Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/24/2012 11:17 AM
         2012 MR RA Winter Wonderland Meet - 12/22/2012 to 12/23/2012          
                              Sanction #: 121206                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR                32.81      30.34 JO     
  2 Collmar, Yilinna     8 Twisters-MR            31.07      32.52 SILV   
  3 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR      32.68      32.74 SILV   
  4 Culhane, Dana        9 SMC-MR                 33.32      33.49 SILV   
  5 Ruhl, Sophie A      10 Rivertown Rays-MR      33.33      33.69 SILV   
  6 Kamal, Sarah M      10 SPAR-MR                36.93      33.80 SILV   
  7 Weglarz, Juliet R   10 SPAR-MR                35.75      33.90 SILV   
  8 Lopez, Selene       10 Sailfish-MR            35.03      33.92 SILV   
  9 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      34.28      34.80 SILV   
 10 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      33.72      35.11 SILV   
 11 Chen, Kira           8 Twisters-MR            34.27      35.62        
 12 Garcia, Jessica R   10 SPAR-MR                38.30      36.25        
 13 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR                38.02      36.31        
 14 Kaminski, Aine       9 SMC-MR                 37.89      36.32        
 15 Reilly, Courtney    10 SMC-MR                 36.52      36.56        
 16 Perez, Miranda M     9 MAD-MR                 37.40      36.88        
 17 Krouse, Hana N      10 Rivertown Rays-MR      36.72      36.96        
 18 Miller, Kylie       10 SPAR-MR                41.62      37.08        
 19 Liu, Laura B         8 Twisters-MR            37.84      37.10        
 20 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      38.76      37.95        
 21 Cetinski, Eliana    10 MAD-MR                 38.49      38.27        
 22 Russello, Emma K    10 Sailfish-MR            40.00      38.45        
 23 Lind, Olivia         9 SMC-MR                 39.89      38.48        
 24 Conrad, Sabrina L    8 Rivertown Rays-MR      37.59      38.61        
 25 Prisco, Alexandra    8 Sailfish-MR            49.18      38.77        
 26 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR                38.42      38.89        
 27 Calle, Nicole G     10 SPAR-MR                38.86      38.90        
 28 Dornau, Caitlyn K    9 SPAR-MR                   NT      39.64        
 29 McDermott, Carmel   10 SMC-MR                 39.08      40.04        
 30 Gomez, Ivonne        7 SPAR-MR                42.80      40.24        
 31 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      39.62      40.43        
 32 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR                43.23      40.56        
 33 Angelino, Adeline   10 SMC-MR                 41.63      40.58        
 34 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR      39.65      41.11        
 35 Waszczyszak, Dorot   8 Twisters-MR            42.16      41.21        
 36 Zamarbide, Sol       8 Sailfish-MR            46.63      41.23        
 37 Prisco, Juliana K   10 Sailfish-MR            42.79      41.40        
 38 Bryggman, Riley      9 SMC-MR                 43.93      41.85        
 39 Luongo, Maya         9 SMC-MR                 40.84      41.91        
 40 Grasso, Emily        9 SMC-MR                 41.56      42.05        
 41 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR      43.22      42.28        
 42 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      46.58      42.43        
 43 Alvarez, Keila E    10 SPAR-MR                44.05      42.52        
 44 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      38.74      42.85        
 45 Dougherty, Kate A    8 Sailfish-MR            43.53      43.32        
 46 Lema, Victoria      10 SPAR-MR                46.35      43.53        
 47 Gaza, Claire         8 SMC-MR                 41.98      43.63        
 48 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      41.40      43.67        
 49 Driesen, Allie       9 SMC-MR                 47.64      43.81        
 50 Pytell, Emily        9 SMC-MR                 43.93      43.90        
 51 Case, Maeve          8 SPAR-MR                49.25      44.85        
 52 Alvarez, Karla M     8 SPAR-MR                57.23      45.15        
 53 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      46.50      45.29        
 54 Odell, Samantha      9 SMC-MR                 51.00      45.72        
 55 Asa, Sara            7 Rivertown Rays-MR         NT      47.48        
 56 Osorio, Samantha C   8 Sailfish-MR            53.42      48.12        
 57 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR         NT      48.19        
 58 Prisco, Katherine    8 Sailfish-MR          1:00.92      48.50        
 59 Cekic, Kiara C       6 Rivertown Rays-MR         NT      49.31        
 60 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      54.66      49.48        
 61 King, Aileen L       6 Rivertown Rays-MR      52.05      49.73        
 62 Lin, Sabrina         8 Sailfish-MR            59.31    1:02.25        
 63 Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR    1:29.97    1:04.43        
 64 Hill, Sasha A        6 Sailfish-MR            57.53    1:04.96        
 65 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR    1:07.75    1:08.76        
 -- May, Kailen         10 SMC-MR                 37.78         DQ        
 -- Winston, Caroline   10 Sailfish-MR            42.30         NS        
 -- Walker, Reynise B   10 Sailfish-MR            32.53         NS        
 -- Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
 -- Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR      57.43         NS        
 -- Winston, Shannon K   5 Sailfish-MR               NT         NS        
 -- Loughran, Kathleen   8 Sailfish-MR            43.80         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:16.19    1:15.74 JO     
                  36.70     1:15.74 (39.04)                                        
  2 Ponnaiya, Claire I  10 Rivertown Rays-MR    1:19.40    1:18.76 JO     
                  37.37     1:18.76 (41.39)                                        
  3 Collmar, Yilinna     8 Twisters-MR          1:16.82    1:18.90 JO     
                  36.53     1:18.90 (42.37)                                        
  4 Rocco, Emily A       9 SPAR-MR              1:22.09    1:19.86 JO     
                  38.61     1:19.86 (41.25)                                        
  5 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR    1:26.39    1:27.11 SILV   
  6 Ruhl, Sophie A      10 Rivertown Rays-MR    1:34.24    1:32.30 SILV   
                  44.98     1:32.30 (47.32)                                        
  7 Krouse, Hana N      10 Rivertown Rays-MR    1:30.86    1:32.76 SILV   
  8 Garcia, Jessica R   10 SPAR-MR              1:41.58    1:32.98 SILV   
                  42.52     1:32.98 (50.46)                                        
  9 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR              1:41.62    1:33.88 SILV   
                  45.25     1:33.88 (48.63)                                        
 10 Cetinski, Eliana    10 MAD-MR               1:41.66    1:34.77 SILV   
                1:34.77         1:34.77 ( )                                        
 11 McDermott, Carmel   10 SMC-MR               1:33.26    1:35.43 SILV   
                  46.95     1:35.43 (48.48)                                        
 12 Mannion, Kristin    10 SMC-MR               1:45.00    1:35.45 SILV   
                  47.27     1:35.45 (48.18)                                        
 13 Hill, Arissa        10 Sailfish-MR          1:39.97    1:36.66 SILV   
                  46.33     1:36.66 (50.33)                                        
 14 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR              2:00.23    1:42.18        
 15 Kantrowitz, Alexan   8 SPAR-MR              1:52.50    1:42.50        
                  46.76     1:42.50 (55.74)                                        
 16 Gomez, Ivonne        7 SPAR-MR              1:53.03    1:43.01        
                  48.68     1:43.01 (54.33)                                        
 17 Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR    1:56.53    1:44.82        
                  51.06     1:44.82 (53.76)                                        
 18 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    1:50.25    1:45.53        
                  51.70     1:45.53 (53.83)                                        
 19 Dornau, Caitlyn K    9 SPAR-MR                   NT    1:49.34        
                  50.67     1:49.34 (58.67)                                        
 20 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR         NT    2:19.97        
                1:06.65   2:19.97 (1:13.32)                                        
 21 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR    2:26.32    2:20.85        
                1:01.64   2:20.85 (1:19.21)                                        
 22 Hill, Sasha A        6 Sailfish-MR          2:14.21    2:29.15        
 23 Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR         NT    2:34.98        
                1:14.17   2:34.98 (1:20.81)                                        
 -- Case, Maeve          8 SPAR-MR                   NT         DQ        
 -- Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kamal, Sarah M      10 SPAR-MR                38.89      38.46 JO     
  2 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR                41.78      40.98 JO     
  3 Weglarz, Juliet R   10 SPAR-MR                54.57      44.11 SILV   
  4 Collmar, Yilinna     8 Twisters-MR            44.28      44.20 SILV   
  5 Angelino, Adeline   10 SMC-MR                 45.55      44.42 SILV   
  6 Liu, Laura B         8 Twisters-MR            45.46      46.23 SILV   
  7 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      50.15      47.15 SILV   
  8 Mannion, Kristin    10 SMC-MR                 45.63      47.83 SILV   
  9 Hoffman, Taylor     10 SMC-MR                 49.09      48.14 SILV   
 10 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR                47.75      48.60        
 11 Walsh, Maggie       10 SMC-MR                 49.14      48.74        
 12 Grasso, Emily        9 SMC-MR                 49.54      48.86        
 13 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR      49.02      48.88        
 14 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      48.48      49.15        
 15 Cetinski, Eliana    10 MAD-MR                 49.06      49.16        
 16 Waszczyszak, Dorot   8 Twisters-MR            50.06      49.55        
 17 May, Kailen         10 SMC-MR                 46.45      50.10        
 18 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      50.59      50.74        
 19 McDermott, Carmel   10 SMC-MR                 49.33      51.63        
 20 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      50.63      52.57        
 21 Reilly, Courtney    10 SMC-MR                 52.95      52.94        
 22 Lema, Victoria      10 SPAR-MR                   NT      53.18        
 23 Driesen, Allie       9 SMC-MR                 56.61      53.59        
 24 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      52.97      53.69        
 25 Kaminski, Aine       9 SMC-MR                 53.26      53.71        
 26 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR      55.82      54.11        
 27 Luongo, Maya         9 SMC-MR                 56.90      54.72        
 28 Prisco, Juliana K   10 Sailfish-MR            53.47      55.05        
 29 Case, Maeve          8 SPAR-MR                   NT      55.16        
 30 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR                58.32      57.33        
 31 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      56.85      57.68        
 32 Pytell, Emily        9 SMC-MR                 58.14      57.93        
 33 Lind, Olivia         9 SMC-MR                 59.30      58.46        
 34 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR    1:00.25      59.36        
 35 Zamarbide, Sol       8 Sailfish-MR          1:20.14      59.61        
 36 Russello, Emma K    10 Sailfish-MR          1:02.82    1:00.84        
 37 Conrad, Sabrina L    8 Rivertown Rays-MR         NT    1:00.98        
 38 Calle, Nicole G     10 SPAR-MR                59.46    1:01.73        
 39 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR         NT    1:02.17        
 40 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR         NT    1:02.32        
 41 Lopez, Selene       10 Sailfish-MR            58.34    1:02.96        
 42 Alvarez, Keila E    10 SPAR-MR              1:05.90    1:03.03        
 43 Prisco, Katherine    8 Sailfish-MR          1:02.14    1:03.15        
 44 Bryggman, Riley      9 SMC-MR               1:04.68    1:03.21        
 45 Alvarez, Karla M     8 SPAR-MR                   NT    1:03.22        
 46 King, Aileen L       6 Rivertown Rays-MR    1:11.99    1:06.03        
 47 Prisco, Alexandra    8 Sailfish-MR          1:02.45    1:07.73        
 48 Odell, Samantha      9 SMC-MR               1:24.10    1:11.30        
 49 Asa, Sara            7 Rivertown Rays-MR         NT    1:20.06        
 50 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR         NT    1:30.25        
 -- Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Osorio, Samantha C   8 Sailfish-MR          1:03.75         DQ        
 -- Dougherty, Kate A    8 Sailfish-MR               NT         DQ        
 -- Lin, Sabrina         8 Sailfish-MR               NT         DQ        
 -- Cekic, Kiara C       6 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Miller, Kylie       10 SPAR-MR                59.65         DQ        
 -- Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Winston, Caroline   10 Sailfish-MR            50.56         NS        
 -- Loughran, Kathleen   8 Sailfish-MR            54.55         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ponnaiya, Claire I  10 Rivertown Rays-MR      32.83      32.48 JO     
  2 Rocco, Emily A       9 SPAR-MR                34.34      33.37 JO     
  3 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR                37.33      35.66 JO     
  4 Weglarz, Juliet R   10 SPAR-MR                42.53      37.23 SILV   
  5 Chen, Kira           8 Twisters-MR            38.40      37.71 SILV   
  6 Culhane, Dana        9 SMC-MR                 37.76      38.44 SILV   
  7 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      39.01      39.44 SILV   
  8 Walsh, Maggie       10 SMC-MR                 41.53      42.26 SILV   
  9 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR                45.90      43.16 SILV   
 10 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      43.55      45.40        
 11 Miller, Kylie       10 SPAR-MR                51.53      45.93        
 12 Reilly, Courtney    10 SMC-MR                 45.55      46.23        
 13 Hoffman, Taylor     10 SMC-MR                 45.42      46.35        
 14 Lind, Olivia         9 SMC-MR                 46.59      47.84        
 15 Perez, Miranda M     9 MAD-MR                 48.74      48.44        
 16 Conrad, Sabrina L    8 Rivertown Rays-MR      51.70      49.53        
 17 Garcia, Jessica R   10 SPAR-MR                46.92      49.98        
 18 Kaminski, Aine       9 SMC-MR                 50.45      50.23        
 19 Hill, Arissa        10 Sailfish-MR            50.74      50.30        
 20 Kantrowitz, Alexan   8 SPAR-MR                54.57      53.48        
 21 Driesen, Allie       9 SMC-MR                 59.31      55.40        
 22 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    1:02.47      56.90        
 23 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR         NT    1:00.62        
 -- Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      57.10         DQ        
 -- Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Asa, Sara            7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Pytell, Emily        9 SMC-MR               1:13.46         DQ        
 -- Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR      57.22         DQ        
 -- Cekic, Kiara C       6 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Walker, Reynise B   10 Sailfish-MR            39.91         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ponnaiya, Claire I  10 Rivertown Rays-MR    1:15.78    1:15.77 JO     
                  34.17     1:15.77 (41.60)                                        
  2 Rocco, Emily A       9 SPAR-MR              1:19.25    1:19.49 JO     
                  35.26     1:19.49 (44.23)                                        
  3 Kamal, Sarah M      10 SPAR-MR              1:22.61    1:22.08 SILV   
                  39.81     1:22.08 (42.27)                                        
  4 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:23.93    1:24.42 SILV   
                  38.46     1:24.42 (45.96)                                        
  5 Chen, Kira           8 Twisters-MR          1:22.18    1:25.23 SILV   
                  37.74     1:25.23 (47.49)                                        
  6 Culhane, Dana        9 SMC-MR               1:28.85    1:25.52 SILV   
                  38.89     1:25.52 (46.63)                                        
  7 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR    1:25.74    1:25.78 SILV   
                  39.04     1:25.78 (46.74)                                        
  8 Walsh, Maggie       10 SMC-MR               1:27.46    1:28.49 SILV   
                  41.71     1:28.49 (46.78)                                        
  9 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR    1:34.46    1:30.77        
                  42.15     1:30.77 (48.62)                                        
 10 Ruhl, Sophie A      10 Rivertown Rays-MR         NT    1:31.18        
                  43.36     1:31.18 (47.82)                                        
 11 Mannion, Kristin    10 SMC-MR               1:32.22    1:31.24        
                  44.71     1:31.24 (46.53)                                        
 12 Hoffman, Taylor     10 SMC-MR               1:34.69    1:32.07        
                  42.89     1:32.07 (49.18)                                        
 13 Krouse, Hana N      10 Rivertown Rays-MR    1:43.58    1:32.45        
                  40.92     1:32.45 (51.53)                                        
 14 Liu, Laura B         8 Twisters-MR          1:32.54    1:32.58        
                  43.56     1:32.58 (49.02)                                        
 15 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR    1:38.26    1:36.47        
                  43.25     1:36.47 (53.22)                                        
 16 Hill, Arissa        10 Sailfish-MR          1:43.77    1:38.00        
                  43.95     1:38.00 (54.05)                                        
 16 May, Kailen         10 SMC-MR               1:35.19    1:38.00        
                  47.68     1:38.00 (50.32)                                        
 18 Waszczyszak, Dorot   8 Twisters-MR          1:48.15    1:38.37        
 19 Perez, Miranda M     9 MAD-MR               1:36.51    1:39.39        
                  45.88     1:39.39 (53.51)                                        
 20 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR    1:38.88    1:39.52        
                  45.69     1:39.52 (53.83)                                        
 21 Lema, Victoria      10 SPAR-MR                   NT    1:40.16        
                  47.87     1:40.16 (52.29)                                        
 22 Kantrowitz, Alexan   8 SPAR-MR              2:03.43    1:40.38        
 23 Bryggman, Riley      9 SMC-MR               1:48.76    1:40.41        
 24 Calle, Nicole G     10 SPAR-MR              2:01.68    1:40.94        
 25 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR    1:42.42    1:41.32        
                  47.82     1:41.32 (53.50)                                        
 26 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR    1:46.76    1:41.72        
 27 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    1:45.98    1:42.18        
 28 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR    1:45.44    1:42.35        
                  52.38     1:42.35 (49.97)                                        
 29 Gomez, Ivonne        7 SPAR-MR              1:52.54    1:44.25        
 30 Gaza, Claire         8 SMC-MR               1:51.06    1:46.81        
 31 Alvarez, Keila E    10 SPAR-MR              2:13.49    1:47.43        
                  47.74     1:47.43 (59.69)                                        
 32 Dornau, Caitlyn K    9 SPAR-MR                   NT    1:48.91        
                  48.60   1:48.91 (1:00.31)                                        
 33 Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR         NT    1:49.71        
                  50.88     1:49.71 (58.83)                                        
 34 Alvarez, Karla M     8 SPAR-MR              2:09.41    1:56.19        
                  58.17     1:56.19 (58.02)                                        
 -- Luongo, Maya         9 SMC-MR               1:45.28         DQ        
                  51.41          DQ (56.56)                                        
 -- Angelino, Adeline   10 SMC-MR               1:40.05         DQ        
                  50.16          DQ (53.38)                                        
 -- Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR              1:35.65         DQ        
                  42.28          DQ (53.75)                                        
 -- Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
                  59.40        DQ (1:24.58)                                        
 -- Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
                1:07.42        DQ (1:22.68)                                        
 -- Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
 -- Walker, Reynise B   10 Sailfish-MR          1:28.65         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'             2:47.03    2:00.84        
     1) May, Kailen 10                  2) McDermott, Carmel 10           
     3) Kaminski, Aine 9                4) Reilly, Courtney 10            
                  40.32     1:22.03 (41.71)     1:41.12 (19.09)     2:00.84 (19.72)
  2 Spartans Swim Team-MR  'A'                       NT    2:13.11        
                  32.77     1:07.10 (34.33)     1:41.66 (34.56)     2:13.11 (31.45)
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:24.06    2:14.75        
     1) Ruhl, Sophie A 10               2) Ramirez, Nicole 9              
     3) Gualtiere, Isabella K 10        4) Ponnaiya, Claire I 10          
                  34.60     1:12.02 (37.42)     1:43.88 (31.86)     2:14.75 (30.87)
  4 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:35.98    2:23.38        
     1) Walsh, Maggie 10                2) Culhane, Dana 9                
     3) Mannion, Kristin 10             4) Hoffman, Taylor 10             
                  35.17     1:07.50 (32.33)     1:44.68 (37.18)     2:23.38 (38.70)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:25.34    2:26.96        
     1) Collmar, Yilinna 8              2) Liu, Laura B 8                 
     3) Waszczyszak, Dorota K 8         4) Chen, Kira 8                   
                  33.00     1:10.28 (37.28)     1:51.64 (41.36)     2:26.96 (35.32)
  6 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'                  NT    2:31.68        
     1) Krouse, Hana N 10               2) Kuduk, Norah 9                 
     3) Scoppetta, Carolyn R 10         4) James, Jessica M 9             
                  36.03     1:16.59 (40.56)     1:53.99 (37.40)     2:31.68 (37.69)
  7 Rivertown Aquatics Rays-MR  'C'             2:54.43    2:56.77        
     1) Finkelberg, Sydney H 9          2) Koestler, Emma 8               
     3) Ketron, Sara J 7                4) Rabasco, Sara E 8              
                  43.66     1:36.65 (52.99)     2:23.78 (47.13)     2:56.77 (32.99)
 -- Saw Mill Club Swim Team-MR  'C'             2:50.00         DQ        
     1) Driesen, Allie 9                2) Bryggman, Riley 9              
     3) Luongo, Maya 9                  4) Grasso, Emily 9                
                  48.34     1:28.56 (40.22)     2:08.56 (40.00)          DQ (40.49)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tully, Ally M       12 Rivertown Rays-MR      27.82      27.96 JO     
  2 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR      27.46      28.02 JO     
  3 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR      26.97      28.20 JO     
  4 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR      27.65      28.52 SILV   
  5 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR      28.93      28.93 SILV   
  6 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR      29.90      29.46 SILV   
  7 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR      29.08      30.35 SILV   
  8 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR      29.15      30.75 SILV   
  9 San Martin, Emma S  12 SPAR-MR                32.31      31.14        
 10 Cuadrado, Katelyn   12 MAD-MR                 31.79      31.43        
 11 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR      32.71      33.39        
 12 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR      33.66      33.77        
 13 Lerner, Charlotte   11 SMC-MR                 37.71      33.95        
 14 Tassio, Tara J      11 SPAR-MR                36.23      34.41        
 15 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR      35.57      34.62        
 16 Whyte, Rhiannon     11 SMC-MR                 33.31      34.71        
 17 Monica, Amelia C    11 Rivertown Rays-MR      35.55      35.61        
 17 Driesen, Bella      11 SMC-MR                 35.15      35.61        
 19 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR                39.23      36.22        
 20 Du, Kathrine S      11 Rivertown Rays-MR      38.28      37.06        
 21 Rios, Stephanie K   11 SPAR-MR                39.32      39.93        
 -- Cantor, Elana R     12 Rivertown Rays-MR      31.52         NS        
 -- Peris, Sophia       12 SMC-MR                 34.62         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR      59.76      59.13 JO     
                  28.45       59.13 (30.68)                                        
  2 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    1:00.77    1:00.76 JO     
                  29.43     1:00.76 (31.33)                                        
  3 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR    1:01.83    1:03.02 SILV   
                  29.53     1:03.02 (33.49)                                        
  4 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    1:03.70    1:03.56 SILV   
                  30.27     1:03.56 (33.29)                                        
  5 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    1:04.78    1:04.10 SILV   
                  30.92     1:04.10 (33.18)                                        
  6 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    1:04.94    1:06.77 SILV   
                  31.29     1:06.77 (35.48)                                        
  7 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR    1:05.88    1:06.80 SILV   
                  31.98     1:06.80 (34.82)                                        
  8 Mulvey, Daniella R  12 Rivertown Rays-MR    1:07.00    1:10.35        
                  32.51     1:10.35 (37.84)                                        
  9 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR    1:12.86    1:12.69        
                  34.95     1:12.69 (37.74)                                        
 10 Bischof, Lucy M     11 Sailfish-MR          1:12.42    1:15.54        
                  35.28     1:15.54 (40.26)                                        
 11 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR    1:21.03    1:16.42        
                  35.58     1:16.42 (40.84)                                        
 12 Ashikari, Emily     12 SMC-MR               1:12.42    1:16.44        
                  33.29     1:16.44 (43.15)                                        
 13 Monica, Amelia C    11 Rivertown Rays-MR    1:21.27    1:18.04        
                  37.34     1:18.04 (40.70)                                        
 14 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR    1:21.20    1:23.54        
                  39.98     1:23.54 (43.56)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Shaun      12 Sailfish-MR            29.23      30.15 JO     
  2 Tully, Ally M       12 Rivertown Rays-MR      32.00      33.74 SILV   
  3 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR         NT      33.85 SILV   
  4 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR      37.69      34.38 SILV   
  5 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR      36.86      34.84 SILV   
  6 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR      35.60      36.01 SILV   
  7 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR      40.13      37.03 SILV   
  8 Lerner, Charlotte   11 SMC-MR                 40.28      37.86 SILV   
  9 Monica, Amelia C    11 Rivertown Rays-MR      41.68      38.54        
 10 Whyte, Rhiannon     11 SMC-MR                 40.64      38.82        
 11 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR      42.38      39.74        
 12 Siegel, Molly E     12 SMC-MR                 41.49      41.94        
 13 Tassio, Tara J      11 SPAR-MR                42.23      44.06        
 14 Driesen, Bella      11 SMC-MR                 43.97      44.47        
 15 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR                45.23      46.42        
 -- Rios, Stephanie K   11 SPAR-MR                46.32         DQ        
 -- Molina, Aylein      12 SPAR-MR                47.23         NS        
 -- Torres, Fabiana     11 Sailfish-MR            44.63         NS        
 -- Peris, Sophia       12 SMC-MR                 44.12         NS        
 -- Cantor, Elana R     12 Rivertown Rays-MR      39.89         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    1:15.33    1:15.95 SILV   
                  36.76     1:15.95 (39.19)                                        
  2 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR    1:19.02    1:19.30 SILV   
                  37.91     1:19.30 (41.39)                                        
  3 Monica, Amelia C    11 Rivertown Rays-MR    1:28.17    1:24.93        
                  41.42     1:24.93 (43.51)                                        
  4 Bischof, Lucy M     11 Sailfish-MR          1:27.14    1:26.73        
                  43.00     1:26.73 (43.73)                                        
  5 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR    1:29.97    1:27.16        
                  42.77     1:27.16 (44.39)                                        
  6 Crane, Daniela      12 Rivertown Rays-MR    1:33.60    1:27.54        
                  42.92     1:27.54 (44.62)                                        
  7 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR    1:30.26    1:28.43        
                  43.36     1:28.43 (45.07)                                        
  8 Driesen, Bella      11 SMC-MR               2:08.48    1:30.86        
                  43.33     1:30.86 (47.53)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:32.99  JO
              2:55.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Shaun      12 Sailfish-MR          2:26.42    2:25.57 JO     
                  34.16     1:10.50 (36.34)     1:48.06 (37.56)     2:25.57 (37.51)
  2 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR         NT    2:39.06 SILV   
                  37.47     1:17.83 (40.36)     1:59.47 (41.64)     2:39.06 (39.59)
  3 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR         NT    2:42.96 SILV   
                  37.83     1:18.86 (41.03)     2:00.94 (42.08)     2:42.96 (42.02)
  4 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    2:59.33    2:45.35 SILV   
                  38.34     1:19.88 (41.54)     2:02.47 (42.59)     2:45.35 (42.88)
  5 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR         NT    2:49.81 SILV   
                  38.38     1:21.39 (43.01)     2:06.10 (44.71)     2:49.81 (43.71)
  6 Cuadrado, Katelyn   12 MAD-MR               3:15.00    3:08.67        
                  44.96     1:33.96 (49.00)     2:22.69 (48.73)     3:08.67 (45.98)
  7 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR         NT    3:13.00        
                  43.32   3:13.00 (2:29.68)                                        
 -- San Martin, Emma S  12 SPAR-MR              2:53.63         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR    1:18.09    1:18.54 JO     
                  37.12     1:18.54 (41.42)                                        
  2 Johnson, Shaun      12 Sailfish-MR          1:19.73    1:19.82 JO     
                  37.73     1:19.82 (42.09)                                        
  3 Tully, Ally M       12 Rivertown Rays-MR    1:21.58    1:21.25 SILV   
                  38.63     1:21.25 (42.62)                                        
  4 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    1:23.81    1:24.21 SILV   
                  39.59     1:24.21 (44.62)                                        
  5 Bartlett, Grace     11 SMC-MR               1:29.76    1:25.77 SILV   
                  40.73     1:25.77 (45.04)                                        
  6 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR    1:29.63    1:29.18 SILV   
                  41.15     1:29.18 (48.03)                                        
  7 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    1:30.83    1:31.63        
                  43.10     1:31.63 (48.53)                                        
  8 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    1:31.76    1:33.17        
                  43.43     1:33.17 (49.74)                                        
  9 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR         NT    1:34.63        
                  45.40     1:34.63 (49.23)                                        
 10 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR    1:38.08    1:35.62        
                  45.23     1:35.62 (50.39)                                        
 11 Ashikari, Emily     12 SMC-MR               1:40.10    1:36.87        
                  47.30     1:36.87 (49.57)                                        
 12 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR    1:38.79    1:39.01        
                  46.50     1:39.01 (52.51)                                        
 13 Driesen, Bella      11 SMC-MR               1:39.70    1:40.38        
                  47.61     1:40.38 (52.77)                                        
 14 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR    1:42.61    1:42.00        
                  47.98     1:42.00 (54.02)                                        
 15 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR              1:49.45    1:48.65        
                  50.48     1:48.65 (58.17)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:55.99  JO
              3:15.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR         NT    2:50.15 JO     
                  38.81     1:21.77 (42.96)     2:05.89 (44.12)     2:50.15 (44.26)
  2 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR    3:18.65    2:51.70 JO     
  3 Johnson, Shaun      12 Sailfish-MR          3:00.00    2:54.03 JO     
                  39.47     1:25.51 (46.04)     2:10.63 (45.12)     2:54.03 (43.40)
  4 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    2:57.53    3:02.62 SILV   
                  40.41     1:26.56 (46.15)     2:14.47 (47.91)     3:02.62 (48.15)
  5 Bartlett, Grace     11 SMC-MR               3:30.00    3:12.73 SILV   
                  42.74     1:32.36 (49.62)     2:23.57 (51.21)     3:12.73 (49.16)
  6 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR    3:16.49    3:13.04 SILV   
                  43.59     1:31.28 (47.69)     2:23.75 (52.47)     3:13.04 (49.29)
  7 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR         NT    3:22.68        
                  45.96     1:38.38 (52.42)     2:31.68 (53.30)     3:22.68 (51.00)
  8 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR         NT    3:24.67        
                  45.48     1:37.57 (52.09)     2:32.21 (54.64)     3:24.67 (52.46)
  9 Siegel, Molly E     12 SMC-MR               3:21.50    3:27.47        
                  46.42     1:39.56 (53.14)     2:34.38 (54.82)     3:27.47 (53.09)
 -- Whyte, Rhiannon     11 SMC-MR               3:34.00         DQ        
                  48.22     1:45.16 (56.94)     2:40.54 (55.38)          DQ (54.90)
 -- Peris, Sophia       12 SMC-MR               3:34.00         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR      28.22      28.88 JO     
  2 Johnson, Shaun      12 Sailfish-MR            29.02      28.92 JO     
  3 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR      32.10      30.76 JO     
  4 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR      31.04      30.90 JO     
  5 Mulvey, Daniella R  12 Rivertown Rays-MR      33.58      33.82 SILV   
  6 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR      37.83      33.95 SILV   
  7 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR      33.27      36.05        
  8 Bischof, Lucy M     11 Sailfish-MR            37.41      37.32        
  9 Bartlett, Grace     11 SMC-MR                 41.71      39.40        
 10 Monica, Amelia C    11 Rivertown Rays-MR      42.46      39.85        
 11 Crane, Daniela      12 Rivertown Rays-MR      42.11      40.67        
 12 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR      40.33      40.72        
 13 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR                52.81      41.09        
 14 Driesen, Bella      11 SMC-MR                 45.93      44.31        
 15 Ashikari, Emily     12 SMC-MR                 46.17      45.29        
 -- Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR      45.01         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    1:03.80    1:08.23 JO     
                  31.94     1:08.23 (36.29)                                        
  2 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR    1:07.21    1:08.27 JO     
                  32.22     1:08.27 (36.05)                                        
  3 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    1:09.53    1:09.49 JO     
                  32.46     1:09.49 (37.03)                                        
  4 Tully, Ally M       12 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:13.22 SILV   
                  34.37     1:13.22 (38.85)                                        
  5 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    1:12.19    1:14.69 SILV   
  6 San Martin, Emma S  12 SPAR-MR                   NT    1:22.23 SILV   
                  37.78     1:22.23 (44.45)                                        
  7 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    1:21.85    1:26.09 SILV   
                  37.26     1:26.09 (48.83)                                        
  8 Lerner, Charlotte   11 SMC-MR               1:46.00    1:30.07        
                  40.55     1:30.07 (49.52)                                        
  9 Monica, Amelia C    11 Rivertown Rays-MR    1:30.58    1:31.39        
                  41.12     1:31.39 (50.27)                                        
 10 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR         NT    1:33.42        
                  42.67     1:33.42 (50.75)                                        
 11 Driesen, Bella      11 SMC-MR               1:46.00    1:37.97        
                  44.81     1:37.97 (53.16)                                        
 12 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR         NT    1:50.68        
 13 Rios, Stephanie K   11 SPAR-MR                   NT    1:56.33        
                  51.53   1:56.33 (1:04.80)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Shaun      12 Sailfish-MR          1:09.06    1:06.18 JO     
                  30.16     1:06.18 (36.02)                                        
  2 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR    1:07.81    1:06.89 JO     
                  31.65     1:06.89 (35.24)                                        
  3 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    1:07.97    1:08.64 JO     
                  32.00     1:08.64 (36.64)                                        
  4 Tully, Ally M       12 Rivertown Rays-MR    1:10.57    1:10.31 JO     
                  32.97     1:10.31 (37.34)                                        
  5 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR         NT    1:12.21 SILV   
                  33.76     1:12.21 (38.45)                                        
  6 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    1:16.49    1:18.01 SILV   
                  35.76     1:18.01 (42.25)                                        
  7 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    1:40.00    1:18.37 SILV   
                  34.80     1:18.37 (43.57)                                        
  8 Bartlett, Grace     11 SMC-MR               1:33.00    1:20.24        
                  38.73     1:20.24 (41.51)                                        
  9 Mulvey, Daniella R  12 Rivertown Rays-MR    1:23.57    1:21.48        
                  36.70     1:21.48 (44.78)                                        
 10 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR    1:27.59    1:25.52        
                  38.19     1:25.52 (47.33)                                        
 11 Crane, Daniela      12 Rivertown Rays-MR    1:28.87    1:26.83        
                  41.09     1:26.83 (45.74)                                        
 12 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR    1:28.67    1:27.88        
                  41.78     1:27.88 (46.10)                                        
 13 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR              2:15.83    1:34.66        
                  44.85     1:34.66 (49.81)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  JO
              2:31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    2:26.99    2:32.00        
                  31.79     1:11.63 (39.84)     1:55.95 (44.32)     2:32.00 (36.05)
  2 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    2:37.14    2:35.57        
                  32.89     1:13.79 (40.90)     1:59.95 (46.16)     2:35.57 (35.62)
  3 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    2:49.06    2:38.70        
                  33.61     1:14.61 (41.00)     2:02.26 (47.65)     2:38.70 (36.44)
  4 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    2:44.79    2:41.35        
                  35.10     1:16.50 (41.40)     2:06.59 (50.09)     2:41.35 (34.76)
  5 San Martin, Emma S  12 SPAR-MR              2:47.49    2:41.75        
                  37.10     1:18.37 (41.27)     2:05.68 (47.31)     2:41.75 (36.07)
  6 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    2:47.28    2:46.33        
  7 Siegel, Molly E     12 SMC-MR               3:06.09    3:02.59        
                  41.79     1:28.32 (46.53)     2:19.33 (51.01)     3:02.59 (43.26)
  8 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR    3:08.23    3:04.93        
                  41.78     1:32.55 (50.77)     2:23.21 (50.66)     3:04.93 (41.72)
  9 Cuadrado, Katelyn   12 MAD-MR               3:18.71    3:09.31        
                  39.38     1:27.75 (48.37)     2:24.91 (57.16)     3:09.31 (44.40)
 10 Whyte, Rhiannon     11 SMC-MR               3:08.00    3:10.80        
                  39.88     1:24.52 (44.64)   2:25.42 (1:00.90)     3:10.80 (45.38)
 11 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR    3:21.00    3:11.93        
 12 Tassio, Tara J      11 SPAR-MR              3:30.23    3:14.85        
                  45.42     1:38.66 (53.24)     2:32.65 (53.99)     3:14.85 (42.20)
 -- Bartlett, Grace     11 SMC-MR               3:08.00         DQ        
                  40.90     1:26.56 (45.66)     2:20.83 (54.27)          DQ (47.66)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             1:53.35    1:52.53        
     1) Schwab, Carly A 11              2) Tully, Ally M 12               
     3) Nichols, Mary H 11              4) Finkelberg, Abigail R 12       
                  29.97       57.31 (27.34)     1:24.89 (27.58)     1:52.53 (27.64)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             2:03.61    1:56.73        
     1) Donoghue, Megan M 12            2) Sharabun, Christine 12         
     3) Goldstein, Claire M 12          4) Ketron, Anna E 11              
                  29.43       59.00 (29.57)     1:27.54 (28.54)     1:56.73 (29.19)
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'C'             2:14.86    2:10.75        
     1) Steinberg, Jesse L 12           2) Iaconis, Alden E 12            
     3) Monica, Amelia C 11             4) Mulvey, Daniella R 12          
                  29.48     1:02.79 (33.31)     1:38.49 (35.70)     2:10.75 (32.26)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                28.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR      26.28      27.12 SILV   
  2 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR      27.04      27.82 SILV   
  3 Perez, Kyara        13 MAD-MR                 28.15      28.44 SILV   
  4 Flynn, Kate E       14 SPAR-MR                28.64      28.97        
  5 Gonzalez, Angelika  14 MAD-MR                 29.97      29.29        
  6 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR      28.94      29.80        
  7 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR      29.94      30.34        
  8 Banc, Olivia R      13 Rivertown Rays-MR      31.16      30.35        
  9 Szpynda, Emily      13 SMC-MR                 29.75      30.68        
 10 Szpynda, Adriana    13 SMC-MR                 31.16      30.93        
 11 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR      30.65      31.71        
 12 Giannelli, Sophia   13 SMC-MR                 31.95      32.65        
 13 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR      33.13      32.98        
 14 Moseley, Saidi      13 Sailfish-MR            36.53      33.69        
 15 Cartularo, Madison  13 SMC-MR                 33.10      33.93        
 16 Vogel, Morgan       13 SMC-MR                 33.81      35.40        
 17 Arzu-Williams, Naj  14 MAD-MR                 35.53      36.02        
 18 Terilli, Elizabeth  13 Rivertown Rays-MR         NT      37.05        
 19 Talty, Hadley       13 SMC-MR                 35.00      37.16        
 20 McGlew, Sophia M    13 Rivertown Rays-MR      39.20      38.64        
 -- Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR      35.38         NS        
 -- Siegel, Lucy        13 SMC-MR                 31.39         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
              1:03.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Marissa   14 Empire-MR              54.43      56.17 JO     
                  27.11       56.17 (29.06)                                        
  2 Malendowicz, Kasia  14 Empire-MR              54.00      57.14 JO     
                  27.81       57.14 (29.33)                                        
  3 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR      56.47      57.28 JO     
                  27.77       57.28 (29.51)                                        
  4 Ruggiero, Julia P   13 Empire-MR              56.97      57.74 JO     
                  28.07       57.74 (29.67)                                        
  5 Kelly, Kerry A      14 Empire-MR              56.61      58.49 SILV   
                  28.38       58.49 (30.11)                                        
  6 Schlesinger, Sarah  14 Empire-MR              54.68      58.68 SILV   
                  28.49       58.68 (30.19)                                        
  7 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR      58.26      58.89 SILV   
                  28.32       58.89 (30.57)                                        
  8 Kozma, Blanka       13 Empire-MR              55.98      59.68 SILV   
                  29.24       59.68 (30.44)                                        
  9 Amar, Kelly A       14 Empire-MR              57.98      59.80 SILV   
                  28.87       59.80 (30.93)                                        
 10 O'Sullivan, Mauree  14 Empire-MR              58.14    1:00.50 SILV   
                  28.89     1:00.50 (31.61)                                        
 11 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR      58.60    1:00.94 SILV   
                  29.46     1:00.94 (31.48)                                        
 12 Flynn, Kate E       14 SPAR-MR              1:04.40    1:01.35 SILV   
                  29.28     1:01.35 (32.07)                                        
 13 Betts, Sarah        14 Sailfish-MR          1:00.46    1:01.87 SILV   
                  29.68     1:01.87 (32.19)                                        
 14 Perez, Kyara        13 MAD-MR               1:04.04    1:02.89 SILV   
                  30.43     1:02.89 (32.46)                                        
 15 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    1:05.42    1:04.86        
                  30.69     1:04.86 (34.17)                                        
 16 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR    1:03.39    1:05.33        
                  30.61     1:05.33 (34.72)                                        
 17 Szpynda, Emily      13 SMC-MR               1:05.37    1:06.07        
                  32.00     1:06.07 (34.07)                                        
 18 Szpynda, Adriana    13 SMC-MR               1:09.05    1:06.46        
                  32.28     1:06.46 (34.18)                                        
 19 Fauver, Lily        13 SMC-MR               1:05.78    1:06.48        
                  32.53     1:06.48 (33.95)                                        
 20 Banc, Olivia R      13 Rivertown Rays-MR    1:09.80    1:07.37        
                  31.52     1:07.37 (35.85)                                        
 21 Dymes, Margaret     13 SPAR-MR              1:12.10    1:10.01        
                  33.30     1:10.01 (36.71)                                        
 22 Giannelli, Sophia   13 SMC-MR               1:10.80    1:10.03        
                  33.35     1:10.03 (36.68)                                        
 23 Bruni, Liz J        14 Rivertown Rays-MR    1:17.03    1:11.06        
                  33.75     1:11.06 (37.31)                                        
 24 Buscema, Pamela     13 SMC-MR               1:11.65    1:12.38        
                  33.65     1:12.38 (38.73)                                        
 25 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR    1:21.59    1:15.91        
                  35.07     1:15.91 (40.84)                                        
 26 Moseley, Saidi      13 Sailfish-MR          1:17.22    1:16.58        
                  36.32     1:16.58 (40.26)                                        
 27 Terilli, Elizabeth  13 Rivertown Rays-MR    1:22.43    1:19.86        
                  38.12     1:19.86 (41.74)                                        
 28 Arzu-Williams, Naj  14 MAD-MR               1:27.38    1:21.60        
                  36.69     1:21.60 (44.91)                                        
 29 McGlew, Sophia M    13 Rivertown Rays-MR    1:27.72    1:28.57        
                  39.79     1:28.57 (48.78)                                        
 -- Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR    1:16.33         NS        
 -- Wheeler, Cescily    14 SMC-MR               1:05.59         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.99  JO
              2:16.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR    2:02.81    2:02.08 JO     
                  28.73       59.78 (31.05)     1:31.58 (31.80)     2:02.08 (30.50)
  2 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR    2:04.00    2:02.25 JO     
                  28.65       59.74 (31.09)     1:31.45 (31.71)     2:02.25 (30.80)
  3 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    2:07.59    2:10.07 SILV   
                  29.54     1:01.44 (31.90)     1:35.51 (34.07)     2:10.07 (34.56)
  4 Betts, Sarah        14 Sailfish-MR          2:15.09    2:18.56        
                  31.03     1:05.84 (34.81)     1:41.68 (35.84)     2:18.56 (36.88)
  5 Forsyth, Kaitlyn    14 Sailfish-MR          2:16.87    2:21.15        
                  32.46     1:08.49 (36.03)     1:45.12 (36.63)     2:21.15 (36.03)
  6 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR    2:21.11    2:24.13        
                  31.51     1:07.84 (36.33)     1:46.26 (38.42)     2:24.13 (37.87)
  7 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR    2:31.40    2:25.10        
                  32.78     1:08.89 (36.11)     1:46.91 (38.02)     2:25.10 (38.19)
  8 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    2:20.72    2:25.84        
                  32.35     1:08.21 (35.86)     1:47.47 (39.26)     2:25.84 (38.37)
  9 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR    2:46.19    2:49.05        
                  36.70     1:19.73 (43.03)     2:04.90 (45.17)     2:49.05 (44.15)
 10 Lewis, Marissa B    14 SPAR-MR              3:06.22    2:52.02        
                  37.72     1:20.38 (42.66)     2:06.56 (46.18)     2:52.02 (45.46)
 11 Moseley, Saidi      13 Sailfish-MR               NT    2:58.21        
                  38.63     1:22.67 (44.04)     2:09.50 (46.83)     2:58.21 (48.71)
 -- Antoine, Lucia      14 Sailfish-MR          2:26.68         NS        
 -- Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR    3:05.63         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Bebe B    14 Empire-MR              59.91    1:02.37 JO     
                  30.69     1:02.37 (31.68)                                        
  2 O'Sullivan, Mauree  14 Empire-MR            1:00.78    1:04.78 JO     
                  31.68     1:04.78 (33.10)                                        
  3 Kelly, Kerry A      14 Empire-MR            1:08.27    1:04.79 JO     
                  32.11     1:04.79 (32.68)                                        
  4 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR    1:04.19    1:05.34 JO     
                  32.10     1:05.34 (33.24)                                        
  5 Malendowicz, Kasia  14 Empire-MR            1:06.09    1:07.46 SILV   
                  32.78     1:07.46 (34.68)                                        
  6 Amar, Kelly A       14 Empire-MR            1:07.78    1:09.64 SILV   
                  33.36     1:09.64 (36.28)                                        
  7 Thompson, Marissa   14 Empire-MR            1:09.97    1:11.61 SILV   
                  35.09     1:11.61 (36.52)                                        
  8 Betts, Sarah        14 Sailfish-MR          1:07.31    1:12.66 SILV   
                  34.41     1:12.66 (38.25)                                        
  9 Kozma, Blanka       13 Empire-MR            1:08.20    1:14.02 SILV   
                  36.23     1:14.02 (37.79)                                        
 10 Gonzalez, Angelika  14 MAD-MR               1:13.43    1:14.34 SILV   
                  36.53     1:14.34 (37.81)                                        
 11 Fauver, Lily        13 SMC-MR               1:12.81    1:14.38 SILV   
                  36.44     1:14.38 (37.94)                                        
 12 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    1:16.17    1:15.50        
                  37.09     1:15.50 (38.41)                                        
 13 Szpynda, Adriana    13 SMC-MR               1:13.89    1:17.03        
                  38.14     1:17.03 (38.89)                                        
 14 Buscema, Pamela     13 SMC-MR               1:16.20    1:20.33        
                  39.74     1:20.33 (40.59)                                        
 15 Szpynda, Emily      13 SMC-MR               1:16.72    1:21.06        
                  39.99     1:21.06 (41.07)                                        
 16 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR    1:20.44    1:21.15        
                  39.21     1:21.15 (41.94)                                        
 17 Giannelli, Sophia   13 SMC-MR               1:26.71    1:25.05        
                  42.49     1:25.05 (42.56)                                        
 18 Cartularo, Madison  13 SMC-MR               1:26.24    1:27.24        
                  42.33     1:27.24 (44.91)                                        
 19 McGlew, Sophia M    13 Rivertown Rays-MR    1:34.44    1:33.31        
                  44.76     1:33.31 (48.55)                                        
 20 Terilli, Elizabeth  13 Rivertown Rays-MR    1:35.96    1:33.71        
                  46.29     1:33.71 (47.42)                                        
 21 Talty, Hadley       13 SMC-MR               1:26.00    1:34.17        
                  45.31     1:34.17 (48.86)                                        
 22 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR    1:34.79    1:35.71        
                  45.68     1:35.71 (50.03)                                        
 -- Arzu-Williams, Naj  14 MAD-MR               1:42.00         DQ        
 -- Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR    1:34.14         NS        
 -- Wheeler, Cescily    14 SMC-MR               1:12.19         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR    2:14.74    2:16.61 JO     
                  32.88     1:07.17 (34.29)     1:42.40 (35.23)     2:16.61 (34.21)
  2 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR    2:13.20    2:17.74 JO     
                  32.96     1:07.73 (34.77)     1:42.98 (35.25)     2:17.74 (34.76)
  3 Betts, Sarah        14 Sailfish-MR          2:33.64    2:30.17 SILV   
                  35.13     1:12.89 (37.76)     1:51.16 (38.27)     2:30.17 (39.01)
  4 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    2:19.71    2:31.39 SILV   
                  34.93     1:13.21 (38.28)     1:52.51 (39.30)     2:31.39 (38.88)
  5 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    2:39.59    2:40.27 SILV   
                  37.29     1:18.86 (41.57)     2:00.38 (41.52)     2:40.27 (39.89)
  6 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR         NT    2:48.00        
                  39.46     1:21.59 (42.13)     2:06.29 (44.70)     2:48.00 (41.71)
  7 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    2:58.88    2:49.27        
                  38.98     1:21.75 (42.77)     2:06.49 (44.74)     2:49.27 (42.78)
  8 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR         NT    2:53.28        
                  39.59     1:23.61 (44.02)     2:09.26 (45.65)     2:53.28 (44.02)
  9 Banc, Olivia R      13 Rivertown Rays-MR         NT    2:54.81        
                  42.10     1:25.78 (43.68)     2:11.54 (45.76)     2:54.81 (43.27)
 10 Lewis, Marissa B    14 SPAR-MR                   NT    3:13.42        
                  44.27     1:32.81 (48.54)     2:23.43 (50.62)     3:13.42 (49.99)
 11 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR         NT    3:20.76        
                  46.10     1:37.19 (51.09)     2:28.60 (51.41)     3:20.76 (52.16)
 -- Antoine, Lucia      14 Sailfish-MR          3:07.01         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR    1:15.47    1:17.79 SILV   
                  37.08     1:17.79 (40.71)                                        
  2 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR    1:22.36    1:22.35 SILV   
                  38.91     1:22.35 (43.44)                                        
  3 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    1:22.02    1:22.42 SILV   
                  39.49     1:22.42 (42.93)                                        
  4 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR         NT    1:24.54        
                  39.57     1:24.54 (44.97)                                        
  5 Forsyth, Kaitlyn    14 Sailfish-MR          1:26.33    1:27.50        
                  41.75     1:27.50 (45.75)                                        
  6 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR    1:26.62    1:29.00        
                  40.66     1:29.00 (48.34)                                        
  7 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    1:28.17    1:29.80        
                  42.79     1:29.80 (47.01)                                        
  8 Banc, Olivia R      13 Rivertown Rays-MR    1:40.24    1:33.01        
                  43.84     1:33.01 (49.17)                                        
  9 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR    1:39.66    1:41.71        
                  46.72     1:41.71 (54.99)                                        
 10 Lewis, Marissa B    14 SPAR-MR              1:44.38    1:45.34        
                  50.49     1:45.34 (54.85)                                        
 11 Moseley, Saidi      13 Sailfish-MR          2:03.52    1:58.58        
                  53.92   1:58.58 (1:04.66)                                        
 -- Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR    1:36.91         NS        
 -- Antoine, Lucia      14 Sailfish-MR          1:41.38         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Marissa   14 Empire-MR            2:32.83    2:36.12 JO     
                  36.18     1:15.17 (38.99)     1:54.96 (39.79)     2:36.12 (41.16)
  2 Thompson, Bebe B    14 Empire-MR            2:34.88    2:40.13 JO     
                  37.15     1:17.29 (40.14)     1:58.44 (41.15)     2:40.13 (41.69)
  3 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR    2:41.16    2:42.80 JO     
                  37.28     1:18.71 (41.43)     2:00.60 (41.89)     2:42.80 (42.20)
  4 O'Sullivan, Mauree  14 Empire-MR            2:36.17    2:45.21 SILV   
                  37.80     1:19.65 (41.85)     2:02.83 (43.18)     2:45.21 (42.38)
  5 Kelly, Kerry A      14 Empire-MR            2:46.13    2:45.87 SILV   
                  38.84     1:21.07 (42.23)     2:04.06 (42.99)     2:45.87 (41.81)
  6 Schlesinger, Sarah  14 Empire-MR            2:40.28    2:46.00 SILV   
                  37.86                             2:03.26 ( )     2:46.00 (42.74)
  7 Amar, Kelly A       14 Empire-MR            2:59.22    2:49.70 SILV   
                  39.46     1:23.38 (43.92)     2:06.64 (43.26)     2:49.70 (43.06)
  8 Perez, Kyara        13 MAD-MR               2:52.03    2:51.89 SILV   
                  38.11     1:23.03 (44.92)     2:08.04 (45.01)     2:51.89 (43.85)
  9 Ruggiero, Julia P   13 Empire-MR            2:46.02    2:52.49 SILV   
                  39.73     1:23.37 (43.64)     2:08.21 (44.84)     2:52.49 (44.28)
 10 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR         NT    2:55.05 SILV   
                  40.26     1:25.24 (44.98)     2:10.59 (45.35)     2:55.05 (44.46)
 11 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    2:58.19    2:59.85        
                  40.02     1:25.82 (45.80)     2:13.18 (47.36)     2:59.85 (46.67)
 12 Dymes, Margaret     13 SPAR-MR              3:13.74    3:02.34        
                  41.17     1:27.29 (46.12)     2:14.11 (46.82)     3:02.34 (48.23)
 13 Cartularo, Madison  13 SMC-MR               3:06.90    3:04.25        
 14 Forsyth, Kaitlyn    14 Sailfish-MR          3:02.78    3:04.96        
                  42.58     1:29.97 (47.39)     2:17.97 (48.00)     3:04.96 (46.99)
 15 Bruni, Liz J        14 Rivertown Rays-MR         NT    3:10.90        
                  43.95     1:31.33 (47.38)     2:21.29 (49.96)     3:10.90 (49.61)
 16 Vogel, Morgan       13 SMC-MR               3:24.00    3:21.15        
                  47.36     1:38.44 (51.08)     2:30.29 (51.85)     3:21.15 (50.86)
 17 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR         NT    3:32.58        
                  47.42     1:41.99 (54.57)     2:39.38 (57.39)     3:32.58 (53.20)
 18 McGlew, Sophia M    13 Rivertown Rays-MR         NT    3:33.53        
                  48.53     1:42.54 (54.01)     2:39.09 (56.55)     3:33.53 (54.44)
 -- Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Bebe B    14 Empire-MR            1:00.63    1:02.31 JO     
                  29.43     1:02.31 (32.88)                                        
  2 Malendowicz, Kasia  14 Empire-MR            1:00.48    1:07.07 SILV   
                  30.89     1:07.07 (36.18)                                        
  3 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR         NT    1:07.40 SILV   
                  30.64     1:07.40 (36.76)                                        
  4 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    1:04.35    1:07.94 SILV   
                  31.31     1:07.94 (36.63)                                        
  5 Ruggiero, Julia P   13 Empire-MR            1:05.98    1:08.52 SILV   
                  31.76     1:08.52 (36.76)                                        
  6 Flynn, Kate E       14 SPAR-MR              1:15.20    1:10.56 SILV   
                  32.80     1:10.56 (37.76)                                        
  7 Kozma, Blanka       13 Empire-MR            1:09.33    1:12.73        
                  33.53     1:12.73 (39.20)                                        
  8 O'Sullivan, Mauree  14 Empire-MR            1:11.47    1:12.80        
                  33.56     1:12.80 (39.24)                                        
  9 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    1:17.12    1:16.02        
                  33.83     1:16.02 (42.19)                                        
 10 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR    1:12.37    1:16.60        
                  34.53     1:16.60 (42.07)                                        
 11 Forsyth, Kaitlyn    14 Sailfish-MR          1:18.27    1:21.28        
                  38.07     1:21.28 (43.21)                                        
 12 Szpynda, Emily      13 SMC-MR               1:29.00    1:21.55        
                  37.30     1:21.55 (44.25)                                        
 13 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    1:19.86    1:23.10        
                  37.71     1:23.10 (45.39)                                        
 14 Buscema, Pamela     13 SMC-MR               1:23.23    1:25.74        
                  38.86     1:25.74 (46.88)                                        
 15 Bruni, Liz J        14 Rivertown Rays-MR         NT    1:29.37        
                  40.82     1:29.37 (48.55)                                        
 16 Giannelli, Sophia   13 SMC-MR               1:33.60    1:33.60        
                  42.16     1:33.60 (51.44)                                        
 -- Schlesinger, Sarah  14 Empire-MR            1:00.78         NS        
 -- Wheeler, Cescily    14 SMC-MR               1:18.22         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  JO
              2:30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR    2:23.02    2:28.34 SILV   
                  32.38     1:10.31 (37.93)     1:49.48 (39.17)     2:28.34 (38.86)
  2 Betts, Sarah        14 Sailfish-MR          2:46.71    2:46.22        
                  35.26     1:17.06 (41.80)     2:02.01 (44.95)     2:46.22 (44.21)
  3 Forsyth, Kaitlyn    14 Sailfish-MR          3:05.03    2:53.57        
                  37.75     1:23.12 (45.37)     2:09.68 (46.56)     2:53.57 (43.89)
  4 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    2:53.56    2:59.74        
                  38.07     1:25.35 (47.28)     2:14.57 (49.22)     2:59.74 (45.17)
  5 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR         NT    3:06.68        
                  38.92     1:26.63 (47.71)     2:18.30 (51.67)     3:06.68 (48.38)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  JO
              2:23.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Bebe B    14 Empire-MR            2:09.62    2:12.98 JO     
                  29.23     1:02.07 (32.84)     1:42.30 (40.23)     2:12.98 (30.68)
  2 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR    2:18.17    2:14.50 JO     
                  29.12     1:02.74 (33.62)     1:43.43 (40.69)     2:14.50 (31.07)
  3 Schlesinger, Sarah  14 Empire-MR            2:12.44    2:17.34 JO     
                  30.28     1:05.96 (35.68)     1:46.32 (40.36)     2:17.34 (31.02)
  4 Kelly, Kerry A      14 Empire-MR            2:18.91    2:19.60 JO     
                  30.15     1:05.46 (35.31)     1:48.83 (43.37)     2:19.60 (30.77)
  5 Thompson, Marissa   14 Empire-MR            2:13.87    2:20.15 JO     
                  30.63     1:07.40 (36.77)     1:48.07 (40.67)     2:20.15 (32.08)
  6 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR    2:21.73    2:21.59 JO     
                  31.64     1:07.29 (35.65)     1:49.56 (42.27)     2:21.59 (32.03)
  7 Amar, Kelly A       14 Empire-MR            2:20.93    2:23.01 SILV   
                  29.99     1:06.15 (36.16)     1:50.85 (44.70)     2:23.01 (32.16)
  8 Ruggiero, Julia P   13 Empire-MR            2:20.50    2:23.30 SILV   
                  31.23     1:06.68 (35.45)     1:52.12 (45.44)     2:23.30 (31.18)
  9 Malendowicz, Kasia  14 Empire-MR            2:17.97    2:23.56        
 10 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    2:25.20    2:31.68        
                  31.86     1:09.67 (37.81)     1:57.53 (47.86)     2:31.68 (34.15)
 11 Kozma, Blanka       13 Empire-MR            2:26.90    2:32.27        
                  33.64     1:11.44 (37.80)     2:00.65 (49.21)     2:32.27 (31.62)
 12 Betts, Sarah        14 Sailfish-MR          2:37.11    2:33.15        
                  32.58     1:10.63 (38.05)     1:58.95 (48.32)     2:33.15 (34.20)
 13 Forsyth, Kaitlyn    14 Sailfish-MR          2:31.58    2:35.81        
 14 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    2:38.70    2:38.43        
                  36.65     1:15.91 (39.26)     2:01.47 (45.56)     2:38.43 (36.96)
 15 Gonzalez, Angelika  14 MAD-MR               2:46.01    2:42.05        
                  34.29     1:16.27 (41.98)     2:06.37 (50.10)     2:42.05 (35.68)
 16 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR    2:45.91    2:44.72        
                  37.44     1:18.90 (41.46)     2:05.45 (46.55)     2:44.72 (39.27)
 17 Fauver, Lily        13 SMC-MR               2:47.11    2:47.68        
                  39.90     1:19.04 (39.14)     2:10.69 (51.65)     2:47.68 (36.99)
 18 Dymes, Margaret     13 SPAR-MR              2:53.41    2:47.77        
                  36.30     1:17.91 (41.61)     2:06.97 (49.06)     2:47.77 (40.80)
 19 Vogel, Morgan       13 SMC-MR               2:58.00    3:01.40        
 20 Talty, Hadley       13 SMC-MR               2:59.00    3:09.45        
                  44.20     1:29.07 (44.87)     2:26.08 (57.01)     3:09.45 (43.37)
 21 Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR    3:16.40    3:15.62        
                  41.68     1:34.76 (53.08)     2:30.57 (55.81)     3:15.62 (45.05)
 -- Wheeler, Cescily    14 SMC-MR               2:42.91         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             3:59.17    4:07.83        
     1) Sullivan, Emily R 13            2) Conrad, Alyssa R 13            
     3) Makovic, Vanessa 13             4) McClung, Demi R 14             
                  28.34       59.34 (59.34)     1:30.19 (30.85)   2:04.73 (1:05.39)
        2:35.00 (30.27)   3:08.71 (1:03.98)     3:36.94 (28.23)     4:07.83 (59.12)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             4:26.59    4:38.89        
     1) Donoghue, Mary E 14             2) McManus, Hallie G 13           
     3) Banc, Olivia R 13               4) Elwood, Kylie M 13             
                  33.53   1:10.60 (1:10.60)     1:41.91 (31.31)   2:18.33 (1:07.73)
        2:51.71 (33.38)   3:29.78 (1:11.45)     4:02.52 (32.74)   4:38.89 (1:09.11)
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kerrich, Zoe A      16 Rivertown Rays-MR      55.82      57.43 JO     
                  27.53       57.43 (29.90)                                        
  2 McClung, Taylor R   15 Rivertown Rays-MR      57.88      59.23 SILV   
                  28.66       59.23 (30.57)                                        
  3 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR      58.75    1:00.50 SILV   
                  28.97     1:00.50 (31.53)                                        
  4 Schwartz, Isabella  15 Rivertown Rays-MR    1:03.52    1:01.43        
                  28.96     1:01.43 (32.47)                                        
  5 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR      58.13    1:01.46        
                  29.48     1:01.46 (31.98)                                        
  6 Abrams, Maria       15 SMC-MR                 59.05    1:01.59        
                  29.56     1:01.59 (32.03)                                        
  7 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR    1:01.88    1:01.92        
                  29.99     1:01.92 (31.93)                                        
  8 Feigin, Amanda M    17 Rivertown Rays-MR    1:02.64    1:04.23        
                  30.83     1:04.23 (33.40)                                        
  9 Rojas, Emma         17 SMC-MR               1:02.67    1:06.35        
                  32.19     1:06.35 (34.16)                                        
 10 Valerio, Edwina     17 MAD-MR               1:06.40    1:07.38        
                  30.87     1:07.38 (36.51)                                        
 11 Mena, Zuri          16 MAD-MR               1:07.74    1:08.32        
                  32.17     1:08.32 (36.15)                                        
 12 Sanchez, Keyko      17 MAD-MR               1:07.90    1:11.20        
                  33.30     1:11.20 (37.90)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  JO
              2:29.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Taylor R   15 Rivertown Rays-MR    2:21.23    2:23.92 SILV   
                  33.71     1:09.23 (35.52)     1:46.40 (37.17)     2:23.92 (37.52)
  2 Kerrich, Zoe A      16 Rivertown Rays-MR    2:27.31    2:28.90 SILV   
                                                    1:51.11 ( )     2:28.90 (37.79)
  3 Feigin, Amanda M    17 Rivertown Rays-MR    2:35.39    2:35.76        
                  36.51     1:15.24 (38.73)     1:55.75 (40.51)     2:35.76 (40.01)
  4 Johnson, Anna B     15 Sailfish-MR          2:40.28    2:37.93        
                  35.68     1:15.71 (40.03)     1:57.71 (42.00)     2:37.93 (40.22)
  5 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:23.96    2:40.23        
                  36.06     1:15.57 (39.51)     1:55.94 (40.37)     2:40.23 (44.29)
  6 Rojas, Emma         17 SMC-MR               2:33.02    2:40.59        
                  37.20     1:17.31 (40.11)     1:59.24 (41.93)     2:40.59 (41.35)
  7 Valerio, Edwina     17 MAD-MR               2:54.47    2:53.71        
                  39.52     1:22.96 (43.44)     2:09.09 (46.13)     2:53.71 (44.62)
  8 Sanchez, Keyko      17 MAD-MR               2:49.00    2:54.08        
                  38.54     1:22.63 (44.09)     2:08.63 (46.00)     2:54.08 (45.45)
  9 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    2:42.43    2:56.12        
                  41.24     1:26.50 (45.26)     2:12.61 (46.11)     2:56.12 (43.51)
 10 Mena, Zuri          16 MAD-MR               3:16.87    3:10.23        
                  44.18                             2:22.47 ( )     3:10.23 (47.76)
 -- Schwartz, Isabella  15 Rivertown Rays-MR    2:42.47         NS        
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:22.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Maria       15 SMC-MR               2:24.50    2:25.33        
                  30.29     1:06.49 (36.20)     1:50.28 (43.79)     2:25.33 (35.05)
  2 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:26.91    2:32.30        
                  32.25     1:11.12 (38.87)     1:57.65 (46.53)     2:32.30 (34.65)
  3 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR    2:31.53    2:34.14        
                  34.66     1:14.73 (40.07)     1:59.30 (44.57)     2:34.14 (34.84)
  4 Schwartz, Isabella  15 Rivertown Rays-MR         NT    2:34.96        
                  34.11     1:16.69 (42.58)     2:00.66 (43.97)     2:34.96 (34.30)
  5 Feigin, Amanda M    17 Rivertown Rays-MR    2:33.59    2:36.84        
                  33.92     1:13.21 (39.29)     2:01.10 (47.89)     2:36.84 (35.74)
  6 Sandoval, Lizbeth   15 Sailfish-MR          2:33.93    2:38.77        
                  34.05     1:12.11 (38.06)     2:00.94 (48.83)     2:38.77 (37.83)
  7 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    2:35.04    2:38.95        
                  32.48     1:16.18 (43.70)     2:03.70 (47.52)     2:38.95 (35.25)
  8 Johnson, Anna B     15 Sailfish-MR          2:38.13    2:40.48        
                  34.66     1:15.57 (40.91)     2:05.51 (49.94)     2:40.48 (34.97)
  9 Rojas, Emma         17 SMC-MR               2:41.39    2:45.25        
                  35.23     1:17.09 (41.86)     2:09.01 (51.92)     2:45.25 (36.24)
 10 Valerio, Edwina     17 MAD-MR               2:47.21    2:48.95        
                  33.99     1:16.46 (42.47)     2:08.79 (52.33)     2:48.95 (40.16)
 11 Sanchez, Keyko      17 MAD-MR               2:39.00    2:50.24        
                  35.59     1:17.47 (41.88)     2:08.68 (51.21)     2:50.24 (41.56)
 12 Mena, Zuri          16 MAD-MR               3:08.13    2:58.91        
                  35.38     1:20.80 (45.42)     2:16.14 (55.34)     2:58.91 (42.77)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kerrich, Zoe A      16 Rivertown Rays-MR    1:09.47    1:12.96        
                  34.44     1:12.96 (38.52)                                        
  2 Abrams, Maria       15 SMC-MR               1:17.17    1:18.85        
                  37.45     1:18.85 (41.40)                                        
  3 Schwartz, Isabella  15 Rivertown Rays-MR    1:18.78    1:20.32        
                  37.26     1:20.32 (43.06)                                        
  4 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR    1:19.61    1:20.86        
                  38.08     1:20.86 (42.78)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Taylor R   15 Rivertown Rays-MR    2:31.52    2:37.81        
                  33.28     1:13.92 (40.64)     1:57.12 (43.20)     2:37.81 (40.69)
  2 Johnson, Anna B     15 Sailfish-MR          2:47.02    2:48.22        
                  38.29     1:22.53 (44.24)     2:07.33 (44.80)     2:48.22 (40.89)
  3 Sandoval, Lizbeth   15 Sailfish-MR          2:56.04    2:50.37        
                  35.77     1:18.68 (42.91)     2:04.50 (45.82)     2:50.37 (45.87)
 
Girls 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             4:22.88    4:35.44        
     1) McClung, Taylor R 15            2) Makovic, Tiffany 15            
     3) Kerrich, Zoe A 16               4) Feigin, Amanda M 17            
                  34.17   1:09.76 (1:09.76)     1:43.58 (33.82)   2:22.63 (1:12.87)
        2:55.09 (32.46)   3:33.53 (1:10.90)     4:02.65 (29.12)   4:35.44 (1:01.91)
  2 Madison Dolphins-MR  'A'                    5:18.40    5:53.66        
     1) Mena, Zuri 16                   2) Sanchez, Keyko 17              
     3) Valerio, Edwina 17              4) Harris, Chienne 15             
                  38.88   1:23.97 (1:23.97)     2:09.56 (45.59)   3:04.56 (1:40.59)
        3:38.97 (34.41)   4:22.09 (1:17.53)     5:03.13 (41.04)   5:53.66 (1:31.57)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR      34.00      33.79 SILV   
  2 McDermott, Brennan  10 SPAR-MR                39.48      35.25        
  3 Rocco, Chris M       9 SPAR-MR                43.00      35.27        
  4 King, Brendan D     10 Rivertown Rays-MR      34.10      35.58        
  5 Saich, Max M        10 SPAR-MR                35.52      36.03        
  6 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR                35.24      36.47        
  7 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR      37.49      37.27        
  8 LePage, James W     10 Rivertown Rays-MR      37.84      37.46        
  9 Tollinchi, Michael   9 Sailfish-MR            36.54      38.17        
 10 Zamarbide, Telmo    10 Sailfish-MR            37.28      38.35        
 11 Horan, Robert G      9 SPAR-MR                46.23      39.13        
 12 Gomez, Mathias       9 SPAR-MR                40.07      39.74        
 13 Kluender, Gavin T    9 SPAR-MR                43.91      39.79        
 14 Pedroza, Maddox     10 MAD-MR                 41.71      40.65        
 15 Powell, Shamir      10 MAD-MR                 41.95      40.91        
 16 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR      40.58      41.02        
 17 Morgan, Tom          8 SMC-MR                 40.09      41.18        
 18 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      41.57      41.25        
 19 Cekic, Luka C        8 Rivertown Rays-MR      39.58      41.26        
 20 Crane, Nicolas       9 Rivertown Rays-MR      43.74      41.27        
 21 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR      39.45      41.33        
 22 Brown, Kieran        8 SMC-MR                 40.18      41.34        
 23 Riviello, Joseph     8 Sailfish-MR            41.19      42.03        
 24 Preston, Dyllon S   10 Rivertown Rays-MR         NT      43.19        
 25 Esposito, Scott      8 SMC-MR                 45.63      43.55        
 26 Siegel, Cody         8 SMC-MR                 49.22      44.59        
 27 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      44.82      45.06        
 28 Roychoudhury, Deva   8 Sailfish-MR            50.33      48.01        
 29 Johnson, Graham R    9 Sailfish-MR            47.00      49.47        
 30 Soto, Emerson        8 Sailfish-MR            50.00      52.34        
 31 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      57.06      55.47        
 32 Hanlon, Jack         9 SMC-MR               1:00.39      55.91        
 33 Beame, Kyle          9 SMC-MR               1:05.00    1:00.81        
 -- Fontanella, Thomas   9 Sailfish-MR            36.62         NS        
 -- Bukowski, Filip      8 Sailfish-MR            52.91         NS        
 -- Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR      31.58         NS        
 -- Asa, Henry J        10 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:21.69    1:27.20 SILV   
                  41.56     1:27.20 (45.64)                                        
  2 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR    1:32.69    1:32.28 SILV   
                  44.93     1:32.28 (47.35)                                        
  3 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:32.68    1:33.25 SILV   
                  44.91     1:33.25 (48.34)                                        
  4 LePage, James W     10 Rivertown Rays-MR    1:37.93    1:35.13 SILV   
                  45.30     1:35.13 (49.83)                                        
  5 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR    1:35.91    1:37.98        
                  46.48     1:37.98 (51.50)                                        
  6 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR    1:49.75    1:39.60        
                  47.23     1:39.60 (52.37)                                        
  7 Gomez, Mathias       9 SPAR-MR              1:37.37    1:39.99        
                  46.26     1:39.99 (53.73)                                        
  8 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    1:42.24    1:40.43        
                  50.82     1:40.43 (49.61)                                        
  9 Zamarbide, Telmo    10 Sailfish-MR          1:37.21    1:41.83        
                  48.52     1:41.83 (53.31)                                        
 10 Powell, Shamir      10 MAD-MR               1:59.00    1:51.09        
                  53.49     1:51.09 (57.60)                                        
 11 Johnson, Graham R    9 Sailfish-MR          2:06.45    2:06.10        
                1:03.44   2:06.10 (1:02.66)                                        
 12 Hanlon, Jack         9 SMC-MR               1:50.00    2:19.27        
                1:05.69   2:19.27 (1:13.58)                                        
 -- Kluender, Gavin T    9 SPAR-MR                   NT         DQ        
                  52.88          DQ (57.07)                                        
 -- Bukowski, Filip      8 Sailfish-MR          2:17.11         NS        
 -- Fontanella, Thomas   9 Sailfish-MR          1:39.42         NS        
 -- Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:21.84         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 King, Brendan D     10 Rivertown Rays-MR      44.61      45.63 SILV   
  2 Gagliardi, Alexand  10 SMC-MR                 48.53      45.77 SILV   
  3 Largey, Kyle M      10 Rivertown Rays-MR      51.10      48.12 SILV   
  4 Powell, Shamir      10 MAD-MR                 46.53      49.75        
  5 Saich, Max M        10 SPAR-MR                50.12      49.79        
  6 Preston, Dyllon S   10 Rivertown Rays-MR         NT      50.42        
  7 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR      50.97      51.23        
  8 LePage, James W     10 Rivertown Rays-MR      54.81      52.79        
  9 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR      57.35      53.10        
 10 Pedroza, Maddox     10 MAD-MR                 53.70      53.50        
 11 Kluender, Gavin T    9 SPAR-MR                   NT      56.74        
 12 Cekic, Luka C        8 Rivertown Rays-MR    1:00.88      56.82        
 13 Siegel, Cody         8 SMC-MR                 57.64      57.86        
 14 Tollinchi, Michael   9 Sailfish-MR            55.41      58.32        
 15 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR    1:33.76    1:00.99        
 16 Riviello, Joseph     8 Sailfish-MR            57.86    1:07.17        
 17 Morgan, Tom          8 SMC-MR               1:07.41    1:08.55        
 18 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR         NT    1:10.03        
 19 Hanlon, Jack         9 SMC-MR               1:06.00    1:17.19        
 -- Esposito, Scott      8 SMC-MR                    NT         DQ        
 -- Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Asa, Henry J        10 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Zamarbide, Telmo    10 Sailfish-MR          1:00.70         DQ        
 -- Beame, Kyle          9 SMC-MR                 59.95         DQ        
 -- Crane, Nicolas       9 Rivertown Rays-MR      53.92         DQ        
 -- Roychoudhury, Deva   8 Sailfish-MR          1:02.45         DQ        
 -- Soto, Emerson        8 Sailfish-MR          1:03.45         DQ        
 -- Johnson, Graham R    9 Sailfish-MR               NT         DQ        
 -- Fontanella, Thomas   9 Sailfish-MR            49.71         NS        
 -- Bukowski, Filip      8 Sailfish-MR          1:03.12         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McDermott, Brennan  10 SPAR-MR                   NT      40.51 SILV   
  2 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR      44.10      42.65 SILV   
  3 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR                40.23      43.13 SILV   
  4 Gagliardi, Alexand  10 SMC-MR                 47.28      43.57 SILV   
  5 Largey, Kyle M      10 Rivertown Rays-MR      45.18      43.81 SILV   
  6 King, Brendan D     10 Rivertown Rays-MR      45.22      44.01        
  7 Rocco, Chris M       9 SPAR-MR                58.79      49.16        
  8 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR      49.55      50.13        
  9 Horan, Robert G      9 SPAR-MR                57.23      53.54        
 10 Pedroza, Maddox     10 MAD-MR                 38.78      53.60        
 11 Brown, Kieran        8 SMC-MR                 48.26      54.65        
 12 Esposito, Scott      8 SMC-MR                    NT      55.39        
 13 Morgan, Tom          8 SMC-MR               1:01.88      57.00        
 14 Cekic, Luka C        8 Rivertown Rays-MR      56.67      57.60        
 -- Preston, Dyllon S   10 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Siegel, Cody         8 SMC-MR                 59.00         DQ        
 -- LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR    1:04.51         DQ        
 -- Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:26.31    1:24.38 SILV   
                  39.61     1:24.38 (44.77)                                        
  2 Gagliardi, Alexand  10 SMC-MR               1:33.74    1:25.35 SILV   
                  41.65     1:25.35 (43.70)                                        
  3 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR              1:28.34    1:31.99        
                  42.72     1:31.99 (49.27)                                        
  4 Saich, Max M        10 SPAR-MR              1:34.95    1:32.49        
                  44.77     1:32.49 (47.72)                                        
  5 Largey, Kyle M      10 Rivertown Rays-MR         NT    1:33.58        
                  45.84     1:33.58 (47.74)                                        
  6 McDermott, Brennan  10 SPAR-MR                   NT    1:36.38        
                  41.19     1:36.38 (55.19)                                        
  7 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:43.75    1:39.82        
                  46.10     1:39.82 (53.72)                                        
  8 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR    1:37.81    1:41.64        
                  43.68     1:41.64 (57.96)                                        
  9 Crane, Nicolas       9 Rivertown Rays-MR    1:55.57    1:42.13        
                  47.10     1:42.13 (55.03)                                        
 10 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR         NT    1:44.11        
                  48.99     1:44.11 (55.12)                                        
 11 Tollinchi, Michael   9 Sailfish-MR          1:49.12    1:45.78        
                  51.58     1:45.78 (54.20)                                        
 12 Brown, Kieran        8 SMC-MR               1:51.05    1:46.28        
                  48.99     1:46.28 (57.29)                                        
 -- Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
                  55.67        DQ (1:04.38)                                        
 -- Gomez, Mathias       9 SPAR-MR              1:49.00         DQ        
                  44.96        DQ (1:01.79)                                        
 -- Asa, Henry J        10 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
                  46.20          DQ (50.57)                                        
 -- Horan, Robert G      9 SPAR-MR              2:10.23         DQ        
                  52.34          DQ (56.29)                                        
 -- Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:20.98         NS        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:21.05    2:23.68        
     1) McPhee, Tommy 9                 2) McClung, Max M 8               
     3) King, Brendan D 10              4) Tomasi, Alexander J 9          
                  33.59     1:10.04 (36.45)     1:45.86 (35.82)     2:23.68 (37.82)
  2 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             3:19.04    2:27.23        
     1) Brown, Kieran 8                 2) Siegel, Cody 8                 
     3) Morgan, Tom 8                   4) Gagliardi, Alexander 10        
                  46.11     1:33.32 (47.21)     2:10.16 (36.84)     2:27.23 (17.07)
  3 Spartans Swim Team-MR  'A'                       NT    2:31.66        
                  34.34     1:20.59 (46.25)     1:36.57 (15.98)     2:31.66 (55.09)
  4 Rivertown Aquatics Rays-MR  'C'             2:36.48    2:40.08        
     1) Boder, Jared 9                  2) Asa, Henry J 10                
     3) Cekic, Luka C 8                 4) Largey, Kyle M 10              
                  40.58     1:23.48 (42.90)     2:04.69 (41.21)     2:40.08 (35.39)
  5 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             2:29.91    2:42.75        
     1) Crane, Nicolas 9                2) LePage, James W 10             
     3) Hahn, Benjamin R 9              4) Katz, David 10                 
                  48.84     1:21.85 (33.01)     2:03.68 (41.83)     2:42.75 (39.07)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR      26.29      26.99 JO     
  2 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR      28.17      28.35 SILV   
  3 Paccione, Sawyer    12 Sailfish-MR            30.94      29.07 SILV   
  4 Gerken, Jack        12 SMC-MR                 29.18      29.12 SILV   
  5 Boies, Zachary      12 SMC-MR                 29.91      29.58 SILV   
  6 Clark, Kevin        12 MAD-MR                 30.33      30.32 SILV   
  7 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR      30.00      30.47 SILV   
  8 Vazquez, Christian  12 MAD-MR                 31.84      30.81 SILV   
  9 Razick, Adam A      12 Sailfish-MR            31.59      30.83 SILV   
 10 Lawson, Michael     12 Sailfish-MR            29.90      30.91 SILV   
 11 Carrazzone, Alexan  12 SPAR-MR                32.86      31.57        
 12 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR      32.24      32.77        
 13 Fontanella, Peter   11 Sailfish-MR            32.50      33.63        
 14 Meyler, Christophe  11 SMC-MR                 35.19      33.76        
 15 Miller, Emanuel     11 MAD-MR                 34.95      33.99        
 16 Sanchez, Wanderlei  12 MAD-MR                 34.11      34.11        
 17 Doyle, Robert W     12 Rivertown Rays-MR      33.64      35.27        
 18 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR      32.97      35.96        
 19 Kluender, Jared E   11 SPAR-MR              1:03.19      36.16        
 20 Stoll, Willem       11 SMC-MR                 33.57      36.21        
 21 Meyler, Brendan     12 SMC-MR                 35.29      37.45        
 22 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR      38.64      37.81        
 23 Gustin, Thomas J    11 SPAR-MR                38.56      39.94        
 -- Benfaida, Eric A    12 Sailfish-MR            35.02         NS        
 -- McCafferty, Sean    11 Sailfish-MR            38.54         NS        
 -- Lin, Daniel         11 Sailfish-MR            44.31         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR      57.97      59.61 JO     
                  28.20       59.61 (31.41)                                        
  2 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR    1:01.44    1:01.82 SILV   
                  29.78     1:01.82 (32.04)                                        
  3 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR    1:05.21    1:06.30 SILV   
                  32.44     1:06.30 (33.86)                                        
  4 Lawson, Michael     12 Sailfish-MR          1:08.24    1:06.87 SILV   
                  31.66     1:06.87 (35.21)                                        
  5 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR    1:05.95    1:07.42 SILV   
                  32.22     1:07.42 (35.20)                                        
  6 Razick, Adam A      12 Sailfish-MR          1:10.94    1:07.93 SILV   
                  31.81     1:07.93 (36.12)                                        
  7 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR    1:09.21    1:10.15        
                  33.44     1:10.15 (36.71)                                        
  8 Stoll, Willem       11 SMC-MR               1:15.52    1:15.84        
                  37.91     1:15.84 (37.93)                                        
  9 Case, Aidan         11 SPAR-MR              1:28.23    1:15.87        
                  36.12     1:15.87 (39.75)                                        
 10 Doyle, Robert W     12 Rivertown Rays-MR         NT    1:25.15        
                  38.26     1:25.15 (46.89)                                        
 11 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR    1:29.71    1:26.15        
 12 Lin, Daniel         11 Sailfish-MR          1:40.42    1:49.71        
                  46.82   1:49.71 (1:02.89)                                        
 -- Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    1:21.21         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR      29.98      30.00 JO     
  2 Paccione, Sawyer    12 Sailfish-MR            34.42      33.75 SILV   
  3 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR      34.60      36.31 SILV   
  4 Lawson, Michael     12 Sailfish-MR            35.41      36.34 SILV   
  5 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR      36.20      36.65 SILV   
  6 Boies, Zachary      12 SMC-MR                 38.85      36.72 SILV   
  7 Gerken, Jack        12 SMC-MR                 37.78      36.94 SILV   
  8 Carrazzone, Alexan  12 SPAR-MR                38.78      38.66 SILV   
  9 Stoll, Willem       11 SMC-MR                 39.30      39.75 SILV   
 10 Sanchez, Wanderlei  12 MAD-MR                 40.34      39.94 SILV   
 11 Vazquez, Christian  12 MAD-MR                 38.06      40.56 SILV   
 12 Fontanella, Peter   11 Sailfish-MR            40.12      40.78 SILV   
 13 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR      43.86      41.06 SILV   
 14 Doyle, Robert W     12 Rivertown Rays-MR         NT      41.07 SILV   
 15 Meyler, Christophe  11 SMC-MR                 44.55      41.90        
 16 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR      47.92      44.17        
 17 Miller, Emanuel     11 MAD-MR                 45.01      44.60        
 18 Meyler, Brendan     12 SMC-MR                 44.88      45.38        
 19 Kluender, Jared E   11 SPAR-MR                47.56      46.15        
 20 Gustin, Thomas J    11 SPAR-MR                48.86      47.42        
 -- Benfaida, Eric A    12 Sailfish-MR            44.47         NS        
 -- McCafferty, Sean    11 Sailfish-MR            49.12         NS        
 -- Lin, Daniel         11 Sailfish-MR            55.69         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR    1:13.57    1:13.79 SILV   
                  35.98     1:13.79 (37.81)                                        
  2 Lawson, Michael     12 Sailfish-MR          1:20.72    1:16.38 SILV   
                  37.16     1:16.38 (39.22)                                        
  3 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR    1:16.65    1:16.61 SILV   
  4 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR    1:17.99    1:17.06 SILV   
                  37.40     1:17.06 (39.66)                                        
  5 Torres, Cristian    12 Sailfish-MR          1:22.67    1:21.41 SILV   
                  40.35     1:21.41 (41.06)                                        
  6 Stoll, Willem       11 SMC-MR               1:25.94    1:23.34 SILV   
                  41.19     1:23.34 (42.15)                                        
  7 Doyle, Robert W     12 Rivertown Rays-MR    1:41.94    1:30.56        
                  44.08     1:30.56 (46.48)                                        
  8 Case, Aidan         11 SPAR-MR                   NT    1:32.85        
                  45.36     1:32.85 (47.49)                                        
  9 Lin, Daniel         11 Sailfish-MR          1:59.53    2:03.21        
                  59.36   2:03.21 (1:03.85)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:37.99  JO
              2:57.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    2:19.47    2:20.50 JO     
                  32.27     1:07.90 (35.63)     1:44.56 (36.66)     2:20.50 (35.94)
  2 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR         NT    2:39.68 SILV   
                  36.77     1:17.22 (40.45)     1:58.75 (41.53)     2:39.68 (40.93)
  3 Lawson, Michael     12 Sailfish-MR          2:45.91    2:49.99 SILV   
                  38.59     1:20.55 (41.96)     2:05.92 (45.37)     2:49.99 (44.07)
  4 Razick, Adam A      12 Sailfish-MR          3:02.14    3:03.38        
                  42.52     1:29.33 (46.81)     2:16.35 (47.02)     3:03.38 (47.03)
  5 Doyle, Robert W     12 Rivertown Rays-MR         NT    3:32.66        
                  43.09     1:34.87 (51.78)     2:29.97 (55.10)   3:32.66 (1:02.69)
 -- Clark, Kevin        12 MAD-MR               3:05.00         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR    1:24.93    1:21.51 JO     
                  39.04     1:21.51 (42.47)                                        
  2 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    1:20.72    1:21.84 SILV   
                  38.49     1:21.84 (43.35)                                        
  3 Lawson, Michael     12 Sailfish-MR          1:33.37    1:35.12        
                  45.17     1:35.12 (49.95)                                        
  4 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR    1:36.26    1:37.57        
                  44.97     1:37.57 (52.60)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:59.99  JO
              3:17.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR         NT    2:59.13 JO     
  2 Fontanella, Peter   11 Sailfish-MR          3:31.24    3:24.05        
                  44.69     1:38.04 (53.35)     2:33.33 (55.29)     3:24.05 (50.72)
  3 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR         NT    3:25.04        
                  45.08     1:37.21 (52.13)     2:31.04 (53.83)     3:25.04 (54.00)
  4 Gustin, Thomas J    11 SPAR-MR              4:00.00    3:36.39        
                  46.48     1:42.61 (56.13)     2:38.07 (55.46)     3:36.39 (58.32)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Cristian    12 Sailfish-MR            34.05      33.00 SILV   
  2 Razick, Adam A      12 Sailfish-MR            36.94      35.37 SILV   
  3 Stoll, Willem       11 SMC-MR                 42.19      41.79        
  4 Doyle, Robert W     12 Rivertown Rays-MR         NT      43.24        
  5 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR      48.37      45.53        
 -- Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR      37.46         DQ        
 -- Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR      53.77         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paccione, Sawyer    12 Sailfish-MR          1:19.09    1:10.80 JO     
                  33.32     1:10.80 (37.48)                                        
  2 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR    1:09.88    1:12.48 JO     
                  35.23     1:12.48 (37.25)                                        
  3 Stoll, Willem       11 SMC-MR               1:46.52    1:37.78        
                  46.74     1:37.78 (51.04)                                        
  4 Meyler, Brendan     12 SMC-MR               1:46.66    1:45.17        
  5 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR         NT    1:56.31        
                  54.29   1:56.31 (1:02.02)                                        
 -- Meyler, Christophe  11 SMC-MR               1:47.00         DQ        
                  46.46        DQ (1:04.39)                                        
 -- Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
                  41.14          DQ (50.83)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    1:07.64    1:08.74 JO     
                  30.80     1:08.74 (37.94)                                        
  2 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR    1:15.15    1:12.52 SILV   
                  34.49     1:12.52 (38.03)                                        
  3 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR    1:16.42    1:13.50 SILV   
                  34.67     1:13.50 (38.83)                                        
  4 Torres, Cristian    12 Sailfish-MR          1:23.09    1:17.39 SILV   
                  36.07     1:17.39 (41.32)                                        
  5 Razick, Adam A      12 Sailfish-MR          1:26.80    1:17.62 SILV   
                  36.18     1:17.62 (41.44)                                        
  6 Case, Aidan         11 SPAR-MR              1:36.33    1:32.94        
                  43.02     1:32.94 (49.92)                                        
  7 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR    1:40.10    1:36.65        
                  43.93     1:36.65 (52.72)                                        
 -- Carlos, Brandon A   11 SPAR-MR              1:37.00         NS        
                  30.80                                                            
 -- Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
                  34.67                                                            
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  JO
              2:32.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR    2:35.47    2:33.72        
                  32.92     1:12.75 (39.83)     1:59.45 (46.70)     2:33.72 (34.27)
  2 Gerken, Jack        12 SMC-MR               3:08.00    2:46.37        
                  34.78     1:16.80 (42.02)     2:07.73 (50.93)     2:46.37 (38.64)
  3 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR    2:45.50    2:47.82        
                  37.68     1:18.66 (40.98)     2:09.39 (50.73)     2:47.82 (38.43)
  4 Razick, Adam A      12 Sailfish-MR          3:00.23    2:51.95        
  5 Clark, Kevin        12 MAD-MR               3:03.73    2:55.05        
                  35.88     1:20.02 (44.14)     2:16.35 (56.33)     2:55.05 (38.70)
  6 Sanchez, Wanderlei  12 MAD-MR               3:05.00    3:06.15        
                  38.90     1:25.39 (46.49)     2:21.75 (56.36)     3:06.15 (44.40)
  7 Carrazzone, Alexan  12 SPAR-MR              3:37.75    3:14.02        
                  44.78     1:31.27 (46.49)   2:33.60 (1:02.33)     3:14.02 (40.42)
  8 Miller, Emanuel     11 MAD-MR               3:30.00    3:34.10        
                  49.84     1:41.96 (52.12)   2:48.78 (1:06.82)     3:34.10 (45.32)
 -- Vazquez, Christian  12 MAD-MR               2:59.45         DQ        
                  38.54     1:24.90 (46.36)     2:15.85 (50.95)          DQ (38.88)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             1:57.16    1:56.20        
     1) Chan, Justin 12                 2) You, Austin A 12               
     3) Chang, Alan 11                  4) Draper, Christopher F 12       
                  29.63       58.04 (28.41)     1:29.17 (31.13)     1:56.20 (27.03)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 San Martin, Nico G  13 SPAR-MR                25.10      25.14 SILV   
  2 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR      25.35      25.65 SILV   
  3 Pastrana, Elijah    13 MAD-MR                 26.84      26.06 SILV   
  4 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR      27.20      27.15        
  5 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR                 26.95      27.48        
  6 Fay, Timothy A      14 Rivertown Rays-MR      27.33      27.56        
  7 Koster, John        13 SMC-MR                 27.39      27.59        
  8 Sanchez, Andersson  13 MAD-MR                 27.90      27.60        
  9 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR      27.93      28.07        
 10 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR      29.17      28.13        
 11 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR      29.42      29.11        
 12 Polanco, Dan        13 MAD-MR                 28.97      29.30        
 13 Ouldibbat, Hamza    13 Sailfish-MR            28.72      29.54        
 14 Moise, Vladimir     13 SPAR-MR                35.34      31.14        
 15 Williams, Amir N    13 Sailfish-MR            31.28      31.67        
 16 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR      34.16      33.55        
 17 Hurst, Christoper   13 Sailfish-MR            36.58      37.84        
 -- Klein, Andrew P     13 Rivertown Rays-MR      31.01         NS        
 -- Castro, Brandon     13 MAD-MR                 34.64         NS        
 -- Sanchez, Stallion   14 MAD-MR                 28.46         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                59.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Senior, Kymani E    14 Empire-MR              53.88      54.13 SILV   
                  26.76       54.13 (27.37)                                        
  2 Barrow, Mitchell J  14 Empire-MR              52.74      54.59 SILV   
                  26.60       54.59 (27.99)                                        
  3 San Martin, Nico G  13 SPAR-MR                58.43      54.98 SILV   
                  26.86       54.98 (28.12)                                        
  3 Corda, Alex J       14 Empire-MR              52.98      54.98 SILV   
                  26.58       54.98 (28.40)                                        
  5 Pastrana, Elijah    13 MAD-MR                 59.45      58.35 SILV   
                  27.22       58.35 (31.13)                                        
  6 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR      58.73      58.59 SILV   
                  28.05       58.59 (30.54)                                        
  7 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR      59.32      59.20 SILV   
                  28.79       59.20 (30.41)                                        
  8 Metcalf, Max        14 SMC-MR               1:00.00    1:00.28        
                  28.98     1:00.28 (31.30)                                        
  9 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR               1:01.41    1:00.51        
                  28.32     1:00.51 (32.19)                                        
 10 Semenuk, Logan C    13 Empire-MR              59.06    1:00.65        
                  28.67     1:00.65 (31.98)                                        
 11 Sanchez, Andersson  13 MAD-MR               1:02.00    1:01.69        
                  28.86     1:01.69 (32.83)                                        
 12 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR    1:01.95    1:01.78        
                  29.77     1:01.78 (32.01)                                        
 13 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR    1:07.30    1:03.09        
                  30.27     1:03.09 (32.82)                                        
 14 Cevasco, James J    14 SPAR-MR              1:07.98    1:04.16        
                  30.95     1:04.16 (33.21)                                        
 15 Moise, Vladimir     13 SPAR-MR              1:13.40    1:08.23        
                  32.16     1:08.23 (36.07)                                        
 16 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    1:20.49    1:16.19        
                  35.16     1:16.19 (41.03)                                        
 17 Hurst, Christoper   13 Sailfish-MR          1:20.28    1:19.42        
                  37.43     1:19.42 (41.99)                                        
 -- White, Jahari       14 Sailfish-MR            58.78         NS        
 -- Klein, Andrew P     13 Rivertown Rays-MR    1:08.35         NS        
 -- Castro, Brandon     13 MAD-MR               1:28.73         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              2:18.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Syron, Shane D      14 Sailfish-MR          2:02.86    1:58.91 JO     
                  27.15       56.68 (29.53)     1:28.00 (31.32)     1:58.91 (30.91)
  2 San Martin, Nico G  13 SPAR-MR              2:01.19    1:59.28 JO     
                  27.14       57.12 (29.98)     1:28.39 (31.27)     1:59.28 (30.89)
  3 Fay, Timothy A      14 Rivertown Rays-MR    2:21.70    2:05.59 SILV   
                  28.95     1:00.44 (31.49)     1:33.20 (32.76)     2:05.59 (32.39)
  4 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    2:07.76    2:06.48 SILV   
                  28.01     1:00.17 (32.16)     1:33.68 (33.51)     2:06.48 (32.80)
  5 Koster, John        13 SMC-MR               2:40.19    2:07.14 SILV   
                  29.39     1:02.50 (33.11)     1:35.35 (32.85)     2:07.14 (31.79)
  6 Metcalf, Max        14 SMC-MR               2:12.58    2:07.87 SILV   
                  29.43   2:07.87 (1:38.44)                                        
  7 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    2:11.28    2:09.91 SILV   
                  29.35     1:02.11 (32.76)     1:36.36 (34.25)     2:09.91 (33.55)
  8 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR               2:18.95    2:13.17 SILV   
                  29.42     1:03.69 (34.27)     1:38.98 (35.29)     2:13.17 (34.19)
  9 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR    2:20.76    2:13.82 SILV   
                  30.22     1:04.56 (34.34)     1:39.22 (34.66)     2:13.82 (34.60)
 10 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR    2:17.53    2:14.50 SILV   
                  30.26     1:04.36 (34.10)     1:39.94 (35.58)     2:14.50 (34.56)
 11 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR    2:34.66    2:17.03 SILV   
                  30.28     1:05.84 (35.56)     1:42.75 (36.91)     2:17.03 (34.28)
 12 Cevasco, James J    14 SPAR-MR              2:28.43    2:18.86        
                  30.48     1:06.91 (36.43)     1:44.05 (37.14)     2:18.86 (34.81)
 13 Ouldibbat, Hamza    13 Sailfish-MR          2:22.44    2:20.29        
                  30.88     1:06.39 (35.51)     1:44.09 (37.70)     2:20.29 (36.20)
 14 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR    2:30.65    2:27.58        
                  32.41     1:10.39 (37.98)     1:50.24 (39.85)     2:27.58 (37.34)
 15 Moise, Vladimir     13 SPAR-MR              2:38.80    2:32.20        
                  34.37     1:13.70 (39.33)     1:54.31 (40.61)     2:32.20 (37.89)
 16 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    2:43.48    2:32.67        
                  34.11     1:13.99 (39.88)     1:55.41 (41.42)     2:32.67 (37.26)
 17 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    3:25.00    2:44.61        
                  35.72     1:17.89 (42.17)     2:02.22 (44.33)     2:44.61 (42.39)
 18 Williams, Amir N    13 Sailfish-MR          2:49.42    2:47.75        
                  35.46     1:18.60 (43.14)     2:03.95 (45.35)     2:47.75 (43.80)
 19 Hurst, Christoper   13 Sailfish-MR          3:03.41    3:10.65        
                  41.16     1:31.64 (50.48)     2:22.64 (51.00)     3:10.65 (48.01)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barrow, Mitchell J  14 Empire-MR              57.74    1:00.77 JO     
                  29.47     1:00.77 (31.30)                                        
  2 Metcalf, Max        14 SMC-MR               1:03.56    1:03.47 SILV   
                  31.53     1:03.47 (31.94)                                        
  3 Senior, Kymani E    14 Empire-MR            1:03.22    1:04.68 SILV   
                  31.65     1:04.68 (33.03)                                        
  4 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    1:06.20    1:05.46 SILV   
                  31.70     1:05.46 (33.76)                                        
  5 Corda, Alex J       14 Empire-MR            1:04.09    1:05.78 SILV   
  6 Fay, Timothy A      14 Rivertown Rays-MR    1:08.46    1:07.68 SILV   
                  33.10     1:07.68 (34.58)                                        
  7 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    1:13.22    1:10.62 SILV   
  8 Syron, Shane D      14 Sailfish-MR          1:18.74    1:11.31 SILV   
  9 Semenuk, Logan C    13 Empire-MR            1:11.40    1:11.83 SILV   
                  34.84     1:11.83 (36.99)                                        
 10 Sanchez, Andersson  13 MAD-MR               1:11.00    1:14.06 SILV   
                  35.52     1:14.06 (38.54)                                        
 11 Cevasco, James J    14 SPAR-MR              1:15.71    1:15.03 SILV   
 12 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    1:19.09    1:19.72        
 13 Williams, Amir N    13 Sailfish-MR          1:31.03    1:28.59        
 14 Hurst, Christoper   13 Sailfish-MR          1:53.00    1:53.01        
                  56.45     1:53.01 (56.56)                                        
 -- Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    1:34.19         DQ        
                  44.30          DQ (49.53)                                        
 -- San Martin, Nico G  13 SPAR-MR              1:11.92         NS        
 -- Sanchez, Stallion   14 MAD-MR               1:16.15         NS        
 -- Castro, Brandon     13 MAD-MR               1:38.00         NS        
 -- White, Jahari       14 Sailfish-MR          1:12.39         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Metcalf, Max        14 SMC-MR               2:14.79    2:16.49 JO     
                  32.66     1:06.72 (34.06)     1:41.81 (35.09)     2:16.49 (34.68)
  2 Fay, Timothy A      14 Rivertown Rays-MR    2:24.07    2:24.02 SILV   
                  33.84     1:10.45 (36.61)     1:47.78 (37.33)     2:24.02 (36.24)
  3 Koster, John        13 SMC-MR               2:31.61    2:25.33 SILV   
                  34.79     1:11.84 (37.05)     1:49.45 (37.61)     2:25.33 (35.88)
  4 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    2:24.44    2:27.74 SILV   
                  33.43     1:10.55 (37.12)     1:49.30 (38.75)     2:27.74 (38.44)
  5 Syron, Shane D      14 Sailfish-MR          2:42.66    2:28.51 SILV   
                  34.94     1:12.50 (37.56)     1:51.57 (39.07)     2:28.51 (36.94)
  6 Ouldibbat, Hamza    13 Sailfish-MR          2:41.80    2:32.57 SILV   
                  35.34     1:13.77 (38.43)     1:53.42 (39.65)     2:32.57 (39.15)
  7 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR         NT    2:44.07        
                  38.93     1:21.32 (42.39)     2:04.71 (43.39)     2:44.07 (39.36)
  8 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR         NT    2:46.44        
                  39.08                             2:05.82 ( )     2:46.44 (40.62)
  9 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    2:56.71    2:48.71        
                  38.36     1:21.75 (43.39)     2:07.22 (45.47)     2:48.71 (41.49)
 10 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    3:28.16    3:16.68        
                  44.09     1:33.96 (49.87)     2:26.02 (52.06)     3:16.68 (50.66)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR    1:13.23    1:12.38 SILV   
                  34.07     1:12.38 (38.31)                                        
  2 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR               1:14.01    1:12.62 SILV   
                  34.48     1:12.62 (38.14)                                        
  3 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    1:14.36    1:13.86 SILV   
                  34.80     1:13.86 (39.06)                                        
  4 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    1:14.98    1:18.00 SILV   
                  36.66     1:18.00 (41.34)                                        
  5 Metcalf, Max        14 SMC-MR               1:15.37    1:18.03 SILV   
                  37.16     1:18.03 (40.87)                                        
  6 Koster, John        13 SMC-MR               1:20.64    1:19.11 SILV   
                  38.38     1:19.11 (40.73)                                        
  7 San Martin, Nico G  13 SPAR-MR              1:44.37    1:21.22 SILV   
                  37.27     1:21.22 (43.95)                                        
  8 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR    1:16.75    1:21.83        
                  38.32     1:21.83 (43.51)                                        
  9 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR    1:24.03    1:23.10        
                  38.78     1:23.10 (44.32)                                        
 10 Fay, Timothy A      14 Rivertown Rays-MR    1:32.24    1:23.43        
                  39.82     1:23.43 (43.61)                                        
 11 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    1:28.56    1:25.10        
                  40.32     1:25.10 (44.78)                                        
 12 Cevasco, James J    14 SPAR-MR              1:34.61    1:29.46        
                  41.52     1:29.46 (47.94)                                        
 13 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR    1:33.34    1:30.59        
                  43.20     1:30.59 (47.39)                                        
 14 Williams, Amir N    13 Sailfish-MR          1:31.84    1:31.10        
                  43.05     1:31.10 (48.05)                                        
 15 Moise, Vladimir     13 SPAR-MR              1:30.20    1:36.69        
                  43.59     1:36.69 (53.10)                                        
 16 Hurst, Christoper   13 Sailfish-MR          1:58.80    2:01.68        
                  57.60   2:01.68 (1:04.08)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:53.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR    2:38.52    2:39.46 SILV   
                  35.00     1:14.93 (39.93)     1:57.14 (42.21)     2:39.46 (42.32)
  2 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR               2:45.41    2:41.88 SILV   
                  36.29     1:18.08 (41.79)     2:00.92 (42.84)     2:41.88 (40.96)
  3 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    2:41.48    2:45.36 SILV   
                  36.62     1:18.10 (41.48)     2:01.55 (43.45)     2:45.36 (43.81)
  4 Koster, John        13 SMC-MR               2:49.09    2:46.05 SILV   
                  39.19     1:22.13 (42.94)     2:04.78 (42.65)     2:46.05 (41.27)
  5 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR    2:47.21    2:55.19        
  6 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR         NT    2:58.48        
                  39.28     1:25.19 (45.91)     2:12.52 (47.33)     2:58.48 (45.96)
  7 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    3:27.94    3:03.18        
                  41.27     1:28.73 (47.46)     2:16.59 (47.86)     3:03.18 (46.59)
  8 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    3:55.00    3:06.68        
                  41.24     1:28.97 (47.73)     2:18.22 (49.25)     3:06.68 (48.46)
  9 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR         NT    3:13.45        
                  42.21     1:31.30 (49.09)     2:21.90 (50.60)     3:13.45 (51.55)
 10 Polanco, Dan        13 MAD-MR               3:25.00    3:16.20        
                  40.24     1:31.54 (51.30)     2:25.89 (54.35)     3:16.20 (50.31)
 11 Moise, Vladimir     13 SPAR-MR              3:31.75    3:25.81        
                  44.71     1:36.03 (51.32)     2:30.17 (54.14)     3:25.81 (55.64)
 -- Klein, Andrew P     13 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Senior, Kymani E    14 Empire-MR              58.64    1:00.84 JO     
                  28.94     1:00.84 (31.90)                                        
  2 Corda, Alex J       14 Empire-MR              57.48    1:01.54 JO     
                  28.88     1:01.54 (32.66)                                        
  3 Barrow, Mitchell J  14 Empire-MR            1:02.09    1:02.72 SILV   
                  28.72     1:02.72 (34.00)                                        
  4 Semenuk, Logan C    13 Empire-MR            1:05.77    1:07.37 SILV   
  5 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR    1:08.33    1:08.64 SILV   
                  31.68     1:08.64 (36.96)                                        
  6 Metcalf, Max        14 SMC-MR               1:07.56    1:08.65 SILV   
                  32.24     1:08.65 (36.41)                                        
  7 Syron, Shane D      14 Sailfish-MR          1:12.62    1:08.82 SILV   
                  31.19     1:08.82 (37.63)                                        
  8 Pastrana, Elijah    13 MAD-MR               1:10.76    1:11.72 SILV   
                  31.04     1:11.72 (40.68)                                        
  9 Fay, Timothy A      14 Rivertown Rays-MR    1:11.90    1:12.07        
                  33.02     1:12.07 (39.05)                                        
 10 Ouldibbat, Hamza    13 Sailfish-MR          1:13.81    1:17.71        
 11 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR               1:22.38    1:21.17        
                  35.90     1:21.17 (45.27)                                        
 -- White, Jahari       14 Sailfish-MR          1:13.13         NS        
 -- Sanchez, Stallion   14 MAD-MR               1:13.76         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:24.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ouldibbat, Hamza    13 Sailfish-MR               NT    3:04.22        
                  37.10     1:23.32 (46.22)     2:14.08 (50.76)     3:04.22 (50.14)
  2 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    3:32.43    3:06.30        
                  38.68     1:28.10 (49.42)     2:18.94 (50.84)     3:06.30 (47.36)
  3 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR               2:45.00    3:14.19        
                  38.34     1:28.25 (49.91)     2:22.23 (53.98)     3:14.19 (51.96)
 -- Syron, Shane D      14 Sailfish-MR               NT         DQ        
                  32.59     1:11.35 (38.76)     1:59.27 (47.92)          DQ (46.57)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:14.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barrow, Mitchell J  14 Empire-MR            2:07.17    2:12.59 JO     
                  28.14     1:01.02 (32.88)     1:41.40 (40.38)     2:12.59 (31.19)
  2 Senior, Kymani E    14 Empire-MR            2:13.87    2:17.88        
                  28.62     1:03.64 (35.02)     1:45.19 (41.55)     2:17.88 (32.69)
  3 Syron, Shane D      14 Sailfish-MR          2:19.45    2:21.96        
                  30.22     1:07.95 (37.73)     1:49.78 (41.83)     2:21.96 (32.18)
  4 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    2:26.28    2:22.81        
                  30.20     1:06.11 (35.91)     1:49.42 (43.31)     2:22.81 (33.39)
  5 Metcalf, Max        14 SMC-MR               2:21.98    2:22.97        
                  32.12     1:06.01 (33.89)   2:22.97 (1:16.96)                    
  6 Koster, John        13 SMC-MR               2:23.24    2:24.52        
                  31.62     1:09.24 (37.62)     1:52.00 (42.76)     2:24.52 (32.52)
  7 Semenuk, Logan C    13 Empire-MR            2:26.34    2:25.48        
                  31.29     1:11.53 (40.24)     1:54.88 (43.35)     2:25.48 (30.60)
  8 San Martin, Nico G  13 SPAR-MR              2:29.95    2:25.56        
                  30.22     1:07.95 (37.73)     1:54.94 (46.99)     2:25.56 (30.62)
  9 Corda, Alex J       14 Empire-MR            2:22.29    2:27.74        
                  29.49     1:06.17 (36.68)     1:56.06 (49.89)     2:27.74 (31.68)
 10 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    2:23.37    2:28.16        
                  29.56     1:07.93 (38.37)     1:53.40 (45.47)     2:28.16 (34.76)
 11 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR    2:40.22    2:33.92        
                  32.26     1:12.89 (40.63)     1:57.64 (44.75)     2:33.92 (36.28)
 12 Cevasco, James J    14 SPAR-MR              2:43.14    2:39.87        
 13 Ouldibbat, Hamza    13 Sailfish-MR          2:46.18    2:44.37        
                  34.61     1:13.94 (39.33)     2:06.26 (52.32)     2:44.37 (38.11)
 14 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    2:51.68    2:50.91        
                  38.46     1:22.81 (44.35)     2:11.10 (48.29)     2:50.91 (39.81)
 15 Polanco, Dan        13 MAD-MR               2:52.49    2:53.08        
                  37.23     1:23.55 (46.32)     2:12.81 (49.26)     2:53.08 (40.27)
 16 Williams, Amir N    13 Sailfish-MR          3:16.17    3:04.89        
                  43.20     1:27.42 (44.22)     2:19.67 (52.25)     3:04.89 (45.22)
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             3:58.89    3:55.00        
     1) Rabadi, Nicholas 14             2) Frank, Jason E 13              
     3) Fay, Timothy A 14               4) Chang, Kevin 14                
                  27.51       56.97 (56.97)     1:24.99 (28.02)     1:56.08 (59.11)
        2:24.37 (28.29)     2:55.56 (59.48)     3:23.65 (28.09)     3:55.00 (59.44)
 -- Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             4:54.93         NS        
     1) Rabasco, Christopher M 13       2) Roth, Kieran P 13              
     3) Mahaney, James W 13             4) Ruhl, Matthew J 13             
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.99  JO
                54.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tierney, Steven T   15 Rivertown Rays-MR      50.49      50.92 JO     
                  24.68       50.92 (26.24)                                        
  2 Snyder, Andrew W    15 Rivertown Rays-MR      50.70      51.89 JO     
                  24.70       51.89 (27.19)                                        
  3 Markert, Gregory    17 SMC-MR                 51.38      52.95 SILV   
                  25.54       52.95 (27.41)                                        
  4 McAuley, Charles    16 SMC-MR                 52.76      53.56 SILV   
                  25.46       53.56 (28.10)                                        
  5 Baez, Rony          17 MAD-MR                 57.56      54.67        
                  25.71       54.67 (28.96)                                        
  6 Brynin, Zeke M      16 Rivertown Rays-MR      54.69      54.84        
                  26.34       54.84 (28.50)                                        
  7 Bass, Jordan B      17 Rivertown Rays-MR      52.46      55.01        
                  26.96       55.01 (28.05)                                        
  8 May, Scott          17 SMC-MR                 54.03      55.03        
                  26.66       55.03 (28.37)                                        
  9 Preston, Shayne F   15 Rivertown Rays-MR      57.33      55.13        
                  26.27       55.13 (28.86)                                        
 10 Grippo, James R     17 Sailfish-MR            59.69      58.70        
                  27.68       58.70 (31.02)                                        
 11 Marrone, Matthew J  16 Sailfish-MR            57.76      58.80        
                  28.54       58.80 (30.26)                                        
 12 Yale, Griffin       16 SMC-MR                 57.97      58.93        
                  27.69       58.93 (31.24)                                        
 13 Emanuel, Camille    17 MAD-MR                 57.89      59.63        
                  28.14       59.63 (31.49)                                        
 14 Acevedo, Adam       18 MAD-MR                 56.16    1:01.59        
                  29.22     1:01.59 (32.37)                                        
 15 Satis, Miguel       18 MAD-MR               1:01.53    1:02.32        
                  30.30     1:02.32 (32.02)                                        
 16 Perez, Juan         18 MAD-MR                 58.62    1:03.37        
                  30.45     1:03.37 (32.92)                                        
 17 Rodriguez, Rick     15 MAD-MR                 59.57    1:04.21        
                  31.34     1:04.21 (32.87)                                        
 18 Lewis, Garfield     15 Sailfish-MR          1:00.87    1:05.50        
                  31.39     1:05.50 (34.11)                                        
 19 Baez, Jose          17 MAD-MR               1:07.08    1:07.81        
                  30.97     1:07.81 (36.84)                                        
 20 Diaz, Muppet A      16 MAD-MR                 59.58    1:08.18        
                  31.24     1:08.18 (36.94)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koster, Christophe  17 SMC-MR               1:58.66    2:05.32 JO     
                  29.32     1:01.10 (31.78)     1:33.55 (32.45)     2:05.32 (31.77)
  2 Snyder, Andrew W    15 Rivertown Rays-MR    2:05.14    2:07.88 JO     
                  29.69     1:02.11 (32.42)     1:35.90 (33.79)     2:07.88 (31.98)
  3 McAuley, Charles    16 SMC-MR               2:08.17    2:11.55 SILV   
                  29.80     1:02.39 (32.59)     1:37.33 (34.94)     2:11.55 (34.22)
  4 Tierney, Steven T   15 Rivertown Rays-MR    2:13.69    2:14.67 SILV   
                  31.20     1:04.69 (33.49)     1:39.41 (34.72)     2:14.67 (35.26)
  5 Alers, Louis        17 MAD-MR               2:09.86    2:15.84 SILV   
                                                    1:39.62 ( )     2:15.84 (36.22)
  6 Yale, Griffin       16 SMC-MR               2:19.73    2:19.62        
                  31.60     1:04.98 (33.38)     1:41.67 (36.69)     2:19.62 (37.95)
  7 Hidalgo, Omar       17 MAD-MR               2:27.40    2:21.12        
                  33.53     1:09.10 (35.57)     1:44.63 (35.53)     2:21.12 (36.49)
  8 Preston, Shayne F   15 Rivertown Rays-MR    2:34.10    2:23.17        
                  33.22     1:09.34 (36.12)     1:46.53 (37.19)     2:23.17 (36.64)
  9 Yang, Andrew        16 Sailfish-MR          2:19.31    2:33.67        
                  33.23     1:09.12 (35.89)     1:49.71 (40.59)     2:33.67 (43.96)
 10 Ciprian, Bernaldo   17 MAD-MR               2:43.00    2:34.10        
                  35.66     1:13.84 (38.18)     1:53.73 (39.89)     2:34.10 (40.37)
 11 Grippo, James R     17 Sailfish-MR          2:44.54    2:36.65        
                  35.57     1:14.72 (39.15)     1:55.81 (41.09)     2:36.65 (40.84)
 12 Emanuel, Camille    17 MAD-MR               2:40.00    2:45.09        
                  38.22                             2:01.99 ( )     2:45.09 (43.10)
 13 Diaz, Muppet A      16 MAD-MR               2:45.00    3:04.97        
                  40.27     1:27.25 (46.98)     2:15.31 (48.06)     3:04.97 (49.66)
 -- Markert, Gregory    17 SMC-MR               2:03.59         NS        
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koster, Christophe  17 SMC-MR               2:04.65    2:08.10 JO     
                  26.80       58.87 (32.07)     1:37.74 (38.87)     2:08.10 (30.36)
  2 Alers, Louis        17 MAD-MR               2:07.09    2:09.30 SILV   
                  26.28       58.69 (32.41)     1:38.96 (40.27)     2:09.30 (30.34)
  3 Brynin, Zeke M      16 Rivertown Rays-MR    2:09.85    2:12.93        
                  28.17     1:03.67 (35.50)     1:41.11 (37.44)     2:12.93 (31.82)
  4 May, Scott          17 SMC-MR               2:13.05    2:15.65        
                  29.04     1:04.16 (35.12)     1:44.29 (40.13)     2:15.65 (31.36)
  5 Hidalgo, Omar       17 MAD-MR               2:20.45    2:19.79        
                  30.01     1:04.69 (34.68)     1:45.59 (40.90)     2:19.79 (34.20)
  6 Loughran, Brendan   18 Sailfish-MR          2:24.00    2:22.30        
                  29.85     1:05.88 (36.03)     1:49.55 (43.67)     2:22.30 (32.75)
  7 Yang, Andrew        16 Sailfish-MR          2:17.64    2:25.27        
                  29.41     1:05.77 (36.36)     1:50.13 (44.36)     2:25.27 (35.14)
  8 Bass, Jordan B      17 Rivertown Rays-MR    2:18.00    2:26.18        
                  30.35     1:09.15 (38.80)     1:53.28 (44.13)     2:26.18 (32.90)
  9 Emanuel, Camille    17 MAD-MR               2:34.54    2:30.92        
                  29.84     1:09.25 (39.41)     1:55.43 (46.18)     2:30.92 (35.49)
 10 Baez, Rony          17 MAD-MR               2:40.20    2:33.82        
                  27.53     1:05.47 (37.94)     1:56.34 (50.87)     2:33.82 (37.48)
 11 Ciprian, Bernaldo   17 MAD-MR               2:32.01    2:34.60        
                  33.39     1:11.63 (38.24)     1:54.52 (42.89)     2:34.60 (40.08)
 12 Marrone, Matthew J  16 Sailfish-MR          2:25.68    2:38.80        
                  32.22     1:12.86 (40.64)     2:01.27 (48.41)     2:38.80 (37.53)
 13 Perez, Juan         18 MAD-MR               2:35.46    2:39.97        
                  36.52     1:15.82 (39.30)     2:03.48 (47.66)     2:39.97 (36.49)
 14 Rodriguez, Rick     15 MAD-MR               2:24.35    2:41.51        
                  34.71     1:16.52 (41.81)     2:03.42 (46.90)     2:41.51 (38.09)
 15 Satis, Miguel       18 MAD-MR               2:46.77    2:42.17        
                  33.03     1:15.53 (42.50)     2:02.76 (47.23)     2:42.17 (39.41)
 16 Lewis, Garfield     15 Sailfish-MR          2:44.36    2:46.75        
                  35.34     1:17.46 (42.12)     2:06.73 (49.27)     2:46.75 (40.02)
 17 Baez, Jose          17 MAD-MR               2:14.22    2:50.61        
                  34.50     1:19.83 (45.33)     2:09.79 (49.96)     2:50.61 (40.82)
 -- Acevedo, Adam       18 MAD-MR               2:49.35         DQ        
                  27.70     1:06.37 (38.67)     1:52.82 (46.45)          DQ (39.07)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brynin, Zeke M      16 Rivertown Rays-MR    1:04.18    1:04.53        
                  30.14     1:04.53 (34.39)                                        
  2 McAuley, Charles    16 SMC-MR               1:03.59    1:07.84        
                  31.80     1:07.84 (36.04)                                        
  3 Markert, Gregory    17 SMC-MR               1:08.62    1:09.07        
                  32.52     1:09.07 (36.55)                                        
  4 May, Scott          17 SMC-MR               1:09.80    1:09.71        
                  33.24     1:09.71 (36.47)                                        
  5 Hidalgo, Omar       17 MAD-MR               1:07.22    1:12.07        
                  33.66     1:12.07 (38.41)                                        
  6 Koster, Christophe  17 SMC-MR               1:11.89    1:12.52        
                  34.34     1:12.52 (38.18)                                        
  7 Diaz, Muppet A      16 MAD-MR               1:11.73    1:17.19        
                  36.30     1:17.19 (40.89)                                        
  8 Rodriguez, Rick     15 MAD-MR               1:13.71    1:17.21        
                  36.22     1:17.21 (40.99)                                        
  9 Marrone, Matthew J  16 Sailfish-MR          1:14.11    1:17.71        
                  37.22     1:17.71 (40.49)                                        
 10 Yang, Andrew        16 Sailfish-MR          1:13.79    1:17.72        
                  36.68     1:17.72 (41.04)                                        
 11 Ciprian, Bernaldo   17 MAD-MR               1:14.90    1:17.94        
                  37.05     1:17.94 (40.89)                                        
 12 Bass, Jordan B      17 Rivertown Rays-MR    1:15.17    1:18.64        
                  36.87     1:18.64 (41.77)                                        
 13 Grippo, James R     17 Sailfish-MR          1:32.71    1:18.76        
                  36.59     1:18.76 (42.17)                                        
 14 Satis, Miguel       18 MAD-MR               1:16.85    1:19.05        
                  37.54     1:19.05 (41.51)                                        
 15 Tierney, Steven T   15 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:19.13        
                  37.47     1:19.13 (41.66)                                        
 16 Preston, Shayne F   15 Rivertown Rays-MR    1:20.07    1:20.18        
                  38.00     1:20.18 (42.18)                                        
 17 Loughran, Brendan   18 Sailfish-MR          1:26.03    1:20.32        
                  37.58     1:20.32 (42.74)                                        
 18 Baez, Jose          17 MAD-MR               1:23.64    1:22.58        
                  38.55     1:22.58 (44.03)                                        
 19 Yale, Griffin       16 SMC-MR               1:18.70    1:23.74        
                  38.26     1:23.74 (45.48)                                        
 -- Perez, Juan         18 MAD-MR               1:26.53         DQ        
                  41.33          DQ (46.78)                                        
 -- Lewis, Garfield     15 Sailfish-MR          1:15.70         NS        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alers, Louis        17 MAD-MR               2:06.89    2:09.46        
                  28.15     1:00.26 (32.11)     1:34.90 (34.64)     2:09.46 (34.56)
  2 Snyder, Andrew W    15 Rivertown Rays-MR    2:10.19    2:10.31        
                  28.14     1:00.88 (32.74)     1:35.99 (35.11)     2:10.31 (34.32)
  3 Loughran, Brendan   18 Sailfish-MR          2:27.01    2:21.68        
                  29.80     1:04.18 (34.38)     1:41.30 (37.12)     2:21.68 (40.38)
  4 Baez, Rony          17 MAD-MR               2:39.00    2:37.00        
                  29.72     1:07.18 (37.46)     1:49.89 (42.71)     2:37.00 (47.11)
  5 Acevedo, Adam       18 MAD-MR               3:25.00    2:49.80        
                  33.55     1:12.68 (39.13)     1:57.36 (44.68)     2:49.80 (52.44)
 
Boys 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             4:01.01    3:56.83        
     1) Preston, Shayne F 15            2) Brynin, Zeke M 16              
     3) Snyder, Andrew W 15             4) Bass, Jordan B 17              
                  28.36       58.79 (58.79)     1:29.51 (30.72)   2:04.07 (1:05.28)
        2:30.64 (26.57)     3:01.66 (57.59)     3:27.31 (25.65)     3:56.83 (55.17)
  2 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             4:05.61    4:01.12        
     1) Koster, Christopher 17          2) McAuley, Charles 16            
     3) Markert, Gregory 17             4) May, Scott 17                  
                  28.51       58.73 (58.73)     1:29.27 (30.54)   2:04.42 (1:05.69)
        2:32.49 (28.07)   3:07.38 (1:02.96)     3:32.81 (25.43)     4:01.12 (53.74)
  3 Madison Dolphins-MR  'B'                    4:20.02    4:05.86        
     1) Ciprian, Bernaldo A 17          2) Diaz, Muppet A 16              
     3) Acevedo, Adam 18                4) Mercado, David 15              
  4 Madison Dolphins-MR  'A'                    4:00.53    4:46.91        
     1) Alers, Louis 17                 2) Hidalgo, Omar 17               
     3) Baez, Rony 17                   4) Rochez, Joseph 17              
                  34.94   1:12.24 (1:12.24)     1:48.21 (35.97)   2:29.41 (1:17.17)
        3:00.26 (30.85)   3:41.21 (1:11.80)     4:10.42 (29.21)   4:46.91 (1:05.70)
  5 Madison Dolphins-MR  'C'                    4:32.42    5:26.41        
     1) Emanuel, Camille 17             2) Rodriguez, Rick 15             
     3) Satis, Miguel 18                4) Perez, Juan 18                 
                  36.20   1:14.49 (1:14.49)     1:52.84 (38.35)   2:38.35 (1:23.86)
        3:12.94 (34.59)   4:02.51 (1:24.16)     4:37.45 (34.94)   5:26.41 (1:23.90)