Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/18/2012 05:57 PM
                     Patriot Swim Team, Sanction #: 121202                     
                           Holiday Invitational 2012                           
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR      27.87      28.00 ZQ     
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR      29.35      28.42 ZQ     
  3 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT                30.24      29.62 ZQ     
  4 Milrod, Maya L            10 Agua Swim Team-MR      30.08      30.05 ZQ     
  5 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      31.11      30.95 ZQ     
  6 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR      31.24      31.09 ZQ     
  7 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR                30.60      31.35 JO     
  8 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR      32.10      31.80 JO     
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR      28.80      27.87 qZQ    
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR      28.88      29.35 qZQ    
  3 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA       32.15      30.08 qZQ    
  3 Milrod, Maya L            10 Agua Swim Team-MR      30.45      30.08 qZQ    
  5 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT                29.67      30.24 qZQ    
  6 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR                30.69      30.60 qZQ    
  7 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      31.47      31.11 qJO    
  8 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR      30.97      31.24 qJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR                 31.86      31.47 JO     
 10 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR      31.46      32.10 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR      32.76      32.30 SILV   
 12 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT                32.62      32.40 SILV   
 13 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR           33.71      32.65 SILV   
 14 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT                 33.64      32.80 SILV   
 15 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR      31.39      32.87 SILV   
 16 Adams, Grace C             9 Rac @ Jcc-MR           35.53      32.97 SILV   
 17 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR      32.51      33.41 SILV   
 18 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR      36.67      33.72 SILV   
 19 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA       34.89      33.78 SILV   
 20 Damico, Lauren m          10 CAT-CT                 34.08      33.84 SILV   
 21 Gargano, Ridgely E         9 CPAC-CT                34.92      33.93 SILV   
 22 Cedeno, Sofia              9 Sailfish-MR            35.14      33.97 SILV   
 23 Miller, Payton S          10 CPAC-CT                34.47      34.02 SILV   
 24 Pennington, Caroline       9 Agua Swim Team-MR      33.90      34.31 SILV   
 25 Hartman, Sabina A          9 Tri-Hampton Y-MA       36.56      34.39 SILV   
 26 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR      34.85      34.75 SILV   
 27 Lopez, Selene             10 Sailfish-MR            35.03      34.95 SILV   
 28 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                34.86      35.53        
 29 Lopez, Isabella S          9 PATS-MR                35.78      35.55        
 30 Valdes-Rodriguez, Linda   10 Agua Swim Team-MR      36.10      35.81        
 31 Mcdougall, Julia G         9 Tri-Hampton Y-MA       36.78      35.92        
 32 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      36.19      36.20        
 33 Mansourian, Emma J        10 CPAC-CT                36.00      36.74        
 34 Fisher, Malia             10 Marlins-MR             37.38      36.75        
 35 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT                37.60      36.76        
 36 Brennan, Hope E            9 NYCC-MR                35.24      37.10        
 37 Pasierb, Caitlin E        10 CPAC-CT                38.29      37.42        
 38 Casey, Carolyn T           9 Agua Swim Team-MR      38.23      37.47        
 39 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      39.59      38.10        
 40 Armstrong, Claire M       10 Marlins-MR             41.78      38.14        
 41 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      37.20      38.27        
 42 Ebner, Jessica M          10 Marlins-MR             37.73      38.29        
 43 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR      39.25      38.79        
 44 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR           35.69      38.94        
 45 Levitt, Hannah R          10 ZEUS-CT                43.53      39.12        
 46 Porokhina, Maria           9 PATS-MR                   NT      39.32        
 47 Punishill, Lexi I         10 CPAC-CT                38.75      39.33        
 48 Roberts, Madison B         9 Agua Swim Team-MR      43.50      39.86        
 49 DeCesare, Grace A         10 ZEUS-CT                39.94      40.44        
 50 Jiang, Claire             10 Agua Swim Team-MR      41.69      40.45        
 51 Sullivan, Alexa A          9 SSL-MR                 41.52      40.46        
 52 Auty, Abby                 9 Marlins-MR             42.75      40.82        
 53 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR      45.36      40.91        
 54 Dodes, Abigail J          10 Empire-MR              39.17      41.01        
 55 Calderon, Ashley M        10 ZEUS-CT                40.89      41.71        
 56 Arora, Rosy R              9 Agua Swim Team-MR      38.45      41.81        
 57 Greenbaum, Skylar         10 SSL-MR                 41.31      42.01        
 58 Kim, Ashley H             10 SSL-MR                 39.63      42.08        
 59 Rettberg, Carly r          9 CAT-CT                 42.56      42.12        
 60 Perrotta, Grace n         10 CAT-CT                 42.45      42.50        
 61 Heffern, Amelia A          9 ZEUS-CT                43.11      42.86        
 62 Legret, Morgan            10 Agua Swim Team-MR      45.06      42.89        
 63 DePasquale, Jenna K        9 ZEUS-CT                44.83      43.52        
 64 Lukavsky, Sophia E        10 SSL-MR                 42.81      44.07        
 65 Milillo, Angelina S       10 SSL-MR                 43.76      45.53        
 66 Trubiano, Sofia A          9 SSL-MR                 44.42      49.13        
 -- Baer, Natalie R           10 Agua Swim Team-MR      38.02         DQ        
      False start
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:02.33    1:01.54 ZQ     
                  29.51     1:01.54 (32.03)                                        
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:04.37    1:04.60 ZQ     
                  31.14     1:04.60 (33.46)                                        
  3 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT              1:05.84    1:06.12 ZQ     
                  30.80     1:06.12 (35.32)                                        
  4 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     1:06.96    1:09.11 JO     
                  32.86     1:09.11 (36.25)                                        
  5 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              1:07.94    1:09.69 JO     
                  32.40     1:09.69 (37.29)                                        
  6 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR    1:09.75    1:10.41 JO     
                  33.82     1:10.41 (36.59)                                        
  7 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR    1:10.51    1:11.03 SILV   
                  33.46     1:11.03 (37.57)                                        
  8 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR               1:10.90    1:11.88 SILV   
                  33.60     1:11.88 (38.28)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:02.08    1:02.33 qZQ    
                  30.01     1:02.33 (32.32)                                        
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:02.23    1:04.37 qZQ    
                  31.88     1:04.37 (32.49)                                        
  3 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT              1:05.19    1:05.84 qZQ    
                  31.58     1:05.84 (34.26)                                        
  4 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     1:12.74    1:06.96 qZQ    
                  32.16     1:06.96 (34.80)                                        
  5 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              1:06.11    1:07.94 qZQ    
                  31.69     1:07.94 (36.25)                                        
  6 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR    1:10.09    1:09.75 qJO    
                  33.82     1:09.75 (35.93)                                        
  7 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR    1:11.35    1:10.51 qJO    
                  33.57     1:10.51 (36.94)                                        
  8 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR               1:13.66    1:10.90 qJO    
                  33.41     1:10.90 (37.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR    1:13.00    1:11.34 SILV   
                  32.82     1:11.34 (38.52)                                        
 10 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT              1:13.14    1:11.73 SILV   
                  34.64     1:11.73 (37.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT               1:13.25    1:12.65 SILV   
                  34.36     1:12.65 (38.29)                                        
 12 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR         1:25.15    1:12.71 SILV   
                  34.43     1:12.71 (38.28)                                        
 13 Damico, Lauren m          10 CAT-CT               1:13.86    1:13.47 SILV   
                  35.01     1:13.47 (38.46)                                        
 14 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR    1:16.29    1:15.20 SILV   
                  35.76     1:15.20 (39.44)                                        
 15 Adams, Grace C             9 Rac @ Jcc-MR         1:18.06    1:15.29 SILV   
                  36.38     1:15.29 (38.91)                                        
 16 Pennington, Caroline       9 Agua Swim Team-MR    1:17.22    1:15.42 SILV   
                  36.82     1:15.42 (38.60)                                        
 17 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR    1:28.14    1:16.36 SILV   
                  35.22     1:16.36 (41.14)                                        
 18 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT              1:18.43    1:16.89 SILV   
                  36.29     1:16.89 (40.60)                                        
 19 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    1:17.79    1:17.26 SILV   
                  36.67     1:17.26 (40.59)                                        
 20 Cedeno, Sofia              9 Sailfish-MR          1:18.44    1:17.56 SILV   
                  35.85     1:17.56 (41.71)                                        
 21 Walker, Reynise B         10 Sailfish-MR          1:19.00    1:17.61 SILV   
                  35.85     1:17.61 (41.76)                                        
 22 Davis, Maggie A           10 SSL-MR               1:20.34    1:17.69 SILV   
                  36.60     1:17.69 (41.09)                                        
 23 Walklet, Lizzy C          10 CSD-MR               1:22.98    1:18.09 SILV   
                  36.92     1:18.09 (41.17)                                        
 24 Mansourian, Emma J        10 CPAC-CT              1:17.06    1:18.39 SILV   
                  37.50     1:18.39 (40.89)                                        
 25 Miller, Payton S          10 CPAC-CT              1:19.51    1:19.52        
                  37.38     1:19.52 (42.14)                                        
 26 Hartman, Sabina A          9 Tri-Hampton Y-MA     1:29.98    1:20.03        
                  37.98     1:20.03 (42.05)                                        
 27 Valdes-Rodriguez, Linda   10 Agua Swim Team-MR    1:20.98    1:20.41        
                  38.21     1:20.41 (42.20)                                        
 28 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT              1:20.65    1:21.78        
                  38.90     1:21.78 (42.88)                                        
 29 Brennan, Hope E            9 NYCC-MR              1:22.81    1:24.90        
                  39.39     1:24.90 (45.51)                                        
 30 Lopez, Selene             10 Sailfish-MR          1:16.12    1:25.04        
                  38.84     1:25.04 (46.20)                                        
 31 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR    1:23.69    1:25.27        
 32 DeCesare, Grace A         10 ZEUS-CT              1:30.99    1:26.29        
                  40.69     1:26.29 (45.60)                                        
 33 Ebner, Jessica M          10 Marlins-MR           1:35.16    1:27.42        
                  40.59     1:27.42 (46.83)                                        
 34 Lopez, Isabella S          9 PATS-MR              1:23.99    1:27.55        
                  41.83     1:27.55 (45.72)                                        
 35 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR    1:29.49    1:27.73        
                  41.94     1:27.73 (45.79)                                        
 36 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR    1:26.73    1:27.80        
                  40.87     1:27.80 (46.93)                                        
 37 Pasierb, Caitlin E        10 CPAC-CT              1:35.39    1:28.92        
                  41.41     1:28.92 (47.51)                                        
 38 Achilleoudis, Arianna Z    9 Agua Swim Team-MR    1:45.33    1:28.97        
 39 Medici, Claire E          10 Empire-MR            1:30.79    1:29.76        
                  41.84     1:29.76 (47.92)                                        
 40 Dodes, Abigail J          10 Empire-MR            1:28.76    1:29.92        
                  42.18     1:29.92 (47.74)                                        
 41 Levitt, Hannah R          10 ZEUS-CT              1:40.00    1:31.60        
                  41.65     1:31.60 (49.95)                                        
 42 Legret, Morgan            10 Agua Swim Team-MR    1:35.54    1:35.15        
                  45.79     1:35.15 (49.36)                                        
 43 Perrotta, Grace n         10 CAT-CT               1:37.62    1:35.33        
                  43.27     1:35.33 (52.06)                                        
 44 DeLuca, Tola G             9 PATS-MR              1:44.66    1:37.41        
                  45.89     1:37.41 (51.52)                                        
 45 Paz, Dani                 10 Empire-MR            1:44.99    1:38.60        
                  45.10     1:38.60 (53.50)                                        
 46 DePasquale, Jenna K        9 ZEUS-CT              1:40.89    1:39.30        
                  47.27     1:39.30 (52.03)                                        
 47 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    1:43.46    1:39.68        
                  45.89     1:39.68 (53.79)                                        
 48 Calderon, Ashley M        10 ZEUS-CT              1:31.99    1:40.69        
                  46.34     1:40.69 (54.35)                                        
 49 Hoffman, Anna T            9 CPAC-CT              1:30.01    1:41.58        
                  46.60     1:41.58 (54.98)                                        
 50 Greenbaum, Skylar         10 SSL-MR               1:41.21    1:42.07        
                  49.03     1:42.07 (53.04)                                        
 51 Lukavsky, Sophia E        10 SSL-MR               1:43.40    1:42.23        
                  48.34     1:42.23 (53.89)                                        
 52 Richards, Aryel N          9 ZEUS-CT              1:45.00    1:48.28        
                  47.64   1:48.28 (1:00.64)                                        
 53 Hunt, Rhianna K            9 PATS-MR              2:04.59    1:49.40        
                  48.11   1:49.40 (1:01.29)                                        
 54 Pinaud, Kayla G           10 PATS-MR              1:54.43    1:56.12        
                  50.50   1:56.12 (1:05.62)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    2:14.26    2:10.88 ZQ     
                  30.01     1:04.48 (34.47)     1:38.31 (33.83)     2:10.88 (32.57)
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    2:22.59    2:18.36 ZQ     
                  31.71     1:07.24 (35.53)     1:43.74 (36.50)     2:18.36 (34.62)
  3 Milrod, Maya L            10 Agua Swim Team-MR    2:25.53    2:21.78 ZQ     
                  32.65     1:09.50 (36.85)     1:45.93 (36.43)     2:21.78 (35.85)
  4 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR    2:31.14    2:24.85 ZQ     
                  33.86     1:11.03 (37.17)     1:48.41 (37.38)     2:24.85 (36.44)
  5 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR    2:29.56    2:27.31 ZQ     
                  34.10     1:12.07 (37.97)     1:49.70 (37.63)     2:27.31 (37.61)
  6 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR    2:24.99    2:27.92 ZQ     
                  32.91     1:11.56 (38.65)     1:50.79 (39.23)     2:27.92 (37.13)
  7 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              2:25.73    2:29.75 JO     
                  33.03     1:11.72 (38.69)     1:51.96 (40.24)     2:29.75 (37.79)
  8 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT               2:36.72    2:34.77 SILV   
                  34.53     1:14.31 (39.78)     1:55.21 (40.90)     2:34.77 (39.56)
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    2:14.90    2:14.26 qZQ    
                  31.55     1:06.69 (35.14)     1:41.14 (34.45)     2:14.26 (33.12)
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    2:23.45    2:22.59 qZQ    
                  32.17     1:08.84 (36.67)     1:47.07 (38.23)     2:22.59 (35.52)
  3 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     2:43.19    2:24.73 qZQ    
                  32.73     1:09.77 (37.04)     1:48.34 (38.57)     2:24.73 (36.39)
  4 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR    2:26.85    2:24.99 qZQ    
                  32.99     1:10.18 (37.19)     1:48.34 (38.16)     2:24.99 (36.65)
  5 Milrod, Maya L            10 Agua Swim Team-MR    2:26.27    2:25.53 qZQ    
                  33.63     1:12.77 (39.14)     1:49.59 (36.82)     2:25.53 (35.94)
  6 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              2:27.14    2:25.73 qZQ    
                  32.12     1:09.87 (37.75)     1:48.94 (39.07)     2:25.73 (36.79)
  7 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR    2:28.31    2:29.56 qJO    
                  34.83     1:13.30 (38.47)     1:51.87 (38.57)     2:29.56 (37.69)
  8 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR    2:34.71    2:31.14 qJO    
                  34.44     1:13.36 (38.92)     1:53.09 (39.73)     2:31.14 (38.05)
-------------------------------------------------------------------------
  9 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT               2:39.47    2:36.72 SILV   
                  34.13     1:12.95 (38.82)     1:55.26 (42.31)     2:36.72 (41.46)
 10 Pennington, Caroline       9 Agua Swim Team-MR    2:41.86    2:40.95 SILV   
                  37.69     1:19.76 (42.07)     2:01.69 (41.93)     2:40.95 (39.26)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR    2:49.17    2:43.69 SILV   
                  35.95     1:17.66 (41.71)     2:01.77 (44.11)     2:43.69 (41.92)
 12 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    2:50.40    2:45.77 SILV   
                  37.83     1:19.12 (41.29)     2:02.62 (43.50)     2:45.77 (43.15)
 13 Valdes-Rodriguez, Linda   10 Agua Swim Team-MR    2:54.09    2:53.08        
                  38.04     1:22.20 (44.16)     2:07.98 (45.78)     2:53.08 (45.10)
 14 Davis, Maggie A           10 SSL-MR               3:06.77    2:54.64        
                  40.04     1:25.28 (45.24)     2:11.46 (46.18)     2:54.64 (43.18)
 15 McGowan, Sofia M          10 Agua Swim Team-MR    2:53.57    2:55.84        
                  38.87     1:25.59 (46.72)     2:12.34 (46.75)     2:55.84 (43.50)
 16 Mcdougall, Julia G         9 Tri-Hampton Y-MA     3:15.98    2:56.02        
                  39.08     1:24.86 (45.78)     2:11.60 (46.74)     2:56.02 (44.42)
 17 Cedeno, Sofia              9 Sailfish-MR          2:46.12    2:57.61        
                  36.99     1:20.24 (43.25)   2:57.61 (1:37.37)                    
 18 Brennan, Hope E            9 NYCC-MR              3:04.08    3:04.15        
                  41.29     1:29.73 (48.44)     2:18.30 (48.57)     3:04.15 (45.85)
 19 Baer, Natalie R           10 Agua Swim Team-MR    3:14.63    3:04.70        
                  40.78     1:29.28 (48.50)     2:18.78 (49.50)     3:04.70 (45.92)
 20 Medici, Claire E          10 Empire-MR            3:11.41    3:05.79        
                  40.62     1:29.62 (49.00)     2:18.97 (49.35)     3:05.79 (46.82)
 21 Dodes, Abigail J          10 Empire-MR            3:38.06    3:16.40        
                  43.20     1:32.54 (49.34)     2:24.77 (52.23)     3:16.40 (51.63)
 22 DePasquale, Jenna K        9 ZEUS-CT              3:10.99    3:21.39        
                  44.12     1:37.72 (53.60)     2:31.48 (53.76)     3:21.39 (49.91)
 23 Perrotta, Grace n         10 CAT-CT               3:35.23    3:29.26        
                  45.98     1:41.58 (55.60)     2:37.08 (55.50)     3:29.26 (52.18)
 24 Paz, Dani                 10 Empire-MR            3:41.87    3:32.28        
                  43.13     1:39.14 (56.01)     2:37.55 (58.41)     3:32.28 (54.73)
 25 Ng, Amanda                 9 SSL-MR               3:35.71    3:58.22        
                  47.60   1:51.05 (1:03.45)   2:55.18 (1:04.13)   3:58.22 (1:03.04)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR      32.84      32.51 ZQ     
  2 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT                34.65      33.95 ZQ     
  3 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR           36.68      37.06 JO     
  4 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR      38.07      37.09 JO     
  5 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      38.09      37.38 JO     
  6 Miller, Payton S          10 CPAC-CT                38.18      38.01 SILV   
  7 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR      38.20      38.40 SILV   
  8 Gargano, Ridgely E         9 CPAC-CT                38.04      38.71 SILV   
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR      34.65      32.84 qZQ    
  2 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA       36.80      34.42 qZQ    
  3 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT                36.35      34.65 qZQ    
  4 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR                 34.32      34.90 qZQ    
  5 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR           39.41      36.68 qJO    
  6 Gargano, Ridgely E         9 CPAC-CT                40.37      38.04 qSILV  
  7 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR      38.45      38.07 qSILV  
  8 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      38.04      38.09 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Miller, Payton S          10 CPAC-CT                43.16      38.18 SILV   
 10 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR      41.83      38.20 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT                42.48      38.28 SILV   
 12 Adams, Grace C             9 Rac @ Jcc-MR           40.28      38.97 SILV   
 13 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR      41.21      38.99 SILV   
 14 Davis, Maggie A           10 SSL-MR                 39.84      39.05 SILV   
 15 Pennington, Caroline       9 Agua Swim Team-MR      39.36      39.07 SILV   
 16 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      40.89      39.13 SILV   
 17 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR      41.70      39.21 SILV   
 18 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR      41.38      39.57 SILV   
 19 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT                40.46      39.91 SILV   
 20 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA       42.80      40.04 SILV   
 21 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      43.91      40.70 SILV   
 22 Ebner, Jessica M          10 Marlins-MR             42.55      40.85 SILV   
 23 Cedeno, Sofia              9 Sailfish-MR            43.90      41.16 SILV   
 24 McGowan, Sofia M          10 Agua Swim Team-MR      41.18      41.20 SILV   
 25 Casey, Carolyn T           9 Agua Swim Team-MR      45.35      41.50 SILV   
 26 Fisher, Malia             10 Marlins-MR             48.59      41.59 SILV   
 27 Armstrong, Claire M       10 Marlins-MR             46.15      41.66 SILV   
 28 Valdes-Rodriguez, Linda   10 Agua Swim Team-MR      42.10      42.29 SILV   
 29 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                41.94      42.49 SILV   
 30 Lopez, Isabella S          9 PATS-MR                38.45      42.52 SILV   
 31 Roberts, Madison B         9 Agua Swim Team-MR    1:00.47      42.56 SILV   
 32 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      42.70      42.58 SILV   
 33 Mansourian, Emma J        10 CPAC-CT                43.81      43.00        
 34 Hartman, Sabina A          9 Tri-Hampton Y-MA       45.89      44.07        
 35 Kim, Ashley H             10 SSL-MR                 46.09      44.21        
 36 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR           45.99      44.38        
 37 Levitt, Hannah R          10 ZEUS-CT                53.88      44.77        
 38 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      47.86      44.92        
 39 Lopez, Selene             10 Sailfish-MR            46.13      44.95        
 40 Baer, Natalie R           10 Agua Swim Team-MR      44.51      45.58        
 41 Heffern, Amelia A          9 ZEUS-CT                45.23      45.60        
 42 Legret, Morgan            10 Agua Swim Team-MR      50.76      45.82        
 43 DeCesare, Grace A         10 ZEUS-CT                45.65      45.91        
 44 Trubiano, Sofia A          9 SSL-MR                 51.59      45.92        
 45 Sullivan, Alexa A          9 SSL-MR                 50.61      46.49        
 46 Jiang, Claire             10 Agua Swim Team-MR      46.95      46.62        
 47 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR      48.50      46.92        
 48 Mcdougall, Julia G         9 Tri-Hampton Y-MA       47.72      47.06        
 49 Calderon, Ashley M        10 ZEUS-CT                43.69      47.56        
 50 Punishill, Lexi I         10 CPAC-CT                45.66      47.89        
 51 Auty, Abby                 9 Marlins-MR             53.77      47.90        
 52 Milillo, Angelina S       10 SSL-MR                 48.40      48.33        
 53 Pasierb, Caitlin E        10 CPAC-CT                50.36      48.37        
 53 DePasquale, Jenna K        9 ZEUS-CT                47.52      48.37        
 55 Perrotta, Grace n         10 CAT-CT                 52.56      48.64        
 56 Medici, Claire E          10 Empire-MR              51.92      49.34        
 57 Arora, Rosy R              9 Agua Swim Team-MR      43.89      49.83        
 58 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR      47.13      50.38        
 59 Greenbaum, Skylar         10 SSL-MR                 54.68      50.43        
 60 Schlissel, Carleigh S     10 SSL-MR                 51.51      50.91        
 60 Dodes, Abigail J          10 Empire-MR              53.03      50.91        
 62 Lukavsky, Sophia E        10 SSL-MR                 50.18      52.61        
 63 Lynch, Molly G            10 SSL-MR                 54.68      52.63        
 64 Fedor, Maggie I            9 ZEUS-CT                58.04      52.98        
 65 Proscia, Emily R           9 Marlins-MR             54.12      53.26        
 66 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR      55.36      53.66        
 67 Richards, Aryel N          9 ZEUS-CT                55.00      54.04        
 68 Grogan, Abaigeal R         9 PATS-MR              1:32.39      54.44        
 69 Rettberg, Carly r          9 CAT-CT                 55.62      57.87        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:10.46    1:08.51 ZQ     
                  33.39     1:08.51 (35.12)                                        
  2 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT              1:14.94    1:11.08 ZQ     
                  34.15     1:11.08 (36.93)                                        
  3 Krevitt, Charlotte        10 Agua Swim Team-MR    1:13.20    1:14.31 ZQ     
                  35.89     1:14.31 (38.42)                                        
  4 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     1:15.34    1:15.03 ZQ     
                  36.45     1:15.03 (38.58)                                        
  5 Rubenzahl, Rachel G       10 Agua Swim Team-MR    1:16.77    1:15.85 ZQ     
                  37.26     1:15.85 (38.59)                                        
  6 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR    1:17.41    1:17.92 ZQ     
                  38.08     1:17.92 (39.84)                                        
  7 Raboy, Ghelila            10 Agua Swim Team-MR    1:21.41    1:21.89 SILV   
                  40.53     1:21.89 (41.36)                                        
  8 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR    1:21.76    1:23.63 SILV   
                  40.83     1:23.63 (42.80)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:13.59    1:10.46 qZQ    
                  34.80     1:10.46 (35.66)                                        
  2 Krevitt, Charlotte        10 Agua Swim Team-MR    1:15.64    1:13.20 qZQ    
                  35.42     1:13.20 (37.78)                                        
  3 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT              1:15.89    1:14.94 qZQ    
                  36.17     1:14.94 (38.77)                                        
  4 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     1:19.50    1:15.34 qZQ    
                  36.12     1:15.34 (39.22)                                        
  5 Rubenzahl, Rachel G       10 Agua Swim Team-MR    1:19.48    1:16.77 qZQ    
                  37.90     1:16.77 (38.87)                                        
  6 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR    1:20.03    1:17.41 qZQ    
                  38.62     1:17.41 (38.79)                                        
  7 Raboy, Ghelila            10 Agua Swim Team-MR    1:23.13    1:21.41 qSILV  
                  40.88     1:21.41 (40.53)                                        
  8 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR    1:24.36    1:21.76 qSILV  
                  39.89     1:21.76 (41.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:23.52    1:22.76 SILV   
                  40.72     1:22.76 (42.04)                                        
 10 Walker, Reynise B         10 Sailfish-MR          1:26.12    1:22.85 SILV   
                  41.10     1:22.85 (41.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Miller, Payton S          10 CPAC-CT              1:28.02    1:24.28 SILV   
                  40.19     1:24.28 (44.09)                                        
 12 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR    1:25.70    1:24.70 SILV   
                  41.53     1:24.70 (43.17)                                        
 13 Pennington, Caroline       9 Agua Swim Team-MR    1:25.48    1:24.73 SILV   
                  42.15     1:24.73 (42.58)                                        
 14 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT              1:28.10    1:27.18 SILV   
 15 Brennan, Hope E            9 NYCC-MR              1:26.96    1:27.21 SILV   
                  42.08     1:27.21 (45.13)                                        
 16 Valdes-Rodriguez, Linda   10 Agua Swim Team-MR    1:31.49    1:27.25 SILV   
                  41.68     1:27.25 (45.57)                                        
 17 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR    1:35.45    1:28.12 SILV   
 18 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR    1:32.06    1:30.34 SILV   
                  44.80     1:30.34 (45.54)                                        
 19 Mansourian, Emma J        10 CPAC-CT              1:32.12    1:30.48 SILV   
                  43.52     1:30.48 (46.96)                                        
 20 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    1:32.28    1:30.49 SILV   
                  44.29     1:30.49 (46.20)                                        
 21 Lopez, Isabella S          9 PATS-MR              1:30.09    1:31.14 SILV   
                  42.45     1:31.14 (48.69)                                        
 22 Baer, Natalie R           10 Agua Swim Team-MR    1:36.07    1:32.60 SILV   
                  45.14     1:32.60 (47.46)                                        
 23 Ebner, Jessica M          10 Marlins-MR           1:37.05    1:33.01 SILV   
                  43.86     1:33.01 (49.15)                                        
 24 Cedeno, Sofia              9 Sailfish-MR          1:37.69    1:33.86 SILV   
                  44.58     1:33.86 (49.28)                                        
 25 DeCesare, Grace A         10 ZEUS-CT              1:52.37    1:35.09 SILV   
                  46.99     1:35.09 (48.10)                                        
 26 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR         1:36.76    1:37.51        
                  47.59     1:37.51 (49.92)                                        
 27 Ng, Amanda                 9 SSL-MR               1:42.13    1:39.11        
                  49.63     1:39.11 (49.48)                                        
 28 Lopez, Selene             10 Sailfish-MR          1:35.12    1:39.20        
 29 Hayes, Alana S            10 PATS-MR              1:39.78    1:39.56        
                  48.73     1:39.56 (50.83)                                        
 30 Legret, Morgan            10 Agua Swim Team-MR    1:55.20    1:41.51        
                  49.74     1:41.51 (51.77)                                        
 31 Paz, Dani                 10 Empire-MR            1:46.58    1:43.51        
                  50.47     1:43.51 (53.04)                                        
 32 Medici, Claire E          10 Empire-MR            1:46.37    1:44.35        
                  50.73     1:44.35 (53.62)                                        
 33 Calderon, Ashley M        10 ZEUS-CT              1:38.89    1:44.40        
                  50.39     1:44.40 (54.01)                                        
 34 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    1:47.11    1:44.96        
                  50.32     1:44.96 (54.64)                                        
 35 Perrotta, Grace n         10 CAT-CT               1:53.44    1:47.42        
                  50.18     1:47.42 (57.24)                                        
 36 Dodes, Abigail J          10 Empire-MR            1:50.57    1:48.05        
                  52.14     1:48.05 (55.91)                                        
 37 Kaw, Rhea                 10 Marlins-MR           1:40.89    1:53.28        
                  52.58   1:53.28 (1:00.70)                                        
 38 Fedor, Maggie I            9 ZEUS-CT              1:52.37    1:54.80        
                  56.53     1:54.80 (58.27)                                        
 39 Kaw, Sheena               10 Marlins-MR           1:41.89    2:11.11        
                1:03.29   2:11.11 (1:07.82)                                        
 -- Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR    1:35.45         DQ        
      Not on back off wall
                  52.86        DQ (1:07.35)                                        
 -- Greenbaum, Skylar         10 SSL-MR               1:51.16         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  54.98          DQ (57.83)                                        
 -- Armstrong, Claire M       10 Marlins-MR           1:37.89         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Punishill, Lexi I         10 CPAC-CT              1:49.78         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                1:39.71              DQ ( )                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR      36.34      36.08 ZQ     
  2 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      38.63      38.18 ZQ     
  3 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR                40.01      39.49 ZQ     
  4 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT                43.30      42.03 JO     
  5 Damico, Lauren m          10 CAT-CT                 40.80      42.04 JO     
  6 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR      43.86      43.02 SILV   
  7 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR      43.32      43.56 SILV   
  8 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      43.86      43.80 SILV   
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR      36.31      36.34 qZQ    
  2 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      38.69      38.63 qZQ    
  3 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR                40.22      40.01 qZQ    
  4 Damico, Lauren m          10 CAT-CT                 44.25      40.80 qZQ    
  5 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT                41.47      43.30 qSILV  
  6 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR      44.59      43.32 qSILV  
  7 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      43.82      43.86 qSILV  
  7 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR      46.07      43.86 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA       45.35      44.20 SILV   
 10 Hartman, Sabina A          9 Tri-Hampton Y-MA       49.53      45.01 SILV   
 10 Walklet, Lizzy C          10 CSD-MR                 47.05      45.01 SILV   
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 12 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT                 47.09      45.20 SILV   
 13 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                45.08      45.40 SILV   
 14 Valdes-Rodriguez, Linda   10 Agua Swim Team-MR      46.85      45.91 SILV   
 15 Raboy, Ghelila            10 Agua Swim Team-MR      47.17      45.97 SILV   
 16 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR      47.06      46.00 SILV   
 17 O'Brien, Jessica A        10 Marlins-MR             47.19      46.40 SILV   
 18 Pasierb, Caitlin E        10 CPAC-CT                46.73      46.56 SILV   
 19 Mansourian, Emma J        10 CPAC-CT                47.69      46.84 SILV   
 20 Mcdougall, Julia G         9 Tri-Hampton Y-MA       49.39      48.88        
 21 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      48.10      49.23        
 22 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR           48.95      49.32        
 23 Davis, Maggie A           10 SSL-MR                 53.09      49.54        
 24 Armstrong, Claire M       10 Marlins-MR             55.47      49.57        
 25 Ebner, Jessica M          10 Marlins-MR             54.13      50.62        
 26 Punishill, Lexi I         10 CPAC-CT                54.69      52.35        
 27 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      56.43      52.36        
 28 Ng, Amanda                 9 SSL-MR                 53.90      53.02        
 29 Calderon, Ashley M        10 ZEUS-CT                59.16      53.45        
 30 Lynch, Molly G            10 SSL-MR                 58.16      54.26        
 31 DePasquale, Jenna K        9 ZEUS-CT                53.99      54.80        
 32 Lopez, Selene             10 Sailfish-MR            58.34      56.02        
 33 Legret, Morgan            10 Agua Swim Team-MR      55.06      58.34        
 34 Trubiano, Sofia A          9 SSL-MR                 58.68      58.54        
 35 Lukavsky, Sophia E        10 SSL-MR                 57.34      59.41        
 36 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    1:01.99      59.67        
 37 Paz, Dani                 10 Empire-MR              58.58    1:00.25        
 38 Pinaud, Kayla G           10 PATS-MR              1:41.92    1:05.38        
 -- Hunt, Rhianna K            9 PATS-MR              1:21.84         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Hayes, Alana S            10 PATS-MR                50.54         DQ        
      Scissors kick
 -- Achilleoudis, Arianna Z    9 Agua Swim Team-MR    1:01.58         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR      55.63         DQ        
      One hand touch
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      49.16         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:17.99    1:17.47 ZQ     
                  36.91     1:17.47 (40.56)                                        
  2 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:23.25    1:22.91 ZQ     
                  39.86     1:22.91 (43.05)                                        
  3 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT              1:29.68    1:28.86 ZQ     
                  43.20     1:28.86 (45.66)                                        
  4 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              1:28.88    1:29.02 ZQ     
                  42.35     1:29.02 (46.67)                                        
  5 Damico, Lauren m          10 CAT-CT               1:31.43    1:31.46 ZQ     
                  44.04     1:31.46 (47.42)                                        
  6 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR    1:31.85    1:32.15 JO     
                  43.33     1:32.15 (48.82)                                        
  7 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR    1:33.48    1:35.48 SILV   
                  43.01     1:35.48 (52.47)                                        
  8 Gargano, Ridgely E         9 CPAC-CT              1:36.40    1:35.82 SILV   
                  45.74     1:35.82 (50.08)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:18.96    1:17.99 qZQ    
                  37.18     1:17.99 (40.81)                                        
  2 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:25.15    1:23.25 qZQ    
                  39.45     1:23.25 (43.80)                                        
  3 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              1:26.67    1:28.88 qZQ    
                  41.27     1:28.88 (47.61)                                        
  4 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT              1:32.63    1:29.68 qZQ    
                  42.49     1:29.68 (47.19)                                        
  5 Damico, Lauren m          10 CAT-CT               1:32.86    1:31.43 qZQ    
                  43.62     1:31.43 (47.81)                                        
  6 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR    1:33.98    1:31.85 qZQ    
                  43.71     1:31.85 (48.14)                                        
  7 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR               1:32.84    1:33.07 qSILV  
                  42.03     1:33.07 (51.04)                                        
  8 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR    1:35.55    1:33.48 qSILV  
                  43.52     1:33.48 (49.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:33.46    1:34.68 SILV   
                  44.94     1:34.68 (49.74)                                        
 10 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA     1:41.22    1:35.51 SILV   
                  46.12     1:35.51 (49.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR    1:42.72    1:36.32 SILV   
                  45.03     1:36.32 (51.29)                                        
 12 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT              1:38.79    1:36.37 SILV   
                  46.06     1:36.37 (50.31)                                        
 13 Gargano, Ridgely E         9 CPAC-CT              1:36.06    1:36.40 SILV   
                  46.20     1:36.40 (50.20)                                        
 14 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT               1:41.71    1:36.81 SILV   
                  47.33     1:36.81 (49.48)                                        
 15 Brennan, Hope E            9 NYCC-MR              1:35.74    1:36.95 SILV   
                  46.01     1:36.95 (50.94)                                        
 16 Porokhina, Maria           9 PATS-MR                   NT    1:37.33 SILV   
                  46.36     1:37.33 (50.97)                                        
 17 Mansourian, Emma J        10 CPAC-CT              1:44.09    1:41.35 SILV   
                  49.18     1:41.35 (52.17)                                        
 18 McGowan, Sofia M          10 Agua Swim Team-MR    1:42.73    1:41.65 SILV   
                  50.03     1:41.65 (51.62)                                        
 18 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR         1:57.09    1:41.65 SILV   
                  48.94     1:41.65 (52.71)                                        
 20 Jiang, Claire             10 Agua Swim Team-MR    1:47.49    1:42.20 SILV   
                  49.75     1:42.20 (52.45)                                        
 21 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR    1:44.34    1:42.56 SILV   
                  49.85     1:42.56 (52.71)                                        
 22 Casey, Carolyn T           9 Agua Swim Team-MR    1:44.89    1:43.68 SILV   
                  50.34     1:43.68 (53.34)                                        
 23 Roberts, Madison B         9 Agua Swim Team-MR    1:42.32    1:43.70 SILV   
                  49.85     1:43.70 (53.85)                                        
 24 Miller, Payton S          10 CPAC-CT              1:49.98    1:45.49 SILV   
                  50.87     1:45.49 (54.62)                                        
 25 Kim, Ashley H             10 SSL-MR               1:52.78    1:46.79 SILV   
                  49.24     1:46.79 (57.55)                                        
 26 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR         1:46.62    1:47.98 SILV   
                  52.26     1:47.98 (55.72)                                        
 27 Greenbaum, Skylar         10 SSL-MR               2:10.16    1:52.22        
                  53.20     1:52.22 (59.02)                                        
 28 Sullivan, Alexa A          9 SSL-MR               2:07.81    1:52.56        
                  55.10     1:52.56 (57.46)                                        
 29 Ng, Amanda                 9 SSL-MR               1:52.64    1:53.31        
                  55.85     1:53.31 (57.46)                                        
 30 Ebner, Jessica M          10 Marlins-MR           1:55.86    1:53.39        
                  52.95   1:53.39 (1:00.44)                                        
 31 Heffern, Amelia A          9 ZEUS-CT              1:51.06    1:54.60        
                  55.63     1:54.60 (58.97)                                        
 32 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR    1:57.83    1:54.80        
                  55.55     1:54.80 (59.25)                                        
 33 Auty, Abby                 9 Marlins-MR           2:20.89    1:55.24        
                  53.85   1:55.24 (1:01.39)                                        
 34 Medici, Claire E          10 Empire-MR            1:58.43    1:57.84        
                  55.36   1:57.84 (1:02.48)                                        
 35 Lynch, Molly G            10 SSL-MR               2:18.16    1:59.37        
                  56.36   1:59.37 (1:03.01)                                        
 36 Trubiano, Sofia A          9 SSL-MR               2:04.61    2:02.86        
                  59.14   2:02.86 (1:03.72)                                        
 37 Paz, Dani                 10 Empire-MR            2:00.69    2:03.66        
                1:00.84   2:03.66 (1:02.82)                                        
 38 Calderon, Ashley M        10 ZEUS-CT              2:10.39    2:04.04        
                  56.70   2:04.04 (1:07.34)                                        
 39 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    2:13.48    2:06.31        
                1:01.14   2:06.31 (1:05.17)                                        
 -- Levitt, Hannah R          10 ZEUS-CT              2:10.00         DQ        
      One hand touch
                  57.75        DQ (1:11.01)                                        
 -- Arora, Rosy R              9 Agua Swim Team-MR    1:44.55         DQ        
      One hand touch
                  48.54          DQ (55.26)                                        
 -- Legret, Morgan            10 Agua Swim Team-MR    2:01.23         DQ        
      One hand touch
                1:00.53        DQ (1:00.78)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Krevitt, Charlotte        10 Agua Swim Team-MR      31.23      30.68 ZQ     
  2 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT                31.11      30.71 ZQ     
  3 Rubenzahl, Rachel G       10 Agua Swim Team-MR      32.56      32.28 ZQ     
  4 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      34.15      34.54 ZQ     
  5 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR                 33.71      35.35 JO     
  6 Raboy, Ghelila            10 Agua Swim Team-MR      36.42      36.56 SILV   
  7 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA       38.44      38.57 SILV   
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT                30.93      31.11 qZQ    
  2 Krevitt, Charlotte        10 Agua Swim Team-MR      30.74      31.23 qZQ    
  3 Rubenzahl, Rachel G       10 Agua Swim Team-MR      33.29      32.56 qZQ    
  4 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR                 38.15      33.71 qZQ    
  5 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      34.39      34.15 qZQ    
  6 Raboy, Ghelila            10 Agua Swim Team-MR      38.39      36.42 qSILV  
  7 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR      43.21      37.81 qSILV  
  8 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA       39.11      38.44 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR      37.29      38.61 SILV   
 10 Damico, Lauren m          10 CAT-CT                 41.54      39.80 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR           42.32      40.37 SILV   
 12 Walker, Reynise B         10 Sailfish-MR            39.91      41.24 SILV   
 13 Adams, Grace C             9 Rac @ Jcc-MR           41.45      41.71 SILV   
 14 Lopez, Isabella S          9 PATS-MR                40.11      42.79 SILV   
 15 O'Brien, Jessica A        10 Marlins-MR             44.04      43.02 SILV   
 16 Walklet, Lizzy C          10 CSD-MR                 45.35      45.11        
 17 Mcdougall, Julia G         9 Tri-Hampton Y-MA       52.89      47.13        
 18 Armstrong, Claire M       10 Marlins-MR             57.89      48.22        
 19 Pasierb, Caitlin E        10 CPAC-CT                52.47      51.94        
 20 DeCesare, Grace A         10 ZEUS-CT                54.02      52.39        
 21 Baer, Natalie R           10 Agua Swim Team-MR      50.45      52.82        
 22 Perrotta, Grace n         10 CAT-CT                 53.87      54.90        
 -- Sullivan, Alexa A          9 SSL-MR                 57.71         DQ        
      Scissors kick
 -- DeLuca, Tola G             9 PATS-MR              1:02.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT              1:12.56    1:10.54 ZQ     
                  32.81     1:10.54 (37.73)                                        
  2 Milrod, Maya L            10 Agua Swim Team-MR    1:14.36    1:12.37 ZQ     
                  33.43     1:12.37 (38.94)                                        
  3 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:16.59    1:17.28 ZQ     
                  36.76     1:17.28 (40.52)                                        
  4 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR    1:18.39    1:17.67 ZQ     
                  37.07     1:17.67 (40.60)                                        
  5 Davis, Maggie A           10 SSL-MR               1:33.91    1:29.31 SILV   
                  38.86     1:29.31 (50.45)                                        
  6 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT              1:30.81    1:29.98 SILV   
                  40.64     1:29.98 (49.34)                                        
  7 Damico, Lauren m          10 CAT-CT               1:31.92    1:33.35 SILV   
                  42.55     1:33.35 (50.80)                                        
  8 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR    1:34.58    1:34.85 SILV   
                  41.46     1:34.85 (53.39)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT              1:11.59    1:12.56 qZQ    
                  33.25     1:12.56 (39.31)                                        
  2 Milrod, Maya L            10 Agua Swim Team-MR    1:15.66    1:14.36 qZQ    
                  35.48     1:14.36 (38.88)                                        
  3 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:16.77    1:16.59 qZQ    
                  36.19     1:16.59 (40.40)                                        
  4 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR    1:19.11    1:18.39 qZQ    
                  37.21     1:18.39 (41.18)                                        
  5 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT              1:39.90    1:30.81 qSILV  
                  42.21     1:30.81 (48.60)                                        
  6 Damico, Lauren m          10 CAT-CT               1:42.51    1:31.92 qSILV  
                  41.24     1:31.92 (50.68)                                        
  7 Adams, Grace C             9 Rac @ Jcc-MR         1:38.12    1:33.41 qSILV  
                  42.71     1:33.41 (50.70)                                        
  8 Davis, Maggie A           10 SSL-MR               1:34.04    1:33.91 qSILV  
                  42.48     1:33.91 (51.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR    1:42.35    1:34.58 SILV   
                  41.65     1:34.58 (52.93)                                        
 10 Lopez, Isabella S          9 PATS-MR              1:35.79    1:39.13        
                  42.15     1:39.13 (56.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR    1:46.56    1:40.68        
                  44.49     1:40.68 (56.19)                                        
 12 DeCesare, Grace A         10 ZEUS-CT              2:05.99    1:49.89        
                  52.79     1:49.89 (57.10)                                        
 13 Ng, Amanda                 9 SSL-MR               1:51.91    1:58.90        
                  54.69   1:58.90 (1:04.21)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:15.59    1:10.67 ZQ     
                  33.92     1:10.67 (36.75)                                        
  2 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:10.52    1:10.81 ZQ     
                  33.16     1:10.81 (37.65)                                        
  3 Krevitt, Charlotte        10 Agua Swim Team-MR    1:13.44    1:14.35 ZQ     
                  35.14     1:14.35 (39.21)                                        
  4 Rubenzahl, Rachel G       10 Agua Swim Team-MR    1:15.74    1:15.84 ZQ     
                  36.07     1:15.84 (39.77)                                        
  5 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     1:16.76    1:17.95 ZQ     
                  36.62     1:17.95 (41.33)                                        
  6 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:18.45    1:18.10 JO     
                  38.42     1:18.10 (39.68)                                        
  7 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              1:19.62    1:18.69 JO     
                  36.33     1:18.69 (42.36)                                        
  8 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR               1:17.08    1:18.79 JO     
                  35.75     1:18.79 (43.04)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:12.28    1:10.52 qZQ    
                  32.32     1:10.52 (38.20)                                        
  2 Krevitt, Charlotte        10 Agua Swim Team-MR    1:14.45    1:13.44 qZQ    
                  33.24     1:13.44 (40.20)                                        
  3 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:14.04    1:15.59 qZQ    
                  35.12     1:15.59 (40.47)                                        
  4 Rubenzahl, Rachel G       10 Agua Swim Team-MR    1:15.71    1:15.74 qZQ    
                  36.01     1:15.74 (39.73)                                        
  5 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     1:18.93    1:16.76 qZQ    
                  35.99     1:16.76 (40.77)                                        
  6 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR               1:24.28    1:17.08 qZQ    
                  34.46     1:17.08 (42.62)                                        
  7 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:20.21    1:18.45 qJO    
                  38.55     1:18.45 (39.90)                                        
  8 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              1:20.02    1:19.62 qJO    
                  36.65     1:19.62 (42.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT              1:24.24    1:20.94 JO     
                  39.15     1:20.94 (41.79)                                        
 10 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT               1:28.49    1:21.47 SILV   
                  37.96     1:21.47 (43.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:23.11    1:21.66 SILV   
                  36.85     1:21.66 (44.81)                                        
 12 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA     1:27.04    1:22.91 SILV   
                  39.65     1:22.91 (43.26)                                        
 13 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR    1:41.90    1:23.39 SILV   
                  38.44     1:23.39 (44.95)                                        
 14 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR         1:29.64    1:24.21 SILV   
                  38.62     1:24.21 (45.59)                                        
 15 Pennington, Caroline       9 Agua Swim Team-MR    1:27.08    1:25.47 SILV   
                  40.17     1:25.47 (45.30)                                        
 16 Adams, Grace C             9 Rac @ Jcc-MR         1:29.38    1:25.99 SILV   
                  39.39     1:25.99 (46.60)                                        
 17 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT              1:28.18    1:26.51 SILV   
                  41.91     1:26.51 (44.60)                                        
 18 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR    1:29.18    1:28.12 SILV   
                  41.78     1:28.12 (46.34)                                        
 19 Brennan, Hope E            9 NYCC-MR              1:27.81    1:28.30 SILV   
                  41.44     1:28.30 (46.86)                                        
 20 Hartman, Sabina A          9 Tri-Hampton Y-MA     1:34.25    1:28.73        
                  41.98     1:28.73 (46.75)                                        
 21 Miller, Payton S          10 CPAC-CT              1:31.26    1:29.47        
                  40.93     1:29.47 (48.54)                                        
 22 Mcdougall, Julia G         9 Tri-Hampton Y-MA     1:34.87    1:31.57        
                  43.25     1:31.57 (48.32)                                        
 23 O'Brien, Jessica A        10 Marlins-MR           1:44.51    1:31.70        
                  43.09     1:31.70 (48.61)                                        
 24 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT              1:34.07    1:31.91        
                  40.43     1:31.91 (51.48)                                        
 25 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR    1:34.73    1:33.49        
                  45.60     1:33.49 (47.89)                                        
 26 Cedeno, Sofia              9 Sailfish-MR          1:32.01    1:34.91        
                  43.93     1:34.91 (50.98)                                        
 27 Fisher, Malia             10 Marlins-MR           1:51.87    1:36.20        
                  43.28     1:36.20 (52.92)                                        
 28 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR         1:33.95    1:37.25        
                  48.67     1:37.25 (48.58)                                        
 29 Hayes, Alana S            10 PATS-MR              2:01.48    1:41.19        
                  48.57     1:41.19 (52.62)                                        
 30 Punishill, Lexi I         10 CPAC-CT              1:46.70    1:42.02        
                  49.63     1:42.02 (52.39)                                        
 31 Medici, Claire E          10 Empire-MR            1:45.10    1:42.52        
                  50.24     1:42.52 (52.28)                                        
 32 Greenbaum, Skylar         10 SSL-MR               2:31.16    1:47.18        
                  52.00     1:47.18 (55.18)                                        
 33 Dodes, Abigail J          10 Empire-MR            1:51.87    1:49.19        
                  55.40     1:49.19 (53.79)                                        
 34 DeLuca, Tola G             9 PATS-MR              2:06.34    1:50.35        
                  50.68     1:50.35 (59.67)                                        
 35 Hoffman, Anna T            9 CPAC-CT              1:45.01    1:54.64        
                  53.62   1:54.64 (1:01.02)                                        
 36 Lukavsky, Sophia E        10 SSL-MR               2:18.85    1:55.32        
                  56.14     1:55.32 (59.18)                                        
 -- Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR    1:39.78         DQ        
      Did not finish on back - back
                  44.46          DQ (50.25)                                        
 -- Baer, Natalie R           10 Agua Swim Team-MR    1:37.34         DQ        
      Did not finish on back - back
                  47.05          DQ (53.55)                                        
 -- Davis, Maggie A           10 SSL-MR               1:33.48         DQ        
      One hand touch - breast
                  40.71          DQ (50.52)                                        
 -- Sullivan, Alexa A          9 SSL-MR               2:04.25         DQ        
      One hand touch - breast
                  51.12                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR            25.66      25.77 ZQ     
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR                26.67      26.50 ZQ     
  3 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR                27.36      27.30 ZQ     
  4 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                28.30      27.52 ZQ     
  5 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                27.62      27.63 ZQ     
  6 Grier, Mary-McKenzie      12 Agua Swim Team-MR      28.37      28.10 JO     
  7 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                28.13      28.23 JO     
  8 Warner, Emily H           11 CPAC-CT                28.50      28.54 SILV   
B - Final
  9 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR      29.21      28.23 JO     
 10 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT                28.96      28.49 JO     
 11 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT                28.85      28.59 SILV   
 12 McNary, Marissa g         11 CAT-CT                 29.20      28.93 SILV   
 13 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR                28.93      29.23 SILV   
 14 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR                28.78      29.27 SILV   
 15 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR                29.34      29.28 SILV   
 16 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT                29.14      29.76 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR            25.80      25.66 qZQ    
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR                26.82      26.67 qZQ    
  3 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR                27.31      27.36 qZQ    
  4 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                26.93      27.62 qZQ    
  5 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                27.40      28.13 qJO    
  6 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                27.22      28.30 qJO    
  7 Grier, Mary-McKenzie      12 Agua Swim Team-MR      28.54      28.37 qJO    
  8 Warner, Emily H           11 CPAC-CT                27.80      28.50 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR                28.63      28.78 qSILV  
 10 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT                29.61      28.85 qSILV  
 11 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR                28.28      28.93 qSILV  
 12 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT                30.43      28.96 qSILV  
 13 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT                28.81      29.14 qSILV  
 14 McNary, Marissa g         11 CAT-CT                 28.48      29.20 qSILV  
 15 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR      28.18      29.21 qSILV  
 16 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR                29.12      29.34 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hornby, Chloe M           12 CPAC-CT                29.44      29.36 SILV   
 18 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                31.15      29.58 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT                 29.62      29.62 SILV   
 20 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      29.51      29.68 SILV   
 21 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT                30.46      29.70 SILV   
 22 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT                30.69      29.94 SILV   
 23 Veras, Adelyn             12 LIND-MR                30.26      30.00 SILV   
 24 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR      29.83      30.06 SILV   
 25 Fafian, Katherine A       12 Rac @ Jcc-MR           29.54      30.09 SILV   
 26 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      29.69      30.12 SILV   
 27 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR              30.03      30.15 SILV   
 28 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      29.84      30.16 SILV   
 29 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                31.76      30.42 SILV   
 30 Feigin, Alex M            11 Agua Swim Team-MR      31.11      30.58 SILV   
 31 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR              30.22      30.63 SILV   
 32 Holman, Josephine M       11 PATS-MR                29.77      30.70 SILV   
 33 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT               30.69      30.72 SILV   
 34 Kumagai, Nana             11 Empire-MR              30.99      30.94 SILV   
 35 Cleary, Hannah M          12 Empire-MR              30.60      30.95 SILV   
 36 Jaeger, Caroline O        11 PATS-MR                30.90      31.16        
 37 Kontos, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           31.69      31.21        
 38 Seck, Fatima B            11 Empire-MR              31.50      31.26        
 39 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR           31.30      31.30        
 39 Canales, Carolyn M        12 HS-MR                  31.30      31.30        
 41 Lopez, Ariana M           11 PATS-MR                30.48      31.42        
 42 Payne, Cleo               12 Sailfish-MR            31.04      31.49        
 43 Ayala, Ashley N           11 Marlins-MR             30.61      31.56        
 43 Tillmann, Valentina L     11 Empire-MR              30.66      31.56        
 45 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR           31.28      31.62        
 46 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR      32.50      31.70        
 47 Schwartz, Alyssa Belle B  11 Empire-MR              32.96      31.88        
 48 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR      32.68      31.92        
 49 Mcdougall, Alyssa A       12 Tri-Hampton Y-MA       30.13      31.98        
 50 Pastor, Selena *          11 CSD-MR                 30.99      32.01        
 51 Brush, Kate C             11 CPAC-CT                32.78      32.04        
 52 Leopizzi, Michela N       11 Empire-MR              31.79      32.08        
 53 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR           31.60      32.22        
 54 Kochek, Carolyn R         12 PATS-MR                31.53      32.23        
 54 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR                32.00      32.23        
 56 DiBianco, Brianna S       12 Marlins-MR             34.56      32.30        
 57 Walsh, Meghan C           12 Empire-MR              31.87      32.40        
 58 Rutledge, Carly M         12 CPAC-CT                32.66      32.45        
 59 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      34.48      32.53        
 59 Bogart, Claire O          11 Empire-MR              32.17      32.53        
 59 Whalen, Caitlin F         11 Tri-Hampton Y-MA       31.89      32.53        
 62 Bischof, Lucy M           11 Sailfish-MR            32.47      32.67        
 63 Montgomery, Phoebe H      12 Empire-MR              34.70      32.85        
 64 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR                33.41      33.10        
 65 Strom, Caroline M         12 CPAC-CT                34.70      33.14        
 66 Frey, Katie M             11 CSD-MR                 34.94      33.15        
 67 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR      32.90      33.32        
 68 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR      33.98      33.47        
 69 Cioffi, Chenoa C          11 Empire-MR              34.32      33.78        
 70 Galeano, Sam R            12 CSD-MR                 33.27      33.86        
 71 Mcdermott, Grace M        12 Tri-Hampton Y-MA       33.04      33.88        
 72 Michelini, Emma           12 Empire-MR              32.14      33.95        
 73 Anziano, Emma k           11 CAT-CT                 34.99      34.09        
 74 Holub, Emma M             11 Agua Swim Team-MR      33.35      34.53        
 75 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR           32.97      34.59        
 76 Larino, Isabel G          12 CPAC-CT                35.05      34.89        
 77 Gougelmann, Amanda E      11 PATS-MR                34.88      34.92        
 78 Sullivan, Stephy G        12 SSL-MR                 35.47      34.96        
 79 Cuevas, Emilia R          11 ZEUS-CT                36.13      35.03        
 80 Reede, Sydney A           11 CSD-MR                 35.78      35.09        
 81 Kivlehan, Mary T          12 Marlins-MR             34.57      35.11        
 82 DeBrock, Klaire T         12 SSL-MR                 36.40      35.21        
 83 Belmont, Emma C           11 CPAC-CT                36.60      35.42        
 84 Manessis, Katerina E      11 Empire-MR              35.02      35.47        
 85 Robinson, Anna C          11 ZEUS-CT                40.57      35.81        
 86 Wolter, Erin P            11 Empire-MR              35.76      36.25        
 87 Silver, Lauryn O          11 Sailfish-MR            35.15      36.56        
 88 Signore, Maia A           11 SSL-MR                 37.46      36.99        
 89 Ingram, Madeline J        11 CPAC-CT                35.92      37.06        
 90 Castro, Kristen           12 CSD-MR                 38.55      38.43        
 90 Kudlinski, Alexandra      11 SSL-MR                 39.06      38.43        
 92 Menocal, Abby G           11 PATS-MR                40.11      38.92        
 93 Oxford, Mabel C           12 CPAC-CT                38.02      40.31        
 94 Brown, Kaitlyn E          11 SSL-MR                 39.16      40.52        
 95 Bernardini, Gaia R        11 PATS-MR                41.35      41.60        
 96 Gilhooly, Paige K         11 SSL-MR                 38.90      41.71        
 97 Tsang, Michelle M         12 SSL-MR                 39.81      44.11        
 -- Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT                28.14         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR            56.36      55.52 ZQ     
                  26.80       55.52 (28.72)                                        
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR                56.40      57.42 ZQ     
                  27.69       57.42 (29.73)                                        
  3 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                58.65      59.10 ZQ     
                  28.25       59.10 (30.85)                                        
  4 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                59.69      59.58 ZQ     
                  28.86       59.58 (30.72)                                        
  5 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR      59.37      59.64 ZQ     
                  28.68       59.64 (30.96)                                        
  6 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:00.75    1:00.61 JO     
                  29.26     1:00.61 (31.35)                                        
  7 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              1:00.74    1:00.70 JO     
                  29.58     1:00.70 (31.12)                                        
  8 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              1:01.03    1:00.78 JO     
                  29.51     1:00.78 (31.27)                                        
B - Final
  9 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              1:03.67    1:01.21 JO     
                  29.43     1:01.21 (31.78)                                        
 10 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               1:03.36    1:01.45 JO     
                  30.30     1:01.45 (31.15)                                        
 11 McNary, Marissa g         11 CAT-CT               1:02.92    1:01.89 SILV   
                  30.16     1:01.89 (31.73)                                        
 12 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT              1:01.98    1:02.26 SILV   
                  30.37     1:02.26 (31.89)                                        
 13 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT              1:02.76    1:02.93 SILV   
                  30.88     1:02.93 (32.05)                                        
 14 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              1:03.24    1:02.99 SILV   
                  30.42     1:02.99 (32.57)                                        
 15 Hornby, Chloe M           12 CPAC-CT              1:03.85    1:03.60 SILV   
                  30.18     1:03.60 (33.42)                                        
 16 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR              1:02.91    1:05.21 SILV   
                  31.13     1:05.21 (34.08)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR            56.56      56.36 qZQ    
                  27.00       56.36 (29.36)                                        
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR                58.62      56.40 qZQ    
                  27.38       56.40 (29.02)                                        
  3 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                59.95      58.65 qZQ    
                  28.07       58.65 (30.58)                                        
  4 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:02.03      59.00 qZQ    
                  28.39       59.00 (30.61)                                        
  5 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    1:00.15      59.37 qZQ    
                  28.19       59.37 (31.18)                                        
  6 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                58.90      59.69 qZQ    
                  29.10       59.69 (30.59)                                        
  7 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              1:01.06    1:00.74 qJO    
                  29.35     1:00.74 (31.39)                                        
  8 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:01.48    1:00.75 qJO    
                  29.30     1:00.75 (31.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              1:00.60    1:00.99 qJO    
                  29.48     1:00.99 (31.51)                                        
 10 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              1:01.23    1:01.03 qJO    
                  29.56     1:01.03 (31.47)                                        
 11 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT              1:02.81    1:01.98 qSILV  
                  30.20     1:01.98 (31.78)                                        
 12 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT              1:02.53    1:02.76 qSILV  
                  30.49     1:02.76 (32.27)                                        
 13 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR              1:02.33    1:02.91 qSILV  
                  30.28     1:02.91 (32.63)                                        
 14 McNary, Marissa g         11 CAT-CT               1:02.56    1:02.92 qSILV  
                  30.22     1:02.92 (32.70)                                        
 15 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              1:04.42    1:03.24 qSILV  
                  30.35     1:03.24 (32.89)                                        
 16 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               1:03.29    1:03.36 qSILV  
                  30.83     1:03.36 (32.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              1:01.02    1:03.67 SILV   
                  30.16     1:03.67 (33.51)                                        
 18 Hornby, Chloe M           12 CPAC-CT              1:04.67    1:03.85 SILV   
                  30.52     1:03.85 (33.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            1:05.05    1:04.04 SILV   
                  31.08     1:04.04 (32.96)                                        
 20 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR    1:03.86    1:04.11 SILV   
                  30.80     1:04.11 (33.31)                                        
 21 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR              1:03.60    1:04.30 SILV   
                  30.95     1:04.30 (33.35)                                        
 22 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR    1:05.17    1:05.01 SILV   
                  31.20     1:05.01 (33.81)                                        
 23 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT               1:05.09    1:05.02 SILV   
                  31.51     1:05.02 (33.51)                                        
 24 Chao, Christina M         12 CPAC-CT              1:08.82    1:05.18 SILV   
                  31.23     1:05.18 (33.95)                                        
 25 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT              1:03.49    1:05.31 SILV   
                  31.30     1:05.31 (34.01)                                        
 26 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT              1:06.66    1:05.35 SILV   
                  31.38     1:05.35 (33.97)                                        
 27 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:05.11    1:05.38 SILV   
                  30.83     1:05.38 (34.55)                                        
 28 Holman, Josephine M       11 PATS-MR              1:05.11    1:05.60 SILV   
                  31.57     1:05.60 (34.03)                                        
 29 Maroney, Cassie Q         11 CPAC-CT              1:08.34    1:05.79 SILV   
                  32.07     1:05.79 (33.72)                                        
 30 Lockery, Rebekah R        12 CPAC-CT              1:06.02    1:05.80 SILV   
                  31.75     1:05.80 (34.05)                                        
 31 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR    1:04.87    1:06.22 SILV   
                  31.89     1:06.22 (34.33)                                        
 32 Fafian, Katherine A       12 Rac @ Jcc-MR         1:05.32    1:06.45 SILV   
                  31.92     1:06.45 (34.53)                                        
 33 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT             1:07.88    1:06.64 SILV   
                  31.91     1:06.64 (34.73)                                        
 34 Lopez, Ariana M           11 PATS-MR              1:06.55    1:06.66 SILV   
                  32.27     1:06.66 (34.39)                                        
 35 Costanzo, Erica           12 Rac @ Jcc-MR         1:09.43    1:06.73 SILV   
                  31.34     1:06.73 (35.39)                                        
 36 Cleary, Hannah M          12 Empire-MR            1:06.70    1:06.88 SILV   
                  32.28     1:06.88 (34.60)                                        
 37 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT              1:06.36    1:06.89 SILV   
                  31.97     1:06.89 (34.92)                                        
 38 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:07.04    1:06.96 SILV   
                  32.08     1:06.96 (34.88)                                        
 39 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         1:05.30    1:07.01 SILV   
                  32.09     1:07.01 (34.92)                                        
 40 Feigin, Alex M            11 Agua Swim Team-MR    1:09.34    1:07.36 SILV   
                  32.78     1:07.36 (34.58)                                        
 41 Veras, Adelyn             12 LIND-MR              1:14.59    1:07.50 SILV   
                  31.46     1:07.50 (36.04)                                        
 42 Jaeger, Caroline O        11 PATS-MR              1:05.59    1:07.67 SILV   
                  33.11     1:07.67 (34.56)                                        
 42 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT              1:11.92    1:07.67 SILV   
                  32.04     1:07.67 (35.63)                                        
 44 Ayala, Ashley N           11 Marlins-MR           1:08.19    1:07.76 SILV   
                  33.13     1:07.76 (34.63)                                        
 45 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR            1:07.89    1:07.94 SILV   
                  32.10     1:07.94 (35.84)                                        
 46 Walsh, Meghan C           12 Empire-MR            1:07.12    1:08.12 SILV   
                  33.17     1:08.12 (34.95)                                        
 47 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         1:10.39    1:08.22 SILV   
                  32.80     1:08.22 (35.42)                                        
 48 Kontos, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:18.13    1:08.67        
                  32.52     1:08.67 (36.15)                                        
 49 Gallagher, Maddy M        12 Empire-MR            1:08.18    1:08.72        
                  33.31     1:08.72 (35.41)                                        
 50 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR              1:09.33    1:08.79        
                  33.16     1:08.79 (35.63)                                        
 51 Curran, Olivia N          12 Empire-MR            1:08.42    1:08.80        
                  32.48     1:08.80 (36.32)                                        
 52 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR    1:10.32    1:09.22        
                  34.06     1:09.22 (35.16)                                        
 53 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR         1:11.92    1:09.40        
                  32.70     1:09.40 (36.70)                                        
 54 Brush, Kate C             11 CPAC-CT              1:16.49    1:09.53        
                  33.85     1:09.53 (35.68)                                        
 55 Mcdougall, Alyssa A       12 Tri-Hampton Y-MA     1:10.31    1:09.54        
                  33.24     1:09.54 (36.30)                                        
 56 Payne, Cleo               12 Sailfish-MR          1:10.73    1:09.72        
                  32.99     1:09.72 (36.73)                                        
 57 Seck, Fatima B            11 Empire-MR            1:09.43    1:10.01        
                  33.33     1:10.01 (36.68)                                        
 58 Dyal, Patton A            11 PATS-MR              1:10.52    1:10.39        
                  33.75     1:10.39 (36.64)                                        
 59 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR              1:16.88    1:10.74        
                  33.73     1:10.74 (37.01)                                        
 60 Mcdermott, Grace M        12 Tri-Hampton Y-MA     1:19.48    1:10.89        
                  33.55     1:10.89 (37.34)                                        
 61 Rutledge, Carly M         12 CPAC-CT              1:11.90    1:10.97        
                  34.23     1:10.97 (36.74)                                        
 62 Dennin, Katie J           11 Tmsuffolk-MR         1:20.04    1:10.98        
                  33.85     1:10.98 (37.13)                                        
 63 Bogart, Claire O          11 Empire-MR            1:11.42    1:11.00        
                  33.94     1:11.00 (37.06)                                        
 64 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR         1:19.05    1:11.14        
                  33.66     1:11.14 (37.48)                                        
 65 Schnell, Ally P           12 SSL-MR               1:15.45    1:11.15        
                  34.03     1:11.15 (37.12)                                        
 66 Tillmann, Valentina L     11 Empire-MR            1:07.20    1:11.19        
                  33.12     1:11.19 (38.07)                                        
 67 Schwartz, Alyssa Belle B  11 Empire-MR                 NT    1:11.24        
                  32.45     1:11.24 (38.79)                                        
 68 Whalen, Caitlin F         11 Tri-Hampton Y-MA     1:16.98    1:11.27        
                  34.74     1:11.27 (36.53)                                        
 69 Galvin, Kate H            11 SSL-MR               1:11.36    1:11.67        
                  34.19     1:11.67 (37.48)                                        
 69 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR              1:14.63    1:11.67        
                  34.36     1:11.67 (37.31)                                        
 71 Strom, Caroline M         12 CPAC-CT              1:11.66    1:11.81        
                  33.74     1:11.81 (38.07)                                        
 72 Holub, Emma M             11 Agua Swim Team-MR    1:15.40    1:11.83        
                  33.67     1:11.83 (38.16)                                        
 73 Kumagai, Nana             11 Empire-MR            1:13.00    1:11.84        
                  33.02     1:11.84 (38.82)                                        
 74 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR    1:12.44    1:11.96        
                  35.00     1:11.96 (36.96)                                        
 75 Leopizzi, Michela N       11 Empire-MR            1:10.00    1:12.09        
                  33.83     1:12.09 (38.26)                                        
 76 Pastor, Selena *          11 CSD-MR               1:15.99    1:13.75        
                  34.88     1:13.75 (38.87)                                        
 77 Guardino, Mya E           11 PATS-MR              1:21.04    1:13.93        
                  34.28     1:13.93 (39.65)                                        
 78 Anziano, Emma k           11 CAT-CT               1:17.78    1:14.84        
                  35.95     1:14.84 (38.89)                                        
 79 Cioffi, Chenoa C          11 Empire-MR            1:13.71    1:15.03        
                  34.99     1:15.03 (40.04)                                        
 80 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    1:16.31    1:15.67        
                  35.82     1:15.67 (39.85)                                        
 81 Trubiano, Alexa R         11 SSL-MR               1:16.65    1:16.60        
                  35.40     1:16.60 (41.20)                                        
 82 Belmont, Emma C           11 CPAC-CT              1:17.64    1:17.88        
                  37.30     1:17.88 (40.58)                                        
 83 Michelini, Emma           12 Empire-MR            1:15.84    1:18.02        
                  36.36     1:18.02 (41.66)                                        
 84 Filardi, Lauren E         11 Empire-MR            1:16.54    1:18.49        
                  37.15     1:18.49 (41.34)                                        
 85 Ng, Veronica              12 SSL-MR               1:19.65    1:19.99        
                  37.69     1:19.99 (42.30)                                        
 86 Hayes, Brenna A           11 PATS-MR              1:24.83    1:21.24        
                  38.75     1:21.24 (42.49)                                        
 87 Wolter, Erin P            11 Empire-MR            1:18.17    1:21.39        
                  38.92     1:21.39 (42.47)                                        
 88 Gougelmann, Amanda E      11 PATS-MR              1:17.94    1:21.98        
                  37.93     1:21.98 (44.05)                                        
 89 Rivera, Anna C            12 PATS-MR              1:30.13    1:24.68        
                  40.63     1:24.68 (44.05)                                        
 90 Dedvukaj, Alexa M         11 PATS-MR              1:35.26    1:27.04        
                  40.65     1:27.04 (46.39)                                        
 91 Remson, Sandy K           11 ZEUS-CT              1:17.73    1:27.71        
                  39.73     1:27.71 (47.98)                                        
 92 Menocal, Abby G           11 PATS-MR              1:30.35    1:28.57        
                  42.52     1:28.57 (46.05)                                        
 93 Bernardini, Gaia R        11 PATS-MR              1:30.77    1:28.96        
                  44.59     1:28.96 (44.37)                                        
 94 Ahmetaj, Eva              11 PATS-MR              1:29.78    1:29.53        
                  42.08     1:29.53 (47.45)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR          2:03.50    2:04.01 ZQ     
                  27.96       58.74 (30.78)     1:31.11 (32.37)     2:04.01 (32.90)
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR              2:04.85    2:04.12 ZQ     
                  28.31       59.51 (31.20)     1:32.54 (33.03)     2:04.12 (31.58)
  3 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              2:09.72    2:07.02 ZQ     
                  29.47     1:02.64 (33.17)     1:35.51 (32.87)     2:07.02 (31.51)
  4 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              2:08.23    2:07.40 ZQ     
                  30.51     1:03.58 (33.07)     1:35.20 (31.62)     2:07.40 (32.20)
  5 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              2:07.77    2:08.56 ZQ     
                  29.25     1:02.09 (32.84)     1:36.09 (34.00)     2:08.56 (32.47)
  6 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              2:09.26    2:08.98 ZQ     
                  29.40     1:02.36 (32.96)     1:36.14 (33.78)     2:08.98 (32.84)
  7 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              2:11.50    2:10.53 ZQ     
                  30.25     1:03.45 (33.20)     1:37.54 (34.09)     2:10.53 (32.99)
  8 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              2:12.69    2:12.69 JO     
                  29.67     1:04.00 (34.33)     1:38.70 (34.70)     2:12.69 (33.99)
B - Final
  9 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               2:12.96    2:09.37 ZQ     
                  30.51     1:03.10 (32.59)     1:36.47 (33.37)     2:09.37 (32.90)
 10 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              2:15.13    2:13.77 JO     
                  30.87     1:05.10 (34.23)     1:39.86 (34.76)     2:13.77 (33.91)
 11 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              2:15.40    2:15.25 SILV   
                  30.52     1:04.37 (33.85)     1:39.79 (35.42)     2:15.25 (35.46)
 12 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              2:15.76    2:15.69 SILV   
                  31.32     1:05.92 (34.60)     1:41.40 (35.48)     2:15.69 (34.29)
 13 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT               2:16.54    2:16.53 SILV   
                  32.18     1:07.36 (35.18)     1:42.99 (35.63)     2:16.53 (33.54)
 14 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              2:17.20    2:16.81 SILV   
                  31.75     1:07.23 (35.48)     1:42.95 (35.72)     2:16.81 (33.86)
 15 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT              2:14.95    2:18.46 SILV   
                  32.27     1:07.57 (35.30)     1:43.47 (35.90)     2:18.46 (34.99)
 16 Holman, Josephine M       11 PATS-MR              2:16.32    2:19.13 SILV   
                  31.46     1:07.11 (35.65)     1:43.92 (36.81)     2:19.13 (35.21)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR          2:06.86    2:03.50 qZQ    
                  27.60       57.70 (30.10)     1:29.89 (32.19)     2:03.50 (33.61)
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR              2:07.45    2:04.85 qZQ    
                  28.93     1:01.07 (32.14)     1:33.68 (32.61)     2:04.85 (31.17)
  3 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              2:07.82    2:07.77 qZQ    
                  28.88     1:01.89 (33.01)     1:35.65 (33.76)     2:07.77 (32.12)
  4 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              2:09.37    2:08.23 qZQ    
                  30.54     1:03.95 (33.41)     1:35.37 (31.42)     2:08.23 (32.86)
  5 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              2:12.57    2:09.26 qZQ    
                  29.44     1:02.76 (33.32)     1:36.42 (33.66)     2:09.26 (32.84)
  6 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              2:08.19    2:09.72 qZQ    
                  29.36     1:02.47 (33.11)     1:36.47 (34.00)     2:09.72 (33.25)
  7 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              2:14.87    2:11.50 qZQ    
                  30.11     1:03.59 (33.48)     1:38.05 (34.46)     2:11.50 (33.45)
  8 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              2:14.00    2:12.69 qJO    
                  29.50     1:03.18 (33.68)     1:38.22 (35.04)     2:12.69 (34.47)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               2:15.43    2:12.96 qJO    
                  31.32     1:05.24 (33.92)     1:39.57 (34.33)     2:12.96 (33.39)
 10 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT              2:16.04    2:14.95 qSILV  
                  31.42     1:06.13 (34.71)     1:41.44 (35.31)     2:14.95 (33.51)
 11 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              2:13.92    2:15.13 qSILV  
                  29.40     1:03.65 (34.25)     1:39.65 (36.00)     2:15.13 (35.48)
 12 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              2:17.81    2:15.40 qSILV  
                  29.70     1:03.04 (33.34)     1:38.81 (35.77)     2:15.40 (36.59)
 13 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              2:23.19    2:15.76 qSILV  
                  31.89     1:06.89 (35.00)     1:42.06 (35.17)     2:15.76 (33.70)
 14 Holman, Josephine M       11 PATS-MR              2:20.55    2:16.32 qSILV  
                  30.43     1:05.42 (34.99)     1:41.55 (36.13)     2:16.32 (34.77)
 15 Hornby, Chloe M           12 CPAC-CT              2:24.24    2:16.49 qSILV  
                  30.98     1:05.87 (34.89)     1:41.67 (35.80)     2:16.49 (34.82)
 16 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT               2:18.69    2:16.54 qSILV  
                  31.76     1:06.72 (34.96)     1:42.16 (35.44)     2:16.54 (34.38)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              2:20.14    2:17.20 SILV   
                  30.38     1:05.39 (35.01)     1:41.81 (36.42)     2:17.20 (35.39)
 18 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            2:20.75    2:18.39 SILV   
                  32.18     1:07.42 (35.24)     1:43.37 (35.95)     2:18.39 (35.02)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT              2:22.24    2:18.56 SILV   
                  31.39     1:06.75 (35.36)     1:42.94 (36.19)     2:18.56 (35.62)
 20 Jaeger, Caroline O        11 PATS-MR              2:20.70    2:19.24 SILV   
                                1:07.01 ( )     1:43.43 (36.42)     2:19.24 (35.81)
 21 Garcia, Samantha M        12 SSL-MR               2:34.48    2:21.71 SILV   
                  33.64     1:09.73 (36.09)     1:46.55 (36.82)     2:21.71 (35.16)
 22 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         2:25.11    2:21.93 SILV   
                  32.02     1:08.50 (36.48)     1:47.17 (38.67)     2:21.93 (34.76)
 23 Lopez, Ariana M           11 PATS-MR              2:25.95    2:22.00 SILV   
                  31.79     1:08.24 (36.45)     1:45.90 (37.66)     2:22.00 (36.10)
 24 Fafian, Katherine A       12 Rac @ Jcc-MR         2:24.76    2:22.16 SILV   
                  31.57     1:07.46 (35.89)     1:45.96 (38.50)     2:22.16 (36.20)
 25 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT             2:27.23    2:23.40 SILV   
                  33.04     1:09.62 (36.58)     1:46.77 (37.15)     2:23.40 (36.63)
 26 Feigin, Alex M            11 Agua Swim Team-MR    2:33.35    2:23.54 SILV   
                  32.59     1:08.68 (36.09)     1:47.08 (38.40)     2:23.54 (36.46)
 27 Chao, Christina M         12 CPAC-CT              2:33.60    2:23.64 SILV   
                  33.03     1:09.65 (36.62)     1:47.04 (37.39)     2:23.64 (36.60)
 28 Kontos, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         2:44.90    2:23.93 SILV   
                  32.62     1:09.64 (37.02)     1:47.70 (38.06)     2:23.93 (36.23)
 29 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR    2:20.86    2:24.24 SILV   
                  32.52     1:09.21 (36.69)     1:47.42 (38.21)     2:24.24 (36.82)
 30 Walsh, Meghan C           12 Empire-MR            2:24.65    2:24.52 SILV   
                  33.09     1:09.19 (36.10)     1:47.08 (37.89)     2:24.52 (37.44)
 31 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         2:29.91    2:25.22 SILV   
                  32.61     1:09.84 (37.23)     1:48.86 (39.02)     2:25.22 (36.36)
 32 Ayala, Ashley N           11 Marlins-MR           2:32.08    2:25.32 SILV   
                  33.70     1:11.08 (37.38)     1:48.87 (37.79)     2:25.32 (36.45)
 33 Tillmann, Valentina L     11 Empire-MR            2:44.18    2:25.69 SILV   
                  32.84     1:09.92 (37.08)     1:48.46 (38.54)     2:25.69 (37.23)
 34 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR    2:26.27    2:26.20        
                  33.89     1:10.54 (36.65)     1:48.68 (38.14)     2:26.20 (37.52)
 35 Cleary, Hannah M          12 Empire-MR            2:24.70    2:26.39        
                  33.25     1:10.24 (36.99)     1:49.03 (38.79)     2:26.39 (37.36)
 36 Payne, Cleo               12 Sailfish-MR          2:37.11    2:27.33        
                  33.26     1:11.05 (37.79)     1:49.63 (38.58)     2:27.33 (37.70)
 37 Bogart, Claire O          11 Empire-MR            2:31.53    2:28.19        
                  33.91     1:12.76 (38.85)     1:51.05 (38.29)     2:28.19 (37.14)
 38 Gallagher, Maddy M        12 Empire-MR            2:31.95    2:28.24        
                  33.61     1:11.64 (38.03)     1:50.51 (38.87)     2:28.24 (37.73)
 39 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR              2:27.75    2:29.94        
                  33.57     1:12.48 (38.91)     1:52.54 (40.06)     2:29.94 (37.40)
 40 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR            2:31.54    2:31.11        
                  33.38     1:12.02 (38.64)     1:52.20 (40.18)     2:31.11 (38.91)
 41 Whalen, Caitlin F         11 Tri-Hampton Y-MA     2:34.13    2:31.44        
                  34.32     1:12.63 (38.31)     1:51.91 (39.28)     2:31.44 (39.53)
 42 Dyal, Patton A            11 PATS-MR              2:28.81    2:31.89        
                  33.57     1:13.28 (39.71)     1:54.15 (40.87)     2:31.89 (37.74)
 43 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR              2:46.84    2:31.99        
                  33.77     1:13.86 (40.09)     1:54.03 (40.17)     2:31.99 (37.96)
 44 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR    2:40.41    2:32.23        
                  35.87     1:15.30 (39.43)     1:54.10 (38.80)     2:32.23 (38.13)
 45 Mcdougall, Alyssa A       12 Tri-Hampton Y-MA     2:29.52    2:32.41        
                  35.15     1:14.83 (39.68)     1:55.28 (40.45)     2:32.41 (37.13)
 46 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR         2:41.53    2:32.82        
                  35.86     1:14.84 (38.98)     1:54.88 (40.04)     2:32.82 (37.94)
 47 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR              2:39.96    2:34.75        
                  34.89     1:13.93 (39.04)     1:54.19 (40.26)     2:34.75 (40.56)
 48 Seck, Fatima B            11 Empire-MR            2:29.09    2:34.87        
                  33.71     1:13.20 (39.49)     1:54.14 (40.94)     2:34.87 (40.73)
 49 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR         2:33.62    2:34.95        
                  34.81     1:14.52 (39.71)     1:55.97 (41.45)     2:34.95 (38.98)
 50 Schnell, Ally P           12 SSL-MR               2:49.83    2:35.54        
                  33.42     1:12.42 (39.00)     1:55.70 (43.28)     2:35.54 (39.84)
 51 Leopizzi, Michela N       11 Empire-MR            2:36.98    2:35.70        
                  34.12     1:14.22 (40.10)     1:55.84 (41.62)     2:35.70 (39.86)
 52 Kochek, Carolyn R         12 PATS-MR              2:31.29    2:36.98        
                  36.06     1:18.06 (42.00)     1:57.33 (39.27)     2:36.98 (39.65)
 53 Anziano, Emma k           11 CAT-CT               2:46.10    2:38.20        
                  34.88     1:14.08 (39.20)     1:57.77 (43.69)     2:38.20 (40.43)
 54 Cioffi, Chenoa C          11 Empire-MR            2:44.72    2:38.72        
                  34.52     1:15.00 (40.48)     1:56.70 (41.70)     2:38.72 (42.02)
 55 Schwartz, Alyssa Belle B  11 Empire-MR            2:45.13    2:40.88        
                  35.09     1:16.31 (41.22)     1:59.03 (42.72)     2:40.88 (41.85)
 56 Kumagai, Nana             11 Empire-MR            2:45.87    2:41.08        
                  33.73     1:14.27 (40.54)     1:57.65 (43.38)     2:41.08 (43.43)
 57 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    2:45.48    2:42.44        
                  35.51     1:15.93 (40.42)     1:59.55 (43.62)     2:42.44 (42.89)
 58 Guardino, Mya E           11 PATS-MR              3:14.77    2:45.16        
                  35.13     1:17.55 (42.42)     2:03.09 (45.54)     2:45.16 (42.07)
 59 Filardi, Lauren E         11 Empire-MR            2:43.99    2:46.89        
                  36.86     1:18.37 (41.51)     2:02.89 (44.52)     2:46.89 (44.00)
 60 Montgomery, Phoebe H      12 Empire-MR            2:51.06    2:47.15        
                  35.91     1:17.97 (42.06)     2:03.62 (45.65)     2:47.15 (43.53)
 61 Manessis, Katerina E      11 Empire-MR            2:49.71    2:47.75        
                  36.63     1:19.68 (43.05)     2:05.23 (45.55)     2:47.75 (42.52)
 62 Wolter, Erin P            11 Empire-MR            2:55.26    2:48.72        
                  37.20     1:20.85 (43.65)     2:05.70 (44.85)     2:48.72 (43.02)
 63 Bischof, Lucy M           11 Sailfish-MR          2:35.12    2:49.06        
                  35.40     1:17.77 (42.37)     2:04.05 (46.28)     2:49.06 (45.01)
 64 Gougelmann, Amanda E      11 PATS-MR              2:48.82    2:53.73        
                  38.11     1:22.20 (44.09)     2:10.47 (48.27)     2:53.73 (43.26)
 65 Larino, Isabel G          12 CPAC-CT              2:55.01    2:57.79        
                  40.43     1:25.31 (44.88)     2:11.75 (46.44)     2:57.79 (46.04)
 66 Castro, Kristen           12 CSD-MR               2:36.99    3:06.32        
                  38.97     1:26.33 (47.36)     2:15.88 (49.55)     3:06.32 (50.44)
 67 Menocal, Abby G           11 PATS-MR              3:36.58    3:17.19        
                  43.48     1:34.84 (51.36)     2:28.50 (53.66)     3:17.19 (48.69)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR            29.14      29.38 ZQ     
  2 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                29.58      29.75 ZQ     
  3 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT                30.63      30.70 ZQ     
  4 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                31.28      30.74 ZQ     
  5 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR                31.09      30.98 ZQ     
  6 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT                30.92      31.32 ZQ     
  7 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR                31.71      31.43 ZQ     
  8 Grier, Mary-McKenzie      12 Agua Swim Team-MR      31.66      31.80 ZQ     
B - Final
  9 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT                32.29      32.21 ZQ     
 10 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      32.48      32.93 JO     
 11 McNary, Marissa g         11 CAT-CT                 33.17      33.24 SILV   
 12 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT                33.70      33.53 SILV   
 13 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                33.53      33.72 SILV   
 14 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      33.71      34.22 SILV   
 15 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT                32.55      34.33 SILV   
 16 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR                33.62      35.84 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR            29.23      29.14 qZQ    
  2 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                30.57      29.58 qZQ    
  3 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT                29.66      30.63 qZQ    
  4 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT                32.18      30.92 qZQ    
  5 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR                31.41      31.09 qZQ    
  6 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                31.78      31.28 qZQ    
  7 Grier, Mary-McKenzie      12 Agua Swim Team-MR      32.60      31.66 qZQ    
  8 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR                32.89      31.71 qZQ    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT                31.75      32.29 qZQ    
 10 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      33.56      32.48 qZQ    
 11 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT                34.20      32.55 qZQ    
 12 McNary, Marissa g         11 CAT-CT                 33.01      33.17 qSILV  
 13 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                33.75      33.53 qSILV  
 14 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR                31.82      33.62 qSILV  
 15 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT                33.27      33.70 qSILV  
 16 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      33.76      33.71 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                35.27      33.76 SILV   
 18 Donlan, Emma l            12 CAT-CT                 33.44      34.00 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dennin, Katie J           11 Tmsuffolk-MR           34.75      34.34 SILV   
 20 Dyal, Patton A            11 PATS-MR                34.10      34.36 SILV   
 21 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      34.86      34.37 SILV   
 22 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT                34.79      34.42 SILV   
 23 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR      34.04      34.78 SILV   
 24 Feigin, Alex M            11 Agua Swim Team-MR      37.08      35.34 SILV   
 25 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT                38.76      35.44 SILV   
 26 Mcdougall, Alyssa A       12 Tri-Hampton Y-MA       34.87      35.61 SILV   
 27 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      38.89      35.68 SILV   
 28 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR                35.88      35.84 SILV   
 29 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR      36.45      35.98 SILV   
 30 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT                39.93      36.12 SILV   
 31 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR      36.56      36.26 SILV   
 32 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                40.48      36.58 SILV   
 33 Galvin, Kate H            11 SSL-MR                 38.36      36.85 SILV   
 34 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR                38.30      37.12 SILV   
 35 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR      38.23      37.20 SILV   
 36 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR           39.05      37.35 SILV   
 37 Michelini, Emma           12 Empire-MR              37.06      37.52 SILV   
 38 Brush, Kate C             11 CPAC-CT                40.80      37.58 SILV   
 39 Pastor, Selena *          11 CSD-MR                 40.84      37.68 SILV   
 40 Strom, Caroline M         12 CPAC-CT                38.42      37.74 SILV   
 41 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR                39.82      37.85 SILV   
 42 Trubiano, Alexa R         11 SSL-MR                 38.57      37.99 SILV   
 43 Tillmann, Valentina L     11 Empire-MR              37.51      38.14        
 44 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR           38.24      38.15        
 45 Bogart, Claire O          11 Empire-MR              37.80      38.18        
 46 Veras, Adelyn             12 LIND-MR                39.42      38.23        
 47 Bischof, Lucy M           11 Sailfish-MR            38.48      38.38        
 48 Frey, Katie M             11 CSD-MR                 42.34      38.48        
 49 Jaeger, Caroline O        11 PATS-MR                36.92      38.58        
 50 Lopez, Ariana M           11 PATS-MR                38.21      38.67        
 51 DiBianco, Brianna S       12 Marlins-MR             43.80      38.83        
 52 Holub, Emma M             11 Agua Swim Team-MR      39.79      38.84        
 53 Montgomery, Phoebe H      12 Empire-MR              41.82      39.09        
 54 Kudlinski, Alexandra      11 SSL-MR                 41.21      39.59        
 55 Gougelmann, Amanda E      11 PATS-MR                38.51      39.64        
 56 Belmont, Emma C           11 CPAC-CT                41.67      39.71        
 57 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR      41.27      39.73        
 58 Reede, Sydney A           11 CSD-MR                 43.21      40.24        
 59 Schwartz, Alyssa Belle B  11 Empire-MR              41.17      40.70        
 60 Wolter, Erin P            11 Empire-MR              40.09      40.98        
 61 Maewal, Esha              12 SSL-MR                 43.35      41.04        
 62 Larino, Isabel G          12 CPAC-CT                39.01      41.07        
 63 Garcia, Samantha M        12 SSL-MR                 41.26      41.13        
 64 Galeano, Sam R            12 CSD-MR                 41.16      41.19        
 65 Filardi, Lauren E         11 Empire-MR              40.28      41.24        
 66 Mcdermott, Grace M        12 Tri-Hampton Y-MA       42.49      41.25        
 67 Cuevas, Emilia R          11 ZEUS-CT                41.59      41.47        
 68 Karen, Jamie S            11 SSL-MR                 41.60      41.62        
 69 Kivlehan, Mary T          12 Marlins-MR             44.86      41.82        
 70 Remson, Sandy K           11 ZEUS-CT                49.15      42.30        
 71 Ingram, Madeline J        11 CPAC-CT                43.04      42.38        
 72 Signore, Maia A           11 SSL-MR                 46.77      42.60        
 73 Tsang, Michelle M         12 SSL-MR                 46.18      43.81        
 74 Oxford, Mabel C           12 CPAC-CT                48.27      44.51        
 75 Brown, Kaitlyn E          11 SSL-MR                 43.16      44.55        
 76 Bernardini, Gaia R        11 PATS-MR                54.39      48.31        
 77 Menocal, Abby G           11 PATS-MR                50.41      49.15        
 78 VanderWaal, Olivia E      12 SSL-MR                 48.19      51.36        
 -- Canales, Carolyn M        12 HS-MR                  37.06         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Morin, Torie J            12 ZEUS-CT                43.62         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:02.48    1:02.25 ZQ     
                  30.38     1:02.25 (31.87)                                        
  2 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR          1:04.68    1:03.15 ZQ     
                  30.89     1:03.15 (32.26)                                        
  3 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR              1:03.19    1:03.41 ZQ     
                  30.53     1:03.41 (32.88)                                        
  4 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              1:06.68    1:04.31 ZQ     
                  31.02     1:04.31 (33.29)                                        
  5 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              1:04.65    1:04.46 ZQ     
                  32.16     1:04.46 (32.30)                                        
  6 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:05.61    1:06.81 ZQ     
                  32.19     1:06.81 (34.62)                                        
  7 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              1:07.60    1:07.00 ZQ     
                  32.34     1:07.00 (34.66)                                        
  8 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:06.60    1:07.07 ZQ     
                  32.63     1:07.07 (34.44)                                        
B - Final
  9 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              1:08.11    1:06.67 ZQ     
                  32.18     1:06.67 (34.49)                                        
 10 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               1:10.33    1:07.11 ZQ     
                  33.22     1:07.11 (33.89)                                        
 11 McNary, Marissa g         11 CAT-CT               1:09.40    1:10.58 SILV   
                  34.33     1:10.58 (36.25)                                        
 12 Costanzo, Erica           12 Rac @ Jcc-MR         1:11.23    1:10.88 SILV   
                  33.96     1:10.88 (36.92)                                        
 13 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:09.79    1:11.34 SILV   
                  35.11     1:11.34 (36.23)                                        
 14 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:11.18    1:11.64 SILV   
                  34.75     1:11.64 (36.89)                                        
 15 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT              1:11.05    1:13.04 SILV   
                  35.82     1:13.04 (37.22)                                        
 16 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR              1:11.10    1:15.67 SILV   
                  36.75     1:15.67 (38.92)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:04.25    1:02.48 qZQ    
                  29.91     1:02.48 (32.57)                                        
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR              1:05.28    1:03.19 qZQ    
                  30.54     1:03.19 (32.65)                                        
  3 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              1:05.09    1:04.65 qZQ    
                  31.68     1:04.65 (32.97)                                        
  4 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR          1:03.85    1:04.68 qZQ    
                  31.38     1:04.68 (33.30)                                        
  5 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:08.11    1:05.61 qZQ    
                  31.89     1:05.61 (33.72)                                        
  6 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:08.27    1:06.60 qZQ    
                  32.04     1:06.60 (34.56)                                        
  7 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              1:07.41    1:06.68 qZQ    
                  32.05     1:06.68 (34.63)                                        
  8 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              1:09.37    1:07.60 qZQ    
                  32.09     1:07.60 (35.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              1:09.41    1:08.11 qZQ    
                  32.77     1:08.11 (35.34)                                        
 10 McNary, Marissa g         11 CAT-CT               1:10.37    1:09.40 qZQ    
                  34.26     1:09.40 (35.14)                                        
 11 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:13.05    1:09.79 qJO    
                  34.06     1:09.79 (35.73)                                        
 12 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               1:08.26    1:10.33 qJO    
                  34.84     1:10.33 (35.49)                                        
 13 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT              1:12.62    1:11.05 qSILV  
                  34.29     1:11.05 (36.76)                                        
 14 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR              1:14.80    1:11.10 qSILV  
                  34.99     1:11.10 (36.11)                                        
 15 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:12.57    1:11.18 qSILV  
                  34.55     1:11.18 (36.63)                                        
 16 Costanzo, Erica           12 Rac @ Jcc-MR         1:13.91    1:11.23 qSILV  
                  33.67     1:11.23 (37.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT              1:11.74    1:11.33 SILV   
                  35.13     1:11.33 (36.20)                                        
 18 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT              1:13.40    1:11.66 SILV   
                  35.17     1:11.66 (36.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:14.81    1:12.54 SILV   
                  35.58     1:12.54 (36.96)                                        
 20 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR    1:14.97    1:12.83 SILV   
                  35.70     1:12.83 (37.13)                                        
 21 Lockery, Rebekah R        12 CPAC-CT              1:17.80    1:13.05 SILV   
                  35.63     1:13.05 (37.42)                                        
 22 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              1:11.98    1:13.11 SILV   
                  36.12     1:13.11 (36.99)                                        
 23 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:14.10    1:13.34 SILV   
                  36.08     1:13.34 (37.26)                                        
 24 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    1:12.77    1:13.74 SILV   
                  35.57     1:13.74 (38.17)                                        
 25 Fafian, Katherine A       12 Rac @ Jcc-MR         1:16.36    1:13.78 SILV   
                  35.68     1:13.78 (38.10)                                        
 26 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT              1:14.09    1:14.07 SILV   
                  36.55     1:14.07 (37.52)                                        
 27 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR    1:15.23    1:14.08 SILV   
                  36.11     1:14.08 (37.97)                                        
 28 Maroney, Cassie Q         11 CPAC-CT              1:15.16    1:14.11 SILV   
                  35.95     1:14.11 (38.16)                                        
 29 Dyal, Patton A            11 PATS-MR              1:18.31    1:14.15 SILV   
                  35.69     1:14.15 (38.46)                                        
 30 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            1:16.29    1:15.10 SILV   
                  36.61     1:15.10 (38.49)                                        
 31 Kontos, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:17.57    1:15.41 SILV   
                  36.89     1:15.41 (38.52)                                        
 32 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT              1:20.23    1:15.45 SILV   
                  37.17     1:15.45 (38.28)                                        
 33 Hornby, Chloe M           12 CPAC-CT              1:21.34    1:15.52 SILV   
                  37.04     1:15.52 (38.48)                                        
 34 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR         1:19.67    1:15.90 SILV   
                  37.29     1:15.90 (38.61)                                        
 35 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              1:11.51    1:15.93 SILV   
                  38.00     1:15.93 (37.93)                                        
 36 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR              1:16.75    1:15.95 SILV   
                  36.73     1:15.95 (39.22)                                        
 37 Seck, Fatima B            11 Empire-MR            1:19.85    1:16.08 SILV   
                  36.48     1:16.08 (39.60)                                        
 38 Feigin, Alex M            11 Agua Swim Team-MR    1:25.17    1:16.52 SILV   
                  37.33     1:16.52 (39.19)                                        
 39 Ayala, Ashley N           11 Marlins-MR           1:20.53    1:17.33 SILV   
                  38.15     1:17.33 (39.18)                                        
 40 Walsh, Meghan C           12 Empire-MR            1:18.44    1:17.38 SILV   
                  37.97     1:17.38 (39.41)                                        
 41 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              1:17.47    1:17.39 SILV   
                  37.17     1:17.39 (40.22)                                        
 42 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR              1:20.35    1:18.05 SILV   
                  37.57     1:18.05 (40.48)                                        
 43 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR              1:24.95    1:18.16 SILV   
                  37.88     1:18.16 (40.28)                                        
 44 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:19.99    1:18.21 SILV   
                  38.10     1:18.21 (40.11)                                        
 45 Bogart, Claire O          11 Empire-MR            1:19.28    1:18.26 SILV   
                  37.76     1:18.26 (40.50)                                        
 46 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:23.21    1:18.27 SILV   
                  37.99     1:18.27 (40.28)                                        
 47 Lopez, Ariana M           11 PATS-MR              1:18.18    1:18.61 SILV   
                  38.19     1:18.61 (40.42)                                        
 48 Jaeger, Caroline O        11 PATS-MR              1:16.38    1:19.14 SILV   
                  38.89     1:19.14 (40.25)                                        
 49 Rutledge, Carly M         12 CPAC-CT              1:26.37    1:19.23 SILV   
                  39.24     1:19.23 (39.99)                                        
 50 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR         1:18.00    1:19.24 SILV   
                  38.95     1:19.24 (40.29)                                        
 51 Curran, Olivia N          12 Empire-MR            1:19.51    1:19.32 SILV   
                  38.13     1:19.32 (41.19)                                        
 52 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR    1:20.11    1:19.73 SILV   
                  38.76     1:19.73 (40.97)                                        
 53 Veras, Adelyn             12 LIND-MR              1:26.32    1:20.21 SILV   
                  39.62     1:20.21 (40.59)                                        
 54 Strom, Caroline M         12 CPAC-CT              1:22.26    1:20.55 SILV   
                  38.40     1:20.55 (42.15)                                        
 55 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR         1:20.23    1:20.76 SILV   
                  40.00     1:20.76 (40.76)                                        
 56 Tillmann, Valentina L     11 Empire-MR            1:21.60    1:20.87 SILV   
                  37.83     1:20.87 (43.04)                                        
 57 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR    1:22.82    1:21.33 SILV   
                  40.38     1:21.33 (40.95)                                        
 58 Sullivan, Stephy G        12 SSL-MR               1:25.86    1:21.63 SILV   
                  39.80     1:21.63 (41.83)                                        
 59 Holub, Emma M             11 Agua Swim Team-MR    1:25.23    1:21.93 SILV   
                  40.16     1:21.93 (41.77)                                        
 60 Ng, Veronica              12 SSL-MR               1:21.44    1:22.15        
                  39.24     1:22.15 (42.91)                                        
 61 Cioffi, Chenoa C          11 Empire-MR            1:23.68    1:22.66        
                  40.43     1:22.66 (42.23)                                        
 62 Gallagher, Maddy M        12 Empire-MR            1:22.23    1:23.20        
                  40.72     1:23.20 (42.48)                                        
 63 Brush, Kate C             11 CPAC-CT              1:28.90    1:23.33        
                  41.43     1:23.33 (41.90)                                        
 64 Gougelmann, Amanda E      11 PATS-MR              1:25.06    1:24.91        
                  40.53     1:24.91 (44.38)                                        
 65 Belmont, Emma C           11 CPAC-CT              1:26.66    1:25.23        
                  40.96     1:25.23 (44.27)                                        
 66 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    1:28.96    1:26.37        
                  41.57     1:26.37 (44.80)                                        
 67 Kudlinski, Alexandra      11 SSL-MR               1:30.59    1:26.70        
                  41.97     1:26.70 (44.73)                                        
 68 Michelini, Emma           12 Empire-MR            1:20.94    1:28.12        
                  42.58     1:28.12 (45.54)                                        
 69 Pastor, Selena *          11 CSD-MR               1:20.99    1:28.33        
 70 Schwartz, Alyssa Belle B  11 Empire-MR            1:28.46    1:29.73        
                  41.95     1:29.73 (47.78)                                        
 71 Filardi, Lauren E         11 Empire-MR            1:27.88    1:30.17        
                  42.14     1:30.17 (48.03)                                        
 72 Wolter, Erin P            11 Empire-MR            1:25.32    1:31.05        
                  44.20     1:31.05 (46.85)                                        
 73 Ahmetaj, Eva              11 PATS-MR              1:39.78    1:31.13        
                  43.82     1:31.13 (47.31)                                        
 74 Dedvukaj, Alexa M         11 PATS-MR              1:41.87    1:33.58        
                  46.52     1:33.58 (47.06)                                        
 75 Hayes, Brenna A           11 PATS-MR              1:41.72    1:37.28        
                  47.03     1:37.28 (50.25)                                        
 76 Bernardini, Gaia R        11 PATS-MR              1:52.13    1:41.33        
                  49.75     1:41.33 (51.58)                                        
 77 Tsang, Michelle M         12 SSL-MR               1:10.10    1:41.53        
                  47.04     1:41.53 (54.49)                                        
 78 Menocal, Abby G           11 PATS-MR              1:48.12    1:45.71        
                  51.19     1:45.71 (54.52)                                        
 79 Brown, Kaitlyn E          11 SSL-MR               1:31.16    1:45.99        
 -- Payne, Cleo               12 Sailfish-MR          1:25.86         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  39.48          DQ (42.25)                                        
 -- VanderWaal, Olivia E      12 SSL-MR               1:11.16         DQ        
      Did not finish on back
                  51.14          DQ (58.77)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                33.17      33.98 ZQ     
  2 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                34.50      34.23 ZQ     
  3 Chao, Christina M         12 CPAC-CT                35.28      35.25 ZQ     
  4 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT                35.87      35.51 ZQ     
  5 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR                36.08      35.72 ZQ     
  6 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT                36.67      36.61 JO     
  7 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                36.78      37.63 SILV   
  8 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR      36.79      37.92 SILV   
B - Final
  9 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT               37.32      36.55 ZQ     
 10 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR      38.17      37.82 SILV   
 11 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR      37.44      38.53 SILV   
 12 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                39.02      38.59 SILV   
 13 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR      39.21      38.81 SILV   
 14 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT                38.39      39.41 SILV   
 15 Kumagai, Nana             11 Empire-MR              39.16      39.50 SILV   
 16 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR              38.91      39.66 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                33.83      33.17 qZQ    
  2 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                35.30      34.50 qZQ    
  3 Chao, Christina M         12 CPAC-CT                35.12      35.28 qZQ    
  4 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT                34.99      35.87 qZQ    
  5 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR                36.22      36.08 qZQ    
  6 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT                39.04      36.67 qJO    
  7 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                38.20      36.78 qJO    
  8 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR      37.97      36.79 qJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT               35.65      37.32 qSILV  
 10 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR      36.76      37.44 qSILV  
 11 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR      39.32      38.17 qSILV  
 12 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT                38.13      38.39 qSILV  
 13 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR              38.35      38.91 qSILV  
 14 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                39.78      39.02 qSILV  
 15 Kumagai, Nana             11 Empire-MR              40.59      39.16 qSILV  
 16 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR      39.42      39.21 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      39.36      39.53 SILV   
 18 Guardino, Mya E           11 PATS-MR                39.96      40.20 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR      40.90      40.28 SILV   
 20 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      41.65      40.40 SILV   
 21 Cleary, Hannah M          12 Empire-MR              40.58      40.66 SILV   
 22 Costanzo, Erica           12 Rac @ Jcc-MR           42.59      40.67 SILV   
 23 Dyal, Patton A            11 PATS-MR                44.39      40.69 SILV   
 24 Payne, Cleo               12 Sailfish-MR            43.07      40.83 SILV   
 25 Rutledge, Carly M         12 CPAC-CT                40.86      41.11 SILV   
 26 Dennin, Katie J           11 Tmsuffolk-MR           40.69      41.99 SILV   
 27 Mcdermott, Grace M        12 Tri-Hampton Y-MA       43.68      42.17 SILV   
 28 Anziano, Emma k           11 CAT-CT                 42.15      42.51 SILV   
 29 Seck, Fatima B            11 Empire-MR              43.89      44.54        
 30 Tsang, Michelle M         12 SSL-MR                 57.81      45.19        
 31 Belmont, Emma C           11 CPAC-CT                44.51      45.32        
 32 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR           45.99      45.89        
 33 Michelini, Emma           12 Empire-MR              47.55      45.99        
 34 Pastor, Selena *          11 CSD-MR                 55.00      46.14        
 35 Maewal, Esha              12 SSL-MR                 46.94      46.96        
 36 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR           53.35      47.23        
 37 Hayes, Brenna A           11 PATS-MR              1:05.89      47.37        
 38 Signore, Maia A           11 SSL-MR                 48.30      47.64        
 39 Remson, Sandy K           11 ZEUS-CT                55.99      48.16        
 40 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR      46.41      48.34        
 41 Wen, Keianna              12 Marlins-MR             50.04      48.71        
 42 Madden, Rachel E          11 SSL-MR                 49.34      49.46        
 43 Morin, Torie J            12 ZEUS-CT                53.43      49.60        
 44 Robinson, Anna C          11 ZEUS-CT                55.66      49.94        
 45 Cuevas, Emilia R          11 ZEUS-CT                51.21      50.87        
 46 Kivlehan, Mary T          12 Marlins-MR             51.90      51.89        
 47 Rivera, Anna C            12 PATS-MR                55.42      52.05        
 48 Gilhooly, Paige K         11 SSL-MR                 57.20      53.82        
 49 DeBrock, Klaire T         12 SSL-MR                 56.87      53.91        
 -- Brown, Kaitlyn E          11 SSL-MR                 58.16         DQ        
      Scissors kick
 -- VanderWaal, Olivia E      12 SSL-MR                 59.61         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:12.51    1:13.02 ZQ     
                  34.73     1:13.02 (38.29)                                        
  2 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              1:14.44    1:13.12 ZQ     
                  34.87     1:13.12 (38.25)                                        
  3 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              1:16.86    1:15.94 ZQ     
                  36.22     1:15.94 (39.72)                                        
  4 Chao, Christina M         12 CPAC-CT              1:17.46    1:16.31 ZQ     
                  37.00     1:16.31 (39.31)                                        
  5 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:18.39    1:16.58 ZQ     
                  37.25     1:16.58 (39.33)                                        
  6 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT              1:18.21    1:16.74 ZQ     
                  36.22     1:16.74 (40.52)                                        
  7 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              1:18.13    1:18.80 ZQ     
                  36.49     1:18.80 (42.31)                                        
  8 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:20.36    1:18.86 ZQ     
                  37.21     1:18.86 (41.65)                                        
B - Final
  9 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR    1:21.33    1:21.62 SILV   
                  39.31     1:21.62 (42.31)                                        
 10 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         1:22.36    1:22.87 SILV   
                  39.44     1:22.87 (43.43)                                        
 11 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:20.73    1:22.96 SILV   
                  39.16     1:22.96 (43.80)                                        
 12 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            1:23.96    1:23.34 SILV   
                  39.49     1:23.34 (43.85)                                        
 13 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:24.61    1:23.56 SILV   
                  39.21     1:23.56 (44.35)                                        
 14 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR              1:23.37    1:24.18 SILV   
                  39.54     1:24.18 (44.64)                                        
 15 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:24.45    1:26.52 SILV   
 16 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR            1:25.26    1:28.52 SILV   
                  41.35     1:28.52 (47.17)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:11.60    1:12.51 qZQ    
                  34.01     1:12.51 (38.50)                                        
  2 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              1:16.81    1:14.44 qZQ    
                  35.68     1:14.44 (38.76)                                        
  3 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              1:16.92    1:16.86 qZQ    
                  36.89     1:16.86 (39.97)                                        
  4 Chao, Christina M         12 CPAC-CT              1:15.72    1:17.46 qZQ    
                  35.90     1:17.46 (41.56)                                        
  5 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              1:18.19    1:18.13 qZQ    
                  36.12     1:18.13 (42.01)                                        
  6 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT              1:16.80    1:18.21 qZQ    
                  36.62     1:18.21 (41.59)                                        
  7 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:17.97    1:18.39 qZQ    
                  37.28     1:18.39 (41.11)                                        
  8 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              1:18.10    1:18.76 qZQ    
                  36.76     1:18.76 (42.00)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT             1:20.26    1:19.34 qJO    
                  37.10     1:19.34 (42.24)                                        
 10 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:21.72    1:20.36 qJO    
                  37.75     1:20.36 (42.61)                                        
 11 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:24.51    1:20.73 qSILV  
                  38.55     1:20.73 (42.18)                                        
 12 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR    1:24.00    1:21.33 qSILV  
                  38.95     1:21.33 (42.38)                                        
 13 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         1:24.54    1:22.36 qSILV  
                  38.92     1:22.36 (43.44)                                        
 14 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR    1:24.68    1:23.14 qSILV  
                  38.31     1:23.14 (44.83)                                        
 15 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR              1:24.08    1:23.37 qSILV  
                  39.50     1:23.37 (43.87)                                        
 16 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            1:24.94    1:23.96 qSILV  
                  40.02     1:23.96 (43.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:26.18    1:24.45 SILV   
                  39.60     1:24.45 (44.85)                                        
 18 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:24.33    1:24.61 SILV   
                  40.81     1:24.61 (43.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR            1:25.48    1:25.26 SILV   
                  40.26     1:25.26 (45.00)                                        
 20 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR    1:23.45    1:26.12 SILV   
                  40.33     1:26.12 (45.79)                                        
 21 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR    1:31.20    1:27.20 SILV   
                  41.76     1:27.20 (45.44)                                        
 22 Guardino, Mya E           11 PATS-MR              1:24.48    1:27.26 SILV   
                  40.70     1:27.26 (46.56)                                        
 23 Kumagai, Nana             11 Empire-MR            1:28.98    1:27.31 SILV   
                  40.15     1:27.31 (47.16)                                        
 24 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT              1:29.24    1:27.60 SILV   
                  41.19     1:27.60 (46.41)                                        
 25 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT              1:28.67    1:28.18 SILV   
                  40.71     1:28.18 (47.47)                                        
 26 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR              1:24.67    1:28.28 SILV   
                  41.65     1:28.28 (46.63)                                        
 27 Hornby, Chloe M           12 CPAC-CT              1:29.40    1:28.59 SILV   
                  41.38     1:28.59 (47.21)                                        
 28 Kontos, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:31.76    1:29.01 SILV   
                  41.72     1:29.01 (47.29)                                        
 29 Cleary, Hannah M          12 Empire-MR            1:28.37    1:29.54 SILV   
                  41.97     1:29.54 (47.57)                                        
 30 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR    1:38.15    1:29.74 SILV   
                  43.07     1:29.74 (46.67)                                        
 31 Payne, Cleo               12 Sailfish-MR          1:31.59    1:30.05 SILV   
                  43.59     1:30.05 (46.46)                                        
 32 Rutledge, Carly M         12 CPAC-CT              1:32.58    1:31.20 SILV   
                  42.99     1:31.20 (48.21)                                        
 33 Anziano, Emma k           11 CAT-CT               1:34.37    1:31.36 SILV   
                  44.25     1:31.36 (47.11)                                        
 34 Dennin, Katie J           11 Tmsuffolk-MR         1:38.52    1:32.14        
                  44.17     1:32.14 (47.97)                                        
 35 Fafian, Katherine A       12 Rac @ Jcc-MR         1:39.91    1:32.27        
                  43.79     1:32.27 (48.48)                                        
 36 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         1:31.70    1:32.52        
                  43.34     1:32.52 (49.18)                                        
 37 Gallagher, Maddy M        12 Empire-MR            1:33.58    1:32.85        
                  44.20     1:32.85 (48.65)                                        
 38 Holman, Josephine M       11 PATS-MR              1:32.12    1:33.03        
                  43.16     1:33.03 (49.87)                                        
 39 Seck, Fatima B            11 Empire-MR            1:35.13    1:33.53        
                  44.77     1:33.53 (48.76)                                        
 40 Garcia, Samantha M        12 SSL-MR               1:33.58    1:33.91        
                  45.33     1:33.91 (48.58)                                        
 41 Canales, Carolyn M        12 HS-MR                1:33.18    1:34.38        
                  44.82     1:34.38 (49.56)                                        
 42 Walsh, Meghan C           12 Empire-MR            1:32.48    1:34.45        
                  44.73     1:34.45 (49.72)                                        
 43 DiBianco, Brianna S       12 Marlins-MR           1:40.55    1:35.60        
                  45.28     1:35.60 (50.32)                                        
 44 Mcdermott, Grace M        12 Tri-Hampton Y-MA     1:38.92    1:35.75        
                  45.08     1:35.75 (50.67)                                        
 45 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR         1:35.95    1:36.36        
                  45.79     1:36.36 (50.57)                                        
 46 Filardi, Lauren E         11 Empire-MR            1:41.87    1:37.17        
                  46.25     1:37.17 (50.92)                                        
 47 Karen, Jamie S            11 SSL-MR               1:36.98    1:37.54        
                  46.07     1:37.54 (51.47)                                        
 48 Michelini, Emma           12 Empire-MR            1:38.58    1:38.00        
                  46.39     1:38.00 (51.61)                                        
 49 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR         1:42.69    1:38.17        
                  45.67     1:38.17 (52.50)                                        
 50 Galvin, Kate H            11 SSL-MR               1:50.60    1:38.68        
                  48.23     1:38.68 (50.45)                                        
 51 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR         1:37.50    1:38.92        
                  46.86     1:38.92 (52.06)                                        
 52 Holub, Emma M             11 Agua Swim Team-MR    1:42.38    1:38.93        
                  47.49     1:38.93 (51.44)                                        
 53 Reede, Sydney A           11 CSD-MR               1:43.89    1:38.99        
                  45.54     1:38.99 (53.45)                                        
 54 Cioffi, Chenoa C          11 Empire-MR            1:35.61    1:39.28        
                  47.57     1:39.28 (51.71)                                        
 55 Trubiano, Alexa R         11 SSL-MR               1:46.87    1:40.31        
                  46.43     1:40.31 (53.88)                                        
 56 Belmont, Emma C           11 CPAC-CT              1:38.84    1:40.96        
                  48.26     1:40.96 (52.70)                                        
 57 Sullivan, Stephy G        12 SSL-MR               1:41.41    1:41.48        
                  49.19     1:41.48 (52.29)                                        
 58 Galeano, Sam R            12 CSD-MR               1:49.45    1:41.55        
                  48.31     1:41.55 (53.24)                                        
 59 Tsang, Michelle M         12 SSL-MR               1:54.16    1:44.74        
                  49.28     1:44.74 (55.46)                                        
 60 Oxford, Mabel C           12 CPAC-CT              1:50.22    1:45.76        
                  51.48     1:45.76 (54.28)                                        
 61 Ng, Veronica              12 SSL-MR               1:42.72    1:46.24        
                  50.79     1:46.24 (55.45)                                        
 62 Schaarschuch, Molly C     12 SSL-MR               1:54.38    1:47.10        
                  50.29     1:47.10 (56.81)                                        
 63 VanderWaal, Olivia E      12 SSL-MR               1:55.61    2:01.09        
                  56.23   2:01.09 (1:04.86)                                        
 -- Brown, Kaitlyn E          11 SSL-MR               1:56.16         DQ        
      Alternating Kick
                  56.43        DQ (1:03.26)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT                27.40      27.55 ZQ     
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR                29.11      28.65 ZQ     
  3 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT                29.95      30.09 ZQ     
  4 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT                31.31      30.49 ZQ     
  5 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      31.28      30.94 JO     
  6 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                31.99      31.33 JO     
  7 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT                31.20      31.57 JO     
  8 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR                31.95      33.09 SILV   
B - Final
  9 McNary, Marissa g         11 CAT-CT                 32.05      31.35 JO     
  9 Donlan, Emma l            12 CAT-CT                 32.40      31.35 JO     
 11 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT                32.36      31.46 JO     
 12 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR                32.38      31.92 SILV   
 13 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT                32.58      32.03 SILV   
 14 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR      32.22      32.17 SILV   
 15 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT                32.57      32.51 SILV   
 16 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR                32.77      32.91 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT                27.79      27.40 qZQ    
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR                30.16      29.11 qZQ    
  3 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT                30.91      29.95 qZQ    
  4 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT                33.80      31.20 qJO    
  5 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      46.56      31.28 qJO    
  6 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT                31.85      31.31 qJO    
  7 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR                32.11      31.95 qSILV  
  8 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                30.95      31.99 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McNary, Marissa g         11 CAT-CT                 30.93      32.05 qSILV  
 10 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR      31.11      32.22 qSILV  
 11 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT                33.20      32.36 qSILV  
 12 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR                33.72      32.38 qSILV  
 13 Donlan, Emma l            12 CAT-CT                 31.37      32.40 qSILV  
 14 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT                35.06      32.57 qSILV  
 15 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT                33.61      32.58 qSILV  
 16 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR                31.84      32.77 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      32.92      32.79 SILV   
 18 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR           33.91      33.22 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Whalen, Caitlin F         11 Tri-Hampton Y-MA       33.96      33.24 SILV   
 20 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      32.93      33.31 SILV   
 21 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR      36.38      34.02 SILV   
 22 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT                 34.91      34.36 SILV   
 23 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR           34.22      34.85 SILV   
 24 Ayala, Ashley N           11 Marlins-MR             36.70      34.88 SILV   
 25 Brush, Kate C             11 CPAC-CT                37.30      34.90 SILV   
 26 Feigin, Alex M            11 Agua Swim Team-MR      36.86      35.23 SILV   
 27 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR      35.57      35.33 SILV   
 28 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR           39.66      35.34 SILV   
 29 Lopez, Ariana M           11 PATS-MR                34.06      35.36 SILV   
 30 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR           39.25      35.53 SILV   
 31 Mcdougall, Alyssa A       12 Tri-Hampton Y-MA       34.93      35.81        
 32 Veras, Adelyn             12 LIND-MR                39.33      35.88        
 33 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR                40.51      36.27        
 34 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR      36.85      36.90        
 35 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR           39.42      37.21        
 36 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      41.67      37.32        
 37 Leopizzi, Michela N       11 Empire-MR              35.77      37.47        
 38 Schnell, Ally P           12 SSL-MR                 41.15      37.68        
 39 Galvin, Kate H            11 SSL-MR                 35.21      38.19        
 40 Holub, Emma M             11 Agua Swim Team-MR      39.98      38.37        
 41 Sullivan, Stephy G        12 SSL-MR                 42.79      38.66        
 42 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR           39.34      38.76        
 43 Strom, Caroline M         12 CPAC-CT                38.06      39.68        
 44 Mcdermott, Grace M        12 Tri-Hampton Y-MA       41.02      41.05        
 45 Trubiano, Alexa R         11 SSL-MR                 42.90      41.06        
 46 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR                41.50      41.59        
 47 Schwartz, Alyssa Belle B  11 Empire-MR              42.23      41.72        
 48 Madden, Rachel E          11 SSL-MR                 45.33      44.88        
 49 Brown, Kaitlyn E          11 SSL-MR                 42.81      46.35        
 50 Bernardini, Gaia R        11 PATS-MR                55.99      50.28        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              1:01.25    1:01.24 ZQ     
                  28.95     1:01.24 (32.29)                                        
  2 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:04.55    1:04.65 ZQ     
                  30.19     1:04.65 (34.46)                                        
  3 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR              1:04.92    1:04.69 ZQ     
                  29.94     1:04.69 (34.75)                                        
  4 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:07.65    1:06.43 ZQ     
                  31.28     1:06.43 (35.15)                                        
  5 Grier, Mary-McKenzie      12 Agua Swim Team-MR    1:08.39    1:07.64 ZQ     
                  31.40     1:07.64 (36.24)                                        
  6 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:07.05    1:08.20 ZQ     
                  31.80     1:08.20 (36.40)                                        
  7 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              1:08.56    1:08.28 ZQ     
                  32.20     1:08.28 (36.08)                                        
  8 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:07.56    1:09.84 JO     
                  31.15     1:09.84 (38.69)                                        
B - Final
  9 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               1:10.31    1:06.91 ZQ     
                  31.77     1:06.91 (35.14)                                        
 10 McNary, Marissa g         11 CAT-CT               1:10.69    1:09.79 JO     
                  32.43     1:09.79 (37.36)                                        
 11 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT              1:11.90    1:11.17 JO     
                  34.02     1:11.17 (37.15)                                        
 12 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              1:13.60    1:11.67 JO     
                  34.21     1:11.67 (37.46)                                        
 13 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              1:11.26    1:12.42 SILV   
                  32.50     1:12.42 (39.92)                                        
 14 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT              1:12.94    1:13.39 SILV   
                  35.51     1:13.39 (37.88)                                        
 15 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT              1:13.19    1:14.31 SILV   
                  35.01     1:14.31 (39.30)                                        
 16 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR              1:14.14    1:14.82 SILV   
                  34.44     1:14.82 (40.38)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              1:01.55    1:01.25 qZQ    
                  29.11     1:01.25 (32.14)                                        
  2 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:06.45    1:04.55 qZQ    
                  30.65     1:04.55 (33.90)                                        
  3 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR              1:07.99    1:04.92 qZQ    
                  30.60     1:04.92 (34.32)                                        
  4 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:10.69    1:07.05 qZQ    
                  30.85     1:07.05 (36.20)                                        
  5 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:08.96    1:07.56 qZQ    
                  31.04     1:07.56 (36.52)                                        
  6 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:07.60    1:07.65 qZQ    
                  31.87     1:07.65 (35.78)                                        
  7 Grier, Mary-McKenzie      12 Agua Swim Team-MR    1:17.92    1:08.39 qZQ    
                  31.10     1:08.39 (37.29)                                        
  8 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              1:07.57    1:08.56 qZQ    
                  32.09     1:08.56 (36.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               1:10.57    1:10.31 qJO    
                  33.19     1:10.31 (37.12)                                        
 10 McNary, Marissa g         11 CAT-CT               1:10.28    1:10.69 qJO    
                  33.01     1:10.69 (37.68)                                        
 11 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              1:10.89    1:11.26 qJO    
                  31.83     1:11.26 (39.43)                                        
 12 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT              1:19.30    1:11.90 qJO    
                  32.80     1:11.90 (39.10)                                        
 13 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT              1:15.10    1:12.94 qSILV  
                  34.57     1:12.94 (38.37)                                        
 14 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT              1:14.97    1:13.19 qSILV  
                  33.76     1:13.19 (39.43)                                        
 15 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              1:15.88    1:13.60 qSILV  
                  33.76     1:13.60 (39.84)                                        
 16 Whalen, Caitlin F         11 Tri-Hampton Y-MA     1:15.90    1:14.02 qSILV  
                  34.01     1:14.02 (40.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR              1:13.53    1:14.14 SILV   
                  34.43     1:14.14 (39.71)                                        
 18 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR    1:16.27    1:14.43 SILV   
                  35.09     1:14.43 (39.34)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT              1:14.90    1:14.59 SILV   
                  34.02     1:14.59 (40.57)                                        
 20 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT               1:15.13    1:15.85 SILV   
                  35.98     1:15.85 (39.87)                                        
 21 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:23.26    1:17.10 SILV   
                  35.00     1:17.10 (42.10)                                        
 22 Brush, Kate C             11 CPAC-CT              1:29.90    1:17.72 SILV   
                  36.04     1:17.72 (41.68)                                        
 23 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         1:16.80    1:17.86 SILV   
                  35.10     1:17.86 (42.76)                                        
 24 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         1:18.31    1:19.12 SILV   
                  36.29     1:19.12 (42.83)                                        
 25 Kochek, Carolyn R         12 PATS-MR              1:16.54    1:19.33 SILV   
                  37.10     1:19.33 (42.23)                                        
 26 Gallagher, Maddy M        12 Empire-MR            1:20.28    1:19.99 SILV   
                  36.31     1:19.99 (43.68)                                        
 27 Rutledge, Carly M         12 CPAC-CT              1:21.21    1:22.11 SILV   
                  38.36     1:22.11 (43.75)                                        
 28 Dennin, Katie J           11 Tmsuffolk-MR         1:27.59    1:22.63 SILV   
                  37.41     1:22.63 (45.22)                                        
 29 Frey, Katie M             11 CSD-MR               1:38.60    1:23.46 SILV   
                  37.94     1:23.46 (45.52)                                        
 30 Veras, Adelyn             12 LIND-MR              1:30.50    1:23.70 SILV   
                  35.70     1:23.70 (48.00)                                        
 31 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR         1:28.90    1:24.34 SILV   
                  38.31     1:24.34 (46.03)                                        
 32 Dyal, Patton A            11 PATS-MR              1:42.29    1:25.42 SILV   
                  39.58     1:25.42 (45.84)                                        
 33 Guardino, Mya E           11 PATS-MR              1:42.56    1:25.77 SILV   
                  36.39     1:25.77 (49.38)                                        
 34 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR         1:27.02    1:26.13 SILV   
                  38.14     1:26.13 (47.99)                                        
 35 Schnell, Ally P           12 SSL-MR               1:33.07    1:26.52        
                  40.25     1:26.52 (46.27)                                        
 36 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR         1:28.95    1:27.23        
                  41.11     1:27.23 (46.12)                                        
 37 Strom, Caroline M         12 CPAC-CT              1:28.40    1:28.45        
                  40.45     1:28.45 (48.00)                                        
 38 Ayala, Ashley N           11 Marlins-MR           1:24.00    1:28.51        
                  41.15     1:28.51 (47.36)                                        
 39 Manessis, Katerina E      11 Empire-MR            1:30.75    1:28.99        
                  40.87     1:28.99 (48.12)                                        
 40 Leopizzi, Michela N       11 Empire-MR            1:22.74    1:29.89        
                  40.42     1:29.89 (49.47)                                        
 41 Maewal, Esha              12 SSL-MR               1:43.71    1:33.47        
                  40.87     1:33.47 (52.60)                                        
 42 Ng, Veronica              12 SSL-MR               1:44.26    1:37.67        
                  43.75     1:37.67 (53.92)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  JO
              2:29.69  ZQ
              2:31.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              2:22.25    2:21.14 JO     
                  31.38     1:05.49 (34.11)     1:48.35 (42.86)     2:21.14 (32.79)
  2 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              2:22.33    2:23.44 JO     
                  30.04     1:06.50 (36.46)     1:50.92 (44.42)     2:23.44 (32.52)
  3 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              2:24.38    2:25.46 JO     
                  32.18     1:07.48 (35.30)     1:53.32 (45.84)     2:25.46 (32.14)
  4 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              2:29.18    2:27.85 JO     
                  32.05     1:10.83 (38.78)     1:55.29 (44.46)     2:27.85 (32.56)
  5 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              2:31.78    2:28.43 JO     
                  32.36     1:08.97 (36.61)     1:52.60 (43.63)     2:28.43 (35.83)
  6 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              2:25.68    2:28.55 JO     
                  35.12     1:12.69 (37.57)     1:55.38 (42.69)     2:28.55 (33.17)
  7 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              2:30.92    2:31.97        
                  33.25     1:11.50 (38.25)     1:58.25 (46.75)     2:31.97 (33.72)
  8 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT              2:31.95    2:33.73        
                  33.83     1:13.70 (39.87)     1:58.08 (44.38)     2:33.73 (35.65)
B - Final
  9 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              2:32.41    2:32.12        
                  33.00     1:12.56 (39.56)     1:57.52 (44.96)     2:32.12 (34.60)
 10 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              2:33.29    2:32.24        
                  35.52     1:14.19 (38.67)     2:00.37 (46.18)     2:32.24 (31.87)
 11 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              2:35.78    2:33.42        
                  32.49     1:13.07 (40.58)     1:59.15 (46.08)     2:33.42 (34.27)
 12 Chao, Christina M         12 CPAC-CT              2:37.99    2:34.45        
                  34.26     1:15.22 (40.96)     1:57.85 (42.63)     2:34.45 (36.60)
 13 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            2:36.74    2:35.91        
                  34.80     1:16.42 (41.62)     2:00.96 (44.54)     2:35.91 (34.95)
 14 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT               2:33.90    2:37.05        
                  35.45     1:15.17 (39.72)     2:03.12 (47.95)     2:37.05 (33.93)
 15 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         2:39.06    2:42.25        
                  35.80     1:16.40 (40.60)     2:05.95 (49.55)     2:42.25 (36.30)
 -- Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT              2:37.74         DQ        
      One hand touch - breast
                  35.40     1:15.23 (39.83)     2:04.43 (49.20)          DQ (35.28)
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  JO
              2:29.69  ZQ
              2:31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              2:22.62    2:22.25 qJO    
                  31.51     1:06.38 (34.87)     1:47.98 (41.60)     2:22.25 (34.27)
  2 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              2:28.21    2:22.33 qJO    
                  29.81     1:06.92 (37.11)     1:49.53 (42.61)     2:22.33 (32.80)
  3 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              2:29.98    2:24.38 qJO    
                  31.81     1:08.05 (36.24)     1:52.81 (44.76)     2:24.38 (31.57)
  4 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              2:28.64    2:25.68 qJO    
                  33.27     1:10.03 (36.76)     1:52.35 (42.32)     2:25.68 (33.33)
  5 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR          2:26.82    2:26.50 qJO    
                  29.76     1:06.34 (36.58)     1:52.04 (45.70)     2:26.50 (34.46)
  6 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              2:29.59    2:29.18 qJO    
                  32.25     1:11.35 (39.10)     1:56.01 (44.66)     2:29.18 (33.17)
  7 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              2:30.70    2:29.53 qJO    
                  32.75     1:11.65 (38.90)     1:56.37 (44.72)     2:29.53 (33.16)
  8 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              2:35.63    2:30.92 qSILV  
                  31.86     1:09.73 (37.87)     1:55.70 (45.97)     2:30.92 (35.22)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              2:31.82    2:31.78 q      
                  33.75     1:10.93 (37.18)     1:56.06 (45.13)     2:31.78 (35.72)
 10 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT              2:33.41    2:31.95 q      
                  33.05     1:12.65 (39.60)     1:55.93 (43.28)     2:31.95 (36.02)
 11 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              2:38.76    2:32.41 q      
                  33.09     1:13.11 (40.02)     1:57.56 (44.45)     2:32.41 (34.85)
 12 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              2:40.07    2:33.29 q      
                  34.56     1:13.68 (39.12)     1:59.29 (45.61)     2:33.29 (34.00)
 13 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT               2:42.50    2:33.90 q      
                  34.63     1:14.06 (39.43)     2:00.41 (46.35)     2:33.90 (33.49)
 14 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              2:35.63    2:35.78 q      
                  32.38     1:13.01 (40.63)     2:01.86 (48.85)     2:35.78 (33.92)
 15 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            2:40.82    2:36.74 q      
                  35.71     1:15.75 (40.04)     2:01.77 (46.02)     2:36.74 (34.97)
 16 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT              2:41.79    2:37.74 q      
                  34.74     1:15.22 (40.48)     2:02.53 (47.31)     2:37.74 (35.21)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chao, Christina M         12 CPAC-CT              2:49.94    2:37.99        
                  34.96     1:18.46 (43.50)     2:01.20 (42.74)     2:37.99 (36.79)
 18 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         2:39.90    2:39.06        
                  35.34     1:14.98 (39.64)     2:03.90 (48.92)     2:39.06 (35.16)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR    2:43.99    2:39.09        
                  35.69     1:18.23 (42.54)     2:03.53 (45.30)     2:39.09 (35.56)
 20 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR              2:40.06    2:40.61        
                  34.39     1:13.09 (38.70)     2:06.04 (52.95)     2:40.61 (34.57)
 21 Lockery, Rebekah R        12 CPAC-CT              2:52.24    2:40.62        
                  36.61     1:19.76 (43.15)     2:05.26 (45.50)     2:40.62 (35.36)
 22 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR    2:43.94    2:41.10        
                  37.60     1:19.95 (42.35)     2:05.83 (45.88)     2:41.10 (35.27)
 23 Kontos, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         2:46.14    2:41.63        
                  36.29     1:15.85 (39.56)     2:03.75 (47.90)     2:41.63 (37.88)
 24 Cleary, Hannah M          12 Empire-MR            2:45.97    2:42.36        
                  38.15     1:17.84 (39.69)     2:06.04 (48.20)     2:42.36 (36.32)
 25 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT             2:49.88    2:43.30        
                  37.44     1:20.18 (42.74)     2:05.66 (45.48)     2:43.30 (37.64)
 26 Whalen, Caitlin F         11 Tri-Hampton Y-MA     2:55.59    2:43.46        
                  34.02     1:17.83 (43.81)     2:06.07 (48.24)     2:43.46 (37.39)
 27 Holman, Josephine M       11 PATS-MR              2:47.28    2:44.24        
                  36.61     1:18.26 (41.65)     2:07.60 (49.34)     2:44.24 (36.64)
 28 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         2:44.19    2:44.46        
                  34.20     1:16.50 (42.30)     2:05.13 (48.63)     2:44.46 (39.33)
 29 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR              2:50.15    2:44.78        
                  39.43     1:20.23 (40.80)     2:06.32 (46.09)     2:44.78 (38.46)
 30 Maroney, Cassie Q         11 CPAC-CT              2:46.73    2:45.11        
                  35.55     1:17.33 (41.78)     2:07.33 (50.00)     2:45.11 (37.78)
 31 Dennin, Katie J           11 Tmsuffolk-MR         2:47.34    2:45.19        
                  38.15     1:19.44 (41.29)     2:09.91 (50.47)     2:45.19 (35.28)
 32 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR            2:48.83    2:46.77        
                  36.17     1:19.61 (43.44)     2:09.78 (50.17)     2:46.77 (36.99)
 33 Mcdougall, Alyssa A       12 Tri-Hampton Y-MA     2:54.06    2:48.08        
                  36.98     1:17.58 (40.60)     2:10.39 (52.81)     2:48.08 (37.69)
 34 Fafian, Katherine A       12 Rac @ Jcc-MR         2:48.45    2:48.29        
                  37.51     1:20.70 (43.19)     2:12.91 (52.21)     2:48.29 (35.38)
 35 Gallagher, Maddy M        12 Empire-MR            2:48.51    2:50.89        
                  35.62     1:20.71 (45.09)     2:12.93 (52.22)     2:50.89 (37.96)
 36 Jaeger, Caroline O        11 PATS-MR              2:50.22    2:52.54        
                  41.89     1:23.52 (41.63)     2:17.04 (53.52)     2:52.54 (35.50)
 37 Schnell, Ally P           12 SSL-MR               3:12.74    2:53.01        
                  38.76     1:21.27 (42.51)     2:13.82 (52.55)     2:53.01 (39.19)
 38 Curran, Olivia N          12 Empire-MR            2:56.14    2:53.53        
                  38.31     1:20.36 (42.05)     2:15.99 (55.63)     2:53.53 (37.54)
 39 Walsh, Meghan C           12 Empire-MR            2:53.31    2:53.60        
                  40.80     1:23.80 (43.00)     2:16.44 (52.64)     2:53.60 (37.16)
 40 Leopizzi, Michela N       11 Empire-MR            2:59.16    2:54.61        
                  38.51     1:21.52 (43.01)     2:16.69 (55.17)     2:54.61 (37.92)
 41 Kumagai, Nana             11 Empire-MR            3:03.93    2:55.02        
                  37.09     1:23.58 (46.49)     2:13.66 (50.08)     2:55.02 (41.36)
 42 Anziano, Emma k           11 CAT-CT               3:07.00    2:55.25        
                  42.49     1:27.73 (45.24)     2:16.62 (48.89)     2:55.25 (38.63)
 43 Cioffi, Chenoa C          11 Empire-MR            2:57.50    2:56.66        
                  41.55     1:25.00 (43.45)     2:17.85 (52.85)     2:56.66 (38.81)
 44 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR         2:56.74    2:56.87        
                                1:25.58 ( )     2:20.01 (54.43)     2:56.87 (36.86)
 45 Tillmann, Valentina L     11 Empire-MR            2:58.06    2:57.07        
                  40.17     1:24.39 (44.22)     2:19.48 (55.09)     2:57.07 (37.59)
 46 Guardino, Mya E           11 PATS-MR              3:05.93    2:57.62        
                  36.57     1:22.17 (45.60)     2:12.89 (50.72)     2:57.62 (44.73)
 47 Bogart, Claire O          11 Empire-MR            2:54.95    2:57.65        
                  41.26     1:25.31 (44.05)     2:21.42 (56.11)     2:57.65 (36.23)
 48 Galvin, Kate H            11 SSL-MR               3:21.61    3:02.11        
                  39.92     1:23.33 (43.41)     2:22.10 (58.77)     3:02.11 (40.01)
 49 Trubiano, Alexa R         11 SSL-MR               3:15.71    3:05.28        
                  41.49     1:28.21 (46.72)     2:22.16 (53.95)     3:05.28 (43.12)
 50 Maewal, Esha              12 SSL-MR               3:21.71    3:12.18        
                  43.89     1:32.22 (48.33)     2:28.61 (56.39)     3:12.18 (43.57)
 51 Filardi, Lauren E         11 Empire-MR            3:12.96    3:13.32        
                  45.38     1:33.34 (47.96)     2:28.19 (54.85)     3:13.32 (45.13)
 52 Gougelmann, Amanda E      11 PATS-MR              3:17.17    3:14.28        
                  47.90     1:33.89 (45.99)     2:32.96 (59.07)     3:14.28 (41.32)
 53 Wolter, Erin P            11 Empire-MR            3:15.20    3:17.51        
                  48.87     1:36.46 (47.59)     2:34.49 (58.03)     3:17.51 (43.02)
 54 Rivera, Anna C            12 PATS-MR              3:45.36    3:20.28        
                  46.18     1:33.76 (47.58)   2:35.34 (1:01.58)     3:20.28 (44.94)
 55 Dedvukaj, Alexa M         11 PATS-MR              3:30.19    3:23.08        
                  47.26     1:37.09 (49.83)   2:37.76 (1:00.67)     3:23.08 (45.32)
 56 Ahmetaj, Eva              11 PATS-MR              3:23.71    3:29.34        
                  45.53     1:36.40 (50.87)   2:37.28 (1:00.88)     3:29.34 (52.06)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SECT EZ Sectionals North
                25.69  METS
                26.29  ZQ
                26.59  JO
                26.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR                26.76      25.92 ZQ     
  2 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT                 26.37      26.04 ZQ     
  3 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT                26.67      26.44 JO     
  4 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT                27.09      26.89 SILV   
  5 Frey, Sophie G            14 CSD-MR                 27.44      26.94 SILV   
  6 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR           27.24      27.32        
  7 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR               27.17      27.76        
  8 Graham, Kendra S          13 PATS-MR                27.45      28.17        
B - Final
  9 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT                 27.56      26.90 SILV   
 10 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR      27.64      27.18        
 11 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA       27.75      27.26        
 12 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT               27.76      27.27        
 13 Donabie, Alana R          14 PATS-MR                27.73      27.50        
 13 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR            27.57      27.50        
 15 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR                27.62      27.54        
 16 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR      27.68      28.35        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SECT EZ Sectionals North
                25.69  METS
                26.29  ZQ
                26.59  JO
                26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT                 26.14      26.37 qJO    
  2 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT                26.54      26.67 qSILV  
  3 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR      25.87      26.75 qSILV  
  4 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR                25.91      26.76 qSILV  
  5 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT                26.36      27.09 q      
  6 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR               27.00      27.17 q      
  7 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR           27.08      27.24 q      
  8 Frey, Sophie G            14 CSD-MR                 27.38      27.44 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Graham, Kendra S          13 PATS-MR                27.65      27.45 q      
 10 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR      26.80      27.54 q      
 11 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT                 28.09      27.56 q      
 12 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR            27.37      27.57 q      
 13 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR                27.11      27.62 q      
 14 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR      26.91      27.64 q      
 15 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR      27.38      27.68 q      
 16 Donabie, Alana R          14 PATS-MR                26.70      27.73 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA       27.26      27.75        
 18 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT               27.12      27.76        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT                 27.17      27.87        
 20 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR           27.94      27.88        
 21 De Landevoison Cambe, Sc  13 CAT-CT                 27.94      28.03        
 22 Low, Kelly                14 NYCC-MR                27.14      28.09        
 23 Siegel, Lauren            13 PATS-MR                28.36      28.13        
 24 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR           27.76      28.15        
 25 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT                28.67      28.17        
 26 Wren, Meghan              14 Rac @ Jcc-MR           27.23      28.22        
 27 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR           28.61      28.38        
 28 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR                28.52      28.44        
 28 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR      28.32      28.44        
 28 Cattano, Kelly E          13 CPAC-CT                29.99      28.44        
 31 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR            27.63      28.45        
 32 Wolter, Lauren M          13 Empire-MR              28.97      28.48        
 33 Buitekant, Emily E        14 PATS-MR                27.53      28.52        
 33 Gentry, Alona R           14 CPAC-CT                28.11      28.52        
 35 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR           29.94      28.59        
 36 Burke, Jill L             13 Agua Swim Team-MR      29.64      28.62        
 37 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR           28.20      28.77        
 38 Antoine, Lucia            14 Sailfish-MR            26.79      28.95        
 39 Adams, Caroline E         13 Rac @ Jcc-MR           28.44      29.06        
 40 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR            29.37      29.08        
 41 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR           29.30      29.11        
 42 Young, Kelly A            13 Tri-Hampton Y-MA       30.17      29.15        
 43 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR           29.30      29.22        
 43 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT                29.10      29.22        
 45 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR      30.44      29.23        
 46 Byrd, Laura C             13 Empire-MR              29.21      29.25        
 47 Myers, Claire J           13 SSL-MR                 29.25      29.26        
 48 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR      29.93      29.40        
 49 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR           30.30      29.44        
 50 Dantas, Halle E           13 CPAC-CT                29.42      29.45        
 51 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR           28.85      29.47        
 52 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR      28.85      29.58        
 53 Keller, Claire C          14 ZEUS-CT                29.90      29.61        
 54 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR      29.23      29.71        
 54 Urreta, Remi C            13 PATS-MR                29.22      29.71        
 56 Gold, Kate R              14 HS-MR                  28.68      29.73        
 57 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT                 30.07      29.94        
 57 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR      30.37      29.94        
 59 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT                29.76      30.08        
 60 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR           30.52      30.28        
 61 Shea, Kayla               14 SSL-MR                 30.50      30.68        
 62 Roller, Abby S            13 ZEUS-CT                31.29      30.79        
 62 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT                31.09      30.79        
 64 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR           31.75      30.84        
 65 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR                 31.30      30.88        
 66 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR      30.71      30.89        
 66 Hastings, Nina R          13 CAT-CT                 31.37      30.89        
 68 Pon, Stephanie H          14 Empire-MR              30.47      30.91        
 69 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR              30.26      31.14        
 70 Liddy, Samantha H         13 SSL-MR                 31.05      31.44        
 71 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR           31.60      32.23        
 72 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR                 31.53      32.39        
 73 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR                31.84      32.82        
 74 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR                32.93      33.35        
 75 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR                32.65      33.88        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  SECT EZ Sectionals North
                55.89  METS
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT                 55.84      53.57 SECT   
                  25.76       53.57 (27.81)                                        
  2 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT                56.00      56.17 ZQ     
                  27.21       56.17 (28.96)                                        
  3 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT                 56.78      56.23 ZQ     
                  27.19       56.23 (29.04)                                        
  4 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR                56.25      56.89 ZQ     
                  27.24       56.89 (29.65)                                        
  5 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR      57.50      58.24 SILV   
                  27.93       58.24 (30.31)                                        
  6 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA       58.67      58.49 SILV   
                  28.07       58.49 (30.42)                                        
  7 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR               58.84      58.56 SILV   
                  28.17       58.56 (30.39)                                        
  8 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR      59.02      58.78 SILV   
                  28.05       58.78 (30.73)                                        
B - Final
  9 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT                 59.08      58.73 SILV   
                  28.47       58.73 (30.26)                                        
 10 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT                 59.30      59.06 SILV   
                  28.78       59.06 (30.28)                                        
 11 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              1:00.09      59.08 SILV   
                  28.41       59.08 (30.67)                                        
 12 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR           59.10      59.25 SILV   
                  28.62       59.25 (30.63)                                        
 13 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              1:00.40      59.33 SILV   
                  28.34       59.33 (30.99)                                        
 14 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             1:00.25      59.56 SILV   
 15 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              1:00.40    1:00.15 SILV   
                  28.95     1:00.15 (31.20)                                        
 16 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT                59.66    1:01.11        
                  30.01     1:01.11 (31.10)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  SECT EZ Sectionals North
                55.89  METS
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT                 53.58      55.84 qMETS  
                  26.14       55.84 (29.70)                                        
  2 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT                56.24      56.00 qZQ    
                  27.32       56.00 (28.68)                                        
  3 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR                56.60      56.25 qZQ    
                  26.93       56.25 (29.32)                                        
  4 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT                 53.82      56.78 qZQ    
                  27.63       56.78 (29.15)                                        
  5 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR      58.33      57.50 qJO    
                  27.77       57.50 (29.73)                                        
  6 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     1:01.10      58.67 qSILV  
                  28.23       58.67 (30.44)                                        
  7 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR               58.50      58.84 qSILV  
  8 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR      57.30      59.02 qSILV  
                  28.00       59.02 (31.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT                 59.00      59.08 qSILV  
                  28.46       59.08 (30.62)                                        
 10 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR           58.82      59.10 qSILV  
                  28.31       59.10 (30.79)                                        
 11 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               1:02.27      59.30 qSILV  
                  29.03       59.30 (30.27)                                        
 12 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT                58.99      59.66 qSILV  
                  29.05       59.66 (30.61)                                        
 13 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    1:00.28      59.99 qSILV  
                  28.93       59.99 (31.06)                                        
 14 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT                59.78    1:00.09 qSILV  
                  28.80     1:00.09 (31.29)                                        
 15 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT               59.32    1:00.25 qSILV  
                  28.94     1:00.25 (31.31)                                        
 16 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              1:01.51    1:00.40 qSILV  
                  29.12     1:00.40 (31.28)                                        
 16 Donabie, Alana R          14 PATS-MR                58.86    1:00.40 qSILV  
                  28.36     1:00.40 (32.04)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Low, Kelly                14 NYCC-MR                59.32    1:00.56 SILV   
                  28.98     1:00.56 (31.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Buitekant, Emily E        14 PATS-MR                59.41    1:00.57 SILV   
                  29.03     1:00.57 (31.54)                                        
 20 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         1:00.08    1:00.66 SILV   
                  29.38     1:00.66 (31.28)                                        
 21 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               1:01.54    1:00.73 SILV   
                  29.57     1:00.73 (31.16)                                        
 22 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         1:00.18    1:00.79 SILV   
                  29.47     1:00.79 (31.32)                                        
 23 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR          1:00.46    1:01.00 SILV   
                  28.80     1:01.00 (32.20)                                        
 24 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    1:00.16    1:01.05 SILV   
                  29.51     1:01.05 (31.54)                                        
 25 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR      59.75    1:01.25        
                  28.96     1:01.25 (32.29)                                        
 26 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              1:03.78    1:01.27        
                  29.40     1:01.27 (31.87)                                        
 27 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR         1:00.83    1:01.29        
                  29.88     1:01.29 (31.41)                                        
 28 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              1:01.40    1:01.40        
                  28.40     1:01.40 (33.00)                                        
 29 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              1:00.51    1:01.44        
                  29.17     1:01.44 (32.27)                                        
 30 Picard, Kristen J         13 CPAC-CT              1:01.73    1:01.70        
                  29.89     1:01.70 (31.81)                                        
 31 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         1:01.87    1:01.88        
                  30.27     1:01.88 (31.61)                                        
 32 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              1:03.06    1:02.11        
                  29.92     1:02.11 (32.19)                                        
 33 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:01.71    1:02.13        
                  30.52     1:02.13 (31.61)                                        
 34 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR          1:04.27    1:02.60        
                  30.25     1:02.60 (32.35)                                        
 35 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          1:01.19    1:02.61        
                  30.26     1:02.61 (32.35)                                        
 36 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         1:03.41    1:02.71        
                  30.06     1:02.71 (32.65)                                        
 37 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               1:06.19    1:02.90        
                  30.79     1:02.90 (32.11)                                        
 38 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR         1:02.30    1:02.93        
                  30.25     1:02.93 (32.68)                                        
 39 Adams, Caroline E         13 Rac @ Jcc-MR         1:01.07    1:03.15        
                  30.58     1:03.15 (32.57)                                        
 40 Urreta, Remi C            13 PATS-MR              1:03.37    1:03.17        
                  29.88     1:03.17 (33.29)                                        
 41 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         1:05.76    1:03.18        
                  30.59     1:03.18 (32.59)                                        
 42 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    1:02.41    1:03.22        
                  30.78     1:03.22 (32.44)                                        
 43 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              1:01.45    1:03.24        
                  30.44     1:03.24 (32.80)                                        
 44 Wren, Meghan              14 Rac @ Jcc-MR         1:01.19    1:03.25        
                  29.94     1:03.25 (33.31)                                        
 45 Gentry, Alona R           14 CPAC-CT              1:02.65    1:03.31        
                  30.74     1:03.31 (32.57)                                        
 46 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    1:00.36    1:03.39        
                  30.67     1:03.39 (32.72)                                        
 47 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR    1:05.15    1:03.54        
                  31.00     1:03.54 (32.54)                                        
 47 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         1:04.59    1:03.54        
                  30.98     1:03.54 (32.56)                                        
 49 Burke, Jill L             13 Agua Swim Team-MR    1:05.14    1:03.60        
                  30.65     1:03.60 (32.95)                                        
 50 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         1:02.77    1:03.64        
                  30.50     1:03.64 (33.14)                                        
 51 De Landevoison Cambe, Sc  13 CAT-CT               1:01.88    1:03.78        
                  30.21     1:03.78 (33.57)                                        
 52 Wolter, Lauren M          13 Empire-MR            1:05.79    1:03.83        
                  30.87     1:03.83 (32.96)                                        
 53 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT              1:04.12    1:03.84        
                  31.67     1:03.84 (32.17)                                        
 54 Dantas, Halle E           13 CPAC-CT              1:04.36    1:04.00        
                  30.85     1:04.00 (33.15)                                        
 55 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    1:07.64    1:04.53        
                  42.89     1:04.53 (21.64)                                        
 56 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            1:05.87    1:04.55        
                  30.69     1:04.55 (33.86)                                        
 57 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:03.37    1:04.60        
                  30.91     1:04.60 (33.69)                                        
 58 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:03.95    1:04.70        
                  31.22     1:04.70 (33.48)                                        
 59 Liddy, Samantha H         13 SSL-MR               1:11.44    1:05.44        
                  31.39     1:05.44 (34.05)                                        
 60 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR               1:07.46    1:05.71        
                  44.05     1:05.71 (21.66)                                        
 61 Keller, Claire C          14 ZEUS-CT              1:06.62    1:06.06        
                  31.16     1:06.06 (34.90)                                        
 62 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR            1:04.99    1:06.58        
                  32.76     1:06.58 (33.82)                                        
 63 Byrd, Laura C             13 Empire-MR            1:02.68    1:06.81        
                  31.99     1:06.81 (34.82)                                        
 64 Copeland, Marissa P       14 Empire-MR            1:03.92    1:07.05        
                  32.48     1:07.05 (34.57)                                        
 65 Shea, Kayla               14 SSL-MR               1:09.56    1:07.08        
                  32.31     1:07.08 (34.77)                                        
 66 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    1:06.13    1:07.13        
                  32.74     1:07.13 (34.39)                                        
 67 Hoyt, Emma j              13 CAT-CT               1:06.21    1:07.44        
                  31.99     1:07.44 (35.45)                                        
 68 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:06.96    1:07.47        
                  33.15     1:07.47 (34.32)                                        
 69 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         1:07.92    1:08.10        
                  48.18     1:08.10 (19.92)                                        
 70 Kiesel, Issy S            13 Empire-MR            1:07.70    1:08.28        
                  47.10     1:08.28 (21.18)                                        
 71 Lane, Natasha *           13 Agua Swim Team-MR    1:09.41    1:08.57        
                  33.00     1:08.57 (35.57)                                        
 72 Roller, Abby S            13 ZEUS-CT              1:10.59    1:08.63        
                  33.05     1:08.63 (35.58)                                        
 73 Hastings, Nina R          13 CAT-CT               1:09.02    1:09.06        
                  47.45     1:09.06 (21.61)                                        
 74 Ousmanova, Nicole S       14 Agua Swim Team-MR    1:08.80    1:09.45        
                  47.84     1:09.45 (21.61)                                        
 75 DeCarlo, Sam W            13 Empire-MR            1:08.15    1:09.50        
                  47.92     1:09.50 (21.58)                                        
 76 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               1:11.48    1:10.04        
                  33.80     1:10.04 (36.24)                                        
 77 Isidore, Infinit          13 SSL-MR               1:26.02    1:10.12        
                  32.99     1:10.12 (37.13)                                        
 78 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR         1:14.23    1:11.19        
                  34.81     1:11.19 (36.38)                                        
 79 Stanisz, Weronika H       14 Marlins-MR           1:08.43    1:11.23        
                  49.60     1:11.23 (21.63)                                        
 80 Bloom, Elizabeth M        13 Empire-MR            1:11.56    1:11.26        
                  34.42     1:11.26 (36.84)                                        
 81 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              1:10.04    1:11.97        
                  33.93     1:11.97 (38.04)                                        
 82 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR              1:12.16    1:13.94        
                  35.06     1:13.94 (38.88)                                        
 83 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR              1:12.16    1:14.01        
                  35.75     1:14.01 (38.26)                                        
 84 Maleszewski, Natalie      13 SSL-MR               1:27.55    1:18.41        
                  37.62     1:18.41 (40.79)                                        
 85 Nair, Neha S              13 PATS-MR                   NT    1:18.64        
                  36.69     1:18.64 (41.95)                                        
 86 Nagareddy, Bhavika        14 PATS-MR              1:25.89    1:31.06        
                  42.18     1:31.06 (48.88)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.99  SECT EZ Sectionals North
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               2:03.30    1:57.95 METS   
                  27.12       56.82 (29.70)     1:27.72 (30.90)     1:57.95 (30.23)
  2 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT              2:02.17    1:59.99 METS   
                  28.31       59.05 (30.74)     1:29.88 (30.83)     1:59.99 (30.11)
  3 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             2:03.29    2:04.30 JO     
                  28.58     1:00.00 (31.42)     1:32.53 (32.53)     2:04.30 (31.77)
  4 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     2:07.16    2:04.53 SILV   
                  28.05       59.75 (31.70)     1:32.65 (32.90)     2:04.53 (31.88)
  5 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              2:06.91    2:04.73 SILV   
                  28.85     1:00.34 (31.49)     1:33.12 (32.78)     2:04.73 (31.61)
  6 Frey, Sophie G            14 CSD-MR               2:06.93    2:04.99 SILV   
                  28.63     1:00.34 (31.71)     1:32.91 (32.57)     2:04.99 (32.08)
  7 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               2:05.89    2:05.13 SILV   
                  29.12     1:00.86 (31.74)     1:33.37 (32.51)     2:05.13 (31.76)
  8 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             2:09.50    2:08.31 SILV   
                  30.00     1:02.05 (32.05)     1:35.36 (33.31)     2:08.31 (32.95)
B - Final
  9 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               2:11.60    2:08.55 SILV   
                  29.76     1:03.01 (33.25)     1:36.89 (33.88)     2:08.55 (31.66)
 10 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         2:10.65    2:09.75 SILV   
                  30.20     1:03.65 (33.45)     1:37.81 (34.16)     2:09.75 (31.94)
 11 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         2:11.76    2:09.91 SILV   
                  30.06     1:03.10 (33.04)     1:36.74 (33.64)     2:09.91 (33.17)
 12 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:12.48    2:11.33        
                  30.44     1:04.21 (33.77)     1:38.98 (34.77)     2:11.33 (32.35)
 13 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              2:12.84    2:11.49        
                  29.74     1:03.82 (34.08)     1:37.53 (33.71)     2:11.49 (33.96)
 14 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         2:12.91    2:11.99        
                  30.15     1:04.14 (33.99)     1:38.61 (34.47)     2:11.99 (33.38)
 15 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              2:12.25    2:13.06        
                  31.30     1:05.44 (34.14)     1:39.92 (34.48)     2:13.06 (33.14)
 16 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:12.47    2:15.00        
                  30.15     1:04.21 (34.06)     1:40.12 (35.91)     2:15.00 (34.88)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.99  SECT EZ Sectionals North
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT              2:03.50    2:02.17 qZQ    
                  29.15     1:00.62 (31.47)     1:31.67 (31.05)     2:02.17 (30.50)
  2 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             2:05.00    2:03.29 qJO    
                  28.84     1:00.34 (31.50)     1:32.79 (32.45)     2:03.29 (30.50)
  3 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               1:59.33    2:03.30 qJO    
                  28.61       59.64 (31.03)     1:32.09 (32.45)     2:03.30 (31.21)
  4 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               2:03.07    2:05.89 qSILV  
                  29.87     1:02.35 (32.48)     1:34.73 (32.38)     2:05.89 (31.16)
  4 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    2:04.63    2:05.89 qSILV  
                  28.76     1:00.66 (31.90)     1:33.77 (33.11)     2:05.89 (32.12)
  6 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              2:04.02    2:06.91 qSILV  
                  29.36     1:01.70 (32.34)     1:34.54 (32.84)     2:06.91 (32.37)
  7 Frey, Sophie G            14 CSD-MR               2:04.68    2:06.93 qSILV  
                  29.74     1:02.02 (32.28)     1:35.07 (33.05)     2:06.93 (31.86)
  8 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     2:08.79    2:07.16 qSILV  
                  29.39     1:02.21 (32.82)     1:35.07 (32.86)     2:07.16 (32.09)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             2:06.77    2:09.50 qSILV  
                  30.39     1:03.25 (32.86)     1:36.91 (33.66)     2:09.50 (32.59)
 10 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    2:11.00    2:09.53 qSILV  
                  29.84     1:03.07 (33.23)     1:37.02 (33.95)     2:09.53 (32.51)
 11 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         2:10.89    2:10.65 q      
                  30.47     1:03.69 (33.22)     1:37.84 (34.15)     2:10.65 (32.81)
 12 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    2:07.63    2:11.15 q      
                  29.59     1:03.43 (33.84)     1:38.38 (34.95)     2:11.15 (32.77)
 13 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               2:11.05    2:11.60 q      
                  30.75     1:04.28 (33.53)     1:38.00 (33.72)     2:11.60 (33.60)
 14 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         2:12.71    2:11.76 q      
                  30.70     1:04.29 (33.59)     1:38.38 (34.09)     2:11.76 (33.38)
 15 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              2:15.85    2:12.25 q      
                  30.96     1:04.86 (33.90)     1:38.82 (33.96)     2:12.25 (33.43)
 16 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:12.76    2:12.47 q      
                  30.62     1:04.31 (33.69)     1:39.68 (35.37)     2:12.47 (32.79)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:11.22    2:12.48        
                  29.86     1:03.61 (33.75)     1:39.07 (35.46)     2:12.48 (33.41)
 18 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              2:14.62    2:12.84        
                  30.45     1:05.36 (34.91)     1:38.97 (33.61)     2:12.84 (33.87)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         2:16.83    2:12.91        
                  30.62     1:04.82 (34.20)     1:39.35 (34.53)     2:12.91 (33.56)
 20 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT              2:11.40    2:13.14        
                  30.58     1:04.30 (33.72)     1:39.14 (34.84)     2:13.14 (34.00)
 21 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    2:08.87    2:13.55        
                  29.86     1:03.95 (34.09)     1:39.09 (35.14)     2:13.55 (34.46)
 22 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         2:10.75    2:13.58        
                  30.90     1:04.38 (33.48)     1:39.34 (34.96)     2:13.58 (34.24)
 23 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               2:13.64    2:13.69        
                  30.63     1:04.43 (33.80)     1:39.51 (35.08)     2:13.69 (34.18)
 24 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         2:11.81    2:14.11        
                  31.05     1:04.62 (33.57)     1:39.70 (35.08)     2:14.11 (34.41)
 25 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              2:14.76    2:14.14        
                  31.45     1:05.69 (34.24)     1:39.84 (34.15)     2:14.14 (34.30)
 26 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR         2:16.85    2:14.21        
                  30.45     1:04.93 (34.48)     1:40.51 (35.58)     2:14.21 (33.70)
 27 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              2:11.33    2:14.48        
                  29.83     1:04.47 (34.64)     1:40.56 (36.09)     2:14.48 (33.92)
 28 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              2:17.15    2:14.70        
                  31.10     1:05.09 (33.99)     1:40.32 (35.23)     2:14.70 (34.38)
 29 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    2:13.13    2:15.02        
                  31.11     1:05.32 (34.21)     1:40.49 (35.17)     2:15.02 (34.53)
 30 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          2:16.87    2:15.84        
                  31.41     1:06.91 (35.50)     1:42.70 (35.79)     2:15.84 (33.14)
 31 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR          2:15.09    2:16.04        
                  31.01     1:05.82 (34.81)     1:40.51 (34.69)     2:16.04 (35.53)
 32 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              2:18.40    2:16.20        
                  30.32     1:04.95 (34.63)     1:40.59 (35.64)     2:16.20 (35.61)
 33 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              2:23.18    2:16.70        
                  31.66     1:06.75 (35.09)     1:42.99 (36.24)     2:16.70 (33.71)
 34 Gentry, Alona R           14 CPAC-CT              2:22.89    2:16.89        
                  31.62     1:07.01 (35.39)     1:43.96 (36.95)     2:16.89 (32.93)
 35 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            2:18.07    2:17.15        
                  31.12     1:05.74 (34.62)     1:41.73 (35.99)     2:17.15 (35.42)
 36 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR         2:15.30    2:17.32        
                  30.90     1:05.91 (35.01)     1:42.65 (36.74)     2:17.32 (34.67)
 37 Wren, Meghan              14 Rac @ Jcc-MR         2:14.51    2:17.39        
                  32.40     1:07.76 (35.36)     1:43.22 (35.46)     2:17.39 (34.17)
 38 Cattano, Kelly E          13 CPAC-CT              2:24.19    2:17.45        
                  32.19     1:07.79 (35.60)     1:44.12 (36.33)     2:17.45 (33.33)
 39 Urreta, Remi C            13 PATS-MR              2:14.99    2:17.94        
                  30.85     1:05.15 (34.30)     1:41.45 (36.30)     2:17.94 (36.49)
 40 De Landevoison Cambe, Sc  13 CAT-CT               2:11.41    2:17.95        
                  30.88     1:05.75 (34.87)     1:42.50 (36.75)     2:17.95 (35.45)
 41 Picard, Kristen J         13 CPAC-CT              2:19.20    2:18.06        
                  31.12     1:05.64 (34.52)     1:42.27 (36.63)     2:18.06 (35.79)
 42 Adams, Caroline E         13 Rac @ Jcc-MR         2:20.36    2:18.07        
                  32.06     1:07.45 (35.39)     1:43.32 (35.87)     2:18.07 (34.75)
 43 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         2:21.08    2:18.46        
                  31.62     1:07.09 (35.47)     1:43.34 (36.25)     2:18.46 (35.12)
 44 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         2:17.41    2:18.88        
                  32.25     1:07.28 (35.03)     1:43.43 (36.15)     2:18.88 (35.45)
 44 Burke, Jill L             13 Agua Swim Team-MR    2:23.28    2:18.88        
                  32.12     1:07.64 (35.52)     1:44.37 (36.73)     2:18.88 (34.51)
 46 Banker, Britt A           13 CPAC-CT              2:19.48    2:19.18        
                  31.51     1:06.53 (35.02)     1:43.42 (36.89)     2:19.18 (35.76)
 47 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR          2:25.94    2:19.51        
                  31.74     1:06.65 (34.91)     1:43.29 (36.64)     2:19.51 (36.22)
 48 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               2:22.19    2:19.69        
                  33.09     1:08.51 (35.42)     1:44.61 (36.10)     2:19.69 (35.08)
 49 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT              2:19.56    2:19.82        
                  32.80     1:07.94 (35.14)     1:43.65 (35.71)     2:19.82 (36.17)
 50 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR            2:20.57    2:20.34        
                  33.44     1:08.99 (35.55)     1:45.16 (36.17)     2:20.34 (35.18)
 51 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR               2:27.31    2:20.57        
                  33.12     1:09.04 (35.92)     1:45.23 (36.19)     2:20.57 (35.34)
 52 Gold, Kate R              14 HS-MR                2:16.00    2:21.08        
                  33.53     1:09.85 (36.32)     1:47.77 (37.92)     2:21.08 (33.31)
 53 Young, Kelly A            13 Tri-Hampton Y-MA     2:22.99    2:21.12        
                  31.81     1:08.15 (36.34)     1:45.45 (37.30)     2:21.12 (35.67)
 54 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              2:18.72    2:21.56        
                  31.80     1:07.60 (35.80)     1:45.29 (37.69)     2:21.56 (36.27)
 55 Wolter, Lauren M          13 Empire-MR            2:22.26    2:21.88        
                  31.53     1:07.61 (36.08)     1:45.51 (37.90)     2:21.88 (36.37)
 56 Hoyt, Emma j              13 CAT-CT               2:24.59    2:23.80        
                  33.18     1:10.01 (36.83)     1:49.51 (39.50)     2:23.80 (34.29)
 57 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    2:29.45    2:23.93        
                  32.89     1:09.87 (36.98)     1:47.56 (37.69)     2:23.93 (36.37)
 58 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    2:23.87    2:24.23        
                  32.81     1:09.56 (36.75)     1:47.71 (38.15)     2:24.23 (36.52)
 59 Myers, Claire J           13 SSL-MR               2:31.31    2:24.57        
                  33.35     1:10.50 (37.15)     1:48.65 (38.15)     2:24.57 (35.92)
 60 Keller, Claire C          14 ZEUS-CT              2:30.88    2:25.57        
                  32.64     1:09.69 (37.05)     1:48.07 (38.38)     2:25.57 (37.50)
 61 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    2:25.82    2:26.69        
                  33.58     1:10.56 (36.98)     1:49.10 (38.54)     2:26.69 (37.59)
 62 Byrd, Laura C             13 Empire-MR            2:26.00    2:28.78        
                  34.04     1:10.98 (36.94)     1:49.97 (38.99)     2:28.78 (38.81)
 63 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         2:25.29    2:29.04        
                  34.21     1:11.04 (36.83)     1:50.07 (39.03)     2:29.04 (38.97)
 64 Hastings, Nina R          13 CAT-CT               2:30.22    2:30.02        
                  34.95     1:13.03 (38.08)     1:52.23 (39.20)     2:30.02 (37.79)
 65 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR         2:31.89    2:32.54        
                  33.68     1:12.84 (39.16)     1:53.44 (40.60)     2:32.54 (39.10)
 66 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR              2:32.03    2:35.60        
                  35.07     1:15.89 (40.82)     1:57.23 (41.34)     2:35.60 (38.37)
 67 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR              2:33.86    2:36.18        
                  35.45     1:16.05 (40.60)     1:57.65 (41.60)     2:36.18 (38.53)
 68 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR              2:39.22    2:41.60        
 69 Antoine, Lucia            14 Sailfish-MR          2:26.68    2:41.66        
                  33.40     1:13.05 (39.65)   2:41.66 (1:28.61)                    
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:06.99  SECT EZ Sectionals North
              5:14.99  METS
              5:27.99  JO
              5:27.99  ZQ
              5:31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               5:09.67    5:14.13 METS   
                  27.71       57.87 (30.16)     1:28.95 (31.08)     2:00.35 (31.40)
        2:32.51 (32.16)     3:05.07 (32.56)     3:37.30 (32.23)     4:09.89 (32.59)
        4:42.61 (32.72)     5:14.13 (31.52)                                        
  2 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT              5:24.72    5:17.77 JO     
                  29.83     1:02.25 (32.42)     1:35.01 (32.76)     2:07.53 (32.52)
        2:39.70 (32.17)     3:11.88 (32.18)     3:43.79 (31.91)     4:15.31 (31.52)
        4:47.01 (31.70)     5:17.77 (30.76)                                        
  3 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               5:24.18    5:23.47 JO     
                  29.44     1:01.33 (31.89)     1:34.11 (32.78)     2:06.61 (32.50)
        2:39.77 (33.16)     3:12.65 (32.88)     3:45.68 (33.03)     4:18.96 (33.28)
        4:51.74 (32.78)     5:23.47 (31.73)                                        
  4 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    5:22.73    5:28.45 SILV   
                  29.67     1:01.83 (32.16)     1:35.13 (33.30)     2:08.59 (33.46)
        2:41.97 (33.38)     3:15.58 (33.61)     3:48.98 (33.40)     4:23.03 (34.05)
        4:56.65 (33.62)     5:28.45 (31.80)                                        
  5 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             5:30.00    5:28.65 SILV   
                  29.89     1:02.17 (32.28)     1:35.45 (33.28)     2:08.46 (33.01)
        2:41.92 (33.46)     3:15.82 (33.90)     3:49.65 (33.83)     4:23.91 (34.26)
        4:56.34 (32.43)     5:28.65 (32.31)                                        
  6 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              5:32.44    5:30.02 SILV   
                  30.09     1:02.85 (32.76)     1:36.17 (33.32)     2:10.11 (33.94)
        2:43.87 (33.76)     3:16.89 (33.02)     3:50.45 (33.56)     4:24.13 (33.68)
        4:57.96 (33.83)     5:30.02 (32.06)                                        
  7 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     5:45.39    5:32.39        
                  29.72     1:02.97 (33.25)     1:37.13 (34.16)     2:11.23 (34.10)
        2:45.11 (33.88)     3:18.79 (33.68)     3:53.07 (34.28)     4:26.84 (33.77)
        5:00.33 (33.49)     5:32.39 (32.06)                                        
  8 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         5:46.70    5:39.55        
                  29.49     1:03.04 (33.55)     1:37.44 (34.40)     2:11.60 (34.16)
        2:46.43 (34.83)     3:21.21 (34.78)     3:56.62 (35.41)     4:32.04 (35.42)
        5:06.92 (34.88)     5:39.55 (32.63)                                        
  9 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         5:56.02    5:41.31        
                  30.15     1:04.22 (34.07)     1:39.38 (35.16)     2:14.40 (35.02)
        2:49.41 (35.01)     3:24.14 (34.73)     3:59.23 (35.09)     4:34.15 (34.92)
        5:08.72 (34.57)     5:41.31 (32.59)                                        
 10 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             5:42.29    5:41.53        
                  30.78     1:04.14 (33.36)     1:38.05 (33.91)     2:12.26 (34.21)
        2:46.83 (34.57)     3:21.87 (35.04)     3:56.98 (35.11)     4:32.10 (35.12)
        5:07.56 (35.46)     5:41.53 (33.97)                                        
 11 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               5:40.90    5:42.81        
                  29.30     1:02.78 (33.48)     1:36.81 (34.03)     2:11.95 (35.14)
        2:47.13 (35.18)     3:22.06 (34.93)     3:57.79 (35.73)     4:33.84 (36.05)
        5:09.11 (35.27)     5:42.81 (33.70)                                        
 12 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    5:51.55    5:45.74        
                  31.33     1:05.78 (34.45)     1:41.10 (35.32)     2:16.18 (35.08)
        2:51.40 (35.22)     3:26.35 (34.95)     4:01.52 (35.17)     4:37.06 (35.54)
        5:11.96 (34.90)     5:45.74 (33.78)                                        
 13 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          6:01.00    5:47.08        
                  31.20     1:05.57 (34.37)     1:40.64 (35.07)     2:15.68 (35.04)
        2:51.48 (35.80)     3:27.24 (35.76)     4:03.08 (35.84)     4:38.79 (35.71)
        5:13.68 (34.89)     5:47.08 (33.40)                                        
 14 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         6:05.25    5:48.02        
                  31.51     1:05.85 (34.34)     1:41.33 (35.48)     2:16.88 (35.55)
        2:52.67 (35.79)     3:28.43 (35.76)     4:04.06 (35.63)     4:39.67 (35.61)
        5:14.23 (34.56)     5:48.02 (33.79)                                        
 15 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              5:59.99    5:48.41        
                  29.97     1:04.14 (34.17)     1:39.59 (35.45)     2:15.21 (35.62)
        2:50.67 (35.46)     3:26.18 (35.51)     4:02.27 (36.09)     4:38.74 (36.47)
        5:13.61 (34.87)     5:48.41 (34.80)                                        
 16 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    6:05.62    5:48.72        
                  31.40     1:05.40 (34.00)     1:40.41 (35.01)     2:15.52 (35.11)
        2:50.80 (35.28)     3:26.55 (35.75)     4:02.76 (36.21)     4:38.99 (36.23)
        5:14.45 (35.46)     5:48.72 (34.27)                                        
 17 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         6:02.01    5:51.12        
                  31.56     1:05.91 (34.35)     1:41.04 (35.13)     2:16.45 (35.41)
        2:52.47 (36.02)     3:28.46 (35.99)     4:04.37 (35.91)     4:40.34 (35.97)
        5:15.95 (35.61)     5:51.12 (35.17)                                        
 18 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         6:02.47    5:52.50        
                  30.71     1:05.40 (34.69)     1:41.11 (35.71)     2:17.17 (36.06)
        2:53.46 (36.29)     3:30.15 (36.69)     4:07.60 (37.45)     4:42.62 (35.02)
        5:18.40 (35.78)     5:52.50 (34.10)                                        
 19 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR         6:05.76    5:52.65        
                  31.52     1:06.06 (34.54)     1:41.30 (35.24)     2:17.25 (35.95)
        2:53.12 (35.87)     3:29.21 (36.09)     4:05.58 (36.37)     4:42.35 (36.77)
        5:18.57 (36.22)     5:52.65 (34.08)                                        
 20 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              5:56.38    5:56.62        
                  31.26     1:06.31 (35.05)     1:42.08 (35.77)                    
            2:54.56 ( )     3:30.67 (36.11)     4:07.37 (36.70)     4:44.02 (36.65)
        5:20.58 (36.56)     5:56.62 (36.04)                                        
 21 De Landevoison Cambe, Sc  13 CAT-CT               6:00.34    5:57.39        
                  31.58     1:06.85 (35.27)     1:42.94 (36.09)     2:19.19 (36.25)
        2:56.15 (36.96)     3:32.91 (36.76)     4:10.57 (37.66)     4:47.10 (36.53)
        5:23.33 (36.23)     5:57.39 (34.06)                                        
 22 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              6:05.90    6:00.04        
                  30.88     1:06.18 (35.30)     1:42.72 (36.54)     2:18.95 (36.23)
        2:55.95 (37.00)     3:32.18 (36.23)     4:09.65 (37.47)     4:46.66 (37.01)
        5:24.14 (37.48)     6:00.04 (35.90)                                        
 23 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               6:07.79    6:03.03        
                  33.64     1:10.14 (36.50)     1:46.86 (36.72)     2:23.44 (36.58)
        3:00.83 (37.39)     3:38.28 (37.45)     4:15.06 (36.78)     4:51.12 (36.06)
        5:28.09 (36.97)     6:03.03 (34.94)                                        
 24 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         6:09.10    6:05.10        
                  30.82     1:06.98 (36.16)     1:45.12 (38.14)     2:23.27 (38.15)
        3:00.57 (37.30)     3:38.32 (37.75)     4:16.11 (37.79)     4:53.90 (37.79)
        5:30.65 (36.75)     6:05.10 (34.45)                                        
 25 Urreta, Remi C            13 PATS-MR              6:05.68    6:07.56        
                  32.08     1:07.40 (35.32)     1:43.79 (36.39)     2:20.99 (37.20)
        2:58.10 (37.11)     3:35.94 (37.84)     4:14.50 (38.56)     4:51.96 (37.46)
        5:30.09 (38.13)     6:07.56 (37.47)                                        
 26 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              6:22.11    6:08.69        
                  29.72     1:03.71 (33.99)     1:40.05 (36.34)     2:17.94 (37.89)
        2:56.39 (38.45)     3:34.98 (38.59)     4:13.68 (38.70)     4:52.39 (38.71)
        5:30.74 (38.35)     6:08.69 (37.95)                                        
 27 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         6:30.46    6:12.87        
                  31.62     1:07.26 (35.64)     1:44.55 (37.29)     2:22.32 (37.77)
        3:00.26 (37.94)     3:38.05 (37.79)                             4:56.88 ( )
        5:36.15 (39.27)     6:12.87 (36.72)                                        
 28 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    6:22.41    6:15.14        
                  35.06     1:12.72 (37.66)     1:50.63 (37.91)     2:28.84 (38.21)
        3:07.56 (38.72)     3:46.33 (38.77)     4:25.20 (38.87)     5:04.07 (38.87)
        5:40.83 (36.76)     6:15.14 (34.31)                                        
 29 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR          6:19.12    6:15.27        
                  33.14     1:09.01 (35.87)     1:46.15 (37.14)     2:23.92 (37.77)
        3:02.39 (38.47)     3:41.64 (39.25)     4:21.25 (39.61)     5:00.86 (39.61)
        5:39.82 (38.96)     6:15.27 (35.45)                                        
 30 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         6:51.25    6:16.12        
                  31.72     1:07.50 (35.78)     1:46.00 (38.50)     2:25.94 (39.94)
        3:04.96 (39.02)     3:44.28 (39.32)     4:23.41 (39.13)     5:02.58 (39.17)
        5:41.22 (38.64)     6:16.12 (34.90)                                        
 31 Myers, Claire J           13 SSL-MR               7:04.44    6:36.75        
                  33.41     1:11.55 (38.14)     1:51.16 (39.61)     2:32.61 (41.45)
        3:14.35 (41.74)     3:55.29 (40.94)     4:37.11 (41.82)     5:17.78 (40.67)
        5:58.29 (40.51)     6:36.75 (38.46)                                        
 32 Hastings, Nina R          13 CAT-CT               6:50.99    6:38.97        
                  35.12     1:14.26 (39.14)     1:54.16 (39.90)     2:35.40 (41.24)
        3:16.66 (41.26)     3:57.75 (41.09)     4:38.46 (40.71)     5:19.56 (41.10)
        6:00.08 (40.52)     6:38.97 (38.89)                                        
 33 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR         7:24.27    6:41.39        
                  34.19     1:12.86 (38.67)     1:53.05 (40.19)     2:34.33 (41.28)
        3:16.11 (41.78)     3:57.66 (41.55)     4:39.29 (41.63)     5:21.59 (42.30)
        6:03.16 (41.57)     6:41.39 (38.23)                                        
 34 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR              6:55.37    6:52.15        
                  35.45     1:16.59 (41.14)     1:58.08 (41.49)     2:40.13 (42.05)
        3:22.19 (42.06)     4:04.12 (41.93)     4:46.53 (42.41)     5:29.73 (43.20)
        6:11.59 (41.86)     6:52.15 (40.56)                                        
 35 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               7:18.27    6:56.42        
                  37.78     1:18.99 (41.21)     2:01.56 (42.57)     2:44.67 (43.11)
        3:27.23 (42.56)     4:10.28 (43.05)     4:53.20 (42.92)     5:35.69 (42.49)
        6:17.04 (41.35)     6:56.42 (39.38)                                        
 -- Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               5:56.07         DQ        
      False start
                  31.64     1:07.55 (35.91)     1:44.15 (36.60)     2:21.32 (37.17)
        2:57.33 (36.01)     3:33.71 (36.38)     4:09.91 (36.20)     4:45.90 (35.99)
        5:22.70 (36.80)          DQ (35.40)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.29  SECT EZ Sectionals North
              1:02.59  METS
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               1:03.14    1:01.21 METS   
                  30.07     1:01.21 (31.14)                                        
  2 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              1:02.89    1:02.75 JO     
                  29.93     1:02.75 (32.82)                                        
  3 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              1:05.84    1:04.76 JO     
                  31.42     1:04.76 (33.34)                                        
  4 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               1:06.95    1:04.92 JO     
                  31.89     1:04.92 (33.03)                                        
  5 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             1:08.13    1:06.61 SILV   
                  32.28     1:06.61 (34.33)                                        
  6 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         1:07.81    1:06.83 SILV   
                  32.45     1:06.83 (34.38)                                        
  7 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         1:07.19    1:08.23 SILV   
                  33.14     1:08.23 (35.09)                                        
B - Final
  9 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     1:09.29    1:07.87 SILV   
                  32.76     1:07.87 (35.11)                                        
 10 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR          1:09.02    1:08.20 SILV   
                  33.09     1:08.20 (35.11)                                        
 11 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              1:09.05    1:08.30 SILV   
                  33.13     1:08.30 (35.17)                                        
 12 Frey, Sophie G            14 CSD-MR               1:08.45    1:08.80 SILV   
                  33.61     1:08.80 (35.19)                                        
 13 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              1:08.86    1:09.06 SILV   
                  32.70     1:09.06 (36.36)                                        
 14 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              1:09.77    1:09.34 SILV   
                  33.43     1:09.34 (35.91)                                        
 15 Picard, Kristen J         13 CPAC-CT              1:09.79    1:09.62 SILV   
                  33.38     1:09.62 (36.24)                                        
 16 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              1:09.80    1:11.05        
                  33.39     1:11.05 (37.66)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.29  SECT EZ Sectionals North
              1:02.59  METS
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              1:01.78    1:02.89 qJO    
                  30.50     1:02.89 (32.39)                                        
  2 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               1:00.72    1:03.14 qJO    
                  31.21     1:03.14 (31.93)                                        
  3 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    1:02.22    1:03.74 qJO    
                  31.22     1:03.74 (32.52)                                        
  4 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    1:02.86    1:03.76 qJO    
                  31.05     1:03.76 (32.71)                                        
  5 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              1:06.75    1:05.84 qSILV  
                  31.82     1:05.84 (34.02)                                        
  6 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               1:05.86    1:06.95 qSILV  
                  32.97     1:06.95 (33.98)                                        
  7 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         1:06.68    1:07.19 qSILV  
                  32.84     1:07.19 (34.35)                                        
  8 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         1:06.20    1:07.81 qSILV  
                  32.92     1:07.81 (34.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             1:08.39    1:08.13 qSILV  
                  33.08     1:08.13 (35.05)                                        
 10 Frey, Sophie G            14 CSD-MR               1:11.45    1:08.45 qSILV  
                  33.66     1:08.45 (34.79)                                        
 11 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              1:09.72    1:08.86 qSILV  
                  32.24     1:08.86 (36.62)                                        
 12 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR          1:07.31    1:09.02 qSILV  
                  33.39     1:09.02 (35.63)                                        
 13 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              1:07.83    1:09.05 qSILV  
                  33.49     1:09.05 (35.56)                                        
 14 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     1:10.49    1:09.29 qSILV  
                  33.65     1:09.29 (35.64)                                        
 15 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              1:12.43    1:09.77 qSILV  
                  33.95     1:09.77 (35.82)                                        
 16 Picard, Kristen J         13 CPAC-CT              1:08.72    1:09.79 qSILV  
                  34.43     1:09.79 (35.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              1:08.34    1:09.80 SILV   
                  32.78     1:09.80 (37.02)                                        
 18 Buitekant, Emily E        14 PATS-MR              1:06.96    1:09.81 SILV   
                  33.64     1:09.81 (36.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         1:09.92    1:09.88 SILV   
                  34.42     1:09.88 (35.46)                                        
 20 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          1:07.02    1:09.92 SILV   
                  34.22     1:09.92 (35.70)                                        
 21 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         1:12.19    1:10.10        
                  35.01     1:10.10 (35.09)                                        
 22 Low, Kelly                14 NYCC-MR              1:08.43    1:10.37        
                  34.30     1:10.37 (36.07)                                        
 23 Banker, Britt A           13 CPAC-CT              1:12.31    1:10.39        
                  34.50     1:10.39 (35.89)                                        
 24 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              1:10.26    1:10.64        
                  34.79     1:10.64 (35.85)                                        
 25 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    1:08.88    1:10.78        
                  34.93     1:10.78 (35.85)                                        
 26 Wren, Meghan              14 Rac @ Jcc-MR         1:08.14    1:11.09        
                  34.90     1:11.09 (36.19)                                        
 27 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR         1:10.14    1:11.23        
                  34.95     1:11.23 (36.28)                                        
 28 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:13.46    1:11.62        
                  34.71     1:11.62 (36.91)                                        
 29 Burke, Jill L             13 Agua Swim Team-MR    1:16.73    1:11.75        
                  34.84     1:11.75 (36.91)                                        
 30 Myers, Claire J           13 SSL-MR               1:13.78    1:11.86        
                  34.66     1:11.86 (37.20)                                        
 31 Wolter, Lauren M          13 Empire-MR            1:10.18    1:11.98        
                  34.07     1:11.98 (37.91)                                        
 32 Adams, Caroline E         13 Rac @ Jcc-MR         1:10.02    1:12.06        
                  35.47     1:12.06 (36.59)                                        
 33 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    1:13.04    1:12.19        
                  35.72     1:12.19 (36.47)                                        
 34 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    1:15.66    1:12.24        
                  34.54     1:12.24 (37.70)                                        
 35 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    1:11.15    1:12.27        
                  35.29     1:12.27 (36.98)                                        
 36 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR               1:15.98    1:12.92        
                  36.51     1:12.92 (36.41)                                        
 36 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR            1:11.27    1:12.92        
                  36.15     1:12.92 (36.77)                                        
 38 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR         1:12.70    1:13.13        
                  34.98     1:13.13 (38.15)                                        
 39 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         1:13.41    1:13.41        
                  35.65     1:13.41 (37.76)                                        
 40 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:12.79    1:13.45        
                  35.52     1:13.45 (37.93)                                        
 41 Gold, Kate R              14 HS-MR                1:11.65    1:13.48        
                  36.31     1:13.48 (37.17)                                        
 42 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         1:15.83    1:13.63        
                  35.93     1:13.63 (37.70)                                        
 43 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            1:12.59    1:13.75        
                  35.93     1:13.75 (37.82)                                        
 44 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR          1:15.38    1:13.96        
                  36.56     1:13.96 (37.40)                                        
 45 Hastings, Nina R          13 CAT-CT               1:14.22    1:14.12        
                  36.17     1:14.12 (37.95)                                        
 46 Dantas, Halle E           13 CPAC-CT              1:14.11    1:14.32        
                  36.54     1:14.32 (37.78)                                        
 47 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               1:15.65    1:14.41        
                  35.94     1:14.41 (38.47)                                        
 47 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              1:13.92    1:14.41        
                  36.58     1:14.41 (37.83)                                        
 49 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         1:13.72    1:14.52        
                  37.04     1:14.52 (37.48)                                        
 50 Young, Kelly A            13 Tri-Hampton Y-MA     1:17.29    1:14.71        
                  36.32     1:14.71 (38.39)                                        
 51 Pon, Stephanie H          14 Empire-MR            1:11.75    1:14.73        
                  36.54     1:14.73 (38.19)                                        
 52 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR    1:16.25    1:15.12        
                  37.25     1:15.12 (37.87)                                        
 53 Liddy, Samantha H         13 SSL-MR               1:22.54    1:16.28        
                  37.64     1:16.28 (38.64)                                        
 54 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR         1:18.11    1:16.43        
                  37.17     1:16.43 (39.26)                                        
 55 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:17.41    1:16.46        
                  37.43     1:16.46 (39.03)                                        
 56 Hoyt, Emma j              13 CAT-CT               1:18.30    1:16.78        
                  37.07     1:16.78 (39.71)                                        
 57 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    1:15.29    1:17.59        
                  38.34     1:17.59 (39.25)                                        
 58 Keller, Claire C          14 ZEUS-CT              1:17.06    1:17.60        
                  37.19     1:17.60 (40.41)                                        
 59 Urreta, Remi C            13 PATS-MR              1:15.08    1:17.62        
                  38.07     1:17.62 (39.55)                                        
 60 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR              1:21.17    1:19.13        
                  38.55     1:19.13 (40.58)                                        
 61 Roller, Abby S            13 ZEUS-CT              1:19.70    1:19.27        
                  38.36     1:19.27 (40.91)                                        
 62 Byrd, Laura C             13 Empire-MR            1:16.07    1:19.76        
                  39.56     1:19.76 (40.20)                                        
 63 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               1:20.41    1:19.93        
                  39.70     1:19.93 (40.23)                                        
 64 Shea, Kayla               14 SSL-MR               1:18.95    1:20.27        
                  39.26     1:20.27 (41.01)                                        
 65 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              1:23.42    1:22.57        
                  40.77     1:22.57 (41.80)                                        
 66 Hamilton, Sophie J        14 SSL-MR               1:22.95    1:22.80        
 67 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR         1:27.36    1:23.72        
                  41.06     1:23.72 (42.66)                                        
 68 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         1:22.71    1:25.10        
                  40.56     1:25.10 (44.54)                                        
 69 Antoine, Lucia            14 Sailfish-MR          1:21.25    1:25.75        
                  40.45     1:25.75 (45.30)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.39  SECT EZ Sectionals North
              2:15.09  METS
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               2:16.76    2:11.20 METS   
                  30.95     1:04.32 (33.37)     1:37.72 (33.40)     2:11.20 (33.48)
  2 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    2:14.51    2:14.35 METS   
                  31.40     1:05.32 (33.92)     1:40.29 (34.97)     2:14.35 (34.06)
  3 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              2:15.25    2:15.16 JO     
                  30.84     1:04.33 (33.49)     1:39.34 (35.01)     2:15.16 (35.82)
  4 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               2:23.81    2:16.41 JO     
                  31.63     1:05.87 (34.24)     1:41.60 (35.73)     2:16.41 (34.81)
  5 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    2:18.00    2:16.73 JO     
                  31.88     1:06.65 (34.77)     1:42.11 (35.46)     2:16.73 (34.62)
  6 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              2:21.53    2:18.32 JO     
                  32.45     1:06.48 (34.03)     1:42.37 (35.89)     2:18.32 (35.95)
  7 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          2:23.47    2:19.63 JO     
                  33.64     1:08.95 (35.31)     1:44.56 (35.61)     2:19.63 (35.07)
  8 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             2:24.05    2:19.77 JO     
                  33.11     1:08.30 (35.19)     1:44.07 (35.77)     2:19.77 (35.70)
B - Final
  9 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         2:25.66    2:21.97 SILV   
                  32.62     1:08.44 (35.82)     1:46.33 (37.89)     2:21.97 (35.64)
 10 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     2:25.40    2:21.99 SILV   
                  32.96     1:09.60 (36.64)     1:46.17 (36.57)     2:21.99 (35.82)
 11 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              2:29.03    2:26.05 SILV   
                  34.48     1:11.47 (36.99)     1:49.14 (37.67)     2:26.05 (36.91)
 12 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR            2:28.81    2:28.23 SILV   
                  35.65     1:12.76 (37.11)     1:51.05 (38.29)     2:28.23 (37.18)
 13 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              2:29.38    2:29.18 SILV   
                  34.89     1:12.79 (37.90)     1:51.59 (38.80)     2:29.18 (37.59)
 14 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    2:31.17    2:29.34        
                  35.61     1:13.50 (37.89)     1:52.01 (38.51)     2:29.34 (37.33)
 15 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            2:30.15    2:29.80        
                  35.22     1:13.14 (37.92)     1:51.84 (38.70)     2:29.80 (37.96)
 16 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              2:31.39    2:32.84        
                  33.47     1:09.77 (36.30)     1:51.30 (41.53)     2:32.84 (41.54)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.39  SECT EZ Sectionals North
              2:15.09  METS
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    2:11.95    2:14.51 qMETS  
                  31.34     1:05.28 (33.94)     1:39.95 (34.67)     2:14.51 (34.56)
  2 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              2:13.78    2:15.25 qJO    
                  30.96     1:04.82 (33.86)     1:40.09 (35.27)     2:15.25 (35.16)
  3 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               2:11.38    2:16.76 qJO    
                  31.30     1:04.97 (33.67)     1:39.46 (34.49)     2:16.76 (37.30)
  4 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    2:16.78    2:18.00 qJO    
                  31.79     1:06.63 (34.84)     1:42.89 (36.26)     2:18.00 (35.11)
  5 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              2:25.94    2:21.53 qSILV  
                  33.15     1:09.04 (35.89)     1:45.21 (36.17)     2:21.53 (36.32)
  6 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          2:27.13    2:23.47 qSILV  
                  33.84     1:10.55 (36.71)     1:47.73 (37.18)     2:23.47 (35.74)
  7 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               2:21.93    2:23.81 qSILV  
                  33.08     1:09.43 (36.35)     1:47.75 (38.32)     2:23.81 (36.06)
  8 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             2:24.19    2:24.05 qSILV  
                  34.64     1:11.02 (36.38)     1:47.98 (36.96)     2:24.05 (36.07)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     2:35.75    2:25.40 qSILV  
                  33.89     1:11.19 (37.30)     1:49.42 (38.23)     2:25.40 (35.98)
 10 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         2:25.66    2:25.66 qSILV  
                  34.08     1:11.27 (37.19)     1:49.17 (37.90)     2:25.66 (36.49)
 11 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    2:27.68    2:27.36 qSILV  
                  34.68     1:11.93 (37.25)     1:50.16 (38.23)     2:27.36 (37.20)
 12 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR            2:32.64    2:28.81 qSILV  
                  36.20     1:13.22 (37.02)     1:52.03 (38.81)     2:28.81 (36.78)
 13 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              2:29.76    2:29.03 qSILV  
                  34.51     1:13.24 (38.73)     1:51.53 (38.29)     2:29.03 (37.50)
 14 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              2:31.67    2:29.38 q      
                  34.76     1:11.45 (36.69)     1:50.35 (38.90)     2:29.38 (39.03)
 15 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            2:30.51    2:30.15 q      
                  35.65     1:13.82 (38.17)     1:52.59 (38.77)     2:30.15 (37.56)
 16 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    2:34.77    2:31.17 q      
                  36.30     1:14.57 (38.27)     1:53.51 (38.94)     2:31.17 (37.66)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              2:37.20    2:31.39        
                  34.62     1:12.12 (37.50)     1:52.26 (40.14)     2:31.39 (39.13)
 18 Low, Kelly                14 NYCC-MR              2:27.33    2:32.73        
                  34.77     1:13.16 (38.39)     1:53.16 (40.00)     2:32.73 (39.57)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wren, Meghan              14 Rac @ Jcc-MR         2:27.02    2:32.79        
                  36.11     1:15.03 (38.92)     1:53.94 (38.91)     2:32.79 (38.85)
 20 Pon, Stephanie H          14 Empire-MR            2:31.17    2:33.62        
                  36.21     1:14.68 (38.47)     1:53.86 (39.18)     2:33.62 (39.76)
 21 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         2:40.91    2:34.84        
                  36.91     1:15.93 (39.02)     1:56.22 (40.29)     2:34.84 (38.62)
 22 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    2:35.64    2:35.43        
                  36.12     1:15.97 (39.85)     1:56.10 (40.13)     2:35.43 (39.33)
 23 Myers, Claire J           13 SSL-MR               2:44.54    2:38.97        
                  36.09     1:17.21 (41.12)     1:58.95 (41.74)     2:38.97 (40.02)
 24 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR               2:45.78    2:39.30        
                  39.13     1:19.57 (40.44)     2:00.47 (40.90)     2:39.30 (38.83)
 25 Wolter, Lauren M          13 Empire-MR            2:32.31    2:39.42        
                  37.17     1:17.10 (39.93)     1:59.50 (42.40)     2:39.42 (39.92)
 26 Hastings, Nina R          13 CAT-CT               2:38.49    2:40.64        
                  38.17     1:18.80 (40.63)     2:00.13 (41.33)     2:40.64 (40.51)
 27 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         2:37.75    2:41.87        
                  38.82     1:19.67 (40.85)     2:02.50 (42.83)     2:41.87 (39.37)
 28 Ousmanova, Nicole S       14 Agua Swim Team-MR    2:41.90    2:42.79        
                  36.60     1:17.88 (41.28)     2:00.78 (42.90)     2:42.79 (42.01)
 29 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               2:42.34    2:43.82        
                  39.82     1:21.28 (41.46)     2:03.32 (42.04)     2:43.82 (40.50)
 30 Keller, Claire C          14 ZEUS-CT              2:51.69    2:47.53        
                  39.33     1:21.37 (42.04)     2:05.21 (43.84)     2:47.53 (42.32)
 31 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR              2:49.57    2:48.83        
                  39.52     1:22.21 (42.69)     2:06.27 (44.06)     2:48.83 (42.56)
 32 Hoyt, Emma j              13 CAT-CT               2:40.00    2:49.63        
                  38.89     1:20.63 (41.74)     2:05.52 (44.89)     2:49.63 (44.11)
 33 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               2:51.62    2:54.29        
                  41.20     1:25.13 (43.93)     2:10.65 (45.52)     2:54.29 (43.64)
 34 Schiavi, Guilia           13 PATS-MR              2:56.40    2:57.36        
                  40.27     1:25.48 (45.21)     2:13.32 (47.84)     2:57.36 (44.04)
 35 Hamilton, Sophie J        14 SSL-MR               2:54.19    2:59.28        
                  42.20     1:27.72 (45.52)   2:59.28 (1:31.56)         2:59.28 ( )
 -- Nagareddy, Bhavika        14 PATS-MR              3:34.89         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  51.57     1:46.63 (55.06)     2:44.12 (57.49)          DQ (54.32)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.29  SECT EZ Sectionals North
              1:12.09  METS
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              1:09.69    1:08.28 SECT   
  2 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    1:14.01    1:12.96 ZQ     
                  34.71     1:12.96 (38.25)                                        
  3 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              1:14.90    1:13.52 ZQ     
                  35.04     1:13.52 (38.48)                                        
  4 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    1:19.62    1:19.28 SILV   
                  36.69     1:19.28 (42.59)                                        
  5 Banker, Britt A           13 CPAC-CT              1:20.72    1:19.87 SILV   
                  38.67     1:19.87 (41.20)                                        
  6 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         1:19.58    1:20.76 SILV   
                  37.64     1:20.76 (43.12)                                        
  7 Lane, Natasha *           13 Agua Swim Team-MR    1:20.81    1:21.16        
                  37.57     1:21.16 (43.59)                                        
  8 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         1:19.29    1:21.59        
                  38.43     1:21.59 (43.16)                                        
B - Final
  9 Low, Kelly                14 NYCC-MR              1:21.42    1:19.15 SILV   
 10 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:22.65    1:19.41 SILV   
                  37.63     1:19.41 (41.78)                                        
 11 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              1:22.43    1:22.14        
                  39.80     1:22.14 (42.34)                                        
 12 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         1:23.56    1:22.46        
                  39.73     1:22.46 (42.73)                                        
 13 Pon, Stephanie H          14 Empire-MR            1:22.86    1:22.47        
                  38.37     1:22.47 (44.10)                                        
 14 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              1:22.93    1:22.81        
                  38.92     1:22.81 (43.89)                                        
 15 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         1:22.85    1:23.89        
                  39.67     1:23.89 (44.22)                                        
 16 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:25.53    1:25.60        
                  40.02     1:25.60 (45.58)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.29  SECT EZ Sectionals North
              1:12.09  METS
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              1:07.10    1:09.69 qMETS  
                  32.76     1:09.69 (36.93)                                        
  2 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    1:12.96    1:14.01 qJO    
                  34.96     1:14.01 (39.05)                                        
  3 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              1:12.38    1:14.90 qJO    
                  35.57     1:14.90 (39.33)                                        
  4 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         1:22.72    1:19.29 qSILV  
                  37.40     1:19.29 (41.89)                                        
  5 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         1:19.20    1:19.58 qSILV  
                  37.83     1:19.58 (41.75)                                        
  6 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    1:17.61    1:19.62 qSILV  
                  36.72     1:19.62 (42.90)                                        
  7 Banker, Britt A           13 CPAC-CT              1:21.19    1:20.72 qSILV  
                  38.89     1:20.72 (41.83)                                        
  8 Lane, Natasha *           13 Agua Swim Team-MR    1:22.43    1:20.81 qSILV  
                  38.12     1:20.81 (42.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Low, Kelly                14 NYCC-MR              1:18.35    1:21.42 q      
                  38.27     1:21.42 (43.15)                                        
 10 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              1:24.47    1:22.43 q      
                  39.30     1:22.43 (43.13)                                        
 11 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:21.09    1:22.65 q      
                  39.48     1:22.65 (43.17)                                        
 12 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         1:23.17    1:22.85 q      
                  39.47     1:22.85 (43.38)                                        
 13 Pon, Stephanie H          14 Empire-MR            1:20.72    1:22.86 q      
                  38.93     1:22.86 (43.93)                                        
 14 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              1:22.67    1:22.93 q      
                  39.08     1:22.93 (43.85)                                        
 15 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         1:23.83    1:23.56 q      
                  40.17     1:23.56 (43.39)                                        
 16 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR              1:24.11    1:25.28 q      
                  40.95     1:25.28 (44.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:25.71    1:25.53        
                  40.00     1:25.53 (45.53)                                        
 18 De Landevoison Cambe, Sc  13 CAT-CT               1:27.37    1:25.56        
                  39.15     1:25.56 (46.41)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    1:27.88    1:25.82        
                  40.74     1:25.82 (45.08)                                        
 20 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    1:25.82    1:25.93        
                  40.57     1:25.93 (45.36)                                        
 21 Copeland, Marissa P       14 Empire-MR            1:19.95    1:26.52        
                  41.65     1:26.52 (44.87)                                        
 22 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    1:25.18    1:26.79        
                  41.70     1:26.79 (45.09)                                        
 23 Urreta, Remi C            13 PATS-MR              1:25.60    1:27.28        
                  41.44     1:27.28 (45.84)                                        
 24 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:24.54    1:28.34        
                  41.56     1:28.34 (46.78)                                        
 25 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR              1:22.73    1:29.19        
                  43.11     1:29.19 (46.08)                                        
 26 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         1:26.75    1:29.54        
                  42.01     1:29.54 (47.53)                                        
 27 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR              1:27.97    1:29.78        
                  42.71     1:29.78 (47.07)                                        
 28 Kiesel, Issy S            13 Empire-MR            1:31.05    1:30.21        
                  43.14     1:30.21 (47.07)                                        
 29 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR         1:39.57    1:30.30        
                  43.31     1:30.30 (46.99)                                        
 30 Byrd, Laura C             13 Empire-MR            1:31.77    1:31.06        
                  43.62     1:31.06 (47.44)                                        
 31 Salameh, Nadine L         13 PATS-MR              1:33.74    1:31.29        
                  43.12     1:31.29 (48.17)                                        
 32 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              1:32.04    1:33.48        
                  44.11     1:33.48 (49.37)                                        
 33 Nair, Neha S              13 PATS-MR                   NT    1:33.65        
                  43.90     1:33.65 (49.75)                                        
 34 Stanisz, Weronika H       14 Marlins-MR           1:30.33    1:34.27        
                  43.41     1:34.27 (50.86)                                        
 35 Isidore, Infinit          13 SSL-MR               1:37.81    1:35.37        
                  43.98     1:35.37 (51.39)                                        
 36 Bloom, Elizabeth M        13 Empire-MR            1:38.31    1:35.62        
                  44.30     1:35.62 (51.32)                                        
 37 DeCarlo, Sam W            13 Empire-MR            1:34.00    1:36.46        
                  46.86     1:36.46 (49.60)                                        
 38 Schiavi, Guilia           13 PATS-MR              1:34.28    1:36.58        
                  46.09     1:36.58 (50.49)                                        
 39 Armstrong, Payton R       13 Marlins-MR           1:44.26    1:38.12        
                  46.23     1:38.12 (51.89)                                        
 40 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR         1:39.99    1:39.34        
                  47.26     1:39.34 (52.08)                                        
 41 Roller, Abby S            13 ZEUS-CT              1:42.09    1:39.82        
                  46.51     1:39.82 (53.31)                                        
 42 Hamilton, Sophie J        14 SSL-MR               1:38.75    1:42.40        
                  49.53     1:42.40 (52.87)                                        
 43 Nagareddy, Bhavika        14 PATS-MR              1:46.35    1:47.05        
                  51.80     1:47.05 (55.25)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:28.39  SECT EZ Sectionals North
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              2:28.90    2:27.67 SECT   
                  33.06     1:11.45 (38.39)     1:49.65 (38.20)     2:27.67 (38.02)
  2 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              2:38.28    2:36.51 ZQ     
                  34.54     1:13.95 (39.41)     1:55.49 (41.54)     2:36.51 (41.02)
  3 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         2:46.11    2:48.13 SILV   
                  38.38     1:21.56 (43.18)     2:05.96 (44.40)     2:48.13 (42.17)
  4 Low, Kelly                14 NYCC-MR              2:55.45    2:51.47        
                  38.32     1:22.05 (43.73)     2:06.67 (44.62)     2:51.47 (44.80)
  5 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    2:58.06    2:51.87        
                  39.28     1:23.31 (44.03)     2:08.21 (44.90)     2:51.87 (43.66)
  6 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         2:54.39    2:52.85        
                  38.93     1:24.66 (45.73)     2:10.10 (45.44)     2:52.85 (42.75)
  7 Lane, Natasha *           13 Agua Swim Team-MR    2:50.51    2:53.05        
                  37.93     1:21.89 (43.96)     2:07.54 (45.65)     2:53.05 (45.51)
  8 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:55.52    2:56.92        
                  40.95     1:25.47 (44.52)     2:12.05 (46.58)     2:56.92 (44.87)
B - Final
  9 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR              2:58.77    3:00.23        
                  41.75     1:27.33 (45.58)     2:14.29 (46.96)     3:00.23 (45.94)
 10 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    3:04.50    3:01.74        
                  42.26     1:28.40 (46.14)     2:15.00 (46.60)     3:01.74 (46.74)
 11 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR              3:01.80    3:01.98        
                  41.11     1:26.58 (45.47)     2:14.58 (48.00)     3:01.98 (47.40)
 12 Hamilton, Sophie J        14 SSL-MR               3:28.93    3:26.97        
                  47.86     1:40.70 (52.84)     2:34.12 (53.42)     3:26.97 (52.85)
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:28.39  SECT EZ Sectionals North
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              2:24.90    2:28.90 qMETS  
                  33.48     1:11.89 (38.41)     1:51.23 (39.34)     2:28.90 (37.67)
  2 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    2:37.97    2:34.29 qMETS  
                  34.50     1:13.28 (38.78)     1:54.17 (40.89)     2:34.29 (40.12)
  3 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              2:37.60    2:38.28 qJO    
                  35.77     1:15.82 (40.05)     1:57.25 (41.43)     2:38.28 (41.03)
  4 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         2:46.55    2:46.11 qSILV  
                  37.45     1:20.23 (42.78)     2:03.41 (43.18)     2:46.11 (42.70)
  5 Lane, Natasha *           13 Agua Swim Team-MR    2:55.86    2:50.51 qSILV  
                  38.71     1:22.32 (43.61)     2:06.18 (43.86)     2:50.51 (44.33)
  6 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:48.19    2:50.52 qSILV  
                  37.67     1:21.08 (43.41)     2:06.25 (45.17)     2:50.52 (44.27)
  7 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         2:52.90    2:54.39 q      
                  39.82     1:25.10 (45.28)     2:11.08 (45.98)     2:54.39 (43.31)
  8 Low, Kelly                14 NYCC-MR              2:49.60    2:55.45 q      
                  39.15     1:23.57 (44.42)     2:09.56 (45.99)     2:55.45 (45.89)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:49.00    2:55.52 q      
                  39.93     1:25.06 (45.13)     2:11.52 (46.46)     2:55.52 (44.00)
 10 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    2:56.71    2:58.06 q      
                  40.33     1:25.80 (45.47)     2:12.58 (46.78)     2:58.06 (45.48)
 11 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR              2:51.99    2:58.77 q      
                  41.09     1:26.56 (45.47)     2:12.77 (46.21)     2:58.77 (46.00)
 12 Pon, Stephanie H          14 Empire-MR            2:53.86    3:00.28 q      
                  40.07     1:25.20 (45.13)     2:11.96 (46.76)     3:00.28 (48.32)
 13 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR              2:59.64    3:01.80 q      
                  41.44     1:27.57 (46.13)     2:14.87 (47.30)     3:01.80 (46.93)
 14 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    2:59.16    3:04.50 q      
                  42.44     1:29.19 (46.75)     2:16.85 (47.66)     3:04.50 (47.65)
 15 Hamilton, Sophie J        14 SSL-MR               3:31.71    3:28.93 q      
                  50.28     1:43.06 (52.78)     2:36.07 (53.01)     3:28.93 (52.86)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.19  SECT EZ Sectionals North
              1:01.99  METS
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT               1:00.10      59.96 METS   
                  28.07       59.96 (31.89)                                        
  2 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT              1:00.84    1:00.12 METS   
                  28.52     1:00.12 (31.60)                                        
  3 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR                59.50    1:00.91 METS   
                  27.96     1:00.91 (32.95)                                        
  4 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              1:02.70    1:01.89 METS   
                  28.73     1:01.89 (33.16)                                        
  5 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    1:04.89    1:04.93 JO     
                  29.96     1:04.93 (34.97)                                        
  6 Buitekant, Emily E        14 PATS-MR              1:07.40    1:05.54 SILV   
                  30.87     1:05.54 (34.67)                                        
  7 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             1:07.88    1:06.30 SILV   
                  30.92     1:06.30 (35.38)                                        
  8 Stobbie, Belle C          14 CPAC-CT              1:06.41    1:06.60 SILV   
                  30.67     1:06.60 (35.93)                                        
B - Final
  9 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               1:08.01    1:06.86 SILV   
                  31.95     1:06.86 (34.91)                                        
 10 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    1:08.49    1:07.17 SILV   
                  31.73     1:07.17 (35.44)                                        
 11 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              1:08.05    1:08.14 SILV   
                  31.53     1:08.14 (36.61)                                        
 12 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               1:08.64    1:08.25 SILV   
                  32.40     1:08.25 (35.85)                                        
 13 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR    1:08.25    1:08.71 SILV   
                  32.11     1:08.71 (36.60)                                        
 14 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            1:09.38    1:09.23 SILV   
                  33.46     1:09.23 (35.77)                                        
 15 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              1:09.54    1:11.77        
                  33.88     1:11.77 (37.89)                                        
 16 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         1:08.99    1:12.05        
                  32.45     1:12.05 (39.60)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.19  SECT EZ Sectionals North
              1:01.99  METS
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR                59.27      59.50 qMETS  
                  27.90       59.50 (31.60)                                        
  2 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT               1:00.75    1:00.10 qMETS  
                  28.65     1:00.10 (31.45)                                        
  3 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT              1:02.69    1:00.84 qMETS  
                  28.58     1:00.84 (32.26)                                        
  4 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              1:00.27    1:02.70 qZQ    
                  29.20     1:02.70 (33.50)                                        
  5 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    1:03.53    1:04.89 qJO    
                  29.88     1:04.89 (35.01)                                        
  6 Stobbie, Belle C          14 CPAC-CT              1:07.36    1:06.41 qSILV  
                  31.41     1:06.41 (35.00)                                        
  7 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    1:04.48    1:06.88 qSILV  
                  31.69     1:06.88 (35.19)                                        
  8 Buitekant, Emily E        14 PATS-MR              1:06.32    1:07.40 qSILV  
                  32.48     1:07.40 (34.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             1:04.00    1:07.88 qSILV  
                  31.18     1:07.88 (36.70)                                        
 10 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               1:05.60    1:08.01 qSILV  
                  31.95     1:08.01 (36.06)                                        
 11 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              1:08.08    1:08.05 qSILV  
                  31.83     1:08.05 (36.22)                                        
 12 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR    1:08.89    1:08.25 qSILV  
                  32.39     1:08.25 (35.86)                                        
 13 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    1:07.82    1:08.49 qSILV  
                  31.72     1:08.49 (36.77)                                        
 14 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               1:09.96    1:08.64 qSILV  
                  32.60     1:08.64 (36.04)                                        
 15 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         1:07.54    1:08.99 qSILV  
                  31.48     1:08.99 (37.51)                                        
 16 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            1:09.30    1:09.38 qSILV  
                  32.41     1:09.38 (36.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              1:06.52    1:09.54 SILV   
                  32.10     1:09.54 (37.44)                                        
 18 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR         1:10.14    1:09.56 SILV   
                  32.10     1:09.56 (37.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR          1:06.09    1:10.24        
                  32.36     1:10.24 (37.88)                                        
 20 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              1:12.61    1:10.84        
                  33.27     1:10.84 (37.57)                                        
 21 Adams, Caroline E         13 Rac @ Jcc-MR         1:10.08    1:11.01        
                  34.27     1:11.01 (36.74)                                        
 22 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     1:13.34    1:11.10        
                  32.53     1:11.10 (38.57)                                        
 23 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR          1:11.21    1:11.30        
                  32.25     1:11.30 (39.05)                                        
 24 Cattano, Kelly E          13 CPAC-CT              1:10.97    1:11.42        
                  33.88     1:11.42 (37.54)                                        
 25 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              1:11.35    1:11.90        
                  33.41     1:11.90 (38.49)                                        
 26 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:12.51    1:11.96        
                  33.21     1:11.96 (38.75)                                        
 27 Wren, Meghan              14 Rac @ Jcc-MR         1:09.46    1:12.68        
                  33.40     1:12.68 (39.28)                                        
 28 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              1:19.36    1:12.76        
                  33.66     1:12.76 (39.10)                                        
 29 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR               1:11.93    1:12.90        
                  34.28     1:12.90 (38.62)                                        
 30 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT              1:12.79    1:13.24        
                  35.12     1:13.24 (38.12)                                        
 31 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         1:19.76    1:14.26        
                  34.10     1:14.26 (40.16)                                        
 32 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR         1:14.01    1:14.51        
                  33.69     1:14.51 (40.82)                                        
 33 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               1:13.85    1:14.52        
                  35.00     1:14.52 (39.52)                                        
 34 Shea, Kayla               14 SSL-MR               1:15.83    1:14.74        
                  34.71     1:14.74 (40.03)                                        
 35 Burke, Jill L             13 Agua Swim Team-MR    1:16.43    1:15.10        
                  34.86     1:15.10 (40.24)                                        
 36 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    1:12.20    1:18.16        
                  35.14     1:18.16 (43.02)                                        
 37 Myers, Claire J           13 SSL-MR               1:24.04    1:18.45        
                  35.12     1:18.45 (43.33)                                        
 38 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:15.96    1:20.47        
                  35.64     1:20.47 (44.83)                                        
 39 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               1:22.00    1:21.63        
                  38.02     1:21.63 (43.61)                                        
 40 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         1:16.23    1:22.69        
                  38.51     1:22.69 (44.18)                                        
 41 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR              1:22.84    1:25.04        
                  39.33     1:25.04 (45.71)                                        
 42 Nair, Neha S              13 PATS-MR                   NT    1:30.21        
                  41.43     1:30.21 (48.78)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:11.49  SECT EZ Sectionals North
              2:18.99  METS
              2:24.99  JO
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              2:18.35    2:16.91 METS   
                  29.02     1:03.22 (34.20)     1:39.24 (36.02)     2:16.91 (37.67)
  2 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    2:27.23    2:22.68 JO     
                  32.27     1:08.78 (36.51)     1:46.01 (37.23)     2:22.68 (36.67)
  3 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            2:31.15    2:26.68 SILV   
                  34.39     1:12.28 (37.89)     1:49.94 (37.66)     2:26.68 (36.74)
  4 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               2:31.50    2:27.57 SILV   
                  33.37     1:10.93 (37.56)     1:49.70 (38.77)     2:27.57 (37.87)
  5 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         2:29.79    2:28.29 SILV   
                  33.01     1:11.38 (38.37)     1:50.68 (39.30)     2:28.29 (37.61)
  6 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             2:26.11    2:29.69 SILV   
                  32.69     1:10.73 (38.04)     1:50.61 (39.88)     2:29.69 (39.08)
  7 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               2:36.83    2:39.46        
                  36.70     1:17.98 (41.28)     1:58.53 (40.55)     2:39.46 (40.93)
B - Final
  9 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:41.42    2:38.94        
                  35.18     1:15.49 (40.31)     1:57.70 (42.21)     2:38.94 (41.24)
 10 Shea, Kayla               14 SSL-MR               2:48.82    2:50.14        
                  34.80     1:18.11 (43.31)     2:04.41 (46.30)     2:50.14 (45.73)
 11 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               3:00.33    2:58.99        
                  38.35     1:23.40 (45.05)     2:10.69 (47.29)     2:58.99 (48.30)
 12 Liddy, Samantha H         13 SSL-MR               3:04.32    3:02.52        
                  39.08     1:24.89 (45.81)     2:15.17 (50.28)     3:02.52 (47.35)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:11.49  SECT EZ Sectionals North
              2:18.99  METS
              2:24.99  JO
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT               2:17.26    2:17.54 qMETS  
                  30.60     1:05.65 (35.05)     1:41.28 (35.63)     2:17.54 (36.26)
  2 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              2:17.99    2:18.35 qMETS  
                  29.82     1:04.13 (34.31)     1:40.03 (35.90)     2:18.35 (38.32)
  3 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             2:22.00    2:26.11 qSILV  
                  31.70     1:08.36 (36.66)     1:47.25 (38.89)     2:26.11 (38.86)
  4 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    2:24.40    2:27.23 qSILV  
                  33.12     1:10.56 (37.44)     1:49.52 (38.96)     2:27.23 (37.71)
  5 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR    2:33.04    2:28.26 qSILV  
                  33.47     1:11.02 (37.55)     1:49.78 (38.76)     2:28.26 (38.48)
  6 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         2:30.27    2:29.79 qSILV  
                  32.93     1:11.14 (38.21)     1:50.99 (39.85)     2:29.79 (38.80)
  7 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            2:36.38    2:31.15 q      
                  33.96     1:12.31 (38.35)     1:51.94 (39.63)     2:31.15 (39.21)
  8 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               2:33.69    2:31.50 q      
                  33.37     1:11.55 (38.18)     1:52.11 (40.56)     2:31.50 (39.39)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    2:25.70    2:35.60 q      
                  32.76     1:11.58 (38.82)     1:53.85 (42.27)     2:35.60 (41.75)
 10 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               2:53.88    2:36.83 q      
                  35.81     1:16.29 (40.48)     1:56.17 (39.88)     2:36.83 (40.66)
 11 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              2:34.59    2:38.73 q      
                  33.87     1:12.47 (38.60)     1:54.79 (42.32)     2:38.73 (43.94)
 12 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               2:36.90    2:40.16 q      
                  35.74     1:15.47 (39.73)     1:57.66 (42.19)     2:40.16 (42.50)
 13 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:35.15    2:41.42 q      
                  34.62     1:16.57 (41.95)     1:59.97 (43.40)     2:41.42 (41.45)
 14 Shea, Kayla               14 SSL-MR               3:06.29    2:48.82 q      
                  35.06     1:17.40 (42.34)     2:02.89 (45.49)     2:48.82 (45.93)
 15 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               2:57.61    3:00.33 q      
                  39.56     1:24.48 (44.92)     2:11.57 (47.09)     3:00.33 (48.76)
 16 Liddy, Samantha H         13 SSL-MR               3:00.81    3:04.32 q      
                  38.86     1:25.54 (46.68)     2:14.24 (48.70)     3:04.32 (50.08)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:10.89  SECT EZ Sectionals North
              2:15.99  METS
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:22.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT               2:19.49    2:09.30 SECT   
                  27.95     1:00.78 (32.83)     1:38.88 (38.10)     2:09.30 (30.42)
  2 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               2:21.85    2:19.14 JO     
                  31.15     1:05.20 (34.05)     1:48.95 (43.75)     2:19.14 (30.19)
  3 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    2:22.89    2:19.61 JO     
                  31.44     1:06.34 (34.90)     1:47.85 (41.51)     2:19.61 (31.76)
  4 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         2:27.78    2:23.91        
                  31.20     1:07.10 (35.90)     1:51.36 (44.26)     2:23.91 (32.55)
  5 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              2:26.62    2:25.40        
                  31.80     1:10.49 (38.69)     1:51.54 (41.05)     2:25.40 (33.86)
  6 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         2:26.04    2:25.41        
                  31.18     1:07.52 (36.34)     1:52.69 (45.17)     2:25.41 (32.72)
  7 Stobbie, Belle C          14 CPAC-CT              2:27.89    2:26.50        
                  31.52     1:07.96 (36.44)     1:53.36 (45.40)     2:26.50 (33.14)
  8 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT              2:26.69    2:28.15        
                  32.73     1:10.56 (37.83)     1:54.87 (44.31)     2:28.15 (33.28)
B - Final
  9 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               2:28.34    2:24.37        
                  30.62     1:08.74 (38.12)     1:54.15 (45.41)     2:24.37 (30.22)
 10 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             2:28.74    2:24.67        
                  30.13     1:07.90 (37.77)     1:52.86 (44.96)     2:24.67 (31.81)
 11 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             2:29.57    2:25.42        
                  32.34     1:08.91 (36.57)     1:53.66 (44.75)     2:25.42 (31.76)
 12 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          2:29.60    2:27.77        
                  33.83     1:09.40 (35.57)     1:56.08 (46.68)     2:27.77 (31.69)
 13 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         2:29.31    2:28.10        
                  32.93     1:09.93 (37.00)     1:55.89 (45.96)     2:28.10 (32.21)
 14 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:29.56    2:28.13        
                  32.24     1:10.48 (38.24)     1:52.54 (42.06)     2:28.13 (35.59)
 15 Banker, Britt A           13 CPAC-CT              2:29.47    2:30.59        
                  33.78     1:10.96 (37.18)     1:56.79 (45.83)     2:30.59 (33.80)
 16 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              2:31.60    2:31.90        
                  31.86     1:10.91 (39.05)     1:58.51 (47.60)     2:31.90 (33.39)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:10.89  SECT EZ Sectionals North
              2:15.99  METS
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:22.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT               2:12.25    2:19.49 qJO    
                  28.59     1:04.15 (35.56)     1:44.83 (40.68)     2:19.49 (34.66)
  2 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               2:13.68    2:21.85 qSILV  
                  30.84     1:05.67 (34.83)     1:48.12 (42.45)     2:21.85 (33.73)
  3 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    2:23.29    2:22.89 q      
                  31.78     1:07.58 (35.80)     1:49.28 (41.70)     2:22.89 (33.61)
  4 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         2:26.89    2:26.04 q      
                  31.29     1:08.55 (37.26)     1:53.74 (45.19)     2:26.04 (32.30)
  5 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              2:31.47    2:26.62 q      
                  32.50     1:11.51 (39.01)     1:52.84 (41.33)     2:26.62 (33.78)
  6 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT              2:27.96    2:26.69 q      
                  31.40     1:08.20 (36.80)     1:53.00 (44.80)     2:26.69 (33.69)
  7 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         2:29.73    2:27.78 q      
                  31.95     1:09.52 (37.57)     1:55.16 (45.64)     2:27.78 (32.62)
  8 Stobbie, Belle C          14 CPAC-CT              2:33.84    2:27.89 q      
                  31.64     1:08.88 (37.24)     1:54.32 (45.44)     2:27.89 (33.57)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               2:32.39    2:28.34 q      
                  31.76     1:10.91 (39.15)     1:57.71 (46.80)     2:28.34 (30.63)
 10 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             2:27.00    2:28.74 q      
                  30.65     1:09.16 (38.51)     1:56.45 (47.29)     2:28.74 (32.29)
 11 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         2:29.95    2:29.31 q      
                  33.54     1:10.36 (36.82)     1:56.55 (46.19)     2:29.31 (32.76)
 12 Banker, Britt A           13 CPAC-CT              2:38.02    2:29.47 q      
                  33.65     1:11.86 (38.21)     1:54.84 (42.98)     2:29.47 (34.63)
 13 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:31.51    2:29.56 q      
                  33.29     1:11.94 (38.65)     1:55.66 (43.72)     2:29.56 (33.90)
 14 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             2:29.21    2:29.57 q      
                  33.53     1:10.18 (36.65)     1:56.74 (46.56)     2:29.57 (32.83)
 15 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          2:31.58    2:29.60 q      
                  34.03     1:09.62 (35.59)     1:57.59 (47.97)     2:29.60 (32.01)
 16 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              2:28.43    2:31.60 q      
                  31.54     1:09.90 (38.36)     1:57.30 (47.40)     2:31.60 (34.30)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         2:34.98    2:32.02        
                  33.57     1:11.42 (37.85)     1:57.89 (46.47)     2:32.02 (34.13)
 18 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR         2:29.46    2:33.00        
                  33.70     1:12.99 (39.29)     1:59.55 (46.56)     2:33.00 (33.45)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              2:38.35    2:33.70        
                  32.38     1:10.51 (38.13)     2:00.69 (50.18)     2:33.70 (33.01)
 20 Burke, Jill L             13 Agua Swim Team-MR    2:38.46    2:33.90        
                  34.00     1:14.18 (40.18)     1:59.75 (45.57)     2:33.90 (34.15)
 21 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               2:34.22    2:34.29        
                  33.07     1:10.91 (37.84)     1:59.87 (48.96)     2:34.29 (34.42)
 22 Dantas, Halle E           13 CPAC-CT              2:37.64    2:34.31        
                  35.02     1:14.30 (39.28)     2:00.98 (46.68)     2:34.31 (33.33)
 23 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               2:42.86    2:34.45        
                  32.32     1:11.23 (38.91)     1:59.25 (48.02)     2:34.45 (35.20)
 24 Picard, Kristen J         13 CPAC-CT              2:36.69    2:34.53        
                  33.65     1:12.40 (38.75)     1:58.45 (46.05)     2:34.53 (36.08)
 25 Adams, Caroline E         13 Rac @ Jcc-MR         2:31.96    2:34.79        
                  33.25     1:12.33 (39.08)     2:00.26 (47.93)     2:34.79 (34.53)
 26 Cattano, Kelly E          13 CPAC-CT              2:42.34    2:34.91        
                  32.74     1:12.24 (39.50)     2:00.39 (48.15)     2:34.91 (34.52)
 27 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR         2:33.01    2:34.94        
                  32.37     1:12.50 (40.13)     1:59.39 (46.89)     2:34.94 (35.55)
 28 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR          2:37.11    2:36.11        
                  32.66     1:10.15 (37.49)     2:01.15 (51.00)     2:36.11 (34.96)
 28 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR    2:36.56    2:36.11        
                  33.25     1:13.60 (40.35)     2:03.03 (49.43)     2:36.11 (33.08)
 30 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR            2:34.66    2:36.76        
                  36.53     1:13.68 (37.15)     2:01.56 (47.88)     2:36.76 (35.20)
 31 De Landevoison Cambe, Sc  13 CAT-CT               2:48.92    2:37.23        
                  33.27     1:14.06 (40.79)     2:02.46 (48.40)     2:37.23 (34.77)
 32 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         2:33.72    2:37.31        
                  35.01     1:14.41 (39.40)     2:02.14 (47.73)     2:37.31 (35.17)
 33 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR          2:42.12    2:37.44        
                  32.45     1:11.16 (38.71)     2:00.62 (49.46)     2:37.44 (36.82)
 34 Gentry, Alona R           14 CPAC-CT                   NT    2:38.18        
                  34.41     1:12.57 (38.16)     2:01.53 (48.96)     2:38.18 (36.65)
 35 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    2:39.19    2:38.70        
                  35.58     1:16.78 (41.20)     2:03.28 (46.50)     2:38.70 (35.42)
 36 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    2:42.50    2:38.81        
                  34.48     1:15.68 (41.20)     2:03.11 (47.43)     2:38.81 (35.70)
 37 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    2:39.22    2:39.44        
                  36.25     1:17.14 (40.89)     2:03.09 (45.95)     2:39.44 (36.35)
 38 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              2:38.54    2:39.67        
                  36.99     1:17.84 (40.85)     2:03.09 (45.25)     2:39.67 (36.58)
 39 Urreta, Remi C            13 PATS-MR              2:43.40    2:39.88        
                  35.13     1:16.45 (41.32)     2:04.50 (48.05)     2:39.88 (35.38)
 40 Shea, Kayla               14 SSL-MR               2:44.30    2:40.07        
                  32.33     1:14.66 (42.33)     2:03.01 (48.35)     2:40.07 (37.06)
 41 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    2:40.22    2:41.16        
                  35.42     1:16.55 (41.13)     2:04.99 (48.44)     2:41.16 (36.17)
 42 Myers, Claire J           13 SSL-MR               2:44.02    2:41.59        
                  36.66     1:17.26 (40.60)     2:06.64 (49.38)     2:41.59 (34.95)
 43 Lane, Natasha *           13 Agua Swim Team-MR    2:45.46    2:42.44        
                  36.94     1:19.02 (42.08)     2:04.42 (45.40)     2:42.44 (38.02)
 44 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         2:34.90    2:42.85        
                  35.98     1:17.73 (41.75)     2:06.86 (49.13)     2:42.85 (35.99)
 45 Copeland, Marissa P       14 Empire-MR            2:39.06    2:43.76        
                  35.52     1:15.86 (40.34)     2:04.93 (49.07)     2:43.76 (38.83)
 46 Byrd, Laura C             13 Empire-MR            2:45.53    2:46.92        
                  39.47     1:23.10 (43.63)     2:12.69 (49.59)     2:46.92 (34.23)
 47 Wolter, Lauren M          13 Empire-MR            2:44.47    2:47.28        
                  38.12     1:17.10 (38.98)     2:12.72 (55.62)     2:47.28 (34.56)
 48 Hoyt, Emma j              13 CAT-CT               2:47.88    2:47.71        
                  39.28     1:21.01 (41.73)     2:10.24 (49.23)     2:47.71 (37.47)
 49 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         2:47.85    2:48.85        
                  36.89     1:21.78 (44.89)     2:12.48 (50.70)     2:48.85 (36.37)
 50 Kiesel, Issy S            13 Empire-MR            2:51.75    2:50.62        
                  39.36     1:20.87 (41.51)     2:12.73 (51.86)     2:50.62 (37.89)
 51 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR              2:51.73    2:51.17        
                  41.32     1:24.64 (43.32)     2:11.37 (46.73)     2:51.17 (39.80)
 52 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR              2:43.78    2:51.97        
                  38.18     1:25.49 (47.31)     2:11.23 (45.74)     2:51.97 (40.74)
 53 Schiavi, Guilia           13 PATS-MR              3:11.24    3:11.61        
                  46.54     1:35.74 (49.20)     2:27.75 (52.01)     3:11.61 (43.86)
 -- Hastings, Nina R          13 CAT-CT               2:46.69        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:36.79  SECT EZ Sectionals North
              4:47.49  METS
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:04.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              4:54.84    4:56.10 JO     
                  29.31     1:02.40 (33.09)     1:38.21 (35.81)     2:14.40 (36.19)
        3:00.49 (46.09)     3:46.51 (46.02)     4:21.74 (35.23)     4:56.10 (34.36)
  2 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              5:22.68    5:20.46        
                  34.09     1:17.93 (43.84)     1:58.68 (40.75)     2:39.32 (40.64)
        3:25.43 (46.11)     4:12.92 (47.49)     4:47.07 (34.15)     5:20.46 (33.39)
  3 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR         5:27.39    5:22.07        
                  33.70     1:16.43 (42.73)     1:56.91 (40.48)     2:38.02 (41.11)
        3:23.37 (45.35)     4:10.24 (46.87)     4:47.21 (36.97)     5:22.07 (34.86)
  4 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         6:00.07    5:23.55        
                  34.37     1:15.98 (41.61)     1:56.10 (40.12)     2:36.81 (40.71)
        3:23.74 (46.93)     4:11.93 (48.19)     4:48.71 (36.78)     5:23.55 (34.84)
  5 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR               6:00.01    5:37.74        
                  35.73     1:18.16 (42.43)     2:00.01 (41.85)     2:39.62 (39.61)
        3:32.16 (52.54)     4:22.55 (50.39)     5:00.68 (38.13)     5:37.74 (37.06)
  6 Shea, Kayla               14 SSL-MR               5:56.84    5:41.65        
                  34.04     1:16.14 (42.10)     2:01.18 (45.04)     2:46.31 (45.13)
        3:34.73 (48.42)     4:23.92 (49.19)     5:03.81 (39.89)     5:41.65 (37.84)
  7 Liddy, Samantha H         13 SSL-MR               6:04.18    5:51.60        
                  39.89     1:25.91 (46.02)     2:11.32 (45.41)     2:55.84 (44.52)
        3:44.09 (48.25)     4:34.69 (50.60)     5:13.04 (38.35)     5:51.60 (38.56)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SECT EZ Sectionals North
                25.69  METS
                26.29  ZQ
                26.59  JO
                26.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT                 25.35      24.68 SECT   
  2 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR                25.45      25.27 METS   
  3 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR                26.12      25.75 ZQ     
  4 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR                26.79      26.46 JO     
  5 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR           26.57      26.53 JO     
  6 Lam, Donna                15 PATS-MR                26.84      26.61 SILV   
  7 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT                 26.61      26.64 SILV   
  8 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR           27.08      27.07        
B - Final
  9 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR      28.09      27.24        
 10 Pagano, Megan A           16 PATS-MR                28.16      27.42        
 11 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR           28.13      27.51        
 12 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR           27.67      27.53        
 13 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR           27.85      27.69        
 14 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR            28.11      27.88        
 15 Gonzalez, Kassey          15 PATS-MR                28.27      28.63        
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SECT EZ Sectionals North
                25.69  METS
                26.29  ZQ
                26.59  JO
                26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT                 24.77      25.35 qMETS  
  2 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR                24.46      25.45 qMETS  
  3 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR                25.81      26.12 qZQ    
  4 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR           25.69      26.57 qJO    
  5 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT                 25.26      26.61 qSILV  
  6 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT                 26.16      26.66 qSILV  
  7 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR      25.36      26.78 qSILV  
  8 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR                25.52      26.79 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lam, Donna                15 PATS-MR                25.89      26.84 qSILV  
 10 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR                25.42      27.02 q      
 11 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR           27.37      27.08 q      
 12 McNary, Coral t           16 CAT-CT                 26.56      27.09 q      
 13 Palikuca, Emmanuelle      15 PATS-MR                25.91      27.37 q      
 14 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR      26.94      27.46 q      
 15 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR           26.55      27.67 q      
 16 Ruf, Katie M              15 PATS-MR                26.21      27.73 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR           28.39      27.85        
 18 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR      26.75      28.09        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR            27.54      28.11        
 20 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR           26.04      28.13        
 21 Pagano, Megan A           16 PATS-MR                27.82      28.16        
 22 Valle, Mackenzie          15 ZEUS-CT                31.52      28.21        
 23 Kumaran, Maya L           15 PATS-MR                27.69      28.26        
 24 Gonzalez, Kassey          15 PATS-MR                28.22      28.27        
 25 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR                 28.54      28.42        
 26 Liddy, Nicole M           17 SSL-MR                 27.02      28.48        
 27 Brito, Karina             16 ZEUS-CT                27.93      28.61        
 28 Janson, Emma G            15 CPAC-CT                28.15      28.67        
 29 Munoz, Veronica           17 ZEUS-CT                28.62      28.69        
 30 Sandoval, Lizbeth         15 Sailfish-MR            28.70      28.73        
 31 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR           27.37      28.75        
 32 Stein, Kimmy A            16 SSL-MR                 26.46      28.76        
 33 Keane, MaryKate           15 PATS-MR                28.45      28.82        
 34 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR                28.41      28.93        
 35 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR           28.61      29.03        
 36 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR                28.44      29.13        
 37 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR           28.09      29.23        
 37 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR           26.72      29.23        
 39 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT                29.00      29.26        
 40 Ebratt, Nicole E          17 Empire-MR              27.58      29.57        
 41 Citrin, Dana A            15 SSL-MR                 29.61      29.64        
 42 Gilhooly, Caroline M      16 SSL-MR                 29.47      29.72        
 43 Patapis, Melanie A        17 Empire-MR              28.24      29.81        
 44 Samovici, Erika E         15 SSL-MR                 30.71      31.10        
 45 Cho, Eunice               15 SSL-MR                 31.53      31.59        
 46 Rosen, Becca L            17 Marlins-MR             38.88      40.64        
 -- Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT               26.98         DQ        
      False start
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  SECT EZ Sectionals North
                55.89  METS
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT                 54.72      53.33 SECT   
                  25.57       53.33 (27.76)                                        
  2 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT                 56.21      56.11 ZQ     
                  26.95       56.11 (29.16)                                        
  3 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR                57.90      56.64 ZQ     
                  27.30       56.64 (29.34)                                        
  4 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT                56.87      57.15 ZQ     
                  27.53       57.15 (29.62)                                        
  5 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR           57.42      57.40 JO     
                  27.86       57.40 (29.54)                                        
  6 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR                57.53      57.56 JO     
                  27.68       57.56 (29.88)                                        
  7 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR                57.57      57.73 JO     
                  27.71       57.73 (30.02)                                        
  8 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR      57.73      58.25 SILV   
                  28.07       58.25 (30.18)                                        
B - Final
  9 Lam, Donna                15 PATS-MR                58.14      57.36 JO     
                  27.58       57.36 (29.78)                                        
 10 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT                 58.03      57.84 SILV   
                  27.93       57.84 (29.91)                                        
 11 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR           58.15      57.99 SILV   
                  28.25       57.99 (29.74)                                        
 12 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR           58.13      58.07 SILV   
                  28.06       58.07 (30.01)                                        
 13 McNary, Coral t           16 CAT-CT                 58.13      58.88 SILV   
                  28.73       58.88 (30.15)                                        
 14 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR           59.88      59.64 SILV   
                  28.56       59.64 (31.08)                                        
 15 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR           58.64      59.83 SILV   
                  28.42       59.83 (31.41)                                        
 16 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR           58.98    1:00.19 SILV   
                  29.06     1:00.19 (31.13)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  SECT EZ Sectionals North
                55.89  METS
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT                 53.77      54.72 qMETS  
                  25.96       54.72 (28.76)                                        
  2 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT                 55.87      56.21 qZQ    
                  26.98       56.21 (29.23)                                        
  3 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT                56.95      56.87 qZQ    
                  27.54       56.87 (29.33)                                        
  4 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR           57.84      57.42 qJO    
                  27.88       57.42 (29.54)                                        
  5 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR                55.46      57.53 qJO    
                  27.84       57.53 (29.69)                                        
  6 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR                55.73      57.57 qJO    
                  27.78       57.57 (29.79)                                        
  7 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR      56.19      57.73 qJO    
                  27.91       57.73 (29.82)                                        
  8 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR                55.93      57.90 qSILV  
                  28.10       57.90 (29.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT                 55.33      58.03 qSILV  
                  27.81       58.03 (30.22)                                        
 10 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR           58.14      58.13 qSILV  
                  28.43       58.13 (29.70)                                        
 10 McNary, Coral t           16 CAT-CT                 55.75      58.13 qSILV  
                  28.32       58.13 (29.81)                                        
 12 Lam, Donna                15 PATS-MR                55.90      58.14 qSILV  
                  28.22       58.14 (29.92)                                        
 13 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR           57.65      58.15 qSILV  
                  28.41       58.15 (29.74)                                        
 14 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR           55.43      58.64 qSILV  
                  28.10       58.64 (30.54)                                        
 15 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR           59.48      58.98 qSILV  
                  28.72       58.98 (30.26)                                        
 16 Desousa, Dana             16 Tmsuffolk-MR           58.15      59.40 qSILV  
                  28.74       59.40 (30.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR           58.18      59.88 SILV   
                  28.65       59.88 (31.23)                                        
 18 Ruf, Katie M              15 PATS-MR                57.03    1:00.29 SILV   
                  28.92     1:00.29 (31.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Palikuca, Emmanuelle      15 PATS-MR                57.97    1:00.66 SILV   
                  28.72     1:00.66 (31.94)                                        
 20 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              1:00.29    1:00.81 SILV   
                  29.30     1:00.81 (31.51)                                        
 21 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          1:01.48    1:00.90 SILV   
                  29.43     1:00.90 (31.47)                                        
 22 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR      56.20    1:01.22        
                  29.08     1:01.22 (32.14)                                        
 23 Pagano, Megan A           16 PATS-MR                58.95    1:01.37        
                  28.93     1:01.37 (32.44)                                        
 24 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         1:01.24    1:01.38        
                  29.68     1:01.38 (31.70)                                        
 24 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               1:00.27    1:01.38        
                  29.66     1:01.38 (31.72)                                        
 26 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT                58.85    1:01.64        
                  29.61     1:01.64 (32.03)                                        
 27 Fung, Amanda M            15 PATS-MR              1:02.45    1:01.67        
                  29.62     1:01.67 (32.05)                                        
 28 Brito, Karina             16 ZEUS-CT              1:00.44    1:01.68        
                  29.67     1:01.68 (32.01)                                        
 29 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR      58.63    1:01.84        
                  28.72     1:01.84 (33.12)                                        
 30 Stein, Kimmy A            16 SSL-MR                 57.11    1:02.00        
                  29.52     1:02.00 (32.48)                                        
 31 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR           59.99    1:02.27        
                  29.94     1:02.27 (32.33)                                        
 32 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              1:02.44    1:02.28        
                  29.77     1:02.28 (32.51)                                        
 33 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT               58.57    1:02.30        
                  29.47     1:02.30 (32.83)                                        
 34 Kumaran, Maya L           15 PATS-MR              1:01.37    1:02.84        
                  29.75     1:02.84 (33.09)                                        
 35 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              1:02.16    1:03.02        
                  30.09     1:03.02 (32.93)                                        
 36 Munoz, Veronica           17 ZEUS-CT              1:03.80    1:03.08        
                  29.98     1:03.08 (33.10)                                        
 37 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT              1:03.31    1:03.10        
                  30.44     1:03.10 (32.66)                                        
 38 Ebratt, Nicole E          17 Empire-MR              58.91    1:03.26        
                  30.59     1:03.26 (32.67)                                        
 39 Kenny, Alex M             15 Rac @ Jcc-MR         1:02.05    1:03.44        
                  31.04     1:03.44 (32.40)                                        
 40 Flynn, Maggie G           15 Empire-MR              59.14    1:03.79        
                  30.89     1:03.79 (32.90)                                        
 41 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              1:02.87    1:03.81        
                  30.40     1:03.81 (33.41)                                        
 42 Valle, Mackenzie          15 ZEUS-CT              1:05.88    1:04.59        
                  31.39     1:04.59 (33.20)                                        
 43 Portch, Betsy D           16 PATS-MR              1:03.50    1:05.27        
                  31.18     1:05.27 (34.09)                                        
 44 Patapis, Melanie A        17 Empire-MR            1:00.72    1:06.04        
                  30.85     1:06.04 (35.19)                                        
 45 Citrin, Dana A            15 SSL-MR               1:05.29    1:06.17        
                  32.12     1:06.17 (34.05)                                        
 46 Uppal, Jaya               16 Empire-MR            1:05.18    1:07.60        
                  31.61     1:07.60 (35.99)                                        
 47 Habib, Piper P            15 Agua Swim Team-MR    1:09.07    1:11.51        
                  33.85     1:11.51 (37.66)                                        
 -- Samovici, Erika E         15 SSL-MR               1:07.03         DQ        
      False start
                  32.22          DQ (35.73)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.99  SECT EZ Sectionals North
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               2:01.61    1:53.68 SECT   
                  26.28       54.79 (28.51)     1:24.23 (29.44)     1:53.68 (29.45)
  2 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:02.01    2:01.45 ZQ     
                  27.63       58.02 (30.39)     1:29.79 (31.77)     2:01.45 (31.66)
  3 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              2:03.29    2:01.63 ZQ     
                  27.85       58.41 (30.56)     1:30.17 (31.76)     2:01.63 (31.46)
  4 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              2:04.74    2:03.66 JO     
                  28.03       59.23 (31.20)     1:31.58 (32.35)     2:03.66 (32.08)
  5 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         2:05.25    2:03.67 JO     
                  28.75       59.96 (31.21)     1:32.34 (32.38)     2:03.67 (31.33)
  6 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              2:04.69    2:04.87 SILV   
                  27.02       57.84 (30.82)     1:31.01 (33.17)     2:04.87 (33.86)
  7 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               2:04.29    2:05.58 SILV   
                  28.49       59.84 (31.35)     1:32.64 (32.80)     2:05.58 (32.94)
  8 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         2:06.82    2:07.75 SILV   
                  29.06     1:00.90 (31.84)     1:34.11 (33.21)     2:07.75 (33.64)
B - Final
  9 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         2:07.19    2:06.63 SILV   
                  28.42     1:00.23 (31.81)     1:32.96 (32.73)     2:06.63 (33.67)
 10 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              2:09.49    2:08.06 SILV   
                  28.97     1:01.19 (32.22)     1:34.83 (33.64)     2:08.06 (33.23)
 11 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              2:13.07    2:10.67        
                  29.45     1:02.35 (32.90)     1:36.43 (34.08)     2:10.67 (34.24)
 12 Gonzalez, Kassey          15 PATS-MR              2:13.16    2:11.80        
                  29.67     1:02.79 (33.12)     1:37.39 (34.60)     2:11.80 (34.41)
 13 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              2:11.17    2:12.50        
                  29.98     1:03.39 (33.41)     1:37.70 (34.31)     2:12.50 (34.80)
 14 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:10.89    2:13.38        
                  28.69     1:02.16 (33.47)     1:38.02 (35.86)     2:13.38 (35.36)
 15 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          2:13.26    2:13.88        
                  30.04     1:04.24 (34.20)     1:39.27 (35.03)     2:13.88 (34.61)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.99  SECT EZ Sectionals North
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               1:55.80    2:01.61 qZQ    
                  27.42       57.49 (30.07)     1:29.14 (31.65)     2:01.61 (32.47)
  2 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:00.62    2:02.01 qZQ    
                  27.77       58.69 (30.92)     1:30.35 (31.66)     2:02.01 (31.66)
  3 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               1:59.95    2:02.13 qZQ    
                  28.30       59.34 (31.04)     1:31.19 (31.85)     2:02.13 (30.94)
  4 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              2:02.78    2:03.29 qJO    
                  29.45     1:00.17 (30.72)     1:31.57 (31.40)     2:03.29 (31.72)
  5 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    2:01.16    2:03.65 qJO    
                  28.93       59.78 (30.85)     1:31.60 (31.82)     2:03.65 (32.05)
  6 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               2:00.62    2:04.29 qJO    
                  28.11       59.73 (31.62)     1:32.17 (32.44)     2:04.29 (32.12)
  7 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              1:58.98    2:04.69 qSILV  
                  27.29       59.01 (31.72)     1:31.79 (32.78)     2:04.69 (32.90)
  8 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              2:00.87    2:04.74 qSILV  
                  28.46     1:00.06 (31.60)     1:32.42 (32.36)     2:04.74 (32.32)
-------------------------------------------------------------------------
  9 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         2:04.00    2:05.25 qSILV  
                  29.21     1:00.93 (31.72)     1:33.20 (32.27)     2:05.25 (32.05)
 10 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         2:06.01    2:06.82 qSILV  
                  29.82     1:01.76 (31.94)     1:34.18 (32.42)     2:06.82 (32.64)
 11 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         2:00.90    2:07.19 qSILV  
                  28.25       59.46 (31.21)     1:33.26 (33.80)     2:07.19 (33.93)
 12 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             2:02.43    2:09.42 qSILV  
                  29.78     1:02.58 (32.80)     1:35.92 (33.34)     2:09.42 (33.50)
 13 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              2:06.10    2:09.49 qSILV  
                  30.02     1:03.31 (33.29)     1:36.52 (33.21)     2:09.49 (32.97)
 14 McNary, Coral t           16 CAT-CT               2:02.41    2:09.51 qSILV  
                  29.50     1:02.34 (32.84)     1:36.44 (34.10)     2:09.51 (33.07)
 15 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:07.99    2:10.89 q      
                  29.19     1:02.07 (32.88)     1:36.28 (34.21)     2:10.89 (34.61)
 16 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              2:11.53    2:11.17 q      
                  30.84     1:04.81 (33.97)     1:37.61 (32.80)     2:11.17 (33.56)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR         2:11.02    2:12.45        
                  30.60     1:03.69 (33.09)     1:38.11 (34.42)     2:12.45 (34.34)
 18 Ruf, Katie M              15 PATS-MR              2:04.14    2:12.67        
                  30.48     1:03.55 (33.07)     1:37.91 (34.36)     2:12.67 (34.76)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Liddy, Nicole M           17 SSL-MR               2:16.78    2:12.93        
                  30.44     1:03.98 (33.54)     1:38.58 (34.60)     2:12.93 (34.35)
 20 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT              2:18.20    2:13.03        
                  31.43     1:05.33 (33.90)     1:39.80 (34.47)     2:13.03 (33.23)
 21 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              2:06.07    2:13.07        
                  30.85     1:04.68 (33.83)     1:38.63 (33.95)     2:13.07 (34.44)
 22 Gonzalez, Kassey          15 PATS-MR              2:08.02    2:13.16        
                  30.67     1:04.21 (33.54)     1:38.46 (34.25)     2:13.16 (34.70)
 23 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          2:13.80    2:13.26        
                  30.18     1:04.55 (34.37)     1:39.12 (34.57)     2:13.26 (34.14)
 24 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR         2:03.69    2:14.20        
                  30.13     1:03.98 (33.85)     1:38.93 (34.95)     2:14.20 (35.27)
 25 Palikuca, Emmanuelle      15 PATS-MR              2:08.52    2:14.39        
                  29.60     1:03.20 (33.60)     1:38.87 (35.67)     2:14.39 (35.52)
 26 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         2:09.49    2:14.70        
                  31.45     1:04.93 (33.48)     1:39.79 (34.86)     2:14.70 (34.91)
 27 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         2:14.42    2:15.02        
                  30.93     1:04.93 (34.00)     1:40.50 (35.57)     2:15.02 (34.52)
 28 Brito, Karina             16 ZEUS-CT              2:12.56    2:15.62        
                  29.69     1:03.09 (33.40)     1:39.21 (36.12)     2:15.62 (36.41)
 29 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    2:06.99    2:15.63        
                  30.35     1:04.48 (34.13)     1:40.35 (35.87)     2:15.63 (35.28)
 30 Portch, Betsy D           16 PATS-MR              2:13.39    2:16.86        
                  31.79     1:06.43 (34.64)     1:41.64 (35.21)     2:16.86 (35.22)
 31 Burke, Alyssa             15 SSL-MR               2:18.39    2:18.01        
                  31.45     1:06.35 (34.90)     1:42.23 (35.88)     2:18.01 (35.78)
 32 Patapis, Melanie A        17 Empire-MR            2:10.29    2:18.74        
                  31.31     1:05.97 (34.66)     1:42.03 (36.06)     2:18.74 (36.71)
 33 Ebratt, Nicole E          17 Empire-MR            2:05.45    2:19.30        
                  32.48     1:07.46 (34.98)     1:43.43 (35.97)     2:19.30 (35.87)
 34 Sandoval, Lizbeth         15 Sailfish-MR          2:18.87    2:20.55        
                  31.31     1:06.75 (35.44)     1:43.78 (37.03)     2:20.55 (36.77)
 35 Citrin, Dana A            15 SSL-MR               2:22.76    2:23.74        
                  32.43     1:09.11 (36.68)     1:46.45 (37.34)     2:23.74 (37.29)
 36 Samovici, Erika E         15 SSL-MR               2:22.48    2:28.06        
                  33.11     1:10.25 (37.14)     1:49.26 (39.01)     2:28.06 (38.80)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:06.99  SECT EZ Sectionals North
              5:14.99  METS
              5:27.99  JO
              5:27.99  ZQ
              5:31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               5:06.63    5:02.86 SECT   
                  27.24       56.66 (29.42)     1:27.01 (30.35)     1:57.74 (30.73)
        2:28.56 (30.82)     2:59.17 (30.61)     3:29.89 (30.72)     4:01.15 (31.26)
        4:32.25 (31.10)     5:02.86 (30.61)                                        
  2 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              5:23.44    5:18.79 JO     
                  28.08       58.89 (30.81)     1:30.92 (32.03)     2:03.11 (32.19)
        2:35.60 (32.49)     3:08.26 (32.66)     3:41.11 (32.85)     4:13.97 (32.86)
        4:47.08 (33.11)     5:18.79 (31.71)                                        
  3 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               5:12.31    5:22.54 JO     
                  28.14       59.11 (30.97)     1:31.49 (32.38)     2:04.32 (32.83)
        2:37.25 (32.93)     3:10.32 (33.07)     3:43.34 (33.02)     4:17.50 (34.16)
        4:50.60 (33.10)     5:22.54 (31.94)                                        
  4 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              5:29.45    5:27.53 JO     
                  29.75     1:02.55 (32.80)     1:36.29 (33.74)     2:10.09 (33.80)
        2:43.75 (33.66)     3:17.16 (33.41)     3:49.50 (32.34)     4:22.40 (32.90)
        4:55.44 (33.04)     5:27.53 (32.09)                                        
  5 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              5:30.05    5:30.72 SILV   
                  28.71     1:00.91 (32.20)     1:34.20 (33.29)     2:08.20 (34.00)
        2:41.84 (33.64)     3:15.99 (34.15)     3:49.97 (33.98)     4:24.11 (34.14)
        4:57.95 (33.84)     5:30.72 (32.77)                                        
  6 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR         5:27.24    5:36.21        
                  29.89     1:03.18 (33.29)     1:37.12 (33.94)     2:11.20 (34.08)
        2:45.43 (34.23)     3:19.98 (34.55)     3:54.47 (34.49)     4:28.45 (33.98)
        5:02.85 (34.40)     5:36.21 (33.36)                                        
  7 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         5:35.40    5:36.46        
                  29.54     1:02.50 (32.96)     1:36.32 (33.82)     2:09.77 (33.45)
        2:43.48 (33.71)     3:17.71 (34.23)     3:52.48 (34.77)     4:27.82 (35.34)
        5:02.55 (34.73)     5:36.46 (33.91)                                        
  8 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         5:44.20    5:37.00        
                  29.36     1:01.64 (32.28)     1:35.09 (33.45)     2:08.78 (33.69)
        2:42.90 (34.12)     3:17.46 (34.56)     3:52.52 (35.06)     4:27.50 (34.98)
        5:02.61 (35.11)     5:37.00 (34.39)                                        
  9 Lam, Donna                15 PATS-MR              5:35.06    5:38.63        
                  29.68     1:03.41 (33.73)     1:37.98 (34.57)     2:12.41 (34.43)
        2:47.24 (34.83)     3:21.67 (34.43)     3:56.35 (34.68)     4:30.51 (34.16)
        5:05.03 (34.52)     5:38.63 (33.60)                                        
 10 Desousa, Dana             16 Tmsuffolk-MR         5:39.15    5:39.21        
                  29.94     1:03.48 (33.54)     1:37.58 (34.10)     2:12.08 (34.50)
        2:46.60 (34.52)     3:21.48 (34.88)     3:56.47 (34.99)     4:31.51 (35.04)
        5:05.84 (34.33)     5:39.21 (33.37)                                        
 11 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              5:37.00    5:40.68        
                  29.98     1:03.34 (33.36)     1:37.50 (34.16)     2:12.21 (34.71)
        2:46.57 (34.36)     3:21.57 (35.00)     3:56.69 (35.12)     4:31.59 (34.90)
        5:06.44 (34.85)     5:40.68 (34.24)                                        
 12 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         5:37.96    5:40.88        
                  29.75     1:02.69 (32.94)     1:36.89 (34.20)     2:11.07 (34.18)
        2:45.22 (34.15)     3:19.93 (34.71)     3:55.62 (35.69)     4:31.16 (35.54)
        5:06.15 (34.99)     5:40.88 (34.73)                                        
 13 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              5:36.57    5:48.41        
                  29.87     1:02.85 (32.98)     1:37.06 (34.21)     2:12.00 (34.94)
        2:47.08 (35.08)     3:23.13 (36.05)     3:59.65 (36.52)     4:36.23 (36.58)
        5:12.56 (36.33)     5:48.41 (35.85)                                        
 14 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              5:58.42    5:49.11        
                  30.79     1:04.87 (34.08)     1:39.52 (34.65)     2:14.81 (35.29)
        2:49.94 (35.13)     3:24.96 (35.02)     4:00.84 (35.88)     4:37.42 (36.58)
        5:13.64 (36.22)     5:49.11 (35.47)                                        
 15 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         5:34.50    5:51.85        
                  29.73     1:03.42 (33.69)     1:37.72 (34.30)     2:13.13 (35.41)
        2:48.73 (35.60)     3:24.74 (36.01)     4:01.74 (37.00)     4:38.71 (36.97)
        5:16.19 (37.48)     5:51.85 (35.66)                                        
 16 Portch, Betsy D           16 PATS-MR              5:39.27    5:52.35        
                  30.89     1:05.36 (34.47)     1:41.00 (35.64)     2:16.87 (35.87)
        2:52.55 (35.68)     3:28.77 (36.22)     4:04.60 (35.83)     4:40.60 (36.00)
        5:16.94 (36.34)     5:52.35 (35.41)                                        
 17 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         5:56.16    5:53.93        
                  30.42     1:03.78 (33.36)     1:38.64 (34.86)     2:14.30 (35.66)
        2:50.50 (36.20)     3:27.07 (36.57)     4:04.18 (37.11)     4:41.52 (37.34)
        5:18.21 (36.69)     5:53.93 (35.72)                                        
 18 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         5:42.82    5:59.56        
                  30.80     1:04.59 (33.79)     1:39.61 (35.02)     2:15.58 (35.97)
        2:52.05 (36.47)     3:29.07 (37.02)     4:06.55 (37.48)     4:44.09 (37.54)
        5:22.42 (38.33)     5:59.56 (37.14)                                        
 19 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          5:58.28    6:00.35        
                  31.40     1:07.12 (35.72)     1:43.52 (36.40)     2:20.50 (36.98)
        2:57.40 (36.90)     3:34.31 (36.91)     4:11.11 (36.80)     4:48.51 (37.40)
        5:25.72 (37.21)     6:00.35 (34.63)                                        
 20 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              6:07.16    6:05.16        
                  31.30     1:06.25 (34.95)     1:43.29 (37.04)     2:20.37 (37.08)
        2:58.09 (37.72)     3:35.67 (37.58)     4:13.08 (37.41)     4:50.18 (37.10)
        5:27.64 (37.46)     6:05.16 (37.52)                                        
 21 Ruf, Katie M              15 PATS-MR                   NT    6:07.66        
                  31.66     1:06.53 (34.87)     1:42.33 (35.80)     2:18.93 (36.60)
        2:56.14 (37.21)     3:34.19 (38.05)     4:12.07 (37.88)     4:51.02 (38.95)
        5:30.47 (39.45)     6:07.66 (37.19)                                        
 22 Gilhooly, Caroline M      16 SSL-MR               6:02.91    6:16.98        
                  33.07     1:09.40 (36.33)     1:47.16 (37.76)     2:25.45 (38.29)
        3:03.69 (38.24)     3:41.85 (38.16)     4:21.03 (39.18)     4:59.79 (38.76)
        5:38.82 (39.03)     6:16.98 (38.16)                                        
 23 Kessler, Emily S          17 CSD-MR               6:23.60    6:20.80        
                  34.28     1:11.35 (37.07)     1:49.34 (37.99)     2:28.17 (38.83)
        3:06.91 (38.74)     3:45.87 (38.96)     4:25.07 (39.20)     5:04.41 (39.34)
        5:43.20 (38.79)     6:20.80 (37.60)                                        
 24 Samovici, Erika E         15 SSL-MR               6:18.93    6:36.49        
                  33.70     1:11.74 (38.04)     1:51.52 (39.78)     2:31.80 (40.28)
        3:12.39 (40.59)     3:53.39 (41.00)     4:34.66 (41.27)     5:16.05 (41.39)
        5:57.04 (40.99)     6:36.49 (39.45)                                        
 25 Cho, Eunice               15 SSL-MR               7:23.18    7:00.57        
                  34.99     1:14.18 (39.19)     1:54.83 (40.65)     2:36.68 (41.85)
        3:20.00 (43.32)     4:04.09 (44.09)     4:48.86 (44.77)     5:33.51 (44.65)
        6:18.35 (44.84)     7:00.57 (42.22)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.29  SECT EZ Sectionals North
              1:02.59  METS
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               1:03.24      57.33 SECT   
                  28.07       57.33 (29.26)                                        
  2 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              1:02.42    1:01.61 METS   
                  30.15     1:01.61 (31.46)                                        
  3 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               1:03.06    1:02.87 JO     
                  30.49     1:02.87 (32.38)                                        
  4 McNary, Coral t           16 CAT-CT               1:04.28    1:03.26 JO     
                  31.49     1:03.26 (31.77)                                        
  5 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         1:03.34    1:03.69 JO     
                  31.21     1:03.69 (32.48)                                        
  6 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         1:03.51    1:03.96 JO     
                  31.20     1:03.96 (32.76)                                        
  7 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              1:04.09    1:04.25 JO     
                  30.99     1:04.25 (33.26)                                        
  8 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              1:04.91    1:05.39 JO     
                  31.72     1:05.39 (33.67)                                        
B - Final
  9 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             1:05.00    1:01.71 METS   
                  29.68     1:01.71 (32.03)                                        
 10 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              1:06.53    1:05.78 SILV   
                  31.60     1:05.78 (34.18)                                        
 11 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         1:08.89    1:06.99 SILV   
                  31.97     1:06.99 (35.02)                                        
 12 Gonzalez, Kassey          15 PATS-MR              1:07.07    1:07.24 SILV   
                  32.61     1:07.24 (34.63)                                        
 13 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              1:07.92    1:07.57 SILV   
                  32.92     1:07.57 (34.65)                                        
 14 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              1:06.36    1:08.02 SILV   
                  32.99     1:08.02 (35.03)                                        
 15 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         1:07.28    1:08.56 SILV   
                  33.44     1:08.56 (35.12)                                        
 16 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         1:08.48    1:09.15 SILV   
                  33.65     1:09.15 (35.50)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.29  SECT EZ Sectionals North
              1:02.59  METS
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              1:01.42    1:02.42 qMETS  
                  30.64     1:02.42 (31.78)                                        
  2 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               1:00.92    1:02.52 qMETS  
                  30.41     1:02.52 (32.11)                                        
  3 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               1:00.18    1:03.06 qJO    
                  30.48     1:03.06 (32.58)                                        
  4 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT                 59.05    1:03.24 qJO    
                  30.95     1:03.24 (32.29)                                        
  5 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         1:03.31    1:03.34 qJO    
                  31.31     1:03.34 (32.03)                                        
  6 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         1:04.20    1:03.51 qJO    
                  30.93     1:03.51 (32.58)                                        
  7 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              1:01.56    1:04.09 qJO    
                  30.90     1:04.09 (33.19)                                        
  8 McNary, Coral t           16 CAT-CT               1:02.34    1:04.28 qJO    
                  32.18     1:04.28 (32.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              1:03.55    1:04.91 qJO    
                  31.83     1:04.91 (33.08)                                        
 10 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             1:01.97    1:05.00 qJO    
                  31.39     1:05.00 (33.61)                                        
 11 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    1:06.20    1:05.34 qJO    
                  32.15     1:05.34 (33.19)                                        
 12 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              1:07.23    1:05.89 qSILV  
                  32.50     1:05.89 (33.39)                                        
 13 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              1:02.98    1:06.36 qSILV  
                  32.80     1:06.36 (33.56)                                        
 14 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              1:02.24    1:06.53 qSILV  
                  32.28     1:06.53 (34.25)                                        
 15 Gonzalez, Kassey          15 PATS-MR              1:05.44    1:07.07 qSILV  
                  32.61     1:07.07 (34.46)                                        
 16 Liddy, Nicole M           17 SSL-MR               1:00.46    1:07.25 qSILV  
                  32.90     1:07.25 (34.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         1:04.82    1:07.28 SILV   
                  33.08     1:07.28 (34.20)                                        
 18 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              1:08.43    1:07.92 SILV   
                  33.55     1:07.92 (34.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         1:09.27    1:08.48 SILV   
                  33.46     1:08.48 (35.02)                                        
 20 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         1:03.18    1:08.89 SILV   
                  33.61     1:08.89 (35.28)                                        
 21 Brito, Karina             16 ZEUS-CT              1:09.38    1:08.95 SILV   
                  33.27     1:08.95 (35.68)                                        
 22 Munoz, Veronica           17 ZEUS-CT              1:13.54    1:08.98 SILV   
                  33.61     1:08.98 (35.37)                                        
 23 Lam, Donna                15 PATS-MR              1:06.08    1:10.67        
                  33.92     1:10.67 (36.75)                                        
 24 Stein, Kimmy A            16 SSL-MR               1:07.31    1:10.72        
                  34.05     1:10.72 (36.67)                                        
 25 Sandoval, Lizbeth         15 Sailfish-MR          1:08.87    1:10.96        
                  34.19     1:10.96 (36.77)                                        
 26 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR         1:05.17    1:11.06        
                  34.74     1:11.06 (36.32)                                        
 27 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         1:08.32    1:11.38        
                  34.82     1:11.38 (36.56)                                        
 28 Ebratt, Nicole E          17 Empire-MR            1:06.57    1:11.39        
                  35.39     1:11.39 (36.00)                                        
 29 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              1:14.50    1:11.53        
                  35.22     1:11.53 (36.31)                                        
 30 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         1:09.07    1:12.63        
                  35.60     1:12.63 (37.03)                                        
 31 Burke, Alyssa             15 SSL-MR               1:12.19    1:12.74        
                  35.65     1:12.74 (37.09)                                        
 32 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              1:12.50    1:12.78        
                  35.19     1:12.78 (37.59)                                        
 33 Ruf, Katie M              15 PATS-MR              1:09.89    1:13.37        
                  35.34     1:13.37 (38.03)                                        
 34 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          1:13.79    1:13.52        
                  35.75     1:13.52 (37.77)                                        
 35 Cho, Eunice               15 SSL-MR               1:11.85    1:13.53        
                  35.74     1:13.53 (37.79)                                        
 36 Kumaran, Maya L           15 PATS-MR              1:13.53    1:14.08        
                  36.82     1:14.08 (37.26)                                        
 37 Gilhooly, Caroline M      16 SSL-MR               1:11.40    1:15.54        
                  36.73     1:15.54 (38.81)                                        
 38 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              1:18.02    1:16.27        
                  37.09     1:16.27 (39.18)                                        
 39 Patapis, Melanie A        17 Empire-MR            1:11.28    1:18.51        
                  37.79     1:18.51 (40.72)                                        
 40 Samovici, Erika E         15 SSL-MR               1:22.56    1:19.79        
                  39.13     1:19.79 (40.66)                                        
 41 Citrin, Dana A            15 SSL-MR               1:19.96    1:20.90        
                  40.16     1:20.90 (40.74)                                        
 -- Rosen, Becca L            17 Marlins-MR           1:46.22         DQ        
      Non-continuous turning action
                  54.31          DQ (57.78)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.39  SECT EZ Sectionals North
              2:15.09  METS
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               2:12.45    2:03.54 SECT   
                  29.19     1:00.05 (30.86)     1:31.84 (31.79)     2:03.54 (31.70)
  2 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               2:13.67    2:11.54 METS   
                  30.43     1:03.33 (32.90)     1:37.28 (33.95)     2:11.54 (34.26)
  3 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              2:14.42    2:11.87 METS   
                  31.16     1:04.52 (33.36)     1:38.35 (33.83)     2:11.87 (33.52)
  4 McNary, Coral t           16 CAT-CT               2:13.75    2:12.65 METS   
                  32.13     1:05.44 (33.31)     1:39.59 (34.15)     2:12.65 (33.06)
  5 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         2:14.90    2:13.86 METS   
                  32.29     1:06.42 (34.13)     1:40.41 (33.99)     2:13.86 (33.45)
  6 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               2:15.08    2:14.28 METS   
                  31.17     1:04.90 (33.73)     1:39.82 (34.92)     2:14.28 (34.46)
  7 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              2:15.59    2:14.81 METS   
                  31.53     1:05.50 (33.97)     1:40.26 (34.76)     2:14.81 (34.55)
  8 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              2:16.64    2:16.55 JO     
                  31.98     1:05.99 (34.01)     1:41.61 (35.62)     2:16.55 (34.94)
B - Final
  9 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             2:18.68    2:15.79 JO     
                  31.21     1:05.04 (33.83)     1:40.32 (35.28)     2:15.79 (35.47)
 10 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              2:22.46    2:17.12 JO     
                  32.56     1:07.48 (34.92)     1:42.53 (35.05)     2:17.12 (34.59)
 11 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              2:19.51    2:18.66 JO     
                  32.86     1:08.18 (35.32)     1:43.52 (35.34)     2:18.66 (35.14)
 12 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    2:21.00    2:20.99 JO     
                  33.30     1:08.31 (35.01)     1:44.51 (36.20)     2:20.99 (36.48)
 13 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         2:20.76    2:22.28 SILV   
                  33.03     1:08.47 (35.44)     1:45.53 (37.06)     2:22.28 (36.75)
 14 Brito, Karina             16 ZEUS-CT              2:26.89    2:29.74        
                  34.72     1:11.79 (37.07)     1:50.84 (39.05)     2:29.74 (38.90)
 15 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         2:31.98    2:31.06        
                  36.23     1:14.40 (38.17)     1:52.77 (38.37)     2:31.06 (38.29)
 16 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:30.90    2:34.49        
                  34.03     1:12.45 (38.42)     1:53.77 (41.32)     2:34.49 (40.72)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.39  SECT EZ Sectionals North
              2:15.09  METS
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               2:08.49    2:12.45 qMETS  
                  30.11     1:01.63 (31.52)     1:35.68 (34.05)     2:12.45 (36.77)
  2 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               2:09.56    2:13.67 qMETS  
                  31.00     1:04.18 (33.18)     1:39.17 (34.99)     2:13.67 (34.50)
  3 McNary, Coral t           16 CAT-CT               2:10.12    2:13.75 qMETS  
                  32.46     1:06.29 (33.83)     1:40.36 (34.07)     2:13.75 (33.39)
  4 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              2:11.56    2:14.42 qMETS  
                  32.14     1:06.40 (34.26)     1:40.40 (34.00)     2:14.42 (34.02)
  5 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         2:16.08    2:14.90 qMETS  
                  32.14     1:06.45 (34.31)     1:41.00 (34.55)     2:14.90 (33.90)
  6 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               2:09.04    2:15.08 qMETS  
                  31.45     1:05.56 (34.11)     1:40.74 (35.18)     2:15.08 (34.34)
  7 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              2:13.16    2:15.59 qJO    
                  31.21     1:05.59 (34.38)     1:40.82 (35.23)     2:15.59 (34.77)
  8 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              2:12.85    2:16.64 qJO    
                  32.07     1:06.86 (34.79)     1:42.46 (35.60)     2:16.64 (34.18)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hartigan, Colleen G       17 SSL-MR               2:09.15    2:18.45 qJO    
                  32.36     1:06.64 (34.28)     1:42.51 (35.87)     2:18.45 (35.94)
 10 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             2:14.01    2:18.68 qJO    
                  32.31     1:06.35 (34.04)     1:42.51 (36.16)     2:18.68 (36.17)
 11 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              2:13.23    2:19.51 qJO    
                  33.00     1:08.49 (35.49)     1:44.00 (35.51)     2:19.51 (35.51)
 12 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         2:15.09    2:20.76 qJO    
                  32.17     1:07.15 (34.98)     1:44.10 (36.95)     2:20.76 (36.66)
 13 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    2:21.46    2:21.00 qSILV  
                  32.79     1:07.98 (35.19)     1:44.26 (36.28)     2:21.00 (36.74)
 14 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              2:24.53    2:22.46 qSILV  
                  33.59     1:09.44 (35.85)     1:46.42 (36.98)     2:22.46 (36.04)
 15 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              2:22.45    2:23.51 qSILV  
                  33.51     1:09.45 (35.94)     1:46.45 (37.00)     2:23.51 (37.06)
 16 Ebratt, Nicole E          17 Empire-MR            2:19.52    2:26.41 qSILV  
                  35.30     1:11.47 (36.17)     1:48.94 (37.47)     2:26.41 (37.47)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brito, Karina             16 ZEUS-CT              2:26.06    2:26.89 SILV   
                  34.07     1:10.54 (36.47)     1:49.09 (38.55)     2:26.89 (37.80)
 18 Hartigan, Meghan C        15 SSL-MR               2:20.32    2:28.09 SILV   
                  33.45     1:10.58 (37.13)     1:48.89 (38.31)     2:28.09 (39.20)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:27.73    2:30.90        
                  33.66     1:10.70 (37.04)     1:50.40 (39.70)     2:30.90 (40.50)
 20 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         2:26.36    2:31.98        
                  37.13     1:14.80 (37.67)     1:53.13 (38.33)     2:31.98 (38.85)
 21 Sandoval, Lizbeth         15 Sailfish-MR          2:34.93    2:32.74        
                  34.29     1:12.20 (37.91)     1:52.85 (40.65)     2:32.74 (39.89)
 22 Stein, Kimmy A            16 SSL-MR               2:25.78    2:33.69        
                  36.39     1:14.96 (38.57)     1:54.37 (39.41)     2:33.69 (39.32)
 23 Munoz, Veronica           17 ZEUS-CT              2:40.63    2:34.01        
                  36.07     1:14.05 (37.98)     1:53.82 (39.77)     2:34.01 (40.19)
 24 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              2:39.44    2:37.40        
                  37.12     1:17.70 (40.58)     1:57.51 (39.81)     2:37.40 (39.89)
 25 Kenny, Alex M             15 Rac @ Jcc-MR         2:38.32    2:38.78        
                  38.98     1:19.00 (40.02)     1:59.33 (40.33)     2:38.78 (39.45)
 26 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          2:40.28    2:40.16        
                  37.23     1:18.09 (40.86)     1:59.95 (41.86)     2:40.16 (40.21)
 27 Kessler, Emily S          17 CSD-MR               2:40.38    2:48.26        
                  38.76     1:20.79 (42.03)     2:03.32 (42.53)     2:48.26 (44.94)
 28 Samovici, Erika E         15 SSL-MR               2:49.16    2:51.32        
                  40.77     1:23.59 (42.82)     2:07.40 (43.81)     2:51.32 (43.92)
 -- Doyle, Bethany E          15 CSD-MR               2:22.74         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  34.83     1:12.58 (37.75)     1:51.29 (38.71)          DQ (38.30)
 -- Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR         2:39.85         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  33.91     1:12.15 (38.24)     1:54.16 (42.01)          DQ (42.61)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.29  SECT EZ Sectionals North
              1:12.09  METS
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              1:10.48    1:09.87 METS   
                  33.22     1:09.87 (36.65)                                        
  2 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR              1:11.99    1:11.13 METS   
                  33.95     1:11.13 (37.18)                                        
  3 Desousa, Dana             16 Tmsuffolk-MR         1:12.15    1:12.23 ZQ     
                  34.13     1:12.23 (38.10)                                        
  4 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         1:12.35    1:12.79 ZQ     
                  35.15     1:12.79 (37.64)                                        
  5 Palikuca, Emmanuelle      15 PATS-MR              1:16.10    1:15.53 SILV   
                  35.53     1:15.53 (40.00)                                        
  6 Fung, Amanda M            15 PATS-MR              1:17.21    1:15.69 SILV   
                  36.06     1:15.69 (39.63)                                        
  7 Lam, Donna                15 PATS-MR              1:17.32    1:16.85 SILV   
                  36.32     1:16.85 (40.53)                                        
  8 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    1:16.72    1:17.01 SILV   
                  36.46     1:17.01 (40.55)                                        
B - Final
  9 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    1:22.58    1:17.31 SILV   
                  36.87     1:17.31 (40.44)                                        
 10 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              1:19.75    1:18.54 SILV   
                  37.07     1:18.54 (41.47)                                        
 11 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         1:19.44    1:18.62 SILV   
                  37.44     1:18.62 (41.18)                                        
 12 Barlao, Charmaine-Grace   15 Marlins-MR           1:20.94    1:20.08 SILV   
                  39.15     1:20.08 (40.93)                                        
 13 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              1:22.12    1:20.94        
                  38.54     1:20.94 (42.40)                                        
 14 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         1:22.87    1:23.65        
                  39.53     1:23.65 (44.12)                                        
 15 Citrin, Dana A            15 SSL-MR               1:25.57    1:24.14        
                  40.00     1:24.14 (44.14)                                        
 16 Cho, Eunice               15 SSL-MR               1:26.01    1:24.98        
                  39.23     1:24.98 (45.75)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.29  SECT EZ Sectionals North
              1:12.09  METS
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              1:10.46    1:10.48 qMETS  
                  33.37     1:10.48 (37.11)                                        
  2 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR              1:10.00    1:11.99 qMETS  
                  34.22     1:11.99 (37.77)                                        
  3 Desousa, Dana             16 Tmsuffolk-MR         1:11.11    1:12.15 qZQ    
                  34.56     1:12.15 (37.59)                                        
  4 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         1:12.41    1:12.35 qZQ    
                  34.90     1:12.35 (37.45)                                        
  5 Palikuca, Emmanuelle      15 PATS-MR              1:11.43    1:16.10 qSILV  
                  36.39     1:16.10 (39.71)                                        
  6 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              1:13.71    1:16.50 qSILV  
                  36.54     1:16.50 (39.96)                                        
  7 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    1:15.08    1:16.72 qSILV  
                  36.16     1:16.72 (40.56)                                        
  8 Fung, Amanda M            15 PATS-MR              1:14.06    1:17.21 qSILV  
                  36.62     1:17.21 (40.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lam, Donna                15 PATS-MR              1:14.21    1:17.32 qSILV  
                  36.38     1:17.32 (40.94)                                        
 10 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         1:14.00    1:19.44 qSILV  
                  37.97     1:19.44 (41.47)                                        
 11 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              1:19.55    1:19.75 qSILV  
                  37.99     1:19.75 (41.76)                                        
 12 McTigue, Ellen C          17 PATS-MR                   NT    1:19.85 qSILV  
                  38.07     1:19.85 (41.78)                                        
 13 Barlao, Charmaine-Grace   15 Marlins-MR           1:22.06    1:20.94 q      
                  38.89     1:20.94 (42.05)                                        
 14 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              1:21.23    1:22.12 q      
                  38.94     1:22.12 (43.18)                                        
 15 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    1:16.68    1:22.58 q      
                  38.24     1:22.58 (44.34)                                        
 16 Portch, Betsy D           16 PATS-MR              1:20.07    1:22.62 q      
                  39.16     1:22.62 (43.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         1:20.54    1:22.87        
                  38.99     1:22.87 (43.88)                                        
 18 Citrin, Dana A            15 SSL-MR               1:23.31    1:25.57        
                  41.01     1:25.57 (44.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cho, Eunice               15 SSL-MR               1:23.80    1:26.01        
                  40.01     1:26.01 (46.00)                                        
 20 Kumaran, Maya L           15 PATS-MR              1:25.43    1:27.00        
                  41.18     1:27.00 (45.82)                                        
 21 Valle, Mackenzie          15 ZEUS-CT              1:24.49    1:27.72        
                  42.12     1:27.72 (45.60)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:28.39  SECT EZ Sectionals North
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              2:33.10    2:31.46 METS   
                  33.89     1:12.03 (38.14)     1:51.51 (39.48)     2:31.46 (39.95)
  2 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         2:37.02    2:36.04 ZQ     
                  35.89     1:15.40 (39.51)     1:55.72 (40.32)     2:36.04 (40.32)
  3 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         2:45.18    2:45.67 SILV   
                  37.75     1:19.70 (41.95)     2:02.29 (42.59)     2:45.67 (43.38)
  4 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:51.54    2:50.08 SILV   
                  36.50     1:18.67 (42.17)     2:04.44 (45.77)     2:50.08 (45.64)
  5 Burke, Alyssa             15 SSL-MR               2:57.94    2:52.69        
                  39.72     1:23.85 (44.13)     2:08.71 (44.86)     2:52.69 (43.98)
  6 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              2:54.59    2:53.97        
                  39.05     1:22.26 (43.21)     2:07.78 (45.52)     2:53.97 (46.19)
  7 Gilhooly, Caroline M      16 SSL-MR               2:56.32    2:55.21        
                  38.84     1:23.86 (45.02)     2:09.38 (45.52)     2:55.21 (45.83)
  8 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              2:54.54    2:55.55        
                  39.00     1:22.72 (43.72)     2:09.55 (46.83)     2:55.55 (46.00)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:28.39  SECT EZ Sectionals North
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              2:31.42    2:33.10 qMETS  
                  34.14     1:12.93 (38.79)     1:52.95 (40.02)     2:33.10 (40.15)
  2 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         2:37.03    2:37.02 qZQ    
                  36.44     1:16.04 (39.60)     1:56.59 (40.55)     2:37.02 (40.43)
  3 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR              2:35.50    2:41.58 qJO    
                  36.29     1:17.80 (41.51)     1:59.58 (41.78)     2:41.58 (42.00)
  4 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         2:34.06    2:45.18 qSILV  
                  37.49     1:19.46 (41.97)     2:02.03 (42.57)     2:45.18 (43.15)
  5 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    2:43.01    2:47.53 qSILV  
                  37.47     1:19.80 (42.33)     2:03.43 (43.63)     2:47.53 (44.10)
  6 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               2:47.02    2:49.43 qSILV  
                  38.81     1:21.77 (42.96)     2:05.47 (43.70)     2:49.43 (43.96)
  7 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:46.57    2:51.54 q      
                  36.82     1:19.30 (42.48)     2:05.06 (45.76)     2:51.54 (46.48)
  8 Portch, Betsy D           16 PATS-MR              2:44.95    2:53.98 q      
                  39.20     1:23.80 (44.60)     2:09.01 (45.21)     2:53.98 (44.97)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Keane, MaryKate           15 PATS-MR                   NT    2:54.54 q      
 10 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              2:50.34    2:54.59 q      
                  38.92     1:22.72 (43.80)     2:08.41 (45.69)     2:54.59 (46.18)
 11 Gilhooly, Caroline M      16 SSL-MR               2:51.75    2:56.32 q      
                  39.06     1:23.20 (44.14)     2:09.73 (46.53)     2:56.32 (46.59)
 12 Valle, Mackenzie          15 ZEUS-CT              3:16.09    2:57.50 q      
                  39.81     1:25.50 (45.69)     2:11.74 (46.24)     2:57.50 (45.76)
 13 Burke, Alyssa             15 SSL-MR               2:54.93    2:57.94 q      
                  41.23     1:26.47 (45.24)     2:12.79 (46.32)     2:57.94 (45.15)
 14 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    3:01.69    3:05.86 q      
                  41.79     1:29.53 (47.74)     2:18.19 (48.66)     3:05.86 (47.67)
 15 Cho, Eunice               15 SSL-MR               3:07.93    3:07.17 q      
                  41.66     1:29.02 (47.36)     2:17.98 (48.96)     3:07.17 (49.19)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.19  SECT EZ Sectionals North
              1:01.99  METS
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               1:00.22      58.91 SECT   
                  27.67       58.91 (31.24)                                        
  2 Lam, Donna                15 PATS-MR              1:06.07    1:03.64 ZQ     
                  30.41     1:03.64 (33.23)                                        
  3 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR         1:05.02    1:03.67 ZQ     
                  29.30     1:03.67 (34.37)                                        
  4 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              1:05.94    1:04.89 JO     
                  30.75     1:04.89 (34.14)                                        
  5 Barlao, Charmaine-Grace   15 Marlins-MR           1:06.16    1:05.07 SILV   
                  30.52     1:05.07 (34.55)                                        
  6 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    1:04.71    1:06.09 SILV   
                  30.56     1:06.09 (35.53)                                        
  7 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               1:07.27    1:07.91 SILV   
                  31.63     1:07.91 (36.28)                                        
  8 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR         1:05.89    1:08.81 SILV   
                  31.67     1:08.81 (37.14)                                        
B - Final
  9 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         1:08.06    1:07.87 SILV   
                  31.68     1:07.87 (36.19)                                        
 10 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         1:08.38    1:08.62 SILV   
                  32.18     1:08.62 (36.44)                                        
 11 Doyle, Bethany E          15 CSD-MR               1:11.03    1:09.68        
                  32.56     1:09.68 (37.12)                                        
 12 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              1:10.73    1:09.93        
                  32.44     1:09.93 (37.49)                                        
 13 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         1:12.94    1:11.35        
                  33.08     1:11.35 (38.27)                                        
 14 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         1:12.84    1:12.37        
                  33.96     1:12.37 (38.41)                                        
 15 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         1:11.91    1:13.99        
                  33.82     1:13.99 (40.17)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.19  SECT EZ Sectionals North
              1:01.99  METS
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               1:02.11    1:00.22 qMETS  
                  28.42     1:00.22 (31.80)                                        
  2 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    1:05.36    1:04.71 qJO    
                  30.52     1:04.71 (34.19)                                        
  3 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR         1:01.61    1:05.02 qSILV  
                  30.15     1:05.02 (34.87)                                        
  4 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR         1:06.39    1:05.89 qSILV  
                  31.70     1:05.89 (34.19)                                        
  5 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              1:04.01    1:05.94 qSILV  
                  31.39     1:05.94 (34.55)                                        
  6 Lam, Donna                15 PATS-MR              1:02.85    1:06.07 qSILV  
                  31.08     1:06.07 (34.99)                                        
  7 Barlao, Charmaine-Grace   15 Marlins-MR           1:04.79    1:06.16 qSILV  
                  31.87     1:06.16 (34.29)                                        
  8 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               1:06.43    1:07.27 qSILV  
                  31.79     1:07.27 (35.48)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         1:04.95    1:08.06 qSILV  
                  31.76     1:08.06 (36.30)                                        
 10 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         1:08.47    1:08.38 qSILV  
                  31.16     1:08.38 (37.22)                                        
 11 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              1:03.75    1:08.98 qSILV  
                  31.48     1:08.98 (37.50)                                        
 12 Stein, Kimmy A            16 SSL-MR               1:01.81    1:10.08 q      
                  32.13     1:10.08 (37.95)                                        
 13 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              1:09.85    1:10.73 q      
                  32.66     1:10.73 (38.07)                                        
 14 Doyle, Bethany E          15 CSD-MR               1:08.08    1:11.03 q      
                  32.94     1:11.03 (38.09)                                        
 15 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         1:06.10    1:11.91 q      
                  32.74     1:11.91 (39.17)                                        
 16 Flynn, Maggie G           15 Empire-MR            1:05.50    1:12.29 q      
                  33.98     1:12.29 (38.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         1:10.33    1:12.84        
                  34.28     1:12.84 (38.56)                                        
 18 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         1:09.03    1:12.94        
                  33.22     1:12.94 (39.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sandoval, Lizbeth         15 Sailfish-MR               NT    1:13.11        
                  32.96     1:13.11 (40.15)                                        
 20 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              1:11.25    1:13.42        
                  34.35     1:13.42 (39.07)                                        
 21 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          1:13.09    1:14.52        
                  35.98     1:14.52 (38.54)                                        
 22 Kessler, Emily S          17 CSD-MR               1:12.19    1:17.48        
                  35.25     1:17.48 (42.23)                                        
 23 Patapis, Melanie A        17 Empire-MR            1:13.60    1:20.00        
                  36.06     1:20.00 (43.94)                                        
 24 Kumaran, Maya L           15 PATS-MR              1:26.20    1:20.36        
                  36.76     1:20.36 (43.60)                                        
 25 Cho, Eunice               15 SSL-MR               1:28.37    1:25.14        
                  38.51     1:25.14 (46.63)                                        
 -- Uppal, Jaya               16 Empire-MR            1:20.37         DQ        
      Alternating Kick
                  36.87          DQ (43.85)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:11.49  SECT EZ Sectionals North
              2:18.99  METS
              2:24.99  JO
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:19.98    2:18.63 METS   
                  30.22     1:04.66 (34.44)     1:41.03 (36.37)     2:18.63 (37.60)
  2 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR         2:28.57    2:23.99 JO     
                  30.54     1:06.04 (35.50)     1:44.63 (38.59)     2:23.99 (39.36)
  3 Lam, Donna                15 PATS-MR              2:38.69    2:30.71        
                  31.64     1:09.36 (37.72)     1:49.60 (40.24)     2:30.71 (41.11)
  4 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              2:47.37    2:45.82        
                  34.19     1:15.91 (41.72)     2:00.55 (44.64)     2:45.82 (45.27)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:11.49  SECT EZ Sectionals North
              2:18.99  METS
              2:24.99  JO
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:15.77    2:19.98 qJO    
                  31.18     1:05.64 (34.46)     1:42.37 (36.73)     2:19.98 (37.61)
  2 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    2:24.13    2:24.41 qJO    
                  32.22     1:08.26 (36.04)     1:46.08 (37.82)     2:24.41 (38.33)
  3 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR         2:22.12    2:28.57 qSILV  
                  30.42     1:07.04 (36.62)     1:46.98 (39.94)     2:28.57 (41.59)
  4 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               2:19.60    2:29.86 qSILV  
                  32.66     1:09.80 (37.14)     1:49.46 (39.66)     2:29.86 (40.40)
  5 Lam, Donna                15 PATS-MR              2:25.28    2:38.69 q      
                  34.75     1:14.95 (40.20)     1:57.17 (42.22)     2:38.69 (41.52)
  6 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              2:40.49    2:47.37 q      
                  34.53     1:16.26 (41.73)     2:02.70 (46.44)     2:47.37 (44.67)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:10.89  SECT EZ Sectionals North
              2:15.99  METS
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:22.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               2:17.75    2:15.93 METS   
                  31.06     1:03.20 (32.14)     1:45.96 (42.76)     2:15.93 (29.97)
  2 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              2:18.32    2:17.04 JO     
                  30.44     1:04.34 (33.90)     1:43.74 (39.40)     2:17.04 (33.30)
  3 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         2:18.31    2:18.08 JO     
                  30.59     1:05.49 (34.90)     1:46.71 (41.22)     2:18.08 (31.37)
  4 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    2:20.79    2:19.80 JO     
                  30.57     1:07.53 (36.96)     1:48.00 (40.47)     2:19.80 (31.80)
  5 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:19.96    2:19.81 JO     
                  30.35     1:05.44 (35.09)     1:48.31 (42.87)     2:19.81 (31.50)
  6 McNary, Coral t           16 CAT-CT               2:19.40    2:19.85 JO     
                  30.84     1:06.00 (35.16)     1:48.04 (42.04)     2:19.85 (31.81)
  7 Desousa, Dana             16 Tmsuffolk-MR         2:20.54    2:21.10 SILV   
                  31.76     1:07.89 (36.13)     1:47.69 (39.80)     2:21.10 (33.41)
  8 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               2:20.70    2:22.60        
                  29.94     1:05.09 (35.15)     1:49.53 (44.44)     2:22.60 (33.07)
B - Final
  9 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR              2:21.34    2:17.98 JO     
                  31.11     1:07.91 (36.80)     1:46.76 (38.85)     2:17.98 (31.22)
 10 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         2:22.53    2:20.90 SILV   
                  30.46     1:04.80 (34.34)     1:48.84 (44.04)     2:20.90 (32.06)
 11 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         2:24.47    2:22.03 SILV   
                  30.84     1:07.43 (36.59)     1:49.12 (41.69)     2:22.03 (32.91)
 12 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             2:23.02    2:22.80        
                  31.62     1:06.95 (35.33)     1:48.95 (42.00)     2:22.80 (33.85)
 13 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              2:25.82    2:23.53        
                  31.65     1:07.04 (35.39)     1:51.34 (44.30)     2:23.53 (32.19)
 14 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               2:24.34    2:23.65        
                  31.58     1:08.90 (37.32)     1:51.22 (42.32)     2:23.65 (32.43)
 15 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         2:24.25    2:25.31        
                  31.81     1:08.48 (36.67)     1:52.45 (43.97)     2:25.31 (32.86)
 16 Barlao, Charmaine-Grace   15 Marlins-MR           2:28.13    2:25.42        
                  31.16     1:07.60 (36.44)     1:52.17 (44.57)     2:25.42 (33.25)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:10.89  SECT EZ Sectionals North
              2:15.99  METS
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:22.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               2:17.03    2:17.75 qJO    
                  31.30     1:04.23 (32.93)     1:47.35 (43.12)     2:17.75 (30.40)
  2 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         2:19.23    2:18.31 qJO    
                  30.50     1:05.64 (35.14)     1:46.50 (40.86)     2:18.31 (31.81)
  3 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              2:14.38    2:18.32 qJO    
                  30.79     1:05.70 (34.91)     1:44.72 (39.02)     2:18.32 (33.60)
  4 McNary, Coral t           16 CAT-CT               2:15.35    2:19.40 qJO    
                  31.35     1:06.55 (35.20)     1:47.99 (41.44)     2:19.40 (31.41)
  5 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:15.37    2:19.96 qJO    
                  29.55     1:04.50 (34.95)     1:48.09 (43.59)     2:19.96 (31.87)
  6 Desousa, Dana             16 Tmsuffolk-MR         2:17.90    2:20.54 qSILV  
                  31.18     1:07.31 (36.13)     1:47.11 (39.80)     2:20.54 (33.43)
  7 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               2:23.04    2:20.70 qSILV  
                  30.89     1:05.65 (34.76)     1:48.24 (42.59)     2:20.70 (32.46)
  8 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    2:19.42    2:20.79 qSILV  
                  30.98     1:07.32 (36.34)     1:48.04 (40.72)     2:20.79 (32.75)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR              2:24.68    2:21.34 qSILV  
                  32.26     1:09.69 (37.43)     1:49.46 (39.77)     2:21.34 (31.88)
 10 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         2:27.36    2:22.53 q      
                  32.04     1:06.01 (33.97)     1:51.13 (45.12)     2:22.53 (31.40)
 11 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             2:17.60    2:23.02 q      
                  32.03     1:06.77 (34.74)     1:48.86 (42.09)     2:23.02 (34.16)
 12 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         2:26.85    2:24.25 q      
                  31.61     1:08.25 (36.64)     1:51.52 (43.27)     2:24.25 (32.73)
 13 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               2:22.59    2:24.34 q      
                  31.73     1:09.22 (37.49)     1:51.63 (42.41)     2:24.34 (32.71)
 14 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         2:15.49    2:24.47 q      
                  30.51     1:07.21 (36.70)     1:49.84 (42.63)     2:24.47 (34.63)
 15 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              2:16.89    2:25.82 q      
                  31.48     1:07.10 (35.62)     1:51.82 (44.72)     2:25.82 (34.00)
 16 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              2:19.35    2:26.79 q      
                  31.55     1:09.56 (38.01)     1:54.25 (44.69)     2:26.79 (32.54)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Barlao, Charmaine-Grace   15 Marlins-MR           2:27.27    2:28.13        
                  32.17     1:09.81 (37.64)     1:55.12 (45.31)     2:28.13 (33.01)
 18 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR         2:24.46    2:28.47        
                  31.37     1:08.56 (37.19)     1:55.45 (46.89)     2:28.47 (33.02)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    2:24.49    2:29.90        
                  32.99     1:10.37 (37.38)     1:53.67 (43.30)     2:29.90 (36.23)
 20 Fung, Amanda M            15 PATS-MR              2:27.04    2:31.34        
                  34.20     1:14.30 (40.10)     1:55.87 (41.57)     2:31.34 (35.47)
 21 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              2:30.78    2:31.81        
                  33.52     1:11.03 (37.51)     1:55.81 (44.78)     2:31.81 (36.00)
 22 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:26.39    2:32.13        
                  31.61     1:10.40 (38.79)     1:56.35 (45.95)     2:32.13 (35.78)
 23 Flynn, Maggie G           15 Empire-MR            2:32.48    2:34.88        
                  33.42     1:12.53 (39.11)     2:00.68 (48.15)     2:34.88 (34.20)
 24 Sandoval, Lizbeth         15 Sailfish-MR          2:33.93    2:35.66        
                                1:11.01 ( )     1:58.85 (47.84)     2:35.66 (36.81)
 25 Brito, Karina             16 ZEUS-CT              2:31.61    2:35.83        
                  33.15     1:11.40 (38.25)     2:00.65 (49.25)     2:35.83 (35.18)
 26 Ebratt, Nicole E          17 Empire-MR            2:27.04    2:37.25        
                  35.15     1:13.83 (38.68)     2:01.50 (47.67)     2:37.25 (35.75)
 27 Valle, Mackenzie          15 ZEUS-CT              2:37.46    2:39.39        
                                1:13.79 ( )     2:03.08 (49.29)     2:39.39 (36.31)
 28 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    2:28.23    2:39.52        
                  37.03     1:15.61 (38.58)     2:03.20 (47.59)     2:39.52 (36.32)
 29 Doyle, Bethany E          15 CSD-MR               2:33.26    2:39.91        
                  33.75     1:13.58 (39.83)     2:04.25 (50.67)     2:39.91 (35.66)
 30 Patapis, Melanie A        17 Empire-MR            2:35.13    2:39.97        
                  34.87     1:14.99 (40.12)     2:04.95 (49.96)     2:39.97 (35.02)
 31 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              2:40.62    2:39.98        
                  33.67     1:15.91 (42.24)     2:05.88 (49.97)     2:39.98 (34.10)
 32 Citrin, Dana A            15 SSL-MR               2:41.61    2:43.45        
                  37.21     1:20.55 (43.34)     2:05.82 (45.27)     2:43.45 (37.63)
 33 Kumaran, Maya L           15 PATS-MR              2:43.60    2:45.51        
                  35.58     1:17.27 (41.69)     2:08.63 (51.36)     2:45.51 (36.88)
 34 Uppal, Jaya               16 Empire-MR            2:43.29    2:46.98        
                  36.22     1:18.73 (42.51)     2:07.52 (48.79)     2:46.98 (39.46)
 35 Kessler, Emily S          17 CSD-MR               2:38.97    2:47.09        
                  36.19     1:18.40 (42.21)     2:09.14 (50.74)     2:47.09 (37.95)
 36 Kenny, Alex M             15 Rac @ Jcc-MR         2:40.05    2:49.10        
                  37.41     1:21.97 (44.56)     2:10.58 (48.61)     2:49.10 (38.52)
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:36.79  SECT EZ Sectionals North
              4:47.49  METS
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:04.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNary, Coral t           16 CAT-CT               4:48.78    4:50.55 JO     
                  31.29     1:06.93 (35.64)     1:43.37 (36.44)     2:19.93 (36.56)
        3:01.65 (41.72)     3:45.15 (43.50)     4:18.71 (33.56)     4:50.55 (31.84)
  2 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              4:48.44    4:51.70 JO     
                  31.23     1:07.62 (36.39)     1:44.45 (36.83)     2:20.43 (35.98)
        3:00.65 (40.22)     3:41.66 (41.01)     4:17.11 (35.45)     4:51.70 (34.59)
  3 Hartigan, Colleen G       17 SSL-MR               4:39.79    4:54.15 JO     
                  31.04     1:07.12 (36.08)     1:44.31 (37.19)     2:20.82 (36.51)
        3:02.59 (41.77)     3:45.78 (43.19)     4:20.48 (34.70)     4:54.15 (33.67)
  4 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              4:54.08    4:55.93 JO     
                  30.03     1:04.58 (34.55)     1:41.49 (36.91)     2:18.09 (36.60)
        3:03.47 (45.38)     3:49.80 (46.33)     4:23.17 (33.37)     4:55.93 (32.76)
  5 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         5:12.12    4:58.85 JO     
                  31.12     1:07.05 (35.93)     1:44.82 (37.77)     2:20.12 (35.30)
        3:05.43 (45.31)     3:51.32 (45.89)     4:26.15 (34.83)     4:58.85 (32.70)
  6 Lam, Donna                15 PATS-MR              5:03.11    5:05.30        
                  32.64     1:11.01 (38.37)     1:51.19 (40.18)     2:30.67 (39.48)
        3:15.64 (44.97)     4:00.66 (45.02)     4:34.19 (33.53)     5:05.30 (31.11)
  7 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               4:52.82    5:05.69        
                  33.66     1:12.25 (38.59)     1:53.06 (40.81)     2:32.40 (39.34)
        3:14.89 (42.49)     3:58.15 (43.26)     4:33.66 (35.51)     5:05.69 (32.03)
  8 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              5:34.84    5:31.05        
                  39.31     1:23.65 (44.34)     2:05.22 (41.57)     2:45.59 (40.37)
        3:31.52 (45.93)     4:17.32 (45.80)     4:54.29 (36.97)     5:31.05 (36.76)
  9 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              5:36.40    5:43.73        
                  34.11     1:15.39 (41.28)     1:59.73 (44.34)     2:42.74 (43.01)
        3:36.65 (53.91)     4:29.23 (52.58)     5:06.19 (36.96)     5:43.73 (37.54)
 
Girls 13 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
             17:54.39  SECT EZ Sectionals North
             18:39.99  METS
             18:50.99  ZQ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR              20:13.98   19:24.18        
                  31.65     1:05.54 (33.89)     1:40.39 (34.85)     2:15.54 (35.15)
        2:50.78 (35.24)     3:26.43 (35.65)     4:02.23 (35.80)     4:37.92 (35.69)
        5:13.55 (35.63)     5:49.12 (35.57)     6:24.95 (35.83)     7:01.12 (36.17)
        7:36.64 (35.52)     8:12.50 (35.86)     8:48.39 (35.89)     9:23.76 (35.37)
        9:59.65 (35.89)    10:35.35 (35.70)    11:11.34 (35.99)    11:46.39 (35.05)
       12:22.19 (35.80)    12:57.44 (35.25)    13:32.98 (35.54)    14:08.80 (35.82)
       14:44.13 (35.33)    15:19.47 (35.34)    15:54.89 (35.42)    16:30.52 (35.63)
       17:05.34 (34.82)    17:40.16 (34.82)    18:15.53 (35.37)    18:50.38 (34.85)
       19:24.18 (33.80)
  2 Portch, Betsy D           16 PATS-MR             20:23.07   20:25.37        
                  32.41     1:07.94 (35.53)     1:44.36 (36.42)     2:21.10 (36.74)
        2:58.29 (37.19)     3:36.19 (37.90)     4:13.26 (37.07)     4:50.69 (37.43)
        5:28.19 (37.50)     6:05.48 (37.29)     6:43.59 (38.11)     7:21.82 (38.23)
        7:59.00 (37.18)     8:36.17 (37.17)     9:13.66 (37.49)     9:51.23 (37.57)
       10:29.49 (38.26)    11:06.04 (36.55)    11:42.73 (36.69)    12:21.12 (38.39)
       12:58.31 (37.19)    13:34.30 (35.99)    14:12.36 (38.06)    14:49.87 (37.51)
       15:27.05 (37.18)    16:04.43 (37.38)    16:42.39 (37.96)    17:20.00 (37.61)
       17:57.82 (37.82)    18:34.28 (36.46)    19:11.43 (37.15)    19:48.58 (37.15)
       20:25.37 (36.79)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR      29.36      29.06 ZQ     
  2 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      29.27      29.19 ZQ     
  3 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      29.63      29.92 ZQ     
  4 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT                30.14      30.02 ZQ     
  5 Montesi, William P        10 CPAC-CT                29.95      30.26 ZQ     
  6 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT                31.38      31.50 JO     
  7 West, Gavin C              9 CPAC-CT                31.64      31.69 JO     
  8 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR           32.07      32.29 SILV   
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      30.19      29.27 qZQ    
  2 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR      28.85      29.36 qZQ    
  3 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      30.23      29.63 qZQ    
  4 Montesi, William P        10 CPAC-CT                30.62      29.95 qZQ    
  5 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT                29.95      30.14 qZQ    
  6 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT                31.44      31.38 qJO    
  7 West, Gavin C              9 CPAC-CT                33.36      31.64 qJO    
  8 Kim, Hunter               10 Marlins-MR             31.87      32.04 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR           31.70      32.07 SILV   
 10 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      31.78      32.28 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Clark, Charlie J          10 CPAC-CT                33.56      32.41 SILV   
 12 Zagon, Kobe               10 CSD-MR                 34.49      32.68 SILV   
 13 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      33.42      32.96 SILV   
 14 Huang, Matthew K          10 PATS-MR                32.21      33.02 SILV   
 15 Del Rosario, Eric          9 PATS-MR                34.58      33.11 SILV   
 15 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR                34.34      33.11 SILV   
 17 Revis, Malone J           10 CAT-CT                 33.08      33.14 SILV   
 18 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT                 32.81      33.17 SILV   
 19 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      33.90      33.23 SILV   
 20 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT                35.32      33.62 SILV   
 21 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR      35.79      34.07 SILV   
 22 McGregor, Matt J          10 PATS-MR                34.72      34.16 SILV   
 23 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT                 32.96      34.39 SILV   
 24 Domanico, Ethan D          9 CSD-MR                 35.34      34.42 SILV   
 25 Lai, Christopher B         9 HS-MR                  32.77      34.43 SILV   
 26 Sobocinski, Lukas J       10 Agua Swim Team-MR      34.62      35.16 SILV   
 27 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT                35.06      35.39        
 28 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT                35.04      35.87        
 29 Anziano, Adam g            9 CAT-CT                 37.37      36.03        
 30 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR      35.03      36.07        
 31 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR                36.34      36.28        
 32 Vincent, Connor J          9 Empire-MR              42.50      36.43        
 33 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT                36.34      36.44        
 34 Jackson, Flash C           9 PATS-MR                36.72      36.60        
 35 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR           39.84      36.79        
 36 Porokhina, Alexander      10 PATS-MR                   NT      36.91        
 37 Clemente, Jimmy j         10 CAT-CT                 37.99      36.94        
 38 Mullen, Sean M            10 CPAC-CT                36.95      36.99        
 39 Brown, Ian W              10 CPAC-CT                36.46      37.41        
 40 Vales, Tanner C           10 Empire-MR              42.06      37.62        
 41 Kivlehan, Patrick J       10 Marlins-MR             37.90      38.09        
 42 Dua, Rudraksh              9 CSD-MR                 40.06      38.12        
 43 Harris, Hailu M            9 Agua Swim Team-MR      36.67      38.90        
 44 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR      37.44      39.02        
 45 Brody, Hunter T           10 PATS-MR                38.43      39.35        
 46 Hagan, Michael J           9 PATS-MR                39.14      39.84        
 47 Vonfeldt, Nicholas J      10 CAT-CT                 42.57      40.02        
 48 Ruttledge, Sean E          9 CAT-CT                 34.32      40.12        
 49 Lovas, Jackson Z           9 ZEUS-CT                48.24      40.16        
 50 Thai-Bui, Brandon          9 Empire-MR              52.91      40.82        
 51 Bischof, Robert F          9 Sailfish-MR            37.33      40.86        
 52 Vitenson, Benjamin A      10 ZEUS-CT                49.19      40.98        
 53 Brown, Cormac S           10 CPAC-CT                39.14      41.02        
 54 Pakola, Liam R            10 Empire-MR              43.90      41.62        
 55 Vuksanaj, Mirash          10 Empire-MR              44.04      43.88        
 56 Kolka, Lucas J            10 SSL-MR                 46.36      43.99        
 57 Pysk, Alex                10 ZEUS-CT                45.18      44.13        
 58 Sullivan, Kevin D         10 SSL-MR                 44.02      44.47        
 59 Khosla, Veer A             9 Empire-MR              47.66      44.69        
 60 Kivlehan, Sean            10 Marlins-MR             47.42      45.15        
 61 Myers, Charlie R          10 SSL-MR                 50.76      50.59        
 62 Panoff, Samuel E          10 SSL-MR                 56.58      53.89        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:05.21    1:05.23 ZQ     
                  32.21     1:05.23 (33.02)                                        
  2 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:05.78    1:05.33 ZQ     
                  32.56     1:05.33 (32.77)                                        
  3 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT              1:09.23    1:07.02 ZQ     
                  32.46     1:07.02 (34.56)                                        
  4 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:07.71    1:08.03 ZQ     
                  33.30     1:08.03 (34.73)                                        
  5 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               1:08.39    1:09.08 JO     
                  32.67     1:09.08 (36.41)                                        
  6 West, Gavin C              9 CPAC-CT              1:09.77    1:09.10 JO     
                  33.48     1:09.10 (35.62)                                        
  7 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR         1:09.99    1:10.18 JO     
                  33.43     1:10.18 (36.75)                                        
  8 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:11.69    1:12.53 SILV   
                  35.03     1:12.53 (37.50)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:04.21    1:05.21 qZQ    
                  31.78     1:05.21 (33.43)                                        
  2 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:04.39    1:05.78 qZQ    
                  31.67     1:05.78 (34.11)                                        
  3 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:06.45    1:07.71 qZQ    
                  32.34     1:07.71 (35.37)                                        
  4 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               1:12.40    1:08.39 qZQ    
                  33.03     1:08.39 (35.36)                                        
  5 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT              1:08.73    1:09.23 qJO    
                  32.82     1:09.23 (36.41)                                        
  6 West, Gavin C              9 CPAC-CT              1:11.54    1:09.77 qJO    
                  33.76     1:09.77 (36.01)                                        
  7 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR         1:10.95    1:09.99 qJO    
                  33.87     1:09.99 (36.12)                                        
  8 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:12.45    1:11.69 qSILV  
                  34.27     1:11.69 (37.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Peters, Alexander         10 CPAC-CT              1:13.27    1:11.89 SILV   
                  34.01     1:11.89 (37.88)                                        
 10 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:11.82    1:12.94 SILV   
                  34.24     1:12.94 (38.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              1:10.79    1:13.08 SILV   
                  34.31     1:13.08 (38.77)                                        
 12 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT               1:12.96    1:13.64 SILV   
                  34.96     1:13.64 (38.68)                                        
 13 Clark, Charlie J          10 CPAC-CT              1:23.17    1:14.01 SILV   
                  34.41     1:14.01 (39.60)                                        
 14 Anziano, Adam g            9 CAT-CT               1:23.38    1:14.90 SILV   
                  36.12     1:14.90 (38.78)                                        
 15 McGregor, Matt J          10 PATS-MR              1:14.71    1:15.16 SILV   
                  35.85     1:15.16 (39.31)                                        
 16 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:16.15    1:15.62 SILV   
                  36.00     1:15.62 (39.62)                                        
 17 Moore, Jamison P           9 CPAC-CT              1:14.90    1:15.82 SILV   
                  36.21     1:15.82 (39.61)                                        
 18 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT              1:15.09    1:15.85 SILV   
                  35.79     1:15.85 (40.06)                                        
 19 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR              1:24.48    1:17.14 SILV   
                  36.74     1:17.14 (40.40)                                        
 20 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR              1:18.51    1:17.48 SILV   
                  37.22     1:17.48 (40.26)                                        
 21 Revis, Malone J           10 CAT-CT               1:14.28    1:17.67 SILV   
                  35.57     1:17.67 (42.10)                                        
 22 Sobocinski, Lukas J       10 Agua Swim Team-MR    1:20.01    1:17.85 SILV   
                  37.17     1:17.85 (40.68)                                        
 23 Commaroto, Robert A       10 CPAC-CT              1:19.12    1:18.90        
                  36.15     1:18.90 (42.75)                                        
 24 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT              1:17.53    1:18.97        
                  37.34     1:18.97 (41.63)                                        
 25 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR    1:16.99    1:19.48        
                  36.62     1:19.48 (42.86)                                        
 26 Ong, JoJo                 10 Agua Swim Team-MR    1:27.22    1:20.20        
                  38.29     1:20.20 (41.91)                                        
 27 Velazquez, Henry A        10 ZEUS-CT              1:28.91    1:20.56        
                  36.75     1:20.56 (43.81)                                        
 28 Berina, Alexander          9 Marlins-MR           1:28.90    1:21.35        
                  37.74     1:21.35 (43.61)                                        
 29 Del Rosario, Eric          9 PATS-MR              1:19.91    1:21.67        
                  36.97     1:21.67 (44.70)                                        
 30 Porokhina, Alexander      10 PATS-MR                   NT    1:22.67        
                  38.51     1:22.67 (44.16)                                        
 31 Mullings, Kevon R         10 Sailfish-MR          1:22.62    1:23.04        
                  36.71     1:23.04 (46.33)                                        
 32 Graber, Ethan J           10 Empire-MR            1:29.41    1:23.10        
                  37.22     1:23.10 (45.88)                                        
 33 Kivlehan, Patrick J       10 Marlins-MR           1:31.00    1:23.93        
                  41.00     1:23.93 (42.93)                                        
 34 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    1:21.37    1:24.68        
                  39.50     1:24.68 (45.18)                                        
 35 Clemente, Jimmy j         10 CAT-CT               1:23.31    1:25.41        
                  39.52     1:25.41 (45.89)                                        
 36 Harris, Hailu M            9 Agua Swim Team-MR    1:20.69    1:25.99        
                  40.96     1:25.99 (45.03)                                        
 37 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR    1:25.40    1:26.00        
                  41.69     1:26.00 (44.31)                                        
 38 Tollinchi, Michael-Antho   9 Sailfish-MR          1:27.05    1:26.37        
                  40.74     1:26.37 (45.63)                                        
 39 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR         1:28.88    1:27.03        
                  41.92     1:27.03 (45.11)                                        
 40 Yurcisin, Daniel F        10 SSL-MR               1:48.81    1:27.38        
                  39.76     1:27.38 (47.62)                                        
 41 Fontanella, Thomas G       9 Sailfish-MR          1:27.83    1:27.79        
 42 Vonfeldt, Nicholas J      10 CAT-CT               1:33.18    1:28.42        
                  41.82     1:28.42 (46.60)                                        
 43 Newmeyer, Jared            9 SSL-MR               1:33.28    1:28.79        
                  41.40     1:28.79 (47.39)                                        
 44 Vales, Tanner C           10 Empire-MR            1:32.68    1:31.11        
                  43.62     1:31.11 (47.49)                                        
 45 Brody, Hunter T           10 PATS-MR              1:29.82    1:31.65        
                  42.68     1:31.65 (48.97)                                        
 46 Ruttledge, Sean E          9 CAT-CT               1:21.45    1:32.06        
                  42.57     1:32.06 (49.49)                                        
 47 Pakola, Liam R            10 Empire-MR            1:39.37    1:32.90        
                  43.97     1:32.90 (48.93)                                        
 48 Dennis, Sean              10 SSL-MR               1:28.53    1:33.18        
                  43.69     1:33.18 (49.49)                                        
 48 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR    1:36.00    1:33.18        
                  43.38     1:33.18 (49.80)                                        
 50 Pysk, Alex                10 ZEUS-CT              1:44.62    1:37.17        
                  46.25     1:37.17 (50.92)                                        
 51 Thai-Bui, Brandon          9 Empire-MR            1:40.00    1:38.29        
                  45.27     1:38.29 (53.02)                                        
 52 Kolka, Lucas J            10 SSL-MR               1:33.78    1:39.89        
 53 Villafuerte, Aiken N       9 PATS-MR              1:31.73    1:40.11        
                  45.73     1:40.11 (54.38)                                        
 54 Vuksanaj, Mirash          10 Empire-MR            1:39.25    1:40.60        
                  48.54     1:40.60 (52.06)                                        
 55 Khosla, Veer A             9 Empire-MR            1:44.67    1:41.19        
                  46.31     1:41.19 (54.88)                                        
 56 Lovas, Jackson Z           9 ZEUS-CT              1:47.00    1:44.30        
                  48.81     1:44.30 (55.49)                                        
 57 Bingham, Noah F           10 PATS-MR              2:05.33    1:46.24        
                  48.50     1:46.24 (57.74)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    2:17.66    2:21.31 ZQ     
                  32.64     1:09.57 (36.93)     1:46.68 (37.11)     2:21.31 (34.63)
  2 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               2:32.36    2:26.53 ZQ     
                  33.73     1:11.29 (37.56)     1:48.81 (37.52)     2:26.53 (37.72)
  3 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              2:34.95    2:34.79 SILV   
                  33.55     1:12.95 (39.40)     1:54.68 (41.73)     2:34.79 (40.11)
  4 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR              2:43.54    2:44.24 SILV   
                  36.54     1:19.35 (42.81)     2:02.78 (43.43)     2:44.24 (41.46)
  5 Revis, Malone J           10 CAT-CT               2:47.70    2:44.46 SILV   
                  36.23     1:18.14 (41.91)     2:02.61 (44.47)     2:44.46 (41.85)
  6 McGregor, Matt J          10 PATS-MR              2:43.63    2:46.19 SILV   
                  36.54     1:18.92 (42.38)     2:04.02 (45.10)     2:46.19 (42.17)
  7 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT              2:48.34    2:53.33        
                  40.80     1:25.69 (44.89)   2:53.33 (1:27.64)                    
 -- Zagon, Kobe               10 CSD-MR               2:48.31         DQ        
      Did not finish
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    2:16.25    2:17.66 qZQ    
                  32.20     1:07.99 (35.79)     1:43.90 (35.91)     2:17.66 (33.76)
  2 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               2:31.80    2:32.36 qSILV  
                  34.26     1:13.77 (39.51)     1:53.32 (39.55)     2:32.36 (39.04)
  3 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              2:41.49    2:34.95 qSILV  
                  32.98     1:12.85 (39.87)     1:54.57 (41.72)     2:34.95 (40.38)
  4 Allen, Liam F             10 Marlins-MR           2:47.91    2:35.37 qSILV  
                  35.36     1:16.85 (41.49)     1:57.17 (40.32)     2:35.37 (38.20)
  5 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR              2:57.08    2:43.54 qSILV  
                  36.41     1:18.87 (42.46)     2:01.85 (42.98)     2:43.54 (41.69)
  6 McGregor, Matt J          10 PATS-MR              2:48.38    2:43.63 qSILV  
                  36.41     1:18.91 (42.50)     2:02.05 (43.14)     2:43.63 (41.58)
  7 Revis, Malone J           10 CAT-CT               2:49.43    2:47.70 qSILV  
                  34.96     1:16.30 (41.34)     2:01.46 (45.16)     2:47.70 (46.24)
  8 Zagon, Kobe               10 CSD-MR               3:02.49    2:48.31 qSILV  
                  36.28     1:20.71 (44.43)     2:05.93 (45.22)     2:48.31 (42.38)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT              2:24.01    2:48.34 SILV   
                  40.66     1:24.45 (43.79)     2:08.54 (44.09)     2:48.34 (39.80)
 10 Lai, Christopher B         9 HS-MR                2:50.25    2:48.48 SILV   
                  36.71     1:19.57 (42.86)     2:05.98 (46.41)     2:48.48 (42.50)
-------------------------------------------------------------------------
 11 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR              2:58.06    2:54.12        
                  38.27     1:22.90 (44.63)     2:08.53 (45.63)     2:54.12 (45.59)
 12 Fedorov, Daniel D          9 Empire-MR            3:16.08    2:55.30        
                  39.30     1:26.02 (46.72)     2:11.85 (45.83)     2:55.30 (43.45)
 13 Hagan, Michael J           9 PATS-MR              3:15.30    2:58.45        
                  40.67     1:26.89 (46.22)     2:13.94 (47.05)     2:58.45 (44.51)
 14 Vincent, Connor J          9 Empire-MR            3:03.62    2:59.61        
                  39.53     1:25.28 (45.75)     2:12.90 (47.62)     2:59.61 (46.71)
 15 Porokhina, Alexander      10 PATS-MR                   NT    3:00.02        
                  40.15     1:27.22 (47.07)     2:15.78 (48.56)     3:00.02 (44.24)
 16 Clemente, Jimmy j         10 CAT-CT               3:03.76    3:02.30        
                  39.72     1:25.36 (45.64)     2:14.30 (48.94)     3:02.30 (48.00)
 17 Graber, Ethan J           10 Empire-MR            3:11.38    3:03.29        
                  37.34     1:25.87 (48.53)     2:15.71 (49.84)     3:03.29 (47.58)
 18 Vales, Tanner C           10 Empire-MR            3:23.57    3:09.78        
                  41.78     1:31.22 (49.44)     2:21.55 (50.33)     3:09.78 (48.23)
 19 Newmeyer, Jared            9 SSL-MR               3:32.15    3:13.87        
                  41.70     1:32.30 (50.60)     2:24.64 (52.34)     3:13.87 (49.23)
 20 Vonfeldt, Nicholas J      10 CAT-CT               3:33.78    3:15.06        
                                1:32.27 ( )     2:23.48 (51.21)     3:15.06 (51.58)
 21 Dennis, Sean              10 SSL-MR               3:05.71    3:16.51        
                  42.24     1:32.32 (50.08)     2:25.45 (53.13)     3:16.51 (51.06)
 22 Pakola, Liam R            10 Empire-MR            3:32.34    3:26.81        
                  44.88     1:41.24 (56.36)     2:35.94 (54.70)     3:26.81 (50.87)
 23 Thai-Bui, Brandon          9 Empire-MR            3:45.00    3:30.12        
                  44.85     1:40.78 (55.93)     2:37.56 (56.78)     3:30.12 (52.56)
 24 Schaarschuch, Luke E      10 SSL-MR               3:28.11    3:36.65        
                  42.89     1:38.94 (56.05)   2:40.73 (1:01.79)     3:36.65 (55.92)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT                33.23      32.96 ZQ     
  2 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      35.47      35.32 ZQ     
  3 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR           36.86      36.90 JO     
  4 West, Gavin C              9 CPAC-CT                37.14      37.00 JO     
  5 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      38.30      37.24 JO     
  6 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT                39.04      38.03 SILV   
  7 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT                 37.48      38.24 SILV   
  8 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR                38.75      38.53 SILV   
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT                33.28      33.23 qZQ    
  2 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      37.11      35.47 qZQ    
  3 Allen, Liam F             10 Marlins-MR             37.05      35.65 qZQ    
  4 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR           37.25      36.86 qJO    
  5 West, Gavin C              9 CPAC-CT                37.44      37.14 qJO    
  6 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT                 38.96      37.48 qJO    
  7 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      40.00      38.30 qSILV  
  8 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR      37.47      38.71 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR                39.26      38.75 SILV   
 10 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT                40.59      39.04 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Clark, Charlie J          10 CPAC-CT                41.34      39.94 SILV   
 12 Del Rosario, Eric          9 PATS-MR                41.50      40.31 SILV   
 13 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR      40.58      40.74 SILV   
 14 Anziano, Adam g            9 CAT-CT                 46.00      40.83 SILV   
 15 Domanico, Ethan D          9 CSD-MR                 42.75      40.94 SILV   
 16 Revis, Malone J           10 CAT-CT                 41.63      42.05 SILV   
 17 Mullen, Sean M            10 CPAC-CT                44.13      42.13 SILV   
 18 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT                47.57      42.62 SILV   
 19 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT                44.24      43.11        
 20 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR      44.41      43.19        
 21 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT                40.08      43.28        
 22 Pakola, Liam R            10 Empire-MR              44.66      44.28        
 23 Clemente, Jimmy j         10 CAT-CT                 44.54      44.85        
 24 Kivlehan, Patrick J       10 Marlins-MR             46.38      44.93        
 25 Brown, Ian W              10 CPAC-CT                42.68      44.95        
 26 Pysk, Alex                10 ZEUS-CT                51.53      45.30        
 27 Newmeyer, Jared            9 SSL-MR                 47.18      45.48        
 28 Ruttledge, Sean E          9 CAT-CT                 46.86      45.56        
 29 Graber, Ethan J           10 Empire-MR              49.31      46.28        
 30 Vales, Tanner C           10 Empire-MR              49.00      46.38        
 31 Brown, Cormac S           10 CPAC-CT                50.40      46.41        
 32 Kolka, Lucas J            10 SSL-MR                 47.84      46.52        
 33 Harris, Hailu M            9 Agua Swim Team-MR      44.70      46.61        
 34 Bischof, Robert F          9 Sailfish-MR            46.53      46.94        
 35 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      46.86      47.21        
 36 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR           49.91      47.32        
 37 Vincent, Connor J          9 Empire-MR              49.91      47.52        
 38 Schaarschuch, Luke E      10 SSL-MR                 50.08      48.24        
 39 Brody, Hunter T           10 PATS-MR                49.21      48.51        
 40 Khosla, Veer A             9 Empire-MR              58.77      48.81        
 41 Sullivan, Kevin D         10 SSL-MR                 54.51      49.41        
 42 Vonfeldt, Nicholas J      10 CAT-CT                 51.78      49.47        
 43 Vitenson, Benjamin A      10 ZEUS-CT                54.37      49.60        
 44 Vuksanaj, Mirash          10 Empire-MR              52.77      50.90        
 45 Dua, Rudraksh              9 CSD-MR                 48.61      53.19        
 46 Panoff, Samuel E          10 SSL-MR                 51.83      54.31        
 47 Tuohy, Aidan D            10 SSL-MR                 59.81    1:06.13        
 -- Myers, Charlie R          10 SSL-MR                 55.59         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      35.97         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Zagon, Kobe               10 CSD-MR                 40.14         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:10.46    1:13.53 ZQ     
                  36.16     1:13.53 (37.37)                                        
  2 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:13.87    1:17.04 ZQ     
                  37.54     1:17.04 (39.50)                                        
  3 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:17.18    1:17.11 ZQ     
                  37.83     1:17.11 (39.28)                                        
  4 Allen, Liam F             10 Marlins-MR           1:17.79    1:18.08 ZQ     
                  38.10     1:18.08 (39.98)                                        
  5 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT               1:19.93    1:18.84 JO     
                  37.91     1:18.84 (40.93)                                        
  6 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              1:20.21    1:20.63 JO     
                  39.32     1:20.63 (41.31)                                        
  7 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR    1:21.63    1:22.20 SILV   
                  39.72     1:22.20 (42.48)                                        
  8 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    1:23.43    1:31.00 SILV   
                  45.21     1:31.00 (45.79)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:10.69    1:10.46 qZQ    
                  34.52     1:10.46 (35.94)                                        
  2 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:14.85    1:13.87 qZQ    
                  36.39     1:13.87 (37.48)                                        
  3 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:20.09    1:17.18 qZQ    
                  38.04     1:17.18 (39.14)                                        
  4 Allen, Liam F             10 Marlins-MR           1:18.69    1:17.79 qZQ    
                  38.11     1:17.79 (39.68)                                        
  5 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT               1:25.89    1:19.93 qJO    
                  39.09     1:19.93 (40.84)                                        
  6 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              1:22.42    1:20.21 qJO    
                  38.63     1:20.21 (41.58)                                        
  7 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR    1:21.59    1:21.63 qJO    
                  32.29     1:21.63 (49.34)                                        
  8 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    1:30.77    1:23.43 qSILV  
                  40.11     1:23.43 (43.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR    1:25.15    1:24.01 SILV   
                  42.26     1:24.01 (41.75)                                        
 10 Clark, Charlie J          10 CPAC-CT              1:32.90    1:24.62 SILV   
                  40.82     1:24.62 (43.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR              1:28.05    1:24.86 SILV   
                  41.04     1:24.86 (43.82)                                        
 12 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT              1:26.89    1:26.96 SILV   
                  41.71     1:26.96 (45.25)                                        
 13 Ong, JoJo                 10 Agua Swim Team-MR    1:41.45    1:28.82 SILV   
                  43.15     1:28.82 (45.67)                                        
 14 Revis, Malone J           10 CAT-CT               1:32.68    1:29.28 SILV   
                  42.47     1:29.28 (46.81)                                        
 15 Del Rosario, Eric          9 PATS-MR              1:30.21    1:29.68 SILV   
                  43.01     1:29.68 (46.67)                                        
 16 Mullen, Sean M            10 CPAC-CT              1:22.01    1:30.76 SILV   
                  44.09     1:30.76 (46.67)                                        
 17 Porokhina, Alexander      10 PATS-MR                   NT    1:32.12 SILV   
                  43.70     1:32.12 (48.42)                                        
 18 Velazquez, Henry A        10 ZEUS-CT              1:42.99    1:32.99 SILV   
 19 Clemente, Jimmy j         10 CAT-CT               1:35.36    1:33.30 SILV   
                  44.62     1:33.30 (48.68)                                        
 20 Berina, Alexander          9 Marlins-MR           1:54.89    1:33.95 SILV   
                  43.86     1:33.95 (50.09)                                        
 21 Brown, Ian W              10 CPAC-CT              1:39.39    1:34.00 SILV   
 22 Fedorov, Daniel D          9 Empire-MR            1:39.51    1:35.06 SILV   
                  45.72     1:35.06 (49.34)                                        
 23 Vales, Tanner C           10 Empire-MR            1:47.26    1:35.18 SILV   
                  46.34     1:35.18 (48.84)                                        
 24 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR         1:46.32    1:38.04        
                  48.39     1:38.04 (49.65)                                        
 25 Newmeyer, Jared            9 SSL-MR               1:41.02    1:38.50        
                  47.71     1:38.50 (50.79)                                        
 26 Pakola, Liam R            10 Empire-MR            1:38.59    1:39.51        
 27 Vincent, Connor J          9 Empire-MR            1:45.42    1:42.16        
                  48.75     1:42.16 (53.41)                                        
 28 Kolka, Lucas J            10 SSL-MR               1:50.77    1:42.28        
 29 Vonfeldt, Nicholas J      10 CAT-CT               1:47.72    1:43.93        
                  50.23     1:43.93 (53.70)                                        
 30 Lovas, Jackson Z           9 ZEUS-CT              2:00.00    1:48.28        
                  50.69     1:48.28 (57.59)                                        
 31 Vitenson, Benjamin A      10 ZEUS-CT              2:08.99    1:49.19        
                  52.56     1:49.19 (56.63)                                        
 32 Villafuerte, Aiken N       9 PATS-MR              1:41.37    1:51.16        
                  52.65     1:51.16 (58.51)                                        
 33 Lancia, John K            10 SSL-MR               1:51.70    2:19.33        
                1:05.35   2:19.33 (1:13.98)                                        
 -- Vuksanaj, Mirash          10 Empire-MR            1:55.64         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  51.57          DQ (54.68)                                        
 -- Khosla, Veer A             9 Empire-MR            1:51.67         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  50.47          DQ (54.29)                                        
 -- Graber, Ethan J           10 Empire-MR            1:49.34         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  49.69          DQ (54.69)                                        
 -- Dennis, Sean              10 SSL-MR               1:54.06         DQ        
      Did not finish on back
                  49.13          DQ (53.88)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT                39.32      38.82 ZQ     
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      39.69      39.00 ZQ     
  3 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      40.34      39.80 ZQ     
  4 Mullings, Kevon R         10 Sailfish-MR            42.16      41.19 ZQ     
  5 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT                 41.72      42.16 JO     
  6 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      41.46      42.20 JO     
  7 Peters, Alexander         10 CPAC-CT                42.64      42.24 JO     
  8 Jackson, Flash C           9 PATS-MR                44.22      43.29 JO     
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT                40.96      39.32 qZQ    
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      39.11      39.69 qZQ    
  3 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      38.32      40.34 qZQ    
  4 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      41.91      41.46 qZQ    
  5 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT                 45.50      41.72 qZQ    
  6 Mullings, Kevon R         10 Sailfish-MR            43.46      42.16 qJO    
  7 Peters, Alexander         10 CPAC-CT                43.38      42.64 qJO    
  8 Kim, Hunter               10 Marlins-MR             42.90      42.96 qJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jackson, Flash C           9 PATS-MR                46.82      44.22 SILV   
 10 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR      41.94      45.14 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Allen, Liam F             10 Marlins-MR             51.22      45.80 SILV   
 12 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT                49.79      46.28 SILV   
 13 Anziano, Adam g            9 CAT-CT                 49.68      46.32 SILV   
 14 Sobocinski, Lukas J       10 Agua Swim Team-MR      46.97      46.51 SILV   
 15 Brody, Hunter T           10 PATS-MR                48.15      47.99 SILV   
 16 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      47.22      48.03 SILV   
 17 Sullivan, Kevin D         10 SSL-MR                 50.05      48.05 SILV   
 18 Brown, Ian W              10 CPAC-CT                48.23      48.84        
 19 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR      48.96      49.59        
 20 Fontanella, Thomas G       9 Sailfish-MR            52.81      50.18        
 21 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR              1:05.07      50.41        
 22 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR                51.61      51.71        
 23 Ruttledge, Sean E          9 CAT-CT                 54.36      52.14        
 24 Vales, Tanner C           10 Empire-MR              53.85      52.20        
 25 Harris, Hailu M            9 Agua Swim Team-MR      53.42      53.00        
 26 Yurcisin, Daniel F        10 SSL-MR               1:01.61      53.25        
 27 Kivlehan, Patrick J       10 Marlins-MR             56.54      53.84        
 28 Tollinchi, Michael-Antho   9 Sailfish-MR            55.41      54.40        
 29 Velazquez, Henry A        10 ZEUS-CT              1:05.00      54.47        
 30 Pysk, Alex                10 ZEUS-CT              1:08.49      55.30        
 31 Bingham, Noah F           10 PATS-MR              1:32.19      55.89        
 32 Vuksanaj, Mirash          10 Empire-MR              57.05      56.25        
 33 Clemente, Jimmy j         10 CAT-CT               1:01.61      57.45        
 34 Tsang, Philip M            9 SSL-MR               1:10.81    1:00.59        
 35 Panoff, Samuel E          10 SSL-MR               1:08.82    1:02.24        
 36 Myers, Charlie R          10 SSL-MR               1:07.94    1:05.27        
 37 Lovas, Jackson Z           9 ZEUS-CT              1:05.00    1:10.19        
 -- Porokhina, Alexander      10 PATS-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:22.42    1:22.93 ZQ     
                  39.31     1:22.93 (43.62)                                        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:24.77    1:23.37 ZQ     
                  40.32     1:23.37 (43.05)                                        
  3 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT              1:25.01    1:24.15 ZQ     
                  40.87     1:24.15 (43.28)                                        
  4 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:31.46    1:32.06 ZQ     
                  44.36     1:32.06 (47.70)                                        
  5 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              1:32.79    1:35.74 SILV   
                  45.33     1:35.74 (50.41)                                        
  6 Porokhina, Alexander      10 PATS-MR              1:39.49    1:36.37 SILV   
                  46.57     1:36.37 (49.80)                                        
  7 Jackson, Flash C           9 PATS-MR              1:39.15    1:37.40 SILV   
                  46.01     1:37.40 (51.39)                                        
  8 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               1:36.49    1:37.44 SILV   
                  46.06     1:37.44 (51.38)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:22.03    1:22.42 qZQ    
                  39.08     1:22.42 (43.34)                                        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:25.20    1:24.77 qZQ    
                  40.21     1:24.77 (44.56)                                        
  3 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT              1:27.06    1:25.01 qZQ    
                  40.19     1:25.01 (44.82)                                        
  4 Kim, Hunter               10 Marlins-MR           1:36.56    1:30.11 qZQ    
                  42.99     1:30.11 (47.12)                                        
  5 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:31.32    1:30.60 qZQ    
                  42.74     1:30.60 (47.86)                                        
  6 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:28.54    1:31.46 qZQ    
                  44.69     1:31.46 (46.77)                                        
  7 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              1:39.11    1:32.79 qZQ    
                  44.60     1:32.79 (48.19)                                        
  8 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR    1:32.78    1:36.25 qSILV  
                  45.86     1:36.25 (50.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               1:41.38    1:36.49 SILV   
                  44.99     1:36.49 (51.50)                                        
 10 Jackson, Flash C           9 PATS-MR              1:38.26    1:39.15 SILV   
                  47.77     1:39.15 (51.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Porokhina, Alexander      10 PATS-MR                   NT    1:39.49 SILV   
                  47.00     1:39.49 (52.49)                                        
 12 Sobocinski, Lukas J       10 Agua Swim Team-MR    1:40.93    1:39.54 SILV   
                  48.55     1:39.54 (50.99)                                        
 13 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT              1:41.12    1:39.61 SILV   
                  47.41     1:39.61 (52.20)                                        
 14 Brody, Hunter T           10 PATS-MR              1:49.29    1:42.63 SILV   
                  48.66     1:42.63 (53.97)                                        
 15 Anziano, Adam g            9 CAT-CT               1:48.38    1:43.91 SILV   
                  49.01     1:43.91 (54.90)                                        
 16 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR    1:44.25    1:44.83 SILV   
                  49.63     1:44.83 (55.20)                                        
 17 Bischof, Robert F          9 Sailfish-MR          1:43.55    1:45.03 SILV   
                  50.93     1:45.03 (54.10)                                        
 18 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR              1:49.85    1:45.44 SILV   
                  50.48     1:45.44 (54.96)                                        
 19 Dennis, Sean              10 SSL-MR               1:57.71    1:47.32 SILV   
                  52.06     1:47.32 (55.26)                                        
 20 Brown, Ian W              10 CPAC-CT                   NT    1:47.44 SILV   
                  51.53     1:47.44 (55.91)                                        
 20 Sullivan, Kevin D         10 SSL-MR               1:57.73    1:47.44 SILV   
                  50.82     1:47.44 (56.62)                                        
 22 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR    1:43.24    1:47.91 SILV   
                  51.62     1:47.91 (56.29)                                        
 23 Graber, Ethan J           10 Empire-MR            1:52.94    1:48.07 SILV   
                  50.37     1:48.07 (57.70)                                        
 24 Hagan, Michael J           9 PATS-MR              1:48.10    1:48.51        
                  51.41     1:48.51 (57.10)                                        
 25 McGregor, Matt J          10 PATS-MR              1:48.85    1:48.59        
                  51.78     1:48.59 (56.81)                                        
 26 Brown, Cormac S           10 CPAC-CT              1:49.57    1:48.96        
                  52.88     1:48.96 (56.08)                                        
 27 Newmeyer, Jared            9 SSL-MR               1:57.09    1:53.83        
                  53.17   1:53.83 (1:00.66)                                        
 28 Fedorov, Daniel D          9 Empire-MR            2:06.62    1:55.44        
                  55.48     1:55.44 (59.96)                                        
 29 Kivlehan, Patrick J       10 Marlins-MR           2:07.77    1:58.09        
                  57.57   1:58.09 (1:00.52)                                        
 30 Vuksanaj, Mirash          10 Empire-MR            2:04.43    1:58.11        
                  57.66   1:58.11 (1:00.45)                                        
 31 Kolka, Lucas J            10 SSL-MR               2:14.96    1:59.04        
                  56.83   1:59.04 (1:02.21)                                        
 32 Schaarschuch, Luke E      10 SSL-MR               2:05.29    1:59.92        
                  59.54   1:59.92 (1:00.38)                                        
 33 Thai-Bui, Brandon          9 Empire-MR            2:10.00    2:01.70        
                  57.65   2:01.70 (1:04.05)                                        
 33 Pysk, Alex                10 ZEUS-CT              2:10.36    2:01.70        
                  58.34   2:01.70 (1:03.36)                                        
 35 Tsang, Philip M            9 SSL-MR               2:18.81    2:07.78        
                1:01.82   2:07.78 (1:05.96)                                        
 36 Myers, Charlie R          10 SSL-MR               2:30.71    2:27.50        
                1:06.70   2:27.50 (1:20.80)                                        
 37 Lovas, Jackson Z           9 ZEUS-CT              2:10.00    2:31.66        
                1:11.29   2:31.66 (1:20.37)                                        
 -- Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR         1:35.90         DQ        
      False start
                  46.75          DQ (49.13)                                        
 -- Vitenson, Benjamin A      10 ZEUS-CT              2:30.99         DQ        
      Alternating Kick
                1:12.23        DQ (1:18.23)                                        
 -- Tuohy, Aidan D            10 SSL-MR               2:20.81         DQ        
      Scissors kick
                1:09.67                                                            
 -- Khosla, Veer A             9 Empire-MR            2:13.98         DQ        
      Scissors kick
                  57.42        DQ (1:05.08)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      32.77      31.99 ZQ     
  2 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR      33.13      32.56 ZQ     
  3 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      33.27      33.91 ZQ     
  4 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT                34.60      34.25 ZQ     
  5 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR           34.00      34.28 ZQ     
  6 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT                35.42      34.88 ZQ     
  7 West, Gavin C              9 CPAC-CT                35.05      35.57 JO     
 -- Montesi, William P        10 CPAC-CT                31.54         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT                31.11      31.54 qZQ    
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      31.19      32.77 qZQ    
  3 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR      31.06      33.13 qZQ    
  4 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      33.81      33.27 qZQ    
  5 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR           35.99      34.00 qZQ    
  6 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT                35.58      34.60 qZQ    
  7 West, Gavin C              9 CPAC-CT                37.47      35.05 qJO    
  8 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT                36.11      35.42 qJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kim, Hunter               10 Marlins-MR             35.50      36.07 SILV   
 10 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR      35.86      36.54 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      37.85      36.58 SILV   
 12 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      36.69      36.97 SILV   
 13 Moore, Jamison P           9 CPAC-CT                44.87      37.49 SILV   
 14 Clark, Charlie J          10 CPAC-CT                37.08      38.22 SILV   
 15 Sobocinski, Lukas J       10 Agua Swim Team-MR      41.43      39.15 SILV   
 16 Revis, Malone J           10 CAT-CT                 38.26      39.19 SILV   
 17 McGregor, Matt J          10 PATS-MR                38.82      39.40 SILV   
 18 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR      35.48      39.55 SILV   
 19 Huang, Matthew K          10 PATS-MR                38.96      40.19 SILV   
 20 Jackson, Flash C           9 PATS-MR                40.85      41.04 SILV   
 21 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR      43.91      42.09 SILV   
 22 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT                42.12      42.71 SILV   
 23 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT                 40.56      42.90 SILV   
 24 Pysk, Alex                10 ZEUS-CT                55.79      42.92 SILV   
 25 Commaroto, Robert A       10 CPAC-CT                42.25      43.03 SILV   
 26 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT                46.60      43.10 SILV   
 27 Mullen, Sean M            10 CPAC-CT                42.60      43.34 SILV   
 28 Fedorov, Daniel D          9 Empire-MR              44.60      44.93        
 29 Mullings, Kevon R         10 Sailfish-MR            41.45      45.40        
 30 Ong, JoJo                 10 Agua Swim Team-MR      47.90      47.02        
 31 Harris, Hailu M            9 Agua Swim Team-MR      43.43      48.03        
 32 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      53.71      50.82        
 33 Kolka, Lucas J            10 SSL-MR                 58.71      52.76        
 34 Newmeyer, Jared            9 SSL-MR                 55.60      53.88        
 35 Brown, Ian W              10 CPAC-CT                51.47      57.00        
 36 Vonfeldt, Nicholas J      10 CAT-CT               1:00.25      58.62        
 37 Sullivan, Kevin D         10 SSL-MR               1:03.78      59.76        
 38 Bingham, Noah F           10 PATS-MR              1:29.30    1:00.86        
 -- Panoff, Samuel E          10 SSL-MR               1:16.83         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Thai-Bui, Brandon          9 Empire-MR              55.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Khosla, Veer A             9 Empire-MR            1:06.77         DQ        
      Alternating Kick
 -- Villafuerte, Aiken N       9 PATS-MR              1:01.14         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:08.90    1:07.97 ZQ     
                  31.98     1:07.97 (35.99)                                        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:11.49    1:09.54 ZQ     
                  32.40     1:09.54 (37.14)                                        
  3 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:12.29    1:12.20 ZQ     
                  34.61     1:12.20 (37.59)                                        
  4 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:17.16    1:16.28 ZQ     
                  35.23     1:16.28 (41.05)                                        
  5 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:18.91    1:20.61 ZQ     
                  37.40     1:20.61 (43.21)                                        
  6 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:22.83    1:22.25 JO     
                  38.56     1:22.25 (43.69)                                        
  7 West, Gavin C              9 CPAC-CT              1:23.21    1:24.45 JO     
                  38.16     1:24.45 (46.29)                                        
  8 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT              1:21.67    1:24.59 JO     
                  39.16     1:24.59 (45.43)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:08.94    1:08.90 qZQ    
                  32.29     1:08.90 (36.61)                                        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:11.16    1:11.49 qZQ    
                  33.45     1:11.49 (38.04)                                        
  3 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:11.09    1:12.29 qZQ    
                  34.14     1:12.29 (38.15)                                        
  4 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:17.29    1:17.16 qZQ    
                  36.27     1:17.16 (40.89)                                        
  5 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:23.53    1:18.91 qZQ    
                  36.47     1:18.91 (42.44)                                        
  6 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:23.86    1:20.58 qZQ    
                  37.05     1:20.58 (43.53)                                        
  7 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT              1:28.55    1:21.67 qZQ    
                  37.29     1:21.67 (44.38)                                        
  8 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR    1:27.04    1:21.99 qZQ    
                  37.25     1:21.99 (44.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:30.84    1:22.83 JO     
                  37.85     1:22.83 (44.98)                                        
 10 West, Gavin C              9 CPAC-CT              1:36.47    1:23.21 JO     
                  39.67     1:23.21 (43.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Clark, Charlie J          10 CPAC-CT              1:29.90    1:24.25 JO     
                  39.08     1:24.25 (45.17)                                        
 12 Allen, Liam F             10 Marlins-MR           1:28.89    1:27.34 SILV   
                  39.05     1:27.34 (48.29)                                        
 13 Sobocinski, Lukas J       10 Agua Swim Team-MR    1:35.28    1:28.84 SILV   
                  41.75     1:28.84 (47.09)                                        
 14 Del Rosario, Eric          9 PATS-MR              1:33.23    1:30.48 SILV   
                  40.64     1:30.48 (49.84)                                        
 15 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR    1:35.65    1:31.92 SILV   
                  41.43     1:31.92 (50.49)                                        
 16 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    1:43.32    1:32.54 SILV   
                  45.66     1:32.54 (46.88)                                        
 17 Lai, Christopher B         9 HS-MR                1:34.33    1:39.11        
                  44.65     1:39.11 (54.46)                                        
 18 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT              1:39.01    1:41.80        
                  45.53     1:41.80 (56.27)                                        
 19 Jackson, Flash C           9 PATS-MR              1:50.61    1:42.04        
                  44.88     1:42.04 (57.16)                                        
 20 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR    1:44.22    1:44.64        
                  48.21     1:44.64 (56.43)                                        
 21 Dennis, Sean              10 SSL-MR               1:58.81    1:46.73        
                  50.39     1:46.73 (56.34)                                        
 22 Harris, Hailu M            9 Agua Swim Team-MR    1:41.00    1:47.12        
                  49.00     1:47.12 (58.12)                                        
 -- Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT               1:41.35         DQ        
      Arms underwater recovery
                  42.66          DQ (51.14)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:13.17    1:11.55 ZQ     
                  32.78     1:11.55 (38.77)                                        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:13.31    1:12.22 ZQ     
                  34.02     1:12.22 (38.20)                                        
  3 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:16.38    1:17.58 JO     
                  36.90     1:17.58 (40.68)                                        
  4 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR         1:19.81    1:18.04 JO     
                  35.50     1:18.04 (42.54)                                        
  5 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT              1:19.88    1:19.92 JO     
                  40.24     1:19.92 (39.68)                                        
  6 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:18.95    1:20.40 JO     
                  37.75     1:20.40 (42.65)                                        
  7 Allen, Liam F             10 Marlins-MR           1:19.70    1:20.68 JO     
                  37.13     1:20.68 (43.55)                                        
  8 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:20.61    1:23.66 SILV   
                  39.60     1:23.66 (44.06)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:14.03    1:13.17 qZQ    
                  32.82     1:13.17 (40.35)                                        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:16.12    1:13.31 qZQ    
                  34.01     1:13.31 (39.30)                                        
  3 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:19.70    1:16.38 qZQ    
                  35.41     1:16.38 (40.97)                                        
  4 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:20.17    1:18.95 qJO    
                  36.91     1:18.95 (42.04)                                        
  5 Allen, Liam F             10 Marlins-MR           1:28.25    1:19.70 qJO    
                  35.72     1:19.70 (43.98)                                        
  6 Kim, Hunter               10 Marlins-MR           1:24.28    1:19.76 qJO    
                  34.50     1:19.76 (45.26)                                        
  7 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR         1:21.76    1:19.81 qJO    
                  36.53     1:19.81 (43.28)                                        
  8 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT              1:26.49    1:19.88 qJO    
                  38.10     1:19.88 (41.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:22.80    1:20.61 JO     
                  38.81     1:20.61 (41.80)                                        
 10 West, Gavin C              9 CPAC-CT              1:26.01    1:22.34 SILV   
                  36.63     1:22.34 (45.71)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT              1:30.41    1:22.73 SILV   
                  38.12     1:22.73 (44.61)                                        
 12 Peters, Alexander         10 CPAC-CT              1:26.82    1:22.74 SILV   
                  41.13     1:22.74 (41.61)                                        
 13 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               1:30.46    1:23.17 SILV   
                  39.67     1:23.17 (43.50)                                        
 14 Moore, Jamison P           9 CPAC-CT              1:24.99    1:23.78 SILV   
                  39.47     1:23.78 (44.31)                                        
 15 McGregor, Matt J          10 PATS-MR              1:30.19    1:28.81        
                  40.27     1:28.81 (48.54)                                        
 15 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT              1:33.33    1:28.81        
                  42.28     1:28.81 (46.53)                                        
 17 Del Rosario, Eric          9 PATS-MR              1:32.44    1:29.04        
                  41.48     1:29.04 (47.56)                                        
 18 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR              1:33.79    1:29.31        
                  40.46     1:29.31 (48.85)                                        
 19 Jackson, Flash C           9 PATS-MR              1:45.47    1:29.34        
                  43.28     1:29.34 (46.06)                                        
 20 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT              1:39.00    1:29.53        
                  40.23     1:29.53 (49.30)                                        
 21 Commaroto, Robert A       10 CPAC-CT              1:28.57    1:29.88        
                  41.40     1:29.88 (48.48)                                        
 22 Mullen, Sean M            10 CPAC-CT              1:33.14    1:32.86        
                  41.95     1:32.86 (50.91)                                        
 23 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR    1:53.56    1:33.62        
                  45.70     1:33.62 (47.92)                                        
 24 Dennis, Sean              10 SSL-MR               1:41.71    1:38.16        
                  46.43     1:38.16 (51.73)                                        
 25 Fedorov, Daniel D          9 Empire-MR            1:45.87    1:38.97        
                  45.61     1:38.97 (53.36)                                        
 26 Vincent, Connor J          9 Empire-MR            1:37.50    1:42.02        
                  48.30     1:42.02 (53.72)                                        
 27 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR         1:52.36    1:42.03        
                  49.93     1:42.03 (52.10)                                        
 28 Brody, Hunter T           10 PATS-MR              2:01.47    1:42.81        
                  52.30     1:42.81 (50.51)                                        
 29 Sullivan, Kevin D         10 SSL-MR               2:06.55    1:43.69        
                  50.40     1:43.69 (53.29)                                        
 -- Myers, Charlie R          10 SSL-MR               2:12.17         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  51.72        DQ (1:03.05)                                        
 -- Thai-Bui, Brandon          9 Empire-MR            1:51.37         DQ        
      One hand touch - breast
                  47.45          DQ (55.15)                                        
 -- Tuohy, Aidan D            10 SSL-MR               1:53.16         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:05.26        DQ (1:05.14)                                        
 -- Graber, Ethan J           10 Empire-MR            1:37.63         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  45.25          DQ (48.53)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                26.71      26.58 ZQ     
  2 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR      27.16      26.86 ZQ     
  3 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR      27.43      27.93 JO     
  4 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      27.77      27.94 JO     
  5 Domanico, Edward Z        12 CSD-MR                 28.00      28.95 SILV   
  6 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR      28.83      28.97 SILV   
  7 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR              29.16      29.11 SILV   
  8 Walter, Scott J           12 CPAC-CT                28.33      29.16 SILV   
B - Final
  9 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT                29.39      29.09 SILV   
 10 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       29.29      29.29 SILV   
 11 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                29.37      29.36 SILV   
 12 Buckley, Jack C           12 Empire-MR              29.53      29.43 SILV   
 13 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR              29.71      29.78 SILV   
 14 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                29.56      30.22 SILV   
 15 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR              29.64      30.50 SILV   
 16 Crane, Brian A            12 Empire-MR              29.34      30.64 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                28.99      26.71 qZQ    
  2 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR      27.19      27.16 qZQ    
  3 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR      28.34      27.43 qZQ    
  4 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      27.94      27.77 qJO    
  5 Ackerman, Ian R           11 Marlins-MR             27.88      27.80 qJO    
  6 Domanico, Edward Z        12 CSD-MR                 30.07      28.00 qJO    
  7 Walter, Scott J           12 CPAC-CT                28.86      28.33 qSILV  
  8 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      29.26      28.82 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR      29.93      28.83 qSILV  
 10 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR      29.78      29.10 qSILV  
 11 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR              29.03      29.16 qSILV  
 12 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       29.53      29.29 qSILV  
 13 Crane, Brian A            12 Empire-MR              30.04      29.34 qSILV  
 14 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                28.88      29.37 qSILV  
 15 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT                28.74      29.39 qSILV  
 16 Buckley, Jack C           12 Empire-MR              29.49      29.53 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                29.76      29.56 SILV   
 18 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR              29.92      29.64 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR              29.80      29.71 SILV   
 20 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      33.30      29.85 SILV   
 21 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT                30.03      29.88 SILV   
 22 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT                30.65      30.16 SILV   
 23 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR            30.49      30.25 SILV   
 24 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT                33.60      30.31 SILV   
 25 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT                30.57      30.38 SILV   
 26 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR           30.56      30.48 SILV   
 27 O'Gorman, Ciaran M        12 CSD-MR                 33.31      30.50 SILV   
 28 Donlan, Drew d            11 CAT-CT                 30.42      30.51 SILV   
 29 Kumar, Neer               12 Empire-MR              30.58      30.58 SILV   
 30 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR           32.03      30.94 SILV   
 31 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR      33.62      31.10 SILV   
 32 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT                31.62      31.18 SILV   
 33 Keane, Matt V             12 PATS-MR                30.29      31.25 SILV   
 34 Saraf, Akaash             11 Empire-MR              31.36      31.37 SILV   
 35 Yasuda, Kentaro B         11 Sailfish-MR            32.29      31.38 SILV   
 36 Merritt, Dylan C          11 CAT-CT                 33.43      31.54        
 37 Holman, Thomas S          11 PATS-MR                31.33      31.63        
 38 Merritt, Tyler O          11 CAT-CT                 33.20      31.65        
 39 Kim, Taz                  11 Sailfish-MR            32.29      31.71        
 40 Scanlon, Jack T           11 SSL-MR                 32.09      31.84        
 41 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR                32.15      32.00        
 41 Krill, John F             12 CPAC-CT                31.07      32.00        
 43 Nunez, Jonathan T         11 PATS-MR                32.44      32.40        
 44 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT                31.61      32.46        
 45 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR      30.73      32.50        
 46 Deitch, Will M            11 Tri-Hampton Y-MA       34.37      32.81        
 47 Tuck, Scotty S            11 CPAC-CT                34.40      33.41        
 48 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT                 33.32      33.45        
 49 Fedorov, Ivan D           12 Empire-MR              34.21      33.50        
 50 Borowsky, Miles L         11 Tri-Hampton Y-MA       34.87      33.79        
 51 Benfaida, Eric A          12 Sailfish-MR            35.02      34.17        
 52 Bukowski, Adam            11 Sailfish-MR            34.31      34.19        
 53 Huang, Jonathan           11 PATS-MR                34.08      35.10        
 54 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR           35.71      35.22        
 55 Bennett, Brandan R        11 Empire-MR              34.59      35.27        
 56 Pysk, Adam                12 ZEUS-CT                40.00      35.45        
 57 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      35.88      35.71        
 58 Casa, Tristan A           12 ZEUS-CT                40.35      37.69        
 59 Zagon, Zach               12 CSD-MR                 39.08      38.04        
 60 Khosla, Tegh B            11 Empire-MR              44.21      43.68        
 61 Lin, Daniel               11 Sailfish-MR            44.31      46.68        
 62 Holman, Nicholas          11 PATS-MR                47.76      48.60        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                56.77      56.99 ZQ     
                  27.23       56.99 (29.76)                                        
  2 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT                58.95      59.53 ZQ     
                  28.60       59.53 (30.93)                                        
  3 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      59.63      59.61 JO     
                  28.61       59.61 (31.00)                                        
  4 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    1:01.15      59.95 JO     
                  29.22       59.95 (30.73)                                        
  5 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT              1:01.58    1:02.46 SILV   
                  30.26     1:02.46 (32.20)                                        
  6 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:02.80    1:03.07 SILV   
                  30.48     1:03.07 (32.59)                                        
  7 Walter, Scott J           12 CPAC-CT              1:01.60    1:03.21 SILV   
                  30.09     1:03.21 (33.12)                                        
  8 Paccione, Sawyer          12 Sailfish-MR          1:03.04    1:03.60 SILV   
                  30.97     1:03.60 (32.63)                                        
B - Final
  9 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         1:03.24    1:02.72 SILV   
                  29.69     1:02.72 (33.03)                                        
 10 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              1:04.28    1:04.16 SILV   
                  30.94     1:04.16 (33.22)                                        
 11 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR            1:03.35    1:04.32 SILV   
                  30.36     1:04.32 (33.96)                                        
 12 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:03.26    1:04.33 SILV   
                  31.02     1:04.33 (33.31)                                        
 13 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR    1:04.20    1:04.70 SILV   
                  31.58     1:04.70 (33.12)                                        
 14 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            1:04.44    1:05.10 SILV   
                  30.77     1:05.10 (34.33)                                        
 15 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            1:05.07    1:05.29 SILV   
                  31.43     1:05.29 (33.86)                                        
 16 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT              1:05.14    1:06.29 SILV   
                  31.99     1:06.29 (34.30)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT                   NT    1:03.72 SILV   
                  30.07     1:03.72 (33.65)                                        
  2 Callahan, Jack T          12 Empire-MR                 NT    1:05.79 SILV   
                  30.29     1:05.79 (35.50)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT              1:03.20      56.77 qZQ    
                  27.04       56.77 (29.73)                                        
  2 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              1:00.81      58.95 qZQ    
                  28.71       58.95 (30.24)                                        
  3 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:00.16      59.63 qJO    
                  28.26       59.63 (31.37)                                        
  4 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR      58.28    1:01.15 qJO    
                  29.60     1:01.15 (31.55)                                        
  5 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT              1:05.61    1:01.58 qJO    
                  29.43     1:01.58 (32.15)                                        
  6 Walter, Scott J           12 CPAC-CT              1:04.72    1:01.60 qSILV  
                  29.42     1:01.60 (32.18)                                        
  7 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:01.94    1:02.80 qSILV  
                  30.20     1:02.80 (32.60)                                        
  8 Paccione, Sawyer          12 Sailfish-MR          1:05.27    1:03.04 qSILV  
                  29.89     1:03.04 (33.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         1:05.33    1:03.24 qSILV  
                  29.97     1:03.24 (33.27)                                        
 10 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:03.81    1:03.26 qSILV  
                  30.67     1:03.26 (32.59)                                        
 11 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR            1:04.57    1:03.35 qSILV  
                  30.06     1:03.35 (33.29)                                        
 12 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR    1:05.15    1:04.20 qSILV  
                  30.97     1:04.20 (33.23)                                        
 13 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              1:04.26    1:04.28 qSILV  
                  31.05     1:04.28 (33.23)                                        
 14 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            1:04.83    1:04.44 qSILV  
                  30.67     1:04.44 (33.77)                                        
 15 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            1:05.32    1:05.07 qSILV  
                  30.93     1:05.07 (34.14)                                        
 16 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT              1:05.82    1:05.14 qSILV  
                  31.80     1:05.14 (33.34)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT              1:06.86    1:05.29 SILV   
                  30.82     1:05.29 (34.47)                                        
 18 Callahan, Jack T          12 Empire-MR            1:05.84   J1:05.29 SILV   
                  30.43     1:05.29 (34.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA     1:10.33    1:05.74 SILV   
                  30.65     1:05.74 (35.09)                                        
 20 Crane, Brian A            12 Empire-MR            1:07.50    1:05.92 SILV   
                  31.59     1:05.92 (34.33)                                        
 21 Volaski, Phillip J        11 PATS-MR              1:07.21    1:05.93 SILV   
                  32.54     1:05.93 (33.39)                                        
 22 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT              1:05.00    1:05.96 SILV   
                  30.55     1:05.96 (35.41)                                        
 23 Donlan, Drew d            11 CAT-CT               1:06.02    1:06.42 SILV   
                  31.55     1:06.42 (34.87)                                        
 24 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              1:05.09    1:06.44 SILV   
                  31.91     1:06.44 (34.53)                                        
 25 Keane, Matt V             12 PATS-MR              1:06.10    1:06.48 SILV   
                  31.83     1:06.48 (34.65)                                        
 26 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT              1:08.19    1:07.08 SILV   
                  31.62     1:07.08 (35.46)                                        
 27 Krill, John F             12 CPAC-CT              1:09.19    1:07.39 SILV   
                  31.82     1:07.39 (35.57)                                        
 28 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:11.18    1:07.40 SILV   
                  31.88     1:07.40 (35.52)                                        
 29 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:06.57    1:07.44 SILV   
                  31.58     1:07.44 (35.86)                                        
 30 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR         1:07.48    1:07.83 SILV   
                  32.50     1:07.83 (35.33)                                        
 31 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR          1:07.82    1:07.85 SILV   
                  32.53     1:07.85 (35.32)                                        
 32 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT              1:08.62    1:07.97 SILV   
                  33.32     1:07.97 (34.65)                                        
 33 Scanlon, Jack T           11 SSL-MR               1:07.88    1:08.02 SILV   
                  32.24     1:08.02 (35.78)                                        
 34 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR         1:09.34    1:08.23 SILV   
                  32.47     1:08.23 (35.76)                                        
 35 Merritt, Tyler O          11 CAT-CT               1:13.52    1:08.29 SILV   
 36 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT               1:12.24    1:08.92 SILV   
                  33.08     1:08.92 (35.84)                                        
 37 Razick, Adam A            12 Sailfish-MR          1:10.94    1:09.05 SILV   
                  32.25     1:09.05 (36.80)                                        
 38 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:08.22    1:09.13 SILV   
                  33.68     1:09.13 (35.45)                                        
 39 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            1:07.20    1:09.31 SILV   
                  31.68     1:09.31 (37.63)                                        
 40 Holman, Thomas S          11 PATS-MR              1:08.60    1:09.41 SILV   
                  33.36     1:09.41 (36.05)                                        
 41 Merritt, Dylan C          11 CAT-CT               1:13.22    1:09.85        
                  32.74     1:09.85 (37.11)                                        
 42 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR              1:18.51    1:10.55        
                  32.80     1:10.55 (37.75)                                        
 43 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR    1:15.24    1:11.07        
                  33.54     1:11.07 (37.53)                                        
 44 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT              1:10.44    1:11.82        
                  34.07     1:11.82 (37.75)                                        
 45 Nunez, Jonathan T         11 PATS-MR              1:17.06    1:11.85        
                  34.86     1:11.85 (36.99)                                        
 46 Esquivel, Matias          11 CPAC-CT              1:11.99    1:12.37        
                  34.60     1:12.37 (37.77)                                        
 47 Tuck, Scotty S            11 CPAC-CT              1:14.93    1:13.67        
                  34.34     1:13.67 (39.33)                                        
 48 Fedorov, Ivan D           12 Empire-MR            1:12.79    1:15.81        
                  36.22     1:15.81 (39.59)                                        
 49 Huang, Jonathan           11 PATS-MR              1:13.85    1:17.40        
                  36.27     1:17.40 (41.13)                                        
 50 Kingsbury, Nathaniel J    12 PATS-MR              1:18.44    1:17.72        
                  37.22     1:17.72 (40.50)                                        
 51 Villafuerte, Joel A       11 PATS-MR              1:27.31    1:23.00        
                  38.05     1:23.00 (44.95)                                        
 52 Holman, Nicholas          11 PATS-MR              1:49.62    1:50.08        
                  50.93     1:50.08 (59.15)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    2:05.95    2:05.82 ZQ     
                  29.21     1:01.85 (32.64)     1:35.00 (33.15)     2:05.82 (30.82)
  2 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    2:06.62    2:07.04 ZQ     
                  29.58     1:02.11 (32.53)     1:35.39 (33.28)     2:07.04 (31.65)
  3 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT              2:09.31    2:07.30 ZQ     
                  29.63     1:02.06 (32.43)     1:35.24 (33.18)     2:07.30 (32.06)
  4 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              2:11.11    2:10.47 ZQ     
                  29.52     1:03.02 (33.50)     1:37.06 (34.04)     2:10.47 (33.41)
  5 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              2:16.80    2:16.01 SILV   
                  30.85     1:05.44 (34.59)     1:41.68 (36.24)     2:16.01 (34.33)
  6 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              2:16.19    2:18.19 SILV   
                  31.75     1:07.12 (35.37)     1:43.44 (36.32)     2:18.19 (34.75)
  7 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR         2:18.47    2:19.90 SILV   
                  31.13     1:07.94 (36.81)     1:45.72 (37.78)     2:19.90 (34.18)
  8 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         2:18.83    2:21.37 SILV   
                  33.17     1:08.99 (35.82)     1:45.40 (36.41)     2:21.37 (35.97)
B - Final
  9 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              2:19.01    2:17.55 SILV   
                  30.72     1:05.85 (35.13)     1:42.67 (36.82)     2:17.55 (34.88)
 10 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            2:20.27    2:20.21 SILV   
                  31.29     1:07.54 (36.25)     1:44.50 (36.96)     2:20.21 (35.71)
 11 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            2:19.57    2:20.30 SILV   
                  32.17     1:08.13 (35.96)     1:45.34 (37.21)     2:20.30 (34.96)
 12 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR          2:24.49    2:25.75 SILV   
                  32.84     1:10.40 (37.56)     1:49.17 (38.77)     2:25.75 (36.58)
 13 Kumar, Neer               12 Empire-MR            2:24.52    2:28.44 SILV   
                  33.84     1:12.05 (38.21)     1:52.64 (40.59)     2:28.44 (35.80)
 14 Crane, Brian A            12 Empire-MR            2:23.38    2:28.50 SILV   
                  33.48     1:12.58 (39.10)     1:53.23 (40.65)     2:28.50 (35.27)
 15 Holman, Thomas S          11 PATS-MR              2:25.10    2:28.89 SILV   
                  33.51     1:11.68 (38.17)     1:51.23 (39.55)     2:28.89 (37.66)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    2:05.58    2:05.95 qZQ    
                  29.89     1:03.21 (33.32)     1:35.56 (32.35)     2:05.95 (30.39)
  2 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    2:06.87    2:06.62 qZQ    
                  28.75     1:00.64 (31.89)     1:33.52 (32.88)     2:06.62 (33.10)
  3 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT              2:15.99    2:09.31 qZQ    
                  29.09     1:01.42 (32.33)     1:35.62 (34.20)     2:09.31 (33.69)
  4 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              2:12.53    2:11.11 qZQ    
                  29.30     1:03.11 (33.81)     1:37.67 (34.56)     2:11.11 (33.44)
  5 Ackerman, Ian R           11 Marlins-MR           2:23.67    2:14.67 qJO    
                  30.78     1:05.53 (34.75)     1:41.37 (35.84)     2:14.67 (33.30)
  6 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              2:18.24    2:16.19 qSILV  
                  31.49     1:06.38 (34.89)     1:41.83 (35.45)     2:16.19 (34.36)
  7 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              2:15.71    2:16.80 qSILV  
                  31.01     1:05.81 (34.80)     1:41.52 (35.71)     2:16.80 (35.28)
  8 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR         2:24.39    2:18.47 qSILV  
                  32.18     1:08.28 (36.10)     1:44.47 (36.19)     2:18.47 (34.00)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         2:18.90    2:18.83 qSILV  
                  31.36     1:05.91 (34.55)     1:43.63 (37.72)     2:18.83 (35.20)
 10 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              2:20.99    2:19.01 qSILV  
                  31.06     1:07.14 (36.08)     1:43.78 (36.64)     2:19.01 (35.23)
 11 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            2:22.58    2:19.57 qSILV  
                  31.84     1:07.89 (36.05)     1:44.23 (36.34)     2:19.57 (35.34)
 12 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR    2:19.37    2:19.89 qSILV  
                  31.15     1:08.09 (36.94)     1:45.41 (37.32)     2:19.89 (34.48)
 13 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    2:28.06    2:20.06 qSILV  
                  32.36     1:08.22 (35.86)     1:44.90 (36.68)     2:20.06 (35.16)
 14 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            2:22.45    2:20.27 qSILV  
                  31.80     1:07.73 (35.93)     1:45.07 (37.34)     2:20.27 (35.20)
 15 Crane, Brian A            12 Empire-MR            2:31.12    2:23.38 qSILV  
                  32.95     1:10.04 (37.09)     1:48.02 (37.98)     2:23.38 (35.36)
 16 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR          2:29.17    2:24.49 qSILV  
                  32.50     1:09.44 (36.94)     1:48.02 (38.58)     2:24.49 (36.47)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kumar, Neer               12 Empire-MR            2:34.67    2:24.52 SILV   
                  31.82     1:08.42 (36.60)     1:48.40 (39.98)     2:24.52 (36.12)
 18 Holman, Thomas S          11 PATS-MR              2:26.26    2:25.10 SILV   
                  32.94     1:10.46 (37.52)     1:48.98 (38.52)     2:25.10 (36.12)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR            2:25.43    2:25.13 SILV   
                  31.24     1:08.53 (37.29)     1:47.79 (39.26)     2:25.13 (37.34)
 20 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            2:28.78    2:27.78 SILV   
                  32.53     1:09.87 (37.34)     1:49.41 (39.54)     2:27.78 (38.37)
 21 Merritt, Tyler O          11 CAT-CT               2:41.38    2:29.32        
                  33.17     1:11.75 (38.58)     1:51.21 (39.46)     2:29.32 (38.11)
 22 Merritt, Dylan C          11 CAT-CT               2:42.67    2:30.85        
                  33.56     1:13.78 (40.22)     1:54.40 (40.62)     2:30.85 (36.45)
 23 Saraf, Akaash             11 Empire-MR            2:36.79    2:31.36        
                  33.28     1:11.60 (38.32)     1:51.75 (40.15)     2:31.36 (39.61)
 24 Yasuda, Kentaro B         11 Sailfish-MR          2:42.59    2:31.40        
                  33.34     1:12.35 (39.01)     1:52.31 (39.96)     2:31.40 (39.09)
 25 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT               2:35.52    2:31.95        
                  34.98     1:13.78 (38.80)     1:53.46 (39.68)     2:31.95 (38.49)
 26 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR              2:57.08    2:33.63        
                  33.67     1:13.57 (39.90)     1:54.33 (40.76)     2:33.63 (39.30)
 27 Fedorov, Ivan D           12 Empire-MR            2:47.32    2:38.13        
                  35.15     1:15.54 (40.39)     1:54.99 (39.45)     2:38.13 (43.14)
 28 O'Gorman, Ciaran M        12 CSD-MR               2:32.39    2:38.33        
                  35.38     1:15.56 (40.18)     1:57.18 (41.62)     2:38.33 (41.15)
 29 Nunez, Jonathan T         11 PATS-MR              3:20.99    2:39.67        
                  36.73     1:17.37 (40.64)     1:59.22 (41.85)     2:39.67 (40.45)
 30 Benfaida, Eric A          12 Sailfish-MR          2:54.94    2:40.97        
                  36.92     1:18.03 (41.11)   2:40.97 (1:22.94)                    
 31 Huang, Jonathan           11 PATS-MR              3:01.75    2:43.91        
                  37.09     1:19.30 (42.21)     2:02.80 (43.50)     2:43.91 (41.11)
 32 Raiola, A J J             12 HS-MR                2:51.25    2:53.50        
                  37.09     1:22.14 (45.05)     2:08.65 (46.51)     2:53.50 (44.85)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR      29.71      29.74 ZQ     
  2 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT                30.30      30.09 ZQ     
  3 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR      31.64      31.88 ZQ     
  4 Domanico, Edward Z        12 CSD-MR                 31.63      32.11 ZQ     
  5 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                32.20      32.18 ZQ     
  6 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT                32.52      32.64 JO     
  7 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       32.80      33.28 JO     
  8 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                33.09      33.72 SILV   
B - Final
  9 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR                33.66      33.25 JO     
 10 Buckley, Jack C           12 Empire-MR              34.28      34.50 SILV   
 11 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT                35.27      35.11 SILV   
 12 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      35.42      35.19 SILV   
 13 Donlan, Drew d            11 CAT-CT                 34.93      35.21 SILV   
 14 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT                34.63      35.34 SILV   
 15 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR           35.18      35.77 SILV   
 16 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR      35.37      36.41 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR      29.10      29.71 qZQ    
  2 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT                31.04      30.30 qZQ    
  3 Domanico, Edward Z        12 CSD-MR                 33.26      31.63 qZQ    
  4 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR      33.13      31.64 qZQ    
  5 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                32.28      32.20 qZQ    
  6 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT                32.70      32.52 qJO    
  7 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       38.40      32.80 qJO    
  8 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR      33.99      33.02 qJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                33.15      33.09 qJO    
 10 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR                32.64      33.66 qSILV  
 11 Ackerman, Ian R           11 Marlins-MR             33.70      33.94 qSILV  
 12 Buckley, Jack C           12 Empire-MR              34.89      34.28 qSILV  
 13 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      33.38      34.53 qSILV  
 14 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT                36.70      34.63 qSILV  
 15 Donlan, Drew d            11 CAT-CT                 37.19      34.93 qSILV  
 16 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR           35.73      35.18 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT                34.07      35.27 SILV   
 18 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR      35.15      35.37 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      37.05      35.42 SILV   
 20 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                35.48      35.49 SILV   
 21 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      36.49      36.23 SILV   
 22 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR              35.53      36.70 SILV   
 23 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT                45.84      36.89 SILV   
 24 Krill, John F             12 CPAC-CT                38.01      37.32 SILV   
 25 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR           37.28      37.43 SILV   
 26 Kim, Taz                  11 Sailfish-MR            39.81      37.57 SILV   
 27 Thai-Bui, Justin          12 Empire-MR              47.02      37.86 SILV   
 28 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      40.17      38.59 SILV   
 29 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR      39.97      38.67 SILV   
 30 Borowsky, Miles L         11 Tri-Hampton Y-MA       37.94      38.73 SILV   
 31 Keane, James              12 SSL-MR                 41.60      39.00 SILV   
 32 Tuck, Scotty S            11 CPAC-CT                42.41      39.54 SILV   
 33 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT                37.58      39.71 SILV   
 34 Fedorov, Ivan D           12 Empire-MR              41.92      40.05 SILV   
 35 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      39.27      40.23 SILV   
 36 O'Gorman, Ciaran M        12 CSD-MR                 42.20      40.33 SILV   
 37 Benfaida, Eric A          12 Sailfish-MR            44.47      41.24        
 38 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR           41.43      41.96        
 39 Pysk, Adam                12 ZEUS-CT                49.45      42.64        
 40 Casa, Tristan A           12 ZEUS-CT                45.45      42.65        
 41 Bukowski, Adam            11 Sailfish-MR            45.74      44.37        
 42 Johnson, Anthony          11 SSL-MR                 46.59      44.55        
 43 Zagon, Zach               12 CSD-MR                 48.57      46.38        
 44 Cincotta, Alec T          11 ZEUS-CT                49.70      46.46        
 45 Holman, Nicholas          11 PATS-MR                49.04      49.51        
 46 Khosla, Tegh B            11 Empire-MR              53.27      50.75        
 47 Lin, Daniel               11 Sailfish-MR            55.69      58.20        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              1:04.37    1:03.23 ZQ     
                  30.70     1:03.23 (32.53)                                        
  2 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    1:03.78    1:03.28 ZQ     
                  31.55     1:03.28 (31.73)                                        
  3 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT              1:08.20    1:08.89 JO     
                  33.08     1:08.89 (35.81)                                        
  4 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:08.51    1:09.75 JO     
                  34.52     1:09.75 (35.23)                                        
  5 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:09.42    1:09.83 JO     
                  33.66     1:09.83 (36.17)                                        
  6 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              1:10.13    1:09.98 JO     
                  34.29     1:09.98 (35.69)                                        
  7 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    1:10.83    1:11.23 JO     
                  34.99     1:11.23 (36.24)                                        
  8 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:11.51    1:13.58 SILV   
                  35.56     1:13.58 (38.02)                                        
B - Final
  9 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR         1:14.96    1:12.25 SILV   
                  34.75     1:12.25 (37.50)                                        
 10 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR    1:12.54    1:12.63 SILV   
                  36.06     1:12.63 (36.57)                                        
 11 Paccione, Sawyer          12 Sailfish-MR          1:12.94    1:13.20 SILV   
                  35.63     1:13.20 (37.57)                                        
 12 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            1:13.78    1:14.82 SILV   
                  36.28     1:14.82 (38.54)                                        
 13 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT              1:14.22    1:15.59 SILV   
                  36.81     1:15.59 (38.78)                                        
 14 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            1:14.50    1:15.95 SILV   
                  36.14     1:15.95 (39.81)                                        
 15 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:13.86    1:16.38 SILV   
                  36.87     1:16.38 (39.51)                                        
 16 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:14.50    1:16.83 SILV   
                  37.60     1:16.83 (39.23)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    1:05.32    1:03.78 qZQ    
                  31.58     1:03.78 (32.20)                                        
  2 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              1:05.50    1:04.37 qZQ    
                  31.15     1:04.37 (33.22)                                        
  3 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT              1:08.24    1:08.20 qZQ    
                  32.82     1:08.20 (35.38)                                        
  4 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:09.09    1:08.51 qZQ    
                  33.55     1:08.51 (34.96)                                        
  5 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:11.18    1:09.42 qJO    
                  33.39     1:09.42 (36.03)                                        
  6 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              1:08.98    1:10.13 qJO    
                  34.32     1:10.13 (35.81)                                        
  7 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    1:14.51    1:10.83 qJO    
                  35.21     1:10.83 (35.62)                                        
  8 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:12.76    1:11.51 qJO    
                  34.99     1:11.51 (36.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR    1:14.45    1:12.54 qSILV  
                  35.60     1:12.54 (36.94)                                        
 10 Ackerman, Ian R           11 Marlins-MR           1:14.31    1:12.85 qSILV  
                  34.87     1:12.85 (37.98)                                        
 11 Paccione, Sawyer          12 Sailfish-MR          1:19.74    1:12.94 qSILV  
                  35.32     1:12.94 (37.62)                                        
 12 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            1:14.61    1:13.78 qSILV  
                  35.47     1:13.78 (38.31)                                        
 13 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:19.38    1:13.86 qSILV  
                  35.98     1:13.86 (37.88)                                        
 14 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT              1:15.98    1:14.22 qSILV  
                  36.22     1:14.22 (38.00)                                        
 15 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            1:18.36    1:14.50 qSILV  
                  36.17     1:14.50 (38.33)                                        
 15 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:18.20    1:14.50 qSILV  
                  36.28     1:14.50 (38.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT              1:14.58    1:14.52 SILV   
                  36.62     1:14.52 (37.90)                                        
 18 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR         1:17.42    1:14.96 SILV   
                  35.98     1:14.96 (38.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Crane, Brian A            12 Empire-MR            1:19.12    1:15.14 SILV   
                  37.21     1:15.14 (37.93)                                        
 20 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:17.29    1:15.43 SILV   
                  36.81     1:15.43 (38.62)                                        
 21 Keane, Matt V             12 PATS-MR              1:15.99    1:15.84 SILV   
                  36.97     1:15.84 (38.87)                                        
 22 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            1:17.21    1:16.36 SILV   
                  36.27     1:16.36 (40.09)                                        
 23 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              1:18.87    1:16.52 SILV   
                  37.20     1:16.52 (39.32)                                        
 24 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR            1:18.41    1:16.64 SILV   
                  37.41     1:16.64 (39.23)                                        
 25 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR    1:17.42    1:17.03 SILV   
                  37.41     1:17.03 (39.62)                                        
 26 Callahan, Jack T          12 Empire-MR            1:19.99    1:19.14 SILV   
                  37.00     1:19.14 (42.14)                                        
 27 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT              1:22.94    1:19.15 SILV   
                  38.00     1:19.15 (41.15)                                        
 28 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT              1:20.79    1:19.72 SILV   
                  38.94     1:19.72 (40.78)                                        
 29 Krill, John F             12 CPAC-CT              1:18.78    1:20.55 SILV   
                  38.87     1:20.55 (41.68)                                        
 30 Borowsky, Miles L         11 Tri-Hampton Y-MA     1:23.94    1:22.00 SILV   
                  38.60     1:22.00 (43.40)                                        
 31 Tuck, Scotty S            11 CPAC-CT              1:30.84    1:22.37 SILV   
                  40.11     1:22.37 (42.26)                                        
 32 Dain, Matt S              12 SSL-MR               1:30.47    1:22.86 SILV   
                  39.08     1:22.86 (43.78)                                        
 33 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT              1:20.72    1:23.34 SILV   
                  40.36     1:23.34 (42.98)                                        
 34 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR    1:27.65    1:24.78        
                  41.34     1:24.78 (43.44)                                        
 35 Huang, Jonathan           11 PATS-MR              1:19.87    1:25.62        
                  42.03     1:25.62 (43.59)                                        
 36 Merritt, Dylan C          11 CAT-CT               1:33.98    1:26.00        
                  41.76     1:26.00 (44.24)                                        
 37 Kingsbury, Nathaniel J    12 PATS-MR              1:27.58    1:26.34        
                  42.77     1:26.34 (43.57)                                        
 38 Benfaida, Eric A          12 Sailfish-MR          1:35.02    1:27.65        
 39 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR         1:29.97    1:27.88        
                  44.29     1:27.88 (43.59)                                        
 40 Pysk, Adam                12 ZEUS-CT              1:48.00    1:32.86        
                  44.83     1:32.86 (48.03)                                        
 41 Casa, Tristan A           12 ZEUS-CT              1:36.12    1:32.91        
 42 Bukowski, Adam            11 Sailfish-MR          1:35.32    1:35.05        
                  47.03     1:35.05 (48.02)                                        
 43 Bennett, Brandan R        11 Empire-MR            1:36.76    1:38.34        
                  46.84     1:38.34 (51.50)                                        
 44 Cincotta, Alec T          11 ZEUS-CT              1:47.19    1:39.78        
                  47.83     1:39.78 (51.95)                                        
 45 Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR    1:48.79    1:40.24        
 46 Villafuerte, Joel A       11 PATS-MR              1:39.73    1:44.13        
                  49.61     1:44.13 (54.52)                                        
 47 Khosla, Tegh B            11 Empire-MR            1:51.53    1:45.16        
                  50.59     1:45.16 (54.57)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walter, Scott J           12 CPAC-CT                33.86      33.37 ZQ     
  2 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT                34.54      33.54 ZQ     
  3 Keane, Matt V             12 PATS-MR                36.84      36.02 ZQ     
  4 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR      34.18      36.68 ZQ     
  5 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT                38.04      37.99 SILV   
  6 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      36.62      38.17 SILV   
  7 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                38.20      38.26 SILV   
  8 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      37.74      38.47 SILV   
B - Final
  9 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR      38.39      37.67 SILV   
 10 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR           38.25      38.81 SILV   
 11 Esquivel, Matias          11 CPAC-CT                38.26      39.62 SILV   
 12 Volaski, Phillip J        11 PATS-MR                40.02      39.81 SILV   
 13 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT                 40.03      40.22 SILV   
 14 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      39.98      40.26 SILV   
 15 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT                40.33      40.63 SILV   
 16 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR                40.15      40.79 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walter, Scott J           12 CPAC-CT                34.62      33.86 qZQ    
  2 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR      36.55      34.18 qZQ    
  3 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT                38.01      34.54 qZQ    
  4 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      39.37      36.62 qZQ    
  5 Keane, Matt V             12 PATS-MR                36.50      36.84 qZQ    
  6 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      37.75      37.74 qSILV  
  7 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT                39.14      38.04 qSILV  
  8 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                39.43      38.20 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR           38.87      38.25 qSILV  
 10 Esquivel, Matias          11 CPAC-CT                40.74      38.26 qSILV  
 11 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR      38.94      38.39 qSILV  
 12 Ackerman, Ian R           11 Marlins-MR             42.26      38.40 qSILV  
 13 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      42.10      39.98 qSILV  
 14 Volaski, Phillip J        11 PATS-MR                41.32      40.02 qSILV  
 15 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT                 42.17      40.03 qSILV  
 16 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR                41.45      40.15 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT                40.38      40.33 SILV   
 18 Benfaida, Eric A          12 Sailfish-MR            45.39      41.81 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       44.46      41.94 SILV   
 20 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR      42.20      42.74 SILV   
 21 Fontanella, Peter K       11 Sailfish-MR            45.71      43.16        
 22 O'Gorman, Ciaran M        12 CSD-MR                 49.00      43.63        
 23 Holman, Thomas S          11 PATS-MR                45.16      43.67        
 24 Borowsky, Miles L         11 Tri-Hampton Y-MA       43.78      43.68        
 25 Deitch, Will M            11 Tri-Hampton Y-MA       45.89      43.71        
 26 Gagnon, Jonathan E        11 CSD-MR                 43.59      43.74        
 27 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      44.16      44.36        
 28 Nunez, Jonathan T         11 PATS-MR                48.66      47.63        
 29 Bukowski, Adam            11 Sailfish-MR            48.26      47.78        
 30 Lin, Daniel               11 Sailfish-MR            50.37      51.26        
 31 Fedorov, Ivan D           12 Empire-MR              53.55      51.65        
 32 Pysk, Adam                12 ZEUS-CT                53.00      52.05        
 33 Khosla, Tegh B            11 Empire-MR              59.50      57.44        
 -- Karandikar, Amol M        11 ZEUS-CT              1:10.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kingsbury, Nathaniel J    12 PATS-MR                54.73         DQ        
      Scissors kick
 -- Blaze, Clifford F         11 CPAC-CT              1:02.46         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Cincotta, Alec T          11 ZEUS-CT              1:08.25         DQ        
      One hand touch
 -- Holman, Nicholas          11 PATS-MR              1:23.79         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walter, Scott J           12 CPAC-CT              1:16.41    1:14.83 ZQ     
                  35.09     1:14.83 (39.74)                                        
  2 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR    1:18.37    1:15.71 ZQ     
                  35.62     1:15.71 (40.09)                                        
  3 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:16.93    1:17.75 ZQ     
                  36.84     1:17.75 (40.91)                                        
  4 Keane, Matt V             12 PATS-MR              1:19.62    1:20.29 ZQ     
                  37.43     1:20.29 (42.86)                                        
  5 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:23.27    1:23.05 SILV   
                  39.23     1:23.05 (43.82)                                        
  6 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT              1:22.27    1:23.51 SILV   
                  39.40     1:23.51 (44.11)                                        
  7 Domanico, Edward Z        12 CSD-MR               1:23.39    1:24.95 SILV   
                  39.51     1:24.95 (45.44)                                        
  8 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR              1:26.89    1:26.87 SILV   
                  41.13     1:26.87 (45.74)                                        
B - Final
  9 Huang, Jonathan           11 PATS-MR              1:27.57    1:25.73 SILV   
                  40.77     1:25.73 (44.96)                                        
 10 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT              1:26.94    1:26.27 SILV   
                  40.45     1:26.27 (45.82)                                        
 11 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA     1:29.49    1:30.71        
                  42.68     1:30.71 (48.03)                                        
 12 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            1:32.84    1:31.18        
                  42.84     1:31.18 (48.34)                                        
 13 Deitch, Will M            11 Tri-Hampton Y-MA     1:36.09    1:34.41        
                  43.33     1:34.41 (51.08)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walter, Scott J           12 CPAC-CT              1:19.44    1:16.41 qZQ    
                  36.68     1:16.41 (39.73)                                        
  2 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:22.46    1:16.93 qZQ    
                  37.32     1:16.93 (39.61)                                        
  3 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR    1:18.57    1:18.37 qZQ    
                  37.04     1:18.37 (41.33)                                        
  4 Keane, Matt V             12 PATS-MR              1:20.43    1:19.62 qZQ    
                  37.00     1:19.62 (42.62)                                        
  5 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT              1:27.18    1:22.27 qSILV  
                  39.05     1:22.27 (43.22)                                        
  6 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR    1:24.62    1:22.67 qSILV  
                  38.59     1:22.67 (44.08)                                        
  7 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:26.72    1:23.27 qSILV  
                  38.18     1:23.27 (45.09)                                        
  8 Domanico, Edward Z        12 CSD-MR               1:37.47    1:23.39 qSILV  
                  38.86     1:23.39 (44.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    1:23.70    1:23.67 qSILV  
                  39.70     1:23.67 (43.97)                                        
 10 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR              1:29.03    1:26.89 qSILV  
                  42.16     1:26.89 (44.73)                                        
 11 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT              1:28.33    1:26.94 qSILV  
                  40.71     1:26.94 (46.23)                                        
 12 Huang, Jonathan           11 PATS-MR              1:25.26    1:27.57 qSILV  
                  41.43     1:27.57 (46.14)                                        
 13 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    1:28.58    1:28.20 qSILV  
                  42.10     1:28.20 (46.10)                                        
 14 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT               1:31.15    1:28.51 qSILV  
                  42.50     1:28.51 (46.01)                                        
 15 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR    1:34.52    1:28.79 qSILV  
                  41.76     1:28.79 (47.03)                                        
 16 Scanlon, Jack T           11 SSL-MR               1:28.62    1:29.40 qSILV  
                  42.31     1:29.40 (47.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA     1:41.35    1:29.49 SILV   
                  42.47     1:29.49 (47.02)                                        
 18 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:33.21    1:32.65        
                  43.75     1:32.65 (48.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            1:31.83    1:32.84        
                  42.72     1:32.84 (50.12)                                        
 20 Kumar, Neer               12 Empire-MR            1:38.41    1:34.20        
                  44.20     1:34.20 (50.00)                                        
 21 Deitch, Will M            11 Tri-Hampton Y-MA     1:40.98    1:36.09        
                  44.16     1:36.09 (51.93)                                        
 22 Saraf, Akaash             11 Empire-MR            1:40.11    1:36.16        
                  44.05     1:36.16 (52.11)                                        
 23 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         1:38.95    1:37.23        
                  45.74     1:37.23 (51.49)                                        
 24 Borowsky, Miles L         11 Tri-Hampton Y-MA     1:40.60    1:37.62        
                  44.39     1:37.62 (53.23)                                        
 25 Nunez, Jonathan T         11 PATS-MR              1:36.72    1:38.82        
                  48.69     1:38.82 (50.13)                                        
 26 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR    1:34.81    1:38.97        
                  46.17     1:38.97 (52.80)                                        
 27 Johnson, Anthony          11 SSL-MR               1:49.77    1:43.47        
                  48.04     1:43.47 (55.43)                                        
 28 Thai-Bui, Justin          12 Empire-MR            1:45.00    1:43.56        
                  48.92     1:43.56 (54.64)                                        
 29 Zagon, Zach               12 CSD-MR               1:51.78    1:45.03        
                  49.62     1:45.03 (55.41)                                        
 30 Kim, Taz                  11 Sailfish-MR          1:50.42    1:45.48        
                  49.21     1:45.48 (56.27)                                        
 31 Raiola, A J J             12 HS-MR                1:46.63    1:45.86        
                  51.08     1:45.86 (54.78)                                        
 32 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR         2:00.29    1:54.78        
                  55.38     1:54.78 (59.40)                                        
 33 Pysk, Adam                12 ZEUS-CT              1:56.00    1:56.28        
                  53.69   1:56.28 (1:02.59)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      29.68      30.09 ZQ     
  2 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      31.32      30.76 JO     
  3 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR      31.20      31.07 JO     
  4 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      31.31      31.67 SILV   
  5 Paccione, Sawyer          12 Sailfish-MR            31.71      31.92 SILV   
  6 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       32.19      32.19 SILV   
  7 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT                32.53      32.69 SILV   
B - Final
  9 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR            32.91      32.71 SILV   
 10 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR      32.66      32.74 SILV   
 11 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR           33.31      32.77 SILV   
 12 Donlan, Drew d            11 CAT-CT                 32.98      32.97 SILV   
 13 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR           34.00      33.48 SILV   
 14 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT                34.68      34.52 SILV   
 15 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      34.09      34.65 SILV   
 16 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR                35.12      35.02 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      28.95      29.68 qZQ    
  2 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR      34.35      31.20 qJO    
  3 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      30.95      31.31 qJO    
  4 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      32.51      31.32 qJO    
  5 Ackerman, Ian R           11 Marlins-MR             31.45      31.40 qJO    
  6 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR      32.77      31.63 qSILV  
  7 Paccione, Sawyer          12 Sailfish-MR            31.66      31.71 qSILV  
  8 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       34.80      32.19 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT                32.92      32.53 qSILV  
 10 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR      32.73      32.66 qSILV  
 11 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR            34.05      32.91 qSILV  
 12 Donlan, Drew d            11 CAT-CT                 31.94      32.98 qSILV  
 13 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR           38.28      33.31 qSILV  
 14 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR           35.02      34.00 qSILV  
 15 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      32.95      34.09 qSILV  
 16 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      34.41      34.52 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT                34.58      34.68 SILV   
 17 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT                35.89      34.68 SILV   
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 19 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR                35.66      35.12 SILV   
 20 O'Gorman, Ciaran M        12 CSD-MR                 38.26      35.60 SILV   
 21 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                36.37      35.73 SILV   
 22 Krill, John F             12 CPAC-CT                35.70      35.79 SILV   
 23 Callahan, Jack T          12 Empire-MR              37.22      36.40 SILV   
 24 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT                35.07      36.55 SILV   
 25 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR      36.09      37.09 SILV   
 26 Deitch, Will M            11 Tri-Hampton Y-MA       39.65      37.39 SILV   
 27 Merritt, Dylan C          11 CAT-CT                 40.45      37.63 SILV   
 28 Razick, Adam A            12 Sailfish-MR            36.94      38.12 SILV   
 29 Scanlon, Jack T           11 SSL-MR                 36.95      38.14 SILV   
 30 Borowsky, Miles L         11 Tri-Hampton Y-MA       38.09      38.46 SILV   
 31 Esquivel, Matias          11 CPAC-CT                39.65      38.71        
 32 Bennett, Brandan R        11 Empire-MR              41.29      39.61        
 33 Johnson, Anthony          11 SSL-MR                 45.45      39.72        
 34 Merritt, Tyler O          11 CAT-CT                 42.77      39.87        
 35 Tuck, Scotty S            11 CPAC-CT                41.00      40.35        
 36 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      40.29      42.35        
 37 Fontanella, Peter K       11 Sailfish-MR            46.51      45.63        
 38 Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR      48.26      45.98        
 39 Casa, Tristan A           12 ZEUS-CT                47.48      48.23        
 40 Karandikar, Amol M        11 ZEUS-CT              1:26.41    1:12.75        
 -- Villafuerte, Joel A       11 PATS-MR                59.41         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:05.82    1:06.44 ZQ     
                  30.77     1:06.44 (35.67)                                        
  2 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:09.26    1:09.02 ZQ     
                  31.97     1:09.02 (37.05)                                        
  3 Donlan, Drew d            11 CAT-CT               1:14.66    1:12.09 JO     
                  34.98     1:12.09 (37.11)                                        
  4 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT              1:12.52    1:12.69 SILV   
                  34.30     1:12.69 (38.39)                                        
  5 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            1:15.44    1:14.50 SILV   
                  34.05     1:14.50 (40.45)                                        
  6 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR         1:15.06    1:15.01 SILV   
                  34.25     1:15.01 (40.76)                                        
  7 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR          1:14.49    1:16.39 SILV   
                  35.70     1:16.39 (40.69)                                        
  8 Crane, Brian A            12 Empire-MR            1:15.58    1:16.46 SILV   
                  35.66     1:16.46 (40.80)                                        
B - Final
  9 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              1:17.86    1:15.88 SILV   
                  36.16     1:15.88 (39.72)                                        
 10 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         1:16.14    1:16.34 SILV   
                  35.42     1:16.34 (40.92)                                        
 11 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT              1:20.45    1:18.31 SILV   
                  37.07     1:18.31 (41.24)                                        
 12 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT              1:21.10    1:20.21 SILV   
                  38.53     1:20.21 (41.68)                                        
 13 Keane, Matt V             12 PATS-MR              1:21.96    1:22.66 SILV   
                  37.52     1:22.66 (45.14)                                        
 14 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:22.17    1:22.73 SILV   
                  38.74     1:22.73 (43.99)                                        
 15 Krill, John F             12 CPAC-CT              1:21.16    1:22.83 SILV   
                  37.84     1:22.83 (44.99)                                        
 16 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT              1:21.50    1:23.18 SILV   
                  39.49     1:23.18 (43.69)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:04.86    1:05.82 qZQ    
                  30.63     1:05.82 (35.19)                                        
  2 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:14.60    1:09.26 qZQ    
                  32.00     1:09.26 (37.26)                                        
  3 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR    1:10.15    1:09.64 qJO    
                  32.56     1:09.64 (37.08)                                        
  4 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT              1:15.61    1:12.52 qJO    
                  34.26     1:12.52 (38.26)                                        
  5 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR          1:15.10    1:14.49 qSILV  
                  33.92     1:14.49 (40.57)                                        
  6 Donlan, Drew d            11 CAT-CT               1:14.88    1:14.66 qSILV  
                  34.48     1:14.66 (40.18)                                        
  7 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR         1:20.91    1:15.06 qSILV  
                  34.22     1:15.06 (40.84)                                        
  8 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            1:18.96    1:15.44 qSILV  
                  34.60     1:15.44 (40.84)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Crane, Brian A            12 Empire-MR            1:22.18    1:15.58 qSILV  
                  35.63     1:15.58 (39.95)                                        
 10 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         1:22.95    1:16.14 qSILV  
                  34.27     1:16.14 (41.87)                                        
 11 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    1:16.77    1:16.97 qSILV  
                  34.22     1:16.97 (42.75)                                        
 12 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              1:16.91    1:17.86 qSILV  
                  37.02     1:17.86 (40.84)                                        
 13 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT              1:21.66    1:20.45 qSILV  
                  38.36     1:20.45 (42.09)                                        
 14 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT              1:23.83    1:21.10 qSILV  
                  38.09     1:21.10 (43.01)                                        
 15 Krill, John F             12 CPAC-CT              1:18.90    1:21.16 qSILV  
                  36.52     1:21.16 (44.64)                                        
 16 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT              1:26.62    1:21.50 qSILV  
                  36.99     1:21.50 (44.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Keane, Matt V             12 PATS-MR              1:22.33    1:21.96 SILV   
                  36.92     1:21.96 (45.04)                                        
 18 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:19.90    1:22.17 SILV   
                  37.19     1:22.17 (44.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Yasuda, Kentaro B         11 Sailfish-MR          1:27.51    1:22.49 SILV   
                  38.55     1:22.49 (43.94)                                        
 20 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR    1:20.71    1:23.18 SILV   
                  38.98     1:23.18 (44.20)                                        
 21 Merritt, Dylan C          11 CAT-CT               1:29.22    1:23.59 SILV   
                  38.60     1:23.59 (44.99)                                        
 22 Holman, Thomas S          11 PATS-MR              1:31.06    1:23.78 SILV   
                  38.22     1:23.78 (45.56)                                        
 23 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR    1:32.04    1:24.49 SILV   
                  36.69     1:24.49 (47.80)                                        
 24 Scanlon, Jack T           11 SSL-MR               1:23.25    1:26.02 SILV   
                  40.38     1:26.02 (45.64)                                        
 25 Deitch, Will M            11 Tri-Hampton Y-MA     1:30.89    1:28.20        
                  40.23     1:28.20 (47.97)                                        
 26 Thai-Bui, Justin          12 Empire-MR            1:35.00    1:29.91        
                  40.42     1:29.91 (49.49)                                        
 27 Raiola, A J J             12 HS-MR                1:33.76    1:32.57        
                  41.61     1:32.57 (50.96)                                        
 28 Bennett, Brandan R        11 Empire-MR            1:43.96    1:38.31        
                  44.17     1:38.31 (54.14)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  JO
              2:28.59  ZQ
              2:32.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              2:27.81    2:23.12 JO     
                  33.21     1:08.50 (35.29)     1:52.74 (44.24)     2:23.12 (30.38)
  2 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT              2:23.86    2:23.13 JO     
                  29.94     1:07.07 (37.13)     1:49.30 (42.23)     2:23.13 (33.83)
  3 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    2:22.67    2:25.14 JO     
                  32.98     1:08.55 (35.57)     1:54.37 (45.82)     2:25.14 (30.77)
  4 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    2:25.34    2:27.72 JO     
                  32.38     1:11.82 (39.44)     1:54.62 (42.80)     2:27.72 (33.10)
  5 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              2:34.95    2:36.24        
                  35.31     1:13.63 (38.32)     2:01.36 (47.73)     2:36.24 (34.88)
  6 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    2:35.06    2:38.19        
                  35.14     1:15.57 (40.43)     2:03.00 (47.43)     2:38.19 (35.19)
  7 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR    2:35.55    2:38.33        
                  36.45     1:17.03 (40.58)     2:02.68 (45.65)     2:38.33 (35.65)
  8 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              2:36.13    2:40.21        
                  36.40     1:17.08 (40.68)     2:04.00 (46.92)     2:40.21 (36.21)
B - Final
  9 Volaski, Phillip J        11 PATS-MR              2:38.49    2:36.28        
                  35.94     1:17.00 (41.06)     2:02.62 (45.62)     2:36.28 (33.66)
 10 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              2:37.02    2:36.41        
                  35.74     1:12.56 (36.82)     2:03.93 (51.37)     2:36.41 (32.48)
 11 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR         2:37.10    2:36.51        
                  34.59     1:16.08 (41.49)     2:01.55 (45.47)     2:36.51 (34.96)
 12 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    2:41.13    2:41.62        
                  34.90     1:17.36 (42.46)     2:02.67 (45.31)     2:41.62 (38.95)
 13 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            2:44.09    2:44.30        
                  34.95     1:16.36 (41.41)     2:07.33 (50.97)     2:44.30 (36.97)
 14 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            2:42.20    2:44.32        
                  37.50     1:20.52 (43.02)     2:09.34 (48.82)     2:44.32 (34.98)
 15 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         2:39.33    2:44.41        
                  34.53     1:15.63 (41.10)     2:08.06 (52.43)     2:44.41 (36.35)
 16 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              2:43.31    2:44.78        
                  36.03     1:17.52 (41.49)     2:08.77 (51.25)     2:44.78 (36.01)
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  JO
              2:28.59  ZQ
              2:32.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    2:27.82    2:22.67 qJO    
                  32.70     1:07.97 (35.27)     1:52.83 (44.86)     2:22.67 (29.84)
  2 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT              2:48.23    2:23.86 qJO    
                  29.44     1:07.90 (38.46)     1:49.54 (41.64)     2:23.86 (34.32)
  3 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    2:28.03    2:25.34 qJO    
                  31.42     1:09.86 (38.44)     1:51.99 (42.13)     2:25.34 (33.35)
  4 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              2:27.95    2:27.81 qJO    
                  33.63     1:07.70 (34.07)     1:52.46 (44.76)     2:27.81 (35.35)
  5 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              2:34.40    2:34.95 q      
                  35.26     1:13.60 (38.34)     2:01.38 (47.78)     2:34.95 (33.57)
  6 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    2:53.17    2:35.06 q      
                  34.00     1:13.82 (39.82)     2:00.99 (47.17)     2:35.06 (34.07)
  7 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR    2:39.36    2:35.55 q      
                  35.64     1:16.06 (40.42)     2:00.68 (44.62)     2:35.55 (34.87)
  8 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              2:41.82    2:36.13 q      
                  35.11     1:16.50 (41.39)     2:01.36 (44.86)     2:36.13 (34.77)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              2:37.77    2:37.02 q      
                  35.13     1:12.76 (37.63)     2:04.05 (51.29)     2:37.02 (32.97)
 10 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR         2:40.89    2:37.10 q      
                  34.18     1:15.51 (41.33)     2:00.95 (45.44)     2:37.10 (36.15)
 11 Volaski, Phillip J        11 PATS-MR              2:48.36    2:38.49 q      
                  35.97     1:17.50 (41.53)     2:02.78 (45.28)     2:38.49 (35.71)
 12 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         2:43.45    2:39.33 q      
                  32.99     1:11.82 (38.83)     2:03.98 (52.16)     2:39.33 (35.35)
 13 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    2:43.13    2:41.13 q      
                  34.30     1:15.34 (41.04)     2:01.86 (46.52)     2:41.13 (39.27)
 14 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            2:42.59    2:42.20 q      
                  36.10     1:17.82 (41.72)     2:07.70 (49.88)     2:42.20 (34.50)
 15 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              2:44.02    2:43.31 q      
                  36.60     1:17.90 (41.30)     2:09.54 (51.64)     2:43.31 (33.77)
 16 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            2:48.30    2:44.09 q      
                  35.84                             2:08.74 ( )     2:44.09 (35.35)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR          2:50.76    2:44.88        
                  33.46     1:16.98 (43.52)     2:07.96 (50.98)     2:44.88 (36.92)
 18 Crane, Brian A            12 Empire-MR            2:49.93    2:45.17        
                  36.91     1:19.50 (42.59)     2:11.57 (52.07)     2:45.17 (33.60)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Holman, Thomas S          11 PATS-MR              2:48.28    2:45.82        
                  38.42     1:18.52 (40.10)   2:45.82 (1:27.30)                    
 20 Scanlon, Jack T           11 SSL-MR               2:46.26    2:45.93        
                  38.53     1:20.41 (41.88)     2:09.47 (49.06)     2:45.93 (36.46)
 21 Donlan, Drew d            11 CAT-CT               2:44.15    2:45.97        
                  34.83     1:17.30 (42.47)     2:09.53 (52.23)     2:45.97 (36.44)
 22 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            2:46.60    2:48.58        
                  39.99     1:22.12 (42.13)     2:11.53 (49.41)     2:48.58 (37.05)
 23 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR            2:56.58    2:50.34        
                  37.64     1:21.57 (43.93)     2:12.77 (51.20)     2:50.34 (37.57)
 24 Gagnon, Jonathan E        11 CSD-MR               3:00.00    2:52.50        
                  39.70     1:26.01 (46.31)     2:14.24 (48.23)     2:52.50 (38.26)
 25 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT               2:55.80    2:53.42        
                  41.63     1:26.23 (44.60)     2:15.06 (48.83)     2:53.42 (38.36)
 26 Razick, Adam A            12 Sailfish-MR          3:00.23    2:57.45        
                  40.28     1:25.74 (45.46)     2:16.88 (51.14)     2:57.45 (40.57)
 27 Nunez, Jonathan T         11 PATS-MR              2:56.29    3:01.10        
                  38.42     1:25.28 (46.86)     2:18.95 (53.67)     3:01.10 (42.15)
 28 Dain, Matt S              12 SSL-MR               3:20.71    3:03.53        
                  39.17     1:26.86 (47.69)     2:22.22 (55.36)     3:03.53 (41.31)
 29 Huang, Jonathan           11 PATS-MR              2:55.16    3:04.53        
                  43.22     1:29.15 (45.93)     2:22.57 (53.42)     3:04.53 (41.96)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT EZ Sectionals North
                23.29  METS
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT                 24.70      23.74 JO     
  2 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT                24.21      24.15 SILV   
  3 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR                24.36      24.29 SILV   
  4 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR           24.95      24.83 SILV   
  5 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR            24.74      24.91 SILV   
  5 Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT                24.93      24.91 SILV   
  7 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR           25.42      25.16 SILV   
  8 White, Jahari             14 Sailfish-MR            25.40      25.22        
B - Final
  9 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR           25.79      25.42        
 10 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR      25.50      25.47        
 11 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA       25.64      25.52        
 12 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR           25.85      25.83        
 13 Hutton, RJ                13 PATS-MR                25.83      25.92        
 14 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR                26.12      26.05        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT EZ Sectionals North
                23.29  METS
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT                24.84      24.21 qSILV  
  2 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR                25.37      24.36 qSILV  
  3 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT                 25.38      24.70 qSILV  
  4 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR            25.13      24.74 qSILV  
  5 Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT                25.58      24.93 qSILV  
  6 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR           26.05      24.95 qSILV  
  7 White, Jahari             14 Sailfish-MR            25.49      25.40 q      
  8 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR           26.60      25.42 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR      25.96      25.50 q      
 10 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR      25.64      25.58 q      
 11 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR                25.02      25.60 q      
 12 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA       27.05      25.64 q      
 13 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR           25.70      25.79 q      
 14 Hutton, RJ                13 PATS-MR                25.77      25.83 q      
 15 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR           26.31      25.85 q      
 16 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR                26.70      26.12 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR      26.49      26.21        
 18 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR                26.36      26.27        
-------------------------------------------------------------------------
 19 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR      26.77      26.30        
 20 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR              26.30      26.42        
 21 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR              27.37      26.44        
 22 Galeano Jr., Robby A      13 CSD-MR                 29.34      26.57        
 23 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR           27.00      26.62        
 24 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR           27.83      26.69        
 25 Ma, Edmond                14 PATS-MR                27.16      26.74        
 26 Calcagni, James D         14 Tri-Hampton Y-MA       27.29      26.78        
 27 Erdley, DJ J              14 CSD-MR                 27.32      27.06        
 28 Shutts, Cameron F         13 CPAC-CT                27.18      27.09        
 29 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR      27.03      27.12        
 30 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR           27.43      27.14        
 31 Soares, Ian J             14 PATS-MR                27.13      27.31        
 32 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA       28.61      27.33        
 33 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR           28.93      27.36        
 34 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR           29.31      27.42        
 34 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR      28.11      27.42        
 36 McLoughlin, Bobby J       13 Tri-Hampton Y-MA       28.27      27.46        
 37 Shteynberg, Samuel D      13 HS-MR                  28.06      27.62        
 38 Lee, Justin S             14 PATS-MR                27.86      27.79        
 39 Moss, Eric W              13 Empire-MR              27.98      27.81        
 40 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR              28.04      28.26        
 41 Assad, Thomas A           14 SSL-MR                 28.48      28.46        
 42 Ouldibbat, Hamza          13 Sailfish-MR            28.72      28.62        
 43 Maddalena, Matthew H      14 Marlins-MR             29.40      28.72        
 44 Mills, Shane J            13 Marlins-MR             30.41      29.36        
 45 Hutheesing, Remy N        13 Agua Swim Team-MR      29.39      29.64        
 46 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR           31.39      29.66        
 47 Jackson, JJ T             13 PATS-MR                30.55      29.95        
 48 Williams, Amir N          13 Sailfish-MR            31.28      30.03        
 49 Quinones, Christian T     13 CPAC-CT                30.82      30.42        
 50 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR           33.48      33.33        
 51 Cicalese, Vincent J       13 SSL-MR                 37.14      36.47        
 52 Kudlinski, Michael        13 SSL-MR                 35.69      37.35        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.79  SECT EZ Sectionals North
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT                51.35      51.33 JO     
                  24.78       51.33 (26.55)                                        
  2 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT                53.16      52.98 SILV   
                  25.38       52.98 (27.60)                                        
  3 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT                 54.28      53.84 SILV   
                  26.42       53.84 (27.42)                                        
  4 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR           55.39      54.05 SILV   
                  26.06       54.05 (27.99)                                        
  5 Collier, Cole T           13 Agua Swim Team-MR      55.41      54.96        
                  26.66       54.96 (28.30)                                        
  6 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR           54.93      55.76        
                  27.15       55.76 (28.61)                                        
  7 Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT                55.15      55.77        
                  27.15       55.77 (28.62)                                        
  8 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR                55.20      56.31        
                  27.46       56.31 (28.85)                                        
B - Final
  9 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR                55.65      55.25        
                  26.52       55.25 (28.73)                                        
 10 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR                56.11      56.28        
                  27.25       56.28 (29.03)                                        
 11 Hutton, RJ                13 PATS-MR                56.54      56.88        
                  27.54       56.88 (29.34)                                        
 12 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR      56.24      57.10        
                  27.10       57.10 (30.00)                                        
 13 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR           55.72      57.16        
                  27.02       57.16 (30.14)                                        
 14 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR                56.64      57.18        
                  27.26       57.18 (29.92)                                        
 15 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA       56.43      57.24        
                  27.27       57.24 (29.97)                                        
 16 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                  56.88      57.37        
                  27.66       57.37 (29.71)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.79  SECT EZ Sectionals North
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT                52.35      51.35 qJO    
                  24.65       51.35 (26.70)                                        
  2 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT                54.23      53.16 qSILV  
                  25.76       53.16 (27.40)                                        
  3 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT                 55.72      54.28 qSILV  
                  26.08       54.28 (28.20)                                        
  4 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR           55.35      54.93 q      
                  26.93       54.93 (28.00)                                        
  5 Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT                56.35      55.15 q      
                  26.97       55.15 (28.18)                                        
  6 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR                55.84      55.20 q      
                  26.72       55.20 (28.48)                                        
  7 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR           56.30      55.39 q      
                  27.20       55.39 (28.19)                                        
  8 Collier, Cole T           13 Agua Swim Team-MR      54.54      55.41 q      
                  26.55       55.41 (28.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR                55.86      55.65 q      
                  26.39       55.65 (29.26)                                        
 10 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR           55.51      55.72 q      
                  26.59       55.72 (29.13)                                        
 11 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR                55.88      56.11 q      
                  26.52       56.11 (29.59)                                        
 12 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR      56.61      56.24 q      
                  26.84       56.24 (29.40)                                        
 13 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA       58.30      56.43 q      
                  26.70       56.43 (29.73)                                        
 14 Hutton, RJ                13 PATS-MR                56.75      56.54 q      
                  27.10       56.54 (29.44)                                        
 15 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR                57.05      56.64 q      
                  27.17       56.64 (29.47)                                        
 16 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                  57.85      56.88 q      
                  27.53       56.88 (29.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR      57.51      56.93        
                  27.49       56.93 (29.44)                                        
 18 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR           59.77      57.13        
                  27.23       57.13 (29.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR           57.53      57.20        
                  28.04       57.20 (29.16)                                        
 20 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         1:01.69      57.21        
                  27.13       57.21 (30.08)                                        
 21 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR      58.33      57.22        
                  27.37       57.22 (29.85)                                        
 22 Gaitour, Victor E         14 NYCC-MR                58.52      57.41        
                  27.56       57.41 (29.85)                                        
 23 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR      57.64      57.51        
                  27.94       57.51 (29.57)                                        
 24 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR              59.42      57.52        
                  27.80       57.52 (29.72)                                        
 25 Ma, Edmond                14 PATS-MR                58.92      57.76        
                  27.40       57.76 (30.36)                                        
 26 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     1:00.43      58.24        
                  28.11       58.24 (30.13)                                        
 27 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR           59.72      58.45        
                  28.36       58.45 (30.09)                                        
 28 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR      59.78      58.68        
                  28.27       58.68 (30.41)                                        
 29 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR      59.39      58.71        
                  28.21       58.71 (30.50)                                        
 30 Erdley, DJ J              14 CSD-MR                 58.99      58.87        
                  28.19       58.87 (30.68)                                        
 31 White, Jahari             14 Sailfish-MR            58.78      58.99        
                  27.88       58.99 (31.11)                                        
 32 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR           59.42      59.29        
                  28.72       59.29 (30.57)                                        
 33 Vondrak, Ben S            14 CSD-MR               1:02.10      59.81        
                  28.84       59.81 (30.97)                                        
 34 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         1:02.08      59.98        
                  28.47       59.98 (31.51)                                        
 35 Shutts, Cameron F         13 CPAC-CT              1:00.44    1:00.12        
                  28.66     1:00.12 (31.46)                                        
 36 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR           58.78    1:00.23        
 37 Moss, Eric W              13 Empire-MR            1:00.13    1:00.44        
                  29.25     1:00.44 (31.19)                                        
 38 Soares, Ian J             14 PATS-MR              1:01.25    1:00.58        
                  27.78     1:00.58 (32.80)                                        
 39 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR            1:00.63    1:01.41        
                  28.71     1:01.41 (32.70)                                        
 40 Hutheesing, Remy N        13 Agua Swim Team-MR    1:03.28    1:03.03        
                  30.41     1:03.03 (32.62)                                        
 41 Dowling, Henry T          14 CPAC-CT              1:01.99    1:03.08        
                  30.15     1:03.08 (32.93)                                        
 42 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            1:02.93    1:03.66        
                  30.06     1:03.66 (33.60)                                        
 43 Ouldibbat, Hamza          13 Sailfish-MR          1:04.72    1:03.97        
                  30.74     1:03.97 (33.23)                                        
 44 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    1:02.22    1:04.26        
                  30.59     1:04.26 (33.67)                                        
 45 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR         1:05.96    1:05.47        
                  32.28     1:05.47 (33.19)                                        
 46 Levin, Andrew J           14 PATS-MR              1:09.48    1:06.15        
                  31.25     1:06.15 (34.90)                                        
 47 Jackson, JJ T             13 PATS-MR              1:07.95    1:06.70        
                  31.84     1:06.70 (34.86)                                        
 48 Quinones, Christian T     13 CPAC-CT              1:07.91    1:08.70        
                  31.32     1:08.70 (37.38)                                        
 49 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR         1:10.87    1:11.66        
                  35.09     1:11.66 (36.57)                                        
 50 Williams, Amir N          13 Sailfish-MR          1:09.81    1:12.30        
                  33.77     1:12.30 (38.53)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SECT EZ Sectionals North
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:55.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                1:56.35    1:49.43 METS   
                  16.35       52.79 (36.44)     1:20.94 (28.15)     1:49.43 (28.49)
  2 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              1:56.15    1:52.78 ZQ     
                  25.25       53.66 (28.41)     1:23.24 (29.58)     1:52.78 (29.54)
  3 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               1:57.60    1:54.17 SILV   
                  26.38       55.67 (29.29)     1:25.32 (29.65)     1:54.17 (28.85)
  4 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         2:00.02    1:57.85        
                  27.03       57.11 (30.08)     1:27.92 (30.81)     1:57.85 (29.93)
  5 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              2:00.88    1:59.30        
                  27.35       57.98 (30.63)     1:28.85 (30.87)     1:59.30 (30.45)
  6 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              1:58.31    1:59.38        
                  27.18       57.92 (30.74)     1:29.09 (31.17)     1:59.38 (30.29)
  7 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          1:58.40    1:59.59        
                  27.02       57.44 (30.42)     1:28.37 (30.93)     1:59.59 (31.22)
  8 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              1:59.74    1:59.70        
                  27.99       58.66 (30.67)     1:29.97 (31.31)     1:59.70 (29.73)
B - Final
  9 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:01.08    2:00.99        
                  28.48       58.91 (30.43)     1:30.07 (31.16)     2:00.99 (30.92)
 10 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         2:03.34    2:01.57        
                  27.41       58.39 (30.98)     1:30.54 (32.15)     2:01.57 (31.03)
 11 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                2:03.81    2:02.07        
                  28.01       58.97 (30.96)     1:30.80 (31.83)     2:02.07 (31.27)
 12 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR              2:04.32    2:02.36        
                  27.56       58.06 (30.50)     1:30.23 (32.17)     2:02.36 (32.13)
 13 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         2:05.24    2:02.91        
                  27.99       59.61 (31.62)     1:32.03 (32.42)     2:02.91 (30.88)
 14 Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT              2:02.22    2:03.22        
                  27.61       58.39 (30.78)     1:31.02 (32.63)     2:03.22 (32.20)
 15 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     2:03.68    2:03.25        
                  27.36       59.32 (31.96)     1:32.67 (33.35)     2:03.25 (30.58)
 16 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:04.48    2:04.11        
                  28.10       59.35 (31.25)     1:32.08 (32.73)     2:04.11 (32.03)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SECT EZ Sectionals North
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:55.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              1:55.34    1:56.15 q      
                  26.01       55.08 (29.07)     1:25.43 (30.35)     1:56.15 (30.72)
  2 Montesi, John J           14 CP-UN                1:53.16    1:56.35 q      
                  25.82       55.54 (29.72)     1:26.40 (30.86)     1:56.35 (29.95)
  3 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               2:01.48    1:57.60 q      
  4 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              1:58.89    1:58.31 q      
  5 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          2:02.86    1:58.40 q      
                  26.96       56.98 (30.02)     1:27.45 (30.47)     1:58.40 (30.95)
  6 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              1:59.19    1:59.74 q      
                  28.14       58.96 (30.82)     1:30.66 (31.70)     1:59.74 (29.08)
  7 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         2:05.95    2:00.02 q      
                  28.05       58.86 (30.81)     1:29.36 (30.50)     2:00.02 (30.66)
  8 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              2:00.81    2:00.88 q      
                  26.79       57.17 (30.38)     1:29.14 (31.97)     2:00.88 (31.74)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:03.76    2:01.08 q      
                  28.46       58.45 (29.99)     1:29.73 (31.28)     2:01.08 (31.35)
 10 Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT              2:05.65    2:02.22 q      
 11 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         2:09.86    2:03.34 q      
 12 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     2:08.91    2:03.68 q      
                  27.54       59.25 (31.71)     1:32.14 (32.89)     2:03.68 (31.54)
 13 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                2:04.55    2:03.81 q      
                  28.32       59.36 (31.04)     1:31.47 (32.11)     2:03.81 (32.34)
 14 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR    2:04.70    2:04.21 q      
                  27.53       58.50 (30.97)     1:31.16 (32.66)     2:04.21 (33.05)
 15 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR              2:03.83    2:04.32 q      
 16 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:06.14    2:04.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR    2:04.77    2:04.78        
 18 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR              2:05.08    2:04.94        
                  27.84       58.95 (31.11)     1:32.24 (33.29)     2:04.94 (32.70)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    2:08.20    2:05.19        
 20 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         2:11.13    2:05.24        
                  28.67     1:00.73 (32.06)     1:33.42 (32.69)     2:05.24 (31.82)
 21 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              2:07.09    2:05.35        
                  28.49       59.53 (31.04)     1:32.33 (32.80)     2:05.35 (33.02)
 22 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    2:05.59    2:06.48        
                                1:01.47 ( )     1:34.76 (33.29)     2:06.48 (31.72)
 23 Wolfe, Morgan S           13 Agua Swim Team-MR    2:08.18    2:06.58        
                  30.17     1:02.16 (31.99)     1:34.89 (32.73)     2:06.58 (31.69)
 24 Hutton, RJ                13 PATS-MR              2:11.05    2:06.97        
                  28.89     1:01.27 (32.38)     1:34.72 (33.45)     2:06.97 (32.25)
 25 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR            2:10.05    2:07.06        
                  28.89     1:01.79 (32.90)     1:35.10 (33.31)     2:07.06 (31.96)
 26 Ma, Edmond                14 PATS-MR              2:09.76    2:07.67        
                  28.01     1:00.11 (32.10)     1:33.64 (33.53)     2:07.67 (34.03)
 26 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         2:14.46    2:07.67        
                  29.26     1:02.28 (33.02)     1:35.33 (33.05)     2:07.67 (32.34)
 28 Calcagni, James D         14 Tri-Hampton Y-MA     2:13.50    2:09.04        
                  27.91     1:00.59 (32.68)     1:35.18 (34.59)     2:09.04 (33.86)
 29 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR    2:10.20    2:09.52        
                  29.40     1:02.23 (32.83)     1:36.29 (34.06)     2:09.52 (33.23)
 30 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR         2:12.04    2:09.67        
                  30.14     1:03.20 (33.06)     1:37.17 (33.97)     2:09.67 (32.50)
 31 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         2:12.63    2:09.86        
                  29.77     1:03.01 (33.24)     1:37.11 (34.10)     2:09.86 (32.75)
 32 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     2:15.71    2:10.15        
                  28.99     1:01.73 (32.74)     1:36.20 (34.47)     2:10.15 (33.95)
 33 McLoughlin, Bobby J       13 Tri-Hampton Y-MA     2:21.69    2:10.90        
                  29.61     1:02.91 (33.30)     1:37.15 (34.24)     2:10.90 (33.75)
 34 Moss, Eric W              13 Empire-MR            2:15.45    2:11.57        
                  30.55     1:04.20 (33.65)     1:38.22 (34.02)     2:11.57 (33.35)
 35 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:12.79    2:13.44        
                  30.79     1:04.51 (33.72)     1:39.09 (34.58)     2:13.44 (34.35)
 36 Erdley, DJ J              14 CSD-MR               2:13.05    2:13.48        
                  29.42     1:03.56 (34.14)     1:39.30 (35.74)     2:13.48 (34.18)
 37 Gaitour, Victor E         14 NYCC-MR              2:12.99    2:13.60        
                  30.24     1:03.47 (33.23)   2:15.53 (1:12.06)         2:13.60 ( )
 38 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         2:16.72    2:13.77        
                  30.45     1:04.97 (34.52)     1:40.79 (35.82)     2:13.77 (32.98)
 39 Assad, Thomas A           14 SSL-MR               2:14.44    2:14.03        
                  30.45     1:04.80 (34.35)     1:40.04 (35.24)     2:14.03 (33.99)
 40 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:16.99    2:14.63        
                  31.11     1:05.55 (34.44)     1:41.41 (35.86)     2:14.63 (33.22)
 41 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         2:17.59    2:15.83        
                  31.02     1:05.94 (34.92)     1:42.19 (36.25)     2:15.83 (33.64)
 42 Hutheesing, Remy N        13 Agua Swim Team-MR    2:17.36    2:16.64        
                  32.07     1:06.90 (34.83)     1:41.96 (35.06)     2:16.64 (34.68)
 43 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR            2:17.52    2:17.20        
                  30.48     1:05.01 (34.53)     1:41.45 (36.44)     2:17.20 (35.75)
 44 Riskin, Johny             14 SSL-MR               2:16.66    2:17.93        
                  31.13     1:05.72 (34.59)     1:42.08 (36.36)     2:17.93 (35.85)
 45 Shutts, Cameron F         13 CPAC-CT              2:21.54    2:18.23        
                  31.81     1:07.81 (36.00)     1:43.12 (35.31)     2:18.23 (35.11)
 46 Mills, Shane J            13 Marlins-MR           2:31.67    2:18.81        
                  31.31     1:06.91 (35.60)     1:44.11 (37.20)     2:18.81 (34.70)
 47 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR         2:17.45    2:18.90        
                  33.55     1:09.36 (35.81)     1:45.15 (35.79)     2:18.90 (33.75)
 48 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         2:14.71    2:19.56        
                  32.75     1:08.63 (35.88)     1:44.51 (35.88)     2:19.56 (35.05)
 49 Soares, Ian J             14 PATS-MR              2:37.22    2:21.89        
                  32.35     1:08.34 (35.99)     1:45.95 (37.61)     2:21.89 (35.94)
 50 Ouldibbat, Hamza          13 Sailfish-MR          2:22.44    2:22.29        
                  32.40     1:08.53 (36.13)     1:46.42 (37.89)     2:22.29 (35.87)
 51 Galeano Jr., Robby A      13 CSD-MR               2:32.84    2:22.52        
                  31.43     1:08.60 (37.17)     1:47.57 (38.97)     2:22.52 (34.95)
 52 White, Jahari             14 Sailfish-MR          2:19.27    2:26.79        
                  32.48     1:10.19 (37.71)     1:49.31 (39.12)     2:26.79 (37.48)
 53 Maddalena, Matthew H      14 Marlins-MR           2:32.67    2:28.16        
                  31.12     1:10.67 (39.55)     1:50.01 (39.34)     2:28.16 (38.15)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:48.39  SECT EZ Sectionals North
              4:56.99  METS
              5:09.99  JO
              5:09.99  ZQ
              5:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              5:09.58    5:01.38 JO     
                  26.37       55.83 (29.46)     1:26.38 (30.55)     1:56.60 (30.22)
        2:27.33 (30.73)     2:58.05 (30.72)     3:28.86 (30.81)     4:00.21 (31.35)
        4:31.19 (30.98)     5:01.38 (30.19)                                        
  2 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              5:22.46    5:11.17 SILV   
                  27.76       58.09 (30.33)     1:29.33 (31.24)     2:01.00 (31.67)
        2:32.42 (31.42)     3:04.48 (32.06)     3:37.10 (32.62)     4:09.64 (32.54)
        4:41.10 (31.46)     5:11.17 (30.07)                                        
  3 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         5:20.54    5:12.60 SILV   
                  27.21       57.96 (30.75)     1:29.43 (31.47)     2:00.87 (31.44)
        2:32.58 (31.71)     3:04.40 (31.82)     3:36.80 (32.40)     4:09.33 (32.53)
        4:41.54 (32.21)     5:12.60 (31.06)                                        
  4 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         5:33.00    5:13.59 SILV   
                  27.87       58.62 (30.75)     1:30.49 (31.87)     2:02.33 (31.84)
        2:34.59 (32.26)     3:06.88 (32.29)     3:39.37 (32.49)     4:11.72 (32.35)
        4:43.77 (32.05)     5:13.59 (29.82)                                        
  5 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    5:21.58    5:19.94 SILV   
                  28.64       59.95 (31.31)     1:32.05 (32.10)     2:04.67 (32.62)
        2:37.38 (32.71)     3:09.98 (32.60)     3:42.78 (32.80)     4:15.47 (32.69)
        4:48.05 (32.58)     5:19.94 (31.89)                                        
  6 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              5:42.78    5:25.71        
                  27.03       58.05 (31.02)     1:30.35 (32.30)     2:03.22 (32.87)
        2:37.05 (33.83)     3:10.63 (33.58)     3:44.64 (34.01)     4:19.35 (34.71)
        4:54.14 (34.79)     5:25.71 (31.57)                                        
  7 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     5:40.97    5:26.01        
                  27.04       58.40 (31.36)     1:31.54 (33.14)     2:05.78 (34.24)
        2:39.72 (33.94)     3:13.89 (34.17)     3:48.22 (34.33)     4:21.63 (33.41)
        4:55.15 (33.52)     5:26.01 (30.86)                                        
  8 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         5:37.64    5:30.96        
                  27.93       59.56 (31.63)     1:32.55 (32.99)     2:06.07 (33.52)
        2:39.81 (33.74)     3:13.82 (34.01)     3:48.63 (34.81)     4:22.95 (34.32)
        4:57.16 (34.21)     5:30.96 (33.80)                                        
  9 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              5:50.25    5:31.17        
                  28.48     1:01.12 (32.64)     1:34.84 (33.72)     2:08.71 (33.87)
        2:42.71 (34.00)     3:16.59 (33.88)     3:51.42 (34.83)     4:25.97 (34.55)
        4:59.75 (33.78)     5:31.17 (31.42)                                        
 10 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         5:43.66    5:32.11        
                  28.87     1:01.97 (33.10)     1:35.28 (33.31)     2:08.66 (33.38)
        2:42.62 (33.96)     3:16.00 (33.38)     3:50.05 (34.05)     4:24.77 (34.72)
        4:59.12 (34.35)     5:32.11 (32.99)                                        
 11 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    6:14.64    5:37.11        
                  30.82     1:04.42 (33.60)     1:38.70 (34.28)     2:13.79 (35.09)
        2:48.52 (34.73)     3:21.03 (32.51)     3:55.78 (34.75)     4:30.53 (34.75)
        5:04.69 (34.16)     5:37.11 (32.42)                                        
 12 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         5:43.94    5:38.24        
                  28.64     1:01.95 (33.31)     1:35.87 (33.92)     2:10.51 (34.64)
        2:45.09 (34.58)     3:20.09 (35.00)     3:55.50 (35.41)     4:30.03 (34.53)
        5:05.20 (35.17)     5:38.24 (33.04)                                        
 13 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR    5:42.52    5:39.38        
                  29.78     1:02.36 (32.58)     1:36.25 (33.89)     2:10.41 (34.16)
        2:45.06 (34.65)     3:20.09 (35.03)     3:54.90 (34.81)     4:29.96 (35.06)
        5:05.31 (35.35)     5:39.38 (34.07)                                        
 14 Pallatta, E.R. R          14 SSL-MR               5:37.01    5:39.66        
                  29.02     1:02.02 (33.00)     1:35.85 (33.83)     2:10.53 (34.68)
        2:45.52 (34.99)     3:20.68 (35.16)     3:55.91 (35.23)     4:30.92 (35.01)
        5:06.29 (35.37)     5:39.66 (33.37)                                        
 15 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR    5:53.21    5:43.40        
                  29.23     1:01.93 (32.70)     1:36.55 (34.62)     2:11.70 (35.15)
        2:46.91 (35.21)     3:22.56 (35.65)     3:58.12 (35.56)     4:33.33 (35.21)
        5:09.37 (36.04)     5:43.40 (34.03)                                        
 16 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    5:40.70    5:45.43        
                  30.94     1:05.63 (34.69)     1:40.77 (35.14)     2:15.79 (35.02)
        2:50.43 (34.64)     3:25.81 (35.38)     4:00.75 (34.94)     4:35.96 (35.21)
        5:10.82 (34.86)     5:45.43 (34.61)                                        
 17 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR         6:05.49    5:46.01        
                  30.82     1:04.95 (34.13)     1:39.28 (34.33)     2:14.43 (35.15)
        2:49.57 (35.14)     3:24.84 (35.27)     4:00.57 (35.73)     4:36.48 (35.91)
        5:12.00 (35.52)     5:46.01 (34.01)                                        
 18 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         5:56.54    5:46.23        
                  30.97     1:05.72 (34.75)     1:40.78 (35.06)     2:16.25 (35.47)
        2:51.84 (35.59)     3:26.57 (34.73)     4:01.71 (35.14)     4:37.33 (35.62)
        5:12.49 (35.16)     5:46.23 (33.74)                                        
 -- Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         6:08.12         DQ        
      False start
                  30.54     1:06.12 (35.58)     1:43.71 (37.59)     2:20.15 (36.44)
        2:57.52 (37.37)     3:35.50 (37.98)     4:11.77 (36.27)     4:49.17 (37.40)
        5:26.17 (37.00)          DQ (36.61)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.09  SECT EZ Sectionals North
                56.99  METS
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                  55.40      53.03 SECT   
                  25.61       53.03 (27.42)                                        
  2 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                1:02.42    1:01.07 SILV   
                  30.03     1:01.07 (31.04)                                        
  3 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         1:02.98    1:01.83 SILV   
                  30.30     1:01.83 (31.53)                                        
  4 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              1:00.92    1:02.17 SILV   
                  30.33     1:02.17 (31.84)                                        
  5 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         1:02.57    1:02.83 SILV   
                  30.56     1:02.83 (32.27)                                        
  6 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              1:02.91    1:03.17 SILV   
                  30.63     1:03.17 (32.54)                                        
  7 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              1:03.25    1:03.81 SILV   
                  31.88     1:03.81 (31.93)                                        
  8 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR              1:03.27    1:04.37        
                  31.08     1:04.37 (33.29)                                        
B - Final
  9 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         1:03.83    1:02.97 SILV   
                  31.17     1:02.97 (31.80)                                        
 10 Pallatta, E.R. R          14 SSL-MR               1:03.58    1:03.03 SILV   
                  30.35     1:03.03 (32.68)                                        
 11 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         1:04.86    1:04.13        
                  31.25     1:04.13 (32.88)                                        
 12 Ma, Edmond                14 PATS-MR              1:05.37    1:04.82        
                  31.57     1:04.82 (33.25)                                        
 13 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         1:04.79    1:05.37        
                  31.59     1:05.37 (33.78)                                        
 14 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         1:06.92    1:05.76        
                  31.84     1:05.76 (33.92)                                        
 15 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     1:06.47    1:05.98        
                  31.52     1:05.98 (34.46)                                        
 16 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              1:06.67    1:07.95        
                  32.68     1:07.95 (35.27)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.09  SECT EZ Sectionals North
                56.99  METS
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                  54.22      55.40 qMETS  
                  26.76       55.40 (28.64)                                        
  2 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              1:00.28    1:00.92 qSILV  
                  29.84     1:00.92 (31.08)                                        
  3 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                1:02.05    1:02.42 qSILV  
                  30.82     1:02.42 (31.60)                                        
  4 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         1:07.54    1:02.57 qSILV  
                  30.01     1:02.57 (32.56)                                        
  5 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              1:05.26    1:02.91 qSILV  
                  30.87     1:02.91 (32.04)                                        
  6 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         1:05.39    1:02.98 qSILV  
                  31.22     1:02.98 (31.76)                                        
  7 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              1:04.06    1:03.25 qSILV  
                  31.64     1:03.25 (31.61)                                        
  8 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR              1:03.42    1:03.27 qSILV  
                  30.73     1:03.27 (32.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pallatta, E.R. R          14 SSL-MR               1:05.17    1:03.58 qSILV  
                  30.25     1:03.58 (33.33)                                        
 10 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         1:07.75    1:03.83 qSILV  
                  31.43     1:03.83 (32.40)                                        
 11 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         1:06.74    1:04.79 q      
                  31.70     1:04.79 (33.09)                                        
 12 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         1:08.10    1:04.86 q      
                  31.80     1:04.86 (33.06)                                        
 13 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR              1:04.26    1:05.03 q      
                  31.16     1:05.03 (33.87)                                        
 14 Ma, Edmond                14 PATS-MR              1:06.10    1:05.37 q      
                  31.88     1:05.37 (33.49)                                        
 15 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     1:10.08    1:06.47 q      
                  32.06     1:06.47 (34.41)                                        
 16 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR    1:03.85    1:06.65 q      
                  32.19     1:06.65 (34.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              1:05.75    1:06.67        
                  32.95     1:06.67 (33.72)                                        
 18 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         1:08.12    1:06.92        
                  32.53     1:06.92 (34.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         1:06.90    1:07.26        
                  32.55     1:07.26 (34.71)                                        
 20 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    1:08.12    1:07.61        
                  32.59     1:07.61 (35.02)                                        
 21 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR            1:08.71    1:07.70        
                  32.51     1:07.70 (35.19)                                        
 22 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              1:11.22    1:07.88        
                  33.44     1:07.88 (34.44)                                        
 23 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR    1:09.24    1:07.96        
                  33.29     1:07.96 (34.67)                                        
 24 Calcagni, James D         14 Tri-Hampton Y-MA     1:13.77    1:08.00        
                  32.76     1:08.00 (35.24)                                        
 25 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR         1:08.95    1:08.01        
                  33.14     1:08.01 (34.87)                                        
 26 Moss, Eric W              13 Empire-MR            1:09.93    1:08.32        
                  33.20     1:08.32 (35.12)                                        
 27 Gaitour, Victor E         14 NYCC-MR              1:08.77    1:08.48        
                  33.35     1:08.48 (35.13)                                        
 28 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    1:09.58    1:08.84        
                  33.99     1:08.84 (34.85)                                        
 29 McLoughlin, Bobby J       13 Tri-Hampton Y-MA     1:13.04    1:09.03        
                  33.97     1:09.03 (35.06)                                        
 30 Shteynberg, Samuel D      13 HS-MR                1:11.02    1:09.29        
                  33.42     1:09.29 (35.87)                                        
 31 Erdley, DJ J              14 CSD-MR               1:11.14    1:09.45        
                  34.58     1:09.45 (34.87)                                        
 32 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR            1:10.90    1:09.53        
                  34.36     1:09.53 (35.17)                                        
 33 Ouldibbat, Hamza          13 Sailfish-MR          1:10.19    1:10.25        
                  34.56     1:10.25 (35.69)                                        
 34 Soares, Ian J             14 PATS-MR              1:14.36    1:10.36        
                  34.44     1:10.36 (35.92)                                        
 35 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         1:10.30    1:10.91        
                  35.01     1:10.91 (35.90)                                        
 36 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            1:08.70    1:10.97        
                  33.90     1:10.97 (37.07)                                        
 37 Assad, Thomas A           14 SSL-MR               1:10.01    1:11.53        
                  34.62     1:11.53 (36.91)                                        
 38 White, Jahari             14 Sailfish-MR          1:12.39    1:11.77        
                  34.26     1:11.77 (37.51)                                        
 39 Quinones, Christian T     13 CPAC-CT              1:15.16    1:11.85        
                  34.60     1:11.85 (37.25)                                        
 40 Riskin, Johny             14 SSL-MR               1:09.82    1:12.10        
                  35.55     1:12.10 (36.55)                                        
 41 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    1:09.97    1:12.32        
                  35.27     1:12.32 (37.05)                                        
 42 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR         1:14.51    1:12.68        
                  36.38     1:12.68 (36.30)                                        
 43 Galeano Jr., Robby A      13 CSD-MR               1:20.17    1:13.18        
                  36.22     1:13.18 (36.96)                                        
 44 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR         1:15.08    1:13.72        
                  36.19     1:13.72 (37.53)                                        
 45 Mills, Shane J            13 Marlins-MR           1:18.33    1:15.35        
                  37.01     1:15.35 (38.34)                                        
 46 Hutheesing, Remy N        13 Agua Swim Team-MR    1:15.12    1:16.74        
                  37.77     1:16.74 (38.97)                                        
 47 Jackson, JJ T             13 PATS-MR              1:19.15    1:19.23        
                  38.96     1:19.23 (40.27)                                        
 48 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR         1:21.52    1:21.88        
                  40.74     1:21.88 (41.14)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                1:58.78    1:53.12 SECT   
                  25.84       55.07 (29.23)     1:24.53 (29.46)     1:53.12 (28.59)
  2 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                2:11.19    2:10.99 JO     
                  31.51     1:04.20 (32.69)     1:37.84 (33.64)     2:10.99 (33.15)
  3 Ma, Edmond                14 PATS-MR              2:18.72    2:14.34 SILV   
                  31.39     1:05.27 (33.88)     1:39.86 (34.59)     2:14.34 (34.48)
  4 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         2:17.84    2:16.18 SILV   
                  31.11     1:05.43 (34.32)     1:41.21 (35.78)     2:16.18 (34.97)
  5 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              2:20.66    2:17.88        
                  32.29     1:07.18 (34.89)     1:43.36 (36.18)     2:17.88 (34.52)
  6 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              2:15.25    2:18.91        
                  32.67     1:07.40 (34.73)     1:43.02 (35.62)     2:18.91 (35.89)
  7 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         2:16.69    2:19.27        
                  31.83     1:06.09 (34.26)     1:42.73 (36.64)     2:19.27 (36.54)
  8 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR              2:21.39    2:22.24        
                  32.02     1:07.24 (35.22)     1:44.86 (37.62)     2:22.24 (37.38)
B - Final
  9 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              2:23.02    2:20.53        
                  32.95     1:08.62 (35.67)     1:45.26 (36.64)     2:20.53 (35.27)
 10 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         2:25.39    2:22.75        
                  33.09     1:09.58 (36.49)     1:47.08 (37.50)     2:22.75 (35.67)
 11 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR    2:25.79    2:23.15        
                  33.29     1:09.02 (35.73)     1:46.16 (37.14)     2:23.15 (36.99)
 12 Moss, Eric W              13 Empire-MR            2:27.14    2:23.19        
                  33.81     1:10.28 (36.47)     1:47.89 (37.61)     2:23.19 (35.30)
 13 Costanzo, Chris           13 Rac @ Jcc-MR         2:26.22    2:24.43        
                  32.56     1:08.97 (36.41)     1:47.60 (38.63)     2:24.43 (36.83)
 14 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR            2:26.54    2:24.72        
                  33.32     1:10.13 (36.81)     1:47.67 (37.54)     2:24.72 (37.05)
 15 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:28.13    2:26.18        
                  34.64     1:12.01 (37.37)     1:49.69 (37.68)     2:26.18 (36.49)
 16 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         2:29.54    2:29.89        
                  34.56     1:13.29 (38.73)     1:52.55 (39.26)     2:29.89 (37.34)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                1:56.31    1:58.78 qSECT  
                  26.71       57.18 (30.47)     1:28.40 (31.22)     1:58.78 (30.38)
  2 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                2:11.38    2:11.19 qSILV  
                  31.67     1:04.80 (33.13)     1:37.94 (33.14)     2:11.19 (33.25)
  3 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              2:16.41    2:15.25 qSILV  
                  31.72     1:05.03 (33.31)     1:40.31 (35.28)     2:15.25 (34.94)
  4 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         2:24.50    2:16.69 qSILV  
                  32.18     1:06.40 (34.22)     1:41.62 (35.22)     2:16.69 (35.07)
  5 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         2:24.27    2:17.84 q      
                  32.28     1:07.32 (35.04)     1:43.91 (36.59)     2:17.84 (33.93)
  6 Ma, Edmond                14 PATS-MR              2:18.66    2:18.72 q      
                  32.00     1:06.60 (34.60)     1:43.09 (36.49)     2:18.72 (35.63)
  7 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              2:21.89    2:20.66 q      
                  32.47     1:08.25 (35.78)     1:45.08 (36.83)     2:20.66 (35.58)
  8 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR              2:21.21    2:21.39 q      
                  32.15     1:07.33 (35.18)     1:44.20 (36.87)     2:21.39 (37.19)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR    2:20.41    2:21.96 q      
                  32.92     1:08.88 (35.96)     1:46.12 (37.24)     2:21.96 (35.84)
 10 Wolfe, Morgan S           13 Agua Swim Team-MR    2:21.83    2:22.26 q      
                  33.47     1:09.38 (35.91)     1:46.69 (37.31)     2:22.26 (35.57)
 11 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              2:27.20    2:23.02 q      
                  33.22     1:08.71 (35.49)     1:45.34 (36.63)     2:23.02 (37.68)
 12 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         2:20.98    2:25.39 q      
                  34.23     1:11.35 (37.12)     1:48.98 (37.63)     2:25.39 (36.41)
 13 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR    2:29.10    2:25.79 q      
                  34.10     1:10.54 (36.44)     1:48.30 (37.76)     2:25.79 (37.49)
 14 Costanzo, Chris           13 Rac @ Jcc-MR         2:39.40    2:26.22 q      
                  33.50     1:10.24 (36.74)     1:48.76 (38.52)     2:26.22 (37.46)
 15 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR            2:28.44    2:26.54 q      
                  33.72     1:10.34 (36.62)     1:48.79 (38.45)     2:26.54 (37.75)
 16 Moss, Eric W              13 Empire-MR            2:32.32    2:27.14 q      
                  34.18     1:11.78 (37.60)     1:50.32 (38.54)     2:27.14 (36.82)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:26.98    2:28.13        
                  35.83     1:13.70 (37.87)     1:51.82 (38.12)     2:28.13 (36.31)
 18 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         2:33.95    2:29.54        
                  35.08     1:12.63 (37.55)     1:51.47 (38.84)     2:29.54 (38.07)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Corabi, Jagger            13 Tmsuffolk-MR         2:37.54    2:29.79        
                  35.70     1:13.00 (37.30)     1:51.68 (38.68)     2:29.79 (38.11)
 20 Gaitour, Victor E         14 NYCC-MR              2:30.00    2:31.00        
                  34.98     1:12.36 (37.38)     1:52.13 (39.77)     2:31.00 (38.87)
 21 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         2:29.90    2:31.51        
                  36.05     1:14.74 (38.69)     1:53.85 (39.11)     2:31.51 (37.66)
 22 Ouldibbat, Hamza          13 Sailfish-MR          2:39.10    2:31.89        
                  36.41     1:13.86 (37.45)     1:52.68 (38.82)     2:31.89 (39.21)
 23 Erdley, DJ J              14 CSD-MR               2:45.00    2:32.65        
                  34.87     1:12.63 (37.76)     1:53.47 (40.84)     2:32.65 (39.18)
 24 Soares, Ian J             14 PATS-MR              2:39.33    2:36.02        
                  37.48     1:16.99 (39.51)     1:56.98 (39.99)     2:36.02 (39.04)
 25 White, Jahari             14 Sailfish-MR          2:45.26    2:46.84        
                  38.85     1:22.56 (43.71)     2:05.46 (42.90)     2:46.84 (41.38)
 26 Jackson, JJ T             13 PATS-MR              2:51.08    2:49.76        
                  41.14     1:24.78 (43.64)     2:08.30 (43.52)     2:49.76 (41.46)
 27 Kudlinski, Michael        13 SSL-MR               3:26.48    3:23.43        
                  46.20     1:39.74 (53.54)     2:34.85 (55.11)     3:23.43 (48.58)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SECT EZ Sectionals North
              1:04.49  METS
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               1:07.42    1:03.37 METS   
                  30.00     1:03.37 (33.37)                                        
  2 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              1:08.38    1:08.67 SILV   
                  31.90     1:08.67 (36.77)                                        
  3 Collier, Cole T           13 Agua Swim Team-MR    1:09.00    1:08.79 SILV   
                  32.49     1:08.79 (36.30)                                        
  4 Hutton, RJ                13 PATS-MR              1:11.78    1:10.39 SILV   
                  32.75     1:10.39 (37.64)                                        
  5 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          1:12.22    1:11.88        
                  34.07     1:11.88 (37.81)                                        
  6 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              1:12.57    1:12.83        
                  34.17     1:12.83 (38.66)                                        
  7 Lee, Justin S             14 PATS-MR              1:13.15    1:14.15        
                  35.19     1:14.15 (38.96)                                        
  8 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR    1:13.46    1:16.21        
                  35.89     1:16.21 (40.32)                                        
B - Final
  9 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    1:13.49    1:09.94 SILV   
 10 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         1:15.43    1:12.74        
                  34.15     1:12.74 (38.59)                                        
 11 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR         1:13.57    1:13.47        
                  34.87     1:13.47 (38.60)                                        
 12 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR    1:18.53    1:15.84        
                  35.73     1:15.84 (40.11)                                        
 13 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     1:18.62    1:18.98        
                  36.63     1:18.98 (42.35)                                        
 14 Levin, Andrew J           14 PATS-MR              1:28.18    1:26.96        
                  40.07     1:26.96 (46.89)                                        
 15 Williams, Amir N          13 Sailfish-MR          1:27.88    1:27.11        
                  40.57     1:27.11 (46.54)                                        
 16 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         1:27.97    1:27.18        
                  42.50     1:27.18 (44.68)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SECT EZ Sectionals North
              1:04.49  METS
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               1:02.66    1:07.42 qSILV  
                  31.37     1:07.42 (36.05)                                        
  2 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              1:09.74    1:08.38 qSILV  
                  32.67     1:08.38 (35.71)                                        
  3 Collier, Cole T           13 Agua Swim Team-MR    1:09.72    1:09.00 qSILV  
                  32.56     1:09.00 (36.44)                                        
  4 Hutton, RJ                13 PATS-MR              1:11.44    1:11.78 q      
                  33.71     1:11.78 (38.07)                                        
  5 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          1:11.73    1:12.22 q      
                  34.75     1:12.22 (37.47)                                        
  6 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              1:09.12    1:12.57 q      
                  33.95     1:12.57 (38.62)                                        
  7 Lee, Justin S             14 PATS-MR              1:11.91    1:13.15 q      
                  34.79     1:13.15 (38.36)                                        
  8 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR    1:16.47    1:13.46 q      
                  34.47     1:13.46 (38.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    1:11.19    1:13.49 q      
                  35.03     1:13.49 (38.46)                                        
 10 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR         1:18.82    1:13.57 q      
                  35.40     1:13.57 (38.17)                                        
 11 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         1:14.24    1:15.43 q      
                  35.66     1:15.43 (39.77)                                        
 12 Wolfe, Morgan S           13 Agua Swim Team-MR    1:16.05    1:16.39 q      
                  36.34     1:16.39 (40.05)                                        
 13 Vondrak, Ben S            14 CSD-MR               1:20.88    1:16.92 q      
                  36.38     1:16.92 (40.54)                                        
 14 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR    1:17.89    1:18.53 q      
                  37.25     1:18.53 (41.28)                                        
 15 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     1:25.62    1:18.62 q      
                  37.51     1:18.62 (41.11)                                        
 16 Williams, Amir N          13 Sailfish-MR          1:31.84    1:27.88 q      
                  41.27     1:27.88 (46.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         1:27.53    1:27.97        
                  43.00     1:27.97 (44.97)                                        
 18 Levin, Andrew J           14 PATS-MR              1:29.35    1:28.18        
                  41.47     1:28.18 (46.71)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Erdley, DJ J              14 CSD-MR               1:20.00    1:28.88        
                  41.35     1:28.88 (47.53)                                        
 20 Kunow, Zachary            13 SSL-MR               1:29.76    1:31.66        
                  42.97     1:31.66 (48.69)                                        
 -- Jackson, JJ T             13 PATS-MR              1:27.37         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  47.78          DQ (50.28)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SECT EZ Sectionals North
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               2:25.26    2:15.96 METS   
                  30.79     1:05.08 (34.29)     1:41.09 (36.01)     2:15.96 (34.87)
  2 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              2:28.83    2:27.55 ZQ     
                  33.13     1:10.84 (37.71)     1:49.32 (38.48)     2:27.55 (38.23)
  3 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:33.11    2:30.39 SILV   
                  34.20     1:12.22 (38.02)     1:51.19 (38.97)     2:30.39 (39.20)
  4 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     2:35.30    2:36.22 SILV   
                  34.35     1:14.18 (39.83)     1:55.13 (40.95)     2:36.22 (41.09)
  5 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         2:39.57    2:39.16        
                  35.90     1:16.83 (40.93)     1:58.16 (41.33)     2:39.16 (41.00)
  6 Lee, Justin S             14 PATS-MR              2:38.40    2:39.28        
                  35.41     1:15.16 (39.75)     1:57.11 (41.95)     2:39.28 (42.17)
  7 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          2:34.61    2:39.75        
                  35.88     1:16.65 (40.77)     1:58.82 (42.17)     2:39.75 (40.93)
  8 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:36.61    2:42.00        
                  35.63     1:16.58 (40.95)     1:59.03 (42.45)     2:42.00 (42.97)
B - Final
  9 Wolfe, Morgan S           13 Agua Swim Team-MR    2:40.95    2:33.69 SILV   
                  35.22     1:14.51 (39.29)     1:54.04 (39.53)     2:33.69 (39.65)
 10 Hutton, RJ                13 PATS-MR              2:41.61    2:34.63 SILV   
                  35.26     1:15.79 (40.53)     1:55.70 (39.91)     2:34.63 (38.93)
 11 Pallatta, E.R. R          14 SSL-MR               2:45.50    2:40.81        
                  36.06     1:16.72 (40.66)     1:59.29 (42.57)     2:40.81 (41.52)
 12 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR         2:47.18    2:42.26        
                  37.30     1:20.51 (43.21)     2:02.53 (42.02)     2:42.26 (39.73)
 13 Simon, Jack R             13 SSL-MR               3:06.10    3:06.14        
                  39.52     1:25.24 (45.72)     2:16.62 (51.38)     3:06.14 (49.52)
 14 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         3:04.05    3:08.11        
                  43.36     1:32.87 (49.51)     2:21.54 (48.67)     3:08.11 (46.57)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SECT EZ Sectionals North
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               2:18.08    2:25.26 qZQ    
                  33.73     1:11.55 (37.82)     1:49.76 (38.21)     2:25.26 (35.50)
  2 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              2:29.69    2:28.83 qZQ    
                  32.63     1:10.86 (38.23)     1:49.76 (38.90)     2:28.83 (39.07)
  3 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:36.65    2:33.11 qSILV  
                  34.72     1:14.74 (40.02)     1:55.12 (40.38)     2:33.11 (37.99)
  4 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          2:40.62    2:34.61 qSILV  
                  34.41     1:13.96 (39.55)     1:54.39 (40.43)     2:34.61 (40.22)
  5 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     2:43.19    2:35.30 qSILV  
                  33.91     1:13.90 (39.99)     1:54.60 (40.70)     2:35.30 (40.70)
  6 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:31.15    2:36.61 qSILV  
                  34.83     1:14.53 (39.70)     1:55.14 (40.61)     2:36.61 (41.47)
  7 Lee, Justin S             14 PATS-MR              2:39.60    2:38.40 q      
                  35.11     1:14.38 (39.27)     1:56.37 (41.99)     2:38.40 (42.03)
  8 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         2:41.60    2:39.57 q      
                  35.36     1:16.51 (41.15)     1:58.48 (41.97)     2:39.57 (41.09)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wadsworth, John D         13 Marlins-MR           2:31.55    2:39.83 q      
                  35.69     1:17.43 (41.74)     1:58.72 (41.29)     2:39.83 (41.11)
 10 Wolfe, Morgan S           13 Agua Swim Team-MR    2:42.33    2:40.95 q      
                  36.61     1:17.69 (41.08)     1:59.62 (41.93)     2:40.95 (41.33)
 11 Hutton, RJ                13 PATS-MR              2:36.39    2:41.61 q      
                  35.77     1:17.03 (41.26)     2:01.18 (44.15)     2:41.61 (40.43)
 12 Pallatta, E.R. R          14 SSL-MR               2:49.75    2:45.50 q      
                  36.93     1:18.48 (41.55)     2:02.09 (43.61)     2:45.50 (43.41)
 13 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR         2:48.58    2:47.18 q      
                  37.56     1:21.46 (43.90)     2:04.71 (43.25)     2:47.18 (42.47)
 14 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:51.03    2:51.36 q      
                  39.40     1:22.76 (43.36)     2:06.88 (44.12)     2:51.36 (44.48)
 15 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              2:58.56    2:55.16 q      
                  38.63     1:23.04 (44.41)     2:08.91 (45.87)     2:55.16 (46.25)
 16 Shteynberg, Samuel D      13 HS-MR                2:59.00    3:02.61 q      
                  40.11     1:26.44 (46.33)     2:14.87 (48.43)     3:02.61 (47.74)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         3:10.90    3:04.05        
                  43.73     1:31.59 (47.86)     2:18.58 (46.99)     3:04.05 (45.47)
 18 Simon, Jack R             13 SSL-MR               3:08.83    3:06.10        
                  40.34     1:25.54 (45.20)     2:15.86 (50.32)     3:06.10 (50.24)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jackson, JJ T             13 PATS-MR              3:07.76    3:17.40        
                  45.12     1:35.73 (50.61)     2:27.07 (51.34)     3:17.40 (50.33)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.89  SECT EZ Sectionals North
                55.19  METS
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                  54.93      53.89 SECT   
                  25.07       53.89 (28.82)                                        
  2 Gaitour, Victor E         14 NYCC-MR              1:01.41    1:01.18 SILV   
                  27.94     1:01.18 (33.24)                                        
  3 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         1:00.30    1:01.42 SILV   
                  27.64     1:01.42 (33.78)                                        
  4 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         1:01.39    1:01.57 SILV   
                  28.80     1:01.57 (32.77)                                        
  5 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            1:04.94    1:02.00 SILV   
                  29.09     1:02.00 (32.91)                                        
  6 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    1:03.50    1:02.89        
                  29.59     1:02.89 (33.30)                                        
  7 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         1:03.70    1:02.92        
                  29.31     1:02.92 (33.61)                                        
  8 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     1:03.50    1:03.99        
                  29.16     1:03.99 (34.83)                                        
B - Final
  9 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              1:06.53    1:04.46        
                  31.10     1:04.46 (33.36)                                        
 10 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR              1:06.22    1:06.80        
                  30.12     1:06.80 (36.68)                                        
 11 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR         1:07.59    1:06.99        
                  31.73     1:06.99 (35.26)                                        
 12 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    1:06.98    1:07.12        
                  30.63     1:07.12 (36.49)                                        
 13 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR            1:11.34    1:09.22        
                  30.19     1:09.22 (39.03)                                        
 14 Lee, Justin S             14 PATS-MR              1:08.18    1:09.44        
                  32.67     1:09.44 (36.77)                                        
 15 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         1:10.45    1:12.13        
                  33.91     1:12.13 (38.22)                                        
 16 Moss, Eric W              13 Empire-MR            1:12.61    1:13.40        
                  33.94     1:13.40 (39.46)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.89  SECT EZ Sectionals North
                55.19  METS
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                  54.95      54.93 qMETS  
                  25.56       54.93 (29.37)                                        
  2 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         1:05.00    1:00.30 qSILV  
                  28.09     1:00.30 (32.21)                                        
  3 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         1:02.14    1:01.39 qSILV  
                  29.14     1:01.39 (32.25)                                        
  4 Gaitour, Victor E         14 NYCC-MR              1:04.34    1:01.41 qSILV  
                  28.29     1:01.41 (33.12)                                        
  5 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     1:05.71    1:03.50 q      
                  29.46     1:03.50 (34.04)                                        
  5 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    1:04.76    1:03.50 q      
                  30.03     1:03.50 (33.47)                                        
  7 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         1:04.65    1:03.70 q      
                  29.64     1:03.70 (34.06)                                        
  8 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            1:05.99    1:04.94 q      
                  29.99     1:04.94 (34.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR              1:04.00    1:06.22 q      
                  29.54     1:06.22 (36.68)                                        
 10 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              1:06.46    1:06.53 q      
                  30.93     1:06.53 (35.60)                                        
 11 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    1:04.05    1:06.98 q      
                  30.41     1:06.98 (36.57)                                        
 12 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR    1:08.30    1:07.01 q      
                  31.51     1:07.01 (35.50)                                        
 13 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR         1:08.56    1:07.59 q      
                  32.17     1:07.59 (35.42)                                        
 14 Lee, Justin S             14 PATS-MR              1:06.25    1:08.18 q      
                  31.89     1:08.18 (36.29)                                        
 15 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         1:15.19    1:10.45 q      
                  33.06     1:10.45 (37.39)                                        
 16 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR            1:11.54    1:11.34 q      
                  31.64     1:11.34 (39.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Moss, Eric W              13 Empire-MR            1:11.31    1:12.61        
                  34.39     1:12.61 (38.22)                                        
 18 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR            1:19.98    1:13.01        
                  34.63     1:13.01 (38.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Corabi, Jagger            13 Tmsuffolk-MR         1:13.33    1:13.71        
                  33.28     1:13.71 (40.43)                                        
 20 Ouldibbat, Hamza          13 Sailfish-MR          1:13.81    1:14.54        
                  34.57     1:14.54 (39.97)                                        
 21 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR         1:16.98    1:18.70        
                  37.19     1:18.70 (41.51)                                        
 22 White, Jahari             14 Sailfish-MR          1:10.24    1:19.19        
                  34.50     1:19.19 (44.69)                                        
 23 Quinones, Christian T     13 CPAC-CT              1:23.65    1:20.53        
                  36.25     1:20.53 (44.28)                                        
 24 Levin, Andrew J           14 PATS-MR              1:24.19    1:24.47        
                  37.96     1:24.47 (46.51)                                        
 25 Cicalese, Vincent J       13 SSL-MR               1:42.66    1:32.82        
                  43.51     1:32.82 (49.31)                                        
 26 Kunow, Zachary            13 SSL-MR               1:32.44    1:36.19        
                  46.13     1:36.19 (50.06)                                        
 -- Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT              1:02.29         DQ        
      False start
                  28.96          DQ (31.47)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:00.89  SECT EZ Sectionals North
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:15.99  JO
              2:17.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         2:19.41    2:18.23        
                  29.49     1:04.69 (35.20)     1:41.58 (36.89)     2:18.23 (36.65)
  2 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            2:34.25    2:25.13        
                  29.92     1:07.15 (37.23)     1:48.18 (41.03)     2:25.13 (36.95)
  3 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         2:34.50    2:25.28        
                  32.42     1:09.10 (36.68)     1:47.68 (38.58)     2:25.28 (37.60)
  4 Riskin, Johny             14 SSL-MR               3:01.58    2:55.08        
                  35.70     1:19.34 (43.64)     2:08.87 (49.53)     2:55.08 (46.21)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:00.89  SECT EZ Sectionals North
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:15.99  JO
              2:17.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         2:22.95    2:19.41 q      
                  30.07     1:05.90 (35.83)     1:43.04 (37.14)     2:19.41 (36.37)
  2 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            2:37.31    2:34.25 q      
                  31.85     1:11.22 (39.37)     1:53.96 (42.74)     2:34.25 (40.29)
  3 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         2:33.90    2:34.50 q      
                  34.82     1:15.58 (40.76)     1:56.47 (40.89)     2:34.50 (38.03)
  4 Wadsworth, John D         13 Marlins-MR           2:48.80    2:48.12 q      
                  33.48     1:15.82 (42.34)     2:01.44 (45.62)     2:48.12 (46.68)
  5 Riskin, Johny             14 SSL-MR               3:02.66    3:01.58 q      
                  35.98     1:21.58 (45.60)     2:11.62 (50.04)     3:01.58 (49.96)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               2:11.82    2:05.59 ZQ     
                  27.67     1:01.32 (33.65)     1:36.67 (35.35)     2:05.59 (28.92)
  2 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              2:13.25    2:11.02        
                  27.68     1:01.31 (33.63)     1:40.93 (39.62)     2:11.02 (30.09)
  3 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         2:15.04    2:11.60        
                  28.40     1:02.77 (34.37)     1:41.91 (39.14)     2:11.60 (29.69)
  4 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              2:14.45    2:12.84        
                  28.17     1:02.06 (33.89)     1:40.93 (38.87)     2:12.84 (31.91)
  5 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         2:15.19    2:14.26        
                  28.98     1:02.59 (33.61)     1:43.31 (40.72)     2:14.26 (30.95)
  6 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              2:17.27    2:14.38        
                  29.60     1:03.73 (34.13)     1:44.17 (40.44)     2:14.38 (30.21)
  7 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    2:17.75    2:18.98        
                  29.97     1:04.85 (34.88)     1:45.93 (41.08)     2:18.98 (33.05)
  8 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          2:18.13    2:19.40        
                  31.06     1:07.64 (36.58)     1:48.28 (40.64)     2:19.40 (31.12)
B - Final
  9 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     2:19.99    2:17.60        
                  28.37     1:04.73 (36.36)     1:46.31 (41.58)     2:17.60 (31.29)
 10 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:22.85    2:18.37        
                  30.79     1:05.55 (34.76)     1:47.70 (42.15)     2:18.37 (30.67)
 11 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              2:21.25    2:19.41        
                  28.99     1:03.53 (34.54)     1:47.72 (44.19)     2:19.41 (31.69)
 12 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         2:22.46    2:19.46        
                  32.15     1:07.34 (35.19)     1:47.81 (40.47)     2:19.46 (31.65)
 13 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:20.97    2:20.74        
                  29.84     1:07.30 (37.46)     1:48.56 (41.26)     2:20.74 (32.18)
 14 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              2:21.05    2:21.63        
                  32.04     1:08.08 (36.04)     1:51.24 (43.16)     2:21.63 (30.39)
 15 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         2:21.65    2:22.42        
                  31.90     1:07.12 (35.22)     1:51.39 (44.27)     2:22.42 (31.03)
 16 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         2:20.51    2:23.65        
                  29.74     1:08.09 (38.35)     1:51.37 (43.28)     2:23.65 (32.28)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               2:09.23    2:11.82 q      
                  28.32     1:01.78 (33.46)     1:38.87 (37.09)     2:11.82 (32.95)
  2 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              2:22.14    2:13.25 q      
                  27.82     1:02.21 (34.39)     1:42.46 (40.25)     2:13.25 (30.79)
  3 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              2:14.23    2:14.45 q      
                  28.35     1:02.70 (34.35)     1:42.41 (39.71)     2:14.45 (32.04)
  4 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         2:15.78    2:15.04 q      
                  28.68     1:03.43 (34.75)     1:43.97 (40.54)     2:15.04 (31.07)
  5 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         2:18.90    2:15.19 q      
                  28.47     1:03.09 (34.62)     1:45.13 (42.04)     2:15.19 (30.06)
  6 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              2:16.45    2:17.27 q      
                  29.31     1:03.69 (34.38)     1:44.62 (40.93)     2:17.27 (32.65)
  7 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    2:21.83    2:17.75 q      
                  29.96     1:06.01 (36.05)     1:47.20 (41.19)     2:17.75 (30.55)
  8 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          2:19.45    2:18.13 q      
                  30.28     1:06.45 (36.17)     1:46.66 (40.21)     2:18.13 (31.47)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     2:24.08    2:19.99 q      
                  29.17     1:06.23 (37.06)     1:48.26 (42.03)     2:19.99 (31.73)
 10 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         2:21.86    2:20.51 q      
                  28.51     1:04.67 (36.16)     1:48.13 (43.46)     2:20.51 (32.38)
 11 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:21.06    2:20.97 q      
                  30.19     1:07.88 (37.69)     1:49.55 (41.67)     2:20.97 (31.42)
 12 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              2:19.16    2:21.05 q      
                  30.05     1:06.54 (36.49)     1:50.66 (44.12)     2:21.05 (30.39)
 13 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              2:28.24    2:21.25 q      
                  28.57     1:05.01 (36.44)     1:48.39 (43.38)     2:21.25 (32.86)
 14 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         2:23.78    2:21.65 q      
                  30.41     1:06.57 (36.16)     1:50.24 (43.67)     2:21.65 (31.41)
 15 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         2:29.32    2:22.46 q      
                  32.11     1:07.55 (35.44)     1:50.47 (42.92)     2:22.46 (31.99)
 16 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:21.50    2:22.85 q      
                  31.58     1:07.75 (36.17)     1:51.01 (43.26)     2:22.85 (31.84)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR         2:38.12    2:23.11        
                  31.16     1:10.62 (39.46)     1:52.30 (41.68)     2:23.11 (30.81)
 18 Hutton, RJ                13 PATS-MR              2:23.99    2:23.22        
                  31.89     1:12.39 (40.50)     1:52.43 (40.04)     2:23.22 (30.79)
-------------------------------------------------------------------------
 19 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    2:26.75    2:23.34        
                  30.06     1:07.66 (37.60)     1:52.16 (44.50)     2:23.34 (31.18)
 20 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR              2:23.25    2:24.64        
                  30.44     1:06.80 (36.36)     1:51.59 (44.79)     2:24.64 (33.05)
 21 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:28.36    2:25.97        
                  32.06     1:09.49 (37.43)     1:51.93 (42.44)     2:25.97 (34.04)
 22 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              2:36.40    2:26.57        
                  30.50     1:08.40 (37.90)     1:52.54 (44.14)     2:26.57 (34.03)
 23 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR    2:24.12    2:26.59        
                  31.33     1:09.86 (38.53)     1:53.26 (43.40)     2:26.59 (33.33)
 24 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            2:27.76    2:27.00        
                  29.83     1:07.99 (38.16)     1:51.52 (43.53)     2:27.00 (35.48)
 25 Vondrak, Ben S            14 CSD-MR               2:34.86    2:27.43        
                  33.11       55.36 (22.25)     1:55.14 (59.78)     2:27.43 (32.29)
 26 Ma, Edmond                14 PATS-MR              2:32.20    2:27.72        
                  32.39     1:08.49 (36.10)     1:54.46 (45.97)     2:27.72 (33.26)
 27 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     2:31.47    2:27.97        
                  34.03     1:09.99 (35.96)     1:55.46 (45.47)     2:27.97 (32.51)
 28 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:28.03    2:28.47        
                  33.74     1:12.86 (39.12)     1:55.07 (42.21)     2:28.47 (33.40)
 29 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         2:35.13    2:29.65        
                  31.86     1:10.14 (38.28)     1:57.67 (47.53)     2:29.65 (31.98)
 30 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR         2:30.26    2:29.69        
                  31.33     1:09.27 (37.94)     1:53.13 (43.86)     2:29.69 (36.56)
 31 Dowling, Henry T          14 CPAC-CT              2:45.70    2:29.73        
                  32.07     1:08.95 (36.88)     1:54.89 (45.94)     2:29.73 (34.84)
 31 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         2:30.68    2:29.73        
                  32.60     1:07.83 (35.23)     1:57.34 (49.51)     2:29.73 (32.39)
 33 Costanzo, Chris           13 Rac @ Jcc-MR         2:43.42    2:30.19        
                  34.23     1:11.91 (37.68)     1:58.19 (46.28)     2:30.19 (32.00)
 34 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         2:34.88    2:30.40        
                  33.90     1:11.84 (37.94)     1:56.79 (44.95)     2:30.40 (33.61)
 35 Lee, Justin S             14 PATS-MR              2:27.42    2:31.70        
                  31.78     1:13.20 (41.42)     1:54.98 (41.78)     2:31.70 (36.72)
 36 Corabi, Jagger            13 Tmsuffolk-MR         2:34.61    2:32.83        
                  32.93     1:11.79 (38.86)     1:57.89 (46.10)     2:32.83 (34.94)
 37 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR            2:33.55    2:33.36        
                  31.67     1:09.71 (38.04)     1:55.95 (46.24)     2:33.36 (37.41)
 38 Shutts, Cameron F         13 CPAC-CT              2:36.35    2:37.23        
                  33.82     1:14.24 (40.42)     2:01.32 (47.08)     2:37.23 (35.91)
 39 Hutheesing, Remy N        13 Agua Swim Team-MR    2:39.91    2:39.37        
                  37.17     1:17.58 (40.41)     2:04.24 (46.66)     2:39.37 (35.13)
 40 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR         2:45.43    2:40.03        
                  36.34     1:15.76 (39.42)     2:05.73 (49.97)     2:40.03 (34.30)
 41 Kunow, Zachary            13 SSL-MR               2:56.04    2:55.45        
                  42.67     1:28.48 (45.81)     2:16.77 (48.29)     2:55.45 (38.68)
 42 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR         2:58.55    2:55.58        
                  43.19     1:26.83 (43.64)     2:17.85 (51.02)     2:55.58 (37.73)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:15.09  SECT EZ Sectionals North
              4:25.99  METS
              4:41.99  JO
              4:41.99  ZQ
              4:45.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                4:29.04    4:25.82 METS   
                  26.89       59.39 (32.50)     1:32.50 (33.11)     2:04.07 (31.57)
        2:42.22 (38.15)     3:22.04 (39.82)     3:54.94 (32.90)     4:25.82 (30.88)
  2 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               4:36.76    4:25.87 METS   
                  27.92     1:01.18 (33.26)     1:35.30 (34.12)     2:08.97 (33.67)
        2:46.78 (37.81)     3:24.87 (38.09)     3:56.47 (31.60)     4:25.87 (29.40)
  3 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                5:27.24    4:50.86        
                  32.08     1:09.08 (37.00)     1:43.41 (34.33)     2:17.37 (33.96)
        3:00.30 (42.93)     3:42.56 (42.26)     4:17.90 (35.34)     4:50.86 (32.96)
  4 Wadsworth, John D         13 Marlins-MR           5:15.59    4:59.16        
                  32.40     1:11.61 (39.21)     1:48.91 (37.30)     2:27.37 (38.46)
        3:08.75 (41.38)     3:51.41 (42.66)     4:25.31 (33.90)     4:59.16 (33.85)
  5 Hutton, RJ                13 PATS-MR              5:20.42    4:59.30        
                  32.15     1:09.73 (37.58)     1:49.17 (39.44)     2:28.56 (39.39)
        3:09.71 (41.15)     3:53.73 (44.02)     4:28.08 (34.35)     4:59.30 (31.22)
  6 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              4:59.94    5:04.75        
                  31.84     1:10.88 (39.04)     1:50.52 (39.64)     2:28.97 (38.45)
        3:13.14 (44.17)     3:58.36 (45.22)     4:32.00 (33.64)     5:04.75 (32.75)
  7 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    4:55.32    5:08.72        
                  29.72     1:05.70 (35.98)     1:47.19 (41.49)     2:29.59 (42.40)
        3:11.07 (41.48)     3:52.69 (41.62)     4:31.69 (39.00)     5:08.72 (37.03)
  8 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              5:17.23    5:14.59        
                  32.46     1:09.71 (37.25)     1:49.83 (40.12)     2:28.87 (39.04)
        3:15.86 (46.99)     4:03.37 (47.51)     4:38.84 (35.47)     5:14.59 (35.75)
  9 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         5:40.90    5:17.08        
                  31.71     1:14.13 (42.42)     1:53.72 (39.59)     2:31.24 (37.52)
        3:21.82 (50.58)     4:10.34 (48.52)     4:45.17 (34.83)     5:17.08 (31.91)
 10 Corabi, Jagger            13 Tmsuffolk-MR         5:35.56    5:22.91        
                  33.40     1:12.53 (39.13)     1:53.36 (40.83)     2:33.28 (39.92)
        3:21.32 (48.04)     4:09.51 (48.19)     4:46.96 (37.45)     5:22.91 (35.95)
 11 Mills, Shane J            13 Marlins-MR           6:21.63    5:32.24        
                  36.36     1:20.32 (43.96)     2:05.22 (44.90)     2:47.83 (42.61)
        3:32.47 (44.64)     4:20.47 (48.00)     4:57.48 (37.01)     5:32.24 (34.76)
 12 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR         5:40.24    5:37.52        
                  36.27     1:20.64 (44.37)     2:00.85 (40.21)     2:43.41 (42.56)
        3:35.65 (52.24)     4:25.34 (49.69)     5:01.22 (35.88)     5:37.52 (36.30)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT EZ Sectionals North
                23.29  METS
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tyson, Neal B             17 CA-UN-CT               22.64      22.43 SECT   
  2 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR           22.93      22.73 METS   
  3 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           22.95      22.87 METS   
  4 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR           22.98      23.07 METS   
  5 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR                23.14      23.17 METS   
  6 Burns, Dylan P            17 CSD-MR                 23.56      23.28 METS   
  7 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT               23.56      23.41 ZQ     
  8 Garcia, Andrew N          17 SSL-MR                 23.66      24.09 SILV   
B - Final
  9 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR           24.04      23.42 ZQ     
 10 Lubrino, Andrew           16 Rac @ Jcc-MR           23.84      23.69 JO     
 11 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR           23.78      23.73 JO     
 12 Myers, Chris W            18 CPAC-CT                23.73      23.80 SILV   
 13 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR           23.90      23.99 SILV   
 14 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR           24.40      24.04 SILV   
 15 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT               23.82      24.39 SILV   
 16 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR           24.20      24.45 SILV   
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT EZ Sectionals North
                23.29  METS
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Blaze, Cliff F            42 NYAC-MR                22.96      22.56 qMETS  
  2 Tyson, Neal B             17 CA-UN-CT               22.50      22.64 qMETS  
  3 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR           23.41      22.93 qMETS  
  4 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           22.71      22.95 qMETS  
  5 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR           22.40      22.98 qMETS  
  6 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR                23.23      23.14 qMETS  
  7 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR                23.43      23.49 qZQ    
  8 Burns, Dylan P            17 CSD-MR                 23.10      23.56 qJO    
  8 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT               22.52      23.56 qJO    
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Garcia, Andrew N          17 SSL-MR                 23.05      23.66 qJO    
 11 Myers, Chris W            18 CPAC-CT                23.00      23.73 qJO    
 12 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR           25.93      23.78 qJO    
 13 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT               25.00      23.82 qSILV  
 14 Lubrino, Andrew           16 Rac @ Jcc-MR           23.45      23.84 qSILV  
 15 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR           24.22      23.90 qSILV  
 16 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR           25.03      24.04 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mitchell, Benjamin L      16 Agua Swim Team-MR      23.95      24.15 SILV   
 18 Moran, Harry H            16 NYCC-MR                24.50      24.19 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR           24.39      24.20 SILV   
 20 Yang, Andrew              16 Sailfish-MR            23.99      24.25 SILV   
 21 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR           24.15      24.40 SILV   
 21 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR           24.88      24.40 SILV   
 23 Villa, Derek C            17 Rac @ Jcc-MR           24.54      24.50 SILV   
 24 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT               23.69      24.57 SILV   
 25 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT               24.67      24.90 SILV   
 26 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR           24.98      25.09 SILV   
 27 Baroz, Kevin              17 Rac @ Jcc-MR           25.10      25.16 SILV   
 28 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR           25.90      25.22        
 28 Araujo, Kevin A           17 SSL-MR                 25.22      25.22        
 30 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR           24.87      25.23        
 31 Newmeyer, Daniel R        16 SSL-MR                 24.75      25.54        
 32 Waide, Isaac M            15 CAT-CT                 25.14      25.63        
 33 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR           26.12      25.65        
 34 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR           26.06      25.76        
 35 Davis, Ben A              17 SSL-MR                 24.30      25.78        
 36 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR                25.45      25.83        
 37 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR                25.64      26.05        
 38 Urcinoli, Zachary R       16 Rac @ Jcc-MR           27.92      26.50        
 39 Mikhailovsky, Chris       16 NYCC-MR                26.52      26.54        
 40 Lessem, Alec F            17 Empire-MR              27.21      26.83        
 41 Filardi, Michael H        15 Empire-MR              27.65      27.59        
 42 Dodes, Evan F             15 Empire-MR              28.50      27.79        
 43 Piringer, Tyler           17 SSL-MR                 28.27      28.60        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.79  SECT EZ Sectionals North
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tyson, Neal B             17 CA-UN-CT               49.82      49.03 METS   
                  23.84       49.03 (25.19)                                        
  2 Revis, Mason t            15 CAT-CT                 49.42      49.15 METS   
                  24.00       49.15 (25.15)                                        
  3 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR           49.15      49.18 METS   
                  23.87       49.18 (25.31)                                        
  4 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           49.50      49.37 METS   
                  23.85       49.37 (25.52)                                        
  5 Blaze, Cliff F            42 NYAC-MR                49.74      49.54 METS   
                  23.22       49.54 (26.32)                                        
  6 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR           49.84      50.03 METS   
                  23.99       50.03 (26.04)                                        
  7 Myers, Chris W            18 CPAC-CT                50.44      50.43 ZQ     
                  24.38       50.43 (26.05)                                        
  8 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR           50.66      51.00 ZQ     
                  24.69       51.00 (26.31)                                        
B - Final
  9 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR           50.88      50.37 ZQ     
                  24.75       50.37 (25.62)                                        
 10 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR           51.47      50.96 ZQ     
                  24.77       50.96 (26.19)                                        
 10 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT               50.93      50.96 ZQ     
                  24.66       50.96 (26.30)                                        
 12 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR                51.01      51.35 JO     
                  24.78       51.35 (26.57)                                        
 13 Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR      51.21      51.37 JO     
                  24.84       51.37 (26.53)                                        
 14 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT               51.94      51.57 JO     
                  25.57       51.57 (26.00)                                        
 15 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR                52.20      51.65 JO     
                  24.94       51.65 (26.71)                                        
 16 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR                51.97      51.82 JO     
                  24.78       51.82 (27.04)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.79  SECT EZ Sectionals North
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sun, Hongzhe              27 NYAC-MR                44.37      47.91 qSECT  
                  22.85       47.91 (25.06)                                        
  2 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR           49.79      49.15 qMETS  
                  24.05       49.15 (25.10)                                        
  3 Revis, Mason t            15 CAT-CT                 48.95      49.42 qMETS  
                  23.99       49.42 (25.43)                                        
  4 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           49.88      49.50 qMETS  
                  23.96       49.50 (25.54)                                        
  5 Blaze, Cliff F            42 NYAC-MR                51.57      49.74 qMETS  
                  24.02       49.74 (25.72)                                        
  6 Tyson, Neal B             17 CA-UN-CT                  NT      49.82 qMETS  
                  23.86       49.82 (25.96)                                        
  7 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR           48.99      49.84 qMETS  
                  24.09       49.84 (25.75)                                        
  8 Myers, Chris W            18 CPAC-CT                49.88      50.44 qZQ    
                  24.43       50.44 (26.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR           51.66      50.66 qZQ    
                  24.68       50.66 (25.98)                                        
 10 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR           51.80      50.88 qZQ    
                  24.82       50.88 (26.06)                                        
 11 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT               50.84      50.93 qZQ    
                  24.50       50.93 (26.43)                                        
 12 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR                51.77      51.01 qZQ    
                  24.44       51.01 (26.57)                                        
 13 Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR      52.14      51.21 qZQ    
                  24.75       51.21 (26.46)                                        
 14 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR           51.95      51.47 qJO    
                  24.73       51.47 (26.74)                                        
 15 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR           51.91      51.48 qJO    
                  25.07       51.48 (26.41)                                        
 16 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT               50.40      51.94 qJO    
                  25.64       51.94 (26.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR                52.18      51.97 JO     
                  25.06       51.97 (26.91)                                        
 18 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR                52.47      52.20 SILV   
                  25.08       52.20 (27.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mitchell, Benjamin L      16 Agua Swim Team-MR      51.00      52.26 SILV   
                  25.03       52.26 (27.23)                                        
 19 Lubrino, Andrew           16 Rac @ Jcc-MR           52.70      52.26 SILV   
                  24.85       52.26 (27.41)                                        
 21 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT               52.16      52.28 SILV   
                  25.30       52.28 (26.98)                                        
 22 Whaley, James D           15 CA-UN-CT               52.84      52.40 SILV   
                  25.33       52.40 (27.07)                                        
 23 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR           52.80      52.47 SILV   
                  25.60       52.47 (26.87)                                        
 24 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT               56.35      52.83 SILV   
                  25.24       52.83 (27.59)                                        
 25 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR           52.66      52.88 SILV   
                  25.55       52.88 (27.33)                                        
 26 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR           54.17      53.00 SILV   
                  26.01       53.00 (26.99)                                        
 27 Yang, Andrew              16 Sailfish-MR            53.30      53.11 SILV   
                  25.31       53.11 (27.80)                                        
 28 Piliero, Marc P           16 PATS-MR                52.37      53.12 SILV   
                  25.66       53.12 (27.46)                                        
 29 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT               53.00      53.17 SILV   
                  25.89       53.17 (27.28)                                        
 30 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR           53.82      53.24 SILV   
                  26.21       53.24 (27.03)                                        
 31 Lee, Brian S              17 PATS-MR                53.21      53.74 SILV   
                  25.88       53.74 (27.86)                                        
 32 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR           52.95      53.80 SILV   
                  25.65       53.80 (28.15)                                        
 33 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR           54.47      53.90 SILV   
                  26.44       53.90 (27.46)                                        
 34 Moran, Harry H            16 NYCC-MR                54.00      54.18 SILV   
                  26.15       54.18 (28.03)                                        
 35 Villa, Derek C            17 Rac @ Jcc-MR           54.10      54.29 SILV   
                  25.80       54.29 (28.49)                                        
 36 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR           55.77      54.76        
                  26.39       54.76 (28.37)                                        
 37 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR           55.71      54.81        
                  26.16       54.81 (28.65)                                        
 38 Waide, Isaac M            15 CAT-CT                 54.21      54.89        
                  26.32       54.89 (28.57)                                        
 39 Thatcher, Timothy P       15 Rac @ Jcc-MR           55.12      55.20        
                  27.31       55.20 (27.89)                                        
 40 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR                54.85      55.22        
                  26.67       55.22 (28.55)                                        
 41 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR           54.43      55.30        
                  26.68       55.30 (28.62)                                        
 42 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR           55.54      55.62        
                  26.62       55.62 (29.00)                                        
 43 Loughran, Brendan P       18 Sailfish-MR            56.47      56.05        
                  26.70       56.05 (29.35)                                        
 44 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR                55.88      56.49        
                  28.34       56.49 (28.15)                                        
 45 Pepel, James C            15 Rac @ Jcc-MR           57.02      56.78        
                  26.90       56.78 (29.88)                                        
 46 Baroz, Kevin              17 Rac @ Jcc-MR           54.99      56.96        
                  27.04       56.96 (29.92)                                        
 47 Mikhailovsky, Chris       16 NYCC-MR                59.76      57.21        
                  27.33       57.21 (29.88)                                        
 48 Barbera, Patrick J        16 PATS-MR              1:00.02      57.41        
                  27.41       57.41 (30.00)                                        
 49 Grippo, James R           17 Sailfish-MR            59.69      58.16        
                  27.68       58.16 (30.48)                                        
 50 Dodes, Evan F             15 Empire-MR            1:00.70      59.90        
                  29.30       59.90 (30.60)                                        
 51 Lewis, Garfield           15 Sailfish-MR          1:00.87    1:04.63        
                  31.26     1:04.63 (33.37)                                        
 -- Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR           55.18         DQ        
      Did not finish
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SECT EZ Sectionals North
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:55.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Revis, Mason t            15 CAT-CT               1:48.27    1:45.03 SECT   
                  25.04       51.97 (26.93)     1:18.96 (26.99)     1:45.03 (26.07)
  2 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:48.81    1:45.29 SECT   
                  24.71       51.55 (26.84)     1:18.98 (27.43)     1:45.29 (26.31)
  3 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             1:48.62    1:48.48 METS   
                  25.19       52.69 (27.50)     1:20.83 (28.14)     1:48.48 (27.65)
  4 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              1:49.82    1:49.09 METS   
                  24.87       52.56 (27.69)     1:20.59 (28.03)     1:49.09 (28.50)
  5 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR         1:50.08    1:50.43 ZQ     
                  25.10       52.85 (27.75)     1:21.73 (28.88)     1:50.43 (28.70)
  6 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         1:50.58    1:50.76 ZQ     
                  25.65       53.31 (27.66)     1:21.97 (28.66)     1:50.76 (28.79)
  7 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              1:50.94    1:50.97 ZQ     
                  24.99       52.96 (27.97)     1:22.08 (29.12)     1:50.97 (28.89)
  8 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         1:49.44    1:52.55 ZQ     
                  25.29       53.35 (28.06)     1:22.44 (29.09)     1:52.55 (30.11)
B - Final
  9 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              1:53.12    1:49.98 METS   
                  25.45       53.37 (27.92)     1:21.86 (28.49)     1:49.98 (28.12)
 10 Tyson, Neal B             17 CA-UN-CT             1:51.15    1:50.42 ZQ     
                  25.59       54.18 (28.59)     1:22.08 (27.90)     1:50.42 (28.34)
 11 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         1:50.96    1:52.34 ZQ     
                  25.74       54.22 (28.48)     1:23.58 (29.36)     1:52.34 (28.76)
 12 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                1:52.90    1:52.58 ZQ     
                  26.22       54.96 (28.74)     1:24.13 (29.17)     1:52.58 (28.45)
 13 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             1:54.66    1:53.91 JO     
                  25.50       54.67 (29.17)     1:25.07 (30.40)     1:53.91 (28.84)
 14 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT             1:53.05    1:53.93 JO     
                  26.66       55.91 (29.25)     1:25.73 (29.82)     1:53.93 (28.20)
 15 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR         1:53.60    1:54.06 SILV   
                  27.01       56.75 (29.74)     1:25.93 (29.18)     1:54.06 (28.13)
 16 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         1:54.42    1:55.71 SILV   
                  26.03       54.82 (28.79)     1:25.21 (30.39)     1:55.71 (30.50)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SECT EZ Sectionals North
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:55.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Revis, Mason t            15 CAT-CT               1:45.40    1:48.27 qMETS  
                  25.94       53.72 (27.78)     1:21.36 (27.64)     1:48.27 (26.91)
  2 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             1:47.72    1:48.62 qMETS  
                  25.09       52.68 (27.59)     1:20.78 (28.10)     1:48.62 (27.84)
  3 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:46.45    1:48.81 qMETS  
                  25.23       52.86 (27.63)     1:20.89 (28.03)     1:48.81 (27.92)
  4 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         1:50.20    1:49.44 qMETS  
                  25.47       53.24 (27.77)     1:21.47 (28.23)     1:49.44 (27.97)
  5 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              1:50.05    1:49.82 qMETS  
                  25.25       53.32 (28.07)     1:21.67 (28.35)     1:49.82 (28.15)
  6 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR         1:50.25    1:50.08 qZQ    
                  25.15       53.17 (28.02)     1:21.96 (28.79)     1:50.08 (28.12)
  7 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         1:53.46    1:50.58 qZQ    
                  25.96       53.78 (27.82)     1:22.80 (29.02)     1:50.58 (27.78)
  8 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              1:50.18    1:50.94 qZQ    
                  25.45       53.31 (27.86)     1:22.05 (28.74)     1:50.94 (28.89)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         1:51.41    1:50.96 qZQ    
                  25.76       53.54 (27.78)     1:22.24 (28.70)     1:50.96 (28.72)
 10 Tyson, Neal B             17 CA-UN-CT             1:53.33    1:51.15 qZQ    
                  24.74       52.81 (28.07)     1:21.59 (28.78)     1:51.15 (29.56)
 11 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR         1:52.29    1:51.18 qZQ    
                  25.68       53.83 (28.15)     1:22.63 (28.80)     1:51.18 (28.55)
 12 Mitchell, Benjamin L      16 Agua Swim Team-MR    1:52.92    1:51.85 qZQ    
                  25.61       53.16 (27.55)     1:22.32 (29.16)     1:51.85 (29.53)
 13 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                1:53.38    1:52.90 qZQ    
                  26.28       55.00 (28.72)     1:24.10 (29.10)     1:52.90 (28.80)
 14 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT             1:56.32    1:53.05 qZQ    
                  26.80       55.99 (29.19)     1:25.31 (29.32)     1:53.05 (27.74)
 15 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              1:51.78    1:53.12 qZQ    
                  25.96       54.93 (28.97)     1:24.02 (29.09)     1:53.12 (29.10)
 16 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              1:53.01    1:53.57 qJO    
                  26.34       55.04 (28.70)     1:25.29 (30.25)     1:53.57 (28.28)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR         1:53.28    1:53.60 JO     
                  26.14       54.43 (28.29)     1:23.55 (29.12)     1:53.60 (30.05)
 18 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         1:55.47    1:54.42 SILV   
                  26.36       55.54 (29.18)     1:25.47 (29.93)     1:54.42 (28.95)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              1:52.65    1:54.48 SILV   
                  25.90       55.10 (29.20)     1:24.84 (29.74)     1:54.48 (29.64)
 20 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             1:55.00    1:54.66 SILV   
                  25.73       54.67 (28.94)     1:25.30 (30.63)     1:54.66 (29.36)
 21 Piliero, Marc P           16 PATS-MR              1:52.95    1:55.01 SILV   
                  26.17       54.62 (28.45)     1:24.71 (30.09)     1:55.01 (30.30)
 22 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT             1:56.22    1:55.23 SILV   
                  26.27       55.02 (28.75)     1:25.03 (30.01)     1:55.23 (30.20)
 23 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         1:56.64    1:55.49 SILV   
                  26.68       55.76 (29.08)     1:25.69 (29.93)     1:55.49 (29.80)
 24 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              1:59.73    1:55.76 SILV   
                  26.95       57.03 (30.08)     1:27.51 (30.48)     1:55.76 (28.25)
 25 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             1:59.14    1:55.77 SILV   
                  26.64       56.14 (29.50)     1:26.61 (30.47)     1:55.77 (29.16)
 26 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         1:58.30    1:55.92        
                  26.42       55.66 (29.24)     1:25.71 (30.05)     1:55.92 (30.21)
 27 Woods, Christopher N      15 CP-UN                1:56.02    1:56.39        
                  26.75       56.25 (29.50)     1:26.30 (30.05)     1:56.39 (30.09)
 28 Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR    1:53.86    1:56.85        
                  26.12       55.34 (29.22)     1:25.83 (30.49)     1:56.85 (31.02)
 29 Lubrino, Andrew           16 Rac @ Jcc-MR         2:04.12    1:57.52        
                  27.11       57.52 (30.41)     1:27.78 (30.26)     1:57.52 (29.74)
 30 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR         1:52.46    1:57.59        
                  25.90       55.46 (29.56)     1:26.62 (31.16)     1:57.59 (30.97)
 31 Waide, Isaac M            15 CAT-CT               1:59.49    1:57.66        
                  26.85       56.72 (29.87)     1:27.66 (30.94)     1:57.66 (30.00)
 32 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR         1:55.66    1:57.68        
                  26.14       54.69 (28.55)     1:26.02 (31.33)     1:57.68 (31.66)
 33 Yang, Andrew              16 Sailfish-MR          2:01.03    1:58.05        
                  27.15       56.66 (29.51)     1:26.84 (30.18)     1:58.05 (31.21)
 34 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR         2:00.82    1:58.45        
                  27.70       57.79 (30.09)     1:28.49 (30.70)     1:58.45 (29.96)
 35 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             2:10.88    1:58.62        
                  26.51       56.30 (29.79)     1:27.40 (31.10)     1:58.62 (31.22)
 36 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         1:57.33    1:59.33        
                  27.14       56.88 (29.74)     1:28.09 (31.21)     1:59.33 (31.24)
 37 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR         2:00.69    2:00.08        
                  27.37       57.47 (30.10)     1:29.09 (31.62)     2:00.08 (30.99)
 38 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR         2:00.23    2:00.18        
                  27.75       58.08 (30.33)     1:29.52 (31.44)     2:00.18 (30.66)
 39 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         2:03.53    2:00.50        
                  27.53       57.82 (30.29)     1:29.34 (31.52)     2:00.50 (31.16)
 40 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         2:01.90    2:00.64        
                  27.69       58.57 (30.88)     1:30.22 (31.65)     2:00.64 (30.42)
 41 Villa, Derek C            17 Rac @ Jcc-MR         1:58.79    2:01.35        
                  26.92       57.35 (30.43)     1:29.95 (32.60)     2:01.35 (31.40)
 42 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR         1:57.72    2:01.37        
                  27.61       58.07 (30.46)     1:29.46 (31.39)     2:01.37 (31.91)
 43 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR              2:03.55    2:01.67        
                  28.39       58.99 (30.60)     1:30.87 (31.88)     2:01.67 (30.80)
 44 Burns, Dylan P            17 CSD-MR               2:00.00    2:02.64        
                  27.89       58.69 (30.80)     1:30.50 (31.81)     2:02.64 (32.14)
 45 Martin, Ryan P            16 SSL-MR               1:58.09    2:02.96        
                  27.86       59.34 (31.48)     1:31.92 (32.58)     2:02.96 (31.04)
 46 Urcinoli, Zachary R       16 Rac @ Jcc-MR         2:11.51    2:03.22        
                  28.53     1:00.30 (31.77)     1:32.42 (32.12)     2:03.22 (30.80)
 47 Lessem, Alec F            17 Empire-MR            2:11.03    2:05.31        
                  28.12       59.59 (31.47)     1:32.54 (32.95)     2:05.31 (32.77)
 48 Pepel, James C            15 Rac @ Jcc-MR         2:04.14    2:07.17        
                  28.65     1:00.72 (32.07)     1:34.01 (33.29)     2:07.17 (33.16)
 49 Haddad, Gabriel O         15 NYCC-MR              2:09.17    2:07.21        
                  28.90     1:01.01 (32.11)     1:34.38 (33.37)     2:07.21 (32.83)
 50 Dodes, Evan F             15 Empire-MR            2:08.43    2:07.22        
                  29.68     1:01.93 (32.25)     1:34.74 (32.81)     2:07.22 (32.48)
 51 Baroz, Kevin              17 Rac @ Jcc-MR         2:09.50    2:08.63        
                  28.59     1:00.41 (31.82)     1:34.34 (33.93)     2:08.63 (34.29)
 52 Blaze, Cliff F            42 NYAC-MR              2:05.96    2:10.75        
                  28.24     1:01.15 (32.91)     1:34.89 (33.74)     2:10.75 (35.86)
 53 Filardi, Michael H        15 Empire-MR            2:11.35    2:10.92        
                  28.44     1:01.60 (33.16)     1:37.10 (35.50)     2:10.92 (33.82)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:48.39  SECT EZ Sectionals North
              4:56.99  METS
              5:09.99  JO
              5:09.99  ZQ
              5:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, George           16 NYCC-MR              4:49.82    4:44.78 SECT   
                  24.89       52.54 (27.65)     1:20.93 (28.39)     1:49.76 (28.83)
        2:18.84 (29.08)     2:48.23 (29.39)     3:17.18 (28.95)     3:46.85 (29.67)
        4:16.34 (29.49)     4:44.78 (28.44)                                        
  2 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         4:59.31    4:48.07 SECT   
                  26.18       54.45 (28.27)     1:23.53 (29.08)     1:52.88 (29.35)
        2:22.40 (29.52)     2:51.99 (29.59)     3:21.23 (29.24)     3:50.87 (29.64)
        4:20.23 (29.36)     4:48.07 (27.84)                                        
  3 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR         4:53.39    4:50.28 METS   
                  25.92       54.25 (28.33)     1:23.40 (29.15)     1:52.70 (29.30)
        2:22.21 (29.51)     2:51.42 (29.21)     3:21.07 (29.65)     3:50.94 (29.87)
        4:20.61 (29.67)     4:50.28 (29.67)                                        
  4 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         4:59.82    4:52.67 METS   
                  25.68       53.43 (27.75)     1:21.94 (28.51)     1:50.88 (28.94)
        2:20.67 (29.79)     2:50.81 (30.14)     3:21.82 (31.01)     3:52.41 (30.59)
        4:23.14 (30.73)     4:52.67 (29.53)                                        
  5 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              5:10.16    4:55.22 METS   
                  25.77       55.13 (29.36)     1:24.71 (29.58)     1:54.68 (29.97)
        2:24.77 (30.09)     2:55.21 (30.44)     3:25.91 (30.70)     3:56.37 (30.46)
        4:26.16 (29.79)     4:55.22 (29.06)                                        
  6 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              5:01.07    4:58.72 JO     
                  25.48       54.07 (28.59)     1:23.25 (29.18)     1:53.23 (29.98)
        2:23.85 (30.62)     2:55.05 (31.20)     3:26.14 (31.09)     3:57.59 (31.45)
        4:28.83 (31.24)     4:58.72 (29.89)                                        
  7 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR         5:07.11    5:01.04 JO     
                  25.75       54.32 (28.57)     1:24.09 (29.77)     1:54.51 (30.42)
        2:25.37 (30.86)     2:56.78 (31.41)     3:27.80 (31.02)     3:59.02 (31.22)
        4:30.18 (31.16)     5:01.04 (30.86)                                        
  8 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR         5:16.19    5:02.00 JO     
                  26.76       56.27 (29.51)     1:26.78 (30.51)     1:57.57 (30.79)
        2:28.27 (30.70)     2:58.98 (30.71)     3:30.06 (31.08)     4:01.16 (31.10)
        4:32.37 (31.21)     5:02.00 (29.63)                                        
  9 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              4:58.92    5:03.19 JO     
                  26.26       55.50 (29.24)     1:25.26 (29.76)     1:55.41 (30.15)
        2:26.29 (30.88)     2:57.14 (30.85)     3:28.12 (30.98)     3:59.75 (31.63)
        4:32.01 (32.26)     5:03.19 (31.18)                                        
 10 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                4:52.33    5:04.39 JO     
                  27.06       56.98 (29.92)     1:27.64 (30.66)     1:58.39 (30.75)
        2:29.56 (31.17)     3:00.96 (31.40)     3:31.96 (31.00)     4:03.04 (31.08)
        4:34.01 (30.97)     5:04.39 (30.38)                                        
 11 Woods, Christopher N      15 CP-UN                5:10.75    5:05.74 JO     
                  27.37       57.04 (29.67)     1:27.40 (30.36)     1:58.29 (30.89)
        2:29.67 (31.38)     3:01.14 (31.47)     3:32.56 (31.42)     4:03.94 (31.38)
        4:35.10 (31.16)     5:05.74 (30.64)                                        
 12 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT             5:00.43    5:07.39 JO     
                  27.15       56.88 (29.73)     1:27.85 (30.97)     1:58.74 (30.89)
        2:29.87 (31.13)     3:01.13 (31.26)     3:33.15 (32.02)     4:04.54 (31.39)
        4:36.40 (31.86)     5:07.39 (30.99)                                        
 13 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             5:08.85    5:07.93 JO     
                  26.80       56.48 (29.68)     1:26.63 (30.15)     1:57.63 (31.00)
        2:29.01 (31.38)     3:00.49 (31.48)     3:32.22 (31.73)     4:04.19 (31.97)
        4:36.36 (32.17)     5:07.93 (31.57)                                        
 14 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         5:14.85    5:08.19 JO     
                  27.19       57.01 (29.82)     1:28.33 (31.32)     1:59.71 (31.38)
        2:31.16 (31.45)     3:02.75 (31.59)     3:33.93 (31.18)     4:05.45 (31.52)
        4:37.20 (31.75)     5:08.19 (30.99)                                        
 15 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         5:23.48    5:08.23 JO     
                  27.48       57.01 (29.53)     1:27.50 (30.49)     1:58.49 (30.99)
        2:29.95 (31.46)     3:01.51 (31.56)     3:33.02 (31.51)     4:05.00 (31.98)
        4:36.65 (31.65)     5:08.23 (31.58)                                        
 16 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         5:26.29    5:08.37 JO     
                  26.87       56.96 (30.09)     1:27.76 (30.80)     1:59.21 (31.45)
        2:31.00 (31.79)     3:02.63 (31.63)     3:34.56 (31.93)     4:06.39 (31.83)
        4:37.93 (31.54)     5:08.37 (30.44)                                        
 17 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              5:21.04    5:08.44 JO     
                  26.83       57.21 (30.38)     1:28.39 (31.18)     1:59.68 (31.29)
        2:31.04 (31.36)     3:02.42 (31.38)     3:34.16 (31.74)     4:06.20 (32.04)
        4:38.15 (31.95)     5:08.44 (30.29)                                        
 18 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR         5:20.12    5:09.00 JO     
                  27.46       57.54 (30.08)     1:28.68 (31.14)     1:59.62 (30.94)
        2:31.47 (31.85)     3:03.24 (31.77)     3:35.58 (32.34)     4:07.58 (32.00)
        4:39.16 (31.58)     5:09.00 (29.84)                                        
 19 Kessler, Matthew N        16 CSD-MR               5:22.20    5:10.31 SILV   
                  27.04       56.50 (29.46)     1:27.33 (30.83)     1:58.56 (31.23)
        2:30.42 (31.86)     3:02.42 (32.00)     3:34.20 (31.78)     4:06.58 (32.38)
        4:38.98 (32.40)     5:10.31 (31.33)                                        
 20 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR         5:26.87    5:16.09 SILV   
                  28.64       59.73 (31.09)     1:31.65 (31.92)     2:04.45 (32.80)
        2:37.07 (32.62)     3:09.44 (32.37)     3:42.09 (32.65)     4:13.74 (31.65)
        4:45.22 (31.48)     5:16.09 (30.87)                                        
 21 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR         5:22.38    5:18.00 SILV   
                  27.95       58.67 (30.72)     1:30.71 (32.04)     2:02.90 (32.19)
        2:35.71 (32.81)     3:08.35 (32.64)     3:41.24 (32.89)     4:14.03 (32.79)
        4:46.84 (32.81)     5:18.00 (31.16)                                        
 22 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR         5:18.61    5:18.55 SILV   
                  27.29       57.14 (29.85)     1:28.77 (31.63)     2:00.61 (31.84)
        2:32.77 (32.16)     3:05.30 (32.53)     3:38.37 (33.07)     4:11.54 (33.17)
        4:45.69 (34.15)     5:18.55 (32.86)                                        
 23 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR         5:24.11    5:19.28 SILV   
                  28.13       59.22 (31.09)     1:31.54 (32.32)     2:04.00 (32.46)
        2:36.83 (32.83)     3:09.26 (32.43)     3:42.35 (33.09)     4:14.80 (32.45)
        4:47.78 (32.98)     5:19.28 (31.50)                                        
 24 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         5:14.15    5:19.54 SILV   
                  27.23       57.01 (29.78)     1:27.92 (30.91)     1:59.78 (31.86)
        2:32.15 (32.37)     3:04.89 (32.74)     3:38.36 (33.47)     4:11.83 (33.47)
        4:46.03 (34.20)     5:19.54 (33.51)                                        
 25 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         5:13.41    5:21.34        
                  27.01       57.05 (30.04)     1:28.73 (31.68)     2:01.21 (32.48)
        2:34.41 (33.20)     3:07.94 (33.53)     3:41.30 (33.36)     4:14.78 (33.48)
        4:48.43 (33.65)     5:21.34 (32.91)                                        
 26 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         5:22.88    5:23.30        
                  28.49       59.89 (31.40)     1:32.17 (32.28)     2:05.18 (33.01)
        2:37.92 (32.74)     3:11.10 (33.18)     3:43.93 (32.83)     4:17.42 (33.49)
        4:50.93 (33.51)     5:23.30 (32.37)                                        
 27 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         5:15.36    5:27.63        
                  27.33       58.34 (31.01)     1:30.65 (32.31)     2:03.43 (32.78)
        2:37.05 (33.62)     3:11.33 (34.28)     3:45.36 (34.03)     4:19.65 (34.29)
        4:54.10 (34.45)     5:27.63 (33.53)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.09  SECT EZ Sectionals North
                56.99  METS
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR           54.83      53.60 SECT   
                  26.42       53.60 (27.18)                                        
  2 Tilneac, George           16 NYCC-MR                53.89      54.02 SECT   
                  26.40       54.02 (27.62)                                        
  3 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT               58.22      54.06 SECT   
                  26.55       54.06 (27.51)                                        
  4 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR                54.64      54.89 SECT   
                  26.48       54.89 (28.41)                                        
  5 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR           56.56      56.90 METS   
                  28.18       56.90 (28.72)                                        
  6 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR                58.01      57.12 ZQ     
                  28.04       57.12 (29.08)                                        
  7 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR           57.17      57.66 ZQ     
                  27.92       57.66 (29.74)                                        
  8 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR           58.97      59.69 JO     
                  28.94       59.69 (30.75)                                        
B - Final
  9 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           59.27      57.05 ZQ     
                  27.51       57.05 (29.54)                                        
 10 Burns, Dylan P            17 CSD-MR               1:01.39      57.39 ZQ     
                  27.51       57.39 (29.88)                                        
 11 Piliero, Marc P           16 PATS-MR                59.19      59.32 ZQ     
                  29.18       59.32 (30.14)                                        
 12 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             1:00.24      59.55 JO     
                  28.76       59.55 (30.79)                                        
 13 Urcinoli, Zachary R       16 Rac @ Jcc-MR         1:00.07      59.67 JO     
                  29.39       59.67 (30.28)                                        
 14 Garcia, Andrew N          17 SSL-MR               1:00.75    1:00.19 SILV   
                  28.87     1:00.19 (31.32)                                        
 15 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR         1:01.00    1:00.54 SILV   
                  29.23     1:00.54 (31.31)                                        
 16 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         1:03.31    1:03.58 SILV   
                  30.90     1:03.58 (32.68)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.09  SECT EZ Sectionals North
                56.99  METS
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tilneac, George           16 NYCC-MR                54.04      53.89 qSECT  
                  26.50       53.89 (27.39)                                        
  2 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR                55.59      54.64 qSECT  
                  26.39       54.64 (28.25)                                        
  3 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR           54.95      54.83 qSECT  
                  27.14       54.83 (27.69)                                        
  4 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR           56.88      56.56 qMETS  
                  27.70       56.56 (28.86)                                        
  5 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR           58.39      57.17 qZQ    
                  27.98       57.17 (29.19)                                        
  6 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR                57.34      58.01 qZQ    
                  28.40       58.01 (29.61)                                        
  7 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR      56.87      58.14 qZQ    
                  28.49       58.14 (29.65)                                        
  8 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT               54.61      58.22 qZQ    
                  28.11       58.22 (30.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR                59.76      58.76 qZQ    
                  28.53       58.76 (30.23)                                        
 10 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         1:00.30      58.97 qZQ    
                  28.69       58.97 (30.28)                                        
 11 Piliero, Marc P           16 PATS-MR                58.46      59.19 qZQ    
                  29.25       59.19 (29.94)                                        
 12 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           57.76      59.27 qZQ    
                  28.63       59.27 (30.64)                                        
 13 Urcinoli, Zachary R       16 Rac @ Jcc-MR         1:04.75    1:00.07 qSILV  
                  29.49     1:00.07 (30.58)                                        
 14 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             1:02.84    1:00.24 qSILV  
                  29.31     1:00.24 (30.93)                                        
 15 Garcia, Andrew N          17 SSL-MR                 58.48    1:00.75 qSILV  
                  29.26     1:00.75 (31.49)                                        
 16 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR           58.91    1:01.00 qSILV  
                  29.58     1:01.00 (31.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Burns, Dylan P            17 CSD-MR                 58.22    1:01.39 SILV   
                  28.92     1:01.39 (32.47)                                        
 18 Mitchell, Benjamin L      16 Agua Swim Team-MR    1:04.25    1:03.01 SILV   
                  30.65     1:03.01 (32.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         1:01.45    1:03.31 SILV   
                  30.90     1:03.31 (32.41)                                        
 20 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                1:08.88    1:03.70 SILV   
                  30.66     1:03.70 (33.04)                                        
 21 Martin, Ryan P            16 SSL-MR                 59.46    1:03.77 SILV   
                  30.67     1:03.77 (33.10)                                        
 22 Yang, Andrew              16 Sailfish-MR          1:05.39    1:03.79 SILV   
                  30.24     1:03.79 (33.55)                                        
 23 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              1:05.50    1:03.95        
                  31.52     1:03.95 (32.43)                                        
 24 Waide, Isaac M            15 CAT-CT               1:03.65    1:04.14        
                  30.98     1:04.14 (33.16)                                        
 25 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR         1:05.44    1:04.43        
                  31.77     1:04.43 (32.66)                                        
 26 Lubrino, Andrew           16 Rac @ Jcc-MR         1:11.31    1:05.62        
                  31.63     1:05.62 (33.99)                                        
 27 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         1:07.32    1:05.76        
                  32.44     1:05.76 (33.32)                                        
 28 Villa, Derek C            17 Rac @ Jcc-MR         1:11.60    1:05.85        
                  32.56     1:05.85 (33.29)                                        
 29 Dodes, Evan F             15 Empire-MR            1:06.07    1:06.63        
                  32.96     1:06.63 (33.67)                                        
 30 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR              1:06.88    1:07.61        
                  33.57     1:07.61 (34.04)                                        
 31 Haddad, Gabriel O         15 NYCC-MR              1:09.31    1:07.81        
                  33.34     1:07.81 (34.47)                                        
 32 Davis, Ben A              17 SSL-MR               1:03.63    1:08.62        
                  33.26     1:08.62 (35.36)                                        
 33 Newmeyer, Daniel R        16 SSL-MR               1:07.48    1:11.03        
                  34.75     1:11.03 (36.28)                                        
 34 Lessem, Alec F            17 Empire-MR            1:12.16    1:11.17        
                  34.62     1:11.17 (36.55)                                        
 35 Cicalese, Matthew T       16 SSL-MR               1:08.22    1:12.07        
                  35.38     1:12.07 (36.69)                                        
 36 Filardi, Michael H        15 Empire-MR            1:16.05    1:13.56        
                  35.66     1:13.56 (37.90)                                        
 37 Piringer, Tyler           17 SSL-MR               1:17.73    1:15.70        
                  37.01     1:15.70 (38.69)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:58.85    1:53.81 SECT   
                  27.18       56.36 (29.18)     1:25.08 (28.72)     1:53.81 (28.73)
  2 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         1:55.32    1:55.56 SECT   
                  27.15       55.87 (28.72)     1:25.88 (30.01)     1:55.56 (29.68)
  3 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             2:04.11    1:57.12 SECT   
                  27.12       56.75 (29.63)     1:27.34 (30.59)     1:57.12 (29.78)
  4 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              1:58.42    1:59.15 SECT   
                  26.63       56.17 (29.54)     1:27.47 (31.30)     1:59.15 (31.68)
  5 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         2:01.94    2:01.13 METS   
                  27.35       57.49 (30.14)     1:29.12 (31.63)     2:01.13 (32.01)
  6 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:02.89    2:04.31 ZQ     
                  28.66       59.34 (30.68)     1:31.15 (31.81)     2:04.31 (33.16)
  7 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         2:06.56    2:05.30 ZQ     
                  29.37     1:00.58 (31.21)     1:32.89 (32.31)     2:05.30 (32.41)
  8 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR    2:03.68    2:06.05 ZQ     
                  29.14     1:00.50 (31.36)     1:32.95 (32.45)     2:06.05 (33.10)
B - Final
  9 Piliero, Marc P           16 PATS-MR              2:08.22    2:06.27 ZQ     
                  29.59     1:00.93 (31.34)     1:33.42 (32.49)     2:06.27 (32.85)
 10 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR         2:12.23    2:08.59 ZQ     
                  30.23     1:02.54 (32.31)     1:36.17 (33.63)     2:08.59 (32.42)
 11 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              2:09.20    2:08.70 ZQ     
                  30.36     1:03.08 (32.72)     1:36.79 (33.71)     2:08.70 (31.91)
 12 Urcinoli, Zachary R       16 Rac @ Jcc-MR         2:09.78    2:09.08 ZQ     
                  31.27     1:03.90 (32.63)     1:37.65 (33.75)     2:09.08 (31.43)
 13 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         2:07.51    2:09.39 ZQ     
                  29.83     1:02.59 (32.76)     1:36.34 (33.75)     2:09.39 (33.05)
 14 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR         2:16.23    2:13.48 SILV   
                  32.31     1:06.19 (33.88)     1:40.77 (34.58)     2:13.48 (32.71)
 15 Dodes, Evan F             15 Empire-MR            2:17.37    2:17.20        
                  32.60     1:06.98 (34.38)     1:42.66 (35.68)     2:17.20 (34.54)
 16 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              2:17.04    2:17.67        
                  31.68     1:07.01 (35.33)     1:43.28 (36.27)     2:17.67 (34.39)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         1:58.84    1:55.32 qSECT  
                  27.73       56.49 (28.76)     1:25.67 (29.18)     1:55.32 (29.65)
  2 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              1:59.96    1:58.42 qSECT  
                  26.72       55.99 (29.27)     1:27.29 (31.30)     1:58.42 (31.13)
  3 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:57.49    1:58.85 qSECT  
                  28.12       57.90 (29.78)     1:28.53 (30.63)     1:58.85 (30.32)
  4 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         2:03.18    2:01.94 qMETS  
                  28.63       59.18 (30.55)     1:30.63 (31.45)     2:01.94 (31.31)
  5 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:04.63    2:02.89 qMETS  
                  29.29     1:00.46 (31.17)     1:31.96 (31.50)     2:02.89 (30.93)
  6 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR    2:04.55    2:03.68 qMETS  
                  28.59       59.29 (30.70)     1:31.30 (32.01)     2:03.68 (32.38)
  7 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             2:00.05    2:04.11 qZQ    
                  28.76       59.90 (31.14)     1:32.37 (32.47)     2:04.11 (31.74)
  8 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         2:08.68    2:06.56 qZQ    
                  29.40     1:01.11 (31.71)     1:34.13 (33.02)     2:06.56 (32.43)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         2:07.39    2:07.51 qZQ    
                  29.46     1:01.31 (31.85)     1:34.27 (32.96)     2:07.51 (33.24)
 10 Piliero, Marc P           16 PATS-MR              2:04.38    2:08.22 qZQ    
                  29.95     1:01.73 (31.78)     1:34.83 (33.10)     2:08.22 (33.39)
 11 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              2:09.11    2:09.20 qZQ    
                  30.60     1:03.27 (32.67)     1:36.53 (33.26)     2:09.20 (32.67)
 12 Urcinoli, Zachary R       16 Rac @ Jcc-MR         2:21.67    2:09.78 qZQ    
                  30.95     1:03.83 (32.88)     1:37.69 (33.86)     2:09.78 (32.09)
 13 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR         2:07.63    2:12.23 qSILV  
                  30.93     1:03.67 (32.74)     1:37.81 (34.14)     2:12.23 (34.42)
 14 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR         2:17.67    2:16.23 qSILV  
                  32.69     1:07.32 (34.63)     1:42.40 (35.08)     2:16.23 (33.83)
 15 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              2:17.92    2:17.04 q      
                  32.52     1:06.99 (34.47)     1:42.49 (35.50)     2:17.04 (34.55)
 16 Dodes, Evan F             15 Empire-MR            2:18.31    2:17.37 q      
                  32.89     1:07.64 (34.75)     1:42.81 (35.17)     2:17.37 (34.56)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Waide, Isaac M            15 CAT-CT               2:18.56    2:17.84        
                  32.06     1:06.64 (34.58)     1:42.48 (35.84)     2:17.84 (35.36)
 18 Yang, Andrew              16 Sailfish-MR          2:19.31    2:18.97        
                  32.46     1:07.41 (34.95)     1:43.09 (35.68)     2:18.97 (35.88)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lubrino, Andrew           16 Rac @ Jcc-MR         2:26.12    2:23.71        
                  33.32     1:09.88 (36.56)     1:46.92 (37.04)     2:23.71 (36.79)
 -- Marrone, Matthew J        16 Sailfish-MR          2:26.87         DQ        
      Declared false start
 -- Loughran, Brendan P       18 Sailfish-MR          2:29.88         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  32.76                             1:46.29 ( )                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SECT EZ Sectionals North
              1:04.49  METS
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR           58.47      58.93 SECT   
                  27.68       58.93 (31.25)                                        
  2 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             1:00.02    1:00.82 SECT   
                  28.94     1:00.82 (31.88)                                        
  3 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT             1:00.73    1:01.37 SECT   
                  28.49     1:01.37 (32.88)                                        
  4 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         1:04.05    1:01.44 SECT   
                  29.23     1:01.44 (32.21)                                        
  5 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         1:01.95    1:01.79 SECT   
                  29.40     1:01.79 (32.39)                                        
  6 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              1:03.12    1:02.84 METS   
                  29.22     1:02.84 (33.62)                                        
  7 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             1:03.87    1:02.92 METS   
                  29.85     1:02.92 (33.07)                                        
  8 Woods, Christopher N      15 CP-UN                1:04.14    1:04.07 METS   
                  30.17     1:04.07 (33.90)                                        
B - Final
  9 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         1:04.52    1:04.61 JO     
                  30.44     1:04.61 (34.17)                                        
 10 Moran, Harry H            16 NYCC-MR              1:04.18    1:05.57 JO     
                  31.05     1:05.57 (34.52)                                        
 11 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR         1:06.70    1:05.79 JO     
                  30.67     1:05.79 (35.12)                                        
 12 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                1:06.98    1:06.50 SILV   
                  32.31     1:06.50 (34.19)                                        
 13 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         1:06.23    1:07.36 SILV   
                  32.15     1:07.36 (35.21)                                        
 14 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         1:07.57    1:07.97 SILV   
                  31.54     1:07.97 (36.43)                                        
 15 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         1:07.60    1:08.09 SILV   
                  32.23     1:08.09 (35.86)                                        
 16 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR              1:08.96    1:09.22 SILV   
                  32.66     1:09.22 (36.56)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SECT EZ Sectionals North
              1:04.49  METS
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR         1:01.08      58.47 qSECT  
                  27.47       58.47 (31.00)                                        
  2 Nuess, CJ J               26 NYAC-MR                56.82      59.58 qSECT  
                  28.62       59.58 (30.96)                                        
  3 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             1:06.48    1:00.02 qSECT  
                  28.67     1:00.02 (31.35)                                        
  4 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT             1:01.74    1:00.73 qSECT  
                  28.67     1:00.73 (32.06)                                        
  5 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         1:04.30    1:01.95 qSECT  
                  29.51     1:01.95 (32.44)                                        
  6 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              1:01.57    1:03.12 qMETS  
                  29.82     1:03.12 (33.30)                                        
  7 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             1:03.22    1:03.87 qMETS  
                  30.35     1:03.87 (33.52)                                        
  8 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         1:05.45    1:04.05 qMETS  
                  30.66     1:04.05 (33.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Woods, Christopher N      15 CP-UN                1:02.13    1:04.14 qMETS  
                  29.88     1:04.14 (34.26)                                        
 10 Moran, Harry H            16 NYCC-MR              1:04.00    1:04.18 qMETS  
                  29.91     1:04.18 (34.27)                                        
 11 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         1:05.22    1:04.52 qJO    
                  29.99     1:04.52 (34.53)                                        
 12 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         1:07.11    1:06.23 qJO    
                  31.27     1:06.23 (34.96)                                        
 13 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR         1:04.81    1:06.70 qSILV  
                  31.24     1:06.70 (35.46)                                        
 14 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                1:07.85    1:06.98 qSILV  
                  31.94     1:06.98 (35.04)                                        
 15 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         1:06.85    1:07.57 qSILV  
                  31.58     1:07.57 (35.99)                                        
 16 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         1:09.86    1:07.60 qSILV  
                  32.25     1:07.60 (35.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mikhailovsky, Chris       16 NYCC-MR              1:09.21    1:08.29 SILV   
                  31.75     1:08.29 (36.54)                                        
 18 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR              1:12.34    1:08.96 SILV   
                  32.77     1:08.96 (36.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lee, Brian S              17 PATS-MR              1:09.70    1:09.78 SILV   
                  32.79     1:09.78 (36.99)                                        
 20 Baroz, Kevin              17 Rac @ Jcc-MR         1:08.59    1:11.29        
                  33.14     1:11.29 (38.15)                                        
 21 Yang, Andrew              16 Sailfish-MR          1:13.79    1:13.21        
                  34.00     1:13.21 (39.21)                                        
 22 Barbera, Patrick J        16 PATS-MR              1:15.53    1:13.57        
                  34.07     1:13.57 (39.50)                                        
 23 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         1:18.16    1:13.66        
                  34.96     1:13.66 (38.70)                                        
 24 Thatcher, Timothy P       15 Rac @ Jcc-MR         1:18.12    1:14.18        
                  35.66     1:14.18 (38.52)                                        
 25 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR         1:19.71    1:15.97        
                  35.93     1:15.97 (40.04)                                        
 26 Lewis, Garfield           15 Sailfish-MR          1:15.70    1:17.12        
                  35.42     1:17.12 (41.70)                                        
 27 Villa, Derek C            17 Rac @ Jcc-MR         1:21.47    1:19.77        
                  37.90     1:19.77 (41.87)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SECT EZ Sectionals North
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR         2:10.66    2:12.45 SECT   
                  28.62     1:02.40 (33.78)     1:38.08 (35.68)     2:12.45 (34.37)
  2 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             2:16.40    2:14.28 SECT   
                  29.87     1:03.60 (33.73)     1:38.55 (34.95)     2:14.28 (35.73)
  3 Revis, Mason t            15 CAT-CT               2:18.97    2:16.03 METS   
                  30.45     1:05.19 (34.74)     1:40.77 (35.58)     2:16.03 (35.26)
  4 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         2:14.96    2:16.80 METS   
                  30.21     1:04.70 (34.49)     1:40.64 (35.94)     2:16.80 (36.16)
  5 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              2:17.25    2:18.10 METS   
                  30.67     1:05.68 (35.01)     1:41.63 (35.95)     2:18.10 (36.47)
  6 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         2:18.86    2:19.52 METS   
                  31.02     1:05.78 (34.76)     1:42.24 (36.46)     2:19.52 (37.28)
  7 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         2:19.93    2:20.37 METS   
                  31.51     1:07.24 (35.73)     1:43.79 (36.55)     2:20.37 (36.58)
  8 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             2:20.34    2:22.08 METS   
                  30.96     1:07.50 (36.54)     1:45.02 (37.52)     2:22.08 (37.06)
B - Final
  9 Woods, Christopher N      15 CP-UN                2:22.01    2:19.80 METS   
                  31.30     1:07.03 (35.73)     1:43.48 (36.45)     2:19.80 (36.32)
 10 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             2:24.81    2:20.99 METS   
                  31.09     1:07.21 (36.12)     1:44.83 (37.62)     2:20.99 (36.16)
 11 Araujo, Kevin A           17 SSL-MR               2:28.98    2:26.02 ZQ     
                  32.91     1:10.78 (37.87)     1:48.46 (37.68)     2:26.02 (37.56)
 12 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:26.45    2:26.46 ZQ     
                  33.42     1:11.43 (38.01)     1:49.53 (38.10)     2:26.46 (36.93)
 13 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         2:29.44    2:27.22 ZQ     
                  33.08     1:09.92 (36.84)     1:48.69 (38.77)     2:27.22 (38.53)
 14 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         2:29.91    2:28.86 ZQ     
                  32.70     1:10.92 (38.22)     1:50.35 (39.43)     2:28.86 (38.51)
 15 Mikhailovsky, Chris       16 NYCC-MR              2:28.09    2:29.66 ZQ     
                  32.68     1:10.24 (37.56)     1:49.46 (39.22)     2:29.66 (40.20)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SECT EZ Sectionals North
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR         2:21.98    2:10.66 qSECT  
                  27.95     1:00.34 (32.39)     1:34.90 (34.56)     2:10.66 (35.76)
  2 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT             2:15.68    2:14.84 qSECT  
                  30.38     1:04.25 (33.87)     1:39.22 (34.97)     2:14.84 (35.62)
  3 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         2:17.13    2:14.96 qSECT  
                  30.51     1:04.39 (33.88)     1:39.77 (35.38)     2:14.96 (35.19)
  4 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             2:18.88    2:16.40 qMETS  
                  30.55     1:05.10 (34.55)     1:41.22 (36.12)     2:16.40 (35.18)
  5 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              2:12.91    2:17.25 qMETS  
                  30.83     1:05.86 (35.03)     1:41.23 (35.37)     2:17.25 (36.02)
  6 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         2:22.42    2:18.86 qMETS  
                  31.20     1:05.65 (34.45)     1:41.68 (36.03)     2:18.86 (37.18)
  7 Revis, Mason t            15 CAT-CT               2:23.70    2:18.97 qMETS  
                  31.00     1:06.32 (35.32)     1:42.30 (35.98)     2:18.97 (36.67)
  8 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         2:22.58    2:19.93 qMETS  
                  31.58     1:07.09 (35.51)     1:43.26 (36.17)     2:19.93 (36.67)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             2:15.86    2:20.34 qMETS  
                  31.10     1:06.44 (35.34)     1:43.40 (36.96)     2:20.34 (36.94)
 10 Woods, Christopher N      15 CP-UN                2:15.86    2:22.01 qMETS  
                  31.53     1:07.89 (36.36)     1:45.15 (37.26)     2:22.01 (36.86)
 11 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             2:32.16    2:24.81 qZQ    
 12 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:28.06    2:26.45 qZQ    
                  32.87     1:10.34 (37.47)     1:48.55 (38.21)     2:26.45 (37.90)
 13 Mikhailovsky, Chris       16 NYCC-MR              2:33.50    2:28.09 qZQ    
 14 Araujo, Kevin A           17 SSL-MR               2:24.10    2:28.98 qZQ    
                  33.15     1:10.95 (37.80)     1:49.95 (39.00)     2:28.98 (39.03)
 15 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                2:24.25    2:29.38 qZQ    
                  33.08     1:11.00 (37.92)     1:50.41 (39.41)     2:29.38 (38.97)
 16 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         2:28.44    2:29.44 qZQ    
                  33.25     1:10.73 (37.48)     1:50.39 (39.66)     2:29.44 (39.05)
-------------------------------------------------------------------------
 17 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         2:34.52    2:29.91 ZQ     
                  32.75     1:10.41 (37.66)     1:50.13 (39.72)     2:29.91 (39.78)
 18 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         2:23.96    2:30.22 SILV   
                  32.78     1:10.11 (37.33)     1:49.39 (39.28)     2:30.22 (40.83)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Moran, Harry H            16 NYCC-MR              2:25.00    2:31.84 SILV   
                  32.73     1:10.87 (38.14)     1:50.93 (40.06)     2:31.84 (40.91)
 20 Piliero, Marc P           16 PATS-MR              2:34.84    2:33.05 SILV   
                  34.74     1:13.75 (39.01)     1:54.11 (40.36)     2:33.05 (38.94)
 21 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR         2:41.53    2:35.44 SILV   
                  33.38     1:12.98 (39.60)     1:53.68 (40.70)     2:35.44 (41.76)
 22 Cicalese, Matthew T       16 SSL-MR               2:44.43    2:38.89        
                  36.83     1:17.54 (40.71)     1:58.35 (40.81)     2:38.89 (40.54)
 23 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR         2:51.60    2:39.13        
                  37.09     1:17.95 (40.86)     1:59.04 (41.09)     2:39.13 (40.09)
 24 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR         2:46.82    2:39.56        
                  36.65     1:17.45 (40.80)     1:58.68 (41.23)     2:39.56 (40.88)
 25 Baroz, Kevin              17 Rac @ Jcc-MR         2:43.31    2:39.92        
                  34.84     1:14.34 (39.50)     1:56.36 (42.02)     2:39.92 (43.56)
 26 Martin, Ryan P            16 SSL-MR               2:34.84    2:40.10        
                  35.55     1:16.20 (40.65)     1:58.40 (42.20)     2:40.10 (41.70)
 27 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR         2:36.05    2:40.69        
                  35.34     1:16.80 (41.46)     1:58.69 (41.89)     2:40.69 (42.00)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.89  SECT EZ Sectionals North
                55.19  METS
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR                53.99      53.71 SECT   
                  24.92       53.71 (28.79)                                        
  1 Tilneac, George           16 NYCC-MR                55.36      53.71 SECT   
                  25.48       53.71 (28.23)                                        
  3 Revis, Mason t            15 CAT-CT                 55.15      54.09 METS   
                  25.28       54.09 (28.81)                                        
  4 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR           55.23      54.54 METS   
                  25.79       54.54 (28.75)                                        
  5 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR                55.04      54.91 METS   
                  25.78       54.91 (29.13)                                        
  6 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR           54.95      54.98 METS   
                  26.21       54.98 (28.77)                                        
  7 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR           55.23      55.12 METS   
                  26.12       55.12 (29.00)                                        
  8 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT               56.11      56.47 ZQ     
                  26.98       56.47 (29.49)                                        
B - Final
  9 Whaley, James D           15 CA-UN-CT               57.11      56.72 ZQ     
                  26.63       56.72 (30.09)                                        
 10 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR      59.08      58.76 SILV   
                  27.92       58.76 (30.84)                                        
 11 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           57.68      58.85 SILV   
                  26.58       58.85 (32.27)                                        
 12 Moran, Harry H            16 NYCC-MR              1:00.25      59.48 SILV   
                  27.88       59.48 (31.60)                                        
 13 Woods, Christopher N      15 CP-UN                1:00.17      59.57 SILV   
                  27.99       59.57 (31.58)                                        
 14 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR           58.73      59.97 SILV   
                  26.93       59.97 (33.04)                                        
 15 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         1:01.03    1:00.45 SILV   
                  28.12     1:00.45 (32.33)                                        
 16 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR         1:00.92    1:00.78 SILV   
                  28.32     1:00.78 (32.46)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.89  SECT EZ Sectionals North
                55.19  METS
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR                54.46      53.99 qMETS  
                  24.82       53.99 (29.17)                                        
  2 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR           55.47      54.95 qMETS  
                  26.11       54.95 (28.84)                                        
  3 Blaze, Cliff F            42 NYAC-MR                58.43      55.02 qMETS  
                  25.63       55.02 (29.39)                                        
  4 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR                55.95      55.04 qMETS  
                  25.75       55.04 (29.29)                                        
  5 Revis, Mason t            15 CAT-CT                 53.11      55.15 qMETS  
                  26.28       55.15 (28.87)                                        
  6 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR           56.64      55.23 qZQ    
                  26.17       55.23 (29.06)                                        
  6 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR           56.48      55.23 qZQ    
                  26.25       55.23 (28.98)                                        
  8 Tilneac, George           16 NYCC-MR                53.80      55.36 qZQ    
                  26.09       55.36 (29.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT               55.03      56.11 qZQ    
                  26.85       56.11 (29.26)                                        
 10 Whaley, James D           15 CA-UN-CT               57.18      57.11 qZQ    
                  26.73       57.11 (30.38)                                        
 11 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           56.30      57.68 qJO    
                  26.12       57.68 (31.56)                                        
 12 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR           58.63      58.73 qSILV  
                  27.14       58.73 (31.59)                                        
 13 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR      57.40      59.08 qSILV  
                  27.85       59.08 (31.23)                                        
 14 Woods, Christopher N      15 CP-UN                1:01.36    1:00.17 qSILV  
                  28.08     1:00.17 (32.09)                                        
 15 Moran, Harry H            16 NYCC-MR                59.00    1:00.25 qSILV  
                  27.88     1:00.25 (32.37)                                        
 16 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR           59.50    1:00.92 qSILV  
                  28.40     1:00.92 (32.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR           59.79    1:01.03 SILV   
                  28.58     1:01.03 (32.45)                                        
 18 Piliero, Marc P           16 PATS-MR              1:00.66    1:01.11 SILV   
                  28.82     1:01.11 (32.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Grippo, James R           17 Sailfish-MR          1:01.06    1:01.13 SILV   
                  28.44     1:01.13 (32.69)                                        
 20 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR           58.82    1:01.21 SILV   
                  28.88     1:01.21 (32.33)                                        
 21 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR         1:01.70    1:01.30 SILV   
                  28.89     1:01.30 (32.41)                                        
 22 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         1:04.64    1:01.91 SILV   
                  28.58     1:01.91 (33.33)                                        
 23 Mitchell, Benjamin L      16 Agua Swim Team-MR    1:00.99    1:02.38 SILV   
                  29.43     1:02.38 (32.95)                                        
 24 Pepel, James C            15 Rac @ Jcc-MR         1:00.93    1:02.61        
                  28.59     1:02.61 (34.02)                                        
 25 Barbera, Patrick J        16 PATS-MR              1:07.58    1:03.18        
                  29.24     1:03.18 (33.94)                                        
 26 Lee, Brian S              17 PATS-MR              1:02.52    1:05.58        
                  31.21     1:05.58 (34.37)                                        
 -- Sun, Hongzhe              27 NYAC-MR                47.40        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:00.89  SECT EZ Sectionals North
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:15.99  JO
              2:17.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Revis, Mason t            15 CAT-CT               2:00.02    1:55.44 SECT   
                  25.84       54.42 (28.58)     1:24.56 (30.14)     1:55.44 (30.88)
  2 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR         2:01.52    2:00.36 SECT   
                  26.46       56.47 (30.01)     1:27.65 (31.18)     2:00.36 (32.71)
  3 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:03.42    2:00.37 SECT   
                  27.22       58.72 (31.50)     1:30.00 (31.28)     2:00.37 (30.37)
  4 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         2:02.26    2:00.95 METS   
                  26.69       57.15 (30.46)     1:28.58 (31.43)     2:00.95 (32.37)
  5 Araujo, Kevin A           17 SSL-MR               2:07.78    2:04.31 METS   
                  27.32       59.23 (31.91)     1:31.52 (32.29)     2:04.31 (32.79)
  6 Tilneac, George           16 NYCC-MR              2:02.48    2:05.00 METS   
                  27.69       59.03 (31.34)     1:31.71 (32.68)     2:05.00 (33.29)
  7 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:11.57    2:09.29 ZQ     
                  28.66     1:00.23 (31.57)     1:34.12 (33.89)     2:09.29 (35.17)
  8 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT             2:09.99    2:09.40 ZQ     
                  29.11     1:02.05 (32.94)     1:35.75 (33.70)     2:09.40 (33.65)
B - Final
  9 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             2:11.66    2:08.04 ZQ     
                  28.33     1:00.75 (32.42)     1:34.16 (33.41)     2:08.04 (33.88)
 10 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         2:19.90    2:15.38 JO     
                  28.92     1:02.78 (33.86)     1:38.84 (36.06)     2:15.38 (36.54)
 11 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         2:19.48    2:18.01        
                  29.45     1:03.10 (33.65)     1:40.16 (37.06)     2:18.01 (37.85)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:00.89  SECT EZ Sectionals North
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:15.99  JO
              2:17.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Revis, Mason t            15 CAT-CT               1:54.78    2:00.02 qSECT  
                  27.69       58.52 (30.83)     1:29.46 (30.94)     2:00.02 (30.56)
  2 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR         2:03.73    2:01.52 qMETS  
                  27.22       58.34 (31.12)     1:29.78 (31.44)     2:01.52 (31.74)
  3 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         2:03.89    2:02.26 qMETS  
                  27.10       58.51 (31.41)     1:30.56 (32.05)     2:02.26 (31.70)
  4 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:59.17    2:02.48 qMETS  
                  27.17       58.29 (31.12)     1:31.00 (32.71)     2:02.48 (31.48)
  5 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:03.94    2:03.42 qMETS  
                  27.87       59.95 (32.08)     1:32.63 (32.68)     2:03.42 (30.79)
  6 Araujo, Kevin A           17 SSL-MR               1:59.13    2:07.78 qZQ    
                  27.83     1:00.62 (32.79)     1:34.29 (33.67)     2:07.78 (33.49)
  7 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR    2:04.75    2:09.98 qZQ    
                  28.43     1:00.53 (32.10)     1:34.67 (34.14)     2:09.98 (35.31)
  8 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT             2:03.27    2:09.99 qZQ    
                  29.92     1:03.24 (33.32)     1:37.03 (33.79)     2:09.99 (32.96)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:10.30    2:11.57 qZQ    
                  28.60     1:01.37 (32.77)     1:35.82 (34.45)     2:11.57 (35.75)
 10 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             2:07.19    2:11.66 qZQ    
                  28.23     1:00.97 (32.74)     1:35.74 (34.77)     2:11.66 (35.92)
 11 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR         2:12.73    2:14.66 qJO    
                  28.83     1:02.79 (33.96)     1:37.95 (35.16)     2:14.66 (36.71)
 12 Perez, Louis M            17 SSL-MR               2:12.99    2:19.32 q      
                  30.82     1:05.68 (34.86)     1:41.82 (36.14)     2:19.32 (37.50)
 13 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         2:14.91    2:19.48 q      
                  30.72     1:05.09 (34.37)     1:42.45 (37.36)     2:19.48 (37.03)
 14 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         2:20.70    2:19.90 q      
                  29.84     1:04.50 (34.66)     1:42.06 (37.56)     2:19.90 (37.84)
 15 Garcia, Andrew N          17 SSL-MR               2:16.99    2:21.57 q      
                  30.71     1:05.82 (35.11)     1:43.67 (37.85)     2:21.57 (37.90)
 16 Haddad, Gabriel O         15 NYCC-MR              2:40.01    2:30.65 q      
                  32.21     1:10.42 (38.21)     1:50.42 (40.00)     2:30.65 (40.23)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Newmeyer, Daniel R        16 SSL-MR               2:31.01    2:40.24        
                  30.38     1:09.86 (39.48)     1:54.54 (44.68)     2:40.24 (45.70)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Revis, Mason t            15 CAT-CT               1:58.84    1:57.03 SECT   
                  25.46       56.12 (30.66)     1:30.09 (33.97)     1:57.03 (26.94)
  2 Tilneac, George           16 NYCC-MR              2:03.92    1:59.59 SECT   
                  25.72       55.57 (29.85)     1:31.98 (36.41)     1:59.59 (27.61)
  3 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         2:01.74    2:00.36 METS   
                  26.33       57.64 (31.31)     1:31.66 (34.02)     2:00.36 (28.70)
  4 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             2:02.68    2:02.24 METS   
                  26.37       57.61 (31.24)     1:33.88 (36.27)     2:02.24 (28.36)
  5 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              2:04.01    2:04.56 ZQ     
                  26.40       59.24 (32.84)     1:35.63 (36.39)     2:04.56 (28.93)
  6 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              2:02.91    2:04.84 ZQ     
                  25.90       57.32 (31.42)     1:36.11 (38.79)     2:04.84 (28.73)
  7 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR         2:04.58    2:07.22 ZQ     
                  26.32       58.35 (32.03)     1:37.77 (39.42)     2:07.22 (29.45)
  8 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         2:02.19    2:09.51 SILV   
                  26.78       58.47 (31.69)     1:38.36 (39.89)     2:09.51 (31.15)
B - Final
  9 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:04.93    2:05.28 ZQ     
                  26.57       59.35 (32.78)     1:37.62 (38.27)     2:05.28 (27.66)
 10 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             2:09.40    2:05.99 ZQ     
                  26.77       58.39 (31.62)     1:37.61 (39.22)     2:05.99 (28.38)
 11 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR         2:05.35    2:06.18 ZQ     
                  27.10       59.67 (32.57)     1:37.63 (37.96)     2:06.18 (28.55)
 12 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             2:08.50    2:06.22 ZQ     
                  26.57     1:01.00 (34.43)     1:36.29 (35.29)     2:06.22 (29.93)
 13 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         2:06.43    2:06.41 ZQ     
                  26.79     1:00.34 (33.55)     1:38.05 (37.71)     2:06.41 (28.36)
 14 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:06.89    2:07.04 ZQ     
                  27.72       58.28 (30.56)     1:38.14 (39.86)     2:07.04 (28.90)
 15 Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR    2:07.18    2:07.14 ZQ     
                  27.02     1:00.02 (33.00)     1:37.09 (37.07)     2:07.14 (30.05)
 16 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                2:08.74    2:07.31 ZQ     
                  28.11     1:01.85 (33.74)     1:38.32 (36.47)     2:07.31 (28.99)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nuess, CJ J               26 NYAC-MR              1:50.60    1:58.29 qSECT  
                  25.66       55.67 (30.01)     1:29.25 (33.58)     1:58.29 (29.04)
  2 Revis, Mason t            15 CAT-CT               2:02.05    1:58.84 qSECT  
                  26.14       56.96 (30.82)     1:31.84 (34.88)     1:58.84 (27.00)
  3 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         2:05.62    2:01.74 qMETS  
                  26.79       58.66 (31.87)     1:33.51 (34.85)     2:01.74 (28.23)
  4 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         2:04.76    2:02.19 qMETS  
                  26.16       56.70 (30.54)     1:34.38 (37.68)     2:02.19 (27.81)
  5 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             1:57.68    2:02.68 qMETS  
                  26.46       57.16 (30.70)     1:34.09 (36.93)     2:02.68 (28.59)
  6 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              2:02.67    2:02.91 qMETS  
                  25.86       56.61 (30.75)     1:34.43 (37.82)     2:02.91 (28.48)
  7 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:59.30    2:03.92 qMETS  
                  26.54       57.39 (30.85)     1:35.53 (38.14)     2:03.92 (28.39)
  8 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              2:05.76    2:04.01 qZQ    
                  26.55       59.75 (33.20)     1:35.52 (35.77)     2:04.01 (28.49)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR         2:07.76    2:04.58 qZQ    
                  26.39       58.80 (32.41)     1:36.07 (37.27)     2:04.58 (28.51)
 10 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:07.75    2:04.93 qZQ    
                  26.20       59.38 (33.18)     1:37.14 (37.76)     2:04.93 (27.79)
 11 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR         2:05.08    2:05.35 qZQ    
                  25.68       58.36 (32.68)     1:36.97 (38.61)     2:05.35 (28.38)
 12 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         2:08.72    2:06.43 qZQ    
                  26.68     1:00.13 (33.45)     1:37.63 (37.50)     2:06.43 (28.80)
 13 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:08.87    2:06.89 qZQ    
                  27.80     1:00.35 (32.55)     1:39.19 (38.84)     2:06.89 (27.70)
 14 Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR    2:06.06    2:07.18 qZQ    
                  25.67       58.90 (33.23)     1:37.32 (38.42)     2:07.18 (29.86)
 15 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             2:14.17    2:08.50 qJO    
                  26.81     1:01.54 (34.73)     1:36.35 (34.81)     2:08.50 (32.15)
 16 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                2:09.59    2:08.74 qSILV  
                  28.02     1:01.57 (33.55)     1:38.90 (37.33)     2:08.74 (29.84)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             2:10.72    2:09.40 SILV   
                  27.42       59.86 (32.44)     1:39.63 (39.77)     2:09.40 (29.77)
 18 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT             2:07.26    2:10.31 SILV   
                  27.70     1:02.75 (35.05)     1:41.71 (38.96)     2:10.31 (28.60)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         2:12.49    2:10.94 SILV   
                  29.49     1:03.48 (33.99)     1:41.83 (38.35)     2:10.94 (29.11)
 20 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT             2:10.07    2:11.07        
                  29.99     1:04.47 (34.48)     1:39.73 (35.26)     2:11.07 (31.34)
 21 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         2:15.44    2:11.74        
                  28.68     1:02.72 (34.04)     1:41.69 (38.97)     2:11.74 (30.05)
 22 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR    2:08.02    2:12.14        
                  28.30     1:00.29 (31.99)     1:41.06 (40.77)     2:12.14 (31.08)
 23 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              2:12.08    2:12.42        
                  28.62     1:01.64 (33.02)     1:42.27 (40.63)     2:12.42 (30.15)
 24 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             2:11.19    2:12.51        
                  27.03     1:02.03 (35.00)     1:42.52 (40.49)     2:12.51 (29.99)
 25 Mitchell, Benjamin L      16 Agua Swim Team-MR    2:12.57    2:13.36        
                  28.33     1:02.43 (34.10)     1:42.01 (39.58)     2:13.36 (31.35)
 26 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         2:15.60    2:13.46        
                  28.75     1:05.61 (36.86)     1:43.36 (37.75)     2:13.46 (30.10)
 27 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR         2:14.64    2:14.07        
                  27.49     1:02.51 (35.02)     1:42.83 (40.32)     2:14.07 (31.24)
 28 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR         2:12.78    2:14.32        
                  28.73     1:03.09 (34.36)     1:44.35 (41.26)     2:14.32 (29.97)
 29 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         2:16.66    2:15.12        
                  28.97     1:03.79 (34.82)     1:43.66 (39.87)     2:15.12 (31.46)
 30 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              2:21.28    2:16.92        
                  29.76     1:05.19 (35.43)     1:46.76 (41.57)     2:16.92 (30.16)
 31 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR              2:26.07    2:18.01        
                  29.20     1:05.58 (36.38)     1:45.24 (39.66)     2:18.01 (32.77)
 32 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR         2:22.22    2:18.36        
                  31.03     1:05.54 (34.51)     1:47.00 (41.46)     2:18.36 (31.36)
 33 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR         2:21.18    2:18.71        
                  32.96     1:08.82 (35.86)     1:48.74 (39.92)     2:18.71 (29.97)
 34 Pepel, James C            15 Rac @ Jcc-MR         2:21.87    2:19.78        
                  30.16     1:05.23 (35.07)     1:47.61 (42.38)     2:19.78 (32.17)
 35 Baroz, Kevin              17 Rac @ Jcc-MR         2:23.12    2:19.80        
                  30.80     1:06.45 (35.65)     1:46.90 (40.45)     2:19.80 (32.90)
 36 Waide, Isaac M            15 CAT-CT               2:20.91    2:19.98        
                  30.39     1:04.95 (34.56)     1:48.84 (43.89)     2:19.98 (31.14)
 37 Loughran, Brendan P       18 Sailfish-MR          2:24.00    2:21.83        
                  28.96     1:06.19 (37.23)     1:49.25 (43.06)     2:21.83 (32.58)
 38 Thatcher, Timothy P       15 Rac @ Jcc-MR         2:25.12    2:21.93        
                  32.15     1:08.00 (35.85)     1:49.69 (41.69)     2:21.93 (32.24)
 39 Mikhailovsky, Chris       16 NYCC-MR              2:30.40    2:22.43        
                  30.86     1:07.79 (36.93)     1:47.40 (39.61)     2:22.43 (35.03)
 40 Villa, Derek C            17 Rac @ Jcc-MR         2:27.64    2:24.64        
                  29.40     1:06.49 (37.09)     1:52.84 (46.35)     2:24.64 (31.80)
 41 Dodes, Evan F             15 Empire-MR            2:28.13    2:27.78        
                  34.20     1:09.91 (35.71)     1:55.04 (45.13)     2:27.78 (32.74)
 -- Piliero, Marc P           16 PATS-MR              2:10.97         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:15.09  SECT EZ Sectionals North
              4:25.99  METS
              4:41.99  JO
              4:41.99  ZQ
              4:45.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, George           16 NYCC-MR              4:14.78    4:17.38 METS   
                  27.28       58.98 (31.70)     1:31.25 (32.27)     2:03.49 (32.24)
        2:41.40 (37.91)     3:19.16 (37.76)     3:48.67 (29.51)     4:17.38 (28.71)
  2 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              4:24.95    4:24.00 METS   
                  27.09       58.29 (31.20)     1:32.12 (33.83)     2:06.65 (34.53)
        2:45.54 (38.89)     3:24.69 (39.15)     3:54.71 (30.02)     4:24.00 (29.29)
  3 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              4:23.58    4:25.13 METS   
                  26.98       58.86 (31.88)     1:34.08 (35.22)     2:08.49 (34.41)
        2:47.21 (38.72)     3:26.31 (39.10)     3:56.34 (30.03)     4:25.13 (28.79)
  4 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              4:32.38    4:25.85 METS   
                  27.75     1:00.79 (33.04)     1:33.26 (32.47)     2:05.33 (32.07)
        2:46.12 (40.79)     3:26.14 (40.02)     3:56.35 (30.21)     4:25.85 (29.50)
  5 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT                  NT    4:29.40 JO     
                  27.84       59.71 (31.87)     1:36.07 (36.36)     2:12.36 (36.29)
        2:48.49 (36.13)     3:24.93 (36.44)     3:57.06 (32.13)     4:29.40 (32.34)
  6 Piliero, Marc P           16 PATS-MR              4:45.47    4:44.45 SILV   
                  29.98     1:03.46 (33.48)     1:37.65 (34.19)     2:11.74 (34.09)
        2:55.70 (43.96)     3:39.83 (44.13)     4:12.75 (32.92)     4:44.45 (31.70)
  7 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         4:36.12    4:46.04        
                  28.41     1:01.55 (33.14)     1:38.77 (37.22)     2:15.35 (36.58)
        2:56.67 (41.32)     3:39.53 (42.86)     4:13.14 (33.61)     4:46.04 (32.90)
 -- Myers, Chris W            18 CPAC-CT              4:26.92         DQ        
      False start - Misc
                  26.86       57.96 (31.10)     1:33.06 (35.10)     2:08.26 (35.20)
        2:44.44 (36.18)     3:22.07 (37.63)     3:51.78 (29.71)          DQ (29.20)
 
Boys 13 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
             16:43.99  SECT EZ Sectionals North
             17:49.99  METS
             18:03.49  ZQ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Revis, Mason t            15 CAT-CT              15:51.21   15:57.92 SECT   
                  25.83       54.21 (28.38)     1:22.59 (28.38)     1:51.07 (28.48)
        2:19.34 (28.27)     2:47.68 (28.34)     3:16.11 (28.43)     3:44.71 (28.60)
        4:13.55 (28.84)     4:42.61 (29.06)     5:11.47 (28.86)     5:40.61 (29.14)
        6:09.80 (29.19)     6:38.94 (29.14)     7:08.12 (29.18)     7:37.40 (29.28)
        8:06.62 (29.22)     8:36.02 (29.40)     9:05.45 (29.43)     9:34.79 (29.34)
       10:04.36 (29.57)    10:33.97 (29.61)    11:03.54 (29.57)    11:33.25 (29.71)
       12:03.02 (29.77)    12:32.59 (29.57)    13:02.27 (29.68)    13:31.85 (29.58)
       14:01.29 (29.44)    14:30.91 (29.62)    15:00.42 (29.51)    15:30.02 (29.60)
       15:57.92 (27.90)
  2 White, Tim G              22 NYAC-MR             16:56.82   16:49.03 METS   
                  26.33       54.86 (28.53)     1:24.04 (29.18)     1:53.49 (29.45)
        2:23.04 (29.55)     2:52.70 (29.66)     3:22.69 (29.99)     3:52.75 (30.06)
        4:22.98 (30.23)     4:53.43 (30.45)     5:23.85 (30.42)     5:54.20 (30.35)
        6:24.72 (30.52)     6:55.22 (30.50)     7:25.98 (30.76)     7:56.74 (30.76)
        8:27.98 (31.24)     8:59.58 (31.60)     9:31.24 (31.66)    10:02.60 (31.36)
       10:34.11 (31.51)    11:05.80 (31.69)    11:37.75 (31.95)    12:09.37 (31.62)
       12:41.15 (31.78)    13:13.06 (31.91)    13:45.11 (32.05)    14:16.03 (30.92)
       14:47.10 (31.07)    15:18.57 (31.47)    15:49.43 (30.86)    16:21.30 (31.87)
       16:49.03 (27.73)
  3 Waide, Isaac M            15 CAT-CT              18:31.82   17:52.87 ZQ     
                  26.24       55.33 (29.09)     1:25.75 (30.42)     1:57.10 (31.35)
        2:28.78 (31.68)     3:01.09 (32.31)     3:33.53 (32.44)     4:06.51 (32.98)
        4:39.27 (32.76)     5:12.24 (32.97)     5:45.07 (32.83)     6:18.22 (33.15)
        6:51.99 (33.77)     7:24.90 (32.91)     7:57.86 (32.96)     8:31.07 (33.21)
        9:04.30 (33.23)     9:37.52 (33.22)    10:10.69 (33.17)    10:44.05 (33.36)
       11:16.99 (32.94)    11:50.14 (33.15)    12:23.61 (33.47)    12:56.25 (32.64)
       13:29.06 (32.81)    14:02.38 (33.32)    14:35.62 (33.24)    15:09.06 (33.44)
       15:42.24 (33.18)    16:15.08 (32.84)    16:48.23 (33.15)    17:21.48 (33.25)
       17:52.87 (31.39)
  4 Wolfe, Morgan S           13 Agua Swim Team-MR   19:07.19   18:29.17        
                  30.89     1:04.24 (33.35)     1:38.17 (33.93)     2:11.66 (33.49)
        2:46.14 (34.48)     3:20.00 (33.86)     3:53.91 (33.91)     4:27.86 (33.95)
        5:02.02 (34.16)     5:35.64 (33.62)     6:09.73 (34.09)     6:43.97 (34.24)
        7:17.71 (33.74)     7:52.28 (34.57)     8:26.20 (33.92)     9:00.02 (33.82)
        9:34.05 (34.03)    10:07.92 (33.87)    10:41.53 (33.61)    11:15.24 (33.71)
       11:48.93 (33.69)    12:22.59 (33.66)    12:55.99 (33.40)    13:29.38 (33.39)
       14:02.81 (33.43)    14:36.32 (33.51)    15:09.80 (33.48)    15:43.34 (33.54)
       16:16.98 (33.64)    16:50.38 (33.40)    17:23.72 (33.34)    17:56.82 (33.10)
       18:29.17 (32.35)
  5 Erdley, DJ J              14 CSD-MR              21:00.00   19:47.49        
                  31.58     1:05.56 (33.98)     1:40.76 (35.20)     2:17.11 (36.35)
        2:53.51 (36.40)     3:30.55 (37.04)     4:06.12 (35.57)     4:41.67 (35.55)
        5:18.09 (36.42)     5:54.52 (36.43)     6:31.08 (36.56)     7:08.00 (36.92)
        7:44.77 (36.77)     8:20.69 (35.92)     8:57.04 (36.35)     9:33.42 (36.38)
       10:09.29 (35.87)    10:46.83 (37.54)    11:22.59 (35.76)    11:59.25 (36.66)
       12:35.65 (36.40)    13:13.49 (37.84)    13:49.93 (36.44)    14:26.72 (36.79)
       15:02.77 (36.05)    15:38.80 (36.03)    16:15.46 (36.66)    16:51.43 (35.97)
       17:27.53 (36.10)    18:03.76 (36.23)    18:39.96 (36.20)  19:47.49 (1:07.53)
           19:47.49 ( )