Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
              2012 MR FAST IMX Challenge - 1/21/2012 to 1/22/2012              
              FAST IMX Xtreme CHALLENGE MEET, Sanction #: 120109               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR     30.77      31.24        
  2 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR      32.38      31.29        
  3 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR     32.00      31.54        
  4 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR     31.81      31.90        
  5 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR     36.70      36.63        
  5 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR     37.66      36.63        
  7 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR     37.55      37.17        
  8 Carter, Sally F           10 Flying Dolphins-MR     44.27      38.19        
  9 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR     42.07      40.68        
 10 Glehan, Hannah E           9 FAST-MR                   NT      40.93        
 11 Castro, Emily              9 KB Makos-MR            43.88      42.51        
 12 Victor, Melanie            9 Flying Dolphins-MR     44.74      43.30        
 13 Rocano, Kayla D            9 FAST-MR                47.18      43.39        
 14 Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR        NT      43.58        
 15 Berg, Emma R              10 Flying Dolphins-MR     57.44      46.44        
 16 Pineda, Ryleigh E          8 KB Makos-MR            48.70      46.65        
 17 Duver, Sophia E            9 Silver Streaks-MR      56.90      47.20        
 18 Wachtel, Emma R            8 CFA-MR                 52.80      47.69        
 19 Bhakoo, Sana               9 Flying Dolphins-MR     52.91      48.41        
 20 Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR     51.69      48.86        
 21 Murillo, Lauren S          7 KB Makos-MR            56.50      49.27        
 22 Goodwin, Payton A          7 CFA-MR                 52.42      50.37        
 23 Medici, Claire E           9 CFA-MR                    NT      50.76        
 24 Rackoff, Hallie J          7 CFA-MR                 53.45      51.02        
 25 Pineda, Aislynn L          6 KB Makos-MR            53.41      51.26        
 26 Altholz, Rebecca           9 Flying Dolphins-MR        NT      52.98        
 27 Marin, Alyssa A            7 KB Makos-MR          1:09.46      56.60        
 28 Campbell, Alissa E         8 Silver Streaks-MR    1:03.11    1:00.47        
 29 Martinez, Zussette         7 KB Makos-MR          1:13.56    1:10.57        
 30 Bahl, Sangetta             5 FAST-MR              1:38.20    1:25.15        
 -- Hormuth, Lara              7 FAST-MR                   NT         DQ        
      50 No touch on turn
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR   2:25.94    2:29.24        
                  33.41     1:12.26 (38.85)     1:52.12 (39.86)     2:29.24 (37.12)
  2 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR   2:28.46    2:31.73        
                  34.09     1:12.57 (38.48)     1:53.14 (40.57)     2:31.73 (38.59)
  3 Tillman, Victoria         10 Sailfish-MR          2:34.62    2:32.73        
                  35.13     1:14.21 (39.08)     1:54.22 (40.01)     2:32.73 (38.51)
  4 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR   2:39.56    2:33.35        
                  33.94     1:13.76 (39.82)     1:54.88 (41.12)     2:33.35 (38.47)
  5 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR    2:39.40    2:41.63        
                  34.65     1:16.21 (41.56)     2:00.62 (44.41)     2:41.63 (41.01)
  6 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR   2:57.63    2:54.07        
                  38.15     1:23.45 (45.30)     2:09.00 (45.55)     2:54.07 (45.07)
  7 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR   2:49.12    2:57.03        
                  38.49     1:23.96 (45.47)     2:11.89 (47.93)     2:57.03 (45.14)
  8 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR        NT    3:09.17        
                  44.95     1:32.65 (47.70)     2:22.92 (50.27)     3:09.17 (46.25)
  9 Wang, Katie                9 FAST-MR                   NT    3:09.55        
                  41.91     1:33.53 (51.62)     2:24.66 (51.13)     3:09.55 (44.89)
 10 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR        NT    3:14.75        
                  42.35     1:33.13 (50.78)     2:24.28 (51.15)     3:14.75 (50.47)
 11 Caban, Isabelle           10 KB Makos-MR          3:13.20    3:15.62        
                  46.61     1:39.06 (52.45)     2:30.22 (51.16)     3:15.62 (45.40)
 12 Mei, Mandy W               9 DESC-NJ              3:51.06    3:16.30        
                  43.68     1:33.26 (49.58)     2:26.28 (53.02)     3:16.30 (50.02)
 13 Holub, Emma M             10 Flying Dolphins-MR        NT    3:17.03        
                  43.02     1:35.17 (52.15)     2:27.45 (52.28)     3:17.03 (49.58)
 14 Noboa, Krystal S           8 DESC-NJ              3:39.60    3:17.76        
                  43.48     1:33.44 (49.96)     2:26.55 (53.11)     3:17.76 (51.21)
 15 Casiano, Aaliyah R         9 KB Makos-MR          3:20.98    3:22.23        
                  47.90     1:41.87 (53.97)     2:33.57 (51.70)     3:22.23 (48.66)
 16 Kane, Miranda J           10 FAST-MR                   NT    3:28.45        
                  46.45     1:39.68 (53.23)     2:35.02 (55.34)     3:28.45 (53.43)
 17 Chan, Alina M              9 KB Makos-MR          3:59.50    3:28.56        
                  47.49     1:42.87 (55.38)     2:37.32 (54.45)     3:28.56 (51.24)
 18 Chia, Molly                9 FAST-MR              3:54.57    3:32.01        
                  47.85     1:43.54 (55.69)     2:38.62 (55.08)     3:32.01 (53.39)
 19 Castro, Emily              9 KB Makos-MR          3:39.38    3:34.08        
                  48.53     1:46.56 (58.03)   3:34.08 (1:47.52)                    
 20 M'Quade, Kaitlin R         9 Flying Dolphins-MR        NT    3:50.32        
                  51.50     1:51.37 (59.87)   2:51.97 (1:00.60)     3:50.32 (58.35)
 21 Perez, Miranda M           8 KB Makos-MR          3:44.53    3:54.31        
                  48.94   1:53.12 (1:04.18)   2:55.85 (1:02.73)     3:54.31 (58.46)
 22 Victor, Melanie            9 Flying Dolphins-MR        NT    3:55.58        
                  53.95   1:55.92 (1:01.97)   3:00.45 (1:04.53)     3:55.58 (55.13)
 23 Weber, Shivani             8 FAST-MR              4:17.24    4:01.29        
                  50.49   1:51.96 (1:01.47)   2:58.09 (1:06.13)   4:01.29 (1:03.20)
 24 Rosario, Tykai N           7 KB Makos-MR               NT    4:02.07        
                  51.32   1:55.40 (1:04.08)   2:59.49 (1:04.09)   4:02.07 (1:02.58)
 25 Ramos, Samantha            9 KB Makos-MR          4:00.78    4:03.00        
                  53.52   1:58.76 (1:05.24)   4:03.00 (2:04.24)                    
 26 Sene-Dorsi, Chiara G       9 Flying Dolphins-MR        NT    4:03.48        
                  48.59   1:50.90 (1:02.31)   3:00.75 (1:09.85)   4:03.48 (1:02.73)
 27 Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR   4:15.05    4:04.76        
                  50.28   1:54.76 (1:04.48)   3:01.99 (1:07.23)   4:04.76 (1:02.77)
 28 Pineda, Ryleigh E          8 KB Makos-MR          4:21.56    4:06.80        
                  54.11   1:57.82 (1:03.71)   3:03.23 (1:05.41)   4:06.80 (1:03.57)
 28 Tighe, Margaret m         10 Flying Dolphins-MR        NT    4:06.80        
                  57.17   1:58.93 (1:01.76)   3:05.08 (1:06.15)   4:06.80 (1:01.72)
 30 Radomisli, Julia M        10 Flying Dolphins-MR        NT    4:07.78        
                  52.89   1:56.81 (1:03.92)   3:01.70 (1:04.89)   4:07.78 (1:06.08)
 31 Pineda, Aislynn L          6 KB Makos-MR          4:55.08    4:21.40        
                  57.94   2:05.81 (1:07.87)   3:17.61 (1:11.80)   4:21.40 (1:03.79)
 32 Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR        NT    4:27.77        
                  51.42   2:04.61 (1:13.19)   3:17.54 (1:12.93)   4:27.77 (1:10.23)
 33 Murillo, Lauren S          7 KB Makos-MR          5:38.50    4:41.37        
                1:15.95   2:23.98 (1:08.03)   3:35.68 (1:11.70)   4:41.37 (1:05.69)
 34 Montalvo, Laeyah           7 KB Makos-MR          5:00.78    5:01.60        
                1:04.50     1:25.42 (20.92)   2:29.10 (1:03.68)   5:01.60 (2:32.50)
 35 Marin, Briana O            8 KB Makos-MR          4:48.44    5:06.04        
                  57.57   2:21.64 (1:24.07)      2:31.11 (9.47)   5:06.04 (2:34.93)
 36 Martinez, Zussette         7 KB Makos-MR          6:41.00    6:25.60        
                1:21.56   3:05.99 (1:44.43)   4:44.44 (1:38.45)   6:25.60 (1:41.16)
 -- Marin, Alyssa A            7 KB Makos-MR               NT         DQ        
      62 Did not finish
                1:00.67                             3:22.89 ( )        DQ (1:12.02)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR     37.49      36.05        
  2 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR      38.28      37.30        
  3 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR     38.56      39.05        
  4 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR     44.06      43.09        
  5 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR     42.07      43.55        
  6 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR     44.42      44.35        
  7 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR     48.58      44.79        
  8 Carter, Sally F           10 Flying Dolphins-MR     48.49      47.67        
  9 Duver, Sophia E            9 Silver Streaks-MR      57.90      47.94        
 10 Berg, Emma R              10 Flying Dolphins-MR     59.24      48.11        
 11 Victor, Melanie            9 Flying Dolphins-MR     50.05      49.50        
 12 Wachtel, Emma R            8 CFA-MR                 53.24      50.48        
 13 Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR     52.75      50.79        
 14 Montalvo, Laeyah           7 KB Makos-MR            56.76      51.91        
 15 Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR        NT      55.77        
 16 Rackoff, Hallie J          7 CFA-MR                    NT      58.46        
 17 Medici, Claire E           9 CFA-MR                    NT      58.69        
 18 Campbell, Alissa E         8 Silver Streaks-MR    1:05.92    1:04.63        
 19 Goodwin, Payton A          7 CFA-MR               1:03.70    1:04.69        
 20 Hormuth, Lara              7 FAST-MR                   NT    1:06.05        
 21 Bahl, Sangetta             5 FAST-MR              1:11.69    1:15.35        
 -- Altholz, Rebecca           9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      39 Did not finish on back
 -- Bhakoo, Sana               9 Flying Dolphins-MR     47.58         DQ        
      39 Did not finish on back
 -- Rocano, Kayla D            9 FAST-MR                46.46         DQ        
      39 Did not finish on back
 -- Glehan, Hannah E           9 FAST-MR                   NT         DQ        
      39 Did not finish on back
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR   1:19.02    1:17.61        
                  38.09     1:17.61 (39.52)                                        
  2 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR    1:21.08    1:17.77        
                  37.81     1:17.77 (39.96)                                        
  3 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR   1:20.77    1:22.53        
                  39.61     1:22.53 (42.92)                                        
  4 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR   1:25.99    1:25.17        
                  40.81     1:25.17 (44.36)                                        
  5 Caban, Isabelle           10 KB Makos-MR          1:31.93    1:29.01        
                  41.93     1:29.01 (47.08)                                        
  6 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR   1:32.83    1:32.25        
                  44.53     1:32.25 (47.72)                                        
  7 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR   1:49.55    1:33.48        
                  46.67     1:33.48 (46.81)                                        
  8 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR   1:34.18    1:33.65        
                  44.77     1:33.65 (48.88)                                        
  9 Noboa, Krystal S           8 DESC-NJ                   NT    1:36.89        
                  46.70     1:36.89 (50.19)                                        
 10 Wang, Katie                9 FAST-MR              1:36.21    1:40.10        
                  47.74     1:40.10 (52.36)                                        
 11 Carter, Sally F           10 Flying Dolphins-MR   1:47.56    1:41.63        
 12 Kane, Miranda J           10 FAST-MR              1:45.07    1:45.82        
                  51.41     1:45.82 (54.41)                                        
 13 Berg, Emma R              10 Flying Dolphins-MR        NT    1:46.10        
                  50.48     1:46.10 (55.62)                                        
 14 Chan, Alina M              9 KB Makos-MR          1:47.64    1:48.64        
                  52.98     1:48.64 (55.66)                                        
 15 Castro, Emily              9 KB Makos-MR          1:52.26    1:49.07        
                  53.35     1:49.07 (55.72)                                        
 16 Victor, Melanie            9 Flying Dolphins-MR   1:51.65    1:50.96        
 17 Montalvo, Laeyah           7 KB Makos-MR          2:24.62    1:51.76        
                  53.91     1:51.76 (57.85)                                        
 18 Bhakoo, Sana               9 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.80        
                  54.12     1:51.80 (57.68)                                        
 19 Wachtel, Emma R            8 CFA-MR                    NT    1:53.03        
                  54.21     1:53.03 (58.82)                                        
 20 Pineda, Ryleigh E          8 KB Makos-MR          2:08.87    1:54.59        
                  56.72     1:54.59 (57.87)                                        
 21 Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR        NT    1:55.58        
 22 Perez, Miranda M           8 KB Makos-MR          1:54.81    1:56.37        
                  51.44   1:56.37 (1:04.93)                                        
 23 Pineda, Aislynn L          6 KB Makos-MR          2:17.60    1:57.41        
                  55.04   1:57.41 (1:02.37)                                        
 24 Weber, Shivani             8 FAST-MR              2:06.46    1:58.95        
                  55.77   1:58.95 (1:03.18)                                        
 25 Marin, Briana O            8 KB Makos-MR          2:31.39    1:59.01        
                  56.30   1:59.01 (1:02.71)                                        
 26 Ramos, Samantha            9 KB Makos-MR          1:57.30    2:04.06        
                1:00.11   2:04.06 (1:03.95)                                        
 27 Medici, Claire E           9 CFA-MR               2:11.12    2:04.10        
                1:00.10   2:04.10 (1:04.00)                                        
 28 Duver, Sophia E            9 Silver Streaks-MR    2:05.11    2:04.30        
                  58.76   2:04.30 (1:05.54)                                        
 29 Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR   2:26.26    2:06.26        
                  58.13   2:06.26 (1:08.13)                                        
 30 Altholz, Rebecca           9 Flying Dolphins-MR        NT    2:06.59        
                1:00.53   2:06.59 (1:06.06)                                        
 31 Murillo, Lauren S          7 KB Makos-MR          2:22.56    2:07.59        
                  59.23   2:07.59 (1:08.36)                                        
 32 Rosario, Tykai N           7 KB Makos-MR               NT    2:08.32        
                1:00.65   2:08.32 (1:07.67)                                        
 33 Goodwin, Payton A          7 CFA-MR               2:20.52    2:18.60        
                1:07.46   2:18.60 (1:11.14)                                        
 34 Marin, Alyssa A            7 KB Makos-MR          2:49.34    2:18.83        
 35 Martinez, Zussette         7 KB Makos-MR          2:53.59    3:02.16        
                1:27.56   3:02.16 (1:34.60)                                        
 -- Rackoff, Hallie J          7 CFA-MR                    NT         DQ        
      33 No touch at turn
 -- Glehan, Hannah E           9 FAST-MR                   NT         DQ        
      39 Did not finish on back
                  50.69          DQ (56.97)                                        
 -- Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR   1:36.46         DQ        
      33 No touch at turn
                  46.09          DQ (48.96)                                        
 -- Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR              1:45.01         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                  51.87          DQ (58.57)                                        
 -- Casiano, Aaliyah R         9 KB Makos-MR          1:50.81         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                  51.99          DQ (53.55)                                        
 -- Chia, Molly                9 FAST-MR                   NT         DQ        
      34 Delay initiating turn after past vertical
                  49.40          DQ (52.48)                                        
 -- Campbell, Alissa E         8 Silver Streaks-MR    2:30.11         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                1:06.49        DQ (1:10.56)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR     37.85      38.09        
  2 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR      42.18      42.08        
  3 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR     41.18      42.53        
  4 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR     46.58      45.03        
  5 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR     47.11      47.75        
  6 Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR        NT      48.37        
  7 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR     48.54      49.28        
  8 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR     53.21      50.90        
  9 Holub, Emma M             10 Flying Dolphins-MR        NT      52.27        
 10 Singer, Quinn A           10 CFA-MR                 53.49      52.71        
 11 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR     50.64      54.47        
 12 Johnston, Sabrina K        7 CFA-MR                 58.52      54.95        
 13 Finkel, Sophie I          10 CFA-MR               1:00.57      56.45        
 14 Victor, Melanie            9 Flying Dolphins-MR     55.85      56.79        
 15 Radomisli, Julia M        10 Flying Dolphins-MR   1:02.51      56.84        
 16 Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR     56.28      57.54        
 17 Longworth, Maggie         10 CFA-MR                 56.21      58.86        
 18 Epstein, Leila             8 Flying Dolphins-MR     59.53    1:00.28        
 19 M'Quade, Kaitlin R         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.58        
 20 Medici, Claire E           9 CFA-MR                    NT    1:01.62        
 -- Bhakoo, Sana               9 Flying Dolphins-MR   1:08.00         DQ        
      11 Non-simultaneous arms
 -- Tighe, Margaret m         10 Flying Dolphins-MR   1:06.87         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Bahl, Sangetta             5 FAST-MR                   NT         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Sene-Dorsi, Chiara G       9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      19 Non-simultaneous kick
 -- Partenio, Lydia B          9 CFA-MR                    NT         DQ        
      11 Non-simultaneous arms
 -- Rocano, Kayla D            9 FAST-MR              1:03.19         DQ        
      10 Downward butterfly kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR   1:24.17    1:24.07        
                  40.23     1:24.07 (43.84)                                        
  2 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR    1:30.41    1:31.97        
                  42.77     1:31.97 (49.20)                                        
  3 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR   1:30.95    1:34.74        
                  44.05     1:34.74 (50.69)                                        
  4 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR   1:43.34    1:40.17        
                  47.01     1:40.17 (53.16)                                        
  5 Caban, Isabelle           10 KB Makos-MR          1:39.56    1:40.86        
                  47.47     1:40.86 (53.39)                                        
  6 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR   1:40.98    1:44.03        
                  49.08     1:44.03 (54.95)                                        
  7 Singer, Quinn A           10 CFA-MR               1:52.08    1:47.76        
  8 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR   1:48.44    1:49.05        
                  51.47     1:49.05 (57.58)                                        
  9 Wang, Katie                9 FAST-MR              1:49.33    1:50.31        
                  52.74     1:50.31 (57.57)                                        
 10 Holub, Emma M             10 Flying Dolphins-MR        NT    1:50.42        
                  52.65     1:50.42 (57.77)                                        
 11 Mei, Mandy W               9 DESC-NJ              2:08.88    1:51.50        
                  52.67     1:51.50 (58.83)                                        
 12 Casiano, Aaliyah R         9 KB Makos-MR          1:56.79    1:53.68        
                  55.01     1:53.68 (58.67)                                        
 13 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR   1:51.20    1:54.75        
                  53.21   1:54.75 (1:01.54)                                        
 14 Johnston, Sabrina K        7 CFA-MR                    NT    1:55.56        
                  53.86   1:55.56 (1:01.70)                                        
 15 Victor, Melanie            9 Flying Dolphins-MR   1:59.38    1:59.76        
                  57.34   1:59.76 (1:02.42)                                        
 16 Chia, Molly                9 FAST-MR              1:54.55    2:00.48        
                  57.37   2:00.48 (1:03.11)                                        
 17 Chan, Alina M              9 KB Makos-MR          1:58.28    2:02.26        
                  57.80   2:02.26 (1:04.46)                                        
 18 Longworth, Maggie         10 CFA-MR               2:03.57    2:04.89        
                  58.73   2:04.89 (1:06.16)                                        
 19 Noboa, Krystal S           8 DESC-NJ              2:24.05    2:05.03        
                  59.46   2:05.03 (1:05.57)                                        
 20 Radomisli, Julia M        10 Flying Dolphins-MR   2:07.71    2:05.10        
                  59.61   2:05.10 (1:05.49)                                        
 21 Weber, Shivani             8 FAST-MR              2:46.94    2:05.81        
                1:00.92   2:05.81 (1:04.89)                                        
 22 Perez, Miranda M           8 KB Makos-MR          2:18.50    2:07.50        
                  58.30   2:07.50 (1:09.20)                                        
 23 Finkel, Sophie I          10 CFA-MR                    NT    2:07.75        
                  59.64   2:07.75 (1:08.11)                                        
 24 Marin, Briana O            8 KB Makos-MR               NT    2:08.91        
                1:00.79   2:08.91 (1:08.12)                                        
 25 Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR   2:08.77    2:09.09        
                  59.51   2:09.09 (1:09.58)                                        
 26 M'Quade, Kaitlin R         9 Flying Dolphins-MR        NT    2:10.73        
                1:02.12   2:10.73 (1:08.61)                                        
 27 Kane, Miranda J           10 FAST-MR                   NT    2:12.30        
                1:02.22   2:12.30 (1:10.08)                                        
 28 Sene-Dorsi, Chiara G       9 Flying Dolphins-MR        NT    2:21.06        
                1:00.06   2:21.06 (1:21.00)                                        
 29 Ramos, Samantha            9 KB Makos-MR               NT    2:24.19        
                1:08.92   2:24.19 (1:15.27)                                        
 30 Tighe, Margaret m         10 Flying Dolphins-MR   2:26.56    2:25.07        
                1:09.70   2:25.07 (1:15.37)                                        
 31 Bhakoo, Sana               9 Flying Dolphins-MR   2:13.28    2:27.48        
                1:07.78   2:27.48 (1:19.70)                                        
 -- Partenio, Lydia B          9 CFA-MR                    NT         DQ        
      11 Non-simultaneous arms
                1:02.58        DQ (1:05.22)                                        
 -- Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR   1:49.52         DQ        
      11 Arms two strokes underwater
                  51.95          DQ (55.85)                                        
 -- Medici, Claire E           9 CFA-MR                    NT         DQ        
      15 One hand touch
                1:02.69        DQ (1:08.52)                                        
 -- Epstein, Leila             8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      15 One hand touch
                1:01.41        DQ (1:11.17)                                        
 -- Murillo, Lauren S          7 KB Makos-MR               NT         DQ        
      10 Alternating Kick
                1:20.30        DQ (1:21.92)                                        
 -- Pineda, Aislynn L          6 KB Makos-MR               NT         DQ        
      10 Alternating Kick
                1:13.80        DQ (1:18.12)                                        
 -- Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
                  47.47          DQ (57.18)                                        
 -- Marin, Alyssa A            7 KB Makos-MR               NT         DQ        
      15 One hand touch
                1:16.86        DQ (1:24.27)                                        
 -- Rosario, Tykai N           7 KB Makos-MR               NT        XDQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:24.34        DQ (1:39.82)                                        
 -- Montalvo, Laeyah           7 KB Makos-MR               NT        XDQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:32.28        DQ (1:43.87)                                        
 -- Pineda, Ryleigh E          8 KB Makos-MR               NT         DQ        
      15 One hand touch
                1:10.02        DQ (1:20.11)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR   1:16.95    1:19.43        
                  35.86     1:19.43 (43.57)                                        
  2 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR   1:19.60    1:21.87        
                  37.80     1:21.87 (44.07)                                        
  3 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR    1:31.61    1:28.17        
                  40.52     1:28.17 (47.65)                                        
  4 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR   1:33.31    1:33.76        
                  41.79     1:33.76 (51.97)                                        
  5 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR        NT    1:46.03        
                  48.50     1:46.03 (57.53)                                        
  6 Wang, Katie                9 FAST-MR              1:43.03    1:47.10        
                  47.58     1:47.10 (59.52)                                        
  7 Kane, Miranda J           10 FAST-MR              2:02.43    1:49.55        
                  51.92     1:49.55 (57.63)                                        
  8 Chia, Molly                9 FAST-MR              1:53.35    1:49.76        
                  51.38     1:49.76 (58.38)                                        
  9 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR   1:42.80    1:52.33        
                  46.39   1:52.33 (1:05.94)                                        
 10 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR        NT    1:52.94        
                  50.99   1:52.94 (1:01.95)                                        
 11 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.66        
                  54.87     1:53.66 (58.79)                                        
 12 Castro, Emily              9 KB Makos-MR               NT    2:03.06        
                  52.87   2:03.06 (1:10.19)                                        
 13 Rocano, Kayla D            9 FAST-MR              2:22.91    2:04.08        
                  55.89   2:04.08 (1:08.19)                                        
 14 Mei, Mandy W               9 DESC-NJ              2:21.47    2:06.05        
                  57.95   2:06.05 (1:08.10)                                        
 15 Ramos, Samantha            9 KB Makos-MR               NT    2:22.49        
                1:04.50   2:22.49 (1:17.99)                                        
 -- Noboa, Krystal S           8 DESC-NJ              2:04.37         DQ        
      21 Arms underwater recovery
                  51.58        DQ (1:04.65)                                        
 -- Bhakoo, Sana               9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      23 One hand touch
                  59.33        DQ (1:25.28)                                        
 -- Marin, Briana O            8 KB Makos-MR               NT         DQ        
      23 One hand touch
                1:08.50        DQ (1:35.71)                                        
 -- Chan, Alina M              9 KB Makos-MR               NT         DQ        
      20 Alternating Kick
                  57.81        DQ (1:13.68)                                        
 -- Rosario, Tykai N           7 KB Makos-MR               NT         DQ        
      20 Alternating Kick
                1:04.22        DQ (1:27.77)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR   2:43.32    2:45.95        
                  37.36     1:19.90 (42.54)     2:08.30 (48.40)     2:45.95 (37.65)
  2 Tillman, Victoria         10 Sailfish-MR          2:54.27    2:50.17        
                  39.88     1:20.93 (41.05)     2:11.11 (50.18)     2:50.17 (39.06)
  3 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR   2:52.11    2:53.43        
                  36.12     1:21.90 (45.78)     2:16.79 (54.89)     2:53.43 (36.64)
  4 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR   3:20.72    3:18.44        
                  45.37     1:36.17 (50.80)   2:36.29 (1:00.12)     3:18.44 (42.15)
  5 Caban, Isabelle           10 KB Makos-MR               NT    3:21.41        
  6 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR   3:32.90    3:25.64        
                  45.82     1:38.93 (53.11)   2:41.12 (1:02.19)     3:25.64 (44.52)
  7 Wang, Katie                9 FAST-MR              3:27.63    3:27.59        
                  47.78     1:38.37 (50.59)   2:44.17 (1:05.80)     3:27.59 (43.42)
  8 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR   3:33.76    3:31.97        
                  55.40     1:46.12 (50.72)     2:43.67 (57.55)     3:31.97 (48.30)
  9 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR   3:40.71    3:35.75        
 10 Noboa, Krystal S           8 DESC-NJ                   NT    3:40.96        
                  52.30     1:45.22 (52.92)   2:51.08 (1:05.86)     3:40.96 (49.88)
 11 Casiano, Aaliyah R         9 KB Makos-MR               NT    3:42.38        
                  56.67     1:53.38 (56.71)   2:53.61 (1:00.23)     3:42.38 (48.77)
 12 Kane, Miranda J           10 FAST-MR                   NT    3:49.63        
 13 Chia, Molly                9 FAST-MR                   NT    3:51.79        
                  52.93     1:47.57 (54.64)   2:58.93 (1:11.36)     3:51.79 (52.86)
 14 Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR                   NT    4:00.82        
                                2:01.53 ( )   3:04.60 (1:03.07)     4:00.82 (56.22)
 15 Victor, Melanie            9 Flying Dolphins-MR        NT    4:07.52        
                1:02.93   2:06.20 (1:03.27)   3:11.70 (1:05.50)     4:07.52 (55.82)
 16 Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR        NT    4:34.86        
 -- Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR   3:05.17         DQ        
      21 Non-simultaneous arms - fly
                  43.03     1:30.12 (47.09)     2:23.81 (53.69)          DQ (40.26)
 -- Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      20 Kick breaststroke type - fly
 -- Carter, Sally F           10 Flying Dolphins-MR   3:40.45         DQ        
      20 Scissors kick - fly
                  54.95     1:53.25 (58.30)   2:56.33 (1:03.08)          DQ (51.73)
 -- Berg, Emma R              10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      21 Non-simultaneous arms - fly
 -- Weber, Shivani             8 FAST-MR                   NT         DQ        
      39 Did not finish on back - back
                  58.34   2:04.39 (1:06.05)   3:12.41 (1:08.02)        DQ (1:02.13)
 -- Perez, Miranda M           8 KB Makos-MR               NT         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast - back
                1:00.36   2:11.93 (1:11.57)   3:16.82 (1:04.89)          DQ (57.02)
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR    1:03.52    1:03.05        
                  30.65     1:03.05 (32.40)                                        
  2 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   1:03.22    1:03.21        
                  30.59     1:03.21 (32.62)                                        
  3 Dovell, Frances M         12 Silver Streaks-MR    1:02.38    1:04.47        
                  30.68     1:04.47 (33.79)                                        
  4 Hamazaki, Sakura          12 Silver Streaks-MR    1:05.45    1:05.52        
                  31.22     1:05.52 (34.30)                                        
  5 Macaluso, Sophia          12 Silver Streaks-MR    1:05.67    1:05.78        
                  31.16     1:05.78 (34.62)                                        
  6 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   1:04.38    1:05.87        
                  31.56     1:05.87 (34.31)                                        
  7 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR   1:05.59    1:06.32        
                  31.89     1:06.32 (34.43)                                        
  8 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   1:06.25    1:07.60        
                  32.73     1:07.60 (34.87)                                        
  9 Gabriel, Tara N           12 Silver Streaks-MR    1:07.15    1:07.86        
                  31.45     1:07.86 (36.41)                                        
 10 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   1:07.42    1:10.00        
                  34.14     1:10.00 (35.86)                                        
 11 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR   1:10.36    1:11.05        
                  34.38     1:11.05 (36.67)                                        
 12 Morris, Emily G           12 Silver Streaks-MR    1:11.33    1:11.72        
                  35.13     1:11.72 (36.59)                                        
 13 Schatz, Dana L            11 Flying Dolphins-MR   1:12.92    1:12.44        
                  35.12     1:12.44 (37.32)                                        
 14 Prahl, Lizzie J           12 Silver Streaks-MR    1:14.14    1:14.96        
                  36.65     1:14.96 (38.31)                                        
 15 Mackin, Sophie F          11 Flying Dolphins-MR   1:16.12    1:15.36        
                  36.18     1:15.36 (39.18)                                        
 16 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR   1:16.04    1:17.40        
                  36.49     1:17.40 (40.91)                                        
 17 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   1:16.57    1:21.84        
                  39.10     1:21.84 (42.74)                                        
 18 Terilli, Elizabeth T      12 CFA-MR               1:46.59    1:26.11        
                  41.67     1:26.11 (44.44)                                        
 19 Wendel, Elizabeth M       11 CFA-MR                    NT    1:35.76        
                  45.53     1:35.76 (50.23)                                        
 20 Tilles, Jane E            11 CFA-MR                    NT    1:37.30        
                  48.47     1:37.30 (48.83)                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   5:51.98    5:53.40        
                  31.51     1:06.37 (34.86)     1:42.15 (35.78)     2:18.21 (36.06)
        2:54.86 (36.65)     3:31.20 (36.34)     4:07.58 (36.38)     4:43.99 (36.41)
        5:20.13 (36.14)     5:53.40 (33.27)                                        
  2 Hamazaki, Sakura          12 Silver Streaks-MR    7:45.11    6:15.19        
                  32.91     1:10.47 (37.56)     1:49.45 (38.98)     2:28.73 (39.28)
        3:07.86 (39.13)     3:47.29 (39.43)     4:26.34 (39.05)     5:03.76 (37.42)
        5:41.38 (37.62)     6:15.19 (33.81)                                        
  3 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR   6:10.23    6:15.25        
                  33.12     1:09.88 (36.76)     1:47.76 (37.88)     2:26.12 (38.36)
        3:04.11 (37.99)     3:42.59 (38.48)     4:21.80 (39.21)     5:00.24 (38.44)
        5:38.29 (38.05)     6:15.25 (36.96)                                        
  4 Dovell, Frances M         12 Silver Streaks-MR    7:50.11    6:15.56        
                  31.35     1:07.80 (36.45)     1:46.85 (39.05)     2:26.04 (39.19)
        3:05.12 (39.08)     3:44.07 (38.95)     4:23.72 (39.65)     5:02.92 (39.20)
        5:40.72 (37.80)     6:15.56 (34.84)                                        
  5 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   7:20.93    6:30.67        
                  33.31     1:11.42 (38.11)     1:50.88 (39.46)     2:31.34 (40.46)
        3:11.87 (40.53)     3:52.06 (40.19)     4:33.45 (41.39)     5:13.96 (40.51)
        5:53.69 (39.73)     6:30.67 (36.98)                                        
  6 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR    6:28.18    6:30.79        
                  31.96     1:09.32 (37.36)     1:47.54 (38.22)     2:27.81 (40.27)
        3:08.92 (41.11)     3:50.63 (41.71)     4:32.05 (41.42)     5:12.54 (40.49)
        5:52.09 (39.55)     6:30.79 (38.70)                                        
  7 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   6:49.82    6:42.27        
                  34.73     1:13.83 (39.10)     1:55.05 (41.22)     2:35.90 (40.85)
        3:18.49 (42.59)     4:00.86 (42.37)     4:42.95 (42.09)     5:24.02 (41.07)
        6:04.33 (40.31)     6:42.27 (37.94)                                        
  8 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR   6:59.54    6:49.17        
                  34.89     1:15.02 (40.13)     1:56.15 (41.13)     2:37.31 (41.16)
        3:18.88 (41.57)     4:00.75 (41.87)     4:43.38 (42.63)     5:27.02 (43.64)
        6:09.97 (42.95)     6:49.17 (39.20)                                        
  9 Macaluso, Sophia          12 Silver Streaks-MR    6:55.92    6:50.70        
                  33.77     1:12.75 (38.98)     1:54.32 (41.57)     2:35.88 (41.56)
        3:18.99 (43.11)     4:02.21 (43.22)     4:45.49 (43.28)     5:28.95 (43.46)
        6:11.51 (42.56)     6:50.70 (39.19)                                        
 10 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   6:40.99    6:53.97        
                  35.10     1:15.14 (40.04)     1:56.80 (41.66)     2:39.00 (42.20)
        3:21.79 (42.79)     4:04.95 (43.16)     4:48.28 (43.33)     5:31.89 (43.61)
        6:14.38 (42.49)     6:53.97 (39.59)                                        
 11 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR              7:26.83    6:55.74        
                  37.35     1:17.48 (40.13)     1:59.81 (42.33)     2:42.06 (42.25)
        3:25.62 (43.56)     4:08.06 (42.44)     4:49.80 (41.74)     5:34.27 (44.47)
        6:16.82 (42.55)     6:55.74 (38.92)                                        
 12 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              7:40.64    6:56.35        
                  36.95     1:18.44 (41.49)     2:01.18 (42.74)     2:44.07 (42.89)
        3:26.14 (42.07)     4:09.14 (43.00)     4:52.30 (43.16)     5:35.55 (43.25)
        6:17.80 (42.25)     6:56.35 (38.55)                                        
 13 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR   7:04.03    7:11.66        
                  36.74     1:19.12 (42.38)     2:02.94 (43.82)     2:48.16 (45.22)
        3:32.86 (44.70)     4:17.72 (44.86)     5:03.11 (45.39)     5:47.10 (43.99)
        6:30.47 (43.37)     7:11.66 (41.19)                                        
 14 Gabriel, Tara N           12 Silver Streaks-MR    8:10.11    7:14.09        
                  33.73     1:16.28 (42.55)     2:00.87 (44.59)     2:46.16 (45.29)
        3:31.40 (45.24)     4:17.03 (45.63)     5:00.71 (43.68)     5:46.92 (46.21)
        6:32.17 (45.25)     7:14.09 (41.92)                                        
 15 Green, Mikayla            12 FAST-MR             11:17.05    7:21.80        
                  38.53     1:22.38 (43.85)     2:07.01 (44.63)     2:52.50 (45.49)
        3:38.77 (46.27)     4:23.84 (45.07)     5:09.70 (45.86)     5:55.55 (45.85)
        6:41.85 (46.30)     7:21.80 (39.95)                                        
 16 Schatz, Dana L            11 Flying Dolphins-MR   7:28.19    7:24.01        
                  37.01     1:19.23 (42.22)     2:03.20 (43.97)     2:48.88 (45.68)
        3:35.07 (46.19)     4:20.39 (45.32)     5:05.45 (45.06)     5:52.34 (46.89)
        6:40.11 (47.77)     7:24.01 (43.90)                                        
 17 Velazquez, Jerishka M     12 KB Makos-MR          8:10.32    7:56.16        
                  38.07     1:23.97 (45.90)     2:11.98 (48.01)     3:01.56 (49.58)
        3:51.00 (49.44)     4:40.72 (49.72)     5:31.80 (51.08)     6:23.15 (51.35)
        7:13.34 (50.19)     7:56.16 (42.82)                                        
 18 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   8:02.48    7:58.79        
                  39.58     1:27.21 (47.63)     2:15.94 (48.73)     3:04.96 (49.02)
        3:55.98 (51.02)     4:46.68 (50.70)     5:37.58 (50.90)     6:27.20 (49.62)
        7:15.91 (48.71)     7:58.79 (42.88)                                        
 19 Johnson, Carmen C         11 KB Makos-MR          8:12.51    8:03.40        
                  40.01     1:26.91 (46.90)     2:13.91 (47.00)     3:03.54 (49.63)
        3:53.24 (49.70)     4:45.40 (52.16)     5:37.49 (52.09)     6:27.81 (50.32)
        7:19.81 (52.00)     8:03.40 (43.59)                                        
 20 Penha, Sachi C            12 FAST-MR              8:38.16    8:13.03        
                  38.92   8:13.03 (7:34.11)                                        
 21 Sierra, Ibbi N            12 FAST-MR                   NT    8:19.03        
                  44.72     1:33.63 (48.91)                             3:13.25 ( )
        4:04.99 (51.74)                             5:49.09 ( )     6:40.10 (51.01)
      8:19.03 (1:38.93)                                                            
 22 Cuadrado, Katelyn E       11 KB Makos-MR               NT    8:32.10        
                  42.65     1:32.64 (49.99)     2:24.88 (52.24)     3:17.80 (52.92)
        4:13.09 (55.29)     5:07.21 (54.12)     6:00.43 (53.22)     6:53.19 (52.76)
        7:44.87 (51.68)     8:32.10 (47.23)                                        
 23 Martin, Taylor N          11 KB Makos-MR               NT    8:39.02        
                  45.34     1:36.75 (51.41)     2:29.29 (52.54)     3:22.15 (52.86)
        4:16.68 (54.53)     5:10.47 (53.79)     6:05.38 (54.91)     6:57.82 (52.44)
        7:49.96 (52.14)     8:39.02 (49.06)                                        
 24 Carrasquil, Ariana M      12 KB Makos-MR          8:47.51    9:06.05        
                  42.09     1:32.52 (50.43)     2:26.62 (54.10)     3:24.91 (58.29)
        4:22.52 (57.61)     5:21.21 (58.69)     6:20.59 (59.38)     7:18.43 (57.84)
        8:15.38 (56.95)     9:06.05 (50.67)                                        
 25 Pozada, Ivette L          11 FAST-MR              9:14.04    9:18.00        
                  43.05     1:39.68 (56.63)     2:35.44 (55.76)     3:31.56 (56.12)
        4:30.10 (58.54)     5:29.82 (59.72)     6:28.40 (58.58)     7:27.10 (58.70)
        8:25.50 (58.40)     9:18.00 (52.50)                                        
 26 Crespo, Andee M           11 KB Makos-MR          9:59.32    9:37.41        
                  45.49     1:41.55 (56.06)     2:40.49 (58.94)   3:41.14 (1:00.65)
      4:42.38 (1:01.24)   5:46.38 (1:04.00)   6:48.44 (1:02.06)   7:49.84 (1:01.40)
        8:47.78 (57.94)     9:37.41 (49.63)                                        
 27 Lopez, Karla V            12 FAST-MR                   NT    9:59.30        
                                                    2:46.56 ( )   3:49.02 (1:02.46)
      4:55.78 (1:06.76)   5:59.43 (1:03.65)   7:04.27 (1:04.84)   8:05.89 (1:01.62)
        9:05.79 (59.90)     9:59.30 (53.51)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR     28.72      33.02        
  2 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR     34.77      33.85        
  3 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR      34.56      34.09        
  4 Dovell, Frances M         12 Silver Streaks-MR      33.58      34.85        
  5 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR     34.88      36.79        
  6 Schatz, Dana L            11 Flying Dolphins-MR     38.68      37.91        
  7 Macaluso, Sophia          12 Silver Streaks-MR      36.91      37.94        
  8 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR     37.76      38.01        
  9 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR        NT      38.50        
 10 Prahl, Lizzie J           12 Silver Streaks-MR      38.16      38.91        
 11 Siebert, Katie C          12 Silver Streaks-MR      42.63      44.41        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   1:09.88    1:10.11        
                  33.96     1:10.11 (36.15)                                        
  2 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   1:13.35    1:11.43        
                  34.72     1:11.43 (36.71)                                        
  3 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR    1:11.06    1:12.22        
                  35.59     1:12.22 (36.63)                                        
  4 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   1:14.65    1:14.31        
                  36.60     1:14.31 (37.71)                                        
  5 Dovell, Frances M         12 Silver Streaks-MR    1:13.38    1:15.69        
                  36.48     1:15.69 (39.21)                                        
  6 Lattin, Melanie G         12 CFA-MR               1:25.93    1:18.15        
                  38.05     1:18.15 (40.10)                                        
  7 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   1:21.89    1:19.12        
                  38.96     1:19.12 (40.16)                                        
  8 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              1:19.76    1:19.61        
                  39.40     1:19.61 (40.21)                                        
  9 Gabriel, Tara N           12 Silver Streaks-MR    1:20.36    1:20.05        
                  38.37     1:20.05 (41.68)                                        
 10 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR   1:22.98    1:21.94        
                  39.25     1:21.94 (42.69)                                        
 11 Schatz, Dana L            11 Flying Dolphins-MR   1:22.36    1:22.39        
                  39.64     1:22.39 (42.75)                                        
 12 Velazquez, Jerishka M     12 KB Makos-MR          1:28.66    1:23.34        
                  40.59     1:23.34 (42.75)                                        
 13 Morris, Emily G           12 Silver Streaks-MR    1:21.94    1:23.48        
                  38.88     1:23.48 (44.60)                                        
 14 Prahl, Lizzie J           12 Silver Streaks-MR    1:22.90    1:23.69        
 15 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR   1:22.03    1:24.12        
                  42.41     1:24.12 (41.71)                                        
 16 Green, Mikayla            12 FAST-MR              1:27.25    1:24.88        
                  40.38     1:24.88 (44.50)                                        
 17 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   1:24.25    1:25.11        
                  40.81     1:25.11 (44.30)                                        
 18 Rodriguez, Patricia A     11 KB Makos-MR          1:25.15    1:26.20        
                  42.21     1:26.20 (43.99)                                        
 19 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR              1:23.54    1:26.23        
                  42.69     1:26.23 (43.54)                                        
 20 Crespo, Tyra              12 KB Makos-MR          1:29.15    1:26.84        
 21 Johnson, Carmen C         11 KB Makos-MR          1:35.75    1:28.03        
                  43.03     1:28.03 (45.00)                                        
 22 Mackin, Sophie F          11 Flying Dolphins-MR   1:29.89    1:29.00        
                  43.96     1:29.00 (45.04)                                        
 23 Penha, Sachi C            12 FAST-MR              1:34.67    1:29.65        
 24 Cuadrado, Katelyn E       11 KB Makos-MR          1:36.20    1:36.22        
                  47.02     1:36.22 (49.20)                                        
 25 Terilli, Elizabeth T      12 CFA-MR                    NT    1:40.72        
                  50.25     1:40.72 (50.47)                                        
 26 Lopez, Karla V            12 FAST-MR              1:35.88    1:42.55        
                  49.37     1:42.55 (53.18)                                        
 27 Pozada, Ivette L          11 FAST-MR              1:42.24    1:45.16        
                  50.60     1:45.16 (54.56)                                        
 28 Martin, Taylor N          11 KB Makos-MR          1:46.12    1:46.99        
                  51.06     1:46.99 (55.93)                                        
 29 Tilles, Jane E            11 CFA-MR               1:42.82    1:48.49        
 30 Wendel, Elizabeth M       11 CFA-MR               1:47.16    1:52.23        
                  51.98   1:52.23 (1:00.25)                                        
 -- Carrasquil, Ariana M      12 KB Makos-MR          1:33.31         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                  45.13          DQ (48.83)                                        
 -- Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR   1:15.76         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
                  37.66          DQ (40.31)                                        
 -- Crespo, Andee M           11 KB Makos-MR          1:44.27         DQ        
      34 Multiple strokes past vertical at turn
                  46.59          DQ (52.65)                                        
 -- Sierra, Ibbi N            12 FAST-MR              1:30.31         DQ        
      39 Did not finish on back
                  45.61          DQ (46.88)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR      37.49      37.02        
  2 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR     37.70      38.31        
  3 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR     38.11      38.99        
  4 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR     40.72      40.26        
  5 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR     40.90      40.37        
  6 Macaluso, Sophia          12 Silver Streaks-MR      39.82      41.07        
  7 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR     43.53      41.59        
  8 Hamazaki, Sakura          12 Silver Streaks-MR      40.47      41.81        
  9 Dovell, Frances M         12 Silver Streaks-MR      43.52      42.27        
 10 Lattin, Melanie G         12 CFA-MR                 40.23      42.37        
 11 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR     40.85      42.92        
 12 Mackin, Sophie F          11 Flying Dolphins-MR     44.61      43.10        
 13 Morris, Emily G           12 Silver Streaks-MR      44.77      43.50        
 14 Siebert, Katie C          12 Silver Streaks-MR      43.49      43.88        
 15 Prahl, Lizzie J           12 Silver Streaks-MR      46.88      44.60        
 16 Crespo, Andee M           11 KB Makos-MR               NT      52.29        
 17 Wendel, Elizabeth M       11 CFA-MR                    NT      52.32        
 18 Terilli, Elizabeth T      12 CFA-MR                 57.44      56.33        
 19 Tilles, Jane E            11 CFA-MR               1:04.39    1:00.15        
 -- Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR     45.32         DQ        
      10 Scissors kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR    1:22.44    1:20.88        
                  37.96     1:20.88 (42.92)                                        
  2 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR   1:23.05    1:22.80        
                  38.90     1:22.80 (43.90)                                        
  3 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   1:23.45    1:24.72        
                  40.58     1:24.72 (44.14)                                        
  4 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   1:26.05    1:26.01        
                  40.36     1:26.01 (45.65)                                        
  5 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   1:30.15    1:29.16        
                  42.04     1:29.16 (47.12)                                        
  6 Dovell, Frances M         12 Silver Streaks-MR    1:33.88    1:30.16        
                  43.33     1:30.16 (46.83)                                        
  7 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR              1:32.75    1:31.01        
                  43.12     1:31.01 (47.89)                                        
  8 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              1:32.18    1:31.13        
                  44.34     1:31.13 (46.79)                                        
  9 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR   1:29.77    1:31.19        
                  43.16     1:31.19 (48.03)                                        
 10 Green, Mikayla            12 FAST-MR              1:34.20    1:32.17        
                  43.71     1:32.17 (48.46)                                        
 11 Crespo, Tyra              12 KB Makos-MR          1:35.18    1:34.82        
                  45.50     1:34.82 (49.32)                                        
 12 Carrasquil, Ariana M      12 KB Makos-MR          1:32.94    1:36.01        
                  10.78   1:36.01 (1:25.23)                                        
 13 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR   1:32.85    1:36.11        
                  43.32     1:36.11 (52.79)                                        
 14 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   1:35.26    1:36.15        
                  47.06     1:36.15 (49.09)                                        
 15 Johnson, Carmen C         11 KB Makos-MR          1:43.45    1:36.93        
                  44.61     1:36.93 (52.32)                                        
 16 Penha, Sachi C            12 FAST-MR              1:35.16    1:42.29        
                  48.03     1:42.29 (54.26)                                        
 17 Schatz, Dana L            11 Flying Dolphins-MR   1:41.65    1:42.43        
                  49.54     1:42.43 (52.89)                                        
 18 Prahl, Lizzie J           12 Silver Streaks-MR    1:41.47    1:42.63        
                  48.33     1:42.63 (54.30)                                        
 19 Siebert, Katie C          12 Silver Streaks-MR    1:37.58    1:43.55        
                  47.30     1:43.55 (56.25)                                        
 20 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   1:38.98    1:43.67        
                  50.09     1:43.67 (53.58)                                        
 21 Rodriguez, Patricia A     11 KB Makos-MR          1:44.55    1:44.45        
                  49.96     1:44.45 (54.49)                                        
 22 Martin, Taylor N          11 KB Makos-MR          1:49.66    1:46.30        
                  49.99     1:46.30 (56.31)                                        
 23 Cuadrado, Katelyn E       11 KB Makos-MR          1:58.77    1:50.45        
                  51.60     1:50.45 (58.85)                                        
 -- Velazquez, Jerishka M     12 KB Makos-MR          1:31.39         DQ        
      11 Arms two strokes underwater
                  42.94          DQ (47.44)                                        
 -- Crespo, Andee M           11 KB Makos-MR               NT         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
                  51.88          DQ (58.71)                                        
 -- Pozada, Ivette L          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:02.95        DQ (1:12.90)                                        
 -- Lopez, Karla V            12 FAST-MR              1:31.24         DQ        
      15 One hand touch
                  51.25          DQ (59.14)                                        
 -- Sierra, Ibbi N            12 FAST-MR              1:43.88         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
                  50.30          DQ (57.39)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR    1:09.35    1:09.58        
                  31.15     1:09.58 (38.43)                                        
  2 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   1:10.83    1:09.88        
                  32.98     1:09.88 (36.90)                                        
  3 Hamazaki, Sakura          12 Silver Streaks-MR    1:14.85    1:15.03        
                  33.67     1:15.03 (41.36)                                        
  4 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   1:17.17    1:15.76        
                  34.45     1:15.76 (41.31)                                        
  5 Dovell, Frances M         12 Silver Streaks-MR    1:10.60    1:17.33        
                  33.38     1:17.33 (43.95)                                        
  6 Macaluso, Sophia          12 Silver Streaks-MR    1:14.83    1:17.71        
                  34.38     1:17.71 (43.33)                                        
  7 Gabriel, Tara N           12 Silver Streaks-MR    1:19.81    1:21.21        
                  36.16     1:21.21 (45.05)                                        
  8 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR   1:22.12    1:21.29        
                  37.32     1:21.29 (43.97)                                        
  9 Schatz, Dana L            11 Flying Dolphins-MR   1:22.41    1:23.58        
                  36.84     1:23.58 (46.74)                                        
 10 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   1:22.21    1:25.48        
                  38.71     1:25.48 (46.77)                                        
 11 Crespo, Tyra              12 KB Makos-MR               NT    1:27.12        
                  41.77     1:27.12 (45.35)                                        
 12 Johnson, Carmen C         11 KB Makos-MR          1:37.95    1:29.15        
                  40.41     1:29.15 (48.74)                                        
 13 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR              1:26.01    1:29.22        
                  39.69     1:29.22 (49.53)                                        
 14 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              1:26.57    1:29.59        
                  41.32     1:29.59 (48.27)                                        
 15 Velazquez, Jerishka M     12 KB Makos-MR               NT    1:32.33        
                  42.49     1:32.33 (49.84)                                        
 16 Rodriguez, Patricia A     11 KB Makos-MR          1:38.06    1:33.03        
                  40.47     1:33.03 (52.56)                                        
 17 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR   1:28.74    1:35.81        
                  41.79     1:35.81 (54.02)                                        
 18 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR   2:00.09    1:36.02        
                  42.41     1:36.02 (53.61)                                        
 19 Mackin, Sophie F          11 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.19        
                  43.25     1:36.19 (52.94)                                        
 20 Carrasquil, Ariana M      12 KB Makos-MR          1:49.21    1:47.65        
                  47.30   1:47.65 (1:00.35)                                        
 21 Penha, Sachi C            12 FAST-MR              1:46.00    1:49.99        
                  47.60   1:49.99 (1:02.39)                                        
 22 Sierra, Ibbi N            12 FAST-MR              1:55.49    1:51.71        
                  49.55   1:51.71 (1:02.16)                                        
 23 Green, Mikayla            12 FAST-MR              1:56.46    1:53.00        
                  49.57   1:53.00 (1:03.43)                                        
 24 Cuadrado, Katelyn E       11 KB Makos-MR          1:55.84    1:58.40        
                  52.52   1:58.40 (1:05.88)                                        
 -- Martin, Taylor N          11 KB Makos-MR          2:03.12         DQ        
      20 Kick breaststroke type
                  51.57        DQ (1:03.69)                                        
 -- Lopez, Karla V            12 FAST-MR                   NT         DQ        
      20 Kick breaststroke type
                  45.03          DQ (55.50)                                        
 -- Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   1:21.06         DQ        
      21 Non-simultaneous arms
 -- Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   1:36.66         DQ        
      21 Arms underwater recovery
                  41.01          DQ (51.10)                                        
 -- Pozada, Ivette L          11 FAST-MR              1:52.49         DQ        
      20 Scissors kick
                  52.36        DQ (1:06.48)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   2:31.43    2:30.44        
                  32.75     1:10.28 (37.53)     1:56.98 (46.70)     2:30.44 (33.46)
  2 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR    2:30.51    2:34.03        
                  31.55     1:09.81 (38.26)     1:56.20 (46.39)     2:34.03 (37.83)
  3 Dovell, Frances M         12 Silver Streaks-MR    2:37.50    2:41.13        
                  34.35     1:13.56 (39.21)     2:03.89 (50.33)     2:41.13 (37.24)
  4 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR   2:42.51    2:41.83        
                  36.62     1:19.22 (42.60)     2:05.67 (46.45)     2:41.83 (36.16)
  5 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   2:43.63    2:42.01        
                  35.79     1:15.76 (39.97)     2:06.36 (50.60)     2:42.01 (35.65)
  6 Hamazaki, Sakura          12 Silver Streaks-MR    2:41.35    2:42.18        
                  33.98     1:15.46 (41.48)     2:05.47 (50.01)     2:42.18 (36.71)
  7 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   2:46.15    2:43.99        
                  36.93     1:19.82 (42.89)     2:06.10 (46.28)     2:43.99 (37.89)
  8 Macaluso, Sophia          12 Silver Streaks-MR    2:43.80    2:45.96        
                  33.34     1:16.34 (43.00)     2:06.71 (50.37)     2:45.96 (39.25)
  9 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              3:00.63    2:53.77        
                  39.61     1:21.50 (41.89)     2:13.69 (52.19)     2:53.77 (40.08)
 10 Gabriel, Tara N           12 Silver Streaks-MR    2:55.43    2:54.54        
                  37.08     1:20.82 (43.74)     2:14.64 (53.82)     2:54.54 (39.90)
 11 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR   2:53.00    2:54.70        
                  40.21     1:24.20 (43.99)     2:15.01 (50.81)     2:54.70 (39.69)
 12 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR              3:04.91    2:59.07        
                  38.24     1:26.65 (48.41)     2:18.59 (51.94)     2:59.07 (40.48)
 13 Prahl, Lizzie J           12 Silver Streaks-MR    3:10.32    3:00.44        
                  40.73     1:25.67 (44.94)     2:21.48 (55.81)     3:00.44 (38.96)
 14 Crespo, Tyra              12 KB Makos-MR          3:03.31    3:01.12        
                  39.94     1:23.52 (43.58)     2:17.23 (53.71)     3:01.12 (43.89)
 15 Rodriguez, Patricia A     11 KB Makos-MR          3:09.10    3:02.64        
                  42.39     1:24.04 (41.65)     2:22.50 (58.46)     3:02.64 (40.14)
 16 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR   2:55.78    3:03.46        
                  43.22                             2:19.96 ( )     3:03.46 (43.50)
 17 Schatz, Dana L            11 Flying Dolphins-MR   3:01.71    3:05.83        
                  37.39     1:23.22 (45.83)   2:23.62 (1:00.40)     3:05.83 (42.21)
 18 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   3:05.84    3:06.01        
                  41.46     1:25.92 (44.46)     2:21.73 (55.81)     3:06.01 (44.28)
 19 Green, Mikayla            12 FAST-MR              3:11.78    3:14.79        
                  44.60     1:35.02 (50.42)     2:31.99 (56.97)     3:14.79 (42.80)
 20 Penha, Sachi C            12 FAST-MR              3:24.95    3:21.21        
                  46.00     1:34.78 (48.78)     2:34.14 (59.36)     3:21.21 (47.07)
 21 Siebert, Katie C          12 Silver Streaks-MR    3:21.11    3:22.97        
                  42.64                             2:32.93 ( )     3:22.97 (50.04)
 -- Sierra, Ibbi N            12 FAST-MR              3:34.53         DQ        
      39 Did not finish on back - back
                  48.10     1:36.97 (48.87)     2:36.70 (59.73)          DQ (45.74)
 -- Lopez, Karla V            12 FAST-MR                   NT         DQ        
      15 One hand touch - breast
                  42.06     1:35.96 (53.90)     2:34.40 (58.44)          DQ (48.24)
 -- Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   2:49.58         DQ        
      34 Delay initiating turn after past vertical - back
                  35.37     1:18.30 (42.93)     2:13.65 (55.35)          DQ (37.43)
 -- Pozada, Ivette L          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      39 Did not finish on back - back
                  56.04     1:51.01 (54.97)   3:02.15 (1:11.14)          DQ (53.85)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frascati, Nicole M        13 Silver Streaks-MR      28.07      28.19        
  2 Fried, Carly T            13 Flying Dolphins-MR     29.40      28.52        
  2 Lipton, Jessica R         14 Flying Dolphins-MR     29.50      28.52        
  4 Feinblatt, Carly H        14 Flying Dolphins-MR     28.40      28.67        
  5 Barclay, Skye M           14 Flying Dolphins-MR     29.30      28.85        
  6 Weiss, Jessica M          13 Flying Dolphins-MR     29.70      29.75        
  7 O'Meara, Sappha E         14 Flying Dolphins-MR     29.60      30.02        
 -- Giordano, Leta K          13 Flying Dolphins-MR     29.20         DQ        
      60 False start
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frascati, Nicole M        13 Silver Streaks-MR    1:03.79    1:01.59        
                  29.79     1:01.59 (31.80)                                        
  2 Feinblatt, Carly H        14 Flying Dolphins-MR   1:00.04    1:01.92        
                  29.75     1:01.92 (32.17)                                        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lipton, Jessica R         14 Flying Dolphins-MR   5:31.92    5:31.54        
                  30.65     1:03.86 (33.21)     1:37.89 (34.03)     2:11.76 (33.87)
        2:45.60 (33.84)     3:19.10 (33.50)     3:52.70 (33.60)     4:25.99 (33.29)
        4:59.21 (33.22)     5:31.54 (32.33)                                        
  2 Fried, Carly T            13 Flying Dolphins-MR   5:33.62    5:31.58        
                  30.24     1:03.22 (32.98)     1:37.11 (33.89)     2:11.11 (34.00)
        2:45.16 (34.05)     3:18.92 (33.76)     3:52.83 (33.91)     4:26.82 (33.99)
        5:00.09 (33.27)     5:31.58 (31.49)                                        
  3 Feinblatt, Carly H        14 Flying Dolphins-MR   5:43.94    5:50.14        
                  31.49     1:05.54 (34.05)     1:40.39 (34.85)     2:15.68 (35.29)
        2:51.09 (35.41)     3:26.59 (35.50)     4:02.51 (35.92)     4:38.76 (36.25)
        5:14.92 (36.16)     5:50.14 (35.22)                                        
  4 Weiss, Jessica M          13 Flying Dolphins-MR   5:59.11    5:54.70        
                  31.44     1:06.58 (35.14)     1:42.05 (35.47)     2:18.12 (36.07)
        2:54.56 (36.44)     3:30.82 (36.26)     4:07.11 (36.29)     4:43.71 (36.60)
        5:20.24 (36.53)     5:54.70 (34.46)                                        
  5 Barclay, Skye M           14 Flying Dolphins-MR   6:01.76    5:55.81        
                  31.00     1:06.32 (35.32)     1:42.30 (35.98)     2:19.05 (36.75)
        2:55.58 (36.53)     3:32.41 (36.83)     4:09.39 (36.98)     4:45.70 (36.31)
        5:21.78 (36.08)     5:55.81 (34.03)                                        
  6 O'Meara, Sappha E         14 Flying Dolphins-MR   6:01.05    6:05.81        
                  32.34     1:08.44 (36.10)     1:44.95 (36.51)     2:22.18 (37.23)
        2:59.21 (37.03)     3:36.27 (37.06)     4:14.11 (37.84)     4:52.09 (37.98)
        5:29.58 (37.49)     6:05.81 (36.23)                                        
  7 Chia, Eileen              13 FAST-MR              6:25.34    6:21.66        
                  31.60     1:07.94 (36.34)     1:46.27 (38.33)     2:25.60 (39.33)
        3:05.41 (39.81)     3:44.91 (39.50)     4:24.64 (39.73)     5:04.41 (39.77)
        5:44.65 (40.24)     6:21.66 (37.01)                                        
  8 Wang, Chloe               13 FAST-MR              6:37.07    6:33.81        
                  35.16     1:13.30 (38.14)     1:52.89 (39.59)     2:34.04 (41.15)
        3:14.52 (40.48)     3:55.80 (41.28)     4:36.19 (40.39)     5:16.26 (40.07)
        5:55.76 (39.50)     6:33.81 (38.05)                                        
  9 Frascati, Nicole M        13 Silver Streaks-MR    6:34.94    6:38.94        
                  33.00     1:12.25 (39.25)     1:52.46 (40.21)     2:32.53 (40.07)
        3:13.69 (41.16)     3:54.34 (40.65)     4:37.72 (43.38)     5:19.30 (41.58)
        6:01.10 (41.80)     6:38.94 (37.84)                                        
 10 Weber, Maya R             14 FAST-MR              6:59.69    6:45.94        
                  34.45     1:13.49 (39.04)     1:53.98 (40.49)     2:35.44 (41.46)
        3:17.77 (42.33)     4:00.59 (42.82)     4:42.56 (41.97)     5:24.87 (42.31)
        6:06.54 (41.67)     6:45.94 (39.40)                                        
 11 Noboa, Adriana C          13 DESC-NJ              6:53.17    7:22.68        
                  35.80     1:17.56 (41.76)     2:02.38 (44.82)     2:48.33 (45.95)
        3:35.49 (47.16)     4:21.47 (45.98)     5:07.51 (46.04)     5:54.36 (46.85)
        6:39.58 (45.22)     7:22.68 (43.10)                                        
 12 Formoso, Sabrina          14 FAST-MR              6:57.87    7:35.89        
                  39.95     1:24.62 (44.67)     2:10.68 (46.06)     2:55.76 (45.08)
        3:39.93 (44.17)                             5:12.67 ( )     5:59.95 (47.28)
        6:48.37 (48.42)     7:35.89 (47.52)                                        
 13 Chisolm, Amber N          13 FAST-MR              7:48.11    7:36.65        
                  36.89     1:19.62 (42.73)     2:06.14 (46.52)     2:53.33 (47.19)
        3:41.44 (48.11)     4:29.66 (48.22)     5:17.42 (47.76)     6:07.36 (49.94)
        6:53.65 (46.29)     7:36.65 (43.00)                                        
 14 Mckenna, Leah R           13 FAST-MR              7:07.10    7:39.80        
                  40.44     1:25.92 (45.48)     2:13.17 (47.25)     3:01.45 (48.28)
        3:49.19 (47.74)     4:37.42 (48.23)     5:26.11 (48.69)     6:13.63 (47.52)
        7:00.68 (47.05)     7:39.80 (39.12)                                        
 15 Celaj, Kaltrina           14 FAST-MR              8:17.40    8:07.36        
                  38.78   8:07.36 (7:28.58)                                        
 16 Romero, Angelica M        13 KB Makos-MR          9:09.85    8:07.74        
                  39.92     1:26.23 (46.31)     2:15.47 (49.24)     3:06.07 (50.60)
        3:56.71 (50.64)     4:47.98 (51.27)     5:40.70 (52.72)     6:32.29 (51.59)
        7:24.07 (51.78)     8:07.74 (43.67)                                        
 17 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR                   NT    8:24.35        
                                1:30.84 ( )                                        
            4:05.46 ( )     5:00.36 (54.90)                                        
            7:37.87 ( )     8:24.35 (46.48)                                        
 18 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR              9:04.11    9:02.03        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, Jessica M          13 Flying Dolphins-MR   2:23.86    2:24.45        
                  34.46     1:11.06 (36.60)     1:48.36 (37.30)     2:24.45 (36.09)
  2 Fried, Carly T            13 Flying Dolphins-MR   2:27.93    2:27.95        
                  35.41     1:12.40 (36.99)     1:50.24 (37.84)     2:27.95 (37.71)
  3 Barclay, Skye M           14 Flying Dolphins-MR   2:25.21    2:31.99        
                  34.60     1:13.03 (38.43)     1:52.84 (39.81)     2:31.99 (39.15)
  4 Lipton, Jessica R         14 Flying Dolphins-MR   2:26.86    2:32.48        
                  35.86     1:14.68 (38.82)     1:54.44 (39.76)     2:32.48 (38.04)
  5 Frascati, Nicole M        13 Silver Streaks-MR    2:55.11    2:35.64        
                  36.34     1:15.97 (39.63)     1:57.15 (41.18)     2:35.64 (38.49)
  6 Chia, Eileen              13 FAST-MR              2:43.74    2:38.75        
                  36.06     1:15.73 (39.67)     1:57.65 (41.92)     2:38.75 (41.10)
  7 O'Meara, Sappha E         14 Flying Dolphins-MR   2:39.06    2:39.91        
                  37.55     1:18.51 (40.96)     2:00.11 (41.60)     2:39.91 (39.80)
  8 Hanagan, Alli N           13 FAST-MR              2:49.48    2:50.43        
                  39.27   2:50.43 (2:11.16)                                        
  9 Weber, Maya R             14 FAST-MR              2:47.82    2:52.18        
                  40.82     1:24.67 (43.85)     2:10.08 (45.41)     2:52.18 (42.10)
 10 Formoso, Sabrina          14 FAST-MR              3:03.87    2:53.15        
                  40.43     1:25.63 (45.20)     2:11.25 (45.62)     2:53.15 (41.90)
 11 Chisolm, Amber N          13 FAST-MR              3:41.10    2:54.60        
                  38.98     1:24.58 (45.60)     2:11.44 (46.86)     2:54.60 (43.16)
 12 Casiano, Ashlyn M         13 KB Makos-MR          3:09.23    3:01.08        
                  41.40     1:26.23 (44.83)   3:01.08 (1:34.85)                    
 13 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR              3:13.29    3:20.62        
 14 Romero, Angelica M        13 KB Makos-MR               NT    3:22.49        
                  48.64     1:40.06 (51.42)     2:32.75 (52.69)     3:22.49 (49.74)
 15 Celaj, Kaltrina           14 FAST-MR              3:59.47    3:24.45        
                                                    2:33.67 ( )     3:24.45 (50.78)
 16 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR              4:22.33    3:27.48        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fried, Carly T            13 Flying Dolphins-MR   2:34.55    2:39.15        
                  35.92     1:15.91 (39.99)     1:57.38 (41.47)     2:39.15 (41.77)
  2 Weiss, Jessica M          13 Flying Dolphins-MR   2:42.60    2:41.35        
                  36.26     1:16.92 (40.66)     1:59.45 (42.53)     2:41.35 (41.90)
  3 O'Meara, Sappha E         14 Flying Dolphins-MR   2:35.40    2:44.62        
                  37.88     1:19.45 (41.57)     2:02.44 (42.99)     2:44.62 (42.18)
  4 Lipton, Jessica R         14 Flying Dolphins-MR   2:49.87    2:51.21        
                  39.35     1:23.02 (43.67)     2:08.18 (45.16)     2:51.21 (43.03)
  5 Barclay, Skye M           14 Flying Dolphins-MR   2:52.85    2:53.31        
                  38.92     1:23.81 (44.89)     2:09.25 (45.44)     2:53.31 (44.06)
  6 Chia, Eileen              13 FAST-MR              2:57.56    2:57.46        
                  39.75     1:25.02 (45.27)     2:12.09 (47.07)     2:57.46 (45.37)
  7 Weber, Maya R             14 FAST-MR              2:57.14    2:57.75        
                  40.06     1:25.20 (45.14)     2:11.72 (46.52)     2:57.75 (46.03)
  8 Feinblatt, Carly H        14 Flying Dolphins-MR   2:51.56    2:59.82        
                  41.25     1:27.84 (46.59)     2:14.04 (46.20)     2:59.82 (45.78)
  9 Wang, Chloe               13 FAST-MR              3:07.76    3:10.79        
                  44.28     1:34.10 (49.82)     2:23.19 (49.09)     3:10.79 (47.60)
 10 Casiano, Ashlyn M         13 KB Makos-MR          3:13.54    3:15.78        
                  44.91     1:36.52 (51.61)     2:26.76 (50.24)     3:15.78 (49.02)
 11 Formoso, Sabrina          14 FAST-MR              3:03.25    3:23.33        
                  46.22     1:38.46 (52.24)     2:29.51 (51.05)     3:23.33 (53.82)
 12 Mckenna, Leah R           13 FAST-MR              3:16.62    3:25.67        
                  47.07     1:40.48 (53.41)     2:34.63 (54.15)     3:25.67 (51.04)
 13 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR              3:45.60    3:33.12        
                  47.70     1:43.08 (55.38)     2:40.07 (56.99)     3:33.12 (53.05)
 14 Romero, Angelica M        13 KB Makos-MR          3:37.37    3:35.44        
                  48.55     1:44.15 (55.60)     2:40.57 (56.42)     3:35.44 (54.87)
 15 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR              3:33.78    3:41.54        
                  48.91     1:44.87 (55.96)     2:43.55 (58.68)     3:41.54 (57.99)
 16 Celaj, Kaltrina           14 FAST-MR              3:44.08    3:45.07        
                  49.94     1:48.50 (58.56)     2:47.84 (59.34)     3:45.07 (57.23)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lipton, Jessica R         14 Flying Dolphins-MR        NT    2:24.72        
                  31.65     1:08.38 (36.73)     1:46.68 (38.30)     2:24.72 (38.04)
  2 Fried, Carly T            13 Flying Dolphins-MR   2:27.00    2:34.55        
                  33.62     1:12.37 (38.75)     1:53.48 (41.11)     2:34.55 (41.07)
  3 Barclay, Skye M           14 Flying Dolphins-MR   2:40.16    2:35.32        
                  33.15     1:12.43 (39.28)     1:53.39 (40.96)     2:35.32 (41.93)
  4 Weiss, Jessica M          13 Flying Dolphins-MR   2:37.04    2:45.19        
                  35.09     1:16.98 (41.89)     2:01.97 (44.99)     2:45.19 (43.22)
  5 Feinblatt, Carly H        14 Flying Dolphins-MR   2:52.97    2:46.01        
                  35.34     1:17.12 (41.78)     2:01.60 (44.48)     2:46.01 (44.41)
  6 Giordano, Leta K          13 Flying Dolphins-MR   2:30.00    2:48.11        
                  32.51     1:13.96 (41.45)     2:00.51 (46.55)     2:48.11 (47.60)
  7 O'Meara, Sappha E         14 Flying Dolphins-MR   2:46.04    2:49.68        
                  35.41     1:18.52 (43.11)     2:04.58 (46.06)     2:49.68 (45.10)
  8 Chia, Eileen              13 FAST-MR              2:55.19    2:50.55        
                  33.21     1:14.85 (41.64)     2:01.94 (47.09)     2:50.55 (48.61)
  9 Weber, Maya R             14 FAST-MR                   NT    3:07.14        
                  34.99     1:19.56 (44.57)     2:13.19 (53.63)     3:07.14 (53.95)
 10 Hanagan, Alli N           13 FAST-MR                   NT    3:17.91        
                  40.07     1:29.24 (49.17)     2:24.35 (55.11)     3:17.91 (53.56)
 11 Wang, Chloe               13 FAST-MR              3:17.89    3:20.81        
                  39.39     1:28.30 (48.91)     2:23.56 (55.26)     3:20.81 (57.25)
 12 Chisolm, Amber N          13 FAST-MR                   NT    3:30.26        
                  40.32     1:33.35 (53.03)     2:31.79 (58.44)     3:30.26 (58.47)
 13 Formoso, Sabrina          14 FAST-MR              3:36.64    3:35.00        
                  45.55     1:40.70 (55.15)     2:38.30 (57.60)     3:35.00 (56.70)
 14 Romero, Angelica M        13 KB Makos-MR               NT    3:42.04        
                  43.37     1:38.92 (55.55)   2:41.81 (1:02.89)   3:42.04 (1:00.23)
 15 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR              3:54.59    4:02.73        
                  48.35   1:49.68 (1:01.33)   2:57.35 (1:07.67)   4:02.73 (1:05.38)
 16 Casiano, Ashlyn M         13 KB Makos-MR               NT    4:08.03        
                  52.70   1:57.46 (1:04.76)   3:04.20 (1:06.74)   4:08.03 (1:03.83)
 -- Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR                   NT         DQ        
      20 Kick breaststroke type
                  41.70     1:35.94 (54.24)   2:37.21 (1:01.27)        DQ (1:09.42)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fried, Carly T            13 Flying Dolphins-MR   2:20.58    2:22.07        
                  31.80     1:08.77 (36.97)     1:49.09 (40.32)     2:22.07 (32.98)
  2 Weiss, Jessica M          13 Flying Dolphins-MR   2:22.71    2:25.05        
                  33.22     1:08.61 (35.39)     1:51.53 (42.92)     2:25.05 (33.52)
  3 Lipton, Jessica R         14 Flying Dolphins-MR   2:26.04    2:27.49        
                  31.88     1:10.06 (38.18)     1:54.16 (44.10)     2:27.49 (33.33)
  4 Feinblatt, Carly H        14 Flying Dolphins-MR   2:35.83    2:31.25        
                  34.42     1:15.25 (40.83)     1:58.49 (43.24)     2:31.25 (32.76)
  5 Barclay, Skye M           14 Flying Dolphins-MR   2:28.76    2:33.66        
                  32.47     1:11.65 (39.18)     1:58.76 (47.11)     2:33.66 (34.90)
  6 Giordano, Leta K          13 Flying Dolphins-MR   2:24.50    2:34.75        
                  34.25     1:15.52 (41.27)     2:00.12 (44.60)     2:34.75 (34.63)
  7 O'Meara, Sappha E         14 Flying Dolphins-MR   2:28.92    2:35.24        
                  35.63     1:17.64 (42.01)     1:59.75 (42.11)     2:35.24 (35.49)
  8 Chia, Eileen              13 FAST-MR              2:38.34    2:38.61        
                  31.38     1:12.43 (41.05)     2:00.19 (47.76)     2:38.61 (38.42)
  9 Frascati, Nicole M        13 Silver Streaks-MR    2:39.54    2:44.43        
                  37.57     1:18.93 (41.36)     2:07.55 (48.62)     2:44.43 (36.88)
 10 Weber, Maya R             14 FAST-MR              2:42.82    2:45.23        
                  35.51     1:20.28 (44.77)     2:08.44 (48.16)     2:45.23 (36.79)
 11 Wang, Chloe               13 FAST-MR              2:44.08    2:46.41        
                  36.82     1:19.90 (43.08)     2:10.79 (50.89)     2:46.41 (35.62)
 12 Hanagan, Alli N           13 FAST-MR              2:52.37    2:55.21        
                  39.30     1:21.19 (41.89)     2:14.46 (53.27)     2:55.21 (40.75)
 13 Formoso, Sabrina          14 FAST-MR              2:53.45    3:02.19        
                  45.80     1:30.86 (45.06)     2:21.87 (51.01)     3:02.19 (40.32)
 14 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR              3:10.88    3:12.15        
                  41.97     1:33.17 (51.20)     2:29.01 (55.84)     3:12.15 (43.14)
 15 Chisolm, Amber N          13 FAST-MR              3:03.98    3:13.04        
                  37.43     1:25.90 (48.47)     2:25.73 (59.83)     3:13.04 (47.31)
 16 Celaj, Kaltrina           14 FAST-MR              3:20.36    3:17.47        
                  42.93     1:37.17 (54.24)     2:32.47 (55.30)     3:17.47 (45.00)
 17 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR              3:15.50    3:27.00        
                  46.30     1:37.51 (51.21)     2:36.56 (59.05)     3:27.00 (50.44)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fried, Carly T            13 Flying Dolphins-MR   5:03.64    4:59.57        
                  31.76     1:08.82 (37.06)     1:47.22 (38.40)     2:26.34 (39.12)
        3:07.22 (40.88)     3:49.88 (42.66)     4:25.03 (35.15)     4:59.57 (34.54)
  2 Weiss, Jessica M          13 Flying Dolphins-MR   5:01.31    5:00.47        
                  32.77     1:11.03 (38.26)     1:48.44 (37.41)     2:24.87 (36.43)
        3:08.70 (43.83)     3:52.20 (43.50)     4:26.70 (34.50)     5:00.47 (33.77)
  3 Lipton, Jessica R         14 Flying Dolphins-MR   5:00.96    5:06.39        
                  31.09     1:06.83 (35.74)     1:46.24 (39.41)     2:25.12 (38.88)
        3:10.48 (45.36)     3:55.55 (45.07)     4:31.05 (35.50)     5:06.39 (35.34)
  4 O'Meara, Sappha E         14 Flying Dolphins-MR   5:17.59    5:20.85        
                  35.55     1:17.36 (41.81)     1:59.76 (42.40)     2:41.65 (41.89)
        3:24.56 (42.91)     4:07.50 (42.94)     4:44.37 (36.87)     5:20.85 (36.48)
  5 Barclay, Skye M           14 Flying Dolphins-MR   5:28.25    5:26.58        
                  32.45     1:12.73 (40.28)     1:54.72 (41.99)     2:36.22 (41.50)
        3:24.88 (48.66)     4:12.85 (47.97)     4:50.16 (37.31)     5:26.58 (36.42)
  6 Formoso, Sabrina          14 FAST-MR              6:27.23    6:09.09        
                  41.20     1:33.94 (52.74)     2:21.09 (47.15)     3:08.29 (47.20)
        3:56.57 (48.28)     4:46.93 (50.36)     5:29.06 (42.13)     6:09.09 (40.03)
  7 Chisolm, Amber N          13 FAST-MR              6:38.34    6:43.81        
                  37.49     1:27.47 (49.98)                             3:10.78 ( )
        4:10.68 (59.90)     5:09.59 (58.91)     5:56.86 (47.27)     6:43.81 (46.95)
  8 Casiano, Ashlyn M         13 KB Makos-MR               NT    6:56.64        
                  50.79                                                 3:31.16 ( )
        4:23.42 (52.26)     5:21.46 (58.04)     6:11.05 (49.59)     6:56.64 (45.59)
 -- Feinblatt, Carly H        14 Flying Dolphins-MR   5:59.14         DQ        
      10 Downward butterfly kick - breast
                  35.90     1:19.02 (43.12)     2:02.97 (43.95)     2:45.41 (42.44)
        3:32.42 (47.01)     4:19.84 (47.42)     4:56.29 (36.45)          DQ (35.74)
 -- Noboa, Adriana C          13 DESC-NJ              6:00.00         DQ        
      34 Delay initiating turn after past vertical - back
                  38.93     1:26.34 (47.41)     2:14.21 (47.87)     3:03.14 (48.93)
        3:52.27 (49.13)     4:42.83 (50.56)     5:28.45 (45.62)          DQ (40.53)
 -- Mckenna, Leah R           13 FAST-MR              6:39.38         DQ        
      23 Non-simultaneous touch - fly
                  42.40     1:34.83 (52.43)     2:26.51 (51.68)     3:16.24 (49.73)
        4:09.34 (53.10)     5:03.63 (54.29)     5:50.22 (46.59)          DQ (43.44)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Vanessa J           14 Sailfish-MR            25.60      26.11        
  2 Johnson, Shaun            11 Sailfish-MR            26.77      27.34        
  3 Sandoval, Lizbeth         14 Sailfish-MR            28.90      29.65        
  4 Ouldibbat, Laila          17 Sailfish-MR            28.41      29.71        
  5 Prince, Hannah R          15 Silver Streaks-MR      30.69      31.22        
  6 Johnston, Sabrina K        7 CFA-MR                    NT      38.02        
  7 Singer, Quinn A           10 CFA-MR                    NT      40.74        
  8 Partenio, Lydia B          9 CFA-MR                    NT      41.86        
  9 Perez, Amanda M           10 KB Makos-MR          1:01.90      54.95        
 10 Martinez, Zussette         7 KB Makos-MR               NT    1:09.82        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prince, Hannah R          15 Silver Streaks-MR    1:11.38    1:13.05        
                  33.65     1:13.05 (39.40)                                        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ouldibbat, Laila          17 Sailfish-MR          6:21.78    6:22.23        
                  32.48     1:09.80 (37.32)     1:48.11 (38.31)     2:27.29 (39.18)
        3:06.60 (39.31)     3:46.69 (40.09)     4:26.98 (40.29)     5:07.09 (40.11)
        5:46.27 (39.18)     6:22.23 (35.96)                                        
  2 Tillman, Victoria         10 Sailfish-MR          7:10.39    7:09.34        
                  36.89     1:17.86 (40.97)     2:01.52 (43.66)     2:45.59 (44.07)
        3:29.31 (43.72)     4:13.32 (44.01)     4:58.06 (44.74)     5:43.24 (45.18)
        6:28.48 (45.24)     7:09.34 (40.86)                                        
  3 Sheridan, Vicki           16 FAST-MR              6:58.26    7:09.59        
                  36.14     1:17.36 (41.22)     2:00.34 (42.98)     2:45.40 (45.06)
        3:30.51 (45.11)     4:14.14 (43.63)     4:59.01 (44.87)     5:43.89 (44.88)
        6:29.82 (45.93)     7:09.59 (39.77)                                        
  4 Prince, Hannah R          15 Silver Streaks-MR    7:20.11    7:22.46        
                  34.81     1:16.71 (41.90)     2:00.89 (44.18)     2:46.05 (45.16)
        3:32.16 (46.11)     4:18.56 (46.40)     5:05.50 (46.94)     5:52.64 (47.14)
        6:38.59 (45.95)     7:22.46 (43.87)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Anna B           14 Sailfish-MR          2:43.64    2:47.94        
                  38.36     1:21.54 (43.18)     2:05.86 (44.32)     2:47.94 (42.08)
  2 Noboa, Adriana C          13 DESC-NJ                   NT    2:58.87        
                  41.72     1:27.21 (45.49)     2:13.77 (46.56)     2:58.87 (45.10)
  3 Sheridan, Vicki           16 FAST-MR              3:03.80    3:06.25        
                  42.91     1:30.54 (47.63)     2:19.92 (49.38)     3:06.25 (46.33)
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forsyth, Kaitlyn          13 Sailfish-MR               NT    3:02.78        
                  42.38     1:29.08 (46.70)     2:16.32 (47.24)     3:02.78 (46.46)
  2 Tillman, Victoria         10 Sailfish-MR          3:08.07    3:02.82        
                  40.14     1:27.36 (47.22)     2:15.35 (47.99)     3:02.82 (47.47)
  3 Noboa, Adriana C          13 DESC-NJ              3:09.01    3:09.27        
                  41.92     1:29.61 (47.69)     2:19.42 (49.81)     3:09.27 (49.85)
  4 Prince, Hannah R          15 Silver Streaks-MR    3:15.11    3:17.20        
                  42.73     1:32.80 (50.07)     2:24.70 (51.90)     3:17.20 (52.50)
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Vanessa J           14 Sailfish-MR          2:50.17    2:44.26        
                  35.12     1:17.58 (42.46)     1:59.72 (42.14)     2:44.26 (44.54)
  2 Johnson, Shaun            11 Sailfish-MR               NT    2:45.74        
                  33.91     1:14.36 (40.45)     1:58.96 (44.60)     2:45.74 (46.78)
  3 Ouldibbat, Laila          17 Sailfish-MR          2:51.56    2:49.43        
                  35.43     1:17.73 (42.30)     2:02.10 (44.37)     2:49.43 (47.33)
  4 Sandoval, Lizbeth         14 Sailfish-MR               NT    2:56.96        
                  36.59     1:21.59 (45.00)     2:08.90 (47.31)     2:56.96 (48.06)
  5 Forsyth, Kaitlyn          13 Sailfish-MR               NT    3:05.03        
                  39.32     1:25.56 (46.24)     2:15.03 (49.47)     3:05.03 (50.00)
  6 Noboa, Adriana C          13 DESC-NJ              3:14.15    3:06.15        
                  38.21     1:23.76 (45.55)     2:14.17 (50.41)     3:06.15 (51.98)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Noboa, Adriana C          13 DESC-NJ              2:58.60    2:52.12        
                  38.01     1:23.15 (45.14)     2:11.95 (48.80)     2:52.12 (40.17)
  2 Prince, Hannah R          15 Silver Streaks-MR    2:54.04    2:53.25        
                  36.52     1:22.37 (45.85)     2:12.78 (50.41)     2:53.25 (40.47)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ouldibbat, Laila          17 Sailfish-MR          5:30.93    5:35.42        
                  35.58     1:17.73 (42.15)     2:02.45 (44.72)     2:46.02 (43.57)
        3:31.60 (45.58)     4:17.50 (45.90)     4:56.54 (39.04)     5:35.42 (38.88)
  2 Sandoval, Lizbeth         14 Sailfish-MR               NT    5:49.30        
                  37.50     1:20.93 (43.43)     2:04.21 (43.28)     2:46.98 (42.77)
        3:38.92 (51.94)     4:30.60 (51.68)     5:11.49 (40.89)     5:49.30 (37.81)
  3 Johnson, Anna B           14 Sailfish-MR               NT    6:07.11        
                  39.66     1:26.59 (46.93)     2:11.88 (45.29)     2:58.45 (46.57)
        3:52.76 (54.31)     4:49.07 (56.31)     5:29.39 (40.32)     6:07.11 (37.72)
  4 Sheridan, Vicki           16 FAST-MR              6:43.73    6:57.08        
                  43.25     1:41.46 (58.21)     2:30.94 (49.48)     3:19.84 (48.90)
      4:24.72 (1:04.88)   5:28.31 (1:03.59)     6:12.75 (44.44)     6:57.08 (44.33)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Zach R             10 FAST-MR                   NT      34.47        
  2 Buckland, Griffin T        9 Silver Streaks-MR      36.63      34.92        
  3 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR     35.13      35.21        
  4 Isles, Ajani              10 Silver Streaks-MR      35.59      35.84        
  5 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     37.41      37.84        
  6 Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR     39.65      39.00        
  7 Berg, Eric W               8 Flying Dolphins-MR     44.41      45.49        
  8 Barr, Alex S              10 Flying Dolphins-MR     40.49      46.08        
  9 Boder, Jared               8 CFA-MR                 53.20      51.64        
 10 Teng, James L              7 FAST-MR                   NT      56.40        
 11 Miloradovich, Michael A    8 FAST-MR                58.25      57.98        
 12 Torres, Jaide M            9 KB Makos-MR            58.93    1:01.32        
 13 Jerez, Lucas               9 FAST-MR                   NT    1:02.95        
 14 Berg, Adam c               6 Flying Dolphins-MR        NT    1:05.55        
 15 Bahl, Suraj                8 FAST-MR              1:12.44    1:07.20        
 16 Jerez, Ian                 7 FAST-MR                   NT    1:11.02        
 17 Iyer-Singh, Sam            6 FAST-MR              1:16.20    1:16.65        
 18 Iyer-Singh, Neil K         8 FAST-MR              1:42.26    1:35.28        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alarcon, Angel D          10 DESC-NJ              2:33.87    2:33.05        
                  34.92     1:14.69 (39.77)     1:56.57 (41.88)     2:33.05 (36.48)
  2 Walsh, Zach R             10 FAST-MR                   NT    2:48.22        
                  37.81     1:22.89 (45.08)     2:07.17 (44.28)     2:48.22 (41.05)
  3 Landy, Luis S             10 DESC-NJ              2:58.92    2:51.68        
                  37.14     1:21.56 (44.42)     2:08.10 (46.54)     2:51.68 (43.58)
  4 Fonseca, Joshua           10 FAST-MR              2:59.14    2:55.59        
                  39.05     1:26.00 (46.95)     2:12.54 (46.54)     2:55.59 (43.05)
  5 Celaj, IIirian             9 FAST-MR              3:43.39    2:56.07        
                  38.66     1:24.20 (45.54)     2:12.06 (47.86)     2:56.07 (44.01)
  6 Schellbach, Teddy J        9 Flying Dolphins-MR        NT    2:59.83        
                  38.86     1:24.13 (45.27)     2:12.66 (48.53)     2:59.83 (47.17)
  7 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR   3:28.69    3:02.44        
                  40.30     1:27.24 (46.94)     2:15.54 (48.30)     3:02.44 (46.90)
  8 Green, Mekhi               9 FAST-MR              3:02.55    3:03.69        
                  38.54     1:29.05 (50.51)     2:18.06 (49.01)     3:03.69 (45.63)
  9 Isles, Ajani              10 Silver Streaks-MR    3:05.11    3:15.24        
                  40.34     1:32.82 (52.48)     2:25.91 (53.09)     3:15.24 (49.33)
 10 Velazquez, Jonathan J     10 KB Makos-MR          3:25.31    3:21.80        
                  45.54     1:38.77 (53.23)     2:32.05 (53.28)     3:21.80 (49.75)
 11 Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR   3:33.35    3:27.23        
                  45.05     1:39.59 (54.54)     2:33.51 (53.92)     3:27.23 (53.72)
 12 Hoey, Jack D               8 FAST-MR              4:47.28    3:30.65        
                  46.14     1:40.63 (54.49)     2:35.70 (55.07)     3:30.65 (54.95)
 13 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR        NT    3:31.78        
                                1:28.99 ( )   3:03.53 (1:34.54)     3:31.78 (28.25)
 14 Edwards-Mayo, Jordan T    10 Silver Streaks-MR    3:22.11    3:35.02        
                  41.68     1:37.43 (55.75)     2:36.28 (58.85)     3:35.02 (58.74)
 15 Epstein, Neel             10 Flying Dolphins-MR        NT    3:42.17        
                  46.95     1:41.89 (54.94)   3:42.70 (2:00.81)         3:42.17 ( )
 16 Torres, Nelson M          10 KB Makos-MR               NT    4:02.04        
                  50.16   1:51.36 (1:01.20)   2:58.71 (1:07.35)   4:02.04 (1:03.33)
 17 Teng, James L              7 FAST-MR                   NT    4:49.52        
                1:00.51   2:18.32 (1:17.81)   3:33.40 (1:15.08)   4:49.52 (1:16.12)
 18 Torres, Jaide M            9 KB Makos-MR               NT    5:17.10        
                1:04.95   2:35.31 (1:30.36)   5:17.10 (2:41.79)                    
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR     39.19      37.48        
  2 Buckland, Griffin T        9 Silver Streaks-MR      43.04      40.15        
  3 Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR     44.82      44.62        
  4 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     43.66      44.97        
  5 Hoey, Jack D               8 FAST-MR                50.04      48.41        
  6 Barr, Alex S              10 Flying Dolphins-MR   1:02.95      49.95        
  7 Berg, Eric W               8 Flying Dolphins-MR     56.98      52.33        
  8 Boder, Jared               8 CFA-MR               1:04.45      55.10        
  9 Torres, Nelson M          10 KB Makos-MR               NT      56.20        
 10 Teng, James L              7 FAST-MR                   NT      57.14        
 11 Berg, Adam c               6 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.51        
 12 Miloradovich, Michael A    8 FAST-MR              1:06.56    1:03.65        
 13 Iyer-Singh, Sam            6 FAST-MR              1:43.87    1:44.29        
 14 Iyer-Singh, Neil K         8 FAST-MR              2:51.88    2:22.34        
 -- Jerez, Lucas               9 FAST-MR                   NT         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
 -- Bahl, Suraj                8 FAST-MR                   NT         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
 -- Jerez, Ian                 7 FAST-MR                   NT         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alarcon, Angel D          10 DESC-NJ                   NT    1:17.28        
                  36.47     1:17.28 (40.81)                                        
  2 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR   1:27.70    1:23.03        
  3 Buckland, Griffin T        9 Silver Streaks-MR    1:38.95    1:27.97        
                  41.24     1:27.97 (46.73)                                        
  4 Fonseca, Joshua           10 FAST-MR              1:35.54    1:28.97        
  5 Walsh, Zach R             10 FAST-MR              1:28.82    1:30.60        
                  44.39     1:30.60 (46.21)                                        
  6 Isles, Ajani              10 Silver Streaks-MR    1:33.31    1:31.41        
  7 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR   1:40.37    1:34.55        
                  45.23     1:34.55 (49.32)                                        
  8 Celaj, IIirian             9 FAST-MR              1:56.87    1:35.03        
                  45.66     1:35.03 (49.37)                                        
  9 Green, Mekhi               9 FAST-MR              1:36.87    1:38.57        
                  47.73     1:38.57 (50.84)                                        
 10 Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR   1:48.62    1:39.17        
                  48.19     1:39.17 (50.98)                                        
 11 Velazquez, Jonathan J     10 KB Makos-MR          1:43.82    1:39.53        
                  47.82     1:39.53 (51.71)                                        
 12 Hoey, Jack D               8 FAST-MR              1:48.38    1:45.60        
                  52.84     1:45.60 (52.76)                                        
 13 Barr, Alex S              10 Flying Dolphins-MR        NT    1:48.79        
                  51.58     1:48.79 (57.21)                                        
 14 Berg, Eric W               8 Flying Dolphins-MR        NT    1:56.27        
                  56.44     1:56.27 (59.83)                                        
 15 Boder, Jared               8 CFA-MR                    NT    1:57.76        
                  58.21     1:57.76 (59.55)                                        
 16 Torres, Nelson M          10 KB Makos-MR               NT    2:03.08        
                  58.66   2:03.08 (1:04.42)                                        
 17 Teng, James L              7 FAST-MR                   NT    2:09.30        
                1:01.04   2:09.30 (1:08.26)                                        
 18 Rodriguez, Antonio J       9 KB Makos-MR          2:19.47    2:13.16        
                1:03.18   2:13.16 (1:09.98)                                        
 19 Torres, Jaide M            9 KB Makos-MR               NT    2:59.32        
                1:27.23   2:59.32 (1:32.09)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edwards-Mayo, Jordan T    10 Silver Streaks-MR      43.36      42.14        
  2 Koch, Sasha H             10 CFA-MR                 46.53      48.07        
  3 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     46.81      49.41        
  4 Schellbach, Teddy J        9 Flying Dolphins-MR     49.55      50.11        
  5 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR     53.35      51.12        
  6 Isles, Ajani              10 Silver Streaks-MR      49.51      51.72        
  7 Epstein, Neel             10 Flying Dolphins-MR        NT      52.45        
  8 Buckland, Griffin T        9 Silver Streaks-MR      54.69      53.22        
  9 Iyer-Singh, Sam            6 FAST-MR                   NT    1:40.23        
 -- Jerez, Ian                 7 FAST-MR                   NT         DQ        
      11 Non-simultaneous arms
 -- Iyer-Singh, Neil K         8 FAST-MR                   NT         DQ        
      11 Non-simultaneous arms
 -- Torres, Jaide M            9 KB Makos-MR               NT         DQ        
      14 Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Jerez, Lucas               9 FAST-MR                   NT         DQ        
      11 Non-simultaneous arms
 -- Hoey, Jack D               8 FAST-MR              1:02.82         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR     52.88         DQ        
      14 Head under for 2 or more strokes
 -- Teng, James L              7 FAST-MR                   NT         DQ        
      11 Non-simultaneous arms
 -- Bahl, Suraj                8 FAST-MR                   NT         DQ        
      11 Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edwards-Mayo, Jordan T    10 Silver Streaks-MR    1:36.55    1:36.36        
                  44.82     1:36.36 (51.54)                                        
  2 Alarcon, Angel D          10 DESC-NJ              1:55.42    1:37.82        
                  47.30     1:37.82 (50.52)                                        
  3 Fonseca, Joshua           10 FAST-MR              1:45.33    1:42.25        
                  49.72     1:42.25 (52.53)                                        
  4 Walsh, Zach R             10 FAST-MR              1:40.81    1:42.37        
                  48.78     1:42.37 (53.59)                                        
  5 Landy, Luis S             10 DESC-NJ              1:51.44    1:42.91        
                  48.91     1:42.91 (54.00)                                        
  6 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR   1:43.90    1:46.40        
                  49.46     1:46.40 (56.94)                                        
  7 Koch, Sasha H             10 CFA-MR                    NT    1:48.08        
                  49.20     1:48.08 (58.88)                                        
  8 Schellbach, Teddy J        9 Flying Dolphins-MR   1:44.39    1:49.53        
                  51.61     1:49.53 (57.92)                                        
  9 Green, Mekhi               9 FAST-MR              2:02.16    1:50.76        
                  51.98     1:50.76 (58.78)                                        
 10 Celaj, IIirian             9 FAST-MR              2:02.03    1:51.14        
                  52.27     1:51.14 (58.87)                                        
 11 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR   1:54.43    1:51.40        
                  53.68     1:51.40 (57.72)                                        
 12 Epstein, Neel             10 Flying Dolphins-MR   1:53.57    1:56.82        
                  55.98   1:56.82 (1:00.84)                                        
 13 Velazquez, Jonathan J     10 KB Makos-MR          2:03.76    2:16.16        
                1:00.59   2:16.16 (1:15.57)                                        
 14 Rodriguez, Antonio J       9 KB Makos-MR               NT    3:54.65        
                1:56.45   3:54.65 (1:58.20)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alarcon, Angel D          10 DESC-NJ              1:41.37    1:26.12        
                  41.13     1:26.12 (44.99)                                        
  2 Landy, Luis S             10 DESC-NJ              1:28.77    1:27.48        
                  39.06     1:27.48 (48.42)                                        
  3 Walsh, Zach R             10 FAST-MR              1:33.43    1:29.30        
                  40.79     1:29.30 (48.51)                                        
  4 Fonseca, Joshua           10 FAST-MR              1:44.03    1:38.80        
                  45.31     1:38.80 (53.49)                                        
  5 Isles, Ajani              10 Silver Streaks-MR    1:55.11    1:46.08        
                  48.45     1:46.08 (57.63)                                        
  6 Celaj, IIirian             9 FAST-MR              1:46.08    1:48.65        
                  47.62   1:48.65 (1:01.03)                                        
  7 Schellbach, Teddy J        9 Flying Dolphins-MR   1:59.16    1:50.89        
                  51.13     1:50.89 (59.76)                                        
  8 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.91        
                  49.15   1:53.91 (1:04.76)                                        
  9 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR        NT    1:55.53        
                  49.83   1:55.53 (1:05.70)                                        
 10 Green, Mekhi               9 FAST-MR                   NT    2:14.07        
                  56.20   2:14.07 (1:17.87)                                        
 11 Rodriguez, Antonio J       9 KB Makos-MR               NT    2:49.66        
                1:15.86   2:49.66 (1:33.80)                                        
 -- Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      23 One hand touch
                  49.29        DQ (1:07.25)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alarcon, Angel D          10 DESC-NJ                   NT    2:53.01        
                  42.97     1:24.06 (41.09)     2:16.53 (52.47)     2:53.01 (36.48)
  2 Fonseca, Joshua           10 FAST-MR              3:22.50    3:07.43        
                  45.19     1:31.16 (45.97)     2:25.25 (54.09)     3:07.43 (42.18)
  3 Walsh, Zach R             10 FAST-MR              3:37.22    3:09.02        
                  13.48   1:31.85 (1:18.37)     2:28.61 (56.76)     3:09.02 (40.41)
  4 Celaj, IIirian             9 FAST-MR              4:13.65    3:26.04        
                  48.82     1:41.70 (52.88)   2:42.17 (1:00.47)     3:26.04 (43.87)
  5 Isles, Ajani              10 Silver Streaks-MR    3:25.11    3:27.69        
                  50.81     1:36.54 (45.73)   2:43.48 (1:06.94)     3:27.69 (44.21)
  6 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR        NT    3:27.99        
                  51.91   2:41.02 (1:49.11)     3:27.99 (46.97)                    
  7 Green, Mekhi               9 FAST-MR              3:48.75    3:41.38        
                1:01.28     1:55.90 (54.62)   2:59.11 (1:03.21)     3:41.38 (42.27)
  8 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR        NT    3:41.75        
                  53.06     1:45.85 (52.79)   2:54.77 (1:08.92)     3:41.75 (46.98)
  9 Velazquez, Jonathan J     10 KB Makos-MR          3:37.94    3:58.00        
                  51.82     1:49.97 (58.15)   3:09.70 (1:19.73)     3:58.00 (48.30)
 -- Barr, Alex S              10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      21 Non-simultaneous arms - fly
                  56.27   1:56.46 (1:00.19)   3:07.10 (1:10.64)          DQ (52.47)
 -- Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      10 Scissors kick - breast
                  52.23     1:50.65 (58.42)   3:06.79 (1:16.14)          DQ (51.24)
 -- Berg, Eric W               8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      21 Arms underwater recovery - fly
                1:10.55                             3:34.98 ( )        DQ (1:03.28)
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR   1:03.07    1:03.35        
                  30.41     1:03.35 (32.94)                                        
  2 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR   1:03.15    1:04.40        
                  30.57     1:04.40 (33.83)                                        
  3 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   1:04.24    1:05.76        
                  30.80     1:05.76 (34.96)                                        
  4 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   1:06.91    1:08.15        
                  32.03     1:08.15 (36.12)                                        
  5 Walsh, Dylan F            12 FAST-MR                   NT    1:08.80        
                  32.82     1:08.80 (35.98)                                        
  6 Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR   1:08.48    1:10.68        
                  33.97     1:10.68 (36.71)                                        
  7 Porges, Dylan R           11 Flying Dolphins-MR   1:12.75    1:12.66        
                  33.93     1:12.66 (38.73)                                        
  8 Kelly, James P            11 Silver Streaks-MR    1:16.38    1:16.83        
                  37.17     1:16.83 (39.66)                                        
  9 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR   1:17.17    1:22.68        
 10 Tse, Josh                 11 CFA-MR               1:37.06    1:37.70        
 11 Arias, Dustin M           11 KB Makos-MR          1:41.65    1:38.00        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR   5:41.33    5:51.02        
                  31.34     1:05.77 (34.43)     1:41.12 (35.35)     2:16.69 (35.57)
        2:52.84 (36.15)     3:28.88 (36.04)     4:05.19 (36.31)     4:40.60 (35.41)
        5:16.48 (35.88)     5:51.02 (34.54)                                        
  2 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              6:07.53    6:09.38        
                  32.05     1:08.16 (36.11)     1:45.15 (36.99)     2:23.22 (38.07)
        3:01.04 (37.82)     3:39.15 (38.11)     4:16.89 (37.74)     4:54.90 (38.01)
        5:32.96 (38.06)     6:09.38 (36.42)                                        
  3 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR   6:21.57    6:17.43        
                  32.56     1:09.54 (36.98)     1:48.40 (38.86)     2:27.31 (38.91)
        3:05.52 (38.21)     3:45.39 (39.87)     4:24.92 (39.53)     5:03.93 (39.01)
        5:41.57 (37.64)     6:17.43 (35.86)                                        
  4 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   6:26.43    6:23.84        
                  32.55     1:09.32 (36.77)     1:48.17 (38.85)     2:27.65 (39.48)
        3:07.01 (39.36)     3:47.31 (40.30)     4:27.62 (40.31)     5:07.62 (40.00)
        5:47.22 (39.60)     6:23.84 (36.62)                                        
  5 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   6:27.93    6:30.01        
                  33.21     1:11.61 (38.40)     1:50.76 (39.15)     2:29.84 (39.08)
        3:09.16 (39.32)     3:48.94 (39.78)     4:29.13 (40.19)     5:09.69 (40.56)
        5:50.23 (40.54)     6:30.01 (39.78)                                        
  6 Walsh, Dylan F            12 FAST-MR              6:59.46    6:43.32        
                  33.65     1:12.17 (38.52)     1:52.67 (40.50)     2:33.98 (41.31)
        3:15.01 (41.03)     3:57.27 (42.26)     4:39.75 (42.48)     5:22.74 (42.99)
        6:04.19 (41.45)     6:43.32 (39.13)                                        
  7 Porges, Dylan R           11 Flying Dolphins-MR   7:56.20    7:22.67        
                  36.61     1:21.52 (44.91)     2:06.45 (44.93)     2:51.25 (44.80)
        3:37.29 (46.04)     4:21.61 (44.32)     5:08.30 (46.69)     5:54.53 (46.23)
        6:40.08 (45.55)     7:22.67 (42.59)                                        
  8 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR   7:50.62    7:53.59        
                  38.82     1:24.39 (45.57)     2:13.61 (49.22)     3:03.79 (50.18)
        3:52.43 (48.64)     4:42.51 (50.08)     5:32.84 (50.33)     6:21.07 (48.23)
        7:08.32 (47.25)     7:53.59 (45.27)                                        
  9 Kaetker, Jan X            12 FAST-MR              8:20.67    7:54.20        
                  38.13     1:23.88 (45.75)     2:13.09 (49.21)     3:02.16 (49.07)
        3:52.29 (50.13)     4:42.20 (49.91)     5:31.74 (49.54)     6:20.57 (48.83)
        7:09.64 (49.07)     7:54.20 (44.56)                                        
 10 Sharpe, Najashi R         11 KB Makos-MR               NT    8:40.53        
                  46.22     1:38.83 (52.61)     2:32.40 (53.57)     3:25.88 (53.48)
        4:19.22 (53.34)     5:13.04 (53.82)     6:08.81 (55.77)     7:05.08 (56.27)
        7:54.53 (49.45)     8:40.53 (46.00)                                        
 11 Marun, Michael E          12 KB Makos-MR         10:04.53    9:23.53        
                  44.47     1:35.37 (50.90)     2:31.87 (56.50)     3:29.31 (57.44)
        4:26.27 (56.96)     5:25.47 (59.20)     6:24.92 (59.45)   7:25.67 (1:00.75)
      8:26.68 (1:01.01)     9:23.53 (56.85)                                        
 12 Teng, Jeffery R           11 FAST-MR             10:36.85    9:36.21        
                  43.18     1:37.52 (54.34)     2:33.40 (55.88)   3:33.73 (1:00.33)
      4:35.25 (1:01.52)   5:37.35 (1:02.10)   6:39.12 (1:01.77)   7:41.65 (1:02.53)
      8:41.97 (1:00.32)     9:36.21 (54.24)                                        
 13 Arias, Dustin M           11 KB Makos-MR         10:09.34    9:54.45        
                  47.05     1:43.72 (56.67)   2:44.18 (1:00.46)     3:43.83 (59.65)
      4:44.72 (1:00.89)   5:48.16 (1:03.44)   6:49.91 (1:01.75)   7:53.39 (1:03.48)
      8:56.99 (1:03.60)     9:54.45 (57.46)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR     33.98      35.12        
  2 DeNovellis, Alessandro    11 Silver Streaks-MR      41.65      41.44        
  3 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR     44.77      46.84        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              1:10.24    1:11.93        
                  34.66     1:11.93 (37.27)                                        
  2 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR   1:14.40    1:12.95        
                  35.38     1:12.95 (37.57)                                        
  3 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR   1:13.41    1:13.49        
                  35.79     1:13.49 (37.70)                                        
  4 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   1:14.44    1:17.75        
                  37.73     1:17.75 (40.02)                                        
  5 Walsh, Dylan F            12 FAST-MR              1:17.41    1:18.43        
                  38.37     1:18.43 (40.06)                                        
  6 Ramirez, Jason H          12 FAST-MR              1:25.22    1:21.60        
                  40.97     1:21.60 (40.63)                                        
  7 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   1:20.52    1:22.95        
                  40.34     1:22.95 (42.61)                                        
  8 Porges, Dylan R           11 Flying Dolphins-MR   1:26.56    1:23.37        
                  41.15     1:23.37 (42.22)                                        
  9 Kelly, James P            11 Silver Streaks-MR    1:27.50    1:24.94        
                  42.57     1:24.94 (42.37)                                        
 10 DeNovellis, Alessandro    11 Silver Streaks-MR    1:31.59    1:33.79        
                  45.79     1:33.79 (48.00)                                        
 11 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR   1:40.74    1:34.17        
                  46.77     1:34.17 (47.40)                                        
 12 Marun, Michael E          12 KB Makos-MR          1:45.00    1:35.93        
                  46.30     1:35.93 (49.63)                                        
 13 Tse, Josh                 11 CFA-MR               1:44.76    1:45.30        
                  49.94     1:45.30 (55.36)                                        
 14 Sharpe, Najashi R         11 KB Makos-MR               NT    1:46.51        
                  50.60     1:46.51 (55.91)                                        
 15 Cedeno, Tyler M           12 KB Makos-MR          1:46.27    1:50.50        
 16 Arias, Dustin M           11 KB Makos-MR          1:52.90    1:50.64        
                  54.67     1:50.64 (55.97)                                        
 17 Teng, Jeffery R           11 FAST-MR                   NT    1:56.72        
                  53.49   1:56.72 (1:03.23)                                        
 -- Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR   1:24.80         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
                  40.62          DQ (42.08)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR     34.90      36.43        
  2 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR     36.37      37.19        
  3 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR     41.22      40.48        
  4 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR     42.87      42.17        
  5 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR        NT      44.70        
  6 Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR     47.23      44.95        
  7 Porges, Dylan R           11 Flying Dolphins-MR     46.58      45.55        
  8 DeNovellis, Alessandro    11 Silver Streaks-MR      44.76      45.75        
 -- Tse, Josh                 11 CFA-MR               1:00.27         DQ        
      14 Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR   1:13.72    1:16.45        
                  36.17     1:16.45 (40.28)                                        
  2 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              1:16.14    1:18.60        
                  37.33     1:18.60 (41.27)                                        
  3 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR   1:18.82    1:22.27        
                  38.42     1:22.27 (43.85)                                        
  4 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   1:29.55    1:29.74        
                  42.53     1:29.74 (47.21)                                        
  5 Walsh, Dylan F            12 FAST-MR              1:30.21    1:30.17        
                  42.18     1:30.17 (47.99)                                        
  6 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   1:31.48    1:32.83        
                  43.74     1:32.83 (49.09)                                        
  7 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR   1:31.74    1:34.40        
                  45.99     1:34.40 (48.41)                                        
  8 Kaetker, Jan X            12 FAST-MR              1:41.54    1:37.27        
                  47.45     1:37.27 (49.82)                                        
  9 DeNovellis, Alessandro    11 Silver Streaks-MR    1:38.83    1:39.66        
                  46.80     1:39.66 (52.86)                                        
 10 Porges, Dylan R           11 Flying Dolphins-MR   1:40.63    1:42.79        
                  48.79     1:42.79 (54.00)                                        
 11 Teng, Jeffery R           11 FAST-MR              2:05.16    1:57.93        
                  55.54   1:57.93 (1:02.39)                                        
 12 Cedeno, Tyler M           12 KB Makos-MR          1:56.54    1:59.31        
                  59.10   1:59.31 (1:00.21)                                        
 -- Marun, Michael E          12 KB Makos-MR               NT         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
                  59.33        DQ (1:06.18)                                        
 -- Arias, Dustin M           11 KB Makos-MR               NT         DQ        
      10 Scissors kick
                1:17.41        DQ (1:31.34)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR   1:08.59    1:09.83        
                  33.00     1:09.83 (36.83)                                        
  2 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              1:12.31    1:10.39        
                  32.04     1:10.39 (38.35)                                        
  3 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR   1:15.00    1:16.86        
                  34.55     1:16.86 (42.31)                                        
  4 Porges, Dylan R           11 Flying Dolphins-MR   1:19.88    1:18.49        
                  35.95     1:18.49 (42.54)                                        
  5 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   1:15.12    1:18.51        
                  35.14     1:18.51 (43.37)                                        
  6 Ramirez, Jason H          12 FAST-MR              1:25.00    1:21.40        
                  39.10     1:21.40 (42.30)                                        
  7 Walsh, Dylan F            12 FAST-MR              1:20.55    1:21.48        
                  37.64     1:21.48 (43.84)                                        
  8 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   1:20.44    1:25.34        
                  37.60     1:25.34 (47.74)                                        
  9 DeNovellis, Alessandro    11 Silver Streaks-MR    1:33.11    1:29.75        
                  40.45     1:29.75 (49.30)                                        
 10 Cedeno, Tyler M           12 KB Makos-MR               NT    1:46.79        
                  46.98     1:46.79 (59.81)                                        
 -- Marun, Michael E          12 KB Makos-MR               NT         DQ        
      20 Alternating Kick
                  56.05        DQ (1:13.59)                                        
 -- Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      20 Kick breaststroke type
                  46.55          DQ (50.46)                                        
 -- Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR   1:38.29         DQ        
      21 Non-simultaneous arms
                  44.83          DQ (58.78)                                        
 -- Sharpe, Najashi R         11 KB Makos-MR               NT         DQ        
      20 Kick breaststroke type
                  50.05        DQ (1:04.90)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR   2:27.42    2:28.55        
                  32.51     1:12.66 (40.15)     1:53.46 (40.80)     2:28.55 (35.09)
  2 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              2:33.20    2:33.95        
                  31.73     1:10.87 (39.14)     1:57.54 (46.67)     2:33.95 (36.41)
  3 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR   2:39.61    2:34.16        
                  33.54     1:12.50 (38.96)     1:58.27 (45.77)     2:34.16 (35.89)
  4 Walsh, Dylan F            12 FAST-MR              2:54.00    2:42.63        
                  35.65     1:16.34 (40.69)     2:05.31 (48.97)     2:42.63 (37.32)
  5 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   2:42.95    2:44.44        
                  34.22     1:15.35 (41.13)     2:06.63 (51.28)     2:44.44 (37.81)
  6 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   2:45.98    2:50.79        
                  37.95     1:23.50 (45.55)     2:12.83 (49.33)     2:50.79 (37.96)
  7 Porges, Dylan R           11 Flying Dolphins-MR   2:55.76    2:59.91        
  8 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR   3:19.57    3:15.57        
                  42.51     1:29.09 (46.58)     2:23.66 (54.57)     3:15.57 (51.91)
  9 Kaetker, Jan X            12 FAST-MR              3:19.38    3:18.83        
 10 Cedeno, Tyler M           12 KB Makos-MR               NT    3:40.92        
                1:12.26   2:12.99 (1:00.73)   3:35.06 (1:22.07)      3:40.92 (5.86)
 -- Sharpe, Najashi R         11 KB Makos-MR               NT         DQ        
      10 Scissors kick - breast
                  57.57   1:59.13 (1:01.56)   3:06.36 (1:07.23)          DQ (36.28)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Jahari             13 Silver Streaks-MR      26.02      26.37        
  2 Wong, Aaron               14 Silver Streaks-MR      26.47      26.39        
  3 Uppal, Gaurav             13 Silver Streaks-MR      26.69      27.38        
  4 Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR      26.96      28.42        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Aaron               14 Silver Streaks-MR      58.23    1:01.09        
                  28.82     1:01.09 (32.27)                                        
  2 Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR      59.60    1:03.53        
                  30.13     1:03.53 (33.40)                                        
  3 Bagchi, Rahil             13 CFA-MR               1:19.41    1:18.35        
                  35.11     1:18.35 (43.24)                                        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Aaron               14 Silver Streaks-MR    5:49.24    5:53.30        
                  30.32     1:05.29 (34.97)     1:41.99 (36.70)     2:19.67 (37.68)
        2:55.55 (35.88)     3:32.57 (37.02)     4:09.77 (37.20)     4:46.44 (36.67)
        5:21.86 (35.42)     5:53.30 (31.44)                                        
  2 Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR    5:54.18    6:16.75        
                  31.76     1:08.35 (36.59)     1:45.92 (37.57)     2:24.75 (38.83)
        3:04.25 (39.50)     3:42.79 (38.54)     4:20.85 (38.06)     5:00.00 (39.15)
        5:40.04 (40.04)     6:16.75 (36.71)                                        
  3 Williams, Aaron D         14 FAST-MR              6:44.29    6:31.41        
                  32.19     1:09.54 (37.35)     1:48.99 (39.45)     2:29.06 (40.07)
        3:07.46 (38.40)     3:48.35 (40.89)     4:30.10 (41.75)     5:12.66 (42.56)
        5:53.28 (40.62)     6:31.41 (38.13)                                        
  4 Cordero, Justin K         14 KB Makos-MR          6:27.62    6:37.97        
                  34.07     1:13.07 (39.00)     1:53.77 (40.70)     2:34.98 (41.21)
        3:16.42 (41.44)     3:57.60 (41.18)     4:39.49 (41.89)     5:21.71 (42.22)
        6:01.46 (39.75)     6:37.97 (36.51)                                        
  5 White, Jahari             13 Silver Streaks-MR    6:49.59    6:57.56        
                  33.78     1:13.65 (39.87)     1:54.56 (40.91)     2:37.31 (42.75)
        3:19.44 (42.13)     4:03.90 (44.46)     4:47.98 (44.08)     5:32.96 (44.98)
        6:16.42 (43.46)     6:57.56 (41.14)                                        
  6 Cureton, Joseph C         14 KB Makos-MR          7:37.92    7:26.35        
                  36.64     1:18.54 (41.90)     2:02.88 (44.34)     2:47.93 (45.05)
        3:34.22 (46.29)     4:21.59 (47.37)     5:09.17 (47.58)     5:56.93 (47.76)
        6:43.27 (46.34)     7:26.35 (43.08)                                        
  7 Loyola, Brandon A         13 FAST-MR              7:46.01    7:36.63        
                  40.18     1:24.25 (44.07)                             2:57.21 ( )
        3:44.54 (47.33)     4:32.41 (47.87)     5:20.60 (48.19)     6:06.70 (46.10)
      7:37.35 (1:30.65)         7:36.63 ( )                                        
  8 Derry, Yashua A           14 FAST-MR                   NT    7:42.06        
                  35.64     1:19.32 (43.68)     2:04.30 (44.98)     2:52.38 (48.08)
        3:41.58 (49.20)     4:31.65 (50.07)     5:20.55 (48.90)     6:11.35 (50.80)
        6:57.73 (46.38)     7:42.06 (44.33)                                        
  9 Loyola, Joshua            13 FAST-MR              7:56.23    7:44.66        
                  39.01                             2:11.38 ( )                    
                                4:36.02 ( )     5:25.59 (49.57)     6:15.13 (49.54)
        7:02.92 (47.79)     7:44.66 (41.74)                                        
 10 Lopez, Miguel A           14 FAST-MR              7:57.80    7:59.80        
                  37.99     1:23.51 (45.52)                                        
                                                                        6:26.29 ( )
      7:59.80 (1:33.51)                                                            
 11 Rosario, Akio N           14 KB Makos-MR               NT    8:15.90        
                  38.39     1:23.62 (45.23)     2:09.30 (45.68)     2:55.35 (46.05)
        3:42.88 (47.53)     4:29.16 (46.28)     5:16.73 (47.57)     6:04.70 (47.97)
      7:36.82 (1:32.12)     8:15.90 (39.08)                                        
 12 Hibbert, Aaron M          13 KB Makos-MR               NT    8:42.24        
                  45.82     1:41.54 (55.72)     2:36.25 (54.71)     3:34.12 (57.87)
        4:27.99 (53.87)     5:22.32 (54.33)     6:11.99 (49.67)     7:06.62 (54.63)
        7:59.18 (52.56)     8:42.24 (43.06)                                        
 13 Sapp IV, William I        13 KB Makos-MR               NT    8:46.33        
                  42.95     1:37.88 (54.93)     2:33.47 (55.59)     3:29.24 (55.77)
        4:25.11 (55.87)     5:19.52 (54.41)     6:12.68 (53.16)     7:07.33 (54.65)
        8:01.07 (53.74)     8:46.33 (45.26)                                        
 14 Sharpe, Jamal A           13 KB Makos-MR               NT    9:49.93        
                  43.99                             2:41.40 ( )   3:44.01 (1:02.61)
      4:47.73 (1:03.72)                             6:54.85 ( )   7:57.32 (1:02.47)
      8:57.47 (1:00.15)     9:49.93 (52.46)                                        
 15 Valentin, Jose T          13 KB Makos-MR         10:37.69   10:14.80        
                  50.37     1:48.13 (57.76)   2:50.13 (1:02.00)                    
            9:18.67 ( )    10:14.80 (56.13)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Aaron               14 Silver Streaks-MR    2:27.01    2:30.44        
                  35.51     1:14.30 (38.79)     1:53.87 (39.57)     2:30.44 (36.57)
  2 Uppal, Gaurav             13 Silver Streaks-MR    2:35.25    2:31.89        
                  34.11     1:12.33 (38.22)     1:52.42 (40.09)     2:31.89 (39.47)
  3 Cordero, Justin K         14 KB Makos-MR          2:41.57    2:39.49        
                  37.85     1:19.03 (41.18)     2:00.26 (41.23)     2:39.49 (39.23)
  4 Williams, Aaron D         14 FAST-MR              2:37.02    2:41.59        
                  38.20     1:19.91 (41.71)     2:02.10 (42.19)     2:41.59 (39.49)
  5 White, Jahari             13 Silver Streaks-MR    2:55.11    2:45.45        
                  37.66     1:20.66 (43.00)     2:04.64 (43.98)     2:45.45 (40.81)
  6 Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR    2:50.99    2:47.08        
                  39.68     1:21.75 (42.07)     2:05.24 (43.49)     2:47.08 (41.84)
  7 Cureton, Joseph C         14 KB Makos-MR          3:01.21    2:54.64        
                  39.59   2:54.64 (2:15.05)                                        
  8 Ramos, Brian M            14 KB Makos-MR          2:53.56    2:58.49        
                                                    2:06.88 ( )     2:58.49 (51.61)
  9 Williams, Jesse           13 FAST-MR              3:06.93    2:58.61        
                  39.66     1:25.10 (45.44)     2:13.06 (47.96)     2:58.61 (45.55)
 10 Cedeno, Edwin O           13 KB Makos-MR          3:07.18    2:59.21        
 11 Rosario, Akio N           14 KB Makos-MR          3:26.52    3:03.49        
                  42.94   3:03.49 (2:20.55)                                        
 12 Derry, Yashua A           14 FAST-MR              3:04.29    3:03.92        
 13 Loyola, Joshua            13 FAST-MR                   NT    3:07.09        
 14 Sapp IV, William I        13 KB Makos-MR               NT    3:20.98        
 15 Loyola, Brandon A         13 FAST-MR                   NT    3:28.98        
 16 Sharpe, Jamal A           13 KB Makos-MR          4:12.19    3:29.80        
                  47.23   3:29.80 (2:42.57)                                        
 17 Lopez, Miguel A           14 FAST-MR              3:38.13    3:32.36        
 18 Valentin, Jose T          13 KB Makos-MR          4:01.80    3:47.46        
                                1:50.53 ( )     2:49.52 (58.99)     3:47.46 (57.94)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR    2:44.53    2:48.29        
                  37.53     1:20.53 (43.00)     2:05.67 (45.14)     2:48.29 (42.62)
  2 Wong, Aaron               14 Silver Streaks-MR    2:45.91    2:53.40        
                  39.79     1:24.53 (44.74)     2:10.26 (45.73)     2:53.40 (43.14)
  3 Cedeno, Edwin O           13 KB Makos-MR          3:03.60    3:10.69        
                  41.48     1:31.32 (49.84)     2:21.12 (49.80)     3:10.69 (49.57)
  4 Derry, Yashua A           14 FAST-MR                   NT    3:26.88        
                  45.56     1:39.61 (54.05)     2:34.44 (54.83)     3:26.88 (52.44)
  5 Rosario, Akio N           14 KB Makos-MR          3:47.65    3:28.89        
                  47.48     1:41.83 (54.35)     2:35.57 (53.74)     3:28.89 (53.32)
  6 Sapp IV, William I        13 KB Makos-MR          3:27.57    3:36.40        
                  44.14     1:40.93 (56.79)     2:39.58 (58.65)     3:36.40 (56.82)
  7 Loyola, Joshua            13 FAST-MR                   NT    3:42.10        
                  47.67     1:44.01 (56.34)     2:43.44 (59.43)     3:42.10 (58.66)
  8 Loyola, Brandon A         13 FAST-MR                   NT    3:47.54        
                  52.67   1:52.88 (1:00.21)     2:52.20 (59.32)     3:47.54 (55.34)
  9 Lopez, Miguel A           14 FAST-MR                   NT    3:47.59        
                  48.58     1:47.84 (59.26)   2:49.10 (1:01.26)     3:47.59 (58.49)
 10 Sharpe, Jamal A           13 KB Makos-MR               NT    3:53.13        
                  48.86   1:49.06 (1:00.20)   2:51.28 (1:02.22)   3:53.13 (1:01.85)
 11 Hibbert, Aaron M          13 KB Makos-MR          3:58.08    4:08.19        
                  51.13   2:00.00 (1:08.87)   3:05.90 (1:05.90)   4:08.19 (1:02.29)
 12 Valentin, Jose T          13 KB Makos-MR               NT    5:05.97        
                1:06.59   2:24.11 (1:17.52)   3:48.65 (1:24.54)   5:05.97 (1:17.32)
 -- Williams, Aaron D         14 FAST-MR              3:06.39         DQ        
      11 Arms two strokes underwater
                  40.28     1:26.46 (46.18)     2:13.53 (47.07)          DQ (49.65)
 -- Bagchi, Rahil             13 CFA-MR                    NT         DQ        
      11 Non-simultaneous arms
                  45.58     1:37.78 (52.20)     2:32.81 (55.03)        DQ (1:00.80)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR    3:00.11    2:35.61        
                  32.25     1:12.71 (40.46)     1:56.13 (43.42)     2:35.61 (39.48)
  2 Wong, Aaron               14 Silver Streaks-MR    3:00.11    2:36.00        
                                1:10.96 ( )     1:56.58 (45.62)     2:36.00 (39.42)
  3 Cedeno, Edwin O           13 KB Makos-MR               NT    3:39.25        
                  44.06     1:39.13 (55.07)   3:39.25 (2:00.12)                    
  4 Loyola, Brandon A         13 FAST-MR                   NT    3:40.91        
                  45.59     1:41.62 (56.03)   2:43.35 (1:01.73)     3:40.91 (57.56)
  5 Loyola, Joshua            13 FAST-MR                   NT    3:44.75        
                  48.44   1:48.54 (1:00.10)     2:48.23 (59.69)     3:44.75 (56.52)
 -- Lopez, Miguel A           14 FAST-MR                   NT         DQ        
      21 Arms underwater recovery
                  51.25   2:03.99 (1:12.74)   3:20.85 (1:16.86)        DQ (1:11.64)
 -- Williams, Aaron D         14 FAST-MR              3:02.82         DQ        
      21 Arms underwater recovery
                  35.65     1:20.23 (44.58)     2:08.23 (48.00)          DQ (45.11)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Aaron               14 Silver Streaks-MR    2:26.35    2:29.07        
                  32.24     1:10.50 (38.26)     1:54.49 (43.99)     2:29.07 (34.58)
  2 Cordero, Justin K         14 KB Makos-MR          2:34.80    2:31.65        
                  30.01     1:09.40 (39.39)     1:59.54 (50.14)     2:31.65 (32.11)
  3 Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR    2:28.10    2:36.02        
                  32.38     1:14.89 (42.51)     2:00.35 (45.46)     2:36.02 (35.67)
  4 Uppal, Gaurav             13 Silver Streaks-MR    2:35.87    2:40.27        
                                1:12.50 ( )     2:01.62 (49.12)     2:40.27 (38.65)
  5 White, Jahari             13 Silver Streaks-MR    2:41.92    2:49.20        
                  34.90     1:16.19 (41.29)     2:09.15 (52.96)     2:49.20 (40.05)
  6 Cureton, Joseph C         14 KB Makos-MR          2:53.14    2:50.93        
                  33.67     1:17.40 (43.73)     2:11.81 (54.41)     2:50.93 (39.12)
  7 Ramos, Brian M            14 KB Makos-MR          2:51.40    2:53.82        
                  37.75     1:22.05 (44.30)     2:12.27 (50.22)     2:53.82 (41.55)
  8 Rosario, Akio N           14 KB Makos-MR          3:21.74    3:05.49        
                  42.38     1:28.44 (46.06)     2:24.49 (56.05)     3:05.49 (41.00)
  9 Derry, Yashua A           14 FAST-MR              3:15.57    3:05.59        
                  39.13     1:25.71 (46.58)     2:20.99 (55.28)     3:05.59 (44.60)
 10 Loyola, Joshua            13 FAST-MR              3:05.14    3:11.71        
                  46.78     1:34.84 (48.06)     2:33.14 (58.30)     3:11.71 (38.57)
 11 Williams, Jesse           13 FAST-MR              3:06.03    3:12.64        
                  41.93     1:29.45 (47.52)   2:30.71 (1:01.26)     3:12.64 (41.93)
 12 Loyola, Brandon A         13 FAST-MR              3:19.59    3:23.23        
                  44.33     1:36.98 (52.65)   2:40.20 (1:03.22)     3:23.23 (43.03)
 13 Sharpe, Jamal A           13 KB Makos-MR          3:43.91    3:23.38        
                  44.23     1:35.77 (51.54)   2:37.96 (1:02.19)     3:23.38 (45.42)
 14 Lopez, Miguel A           14 FAST-MR              3:40.81    3:24.64        
                                                    2:38.59 ( )     3:24.64 (46.05)
 15 Valentin, Jose T          13 KB Makos-MR          4:28.68    4:12.25        
 -- Williams, Aaron D         14 FAST-MR              2:39.41         DQ        
      21 Arms underwater recovery - fly
                  35.52     1:18.56 (43.04)     2:07.96 (49.40)          DQ (33.65)
 -- Sapp IV, William I        13 KB Makos-MR          3:26.55         DQ        
      60 False start - Misc
                                1:47.98 ( )     2:45.70 (57.72)          DQ (48.70)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Aaron               14 Silver Streaks-MR    5:09.69    5:09.77        
                  31.04     1:09.10 (38.06)     1:49.04 (39.94)     2:28.20 (39.16)
        3:13.45 (45.25)     3:59.79 (46.34)     4:36.61 (36.82)     5:09.77 (33.16)
  2 Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR    5:08.33    5:10.97        
                  30.34     1:08.59 (38.25)     1:50.18 (41.59)     2:32.08 (41.90)
        3:14.47 (42.39)     3:59.13 (44.66)     4:35.78 (36.65)     5:10.97 (35.19)
  3 Cordero, Justin K         14 KB Makos-MR          5:49.52    5:39.18        
                  35.00     1:16.64 (41.64)     1:59.14 (42.50)     2:40.63 (41.49)
        3:32.30 (51.67)     4:25.18 (52.88)     5:02.01 (36.83)     5:39.18 (37.17)
  4 White, Jahari             13 Silver Streaks-MR    6:06.14    6:07.87        
                  34.81     1:18.63 (43.82)     2:04.68 (46.05)     2:50.81 (46.13)
        3:45.75 (54.94)     4:43.02 (57.27)     5:26.34 (43.32)     6:07.87 (41.53)
  5 Cureton, Joseph C         14 KB Makos-MR          6:47.46    6:20.35        
                  37.45     1:21.67 (44.22)                             2:55.85 ( )
        3:53.20 (57.35)     4:50.82 (57.62)     5:37.63 (46.81)     6:20.35 (42.72)
  6 Cedeno, Edwin O           13 KB Makos-MR               NT    6:21.45        
                  41.23     1:32.30 (51.07)                             3:06.14 ( )
        3:57.87 (51.73)     4:50.43 (52.56)     5:37.54 (47.11)     6:21.45 (43.91)
  7 Derry, Yashua A           14 FAST-MR                   NT    6:44.47        
                  42.48     1:37.83 (55.35)                             3:16.88 ( )
        4:12.13 (55.25)     5:11.13 (59.00)     5:58.83 (47.70)     6:44.47 (45.64)
  8 Loyola, Brandon A         13 FAST-MR                   NT    7:07.62        
                  44.22     1:39.48 (55.26)                             3:25.00 ( )
      4:29.98 (1:04.98)   5:33.34 (1:03.36)   7:07.62 (1:34.28)                    
 -- Loyola, Joshua            13 FAST-MR                   NT         DQ        
      20 Alternating Kick - fly
                  43.04     1:38.19 (55.15)     2:28.35 (50.16)     3:20.09 (51.74)
      4:20.41 (1:00.32)     5:18.61 (58.20)     6:05.84 (47.23)          DQ (42.37)
 -- Williams, Aaron D         14 FAST-MR              5:44.40         DQ        
      29 No touch - fly
                  34.82     1:17.43 (42.61)     1:59.15 (41.72)     2:40.45 (41.30)
        3:28.19 (47.74)     4:17.61 (49.42)     4:54.62 (37.01)          DQ (38.31)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A         15 Silver Streaks-MR      23.75      23.96        
  2 Johnson, Brinsley I       17 Sailfish-MR            23.24      24.17        
  3 Duran, Rafael             17 Sailfish-MR            23.35      24.30        
  4 Klein, Simon              17 Silver Streaks-MR      24.04      24.75        
  5 Frascati, Mike J          15 Silver Streaks-MR      25.27      25.35        
  6 Sidoti, Daniel J          15 Silver Streaks-MR      26.80      26.89        
  7 Marrone, Matthew J        15 Sailfish-MR            26.50      27.24        
  8 Loughran, Brendan P       17 Sailfish-MR            26.73      27.57        
  9 Stagg, Christian M        16 Silver Streaks-MR      27.21      27.64        
 10 Drucker, Matt J           18 CFA-MR                 28.17      29.20        
 11 Buckland, Griffin T        9 Silver Streaks-MR      36.63      34.57        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frascati, Mike J          15 Silver Streaks-MR      55.93      56.66        
                  27.38       56.66 (29.28)                                        
  2 Prince, Adam              16 Silver Streaks-MR    1:04.75    1:06.29        
  3 Nudell, Isaack A          15 KB Makos-MR          1:27.60    1:22.60        
                  38.99     1:22.60 (43.61)                                        
  4 Champagnie, Donkor L      16 KB Makos-MR          1:45.39    1:46.60        
                  46.92     1:46.60 (59.68)                                        
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Simon              17 Silver Streaks-MR    5:44.80    5:50.22        
                  27.89       59.90 (32.01)     1:33.70 (33.80)     2:08.20 (34.50)
        2:43.77 (35.57)     3:20.31 (36.54)     3:58.32 (38.01)     4:36.32 (38.00)
        5:14.88 (38.56)     5:50.22 (35.34)                                        
  2 Buckland, Grant A         15 Silver Streaks-MR    5:59.40    5:56.39        
                  28.44     1:01.73 (33.29)     1:38.32 (36.59)     2:16.48 (38.16)
        2:54.56 (38.08)     3:31.80 (37.24)     4:08.71 (36.91)     4:45.99 (37.28)
        5:22.46 (36.47)     5:56.39 (33.93)                                        
  3 Marrone, Matthew J        15 Sailfish-MR          6:15.00    5:59.94        
                  30.12     1:03.41 (33.29)     1:39.14 (35.73)     2:15.82 (36.68)
        2:52.68 (36.86)     3:29.98 (37.30)     4:07.73 (37.75)     4:45.76 (38.03)
        5:24.37 (38.61)     5:59.94 (35.57)                                        
  4 Sidoti, Daniel J          15 Silver Streaks-MR    6:06.91    6:08.50        
                  29.39     1:03.52 (34.13)     1:40.75 (37.23)     2:19.72 (38.97)
        2:59.52 (39.80)     3:39.34 (39.82)     4:18.48 (39.14)     4:57.41 (38.93)
        5:35.31 (37.90)     6:08.50 (33.19)                                        
  5 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              6:15.34    6:08.89        
                  32.30     1:08.88 (36.58)     1:46.55 (37.67)     2:25.26 (38.71)
        3:06.33 (41.07)     3:43.50 (37.17)     4:20.85 (37.35)     4:58.49 (37.64)
        5:34.87 (36.38)     6:08.89 (34.02)                                        
  6 Frascati, Mike J          15 Silver Streaks-MR    6:03.28    6:21.04        
                  29.20     1:02.47 (33.27)     1:38.49 (36.02)     2:16.91 (38.42)
        2:56.22 (39.31)     3:36.60 (40.38)     4:17.92 (41.32)     4:59.47 (41.55)
        5:40.22 (40.75)     6:21.04 (40.82)                                        
  7 Fishman, David J          16 FAST-MR              6:22.27    6:31.93        
                  33.96     1:13.09 (39.13)     1:53.56 (40.47)     2:34.21 (40.65)
        3:15.81 (41.60)     3:56.45 (40.64)     4:38.28 (41.83)     5:18.83 (40.55)
        5:58.36 (39.53)     6:31.93 (33.57)                                        
  8 Prince, Adam              16 Silver Streaks-MR    6:44.13    6:38.75        
                  35.01     1:14.00 (38.99)     1:55.02 (41.02)     2:36.36 (41.34)
        3:18.03 (41.67)     3:59.51 (41.48)     4:40.53 (41.02)     5:21.09 (40.56)
        6:00.68 (39.59)     6:38.75 (38.07)                                        
  9 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              6:36.96    6:44.43        
                  35.33     1:13.95 (38.62)     1:54.23 (40.28)     2:36.08 (41.85)
        3:18.11 (42.03)     3:59.07 (40.96)     4:42.04 (42.97)     5:24.19 (42.15)
        6:05.50 (41.31)     6:44.43 (38.93)                                        
 10 Muniz, Christopher        19 KB Makos-MR          7:22.43    7:12.06        
                  36.01     1:16.27 (40.26)     1:59.13 (42.86)     2:43.42 (44.29)
        3:28.34 (44.92)     4:13.79 (45.45)     4:58.81 (45.02)     5:43.47 (44.66)
        6:29.39 (45.92)     7:12.06 (42.67)                                        
 11 Piccott, Mark             15 FAST-MR              8:52.36    8:10.63        
                  36.43     1:20.18 (43.75)     2:09.07 (48.89)     2:57.07 (48.00)
        3:47.36 (50.29)     4:38.63 (51.27)     5:31.52 (52.89)     6:25.25 (53.73)
        7:19.50 (54.25)     8:10.63 (51.13)                                        
 12 Poole, Maleek D           15 KB Makos-MR               NT    8:13.17        
                  41.99     1:30.00 (48.01)     2:20.06 (50.06)     3:10.76 (50.70)
        4:02.01 (51.25)     4:52.78 (50.77)     5:47.65 (54.87)     6:43.74 (56.09)
        7:28.81 (45.07)     8:13.17 (44.36)                                        
 13 Nudell, Isaack A          15 KB Makos-MR          8:06.50    8:27.53        
                  42.63     1:32.46 (49.83)     2:24.84 (52.38)     3:17.31 (52.47)
        4:08.78 (51.47)     5:02.91 (54.13)     5:55.17 (52.26)     6:48.61 (53.44)
        7:40.79 (52.18)     8:27.53 (46.74)                                        
 14 Champagnie, Donkor L      16 KB Makos-MR               NT   11:09.96        
                  51.99   1:53.70 (1:01.71)   3:02.41 (1:08.71)   4:10.61 (1:08.20)
      5:18.34 (1:07.73)   6:27.15 (1:08.81)   7:40.87 (1:13.72)   8:52.24 (1:11.37)
      9:55.81 (1:03.57)  11:09.96 (1:14.15)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A         15 Silver Streaks-MR    2:23.45    2:21.28        
                  32.19     1:08.17 (35.98)     1:46.42 (38.25)     2:21.28 (34.86)
  2 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              2:39.69    2:40.28        
                  37.95     1:18.85 (40.90)     2:00.83 (41.98)     2:40.28 (39.45)
  3 Fishman, David J          16 FAST-MR              2:44.44    2:41.67        
                  38.29     1:19.47 (41.18)     2:01.38 (41.91)     2:41.67 (40.29)
  4 Muniz, Christopher        19 KB Makos-MR               NT    2:49.60        
                  39.13     1:20.52 (41.39)     2:05.66 (45.14)     2:49.60 (43.94)
  5 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              2:43.11    2:51.11        
                  40.33     1:24.90 (44.57)     2:08.01 (43.11)     2:51.11 (43.10)
  6 Piccott, Mark             15 FAST-MR              3:41.10    3:10.45        
                  42.52     1:32.28 (49.76)     2:24.89 (52.61)     3:10.45 (45.56)
 -- Poole, Maleek D           15 KB Makos-MR          3:32.12         DQ        
      34 Delay initiating turn after past vertical
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Brinsley I       17 Sailfish-MR          2:35.03    2:34.72        
                  33.66     1:11.46 (37.80)     1:51.93 (40.47)     2:34.72 (42.79)
  2 Stagg, Christian M        16 Silver Streaks-MR    2:43.99    2:43.57        
                  33.92     1:14.41 (40.49)     1:58.56 (44.15)     2:43.57 (45.01)
  3 Prince, Adam              16 Silver Streaks-MR    2:43.10    2:46.79        
                  36.13     1:18.19 (42.06)     2:01.55 (43.36)     2:46.79 (45.24)
  4 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              2:44.70    2:48.12        
                  37.19     1:19.80 (42.61)     2:04.60 (44.80)     2:48.12 (43.52)
  5 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              2:47.40    2:50.45        
                  38.88     1:22.01 (43.13)     2:06.43 (44.42)     2:50.45 (44.02)
  6 Buckland, Grant A         15 Silver Streaks-MR    2:49.48    2:53.24        
                  37.04     1:20.12 (43.08)     2:06.69 (46.57)     2:53.24 (46.55)
  7 Sidoti, Daniel J          15 Silver Streaks-MR    2:51.44    2:53.69        
                  38.47     1:22.99 (44.52)     2:08.89 (45.90)     2:53.69 (44.80)
  8 Fishman, David J          16 FAST-MR                   NT    3:04.82        
                  43.52     1:30.99 (47.47)     2:19.10 (48.11)     3:04.82 (45.72)
  9 Loughran, Brendan P       17 Sailfish-MR               NT    3:04.92        
                  38.62     1:23.83 (45.21)     2:13.55 (49.72)     3:04.92 (51.37)
 10 Muniz, Christopher        19 KB Makos-MR               NT    3:16.01        
                  43.14     1:31.89 (48.75)     2:23.75 (51.86)     3:16.01 (52.26)
 11 Drucker, Matt J           18 CFA-MR               3:22.23    3:26.87        
                  40.97     1:34.10 (53.13)     2:31.73 (57.63)     3:26.87 (55.14)
 12 Poole, Maleek D           15 KB Makos-MR          3:55.76    3:38.36        
                  43.50     1:37.43 (53.93)   2:40.06 (1:02.63)     3:38.36 (58.30)
 13 Piccott, Mark             15 FAST-MR              4:10.04    3:38.84        
                  47.19     1:46.62 (59.43)     2:46.08 (59.46)     3:38.84 (52.76)
 -- Nudell, Isaack A          15 KB Makos-MR          3:59.17         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
                  55.35   1:57.56 (1:02.21)   3:00.53 (1:02.97)        DQ (1:01.56)
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A         15 Silver Streaks-MR    2:55.11    2:29.19        
                  29.68     1:06.44 (36.76)     1:47.24 (40.80)     2:29.19 (41.95)
  2 Duran, Rafael             17 Sailfish-MR               NT    2:31.41        
                  32.45     1:09.94 (37.49)     1:50.49 (40.55)     2:31.41 (40.92)
  3 Klein, Simon              17 Silver Streaks-MR    2:41.65    2:37.83        
                  31.84     1:10.42 (38.58)     1:53.15 (42.73)     2:37.83 (44.68)
  4 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              2:49.86    2:49.34        
                  36.01     1:18.37 (42.36)     2:06.17 (47.80)     2:49.34 (43.17)
  5 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              2:53.57    2:50.75        
                  35.39     1:18.40 (43.01)     2:04.92 (46.52)     2:50.75 (45.83)
  6 Frascati, Mike J          15 Silver Streaks-MR    3:15.24    3:02.02        
                  31.57     1:13.26 (41.69)     2:07.75 (54.49)     3:02.02 (54.27)
  7 Fishman, David J          16 FAST-MR                   NT    3:09.72        
                  36.56     1:19.42 (42.86)     2:07.25 (47.83)   3:09.72 (1:02.47)
 -- Marrone, Matthew J        15 Sailfish-MR               NT         DQ        
      21 Arms underwater recovery
                  38.46     1:28.73 (50.27)     2:25.03 (56.30)          DQ (55.36)
 -- Piccott, Mark             15 FAST-MR              2:56.90         DQ        
      20 Kick breaststroke type
                  39.88   1:48.27 (1:08.39)   3:26.06 (1:37.79)        DQ (1:26.10)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Simon              17 Silver Streaks-MR    2:18.63    2:20.65        
                  28.66     1:05.40 (36.74)     1:47.59 (42.19)     2:20.65 (33.06)
  2 Buckland, Grant A         15 Silver Streaks-MR    2:21.53    2:24.37        
                  28.78     1:02.96 (34.18)     1:49.80 (46.84)     2:24.37 (34.57)
  3 Frascati, Mike J          15 Silver Streaks-MR    2:24.52    2:28.20        
                  30.03     1:06.31 (36.28)     1:54.64 (48.33)     2:28.20 (33.56)
  4 Stagg, Christian M        16 Silver Streaks-MR    2:28.13    2:30.76        
                  33.91     1:11.25 (37.34)     1:55.23 (43.98)     2:30.76 (35.53)
  5 Sidoti, Daniel J          15 Silver Streaks-MR    2:33.94    2:32.66        
                  33.52     1:13.51 (39.99)     1:58.79 (45.28)     2:32.66 (33.87)
  6 Fishman, David J          16 FAST-MR              2:36.39    2:34.02        
                  31.83     1:11.73 (39.90)     2:00.39 (48.66)     2:34.02 (33.63)
  7 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              2:37.77    2:34.50        
                  33.30     1:16.33 (43.03)     2:01.08 (44.75)     2:34.50 (33.42)
  8 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              2:32.63    2:34.68        
                  31.47     1:12.19 (40.72)     1:57.10 (44.91)     2:34.68 (37.58)
  9 Prince, Adam              16 Silver Streaks-MR    2:35.77    2:35.56        
                  35.10     1:17.65 (42.55)     1:59.10 (41.45)     2:35.56 (36.46)
 10 Muniz, Christopher        19 KB Makos-MR          2:48.53    2:53.54        
                  40.42     1:22.27 (41.85)     2:13.50 (51.23)     2:53.54 (40.04)
 11 Piccott, Mark             15 FAST-MR              3:12.82    3:14.13        
                  38.92     1:23.74 (44.82)   2:27.89 (1:04.15)     3:14.13 (46.24)
 12 Poole, Maleek D           15 KB Makos-MR               NT    3:16.46        
                  42.93     1:32.99 (50.06)     2:31.23 (58.24)     3:16.46 (45.23)
 13 Nudell, Isaack A          15 KB Makos-MR          2:36.50    3:34.16        
                  51.45     1:41.26 (49.81)   2:44.83 (1:03.57)     3:34.16 (49.33)
 14 Rodriguez, Antonio J       9 KB Makos-MR               NT    5:21.47        
                1:15.57   2:28.44 (1:12.87)   4:17.50 (1:49.06)   5:21.47 (1:03.97)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A         15 Silver Streaks-MR    5:05.62    5:02.16        
                  28.61     1:04.38 (35.77)     1:42.94 (38.56)     2:21.85 (38.91)
        3:08.67 (46.82)     3:54.49 (45.82)     4:29.18 (34.69)     5:02.16 (32.98)
  2 Klein, Simon              17 Silver Streaks-MR    5:13.62    5:02.58        
                  30.76     1:09.87 (39.11)     1:48.39 (38.52)     2:27.34 (38.95)
        3:11.19 (43.85)     3:55.82 (44.63)     4:30.60 (34.78)     5:02.58 (31.98)
  3 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              5:25.02    5:30.02        
                  33.79     1:16.35 (42.56)     2:01.38 (45.03)     2:45.76 (44.38)
        3:30.54 (44.78)     4:15.72 (45.18)     4:54.47 (38.75)     5:30.02 (35.55)
  4 Sidoti, Daniel J          15 Silver Streaks-MR    5:27.15    5:31.23        
                  33.05     1:17.89 (44.84)     1:59.38 (41.49)     2:40.21 (40.83)
        3:26.91 (46.70)     4:14.70 (47.79)     4:54.17 (39.47)     5:31.23 (37.06)
  5 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              5:37.44    5:34.23        
                  35.59     1:17.54 (41.95)     2:01.66 (44.12)     2:45.19 (43.53)
        3:30.44 (45.25)     4:16.78 (46.34)     4:57.93 (41.15)     5:34.23 (36.30)
  6 Marrone, Matthew J        15 Sailfish-MR          5:50.58    5:34.39        
                  35.28     1:22.58 (47.30)     2:05.02 (42.44)     2:45.95 (40.93)
        3:34.61 (48.66)     4:23.69 (49.08)     5:01.27 (37.58)     5:34.39 (33.12)
  7 Frascati, Mike J          15 Silver Streaks-MR    5:23.07    5:42.77        
                                1:14.57 ( )     1:56.35 (41.78)     2:39.21 (42.86)
        3:30.90 (51.69)     4:24.68 (53.78)     5:02.89 (38.21)     5:42.77 (39.88)