Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 7/9/2012 07:54 AM
               2012 MR Flushing YMCA SC Summer Splash - 7/7/2012               
                         Sanction #: 1207080-0120753-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lovasz, Isabella H  10 FLY-MR                 31.88      31.35         20  
  2 Montgomery, Bridge  10 FLY-MR                    NT      33.88         17  
  3 Hyun, Stella         9 FLY-MR                 37.11      39.11         16  
  4 Yeh, Kiely M         9 FLY-MR                 40.33      39.19         15  
  5 Park, Sophia H       8 FLY-MR                 40.74      39.43         14  
  6 Liu, Laura B         8 FLY-MR                 41.01      39.66         13  
  7 Lu, Katie            9 FLY-MR                 40.69      40.02         12  
  8 Ramirez, Leslye F    9 FLY-MR                 41.00      40.49         11  
  9 Mun, Annie L         8 FLY-MR                 47.50      44.91          9  
 10 Hyun, Phoebe M       7 FLY-MR                 46.96      46.17          7  
 11 Thomas, Christine    8 FLY-MR                 47.05      46.22          6  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hyun, Stella         9 FLY-MR               1:25.83    1:26.08         20  
                  40.47     1:26.08 (45.61)                                        
  2 Park, Sophia H       8 FLY-MR               1:33.46    1:26.10         17  
                  40.80     1:26.10 (45.30)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna     8 FLY-MR                    NT    2:44.30         20  
                  40.16     1:22.97 (42.81)     2:05.50 (42.53)     2:44.30 (38.80)
  2 Chen, Kira           8 FLY-MR                    NT    2:46.27         17  
                  39.02     1:21.82 (42.80)     2:06.54 (44.72)     2:46.27 (39.73)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lovasz, Isabella H  10 FLY-MR                 36.80      37.17         20  
  2 Montgomery, Bridge  10 FLY-MR                    NT      38.87         17  
  3 Chen, Kira           8 FLY-MR                 39.17      40.95         16  
  4 Liu, Laura B         8 FLY-MR                 46.52      43.88         15  
  5 Ramirez, Leslye F    9 FLY-MR                 49.30      45.29         14  
  6 Park, Sophia H       8 FLY-MR                 52.29      45.68         13  
  7 Lu, Katie            9 FLY-MR                 49.07      48.42         12  
  8 Hyun, Phoebe M       7 FLY-MR                    NT      50.66         11  
  9 Mun, Annie L         8 FLY-MR                    NT      52.32          9  
 10 Thomas, Christine    8 FLY-MR                 57.41      53.68          7  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yuen, Valerie A     10 FLY-MR                 41.63      41.11         20  
  2 Lovasz, Isabella H  10 FLY-MR                 46.03      45.72         17  
  3 Collmar, Yilinna     8 FLY-MR                 59.30      46.25         16  
  4 Liu, Laura B         8 FLY-MR                 53.15      47.92         15  
  5 Yeh, Kiely M         9 FLY-MR                    NT      50.08         14  
  6 Lu, Katie            9 FLY-MR                 58.20      54.33         13  
  7 Hyun, Stella         9 FLY-MR                    NT      54.70         12  
  8 Thomas, Christine    8 FLY-MR               1:16.12    1:02.67         11  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Montgomery, Bridge  10 FLY-MR                    NT      35.11         20  
  2 Yuen, Valerie A     10 FLY-MR                 36.79      35.78         17  
  3 Collmar, Yilinna     8 FLY-MR                 36.94      39.37         16  
  4 Ramirez, Leslye F    9 FLY-MR                 50.13      49.74         15  
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yuen, Valerie A     10 FLY-MR               3:04.36    2:52.29         20  
                  37.58     1:22.11 (44.53)     2:13.79 (51.68)     2:52.29 (38.50)
  2 Chen, Kira           8 FLY-MR                    NT    3:04.29         17  
                  41.33     1:25.43 (44.10)     2:22.30 (56.87)     3:04.29 (41.99)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chopey, Julia S     12 FLY-MR                 29.50      29.18         20  
  2 Huie, Jody          12 FLY-MR                 31.00      30.55         17  
  3 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR                 30.00      30.74         16  
  4 Bilello, Chiara L   11 FLY-MR                 33.06      32.89         15  
  5 Lu, Helen           12 FLY-MR                 33.00      33.80         14  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Groshen, Kayla N    11 FLY-MR               1:15.00    1:11.58         20  
                  35.57     1:11.58 (36.01)                                        
  2 Martinovic, Nadja   11 FLY-MR               1:12.58    1:12.02         17  
                  34.31     1:12.02 (37.71)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chopey, Julia S     12 FLY-MR               2:16.40    2:19.87         20  
                  32.07     1:07.51 (35.44)     1:44.36 (36.85)     2:19.87 (35.51)
  2 Courtney, Julia M   11 FLY-MR               2:32.13    2:28.70         17  
                  33.81     1:11.62 (37.81)     1:50.21 (38.59)     2:28.70 (38.49)
  3 Thomas, Laura E     11 FLY-MR               2:41.35    2:29.23         16  
                  34.94     1:12.37 (37.43)     1:51.60 (39.23)     2:29.23 (37.63)
  4 Xing, Michelle L    12 FLY-MR               2:33.79    2:29.53         15  
                  34.64     1:12.83 (38.19)     1:52.23 (39.40)     2:29.53 (37.30)
  5 Moon, Jacqueline    11 FLY-MR               2:44.77    2:42.13         14  
                  38.43     1:20.53 (42.10)     2:00.56 (40.03)     2:42.13 (41.57)
  6 Bilello, Chiara L   11 FLY-MR               2:45.57    2:43.48         13  
                  36.96     1:16.97 (40.01)     1:54.54 (37.57)     2:43.48 (48.94)
  7 Martinovic, Nadja   11 FLY-MR               2:43.69    2:44.60         12  
                  37.36     1:19.17 (41.81)     2:01.30 (42.13)     2:44.60 (43.30)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Huie, Jody          12 FLY-MR                 38.00      35.19         20  
  2 Xing, Michelle L    12 FLY-MR                 35.00      35.56         17  
  3 Thomas, Laura E     11 FLY-MR                 37.42      37.28         16  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mo, Wendy           12 FLY-MR                 35.50      35.31         20  
  2 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR                 39.42      38.78         17  
  3 Moon, Jacqueline    11 FLY-MR                 40.05      39.40         16  
  4 Xing, Michelle L    12 FLY-MR                 40.17      39.90         15  
  5 Reiter, Valerie G   12 FLY-MR                 39.00      39.97         14  
  6 Groshen, Kayla N    11 FLY-MR                 42.86      41.15         13  
  7 Lu, Helen           12 FLY-MR                 39.78      41.56         12  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mo, Wendy           12 FLY-MR                 29.94      29.88         20  
  2 Courtney, Julia M   11 FLY-MR                 33.68      34.21         17  
  3 Reiter, Valerie G   12 FLY-MR                 35.32      34.44         16  
  4 Martinovic, Nadja   11 FLY-MR                 40.00      40.58         15  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mo, Wendy           12 FLY-MR               2:29.63    2:30.64         20  
                  31.42     1:10.74 (39.32)     1:54.64 (43.90)     2:30.64 (36.00)
  2 Chopey, Julia S     12 FLY-MR               2:43.73    2:39.77         17  
                  37.08     1:17.76 (40.68)     2:03.89 (46.13)     2:39.77 (35.88)
  3 Reiter, Valerie G   12 FLY-MR               2:53.04    2:45.61         16  
                  36.99     1:19.34 (42.35)     2:06.92 (47.58)     2:45.61 (38.69)
  4 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR               3:00.68    2:49.14         15  
                  39.29     1:22.63 (43.34)     2:12.13 (49.50)     2:49.14 (37.01)
  5 Moon, Jacqueline    11 FLY-MR               3:01.45    2:53.98         14  
                  39.85     1:25.00 (45.15)     2:14.53 (49.53)     2:53.98 (39.45)
  6 Huie, Jody          12 FLY-MR                    NT    2:55.60         13  
                  38.25     1:21.78 (43.53)     2:15.35 (53.57)     2:55.60 (40.25)
  7 Bilello, Chiara L   11 FLY-MR               3:10.08    2:58.38         12  
                  41.39     1:26.27 (44.88)     2:19.51 (53.24)     2:58.38 (38.87)
  8 Groshen, Kayla N    11 FLY-MR                    NT    2:59.17         11  
                  41.81     1:26.64 (44.83)     2:17.76 (51.12)     2:59.17 (41.41)
  9 Lu, Helen           12 FLY-MR                    NT    3:01.79          9  
                  39.84     1:26.30 (46.46)     2:17.92 (51.62)     3:01.79 (43.87)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramirez, Javier A   10 FLY-MR                 33.97      34.71         20  
  2 Fox, Benjamin C     10 FLY-MR                 40.21      36.56         17  
  3 Min, Christopher K   9 FLY-MR                 37.90      38.05         16  
  4 Jeong, Eugene        8 FLY-MR                 40.49      38.55         15  
  5 Park, Andrew H      10 FLY-MR                 43.63      41.98         14  
  6 Lei, Haotian         9 FLY-MR                    NT      42.64         13  
  7 Chang, Steven R      6 FLY-MR                    NT      44.73         12  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mo, David            8 FLY-MR               1:26.50    1:22.62         20  
                  38.22     1:22.62 (44.40)                                        
  2 Min, Christopher K   9 FLY-MR               1:31.06    1:29.32         17  
                  41.44     1:29.32 (47.88)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jeong, Eugene        8 FLY-MR                    NT    3:16.58         20  
                  43.68     1:33.98 (50.30)     2:26.67 (52.69)     3:16.58 (49.91)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas         10 NCAC-MR                30.89      31.27         20  
  2 Ramirez, Javier A   10 FLY-MR                 44.59      41.68         17  
  3 Fox, Benjamin C     10 FLY-MR                 47.88      43.86         16  
  4 Park, Andrew H      10 FLY-MR                 50.72      45.02         15  
  5 Jeong, Eugene        8 FLY-MR                 45.22      45.09         14  
  6 Lei, Haotian         9 FLY-MR                    NT      46.41         13  
  7 Chang, Steven R      6 FLY-MR                    NT      53.82         12  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mo, David            8 FLY-MR                 46.64      45.26         20  
  2 Min, Christopher K   9 FLY-MR                 49.85      48.49         17  
  3 Fox, Benjamin C     10 FLY-MR                 52.63      48.66         16  
  4 Lei, Haotian         9 FLY-MR                    NT      52.02         15  
  5 Park, Andrew H      10 FLY-MR                 57.62      53.31         14  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas         10 NCAC-MR                29.00      30.27         20  
  2 Mo, David            8 FLY-MR                 45.28      44.13         17  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jang, Kevin S       11 FLY-MR                 35.00      34.48         20  
  2 Shin, Ken           11 FLY-MR                    NT      45.48         17  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Drallios, Konstant  12 FLY-MR               1:02.41    1:02.41         20  
                  29.98     1:02.41 (32.43)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Lewis B        11 FLY-MR               2:21.55    2:21.33         20  
                  33.31     1:10.44 (37.13)     1:47.48 (37.04)     2:21.33 (33.85)
  2 Drallios, Konstant  12 FLY-MR               2:15.46    2:21.34         17  
                  33.97     1:10.90 (36.93)     1:48.13 (37.23)     2:21.34 (33.21)
  3 Park, Francis       11 FLY-MR               2:53.63    2:52.93         16  
                  38.70     1:23.47 (44.77)     2:10.69 (47.22)     2:52.93 (42.24)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jang, Kevin S       11 FLY-MR                 40.00      39.76         20  
  2 Shin, Ken           11 FLY-MR                    NT      51.07         17  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Lewis B        11 FLY-MR                 37.38      37.58         20  
  2 Park, Francis       11 FLY-MR                 44.75      44.47         17  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jang, Kevin S       11 FLY-MR                 40.00      39.78         20  
  2 Ramirez, Javier A   10 FLY-MR                    NT      43.01         17  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Drallios, Konstant  12 FLY-MR               2:47.27    2:43.65         20  
                  36.63     1:20.37 (43.74)     2:07.88 (47.51)     2:43.65 (35.77)
  2 Liu, Lewis B        11 FLY-MR               2:52.94    2:44.48         17  
                  38.44     1:21.70 (43.26)     2:08.35 (46.65)     2:44.48 (36.13)
  3 Park, Francis       11 FLY-MR                    NT    3:17.20         16  
                  46.67     1:35.24 (48.57)     2:31.20 (55.96)     3:17.20 (46.00)