Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                   2012 MR LBA Snowball Mini Meet - 1/8/2012                   
                              Sanction #: 120110                               
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howley, Tess               6 LBA-MR                 18.50      17.59        
  2 Ye, Bridget                6 LIAC-MR                38.00      20.26        
  3 Xu, Isabel X               6 TVSC-MR                32.99      20.72        
  4 Pergan, Karsten E          6 TVSC-MR                34.99      21.35        
  5 Broderick, Catherine M     6 Express Swimming-MR    30.00      22.02        
  6 Pette, Alexandra           6 HAA-MR               1:00.00      23.01        
  7 Mroczka, Kiera C           6 WISC-MR                26.66      24.21        
  8 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR      23.19      24.47        
  9 O'Brien, Kate              6 WISC-MR                31.11      26.19        
 10 Arciniegas, Laura          5 COND-MR                27.39      26.34        
 11 Louser, Sara C             6 TVSC-MR                32.99      26.75        
 12 Kavanagh, Sarah            6 LBA-MR                 26.15      27.35        
 13 McNulty, Kyleigh C         6 WISC-MR                27.98      28.22        
 14 Bogucki, Isabella M        6 TVSC-MR                31.99      29.44        
 15 Bezanson, Maya S           4 Express Swimming-MR    45.00      31.81        
 16 Abelow, Sophie d           5 Flying Dolphins-MR     40.00      32.71        
 17 Woodside, Jordan           6 NFS-MR                 38.00      33.43        
 18 Maldonado, Ella G          6 Express Swimming-MR    39.21      33.44        
 19 Gennarelli, Maichina E     5 COND-MR                35.00      34.60        
 20 Soberon, Isabelle A        6 Express Swimming-MR    30.00      35.76        
 21 Murugaverl, Marudhini      6 LBA-MR                 34.50      38.70        
 22 Kreuscher, Karley          5 HAA-MR               1:30.00      38.83        
 23 Ebenstein, Sadie J         6 NS-MR                  30.00      39.15        
 24 D'Andrea, Lily             6 LBA-MR                 35.00      39.30        
 25 Hargrove, Alana E          6 NFS-MR                 40.80      42.93        
 -- Kreuscher, Kelsey          5 HAA-MR               1:30.00         DQ        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howley, Tess               6 LBA-MR                 23.51      19.92        
  2 Xu, Isabel X               6 TVSC-MR                35.99      23.59        
  3 Ye, Bridget                6 LIAC-MR                40.00      24.44        
  4 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR      25.12      25.77        
  5 Pergan, Karsten E          6 TVSC-MR                38.99      27.14        
  6 Louser, Sara C             6 TVSC-MR                34.99      27.44        
  7 Broderick, Catherine M     6 Express Swimming-MR    35.00      28.60        
  8 Kavanagh, Sarah            6 LBA-MR                 30.86      28.92        
  9 Pette, Alexandra           6 HAA-MR               1:00.00      29.79        
 10 McNulty, Kyleigh C         6 WISC-MR                39.89      30.06        
 11 Arciniegas, Laura          5 COND-MR                32.11      31.25        
 12 Mroczka, Kiera C           6 WISC-MR                38.76      32.66        
 13 Soberon, Isabelle A        6 Express Swimming-MR    35.00      34.35        
 14 Woodside, Jordan           6 NFS-MR                 38.00      34.54        
 15 Abelow, Sophie d           5 Flying Dolphins-MR     40.00      35.24        
 16 Maldonado, Ella G          6 Express Swimming-MR    40.42      35.62        
 17 Bogucki, Isabella M        6 TVSC-MR                32.99      35.67        
 18 Gennarelli, Maichina E     5 COND-MR                39.00      37.82        
 19 Bezanson, Maya S           4 Express Swimming-MR    50.00      38.06        
 20 Murugaverl, Marudhini      6 LBA-MR                 43.87      42.36        
 21 D'Andrea, Lily             6 LBA-MR                 35.00      46.87        
 22 Hargrove, Alana E          6 NFS-MR                 40.37      50.50        
 23 Ebenstein, Sadie J         6 NS-MR                  40.00      51.50        
 24 Hoahing, Sydney O          4 NFS-MR                 55.11      52.40        
 25 Kreuscher, Karley          5 HAA-MR               1:30.00      55.96        
 -- O'Brien, Kate              6 WISC-MR                39.99         DQ        
 -- Kreuscher, Kelsey          5 HAA-MR               1:30.00         DQ        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howley, Tess               6 LBA-MR                 21.10      22.70        
  2 Ye, Bridget                6 LIAC-MR                42.00      25.25        
  3 Broderick, Catherine M     6 Express Swimming-MR    35.00      25.59        
  4 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR      24.88      27.54        
  5 Pergan, Karsten E          6 TVSC-MR                39.99      33.22        
  6 Kavanagh, Sarah            6 LBA-MR                 40.00      33.56        
  7 Louser, Sara C             6 TVSC-MR                31.99      37.76        
  8 Arciniegas, Laura          5 COND-MR                35.00      40.92        
  9 Bogucki, Isabella M        6 TVSC-MR                33.99      42.10        
 -- McNulty, Kyleigh C         6 WISC-MR                34.43         DQ        
 -- D'Andrea, Lily             6 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Murugaverl, Marudhini      6 LBA-MR                    NT         DQ        
 -- Xu, Isabel X               6 TVSC-MR                34.99         DQ        
 -- Abelow, Sophie d           5 Flying Dolphins-MR     40.00         DQ        
 -- Mroczka, Kiera C           6 WISC-MR                41.44         DQ        
 -- Maldonado, Ella G          6 Express Swimming-MR    40.00         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      16.87      15.81        
  2 Carbone, Ella S            7 WISC-MR                19.84      17.31        
  3 Pompay, Arabella F         7 Express Swimming-MR    24.19      17.38        
  4 Davis, Caroline            7 LBA-MR                 19.53      17.90        
  5 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      20.81      17.94        
  6 Wang, Ava J                7 LIAC-MR                25.00      18.02        
  7 Chen, Jessica Z            7 NS-MR                  20.63      18.55        
  8 Gunn, Faith E              7 LIAC-MR                43.00      19.11        
  9 Takei, Risa                7 Agua Swim Team-MR      20.18      19.52        
 10 Lawson, Olivia C           7 COND-MR                22.61      19.77        
 11 Stewart, Lexi R            7 Agua Swim Team-MR      22.47      19.78        
 12 Fisher, Mary Y             7 TVSC-MR                21.60      20.01        
 13 Fullerton, Anneliese F     7 COND-MR                21.11      20.28        
 14 Dzieciolowski, Sophie L    7 LIAC-MR                28.00      20.32        
 15 Sommerstad, Kate A         7 TVSC-MR                29.99      20.45        
 16 Radford, Tess E            7 Flying Dolphins-MR     23.23      20.84        
 17 Mackay, Kiera              7 LBA-MR                 35.00      20.91        
 18 Mutarelli, Kiera L         7 TVSC-MR                30.99      21.13        
 19 McNulty, Emma G            7 LIAC-MR                30.10      21.25        
 20 Farrell, Megan             7 LBA-MR                 30.00      21.35        
 21 Harkins, Emily             7 LBA-MR                 23.96      21.37        
 22 Leng, Claire               7 LIAC-MR                40.00      21.47        
 23 Sacks, Jaden S             7 Flying Dolphins-MR     30.90      21.69        
 24 McKibben, Morgan J         7 Flying Dolphins-MR     40.00      21.70        
 25 Phillip, Danielle J        7 NFS-MR                 30.59      21.83        
 26 Schaepers-Chu, Mayumi M    7 Agua Swim Team-MR      22.63      21.91        
 27 Kirsis, Nikoleta N         7 COND-MR                21.10      21.92        
 28 Canty, Katie E             7 Express Swimming-MR    26.00      21.94        
 29 Maroney, Kali J            7 WISC-MR                47.50      22.03        
 30 Robinson, Caeli M          7 COND-MR                23.64      22.32        
 31 Stoessel, Emily G          7 TVSC-MR                32.99      23.38        
 32 Murphy, Madison K          7 Agua Swim Team-MR      25.63      23.41        
 33 Kittrell, Olivia           7 LBA-MR                 25.34      23.69        
 34 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR      26.13      23.73        
 35 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR      31.95      23.98        
 36 Scala, Melissa R           7 LIAC-MR                40.00      24.04        
 37 Rose, Natalie M            7 Express Swimming-MR    27.00      24.15        
 38 Tuffey, Shannon            7 LBA-MR                 25.24      24.56        
 39 Carbonetti, Caroline M     7 Flying Dolphins-MR     40.00      24.68        
 40 Gennarelli, Gianna A       7 COND-MR                30.00      25.55        
 41 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR      29.28      26.42        
 42 Kreuscher, Kyra            7 HAA-MR               1:00.00      26.45        
 43 Mulieri, Kelsey            7 WISC-MR                28.66      27.00        
 44 St. Thomas, Alyssa V       7 LIAC-MR                39.00      28.16        
 45 Roberts, Salena            7 WISC-MR                30.00      28.35        
 46 Dorrian, Elle V            7 Flying Dolphins-MR     40.00      28.91        
 47 Emiri, Fiona               7 LBA-MR                 30.61      29.76        
 48 Gillego, Julia M           7 LBA-MR                 28.55      30.32        
 49 Baxter, Heather            7 LBA-MR                 37.50      36.86        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      25.59      20.31        
  2 Pompay, Arabella F         7 Express Swimming-MR    24.15      20.59        
  3 Wang, Ava J                7 LIAC-MR                27.50      21.18        
  4 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      22.53      21.42        
  5 Stewart, Lexi R            7 Agua Swim Team-MR      25.73      21.59        
  6 Carbone, Ella S            7 WISC-MR                23.97      21.70        
  7 Lawson, Olivia C           7 COND-MR                23.84      22.56        
  8 Davis, Caroline            7 LBA-MR                 22.70      22.98        
  9 Dzieciolowski, Sophie L    7 LIAC-MR                30.00      23.69        
 10 Takei, Risa                7 Agua Swim Team-MR      22.08      23.74        
 11 Fisher, Mary Y             7 TVSC-MR                26.57      23.78        
 12 Fullerton, Anneliese F     7 COND-MR                24.23      24.21        
 13 Leng, Claire               7 LIAC-MR                42.00      24.26        
 14 Kirsis, Nikoleta N         7 COND-MR                26.24      24.44        
 15 Sacks, Jaden S             7 Flying Dolphins-MR     40.00      24.56        
 16 Sommerstad, Kate A         7 TVSC-MR                31.99      24.66        
 17 Tuffey, Shannon            7 LBA-MR                 24.29      24.97        
 18 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR      28.82      25.22        
 19 Canty, Katie E             7 Express Swimming-MR    32.00      25.55        
 20 Schaepers-Chu, Mayumi M    7 Agua Swim Team-MR      24.64      26.07        
 21 Maroney, Kali J            7 WISC-MR              1:00.67      27.01        
 22 McNulty, Emma G            7 LIAC-MR                30.95      27.34        
 23 Farrell, Megan             7 LBA-MR                 30.00      27.48        
 24 Scala, Melissa R           7 LIAC-MR                42.00      27.66        
 25 Robinson, Caeli M          7 COND-MR                24.97      27.72        
 26 Mackay, Kiera              7 LBA-MR                 35.00      27.95        
 27 Rose, Natalie M            7 Express Swimming-MR    33.00      28.61        
 28 Harkins, Emily             7 LBA-MR                 28.56      29.22        
 29 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR      33.33      29.46        
 30 Stoessel, Emily G          7 TVSC-MR                34.99      30.01        
 31 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR      33.28      30.32        
 32 Emiri, Fiona               7 LBA-MR                 29.64      30.93        
 32 Baxter, Heather            7 LBA-MR                 32.81      30.93        
 34 Roberts, Salena            7 WISC-MR                38.88      31.23        
 35 Carbonetti, Caroline M     7 Flying Dolphins-MR     50.00      33.10        
 36 Phillip, Danielle J        7 NFS-MR                 38.00      33.26        
 37 St. Thomas, Alyssa V       7 LIAC-MR                41.00      34.09        
 38 Dorrian, Elle V            7 Flying Dolphins-MR     45.00      34.53        
 39 Kreuscher, Kyra            7 HAA-MR               1:00.00      36.75        
 40 Gillego, Julia M           7 LBA-MR                 32.91      39.29        
 41 Posner, Gwendolyn S        7 LBA-MR                 35.00      40.12        
 -- Gunn, Faith E              7 LIAC-MR                45.00         DQ        
 -- Mulieri, Kelsey            7 WISC-MR                35.55         DQ        
 -- McKibben, Morgan J         7 Flying Dolphins-MR     40.00         DQ        
 -- Kittrell, Olivia           7 LBA-MR                 31.78         DQ        
 -- Radford, Tess E            7 Flying Dolphins-MR     25.20         DQ        
 -- Gennarelli, Gianna A       7 COND-MR                32.00         DQ        
 -- Mutarelli, Kiera L         7 TVSC-MR                31.99         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      22.89      21.62        
  2 Carbone, Ella S            7 WISC-MR                22.54      22.10        
  3 Pompay, Arabella F         7 Express Swimming-MR    30.00      24.07        
  4 Chen, Jessica Z            7 NS-MR                  29.06      24.70        
  5 Dzieciolowski, Sophie L    7 LIAC-MR                34.00      24.74        
  6 Murphy, Madison K          7 Agua Swim Team-MR      33.51      25.05        
  7 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      27.74      25.59        
  8 Takei, Risa                7 Agua Swim Team-MR      23.09      25.60        
  9 Stewart, Lexi R            7 Agua Swim Team-MR      26.94      26.37        
 10 Wang, Ava J                7 LIAC-MR                32.00      26.57        
 11 Lawson, Olivia C           7 COND-MR                26.43      26.62        
 12 Davis, Caroline            7 LBA-MR                 26.69      27.16        
 13 Fullerton, Anneliese F     7 COND-MR                30.59      27.53        
 14 McNulty, Emma G            7 LIAC-MR                30.00      28.43        
 15 Kreuscher, Kyra            7 HAA-MR               1:00.00      28.65        
 16 Leng, Claire               7 LIAC-MR                45.00      28.99        
 17 Schaepers-Chu, Mayumi M    7 Agua Swim Team-MR      28.79      29.00        
 18 Robinson, Caeli M          7 COND-MR                28.00      30.31        
 18 McKibben, Morgan J         7 Flying Dolphins-MR     40.00      30.31        
 20 Kirsis, Nikoleta N         7 COND-MR                32.62      30.56        
 21 Sommerstad, Kate A         7 TVSC-MR                35.99      30.80        
 22 Sacks, Jaden S             7 Flying Dolphins-MR     50.00      30.90        
 23 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR      35.29      31.33        
 24 Fisher, Mary Y             7 TVSC-MR                29.99      31.53        
 25 Farrell, Megan             7 LBA-MR                 35.00      32.25        
 26 Canty, Katie E             7 Express Swimming-MR    40.00      32.60        
 27 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR      34.62      33.02        
 28 Scala, Melissa R           7 LIAC-MR                45.00      34.28        
 29 Dorrian, Elle V            7 Flying Dolphins-MR     50.00      34.32        
 30 Kittrell, Olivia           7 LBA-MR                 40.00      35.16        
 31 Maroney, Kali J            7 WISC-MR              1:10.99      35.34        
 32 St. Thomas, Alyssa V       7 LIAC-MR                46.00      36.17        
 33 Gennarelli, Gianna A       7 COND-MR                38.00      38.52        
 34 Gillego, Julia M           7 LBA-MR                 40.00      43.22        
 -- Baxter, Heather            7 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Posner, Gwendolyn S        7 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Mackay, Kiera              7 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Mutarelli, Kiera L         7 TVSC-MR                35.99         DQ        
 -- Emiri, Fiona               7 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- Gunn, Faith E              7 LIAC-MR                50.00         DQ        
 -- Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR      29.88         DQ        
 -- Rose, Natalie M            7 Express Swimming-MR    38.00         DQ        
 -- Tuffey, Shannon            7 LBA-MR                 40.88         DQ        
 -- Radford, Tess E            7 Flying Dolphins-MR     32.95         DQ        
 -- Stoessel, Emily G          7 TVSC-MR                36.99         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      18.62      17.78        
  2 Carbone, Ella S            7 WISC-MR                21.54      19.25        
  3 Pompay, Arabella F         7 Express Swimming-MR    29.00      19.85        
  4 Wang, Ava J                7 LIAC-MR                30.00      20.39        
  5 Chen, Jessica Z            7 NS-MR                  29.36      20.43        
  6 Takei, Risa                7 Agua Swim Team-MR      21.61      22.45        
  7 Lawson, Olivia C           7 COND-MR                23.16      24.05        
  8 Radford, Tess E            7 Flying Dolphins-MR     40.00      24.50        
  9 Stewart, Lexi R            7 Agua Swim Team-MR      25.40      25.09        
 10 Carbonetti, Caroline M     7 Flying Dolphins-MR     50.00      25.55        
 11 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      26.50      25.97        
 12 Fisher, Mary Y             7 TVSC-MR                25.47      26.12        
 13 Sommerstad, Kate A         7 TVSC-MR                32.99      26.62        
 14 Mutarelli, Kiera L         7 TVSC-MR                32.99      26.87        
 15 Canty, Katie E             7 Express Swimming-MR    35.00      27.44        
 16 Kirsis, Nikoleta N         7 COND-MR                32.00      27.49        
 17 Schaepers-Chu, Mayumi M    7 Agua Swim Team-MR      31.53      27.66        
 18 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR      31.09      27.67        
 19 Maroney, Kali J            7 WISC-MR              1:10.99      28.15        
 20 Dzieciolowski, Sophie L    7 LIAC-MR                34.00      28.36        
 21 Emiri, Fiona               7 LBA-MR                 40.00      28.42        
 22 Farrell, Megan             7 LBA-MR                 30.00      28.63        
 23 Gunn, Faith E              7 LIAC-MR                44.00      29.47        
 24 Davis, Caroline            7 LBA-MR                 28.00      29.61        
 25 Fullerton, Anneliese F     7 COND-MR                30.00      31.31        
 26 McKibben, Morgan J         7 Flying Dolphins-MR     40.00      31.92        
 27 Harkins, Emily             7 LBA-MR                 45.00      32.13        
 28 Scala, Melissa R           7 LIAC-MR                41.00      32.51        
 29 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR      31.21      35.87        
 30 Tuffey, Shannon            7 LBA-MR                 35.00      36.35        
 31 Gennarelli, Gianna A       7 COND-MR                36.00      36.63        
 32 St. Thomas, Alyssa V       7 LIAC-MR                40.00      40.96        
 33 Mackay, Kiera              7 LBA-MR                 45.00      49.69        
 -- Baxter, Heather            7 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- Posner, Gwendolyn S        7 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Stoessel, Emily G          7 TVSC-MR                35.99         DQ        
 -- Sacks, Jaden S             7 Flying Dolphins-MR     40.00         DQ        
 -- Gillego, Julia M           7 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- Kittrell, Olivia           7 LBA-MR                 45.21         DQ        
 -- Leng, Claire               7 LIAC-MR                41.00         DQ        
 -- Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR      34.87         DQ        
 -- McNulty, Emma G            7 LIAC-MR                30.00         DQ        
 
Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:22.78    1:16.25        
     1) Schneider, Alexandra G 7        2) Takei, Risa 7                  
     3) Stewart, Lexi R 7               4) Safovich, Agnessa 7            
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:27.23    1:22.40        
     1) Davis, Caroline 7               2) Mackay, Kiera 7                
     3) Farrell, Megan 7                4) Howley, Tess 6                 
  3 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  1:20.62    1:24.22        
     1) McNulty, Emma G 7               2) Dzieciolowski, Sophie L 7      
     3) Leng, Claire 7                  4) Wang, Ava J 7                  
  4 Long Island Express-MR  'A'                       1:13.46    1:27.09        
     1) Rose, Natalie M 7               2) Broderick, Catherine M 6       
     3) Canty, Katie E 7                4) Pompay, Arabella F 7           
  5 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:31.15    1:32.88        
     1) Pergan, Karsten E 6             2) Sommerstad, Kate A 7           
     3) Fisher, Mary Y 7                4) Xu, Isabel X 6                 
  6 Condors-MR  'A'                                   1:32.21    1:36.08        
     1) Lawson, Olivia C 7              2) Arciniegas, Laura 5            
     3) Kirsis, Nikoleta N 7            4) Fullerton, Anneliese F 7       
  7 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'                1:32.42    1:36.34        
     1) Radford, Tess E 7               2) Sacks, Jaden S 7               
     3) Dorrian, Elle V 7               4) McKibben, Morgan J 7           
  8 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:27.30    1:37.92        
     1) Maroney, Kali J 7               2) Mulieri, Kelsey 7              
     3) Carbone, Ella S 7               4) Mroczka, Kiera C 6             
  9 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:43.67    1:46.20        
     1) Murphy, Madison K 7             2) Takei, Lena 6                  
     3) Basler, Alia R 7                4) Schaepers-Chu, Mayumi M 7      
 10 Three Village Swim Club-MR  'B'                   1:33.99    1:50.26        
     1) Stoessel, Emily G 7             2) Louser, Sara C 6               
     3) Bogucki, Isabella M 6           4) Mutarelli, Kiera L 7           
 11 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       1:45.00    1:58.62        
     1) Harkins, Emily 7                2) Tuffey, Shannon 7              
     3) Kavanagh, Sarah 6               4) Kittrell, Olivia 7             
 12 Long Beach Aquatics-MR  'C'                       1:55.00    2:06.75        
     1) Gillego, Julia M 7              2) Baxter, Heather 7              
     3) Murugaverl, Marudhini 6         4) Emiri, Fiona 7                 
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cash, Joanie               8 LBA-MR                 37.06      36.31        
  2 Arciniegas, Francesca      8 COND-MR                38.37      36.41        
  3 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      36.09      36.78        
  4 Boccio, Sophia I           8 Express Swimming-MR    37.30      37.65        
  5 Ebenstein, Olivia M        8 NS-MR                  40.78      37.79        
  6 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR      36.97      38.09        
  7 Thomas, Nianna R           8 NFS-MR                 40.32      38.14        
  8 Negast, Taylor N           8 COND-MR                41.61      38.65        
  9 Dwyer, Grace V             8 COND-MR                39.30      39.22        
 10 Kern, Margo M              8 LIAC-MR                41.43      39.66        
 10 Weppler, Lauren            8 LIAC-MR                55.00      39.66        
 12 Hennessy, Amanda K         8 HAA-MR                 43.99      39.70        
 13 Arora, Rosy R              8 Agua Swim Team-MR      41.93      40.12        
 14 Nakkab, Gabrielle N        8 LIAC-MR                48.05      40.70        
 15 Prabhakaran, Akanksha      8 LIAC-MR                45.78      40.83        
 16 Mond, Jenna                8 TVSC-MR                40.88      40.93        
 17 Casalaina, Livia           8 LBA-MR                 46.13      41.66        
 18 Devoti, Julia T            8 WISC-MR                51.96      41.68        
 19 Conway, Maura              8 LBA-MR                 44.49      41.97        
 20 Grosskopf, Victoria C      8 TVSC-MR                44.05      42.07        
 21 Low, Kaylee                8 LBA-MR                 38.89      42.71        
 22 Power, Fiona               8 LBA-MR                 47.74      42.96        
 22 Hoey, Onagh                8 LBA-MR                 42.35      42.96        
 24 Caamano, Angeline          8 LIAC-MR                50.00      42.97        
 25 Levine, Dani g             8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      43.29        
 26 Kuzma, Lauren E            8 Express Swimming-MR    50.46      43.38        
 27 Roberts, Madison B         8 Agua Swim Team-MR      45.21      43.50        
 28 Dutta, Kimberly            8 Agua Swim Team-MR      47.33      43.70        
 29 Mulholland, Kasey          8 Express Swimming-MR    52.00      43.94        
 30 Anton, Olivia L            8 Agua Swim Team-MR      54.67      44.10        
 31 Murphy, Lillian E          8 Express Swimming-MR    44.87      44.18        
 32 Haberman, Ruby M           8 WISC-MR                46.31      44.25        
 33 O'Malley, Kate E           8 WISC-MR                58.78      44.59        
 34 Horacek, Julia E           8 Express Swimming-MR    54.73      44.94        
 35 Schatz, Naomi H            8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      45.36        
 36 Murphy, Michaela R         8 Agua Swim Team-MR      46.77      45.64        
 37 Davis, Bella               8 LBA-MR                 45.63      46.06        
 38 Rosenblatt, Nikki          8 COND-MR                46.47      46.09        
 39 Elsasser, Caitlin          8 LIAC-MR                45.26      46.27        
 40 Libohova, Anna             8 TVSC-MR                48.47      46.50        
 41 Pearce, Makayla            8 LBA-MR               1:00.00      46.65        
 42 Sciano, Amanda             8 LBA-MR               1:00.00      46.70        
 43 Hobbes, Caroline A         8 WISC-MR                49.87      47.03        
 44 Weiner, Alexa              8 LBA-MR                 40.00      47.14        
 45 Catalan, Kimberly          8 LIAC-MR                44.85      47.23        
 46 D'Andrea, Grace            8 LBA-MR                 46.75      47.31        
 47 Haspel, Georgina           8 WISC-MR                49.89      47.36        
 48 Soberon, Sophia E          8 Express Swimming-MR  1:00.53      47.51        
 49 Brown, Annie R             8 Flying Dolphins-MR     55.00      47.81        
 50 Spottiswood, Maya N        8 Express Swimming-MR    52.00      48.09        
 51 Tam, Caitlin M             8 Agua Swim Team-MR      51.78      48.27        
 52 Tesser, Morgan B           8 LIAC-MR                50.83      48.64        
 53 Decicco, Sarah G           8 Express Swimming-MR    50.00      48.69        
 54 Fitzpatrick-Murray, Abai   8 LBA-MR                 46.19      49.12        
 55 Kamor, Adriana T           8 LIAC-MR                45.30      49.50        
 56 Walker, Abigail E          8 TVSC-MR                59.99      49.99        
 57 McNulty, Brianne           8 WISC-MR                51.67      50.04        
 58 Sinconegui, Victoria n     8 LIAC-MR                49.26      51.62        
 59 Skala, Sarah M             8 WISC-MR              1:26.88      52.34        
 60 Olazabal, Allison          8 LBA-MR                 55.00      52.49        
 61 de Saint Phalle, Clair B   8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      52.72        
 62 Makarick, Kayleigh A       8 TVSC-MR              1:01.99      53.18        
 63 Clune, Patricia            8 LBA-MR               1:00.00      53.19        
 64 Libohova, Emma x           8 TVSC-MR              1:01.99      53.42        
 65 Welsh, Lindsay             8 Express Swimming-MR    54.40      53.43        
 66 Berard, Elizabeth M        8 COND-MR                56.23      53.46        
 67 Perlmutter, Rachel         8 LBA-MR               1:00.00      54.08        
 68 Kreutzberg, Caroline       8 LBA-MR                 50.00      54.57        
 69 Roll, Katherine            8 LBA-MR               1:00.00      54.80        
 70 Liu, Alice m               8 TVSC-MR              1:01.59      55.03        
 71 Benneche, Kasey A          8 WISC-MR                59.99      55.19        
 72 Deluca, Skylar             8 LBA-MR                 54.08      55.44        
 73 Arengo, Uura               8 LBA-MR               1:00.00      55.60        
 74 Arengo, Maya               8 LBA-MR               1:00.00      55.80        
 75 Gillam, Isabella           8 LBA-MR                 54.27      56.31        
 76 Harrison, Stella P         8 TVSC-MR                59.99      56.47        
 77 Chigounis, Sophia          8 LBA-MR                 54.45      56.60        
 78 Drury, Dylan E             8 Agua Swim Team-MR      58.96      56.93        
 79 Cornell, Julia A           8 TVSC-MR                58.99      59.53        
 80 Gusler, Sarah              8 LBA-MR                 50.00    1:01.01        
 81 Schneider, Alexis          8 LIAC-MR              1:00.00    1:02.00        
 82 Yanos, Naomi c             8 Flying Dolphins-MR   1:15.00    1:04.10        
 83 Stroub, Mia R              8 WISC-MR                55.55    1:05.00        
 84 Angelopoulos, Theodora     8 LBA-MR               1:00.00    1:09.24        
 85 Walton, Megan J            8 TVSC-MR                58.99    1:13.67        
 86 Donnelly, Amanda           8 LBA-MR               1:00.00    1:15.96        
 -- Yucht, Emily L             8 LIAC-MR              1:00.00         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boccio, Sophia I           8 Express Swimming-MR    20.73      19.20        
  2 Cash, Joanie               8 LBA-MR                 21.28      19.50        
  3 Negast, Taylor N           8 COND-MR                21.12      19.65        
  4 Arciniegas, Francesca      8 COND-MR                19.60      20.25        
  5 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      21.27      20.72        
  6 Weppler, Lauren            8 LIAC-MR                28.00      20.87        
  7 Low, Kaylee                8 LBA-MR                 23.18      20.94        
  8 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR      20.78      21.18        
  9 Dwyer, Grace V             8 COND-MR                20.34      21.50        
 10 Hennessy, Amanda K         8 HAA-MR                 29.52      21.51        
 11 Caamano, Angeline          8 LIAC-MR                26.00      21.63        
 11 Levine, Dani g             8 Flying Dolphins-MR     23.41      21.63        
 13 Thomas, Nianna R           8 NFS-MR                 20.32      21.65        
 14 Ebenstein, Olivia M        8 NS-MR                  25.07      21.92        
 15 Haberman, Ruby M           8 WISC-MR                26.87      22.08        
 16 Mond, Jenna                8 TVSC-MR                21.97      22.15        
 17 Catalan, Kimberly          8 LIAC-MR                28.00      22.17        
 18 Murphy, Lillian E          8 Express Swimming-MR    30.00      22.36        
 19 Devoti, Julia T            8 WISC-MR                25.95      22.41        
 19 Kern, Margo M              8 LIAC-MR                26.83      22.41        
 21 Sinconegui, Victoria n     8 LIAC-MR                27.00      22.53        
 22 Prabhakaran, Akanksha      8 LIAC-MR                27.00      22.81        
 23 Anton, Olivia L            8 Agua Swim Team-MR      26.37      22.99        
 24 Nakkab, Gabrielle N        8 LIAC-MR                26.51      23.04        
 25 Conway, Maura              8 LBA-MR                 26.52      23.07        
 26 Kuzma, Lauren E            8 Express Swimming-MR    35.00      23.25        
 27 Casalaina, Livia           8 LBA-MR                 28.13      23.81        
 28 Hobbes, Caroline A         8 WISC-MR                23.76      23.86        
 29 Grosskopf, Victoria C      8 TVSC-MR                24.37      23.94        
 30 Rosenblatt, Nikki          8 COND-MR                24.11      24.08        
 31 Libohova, Anna             8 TVSC-MR                25.53      24.22        
 32 Elsasser, Caitlin          8 LIAC-MR                30.43      24.29        
 33 Soberon, Sophia E          8 Express Swimming-MR    32.00      24.40        
 34 Hoey, Onagh                8 LBA-MR                 31.94      24.53        
 35 Schatz, Naomi H            8 Flying Dolphins-MR     23.75      24.61        
 36 Benneche, Kasey A          8 WISC-MR                27.89      24.63        
 37 Tesser, Morgan B           8 LIAC-MR                27.39      24.67        
 38 Mulholland, Kasey          8 Express Swimming-MR    38.00      24.72        
 39 Arora, Rosy R              8 Agua Swim Team-MR      28.72      24.82        
 40 O'Malley, Kate E           8 WISC-MR                23.33      24.84        
 41 Weiner, Alexa              8 LBA-MR                 26.17      25.08        
 42 Haspel, Georgina           8 WISC-MR                24.44      25.41        
 43 Fitzpatrick-Murray, Abai   8 LBA-MR                 25.61      25.50        
 44 Power, Fiona               8 LBA-MR                 29.08      25.62        
 45 Kamor, Adriana T           8 LIAC-MR                27.81      25.67        
 46 D'Andrea, Grace            8 LBA-MR                 35.04      25.75        
 47 Brown, Annie R             8 Flying Dolphins-MR     45.00      25.90        
 48 Yanos, Naomi c             8 Flying Dolphins-MR     45.00      25.98        
 49 Arengo, Maya               8 LBA-MR                 35.00      26.00        
 50 Davis, Bella               8 LBA-MR                 27.18      26.01        
 51 McNulty, Brianne           8 WISC-MR                28.65      26.02        
 52 Roberts, Madison B         8 Agua Swim Team-MR         NT      26.12        
 53 Welsh, Lindsay             8 Express Swimming-MR    32.00      26.34        
 54 Liu, Alice m               8 TVSC-MR                29.99      26.40        
 55 Dutta, Kimberly            8 Agua Swim Team-MR      24.30      26.42        
 56 Gillam, Isabella           8 LBA-MR                 30.67      26.45        
 57 Berard, Elizabeth M        8 COND-MR                29.86      26.47        
 58 Horacek, Julia E           8 Express Swimming-MR    32.77      26.50        
 59 Olazabal, Allison          8 LBA-MR                 29.33      26.75        
 60 Perlmutter, Rachel         8 LBA-MR                 28.59      26.94        
 61 Sciano, Amanda             8 LBA-MR                 35.00      26.98        
 62 Chigounis, Sophia          8 LBA-MR                 30.25      27.06        
 63 Spottiswood, Maya N        8 Express Swimming-MR    32.00      27.20        
 64 Kreutzberg, Caroline       8 LBA-MR                 35.00      27.51        
 65 Cornell, Julia A           8 TVSC-MR                29.99      27.52        
 66 Angelopoulos, Theodora     8 LBA-MR                 35.00      27.60        
 67 Harrison, Stella P         8 TVSC-MR                31.99      27.62        
 68 Makarick, Kayleigh A       8 TVSC-MR                33.99      27.68        
 69 Pearce, Makayla            8 LBA-MR                 35.00      27.81        
 70 Clune, Patricia            8 LBA-MR                 35.00      27.94        
 71 Walker, Abigail E          8 TVSC-MR                29.99      28.06        
 72 Carbonetti, Charlotte A    8 Flying Dolphins-MR     30.00      28.78        
 73 Libohova, Emma x           8 TVSC-MR                31.99      28.81        
 74 Roll, Katherine            8 LBA-MR                 35.00      28.89        
 75 Schneider, Alexis          8 LIAC-MR                41.00      28.93        
 76 Arengo, Uura               8 LBA-MR                 35.00      29.68        
 77 Deluca, Skylar             8 LBA-MR                 40.00      29.69        
 78 Drury, Dylan E             8 Agua Swim Team-MR      28.74      29.92        
 79 Walton, Megan J            8 TVSC-MR                28.99      32.04        
 80 Stroub, Mia R              8 WISC-MR                23.55      35.52        
 81 Yucht, Emily L             8 LIAC-MR                41.00      36.44        
 82 Donnelly, Amanda           8 LBA-MR                 40.00      41.97        
 -- Skala, Sarah M             8 WISC-MR                38.88         DQ        
 -- de Saint Phalle, Clair B   8 Flying Dolphins-MR   1:00.00         DQ        
 -- Decicco, Sarah G           8 Express Swimming-MR    28.00         DQ        
 -- Gusler, Sarah              8 LBA-MR                 35.00         DQ        
 -- Tam, Caitlin M             8 Agua Swim Team-MR      27.13         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca      8 COND-MR                21.91      22.94        
  2 Horacek, Julia E           8 Express Swimming-MR    23.18      23.14        
  3 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      22.86      23.46        
  4 Boccio, Sophia I           8 Express Swimming-MR    25.00      23.53        
  5 Ebenstein, Olivia M        8 NS-MR                  24.63      23.78        
  6 Kuzma, Lauren E            8 Express Swimming-MR    28.00      23.84        
  7 Arora, Rosy R              8 Agua Swim Team-MR      24.53      23.88        
  8 Thomas, Nianna R           8 NFS-MR                 30.36      24.10        
  9 Caamano, Angeline          8 LIAC-MR                30.00      24.37        
 10 Dwyer, Grace V             8 COND-MR                22.62      24.44        
 11 Murphy, Michaela R         8 Agua Swim Team-MR      24.33      24.86        
 12 Dutta, Kimberly            8 Agua Swim Team-MR      27.61      24.88        
 13 Grosskopf, Victoria C      8 TVSC-MR                25.52      25.15        
 14 Haspel, Georgina           8 WISC-MR                28.88      25.20        
 15 Mulholland, Kasey          8 Express Swimming-MR    30.00      25.25        
 16 Hennessy, Amanda K         8 HAA-MR                 34.40      25.33        
 17 Negast, Taylor N           8 COND-MR                26.17      25.44        
 18 Kamor, Adriana T           8 LIAC-MR                35.84      25.51        
 19 Mond, Jenna                8 TVSC-MR                25.61      25.53        
 20 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR      24.21      25.86        
 21 Kern, Margo M              8 LIAC-MR                28.00      25.87        
 22 Roberts, Madison B         8 Agua Swim Team-MR      26.30      25.92        
 23 Cash, Joanie               8 LBA-MR                 27.62      25.94        
 24 Murphy, Lillian E          8 Express Swimming-MR    38.00      25.96        
 25 Deluca, Skylar             8 LBA-MR                 45.00      26.06        
 26 Davis, Bella               8 LBA-MR                 28.84      26.23        
 27 Fitzpatrick-Murray, Abai   8 LBA-MR                 40.00      26.29        
 28 Conway, Maura              8 LBA-MR                 40.00      26.64        
 29 Power, Fiona               8 LBA-MR                 39.82      26.73        
 30 Berard, Elizabeth M        8 COND-MR                34.56      26.80        
 31 de Saint Phalle, Clair B   8 Flying Dolphins-MR     32.14      27.10        
 32 Gillam, Isabella           8 LBA-MR                 45.00      27.92        
 33 Devoti, Julia T            8 WISC-MR                31.47      27.93        
 33 Prabhakaran, Akanksha      8 LIAC-MR                29.00      27.93        
 35 Rosenblatt, Nikki          8 COND-MR                27.61      28.80        
 36 Schatz, Naomi H            8 Flying Dolphins-MR     40.00      28.90        
 37 Hoey, Onagh                8 LBA-MR                 25.94      29.00        
 38 Casalaina, Livia           8 LBA-MR                 33.53      29.03        
 39 Levine, Dani g             8 Flying Dolphins-MR     33.69      29.85        
 40 Drury, Dylan E             8 Agua Swim Team-MR      33.25      29.88        
 41 Arengo, Maya               8 LBA-MR                 45.00      30.15        
 42 Liu, Alice m               8 TVSC-MR                33.99      30.31        
 43 Libohova, Anna             8 TVSC-MR                46.61      30.73        
 44 O'Malley, Kate E           8 WISC-MR                38.67      31.50        
 45 Haberman, Ruby M           8 WISC-MR                34.67      31.72        
 46 Schneider, Alexis          8 LIAC-MR                45.00      31.82        
 47 D'Andrea, Grace            8 LBA-MR                 45.00      32.17        
 48 Arengo, Uura               8 LBA-MR                 45.00      33.44        
 49 Clune, Patricia            8 LBA-MR                 45.00      33.69        
 50 Weiner, Alexa              8 LBA-MR                 35.00      34.34        
 51 Walker, Abigail E          8 TVSC-MR                34.99      36.44        
 52 Chigounis, Sophia          8 LBA-MR                 40.00      38.32        
 53 Roll, Katherine            8 LBA-MR                 45.00      38.59        
 54 Perlmutter, Rachel         8 LBA-MR                 45.00      38.91        
 55 Harrison, Stella P         8 TVSC-MR                   NT      40.60        
 56 Donnelly, Amanda           8 LBA-MR                 40.00      47.65        
 -- Sciano, Amanda             8 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Angelopoulos, Theodora     8 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Carbonetti, Charlotte A    8 Flying Dolphins-MR     30.00         DQ        
 -- Olazabal, Allison          8 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Pearce, Makayla            8 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Walton, Megan J            8 TVSC-MR                36.99         DQ        
 -- Hobbes, Caroline A         8 WISC-MR                34.11         DQ        
 -- Yanos, Naomi c             8 Flying Dolphins-MR     50.00         DQ        
 -- Anton, Olivia L            8 Agua Swim Team-MR      35.00         DQ        
 -- Tam, Caitlin M             8 Agua Swim Team-MR      30.24         DQ        
 -- Cornell, Julia A           8 TVSC-MR                34.99         DQ        
 -- Libohova, Emma x           8 TVSC-MR                33.99         DQ        
 -- McNulty, Brianne           8 WISC-MR                36.54         DQ        
 -- Brown, Annie R             8 Flying Dolphins-MR     45.00         DQ        
 -- Makarick, Kayleigh A       8 TVSC-MR                35.99         DQ        
 -- Sinconegui, Victoria n     8 LIAC-MR                28.00         DQ        
 -- Yucht, Emily L             8 LIAC-MR                45.00         DQ        
 -- Weppler, Lauren            8 LIAC-MR                32.00         DQ        
 -- Low, Kaylee                8 LBA-MR                 32.60         DQ        
 -- Benneche, Kasey A          8 WISC-MR                37.98         DQ        
 -- Welsh, Lindsay             8 Express Swimming-MR    38.00         DQ        
 -- Decicco, Sarah G           8 Express Swimming-MR    33.00         DQ        
 -- Soberon, Sophia E          8 Express Swimming-MR    38.00         DQ        
 -- Tesser, Morgan B           8 LIAC-MR                35.80         DQ        
 -- Spottiswood, Maya N        8 Express Swimming-MR    38.00         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cash, Joanie               8 LBA-MR                 19.40      16.87        
  2 Arciniegas, Francesca      8 COND-MR                18.77      17.66        
  3 Boccio, Sophia I           8 Express Swimming-MR    21.04      20.18        
  4 Caamano, Angeline          8 LIAC-MR                30.00      20.40        
  5 Mond, Jenna                8 TVSC-MR                22.41      20.79        
  6 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR      20.30      20.97        
  7 Ebenstein, Olivia M        8 NS-MR                  20.20      21.41        
  8 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      22.32      21.50        
  9 Hoey, Onagh                8 LBA-MR                 22.06      21.52        
 10 Kern, Margo M              8 LIAC-MR                32.57      21.63        
 11 Mulholland, Kasey          8 Express Swimming-MR    35.00      21.71        
 12 Negast, Taylor N           8 COND-MR                22.36      21.95        
 13 Low, Kaylee                8 LBA-MR                 30.62      22.06        
 14 Prabhakaran, Akanksha      8 LIAC-MR                30.00      22.13        
 15 Schatz, Naomi H            8 Flying Dolphins-MR     23.33      22.28        
 16 Thomas, Nianna R           8 NFS-MR                 23.38      22.32        
 16 Dwyer, Grace V             8 COND-MR                20.22      22.32        
 18 Sinconegui, Victoria n     8 LIAC-MR                28.00      22.61        
 19 Nakkab, Gabrielle N        8 LIAC-MR                26.08      23.19        
 20 Decicco, Sarah G           8 Express Swimming-MR    30.00      23.26        
 21 Devoti, Julia T            8 WISC-MR                24.79      23.60        
 22 Catalan, Kimberly          8 LIAC-MR                30.00      24.10        
 23 Kuzma, Lauren E            8 Express Swimming-MR    35.00      24.17        
 23 O'Malley, Kate E           8 WISC-MR                29.89      24.17        
 25 Fitzpatrick-Murray, Abai   8 LBA-MR                 35.00      24.40        
 26 Libohova, Anna             8 TVSC-MR                25.19      24.88        
 27 Elsasser, Caitlin          8 LIAC-MR                34.00      24.91        
 28 Horacek, Julia E           8 Express Swimming-MR    28.73      25.00        
 29 Kamor, Adriana T           8 LIAC-MR                35.24      25.03        
 30 Haspel, Georgina           8 WISC-MR                25.66      25.19        
 31 Conway, Maura              8 LBA-MR                 40.00      25.78        
 32 Brown, Annie R             8 Flying Dolphins-MR     45.00      25.95        
 33 Casalaina, Livia           8 LBA-MR                 29.70      26.20        
 34 Levine, Dani g             8 Flying Dolphins-MR        NT      26.42        
 35 Arora, Rosy R              8 Agua Swim Team-MR      25.32      26.86        
 36 Makarick, Kayleigh A       8 TVSC-MR                32.99      27.86        
 37 Anton, Olivia L            8 Agua Swim Team-MR      25.31      28.23        
 38 Haberman, Ruby M           8 WISC-MR                30.12      28.26        
 39 Weiner, Alexa              8 LBA-MR                 35.00      28.29        
 40 Tam, Caitlin M             8 Agua Swim Team-MR      29.98      28.31        
 41 Walker, Abigail E          8 TVSC-MR                30.99      28.34        
 42 Grosskopf, Victoria C      8 TVSC-MR                26.44      28.36        
 43 Liu, Alice m               8 TVSC-MR                31.99      28.40        
 44 Sciano, Amanda             8 LBA-MR                 45.00      28.87        
 45 Tesser, Morgan B           8 LIAC-MR                32.17      29.02        
 46 Davis, Bella               8 LBA-MR                 29.50      29.18        
 47 Welsh, Lindsay             8 Express Swimming-MR    34.00      29.35        
 48 Perlmutter, Rachel         8 LBA-MR                 37.19      29.37        
 49 Dutta, Kimberly            8 Agua Swim Team-MR      23.88      30.34        
 50 Hobbes, Caroline A         8 WISC-MR                29.98      30.68        
 51 Schneider, Alexis          8 LIAC-MR                40.00      30.92        
 52 D'Andrea, Grace            8 LBA-MR                 40.56      31.28        
 53 Gillam, Isabella           8 LBA-MR                 42.86      31.33        
 54 Roll, Katherine            8 LBA-MR                 45.00      31.92        
 55 Rosenblatt, Nikki          8 COND-MR                30.00      33.28        
 56 Arengo, Uura               8 LBA-MR                 45.00      33.51        
 57 Harrison, Stella P         8 TVSC-MR                   NT      33.88        
 58 Olazabal, Allison          8 LBA-MR                 34.82      33.90        
 59 Berard, Elizabeth M        8 COND-MR                33.00      34.72        
 60 Clune, Patricia            8 LBA-MR                 45.00      35.58        
 61 Deluca, Skylar             8 LBA-MR                 40.00      36.06        
 62 Arengo, Maya               8 LBA-MR                 45.00      36.69        
 63 Gusler, Sarah              8 LBA-MR                 35.00      36.72        
 64 Chigounis, Sophia          8 LBA-MR                 40.00      36.73        
 65 Yucht, Emily L             8 LIAC-MR                40.00      39.97        
 66 Donnelly, Amanda           8 LBA-MR                 40.00      48.90        
 67 Angelopoulos, Theodora     8 LBA-MR                 45.00      50.46        
 -- McNulty, Brianne           8 WISC-MR                31.99         DQ        
 -- Stroub, Mia R              8 WISC-MR                26.55         DQ        
 -- Pearce, Makayla            8 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Roberts, Madison B         8 Agua Swim Team-MR      25.49         DQ        
 -- Cornell, Julia A           8 TVSC-MR                31.99         DQ        
 -- Weppler, Lauren            8 LIAC-MR                32.00         DQ        
 -- Walton, Megan J            8 TVSC-MR                33.99         DQ        
 -- Libohova, Emma x           8 TVSC-MR                32.99         DQ        
 -- Power, Fiona               8 LBA-MR                 44.74         DQ        
 -- Benneche, Kasey A          8 WISC-MR                31.22         DQ        
 -- Murphy, Lillian E          8 Express Swimming-MR    33.00         DQ        
 -- Spottiswood, Maya N        8 Express Swimming-MR    34.00         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca      8 COND-MR              1:32.95    1:33.12        
  2 Cash, Joanie               8 LBA-MR               1:40.57    1:33.56        
  3 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR    1:34.59    1:34.94        
  4 Boccio, Sophia I           8 Express Swimming-MR  1:40.50    1:36.28        
  5 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR    1:38.65    1:37.52        
  6 Dwyer, Grace V             8 COND-MR              1:36.85    1:40.62        
  7 Thomas, Nianna R           8 NFS-MR               1:45.00    1:41.38        
  8 Ebenstein, Olivia M        8 NS-MR                2:00.00    1:42.19        
  9 Mond, Jenna                8 TVSC-MR              1:57.99    1:42.78        
 10 Caamano, Angeline          8 LIAC-MR              2:00.00    1:46.95        
 11 Negast, Taylor N           8 COND-MR              1:47.74    1:48.23        
 12 Prabhakaran, Akanksha      8 LIAC-MR              2:00.00    1:48.54        
 13 Devoti, Julia T            8 WISC-MR              2:33.63    1:48.82        
 14 Kern, Margo M              8 LIAC-MR              1:51.18    1:48.89        
 15 Sinconegui, Victoria n     8 LIAC-MR              2:00.00    1:52.24        
 16 Horacek, Julia E           8 Express Swimming-MR  2:15.00    1:53.20        
 17 Casalaina, Livia           8 LBA-MR               2:00.00    1:54.06        
 18 Kamor, Adriana T           8 LIAC-MR              2:05.00    1:54.72        
 19 Hoey, Onagh                8 LBA-MR               2:00.00    1:54.90        
 20 Haberman, Ruby M           8 WISC-MR              1:51.44    1:55.59        
 21 Davis, Bella               8 LBA-MR               1:56.11    1:56.68        
 22 O'Malley, Kate E           8 WISC-MR              2:55.54    1:57.21        
 23 Grosskopf, Victoria C      8 TVSC-MR              1:56.99    1:57.69        
 24 Catalan, Kimberly          8 LIAC-MR              2:00.00    1:57.80        
 25 D'Andrea, Grace            8 LBA-MR               2:00.00    1:59.86        
 26 Haspel, Georgina           8 WISC-MR              1:59.21    2:00.40        
 27 Rosenblatt, Nikki          8 COND-MR              2:10.36    2:01.16        
 28 Elsasser, Caitlin          8 LIAC-MR              2:04.40    2:02.50        
 29 Fitzpatrick-Murray, Abai   8 LBA-MR               2:00.00    2:02.80        
 30 Power, Fiona               8 LBA-MR               2:15.00    2:04.81        
 31 Tesser, Morgan B           8 LIAC-MR              2:05.09    2:06.66        
 32 Gillam, Isabella           8 LBA-MR               2:00.00    2:09.58        
 33 Clune, Patricia            8 LBA-MR               2:00.00    2:22.79        
 34 Schneider, Alexis          8 LIAC-MR              2:20.00    2:23.01        
 35 Olazabal, Allison          8 LBA-MR               2:15.00    2:24.20        
 36 Roll, Katherine            8 LBA-MR               2:00.00    2:27.25        
 37 Chigounis, Sophia          8 LBA-MR               2:00.00    2:31.50        
 38 Arengo, Maya               8 LBA-MR               2:00.00    2:45.07        
 39 Yucht, Emily L             8 LIAC-MR              2:20.00    2:48.26        
 -- Donnelly, Amanda           8 LBA-MR               2:15.00         DQ        
 -- Low, Kaylee                8 LBA-MR               2:00.00         DQ        
 -- Deluca, Skylar             8 LBA-MR               2:15.00         DQ        
 -- Angelopoulos, Theodora     8 LBA-MR               2:30.00         DQ        
 -- Nakkab, Gabrielle N        8 LIAC-MR              2:05.90         DQ        
 -- Weiner, Alexa              8 LBA-MR               1:50.00         DQ        
 -- Pearce, Makayla            8 LBA-MR               2:00.00         DQ        
 -- Conway, Maura              8 LBA-MR               2:16.00         DQ        
 -- Perlmutter, Rachel         8 LBA-MR               2:00.00         DQ        
 -- Libohova, Anna             8 TVSC-MR              1:54.99         DQ        
 -- Sciano, Amanda             8 LBA-MR               2:00.00         DQ        
 -- Weppler, Lauren            8 LIAC-MR              2:10.00         DQ        
 -- Arengo, Uura               8 LBA-MR               2:00.00         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:16.00    1:14.59        
     1) Reynoso, Jennifer 8             2) Roberts, Madison B 8           
     3) Arora, Rosy R 8                 4) Pennington, Caroline 8         
  2 Condors-MR  'A'                                   1:12.97    1:16.00        
     1) Dwyer, Grace V 8                2) Negast, Taylor N 8             
     3) Arciniegas, Francesca 8         4) Rosenblatt, Nikki 8            
  3 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  1:38.00    1:17.00        
     1) Kern, Margo M 8                 2) Nakkab, Gabrielle N 8          
     3) Prabhakaran, Akanksha 8         4) Caamano, Angeline 8            
  4 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:17.29    1:17.36        
     1) Casalaina, Livia 8              2) Low, Kaylee 8                  
     3) Conway, Maura 8                 4) Cash, Joanie 8                 
  5 Long Island Express-MR  'A'                       1:09.52    1:18.23        
     1) Murphy, Lillian E 8             2) Mulholland, Kasey 8            
     3) Boccio, Sophia I 8              4)                                
  6 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                  1:50.00    1:21.79        
     1) Sinconegui, Victoria n 8        2) Tesser, Morgan B 8             
     3) Weppler, Lauren 8               4) Catalan, Kimberly 8            
  7 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:07.20    1:22.34        
     1) Devoti, Julia T 8               2) Haspel, Georgina 8             
     3) O'Malley, Kate E 8              4) Haberman, Ruby M 8             
  8 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       1:28.29    1:24.50        
     1) Hoey, Onagh 8                   2) Davis, Bella 8                 
     3) Pearce, Makayla 8               4) Power, Fiona 8                 
  9 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'                1:28.57    1:24.77        
     1) Brown, Annie R 8                2) Schatz, Naomi H 8              
     3) Levine, Dani g 8                4) Carbonetti, Charlotte A 8      
 10 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:29.54    1:30.46        
     1) Murphy, Michaela R 8            2) Tam, Caitlin M 8               
     3) Dutta, Kimberly 8               4) Anton, Olivia L 8              
 11 Long Beach Aquatics-MR  'C'                       1:38.29    1:32.11        
     1) Weiner, Alexa 8                 2) D'Andrea, Grace 8              
     3) Fitzpatrick-Murray, Abaigel 8   4) Sciano, Amanda 8               
 12 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:20.96    1:33.09        
     1) Liu, Alice m 8                  2) Libohova, Emma x 8             
     3) Libohova, Anna 8                4) Grosskopf, Victoria C 8        
 13 West Islip Swim Club-MR  'B'                      1:24.00    1:37.47        
     1) Hobbes, Caroline A 8            2) Skala, Sarah M 8               
     3) McNulty, Brianne 8              4) Benneche, Kasey A 8            
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skarren, Jack              6 LBA-MR                 18.42      18.21        
  2 Mack-Jackson, Ethan        6 UNATT-MR               25.21      23.94        
  3 Broderick, Patrick V       6 Express Swimming-MR    35.00      25.21        
  4 Buchen, Max H              6 LIAC-MR                45.00      26.43        
  5 Berg, Adam c               6 Flying Dolphins-MR     40.00      27.79        
  6 Griffin, Oliver            6 HAA-MR               1:00.00      28.31        
  7 Shnayder, Steven           6 LBA-MR                 38.00      31.06        
  8 Arengo, Rio                6 LBA-MR                 35.00      31.72        
  9 Arranz, Victor A           5 NS-MR                  33.32      31.80        
 10 Dwyer, Luke                5 COND-MR                36.59      33.34        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skarren, Jack              6 LBA-MR                 23.33      24.64        
  2 Griffin, Oliver            6 HAA-MR               1:00.00      26.32        
  3 Mack-Jackson, Ethan        6 UNATT-MR               37.07      27.13        
  4 Berg, Adam c               6 Flying Dolphins-MR     40.00      27.78        
  5 Dwyer, Luke                5 COND-MR                27.38      30.47        
  6 Shnayder, Steven           6 LBA-MR                 38.00      34.70        
  7 Arranz, Victor A           5 NS-MR                  36.30      36.11        
  8 Arengo, Rio                6 LBA-MR                 35.00      39.50        
 -- Buchen, Max H              6 LIAC-MR                50.00         DQ        
 -- Broderick, Patrick V       6 Express Swimming-MR    39.00         DQ        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skarren, Jack              6 LBA-MR                 35.00      28.33        
  2 Berg, Adam c               6 Flying Dolphins-MR     40.00      41.33        
  3 Dwyer, Luke                5 COND-MR                45.00      44.43        
  4 Arengo, Rio                6 LBA-MR                 45.00      46.45        
  5 Shnayder, Steven           6 LBA-MR                 48.00      47.58        
 -- Mack-Jackson, Ethan        6 UNATT-MR               38.88         DQ        
 -- Griffin, Oliver            6 HAA-MR               1:00.00         DQ        
 -- Broderick, Patrick V       6 Express Swimming-MR    40.00         DQ        
 -- Buchen, Max H              6 LIAC-MR                49.00         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     17.73      16.26        
  2 Ramon, Freddy              7 LBA-MR                 17.74      16.66        
  3 DeFranco, Gregory J        7 LIAC-MR                27.00      18.44        
  4 Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR     21.56      19.18        
  5 Kamdin, Sam F              7 Agua Swim Team-MR      20.63      19.34        
  6 Mestres, Matthew r         7 TVSC-MR                31.99      19.84        
  7 McNamara, Luke V           7 LIAC-MR                40.00      20.22        
  8 Reindl, Patrick C          7 Express Swimming-MR    28.00      20.81        
  9 Vona, Michael              7 LBA-MR                 35.00      21.50        
 10 Albert, Adam X             7 TVSC-MR                28.99      22.39        
 11 Shnayder, Justin           7 LBA-MR                 35.00      22.40        
 12 Halls, Sean C              7 NFS-MR                 36.95      24.26        
 13 Davi, William M            7 WISC-MR                26.55      24.77        
 14 Snyder, William J          7 WISC-MR                22.78      25.15        
 15 Cash, James                7 LBA-MR                 26.13      26.21        
 16 Bird, Jonathan             7 HAA-MR               1:15.00      28.19        
 17 Strauss, Luke              7 LBA-MR                 30.52      28.70        
 18 Xu, Stuart                 7 LBA-MR                 35.00      31.62        
 19 O'Conner, Daniel           7 LBA-MR                 35.00      34.63        
 20 German, Daniel N           7 Express Swimming-MR    47.56      35.88        
 21 Ortof, Max L               7 Express Swimming-MR    43.46      37.91        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     25.99      19.46        
  2 Ramon, Freddy              7 LBA-MR                 21.56      21.67        
  3 DeFranco, Gregory J        7 LIAC-MR                30.00      23.02        
  4 McNamara, Luke V           7 LIAC-MR                43.00      24.32        
  5 Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR     25.19      24.88        
  6 Mestres, Matthew r         7 TVSC-MR                32.99      25.25        
  7 Reindl, Patrick C          7 Express Swimming-MR    30.00      25.42        
  8 Kamdin, Sam F              7 Agua Swim Team-MR      23.48      25.60        
  9 Vona, Michael              7 LBA-MR                 35.00      26.42        
 10 Albert, Adam X             7 TVSC-MR                31.99      27.28        
 11 Snyder, William J          7 WISC-MR                24.44      28.46        
 12 Davi, William M            7 WISC-MR                27.99      29.40        
 13 Cash, James                7 LBA-MR                 30.00      30.94        
 14 Bird, Jonathan             7 HAA-MR               1:15.00      32.67        
 15 Shnayder, Justin           7 LBA-MR                 35.00      33.00        
 16 O'Conner, Daniel           7 LBA-MR                 35.00      35.40        
 17 Halls, Sean C              7 NFS-MR                 38.92      36.78        
 18 Xu, Stuart                 7 LBA-MR                 35.00      37.23        
 19 German, Daniel N           7 Express Swimming-MR    45.00      37.79        
 20 Strauss, Luke              7 LBA-MR                 34.42      39.40        
 21 Ortof, Max L               7 Express Swimming-MR    58.13      47.50        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     22.79      20.94        
  2 DeFranco, Gregory J        7 LIAC-MR                32.00      24.46        
  3 Ramon, Freddy              7 LBA-MR                 25.17      25.96        
  4 Kamdin, Sam F              7 Agua Swim Team-MR      28.62      27.61        
  5 Shnayder, Justin           7 LBA-MR                 45.00      28.56        
  6 Strauss, Luke              7 LBA-MR                 40.00      30.65        
  7 Snyder, William J          7 WISC-MR                28.66      31.96        
  8 Cash, James                7 LBA-MR                 40.00      33.75        
  9 Reindl, Patrick C          7 Express Swimming-MR    36.00      37.11        
 10 German, Daniel N           7 Express Swimming-MR    42.00      37.58        
 11 O'Conner, Daniel           7 LBA-MR                 45.00      42.54        
 -- Vona, Michael              7 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Davi, William M            7 WISC-MR                36.66         DQ        
 -- Xu, Stuart                 7 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR     40.00         DQ        
 -- McNamara, Luke V           7 LIAC-MR                47.00         DQ        
 -- Mestres, Matthew r         7 TVSC-MR                36.99         DQ        
 -- Albert, Adam X             7 TVSC-MR                31.99         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramon, Freddy              7 LBA-MR                 19.02      18.20        
  2 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     25.99      18.62        
  3 DeFranco, Gregory J        7 LIAC-MR                32.00      22.03        
  4 Reindl, Patrick C          7 Express Swimming-MR    32.00      22.41        
  5 Vona, Michael              7 LBA-MR                 45.00      26.72        
  6 Kamdin, Sam F              7 Agua Swim Team-MR      26.05      26.78        
  7 Albert, Adam X             7 TVSC-MR                29.99      26.97        
  8 Mestres, Matthew r         7 TVSC-MR                33.99      27.28        
  9 Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR     31.96      30.26        
 10 Shnayder, Justin           7 LBA-MR                 45.00      33.18        
 11 Davi, William M            7 WISC-MR                31.99      36.03        
 12 German, Daniel N           7 Express Swimming-MR    45.00      41.14        
 13 Xu, Stuart                 7 LBA-MR                 45.00      41.92        
 14 O'Conner, Daniel           7 LBA-MR                 45.00      52.45        
 -- McNamara, Luke V           7 LIAC-MR                42.00         DQ        
 -- Bird, Jonathan             7 HAA-MR               1:15.00         DQ        
 -- Strauss, Luke              7 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- Cash, James                7 LBA-MR                 40.00         DQ        
 
Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:32.81    1:28.60        
     1) Skarren, Jack 6                 2) Vona, Michael 7                
     3) Shnayder, Justin 7              4) Ramon, Freddy 7                
  2 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       1:40.00    1:57.79        
     1) Strauss, Luke 7                 2) Shnayder, Steven 6             
     3) Xu, Stuart 7                    4) Cash, James 7                  
  3 Long Island Express-MR  'A'                       1:31.10    2:07.16        
     1) Broderick, Patrick V 6          2) German, Daniel N 7             
     3) Ortof, Max L 7                  4) Reindl, Patrick C 7            
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      33.07      32.25        
  2 Sohn, Daniel P             8 LIAC-MR                33.79      32.77        
  3 Buchen, Kasper G           8 LIAC-MR                33.69      33.20        
  4 Whang, Justin              8 Express Swimming-MR    33.90      33.27        
  5 Pragnell, Tristan Z        8 Agua Swim Team-MR      34.93      33.90        
  6 Barbera, Frank K           8 TVSC-MR                36.58      35.23        
  7 Pergan, Cole L             8 TVSC-MR                37.62      35.33        
  8 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR      37.35      35.84        
  9 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR                 40.25      36.05        
 10 Hoahing, Kyle J            8 NFS-MR                 35.67      36.18        
 11 Guglielmo, Nicholas        8 LIAC-MR                38.55      36.25        
 12 Adams, Brett J             8 TVSC-MR                38.85      36.49        
 13 Cornish, Danny             8 LBA-MR                 38.47      37.13        
 14 Park, Edward J             8 COND-MR                37.20      37.44        
 15 Kain, Garrett              8 WISC-MR                38.15      37.81        
 16 Walsh, Patrick C           8 Express Swimming-MR    37.00      38.10        
 17 Chiarella, Richie J        8 TVSC-MR                41.38      38.81        
 18 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      39.73      39.38        
 19 Tuffey, Michael            8 LBA-MR                 39.47      40.29        
 20 Mavlios, John M            8 Express Swimming-MR    39.65      40.58        
 21 Doboli, Michael R          8 TVSC-MR                43.04      41.19        
 22 Mink, Colin G              8 Express Swimming-MR    42.21      42.20        
 23 More, Yash B               8 Agua Swim Team-MR      44.20      42.22        
 24 Maidhof, George            8 HAA-MR                 51.37      42.81        
 25 Wun, Chris T               8 LIAC-MR                46.83      43.75        
 26 Toth, Christian            8 Express Swimming-MR    42.42      44.11        
 27 Berg, Eric W               8 Flying Dolphins-MR     50.00      44.41        
 28 Gillam, Michael            8 LBA-MR               1:00.00      44.50        
 29 Calero, Markus A           8 COND-MR                51.20      46.96        
 30 Yuen, Cameron              8 LIAC-MR                49.68      48.27        
 31 Murugaverl, Aadhithan      8 LBA-MR                 43.68      48.42        
 32 Cosenza, A.J.              8 WISC-MR                59.99      48.61        
 33 Gavigan, Owen T            8 TVSC-MR                57.99      49.54        
 34 Chung, Ethan               8 LIAC-MR                42.94      49.92        
 35 Schimmel, Griffen          8 LBA-MR               1:00.00      50.73        
 36 Benitez, Giancarlo         8 LBA-MR               1:00.00      51.48        
 37 Iline, Eric Z              8 Express Swimming-MR    52.26      51.57        
 38 Fonseca, Casey             8 WISC-MR                51.21      51.94        
 38 Yasinov, Zachary           8 Express Swimming-MR    44.00      51.94        
 40 Ganguli, Rajesh            8 Express Swimming-MR    55.00      52.70        
 41 Kubik, Declan S            8 TVSC-MR                56.99      52.90        
 42 Collett, Connor D          8 HAA-MR                 57.55      55.75        
 43 Schroeder, Michael         8 HAA-MR               1:15.00      56.09        
 44 Richter, Elias             8 LBA-MR               1:00.00    1:03.35        
 45 Uellendahl, Andrew         8 LBA-MR               1:00.00    1:03.70        
 46 Roberts, Antonio           8 WISC-MR              1:42.44    1:07.80        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      18.60      17.80        
  2 Buchen, Kasper G           8 LIAC-MR                19.42      18.31        
  3 Sohn, Daniel P             8 LIAC-MR                21.37      18.60        
  4 Pragnell, Tristan Z        8 Agua Swim Team-MR      19.07      18.70        
  5 Whang, Justin              8 Express Swimming-MR    23.00      18.94        
  6 Barbera, Frank K           8 TVSC-MR                22.70      19.43        
  7 Pergan, Cole L             8 TVSC-MR                21.58      19.80        
  8 Kain, Garrett              8 WISC-MR                20.77      20.03        
  9 Hoahing, Kyle J            8 NFS-MR                 20.57      20.36        
 10 Chung, Ethan               8 LIAC-MR                25.00      21.21        
 11 Cornish, Danny             8 LBA-MR                 22.20      21.31        
 12 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR                 45.00      21.37        
 13 Adams, Brett J             8 TVSC-MR                20.63      21.67        
 13 Guglielmo, Nicholas        8 LIAC-MR                26.00      21.67        
 15 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR      21.91      22.10        
 16 Walsh, Patrick C           8 Express Swimming-MR    25.00      22.15        
 17 Berg, Eric W               8 Flying Dolphins-MR     39.00      22.16        
 18 Park, Edward J             8 COND-MR                22.00      22.27        
 19 Fonseca, Casey             8 WISC-MR                24.33      22.78        
 20 Wun, Chris T               8 LIAC-MR                28.00      22.90        
 21 Ganguli, Rajesh            8 Express Swimming-MR    35.00      23.36        
 22 Chiarella, Richie J        8 TVSC-MR                22.50      23.41        
 23 Mavlios, John M            8 Express Swimming-MR    22.00      23.49        
 24 Tuffey, Michael            8 LBA-MR                 22.08      23.50        
 25 Maidhof, George            8 HAA-MR                 26.67      23.56        
 26 Doboli, Michael R          8 TVSC-MR                24.35      23.81        
 27 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      23.53      24.12        
 28 More, Yash B               8 Agua Swim Team-MR      26.00      25.01        
 29 Mink, Colin G              8 Express Swimming-MR    25.00      25.13        
 30 Gillam, Michael            8 LBA-MR                 27.09      25.39        
 31 Yuen, Cameron              8 LIAC-MR                29.15      25.47        
 32 Calero, Markus A           8 COND-MR                23.26      25.68        
 33 Toth, Christian            8 Express Swimming-MR    32.00      26.10        
 34 Cosenza, A.J.              8 WISC-MR                32.11      26.31        
 35 Benitez, Giancarlo         8 LBA-MR                 29.67      26.46        
 36 Iline, Eric Z              8 Express Swimming-MR    40.00      26.79        
 37 Schimmel, Griffen          8 LBA-MR                 45.00      27.69        
 38 Gavigan, Owen T            8 TVSC-MR                28.99      27.91        
 39 Yasinov, Zachary           8 Express Swimming-MR    26.00      28.01        
 40 Schroeder, Michael         8 HAA-MR                 45.00      28.24        
 41 Roberts, Antonio           8 WISC-MR                34.44      29.09        
 42 Murugaverl, Aadhithan      8 LBA-MR                    NT      29.43        
 43 Collett, Connor D          8 HAA-MR                 28.60      32.44        
 44 Richter, Elias             8 LBA-MR                 35.00      32.49        
 -- Uellendahl, Andrew         8 LBA-MR                 35.00         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin              8 Express Swimming-MR    26.00      20.59        
  2 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      21.36      20.88        
  3 Sohn, Daniel P             8 LIAC-MR                22.60      21.26        
  4 Buchen, Kasper G           8 LIAC-MR                24.66      21.62        
  5 Pragnell, Tristan Z        8 Agua Swim Team-MR      22.42      22.61        
  6 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR      23.01      23.40        
  7 Guglielmo, Nicholas        8 LIAC-MR                27.50      23.65        
  8 Pergan, Cole L             8 TVSC-MR                35.99      23.82        
  9 Cornish, Danny             8 LBA-MR                 30.74      24.00        
 10 Hoahing, Kyle J            8 NFS-MR                 24.25      24.45        
 11 Kain, Garrett              8 WISC-MR                27.54      25.10        
 12 Tuffey, Michael            8 LBA-MR                 27.56      25.12        
 13 Adams, Brett J             8 TVSC-MR                25.31      25.29        
 14 Maidhof, George            8 HAA-MR                 30.59      25.39        
 15 Barbera, Frank K           8 TVSC-MR                24.26      25.75        
 16 More, Yash B               8 Agua Swim Team-MR      28.04      25.80        
 17 Mink, Colin G              8 Express Swimming-MR    35.00      26.12        
 18 Chung, Ethan               8 LIAC-MR                28.00      26.17        
 19 Walsh, Patrick C           8 Express Swimming-MR    30.00      26.42        
 20 Collett, Connor D          8 HAA-MR                 39.93      26.71        
 21 Berg, Eric W               8 Flying Dolphins-MR     39.00      26.82        
 22 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      26.28      26.94        
 23 Yuen, Cameron              8 LIAC-MR                31.36      27.03        
 24 Richter, Elias             8 LBA-MR                 45.00      27.87        
 25 Park, Edward J             8 COND-MR                29.00      28.10        
 26 Yasinov, Zachary           8 Express Swimming-MR    29.00      28.31        
 27 Mavlios, John M            8 Express Swimming-MR    32.00      29.16        
 28 Doboli, Michael R          8 TVSC-MR                32.99      31.22        
 29 Benitez, Giancarlo         8 LBA-MR                 30.00      32.36        
 30 Murugaverl, Aadhithan      8 LBA-MR                    NT      34.40        
 31 Ganguli, Rajesh            8 Express Swimming-MR    36.00      34.57        
 32 Calero, Markus A           8 COND-MR                32.00      36.18        
 -- Uellendahl, Andrew         8 LBA-MR                 35.00         DQ        
 -- Schroeder, Michael         8 HAA-MR               1:00.00         DQ        
 -- Chiarella, Richie J        8 TVSC-MR                31.99         DQ        
 -- Schimmel, Griffen          8 LBA-MR                 45.00         DQ        
 -- Gillam, Michael            8 LBA-MR                 28.77         DQ        
 -- Wun, Chris T               8 LIAC-MR                32.00         DQ        
 -- Toth, Christian            8 Express Swimming-MR    32.00         DQ        
 -- Kubik, Declan S            8 TVSC-MR                33.99         DQ        
 -- Gavigan, Owen T            8 TVSC-MR                34.99         DQ        
 -- Fonseca, Casey             8 WISC-MR                24.33         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      16.80      16.44        
  2 Whang, Justin              8 Express Swimming-MR    23.00      17.25        
  3 Sohn, Daniel P             8 LIAC-MR                21.79      17.41        
  4 Pragnell, Tristan Z        8 Agua Swim Team-MR      18.54      18.06        
  5 Buchen, Kasper G           8 LIAC-MR                18.40      18.20        
  6 Cornish, Danny             8 LBA-MR                 23.62      18.37        
  7 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR      20.26      19.04        
  8 Hoahing, Kyle J            8 NFS-MR                 18.15      19.12        
  9 Pergan, Cole L             8 TVSC-MR                20.92      19.70        
 10 Park, Edward J             8 COND-MR                26.00      19.79        
 11 Barbera, Frank K           8 TVSC-MR                19.97      20.00        
 12 Chung, Ethan               8 LIAC-MR                26.00      20.45        
 13 Guglielmo, Nicholas        8 LIAC-MR                28.00      20.71        
 14 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      20.14      20.79        
 15 Walsh, Patrick C           8 Express Swimming-MR    26.00      22.20        
 16 Adams, Brett J             8 TVSC-MR                24.33      22.22        
 16 Mavlios, John M            8 Express Swimming-MR    25.00      22.22        
 18 Kain, Garrett              8 WISC-MR                19.66      22.87        
 19 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR                 45.00      23.50        
 20 Wun, Chris T               8 LIAC-MR                32.00      24.22        
 21 Mink, Colin G              8 Express Swimming-MR    30.00      24.28        
 22 Doboli, Michael R          8 TVSC-MR                25.00      24.64        
 23 More, Yash B               8 Agua Swim Team-MR      26.30      24.65        
 24 Calero, Markus A           8 COND-MR                30.00      24.94        
 25 Murugaverl, Aadhithan      8 LBA-MR                    NT      25.95        
 26 Chiarella, Richie J        8 TVSC-MR                22.77      26.02        
 27 Gillam, Michael            8 LBA-MR                 31.01      26.38        
 28 Berg, Eric W               8 Flying Dolphins-MR     40.00      26.69        
 29 Tuffey, Michael            8 LBA-MR                 25.06      27.06        
 30 Iline, Eric Z              8 Express Swimming-MR    42.00      27.13        
 31 Toth, Christian            8 Express Swimming-MR    32.00      28.03        
 32 Cosenza, A.J.              8 WISC-MR                43.11      29.52        
 33 Yuen, Cameron              8 LIAC-MR                39.84      29.67        
 34 Schimmel, Griffen          8 LBA-MR                 45.00      31.03        
 35 Benitez, Giancarlo         8 LBA-MR                 41.42      31.99        
 36 Yasinov, Zachary           8 Express Swimming-MR    27.00      32.07        
 37 Richter, Elias             8 LBA-MR                 45.00      35.98        
 -- Uellendahl, Andrew         8 LBA-MR                 35.00         DQ        
 -- Kubik, Declan S            8 TVSC-MR                31.99         DQ        
 -- Fonseca, Casey             8 WISC-MR                24.33         DQ        
 -- Gavigan, Owen T            8 TVSC-MR                31.99         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR    1:22.24    1:23.07        
  2 Whang, Justin              8 Express Swimming-MR  1:28.57    1:26.25        
  3 Sohn, Daniel P             8 LIAC-MR              1:42.83    1:26.41        
  4 Pragnell, Tristan Z        8 Agua Swim Team-MR    1:33.45    1:33.16        
  5 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR    1:36.15    1:34.28        
  6 Hoahing, Kyle J            8 NFS-MR               1:34.65    1:34.70        
  7 Pergan, Cole L             8 TVSC-MR              1:55.99    1:34.82        
  8 Barbera, Frank K           8 TVSC-MR              1:45.99    1:37.84        
  9 Cornish, Danny             8 LBA-MR               1:41.21    1:37.97        
 10 Adams, Brett J             8 TVSC-MR              1:45.08    1:39.06        
 11 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR    1:39.39    1:41.27        
 12 Kain, Garrett              8 WISC-MR              1:46.07    1:41.45        
 13 Chung, Ethan               8 LIAC-MR              1:45.00    1:41.53        
 13 Maidhof, George            8 HAA-MR               2:00.00    1:41.53        
 15 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR               2:00.00    1:41.68        
 16 Guglielmo, Nicholas        8 LIAC-MR              1:45.00    1:41.91        
 17 Park, Edward J             8 COND-MR              1:45.00    1:42.40        
 18 Tuffey, Michael            8 LBA-MR               1:47.42    1:50.56        
 19 Wun, Chris T               8 LIAC-MR              2:10.00    1:57.97        
 20 Doboli, Michael R          8 TVSC-MR              1:53.99    1:58.44        
 21 Murugaverl, Aadhithan      8 LBA-MR                    NT    2:25.47        
 -- Schimmel, Griffen          8 LBA-MR               2:00.00         DQ        
 -- Richter, Elias             8 LBA-MR               2:00.00         DQ        
 -- Benitez, Giancarlo         8 LBA-MR               2:15.00         DQ        
 -- Gillam, Michael            8 LBA-MR               2:00.00         DQ        
 -- Fonseca, Casey             8 WISC-MR              1:58.44         DQ        
 -- Buchen, Kasper G           8 LIAC-MR              1:50.00         DQ        
 -- Calero, Markus A           8 COND-MR              2:05.00         DQ        
 -- Toth, Christian            8 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
 -- Chiarella, Richie J        8 TVSC-MR              1:51.99         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  1:06.18    1:05.07        
     1) Buchen, Kasper G 8              2) Guglielmo, Nicholas 8          
     3) Chung, Ethan 8                  4) Sohn, Daniel P 8               
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:09.12    1:06.36        
     1) Pragnell, Tristan Z 8           2) Hyde, Andrew J 8               
     3) Kahn, Jackson 8                 4) Carrenard, Justice A 8         
  3 Long Island Express-MR  'A'                       1:12.52    1:09.94        
     1) Mink, Colin G 8                 2) Mavlios, John M 8              
     3) Walsh, Patrick C 8              4) Whang, Justin 8                
  4 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:06.79    1:09.96        
     1) Pergan, Cole L 8                2) Adams, Brett J 8               
     3) Chiarella, Richie J 8           4) Barbera, Frank K 8             
  5 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:24.76    1:16.53        
     1) Tuffey, Michael 8               2) Gillam, Michael 8              
     3) Murugaverl, Aadhithan 8         4) Cornish, Danny 8               
  6 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:23.00    1:37.50        
     1) Cosenza, A.J. 8                 2) Roberts, Antonio 8             
     3) Kain, Garrett 8                 4) Fonseca, Casey 8