Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 7/16/2012 09:10 AM
              2012 MR LIE Summer Sizzler - 7/14/2012 to 7/15/2012              
                         Sanction #: 120710 - 120755-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.69  ZONE
                37.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Catherine            10 Twisters-MR            32.73      32.36 ZONE   
  2 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR      32.77      32.86 ZONE   
  3 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR      33.62      32.90 ZONE   
  4 Parry, Alexa R            10 WEST-MR                33.63      33.52 ZONE   
  5 Santosa, Jessica G        10 NCAC-MR                33.40      33.55 ZONE   
  6 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR      35.77      33.76 JO     
  7 Falcao, Isabella L        10 Twisters-MR            35.52      33.90 JO     
  8 Rodriguez, Emily M        10 Twisters-MR            33.77      34.03 JO     
  9 Youssef, Lara S           10 Twisters-MR            35.60      34.41 JO     
 10 Lovasz, Isabella H        10 FLY-MR                 35.24      34.42 JO     
 11 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR                34.66      34.44 JO     
 12 Du, Katelin               10 UN-MR                  34.02      34.74 JO     
 13 Bonvissuto, Mia D         10 Express Swimming-MR    35.95      34.99 JO     
 14 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR                 36.40      35.59 JO     
 15 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR      37.55      35.69 JO     
 16 Rivera, Hannah            10 Twisters-MR            36.85      35.76 JO     
 17 Lee, Megan C               8 WEST-MR                35.43      35.88 JO     
 18 Whang, Jessica            10 Express Swimming-MR    35.62      36.02 JO     
 19 Walsh, Fiona M            10 Express Swimming-MR    36.71      36.04 JO     
 20 Wilkins, Hazel S          10 Express Swimming-MR    36.66      36.07 JO     
 21 Tsai, Sarah Y              7 NCAC-MR                36.50      36.21 JO     
 22 Yuen, Valerie A           10 FLY-MR                 35.88      36.28 JO     
 23 Jiang, Joy *               8 UN-MR                  37.33      36.29 JO     
 24 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR      37.87      36.36 JO     
 25 Claps, Emma                9 HAA-MR                 36.51      36.50 JO     
 26 Matossian, Caroline K     10 WEST-MR                37.44      36.63 JO     
 27 Chan, Mandy               10 Twisters-MR            37.08      36.65 JO     
 28 Heinz, Amanda             10 WISC-MR                37.18      36.74 JO     
 29 Gurden, Julia              9 UN-MR                  38.35      36.86 JO     
 30 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR      37.08      37.01 JO     
 31 Chong, Vanessa             9 Twisters-MR            41.91      37.17 JO     
 32 Zimmerman, Marley G        9 Express Swimming-MR    37.89      37.25 JO     
 33 Fernandez, Samantha        9 Twisters-MR            42.16      37.41 JO     
 34 Edwards, Laurel E         10 CSC-MR                 37.53      37.47 JO     
 35 Reynoso, Jennifer          9 Agua Swim Team-MR      39.26      37.51        
 36 Zahariev, Tiffany         10 Twisters-MR            38.97      37.62        
 37 Chen, Kira                 8 FLY-MR                 37.67      37.85        
 38 Montgomery, Bridget M     10 FLY-MR                 38.74      37.92        
 39 Bice, Casey C              9 Express Swimming-MR    38.38      38.00        
 40 Jhong, Sara               10 Express Swimming-MR    37.91      38.34        
 41 Walsh, Stephanie M         9 Express Swimming-MR    38.03      38.55        
 42 Safovich, Agnessa          8 Agua Swim Team-MR      40.55      39.73        
 43 Lew, Katie G               9 Express Swimming-MR    39.36      40.37        
 44 Morvillo, Catie E         10 Express Swimming-MR    41.12      40.95        
 45 Dutta, Kimberly            9 Agua Swim Team-MR      43.03      41.07        
 46 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      41.85      41.17        
 47 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR      40.59      41.20        
 48 Fox, Rieley               10 WISC-MR                51.99      41.27        
 49 Sinclair, Amanda M        10 NS-MR                  40.54      41.71        
 50 Park, Sophia H             8 FLY-MR                 44.41      41.94        
 51 Lin, Shana                 9 FLY-MR                 50.00      42.46        
 52 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      42.12      42.66        
 53 Schuppert, Nicole J       10 CSC-MR                 49.72      42.78        
 54 Takei, Risa                8 Agua Swim Team-MR      49.92      44.00        
 55 Yeh, Kiely M               9 FLY-MR                 43.08      45.03        
 56 Lu, Katie                  9 FLY-MR                 50.00      45.09        
 57 Mulholland, Kasey          8 Express Swimming-MR       NT      45.17        
 57 Cabanillas, Ali            9 CSC-MR                 45.99      45.17        
 59 Gonciarz, Isabella         9 Twisters-MR            48.94      45.38        
 60 Matarazzo, Paige M         9 Express Swimming-MR    49.42      45.67        
 61 Edwards, Marissa A         8 CSC-MR                 49.36      46.46        
 62 Lister, Anna E             9 Agua Swim Team-MR      49.73      46.70        
 63 Stewart, Lexi R            8 Agua Swim Team-MR      49.60      46.96        
 64 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR      49.93      47.12        
 65 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR      51.31      47.27        
 66 Nada, Sama                 7 Twisters-MR            49.60      48.12        
 67 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR      50.40      48.51        
 68 Mun, Annie L               8 FLY-MR                 50.00      48.86        
 69 Soberon, Sophia E          9 Express Swimming-MR  1:00.09      49.33        
 70 Welsh, Lindsay             9 Express Swimming-MR  1:03.23      49.84        
 71 Thomas, Christine A        8 FLY-MR                 50.92      50.52        
 72 Canty, Katie E             7 Express Swimming-MR    49.85      50.95        
 73 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR      54.34      51.32        
 74 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR      51.39      53.06        
 75 Skala, Sarah M             8 WISC-MR                52.11      53.18        
 76 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR      55.96      53.72        
 77 Byrne, Gianna R            9 HAA-MR                 55.00      56.38        
 78 Davi, Sarah                7 WISC-MR              1:08.94      58.50        
 79 Wilkins, Isabel R          6 Express Swimming-MR  1:01.66    1:01.42        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:13.79  ZONE
              1:22.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C          10 WEST-MR              1:12.86    1:12.23 ZONE   
  2 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:11.86    1:12.53 ZONE   
  3 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:13.55    1:13.68 ZONE   
  4 Du, Katelin               10 UN-MR                1:18.90    1:14.83 JO     
  5 Rodriguez, Emily M        10 Twisters-MR          1:14.84    1:14.88 JO     
  6 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR    1:16.80    1:15.21 JO     
  7 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR              1:17.67    1:16.52 JO     
  8 Parry, Alexa R            10 WEST-MR              1:16.97    1:16.55 JO     
  9 Lovasz, Isabella H        10 FLY-MR               1:18.32    1:16.61 JO     
 10 Rivera, Hannah            10 Twisters-MR          1:18.70    1:16.81 JO     
 11 Youssef, Lara S           10 Twisters-MR          1:18.82    1:17.58 JO     
 12 Claps, Emma                9 HAA-MR               1:17.68    1:17.59 JO     
 13 Jiang, Joy *               8 UN-MR                1:19.89    1:18.02 JO     
 14 Walsh, Fiona M            10 Express Swimming-MR  1:21.96    1:18.21 JO     
 15 Bonvissuto, Mia D         10 Express Swimming-MR  1:18.48    1:18.25 JO     
 16 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR    1:21.70    1:18.99 JO     
 17 Lee, Megan C               8 WEST-MR              1:20.86    1:19.39 JO     
 18 Chan, Mandy               10 Twisters-MR          1:22.42    1:20.91 JO     
 19 Whang, Jessica            10 Express Swimming-MR  1:24.16    1:21.28 JO     
 20 Yuen, Valerie A           10 FLY-MR               1:21.75    1:21.35 JO     
 21 Tsai, Sarah Y              7 NCAC-MR              1:23.00    1:22.06 JO     
 22 Matossian, Caroline K     10 WEST-MR              1:23.98    1:22.64 JO     
 23 Milio, Theresa A          10 UN-MR                1:21.94    1:22.75 JO     
 24 Bice, Casey C              9 Express Swimming-MR  1:25.74    1:23.59        
 25 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR               1:21.89    1:23.76        
 26 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR    1:24.62    1:23.79        
 27 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR    1:23.82    1:24.18        
 28 Zimmerman, Marley G        9 Express Swimming-MR  1:25.70    1:24.42        
 29 Chen, Kira                 8 FLY-MR               1:24.83    1:24.68        
 30 Bowers, Brooke H           9 WISC-MR              1:30.97    1:24.90        
 31 Chong, Vanessa             9 Twisters-MR          1:24.53    1:25.01        
 32 Edwards, Laurel E         10 CSC-MR               1:25.33    1:25.20        
 33 Fernandez, Samantha        9 Twisters-MR          1:37.79    1:25.82        
 34 McLoughlin, Kelly G       10 HAA-MR               1:30.80    1:26.00        
 35 Zahariev, Tiffany         10 Twisters-MR          1:29.49    1:26.94        
 36 Reynoso, Jennifer          9 Agua Swim Team-MR    1:26.28    1:27.70        
 37 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    1:32.28    1:27.95        
 38 Jhong, Sara               10 Express Swimming-MR  1:26.51    1:28.99        
 39 Walsh, Stephanie M         9 Express Swimming-MR  1:25.81    1:29.13        
 40 Lew, Katie G               9 Express Swimming-MR  1:26.23    1:29.40        
 41 Safovich, Agnessa          8 Agua Swim Team-MR    1:29.92    1:30.07        
 42 Morvillo, Catie E         10 Express Swimming-MR  1:30.06    1:31.12        
 43 Suteja, Kezia S            8 NCAC-MR              1:35.00    1:31.24        
 44 Lott, India K             10 Twisters-MR          1:27.83    1:32.24        
 45 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR    1:36.01    1:32.55        
 46 Park, Sophia H             8 FLY-MR               1:36.63    1:34.53        
 47 Magued Sobhy, Sabina      10 Twisters-MR          1:22.31    1:35.00        
 48 Fox, Rieley               10 WISC-MR              1:34.39    1:35.67        
 49 Scala, Claudia C          10 Express Swimming-MR  1:46.03    1:36.91        
 50 McGowan, Sofia M          10 Agua Swim Team-MR    1:34.37    1:37.26        
 51 Dutta, Kimberly            9 Agua Swim Team-MR    1:41.54    1:37.71        
 52 DuFord, Oliva P            9 Agua Swim Team-MR    1:41.11    1:40.46        
 53 Takei, Risa                8 Agua Swim Team-MR    1:45.26    1:40.64        
 54 Mulholland, Kasey          8 Express Swimming-MR       NT    1:42.23        
 55 Murphy, Lillian E          9 Express Swimming-MR  1:46.87    1:42.42        
 56 Barber, Alexis G           7 Twisters-MR          1:46.85    1:43.34        
 57 Lister, Anna E             9 Agua Swim Team-MR    1:45.36    1:44.08        
 58 Lu, Katie                  9 FLY-MR               1:45.49    1:45.06        
 59 Mun, Annie L               8 FLY-MR               2:00.00    1:46.32        
 60 Gonciarz, Isabella         9 Twisters-MR          1:49.57    1:46.67        
 61 Edwards, Marissa A         8 CSC-MR                    NT    1:46.82        
 62 Nada, Sama                 7 Twisters-MR          1:47.74    1:48.19        
 63 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR    1:53.65    1:49.09        
 64 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR    1:51.66    1:49.87        
 65 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR    1:48.38    1:50.44        
 66 Stewart, Lexi R            8 Agua Swim Team-MR    1:48.99    1:51.33        
 67 Skala, Sarah M             8 WISC-MR              1:53.33    1:54.93        
 68 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR    1:47.65    1:56.77        
 69 Hanna, Elizabeth T         7 Twisters-MR          2:03.16    1:57.18        
 70 Cristobal, Sarahi         10 Twisters-MR          1:58.30    1:58.52        
 71 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR    2:04.73    1:59.03        
 72 Stroub, Mia R              8 WISC-MR              1:54.33    1:59.41        
 73 Davi, Sarah                7 WISC-MR              2:26.99    2:13.01        
 74 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR    2:15.81    2:18.38        
 75 Capparelli, Sofia D        7 Twisters-MR          2:03.18    2:23.31        
 76 Otaqui, Itze               7 Twisters-MR          1:58.33    2:58.30        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                40.09  ZONE
                44.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Catherine            10 Twisters-MR            36.77      35.01 ZONE   
  2 Douglass, Kate C          10 WEST-MR                38.11      38.94 ZONE   
  3 Jiang, Joy *               8 UN-MR                  43.35      40.06 ZONE   
  4 Rodriguez, Emily M        10 Twisters-MR            41.32      40.54 JO     
  5 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR      40.79      40.69 JO     
  6 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR      40.33      40.87 JO     
  7 Santosa, Jessica G        10 NCAC-MR                39.50      41.39 JO     
  8 Lovasz, Isabella H        10 FLY-MR                 41.85      41.54 JO     
  9 Parry, Alexa R            10 WEST-MR                40.98      41.58 JO     
 10 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR      40.44      41.60 JO     
 11 Du, Katelin               10 UN-MR                  41.81      41.64 JO     
 12 Youssef, Lara S           10 Twisters-MR            43.95      42.10 JO     
 13 Bonvissuto, Mia D         10 Express Swimming-MR    42.66      42.25 JO     
 14 Wilkins, Hazel S          10 Express Swimming-MR    40.96      42.42 JO     
 15 Walsh, Stephanie M         9 Express Swimming-MR    42.55      42.57 JO     
 16 Claps, Emma                9 HAA-MR                 45.52      43.01 JO     
 17 Chan, Mandy               10 Twisters-MR            44.33      43.20 JO     
 18 Rivera, Hannah            10 Twisters-MR            42.63      43.47 JO     
 19 Montgomery, Bridget M     10 FLY-MR                 45.12      43.57 JO     
 20 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR      43.39      43.69 JO     
 21 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR                 45.88      43.82 JO     
 22 Edwards, Laurel E         10 CSC-MR                 43.77      44.29 JO     
 23 Matossian, Caroline K     10 WEST-MR                59.41      44.35 JO     
 24 Milio, Theresa A          10 UN-MR                  45.75      44.45 JO     
 25 Lee, Megan C               8 WEST-MR                43.85      44.66 JO     
 26 Chen, Kira                 8 FLY-MR                 43.56      44.97 JO     
 27 Whang, Jessica            10 Express Swimming-MR    44.48      45.02        
 28 Walsh, Fiona M            10 Express Swimming-MR    44.61      45.06        
 29 Scala, Claudia C          10 Express Swimming-MR    47.93      45.77        
 30 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      47.50      45.86        
 31 Chong, Vanessa             9 Twisters-MR            51.88      45.91        
 32 Jhong, Sara               10 Express Swimming-MR    43.20      46.13        
 33 McGowan, Sofia M          10 Agua Swim Team-MR      47.01      46.53        
 34 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR                45.53      46.80        
 35 Bice, Casey C              9 Express Swimming-MR    48.81      47.04        
 36 Lew, Katie G               9 Express Swimming-MR    46.94      47.19        
 37 Morvillo, Catie E         10 Express Swimming-MR    50.28      47.62        
 38 McLoughlin, Kelly G       10 HAA-MR                 47.02      47.78        
 39 DuFord, Oliva P            9 Agua Swim Team-MR      51.05      48.56        
 40 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      49.47      49.34        
 41 Zahariev, Tiffany         10 Twisters-MR            48.39      49.51        
 42 Schuppert, Nicole J       10 CSC-MR                 55.36      49.56        
 43 Zimmerman, Marley G        9 Express Swimming-MR    47.82      50.54        
 44 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR      49.25      50.58        
 45 Magued Sobhy, Sabina      10 Twisters-MR            51.70      50.79        
 46 Fox, Rieley               10 WISC-MR                48.99      51.26        
 47 Park, Sophia H             8 FLY-MR                 50.98      51.30        
 48 Stewart, Lexi R            8 Agua Swim Team-MR      53.77      51.93        
 49 Gonciarz, Isabella         9 Twisters-MR            55.54      53.74        
 50 Murphy, Lillian E          9 Express Swimming-MR    53.42      53.88        
 51 Skala, Sarah M             8 WISC-MR                55.44      54.36        
 52 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR      55.37      54.54        
 53 Lu, Katie                  9 FLY-MR                 55.86      55.80        
 54 Edwards, Marissa A         8 CSC-MR                    NT      56.30        
 55 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR      56.20      56.47        
 56 Mun, Annie L               8 FLY-MR               1:00.00      56.61        
 57 Lister, Anna E             9 Agua Swim Team-MR      52.60      57.22        
 58 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR      59.31      57.66        
 59 Nada, Sama                 7 Twisters-MR            58.05      58.38        
 60 Hanna, Elizabeth T         7 Twisters-MR            55.78      58.56        
 61 Stroub, Mia R              8 WISC-MR                54.19      59.04        
 62 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR      53.01      59.35        
 63 Mulholland, Kasey          8 Express Swimming-MR       NT    1:02.28        
 64 Giambrone, Abigail        10 Sachem-MR                 NT    1:02.63        
 65 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR      56.94    1:04.38        
 66 Cristobal, Sarahi         10 Twisters-MR          1:00.11    1:04.62        
 67 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR    1:01.41    1:04.87        
 68 Davi, Sarah                7 WISC-MR              1:13.53    1:10.68        
 69 Otaqui, Itze               7 Twisters-MR          1:28.33    1:11.25        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:25.59  ZONE
              1:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Catherine            10 Twisters-MR          1:20.20    1:19.40 ZONE   
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:26.71    1:23.83 ZONE   
  3 Rodriguez, Emily M        10 Twisters-MR          1:27.07    1:25.40 ZONE   
  4 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR    1:29.43    1:26.43 JO     
  5 Du, Katelin               10 UN-MR                1:28.56    1:26.73 JO     
  6 Jiang, Joy *               8 UN-MR                1:29.87    1:27.80 JO     
  7 Lovasz, Isabella H        10 FLY-MR               1:29.30    1:27.92 JO     
  8 Santosa, Jessica G        10 NCAC-MR              1:28.00    1:29.87 JO     
  9 Gurden, Julia              9 UN-MR                1:32.08    1:29.98 JO     
 10 Youssef, Lara S           10 Twisters-MR          1:33.81    1:30.75 JO     
 11 Parry, Alexa R            10 WEST-MR              1:29.74    1:30.81 JO     
 12 Falcao, Isabella L        10 Twisters-MR          1:47.07    1:32.01 JO     
 13 Bonvissuto, Mia D         10 Express Swimming-MR  1:30.91    1:32.39 JO     
 14 Matossian, Caroline K     10 WEST-MR              1:35.76    1:32.63 JO     
 15 Wilkins, Hazel S          10 Express Swimming-MR  1:33.13    1:32.75 JO     
 16 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR    1:31.38    1:32.77 JO     
 17 Chan, Mandy               10 Twisters-MR          1:32.22    1:33.04 JO     
 18 Edwards, Laurel E         10 CSC-MR               1:36.74    1:33.19 JO     
 19 Lee, Megan C               8 WEST-MR              1:34.66    1:33.27 JO     
 20 Claps, Emma                9 HAA-MR               1:36.68    1:33.37 JO     
 21 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR    1:36.90    1:33.68 JO     
 22 Chen, Kira                 8 FLY-MR               1:30.13    1:33.75 JO     
 23 Whang, Jessica            10 Express Swimming-MR  1:37.01    1:33.91 JO     
 24 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR               1:34.99    1:34.21 JO     
 25 Jhong, Sara               10 Express Swimming-MR  1:35.63    1:34.54 JO     
 26 Reynoso, Jennifer          9 Agua Swim Team-MR    1:36.14    1:34.84 JO     
 27 Montgomery, Bridget M     10 FLY-MR               1:39.00    1:35.83 JO     
 28 Walsh, Fiona M            10 Express Swimming-MR  1:35.87    1:36.67 JO     
 29 Walsh, Stephanie M         9 Express Swimming-MR  1:37.42    1:36.73 JO     
 30 Lew, Katie G               9 Express Swimming-MR  1:38.05    1:37.17        
 31 Chong, Vanessa             9 Twisters-MR          1:43.05    1:38.89        
 32 Bice, Casey C              9 Express Swimming-MR  1:40.64    1:39.77        
 33 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR    1:44.19    1:40.75        
 34 Sinclair, Amanda M        10 NS-MR                1:40.00    1:41.44        
 35 Zahariev, Tiffany         10 Twisters-MR          1:40.79    1:42.51        
 36 Fox, Rieley               10 WISC-MR              1:50.25    1:45.12        
 37 Zimmerman, Marley G        9 Express Swimming-MR  1:43.64    1:45.71        
 38 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    1:43.63    1:47.70        
 39 Park, Sophia H             8 FLY-MR               1:48.72    1:48.99        
 40 Gonciarz, Isabella         9 Twisters-MR          1:57.04    1:49.71        
 41 Skala, Sarah M             8 WISC-MR              2:01.11    1:52.87        
 42 Lin, Shana                 9 FLY-MR               2:00.00    1:53.95        
 43 Stewart, Lexi R            8 Agua Swim Team-MR    1:52.39    1:55.66        
 44 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR    1:58.40    1:57.34        
 45 Murphy, Lillian E          9 Express Swimming-MR  1:56.56    1:57.55        
 46 Lu, Katie                  9 FLY-MR               2:00.00    1:58.06        
 47 Edwards, Marissa A         8 CSC-MR               1:58.76    1:58.38        
 48 Lister, Anna E             9 Agua Swim Team-MR    1:53.42    1:59.90        
 49 Welsh, Lindsay             9 Express Swimming-MR  2:15.43    2:00.53        
 50 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR    2:07.93    2:01.69        
 51 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR    2:04.07    2:02.51        
 52 Soberon, Sophia E          9 Express Swimming-MR  2:15.79    2:03.70        
 53 Matarazzo, Paige M         9 Express Swimming-MR  1:56.21    2:05.63        
 54 Mun, Annie L               8 FLY-MR               2:10.00    2:06.93        
 55 Thomas, Christine A        8 FLY-MR               2:10.00    2:10.32        
 56 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR    2:11.91    2:10.54        
 57 Cabanillas, Ali            9 CSC-MR                    NT    2:10.88        
 58 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR    2:09.45    2:10.92        
 59 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR    2:08.02    2:11.37        
 60 Mulholland, Kasey          8 Express Swimming-MR       NT    2:17.03        
 61 Davi, Sarah                7 WISC-MR              2:50.12    2:29.64        
 -- Canty, Katie E             7 Express Swimming-MR  2:02.52         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.59  ZONE
                50.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Catherine            10 Twisters-MR            41.18      40.85 ZONE   
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR      44.00      42.85 ZONE   
  3 Bonvissuto, Mia D         10 Express Swimming-MR    44.02      42.97 ZONE   
  4 Whang, Jessica            10 Express Swimming-MR    45.95      43.09 ZONE   
  5 Heinz, Amanda             10 WISC-MR                45.54      43.45 ZONE   
  6 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR                44.15      44.06 ZONE   
  7 Parry, Alexa R            10 WEST-MR                45.21      45.66 JO     
  8 Yuen, Valerie A           10 FLY-MR                 46.36      46.00 JO     
  9 Morvillo, Catie E         10 Express Swimming-MR    47.55      46.22 JO     
 10 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR      47.75      46.40 JO     
 11 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR      45.28      47.01 JO     
 12 Walsh, Stephanie M         9 Express Swimming-MR    49.19      47.18 JO     
 13 Rodriguez, Emily M        10 Twisters-MR            44.35      47.40 JO     
 14 Lew, Katie G               9 Express Swimming-MR    49.60      49.17 JO     
 15 Fernandez, Samantha        9 Twisters-MR            53.26      49.25 JO     
 16 Rivera, Hannah            10 Twisters-MR            49.47      49.27 JO     
 17 Zimmerman, Marley G        9 Express Swimming-MR    52.47      49.38 JO     
 18 Claps, Emma                9 HAA-MR                 50.33      49.82 JO     
 19 Chong, Vanessa             9 Twisters-MR          1:01.22      49.91 JO     
 19 Du, Katelin               10 UN-MR                  50.21      49.91 JO     
 21 Falcao, Isabella L        10 Twisters-MR            51.44      49.95 JO     
 22 Safovich, Agnessa          8 Agua Swim Team-MR      49.88      50.25 JO     
 23 Reynoso, Jennifer          9 Agua Swim Team-MR      51.69      50.50 JO     
 24 Wilkins, Hazel S          10 Express Swimming-MR    49.32      50.66 JO     
 25 Jiang, Joy *               8 UN-MR                  52.23      50.70 JO     
 26 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR                 55.00      50.89 JO     
 27 Lee, Megan C               8 WEST-MR                48.06      50.93 JO     
 28 Bice, Casey C              9 Express Swimming-MR    51.96      51.00        
 29 Matossian, Caroline K     10 WEST-MR                53.45      51.15        
 30 Dutta, Kimberly            9 Agua Swim Team-MR      53.63      51.24        
 31 Montgomery, Bridget M     10 FLY-MR                 51.43      51.72        
 32 Edwards, Laurel E         10 CSC-MR                 49.91      51.83        
 33 Lin, Shana                 9 FLY-MR                 51.38      51.93        
 34 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR      50.86      52.29        
 35 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR      51.05      52.37        
 36 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      55.14      52.53        
 37 Jhong, Sara               10 Express Swimming-MR    53.33      52.64        
 38 Walsh, Fiona M            10 Express Swimming-MR    52.23      52.79        
 39 Gurden, Julia              9 UN-MR                  55.34      52.98        
 40 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR      52.28      53.44        
 41 Lovasz, Isabella H        10 FLY-MR                 53.64      53.76        
 42 Gonciarz, Isabella         9 Twisters-MR          1:00.43      54.27        
 43 Chen, Kira                 8 FLY-MR               1:00.00      54.82        
 44 Sinclair, Amanda M        10 NS-MR                  55.00      56.24        
 45 Stewart, Lexi R            8 Agua Swim Team-MR    1:00.16      56.27        
 46 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      56.85      56.82        
 47 Zahariev, Tiffany         10 Twisters-MR            56.39      57.30        
 48 Takei, Risa                8 Agua Swim Team-MR      58.19      57.79        
 49 Mulholland, Kasey          8 Express Swimming-MR       NT      58.59        
 50 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR    1:02.97      58.80        
 51 Murphy, Lillian E          9 Express Swimming-MR  1:01.17      59.37        
 52 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR      59.08    1:00.26        
 53 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR    1:03.23    1:00.45        
 54 Schuppert, Nicole J       10 CSC-MR               1:02.00    1:00.76        
 55 Nada, Sama                 7 Twisters-MR          1:04.54    1:00.84        
 56 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR    1:00.17    1:01.23        
 57 Fox, Rieley               10 WISC-MR              1:02.54    1:02.18        
 58 Matarazzo, Paige M         9 Express Swimming-MR  1:13.23    1:03.50        
 59 Lu, Katie                  9 FLY-MR               1:06.11    1:04.07        
 60 Edwards, Marissa A         8 CSC-MR               1:12.17    1:04.08        
 61 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR    1:02.12    1:04.69        
 62 Welsh, Lindsay             9 Express Swimming-MR  1:21.11    1:06.42        
 63 Mun, Annie L               8 FLY-MR               1:05.00    1:07.28        
 64 Soberon, Sophia E          9 Express Swimming-MR  1:19.03    1:08.42        
 65 Cabanillas, Ali            9 CSC-MR               1:15.13    1:09.14        
 66 Thomas, Christine A        8 FLY-MR               1:09.30    1:10.09        
 67 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR    1:04.21    1:11.41        
 68 Canty, Katie E             7 Express Swimming-MR  1:07.89    1:12.86        
 69 Lister, Anna E             9 Agua Swim Team-MR    1:15.96    1:13.42        
 70 Davi, Sarah                7 WISC-MR              1:22.17    1:18.71        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:38.29  ZONE
              1:50.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Catherine            10 Twisters-MR          1:30.66    1:27.94 ZONE   
  2 Douglass, Kate C          10 WEST-MR              1:31.72    1:31.22 ZONE   
  3 Bonvissuto, Mia D         10 Express Swimming-MR  1:34.88    1:34.83 ZONE   
  4 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR              1:34.13    1:35.87 ZONE   
  5 Whang, Jessica            10 Express Swimming-MR  1:37.43    1:35.99 ZONE   
  6 Rodriguez, Emily M        10 Twisters-MR          1:38.46    1:37.44 ZONE   
  7 Heinz, Amanda             10 WISC-MR              1:38.91    1:38.88 JO     
  8 Milio, Theresa A          10 UN-MR                1:44.24    1:39.79 JO     
  9 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:40.51    1:41.44 JO     
 10 Yuen, Valerie A           10 FLY-MR               1:41.80    1:41.92 JO     
 11 Parry, Alexa R            10 WEST-MR              1:52.69    1:42.13 JO     
 12 Rivera, Hannah            10 Twisters-MR          1:46.11    1:43.56 JO     
 13 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR    1:44.15    1:44.10 JO     
 14 Lee, Megan C               8 WEST-MR              1:44.73    1:44.66 JO     
 15 Claps, Emma                9 HAA-MR               1:50.51    1:44.72 JO     
 15 Walsh, Stephanie M         9 Express Swimming-MR  1:47.78    1:44.72 JO     
 17 Morvillo, Catie E         10 Express Swimming-MR  1:46.74    1:44.98 JO     
 18 Jiang, Joy *               8 UN-MR                1:47.71    1:46.42 JO     
 19 Fernandez, Samantha        9 Twisters-MR          1:56.04    1:47.21 JO     
 20 Du, Katelin               10 UN-MR                1:47.88    1:47.63 JO     
 21 Lew, Katie G               9 Express Swimming-MR  1:49.06    1:47.89 JO     
 22 Bowers, Brooke H           9 WISC-MR                   NT    1:48.88 JO     
 23 Reynoso, Jennifer          9 Agua Swim Team-MR    1:52.84    1:49.23 JO     
 24 Dutta, Kimberly            9 Agua Swim Team-MR    1:56.61    1:49.58 JO     
 25 Bice, Casey C              9 Express Swimming-MR  1:51.41    1:51.17        
 26 Walsh, Fiona M            10 Express Swimming-MR  1:47.01    1:51.41        
 27 Wilkins, Hazel S          10 Express Swimming-MR  1:49.77    1:51.56        
 28 Safovich, Agnessa          8 Agua Swim Team-MR    1:52.50    1:51.99        
 29 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR    1:50.48    1:52.24        
 30 Zimmerman, Marley G        9 Express Swimming-MR  1:50.57    1:52.34        
 31 Edwards, Laurel E         10 CSC-MR               1:53.37    1:53.12        
 32 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR    1:49.68    1:53.65        
 33 Scala, Claudia C          10 Express Swimming-MR  1:53.39    1:54.90        
 34 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR               1:59.99    1:56.19        
 35 McGowan, Sofia M          10 Agua Swim Team-MR    1:57.10    1:57.83        
 36 Lott, India K             10 Twisters-MR          1:59.36    2:00.89        
 37 Jhong, Sara               10 Express Swimming-MR  1:55.71    2:01.17        
 38 Mulholland, Kasey          8 Express Swimming-MR       NT    2:02.45        
 39 Chen, Kira                 8 FLY-MR               2:10.02    2:02.78        
 40 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR    2:06.03    2:02.98        
 41 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    2:02.50    2:03.08        
 42 Magued Sobhy, Sabina      10 Twisters-MR          1:52.81    2:03.42        
 43 Takei, Risa                8 Agua Swim Team-MR    2:06.45    2:03.57        
 44 Murphy, Lillian E          9 Express Swimming-MR  2:21.23    2:06.59        
 45 Schuppert, Nicole J       10 CSC-MR               2:22.18    2:06.69        
 46 Gonciarz, Isabella         9 Twisters-MR          2:10.23    2:07.01        
 47 Zahariev, Tiffany         10 Twisters-MR          2:04.33    2:08.83        
 48 Nada, Sama                 7 Twisters-MR          2:13.46    2:09.06        
 49 Fox, Rieley               10 WISC-MR              2:10.99    2:17.50        
 50 Lu, Katie                  9 FLY-MR               2:10.00    2:20.48        
 51 Barber, Alexis G           7 Twisters-MR          2:21.85    2:22.08        
 52 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR    2:32.50    2:45.13        
 53 Davi, Sarah                7 WISC-MR              2:58.99    2:48.42        
 -- Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR    2:09.03         DQ        
 -- Capparelli, Sofia D        7 Twisters-MR          2:25.19         DQ        
 -- Matossian, Caroline K     10 WEST-MR              1:55.39         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.49  ZONE
                43.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C          10 WEST-MR                32.94      32.54 ZONE   
  2 Fan, Catherine            10 Twisters-MR            35.62      35.38 ZONE   
  3 Youssef, Lara S           10 Twisters-MR            38.84      37.12 ZONE   
  4 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR      38.46      37.25 ZONE   
  5 Chan, Mandy               10 Twisters-MR            38.38      38.17 JO     
  6 Wilkins, Hazel S          10 Express Swimming-MR    39.10      38.22 JO     
  7 Rodriguez, Emily M        10 Twisters-MR            37.93      38.34 JO     
  8 Parry, Alexa R            10 WEST-MR                38.82      38.36 JO     
  9 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR      38.16      39.09 JO     
 10 Claps, Emma                9 HAA-MR                 40.27      39.27 JO     
 11 Jiang, Joy *               8 UN-MR                  41.38      39.61 JO     
 12 Heinz, Amanda             10 WISC-MR                40.07      39.69 JO     
 13 Du, Katelin               10 UN-MR                  40.32      40.04 JO     
 14 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR      40.25      40.08 JO     
 15 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR      40.07      40.34 JO     
 16 Montgomery, Bridget M     10 FLY-MR                 39.83      40.35 JO     
 17 Walsh, Fiona M            10 Express Swimming-MR    42.32      41.08 JO     
 18 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR                 40.77      41.11 JO     
 19 Matossian, Caroline K     10 WEST-MR                41.80      41.47 JO     
 20 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR      44.39      41.60 JO     
 21 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR                41.48      41.71 JO     
 22 Jhong, Sara               10 Express Swimming-MR    43.31      42.14 JO     
 23 Bonvissuto, Mia D         10 Express Swimming-MR    44.12      42.61 JO     
 24 Safovich, Agnessa          8 Agua Swim Team-MR      43.14      42.76 JO     
 25 Lovasz, Isabella H        10 FLY-MR                 43.81      43.54 JO     
 26 Lew, Katie G               9 Express Swimming-MR    43.92      43.59 JO     
 27 Morvillo, Catie E         10 Express Swimming-MR    44.22      43.68 JO     
 28 Whang, Jessica            10 Express Swimming-MR    45.59      43.79 JO     
 29 Lee, Megan C               8 WEST-MR                42.34      43.87 JO     
 30 Tsai, Sarah Y              7 NCAC-MR                45.00      44.21        
 31 Suteja, Kezia S            8 NCAC-MR                41.00      44.25        
 32 Bowers, Brooke H           9 WISC-MR                44.79      44.40        
 33 Bice, Casey C              9 Express Swimming-MR    44.61      44.50        
 34 Edwards, Laurel E         10 CSC-MR                 53.28      44.71        
 35 Fernandez, Samantha        9 Twisters-MR            48.55      44.85        
 36 Chen, Kira                 8 FLY-MR                 41.88      45.32        
 37 Zimmerman, Marley G        9 Express Swimming-MR    46.77      46.04        
 38 Dutta, Kimberly            9 Agua Swim Team-MR      46.16      46.06        
 39 Chong, Vanessa             9 Twisters-MR            48.79      46.60        
 40 Reynoso, Jennifer          9 Agua Swim Team-MR      46.40      46.90        
 41 Walsh, Stephanie M         9 Express Swimming-MR    51.12      48.28        
 42 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR      50.69      48.30        
 43 Milio, Theresa A          10 UN-MR                  47.21      48.81        
 44 Magued Sobhy, Sabina      10 Twisters-MR            48.12      50.13        
 45 Park, Sophia H             8 FLY-MR                 54.59      51.35        
 46 McLoughlin, Kelly G       10 HAA-MR                 51.46      51.72        
 47 Takei, Risa                8 Agua Swim Team-MR      49.19      52.03        
 48 Lott, India K             10 Twisters-MR            51.19      52.24        
 49 McGowan, Sofia M          10 Agua Swim Team-MR      49.63      52.78        
 50 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      53.84      53.01        
 51 DuFord, Oliva P            9 Agua Swim Team-MR      49.55      54.61        
 52 Stewart, Lexi R            8 Agua Swim Team-MR    1:02.45      54.63        
 53 Schaepers-Chu, Mayumi M    8 Agua Swim Team-MR      59.35      55.76        
 54 Fox, Rieley               10 WISC-MR                57.34      55.92        
 55 Lister, Anna E             9 Agua Swim Team-MR      59.85      59.86        
 56 Barber, Alexis G           7 Twisters-MR          1:01.42      59.96        
 57 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR      58.44    1:01.62        
 58 Cristobal, Sarahi         10 Twisters-MR          1:10.33    1:07.22        
 59 Hanna, Elizabeth T         7 Twisters-MR          1:04.52    1:11.42        
 60 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR    1:02.80    1:12.27        
 61 Capparelli, Sofia D        7 Twisters-MR          1:12.31    1:12.46        
 62 Edwards, Marissa A         8 CSC-MR               1:10.68    1:12.89        
 63 Otaqui, Itze               7 Twisters-MR          1:11.04    1:41.33        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:27.29  ZONE
              1:46.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Emily M        10 Twisters-MR          1:27.82    1:24.85 ZONE   
  2 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR    1:31.78    1:26.06 ZONE   
  3 Youssef, Lara S           10 Twisters-MR          1:30.41    1:28.47 JO     
  4 Chan, Mandy               10 Twisters-MR          1:34.77    1:28.65 JO     
  5 Parry, Alexa R            10 WEST-MR              1:30.61    1:29.12 JO     
  6 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR    1:33.15    1:29.43 JO     
  7 Jiang, Joy *               8 UN-MR                1:34.88    1:31.16 JO     
  8 Du, Katelin               10 UN-MR                1:43.93    1:31.68 JO     
  9 Rivera, Hannah            10 Twisters-MR          1:38.81    1:32.19 JO     
 10 Claps, Emma                9 HAA-MR               1:30.00    1:32.43 JO     
 11 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR              1:36.90    1:32.45 JO     
 12 Heinz, Amanda             10 WISC-MR              1:33.91    1:35.16 JO     
 13 Matossian, Caroline K     10 WEST-MR              1:36.33    1:36.25 JO     
 14 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR               1:35.22    1:36.67 JO     
 15 Lee, Megan C               8 WEST-MR              1:38.61    1:37.14 JO     
 16 Jhong, Sara               10 Express Swimming-MR  1:42.94    1:37.16 JO     
 17 Chen, Kira                 8 FLY-MR               1:38.28    1:38.77 JO     
 18 Fernandez, Samantha        9 Twisters-MR          1:51.82    1:39.44 JO     
 19 Tsai, Sarah Y              7 NCAC-MR              1:48.00    1:43.16 JO     
 20 Safovich, Agnessa          8 Agua Swim Team-MR    1:45.82    1:47.73        
 21 Takei, Risa                8 Agua Swim Team-MR    1:56.27    1:51.51        
 22 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR    1:55.01    1:56.63        
 23 Dutta, Kimberly            9 Agua Swim Team-MR    2:07.87    1:57.23        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.39  ZONE
                32.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LI, Sandra                12 Express Swimming-MR    30.22      30.11 ZONE   
  2 Walsh, Elizabeth A        11 Express Swimming-MR    30.40      30.13 ZONE   
  3 Zimmerman, Georgeanne A   12 Express Swimming-MR    30.78      30.82 JO     
  4 Mo, Wendy                 12 FLY-MR                 33.59      31.17 JO     
  5 Myszkowski, Victoria      12 Twisters-MR            32.02      31.78 JO     
  6 Smith, Megan E            12 Express Swimming-MR    32.10      31.89 JO     
  7 Weissman, Emily T         12 Agua Swim Team-MR      32.33      32.00 JO     
  8 DU, Maritha L             12 Express Swimming-MR    32.53      32.06 JO     
  9 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR      31.39      32.47 JO     
 10 Chopey, Julia S           12 FLY-MR                 32.88      32.75        
 11 Zezula, Katarzyna         12 Twisters-MR            34.37      32.91        
 12 Davi, Julia G             12 WISC-MR                33.18      33.04        
 13 Palazzo, Gianna M         12 HAA-MR                 32.80      33.52        
 14 Townsend, Dayna p         11 Twisters-MR            34.56      33.61        
 15 Duverge, Ariana A         12 Twisters-MR            35.45      33.74        
 16 Chu, Annie                11 Twisters-MR            34.58      33.78        
 17 Pinzon, Sarah A           12 UN-AG-MR               34.63      33.91        
 18 Starzyk, Suzanne          11 Twisters-MR            33.78      33.98        
 19 Rappaport, Caitlin M      11 Express Swimming-MR    32.60      33.99        
 20 Kraff, Allyson R          11 Express Swimming-MR    34.50      34.02        
 21 Swiatowski, Nicole        11 Twisters-MR            33.40      34.13        
 22 Fong, Samantha            11 Twisters-MR            34.42      34.24        
 23 Pasion, Valerie B         12 Express Swimming-MR    36.27      34.48        
 24 Reiter, Stephanie C       12 FLY-MR                 34.10      34.62        
 25 McCabe, Danielle M        12 HAA-MR                 35.96      34.64        
 26 Nasiadka, Teresa          12 Twisters-MR            35.64      34.70        
 27 Pierce, Francesca G       12 WISC-MR                34.99      34.71        
 28 Burns, Emily F            12 UN-LI-MR               34.60      34.79        
 29 Kuester, Garrity A        11 Express Swimming-MR    34.26      35.04        
 30 Secilmis, Lauren G        12 Twisters-MR            37.83      35.17        
 31 Suchy, Morgan T           12 Sachem-MR              35.41      35.35        
 32 Reiter, Valerie G         12 FLY-MR                 34.85      35.47        
 33 Babel, Kristen M          11 Express Swimming-MR    35.23      35.55        
 34 Chen, Carol               12 WISC-MR                38.72      35.70        
 35 Grygorczuk, Julia         11 Twisters-MR            36.99      36.25        
 36 Thomas, Laura E           11 FLY-MR                 36.02      36.36        
 37 Criollo, Ashley K         11 Twisters-MR            36.88      36.38        
 38 Bilello, Chiara L         11 FLY-MR                 36.31      36.50        
 39 Hall, Corrine F           12 Express Swimming-MR    41.23      36.65        
 40 Gonciarz, Zuzanna L       11 Twisters-MR            35.75      36.67        
 41 Lu, Helen                 12 FLY-MR                 36.70      36.78        
 42 Schuppert, Christina M    12 CSC-MR                 39.17      36.93        
 43 Moon, Jacqueline          11 FLY-MR                 35.98      37.01        
 44 Martinovic, Nadja         11 FLY-MR                 36.25      37.87        
 45 Skakandi, Meghan          11 HAA-MR                 37.10      37.88        
 46 Groshen, Kayla N          11 FLY-MR                 37.73      38.23        
 47 Chen, Chelsea W           12 FLY-MR                 37.76      38.39        
 48 Shepard, Morgan M         11 UN-AG-MR               37.66      38.76        
 49 Hoge, Maggie M            11 WISC-MR                46.99      38.95        
 50 Camacho, Kaitlin G        11 Express Swimming-MR    52.71      40.77        
 51 Goodstone, Zoe K          11 Express Swimming-MR    39.68      41.32        
 52 Glupe, Lauren N           11 Express Swimming-MR       NT      43.57        
 53 Turkovich, Paula M        12 Farmingdale-MR         39.50      45.13        
 54 Casottana, Kelly D        11 FLY-MR                 55.80      45.22        
 55 Byrne, Bianca M           11 HAA-MR                 45.00      50.58        
 56 Sawant, Esha              11 WISC-MR                52.94      54.29        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:06.09  ZONE
              1:10.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LI, Sandra                12 Express Swimming-MR  1:05.12    1:05.06 ZONE   
  2 Freund, Jessica N         12 Sachem-MR            1:07.01    1:06.36 JO     
  3 Corcoran, Annabelle G     12 Express Swimming-MR  1:08.72    1:08.24 JO     
  4 Price, Ilana B            12 UN-AG-MR             1:08.25    1:08.57 JO     
  5 Smith, Megan E            12 Express Swimming-MR  1:09.12    1:09.18 JO     
  6 Zimmerman, Georgeanne A   12 Express Swimming-MR  1:08.69    1:09.20 JO     
  7 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              1:09.84    1:09.56 JO     
  8 Silveira, Luiza E         11 Twisters-MR          1:08.40    1:10.17 JO     
  9 Myszkowski, Victoria      12 Twisters-MR          1:09.95    1:10.42 JO     
 10 Capone, Noelle C          12 EHY-MR               1:11.40    1:10.75        
 11 Hennessy, Emily P         11 HAA-MR               1:11.11    1:11.71        
 12 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    1:08.46    1:11.77        
 13 Gallagher, Liz P          12 HAA-MR               1:20.37    1:12.16        
 14 Davi, Julia G             12 WISC-MR              1:12.40    1:12.60        
 15 Thom, Miriam              11 Twisters-MR          1:14.86    1:12.68        
 16 Chu, Annie                11 Twisters-MR          1:12.35    1:13.87        
 17 Burns, Emily F            12 UN-LI-MR             1:14.29    1:14.17        
 18 Swiatowski, Nicole        11 Twisters-MR          1:12.76    1:14.26        
 19 Pompay, Melody R          12 Express Swimming-MR  1:12.78    1:14.32        
 20 Abdelrahman, Rawan        12 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:15.06        
 21 Townsend, Dayna p         11 Twisters-MR          1:17.40    1:15.20        
 22 Duverge, Ariana A         12 Twisters-MR          1:17.14    1:15.41        
 23 Babel, Kristen M          11 Express Swimming-MR  1:16.58    1:15.43        
 24 Rappaport, Caitlin M      11 Express Swimming-MR  1:14.12    1:15.44        
 25 Pinzon, Sarah A           12 UN-AG-MR             1:13.61    1:15.58        
 26 DU, Maritha L             12 Express Swimming-MR  1:17.42    1:16.38        
 27 Suchy, Morgan T           12 Sachem-MR            1:19.18    1:16.73        
 28 Fong, Samantha            11 Twisters-MR          1:16.09    1:17.20        
 29 Xing, Michelle L          12 FLY-MR               1:18.27    1:17.74        
 30 Thomas, Laura E           11 FLY-MR               1:21.45    1:18.40        
 31 Criollo, Ashley K         11 Twisters-MR          1:20.19    1:18.50        
 32 Nasiadka, Teresa          12 Twisters-MR          1:17.31    1:18.54        
 33 Courtney, Julia M         11 FLY-MR               1:16.18    1:18.62        
 34 Pasion, Valerie B         12 Express Swimming-MR  1:17.33    1:19.30        
 35 Kuester, Garrity A        11 Express Swimming-MR  1:18.31    1:19.42        
 36 Secilmis, Lauren G        12 Twisters-MR          1:23.83    1:19.94        
 37 Pierce, Francesca G       12 WISC-MR              1:17.40    1:19.97        
 38 Gonciarz, Zuzanna L       11 Twisters-MR          1:17.08    1:20.01        
 39 Grygorczuk, Julia         11 Twisters-MR          1:22.94    1:20.16        
 40 Chen, Carol               12 WISC-MR              1:22.75    1:20.54        
 41 Schuppert, Christina M    12 CSC-MR               1:37.15    1:21.17        
 42 Bilello, Chiara L         11 FLY-MR               1:20.74    1:22.66        
 43 McKevitt, Katelyn C       11 WISC-MR              1:23.47    1:24.16        
 44 Martinovic, Nadja         11 FLY-MR               1:22.11    1:24.22        
 45 Woodiwiss, Rachel M       11 Express Swimming-MR  1:28.98    1:24.51        
 46 Groshen, Kayla N          11 FLY-MR               1:24.02    1:25.99        
 47 Lu, Helen                 12 FLY-MR               1:25.00    1:27.15        
 48 Culkin, Shannon M         12 WISC-MR              1:25.11    1:27.90        
 49 Goodstone, Zoe K          11 Express Swimming-MR  1:28.23    1:28.46        
 50 Skakandi, Meghan          11 HAA-MR               1:30.90    1:28.98        
 51 Camacho, Kaitlin G        11 Express Swimming-MR       NT    1:33.53        
 52 Turkovich, Paula M        12 Farmingdale-MR       1:28.50    1:39.22        
 53 Kaich, Claudia R          12 WISC-MR              1:53.49    1:41.63        
 54 Glupe, Lauren N           11 Express Swimming-MR       NT    1:43.20        
 55 Karp, Christina E         11 Express Swimming-MR  1:43.13    1:46.36        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.59  ZONE
                38.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corcoran, Annabelle G     12 Express Swimming-MR    35.97      35.22 ZONE   
  2 LI, Sandra                12 Express Swimming-MR    36.35      36.93 JO     
  3 Freund, Jessica N         12 Sachem-MR              36.70      37.38 JO     
  4 Starzyk, Suzanne          11 Twisters-MR            38.16      37.75 JO     
  5 Price, Ilana B            12 UN-AG-MR               37.81      37.88 JO     
  6 Silveira, Luiza E         11 Twisters-MR            38.46      38.28 JO     
  7 Kuester, Garrity A        11 Express Swimming-MR    38.67      38.41 JO     
  8 DU, Maritha L             12 Express Swimming-MR    39.14      38.63        
  9 Palazzo, Gianna M         12 HAA-MR                 39.26      38.67        
 10 Chu, Annie                11 Twisters-MR            40.13      39.04        
 11 Pasion, Valerie B         12 Express Swimming-MR    41.65      39.24        
 12 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR      37.63      39.76        
 13 Hennessy, Emily P         11 HAA-MR                 38.71      39.92        
 14 Swiatowski, Nicole        11 Twisters-MR            39.34      40.11        
 15 Pompay, Melody R          12 Express Swimming-MR    40.09      40.12        
 16 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                39.51      40.27        
 17 Xing, Michelle L          12 FLY-MR                 40.79      40.34        
 18 Townsend, Dayna p         11 Twisters-MR            42.37      40.52        
 19 Nasiadka, Teresa          12 Twisters-MR            42.47      40.67        
 20 Rappaport, Caitlin M      11 Express Swimming-MR    39.59      40.78        
 21 Gallagher, Liz P          12 HAA-MR                 39.76      41.00        
 22 Zimmerman, Georgeanne A   12 Express Swimming-MR    39.69      41.06        
 23 Duverge, Ariana A         12 Twisters-MR            50.10      41.80        
 24 Suchy, Morgan T           12 Sachem-MR              44.22      41.97        
 25 Babel, Kristen M          11 Express Swimming-MR    43.09      42.09        
 26 Chen, Carol               12 WISC-MR                48.18      42.22        
 27 Burns, Emily F            12 UN-LI-MR               41.48      42.29        
 28 Thomas, Laura E           11 FLY-MR                 42.91      42.39        
 29 Gonciarz, Zuzanna L       11 Twisters-MR            43.26      42.50        
 30 Schuppert, Christina M    12 CSC-MR                 47.16      42.51        
 31 Davi, Julia G             12 WISC-MR                41.76      43.42        
 32 Smith, Megan E            12 Express Swimming-MR    41.02      43.84        
 33 Chen, Chelsea W           12 FLY-MR                 48.44      43.91        
 34 Shepard, Morgan M         11 UN-AG-MR               42.64      44.09        
 35 Lu, Helen                 12 FLY-MR                 46.68      44.49        
 36 Secilmis, Lauren G        12 Twisters-MR            45.60      44.51        
 37 Bilello, Chiara L         11 FLY-MR                 44.86      44.59        
 38 Courtney, Julia M         11 FLY-MR                 43.24      44.74        
 39 Pierce, Francesca G       12 WISC-MR                43.59      44.86        
 40 Goodstone, Zoe K          11 Express Swimming-MR    46.02      45.54        
 41 Culkin, Shannon M         12 WISC-MR                43.46      45.85        
 42 Martinovic, Nadja         11 FLY-MR                 47.29      45.99        
 43 Grygorczuk, Julia         11 Twisters-MR            46.05      46.55        
 44 Turkovich, Paula M        12 Farmingdale-MR         53.50      46.93        
 45 Woodiwiss, Rachel M       11 Express Swimming-MR    49.74      47.50        
 46 Camacho, Kaitlin G        11 Express Swimming-MR       NT      51.34        
 47 Karp, Christina E         11 Express Swimming-MR    51.89      53.22        
 48 Glupe, Lauren N           11 Express Swimming-MR       NT      53.41        
 49 Kaich, Claudia R          12 WISC-MR                55.11      55.13        
 -- Zezula, Katarzyna         12 Twisters-MR            42.98     X43.65        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:15.59  ZONE
              1:21.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LI, Sandra                12 Express Swimming-MR  1:17.07    1:17.49 JO     
  2 Weissman, Emily T         12 Agua Swim Team-MR    1:21.66    1:20.45 JO     
  3 Price, Ilana B            12 UN-AG-MR             1:17.86    1:20.48 JO     
  4 Silveira, Luiza E         11 Twisters-MR          1:23.05    1:21.71 JO     
  5 Starzyk, Suzanne          11 Twisters-MR          1:22.38    1:23.23        
  6 Myszkowski, Victoria      12 Twisters-MR          1:21.73    1:23.77        
  7 DU, Maritha L             12 Express Swimming-MR  1:24.79    1:24.01        
  8 Chu, Annie                11 Twisters-MR          1:22.87    1:24.56        
  9 Zimmerman, Georgeanne A   12 Express Swimming-MR  1:27.32    1:24.67        
 10 Palazzo, Gianna M         12 HAA-MR               1:28.11    1:25.02        
 11 Babel, Kristen M          11 Express Swimming-MR  1:30.37    1:26.18        
 12 Pasion, Valerie B         12 Express Swimming-MR  1:27.30    1:26.22        
 13 Swiatowski, Nicole        11 Twisters-MR          1:25.72    1:27.03        
 14 Chopey, Julia S           12 FLY-MR               1:28.52    1:27.39        
 15 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    1:21.97    1:28.29        
 16 Thomas, Laura E           11 FLY-MR               1:30.16    1:28.31        
 17 Kuester, Garrity A        11 Express Swimming-MR  1:28.43    1:28.32        
 18 Townsend, Dayna p         11 Twisters-MR          1:31.15    1:28.79        
 19 Kraff, Allyson R          11 Express Swimming-MR  1:28.97    1:28.90        
 20 Rappaport, Caitlin M      11 Express Swimming-MR  1:27.02    1:29.52        
 21 Nasiadka, Teresa          12 Twisters-MR          1:30.53    1:29.66        
 22 Pinzon, Sarah A           12 UN-AG-MR             1:26.11    1:29.76        
 23 Chen, Carol               12 WISC-MR              1:42.79    1:30.24        
 24 Burns, Emily F            12 UN-LI-MR             1:23.84    1:30.76        
 25 Duverge, Ariana A         12 Twisters-MR          1:32.05    1:30.99        
 26 Davi, Julia G             12 WISC-MR              1:33.06    1:31.14        
 27 Courtney, Julia M         11 FLY-MR               1:36.78    1:31.30        
 28 Suchy, Morgan T           12 Sachem-MR            1:32.75    1:31.40        
 29 Gonciarz, Zuzanna L       11 Twisters-MR          1:27.84    1:31.72        
 30 McCabe, Danielle M        12 HAA-MR               1:43.92    1:32.81        
 31 Schuppert, Christina M    12 CSC-MR               1:39.91    1:32.84        
 32 Secilmis, Lauren G        12 Twisters-MR          1:37.95    1:33.31        
 33 Pierce, Francesca G       12 WISC-MR              1:32.94    1:34.31        
 34 Shepard, Morgan M         11 UN-AG-MR             1:36.23    1:34.38        
 35 Moon, Jacqueline          11 FLY-MR               1:33.40    1:35.95        
 36 Bilello, Chiara L         11 FLY-MR               1:45.14    1:36.31        
 37 Lu, Helen                 12 FLY-MR               1:54.01    1:38.10        
 38 Grygorczuk, Julia         11 Twisters-MR          1:39.71    1:38.62        
 39 Martinovic, Nadja         11 FLY-MR               1:39.83    1:39.01        
 40 Hoge, Maggie M            11 WISC-MR              1:58.88    1:39.35        
 41 Goodstone, Zoe K          11 Express Swimming-MR  1:37.82    1:39.49        
 42 Turkovich, Paula M        12 Farmingdale-MR       2:00.50    1:42.93        
 43 Hall, Corrine F           12 Express Swimming-MR       NT    1:46.87        
 44 Camacho, Kaitlin G        11 Express Swimming-MR  2:22.72    1:54.16        
 45 Glupe, Lauren N           11 Express Swimming-MR       NT    1:56.21        
 46 Byrne, Bianca M           11 HAA-MR               2:00.00    2:06.77        
 47 Casottana, Kelly D        11 FLY-MR               1:50.00    2:08.94        
 48 Sawant, Esha              11 WISC-MR                   NT    2:11.65        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                39.49  ZONE
                43.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Megan E            12 Express Swimming-MR    39.88      38.90 ZONE   
  2 Myszkowski, Victoria      12 Twisters-MR            38.92      38.94 ZONE   
  3 Walsh, Elizabeth A        11 Express Swimming-MR    39.51      39.36 ZONE   
  4 Zimmerman, Georgeanne A   12 Express Swimming-MR    38.10      39.86 JO     
  5 Price, Ilana B            12 UN-AG-MR               42.09      40.91 JO     
  6 Mo, Wendy                 12 FLY-MR                 41.51      41.26 JO     
  7 Hall, Corrine F           12 Express Swimming-MR    45.72      42.48 JO     
  8 Starzyk, Suzanne          11 Twisters-MR            43.78      42.64 JO     
  9 Pinzon, Sarah A           12 UN-AG-MR               41.80      42.68 JO     
 10 Zezula, Katarzyna         12 Twisters-MR            42.08      42.80 JO     
 11 Rappaport, Caitlin M      11 Express Swimming-MR    43.11      42.88 JO     
 12 Palazzo, Gianna M         12 HAA-MR                 46.42      43.00 JO     
 13 Kuester, Garrity A        11 Express Swimming-MR    44.40      43.27 JO     
 14 Townsend, Dayna p         11 Twisters-MR            44.66      43.95        
 15 Weissman, Emily T         12 Agua Swim Team-MR      42.05      44.19        
 16 Chen, Chelsea W           12 FLY-MR                 43.97      44.30        
 17 Silveira, Luiza E         11 Twisters-MR            45.69      44.53        
 17 Chopey, Julia S           12 FLY-MR                 44.00      44.53        
 19 Reiter, Valerie G         12 FLY-MR                 44.77      44.65        
 20 Schuppert, Christina M    12 CSC-MR                 48.85      44.99        
 21 Pasion, Valerie B         12 Express Swimming-MR    46.85      45.16        
 22 Fong, Samantha            11 Twisters-MR            45.78      45.23        
 23 Shepard, Morgan M         11 UN-AG-MR               46.09      45.44        
 24 Babel, Kristen M          11 Express Swimming-MR    46.26      45.57        
 25 Gonciarz, Zuzanna L       11 Twisters-MR            45.26      45.83        
 26 Burns, Emily F            12 UN-LI-MR               45.11      45.96        
 27 Nasiadka, Teresa          12 Twisters-MR            45.64      46.56        
 28 Chu, Annie                11 Twisters-MR            46.48      47.04        
 29 Criollo, Ashley K         11 Twisters-MR            45.03      47.13        
 30 Moon, Jacqueline          11 FLY-MR                 45.46      47.48        
 31 Lu, Helen                 12 FLY-MR                 46.13      47.49        
 32 Thomas, Laura E           11 FLY-MR                 49.23      47.79        
 33 Reiter, Stephanie C       12 FLY-MR                 45.45      48.07        
 34 Davi, Julia G             12 WISC-MR                48.07      48.08        
 35 DU, Maritha L             12 Express Swimming-MR    47.32      48.16        
 36 Groshen, Kayla N          11 FLY-MR                 46.28      48.77        
 37 Skakandi, Meghan          11 HAA-MR                 50.90      48.99        
 38 Camacho, Kaitlin G        11 Express Swimming-MR  1:00.43      49.00        
 39 Chen, Carol               12 WISC-MR                49.38      49.03        
 40 Courtney, Julia M         11 FLY-MR                 49.19      49.26        
 41 Secilmis, Lauren G        12 Twisters-MR            48.90      49.87        
 42 Suchy, Morgan T           12 Sachem-MR              51.44      50.32        
 43 Duverge, Ariana A         12 Twisters-MR            48.76      50.59        
 44 Kraff, Allyson R          11 Express Swimming-MR    49.13      50.74        
 45 Pierce, Francesca G       12 WISC-MR                49.89      50.81        
 46 Swiatowski, Nicole        11 Twisters-MR            48.57      51.16        
 47 Martinovic, Nadja         11 FLY-MR                 52.92      51.51        
 48 Grygorczuk, Julia         11 Twisters-MR            54.56      53.05        
 49 Goodstone, Zoe K          11 Express Swimming-MR    52.62      54.47        
 50 Hoge, Maggie M            11 WISC-MR                56.99      55.49        
 51 Bilello, Chiara L         11 FLY-MR                 53.32      55.61        
 52 Casottana, Kelly D        11 FLY-MR               1:04.86    1:00.75        
 53 Sawant, Esha              11 WISC-MR                59.99    1:06.82        
 54 Glupe, Lauren N           11 Express Swimming-MR       NT    1:14.14        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:26.19  ZONE
              1:33.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Megan E            12 Express Swimming-MR  1:25.56    1:22.97 ZONE   
  2 Price, Ilana B            12 UN-AG-MR             1:29.29    1:26.74 JO     
  3 Myszkowski, Victoria      12 Twisters-MR          1:23.65    1:27.76 JO     
  4 Zimmerman, Georgeanne A   12 Express Swimming-MR  1:24.63    1:28.76 JO     
  5 Fisher, Jocelyn           11 Sachem-MR            1:27.51    1:29.53 JO     
  6 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              1:31.37    1:33.77 JO     
  7 Palazzo, Gianna M         12 HAA-MR               1:35.35    1:34.29        
  8 Rappaport, Caitlin M      11 Express Swimming-MR  1:34.64    1:34.59        
  9 Hennessy, Emily P         11 HAA-MR               1:34.34    1:35.17        
 10 Zezula, Katarzyna         12 Twisters-MR          1:33.91    1:35.19        
 11 Townsend, Dayna p         11 Twisters-MR          1:38.03    1:35.25        
 12 Kuester, Garrity A        11 Express Swimming-MR  1:36.21    1:35.51        
 13 Pinzon, Sarah A           12 UN-AG-MR             1:33.08    1:35.99        
 14 Babel, Kristen M          11 Express Swimming-MR  1:38.93    1:36.52        
 15 LI, Sandra                12 Express Swimming-MR  1:35.72    1:37.72        
 16 Starzyk, Suzanne          11 Twisters-MR          1:36.08    1:37.84        
 17 Schuppert, Christina M    12 CSC-MR               1:49.03    1:38.63        
 18 Thom, Miriam              11 Twisters-MR          1:41.34    1:38.81        
 19 Burns, Emily F            12 UN-LI-MR             1:38.08    1:39.23        
 20 Chen, Chelsea W           12 FLY-MR               1:39.85    1:39.57        
 21 Nasiadka, Teresa          12 Twisters-MR          1:40.12    1:39.81        
 22 Pasion, Valerie B         12 Express Swimming-MR  1:47.68    1:40.27        
 23 Chu, Annie                11 Twisters-MR          1:44.32    1:40.47        
 24 Shepard, Morgan M         11 UN-AG-MR             1:39.90    1:40.55        
 25 Fong, Samantha            11 Twisters-MR          1:39.73    1:40.63        
 26 Abdelrahman, Rawan        12 Agua Swim Team-MR    1:36.55    1:41.62        
 27 Lu, Helen                 12 FLY-MR               1:44.87    1:42.85        
 28 Capone, Noelle C          12 EHY-MR               1:42.80    1:43.14        
 29 DU, Maritha L             12 Express Swimming-MR  1:41.10    1:43.28        
 30 Criollo, Ashley K         11 Twisters-MR          1:41.19    1:43.84        
 31 Davi, Julia G             12 WISC-MR              1:44.20    1:44.01        
 32 Skakandi, Meghan          11 HAA-MR               1:42.60    1:44.76        
 33 Pompay, Melody R          12 Express Swimming-MR  1:41.04    1:45.16        
 34 Thomas, Laura E           11 FLY-MR               1:45.26    1:45.37        
 35 Groshen, Kayla N          11 FLY-MR               1:41.53    1:46.00        
 36 Pierce, Francesca G       12 WISC-MR              1:49.01    1:50.31        
 37 Culkin, Shannon M         12 WISC-MR              1:48.53    1:51.30        
 38 Goodstone, Zoe K          11 Express Swimming-MR  1:53.58    1:52.00        
 39 Camacho, Kaitlin G        11 Express Swimming-MR       NT    1:54.56        
 39 Karp, Christina E         11 Express Swimming-MR  1:56.85    1:54.56        
 41 Turkovich, Paula M        12 Farmingdale-MR       1:50.50    1:55.71        
 42 Kaich, Claudia R          12 WISC-MR              1:59.12    1:59.56        
 43 Glupe, Lauren N           11 Express Swimming-MR       NT    2:45.65        
 -- Woodiwiss, Rachel M       11 Express Swimming-MR  1:48.58         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                32.99  ZONE
                35.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Megan E            12 Express Swimming-MR    33.47      32.81 ZONE   
  2 Gallagher, Liz P          12 HAA-MR                 34.96      33.02 JO     
  3 LI, Sandra                12 Express Swimming-MR    33.38      33.36 JO     
  4 Corcoran, Annabelle G     12 Express Swimming-MR    34.45      34.26 JO     
  5 Capone, Noelle C          12 EHY-MR                 34.33      34.42 JO     
  6 Freund, Jessica N         12 Sachem-MR              33.83      34.74 JO     
  7 Silveira, Luiza E         11 Twisters-MR            35.40      35.08 JO     
  8 Zezula, Katarzyna         12 Twisters-MR            36.76      35.93 JO     
  9 Zimmerman, Georgeanne A   12 Express Swimming-MR    37.67      36.31        
 10 Thom, Miriam              11 Twisters-MR            37.17      36.73        
 11 Hennessy, Emily P         11 HAA-MR                 35.97      36.79        
 12 Pompay, Melody R          12 Express Swimming-MR    36.08      37.07        
 13 Pasion, Valerie B         12 Express Swimming-MR    37.58      37.20        
 14 Starzyk, Suzanne          11 Twisters-MR            35.90      37.64        
 15 Palazzo, Gianna M         12 HAA-MR                 39.72      37.90        
 16 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR      35.23      37.92        
 17 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                37.49      38.19        
 18 Fong, Samantha            11 Twisters-MR            38.15      38.36        
 19 Courtney, Julia M         11 FLY-MR                 36.90      38.84        
 20 Xing, Michelle L          12 FLY-MR                 38.99      38.90        
 21 DU, Maritha L             12 Express Swimming-MR    38.56      39.58        
 22 Burns, Emily F            12 UN-LI-MR               37.71      40.06        
 22 Myszkowski, Victoria      12 Twisters-MR            37.54      40.06        
 24 Pinzon, Sarah A           12 UN-AG-MR               38.68      40.19        
 25 Abdelrahman, Rawan        12 Agua Swim Team-MR      42.19      40.29        
 26 Criollo, Ashley K         11 Twisters-MR            38.75      41.03        
 27 Suchy, Morgan T           12 Sachem-MR              41.06      41.11        
 28 Pierce, Francesca G       12 WISC-MR                40.51      41.41        
 29 Swiatowski, Nicole        11 Twisters-MR            39.33      41.43        
 30 Shepard, Morgan M         11 UN-AG-MR               41.28      41.57        
 31 Rappaport, Caitlin M      11 Express Swimming-MR    40.34      41.99        
 32 Chen, Carol               12 WISC-MR                44.80      42.81        
 33 Secilmis, Lauren G        12 Twisters-MR            42.56      42.87        
 34 Duverge, Ariana A         12 Twisters-MR            43.59      43.59        
 35 Gonciarz, Zuzanna L       11 Twisters-MR            40.90      43.69        
 36 Davi, Julia G             12 WISC-MR                42.04      44.06        
 37 Martinovic, Nadja         11 FLY-MR                 47.63      44.35        
 38 Turkovich, Paula M        12 Farmingdale-MR         55.50      44.60        
 39 Babel, Kristen M          11 Express Swimming-MR    44.24      44.92        
 40 Grygorczuk, Julia         11 Twisters-MR            45.21      44.94        
 41 Culkin, Shannon M         12 WISC-MR                46.03      45.47        
 42 Bilello, Chiara L         11 FLY-MR                 42.79      45.88        
 43 Schuppert, Christina M    12 CSC-MR                 48.07      47.77        
 44 Skakandi, Meghan          11 HAA-MR                 45.00      48.24        
 45 Woodiwiss, Rachel M       11 Express Swimming-MR    54.32      48.37        
 46 Groshen, Kayla N          11 FLY-MR                 47.33      49.11        
 47 Goodstone, Zoe K          11 Express Swimming-MR    45.95      49.14        
 48 Camacho, Kaitlin G        11 Express Swimming-MR       NT      49.66        
 49 McKevitt, Katelyn C       11 WISC-MR                43.04      52.01        
 50 Glupe, Lauren N           11 Express Swimming-MR       NT    1:01.38        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:13.79  ZONE
              1:21.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Megan E            12 Express Swimming-MR  1:13.33    1:13.05 ZONE   
  2 LI, Sandra                12 Express Swimming-MR  1:13.17    1:13.60 ZONE   
  3 Mo, Wendy                 12 FLY-MR               1:18.18    1:18.63 JO     
  4 Silveira, Luiza E         11 Twisters-MR          1:23.17    1:19.25 JO     
  5 Price, Ilana B            12 UN-AG-MR             1:14.35    1:21.68        
  6 Zezula, Katarzyna         12 Twisters-MR          1:25.80    1:23.88        
  7 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    1:19.81    1:28.46        
  8 Courtney, Julia M         11 FLY-MR               1:25.24    1:28.62        
  9 Criollo, Ashley K         11 Twisters-MR          1:28.90    1:29.18        
 10 Fong, Samantha            11 Twisters-MR          1:33.75    1:29.65        
 11 Burns, Emily F            12 UN-LI-MR             1:23.48    1:30.05        
 12 Kraff, Allyson R          11 Express Swimming-MR  1:31.55    1:32.87        
 13 Reiter, Valerie G         12 FLY-MR               1:33.05    1:33.78        
 14 Pasion, Valerie B         12 Express Swimming-MR  1:33.79    1:36.28        
 15 Reiter, Stephanie C       12 FLY-MR               1:45.00    1:36.44        
 16 Pierce, Francesca G       12 WISC-MR              1:36.25    1:36.67        
 17 Hall, Corrine F           12 Express Swimming-MR  1:37.65    1:43.09        
 18 Goodstone, Zoe K          11 Express Swimming-MR  1:44.09    1:51.31        
 -- Skakandi, Meghan          11 HAA-MR               1:50.17         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.49  ZONE
                31.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR      28.95      29.15 ZONE   
  2 WU, Samantha              14 Twisters-MR            29.21      29.30 ZONE   
  3 Brady, Claudia F          13 Express Swimming-MR    29.81      29.35 ZONE   
  4 Jia, Kaity                14 Twisters-MR            29.73      29.71 JO     
  5 Santos, Olivia J          14 FLY-MR                 29.42      29.96 JO     
  6 Lee, Anna                 14 Twisters-MR            29.91      30.29 JO     
  7 Wu-Silvera, Caroline K    13 Twisters-MR            31.14      30.33 JO     
  8 Starzyk, Stephany         13 Twisters-MR            29.72      30.49 JO     
  9 Cohen, Olivia M           14 UN-LI-MR               30.34      30.56 JO     
 10 Hummel, Christina D       13 HAA-MR                 31.67      30.68 JO     
 11 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR      30.40      30.78 JO     
 12 Flugman, Danielle L       14 NS-MR                  31.57      30.89 JO     
 13 Nembach, Kali T           14 Express Swimming-MR    31.78      30.93 JO     
 14 Schoenfeld, Sarah L       14 NS-MR                  31.61      31.14 JO     
 15 Anich, Annabelle K        14 FLY-MR                 31.21      31.16 JO     
 16 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR      31.24      31.27 JO     
 17 Garvey, Olivia A          13 Express Swimming-MR    31.58      31.30 JO     
 18 Suarez-Rebling, Mariana   14 Agua Swim Team-MR      31.09      31.50        
 19 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR      32.12      31.54        
 20 Paholak, Milah V          14 UN-AG-MR               30.70      31.61        
 21 Henry, Julia L            14 Express Swimming-MR    31.08      31.62        
 22 McNally, Lauren E         13 UN-LI-MR               31.62      31.63        
 23 Elmassry, Jasmine         13 Twisters-MR            31.31      31.65        
 24 LU, Elizabeth J           13 Express Swimming-MR    31.39      31.70        
 25 Lennon, Maryann E         14 Express Swimming-MR    31.88      31.98        
 26 Giordano, Julia L         13 Express Swimming-MR    32.32      32.03        
 27 Reindl, Annie R           13 Express Swimming-MR    31.15      32.05        
 28 Gonzalez, Miranda R       13 Express Swimming-MR    32.76      32.08        
 29 Almeida, Gabriela         14 Twisters-MR            31.02      32.18        
 30 Mauro, Sabrina            13 Express Swimming-MR    31.22      32.21        
 31 Nieves, Daniella M        14 WISC-MR                31.34      32.23        
 32 Mamone, Julia A           13 Twisters-MR            32.46      32.53        
 33 Fuchs, Lindsey            14 Agua Swim Team-MR      33.64      32.85        
 34 Savino, Chloe M           13 Express Swimming-MR    32.82      33.22        
 34 Klicpera, Samantha K      13 Farmingdale-MR         33.99      33.22        
 36 Ye, Mabel                 13 WISC-MR                34.83      33.39        
 37 Jannsen, Cassandra G      13 NS-MR                  33.22      33.55        
 38 Yeh, Chloey A             13 FLY-MR                 33.55      33.57        
 39 Bay, Alexandria M         14 Twisters-MR            33.78      33.75        
 40 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR      33.25      33.87        
 41 OH, Sarafina M            13 Agua Swim Team-MR      34.01      34.60        
 42 Chow, Belle               13 Express Swimming-MR    35.24      34.73        
 43 Digiovanni, Sara N        13 FLY-MR                 34.31      34.74        
 44 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR      34.72      34.80        
 45 Mansfield, Teresa E       14 FLY-MR                 34.99      35.25        
 46 Achil, Shabie J           13 Express Swimming-MR    33.86      35.57        
 47 Yang, Jennifer Y          13 NS-MR                  35.88      36.02        
 48 Phadael, Lauryn M         14 Express Swimming-MR    39.01      36.32        
 49 Nash, Megan               13 Farmingdale-MR         48.44      37.99        
 50 Pierce, Dasha I           13 WISC-MR                39.79      38.26        
 51 Cabanillas, Kim           13 CSC-MR                 46.37      41.83        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:04.09  ZONE
              1:07.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Samantha              14 Twisters-MR          1:03.55    1:03.68 ZONE   
  2 Brady, Claudia F          13 Express Swimming-MR  1:05.06    1:04.25 JO     
  3 Lee, Anna                 14 Twisters-MR          1:05.10    1:05.03 JO     
  4 Bogetti, Georgie J        13 EHY-MR               1:05.65    1:05.60 JO     
  5 Santos, Olivia J          14 FLY-MR               1:05.59    1:05.61 JO     
  6 Jia, Kaity                14 Twisters-MR          1:05.23    1:05.73 JO     
  7 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    1:03.98    1:06.04 JO     
  8 Reindl, Annie R           13 Express Swimming-MR  1:06.29    1:06.79 JO     
  9 Elmassry, Jasmine         13 Twisters-MR          1:06.86    1:06.89 JO     
 10 Wu-Silvera, Caroline K    13 Twisters-MR          1:07.21    1:06.91 JO     
 11 Rodriguez, Tina G         13 Twisters-MR          1:06.14    1:07.21 JO     
 12 Nembach, Kali T           14 Express Swimming-MR  1:09.60    1:07.40 JO     
 13 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    1:05.81    1:07.50 JO     
 14 Almeida, Gabriela         14 Twisters-MR          1:07.89    1:07.80 JO     
 15 Nieves, Daniella M        14 WISC-MR              1:13.26    1:07.92 JO     
 15 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    1:07.94    1:07.92 JO     
 17 Lennon, Maryann E         14 Express Swimming-MR  1:08.63    1:08.02        
 18 Starzyk, Stephany         13 Twisters-MR          1:06.30    1:08.20        
 19 Schoenfeld, Sarah L       14 NS-MR                1:08.24    1:08.55        
 20 Koehler, Sierra M         13 WISC-MR              1:04.55    1:09.07        
 21 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    1:05.20    1:09.22        
 22 Flugman, Danielle L       14 NS-MR                1:10.72    1:09.43        
 23 LU, Elizabeth J           13 Express Swimming-MR  1:08.45    1:09.56        
 24 Ripp, Izzy A              13 Sachem-MR            1:08.12    1:09.90        
 25 Savino, Chloe M           13 Express Swimming-MR  1:09.21    1:10.10        
 26 Schillinger, Ally G       14 Express Swimming-MR  1:10.17    1:10.25        
 27 Conte, Katie M            13 Express Swimming-MR  1:08.51    1:10.29        
 28 Lu, Grace                 14 Agua Swim Team-MR    1:07.39    1:10.49        
 29 Paholak, Milah V          14 UN-AG-MR             1:08.21    1:10.93        
 30 Mamone, Julia A           13 Twisters-MR          1:11.12    1:11.04        
 31 Bay, Alexandria M         14 Twisters-MR          1:12.03    1:11.13        
 32 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    1:06.35    1:11.15        
 33 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    1:10.88    1:11.66        
 34 Zdesar, Samantha M        13 FLY-MR               1:10.06    1:11.82        
 35 Gonzalez, Miranda R       13 Express Swimming-MR  1:11.97    1:12.01        
 36 Jannsen, Cassandra G      13 NS-MR                1:11.63    1:13.11        
 37 Klicpera, Samantha K      13 Farmingdale-MR       1:12.67    1:13.30        
 38 Fuchs, Lindsey            14 Agua Swim Team-MR    1:11.56    1:14.22        
 39 DeHavenon, Cecilia R      13 EHY-MR               1:13.35    1:15.17        
 40 Antonawich, Kathryn E     13 WISC-MR              1:17.40    1:15.50        
 41 OH, Sarafina M            13 Agua Swim Team-MR    1:13.85    1:15.92        
 42 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:16.10    1:16.33        
 43 Moratos, Angelica M       13 FLY-MR               1:20.83    1:16.78        
 44 Haynos, Maryann           13 Farmingdale-MR       1:20.19    1:16.81        
 45 Weinhofer, Nicole A       13 Sachem-MR            1:19.51    1:17.75        
 46 Achil, Shabie J           13 Express Swimming-MR  1:17.36    1:18.55        
 47 Ousmanova, Nicole S       14 Agua Swim Team-MR    1:19.49    1:18.67        
 48 Yang, Jennifer Y          13 NS-MR                1:20.19    1:18.83        
 49 Damm, Jesse K             13 HAA-MR               1:19.79    1:20.10        
 50 Chow, Belle               13 Express Swimming-MR  1:19.78    1:20.68        
 51 Phadael, Lauryn M         14 Express Swimming-MR  1:21.50    1:21.17        
 52 Pierce, Dasha I           13 WISC-MR              1:36.88    1:26.44        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:13.09  ZONE
              1:18.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu-Silvera, Caroline K    13 Twisters-MR          1:10.16    1:10.21 ZONE   
  2 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    1:10.26    1:16.25 JO     
  3 Mamone, Julia A           13 Twisters-MR          1:16.92    1:16.76 JO     
  4 Rodriguez, Tina G         13 Twisters-MR          1:16.23    1:16.88 JO     
  5 Santos, Olivia J          14 FLY-MR               1:15.60    1:17.22 JO     
  6 Reindl, Annie R           13 Express Swimming-MR  1:17.36    1:17.80 JO     
  7 Jia, Kaity                14 Twisters-MR          1:18.04    1:17.85 JO     
  8 Paholak, Milah V          14 UN-AG-MR             1:14.68    1:17.99 JO     
  9 Suarez-Rebling, Mariana   14 Agua Swim Team-MR    1:15.50    1:19.02        
 10 Flugman, Danielle L       14 NS-MR                1:20.17    1:19.04        
 11 Brady, Claudia F          13 Express Swimming-MR  1:17.24    1:19.46        
 12 Lu, Grace                 14 Agua Swim Team-MR    1:14.55    1:19.48        
 13 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    1:12.22    1:19.59        
 14 Nieves, Daniella M        14 WISC-MR              1:19.26    1:20.06        
 15 Lennon, Maryann E         14 Express Swimming-MR  1:18.24    1:20.21        
 16 Savino, Chloe M           13 Express Swimming-MR  1:23.11    1:20.79        
 17 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    1:16.65    1:21.44        
 18 Lee, Anna                 14 Twisters-MR          1:20.17    1:21.46        
 19 DeHavenon, Cecilia R      13 EHY-MR               1:21.32    1:22.03        
 20 Elmassry, Jasmine         13 Twisters-MR          1:21.41    1:22.14        
 21 Zdesar, Samantha M        13 FLY-MR               1:22.17    1:22.17        
 22 Moratos, Angelica M       13 FLY-MR               1:24.58    1:22.46        
 23 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    1:15.57    1:22.65        
 24 Almeida, Gabriela         14 Twisters-MR          1:16.20    1:23.68        
 25 Conte, Katie M            13 Express Swimming-MR  1:19.47    1:23.87        
 26 Gonzalez, Miranda R       13 Express Swimming-MR  1:24.93    1:23.93        
 27 Jannsen, Cassandra G      13 NS-MR                1:22.73    1:24.17        
 28 Fuchs, Lindsey            14 Agua Swim Team-MR    1:22.59    1:24.26        
 29 Starzyk, Stephany         13 Twisters-MR          1:19.70    1:24.30        
 30 LU, Elizabeth J           13 Express Swimming-MR  1:23.63    1:25.50        
 31 Schoenfeld, Sarah L       14 NS-MR                1:25.12    1:26.03        
 32 Ousmanova, Nicole S       14 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:26.58        
 33 Nembach, Kali T           14 Express Swimming-MR  1:24.10    1:26.66        
 34 OH, Sarafina M            13 Agua Swim Team-MR    1:24.75    1:26.77        
 35 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    1:22.27    1:26.88        
 36 Schillinger, Ally G       14 Express Swimming-MR  1:28.63    1:26.90        
 37 Antonawich, Kathryn E     13 WISC-MR              1:27.73    1:27.90        
 38 Ye, Mabel                 13 WISC-MR              1:26.14    1:27.95        
 39 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    1:20.18    1:28.36        
 40 Yang, Jennifer Y          13 NS-MR                1:45.00    1:29.48        
 41 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:28.56    1:31.88        
 42 Damm, Jesse K             13 HAA-MR               1:31.49    1:32.06        
 43 Weinhofer, Nicole A       13 Sachem-MR            1:29.97    1:32.23        
 44 Haynos, Maryann           13 Farmingdale-MR       1:40.80    1:33.14        
 45 Klicpera, Samantha K      13 Farmingdale-MR       1:30.51    1:36.76        
 46 Achil, Shabie J           13 Express Swimming-MR  1:46.18    1:36.89        
 47 Chow, Belle               13 Express Swimming-MR  1:49.48    1:38.75        
 48 Phadael, Lauryn M         14 Express Swimming-MR  1:37.91    1:39.96        
 49 Pierce, Dasha I           13 WISC-MR              2:00.35    2:00.55        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:35.49  ZONE
              2:48.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu-Silvera, Caroline K    13 Twisters-MR          2:34.63    2:32.45 ZONE   
                1:14.72   2:32.45 (1:17.73)                                        
  2 Jia, Kaity                14 Twisters-MR          2:44.87    2:39.84 JO     
                1:19.01   2:39.84 (1:20.83)                                        
  3 Reindl, Annie R           13 Express Swimming-MR  2:42.84    2:41.84 JO     
                1:20.24   2:41.84 (1:21.60)                                        
  4 Cohen, Olivia M           14 UN-LI-MR             2:36.78    2:43.04 JO     
                1:20.87   2:43.04 (1:22.17)                                        
  5 Lennon, Maryann E         14 Express Swimming-MR  2:45.16    2:44.15 JO     
                1:21.47   2:44.15 (1:22.68)                                        
  6 McNally, Lauren E         13 UN-LI-MR             2:42.55    2:44.71 JO     
                1:21.91   2:44.71 (1:22.80)                                        
  7 Mamone, Julia A           13 Twisters-MR          2:44.85    2:45.85 JO     
                1:21.13   2:45.85 (1:24.72)                                        
  8 Brady, Claudia F          13 Express Swimming-MR  2:43.63    2:49.59        
                1:23.87   2:49.59 (1:25.72)                                        
  9 Paholak, Milah V          14 UN-AG-MR             2:39.42    2:49.73        
                1:22.04   2:49.73 (1:27.69)                                        
 10 Almeida, Gabriela         14 Twisters-MR          2:45.75    2:51.05        
                1:25.31   2:51.05 (1:25.74)                                        
 11 Nembach, Kali T           14 Express Swimming-MR  2:52.27    2:52.58        
                1:26.80   2:52.58 (1:25.78)                                        
 12 Mauro, Sabrina            13 Express Swimming-MR  2:53.30    2:53.28        
                1:26.90   2:53.28 (1:26.38)                                        
 13 Garvey, Olivia A          13 Express Swimming-MR  2:52.32    2:53.74        
                1:26.72   2:53.74 (1:27.02)                                        
 14 Savino, Chloe M           13 Express Swimming-MR  2:58.76    2:53.91        
                1:25.47   2:53.91 (1:28.44)                                        
 15 Lee, Anna                 14 Twisters-MR          2:52.14    2:54.31        
                1:24.90   2:54.31 (1:29.41)                                        
 16 Fuchs, Lindsey            14 Agua Swim Team-MR    2:50.72    2:54.71        
                1:25.39   2:54.71 (1:29.32)                                        
 17 Elmassry, Jasmine         13 Twisters-MR          2:52.69    2:55.45        
                1:27.43   2:55.45 (1:28.02)                                        
 18 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    3:00.18    2:55.46        
                1:26.63   2:55.46 (1:28.83)                                        
 19 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    2:54.89    2:56.66        
                1:27.41   2:56.66 (1:29.25)                                        
 20 Jannsen, Cassandra G      13 NS-MR                2:57.32    2:58.99        
                1:29.92   2:58.99 (1:29.07)                                        
 21 LU, Elizabeth J           13 Express Swimming-MR  2:59.16    3:00.43        
                1:30.11   3:00.43 (1:30.32)                                        
 22 Gonzalez, Miranda R       13 Express Swimming-MR  3:02.35    3:00.53        
                1:28.92   3:00.53 (1:31.61)                                        
 23 Bay, Alexandria M         14 Twisters-MR          3:00.19    3:01.23        
                1:29.96   3:01.23 (1:31.27)                                        
 24 Starzyk, Stephany         13 Twisters-MR          2:59.00    3:04.63        
 25 OH, Sarafina M            13 Agua Swim Team-MR    3:04.92    3:06.39        
                1:30.71   3:06.39 (1:35.68)                                        
 26 Henry, Julia L            14 Express Swimming-MR  3:00.99    3:06.40        
                1:30.95   3:06.40 (1:35.45)                                        
 27 Yang, Jennifer Y          13 NS-MR                3:30.00    3:13.36        
                1:35.55   3:13.36 (1:37.81)                                        
 28 Giordano, Julia L         13 Express Swimming-MR  3:07.48    3:14.29        
                1:34.96   3:14.29 (1:39.33)                                        
 29 Guariglia, Amanda         13 Express Swimming-MR       NT    3:25.48        
                1:43.16   3:25.48 (1:42.32)                                        
 30 Chow, Belle               13 Express Swimming-MR  3:33.30    3:34.23        
                1:41.59   3:34.23 (1:52.64)                                        
 31 Nash, Megan               13 Farmingdale-MR       3:40.50    3:38.34        
                1:49.27   3:38.34 (1:49.07)                                        
 32 Cabanillas, Kim           13 CSC-MR                    NT    3:51.55        
                1:50.69   3:51.55 (2:00.86)                                        
 33 Pierce, Dasha I           13 WISC-MR              4:04.67    4:07.65        
                1:59.77   4:07.65 (2:07.88)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:23.59  ZONE
              1:31.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Anna                 14 Twisters-MR          1:19.07    1:22.07 ZONE   
  2 Schoenfeld, Sarah L       14 NS-MR                1:23.47    1:23.04 ZONE   
  3 Brady, Claudia F          13 Express Swimming-MR  1:22.99    1:24.03 JO     
  4 Ripp, Izzy A              13 Sachem-MR            1:23.89    1:24.48 JO     
  5 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    1:24.04    1:25.78 JO     
  6 Jia, Kaity                14 Twisters-MR          1:25.12    1:28.38 JO     
  7 Ye, Mabel                 13 WISC-MR              1:27.23    1:28.58 JO     
  8 Paholak, Milah V          14 UN-AG-MR             1:25.34    1:28.62 JO     
  9 Elmassry, Jasmine         13 Twisters-MR          1:29.38    1:29.69 JO     
 10 Suarez-Rebling, Mariana   14 Agua Swim Team-MR    1:25.68    1:31.74        
 11 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:32.48    1:32.01        
 12 LU, Elizabeth J           13 Express Swimming-MR  1:33.57    1:32.62        
 13 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    1:27.11    1:32.73        
 14 Wu-Silvera, Caroline K    13 Twisters-MR          1:36.94    1:33.37        
 15 Flugman, Danielle L       14 NS-MR                1:34.18    1:33.43        
 16 Bogetti, Georgie J        13 EHY-MR               1:58.62    1:33.90        
 17 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    1:28.04    1:34.66        
 18 Conte, Katie M            13 Express Swimming-MR  1:33.26    1:34.87        
 19 Starzyk, Stephany         13 Twisters-MR          1:31.70    1:34.99        
 20 WU, Samantha              14 Twisters-MR          1:34.51    1:35.35        
 21 Rodriguez, Tina G         13 Twisters-MR          1:35.02    1:36.23        
 22 Phadael, Lauryn M         14 Express Swimming-MR  1:34.47    1:36.30        
 23 Nembach, Kali T           14 Express Swimming-MR  1:35.05    1:37.40        
 24 Almeida, Gabriela         14 Twisters-MR          1:33.91    1:38.10        
 25 Ousmanova, Nicole S       14 Agua Swim Team-MR    1:39.57    1:38.15        
 26 Klicpera, Samantha K      13 Farmingdale-MR       1:40.45    1:38.29        
 27 Mamone, Julia A           13 Twisters-MR          1:41.91    1:39.41        
 28 OH, Sarafina M            13 Agua Swim Team-MR    1:37.33    1:39.68        
 29 Achil, Shabie J           13 Express Swimming-MR  1:40.27    1:41.25        
 30 Gonzalez, Miranda R       13 Express Swimming-MR  1:42.46    1:41.80        
 31 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    1:43.12    1:41.98        
 32 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    1:39.72    1:42.43        
 33 Jannsen, Cassandra G      13 NS-MR                1:44.37    1:42.80        
 34 Schillinger, Ally G       14 Express Swimming-MR  1:44.03    1:43.46        
 35 Damm, Jesse K             13 HAA-MR               1:43.06    1:44.14        
 36 Chow, Belle               13 Express Swimming-MR  2:01.88    1:44.42        
 37 Bay, Alexandria M         14 Twisters-MR          1:40.55    1:44.90        
 38 Weinhofer, Nicole A       13 Sachem-MR            1:45.56    1:46.29        
 39 Yang, Jennifer Y          13 NS-MR                1:51.72    1:49.46        
 40 Haynos, Maryann           13 Farmingdale-MR       1:46.40    1:50.31        
 41 Pierce, Dasha I           13 WISC-MR              1:53.33    1:51.38        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:57.79  ZONE
              3:15.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brady, Claudia F          13 Express Swimming-MR  2:58.11    2:58.54 JO     
                1:27.49   2:58.54 (1:31.05)                                        
  2 Lee, Anna                 14 Twisters-MR          2:48.91    3:01.27 JO     
                1:26.96   3:01.27 (1:34.31)                                        
  3 McNally, Lauren E         13 UN-LI-MR             3:16.45    3:02.11 JO     
                1:30.20   3:02.11 (1:31.91)                                        
  4 Schoenfeld, Sarah L       14 NS-MR                2:59.36    3:04.70 JO     
                1:28.46   3:04.70 (1:36.24)                                        
  5 Paholak, Milah V          14 UN-AG-MR             3:04.96    3:04.94 JO     
                1:29.83   3:04.94 (1:35.11)                                        
  6 Jia, Kaity                14 Twisters-MR          3:05.40    3:08.85 JO     
                1:30.66   3:08.85 (1:38.19)                                        
  7 Anich, Annabelle K        14 FLY-MR               3:09.56    3:09.95 JO     
                1:31.53   3:09.95 (1:38.42)                                        
  8 Elmassry, Jasmine         13 Twisters-MR          3:08.22    3:10.23 JO     
                1:32.42   3:10.23 (1:37.81)                                        
  9 Mauro, Sabrina            13 Express Swimming-MR  3:07.74    3:11.84 JO     
                1:32.05   3:11.84 (1:39.79)                                        
 10 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    3:09.01    3:13.00 JO     
                1:32.75   3:13.00 (1:40.25)                                        
 11 Suarez-Rebling, Mariana   14 Agua Swim Team-MR    3:04.42    3:13.03 JO     
                1:32.79   3:13.03 (1:40.24)                                        
 12 Ye, Mabel                 13 WISC-MR              3:05.85    3:18.08        
                1:34.48   3:18.08 (1:43.60)                                        
 13 Digiovanni, Sara N        13 FLY-MR               3:18.60    3:19.17        
                1:36.16   3:19.17 (1:43.01)                                        
 14 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    3:20.44    3:20.15        
                1:37.71   3:20.15 (1:42.44)                                        
 15 Mamone, Julia A           13 Twisters-MR          3:27.82    3:23.95        
                1:40.54   3:23.95 (1:43.41)                                        
 16 LU, Elizabeth J           13 Express Swimming-MR  3:18.46    3:24.36        
                1:38.16   3:24.36 (1:46.20)                                        
 17 Almeida, Gabriela         14 Twisters-MR          3:25.35    3:27.00        
                1:40.26   3:27.00 (1:46.74)                                        
 18 Giordano, Julia L         13 Express Swimming-MR  3:20.38    3:27.24        
                1:39.89   3:27.24 (1:47.35)                                        
 19 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    3:25.68    3:28.28        
                1:41.34   3:28.28 (1:46.94)                                        
 20 Mansfield, Teresa E       14 FLY-MR               3:26.46    3:28.55        
                1:40.78   3:28.55 (1:47.77)                                        
 21 Guariglia, Amanda         13 Express Swimming-MR       NT    3:28.74        
                1:42.65   3:28.74 (1:46.09)                                        
 22 Yeh, Chloey A             13 FLY-MR               3:25.00    3:28.76        
                1:40.63   3:28.76 (1:48.13)                                        
 23 Henry, Julia L            14 Express Swimming-MR  3:25.11    3:29.02        
                1:39.86   3:29.02 (1:49.16)                                        
 24 WU, Samantha              14 Twisters-MR          3:17.34    3:29.27        
                1:43.40   3:29.27 (1:45.87)                                        
 25 Phadael, Lauryn M         14 Express Swimming-MR  3:22.24    3:29.54        
                1:40.55   3:29.54 (1:48.99)                                        
 26 Klicpera, Samantha K      13 Farmingdale-MR       3:30.34    3:32.15        
                1:41.18   3:32.15 (1:50.97)                                        
 27 Starzyk, Stephany         13 Twisters-MR          3:26.26    3:33.30        
                1:44.51   3:33.30 (1:48.79)                                        
 28 Achil, Shabie J           13 Express Swimming-MR  3:32.68    3:42.51        
                1:49.41   3:42.51 (1:53.10)                                        
 29 Yang, Jennifer Y          13 NS-MR                4:01.10    3:46.74        
                1:50.11   3:46.74 (1:56.63)                                        
 30 Nash, Megan               13 Farmingdale-MR       3:47.51    3:47.72        
                1:50.50   3:47.72 (1:57.22)                                        
 31 Pierce, Dasha I           13 WISC-MR              4:18.99    3:55.51        
                1:53.13   3:55.51 (2:02.38)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:11.49  ZONE
              1:18.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reindl, Annie R           13 Express Swimming-MR  1:12.25    1:12.41 JO     
  2 Cohen, Olivia M           14 UN-LI-MR             1:13.84    1:12.87 JO     
  3 Lee, Anna                 14 Twisters-MR          1:10.92    1:14.08 JO     
  4 Savino, Chloe M           13 Express Swimming-MR  1:13.67    1:14.57 JO     
  5 McNally, Lauren E         13 UN-LI-MR             1:15.89    1:14.62 JO     
  6 Wu-Silvera, Caroline K    13 Twisters-MR          1:13.78    1:14.89 JO     
  7 Santos, Olivia J          14 FLY-MR               1:14.12    1:15.00 JO     
  8 Lennon, Maryann E         14 Express Swimming-MR  1:14.69    1:15.58 JO     
  9 Suarez-Rebling, Mariana   14 Agua Swim Team-MR    1:13.94    1:15.80 JO     
 10 Bay, Alexandria M         14 Twisters-MR          1:14.71    1:16.14 JO     
 11 Nieves, Daniella M        14 WISC-MR              1:13.81    1:16.67 JO     
 12 Fuchs, Lindsey            14 Agua Swim Team-MR    1:16.97    1:16.70 JO     
 13 Elmassry, Jasmine         13 Twisters-MR          1:17.89    1:17.23 JO     
 14 Almeida, Gabriela         14 Twisters-MR          1:15.88    1:18.77 JO     
 15 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    1:15.75    1:18.96 JO     
 16 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    1:17.14    1:20.25        
 17 WU, Samantha              14 Twisters-MR          1:18.72    1:20.49        
 18 Schoenfeld, Sarah L       14 NS-MR                1:19.83    1:21.10        
 19 Mamone, Julia A           13 Twisters-MR          1:22.33    1:21.21        
 20 Mauro, Sabrina            13 Express Swimming-MR  1:19.99    1:21.61        
 21 Flugman, Danielle L       14 NS-MR                1:23.66    1:23.04        
 22 Garvey, Olivia A          13 Express Swimming-MR  1:23.06    1:24.29        
 23 Jannsen, Cassandra G      13 NS-MR                1:41.07    1:25.62        
 24 Nembach, Kali T           14 Express Swimming-MR  1:27.55    1:26.34        
 25 Gonzalez, Miranda R       13 Express Swimming-MR  1:31.09    1:27.98        
 26 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:30.49    1:29.19        
 27 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    1:27.11    1:30.13        
 28 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    1:21.54    1:30.19        
 29 Giordano, Julia L         13 Express Swimming-MR  1:39.80    1:32.25        
 30 OH, Sarafina M            13 Agua Swim Team-MR    1:30.50    1:33.58        
 31 Klicpera, Samantha K      13 Farmingdale-MR       1:38.09    1:39.21        
 32 Yang, Jennifer Y          13 NS-MR                1:42.98    1:40.27        
 33 Phadael, Lauryn M         14 Express Swimming-MR  1:55.11    1:41.79        
 34 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    1:36.42    1:43.34        
 35 Achil, Shabie J           13 Express Swimming-MR  1:55.11    1:47.65        
 36 Cabanillas, Kim           13 CSC-MR               2:26.11    2:09.43        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:37.39  ZONE
              2:53.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reindl, Annie R           13 Express Swimming-MR  2:40.01    2:38.99 JO     
                1:14.87   2:38.99 (1:24.12)                                        
  2 Lennon, Maryann E         14 Express Swimming-MR  2:40.09    2:44.54 JO     
                1:18.57   2:44.54 (1:25.97)                                        
  3 Wu-Silvera, Caroline K    13 Twisters-MR          2:57.48    2:45.83 JO     
                1:17.80   2:45.83 (1:28.03)                                        
  4 Elmassry, Jasmine         13 Twisters-MR          2:45.48    2:45.97 JO     
                1:17.98   2:45.97 (1:27.99)                                        
  5 Savino, Chloe M           13 Express Swimming-MR  2:42.39    2:47.94 JO     
                1:17.15   2:47.94 (1:30.79)                                        
  6 Suarez-Rebling, Mariana   14 Agua Swim Team-MR    2:45.95    2:48.20 JO     
                1:17.71   2:48.20 (1:30.49)                                        
  7 Bay, Alexandria M         14 Twisters-MR          2:49.06    2:50.72 JO     
                1:20.00   2:50.72 (1:30.72)                                        
  8 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    2:48.56    2:53.34 JO     
                1:21.44   2:53.34 (1:31.90)                                        
  9 Bogetti, Georgie J        13 EHY-MR               3:00.00    2:58.32        
                1:22.47   2:58.32 (1:35.85)                                        
 10 Almeida, Gabriela         14 Twisters-MR          2:57.12    3:03.88        
                1:23.46   3:03.88 (1:40.42)                                        
 11 WU, Samantha              14 Twisters-MR          3:04.64    3:05.50        
                1:24.89   3:05.50 (1:40.61)                                        
 12 Mamone, Julia A           13 Twisters-MR          3:14.53    3:07.02        
                1:30.84   3:07.02 (1:36.18)                                        
 13 Schillinger, Ally G       14 Express Swimming-MR  3:09.23    3:10.34        
                1:28.15   3:10.34 (1:42.19)                                        
 -- Fuchs, Lindsey            14 Agua Swim Team-MR    2:48.13         DQ        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                         NT    1:57.00        
     1) Wu-Silvera, Caroline K 13       2) Lee, Anna 14                   
     3) Jia, Kaity 14                   4) WU, Samantha 14                
                  59.05     1:57.00 (57.95)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B             17 Twisters-MR            28.47      28.15 METS   
  2 Trivino, Maria A          16 NCAC-MR                28.00      28.21 METS   
  3 Clarkson, Gabrielle L     14 Express Swimming-MR    29.16      29.01 METS   
  4 Lui, Geyanne E            16 Twisters-MR            30.37      29.52 METS   
  5 Falconi, Shirley J        27 FLY-MR                 28.28      29.72 METS   
  6 Parry, Nicole A           13 WEST-MR                28.85      29.74 METS   
  7 Quinn, Kelly A            16 Express Swimming-MR    29.91      29.83 METS   
  8 Schmidt, Kelli L          14 Express Swimming-MR    29.87      29.93 METS   
  9 Rodriguez, Tina G         13 Twisters-MR            30.54      30.01        
 10 YU, Dana Q                15 Express Swimming-MR    31.18      30.15        
 11 White, Sarah E            16 Express Swimming-MR    31.18      30.16        
 12 Kenlon, Grace E           14 Express Swimming-MR    31.07      30.25        
 13 Warren, Frances V         19 Express Swimming-MR    30.08      30.31        
 14 Ren, Isabel T             16 Express Swimming-MR    30.05      30.36        
 15 DU, Irene                 14 NCAC-MR                30.00      30.38        
 16 Emanuel, Taylor C         14 WEST-MR                29.71      30.42        
 17 Hao, Amy P                16 FLY-MR                 30.71      30.45        
 18 Hemminger, Lindsay        16 Farmingdale-MR         30.41      30.48        
 19 Phang, Yee C              15 Twisters-MR            30.93      30.50        
 20 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR      30.49      30.58        
 21 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR      30.46      30.59        
 22 Corcoran, Annabelle G     12 Express Swimming-MR    30.62      30.62        
 23 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR      30.70      30.76        
 24 Polanco, Kayla M          11 Twisters-MR            30.91      30.77        
 25 Rubiano, Alexandra K      16 Twisters-MR            30.38      30.80        
 26 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR      30.75      30.84        
 27 Bouzarouata, Jasmin C     12 Twisters-MR            31.81      30.92        
 28 Fici, Ann                 16 HAA-MR                 31.81      31.22        
 28 Geiger, Allyson M         15 Express Swimming-MR    31.32      31.22        
 30 Dowd, Brenna              16 CSC-MR                 32.14      31.29        
 31 Catano, Tiff              15 CSC-MR                 31.86      31.34        
 32 Yu, Wynona K              16 Twisters-MR            30.14      31.39        
 33 Kallansrude, Kimberly L   18 Express Swimming-MR    30.98      31.48        
 34 Marasco, Rachel J         15 Express Swimming-MR    32.07      31.55        
 35 Conte, Katie M            13 Express Swimming-MR    31.78      31.58        
 36 Swartwout, Christine G    18 Express Swimming-MR    31.36      31.65        
 37 Swartwout, Erica L        15 Express Swimming-MR    33.54      31.70        
 38 Palumbo, Jamie N          15 Express Swimming-MR    30.00      31.72        
 38 Vizcaino, Kristine J      16 NS-MR                  32.00      31.72        
 40 Guo, Jenna J              12 Express Swimming-MR    31.03      31.73        
 41 Silverman, Andi J         15 Express Swimming-MR    31.48      31.75        
 42 McGrath, Deirdre R        16 Express Swimming-MR    33.50      31.79        
 43 Reyes, Kelly              15 FLY-MR                 31.50      31.95        
 44 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                32.46      31.98        
 45 Yanar, Melanie            17 Express Swimming-MR    32.50      32.19        
 46 Lou, Erica                14 NCAC-MR                31.00      32.21        
 47 Hongamata, Lydia          15 NCAC-MR                31.50      32.25        
 48 Betzios, Alexandra P      16 Express Swimming-MR    34.75      32.33        
 49 Lotito, Taylor P          15 Express Swimming-MR    32.82      32.38        
 50 Noonan, Kristen N         16 Express Swimming-MR    32.57      32.74        
 50 Waszkiewicz, Katie L      15 Farmingdale-MR         32.06      32.74        
 52 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR      32.08      32.75        
 53 Pan, Karen                16 Express Swimming-MR    34.53      32.76        
 54 Chen, Julia Y             16 FLY-MR                 32.59      32.90        
 55 Lan, Serena               15 Agua Swim Team-MR      31.79      32.91        
 56 Baldassare, Brooke F      13 WISC-MR                32.76      33.12        
 57 Pompay, Melody R          12 Express Swimming-MR    33.26      33.36        
 58 Davi, Julia G             12 WISC-MR                33.18      33.46        
 59 Sun, Wanlin               15 FLY-MR                 33.00      33.52        
 60 Kaewkrajang, Parina       14 NCAC-MR                33.00      34.17        
 61 Crilly, Nicole M          15 Express Swimming-MR    34.39      34.23        
 62 Hongamata, Petra          12 NCAC-MR                35.00      34.32        
 63 Zhang, Jane               14 UNATT-MR               35.00      34.97        
 64 Romano, Nicole P          14 WEST-MR                35.11      35.65        
 65 Garcia, Ashley            17 FLY-MR                 36.12      36.11        
 66 Boyd, Victoria E          11 WEST-MR                35.41      36.93        
 67 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR                36.32      37.72        
 68 Murphy, Lillian E          9 Express Swimming-MR    51.21      45.49        
 69 Jiang, Jessica L          11 NCAC-MR                44.00      46.79        
 70 Turkovich, Kathleen F     17 Farmingdale-MR         38.50      47.75        
 71 Byrne, Gianna R            9 HAA-MR                 55.00      55.32        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:04.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B             17 Twisters-MR          1:00.80    1:01.47 METS   
  2 Lui, Geyanne E            16 Twisters-MR          1:04.25    1:04.26 METS   
  3 Warren, Frances V         19 Express Swimming-MR  1:04.06    1:04.68        
  4 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    1:03.97    1:05.10        
  5 Clarkson, Gabrielle L     14 Express Swimming-MR  1:05.22    1:05.44        
  6 YU, Dana Q                15 Express Swimming-MR  1:05.57    1:05.94        
  7 Wilkins, Natalia M        18 Express Swimming-MR  1:05.56    1:06.02        
  8 Quinn, Kelly A            16 Express Swimming-MR  1:05.53    1:06.08        
  9 Kenlon, Grace E           14 Express Swimming-MR  1:07.68    1:06.21        
 10 Rubiano, Alexandra K      16 Twisters-MR          1:05.47    1:06.48        
 11 Bouzarouata, Jasmin C     12 Twisters-MR          1:07.15    1:06.68        
 12 Guo, Jenna J              12 Express Swimming-MR  1:07.71    1:06.84        
 13 Eguchi, Lydia             14 Agua Swim Team-MR    1:06.25    1:06.98        
 14 Fici, Ann                 16 HAA-MR               1:06.99    1:07.08        
 15 Ren, Isabel T             16 Express Swimming-MR  1:09.65    1:07.22        
 16 Hemp, Alli A              16 CSC-MR               1:04.42    1:07.34        
 17 Hao, Amy P                16 FLY-MR               1:06.41    1:07.41        
 18 White, Sarah E            16 Express Swimming-MR  1:08.76    1:07.45        
 19 DU, Irene                 14 NCAC-MR              1:08.90    1:07.62        
 20 Eguchi, Nadia N           12 Agua Swim Team-MR    1:05.89    1:07.64        
 21 Polanco, Kayla M          11 Twisters-MR          1:08.16    1:07.78        
 22 Dowd, Brenna              16 CSC-MR               1:07.88    1:07.82        
 23 McNally, Lauren E         13 UN-LI-MR             1:07.86    1:07.83        
 24 Reyes, Kelly              15 FLY-MR               1:07.94    1:07.85        
 25 Fuchs, Amanda B           17 Agua Swim Team-MR    1:07.46    1:08.13        
 26 Palumbo, Jamie N          15 Express Swimming-MR  1:05.61    1:08.21        
 27 Hemminger, Lindsay        16 Farmingdale-MR       1:07.40    1:08.22        
 28 Kallansrude, Kimberly L   18 Express Swimming-MR  1:09.53    1:08.35        
 29 McGrath, Deirdre R        16 Express Swimming-MR  1:09.23    1:08.78        
 30 Catano, Tiff              15 CSC-MR               1:11.14    1:08.79        
 31 Phang, Yee C              15 Twisters-MR          1:07.26    1:08.85        
 32 Swartwout, Erica L        15 Express Swimming-MR  1:09.87    1:08.89        
 33 Cruz, Brigitti S          16 NCAC-MR              1:08.50    1:09.20        
 34 Garvey, Olivia A          13 Express Swimming-MR  1:09.68    1:09.32        
 35 NG, Jasmine               12 NCAC-MR              1:08.00    1:09.58        
 36 Vani, Jacqueline J        15 Express Swimming-MR  1:12.02    1:09.97        
 37 Swartwout, Christine G    18 Express Swimming-MR  1:09.81    1:10.00        
 38 Lotito, Taylor P          15 Express Swimming-MR  1:10.14    1:10.11        
 39 Crosby, Amanda            16 WISC-MR              1:09.40    1:10.21        
 40 Crilly, Nicole M          15 Express Swimming-MR  1:13.56    1:11.17        
 41 Silverman, Andi J         15 Express Swimming-MR  1:11.15    1:11.86        
 42 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR    1:10.09    1:11.92        
 43 Lou, Erica                14 NCAC-MR              1:10.00    1:12.04        
 44 Chen, Julia Y             16 FLY-MR               1:11.48    1:12.10        
 45 Lou, Jessica              16 NCAC-MR              1:10.00    1:12.54        
 46 Hongamata, Lydia          15 NCAC-MR              1:12.00    1:12.98        
 47 Noonan, Kristen N         16 Express Swimming-MR  1:13.25    1:13.26        
 48 Pan, Karen                16 Express Swimming-MR  1:12.85    1:13.32        
 49 Kraff, Allyson R          11 Express Swimming-MR  1:13.74    1:13.93        
 50 Waszkiewicz, Katie L      15 Farmingdale-MR       1:13.65    1:13.98        
 51 Yanar, Melanie            17 Express Swimming-MR  1:13.68    1:14.28        
 52 Desio, Claire M           15 HAA-MR               1:21.01    1:15.01        
 53 Bubeck, Lauren            14 CSC-MR               1:18.61    1:15.08        
 54 Collins, Irene M          15 FLY-MR               1:14.26    1:15.23        
 55 Baldassare, Brooke F      13 WISC-MR              1:14.20    1:15.29        
 56 Hongamata, Petra          12 NCAC-MR              1:16.00    1:15.81        
 57 Santosa, Jessica G        10 NCAC-MR              1:14.00    1:17.13        
 58 Romano, Nicole P          14 WEST-MR              1:18.10    1:17.39        
 59 Hall, Corrine F           12 Express Swimming-MR  1:27.21    1:18.08        
 60 Palmeri, Marissa A        15 WISC-MR              1:26.00    1:18.41        
 61 Boyd, Victoria E          11 WEST-MR              1:17.91    1:18.83        
 62 Zhang, Jane               14 UNATT-MR             1:17.00    1:19.16        
 63 Garcia, Ashley            17 FLY-MR               1:19.61    1:19.74        
 64 Turkovich, Kathleen F     17 Farmingdale-MR       1:30.50    1:41.23        
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:13.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B             17 Twisters-MR          1:07.68    1:08.76 METS   
  2 Ren, Isabel T             16 Express Swimming-MR  1:12.42    1:10.57 METS   
  3 Noonan, Kristen N         16 Express Swimming-MR  1:14.71    1:12.87 METS   
  4 Kenlon, Grace E           14 Express Swimming-MR  1:12.13    1:13.85 METS   
  5 Lui, Geyanne E            16 Twisters-MR          1:16.42    1:14.88        
  6 Cruz, Brigitti S          16 NCAC-MR              1:13.93    1:15.33        
  7 Polanco, Kayla M          11 Twisters-MR          1:15.13    1:15.84        
  8 DU, Irene                 14 NCAC-MR              1:15.00    1:16.05        
  9 Corcoran, Annabelle G     12 Express Swimming-MR  1:17.96    1:16.35        
 10 Catano, Tiff              15 CSC-MR               1:14.88    1:16.51        
 11 Bouzarouata, Jasmin C     12 Twisters-MR          1:16.31    1:17.07        
 12 McNally, Lauren E         13 UN-LI-MR             1:19.63    1:17.17        
 13 Rubiano, Alexandra K      16 Twisters-MR          1:14.32    1:17.78        
 14 Eguchi, Nadia N           12 Agua Swim Team-MR    1:16.37    1:17.79        
 15 Lou, Erica                14 NCAC-MR              1:16.00    1:18.23        
 16 Hemp, Alli A              16 CSC-MR               1:16.02    1:19.17        
 17 Wilkins, Natalia M        18 Express Swimming-MR  1:17.21    1:19.36        
 18 Reyes, Kelly              15 FLY-MR               1:17.06    1:19.43        
 19 Clarkson, Gabrielle L     14 Express Swimming-MR  1:18.00    1:19.49        
 20 Quinn, Kelly A            16 Express Swimming-MR  1:18.95    1:19.80        
 21 Swartwout, Christine G    18 Express Swimming-MR  1:13.34    1:19.83        
 22 Pan, Karen                16 Express Swimming-MR  1:21.84    1:20.89        
 23 Swartwout, Erica L        15 Express Swimming-MR  1:23.72    1:21.27        
 24 Warren, Frances V         19 Express Swimming-MR  1:14.88    1:21.29        
 25 Guo, Jenna J              12 Express Swimming-MR  1:22.42    1:21.45        
 26 Garvey, Olivia A          13 Express Swimming-MR  1:21.03    1:21.71        
 27 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    1:17.15    1:21.91        
 28 Phang, Yee C              15 Twisters-MR          1:20.40    1:22.17        
 29 Palumbo, Jamie N          15 Express Swimming-MR  1:21.50    1:22.95        
 30 Yanar, Melanie            17 Express Swimming-MR  1:22.72    1:23.69        
 30 Silverman, Andi J         15 Express Swimming-MR  1:20.35    1:23.69        
 32 Lotito, Taylor P          15 Express Swimming-MR  1:24.31    1:23.94        
 33 YU, Dana Q                15 Express Swimming-MR  1:22.42    1:25.01        
 34 McGrath, Deirdre R        16 Express Swimming-MR  1:21.94    1:25.30        
 35 Dowd, Brenna              16 CSC-MR               1:27.47    1:25.52        
 36 Desio, Claire M           15 HAA-MR               1:28.23    1:26.63        
 37 White, Sarah E            16 Express Swimming-MR  1:23.41    1:26.96        
 38 Vani, Jacqueline J        15 Express Swimming-MR  1:20.76    1:27.43        
 39 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR    1:23.10    1:28.10        
 40 Hemminger, Lindsay        16 Farmingdale-MR       1:30.20    1:28.25        
 41 Romano, Nicole P          14 WEST-MR              1:27.79    1:29.22        
 42 Garcia, Ashley            17 FLY-MR               1:27.34    1:29.47        
 43 Palmeri, Marissa A        15 WISC-MR              1:30.28    1:30.04        
 44 Zhang, Jane               14 UNATT-MR             1:32.00    1:32.75        
 45 Baldassare, Brooke F      13 WISC-MR              1:35.61    1:34.48        
 46 Boyd, Victoria E          11 WEST-MR              1:33.52    1:34.95        
 47 Bubeck, Lauren            14 CSC-MR               1:39.48    1:36.41        
 48 Hall, Corrine F           12 Express Swimming-MR  1:53.21    1:47.41        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:38.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B             17 Twisters-MR          2:26.78    2:28.65 METS   
                1:13.61   2:28.65 (1:15.04)                                        
  2 Ren, Isabel T             16 Express Swimming-MR  2:33.94    2:31.12 METS   
                1:12.95   2:31.12 (1:18.17)                                        
  3 Noonan, Kristen N         16 Express Swimming-MR  2:40.31    2:36.03 METS   
                1:15.11   2:36.03 (1:20.92)                                        
  4 Parry, Nicole A           13 WEST-MR              2:42.34    2:38.97 METS   
                1:20.72   2:38.97 (1:18.25)                                        
  5 Marasco, Rachel J         15 Express Swimming-MR  2:36.53    2:40.41        
                1:18.37   2:40.41 (1:22.04)                                        
  6 Corcoran, Annabelle G     12 Express Swimming-MR  2:42.41    2:41.00        
                1:18.23   2:41.00 (1:22.77)                                        
  7 Polanco, Kayla M          11 Twisters-MR          2:40.12    2:41.33        
                1:18.28   2:41.33 (1:23.05)                                        
  8 Cruz, Brigitti S          16 NCAC-MR              2:38.00    2:42.06        
                1:18.52   2:42.06 (1:23.54)                                        
  9 Kenlon, Grace E           14 Express Swimming-MR  2:42.52    2:42.28        
                1:19.57   2:42.28 (1:22.71)                                        
 10 Catano, Tiff              15 CSC-MR               2:40.84    2:43.75        
                1:18.70   2:43.75 (1:25.05)                                        
 11 Walsh, Elizabeth A        11 Express Swimming-MR  2:42.32    2:44.49        
                1:20.70   2:44.49 (1:23.79)                                        
 12 Geiger, Allyson M         15 Express Swimming-MR  2:47.05    2:44.66        
                1:20.56   2:44.66 (1:24.10)                                        
 13 Emanuel, Taylor C         14 WEST-MR              2:47.55    2:45.42        
                1:20.10   2:45.42 (1:25.32)                                        
 14 Clarkson, Gabrielle L     14 Express Swimming-MR  2:49.47    2:45.55        
                1:20.61   2:45.55 (1:24.94)                                        
 15 LI, Sandra                12 Express Swimming-MR  2:51.21    2:45.67        
                1:22.70   2:45.67 (1:22.97)                                        
 16 Bouzarouata, Jasmin C     12 Twisters-MR          2:46.86    2:46.24        
                1:20.38   2:46.24 (1:25.86)                                        
 17 Rubiano, Alexandra K      16 Twisters-MR          2:43.11    2:46.43        
                1:21.02   2:46.43 (1:25.41)                                        
 18 Fici, Ann                 16 HAA-MR               2:43.09    2:47.22        
                1:21.33   2:47.22 (1:25.89)                                        
 19 Swartwout, Christine G    18 Express Swimming-MR  2:37.27    2:47.79        
                1:20.71   2:47.79 (1:27.08)                                        
 20 DU, Irene                 14 NCAC-MR              2:46.00    2:48.13        
                1:16.01   2:48.13 (1:32.12)                                        
 21 Rodriguez, Tina G         13 Twisters-MR          2:44.04    2:48.95        
                1:22.69   2:48.95 (1:26.26)                                        
 22 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    2:42.16    2:49.65        
                1:23.32   2:49.65 (1:26.33)                                        
 23 Swartwout, Erica L        15 Express Swimming-MR  2:49.80    2:50.76        
                1:23.85   2:50.76 (1:26.91)                                        
 24 Vizcaino, Kristine J      16 NS-MR                2:46.00    2:50.79        
                1:20.59   2:50.79 (1:30.20)                                        
 25 Quinn, Kelly A            16 Express Swimming-MR  2:48.09    2:53.12        
                1:24.83   2:53.12 (1:28.29)                                        
 26 Conte, Katie M            13 Express Swimming-MR  2:45.82    2:54.26        
                1:25.45   2:54.26 (1:28.81)                                        
 27 McGrath, Deirdre R        16 Express Swimming-MR  3:11.75    2:54.93        
                1:25.34   2:54.93 (1:29.59)                                        
 28 Palumbo, Jamie N          15 Express Swimming-MR  2:48.62    2:55.79        
                1:24.87   2:55.79 (1:30.92)                                        
 29 Phang, Yee C              15 Twisters-MR          2:52.50    2:55.88        
                1:27.87   2:55.88 (1:28.01)                                        
 30 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              2:56.99    2:56.27        
                1:28.19   2:56.27 (1:28.08)                                        
 31 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    2:51.87    2:57.41        
                1:29.58   2:57.41 (1:27.83)                                        
 32 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:46.38    2:58.50        
                1:25.91   2:58.50 (1:32.59)                                        
 33 Dowd, Brenna              16 CSC-MR               2:56.56    2:58.62        
                1:28.07   2:58.62 (1:30.55)                                        
 34 Yanar, Melanie            17 Express Swimming-MR  2:58.45    3:00.92        
                1:26.90   3:00.92 (1:34.02)                                        
 35 Pompay, Melody R          12 Express Swimming-MR  2:54.32    3:01.03        
                1:29.94   3:01.03 (1:31.09)                                        
 36 Thomas, Laura E           11 FLY-MR               3:10.00    3:06.88        
                1:32.52   3:06.88 (1:34.36)                                        
 37 Lan, Serena               15 Agua Swim Team-MR    3:03.04    3:10.12        
                1:32.96   3:10.12 (1:37.16)                                        
 38 Boyd, Victoria E          11 WEST-MR              3:25.55    3:13.68        
                1:35.53   3:13.68 (1:38.15)                                        
 39 Baldassare, Brooke F      13 WISC-MR              3:12.84    3:17.77        
                1:36.87   3:17.77 (1:40.90)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:24.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yee C              15 Twisters-MR          1:23.34    1:20.80 METS   
  2 YU, Dana Q                15 Express Swimming-MR  1:21.15    1:23.75 METS   
  3 NG, Jasmine               12 NCAC-MR              1:22.00    1:23.83 METS   
  4 Wilkins, Natalia M        18 Express Swimming-MR  1:25.56    1:24.07 METS   
  5 McGrath, Deirdre R        16 Express Swimming-MR  1:21.24    1:24.24 METS   
  6 Polanco, Kayla M          11 Twisters-MR          1:23.36    1:24.50 METS   
  7 Vani, Jacqueline J        15 Express Swimming-MR  1:21.07    1:24.62 METS   
  8 Miou, Grace               12 NCAC-MR              1:23.00    1:24.95 METS   
  9 Swartwout, Erica L        15 Express Swimming-MR  1:26.69    1:25.31        
 10 Crilly, Nicole M          15 Express Swimming-MR  1:24.32    1:25.97        
 11 Eguchi, Lydia             14 Agua Swim Team-MR    1:22.66    1:26.24        
 12 Bouzarouata, Jasmin C     12 Twisters-MR          1:27.85    1:27.03        
 13 Kwok, Joyce B             17 Twisters-MR          1:28.30    1:27.13        
 14 Lui, Geyanne E            16 Twisters-MR          1:29.33    1:27.36        
 15 McNally, Lauren E         13 UN-LI-MR             1:30.42    1:27.63        
 16 Swartwout, Christine G    18 Express Swimming-MR  1:25.02    1:27.68        
 17 Hao, Amy P                16 FLY-MR               1:25.48    1:27.87        
 18 Crosby, Amanda            16 WISC-MR              1:26.38    1:28.09        
 19 Rubiano, Alexandra K      16 Twisters-MR          1:26.21    1:28.31        
 20 Hemp, Alli A              16 CSC-MR               1:21.44    1:28.38        
 21 Quinn, Kelly A            16 Express Swimming-MR  1:28.50    1:28.65        
 22 Lou, Jessica              16 NCAC-MR              1:28.00    1:29.18        
 23 Ren, Isabel T             16 Express Swimming-MR  1:30.04    1:29.92        
 24 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR    1:27.10    1:30.63        
 25 Hall, Corrine F           12 Express Swimming-MR  1:41.21    1:31.01        
 26 Catano, Tiff              15 CSC-MR               1:29.67    1:31.14        
 27 Fici, Ann                 16 HAA-MR               1:33.10    1:32.06        
 28 Garvey, Olivia A          13 Express Swimming-MR  1:35.13    1:32.90        
 29 Waszkiewicz, Katie L      15 Farmingdale-MR       1:35.58    1:33.35        
 30 Rappaport, Caitlin M      11 Express Swimming-MR  1:34.23    1:33.58        
 31 Hongamata, Lydia          15 NCAC-MR              1:32.00    1:33.64        
 32 Guo, Jenna J              12 Express Swimming-MR  1:33.75    1:34.56        
 33 Pan, Karen                16 Express Swimming-MR  1:32.79    1:35.09        
 34 Clarkson, Gabrielle L     14 Express Swimming-MR  1:36.92    1:35.91        
 35 Yanar, Melanie            17 Express Swimming-MR  1:33.43    1:36.33        
 36 Baldassare, Brooke F      13 WISC-MR              1:34.96    1:36.57        
 37 Dowd, Brenna              16 CSC-MR               1:39.41    1:38.37        
 37 Romano, Nicole P          14 WEST-MR              1:36.21    1:38.37        
 39 Chen, Julia Y             16 FLY-MR               1:37.42    1:38.62        
 40 Desio, Claire M           15 HAA-MR               1:40.20    1:38.71        
 41 Noonan, Kristen N         16 Express Swimming-MR  1:40.29    1:40.48        
 42 Silverman, Andi J         15 Express Swimming-MR  1:33.43    1:40.88        
 42 Hongamata, Petra          12 NCAC-MR              1:39.00    1:40.88        
 44 Palmeri, Marissa A        15 WISC-MR              1:44.21    1:43.72        
 45 Turkovich, Kathleen F     17 Farmingdale-MR       1:50.50    1:44.19        
 46 Bubeck, Lauren            14 CSC-MR               1:48.32    1:44.65        
 47 Boyd, Victoria E          11 WEST-MR              1:54.29    1:53.12        
 48 O'Brien, Ashley           16 FLY-MR               1:53.67    2:00.67        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:04.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yee C              15 Twisters-MR          2:59.64    2:52.98 METS   
                1:23.72   2:52.98 (1:29.26)                                        
  2 Smith, Megan E            12 Express Swimming-MR  3:02.05    2:57.57 METS   
                1:25.84   2:57.57 (1:31.73)                                        
  3 Crilly, Nicole M          15 Express Swimming-MR  2:59.87    2:58.01 METS   
                1:26.48   2:58.01 (1:31.53)                                        
  4 Polanco, Kayla M          11 Twisters-MR          3:02.11    2:58.73 METS   
                1:24.77   2:58.73 (1:33.96)                                        
  5 Wilkins, Natalia M        18 Express Swimming-MR  2:57.89    2:59.64 METS   
                1:24.07   2:59.64 (1:35.57)                                        
  6 Kwok, Joyce B             17 Twisters-MR          3:05.34    3:00.25 METS   
                1:27.15   3:00.25 (1:33.10)                                        
  7 Swartwout, Christine G    18 Express Swimming-MR  3:00.54    3:03.40 METS   
                1:26.89   3:03.40 (1:36.51)                                        
  8 Bouzarouata, Jasmin C     12 Twisters-MR          3:10.18    3:04.49 METS   
                1:28.90   3:04.49 (1:35.59)                                        
  9 Lou, Erica                14 NCAC-MR              3:12.00    3:07.38        
                1:30.00   3:07.38 (1:37.38)                                        
 10 YU, Dana Q                15 Express Swimming-MR  2:59.06    3:07.62        
                1:29.49   3:07.62 (1:38.13)                                        
 11 Swartwout, Erica L        15 Express Swimming-MR  3:07.68    3:07.79        
                1:27.97   3:07.79 (1:39.82)                                        
 12 McGrath, Deirdre R        16 Express Swimming-MR  3:02.07    3:07.82        
                1:29.93   3:07.82 (1:37.89)                                        
 13 Rubiano, Alexandra K      16 Twisters-MR          3:05.37    3:08.53        
                1:29.86   3:08.53 (1:38.67)                                        
 14 Fici, Ann                 16 HAA-MR               3:05.53    3:09.91        
                1:30.76   3:09.91 (1:39.15)                                        
 15 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR    3:10.69    3:10.92        
                1:29.94   3:10.92 (1:40.98)                                        
 16 Hao, Amy P                16 FLY-MR               3:06.11    3:11.18        
                1:29.80   3:11.18 (1:41.38)                                        
 17 Zimmerman, Georgeanne A   12 Express Swimming-MR  3:14.08    3:12.58        
                1:32.10   3:12.58 (1:40.48)                                        
 18 Conte, Katie M            13 Express Swimming-MR  3:18.51    3:12.83        
                1:34.19   3:12.83 (1:38.64)                                        
 19 Ren, Isabel T             16 Express Swimming-MR  3:15.58    3:14.79        
                1:32.53   3:14.79 (1:42.26)                                        
 20 Guo, Jenna J              12 Express Swimming-MR  3:19.70    3:15.00        
                1:34.30   3:15.00 (1:40.70)                                        
 21 Vizcaino, Kristine J      16 NS-MR                3:15.00    3:15.33        
                1:31.30   3:15.33 (1:44.03)                                        
 22 Hall, Corrine F           12 Express Swimming-MR  3:28.80    3:16.18        
                1:35.01   3:16.18 (1:41.17)                                        
 23 Bonvissuto, Mia D         10 Express Swimming-MR  3:40.21    3:16.58        
                1:35.83   3:16.58 (1:40.75)                                        
 24 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              3:21.76    3:16.89        
                1:37.04   3:16.89 (1:39.85)                                        
 25 Schwab, Carly A           10 Rivertown Rays-MR    3:42.78    3:17.28        
                1:33.83   3:17.28 (1:43.45)                                        
 26 Rappaport, Caitlin M      11 Express Swimming-MR  3:28.76    3:20.56        
                1:40.69   3:20.56 (1:39.87)                                        
 27 Waszkiewicz, Katie L      15 Farmingdale-MR       3:23.93    3:22.51        
                1:37.17   3:22.51 (1:45.34)                                        
 28 Rodriguez, Tina G         13 Twisters-MR          3:19.33    3:22.77        
                1:37.13   3:22.77 (1:45.64)                                        
 29 Babel, Kristen M          11 Express Swimming-MR  3:27.11    3:22.81        
                1:36.79   3:22.81 (1:46.02)                                        
 30 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR              3:30.60    3:23.15        
                1:38.74   3:23.15 (1:44.41)                                        
 31 Betzios, Alexandra P      16 Express Swimming-MR  3:42.32    3:24.60        
                1:36.64   3:24.60 (1:47.96)                                        
 32 Baldassare, Brooke F      13 WISC-MR              3:20.24    3:26.56        
                1:39.65   3:26.56 (1:46.91)                                        
 33 Schuppert, Christina M    12 CSC-MR                    NT    3:26.80        
                1:40.25   3:26.80 (1:46.55)                                        
 34 Sun, Wanlin               15 FLY-MR               3:25.00    3:32.42        
                1:40.34   3:32.42 (1:52.08)                                        
 35 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR    3:34.73    3:35.14        
                1:42.01   3:35.14 (1:53.13)                                        
 36 Turkovich, Kathleen F     17 Farmingdale-MR       3:40.50    3:43.28        
                1:48.54   3:43.28 (1:54.74)                                        
 37 Groshen, Kayla N          11 FLY-MR               3:35.00    3:51.17        
                1:57.16   3:51.17 (1:54.01)                                        
 38 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR              3:59.99    4:14.53        
                2:02.61   4:14.53 (2:11.92)                                        
 39 Schuppert, Nicole J       10 CSC-MR                    NT    4:17.93        
                2:09.91   4:17.93 (2:08.02)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:11.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B             17 Twisters-MR          1:02.79    1:03.00 METS   
  2 Warren, Frances V         19 Express Swimming-MR  1:04.43    1:08.68 METS   
  3 Rubiano, Alexandra K      16 Twisters-MR          1:10.25    1:11.67 METS   
  4 Reindl, Annie R           13 Express Swimming-MR  1:12.25    1:11.79 METS   
  5 Lotito, Taylor P          15 Express Swimming-MR  1:10.68    1:12.02        
  6 Quinn, Kelly A            16 Express Swimming-MR  1:09.23    1:13.29        
  7 Lui, Geyanne E            16 Twisters-MR          1:12.35    1:13.83        
  8 Wilkins, Natalia M        18 Express Swimming-MR  1:13.07    1:14.04        
  9 Yanar, Melanie            17 Express Swimming-MR  1:13.78    1:14.06        
 10 Schmidt, Kelli L          14 Express Swimming-MR  1:13.21    1:14.73        
 11 Parry, Nicole A           13 WEST-MR              1:14.59    1:14.91        
 12 Kallansrude, Kimberly L   18 Express Swimming-MR  1:09.22    1:15.00        
 13 YU, Dana Q                15 Express Swimming-MR  1:15.35    1:15.16        
 14 Bouzarouata, Jasmin C     12 Twisters-MR          1:17.91    1:16.47        
 15 Emanuel, Taylor C         14 WEST-MR              1:16.42    1:16.91        
 16 Guo, Jenna J              12 Express Swimming-MR  1:16.16    1:16.97        
 17 Phang, Yee C              15 Twisters-MR          1:14.14    1:17.04        
 18 Cruz, Brigitti S          16 NCAC-MR              1:15.16    1:17.08        
 19 Corcoran, Annabelle G     12 Express Swimming-MR  1:17.71    1:17.43        
 20 Betzios, Alexandra P      16 Express Swimming-MR  1:32.41    1:17.57        
 21 Reyes, Kelly              15 FLY-MR               1:17.92    1:18.60        
 22 Yu, Wynona K              16 Twisters-MR          1:15.75    1:19.07        
 23 White, Sarah E            16 Express Swimming-MR  1:20.09    1:19.43        
 24 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    1:16.37    1:20.30        
 25 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR    1:21.48    1:21.01        
 26 Dowd, Brenna              16 CSC-MR               1:21.71    1:21.79        
 27 Rodriguez, Tina G         13 Twisters-MR          1:22.92    1:22.18        
 28 Geiger, Allyson M         15 Express Swimming-MR  1:26.23    1:22.63        
 29 Conte, Katie M            13 Express Swimming-MR  1:33.94    1:23.03        
 30 Catano, Tiff              15 CSC-MR               1:23.42    1:23.27        
 31 Waszkiewicz, Katie L      15 Farmingdale-MR       1:33.50    1:27.03        
 32 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR    1:20.80    1:27.60        
 33 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR    1:25.39    1:27.69        
 34 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              1:28.89    1:28.45        
 35 Lan, Serena               15 Agua Swim Team-MR    1:26.34    1:29.75        
 36 Garcia, Ashley            17 FLY-MR               1:29.42    1:31.31        
 37 Chen, Julia Y             16 FLY-MR               1:23.87    1:32.01        
 38 Boyd, Victoria E          11 WEST-MR              1:31.80    1:33.68        
 39 Hemminger, Lindsay        16 Farmingdale-MR       1:29.50    1:36.92        
 40 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR              1:41.58    1:42.05        
 -- Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    1:13.95         DQ        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:43.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kallansrude, Kimberly L   18 Express Swimming-MR  2:32.98    2:32.83 METS   
                1:13.31   2:32.83 (1:19.52)                                        
  2 Eguchi, Lydia             14 Agua Swim Team-MR    2:35.34    2:40.72 METS   
                1:15.30   2:40.72 (1:25.42)                                        
  3 Lotito, Taylor P          15 Express Swimming-MR  2:40.79    2:40.85 METS   
                1:15.75   2:40.85 (1:25.10)                                        
  4 LI, Sandra                12 Express Swimming-MR  2:39.87    2:41.19 METS   
                1:15.96   2:41.19 (1:25.23)                                        
  5 Guo, Jenna J              12 Express Swimming-MR  2:45.12    2:41.29 METS   
                1:17.20   2:41.29 (1:24.09)                                        
  6 Rubiano, Alexandra K      16 Twisters-MR          2:37.01    2:41.32 METS   
                1:15.26   2:41.32 (1:26.06)                                        
  7 Smith, Megan E            12 Express Swimming-MR  2:45.09    2:41.38 METS   
                1:16.00   2:41.38 (1:25.38)                                        
  8 Eguchi, Nadia N           12 Agua Swim Team-MR    2:41.86    2:42.26 METS   
                1:16.37   2:42.26 (1:25.89)                                        
  9 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    2:42.78    2:48.92        
                1:19.95   2:48.92 (1:28.97)                                        
 10 Corcoran, Annabelle G     12 Express Swimming-MR  2:45.36    2:49.86        
                1:20.64   2:49.86 (1:29.22)                                        
 11 Phang, Yee C              15 Twisters-MR          2:47.70    2:50.44        
                1:21.37   2:50.44 (1:29.07)                                        
 12 Collins, Irene M          15 FLY-MR               3:04.97    3:10.72        
                1:29.73   3:10.72 (1:40.99)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.59  ZONE
                37.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Thomas               10 NCAC-MR                30.00      30.70 ZONE   
  2 Lee, Brendan T             9 WEST-MR                32.42      31.64 ZONE   
  3 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR                33.21      32.53 ZONE   
  4 Watson, Anthony C         10 Twisters-MR            32.73      32.56 ZONE   
  5 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR    32.66      32.78 ZONE   
  6 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR      34.46      32.82 ZONE   
  7 Mack-Jackson, Benjamin    10 WISC-MR                33.49      33.76 JO     
  8 Tsai, Brian C             10 NCAC-MR                34.00      33.91 JO     
  9 Broderick, Thomas G       10 Express Swimming-MR    35.00      34.27 JO     
 10 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      35.37      34.31 JO     
 11 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR      35.28      34.35 JO     
 12 Baldassare, Zachary L     10 WISC-MR                34.41      34.38 JO     
 13 Dowd, Mike R              10 CSC-MR                 34.90      34.64 JO     
 14 Whang, Justin              9 Express Swimming-MR    36.29      34.82 JO     
 15 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR      35.56      34.91 JO     
 16 Morlock, Tristan M        10 HAA-MR                 35.12      34.99 JO     
 17 Fu-Rubin, Seuss           10 Twisters-MR            37.21      35.04 JO     
 18 Romano, Michael J         10 WEST-MR                39.19      35.22 JO     
 19 Liu, Alston                9 Twisters-MR            36.88      35.53 JO     
 20 Earley, Liam P            10 Express Swimming-MR    36.72      36.30 JO     
 21 Tsivilko, Eugene           9 WEST-MR                38.90      36.98 JO     
 22 Walsh, Patrick C           9 Express Swimming-MR    42.83      37.35 JO     
 23 Dawa, Tenzin T             9 Twisters-MR            38.51      37.36 JO     
 24 Madden, Sean M             9 Twisters-MR            39.92      37.74        
 25 Kain, Garrett              9 WISC-MR                38.55      37.91        
 26 Griffin, Trevor T         10 Express Swimming-MR    37.81      37.96        
 27 Davidoff, Ryan M           9 Express Swimming-MR    40.38      38.08        
 28 Chang, Matthew             8 Farmingdale-MR         38.38      38.26        
 29 Zahariev, Kevin K          9 Twisters-MR            39.89      38.38        
 30 Macio, Joshua             10 Twisters-MR            42.24      38.42        
 31 Lopez, Andrew             10 WISC-MR                39.98      38.44        
 32 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      39.51      38.51        
 33 Kain, Gavin               10 WISC-MR                39.25      38.62        
 34 Fox, Benjamin C           10 FLY-MR                 40.13      38.77        
 35 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      40.60      39.68        
 36 Macio, David               9 Twisters-MR            45.53      39.96        
 37 Izower, Asher              8 Twisters-MR            43.36      40.00        
 38 Burke, Ryan                9 FLY-MR                 40.04      40.60        
 39 Mo, David                  8 FLY-MR                 42.49      41.22        
 40 Min, Christopher K         9 FLY-MR                 42.60      41.45        
 41 Sherpa, Ethan D            8 Twisters-MR            45.86      41.53        
 42 Maidhof, George            8 HAA-MR                 41.87      41.62        
 43 Bouzarouata, Zacharia M    7 Twisters-MR            45.19      41.66        
 44 Zezula, Patryk             7 Twisters-MR            43.51      41.74        
 45 deBoer, Grant A            9 NS-MR                  41.00      41.80        
 46 Lapins, Maximillian        9 Twisters-MR            43.83      41.87        
 47 Sherpa, Nathan D           8 Twisters-MR            50.22      42.33        
 48 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR      46.03      42.36        
 49 Rice, Maverick             9 WISC-MR                44.44      42.68        
 50 Yasinov, Zachary           8 Express Swimming-MR    44.29      43.01        
 51 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR      44.88      43.27        
 52 Eckstein, Nicholas L       9 CSC-MR                 45.63      43.32        
 53 Wong, Matthew              8 Twisters-MR            45.44      44.45        
 54 Eckstein, Michael L        8 CSC-MR                 47.64      44.47        
 55 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR      45.48      44.78        
 56 Reindl, Patrick C          8 Express Swimming-MR       NT      44.96        
 57 Alizio, Anthony F         10 Express Swimming-MR    44.95      45.14        
 58 Imburgia, Joseph S        10 WISC-MR                48.91      45.32        
 59 Byrne, Scott P             7 HAA-MR                 50.00      46.31        
 60 Park, Andrew H            10 FLY-MR                 47.99      46.72        
 61 Talanian, Eddie P         10 WISC-MR                45.27      46.98        
 62 Youssef, Mohamed S         6 Twisters-MR            51.66      47.72        
 63 Jeong, Eugene              8 FLY-MR                 42.43      47.76        
 64 Iline, Eric Z              9 Express Swimming-MR    51.62      48.73        
 65 Falcao, Daniel L           6 Twisters-MR            48.34      49.28        
 66 Davi, William M            8 WISC-MR                51.94      50.42        
 67 Ganguli, Rajesh            8 Express Swimming-MR    48.77      51.05        
 68 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR      50.97      52.88        
 69 Cheng, Michael R           8 Sachem-MR              46.29      52.90        
 70 Mack-Jackson, Ethan        7 WISC-MR              1:02.81      56.68        
 71 Viollis, Michael           8 Sachem-MR            1:14.62    1:09.33        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:12.49  ZONE
              1:22.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Nick              10 WEST-MR              1:05.92    1:06.40 ZONE   
  2 Lin, Thomas               10 NCAC-MR              1:07.00    1:06.77 ZONE   
  3 Maierle, Ryan A           10 WEST-MR              1:07.77    1:08.64 ZONE   
  4 Lee, Brendan T             9 WEST-MR              1:09.09    1:09.35 ZONE   
  5 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR              1:09.41    1:11.15 ZONE   
  6 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR  1:13.19    1:12.13 ZONE   
  6 Watson, Anthony C         10 Twisters-MR          1:12.87    1:12.13 ZONE   
  8 Stukelman, Asher B        10 Agua Swim Team-MR    1:13.68    1:12.48 ZONE   
  9 Mack-Jackson, Benjamin    10 WISC-MR              1:13.34    1:12.57 JO     
 10 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:13.16    1:12.97 JO     
 11 Broderick, Thomas G       10 Express Swimming-MR  1:16.12    1:15.02 JO     
 12 Dowd, Mike R              10 CSC-MR               1:16.90    1:15.07 JO     
 13 Morlock, Tristan M        10 HAA-MR               1:23.68    1:15.17 JO     
 14 Tsai, Brian C             10 NCAC-MR              1:14.00    1:15.94 JO     
 15 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR    1:16.80    1:16.30 JO     
 16 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR    1:18.11    1:17.32 JO     
 17 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR    1:19.56    1:18.15 JO     
 18 Baldassare, Zachary L     10 WISC-MR              1:19.13    1:18.54 JO     
 19 Liu, Alston                9 Twisters-MR          1:20.66    1:18.60 JO     
 20 Torres, Chris J            9 WEST-MR              1:17.54    1:19.56 JO     
 21 Whang, Justin              9 Express Swimming-MR  1:21.16    1:21.27 JO     
 22 Dawa, Tenzin               9 Twisters-MR          1:17.83    1:22.33 JO     
 23 Earley, Liam P            10 Express Swimming-MR  1:24.80    1:22.56 JO     
 24 Kain, Garrett              9 WISC-MR              1:30.93    1:22.92 JO     
 25 Chang, Matthew             8 Farmingdale-MR       1:26.05    1:22.99 JO     
 26 Madden, Sean M             9 Twisters-MR          1:27.04    1:23.22        
 27 Romano, Michael J         10 WEST-MR              1:24.05    1:23.81        
 28 Macio, Joshua             10 Twisters-MR          1:25.63    1:25.18        
 29 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:27.53    1:26.13        
 30 Lopez, Andrew             10 WISC-MR              1:31.33    1:27.74        
 31 Walsh, Patrick C           9 Express Swimming-MR  1:35.91    1:28.34        
 32 Zahariev, Kevin K          9 Twisters-MR          1:30.83    1:28.82        
 33 Kain, Gavin               10 WISC-MR              1:26.12    1:28.89        
 34 Macio, David               9 Twisters-MR          1:30.86    1:29.55        
 35 Tsivilko, Eugene           9 WEST-MR              1:28.76    1:30.70        
 36 Fox, Benjamin C           10 FLY-MR               1:42.00    1:31.65        
 37 Davidoff, Ryan M           9 Express Swimming-MR  2:08.75    1:32.03        
 38 Lapins, Maximillian        9 Twisters-MR          1:34.84    1:32.84        
 39 Burke, Ryan                9 FLY-MR               1:32.78    1:33.30        
 40 Bouzarouata, Zacharia M    7 Twisters-MR          1:35.36    1:33.67        
 41 Sherpa, Ethan D            8 Twisters-MR          1:44.28    1:33.77        
 42 Sherpa, Nathan D           8 Twisters-MR          1:49.46    1:34.44        
 43 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR    1:34.39    1:34.62        
 44 Maidhof, George            8 HAA-MR               1:33.62    1:34.79        
 45 Jeong, Eugene              8 FLY-MR               1:37.42    1:35.33        
 46 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR    1:40.27    1:36.39        
 47 Wong, Matthew              8 Twisters-MR          1:38.68    1:37.94        
 48 Yasinov, Zachary           8 Express Swimming-MR  1:45.31    1:39.07        
 49 Llerena, Derek R           8 Sachem-MR            1:35.12    1:39.12        
 50 Min, Christopher K         9 FLY-MR               1:41.07    1:39.41        
 51 Rice, Maverick             9 WISC-MR              1:43.66    1:39.78        
 52 Park, Andrew H            10 FLY-MR               1:45.68    1:41.20        
 53 Eckstein, Michael L        8 CSC-MR               1:47.39    1:43.20        
 54 Eckstein, Nicholas L       9 CSC-MR               1:43.16    1:44.09        
 55 Youssef, Mohamed S         6 Twisters-MR          1:51.83    1:47.19        
 56 Alizio, Anthony F         10 Express Swimming-MR  1:47.76    1:48.86        
 57 Imburgia, Joseph S        10 WISC-MR              1:51.71    1:49.26        
 58 Ganguli, Rajesh            8 Express Swimming-MR  1:54.66    1:54.09        
 59 Davi, William M            8 WISC-MR              2:06.29    1:55.79        
 60 Montreuil, Jake T         10 WISC-MR              1:55.89    1:55.85        
 61 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR    1:53.81    1:58.26        
 62 Magued Sobhy, Mina A       7 Twisters-MR          1:56.70    1:58.94        
 63 Capparelli, Giovani A     10 Twisters-MR          1:51.90    2:03.81        
 64 Reindl, Patrick C          8 Express Swimming-MR  1:54.22    2:07.13        
 65 Cristobal, Jesus           7 Twisters-MR          1:41.22    2:09.63        
 -- Iline, Eric Z              9 Express Swimming-MR  1:52.97         DQ        
      False start
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                39.99  ZONE
                44.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Thomas               10 NCAC-MR                34.49      34.31 ZONE   
  2 Torres, Nick              10 WEST-MR                34.55      37.09 ZONE   
  3 Tsukikawa, Yugo           10 WEST-MR                38.17      38.25 ZONE   
  4 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR                38.23      38.57 ZONE   
  5 Lee, Brendan T             9 WEST-MR                39.50      39.08 ZONE   
  6 Maierle, Ryan A           10 WEST-MR                37.62      39.11 ZONE   
  7 Fu-Rubin, Seuss           10 Twisters-MR            41.21      39.12 ZONE   
  8 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR    40.33      39.85 ZONE   
  9 Morlock, Tristan M        10 HAA-MR                 42.44      39.99 ZONE   
 10 Watson, Anthony C         10 Twisters-MR            41.47      40.14 JO     
 11 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR      41.90      40.21 JO     
 12 Baldassare, Zachary L     10 WISC-MR                41.09      40.59 JO     
 13 Broderick, Thomas G       10 Express Swimming-MR    40.83      40.77 JO     
 14 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      41.11      40.81 JO     
 15 Whang, Justin              9 Express Swimming-MR    42.04      40.98 JO     
 16 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR      39.56      41.96 JO     
 17 Torres, Chris J            9 WEST-MR                41.07      42.39 JO     
 18 Romano, Michael J         10 WEST-MR                45.80      42.56 JO     
 19 Huang, Justin             10 FLY-MR                 46.87      43.99 JO     
 20 Zahariev, Kevin K          9 Twisters-MR            43.97      44.22 JO     
 21 Dowd, Mike R              10 CSC-MR                 47.43      44.75 JO     
 22 Madden, Sean M             9 Twisters-MR            46.43      44.86 JO     
 23 Bouzarouata, Zacharia M    7 Twisters-MR            51.07      45.72        
 24 Davidoff, Ryan M           9 Express Swimming-MR    58.84      45.85        
 25 Earley, Liam P            10 Express Swimming-MR    44.59      46.58        
 26 Dawa, Tenzin               9 Twisters-MR            45.35      46.90        
 27 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      45.04      47.41        
 28 Jeong, Eugene              8 FLY-MR                 47.80      47.47        
 29 Kain, Garrett              9 WISC-MR                50.73      48.02        
 30 Tsivilko, Eugene           9 WEST-MR                47.66      48.18        
 31 Llerena, Derek R           8 Sachem-MR              47.54      48.38        
 32 Sherpa, Nathan D           8 Twisters-MR            54.30      48.81        
 33 Lopez, Andrew             10 WISC-MR                47.37      48.86        
 34 Macio, Joshua             10 Twisters-MR            49.24      48.87        
 35 Izower, Asher              8 Twisters-MR            51.44      49.43        
 36 Maidhof, George            8 HAA-MR                 44.33      49.64        
 37 Sherpa, Ethan D            8 Twisters-MR            52.96      49.72        
 38 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR      47.56      49.99        
 39 Eckstein, Nicholas L       9 CSC-MR                    NT      50.08        
 40 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR      50.48      50.15        
 41 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      52.39      50.26        
 42 Chang, Matthew             8 Farmingdale-MR         51.03      50.37        
 43 Lapins, Maximillian        9 Twisters-MR            49.94      50.96        
 44 Reindl, Patrick C          8 Express Swimming-MR    56.76      51.23        
 45 Walsh, Patrick C           9 Express Swimming-MR    53.60      51.79        
 46 Kain, Gavin               10 WISC-MR                50.12      51.89        
 47 Yasinov, Zachary           8 Express Swimming-MR    52.62      51.94        
 48 Fox, Benjamin C           10 FLY-MR                 47.55      51.96        
 49 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR      57.16      54.13        
 50 Burke, Ryan                9 FLY-MR                 55.21      54.31        
 51 Youssef, Mohamed S         6 Twisters-MR            54.45      54.59        
 52 Cheng, Michael R           8 Sachem-MR              53.27      55.05        
 53 Park, Andrew H            10 FLY-MR                 53.55      56.13        
 54 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR      55.61      56.26        
 55 Eckstein, Michael L        8 CSC-MR                    NT      56.59        
 56 Montreuil, Jake T         10 WISC-MR                55.60      58.16        
 57 Ganguli, Rajesh            8 Express Swimming-MR    57.34      59.26        
 58 Iline, Eric Z              9 Express Swimming-MR    55.69      59.97        
 59 Imburgia, Joseph S        10 WISC-MR                56.74    1:00.78        
 60 Cristobal, Jesus           7 Twisters-MR            59.89    1:03.12        
 61 Alizio, Anthony F         10 Express Swimming-MR    53.43    1:04.59        
 62 Magued Sobhy, Mina A       7 Twisters-MR            57.93    1:05.08        
 63 DU, Ethan                  7 NCAC-MR                58.00    1:07.34        
 64 Davi, William M            8 WISC-MR              1:00.82    1:08.92        
 -- Macio, David               9 Twisters-MR            50.89         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:25.69  ZONE
              1:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsukikawa, Yugo           10 WEST-MR              1:19.66    1:19.91 ZONE   
  2 Lee, Brendan T             9 WEST-MR              1:20.12    1:21.29 ZONE   
  3 Fu-Rubin, Seuss           10 Twisters-MR          1:27.53    1:24.49 ZONE   
  4 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR              1:22.05    1:24.94 ZONE   
  5 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR    1:27.48    1:25.40 ZONE   
  6 Morlock, Tristan M        10 HAA-MR               1:28.20    1:26.39 JO     
  7 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR  1:25.69    1:26.52 JO     
  8 Baldassare, Zachary L     10 WISC-MR              1:28.95    1:28.01 JO     
  9 Broderick, Thomas G       10 Express Swimming-MR  1:26.95    1:28.09 JO     
 10 Whang, Justin              9 Express Swimming-MR  1:31.52    1:28.62 JO     
 11 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:23.55    1:29.30 JO     
 12 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR    1:29.82    1:30.94 JO     
 13 Liu, Alston                9 Twisters-MR          1:31.03    1:31.00 JO     
 14 Huang, Justin             10 FLY-MR               1:40.01    1:34.19 JO     
 15 Dowd, Mike R              10 CSC-MR               1:34.38    1:35.11 JO     
 16 Madden, Sean M             9 Twisters-MR          1:43.44    1:35.81 JO     
 17 Zahariev, Kevin K          9 Twisters-MR          1:33.91    1:37.03        
 18 Earley, Liam P            10 Express Swimming-MR  1:41.23    1:37.87        
 19 Bouzarouata, Zacharia M    7 Twisters-MR          1:41.34    1:40.09        
 20 Davidoff, Ryan M           9 Express Swimming-MR  1:50.09    1:40.25        
 21 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:39.49    1:41.26        
 22 Tsivilko, Eugene           9 WEST-MR              1:55.64    1:41.38        
 23 Sherpa, Nathan D           8 Twisters-MR          1:54.79    1:41.95        
 24 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR    1:48.02    1:41.96        
 25 Sherpa, Ethan D            8 Twisters-MR          1:53.39    1:43.41        
 26 Kain, Gavin               10 WISC-MR              1:51.34    1:43.50        
 27 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR    1:39.73    1:44.76        
 28 Macio, David               9 Twisters-MR          1:53.98    1:44.87        
 29 Macio, Joshua             10 Twisters-MR          1:52.22    1:45.53        
 30 Eckstein, Nicholas L       9 CSC-MR               1:52.53    1:45.83        
 31 Walsh, Patrick C           9 Express Swimming-MR  1:54.74    1:46.05        
 32 Lapins, Maximillian        9 Twisters-MR          1:58.64    1:46.11        
 33 Min, Christopher K         9 FLY-MR               1:58.39    1:46.67        
 34 Maidhof, George            8 HAA-MR               1:44.67    1:47.08        
 35 Chang, Matthew             8 Farmingdale-MR       2:00.50    1:47.14        
 36 Mo, David                  8 FLY-MR               2:03.99    1:47.19        
 37 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR    1:46.48    1:49.66        
 38 Wong, Matthew              8 Twisters-MR          2:01.13    1:49.95        
 39 Kain, Garrett              9 WISC-MR              1:52.36    1:52.04        
 40 Yasinov, Zachary           8 Express Swimming-MR  1:59.89    1:53.12        
 41 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR    2:23.17    1:54.14        
 42 deBoer, Grant A            9 NS-MR                1:50.00    1:54.51        
 43 Burke, Ryan                9 FLY-MR               2:08.68    1:55.55        
 44 Eckstein, Michael L        8 CSC-MR               2:10.25    2:00.42        
 45 Griffin, Trevor T         10 Express Swimming-MR  2:06.09    2:00.75        
 46 Youssef, Mohamed S         6 Twisters-MR          1:58.64    2:01.15        
 47 Imburgia, Joseph S        10 WISC-MR              2:01.11    2:02.36        
 48 Iline, Eric Z              9 Express Swimming-MR  2:11.74    2:02.87        
 49 Ganguli, Rajesh            8 Express Swimming-MR  2:04.66    2:05.86        
 50 Alizio, Anthony F         10 Express Swimming-MR  1:53.45    2:19.86        
 -- Davi, William M            8 WISC-MR              2:21.43         DQ        
      Pulling on lane line
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.59  ZONE
                51.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Anthony C         10 Twisters-MR            43.68      39.33 ZONE   
  2 Tsukikawa, Yugo           10 WEST-MR                41.87      40.98 ZONE   
  3 Lee, Brendan T             9 WEST-MR                41.69      41.47 ZONE   
  4 Broderick, Thomas G       10 Express Swimming-MR    45.82      44.06 ZONE   
  5 Mack-Jackson, Benjamin    10 WISC-MR                42.79      44.38 ZONE   
  6 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR      47.58      44.94 ZONE   
  7 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR                45.07      45.29 ZONE   
  8 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      47.58      46.65 JO     
  9 Morlock, Tristan M        10 HAA-MR                 48.22      47.03 JO     
 10 Whang, Justin              9 Express Swimming-MR    48.21      47.75 JO     
 11 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR      50.05      47.84 JO     
 12 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR    48.42      48.35 JO     
 13 Earley, Liam P            10 Express Swimming-MR    50.37      48.66 JO     
 14 Liu, Alston                9 Twisters-MR            50.15      49.34 JO     
 15 Baldassare, Zachary L     10 WISC-MR                49.07      49.95 JO     
 16 Zahariev, Kevin K          9 Twisters-MR            48.60      50.22 JO     
 17 Chang, Matthew             8 Farmingdale-MR         53.52      50.97 JO     
 18 Huang, Justin             10 FLY-MR                 51.33      51.33 JO     
 19 Dawa, Tenzin T             9 Twisters-MR            51.27      51.45 JO     
 20 Tsivilko, Eugene           9 WEST-MR                53.16      52.50        
 21 Min, Christopher K         9 FLY-MR                 53.12      52.66        
 22 Mo, David                  8 FLY-MR                 53.36      52.74        
 23 Talanian, Eddie P         10 WISC-MR                54.55      53.35        
 24 Alizio, Anthony F         10 Express Swimming-MR    56.59      53.37        
 25 Jeong, Eugene              8 FLY-MR               1:05.00      53.98        
 26 Dowd, Mike R              10 CSC-MR                 59.17      54.15        
 27 Lopez, Andrew             10 WISC-MR                55.25      54.35        
 28 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR      54.88      54.52        
 29 Fox, Benjamin C           10 FLY-MR                 57.58      54.67        
 30 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR      54.02      54.88        
 31 Maidhof, George            8 HAA-MR                 55.17      55.11        
 32 Burke, Ryan                9 FLY-MR                 54.29      56.78        
 33 Bouzarouata, Zacharia M    7 Twisters-MR          1:10.07      57.83        
 34 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR      56.36      57.98        
 34 Izower, Asher              8 Twisters-MR            58.08      57.98        
 36 Kain, Gavin               10 WISC-MR                57.42      58.20        
 37 Macio, David               9 Twisters-MR          1:01.17      58.25        
 38 Madden, Sean M             9 Twisters-MR            58.49      58.70        
 39 Yasinov, Zachary           8 Express Swimming-MR  1:06.09      59.68        
 40 Wong, Matthew              8 Twisters-MR            58.73      59.76        
 41 Walsh, Patrick C           9 Express Swimming-MR  1:02.00    1:00.58        
 42 Sherpa, Nathan D           8 Twisters-MR          1:11.45    1:00.88        
 43 Kain, Garrett              9 WISC-MR              1:00.83    1:01.43        
 44 Park, Andrew H            10 FLY-MR               1:03.24    1:01.83        
 45 Youssef, Mohamed S         6 Twisters-MR          1:08.72    1:01.99        
 46 Falcao, Daniel L           6 Twisters-MR          1:02.04    1:02.32        
 47 Sherpa, Ethan D            8 Twisters-MR          1:08.01    1:02.67        
 48 Ganguli, Rajesh            8 Express Swimming-MR  1:12.60    1:03.16        
 49 deBoer, Grant A            9 NS-MR                1:05.00    1:03.37        
 50 Reindl, Patrick C          8 Express Swimming-MR  1:17.40    1:04.79        
 51 Cheng, Michael R           8 Sachem-MR            1:08.43    1:05.42        
 52 Iline, Eric Z              9 Express Swimming-MR  1:17.43    1:06.34        
 53 Eckstein, Michael L        8 CSC-MR               1:10.18    1:09.11        
 54 Eckstein, Nicholas L       9 CSC-MR                    NT    1:10.56        
 55 Zezula, Patryk             7 Twisters-MR          1:08.74    1:11.94        
 56 Mack-Jackson, Ethan        7 WISC-MR              1:22.22    1:13.98        
 57 Davi, William M            8 WISC-MR              1:23.94    1:14.83        
 58 Viollis, Michael           8 Sachem-MR                 NT    1:35.90        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:38.79  ZONE
              1:53.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Anthony C         10 Twisters-MR          1:32.78    1:27.27 ZONE   
  2 Lee, Brendan T             9 WEST-MR              1:27.27    1:27.37 ZONE   
  3 Tsukikawa, Yugo           10 WEST-MR              1:30.18    1:29.28 ZONE   
  4 Maierle, Ryan A           10 WEST-MR              1:30.05    1:31.08 ZONE   
  5 Torres, Nick              10 WEST-MR              1:30.96    1:32.60 ZONE   
  6 Mack-Jackson, Benjamin    10 WISC-MR              1:32.17    1:35.53 ZONE   
  7 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR              1:37.51    1:36.43 ZONE   
  8 Broderick, Thomas G       10 Express Swimming-MR  1:41.58    1:37.78 ZONE   
  9 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:41.39    1:38.94 JO     
 10 Stukelman, Asher B        10 Agua Swim Team-MR    1:37.66    1:39.19 JO     
 11 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR    1:42.72    1:40.03 JO     
 12 Morlock, Tristan M        10 HAA-MR               1:44.74    1:40.44 JO     
 13 Liu, Alston                9 Twisters-MR          1:46.67    1:42.76 JO     
 14 Torres, Chris J            9 WEST-MR              1:44.35    1:44.38 JO     
 15 Fu-Rubin, Seuss           10 Twisters-MR          1:49.40    1:44.60 JO     
 16 Whang, Justin              9 Express Swimming-MR  1:48.37    1:47.57 JO     
 17 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR  1:48.77    1:48.67 JO     
 18 Earley, Liam P            10 Express Swimming-MR  1:53.62    1:49.40 JO     
 19 Huang, Justin             10 FLY-MR               2:00.00    1:50.96 JO     
 20 Chang, Matthew             8 Farmingdale-MR       1:52.81    1:51.32 JO     
 21 Zahariev, Kevin K          9 Twisters-MR          1:48.82    1:53.75 JO     
 22 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR    1:58.16    1:56.27        
 23 Tsivilko, Eugene           9 WEST-MR              1:59.87    1:58.02        
 24 Dowd, Mike R              10 CSC-MR               2:01.24    1:58.37        
 25 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR    2:05.70    1:59.61        
 26 Lopez, Andrew             10 WISC-MR              1:58.21    1:59.85        
 27 Kain, Gavin               10 WISC-MR              2:01.85    2:00.08        
 28 Izower, Asher              8 Twisters-MR          2:01.88    2:02.79        
 29 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR    2:01.69    2:03.02        
 30 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR    2:01.29    2:04.14        
 31 Min, Christopher K         9 FLY-MR               2:02.53    2:05.09        
 32 Wong, Matthew              8 Twisters-MR          2:05.83    2:05.16        
 33 Alizio, Anthony F         10 Express Swimming-MR  2:12.32    2:05.36        
 34 Macio, David               9 Twisters-MR          2:09.07    2:06.21        
 35 Maidhof, George            8 HAA-MR               1:59.95    2:06.34        
 36 Davidoff, Ryan M           9 Express Swimming-MR       NT    2:07.19        
 37 Kain, Garrett              9 WISC-MR              2:28.55    2:12.66        
 38 Walsh, Patrick C           9 Express Swimming-MR  2:12.47    2:13.42        
 39 Macio, Joshua             10 Twisters-MR          1:55.63    2:16.05        
 40 Youssef, Mohamed S         6 Twisters-MR          2:25.00    2:19.10        
 41 Montreuil, Jake T         10 WISC-MR              2:49.83    2:19.54        
 42 Ganguli, Rajesh            8 Express Swimming-MR       NT    2:20.12        
 43 Eckstein, Michael L        8 CSC-MR                    NT    2:31.73        
 44 Eckstein, Nicholas L       9 CSC-MR                    NT    2:31.77        
 45 Magued Sobhy, Mina A       7 Twisters-MR          2:19.61    2:36.52        
 46 Capparelli, Giovani A     10 Twisters-MR          2:12.45    2:56.37        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.69  ZONE
                43.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Thomas               10 NCAC-MR                33.00      31.92 ZONE   
  2 Torres, Nick              10 WEST-MR                34.37      34.45 ZONE   
  3 Stukelman, Asher B        10 Agua Swim Team-MR      35.15      35.06 ZONE   
  4 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR                34.92      35.15 ZONE   
  5 Fu-Rubin, Seuss           10 Twisters-MR            37.97      35.72 ZONE   
  6 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR      37.06      36.12 ZONE   
  7 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR    36.05      36.63 ZONE   
  8 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR      36.73      36.93 ZONE   
  9 Lee, Brendan T             9 WEST-MR                36.92      36.95 ZONE   
 10 Whang, Justin              9 Express Swimming-MR    40.25      37.46 ZONE   
 11 Mack-Jackson, Benjamin    10 WISC-MR                39.88      38.14 JO     
 12 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      38.55      38.70 JO     
 13 Morlock, Tristan M        10 HAA-MR                 40.24      38.89 JO     
 14 Broderick, Thomas G       10 Express Swimming-MR    37.96      39.02 JO     
 15 Liu, Alston                9 Twisters-MR            39.85      39.78 JO     
 16 Torres, Chris J            9 WEST-MR                40.48      39.93 JO     
 17 Tsai, Brian C             10 NCAC-MR                39.00      40.56 JO     
 18 Romano, Michael J         10 WEST-MR                43.69      40.59 JO     
 19 Izower, Asher              8 Twisters-MR            42.60      40.63 JO     
 20 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR      40.30      41.37 JO     
 21 Baldassare, Zachary L     10 WISC-MR                46.68      41.81 JO     
 22 Huang, Justin             10 FLY-MR                 44.32      42.42 JO     
 23 Lopez, Andrew             10 WISC-MR                45.96      45.13        
 24 Dowd, Mike R              10 CSC-MR                 46.96      46.01        
 25 Dawa, Tenzin               9 Twisters-MR            48.31      47.91        
 26 Fox, Benjamin C           10 FLY-MR                 51.32      48.69        
 27 Bouzarouata, Zacharia M    7 Twisters-MR            48.36      49.24        
 28 Maidhof, George            8 HAA-MR                 48.70      49.40        
 29 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      49.44      49.50        
 30 Burke, Ryan                9 FLY-MR                 49.14      50.39        
 31 Walsh, Patrick C           9 Express Swimming-MR    57.29      50.66        
 32 Reindl, Patrick C          8 Express Swimming-MR    59.27      51.33        
 33 Jeong, Eugene              8 FLY-MR                 51.33      51.63        
 34 Sherpa, Nathan D           8 Twisters-MR            55.34      52.17        
 35 Sherpa, Ethan D            8 Twisters-MR          1:02.22      52.28        
 36 Min, Christopher K         9 FLY-MR                 49.62      52.83        
 37 Chang, Matthew             8 Farmingdale-MR         54.13      52.91        
 38 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR      53.32      53.87        
 39 Madden, Sean M             9 Twisters-MR            54.94      54.68        
 40 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR      54.57      54.69        
 41 Lapins, Maximillian        9 Twisters-MR          1:04.61      55.12        
 42 Youssef, Mohamed S         6 Twisters-MR            57.59      56.37        
 43 Wong, Matthew              8 Twisters-MR            58.16      57.67        
 44 Rice, Maverick             9 WISC-MR              1:01.82      58.12        
 45 Kain, Gavin               10 WISC-MR              1:05.10      58.44        
 46 Kain, Garrett              9 WISC-MR                55.52      59.52        
 47 Llerena, Derek R           8 Sachem-MR            1:00.83    1:00.87        
 48 Park, Andrew H            10 FLY-MR                 55.00    1:01.97        
 49 Iline, Eric Z              9 Express Swimming-MR  1:15.68    1:03.48        
 50 Yasinov, Zachary           8 Express Swimming-MR       NT    1:08.09        
 51 Magued Sobhy, Mina A       7 Twisters-MR          1:10.08    1:08.87        
 52 Cristobal, Jesus           7 Twisters-MR          1:09.09    1:09.79        
 53 Cheng, Michael R           8 Sachem-MR            1:10.98    1:13.31        
 54 DU, Ethan                  7 NCAC-MR              1:20.00    1:19.72        
 55 Capparelli, Giovani A     10 Twisters-MR          1:08.95    1:20.51        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:25.29  ZONE
              1:46.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR              1:17.53    1:19.26 ZONE   
  2 Fu-Rubin, Seuss           10 Twisters-MR          1:24.74    1:19.89 ZONE   
  3 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR    1:26.93    1:21.35 ZONE   
  4 Lee, Brendan T             9 WEST-MR              1:27.29    1:23.55 ZONE   
  5 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:23.57    1:24.76 ZONE   
  6 Watson, Anthony C         10 Twisters-MR               NT    1:26.32 JO     
  7 Morlock, Tristan M        10 HAA-MR               1:27.11    1:27.52 JO     
  8 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR  1:30.52    1:28.11 JO     
  9 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR    1:29.15    1:28.51 JO     
 10 Tsai, Brian C             10 NCAC-MR              1:30.00    1:36.08 JO     
 11 Huang, Justin             10 FLY-MR               1:44.63    1:39.37 JO     
 12 Izower, Asher              8 Twisters-MR          1:44.32    1:40.29 JO     
 13 Lopez, Andrew             10 WISC-MR              1:42.76    1:45.68 JO     
 14 Maidhof, George            8 HAA-MR               1:45.00    1:53.50        
 15 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR    1:56.08    1:56.78        
 16 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR    2:09.05    1:57.08        
 17 Macio, Joshua             10 Twisters-MR               NT    1:57.80        
 18 Tsivilko, Eugene           9 WEST-MR              2:02.62    2:00.52        
 19 Lapins, Maximillian        9 Twisters-MR          2:06.12    2:04.33        
 20 Walsh, Patrick C           9 Express Swimming-MR       NT    2:08.08        
 21 Zezula, Patryk             7 Twisters-MR               NT    2:25.73        
 -- Dawa, Tenzin T             9 Twisters-MR          1:42.92         DQ        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                       NT    2:21.08        
     1) Torres, Nick 10                 2) Lee, Brendan T 9               
     3) Tsukikawa, Yugo 10              4) Maierle, Ryan A 10             
                1:17.39   2:21.08 (1:03.69)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.99  ZONE
                32.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wachter, Zachary E        12 FA-NT                  30.23      29.81 ZONE   
  2 Canaveral, Dylan D        11 Twisters-MR            32.42      30.73 JO     
  3 Budke, Vinny C            12 Sachem-MR              30.94      31.18 JO     
  4 Roy, Rishabh              12 HAA-MR                 32.99      31.47 JO     
  5 Cheng, Tim A              12 Sachem-MR              31.61      31.49 JO     
  6 Lee, Andy                 11 Twisters-MR            31.41      31.51 JO     
  7 Cabrera, Nicholas         12 Twisters-MR            33.44      31.81 JO     
  8 Chang, Oscar              12 HAA-MR                 32.01      31.85 JO     
  9 Deguzman, Nathaniel       11 Express Swimming-MR    31.95      31.86 JO     
 10 Reindl, James P           12 Express Swimming-MR    31.72      31.89 JO     
 11 Jiang, Michael            11 Express Swimming-MR    32.10      31.97 JO     
 12 Papsco, Zachary T         12 HAA-MR                 32.30      32.21 JO     
 13 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR      32.66      32.26 JO     
 14 Chang, Michael            11 Farmingdale-MR         34.11      32.47 JO     
 15 Clark, Liam B             12 Agua Swim Team-MR      33.92      32.97        
 16 Bailey, Zachary A         12 NS-MR                  36.00      32.99        
 17 McBride, Lucas R          12 FLY-MR                 32.88      33.16        
 18 Ganguli, Nilesh           11 Express Swimming-MR    34.23      34.39        
 19 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR      35.98      34.90        
 20 deBoer, Bradley D         12 NS-MR                  47.52      35.39        
 21 Pierce, Zhenya R          11 WISC-MR                36.44      35.49        
 22 Verbeke III, Johnny       12 WISC-MR                36.77      35.67        
 23 Lin, Max L                11 Twisters-MR               NT      36.55        
 24 Maidhof, Matthew T        11 HAA-MR                 36.01      36.99        
 25 Chow, Brandon             11 Express Swimming-MR    38.33      37.09        
 26 Gamboa, Nathaniel         11 Express Swimming-MR    36.71      37.23        
 27 Gao, Owen Z               11 Twisters-MR            37.33      37.61        
 28 Jang, Kevin S             11 FLY-MR                 35.98      37.71        
 29 Burke, Matthew            12 FLY-MR                 38.45      38.38        
 30 Gamero, Matthew A         11 FLY-MR                 40.32      39.21        
 31 Claps, Danny              12 HAA-MR                 38.95      40.56        
 32 Guariglia, Andrew M       11 Express Swimming-MR    47.51      41.70        
 33 Shin, Ken                 11 FLY-MR                 41.32      42.33        
 34 Ely, Matthew D            11 NS-MR                  45.58      44.13        
 35 Barry, Tommy C            11 NS-MR                  47.70      45.61        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:05.09  ZONE
              1:10.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wachter, Zachary E        12 FA-NT                1:05.88    1:06.95 JO     
  2 Lee, Andy                 11 Twisters-MR          1:09.04    1:07.72 JO     
  3 Reindl, James P           12 Express Swimming-MR  1:08.27    1:07.87 JO     
  4 Canaveral, Dylan D        11 Twisters-MR          1:10.22    1:08.14 JO     
  5 Hawkins, Michael J        11 HAA-MR               1:09.47    1:08.55 JO     
  6 Budke, Vinny C            12 Sachem-MR            1:09.72    1:09.67 JO     
  7 Roy, Rishabh              12 HAA-MR               1:11.31    1:10.14 JO     
  8 Cabrera, Nicholas         12 Twisters-MR          1:12.41    1:10.46 JO     
  9 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR    1:10.26    1:11.72        
 10 Chang, Oscar              12 HAA-MR               1:11.47    1:11.86        
 11 Jiang, Michael            11 Express Swimming-MR  1:13.48    1:12.32        
 12 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR    1:10.66    1:12.71        
 13 Chang, Michael            11 Farmingdale-MR       1:14.23    1:12.96        
 14 Deguzman, Nathaniel       11 Express Swimming-MR  1:13.66    1:13.06        
 15 O'Malley, Connor M        12 HAA-MR               1:16.12    1:15.39        
 15 Clark, Liam B             12 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:15.39        
 17 McBride, Lucas R          12 FLY-MR               1:13.53    1:15.56        
 18 Weinhofer, Joseph M       12 Sachem-MR            1:17.01    1:15.90        
 19 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    1:15.45    1:15.93        
 20 Bailey, Zachary A         12 NS-MR                1:22.00    1:16.22        
 21 Lopez, Jason              12 Sachem-MR            1:33.23    1:16.46        
 22 Ganguli, Nilesh           11 Express Swimming-MR  1:16.09    1:17.57        
 23 Lin, Max L                11 Twisters-MR          1:25.16    1:18.36        
 24 deBoer, Bradley D         12 NS-MR                1:48.20    1:18.68        
 25 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR    1:18.98    1:19.46        
 26 Lionti, Nicholas V        11 Agua Swim Team-MR    1:20.21    1:21.23        
 26 Gamboa, Nathaniel         11 Express Swimming-MR  1:20.79    1:21.23        
 28 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR    1:21.39    1:22.13        
 29 Maidhof, Matthew T        11 HAA-MR               1:20.72    1:22.37        
 30 Chow, Brandon             11 Express Swimming-MR  1:23.08    1:22.50        
 31 Pierce, Zhenya R          11 WISC-MR              1:23.82    1:22.75        
 32 Burke, Matthew            12 FLY-MR               1:24.31    1:24.91        
 33 Gao, Owen Z               11 Twisters-MR          1:26.00    1:25.13        
 34 Jang, Kevin S             11 FLY-MR               1:21.59    1:25.14        
 35 Protano, John             11 Express Swimming-MR  1:31.58    1:28.01        
 36 Claps, Danny              12 HAA-MR               1:27.61    1:31.77        
 37 Shin, Ken                 11 FLY-MR               1:51.00    1:37.11        
 38 Ely, Matthew D            11 NS-MR                1:40.85    1:37.66        
 39 Barry, Tommy C            11 NS-MR                2:00.94    1:43.85        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.39  ZONE
                38.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 11 Twisters-MR            35.77      34.58 ZONE   
  2 Hawkins, Michael J        11 HAA-MR                 35.81      35.39 ZONE   
  3 Roy, Rishabh              12 HAA-MR                 37.23      36.26 JO     
  4 Ganguli, Nilesh           11 Express Swimming-MR    36.81      36.78 JO     
  5 Cheng, Tim A              12 Sachem-MR              37.19      38.29 JO     
  6 Reindl, James P           12 Express Swimming-MR    36.53      38.35 JO     
  7 Deguzman, Nathaniel       11 Express Swimming-MR    37.68      38.41 JO     
  8 Canaveral, Dylan D        11 Twisters-MR            42.20      38.86 JO     
  9 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR      37.83      38.96 JO     
 10 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR      37.29      39.24        
 11 McBride, Lucas R          12 FLY-MR                 40.00      40.31        
 12 Chang, Oscar              12 HAA-MR                 39.84      40.40        
 13 Chang, Michael            11 Farmingdale-MR         41.64      40.44        
 14 Pierce, Zhenya R          11 WISC-MR                38.15      40.97        
 15 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR      39.51      41.09        
 16 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR      39.39      41.46        
 17 Gamboa, Nathaniel         11 Express Swimming-MR    42.83      41.59        
 18 Jiang, Michael            11 Express Swimming-MR    40.29      42.29        
 19 Chow, Brandon             11 Express Swimming-MR    46.54      42.51        
 20 Bailey, Zachary A         12 NS-MR                  44.00      44.51        
 21 Weinhofer, Joseph M       12 Sachem-MR              43.75      44.80        
 22 Burke, Matthew            12 FLY-MR                 44.11      45.15        
 23 Lin, Max L                11 Twisters-MR            45.61      45.52        
 24 Maidhof, Matthew T        11 HAA-MR                 44.41      45.85        
 25 deBoer, Bradley D         12 NS-MR                  55.75      46.38        
 26 O'Malley, Connor M        12 HAA-MR                 44.38      46.43        
 27 Jang, Kevin S             11 FLY-MR                 45.30      46.52        
 28 Gao, Owen Z               11 Twisters-MR            49.41      47.03        
 29 Lopez, Jason              12 Sachem-MR              56.19      47.60        
 30 Claps, Danny              12 HAA-MR                 51.40      48.31        
 31 Barry, Tommy C            11 NS-MR                1:02.68      50.98        
 32 Ely, Matthew D            11 NS-MR                  55.00      54.11        
 33 Shin, Ken                 11 FLY-MR                 54.32      55.88        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:15.89  ZONE
              1:22.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 11 Twisters-MR          1:17.70    1:15.02 ZONE   
  2 Reindl, James P           12 Express Swimming-MR  1:18.47    1:17.26 JO     
  3 Roy, Rishabh              12 HAA-MR               1:21.66    1:20.11 JO     
  4 Papsco, Zachary T         12 HAA-MR               1:19.85    1:20.49 JO     
  5 Ganguli, Nilesh           11 Express Swimming-MR  1:22.56    1:23.06        
  6 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR    1:22.35    1:24.23        
  7 Deguzman, Nathaniel       11 Express Swimming-MR  1:23.45    1:24.32        
  8 Jiang, Michael            11 Express Swimming-MR  1:26.04    1:25.61        
  9 McBride, Lucas R          12 FLY-MR               1:25.36    1:27.37        
 10 Gamboa, Nathaniel         11 Express Swimming-MR  1:29.82    1:27.90        
 11 Clark, Liam B             12 Agua Swim Team-MR    1:30.54    1:29.43        
 12 Pierce, Zhenya R          11 WISC-MR              1:29.38    1:29.88        
 13 Chow, Brandon             11 Express Swimming-MR  1:34.87    1:31.06        
 14 Chang, Oscar              12 HAA-MR               1:39.34    1:31.31        
 15 Lin, Max L                11 Twisters-MR          1:38.99    1:34.79        
 16 Bailey, Zachary A         12 NS-MR                1:35.00    1:36.04        
 17 deBoer, Bradley D         12 NS-MR                1:58.00    1:36.88        
 18 Jang, Kevin S             11 FLY-MR               1:36.55    1:37.73        
 19 Maidhof, Matthew T        11 HAA-MR               1:37.15    1:38.26        
 20 Verbeke III, Johnny       12 WISC-MR                   NT    1:39.71        
 21 Burke, Matthew            12 FLY-MR               1:37.68    1:40.91        
 22 Gamero, Matthew A         11 FLY-MR               1:56.90    1:42.26        
 23 Gao, Owen Z               11 Twisters-MR          1:49.21    1:42.79        
 24 Ely, Matthew D            11 NS-MR                1:53.68    1:47.15        
 25 Claps, Danny              12 HAA-MR               1:48.86    1:48.48        
 26 Shin, Ken                 11 FLY-MR               2:00.00    1:57.02        
 27 Guariglia, Andrew M       11 Express Swimming-MR       NT    1:57.66        
 28 Barry, Tommy C            11 NS-MR                2:33.30    1:59.20        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                39.49  ZONE
                44.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reindl, James P           12 Express Swimming-MR    38.60      38.42 ZONE   
  2 Chang, Michael            11 Farmingdale-MR         40.15      38.96 ZONE   
  3 Deguzman, Nathaniel       11 Express Swimming-MR    40.86      39.59 JO     
  4 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR      41.42      40.53 JO     
  5 Cabrera, Nicholas         12 Twisters-MR            43.45      40.79 JO     
  6 Lee, Andy                 11 Twisters-MR            41.33      41.26 JO     
  7 Papsco, Zachary T         12 HAA-MR                 40.22      41.41 JO     
  8 Chang, Oscar              12 HAA-MR                 43.43      41.61 JO     
  9 Roy, Rishabh              12 HAA-MR                 49.10      43.17 JO     
 10 Clark, Liam B             12 Agua Swim Team-MR      43.15      43.55 JO     
 11 Wachter, Zachary E        12 FA-NT                  44.48      44.22 JO     
 12 Gamboa, Nathaniel         11 Express Swimming-MR    45.94      44.60        
 13 Budke, Vinny C            12 Sachem-MR              45.03      44.67        
 14 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR      44.78      44.72        
 15 Canaveral, Dylan D        11 Twisters-MR            45.83      45.28        
 16 Maidhof, Matthew T        11 HAA-MR                 47.18      46.28        
 17 Lin, Max L                11 Twisters-MR            51.19      46.67        
 18 Ganguli, Nilesh           11 Express Swimming-MR    47.32      47.32        
 19 Jiang, Michael            11 Express Swimming-MR    47.20      48.16        
 20 Gao, Owen Z               11 Twisters-MR            48.75      49.75        
 20 Burke, Matthew            12 FLY-MR                 48.86      49.75        
 22 Cheng, Tim A              12 Sachem-MR              49.74      49.81        
 23 McBride, Lucas R          12 FLY-MR                 53.91      49.88        
 24 Bailey, Zachary A         12 NS-MR                  55.00      50.80        
 25 Chow, Brandon             11 Express Swimming-MR    52.27      52.07        
 26 deBoer, Bradley D         12 NS-MR                1:00.86      52.44        
 27 Verbeke III, Johnny       12 WISC-MR                47.88      53.83        
 28 Guariglia, Andrew M       11 Express Swimming-MR    53.96      54.66        
 29 Pierce, Zhenya R          11 WISC-MR                54.40      56.54        
 30 Gamero, Matthew A         11 FLY-MR                 55.12      57.13        
 31 Ely, Matthew D            11 NS-MR                  59.92      58.33        
 32 Claps, Danny              12 HAA-MR                 55.93      58.99        
 33 Jang, Kevin S             11 FLY-MR                 54.93      59.93        
 34 Barry, Tommy C            11 NS-MR                1:12.39    1:05.87        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:25.79  ZONE
              1:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reindl, James P           12 Express Swimming-MR  1:23.74    1:24.46 ZONE   
  2 Chang, Michael            11 Farmingdale-MR       1:30.77    1:25.59 ZONE   
  3 Deguzman, Nathaniel       11 Express Swimming-MR  1:29.29    1:30.49 JO     
  4 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR    1:31.08    1:30.82 JO     
  5 Roy, Rishabh              12 HAA-MR               1:35.73    1:32.53 JO     
  6 Cabrera, Nicholas         12 Twisters-MR          1:34.60    1:32.64 JO     
  7 Clark, Liam B             12 Agua Swim Team-MR    1:33.77    1:33.85 JO     
  8 Chang, Oscar              12 HAA-MR               1:36.81    1:34.88 JO     
  9 Budke, Vinny C            12 Sachem-MR            1:39.32    1:35.46 JO     
 10 O'Malley, Connor M        12 HAA-MR               1:37.72    1:37.21        
 11 Hawkins, Michael J        11 HAA-MR               1:35.54    1:37.39        
 12 Gamboa, Nathaniel         11 Express Swimming-MR  1:38.79    1:38.31        
 13 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR    1:34.91    1:38.87        
 14 Lin, Max L                11 Twisters-MR          1:41.09    1:40.92        
 15 Ganguli, Nilesh           11 Express Swimming-MR  1:43.44    1:41.53        
 16 Jiang, Michael            11 Express Swimming-MR  1:43.68    1:46.06        
 17 Maidhof, Matthew T        11 HAA-MR               1:42.62    1:46.30        
 18 Cheng, Tim A              12 Sachem-MR            1:47.77    1:49.19        
 19 Chow, Brandon             11 Express Swimming-MR  1:58.76    1:49.70        
 20 Bailey, Zachary A         12 NS-MR                2:00.00    1:51.66        
 21 Lionti, Nicholas V        11 Agua Swim Team-MR    1:48.13    1:51.88        
 22 Burke, Matthew            12 FLY-MR               1:54.67    1:53.22        
 23 deBoer, Bradley D         12 NS-MR                2:33.73    1:54.59        
 24 Lopez, Jason              12 Sachem-MR            2:05.92    1:56.34        
 25 Pierce, Zhenya R          11 WISC-MR              2:01.90    1:57.20        
 26 Claps, Danny              12 HAA-MR               1:40.00    2:05.85        
 27 Ely, Matthew D            11 NS-MR                2:00.00    2:08.14        
 28 Barry, Tommy C            11 NS-MR                2:41.64    2:20.28        
 -- Protano, John             11 Express Swimming-MR  2:13.23         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                32.99  ZONE
                37.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roy, Rishabh              12 HAA-MR                 36.01      33.70 JO     
  2 Lee, Andy                 11 Twisters-MR            35.06      34.31 JO     
  3 Reindl, James P           12 Express Swimming-MR    34.87      34.37 JO     
  4 Canaveral, Dylan D        11 Twisters-MR            35.68      34.61 JO     
  5 Hawkins, Michael J        11 HAA-MR                 35.87      34.73 JO     
  6 Chang, Oscar              12 HAA-MR                 35.92      35.12 JO     
  7 Budke, Vinny C            12 Sachem-MR              35.86      35.26 JO     
  8 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR      35.77      35.74 JO     
  9 Jiang, Michael            11 Express Swimming-MR    36.18      36.26 JO     
 10 Deguzman, Nathaniel       11 Express Swimming-MR    35.89      36.28 JO     
 11 Ganguli, Nilesh           11 Express Swimming-MR    37.03      36.40 JO     
 12 Wachter, Zachary E        12 FA-NT                  37.55      36.89 JO     
 13 Chang, Michael            11 Farmingdale-MR         37.50      37.10 JO     
 14 Cabrera, Nicholas         12 Twisters-MR            37.15      37.37 JO     
 15 Cheng, Tim A              12 Sachem-MR              36.58      37.49 JO     
 16 Weinhofer, Joseph M       12 Sachem-MR              37.79      37.67        
 17 O'Malley, Connor M        12 HAA-MR                 37.85      37.76        
 18 McBride, Lucas R          12 FLY-MR                 38.87      37.90        
 19 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR      39.07      38.90        
 20 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR      38.27      39.23        
 21 Clark, Liam B             12 Agua Swim Team-MR      40.25      39.90        
 22 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR      38.83      40.31        
 23 Bailey, Zachary A         12 NS-MR                  46.00      41.00        
 24 Lionti, Nicholas V        11 Agua Swim Team-MR      43.38      41.69        
 25 Pierce, Zhenya R          11 WISC-MR                43.16      43.69        
 26 Gamboa, Nathaniel         11 Express Swimming-MR    42.45      44.32        
 27 Lopez, Jason              12 Sachem-MR                 NT      45.72        
 28 Maidhof, Matthew T        11 HAA-MR                 44.28      45.80        
 29 Chow, Brandon             11 Express Swimming-MR    52.81      47.36        
 30 Jang, Kevin S             11 FLY-MR                 46.35      47.75        
 31 Gao, Owen Z               11 Twisters-MR            46.78      48.32        
 32 deBoer, Bradley D         12 NS-MR                  59.91      48.34        
 33 Claps, Danny              12 HAA-MR                 46.59      51.38        
 34 Ely, Matthew D            11 NS-MR                  51.32      53.02        
 35 Protano, John             11 Express Swimming-MR    58.98      54.62        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:14.49  ZONE
              1:22.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reindl, James P           12 Express Swimming-MR  1:14.41    1:14.17 ZONE   
  2 Roy, Rishabh              12 HAA-MR               1:20.33    1:15.13 JO     
  3 Budke, Vinny C            12 Sachem-MR            1:17.37    1:18.38 JO     
  4 Chang, Oscar              12 HAA-MR               1:21.84    1:20.22 JO     
  5 Canaveral, Dylan D        11 Twisters-MR          1:25.10    1:20.79 JO     
  6 Ganguli, Nilesh           11 Express Swimming-MR  1:26.11    1:25.53        
  7 Cabrera, Nicholas         12 Twisters-MR          1:26.81    1:26.11        
  8 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR    1:31.47    1:27.62        
  9 Cheng, Tim A              12 Sachem-MR            1:33.20    1:30.10        
 10 Jiang, Michael            11 Express Swimming-MR  1:34.71    1:31.42        
 11 Bailey, Zachary A         12 NS-MR                1:37.00    1:35.09        
 12 Gamboa, Nathaniel         11 Express Swimming-MR  1:40.78    1:38.45        
 13 Pierce, Zhenya R          11 WISC-MR              1:39.91    1:42.82        
 14 deBoer, Bradley D         12 NS-MR                2:10.00    1:51.37        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Team Suffolk-MR  'A'                                   NT    2:07.31        
     1) Park, Alex 12                   2) Lee, Daniel 12                 
     3) Tack, Ethan M 11                4) Chan, Dylan 12                 
                1:08.55     2:07.31 (58.76)                                        
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZONE
                29.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cazzorla, Daniel          14 FLY-MR                 26.90      27.05 ZONE   
  2 WU, Kevin Z               14 Twisters-MR            27.29      27.20 ZONE   
  3 Zou, Evan J               14 NS-MR                  27.10      27.23 ZONE   
  4 Strbik, Peter             14 FLY-MR                 26.92      27.38 ZONE   
  5 Townsend, Delano r        13 Twisters-MR            27.54      27.51 ZONE   
  6 Tellekamp, T.J. J         14 CSC-MR                 28.52      27.97 JO     
  7 Barboza, Hector E         14 Twisters-MR            28.76      28.25 JO     
  8 Collier, Cole T           13 Agua Swim Team-MR      28.67      28.64 JO     
  9 Ye, William               13 WISC-MR                29.05      28.73 JO     
 10 Ichikawa, Kohta           13 UN-AG-MR                  NT      28.80 JO     
 11 Park, James               13 FLY-MR                 28.82      29.08 JO     
 12 Crafa, John M             14 Express Swimming-MR    29.54      29.09 JO     
 13 Yang, Nathan M            13 Express Swimming-MR    29.69      29.22        
 14 Gaffney, John C           13 Express Swimming-MR    29.92      29.44        
 15 Camberdella, Griffen J    14 NS-MR                  30.50      29.63        
 16 Morales, Alexander T      13 FLY-MR                 29.60      29.81        
 17 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR      29.69      29.99        
 18 Graham, Joseph P          13 Express Swimming-MR    30.34      30.21        
 19 Jurman, Jasper N          14 Agua Swim Team-MR      31.08      30.27        
 20 Criollo, John C           13 Twisters-MR            31.01      30.44        
 21 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR      31.74      30.51        
 22 Aly, Ali M                13 Express Swimming-MR    30.35      30.63        
 23 Lowell, Hugo              13 UN-AG-MR               31.12      30.80        
 24 Smalling, Logan           14 Farmingdale-MR         33.34      30.82        
 25 Mullin, Conor J           13 Twisters-MR            30.06      30.89        
 26 Crafa, Christopher J      14 Express Swimming-MR    31.42      30.94        
 27 Sultana, Matthew J        13 FLY-MR                 31.93      31.17        
 28 Guarnieri, Maxwell T      14 Express Swimming-MR    31.67      31.24        
 29 Zhou, Winfield            14 Express Swimming-MR    31.71      31.29        
 29 Deguzman, Cameron         13 Express Swimming-MR    31.99      31.29        
 31 Cheung, Samuel            14 FLY-MR                 31.31      31.44        
 32 Wong, Jason               14 Twisters-MR            31.32      31.74        
 33 Gilmore, Brandon J        14 NS-MR                  31.11      32.09        
 34 deBoer, Skylar A          14 NS-MR                  34.00      32.30        
 35 Kim, Timothy J            13 FLY-MR                 33.63      33.14        
 36 Gonzalez, Edward          13 Twisters-MR            33.87      34.27        
 37 Earley, Ryan C            13 Express Swimming-MR    33.16      34.57        
 38 Ryan, Brendan P           14 Express Swimming-MR    38.29      35.61        
 -- Chang, Justin             13 HAA-MR                 27.99         DQ        
      False start
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                59.99  ZONE
              1:03.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Kevin Z               14 Twisters-MR          1:01.50      59.84 ZONE   
  2 Zuppone, Michael L        14 Agua Swim Team-MR    1:00.08      59.86 ZONE   
  3 Strbik, Peter             14 FLY-MR               1:00.29    1:00.21 JO     
  4 Cazzorla, Daniel          14 FLY-MR               1:00.40    1:00.36 JO     
  5 Townsend, Delano r        13 Twisters-MR          1:02.00    1:00.78 JO     
  6 Chang, Justin             13 HAA-MR               1:01.24    1:00.82 JO     
  7 Barboza, Hector E         14 Twisters-MR          1:01.85    1:01.10 JO     
  8 Zou, Evan J               14 NS-MR                1:01.06    1:01.50 JO     
  9 Tellekamp, T.J. J         14 CSC-MR               1:41.44    1:02.40 JO     
 10 Lydon, Patrick J          14 WISC-MR              1:03.63    1:02.94 JO     
 11 Ichikawa, Kohta           13 UN-AG-MR               59.80    1:03.08 JO     
 12 Pompay, John A            14 Express Swimming-MR  1:03.76    1:03.60 JO     
 13 Camberdella, Griffen J    14 NS-MR                1:05.09    1:03.69 JO     
 14 Graham, Joseph P          13 Express Swimming-MR  1:04.94    1:04.13        
 15 Aly, Ali M                13 Express Swimming-MR  1:07.57    1:04.69        
 16 Prokopiou, Nicos          13 WISC-MR              1:07.07    1:05.07        
 17 Yang, Nathan M            13 Express Swimming-MR  1:05.95    1:05.19        
 18 Criollo, John C           13 Twisters-MR          1:06.98    1:05.72        
 19 Morales, Alexander T      13 FLY-MR               1:09.45    1:06.01        
 20 Vath, Jr., Joseph F       14 Sachem-MR            1:06.13    1:06.22        
 21 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    1:06.52    1:06.35        
 22 Ye, William               13 WISC-MR              1:06.05    1:06.52        
 23 Jurman, Jasper N          14 Agua Swim Team-MR    1:05.79    1:06.64        
 24 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    1:08.70    1:07.10        
 25 Deguzman, Cameron         13 Express Swimming-MR  1:08.58    1:08.56        
 26 Gilmore, Brandon J        14 NS-MR                1:08.28    1:08.68        
 27 Smalling, Logan           14 Farmingdale-MR       1:09.88    1:08.99        
 28 Montesdeoca, Michael d    14 Twisters-MR          1:09.44    1:09.01        
 29 Lowell, Hugo              13 UN-AG-MR             1:07.14    1:09.20        
 30 Sultana, Matthew J        13 FLY-MR               1:10.24    1:09.77        
 31 Mullin, Conor J           13 Twisters-MR          1:08.32    1:10.30        
 32 Zhou, Winfield            14 Express Swimming-MR  1:08.76    1:10.35        
 33 deBoer, Skylar A          14 NS-MR                1:12.00    1:11.76        
 34 Jamilkowski, Blake M      13 UN-EY-MR             1:08.00    1:12.22        
 35 Gonzalez, Edward          13 Twisters-MR          1:14.61    1:12.48        
 36 Cheung, Samuel            14 FLY-MR               1:12.42    1:12.83        
 37 Earley, Ryan C            13 Express Swimming-MR  1:15.74    1:15.84        
 38 Kim, Timothy J            13 FLY-MR               1:19.55    1:15.85        
 39 McGoldrick, Michael I     13 Express Swimming-MR  1:38.39    1:18.55        
 40 Ryan, Brendan P           14 Express Swimming-MR  1:24.55    1:20.93        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:08.99  ZONE
              1:15.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Kevin Z               14 Twisters-MR          1:07.28    1:10.05 JO     
  2 Jurman, Jasper N          14 Agua Swim Team-MR    1:09.25    1:10.65 JO     
  3 Zou, Evan J               14 NS-MR                1:10.94    1:11.39 JO     
  4 Chang, Justin             13 HAA-MR               1:14.56    1:12.75 JO     
  5 Cazzorla, Daniel          14 FLY-MR               1:11.31    1:12.77 JO     
  6 Criollo, John C           13 Twisters-MR          1:13.30    1:13.34 JO     
  7 Pompay, John A            14 Express Swimming-MR  1:14.46    1:13.61 JO     
  8 Tellekamp, T.J. J         14 CSC-MR               1:18.65    1:14.02 JO     
  9 Ye, William               13 WISC-MR              1:16.58    1:14.41 JO     
 10 Vath, Jr., Joseph F       14 Sachem-MR            1:16.80    1:14.55 JO     
 11 Prokopiou, Nicos          13 WISC-MR              1:14.16    1:14.97 JO     
 12 Zuppone, Michael L        14 Agua Swim Team-MR    1:09.29    1:15.73        
 13 Ichikawa, Kohta           13 UN-AG-MR             1:12.07    1:16.23        
 14 Aly, Ali M                13 Express Swimming-MR  1:18.54    1:17.46        
 15 Barboza, Hector E         14 Twisters-MR          1:13.75    1:17.80        
 16 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    1:16.87    1:18.76        
 17 Lydon, Patrick J          14 WISC-MR              1:17.42    1:18.95        
 18 Montesdeoca, Michael d    14 Twisters-MR          1:17.48    1:19.01        
 19 Zhou, Winfield            14 Express Swimming-MR  1:20.82    1:19.31        
 20 Graham, Joseph P          13 Express Swimming-MR  1:19.49    1:19.75        
 21 Lowell, Hugo              13 UN-AG-MR             1:16.57    1:20.68        
 22 Yang, Nathan M            13 Express Swimming-MR  1:23.93    1:22.72        
 23 Deguzman, Cameron         13 Express Swimming-MR  1:24.25    1:22.87        
 24 Smalling, Logan           14 Farmingdale-MR       1:21.50    1:23.24        
 25 Camberdella, Griffen J    14 NS-MR                1:19.75    1:23.78        
 26 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    1:24.13    1:24.34        
 27 Jamilkowski, Blake M      13 UN-EY-MR             1:20.00    1:25.41        
 28 Gilmore, Brandon J        14 NS-MR                1:20.20    1:25.80        
 29 Townsend, Delano r        13 Twisters-MR          1:23.99    1:26.03        
 30 Mullin, Conor J           13 Twisters-MR          1:21.43    1:26.36        
 31 deBoer, Skylar A          14 NS-MR                1:30.00    1:26.65        
 32 Earley, Ryan C            13 Express Swimming-MR  1:32.31    1:33.89        
 33 Ryan, Brendan P           14 Express Swimming-MR  1:42.21    1:38.65        
 34 McGoldrick, Michael I     13 Express Swimming-MR  1:45.34    1:48.02        
 -- Kim, Timothy J            13 FLY-MR               1:33.35         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:28.39  ZONE
              2:41.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Kevin Z               14 Twisters-MR          2:28.98    2:30.22 JO     
                1:12.18   2:30.22 (1:18.04)                                        
  2 Criollo, John C           13 Twisters-MR          2:34.16    2:30.27 JO     
                1:15.08   2:30.27 (1:15.19)                                        
  3 Crafa, Christopher J      14 Express Swimming-MR  2:40.37    2:37.54 JO     
                1:16.78   2:37.54 (1:20.76)                                        
  4 Chang, Justin             13 HAA-MR               2:38.91    2:41.18 JO     
                1:19.79   2:41.18 (1:21.39)                                        
  5 Crafa, John M             14 Express Swimming-MR  2:38.36    2:41.20 JO     
                1:20.01   2:41.20 (1:21.19)                                        
  6 Barboza, Hector E         14 Twisters-MR          2:39.89    2:41.28 JO     
                1:20.31   2:41.28 (1:20.97)                                        
  7 Gaffney, John C           13 Express Swimming-MR  2:50.31    2:41.41 JO     
                1:21.97   2:41.41 (1:19.44)                                        
  8 Aly, Ali M                13 Express Swimming-MR  2:43.61    2:45.08        
                1:22.31   2:45.08 (1:22.77)                                        
  9 Montesdeoca, Michael d    14 Twisters-MR          2:45.57    2:47.83        
                1:21.20   2:47.83 (1:26.63)                                        
 10 Graham, Joseph P          13 Express Swimming-MR  2:48.76    2:49.39        
                1:24.65   2:49.39 (1:24.74)                                        
 11 Deguzman, Cameron         13 Express Swimming-MR  2:55.76    2:52.47        
                1:24.90   2:52.47 (1:27.57)                                        
 12 Zhou, Winfield            14 Express Swimming-MR  2:53.83    2:52.52        
                1:25.66   2:52.52 (1:26.86)                                        
 13 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    2:59.72    2:53.78        
                1:26.40   2:53.78 (1:27.38)                                        
 14 Townsend, Delano r        13 Twisters-MR          3:04.14    2:55.44        
                1:26.76   2:55.44 (1:28.68)                                        
 15 deBoer, Skylar A          14 NS-MR                3:12.00    2:57.55        
                1:28.68   2:57.55 (1:28.87)                                        
 16 Mullin, Conor J           13 Twisters-MR          2:56.13    3:00.85        
                1:28.82   3:00.85 (1:32.03)                                        
 17 Yang, Nathan M            13 Express Swimming-MR  2:58.50    3:01.40        
                1:27.83   3:01.40 (1:33.57)                                        
 18 Earley, Ryan C            13 Express Swimming-MR  3:11.52    3:10.68        
                1:35.28   3:10.68 (1:35.40)                                        
 19 Guarnieri, Maxwell T      14 Express Swimming-MR  3:14.44    3:11.31        
                1:33.61   3:11.31 (1:37.70)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:17.99  ZONE
              1:26.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strbik, Peter             14 FLY-MR               1:16.00    1:17.49 ZONE   
  2 WU, Kevin Z               14 Twisters-MR          1:14.64    1:18.33 JO     
  3 Lowell, Hugo              13 UN-AG-MR             1:18.23    1:19.52 JO     
  4 Zou, Evan J               14 NS-MR                1:20.39    1:19.66 JO     
  5 Pompay, John A            14 Express Swimming-MR  1:23.11    1:20.03 JO     
  6 Chang, Justin             13 HAA-MR               1:23.05    1:23.11 JO     
  7 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    1:21.03    1:24.15 JO     
  8 Graham, Joseph P          13 Express Swimming-MR  1:23.66    1:24.33 JO     
  9 Aly, Ali M                13 Express Swimming-MR  1:28.48    1:25.08 JO     
 10 Prokopiou, Nicos          13 WISC-MR              1:24.32    1:25.21 JO     
 11 Smalling, Logan           14 Farmingdale-MR       1:19.50    1:25.70 JO     
 12 Yang, Nathan M            13 Express Swimming-MR  1:26.44    1:26.19 JO     
 13 Criollo, John C           13 Twisters-MR          1:27.83    1:26.24 JO     
 14 Barboza, Hector E         14 Twisters-MR          1:29.21    1:27.96        
 15 Sultana, Matthew J        13 FLY-MR               1:27.59    1:28.16        
 16 Camberdella, Griffen J    14 NS-MR                1:29.42    1:28.41        
 17 Townsend, Delano r        13 Twisters-MR          1:33.71    1:28.72        
 18 Ichikawa, Kohta           13 UN-AG-MR             1:06.52    1:28.77        
 19 Montesdeoca, Michael d    14 Twisters-MR          1:27.79    1:30.46        
 20 Zhou, Winfield            14 Express Swimming-MR  1:34.47    1:33.58        
 21 Morales, Alexander T      13 FLY-MR               1:32.40    1:35.40        
 22 Kim, Timothy J            13 FLY-MR               1:39.52    1:37.80        
 23 Jamilkowski, Blake M      13 UN-EY-MR             1:33.00    1:38.45        
 24 Ryan, Brendan P           14 Express Swimming-MR  1:40.23    1:39.51        
 25 Gonzalez, Edward          13 Twisters-MR          1:42.14    1:39.67        
 26 Deguzman, Cameron         13 Express Swimming-MR  1:41.09    1:39.86        
 27 Cheung, Samuel            14 FLY-MR               1:37.13    1:40.72        
 28 Gilmore, Brandon J        14 NS-MR                1:40.00    1:40.88        
 29 Mullin, Conor J           13 Twisters-MR          1:37.39    1:43.01        
 30 Earley, Ryan C            13 Express Swimming-MR  1:40.42    1:46.27        
 31 McGoldrick, Michael I     13 Express Swimming-MR  1:55.45    2:01.07        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:47.59  ZONE
              3:05.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowell, Hugo              13 UN-AG-MR             2:44.61    2:46.68 ZONE   
                1:21.55   2:46.68 (1:25.13)                                        
  2 WU, Kevin Z               14 Twisters-MR          2:44.17    2:51.96 JO     
                1:21.81   2:51.96 (1:30.15)                                        
  3 Criollo, John C           13 Twisters-MR          2:59.64    2:57.10 JO     
                1:27.63   2:57.10 (1:29.47)                                        
  4 Crafa, John M             14 Express Swimming-MR  3:00.76    2:57.17 JO     
                1:26.47   2:57.17 (1:30.70)                                        
  5 Zou, Evan J               14 NS-MR                2:55.56    2:57.64 JO     
                1:24.95   2:57.64 (1:32.69)                                        
  6 Graham, Joseph P          13 Express Swimming-MR  3:01.92    3:01.97 JO     
                1:28.35   3:01.97 (1:33.62)                                        
  7 Jurman, Jasper N          14 Agua Swim Team-MR    3:13.19    3:02.15 JO     
                1:29.17   3:02.15 (1:32.98)                                        
  8 Collier, Cole T           13 Agua Swim Team-MR    2:53.24    3:02.31 JO     
                1:27.31   3:02.31 (1:35.00)                                        
  9 Crafa, Christopher J      14 Express Swimming-MR  3:18.67    3:02.76 JO     
                1:27.02   3:02.76 (1:35.74)                                        
 10 Chang, Justin             13 HAA-MR               2:59.54    3:02.90 JO     
                1:27.36   3:02.90 (1:35.54)                                        
 11 Aly, Ali M                13 Express Swimming-MR  3:05.99    3:03.24 JO     
                1:30.23   3:03.24 (1:33.01)                                        
 12 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    3:00.26    3:03.64 JO     
                1:27.43   3:03.64 (1:36.21)                                        
 13 Strbik, Peter             14 FLY-MR               2:48.76    3:04.14 JO     
                1:16.65   3:04.14 (1:47.49)                                        
 14 Gaffney, John C           13 Express Swimming-MR  3:08.12    3:05.08 JO     
                1:30.41   3:05.08 (1:34.67)                                        
 15 Sultana, Matthew J        13 FLY-MR               3:11.37    3:09.52        
                1:30.32   3:09.52 (1:39.20)                                        
 16 Yang, Nathan M            13 Express Swimming-MR  3:11.47    3:09.78        
                1:31.87   3:09.78 (1:37.91)                                        
 17 Barboza, Hector E         14 Twisters-MR          3:07.50    3:10.29        
                1:33.36   3:10.29 (1:36.93)                                        
 18 Smalling, Logan           14 Farmingdale-MR       3:05.20    3:11.54        
                1:29.83   3:11.54 (1:41.71)                                        
 19 Camberdella, Griffen J    14 NS-MR                3:15.00    3:11.69        
                1:32.68   3:11.69 (1:39.01)                                        
 20 Ichikawa, Kohta           13 UN-AG-MR                  NT    3:12.32        
                1:32.12   3:12.32 (1:40.20)                                        
 21 Montesdeoca, Michael d    14 Twisters-MR          3:10.99    3:15.08        
                1:33.02   3:15.08 (1:42.06)                                        
 22 Zhou, Winfield            14 Express Swimming-MR  3:21.21    3:23.55        
                1:38.44   3:23.55 (1:45.11)                                        
 23 Guarnieri, Maxwell T      14 Express Swimming-MR  3:25.64    3:26.42        
                1:35.93   3:26.42 (1:50.49)                                        
 24 Gilmore, Brandon J        14 NS-MR                3:30.00    3:28.27        
                1:40.99   3:28.27 (1:47.28)                                        
 25 Gonzalez, Edward          13 Twisters-MR          3:28.36    3:29.08        
                1:41.46   3:29.08 (1:47.62)                                        
 26 Kim, Timothy J            13 FLY-MR               3:40.00    3:39.32        
                1:44.04   3:39.32 (1:55.28)                                        
 27 Ryan, Brendan P           14 Express Swimming-MR  3:37.09    3:39.38        
                1:43.99   3:39.38 (1:55.39)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:06.19  ZONE
              1:13.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Kevin Z               14 Twisters-MR          1:05.08    1:04.29 ZONE   
  2 Barboza, Hector E         14 Twisters-MR          1:09.12    1:06.78 JO     
  3 Collier, Cole T           13 Agua Swim Team-MR    1:05.62    1:07.37 JO     
  4 Crafa, John M             14 Express Swimming-MR  1:11.49    1:08.54 JO     
  5 Chang, Justin             13 HAA-MR               1:09.82    1:09.12 JO     
  6 Zou, Evan J               14 NS-MR                1:12.09    1:10.16 JO     
  7 Cazzorla, Daniel          14 FLY-MR               1:07.13    1:10.43 JO     
  8 Jurman, Jasper N          14 Agua Swim Team-MR    1:09.65    1:10.48 JO     
  9 Gaffney, John C           13 Express Swimming-MR  1:13.04    1:10.59 JO     
 10 Criollo, John C           13 Twisters-MR          1:11.76    1:11.68 JO     
 11 Ye, William               13 WISC-MR              1:12.27    1:11.84 JO     
 12 Gilmore, Brandon J        14 NS-MR                1:11.63    1:12.35 JO     
 13 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    1:17.13    1:13.67        
 14 Yang, Nathan M            13 Express Swimming-MR  1:13.12    1:14.17        
 15 Ichikawa, Kohta           13 UN-AG-MR                  NT    1:15.56        
 16 Townsend, Delano r        13 Twisters-MR          1:20.08    1:16.20        
 17 Lowell, Hugo              13 UN-AG-MR             1:16.45    1:16.34        
 18 deBoer, Skylar A          14 NS-MR                1:20.00    1:16.48        
 19 Tellekamp, T.J. J         14 CSC-MR                    NT    1:16.74        
 20 Graham, Joseph P          13 Express Swimming-MR  1:16.93    1:17.31        
 21 Crafa, Christopher J      14 Express Swimming-MR  1:28.53    1:17.45        
 22 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    1:18.68    1:18.99        
 23 Deguzman, Cameron         13 Express Swimming-MR  1:22.47    1:19.33        
 24 Camberdella, Griffen J    14 NS-MR                1:18.86    1:19.52        
 25 Montesdeoca, Michael d    14 Twisters-MR          1:20.06    1:21.51        
 26 Aly, Ali M                13 Express Swimming-MR  1:22.08    1:21.85        
 27 Wong, Jason               14 Twisters-MR          1:20.19    1:22.54        
 28 Mullin, Conor J           13 Twisters-MR          1:16.37    1:23.59        
 29 Morales, Alexander T      13 FLY-MR               1:28.23    1:26.14        
 30 Park, James               13 FLY-MR               1:35.00    1:28.09        
 31 Gonzalez, Edward          13 Twisters-MR          1:28.32    1:30.84        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:30.69  ZONE
              2:48.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Kevin Z               14 Twisters-MR          2:25.50    2:30.16 ZONE   
                1:09.95   2:30.16 (1:20.21)                                        
  2 Zuppone, Michael L        14 Agua Swim Team-MR    2:29.53    2:31.11 JO     
                1:13.24   2:31.11 (1:17.87)                                        
  3 Jurman, Jasper N          14 Agua Swim Team-MR    2:32.04    2:36.26 JO     
                1:15.83   2:36.26 (1:20.43)                                        
  4 Barboza, Hector E         14 Twisters-MR          2:42.55    2:38.51 JO     
                1:14.79   2:38.51 (1:23.72)                                        
  5 Criollo, John C           13 Twisters-MR          2:38.80    2:39.38 JO     
                1:16.82   2:39.38 (1:22.56)                                        
  6 Gilmore, Brandon J        14 NS-MR                2:39.22    2:39.84 JO     
                1:17.03   2:39.84 (1:22.81)                                        
  7 Ye, William               13 WISC-MR              2:52.02    2:49.65        
                1:19.25   2:49.65 (1:30.40)                                        
  8 deBoer, Skylar A          14 NS-MR                3:10.00    2:50.24        
                1:17.92   2:50.24 (1:32.32)                                        
  9 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    2:57.36    2:54.49        
                1:24.05   2:54.49 (1:30.44)                                        
 10 Yang, Nathan M            13 Express Swimming-MR  3:00.62    2:56.16        
                1:21.98   2:56.16 (1:34.18)                                        
 11 Gonzalez, Edward          13 Twisters-MR          3:16.43    3:18.16        
                1:33.34   3:18.16 (1:44.82)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                27.19  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasquez, Everett W        19 NS-MR                  24.22      24.83 METS   
  2 Li, Kytoh                 17 NCAC-MR                25.40      25.70 METS   
  3 Zezula, Mateusz           15 Twisters-MR            26.41      26.38 METS   
  3 Martinico, Michael J      17 HAA-MR                 26.64      26.38 METS   
  5 Luk, Arnold B             15 NCAC-MR                26.30      26.39 METS   
  6 Popescu, Alexander        16 Express Swimming-MR    26.62      26.43 METS   
  7 Kuo, Theodore             19 Express Swimming-MR    26.58      26.53 METS   
  8 Cassell, Gunther A        15 Express Swimming-MR    26.10      26.61 METS   
  9 Zhan, Edmund              16 FLY-MR                 27.19      26.63 METS   
 10 Brittan, James            15 HAA-MR                 27.02      26.84 METS   
 11 Finnegan, Matthew F       17 Express Swimming-MR    27.24      26.88 METS   
 12 Cheng, Noah               17 Twisters-MR            26.87      26.91 METS   
 13 Barnola, Jimmy A          15 Farmingdale-MR         27.20      26.97 METS   
 14 Uszynski, Arthur          15 Twisters-MR            26.94      27.12 METS   
 15 Chipev, Liuben C          18 NS-MR                  26.97      27.14 METS   
 16 Ryan, Conor J             16 Express Swimming-MR    27.21      27.25        
 17 Lin, Alex                 15 Twisters-MR            27.47      27.32        
 18 Pak, Richard              17 Twisters-MR            27.70      27.36        
 19 Crow, Matthew M           16 Farmingdale-MR         27.41      27.41        
 20 Knapp, Michael P          15 FLY-MR                 27.08      27.69        
 21 Sourial, Anthony K        15 Express Swimming-MR    27.80      27.72        
 22 McDougall, Robert J       15 CSC-MR                 28.30      27.73        
 23 DU, Jasper L              17 Express Swimming-MR    27.93      27.88        
 24 Turek-Herman, Josh R      18 Express Swimming-MR    27.92      27.89        
 25 Giraldo, Mateo            16 NCAC-MR                26.90      27.99        
 26 Timothy, Michael A        15 FLY-MR                 28.45      28.18        
 27 Caponegro, Frank          16 Express Swimming-MR    28.00      28.32        
 28 Law, Richard Y            16 Express Swimming-MR    34.23      28.35        
 28 White, Darrien S          15 Express Swimming-MR    28.78      28.35        
 30 Martinovic, Filip         16 FLY-MR                 28.51      28.36        
 31 Beigay, Kyle              17 Sachem-MR              28.80      28.37        
 32 Zhang, Ryan               14 NCAC-MR                29.00      28.41        
 33 Chow, William             15 NCAC-MR                28.70      28.52        
 34 Pinsky, Brett             16 Express Swimming-MR    29.02      28.61        
 35 Colletta, Michael R       15 Express Swimming-MR    29.19      28.63        
 36 Mullin, Ryan P            15 Twisters-MR            29.36      28.64        
 37 Pizzurro, Nick J          15 CSC-MR                 29.07      28.65        
 37 Cheng, Dan J              15 Sachem-MR              28.45      28.65        
 39 Cahn, Robert              16 Express Swimming-MR    28.75      28.70        
 39 Alvarez, Jeffrey          15 Twisters-MR            28.79      28.70        
 41 Pinsky, Justin            16 Express Swimming-MR    28.73      28.73        
 42 Pompay, John A            14 Express Swimming-MR    28.30      28.78        
 43 Dougherty, Thomas J       18 FLY-MR                 28.35      28.81        
 44 Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR      28.16      28.82        
 45 Earley, Sean P            15 Express Swimming-MR    28.68      28.89        
 46 Maida, Troy A             14 HAA-MR                 29.63      28.98        
 47 Murphy, Shawn D           15 NS-MR                  28.76      29.04        
 48 Harris, Kristofer         17 Farmingdale-MR         28.51      29.05        
 49 Battisti, Evan A          15 Express Swimming-MR    29.44      29.06        
 50 Massa, Alex W             15 Express Swimming-MR    28.35      29.10        
 51 Kain, Ryan                15 WISC-MR                30.19      29.15        
 52 Guo, Andrew               15 Twisters-MR            29.27      29.16        
 53 Fici, Vincenzo            14 HAA-MR                 30.46      29.66        
 54 Ho, Timothy               13 NCAC-MR                29.00      29.68        
 55 LI, King                  15 Express Swimming-MR    30.52      29.73        
 56 Babel, Bryant M           15 Express Swimming-MR    29.83      30.10        
 57 Gamboa, Matthew G         15 Express Swimming-MR    30.23      30.20        
 58 Ramjohn, Jalen K          11 WEST-MR                30.02      30.22        
 59 Liu, Eric Z               12 NCAC-MR                29.00      30.33        
 60 Lee, Ryan P               12 WEST-MR                29.97      30.78        
 61 Hansen, Jason M           15 CSC-MR                 31.21      30.82        
 62 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR      31.44      30.98        
 62 Godfried, Robert          16 Express Swimming-MR       NT      30.98        
 64 Hawkins, Michael J        11 HAA-MR                 31.30      31.01        
 65 YU, Dominic               14 Twisters-MR            31.76      31.19        
 66 Tsukikawa, Yugo           10 WEST-MR                31.51      31.24        
 67 Ortof, Harry C            13 Express Swimming-MR    32.11      31.51        
 68 Vath, Jr., Joseph F       14 Sachem-MR              31.00      31.61        
 69 Siboonruang, Tana         15 Twisters-MR            32.50      31.81        
 69 McCabe, Thomas W          15 Farmingdale-MR         30.50      31.81        
 69 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR      32.40      31.81        
 72 Kesy, Lukas B             15 FLY-MR                 32.18      31.88        
 73 LI, Simon                 13 NCAC-MR                32.90      32.33        
 74 Bower, Aidan C            11 WEST-MR                32.97      32.78        
 75 Borger, Keith C           15 Sachem-MR              32.96      32.96        
 76 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR      32.66      33.65        
 77 Dowd, Mike R              10 CSC-MR                 34.90      34.03        
 78 Zotto, Nicholas C         15 WISC-MR                36.01      34.78        
 79 Matiatos, Christopher D   15 FLY-MR                 35.00      35.09        
 80 Greene, Brian P           15 Farmingdale-MR         32.50      36.31        
 81 Kain, Garrett              9 WISC-MR                38.55      37.73        
 82 Kain, Gavin               10 WISC-MR                39.25      40.56        
 83 Rice, Maverick             9 WISC-MR                44.44      48.53        
 84 Byrne, Scott P             7 HAA-MR                 50.00      49.80        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                59.19  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasquez, Everett W        19 NS-MR                  54.05      55.69 METS   
  2 Li, Kytoh                 17 NCAC-MR                57.50      56.16 METS   
  3 Popescu, Alexander        16 Express Swimming-MR    57.53      57.48 METS   
  4 McKenna, Brendan          15 NCAC-MR                58.00      57.80 METS   
  5 Chipev, Liuben C          18 NS-MR                  58.53      58.15 METS   
  6 Kim, Sean Y               17 Twisters-MR            58.14      58.37 METS   
  7 Bucero, Nikolas J         16 NCAC-MR                59.23      58.79 METS   
  8 Cheng, Noah               17 Twisters-MR            58.60      58.93 METS   
  9 Williams, Tyler S         16 Express Swimming-MR  1:00.37      59.11 METS   
 10 Pak, Richard              17 Twisters-MR          1:01.65      59.14 METS   
 11 Martinico, Michael J      17 HAA-MR                 58.45      59.36        
 12 Lin, Alex                 15 Twisters-MR            58.65      59.40        
 13 Brittan, James            15 HAA-MR                 59.51      59.43        
 14 Zhan, Edmund              16 FLY-MR                 59.06      59.47        
 15 Sourial, Anthony K        15 Express Swimming-MR  1:00.66      59.68        
 16 Reyes, Christopher        16 FLY-MR                 58.04      59.74        
 17 Ryan, Conor J             16 Express Swimming-MR  1:01.54      59.75        
 18 Barnola, Jimmy A          15 Farmingdale-MR       1:00.82      59.85        
 19 Cassell, Gunther A        15 Express Swimming-MR    59.37    1:00.47        
 20 Turek-Herman, Josh R      18 Express Swimming-MR  1:01.00    1:00.59        
 20 Luk, Arnold B             15 NCAC-MR                59.00    1:00.59        
 22 Uszynski, Arthur          15 Twisters-MR            58.17    1:00.79        
 23 Cahn, Robert              16 Express Swimming-MR  1:02.21    1:01.32        
 24 Knapp, Michael P          15 FLY-MR               1:03.09    1:01.52        
 25 Martinovic, Filip         16 FLY-MR               1:01.15    1:01.63        
 26 Giraldo, Mateo            16 NCAC-MR              1:03.00    1:01.72        
 27 Battisti, Evan A          15 Express Swimming-MR  1:02.56    1:01.74        
 27 DU, Jasper L              17 Express Swimming-MR    59.67    1:01.74        
 29 Law, Richard Y            16 Express Swimming-MR  1:16.62    1:01.82        
 30 Maida, Trevor W           15 HAA-MR               1:01.34    1:01.93        
 31 Alvarez, Jeffrey          15 Twisters-MR          1:02.45    1:01.95        
 32 Timothy, Michael A        15 FLY-MR               1:03.15    1:01.97        
 33 Beigay, Kyle              17 Sachem-MR            1:03.98    1:02.00        
 34 Crow, Matthew M           16 Farmingdale-MR       1:02.43    1:02.11        
 35 Dougherty, Thomas J       18 FLY-MR               1:03.42    1:02.35        
 36 Massa, Alex W             15 Express Swimming-MR  1:01.63    1:02.46        
 37 Cheng, Dan J              15 Sachem-MR            1:04.32    1:02.50        
 38 Caponegro, Frank          16 Express Swimming-MR  1:03.86    1:02.57        
 39 Pinsky, Justin            16 Express Swimming-MR  1:03.34    1:02.72        
 40 Earley, Sean P            15 Express Swimming-MR  1:02.68    1:02.86        
 41 White, Darrien S          15 Express Swimming-MR       NT    1:02.94        
 42 Chin, Andrew              17 Express Swimming-MR  1:03.11    1:03.01        
 43 Chow, William             15 NCAC-MR              1:05.00    1:03.41        
 44 Zhang, Ryan               14 NCAC-MR              1:04.00    1:03.43        
 45 Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR    1:01.31    1:03.85        
 45 Belozerov, Alex           15 Twisters-MR          1:04.00    1:03.85        
 47 Maida, Troy A             14 HAA-MR               1:03.22    1:03.88        
 48 Guo, Andrew               15 Twisters-MR          1:05.74    1:04.02        
 49 Gaffney, John C           13 Express Swimming-MR  1:04.96    1:04.05        
 50 Pinsky, Brett             16 Express Swimming-MR  1:03.55    1:04.75        
 51 Colletta, Michael R       15 Express Swimming-MR  1:05.00    1:04.77        
 52 Pizzurro, Nick J          15 CSC-MR               1:05.54    1:04.82        
 53 Babel, Bryant M           15 Express Swimming-MR  1:04.99    1:04.83        
 54 Mullin, Ryan P            15 Twisters-MR          1:05.65    1:04.92        
 55 Ho, Timothy               13 NCAC-MR              1:04.00    1:05.14        
 56 McDougall, Robert J       15 CSC-MR               1:02.94    1:05.35        
 57 Liu, Eric Z               12 NCAC-MR              1:04.00    1:05.42        
 58 Lee, Ryan P               12 WEST-MR              1:04.82    1:05.51        
 59 Chow, Brian Z             16 Express Swimming-MR  1:07.65    1:05.86        
 60 Dorn, Garry T             16 HAA-MR               1:07.82    1:06.02        
 61 Vath, Jr., Joseph F       14 Sachem-MR            1:06.13    1:06.87        
 62 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    1:06.29    1:06.88        
 63 Crafa, John M             14 Express Swimming-MR  1:06.27    1:07.39        
 64 Fici, Vincenzo            14 HAA-MR               1:06.71    1:07.45        
 65 Gray, Stephen F           12 WEST-MR              1:08.66    1:07.50        
 66 Crafa, Christopher J      14 Express Swimming-MR  1:15.65    1:07.66        
 67 Tsukikawa, Yugo           10 WEST-MR              1:07.94    1:07.91        
 68 Ramjohn, Jalen K          11 WEST-MR              1:05.71    1:07.92        
 69 LI, King                  15 Express Swimming-MR  1:08.25    1:08.32        
 70 Godfried, Robert          16 Express Swimming-MR  1:20.45    1:09.00        
 71 Hansen, Jason M           15 CSC-MR               1:10.28    1:09.08        
 72 Ortof, Harry C            13 Express Swimming-MR  1:09.06    1:09.11        
 73 Gamboa, Matthew G         15 Express Swimming-MR  1:07.57    1:09.56        
 74 Papsco, Zachary T         12 HAA-MR               1:10.75    1:10.23        
 75 Borger, Keith C           15 Sachem-MR            1:14.40    1:10.41        
 76 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    1:09.01    1:10.42        
 77 Harris, Kristofer         17 Farmingdale-MR       1:05.35    1:10.44        
 78 Thio, Randy M             13 NCAC-MR              1:09.00    1:10.58        
 79 Claiborne, Kevin G        11 NCAC-MR              1:14.22    1:10.92        
 80 McCabe, Thomas W          15 Farmingdale-MR       1:12.04    1:11.08        
 81 Kain, Ryan                15 WISC-MR              1:08.38    1:11.70        
 82 LI, Simon                 13 NCAC-MR              1:14.00    1:12.27        
 83 McKenley, Tafari M        16 NCAC-MR              1:12.00    1:12.65        
 84 Kesy, Lukas B             15 FLY-MR               1:16.53    1:15.62        
 85 Greene, Brian P           15 Farmingdale-MR       1:14.50    1:16.25        
 86 Kain, Patrick             11 WISC-MR              1:19.09    1:25.05        
 87 Matiatos, Christopher D   15 FLY-MR               1:20.00    1:25.25        
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:07.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Alex                 15 Twisters-MR          1:03.31    1:04.89 METS   
  2 Miou, Eric                16 NCAC-MR              1:05.00    1:05.95 METS   
  3 Vasquez, Everett W        19 NS-MR                1:02.56    1:06.74 METS   
  4 Guo, Andrew               15 Twisters-MR          1:07.75    1:07.32 METS   
  5 Popescu, Alexander        16 Express Swimming-MR  1:08.21    1:07.70 METS   
  6 Sourial, Anthony K        15 Express Swimming-MR  1:09.52    1:08.76        
  7 Kim, Sean Y               17 Twisters-MR          1:07.65    1:08.84        
  8 Bucero, Nikolas J         16 NCAC-MR              1:09.37    1:09.15        
  9 Reyes, Christopher        16 FLY-MR               1:08.01    1:10.16        
 10 Kuo, Theodore             19 Express Swimming-MR  1:10.37    1:10.19        
 11 Belozerov, Alex           15 Twisters-MR          1:11.00    1:10.75        
 12 Ryan, Conor J             16 Express Swimming-MR  1:10.14    1:10.91        
 13 Alvarez, Jeffrey          15 Twisters-MR          1:11.36    1:11.00        
 14 Uszynski, Arthur          15 Twisters-MR          1:06.41    1:11.20        
 15 Martinico, Michael J      17 HAA-MR               1:11.36    1:11.83        
 16 Cheng, Noah               17 Twisters-MR          1:10.90    1:11.90        
 17 Ho, Timothy               13 NCAC-MR              1:09.00    1:13.09        
 18 Ramjohn, Jalen K          11 WEST-MR              1:12.05    1:13.13        
 19 Barnola, Jimmy A          15 Farmingdale-MR       1:14.52    1:13.93        
 20 Colletta, Michael R       15 Express Swimming-MR  1:12.64    1:14.24        
 21 Williams, Tyler S         16 Express Swimming-MR  1:16.51    1:14.26        
 22 Pak, Richard              17 Twisters-MR          1:10.59    1:14.87        
 23 Beigay, Kyle              17 Sachem-MR            1:15.60    1:15.60        
 24 Gaffney, John C           13 Express Swimming-MR  1:14.10    1:15.62        
 25 Cahn, Robert              16 Express Swimming-MR  1:19.14    1:16.08        
 26 Cassell, Gunther A        15 Express Swimming-MR  1:10.82    1:16.13        
 27 Crafa, Christopher J      14 Express Swimming-MR  1:15.85    1:16.18        
 28 White, Darrien S          15 Express Swimming-MR       NT    1:16.25        
 29 Liu, Eric Z               12 NCAC-MR              1:15.00    1:16.54        
 30 Lee, Ryan P               12 WEST-MR              1:15.48    1:16.70        
 31 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    1:16.38    1:16.85        
 32 Timothy, Michael A        15 FLY-MR               1:14.86    1:17.20        
 33 Cheng, Dan J              15 Sachem-MR            1:16.48    1:17.49        
 34 Earley, Sean P            15 Express Swimming-MR  1:16.08    1:17.81        
 35 Caponegro, Frank          16 Express Swimming-MR  1:19.84    1:17.90        
 36 Babel, Bryant M           15 Express Swimming-MR  1:17.61    1:18.19        
 37 Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR    1:14.77    1:18.37        
 38 Battisti, Evan A          15 Express Swimming-MR  1:19.65    1:18.86        
 39 Law, Richard Y            16 Express Swimming-MR  1:20.71    1:19.24        
 40 Massa, Alex W             15 Express Swimming-MR  1:21.67    1:19.34        
 41 Gray, Stephen F           12 WEST-MR              1:18.66    1:19.41        
 42 Crafa, John M             14 Express Swimming-MR  1:17.83    1:20.39        
 43 Mullin, Ryan P            15 Twisters-MR          1:23.76    1:20.85        
 44 Vath, Jr., Joseph F       14 Sachem-MR            1:16.80    1:20.90        
 45 Kain, Ryan                15 WISC-MR              1:20.07    1:21.12        
 46 Claiborne, Kevin G        11 NCAC-MR              1:18.54    1:21.30        
 47 McDougall, Robert J       15 CSC-MR               1:18.93    1:21.79        
 48 Chow, Brian Z             16 Express Swimming-MR  1:20.09    1:22.17        
 49 Ortof, Harry C            13 Express Swimming-MR  1:20.60    1:23.38        
 50 Gamboa, Matthew G         15 Express Swimming-MR  1:20.51    1:24.05        
 51 Godfried, Robert          16 Express Swimming-MR       NT    1:24.77        
 52 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    1:23.03    1:25.14        
 53 Hansen, Jason M           15 CSC-MR               1:23.92    1:25.24        
 54 LI, Simon                 13 NCAC-MR              1:23.00    1:25.53        
 55 Pizzurro, Nick J          15 CSC-MR               1:34.06    1:27.23        
 56 LI, King                  15 Express Swimming-MR  1:26.58    1:27.55        
 57 Harris, Kristofer         17 Farmingdale-MR       1:27.88    1:31.60        
 58 Kain, Patrick             11 WISC-MR              1:35.28    1:40.20        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:27.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Popescu, Alexander        16 Express Swimming-MR  2:26.80    2:21.79 METS   
                1:08.69   2:21.79 (1:13.10)                                        
  2 Lin, Alex                 15 Twisters-MR          2:22.22    2:22.35 METS   
                1:09.71   2:22.35 (1:12.64)                                        
  3 Guo, Andrew               15 Twisters-MR          2:27.20    2:26.73 METS   
                1:10.52   2:26.73 (1:16.21)                                        
  4 Uszynski, Arthur          15 Twisters-MR          2:22.09    2:32.13        
                1:14.67   2:32.13 (1:17.46)                                        
  5 Zezula, Mateusz           15 Twisters-MR          2:33.88    2:33.92        
                1:15.54   2:33.92 (1:18.38)                                        
  6 Ryan, Conor J             16 Express Swimming-MR  2:28.15    2:34.28        
                1:14.96   2:34.28 (1:19.32)                                        
  7 Pak, Richard              17 Twisters-MR          2:29.01    2:35.19        
                1:14.75   2:35.19 (1:20.44)                                        
  8 Alvarez, Jeffrey          15 Twisters-MR          2:36.93    2:35.70        
                1:15.51   2:35.70 (1:20.19)                                        
  9 Ho, Timothy               13 NCAC-MR              2:37.00    2:36.46        
                1:16.22   2:36.46 (1:20.24)                                        
 10 Battisti, Evan A          15 Express Swimming-MR  2:40.55    2:37.52        
                1:17.51   2:37.52 (1:20.01)                                        
 11 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    2:40.66    2:38.52        
                1:19.78   2:38.52 (1:18.74)                                        
 12 Cheng, Noah               17 Twisters-MR          2:31.86    2:38.86        
                1:17.50   2:38.86 (1:21.36)                                        
 13 Pompay, John A            14 Express Swimming-MR  2:35.03    2:39.55        
                1:18.04   2:39.55 (1:21.51)                                        
 14 Ramjohn, Jalen K          11 WEST-MR              2:38.42    2:39.60        
                1:18.80   2:39.60 (1:20.80)                                        
 15 Maida, Troy A             14 HAA-MR               2:36.42    2:39.72        
                1:17.03   2:39.72 (1:22.69)                                        
 16 Lin, Thomas               10 NCAC-MR              2:42.00    2:40.64        
                1:19.91   2:40.64 (1:20.73)                                        
 17 Barnola, Jimmy A          15 Farmingdale-MR       2:42.61    2:41.11        
                1:20.05   2:41.11 (1:21.06)                                        
 18 Babel, Bryant M           15 Express Swimming-MR  2:42.08    2:41.84        
                1:20.40   2:41.84 (1:21.44)                                        
 19 Cahn, Robert              16 Express Swimming-MR  2:52.26    2:41.94        
                1:19.54   2:41.94 (1:22.40)                                        
 20 Lee, Ryan P               12 WEST-MR              2:42.16    2:43.05        
                1:21.30   2:43.05 (1:21.75)                                        
 21 Earley, Sean P            15 Express Swimming-MR  2:39.59    2:43.33        
                1:19.54   2:43.33 (1:23.79)                                        
 22 Colletta, Michael R       15 Express Swimming-MR  2:41.79    2:44.36        
                1:21.45   2:44.36 (1:22.91)                                        
 23 Ortof, Harry C            13 Express Swimming-MR  2:45.25    2:44.72        
                1:22.38   2:44.72 (1:22.34)                                        
 24 Caponegro, Frank          16 Express Swimming-MR  2:48.76    2:45.47        
                1:22.34   2:45.47 (1:23.13)                                        
 25 Massa, Alex W             15 Express Swimming-MR  2:48.35    2:49.45        
                1:24.80   2:49.45 (1:24.65)                                        
 26 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR    2:48.89    2:52.93        
                1:25.42   2:52.93 (1:27.51)                                        
 27 Hawkins, Michael J        11 HAA-MR               2:46.95    2:53.12        
                1:25.65   2:53.12 (1:27.47)                                        
 28 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    2:48.99    2:54.74        
                1:26.18   2:54.74 (1:28.56)                                        
 29 Godfried, Robert          16 Express Swimming-MR       NT    3:01.87        
                1:31.06   3:01.87 (1:30.81)                                        
 30 Bower, Aidan C            11 WEST-MR              2:50.21    3:02.26        
                1:30.68   3:02.26 (1:31.58)                                        
 31 YU, Dominic               14 Twisters-MR          2:51.43    3:03.95        
                1:27.69   3:03.95 (1:36.26)                                        
 32 Zotto, Nicholas C         15 WISC-MR              3:04.14    3:05.37        
 33 LI, King                  15 Express Swimming-MR  3:06.22    3:05.59        
                1:32.21   3:05.59 (1:33.38)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:16.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A        15 Express Swimming-MR  1:05.55    1:08.43 METS   
  2 Luk, Arnold B             15 NCAC-MR              1:11.30    1:09.31 METS   
  3 Li, Kytoh                 17 NCAC-MR              1:12.00    1:12.01 METS   
  4 Chin, Andrew              17 Express Swimming-MR  1:15.55    1:14.77 METS   
  5 Cheng, Noah               17 Twisters-MR          1:13.79    1:15.72 METS   
  6 DU, Jasper L              17 Express Swimming-MR  1:13.76    1:15.86 METS   
  6 Chipev, Liuben C          18 NS-MR                1:16.96    1:15.86 METS   
  8 Lin, Alex                 15 Twisters-MR          1:13.69    1:15.94 METS   
  9 Maida, Trevor W           15 HAA-MR               1:15.90    1:16.10 METS   
 10 Caponegro, Frank          16 Express Swimming-MR  1:18.76    1:16.49 METS   
 11 Ryan, Conor J             16 Express Swimming-MR  1:14.80    1:16.60 METS   
 12 Vasquez, Everett W        19 NS-MR                1:16.21    1:17.83        
 13 Sourial, Anthony K        15 Express Swimming-MR  1:18.39    1:17.85        
 14 Martinico, Michael J      17 HAA-MR               1:18.16    1:18.42        
 15 Kim, Sean Y               17 Twisters-MR          1:18.98    1:18.70        
 16 Chow, William             15 NCAC-MR              1:20.00    1:18.81        
 17 Pak, Richard              17 Twisters-MR          1:18.61    1:19.04        
 18 Guo, Andrew               15 Twisters-MR          1:22.05    1:20.38        
 19 Alvarez, Jeffrey          15 Twisters-MR          1:20.49    1:20.68        
 20 Massa, Alex W             15 Express Swimming-MR  1:27.19    1:21.61        
 21 White, Darrien S          15 Express Swimming-MR       NT    1:22.79        
 22 Dorn, Garry T             16 HAA-MR               1:24.13    1:23.20        
 23 Zhan, Edmund              16 FLY-MR               1:29.60    1:23.62        
 24 Crafa, John M             14 Express Swimming-MR  1:25.85    1:24.00        
 25 Earley, Sean P            15 Express Swimming-MR  1:24.98    1:24.30        
 26 Harris, Kristofer         17 Farmingdale-MR       1:21.63    1:25.35        
 27 Knapp, Michael P          15 FLY-MR               1:23.79    1:25.87        
 28 Law, Richard Y            16 Express Swimming-MR  1:27.83    1:26.63        
 29 Gaffney, John C           13 Express Swimming-MR  1:28.50    1:26.78        
 30 Uszynski, Arthur          15 Twisters-MR          1:20.30    1:26.89        
 31 Cheng, Dan J              15 Sachem-MR            1:26.25    1:27.31        
 32 Battisti, Evan A          15 Express Swimming-MR  1:28.78    1:27.62        
 33 Babel, Bryant M           15 Express Swimming-MR  1:30.06    1:27.74        
 34 Martinovic, Filip         16 FLY-MR               1:27.23    1:27.82        
 35 Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR    1:23.70    1:28.03        
 36 Beigay, Kyle              17 Sachem-MR            1:24.69    1:28.62        
 37 Crafa, Christopher J      14 Express Swimming-MR  1:31.24    1:28.76        
 38 McDougall, Robert J       15 CSC-MR               1:29.18    1:28.87        
 39 Dougherty, Thomas J       18 FLY-MR               1:27.21    1:29.10        
 40 Lee, Ryan P               12 WEST-MR              1:31.84    1:30.57        
 41 Gamboa, Matthew G         15 Express Swimming-MR  1:28.51    1:31.41        
 42 Papsco, Zachary T         12 HAA-MR               1:29.08    1:31.90        
 43 Borger, Keith C           15 Sachem-MR            1:29.11    1:32.63        
 44 Thio, Randy M             13 NCAC-MR              1:30.00    1:32.69        
 45 Mullin, Ryan P            15 Twisters-MR          1:35.75    1:33.17        
 46 Pizzurro, Nick J          15 CSC-MR               1:35.37    1:33.69        
 47 Godfried, Robert          16 Express Swimming-MR       NT    1:35.58        
 48 Fici, Vincenzo            14 HAA-MR               1:40.21    1:36.19        
 49 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    1:34.05    1:37.88        
 50 Kain, Ryan                15 WISC-MR              1:37.31    1:39.92        
 51 LI, King                  15 Express Swimming-MR  1:35.45    1:42.55        
 52 Kain, Patrick             11 WISC-MR              1:44.78    1:44.40        
 53 Hansen, Jason M           15 CSC-MR               1:42.80    1:45.45        
 54 Greene, Brian P           15 Farmingdale-MR       1:46.33    1:46.07        
 -- Matiatos, Christopher D   15 FLY-MR               1:45.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Chow, Brian Z             16 Express Swimming-MR  1:26.56         DQ        
 -- McCabe, Thomas W          15 Farmingdale-MR       1:40.50         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:52.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A        15 Express Swimming-MR  2:31.14    2:36.45 METS   
                1:12.70   2:36.45 (1:23.75)                                        
  2 Lin, Alex                 15 Twisters-MR          2:37.70    2:40.21 METS   
                1:16.97   2:40.21 (1:23.24)                                        
  3 Sourial, Anthony K        15 Express Swimming-MR  2:39.97    2:44.86 METS   
                1:18.64   2:44.86 (1:26.22)                                        
  4 Ryan, Conor J             16 Express Swimming-MR  2:44.28    2:47.09 METS   
                1:18.50   2:47.09 (1:28.59)                                        
  5 Pak, Richard              17 Twisters-MR          2:55.63    2:48.24 METS   
                1:21.52   2:48.24 (1:26.72)                                        
  6 Cheng, Noah               17 Twisters-MR          2:44.09    2:48.40 METS   
                1:19.35   2:48.40 (1:29.05)                                        
  7 Guo, Andrew               15 Twisters-MR          2:57.08    2:51.75 METS   
                1:22.66   2:51.75 (1:29.09)                                        
  8 Pompay, John A            14 Express Swimming-MR  2:54.33    2:52.99 METS   
                1:23.09   2:52.99 (1:29.90)                                        
  9 Massa, Alex W             15 Express Swimming-MR  3:04.01    2:53.70        
                1:23.74   2:53.70 (1:29.96)                                        
 10 Zezula, Mateusz           15 Twisters-MR          2:51.86    2:53.95        
                1:24.41   2:53.95 (1:29.54)                                        
 11 Chow, William             15 NCAC-MR              2:54.00    2:54.74        
                1:24.29   2:54.74 (1:30.45)                                        
 12 Caponegro, Frank          16 Express Swimming-MR  2:52.71    2:55.02        
                1:22.23   2:55.02 (1:32.79)                                        
 13 Alvarez, Jeffrey          15 Twisters-MR          2:56.70    2:55.83        
                1:22.95   2:55.83 (1:32.88)                                        
 14 White, Darrien S          15 Express Swimming-MR  2:59.89    2:57.77        
                1:25.54   2:57.77 (1:32.23)                                        
 15 Reindl, James P           12 Express Swimming-MR  2:58.20    2:58.04        
                1:25.15   2:58.04 (1:32.89)                                        
 16 Martinico, Michael J      17 HAA-MR                    NT    2:58.74        
                1:24.66   2:58.74 (1:34.08)                                        
 17 Uszynski, Arthur          15 Twisters-MR          3:00.84    3:02.71        
                1:28.51   3:02.71 (1:34.20)                                        
 18 Earley, Sean P            15 Express Swimming-MR  2:59.87    3:03.03        
                1:28.10   3:03.03 (1:34.93)                                        
 19 Babel, Bryant M           15 Express Swimming-MR  3:05.51    3:04.31        
                1:28.65   3:04.31 (1:35.66)                                        
 20 Battisti, Evan A          15 Express Swimming-MR  3:09.43    3:04.44        
                1:27.48   3:04.44 (1:36.96)                                        
 21 Gamboa, Matthew G         15 Express Swimming-MR  3:25.95    3:06.26        
                1:30.98   3:06.26 (1:35.28)                                        
 22 Turek-Herman, Josh R      18 Express Swimming-MR  3:11.21    3:07.92        
                1:29.68   3:07.92 (1:38.24)                                        
 23 Pinsky, Justin            16 Express Swimming-MR  3:11.21    3:08.54        
                1:31.69   3:08.54 (1:36.85)                                        
 24 Lee, Ryan P               12 WEST-MR              3:10.10    3:08.69        
                1:34.06   3:08.69 (1:34.63)                                        
 25 Harris, Kristofer         17 Farmingdale-MR       3:16.29    3:14.87        
                1:31.25   3:14.87 (1:43.62)                                        
 26 Siboonruang, Tana         15 Twisters-MR          3:28.42    3:16.80        
                1:35.72   3:16.80 (1:41.08)                                        
 27 Borger, Keith C           15 Sachem-MR            3:14.59    3:18.37        
                1:37.35   3:18.37 (1:41.02)                                        
 28 Fici, Vincenzo            14 HAA-MR               3:21.72    3:18.46        
                1:35.27   3:18.46 (1:43.19)                                        
 29 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR    3:13.84    3:19.11        
                1:35.71   3:19.11 (1:43.40)                                        
 30 McDougall, Robert J       15 CSC-MR               3:25.76    3:23.37        
                1:36.45   3:23.37 (1:46.92)                                        
 31 Godfried, Robert          16 Express Swimming-MR       NT    3:23.96        
                1:40.49   3:23.96 (1:43.47)                                        
 32 Gamboa, Nathaniel         11 Express Swimming-MR  3:40.01    3:25.92        
                1:40.26   3:25.92 (1:45.66)                                        
 33 Broderick, Thomas G       10 Express Swimming-MR  3:38.76    3:26.55        
                1:41.94   3:26.55 (1:44.61)                                        
 34 Zotto, Nicholas C         15 WISC-MR              3:36.18    3:29.53        
                1:41.71   3:29.53 (1:47.82)                                        
 35 O'Malley, Connor M        12 HAA-MR               3:32.81    3:31.31        
                1:44.03   3:31.31 (1:47.28)                                        
 36 Kain, Ryan                15 WISC-MR              3:33.71    3:32.45        
                1:42.64   3:32.45 (1:49.81)                                        
 37 McCabe, Thomas W          15 Farmingdale-MR       3:30.50    3:39.81        
                1:44.26   3:39.81 (1:55.55)                                        
 38 Greene, Brian P           15 Farmingdale-MR       3:40.50    3:46.22        
                1:48.44   3:46.22 (1:57.78)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chipev, Liuben C          18 NS-MR                1:01.64    1:01.33 METS   
  2 Vasquez, Everett W        19 NS-MR                  57.32    1:01.84 METS   
  3 Zezula, Mateusz           15 Twisters-MR          1:01.76    1:02.70 METS   
  4 Kuo, Theodore             19 Express Swimming-MR  1:01.16    1:03.07 METS   
  5 Pak, Richard              17 Twisters-MR          1:03.49    1:03.35 METS   
  6 Popescu, Alexander        16 Express Swimming-MR  1:16.27    1:03.59 METS   
  7 Cassell, Gunther A        15 Express Swimming-MR  1:05.43    1:03.68 METS   
  8 Brittan, James            15 HAA-MR               1:03.79    1:03.86 METS   
  9 Reyes, Christopher        16 FLY-MR               1:03.70    1:04.80        
 10 Turek-Herman, Josh R      18 Express Swimming-MR  1:06.25    1:05.90        
 11 Lin, Alex                 15 Twisters-MR          1:05.28    1:06.31        
 12 Cahn, Robert              16 Express Swimming-MR  1:08.15    1:06.77        
 13 DU, Jasper L              17 Express Swimming-MR  1:10.09    1:06.79        
 14 Sourial, Anthony K        15 Express Swimming-MR  1:06.67    1:06.86        
 15 Zhan, Edmund              16 FLY-MR               1:06.28    1:07.06        
 16 Alvarez, Jeffrey          15 Twisters-MR          1:07.16    1:07.13        
 17 Caponegro, Frank          16 Express Swimming-MR  1:09.10    1:07.73        
 18 Giraldo, Mateo            16 NCAC-MR              1:08.00    1:08.81        
 19 Cheng, Noah               17 Twisters-MR          1:08.93    1:09.78        
 20 Law, Richard Y            16 Express Swimming-MR  1:12.16    1:10.27        
 21 Dougherty, Thomas J       18 FLY-MR               1:11.50    1:10.79        
 22 Guo, Andrew               15 Twisters-MR          1:09.75    1:11.09        
 23 Reece, Chen I             17 Agua Swim Team-MR    1:09.70    1:11.18        
 24 Mullin, Ryan P            15 Twisters-MR          1:13.20    1:11.65        
 25 Lin, Thomas               10 NCAC-MR              1:13.00    1:11.96        
 26 Martinovic, Filip         16 FLY-MR               1:14.00    1:12.50        
 27 Finnegan, Matthew F       17 Express Swimming-MR  1:20.01    1:12.96        
 28 Barnola, Jimmy A          15 Farmingdale-MR       1:22.34    1:13.05        
 29 Gamboa, Matthew G         15 Express Swimming-MR  1:13.08    1:13.11        
 30 Maida, Troy A             14 HAA-MR               1:12.45    1:13.30        
 31 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    1:13.68    1:13.50        
 32 Pompay, John A            14 Express Swimming-MR  1:11.87    1:14.20        
 33 Godfried, Robert          16 Express Swimming-MR  1:15.12    1:14.21        
 34 Lee, Ryan P               12 WEST-MR              1:12.90    1:14.33        
 35 Vath, Jr., Joseph F       14 Sachem-MR            1:13.55    1:14.67        
 36 Liu, Eric Z               12 NCAC-MR              1:12.00    1:15.08        
 37 Timothy, Michael A        15 FLY-MR               1:18.00    1:15.20        
 38 Beigay, Kyle              17 Sachem-MR            1:18.01    1:15.53        
 39 Knapp, Michael P          15 FLY-MR               1:12.18    1:15.57        
 40 McDougall, Robert J       15 CSC-MR               1:13.35    1:15.68        
 41 Murphy, Shawn D           15 NS-MR                1:16.83    1:16.27        
 42 Pinsky, Brett             16 Express Swimming-MR  1:13.87    1:16.32        
 43 Uszynski, Arthur          15 Twisters-MR          1:10.50    1:16.53        
 44 Ramjohn, Jalen K          11 WEST-MR              1:14.24    1:17.18        
 45 Pizzurro, Nick J          15 CSC-MR               1:21.00    1:18.15        
 46 Crow, Matthew M           16 Farmingdale-MR       1:14.81    1:19.36        
 47 Hansen, Jason M           15 CSC-MR               1:20.97    1:20.06        
 48 Ortof, Harry C            13 Express Swimming-MR  1:18.65    1:20.31        
 49 Cheng, Dan J              15 Sachem-MR            1:32.91    1:21.35        
 50 Siboonruang, Tana         15 Twisters-MR          1:31.38    1:21.79        
 51 O'Malley, Connor M        12 HAA-MR               1:23.86    1:22.61        
 52 Bower, Aidan C            11 WEST-MR              1:23.97    1:22.68        
 53 Claiborne, Kevin G        11 NCAC-MR              1:23.12    1:23.02        
 54 Hawkins, Michael J        11 HAA-MR               1:25.95    1:23.58        
 55 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    1:19.53    1:23.93        
 56 LI, King                  15 Express Swimming-MR  1:21.37    1:24.21        
 57 Borger, Keith C           15 Sachem-MR            1:19.96    1:26.00        
 58 Harris, Kristofer         17 Farmingdale-MR       1:22.42    1:26.72        
 59 McCabe, Thomas W          15 Farmingdale-MR       1:28.58    1:28.52        
 60 Greene, Brian P           15 Farmingdale-MR       1:30.50    1:34.04        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:28.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pak, Richard              17 Twisters-MR          2:21.17    2:19.32 METS   
                1:04.63   2:19.32 (1:14.69)                                        
  2 Kuo, Theodore             19 Express Swimming-MR  2:15.00    2:20.21 METS   
                1:05.71   2:20.21 (1:14.50)                                        
  3 Chipev, Liuben C          18 NS-MR                2:16.62    2:20.83 METS   
                1:05.65   2:20.83 (1:15.18)                                        
  4 Cahn, Robert              16 Express Swimming-MR  2:26.24    2:24.32 METS   
                1:08.39   2:24.32 (1:15.93)                                        
  5 Turek-Herman, Josh R      18 Express Swimming-MR  2:26.28    2:25.08 METS   
                1:08.24   2:25.08 (1:16.84)                                        
  6 Sourial, Anthony K        15 Express Swimming-MR  2:28.99    2:27.28 METS   
                1:10.22   2:27.28 (1:17.06)                                        
  7 Brittan, James            15 HAA-MR               2:29.62    2:27.90 METS   
                1:07.55   2:27.90 (1:20.35)                                        
  8 DU, Jasper L              17 Express Swimming-MR  2:24.01    2:31.59        
                1:10.44   2:31.59 (1:21.15)                                        
  9 Alvarez, Jeffrey          15 Twisters-MR          2:34.35    2:33.99        
                1:11.29   2:33.99 (1:22.70)                                        
 10 Crafa, John M             14 Express Swimming-MR  2:46.75    2:35.35        
                1:15.75   2:35.35 (1:19.60)                                        
 11 Gaffney, John C           13 Express Swimming-MR  2:41.46    2:36.15        
                1:15.30   2:36.15 (1:20.85)                                        
 12 Lin, Alex                 15 Twisters-MR          2:44.95    2:36.52        
                1:14.95   2:36.52 (1:21.57)                                        
 13 Williams, Tyler S         16 Express Swimming-MR  2:51.22    2:40.19        
                1:12.39   2:40.19 (1:27.80)                                        
 14 Lee, Ryan P               12 WEST-MR              2:38.61    2:40.55        
                1:16.36   2:40.55 (1:24.19)                                        
 15 Kim, Sean Y               17 Twisters-MR          2:27.86    2:41.97        
                1:11.63   2:41.97 (1:30.34)                                        
 16 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    2:44.72    2:42.36        
                1:16.36   2:42.36 (1:26.00)                                        
 17 Maida, Troy A             14 HAA-MR               2:47.30    2:45.61        
                1:16.81   2:45.61 (1:28.80)                                        
 18 Gamboa, Matthew G         15 Express Swimming-MR  2:47.88    2:49.10        
                1:16.95   2:49.10 (1:32.15)                                        
 19 Cheng, Noah               17 Twisters-MR          2:54.67    2:49.14        
                1:16.92   2:49.14 (1:32.22)                                        
 20 Ortof, Harry C            13 Express Swimming-MR  2:46.00    2:49.70        
                1:22.31   2:49.70 (1:27.39)                                        
 21 Belozerov, Alex           15 Twisters-MR          2:56.00    2:49.73        
                1:18.31   2:49.73 (1:31.42)                                        
 22 Ramjohn, Jalen K          11 WEST-MR              2:53.95    2:52.46        
                1:20.50   2:52.46 (1:31.96)                                        
 23 Guo, Andrew               15 Twisters-MR          2:43.43    2:52.72        
                1:17.07   2:52.72 (1:35.65)                                        
 24 Papsco, Zachary T         12 HAA-MR               2:49.43    2:53.36        
                1:20.69   2:53.36 (1:32.67)                                        
 25 Pinsky, Brett             16 Express Swimming-MR  3:02.79    2:58.07        
                1:19.92   2:58.07 (1:38.15)                                        
 26 Gray, Stephen F           12 WEST-MR              2:48.59    2:59.41        
                1:22.10   2:59.41 (1:37.31)                                        
 27 Uszynski, Arthur          15 Twisters-MR          2:45.95    3:00.43        
                1:20.94   3:00.43 (1:39.49)                                        
 28 Pizzurro, Nick J          15 CSC-MR               3:26.04    3:01.26        
                1:21.08   3:01.26 (1:40.18)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Jia, Kaity                14 Twisters-MR               NT      29.10        
  2 WU, Samantha              14 Twisters-MR               NT      29.38        
  3 Zimmerman, Georgeanne A   12 Express Swimming-MR       NT      30.67        
  4 Zezula, Katarzyna         12 Twisters-MR               NT      31.52        
  5 NG, Jasmine               12 NCAC-MR                   NT      31.88        
  6 Chopey, Julia S           12 FLY-MR                    NT      32.10        
  7 Davi, Julia G             12 WISC-MR                   NT      32.69        
  8 Bilello, Chiara L         11 FLY-MR                    NT      35.68        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Eric                16 NCAC-MR                   NT      25.38        
  2 Chang, Justin             13 HAA-MR                    NT      27.33        
  3 Wachter, Zachary E        12 FA-NT                     NT      29.74        
  4 Canaveral, Dylan D        11 Twisters-MR               NT      31.05        
  5 Budke, Vinny C            12 Sachem-MR                 NT      31.25        
  6 Chang, Oscar              12 HAA-MR                    NT      31.93        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Jasmin C     12 Twisters-MR               NT      30.51        
  2 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR         NT      30.67        
  3 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR         NT      31.00        
  4 Bower, Aidan C            11 WEST-MR                   NT      32.49        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Ryan               14 NCAC-MR                   NT      28.19        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Timothy, Michael A        15 FLY-MR                    NT      27.39        
  2 Mullin, Ryan P            15 Twisters-MR               NT      27.90        
  3 Pizzurro, Nick J          15 CSC-MR                    NT      28.55        
  4 Ramjohn, Jalen K          11 WEST-MR                   NT      30.44        
  5 Dowd, Mike R              10 CSC-MR                    NT      33.84        
  6 Griffin, Trevor T         10 Express Swimming-MR       NT      38.54        
  7 Fox, Benjamin C           10 FLY-MR                    NT      39.82        
  8 Yasinov, Zachary           8 Express Swimming-MR       NT      43.65        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarkson, Gabrielle L     14 Express Swimming-MR       NT      28.62        
  2 Rodriguez, Tina G         13 Twisters-MR               NT      29.80        
  3 DU, Irene                 14 NCAC-MR                   NT      30.67        
  4 White, Sarah E            16 Express Swimming-MR       NT      30.69        
  5 Swartwout, Erica L        15 Express Swimming-MR       NT      30.88        
  6 Dowd, Brenna              16 CSC-MR                    NT      31.03        
  7 Falcao, Isabella L        10 Twisters-MR               NT      33.45        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldassare, Brooke F      13 WISC-MR                   NT      32.42        
  2 Davi, Julia G             12 WISC-MR                   NT      32.86        
  3 Lan, Serena               15 Agua Swim Team-MR         NT      33.04        
  4 Youssef, Lara S           10 Twisters-MR               NT      35.15        
  5 Reynoso, Jennifer          9 Agua Swim Team-MR         NT      35.64        
  6 Zahariev, Tiffany         10 Twisters-MR               NT      38.14        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Knapp, Michael P          15 FLY-MR                    NT      27.27        
  2 Zhang, Ryan               14 NCAC-MR                   NT      28.60        
  3 Harris, Kristofer         17 Farmingdale-MR            NT      28.87        
  4 Kain, Ryan                15 WISC-MR                   NT      29.15        
  5 Madden, Sean M             9 Twisters-MR               NT      38.08        
  6 Kain, Garrett              9 WISC-MR                   NT      38.60        
  7 Zahariev, Kevin K          9 Twisters-MR               NT      39.43        
  8 Kain, Gavin               10 WISC-MR                   NT      40.21        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jamilkowski, Blake M      13 UN-EY-MR                  NT      30.69        
  2 Fisher, Jocelyn           11 Sachem-MR                 NT      31.89        
  3 Bilello, Chiara L         11 FLY-MR                    NT      36.16        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cazzorla, Daniel          14 FLY-MR                    NT    1:00.51        
  2 Santos, Olivia J          14 FLY-MR                    NT    1:04.06        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Justin             10 FLY-MR                    NT    1:22.73        
  2 Montgomery, Bridget M     10 FLY-MR                    NT    1:24.20        
  3 Bice, Casey C              9 Express Swimming-MR       NT    1:25.36        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheng, Dan J              15 Sachem-MR                 NT    1:01.77        
  2 Dowd, Brenna              16 CSC-MR                    NT    1:06.86        
  3 Mack-Jackson, Benjamin    10 WISC-MR                   NT    1:13.25        
  4 Montgomery, Bridget M     10 FLY-MR                    NT    1:23.50        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cazzorla, Daniel          14 FLY-MR                    NT    1:00.23        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sourial, Anthony K        15 Express Swimming-MR       NT      59.68        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camberdella, Griffen J    14 NS-MR                     NT    2:19.76        
                1:07.27   2:19.76 (1:12.49)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR         NT    2:17.69        
                1:06.65   2:17.69 (1:11.04)                                        
  2 Ortof, Harry C            13 Express Swimming-MR       NT    2:23.25        
                1:10.73   2:23.25 (1:12.52)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aly, Ali M                13 Express Swimming-MR       NT    2:22.12        
                1:09.57   2:22.12 (1:12.55)                                        
  2 Thomas, Laura E           11 FLY-MR                    NT    2:50.41        
                1:21.92   2:50.41 (1:28.49)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnola, Jimmy A          15 Farmingdale-MR            NT    2:11.16        
                1:03.36   2:11.16 (1:07.80)                                        
  2 Massa, Alex W             15 Express Swimming-MR       NT    2:16.01        
                1:05.27   2:16.01 (1:10.74)                                        
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Jenna J              12 Express Swimming-MR       NT    4:59.19        
                1:12.18   2:28.73 (1:16.55)   3:45.21 (1:16.48)   4:59.19 (1:13.98)
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aly, Ali M                13 Express Swimming-MR       NT    4:48.35        
                1:08.57   2:23.12 (1:14.55)   3:37.35 (1:14.23)   4:48.35 (1:11.00)
  2 Deguzman, Cameron         13 Express Swimming-MR       NT    5:11.18        
                1:10.98   2:30.82 (1:19.84)   3:52.60 (1:21.78)   5:11.18 (1:18.58)
  3 Burns, Emily F            12 UN-LI-MR                  NT    5:29.87        
                1:19.46   2:45.52 (1:26.06)   4:10.08 (1:24.56)   5:29.87 (1:19.79)
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maida, Troy A             14 HAA-MR                    NT    4:55.62        
                1:08.06   2:24.28 (1:16.22)   3:41.72 (1:17.44)   4:55.62 (1:13.90)
  2 Corcoran, Annabelle G     12 Express Swimming-MR       NT    5:07.75        
                1:11.85   2:31.67 (1:19.82)   3:50.79 (1:19.12)   5:07.75 (1:16.96)
  3 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR       NT    5:39.24        
                1:22.56   2:50.00 (1:27.44)   4:17.47 (1:27.47)   5:39.24 (1:21.77)
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR         NT    4:47.83        
                1:09.68   2:23.15 (1:13.47)   3:35.98 (1:12.83)   4:47.83 (1:11.85)
 
Mixed 800 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNally, Lauren E         13 UN-LI-MR                  NT   10:19.44        
                1:12.96   2:30.96 (1:18.00)   3:49.60 (1:18.64)   5:07.99 (1:18.39)
      6:26.94 (1:18.95)   7:44.80 (1:17.86)   9:03.03 (1:18.23)  10:19.44 (1:16.41)
 
Mixed 800 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LI, Sandra                12 Express Swimming-MR       NT   10:06.58        
                1:15.34   2:32.17 (1:16.83)   3:49.44 (1:17.27)   5:06.00 (1:16.56)
      6:21.81 (1:15.81)   7:37.68 (1:15.87)   8:53.31 (1:15.63)  10:06.58 (1:13.27)
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Zachary T         12 HAA-MR                    NT      36.15        
  2 Baldassare, Zachary L     10 WISC-MR                   NT      41.09        
  3 Safovich, Agnessa          8 Agua Swim Team-MR         NT      45.69        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR         NT      35.59        
  2 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR         NT      39.62        
  3 Santosa, Jessica G        10 NCAC-MR                   NT      40.43        
  4 Baldassare, Zachary L     10 WISC-MR                   NT      41.08        
  5 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR         NT      41.58        
  6 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR         NT      45.11        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DU, Maritha L             12 Express Swimming-MR       NT      38.49        
  2 Thomas, Laura E           11 FLY-MR                    NT      41.12        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               12 NCAC-MR                   NT      35.71        
  2 Cheng, Tim A              12 Sachem-MR                 NT      36.74        
  3 Papsco, Zachary T         12 HAA-MR                    NT      37.15        
  4 Heinz, Amanda             10 WISC-MR                   NT      44.44        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sourial, Anthony K        15 Express Swimming-MR       NT    1:08.29        
  2 Hawkins, Michael J        11 HAA-MR                    NT    1:17.98        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DU, Irene                 14 NCAC-MR                   NT    1:16.01        
  2 Flugman, Danielle L       14 NS-MR                     NT    1:17.53        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marasco, Rachel J         15 Express Swimming-MR       NT    2:36.48        
                1:15.96   2:36.48 (1:20.52)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morvillo, Catie E         10 Express Swimming-MR       NT      46.20        
  2 Yuen, Valerie A           10 FLY-MR                    NT      47.27        
  3 Groshen, Kayla N          11 FLY-MR                    NT      48.01        
  4 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR         NT      50.73        
  4 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR         NT      50.73        
  6 Dutta, Kimberly            9 Agua Swim Team-MR         NT      51.17        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maidhof, Matthew T        11 HAA-MR                    NT      45.65        
  2 Maidhof, George            8 HAA-MR                    NT      56.55        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groshen, Kayla N          11 FLY-MR                    NT      45.98        
  2 Yuen, Valerie A           10 FLY-MR                    NT      46.82        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maidhof, Matthew T        11 HAA-MR                    NT      45.58        
  2 Maidhof, George            8 HAA-MR                    NT      55.69        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deguzman, Nathaniel       11 Express Swimming-MR       NT      39.87        
  2 Cabrera, Nicholas         12 Twisters-MR               NT      40.00        
  3 Townsend, Dayna p         11 Twisters-MR               NT      43.13        
  4 Gamboa, Nathaniel         11 Express Swimming-MR       NT      43.26        
  5 Maidhof, Matthew T        11 HAA-MR                    NT      45.94        
  6 Groshen, Kayla N          11 FLY-MR                    NT      47.30        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strbik, Peter             14 FLY-MR                    NT    1:16.49        
  2 Ripp, Izzy A              13 Sachem-MR                 NT    1:23.03        
  3 Paholak, Milah V          14 UN-AG-MR                  NT    1:28.24        
  4 Palazzo, Gianna M         12 HAA-MR                    NT    1:34.34        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palazzo, Gianna M         12 HAA-MR                    NT    1:33.87        
  2 Silveira, Luiza E         11 Twisters-MR               NT    1:34.86        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swartwout, Erica L        15 Express Swimming-MR       NT    1:23.50        
  2 Crilly, Nicole M          15 Express Swimming-MR       NT    1:27.57        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crilly, Nicole M          15 Express Swimming-MR       NT    1:26.71        
  2 Baldassare, Brooke F      13 WISC-MR                   NT    1:36.03        
  3 Heinz, Amanda             10 WISC-MR                   NT    1:37.19        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilkins, Natalia M        18 Express Swimming-MR       NT    2:57.95        
                1:25.26   2:57.95 (1:32.69)                                        
  2 Crilly, Nicole M          15 Express Swimming-MR       NT    2:58.19        
                1:26.06   2:58.19 (1:32.13)                                        
  3 O'Malley, Connor M        12 HAA-MR                    NT    3:26.34        
                1:40.51   3:26.34 (1:45.83)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Mandy               10 Twisters-MR               NT      36.99        
  2 Wilkins, Hazel S          10 Express Swimming-MR       NT      38.16        
  3 Broderick, Thomas G       10 Express Swimming-MR       NT      38.74        
  4 Thomas, Laura E           11 FLY-MR                    NT      41.72        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bice, Casey C              9 Express Swimming-MR       NT      43.53        
  2 Bowers, Brooke H           9 WISC-MR                   NT      43.77        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Liz P          12 HAA-MR                    NT      32.97        
  2 Freund, Jessica N         12 Sachem-MR                 NT      34.45        
  3 O'Malley, Connor M        12 HAA-MR                    NT      35.95        
  4 Weinhofer, Joseph M       12 Sachem-MR                 NT      37.34        
  5 Courtney, Julia M         11 FLY-MR                    NT      38.57        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mo, Wendy                 12 FLY-MR                    NT      33.37        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Fiona M            10 Express Swimming-MR       NT    1:38.36        
  2 Safovich, Agnessa          8 Agua Swim Team-MR         NT    1:44.51        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Thomas               10 NCAC-MR                   NT    1:12.77        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Maryann E         14 Express Swimming-MR       NT    1:13.87        
  2 Savino, Chloe M           13 Express Swimming-MR       NT    1:14.45        
  3 Criollo, Ashley K         11 Twisters-MR               NT    1:27.65        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vath, Jr., Joseph F       14 Sachem-MR                 NT    2:40.18        
                1:14.98   2:40.18 (1:25.20)                                        
  2 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR       NT    3:02.98        
                1:27.16   3:02.98 (1:35.82)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vath, Jr., Joseph F       14 Sachem-MR                 NT    2:39.43        
                1:14.40   2:39.43 (1:25.03)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Joseph P          13 Express Swimming-MR       NT    2:37.05        
                1:17.08   2:37.05 (1:19.97)                                        
  2 Vath, Jr., Joseph F       14 Sachem-MR                 NT    2:39.53        
                1:14.87   2:39.53 (1:24.66)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, William               13 WISC-MR                   NT    2:39.77        
                1:13.54   2:39.77 (1:26.23)                                        
  2 Mack-Jackson, Benjamin    10 WISC-MR                   NT    3:01.95        
                1:31.83   3:01.95 (1:30.12)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marasco, Rachel J         15 Express Swimming-MR       NT    2:42.57        
                1:14.59   2:42.57 (1:27.98)