Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/10/2012 04:55 PM
             FAST Hispanic Heritage Meet - 10/6/2012 to 10/7/2012              
              FAST 2nd HISPANIC HERITAGE MEET, Sanction #: 121009              
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murillo, Lauren S    7 KB Makos-MR            22.43      20.52         20  
  2 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            21.97      21.47         17  
  3 Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                29.22      26.08         16  
  4 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR      35.11      26.11         15  
  5 Camacho Castro, Be   6 LL-MI                  28.62      28.56         14  
  6 Spillane, Niamh M    7 FAST-MR                   NT      32.38         13  
 
Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            44.67      45.26         20  
  2 Murillo, Lauren S    7 KB Makos-MR            48.97      46.07         17  
  3 Camacho Castro, Be   6 LL-MI                  55.19    1:05.36         16  
  4 Bahl, Sangetta       6 FAST-MR              1:04.76    1:06.29         15  
  5 Khanuja, Deeva K     6 FAST-MR              1:28.55    1:31.80         14  
 -- Spillane, Niamh M    7 FAST-MR                   NT         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murillo, Lauren S    7 KB Makos-MR            25.68      24.54         20  
  2 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            26.70      24.61         17  
  3 Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                31.30      27.89         16  
  4 Camacho Castro, Be   6 LL-MI                  33.42      28.56         15  
  5 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR         NT      30.83         14  
  6 Khanuja, Deeva K     6 FAST-MR                   NT      40.28         13  
 -- Spillane, Niamh M    7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murillo, Lauren S    7 KB Makos-MR            55.75      55.23         20  
           364:43:20.00           55.23 ( )                                        
  2 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            50.41      55.54         17  
                3:20.00           55.54 ( )                                        
  3 Camacho Castro, Be   6 LL-MI                1:10.15    1:00.74         16  
 -- Bahl, Sangetta       6 FAST-MR              1:06.14         DQ        
      Did not finish on back
               39:00.00              DQ ( )                                        
 -- Spillane, Niamh M    7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  27.24        DQ (1:00.85)                                        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            38.37      35.83         20  
 -- Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                41.11         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            26.10      23.79         20  
  2 Murillo, Lauren S    7 KB Makos-MR            25.77      27.86         17  
 -- Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murillo, Lauren S    7 KB Makos-MR          1:13.71    1:01.89         20  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                18.34      18.65         20  
  2 Dominguez, Kali R    8 Unattached             18.31      19.77         17  
  3 Marin, Alyssa A      8 KB Makos-MR            27.43      22.85         16  
  4 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            22.28      24.15         15  
  5 Trieff, Lily S       8 Silver Streaks-MR         NT      24.82         14  
  6 Campbell, Alissa E   8 Silver Streaks-MR      33.46      25.63         13  
  7 Spillane, Emma P     8 FAST-MR                25.31      25.64         12  
  8 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR         NT      27.62         11  
  9 Bingert, Sophie P    8 PATS-MR                37.85      28.09          9  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                42.88      37.61         20  
  2 Dominguez, Kali R    8 Unattached             43.47      40.29         17  
  3 Montalvo, Laeyah     8 KB Makos-MR            45.91      42.91         16  
  4 Marin, Alyssa A      8 KB Makos-MR            50.63      46.93         15  
  5 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            49.99      48.64         14  
  6 Campbell, Alissa E   8 Silver Streaks-MR      58.67      51.83         13  
  7 Trieff, Lily S       8 Silver Streaks-MR      55.11      52.78         12  
  8 Spillane, Emma P     8 FAST-MR                58.12      52.85         11  
  9 Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT      52.99          9  
 10 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      55.11    1:00.47          7  
 11 Punnose, Ann J       8 FAST-MR              1:21.60    1:05.71          6  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                20.19      20.44         20  
  2 Montalvo, Laeyah     8 KB Makos-MR            26.81      22.13         17  
  3 Dominguez, Kali R    8 Unattached             23.53      24.04         16  
  4 Campbell, Alissa E   8 Silver Streaks-MR      29.40      26.02         15  
  5 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            26.38      26.36         14  
  6 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      26.11      26.96         13  
  7 Trieff, Lily S       8 Silver Streaks-MR      26.11      28.71         12  
 -- Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Spillane, Emma P     8 FAST-MR                28.75         DQ        
      Did not finish on back
 -- Marin, Alyssa A      8 KB Makos-MR            28.60         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                46.55      44.33         20  
  2 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            58.84      53.13         17  
  3 Dominguez, Kali R    8 Unattached             49.06      53.41         16  
  4 Marin, Alyssa A      8 KB Makos-MR            56.41      57.40         15  
  5 Spillane, Emma P     8 FAST-MR              1:02.55      59.36         14  
  6 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR         NT    1:00.72         13  
 -- Campbell, Alissa E   8 Silver Streaks-MR    1:04.63         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Trieff, Lily S       8 Silver Streaks-MR         NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                29.41      27.10         20  
  2 Dominguez, Kali R    8 Unattached             28.87      31.71         17  
  3 Montalvo, Laeyah     8 KB Makos-MR            34.71      32.76         16  
  4 Marin, Alyssa A      8 KB Makos-MR            36.44      34.78         15  
 -- Trieff, Lily S       8 Silver Streaks-MR      32.11         DQ        
      Scissors kick
 -- Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      32.11         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            39.35         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                56.95      54.90         20  
  2 Bingert, Sophie P    8 PATS-MR              1:29.39    1:09.71         17  
 -- Dominguez, Kali R    8 Unattached           1:00.98         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dominguez, Kali R    8 Unattached             18.55      22.08         20  
  2 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                21.66      22.51         17  
  3 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            26.38      26.80         16  
  4 Trieff, Lily S       8 Silver Streaks-MR         NT      30.31         15  
  5 Marin, Alyssa A      8 KB Makos-MR            35.21      32.18         14  
 -- Bingert, Sophie P    8 PATS-MR                53.49         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Spillane, Emma P     8 FAST-MR                30.65         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR         NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                   NT      47.44         20  
  2 Spillane, Emma P     8 FAST-MR              1:18.33    1:08.35         17  
 -- Dominguez, Kali R    8 Unattached             44.55         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                           NT    1:26.44         40  
     1) Marin, Alyssa A 8               2) Murillo, Lauren S 7            
     3) Pineda, Aislynn L 7             4) Rosario, Tykai N 8             
                  44.65     1:26.44 (41.79)                                        
  2 Fast Swim Team-MR  'A'                      1:15.51    2:22.33         34  
     1) Bahl, Sangetta 6                2) Khanuja, Deeva K 6             
     3) Spillane, Niamh M 7             4) Bergmann, Julia E 8            
                1:12.41   2:22.33 (1:09.92)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                      1:59.27    1:42.11         40  
     1) Rosario, Tykai N 8              2) Pineda, Aislynn L 7            
     3) Montalvo, Laeyah 8              4) Murillo, Lauren S 7            
                  58.04     1:42.11 (44.07)                                        
  2 Fast Swim Team-MR  'A'                      1:28.50    2:12.52         34  
     1) Bergmann, Julia E 8             2) Bahl, Sangetta 6               
     3) Spillane, Emma P 8              4) Spillane, Niamh M 7            
                1:20.11     2:12.52 (52.41)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                  27.93      28.26         20  
  2 Wang, Katie         10 FAST-MR                34.43      35.65         17  
  3 Chia, Molly         10 FAST-MR                38.57      36.79         16  
  4 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR                37.13      36.96         15  
  5 Bingert, Charlotte  10 PATS-MR                42.32      37.62         14  
  6 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR                42.41      38.14         13  
  7 Lopez, Isabella S    9 PATS-MR                37.66      38.53         12  
  8 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      45.70      38.81         11  
  9 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR      47.11      39.35          9  
 10 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR            42.74      40.58          7  
 11 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR         NT      40.87          4  
 12 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR            44.38      41.31          6  
 13 Minozzi, Marissa L   9 Silver Streaks-MR         NT      42.41          3  
 14 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR            41.97      43.08          5  
 15 DeLuca, Tola G       9 PATS-MR                54.86      45.31          2  
 16 Tarraf, Tookah A    10 NPR-NJ                    NT      46.14          1  
 17 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR         NT      47.81        
 18 Sproul, Shauna E     9 FAST-MR                   NT      57.35        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                1:00.98    1:02.52         20  
                  29.46     1:02.52 (33.06)                                        
  2 Wang, Katie         10 FAST-MR              1:17.44    1:19.38         17  
                  37.25     1:19.38 (42.13)                                        
  3 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              1:40.25    1:25.80         16  
                  37.19     1:25.80 (48.61)                                        
  4 Lopez, Isabella S    9 PATS-MR              1:26.92    1:27.34         15  
                  40.22     1:27.34 (47.12)                                        
  5 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR    1:39.11    1:34.36         14  
                  44.59     1:34.36 (49.77)                                        
  6 Glehan, Hannah E    10 FAST-MR              1:53.49    1:35.24         13  
                  45.36     1:35.24 (49.88)                                        
  7 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR          1:45.65    1:35.85         12  
                  44.46     1:35.85 (51.39)                                        
  8 Minozzi, Marissa L   9 Silver Streaks-MR    1:55.11    1:36.92         11  
                  44.60     1:36.92 (52.32)                                        
  9 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR          1:43.07    1:37.78          9  
                  45.45     1:37.78 (52.33)                                        
 10 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:55.11    1:38.43          7  
                  42.78     1:38.43 (55.65)                                        
 11 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR          1:39.55    1:38.55          6  
                  43.35     1:38.55 (55.20)                                        
 12 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR          2:11.68    1:39.32          5  
                  46.99     1:39.32 (52.33)                                        
 13 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR    1:55.11    1:43.78          4  
                1:46.37         1:43.78 ( )                                        
 14 DeLuca, Tola G       9 PATS-MR              2:03.20    1:44.66          3  
                  47.19     1:44.66 (57.47)                                        
 15 Gold, Gillian E     10 FAST-MR                   NT    1:46.78          2  
                  49.07     1:46.78 (57.71)                                        
 16 Tarraf, Tookah A    10 NPR-NJ                    NT    1:47.91          1  
                  47.61   1:47.91 (1:00.30)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                  34.39      33.98         20  
  2 Wang, Katie         10 FAST-MR                43.56      41.72         17  
  3 Chia, Molly         10 FAST-MR                45.53      43.42         16  
  4 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR                46.46      43.65         15  
  5 Lopez, Isabella S    9 PATS-MR                46.58      43.78         14  
  6 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR         NT      46.67         13  
  7 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      47.94      46.94         12  
  8 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR            51.00      48.46         11  
  9 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR            45.78      49.22          9  
 10 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR            49.78      49.57          7  
 11 Bingert, Charlotte  10 PATS-MR                54.11      49.74          6  
 12 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR      50.11      52.40          5  
 13 Minozzi, Marissa L   9 Silver Streaks-MR         NT      52.81          4  
 14 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR            51.73      54.48          3  
 15 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR         NT    1:01.09          2  
 16 Sproul, Shauna E     9 FAST-MR                   NT    1:09.25          1  
 17 Tarraf, Tookah A    10 NPR-NJ                    NT    1:09.75        
 -- DeLuca, Tola G       9 PATS-MR                59.49         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                1:14.24    1:12.23         20  
                  34.97     1:12.23 (37.26)                                        
  2 Chia, Molly         10 FAST-MR              1:36.87    1:37.10         14  
                1:37.72         1:37.10 ( )                                        
  3 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR          1:57.30    1:43.36         17  
                  49.40     1:43.36 (53.96)                                        
  4 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR          1:43.07    1:45.67         16  
                  50.76     1:45.67 (54.91)                                        
  5 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR    2:04.30    1:48.68         15  
               35:00.00                                                   50.98 ( )
        1:48.68 (57.70)                                                            
  6 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR          1:54.59    1:55.72         13  
                  53.87   1:55.72 (1:01.85)                                        
  7 Minozzi, Marissa L   9 Silver Streaks-MR    2:01.11    1:58.11         12  
                                                                          38.10 ( )
      1:58.11 (1:20.01)                                                            
  8 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR    2:00.11    2:14.51         11  
                3:20.00                                                 1:05.27 ( )
      2:14.51 (1:09.24)                                                            
 -- Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:58.11         DQ        
      Not on back off wall
                  48.47          DQ (55.11)                                        
 -- Glehan, Hannah E    10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Gold, Gillian E     10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                                                                        1:01.26 ( )
           DQ (1:09.97)                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                  39.73      39.46         20  
  2 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR                50.80      45.42         17  
  3 Wang, Katie         10 FAST-MR                46.89      47.48         16  
  4 Chia, Molly         10 FAST-MR                52.21      51.79         15  
  5 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR      55.11      53.66         14  
  6 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      59.22      54.34         13  
  7 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR          1:01.57      54.73         12  
  8 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR            52.57      55.26         11  
  9 Lopez, Isabella S    9 PATS-MR                58.90      57.30          9  
 10 Glehan, Hannah E    10 FAST-MR                   NT    1:00.35          7  
 11 DeLuca, Tola G       9 PATS-MR              1:05.61    1:00.40          6  
 12 Minozzi, Marissa L   9 Silver Streaks-MR    1:00.11    1:02.16          5  
 -- Marin, Briana O      9 KB Makos-MR            53.25         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                1:26.85    1:26.24         20  
               21:40.00                                                   40.41 ( )
        1:26.24 (45.83)                                                            
  2 Bingert, Charlotte  10 PATS-MR              1:41.17    1:38.36         17  
                                                                          45.87 ( )
        1:38.36 (52.49)                                                            
  3 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              1:50.51    1:40.69         16  
                                                                          46.00 ( )
        1:40.69 (54.69)                                                            
  4 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR          2:01.05    1:50.23         15  
                                                                          51.19 ( )
        1:50.23 (59.04)                                                            
  5 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR          2:15.00    2:09.13         14  
                                                                        1:00.05 ( )
      2:09.13 (1:09.08)                                                            
 -- Sproul, Shauna E     9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                                                                        1:14.01 ( )
           DQ (1:15.55)                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                  32.13      33.16         20  
  2 Wang, Katie         10 FAST-MR                44.58      41.69         16.5
  2 Lopez, Isabella S    9 PATS-MR                43.03      41.69         16.5
  4 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR                   NT      51.55         15  
           387:13:20.00           51.55 ( )                                        
  5 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR      59.11      55.75         14  
  6 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR            59.57      58.46         13  
               16:40.00           58.46 ( )                                        
  7 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR               NT    1:10.08         12  
             1:19:50.00         1:10.08 ( )                                        
 -- DeLuca, Tola G       9 PATS-MR                58.99         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Chia, Molly         10 FAST-MR                48.62        XDQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                1:11.93    1:14.25         20  
                  33.81     1:14.25 (40.44)                                        
  2 Wang, Katie         10 FAST-MR              1:31.58    1:36.54         17  
                  44.53     1:36.54 (52.01)                                        
  3 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              1:44.11    1:36.97         16  
                  46.63     1:36.97 (50.34)                                        
  4 Bingert, Charlotte  10 PATS-MR              1:49.23    1:38.48         15  
                  49.47     1:38.48 (49.01)                                        
  5 Lopez, Isabella S    9 PATS-MR              1:39.22    1:39.61         14  
                  44.25     1:39.61 (55.36)                                        
  6 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR         NT    1:44.79         13  
  7 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR         NT    1:48.28         12  
  8 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR               NT    1:49.70         11  
                  52.83     1:49.70 (56.87)                                        
  9 Minozzi, Marissa L   9 Silver Streaks-MR         NT    1:55.08          9  
 10 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR          1:48.18    1:55.53          7  
                  54.22   1:55.53 (1:01.31)                                        
 11 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR    1:46.11    1:56.04          6  
                  55.14   1:56.04 (1:00.90)                                        
 12 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR         NT    2:04.10          5  
                1:00.09   2:04.10 (1:04.01)                                        
 13 DeLuca, Tola G       9 PATS-MR              2:26.49    2:06.34          4  
                1:01.94   2:06.34 (1:04.40)                                        
 -- Chan, Alina M       10 KB Makos-MR          2:01.45         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  52.41          DQ (55.77)                                        
 -- Rocano, Kayla D     10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Chia, Molly         10 FAST-MR              1:39.98         DQ        
      Did not finish on back - back
                  46.90          DQ (52.75)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                      2:31.06    2:36.62         40  
     1) Laurenceau, Alyssa M 10         2) Glehan, Hannah E 10            
     3) Chia, Molly 10                  4) Wang, Katie 10                 
                  41.15       53.50 (12.35)     1:18.97 (25.47)   2:36.62 (1:17.65)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:14.12    2:51.46         34  
     1) Clark-Deutsch, Sharin J 9       2) Kelly, Alanna M 9              
     3) Duver, Sophia E 10              4) Mainiero, Sophia L 9           
                  45.77     1:27.78 (42.01)     2:11.29 (43.51)     2:51.46 (40.17)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                           NT    2:58.48         32  
     1) Chan, Alina M 10                2) Marin, Briana O 9              
     3) Ramos, Samantha 10              4) Pineda, Ryleigh E 9            
                  42.48     1:02.23 (19.75)     1:18.67 (16.44)   2:58.48 (1:39.81)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:30.57    2:53.34         40  
     1) Minozzi, Marissa L 9            2) Clark-Deutsch, Sharin J 9      
     3) Mainiero, Sophia L 9            4) Duver, Sophia E 10             
                  56.08     1:07.18 (11.10)     1:59.51 (52.33)     2:53.34 (53.83)
  2 Fast Swim Team-MR  'A'                      2:59.10    2:58.80         34  
     1) Glehan, Hannah E 10             2) Wang, Katie 10                 
     3) Chia, Molly 10                  4) Laurenceau, Alyssa M 10        
                  45.23       57.25 (12.02)     1:10.30 (13.05)   2:58.80 (1:48.50)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                      2:57.82    3:20.27         32  
     1) Pineda, Ryleigh E 9             2) Ramos, Samantha 10             
     3) Marin, Briana O 9               4) Chan, Alina M 10               
                  53.73     1:46.40 (52.67)     2:36.54 (50.14)     3:20.27 (43.73)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR      27.24      27.99         20  
  2 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR      31.16      29.57         17  
  3 Selph, Zaafira      11 NPR-NJ                 32.19      29.95         16  
  4 Morris, Emily G     12 Silver Streaks-MR      29.66      30.68         15  
  5 Johnson, Carmen C   12 KB Makos-MR            28.01      31.01         14  
  6 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR            33.03      33.02         13  
  7 Crespo, Andee M     12 KB Makos-MR            32.82      33.25         12  
  8 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      41.11      33.41         11  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:01.32    1:00.83         20  
                  29.45     1:00.83 (31.38)                                        
  2 Morris, Emily G     12 Silver Streaks-MR    1:09.51    1:07.79         17  
                  32.26     1:07.79 (35.53)                                        
  3 Selph, Zaafira      11 NPR-NJ               1:14.51    1:08.23         16  
                  31.82     1:08.23 (36.41)                                        
  4 Green, Mikayla      12 FAST-MR              1:09.32    1:08.62         15  
                  31.63     1:08.62 (36.99)                                        
  5 Johnson, Carmen C   12 KB Makos-MR          1:12.93    1:13.03         14  
                  34.82     1:13.03 (38.21)                                        
  6 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR         NT    1:15.21         13  
                  36.28     1:15.21 (38.93)                                        
  7 Crespo, Andee M     12 KB Makos-MR          1:19.82    1:16.79         12  
                  36.06     1:16.79 (40.73)                                        
  8 Penha, Sachi C      12 FAST-MR              1:18.09    1:19.03         11  
                1:19.25         1:19.03 ( )                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR      32.30      32.08         20  
  2 Morris, Emily G     12 Silver Streaks-MR      36.32      34.63         17  
  3 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR      35.92      34.67         16  
  4 Selph, Zaafira      11 NPR-NJ                 35.56      34.94         15  
  5 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR            38.32      38.17         14  
  6 Johnson, Carmen C   12 KB Makos-MR            38.34      40.27         13  
  7 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      48.11      40.82         12  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:10.38    1:08.15         20  
                  33.69     1:08.15 (34.46)                                        
  2 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:17.58    1:14.31         17  
                  36.32     1:14.31 (37.99)                                        
  3 Selph, Zaafira      11 NPR-NJ               1:47.89    1:19.20         16  
                  38.42     1:19.20 (40.78)                                        
  4 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR          1:21.16    1:21.83         15  
                  39.79     1:21.83 (42.04)                                        
  5 Green, Mikayla      12 FAST-MR              1:24.88    1:25.57         14  
                1:25.57         1:25.57 ( )                                        
  6 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR          1:46.12    1:37.32        
                1:37.32         1:37.32 ( )                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR      39.44      39.08         20  
  2 Morris, Emily G     12 Silver Streaks-MR      39.96      40.72         17  
  3 Selph, Zaafira      11 NPR-NJ                 42.23      41.65         16  
  4 Johnson, Carmen C   12 KB Makos-MR            42.64      42.82         15  
  5 Penha, Sachi C      12 FAST-MR                44.34      44.72         14  
  6 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR            46.61      47.46         13  
  7 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR            46.77      48.09         12  
  8 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR         NT      49.67         11  
  9 Crespo, Andee M     12 KB Makos-MR            48.53      51.51          9  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Mikayla      12 FAST-MR              1:31.04    1:33.98         20  
                  42.46     1:33.98 (51.52)                                        
  2 Crespo, Andee M     12 KB Makos-MR          1:46.93    1:45.59         17  
                  48.76     1:45.59 (56.83)                                        
 -- Selph, Zaafira      11 NPR-NJ               1:38.23         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  41.16          DQ (48.06)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR      29.15      29.83         20  
  2 Morris, Emily G     12 Silver Streaks-MR      32.07      33.04         17  
  3 Johnson, Carmen C   12 KB Makos-MR            35.77      39.13         16  
  4 Crespo, Andee M     12 KB Makos-MR            46.56      41.13         15  
  5 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR            38.33      42.15         14  
  6 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      47.11      43.95         13  
  7 Green, Mikayla      12 FAST-MR                42.18      44.16         12  
 -- Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR      34.03         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:08.51    1:09.83         20  
                  32.55     1:09.83 (37.28)                                        
  2 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:18.94    1:15.55         17  
                  12.49   1:15.55 (1:03.06)                                        
  3 Morris, Emily G     12 Silver Streaks-MR    1:22.76    1:16.91         16  
                  34.65     1:16.91 (42.26)                                        
  4 Green, Mikayla      12 FAST-MR              1:20.38    1:21.50         15  
                  38.92     1:21.50 (42.58)                                        
  5 Johnson, Carmen C   12 KB Makos-MR          1:23.53    1:22.79         14  
                  37.95     1:22.79 (44.84)                                        
  6 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR          1:29.93    1:26.69         13  
                  40.22     1:26.69 (46.47)                                        
  7 Crespo, Andee M     12 KB Makos-MR               NT    1:28.83         12  
                  41.33     1:28.83 (47.50)                                        
  8 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    1:45.11    1:31.22         11  
                  44.75     1:31.22 (46.47)                                        
  9 Penha, Sachi C      12 FAST-MR              1:27.82    1:33.22          9  
                  45.75     1:33.22 (47.47)                                        
 10 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR          1:38.06    1:35.42          7  
                  46.30     1:35.42 (49.12)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            1:51.75    2:08.55         40  
     1) Pence, Emily A 11               2) Morris, Emily G 12             
     3) Sheridan, Kerry 11              4) Lemischak, Allison M 12        
                  30.94     1:07.52 (36.58)     1:40.75 (33.23)     2:08.55 (27.80)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                           NT    2:21.18         34  
     1) Crespo, Andee M 12              2) Martin, Taylor N 12            
     3) Rodriguez, Patricia A 12        4) Johnson, Carmen C 12           
                  34.49                             1:08.60 ( )   2:21.18 (1:12.58)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:06.32    2:21.82         40  
     1) Pence, Emily A 11               2) Morris, Emily G 12             
     3) Lemischak, Allison M 12         4) Sheridan, Kerry 11             
                  35.27       45.82 (10.55)     1:17.03 (31.21)   2:21.82 (1:04.79)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        14 FAST-MR                27.87      27.90         20  
  2 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR      28.47      29.13         17  
  3 Wang, Chloe         14 FAST-MR                29.19      29.56         16  
  4 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR                28.14      30.17         15  
  5 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR      29.39      30.64         14  
  6 Crespo, Tyra        13 KB Makos-MR            32.03      31.94         13  
  7 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR      32.84      32.00         12  
  8 Formoso, Sabrina    14 FAST-MR                32.24      32.01         11  
  9 Sheridan, Caroline  14 FAST-MR                34.20      32.76          9  
 10 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR                33.85      33.03          7  
 11 Noone, Elizabeth G  13 Unattached             36.47      33.96          6  
 12 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR      36.89      34.21          5  
 13 Prowell, Kendi M    14 NPR-NJ                 37.33      34.66          4  
 14 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR            32.99      35.57          2  
 15 Adair, Maya         14 Silver Streaks-MR      37.11      38.46          3  
 16 Harvey, Brianna C   13 KB Makos-MR               NT      42.17          1  
 17 Haleem, Sarah       13 FAST-MR                   NT      52.91        
 -- Parkinson, Bri G    13 FAST-MR                28.09         DQ        
      False start
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        14 FAST-MR              1:02.32    1:02.67         20  
                  29.16     1:02.67 (33.51)                                        
  2 Wang, Chloe         14 FAST-MR              1:04.13    1:03.89         17  
                  31.35     1:03.89 (32.54)                                        
  3 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    1:02.92    1:04.78         16  
                  30.61     1:04.78 (34.17)                                        
  4 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              1:01.53    1:05.45         15  
                  30.35     1:05.45 (35.10)                                        
  5 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              1:10.78    1:09.08         14  
                  32.50     1:09.08 (36.58)                                        
  6 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR    1:11.90    1:12.67         13  
                  33.69     1:12.67 (38.98)                                        
  7 Crespo, Tyra        13 KB Makos-MR          1:13.01    1:14.08         12  
                  35.46     1:14.08 (38.62)                                        
  8 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR          1:18.85    1:21.15         11  
                  38.66     1:21.15 (42.49)                                        
  9 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    1:25.67    1:21.69          9  
                  38.83     1:21.69 (42.86)                                        
 10 Adair, Maya         14 Silver Streaks-MR         NT    1:24.37          7  
                  37.76     1:24.37 (46.61)                                        
 11 Prowell, Kendi M    14 NPR-NJ               1:34.04    1:24.55          6  
                  37.42     1:24.55 (47.13)                                        
 12 Harvey, Brianna C   13 KB Makos-MR               NT    1:38.04          5  
                  43.50     1:38.04 (54.54)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        14 FAST-MR                34.84      33.26         20  
  2 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR      32.24      33.72         17  
  3 Wang, Chloe         14 FAST-MR                38.63      36.50         16  
  4 Crespo, Tyra        13 KB Makos-MR            36.97      37.17         15  
  5 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR      37.69      37.74         14  
  6 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR      36.91      38.12         13  
  7 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR      42.63      40.24         12  
  8 Adair, Maya         14 Silver Streaks-MR         NT      49.42         11  
  9 Harvey, Brianna C   13 KB Makos-MR               NT      52.68          9  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    1:11.95    1:12.60         20  
                  35.17     1:12.60 (37.43)                                        
  2 Chia, Eileen        14 FAST-MR              1:14.68    1:13.15         17  
                  34.80     1:13.15 (38.35)                                        
  3 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              1:19.61    1:15.75         16  
                  36.39     1:15.75 (39.36)                                        
  4 Wang, Chloe         14 FAST-MR              1:18.62    1:17.71         15  
                  38.07     1:17.71 (39.64)                                        
  5 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              1:16.93    1:19.57         14  
                  38.17     1:19.57 (41.40)                                        
  6 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR    1:19.75    1:20.15         13  
                  39.24     1:20.15 (40.91)                                        
  7 Crespo, Tyra        13 KB Makos-MR          1:22.57    1:22.41          7  
                1:22.41         1:22.41 ( )                                        
  8 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR    1:17.28    1:23.33         12  
                  40.42     1:23.33 (42.91)                                        
  9 Sheridan, Caroline  14 FAST-MR              1:36.26    1:26.40          9  
                1:26.40         1:26.40 ( )                                        
 10 Noone, Elizabeth G  13 Unattached           1:37.46    1:27.70          6  
                1:27.70         1:27.70 ( )                                        
 11 Prowell, Kendi M    14 NPR-NJ               1:47.52    1:35.70         11  
                  44.87     1:35.70 (50.83)                                        
 12 Adair, Maya         14 Silver Streaks-MR    1:50.11    1:49.12          5  
                  48.57   1:49.12 (1:00.55)                                        
 13 Harvey, Brianna C   13 KB Makos-MR               NT    1:49.83          4  
                  51.31     1:49.83 (58.52)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR                38.27      39.72         20  
  2 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR                42.86      39.81         17  
  3 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR      39.66      42.06         16  
  4 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR      44.46      42.38         15  
  5 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR      40.59      42.54         14  
  6 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR            39.72      43.02         13  
  7 Crespo, Tyra        13 KB Makos-MR            43.67      44.80         12  
  8 Prowell, Kendi M    14 NPR-NJ                 48.54      46.75         11  
  9 Adair, Maya         14 Silver Streaks-MR         NT      48.67          9  
 -- Harvey, Brianna C   13 KB Makos-MR               NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Formoso, Sabrina    14 FAST-MR              3:03.25    3:09.82         20  
                  42.37     1:30.49 (48.12)     2:20.82 (50.33)     3:09.82 (49.00)
  2 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    3:15.11    3:22.51         17  
                  43.74     1:34.42 (50.68)     2:28.74 (54.32)     3:22.51 (53.77)
  3 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR          3:34.63    3:33.34         16  
                  44.22     1:36.73 (52.51)     2:33.80 (57.07)     3:33.34 (59.54)
  4 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR                   NT    3:40.85         15  
                  46.08     1:42.16 (56.08)     2:40.35 (58.19)   3:40.85 (1:00.50)
  5 Noone, Elizabeth G  13 Unattached                NT    4:21.68         14  
                  58.86   2:06.02 (1:07.16)   3:12.84 (1:06.82)   4:21.68 (1:08.84)
 -- Haleem, Sarah       13 FAST-MR                   NT         DQ         13  
                1:03.08                             4:10.03 ( )        DQ (1:38.04)
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        14 FAST-MR                30.86      29.94         20  
  2 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR      31.98      32.73         17  
  3 Wang, Chloe         14 FAST-MR                35.31      33.77         16  
  4 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR                31.95      33.95         15  
  5 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR      32.02      35.07         14  
  6 Sheridan, Caroline  14 FAST-MR                39.25      35.87         13  
  7 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR                44.06      36.05         12  
  8 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR      39.75      39.10         11  
  9 Crespo, Tyra        13 KB Makos-MR            37.47      39.43          9  
 10 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR      41.21      39.48          7  
 11 Formoso, Sabrina    14 FAST-MR                42.61      40.54          6  
 12 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR                   NT      47.37          5  
 13 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR            39.60      50.09          4  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        14 FAST-MR              2:38.34    2:37.18         20  
                  30.81     1:11.52 (40.71)     1:58.74 (47.22)     2:37.18 (38.44)
  2 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    2:38.12    2:38.83         17  
                  33.41     1:13.35 (39.94)     2:02.28 (48.93)     2:38.83 (36.55)
  3 Wang, Chloe         14 FAST-MR              2:44.08    2:42.21         16  
                  35.48     1:17.51 (42.03)     2:05.71 (48.20)     2:42.21 (36.50)
  4 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              2:53.77    2:50.30         15  
                  38.32     1:21.07 (42.75)     2:12.70 (51.63)     2:50.30 (37.60)
  5 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR    2:43.80    2:52.61         14  
                  35.67     1:20.30 (44.63)     2:11.58 (51.28)     2:52.61 (41.03)
  6 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              2:44.41    2:59.28         13  
                  35.32     1:22.32 (47.00)     2:18.66 (56.34)     2:59.28 (40.62)
  7 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR          3:17.15    3:29.33         12  
                                1:38.75 ( )     2:38.50 (59.75)     3:29.33 (50.83)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                      1:53.29    1:56.47         40  
     1) Chia, Eileen 14                 2) Fonseca, Natasha 13            
     3) Parkinson, Bri G 13             4) Wang, Chloe 14                 
                  29.98     1:00.46 (30.48)     1:28.42 (27.96)     1:56.47 (28.05)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:07.59    2:08.24         34  
     1) Macaluso, Sophia 13             2) Siebert, Katie C 13            
     3) Prahl, Lizzie J 13              4) Hamazaki, Sakura 13            
                  30.41     1:09.08 (38.67)     2:08.24 (59.16)                    
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                      2:13.18    2:14.17         40  
     1) Fonseca, Natasha 13             2) Formoso, Sabrina 14            
     3) Chia, Eileen 14                 4) Wang, Chloe 14                 
                  34.92     1:15.28 (40.36)     1:25.50 (10.22)     2:14.17 (48.67)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:17.69    2:22.35         34  
     1) Hamazaki, Sakura 13             2) Siebert, Katie C 13            
     3) Macaluso, Sophia 13             4) Prahl, Lizzie J 13             
                  34.41     1:16.45 (42.04)     1:50.24 (33.79)     2:22.35 (32.11)
  3 Fast Swim Team-MR  'B'                      2:25.96    2:29.75         32  
     1) Sierra, Ibbi N 13               2) Noone, Elizabeth G 13          
     3) Parkinson, Bri G 13             4) Sheridan, Caroline R 14        
                  40.05     1:21.62 (41.57)     1:55.37 (33.75)     2:29.75 (34.38)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Mikayla      12 FAST-MR                30.22      31.03         20  
  2 Oaks-Leaf, Rachel   15 FAST-MR                30.27      31.89         17  
  3 Sheridan, Vicki     17 FAST-MR                31.97      31.92         16  
  4 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR                32.41      33.25         15  
  5 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR                34.89      34.67         14  
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              1:16.08    1:14.75         20  
                  34.47     1:14.75 (40.28)                                        
  2 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              1:17.59    1:17.47         17  
                  35.30     1:17.47 (42.17)                                        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR                41.51      38.25         20  
  2 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR                56.76      43.74         17  
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              1:28.44    1:22.89         15  
                1:22.89         1:22.89 ( )                                        
  2 Oaks-Leaf, Rachel   15 FAST-MR              1:23.89    1:23.62         20  
                  41.12     1:23.62 (42.50)                                        
  3 Sheridan, Vicki     17 FAST-MR              1:24.14    1:24.32         17  
                  40.76     1:24.32 (43.56)                                        
  4 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              1:36.54    1:37.39         16  
                1:37.39         1:37.39 ( )                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Oaks-Leaf, Rachel   15 FAST-MR              1:31.51    1:34.18         20  
                  45.60     1:34.18 (48.58)                                        
  2 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              1:40.13    1:42.19         17  
                  46.44     1:42.19 (55.75)                                        
  3 Prowell, Kendi M    14 NPR-NJ               1:48.92    1:57.38         16  
                  53.88   1:57.38 (1:03.50)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              3:44.08         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  47.14     1:45.02 (57.88)   2:47.45 (1:02.43)        DQ (1:02.41)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, Vicki     17 FAST-MR              1:22.86    1:32.25         20  
                  41.40     1:32.25 (50.85)                                        
 -- Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              1:39.82         DQ        
      One hand touch
                  39.18          DQ (51.68)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              3:15.50    3:11.93         20  
                  40.51     1:27.71 (47.20)     2:27.42 (59.71)     3:11.93 (44.51)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                      2:11.37    2:16.69         40  
     1) Green, Mikayla 12               2) Celaj, Kaltrina 15             
     3) Sierra, Ibbi N 13               4) Edmondson, Taylor M 15         
                  33.66     1:09.06 (35.40)     1:46.29 (37.23)     2:16.69 (30.40)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                           NT    2:34.70         40  
     1) Crespo, Tyra 13                 2) Carrasquil, Ariana M 13        
     3) Johnson, Carmen C 12            4) Rodriguez, Patricia A 12       
                  39.25     1:22.82 (43.57)     2:01.43 (38.61)     2:34.70 (33.27)
 -- Fast Swim Team-MR  'A'                      2:29.52         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Incomplete stroke cycle other than one pull follow
     1) Edmondson, Taylor M 15          2) Oaks-Leaf, Rachel L 15         
     3) Sheridan, Vicki 17              4) Celaj, Kaltrina 15             
                  38.20     1:21.14 (42.94)     2:01.29 (40.15)          DQ (34.98)
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jaeger, Tommy        6 PATS-MR                26.55      20.50         20  
  2 Juarez, Emiliano C   6 FAST-MR                   NT      32.08         17  
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jaeger, Tommy        6 PATS-MR                49.53      47.37         20  
  2 Juarez, Emiliano C   6 FAST-MR                   NT    1:13.56         17  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jaeger, Tommy        6 PATS-MR                29.48      26.96         20  
  2 Juarez, Emiliano C   6 FAST-MR                   NT      34.20         17  
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jaeger, Tommy        6 PATS-MR              1:03.62      58.18         20  
  2 Juarez, Emiliano C   6 FAST-MR                   NT    1:21.74         17  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jaeger, Tommy        6 PATS-MR                   NT      27.71         20  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K   8 NPR-NJ                 16.49      17.71         20  
  2 Holan, Steve         8 PATS-MR                19.31      18.08         17  
  3 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                19.29      18.35         16  
  4 Lawson, Josiah L     8 NPR-NJ                 18.35      19.06         15  
  5 Nusser, William A    8 Silver Streaks-MR         NT      20.57         14  
  6 Miloradovich, Mich   8 FAST-MR                23.87      21.14         13  
  7 Ma, Kevin W          8 PATS-MR                24.92      23.86         12  
  8 Tarraf, Zeeyad A     8 NPR-NJ                 33.34      24.61         11  
  9 Jerez, Ian           8 FAST-MR                   NT      26.07          9  
 10 Schales, Peyton L    8 FAST-MR                   NT      26.31          7  
 11 Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT      28.16          6  
 12 Thomas, Gavin R      8 FAST-MR                   NT      30.94          5  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K   8 NPR-NJ                 36.67      35.02         20  
  2 Holan, Steve         8 PATS-MR                43.28      37.38         17  
  3 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                43.42      38.64         16  
  4 Nusser, William A    8 Silver Streaks-MR      53.11      40.60         15  
  5 Lawson, Josiah L     8 NPR-NJ                 40.59      40.73         14  
  6 Ma, Kevin W          8 PATS-MR                55.15      47.34         13  
  7 Bahl, Suraj          8 FAST-MR                57.03      51.20         12  
  8 Tarraf, Zeeyad A     8 NPR-NJ                    NT      55.36         11  
  9 Schales, Peyton L    8 FAST-MR                   NT      57.82          9  
 10 Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT    1:00.46          7  
 11 Thomas, Gavin R      8 FAST-MR                   NT    1:14.30          6  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K   8 NPR-NJ                 45.07      43.17         20  
  2 Holan, Steve         8 PATS-MR                47.61      43.71         17  
  3 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                59.95      48.23         16  
  4 Ma, Kevin W          8 PATS-MR                58.84      52.79         15  
  5 Nusser, William A    8 Silver Streaks-MR         NT      55.50         14  
  6 Jerez, Ian           8 FAST-MR              1:10.79    1:02.50         13  
  7 Tarraf, Zeeyad A     8 NPR-NJ                    NT    1:12.79         12  
 -- Thomas, Gavin R      8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Bahl, Suraj          8 FAST-MR              1:01.76         DQ        
      No touch at turn
 -- Schales, Peyton L    8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K   8 NPR-NJ                 21.80      23.29         20  
  2 Lawson, Josiah L     8 NPR-NJ                 21.76      24.67         17  
  3 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                27.10      24.70         16  
  4 Holan, Steve         8 PATS-MR                36.48      27.16         15  
  5 Nusser, William A    8 Silver Streaks-MR      29.11      27.86         14  
  6 Bahl, Suraj          8 FAST-MR                34.31      28.80         13  
  7 Ma, Kevin W          8 PATS-MR                31.38      29.57         12  
 -- Thomas, Gavin R      8 FAST-MR                   NT        XDQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Schales, Peyton L    8 FAST-MR                   NT        XDQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K   8 NPR-NJ                 47.91      46.99         20  
  2 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                55.89      48.58         17  
  3 Lawson, Josiah L     8 NPR-NJ                 49.16      49.48         16  
  4 Ma, Kevin W          8 PATS-MR              1:03.72      58.49         15  
 -- Jerez, Ian           8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Miloradovich, Mich   8 FAST-MR              1:44.19         DQ        
      One hand touch
 -- Thomas, Gavin R      8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Bahl, Suraj          8 FAST-MR              1:02.34         DQ        
      Alternating Kick
 -- Holan, Steve         8 PATS-MR              1:01.35         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                32.35      20.81         20  
  2 Holan, Steve         8 PATS-MR                48.48      21.80         17  
  3 Lawson, Josiah L     8 NPR-NJ                 26.67      25.83         16  
  4 Miloradovich, Mich   8 FAST-MR                   NT      28.56         15  
  5 Ma, Kevin W          8 PATS-MR                43.29      30.14         14  
  6 Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT      38.41         13  
 -- Nusser, William A    8 Silver Streaks-MR         NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Bahl, Suraj          8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Flash C     8 PATS-MR              1:09.78      46.03         20  
  2 Holan, Steve         8 PATS-MR                55.72      48.29         17  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                      1:22.07    1:48.22         40  
     1) Bahl, Suraj 8                   2) Jerez, Ian 8                   
     3) Miloradovich, Michael A 8       4) Schales, Peyton L 8            
                  59.66     1:48.22 (48.56)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Fast Swim Team-MR  'A'                      1:56.80         DQ        
     1) Thomas, Gavin R 8               2) Thomas, Willem Y 8             
     3) Bahl, Suraj 8                   4) Juarez, Emiliano C 6           
                1:16.07        DQ (1:00.06)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR                34.53      34.07         20  
  2 Rizzo, Gio M         9 PATS-MR                49.20      34.34         17  
  3 Morse, Steven L     10 NPR-NJ                 34.82      34.90         16  
  4 McGregor, Matt J    10 PATS-MR                38.92      35.32         15  
  5 Isles, Ajani        10 Silver Streaks-MR      35.31      35.59         14  
  6 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR                43.23      36.43         13  
  7 Tucker, Aziz N      10 NPR-NJ                 29.16      36.97         12  
  8 Dominguez, Kobe B    9 Unattached             37.60      39.13         11  
  9 Hoey, Jack D         9 FAST-MR                39.90      39.77          9  
 10 Brody, Hunter T     10 PATS-MR                47.85      41.60          7  
 11 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR         NT      46.94          6  
 12 Rodriguez, Antonio  10 KB Makos-MR            49.08      49.46          5  
 13 Jerez, Lucas        10 FAST-MR                57.24      51.59          4  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:21.55    1:16.44         20  
                  35.46     1:16.44 (40.98)                                        
  2 Herrera, Sebastian  10 PATS-MR              1:41.43    1:17.55         17  
                  36.50     1:17.55 (41.05)                                        
  3 Nunez, Jonathan T   10 UN-PA-MR             1:27.54    1:17.65         16  
                  36.69     1:17.65 (40.96)                                        
  4 McGregor, Matt J    10 PATS-MR              1:31.84    1:20.66         15  
                  37.56     1:20.66 (43.10)                                        
  5 Isles, Ajani        10 Silver Streaks-MR    1:20.73    1:22.09         14  
                  36.94     1:22.09 (45.15)                                        
  6 Morse, Steven L     10 NPR-NJ               1:18.15    1:22.17         13  
                  38.79     1:22.17 (43.38)                                        
  7 Del Rosario, Eric    9 PATS-MR              1:35.29    1:23.75         12  
                  37.19     1:23.75 (46.56)                                        
  8 Hoey, Jack D         9 FAST-MR              1:36.63    1:24.27         11  
                  38.32     1:24.27 (45.95)                                        
  9 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR              1:33.50    1:24.48          9  
                  38.87     1:24.48 (45.61)                                        
 10 Tucker, Aziz N      10 NPR-NJ               1:26.04    1:24.84          7  
                  37.43     1:24.84 (47.41)                                        
 11 Dominguez, Kobe B    9 Unattached           1:26.58    1:31.32          6  
                  41.32     1:31.32 (50.00)                                        
 12 Li, Max J            9 FAST-MR                   NT    1:32.86          5  
                  42.74     1:32.86 (50.12)                                        
 13 Brody, Hunter T     10 PATS-MR                   NT    1:40.73          4  
                  46.30     1:40.73 (54.43)                                        
 14 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR    1:45.11    1:46.20          3  
                  46.40     1:46.20 (59.80)                                        
 15 Rodriguez, Antonio  10 KB Makos-MR          2:02.98    1:52.93          2  
                  51.38   1:52.93 (1:01.55)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR                44.60      40.05         20  
  2 Isles, Ajani        10 Silver Streaks-MR      39.59      40.48         17  
  3 Morse, Steven L     10 NPR-NJ                 45.16      42.55         16  
  4 Tucker, Aziz N      10 NPR-NJ                 43.39      43.16         15  
  5 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR                47.86      43.97         14  
  6 McGregor, Matt J    10 PATS-MR                43.73      44.01         13  
  7 Dominguez, Kobe B    9 Unattached             42.16      45.95         12  
  8 Hoey, Jack D         9 FAST-MR                46.42      47.47         11  
  9 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR         NT    1:00.54          9  
 10 Jerez, Lucas        10 FAST-MR              1:07.55    1:03.64          7  
 -- Rizzo, Gio M         9 PATS-MR                53.49         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Brody, Hunter T     10 PATS-MR                54.99         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:33.56    1:28.02         20  
                  41.70     1:28.02 (46.32)                                        
  2 Isles, Ajani        10 Silver Streaks-MR    1:31.35    1:28.71         11  
                1:29.07         1:28.71 ( )                                        
  3 Herrera, Sebastian  10 PATS-MR              1:44.68    1:30.72         17  
                  44.50     1:30.72 (46.22)                                        
  4 McGregor, Matt J    10 PATS-MR              1:46.78    1:31.73         16  
                  44.59     1:31.73 (47.14)                                        
  5 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR              1:49.98    1:32.99         15  
                  44.33     1:32.99 (48.66)                                        
  6 Del Rosario, Eric    9 PATS-MR              1:49.55    1:33.26         14  
                  47.42     1:33.26 (45.84)                                        
  7 Dominguez, Kobe B    9 Unattached           1:43.22    1:40.07         13  
                  47.99     1:40.07 (52.08)                                        
  8 Hoey, Jack D         9 FAST-MR              1:45.60    1:42.87         12  
                  49.11     1:42.87 (53.76)                                        
  9 Brody, Hunter T     10 PATS-MR              1:51.54    2:02.82          9  
                  59.03   2:02.82 (1:03.79)                                        
 10 Rodriguez, Antonio  10 KB Makos-MR          2:13.16    2:08.71          7  
                1:03.32   2:08.71 (1:05.39)                                        
 -- Li, Max J            9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
                  48.15          DQ (51.35)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, Jonathan T   10 UN-PA-MR               53.69      48.66         20  
  2 Tucker, Aziz N      10 NPR-NJ                 48.92      50.90         17  
  3 Dominguez, Kobe B    9 Unattached             48.61      51.92         16  
  4 Brody, Hunter T     10 PATS-MR                54.30      52.14         15  
  5 McGregor, Matt J    10 PATS-MR                55.32      53.01         14  
  6 Morse, Steven L     10 NPR-NJ                 51.35      54.01         13  
  7 Del Rosario, Eric    9 PATS-MR                53.96      55.60         12  
 -- McGregor, Kyle T    10 PATS-MR              1:05.07         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dominguez, Kobe B    9 Unattached           1:59.32    1:51.62         20  
                  54.63     1:51.62 (56.99)                                        
  2 Brody, Hunter T     10 PATS-MR              2:03.44    1:52.69         17  
                  53.35     1:52.69 (59.34)                                        
  3 Tucker, Aziz N      10 NPR-NJ               1:53.55    1:52.79         16  
                  52.57   1:52.79 (1:00.22)                                        
  4 McGregor, Matt J    10 PATS-MR              2:08.55    2:01.30         15  
                  56.67   2:01.30 (1:04.63)                                        
  5 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR              2:12.56    2:21.90         14  
                1:05.77   2:21.90 (1:16.13)                                        
 -- Rizzo, Gio M         9 PATS-MR              2:21.20         DQ        
      Scissors kick
                  51.25          DQ (57.76)                                        
 -- Morse, Steven L     10 NPR-NJ               1:53.55         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                  51.40        DQ (1:10.83)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Del Rosario, Eric    9 PATS-MR                54.09      42.96         20  
  2 Herrera, Sebastian  10 PATS-MR                52.49      43.28         17  
  3 Celaj, IIirian      10 FAST-MR                43.73      43.97         16  
  4 McGregor, Matt J    10 PATS-MR              1:00.97      47.29         15  
  5 Nunez, Jonathan T   10 UN-PA-MR             1:01.64      47.31         14  
  6 Isles, Ajani        10 Silver Streaks-MR      44.92      48.12         13  
  7 Tucker, Aziz N      10 NPR-NJ                 47.77      51.76         12  
  8 Dominguez, Kobe B    9 Unattached             44.22      51.95         11  
  9 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR              1:03.70      54.87          9  
 -- Brody, Hunter T     10 PATS-MR                59.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Hoey, Jack D         9 FAST-MR              1:04.41         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:33.19    1:32.27         20  
                  41.19     1:32.27 (51.08)                                        
  2 Isles, Ajani        10 Silver Streaks-MR    1:28.29    1:36.66         17  
                  43.18     1:36.66 (53.48)                                        
  3 Dominguez, Kobe B    9 Unattached           1:34.12    1:37.73         16  
                  47.87     1:37.73 (49.86)                                        
  4 McGregor, Matt J    10 PATS-MR              1:37.09    1:38.13         15  
                  46.84     1:38.13 (51.29)                                        
  5 Hoey, Jack D         9 FAST-MR              1:53.52    1:42.95         14  
                  47.75     1:42.95 (55.20)                                        
  6 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR              2:15.88    1:53.74         13  
                  54.22     1:53.74 (59.52)                                        
 -- Rizzo, Gio M         9 PATS-MR              2:13.29         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick - breast
                  43.32          DQ (49.36)                                        
 -- Brody, Hunter T     10 PATS-MR              2:01.47         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  59.18          DQ (57.58)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                      2:33.42    2:41.28         40  
     1) Hoey, Jack D 9                  2) Jerez, Lucas 10                
     3) Li, Max J 9                     4) Celaj, IIirian 10              
                  40.51     1:34.62 (54.11)     2:31.57 (56.95)      2:41.28 (9.71)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Fast Swim Team-MR  'A'                      2:57.77         DQ        
     1) Hoey, Jack D 9                  2) Li, Max J 9                    
     3) Celaj, IIirian 10               4) Jerez, Lucas 10                
                  49.41   1:59.10 (1:09.69)     2:44.56 (45.46)          DQ (50.95)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vera, Emerson A     12 NPR-NJ                 30.13      29.05         20  
  2 Williams, Lamar     12 NPR-NJ                 30.13      29.62         17  
  3 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR      32.36      30.49         16  
  4 Gonzalez, Solice A  11 KB Makos-MR            37.33      32.79         15  
  5 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR                33.52      33.42         14  
  6 Walsh, Zach R       11 FAST-MR                33.61      34.61         13  
  7 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR      45.11      36.54         12  
  8 Theodore, O N       12 NPR-NJ                    NT      37.84         11  
  9 Velazquez, Jonatha  11 KB Makos-MR            39.25      38.69          9  
 10 Lobo, Marc          11 FAST-MR              1:08.09      50.47          7  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Lamar     12 NPR-NJ               1:05.29    1:06.50         20  
                  31.56     1:06.50 (34.94)                                        
  2 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    1:16.46    1:09.50         17  
                  32.26     1:09.50 (37.24)                                        
  3 Gonzalez, Solice A  11 KB Makos-MR          1:25.91    1:15.47         16  
                  34.72     1:15.47 (40.75)                                        
  4 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              1:18.94    1:15.55         15  
                  36.29     1:15.55 (39.26)                                        
  5 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:15.90    1:16.01         14  
                  35.97     1:16.01 (40.04)                                        
  6 Velazquez, Jonatha  11 KB Makos-MR          1:29.22    1:25.45         13  
                  39.48     1:25.45 (45.97)                                        
  7 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR         NT    1:25.53         12  
                  41.31     1:25.53 (44.22)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vera, Emerson A     12 NPR-NJ                    NT      32.88         20  
  2 Williams, Lamar     12 NPR-NJ                 34.44      34.70         17  
  3 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR      39.03      36.43         16  
  4 Gonzalez, Solice A  11 KB Makos-MR            43.30      39.20         15  
  5 Theodore, O N       12 NPR-NJ                    NT      48.57         14  
  6 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR         NT      49.40         13  
  7 Velazquez, Jonatha  11 KB Makos-MR            46.39      49.58         12  
 -- Lobo, Marc          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Lamar     12 NPR-NJ               1:19.85    1:16.78         20  
                  36.74     1:16.78 (40.04)                                        
  2 Gonzalez, Solice A  11 KB Makos-MR          1:31.76    1:26.48         17  
                1:26.48         1:26.48 ( )                                        
  3 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:28.82    1:31.09         16  
                  44.57     1:31.09 (46.52)                                        
 -- Velazquez, Jonatha  11 KB Makos-MR          1:39.53         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  49.07          DQ (55.07)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Lamar     12 NPR-NJ                 39.29      39.04         20  
  2 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR      44.76      39.68         17  
  3 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR                40.77      42.90         16  
  4 Gonzalez, Solice A  11 KB Makos-MR            53.41      47.80         15  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Lamar     12 NPR-NJ               1:25.51    1:25.46         20  
                  39.71     1:25.46 (45.75)                                        
  2 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              1:38.03    1:35.31         17  
                  44.71     1:35.31 (50.60)                                        
  3 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:40.44    1:44.50         16  
                  48.72     1:44.50 (55.78)                                        
  4 Gonzalez, Solice A  11 KB Makos-MR               NT    1:44.56         15  
                  47.55     1:44.56 (57.01)                                        
 -- Lobo, Marc          11 FAST-MR                   NT         DQ         14  
      Scissors kick
                1:07.05        DQ (1:17.20)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vera, Emerson A     12 NPR-NJ                    NT      32.03         20  
  2 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR      35.61      35.09         17  
  3 Walsh, Zach R       11 FAST-MR                37.80      41.28         16  
  4 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR                39.36      41.45         15  
  5 Velazquez, Jonatha  11 KB Makos-MR            49.45      48.02         14  
  6 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR    1:03.11      55.02         13  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    1:23.65    1:19.46         20  
                  36.02     1:19.46 (43.44)                                        
  2 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              1:28.06    1:25.57         17  
                  40.84     1:25.57 (44.73)                                        
  3 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:25.74    1:27.49         16  
                  40.86     1:27.49 (46.63)                                        
 -- Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR         NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  49.32          DQ (55.47)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR                25.36      25.74         20  
  2 Williams, Aaron D   14 FAST-MR                27.79      27.15         17  
  3 Rodgers, Aidan J    13 NPR-NJ                 29.22      28.01         16  
  4 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR                28.74      28.52         15  
  5 Cueva, Jeffery A    13 NPR-NJ                 31.21      28.73         14  
  6 Marun, Michael E    13 KB Makos-MR            32.96      32.80         13  
  7 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR                36.79      33.26         12  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR                58.45      58.37         20  
                  27.79       58.37 (30.58)                                        
  2 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              1:04.41    1:02.40         17  
                  30.31     1:02.40 (32.09)                                        
  3 Rodgers, Aidan J    13 NPR-NJ               1:04.13    1:03.53         16  
                  30.07     1:03.53 (33.46)                                        
  4 Cueva, Jeffery A    13 NPR-NJ               1:06.94    1:04.38         15  
                  30.56     1:04.38 (33.82)                                        
  5 Williams, Jesse     14 FAST-MR              1:07.68    1:10.81         14  
                  32.46     1:10.81 (38.35)                                        
  6 Marun, Michael E    13 KB Makos-MR          1:19.88    1:14.90         13  
                  34.54     1:14.90 (40.36)                                        
  7 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              1:21.15    1:16.60         12  
                  35.18     1:16.60 (41.42)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Aaron D   14 FAST-MR                34.47      31.49         20  
  2 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR                32.06      31.89         17  
  3 Rodgers, Aidan J    13 NPR-NJ                 34.70      33.92         16  
  4 Williams, Jesse     14 FAST-MR                36.91      36.32         15  
  5 Cueva, Jeffery A    13 NPR-NJ                 40.64      37.59         14  
  6 Marun, Michael E    13 KB Makos-MR            38.56      38.48         13  
  7 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR                   NT      40.37         12  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              1:10.24    1:10.26         20  
                  34.59     1:10.26 (35.67)                                        
  2 Williams, Aaron D   14 FAST-MR              1:14.78    1:12.74         14  
                1:12.74         1:12.74 ( )                                        
  3 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              1:14.10    1:13.85         17  
                  36.03     1:13.85 (37.82)                                        
  4 Rodgers, Aidan J    13 NPR-NJ               1:14.66    1:14.00         16  
                  35.74     1:14.00 (38.26)                                        
  5 Marun, Michael E    13 KB Makos-MR          1:25.32    1:25.03         15  
                  42.18     1:25.03 (42.85)                                        
  6 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              1:30.29    1:27.46         13  
                  41.51     1:27.46 (45.95)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Aaron D   14 FAST-MR                54.95      37.14         20  
  2 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR                40.63      39.20         17  
  3 Rodgers, Aidan J    13 NPR-NJ                 38.57      39.26         16  
  4 Cueva, Jeffery A    13 NPR-NJ                 46.93      42.20         15  
  5 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR                44.61      43.83         14  
  6 Marun, Michael E    13 KB Makos-MR          1:09.50      44.68         13  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR                30.27      29.79         20  
  2 Cueva, Jeffery A    13 NPR-NJ                 36.01      33.48         17  
  3 Williams, Aaron D   14 FAST-MR                34.19      33.93         16  
  4 Rodgers, Aidan J    13 NPR-NJ                 38.98      35.45         15  
  5 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR                36.21      35.54         14  
  6 Marun, Michael E    13 KB Makos-MR            41.18      40.44         13  
  7 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR                   NT      42.62         12  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              2:31.57    2:29.96         20  
                  32.63     1:11.63 (39.00)     1:57.39 (45.76)     2:29.96 (32.57)
  2 Williams, Aaron D   14 FAST-MR              2:39.41    2:38.58         17  
                  35.17     1:14.02 (38.85)     2:02.40 (48.38)     2:38.58 (36.18)
  3 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              2:42.63    2:43.44         16  
                  37.22     1:17.11 (39.89)     2:06.88 (49.77)     2:43.44 (36.56)
  4 Williams, Jesse     14 FAST-MR              3:06.03    3:13.31         15  
                  39.72     1:28.24 (48.52)   2:29.46 (1:01.22)     3:13.31 (43.85)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        17 Silver Streaks-MR      23.48      24.25         20  
  2 Frascati, Michael   16 Unattached             25.27      25.57         17  
  3 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR      26.80      26.20         16  
  4 Heubel, Brian P     15 Silver Streaks-MR      29.75      27.19         15  
  5 Derry, Yashua A     15 FAST-MR                28.04      27.65         14  
  6 Rosario, Akio N     15 KB Makos-MR            31.12      31.70         13  
  7 Lawson, Jamarius K   8 NPR-NJ                 36.67      34.76         12  
  8 Nudell, Isaack A    15 KB Makos-MR            34.81      34.88         11  
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        17 Silver Streaks-MR      53.34      55.73         20  
                  26.63       55.73 (29.10)                                        
  2 Cordero, Justin K   15 KB Makos-MR            56.62      57.43         17  
                  28.28       57.43 (29.15)                                        
  3 Frascati, Michael   16 Unattached             55.93      57.69         16  
                  27.24       57.69 (30.45)                                        
  4 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR      58.80      59.49         15  
                  27.90       59.49 (31.59)                                        
  5 Heubel, Brian P     15 Silver Streaks-MR    1:05.32    1:00.68         14  
                  28.92     1:00.68 (31.76)                                        
  6 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              1:04.78    1:03.04         13  
                  28.96     1:03.04 (34.08)                                        
  7 Rosario, Akio N     15 KB Makos-MR          1:16.96    1:15.34         12  
                  36.76     1:15.34 (38.58)                                        
 -- Nudell, Isaack A    15 KB Makos-MR          1:21.21         DQ        
      No touch on turn
                1:30.01              DQ ( )                                        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frascati, Michael   16 Unattached             30.50      29.46         20  
  2 Derry, Yashua A     15 FAST-MR                   NT      29.80         17  
  3 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR      33.10      30.03         16  
  4 Klein, Simon        17 Silver Streaks-MR      30.16      30.75         15  
  5 Heubel, Brian P     15 Silver Streaks-MR      34.61      34.18         14  
  6 Cordero, Justin K   15 KB Makos-MR            32.73      34.32         13  
  7 Rosario, Akio N     15 KB Makos-MR            43.88      38.31         12  
  8 Nudell, Isaack A    15 KB Makos-MR            42.03      41.69         11  
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frascati, Michael   16 Unattached           1:04.12    1:04.74         20  
                  31.48     1:04.74 (33.26)                                        
  2 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    1:09.58    1:05.50         17  
                  30.97     1:05.50 (34.53)                                        
  3 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              1:08.24    1:07.96         16  
                  32.03     1:07.96 (35.93)                                        
  4 Heubel, Brian P     15 Silver Streaks-MR    1:14.58    1:12.67         15  
                1:12.67         1:12.67 ( )                                        
  5 Nudell, Isaack A    15 KB Makos-MR          1:25.15    1:28.85        
                1:28.85         1:28.85 ( )                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        17 Silver Streaks-MR    1:07.00    1:10.65         20  
                  33.43     1:10.65 (37.22)                                        
  2 Heubel, Brian P     15 Silver Streaks-MR    1:17.44    1:13.54         17  
                  33.28     1:13.54 (40.26)                                        
  3 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    1:18.91    1:20.46         16  
                  37.30     1:20.46 (43.16)                                        
  4 Rosario, Akio N     15 KB Makos-MR          1:37.71    1:31.34         15  
                  42.28     1:31.34 (49.06)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heubel, Brian P     15 Silver Streaks-MR    2:51.15    2:44.45         20  
                  37.25     1:21.38 (44.13)     2:03.31 (41.93)     2:44.45 (41.14)
  2 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    2:51.44    2:53.49         17  
                  36.12     1:20.23 (44.11)     2:06.65 (46.42)     2:53.49 (46.84)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        17 Silver Streaks-MR    1:05.13    1:10.32         20  
                  31.79     1:10.32 (38.53)                                        
  2 Frascati, Michael   16 Unattached           1:07.65    1:11.75         17  
                  31.45     1:11.75 (40.30)                                        
  3 Vera, Emerson A     12 NPR-NJ                    NT    1:13.76         16  
                  33.31     1:13.76 (40.45)                                        
  4 Derry, Yashua A     15 FAST-MR                   NT    1:22.64         15  
                  35.79     1:22.64 (46.85)                                        
  5 Rosario, Akio N     15 KB Makos-MR          1:41.61    1:38.38         14  
                  43.28     1:38.38 (55.10)                                        
  6 Nudell, Isaack A    15 KB Makos-MR          1:44.58    1:44.84         13  
                  44.99     1:44.84 (59.85)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        17 Silver Streaks-MR    2:16.30    2:25.26         20  
                  29.23     1:07.40 (38.17)     1:49.53 (42.13)     2:25.26 (35.73)
  2 Frascati, Michael   16 Unattached           2:24.52    2:30.02         17  
                  30.16     1:06.69 (36.53)     1:52.54 (45.85)     2:30.02 (37.48)
  3 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              3:05.59    2:38.96         16  
                  32.63     1:09.65 (37.02)     2:00.48 (50.83)     2:38.96 (38.48)
  4 Rosario, Akio N     15 KB Makos-MR          3:03.39    3:00.52         15  
                  39.90     1:26.53 (46.63)     2:19.32 (52.79)     3:00.52 (41.20)
 -- Cordero, Justin K   15 KB Makos-MR          2:28.66         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  32.23     1:11.42 (39.19)     2:02.63 (51.21)          DQ (35.41)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            1:45.90    1:48.02         40  
     1) DeNovellis, Alessandro 12       2) Heubel, Brian P 15             
     3) Sidoti, Daniel J 16             4) Klein, Simon 17                
                  31.08       57.73 (26.65)     1:23.25 (25.52)     1:48.02 (24.77)
  2 Fast Swim Team-MR  'A'                      1:49.91    1:48.07         34  
     1) Derry, Yashua A 15              2) Ruiz, Brian S 13               
     3) Walsh, Dylan F 13               4) Williams, Aaron D 14           
                  26.81       54.78 (27.97)     1:23.24 (28.46)     1:48.07 (24.83)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                      2:03.93    2:05.86         32  
     1) Rosario, Akio N 15              2) Nudell, Isaack A 15            
     3) Marun, Michael E 13             4) Cordero, Justin K 15           
                  31.97     1:06.78 (34.81)     2:05.86 (59.08)                    
  4 Fast Swim Team-MR  'B'                      2:15.87    2:15.25         30  
     1) Williams, Jesse 14              2) Walsh, Zach R 11               
     3) Fonseca, Joshua 11              4) Kaetker, Jan X 13              
                  33.18                             1:06.33 ( )   2:15.25 (1:08.92)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:00.37    2:02.09         40  
     1) Sidoti, Daniel J 16             2) Heubel, Brian P 15             
     3) DeNovellis, Alessandro 12       4) Klein, Simon 17                
                  29.72     1:01.89 (32.17)     1:36.11 (34.22)     2:02.09 (25.98)
 -- Fast Swim Team-MR  'A'                           NT         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Derry, Yashua A 15              2) Williams, Aaron D 14           
     3) Walsh, Dylan F 13               4) Ruiz, Brian S 13               
                  30.03     1:07.84 (37.81)      1:17.62 (9.78)          DQ (48.73)
 
Mixed 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Holan, Steve         8 PATS-MR                22.21      20.14         20  
  2 Lawson, Josiah L     8 NPR-NJ                 22.62      21.54         17  
  3 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                25.52      22.23         16  
  4 Ma, Kevin W          8 PATS-MR                27.38      23.25         15  
  5 Nusser, William A    8 Silver Streaks-MR         NT      23.55         14  
  6 Bahl, Suraj          8 FAST-MR                28.15      27.26         13  
  7 Schales, Peyton L    8 FAST-MR                   NT      28.43         12  
  8 Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT      37.39         11  
 -- Thomas, Gavin R      8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back