Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/20/2012 12:32 PM
        2012 MR Flushing Y Big Apple Classic - 11/16/2012 to 11/18/2012        
                         Sanction #: 121101, 121150-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      10 Twisters-MR            27.34      27.98          7  
  2 Gormley, Isabel     10 Agua Swim Team-MR      28.80      28.33          5  
  3 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR      28.83      28.68          4  
  4 Rodriguez, Emily    10 Twisters-MR            29.60      29.47          3  
  5 Milrod, Maya        10 Agua Swim Team-MR      30.77      30.67          2  
  6 Moon, Zoe           10 Agua Swim Team-MR      30.97      31.18          1  
  7 Yanza, Ayleen       10 Twisters-MR            31.83      31.31        
  8 Bates, Diana        10 Agua Swim Team-MR      31.47      31.37        
  9 Youssef, Lara       10 Twisters-MR            30.28      31.54        
 10 Ashton, Sydney      10 Agua Swim Team-MR      34.92      31.68        
 11 Rocco, Emily         9 SPAR-MR                31.03      31.92        
 12 Lovasz, Isabella    10 UNLGA-MR               31.82      32.05        
 13 Ng, Chloe           10 Agua Swim Team-MR      33.35      32.26        
 14 Greenberg, Elana    10 Agua Swim Team-MR      32.51      32.29        
 15 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR      33.13      32.40        
 16 Whang, Taylor        9 NYSA-MR                37.10      32.45        
 17 Green, Ella         10 Flying Dolphins-MR     33.81      32.46        
 18 Simmons, Lauren     10 Agua Swim Team-MR      33.09      32.49        
 19 Chong, Vanessa       9 Twisters-MR            32.10      32.60        
 20 Fernandez, Samanth   9 Twisters-MR            32.98      32.66        
 21 Yuen, Valerie       10 UNLGA-MR               31.60      32.68        
 22 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR      32.76      32.87        
 23 Butler, Amelia      10 NYCC-MR                33.59      32.92        
 24 Rivera, Abigail     10 FLY-MR                 34.06      33.31        
 25 Ruhl, Sophie        10 Rivertown Rays-MR      45.00      33.33        
 26 Burke, Caroline     10 Flying Dolphins-MR     33.32      33.89        
 27 Zhu, Angela          9 NCAC-MR                34.00      33.92        
 28 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      36.44      34.28        
 29 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR      35.13      34.29        
 30 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR      33.90      34.36        
 31 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      38.10      35.02        
 32 Lim, Jessica        10 Twisters-MR            34.66      35.15        
 33 Hedvat, Alexis      10 Agua Swim Team-MR      34.85      35.30        
 34 Hyun, Stella         9 FLY-MR                 36.14      35.60        
 35 Guarino, Kiana       9 Agua Swim Team-MR      36.67      35.72        
 36 Weglarz, Juliet     10 SPAR-MR                36.44      35.75        
 37 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR      36.19      35.79        
 38 DuFord, Oliva       10 Agua Swim Team-MR      36.63      36.09        
 39 Lin, Shana           9 FLY-MR                 37.88      36.48        
 40 Moon, Laura         10 FLY-MR                 33.93      36.51        
 41 Spehr, Anna          9 HYB-MR                 39.07      36.54        
 42 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR      36.10      36.79        
 43 Arora, Rosy          9 Agua Swim Team-MR      38.45      36.85        
 44 Carabasu, Helen     10 Twisters-MR            39.27      37.05        
 45 Williams, Jasmine    9 NYCC-MR                37.25      37.50        
 46 Williams, Elise     10 NYCC-MR                38.54      37.59        
 47 Gonciarz, Isabella   9 Twisters-MR            39.06      37.61        
 48 Ott, Elke            9 Agua Swim Team-MR      37.64      37.75        
 49 Casey, Carolyn       9 UN-AG-MR               40.82      37.93        
 50 Levine, Dani         9 Flying Dolphins-MR     36.67      37.97        
 50 Krouse, Hana        10 Rivertown Rays-MR      38.27      37.97        
 52 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR     37.12      38.05        
 53 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR                40.76      38.21        
 54 Yu, Julianna         9 FLY-MR                 40.43      38.42        
 55 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR      37.33      38.68        
 56 James, Jessica       9 Rivertown Rays-MR      39.04      39.04        
 57 LU, Katie            9 UNLGA-MR               39.90      39.23        
 58 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR      41.69      39.29        
 59 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR     38.15      39.34        
 60 Vacca, Grace         9 Rivertown Rays-MR      39.88      39.62        
 61 Guarnieri, Emma     10 Rivertown Rays-MR      45.00      40.05        
 62 Roberts, Madison     9 Agua Swim Team-MR      43.50      40.12        
 63 Jang, Jane           9 FLY-MR                 44.56      40.16        
 64 Norton, Electa      10 Agua Swim Team-MR      44.30      40.52        
 65 Astudillo, Scarlet  10 Twisters-MR            40.13      40.60        
 66 Bauer, Demi          9 SPAR-MR                40.33      41.60        
 67 Conner, Claire       9 HYB-MR                 48.62      41.61        
 68 Smith, Catherine    10 NYSA-MR                   NT      41.90        
 69 Schatz, Naomi        9 Flying Dolphins-MR     41.04      42.08        
 70 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR     40.00      42.49        
 71 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      42.83      42.60        
 72 Doyle, Jane          9 Rivertown Rays-MR      49.00      43.22        
 73 Miller, Kylie       10 SPAR-MR                41.62      43.32        
 74 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR      45.06      43.35        
 75 Thomas, Christine    9 FLY-MR                 41.66      43.45        
 76 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      45.96      43.49        
 77 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                43.36      43.71        
 78 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR      47.67      44.04        
 79 Zhou, Sara           9 FLY-MR                 41.91      44.09        
 80 Gamba, Francesca     9 Flying Dolphins-MR     48.10      44.55        
 81 Yanos, Naomi         9 Flying Dolphins-MR     47.21      44.65        
 82 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR      45.76      45.58        
 83 Wang, May            9 Flying Dolphins-MR     50.05      45.82        
 84 Fox, Emma           10 NYCC-MR                45.99      45.84        
 85 Altholz, Rebecca     9 Flying Dolphins-MR     52.98      47.26        
 86 Stamm, Caroline     10 Flying Dolphins-MR     42.50      52.23        
 -- Park, Abby          10 NYSA-MR                   NT         DQ        
 -- Rahr, Avery         10 Agua Swim Team-MR      41.29         NS        
 -- Scott, Cordelia     10 Flying Dolphins-MR     49.50         NS        
 -- Falcao, Isabella    10 Twisters-MR            29.41         NS        
 -- Keh, Camilla        10 NYCC-MR                50.00         NS        
 -- Tam, Caitlin         9 Agua Swim Team-MR      42.55         NS        
 -- Puchert, Grace       9 NYCC-MR                42.57         NS        
 -- Kon, Bridgette      10 Agua Swim Team-MR      40.17         NS        
 -- Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR      39.91         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stepanek, Chloe     10 HYB-MR               1:00.65    1:01.06          7  
  2 Gormley, Isabel     10 Agua Swim Team-MR    1:02.39    1:03.57          5  
  3 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:05.94    1:04.44          4  
  4 Rodriguez, Emily    10 Twisters-MR          1:05.06    1:04.87          3  
  5 Wang, Kathryn       10 Twisters-MR          1:07.89    1:06.67          2  
                  32.39     1:06.67 (34.28)                                        
  6 Milrod, Maya        10 Agua Swim Team-MR    1:07.42    1:06.99          1  
                  32.81     1:06.99 (34.18)                                        
  7 Youssef, Lara       10 Twisters-MR          1:07.36    1:07.19        
                  32.43     1:07.19 (34.76)                                        
  8 Lovasz, Isabella    10 UNLGA-MR             1:07.13    1:08.78        
                  33.71     1:08.78 (35.07)                                        
  9 Falcao, Isabella    10 Twisters-MR          1:05.92    1:08.82        
                   6.11   1:08.82 (1:02.71)                                        
 10 Moon, Zoe           10 Agua Swim Team-MR    1:07.93    1:08.93        
                  33.64     1:08.93 (35.29)                                        
 11 Greenberg, Elana    10 Agua Swim Team-MR    1:10.09    1:09.57        
 12 Fernandez, Samanth   9 Twisters-MR          1:15.87    1:10.62        
                  34.13     1:10.62 (36.49)                                        
 13 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:14.24    1:11.06        
                  33.62     1:11.06 (37.44)                                        
 14 Blackstock, Esme    10 Flying Dolphins-MR   1:15.00    1:11.45        
                  34.83     1:11.45 (36.62)                                        
 15 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR    1:11.35    1:12.29        
                  34.07     1:12.29 (38.22)                                        
 16 Whang, Taylor        9 NYSA-MR              1:24.55    1:12.90        
                  34.19     1:12.90 (38.71)                                        
 17 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    1:18.58    1:13.40        
                  35.53     1:13.40 (37.87)                                        
 18 Ashton, Sydney      10 Agua Swim Team-MR    1:18.00    1:14.39        
                  35.02     1:14.39 (39.37)                                        
 19 Lim, Jessica        10 Twisters-MR          1:20.11    1:14.75        
                  35.97     1:14.75 (38.78)                                        
 20 Simmons, Lauren     10 Agua Swim Team-MR    1:23.33    1:14.89        
                  34.44     1:14.89 (40.45)                                        
 21 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR    1:22.85    1:15.24        
                  35.14     1:15.24 (40.10)                                        
 22 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR    1:23.99    1:15.39        
 23 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR    1:23.48    1:16.77        
                  35.19     1:16.77 (41.58)                                        
 24 Ruhl, Sophie        10 Rivertown Rays-MR    1:40.00    1:17.28        
 25 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    1:17.22    1:17.37        
                  38.21     1:17.37 (39.16)                                        
 26 Guarino, Kiana       9 Agua Swim Team-MR    1:28.14    1:17.99        
                  36.96     1:17.99 (41.03)                                        
 27 Rivera, Abigail     10 FLY-MR               1:28.32    1:18.00        
                  36.48     1:18.00 (41.52)                                        
 28 Yeh, Kiely           9 FLY-MR               1:28.12    1:18.33        
 29 Hedvat, Alexis      10 Agua Swim Team-MR    1:19.86    1:18.76        
                  37.74     1:18.76 (41.02)                                        
 30 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR    1:20.98    1:19.66        
                  37.95     1:19.66 (41.71)                                        
 31 Hyun, Stella         9 FLY-MR               1:25.83    1:19.86        
                  38.79     1:19.86 (41.07)                                        
 32 Spehr, Anna          9 HYB-MR                    NT    1:20.06        
 33 Ott, Elke            9 Agua Swim Team-MR    1:23.35    1:21.47        
                  39.87     1:21.47 (41.60)                                        
 34 Krouse, Hana        10 Rivertown Rays-MR    1:29.99    1:21.53        
                  36.80     1:21.53 (44.73)                                        
 35 Suteja, Kezia        9 NCAC-MR              1:27.00    1:21.74        
                  37.37     1:21.74 (44.37)                                        
 36 Ramirez, Leslye      9 FLY-MR               1:35.68    1:22.12        
                  39.35     1:22.12 (42.77)                                        
 37 Williams, Elise     10 NYCC-MR              1:24.70    1:22.78        
                  39.30     1:22.78 (43.48)                                        
 38 Casey, Carolyn       9 UN-AG-MR             1:40.26    1:23.02        
                  39.70     1:23.02 (43.32)                                        
 39 Park, Grace          9 NYSA-MR              1:31.52    1:24.17        
                  40.01     1:24.17 (44.16)                                        
 40 Butler, Amelia      10 NYCC-MR              1:17.59    1:24.69        
 41 Lin, Shana           9 FLY-MR               1:29.55    1:24.83        
 42 Aguiling, Maya      10 NYSA-MR              1:35.77    1:24.84        
 43 Arora, Rosy          9 Agua Swim Team-MR    1:26.83    1:25.42        
                  40.07     1:25.42 (45.35)                                        
 44 Williams, Jasmine    9 NYCC-MR              1:24.73    1:25.63        
 45 DuFord, Oliva       10 Agua Swim Team-MR    1:23.26    1:25.69        
                  38.95     1:25.69 (46.74)                                        
 46 Gonciarz, Isabella   9 Twisters-MR          1:34.66    1:25.96        
                  42.06     1:25.96 (43.90)                                        
 47 Astudillo, Scarlet  10 Twisters-MR          1:26.98    1:27.36        
 48 James, Jessica       9 Rivertown Rays-MR    1:30.92    1:27.84        
                  41.25     1:27.84 (46.59)                                        
 49 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR    1:35.61    1:27.87        
                  42.56     1:27.87 (45.31)                                        
 50 Norton, Electa      10 Agua Swim Team-MR    1:41.83    1:28.03        
                  40.69     1:28.03 (47.34)                                        
 51 Brennan, Hope        9 NYCC-MR              1:22.81    1:28.06        
 52 LU, Katie            9 UNLGA-MR             1:33.00    1:28.23        
 53 Carabasu, Helen     10 Twisters-MR          1:27.08    1:28.25        
                  42.06     1:28.25 (46.19)                                        
 54 Yu, Julianna         9 FLY-MR                    NT    1:28.58        
                  42.10     1:28.58 (46.48)                                        
 55 Yuan, Fiona          9 FLY-MR               1:48.77    1:28.73        
 56 Vacca, Grace         9 Rivertown Rays-MR    1:37.86    1:28.78        
                  41.14     1:28.78 (47.64)                                        
 57 Guarnieri, Emma     10 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:29.22        
                  42.23     1:29.22 (46.99)                                        
 58 Rahr, Avery         10 Agua Swim Team-MR    1:33.28    1:29.98        
                  41.97     1:29.98 (48.01)                                        
 59 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR              1:30.04    1:30.18        
                  40.58     1:30.18 (49.60)                                        
 60 Samuels, Sophia      9 Twisters-MR          1:29.60    1:31.73        
 61 Keh, Camilla        10 NYCC-MR              1:35.00    1:31.83        
 62 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR              1:39.78    1:32.35        
                  44.63     1:32.35 (47.72)                                        
 63 Schatz, Naomi        9 Flying Dolphins-MR   1:40.79    1:32.73        
 64 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR    1:38.79    1:33.20        
 65 Bauer, Demi          9 SPAR-MR              1:36.90    1:33.34        
                  15.40   1:33.34 (1:17.94)                                        
 66 Zhou, Sara           9 FLY-MR                    NT    1:33.58        
                  44.63     1:33.58 (48.95)                                        
 67 Smith, Catherine    10 NYSA-MR                   NT    1:33.70        
                  44.33     1:33.70 (49.37)                                        
 68 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR              1:51.82    1:33.78        
                  43.45     1:33.78 (50.33)                                        
 69 Tam, Caitlin         9 Agua Swim Team-MR    1:35.42    1:34.34        
                  43.03     1:34.34 (51.31)                                        
 70 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR    1:45.88    1:34.42        
                  44.85     1:34.42 (49.57)                                        
 71 Thomas, Christine    9 FLY-MR               1:49.55    1:35.58        
 72 Jang, Jane           9 FLY-MR                    NT    1:35.98        
                  45.06     1:35.98 (50.92)                                        
 73 Miller, Kylie       10 SPAR-MR              1:35.42    1:37.53        
                  47.00     1:37.53 (50.53)                                        
 74 Puchert, Grace       9 NYCC-MR              1:40.50    1:38.23        
                  42.57     1:38.23 (55.66)                                        
 75 Conner, Claire       9 HYB-MR               1:49.29    1:39.36        
                  45.77     1:39.36 (53.59)                                        
 76 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR    1:35.54    1:39.42        
 77 Doyle, Jane          9 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:39.86        
                  43.23     1:39.86 (56.63)                                        
 78 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR    1:38.79    1:40.53        
 79 Wang, May            9 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.71        
                  47.39     1:41.71 (54.32)                                        
 80 Yanos, Naomi         9 Flying Dolphins-MR   1:48.05    1:42.19        
 81 Wisowatt, Leonie     9 Flying Dolphins-MR        NT    1:43.22        
 82 Cristobal, Sarahi   10 Twisters-MR          1:45.14    1:45.06        
 83 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR    1:43.61    1:46.44        
 -- Roberts, Madison     9 Agua Swim Team-MR    1:40.81         NS        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel     10 Agua Swim Team-MR    2:14.90    2:12.38          7  
                  30.45     1:05.02 (34.57)     1:39.79 (34.77)     2:12.38 (32.59)
  2 Stepanek, Chloe     10 HYB-MR               2:12.34    2:12.50          5  
                  29.85     1:04.26 (34.41)     1:39.08 (34.82)     2:12.50 (33.42)
  3 Weiss, Emily        10 Flying Dolphins-MR   2:19.99    2:16.60          4  
                  31.24     1:05.61 (34.37)     1:41.39 (35.78)     2:16.60 (35.21)
  4 Rodriguez, Emily    10 Twisters-MR          2:22.32    2:18.75          3  
                  31.92     1:06.87 (34.95)     1:43.43 (36.56)     2:18.75 (35.32)
  5 Wang, Kathryn       10 Twisters-MR          2:24.19    2:19.65          2  
                  32.68     1:07.62 (34.94)     1:43.76 (36.14)     2:19.65 (35.89)
  6 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR    2:23.45    2:24.41          1  
  7 Greenberg, Elana    10 Agua Swim Team-MR    2:28.31    2:25.72        
                  34.23     1:11.78 (37.55)     1:49.66 (37.88)     2:25.72 (36.06)
  8 Meyerhoeffer, Stel   9 SPAR-MR              2:36.18    2:29.02        
                  34.51     1:12.78 (38.27)     1:52.04 (39.26)     2:29.02 (36.98)
  9 Youssef, Lara       10 Twisters-MR          2:27.58    2:30.54        
                  32.78     1:10.69 (37.91)     1:50.59 (39.90)     2:30.54 (39.95)
 10 Blackstock, Esme    10 Flying Dolphins-MR   2:33.00    2:31.98        
 11 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    2:56.46    2:32.49        
                  33.78     1:12.55 (38.77)     1:53.00 (40.45)     2:32.49 (39.49)
 12 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR    2:34.71    2:34.53        
                  34.74     1:14.46 (39.72)     1:55.33 (40.87)     2:34.53 (39.20)
 13 Whang, Taylor        9 NYSA-MR              2:32.77    2:35.99        
                  35.42     1:14.85 (39.43)     1:56.76 (41.91)     2:35.99 (39.23)
 14 Yuen, Valerie       10 UNLGA-MR             2:51.84    2:39.58        
 15 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    2:49.17    2:40.38        
                  35.57     1:17.11 (41.54)     1:59.97 (42.86)     2:40.38 (40.41)
 16 Ng, Chloe           10 Agua Swim Team-MR         NT    2:40.42        
                  38.04     1:18.38 (40.34)     2:01.84 (43.46)     2:40.42 (38.58)
 17 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    2:41.86    2:40.50        
                  38.16     1:19.66 (41.50)     2:01.17 (41.51)     2:40.50 (39.33)
 18 Lim, Jessica        10 Twisters-MR          2:50.63    2:44.95        
                  37.01     1:19.51 (42.50)     2:02.77 (43.26)     2:44.95 (42.18)
 19 Simmons, Lauren     10 Agua Swim Team-MR    3:04.34    2:48.62        
                  36.41     1:19.48 (43.07)   2:48.62 (1:29.14)                    
 20 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR    3:36.14    2:50.74        
                  36.22     1:20.29 (44.07)     2:06.40 (46.11)     2:50.74 (44.34)
 21 Spehr, Anna          9 HYB-MR                    NT    2:51.43        
 22 Hyun, Stella         9 FLY-MR                    NT    2:51.64        
                  38.15     1:22.40 (44.25)   2:51.64 (1:29.24)                    
 23 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR    2:54.09    2:51.90        
                  37.64     1:20.94 (43.30)     2:06.61 (45.67)     2:51.90 (45.29)
 24 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR        NT    2:54.95        
                  38.68     1:23.37 (44.69)     2:09.54 (46.17)     2:54.95 (45.41)
 25 Green, Sarah        10 Flying Dolphins-MR   3:14.75    2:54.97        
                  38.29     1:24.06 (45.77)     2:09.96 (45.90)     2:54.97 (45.01)
 26 Rivera, Abigail     10 FLY-MR                    NT    2:55.30        
                  37.78     1:23.26 (45.48)     2:11.27 (48.01)     2:55.30 (44.03)
 27 Yeh, Kiely           9 FLY-MR                    NT    2:55.61        
                  40.59     1:25.99 (45.40)     2:13.35 (47.36)     2:55.61 (42.26)
 28 Ramirez, Leslye      9 FLY-MR                    NT    2:56.72        
                  39.03     1:23.63 (44.60)     2:11.99 (48.36)     2:56.72 (44.73)
 29 Moon, Laura         10 FLY-MR               3:17.86    2:57.56        
                  38.23     1:26.03 (47.80)     2:13.46 (47.43)     2:57.56 (44.10)
 30 Butler, Amelia      10 NYCC-MR              2:56.73    3:00.35        
                  39.66     1:27.03 (47.37)     2:16.72 (49.69)     3:00.35 (43.63)
 31 Williams, Elise     10 NYCC-MR              3:09.69    3:00.81        
                  41.33     1:28.77 (47.44)     2:18.13 (49.36)     3:00.81 (42.68)
 32 Yu, Julianna         9 FLY-MR                    NT    3:01.10        
                  40.72     1:26.98 (46.26)     2:14.78 (47.80)     3:01.10 (46.32)
 33 Brennan, Hope        9 NYCC-MR              3:10.80    3:04.08        
 34 Krouse, Hana        10 Rivertown Rays-MR    3:25.73    3:06.39        
                  39.34     1:28.58 (49.24)     2:18.29 (49.71)     3:06.39 (48.10)
 35 Williams, Jasmine    9 NYCC-MR              3:45.00    3:07.67        
 36 Yuan, Fiona          9 FLY-MR                    NT    3:11.24        
                  41.05   3:11.24 (2:30.19)                                        
 37 James, Jessica       9 Rivertown Rays-MR    3:15.00    3:12.94        
                  40.19     1:31.88 (51.69)     2:23.32 (51.44)     3:12.94 (49.62)
 38 Vacca, Grace         9 Rivertown Rays-MR    3:29.00    3:16.32        
 39 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR    3:45.00    3:16.99        
                  44.43     1:34.01 (49.58)     2:27.06 (53.05)     3:16.99 (49.93)
 40 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR              3:23.07    3:17.75        
                  44.31     1:34.05 (49.74)   3:17.75 (1:43.70)                    
 41 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR              3:30.00    3:20.57        
                  41.51     1:31.36 (49.85)     2:27.28 (55.92)     3:20.57 (53.29)
 42 Keh, Camilla        10 NYCC-MR              3:40.00    3:25.29        
                  43.40     1:36.46 (53.06)     2:32.07 (55.61)     3:25.29 (53.22)
 43 Puchert, Grace       9 NYCC-MR              3:39.24    3:25.83        
                  43.57     1:36.58 (53.01)     2:32.18 (55.60)     3:25.83 (53.65)
 44 Loginova, Sasha      9 Aquaflames-MR             NT    3:33.34        
                  42.85     1:37.63 (54.78)   3:33.34 (1:55.71)                    
 45 Doyle, Jane          9 Rivertown Rays-MR    4:00.00    3:42.91        
                  48.13     1:47.62 (59.49)     2:45.58 (57.96)     3:42.91 (57.33)
 -- Falcao, Isabella    10 Twisters-MR          2:25.49         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      10 Twisters-MR            30.64      29.97          7  
  2 Weiss, Emily        10 Flying Dolphins-MR     33.36      32.74          5  
  3 Stepanek, Chloe     10 HYB-MR                 32.81      33.39          4  
  4 Rodriguez, Emily    10 Twisters-MR            35.06      34.53          3  
  5 Gormley, Isabel     10 Agua Swim Team-MR      34.65      34.73          2  
  6 Lovasz, Isabella    10 UNLGA-MR               35.12      35.63          0.5
  6 Moon, Zoe           10 Agua Swim Team-MR      36.59      35.63          0.5
  8 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR      38.89      36.08        
  9 Simmons, Lauren     10 Agua Swim Team-MR      41.76      36.29        
 10 Yanza, Ayleen       10 Twisters-MR            35.26      36.30        
 11 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR      35.79      36.68        
 12 Milrod, Maya        10 Agua Swim Team-MR      38.24      36.71        
 13 Ponnaiya, Claire    10 Rivertown Rays-MR      36.89      37.26        
 14 Greenberg, Elana    10 Agua Swim Team-MR      38.45      37.71        
 15 Zhu, Angela          9 NCAC-MR                39.00      37.89        
 16 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR      38.85      37.94        
 17 Bates, Diana        10 Agua Swim Team-MR      38.04      37.95        
 18 Fernandez, Samanth   9 Twisters-MR            40.39      38.37        
 19 Ng, Chloe           10 Agua Swim Team-MR      40.89      39.51        
 20 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR      39.36      40.00        
 21 Guarino, Kiana       9 Agua Swim Team-MR      42.18      40.08        
 22 Green, Ella         10 Flying Dolphins-MR     40.26      40.11        
 23 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      42.47      40.34        
 24 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR      41.38      40.52        
 25 Hedvat, Alexis      10 Agua Swim Team-MR      42.37      40.53        
 25 Brennan, Hope        9 NYCC-MR                41.24      40.53        
 27 Green, Sarah        10 Flying Dolphins-MR     39.67      40.83        
 28 Carabasu, Helen     10 Twisters-MR            42.84      40.88        
 29 Ashton, Sydney      10 Agua Swim Team-MR      45.41      41.51        
 30 Gonciarz, Isabella   9 Twisters-MR            43.89      41.56        
 31 Burke, Caroline     10 Flying Dolphins-MR     43.18      41.66        
 32 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      42.74      41.71        
 33 Butler, Amelia      10 NYCC-MR                42.83      41.99        
 34 Ruhl, Sophie        10 Rivertown Rays-MR      55.00      42.01        
 35 Yeh, Kiely           9 FLY-MR                 44.32      42.09        
 36 Casey, Carolyn       9 UN-AG-MR               47.46      42.26        
 37 Ramirez, Leslye      9 FLY-MR                 43.99      42.34        
 38 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR      42.10      42.43        
 39 DuFord, Oliva       10 Agua Swim Team-MR      43.32      42.78        
 40 Williams, Elise     10 NYCC-MR                41.26      42.89        
 41 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR      44.49      43.29        
 42 Ott, Elke            9 Agua Swim Team-MR      44.34      43.31        
 43 Weglarz, Juliet     10 SPAR-MR                42.86      43.55        
 44 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR      46.08      44.13        
 45 Spehr, Anna          9 HYB-MR                    NT      44.42        
 46 Astudillo, Scarlet  10 Twisters-MR            46.92      44.53        
 47 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR      46.95      44.54        
 48 Roberts, Madison     9 Agua Swim Team-MR    1:00.47      44.74        
 49 Norton, Electa      10 Agua Swim Team-MR      51.84      44.80        
 50 Arora, Rosy          9 Agua Swim Team-MR      43.89      44.83        
 51 Williams, Jasmine    9 NYCC-MR                45.33      45.01        
 52 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR     45.72      45.11        
 53 Rivera, Abigail     10 FLY-MR                 45.28      45.23        
 54 Levine, Dani         9 Flying Dolphins-MR     44.34      45.26        
 55 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      47.14      45.27        
 56 Lin, Shana           9 FLY-MR                 45.52      45.28        
 57 Guarnieri, Emma     10 Rivertown Rays-MR      55.00      45.40        
 58 Krouse, Hana        10 Rivertown Rays-MR      46.49      45.67        
 59 Yu, Julianna         9 FLY-MR                 47.13      45.73        
 60 LU, Katie            9 UNLGA-MR               48.42      45.74        
 61 James, Jessica       9 Rivertown Rays-MR      48.02      45.75        
 62 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      47.16      45.79        
 63 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR                45.46      46.39        
 64 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR      51.32      46.53        
 65 Conner, Claire       9 HYB-MR                 53.57      46.55        
 66 Zhou, Sara           9 FLY-MR                 48.96      46.66        
 67 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR      50.76      47.20        
 68 Vacca, Grace         9 Rivertown Rays-MR      48.87      47.25        
 69 Jang, Jane           9 FLY-MR                 50.22      47.42        
 70 Keh, Camilla        10 NYCC-MR              1:00.00      47.57        
 71 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                49.25      47.59        
 72 Gamba, Francesca     9 Flying Dolphins-MR     52.49      47.78        
 73 Schatz, Naomi        9 Flying Dolphins-MR     43.94      47.91        
 74 Bauer, Demi          9 SPAR-MR                49.12      48.30        
 75 Wang, May            9 Flying Dolphins-MR     54.66      48.36        
 76 Altholz, Rebecca     9 Flying Dolphins-MR        NT      49.33        
 77 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR     45.00      50.30        
 78 Fox, Emma           10 NYCC-MR                51.62      50.46        
 79 Thomas, Christine    9 FLY-MR                 51.92      50.64        
 80 Loginova, Sasha      9 Aquaflames-MR          52.39      51.58        
 81 Puchert, Grace       9 NYCC-MR                55.36      51.81        
 82 Yanos, Naomi         9 Flying Dolphins-MR     54.70      52.02        
 83 Yuan, Fiona          9 FLY-MR                 53.57      52.06        
 84 Smith, Catherine    10 NYSA-MR                   NT      52.74        
 85 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR      52.13      54.54        
 86 Park, Abby          10 NYSA-MR                   NT      56.24        
 87 Doyle, Jane          9 Rivertown Rays-MR    1:05.00    1:06.37        
 -- Stamm, Caroline     10 Flying Dolphins-MR     55.50         DQ        
 -- Miller, Kylie       10 SPAR-MR                43.04         DQ        
 -- Kon, Bridgette      10 Agua Swim Team-MR      45.20         NS        
 -- Rahr, Avery         10 Agua Swim Team-MR      52.32         NS        
 -- Tam, Caitlin         9 Agua Swim Team-MR      45.33         NS        
 -- Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR      42.70         NS        
 -- Scott, Cordelia     10 Flying Dolphins-MR     50.00         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      10 Twisters-MR          1:08.64    1:05.86          7  
                  32.03     1:05.86 (33.83)                                        
  2 Stepanek, Chloe     10 HYB-MR               1:09.51    1:11.22          5  
                  34.78     1:11.22 (36.44)                                        
  3 Weiss, Emily        10 Flying Dolphins-MR   1:13.65    1:12.26          4  
                  35.25     1:12.26 (37.01)                                        
  4 Gormley, Isabel     10 Agua Swim Team-MR    1:13.67    1:14.67          3  
                  37.09     1:14.67 (37.58)                                        
  5 Lovasz, Isabella    10 UNLGA-MR             1:15.21    1:16.55          2  
  6 Meyerhoeffer, Stel   9 SPAR-MR              1:19.23    1:17.14          1  
                  37.15     1:17.14 (39.99)                                        
  7 Aylmer, Lauren      10 NYSA-MR              1:18.60    1:17.21        
                  38.40     1:17.21 (38.81)                                        
  8 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:16.54    1:17.39        
                  37.80     1:17.39 (39.59)                                        
  9 Greenberg, Elana    10 Agua Swim Team-MR    1:20.48    1:19.78        
 10 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:18.70    1:19.82        
                  39.60     1:19.82 (40.22)                                        
 11 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR    1:20.19    1:20.47        
                  39.44     1:20.47 (41.03)                                        
 12 Fernandez, Samanth   9 Twisters-MR          1:29.10    1:21.37        
 13 Bates, Diana        10 Agua Swim Team-MR    1:23.52    1:22.99        
 14 Ng, Chloe           10 Agua Swim Team-MR    1:25.82    1:24.91        
 15 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR    1:23.13    1:25.08        
                  42.97     1:25.08 (42.11)                                        
 16 Green, Ella         10 Flying Dolphins-MR   1:27.08    1:25.21        
                  42.29     1:25.21 (42.92)                                        
 17 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    1:25.48    1:26.12        
 18 Lim, Jessica        10 Twisters-MR          1:29.16    1:27.06        
                  42.03     1:27.06 (45.03)                                        
 19 Whang, Taylor        9 NYSA-MR              1:33.02    1:27.15        
 20 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    1:30.14    1:28.00        
                  44.01     1:28.00 (43.99)                                        
 21 Blackstock, Esme    10 Flying Dolphins-MR   1:35.00    1:28.48        
                  43.36     1:28.48 (45.12)                                        
 22 McGowan, Sofia      10 Agua Swim Team-MR    1:28.55    1:28.52        
                  45.45     1:28.52 (43.07)                                        
 23 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR    1:30.78    1:28.56        
                  43.49     1:28.56 (45.07)                                        
 24 Gonciarz, Isabella   9 Twisters-MR          1:37.76    1:29.18        
 25 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR    1:28.40    1:29.28        
                  44.04     1:29.28 (45.24)                                        
 26 Green, Sarah        10 Flying Dolphins-MR   1:26.12    1:29.30        
 27 Williams, Elise     10 NYCC-MR              1:27.79    1:29.37        
                  44.31     1:29.37 (45.06)                                        
 28 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR    1:34.85    1:30.29        
                  45.70     1:30.29 (44.59)                                        
 29 Carabasu, Helen     10 Twisters-MR          1:36.06    1:30.82        
                  43.59     1:30.82 (47.23)                                        
 30 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR    1:25.70    1:31.06        
 31 Brennan, Hope        9 NYCC-MR              1:26.96    1:31.28        
 32 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR    1:31.49    1:31.58        
                  45.13     1:31.58 (46.45)                                        
 33 Ramirez, Leslye      9 FLY-MR               1:33.92    1:31.98        
                  44.44     1:31.98 (47.54)                                        
 34 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   1:37.91    1:32.87        
 35 Ruhl, Sophie        10 Rivertown Rays-MR    2:00.00    1:34.24        
                  45.72     1:34.24 (48.52)                                        
 36 Williams, Jasmine    9 NYCC-MR              1:35.51    1:35.53        
                  47.11     1:35.53 (48.42)                                        
 37 Spehr, Anna          9 HYB-MR                    NT    1:36.47        
                  48.29     1:36.47 (48.18)                                        
 38 Krouse, Hana        10 Rivertown Rays-MR    1:39.76    1:38.43        
 39 Ott, Elke            9 Agua Swim Team-MR    1:32.43    1:38.52        
                  48.60     1:38.52 (49.92)                                        
 40 Zhou, Sara           9 FLY-MR                    NT    1:40.62        
                  48.53     1:40.62 (52.09)                                        
 41 Yu, Julianna         9 FLY-MR                    NT    1:40.63        
 42 Aguiling, Maya      10 NYSA-MR              1:47.77    1:41.02        
                  49.93     1:41.02 (51.09)                                        
 43 Arora, Rosy          9 Agua Swim Team-MR    1:41.38    1:41.04        
                  50.29     1:41.04 (50.75)                                        
 44 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR              1:45.00    1:41.29        
 45 Santana, Gabby       9 SPAR-MR              1:50.97    1:41.62        
                  48.45     1:41.62 (53.17)                                        
 46 Guarnieri, Emma     10 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:44.13        
                  52.06     1:44.13 (52.07)                                        
 47 Tam, Caitlin         9 Agua Swim Team-MR    1:44.39    1:44.35        
 48 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR              1:54.67    1:44.83        
                  50.95     1:44.83 (53.88)                                        
 49 Rahr, Avery         10 Agua Swim Team-MR    1:42.19    1:46.12        
 50 Wang, May            9 Flying Dolphins-MR   2:09.01    1:49.40        
                  52.93     1:49.40 (56.47)                                        
 51 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR    1:55.20    1:52.58        
 52 Thomas, Christine    9 FLY-MR               1:48.92    1:53.15        
 53 Schatz, Naomi        9 Flying Dolphins-MR        NT    1:57.28        
                  53.98   1:57.28 (1:03.30)                                        
 54 Smith, Catherine    10 NYSA-MR                   NT    2:03.58        
                  58.69   2:03.58 (1:04.89)                                        
 55 Doyle, Jane          9 Rivertown Rays-MR    2:35.00    2:26.32        
                1:06.74   2:26.32 (1:19.58)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      10 Twisters-MR            34.77      35.20          7  
  2 Weiss, Emily        10 Flying Dolphins-MR     35.40      36.03          5  
  3 Yanza, Ayleen       10 Twisters-MR            40.10      39.67          4  
  4 Ponnaiya, Claire    10 Rivertown Rays-MR      40.99      39.78          3  
  5 Bates, Diana        10 Agua Swim Team-MR      38.69      40.07          2  
  6 Yuen, Valerie       10 UNLGA-MR               40.54      41.39          1  
  7 Simmons, Lauren     10 Agua Swim Team-MR      41.65      41.72        
  8 Lim, Jessica        10 Twisters-MR            43.38      43.19        
  9 DuFord, Oliva       10 Agua Swim Team-MR      42.12      43.75        
 10 Falcao, Isabella    10 Twisters-MR            44.10      43.90        
 11 Green, Sarah        10 Flying Dolphins-MR     43.22      44.26        
 12 Ashton, Sydney      10 Agua Swim Team-MR      48.72      44.28        
 13 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR      44.39      44.29        
 14 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR      44.63      44.45        
 15 Green, Ella         10 Flying Dolphins-MR     45.27      44.55        
 16 Ng, Chloe           10 Agua Swim Team-MR      43.82      44.64        
 17 Hedvat, Alexis      10 Agua Swim Team-MR      43.69      45.25        
 18 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR      47.17      45.36        
 19 Lin, Shana           9 FLY-MR                 44.97      45.43        
 20 McGowan, Sofia      10 Agua Swim Team-MR      47.60      45.98        
 21 Norton, Electa      10 Agua Swim Team-MR      48.45      46.29        
 22 Suteja, Kezia        9 NCAC-MR                52.00      46.69        
 23 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      51.54      46.78        
 24 Guarnieri, Emma     10 Rivertown Rays-MR      50.00      47.35        
 25 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR      47.06      47.41        
 26 Arora, Rosy          9 Agua Swim Team-MR      48.56      47.73        
 27 Santana, Gabby       9 SPAR-MR                50.97      47.75        
 28 Yeh, Kiely           9 FLY-MR                 49.76      47.83        
 29 Rivera, Abigail     10 FLY-MR                 50.93      48.23        
 30 Park, Grace          9 NYSA-MR                52.83      49.36        
 31 Ott, Elke            9 Agua Swim Team-MR      51.80      49.65        
 32 Casey, Carolyn       9 UN-AG-MR               53.36      49.69        
 33 Burke, Caroline     10 Flying Dolphins-MR     48.70      49.99        
 34 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      51.50      50.63        
 35 Tam, Caitlin         9 Agua Swim Team-MR      54.38      51.52        
 36 LU, Katie            9 UNLGA-MR               54.33      51.81        
 37 Smith, Catherine    10 NYSA-MR                   NT      52.22        
 38 Pawliczak, Lily      9 SPAR-MR              1:03.92      52.51        
 39 Bauer, Demi          9 SPAR-MR              1:03.64      55.09        
 40 Jang, Jane           9 FLY-MR                    NT      55.60        
 41 Astudillo, Scarlet  10 Twisters-MR            51.90      55.73        
 42 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR              1:10.44      56.77        
 43 Wisowatt, Leonie     9 Flying Dolphins-MR        NT      57.31        
 44 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR      58.78      57.61        
 45 Miller, Kylie       10 SPAR-MR              1:05.44      59.65        
 46 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR      55.06      59.70        
 47 Cristobal, Sarahi   10 Twisters-MR          1:08.78      59.82        
 48 Vacca, Grace         9 Rivertown Rays-MR      56.85      59.83        
 49 Yanos, Naomi         9 Flying Dolphins-MR     59.83    1:00.55        
 50 Thomas, Christine    9 FLY-MR               1:01.04    1:01.20        
 51 Samuels, Sophia      9 Twisters-MR            54.74    1:01.67        
 52 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR    1:03.14    1:02.53        
 53 Conner, Claire       9 HYB-MR               1:06.28    1:03.58        
 -- Keh, Camilla        10 NYCC-MR              1:00.00         DQ        
 -- Doyle, Jane          9 Rivertown Rays-MR    1:25.00         DQ        
 -- Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR     54.11         DQ        
 -- Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR      49.16         DQ        
 -- Meyerhoeffer, Stel   9 SPAR-MR                41.78         NS        
 -- Wang, May            9 Flying Dolphins-MR   1:01.55         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      10 Twisters-MR          1:15.87    1:15.43          7  
                  36.14     1:15.43 (39.29)                                        
  2 Weiss, Emily        10 Flying Dolphins-MR   1:19.46    1:18.69          5  
                  37.32     1:18.69 (41.37)                                        
  3 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR    1:21.31    1:19.34          4  
                  37.94     1:19.34 (41.40)                                        
  4 Bates, Diana        10 Agua Swim Team-MR    1:25.15    1:24.57          3  
  5 Yanza, Ayleen       10 Twisters-MR          1:27.64    1:25.52          2  
                  40.79     1:25.52 (44.73)                                        
  6 Ponnaiya, Claire    10 Rivertown Rays-MR    1:27.05    1:27.07          1  
                  41.00     1:27.07 (46.07)                                        
  7 Wang, Kathryn       10 Twisters-MR          1:24.95    1:27.39        
                  42.59     1:27.39 (44.80)                                        
  8 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:30.79    1:28.76        
                  41.47     1:28.76 (47.29)                                        
  9 Yuen, Valerie       10 UNLGA-MR             1:28.53    1:29.51        
                  43.52     1:29.51 (45.99)                                        
 10 Zhu, Angela          9 NCAC-MR              1:38.00    1:29.95        
                  42.09     1:29.95 (47.86)                                        
 11 Fernandez, Samanth   9 Twisters-MR          1:34.78    1:30.09        
                  43.32     1:30.09 (46.77)                                        
 12 Hedvat, Alexis      10 Agua Swim Team-MR    1:33.98    1:32.94        
                  44.83     1:32.94 (48.11)                                        
 13 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    1:35.65    1:33.40        
                  43.43     1:33.40 (49.97)                                        
 14 Chong, Vanessa       9 Twisters-MR          1:38.94    1:33.55        
                  44.52     1:33.55 (49.03)                                        
 15 Lim, Jessica        10 Twisters-MR          1:33.58    1:35.12        
 16 Brennan, Hope        9 NYCC-MR              1:40.34    1:35.74        
 17 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR    1:37.85    1:35.99        
 18 Ashton, Sydney      10 Agua Swim Team-MR    1:52.16    1:36.11        
 19 DuFord, Oliva       10 Agua Swim Team-MR    1:36.58    1:36.53        
                  45.57     1:36.53 (50.96)                                        
 20 Green, Sarah        10 Flying Dolphins-MR   1:33.93    1:36.83        
                  44.89     1:36.83 (51.94)                                        
 21 Whang, Taylor        9 NYSA-MR              1:45.38    1:36.85        
                  45.84     1:36.85 (51.01)                                        
 22 Lovasz, Isabella    10 UNLGA-MR             1:25.72    1:37.73        
                  46.31     1:37.73 (51.42)                                        
 23 Green, Ella         10 Flying Dolphins-MR   1:40.00    1:38.37        
                  46.92     1:38.37 (51.45)                                        
 24 Ruhl, Sophie        10 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:39.37        
 25 Lin, Shana           9 FLY-MR                    NT    1:40.19        
 26 Guarnieri, Emma     10 Rivertown Rays-MR    2:05.00    1:41.48        
 27 Gonciarz, Isabella   9 Twisters-MR          1:46.59    1:42.21        
                  49.25     1:42.21 (52.96)                                        
 28 Arora, Rosy          9 Agua Swim Team-MR    1:44.55    1:42.34        
                  48.94     1:42.34 (53.40)                                        
 29 Yeh, Kiely           9 FLY-MR               1:44.21    1:42.55        
                  48.12     1:42.55 (54.43)                                        
 30 Carabasu, Helen     10 Twisters-MR          1:44.62    1:43.91        
                  48.25     1:43.91 (55.66)                                        
 31 Norton, Electa      10 Agua Swim Team-MR    1:48.74    1:44.93        
 32 Ott, Elke            9 Agua Swim Team-MR    1:48.78    1:45.55        
                  50.91     1:45.55 (54.64)                                        
 33 Casey, Carolyn       9 UN-AG-MR             1:56.23    1:46.31        
 34 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR    1:51.43    1:48.52        
 35 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR    1:47.49    1:48.53        
 36 Stamm, Caroline     10 Flying Dolphins-MR   1:45.50    1:51.77        
 36 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   1:54.23    1:51.77        
 38 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:54.80        
 39 Zhou, Sara           9 FLY-MR                    NT    1:57.39        
 40 Fox, Emma           10 NYCC-MR              2:00.00    1:58.53        
 41 Smith, Catherine    10 NYSA-MR                   NT    1:59.00        
 42 Astudillo, Scarlet  10 Twisters-MR          1:50.25    2:00.43        
                   7.30   2:00.43 (1:53.13)                                        
 43 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR    2:01.23    2:02.46        
 44 Jang, Jane           9 FLY-MR                    NT    2:03.33        
                  58.26   2:03.33 (1:05.07)                                        
 45 Levine, Dani         9 Flying Dolphins-MR   1:50.20    2:04.26        
 46 Thomas, Christine    9 FLY-MR                    NT    2:10.16        
 47 Yuan, Fiona          9 FLY-MR                    NT    2:11.19        
 48 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR    2:05.61    2:12.28        
 -- Wang, May            9 Flying Dolphins-MR   2:11.41         DQ        
                  57.35        DQ (1:05.31)                                        
 -- Altholz, Rebecca     9 Flying Dolphins-MR   1:58.11         DQ        
                  56.61        DQ (1:07.48)                                        
 -- Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR    2:02.13         DQ        
 -- Gamba, Francesca     9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Blackstock, Esme    10 Flying Dolphins-MR   1:39.99         DQ        
                  46.02          DQ (52.09)                                        
 -- Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR    1:45.35         DQ        
                  50.09          DQ (54.26)                                        
 -- Falcao, Isabella    10 Twisters-MR          1:38.20         NS        
 -- Scott, Cordelia     10 Flying Dolphins-MR   2:00.00         NS        
 -- Tam, Caitlin         9 Agua Swim Team-MR    1:57.87         NS        
 -- Yanos, Naomi         9 Flying Dolphins-MR   2:10.44         NS        
 -- Rahr, Avery         10 Agua Swim Team-MR    2:04.53         NS        
                  56.61                                                            
 -- Kon, Bridgette      10 Agua Swim Team-MR    1:59.78         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Youssef, Lara       10 Twisters-MR            31.47      32.26          7  
  2 Milrod, Maya        10 Agua Swim Team-MR      32.78      32.61          5  
  3 Rodriguez, Emily    10 Twisters-MR            32.87      32.71          4  
  4 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR      33.29      33.16          3  
  5 Wang, Kathryn       10 Twisters-MR            33.53      33.21          2  
  6 Ponnaiya, Claire    10 Rivertown Rays-MR      32.91      33.73          1  
  7 Yanza, Ayleen       10 Twisters-MR            34.25      34.29        
  8 Moon, Zoe           10 Agua Swim Team-MR      34.92      34.60        
  9 Aylmer, Lauren      10 NYSA-MR                36.91      34.80        
 10 Rocco, Emily         9 SPAR-MR                34.34      35.02        
 11 Yuen, Valerie       10 UNLGA-MR               35.79      36.81        
 12 Burke, Caroline     10 Flying Dolphins-MR     37.16      37.06        
 13 Suteja, Kezia        9 NCAC-MR                38.00      38.06        
 14 Simmons, Lauren     10 Agua Swim Team-MR      41.67      38.95        
 15 Guarino, Kiana       9 Agua Swim Team-MR      46.13      39.44        
 16 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR      41.24      41.44        
 17 Rivera, Abigail     10 FLY-MR                 51.46      41.57        
 18 Casey, Carolyn       9 UN-AG-MR               45.83      41.88        
 19 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR      38.39      42.92        
 20 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      46.15      43.04        
 21 Butler, Amelia      10 NYCC-MR                41.75      44.59        
 22 Pawliczak, Lily      9 SPAR-MR                47.37      45.90        
 23 Astudillo, Scarlet  10 Twisters-MR            44.70      47.13        
 24 Krouse, Hana        10 Rivertown Rays-MR      49.67      47.63        
 25 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                46.86      49.26        
 26 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      48.42      49.85        
 27 Hyun, Stella         9 FLY-MR                 52.47      50.12        
 28 James, Jessica       9 Rivertown Rays-MR      51.44      50.42        
 29 Jang, Jane           9 FLY-MR                    NT      50.50        
 30 Keh, Camilla        10 NYCC-MR              1:00.00      50.66        
 31 Schatz, Naomi        9 Flying Dolphins-MR   1:15.00      50.94        
 32 Zhou, Sara           9 FLY-MR                 49.61      51.00        
 33 Vacca, Grace         9 Rivertown Rays-MR    1:05.00      51.74        
 34 Yuan, Fiona          9 FLY-MR                 48.75      51.90        
 35 Bauer, Demi          9 SPAR-MR                52.09      52.08        
 36 Puchert, Grace       9 NYCC-MR              1:05.00      53.76        
 37 Yanos, Naomi         9 Flying Dolphins-MR   1:03.83      55.63        
 -- Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      46.99         DQ        
 -- Ruhl, Sophie        10 Rivertown Rays-MR      50.00         DQ        
 -- Rahr, Avery         10 Agua Swim Team-MR      56.72         DQ        
 -- Miller, Kylie       10 SPAR-MR                51.53         DQ        
 -- Roberts, Madison     9 Agua Swim Team-MR      58.88         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stepanek, Chloe     10 HYB-MR               1:07.27    1:08.27          7  
                  31.38     1:08.27 (36.89)                                        
  2 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:13.01    1:09.25          5  
                  32.44     1:09.25 (36.81)                                        
  3 Youssef, Lara       10 Twisters-MR          1:15.39    1:13.36          4  
                  34.39     1:13.36 (38.97)                                        
  4 Wang, Kathryn       10 Twisters-MR          1:15.68    1:13.61          3  
                  34.93     1:13.61 (38.68)                                        
  5 Milrod, Maya        10 Agua Swim Team-MR    1:13.62    1:14.25          2  
                  33.67     1:14.25 (40.58)                                        
  6 Ponnaiya, Claire    10 Rivertown Rays-MR    1:19.53    1:15.76          1  
                  33.94     1:15.76 (41.82)                                        
  7 Moon, Zoe           10 Agua Swim Team-MR    1:19.11    1:17.18        
                  36.04     1:17.18 (41.14)                                        
  8 Rocco, Emily         9 SPAR-MR              1:15.46    1:19.02        
  9 Meyerhoeffer, Stel   9 SPAR-MR              1:24.12    1:22.13        
                  37.60     1:22.13 (44.53)                                        
 10 Burke, Caroline     10 Flying Dolphins-MR   1:32.06    1:27.73        
 11 Blackstock, Esme    10 Flying Dolphins-MR   1:33.60    1:29.29        
                  38.56     1:29.29 (50.73)                                        
 12 Chong, Vanessa       9 Twisters-MR          1:32.17    1:30.24        
 13 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR    1:30.06    1:32.48        
                  42.72     1:32.48 (49.76)                                        
 14 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:50.05    1:34.98        
 15 Guarino, Kiana       9 Agua Swim Team-MR    1:45.87    1:36.09        
                  42.21     1:36.09 (53.88)                                        
 16 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.50        
                  43.34     1:36.50 (53.16)                                        
 17 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR    1:49.67    1:43.29        
                  16.07   1:43.29 (1:27.22)                                        
 18 Weglarz, Juliet     10 SPAR-MR                   NT    1:49.04        
                  45.82   1:49.04 (1:03.22)                                        
 19 Ramirez, Leslye      9 FLY-MR                    NT    1:49.13        
                  48.88   1:49.13 (1:00.25)                                        
 20 Moon, Laura         10 FLY-MR                    NT    1:53.08        
                  51.45   1:53.08 (1:01.63)                                        
 21 Miller, Kylie       10 SPAR-MR                   NT    1:53.13        
                  51.68   1:53.13 (1:01.45)                                        
 22 Hyun, Stella         9 FLY-MR                    NT    1:54.64        
                  52.52   1:54.64 (1:02.12)                                        
 23 Bauer, Demi          9 SPAR-MR              1:58.49    1:55.41        
                  52.60   1:55.41 (1:02.81)                                        
 24 Roberts, Madison     9 Agua Swim Team-MR    1:56.71    2:00.48        
                  53.16   2:00.48 (1:07.32)                                        
 25 Schatz, Naomi        9 Flying Dolphins-MR        NT    2:05.95        
 -- Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR    1:49.89         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      10 Twisters-MR          1:11.75    1:08.82          7  
  2 Weiss, Emily        10 Flying Dolphins-MR   1:12.42    1:10.57          5  
                  32.96     1:10.57 (37.61)                                        
  3 Gormley, Isabel     10 Agua Swim Team-MR    1:12.28    1:11.23          4  
                  33.65     1:11.23 (37.58)                                        
  4 Stepanek, Chloe     10 HYB-MR               1:10.59    1:11.68          3  
                  31.94     1:11.68 (39.74)                                        
  5 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:14.45    1:12.68          2  
  6 Rodriguez, Emily    10 Twisters-MR          1:17.28    1:12.75          1  
  7 Wang, Kathryn       10 Twisters-MR          1:16.75    1:15.80        
                  35.23     1:15.80 (40.57)                                        
  8 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR    1:15.71    1:16.41        
                  35.31     1:16.41 (41.10)                                        
  9 Moon, Zoe           10 Agua Swim Team-MR    1:18.47    1:16.75        
                  35.75     1:16.75 (41.00)                                        
 10 Yanza, Ayleen       10 Twisters-MR          1:18.68    1:16.76        
                  35.33     1:16.76 (41.43)                                        
 11 Youssef, Lara       10 Twisters-MR          1:20.39    1:16.93        
 12 Aylmer, Lauren      10 NYSA-MR              1:20.69    1:17.21        
                  34.55     1:17.21 (42.66)                                        
 13 Ponnaiya, Claire    10 Rivertown Rays-MR    1:22.95    1:18.22        
                  36.63     1:18.22 (41.59)                                        
 14 Lovasz, Isabella    10 UNLGA-MR             1:28.70    1:18.37        
                  35.84     1:18.37 (42.53)                                        
 15 Milrod, Maya        10 Agua Swim Team-MR    1:19.74    1:18.82        
                  35.94     1:18.82 (42.88)                                        
 16 Bates, Diana        10 Agua Swim Team-MR    1:20.21    1:19.47        
                  39.56     1:19.47 (39.91)                                        
 17 Fernandez, Samanth   9 Twisters-MR          1:33.08    1:20.73        
 18 Yuen, Valerie       10 UNLGA-MR             1:22.47    1:20.87        
                  38.37     1:20.87 (42.50)                                        
 19 Greenberg, Elana    10 Agua Swim Team-MR    1:22.16    1:21.30        
 20 Falcao, Isabella    10 Twisters-MR          1:21.71    1:21.32        
                  38.89     1:21.32 (42.43)                                        
 21 Ng, Chloe           10 Agua Swim Team-MR    1:23.11    1:21.81        
                  37.50     1:21.81 (44.31)                                        
 22 Rocco, Emily         9 SPAR-MR              1:19.25    1:22.20        
 23 Green, Ella         10 Flying Dolphins-MR   1:26.43    1:22.48        
                  38.08     1:22.48 (44.40)                                        
 24 Blackstock, Esme    10 Flying Dolphins-MR   1:25.06    1:22.54        
                  39.02     1:22.54 (43.52)                                        
 25 Guarino, Kiana       9 Agua Swim Team-MR    1:41.90    1:24.19        
 26 Ashton, Sydney      10 Agua Swim Team-MR    1:23.09    1:24.89        
 27 Whang, Taylor        9 NYSA-MR              1:32.65    1:25.51        
                  38.76     1:25.51 (46.75)                                        
 28 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    1:27.08    1:26.44        
 29 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR    1:26.94    1:26.85        
                  40.10     1:26.85 (46.75)                                        
 30 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:27.96    1:27.05        
                  39.88     1:27.05 (47.17)                                        
 31 Spehr, Anna          9 HYB-MR               1:34.59    1:27.43        
                  42.07     1:27.43 (45.36)                                        
 32 Green, Sarah        10 Flying Dolphins-MR   1:28.06    1:27.61        
                  39.95     1:27.61 (47.66)                                        
 33 Brennan, Hope        9 NYCC-MR              1:29.15    1:27.81        
                  41.77     1:27.81 (46.04)                                        
 34 Hedvat, Alexis      10 Agua Swim Team-MR    1:25.63    1:27.96        
 35 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR        NT    1:28.82        
 36 Gonciarz, Isabella   9 Twisters-MR          1:45.41    1:29.13        
                  53.82     1:29.13 (35.31)                                        
 37 Burke, Caroline     10 Flying Dolphins-MR   1:28.67    1:29.45        
 38 Yeh, Kiely           9 FLY-MR               1:39.01    1:29.84        
                  43.77     1:29.84 (46.07)                                        
 39 DuFord, Oliva       10 Agua Swim Team-MR    1:30.63    1:30.92        
                  42.70     1:30.92 (48.22)                                        
 40 Park, Grace          9 NYSA-MR              2:05.38    1:31.63        
 41 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR    1:32.25    1:32.55        
 42 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR    1:38.00    1:33.57        
                  44.43     1:33.57 (49.14)                                        
 43 Carabasu, Helen     10 Twisters-MR          1:41.57    1:33.62        
                  45.61     1:33.62 (48.01)                                        
 44 Norton, Electa      10 Agua Swim Team-MR    1:45.34    1:33.74        
 45 McGowan, Sofia      10 Agua Swim Team-MR    1:29.41    1:33.85        
 46 Williams, Jasmine    9 NYCC-MR              1:36.09    1:33.89        
                  45.82     1:33.89 (48.07)                                        
 47 Hyun, Stella         9 FLY-MR               1:37.45    1:34.33        
 48 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR              1:50.00    1:34.59        
 49 Butler, Amelia      10 NYCC-MR              1:30.00    1:34.73        
                  44.95     1:34.73 (49.78)                                        
 50 Ramirez, Leslye      9 FLY-MR               1:32.96    1:34.91        
 51 Aguiling, Maya      10 NYSA-MR              1:46.77    1:35.56        
 52 Yu, Julianna         9 FLY-MR               1:43.23    1:37.07        
                  52.61     1:37.07 (44.46)                                        
 53 James, Jessica       9 Rivertown Rays-MR    1:41.17    1:38.26        
                  46.01     1:38.26 (52.25)                                        
 54 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR    1:46.92    1:38.88        
 55 LU, Katie            9 UNLGA-MR             1:47.80    1:41.66        
 56 Samuels, Sophia      9 Twisters-MR          1:42.31    1:44.99        
 57 Wisowatt, Leonie     9 Flying Dolphins-MR        NT    1:46.27        
 58 Yuan, Fiona          9 FLY-MR               1:49.97    1:49.08        
                  52.61     1:49.08 (56.47)                                        
 59 Conner, Claire       9 HYB-MR               1:54.75    1:49.31        
 60 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:51.36        
                  53.82     1:51.36 (57.54)                                        
 61 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR    1:56.78    1:52.92        
                  56.57     1:52.92 (56.35)                                        
 -- Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR              1:50.00         DQ        
 -- Lin, Shana           9 FLY-MR                    NT         DQ        
                  43.71          DQ (47.49)                                        
 -- Williams, Elise     10 NYCC-MR              1:40.00         DQ        
 -- Puchert, Grace       9 NYCC-MR              2:15.00         DQ        
                  48.55          DQ (57.57)                                        
 -- Roberts, Madison     9 Agua Swim Team-MR    1:54.98         NS        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:56.63    1:58.56         14  
     1) Yanza, Ayleen 10                2) Youssef, Lara 10               
     3) Rodriguez, Emily 10             4) Fan, Catherine 10              
                  31.08     1:01.61 (30.53)     1:30.64 (29.03)     1:58.56 (27.92)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:08.18    2:11.67         10  
     1) Lim, Jessica 10                 2) Chong, Vanessa 9               
     3) Fernandez, Samantha 9           4) Wang, Kathryn 10               
                  34.50     1:08.09 (33.59)     1:41.44 (33.35)     2:11.67 (30.23)
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:16.15    2:13.13          8  
     1) Gualtiere, Isabella 10          2) Scoppetta, Carolyn 10          
     3) Ruhl, Sophie 10                 4) Ponnaiya, Claire 10            
                  32.92     1:08.06 (35.14)     1:41.84 (33.78)     2:13.13 (31.29)
  4 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:06.51    2:15.27          6  
                  32.86     1:12.65 (39.79)     1:46.04 (33.39)     2:15.27 (29.23)
  5 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:20.54    2:25.21          4  
     1) Rivera, Abigail 10              2) Ramirez, Leslye 9              
     3) Hyun, Stella 9                  4) Moon, Laura 10                 
  6 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:35.00    2:29.66          2  
     1) Butler, Amelia 10               2) Brennan, Hope 9                
     3) Williams, Elise 10              4) Williams, Jasmine 9            
                  33.98     1:11.44 (37.46)     1:51.77 (40.33)     2:29.66 (37.89)
  7 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'                  NT    2:30.20        
     1) Guarnieri, Emma 10              2) James, Jessica 9               
     3) Krouse, Hana 10                 4) Ramirez, Nicole 9              
                  39.79     1:19.32 (39.53)   2:30.20 (1:10.88)                    
  8 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:32.27    2:34.65        
     1) Jang, Jane 9                    2) Yu, Julianna 9                 
     3) Lin, Shana 9                    4) Yeh, Kiely 9                   
                  41.99     1:22.20 (40.21)     1:59.85 (37.65)     2:34.65 (34.80)
  9 New York City Aquatic Club-MR  'B'          2:55.00    2:46.05        
     1) Puchert, Grace 9                2) Ribeiro, Jasmine 10            
     3) Keh, Camilla 10                 4) Karabees-Lamer, Devon 9        
                  41.35     1:23.71 (42.36)     2:01.64 (37.93)     2:46.05 (44.41)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:08.66    2:12.30         14  
     1) Fan, Catherine 10               2) Rodriguez, Emily 10            
     3) Youssef, Lara 10                4) Falcao, Isabella 10            
                  31.09     1:08.06 (36.97)     1:41.43 (33.37)     2:12.30 (30.87)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:25.15    2:27.26         10  
     1) Yanza, Ayleen 10                2) Lim, Jessica 10                
     3) Wang, Kathryn 10                4) Fernandez, Samantha 9          
                  37.01     1:20.84 (43.83)     1:53.92 (33.08)     2:27.26 (33.34)
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:33.30    2:33.68          8  
     1) Gualtiere, Isabella 10          2) Ruhl, Sophie 10                
     3) Ponnaiya, Claire 10             4) Scoppetta, Carolyn 10          
                  37.83     1:22.11 (44.28)     2:03.92 (41.81)     2:33.68 (29.76)
  4 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'               NT    2:34.32          6  
                  44.18     1:24.97 (40.79)     2:04.81 (39.84)     2:34.32 (29.51)
  5 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:45.00    2:44.86          4  
     1) Williams, Elise 10              2) Brennan, Hope 9                
     3) Williams, Jasmine 9             4) Butler, Amelia 10              
  6 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             2:51.07    2:47.82          2  
     1) James, Jessica 9                2) Guarnieri, Emma 10             
     3) Ramirez, Nicole 9               4) Krouse, Hana 10                
                  45.63     1:31.81 (46.18)     2:11.75 (39.94)     2:47.82 (36.07)
  7 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:46.10    2:49.46        
     1) Hyun, Stella 9                  2) Lin, Shana 9                   
     3) Moon, Laura 10                  4) Rivera, Abigail 10             
                  46.21     1:32.32 (46.11)     2:20.84 (48.52)     2:49.46 (28.62)
  8 Flushing YMCA-MR  'B'                            NT    3:02.28        
                  47.79     1:31.37 (43.58)     2:22.81 (51.44)     3:02.28 (39.47)
 -- New York City Aquatic Club-MR  'B'          3:15.00         DQ        
     1) Ribeiro, Jasmine 10             2) Keh, Camilla 10                
     3) Puchert, Grace 9                4) Karabees-Lamer, Devon 9        
                  47.71        DQ (1:46.02)                                        
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:31.15         NS        
     1) Green, Ella 10                  2) Green, Sarah 10                
     3) Feagin, Charlotte 10            4) Weiss, Emily 10                
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR                26.82      26.87          7  
  2 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR      27.31      27.11          5  
  3 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR      27.01      27.41          4  
  4 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR      28.05      27.56          3  
  5 Polanco, Kayla      12 Twisters-MR            26.86      27.65          2  
  6 Lai, Stephanie      12 UNNYC-MR               27.00      27.86          1  
  7 Nichols, Mary       11 Rivertown Rays-MR      28.17      28.02        
  8 Irwin, Amanda       12 Agua Swim Team-MR      27.72      28.15        
  9 Schwab, Carly       11 Rivertown Rays-MR      27.65      28.17        
  9 Weissman, Emily     12 Agua Swim Team-MR      28.85      28.17        
 11 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR      28.32      28.31        
 12 Silveira, Luiza     11 Twisters-MR            28.79      28.41        
 13 Yoo, Kaitlyn        11 NYSA-MR                28.85      28.82        
 14 Tully, Ally         12 Rivertown Rays-MR      27.99      28.88        
 15 Chu, Annie          11 Twisters-MR            28.84      28.89        
 16 Yienger, Maya       12 Agua Swim Team-MR      29.31      29.07        
 17 Steinberg, Jesse    12 Rivertown Rays-MR      29.72      29.15        
 18 Olszewski, Inez     12 NYCC-MR                28.51      29.20        
 19 Duverge, Ariana     12 Twisters-MR            28.71      29.25        
 19 Hunt, Abigail       12 Agua Swim Team-MR      29.51      29.25        
 21 Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR      28.18      29.28        
 22 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR      31.34      29.36        
 23 Santosa, Jessica    11 NCAC-MR                29.00      29.42        
 24 Zezula, Katarzyna   12 Twisters-MR            27.68      29.55        
 25 Donoghue, Megan     12 Rivertown Rays-MR      29.76      29.61        
 26 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR      29.84      29.69        
 27 Starzyk, Suzanne    11 Twisters-MR            29.33      29.92        
 28 Schatz, Dana        12 Flying Dolphins-MR     30.46      30.11        
 29 Bushell, Claire     11 Flying Dolphins-MR     30.07      30.24        
 30 Eng, Lauren         11 Agua Swim Team-MR      31.41      30.37        
 31 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR                29.90      30.44        
 32 Gonciarz, Zuzanna   12 Twisters-MR            31.49      30.57        
 33 Feigin, Alex        11 Agua Swim Team-MR      30.46      30.68        
 34 Levine, Jasmine     12 Flying Dolphins-MR     34.89      30.97        
 35 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR                 30.58      31.13        
 36 Rivera, Hannah      11 Twisters-MR            31.38      31.47        
 37 Moon, Jacqueline    11 FLY-MR                 31.85      31.57        
 37 Reiter, Valerie     12 FLY-MR                 31.17      31.57        
 39 Kwa, Brightlyn      11 NYCC-MR                30.72      31.65        
 40 McDermot, Annie     12 Agua Swim Team-MR      31.26      31.66        
 41 Thomas, Laura       11 FLY-MR                 31.50      31.85        
 42 Warner, Breanna     11 NCAC-MR                32.00      31.99        
 43 Criollo, Ashley     11 Twisters-MR            32.02      32.14        
 44 Martinovic, Nadja   12 FLY-MR                 31.90      32.19        
 45 LU, Helen           12 UNLGA-MR               32.34      32.23        
 46 Fried, Lexi         12 Agua Swim Team-MR      34.46      32.39        
 47 O'Hara, Victoria    12 FLY-MR                 32.32      32.40        
 48 Corridon, Delia     11 Agua Swim Team-MR      32.68      32.45        
 49 Chen, Chelsea       12 UNLGA-MR               32.98      32.46        
 50 Penn, Sydney        12 Rivertown Rays-MR      32.90      32.71        
 51 Dauchez, Alice      11 Agua Swim Team-MR      32.90      32.85        
 52 Bennett, Betsey     11 Agua Swim Team-MR      32.95      33.00        
 53 Starkey, Brooke     11 HYB-MR                 35.26      33.01        
 54 Shaw, Danielle      12 NYSA-MR              1:18.12      33.23        
 55 Zahariev, Tiffany   11 Twisters-MR            32.64      33.59        
 56 Iaconis, Alden      12 Rivertown Rays-MR      35.21      33.87        
 57 Tassio, Tara        11 SPAR-MR                35.20      34.41        
 58 Cheung, Kate        12 FLY-MR                 34.85      34.55        
 58 Minca, Serena       11 FLY-MR                 33.44      34.55        
 60 Shepard, Morgan     11 Agua Swim Team-MR      31.97      34.63        
 61 Barbato, Mia        12 NYSA-MR                38.51      34.68        
 62 Rosenbaum, Lily     11 Rivertown Rays-MR      37.76      35.44        
 63 Singer, Quinn       11 Rivertown Rays-MR      36.66      36.05        
 64 Randall, Nonii      11 Agua Swim Team-MR      37.67      36.23        
 65 Schuringa, Sarah    11 Flying Dolphins-MR        NT      36.34        
 66 Leroy, Savannah     11 NYCC-MR                35.93      37.03        
 67 Radomisli, Julia    11 Flying Dolphins-MR     40.01      38.82        
 68 Franceschini, Kera  12 NYCC-MR                40.00      39.67        
 69 Scarpa, Francesca   11 Aquaflames-MR             NT      40.67        
 70 Lucas, Emily        11 NYCC-MR                44.57      41.96        
 -- Marzella, Jacqueli  12 Rivertown Rays-MR      34.77         NS        
 -- Rios, Stephanie     11 SPAR-MR                38.95         NS        
 -- Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR      33.98         NS        
 -- Fulmer, Shabnam     12 UNNYC-MR               31.51         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR                58.70      58.62          7  
                  28.31       58.62 (30.31)                                        
  2 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR      58.26      58.66          5  
                  28.37       58.66 (30.29)                                        
  3 Bouzarouata, Jasmi  12 Twisters-MR            58.10      58.68          4  
                  28.65       58.68 (30.03)                                        
  4 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR      58.60      59.59          3  
                  29.14       59.59 (30.45)                                        
  5 Nichols, Mary       11 Rivertown Rays-MR    1:00.36    1:00.39          2  
                  28.97     1:00.39 (31.42)                                        
  6 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    1:01.54    1:01.60          1  
                  29.62     1:01.60 (31.98)                                        
  7 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR    1:05.35    1:01.69        
                  29.86     1:01.69 (31.83)                                        
  8 Zerouali, Saida     12 Agua Swim Team-MR    1:02.10    1:02.18        
                  29.55     1:02.18 (32.63)                                        
  9 Lin, Iris           12 UNLGA-MR             1:04.02    1:02.19        
                  29.68     1:02.19 (32.51)                                        
 10 Irwin, Amanda       12 Agua Swim Team-MR    1:00.15    1:02.50        
 11 Donoghue, Megan     12 Rivertown Rays-MR    1:04.90    1:03.70        
                  30.01     1:03.70 (33.69)                                        
 12 Duverge, Ariana     12 Twisters-MR          1:06.50    1:03.99        
                  30.58     1:03.99 (33.41)                                        
 13 Yienger, Maya       12 Agua Swim Team-MR    1:07.84    1:04.18        
                  31.03     1:04.18 (33.15)                                        
 14 Schwab, Carly       11 Rivertown Rays-MR    1:01.83    1:04.19        
                  29.74     1:04.19 (34.45)                                        
 15 Olszewski, Inez     12 NYCC-MR              1:04.49    1:04.41        
 16 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    1:05.83    1:04.78        
                  30.52     1:04.78 (34.26)                                        
 17 Eng, Lauren         11 Agua Swim Team-MR    1:07.28    1:05.88        
                  31.85     1:05.88 (34.03)                                        
 18 Hunt, Abigail       12 Agua Swim Team-MR    1:05.11    1:05.97        
                  31.06     1:05.97 (34.91)                                        
 19 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    1:09.74    1:05.98        
                  31.16     1:05.98 (34.82)                                        
 20 Yoo, Kaitlyn        11 NYSA-MR              1:05.61    1:06.27        
                  31.72     1:06.27 (34.55)                                        
 21 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR              1:07.00    1:06.56        
                  31.35     1:06.56 (35.21)                                        
 22 Schatz, Dana        12 Flying Dolphins-MR   1:08.21    1:06.67        
                  31.43     1:06.67 (35.24)                                        
 23 Santosa, Jessica    11 NCAC-MR              1:06.00    1:07.07        
                  31.52     1:07.07 (35.55)                                        
 24 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR    1:08.66    1:07.20        
                  32.12     1:07.20 (35.08)                                        
 25 Gonciarz, Zuzanna   12 Twisters-MR          1:08.00    1:07.40        
                  32.27     1:07.40 (35.13)                                        
 26 Thomas, Laura       11 FLY-MR               1:11.78    1:07.48        
                  32.50     1:07.48 (34.98)                                        
 27 Feigin, Alex        11 Agua Swim Team-MR    1:09.78    1:07.54        
                  33.63     1:07.54 (33.91)                                        
 28 Reiter, Valerie     12 FLY-MR               1:12.14    1:07.68        
 29 Rivera, Hannah      11 Twisters-MR          1:07.76    1:07.84        
 30 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR               1:10.20    1:08.39        
                  33.26     1:08.39 (35.13)                                        
 31 Steinberg, Jesse    12 Rivertown Rays-MR    1:05.88    1:08.69        
 32 Bushell, Claire     11 Flying Dolphins-MR   1:06.98    1:08.72        
                  31.69     1:08.72 (37.03)                                        
 33 San Martin, Emma    12 SPAR-MR              1:11.23    1:09.29        
 34 Fried, Lexi         12 Agua Swim Team-MR    1:16.33    1:09.81        
                  32.97     1:09.81 (36.84)                                        
 35 Novo, Samantha      11 SPAR-MR              1:13.57    1:10.27        
                  34.64     1:10.27 (35.63)                                        
 36 Martinovic, Nadja   12 FLY-MR               1:12.02    1:10.53        
                  33.80     1:10.53 (36.73)                                        
 37 Wong, Madeline      12 NYCC-MR              1:11.98    1:10.55        
                  33.48     1:10.55 (37.07)                                        
 38 McDermot, Annie     12 Agua Swim Team-MR    1:08.48    1:10.57        
                  34.35     1:10.57 (36.22)                                        
 39 Dauchez, Alice      11 Agua Swim Team-MR    1:10.48    1:11.04        
                  34.51     1:11.04 (36.53)                                        
 40 Corridon, Delia     11 Agua Swim Team-MR    1:12.44    1:11.08        
                  34.91     1:11.08 (36.17)                                        
 41 Fulmer, Shabnam     12 UNNYC-MR             1:12.03    1:11.43        
                  32.37     1:11.43 (39.06)                                        
 42 Montgomery, Bridge  11 FLY-MR               1:14.44    1:11.59        
 43 Criollo, Ashley     11 Twisters-MR          1:09.28    1:12.40        
 44 Bilello, Chiara     11 FLY-MR               1:12.38    1:12.87        
                  35.25     1:12.87 (37.62)                                        
 44 Groshen, Kayla      11 FLY-MR               1:11.58    1:12.87        
                  34.84     1:12.87 (38.03)                                        
 46 Penn, Sydney        12 Rivertown Rays-MR    1:12.86    1:13.67        
 47 O'Hara, Victoria    12 FLY-MR                    NT    1:13.86        
                  34.93     1:13.86 (38.93)                                        
 48 Starkey, Brooke     11 HYB-MR               1:18.44    1:13.97        
 49 Bennett, Betsey     11 Agua Swim Team-MR    1:14.01    1:14.44        
 50 Barbato, Mia        12 NYSA-MR              1:32.58    1:14.83        
                  35.23     1:14.83 (39.60)                                        
 51 Sabella, Sofia      11 NYSA-MR              1:23.83    1:15.01        
                  35.91     1:15.01 (39.10)                                        
 52 LU, Helen           12 UNLGA-MR             1:17.07    1:15.14        
 53 Zahariev, Tiffany   11 Twisters-MR          1:15.96    1:15.33        
                  35.38     1:15.33 (39.95)                                        
 54 Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR    1:16.31    1:16.07        
 55 Minca, Serena       11 FLY-MR                    NT    1:16.43        
 56 Crane, Daniela      12 Rivertown Rays-MR    1:20.34    1:16.69        
                  36.77     1:16.69 (39.92)                                        
 57 Chen, Chelsea       12 UNLGA-MR             1:16.25    1:16.87        
                  35.20     1:16.87 (41.67)                                        
 58 Singer, Quinn       11 Rivertown Rays-MR    1:20.99    1:18.34        
                  37.41     1:18.34 (40.93)                                        
 59 Cheung, Kate        12 FLY-MR                    NT    1:19.38        
                  37.51     1:19.38 (41.87)                                        
 60 Tassio, Tara        11 SPAR-MR              1:24.23    1:19.64        
                  37.40     1:19.64 (42.24)                                        
 61 Savignac, Nathalie  12 NYCC-MR              1:20.33    1:20.78        
                  37.36     1:20.78 (43.42)                                        
 62 Iaconis, Alden      12 Rivertown Rays-MR    1:21.84    1:21.03        
                  36.77     1:21.03 (44.26)                                        
 63 Rosenbaum, Lily     11 Rivertown Rays-MR    1:23.35    1:22.14        
                  38.97     1:22.14 (43.17)                                        
 64 Franceschini, Kera  12 NYCC-MR              1:30.00    1:22.41        
 65 Leroy, Savannah     11 NYCC-MR              1:30.00    1:23.77        
                  39.25     1:23.77 (44.52)                                        
 66 Randall, Nonii      11 Agua Swim Team-MR    1:23.69    1:24.12        
                  38.81     1:24.12 (45.31)                                        
 67 Schuringa, Sarah    11 Flying Dolphins-MR        NT    1:25.39        
                  36.41     1:25.39 (48.98)                                        
 68 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR              2:03.25    1:26.79        
                  40.37     1:26.79 (46.42)                                        
 69 Radomisli, Julia    11 Flying Dolphins-MR   1:30.51    1:27.83        
                  40.85     1:27.83 (46.98)                                        
 70 Rios, Stephanie     11 SPAR-MR              1:34.73    1:32.95        
                  42.44     1:32.95 (50.51)                                        
 71 Higgins, Hunter     11 HYB-MR                    NT    1:38.17        
 72 Siegal, Daniela     11 Agua Swim Team-MR    1:53.49    1:39.27        
                  46.27     1:39.27 (53.00)                                        
 -- Mulvey, Daniella    12 Rivertown Rays-MR    1:39.00         NS        
 -- Cantor, Elana       12 Rivertown Rays-MR    1:09.38         NS        
 -- Marzella, Jacqueli  12 Rivertown Rays-MR    1:22.20         NS        
 -- Grzywna, Gabriela   12 FLY-MR               1:14.65         NS        
 -- Stephenson, Lialan  12 NYCC-MR              1:30.00         NS        
 -- Monica, Amelia      11 Rivertown Rays-MR    1:21.27         NS        
 -- Wang, Lynne         11 UNNYC-MR             1:31.66         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR    2:06.18    2:04.54          7  
                  28.55       59.97 (31.42)     1:32.29 (32.32)     2:04.54 (32.25)
  2 Falcao, Nicole      12 Twisters-MR          2:03.77    2:05.62          5  
                  28.83     1:00.51 (31.68)     1:33.37 (32.86)     2:05.62 (32.25)
  3 Bouzarouata, Jasmi  12 Twisters-MR          2:09.79    2:06.50          4  
                  28.92     1:00.71 (31.79)     1:33.72 (33.01)     2:06.50 (32.78)
  4 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR              2:09.81    2:07.45          3  
  5 Zerouali, Saida     12 Agua Swim Team-MR    2:09.72    2:09.15          2  
                  29.38     1:01.86 (32.48)     1:35.83 (33.97)     2:09.15 (33.32)
  6 Weissman, Emily     12 Agua Swim Team-MR    2:10.47    2:09.33          1  
                  29.89     1:02.50 (32.61)     1:36.15 (33.65)     2:09.33 (33.18)
  7 Nichols, Mary       11 Rivertown Rays-MR    2:11.59    2:11.25        
                  30.19     1:03.19 (33.00)     1:38.04 (34.85)     2:11.25 (33.21)
  8 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    2:21.00    2:16.41        
                  30.38     1:04.21 (33.83)     1:40.09 (35.88)     2:16.41 (36.32)
  9 Townsend, Dayna     11 Twisters-MR          2:34.16    2:17.53        
                  31.09     1:05.62 (34.53)     1:41.83 (36.21)     2:17.53 (35.70)
 10 Brennan, Catie      12 NYCC-MR              2:13.37    2:17.72        
                  31.28     1:06.35 (35.07)     1:42.94 (36.59)     2:17.72 (34.78)
 11 Irwin, Amanda       12 Agua Swim Team-MR    2:11.50    2:18.24        
                  31.11     1:05.31 (34.20)     1:41.86 (36.55)     2:18.24 (36.38)
 12 Olszewski, Inez     12 NYCC-MR              2:17.68    2:18.26        
                  30.76     1:05.44 (34.68)     1:41.70 (36.26)     2:18.26 (36.56)
 13 Rivera, Hannah      11 Twisters-MR          2:23.08    2:19.61        
                  32.59     1:08.32 (35.73)     1:44.52 (36.20)     2:19.61 (35.09)
 14 Duverge, Ariana     12 Twisters-MR          2:23.41    2:20.04        
                  32.60     1:07.04 (34.44)     1:45.21 (38.17)     2:20.04 (34.83)
 15 Yienger, Maya       12 Agua Swim Team-MR    2:25.33    2:21.02        
 16 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    2:22.53    2:21.15        
                  32.42     1:07.97 (35.55)     1:44.78 (36.81)     2:21.15 (36.37)
 17 Tully, Ally         12 Rivertown Rays-MR    2:25.24    2:22.21        
                  33.26     1:10.26 (37.00)     1:48.24 (37.98)     2:22.21 (33.97)
 18 Yoo, Kaitlyn        11 NYSA-MR              2:27.17    2:23.88        
                  32.65     1:09.47 (36.82)     1:47.42 (37.95)     2:23.88 (36.46)
 19 Thomas, Laura       11 FLY-MR               2:29.23    2:24.22        
                  32.85     1:09.58 (36.73)     1:48.00 (38.42)     2:24.22 (36.22)
 20 Thom, Miriam        12 Twisters-MR          2:19.63    2:26.75        
 21 Kwa, Brightlyn      11 NYCC-MR              2:27.75    2:28.11        
                  33.05     1:10.64 (37.59)     1:49.99 (39.35)     2:28.11 (38.12)
 22 Dauchez, Alice      11 Agua Swim Team-MR    2:26.27    2:29.02        
                  34.63     1:12.32 (37.69)     1:51.07 (38.75)     2:29.02 (37.95)
 23 Criollo, Ashley     11 Twisters-MR          2:29.10    2:29.12        
                  33.93     1:11.95 (38.02)     1:51.51 (39.56)     2:29.12 (37.61)
 24 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR               2:31.28    2:29.34        
 25 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    2:42.18    2:31.71        
                  32.20     1:11.50 (39.30)     1:52.46 (40.96)     2:31.71 (39.25)
 26 Fried, Lexi         12 Agua Swim Team-MR    2:43.29    2:32.39        
                  33.79     1:12.72 (38.93)     1:52.45 (39.73)     2:32.39 (39.94)
 27 Levine, Jasmine     12 Flying Dolphins-MR   2:52.60    2:34.17        
                  34.17     1:13.98 (39.81)     1:54.20 (40.22)     2:34.17 (39.97)
 28 Martinovic, Nadja   12 FLY-MR               2:31.96    2:34.25        
                  33.94     1:13.47 (39.53)     1:54.56 (41.09)     2:34.25 (39.69)
 29 Montgomery, Bridge  11 FLY-MR               2:36.55    2:35.33        
                  35.54     1:15.39 (39.85)     1:56.91 (41.52)     2:35.33 (38.42)
 30 Novo, Samantha      11 SPAR-MR              2:38.74    2:35.57        
                  36.08     1:14.92 (38.84)     1:58.39 (43.47)     2:35.57 (37.18)
 31 Corridon, Delia     11 Agua Swim Team-MR    2:40.41    2:35.85        
 32 Sabella, Sofia      11 NYSA-MR              2:46.34    2:42.90        
                  38.37     1:19.77 (41.40)     2:02.29 (42.52)     2:42.90 (40.61)
 33 Starkey, Brooke     11 HYB-MR               2:44.54    2:43.46        
                  35.63     1:17.33 (41.70)     2:01.90 (44.57)     2:43.46 (41.56)
 34 Zahariev, Tiffany   11 Twisters-MR          2:48.85    2:47.43        
 35 Penn, Sydney        12 Rivertown Rays-MR    2:48.55    2:48.18        
                  38.09     1:21.58 (43.49)     2:07.78 (46.20)     2:48.18 (40.40)
 36 Singer, Quinn       11 Rivertown Rays-MR    3:05.00    2:52.06        
                  38.21     1:22.83 (44.62)     2:08.00 (45.17)     2:52.06 (44.06)
 37 Rosenbaum, Lily     11 Rivertown Rays-MR    3:05.30    3:00.73        
                  40.78     1:27.60 (46.82)     2:16.40 (48.80)     3:00.73 (44.33)
 38 Leroy, Savannah     11 NYCC-MR              3:16.89    3:08.84        
                  42.11   3:08.84 (2:26.73)                                        
 39 Franceschini, Kera  12 NYCC-MR              3:15.00    3:09.17        
                  40.04     1:26.09 (46.05)   3:09.17 (1:43.08)                    
 40 O'Hara, Victoria    12 FLY-MR                    NT    3:44.13        
                  38.63     1:22.28 (43.65)     2:04.64 (42.36)   3:44.13 (1:39.49)
 41 Cheung, Kate        12 FLY-MR                    NT    3:50.31        
                  39.74     1:26.70 (46.96)     2:14.91 (48.21)   3:50.31 (1:35.40)
 -- Fulmer, Shabnam     12 UNNYC-MR             2:36.89         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla      12 Twisters-MR            30.98      31.55          7  
  2 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR                29.95      31.65          5  
  3 Lin, Iris           12 UNLGA-MR               31.98      32.21          4  
  4 Silveira, Luiza     11 Twisters-MR            31.83      32.29          3  
  5 Brennan, Catie      12 NYCC-MR                33.24      32.89          2  
  6 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR      34.96      33.19          1  
  7 Nichols, Mary       11 Rivertown Rays-MR      33.20      33.39        
  8 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR      33.76      33.86        
  9 Hunt, Abigail       12 Agua Swim Team-MR      33.56      34.02        
 10 Fried, Lexi         12 Agua Swim Team-MR      34.88      34.92        
 11 Eng, Lauren         11 Agua Swim Team-MR      34.91      35.08        
 12 Santosa, Jessica    11 NCAC-MR                36.00      35.48        
 13 Schatz, Dana        12 Flying Dolphins-MR     35.46      35.62        
 14 Starzyk, Suzanne    11 Twisters-MR            33.16      35.70        
 14 Yoo, Kaitlyn        11 NYSA-MR                37.48      35.70        
 16 Townsend, Dayna     11 Twisters-MR            35.92      35.91        
 17 Irwin, Amanda       12 Agua Swim Team-MR      33.36      36.07        
 18 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR      35.50      36.20        
 19 Yienger, Maya       12 Agua Swim Team-MR      36.09      36.37        
 20 Wong, Madeline      12 NYCC-MR                36.89      36.41        
 21 Bushell, Claire     11 Flying Dolphins-MR     35.08      36.75        
 22 Duverge, Ariana     12 Twisters-MR            35.80      36.85        
 23 Steinberg, Jesse    12 Rivertown Rays-MR      35.60      37.05        
 24 Thomas, Laura       11 FLY-MR                 36.86      37.18        
 25 Rivera, Hannah      11 Twisters-MR            36.77      37.19        
 26 San Martin, Emma    12 SPAR-MR                38.23      37.21        
 27 Shepard, Morgan     11 Agua Swim Team-MR      36.15      37.63        
 28 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR      38.39      37.69        
 29 O'Hara, Victoria    12 FLY-MR                 38.91      38.17        
 30 Montgomery, Bridge  11 FLY-MR                 38.27      38.26        
 31 Fulmer, Shabnam     12 UNNYC-MR               36.89      38.28        
 32 Novo, Samantha      11 SPAR-MR                38.28      38.34        
 33 Corridon, Delia     11 Agua Swim Team-MR      36.56      38.68        
 34 Bennett, Betsey     11 Agua Swim Team-MR      38.23      38.92        
 35 Barbato, Mia        12 NYSA-MR                42.09      39.18        
 36 LU, Helen           12 UNLGA-MR               38.41      39.22        
 37 Chen, Chelsea       12 UNLGA-MR               39.02      39.63        
 38 Zahariev, Tiffany   11 Twisters-MR            40.94      40.00        
 39 Bilello, Chiara     11 FLY-MR                 37.99      40.12        
 39 Martinovic, Nadja   12 FLY-MR                 39.43      40.12        
 41 Warner, Breanna     11 NCAC-MR                37.00      40.90        
 42 Penn, Sydney        12 Rivertown Rays-MR      40.13      41.11        
 43 Starkey, Brooke     11 HYB-MR                 41.21      41.32        
 44 Groshen, Kayla      11 FLY-MR                 44.00      41.89        
 45 Sabella, Sofia      11 NYSA-MR                43.09      42.21        
 46 Rosenbaum, Lily     11 Rivertown Rays-MR      42.23      42.25        
 47 Crane, Daniela      12 Rivertown Rays-MR      43.71      42.29        
 48 Iaconis, Alden      12 Rivertown Rays-MR      44.64      42.38        
 49 Minca, Serena       11 FLY-MR                 42.02      42.60        
 50 Tassio, Tara        11 SPAR-MR                44.94      43.52        
 51 Leroy, Savannah     11 NYCC-MR                43.48      43.87        
 52 Savignac, Nathalie  12 NYCC-MR                44.73      44.27        
 53 Randall, Nonii      11 Agua Swim Team-MR      42.99      44.61        
 54 Radomisli, Julia    11 Flying Dolphins-MR     48.39      47.47        
 55 Rios, Stephanie     11 SPAR-MR                46.14      48.05        
 56 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR                50.75      48.60        
 57 Higgins, Hunter     11 HYB-MR                    NT      49.77        
 58 Franceschini, Kera  12 NYCC-MR                45.00      50.02        
 59 Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR      41.27      53.53        
 -- Schuringa, Sarah    11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Mulvey, Daniella    12 Rivertown Rays-MR      45.00         NS        
 -- Marzella, Jacqueli  12 Rivertown Rays-MR      43.47         NS        
 -- Grzywna, Gabriela   12 FLY-MR                 36.27         NS        
 -- Stephenson, Lialan  12 NYCC-MR                44.00         NS        
 -- Siegal, Daniela     11 Agua Swim Team-MR      58.66         NS        
 -- Wang, Lynne         11 UNNYC-MR               44.61         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Jasmi  12 Twisters-MR          1:04.22    1:03.38          7  
                  30.97     1:03.38 (32.41)                                        
  2 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR    1:05.01    1:04.19          5  
                  31.39     1:04.19 (32.80)                                        
  3 Polanco, Kayla      12 Twisters-MR          1:04.02    1:04.97          4  
                  31.98     1:04.97 (32.99)                                        
  4 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR              1:06.79    1:05.28          3  
  5 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    1:07.99    1:06.38          2  
                  32.54     1:06.38 (33.84)                                        
  6 Falcao, Nicole      12 Twisters-MR          1:06.78    1:08.19          1  
                  33.52     1:08.19 (34.67)                                        
  7 Zerouali, Saida     12 Agua Swim Team-MR    1:07.70    1:08.27        
                  33.66     1:08.27 (34.61)                                        
  8 Nichols, Mary       11 Rivertown Rays-MR    1:11.53    1:09.08        
                  34.63     1:09.08 (34.45)                                        
  9 Lin, Iris           12 UNLGA-MR             1:09.92    1:09.37        
                  34.08     1:09.37 (35.29)                                        
 10 Lai, Stephanie      12 UNNYC-MR             1:08.00    1:09.77        
                  33.85     1:09.77 (35.92)                                        
 11 Chu, Annie          11 Twisters-MR          1:10.85    1:10.07        
                  33.86     1:10.07 (36.21)                                        
 12 Hunt, Abigail       12 Agua Swim Team-MR    1:13.05    1:10.28        
 13 Brennan, Catie      12 NYCC-MR              1:09.41    1:11.78        
                  34.30     1:11.78 (37.48)                                        
 14 Weissman, Emily     12 Agua Swim Team-MR    1:10.31    1:12.37        
 15 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR    1:14.10    1:12.55        
                  35.70     1:12.55 (36.85)                                        
 16 Starzyk, Suzanne    11 Twisters-MR          1:12.98    1:12.89        
                  36.39     1:12.89 (36.50)                                        
 17 Olszewski, Inez     12 NYCC-MR              1:14.42    1:15.44        
                  36.25     1:15.44 (39.19)                                        
 18 Townsend, Dayna     11 Twisters-MR          1:18.91    1:15.66        
                  38.17     1:15.66 (37.49)                                        
 19 Eng, Lauren         11 Agua Swim Team-MR    1:15.23    1:15.83        
 20 Gonciarz, Zuzanna   12 Twisters-MR          1:18.05    1:15.96        
 21 Thom, Miriam        12 Twisters-MR          1:13.05    1:16.01        
                  36.51     1:16.01 (39.50)                                        
 22 Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR    1:15.84    1:16.49        
                  37.68     1:16.49 (38.81)                                        
 23 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    1:13.24    1:17.35        
                  38.45     1:17.35 (38.90)                                        
 24 Santosa, Jessica    11 NCAC-MR              1:18.00    1:17.36        
                  36.99     1:17.36 (40.37)                                        
 25 Yienger, Maya       12 Agua Swim Team-MR    1:18.62    1:17.98        
                  37.88     1:17.98 (40.10)                                        
 26 Thomas, Laura       11 FLY-MR               1:17.45    1:18.00        
                  38.74     1:18.00 (39.26)                                        
 27 Tully, Ally         12 Rivertown Rays-MR    1:12.15    1:18.05        
                  38.63     1:18.05 (39.42)                                        
 28 Schatz, Dana        12 Flying Dolphins-MR   1:14.00    1:18.18        
                  37.54     1:18.18 (40.64)                                        
 29 Feigin, Alex        11 Agua Swim Team-MR    1:25.17    1:18.45        
 30 Kwa, Brightlyn      11 NYCC-MR              1:16.75    1:18.78        
                  38.07     1:18.78 (40.71)                                        
 31 Irwin, Amanda       12 Agua Swim Team-MR    1:12.77    1:18.80        
 32 Steinberg, Jesse    12 Rivertown Rays-MR    1:19.02    1:19.76        
                  39.20     1:19.76 (40.56)                                        
 33 Shepard, Morgan     11 Agua Swim Team-MR    1:20.67    1:20.17        
                  39.27     1:20.17 (40.90)                                        
 34 Corridon, Delia     11 Agua Swim Team-MR    1:20.11    1:20.30        
 35 McDermot, Annie     12 Agua Swim Team-MR    1:19.93    1:20.71        
                  40.37     1:20.71 (40.34)                                        
 36 Bushell, Claire     11 Flying Dolphins-MR   1:22.84    1:21.35        
                  38.67     1:21.35 (42.68)                                        
 37 Schwab, Carly       11 Rivertown Rays-MR    1:17.92    1:21.80        
                  39.09     1:21.80 (42.71)                                        
 38 Barbato, Mia        12 NYSA-MR              1:35.38    1:22.48        
                  39.74     1:22.48 (42.74)                                        
 39 Bennett, Betsey     11 Agua Swim Team-MR    1:22.82    1:22.74        
                  40.83     1:22.74 (41.91)                                        
 40 Montgomery, Bridge  11 FLY-MR               1:24.45    1:24.29        
                  41.30     1:24.29 (42.99)                                        
 41 LU, Helen           12 UNLGA-MR             1:27.30    1:25.06        
                  41.19     1:25.06 (43.87)                                        
 42 Chen, Chelsea       12 UNLGA-MR             1:27.86    1:25.15        
 43 Levine, Jasmine     12 Flying Dolphins-MR   1:31.94    1:25.30        
                  41.33     1:25.30 (43.97)                                        
 44 Warner, Breanna     11 NCAC-MR              1:27.00    1:28.16        
                  42.86     1:28.16 (45.30)                                        
 45 Penn, Sydney        12 Rivertown Rays-MR    1:30.73    1:29.03        
 46 Sabella, Sofia      11 NYSA-MR              1:34.68    1:29.20        
                  43.08     1:29.20 (46.12)                                        
 47 Shaw, Danielle      12 NYSA-MR              1:21.30    1:30.12        
                  44.40     1:30.12 (45.72)                                        
 48 Zahariev, Tiffany   11 Twisters-MR          1:29.72    1:30.44        
                  43.89     1:30.44 (46.55)                                        
 49 Iaconis, Alden      12 Rivertown Rays-MR    1:38.56    1:30.60        
                  43.16     1:30.60 (47.44)                                        
 50 Rosenbaum, Lily     11 Rivertown Rays-MR    1:31.09    1:30.92        
                  43.95     1:30.92 (46.97)                                        
 51 Minca, Serena       11 FLY-MR               1:31.92    1:31.82        
                  44.60     1:31.82 (47.22)                                        
 52 Singer, Quinn       11 Rivertown Rays-MR    1:41.17    1:34.05        
                  45.89     1:34.05 (48.16)                                        
 53 Radomisli, Julia    11 Flying Dolphins-MR   1:47.12    1:39.27        
                  48.94     1:39.27 (50.33)                                        
 54 Lucas, Emily        11 NYCC-MR              1:47.05    1:39.79        
                  48.80     1:39.79 (50.99)                                        
 55 Schuringa, Sarah    11 Flying Dolphins-MR        NT    1:40.45        
 56 Randall, Nonii      11 Agua Swim Team-MR    1:37.03    1:43.74        
 57 Scarpa, Francesca   11 Aquaflames-MR             NT    1:55.78        
                  53.65   1:55.78 (1:02.13)                                        
 -- Fulmer, Shabnam     12 UNNYC-MR             1:20.00         NS        
 -- Marzella, Jacqueli  12 Rivertown Rays-MR    1:37.10         NS        
 -- Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR    1:28.96         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla      12 Twisters-MR            32.52      33.66          6  
  1 Schwab, Carly       11 Rivertown Rays-MR      34.68      33.66          6  
  3 Zezula, Katarzyna   12 Twisters-MR            35.73      36.50          4  
  4 Silveira, Luiza     11 Twisters-MR            37.88      36.76          3  
  5 Starzyk, Suzanne    11 Twisters-MR            37.51      36.78          2  
  6 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR                40.00      37.46          1  
  7 Lin, Iris           12 UNLGA-MR               37.21      37.89        
  8 Chen, Chelsea       12 UNLGA-MR               37.33      37.94        
  9 Lai, Stephanie      12 UNNYC-MR               37.00      38.27        
 10 Donoghue, Megan     12 Rivertown Rays-MR      39.65      38.69        
 11 Moon, Jacqueline    11 FLY-MR                 39.40      39.08        
 12 Dauchez, Alice      11 Agua Swim Team-MR      39.32      39.50        
 13 Santosa, Jessica    11 NCAC-MR                40.00      39.81        
 14 Reiter, Valerie     12 FLY-MR                 38.30      39.82        
 15 Chu, Annie          11 Twisters-MR            40.61      39.83        
 16 LU, Helen           12 UNLGA-MR               39.78      39.91        
 17 Novo, Samantha      11 SPAR-MR                41.29      39.95        
 18 Gonciarz, Zuzanna   12 Twisters-MR            39.87      40.44        
 19 Fried, Lexi         12 Agua Swim Team-MR      38.60      40.47        
 20 Steinberg, Jesse    12 Rivertown Rays-MR      41.18      40.78        
 21 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR                 38.78      40.90        
 22 Starkey, Brooke     11 HYB-MR                 41.34      40.96        
 23 Shepard, Morgan     11 Agua Swim Team-MR      40.85      41.10        
 23 Duverge, Ariana     12 Twisters-MR            42.47      41.10        
 25 McDermot, Annie     12 Agua Swim Team-MR      40.85      41.28        
 26 Thom, Miriam        12 Twisters-MR            40.81      41.88        
 26 O'Hara, Victoria    12 FLY-MR                 43.25      41.88        
 28 Bushell, Claire     11 Flying Dolphins-MR     43.49      42.02        
 29 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR      45.81      42.40        
 30 Bennett, Betsey     11 Agua Swim Team-MR      42.12      42.49        
 31 Warner, Breanna     11 NCAC-MR                42.00      42.89        
 32 Leroy, Savannah     11 NYCC-MR                44.82      43.63        
 33 Feigin, Alex        11 Agua Swim Team-MR      45.03      43.87        
 34 Martinovic, Nadja   12 FLY-MR                 46.11      44.18        
 35 Tassio, Tara        11 SPAR-MR                46.96      44.38        
 36 Cheung, Kate        12 FLY-MR                 45.89      44.67        
 37 Iaconis, Alden      12 Rivertown Rays-MR      44.61      44.91        
 38 Minca, Serena       11 FLY-MR                 45.51      45.13        
 39 Barbato, Mia        12 NYSA-MR                51.39      45.19        
 40 Lucas, Emily        11 NYCC-MR                53.62      49.62        
 41 Randall, Nonii      11 Agua Swim Team-MR      48.44      50.24        
 42 Shaw, Danielle      12 NYSA-MR                47.18      52.27        
 43 Sabella, Sofia      11 NYSA-MR                53.35      53.66        
 -- Franceschini, Kera  12 NYCC-MR                48.00         DQ        
 -- Radomisli, Julia    11 Flying Dolphins-MR     51.14         DQ        
 -- Marzella, Jacqueli  12 Rivertown Rays-MR      49.59         NS        
 -- Schuringa, Sarah    11 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 -- Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR      37.97         NS        
 -- Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR      46.41         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla      12 Twisters-MR          1:11.29    1:14.10          7  
                  34.47     1:14.10 (39.63)                                        
  2 Brennan, Catie      12 NYCC-MR              1:18.19    1:20.47          5  
                  37.48     1:20.47 (42.99)                                        
  3 Schwab, Carly       11 Rivertown Rays-MR    1:18.09    1:20.53          4  
                  37.88     1:20.53 (42.65)                                        
  4 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR              1:29.00    1:22.12          3  
                  38.56     1:22.12 (43.56)                                        
  5 Reiter, Valerie     12 FLY-MR               1:24.48    1:22.90          2  
                  40.27     1:22.90 (42.63)                                        
  6 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    1:22.17    1:23.01          1  
  7 Donoghue, Megan     12 Rivertown Rays-MR    1:23.81    1:23.84        
                  39.60     1:23.84 (44.24)                                        
  8 Dauchez, Alice      11 Agua Swim Team-MR    1:24.00    1:23.98        
                  40.53     1:23.98 (43.45)                                        
  9 Olszewski, Inez     12 NYCC-MR              1:27.47    1:25.12        
                  39.86     1:25.12 (45.26)                                        
 10 Zezula, Katarzyna   12 Twisters-MR          1:20.28    1:25.43        
                  40.33     1:25.43 (45.10)                                        
 11 Shepard, Morgan     11 Agua Swim Team-MR    1:29.21    1:26.04        
                  40.19     1:26.04 (45.85)                                        
 12 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR    1:35.26    1:28.03        
                  43.04     1:28.03 (44.99)                                        
 13 Starkey, Brooke     11 HYB-MR               1:32.40    1:28.33        
                  41.40     1:28.33 (46.93)                                        
 14 Gonciarz, Zuzanna   12 Twisters-MR          1:28.62    1:28.68        
 15 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR               1:29.50    1:29.54        
                  42.47     1:29.54 (47.07)                                        
 16 Thomas, Laura       11 FLY-MR               1:30.49    1:30.75        
                  43.75     1:30.75 (47.00)                                        
 17 Groshen, Kayla      11 FLY-MR               1:35.50    1:31.50        
 18 Bennett, Betsey     11 Agua Swim Team-MR    1:31.20    1:31.64        
                  44.85     1:31.64 (46.79)                                        
 19 McDermot, Annie     12 Agua Swim Team-MR    1:28.58    1:31.80        
                  43.53     1:31.80 (48.27)                                        
 20 Steinberg, Jesse    12 Rivertown Rays-MR    1:29.63    1:33.48        
                  44.27     1:33.48 (49.21)                                        
 21 Feigin, Alex        11 Agua Swim Team-MR    1:40.17    1:33.63        
                  46.29     1:33.63 (47.34)                                        
 22 Fried, Lexi         12 Agua Swim Team-MR    1:31.02    1:33.65        
                  44.85     1:33.65 (48.80)                                        
 23 Yienger, Maya       12 Agua Swim Team-MR    1:34.40    1:33.95        
                  44.55     1:33.95 (49.40)                                        
 24 Bushell, Claire     11 Flying Dolphins-MR   1:36.46    1:34.57        
                  45.90     1:34.57 (48.67)                                        
 25 Crane, Daniela      12 Rivertown Rays-MR    2:05.00    1:35.07        
 26 Krusos, Allison     12 HYB-MR               1:35.89    1:35.50        
                  44.22     1:35.50 (51.28)                                        
 27 Barbato, Mia        12 NYSA-MR              1:49.77    1:35.58        
                  45.30     1:35.58 (50.28)                                        
 28 Warner, Breanna     11 NCAC-MR              1:40.00    1:36.17        
                  44.99     1:36.17 (51.18)                                        
 29 Iaconis, Alden      12 Rivertown Rays-MR    1:41.54    1:38.08        
 30 Cheung, Kate        12 FLY-MR                    NT    1:38.62        
                  45.09     1:38.62 (53.53)                                        
 31 Singer, Quinn       11 Rivertown Rays-MR    1:46.73    1:38.79        
                  46.79     1:38.79 (52.00)                                        
 32 Shaw, Danielle      12 NYSA-MR                   NT    1:43.85        
                  49.59     1:43.85 (54.26)                                        
 33 Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR    1:49.65    1:43.96        
                  48.75     1:43.96 (55.21)                                        
 34 Randall, Nonii      11 Agua Swim Team-MR    1:46.74    1:45.73        
                  50.31     1:45.73 (55.42)                                        
 35 Radomisli, Julia    11 Flying Dolphins-MR   2:05.10    1:49.56        
                  52.77     1:49.56 (56.79)                                        
 36 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR              1:49.45    1:50.89        
                  52.19     1:50.89 (58.70)                                        
 37 Siegal, Daniela     11 Agua Swim Team-MR    2:13.23    1:53.29        
                  53.13   1:53.29 (1:00.16)                                        
 -- Cantor, Elana       12 Rivertown Rays-MR    1:30.87         NS        
 -- Grzywna, Gabriela   12 FLY-MR               1:39.84         NS        
 -- Mulvey, Daniella    12 Rivertown Rays-MR    2:40.00         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR      28.85      29.22          7  
  2 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR      32.58      29.34          4.5
  2 Bouzarouata, Jasmi  12 Twisters-MR            29.41      29.34          4.5
  4 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR                30.42      30.16          3  
  5 Silveira, Luiza     11 Twisters-MR            30.89      30.98          2  
  6 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR      31.64      31.20          1  
  7 Hunt, Abigail       12 Agua Swim Team-MR      34.22      31.32        
  8 Nichols, Mary       11 Rivertown Rays-MR      32.23      31.87        
  9 Zerouali, Saida     12 Agua Swim Team-MR      32.01      31.91        
 10 Schatz, Dana        12 Flying Dolphins-MR     32.23      32.02        
 11 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR      35.15      32.10        
 12 Yoo, Kaitlyn        11 NYSA-MR                33.77      32.55        
 13 Donoghue, Megan     12 Rivertown Rays-MR      34.66      33.17        
 14 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR      33.40      33.27        
 15 Eng, Lauren         11 Agua Swim Team-MR      33.37      33.50        
 16 Irwin, Amanda       12 Agua Swim Team-MR      31.11      33.54        
 17 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR                52.50      33.94        
 18 Starzyk, Suzanne    11 Twisters-MR            31.71      34.26        
 19 Santosa, Jessica    11 NCAC-MR                37.00      34.29        
 20 Criollo, Ashley     11 Twisters-MR            34.28      34.56        
 21 Reiter, Valerie     12 FLY-MR                 34.44      34.70        
 22 Fulmer, Shabnam     12 UNNYC-MR               35.50      34.78        
 23 Zezula, Katarzyna   12 Twisters-MR            31.56      35.15        
 24 Shepard, Morgan     11 Agua Swim Team-MR      38.86      35.20        
 25 Cantor, Elana       12 Rivertown Rays-MR      34.70      35.51        
 26 Montgomery, Bridge  11 FLY-MR                 35.11      35.96        
 27 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR                 35.51      36.29        
 28 Krusos, Allison     12 HYB-MR                 37.84      36.64        
 29 Corridon, Delia     11 Agua Swim Team-MR      35.57      36.86        
 30 Gonciarz, Zuzanna   12 Twisters-MR            36.21      36.89        
 31 O'Hara, Victoria    12 FLY-MR                 38.11      36.93        
 32 Townsend, Dayna     11 Twisters-MR            37.98      37.05        
 33 Bilello, Chiara     11 FLY-MR                 37.78      37.35        
 34 Feigin, Alex        11 Agua Swim Team-MR      38.05      37.56        
 35 Chen, Chelsea       12 UNLGA-MR               36.85      37.70        
 36 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR      38.88      37.83        
 37 LU, Helen           12 UNLGA-MR               40.00      38.21        
 38 Warner, Breanna     11 NCAC-MR                39.00      38.33        
 39 Martinovic, Nadja   12 FLY-MR                 38.86      38.92        
 40 Singer, Quinn       11 Rivertown Rays-MR      43.16      40.33        
 41 Sabella, Sofia      11 NYSA-MR                45.75      40.83        
 42 Shaw, Danielle      12 NYSA-MR                   NT      41.14        
 43 Cheung, Kate        12 FLY-MR                 43.32      41.97        
 44 Minca, Serena       11 FLY-MR                 51.18      42.89        
 45 Leroy, Savannah     11 NYCC-MR                45.14      43.65        
 46 Savignac, Nathalie  12 NYCC-MR                50.00      44.86        
 47 Rosenbaum, Lily     11 Rivertown Rays-MR      44.85      45.43        
 48 Penn, Sydney        12 Rivertown Rays-MR      43.97      45.77        
 49 Higgins, Hunter     11 HYB-MR                    NT      46.33        
 50 Zahariev, Tiffany   11 Twisters-MR            47.94      47.88        
 -- Schuringa, Sarah    11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Wang, Lynne         11 UNNYC-MR               37.58         DQ        
 -- Marzella, Jacqueli  12 Rivertown Rays-MR      43.29         NS        
 -- Monica, Amelia      11 Rivertown Rays-MR      42.46         NS        
 -- Duverge, Ariana     12 Twisters-MR            33.74         NS        
 -- Stephenson, Lialan  12 NYCC-MR                46.00         NS        
 -- Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR         NT         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Jasmi  12 Twisters-MR          1:06.46    1:04.97          7  
                  30.37     1:04.97 (34.60)                                        
  2 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    1:07.28    1:06.15          5  
                  31.40     1:06.15 (34.75)                                        
  3 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    1:05.78    1:06.27          4  
                  30.19     1:06.27 (36.08)                                        
  4 Falcao, Nicole      12 Twisters-MR          1:09.66    1:07.02          3  
                  31.38     1:07.02 (35.64)                                        
  5 Hunt, Abigail       12 Agua Swim Team-MR    1:08.96    1:08.18          2  
                  31.25     1:08.18 (36.93)                                        
  6 Silveira, Luiza     11 Twisters-MR          1:08.47    1:08.66          1  
                  31.50     1:08.66 (37.16)                                        
  7 Zerouali, Saida     12 Agua Swim Team-MR    1:08.60    1:09.34        
  8 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    1:09.90    1:11.41        
                  31.93     1:11.41 (39.48)                                        
  9 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR    1:19.60    1:12.95        
 10 Schatz, Dana        12 Flying Dolphins-MR   1:16.31    1:13.16        
 11 Brennan, Catie      12 NYCC-MR              1:10.89    1:13.39        
                  33.95     1:13.39 (39.44)                                        
 12 Lin, Iris           12 UNLGA-MR             1:24.59    1:13.57        
                  35.15     1:13.57 (38.42)                                        
 13 Yoo, Kaitlyn        11 NYSA-MR              1:16.98    1:14.91        
                  35.56     1:14.91 (39.35)                                        
 14 Eng, Lauren         11 Agua Swim Team-MR    1:17.23    1:15.11        
                  34.96     1:15.11 (40.15)                                        
 15 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR    1:18.25    1:15.13        
                  34.28     1:15.13 (40.85)                                        
 16 Zezula, Katarzyna   12 Twisters-MR          1:13.57    1:15.94        
                  34.41     1:15.94 (41.53)                                        
 17 Criollo, Ashley     11 Twisters-MR          1:17.70    1:15.98        
                  35.36     1:15.98 (40.62)                                        
 18 Donoghue, Megan     12 Rivertown Rays-MR    1:21.17    1:17.19        
                  34.85     1:17.19 (42.34)                                        
 19 Rivera, Hannah      11 Twisters-MR          1:20.62    1:18.64        
                  36.93     1:18.64 (41.71)                                        
 20 Reiter, Valerie     12 FLY-MR               1:23.36    1:19.48        
                  37.23     1:19.48 (42.25)                                        
 21 Montgomery, Bridge  11 FLY-MR               1:19.36    1:20.07        
                  38.22     1:20.07 (41.85)                                        
 22 Moon, Jacqueline    11 FLY-MR               1:23.32    1:21.84        
                  37.47     1:21.84 (44.37)                                        
 23 Novo, Samantha      11 SPAR-MR              1:41.01    1:22.29        
                  37.86     1:22.29 (44.43)                                        
 24 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    1:38.99    1:27.46        
                  38.43     1:27.46 (49.03)                                        
 25 Townsend, Dayna     11 Twisters-MR          1:31.72    1:29.39        
                  38.07     1:29.39 (51.32)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR    2:22.41    2:20.31          7  
                  30.18                             1:48.28 ( )     2:20.31 (32.03)
  2 Bouzarouata, Jasmi  12 Twisters-MR          2:21.31    2:21.86          5  
                  31.51     1:07.62 (36.11)     1:49.86 (42.24)     2:21.86 (32.00)
  3 Polanco, Kayla      12 Twisters-MR          2:21.05    2:21.97          4  
                  31.73     1:08.81 (37.08)     1:49.27 (40.46)     2:21.97 (32.70)
  4 Zerouali, Saida     12 Agua Swim Team-MR    2:28.86    2:27.48          3  
                  32.32     1:08.29 (35.97)     1:53.51 (45.22)     2:27.48 (33.97)
  5 Silveira, Luiza     11 Twisters-MR          2:27.54    2:28.83          2  
                  33.32     1:10.55 (37.23)     1:55.67 (45.12)     2:28.83 (33.16)
  6 Brennan, Catie      12 NYCC-MR              2:33.47    2:31.82          1  
                  33.37     1:11.09 (37.72)     1:56.38 (45.29)     2:31.82 (35.44)
  7 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    2:27.88    2:32.68        
  8 Lin, Iris           12 UNLGA-MR             2:37.32    2:32.85        
                  33.87     1:12.38 (38.51)     1:57.73 (45.35)     2:32.85 (35.12)
  9 Zezula, Katarzyna   12 Twisters-MR          2:33.82    2:38.34        
                1:16.21     2:03.18 (46.97)     2:38.42 (35.24)         2:38.34 ( )
 10 Olszewski, Inez     12 NYCC-MR              2:48.62    2:39.29        
                  33.81     1:16.13 (42.32)     2:02.77 (46.64)     2:39.29 (36.52)
 11 Townsend, Dayna     11 Twisters-MR          2:55.83    2:41.94        
                  38.76     1:19.90 (41.14)     2:05.34 (45.44)     2:41.94 (36.60)
 12 Rivera, Hannah      11 Twisters-MR          2:42.30    2:42.71        
 13 Dauchez, Alice      11 Agua Swim Team-MR    2:43.94    2:43.71        
                  38.67     1:20.66 (41.99)     2:08.03 (47.37)     2:43.71 (35.68)
 14 Schwab, Carly       11 Rivertown Rays-MR    2:39.18    2:43.85        
                  36.00     1:18.65 (42.65)     2:06.12 (47.47)     2:43.85 (37.73)
 15 Criollo, Ashley     11 Twisters-MR          2:48.48    2:45.18        
                  35.10     1:19.26 (44.16)     2:07.03 (47.77)     2:45.18 (38.15)
 16 San Martin, Emma    12 SPAR-MR              2:47.32    2:47.49        
                  39.03     1:18.50 (39.47)     2:08.95 (50.45)     2:47.49 (38.54)
 17 Starzyk, Suzanne    11 Twisters-MR          2:42.69    2:48.26        
                  37.67                             2:09.21 ( )     2:48.26 (39.05)
 18 Novo, Samantha      11 SPAR-MR              2:50.55    2:48.44        
 19 McDermot, Annie     12 Agua Swim Team-MR    2:52.30    2:51.29        
                  38.85     1:21.94 (43.09)     2:11.76 (49.82)     2:51.29 (39.53)
 20 Krusos, Allison     12 HYB-MR               3:02.02    2:51.46        
                  37.57     1:18.95 (41.38)     2:12.66 (53.71)     2:51.46 (38.80)
 21 Wong, Madeline      12 NYCC-MR              3:00.00    2:53.46        
                  37.59     1:19.02 (41.43)     2:11.71 (52.69)     2:53.46 (41.75)
 -- Monica, Amelia      11 Rivertown Rays-MR    4:30.00         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:47.89    1:49.73         14  
     1) Bouzarouata, Jasmin 12          2) Zezula, Katarzyna 12           
     3) Polanco, Kayla 12               4) Falcao, Nicole 12              
                  27.38       55.91 (28.53)     1:23.23 (27.32)     1:49.73 (26.50)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             1:50.28    1:50.08         10  
     1) Makovic, Vanessa 12             2) Nichols, Mary 11               
     3) Schwab, Carly 11                4) Sullivan, Emily 12             
                  27.54       55.42 (27.88)     1:23.40 (27.98)     1:50.08 (26.68)
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'          1:54.00    1:54.99          8  
     1) Tomita, Yurika 12               2) Brennan, Catie 12              
     3) Kwa, Brightlyn 11               4) Olszewski, Inez 12             
                  27.01       55.75 (28.74)     1:26.24 (30.49)     1:54.99 (28.75)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:54.54    1:56.20          6  
     1) Silveira, Luiza 11              2) Chu, Annie 11                  
     3) Thom, Miriam 12                 4) Duverge, Ariana 12             
  5 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             1:55.02    1:56.75          4  
     1) Donoghue, Megan 12              2) Steinberg, Jesse 12            
     3) Goldstein, Claire 12            4) Finkelberg, Abigail 12         
                  29.41     1:00.36 (30.95)     1:29.52 (29.16)     1:56.75 (27.23)
  6 LaGuardia Aquatic Club-MR  'C'              1:58.14    2:02.54          2  
     1) Townsend, Dayna 11              2) Starzyk, Suzanne 11            
     3) Rivera, Hannah 11               4) Criollo, Ashley 11             
                  29.64       59.26 (29.62)     1:31.42 (32.16)     2:02.54 (31.12)
  7 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:04.00    2:06.07        
     1) Thomas, Laura 11                2) Moon, Jacqueline 11            
     3) Reiter, Valerie 12              4) Reiter, Stephanie 12           
                  32.54     1:04.29 (31.75)     1:35.36 (31.07)     2:06.07 (30.71)
  8 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:53.45    2:07.50        
                  29.92     1:03.96 (34.04)     1:39.66 (35.70)     2:07.50 (27.84)
  9 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:08.64    2:08.26        
     1) Montgomery, Bridget 11          2) O'Hara, Victoria 12            
     3) Martinovic, Nadja 12            4) Cheung, Kate 12                
                  33.65     1:04.68 (31.03)     1:35.47 (30.79)     2:08.26 (32.79)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:02.83    2:02.56         14  
     1) Sullivan, Emily 12              2) Schwab, Carly 11               
     3) Finkelberg, Abigail 12          4) Makovic, Vanessa 12            
                  32.00     1:06.87 (34.87)     1:35.70 (28.83)     2:02.56 (26.86)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:00.66    2:03.75         10  
     1) Bouzarouata, Jasmin 12          2) Polanco, Kayla 12              
     3) Silveira, Luiza 11              4) Zezula, Katarzyna 12           
                  31.28     1:04.92 (33.64)     1:35.93 (31.01)     2:03.75 (27.82)
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:16.00    2:09.36          8  
     1) Tomita, Yurika 12               2) Brennan, Catie 12              
     3) Olszewski, Inez 12              4) Wong, Madeline 12              
  4 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             2:13.76    2:12.10          6  
     1) Nichols, Mary 11                2) Donoghue, Megan 12             
     3) Sharabun, Christine 12          4) Goldstein, Claire 12           
                  34.01     1:11.47 (37.46)     1:42.74 (31.27)     2:12.10 (29.36)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:10.16    2:14.76          4  
     1) Starzyk, Suzanne 11             2) Criollo, Ashley 11             
     3) Townsend, Dayna 11              4) Duverge, Ariana 12             
                  34.48     1:12.79 (38.31)     1:45.40 (32.61)     2:14.76 (29.36)
  6 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:19.72    2:21.97          2  
     1) Thomas, Laura 11                2) Reiter, Valerie 12             
     3) Montgomery, Bridget 11          4) Reiter, Stephanie 12           
                  37.23     1:14.90 (37.67)     1:51.39 (36.49)     2:21.97 (30.58)
  7 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:24.66    2:33.72        
     1) Martinovic, Nadja 12            2) Cheung, Kate 12                
     3) O'Hara, Victoria 12             4) Bilello, Chiara 11             
                  41.05     1:00.03 (18.98)     1:23.83 (23.80)   2:33.72 (1:09.89)
  8 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:25.63    2:44.01        
     1) Levine, Jasmine 12              2) Mackin, Sophie 12              
     3) Schatz, Dana 12                 4) Bushell, Claire 11             
                  35.30     1:19.03 (43.73)     2:06.56 (47.53)     2:44.01 (37.45)
 -- New York City Aquatic Club-MR  'B'          2:30.00         NS        
     1) Savignac, Nathalie 12           2)                                
     3) Leroy, Savannah 11              4) Franceschini, Kera 12          
 -- LaGuardia Aquatic Club-MR  'C'              2:19.99         NS        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  29.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Santos, Olivia      14 FLY-MR                 24.83      26.28          7  
  2 Miou, Grace         13 NCAC-MR                25.89      26.76          5  
  3 Chow, Regina        13 NCAC-MR                25.91      26.83          4  
  4 DU, Irene           14 NCAC-MR                26.60      27.01          3  
  5 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR      26.33      27.02          2  
  6 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR     25.91      27.10          1  
  7 Beavers, Maisy      13 NYCC-MR                27.83      27.11        
  8 Harvey, Noelle      13 HYB-MR                 26.86      27.32        
  9 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR               26.90      27.52        
 10 Altchiler, Emily    14 HYB-MR                 27.90      27.77        
 11 Miller, Tahlia      13 Twisters-MR            27.11      27.92        
 12 Low, Kelly          14 NYCC-MR                27.14      28.01        
 13 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR      28.72      28.17        
 14 Anich, Annabelle    14 FLY-MR                 28.25      28.33        
 15 March, Victoria     14 NYSA-MR                28.31      28.39        
 16 Lou, Erica          14 UNLGA-MR               27.57      28.41        
 17 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR                 28.25      28.51        
 18 Liu, Serina         14 NCAC-MR                28.00      28.70        
 19 Brickman, Natalie   13 Flying Dolphins-MR     28.91      28.74        
 20 Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR               27.00      28.88        
 21 Lachhab, Hanaa      14 Twisters-MR            27.22      29.14        
 22 Young, Nathalie     14 Flying Dolphins-MR     28.56      29.16        
 23 Chopey, Julia       13 FLY-MR                 29.04      29.20        
 24 McManus, Hallie     13 Rivertown Rays-MR      28.94      29.24        
 25 SU, Rachael         13 NCAC-MR                28.50      29.45        
 26 Soriano, Thalia     14 NCAC-MR                27.90      29.58        
 27 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR                    NT      29.76        
 28 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR                 30.55      30.09        
 29 Yanos, Claudia      13 Flying Dolphins-MR     29.00      30.14        
 30 Pearson, Elizabeth  14 NYCC-MR                29.00      30.34        
 31 Moratos, Angelica   13 FLY-MR                 28.98      30.39        
 32 Krusos, Emily       14 HYB-MR                 28.79      30.57        
 33 Straub, Jessica     14 HYB-MR                 29.00      30.61        
 34 Lymarenko, Kamilla  13 NYCC-MR                   NT      31.01        
 35 Lee, Madison        13 NYCC-MR                29.00      31.32        
 36 Wu, Yifei           13 NYCC-MR                29.00      31.54        
 37 Botto, Maryanna     13 HYB-MR                 29.00      32.53        
 38 Arias, Victoria     14 FLY-MR                 34.63      35.29        
 -- Lalumiere, Axelle   13 NYCC-MR                29.00         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:03.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Christina    14 UNAT-MR                55.31      56.88          7  
                  27.85       56.88 (29.03)                                        
  2 Santos, Olivia      14 FLY-MR                 55.26      57.21          5  
                  27.69       57.21 (29.52)                                        
  3 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR      58.34      57.80          4  
                  28.23       57.80 (29.57)                                        
  4 Altchiler, Emily    14 HYB-MR                 59.28      58.15          3  
                  28.03       58.15 (30.12)                                        
  5 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR     56.73      58.22          2  
                  27.78       58.22 (30.44)                                        
  6 Chow, Regina        13 NCAC-MR                57.00      58.76          1  
  7 DU, Irene           14 NCAC-MR                58.00      59.11        
                  28.28       59.11 (30.83)                                        
  8 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   1:02.59      59.15        
                  28.14       59.15 (31.01)                                        
  9 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR               59.17      59.66        
                  28.91       59.66 (30.75)                                        
 10 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR               1:01.77      59.87        
                  29.09       59.87 (30.78)                                        
 11 Tilneac, Stephanie  14 NYCC-MR                56.60    1:00.61        
                  28.79     1:00.61 (31.82)                                        
 12 Pena, Sarahe        14 Agua Swim Team-MR    1:00.36    1:00.74        
                  28.72     1:00.74 (32.02)                                        
 13 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    1:01.32    1:00.82        
 14 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             1:01.31    1:01.58        
                  29.67     1:01.58 (31.91)                                        
 15 Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR               59.00    1:02.08        
                  29.69     1:02.08 (32.39)                                        
 16 Low, Kelly          14 NYCC-MR                59.32    1:02.13        
 16 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   1:00.89    1:02.13        
                  29.42     1:02.13 (32.71)                                        
 18 Chopey, Julia       13 FLY-MR               1:02.26    1:02.20        
                  29.68     1:02.20 (32.52)                                        
 19 Beavers, Maisy      13 NYCC-MR              1:01.40    1:02.33        
                  28.92     1:02.33 (33.41)                                        
 20 March, Victoria     14 NYSA-MR              1:02.92    1:02.34        
                  29.51     1:02.34 (32.83)                                        
 21 Young, Nathalie     14 Flying Dolphins-MR   1:01.95    1:02.90        
                  30.01     1:02.90 (32.89)                                        
 22 Soriano, Thalia     14 NCAC-MR              1:02.50    1:02.94        
 23 Schnupp, Samantha   13 NYCC-MR              1:00.51    1:03.02        
                  29.92     1:03.02 (33.10)                                        
 24 Brickman, Natalie   13 Flying Dolphins-MR   1:02.98    1:03.41        
                  29.93     1:03.41 (33.48)                                        
 25 McManus, Hallie     13 Rivertown Rays-MR    1:02.54    1:04.55        
                  30.14     1:04.55 (34.41)                                        
 26 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR               1:06.87    1:04.87        
                  30.70     1:04.87 (34.17)                                        
 27 Yanos, Claudia      13 Flying Dolphins-MR   1:02.99    1:06.57        
                  31.40     1:06.57 (35.17)                                        
 28 SU, Rachael         13 NCAC-MR              1:03.00    1:07.27        
 29 Lymarenko, Kamilla  13 NYCC-MR              1:03.00    1:07.86        
                  31.98     1:07.86 (35.88)                                        
 30 Arias, Victoria     14 FLY-MR               1:16.98    1:17.16        
                  36.61     1:17.16 (40.55)                                        
 -- Miller, Tahlia      13 Twisters-MR            59.94         NS        
 -- Lachhab, Hanaa      14 Twisters-MR          1:01.88         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:16.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR    2:04.36    2:02.81          7  
                  28.59       59.85 (31.26)     1:31.60 (31.75)     2:02.81 (31.21)
  2 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               2:07.32    2:05.44          5  
                  29.25     1:00.91 (31.66)     1:33.29 (32.38)     2:05.44 (32.15)
  3 Santos, Olivia      14 FLY-MR               2:04.63    2:05.82          4  
                  28.76     1:00.11 (31.35)     1:33.17 (33.06)     2:05.82 (32.65)
  4 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR             2:07.34    2:05.92          3  
                  29.04     1:00.89 (31.85)     1:33.66 (32.77)     2:05.92 (32.26)
  5 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR   2:05.00    2:06.36          2  
                  27.83       59.05 (31.22)     1:32.90 (33.85)     2:06.36 (33.46)
  6 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR               2:16.29    2:06.95          1  
  7 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR          2:05.49    2:08.92        
                  28.68     1:01.22 (32.54)     1:35.38 (34.16)     2:08.92 (33.54)
  8 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          2:06.65    2:09.04        
                  28.70     1:01.30 (32.60)     1:35.44 (34.14)     2:09.04 (33.60)
  9 Mamone, Julia       13 Twisters-MR          2:15.98    2:12.56        
 10 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   2:09.63    2:12.79        
                  29.99     1:03.21 (33.22)     1:38.28 (35.07)     2:12.79 (34.51)
 11 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          2:13.62    2:13.20        
                  30.59     1:04.46 (33.87)     1:39.45 (34.99)     2:13.20 (33.75)
 12 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR               2:23.21    2:15.56        
                  31.16     1:05.40 (34.24)     1:40.77 (35.37)     2:15.56 (34.79)
 13 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             2:14.53    2:15.60        
                  30.03     1:03.97 (33.94)     1:39.41 (35.44)     2:15.60 (36.19)
 14 Chopey, Julia       13 FLY-MR               2:16.40    2:16.64        
                  30.69     1:05.27 (34.58)     1:41.20 (35.93)     2:16.64 (35.44)
 15 Miller, Tahlia      13 Twisters-MR          2:10.95    2:16.66        
                  31.04     1:05.99 (34.95)     1:41.72 (35.73)     2:16.66 (34.94)
 16 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               2:18.63    2:20.26        
                  29.47     1:04.05 (34.58)     1:42.01 (37.96)     2:20.26 (38.25)
 17 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             2:12.76    2:20.31        
 18 Brickman, Natalie   13 Flying Dolphins-MR   2:15.95    2:21.98        
                  31.54     1:08.19 (36.65)     1:45.73 (37.54)     2:21.98 (36.25)
 19 Moratos, Angelica   13 FLY-MR               2:28.93    2:24.36        
                  32.89     1:10.63 (37.74)     1:48.27 (37.64)     2:24.36 (36.09)
 19 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR               2:26.49    2:24.36        
 21 Straub, Jessica     14 HYB-MR               2:16.00    2:28.41        
                  34.22     1:12.28 (38.06)     1:51.12 (38.84)     2:28.41 (37.29)
 22 Starzyk, Stephany   13 Twisters-MR          2:12.77    2:28.93        
                                1:10.38 ( )     1:50.68 (40.30)     2:28.93 (38.25)
 23 Arias, Victoria     14 FLY-MR               2:47.58    2:46.47        
                  37.63     1:19.47 (41.84)     2:02.70 (43.23)     2:46.47 (43.77)
 -- Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR             2:06.00         NS        
 -- Myszkowski, Victor  13 Twisters-MR          2:13.99         NS        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:53.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR             5:39.51    5:39.01          7  
                  30.57     1:03.50 (32.93)     1:36.92 (33.42)     2:10.87 (33.95)
        2:45.46 (34.59)     3:20.21 (34.75)     3:55.04 (34.83)     4:30.25 (35.21)
        5:05.39 (35.14)     5:39.01 (33.62)                                        
  2 Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR             5:30.00    5:43.95          5  
                  30.37     1:03.66 (33.29)     1:38.05 (34.39)     2:12.71 (34.66)
        2:48.62 (35.91)     3:24.61 (35.99)     4:00.03 (35.42)     4:35.41 (35.38)
        5:10.02 (34.61)     5:43.95 (33.93)                                        
  3 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR               5:51.54    5:45.36          4  
  4 Young, Nathalie     14 Flying Dolphins-MR   5:53.00    6:04.82          3  
                  32.92     1:08.85 (35.93)     1:45.79 (36.94)     2:22.99 (37.20)
        3:00.22 (37.23)     3:37.67 (37.45)     4:15.11 (37.44)     4:52.25 (37.14)
        5:29.45 (37.20)     6:04.82 (35.37)                                        
  5 Chopey, Julia       13 FLY-MR               6:04.56    6:12.07          2  
                  32.87     1:10.02 (37.15)     1:48.02 (38.00)     2:26.25 (38.23)
        3:04.87 (38.62)     3:43.62 (38.75)     4:21.86 (38.24)     4:59.59 (37.73)
        5:37.69 (38.10)     6:12.07 (34.38)                                        
  6 Lachhab, Hanaa      14 Twisters-MR          5:32.19    6:13.63          1  
                  32.04     1:08.04 (36.00)     1:45.66 (37.62)     2:23.90 (38.24)
        3:02.45 (38.55)     3:41.16 (38.71)     4:19.90 (38.74)     4:58.27 (38.37)
        5:37.22 (38.95)     6:13.63 (36.41)                                        
  7 Straub, Jessica     14 HYB-MR               5:50.11    6:37.10        
                  36.98     1:16.67 (39.69)     1:57.18 (40.51)     2:38.14 (40.96)
        3:19.22 (41.08)     4:00.11 (40.89)     4:41.14 (41.03)     5:21.08 (39.94)
        6:00.76 (39.68)     6:37.10 (36.34)                                        
  8 Brickman, Natalie   13 Flying Dolphins-MR   5:52.96    6:38.64        
                  33.88     1:13.50 (39.62)     1:54.83 (41.33)     2:35.68 (40.85)
        3:16.72 (41.04)     3:57.59 (40.87)     4:38.50 (40.91)     5:19.23 (40.73)
        5:59.57 (40.34)     6:38.64 (39.07)                                        
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR   19:21.91   19:17.43          7  
                  30.49     1:04.08 (33.59)     1:38.77 (34.69)     2:13.40 (34.63)
        2:47.92 (34.52)     3:22.42 (34.50)     3:57.14 (34.72)     4:32.29 (35.15)
        5:07.13 (34.84)     5:42.28 (35.15)     6:17.51 (35.23)     6:52.54 (35.03)
        7:27.87 (35.33)     8:02.99 (35.12)     8:38.16 (35.17)     9:13.53 (35.37)
        9:48.92 (35.39)    10:24.20 (35.28)    10:59.70 (35.50)    11:35.11 (35.41)
       12:10.59 (35.48)    12:45.95 (35.36)    13:21.50 (35.55)    13:56.89 (35.39)
       14:32.11 (35.22)    15:07.49 (35.38)    15:42.93 (35.44)    16:18.88 (35.95)
       16:55.00 (36.12)    17:31.46 (36.46)    18:07.71 (36.25)    18:43.14 (35.43)
       19:17.43 (34.29)
  2 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR            20:05.94   19:24.51          5  
                  30.88     1:04.76 (33.88)     1:39.02 (34.26)     2:13.47 (34.45)
        2:48.20 (34.73)     3:22.76 (34.56)     3:57.58 (34.82)     4:32.75 (35.17)
        5:07.99 (35.24)     5:42.97 (34.98)     6:18.26 (35.29)     6:53.51 (35.25)
        7:28.37 (34.86)     8:03.09 (34.72)     8:38.12 (35.03)     9:13.44 (35.32)
        9:48.88 (35.44)    10:24.47 (35.59)    10:59.99 (35.52)    11:35.40 (35.41)
       12:10.68 (35.28)    12:46.38 (35.70)    13:22.23 (35.85)    13:58.03 (35.80)
       14:33.77 (35.74)    15:09.66 (35.89)    15:46.35 (36.69)    16:23.27 (36.92)
       17:00.20 (36.93)    17:36.45 (36.25)    18:13.10 (36.65)    18:49.78 (36.68)
       19:24.51 (34.73)
  3 Young, Nathalie     14 Flying Dolphins-MR  22:41.63   20:24.02          4  
                  32.02     1:07.79 (35.77)     1:44.57 (36.78)     2:21.56 (36.99)
        2:58.94 (37.38)     3:36.09 (37.15)     4:13.81 (37.72)     4:51.23 (37.42)
        5:28.87 (37.64)     6:06.29 (37.42)     6:44.01 (37.72)     7:21.89 (37.88)
        7:59.61 (37.72)     8:36.70 (37.09)     9:14.10 (37.40)     9:51.00 (36.90)
       10:28.85 (37.85)    11:06.57 (37.72)    11:44.04 (37.47)    12:22.13 (38.09)
       13:00.00 (37.87)    13:37.22 (37.22)    14:14.91 (37.69)    14:51.82 (36.91)
       15:28.99 (37.17)    16:06.70 (37.71)    16:43.97 (37.27)    17:21.14 (37.17)
       17:58.29 (37.15)    18:36.15 (37.86)    19:13.35 (37.20)    19:49.98 (36.63)
       20:24.02 (34.04)
  4 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR   23:00.00   21:22.11          3  
  5 Lou, Erica          14 UNLGA-MR            24:35.00   21:42.35          2  
                  31.77     1:06.62 (34.85)     1:43.55 (36.93)     2:21.33 (37.78)
        2:58.84 (37.51)     3:36.58 (37.74)     4:15.47 (38.89)     4:54.38 (38.91)
        5:34.09 (39.71)     6:13.23 (39.14)     6:53.07 (39.84)     7:32.63 (39.56)
        8:13.03 (40.40)     8:53.23 (40.20)     9:33.56 (40.33)    10:14.07 (40.51)
       10:53.06 (38.99)    11:33.63 (40.57)    12:14.02 (40.39)    12:53.96 (39.94)
       13:34.49 (40.53)    14:15.15 (40.66)    14:54.52 (39.37)    15:36.71 (42.19)
       16:17.88 (41.17)    16:58.55 (40.67)    17:40.03 (41.48)    18:19.75 (39.72)
       19:00.37 (40.62)    19:41.55 (41.18)    20:21.87 (40.32)    21:03.67 (41.80)
       21:42.35 (38.68)
  6 McManus, Hallie     13 Rivertown Rays-MR   22:00.00   22:50.89          1  
                  31.93     1:09.16 (37.23)     1:47.41 (38.25)     2:26.45 (39.04)
        3:05.25 (38.80)     3:44.74 (39.49)     4:24.27 (39.53)     5:04.61 (40.34)
        5:45.23 (40.62)     6:25.96 (40.73)     7:06.85 (40.89)     7:47.37 (40.52)
        8:28.28 (40.91)     9:09.01 (40.73)     9:50.08 (41.07)    10:31.39 (41.31)
       11:12.99 (41.60)    11:53.72 (40.73)    12:36.24 (42.52)    13:19.38 (43.14)
       14:02.03 (42.65)    14:44.88 (42.85)    15:28.78 (43.90)    16:12.56 (43.78)
       16:56.69 (44.13)    17:41.02 (44.33)    18:25.61 (44.59)    19:10.46 (44.85)
       19:54.65 (44.19)    20:40.31 (45.66)    21:25.04 (44.73)    22:08.61 (43.57)
       22:50.89 (42.28)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:12.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Christina    14 UNAT-MR              1:01.80    1:02.61          7  
                  30.97     1:02.61 (31.64)                                        
  2 DU, Irene           14 NCAC-MR              1:05.00    1:04.26          5  
                  31.05     1:04.26 (33.21)                                        
  3 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR    1:04.57    1:06.47          4  
                  32.92     1:06.47 (33.55)                                        
  4 Santos, Olivia      14 FLY-MR               1:04.06    1:07.38          3  
                  33.24     1:07.38 (34.14)                                        
  5 Young, Nathalie     14 Flying Dolphins-MR   1:07.88    1:07.94          2  
                  33.49     1:07.94 (34.45)                                        
  6 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               1:08.92    1:08.38          1  
                  33.52     1:08.38 (34.86)                                        
  7 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             1:05.16    1:08.57        
  8 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   1:08.00    1:09.24        
                  33.71     1:09.24 (35.53)                                        
  9 Yanos, Claudia      13 Flying Dolphins-MR   1:11.99    1:10.39        
 10 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR               1:10.60    1:10.45        
                  34.28     1:10.45 (36.17)                                        
 11 Beavers, Maisy      13 NYCC-MR              1:09.72    1:10.77        
 12 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    1:12.00    1:11.21        
                  35.12     1:11.21 (36.09)                                        
 13 Low, Kelly          14 NYCC-MR              1:08.43    1:12.56        
                  35.45     1:12.56 (37.11)                                        
 14 Soriano, Thalia     14 NCAC-MR              1:10.00    1:12.80        
                  34.95     1:12.80 (37.85)                                        
 15 Liu, Serina         14 NCAC-MR              1:12.00    1:13.78        
                  36.12     1:13.78 (37.66)                                        
 16 Moratos, Angelica   13 FLY-MR               1:13.13    1:14.10        
                  36.77     1:14.10 (37.33)                                        
 17 March, Victoria     14 NYSA-MR              1:11.80    1:14.32        
                  36.26     1:14.32 (38.06)                                        
 18 Straub, Jessica     14 HYB-MR               1:11.00    1:15.44        
                  37.86     1:15.44 (37.58)                                        
 19 Lymarenko, Kamilla  13 NYCC-MR                   NT    1:20.43        
                  40.02     1:20.43 (40.41)                                        
 20 Arias, Victoria     14 FLY-MR               1:27.63    1:26.95        
                  42.24     1:26.95 (44.71)                                        
 -- Botto, Maryanna     13 HYB-MR               1:11.25         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:32.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Christina    14 UNAT-MR              2:15.51    2:15.72          7  
                  32.50     1:06.61 (34.11)     1:41.35 (34.74)     2:15.72 (34.37)
  2 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR    2:17.60    2:19.34          5  
                  33.59     1:09.06 (35.47)     1:44.56 (35.50)     2:19.34 (34.78)
  3 DU, Irene           14 NCAC-MR              2:20.00    2:19.84          4  
  4 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               2:21.00    2:21.81          3  
                  34.24     1:09.61 (35.37)     1:45.86 (36.25)     2:21.81 (35.95)
  5 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   2:23.86    2:24.29          2  
                  34.33     1:10.83 (36.50)     1:48.06 (37.23)     2:24.29 (36.23)
  6 Young, Nathalie     14 Flying Dolphins-MR   2:25.95    2:24.81          1  
                  33.88     1:10.68 (36.80)     1:48.27 (37.59)     2:24.81 (36.54)
  7 Tilneac, Stephanie  14 NYCC-MR              2:13.78    2:25.61        
                  33.71     1:09.69 (35.98)   2:25.61 (1:15.92)                    
  8 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR               2:27.75    2:26.31        
                  34.53     1:11.44 (36.91)     1:49.11 (37.67)     2:26.31 (37.20)
  9 Santos, Olivia      14 FLY-MR               2:18.33    2:26.32        
                  34.63     1:10.76 (36.13)     1:49.04 (38.28)     2:26.32 (37.28)
 10 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             2:21.42    2:29.04        
                  34.03     1:10.43 (36.40)     1:49.29 (38.86)     2:29.04 (39.75)
 11 Yanos, Claudia      13 Flying Dolphins-MR   2:31.99    2:30.47        
                  36.00     1:13.80 (37.80)     1:52.72 (38.92)     2:30.47 (37.75)
 12 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    2:32.00    2:31.08        
                  35.57     1:13.94 (38.37)     1:53.37 (39.43)     2:31.08 (37.71)
 13 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR   2:31.52    2:31.82        
                  35.35     1:13.09 (37.74)     1:52.81 (39.72)     2:31.82 (39.01)
 14 Pena, Sarahe        14 Agua Swim Team-MR    2:31.17    2:32.25        
                  36.76     1:14.43 (37.67)     1:54.79 (40.36)     2:32.25 (37.46)
 15 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   2:22.20    2:32.48        
                  34.11     1:12.41 (38.30)     1:53.17 (40.76)     2:32.48 (39.31)
 16 Schnupp, Samantha   13 NYCC-MR              2:31.67    2:35.06        
                  37.30     1:16.25 (38.95)     1:56.12 (39.87)     2:35.06 (38.94)
 17 Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR             2:28.00    2:37.13        
                  37.35     1:17.15 (39.80)     1:57.21 (40.06)     2:37.13 (39.92)
 18 Beavers, Maisy      13 NYCC-MR              2:32.00    2:37.39        
                  36.66     1:15.55 (38.89)     1:56.90 (41.35)     2:37.39 (40.49)
 19 Low, Kelly          14 NYCC-MR              2:27.33    2:38.76        
 20 Chopey, Julia       13 FLY-MR               2:40.35    2:38.81        
                  37.08     1:16.63 (39.55)     1:57.98 (41.35)     2:38.81 (40.83)
 21 March, Victoria     14 NYSA-MR              2:31.83    2:42.02        
 22 Lymarenko, Kamilla  13 NYCC-MR              2:32.00    2:45.01        
                  38.92     1:20.73 (41.81)     2:02.97 (42.24)     2:45.01 (42.04)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:20.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Christina    14 UNAT-MR              1:11.43    1:11.58          7  
                  34.07     1:11.58 (37.51)                                        
  2 Miou, Grace         13 NCAC-MR              1:12.90    1:11.89          5  
                  33.44     1:11.89 (38.45)                                        
  3 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   1:13.36    1:15.85          4  
                  35.97     1:15.85 (39.88)                                        
  4 Chow, Regina        13 NCAC-MR              1:14.90    1:15.92          3  
                  35.69     1:15.92 (40.23)                                        
  5 DU, Irene           14 NCAC-MR              1:14.00    1:16.38          2  
  6 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR    1:15.47    1:16.97          1  
                  36.94     1:16.97 (40.03)                                        
  7 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               1:14.80    1:17.02        
                  36.17     1:17.02 (40.85)                                        
  8 Harvey, Noelle      13 HYB-MR               1:15.47    1:17.10        
                  36.50     1:17.10 (40.60)                                        
  9 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR   1:13.94    1:18.18        
                  36.54     1:18.18 (41.64)                                        
 10 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    1:17.40    1:18.39        
 11 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             1:16.01    1:18.42        
                  37.02     1:18.42 (41.40)                                        
 12 Miller, Tahlia      13 Twisters-MR          1:18.96    1:20.19        
                  37.90     1:20.19 (42.29)                                        
 13 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR               1:21.17    1:21.16        
                  39.31     1:21.16 (41.85)                                        
 14 Pearson, Elizabeth  14 NYCC-MR              1:20.00    1:21.25        
                  37.21     1:21.25 (44.04)                                        
 15 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR               1:20.94    1:22.56        
 16 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              1:20.00    1:22.80        
                  39.51     1:22.80 (43.29)                                        
 17 Brickman, Natalie   13 Flying Dolphins-MR   1:19.52    1:23.10        
                  38.62     1:23.10 (44.48)                                        
 18 Lee, Madison        13 NYCC-MR              1:20.00    1:23.72        
                  40.39     1:23.72 (43.33)                                        
 19 Liu, Serina         14 NCAC-MR              1:20.00    1:24.28        
                  39.86     1:24.28 (44.42)                                        
 20 Low, Kelly          14 NYCC-MR              1:18.35    1:26.56        
                  40.62     1:26.56 (45.94)                                        
 21 McManus, Hallie     13 Rivertown Rays-MR    1:19.65    1:27.32        
 22 Krusos, Emily       14 HYB-MR               1:19.00    1:28.60        
                  42.04     1:28.60 (46.56)                                        
 -- Lalumiere, Axelle   13 NYCC-MR              1:20.00         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:54.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             2:35.62    2:38.11          7  
  2 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR    2:39.00    2:38.18          5  
                  36.16     1:16.37 (40.21)     1:57.34 (40.97)     2:38.18 (40.84)
  3 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   2:37.85    2:44.04          4  
                  36.49     1:17.55 (41.06)     2:00.69 (43.14)     2:44.04 (43.35)
  4 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             2:44.10    2:45.43          3  
  5 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               2:45.90    2:45.89          2  
                  36.24     1:17.67 (41.43)     2:01.65 (43.98)     2:45.89 (44.24)
  6 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR          2:52.23    2:50.05          1  
                  38.87     1:22.05 (43.18)     2:06.55 (44.50)     2:50.05 (43.50)
  7 Miller, Tahlia      13 Twisters-MR          2:53.11    2:53.27        
                                1:25.32 ( )     2:09.43 (44.11)     2:53.27 (43.84)
  8 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR               2:56.02    2:53.55        
  9 Brickman, Natalie   13 Flying Dolphins-MR   2:53.69    2:55.38        
 10 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR               3:03.50    2:55.89        
 11 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR                    NT    3:00.43        
                  41.25     1:27.24 (45.99)     2:13.85 (46.61)     3:00.43 (46.58)
 12 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          2:52.17    3:03.44        
 13 Starzyk, Stephany   13 Twisters-MR          2:52.11    3:10.73        
 -- Myszkowski, Victor  13 Twisters-MR          2:37.49         NS        
 -- Lee, Madison        13 NYCC-MR              2:54.00         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               1:04.76    1:02.88          7  
                  29.54     1:02.88 (33.34)                                        
  2 Santos, Olivia      14 FLY-MR               1:03.67    1:04.72          5  
                  29.82     1:04.72 (34.90)                                        
  3 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR   1:03.37    1:05.87          4  
                  30.45     1:05.87 (35.42)                                        
  4 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR             1:06.40    1:06.18          3  
                  31.04     1:06.18 (35.14)                                        
  5 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          1:06.54    1:07.72          2  
                  31.71     1:07.72 (36.01)                                        
  6 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          1:06.05    1:08.26          1  
  7 Miller, Tahlia      13 Twisters-MR          1:03.64    1:08.61        
                  30.95     1:08.61 (37.66)                                        
  8 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   1:08.56    1:08.94        
  9 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             1:07.37    1:09.10        
                  32.24     1:09.10 (36.86)                                        
 10 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             1:08.14    1:10.39        
                  32.28     1:10.39 (38.11)                                        
 11 Chopey, Julia       13 FLY-MR               1:15.52    1:14.57        
                  34.14     1:14.57 (40.43)                                        
 12 Moratos, Angelica   13 FLY-MR               1:42.11    1:17.01        
                  34.94     1:17.01 (42.07)                                        
 13 Arias, Victoria     14 FLY-MR               1:31.56    1:30.75        
                  41.81     1:30.75 (48.94)                                        
 -- Myszkowski, Victor  13 Twisters-MR          1:08.33         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:35.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  14 NYCC-MR              2:17.99    2:21.74          7  
                  30.62     1:06.00 (35.38)     1:44.08 (38.08)     2:21.74 (37.66)
  2 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR             2:28.74    2:24.69          5  
                  30.96     1:06.52 (35.56)     1:44.80 (38.28)     2:24.69 (39.89)
  3 Santos, Olivia      14 FLY-MR               2:33.79    2:29.70          4  
                  31.47     1:07.67 (36.20)     1:47.57 (39.90)     2:29.70 (42.13)
  4 Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR             2:24.00    2:30.24          3  
                  32.24     1:09.52 (37.28)     1:48.91 (39.39)     2:30.24 (41.33)
  5 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   2:29.46    2:37.39          2  
  6 Schnupp, Samantha   13 NYCC-MR              2:34.59    2:44.92          1  
                  33.89     1:13.89 (40.00)     1:58.43 (44.54)     2:44.92 (46.49)
  7 March, Victoria     14 NYSA-MR              2:34.09    2:45.83        
                  33.96     1:14.32 (40.36)     2:01.10 (46.78)     2:45.83 (44.73)
 -- Lachhab, Hanaa      14 Twisters-MR          2:28.84         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:35.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Christina    14 UNAT-MR              2:15.28    2:17.34          7  
                  30.13     1:03.98 (33.85)     1:45.37 (41.39)     2:17.34 (31.97)
  2 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               2:23.62    2:21.95          5  
  3 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR             2:19.85    2:23.15          4  
                  30.69     1:06.28 (35.59)     1:49.79 (43.51)     2:23.15 (33.36)
  4 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   2:21.71    2:23.45          3  
                  31.88     1:08.67 (36.79)     1:50.43 (41.76)     2:23.45 (33.02)
  5 Santos, Olivia      14 FLY-MR               2:18.27    2:23.46          2  
                  30.87     1:08.05 (37.18)     1:51.38 (43.33)     2:23.46 (32.08)
  6 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR   2:24.50    2:26.03          1  
                  30.58     1:08.59 (38.01)     1:53.16 (44.57)     2:26.03 (32.87)
  7 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               2:29.14    2:28.74        
                  33.35     1:12.28 (38.93)     1:54.17 (41.89)     2:28.74 (34.57)
  8 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR               2:32.31    2:30.75        
  9 Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR             2:27.00    2:31.72        
                  31.47     1:11.13 (39.66)     1:59.52 (48.39)     2:31.72 (32.20)
 10 Miller, Tahlia      13 Twisters-MR          2:29.43    2:32.35        
                  33.22     1:13.69 (40.47)     1:58.22 (44.53)     2:32.35 (34.13)
 11 Chopey, Julia       13 FLY-MR               2:35.95    2:35.81        
                  34.37     1:14.63 (40.26)     1:59.86 (45.23)     2:35.81 (35.95)
 12 Harvey, Noelle      13 HYB-MR               2:32.45    2:37.85        
                  33.94     1:15.01 (41.07)     2:00.08 (45.07)     2:37.85 (37.77)
 13 March, Victoria     14 NYSA-MR              2:34.15    2:38.07        
                  33.73     1:14.31 (40.58)     2:02.98 (48.67)     2:38.07 (35.09)
 14 Pearson, Elizabeth  14 NYCC-MR              2:35.00    2:38.21        
                  35.83     1:17.34 (41.51)     2:01.02 (43.68)     2:38.21 (37.19)
 15 Lachhab, Hanaa      14 Twisters-MR          2:30.66    2:40.26        
                  33.33     1:14.31 (40.98)     2:04.62 (50.31)     2:40.26 (35.64)
 16 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR               2:39.59    2:41.78        
                  36.20     1:20.21 (44.01)     2:05.23 (45.02)     2:41.78 (36.55)
 17 Krusos, Emily       14 HYB-MR               2:34.00    2:46.83        
                  35.96     1:18.45 (42.49)     2:07.25 (48.80)     2:46.83 (39.58)
 18 Botto, Maryanna     13 HYB-MR               2:35.00    2:53.31        
                  38.18     1:20.62 (42.44)   2:53.31 (1:32.69)                    
 -- Beavers, Maisy      13 NYCC-MR              2:35.00         DQ        
                  32.12     1:09.85 (37.73)     2:00.78 (50.93)          DQ (35.88)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:22.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR    4:52.29    4:56.52          7  
                  32.89     1:10.98 (38.09)     1:47.97 (36.99)     2:24.12 (36.15)
        3:06.95 (42.83)     3:50.14 (43.19)     4:24.02 (33.88)     4:56.52 (32.50)
  2 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   4:55.01    4:58.64          5  
                  33.14     1:11.33 (38.19)     1:49.98 (38.65)     2:27.81 (37.83)
        3:09.43 (41.62)     3:51.63 (42.20)     4:25.28 (33.65)     4:58.64 (33.36)
  3 Santos, Olivia      14 FLY-MR               5:04.22    5:03.15          4  
                  32.23     1:09.40 (37.17)     1:48.81 (39.41)     2:27.89 (39.08)
        3:11.18 (43.29)     3:55.60 (44.42)     4:29.82 (34.22)     5:03.15 (33.33)
  4 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR             5:00.00    5:05.06          3  
                  30.99     1:06.92 (35.93)     1:45.28 (38.36)     2:23.80 (38.52)
        3:08.71 (44.91)     3:54.65 (45.94)     4:29.81 (35.16)     5:05.06 (35.25)
  5 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR          5:11.95    5:14.22          2  
  6 Mamone, Julia       13 Twisters-MR          5:21.42    5:14.65          1  
                  32.88     1:11.85 (38.97)     1:50.67 (38.82)     2:28.35 (37.68)
        3:17.33 (48.98)     4:05.65 (48.32)     4:40.40 (34.75)     5:14.65 (34.25)
  7 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR               5:43.73    5:15.85        
                  34.10     1:14.63 (40.53)     1:53.42 (38.79)     2:32.03 (38.61)
        3:20.98 (48.95)     4:08.90 (47.92)     4:43.09 (34.19)     5:15.85 (32.76)
  8 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          5:18.57    5:17.43        
                  33.05     1:12.25 (39.20)     1:52.74 (40.49)     2:32.60 (39.86)
        3:20.17 (47.57)     4:07.05 (46.88)     4:42.87 (35.82)     5:17.43 (34.56)
  9 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               5:25.10    5:23.19        
                  33.44     1:15.85 (42.41)     1:57.47 (41.62)     2:39.40 (41.93)
        3:23.89 (44.49)     4:07.97 (44.08)     4:46.27 (38.30)     5:23.19 (36.92)
 10 Chopey, Julia       13 FLY-MR               5:36.62    5:28.40        
                  34.38     1:14.55 (40.17)     1:57.48 (42.93)     2:40.67 (43.19)
        3:26.24 (45.57)     4:14.75 (48.51)     4:51.89 (37.14)     5:28.40 (36.51)
 11 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   5:20.95    5:28.99        
                  33.02     1:12.69 (39.67)     1:52.46 (39.77)     2:34.13 (41.67)
        3:24.09 (49.96)     4:14.62 (50.53)     4:52.09 (37.47)     5:28.99 (36.90)
 12 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR               6:03.45    6:05.57        
                  40.94     1:29.87 (48.93)     2:19.38 (49.51)     3:06.48 (47.10)
        3:54.50 (48.02)     4:43.21 (48.71)   6:05.57 (1:22.36)                    
 -- Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR             5:22.00         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 New York City Aquatic Club-MR  'A'          3:55.00    4:04.05         14  
     1) Tilneac, Stephanie 14           2) Beavers, Maisy 13              
     3) Schnupp, Samantha 13            4) Low, Kelly 14                  
                  28.18       59.33 (59.33)     1:27.84 (28.51)   1:59.89 (1:00.56)
        2:29.92 (30.03)   3:03.29 (1:03.40)     3:31.55 (28.26)   4:04.05 (1:00.76)
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                       3:59.64    4:05.84         10  
     1) Digiovanni, Sara 14             2) Chopey, Julia 13               
     3) Zdesar, Samantha 14             4) Santos, Olivia 14              
                  30.77   1:06.03 (1:06.03)     1:35.56 (29.53)   2:07.87 (1:01.84)
        2:37.01 (29.14)     3:07.77 (59.90)     3:35.51 (27.74)     4:05.84 (58.07)
  3 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          3:44.47    4:06.13          8  
                  29.13   1:01.12 (1:01.12)     1:32.13 (31.01)   2:06.69 (1:05.57)
        2:35.86 (29.17)   3:08.72 (1:02.03)     3:35.62 (26.90)     4:06.13 (57.41)
  4 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'              NT    4:06.16          6  
     1) Chow, Regina 13                 2) DU, Irene 14                   
     3) Soriano, Thalia 14              4) SU, Rachael 13                 
                  27.94       58.32 (58.32)     1:26.61 (28.29)     1:57.48 (59.16)
        2:27.36 (29.88)   3:00.21 (1:02.73)     3:16.31 (16.10)   4:06.16 (1:05.95)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'         2:08.00    2:03.13         14  
     1) DU, Irene 14                    2) Miou, Grace 13                 
     3) SU, Rachael 13                  4) Chow, Regina 13                
                  30.69     1:03.41 (32.72)     1:38.54 (35.13)     2:03.13 (24.59)
  2 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:00.92    2:08.19         10  
     1) Fennell, Emily 13               2) Weiss, Jessica 14              
     3) Giordano, Leta 14               4) Halper, Sophie 14              
                  32.46     1:10.38 (37.92)     1:41.54 (31.16)     2:08.19 (26.65)
  3 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:16.43    2:23.36          8  
     1) Arias, Victoria 14              2) Mansfield, Teresa 14           
     3) Chopey, Julia 13                4) Digiovanni, Sara 14            
 -- Flushing YMCA-MR  'A'                       2:05.41         DQ        
     1) Moratos, Angelica 13            2) Anich, Annabelle 14            
     3) Santos, Olivia 14               4) Zdesar, Samantha 14            
                  33.30     1:09.26 (35.96)     1:38.01 (28.75)          DQ (27.50)
 -- New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:08.00         NS        
     1) Low, Kelly 14                   2) Pearson, Elizabeth 14          
     3) Beavers, Maisy 13               4) Lalumiere, Axelle 13           
 
Girls Open 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  28.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Milani, Claudia     32 NYAC-MR                25.00      24.79          7  
  2 Rakoczy, Joanna     24 NYAC-MR                25.50      26.45          5  
  3 Roesch, Megan       32 NYAC-MR                25.34      26.58          4  
  4 Eaton, Kelly        24 NYAC-MR                25.50      26.68          3  
  5 Falcao, Nicole      12 Twisters-MR            26.21      26.73          2  
  6 Kerrich, Zoe        16 Rivertown Rays-MR      26.00      26.89          0.5
  6 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR            26.15      26.89          0.5
  8 Canada, Veronica    16 NYSA-MR                26.67      27.06        
  9 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR     27.06      27.10        
  9 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR     27.56      27.10        
 11 Phang, Yee          15 Twisters-MR            26.32      27.20        
 12 Hao, Amy            16 FLY-MR                 27.03      27.22        
 13 Leahr, Sydney       15 NYCC-MR                27.04      27.27        
 14 Reyes, Kelly        15 FLY-MR                 27.54      27.33        
 15 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR            26.82      27.37        
 16 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR     28.05      27.51        
 16 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR      27.48      27.51        
 18 Mamone, Julia       13 Twisters-MR            28.22      27.55        
 19 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR            27.23      27.67        
 19 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR               27.99      27.67        
 21 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR      27.21      27.81        
 21 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR     27.59      27.81        
 23 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR      26.77      28.17        
 24 Cruz, Brigitti      16 NCAC-MR                28.50      28.18        
 25 Miller, Emma        17 FLY-MR                 27.42      28.45        
 26 Collins, Irene      15 FLY-MR                 29.20      28.76        
 27 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR      28.59      29.18        
 28 Neber, Jacqueline   16 HYB-MR                 28.00      30.10        
 29 O'Brien, Ashley     16 FLY-MR                 30.61      30.98        
 30 Garcia, Ashley      17 FLY-MR                 31.10      31.71        
 31 Phan, Yvonnie       17 FLY-MR                 34.46      33.20        
 32 Orlando, Giana      16 FLY-MR                 32.43      33.77        
 33 Santana, Gabby       9 SPAR-MR                38.02      38.20        
 
Girls Open 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:02.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brickman, Molly     15 Flying Dolphins-MR     53.31      54.86          7  
                  26.67       54.86 (28.19)                                        
  2 Moody, Sophie       15 NYCC-MR                55.93      57.39          5  
                  27.55       57.39 (29.84)                                        
  3 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR            56.44      57.89          4  
                  27.93       57.89 (29.96)                                        
  4 Phang, Yee          15 Twisters-MR            58.36      58.38          3  
  5 Rodriguez, Keannie  17 Agua Swim Team-MR      57.06      58.40          2  
  6 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR            58.23      58.74          1  
                  27.95       58.74 (30.79)                                        
  7 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR      59.10      58.87        
                  28.15       58.87 (30.72)                                        
  8 Feinblatt, Carly    15 Flying Dolphins-MR     58.11      59.17        
                  28.44       59.17 (30.73)                                        
  9 Canada, Veronica    16 NYSA-MR              1:01.75      59.24        
 10 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR            59.64      59.67        
                  28.20       59.67 (31.47)                                        
 11 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR      57.88      59.99        
                  29.03       59.99 (30.96)                                        
 12 Mamone, Julia       13 Twisters-MR          1:01.70    1:00.05        
 13 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR     59.84    1:00.12        
 14 Leahr, Sydney       15 NYCC-MR              1:00.10    1:00.13        
 15 Gomez, Chelsea      15 NYCC-MR                55.73    1:00.28        
                  28.77     1:00.28 (31.51)                                        
 16 Reyes, Kelly        15 FLY-MR                 59.79    1:00.41        
 16 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR     58.00    1:00.41        
                  28.72     1:00.41 (31.69)                                        
 18 Walsh, Georgina     17 NYCC-MR                58.36    1:00.95        
                  28.90     1:00.95 (32.05)                                        
 19 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   1:01.05    1:00.97        
 20 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               1:00.35    1:01.27        
 21 Cruz, Brigitti      16 NCAC-MR              1:00.00    1:01.55        
 22 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR               59.57    1:01.80        
 23 Collins, Irene      15 FLY-MR               1:03.01    1:01.86        
                  29.55     1:01.86 (32.31)                                        
 24 Pena, Jarleen       17 Agua Swim Team-MR      58.63    1:01.94        
                  28.60     1:01.94 (33.34)                                        
 25 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR    1:01.97    1:02.19        
 26 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR     59.00    1:02.20        
                  28.88     1:02.20 (33.32)                                        
 27 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR             1:01.80    1:02.23        
 28 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          1:01.68    1:02.81        
 29 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR      58.13    1:03.06        
                  30.14     1:03.06 (32.92)                                        
 30 Miller, Emma        17 FLY-MR                 59.37    1:03.83        
                  30.11     1:03.83 (33.72)                                        
 31 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR               1:05.32    1:03.96        
                  31.01     1:03.96 (32.95)                                        
 32 Lai, Alicia         17 NYCC-MR              1:02.00    1:04.93        
                  30.31     1:04.93 (34.62)                                        
 33 Hongamata, Lydia    15 NCAC-MR              1:01.90    1:05.02        
 34 Moratos, Angelica   13 FLY-MR               1:05.87    1:06.89        
 35 O'Brien, Ashley     16 FLY-MR               1:05.24    1:06.97        
                  31.96     1:06.97 (35.01)                                        
 36 Garcia, Ashley      17 FLY-MR               1:07.86    1:10.00        
                  33.07     1:10.00 (36.93)                                        
 37 Orlando, Giana      16 FLY-MR               1:12.54    1:12.81        
                  35.85     1:12.81 (36.96)                                        
 38 Phan, Yvonnie       17 FLY-MR               1:23.52    1:14.90        
                  35.00     1:14.90 (39.90)                                        
 
Girls Open 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:12.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR          2:02.57    2:04.18          6  
                  28.51     1:00.76 (32.25)     1:33.17 (32.41)     2:04.18 (31.01)
  1 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR   2:07.00    2:04.18          6  
                  29.16     1:00.79 (31.63)     1:32.94 (32.15)     2:04.18 (31.24)
  3 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR    2:06.18    2:04.90          4  
                  28.95     1:00.67 (31.72)     1:33.32 (32.65)     2:04.90 (31.58)
  4 Feinblatt, Carly    15 Flying Dolphins-MR   2:08.37    2:07.90          3  
                  29.45     1:01.97 (32.52)     1:35.16 (33.19)     2:07.90 (32.74)
  5 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    2:07.59    2:08.42          2  
                  28.91     1:00.64 (31.73)     1:34.17 (33.53)     2:08.42 (34.25)
  6 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:08.85    2:09.28          1  
                  29.12     1:01.79 (32.67)     1:35.47 (33.68)     2:09.28 (33.81)
  7 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR    2:01.33    2:09.40        
                  28.89     1:01.16 (32.27)     1:35.44 (34.28)     2:09.40 (33.96)
  8 Reyes, Kelly        15 FLY-MR               2:09.30    2:11.54        
                  30.17     1:03.61 (33.44)     1:38.52 (34.91)     2:11.54 (33.02)
  9 Phang, Yee          15 Twisters-MR          2:07.11    2:12.85        
 10 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR   2:11.25    2:14.43        
                  29.89     1:04.57 (34.68)     1:40.59 (36.02)     2:14.43 (33.84)
 11 Barbosa, Tabitha    16 FLY-MR               2:13.33    2:14.53        
                  30.27     1:04.35 (34.08)     1:40.11 (35.76)     2:14.53 (34.42)
 12 Miller, Emma        17 FLY-MR               2:11.00    2:14.75        
                  29.63     1:04.44 (34.81)     1:39.34 (34.90)     2:14.75 (35.41)
 13 Collins, Irene      15 FLY-MR               2:14.65    2:14.79        
 14 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR    2:10.98    2:15.01        
                  31.56     1:05.42 (33.86)     1:40.54 (35.12)     2:15.01 (34.47)
 15 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    2:10.72    2:15.09        
 16 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR             2:11.44    2:17.56        
                  30.97     1:04.96 (33.99)     1:41.15 (36.19)     2:17.56 (36.41)
 17 Kim, Elizabeth      17 NCAC-MR              2:08.00    2:21.81        
                  30.49     1:04.58 (34.09)     1:42.40 (37.82)     2:21.81 (39.41)
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:40.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR   5:24.94    5:25.67          7  
                  29.58     1:01.97 (32.39)     1:34.55 (32.58)     2:07.78 (33.23)
        2:40.97 (33.19)     3:14.02 (33.05)     3:47.39 (33.37)     4:20.68 (33.29)
        4:53.86 (33.18)     5:25.67 (31.81)                                        
  2 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR    5:20.15    5:25.89          5  
                  29.22     1:01.29 (32.07)     1:33.97 (32.68)     2:07.57 (33.60)
        2:41.06 (33.49)     3:14.36 (33.30)     3:47.38 (33.02)     4:20.91 (33.53)
        4:54.03 (33.12)     5:25.89 (31.86)                                        
  3 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR          5:31.62    5:35.23          4  
                  29.20     1:01.88 (32.68)     1:35.66 (33.78)     2:09.79 (34.13)
        2:44.25 (34.46)     3:18.85 (34.60)     3:53.61 (34.76)     4:28.30 (34.69)
        5:02.55 (34.25)     5:35.23 (32.68)                                        
  4 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          5:35.33    5:43.75          3  
                  29.88     1:02.67 (32.79)     1:36.93 (34.26)     2:12.26 (35.33)
        2:47.54 (35.28)     3:23.12 (35.58)     3:58.75 (35.63)     4:34.36 (35.61)
        5:10.04 (35.68)     5:43.75 (33.71)                                        
  5 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   5:39.62    5:54.89          2  
                  31.41     1:06.59 (35.18)     1:43.28 (36.69)     2:20.03 (36.75)
        2:56.22 (36.19)     3:32.22 (36.00)     4:08.38 (36.16)     4:44.52 (36.14)
        5:20.63 (36.11)     5:54.89 (34.26)                                        
  6 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          5:38.78    5:55.00          1  
                  31.31     1:05.52 (34.21)     1:40.86 (35.34)     2:16.67 (35.81)
        2:53.06 (36.39)     3:29.76 (36.70)     4:06.34 (36.58)     4:43.17 (36.83)
        5:19.21 (36.04)     5:55.00 (35.79)                                        
  7 Collins, Irene      15 FLY-MR               5:54.40    5:57.55        
                  32.03     1:07.36 (35.33)     1:44.17 (36.81)     2:20.90 (36.73)
        2:57.58 (36.68)     3:33.70 (36.12)     4:10.03 (36.33)     4:46.41 (36.38)
        5:23.22 (36.81)     5:57.55 (34.33)                                        
  8 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR   5:35.62    6:06.46        
  9 O'Brien, Ashley     16 FLY-MR               6:23.83    6:37.72        
                  35.37     1:14.83 (39.46)     1:54.77 (39.94)     2:35.06 (40.29)
        3:15.92 (40.86)     3:56.60 (40.68)     4:37.25 (40.65)     5:18.06 (40.81)
        5:58.49 (40.43)     6:37.72 (39.23)                                        
 10 Miller, Emma        17 FLY-MR               5:50.49    6:48.49        
                  36.00     1:16.53 (40.53)     1:57.31 (40.78)     2:39.78 (42.47)
        3:21.09 (41.31)     4:02.68 (41.59)     4:44.49 (41.81)     5:26.41 (41.92)
        6:08.13 (41.72)     6:48.49 (40.36)                                        
 
Girls Open 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  12:00.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR  11:54.52   11:07.26          7  
                  30.26     1:02.64 (32.38)     1:35.62 (32.98)     2:08.48 (32.86)
        2:41.82 (33.34)     3:15.11 (33.29)     3:48.54 (33.43)     4:22.10 (33.56)
        4:56.35 (34.25)     5:29.66 (33.31)     6:03.93 (34.27)     6:37.90 (33.97)
        7:12.27 (34.37)     7:46.43 (34.16)     8:20.61 (34.18)     8:54.49 (33.88)
        9:28.60 (34.11)    10:02.63 (34.03)    10:35.87 (33.24)    11:07.26 (31.39)
  2 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR   11:00.57   11:24.71          5  
                  29.80     1:02.37 (32.57)     1:35.78 (33.41)     2:09.16 (33.38)
        2:42.91 (33.75)     3:17.14 (34.23)     3:51.60 (34.46)     4:26.95 (35.35)
        5:02.24 (35.29)     5:37.23 (34.99)     6:12.69 (35.46)     6:47.42 (34.73)
        7:22.14 (34.72)     7:57.26 (35.12)     8:32.31 (35.05)     9:07.41 (35.10)
        9:42.95 (35.54)    10:17.61 (34.66)    10:51.65 (34.04)    11:24.71 (33.06)
  3 Feinblatt, Carly    15 Flying Dolphins-MR  11:50.59   11:31.51          4  
                  31.64     1:05.45 (33.81)     1:39.93 (34.48)     2:14.26 (34.33)
        2:48.89 (34.63)     3:23.64 (34.75)     3:58.14 (34.50)     4:32.86 (34.72)
        5:07.72 (34.86)     5:42.41 (34.69)     6:17.06 (34.65)     6:51.93 (34.87)
        7:27.01 (35.08)     8:01.97 (34.96)     8:37.20 (35.23)     9:12.39 (35.19)
        9:47.48 (35.09)    10:22.49 (35.01)    10:57.56 (35.07)    11:31.51 (33.95)
  4 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR              11:58.40   11:38.93          3  
                  31.22     1:04.99 (33.77)     1:39.53 (34.54)     2:14.30 (34.77)
        2:49.15 (34.85)     3:24.06 (34.91)     3:58.91 (34.85)     4:34.32 (35.41)
        5:09.50 (35.18)     5:44.94 (35.44)     6:20.20 (35.26)     6:55.98 (35.78)
        7:31.48 (35.50)     8:07.41 (35.93)     8:42.95 (35.54)     9:18.55 (35.60)
        9:54.03 (35.48)    10:29.57 (35.54)    11:04.61 (35.04)    11:38.93 (34.32)
  5 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR  11:58.52   12:00.99          2  
                  32.56     1:08.22 (35.66)     1:44.29 (36.07)     2:19.61 (35.32)
        2:55.50 (35.89)     3:31.43 (35.93)     4:07.09 (35.66)     4:43.13 (36.04)
        5:19.95 (36.82)     5:56.48 (36.53)     6:33.05 (36.57)     7:09.90 (36.85)
        7:46.90 (37.00)     8:23.60 (36.70)     9:00.60 (37.00)     9:37.52 (36.92)
       10:14.22 (36.70)    10:50.16 (35.94)    11:27.37 (37.21)    12:00.99 (33.62)
  6 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR   11:58.78   12:01.24          1  
                  32.44     1:07.83 (35.39)     1:43.51 (35.68)     2:19.32 (35.81)
        2:55.15 (35.83)     3:31.10 (35.95)     4:07.51 (36.41)     4:43.85 (36.34)
        5:20.19 (36.34)     5:56.70 (36.51)     6:33.35 (36.65)     7:09.75 (36.40)
        7:46.75 (37.00)     8:23.63 (36.88)     9:00.55 (36.92)     9:37.11 (36.56)
       10:13.74 (36.63)    10:50.07 (36.33)    11:26.32 (36.25)    12:01.24 (34.92)
  7 Reyes, Kelly        15 FLY-MR              12:34.21   12:08.36        
                  32.84     1:09.07 (36.23)     1:46.92 (37.85)     2:24.92 (38.00)
        3:01.89 (36.97)     3:39.07 (37.18)     4:16.24 (37.17)     4:53.08 (36.84)
        5:30.34 (37.26)     6:07.29 (36.95)     6:43.42 (36.13)     7:18.95 (35.53)
        7:54.26 (35.31)     8:30.62 (36.36)     9:07.26 (36.64)     9:44.04 (36.78)
       10:21.39 (37.35)    10:58.28 (36.89)    11:35.34 (37.06)    12:08.36 (33.02)
  8 Collins, Irene      15 FLY-MR              12:12.61   12:16.51        
                  32.10     1:07.47 (35.37)     1:44.42 (36.95)     2:21.90 (37.48)
        2:57.97 (36.07)     3:34.35 (36.38)     4:13.21 (38.86)     4:49.77 (36.56)
        5:26.60 (36.83)     6:05.56 (38.96)     6:41.75 (36.19)     7:18.93 (37.18)
        7:55.91 (36.98)     8:33.27 (37.36)     9:10.93 (37.66)     9:47.99 (37.06)
       10:25.74 (37.75)    11:03.86 (38.12)  12:16.51 (1:12.65)                    
 
Girls Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR  18:58.59   18:38.96          7  
                  30.21     1:03.15 (32.94)     1:36.34 (33.19)     2:10.38 (34.04)
        2:44.14 (33.76)     3:18.07 (33.93)     3:51.13 (33.06)     4:25.01 (33.88)
        4:58.73 (33.72)     5:32.54 (33.81)     6:06.53 (33.99)     6:40.82 (34.29)
        7:14.79 (33.97)     7:48.77 (33.98)     8:23.45 (34.68)     8:57.87 (34.42)
        9:32.18 (34.31)    10:06.80 (34.62)    10:40.78 (33.98)    11:14.65 (33.87)
       11:49.40 (34.75)    12:24.38 (34.98)    12:58.60 (34.22)    13:33.16 (34.56)
       14:07.30 (34.14)    14:42.09 (34.79)    15:17.01 (34.92)    15:50.68 (33.67)
       16:25.13 (34.45)    16:59.37 (34.24)    17:33.40 (34.03)    18:06.84 (33.44)
       18:38.96 (32.12)
  2 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR   18:53.86   18:59.13          5  
                  29.66     1:02.13 (32.47)     1:35.66 (33.53)     2:09.53 (33.87)
        2:43.46 (33.93)     3:17.39 (33.93)     3:51.40 (34.01)     4:25.49 (34.09)
        4:59.45 (33.96)     5:33.51 (34.06)     6:07.82 (34.31)     6:42.38 (34.56)
        7:17.10 (34.72)     7:51.67 (34.57)     8:26.57 (34.90)     9:01.35 (34.78)
        9:36.30 (34.95)    10:11.40 (35.10)    10:46.60 (35.20)    11:21.50 (34.90)
       11:56.40 (34.90)    12:32.26 (35.86)    13:08.11 (35.85)    13:43.85 (35.74)
       14:19.76 (35.91)    14:55.34 (35.58)    15:31.05 (35.71)    16:07.46 (36.41)
       16:42.87 (35.41)    17:18.49 (35.62)    17:53.11 (34.62)    18:27.51 (34.40)
       18:59.13 (31.62)
  3 Gomez, Chelsea      15 NYCC-MR             18:43.78   18:59.21          4  
                  29.94     1:02.46 (32.52)     1:35.72 (33.26)     2:09.56 (33.84)
        2:43.52 (33.96)     3:17.64 (34.12)     3:51.78 (34.14)     4:26.20 (34.42)
        5:01.88 (35.68)     5:37.30 (35.42)     6:12.77 (35.47)     6:48.49 (35.72)
        7:24.29 (35.80)     8:00.03 (35.74)     8:36.35 (36.32)     9:12.02 (35.67)
        9:47.43 (35.41)    10:23.10 (35.67)    10:58.78 (35.68)    11:35.04 (36.26)
       12:10.79 (35.75)    12:46.83 (36.04)    13:22.31 (35.48)    13:57.49 (35.18)
       14:31.58 (34.09)    15:06.04 (34.46)    15:40.37 (34.33)    16:14.63 (34.26)
       16:48.76 (34.13)    17:22.67 (33.91)    17:56.07 (33.40)    18:29.12 (33.05)
       18:59.21 (30.09)
  4 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR   20:27.38   19:13.29          3  
                  29.66     1:02.98 (33.32)     1:37.73 (34.75)     2:12.75 (35.02)
        2:47.42 (34.67)     3:22.34 (34.92)     3:57.70 (35.36)     4:33.61 (35.91)
        5:09.60 (35.99)     5:44.84 (35.24)     6:20.33 (35.49)     6:56.15 (35.82)
        7:32.02 (35.87)     8:07.85 (35.83)     8:43.17 (35.32)     9:17.88 (34.71)
        9:53.82 (35.94)    10:29.09 (35.27)    11:04.45 (35.36)    11:39.80 (35.35)
       12:15.84 (36.04)    12:51.08 (35.24)    13:27.61 (36.53)    14:02.89 (35.28)
       14:38.95 (36.06)    15:14.10 (35.15)    15:49.53 (35.43)    16:24.40 (34.87)
       16:59.48 (35.08)    17:34.25 (34.77)    18:08.50 (34.25)    18:41.94 (33.44)
       19:13.29 (31.35)
  5 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR         20:03.12   19:25.58          2  
                  30.62     1:04.35 (33.73)     1:39.01 (34.66)     2:13.39 (34.38)
        2:47.96 (34.57)     3:22.63 (34.67)     3:57.56 (34.93)     4:32.67 (35.11)
        5:08.07 (35.40)     5:43.28 (35.21)     6:17.78 (34.50)     6:52.81 (35.03)
        7:28.24 (35.43)     8:03.33 (35.09)     8:39.11 (35.78)     9:14.80 (35.69)
        9:50.01 (35.21)    10:25.62 (35.61)    11:00.88 (35.26)    11:36.17 (35.29)
       12:11.42 (35.25)    12:47.55 (36.13)    13:23.61 (36.06)    14:00.60 (36.99)
       14:37.45 (36.85)    15:14.12 (36.67)    15:50.23 (36.11)    16:25.47 (35.24)
       17:01.44 (35.97)    17:37.60 (36.16)    18:14.56 (36.96)    18:50.64 (36.08)
       19:25.58 (34.94)
  6 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR   22:00.00   19:27.55        
  7 Feinblatt, Carly    15 Flying Dolphins-MR  19:34.25   19:48.24          1  
  8 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR   20:24.33   19:58.79        
                  31.66     1:06.74 (35.08)     1:42.55 (35.81)     2:19.07 (36.52)
        2:55.68 (36.61)     3:32.12 (36.44)     4:08.86 (36.74)     4:45.53 (36.67)
        5:22.51 (36.98)     5:59.53 (37.02)     6:35.76 (36.23)     7:12.73 (36.97)
        7:49.05 (36.32)     8:25.93 (36.88)     9:02.44 (36.51)     9:38.97 (36.53)
       10:15.91 (36.94)    10:52.49 (36.58)    11:29.31 (36.82)    12:05.59 (36.28)
       12:41.62 (36.03)    13:17.97 (36.35)    13:54.69 (36.72)    14:31.21 (36.52)
       15:07.90 (36.69)    15:44.63 (36.73)    16:21.35 (36.72)    16:57.66 (36.31)
       17:34.31 (36.65)    18:10.76 (36.45)    18:47.53 (36.77)    19:23.90 (36.37)
       19:58.79 (34.89)
  9 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR   20:59.75   20:04.56        
                  29.73     1:03.98 (34.25)     1:40.77 (36.79)     2:17.45 (36.68)
        2:54.20 (36.75)     3:30.37 (36.17)     4:07.24 (36.87)     4:43.66 (36.42)
        5:20.09 (36.43)     5:56.76 (36.67)     6:33.58 (36.82)     7:09.86 (36.28)
        7:46.37 (36.51)     8:22.94 (36.57)     8:59.62 (36.68)     9:36.61 (36.99)
       10:13.45 (36.84)    10:50.34 (36.89)    11:27.57 (37.23)    12:04.57 (37.00)
       12:41.60 (37.03)    13:19.07 (37.47)    13:57.02 (37.95)    14:34.95 (37.93)
       15:11.91 (36.96)    15:49.42 (37.51)    16:26.87 (37.45)    17:04.08 (37.21)
       17:41.25 (37.17)    18:18.42 (37.17)    18:55.03 (36.61)    19:31.37 (36.34)
       20:04.56 (33.19)
 10 Collins, Irene      15 FLY-MR              21:50.00   20:32.01        
                  31.80     1:07.44 (35.64)     1:44.47 (37.03)     2:20.80 (36.33)
        2:58.08 (37.28)     3:34.49 (36.41)     4:11.13 (36.64)     4:48.48 (37.35)
        5:25.87 (37.39)     6:03.14 (37.27)     6:40.98 (37.84)     7:17.98 (37.00)
        7:57.04 (39.06)     8:33.76 (36.72)     9:11.68 (37.92)     9:49.07 (37.39)
       10:26.93 (37.86)    11:04.29 (37.36)    11:42.85 (38.56)    12:19.46 (36.61)
       12:57.30 (37.84)    13:34.52 (37.22)    14:13.31 (38.79)    14:51.31 (38.00)
       15:28.82 (37.51)    16:06.75 (37.93)    16:45.37 (38.62)    17:23.71 (38.34)
       18:02.18 (38.47)    18:40.75 (38.57)    19:19.10 (38.35)    19:56.87 (37.77)
       20:32.01 (35.14)
 11 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR  20:33.64   20:38.00        
                  31.79     1:07.15 (35.36)     1:43.54 (36.39)     2:19.65 (36.11)
        2:55.86 (36.21)     3:32.51 (36.65)     4:09.19 (36.68)     4:46.39 (37.20)
        5:23.67 (37.28)     6:00.87 (37.20)     6:38.18 (37.31)     7:15.70 (37.52)
        7:54.19 (38.49)     8:33.00 (38.81)     9:11.85 (38.85)     9:50.42 (38.57)
       10:29.61 (39.19)    11:05.84 (36.23)    11:44.46 (38.62)    12:23.18 (38.72)
       13:00.66 (37.48)    13:38.48 (37.82)    14:17.44 (38.96)    14:55.87 (38.43)
       15:34.15 (38.28)    16:13.49 (39.34)    16:51.74 (38.25)    17:29.99 (38.25)
       18:08.66 (38.67)    18:47.02 (38.36)    19:25.07 (38.05)    20:02.44 (37.37)
       20:38.00 (35.56)
 12 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR            21:13.22   21:36.38        
                  33.74     1:10.82 (37.08)     1:48.69 (37.87)     2:26.97 (38.28)
        3:05.76 (38.79)     3:44.73 (38.97)     4:23.77 (39.04)     5:03.12 (39.35)
        5:42.78 (39.66)     6:22.92 (40.14)     7:02.97 (40.05)     7:43.13 (40.16)
        8:23.23 (40.10)     9:03.43 (40.20)     9:42.98 (39.55)    10:22.15 (39.17)
       11:01.81 (39.66)    11:41.49 (39.68)    12:21.16 (39.67)    13:00.25 (39.09)
       13:39.03 (38.78)    14:18.22 (39.19)    14:56.17 (37.95)    15:35.06 (38.89)
       16:14.77 (39.71)    16:54.56 (39.79)    17:35.11 (40.55)    18:15.42 (40.31)
       18:55.69 (40.27)    19:36.29 (40.60)    20:16.47 (40.18)    20:56.86 (40.39)
       21:36.38 (39.52)
 13 Tully, Ally         12 Rivertown Rays-MR   21:43.93   22:25.71        
                  35.94     1:14.20 (38.26)     1:53.84 (39.64)     2:34.76 (40.92)
        3:16.28 (41.52)     3:57.53 (41.25)     4:38.74 (41.21)     5:21.06 (42.32)
        6:02.68 (41.62)     6:44.79 (42.11)     7:27.50 (42.71)     8:09.70 (42.20)
        8:51.16 (41.46)     9:33.32 (42.16)    10:15.75 (42.43)    10:57.70 (41.95)
       11:39.62 (41.92)    12:22.82 (43.20)    13:05.99 (43.17)    13:47.97 (41.98)
       14:28.46 (40.49)    15:08.68 (40.22)    15:48.91 (40.23)    16:29.43 (40.52)
       17:08.67 (39.24)    17:48.95 (40.28)    18:29.52 (40.57)    19:10.73 (41.21)
       19:51.13 (40.40)    20:31.37 (40.24)    21:10.36 (38.99)  22:25.71 (1:15.35)
 -- wu, Samantha        15 Twisters-MR         18:59.63  X19:22.11        
                  30.47     1:04.23 (33.76)     1:38.70 (34.47)     2:13.29 (34.59)
        2:47.69 (34.40)     3:22.33 (34.64)     3:57.66 (35.33)     4:32.81 (35.15)
        5:08.27 (35.46)     5:43.87 (35.60)     6:19.15 (35.28)     6:54.63 (35.48)
        7:30.01 (35.38)     8:05.56 (35.55)     8:41.12 (35.56)     9:17.36 (36.24)
        9:53.64 (36.28)    10:29.79 (36.15)    11:06.09 (36.30)    11:41.99 (35.90)
       12:17.92 (35.93)    12:53.51 (35.59)    13:29.61 (36.10)    14:05.34 (35.73)
       14:41.05 (35.71)    15:16.86 (35.81)    15:51.70 (34.84)    16:26.46 (34.76)
       17:01.50 (35.04)    17:36.66 (35.16)    18:12.65 (35.99)    18:48.54 (35.89)
       19:22.11 (33.57)
 
Girls Open 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eaton, Kelly        24 NYAC-MR              1:02.94    1:03.36          7  
                  31.06     1:03.36 (32.30)                                        
  2 Cruz, Brigitti      16 NCAC-MR              1:06.00    1:06.57          5  
  3 Mamone, Julia       13 Twisters-MR          1:06.78    1:06.70          4  
                  32.76     1:06.70 (33.94)                                        
  4 Miller, Emma        17 FLY-MR               1:04.87    1:06.71          3  
                  31.86     1:06.71 (34.85)                                        
  5 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR   1:09.00    1:07.50          2  
                  33.54     1:07.50 (33.96)                                        
  6 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    1:09.00    1:07.55          1  
  7 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR          1:07.27    1:08.16        
                  33.13     1:08.16 (35.03)                                        
  8 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR   1:05.71    1:08.78        
                  33.02     1:08.78 (35.76)                                        
  9 Reyes, Kelly        15 FLY-MR               1:08.40    1:09.18        
 10 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   1:07.54    1:10.75        
                  33.48     1:10.75 (37.27)                                        
 11 Leahr, Sydney       15 NYCC-MR              1:03.91    1:10.89        
                  34.52     1:10.89 (36.37)                                        
 12 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR             1:08.51    1:11.37        
                  34.67     1:11.37 (36.70)                                        
 13 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR   1:08.50    1:11.73        
                  34.75     1:11.73 (36.98)                                        
 14 Canada, Veronica    16 NYSA-MR              1:08.56    1:12.29        
                  35.24     1:12.29 (37.05)                                        
 15 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             1:08.34    1:12.35        
                  34.99     1:12.35 (37.36)                                        
 16 Collins, Irene      15 FLY-MR               1:11.62    1:13.03        
                  35.72     1:13.03 (37.31)                                        
 17 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          1:08.25    1:14.56        
                  36.85     1:14.56 (37.71)                                        
 18 Garcia, Ashley      17 FLY-MR               1:13.30    1:15.57        
                  36.32     1:15.57 (39.25)                                        
 19 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   1:08.95    1:17.80        
                  37.48     1:17.80 (40.32)                                        
 20 Neber, Jacqueline   16 HYB-MR               1:09.50    1:32.45        
                  43.92     1:32.45 (48.53)                                        
 
Girls Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:30.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brickman, Molly     15 Flying Dolphins-MR   2:09.77    2:13.57          7  
                  31.04     1:04.55 (33.51)     1:39.18 (34.63)     2:13.57 (34.39)
  2 Erskine, Sage       23 NYAC-MR              2:10.00    2:16.10          5  
                  31.95     1:06.10 (34.15)     1:41.06 (34.96)     2:16.10 (35.04)
  3 Walsh, Georgina     17 NYCC-MR              2:12.85    2:19.34          4  
                  32.50     1:07.11 (34.61)     1:43.19 (36.08)     2:19.34 (36.15)
  4 Siegel, Sophie      15 Flying Dolphins-MR   2:09.76    2:21.87          3  
                  32.45     1:07.53 (35.08)     1:44.37 (36.84)     2:21.87 (37.50)
  5 Mamone, Julia       13 Twisters-MR          2:22.24    2:21.89          2  
                  34.10     1:09.88 (35.78)     1:46.60 (36.72)     2:21.89 (35.29)
  6 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          2:25.06    2:23.18          1  
                  35.11     1:11.39 (36.28)     1:48.22 (36.83)     2:23.18 (34.96)
  7 Cruz, Brigitti      16 NCAC-MR              2:21.00    2:23.40        
                  34.02     1:09.99 (35.97)     1:47.11 (37.12)     2:23.40 (36.29)
  8 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:28.40    2:23.96        
                  32.97     1:09.33 (36.36)     1:46.99 (37.66)     2:23.96 (36.97)
  9 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR          2:17.08    2:24.00        
 10 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR          2:23.09    2:24.93        
                  34.15     1:11.27 (37.12)     1:48.21 (36.94)     2:24.93 (36.72)
 11 Moody, Sophie       15 NYCC-MR              2:24.53    2:25.80        
                  34.45     1:11.21 (36.76)     1:48.71 (37.50)     2:25.80 (37.09)
 12 Phang, Yee          15 Twisters-MR          2:26.18    2:26.26        
                  35.28     1:11.78 (36.50)     1:49.30 (37.52)     2:26.26 (36.96)
 13 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR    2:23.57    2:26.78        
                  35.09     1:12.21 (37.12)     1:50.11 (37.90)     2:26.78 (36.67)
 14 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               2:34.14    2:30.14        
                  35.01     1:12.73 (37.72)     1:52.18 (39.45)     2:30.14 (37.96)
 15 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR   2:25.21    2:31.15        
                  34.71     1:12.40 (37.69)     1:52.34 (39.94)     2:31.15 (38.81)
 16 Leahr, Sydney       15 NYCC-MR              2:23.39    2:31.53        
 17 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR   2:29.50    2:31.58        
                  34.97     1:13.30 (38.33)     1:53.09 (39.79)     2:31.58 (38.49)
 18 Rodriguez, Keannie  17 Agua Swim Team-MR    2:20.00    2:32.07        
                  37.02     1:15.94 (38.92)     1:54.36 (38.42)     2:32.07 (37.71)
 19 Miller, Emma        17 FLY-MR               2:21.44    2:33.47        
                  34.47     1:13.19 (38.72)     1:53.78 (40.59)     2:33.47 (39.69)
 20 Pena, Jarleen       17 Agua Swim Team-MR    2:27.73    2:33.97        
                  35.31     1:13.03 (37.72)     1:53.58 (40.55)     2:33.97 (40.39)
 21 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             2:28.66    2:34.53        
                  36.81     1:16.16 (39.35)     1:56.16 (40.00)     2:34.53 (38.37)
 22 Canada, Veronica    16 NYSA-MR              2:29.27    2:35.16        
                  36.34     1:14.84 (38.50)     1:55.23 (40.39)     2:35.16 (39.93)
 23 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR             2:28.75    2:35.24        
                  36.41     1:14.86 (38.45)     1:55.16 (40.30)     2:35.24 (40.08)
 24 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          2:29.17    2:35.38        
                  37.41     1:17.09 (39.68)     1:56.60 (39.51)     2:35.38 (38.78)
 25 Collins, Irene      15 FLY-MR               2:36.05    2:37.06        
                  36.05     1:14.65 (38.60)     1:55.26 (40.61)     2:37.06 (41.80)
 26 Lai, Alicia         17 NYCC-MR              2:30.00    2:44.96        
                  37.19     1:18.27 (41.08)     2:01.88 (43.61)     2:44.96 (43.08)
 27 O'Brien, Ashley     16 FLY-MR               2:49.48    2:51.30        
                  39.80     1:22.65 (42.85)     2:07.31 (44.66)     2:51.30 (43.99)
 -- Reyes, Kelly        15 FLY-MR               2:27.10         DQ        
 -- Garcia, Ashley      17 FLY-MR               2:41.06         DQ        
 -- Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   2:29.20         DQ        
 
Girls Open 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:18.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yee          15 Twisters-MR          1:11.05    1:12.08          7  
                  34.09     1:12.08 (37.99)                                        
  2 Kerrich, Zoe        16 Rivertown Rays-MR    1:11.36    1:13.89          5  
                  34.70     1:13.89 (39.19)                                        
  3 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             1:12.78    1:14.07          4  
                  35.10     1:14.07 (38.97)                                        
  4 Hao, Amy            16 FLY-MR               1:12.32    1:14.70          3  
                  35.34     1:14.70 (39.36)                                        
  5 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   1:17.95    1:17.76          2  
                  36.37     1:17.76 (41.39)                                        
  6 Leahr, Sydney       15 NYCC-MR              1:18.00    1:17.85          1  
                  36.62     1:17.85 (41.23)                                        
  7 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR             1:14.32    1:18.52        
  8 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR    1:17.55    1:19.61        
                  37.60     1:19.61 (42.01)                                        
  9 Falcao, Nicole      12 Twisters-MR          1:17.31    1:19.90        
                  39.21     1:19.90 (40.69)                                        
 10 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR   1:17.87    1:19.91        
                  37.56     1:19.91 (42.35)                                        
 11 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR          1:18.12    1:20.39        
                  38.01     1:20.39 (42.38)                                        
 12 Canada, Veronica    16 NYSA-MR              1:17.89    1:23.21        
 13 Phan, Yvonnie       17 FLY-MR               1:25.31    1:25.81        
                  40.19     1:25.81 (45.62)                                        
 14 Neber, Jacqueline   16 HYB-MR               1:17.00    1:28.42        
                  41.59     1:28.42 (46.83)                                        
 15 Orlando, Giana      16 FLY-MR               1:37.94    1:37.77        
 16 O'Brien, Ashley     16 FLY-MR               1:34.46    1:41.07        
 17 Santana, Gabby       9 SPAR-MR              1:47.34    1:50.49        
                  50.27   1:50.49 (1:00.22)                                        
 
Girls Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:48.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kerrich, Zoe        16 Rivertown Rays-MR    2:29.44    2:37.01          7  
  2 Phang, Yee          15 Twisters-MR          2:34.31    2:37.17          5  
  3 Wong, Bokey         16 NCAC-MR              2:45.00    2:41.36          4  
                  36.09     1:16.81 (40.72)     1:58.54 (41.73)     2:41.36 (42.82)
  4 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR             2:41.69    2:45.82          3  
                  37.58     1:19.09 (41.51)     2:02.38 (43.29)     2:45.82 (43.44)
  5 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR   2:47.95    2:48.36          2  
                  37.66     1:20.72 (43.06)     2:04.12 (43.40)     2:48.36 (44.24)
  6 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   2:47.95    2:48.42          1  
  7 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR    2:47.08    2:50.69        
 
Girls Open 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:08.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, Bridget   26 NYAC-MR              1:00.00    1:00.32          7  
                  28.13     1:00.32 (32.19)                                        
  2 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR          1:01.40    1:01.46          5  
                  28.82     1:01.46 (32.64)                                        
  3 Phang, Yee          15 Twisters-MR          1:04.36    1:05.69          4  
                  30.67     1:05.69 (35.02)                                        
  4 Wong, Bokey         16 NCAC-MR              1:08.00    1:05.93          3  
                  30.94     1:05.93 (34.99)                                        
  5 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR   1:05.11    1:06.17          2  
                  31.13     1:06.17 (35.04)                                        
  6 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    1:06.47    1:06.56          1  
                  31.34     1:06.56 (35.22)                                        
  7 Kerrich, Zoe        16 Rivertown Rays-MR    1:05.95    1:07.37        
                  30.60     1:07.37 (36.77)                                        
  8 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR   1:06.94    1:07.45        
                  30.63     1:07.45 (36.82)                                        
  9 Cruz, Brigitti      16 NCAC-MR                   NT    1:07.94        
                  30.49     1:07.94 (37.45)                                        
 10 Reyes, Kelly        15 FLY-MR               1:08.37    1:08.67        
                  32.53     1:08.67 (36.14)                                        
 11 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    1:08.00    1:09.78        
                  32.12     1:09.78 (37.66)                                        
 12 Barbosa, Tabitha    16 FLY-MR               1:06.95    1:11.94        
                  33.00     1:11.94 (38.94)                                        
 13 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR   1:07.56    1:12.49        
 14 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   1:07.99    1:13.50        
                  33.23     1:13.50 (40.27)                                        
 15 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR    1:07.29    1:15.37        
 -- Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    1:05.78         NS        
 
Girls Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:30.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR          2:18.93    2:14.82          7  
                  29.95     1:04.09 (34.14)     1:39.99 (35.90)     2:14.82 (34.83)
  2 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR   2:16.46    2:19.90          5  
                  31.17     1:06.42 (35.25)     1:43.07 (36.65)     2:19.90 (36.83)
  3 Phang, Yee          15 Twisters-MR          2:19.32    2:22.56          4  
                  31.66     1:08.16 (36.50)     1:45.50 (37.34)     2:22.56 (37.06)
  4 Gomez, Chelsea      15 NYCC-MR              2:15.77    2:24.71          3  
                  32.76     1:08.41 (35.65)     1:46.16 (37.75)     2:24.71 (38.55)
  5 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          2:28.28    2:29.50          2  
                  32.22     1:10.28 (38.06)     1:48.77 (38.49)     2:29.50 (40.73)
  6 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             2:25.94    2:31.27          1  
  7 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          2:30.00    2:36.33        
                  32.48     1:11.22 (38.74)     1:54.08 (42.86)     2:36.33 (42.25)
  8 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    2:29.72    2:38.77        
                  32.25     1:10.26 (38.01)     1:54.32 (44.06)     2:38.77 (44.45)
 
Girls Open 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:30.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collyer, Courtney   22 NYAC-MR              2:12.50    2:15.23          7  
                  28.79     1:03.10 (34.31)     1:43.10 (40.00)     2:15.23 (32.13)
  2 Malanina, Alexandr  26 NYAC-MR              2:15.00    2:17.75          5  
  3 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR          2:16.91    2:18.88          4  
                  29.61     1:06.06 (36.45)     1:47.10 (41.04)     2:18.88 (31.78)
  4 Phang, Yee          15 Twisters-MR          2:26.03    2:21.18          3  
                  31.01     1:08.36 (37.35)     1:48.65 (40.29)     2:21.18 (32.53)
  5 Hao, Amy            16 FLY-MR               2:18.56    2:22.19          2  
  6 Kerrich, Zoe        16 Rivertown Rays-MR    2:19.77    2:23.45          1  
                  29.84     1:07.42 (37.58)     1:49.44 (42.02)     2:23.45 (34.01)
  7 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR   2:23.10    2:24.23        
  8 Rakoczy, Joanna     24 NYAC-MR              2:25.00    2:24.46        
                  29.46     1:07.93 (38.47)     1:49.44 (41.51)     2:24.46 (35.02)
  9 Falcao, Nicole      12 Twisters-MR          2:24.34    2:25.72        
                  30.96     1:08.89 (37.93)     1:52.25 (43.36)     2:25.72 (33.47)
 10 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             2:22.95    2:26.23        
                  32.75     1:12.20 (39.45)     1:52.97 (40.77)     2:26.23 (33.26)
 11 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          2:29.22    2:27.74        
                  31.44     1:09.16 (37.72)     1:54.60 (45.44)     2:27.74 (33.14)
 12 Reyes, Kelly        15 FLY-MR               2:33.32    2:29.19        
                  32.41     1:09.18 (36.77)     1:55.72 (46.54)     2:29.19 (33.47)
 13 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:29.45    2:29.81        
                  34.81     1:11.34 (36.53)     1:57.26 (45.92)     2:29.81 (32.55)
 14 Mamone, Julia       13 Twisters-MR          2:29.55    2:29.83        
 15 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR    2:25.55    2:31.21        
 16 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          2:28.32    2:33.17        
 17 Meyerhoeffer, Stel   9 SPAR-MR              2:28.32    2:44.45        
                  36.01     1:18.00 (41.99)     2:07.14 (49.14)     2:44.45 (37.31)
 -- Eaton, Kelly        24 NYAC-MR              2:17.88         NS        
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:18.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR    5:03.93    5:02.38          7  
                  31.14     1:07.79 (36.65)     1:45.57 (37.78)     2:23.06 (37.49)
        3:08.57 (45.51)     3:53.96 (45.39)     4:28.80 (34.84)     5:02.38 (33.58)
  2 Kerrich, Zoe        16 Rivertown Rays-MR    5:02.35    5:13.70          5  
                  32.53     1:11.45 (38.92)     1:54.47 (43.02)     2:37.54 (43.07)
        3:21.22 (43.68)     4:05.30 (44.08)     4:40.08 (34.78)     5:13.70 (33.62)
  3 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    5:15.29    5:15.69          4  
                  31.42     1:08.86 (37.44)     1:50.50 (41.64)     2:30.75 (40.25)
        3:18.69 (47.94)     4:06.93 (48.24)     4:41.99 (35.06)     5:15.69 (33.70)
 
Girls Open 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:45.44    1:47.73         14  
     1) Rodriguez, Tina 14              2) Miller, Tahlia 13              
     3) Rubiano, Alexandra 16           4) Starzyk, Stephany 13           
                  26.64       54.22 (27.58)     1:20.35 (26.13)     1:47.73 (27.38)
  2 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:41.62    1:48.30         10  
     1) Brickman, Molly 15              2) Giordano, Leta 14              
     3) Siegel, Sophie 15               4) Halper, Sophie 14              
                  27.88       54.88 (27.00)     1:22.06 (27.18)     1:48.30 (26.24)
  3 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'         1:44.00    1:48.53          8  
     1) Cruz, Brigitti 16               2) Hongamata, Lydia 15            
     3) Kim, Elizabeth 17               4) Marquez, Daniela 17            
                  27.43       53.40 (25.97)     1:21.05 (27.65)     1:48.53 (27.48)
  4 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             1:46.31    1:49.00          6  
     1) McClung, Demi 13                2) Makovic, Tiffany 15            
     3) McClung, Taylor 15              4) Kerrich, Zoe 16                
  5 Flushing YMCA-MR  'A'                       1:43.67    1:49.49          4  
     1) Miller, Emma 17                 2) Reyes, Kelly 15                
     3) Barbosa, Tabitha 16             4) Santos, Olivia 14              
                  28.12       55.96 (27.84)     1:23.92 (27.96)     1:49.49 (25.57)
  6 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:50.22    1:52.77          2  
     1) Almeida, Gabriela 14            2) Mamone, Julia 13               
     3) Myszkowski, Victoria 13         4) Lachhab, Hanaa 14              
                  28.19       55.05 (26.86)     1:24.25 (29.20)     1:52.77 (28.52)
  7 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'               NT    1:56.02        
                  28.77       57.34 (28.57)     1:27.06 (29.72)     1:56.02 (28.96)
 -- Flushing YMCA-MR  'B'                       1:49.52         NS        
 
Girls Open 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 New York City Aquatic Club-MR  'A'          3:49.00    3:59.88         14  
     1) Gomez, Chelsea 15               2) Moody, Sophie 15               
     3) Walsh, Georgina 17              4) Leahr, Sydney 15               
                  28.55       59.89 (59.89)     1:27.96 (28.07)     1:58.81 (58.92)
        2:27.67 (28.86)   2:59.87 (1:01.06)     3:28.36 (28.49)   3:59.88 (1:00.01)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             3:50.95    4:00.97         10  
     1) Makovic, Tiffany 15             2) McManus, Samantha 16           
     3) Snyder, Wendy 17                4) McClung, Taylor 15             
                  28.19       59.14 (59.14)     1:15.74 (16.60)   1:59.23 (1:00.09)
        2:28.95 (29.72)   3:01.44 (1:02.21)     3:29.84 (28.40)     4:00.97 (59.53)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              3:59.34    4:01.20          8  
     1) Almeida, Gabriela 14            2) Bay, Alexandria 14             
     3) Myszkowski, Victoria 13         4) Rubiano, Alexandra 16          
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                       3:46.71    4:11.67          6  
     1) Miller, Emma 17                 2) Moratos, Angelica 13           
     3) Collins, Irene 15               4) Reyes, Kelly 15                
                  29.99   1:04.61 (1:04.61)     1:35.18 (30.57)   2:09.43 (1:04.82)
        2:38.26 (28.83)   3:11.27 (1:01.84)     3:39.84 (28.57)   4:11.67 (1:00.40)
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          3:43.00         NS        
 
Girls Open 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:00.61    1:59.89         14  
     1) Rubiano, Alexandra 16           2) Myszkowski, Victoria 13        
     3) Almeida, Gabriela 14            4) Mamone, Julia 13               
                  31.58     1:04.89 (33.31)     1:33.22 (28.33)     1:59.89 (26.67)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                  NT    2:05.07         10  
     1) McClung, Taylor 15              2) Kerrich, Zoe 16                
     3) Makovic, Tiffany 15             4) McManus, Samantha 16           
  3 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:55.39    2:05.28          8  
     1) Fennell, Emily 13               2) Allen, Arnelle 16              
     3) Lipton, Jessica 15              4) Barclay, Skye 15               
                  32.49     1:07.43 (34.94)     1:37.44 (30.01)     2:05.28 (27.84)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                       1:57.39    2:06.14          6  
     1) Miller, Emma 17                 2) Hao, Amy 16                    
     3) Reyes, Kelly 15                 4) Garcia, Ashley 17              
                  31.25     1:05.64 (34.39)     1:36.31 (30.67)     2:06.14 (29.83)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Anthony     10 Twisters-MR            28.29      28.32          7  
  2 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR      30.60      30.53          5  
  3 Liu, Alston         10 Twisters-MR            31.29      30.71          4  
  4 Tsai, Brian         10 NCAC-MR                31.00      30.95          3  
  5 Zahariev, Kevin      9 Twisters-MR            33.12      31.15          2  
  6 Duthie, Luke        10 Agua Swim Team-MR      29.15      31.18          1  
  7 Izower, Xander      10 Twisters-MR            29.56      31.87        
  8 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR      33.42      32.77        
  9 Fox, Benjamin       10 FLY-MR                 33.86      32.83        
 10 Dawa, Tenzin        10 Twisters-MR            32.56      32.90        
 11 Pearce, Stephen     10 Rivertown Rays-MR      33.59      33.23        
 12 Madden, Sean         9 Twisters-MR            33.28      33.50        
 13 Siebert, Tavis      10 NYSA-MR                33.77      33.58        
 14 Ebied, Omar          9 Twisters-MR            33.56      33.70        
 15 Pas, Sebastian       9 Twisters-MR            33.06      33.83        
 16 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR      31.78      33.99        
 17 King, Brendan        9 Rivertown Rays-MR      34.58      34.10        
 18 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR      34.62      35.20        
 19 Waszczyszak, Adam   10 Twisters-MR            34.77      35.46        
 20 Largey, Kyle        10 UN-RA-MR               36.41      36.02        
 21 Spehr, William       9 HYB-MR                    NT      36.07        
 22 Burke, Ryan         10 FLY-MR                 34.22      36.40        
 23 Harris, Hailu        9 Agua Swim Team-MR      36.67      36.59        
 24 Becker, Scott        9 Rivertown Rays-MR      35.63      36.68        
 25 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR      37.65      36.75        
 26 Cassidy, Kerry      10 Agua Swim Team-MR      35.79      37.35        
 27 Wong, Matthew        9 Twisters-MR            37.06      37.73        
 28 Shnitzer, Tomer     10 NYCC-MR                38.76      37.75        
 29 LePage, James       10 Rivertown Rays-MR      38.06      37.84        
 30 Boes, Rial           9 Rivertown Rays-MR      42.10      37.95        
 31 More, Yash           9 Agua Swim Team-MR      37.54      38.00        
 32 Park, Joseph        10 FLY-MR                 41.38      38.21        
 33 Mark, Ryan           9 Agua Swim Team-MR      42.00      38.31        
 34 Patterson, James     9 Twisters-MR            37.30      38.48        
 35 Lapins, Maximilian   9 Twisters-MR            37.00      38.70        
 36 Thakur, Caelan       9 FLY-MR                    NT      39.31        
 37 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR      45.00      39.45        
 38 Bitler, Holt        10 Flying Dolphins-MR     50.00      40.39        
 39 McCloskey, Michael  10 FLY-MR                 42.60      41.92        
 40 Park, Andrew        10 FLY-MR                 40.19      42.68        
 41 Hahn, Benjamin       9 Rivertown Rays-MR      41.43      43.50        
 42 Kim, Christopher    10 NYSA-MR                45.77      43.76        
 43 Whitcomb, Charles    9 HYB-MR                    NT      44.02        
 44 Jung, Eric          10 NYSA-MR                   NT      46.62        
 45 Maher, Brendan       9 HYB-MR                    NT      46.63        
 46 Rodriguez, Jayden    9 FLY-MR                 44.80      46.81        
 47 Zhang, Lucas         9 Flying Dolphins-MR        NT      49.94        
 48 Anich, Thomas        9 FLY-MR                 54.72      52.48        
 -- Barr, Alex          10 Agua Swim Team-MR      40.49         NS        
 -- Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR                55.00         NS        
 -- Santamaria, Felipe  10 Twisters-MR            32.64         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Anthony     10 Twisters-MR          1:03.54    1:03.18          7  
                  30.51     1:03.18 (32.67)                                        
  2 Duthie, Luke        10 Agua Swim Team-MR    1:04.21    1:05.43          5  
                  17.81     1:05.43 (47.62)                                        
  3 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    1:06.45    1:06.18          4  
                  32.14     1:06.18 (34.04)                                        
  4 Izower, Xander      10 Twisters-MR          1:04.80    1:06.45          3  
                  32.39     1:06.45 (34.06)                                        
  5 Liu, Alston         10 Twisters-MR          1:09.37    1:06.86          2  
  6 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    1:10.58    1:07.44          1  
                  32.24     1:07.44 (35.20)                                        
  7 Tsai, Brian         10 NCAC-MR              1:10.00    1:08.40        
                  31.37     1:08.40 (37.03)                                        
  8 Fox, Benjamin       10 FLY-MR               1:18.00    1:11.83        
                  34.49     1:11.83 (37.34)                                        
  9 Shen, Eugene         9 NYSA-MR              1:17.13    1:12.15        
                  33.78     1:12.15 (38.37)                                        
 10 Ebied, Omar          9 Twisters-MR          1:14.85    1:12.18        
                  35.04     1:12.18 (37.14)                                        
 11 Fenlon, Matthew     10 Rivertown Rays-MR    1:13.95    1:12.44        
                  34.12     1:12.44 (38.32)                                        
 12 Dawa, Tenzin        10 Twisters-MR          1:12.93    1:12.79        
                  34.85     1:12.79 (37.94)                                        
 13 Madden, Sean         9 Twisters-MR          1:13.19    1:13.36        
 14 Smith, Liam         10 FLY-MR               1:12.16    1:13.99        
                  35.99     1:13.99 (38.00)                                        
 15 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR    1:12.45    1:14.64        
                  35.64     1:14.64 (39.00)                                        
 16 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:17.86    1:15.50        
 17 King, Brendan        9 Rivertown Rays-MR    1:17.92    1:16.17        
                  35.34     1:16.17 (40.83)                                        
 18 Pas, Sebastian       9 Twisters-MR          1:17.39    1:16.70        
 19 Siebert, Tavis      10 NYSA-MR              1:28.77    1:17.34        
 20 Spehr, William       9 HYB-MR               1:28.71    1:19.46        
                  36.06     1:19.46 (43.40)                                        
 21 Asa, Henry          10 Rivertown Rays-MR    1:22.25    1:20.06        
 22 Cassidy, Kerry      10 Agua Swim Team-MR    1:17.75    1:20.91        
                  38.07     1:20.91 (42.84)                                        
 23 Rocco, Christopher   9 SPAR-MR              1:30.02    1:21.22        
                  36.45     1:21.22 (44.77)                                        
 24 Shnitzer, Tomer     10 NYCC-MR              1:25.00    1:21.47        
                  38.00     1:21.47 (43.47)                                        
 25 Wong, Matthew        9 Twisters-MR          1:26.79    1:21.56        
                  39.03     1:21.56 (42.53)                                        
 26 Burke, Ryan         10 FLY-MR               1:20.81    1:21.64        
                  39.02     1:21.64 (42.62)                                        
 27 Park, Joseph        10 FLY-MR                    NT    1:22.43        
                   7.39   1:22.43 (1:15.04)                                        
 28 Barr, Alex          10 Agua Swim Team-MR    1:28.78    1:22.61        
                  39.32     1:22.61 (43.29)                                        
 29 Min, Christopher     9 FLY-MR               1:29.32    1:23.17        
                  39.73     1:23.17 (43.44)                                        
 30 Harris, Hailu        9 Agua Swim Team-MR    1:20.69    1:23.54        
                  39.47     1:23.54 (44.07)                                        
 31 Becker, Scott        9 Rivertown Rays-MR    1:18.81    1:24.69        
                  38.91     1:24.69 (45.78)                                        
 32 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR    1:25.20    1:25.01        
                  40.92     1:25.01 (44.09)                                        
 33 More, Yash           9 Agua Swim Team-MR    1:33.41    1:27.91        
 34 LePage, James       10 Rivertown Rays-MR    1:31.11    1:28.04        
                  40.27     1:28.04 (47.77)                                        
 35 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR    1:25.21    1:29.25        
                  41.99     1:29.25 (47.26)                                        
 36 Thakur, Caelan       9 FLY-MR                    NT    1:29.43        
                  39.62     1:29.43 (49.81)                                        
 37 Park, Andrew        10 FLY-MR               1:39.32    1:29.63        
 38 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:30.20        
                  42.49     1:30.20 (47.71)                                        
 39 Crane, Nicolas       9 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:30.27        
                  43.53     1:30.27 (46.74)                                        
 40 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:31.48        
                  43.61     1:31.48 (47.87)                                        
 41 Hahn, Benjamin       9 Rivertown Rays-MR    1:40.07    1:32.89        
                  43.97     1:32.89 (48.92)                                        
 42 Kim, Christopher    10 NYSA-MR              1:45.77    1:33.05        
                  43.29     1:33.05 (49.76)                                        
 43 Montanez, David     10 FLY-MR                    NT    1:33.14        
                  40.45     1:33.14 (52.69)                                        
 44 McCloskey, Michael  10 FLY-MR                    NT    1:36.62        
                  44.17     1:36.62 (52.45)                                        
 45 Rodriguez, Jayden    9 FLY-MR                    NT    1:46.00        
 46 Whitcomb, Charles    9 HYB-MR                    NT    1:47.41        
                  50.08     1:47.41 (57.33)                                        
 47 Jung, Eric          10 NYSA-MR                   NT    1:47.42        
 48 Anich, Thomas        9 FLY-MR               2:00.00    1:58.72        
 -- Horan, Robert        9 SPAR-MR                   NT         NS        
 -- Ng, Ethan           10 NYCC-MR              1:30.34         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Anthony     10 Twisters-MR          2:18.46    2:17.48          7  
                  31.90     1:06.87 (34.97)     1:43.29 (36.42)     2:17.48 (34.19)
  2 Duthie, Luke        10 Agua Swim Team-MR    2:16.25    2:18.19          5  
                  32.36     1:08.40 (36.04)     1:45.01 (36.61)     2:18.19 (33.18)
  3 Liu, Alston         10 Twisters-MR          2:29.09    2:21.38          4  
                  32.45     1:08.80 (36.35)     1:45.10 (36.30)     2:21.38 (36.28)
  4 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    2:24.45    2:21.68          3  
                  32.36     1:08.88 (36.52)     1:46.13 (37.25)     2:21.68 (35.55)
  5 Izower, Xander      10 Twisters-MR          2:22.18    2:24.97          2  
                  34.03     1:11.13 (37.10)     1:48.56 (37.43)     2:24.97 (36.41)
  6 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR    2:35.00    2:26.27          1  
                  32.98     1:09.14 (36.16)     1:47.84 (38.70)     2:26.27 (38.43)
  7 Ebied, Omar          9 Twisters-MR          2:41.40    2:30.64        
                  34.43     1:13.33 (38.90)     1:52.35 (39.02)     2:30.64 (38.29)
  8 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    2:31.89    2:31.46        
                  33.71     1:13.20 (39.49)     1:52.95 (39.75)     2:31.46 (38.51)
  9 Shen, Eugene         9 NYSA-MR              2:50.55    2:32.23        
                  33.92     1:13.67 (39.75)     1:55.56 (41.89)     2:32.23 (36.67)
 10 Fenlon, Matthew     10 Rivertown Rays-MR    2:53.36    2:34.03        
                  33.66     1:13.26 (39.60)     1:54.85 (41.59)     2:34.03 (39.18)
 11 Dawa, Tenzin        10 Twisters-MR          2:27.96    2:34.68        
 12 Madden, Sean         9 Twisters-MR          2:36.74    2:36.40        
                  35.32     1:15.15 (39.83)     1:56.23 (41.08)     2:36.40 (40.17)
 13 Fox, Benjamin       10 FLY-MR               2:44.23    2:37.72        
                  34.79     1:16.29 (41.50)     1:56.56 (40.27)     2:37.72 (41.16)
 14 Hyde, Michael       10 Agua Swim Team-MR    2:39.82    2:37.82        
                  35.41     1:15.73 (40.32)     1:57.67 (41.94)     2:37.82 (40.15)
 15 Hyde, Andrew         9 Agua Swim Team-MR    3:11.68    2:38.93        
 16 Donoghue, Michael   10 Rivertown Rays-MR    3:01.78    2:41.27        
                  35.99     1:17.62 (41.63)     2:00.02 (42.40)     2:41.27 (41.25)
 17 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    2:45.34    2:41.67        
                  35.42     1:16.96 (41.54)     1:59.96 (43.00)     2:41.67 (41.71)
 18 Waszczyszak, Adam   10 Twisters-MR          3:27.92    2:42.71        
                  38.23     1:20.90 (42.67)     2:02.62 (41.72)     2:42.71 (40.09)
 19 Pas, Sebastian       9 Twisters-MR          2:58.44    2:44.68        
 20 Siebert, Tavis      10 NYSA-MR              2:40.77    2:47.61        
 21 Wong, Matthew        9 Twisters-MR          3:11.18    2:50.19        
                  38.52     1:23.66 (45.14)     2:08.61 (44.95)     2:50.19 (41.58)
 22 Wozniak, Robert      9 Aquaflames-MR             NT    2:51.97        
 23 Shnitzer, Tomer     10 NYCC-MR              3:07.71    2:54.35        
                  36.92     1:22.45 (45.53)     2:11.15 (48.70)     2:54.35 (43.20)
 24 Xu, Zhouyuan        10 Aquaflames-MR             NT    3:00.76        
 25 Burke, Ryan         10 FLY-MR               3:10.51    3:00.93        
                  39.75     1:26.03 (46.28)     2:15.67 (49.64)     3:00.93 (45.26)
 26 Spehr, William       9 HYB-MR                    NT    3:04.08        
                  39.01     1:26.82 (47.81)     2:16.02 (49.20)     3:04.08 (48.06)
 27 LePage, James       10 Rivertown Rays-MR    3:35.00    3:06.02        
                  42.78     1:30.68 (47.90)     2:19.73 (49.05)     3:06.02 (46.29)
 28 Min, Christopher     9 FLY-MR                    NT    3:07.22        
                  41.10     1:28.99 (47.89)     2:19.16 (50.17)     3:07.22 (48.06)
 29 Hahn, Benjamin       9 Rivertown Rays-MR    3:39.84    3:14.25        
                  43.32     1:33.10 (49.78)     2:23.81 (50.71)     3:14.25 (50.44)
 30 Park, Andrew        10 FLY-MR               3:14.42    3:14.64        
                  41.72     1:30.34 (48.62)     2:22.58 (52.24)     3:14.64 (52.06)
 31 McCloskey, Michael  10 FLY-MR                    NT    3:25.26        
                  43.50     1:33.74 (50.24)     2:29.99 (56.25)     3:25.26 (55.27)
 32 Tamayev, Ariel      10 Aquaflames-MR        3:10.00    3:32.68        
                  42.91     1:37.60 (54.69)     2:36.03 (58.43)     3:32.68 (56.65)
 33 Li, James           10 Aquaflames-MR             NT    3:35.68        
                  43.51     1:39.11 (55.60)     2:37.90 (58.79)     3:35.68 (57.78)
 34 Pinkhasov, David    10 Aquaflames-MR             NT    3:42.12        
                  44.50     1:40.16 (55.66)   2:41.67 (1:01.51)   3:42.12 (1:00.45)
 35 Boes, Rial           9 Rivertown Rays-MR    3:46.21    3:46.06        
                  48.91     1:44.48 (55.57)   2:45.72 (1:01.24)   3:46.06 (1:00.34)
 -- Lempert, Benjamin    9 Aquaflames-MR             NT         DQ        
                                1:51.07 ( )        DQ (2:06.00)                    
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pearce, Stephen     10 Rivertown Rays-MR      35.39      34.80          7  
  2 Tsai, Brian         10 NCAC-MR                35.90      35.40          5  
  3 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR      36.71      35.90          4  
  4 Zahariev, Kevin      9 Twisters-MR            38.80      36.16          3  
  5 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR      37.87      36.87          2  
  6 Izower, Xander      10 Twisters-MR            37.14      37.04          1  
  7 Pas, Sebastian       9 Twisters-MR            39.48      37.72        
  8 Siebert, Tavis      10 NYSA-MR                34.77      37.97        
  9 Fenlon, Matthew     10 Rivertown Rays-MR      39.06      38.11        
  9 Madden, Sean         9 Twisters-MR            39.76      38.11        
 11 Hyde, Michael       10 Agua Swim Team-MR      39.38      38.48        
 12 Waszczyszak, Adam   10 Twisters-MR            40.69      40.59        
 13 Wozniak, Robert      9 Aquaflames-MR          39.16      40.87        
 14 Spehr, William       9 HYB-MR                 47.40      41.35        
 15 Cassidy, Kerry      10 Agua Swim Team-MR      40.58      41.45        
 16 Fox, Benjamin       10 FLY-MR                 43.86      41.47        
 17 King, Brendan        9 Rivertown Rays-MR      42.79      41.71        
 18 Donoghue, Michael   10 Rivertown Rays-MR      43.39      42.46        
 19 Xu, Zhouyuan        10 Aquaflames-MR             NT      42.47        
 20 Shnitzer, Tomer     10 NYCC-MR                45.38      42.55        
 21 Becker, Scott        9 Rivertown Rays-MR      43.77      42.79        
 22 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR      47.43      42.93        
 23 Harris, Hailu        9 Agua Swim Team-MR      43.98      43.43        
 24 LePage, James       10 Rivertown Rays-MR      46.02      43.69        
 25 Park, Joseph        10 FLY-MR                 47.49      43.77        
 26 Lapins, Maximilian   9 Twisters-MR            44.01      44.49        
 27 Santamaria, Felipe  10 Twisters-MR            42.04      44.71        
 28 More, Yash           9 Agua Swim Team-MR      45.78      45.20        
 29 Patterson, James     9 Twisters-MR            45.40      45.23        
 30 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR      55.00      45.77        
 31 Hahn, Benjamin       9 Rivertown Rays-MR      46.71      45.86        
 32 Mark, Ryan           9 Agua Swim Team-MR      46.86      46.34        
 33 Li, James           10 Aquaflames-MR          47.47      47.45        
 34 Kim, Christopher    10 NYSA-MR                55.77      50.08        
 35 Tamayev, Ariel      10 Aquaflames-MR          48.63      51.54        
 36 Thakur, Caelan       9 FLY-MR                    NT      52.55        
 37 Lempert, Benjamin    9 Aquaflames-MR             NT      54.35        
 38 Anich, Thomas        9 FLY-MR               1:01.62      54.44        
 39 Whitcomb, Charles    9 HYB-MR                    NT      57.19        
 40 Rodriguez, Jayden    9 FLY-MR                    NT      57.98        
 41 Jung, Eric          10 NYSA-MR                   NT    1:01.39        
 42 Boes, Rial           9 Rivertown Rays-MR      54.93    1:05.52        
 -- Maher, Brendan       9 HYB-MR                    NT         DQ        
 -- Pinkhasov, David    10 Aquaflames-MR          57.44         DQ        
 -- Bitler, Holt        10 Flying Dolphins-MR   1:00.00         DQ        
 -- Zhang, Lucas         9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Barr, Alex          10 Agua Swim Team-MR      45.12         NS        
 -- Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              1:10.00         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke        10 Agua Swim Team-MR    1:10.69    1:15.23          7  
                  37.10     1:15.23 (38.13)                                        
  2 Pearce, Stephen     10 Rivertown Rays-MR    1:16.56    1:16.10          5  
                  37.90     1:16.10 (38.20)                                        
  3 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    1:15.87    1:16.71          4  
                  37.73     1:16.71 (38.98)                                        
  4 Tsai, Brian         10 NCAC-MR              1:17.00    1:17.16          3  
                  37.67     1:17.16 (39.49)                                        
  5 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    1:18.20    1:17.90          2  
  6 Zahariev, Kevin      9 Twisters-MR          1:21.92    1:19.84          1  
  7 Shen, Eugene         9 NYSA-MR              1:28.81    1:20.12        
  8 Hyde, Michael       10 Agua Swim Team-MR    1:21.59    1:21.03        
  9 Dawa, Tenzin        10 Twisters-MR          1:25.56    1:21.22        
 10 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:24.67    1:21.69        
 11 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR    1:20.09    1:22.34        
                  40.53     1:22.34 (41.81)                                        
 12 Pas, Sebastian       9 Twisters-MR          1:26.98    1:22.40        
 13 Madden, Sean         9 Twisters-MR          1:25.23    1:23.51        
 14 Siebert, Tavis      10 NYSA-MR              1:39.77    1:24.14        
 15 Fox, Benjamin       10 FLY-MR               1:32.04    1:28.63        
 16 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    1:26.00    1:29.90        
 17 Cassidy, Kerry      10 Agua Swim Team-MR    1:25.15    1:29.97        
 18 King, Brendan        9 Rivertown Rays-MR    1:29.36    1:30.50        
 19 Min, Christopher     9 FLY-MR               1:35.91    1:32.83        
                2:09.62         1:32.83 ( )                                        
 20 Spehr, William       9 HYB-MR                    NT    1:35.63        
                  45.94     1:35.63 (49.69)                                        
 21 Smith, Liam         10 FLY-MR                    NT    1:37.15        
                  46.71     1:37.15 (50.44)                                        
 22 LePage, James       10 Rivertown Rays-MR    1:43.02    1:37.93        
                  47.66     1:37.93 (50.27)                                        
 23 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR    1:35.91    1:37.99        
                  48.39     1:37.99 (49.60)                                        
 24 Hahn, Benjamin       9 Rivertown Rays-MR    1:38.39    1:38.01        
                  47.15     1:38.01 (50.86)                                        
 25 Barr, Alex          10 Agua Swim Team-MR    1:48.79    1:41.48        
                1:48.43         1:41.48 ( )                                        
 26 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:43.23        
 27 Asa, Henry          10 Rivertown Rays-MR    1:39.00    1:44.23        
 28 Montanez, David     10 FLY-MR                    NT    1:46.51        
 29 Crane, Nicolas       9 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:46.74        
                  52.32     1:46.74 (54.42)                                        
 30 McCloskey, Michael  10 FLY-MR                    NT    1:46.78        
                  52.59     1:46.78 (54.19)                                        
 31 Kim, Christopher    10 NYSA-MR              1:54.77    1:49.26        
                  53.33     1:49.26 (55.93)                                        
 32 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:49.75        
                  51.43     1:49.75 (58.32)                                        
 33 Rodriguez, Jayden    9 FLY-MR                    NT    2:17.27        
                1:08.39   2:17.27 (1:08.88)                                        
 -- Jung, Eric          10 NYSA-MR                   NT         DQ        
                1:07.28        DQ (1:14.61)                                        
 -- Park, Joseph        10 FLY-MR                    NT         DQ        
                  46.70          DQ (51.79)                                        
 -- Wong, Matthew        9 Twisters-MR          1:37.97         DQ        
                  47.44          DQ (47.51)                                        
 -- Ng, Ethan           10 NYCC-MR              1:35.13         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Anthony     10 Twisters-MR            34.53      36.82          7  
  2 Pearce, Stephen     10 Rivertown Rays-MR      39.67      39.44          5  
  3 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR      38.95      40.01          4  
  4 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR      40.09      40.82          3  
  5 Hyde, Andrew         9 Agua Swim Team-MR      41.91      41.27          2  
  6 Zahariev, Kevin      9 Twisters-MR            42.32      41.63          1  
  7 Tsai, Brian         10 NCAC-MR                42.00      41.76        
  8 Liu, Alston         10 Twisters-MR            41.69      42.05        
  9 Izower, Xander      10 Twisters-MR            44.36      42.70        
 10 Hyde, Michael       10 Agua Swim Team-MR      44.55      43.43        
 11 Spehr, William       9 HYB-MR                 45.05      45.04        
 12 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR      44.84      45.51        
 13 Ebied, Omar          9 Twisters-MR            39.76      45.59        
 14 Kim, Christopher    10 NYSA-MR                53.77      45.60        
 15 King, Brendan        9 Rivertown Rays-MR      46.31      45.74        
 16 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR      46.97      46.71        
 17 Wong, Matthew        9 Twisters-MR            49.15      48.47        
 18 Ng, Ethan           10 NYCC-MR                53.10      48.56        
 19 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR      54.09      49.22        
 20 More, Yash           9 Agua Swim Team-MR      48.96      49.72        
 21 Park, Joseph        10 FLY-MR                    NT      50.34        
 22 Hahn, Benjamin       9 Rivertown Rays-MR      53.98      53.38        
 23 Crane, Nicolas       9 Rivertown Rays-MR      55.48      53.92        
 24 Whitcomb, Charles    9 HYB-MR                    NT      54.53        
 25 Harris, Hailu        9 Agua Swim Team-MR      53.42      55.24        
 26 Park, Andrew        10 FLY-MR                 53.31      55.49        
 27 Montanez, David     10 FLY-MR                 55.87      57.93        
 28 Anich, Thomas        9 FLY-MR               1:03.96      59.59        
 -- Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
 -- Jung, Eric          10 NYSA-MR                   NT         DQ        
 -- Horan, Robert        9 SPAR-MR                   NT         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Anthony     10 Twisters-MR          1:16.27    1:19.65          7  
                  37.78     1:19.65 (41.87)                                        
  2 Pearce, Stephen     10 Rivertown Rays-MR    1:25.30    1:23.55          5  
                  39.52     1:23.55 (44.03)                                        
  3 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR    1:26.34    1:25.96          4  
                  40.20     1:25.96 (45.76)                                        
  4 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    1:26.12    1:26.37          3  
                  41.73     1:26.37 (44.64)                                        
  5 Hyde, Andrew         9 Agua Swim Team-MR    1:31.32    1:29.40          2  
  6 Zahariev, Kevin      9 Twisters-MR          1:36.23    1:31.19          1  
                  43.95     1:31.19 (47.24)                                        
  7 Tsai, Brian         10 NCAC-MR              1:34.00    1:31.57        
                  43.36     1:31.57 (48.21)                                        
  8 Hyde, Michael       10 Agua Swim Team-MR    1:34.98    1:33.21        
                  44.12     1:33.21 (49.09)                                        
  9 Dawa, Tenzin        10 Twisters-MR          1:35.71    1:33.91        
                  44.23     1:33.91 (49.68)                                        
 10 Kim, Christopher    10 NYSA-MR              1:56.77    1:35.90        
                  46.25     1:35.90 (49.65)                                        
 11 Shen, Eugene         9 NYSA-MR              1:43.92    1:36.52        
                  46.72     1:36.52 (49.80)                                        
 12 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR    1:40.93    1:37.46        
 13 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    1:38.58    1:37.87        
                  45.94     1:37.87 (51.93)                                        
 14 Donoghue, Michael   10 Rivertown Rays-MR    1:45.90    1:39.35        
 15 King, Brendan        9 Rivertown Rays-MR    1:42.40    1:41.10        
                  48.42     1:41.10 (52.68)                                        
 16 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR    1:52.19    1:43.19        
                  49.08     1:43.19 (54.11)                                        
 17 Min, Christopher     9 FLY-MR               1:41.04    1:43.29        
                  50.44     1:43.29 (52.85)                                        
 18 Mark, Ryan           9 Agua Swim Team-MR    1:44.25    1:44.08        
                  49.61     1:44.08 (54.47)                                        
 19 Largey, Kyle        10 UN-RA-MR             1:42.37    1:44.69        
                  50.21     1:44.69 (54.48)                                        
 20 More, Yash           9 Agua Swim Team-MR    1:55.45    1:45.14        
                  50.10     1:45.14 (55.04)                                        
 21 Wong, Matthew        9 Twisters-MR          1:50.95    1:45.64        
                  51.26     1:45.64 (54.38)                                        
 22 McCloskey, Michael  10 FLY-MR                    NT    1:52.90        
                  52.10   1:52.90 (1:00.80)                                        
 23 Lapins, Maximilian   9 Twisters-MR          1:55.77    1:54.05        
 24 Park, Andrew        10 FLY-MR               1:56.12    1:55.41        
                  55.66     1:55.41 (59.75)                                        
 25 Thakur, Caelan       9 FLY-MR                    NT    2:00.18        
                  56.13   2:00.18 (1:04.05)                                        
 26 Harris, Hailu        9 Agua Swim Team-MR    1:56.72    2:00.59        
                  57.07   2:00.59 (1:03.52)                                        
 27 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    2:35.00    2:02.67        
                  58.50   2:02.67 (1:04.17)                                        
 28 Jung, Eric          10 NYSA-MR                   NT    2:05.89        
 29 Zhang, Lucas         9 Flying Dolphins-MR        NT    2:06.68        
                1:02.62   2:06.68 (1:04.06)                                        
 30 Anich, Thomas        9 FLY-MR                    NT    2:10.67        
                1:03.26   2:10.67 (1:07.41)                                        
 -- Bitler, Holt        10 Flying Dolphins-MR   1:50.50         DQ        
 -- Park, Joseph        10 FLY-MR                    NT         DQ        
                  55.16        DQ (1:01.73)                                        
 -- Patterson, James     9 Twisters-MR          2:18.06         DQ        
                1:03.44        DQ (1:10.71)                                        
 -- Barr, Alex          10 Agua Swim Team-MR    1:55.65         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR      32.42      33.27          7  
  2 Duthie, Luke        10 Agua Swim Team-MR      31.06      34.03          5  
  3 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR      33.81      34.52          4  
  4 Fenlon, Matthew     10 Rivertown Rays-MR      36.65      37.16          3  
  5 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR      37.01      37.42          2  
  6 Hyde, Andrew         9 Agua Swim Team-MR      37.85      39.03          1  
  7 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR      41.43      39.89        
  8 Pas, Sebastian       9 Twisters-MR            39.72      41.31        
  9 Cassidy, Kerry      10 Agua Swim Team-MR      37.56      41.74        
 10 Burke, Ryan         10 FLY-MR                 42.67      42.68        
 11 Shnitzer, Tomer     10 NYCC-MR                53.09      46.36        
 12 Harris, Hailu        9 Agua Swim Team-MR      45.67      46.89        
 13 Barr, Alex          10 Agua Swim Team-MR      48.26      47.00        
 14 Becker, Scott        9 Rivertown Rays-MR      45.07      47.86        
 15 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR    1:05.00      49.55        
 16 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR      45.78      49.74        
 17 LePage, James       10 Rivertown Rays-MR      49.31      54.49        
 18 Thakur, Caelan       9 FLY-MR                    NT      57.18        
 19 Rocco, Christopher   9 SPAR-MR                50.23      58.79        
 -- McCloskey, Michael  10 FLY-MR                    NT         DQ        
 -- Asa, Henry          10 Rivertown Rays-MR      54.11         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR    1:11.16    1:12.24          7  
                  33.67     1:12.24 (38.57)                                        
  2 Duthie, Luke        10 Agua Swim Team-MR    1:11.09    1:13.78          5  
                  35.01     1:13.78 (38.77)                                        
  3 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    1:17.29    1:17.34          4  
                  35.58     1:17.34 (41.76)                                        
  4 Liu, Alston         10 Twisters-MR          1:19.34    1:17.57          3  
                  35.98     1:17.57 (41.59)                                        
  5 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR    1:30.84    1:23.20          2  
                  37.92     1:23.20 (45.28)                                        
  6 Ebied, Omar          9 Twisters-MR          1:34.33    1:25.20          1  
                  38.99     1:25.20 (46.21)                                        
  7 Hyde, Andrew         9 Agua Swim Team-MR    1:29.98    1:25.21        
                  38.65     1:25.21 (46.56)                                        
  8 Shen, Eugene         9 NYSA-MR              1:23.30    1:28.42        
  9 Fenlon, Matthew     10 Rivertown Rays-MR    1:33.38    1:30.07        
                  38.74     1:30.07 (51.33)                                        
 10 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR    1:35.28    1:31.26        
                  42.77     1:31.26 (48.49)                                        
 11 Cassidy, Kerry      10 Agua Swim Team-MR    1:40.23    1:31.54        
 12 Min, Christopher     9 FLY-MR                    NT    1:44.12        
                  46.33     1:44.12 (57.79)                                        
 13 Becker, Scott        9 Rivertown Rays-MR    1:51.38    1:44.92        
                  45.43     1:44.92 (59.49)                                        
 -- Largey, Kyle        10 UN-RA-MR             1:58.73         DQ        
                  44.90          DQ (55.84)                                        
 -- Burke, Ryan         10 FLY-MR                    NT         DQ        
                  46.85          DQ (54.77)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Anthony     10 Twisters-MR          1:16.01    1:10.36          7  
                  33.34     1:10.36 (37.02)                                        
  2 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR    1:16.12    1:14.42          5  
  3 Liu, Alston         10 Twisters-MR          1:17.94    1:15.21          4  
                  34.96     1:15.21 (40.25)                                        
  4 Pearce, Stephen     10 Rivertown Rays-MR    1:18.65    1:16.62          3  
                  34.84     1:16.62 (41.78)                                        
  5 Izower, Xander      10 Twisters-MR          1:19.46    1:18.91          2  
  6 Hyde, Andrew         9 Agua Swim Team-MR    1:20.17    1:19.28          1  
                  36.72     1:19.28 (42.56)                                        
  7 Hyde, Michael       10 Agua Swim Team-MR    1:20.00    1:19.30        
                  37.59     1:19.30 (41.71)                                        
  8 Dawa, Tenzin        10 Twisters-MR          1:29.51    1:21.76        
                  39.31     1:21.76 (42.45)                                        
  9 Ebied, Omar          9 Twisters-MR          1:35.54    1:21.83        
                  37.04     1:21.83 (44.79)                                        
 10 Zahariev, Kevin      9 Twisters-MR          1:27.92    1:21.90        
                  37.45     1:21.90 (44.45)                                        
 11 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    1:22.80    1:22.79        
 12 Fenlon, Matthew     10 Rivertown Rays-MR    2:00.00    1:22.90        
 13 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:30.34    1:26.31        
 14 Fox, Benjamin       10 FLY-MR               1:29.57    1:26.62        
 15 Siebert, Tavis      10 NYSA-MR              1:30.77    1:26.68        
                  38.99     1:26.68 (47.69)                                        
 16 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR    1:29.86    1:28.17        
                  41.04     1:28.17 (47.13)                                        
 17 Shnitzer, Tomer     10 NYCC-MR              1:45.00    1:30.24        
                  43.01     1:30.24 (47.23)                                        
 18 Smith, Liam         10 FLY-MR               1:35.14    1:33.27        
                  43.35     1:33.27 (49.92)                                        
 19 Burke, Ryan         10 FLY-MR               1:32.39    1:34.08        
                  43.82     1:34.08 (50.26)                                        
 20 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR    1:43.11    1:36.51        
                  45.18     1:36.51 (51.33)                                        
 21 More, Yash           9 Agua Swim Team-MR    1:53.56    1:37.21        
                  48.63     1:37.21 (48.58)                                        
 22 Becker, Scott        9 Rivertown Rays-MR    1:37.36    1:39.87        
 -- Park, Andrew        10 FLY-MR               1:40.54         DQ        
                  48.25          DQ (52.02)                                        
 -- Shen, Eugene         9 NYSA-MR              1:29.60         DQ        
                  16.10        DQ (1:04.02)                                        
 -- Min, Christopher     9 FLY-MR               1:34.20         DQ        
 -- Madden, Sean         9 Twisters-MR          1:43.36         DQ        
 -- Whitcomb, Charles    9 HYB-MR                    NT         DQ        
                1:02.29          DQ (57.28)                                        
 -- Horan, Robert        9 SPAR-MR                   NT         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:01.78    2:03.12         14  
     1) Izower, Xander 10               2) Dawa, Tenzin 10                
     3) Liu, Alston 10                  4) Watson, Anthony 10             
                  31.60     1:04.05 (32.45)     1:33.82 (29.77)     2:03.12 (29.30)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:12.54    2:10.54         10  
     1) Pas, Sebastian 9                2) Madden, Sean 9                 
     3) Zahariev, Kevin 9               4) Ebied, Omar 9                  
                  34.27     1:06.27 (32.00)     1:38.66 (32.39)     2:10.54 (31.88)
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:14.04    2:14.31          8  
     1) Pearce, Stephen 10              2) Donoghue, Michael 10           
     3) King, Brendan 9                 4) Fenlon, Matthew 10             
                  33.84     1:06.66 (32.82)     1:41.64 (34.98)     2:14.31 (32.67)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:15.69    2:21.87          6  
     1) Park, Joseph 10                 2) Burke, Ryan 10                 
     3) Min, Christopher 9              4) Fox, Benjamin 10               
                  41.37     1:13.14 (31.77)     1:52.69 (39.55)     2:21.87 (29.18)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'C'              2:25.84    2:28.25          4  
     1) Patterson, James 9              2) Wong, Matthew 9                
     3) Lapins, Maximilian 9            4) Waszczyszak, Adam 10           
                  38.56     1:14.38 (35.82)     1:53.58 (39.20)     2:28.25 (34.67)
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:21.18         NS        
                  31.60     1:04.05 (32.45)     1:33.82 (29.77)                    
 -- Flushing YMCA-MR  'B'                       2:41.43         NS        
                  33.84     1:06.66 (32.82)     1:41.64 (34.98)                    
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:16.64    2:18.45         14  
     1) Liu, Alston 10                  2) Ebied, Omar 9                  
     3) Watson, Anthony 10              4) Izower, Xander 10              
                  35.91     1:12.51 (36.60)     1:28.24 (15.73)     2:18.45 (50.21)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:28.42    2:28.20         10  
     1) McPhee, Tommy 9                 2) Pearce, Stephen 10             
     3) Fenlon, Matthew 10              4) King, Brendan 9                
                  38.56     1:17.56 (39.00)     1:54.98 (37.42)     2:28.20 (33.22)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:35.30    2:34.77          8  
     1) Madden, Sean 9                  2) Zahariev, Kevin 9              
     3) Pas, Sebastian 9                4) Dawa, Tenzin 10                
                  38.76     1:20.46 (41.70)     2:01.61 (41.15)     2:34.77 (33.16)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:45.28    2:48.77          6  
     1) Park, Andrew 10                 2) Min, Christopher 9             
     3) Smith, Liam 10                  4) Fox, Benjamin 10               
                  44.93     1:34.92 (49.99)     2:29.26 (54.34)     2:48.77 (19.51)
  5 Flushing YMCA-MR  'B'                       3:01.76    2:54.32          4  
     1) Park, Joseph 10                 2) McCloskey, Michael 10          
     3) Burke, Ryan 10                  4) Montanez, David 10             
                  44.30     1:01.19 (16.89)     1:34.12 (32.93)   2:54.32 (1:20.20)
 -- Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             2:56.46         DQ        
     1) Asa, Henry 10                   2) Hahn, Benjamin 9               
     3) Katz, David 10                  4) Becker, Scott 9                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yik          12 Twisters-MR            25.79      25.76          7  
  2 Odom, Reginald      12 UN-AG-MR               27.58      26.96          5  
  3 Canaveral, Dylan    11 Twisters-MR            26.96      27.19          4  
  4 Breen, Shane        12 Twisters-MR            26.78      27.52          3  
  5 Lee, Andy           11 Twisters-MR            27.52      27.84          2  
  6 Byman, Sean         12 NYSA-MR                32.74      27.93          1  
  7 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR      28.21      28.13        
  8 Santos, Douglas     12 FLY-MR                 28.34      28.65        
  9 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR      29.27      28.72        
 10 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR      28.09      28.77        
 11 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR                28.48      28.95        
 12 McBride, Lucas      12 FLY-MR                 28.64      28.98        
 13 Duthie, Zachary     12 Agua Swim Team-MR      28.63      29.61        
 14 Sztolcman, Christi  12 Twisters-MR            28.13      29.66        
 15 Chopey, Andy        11 FLY-MR                 29.37      29.67        
 16 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                30.63      29.92        
 17 Stukelman, Asher    11 Agua Swim Team-MR      29.58      29.95        
 18 Lugato, Pietro      11 Agua Swim Team-MR      30.00      30.01        
 19 Lipton, Evan        12 Flying Dolphins-MR     29.29      30.03        
 20 Rasch, Scott        12 NYSA-MR                31.33      30.22        
 21 Ousmanov, Jack      12 Agua Swim Team-MR      30.53      30.41        
 22 Green, Ryan         12 Flying Dolphins-MR     30.83      30.77        
 23 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR      30.66      30.83        
 24 Lin, Max            11 Twisters-MR            32.21      30.91        
 25 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR     30.89      31.20        
 26 Lim, Jeffrey Jr.    11 Twisters-MR            30.11      31.26        
 27 Mahaney, James      12 Rivertown Rays-MR      33.03      31.43        
 28 Mark, Colin         11 Agua Swim Team-MR      31.45      31.63        
 29 Ambrus, Christophe  11 FLY-MR                 32.27      31.65        
 30 Ebied, Yousef       11 Twisters-MR            31.09      31.72        
 31 Fu-Rubin, Seuss     11 Twisters-MR            30.74      31.75        
 32 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR      31.60      31.90        
 33 Ritchie, Ellis      11 Rivertown Rays-MR      32.30      32.14        
 34 Jang, Kevin         12 FLY-MR                 31.56      32.19        
 35 Conner, Benjamin    12 HYB-MR                 33.83      32.25        
 36 Ramirez, Javier     11 FLY-MR                 33.97      32.76        
 37 Tsang, Bryant       11 FLY-MR                 32.89      32.77        
 38 Atilano-Flor, Cami  11 FLY-MR                 32.61      32.81        
 39 Fiore, Raymond      11 Rivertown Rays-MR      40.00      33.01        
 40 Hernandez, Rene     11 Agua Swim Team-MR      33.62      33.23        
 41 Todd, Ian           11 HYB-MR                 33.19      33.47        
 42 Doyle, Robert       12 Rivertown Rays-MR      35.00      33.64        
 43 Lionti, Nicholas    11 Agua Swim Team-MR      33.04      33.82        
 44 Maher, William      11 HYB-MR                 35.45      34.07        
 45 Sabella, Nicholas   11 NYSA-MR                37.17      34.18        
 46 Reardon, Michael    11 NYCC-MR                34.37      34.47        
 47 Simon, Ernesto      12 Twisters-MR            36.05      34.86        
 48 Shafran, Daniel     12 Aquaflames-MR             NT      34.90        
 49 Shin, Ken           11 FLY-MR                 36.06      35.30        
 50 Young, Goerdie      11 Flying Dolphins-MR     37.48      35.63        
 51 Yanos, Athan        11 Flying Dolphins-MR     34.34      36.02        
 52 Bednar, George      12 Flying Dolphins-MR        NT      36.83        
 53 Tilas, Alexander    12 FLY-MR                 36.35      37.17        
 54 Kenvin, Matthew     11 Agua Swim Team-MR      36.01      37.54        
 55 Sheridan, Aidan     11 Rivertown Rays-MR      40.78      38.64        
 -- Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR      33.30         NS        
 -- Liu, Lewis          11 UNLGA-MR               28.23         NS        
 -- Uberti, Marcos      12 NYCC-MR                30.30         NS        
 -- Stamm, Charles      12 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR      57.97      58.77          7  
                  28.15       58.77 (30.62)                                        
  2 Breen, Shane        12 Twisters-MR            59.44      59.61          5  
                  28.42       59.61 (31.19)                                        
  3 Lee, Andy           11 Twisters-MR            59.57      59.67          4  
                  28.80       59.67 (30.87)                                        
  4 Canaveral, Dylan    11 Twisters-MR            59.95      59.73          3  
                  29.25       59.73 (30.48)                                        
  5 Odom, Reginald      12 UN-AG-MR             1:00.89    1:00.28          2  
                  29.05     1:00.28 (31.23)                                        
  6 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR      58.28    1:00.74          1  
                  29.84     1:00.74 (30.90)                                        
  7 French, Devon       12 Flying Dolphins-MR   1:02.21    1:00.94        
                  29.38     1:00.94 (31.56)                                        
  8 Duthie, Zachary     12 Agua Swim Team-MR    1:00.16    1:01.45        
                  29.69     1:01.45 (31.76)                                        
  9 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              1:04.68    1:01.73        
                  29.35     1:01.73 (32.38)                                        
 10 Lin, Howard         11 NYCC-MR                59.87    1:01.98        
 11 McBride, Lucas      12 FLY-MR               1:05.75    1:02.21        
                  29.83     1:02.21 (32.38)                                        
 12 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR    1:04.32    1:02.57        
 13 Byman, Sean         12 NYSA-MR              1:12.30    1:02.84        
                  29.21     1:02.84 (33.63)                                        
 14 Chopey, Andy        11 FLY-MR               1:05.37    1:03.39        
                  30.86     1:03.39 (32.53)                                        
 15 Lipton, Evan        12 Flying Dolphins-MR   1:04.12    1:03.76        
                  30.41     1:03.76 (33.35)                                        
 16 Santos, Douglas     12 FLY-MR               1:04.38    1:04.56        
                  30.57     1:04.56 (33.99)                                        
 17 You, Austin         12 Rivertown Rays-MR    1:09.06    1:04.66        
                  31.96     1:04.66 (32.70)                                        
 18 Rasch, Scott        12 NYSA-MR              1:12.12    1:06.12        
                  30.81     1:06.12 (35.31)                                        
 19 Green, Ryan         12 Flying Dolphins-MR   1:07.38    1:06.65        
                  31.91     1:06.65 (34.74)                                        
 20 Lugato, Pietro      11 Agua Swim Team-MR    1:05.51    1:06.95        
                  32.13     1:06.95 (34.82)                                        
 21 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR              1:16.11    1:07.68        
                  31.55     1:07.68 (36.13)                                        
 22 Fu-Rubin, Seuss     11 Twisters-MR          1:06.57    1:07.71        
                  32.47     1:07.71 (35.24)                                        
 23 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR    1:10.19    1:08.00        
                  32.38     1:08.00 (35.62)                                        
 24 Lim, Jeffrey Jr.    11 Twisters-MR          1:06.34    1:08.02        
 25 Lin, Max            11 Twisters-MR          1:09.15    1:09.00        
                  32.43     1:09.00 (36.57)                                        
 26 Laitman, Michael    12 Rivertown Rays-MR    1:10.48    1:09.21        
 27 Park, Francis       11 FLY-MR               1:19.77    1:10.30        
                  33.53     1:10.30 (36.77)                                        
 28 Ritchie, Ellis      11 Rivertown Rays-MR    1:12.01    1:10.47        
                  33.09     1:10.47 (37.38)                                        
 29 Tsang, Bryant       11 FLY-MR               1:18.08    1:10.90        
                  32.94     1:10.90 (37.96)                                        
 30 Hernandez, Rene     11 Agua Swim Team-MR    1:15.24    1:11.20        
                  32.21     1:11.20 (38.99)                                        
 31 Jang, Kevin         12 FLY-MR               1:18.42    1:11.21        
                  34.04     1:11.21 (37.17)                                        
 32 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR    1:11.18    1:11.52        
                  33.57     1:11.52 (37.95)                                        
 33 Atilano-Flor, Cami  11 FLY-MR               1:13.83    1:11.65        
 34 Ramirez, Javier     11 FLY-MR               1:22.28    1:12.25        
                  34.87     1:12.25 (37.38)                                        
 35 Maher, William      11 HYB-MR               1:17.76    1:12.46        
 36 Mahaney, James      12 Rivertown Rays-MR    1:20.53    1:12.80        
                  33.15     1:12.80 (39.65)                                        
 37 Studer, Liam        12 NYCC-MR              1:14.23    1:13.56        
                  33.55     1:13.56 (40.01)                                        
 38 Lionti, Nicholas    11 Agua Swim Team-MR    1:14.62    1:13.58        
                  35.12     1:13.58 (38.46)                                        
 39 Ambrus, Christophe  11 FLY-MR               1:13.56    1:14.46        
                  34.16     1:14.46 (40.30)                                        
 40 Gamero, Matthew     11 FLY-MR               1:20.75    1:14.91        
 41 Kenvin, Matthew     11 Agua Swim Team-MR    1:19.56    1:14.98        
                  35.10     1:14.98 (39.88)                                        
 42 Sabella, Nicholas   11 NYSA-MR              1:23.52    1:16.30        
 43 Cuccia, Ryan        12 NYSA-MR              1:29.02    1:17.43        
                  37.20     1:17.43 (40.23)                                        
 44 Shin, Ken           11 FLY-MR                    NT    1:17.77        
                  35.89     1:17.77 (41.88)                                        
 45 Case, Aidan         11 UN-SP-MR             1:25.23    1:18.75        
                  37.07     1:18.75 (41.68)                                        
 46 Young, Goerdie      11 Flying Dolphins-MR   1:23.10    1:19.53        
                  36.69     1:19.53 (42.84)                                        
 47 Bednar, George      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:20.94        
                  36.84     1:20.94 (44.10)                                        
 48 Fiore, Raymond      11 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:21.21        
 49 Su, Albert          12 NYSA-MR              1:34.77    1:22.09        
 50 Yanos, Athan        11 Flying Dolphins-MR   1:21.84    1:22.10        
 51 Simon, Ernesto      12 Twisters-MR          1:22.79    1:22.18        
 52 Sheridan, Aidan     11 Rivertown Rays-MR    1:35.16    1:29.71        
                  40.61     1:29.71 (49.10)                                        
 53 Tilas, Alexander    12 FLY-MR                    NT    1:37.23        
 -- Boes, Will          11 Rivertown Rays-MR    1:29.50         NS        
 -- Whitfield, George   12 NYCC-MR              1:15.64         NS        
 -- Mortati, Daniel     12 Rivertown Rays-MR    1:22.38         NS        
 -- Allan, Cameron      11 Rivertown Rays-MR    1:31.90         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Canaveral, Dylan    11 Twisters-MR          2:05.67    2:07.22          7  
                  30.00     1:02.28 (32.28)     1:35.47 (33.19)     2:07.22 (31.75)
  2 Phang, Yik          12 Twisters-MR          2:12.23    2:07.45          5  
                  28.30     1:00.72 (32.42)     1:36.08 (35.36)     2:07.45 (31.37)
  3 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR    2:05.58    2:08.33          4  
                  30.81     1:03.83 (33.02)     1:37.40 (33.57)     2:08.33 (30.93)
  4 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    2:08.26    2:08.50          3  
                  28.39     1:00.41 (32.02)     1:34.57 (34.16)     2:08.50 (33.93)
  5 Duthie, Zachary     12 Agua Swim Team-MR    2:06.87    2:11.86          2  
                  30.83     1:04.18 (33.35)     1:38.38 (34.20)     2:11.86 (33.48)
  6 Breen, Shane        12 Twisters-MR          2:12.14    2:13.27          1  
  7 French, Devon       12 Flying Dolphins-MR   2:14.73    2:13.59        
                  30.11     1:04.51 (34.40)     1:39.50 (34.99)     2:13.59 (34.09)
  8 McBride, Lucas      12 FLY-MR               2:16.98    2:16.18        
                  31.02     1:05.64 (34.62)     1:41.49 (35.85)     2:16.18 (34.69)
  9 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              2:18.64    2:16.50        
 10 Kenny, Tyler        12 NYSA-MR              2:17.13    2:16.93        
                  31.09     1:06.47 (35.38)     1:42.48 (36.01)     2:16.93 (34.45)
 11 You, Austin         12 Rivertown Rays-MR    2:20.06    2:17.00        
                  32.49     1:07.09 (34.60)     1:42.28 (35.19)     2:17.00 (34.72)
 12 Chopey, Andy        11 FLY-MR               2:20.44    2:17.28        
 13 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR    2:18.97    2:17.81        
                  31.47     1:06.50 (35.03)     1:43.30 (36.80)     2:17.81 (34.51)
 14 Lim, Jeffrey Jr.    11 Twisters-MR          2:18.41    2:18.59        
                  32.49     1:08.11 (35.62)     1:44.05 (35.94)     2:18.59 (34.54)
 15 Byman, Sean         12 NYSA-MR              2:39.76    2:18.70        
                  30.14     1:05.60 (35.46)     1:42.94 (37.34)     2:18.70 (35.76)
 16 Claiborne, Kevin    11 NCAC-MR              2:20.00    2:20.37        
                  31.74     1:07.81 (36.07)     1:45.44 (37.63)     2:20.37 (34.93)
 16 Lugato, Pietro      11 Agua Swim Team-MR    2:19.37    2:20.37        
                  32.44     1:08.53 (36.09)     1:46.03 (37.50)     2:20.37 (34.34)
 18 Green, Ryan         12 Flying Dolphins-MR   2:20.66    2:20.48        
                  32.82     1:08.23 (35.41)     1:44.85 (36.62)     2:20.48 (35.63)
 19 Lipton, Evan        12 Flying Dolphins-MR   2:19.40    2:20.63        
                  31.65     1:07.93 (36.28)     1:44.87 (36.94)     2:20.63 (35.76)
 20 Ebied, Yousef       11 Twisters-MR          2:25.72    2:24.96        
                  32.92     1:09.74 (36.82)     1:48.35 (38.61)     2:24.96 (36.61)
 21 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR    2:32.12    2:26.05        
                  34.22     1:11.27 (37.05)     1:49.51 (38.24)     2:26.05 (36.54)
 22 Laitman, Michael    12 Rivertown Rays-MR    2:33.99    2:30.39        
                  32.91     1:10.44 (37.53)     1:50.39 (39.95)     2:30.39 (40.00)
 23 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR    3:01.89    2:30.98        
                  34.53   1:51.10 (1:16.57)     2:31.35 (40.25)         2:30.98 ( )
 24 Jang, Kevin         12 FLY-MR               2:50.45    2:37.08        
                  35.69     1:16.59 (40.90)     1:57.90 (41.31)     2:37.08 (39.18)
 25 Ramirez, Javier     11 FLY-MR               3:06.41    2:39.33        
                  35.78     1:16.42 (40.64)     1:58.12 (41.70)     2:39.33 (41.21)
 26 Maher, William      11 HYB-MR               3:03.69    2:39.35        
                  35.40     1:14.61 (39.21)     1:56.20 (41.59)     2:39.35 (43.15)
 27 Atilano-Flor, Cami  11 FLY-MR                    NT    2:41.31        
                  36.61     1:17.83 (41.22)     2:01.49 (43.66)     2:41.31 (39.82)
 28 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR              2:58.19    2:41.49        
                  36.19     1:16.21 (40.02)     2:00.05 (43.84)     2:41.49 (41.44)
 29 Tsang, Bryant       11 FLY-MR               2:54.78    2:41.94        
                  37.10     1:19.65 (42.55)     2:02.03 (42.38)     2:41.94 (39.91)
 30 Reardon, Michael    11 NYCC-MR              2:41.94    2:42.07        
                  36.36     1:17.24 (40.88)     2:00.35 (43.11)     2:42.07 (41.72)
 31 Gamero, Matthew     11 FLY-MR                    NT    2:43.03        
                  35.83     1:16.62 (40.79)     2:00.53 (43.91)     2:43.03 (42.50)
 32 Lionti, Nicholas    11 Agua Swim Team-MR    2:42.15    2:44.70        
                  36.75     1:19.47 (42.72)     2:02.86 (43.39)     2:44.70 (41.84)
 33 Sabella, Nicholas   11 NYSA-MR              2:45.74    2:44.72        
                  37.49     1:21.70 (44.21)     2:04.05 (42.35)     2:44.72 (40.67)
 34 Ambrus, Christophe  11 FLY-MR               2:53.32    2:45.13        
 35 Fiore, Raymond      11 Rivertown Rays-MR    4:00.00    2:54.37        
                  41.06     1:26.98 (45.92)     2:12.06 (45.08)     2:54.37 (42.31)
 36 Stamm, Charles      12 Flying Dolphins-MR        NT    2:55.34        
                  35.10     1:19.65 (44.55)     2:08.24 (48.59)     2:55.34 (47.10)
 37 Shin, Ken           11 FLY-MR                    NT    2:56.72        
                  39.12     1:23.65 (44.53)     2:12.02 (48.37)     2:56.72 (44.70)
 38 Yanos, Athan        11 Flying Dolphins-MR   3:27.23    3:06.45        
 39 Sheridan, Aidan     11 Rivertown Rays-MR    3:38.00    3:08.12        
                  40.42     1:27.59 (47.17)     2:18.17 (50.58)     3:08.12 (49.95)
 -- Liu, Lewis          11 UNLGA-MR             2:21.33         NS        
 -- Uberti, Marcos      12 NYCC-MR              2:36.10         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Andy           11 Twisters-MR            30.59      30.67          7  
  2 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR      30.77      31.44          5  
  3 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR      30.03      31.45          4  
  4 Claiborne, Kevin    11 NCAC-MR                31.00      32.39          3  
  5 Byman, Sean         12 NYSA-MR                36.00      33.12          2  
  6 French, Devon       12 Flying Dolphins-MR     33.17      33.26          1  
  7 McBride, Lucas      12 FLY-MR                 33.67      34.18        
  8 Chopey, Andy        11 FLY-MR                 35.20      34.21        
  9 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR      33.99      34.24        
 10 Breen, Shane        12 Twisters-MR            34.30      34.25        
 11 Kenny, Tyler        12 NYSA-MR                34.90      34.34        
 12 Ousmanov, Jack      12 Agua Swim Team-MR      34.86      34.61        
 13 Stukelman, Asher    11 Agua Swim Team-MR      34.90      35.30        
 14 Santos, Douglas     12 FLY-MR                 34.14      35.86        
 15 Rasch, Scott        12 NYSA-MR                36.38      36.01        
 16 Laitman, Michael    12 Rivertown Rays-MR      36.93      36.20        
 17 Ritchie, Ellis      11 Rivertown Rays-MR      39.63      36.73        
 18 Gamero, Matthew     11 FLY-MR                 38.39      37.02        
 19 Park, Francis       11 FLY-MR                 35.69      37.25        
 20 Mahaney, James      12 Rivertown Rays-MR      39.18      37.46        
 21 Lin, Max            11 Twisters-MR            38.69      38.00        
 22 Maher, William      11 HYB-MR                 40.15      38.21        
 23 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR      37.05      38.22        
 24 Tsang, Bryant       11 FLY-MR                 38.32      38.62        
 25 Conner, Benjamin    12 HYB-MR                 41.16      38.64        
 26 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR      37.34      39.17        
 27 Jang, Kevin         12 FLY-MR                 37.88      39.19        
 28 Green, Ryan         12 Flying Dolphins-MR     38.87      39.25        
 29 Lionti, Nicholas    11 Agua Swim Team-MR      38.86      39.58        
 30 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                40.46      39.98        
 31 Lim, Jeffrey Jr.    11 Twisters-MR            37.94      40.25        
 32 Atilano-Flor, Cami  11 FLY-MR                 40.42      40.45        
 33 Ambrus, Christophe  11 FLY-MR                 40.77      41.01        
 34 Yanos, Athan        11 Flying Dolphins-MR     41.39      41.45        
 35 Studer, Liam        12 NYCC-MR                39.06      41.57        
 36 Ramirez, Javier     11 FLY-MR                 41.68      41.67        
 37 Young, Goerdie      11 Flying Dolphins-MR     42.32      41.88        
 38 Simon, Ernesto      12 Twisters-MR            40.92      42.04        
 39 Sabella, Nicholas   11 NYSA-MR                44.19      42.40        
 40 Fiore, Raymond      11 Rivertown Rays-MR      45.00      43.86        
 41 Case, Aidan         11 UN-SP-MR               43.32      46.25        
 42 Shin, Ken           11 FLY-MR                 52.50      46.48        
 43 Sheridan, Aidan     11 Rivertown Rays-MR      48.62      47.92        
 44 Bednar, George      12 Flying Dolphins-MR        NT      48.92        
 -- Hernandez, Rene     11 Agua Swim Team-MR      39.97         NS        
 -- Su, Albert          12 NYSA-MR                40.77         NS        
 -- Boes, Will          11 Rivertown Rays-MR      49.42         NS        
 -- Tilas, Alexander    12 FLY-MR                 50.97         NS        
 -- Mortati, Daniel     12 Rivertown Rays-MR      41.91         NS        
 -- Whitfield, George   12 NYCC-MR                44.44         NS        
 -- Allan, Cameron      11 Rivertown Rays-MR      47.46         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Andy           11 Twisters-MR          1:04.59    1:04.69          7  
                  31.47     1:04.69 (33.22)                                        
  2 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    1:06.46    1:08.08          5  
                  32.76     1:08.08 (35.32)                                        
  3 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR    1:05.32    1:08.35          4  
                  33.82     1:08.35 (34.53)                                        
  4 Claiborne, Kevin    11 NCAC-MR              1:10.00    1:10.32          3  
  5 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR   1:08.00    1:10.81          2  
                  35.07     1:10.81 (35.74)                                        
  6 French, Devon       12 Flying Dolphins-MR   1:11.40    1:11.29          1  
                  35.64     1:11.29 (35.65)                                        
  7 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR    1:14.51    1:12.11        
  8 Kenny, Tyler        12 NYSA-MR              1:13.20    1:12.99        
                  35.66     1:12.99 (37.33)                                        
  9 McBride, Lucas      12 FLY-MR               1:11.95    1:13.23        
                  36.32     1:13.23 (36.91)                                        
 10 You, Austin         12 Rivertown Rays-MR    1:14.20    1:13.57        
                  36.44     1:13.57 (37.13)                                        
 11 Fu-Rubin, Seuss     11 Twisters-MR          1:14.68    1:13.62        
                  35.71     1:13.62 (37.91)                                        
 12 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR    1:15.43    1:14.39        
                  36.15     1:14.39 (38.24)                                        
 13 Sztolcman, Christi  12 Twisters-MR          1:10.55    1:14.53        
                  36.09     1:14.53 (38.44)                                        
 14 Ousmanov, Jack      12 Agua Swim Team-MR    1:17.42    1:15.29        
                  36.27     1:15.29 (39.02)                                        
 15 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR    1:16.83    1:16.65        
 16 Laitman, Michael    12 Rivertown Rays-MR    1:19.99    1:17.99        
                  37.49     1:17.99 (40.50)                                        
 17 Rasch, Scott        12 NYSA-MR              1:21.73    1:18.57        
                  37.68     1:18.57 (40.89)                                        
 18 Ritchie, Ellis      11 Rivertown Rays-MR    1:20.63    1:18.91        
                  38.13     1:18.91 (40.78)                                        
 19 Mahaney, James      12 Rivertown Rays-MR    1:25.99    1:20.17        
 20 Gamero, Matthew     11 FLY-MR               1:23.64    1:20.22        
 21 Maher, William      11 HYB-MR               1:27.62    1:20.49        
                  39.61     1:20.49 (40.88)                                        
 22 Santos, Douglas     12 FLY-MR               1:19.00    1:20.82        
                  39.86     1:20.82 (40.96)                                        
 23 Lin, Max            11 Twisters-MR          1:24.32    1:21.32        
 24 Conner, Benjamin    12 HYB-MR               1:20.11    1:21.98        
                  40.29     1:21.98 (41.69)                                        
 25 Jang, Kevin         12 FLY-MR               1:30.11    1:22.56        
 26 Simon, Ernesto      12 Twisters-MR          1:30.58    1:27.13        
                  42.71     1:27.13 (44.42)                                        
 27 Yanos, Athan        11 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:28.29        
 28 Sabella, Nicholas   11 NYSA-MR              1:33.18    1:30.14        
                  44.23     1:30.14 (45.91)                                        
 29 Reardon, Michael    11 NYCC-MR              1:28.09    1:30.46        
                  43.71     1:30.46 (46.75)                                        
 30 Young, Goerdie      11 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:35.16        
                  46.58     1:35.16 (48.58)                                        
 31 Stamm, Charles      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:35.30        
 32 Shafran, Daniel     12 Aquaflames-MR        1:46.94    1:36.92        
                  45.83     1:36.92 (51.09)                                        
 33 Sheridan, Aidan     11 Rivertown Rays-MR    1:47.37    1:38.72        
                  48.11     1:38.72 (50.61)                                        
 34 Tilas, Alexander    12 FLY-MR                    NT    1:40.05        
                  48.04     1:40.05 (52.01)                                        
 35 Doyle, Robert       12 Rivertown Rays-MR    1:40.00    1:41.94        
                  47.14     1:41.94 (54.80)                                        
 36 Fiore, Raymond      11 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:42.74        
                  48.43     1:42.74 (54.31)                                        
 37 Bednar, George      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:48.13        
                  51.71     1:48.13 (56.42)                                        
 -- Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR    1:19.38         NS        
 -- Hernandez, Rene     11 Agua Swim Team-MR    1:27.29         NS        
 -- Uberti, Marcos      12 NYCC-MR              1:22.00         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Odom, Reginald      12 UN-AG-MR               33.50      32.02          7  
  2 Phang, Yik          12 Twisters-MR            31.89      32.45          5  
  3 Lee, Andy           11 Twisters-MR            35.14      35.32          4  
  4 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR     34.65      35.61          3  
  5 Ousmanov, Jack      12 Agua Swim Team-MR      36.55      35.77          2  
  6 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR      36.41      36.23          1  
  7 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR      38.59      36.41        
  8 Sztolcman, Christi  12 Twisters-MR            35.23      37.91        
  9 Rasch, Scott        12 NYSA-MR                40.49      38.25        
 10 Lugato, Pietro      11 Agua Swim Team-MR      39.04      38.94        
 11 Stukelman, Asher    11 Agua Swim Team-MR      38.90      39.02        
 12 Lipton, Evan        12 Flying Dolphins-MR     39.91      39.08        
 13 Lin, Max            11 Twisters-MR            41.14      39.25        
 14 Mark, Colin         11 Agua Swim Team-MR      39.37      39.87        
 15 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR      41.07      40.01        
 16 Lim, Jeffrey Jr.    11 Twisters-MR            39.03      40.27        
 16 Kenny, Tyler        12 NYSA-MR                44.74      40.27        
 18 Mahaney, James      12 Rivertown Rays-MR      42.84      40.43        
 19 Green, Ryan         12 Flying Dolphins-MR     43.34      42.77        
 20 Tsang, Bryant       11 FLY-MR                 41.79      43.08        
 21 Laitman, Michael    12 Rivertown Rays-MR      44.36      43.16        
 22 Conner, Benjamin    12 HYB-MR                 41.21      43.47        
 23 Todd, Ian           11 HYB-MR                 43.18      43.48        
 24 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR     43.73      43.95        
 25 Ambrus, Christophe  11 FLY-MR                 45.24      44.39        
 26 Bednar, George      12 Flying Dolphins-MR        NT      45.04        
 27 Ebied, Yousef       11 Twisters-MR            44.22      45.09        
 28 Lionti, Nicholas    11 Agua Swim Team-MR      43.99      45.14        
 29 Simon, Ernesto      12 Twisters-MR            46.02      45.23        
 30 Young, Goerdie      11 Flying Dolphins-MR     48.86      46.43        
 31 Stamm, Charles      12 Flying Dolphins-MR        NT      46.44        
 32 Gamero, Matthew     11 FLY-MR                 53.02      46.72        
 33 Kenvin, Matthew     11 Agua Swim Team-MR      46.20      47.41        
 34 Doyle, Robert       12 Rivertown Rays-MR    1:05.00      49.97        
 35 Shin, Ken           11 FLY-MR                 49.83      50.23        
 36 Ramirez, Javier     11 FLY-MR               1:00.73      52.70        
 37 Atilano-Flor, Cami  11 FLY-MR                 55.52      53.75        
 -- Tilas, Alexander    12 FLY-MR                 55.88         NS        
 -- Liu, Lewis          11 UNLGA-MR               37.23         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yik          12 Twisters-MR          1:09.81    1:12.19          7  
                  34.51     1:12.19 (37.68)                                        
  2 Odom, Reginald      12 UN-AG-MR             1:11.25    1:12.66          5  
                  34.74     1:12.66 (37.92)                                        
  3 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR   1:13.45    1:15.40          4  
                  35.86     1:15.40 (39.54)                                        
  4 Ousmanov, Jack      12 Agua Swim Team-MR    1:21.24    1:20.58          3  
  5 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              1:22.68    1:20.68          2  
                  38.24     1:20.68 (42.44)                                        
  6 Lin, Howard         11 NYCC-MR              1:18.03    1:20.95          1  
                  38.69     1:20.95 (42.26)                                        
  7 Lugato, Pietro      11 Agua Swim Team-MR    1:24.62    1:23.14        
                  40.42     1:23.14 (42.72)                                        
  8 Lim, Jeffrey Jr.    11 Twisters-MR          1:23.76    1:24.62        
                  40.38     1:24.62 (44.24)                                        
  9 Lipton, Evan        12 Flying Dolphins-MR   1:27.35    1:25.14        
                  40.77     1:25.14 (44.37)                                        
 10 Lin, Max            11 Twisters-MR          1:27.93    1:25.43        
                  40.36     1:25.43 (45.07)                                        
 11 Mark, Colin         11 Agua Swim Team-MR    1:24.45    1:26.67        
                  40.95     1:26.67 (45.72)                                        
 12 Rasch, Scott        12 NYSA-MR              1:29.87    1:26.74        
                  41.85     1:26.74 (44.89)                                        
 13 Sztolcman, Christi  12 Twisters-MR          1:23.50    1:27.15        
 14 Kenny, Tyler        12 NYSA-MR              1:30.95    1:27.20        
                  42.66     1:27.20 (44.54)                                        
 15 Stukelman, Asher    11 Agua Swim Team-MR    1:25.91    1:27.38        
 16 Santos, Douglas     12 FLY-MR               1:32.83    1:30.31        
                  42.94     1:30.31 (47.37)                                        
 17 Tsang, Bryant       11 FLY-MR               1:30.93    1:32.33        
                  44.57     1:32.33 (47.76)                                        
 18 Park, Francis       11 FLY-MR               1:31.42    1:32.69        
 19 Green, Ryan         12 Flying Dolphins-MR   1:38.99    1:33.65        
                  46.20     1:33.65 (47.45)                                        
 20 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   1:40.63    1:33.84        
 21 Ebied, Yousef       11 Twisters-MR          1:36.72    1:35.52        
                  45.29     1:35.52 (50.23)                                        
 22 Kenvin, Matthew     11 Agua Swim Team-MR    1:40.80    1:38.23        
                  45.39     1:38.23 (52.84)                                        
 23 Bednar, George      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.36        
                  46.82     1:38.36 (51.54)                                        
 24 Conner, Benjamin    12 HYB-MR               1:35.00    1:39.56        
                  47.29     1:39.56 (52.27)                                        
 25 Lionti, Nicholas    11 Agua Swim Team-MR    1:36.45    1:39.76        
                  47.86     1:39.76 (51.90)                                        
 26 Cuccia, Ryan        12 NYSA-MR              1:58.21    1:40.46        
                  46.75     1:40.46 (53.71)                                        
 27 Ambrus, Christophe  11 FLY-MR               1:43.21    1:42.19        
                  46.46     1:42.19 (55.73)                                        
 28 Shin, Ken           11 FLY-MR               1:51.70    1:53.73        
                  50.62   1:53.73 (1:03.11)                                        
 29 Tilas, Alexander    12 FLY-MR               2:04.15    2:03.76        
                  56.60   2:03.76 (1:07.16)                                        
 -- Case, Aidan         11 UN-SP-MR             1:57.38         NS        
 -- Mortati, Daniel     12 Rivertown Rays-MR    1:50.80         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yik          12 Twisters-MR            28.56      29.26          7  
  2 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR      29.63      29.83          5  
  3 Lee, Andy           11 Twisters-MR            30.17      30.03          4  
  4 French, Devon       12 Flying Dolphins-MR     30.35      30.25          3  
  5 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR                31.82      30.29          2  
  6 Canaveral, Dylan    11 Twisters-MR            30.55      30.66          1  
  7 Duthie, Zachary     12 Agua Swim Team-MR      29.90      30.93        
  8 Sztolcman, Christi  12 Twisters-MR            30.47      30.97        
  9 Claiborne, Kevin    11 NCAC-MR                31.00      31.13        
 10 Breen, Shane        12 Twisters-MR            31.10      31.16        
 11 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR     30.62      31.67        
 12 Fu-Rubin, Seuss     11 Twisters-MR            31.44      31.74        
 13 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR     32.28      32.43        
 14 You, Austin         12 Rivertown Rays-MR      35.86      32.53        
 15 Byman, Sean         12 NYSA-MR                35.17      32.61        
 16 Lipton, Evan        12 Flying Dolphins-MR     32.39      32.79        
 17 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR      34.35      32.89        
 18 Stukelman, Asher    11 Agua Swim Team-MR      32.06      32.93        
 19 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR      32.51      33.22        
 20 Chopey, Andy        11 FLY-MR                 32.67      33.32        
 21 Ebied, Yousef       11 Twisters-MR            32.91      33.59        
 22 Ousmanov, Jack      12 Agua Swim Team-MR      32.73      33.61        
 23 McBride, Lucas      12 FLY-MR                 32.63      33.68        
 24 Ritchie, Ellis      11 Rivertown Rays-MR      36.93      33.84        
 25 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR      34.56      34.72        
 26 Mark, Colin         11 Agua Swim Team-MR      34.54      36.02        
 27 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                35.40      36.19        
 28 Studer, Liam        12 NYCC-MR                36.57      37.56        
 29 Yanos, Athan        11 Flying Dolphins-MR     38.54      37.85        
 30 Mahaney, James      12 Rivertown Rays-MR      38.10      37.86        
 31 Ramirez, Javier     11 FLY-MR                 42.05      39.02        
 32 Gamero, Matthew     11 FLY-MR                 45.48      39.04        
 33 Hernandez, Rene     11 Agua Swim Team-MR      36.09      39.17        
 34 Atilano-Flor, Cami  11 FLY-MR                 40.20      39.23        
 35 Sabella, Nicholas   11 NYSA-MR                43.85      40.79        
 36 Kenvin, Matthew     11 Agua Swim Team-MR      40.29      41.51        
 37 Laitman, Michael    12 Rivertown Rays-MR      40.71      41.55        
 38 Conner, Benjamin    12 HYB-MR                 39.36      42.45        
 39 Maher, William      11 HYB-MR                 43.92      43.58        
 40 Cuccia, Ryan        12 NYSA-MR                48.79      43.85        
 41 Young, Goerdie      11 Flying Dolphins-MR     49.35      47.14        
 42 Sheridan, Aidan     11 Rivertown Rays-MR    1:00.01      48.37        
 43 Fiore, Raymond      11 Rivertown Rays-MR      55.00      54.90        
 -- Su, Albert          12 NYSA-MR                45.77         NS        
 -- Whitfield, George   12 NYCC-MR                41.56         NS        
 -- Allan, Cameron      11 Rivertown Rays-MR      55.64         NS        
 -- Boes, Will          11 Rivertown Rays-MR      51.98         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Odom, Reginald      12 UN-AG-MR             1:10.14    1:05.23          7  
                  30.02     1:05.23 (35.21)                                        
  2 Duthie, Zachary     12 Agua Swim Team-MR    1:07.21    1:07.33          5  
                  32.36     1:07.33 (34.97)                                        
  3 French, Devon       12 Flying Dolphins-MR   1:09.69    1:08.21          4  
                  31.39     1:08.21 (36.82)                                        
  4 Fu-Rubin, Seuss     11 Twisters-MR          1:10.71    1:08.45          2.5
                  32.18     1:08.45 (36.27)                                        
  4 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR   1:08.59    1:08.45          2.5
                  31.92     1:08.45 (36.53)                                        
  6 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    1:06.60    1:08.52          1  
                  31.08     1:08.52 (37.44)                                        
  7 Canaveral, Dylan    11 Twisters-MR          1:10.27    1:10.00        
                  32.53     1:10.00 (37.47)                                        
  8 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              1:12.38    1:11.27        
  9 You, Austin         12 Rivertown Rays-MR    1:20.16    1:11.43        
                  33.54     1:11.43 (37.89)                                        
 10 Claiborne, Kevin    11 NCAC-MR              1:10.00    1:11.65        
 11 Breen, Shane        12 Twisters-MR          1:10.05    1:12.27        
                  33.09     1:12.27 (39.18)                                        
 12 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR    1:20.70    1:13.14        
                  32.68     1:13.14 (40.46)                                        
 13 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   1:13.42    1:13.32        
                  33.93     1:13.32 (39.39)                                        
 14 Stukelman, Asher    11 Agua Swim Team-MR    1:10.15    1:14.16        
                  34.53     1:14.16 (39.63)                                        
 15 Byman, Sean         12 NYSA-MR              1:23.77    1:15.61        
                  32.21     1:15.61 (43.40)                                        
 16 Ritchie, Ellis      11 Rivertown Rays-MR    1:21.49    1:15.86        
 17 Chopey, Andy        11 FLY-MR                    NT    1:16.17        
                1:16.55         1:16.17 ( )                                        
 18 Mark, Colin         11 Agua Swim Team-MR    1:16.77    1:17.86        
                  35.29     1:17.86 (42.57)                                        
 19 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR    1:21.54    1:20.15        
                  36.38     1:20.15 (43.77)                                        
 20 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR              1:30.00    1:24.25        
                  37.26     1:24.25 (46.99)                                        
 21 Todd, Ian           11 HYB-MR               1:35.00    1:30.15        
                  41.73     1:30.15 (48.42)                                        
 22 Hernandez, Rene     11 Agua Swim Team-MR    1:32.04    1:34.13        
                  39.94     1:34.13 (54.19)                                        
 23 Kenvin, Matthew     11 Agua Swim Team-MR    1:37.68    1:37.24        
 -- Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR    1:14.60         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yik          12 Twisters-MR          2:20.14    2:22.07          7  
                  29.37     1:06.43 (37.06)     1:49.62 (43.19)     2:22.07 (32.45)
  2 Duthie, Zachary     12 Agua Swim Team-MR    2:27.33    2:22.62          5  
                  31.25     1:09.35 (38.10)     1:50.52 (41.17)     2:22.62 (32.10)
  3 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR   2:25.55    2:25.55          4  
                  16.00     1:10.41 (54.41)     1:51.23 (40.82)     2:25.55 (34.32)
  4 Odom, Reginald      12 UN-AG-MR             2:43.00    2:27.40          3  
  5 Lin, Howard         11 NYCC-MR              2:27.46    2:27.47          2  
                  32.84     1:08.84 (36.00)     1:53.67 (44.83)     2:27.47 (33.80)
  6 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR    2:27.82    2:28.84          1  
  7 Canaveral, Dylan    11 Twisters-MR          2:39.98    2:30.68        
                  32.96     1:11.35 (38.39)     1:58.18 (46.83)     2:30.68 (32.50)
  8 Kenny, Tyler        12 NYSA-MR              2:36.19    2:35.66        
                  34.25     1:12.93 (38.68)     2:01.38 (48.45)     2:35.66 (34.28)
  9 Fu-Rubin, Seuss     11 Twisters-MR          2:43.69    2:35.97        
                  32.59     1:10.73 (38.14)     1:58.40 (47.67)     2:35.97 (37.57)
 10 Lugato, Pietro      11 Agua Swim Team-MR    2:43.34    2:37.69        
                  35.96     1:17.44 (41.48)     2:02.59 (45.15)     2:37.69 (35.10)
 11 Sztolcman, Christi  12 Twisters-MR          2:37.76    2:38.79        
                  31.84     1:12.00 (40.16)     2:03.14 (51.14)     2:38.79 (35.65)
 12 Claiborne, Kevin    11 NCAC-MR              2:37.00    2:38.94        
                  33.37     1:12.87 (39.50)     2:04.12 (51.25)     2:38.94 (34.82)
 13 You, Austin         12 Rivertown Rays-MR    2:53.60    2:39.02        
                  32.85     1:15.13 (42.28)     2:01.86 (46.73)     2:39.02 (37.16)
 14 Mark, Colin         11 Agua Swim Team-MR    2:45.75    2:44.28        
                  35.26     1:18.03 (42.77)     2:04.37 (46.34)     2:44.28 (39.91)
 15 Ebied, Yousef       11 Twisters-MR          2:41.38    2:45.10        
                  34.98     1:17.16 (42.18)     2:07.53 (50.37)     2:45.10 (37.57)
 16 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   2:54.08    2:47.95        
                  33.96     1:17.26 (43.30)     2:09.27 (52.01)     2:47.95 (38.68)
 17 Jang, Kevin         12 FLY-MR               3:18.37    2:58.54        
 18 Simon, Ernesto      12 Twisters-MR               NT    3:10.02        
                  41.71     1:28.08 (46.37)     2:24.31 (56.23)     3:10.02 (45.71)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:47.30    1:48.81         14  
     1) Breen, Shane 12                 2) Lee, Andy 11                   
     3) Canaveral, Dylan 11             4) Phang, Yik 12                  
                  27.86       55.31 (27.45)     1:23.33 (28.02)     1:48.81 (25.48)
  2 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:55.38    1:55.36         10  
                  29.22       57.90 (28.68)     1:28.33 (30.43)     1:55.36 (27.03)
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             1:56.85    1:55.92          8  
     1) Chan, Justin 12                 2) Chang, Alan 11                 
     3) You, Austin 12                  4) Draper, Christopher 12         
                  30.09     1:00.79 (30.70)     1:29.11 (28.32)     1:55.92 (26.81)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                       1:57.91    1:58.44          6  
     1) McBride, Lucas 12               2) Santos, Douglas 12             
     3) Chopey, Andy 11                 4) Jang, Kevin 12                 
                  31.44       57.66 (26.22)     1:27.61 (29.95)     1:58.44 (30.83)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:00.18    2:02.39          4  
     1) Lim, Jeffrey Jr. 11             2) Ebied, Yousef 11               
     3) Fu-Rubin, Seuss 11              4) Sztolcman, Christian 12        
  6 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             2:13.03    2:07.89          2  
     1) Laitman, Michael 12             2) Fiore, Raymond 11              
     3) Mahaney, James 12               4) Ritchie, Ellis 11              
                  32.24     1:05.68 (33.44)     1:37.10 (31.42)     2:07.89 (30.79)
  7 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:09.42    2:09.38        
     1) Ambrus, Christopher 11          2) Atilano-Flor, Camilo 11        
     3) Tsang, Bryant 11                4) Gamero, Matthew 11             
                  32.58     1:05.74 (33.16)     1:39.45 (33.71)     2:09.38 (29.93)
  8 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'               NT    2:18.22        
                  37.01     1:11.36 (34.35)     1:27.45 (16.09)     2:18.22 (50.77)
 -- New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:01.00         NS        
     1) Reardon, Christopher 12         2) Ribeiro, Damion 12             
     3) Uberti, Marcos 12               4) Reardon, Michael 11            
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:59.73    2:01.39         14  
     1) Lee, Andy 11                    2) Phang, Yik 12                  
     3) Canaveral, Dylan 11             4) Breen, Shane 12                
                  30.63     1:03.41 (32.78)     1:33.98 (30.57)     2:01.39 (27.41)
  2 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'               NT    2:07.17         10  
                  44.92     1:03.20 (18.28)     1:28.43 (25.23)     2:07.17 (38.74)
  3 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:10.92    2:10.75          8  
     1) French, Devon 12                2) Kahn, Alec 12                  
     3) Porges, Dylan 12                4) Lipton, Evan 12                
                  33.45     1:08.64 (35.19)     1:41.39 (32.75)     2:10.75 (29.36)
  4 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:10.35    2:16.60          6  
     1) Laitman, Michael 12             2) Mahaney, James 12              
     3) Draper, Christopher 12          4) You, Austin 12                 
                  37.44     1:18.05 (40.61)     1:48.22 (30.17)     2:16.60 (28.38)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:13.01    2:17.12          4  
     1) Ebied, Yousef 11                2) Lim, Jeffrey Jr. 11            
     3) Fu-Rubin, Seuss 11              4) Sztolcman, Christian 12        
                  36.53     1:17.70 (41.17)     1:49.12 (31.42)     2:17.12 (28.00)
  6 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:15.02    2:17.81          2  
     1) Park, Francis 11                2) Santos, Douglas 12             
     3) Chopey, Andy 11                 4) McBride, Lucas 12              
  7 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:25.00    2:19.51        
     1) Lin, Howard 11                  2) Reardon, Michael 11            
     3) Ribeiro, Damion 12              4) Studer, Liam 12                
                  33.23     1:09.94 (36.71)     1:45.70 (35.76)     2:19.51 (33.81)
  8 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:30.12    2:33.51        
     1) Jang, Kevin 12                  2) Tsang, Bryant 11               
     3) Atilano-Flor, Camilo 11         4) Ambrus, Christopher 11         
                  38.77     1:20.96 (42.19)     2:02.52 (41.56)     2:33.51 (30.99)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  27.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR                 23.13      23.46          7  
  2 Strbik, Peter       14 FLY-MR                 23.38      23.93          5  
  3 Townsend, Delano    13 Twisters-MR            23.47      23.99          4  
  4 San Martin, Nico    13 SPAR-MR                26.94      25.10          3  
  5 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR      25.93      25.11          2  
  6 Mullin, Connor      13 Twisters-MR            25.79      25.44          1  
  7 Echevarria, Javier  14 Agua Swim Team-MR      25.64      25.53        
  8 Park, James         14 FLY-MR                 25.54      25.65        
  9 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR      25.35      25.68        
 10 Morales, Alexander  14 FLY-MR                 26.15      25.73        
 11 Romero, Leonardo    14 FLY-MR                 27.17      26.56        
 12 Tilas, Jonathan     14 FLY-MR                 25.32      26.65        
 13 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR     26.99      26.93        
 14 Thio, Randy         14 NCAC-MR                27.00      27.27        
 15 Sarbanes, Alex      13 Agua Swim Team-MR      28.62      27.42        
 16 Drallios, Konstant  13 FLY-MR                 27.00      27.70        
 17 Kim, Timothy        13 FLY-MR                 28.31      28.43        
 -- Ho, Tim             13 NCAC-MR                26.00         NS        
 -- Thomas, Desi        13 NYCC-MR                27.00         NS        
 -- Sachkov, Daniel     13 UNNYC-MR               25.45         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  59.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR                 51.47      51.51          7  
                  24.78       51.51 (26.73)                                        
  2 Strbik, Peter       14 FLY-MR                 56.28      52.81          5  
                  25.12       52.81 (27.69)                                        
  3 Foo, Felix          14 FLY-MR                 55.59      54.93          4  
                  26.64       54.93 (28.29)                                        
  4 Mullin, Connor      13 Twisters-MR            58.93      55.75          3  
                  26.29       55.75 (29.46)                                        
  5 Konovalov, Veniami  13 UNNYC-MR               56.17      55.84          2  
  6 Sulkes, Jacob       14 NYCC-MR                55.86      56.13          1  
                  26.18       56.13 (29.95)                                        
  7 Park, James         14 FLY-MR                 57.75      56.36        
                  26.95       56.36 (29.41)                                        
  8 Tilas, Jonathan     14 FLY-MR                 56.69      56.44        
                  27.60       56.44 (28.84)                                        
  9 Echevarria, Javier  14 Agua Swim Team-MR      56.61      56.61        
                  26.47       56.61 (30.14)                                        
 10 Morales, Alexander  14 FLY-MR                 57.93      56.72        
                  26.95       56.72 (29.77)                                        
 11 Romero, Leonardo    14 FLY-MR               1:01.81      58.30        
                  27.47       58.30 (30.83)                                        
 12 Gaitour, Victor     14 NYCC-MR                58.52      58.91        
                  27.51       58.91 (31.40)                                        
 13 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR     58.99      59.66        
                  28.20       59.66 (31.46)                                        
 14 Sultana, Matthew    13 FLY-MR               1:00.94    1:01.81        
                  29.61     1:01.81 (32.20)                                        
 15 LI, Simon           14 NCAC-MR              1:02.00    1:02.96        
 16 Kim, Timothy        13 FLY-MR               1:03.15    1:03.90        
                  29.86     1:03.90 (34.04)                                        
 -- Townsend, Delano    13 Twisters-MR            52.71         DQ        
                  24.80          DQ (27.03)                                        
 -- Liu, Eric           13 NCAC-MR                58.00         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:10.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR               1:57.15    1:55.12          7  
                  26.08       55.38 (29.30)     1:25.62 (30.24)     1:55.12 (29.50)
  2 Barboza, Hector     14 Twisters-MR          1:54.47    1:55.32          5  
                  27.20       56.62 (29.42)     1:27.06 (30.44)     1:55.32 (28.26)
  3 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    2:02.47    2:00.02          4  
                  26.82       56.78 (29.96)     1:28.53 (31.75)     2:00.02 (31.49)
  4 Criollo, John       13 Twisters-MR          2:03.35    2:01.57          3  
  5 Townsend, Delano    13 Twisters-MR          2:06.80    2:03.12          2  
                  26.19       57.04 (30.85)     1:30.57 (33.53)     2:03.12 (32.55)
  6 Tilas, Jonathan     14 FLY-MR               2:13.83    2:07.33          1  
                  29.97     1:01.54 (31.57)     1:34.84 (33.30)     2:07.33 (32.49)
  7 Park, James         14 FLY-MR               2:19.14    2:08.94        
                  28.18     1:00.62 (32.44)     1:35.05 (34.43)     2:08.94 (33.89)
  8 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             2:04.11    2:11.51        
                1:04.20   2:11.51 (1:07.31)                                        
  9 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    2:07.76    2:12.30        
                  29.52     1:03.11 (33.59)     1:38.47 (35.36)     2:12.30 (33.83)
 10 Morales, Alexander  14 FLY-MR               2:16.72    2:12.64        
                  29.88     1:02.24 (32.36)     1:36.73 (34.49)     2:12.64 (35.91)
 11 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   2:09.95    2:13.51        
 12 Sultana, Matthew    13 FLY-MR                    NT    2:13.84        
                  29.36     1:02.58 (33.22)     1:37.68 (35.10)     2:13.84 (36.16)
 13 Kim, Timothy        13 FLY-MR               2:33.13    2:23.75        
                  31.30     1:07.68 (36.38)     1:46.20 (38.52)     2:23.75 (37.55)
 -- Strbik, Peter       14 FLY-MR               2:04.14         NS        
 -- Konovalov, Veniami  13 UNNYC-MR             1:59.19         NS        
 -- Sachkov, Daniel     13 UNNYC-MR             2:03.83         NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:41.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    5:25.53    5:30.14          7  
                  27.74       58.35 (30.61)     1:31.50 (33.15)     2:05.44 (33.94)
        2:39.31 (33.87)     3:13.47 (34.16)     3:47.89 (34.42)     4:22.62 (34.73)
        4:57.47 (34.85)     5:30.14 (32.67)                                        
  2 Romero, Leonardo    14 FLY-MR               5:55.65    5:53.31          5  
                  28.62     1:00.35 (31.73)     1:34.28 (33.93)     2:10.53 (36.25)
        2:46.93 (36.40)     3:24.48 (37.55)     4:02.68 (38.20)     4:40.33 (37.65)
        5:18.56 (38.23)     5:53.31 (34.75)                                        
  3 Tilas, Jonathan     14 FLY-MR               5:58.97    6:00.25          4  
  4 Sultana, Matthew    13 FLY-MR                    NT    6:05.34          3  
                  29.72     1:03.97 (34.25)     1:41.20 (37.23)     2:19.10 (37.90)
        2:57.60 (38.50)     3:35.29 (37.69)     4:12.15 (36.86)     4:51.19 (39.04)
        5:28.78 (37.59)     6:05.34 (36.56)                                        
 -- Sachkov, Daniel     13 UNNYC-MR             5:40.62         NS        
 -- Konovalov, Veniami  13 UNNYC-MR             5:22.46         NS        
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Konovalov, Veniami  13 UNNYC-MR            17:54.45   18:09.86          7  
                  29.14     1:00.87 (31.73)     1:32.94 (32.07)     2:05.96 (33.02)
        2:39.14 (33.18)     3:12.65 (33.51)     3:46.36 (33.71)     4:19.70 (33.34)
        4:53.28 (33.58)     5:27.05 (33.77)     6:00.20 (33.15)     6:33.54 (33.34)
        7:07.37 (33.83)     7:40.45 (33.08)     8:14.13 (33.68)     8:47.80 (33.67)
        9:22.19 (34.39)     9:55.79 (33.60)    10:29.15 (33.36)    11:02.40 (33.25)
       11:35.49 (33.09)    12:09.29 (33.80)    12:42.70 (33.41)    13:16.18 (33.48)
       13:49.66 (33.48)    14:22.44 (32.78)    14:54.94 (32.50)    15:28.79 (33.85)
       16:01.73 (32.94)    16:34.37 (32.64)    17:07.77 (33.40)    17:39.48 (31.71)
       18:09.86 (30.38)
  2 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR              21:00.00   18:32.71          5  
                  28.89     1:01.43 (32.54)     1:35.05 (33.62)     2:09.42 (34.37)
        2:43.65 (34.23)     3:17.24 (33.59)     3:51.07 (33.83)     4:24.56 (33.49)
        4:57.82 (33.26)     5:31.44 (33.62)     6:04.95 (33.51)     6:38.63 (33.68)
        7:12.86 (34.23)     7:46.72 (33.86)     8:20.30 (33.58)     8:54.70 (34.40)
        9:29.12 (34.42)    10:03.33 (34.21)    10:37.27 (33.94)    11:11.58 (34.31)
       11:45.60 (34.02)    12:19.96 (34.36)    12:54.36 (34.40)    13:28.75 (34.39)
       14:03.16 (34.41)    14:37.47 (34.31)    15:12.20 (34.73)    15:46.75 (34.55)
       16:21.31 (34.56)    16:55.53 (34.22)    17:28.92 (33.39)    18:01.49 (32.57)
       18:32.71 (31.22)
  3 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR   19:47.96   19:15.03          4  
                  29.25     1:01.28 (32.03)     1:34.55 (33.27)     2:08.50 (33.95)
        2:42.65 (34.15)     3:16.35 (33.70)     3:50.54 (34.19)     4:24.19 (33.65)
        4:57.76 (33.57)     5:31.60 (33.84)     6:05.55 (33.95)     6:39.96 (34.41)
        7:15.48 (35.52)     7:50.78 (35.30)     8:26.52 (35.74)     9:02.41 (35.89)
        9:38.56 (36.15)    10:14.84 (36.28)    10:50.84 (36.00)    11:27.68 (36.84)
       12:03.61 (35.93)    12:40.77 (37.16)    13:15.71 (34.94)    13:48.88 (33.17)
       14:24.04 (35.16)    15:01.35 (37.31)    15:38.03 (36.68)    16:15.31 (37.28)
       16:51.62 (36.31)    17:27.86 (36.24)    18:04.16 (36.30)    18:39.78 (35.62)
       19:15.03 (35.25)
  4 Sultana, Matthew    13 FLY-MR              20:55.77   20:52.69          3  
                  30.50     1:04.47 (33.97)     1:40.42 (35.95)     2:17.00 (36.58)
        2:54.02 (37.02)     3:31.99 (37.97)     4:08.66 (36.67)     4:46.01 (37.35)
        5:23.92 (37.91)     6:00.26 (36.34)     6:37.44 (37.18)     7:16.30 (38.86)
        7:54.85 (38.55)     8:34.58 (39.73)     9:14.22 (39.64)     9:52.62 (38.40)
       10:29.97 (37.35)    11:09.24 (39.27)    11:48.43 (39.19)    12:28.75 (40.32)
       13:08.27 (39.52)    13:47.36 (39.09)    14:26.23 (38.87)    15:06.50 (40.27)
       15:47.07 (40.57)    16:24.88 (37.81)    17:04.54 (39.66)    17:44.12 (39.58)
       18:22.08 (37.96)    19:00.42 (38.34)    19:39.04 (38.62)    20:17.03 (37.99)
       20:52.69 (35.66)
  5 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR   22:00.00   20:53.73          2  
                  32.29     1:07.46 (35.17)     1:44.24 (36.78)     2:20.43 (36.19)
        2:57.59 (37.16)     3:35.86 (38.27)     4:14.10 (38.24)     4:52.31 (38.21)
        5:30.69 (38.38)     6:08.76 (38.07)     6:46.98 (38.22)     7:25.76 (38.78)
        8:05.57 (39.81)     8:42.61 (37.04)     9:21.27 (38.66)    10:00.29 (39.02)
       10:38.54 (38.25)    11:17.18 (38.64)    11:56.40 (39.22)    12:35.32 (38.92)
       13:13.18 (37.86)    13:52.04 (38.86)    14:30.78 (38.74)    15:10.01 (39.23)
       15:49.46 (39.45)    16:29.09 (39.63)    17:06.74 (37.65)    17:45.59 (38.85)
       18:24.21 (38.62)    19:01.88 (37.67)    19:39.88 (38.00)    20:17.83 (37.95)
       20:53.73 (35.90)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:06.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    1:00.73      59.22          7  
                  29.93       59.22 (29.29)                                        
  2 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR               1:01.27      59.88          5  
  3 Strbik, Peter       14 FLY-MR               1:00.25    1:00.50          4  
                  29.56     1:00.50 (30.94)                                        
  4 Park, James         14 FLY-MR               1:04.34    1:03.25          3  
                  30.31     1:03.25 (32.94)                                        
  5 Foo, Felix          14 FLY-MR               1:11.31    1:04.15          2  
                  31.58     1:04.15 (32.57)                                        
  6 San Martin, Nico    13 SPAR-MR              1:05.32    1:11.92          1  
                  35.13     1:11.92 (36.79)                                        
 -- Lishnevetsky, Josh  13 Agua Swim Team-MR    1:03.85         NS        
 -- Thomas, Desi        13 NYCC-MR              1:06.00         NS        
 -- Ho, Tim             13 NCAC-MR              1:02.00         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:25.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    2:11.90    2:07.96          7  
                  31.09     1:04.02 (32.93)     1:36.04 (32.02)     2:07.96 (31.92)
  2 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR               2:12.77    2:10.02          5  
                  30.68     1:03.02 (32.34)   2:10.02 (1:07.00)                    
  3 Strbik, Peter       14 FLY-MR               2:09.63    2:11.74          4  
                  31.04     1:03.62 (32.58)     1:37.34 (33.72)     2:11.74 (34.40)
  4 Foo, Felix          14 FLY-MR               2:27.11    2:18.85          3  
                  33.53     1:07.99 (34.46)     1:43.50 (35.51)     2:18.85 (35.35)
  5 Konovalov, Veniami  13 UNNYC-MR             2:21.89    2:22.79          2  
                  34.52     1:10.46 (35.94)     1:46.99 (36.53)     2:22.79 (35.80)
  6 Park, James         14 FLY-MR               2:23.25    2:22.83          1  
  7 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    2:24.44    2:28.04        
                  35.09     1:12.28 (37.19)     1:50.91 (38.63)     2:28.04 (37.13)
  8 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   2:24.59    2:28.06        
                  35.76     1:13.32 (37.56)     1:50.93 (37.61)     2:28.06 (37.13)
  9 Sulkes, Jacob       14 NYCC-MR              2:25.00    2:31.51        
                  36.18     1:13.70 (37.52)     1:53.19 (39.49)     2:31.51 (38.32)
 10 Gaitour, Victor     14 NYCC-MR              2:25.00    2:36.45        
                  36.83     1:16.25 (39.42)     1:56.64 (40.39)     2:36.45 (39.81)
 11 Sultana, Matthew    13 FLY-MR                    NT    2:38.36        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:16.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foo, Felix          14 FLY-MR               1:06.89    1:05.22          7  
                  31.16     1:05.22 (34.06)                                        
  2 Strbik, Peter       14 FLY-MR               1:03.00    1:05.54          5  
                  31.06     1:05.54 (34.48)                                        
  3 Townsend, Delano    13 Twisters-MR          1:14.13    1:13.27          4  
                  34.02     1:13.27 (39.25)                                        
  4 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    1:15.92    1:14.36          3  
                  35.04     1:14.36 (39.32)                                        
  5 Thio, Randy         14 NCAC-MR              1:16.00    1:16.85          2  
                  35.45     1:16.85 (41.40)                                        
  6 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   1:15.99    1:18.07          1  
  7 Drallios, Konstant  13 FLY-MR               1:19.94    1:18.14        
                  38.16     1:18.14 (39.98)                                        
  7 Sarbanes, Alex      13 Agua Swim Team-MR         NT    1:18.14        
                  36.41     1:18.14 (41.73)                                        
  9 Kim, Timothy        13 FLY-MR               1:19.65    1:18.66        
                  37.26     1:18.66 (41.40)                                        
 10 Sultana, Matthew    13 FLY-MR               1:19.61    1:19.49        
                  37.99     1:19.49 (41.50)                                        
 11 Morales, Alexander  14 FLY-MR               1:18.56    1:21.72        
                  39.67     1:21.72 (42.05)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foo, Felix          14 FLY-MR               2:26.69    2:22.30          7  
  2 Criollo, John       13 Twisters-MR          2:35.95    2:29.96          5  
                  34.67     1:13.71 (39.04)     1:51.10 (37.39)     2:29.96 (38.86)
  3 Strbik, Peter       14 FLY-MR               2:22.40    2:31.25          4  
  4 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             2:34.73    2:34.08          3  
                  35.51     1:14.61 (39.10)     1:54.96 (40.35)     2:34.08 (39.12)
  5 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   2:44.95    2:44.94          2  
  6 Sultana, Matthew    13 FLY-MR               2:52.53    2:46.97          1  
  7 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    2:44.59    2:48.35        
                  35.99     1:18.19 (42.20)     2:03.17 (44.98)     2:48.35 (45.18)
  8 Kim, Timothy        13 FLY-MR               2:55.94    2:52.40        
                  39.24     1:22.63 (43.39)     2:08.39 (45.76)     2:52.40 (44.01)
 -- Sachkov, Daniel     13 UNNYC-MR             2:44.17         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:06.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barboza, Hector     14 Twisters-MR            57.39      57.77          7  
                  27.93       57.77 (29.84)                                        
  2 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    1:00.73      59.68          4.5
                  28.41       59.68 (31.27)                                        
  2 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR                 58.95      59.68          4.5
                  27.56       59.68 (32.12)                                        
  4 Foo, Felix          14 FLY-MR               1:01.85    1:01.73          3  
  5 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             1:04.21    1:03.94          2  
                  28.62     1:03.94 (35.32)                                        
  6 Tilas, Jonathan     14 FLY-MR               1:01.73    1:05.24          1  
                  30.13     1:05.24 (35.11)                                        
  7 Townsend, Delano    13 Twisters-MR          1:05.25    1:06.75        
                  31.32     1:06.75 (35.43)                                        
  8 Morales, Alexander  14 FLY-MR               1:08.78    1:08.17        
                  30.96     1:08.17 (37.21)                                        
  9 Sultana, Matthew    13 FLY-MR                    NT    1:14.30        
                  33.87     1:14.30 (40.43)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:30.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    2:13.65    2:12.56          7  
                  28.51     1:01.78 (33.27)     1:37.15 (35.37)     2:12.56 (35.41)
  2 Foo, Felix          14 FLY-MR               2:40.00    2:20.53          5  
                  31.17     1:07.89 (36.72)     1:44.15 (36.26)     2:20.53 (36.38)
  3 Tilas, Jonathan     14 FLY-MR               2:34.70    2:37.20          4  
                  31.97     1:08.30 (36.33)     1:49.22 (40.92)     2:37.20 (47.98)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:29.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR               2:11.84    2:10.25          7  
                  27.48       59.38 (31.90)     1:39.37 (39.99)     2:10.25 (30.88)
  2 Foo, Felix          14 FLY-MR               2:17.30    2:10.75          5  
                  28.49     1:02.79 (34.30)     1:41.12 (38.33)     2:10.75 (29.63)
  3 Townsend, Delano    13 Twisters-MR          2:20.94    2:22.92          4  
  4 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    2:28.85    2:23.37          3  
                  29.26     1:06.32 (37.06)     1:49.89 (43.57)     2:23.37 (33.48)
  5 Echevarria, Javier  14 Agua Swim Team-MR    2:25.32    2:24.02          2  
                  30.18     1:06.89 (36.71)     1:51.03 (44.14)     2:24.02 (32.99)
  6 Park, James         14 FLY-MR               2:26.40    2:24.71          1  
                  29.88     1:06.20 (36.32)     1:51.49 (45.29)     2:24.71 (33.22)
  7 Sultana, Matthew    13 FLY-MR                    NT    2:33.34        
                  34.38     1:14.39 (40.01)     1:58.82 (44.43)     2:33.34 (34.52)
 -- Drallios, Konstant  13 FLY-MR               2:38.07         DQ        
                  34.82     1:13.16 (38.34)     1:58.05 (44.89)          DQ (31.46)
 -- Sachkov, Daniel     13 UNNYC-MR             2:19.07         NS        
 -- Lishnevetsky, Josh  13 Agua Swim Team-MR    2:25.20         NS        
 -- San Martin, Nico    13 SPAR-MR              2:29.95         NS        
 -- Thomas, Desi        13 NYCC-MR              2:29.00         NS        
 -- Konovalov, Veniami  13 UNNYC-MR             2:19.16         NS        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:10.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Criollo, John       13 Twisters-MR          4:41.60    4:39.19          7  
                  30.45     1:04.56 (34.11)     1:41.55 (36.99)     2:18.90 (37.35)
        2:58.66 (39.76)     3:37.61 (38.95)     4:09.37 (31.76)     4:39.19 (29.82)
  2 Foo, Felix          14 FLY-MR               4:52.73    4:41.12          5  
  3 Barboza, Hector     14 Twisters-MR          4:48.76    4:43.46          4  
                  30.02     1:04.18 (34.16)     1:40.55 (36.37)     2:16.72 (36.17)
        2:59.80 (43.08)     3:41.02 (41.22)     4:12.93 (31.91)     4:43.46 (30.53)
  4 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    4:43.62    4:48.78          3  
                  29.31     1:03.42 (34.11)     1:40.01 (36.59)     2:15.67 (35.66)
        2:57.87 (42.20)     3:41.47 (43.60)     4:15.07 (33.60)     4:48.78 (33.71)
  5 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR               4:48.49    5:00.27          2  
                  28.57     1:02.97 (34.40)     1:41.08 (38.11)     2:18.39 (37.31)
        3:03.15 (44.76)     3:50.37 (47.22)     4:26.04 (35.67)     5:00.27 (34.23)
  6 Park, James         14 FLY-MR               5:32.84    5:26.39          1  
                  30.70     1:08.96 (38.26)     1:50.76 (41.80)     2:31.69 (40.93)
        3:20.28 (48.59)     4:10.78 (50.50)   5:26.39 (1:15.61)                    
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                            NT    3:39.94         14  
     1) Cazzorla, Daniel 14             2) Foo, Felix 14                  
     3) Strbik, Peter 14                4) Tilas, Jonathan 14             
                  25.72       53.53 (53.53)     1:21.16 (27.63)     1:50.11 (56.58)
        2:15.24 (25.13)     2:43.16 (53.05)     3:10.25 (27.09)     3:39.94 (56.78)
  2 Flushing YMCA-MR  'B'                            NT    3:51.96         10  
     1) Morales, Alexander 14           2) Park, James 14                 
     3) Romero, Leonardo 14             4) Sultana, Matthew 13            
                  27.10       57.08 (57.08)     1:22.61 (25.53)     1:52.69 (55.61)
        2:19.54 (26.85)     2:50.27 (57.58)     3:19.03 (28.76)   3:51.96 (1:01.69)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                       1:50.89    1:52.57         14  
     1) Park, James 14                  2) Foo, Felix 14                  
     3) Tilas, Jonathan 14              4) Strbik, Peter 14               
                  29.24       59.69 (30.45)     1:29.36 (29.67)     1:52.57 (23.21)
  2 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:07.55    2:06.63         10  
     1) Romero, Leonardo 14             2) Drallios, Konstantin 13        
     3) Morales, Alexander 14           4) Kim, Timothy 13                
                  33.69     1:10.21 (36.52)     1:38.33 (28.12)     2:06.63 (28.30)
 
Boys Open 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  25.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Brian        26 NYAC-MR                21.80      21.48          7  
  2 Frankenfeld, Kevin  23 NYAC-MR                21.91      21.87          5  
  3 Miou, Eric          16 NCAC-MR                22.00      22.17          4  
  4 Luk, Arnold         15 NCAC-MR                22.75      22.62          3  
  5 Li, Matthew         18 FLY-MR                 22.17      22.65          2  
  6 Li, Kytoh           17 NCAC-MR                21.89      22.73          1  
  7 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR            22.57      22.86        
  8 McKenna, Brendan    15 NCAC-MR                22.50      22.88        
  9 Bucero, Nikolas     17 NCAC-MR                22.78      22.99        
 10 Knapp, Michael      16 FLY-MR                 23.70      23.35        
 11 WU, Kevin           15 Twisters-MR            22.82      23.46        
 12 Pak, Richard        17 Twisters-MR            23.37      23.71        
 13 Koo, Brandon        16 Twisters-MR            23.50      23.76        
 14 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR      23.58      23.84        
 15 Barboza, Hector     14 Twisters-MR            24.17      24.01        
 16 Bass, Jordan        17 Rivertown Rays-MR      23.79      24.55        
 17 Mullin, Ryan        16 Twisters-MR            24.41      24.90        
 18 Timothy, Michael    15 FLY-MR                 23.88      24.99        
 19 Tavcar, Andrew      17 FLY-MR                 24.62      25.10        
 20 Jensen, Brian       16 FLY-MR                 25.44      25.22        
 21 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR               24.68      25.47        
 21 Kan, Kevin          15 NCAC-MR                25.00      25.47        
 23 Chu, Steven         17 FLY-MR                 25.52      25.61        
 24 Thorman, Isaac      15 NYCC-MR                25.50      26.08        
 25 Richards, Corey     18 FLY-MR                 26.39      26.25        
 26 Mikhailovsky, Chri  16 NYCC-MR                25.50      26.85        
 27 Cheung, Samuel      15 FLY-MR                 27.39      27.21        
 28 Kesy, Lukas         16 FLY-MR                 27.55      27.44        
 29 McCloskey, James    15 FLY-MR                 28.34      29.21        
 -- Mercurio, Joseph    17 FLY-MR                 22.19         DQ        
 -- Keady, James        22 NYAC-MR                21.08         NS        
 
Boys Open 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  55.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     16 NYCC-MR                48.41      48.74          7  
                  23.81       48.74 (24.93)                                        
  2 Li, Matthew         18 FLY-MR                 48.76      49.05          5  
                  23.46       49.05 (25.59)                                        
  3 Li, Kytoh           17 NCAC-MR                49.00      49.63          4  
                  24.14       49.63 (25.49)                                        
  4 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR            48.50      49.65          3  
                  24.52       49.65 (25.13)                                        
  5 Mercurio, Joseph    17 FLY-MR                 49.19      49.78          2  
  6 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR               50.85      50.63          1  
  7 Bucero, Nikolas     17 NCAC-MR                49.96      51.07        
                  24.56       51.07 (26.51)                                        
  8 Kim, Sean           17 Twisters-MR            50.46      51.12        
                  24.61       51.12 (26.51)                                        
  9 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR      50.70      51.34        
                  24.82       51.34 (26.52)                                        
 10 Knapp, Michael      16 FLY-MR                 52.01      51.86        
                  24.42       51.86 (27.44)                                        
 11 WU, Kevin           15 Twisters-MR            50.43      51.90        
                  24.87       51.90 (27.03)                                        
 12 Konovalov, Nichola  15 NYCC-MR                50.43      52.05        
                  24.83       52.05 (27.22)                                        
 13 Lin, Alex           16 Twisters-MR            51.40      52.29        
                  25.03       52.29 (27.26)                                        
 14 Isaac, Alejandro    15 NYCC-MR                52.18      52.35        
 15 Luk, Arnold         15 NCAC-MR                51.53      52.53        
                  24.91       52.53 (27.62)                                        
 16 Pak, Richard        17 Twisters-MR            51.32      52.61        
                  25.10       52.61 (27.51)                                        
 17 Li, Alan            15 FLY-MR                 52.39      52.77        
                  25.49       52.77 (27.28)                                        
 18 Raiola, Andy        16 NYCC-MR                51.77      52.79        
                  25.36       52.79 (27.43)                                        
 19 Barboza, Hector     14 Twisters-MR            52.36      53.36        
                  26.20       53.36 (27.16)                                        
 20 Martinovic, Filip   16 FLY-MR                 54.53      53.61        
                  25.82       53.61 (27.79)                                        
 21 Grippo, Joseph      17 FLY-MR                 52.97      53.68        
                  26.08       53.68 (27.60)                                        
 22 Tavcar, Andrew      17 FLY-MR                 53.23      53.91        
                  25.52       53.91 (28.39)                                        
 23 Timothy, Michael    15 FLY-MR                 53.22      54.30        
                  25.52       54.30 (28.78)                                        
 24 Knight, Jordan      17 FLY-MR                 54.19      55.12        
 25 Watler, Jaleel      15 NYCC-MR                54.85      56.11        
 26 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR            54.27      56.13        
                  26.77       56.13 (29.36)                                        
 27 Valyuk, Denis       15 NYCC-MR                55.39      56.29        
                  26.61       56.29 (29.68)                                        
 28 Mumford, Cooper     17 NYCC-MR                55.00      56.39        
                  28.45       56.39 (27.94)                                        
 29 Criollo, John       13 Twisters-MR            54.67      56.55        
                  27.79       56.55 (28.76)                                        
 30 Jensen, Brian       16 FLY-MR                 56.89      56.89        
                  26.88       56.89 (30.01)                                        
 31 Chow, William       16 NCAC-MR                55.00      56.98        
                  27.75       56.98 (29.23)                                        
 32 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR               54.59      57.02        
                  26.87       57.02 (30.15)                                        
 33 Chu, Steven         17 FLY-MR                 58.43      58.51        
 34 Richards, Corey     18 FLY-MR                 59.85      59.78        
                  28.41       59.78 (31.37)                                        
 35 Haddad, Gabriel     15 NYCC-MR                55.50    1:00.12        
                  28.39     1:00.12 (31.73)                                        
 36 Cheung, Samuel      15 FLY-MR               1:07.45    1:00.85        
                  28.72     1:00.85 (32.13)                                        
 37 McCloskey, James    15 FLY-MR               1:01.18    1:01.84        
                  30.37     1:01.84 (31.47)                                        
 38 Kesy, Lukas         16 FLY-MR               1:03.43    1:02.19        
                  30.06     1:02.19 (32.13)                                        
 -- Guo, Andrew         15 Twisters-MR            54.60         NS        
 
Boys Open 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:01.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dols, Chester       22 NYAC-MR              1:46.67    1:49.55          7  
                  25.51       53.33 (27.82)     1:20.85 (27.52)     1:49.55 (28.70)
  2 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR          1:47.74    1:49.86          5  
                  26.24       54.48 (28.24)     1:22.76 (28.28)     1:49.86 (27.10)
  3 Mercurio, Joseph    17 FLY-MR               1:53.87    1:51.04          4  
                  25.77       52.24 (26.47)     1:21.48 (29.24)     1:51.04 (29.56)
  4 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR             1:54.00    1:51.23          3  
                  26.28       54.38 (28.10)     1:23.18 (28.80)     1:51.23 (28.05)
  5 Li, Kytoh           17 NCAC-MR              1:55.00    1:51.96          2  
                  25.61       53.35 (27.74)     1:22.85 (29.50)     1:51.96 (29.11)
  6 Li, Matthew         18 FLY-MR               1:50.96    1:52.37          1  
  7 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR    1:53.41    1:52.40        
                  26.04       54.46 (28.42)     1:24.11 (29.65)     1:52.40 (28.29)
  8 Uszynski, Arthur    15 Twisters-MR          1:50.64    1:53.23        
                  25.56       53.58 (28.02)     1:23.09 (29.51)     1:53.23 (30.14)
  9 Kim, Sean           17 Twisters-MR          1:50.44    1:54.25        
                  25.92       54.26 (28.34)     1:23.96 (29.70)     1:54.25 (30.29)
 10 Li, Alan            15 FLY-MR               2:00.94    1:54.88        
                  26.24       54.91 (28.67)     1:24.64 (29.73)     1:54.88 (30.24)
 11 Bass, Jordan        17 Rivertown Rays-MR    1:53.49    1:56.49        
                  26.03       54.99 (28.96)     1:25.53 (30.54)     1:56.49 (30.96)
 12 Knapp, Michael      16 FLY-MR               2:05.34    1:58.45        
 13 Martinovic, Filip   16 FLY-MR               2:01.29    1:58.66        
                  27.11       56.39 (29.28)     1:27.34 (30.95)     1:58.66 (31.32)
 14 Timothy, Michael    15 FLY-MR               2:06.25    2:00.68        
                  27.51       56.63 (29.12)     1:28.29 (31.66)     2:00.68 (32.39)
 15 Tavcar, Andrew      17 FLY-MR               2:00.81    2:01.93        
                  27.31       57.04 (29.73)     1:28.93 (31.89)     2:01.93 (33.00)
 16 Grippo, Joseph      17 FLY-MR               1:58.12    2:03.45        
 17 Mullin, Ryan        16 Twisters-MR          2:00.08    2:04.62        
                  27.21       57.64 (30.43)     1:30.05 (32.41)     2:04.62 (34.57)
 18 Blaze, Cliff        42 NYAC-MR              2:05.96    2:08.16        
                  29.16     1:00.74 (31.58)     1:33.95 (33.21)     2:08.16 (34.21)
 19 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          1:59.81    2:08.99        
                  27.93       59.58 (31.65)     1:34.62 (35.04)     2:08.99 (34.37)
 20 Jensen, Brian       16 FLY-MR               2:13.76    2:09.14        
                  27.76       59.64 (31.88)     1:34.97 (35.33)     2:09.14 (34.17)
 21 Cheung, Samuel      15 FLY-MR               2:35.95    2:19.71        
                  30.04     1:04.74 (34.70)     1:42.73 (37.99)     2:19.71 (36.98)
 22 Kesy, Lukas         16 FLY-MR                    NT    2:24.63        
 -- Chen, Brian         17 FLY-MR               2:06.66         NS        
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:15.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Charnin-Aker, Josh  23 NYAC-MR              4:55.41    5:09.80          7  
                  27.33       56.93 (29.60)     1:27.34 (30.41)     1:58.29 (30.95)
        2:29.43 (31.14)     3:01.14 (31.71)     3:33.36 (32.22)     4:05.81 (32.45)
        4:37.95 (32.14)     5:09.80 (31.85)                                        
  2 Criollo, John       13 Twisters-MR          5:12.25    5:15.43          5  
                  28.89     1:01.22 (32.33)     1:33.72 (32.50)     2:06.65 (32.93)
        2:39.22 (32.57)     3:12.04 (32.82)     3:44.49 (32.45)     4:16.63 (32.14)
        4:48.87 (32.24)     5:15.43 (26.56)                                        
  3 Knight, Jordan      17 FLY-MR               5:24.77    5:37.71          4  
  4 Tavcar, Andrew      17 FLY-MR               5:50.96    5:45.53          3  
                  29.98     1:03.80 (33.82)     1:38.79 (34.99)     2:14.09 (35.30)
        2:49.74 (35.65)     3:24.94 (35.20)     4:00.45 (35.51)     4:36.37 (35.92)
        5:11.55 (35.18)     5:45.53 (33.98)                                        
  5 McCloskey, James    15 FLY-MR               5:38.35    5:46.44          2  
                  30.80     1:04.17 (33.37)     1:37.88 (33.71)     2:13.04 (35.16)
        2:48.88 (35.84)     3:24.98 (36.10)     4:01.03 (36.05)     4:37.49 (36.46)
        5:12.87 (35.38)     5:46.44 (33.57)                                        
  6 Jensen, Brian       16 FLY-MR                    NT    6:07.25          1  
                  29.73     1:03.45 (33.72)     1:39.12 (35.67)     2:16.50 (37.38)
        2:55.04 (38.54)     3:32.73 (37.69)     4:12.90 (40.17)     4:53.58 (40.68)
        5:32.20 (38.62)     6:07.25 (35.05)                                        
 -- Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR    4:57.32         DQ        
                  26.54       56.04 (29.50)     1:25.78 (29.74)     1:56.16 (30.38)
        2:26.32 (30.16)     2:56.88 (30.56)     3:27.63 (30.75)     3:58.28 (30.65)
        4:28.94 (30.66)          DQ (29.36)                                        
 -- Li, Alan            15 FLY-MR               5:22.25         DQ        
                  29.25       59.91 (30.66)     1:30.76 (30.85)     2:02.05 (31.29)
        2:33.52 (31.47)     3:05.10 (31.58)     3:36.60 (31.50)     4:08.54 (31.94)
        4:40.22 (31.68)          DQ (31.03)                                        
 
Boys Open 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  11:10.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR   10:16.08   10:11.79          7  
                  27.55       57.44 (29.89)     1:28.25 (30.81)     1:59.46 (31.21)
        2:30.53 (31.07)     3:01.13 (30.60)     3:31.75 (30.62)     4:02.26 (30.51)
        4:32.52 (30.26)     5:03.22 (30.70)     5:34.16 (30.94)     6:04.97 (30.81)
        6:35.86 (30.89)     7:06.81 (30.95)     7:37.94 (31.13)     8:08.98 (31.04)
        8:39.88 (30.90)     9:11.34 (31.46)     9:41.97 (30.63)    10:11.79 (29.82)
  2 Hood, Cameron       22 NYAC-MR              9:35.96   10:18.55          5  
                  27.01       56.30 (29.29)     1:26.26 (29.96)     1:56.76 (30.50)
        2:27.70 (30.94)     2:59.11 (31.41)     3:30.82 (31.71)     4:02.54 (31.72)
        4:33.70 (31.16)     5:05.01 (31.31)     5:36.07 (31.06)     6:07.52 (31.45)
        6:38.81 (31.29)     7:10.34 (31.53)     7:42.02 (31.68)     8:13.49 (31.47)
        8:44.50 (31.01)     9:15.85 (31.35)     9:47.34 (31.49)    10:18.55 (31.21)
  3 Dols, Chester       22 NYAC-MR              9:54.56   10:22.58          4  
                  27.59       57.63 (30.04)     1:28.91 (31.28)     2:00.20 (31.29)
        2:31.56 (31.36)     3:02.33 (30.77)     3:33.58 (31.25)     4:04.86 (31.28)
        4:36.08 (31.22)     5:07.86 (31.78)     5:39.19 (31.33)     6:10.65 (31.46)
        6:42.60 (31.95)     7:14.34 (31.74)     7:45.50 (31.16)     8:17.53 (32.03)
        8:49.70 (32.17)     9:21.73 (32.03)     9:53.84 (32.11)    10:22.58 (28.74)
 
Boys Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR   17:11.28   16:59.08          7  
                  27.60       57.71 (30.11)     1:28.91 (31.20)     2:00.05 (31.14)
        2:31.23 (31.18)     3:02.51 (31.28)     3:33.50 (30.99)     4:04.69 (31.19)
        4:35.66 (30.97)     5:06.66 (31.00)     5:37.65 (30.99)     6:08.45 (30.80)
        6:39.34 (30.89)     7:10.29 (30.95)     7:41.38 (31.09)     8:12.65 (31.27)
        8:43.54 (30.89)     9:14.19 (30.65)     9:45.22 (31.03)    10:16.46 (31.24)
       10:48.00 (31.54)    11:19.05 (31.05)    11:50.31 (31.26)    12:21.29 (30.98)
       12:52.46 (31.17)    13:23.42 (30.96)    13:54.84 (31.42)    14:25.95 (31.11)
       14:57.19 (31.24)    15:28.60 (31.41)    16:00.19 (31.59)    16:31.43 (31.24)
       16:59.08 (27.65)
  2 Kunze, Colin        17 NYCC-MR             16:59.42   17:47.00          5  
                  27.89       58.47 (30.58)     1:29.63 (31.16)     2:01.26 (31.63)
        2:33.56 (32.30)     3:05.11 (31.55)     3:37.06 (31.95)     4:09.47 (32.41)
        4:42.32 (32.85)     5:13.90 (31.58)     5:45.87 (31.97)     6:18.47 (32.60)
        6:50.92 (32.45)     7:23.77 (32.85)     7:56.27 (32.50)     8:28.49 (32.22)
        9:01.35 (32.86)     9:34.80 (33.45)    10:07.52 (32.72)    10:40.54 (33.02)
       11:13.45 (32.91)    11:45.96 (32.51)    12:19.30 (33.34)    12:52.12 (32.82)
       13:24.19 (32.07)    13:56.00 (31.81)    14:28.55 (32.55)    15:01.75 (33.20)
       15:34.98 (33.23)    16:08.33 (33.35)    16:41.89 (33.56)    17:15.09 (33.20)
       17:47.00 (31.91)
  3 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR   20:40.77   20:05.97          4  
                  31.43     1:06.98 (35.55)     1:42.59 (35.61)     2:18.04 (35.45)
        2:53.61 (35.57)     3:29.82 (36.21)     4:05.36 (35.54)     4:41.65 (36.29)
        5:17.37 (35.72)     5:54.27 (36.90)     6:30.19 (35.92)     7:06.38 (36.19)
        7:42.79 (36.41)     8:19.22 (36.43)     8:55.19 (35.97)     9:32.84 (37.65)
       10:10.31 (37.47)    10:47.56 (37.25)    11:24.77 (37.21)    12:02.05 (37.28)
       12:39.78 (37.73)    13:17.39 (37.61)    13:55.26 (37.87)    14:33.51 (38.25)
       15:10.99 (37.48)    15:47.83 (36.84)    16:25.68 (37.85)    17:03.07 (37.39)
       17:40.39 (37.32)    18:17.22 (36.83)    18:53.19 (35.97)    19:29.88 (36.69)
       20:05.97 (36.09)
 
Boys Open 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:03.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          16 NCAC-MR                54.00      54.72          7  
                  26.89       54.72 (27.83)                                        
  2 Frankenfeld, Kevin  23 NYAC-MR                54.11      54.79          5  
                  26.54       54.79 (28.25)                                        
  3 Charnin-Aker, Josh  23 NYAC-MR                54.55      55.78          4  
  4 Robinson, Sean      29 NYAC-MR                52.94      56.41          3  
                  27.25       56.41 (29.16)                                        
  5 Lin, Alex           16 Twisters-MR            52.57      56.45          2  
                  27.58       56.45 (28.87)                                        
  6 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR               56.42      56.60          1  
                  27.90       56.60 (28.70)                                        
  7 Koo, Brandon        16 Twisters-MR            58.79      58.38        
                  28.62       58.38 (29.76)                                        
  8 Bucero, Nikolas     17 NCAC-MR                57.50      58.46        
                  29.16       58.46 (29.30)                                        
  9 McKenna, Brendan    15 NCAC-MR                57.00      58.77        
                  28.73       58.77 (30.04)                                        
 10 Mercurio, Joseph    17 FLY-MR                 58.33      59.61        
 11 Timothy, Michael    15 FLY-MR               1:02.12    1:01.09        
 12 Li, Matthew         18 FLY-MR               1:00.11    1:01.21        
                  29.68     1:01.21 (31.53)                                        
 13 Guo, Andrew         15 Twisters-MR            58.64    1:01.25        
                  29.79     1:01.25 (31.46)                                        
 14 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          1:01.12    1:02.91        
                  30.33     1:02.91 (32.58)                                        
 15 Chu, Steven         17 FLY-MR               1:01.47    1:04.04        
                  30.97     1:04.04 (33.07)                                        
 16 Jordan, Scott       26 NYAC-MR                56.97    1:04.10        
                  31.50     1:04.10 (32.60)                                        
 17 Barboza, Hector     14 Twisters-MR          1:02.45    1:04.31        
                  32.08     1:04.31 (32.23)                                        
 18 Knapp, Michael      16 FLY-MR               1:08.03    1:06.19        
                  31.98     1:06.19 (34.21)                                        
 19 Bass, Jordan        17 Rivertown Rays-MR    1:02.75    1:06.69        
                  32.90     1:06.69 (33.79)                                        
 20 Thorman, Isaac      15 NYCC-MR              1:03.00    1:11.96        
                  34.93     1:11.96 (37.03)                                        
 21 Kesy, Lukas         16 FLY-MR               1:16.04    1:15.51        
 -- Yeager, Kyle        23 NYAC-MR                55.00         NS        
 -- Mullin, Ryan        16 Twisters-MR          1:02.50         NS        
 
Boys Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:16.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Sean           17 Twisters-MR          2:00.73    2:00.74          7  
                  28.87       58.80 (29.93)     1:29.72 (30.92)     2:00.74 (31.02)
  2 Konovalov, Nichola  15 NYCC-MR              1:59.96    2:01.32          5  
                  28.03       58.49 (30.46)     1:29.99 (31.50)     2:01.32 (31.33)
  3 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR             2:07.61    2:03.49          4  
                  29.87     1:00.98 (31.11)     1:32.40 (31.42)     2:03.49 (31.09)
  4 Tilneac, George     16 NYCC-MR              1:57.49    2:03.56          3  
                  29.80     1:00.85 (31.05)     1:32.59 (31.74)     2:03.56 (30.97)
  5 Lin, Alex           16 Twisters-MR          1:56.18    2:04.02          2  
                  29.97     1:01.26 (31.29)     1:33.52 (32.26)     2:04.02 (30.50)
  6 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR    2:05.22    2:05.60          1  
                  30.16     1:02.34 (32.18)     1:34.85 (32.51)     2:05.60 (30.75)
  7 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR          2:12.90    2:06.68        
                  30.03     1:01.89 (31.86)     1:34.45 (32.56)     2:06.68 (32.23)
  8 Li, Alan            15 FLY-MR               2:08.66    2:07.91        
  9 Kunze, Colin        17 NYCC-MR              2:04.63    2:08.22        
                  30.29     1:02.25 (31.96)     1:34.89 (32.64)     2:08.22 (33.33)
 10 Isaac, Alejandro    15 NYCC-MR              2:09.11    2:11.09        
                  30.71     1:04.28 (33.57)     1:39.15 (34.87)     2:11.09 (31.94)
 11 WU, Kevin           15 Twisters-MR          2:03.48    2:11.65        
 12 Pak, Richard        17 Twisters-MR          2:12.33    2:12.54        
                  31.98     1:05.55 (33.57)     1:39.82 (34.27)     2:12.54 (32.72)
 13 Criollo, John       13 Twisters-MR          2:13.22    2:12.69        
                  32.62     1:06.69 (34.07)     1:40.95 (34.26)     2:12.69 (31.74)
 14 Raiola, Andy        16 NYCC-MR              2:08.00    2:14.01        
                  31.78     1:05.73 (33.95)     1:40.57 (34.84)     2:14.01 (33.44)
 15 Timothy, Michael    15 FLY-MR               2:21.16    2:15.28        
                  31.25     1:05.42 (34.17)     1:40.79 (35.37)     2:15.28 (34.49)
 16 Barboza, Hector     14 Twisters-MR          2:15.30    2:17.33        
                  33.07     1:07.95 (34.88)     1:43.56 (35.61)     2:17.33 (33.77)
 17 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          2:13.71    2:19.10        
                  32.66     1:07.74 (35.08)     1:43.65 (35.91)     2:19.10 (35.45)
 18 Watler, Jaleel      15 NYCC-MR              2:16.00    2:21.27        
                  34.23     1:10.12 (35.89)     1:46.25 (36.13)     2:21.27 (35.02)
 19 Mumford, Cooper     17 NYCC-MR              2:16.00    2:29.76        
                  36.51     1:14.52 (38.01)     1:53.34 (38.82)     2:29.76 (36.42)
 20 Haddad, Gabriel     15 NYCC-MR              2:16.00    2:30.88        
                  35.71     1:13.65 (37.94)     1:52.99 (39.34)     2:30.88 (37.89)
 21 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             2:14.55    2:34.56        
 22 Kesy, Lukas         16 FLY-MR               2:42.72    2:41.14        
 -- Knapp, Michael      16 FLY-MR                    NT         NS        
 -- Guo, Andrew         15 Twisters-MR          2:08.11         NS        
 
Boys Open 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:10.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, Ryan        27 NYAC-MR              1:01.00    1:00.33          7  
                  28.49     1:00.33 (31.84)                                        
  2 Luk, Arnold         15 NCAC-MR                59.00    1:01.82          5  
                  28.98     1:01.82 (32.84)                                        
  3 Li, Kytoh           17 NCAC-MR              1:02.00    1:04.18          4  
  4 Li, Alan            15 FLY-MR               1:03.61    1:04.28          3  
                  30.33     1:04.28 (33.95)                                        
  5 Lin, Alex           16 Twisters-MR          1:01.69    1:04.53          2  
                  30.51     1:04.53 (34.02)                                        
  6 Mercurio, Joseph    17 FLY-MR               1:04.50    1:05.34          1  
                  30.26     1:05.34 (35.08)                                        
  7 WU, Kevin           15 Twisters-MR          1:03.20    1:05.52        
                  30.62     1:05.52 (34.90)                                        
  8 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR          1:06.12    1:05.79        
                  30.98     1:05.79 (34.81)                                        
  9 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR             1:07.37    1:07.03        
                  31.98     1:07.03 (35.05)                                        
 10 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR    1:06.74    1:07.30        
                  31.95     1:07.30 (35.35)                                        
 11 Pak, Richard        17 Twisters-MR          1:06.57    1:07.46        
                  31.95     1:07.46 (35.51)                                        
 12 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          1:09.24    1:09.24        
                  32.49     1:09.24 (36.75)                                        
 13 Kan, Kevin          15 NCAC-MR              1:06.00    1:09.36        
                  32.57     1:09.36 (36.79)                                        
 14 Mikhailovsky, Chri  16 NYCC-MR              1:09.21    1:09.86        
                  32.71     1:09.86 (37.15)                                        
 15 Knight, Jordan      17 FLY-MR               1:05.17    1:09.93        
                  32.71     1:09.93 (37.22)                                        
 16 Knapp, Michael      16 FLY-MR               1:09.11    1:10.66        
                  33.06     1:10.66 (37.60)                                        
 17 Guo, Andrew         15 Twisters-MR          1:08.31    1:12.14        
                  34.94     1:12.14 (37.20)                                        
 18 Tavcar, Andrew      17 FLY-MR               1:11.10    1:12.53        
                  33.57     1:12.53 (38.96)                                        
 19 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             1:09.34    1:12.59        
                  34.96     1:12.59 (37.63)                                        
 20 Criollo, John       13 Twisters-MR          1:09.04    1:12.64        
 21 Richards, Corey     18 FLY-MR               1:16.79    1:14.90        
 22 McCloskey, James    15 FLY-MR               1:17.11    1:20.97        
                  39.29     1:20.97 (41.68)                                        
 23 Cheung, Samuel      15 FLY-MR               1:22.86    1:26.03        
                  41.86     1:26.03 (44.17)                                        
 24 Kesy, Lukas         16 FLY-MR               1:34.45    1:26.28        
                  41.84     1:26.28 (44.44)                                        
 -- Li, Matthew         18 FLY-MR               1:06.01         DQ        
 -- Keady, James        22 NYAC-MR                58.87         NS        
 
Boys Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:35.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nuess, Christopher  26 NYAC-MR              2:10.00    2:12.20          7  
  2 Lin, Alex           16 Twisters-MR          2:15.63    2:16.37          5  
  3 WU, Kevin           15 Twisters-MR          2:18.04    2:17.13          4  
                  30.37     1:04.70 (34.33)     1:40.45 (35.75)     2:17.13 (36.68)
  4 Li, Alan            15 FLY-MR               2:18.07    2:17.48          3  
                  30.86     1:05.39 (34.53)     1:40.74 (35.35)     2:17.48 (36.74)
  5 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR          2:23.59    2:23.46          2  
  6 Uszynski, Arthur    15 Twisters-MR          2:26.58    2:23.51          1  
                  32.34     1:08.86 (36.52)     1:46.02 (37.16)     2:23.51 (37.49)
  7 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR             2:27.09    2:24.16        
  8 Kim, Sean           17 Twisters-MR          2:31.13    2:24.24        
                  32.58     1:09.69 (37.11)     1:47.55 (37.86)     2:24.24 (36.69)
  9 Guo, Andrew         15 Twisters-MR          2:29.25    2:29.67        
                  33.96     1:11.98 (38.02)     1:51.21 (39.23)     2:29.67 (38.46)
 10 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          2:28.90    2:33.37        
 11 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR   2:34.69    2:39.28        
 12 Kesy, Lukas         16 FLY-MR                    NT    3:04.18        
                  41.38     1:28.03 (46.65)     2:16.71 (48.68)     3:04.18 (47.47)
 
Boys Open 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:02.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR            53.45      53.57          7  
                  25.14       53.57 (28.43)                                        
  2 WU, Kevin           15 Twisters-MR            54.93      54.67          5  
                  25.55       54.67 (29.12)                                        
  3 Robinson, Sean      29 NYAC-MR                52.93      55.59          4  
                  25.94       55.59 (29.65)                                        
  4 Mercurio, Joseph    17 FLY-MR                 51.60      56.74          3  
                  26.09       56.74 (30.65)                                        
  5 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR               54.92      57.35          2  
  6 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR      58.16      57.80          1  
                  27.53       57.80 (30.27)                                        
  7 Kim, Sean           17 Twisters-MR            55.30      57.83        
                  26.72       57.83 (31.11)                                        
  8 Timothy, Michael    15 FLY-MR               1:00.76    1:00.38        
                  28.67     1:00.38 (31.71)                                        
  9 Mullin, Ryan        16 Twisters-MR          1:00.37    1:00.83        
                  27.94     1:00.83 (32.89)                                        
 10 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR            58.63    1:00.88        
 11 Guo, Andrew         15 Twisters-MR          1:01.15    1:01.04        
                  28.35     1:01.04 (32.69)                                        
 12 Li, Matthew         18 FLY-MR                 56.81    1:01.71        
                  27.41     1:01.71 (34.30)                                        
 13 Knapp, Michael      16 FLY-MR               1:00.23    1:02.19        
                  28.51     1:02.19 (33.68)                                        
 14 Uszynski, Arthur    15 Twisters-MR            56.57    1:02.81        
                  29.04     1:02.81 (33.77)                                        
 15 Grippo, Joseph      17 FLY-MR               1:02.27    1:04.84        
 16 Bass, Jordan        17 Rivertown Rays-MR    1:01.27    1:05.11        
                  30.52     1:05.11 (34.59)                                        
 17 Tavcar, Andrew      17 FLY-MR               1:20.42    1:06.96        
                  31.58     1:06.96 (35.38)                                        
 18 Jensen, Brian       16 FLY-MR               1:12.29    1:07.10        
                  16.27     1:07.10 (50.83)                                        
 19 Martinovic, Filip   16 FLY-MR               1:02.60    1:07.97        
                  31.56     1:07.97 (36.41)                                        
 -- Cheung, Samuel      15 FLY-MR                    NT         DQ        
                  33.26          DQ (46.11)                                        
 -- Lin, Alex           16 Twisters-MR            54.76         NS        
 
Boys Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:20.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR          2:04.16    1:59.97          7  
                  26.62       57.41 (30.79)     1:28.96 (31.55)     1:59.97 (31.01)
  2 Tilneac, George     16 NYCC-MR              1:59.17    2:00.73          5  
                  26.32       55.97 (29.65)     1:27.65 (31.68)     2:00.73 (33.08)
  3 WU, Kevin           15 Twisters-MR          2:03.60    2:01.20          4  
                  26.95       57.68 (30.73)     1:29.44 (31.76)     2:01.20 (31.76)
  4 Pak, Richard        17 Twisters-MR          2:01.89    2:03.65          3  
                  27.52       59.13 (31.61)     1:31.02 (31.89)     2:03.65 (32.63)
  5 Raiola, Andy        16 NYCC-MR              2:07.59    2:03.94          2  
                  27.36       59.48 (32.12)     1:32.10 (32.62)     2:03.94 (31.84)
  6 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR             2:18.68    2:06.35          1  
                  27.76       58.47 (30.71)     1:31.17 (32.70)     2:06.35 (35.18)
  7 Konovalov, Nichola  15 NYCC-MR              2:04.50    2:06.99        
  8 Lin, Alex           16 Twisters-MR          2:10.62    2:07.86        
                  27.44       59.83 (32.39)     1:34.20 (34.37)     2:07.86 (33.66)
  9 Kunze, Colin        17 NYCC-MR              2:10.30    2:10.90        
                  29.00     1:01.95 (32.95)     1:36.36 (34.41)     2:10.90 (34.54)
 10 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          2:13.88    2:12.34        
                  29.51     1:02.28 (32.77)     1:36.76 (34.48)     2:12.34 (35.58)
 11 Barboza, Hector     14 Twisters-MR          2:18.28    2:12.81        
 12 Criollo, John       13 Twisters-MR          2:17.77    2:13.61        
                  29.50     1:03.06 (33.56)     1:39.61 (36.55)     2:13.61 (34.00)
 -- Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             2:18.55         DQ        
                  29.61     1:08.13 (38.52)     1:52.53 (44.40)          DQ (46.40)
 -- Guo, Andrew         15 Twisters-MR          2:18.93         NS        
 
Boys Open 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:17.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alex           16 Twisters-MR          1:57.21    2:00.03          7  
                  25.92       56.87 (30.95)     1:32.24 (35.37)     2:00.03 (27.79)
  2 WU, Kevin           15 Twisters-MR          2:01.09    2:02.75          5  
  3 Li, Alan            15 FLY-MR               2:04.29    2:03.11          4  
                  26.98       58.16 (31.18)     1:33.51 (35.35)     2:03.11 (29.60)
  4 Hurley, Ryan        27 NYAC-MR              2:01.00    2:03.97          3  
                  27.05       59.51 (32.46)     1:33.71 (34.20)     2:03.97 (30.26)
  5 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR          2:03.47    2:04.23          2  
                  25.58       57.81 (32.23)     1:36.01 (38.20)     2:04.23 (28.22)
  6 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR             2:05.82    2:05.38          1  
  7 Robinson, Sean      29 NYAC-MR              1:59.55    2:07.21        
  8 Koo, Brandon        16 Twisters-MR          2:11.35    2:07.52        
                  26.86       58.42 (31.56)     1:37.66 (39.24)     2:07.52 (29.86)
  9 Pak, Richard        17 Twisters-MR          2:07.03    2:10.50        
                  27.12     1:00.32 (33.20)     1:38.44 (38.12)     2:10.50 (32.06)
 10 Timothy, Michael    15 FLY-MR               2:15.09    2:12.52        
                  27.10     1:00.94 (33.84)     1:40.73 (39.79)     2:12.52 (31.79)
 11 Criollo, John       13 Twisters-MR          2:14.67    2:12.98        
                  29.57     1:03.46 (33.89)     1:43.03 (39.57)     2:12.98 (29.95)
 12 Guo, Andrew         15 Twisters-MR          2:10.22    2:13.25        
 13 Knight, Jordan      17 FLY-MR               2:07.20    2:14.41        
                  28.90     1:03.58 (34.68)     1:42.61 (39.03)     2:14.41 (31.80)
 14 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          2:10.63    2:14.75        
                  28.81     1:04.12 (35.31)     1:43.15 (39.03)     2:14.75 (31.60)
 15 Barboza, Hector     14 Twisters-MR          2:14.49    2:15.07        
 16 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             2:16.38    2:26.94        
 -- Yeager, Kyle        23 NYAC-MR              2:00.00         NS        
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  4:53.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dols, Chester       22 NYAC-MR              4:16.30    4:24.30          7  
                  27.65       59.03 (31.38)     1:33.57 (34.54)     2:08.03 (34.46)
        2:45.83 (37.80)     3:23.07 (37.24)     3:54.11 (31.04)     4:24.30 (30.19)
  2 Li, Alan            15 FLY-MR               4:41.68    4:24.65          5  
                  27.78       59.52 (31.74)     1:33.62 (34.10)     2:07.39 (33.77)
        2:43.69 (36.30)     3:21.73 (38.04)     3:53.32 (31.59)     4:24.65 (31.33)
  3 WU, Kevin           15 Twisters-MR          4:18.53    4:25.30          4  
                  27.63       59.60 (31.97)     1:34.38 (34.78)     2:08.82 (34.44)
        2:46.97 (38.15)     3:25.00 (38.03)     3:55.47 (30.47)     4:25.30 (29.83)
  4 Guo, Andrew         15 Twisters-MR          4:39.19    4:57.73          3  
                  29.23     1:03.69 (34.46)     1:43.47 (39.78)     2:21.73 (38.26)
        3:04.58 (42.85)     3:47.61 (43.03)   4:57.73 (1:10.12)                    
  5 Martinovic, Filip   16 FLY-MR               4:57.47    5:02.31          2  
                  30.78     1:08.63 (37.85)     1:49.14 (40.51)     2:28.41 (39.27)
        3:12.29 (43.88)     3:56.02 (43.73)     4:29.23 (33.21)     5:02.31 (33.08)
  6 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR   4:52.25    5:06.07          1  
                  32.23     1:10.70 (38.47)     1:53.84 (43.14)     2:33.22 (39.38)
        3:13.97 (40.75)     3:55.64 (41.67)     4:31.53 (35.89)     5:06.07 (34.54)
 -- Lin, Alex           16 Twisters-MR          4:15.35         NS        
 
Boys Open 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'         1:30.00    1:30.02         14  
     1) Li, Kytoh 17                    2) McKenna, Brendan 15            
     3) Miou, Eric 16                   4) Luk, Arnold 15                 
                  23.28       45.82 (22.54)     1:08.35 (22.53)     1:30.02 (21.67)
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                       1:30.87    1:31.61         10  
     1) Mercurio, Joseph 17             2) Knapp, Michael 16              
     3) Cazzorla, Daniel 14             4) Li, Matthew 18                 
                  22.68       46.01 (23.33)     1:09.58 (23.57)     1:31.61 (22.03)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:31.56    1:34.62          8  
     1) WU, Kevin 15                    2) Uszynski, Arthur 15            
     3) Kim, Sean 17                    4) Zezula, Mateusz 15             
                  23.65       47.81 (24.16)     1:11.83 (24.02)     1:34.62 (22.79)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:34.52    1:37.21          6  
     1) Townsend, Delano 13             2) Barboza, Hector 14             
     3) Lin, Alex 16                    4) Pak, Richard 17                
                  24.12       48.00 (23.88)     1:12.57 (24.57)     1:37.21 (24.64)
  5 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             1:38.65    1:38.27          4  
     1) Bass, Jordan 17                 2) Gagion, Michael 14             
     3) Rabadi, Nicholas 14             4) Snyder, Andrew 15              
                  24.90       49.43 (24.53)     1:15.04 (25.61)     1:38.27 (23.23)
  6 Flushing YMCA-MR  'B'                       1:35.25    1:41.33          2  
     1) Timothy, Michael 15             2) Martinovic, Filip 16           
     3) Grippo, Joseph 17               4) Tavcar, Andrew 17              
 
Boys Open 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                       3:19.51    3:22.08         14  
     1) Mercurio, Joseph 17             2) Knapp, Michael 16              
     3) Li, Alan 15                     4) Li, Matthew 18                 
                  23.36       50.08 (50.08)     1:14.64 (24.56)     1:42.32 (52.24)
        2:06.71 (24.39)     2:34.25 (51.93)     2:56.93 (22.68)     3:22.08 (47.83)
  2 New York City Aquatic Club-MR  'A'          3:25.00    3:22.36         10  
     1) Tilneac, George 16              2) Konovalov, Nicholas 15         
     3) Raiola, Andy 16                 4) Isaac, Alejandro 15            
                  24.01       49.12 (49.12)     1:12.82 (23.70)     1:39.52 (50.40)
        2:04.26 (24.74)     2:31.75 (52.23)     2:55.42 (23.67)     3:22.36 (50.61)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              3:18.67    3:27.52          8  
     1) Uszynski, Arthur 15             2) Kim, Sean 17                   
     3) WU, Kevin 15                    4) Zezula, Mateusz 15             
                  25.25       52.71 (52.71)     1:16.38 (23.67)     1:41.92 (49.21)
        2:06.84 (24.92)     2:33.61 (51.69)     2:58.32 (24.71)     3:27.52 (53.91)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              3:29.35    3:38.18          6  
     1) Lin, Alex 16                    2) Alvarez, Jeffrey 16            
     3) Barboza, Hector 14              4) Pak, Richard 17                
                  27.12       55.98 (55.98)     1:22.18 (26.20)     1:50.86 (54.88)
        2:17.85 (26.99)     2:46.41 (55.55)     3:10.68 (24.27)     3:38.18 (51.77)
  5 New York City Aquatic Club-MR  'B'          3:39.00    3:44.90          4  
     1) Kunze, Colin 17                 2) Watler, Jaleel 15              
     3) Mumford, Cooper 17              4) Haddad, Gabriel 15             
                  25.64       52.47 (52.47)     1:20.26 (27.79)     1:49.78 (57.31)
        2:18.42 (28.64)     2:47.61 (57.83)     3:13.95 (26.34)     3:44.90 (57.29)
  6 Flushing YMCA-MR  'B'                       3:29.41    3:48.89          2  
     1) Chu, Steven 17                  2) Grippo, Joseph 17              
     3) Knight, Jordan 17               4) Tavcar, Andrew 17              
 
Boys Open 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'         1:41.00    1:40.35         14  
     1) Miou, Eric 16                   2) Luk, Arnold 15                 
     3) McKenna, Brendan 15             4) Li, Kytoh 17                   
                  25.34       52.97 (27.63)     1:17.91 (24.94)     1:40.35 (22.44)
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                       1:45.16    1:45.64         10  
     1) Li, Alan 15                     2) Knight, Jordan 17              
     3) Mercurio, Joseph 17             4) Li, Matthew 18                 
                  28.49     1:00.06 (31.57)     1:23.96 (23.90)     1:45.64 (21.68)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:42.92    1:46.18          8  
     1) Lin, Alex 16                    2) WU, Kevin 15                   
     3) Pak, Richard 17                 4) Zezula, Mateusz 15             
                  26.63       57.40 (30.77)     1:23.25 (25.85)     1:46.18 (22.93)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:49.00    1:49.28          6  
     1) Guo, Andrew 15                  2) Koo, Brandon 16                
     3) Kim, Sean 17                    4) Uszynski, Arthur 15            
                  28.40       59.63 (31.23)     1:25.94 (26.31)     1:49.28 (23.34)
  5 Flushing YMCA-MR  'B'                       1:49.68    1:56.92          4  
     1) Timothy, Michael 15             2) Knapp, Michael 16              
     3) Jensen, Brian 16                4) Tavcar, Andrew 17              
 
Mixed Open 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Chopey, Andy              11 FLY-MR                    NT      29.71        
  2 Reiter, Stephanie         12 FLY-MR                    NT      31.33        
  3 Jang, Kevin               12 FLY-MR                    NT      31.83        
  4 Park, Francis             11 FLY-MR                    NT      32.65        
 
Mixed Open 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chopey, Julia             13 FLY-MR                    NT      28.84        
  2 Soriano, Thalia           14 NCAC-MR                   NT      28.99        
 
Mixed Open 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Laura             11 FLY-MR                    NT    1:07.89        
                  32.93     1:07.89 (34.96)                                        
 
Mixed Open 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SU, Rachael               13 NCAC-MR                   NT    1:07.08        
                  31.13     1:07.08 (35.95)                                        
 
Mixed Open 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chopey, Andy              11 FLY-MR                    NT    1:16.30        
                  37.24     1:16.30 (39.06)                                        
  2 Thomas, Laura             11 FLY-MR                    NT    1:18.71        
                  38.54     1:18.71 (40.17)                                        
 
Mixed Open 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hongamata, Petra          12 NCAC-MR                   NT      37.62        
  2 Reiter, Stephanie         12 FLY-MR                    NT      40.14        
  3 Tilas, Alexander          12 FLY-MR                    NT      57.42        
 
Mixed Open 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luk, Arnold               15 NCAC-MR                   NT    1:01.33        
                  28.30     1:01.33 (33.03)                                        
 
Mixed Open 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Bridget       11 FLY-MR                    NT      34.03        
  2 Reiter, Valerie           12 FLY-MR                    NT      34.44        
 
Mixed Open 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reiter, Valerie           12 FLY-MR                    NT      34.96        
  2 Warner, Breanna           11 NCAC-MR                   NT      38.34        
 
Mixed Open 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Bridget       11 FLY-MR                    NT    1:17.39        
                  35.30     1:17.39 (42.09)