17.96 (40.62)                                        
 13 Sohn, Tyler         10 LIAC-MR              1:16.74    1:18.30 SILV     4  
                  37.45     1:18.30 (40.85)                                        
 14 Maher, William      10 HYB-MR               1:17.76    1:18.49 SILV     3  
                  36.35     1:18.49 (42.14)                                        
 15 Hunt, Andrew        10 HAA-MR               1:19.22    1:18.55 SILV     2  
                  38.06     1:18.55 (40.49)                                        
Non-Award Division  
  1 Duryea, Jack         8 EHY-MR               1:19.09    1:20.16        
                  40.79     1:20.16 (39.37)                                        
  2 Dillon, Jack        10 TVSC-MR              1:18.87    1:22.13        
                  39.21     1:22.13 (42.92)                                        
  3 Kain, Garrett        8 WISC-MR              1:19.34    1:22.59        
                  39.01     1:22.59 (43.58)                                        
 -- Zou, Jason          10 NS-MR                1:12.96         DQ        
 -- Malinowski, Aidan   10 NS-MR                1:16.10         DQ        
                  36.99          DQ (39.14)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:51.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.00 - 2:51.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Melchore, Anthony   10 LIAC-MR              2:35.09    2:32.17 SILV    20  
                  34.34     1:12.80 (38.46)     1:53.85 (41.05)     2:32.17 (38.32)
  2 Buchen, Kasper       9 LIAC-MR              2:35.75    2:33.42 SILV    17  
                  35.24     1:15.03 (39.79)   2:33.49 (1:18.46)         2:33.42 ( )
  3 Liberato, Andrew    10 IA-MR                2:39.35    2:35.37 SILV    16  
                  35.79     1:15.74 (39.95)     1:57.05 (41.31)     2:35.37 (38.32)
  4 Mond, Noah          10 TVSC-MR              2:45.25    2:36.32 SILV    15  
                  34.82     1:14.82 (40.00)     1:56.03 (41.21)     2:36.32 (40.29)
  5 Klingel, Dean       10 IA-MR                2:36.55    2:37.13 SILV    14  
                  34.98     1:15.12 (40.14)     1:57.03 (41.91)     2:37.13 (40.10)
  6 Pergan III, Cheste   9 TVSC-MR              2:32.42    2:37.16 SILV    13  
                  35.75     1:15.34 (39.59)     1:57.71 (42.37)     2:37.16 (39.45)
  7 Tack, Lucas          9 Tmsuffolk-MR         2:37.14    2:38.32 SILV    12  
                  35.87     1:17.68 (41.81)     1:59.37 (41.69)     2:38.32 (38.95)
  8 Karpf, Dylan        10 Tmsuffolk-MR         2:36.53    2:43.05 SILV    11  
                  36.12     1:17.84 (41.72)     2:01.22 (43.38)     2:43.05 (41.83)
  9 Chan, Matthew       10 TVSC-MR              2:43.52    2:43.43 SILV     9  
                  38.57     1:21.02 (42.45)     2:04.32 (43.30)     2:43.43 (39.11)
 10 Macejko, Dylan      10 CSC-MR               2:38.42    2:44.71 SILV     7  
                  34.93     1:16.47 (41.54)     2:01.53 (45.06)     2:44.71 (43.18)
 11 Vecchio, Jake       10 TVSC-MR              2:48.13    2:44.84 SILV     6  
                  35.92     1:18.73 (42.81)     2:01.87 (43.14)     2:44.84 (42.97)
 12 Howard, William     10 Tmsuffolk-MR         2:50.45    2:45.97 SILV     5  
                  39.98     1:23.46 (43.48)     2:06.15 (42.69)     2:45.97 (39.82)
 13 Castellano, Jack    10 CSC-MR               2:50.96    2:46.66 SILV     4  
                  36.50     1:20.62 (44.12)     2:05.80 (45.18)     2:46.66 (40.86)
 14 Sohn, Tyler         10 LIAC-MR              2:37.05    2:46.71 SILV     3  
                  37.67     1:21.20 (43.53)     2:04.58 (43.38)     2:46.71 (42.13)
 15 Sherman, Corey      10 Tmsuffolk-MR         2:45.16    2:48.09 SILV     2  
                  37.15     1:19.74 (42.59)     2:05.03 (45.29)     2:48.09 (43.06)
 16 Ress-liere, Kyle    10 TVSC-MR              2:50.59    2:50.72 SILV     1  
                  38.47     1:20.68 (42.21)     2:05.73 (45.05)     2:50.72 (44.99)
Non-Award Division  
  1 Kain, Gavin          9 WISC-MR              2:41.61    2:54.63        
                  39.15   2:11.93 (1:32.78)     2:54.96 (43.03)         2:54.63 ( )
  2 Lopez, Andrew        9 WISC-MR              2:48.58    3:00.20        
                  39.50     1:27.44 (47.94)     2:14.72 (47.28)     3:00.20 (45.48)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:27.99  ZQ
              6:44.99  JO
              7:05.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:45.00 - 7:05.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 McCormac, Ethan     10 TVSC-MR              6:50.69    6:19.32 ZQ      20  
                  34.39     1:12.17 (37.78)     1:50.40 (38.23)     2:29.15 (38.75)
        3:08.61 (39.46)     3:48.28 (39.67)     4:27.45 (39.17)     5:06.33 (38.88)
        5:44.51 (38.18)     6:19.32 (34.81)                                        
JO - Division  
  1 Shemet, Henry       10 TVSC-MR              6:50.62    6:37.46 JO      20  
                  34.76     1:14.61 (39.85)     1:55.30 (40.69)     2:36.18 (40.88)
        3:17.64 (41.46)     3:57.65 (40.01)     4:38.34 (40.69)     5:18.77 (40.43)
        5:59.21 (40.44)     6:37.46 (38.25)                                        
  2 Buchen, Kasper       9 LIAC-MR              6:58.85    6:43.34 JO      17  
                  35.18     1:15.09 (39.91)     1:56.00 (40.91)     2:37.68 (41.68)
        3:18.48 (40.80)     4:00.31 (41.83)     4:41.76 (41.45)   6:05.00 (1:23.24)
        6:45.25 (40.25)         6:43.34 ( )                                        
SILV - Division  
  1 Pergan III, Cheste   9 TVSC-MR              6:58.24    6:50.67 SILV    20  
                  38.22     1:19.71 (41.49)     2:01.96 (42.25)     2:44.28 (42.32)
        3:26.89 (42.61)     4:08.85 (41.96)     4:50.19 (41.34)     5:31.50 (41.31)
        6:13.00 (41.50)     6:50.67 (37.67)                                        
  2 Klingel, Dean       10 IA-MR                6:49.39    6:57.68 SILV    17  
                  35.32     1:14.95 (39.63)                             2:39.66 ( )
        3:22.37 (42.71)     4:06.50 (44.13)     4:50.70 (44.20)     5:34.57 (43.87)
        6:18.25 (43.68)     6:57.68 (39.43)                                        
  3 Mond, Noah          10 TVSC-MR              6:59.33    6:59.11 SILV    16  
                  37.69     1:19.32 (41.63)     2:01.40 (42.08)     2:44.90 (43.50)
        3:27.90 (43.00)     4:10.62 (42.72)     4:54.19 (43.57)     5:36.87 (42.68)
        6:20.17 (43.30)     6:59.11 (38.94)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                43.39  SILV
 Meet Qualifying:  37.50 - 43.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Pierce, Zhenya      10 WISC-MR                39.00      36.24 ZQ      20  
JO - Division  
  1 Melchore, Anthony   10 LIAC-MR                38.54      36.98 JO      20  
  2 Chan, Matthew       10 TVSC-MR                39.26      37.23 JO      17  
  3 Ress-liere, Kyle    10 TVSC-MR                38.54      37.30 JO      16  
SILV - Division  
  1 Tack, Lucas          9 Tmsuffolk-MR           37.79      37.63 SILV    20  
  2 Karpf, Dylan        10 Tmsuffolk-MR           37.73      38.13 SILV    17  
  3 Sherman, Corey      10 Tmsuffolk-MR           39.59      38.15 SILV    16  
  4 Buchen, Kasper       9 LIAC-MR                38.96      38.26 SILV    15  
  5 Vecchio, Jake       10 TVSC-MR                38.80      39.04 SILV    14  
  6 Dong, Ethan          9 BBSC-MR                40.12      39.22 SILV    13  
  7 Macejko, Dylan      10 CSC-MR                 41.85      39.31 SILV    12  
  8 Pergan, Cole         8 TVSC-MR                39.65      39.42 SILV    11  
  9 Sloane, Adam        10 WISC-MR                41.46      39.67 SILV     9  
 10 Stange, Christophe  10 TVSC-MR                40.18      40.13 SILV     7  
 11 Maher, William      10 HYB-MR                 40.74      40.15 SILV     6  
 12 Hunt, Andrew        10 HAA-MR                 39.75      40.39 SILV     5  
 13 Liberato, Andrew    10 IA-MR                  41.95      40.40 SILV     4  
 14 Wu, Kevin            8 Tmsuffolk-MR           42.04      40.45 SILV     3  
 15 Virga, Nicholas     10 IA-MR                  40.45      40.51 SILV     2  
 16 Walker, TyQuann      9 LIAC-MR                39.37      40.55 SILV     1  
 17 Marzitello, Vincen  10 Sachem-MR              41.50      40.70 SILV   
 17 Olsen, Grady         9 CSC-MR                 41.27      40.70 SILV   
 19 Anderson, Matthew    9 TVSC-MR                41.56      40.75 SILV   
 20 Malinowski, Aidan   10 NS-MR                  41.11      40.78 SILV   
 21 Ryan, Jimmy         10 TVSC-MR                40.65      40.81 SILV   
 22 Meringolo, Eric      9 WISC-MR                40.38      40.98 SILV   
 23 Sohn, Tyler         10 LIAC-MR                39.74      41.14 SILV   
 24 Lopez, Andrew        9 WISC-MR                42.54      42.33 SILV   
 25 Wu, Jonathan         9 Tmsuffolk-MR           41.06      42.45 SILV   
 26 Daly, Aidan          9 NS-MR                  43.38      42.47 SILV   
 27 Fisher, Evan         8 Sachem-MR              41.37      42.66 SILV   
 28 Sodi, Nicolas        9 LIAC-MR                42.79      42.69 SILV   
Non-Award Division  
  1 Dillon, Jack        10 TVSC-MR                40.68      43.54        
  2 Kain, Garrett        8 WISC-MR                41.68      46.47        
 -- Dowd, Mike           9 CSC-MR                 41.57         DQ        
 -- Zou, Jason          10 NS-MR                  38.46         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:38.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:22.20 - 1:38.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tack, Lucas          9 Tmsuffolk-MR         1:24.52    1:20.17 JO      20  
                  39.18     1:20.17 (40.99)                                        
  2 Sohn, Daniel         8 LIAC-MR              1:25.08    1:20.92 JO      17  
                  38.29     1:20.92 (42.63)                                        
SILV - Division  
  1 Stange, Christophe  10 TVSC-MR              1:23.17    1:22.44 SILV    20  
                  40.08     1:22.44 (42.36)                                        
  2 Zou, Jason          10 NS-MR                1:25.40    1:23.05 SILV    17  
                  40.32     1:23.05 (42.73)                                        
  3 Melchore, Anthony   10 LIAC-MR              1:32.86    1:23.66 SILV    16  
                  40.25     1:23.66 (43.41)                                        
  4 Sohn, Tyler         10 LIAC-MR              1:24.08    1:24.18 SILV    15  
  5 Vecchio, Jake       10 TVSC-MR              1:25.87    1:24.28 SILV    14  
                  40.93     1:24.28 (43.35)                                        
  6 Sherman, Corey      10 Tmsuffolk-MR         1:23.11    1:24.70 SILV    13  
                  40.92     1:24.70 (43.78)                                        
  7 Hunt, Andrew        10 HAA-MR               1:24.13    1:25.22 SILV    12  
                  41.64     1:25.22 (43.58)                                        
  8 Ress-liere, Kyle    10 TVSC-MR              1:32.27    1:25.78 SILV    11  
                  41.48     1:25.78 (44.30)                                        
  9 Dowd, Mike           9 CSC-MR               1:27.95    1:25.81 SILV     9  
                  42.88     1:25.81 (42.93)                                        
 10 Chan, Matthew       10 TVSC-MR              1:32.69    1:26.01 SILV     7  
                  42.49     1:26.01 (43.52)                                        
 11 Virga, Nicholas     10 IA-MR                1:25.32    1:26.69 SILV     6  
                1:26.69         1:26.69 ( )                                        
 12 Dong, Ethan          9 BBSC-MR              1:33.03    1:26.77 SILV     5  
                  43.09     1:26.77 (43.68)                                        
 13 Williams, Brendan   10 TVSC-MR              1:33.47    1:27.13 SILV     4  
 14 Maher, William      10 HYB-MR               1:32.77    1:27.62 SILV     3  
                  42.39     1:27.62 (45.23)                                        
 15 Walker, TyQuann      9 LIAC-MR              1:30.90    1:27.69 SILV     2  
                  44.05     1:27.69 (43.64)                                        
 16 Sloane, Adam        10 WISC-MR              1:29.97    1:27.96 SILV     1  
                  41.41     1:27.96 (46.55)                                        
 17 Castellano, Jack    10 CSC-MR               1:29.84    1:28.39 SILV   
                  42.45     1:28.39 (45.94)                                        
 18 Daly, Aidan          9 NS-MR                1:32.35    1:28.49 SILV   
                  44.46     1:28.49 (44.03)                                        
 19 Liberato, Andrew    10 IA-MR                1:25.38    1:28.53 SILV   
                  44.00     1:28.53 (44.53)                                        
 20 Anderson, Matthew    9 TVSC-MR              1:29.66    1:29.10 SILV   
                  43.71     1:29.10 (45.39)                                        
 21 Ryan, Jimmy         10 TVSC-MR              1:31.68    1:29.20 SILV   
                  43.05     1:29.20 (46.15)                                        
 22 Dillon, Jack        10 TVSC-MR              1:30.39    1:29.68 SILV   
                  42.75     1:29.68 (46.93)                                        
 23 Howard, William     10 Tmsuffolk-MR         1:31.76    1:30.27 SILV   
                  44.98     1:30.27 (45.29)                                        
 24 Basak, Ronshekhar   10 LIAC-MR              1:35.97    1:30.39 SILV   
                  44.60     1:30.39 (45.79)                                        
 25 Wu, Jonathan         9 Tmsuffolk-MR         1:31.33    1:30.44 SILV   
                  44.54     1:30.44 (45.90)                                        
 26 Luquer, Ian         10 WISC-MR              1:29.47    1:30.60 SILV   
 27 Marzitello, Vincen  10 Sachem-MR            1:30.07    1:30.95 SILV   
                  43.52     1:30.95 (47.43)                                        
 28 Rodgers, C.J.        9 HYB-MR               1:37.88    1:31.12 SILV   
                  45.18     1:31.12 (45.94)                                        
 29 Kain, Gavin          9 WISC-MR              1:34.28    1:31.64 SILV   
 30 Glazebnik, Benjami   8 Tmsuffolk-MR         1:36.16    1:31.91 SILV   
                  45.47     1:31.91 (46.44)                                        
 31 Meringolo, Eric      9 WISC-MR              1:28.53    1:32.29 SILV   
                  45.31     1:32.29 (46.98)                                        
 32 Barbera, Frank       9 TVSC-MR              1:33.19    1:32.63 SILV   
                  44.88     1:32.63 (47.75)                                        
 33 Lopez, Andrew        9 WISC-MR              1:30.95    1:32.89 SILV   
 34 Sodi, Nicolas        9 LIAC-MR              1:31.61    1:33.24 SILV   
                  47.24     1:33.24 (46.00)                                        
 35 Markowitz, Hunter    9 HAA-MR               1:36.00    1:33.41 SILV   
                  47.07     1:33.41 (46.34)                                        
 36 Ortiz, Christian     9 NS-MR                1:36.15    1:34.04 SILV   
                  46.12     1:34.04 (47.92)                                        
 37 Ramirez, Giovanni    9 LIAC-MR              1:37.79    1:34.95 SILV   
                  44.75     1:34.95 (50.20)                                        
 38 Groza, Roberto       8 Tmsuffolk-MR         1:36.31    1:35.66 SILV   
                  45.84     1:35.66 (49.82)                                        
 -- Wu, Kevin            8 Tmsuffolk-MR         1:32.65         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                  42.27          DQ (43.66)                                        
 -- Kain, Garrett        8 WISC-MR              1:32.49         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
                  45.99          DQ (51.55)                                        
 -- Pierce, Zhenya      10 WISC-MR              1:26.82         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                  41.11          DQ (42.37)                                        
 -- Welling, Joseph      9 WISC-MR              1:36.76         DQ        
      34 Multiple strokes past vertical at turn
 -- Malinowski, Aidan   10 NS-MR                1:27.03         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
                  44.04          DQ (43.27)                                        
Non-Award Division  
  1 Maidhof, George      8 HAA-MR               1:37.62    1:40.25        
                  47.66     1:40.25 (52.59)                                        
 -- Yeung, Timothy       9 LIAC-MR              1:34.96         DQ        
      34 Multiple strokes past vertical at turn
                  47.42          DQ (50.94)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                49.09  SILV
 Meet Qualifying:  43.50 - 49.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tack, Lucas          9 Tmsuffolk-MR           43.92      42.42 JO      20  
SILV - Division  
  1 McCormac, Ethan     10 TVSC-MR                43.78      43.58 SILV    20  
  2 Zou, Jason          10 NS-MR                  43.80      43.67 SILV    17  
  3 Sohn, Daniel         8 LIAC-MR                45.02      43.68 SILV    16  
  4 Basak, Ronshekhar   10 LIAC-MR                46.52      43.77 SILV    15  
  5 Karpf, Dylan        10 Tmsuffolk-MR           46.82      44.27 SILV    14  
  6 Buchen, Kasper       9 LIAC-MR                45.04      44.50 SILV    13  
  7 Sherman, Corey      10 Tmsuffolk-MR           47.37      44.58 SILV    12  
  8 Virga, Nicholas     10 IA-MR                  46.34      44.64 SILV    11  
  9 Todd, Ian           10 HYB-MR                 46.30      44.98 SILV     9  
 10 Meringolo, Eric      9 WISC-MR                44.23      45.62 SILV     7  
 11 Sohn, Tyler         10 LIAC-MR                45.79      46.09 SILV     6  
 12 Daly, Aidan          9 NS-MR                  47.97      46.26 SILV     5  
 13 Markowitz, Hunter    9 HAA-MR                 47.00      46.50 SILV     4  
 14 Wu, Jonathan         9 Tmsuffolk-MR           48.33      46.58 SILV     3  
 15 Klingel, Dean       10 IA-MR                  47.15      46.69 SILV     2  
 16 Hunt, Andrew        10 HAA-MR                 48.07      47.24 SILV     1  
 17 Fisher, Evan         8 Sachem-MR              47.00      47.35 SILV   
 18 Guglielmo, Nichola   8 LIAC-MR                47.67      48.07 SILV   
 19 Marzitello, Vincen  10 Sachem-MR              49.00      48.20 SILV   
 20 Talanian, Eddie      9 WISC-MR                48.60      48.27 SILV   
 21 Pergan III, Cheste   9 TVSC-MR                48.97      48.44 SILV   
 22 Malinowski, Aidan   10 NS-MR                  48.81      48.83 SILV   
 23 Rupnarain, Timothy   9 Tmsuffolk-MR           47.23      49.04 SILV   
Non-Award Division  
  1 Kain, Gavin          9 WISC-MR                47.79      49.25        
 -- Pierce, Zhenya      10 WISC-MR                46.85         DQ        
      10 Downward butterfly kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:49.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:34.60 - 1:49.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Mond, Noah          10 TVSC-MR              1:35.28    1:32.98 ZQ      20  
                  43.32     1:32.98 (49.66)                                        
  2 Sohn, Daniel         8 LIAC-MR              1:36.77    1:33.05 ZQ      17  
                  45.61     1:33.05 (47.44)                                        
SILV - Division  
  1 McCormac, Ethan     10 TVSC-MR              1:35.91    1:35.18 SILV    20  
                  44.55     1:35.18 (50.63)                                        
  2 Meringolo, Eric      9 WISC-MR              1:38.83    1:35.65 SILV    17  
                  46.29     1:35.65 (49.36)                                        
  3 Tack, Lucas          9 Tmsuffolk-MR         1:37.09    1:36.83 SILV    16  
                  47.11     1:36.83 (49.72)                                        
  4 Sherman, Corey      10 Tmsuffolk-MR         1:42.36    1:39.60 SILV    15  
                  47.70     1:39.60 (51.90)                                        
  5 Todd, Ian           10 HYB-MR               1:41.16    1:41.06 SILV    14  
                  49.06     1:41.06 (52.00)                                        
  6 Karpf, Dylan        10 Tmsuffolk-MR         1:47.07    1:41.30 SILV    13  
                  48.16     1:41.30 (53.14)                                        
  7 Castellano, Jack    10 CSC-MR               1:45.18    1:42.65 SILV    12  
                  50.22     1:42.65 (52.43)                                        
  8 Dong, Ethan          9 BBSC-MR              1:47.12    1:45.11 SILV    11  
                  50.27     1:45.11 (54.84)                                        
  9 Duryea, Jack         8 EHY-MR               1:46.54    1:45.25 SILV     9  
                  52.56     1:45.25 (52.69)                                        
 10 Pierce, Zhenya      10 WISC-MR              1:46.53    1:46.22 SILV     7  
                  50.73     1:46.22 (55.49)                                        
 11 Welling, Joseph      9 WISC-MR              1:48.65    1:46.66 SILV     6  
                  50.19     1:46.66 (56.47)                                        
 12 Lopez, Andrew        9 WISC-MR              1:45.76    1:46.70 SILV     5  
                  51.24     1:46.70 (55.46)                                        
 13 Daly, Aidan          9 NS-MR                1:46.12    1:47.08 SILV     4  
                  51.34     1:47.08 (55.74)                                        
 14 Talanian, Eddie      9 WISC-MR              1:46.66    1:47.22 SILV     3  
                  49.64     1:47.22 (57.58)                                        
 15 Kain, Gavin          9 WISC-MR              1:44.18    1:47.78 SILV     2  
                  52.29     1:47.78 (55.49)                                        
 16 Glazebnik, Benjami   8 Tmsuffolk-MR         1:48.03    1:48.25 SILV     1  
                  52.26     1:48.25 (55.99)                                        
 17 Malinowski, Aidan   10 NS-MR                1:46.72    1:48.28 SILV   
                  52.48     1:48.28 (55.80)                                        
 18 Ely, Matthew        10 NS-MR                1:48.80    1:48.66 SILV   
                  52.48     1:48.66 (56.18)                                        
Non-Award Division  
  1 Maidhof, George      8 HAA-MR               1:48.25    1:49.50        
                  53.51     1:49.50 (55.99)                                        
  2 Dennis, James       10 HAA-MR               1:47.59    1:51.46        
                  52.90     1:51.46 (58.56)                                        
 -- Ioanitescu, Justin  10 LIAC-MR              1:46.82         DQ        
                  49.90                                                            
 -- Basak, Ronshekhar   10 LIAC-MR              1:46.68         DQ        
                  48.82          DQ (59.63)                                        
 -- Sallusto, Andrew    10 LIAC-MR              1:49.01         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                44.39  SILV
 Meet Qualifying:  36.00 - 44.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Melchore, Anthony   10 LIAC-MR                37.47      33.76 ZQ      17  
  2 Mack-Jackson, Benj   9 WISC-MR                37.39      34.43 ZQ      16  
  3 McCormac, Ethan     10 TVSC-MR                36.01      34.91 ZQ      15  
 -- Basak, Ronshekhar   10 LIAC-MR                44.24         NS         20  
SILV - Division  
  1 Vecchio, Jake       10 TVSC-MR                37.41      36.18 SILV    20  
  2 Shemet, Henry       10 TVSC-MR                36.40      36.33 SILV    17  
  3 Walker, TyQuann      9 LIAC-MR                38.93      37.11 SILV    16  
  4 Buchen, Kasper       9 LIAC-MR                38.51      37.15 SILV    15  
  5 Sohn, Daniel         8 LIAC-MR                37.86      37.83 SILV    14  
  6 Baldassare, Zachar   9 WISC-MR                40.61      38.38 SILV    13  
  7 Sherman, Corey      10 Tmsuffolk-MR           40.59      38.46 SILV    12  
  8 Pergan III, Cheste   9 TVSC-MR                37.88      38.60 SILV    11  
  9 Stange, Christophe  10 TVSC-MR                38.06      38.82 SILV     9  
 10 Daly, Aidan          9 NS-MR                  39.75      38.98 SILV     7  
 11 Liberato, Andrew    10 IA-MR                  40.15      39.22 SILV     6  
 12 Zou, Jason          10 NS-MR                  42.29      39.32 SILV     5  
 13 Virga, Nicholas     10 IA-MR                  40.00      39.59 SILV     4  
 14 Rodgers, C.J.        9 HYB-MR                 41.83      40.74 SILV     3  
 15 Meringolo, Eric      9 WISC-MR                41.09      40.79 SILV     2  
 16 Lopez, Andrew        9 WISC-MR                42.40      40.81 SILV     1  
 17 Macejko, Dylan      10 CSC-MR                 39.04      40.95 SILV   
 18 Yeung, Timothy       9 LIAC-MR                44.06      41.16 SILV   
 19 Ortiz, Christian     9 NS-MR                  40.52      42.32 SILV   
 20 Dillon, Jack        10 TVSC-MR                42.38      42.41 SILV   
 21 Chan, Matthew       10 TVSC-MR                38.99      42.50 SILV   
 22 Dowd, Mike           9 CSC-MR                 42.81      42.51 SILV   
 23 Pierce, Zhenya      10 WISC-MR                38.65      42.53 SILV   
 24 Guglielmo, Nichola   8 LIAC-MR                37.35      42.91 SILV   
 25 Cochrane, John      10 WISC-MR                40.85      43.94 SILV   
 26 Marzitello, Vincen  10 Sachem-MR              44.13      43.99 SILV   
 27 Markowitz, Hunter    9 HAA-MR                 43.51      44.08 SILV   
 28 Maher, William      10 HYB-MR                 43.92      44.38 SILV   
Non-Award Division  
  1 Hunt, Andrew        10 HAA-MR                 40.70      44.52        
 -- Karpf, Dylan        10 Tmsuffolk-MR           41.48         DQ        
      20 Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:38.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:27.10 - 1:38.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Melchore, Anthony   10 LIAC-MR              1:27.38    1:21.11 ZQ      20  
                  37.74     1:21.11 (43.37)                                        
JO - Division  
  1 Buchen, Kasper       9 LIAC-MR              1:27.83    1:22.58 JO      20  
                  38.28     1:22.58 (44.30)                                        
  2 Stange, Christophe  10 TVSC-MR              1:32.58    1:24.51 JO      17  
                  38.82     1:24.51 (45.69)                                        
  3 Vecchio, Jake       10 TVSC-MR              1:37.02    1:26.84 JO      16  
                  38.88     1:26.84 (47.96)                                        
SILV - Division  
  1 Walker, TyQuann      9 LIAC-MR              1:28.24    1:27.66 SILV    20  
                  39.37     1:27.66 (48.29)                                        
  2 Chan, Matthew       10 TVSC-MR              1:35.06    1:31.54 SILV    17  
                  42.45     1:31.54 (49.09)                                        
  3 Dillon, Jack        10 TVSC-MR              1:33.70    1:33.45 SILV    16  
                  44.33     1:33.45 (49.12)                                        
  4 Pierce, Zhenya      10 WISC-MR              1:33.83    1:36.68 SILV    15  
                  43.17     1:36.68 (53.51)                                        
Non-Award Division  
  1 Lopez, Andrew        9 WISC-MR              1:32.53    1:41.38        
                  43.42     1:41.38 (57.96)                                        
  2 Dong, Ethan          9 BBSC-MR              1:38.65    1:42.08        
                  46.02     1:42.08 (56.06)                                        
 -- Pergan III, Cheste   9 TVSC-MR              1:28.87         DQ        
                  40.65          DQ (48.92)                                        
 -- Daly, Aidan          9 NS-MR                1:34.84         DQ        
                  41.90          DQ (46.61)                                        
 -- Sohn, Daniel         8 LIAC-MR              1:27.57         DQ        
                  39.77          DQ (44.39)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:22.00 - 1:29.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Stange, Christophe  10 TVSC-MR              1:22.33    1:19.01 JO      20  
                  38.44     1:19.01 (40.57)                                        
  2 Tack, Lucas          9 Tmsuffolk-MR         1:24.81    1:21.82 JO      17  
                  37.63     1:21.82 (44.19)                                        
SILV - Division  
  1 Pergan III, Cheste   9 TVSC-MR              1:24.96    1:23.11 SILV    20  
                  39.40     1:23.11 (43.71)                                        
  2 Karpf, Dylan        10 Tmsuffolk-MR         1:29.52    1:23.28 SILV    17  
                  37.80     1:23.28 (45.48)                                        
  3 Meringolo, Eric      9 WISC-MR              1:29.07    1:24.15 SILV    16  
                  40.34     1:24.15 (43.81)                                        
  4 Melchore, Anthony   10 LIAC-MR              1:28.38    1:24.35 SILV    15  
                  37.74     1:24.35 (46.61)                                        
  5 Walker, TyQuann      9 LIAC-MR              1:26.14    1:24.38 SILV    14  
                  40.69     1:24.38 (43.69)                                        
  6 Mond, Noah          10 TVSC-MR              1:25.99    1:24.62 SILV    13  
                  40.38     1:24.62 (44.24)                                        
  7 Liberato, Andrew    10 IA-MR                1:28.91    1:26.63 SILV    12  
                  39.71     1:26.63 (46.92)                                        
  8 Rodgers, C.J.        9 HYB-MR               1:26.62    1:27.24 SILV    11  
                  42.61     1:27.24 (44.63)                                        
  9 Sohn, Tyler         10 LIAC-MR              1:24.74    1:27.90 SILV     9  
                  41.84     1:27.90 (46.06)                                        
 10 Pergan, Cole         8 TVSC-MR              1:28.75    1:29.56 SILV     7  
                  40.28     1:29.56 (49.28)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:15.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:52.00 - 3:15.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Tack, Lucas          9 Tmsuffolk-MR         2:52.35    2:49.36 JO      20  
                  36.19     1:20.53 (44.34)     2:11.26 (50.73)     2:49.36 (38.10)
  2 Stange, Christophe  10 TVSC-MR              2:57.83    2:50.30 JO      17  
                  39.43     1:23.50 (44.07)     2:11.46 (47.96)     2:50.30 (38.84)
SILV - Division  
  1 Buchen, Kasper       9 LIAC-MR              2:58.00    2:55.80 SILV    20  
                  38.05     1:23.83 (45.78)     2:17.19 (53.36)     2:55.80 (38.61)
  2 Walker, TyQuann      9 LIAC-MR              3:02.43    2:58.32 SILV    17  
                  41.05     1:28.46 (47.41)     2:19.11 (50.65)     2:58.32 (39.21)
  3 Klingel, Dean       10 IA-MR                2:58.03    2:59.29 SILV    16  
                  35.81     1:20.74 (44.93)     2:20.20 (59.46)     2:59.29 (39.09)
  4 Pergan III, Cheste   9 TVSC-MR              3:03.26    2:59.41 SILV    15  
                  41.58     1:25.21 (43.63)     2:22.22 (57.01)     2:59.41 (37.19)
  5 Sohn, Tyler         10 LIAC-MR              3:03.70    3:00.14 SILV    14  
                  43.03     1:29.32 (46.29)     2:20.69 (51.37)     3:00.14 (39.45)
  6 Sherman, Corey      10 Tmsuffolk-MR         3:04.68    3:02.98 SILV    13  
                  38.60     1:26.64 (48.04)     2:21.99 (55.35)     3:02.98 (40.99)
  7 Melchore, Anthony   10 LIAC-MR              3:08.74    3:05.23 SILV    12  
                  39.84     1:29.00 (49.16)     2:28.12 (59.12)     3:05.23 (37.11)
  8 Daly, Aidan          9 NS-MR                3:05.77    3:07.95 SILV    11  
                  41.08     1:27.26 (46.18)     2:24.93 (57.67)     3:07.95 (43.02)
  9 Dong, Ethan          9 BBSC-MR              3:10.35    3:08.66 SILV     9  
                  46.99     1:31.89 (44.90)     2:28.67 (56.78)     3:08.66 (39.99)
 10 Dillon, Jack        10 TVSC-MR              3:15.43    3:09.47 SILV     7  
                  44.29     1:31.93 (47.64)     2:29.59 (57.66)     3:09.47 (39.88)
 11 Dowd, Mike           9 CSC-MR               3:14.10    3:11.39 SILV     6  
                  44.28     1:32.63 (48.35)   2:34.05 (1:01.42)     3:11.39 (37.34)
 12 Macejko, Dylan      10 CSC-MR               3:13.33    3:12.45 SILV     5  
                  43.24     1:29.94 (46.70)   2:30.48 (1:00.54)     3:12.45 (41.97)
Non-Award Division  
  1 Chan, Matthew       10 TVSC-MR              3:14.92    3:16.20        
                  45.76     1:34.96 (49.20)   2:35.39 (1:00.43)     3:16.20 (40.81)
 -- Vecchio, Jake       10 TVSC-MR              3:05.74         DQ        
      10 Scissors kick - breast
                  39.18     1:22.13 (42.95)     2:18.18 (56.05)          DQ (40.29)
 -- Karpf, Dylan        10 Tmsuffolk-MR         2:56.77         DQ        
      11 Non-simultaneous arms - breast
                  40.06     1:23.05 (42.99)     2:17.44 (54.39)          DQ (37.75)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.99  SILV
 Meet Qualifying:  28.30 - 31.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Rutigliano, Conor   12 Tmsuffolk-MR           28.41      27.78 JO      20  
  2 Eng, William        12 Farmingdale-MR         29.91      27.79 JO      17  
  3 Parrinello, Anthon  12 Farmingdale-MR         28.36      28.10 JO      16  
  4 Zuric, Luka         11 TVSC-MR                29.16      28.14 JO      15  
  5 Meringolo, Loudon   12 WISC-MR                28.65      28.19 JO      14  
  6 Kubik, Cameron      11 TVSC-MR                28.95      28.26 JO      13  
  7 McNeary, Daniel     11 LIAC-MR                28.31      28.28 JO      12  
  8 Fitzgerald, Aidan   12 Tmsuffolk-MR           28.83      28.29 JO      11  
SILV - Division  
  1 Kolar, Jake         12 IA-MR                  29.21      28.36 SILV    20  
  2 Budke, Vinny        11 Sachem-MR              28.88      28.39 SILV    17  
  3 Hawkins, Michael    11 HAA-MR                 28.33      28.63 SILV    16  
  4 Towers, Connor      11 LIAC-MR                29.18      28.91 SILV    15  
  5 Corabi, Jagger      12 Tmsuffolk-MR           29.40      29.00 SILV    14  
  6 Arranz, William     11 NS-MR                  29.20      29.06 SILV    13  
  7 Wilson, Patrick     12 BBSC-MR                29.51      29.08 SILV    12  
  8 Weiner, Luke        11 Tmsuffolk-MR           29.37      29.12 SILV    11  
  9 Roy, Rishabh        12 HAA-MR                 29.36      29.23 SILV     9  
 10 Kreuscher, Kyle     12 HAA-MR                 29.51      29.26 SILV     7  
 11 Singh, Karan        12 BBSC-MR                29.38      29.39 SILV     6  
 12 Cheng, Tim          12 Sachem-MR              30.87      29.44 SILV     5  
 13 Chang, Oscar        12 HAA-MR                 29.19      29.51 SILV     4  
 14 Manfre, Jonathan    12 LIAC-MR                29.68      29.53 SILV     3  
 15 Lucas, Connor       11 HYB-MR                 29.83      29.59 SILV     2  
 16 Daly, Brendan       12 NS-MR                  29.47      29.67 SILV     1  
 17 Kalletta, George    11 IA-MR                  29.93      29.73 SILV   
 18 Shemet, Charlie     11 TVSC-MR                29.93      29.92 SILV   
 19 Lai, Michael        12 WISC-MR                31.95      29.94 SILV   
 20 Chirico, Matthew    12 TVSC-MR                30.24      29.96 SILV   
 21 Fargo, Jordan       11 BBSC-MR                30.63      30.28 SILV   
 22 Vintis, Matt        11 TVSC-MR                31.58      30.37 SILV   
 23 Millkey, Nicholas   11 Tmsuffolk-MR           29.94      30.40 SILV   
 24 Hawkins, Raymond    12 HAA-MR                 30.24      30.48 SILV   
 25 Kiendle, Kyle       12 CSC-MR                 31.18      30.55 SILV   
 26 He, David           11 NS-MR                  30.72      30.69 SILV   
 27 Kaplan, Ryan        11 TVSC-MR                30.63      30.70 SILV   
 28 Buchen, Julian      11 LIAC-MR                31.35      30.76 SILV   
 29 Anderson, Tom       12 Farmingdale-MR         31.83      30.84 SILV   
 30 Polanish, Kevin     11 IA-MR                  31.38      30.91 SILV   
 31 Coyle, Steven       12 BBSC-MR                30.65      31.16 SILV   
 32 Rush, Michael       11 LIAC-MR                31.52      31.19 SILV   
 33 Reyes, Daniel       12 TVSC-MR                30.94      31.20 SILV   
 34 Knight, Derek       11 LIAC-MR                30.39      31.25 SILV   
 35 Griffin, Spencer    11 HAA-MR                 31.19      31.30 SILV   
 36 Sansiviero, Burke   11 HYB-MR                 31.65      31.46 SILV   
 37 O'Malley, Connor    11 HAA-MR                 31.70      31.53 SILV   
 38 Chang, Michael      11 Farmingdale-MR         30.93      31.62 SILV   
 39 Kochman, Alex       12 Tmsuffolk-MR           31.79      31.80 SILV   
Non-Award Division  
  1 Villa, Antonio      12 HAA-MR                 31.72      32.33        
  2 Kelly, Nicky        12 TVSC-MR                31.94      32.57        
 -- Sodi, Luca          11 LIAC-MR                31.95         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.79  JO
              1:10.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.80 - 1:10.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Zuric, Luka         11 TVSC-MR              1:01.82      59.55 ZQ      20  
                  28.72       59.55 (30.83)                                        
JO - Division  
  1 Towers, Connor      11 LIAC-MR              1:02.54    1:00.88 JO      20  
                  29.40     1:00.88 (31.48)                                        
  2 Maloney, Michael    12 Farmingdale-MR       1:02.35    1:01.19 JO      17  
                  28.91     1:01.19 (32.28)                                        
  3 Budke, Vinny        11 Sachem-MR            1:02.60    1:01.74 JO      16  
                  29.80     1:01.74 (31.94)                                        
SILV - Division  
  1 Parrinello, Anthon  12 Farmingdale-MR       1:03.15    1:01.94 SILV    20  
                  28.77     1:01.94 (33.17)                                        
  2 Chen, Jonathan      12 LIAC-MR              1:04.68    1:02.27 SILV    17  
                  29.87     1:02.27 (32.40)                                        
  3 Meringolo, Loudon   12 WISC-MR              1:02.42    1:02.53 SILV    16  
                  30.04     1:02.53 (32.49)                                        
  4 Neri, Nick          12 Sachem-MR            1:01.85    1:02.69 SILV    15  
                  30.50     1:02.69 (32.19)                                        
  5 McNeary, Daniel     11 LIAC-MR              1:04.13    1:02.83 SILV    14  
                  30.11     1:02.83 (32.72)                                        
  6 Fitzgerald, Aidan   12 Tmsuffolk-MR         1:02.83    1:03.04 SILV    13  
                  30.04     1:03.04 (33.00)                                        
  7 Rutigliano, Conor   12 Tmsuffolk-MR         1:04.40    1:03.09 SILV    12  
                  29.78     1:03.09 (33.31)                                        
  8 Eng, William        12 Farmingdale-MR       1:10.18    1:03.30 SILV    11  
                  30.89     1:03.30 (32.41)                                        
  9 Chang, Oscar        12 HAA-MR               1:05.50    1:03.63 SILV     9  
                  30.48     1:03.63 (33.15)                                        
 10 Millkey, Nicholas   11 Tmsuffolk-MR         1:05.12    1:03.66 SILV     7  
                  30.82     1:03.66 (32.84)                                        
 11 Fisher, Alex        12 HAA-MR               1:04.02    1:03.67 SILV     6  
                  30.67     1:03.67 (33.00)                                        
 12 Arranz, William     11 NS-MR                1:03.60    1:03.85 SILV     5  
                  30.39     1:03.85 (33.46)                                        
 13 Corabi, Jagger      12 Tmsuffolk-MR         1:06.23    1:03.90 SILV     4  
                  30.36     1:03.90 (33.54)                                        
 14 Roy, Rishabh        12 HAA-MR               1:04.92    1:03.91 SILV     3  
                  30.69     1:03.91 (33.22)                                        
 15 Lucas, Connor       11 HYB-MR               1:04.81    1:03.94 SILV     2  
                  30.99     1:03.94 (32.95)                                        
 16 Wilson, Patrick     12 BBSC-MR              1:03.71    1:03.97 SILV     1  
                  30.16     1:03.97 (33.81)                                        
 17 Weiner, Luke        11 Tmsuffolk-MR         1:05.50    1:04.09 SILV   
                  30.69     1:04.09 (33.40)                                        
 18 Bogush, Nicholas    12 TVSC-MR              1:03.88    1:04.16 SILV   
                  30.67     1:04.16 (33.49)                                        
 19 Jordan, Lorenzo     11 NS-MR                1:02.78    1:04.36 SILV   
                  30.37     1:04.36 (33.99)                                        
 20 Singh, Karan        12 BBSC-MR              1:06.81    1:04.55 SILV   
                  29.86     1:04.55 (34.69)                                        
 21 Hawkins, Raymond    12 HAA-MR               1:07.09    1:04.68 SILV   
                  30.87     1:04.68 (33.81)                                        
 22 Chirico, Matthew    12 TVSC-MR              1:05.97    1:04.81 SILV   
                  31.25     1:04.81 (33.56)                                        
 23 Kaplan, Ryan        11 TVSC-MR              1:05.02    1:04.93 SILV   
                  31.43     1:04.93 (33.50)                                        
 24 Kreuscher, Kyle     12 HAA-MR               1:05.11    1:05.01 SILV   
                  31.29     1:05.01 (33.72)                                        
 25 Daly, Brendan       12 NS-MR                1:03.65    1:05.37 SILV   
                  31.40     1:05.37 (33.97)                                        
 26 Shemet, Charlie     11 TVSC-MR              1:05.40    1:05.94 SILV   
                  31.51     1:05.94 (34.43)                                        
 27 Fargo, Jordan       11 BBSC-MR              1:06.58    1:06.04 SILV   
                  31.83     1:06.04 (34.21)                                        
 28 Kalletta, George    11 IA-MR                1:05.39    1:06.12 SILV   
                  31.70     1:06.12 (34.42)                                        
 29 Buchen, Julian      11 LIAC-MR              1:08.00    1:06.50 SILV   
                  31.64     1:06.50 (34.86)                                        
 30 Manfre, Jonathan    12 LIAC-MR              1:09.78    1:06.85 SILV   
                  32.05     1:06.85 (34.80)                                        
 31 Cheng, Tim          12 Sachem-MR            1:07.49    1:06.93 SILV   
                  31.93     1:06.93 (35.00)                                        
 32 Kovel, Eric         12 BBSC-MR              1:10.23    1:07.62 SILV   
 33 Chang, Michael      11 Farmingdale-MR       1:09.72    1:07.93 SILV   
                  32.37     1:07.93 (35.56)                                        
 34 O'Malley, Connor    11 HAA-MR               1:09.01    1:08.21 SILV   
                  33.00     1:08.21 (35.21)                                        
 35 Parbst, Lukas       11 TVSC-MR              1:08.68    1:08.23 SILV   
                  33.08     1:08.23 (35.15)                                        
 36 Villa, Antonio      12 HAA-MR               1:08.93    1:08.30 SILV   
                  32.95     1:08.30 (35.35)                                        
 37 Polanish, Kevin     11 IA-MR                1:10.27    1:08.39 SILV   
                  32.53     1:08.39 (35.86)                                        
 38 Rush, Michael       11 LIAC-MR              1:10.07    1:08.67 SILV   
                  32.86     1:08.67 (35.81)                                        
 39 Coyle, Steven       12 BBSC-MR              1:07.84    1:08.82 SILV   
                  32.59     1:08.82 (36.23)                                        
 40 Boyd, Gavin         12 CSC-MR               1:07.92    1:08.88 SILV   
                  32.71     1:08.88 (36.17)                                        
 41 Daly, Kyle          11 NS-MR                1:08.75    1:09.29 SILV   
                  33.25     1:09.29 (36.04)                                        
 42 Knight, Derek       11 LIAC-MR              1:08.59    1:09.41 SILV   
                  33.34     1:09.41 (36.07)                                        
 43 Kiendle, Kyle       12 CSC-MR               1:08.25    1:09.60 SILV   
                  33.04     1:09.60 (36.56)                                        
Non-Award Division  
  1 Agostino, Vincent   11 LIAC-MR              1:10.48    1:10.65        
                  34.01     1:10.65 (36.64)                                        
  2 Reyes, Daniel       12 TVSC-MR              1:07.50    1:11.07        
                  34.10     1:11.07 (36.97)                                        
  3 Duryea, Ryan        11 EHY-MR               1:10.54    1:11.39        
                  34.86     1:11.39 (36.53)                                        
  4 Rosenfeld, Aaron    12 Tmsuffolk-MR         1:10.52    1:12.09        
                  34.11     1:12.09 (37.98)                                        
 -- Kolar, Jake         12 IA-MR                1:04.01         DQ        
      60 False start
                  30.23          DQ (32.30)                                        
 -- Vintis, Matt        11 TVSC-MR              1:08.73         DQ        
      60 False start
                  31.31          DQ (33.44)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:15.49  JO
              2:30.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:15.50 - 2:30.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Zuric, Luka         11 TVSC-MR              2:19.59    2:13.10 JO      20  
                  30.33     1:04.88 (34.55)     1:39.72 (34.84)     2:13.10 (33.38)
  2 Papsco, Zachary     11 HAA-MR               2:17.08    2:15.13 JO      17  
                  30.86     1:05.04 (34.18)     1:40.23 (35.19)     2:15.13 (34.90)
  3 Maloney, Michael    12 Farmingdale-MR       2:19.88    2:15.39 JO      16  
                  29.78     1:04.21 (34.43)     1:39.86 (35.65)     2:15.39 (35.53)
SILV - Division  
  1 Millkey, Nicholas   11 Tmsuffolk-MR         2:20.38    2:15.66 SILV    20  
                  30.86     1:05.35 (34.49)     1:40.85 (35.50)     2:15.66 (34.81)
  2 Kubik, Cameron      11 TVSC-MR              2:19.78    2:16.05 SILV    17  
                  31.54     1:07.07 (35.53)     1:42.95 (35.88)     2:16.05 (33.10)
  3 Parrinello, Anthon  12 Farmingdale-MR       2:23.26    2:16.06 SILV    16  
                  30.94     1:04.73 (33.79)     1:41.17 (36.44)     2:16.06 (34.89)
  4 Rutigliano, Conor   12 Tmsuffolk-MR         2:18.95    2:16.72 SILV    15  
                  31.43     1:06.52 (35.09)     1:42.70 (36.18)     2:16.72 (34.02)
  5 Lucas, Connor       11 HYB-MR               2:16.96    2:16.73 SILV    14  
                  31.28     1:06.30 (35.02)     1:42.03 (35.73)     2:16.73 (34.70)
  6 Fitzgerald, Aidan   12 Tmsuffolk-MR         2:22.89    2:17.59 SILV    13  
                  31.31     1:07.17 (35.86)     1:44.32 (37.15)     2:17.59 (33.27)
  7 Corabi, Jagger      12 Tmsuffolk-MR         2:22.51    2:17.85 SILV    12  
                  30.86     1:06.16 (35.30)     1:42.68 (36.52)     2:17.85 (35.17)
  8 Arranz, William     11 NS-MR                2:20.53    2:18.64 SILV    11  
                  30.76     1:05.39 (34.63)     1:39.54 (34.15)     2:18.64 (39.10)
  9 McNeary, Daniel     11 LIAC-MR              2:21.28    2:18.86 SILV     9  
                  30.86     1:06.10 (35.24)     1:42.59 (36.49)     2:18.86 (36.27)
 10 Kaplan, Ryan        11 TVSC-MR              2:22.90    2:18.91 SILV     7  
                  31.74     1:06.54 (34.80)     1:42.94 (36.40)     2:18.91 (35.97)
 11 Wilson, Patrick     12 BBSC-MR              2:22.20    2:19.83 SILV     6  
                  30.60     1:06.27 (35.67)     1:43.86 (37.59)     2:19.83 (35.97)
 12 Fargo, Jordan       11 BBSC-MR              2:29.71    2:20.08 SILV     5  
                  32.61     1:07.79 (35.18)     1:44.51 (36.72)     2:20.08 (35.57)
 13 Weiner, Luke        11 Tmsuffolk-MR         2:20.44    2:21.34 SILV     4  
                  31.22     1:06.18 (34.96)     1:40.75 (34.57)     2:21.34 (40.59)
 14 Daly, Tommy         11 TVSC-MR              2:19.42    2:21.64 SILV     3  
                  32.37     1:09.05 (36.68)     1:45.39 (36.34)     2:21.64 (36.25)
 15 Hawkins, Raymond    12 HAA-MR               2:25.82    2:22.12 SILV     2  
                  32.82     1:09.21 (36.39)     1:46.64 (37.43)     2:22.12 (35.48)
 16 Chang, Oscar        12 HAA-MR               2:28.57    2:22.49 SILV     1  
                  31.79     1:07.53 (35.74)     1:45.35 (37.82)     2:22.49 (37.14)
 17 Cheng, Tim          12 Sachem-MR            2:25.71    2:22.86 SILV   
                  32.65     1:09.28 (36.63)     1:46.39 (37.11)     2:22.86 (36.47)
 18 Roy, Rishabh        12 HAA-MR               2:24.83    2:22.87 SILV   
                  32.21     1:08.66 (36.45)     1:46.72 (38.06)     2:22.87 (36.15)
 19 Buchen, Julian      11 LIAC-MR              2:25.04    2:25.72 SILV   
                  32.17     1:08.89 (36.72)     1:47.72 (38.83)     2:25.72 (38.00)
 20 Coyle, Steven       12 BBSC-MR              2:30.00    2:26.36 SILV   
                  32.35     1:09.19 (36.84)     1:48.20 (39.01)     2:26.36 (38.16)
 21 Weinhofer, Joseph   12 Sachem-MR            2:28.13    2:26.99 SILV   
                  34.06     1:11.82 (37.76)     1:50.44 (38.62)     2:26.99 (36.55)
 22 Kovel, Eric         12 BBSC-MR              2:28.10    2:27.85 SILV   
                  33.73     1:10.30 (36.57)     1:49.08 (38.78)     2:27.85 (38.77)
Non-Award Division  
  1 O'Malley, Connor    11 HAA-MR               2:27.28    2:33.71        
                  35.69     1:14.29 (38.60)     1:54.82 (40.53)     2:33.71 (38.89)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:36.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:02.00 - 6:36.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Millkey, Nicholas   11 Tmsuffolk-MR         6:05.28    5:56.78 JO      20  
                  32.02     1:07.00 (34.98)     1:42.25 (35.25)     2:19.40 (37.15)
        2:56.32 (36.92)     3:32.59 (36.27)     4:08.95 (36.36)     4:45.41 (36.46)
        5:22.22 (36.81)     5:56.78 (34.56)                                        
  2 Kaplan, Ryan        11 TVSC-MR              6:04.21    6:01.89 JO      17  
                  32.80     1:08.31 (35.51)     1:44.76 (36.45)     2:21.85 (37.09)
        2:58.87 (37.02)     3:36.00 (37.13)     4:12.83 (36.83)     4:50.01 (37.18)
        5:26.85 (36.84)     6:01.89 (35.04)                                        
SILV - Division  
  1 Vintis, Matt        11 TVSC-MR              6:06.18    6:03.48 SILV    20  
                  32.61     1:09.16 (36.55)     1:46.31 (37.15)     2:22.99 (36.68)
        3:00.25 (37.26)     3:37.62 (37.37)     4:14.77 (37.15)     4:52.09 (37.32)
        5:28.59 (36.50)     6:03.48 (34.89)                                        
  2 Lucas, Connor       11 HYB-MR               6:07.50    6:04.97 SILV    17  
                  31.94     1:07.82 (35.88)     1:45.02 (37.20)     2:22.21 (37.19)
        2:59.79 (37.58)     3:37.64 (37.85)     4:15.26 (37.62)     4:52.74 (37.48)
        5:30.09 (37.35)     6:04.97 (34.88)                                        
  3 Wilson, Patrick     12 BBSC-MR              6:16.48    6:05.99 SILV    16  
                  33.52     1:10.03 (36.51)     1:47.53 (37.50)     2:24.53 (37.00)
        3:01.90 (37.37)     3:39.63 (37.73)     4:16.51 (36.88)     4:53.37 (36.86)
        5:30.39 (37.02)     6:05.99 (35.60)                                        
  4 Rutigliano, Conor   12 Tmsuffolk-MR         6:31.61    6:10.36 SILV    15  
                  31.95     1:09.20 (37.25)     1:46.41 (37.21)     2:24.74 (38.33)
        3:03.56 (38.82)     3:42.38 (38.82)     4:20.08 (37.70)     4:58.92 (38.84)
        5:36.44 (37.52)     6:10.36 (33.92)                                        
  5 Chen, Jonathan      12 LIAC-MR              6:17.78    6:12.41 SILV    14  
                  32.16     1:08.99 (36.83)     1:46.12 (37.13)     2:23.56 (37.44)
        3:00.80 (37.24)     3:38.48 (37.68)     4:16.75 (38.27)     4:55.06 (38.31)
        5:34.15 (39.09)     6:12.41 (38.26)                                        
  6 Weiner, Luke        11 Tmsuffolk-MR         6:16.62    6:14.42 SILV    13  
                  32.16     1:08.70 (36.54)     1:46.41 (37.71)     2:24.35 (37.94)
        3:02.88 (38.53)     3:41.59 (38.71)     4:20.21 (38.62)     4:59.08 (38.87)
        5:37.83 (38.75)     6:14.42 (36.59)                                        
  7 Bogush, Nicholas    12 TVSC-MR              6:20.98    6:15.44 SILV    12  
                  32.80     1:09.10 (36.30)     1:46.76 (37.66)     2:25.41 (38.65)
        3:04.27 (38.86)     3:43.47 (39.20)     4:22.04 (38.57)     5:00.56 (38.52)
        5:39.03 (38.47)     6:15.44 (36.41)                                        
  8 Roy, Rishabh        12 HAA-MR               6:33.98    6:17.92 SILV    11  
                  32.75     1:10.23 (37.48)     1:49.02 (38.79)     2:27.83 (38.81)
        3:07.29 (39.46)     3:45.56 (38.27)     4:24.47 (38.91)     5:03.59 (39.12)
        5:42.30 (38.71)     6:17.92 (35.62)                                        
  9 Buchen, Julian      11 LIAC-MR              6:32.68    6:18.55 SILV     9  
                  33.24     1:10.54 (37.30)     1:50.05 (39.51)     2:28.56 (38.51)
        3:07.74 (39.18)     3:45.91 (38.17)     4:24.52 (38.61)     5:03.65 (39.13)
        5:42.62 (38.97)     6:18.55 (35.93)                                        
 10 Daly, Brendan       12 NS-MR                6:35.49    6:20.84 SILV     7  
                  35.69     1:14.17 (38.48)     1:52.24 (38.07)     2:31.89 (39.65)
        3:10.76 (38.87)     3:48.70 (37.94)     4:28.21 (39.51)     5:07.82 (39.61)
        5:45.22 (37.40)     6:20.84 (35.62)                                        
 11 Fitzgerald, Aidan   12 Tmsuffolk-MR         6:13.75    6:21.79 SILV     6  
                  33.87     1:10.77 (36.90)     1:49.86 (39.09)     2:29.46 (39.60)
        3:07.53 (38.07)     3:47.37 (39.84)     4:27.03 (39.66)     5:04.32 (37.29)
        5:42.99 (38.67)     6:21.79 (38.80)                                        
 12 Chirico, Matthew    12 TVSC-MR              6:34.34    6:22.34 SILV     5  
                  32.38     1:10.00 (37.62)     1:48.87 (38.87)     2:28.31 (39.44)
        3:07.90 (39.59)     3:47.44 (39.54)     4:26.82 (39.38)     5:06.71 (39.89)
        5:46.53 (39.82)     6:22.34 (35.81)                                        
 13 Fargo, Jordan       11 BBSC-MR              6:33.69    6:22.55 SILV     4  
                  34.42     1:12.79 (38.37)     1:51.78 (38.99)     2:30.57 (38.79)
        3:09.77 (39.20)     3:49.00 (39.23)     4:28.80 (39.80)     5:08.60 (39.80)
        5:48.28 (39.68)     6:22.55 (34.27)                                        
 14 Parbst, Lukas       11 TVSC-MR              6:32.26    6:27.38 SILV     3  
                  34.51     1:13.39 (38.88)     1:53.01 (39.62)     2:33.59 (40.58)
        3:13.11 (39.52)     3:53.27 (40.16)     4:31.57 (38.30)     5:11.18 (39.61)
        5:50.30 (39.12)     6:27.38 (37.08)                                        
 15 Knight, Derek       11 LIAC-MR              6:25.26    6:27.61 SILV     2  
                  33.05     1:11.50 (38.45)     1:51.26 (39.76)     2:30.17 (38.91)
        3:10.16 (39.99)     3:50.78 (40.62)     4:31.68 (40.90)     5:10.94 (39.26)
        5:50.40 (39.46)     6:27.61 (37.21)                                        
 16 Coyle, Steven       12 BBSC-MR              6:32.55    6:28.23 SILV     1  
                  33.53     1:11.32 (37.79)     1:51.16 (39.84)     2:30.24 (39.08)
        3:10.64 (40.40)     3:50.28 (39.64)     4:30.99 (40.71)     5:11.14 (40.15)
        5:51.41 (40.27)     6:28.23 (36.82)                                        
 17 Sodi, Luca          11 LIAC-MR              6:34.60    6:30.13 SILV   
                  34.63     1:12.94 (38.31)     1:53.70 (40.76)     2:33.18 (39.48)
        3:14.14 (40.96)     3:53.77 (39.63)     4:33.27 (39.50)     5:13.48 (40.21)
        5:54.67 (41.19)     6:30.13 (35.46)                                        
 18 O'Malley, Connor    11 HAA-MR               6:25.28    6:35.85 SILV   
                  35.46     1:14.58 (39.12)     1:54.81 (40.23)     2:35.53 (40.72)
        3:16.16 (40.63)     3:57.25 (41.09)     4:38.30 (41.05)     5:18.56 (40.26)
        5:58.50 (39.94)     6:35.85 (37.35)                                        
Non-Award Division  
  1 Daly, Kyle          11 NS-MR                6:34.46    6:38.63        
                  34.07     1:12.93 (38.86)     1:53.40 (40.47)     2:34.37 (40.97)
        3:15.70 (41.33)     3:57.20 (41.50)     4:38.13 (40.93)     5:20.24 (42.11)
        6:01.48 (41.24)     6:38.63 (37.15)                                        
  2 Brown, Kieran       11 LIAC-MR              6:35.89    6:43.21        
                  35.21     1:15.19 (39.98)     1:54.97 (39.78)     2:35.17 (40.20)
        3:17.15 (41.98)     3:58.49 (41.34)     4:38.78 (40.29)     5:20.39 (41.61)
        6:02.17 (41.78)     6:43.21 (41.04)                                        
  3 Kovel, Eric         12 BBSC-MR              6:30.90    6:44.51        
                  36.00     1:14.12 (38.12)     1:54.74 (40.62)     2:36.76 (42.02)
        3:17.59 (40.83)     3:59.62 (42.03)     4:41.88 (42.26)     5:23.00 (41.12)
        6:05.06 (42.06)     6:44.51 (39.45)                                        
 -- Monteverde, Joe     12 Sachem-MR            6:08.16         DQ        
 -- Neri, Nick          12 Sachem-MR            6:07.66         DQ        
 -- Hawkins, Raymond    12 HAA-MR               6:27.41        DFS        
      63 Declared false start
 -- Meringolo, Loudon   12 WISC-MR              6:11.30        DFS        
      63 Declared false start
 -- Weinhofer, Joseph   12 Sachem-MR            6:15.59        DFS        
      63 Declared false start
 -- Boyd, Gavin         12 CSC-MR               6:34.48        DFS        
      63 Declared false start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.69  SILV
 Meet Qualifying:  33.30 - 41.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Zuric, Luka         11 TVSC-MR                35.48      33.11 JO      20  
  2 Vintis, Matt        11 TVSC-MR                36.12      33.27 JO      17  
SILV - Division  
  1 McNeary, Daniel     11 LIAC-MR                34.67      33.53 SILV    20  
  2 Lucas, Connor       11 HYB-MR                 33.95      33.71 SILV    17  
  3 Fitzgerald, Aidan   12 Tmsuffolk-MR           33.88      33.75 SILV    16  
  4 Corabi, Jagger      12 Tmsuffolk-MR           34.51      33.84 SILV    15  
  5 Jordan, Lorenzo     11 NS-MR                  34.60      34.18 SILV    14  
  6 Kubik, Cameron      11 TVSC-MR                35.28      34.23 SILV    13  
  7 Arranz, William     11 NS-MR                  34.16      34.24 SILV    12  
  8 McNicholas, Eamonn  12 LIAC-MR                35.91      34.43 SILV    11  
  9 Kochman, Alex       12 Tmsuffolk-MR           35.77      34.49 SILV     9  
 10 Budke, Vinny        11 Sachem-MR              34.25      34.52 SILV     7  
 11 Beutel, Brendan     12 Sachem-MR              34.90      34.55 SILV     6  
 12 Cheng, Tim          12 Sachem-MR              34.72      34.74 SILV     5  
 13 Kaplan, Ryan        11 TVSC-MR                35.60      34.78 SILV     4  
 14 Chen, Jonathan      12 LIAC-MR                35.07      34.88 SILV     3  
 15 Kalletta, George    11 IA-MR                  34.22      34.94 SILV     2  
 16 Eng, William        12 Farmingdale-MR         39.58      35.06 SILV     1  
 17 Fisher, Alex        12 HAA-MR                 35.02      35.21 SILV   
 18 Hawkins, Raymond    12 HAA-MR                 35.56      35.27 SILV   
 19 Shemet, Charlie     11 TVSC-MR                35.38      35.28 SILV   
 20 Chang, Oscar        12 HAA-MR                 34.38      35.33 SILV   
 21 He, David           11 NS-MR                  35.59      35.83 SILV   
 22 Kovel, Eric         12 BBSC-MR                37.11      35.99 SILV   
 23 Boyd, Gavin         12 CSC-MR                 37.14      36.15 SILV   
 24 Sansiviero, Burke   11 HYB-MR                 37.73      36.17 SILV   
 25 Wun, James          11 LIAC-MR                40.57      36.20 SILV   
 26 Buchen, Julian      11 LIAC-MR                37.29      36.36 SILV   
 27 Wilson, Patrick     12 BBSC-MR                37.69      36.45 SILV   
 28 Singh, Karan        12 BBSC-MR                37.08      36.58 SILV   
 29 Sodi, Luca          11 LIAC-MR                38.73      36.63 SILV   
 30 Kelly, Nicky        12 TVSC-MR                38.83      36.69 SILV   
 30 Klotsche, Brian     12 LIAC-MR                39.03      36.69 SILV   
 32 Polanish, Kevin     11 IA-MR                  38.85      36.72 SILV   
 32 Kolar, Jake         12 IA-MR                  36.77      36.72 SILV   
 32 Daly, Brendan       12 NS-MR                  35.48      36.72 SILV   
 35 Boldyrew, Peter     12 LIAC-MR                37.39      36.73 SILV   
 36 Chang, Michael      11 Farmingdale-MR         37.42      36.91 SILV   
 37 Brown, Kieran       11 LIAC-MR                38.22      37.24 SILV   
 38 Fargo, Jordan       11 BBSC-MR                37.09      37.25 SILV   
 39 Agostino, Vincent   11 LIAC-MR                37.98      37.26 SILV   
 40 Manfre, Jonathan    12 LIAC-MR                36.27      37.30 SILV   
 41 Chu, Stephen        12 NS-MR                  38.76      37.34 SILV   
 42 Young, Austin       11 Sachem-MR              38.70      37.35 SILV   
 43 Kain, Patrick       11 WISC-MR                39.05      37.53 SILV   
 44 Catterson, James    12 TVSC-MR                38.43      37.73 SILV   
 45 Casey, Jack         11 HAA-MR                 40.76      37.77 SILV   
 45 Germano, George     11 LIAC-MR                39.81      37.77 SILV   
 47 Griffin, Spencer    11 HAA-MR                 36.51      37.85 SILV   
 48 Bravo, John         11 HYB-MR                 39.78      37.89 SILV   
 48 Vosilla, Attilio    12 BBSC-MR                39.77      37.89 SILV   
 50 Knight, Derek       11 LIAC-MR                36.91      38.19 SILV   
 50 Coughlin, Brandon   11 TVSC-MR                39.59      38.19 SILV   
 52 Penrose, Ryan       12 HYB-MR                 38.09      38.22 SILV   
 53 Schroeder, Patrick  11 HAA-MR                 40.27      38.28 SILV   
 54 Coyle, Steven       12 BBSC-MR                40.28      38.84 SILV   
 55 Goldman, Zachary    12 Tmsuffolk-MR           39.95      38.87 SILV   
 56 Chun, Sean          12 LIAC-MR                40.95      39.00 SILV   
 57 Leverich, Christop  12 Farmingdale-MR         38.80      39.10 SILV   
 58 Bances, AJ          11 TVSC-MR                39.70      39.31 SILV   
 59 Maidhof, Matthew    11 HAA-MR                 38.58      39.34 SILV   
 60 Rosenfeld, Aaron    12 Tmsuffolk-MR           40.82      39.55 SILV   
 61 Liu, Allen          12 TVSC-MR                39.37      39.72 SILV   
 62 Kiendle, Kyle       12 CSC-MR                 40.78      39.74 SILV   
 63 Duryea, Ryan        11 EHY-MR                 41.00      39.83 SILV   
 64 Beloten, Zachary    11 LIAC-MR                40.91      39.92 SILV   
 65 Ramirez, Javier     12 LIAC-MR                41.03      39.93 SILV   
 66 Anderson, Tom       12 Farmingdale-MR         41.52      39.96 SILV   
 67 Parbst, Lukas       11 TVSC-MR                39.83      40.38 SILV   
 68 Reyes, Daniel       12 TVSC-MR                41.30      40.49 SILV   
 68 Goldman, Joshua     12 Tmsuffolk-MR           40.35      40.49 SILV   
 70 Villa, Antonio      12 HAA-MR                 40.16      40.56 SILV   
 71 Thomas, Kieran      12 IA-MR                  40.35      40.72 SILV   
 72 Halpern, Andrew     12 Tmsuffolk-MR           41.52      41.43 SILV   
Non-Award Division  
  1 Dhir, Varun         11 LIAC-MR                40.76      42.73        
  2 Daly, Kyle          11 NS-MR                  40.40      45.66        
 -- Weinhofer, Joseph   12 Sachem-MR              37.69        DFS        
      63 Declared false start
 -- Millkey, Nicholas   11 Tmsuffolk-MR           35.72        DFS        
      63 Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:24.79  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.60 - 1:24.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Zuric, Luka         11 TVSC-MR              1:11.78    1:08.01 ZQ      20  
                  33.10     1:08.01 (34.91)                                        
JO - Division  
  1 Vintis, Matt        11 TVSC-MR              1:13.16    1:09.73 JO      20  
                  33.97     1:09.73 (35.76)                                        
  2 Towers, Connor      11 LIAC-MR              1:12.99    1:10.78 JO      17  
                  34.71     1:10.78 (36.07)                                        
  3 Fitzgerald, Aidan   12 Tmsuffolk-MR         1:12.01    1:11.18 JO      16  
                  34.79     1:11.18 (36.39)                                        
  4 Lucas, Connor       11 HYB-MR               1:12.95    1:11.42 JO      15  
                  34.94     1:11.42 (36.48)                                        
  5 Maloney, Michael    12 Farmingdale-MR       1:12.80    1:11.46 JO      14  
                  34.30     1:11.46 (37.16)                                        
SILV - Division  
  1 Corabi, Jagger      12 Tmsuffolk-MR         1:15.91    1:11.94 SILV    20  
                  34.79     1:11.94 (37.15)                                        
  2 Parrinello, Anthon  12 Farmingdale-MR       1:11.73    1:12.08 SILV    17  
                  34.15     1:12.08 (37.93)                                        
  3 Roy, Rishabh        12 HAA-MR               1:12.72    1:12.19 SILV    16  
                  35.20     1:12.19 (36.99)                                        
  4 Kaplan, Ryan        11 TVSC-MR              1:13.45    1:12.77 SILV    15  
                  35.62     1:12.77 (37.15)                                        
  5 Lai, Michael        12 WISC-MR              1:13.68    1:12.97 SILV    14  
                  35.48     1:12.97 (37.49)                                        
  6 Budke, Vinny        11 Sachem-MR            1:13.42    1:12.99 SILV    13  
                  35.91     1:12.99 (37.08)                                        
  7 Kubik, Cameron      11 TVSC-MR              1:14.06    1:13.48 SILV    12  
                  36.10     1:13.48 (37.38)                                        
  8 Shemet, Charlie     11 TVSC-MR              1:14.18    1:14.36 SILV    11  
                  36.63     1:14.36 (37.73)                                        
  9 McNeary, Daniel     11 LIAC-MR              1:13.59    1:14.57 SILV     9  
                  35.99     1:14.57 (38.58)                                        
 10 Hawkins, Raymond    12 HAA-MR               1:17.03    1:14.58 SILV     7  
                  36.95     1:14.58 (37.63)                                        
 11 Chirico, Matthew    12 TVSC-MR              1:19.40    1:14.60 SILV     6  
                  36.27     1:14.60 (38.33)                                        
 12 Daly, Brendan       12 NS-MR                1:16.89    1:14.72 SILV     5  
                  36.82     1:14.72 (37.90)                                        
 13 Bogush, Nicholas    12 TVSC-MR              1:15.13    1:14.82 SILV     4  
                  36.42     1:14.82 (38.40)                                        
 14 Kochman, Alex       12 Tmsuffolk-MR         1:16.90    1:14.87 SILV     3  
                  37.36     1:14.87 (37.51)                                        
 15 Cheng, Tim          12 Sachem-MR            1:16.95    1:15.19 SILV     2  
                  36.90     1:15.19 (38.29)                                        
 16 McNicholas, Eamonn  12 LIAC-MR              1:14.92    1:15.29 SILV     1  
                  36.11     1:15.29 (39.18)                                        
 17 Millkey, Nicholas   11 Tmsuffolk-MR         1:17.48    1:15.36 SILV   
                  36.94     1:15.36 (38.42)                                        
 18 Manfre, Jonathan    12 LIAC-MR              1:18.18    1:16.27 SILV   
                  38.25     1:16.27 (38.02)                                        
 19 Beutel, Brendan     12 Sachem-MR            1:14.71    1:16.38 SILV   
                  36.37     1:16.38 (40.01)                                        
 20 He, David           11 NS-MR                1:17.57    1:17.12 SILV   
                  38.09     1:17.12 (39.03)                                        
 21 Fargo, Jordan       11 BBSC-MR              1:20.05    1:17.63 SILV   
                  38.23     1:17.63 (39.40)                                        
 22 Polanish, Kevin     11 IA-MR                1:22.50    1:17.81 SILV   
                  37.99     1:17.81 (39.82)                                        
 23 Meringolo, Loudon   12 WISC-MR              1:21.65    1:18.12 SILV   
                  38.51     1:18.12 (39.61)                                        
 24 Agostino, Vincent   11 LIAC-MR              1:19.99    1:18.69 SILV   
                  38.09     1:18.69 (40.60)                                        
 25 Sansiviero, Burke   11 HYB-MR               1:21.59    1:18.73 SILV   
                  38.03     1:18.73 (40.70)                                        
 26 Sodi, Luca          11 LIAC-MR              1:22.50    1:18.84 SILV   
                  38.52     1:18.84 (40.32)                                        
 27 Chang, Michael      11 Farmingdale-MR       1:20.45    1:18.92 SILV   
                  37.77     1:18.92 (41.15)                                        
 28 Singh, Karan        12 BBSC-MR              1:23.12    1:19.14 SILV   
                  38.26     1:19.14 (40.88)                                        
 29 Villa, Antonio      12 HAA-MR               1:20.72    1:19.26 SILV   
 30 Chang, Oscar        12 HAA-MR               1:19.35    1:19.32 SILV   
                  37.87     1:19.32 (41.45)                                        
 31 Brown, Kieran       11 LIAC-MR              1:21.91    1:19.45 SILV   
                  39.09     1:19.45 (40.36)                                        
 32 Knight, Derek       11 LIAC-MR              1:18.55    1:19.58 SILV   
                  39.31     1:19.58 (40.27)                                        
 33 Catterson, James    12 TVSC-MR              1:17.47    1:19.66 SILV   
                  39.54     1:19.66 (40.12)                                        
 34 Boldyrew, Peter     12 LIAC-MR              1:23.57    1:19.79 SILV   
                  38.17     1:19.79 (41.62)                                        
 35 Klotsche, Brian     12 LIAC-MR              1:20.36    1:20.26 SILV   
 36 Kain, Patrick       11 WISC-MR              1:20.90    1:20.27 SILV   
                  38.97     1:20.27 (41.30)                                        
 37 Greenfield, Ethan   12 Tmsuffolk-MR         1:24.44    1:20.49 SILV   
                  39.57     1:20.49 (40.92)                                        
 38 Kelly, Nicky        12 TVSC-MR              1:22.86    1:20.68 SILV   
                  38.78     1:20.68 (41.90)                                        
 39 Goldman, Zachary    12 Tmsuffolk-MR         1:24.15    1:21.52 SILV   
                  40.58     1:21.52 (40.94)                                        
 40 Germano, George     11 LIAC-MR              1:23.89    1:21.69 SILV   
 41 Weinhofer, Joseph   12 Sachem-MR            1:20.05    1:21.75 SILV   
                  40.45     1:21.75 (41.30)                                        
 42 Schroeder, Patrick  11 HAA-MR               1:21.55    1:22.06 SILV   
                  40.49     1:22.06 (41.57)                                        
 43 Coughlin, Brandon   11 TVSC-MR              1:23.04    1:22.22 SILV   
                  40.25     1:22.22 (41.97)                                        
 44 Kiendle, Kyle       12 CSC-MR               1:23.36    1:22.83 SILV   
                  41.20     1:22.83 (41.63)                                        
 44 Parbst, Lukas       11 TVSC-MR              1:23.31    1:22.83 SILV   
                  40.52     1:22.83 (42.31)                                        
 46 Penrose, Ryan       12 HYB-MR               1:23.39    1:22.89 SILV   
                  40.51     1:22.89 (42.38)                                        
 47 Griffin, Spencer    11 HAA-MR               1:20.01    1:23.28 SILV   
                  40.38     1:23.28 (42.90)                                        
 48 Bances, AJ          11 TVSC-MR              1:24.23    1:23.39 SILV   
                  40.27     1:23.39 (43.12)                                        
 49 Chu, Stephen        12 NS-MR                1:24.20    1:23.84 SILV   
 50 Rosenfeld, Aaron    12 Tmsuffolk-MR         1:24.61    1:24.77 SILV   
Non-Award Division  
  1 Maidhof, Matthew    11 HAA-MR               1:23.03    1:25.03        
                  41.63     1:25.03 (43.40)                                        
  2 Liu, Allen          12 TVSC-MR              1:24.08    1:26.35        
                  42.35     1:26.35 (44.00)                                        
 -- Vosilla, Attilio    12 BBSC-MR              1:22.51         DQ        
                  42.57          DQ (44.23)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:31.99  ZQ
              2:37.99  JO
              2:57.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:38.00 - 2:57.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Chen, Jonathan      12 LIAC-MR              2:41.22    2:36.32 JO      20  
                  37.59     1:17.36 (39.77)     1:56.86 (39.50)     2:36.32 (39.46)
  2 Cheng, Tim          12 Sachem-MR            2:43.87    2:37.93 JO      17  
                  37.43     1:17.75 (40.32)     1:58.46 (40.71)     2:37.93 (39.47)
SILV - Division  
  1 McNicholas, Eamonn  12 LIAC-MR              2:44.15    2:39.68 SILV    20  
                  38.47                             2:01.51 ( )     2:39.68 (38.17)
  2 Beutel, Brendan     12 Sachem-MR            2:40.66    2:40.26 SILV    17  
                  38.73     1:20.31 (41.58)     2:01.48 (41.17)     2:40.26 (38.78)
  3 Hawkins, Raymond    12 HAA-MR               2:46.61    2:40.51 SILV    16  
                  38.41     1:19.46 (41.05)     2:00.37 (40.91)     2:40.51 (40.14)
  4 Weinhofer, Joseph   12 Sachem-MR            2:41.76    2:46.87 SILV    15  
                  40.63     1:22.38 (41.75)     2:05.85 (43.47)     2:46.87 (41.02)
  5 Agostino, Vincent   11 LIAC-MR              2:47.44    2:47.25 SILV    14  
                  39.59     1:21.90 (42.31)     2:04.97 (43.07)     2:47.25 (42.28)
  6 Sodi, Luca          11 LIAC-MR              2:55.74    2:50.20 SILV    13  
                  39.17     1:23.62 (44.45)     2:04.71 (41.09)     2:50.20 (45.49)
  7 Klotsche, Brian     12 LIAC-MR              2:54.22    2:51.01 SILV    12  
  8 Beloten, Zachary    11 LIAC-MR              2:56.31    2:51.83 SILV    11  
                  41.51     1:24.62 (43.11)     2:08.15 (43.53)     2:51.83 (43.68)
  9 Coyle, Steven       12 BBSC-MR              2:56.03    2:57.16 SILV     9  
                  41.83     1:26.60 (44.77)     2:12.92 (46.32)     2:57.16 (44.24)
Non-Award Division  
 -- Shemet, Charlie     11 TVSC-MR              2:40.44         DQ        
                  37.66     1:17.35 (39.69)     1:57.13 (39.78)          DQ (38.16)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                43.29  SILV
 Meet Qualifying:  37.60 - 43.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Jakubiak, Alex      11 Tmsuffolk-MR           38.13      36.79 ZQ      20  
  2 Kreuscher, Kyle     12 HAA-MR                 38.27      37.04 ZQ      17  
JO - Division  
  1 Parrinello, Anthon  12 Farmingdale-MR         37.66      37.59 JO      20  
SILV - Division  
  1 Daly, Brendan       12 NS-MR                  38.74      37.71 SILV    20  
  2 Chen, Jonathan      12 LIAC-MR                38.43      37.74 SILV    17  
  3 Wilson, Patrick     12 BBSC-MR                40.80      37.94 SILV    15.5
  3 Parbst, Lukas       11 TVSC-MR                38.87      37.94 SILV    15.5
  5 Maloney, Michael    12 Farmingdale-MR         37.69      38.19 SILV    14  
  6 Buchen, Julian      11 LIAC-MR                40.20      38.37 SILV    13  
  7 Arranz, William     11 NS-MR                  40.40      38.59 SILV    12  
  8 Fitzgerald, Aidan   12 Tmsuffolk-MR           39.46      38.85 SILV    10  
  8 Sansiviero, Burke   11 HYB-MR                 38.05      38.85 SILV    10  
 10 Duryea, Ryan        11 EHY-MR                 39.56      39.06 SILV     7  
 11 Meringolo, Loudon   12 WISC-MR                39.35      39.11 SILV     6  
 12 Millkey, Nicholas   11 Tmsuffolk-MR           38.54      39.18 SILV     5  
 13 Corabi, Jagger      12 Tmsuffolk-MR           39.77      39.29 SILV     4  
 14 Roy, Rishabh        12 HAA-MR                 38.98      39.32 SILV     3  
 15 Bogush, Nicholas    12 TVSC-MR                40.71      39.38 SILV     2  
 16 Zuric, Luka         11 TVSC-MR                41.14      39.41 SILV     1  
 17 Lipari, Anthony     12 WISC-MR                41.51      39.55 SILV   
 18 Lai, Michael        12 WISC-MR                39.98      39.71 SILV   
 18 Monteverde, Joe     12 Sachem-MR              38.53      39.71 SILV   
 20 Weiner, Luke        11 Tmsuffolk-MR           38.87      39.76 SILV   
 21 Furci, Jack         12 NS-MR                  42.67      39.93 SILV   
 22 Chu, Stephen        12 NS-MR                  40.10      39.95 SILV   
 23 Wun, James          11 LIAC-MR                42.26      40.02 SILV   
 24 Rush, Michael       11 LIAC-MR                41.32      40.26 SILV   
 25 O'Malley, Connor    11 HAA-MR                 41.37      40.34 SILV   
 26 McNeary, Daniel     11 LIAC-MR                39.64      40.46 SILV   
 27 Kalletta, George    11 IA-MR                  40.48      40.57 SILV   
 28 Budke, Vinny        11 Sachem-MR              41.48      40.86 SILV   
 29 Tucker, Chandler    11 BBSC-MR                42.86      40.94 SILV   
 30 Coyle, Steven       12 BBSC-MR                41.54      41.13 SILV   
 31 Schroeder, Patrick  11 HAA-MR                 42.55      41.43 SILV   
 32 Griffin, Spencer    11 HAA-MR                 43.28      41.51 SILV   
 33 Liu, Allen          12 TVSC-MR                43.26      41.68 SILV   
 34 He, David           11 NS-MR                  42.38      42.06 SILV   
 35 Thomas, Kieran      12 IA-MR                  43.28      42.13 SILV   
 36 Sodi, Luca          11 LIAC-MR                43.19      42.50 SILV   
 37 Kolar, Jake         12 IA-MR                  42.17      42.58 SILV   
 38 Kain, Patrick       11 WISC-MR                42.48      42.64 SILV   
 39 Villa, Antonio      12 HAA-MR                 43.02      42.65 SILV   
 40 Penrose, Ryan       12 HYB-MR                 41.73      42.90 SILV   
Non-Award Division  
  1 Beloten, Zachary    11 LIAC-MR                43.17      43.40        
  2 Kiendle, Kyle       12 CSC-MR                 43.15      44.66        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:30.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:21.60 - 1:30.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Kreuscher, Kyle     12 HAA-MR               1:21.79    1:19.80 ZQ      20  
                  38.01     1:19.80 (41.79)                                        
  2 Daly, Brendan       12 NS-MR                1:21.62    1:20.81 ZQ      17  
                  38.21     1:20.81 (42.60)                                        
JO - Division  
  1 Neri, Nick          12 Sachem-MR            1:22.78    1:21.37 JO      20  
                  38.85     1:21.37 (42.52)                                        
  2 Chang, Michael      11 Farmingdale-MR       1:23.00    1:21.57 JO      17  
                  38.26     1:21.57 (43.31)                                        
SILV - Division  
  1 Millkey, Nicholas   11 Tmsuffolk-MR         1:22.06    1:22.48 SILV    20  
                  39.53     1:22.48 (42.95)                                        
  2 Hawkins, Raymond    12 HAA-MR               1:22.51    1:22.72 SILV    17  
                  38.85     1:22.72 (43.87)                                        
  3 Parbst, Lukas       11 TVSC-MR              1:23.11    1:22.83 SILV    16  
                  39.89     1:22.83 (42.94)                                        
  4 Chen, Jonathan      12 LIAC-MR              1:23.89    1:23.18 SILV    15  
                  40.20     1:23.18 (42.98)                                        
  5 Maloney, Michael    12 Farmingdale-MR       1:29.71    1:23.35 SILV    14  
                  38.10     1:23.35 (45.25)                                        
  6 Towers, Connor      11 LIAC-MR              1:24.95    1:23.67 SILV    13  
                  40.92     1:23.67 (42.75)                                        
  7 Sansiviero, Burke   11 HYB-MR               1:23.08    1:23.82 SILV    12  
                  40.03     1:23.82 (43.79)                                        
  8 McNeary, Daniel     11 LIAC-MR              1:24.21    1:24.70 SILV    11  
                  40.48     1:24.70 (44.22)                                        
  9 Wilson, Patrick     12 BBSC-MR              1:30.69    1:24.83 SILV     9  
                  40.15     1:24.83 (44.68)                                        
 10 Bogush, Nicholas    12 TVSC-MR              1:24.66    1:24.90 SILV     7  
                  40.27     1:24.90 (44.63)                                        
 11 Roy, Rishabh        12 HAA-MR               1:25.92    1:24.95 SILV     6  
                  40.44     1:24.95 (44.51)                                        
 12 Fitzgerald, Aidan   12 Tmsuffolk-MR         1:26.01    1:25.22 SILV     5  
                  40.87     1:25.22 (44.35)                                        
 13 Chu, Stephen        12 NS-MR                1:27.86    1:25.80 SILV     4  
                  40.73     1:25.80 (45.07)                                        
 14 Arranz, William     11 NS-MR                1:25.93    1:25.92 SILV     3  
                  41.09     1:25.92 (44.83)                                        
 15 Meringolo, Loudon   12 WISC-MR              1:27.11    1:26.83 SILV     2  
                  40.96     1:26.83 (45.87)                                        
 16 Budke, Vinny        11 Sachem-MR            1:27.53    1:27.27 SILV     1  
                  41.99     1:27.27 (45.28)                                        
 17 O'Malley, Connor    11 HAA-MR               1:28.38    1:27.47 SILV   
                  42.26     1:27.47 (45.21)                                        
 18 Coyle, Steven       12 BBSC-MR              1:29.04    1:27.83 SILV   
                  40.89     1:27.83 (46.94)                                        
 19 Monteverde, Joe     12 Sachem-MR            1:26.92    1:27.92 SILV   
                  42.30     1:27.92 (45.62)                                        
 20 Duryea, Ryan        11 EHY-MR               1:29.71    1:28.07 SILV   
                  42.64     1:28.07 (45.43)                                        
 21 Kalletta, George    11 IA-MR                1:28.34    1:28.53 SILV   
                  41.60     1:28.53 (46.93)                                        
 22 Zuric, Luka         11 TVSC-MR              1:30.35    1:28.61 SILV   
                  41.65     1:28.61 (46.96)                                        
 23 Liu, Allen          12 TVSC-MR              1:30.11    1:28.89 SILV   
                  43.11     1:28.89 (45.78)                                        
 24 Penrose, Ryan       12 HYB-MR               1:30.68    1:29.09 SILV   
                  43.16     1:29.09 (45.93)                                        
 25 Lipari, Anthony     12 WISC-MR              1:30.87    1:29.43 SILV   
                  41.55     1:29.43 (47.88)                                        
 26 He, David           11 NS-MR                1:29.01    1:30.48 SILV   
                  43.07     1:30.48 (47.41)                                        
 27 Kubik, Cameron      11 TVSC-MR              1:30.04    1:30.63 SILV   
                  42.30     1:30.63 (48.33)                                        
Non-Award Division  
  1 Griffin, Spencer    11 HAA-MR               1:29.20    1:31.58        
                  42.39     1:31.58 (49.19)                                        
  2 Vintis, Matt        11 TVSC-MR              1:30.67    1:31.81        
                  43.67     1:31.81 (48.14)                                        
  3 Schroeder, Patrick  11 HAA-MR               1:30.64    1:31.83        
                  43.80     1:31.83 (48.03)                                        
 -- Jakubiak, Alex      11 Tmsuffolk-MR         1:28.83         DQ        
                  38.15          DQ (44.12)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:54.99  ZQ
              2:59.99  JO
              3:17.99  SILV
 Meet Qualifying:  3:00.00 - 3:17.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Parrinello, Anthon  12 Farmingdale-MR       3:12.30    2:54.77 ZQ      20  
                  39.31     1:23.31 (44.00)     2:09.60 (46.29)     2:54.77 (45.17)
JO - Division  
  1 Bogush, Nicholas    12 TVSC-MR              3:01.20    2:58.15 JO      20  
                  40.96     1:26.27 (45.31)     2:12.52 (46.25)     2:58.15 (45.63)
  2 Chang, Oscar        12 HAA-MR               3:03.26    2:59.05 JO      17  
                  41.47     1:28.47 (47.00)     2:13.40 (44.93)     2:59.05 (45.65)
SILV - Division  
  1 Wilson, Patrick     12 BBSC-MR              3:13.30    3:01.41 SILV    20  
                  41.60     1:26.82 (45.22)     2:15.38 (48.56)     3:01.41 (46.03)
  2 O'Malley, Connor    11 HAA-MR               3:11.66    3:01.59 SILV    17  
                  41.58     1:28.81 (47.23)     2:16.17 (47.36)     3:01.59 (45.42)
  3 Coyle, Steven       12 BBSC-MR              3:08.22    3:06.25 SILV    16  
                  40.75     1:28.17 (47.42)     2:17.52 (49.35)     3:06.25 (48.73)
  4 Maidhof, Matthew    11 HAA-MR               3:15.60    3:11.21 SILV    15  
                  43.44     1:32.83 (49.39)     2:22.29 (49.46)     3:11.21 (48.92)
Non-Award Division  
  1 Weinhofer, Joseph   12 Sachem-MR            3:17.10    3:23.42        
                  46.09     1:38.07 (51.98)     2:30.73 (52.66)     3:23.42 (52.69)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                32.09  JO
                39.19  SILV
 Meet Qualifying:  32.10 - 39.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Prokopiou, Nicos    12 WISC-MR                32.51      30.37 ZQ      20  
  2 Zuric, Luka         11 TVSC-MR                32.46      30.49 ZQ      17  
JO - Division  
  1 Budke, Vinny        11 Sachem-MR              32.16      31.35 JO      20  
  2 Hawkins, Michael    11 HAA-MR                 32.48      31.87 JO      17  
  3 Corabi, Jagger      12 Tmsuffolk-MR           32.42      31.90 JO      16  
  4 Lucas, Connor       11 HYB-MR                 32.47      31.99 JO      15  
  5 Jakubiak, Alex      11 Tmsuffolk-MR           36.40      32.02 JO      14  
SILV - Division  
  1 Neri, Nick          12 Sachem-MR              33.10      32.15 SILV    20  
  2 Rutigliano, Conor   12 Tmsuffolk-MR           37.13      32.23 SILV    17  
  3 Maloney, Michael    12 Farmingdale-MR         33.10      32.55 SILV    16  
  4 Eng, William        12 Farmingdale-MR         35.58      32.76 SILV    15  
  5 Kolar, Jake         12 IA-MR                  34.34      32.90 SILV    14  
  6 Meringolo, Loudon   12 WISC-MR                33.77      32.97 SILV    13  
  7 Chang, Oscar        12 HAA-MR                 33.79      33.00 SILV    12  
  8 Chen, Jonathan      12 LIAC-MR                33.67      33.02 SILV    11  
  9 Buchen, Julian      11 LIAC-MR                33.70      33.44 SILV     9  
 10 Wilson, Patrick     12 BBSC-MR                34.74      33.47 SILV     7  
 11 Bravo, John         11 HYB-MR                 33.45      33.48 SILV     5.5
 11 Vintis, Matt        11 TVSC-MR                32.87      33.48 SILV     5.5
 13 Parrinello, Anthon  12 Farmingdale-MR         34.23      33.65 SILV     4  
 14 Kalletta, George    11 IA-MR                  33.02      33.72 SILV     3  
 15 Monteverde, Joe     12 Sachem-MR              33.18      33.83 SILV     2  
 16 O'Malley, Connor    11 HAA-MR                 34.66      33.85 SILV     1  
 17 Weiner, Luke        11 Tmsuffolk-MR           33.90      33.96 SILV   
 18 Beutel, Brendan     12 Sachem-MR              34.65      33.98 SILV   
 19 Kreuscher, Kyle     12 HAA-MR                 35.17      34.96 SILV   
 20 Manfre, Jonathan    12 LIAC-MR                38.36      35.17 SILV   
 21 Lai, Michael        12 WISC-MR                38.14      35.31 SILV   
 22 Fargo, Jordan       11 BBSC-MR                35.06      35.47 SILV   
 23 McNeary, Daniel     11 LIAC-MR                35.80      35.55 SILV   
 24 Daly, Kyle          11 NS-MR                  37.56      35.61 SILV   
 25 Chang, Michael      11 Farmingdale-MR         37.35      36.38 SILV   
 26 Sodi, Luca          11 LIAC-MR                37.25      36.40 SILV   
 27 Villa, Antonio      12 HAA-MR                 38.51      36.48 SILV   
 28 Boldyrew, Peter     12 LIAC-MR                35.80      36.75 SILV   
 29 Weinhofer, Joseph   12 Sachem-MR              35.22      36.77 SILV   
 30 Han, Gregory        11 Tmsuffolk-MR           38.10      36.79 SILV   
 31 Catterson, James    12 TVSC-MR                37.90      37.00 SILV   
 32 He, David           11 NS-MR                  34.10      37.01 SILV   
 33 Parbst, Lukas       11 TVSC-MR                37.66      37.26 SILV   
 34 Rush, Michael       11 LIAC-MR                37.15      37.50 SILV   
 35 Cheng, Tim          12 Sachem-MR              37.73      37.68 SILV   
 36 Brown, Kieran       11 LIAC-MR                37.30      37.69 SILV   
 37 Casey, Jack         11 HAA-MR                 36.93      37.90 SILV   
 38 Agostino, Vincent   11 LIAC-MR                39.16      37.98 SILV   
 39 Penrose, Ryan       12 HYB-MR                 38.83      38.16 SILV   
Non-Award Division  
  1 Knight, Derek       11 LIAC-MR                37.72      39.25        
  2 Schroeder, Patrick  11 HAA-MR                 38.35      39.35        
 -- Kaplan, Ryan        11 TVSC-MR                35.29         DQ        
      60 False start
 -- Young, Austin       11 Sachem-MR              38.90         DQ        
      60 False start
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:13.49  JO
              1:27.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:13.50 - 1:27.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Fisher, Alex        12 HAA-MR               1:13.67    1:11.36 JO      20  
                  33.71     1:11.36 (37.65)                                        
  2 Chang, Oscar        12 HAA-MR               1:15.49    1:12.85 JO      17  
                  33.59     1:12.85 (39.26)                                        
  3 Kalletta, George    11 IA-MR                1:14.49    1:13.23 JO      16  
                  34.11     1:13.23 (39.12)                                        
SILV - Division  
  1 Zuric, Luka         11 TVSC-MR              1:13.90    1:14.17 SILV    20  
                  32.96     1:14.17 (41.21)                                        
  2 Kaplan, Ryan        11 TVSC-MR              1:14.82    1:14.58 SILV    17  
                  34.88     1:14.58 (39.70)                                        
  3 Parrinello, Anthon  12 Farmingdale-MR       1:18.84    1:14.84 SILV    16  
                  34.70     1:14.84 (40.14)                                        
  4 Meringolo, Loudon   12 WISC-MR              1:15.89    1:15.07 SILV    15  
                  33.98     1:15.07 (41.09)                                        
  5 Jakubiak, Alex      11 Tmsuffolk-MR         1:18.32    1:15.44 SILV    14  
                  34.63     1:15.44 (40.81)                                        
  6 Neri, Nick          12 Sachem-MR            1:16.53    1:15.77 SILV    13  
                  35.62     1:15.77 (40.15)                                        
  7 O'Malley, Connor    11 HAA-MR               1:16.21    1:16.07 SILV    12  
                  37.32     1:16.07 (38.75)                                        
  8 Weiner, Luke        11 Tmsuffolk-MR         1:20.22    1:16.29 SILV    11  
                  36.51     1:16.29 (39.78)                                        
  9 Corabi, Jagger      12 Tmsuffolk-MR         1:20.04    1:16.32 SILV     9  
                  33.97     1:16.32 (42.35)                                        
 10 Towers, Connor      11 LIAC-MR              1:16.40    1:16.46 SILV     7  
                  35.90     1:16.46 (40.56)                                        
 11 Weinhofer, Joseph   12 Sachem-MR            1:16.30    1:17.12 SILV     6  
                  36.09     1:17.12 (41.03)                                        
 12 Kubik, Cameron      11 TVSC-MR              1:14.51    1:17.62 SILV     5  
                  35.42     1:17.62 (42.20)                                        
 13 Shemet, Charlie     11 TVSC-MR              1:17.86    1:17.89 SILV     4  
                  36.70     1:17.89 (41.19)                                        
 14 Buchen, Julian      11 LIAC-MR              1:19.48    1:18.81 SILV     3  
                  35.38     1:18.81 (43.43)                                        
 15 Fargo, Jordan       11 BBSC-MR              1:21.99    1:18.82 SILV     2  
                  36.50     1:18.82 (42.32)                                        
 16 Monteverde, Joe     12 Sachem-MR            1:17.30    1:19.44 SILV     1  
                  36.42     1:19.44 (43.02)                                        
 17 Daly, Kyle          11 NS-MR                1:25.57    1:20.02 SILV   
                  38.82     1:20.02 (41.20)                                        
 18 Jordan, Lorenzo     11 NS-MR                1:16.30    1:20.03 SILV   
                  36.23     1:20.03 (43.80)                                        
 19 Kovel, Eric         12 BBSC-MR              1:25.58    1:21.54 SILV   
                  38.81     1:21.54 (42.73)                                        
 20 Rush, Michael       11 LIAC-MR              1:21.55    1:21.69 SILV   
                  37.04     1:21.69 (44.65)                                        
 21 Coyle, Steven       12 BBSC-MR              1:25.86    1:22.44 SILV   
                  39.96     1:22.44 (42.48)                                        
 22 Sodi, Luca          11 LIAC-MR              1:25.71    1:23.17 SILV   
                  38.65     1:23.17 (44.52)                                        
 23 Beutel, Brendan     12 Sachem-MR            1:19.04    1:23.92 SILV   
                  38.94     1:23.92 (44.98)                                        
 24 Boldyrew, Peter     12 LIAC-MR              1:24.33    1:24.09 SILV   
                  37.75     1:24.09 (46.34)                                        
 25 Maloney, Michael    12 Farmingdale-MR       1:20.97    1:24.13 SILV   
                  35.31     1:24.13 (48.82)                                        
 26 Liu, Allen          12 TVSC-MR              1:27.18    1:24.18 SILV   
                  40.50     1:24.18 (43.68)                                        
 27 Chu, Stephen        12 NS-MR                1:27.94    1:25.28 SILV   
                  38.31     1:25.28 (46.97)                                        
 28 Cheng, Tim          12 Sachem-MR            1:26.23    1:26.82 SILV   
                  39.72     1:26.82 (47.10)                                        
 29 Manfre, Jonathan    12 LIAC-MR              1:27.50    1:27.75 SILV   
                  38.75     1:27.75 (49.00)                                        
Non-Award Division  
  1 Maidhof, Matthew    11 HAA-MR               1:27.55    1:30.36        
                  41.40     1:30.36 (48.96)                                        
 -- Kreuscher, Kyle     12 HAA-MR               1:21.84         DQ        
      63 Declared false start
 -- Rutigliano, Conor   12 Tmsuffolk-MR         1:22.53         DQ        
                  36.15          DQ (43.51)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:36.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:57.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.00 - 2:57.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Weinhofer, Joseph   12 Sachem-MR            2:44.77    2:48.83 SILV    20  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:12.29  JO
              1:21.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:12.30 - 1:21.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Chang, Oscar        12 HAA-MR               1:12.41    1:11.89 JO      20  
                  34.81     1:11.89 (37.08)                                        
  2 Weiner, Luke        11 Tmsuffolk-MR         1:12.78    1:12.14 JO      17  
                  33.70     1:12.14 (38.44)                                        
SILV - Division  
  1 McNeary, Daniel     11 LIAC-MR              1:14.20    1:12.45 SILV    20  
                  34.47     1:12.45 (37.98)                                        
  2 Roy, Rishabh        12 HAA-MR               1:13.65    1:12.54 SILV    17  
                  32.38     1:12.54 (40.16)                                        
  3 Arranz, William     11 NS-MR                1:15.29    1:12.57 SILV    16  
                  32.86     1:12.57 (39.71)                                        
  4 Chen, Jonathan      12 LIAC-MR              1:14.19    1:13.38 SILV    15  
                  34.71     1:13.38 (38.67)                                        
  5 Corabi, Jagger      12 Tmsuffolk-MR         1:13.24    1:13.39 SILV    14  
                  34.27     1:13.39 (39.12)                                        
  6 Maloney, Michael    12 Farmingdale-MR       1:14.80    1:13.57 SILV    13  
                  33.70     1:13.57 (39.87)                                        
  7 Bogush, Nicholas    12 TVSC-MR              1:14.91    1:14.32 SILV    12  
                  34.77     1:14.32 (39.55)                                        
  8 Kubik, Cameron      11 TVSC-MR              1:16.75    1:14.36 SILV    11  
                  35.81     1:14.36 (38.55)                                        
  9 Eng, William        12 Farmingdale-MR       1:19.99    1:14.38 SILV     9  
                  34.20     1:14.38 (40.18)                                        
 10 Millkey, Nicholas   11 Tmsuffolk-MR         1:13.69    1:14.45 SILV     7  
                  36.26     1:14.45 (38.19)                                        
 11 Meringolo, Loudon   12 WISC-MR              1:17.24    1:15.17 SILV     6  
                  35.88     1:15.17 (39.29)                                        
 12 Wilson, Patrick     12 BBSC-MR              1:16.53    1:15.23 SILV     5  
                  36.47     1:15.23 (38.76)                                        
 13 Kreuscher, Kyle     12 HAA-MR               1:16.13    1:15.64 SILV     4  
                  36.03     1:15.64 (39.61)                                        
 14 Chang, Michael      11 Farmingdale-MR       1:18.06    1:16.70 SILV     3  
                  37.42     1:16.70 (39.28)                                        
 15 Jordan, Lorenzo     11 NS-MR                1:16.77    1:16.75 SILV     2  
                  35.94     1:16.75 (40.81)                                        
 16 Shemet, Charlie     11 TVSC-MR              1:16.83    1:16.83 SILV     1  
                  35.11     1:16.83 (41.72)                                        
 17 Hawkins, Raymond    12 HAA-MR               1:16.60    1:16.92 SILV   
                  37.18     1:16.92 (39.74)                                        
 18 Rutigliano, Conor   12 Tmsuffolk-MR         1:17.99    1:17.26 SILV   
                  33.97     1:17.26 (43.29)                                        
 19 Rush, Michael       11 LIAC-MR              1:19.68    1:17.86 SILV   
                  37.26     1:17.86 (40.60)                                        
 20 Kalletta, George    11 IA-MR                1:14.96    1:17.91 SILV   
                  36.46     1:17.91 (41.45)                                        
 21 He, David           11 NS-MR                1:21.37    1:18.25 SILV   
                  37.14     1:18.25 (41.11)                                        
 22 O'Malley, Connor    11 HAA-MR               1:17.88    1:19.34 SILV   
                  39.30     1:19.34 (40.04)                                        
 23 Knight, Derek       11 LIAC-MR              1:18.62    1:19.92 SILV   
                  36.72     1:19.92 (43.20)                                        
 24 Weinhofer, Joseph   12 Sachem-MR            1:20.12    1:20.01 SILV   
                  37.08     1:20.01 (42.93)                                        
 25 Cheng, Tim          12 Sachem-MR            1:19.98    1:20.51 SILV   
                  37.27     1:20.51 (43.24)                                        
 26 Agostino, Vincent   11 LIAC-MR              1:20.99    1:21.33 SILV   
                  38.76     1:21.33 (42.57)                                        
Non-Award Division  
  1 Duryea, Ryan        11 EHY-MR               1:21.32    1:22.18        
                  41.76     1:22.18 (40.42)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:32.59  JO
              2:57.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.60 - 2:57.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Towers, Connor      11 LIAC-MR              2:35.72    2:31.40 JO      20  
                  35.67     1:14.75 (39.08)     1:59.81 (45.06)     2:31.40 (31.59)
  2 Zuric, Luka         11 TVSC-MR              2:36.86    2:31.54 JO      17  
                  32.68     1:10.45 (37.77)     1:57.89 (47.44)     2:31.54 (33.65)
  3 Hawkins, Michael    11 HAA-MR               2:33.86    2:32.20 JO      16  
                  33.70     1:12.74 (39.04)     1:57.24 (44.50)     2:32.20 (34.96)
SILV - Division  
  1 Budke, Vinny        11 Sachem-MR            2:37.84    2:35.71 SILV    20  
                  35.05     1:16.18 (41.13)     2:02.92 (46.74)     2:35.71 (32.79)
  2 Roy, Rishabh        12 HAA-MR               2:39.53    2:35.74 SILV    17  
                  31.61     1:11.93 (40.32)     2:00.23 (48.30)     2:35.74 (35.51)
  3 Kubik, Cameron      11 TVSC-MR              2:36.88    2:36.34 SILV    16  
                  33.73     1:14.68 (40.95)     2:01.91 (47.23)     2:36.34 (34.43)
  4 Bogush, Nicholas    12 TVSC-MR              2:35.63    2:36.52 SILV    15  
                  35.86     1:15.81 (39.95)     2:01.62 (45.81)     2:36.52 (34.90)
  5 Millkey, Nicholas   11 Tmsuffolk-MR         2:37.16    2:36.57 SILV    14  
                  34.38     1:15.86 (41.48)     2:01.06 (45.20)     2:36.57 (35.51)
  6 Weiner, Luke        11 Tmsuffolk-MR         2:39.62    2:37.34 SILV    13  
                  35.81     1:14.96 (39.15)     2:03.03 (48.07)     2:37.34 (34.31)
  7 Vintis, Matt        11 TVSC-MR              2:39.13    2:37.81 SILV    12  
                  33.61     1:12.43 (38.82)     2:02.29 (49.86)     2:37.81 (35.52)
  8 Fitzgerald, Aidan   12 Tmsuffolk-MR         2:39.39    2:38.10 SILV    11  
                  37.51     1:15.83 (38.32)     2:03.67 (47.84)     2:38.10 (34.43)
  9 Kaplan, Ryan        11 TVSC-MR              2:37.04    2:38.38 SILV     9  
                  35.44     1:15.37 (39.93)     2:03.49 (48.12)     2:38.38 (34.89)
 10 Chen, Jonathan      12 LIAC-MR              2:36.89    2:39.52 SILV     7  
                  34.58     1:15.64 (41.06)     2:02.97 (47.33)     2:39.52 (36.55)
 11 Wilson, Patrick     12 BBSC-MR              2:44.98    2:39.62 SILV     6  
                  36.29     1:18.34 (42.05)     2:05.16 (46.82)     2:39.62 (34.46)
 12 Daly, Brendan       12 NS-MR                2:36.73    2:39.65 SILV     5  
                  36.79     1:17.57 (40.78)     2:03.67 (46.10)     2:39.65 (35.98)
 13 Shemet, Charlie     11 TVSC-MR              2:42.17    2:40.81 SILV     4  
                  36.30     1:16.17 (39.87)     2:05.65 (49.48)     2:40.81 (35.16)
 14 Buchen, Julian      11 LIAC-MR              2:41.78    2:42.05 SILV     3  
                  35.61     1:18.91 (43.30)     2:06.07 (47.16)     2:42.05 (35.98)
 15 Kreuscher, Kyle     12 HAA-MR               2:40.90    2:42.26 SILV     2  
                  36.70     1:18.06 (41.36)     2:05.79 (47.73)     2:42.26 (36.47)
 16 Kalletta, George    11 IA-MR                2:38.75    2:43.31 SILV     1  
                  35.47     1:16.80 (41.33)     2:06.65 (49.85)     2:43.31 (36.66)
 17 O'Malley, Connor    11 HAA-MR               2:42.80    2:43.59 SILV   
                  36.67     1:21.09 (44.42)     2:07.35 (46.26)     2:43.59 (36.24)
 18 Hawkins, Raymond    12 HAA-MR               2:49.28    2:45.07 SILV   
                  38.86     1:19.57 (40.71)     2:08.60 (49.03)     2:45.07 (36.47)
 19 Meringolo, Loudon   12 WISC-MR              2:52.43    2:45.74 SILV   
                  36.54     1:19.86 (43.32)     2:09.71 (49.85)     2:45.74 (36.03)
 20 Manfre, Jonathan    12 LIAC-MR              2:51.08    2:47.06 SILV   
                  37.74     1:19.59 (41.85)     2:09.06 (49.47)     2:47.06 (38.00)
 21 Knight, Derek       11 LIAC-MR              2:49.46    2:48.99 SILV   
                  39.26     1:21.87 (42.61)     2:12.95 (51.08)     2:48.99 (36.04)
 22 Chirico, Matthew    12 TVSC-MR              2:51.03    2:49.14 SILV   
                  41.02     1:22.92 (41.90)     2:13.15 (50.23)     2:49.14 (35.99)
 23 Fargo, Jordan       11 BBSC-MR              2:53.15    2:49.33 SILV   
                  37.35     1:18.66 (41.31)     2:13.36 (54.70)     2:49.33 (35.97)
 24 Liu, Allen          12 TVSC-MR              2:51.13    2:50.52 SILV   
                  39.66     1:24.81 (45.15)     2:12.85 (48.04)     2:50.52 (37.67)
 25 Polanish, Kevin     11 IA-MR                2:56.86    2:50.73 SILV   
                  39.86     1:23.22 (43.36)     2:13.84 (50.62)     2:50.73 (36.89)
 26 He, David           11 NS-MR                2:51.89    2:50.85 SILV   
                  38.94     1:23.43 (44.49)     2:13.94 (50.51)     2:50.85 (36.91)
 27 Villa, Antonio      12 HAA-MR               2:51.16    2:50.86 SILV   
                  37.56     1:21.75 (44.19)     2:13.14 (51.39)     2:50.86 (37.72)
 28 Maidhof, Matthew    11 HAA-MR               2:55.81    2:50.88 SILV   
                  41.67     1:26.23 (44.56)     2:14.28 (48.05)     2:50.88 (36.60)
 29 Agostino, Vincent   11 LIAC-MR              2:55.70    2:51.26 SILV   
                  40.14     1:23.26 (43.12)     2:13.30 (50.04)     2:51.26 (37.96)
 30 Singh, Karan        12 BBSC-MR              2:52.38    2:51.51 SILV   
                  38.99     1:22.24 (43.25)     2:14.02 (51.78)     2:51.51 (37.49)
 31 Coyle, Steven       12 BBSC-MR              2:50.87    2:52.67 SILV   
                  39.38     1:24.54 (45.16)     2:13.97 (49.43)     2:52.67 (38.70)
 32 Catterson, James    12 TVSC-MR              2:56.78    2:52.90 SILV   
                  38.74     1:21.44 (42.70)     2:16.23 (54.79)     2:52.90 (36.67)
 33 Thomas, Kieran      12 IA-MR                2:55.78    2:52.91 SILV   
                  39.97     1:23.31 (43.34)     2:15.60 (52.29)     2:52.91 (37.31)
 34 Daly, Kyle          11 NS-MR                2:51.46    2:53.88 SILV   
                  39.75     1:23.70 (43.95)     2:17.66 (53.96)     2:53.88 (36.22)
 35 McNicholas, Eamonn  12 LIAC-MR              2:54.49    2:54.42 SILV   
                  41.37     1:24.09 (42.72)     2:16.14 (52.05)     2:54.42 (38.28)
Non-Award Division  
 -- Jakubiak, Alex      11 Tmsuffolk-MR         2:35.86         DQ        
                  33.78     1:13.30 (39.52)     2:01.49 (48.19)          DQ (36.38)
 -- Arranz, William     11 NS-MR                2:34.68         DQ        
 -- Parbst, Lukas       11 TVSC-MR              2:42.86         DQ        
      63 Declared false start - Misc
 -- Rutigliano, Conor   12 Tmsuffolk-MR         2:45.59         DQ        
                  34.85     1:15.77 (40.92)     2:05.90 (50.13)          DQ (34.06)
 -- Neri, Nick          12 Sachem-MR            2:38.29        DFS        
      63 Declared false start - Misc
 -- Weinhofer, Joseph   12 Sachem-MR            2:43.84        DFS        
      63 Declared false start - Misc
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:27.99  JO
              5:55.99  SILV
                   --  ZQ
 Meet Qualifying:  5:28.00 - 5:55.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Towers, Connor      11 LIAC-MR              5:29.81    5:15.63 JO      20  
                  35.86     1:16.36 (40.50)     1:55.75 (39.39)     2:34.71 (38.96)
        3:20.86 (46.15)   4:41.70 (1:20.84)     5:15.62 (33.92)      5:15.63 (0.01)
  2 Budke, Vinny        11 Sachem-MR            5:29.50    5:24.04 JO      17  
                  35.48     1:16.15 (40.67)     1:57.32 (41.17)     2:38.24 (40.92)
        3:25.02 (46.78)     4:13.41 (48.39)     4:49.68 (36.27)     5:24.04 (34.36)
SILV - Division  
  1 Vintis, Matt        11 TVSC-MR              5:31.76    5:29.78 SILV    20  
                  35.00     1:16.31 (41.31)     1:55.34 (39.03)     2:36.13 (40.79)
        3:26.31 (50.18)     4:17.24 (50.93)     4:54.06 (36.82)     5:29.78 (35.72)
  2 Bogush, Nicholas    12 TVSC-MR              5:33.95    5:32.30 SILV    17  
                  37.92     1:23.26 (45.34)     2:04.38 (41.12)     2:46.02 (41.64)
        3:31.32 (45.30)     4:20.72 (49.40)     4:57.03 (36.31)     5:32.30 (35.27)
  3 Weiner, Luke        11 Tmsuffolk-MR         5:46.31    5:33.52 SILV    16  
                  35.56     1:20.34 (44.78)     2:00.64 (40.30)     2:42.45 (41.81)
        3:30.54 (48.09)     4:20.18 (49.64)     4:56.67 (36.49)     5:33.52 (36.85)
  4 Wilson, Patrick     12 BBSC-MR              5:55.99    5:34.99 SILV    15  
                  37.25     1:21.40 (44.15)     2:05.75 (44.35)     2:49.05 (43.30)
        3:37.57 (48.52)     4:24.17 (46.60)     5:01.00 (36.83)     5:34.99 (33.99)
  5 Corabi, Jagger      12 Tmsuffolk-MR         5:50.36    5:35.56 SILV    14  
                  34.75     1:20.44 (45.69)     2:03.03 (42.59)     2:44.72 (41.69)
        3:33.60 (48.88)     4:23.56 (49.96)     5:00.65 (37.09)     5:35.56 (34.91)
  6 Shemet, Charlie     11 TVSC-MR              5:45.54    5:42.57 SILV    13  
                  38.48     1:22.62 (44.14)     2:04.75 (42.13)     2:46.34 (41.59)
        3:36.93 (50.59)     4:27.71 (50.78)     5:05.21 (37.50)     5:42.57 (37.36)
  7 O'Malley, Connor    11 HAA-MR               5:51.23    5:53.61 SILV    12  
                  38.89     1:22.90 (44.01)     2:12.53 (49.63)     2:59.44 (46.91)
        3:47.10 (47.66)     4:36.52 (49.42)     5:16.40 (39.88)     5:53.61 (37.21)
Non-Award Division  
 -- Buchen, Julian      11 LIAC-MR              5:44.78         DQ        
                  36.65     1:22.31 (45.66)     2:07.43 (45.12)     2:52.21 (44.78)
        3:40.39 (48.18)     4:29.25 (48.86)     5:07.80 (38.55)          DQ (38.45)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                27.29  SILV
 Meet Qualifying:  25.00 - 27.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Nilsson, Evan       14 TVSC-MR                25.06      24.32 ZQ      20  
SILV - Division  
  1 Sugarman, Jackson   14 LIAC-MR                25.01      25.12 SILV    20  
  2 Burke, Ryan         14 TVSC-MR                26.30      25.43 SILV    16.5
  2 DiStasio, James     13 TVSC-MR                26.07      25.43 SILV    16.5
  4 Howard, Ben         14 Tmsuffolk-MR           25.66      25.64 SILV    15  
  5 Tuurmann, Adem      14 BBSC-MR                25.40      25.70 SILV    14  
  6 Tellekamp, T.J.     14 CSC-MR                 25.22      25.72 SILV    13  
  7 Giannotti, Michael  14 LIAC-MR                25.21      25.86 SILV    12  
  8 McNeary, Jeffrey    14 LIAC-MR                25.63      25.92 SILV    11  
  9 Baraban, Brandon    13 Tmsuffolk-MR           26.47      26.05 SILV     9  
 10 Meyers, Tyler       13 HYB-MR                 26.32      26.09 SILV     7  
 11 Chang, Justin       13 HAA-MR                 25.82      26.10 SILV     5.5
 11 Lauritano, Nichola  14 HAA-MR                 25.41      26.10 SILV     5.5
 13 Konovalov, Veniami  13 LIAC-MR                26.88      26.29 SILV     4  
 14 Lydon, Patrick      14 WISC-MR                26.29      26.43 SILV     3  
 15 Smalling, Logan     14 Farmingdale-MR         26.02      26.61 SILV     2  
 16 Hildebrandt, Micha  14 Tmsuffolk-MR           26.60      26.69 SILV     1  
 17 Taylor, Harrison    13 Tmsuffolk-MR           26.61      26.70 SILV   
 18 Paradiso, Thomas    13 EHY-MR                 26.86      26.81 SILV   
 19 Camberdella, Griff  14 NS-MR                  27.14      26.82 SILV   
 20 Maida, Troy         13 HAA-MR                 26.83      26.83 SILV   
 21 Nickey, Russell     14 HYB-MR                 26.89      26.85 SILV   
 22 Brown, Ryan         13 LIAC-MR                27.19      26.89 SILV   
 23 Galeto, Nicholas    13 WISC-MR                26.98      27.13 SILV   
Non-Award Division  
  1 Manfre, Matthew     13 LIAC-MR                26.56      27.47        
  2 Ferrara, Justin     13 LIAC-MR                26.89      27.55        
  3 Illuzzi, Nicholas   13 LIAC-MR                27.19      27.60        
  4 Kain, Ryan          14 WISC-MR                26.97      27.93        
  5 Vath, Jr., Joseph   14 Sachem-MR              27.14      28.15        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
              1:00.59  SILV
 Meet Qualifying:  54.00 - 1:00.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Poblano, Christian  14 CSC-MR                 54.42      53.54 JO      20  
                  25.41       53.54 (28.13)                                        
SILV - Division  
  1 Sugarman, Jackson   14 LIAC-MR                54.25      54.62 SILV    20  
                  26.23       54.62 (28.39)                                        
  2 Zhao, Steven        13 TVSC-MR                55.21      54.71 SILV    17  
                  26.15       54.71 (28.56)                                        
  3 Tellekamp, T.J.     14 CSC-MR                 54.25      54.85 SILV    16  
                  26.22       54.85 (28.63)                                        
  4 Burke, Ryan         14 TVSC-MR                57.95      55.40 SILV    15  
                  26.59       55.40 (28.81)                                        
  5 McNeary, Jeffrey    14 LIAC-MR                55.40      55.87 SILV    14  
                  27.45       55.87 (28.42)                                        
  6 DiStasio, James     13 TVSC-MR                55.44      56.11 SILV    13  
                  27.29       56.11 (28.82)                                        
  7 Dhir, Yuvaraj       13 LIAC-MR                54.61      56.17 SILV    12  
                  26.88       56.17 (29.29)                                        
  8 Howard, Ben         14 Tmsuffolk-MR           56.52      56.25 SILV    11  
                  27.83       56.25 (28.42)                                        
  9 Zitelny, Tamir      13 Tmsuffolk-MR           57.88      56.30 SILV     8  
                  26.86       56.30 (29.44)                                        
  9 Baraban, Brandon    13 Tmsuffolk-MR           58.17      56.30 SILV     8  
                  27.32       56.30 (28.98)                                        
 11 Hildebrandt, Micha  14 Tmsuffolk-MR           55.79      56.57 SILV     6  
                  27.03       56.57 (29.54)                                        
 12 Tack, Harrison      14 Tmsuffolk-MR           56.04      56.60 SILV     5  
                  27.43       56.60 (29.17)                                        
 13 Cerri-Droz, Ruben   14 LIAC-MR                57.60      56.70 SILV     4  
                  27.19       56.70 (29.51)                                        
 14 Chang, Justin       13 HAA-MR                 56.74      56.75 SILV     3  
                  27.18       56.75 (29.57)                                        
 15 McDougall, Robert   14 CSC-MR                 54.55      56.76 SILV     2  
                  26.55       56.76 (30.21)                                        
 16 Ye, William         13 WISC-MR                58.55      56.79 SILV     1  
                  27.31       56.79 (29.48)                                        
 17 Taylor, Jake        13 HYB-MR                 56.70      57.21 SILV   
                  27.41       57.21 (29.80)                                        
 18 Infranco, Daniel    13 TVSC-MR                57.11      57.34 SILV   
                  27.71       57.34 (29.63)                                        
 19 Stange, Andrew      13 TVSC-MR                57.08      57.37 SILV   
                  27.54       57.37 (29.83)                                        
 20 Camberdella, Griff  14 NS-MR                  58.13      57.97 SILV   
                  28.09       57.97 (29.88)                                        
 21 Rastegar, Andre     14 TVSC-MR                58.74      58.07 SILV   
                  28.14       58.07 (29.93)                                        
 22 Fici, Vincenzo      14 HAA-MR                 58.04      58.08 SILV   
                  28.43       58.08 (29.65)                                        
 23 Paradiso, Thomas    13 EHY-MR                 58.05      58.10 SILV   
                  27.95       58.10 (30.15)                                        
 24 O'Shea, Chris       13 TVSC-MR                58.30      58.11 SILV   
                  28.00       58.11 (30.11)                                        
 25 Konovalov, Veniami  13 LIAC-MR                56.39      58.34 SILV   
                  28.18       58.34 (30.16)                                        
 26 Maida, Troy         13 HAA-MR                 58.69      58.35 SILV   
                  27.85       58.35 (30.50)                                        
 27 Murphy, Andrew      13 NS-MR                  58.93      58.41 SILV   
                  28.02       58.41 (30.39)                                        
 28 Manfre, Matthew     13 LIAC-MR                58.45      58.49 SILV   
                  28.18       58.49 (30.31)                                        
 29 Taylor, Harrison    13 Tmsuffolk-MR           58.42      58.82 SILV   
                  27.90       58.82 (30.92)                                        
 30 Rosen, Jason        13 LIAC-MR                59.04      59.04 SILV   
                  28.61       59.04 (30.43)                                        
 31 Brown, Ryan         13 LIAC-MR                57.74      59.09 SILV   
                  28.56       59.09 (30.53)                                        
 32 Giannotti, Michael  14 LIAC-MR                55.72      59.16 SILV   
                  28.19       59.16 (30.97)                                        
 33 Goralski, Peter     14 BBSC-MR                58.26      59.71 SILV   
                  28.86       59.71 (30.85)                                        
 34 Sims, Mikko         13 Tmsuffolk-MR           59.87      59.77 SILV   
                  28.72       59.77 (31.05)                                        
 35 Ferrara, Justin     13 LIAC-MR                59.51      59.81 SILV   
                  28.74       59.81 (31.07)                                        
 36 Ismailov, Max       13 IA-MR                  59.72      59.91 SILV   
                  29.14       59.91 (30.77)                                        
 37 Illuzzi, Nicholas   13 LIAC-MR              1:00.24    1:00.30 SILV   
                  28.63     1:00.30 (31.67)                                        
 38 Pedisich, Joe       13 Sachem-MR            1:00.50    1:00.31 SILV   
                  28.46     1:00.31 (31.85)                                        
 39 Vath, Jr., Joseph   14 Sachem-MR              59.23    1:00.38 SILV   
                  28.99     1:00.38 (31.39)                                        
 40 Gilmore, Brandon    14 NS-MR                  59.58    1:00.40 SILV   
                  29.10     1:00.40 (31.30)                                        
 41 Galeto, Nicholas    13 WISC-MR                58.68    1:00.48 SILV   
                  28.43     1:00.48 (32.05)                                        
Non-Award Division  
  1 Hobbes, Matthew     13 WISC-MR              1:00.34    1:00.60        
                  29.09     1:00.60 (31.51)                                        
  2 Hansen, Jason       14 CSC-MR                 59.21    1:00.64        
                  29.37     1:00.64 (31.27)                                        
  3 Cohen, Emanuel      13 LIAC-MR              1:00.48    1:01.10        
                  29.43     1:01.10 (31.67)                                        
  4 Senken, Pierce      13 LIAC-MR              1:00.46    1:01.26        
                  29.15     1:01.26 (32.11)                                        
  5 Porterfield, Travi  14 Sachem-MR            1:00.27    1:01.63        
                  29.48     1:01.63 (32.15)                                        
  6 Roche, Patrick      13 IA-MR                1:00.10    1:02.02        
                  30.18     1:02.02 (31.84)                                        
 -- Desimone, Thomas    13 IA-MR                  58.80         DQ        
                  28.03          DQ (32.03)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:20.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:00.00 - 2:20.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Tellekamp, T.J.     14 CSC-MR               2:03.42    1:58.78 JO      20  
                  27.31       57.58 (30.27)     1:28.73 (31.15)     1:58.78 (30.05)
  2 Spinella, Conor     14 LIAC-MR              2:00.66    1:59.20 JO      17  
                  27.04       57.22 (30.18)     1:28.29 (31.07)     1:59.20 (30.91)
  3 Zhao, Steven        13 TVSC-MR              2:01.83    1:59.23 JO      16  
                  27.89       59.06 (31.17)     1:29.22 (30.16)     1:59.23 (30.01)
SILV - Division  
  1 Sugarman, Jackson   14 LIAC-MR              2:00.47    2:00.04 SILV    20  
                  27.18       57.01 (29.83)     1:28.64 (31.63)     2:00.04 (31.40)
  2 Konovalov, Veniami  13 LIAC-MR              2:00.38    2:00.34 SILV    17  
                  27.82       58.47 (30.65)     1:30.02 (31.55)     2:00.34 (30.32)
  3 Truter, Dranoel     13 LIAC-MR              2:01.37    2:00.49 SILV    16  
                  27.53       58.44 (30.91)     1:30.26 (31.82)     2:00.49 (30.23)
  4 Hildebrandt, Micha  14 Tmsuffolk-MR         2:00.83    2:00.69 SILV    15  
                  27.57       57.75 (30.18)     1:29.52 (31.77)     2:00.69 (31.17)
  5 DiStasio, James     13 TVSC-MR              2:00.20    2:00.73 SILV    14  
                  26.27       56.35 (30.08)     1:28.54 (32.19)     2:00.73 (32.19)
  6 Howard, Ben         14 Tmsuffolk-MR         2:03.39    2:01.90 SILV    13  
                  29.00     1:00.48 (31.48)     1:31.87 (31.39)     2:01.90 (30.03)
  7 Stange, Andrew      13 TVSC-MR              2:04.92    2:02.49 SILV    12  
                  28.18       59.67 (31.49)     1:31.40 (31.73)     2:02.49 (31.09)
  8 Burke, Ryan         14 TVSC-MR              2:07.03    2:02.56 SILV    11  
                  28.17       59.99 (31.82)     1:31.80 (31.81)     2:02.56 (30.76)
  9 McDougall, Robert   14 CSC-MR               2:06.00    2:04.10 SILV     9  
                  28.15       59.71 (31.56)     1:32.06 (32.35)     2:04.10 (32.04)
 10 Zitelny, Tamir      13 Tmsuffolk-MR         2:14.16    2:04.41 SILV     7  
                  27.65       59.74 (32.09)     1:32.67 (32.93)     2:04.41 (31.74)
 11 Chang, Justin       13 HAA-MR               2:07.56    2:04.55 SILV     6  
                  27.92       59.22 (31.30)     1:32.59 (33.37)     2:04.55 (31.96)
 12 Taylor, Jake        13 HYB-MR               2:07.76    2:04.86 SILV     5  
                  28.22     1:00.01 (31.79)     1:32.99 (32.98)     2:04.86 (31.87)
 13 Maida, Troy         13 HAA-MR               2:09.11    2:04.95 SILV     4  
                  27.80       59.35 (31.55)     1:32.73 (33.38)     2:04.95 (32.22)
 14 Ismailov, Max       13 IA-MR                2:08.80    2:05.02 SILV     3  
                  28.60     1:00.33 (31.73)     1:33.09 (32.76)     2:05.02 (31.93)
 15 Brown, Ryan         13 LIAC-MR              2:05.35    2:05.27 SILV     2  
                  28.89     1:01.42 (32.53)     1:34.35 (32.93)     2:05.27 (30.92)
 16 O'Shea, Chris       13 TVSC-MR              2:05.52    2:05.43 SILV     1  
                  29.54     1:01.35 (31.81)     1:34.30 (32.95)     2:05.43 (31.13)
 17 Giannotti, Michael  14 LIAC-MR              2:05.44    2:05.75 SILV   
                  28.45       59.74 (31.29)     1:32.63 (32.89)     2:05.75 (33.12)
 18 Cheng, Dan          14 Sachem-MR            2:01.95    2:06.09 SILV   
                  28.23     1:00.24 (32.01)     1:32.92 (32.68)     2:06.09 (33.17)
 19 Manfre, Matthew     13 LIAC-MR              2:05.16    2:06.56 SILV   
                  28.58     1:00.20 (31.62)     1:33.44 (33.24)     2:06.56 (33.12)
 20 Rosen, Jason        13 LIAC-MR              2:06.47    2:06.59 SILV   
                  29.40     1:01.46 (32.06)     1:34.25 (32.79)     2:06.59 (32.34)
 21 Meyers, Tyler       13 HYB-MR               2:05.78    2:07.35 SILV   
                  28.78     1:00.76 (31.98)     1:34.16 (33.40)     2:07.35 (33.19)
 22 Nickey, Russell     14 HYB-MR               2:08.25    2:07.90 SILV   
                  29.43     1:01.97 (32.54)     1:35.07 (33.10)     2:07.90 (32.83)
 23 Senken, Pierce      13 LIAC-MR              2:09.22    2:08.07 SILV   
                  28.93     1:01.22 (32.29)     1:34.87 (33.65)     2:08.07 (33.20)
 24 Hansen, Jason       14 CSC-MR               2:06.66    2:08.46 SILV   
                  29.27     1:01.45 (32.18)     1:35.66 (34.21)     2:08.46 (32.80)
 25 Murphy, Andrew      13 NS-MR                2:10.20    2:08.84 SILV   
                  29.18     1:02.34 (33.16)     1:35.79 (33.45)     2:08.84 (33.05)
 26 Smalling, Logan     14 Farmingdale-MR       2:14.53    2:09.07 SILV   
                  28.85     1:01.52 (32.67)     1:35.98 (34.46)     2:09.07 (33.09)
 27 Li, Peter           14 TVSC-MR              2:13.62    2:09.13 SILV   
                  30.87     1:03.53 (32.66)     1:36.17 (32.64)     2:09.13 (32.96)
 28 Goralski, Peter     14 BBSC-MR              2:16.63    2:09.26 SILV   
                  29.77     1:03.61 (33.84)     1:36.97 (33.36)     2:09.26 (32.29)
 29 Borger, Keith       14 Sachem-MR            2:12.75    2:09.40 SILV   
                  29.74     1:03.13 (33.39)     1:37.03 (33.90)     2:09.40 (32.37)
 30 Pedisich, Joe       13 Sachem-MR            2:12.46    2:10.22 SILV   
                  29.68     1:03.68 (34.00)     1:37.31 (33.63)     2:10.22 (32.91)
 31 Michel, Jeff        13 NS-MR                2:11.42    2:10.26 SILV   
                  29.83     1:03.64 (33.81)     1:37.59 (33.95)     2:10.26 (32.67)
 32 Gilmore, Brandon    14 NS-MR                2:14.46    2:10.43 SILV   
                  29.90     1:03.12 (33.22)     1:37.48 (34.36)     2:10.43 (32.95)
 33 Sims, Mikko         13 Tmsuffolk-MR         2:09.86    2:10.65 SILV   
                  29.13     1:01.16 (32.03)     1:36.43 (35.27)     2:10.65 (34.22)
 34 Illuzzi, Nicholas   13 LIAC-MR              2:11.32    2:10.88 SILV   
                  29.44     1:02.83 (33.39)     1:37.29 (34.46)     2:10.88 (33.59)
 35 Ferrara, Justin     13 LIAC-MR              2:10.07    2:10.95 SILV   
                  30.09     1:02.87 (32.78)     1:37.43 (34.56)     2:10.95 (33.52)
 36 Wendt, Brian        14 HYB-MR               2:12.69    2:11.48 SILV   
                  30.23     1:03.74 (33.51)     1:39.26 (35.52)     2:11.48 (32.22)
 37 Lydon, Patrick      14 WISC-MR              2:13.29    2:11.79 SILV   
                  29.78     1:03.28 (33.50)     1:38.17 (34.89)     2:11.79 (33.62)
 38 Paradiso, Thomas    13 EHY-MR               2:08.14    2:12.02 SILV   
                  29.46     1:02.53 (33.07)     1:37.81 (35.28)     2:12.02 (34.21)
 39 Cohen, Emanuel      13 LIAC-MR              2:11.46    2:12.92 SILV   
                  30.37     1:04.54 (34.17)     1:39.46 (34.92)     2:12.92 (33.46)
 40 Hobbes, Matthew     13 WISC-MR              2:11.31    2:12.95 SILV   
                  29.74   2:12.95 (1:43.21)                                        
 41 Mattera, Matthew    13 Tmsuffolk-MR         2:15.93    2:14.46 SILV   
                  30.45     1:04.31 (33.86)     1:40.27 (35.96)     2:14.46 (34.19)
 42 Morlock, Kyle       13 HAA-MR               2:17.63    2:15.47 SILV   
                  31.11     1:05.42 (34.31)     1:40.72 (35.30)     2:15.47 (34.75)
 43 Porterfield, Travi  14 Sachem-MR            2:16.59    2:15.58 SILV   
                  30.07     1:03.55 (33.48)     1:39.97 (36.42)     2:15.58 (35.61)
 44 Rastegar, Andre     14 TVSC-MR              2:13.43    2:16.20 SILV   
                  30.26     1:05.41 (35.15)     1:41.40 (35.99)     2:16.20 (34.80)
 45 Kaplan, David       13 Tmsuffolk-MR         2:17.46    2:16.74 SILV   
                  30.43     1:04.76 (34.33)     1:41.19 (36.43)     2:16.74 (35.55)
 46 Antonucci, Luke     13 Sachem-MR            2:20.00    2:18.50 SILV   
                  32.18     1:07.15 (34.97)     1:43.32 (36.17)     2:18.50 (35.18)
 47 Kipnes, Jordan      14 TVSC-MR              2:19.71    2:19.24 SILV   
                  31.46     1:07.06 (35.60)     1:43.61 (36.55)     2:19.24 (35.63)
Non-Award Division  
  1 Corbisiero, Rocco   14 Sachem-MR            2:20.00    2:20.90        
                  31.49     1:06.60 (35.11)   2:21.14 (1:14.54)         2:20.90 ( )
 -- Kain, Ryan          14 WISC-MR              2:17.16         DQ        
      50 No touch on turn
                                1:08.69 ( )   2:22.74 (1:14.05)                    
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  JO
              5:21.99  ZQ
              5:55.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:22.00 - 5:55.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sugarman, Jackson   14 LIAC-MR              5:23.88    5:23.87 SILV    20  
                  29.18     1:00.81 (31.63)     1:33.07 (32.26)     2:05.67 (32.60)
        2:38.34 (32.67)     3:11.53 (33.19)     3:45.02 (33.49)     4:18.56 (33.54)
        4:52.41 (33.85)     5:23.87 (31.46)                                        
  2 Maida, Troy         13 HAA-MR               5:38.05    5:24.01 SILV    17  
                  28.36     1:00.01 (31.65)     1:32.60 (32.59)     2:05.69 (33.09)
        2:38.71 (33.02)     3:12.00 (33.29)     3:45.47 (33.47)     4:19.08 (33.61)
        4:52.76 (33.68)     5:24.01 (31.25)                                        
  3 Manfre, Matthew     13 LIAC-MR              5:23.31    5:24.28 SILV    16  
                  29.91     1:02.93 (33.02)     1:35.80 (32.87)     2:08.77 (32.97)
        2:41.69 (32.92)     3:14.65 (32.96)     3:47.74 (33.09)     4:20.84 (33.10)
        4:53.31 (32.47)     5:24.28 (30.97)                                        
  4 Rosen, Jason        13 LIAC-MR              5:24.62    5:25.38 SILV    15  
                  29.76     1:02.37 (32.61)     1:35.08 (32.71)     2:07.67 (32.59)
        2:40.60 (32.93)     3:13.85 (33.25)     3:46.99 (33.14)     4:20.28 (33.29)
        4:52.88 (32.60)     5:25.38 (32.50)                                        
  5 Spinella, Conor     14 LIAC-MR              5:39.76    5:28.59 SILV    14  
                  28.36       59.87 (31.51)     1:32.22 (32.35)     2:04.74 (32.52)
        2:38.15 (33.41)     3:11.71 (33.56)     3:46.08 (34.37)     4:20.92 (34.84)
        4:55.38 (34.46)     5:28.59 (33.21)                                        
  6 Baraban, Brandon    13 Tmsuffolk-MR         5:30.32    5:28.90 SILV    13  
                  28.11     1:00.14 (32.03)     1:32.96 (32.82)     2:06.11 (33.15)
        2:39.44 (33.33)     3:13.40 (33.96)     3:46.89 (33.49)     4:20.69 (33.80)
        4:55.10 (34.41)     5:28.90 (33.80)                                        
  7 Fici, Vincenzo      14 HAA-MR               5:27.02    5:32.57 SILV    12  
                  30.12     1:02.37 (32.25)     1:36.01 (33.64)     2:09.60 (33.59)
        2:43.73 (34.13)     3:17.01 (33.28)     3:50.70 (33.69)     4:25.58 (34.88)
        5:00.35 (34.77)     5:32.57 (32.22)                                        
  8 Taylor, Jake        13 HYB-MR               5:44.21    5:36.83 SILV    11  
                  29.65     1:02.80 (33.15)     1:37.47 (34.67)     2:12.23 (34.76)
        2:46.55 (34.32)     3:21.46 (34.91)     3:56.28 (34.82)     4:30.53 (34.25)
        5:04.75 (34.22)     5:36.83 (32.08)                                        
  9 Galeto, Nicholas    13 WISC-MR              5:46.32    5:37.20 SILV     9  
                  29.70     1:04.15 (34.45)     1:38.25 (34.10)     2:12.79 (34.54)
        2:47.43 (34.64)     3:21.59 (34.16)     3:56.02 (34.43)     4:30.85 (34.83)
        5:04.98 (34.13)     5:37.20 (32.22)                                        
 10 Camberdella, Griff  14 NS-MR                5:50.34    5:37.22 SILV     7  
 11 Sims, Mikko         13 Tmsuffolk-MR         5:47.38    5:37.64 SILV     6  
                  29.91     1:02.85 (32.94)     1:36.99 (34.14)     2:12.18 (35.19)
        2:46.76 (34.58)     3:21.66 (34.90)     3:55.07 (33.41)     4:29.86 (34.79)
        5:05.43 (35.57)     5:37.64 (32.21)                                        
 12 Chang, Justin       13 HAA-MR               5:38.56    5:38.57 SILV     5  
                  29.06     1:02.14 (33.08)     1:36.99 (34.85)     2:12.01 (35.02)
        2:47.07 (35.06)     3:21.97 (34.90)     3:56.68 (34.71)     4:30.84 (34.16)
        5:02.52 (31.68)     5:38.57 (36.05)                                        
 13 Hansen, Jason       14 CSC-MR               5:43.22    5:38.67 SILV     4  
                  30.52     1:04.15 (33.63)     1:38.40 (34.25)     2:12.32 (33.92)
        2:46.65 (34.33)     3:21.60 (34.95)     3:56.28 (34.68)     4:30.88 (34.60)
        5:05.74 (34.86)     5:38.67 (32.93)                                        
 14 Senken, Pierce      13 LIAC-MR              5:39.78    5:39.20 SILV     3  
                  29.17     1:01.75 (32.58)     1:35.52 (33.77)     2:09.66 (34.14)
        2:44.10 (34.44)     3:18.68 (34.58)     3:53.16 (34.48)     4:27.27 (34.11)
        5:00.31 (33.04)     5:39.20 (38.89)                                        
 15 Borger, Keith       14 Sachem-MR            5:47.99    5:42.60 SILV     2  
                  30.37     1:03.86 (33.49)     1:38.62 (34.76)     2:13.62 (35.00)
        2:49.02 (35.40)     3:23.86 (34.84)     3:58.55 (34.69)     4:33.82 (35.27)
        5:09.36 (35.54)     5:42.60 (33.24)                                        
 16 Cerri-Droz, Ruben   14 LIAC-MR              5:42.21    5:45.32 SILV     1  
                  29.93     1:03.54 (33.61)     1:38.37 (34.83)     2:13.17 (34.80)
        2:48.52 (35.35)     3:23.66 (35.14)     3:59.79 (36.13)     4:36.36 (36.57)
        5:12.26 (35.90)     5:45.32 (33.06)                                        
 17 Pedisich, Joe       13 Sachem-MR            5:49.30    5:45.50 SILV   
                  30.02     1:04.45 (34.43)     1:39.25 (34.80)     2:14.76 (35.51)
        2:49.80 (35.04)     3:25.35 (35.55)     4:01.04 (35.69)     4:36.39 (35.35)
        5:12.36 (35.97)     5:45.50 (33.14)                                        
 18 Cheng, Dan          14 Sachem-MR            5:47.49    5:45.51 SILV   
                  29.81     1:04.06 (34.25)     1:39.29 (35.23)     2:15.13 (35.84)
        2:51.64 (36.51)     3:25.62 (33.98)     4:01.04 (35.42)     4:37.00 (35.96)
        5:13.55 (36.55)     5:45.51 (31.96)                                        
 19 Illuzzi, Nicholas   13 LIAC-MR              5:51.34    5:46.43 SILV   
 20 Cohen, Emanuel      13 LIAC-MR              5:53.77    5:48.85 SILV   
 21 Ferrara, Justin     13 LIAC-MR              5:51.37    5:53.45 SILV   
Non-Award Division  
 -- Murphy, Andrew      13 NS-MR                5:49.87         DQ        
                  30.91     1:05.74 (34.83)     1:42.90 (37.16)     2:19.14 (36.24)
        2:57.71 (38.57)     3:35.11 (37.40)     4:12.46 (37.35)     4:50.64 (38.18)
        5:26.65 (36.01)          DQ (34.63)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:17.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:03.00 - 1:17.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Truter, Dranoel     13 LIAC-MR              1:03.09      59.76 ZQ      20  
                  29.62       59.76 (30.14)                                        
  2 Meyers, Tyler       13 HYB-MR               1:03.81    1:01.82 ZQ      17  
                  30.00     1:01.82 (31.82)                                        
  3 Sugarman, Jackson   14 LIAC-MR              1:03.71    1:02.28 ZQ      16  
                  30.15     1:02.28 (32.13)                                        
  4 Zitelny, Tamir      13 Tmsuffolk-MR         1:03.04    1:02.30 ZQ      15  
                  29.99     1:02.30 (32.31)                                        
JO - Division  
  1 Beil, Conor         13 LIAC-MR              1:03.90    1:02.96 JO      20  
                  30.84     1:02.96 (32.12)                                        
SILV - Division  
  1 Zhao, Steven        13 TVSC-MR              1:03.21    1:03.83 SILV    20  
                  31.06     1:03.83 (32.77)                                        
  2 Lauritano, Nichola  14 HAA-MR               1:05.04    1:03.92 SILV    17  
                  31.02     1:03.92 (32.90)                                        
  3 Tuurmann, Adem      14 BBSC-MR              1:07.20    1:04.59 SILV    16  
                  31.36     1:04.59 (33.23)                                        
  4 Spinella, Conor     14 LIAC-MR              1:05.30    1:04.62 SILV    15  
                  31.29     1:04.62 (33.33)                                        
  5 Rosen, Jason        13 LIAC-MR              1:05.59    1:04.77 SILV    13.5
                  31.35     1:04.77 (33.42)                                        
  5 McNeary, Jeffrey    14 LIAC-MR              1:05.04    1:04.77 SILV    13.5
                  32.11     1:04.77 (32.66)                                        
  7 Galeto, Nicholas    13 WISC-MR              1:05.33    1:05.03 SILV    12  
                  31.21     1:05.03 (33.82)                                        
  8 Taylor, Jake        13 HYB-MR               1:06.32    1:05.42 SILV    11  
                  32.61     1:05.42 (32.81)                                        
  9 Maida, Troy         13 HAA-MR               1:07.65    1:05.47 SILV     9  
                  32.03     1:05.47 (33.44)                                        
 10 Cheng, Dan          14 Sachem-MR            1:05.78    1:05.51 SILV     7  
                  31.93     1:05.51 (33.58)                                        
 11 Tack, Harrison      14 Tmsuffolk-MR         1:07.63    1:05.78 SILV     6  
                  33.40     1:05.78 (32.38)                                        
 12 DiStasio, James     13 TVSC-MR              1:04.95    1:05.83 SILV     5  
                  32.19     1:05.83 (33.64)                                        
 13 Michel, Jeff        13 NS-MR                1:06.11    1:05.87 SILV     4  
                  32.83     1:05.87 (33.04)                                        
 14 Murphy, Andrew      13 NS-MR                1:06.25    1:06.17 SILV     3  
                  32.97     1:06.17 (33.20)                                        
 15 Kilgore, Eric       13 TVSC-MR              1:09.85    1:06.26 SILV     2  
                  32.59     1:06.26 (33.67)                                        
 16 Konovalov, Veniami  13 LIAC-MR              1:06.25    1:06.33 SILV     1  
                  32.75     1:06.33 (33.58)                                        
 17 Hildebrandt, Micha  14 Tmsuffolk-MR         1:06.14    1:06.44 SILV   
                  32.69     1:06.44 (33.75)                                        
 18 Rastegar, Andre     14 TVSC-MR              1:07.98    1:06.50 SILV   
                  32.08     1:06.50 (34.42)                                        
 19 Taylor, Harrison    13 Tmsuffolk-MR         1:07.83    1:07.94 SILV   
                  33.52     1:07.94 (34.42)                                        
 20 Mahabadi, Arya      13 Tmsuffolk-MR         1:08.43    1:07.95 SILV   
                  33.58     1:07.95 (34.37)                                        
 21 Pedisich, Joe       13 Sachem-MR            1:08.53    1:08.02 SILV   
                  33.16     1:08.02 (34.86)                                        
 22 Mattera, Matthew    13 Tmsuffolk-MR         1:09.64    1:08.10 SILV   
                  33.59     1:08.10 (34.51)                                        
 23 Sims, Mikko         13 Tmsuffolk-MR         1:09.77    1:08.31 SILV   
                  33.83     1:08.31 (34.48)                                        
 24 Stange, Andrew      13 TVSC-MR              1:08.30    1:08.46 SILV   
                  33.31     1:08.46 (35.15)                                        
 25 Corbisiero, Rocco   14 Sachem-MR            1:08.96    1:08.49 SILV   
                  33.43     1:08.49 (35.06)                                        
 26 Vath, Jr., Joseph   14 Sachem-MR            1:11.39    1:08.74 SILV   
                  33.70     1:08.74 (35.04)                                        
 27 Smalling, Logan     14 Farmingdale-MR       1:13.27    1:08.77 SILV   
                  32.27     1:08.77 (36.50)                                        
 28 Senken, Pierce      13 LIAC-MR              1:09.46    1:08.78 SILV   
                  33.64     1:08.78 (35.14)                                        
 29 Howard, Ben         14 Tmsuffolk-MR         1:10.09    1:08.82 SILV   
                  34.40     1:08.82 (34.42)                                        
 30 Camberdella, Griff  14 NS-MR                1:08.77    1:09.20 SILV   
                  34.30     1:09.20 (34.90)                                        
 31 Gilmore, Brandon    14 NS-MR                1:09.97    1:09.28 SILV   
                  33.44     1:09.28 (35.84)                                        
 32 Cohen, Emanuel      13 LIAC-MR              1:12.71    1:09.72 SILV   
                  34.13     1:09.72 (35.59)                                        
 33 Brown, Ryan         13 LIAC-MR              1:11.28    1:09.94 SILV   
                  34.30     1:09.94 (35.64)                                        
 34 Ferrara, Justin     13 LIAC-MR              1:10.34    1:10.20 SILV   
                  34.53     1:10.20 (35.67)                                        
 35 Hobbes, Matthew     13 WISC-MR              1:10.80    1:10.21 SILV   
                  34.13     1:10.21 (36.08)                                        
 36 Li, Peter           14 TVSC-MR              1:10.71    1:10.57 SILV   
                  34.66     1:10.57 (35.91)                                        
 37 Mata, Kanon         13 TVSC-MR              1:12.90    1:10.63 SILV   
                  34.15     1:10.63 (36.48)                                        
 38 Sloane, Max         13 WISC-MR              1:11.93    1:10.92 SILV   
                  33.91     1:10.92 (37.01)                                        
 39 Lov, Troy           13 TVSC-MR              1:15.10    1:11.22 SILV   
 40 Paradiso, Thomas    13 EHY-MR               1:13.09    1:11.39 SILV   
                  35.00     1:11.39 (36.39)                                        
 41 Porterfield, Travi  14 Sachem-MR            1:14.15    1:11.42 SILV   
                  34.64     1:11.42 (36.78)                                        
 42 Hansen, Jason       14 CSC-MR               1:10.80    1:12.02 SILV   
                  34.96     1:12.02 (37.06)                                        
 43 Ismailov, Max       13 IA-MR                1:14.62    1:12.03 SILV   
                  35.26     1:12.03 (36.77)                                        
 44 Bischoff, Gregory   14 IA-MR                1:11.79    1:12.70 SILV   
                  35.64     1:12.70 (37.06)                                        
 45 Illuzzi, Nicholas   13 LIAC-MR              1:14.91    1:12.88 SILV   
                  35.32     1:12.88 (37.56)                                        
 46 Kain, Ryan          14 WISC-MR              1:13.94    1:12.98 SILV   
                  36.87     1:12.98 (36.11)                                        
 47 Marsiello, Patrick  13 BBSC-MR              1:14.88    1:13.07 SILV   
                  35.37     1:13.07 (37.70)                                        
 48 Kipnes, Jordan      14 TVSC-MR              1:12.25    1:13.10 SILV   
                  35.84     1:13.10 (37.26)                                        
 49 Morlock, Kyle       13 HAA-MR               1:15.56    1:14.82 SILV   
                  36.48     1:14.82 (38.34)                                        
 50 Kaplan, David       13 Tmsuffolk-MR         1:16.51    1:15.08 SILV   
                  37.18     1:15.08 (37.90)                                        
 51 Cono, Graham        13 UNTS-MR              1:16.03    1:15.58 SILV   
                  35.85     1:15.58 (39.73)                                        
 -- Lydon, Patrick      14 WISC-MR              1:10.14         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                  34.80          DQ (34.87)                                        
 -- Giannotti, Michael  14 LIAC-MR              1:09.04         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
                  34.18          DQ (36.88)                                        
 -- Kohlus, Robert      13 TVSC-MR              1:16.10         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                  35.72          DQ (38.22)                                        
Non-Award Division  
  1 Buckheit, Christia  13 IA-MR                1:17.34    1:17.62        
                  37.55     1:17.62 (40.07)                                        
  2 Goralski, Peter     14 BBSC-MR              1:17.36    1:18.01        
                  37.95     1:18.01 (40.06)                                        
 -- Cerri-Droz, Ruben   14 LIAC-MR              1:11.72       XDFS        
      63 Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:37.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:17.00 - 2:37.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Infranco, Daniel    13 TVSC-MR              2:17.54    2:15.35 ZQ      20  
                  32.85     1:06.85 (34.00)     1:41.49 (34.64)     2:15.35 (33.86)
  2 Rosen, Jason        13 LIAC-MR              2:17.97    2:15.42 ZQ      17  
                  31.97     1:06.04 (34.07)     1:41.25 (35.21)     2:15.42 (34.17)
  3 Sugarman, Jackson   14 LIAC-MR              2:17.39    2:15.57 ZQ      16  
                  31.89     1:05.85 (33.96)     1:41.49 (35.64)     2:15.57 (34.08)
  4 Ye, William         13 WISC-MR              2:17.16    2:15.68 ZQ      15  
                  31.72     1:06.07 (34.35)     1:41.53 (35.46)     2:15.68 (34.15)
JO - Division  
  1 Tellekamp, T.J.     14 CSC-MR               2:17.45    2:16.71 JO      20  
                  32.23     1:06.62 (34.39)     1:42.03 (35.41)     2:16.71 (34.68)
SILV - Division  
  1 Baraban, Brandon    13 Tmsuffolk-MR         2:20.66    2:17.01 SILV    20  
                  32.34     1:07.94 (35.60)     1:43.67 (35.73)     2:17.01 (33.34)
  2 Maida, Troy         13 HAA-MR               2:18.21    2:17.13 SILV    17  
                  32.43     1:07.49 (35.06)     1:42.96 (35.47)     2:17.13 (34.17)
  3 Barnola, Jimmy      14 Farmingdale-MR       2:24.41    2:17.16 SILV    16  
                  32.21     1:07.39 (35.18)     1:42.58 (35.19)     2:17.16 (34.58)
  4 Tack, Harrison      14 Tmsuffolk-MR         2:25.25    2:17.67 SILV    15  
                  33.75     1:08.92 (35.17)     1:44.72 (35.80)     2:17.67 (32.95)
  5 Spinella, Conor     14 LIAC-MR              2:22.10    2:17.87 SILV    14  
                  32.21     1:06.34 (34.13)     1:42.60 (36.26)     2:17.87 (35.27)
  6 McNeary, Jeffrey    14 LIAC-MR              2:18.40    2:18.08 SILV    13  
                  33.46     1:08.62 (35.16)     1:44.36 (35.74)     2:18.08 (33.72)
  7 Galeto, Nicholas    13 WISC-MR              2:19.91    2:18.22 SILV    12  
                  32.82     1:08.34 (35.52)     1:44.67 (36.33)     2:18.22 (33.55)
  8 Hildebrandt, Micha  14 Tmsuffolk-MR         2:21.25    2:18.42 SILV    11  
                  32.68     1:07.55 (34.87)     1:43.27 (35.72)     2:18.42 (35.15)
  9 Zhao, Steven        13 TVSC-MR              2:25.46    2:19.33 SILV     9  
                  33.28     1:09.64 (36.36)     1:44.77 (35.13)     2:19.33 (34.56)
 10 Konovalov, Veniami  13 LIAC-MR              2:19.07    2:19.63 SILV     7  
                  33.45     1:08.87 (35.42)     1:44.84 (35.97)     2:19.63 (34.79)
 11 Michel, Jeff        13 NS-MR                2:22.06    2:20.65 SILV     6  
                  33.53     1:09.16 (35.63)     1:45.55 (36.39)     2:20.65 (35.10)
 12 Chang, Justin       13 HAA-MR               2:27.21    2:22.80 SILV     5  
                  34.24     1:09.79 (35.55)     1:46.58 (36.79)     2:22.80 (36.22)
 13 Taylor, Harrison    13 Tmsuffolk-MR         2:24.94    2:23.23 SILV     4  
                  33.31     1:09.36 (36.05)     1:46.44 (37.08)     2:23.23 (36.79)
 14 Howard, Ben         14 Tmsuffolk-MR         2:26.67    2:24.61 SILV     3  
                  36.87     1:14.30 (37.43)     1:49.59 (35.29)     2:24.61 (35.02)
 15 Vath, Jr., Joseph   14 Sachem-MR            2:25.81    2:24.97 SILV     2  
                  34.40     1:12.64 (38.24)     1:49.12 (36.48)     2:24.97 (35.85)
 16 Kilgore, Eric       13 TVSC-MR              2:31.51    2:25.14 SILV     1  
                  34.55     1:11.99 (37.44)     1:49.11 (37.12)     2:25.14 (36.03)
 17 Ferrara, Justin     13 LIAC-MR              2:30.96    2:25.80 SILV   
                  34.99     1:11.54 (36.55)     1:48.98 (37.44)     2:25.80 (36.82)
 18 Cheng, Dan          14 Sachem-MR            2:26.90    2:25.84 SILV   
                  34.52     1:12.36 (37.84)     1:49.02 (36.66)     2:25.84 (36.82)
 19 Corbisiero, Rocco   14 Sachem-MR            2:30.68    2:25.93 SILV   
                  34.91     1:11.91 (37.00)     1:49.78 (37.87)     2:25.93 (36.15)
 20 Sims, Mikko         13 Tmsuffolk-MR         2:29.11    2:25.98 SILV   
                  34.30     1:11.22 (36.92)     1:49.28 (38.06)     2:25.98 (36.70)
 21 Camberdella, Griff  14 NS-MR                2:28.86    2:26.21 SILV   
                  35.32     1:12.22 (36.90)     1:49.84 (37.62)     2:26.21 (36.37)
 22 Pedisich, Joe       13 Sachem-MR            2:27.34    2:26.53 SILV   
                  34.73     1:13.22 (38.49)     1:50.05 (36.83)     2:26.53 (36.48)
 23 Mahabadi, Arya      13 Tmsuffolk-MR         2:24.81    2:26.87 SILV   
                  33.97     1:11.84 (37.87)     1:49.82 (37.98)     2:26.87 (37.05)
 24 Mattera, Matthew    13 Tmsuffolk-MR         2:29.00    2:27.20 SILV   
                  34.62     1:12.28 (37.66)     1:51.23 (38.95)     2:27.20 (35.97)
 25 Li, Peter           14 TVSC-MR              2:33.56    2:27.24 SILV   
                  35.64     1:13.11 (37.47)     1:50.67 (37.56)     2:27.24 (36.57)
 26 Murphy, Andrew      13 NS-MR                2:20.67    2:27.71 SILV   
                  33.63     1:10.94 (37.31)     1:49.22 (38.28)     2:27.71 (38.49)
 27 Senken, Pierce      13 LIAC-MR              2:24.74    2:28.01 SILV   
                  34.93     1:12.73 (37.80)     1:50.74 (38.01)     2:28.01 (37.27)
 28 Gilmore, Brandon    14 NS-MR                2:28.40    2:28.17 SILV   
                  35.58     1:13.32 (37.74)     1:51.87 (38.55)     2:28.17 (36.30)
 29 Giannotti, Michael  14 LIAC-MR              2:27.71    2:28.46 SILV   
                  35.27     1:12.60 (37.33)     1:50.64 (38.04)     2:28.46 (37.82)
 30 Roche, Patrick      13 IA-MR                2:29.67    2:28.53 SILV   
                  36.11     1:13.64 (37.53)     1:51.58 (37.94)     2:28.53 (36.95)
 31 Paradiso, Thomas    13 EHY-MR               2:29.56    2:28.72 SILV   
                  35.25     1:12.55 (37.30)     1:51.26 (38.71)     2:28.72 (37.46)
 32 Cohen, Emanuel      13 LIAC-MR              2:27.98    2:29.21 SILV   
                  35.93     1:13.87 (37.94)     1:52.46 (38.59)     2:29.21 (36.75)
 33 Fici, Vincenzo      14 HAA-MR               2:25.54    2:30.38 SILV   
                  35.99     1:13.63 (37.64)     1:52.08 (38.45)     2:30.38 (38.30)
 34 Brown, Ryan         13 LIAC-MR              2:27.96    2:30.80 SILV   
                  35.71     1:14.27 (38.56)     1:53.13 (38.86)     2:30.80 (37.67)
 35 Ismailov, Max       13 IA-MR                2:30.83    2:30.86 SILV   
                  35.95     1:14.42 (38.47)     1:52.74 (38.32)     2:30.86 (38.12)
 36 Hobbes, Matthew     13 WISC-MR              2:31.85    2:30.87 SILV   
                  35.79                             2:30.87 ( )         2:30.87 ( )
 37 Cerri-Droz, Ruben   14 LIAC-MR              2:28.57    2:31.39 SILV   
                  35.12     1:13.09 (37.97)     1:53.10 (40.01)     2:31.39 (38.29)
 38 Hansen, Jason       14 CSC-MR               2:34.21    2:32.29 SILV   
                  35.70     1:13.85 (38.15)     1:53.56 (39.71)     2:32.29 (38.73)
 39 Marsiello, Patrick  13 BBSC-MR              2:32.44    2:33.36 SILV   
                  36.12     1:14.89 (38.77)     1:54.19 (39.30)     2:33.36 (39.17)
 40 Borger, Keith       14 Sachem-MR            2:34.04    2:33.98 SILV   
                  36.75     1:16.16 (39.41)     1:56.79 (40.63)     2:33.98 (37.19)
 41 Porterfield, Travi  14 Sachem-MR            2:32.66    2:34.21 SILV   
                  35.60     1:14.40 (38.80)     1:55.13 (40.73)     2:34.21 (39.08)
 42 Morlock, Kyle       13 HAA-MR               2:37.17    2:34.29 SILV   
                  36.61     1:15.79 (39.18)     1:56.13 (40.34)     2:34.29 (38.16)
 43 Bischoff, Gregory   14 IA-MR                2:36.03    2:36.56 SILV   
                  37.07     1:16.91 (39.84)     1:57.68 (40.77)     2:36.56 (38.88)
 44 Illuzzi, Nicholas   13 LIAC-MR              2:35.80    2:36.95 SILV   
                  35.81     1:15.74 (39.93)     1:56.01 (40.27)     2:36.95 (40.94)
 45 Sloane, Max         13 WISC-MR              2:36.54    2:36.96 SILV   
                  34.69     1:14.50 (39.81)     1:55.99 (41.49)     2:36.96 (40.97)
Non-Award Division  
 -- Desimone, Thomas    13 IA-MR                2:29.43         DQ        
 -- Dhir, Yuvaraj       13 LIAC-MR              2:17.53         DQ        
                  31.87     1:06.53 (34.66)     1:41.42 (34.89)          DQ (34.19)
 -- Rastegar, Andre     14 TVSC-MR              2:34.04         DQ        
                  33.42     1:09.89 (36.47)     1:49.42 (39.53)          DQ (35.51)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:22.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.00 - 1:22.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 McDougall, Robert   14 CSC-MR               1:12.03    1:10.16 JO      20  
                  32.75     1:10.16 (37.41)                                        
SILV - Division  
  1 Burke, Ryan         14 TVSC-MR              1:14.06    1:11.93 SILV    20  
                  33.95     1:11.93 (37.98)                                        
  2 Chang, Justin       13 HAA-MR               1:12.78    1:13.16 SILV    17  
                  34.70     1:13.16 (38.46)                                        
  3 Corbisiero, Rocco   14 Sachem-MR            1:13.95    1:13.55 SILV    16  
                  35.04     1:13.55 (38.51)                                        
  4 Poblano, Christian  14 CSC-MR               1:13.02    1:13.92 SILV    15  
                  35.11     1:13.92 (38.81)                                        
  5 Illuzzi, Nicholas   13 LIAC-MR              1:15.34    1:14.74 SILV    14  
                  35.03     1:14.74 (39.71)                                        
  6 Cheng, Dan          14 Sachem-MR            1:13.05    1:14.75 SILV    13  
                  36.19     1:14.75 (38.56)                                        
  7 Nilsson, Evan       14 TVSC-MR              1:15.39    1:14.87 SILV    12  
                  35.33     1:14.87 (39.54)                                        
  8 Lauritano, Nichola  14 HAA-MR               1:13.57    1:14.90 SILV    11  
                  34.96     1:14.90 (39.94)                                        
  9 Manfre, Matthew     13 LIAC-MR              1:14.84    1:15.05 SILV     9  
                  35.61     1:15.05 (39.44)                                        
 10 Michel, Jeff        13 NS-MR                1:16.25    1:16.00 SILV     6.5
                  35.31     1:16.00 (40.69)                                        
 10 Kilgore, Eric       13 TVSC-MR              1:13.30    1:16.00 SILV     6.5
                  36.20     1:16.00 (39.80)                                        
 12 Camberdella, Griff  14 NS-MR                1:16.16    1:16.07 SILV     5  
                  36.18     1:16.07 (39.89)                                        
 13 Mahabadi, Arya      13 Tmsuffolk-MR         1:15.98    1:16.50 SILV     4  
                  35.90     1:16.50 (40.60)                                        
 14 Ismailov, Max       13 IA-MR                1:16.60    1:16.85 SILV     3  
                  36.31     1:16.85 (40.54)                                        
 15 Li, Peter           14 TVSC-MR              1:16.39    1:17.03 SILV     2  
                  37.65     1:17.03 (39.38)                                        
 16 Kaplan, David       13 Tmsuffolk-MR         1:19.53    1:17.31 SILV     1  
                  37.34     1:17.31 (39.97)                                        
 17 Zitelny, Tamir      13 Tmsuffolk-MR         1:21.94    1:18.46 SILV   
                  36.94     1:18.46 (41.52)                                        
 18 Tellekamp, T.J.     14 CSC-MR               1:19.97    1:18.70 SILV   
                  38.10     1:18.70 (40.60)                                        
 19 Spinella, Conor     14 LIAC-MR              1:17.46    1:18.72 SILV   
                  37.33     1:18.72 (41.39)                                        
 20 Hotaling, Jack      14 BBSC-MR              1:21.41    1:18.83 SILV   
                  37.49     1:18.83 (41.34)                                        
 21 Borger, Keith       14 Sachem-MR            1:15.12    1:19.32 SILV   
                  37.43     1:19.32 (41.89)                                        
 22 Hobbes, Matthew     13 WISC-MR              1:19.96    1:19.86 SILV   
                  37.79     1:19.86 (42.07)                                        
 23 Cono, Graham        13 UNTS-MR              1:22.46    1:20.18 SILV   
                  37.57     1:20.18 (42.61)                                        
 24 Senken, Pierce      13 LIAC-MR              1:21.30    1:21.17 SILV   
                  38.49     1:21.17 (42.68)                                        
 25 Murphy, Andrew      13 NS-MR                1:19.69    1:21.30 SILV   
                  38.67     1:21.30 (42.63)                                        
 26 Paradiso, Thomas    13 EHY-MR               1:19.54    1:21.89 SILV   
                  38.64     1:21.89 (43.25)                                        
 27 O'Shea, Chris       13 TVSC-MR              1:20.54    1:22.06 SILV   
                  38.77     1:22.06 (43.29)                                        
Non-Award Division  
  1 Rastegar, Andre     14 TVSC-MR              1:21.54    1:22.79        
                  39.63     1:22.79 (43.16)                                        
  2 Schultz, Edward     13 IA-MR                1:20.58    1:23.74        
                  38.94     1:23.74 (44.80)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:55.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:35.20 - 2:55.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Burke, Ryan         14 TVSC-MR              2:47.04    2:33.66 JO      20  
                  34.40     1:13.58 (39.18)     1:54.03 (40.45)     2:33.66 (39.63)
SILV - Division  
  1 Smalling, Logan     14 Farmingdale-MR       2:36.48    2:35.23 SILV    20  
                  33.79     1:13.72 (39.93)     1:55.52 (41.80)     2:35.23 (39.71)
  2 Chang, Justin       13 HAA-MR               2:40.39    2:37.84 SILV    17  
                  35.46     1:15.06 (39.60)     1:56.83 (41.77)     2:37.84 (41.01)
  3 Goralski, Peter     14 BBSC-MR              2:39.19    2:38.22 SILV    16  
                  35.78     1:14.98 (39.20)     1:57.35 (42.37)     2:38.22 (40.87)
  4 Illuzzi, Nicholas   13 LIAC-MR              2:40.24    2:39.23 SILV    15  
                  35.19     1:16.13 (40.94)     1:58.35 (42.22)     2:39.23 (40.88)
  5 Nilsson, Evan       14 TVSC-MR              2:44.85    2:40.50 SILV    14  
                  36.65     1:18.19 (41.54)     2:00.09 (41.90)     2:40.50 (40.41)
  6 Mahabadi, Arya      13 Tmsuffolk-MR         2:45.90    2:41.60 SILV    13  
                  36.14     1:17.38 (41.24)     1:59.41 (42.03)     2:41.60 (42.19)
  7 Manfre, Matthew     13 LIAC-MR              2:45.31    2:41.64 SILV    12  
                  37.52     1:18.86 (41.34)     2:00.67 (41.81)     2:41.64 (40.97)
  8 Li, Peter           14 TVSC-MR              2:44.26    2:42.06 SILV    11  
                  37.34     1:19.20 (41.86)     2:00.87 (41.67)     2:42.06 (41.19)
  9 Ismailov, Max       13 IA-MR                2:42.18    2:43.04 SILV     9  
                  36.19     1:18.26 (42.07)     2:01.18 (42.92)     2:43.04 (41.86)
 10 Poblano, Christian  14 CSC-MR               2:49.07    2:43.16 SILV     7  
                  35.67     1:17.64 (41.97)     2:02.12 (44.48)     2:43.16 (41.04)
 11 Michel, Jeff        13 NS-MR                2:47.65    2:43.66 SILV     6  
                  35.97     1:18.03 (42.06)     2:01.60 (43.57)     2:43.66 (42.06)
 12 Tack, Harrison      14 Tmsuffolk-MR         2:44.88    2:43.98 SILV     5  
                  37.38     1:19.68 (42.30)     2:03.07 (43.39)     2:43.98 (40.91)
 13 Kilgore, Eric       13 TVSC-MR              2:44.65    2:44.19 SILV     4  
                  38.05     1:19.59 (41.54)     2:01.73 (42.14)     2:44.19 (42.46)
 14 Cheng, Dan          14 Sachem-MR            2:45.45    2:44.29 SILV     3  
                  36.53     1:19.25 (42.72)     2:01.91 (42.66)     2:44.29 (42.38)
 15 Zhao, Steven        13 TVSC-MR              2:45.80    2:44.99 SILV     2  
                  36.35     1:19.11 (42.76)     2:02.54 (43.43)     2:44.99 (42.45)
 16 Corbisiero, Rocco   14 Sachem-MR            2:49.65    2:45.11 SILV     1  
                  36.94     1:18.88 (41.94)     2:02.17 (43.29)     2:45.11 (42.94)
 17 Borger, Keith       14 Sachem-MR            2:44.59    2:46.63 SILV   
                  37.71     1:20.66 (42.95)     2:04.58 (43.92)     2:46.63 (42.05)
 18 Camberdella, Griff  14 NS-MR                2:44.51    2:46.65 SILV   
                  38.25     1:21.05 (42.80)     2:04.32 (43.27)     2:46.65 (42.33)
 19 McDougall, Robert   14 CSC-MR               2:45.22    2:47.35 SILV   
                  37.09     1:19.73 (42.64)     2:04.17 (44.44)     2:47.35 (43.18)
 20 Stange, Andrew      13 TVSC-MR              2:54.27    2:47.42 SILV   
                  36.75     1:19.38 (42.63)     2:04.19 (44.81)     2:47.42 (43.23)
 21 Infranco, Daniel    13 TVSC-MR              2:47.41    2:48.11 SILV   
                  38.11     1:21.27 (43.16)     2:04.97 (43.70)     2:48.11 (43.14)
 22 Taylor, Harrison    13 Tmsuffolk-MR         2:49.32    2:48.54 SILV   
                  37.75     1:20.91 (43.16)     2:04.96 (44.05)     2:48.54 (43.58)
 23 McNeary, Jeffrey    14 LIAC-MR              2:49.81    2:48.73 SILV   
                  38.05     1:21.39 (43.34)     2:05.72 (44.33)     2:48.73 (43.01)
 24 Baraban, Brandon    13 Tmsuffolk-MR         2:51.20    2:49.40 SILV   
                  37.91     1:20.81 (42.90)     2:05.29 (44.48)     2:49.40 (44.11)
 25 Hildebrandt, Micha  14 Tmsuffolk-MR         2:50.23    2:51.46 SILV   
                  38.65     1:22.13 (43.48)     2:06.93 (44.80)     2:51.46 (44.53)
 26 Hobbes, Matthew     13 WISC-MR              2:51.77    2:52.48 SILV   
                  37.83     1:22.28 (44.45)     2:08.50 (46.22)     2:52.48 (43.98)
 27 Paradiso, Thomas    13 EHY-MR               2:48.96    2:52.67 SILV   
                  38.24     1:22.68 (44.44)     2:07.93 (45.25)     2:52.67 (44.74)
 28 Fici, Vincenzo      14 HAA-MR               2:52.28    2:54.33 SILV   
                  39.66     1:23.98 (44.32)     2:10.01 (46.03)     2:54.33 (44.32)
 29 Hotaling, Jack      14 BBSC-MR              2:51.44    2:55.02 SILV   
                  39.86     1:24.81 (44.95)     2:09.80 (44.99)     2:55.02 (45.22)
 30 Senken, Pierce      13 LIAC-MR              2:55.14    2:55.49 SILV   
                  39.43     1:23.96 (44.53)     2:09.95 (45.99)     2:55.49 (45.54)
Non-Award Division  
  1 Morlock, Kyle       13 HAA-MR               2:55.83    2:57.15        
                  40.43     1:25.92 (45.49)     2:11.84 (45.92)     2:57.15 (45.31)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:12.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.60 - 1:12.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Tuurmann, Adem      14 BBSC-MR              1:01.62      59.16 ZQ      20  
                  27.93       59.16 (31.23)                                        
  2 Poblano, Christian  14 CSC-MR               1:03.04    1:00.41 ZQ      17  
                  27.30     1:00.41 (33.11)                                        
SILV - Division  
  1 McNeary, Jeffrey    14 LIAC-MR              1:02.33    1:02.69 SILV    20  
                  29.64     1:02.69 (33.05)                                        
  2 Tack, Harrison      14 Tmsuffolk-MR         1:02.79    1:02.79 SILV    17  
                  29.34     1:02.79 (33.45)                                        
  3 Rastegar, Andre     14 TVSC-MR              1:03.39    1:02.86 SILV    16  
                  29.95     1:02.86 (32.91)                                        
  4 McDougall, Robert   14 CSC-MR               1:04.98    1:03.10 SILV    15  
                  29.65     1:03.10 (33.45)                                        
  5 Barnola, Jimmy      14 Farmingdale-MR       1:08.41    1:03.37 SILV    14  
                  30.37     1:03.37 (33.00)                                        
  6 Chang, Justin       13 HAA-MR               1:05.20    1:03.52 SILV    13  
                  29.73     1:03.52 (33.79)                                        
  7 Sugarman, Jackson   14 LIAC-MR              1:03.97    1:03.81 SILV    12  
                  29.69     1:03.81 (34.12)                                        
  8 Baraban, Brandon    13 Tmsuffolk-MR         1:05.31    1:04.65 SILV    11  
                  30.29     1:04.65 (34.36)                                        
  9 Stange, Andrew      13 TVSC-MR              1:04.75    1:04.90 SILV     9  
                  30.36     1:04.90 (34.54)                                        
 10 Taylor, Harrison    13 Tmsuffolk-MR         1:06.01    1:05.00 SILV     7  
                  29.92     1:05.00 (35.08)                                        
 11 Zhao, Steven        13 TVSC-MR              1:04.36    1:05.25 SILV     6  
                  30.82     1:05.25 (34.43)                                        
 12 Brown, Ryan         13 LIAC-MR              1:07.20    1:05.41 SILV     5  
                  31.18     1:05.41 (34.23)                                        
 13 Rosen, Jason        13 LIAC-MR              1:05.87    1:05.49 SILV     4  
                  30.92     1:05.49 (34.57)                                        
 14 O'Shea, Chris       13 TVSC-MR              1:04.81    1:05.71 SILV     3  
                  31.69     1:05.71 (34.02)                                        
 15 Konovalov, Veniami  13 LIAC-MR              1:06.55    1:05.91 SILV     2  
                  31.27     1:05.91 (34.64)                                        
 16 Spinella, Conor     14 LIAC-MR              1:04.27    1:05.92 SILV     1  
                  30.45     1:05.92 (35.47)                                        
 17 Camberdella, Griff  14 NS-MR                1:09.97    1:06.33 SILV   
                  31.01     1:06.33 (35.32)                                        
 18 Taylor, Jake        13 HYB-MR               1:04.88    1:07.17 SILV   
                  30.98     1:07.17 (36.19)                                        
 19 Li, Peter           14 TVSC-MR              1:10.60    1:07.56 SILV   
                  32.11     1:07.56 (35.45)                                        
 20 Gilmore, Brandon    14 NS-MR                1:06.17    1:07.64 SILV   
                  31.72     1:07.64 (35.92)                                        
 21 Lauritano, Nichola  14 HAA-MR               1:06.55    1:07.66 SILV   
                  31.21     1:07.66 (36.45)                                        
 22 Pedisich, Joe       13 Sachem-MR            1:09.78    1:07.75 SILV   
                  32.42     1:07.75 (35.33)                                        
 23 Beil, Conor         13 LIAC-MR              1:07.08    1:08.01 SILV   
                  32.40     1:08.01 (35.61)                                        
 24 Ferrara, Justin     13 LIAC-MR              1:07.32    1:08.59 SILV   
                  31.69     1:08.59 (36.90)                                        
 25 Mahabadi, Arya      13 Tmsuffolk-MR         1:09.72    1:08.65 SILV   
                  33.04     1:08.65 (35.61)                                        
 26 Lov, Troy           13 TVSC-MR              1:11.19    1:08.66 SILV   
                  33.54     1:08.66 (35.12)                                        
 27 Kaplan, David       13 Tmsuffolk-MR         1:12.42    1:08.76 SILV   
                  32.36     1:08.76 (36.40)                                        
 28 Maida, Troy         13 HAA-MR               1:10.15    1:09.01 SILV   
                  32.80     1:09.01 (36.21)                                        
 29 Lydon, Patrick      14 WISC-MR              1:09.28    1:09.63 SILV   
                  33.09     1:09.63 (36.54)                                        
 30 Borger, Keith       14 Sachem-MR            1:09.44    1:09.72 SILV   
                  32.65     1:09.72 (37.07)                                        
 31 Manfre, Matthew     13 LIAC-MR              1:10.93    1:10.18 SILV   
                  32.11     1:10.18 (38.07)                                        
 32 Michel, Jeff        13 NS-MR                1:09.90    1:10.28 SILV   
                  32.88     1:10.28 (37.40)                                        
 33 Meyers, Tyler       13 HYB-MR               1:08.43    1:10.52 SILV   
                  32.47     1:10.52 (38.05)                                        
 34 Murphy, Andrew      13 NS-MR                1:08.00    1:10.72 SILV   
                  33.86     1:10.72 (36.86)                                        
 35 Giannotti, Michael  14 LIAC-MR              1:11.79    1:10.98 SILV   
                  32.51     1:10.98 (38.47)                                        
 36 Sims, Mikko         13 Tmsuffolk-MR         1:09.80    1:11.02 SILV   
                  32.34     1:11.02 (38.68)                                        
 37 Ismailov, Max       13 IA-MR                1:09.82    1:11.09 SILV   
                  33.27     1:11.09 (37.82)                                        
Non-Award Division  
 -- Cheng, Dan          14 Sachem-MR            1:12.32        DFS        
      63 Declared false start
 -- Cerri-Droz, Ruben   14 LIAC-MR              1:09.80        DFS        
      63 Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:23.99  JO
              2:34.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:24.00 - 2:34.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Ye, William         13 WISC-MR              2:24.72    2:21.66 JO      20  
                  31.27     1:05.63 (34.36)     1:43.41 (37.78)     2:21.66 (38.25)
  2 Gilmore, Brandon    14 NS-MR                2:26.33    2:23.89 JO      17  
                  30.96     1:08.20 (37.24)     1:47.13 (38.93)     2:23.89 (36.76)
SILV - Division  
  1 Brown, Ryan         13 LIAC-MR              2:28.02    2:25.73 SILV    20  
                  33.32     1:11.35 (38.03)     1:50.82 (39.47)     2:25.73 (34.91)
  2 DiStasio, James     13 TVSC-MR              2:26.54    2:26.29 SILV    17  
                  31.24     1:07.93 (36.69)     1:47.82 (39.89)     2:26.29 (38.47)
  3 Pedisich, Joe       13 Sachem-MR            2:31.64    2:27.33 SILV    16  
                  32.58     1:10.56 (37.98)     1:47.63 (37.07)     2:27.33 (39.70)
  4 Spinella, Conor     14 LIAC-MR              2:30.42    2:34.43 SILV    15  
                  33.09     1:11.21 (38.12)     1:52.23 (41.02)     2:34.43 (42.20)
Non-Award Division  
  1 Ferrara, Justin     13 LIAC-MR              2:34.21    2:35.51        
                  33.75     1:12.95 (39.20)     1:54.09 (41.14)     2:35.51 (41.42)
  2 Manfre, Matthew     13 LIAC-MR              2:32.57    2:35.68        
                  33.75     1:13.26 (39.51)     1:55.05 (41.79)     2:35.68 (40.63)
  3 McDougall, Robert   14 CSC-MR               2:30.12    2:36.69        
                  32.59     1:10.91 (38.32)     1:53.38 (42.47)     2:36.69 (43.31)
 -- Sugarman, Jackson   14 LIAC-MR              2:32.68         DQ        
                  32.06     1:09.58 (37.52)     1:49.33 (39.75)          DQ (40.68)
 -- Vath, Jr., Joseph   14 Sachem-MR            2:31.17         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:34.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:14.00 - 2:34.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Truter, Dranoel     13 LIAC-MR              2:14.04    2:12.93 JO      20  
                  29.11     1:04.48 (35.37)     1:42.74 (38.26)     2:12.93 (30.19)
  2 Burke, Ryan         14 TVSC-MR              2:16.17    2:13.40 JO      17  
                  28.73     1:02.48 (33.75)     1:42.85 (40.37)     2:13.40 (30.55)
SILV - Division  
  1 Poblano, Christian  14 CSC-MR               2:22.78    2:16.71 SILV    20  
                  27.63     1:01.91 (34.28)     1:46.07 (44.16)     2:16.71 (30.64)
  2 Tack, Harrison      14 Tmsuffolk-MR         2:19.95    2:17.13 SILV    17  
                  30.15     1:04.83 (34.68)     1:46.45 (41.62)     2:17.13 (30.68)
  3 DiStasio, James     13 TVSC-MR              2:14.28    2:17.27 SILV    16  
                  31.21     1:06.55 (35.34)     1:46.34 (39.79)     2:17.27 (30.93)
  4 Stange, Andrew      13 TVSC-MR              2:19.39    2:18.15 SILV    15  
                  30.02     1:05.83 (35.81)     1:47.79 (41.96)     2:18.15 (30.36)
  5 Zhao, Steven        13 TVSC-MR              2:18.81    2:18.72 SILV    14  
                  30.00     1:05.38 (35.38)     1:47.84 (42.46)     2:18.72 (30.88)
  6 McNeary, Jeffrey    14 LIAC-MR              2:18.96    2:18.82 SILV    13  
                  30.23     1:06.14 (35.91)     1:48.32 (42.18)     2:18.82 (30.50)
  7 Baraban, Brandon    13 Tmsuffolk-MR         2:22.59    2:18.90 SILV    12  
                  30.60     1:05.80 (35.20)     1:49.28 (43.48)     2:18.90 (29.62)
  8 Beil, Conor         13 LIAC-MR              2:17.07    2:20.52 SILV    11  
                  31.86     1:06.09 (34.23)     1:49.73 (43.64)     2:20.52 (30.79)
  9 Chang, Justin       13 HAA-MR               2:20.71    2:20.72 SILV     9  
                  29.92     1:07.30 (37.38)     1:49.15 (41.85)     2:20.72 (31.57)
 10 Spinella, Conor     14 LIAC-MR              2:23.11    2:21.14 SILV     7  
                  30.36     1:05.19 (34.83)     1:50.17 (44.98)     2:21.14 (30.97)
 11 Barnola, Jimmy      14 Farmingdale-MR       2:22.11    2:21.45 SILV     6  
                  30.92     1:05.35 (34.43)     1:51.70 (46.35)     2:21.45 (29.75)
 12 Konovalov, Veniami  13 LIAC-MR              2:22.81    2:22.35 SILV     5  
                  31.71     1:07.71 (36.00)     1:51.80 (44.09)     2:22.35 (30.55)
 13 Nickey, Russell     14 HYB-MR               2:19.82    2:23.53 SILV     4  
                  31.24     1:05.69 (34.45)     1:50.55 (44.86)     2:23.53 (32.98)
 14 Sugarman, Jackson   14 LIAC-MR              2:21.87    2:24.65 SILV     3  
                  29.73     1:05.49 (35.76)     1:51.10 (45.61)     2:24.65 (33.55)
 15 O'Shea, Chris       13 TVSC-MR              2:20.81    2:24.81 SILV     2  
                  31.27     1:08.71 (37.44)     1:52.05 (43.34)     2:24.81 (32.76)
 16 Michel, Jeff        13 NS-MR                2:23.50    2:25.61 SILV     1  
                  15.08     1:08.71 (53.63)     1:52.94 (44.23)     2:25.61 (32.67)
 17 Giannotti, Michael  14 LIAC-MR              2:19.39    2:26.09 SILV   
                  31.22     1:09.59 (38.37)     1:51.36 (41.77)     2:26.09 (34.73)
 18 Mahabadi, Arya      13 Tmsuffolk-MR         2:30.04    2:26.41 SILV   
                  32.50     1:10.29 (37.79)     1:51.91 (41.62)     2:26.41 (34.50)
 19 Sims, Mikko         13 Tmsuffolk-MR         2:26.60    2:27.45 SILV   
                  34.03     1:11.18 (37.15)     1:56.53 (45.35)     2:27.45 (30.92)
 20 Rosen, Jason        13 LIAC-MR              2:24.23    2:27.65 SILV   
                  31.50     1:08.05 (36.55)     1:54.71 (46.66)     2:27.65 (32.94)
 21 Hobbes, Matthew     13 WISC-MR              2:30.19    2:28.82 SILV   
                  32.50     1:10.77 (38.27)     1:54.42 (43.65)     2:28.82 (34.40)
 22 Pedisich, Joe       13 Sachem-MR            2:31.32    2:29.24 SILV   
                  32.41     1:11.03 (38.62)     1:56.48 (45.45)     2:29.24 (32.76)
 23 Smalling, Logan     14 Farmingdale-MR       2:26.50    2:29.31 SILV   
                  31.93     1:12.12 (40.19)     1:55.38 (43.26)     2:29.31 (33.93)
 24 Illuzzi, Nicholas   13 LIAC-MR              2:33.24    2:29.35 SILV   
                  33.77     1:13.13 (39.36)     1:55.51 (42.38)     2:29.35 (33.84)
 25 Murphy, Andrew      13 NS-MR                2:26.59    2:29.60 SILV   
                  32.98     1:11.81 (38.83)     1:56.80 (44.99)     2:29.60 (32.80)
 26 Borger, Keith       14 Sachem-MR            2:25.09    2:29.91 SILV   
                  33.13     1:14.37 (41.24)     1:57.78 (43.41)     2:29.91 (32.13)
 27 Senken, Pierce      13 LIAC-MR              2:29.36    2:30.11 SILV   
                  34.67     1:12.28 (37.61)     1:57.22 (44.94)     2:30.11 (32.89)
 28 Gilmore, Brandon    14 NS-MR                2:34.23    2:31.81 SILV   
                  31.54     1:10.48 (38.94)     1:58.41 (47.93)     2:31.81 (33.40)
 29 Goralski, Peter     14 BBSC-MR              2:29.73    2:32.07 SILV   
                  34.78     1:18.35 (43.57)     1:58.71 (40.36)     2:32.07 (33.36)
 30 Ferrara, Justin     13 LIAC-MR              2:32.27    2:32.58 SILV   
                  32.69     1:09.94 (37.25)     1:58.80 (48.86)     2:32.58 (33.78)
 31 Cohen, Emanuel      13 LIAC-MR              2:33.79    2:32.72 SILV   
                  34.11     1:12.43 (38.32)     1:59.66 (47.23)     2:32.72 (33.06)
Non-Award Division  
 -- Camberdella, Griff  14 NS-MR                2:24.87        DFS        
      63 Declared false start - Misc
 -- Cerri-Droz, Ruben   14 LIAC-MR              2:22.31        DFS        
      63 Declared false start - Misc
 -- Lauritano, Nichola  14 HAA-MR               2:22.82         NS        
 -- Galeto, Nicholas    13 WISC-MR              2:24.37         NS        
 -- Maida, Troy         13 HAA-MR               2:30.24         NS        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  JO
              4:45.99  ZQ
              5:13.79  SILV
 Meet Qualifying:  4:46.00 - 5:13.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Tuurmann, Adem      14 BBSC-MR              4:50.43    4:38.55 JO      20  
                  28.61     1:01.79 (33.18)     1:39.61 (37.82)     2:16.91 (37.30)
        2:55.72 (38.81)     3:34.94 (39.22)     4:07.23 (32.29)     4:38.55 (31.32)
  2 Zou, Evan           14 NS-MR                4:46.66    4:41.38 JO      17  
                  28.19     1:02.78 (34.59)     1:38.29 (35.51)     2:13.85 (35.56)
        2:54.80 (40.95)     3:36.71 (41.91)     4:10.50 (33.79)     4:41.38 (30.88)
  3 Burke, Ryan         14 TVSC-MR              4:48.81    4:43.05 JO      16  
                  28.55     1:02.03 (33.48)     1:37.56 (35.53)     2:13.12 (35.56)
        2:54.71 (41.59)     3:36.71 (42.00)     4:10.42 (33.71)     4:43.05 (32.63)
SILV - Division  
  1 Brown, Ryan         13 LIAC-MR              5:08.88    4:46.38 SILV    20  
                  31.23     1:07.23 (36.00)     1:45.45 (38.22)     2:23.55 (38.10)
        3:02.03 (38.48)     3:42.42 (40.39)     4:15.56 (33.14)     4:46.38 (30.82)
  2 Infranco, Daniel    13 TVSC-MR              4:53.60    4:48.67 SILV    17  
                  30.07     1:04.84 (34.77)     1:40.80 (35.96)     2:16.31 (35.51)
        2:59.50 (43.19)     3:43.42 (43.92)     4:16.41 (32.99)     4:48.67 (32.26)
  3 Tack, Harrison      14 Tmsuffolk-MR         4:53.03    4:48.88 SILV    16  
                  29.95     1:04.36 (34.41)     1:41.76 (37.40)     2:18.40 (36.64)
        3:00.96 (42.56)     3:45.02 (44.06)     4:17.07 (32.05)     4:48.88 (31.81)
  4 Stange, Andrew      13 TVSC-MR              4:54.05    4:49.57 SILV    15  
                  29.73     1:04.51 (34.78)     1:41.08 (36.57)     2:18.30 (37.22)
        3:00.69 (42.39)     3:44.32 (43.63)     4:16.77 (32.45)     4:49.57 (32.80)
  5 McNeary, Jeffrey    14 LIAC-MR              4:55.60    4:51.24 SILV    14  
                  30.71     1:06.86 (36.15)     1:44.95 (38.09)     2:22.74 (37.79)
        3:05.45 (42.71)     3:48.31 (42.86)     4:20.74 (32.43)     4:51.24 (30.50)
  6 Zitelny, Tamir      13 Tmsuffolk-MR         4:59.49    4:52.72 SILV    13  
                  29.77     1:04.54 (34.77)     1:41.47 (36.93)     2:17.63 (36.16)
        3:02.00 (44.37)     3:47.17 (45.17)     4:20.02 (32.85)     4:52.72 (32.70)
  7 Zhao, Steven        13 TVSC-MR              4:55.10    4:52.95 SILV    12  
                  29.65     1:05.68 (36.03)     1:42.17 (36.49)     2:19.54 (37.37)
        3:03.16 (43.62)     3:46.96 (43.80)     4:19.83 (32.87)     4:52.95 (33.12)
  8 Howard, Ben         14 Tmsuffolk-MR         4:55.88    4:54.05 SILV    11  
                  31.64     1:08.73 (37.09)     1:48.38 (39.65)     2:29.01 (40.63)
        3:06.82 (37.81)     3:47.23 (40.41)     4:20.75 (33.52)     4:54.05 (33.30)
  9 Chang, Justin       13 HAA-MR               4:54.80    4:54.83 SILV     9  
                  29.75     1:04.97 (35.22)     1:43.86 (38.89)     2:22.79 (38.93)
        3:04.39 (41.60)     3:47.75 (43.36)     4:21.98 (34.23)     4:54.83 (32.85)
 10 Konovalov, Veniami  13 LIAC-MR              4:51.91    4:56.75 SILV     7  
                  30.52     1:07.45 (36.93)     1:44.23 (36.78)     2:20.42 (36.19)
        3:05.44 (45.02)     3:51.46 (46.02)     4:24.46 (33.00)     4:56.75 (32.29)
 11 O'Shea, Chris       13 TVSC-MR              4:58.48    4:57.99 SILV     6  
                  29.68     1:06.21 (36.53)     1:42.45 (36.24)     2:20.07 (37.62)
        3:03.80 (43.73)     3:48.96 (45.16)     4:24.67 (35.71)     4:57.99 (33.32)
 12 Rosen, Jason        13 LIAC-MR              4:57.72    5:01.89 SILV     5  
                  31.76     1:07.86 (36.10)     1:45.23 (37.37)     2:21.73 (36.50)
        3:07.41 (45.68)     3:54.30 (46.89)     4:28.82 (34.52)     5:01.89 (33.07)
 13 McDougall, Robert   14 CSC-MR               5:11.30    5:02.98 SILV     4  
                  31.06     1:07.62 (36.56)     1:45.82 (38.20)     2:24.45 (38.63)
        3:09.52 (45.07)     3:56.34 (46.82)     4:29.42 (33.08)     5:02.98 (33.56)
 14 Manfre, Matthew     13 LIAC-MR              4:58.90    5:03.62 SILV     3  
                  32.01     1:10.51 (38.50)     1:51.05 (40.54)     2:30.03 (38.98)
        3:13.06 (43.03)     3:56.12 (43.06)     4:30.47 (34.35)     5:03.62 (33.15)
 15 Ismailov, Max       13 IA-MR                5:05.25    5:05.99 SILV     2  
                  32.21     1:11.54 (39.33)   2:30.86 (1:19.32)     3:14.15 (43.29)
        3:57.78 (43.63)     4:33.07 (35.29)     5:06.34 (33.27)         5:05.99 ( )
 16 Hildebrandt, Micha  14 Tmsuffolk-MR         5:06.62    5:06.11 SILV     1  
                  33.02     1:12.83 (39.81)     1:50.03 (37.20)     2:27.15 (37.12)
        3:12.51 (45.36)     3:58.77 (46.26)     4:32.69 (33.92)     5:06.11 (33.42)
 17 Barnola, Jimmy      14 Farmingdale-MR       5:05.03    5:13.05 SILV   
                  32.40     1:12.23 (39.83)     1:50.61 (38.38)     2:29.47 (38.86)
        3:17.57 (48.10)     4:06.23 (48.66)     4:40.95 (34.72)     5:13.05 (32.10)
Non-Award Division  
 -- Cerri-Droz, Ruben   14 LIAC-MR              5:11.75         DQ        
                  32.54     1:12.30 (39.76)     1:53.61 (41.31)     2:34.64 (41.03)
        3:17.73 (43.09)     4:00.78 (43.05)     4:37.28 (36.50)          DQ (34.61)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                25.69  SILV
 Meet Qualifying:  23.80 - 25.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Russell, Douglas    15 CSC-MR                 23.92      23.75 JO      20  
  2 Brown, Nate         15 LIAC-MR                23.94      23.77 JO      17  
SILV - Division  
  1 Gibbons, James      16 HAA-MR                 23.82      23.96 SILV    20  
  2 Keane, Kevin        15 CSC-MR                 24.70      24.13 SILV    17  
  3 Arcidiacono, Steph  15 NS-MR                  24.17      24.49 SILV    16  
  4 Tobin, Ryan         15 Tmsuffolk-MR           24.97      24.60 SILV    14.5
  4 Byrne, Cameron      16 Sachem-MR              24.29      24.60 SILV    14.5
  6 Hayes, Collin       15 Tmsuffolk-MR           24.77      24.71 SILV    13  
  7 Chan, Brendan       16 LIAC-MR                24.70      24.74 SILV    12  
  8 Chiang, Peter       15 NS-MR                  24.64      24.76 SILV    11  
  9 Carlin, Michael     15 TVSC-MR                25.10      24.84 SILV     9  
 10 Byrnes, Cameron     17 IA-MR                  25.00      24.90 SILV     7  
 11 Wendt, Thomas       15 HYB-MR                 24.44      24.96 SILV     6  
 12 Newell, Michael     17 NS-MR                  24.89      24.98 SILV     5  
 13 Harasym, Jimmy      17 NS-MR                  25.06      25.01 SILV     4  
 14 Johns, Nicky        17 LIAC-MR                25.38      25.04 SILV     3  
 15 Murphy, Shawn       15 NS-MR                  25.29      25.07 SILV     2  
 16 Folk, Neil          17 Sachem-MR              24.77      25.16 SILV     1  
 17 Robertson, Patrick  15 TVSC-MR                25.00      25.28 SILV   
 18 Pizzurro, Nick      15 CSC-MR                 25.38      25.29 SILV   
 18 Beganskas, Matt     15 Farmingdale-MR         24.84      25.29 SILV   
 20 Maida, Travis       16 HAA-MR                 24.81      25.38 SILV   
 21 Yurman, Eric        15 BBSC-MR                25.62      25.63 SILV   
Non-Award Division  
  1 VanManen, Ryan      17 LIAC-MR                24.92      25.78        
  2 Mott, Trevor        15 EHY-MR                 25.37      26.44        
 -- Sidor, Stephen      16 WISC-MR                24.63         DQ        
 -- Roemer, Mike        17 WISC-MR                24.72         DQ        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                55.49  SILV
 Meet Qualifying:  52.00 - 55.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Wilson, Andrew      15 BBSC-MR                52.01      50.77 ZQ      20  
                  24.44       50.77 (26.33)                                        
SILV - Division  
  1 Brown, Nate         15 LIAC-MR                53.08      52.40 SILV    20  
                  25.11       52.40 (27.29)                                        
  2 Folk, Neil          17 Sachem-MR              52.58      52.50 SILV    17  
                  25.17       52.50 (27.33)                                        
  3 Decker, Philip      16 LIAC-MR                52.25      52.79 SILV    16  
                  25.55       52.79 (27.24)                                        
  4 Tobin, Ryan         15 Tmsuffolk-MR           53.22      53.18 SILV    15  
                  25.51       53.18 (27.67)                                        
  5 Beigay, Kyle        16 Sachem-MR              53.34      53.44 SILV    14  
                  25.66       53.44 (27.78)                                        
  6 Gao, Ryan           15 TVSC-MR                52.83      53.64 SILV    13  
                  25.64       53.64 (28.00)                                        
  7 Chiang, Peter       15 NS-MR                  54.42      53.66 SILV    12  
                  25.55       53.66 (28.11)                                        
  8 Newell, Michael     17 NS-MR                  54.00      53.78 SILV    11  
                  25.60       53.78 (28.18)                                        
  9 Sansotta, Tony      16 HYB-MR                 53.25      53.90 SILV     8  
                  25.93       53.90 (27.97)                                        
  9 Kipnes, Alec        15 TVSC-MR                54.92      53.90 SILV     8  
                  25.82       53.90 (28.08)                                        
 11 Chan, Brendan       16 LIAC-MR                54.32      54.05 SILV     6  
                  25.98       54.05 (28.07)                                        
 12 Roemer, Mike        17 WISC-MR                53.72      54.17 SILV     5  
                  26.00       54.17 (28.17)                                        
 13 Murphy, Shawn       15 NS-MR                  53.71      54.39 SILV     4  
                  26.11       54.39 (28.28)                                        
 14 VanManen, Ryan      17 LIAC-MR                53.04      54.85 SILV     3  
                  25.72       54.85 (29.13)                                        
 15 Sidor, Stephen      16 WISC-MR                54.24      55.02 SILV     2  
                  26.03       55.02 (28.99)                                        
 16 Arcidiacono, Steph  15 NS-MR                  53.63      55.04 SILV     1  
                  26.15       55.04 (28.89)                                        
 17 Modelewski, Matthe  15 HYB-MR                 55.18      55.05 SILV   
                  26.17       55.05 (28.88)                                        
 18 Soregaroli, Thomas  16 LIAC-MR                54.72      55.18 SILV   
                  27.01       55.18 (28.17)                                        
 19 Beganskas, Matt     15 Farmingdale-MR         54.11      55.30 SILV   
                  26.44       55.30 (28.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Collins, Patrick    17 WISC-MR                55.30      55.71        
                  26.72       55.71 (28.99)                                        
  2 Gibbons, James      16 HAA-MR                 54.70      55.79        
                  26.17       55.79 (29.62)                                        
  3 Robertson, Patrick  15 TVSC-MR                54.30      55.82        
                  26.75       55.82 (29.07)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:57.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:54.00 - 1:57.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
JO - Division  
  1 Martinico, Michael  16 HAA-MR               1:56.63    1:53.94 JO      20  
                  25.42       54.09 (28.67)     1:23.97 (29.88)     1:53.94 (29.97)
SILV - Division  
  1 Newell, Michael     17 NS-MR                1:56.32    1:54.86 SILV    20  
                  26.08       55.09 (29.01)     1:24.85 (29.76)     1:54.86 (30.01)
  2 Brown, Nate         15 LIAC-MR              1:57.24    1:55.58 SILV    17  
                  26.23       54.50 (28.27)     1:24.74 (30.24)     1:55.58 (30.84)
  3 Harasym, Jimmy      17 NS-MR                1:57.42    1:57.79 SILV    16  
                  26.08       54.62 (28.54)     1:25.42 (30.80)     1:57.79 (32.37)
Non-Award Division  
  1 Byrne, Cameron      16 Sachem-MR            1:56.54    1:58.98        
                  26.79       56.85 (30.06)     1:28.77 (31.92)     1:58.98 (30.21)
  2 VanManen, Ryan      17 LIAC-MR              1:55.32    1:59.79        
                  26.49       56.53 (30.04)     1:28.36 (31.83)     1:59.79 (31.43)
  3 Mott, Trevor        15 EHY-MR               1:57.28    2:00.93        
                  27.38       57.35 (29.97)     1:29.32 (31.97)     2:00.93 (31.61)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  ZQ
              5:10.99  JO
              5:19.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:11.00 - 5:19.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pozmanter, Matthew  15 TVSC-MR              5:18.56    5:13.30 SILV    20  
                  27.76       58.95 (31.19)     1:30.88 (31.93)     2:03.00 (32.12)
        2:35.22 (32.22)     3:07.39 (32.17)     3:38.79 (31.40)     4:10.75 (31.96)
        4:42.84 (32.09)     5:13.30 (30.46)                                        
  2 Mattutat, Christia  16 Tmsuffolk-MR         5:17.65    5:13.41 SILV    17  
                  27.85       57.97 (30.12)     1:29.38 (31.41)     2:01.21 (31.83)
        2:33.09 (31.88)     3:05.65 (32.56)     3:38.58 (32.93)     4:10.86 (32.28)
        4:42.93 (32.07)     5:13.41 (30.48)                                        
Non-Award Division  
  1 Harasym, Jimmy      17 NS-MR                5:12.03    5:24.51        
                  27.21       56.91 (29.70)     1:28.53 (31.62)     2:01.30 (32.77)
        2:34.18 (32.88)     3:07.74 (33.56)     3:41.73 (33.99)     4:15.84 (34.11)
        4:50.39 (34.55)     5:24.51 (34.12)                                        
  2 Soregaroli, Thomas  16 LIAC-MR              5:18.41    5:25.53        
                  29.26     1:01.20 (31.94)     1:33.94 (32.74)     2:07.40 (33.46)
        2:41.16 (33.76)     3:14.75 (33.59)     3:48.21 (33.46)     4:21.64 (33.43)
        4:54.60 (32.96)     5:25.53 (30.93)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:04.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.00 - 1:04.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Arcidiacono, Steph  15 NS-MR                1:00.59    1:00.29 SILV    20  
                  29.47     1:00.29 (30.82)                                        
  2 Carlin, Michael     15 TVSC-MR              1:01.43    1:00.36 SILV    17  
                  29.53     1:00.36 (30.83)                                        
  3 Chiang, Peter       15 NS-MR                1:02.07    1:00.90 SILV    16  
                  30.02     1:00.90 (30.88)                                        
  4 Christianson, Keit  15 HAA-MR               1:00.70    1:00.96 SILV    15  
                  29.65     1:00.96 (31.31)                                        
  5 Martinico, Michael  16 HAA-MR               1:01.04    1:01.04 SILV    14  
                  29.44     1:01.04 (31.60)                                        
  6 Hayes, Collin       15 Tmsuffolk-MR         1:02.53    1:01.06 SILV    13  
                  29.41     1:01.06 (31.65)                                        
  7 Kipnes, Alec        15 TVSC-MR              1:02.32    1:01.45 SILV    12  
                  29.44     1:01.45 (32.01)                                        
  8 Chan, Brendan       16 LIAC-MR              1:01.44    1:01.70 SILV    11  
                  29.86     1:01.70 (31.84)                                        
  9 Tutone, Chris       16 Sachem-MR            1:02.72    1:01.75 SILV     9  
                  29.28     1:01.75 (32.47)                                        
 10 Brown, Nate         15 LIAC-MR              1:00.41    1:01.81 SILV     7  
                  30.14     1:01.81 (31.67)                                        
 11 Beganskas, Matt     15 Farmingdale-MR       1:01.87    1:01.88 SILV     6  
                  30.13     1:01.88 (31.75)                                        
 12 Wilson, Andrew      15 BBSC-MR              1:04.34    1:02.18 SILV     5  
                  30.62     1:02.18 (31.56)                                        
 13 Fitzgerald, Ryan    17 TVSC-MR              1:03.22    1:02.61 SILV     4  
                  30.62     1:02.61 (31.99)                                        
 14 Newell, Michael     17 NS-MR                1:02.49    1:03.21 SILV     3  
                  30.68     1:03.21 (32.53)                                        
 15 Keane, Kevin        15 CSC-MR               1:04.44    1:03.33 SILV     2  
                  30.96     1:03.33 (32.37)                                        
 16 Johns, Nicky        17 LIAC-MR              1:02.83    1:03.84 SILV     0.5
                  31.00     1:03.84 (32.84)                                        
 16 Gibbons, James      16 HAA-MR               1:04.62    1:03.84 SILV     0.5
                  30.69     1:03.84 (33.15)                                        
 18 Theophilidis, Gera  16 BBSC-MR              1:02.09    1:04.00 SILV   
                  31.06     1:04.00 (32.94)                                        
 19 White, Marco        17 NS-MR                1:03.82    1:04.04 SILV   
                  30.35     1:04.04 (33.69)                                        
Non-Award Division  
  1 Rotolo, John        15 LIAC-MR              1:04.82    1:05.40        
                  32.12     1:05.40 (33.28)                                        
 -- Sidor, Stephen      16 WISC-MR              1:02.66        DFS        
      63 Declared false start
 -- Roemer, Mike        17 WISC-MR              1:01.97        DFS        
      63 Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:18.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:11.00 - 2:18.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Hayes, Collin       15 Tmsuffolk-MR         2:13.30    2:09.04 ZQ      20  
                  30.65     1:03.13 (32.48)     1:36.25 (33.12)     2:09.04 (32.79)
  2 Tobin, Ryan         15 Tmsuffolk-MR         2:12.27    2:09.30 ZQ      17  
                  30.40     1:02.46 (32.06)     1:36.17 (33.71)     2:09.30 (33.13)
JO - Division  
  1 Russell, Douglas    15 CSC-MR               2:11.71    2:10.09 JO      20  
                  30.46     1:03.29 (32.83)     1:37.14 (33.85)     2:10.09 (32.95)
  2 Chiang, Peter       15 NS-MR                2:11.92    2:10.11 JO      17  
                  30.95     1:03.17 (32.22)     1:37.06 (33.89)     2:10.11 (33.05)
  3 Beigay, Kyle        16 Sachem-MR            2:11.40    2:10.33 JO      16  
                  30.36     1:02.61 (32.25)     1:36.21 (33.60)     2:10.33 (34.12)
SILV - Division  
  1 Fitzgerald, Ryan    17 TVSC-MR              2:11.43    2:11.12 SILV    20  
                  31.26     1:03.68 (32.42)     1:37.29 (33.61)     2:11.12 (33.83)
  2 Folk, Neil          17 Sachem-MR            2:18.15    2:12.06 SILV    17  
                  30.33     1:03.31 (32.98)     1:37.64 (34.33)     2:12.06 (34.42)
  3 Chan, Brendan       16 LIAC-MR              2:15.01    2:12.30 SILV    16  
                  30.54     1:03.46 (32.92)     1:38.18 (34.72)     2:12.30 (34.12)
  4 Brown, Nate         15 LIAC-MR              2:13.64    2:13.46 SILV    15  
                  31.24     1:04.79 (33.55)     1:39.55 (34.76)     2:13.46 (33.91)
  5 McHugh, Chase       16 TVSC-MR              2:13.48    2:13.59 SILV    14  
                  31.81     1:06.15 (34.34)     1:39.75 (33.60)     2:13.59 (33.84)
  6 Yurman, Eric        15 BBSC-MR              2:17.47    2:15.45 SILV    13  
                  30.14     1:03.65 (33.51)     1:39.39 (35.74)     2:15.45 (36.06)
  7 Beganskas, Matt     15 Farmingdale-MR       2:13.13    2:15.71 SILV    12  
                  31.33     1:05.91 (34.58)     1:41.64 (35.73)     2:15.71 (34.07)
  8 Arcidiacono, Steph  15 NS-MR                2:14.72    2:16.48 SILV    11  
                  31.81     1:06.51 (34.70)     1:42.08 (35.57)     2:16.48 (34.40)
  9 Roemer, Mike        17 WISC-MR              2:12.41    2:17.13 SILV     9  
                  31.92     1:06.40 (34.48)     1:42.16 (35.76)     2:17.13 (34.97)
 10 Modelewski, Matthe  15 HYB-MR               2:18.53    2:17.76 SILV     7  
                  31.26     1:05.85 (34.59)     1:42.23 (36.38)     2:17.76 (35.53)
 11 Mattutat, Christia  16 Tmsuffolk-MR         2:18.55    2:18.51 SILV     6  
                  32.07     1:06.87 (34.80)     1:43.22 (36.35)     2:18.51 (35.29)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:11.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:06.50 - 1:11.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Christianson, Keit  15 HAA-MR               1:06.80    1:04.68 JO      20  
                  30.51     1:04.68 (34.17)                                        
SILV - Division  
  1 Chiang, Peter       15 NS-MR                1:09.02    1:07.45 SILV    20  
                  31.68     1:07.45 (35.77)                                        
  2 Pozmanter, Matthew  15 TVSC-MR              1:10.68    1:08.52 SILV    17  
                  33.02     1:08.52 (35.50)                                        
  3 Wilson, Andrew      15 BBSC-MR              1:09.62    1:08.79 SILV    16  
                  32.49     1:08.79 (36.30)                                        
  4 Linder, Daniel      15 WISC-MR              1:09.87    1:09.34 SILV    15  
                  33.08     1:09.34 (36.26)                                        
  5 Maida, Travis       16 HAA-MR               1:09.05    1:09.38 SILV    14  
                  32.96     1:09.38 (36.42)                                        
  6 Chan, Brendan       16 LIAC-MR              1:09.87    1:10.06 SILV    13  
                  33.25     1:10.06 (36.81)                                        
  7 Theophilidis, Gera  16 BBSC-MR              1:10.41    1:10.07 SILV    12  
                  32.95     1:10.07 (37.12)                                        
  8 Mattutat, Christia  16 Tmsuffolk-MR         1:11.32    1:10.14 SILV    11  
                  33.41     1:10.14 (36.73)                                        
  9 Veccia, James       16 CSC-MR               1:11.87    1:10.35 SILV     9  
                  33.29     1:10.35 (37.06)                                        
 10 Harasym, Jimmy      17 NS-MR                1:11.45    1:10.92 SILV     7  
                  33.71     1:10.92 (37.21)                                        
 11 Kipnes, Alec        15 TVSC-MR              1:10.26    1:11.38 SILV     6  
                  33.10     1:11.38 (38.28)                                        
 12 Newell, Michael     17 NS-MR                1:11.71    1:11.84 SILV     5  
                  33.88     1:11.84 (37.96)                                        
Non-Award Division  
  1 VanManen, Ryan      17 LIAC-MR              1:08.24    1:12.75        
                  33.20     1:12.75 (39.55)                                        
  2 Hlavenka, Thomas    17 BBSC-MR              1:08.64    1:13.19        
                  34.12     1:13.19 (39.07)                                        
  3 Sidor, Stephen      16 WISC-MR              1:10.51    1:13.89        
                  33.86     1:13.89 (40.03)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:38.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.10 - 2:38.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Chiang, Peter       15 NS-MR                2:34.84    2:26.10 ZQ      20  
                  32.75     1:09.18 (36.43)     1:47.95 (38.77)     2:26.10 (38.15)
  2 Wilson, Andrew      15 BBSC-MR              2:31.43    2:29.04 ZQ      17  
                  32.68     1:10.87 (38.19)     1:50.33 (39.46)     2:29.04 (38.71)
  3 Pozmanter, Matthew  15 TVSC-MR              2:32.25    2:29.37 ZQ      16  
                  32.95     1:10.93 (37.98)     1:50.49 (39.56)     2:29.37 (38.88)
SILV - Division  
  1 Russell, Douglas    15 CSC-MR               2:33.89    2:31.30 SILV    20  
                  33.18     1:10.80 (37.62)     1:50.86 (40.06)     2:31.30 (40.44)
  2 Harasym, Jimmy      17 NS-MR                2:33.91    2:33.29 SILV    17  
                  33.90     1:11.95 (38.05)     1:51.75 (39.80)     2:33.29 (41.54)
  3 Chan, Brendan       16 LIAC-MR              2:33.43    2:35.47 SILV    16  
                  34.10     1:13.17 (39.07)     1:54.14 (40.97)     2:35.47 (41.33)
  4 Dorn, Garry         15 HAA-MR               2:35.02    2:35.92 SILV    15  
                  33.82     1:12.64 (38.82)     1:53.68 (41.04)     2:35.92 (42.24)
  5 Murphy, Shawn       15 NS-MR                2:37.26    2:38.17 SILV    14  
                  34.69     1:14.06 (39.37)     1:55.77 (41.71)     2:38.17 (42.40)
Non-Award Division  
  1 Kontos, Thomas      15 HYB-MR               2:36.00    2:44.61        
                  36.38     1:17.96 (41.58)     2:01.09 (43.13)     2:44.61 (43.52)
 -- Linder, Daniel      15 WISC-MR              2:32.43         DQ        
                  32.58     1:10.47 (37.89)     1:49.38 (38.91)          DQ (39.46)
 -- Beigay, Kyle        16 Sachem-MR            2:37.76         DQ        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:03.59  SILV
 Meet Qualifying:  58.00 - 1:03.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tobin, Ryan         15 Tmsuffolk-MR           58.73      59.31 SILV    20  
                  28.09       59.31 (31.22)                                        
  2 Soregaroli, Thomas  16 LIAC-MR                59.46      59.50 SILV    17  
                  27.80       59.50 (31.70)                                        
  3 Brown, Nate         15 LIAC-MR              1:00.41      59.79 SILV    16  
                  27.75       59.79 (32.04)                                        
  4 Maida, Travis       16 HAA-MR                 59.47      59.95 SILV    15  
                  27.69       59.95 (32.26)                                        
  5 Martinico, Michael  16 HAA-MR                 59.32    1:00.03 SILV    14  
                  28.04     1:00.03 (31.99)                                        
  6 Pozmanter, Matthew  15 TVSC-MR              1:03.24    1:00.05 SILV    13  
                  28.28     1:00.05 (31.77)                                        
  7 Wilson, Andrew      15 BBSC-MR              1:02.17    1:00.19 SILV    12  
                  28.18     1:00.19 (32.01)                                        
  8 Folk, Neil          17 Sachem-MR              59.84    1:00.54 SILV    11  
                  28.53     1:00.54 (32.01)                                        
  9 Harasym, Jimmy      17 NS-MR                1:00.49    1:01.17 SILV     9  
                  28.46     1:01.17 (32.71)                                        
 10 Russell, Douglas    15 CSC-MR               1:02.13    1:01.27 SILV     7  
                  28.85     1:01.27 (32.42)                                        
 11 Byrne, Cameron      16 Sachem-MR              59.59    1:01.73 SILV     6  
                  28.51     1:01.73 (33.22)                                        
 12 Fitzgerald, Ryan    17 TVSC-MR              1:01.62    1:02.06 SILV     5  
                  28.89     1:02.06 (33.17)                                        
 13 Gibbons, James      16 HAA-MR               1:01.47    1:02.23 SILV     3.5
                  28.74     1:02.23 (33.49)                                        
 13 Arcidiacono, Steph  15 NS-MR                  59.76    1:02.23 SILV     3.5
                  28.06     1:02.23 (34.17)                                        
 15 Rotolo, John        15 LIAC-MR              1:02.81    1:02.57 SILV     2  
                  29.17     1:02.57 (33.40)                                        
 16 Theophilidis, Gera  16 BBSC-MR              1:02.45    1:02.65 SILV     1  
                  28.39     1:02.65 (34.26)                                        
 17 Christianson, Keit  15 HAA-MR                 59.79    1:03.00 SILV   
                  28.86     1:03.00 (34.14)                                        
Non-Award Division  
  1 Johns, Nicky        17 LIAC-MR                59.87    1:03.64        
                  29.13     1:03.64 (34.51)                                        
  2 VanManen, Ryan      17 LIAC-MR                58.51    1:04.88        
                  28.89     1:04.88 (35.99)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  JO
              2:12.49  ZQ
              2:26.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.50 - 2:26.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Kipnes, Alec        15 TVSC-MR              2:12.95    2:10.19 JO      20  
                  28.37     1:00.91 (32.54)     1:35.62 (34.71)     2:10.19 (34.57)
  2 Pozmanter, Matthew  15 TVSC-MR              2:14.65    2:11.17 JO      17  
                  28.92     1:01.85 (32.93)     1:36.24 (34.39)     2:11.17 (34.93)
SILV - Division  
  1 Harasym, Jimmy      17 NS-MR                2:17.39    2:14.67 SILV    20  
                  29.04     1:01.86 (32.82)     1:37.71 (35.85)     2:14.67 (36.96)
  2 Decker, Philip      16 LIAC-MR              2:19.93    2:15.45 SILV    17  
                  29.43     1:03.60 (34.17)     1:39.37 (35.77)     2:15.45 (36.08)
  3 Tobin, Ryan         15 Tmsuffolk-MR         2:15.80    2:16.04 SILV    16  
                  29.53     1:03.75 (34.22)     1:39.81 (36.06)     2:16.04 (36.23)
  4 VanManen, Ryan      17 LIAC-MR              2:14.08    2:16.08 SILV    15  
                  29.02     1:04.03 (35.01)     1:40.62 (36.59)     2:16.08 (35.46)
  5 Brown, Nate         15 LIAC-MR              2:19.06    2:17.66 SILV    14  
                  30.25     1:05.21 (34.96)     1:41.52 (36.31)     2:17.66 (36.14)
  6 Gao, Ryan           15 TVSC-MR              2:19.97    2:19.67 SILV    13  
                  30.19     1:04.49 (34.30)     1:40.29 (35.80)     2:19.67 (39.38)
  7 Mattutat, Christia  16 Tmsuffolk-MR         2:21.00    2:20.70 SILV    12  
                  30.38     1:05.50 (35.12)     1:42.92 (37.42)     2:20.70 (37.78)
  8 Rotolo, John        15 LIAC-MR              2:22.25    2:24.26 SILV    11  
                  31.32     1:06.63 (35.31)     1:45.13 (38.50)     2:24.26 (39.13)
Non-Award Division  
  1 Sanders, Eli        15 TVSC-MR              2:25.39    2:30.15        
                  30.98     1:09.79 (38.81)     1:48.75 (38.96)     2:30.15 (41.40)
 -- Fitzgerald, Ryan    17 TVSC-MR              2:22.34         DQ        
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  JO
              2:07.99  ZQ
              2:29.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:08.00 - 2:29.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Tobin, Ryan         15 Tmsuffolk-MR         2:10.49    2:07.49 JO      20  
                  28.04       59.76 (31.72)     1:38.26 (38.50)     2:07.49 (29.23)
SILV - Division  
  1 Russell, Douglas    15 CSC-MR               2:09.82    2:08.90 SILV    20  
                  28.51     1:02.18 (33.67)     1:39.89 (37.71)     2:08.90 (29.01)
  2 Chiang, Peter       15 NS-MR                2:11.51    2:10.70 SILV    17  
                  27.11     1:00.27 (33.16)     1:39.42 (39.15)     2:10.70 (31.28)
  3 Chan, Brendan       16 LIAC-MR              2:11.67    2:11.01 SILV    16  
                  27.53     1:00.63 (33.10)     1:40.48 (39.85)     2:11.01 (30.53)
  4 Carlin, Michael     15 TVSC-MR              2:12.59    2:11.50 SILV    15  
                  27.39     1:00.73 (33.34)     1:41.66 (40.93)     2:11.50 (29.84)
  5 Newell, Michael     17 NS-MR                2:09.01    2:11.60 SILV    14  
                  28.89     1:02.52 (33.63)     1:42.87 (40.35)     2:11.60 (28.73)
  6 Wilson, Andrew      15 BBSC-MR              2:14.99    2:12.11 SILV    13  
                  28.01     1:02.94 (34.93)     1:42.61 (39.67)     2:12.11 (29.50)
  7 Theophilidis, Gera  16 BBSC-MR              2:11.26    2:12.32 SILV    12  
                  28.24     1:03.03 (34.79)     1:43.95 (40.92)     2:12.32 (28.37)
  8 Harasym, Jimmy      17 NS-MR                2:09.92    2:12.39 SILV    11  
                  28.77     1:01.28 (32.51)     1:41.31 (40.03)     2:12.39 (31.08)
  9 Pozmanter, Matthew  15 TVSC-MR              2:12.58    2:12.54 SILV     9  
                  28.58     1:02.46 (33.88)     1:41.80 (39.34)     2:12.54 (30.74)
 10 Soregaroli, Thomas  16 LIAC-MR              2:12.32    2:12.78 SILV     7  
                  28.59     1:02.17 (33.58)     1:43.09 (40.92)     2:12.78 (29.69)
 11 Arcidiacono, Steph  15 NS-MR                2:14.72    2:15.49 SILV     6  
                  28.59     1:03.09 (34.50)     1:46.18 (43.09)     2:15.49 (29.31)
 12 Byrne, Cameron      16 Sachem-MR            2:11.93    2:15.54 SILV     5  
                  28.47     1:05.17 (36.70)     1:43.13 (37.96)     2:15.54 (32.41)
 13 Kipnes, Alec        15 TVSC-MR              2:11.34    2:15.62 SILV     4  
                  27.94     1:03.16 (35.22)     1:44.01 (40.85)     2:15.62 (31.61)
 14 Mattutat, Christia  16 Tmsuffolk-MR         2:17.05    2:16.34 SILV     3  
                  29.57     1:05.38 (35.81)     1:45.07 (39.69)     2:16.34 (31.27)
 15 Folk, Neil          17 Sachem-MR            2:17.99    2:16.84 SILV     2  
                  28.87     1:03.07 (34.20)     1:45.38 (42.31)     2:16.84 (31.46)
 16 Murphy, Shawn       15 NS-MR                2:19.15    2:17.13 SILV     1  
                  29.69     1:06.05 (36.36)     1:46.44 (40.39)     2:17.13 (30.69)
 17 Robertson, Patrick  15 TVSC-MR              2:19.58    2:17.25 SILV   
                  29.99     1:05.26 (35.27)     1:46.97 (41.71)     2:17.25 (30.28)
 18 Hayes, Collin       15 Tmsuffolk-MR         2:19.53    2:17.85 SILV   
                  30.39     1:04.14 (33.75)     1:46.28 (42.14)     2:17.85 (31.57)
 19 Johns, Nicky        17 LIAC-MR              2:20.38    2:18.03 SILV   
                  30.22     1:06.47 (36.25)     1:46.70 (40.23)     2:18.03 (31.33)
 20 Dorn, Garry         15 HAA-MR               2:22.99    2:18.67 SILV   
                  29.96     1:07.47 (37.51)     1:47.01 (39.54)     2:18.67 (31.66)
 21 Kalinousky, Adam    16 TVSC-MR              2:20.64    2:18.92 SILV   
                  29.74     1:06.09 (36.35)     1:46.39 (40.30)     2:18.92 (32.53)
 22 Wendt, Thomas       15 HYB-MR               2:22.80    2:20.20 SILV   
                  30.02     1:07.90 (37.88)     1:50.05 (42.15)     2:20.20 (30.15)
 23 Sanders, Eli        15 TVSC-MR              2:23.81    2:20.22 SILV   
                  30.34     1:06.41 (36.07)     1:47.92 (41.51)     2:20.22 (32.30)
 24 Keane, Kevin        15 CSC-MR               2:25.28    2:20.58 SILV   
                  29.69     1:04.96 (35.27)     1:50.45 (45.49)     2:20.58 (30.13)
 25 Beganskas, Matt     15 Farmingdale-MR       2:17.72    2:20.77 SILV   
                  30.87     1:04.88 (34.01)     1:49.73 (44.85)     2:20.77 (31.04)
 26 Rotolo, John        15 LIAC-MR              2:19.91    2:21.21 SILV   
                  30.17     1:06.28 (36.11)     1:49.39 (43.11)     2:21.21 (31.82)
 27 Sidor, Stephen      16 WISC-MR              2:19.84    2:21.23 SILV   
                  30.32     1:06.15 (35.83)     1:48.64 (42.49)     2:21.23 (32.59)
 28 Enzinger, Adam      17 Sachem-MR            2:16.26    2:21.39 SILV   
                  28.83     1:05.62 (36.79)     1:45.08 (39.46)     2:21.39 (36.31)
 29 Frohman, Evan       17 NS-MR                2:23.60    2:21.60 SILV   
                  29.09     1:05.85 (36.76)     1:48.73 (42.88)     2:21.60 (32.87)
 30 Gibbons, James      16 HAA-MR               2:20.53    2:21.62 SILV   
                  28.22     1:03.51 (35.29)     1:46.67 (43.16)     2:21.62 (34.95)
 31 Hlavenka, Thomas    17 BBSC-MR              2:21.66    2:21.79 SILV   
                  31.62     1:09.21 (37.59)     1:50.58 (41.37)     2:21.79 (31.21)
 32 Collins, Patrick    17 WISC-MR              2:25.40    2:22.50 SILV   
                  30.47     1:06.29 (35.82)     1:50.29 (44.00)     2:22.50 (32.21)
 33 Yurman, Eric        15 BBSC-MR              2:18.05    2:23.33 SILV   
                  29.63     1:03.89 (34.26)     1:50.73 (46.84)     2:23.33 (32.60)
 34 Pizzurro, Nick      15 CSC-MR               2:27.77    2:24.33 SILV   
                  31.06     1:10.19 (39.13)     1:53.69 (43.50)     2:24.33 (30.64)
 35 Kontos, Thomas      15 HYB-MR               2:26.97    2:26.38 SILV   
                  33.10     1:10.46 (37.36)     1:52.34 (41.88)     2:26.38 (34.04)
 36 Heepe, Phillip      15 BBSC-MR              2:25.44    2:26.56 SILV   
                  32.50     1:08.19 (35.69)     1:54.51 (46.32)     2:26.56 (32.05)
 37 Arcidiacono, James  17 NS-MR                2:23.19    2:27.42 SILV   
                  31.80     1:10.05 (38.25)     1:55.30 (45.25)     2:27.42 (32.12)
 38 Gupta, Shashank     16 NS-MR                2:29.32    2:29.04 SILV   
                  31.56     1:08.90 (37.34)     1:55.44 (46.54)     2:29.04 (33.60)
 39 Michel, Brad        15 NS-MR                2:29.63    2:29.68 SILV   
                  31.53     1:10.25 (38.72)     1:55.26 (45.01)     2:29.68 (34.42)
Non-Award Division  
 -- Mott, Trevor        15 EHY-MR               2:24.81         DQ        
      63 Declared false start - Misc
 -- Fitzgerald, Ryan    17 TVSC-MR              2:14.21        DFS        
      63 Declared false start - Misc
 -- Roemer, Mike        17 WISC-MR              2:14.58        DFS        
      63 Declared false start - Misc
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  JO
              4:41.99  ZQ
              4:49.89  SILV
 Meet Qualifying:  4:42.00 - 4:49.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Pozmanter, Matthew  15 TVSC-MR              4:47.81    4:37.03 JO      20  
                  29.19     1:02.79 (33.60)     1:38.75 (35.96)     2:14.36 (35.61)
        2:54.39 (40.03)     3:34.69 (40.30)     4:06.70 (32.01)     4:37.03 (30.33)
  2 Brown, Nate         15 LIAC-MR              4:44.79    4:37.30 JO      17  
                  29.05     1:03.97 (34.92)     1:40.47 (36.50)     2:16.37 (35.90)
        2:55.08 (38.71)     3:34.47 (39.39)     4:07.10 (32.63)     4:37.30 (30.20)
  3 Soregaroli, Thomas  16 LIAC-MR              4:43.46    4:41.17 JO      16  
                  29.89     1:04.11 (34.22)     1:39.76 (35.65)     2:14.74 (34.98)
        2:56.59 (41.85)     3:38.42 (41.83)     4:10.52 (32.10)     4:41.17 (30.65)
 
Mixed 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burke, Ryan         14 TVSC-MR                   NT      24.86        
  2 Zhao, Steven        13 TVSC-MR                   NT      24.87        
  3 Cerri-Droz, Ruben   14 LIAC-MR                   NT      25.65        
  4 Buckley, Sara       16 NS-MR                     NT      26.19        
  5 Sarubbi, Lara       14 TVSC-MR                   NT      26.69        
  6 Slattery, Meghan    13 IA-MR                     NT      27.09        
  7 Baldassare, Brooke  13 WISC-MR                   NT      29.03        
  8 Williams, Shannon   14 WISC-MR                   NT      29.44        
  9 Mond, Noah          10 TVSC-MR                   NT      32.17        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Pavek, Marielle     16 TVSC-MR                   NT      24.95        
  2 Shemet, Nancy       14 TVSC-MR                   NT      25.24        
  3 Greco, Sarah        16 LIAC-MR                   NT      27.02        
  4 Hawkins, Michael    11 HAA-MR                    NT      27.86        
  5 Rush, Meaghan       16 LIAC-MR                   NT      28.25        
  6 Gallagher, Liz      12 HAA-MR                    NT      28.35        
  7 Bonneville, Alyssa  12 TVSC-MR                   NT      28.63        
  8 Hennessy, Emily     11 HAA-MR                    NT      29.33        
  9 Kudla, Brittney     12 IA-MR                     NT      29.43        
 10 Davi, Julia         12 WISC-MR                   NT      29.80        
 11 Kalletta, George    11 IA-MR                     NT      29.82        
 12 Mond, Noah          10 TVSC-MR                   NT      32.09        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kipnes, Alec        15 TVSC-MR                   NT      24.73        
  2 Pozmanter, Matthew  15 TVSC-MR                   NT      25.09        
  3 Bogdanski, Julia    15 TVSC-MR                   NT      26.92        
  4 Catterson, Sarah    15 TVSC-MR                   NT      27.24        
  5 Budke, Vinny        11 Sachem-MR                 NT      27.99        
  6 Standel, Sassy      12 NS-MR                     NT      29.43        
  7 Jannsen, Cassandra  12 NS-MR                     NT      29.82        
  8 Davi, Julia         12 WISC-MR                   NT      29.84        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McHugh, Chase       16 TVSC-MR                   NT      22.07        
  2 Pavek, Marielle     16 TVSC-MR                   NT      24.90        
  3 Shemet, Nancy       14 TVSC-MR                   NT      24.91        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zitelny, Tamir      13 Tmsuffolk-MR              NT      25.82        
  2 Danzi, Isabella     14 IA-MR                     NT      26.92        
  3 Slattery, Meghan    13 IA-MR                     NT      27.02        
  4 Zahn, Jacqueline    13 Tmsuffolk-MR              NT      27.10        
  5 Seidman, Jessica    13 Tmsuffolk-MR              NT      28.61        
  6 Wetherbee, Hailey   10 IA-MR                     NT      28.88        
  7 Williams, Shannon   14 WISC-MR                   NT      29.36        
  8 Kaufman, Lexi        9 Tmsuffolk-MR              NT      32.76        
  9 Pellegrino, Franki   9 NS-MR                     NT      33.41        
 10 Profeta, Noelle     10 IA-MR                     NT      33.51        
 11 Fitzgerald, Erin    10 Tmsuffolk-MR              NT      33.78        
 12 Malinowski, Aidan   10 NS-MR                     NT      34.37        
 13 McFarland, Darcy     9 EHY-MR                    NT      35.34        
 14 Rutigliano, Michae   8 Tmsuffolk-MR              NT      35.54        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keane, Kevin        15 CSC-MR                    NT      53.02        
  2 Pizzurro, Nick      15 CSC-MR                    NT      55.49        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McHugh, Chase       16 TVSC-MR                   NT      48.38        
  2 Reyes, Claudia      16 TVSC-MR                   NT      54.32        
  3 Koehler, Sierra     12 WISC-MR                   NT      56.49        
  4 O'Halloran, Kaleig  15 IA-MR                     NT      57.05        
  5 Towers, Connor      11 LIAC-MR                   NT    1:00.59        
  6 Meringolo, Loudon   12 WISC-MR                   NT    1:04.30        
  7 Shemet, Charlie     11 TVSC-MR                   NT    1:04.80        
  8 Vintis, Matt        11 TVSC-MR                   NT    1:04.98        
  9 Falletta, Arianna   11 Tmsuffolk-MR              NT    1:07.07        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pozmanter, Matthew  15 TVSC-MR                   NT      54.95        
  2 French, Isabelle    11 Tmsuffolk-MR              NT    1:10.39        
 
Mixed 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew      13 TVSC-MR                   NT      56.28        
  2 Seidman, Jessica    13 Tmsuffolk-MR              NT    1:00.18        
  3 Betterbed, Dominiq  14 TVSC-MR                   NT    1:00.49        
  4 Kaplan, David       13 Tmsuffolk-MR              NT    1:01.29        
  5 Tonna, Mary         13 Tmsuffolk-MR              NT    1:02.80        
  6 Zahn, Jacqueline    13 Tmsuffolk-MR              NT    1:02.91        
  7 Buchen, Kasper       9 LIAC-MR                   NT    1:10.95        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Kaplan, Stephanie   13 LIAC-MR                   NT    2:07.49        
  2 Baldassare, Zachar   9 WISC-MR                   NT    2:30.74        
  3 Pergan III, Cheste   9 TVSC-MR                   NT    2:39.34        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arranz, William     11 NS-MR                     NT    2:14.24        
  2 Millkey, Nicholas   11 Tmsuffolk-MR              NT    2:14.33        
 
Mixed 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sodi, Allegra       13 LIAC-MR                   NT    2:05.98        
  2 Sohn, Daniel         8 LIAC-MR                   NT    2:30.59        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Pergan III, Cheste   9 TVSC-MR                   NT    2:33.10        
 
Mixed 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Senken, Pierce      13 LIAC-MR                   NT    5:37.02        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Kalletta, George    11 IA-MR                     NT      34.89        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stange, Christophe  10 TVSC-MR                   NT      38.09        
  2 Malinowski, Aidan   10 NS-MR                     NT      39.44        
  3 Ryan, Shannon       10 TVSC-MR                   NT      39.45        
  4 Clancy, Kiersten    10 TVSC-MR                   NT      39.95        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buonaiuto, Kelsey   16 TVSC-MR                   NT      28.59        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mack-Jackson, Benj   9 WISC-MR                   NT      37.70        
  2 Purcell, Evelyn      9 EHY-MR                    NT      42.47        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaplan, Ryan        11 TVSC-MR                   NT    1:13.78        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kyra     9 TVSC-MR                   NT    1:23.21        
  2 Ress-liere, Kyle    10 TVSC-MR                   NT    1:27.37        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connolly, Elizabet  16 TVSC-MR                   NT    1:00.10        
  2 Fitzpatrick, Ailee  14 LIAC-MR                   NT    1:05.32        
  3 Ripp, Izzy          13 Sachem-MR                 NT    1:06.25        
  4 Stange, Christophe  10 TVSC-MR                   NT    1:21.04        
  5 Duong, Patricia     10 LIAC-MR                   NT    1:22.16        
  5 McNamara, Maggie    10 LIAC-MR                   NT    1:22.16        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gavigan, Casey      13 TVSC-MR                   NT    1:00.40        
  2 Kaplan, Ryan        11 TVSC-MR                   NT    1:12.37        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Roche, Bridget      15 IA-MR                     NT    1:07.53        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gavigan, Casey      13 TVSC-MR                   NT    2:08.80        
  2 Shemet, Charlie     11 TVSC-MR                   NT    2:34.77        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rice, Natasha       13 UNIA-MR                   NT    2:14.12        
  2 Hildebrandt, Micha  14 Tmsuffolk-MR              NT    2:19.72        
  3 Ripp, Izzy          13 Sachem-MR                 NT    2:20.92        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gavigan, Riley       9 TVSC-MR                   NT      44.64        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Porter, Meagan      12 IA-MR                     NT      37.12        
  2 Park, Naomi         12 TVSC-MR                   NT      37.21        
  3 Millkey, Nicholas   11 Tmsuffolk-MR              NT      38.57        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heaney, Cara        11 LIAC-MR                   NT      36.31        
  2 Park, Naomi         12 TVSC-MR                   NT      37.36        
  3 Daly, Brendan       12 NS-MR                     NT      37.38        
  4 Chen, Jonathan      12 LIAC-MR                   NT      37.52        
  5 Parbst, Lukas       11 TVSC-MR                   NT      37.98        
  6 Pase, Emma          12 TVSC-MR                   NT      39.70        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wetherbee, Hailey   10 IA-MR                     NT      38.54         20  
  2 Pusateri, Jillian   10 LIAC-MR                   NT      42.93         17  
  3 Hummel, Danielle    10 HAA-MR                    NT      44.78         16  
  4 Kreuscher, Camryn   10 HAA-MR                    NT      44.80         15  
  5 Gavigan, Riley       9 TVSC-MR                   NT      44.88         14  
  6 Lagattolla, Emma    10 IA-MR                     NT      45.46         13  
  7 Karpf, Dylan        10 Tmsuffolk-MR              NT      45.95         12  
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Emily     13 TVSC-MR                   NT    1:08.16        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Darcy, Matthew      16 TVSC-MR                   NT    1:05.43        
  2 Linder, Daniel      15 WISC-MR                   NT    1:08.35        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra     12 WISC-MR                   NT    1:18.03        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heaney, Cara        11 LIAC-MR                   NT    1:20.78        
  2 Hawkins, Raymond    12 HAA-MR                    NT    1:24.63        
  3 Tonna, Mary         13 Tmsuffolk-MR              NT    1:24.95        
  4 Sarubbi, Amanda     12 TVSC-MR                   NT    1:30.21        
  5 Stampelos, Georgin  12 TVSC-MR                   NT    1:31.60        
  6 French, Isabelle    11 Tmsuffolk-MR              NT    1:31.82        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mahabadi, Arya      13 Tmsuffolk-MR              NT    1:14.49        
  2 Meringolo, Eric      9 WISC-MR                   NT    1:36.44        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coughlin, Brittany  13 TVSC-MR                   NT    2:29.11        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coughlin, Brittany  13 TVSC-MR                   NT    2:29.58        
  2 Linder, Daniel      15 WISC-MR                   NT    2:31.68        
  3 Yang, Emily         11 NS-MR                     NT    2:57.45        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Emily     13 TVSC-MR                   NT    2:26.54        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sarubbi, Amanda     12 TVSC-MR                   NT      33.85        
  2 Neri, Nick          12 Sachem-MR                 NT      35.20        
  3 Daly, Kyle          11 NS-MR                     NT      35.94        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claps, Emma          9 HAA-MR                    NT      37.82        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Daly, Kyle          11 NS-MR                     NT      35.76        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neri, Nick          12 Sachem-MR                 NT      59.84        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zuric, Luka         11 TVSC-MR                   NT    1:10.22        
  2 Yuen, Kalie         11 LIAC-MR                   NT    1:12.38        
  3 McNulty, Joanna     11 LIAC-MR                   NT    1:12.77        
  4 Daly, Aidan          9 NS-MR                     NT    1:24.21        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bertini, Rachael    15 TVSC-MR                   NT      59.15        
  2 Willie, Cassandra   14 TVSC-MR                   NT      59.64        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maida, Travis       16 HAA-MR                    NT    1:00.10        
  2 Infranco, Daniel    13 TVSC-MR                   NT    1:02.02        
  3 Smerechniak, Jilli  13 UNIA-MR                   NT    1:10.30        
  4 Tohill, Natalie     10 Sachem-MR                 NT    1:21.93        
  5 Walker, TyQuann      9 LIAC-MR                   NT    1:27.13        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bertini, Rachael    15 TVSC-MR                   NT      59.22        
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weinhofer, Joseph   12 Sachem-MR                 NT    2:46.62        
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Catherine    13 Tmsuffolk-MR              NT    2:29.70        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos    12 WISC-MR                   NT    1:05.89        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Aidan   12 Tmsuffolk-MR              NT    1:11.78        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Casey      12 Tmsuffolk-MR              NT    1:11.33        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arranz, William     11 NS-MR                     NT    2:36.45        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiStasio, James     13 TVSC-MR                   NT    2:16.51        
  2 Zitelny, Tamir      13 Tmsuffolk-MR              NT    2:20.04        
  3 Boyle, Erin         14 IA-MR                     NT    2:25.02        
  4 Gupta, Shashank     16 NS-MR                     NT    2:30.52        
  5 Choa, Kristina      10 Tmsuffolk-MR              NT    2:44.56        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sohn, Daniel         8 LIAC-MR                   NT    2:52.27