Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/11/2012 01:21 PM
             2012 MR Condors 9 & Under Penguin Plunge - 12/8/2012              
                              Sanction #: 121211                               
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Laura          6 COND-MR                23.40      20.93        
  2 Stoica, Caterina M         6 Middies-MR             21.00      21.99        
  3 Galdin, Fiona G            5 COND-MR                   NT      23.56        
  4 Gennarelli, Maichina E     6 COND-MR                31.02      27.41        
  5 Jarski, Amina N            6 COND-MR                35.00      28.03        
  6 Bussiere, Alice M          6 Middies-MR             29.26      29.18        
  7 Skoglund, Kyra P           6 SSL-MR                 22.61      30.37        
  8 Dennis, Kailee A           6 SSL-MR                 28.96      33.05        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoica, Caterina M         6 Middies-MR             25.00      23.78        
  2 Gennarelli, Maichina E     6 COND-MR                30.76      24.32        
  3 Arciniegas, Laura          6 COND-MR                26.25      24.65        
  4 Bussiere, Alice M          6 Middies-MR             35.00      25.61        
  5 Zhang, Alina               6 Middies-MR             30.00      26.04        
  6 Skoglund, Kyra P           6 SSL-MR                 29.18      27.98        
  7 Jarski, Amina N            6 COND-MR                40.00      30.00        
  8 Dennis, Kailee A           6 SSL-MR                 26.18      31.22        
  9 Galdin, Fiona G            5 COND-MR                   NT    1:01.52        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoica, Caterina M         6 Middies-MR             28.00      29.09        
  2 Arciniegas, Laura          6 COND-MR                31.06      30.08        
  3 Zhang, Alina               6 Middies-MR             32.00      31.28        
  4 Skoglund, Kyra P           6 SSL-MR                 23.16      33.12        
  5 Gennarelli, Maichina E     6 COND-MR                40.00      33.31        
 -- Bussiere, Alice M          6 Middies-MR             38.00         DQ        
 -- Jarski, Amina N            6 COND-MR                50.00         DQ        
 -- Dennis, Kailee A           6 SSL-MR                 32.16         DQ        
 -- Galdin, Fiona G            5 COND-MR                   NT         DQ        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Laura          6 COND-MR                28.63      24.60        
  2 Stoica, Caterina M         6 Middies-MR             25.00      26.99        
  3 Skoglund, Kyra P           6 SSL-MR                 30.07      28.16        
  4 Zhang, Alina               6 Middies-MR             28.00      29.28        
 -- Gennarelli, Maichina E     6 COND-MR                39.89         DQ        
 -- Jarski, Amina N            6 COND-MR                50.00         DQ        
 -- Galdin, Fiona G            5 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Bussiere, Alice M          6 Middies-MR             35.00         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devaney, Sinead M          7 COND-MR                16.00      17.25        
  2 Yurcisin, Sloane N         7 SSL-MR                 28.16      19.33        
  3 Dixon, Mati D              7 COND-MR                30.00      21.51        
  4 Bidwell, Molly K           7 CPAC-CT                21.42      21.70        
  5 Hermann, Carly M           7 Flying Dolphins-MR     23.63      23.03        
  6 Fourie, Trinity C          7 COND-MR                25.00      23.59        
  7 Wineski, Nadia             7 Flying Dolphins-MR     25.44      25.60        
  8 Schneider, Juliette R      7 Middies-MR             30.00      25.97        
  9 Sterling, Lindsay M        7 SSL-MR                 27.57      27.61        
 10 Provost, Caoimhe E         7 COND-MR                23.00      29.51        
 11 Hyman, Sarah E             7 SSL-MR                 30.70      30.58        
 12 Hyer, Natalie L            7 SSL-MR                 24.37      35.46        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegel, Lily               7 Flying Dolphins-MR     24.98      21.03        
  2 Devaney, Sinead M          7 COND-MR                20.00      22.41        
  3 Chen, Joyce W              7 Marlins Bgnw-MR        25.78      22.82        
  4 Batelli, Brooke E          7 COND-MR                30.00      23.05        
  5 Mejia, Jazmine I           7 Middies-MR             30.00      23.68        
  6 Gerosa, Nicole C           7 Marlins Bgnw-MR        25.27      23.69        
  7 Labana, Jaiya K            7 Marlins Bgnw-MR        25.59      23.76        
  8 Bidwell, Molly K           7 CPAC-CT                26.41      23.82        
  9 Yurcisin, Sloane N         7 SSL-MR                 36.16      24.57        
 10 Ciminello, Maya A          7 SSL-MR                 26.81      25.26        
 11 Wineski, Nadia             7 Flying Dolphins-MR     29.15      26.81        
 12 Sterling, Lindsay M        7 SSL-MR                 34.41      27.07        
 13 Fourie, Trinity C          7 COND-MR                26.00      27.15        
 14 Hyer, Natalie L            7 SSL-MR                 26.81      27.20        
 15 Minchala, Kimberly N       7 Middies-MR             32.00      28.00        
 16 Schneider, Juliette R      7 Middies-MR             32.00      29.35        
 17 Provost, Caoimhe E         7 COND-MR                25.00      31.83        
 18 Dixon, Mati D              7 COND-MR                35.00      37.16        
 -- Hyman, Sarah E             7 SSL-MR                 36.08         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Zoe M            7 CPAC-CT                28.38      22.90        
  2 Devaney, Sinead M          7 COND-MR                24.00      25.46        
  3 Zorgman, Sunell            7 Marlins Bgnw-MR        25.04      25.92        
  4 McLaughlin, Faith B        7 Marlins Bgnw-MR        25.40      26.10        
  5 Porteus, Mckenzie          7 Marlins Bgnw-MR        30.47      27.59        
  6 Batelli, Brooke E          7 COND-MR                35.00      28.03        
  7 Kahn, Sophia A             7 Marlins Bgnw-MR        29.61      28.04        
  8 Yurcisin, Sloane N         7 SSL-MR                 35.16      29.94        
  9 Labana, Jaiya K            7 Marlins Bgnw-MR        32.88      30.54        
 10 Fourie, Trinity C          7 COND-MR                30.00      30.78        
 11 Chen, Joyce W              7 Marlins Bgnw-MR        32.44      30.91        
 12 Bidwell, Molly K           7 CPAC-CT                40.80      31.27        
 13 Hermann, Carly M           7 Flying Dolphins-MR        NT      31.94        
 14 Hyer, Natalie L            7 SSL-MR                 31.16      31.95        
 15 Schneider, Juliette R      7 Middies-MR             35.00      33.56        
 16 Mejia, Jazmine I           7 Middies-MR             30.00      33.85        
 17 Lichtenthal, Jordana B     7 Marlins Bgnw-MR        32.96      34.21        
 18 Sterling, Lindsay M        7 SSL-MR                 33.16      41.27        
 -- Minchala, Kimberly N       7 Middies-MR             35.00        XDQ        
 -- Dixon, Mati D              7 COND-MR                35.00         DQ        
 -- Provost, Caoimhe E         7 COND-MR                29.00         DQ        
 -- Wineski, Nadia             7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devaney, Sinead M          7 COND-MR                22.00      21.83        
  2 Sun, Julia                 7 Marlins Bgnw-MR        21.12      21.86        
  3 Slive, Ellie R             7 Marlins Bgnw-MR        23.09      21.99        
  4 Siegel, Lily               7 Flying Dolphins-MR     24.82      22.59        
  5 Convery, Sarah A           7 Marlins Bgnw-MR        23.61      25.06        
  6 Batelli, Brooke E          7 COND-MR                30.00      25.07        
  7 Labana, Jaiya K            7 Marlins Bgnw-MR        24.66      26.68        
  8 Bidwell, Molly K           7 CPAC-CT                37.74      26.91        
  9 Provost, Caoimhe E         7 COND-MR                28.00      29.48        
 10 Gerosa, Nicole C           7 Marlins Bgnw-MR        30.08      32.28        
 11 Chen, Joyce W              7 Marlins Bgnw-MR        30.04      32.71        
 12 Schneider, Juliette R      7 Middies-MR             32.00      38.07        
 -- Minchala, Kimberly N       7 Middies-MR             32.00         DQ        
 -- Dixon, Mati D              7 COND-MR                30.00         DQ        
 -- Ciminello, Maya A          7 SSL-MR                 31.71         DQ        
 -- Cole, Emily F              7 Marlins Bgnw-MR        30.76         DQ        
 -- Kahn, Sophia A             7 Marlins Bgnw-MR        23.86         DQ        
 -- Fourie, Trinity C          7 COND-MR                29.00         DQ        
 -- Mejia, Jazmine I           7 Middies-MR             28.00         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa            8 Marlins Bgnw-MR        15.87      15.22        
  2 Cornish, Kristin A         8 Marlins Bgnw-MR           NT      15.70        
  3 St. Jean, Ryleigh A        8 Flying Dolphins-MR     19.49      16.73        
  4 Maniatty, Eva F            8 CPAC-CT                18.54      16.90        
  5 Muchnick, Emma A           8 SSL-MR                 19.25      17.06        
  6 Hunter, Kathryn R          8 CPAC-CT                20.00      18.08        
  7 Fullerton, Anneliese F     8 COND-MR                19.63      18.35        
  8 Devaney, Aine O            8 COND-MR                18.00      18.75        
  9 Rosenberg, Skylar S        8 COND-MR                24.00      18.85        
 10 St. Jean, Ryann A          8 Flying Dolphins-MR     21.07      18.88        
 11 Radford, Tess E            8 Flying Dolphins-MR     20.84      19.47        
 12 McKibben, Morgan J         8 Flying Dolphins-MR     20.96      19.90        
 13 Christiansen, Giorgia G    8 CPAC-CT                18.52      20.15        
 14 Browning, Mikaela I        8 CPAC-CT                22.67      20.21        
 15 Miller, Kendall R          8 CPAC-CT                18.62      20.33        
 16 Lawson, Olivia C           8 COND-MR                19.77      20.84        
 17 Burke, Tierney R           8 Middies-MR             22.52      21.50        
 18 Frank, Kylie E             8 CPAC-CT                21.33      21.57        
 19 Gennarelli, Gianna A       8 COND-MR                24.51      21.75        
 20 Coburn, Allison J          8 Middies-MR             25.49      23.26        
 21 Geraci, Sophia S           8 CPAC-CT                22.61      24.88        
 22 Song, Lauren               8 Flying Dolphins-MR     27.06      26.00        
 23 Aydemir, Lian D            8 Flying Dolphins-MR     26.71      26.91        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez-Ryan, Brooklyn       8 Middies-MR             20.00      19.79        
  2 Lawson, Olivia C           8 COND-MR                22.56      19.98        
  3 Malchow, Isabella C        8 CPAC-CT                21.82      20.83        
  4 Miller, Kendall R          8 CPAC-CT                25.66      21.39        
  5 Hunter, Kathryn R          8 CPAC-CT                22.08      21.62        
  6 St. Jean, Ryleigh A        8 Flying Dolphins-MR     22.02      21.89        
  7 Rosenberg, Skylar S        8 COND-MR                28.00      22.22        
  8 McKibben, Morgan J         8 Flying Dolphins-MR     23.63      22.62        
  9 Devaney, Aine O            8 COND-MR                20.00      22.65        
 10 Burke, Tierney R           8 Middies-MR             24.81      23.60        
 11 Aydemir, Lian D            8 Flying Dolphins-MR     25.99      23.64        
 12 Gennarelli, Gianna A       8 COND-MR                28.98      23.92        
 13 Frank, Kylie E             8 CPAC-CT                23.33      24.63        
 14 Browning, Mikaela I        8 CPAC-CT                25.67      25.11        
 15 Song, Lauren               8 Flying Dolphins-MR     25.58      25.90        
 16 Geraci, Sophia S           8 CPAC-CT                25.32      26.19        
 17 Coburn, Allison J          8 Middies-MR             38.28      32.81        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muchnick, Emma A           8 SSL-MR                 20.94      19.55        
  2 Maniatty, Eva F            8 CPAC-CT                22.32      21.02        
  3 Lopez-Ryan, Brooklyn       8 Middies-MR             22.00      21.53        
  4 St. Jean, Ryann A          8 Flying Dolphins-MR     25.12      22.08        
  5 Nadecki, Grace K           8 Marlins Bgnw-MR        23.89      22.46        
  6 Malchow, Isabella C        8 CPAC-CT                25.58      22.68        
  7 Kirsis, Nikoleta N         8 COND-MR                26.10      23.42        
  8 Fitzgerald, Alexandra R    8 Marlins Bgnw-MR        25.38      23.90        
  9 Smith, Lexi K              8 Marlins Bgnw-MR        24.44      24.06        
 10 Feinblatt, Alison g        8 Flying Dolphins-MR     26.71      24.78        
 11 Fullerton, Anneliese F     8 COND-MR                27.53      24.86        
 12 Radford, Tess E            8 Flying Dolphins-MR     27.64      25.25        
 13 Lawson, Olivia C           8 COND-MR                25.75      25.32        
 14 Christiansen, Giorgia G    8 CPAC-CT                22.02      25.38        
 15 Park, Hannah               8 COND-MR                31.25      25.47        
 16 Miller, Kendall R          8 CPAC-CT                29.07      25.50        
 17 Burke, Tierney R           8 Middies-MR             27.49      25.55        
 18 Devaney, Aine O            8 COND-MR                25.00      25.85        
 19 Frank, Kylie E             8 CPAC-CT                24.98      26.29        
 20 McKibben, Morgan J         8 Flying Dolphins-MR     26.50      26.95        
 21 Geraci, Sophia S           8 CPAC-CT                26.63      27.03        
 22 Rosenberg, Skylar S        8 COND-MR                35.00      27.36        
 23 Gennarelli, Gianna A       8 COND-MR                31.72      27.97        
 24 Hunter, Kathryn R          8 CPAC-CT                24.52      28.20        
 -- Aydemir, Lian D            8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa            8 Marlins Bgnw-MR        17.60      16.01        
  2 Cornish, Kristin A         8 Marlins Bgnw-MR        18.31      16.70        
  3 Malchow, Isabella C        8 CPAC-CT                21.06      20.30        
  4 Devaney, Aine O            8 COND-MR                24.00      20.92        
  5 Park, Hannah               8 COND-MR                22.41      21.62        
  6 Fullerton, Anneliese F     8 COND-MR                24.96      21.94        
  7 St. Jean, Ryann A          8 Flying Dolphins-MR     26.93      22.05        
  8 Christiansen, Giorgia G    8 CPAC-CT                21.01      22.27        
  9 Lawson, Olivia C           8 COND-MR                22.33      22.31        
 10 Radford, Tess E            8 Flying Dolphins-MR     22.39      22.56        
 11 Feinblatt, Alison g        8 Flying Dolphins-MR     25.17      22.77        
 12 Muchnick, Emma A           8 SSL-MR                 22.52      23.07        
 13 Paez, Isabella S           8 Marlins Bgnw-MR        21.99      23.13        
 14 Miller, Kendall R          8 CPAC-CT                29.04      23.75        
 15 Kirsis, Nikoleta N         8 COND-MR                27.49      24.04        
 16 Rosenberg, Skylar S        8 COND-MR                30.00      24.19        
 17 Magee, Reed E              8 Marlins Bgnw-MR        27.30      24.33        
 18 Hulme, Katie E             8 Marlins Bgnw-MR        27.17      25.97        
 19 McKibben, Morgan J         8 Flying Dolphins-MR     25.79      26.22        
 20 Reddy, Elisabeth A         8 Marlins Bgnw-MR        29.12      27.40        
 21 Song, Lauren               8 Flying Dolphins-MR     30.38      27.89        
 -- Aydemir, Lian D            8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Goodwin, Payton A          8 Marlins Bgnw-MR        26.67         DQ        
 -- Zhu, Emma                  8 Marlins Bgnw-MR        22.84         DQ        
 -- Gennarelli, Gianna A       8 COND-MR                31.28         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muchnick, Emma A           8 SSL-MR                 39.97      38.77        
  2 Malchow, Isabella C        8 CPAC-CT                38.10      39.23        
  3 Zhu, Emma                  8 Marlins Bgnw-MR        40.28      39.90        
  4 Nadecki, Grace K           8 Marlins Bgnw-MR        38.16      40.46        
  5 Maniatty, Eva F            8 CPAC-CT                42.05      40.71        
  6 Paez, Isabella S           8 Marlins Bgnw-MR        35.75      41.05        
  7 Kirsis, Nikoleta N         8 COND-MR                44.24      41.08        
  8 Hunter, Kathryn R          8 CPAC-CT                42.85      41.62        
  9 Sun, Julia                 7 Marlins Bgnw-MR        42.95      41.96        
                  21.28       41.96 (20.68)                                        
 10 St. Jean, Ryleigh A        8 Flying Dolphins-MR     44.80      42.08        
 11 Fitzgerald, Alexandra R    8 Marlins Bgnw-MR        42.21      42.60        
 12 Magee, Reed E              8 Marlins Bgnw-MR        41.68      42.75        
                  21.05       42.75 (21.70)                                        
 13 Zorgman, Sunell            7 Marlins Bgnw-MR        47.97      43.48        
 14 Smith, Lexi K              8 Marlins Bgnw-MR        42.49      44.02        
 15 McLaughlin, Faith B        7 Marlins Bgnw-MR        44.29      44.09        
                  21.01       44.09 (23.08)                                        
 16 Feinblatt, Alison g        8 Flying Dolphins-MR     55.60      45.69        
                  21.75       45.69 (23.94)                                        
 17 Slive, Ellie R             7 Marlins Bgnw-MR        46.23      46.38        
                  21.13       46.38 (25.25)                                        
 18 Batelli, Brooke E          7 COND-MR                45.12      46.47        
                  22.33       46.47 (24.14)                                        
 19 Siegel, Lily               7 Flying Dolphins-MR     49.16      46.59        
                  22.02       46.59 (24.57)                                        
 20 Kahn, Sophia A             7 Marlins Bgnw-MR           NT      47.16        
                  21.66       47.16 (25.50)                                        
 21 Browning, Mikaela I        8 CPAC-CT                50.82      47.87        
 22 Hulme, Katie E             8 Marlins Bgnw-MR        51.59      49.13        
                  22.88       49.13 (26.25)                                        
 23 Goodwin, Payton A          8 Marlins Bgnw-MR        45.98      49.73        
 24 Porteus, Mckenzie          7 Marlins Bgnw-MR        50.15      49.99        
                  23.43       49.99 (26.56)                                        
 25 Convery, Sarah A           7 Marlins Bgnw-MR        50.28      51.08        
                  23.36       51.08 (27.72)                                        
 26 Labana, Jaiya K            7 Marlins Bgnw-MR      1:00.89      51.20        
                  26.11       51.20 (25.09)                                        
 27 Frank, Kylie E             8 CPAC-CT                46.65      51.65        
                  24.10       51.65 (27.55)                                        
 28 Coburn, Allison J          8 Middies-MR           1:06.18      52.07        
                  25.75       52.07 (26.32)                                        
 29 Hermann, Carly M           7 Flying Dolphins-MR     53.34      53.97        
                  25.11       53.97 (28.86)                                        
 30 Chen, Joyce W              7 Marlins Bgnw-MR        58.53      54.36        
                  26.36       54.36 (28.00)                                        
 31 Gerosa, Nicole C           7 Marlins Bgnw-MR        54.55      55.99        
                  25.89       55.99 (30.10)                                        
 32 Reddy, Elisabeth A         8 Marlins Bgnw-MR        52.59      57.39        
                  26.95       57.39 (30.44)                                        
 33 Geraci, Sophia S           8 CPAC-CT                53.08      58.14        
                  27.08       58.14 (31.06)                                        
 34 Cole, Emily F              7 Marlins Bgnw-MR        53.52      58.52        
                  26.36       58.52 (32.16)                                        
 35 Lichtenthal, Jordana B     7 Marlins Bgnw-MR        58.50    1:08.28        
                  31.50     1:08.28 (36.78)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa            8 Marlins Bgnw-MR        36.68      37.65        
  2 Lopez-Ryan, Brooklyn       8 Middies-MR             42.00      41.91        
  3 Cornish, Kristin A         8 Marlins Bgnw-MR        47.21      42.64        
                  21.10       42.64 (21.54)                                        
  4 Zhu, Emma                  8 Marlins Bgnw-MR        47.46      44.91        
                  21.18       44.91 (23.73)                                        
  5 Maniatty, Eva F            8 CPAC-CT                51.40      48.08        
                  23.34       48.08 (24.74)                                        
  6 Magee, Reed E              8 Marlins Bgnw-MR        49.23      48.11        
                  23.36       48.11 (24.75)                                        
  7 Paez, Isabella S           8 Marlins Bgnw-MR        43.79      48.34        
                  23.47       48.34 (24.87)                                        
  8 Kirsis, Nikoleta N         8 COND-MR                47.82      48.78        
                  24.42       48.78 (24.36)                                        
  9 Sun, Julia                 7 Marlins Bgnw-MR        46.16      48.98        
                  22.87       48.98 (26.11)                                        
 10 Zorgman, Sunell            7 Marlins Bgnw-MR      1:04.97      51.61        
                  26.93       51.61 (24.68)                                        
 11 Slive, Ellie R             7 Marlins Bgnw-MR        52.47      51.90        
                  25.25       51.90 (26.65)                                        
 12 Browning, Mikaela I        8 CPAC-CT                50.25      52.79        
                  25.00       52.79 (27.79)                                        
 13 McLaughlin, Faith B        7 Marlins Bgnw-MR        52.33      53.25        
 14 Feinblatt, Alison g        8 Flying Dolphins-MR   1:02.25      55.27        
                  27.48       55.27 (27.79)                                        
 15 Hulme, Katie E             8 Marlins Bgnw-MR        53.15      56.08        
                  27.24       56.08 (28.84)                                        
 16 Porteus, Mckenzie          7 Marlins Bgnw-MR        56.12      56.49        
                  27.04       56.49 (29.45)                                        
 17 Gerosa, Nicole C           7 Marlins Bgnw-MR        58.21      58.57        
 18 Cole, Emily F              7 Marlins Bgnw-MR        58.63      58.89        
                  27.10       58.89 (31.79)                                        
 19 Kahn, Sophia A             7 Marlins Bgnw-MR           NT      59.52        
                  28.93       59.52 (30.59)                                        
 20 Ciminello, Maya A          7 SSL-MR               1:07.86    1:01.47        
                  28.51     1:01.47 (32.96)                                        
 21 Lichtenthal, Jordana B     7 Marlins Bgnw-MR      1:03.48    1:08.93        
                  28.07     1:08.93 (40.86)                                        
 22 Hyman, Sarah E             7 SSL-MR               1:22.27    1:12.34        
 -- Siegel, Lily               7 Flying Dolphins-MR     50.11         DQ        
                  25.85          DQ (24.78)                                        
 -- Reddy, Elisabeth A         8 Marlins Bgnw-MR        55.64         DQ        
                  28.08          DQ (32.21)                                        
 -- Convery, Sarah A           7 Marlins Bgnw-MR        53.91         DQ        
                  26.14          DQ (28.85)                                        
 -- Fitzgerald, Alexandra R    8 Marlins Bgnw-MR        49.49         DQ        
                  23.39          DQ (24.04)                                        
 -- Nadecki, Grace K           8 Marlins Bgnw-MR        53.01         DQ        
                  24.47          DQ (26.35)                                        
 -- Goodwin, Payton A          8 Marlins Bgnw-MR        54.63         DQ        
 -- Smith, Lexi K              8 Marlins Bgnw-MR        49.83         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa            8 Marlins Bgnw-MR      1:18.08    1:18.75        
                                  35.33 ( )       59.85 (24.52)     1:18.75 (18.90)
  2 Cornish, Kristin A         8 Marlins Bgnw-MR      1:27.46    1:29.35        
                                  40.27 ( )     1:07.93 (27.66)     1:29.35 (21.42)
  3 Lopez-Ryan, Brooklyn       8 Middies-MR           1:30.00    1:30.70        
                                  42.05 ( )     1:30.70 (48.65)                    
  4 Fitzgerald, Alexandra R    8 Marlins Bgnw-MR      1:43.41    1:40.67        
                  21.75       46.02 (24.27)     1:16.74 (30.72)     1:40.67 (23.93)
  5 Sun, Julia                 7 Marlins Bgnw-MR      1:57.62    1:41.26        
                  22.84       47.67 (24.83)     1:18.33 (30.66)     1:41.26 (22.93)
  6 Zhu, Emma                  8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:42.17        
                  21.06       45.19 (24.13)     1:15.13 (29.94)     1:42.17 (27.04)
  7 Nadecki, Grace K           8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:42.91        
                                  49.67 ( )     1:42.91 (53.24)                    
  8 Smith, Lexi K              8 Marlins Bgnw-MR      1:58.93    1:48.17        
                                  49.36 ( )     1:48.17 (58.81)                    
  9 Fullerton, Anneliese F     8 COND-MR              1:51.18    1:48.42        
                  22.86       51.25 (28.39)     1:23.79 (32.54)     1:48.42 (24.63)
 10 Slive, Ellie R             7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:48.85        
                                  51.22 ( )     1:48.85 (57.63)                    
 11 Radford, Tess E            8 Flying Dolphins-MR   1:48.33    1:49.07        
                  21.44       46.11 (24.67)     1:20.61 (34.50)     1:49.07 (28.46)
 12 Park, Hannah               8 COND-MR              1:51.16    1:49.64        
                  22.50       47.93 (25.43)     1:23.13 (35.20)     1:49.64 (26.51)
 13 Zorgman, Sunell            7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:52.14        
                  25.86       54.30 (28.44)     1:27.66 (33.36)     1:52.14 (24.48)
 14 Magee, Reed E              8 Marlins Bgnw-MR      2:00.41    1:52.99        
                  23.80       48.79 (24.99)     1:26.20 (37.41)     1:52.99 (26.79)
 15 Furniss, Corinne J         7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:54.38        
                  24.21       51.51 (27.30)     1:24.40 (32.89)     1:54.38 (29.98)
 16 Convery, Sarah A           7 Marlins Bgnw-MR      2:13.84    1:55.44        
                  24.27       51.64 (27.37)     1:26.83 (35.19)     1:55.44 (28.61)
 17 Porteus, Mckenzie          7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:58.88        
                  25.01       54.84 (29.83)     1:29.86 (35.02)     1:58.88 (29.02)
 18 Goodwin, Payton A          8 Marlins Bgnw-MR      2:08.80    2:04.06        
                  26.40       56.93 (30.53)   2:04.06 (1:07.13)                    
 19 Reddy, Elisabeth A         8 Marlins Bgnw-MR      2:23.28    2:04.77        
                  28.87       58.06 (29.19)     1:34.65 (36.59)     2:04.77 (30.12)
 20 Hulme, Katie E             8 Marlins Bgnw-MR      2:03.92    2:07.21        
                  30.66       59.49 (28.83)     1:35.27 (35.78)     2:07.21 (31.94)
 21 Cole, Emily F              7 Marlins Bgnw-MR           NT    2:17.96        
                  32.53     1:01.25 (28.72)   2:17.96 (1:16.71)                    
 -- St. Jean, Ryann A          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  24.50       53.43 (28.93)     1:25.43 (32.00)          DQ (28.75)
 -- St. Jean, Ryleigh A        8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  23.79       52.91 (29.12)     1:26.74 (33.83)          DQ (37.83)
 -- Hermann, Carly M           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  23.05       55.69 (32.64)     1:34.89 (39.20)          DQ (34.32)
 -- McLaughlin, Faith B        7 Marlins Bgnw-MR      2:12.65         DQ        
                  27.25       55.35 (28.10)     1:32.00 (36.65)          DQ (26.95)
 -- Sorensen, Zoe M            7 CPAC-CT              1:50.40         DQ        
                                  46.91 ( )     1:14.94 (28.03)          DQ (22.71)
 -- Paez, Isabella S           8 Marlins Bgnw-MR      1:45.27         DQ        
                  22.70       46.27 (23.57)     1:18.64 (32.37)          DQ (25.70)
 -- Lichtenthal, Jordana B     7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
                  47.61     1:24.01 (36.40)        DQ (1:15.91)                    
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                2:27.99    2:27.32        
     1) Nierhoff, Luisa 8               2) Nadecki, Grace K 8             
     3) Paez, Isabella S 8              4) Cornish, Kristin A 8           
                  33.32   2:27.32 (1:54.00)                                        
  2 Condors-MR  'A'                                   2:56.10    2:58.50        
     1) Fullerton, Anneliese F 8        2) Park, Hannah 8                 
     3) Kirsis, Nikoleta N 8            4) Lawson, Olivia C 8             
                  45.82     1:05.24 (19.42)   2:58.50 (1:53.26)                    
  3 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                2:49.30    2:58.72        
     1) Magee, Reed E 8                 2) Smith, Lexi K 8                
     3) Fitzgerald, Alexandra R 8       4) Zhu, Emma 8                    
                  48.30     1:08.39 (20.09)   2:58.72 (1:50.33)                    
  4 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'                2:51.21    3:02.08        
     1) St. Jean, Ryleigh A 8           2) Radford, Tess E 8              
     3) St. Jean, Ryann A 8             4) McKibben, Morgan J 8           
                  43.53   3:02.08 (2:18.55)                                        
  5 Middies Swimming-MR  'A'                               NT    3:10.81        
     1) Lopez-Ryan, Brooklyn 8          2) Burke, Tierney R 8             
     3) Stoica, Caterina M 6            4) Mejia, Jazmine I 7             
                  41.79     1:00.33 (18.54)   3:10.81 (2:10.48)                    
  6 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'C'                3:02.63    3:12.81        
     1) McLaughlin, Faith B 7           2) Slive, Ellie R 7               
     3) Goodwin, Payton A 8             4) Sun, Julia 7                   
                  46.08     1:07.74 (21.66)   3:12.81 (2:05.07)                    
  7 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'D'                3:19.30    3:28.12        
     1) Porteus, Mckenzie 7             2) Gerosa, Nicole C 7             
     3) Convery, Sarah A 7              4) Zorgman, Sunell 7              
                  52.50     1:17.87 (25.37)   3:28.12 (2:10.25)                    
  8 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'                     NT    3:31.87        
     1) Song, Lauren 8                  2) Feinblatt, Alison g 8          
     3) Siegel, Lily 7                  4) Hermann, Carly M 7             
                                1:03.45 ( )     1:21.14 (17.69)   3:31.87 (2:10.73)
  9 Condors-MR  'C'                                   4:00.00    3:33.16        
     1) Arciniegas, Laura 6             2) Fourie, Trinity C 7            
     3) Gennarelli, Maichina E 6        4) Gennarelli, Gianna A 8         
                  45.77     1:08.67 (22.90)   3:33.16 (2:24.49)                    
 10 Condors-MR  'B'                                   3:11.06    3:39.16        
     1) Devaney, Aine O 8               2) Rosenberg, Skylar S 8          
     3) Batelli, Brooke E 7             4) Devaney, Sinead M 7            
                  43.00     1:06.31 (23.31)   3:39.16 (2:32.85)                    
 11 Middies Swimming-MR  'B'                               NT    3:56.69        
     1) Zhang, Alina 6                  2) Coburn, Allison J 8            
     3) Schneider, Juliette R 7         4) Minchala, Kimberly N 7         
                                1:53.48 ( )   3:56.69 (2:03.21)                    
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V             9 COND-MR                33.16      31.74        
  2 Ng, Trystan S              9 COND-MR                32.16      31.86        
  3 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT                32.99      32.86        
  4 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                36.83      34.76        
  5 Negast, Taylor N           9 COND-MR                35.49      35.09        
  6 Levine, Dani g             9 Flying Dolphins-MR     36.67      36.87        
  7 Byfield, Gabby C           9 COND-MR                55.00      37.83        
  8 Costello, Arden O          9 Middies-MR             38.61      39.08        
  9 Infantino, Ava             9 COND-MR                39.90      39.26        
 10 Rosenblatt, Nikki          9 COND-MR                40.95      40.06        
 11 Loos, Emma K               9 COND-MR                44.97      41.47        
 12 Brown, Annie R             9 Flying Dolphins-MR     47.81      42.14        
 13 Horney, Isabel E           9 Middies-MR             52.00      44.31        
 14 Gamba, Francesca           9 Flying Dolphins-MR     44.55      44.39        
                  21.07       44.39 (23.32)                                        
 15 Hoffman, Anna T            9 CPAC-CT                46.58      45.03        
                  21.40       45.03 (23.63)                                        
 16 Wang, May                  9 Flying Dolphins-MR     45.82      45.19        
                  22.64       45.19 (22.55)                                        
 17 Yanos, Naomi c             9 Flying Dolphins-MR     44.65      45.45        
                  21.98       45.45 (23.47)                                        
 18 Sommers, Maya L            9 SSL-MR               1:03.16      47.54        
                  21.34       47.54 (26.20)                                        
 19 Berard, Elizabeth M        9 COND-MR                44.90      48.26        
                  22.91       48.26 (25.35)                                        
 20 Mallon, Faith E            9 COND-MR                42.00      49.31        
 21 Armstrong, Anya            9 Flying Dolphins-MR        NT      50.76        
                  22.94       50.76 (27.82)                                        
 -- Colavita, Lidia            9 Flying Dolphins-MR     47.32         DQ        
                  22.90                                                            
 
Girls 9 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT              2:50.13    2:40.83        
                  37.53       58.16 (20.63)     1:19.53 (21.37)     1:40.52 (20.99)
        2:01.58 (21.06)     2:21.95 (20.37)     2:40.83 (18.88)                    
  2 Arnold, Lauren R           9 Marlins Bgnw-MR      2:44.50    2:42.37        
                  36.83       57.98 (21.15)     1:20.09 (22.11)     1:41.61 (21.52)
        2:03.57 (21.96)     2:24.10 (20.53)     2:42.37 (18.27)                    
  3 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT              3:03.52    2:43.71        
                  37.40       58.32 (20.92)     1:20.25 (21.93)     1:41.71 (21.46)
        2:03.03 (21.32)     2:23.49 (20.46)     2:43.71 (20.22)                    
  4 Desiderio, Sarah P         9 Marlins Bgnw-MR      2:53.14    2:53.97        
                  39.08     1:02.50 (23.42)     1:25.57 (23.07)     1:48.57 (23.00)
        2:11.06 (22.49)     2:33.67 (22.61)     2:53.97 (20.30)                    
  5 Shopovick, Sophi F         9 Middies-MR           3:20.00    2:57.40        
                                  39.85 ( )     1:02.72 (22.87)     1:26.51 (23.79)
        1:50.22 (23.71)     2:13.98 (23.76)     2:36.77 (22.79)     2:57.40 (20.63)
  6 Hallac, Anna C             9 Marlins Bgnw-MR      3:16.31    2:58.40        
                                  40.23 ( )     1:01.93 (21.70)     1:25.35 (23.42)
        1:49.17 (23.82)     2:13.19 (24.02)     2:36.12 (22.93)     2:58.40 (22.28)
  7 Hill, Yasmin S             9 Marlins Bgnw-MR      3:07.62    3:01.14        
                  41.40     1:05.79 (24.39)     1:30.11 (24.32)     1:53.87 (23.76)
        2:16.48 (22.61)     2:40.10 (23.62)     3:01.14 (21.04)                    
  8 Blakeslee, Kaitlin P       9 Marlins Bgnw-MR      2:49.69    3:03.29        
                  40.14                             1:26.80 ( )                    
            2:16.04 ( )     3:03.29 (47.25)                                        
  9 Greenstein, Jessie B       9 Marlins Bgnw-MR      3:08.88    3:08.77        
                                  42.25 ( )     1:05.86 (23.61)     1:31.09 (25.23)
        1:54.92 (23.83)     2:19.58 (24.66)     3:08.77 (49.19)                    
 10 Levine, Dani g             9 Flying Dolphins-MR        NT    3:11.99        
                                  42.42 ( )     1:05.23 (22.81)     1:31.48 (26.25)
        1:56.99 (25.51)     2:22.90 (25.91)     2:48.21 (25.31)     3:11.99 (23.78)
 11 Bussiere, Eileen J         9 Middies-MR                NT    3:13.28        
                                  41.50 ( )     1:05.93 (24.43)     1:31.44 (25.51)
        1:57.58 (26.14)     2:23.36 (25.78)     2:49.65 (26.29)     3:13.28 (23.63)
 12 Mejia, Stephani M          9 Middies-MR           3:30.00    3:13.69        
                                  39.63 ( )                             1:28.86 ( )
                                2:22.70 ( )     3:13.69 (50.99)                    
 13 Alami, Quinny C            9 Marlins Bgnw-MR      3:32.65    3:34.11        
                  21.40       47.73 (26.33)     1:15.54 (27.81)     1:45.31 (29.77)
        2:14.53 (29.22)     2:41.63 (27.10)     3:08.66 (27.03)     3:34.11 (25.45)
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V             9 COND-MR                40.57      36.77        
  2 Arciniegas, Francesca      9 COND-MR                38.38      36.83        
  3 Ng, Trystan S              9 COND-MR                39.66      38.42        
  4 Levine, Dani g             9 Flying Dolphins-MR     44.34      42.10        
  5 Bussiere, Eileen J         9 Middies-MR             47.01      43.53        
                  21.20       43.53 (22.33)                                        
  6 Greenstein, Jessie B       9 Marlins Bgnw-MR        43.41      43.68        
                  22.07       43.68 (21.61)                                        
  7 Shopovick, Sophi F         9 Middies-MR             42.00      43.85        
                  21.01       43.85 (22.84)                                        
  8 Rosenblatt, Nikki          9 COND-MR                44.85      43.89        
                  22.14       43.89 (21.75)                                        
  9 Infantino, Ava             9 COND-MR                48.16      44.88        
                  21.01       44.88 (23.87)                                        
 10 Brown, Annie R             9 Flying Dolphins-MR     52.76      47.02        
                  21.30       47.02 (25.72)                                        
 11 Loos, Emma K               9 COND-MR                54.40      48.91        
 12 Alami, Quinny C            9 Marlins Bgnw-MR        49.62      49.05        
                  24.27       49.05 (24.78)                                        
 13 Hoffman, Anna T            9 CPAC-CT                49.47      49.08        
                  24.77       49.08 (24.31)                                        
 14 Gamba, Francesca           9 Flying Dolphins-MR     47.78      49.89        
 15 Colavita, Lidia            9 Flying Dolphins-MR     54.00      50.04        
                  22.43       50.04 (27.61)                                        
 16 Armstrong, Anya            9 Flying Dolphins-MR        NT      50.40        
                  24.65       50.40 (25.75)                                        
 17 Mallon, Faith E            9 COND-MR                45.00      52.40        
                  25.40       52.40 (27.00)                                        
 18 Horney, Isabel E           9 Middies-MR           1:00.00      52.41        
 19 Berard, Elizabeth M        9 COND-MR                55.83      54.43        
                  27.07       54.43 (27.36)                                        
 20 Sommers, Maya L            9 SSL-MR                 55.61    1:01.17        
 21 Lynch, Sarah E             9 COND-MR                   NT    1:01.52        
                  29.11     1:01.52 (32.41)                                        
 -- Costello, Arden O          9 Middies-MR             45.22         DQ        
 -- Ciminello, Sofia K         9 SSL-MR                 53.21         DQ        
                  26.35          DQ (27.69)                                        
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wohl, Kate A               9 Marlins Bgnw-MR      1:21.69    1:18.91        
                                  38.58 ( )       59.23 (20.65)     1:18.91 (19.68)
  2 Dwyer, Grace V             9 COND-MR              1:25.72    1:20.83        
  3 Desiderio, Sarah P         9 Marlins Bgnw-MR      1:24.58    1:27.14        
                                  41.70 ( )     1:04.74 (23.04)     1:27.14 (22.40)
  4 Arnold, Lauren R           9 Marlins Bgnw-MR      1:23.39    1:27.82        
                                  42.51 ( )     1:05.10 (22.59)     1:27.82 (22.72)
  5 Blakeslee, Kaitlin P       9 Marlins Bgnw-MR      1:35.25    1:34.46        
                  21.81       45.30 (23.49)     1:11.10 (25.80)     1:34.46 (23.36)
  6 Hill, Yasmin S             9 Marlins Bgnw-MR      1:32.48    1:36.06        
                  23.17       48.62 (25.45)     1:12.53 (23.91)     1:36.06 (23.53)
  7 Hallac, Anna C             9 Marlins Bgnw-MR      1:38.91    1:39.28        
                  23.51       49.03 (25.52)     1:14.28 (25.25)     1:39.28 (25.00)
  8 Shopovick, Sophi F         9 Middies-MR           1:39.00    1:39.80        
                  22.06       49.52 (27.46)     1:14.92 (25.40)     1:39.80 (24.88)
 -- Negast, Taylor N           9 COND-MR              1:30.89         DQ        
                  21.05       43.28 (22.23)     1:06.07 (22.79)          DQ (22.18)
 -- Yanos, Naomi c             9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  27.43       56.02 (28.59)     1:25.87 (29.85)          DQ (28.67)
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca      9 COND-MR                44.07      43.01        
                  21.07       43.01 (21.94)                                        
  2 Dwyer, Grace V             9 COND-MR                50.77      43.49        
  3 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                50.27      44.36        
                  21.31       44.36 (23.05)                                        
  4 Blakeslee, Kaitlin P       9 Marlins Bgnw-MR        43.63      45.42        
                  22.00       45.42 (23.42)                                        
  5 Wohl, Kate A               9 Marlins Bgnw-MR        47.31      45.55        
                  21.59       45.55 (23.96)                                        
  6 Arnold, Lauren R           9 Marlins Bgnw-MR        48.46      45.68        
                  22.61       45.68 (23.07)                                        
  7 Desiderio, Sarah P         9 Marlins Bgnw-MR        47.01      46.89        
                  22.18       46.89 (24.71)                                        
  8 Hallac, Anna C             9 Marlins Bgnw-MR        46.59      46.92        
  9 Negast, Taylor N           9 COND-MR                48.10      47.56        
                  22.04       47.56 (25.52)                                        
 10 Loos, Emma K               9 COND-MR              1:10.00      48.76        
                  23.33       48.76 (25.43)                                        
 11 Rosenblatt, Nikki          9 COND-MR                50.52      50.06        
                  23.23       50.06 (26.83)                                        
 12 Brown, Annie R             9 Flying Dolphins-MR     58.67      53.14        
                  24.36       53.14 (28.78)                                        
 13 Greenstein, Jessie B       9 Marlins Bgnw-MR        50.29      54.17        
                  26.50       54.17 (27.67)                                        
 14 Berard, Elizabeth M        9 COND-MR                53.67      54.21        
 15 Wang, May                  9 Flying Dolphins-MR   1:01.55      55.13        
                  27.09       55.13 (28.04)                                        
 16 Infantino, Ava             9 COND-MR              1:00.00      56.30        
                  25.96       56.30 (30.34)                                        
 17 Wasserman, Rebecca I       9 Flying Dolphins-MR     58.94      57.20        
 18 Colavita, Lidia            9 Flying Dolphins-MR        NT      57.58        
                  28.10       57.58 (29.48)                                        
 19 Costello, Arden O          9 Middies-MR           1:04.77      58.48        
 20 Yanos, Naomi c             9 Flying Dolphins-MR     59.83      58.55        
                  26.45       58.55 (32.10)                                        
 21 Ciminello, Sofia K         9 SSL-MR               1:06.72    1:02.77        
                  29.10     1:02.77 (33.67)                                        
 -- Mallon, Faith E            9 COND-MR                55.00         DQ        
                  29.38          DQ (29.26)                                        
 -- Byfield, Gabby C           9 COND-MR              1:15.00         DQ        
                  24.95          DQ (26.61)                                        
 -- Lynch, Sarah E             9 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Armstrong, Anya            9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Gamba, Francesca           9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  29.95          DQ (33.18)                                        
 -- Hoffman, Anna T            9 CPAC-CT              1:09.97         DQ        
                  32.60          DQ (33.15)                                        
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Trystan S              9 COND-MR                36.10      34.79        
  2 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT                41.31      36.86        
  3 Arciniegas, Francesca      9 COND-MR                37.52      37.22        
  4 Wohl, Kate A               9 Marlins Bgnw-MR        38.43      37.59        
  5 Arnold, Lauren R           9 Marlins Bgnw-MR        39.89      40.45        
  6 Negast, Taylor N           9 COND-MR                42.86      41.75        
  7 Infantino, Ava             9 COND-MR                58.00      42.88        
  8 Hill, Yasmin S             9 Marlins Bgnw-MR        41.17      44.38        
                  21.31       44.38 (23.07)                                        
  9 Mejia, Stephani M          9 Middies-MR             48.00      44.46        
 10 Bussiere, Eileen J         9 Middies-MR             46.42      44.69        
 11 Levine, Dani g             9 Flying Dolphins-MR     50.17      45.49        
                  21.17       45.49 (24.32)                                        
 12 Costello, Arden O          9 Middies-MR             45.00      45.89        
 13 Horney, Isabel E           9 Middies-MR           1:00.00      47.50        
                  21.00       47.50 (26.50)                                        
 14 Brown, Annie R             9 Flying Dolphins-MR   1:00.00      52.98        
                  24.13       52.98 (28.85)                                        
 15 Loos, Emma K               9 COND-MR              1:00.00      54.93        
 16 Alami, Quinny C            9 Marlins Bgnw-MR        49.72      56.25        
 17 Hoffman, Anna T            9 CPAC-CT                54.99      57.95        
                  26.33       57.95 (31.62)                                        
 18 Rosenblatt, Nikki          9 COND-MR                58.45      58.65        
                  24.44       58.65 (34.21)                                        
 19 Mallon, Faith E            9 COND-MR                50.00      59.97        
 20 Wang, May                  9 Flying Dolphins-MR   1:12.45    1:06.00        
                  31.84     1:06.00 (34.16)                                        
 21 Berard, Elizabeth M        9 COND-MR              1:05.92    1:07.44        
                  28.47     1:07.44 (38.97)                                        
 -- Wasserman, Rebecca I       9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  29.08          DQ (31.43)                                        
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Trystan S              9 COND-MR              1:20.33    1:18.46        
                                  37.79 ( )     1:00.60 (22.81)     1:18.46 (17.86)
  2 Arciniegas, Francesca      9 COND-MR              1:25.87    1:19.81        
                                  37.62 ( )     1:01.46 (23.84)     1:19.81 (18.35)
  3 Desiderio, Sarah P         9 Marlins Bgnw-MR      1:28.86    1:26.32        
                                  40.15 ( )     1:26.32 (46.17)                    
  4 Blakeslee, Kaitlin P       9 Marlins Bgnw-MR      1:33.49    1:31.42        
                  21.39       45.18 (23.79)     1:09.92 (24.74)     1:31.42 (21.50)
  5 Hill, Yasmin S             9 Marlins Bgnw-MR      1:34.46    1:33.44        
                  20.45       43.00 (22.55)     1:12.56 (29.56)     1:33.44 (20.88)
  6 Shopovick, Sophi F         9 Middies-MR           1:45.00    1:33.63        
                                  41.90 ( )     1:11.47 (29.57)     1:33.63 (22.16)
  7 Mejia, Stephani M          9 Middies-MR           1:45.00    1:33.97        
                                  41.96 ( )     1:11.51 (29.55)     1:33.97 (22.46)
  8 Hallac, Anna C             9 Marlins Bgnw-MR      1:34.83    1:34.31        
                  20.62       44.83 (24.21)     1:11.96 (27.13)     1:34.31 (22.35)
  9 Bussiere, Eileen J         9 Middies-MR           1:45.00    1:35.61        
                                  41.54 ( )     1:12.34 (30.80)     1:35.61 (23.27)
 10 Greenstein, Jessie B       9 Marlins Bgnw-MR      1:39.91    1:39.45        
                  22.62       46.27 (23.65)     1:16.24 (29.97)     1:39.45 (23.21)
 11 Byfield, Gabby C           9 COND-MR                   NT    1:43.10        
                  22.14       46.81 (24.67)     1:18.94 (32.13)     1:43.10 (24.16)
 12 Yanos, Naomi c             9 Flying Dolphins-MR        NT    1:50.15        
                                  53.12 ( )     1:50.15 (57.03)                    
 13 Horney, Isabel E           9 Middies-MR           2:15.00    1:50.64        
                  21.09       47.64 (26.55)     1:22.15 (34.51)     1:50.64 (28.49)
 14 Wang, May                  9 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.51        
                  26.27       53.60 (27.33)     1:25.78 (32.18)     1:51.51 (25.73)
 15 Ciminello, Sofia K         9 SSL-MR               2:34.41    2:16.88        
                  42.04     1:11.72 (29.68)     1:49.19 (37.47)     2:16.88 (27.69)
 16 Sommers, Maya L            9 SSL-MR               2:33.16    2:20.44        
                  32.79     1:04.46 (31.67)     1:46.61 (42.15)     2:20.44 (33.83)
 -- Wasserman, Rebecca I       9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  26.38       55.11 (28.73)     1:26.57 (31.46)          DQ (30.48)
 -- Alami, Quinny C            9 Marlins Bgnw-MR      1:46.36         DQ        
                                  49.98 ( )          DQ (58.27)                    
 
Girls 9 Year Olds 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                2:19.25    2:19.19        
     1) Wohl, Kate A 9                  2) Desiderio, Sarah P 9           
     3) Blakeslee, Kaitlin P 9          4) Arnold, Lauren R 9             
                  34.27     1:10.66 (36.39)   2:19.19 (1:08.53)                    
  2 Middies Swimming-MR  'A'                               NT    2:37.39        
     1) Costello, Arden O 9             2) Shopovick, Sophi F 9           
     3) Bussiere, Eileen J 9            4) Mejia, Stephani M 9            
                                1:18.43 ( )   2:37.39 (1:18.96)                    
  3 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'                     NT    2:52.29        
     1) Levine, Dani g 9                2) Brown, Annie R 9               
     3) Wang, May 9                     4) Gamba, Francesca 9             
                  39.40     1:21.13 (41.73)   2:52.29 (1:31.16)                    
  4 Condors-MR  'B'                                   2:50.72    2:53.97        
     1) Rosenblatt, Nikki 9             2) Loos, Emma K 9                 
     3) Berard, Elizabeth M 9           4) Infantino, Ava 9               
                  43.95     1:28.27 (44.32)   2:53.97 (1:25.70)                    
  5 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'                     NT    3:10.89        
     1) Colavita, Lidia 9               2) Yanos, Naomi c 9               
     3) Armstrong, Anya 9               4) Wasserman, Rebecca I 9         
                  47.04     1:31.80 (44.76)   3:10.89 (1:39.09)                    
 -- Condors-MR  'A'                                   2:13.46         DQ        
     1) Arciniegas, Francesca 9         2) Negast, Taylor N 9             
     3) Dwyer, Grace V 9                4) Ng, Trystan S 9                
                  33.07     1:08.40 (35.33)        DQ (1:03.31)                    
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke                6 COND-MR                29.76      21.27        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke                6 COND-MR                27.38      21.06        
  2 Franks, Finn J             6 Marlins Bgnw-MR        25.06      23.67        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke                6 COND-MR                46.78      27.36        
  2 Franks, Finn J             6 Marlins Bgnw-MR        30.78      28.12        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke                6 COND-MR                42.37      22.94        
  2 Franks, Finn J             6 Marlins Bgnw-MR        32.82      27.20        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Brennan K           7 CPAC-CT                17.83      17.47        
  2 Waters, Harry P            7 CPAC-CT                25.53      18.76        
  3 Lopez-Ryan, David          7 Middies-MR             25.00      20.82        
  4 Clavel, Luke E             7 COND-MR                30.00      31.72        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Brennan K           7 CPAC-CT                19.96      22.30        
  2 Waters, Harry P            7 CPAC-CT                28.65      24.39        
  3 Lopez-Ryan, David          7 Middies-MR             30.00      25.96        
 -- Clavel, Luke E             7 COND-MR                30.00         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wohl, Evan S               7 Marlins Bgnw-MR        25.17      26.13        
  2 Malik, Rohan               7 Marlins Bgnw-MR        32.43      29.97        
  3 Lucchese, Felix B          7 Marlins Bgnw-MR        34.06      30.87        
  4 Savvides, Alexi            7 Marlins Bgnw-MR        29.77      30.97        
  5 O'Donnell, Mikey W         7 Marlins Bgnw-MR        34.66      40.30        
 -- Lopez-Ryan, David          7 Middies-MR             30.00         DQ        
 -- Clavel, Luke E             7 COND-MR                40.00         DQ        
 -- Moran, Jack M              7 Marlins Bgnw-MR        36.14         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez-Ryan, David          7 Middies-MR             30.00      29.99        
 -- Clavel, Luke E             7 COND-MR                40.00         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Gavin C             8 Flying Dolphins-MR     14.89      15.21        
  2 Kim, Christian J           8 COND-MR                18.00      15.89        
  3 Pasierb, Andrew M          8 CPAC-CT                17.09      16.75        
  4 Dubilier, Brendan          8 Middies-MR             18.93      17.97        
  5 McGillycuddy, Michael K    8 COND-MR                21.19      18.12        
  6 Reardon, Colin P           8 COND-MR                28.00      18.27        
  7 Campanile, John A          8 Middies-MR             19.95      18.28        
  8 Lipton, Matthew            8 Flying Dolphins-MR     19.18      18.31        
  9 Lin, Ethan L               8 COND-MR                22.00      19.69        
 10 Wolfson, Dylan J           8 COND-MR                28.00      20.84        
 11 Girandola, Trevor R        8 COND-MR                35.00      22.98        
 12 D'Agostino, Brandon        8 Middies-MR             26.07      23.54        
 13 Shaari, Michael M          8 COND-MR                30.00      25.27        
 14 Poses, Charles A           8 Flying Dolphins-MR     26.71      26.20        
 15 Peksen, Umut B             8 COND-MR                30.00      31.50        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lipton, Matthew            8 Flying Dolphins-MR     20.63      21.33        
  2 Pasierb, Andrew M          8 CPAC-CT                22.85      21.49        
  3 Dubilier, Brendan          8 Middies-MR             21.79      21.86        
  4 Lin, Ethan L               8 COND-MR                30.00      22.38        
  5 Campanile, John A          8 Middies-MR             23.99      22.72        
  6 Girandola, Trevor R        8 COND-MR                40.00      24.71        
  7 Shaari, Michael M          8 COND-MR                35.00      25.78        
  8 Wolfson, Dylan J           8 COND-MR                29.00      27.03        
  9 Poses, Charles A           8 Flying Dolphins-MR        NT      28.18        
 10 Conklin, Kenny L           8 Middies-MR             35.00      29.19        
 11 D'Agostino, Brandon        8 Middies-MR             29.55      30.88        
 12 Peksen, Umut B             8 COND-MR                30.00      31.75        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Christian J           8 COND-MR                27.00      19.23        
  2 Green, Gavin C             8 Flying Dolphins-MR     20.49      19.32        
  3 Du, Alexander W            8 Marlins Bgnw-MR        23.44      22.54        
  4 McGillycuddy, Michael K    8 COND-MR                34.12      23.02        
  5 Pasierb, Andrew M          8 CPAC-CT                28.56      23.18        
  6 Hu, Dylan H                8 Flying Dolphins-MR     26.11      23.89        
  7 Desmaras, Mariano A        8 Marlins Bgnw-MR        25.56      24.18        
  8 Desmaras, Jorge D          8 Marlins Bgnw-MR        25.10      24.76        
  9 Desmaras, Juan Carlos C    8 Marlins Bgnw-MR        27.54      25.02        
 10 Lin, Ethan L               8 COND-MR                35.00      25.16        
 11 Campanile, John A          8 Middies-MR             28.00      25.93        
 12 Sellami, Maxime L          8 Flying Dolphins-MR        NT      26.08        
 13 Dubilier, Brendan          8 Middies-MR             34.04      26.76        
 14 Wolfson, Dylan J           8 COND-MR                34.00      28.56        
 15 Girandola, Trevor R        8 COND-MR                45.00      28.72        
 16 Shaari, Michael M          8 COND-MR                35.00      28.87        
 17 Reardon, Colin P           8 COND-MR                34.00      39.09        
 18 D'Agostino, Brandon        8 Middies-MR             38.00      40.44        
 -- Poses, Charles A           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Conklin, Kenny L           8 Middies-MR             39.40         DQ        
 -- Peksen, Umut B             8 COND-MR                35.00         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alex B              8 Marlins Bgnw-MR        19.25      17.11        
  2 Green, Gavin C             8 Flying Dolphins-MR     17.98      17.12        
  3 Hu, Dylan H                8 Flying Dolphins-MR     23.84      20.50        
  4 Lin, Ethan L               8 COND-MR                30.00      21.22        
  5 Lipton, Matthew            8 Flying Dolphins-MR     24.80      21.60        
  6 Wolfson, Dylan J           8 COND-MR                34.00      23.59        
  7 Nack, Adam N               8 Marlins Bgnw-MR        27.85      23.75        
  8 Campanile, John A          8 Middies-MR             23.62      24.30        
  9 Poses, Charles A           8 Flying Dolphins-MR        NT      26.64        
 10 Shaari, Michael M          8 COND-MR                35.00      28.44        
 11 D'Agostino, Brandon        8 Middies-MR             34.44      32.83        
 12 Conklin, Kenny L           8 Middies-MR             35.70      34.34        
 -- Peksen, Umut B             8 COND-MR                35.00         DQ        
 -- Dubilier, Brendan          8 Middies-MR             26.29         DQ        
 -- Reardon, Colin P           8 COND-MR                34.00         DQ        
 -- Sellami, Maxime L          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- McGillycuddy, Michael K    8 COND-MR                35.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Gavin C             8 Flying Dolphins-MR     33.30      33.39        
  2 Nunez, Alex B              8 Marlins Bgnw-MR        34.87      33.88        
  3 Moore, Brennan K           7 CPAC-CT                39.41      38.63        
  4 Desmaras, Juan Carlos C    8 Marlins Bgnw-MR        40.18      39.49        
  5 Nack, Adam N               8 Marlins Bgnw-MR        38.27      39.73        
  6 Pasierb, Andrew M          8 CPAC-CT                35.56      40.40        
  7 Wohl, Evan S               7 Marlins Bgnw-MR        45.21      40.54        
  8 Lipton, Matthew            8 Flying Dolphins-MR     41.21      41.42        
  9 Waters, Harry P            7 CPAC-CT                46.26      41.87        
 10 Du, Alexander W            8 Marlins Bgnw-MR        40.65      42.89        
                  21.11       42.89 (21.78)                                        
 11 Desmaras, Jorge D          8 Marlins Bgnw-MR        43.58      43.46        
 12 Lucchese, Felix B          7 Marlins Bgnw-MR        50.56      44.76        
                  21.85       44.76 (22.91)                                        
 13 Desmaras, Mariano A        8 Marlins Bgnw-MR        43.75      44.87        
                  21.22       44.87 (23.65)                                        
 14 Franks, Finn J             6 Marlins Bgnw-MR           NT      46.45        
 15 Savvides, Alexi            7 Marlins Bgnw-MR        57.36      51.26        
 16 Moran, Jack M              7 Marlins Bgnw-MR        53.81      55.51        
                  25.90       55.51 (29.61)                                        
 17 O'Donnell, Mikey W         7 Marlins Bgnw-MR        55.53      56.87        
 18 Malik, Rohan               7 Marlins Bgnw-MR        55.69      57.10        
                  27.28       57.10 (29.82)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alex B              8 Marlins Bgnw-MR        40.40      42.69        
  2 Nack, Adam N               8 Marlins Bgnw-MR        44.47      44.48        
                  21.66       44.48 (22.82)                                        
  3 Wohl, Evan S               7 Marlins Bgnw-MR        48.50      47.59        
                  23.15       47.59 (24.44)                                        
  4 Hu, Dylan H                8 Flying Dolphins-MR        NT      48.20        
  5 Desmaras, Juan Carlos C    8 Marlins Bgnw-MR        49.50      48.50        
                  23.52       48.50 (24.98)                                        
  6 Du, Alexander W            8 Marlins Bgnw-MR        47.09      48.70        
                  24.53       48.70 (24.17)                                        
  7 Desmaras, Jorge D          8 Marlins Bgnw-MR        53.98      49.09        
                  24.36       49.09 (24.73)                                        
  8 Desmaras, Mariano A        8 Marlins Bgnw-MR        48.48      49.31        
  9 Savvides, Alexi            7 Marlins Bgnw-MR        50.65      51.96        
                  26.46       51.96 (25.50)                                        
 10 Waters, Harry P            7 CPAC-CT                54.45      59.28        
                  29.29       59.28 (29.99)                                        
 11 O'Donnell, Mikey W         7 Marlins Bgnw-MR      1:09.07    1:09.72        
                  31.72     1:09.72 (38.00)                                        
 -- Lucchese, Felix B          7 Marlins Bgnw-MR      1:05.77         DQ        
                  29.96          DQ (27.54)                                        
 -- Malik, Rohan               7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
                  28.68          DQ (29.55)                                        
 -- Sellami, Maxime L          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Moran, Jack M              7 Marlins Bgnw-MR      1:00.49         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Gavin C             8 Flying Dolphins-MR   1:24.51    1:24.98        
                                  38.79 ( )     1:04.13 (25.34)     1:24.98 (20.85)
  2 Nunez, Alex B              8 Marlins Bgnw-MR      1:40.09    1:31.42        
                                  40.73 ( )     1:31.42 (50.69)                    
  3 Moore, Brennan K           7 CPAC-CT              1:45.54    1:34.84        
                                  44.10 ( )     1:12.68 (28.58)     1:34.84 (22.16)
  4 Du, Alexander W            8 Marlins Bgnw-MR      1:36.13    1:38.12        
                  21.87       47.49 (25.62)     1:14.25 (26.76)     1:38.12 (23.87)
  5 Hu, Dylan H                8 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.72        
                  24.18       48.03 (23.85)     1:17.17 (29.14)     1:41.72 (24.55)
  6 Nack, Adam N               8 Marlins Bgnw-MR      2:01.45    1:41.86        
                  24.17       47.78 (23.61)     1:18.52 (30.74)     1:41.86 (23.34)
  7 McGillycuddy, Michael K    8 COND-MR              1:49.49    1:45.01        
                                  21.86 ( )        23.01 (1.15)   1:45.01 (1:22.00)
  8 Desmaras, Juan Carlos C    8 Marlins Bgnw-MR      1:55.63    1:45.89        
                  26.16       54.19 (28.03)     1:23.82 (29.63)     1:45.89 (22.07)
  9 Wohl, Evan S               7 Marlins Bgnw-MR      2:01.64    1:47.68        
                  23.54       50.02 (26.48)     1:22.68 (32.66)     1:47.68 (25.00)
 10 Desmaras, Mariano A        8 Marlins Bgnw-MR      1:45.77    1:48.73        
                  25.53       51.36 (25.83)     1:24.02 (32.66)     1:48.73 (24.71)
 11 Desmaras, Jorge D          8 Marlins Bgnw-MR      1:52.84    1:53.56        
                  27.38       54.84 (27.46)     1:53.56 (58.72)                    
 12 Lucchese, Felix B          7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:54.27        
                  24.34       53.96 (29.62)     1:29.86 (35.90)     1:54.27 (24.41)
 13 Savvides, Alexi            7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:57.76        
                  25.45       50.61 (25.16)     1:30.91 (40.30)     1:57.76 (26.85)
 14 Sellami, Maxime L          8 Flying Dolphins-MR        NT    2:00.89        
                                  58.54 ( )   2:00.89 (1:02.35)                    
 15 Moran, Jack M              7 Marlins Bgnw-MR           NT    2:18.57        
                  30.19     1:04.45 (34.26)     1:49.00 (44.55)     2:18.57 (29.57)
 -- Malik, Rohan               7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
                                  58.36 ( )        DQ (1:07.83)                    
 -- O'Donnell, Mikey W         7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
                  34.73     1:13.67 (38.94)        DQ (1:22.81)                    
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                2:35.15    2:37.84        
     1) Nack, Adam N 8                  2) Du, Alexander W 8              
     3) Desmaras, Juan Carlos C 8       4) Nunez, Alex B 8                
                  37.61   2:37.84 (2:00.23)                                        
  2 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'C'                3:35.59    2:41.37        
     1) O'Donnell, Mikey W 7            2) Savvides, Alexi 7              
     3) Malik, Rohan 7                  4) Moran, Jack M 7                
                                1:16.83 ( )   2:41.37 (1:24.54)                    
  3 Condors-MR  'A'                                   2:43.19    2:41.81        
     1) McGillycuddy, Michael K 8       2) Dwyer, Luke 6                  
     3) Lin, Ethan L 8                  4) Kim, Christian J 8             
                  40.49   2:41.81 (2:01.32)                                        
  4 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'                2:41.76    2:46.92        
     1) Hu, Dylan H 8                   2) Sellami, Maxime L 8            
     3) Lipton, Matthew 8               4) Green, Gavin C 8               
                  40.10   2:46.92 (2:06.82)                                        
  5 Condors-MR  'B'                                   3:45.00    2:52.68        
     1) Shaari, Michael M 8             2) Reardon, Colin P 8             
     3) Girandola, Trevor R 8           4) Wolfson, Dylan J 8             
                  53.48   2:52.68 (1:59.20)                                        
  6 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'B'                2:57.83    3:03.71        
     1) Desmaras, Mariano A 8           2) Lucchese, Felix B 7            
     3) Wohl, Evan S 7                  4) Desmaras, Jorge D 8            
                  47.08   3:03.71 (2:16.63)                                        
  7 Middies Swimming-MR  'A'                               NT    3:14.81        
     1) Dubilier, Brendan 8             2) Campanile, John A 8            
     3) Lopez-Ryan, David 7             4) Conklin, Kenny L 8             
                  44.10   3:14.81 (2:30.71)                                        
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trincher, Daniel           9 COND-MR                33.89      31.78        
  2 West, Gavin C              9 CPAC-CT                35.03      31.83        
  3 Moore, Jamison P           9 CPAC-CT                34.01      31.95        
  4 Kantar, Michael F          9 COND-MR                34.39      33.78        
  5 Hicks, Charles G           9 COND-MR                36.87      35.17        
  6 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT                36.34      35.24        
  7 Waters, Oliver C           9 CPAC-CT                38.98      35.53        
  8 Han, Justin                9 COND-MR                40.00      38.32        
  9 Kantar, David F            9 COND-MR                38.53      38.64        
 10 Calero, Markus A           9 COND-MR                41.45      40.07        
 11 Farrelly, Sean J           9 COND-MR                50.00      41.06        
 12 Fernandes, Aidan M         9 COND-MR                52.10      44.84        
                  22.05       44.84 (22.79)                                        
 13 Blair, Joseph C            9 Marlins Bgnw-MR        43.95      46.21        
                  23.05       46.21 (23.16)                                        
 14 Moon, Royce                9 COND-MR                50.00      47.70        
                  23.22       47.70 (24.48)                                        
 
Boys 9 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delfico, Ryan A            9 Marlins Bgnw-MR      2:26.97    2:28.65        
                  35.14       54.27 (19.13)     1:13.76 (19.49)     1:33.47 (19.71)
        1:52.19 (18.72)     2:10.46 (18.27)     2:28.65 (18.19)                    
  2 West, Gavin C              9 CPAC-CT              2:49.90    2:32.96        
                  36.54       56.90 (20.36)     1:17.33 (20.43)     1:35.64 (18.31)
        1:54.90 (19.26)     2:13.91 (19.01)     2:32.96 (19.05)                    
  3 Moore, Jamison P           9 CPAC-CT              2:52.80    2:42.58        
                  37.70       58.85 (21.15)     1:21.02 (22.17)     1:41.85 (20.83)
        2:04.01 (22.16)     2:24.05 (20.04)     2:42.58 (18.53)                    
  4 Tuncoglu, Andre            9 Marlins Bgnw-MR      2:47.22    2:48.99        
                  38.58       59.97 (21.39)     1:22.60 (22.63)     1:44.39 (21.79)
        2:07.15 (22.76)     2:29.15 (22.00)     2:48.99 (19.84)                    
  5 Waters, Oliver C           9 CPAC-CT              3:10.80    2:52.29        
                                  41.03 ( )     1:02.98 (21.95)     1:25.97 (22.99)
        1:49.04 (23.07)     2:11.53 (22.49)     2:32.60 (21.07)     2:52.29 (19.69)
  6 Coffino, Rafe M            9 Marlins Bgnw-MR      3:14.26    2:53.44        
                                  38.85 ( )     1:00.88 (22.03)     1:24.47 (23.59)
        1:47.45 (22.98)     2:11.22 (23.77)     2:32.26 (21.04)     2:53.44 (21.18)
  7 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT              2:34.02    2:56.19        
                  40.17     1:02.61 (22.44)     1:26.14 (23.53)     1:49.38 (23.24)
        2:14.15 (24.77)     2:56.19 (42.04)                                        
  8 Park, Edward J             9 COND-MR              3:00.00    2:56.70        
                  39.27     1:01.99 (22.72)     1:25.07 (23.08)     1:48.56 (23.49)
        2:13.38 (24.82)     2:36.93 (23.55)     2:56.70 (19.77)                    
  9 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT              2:45.52    3:05.52        
                  39.83                             1:28.13 ( )                    
            2:18.66 ( )     3:05.52 (46.86)                                        
 10 Stern, Ben S               9 Marlins Bgnw-MR      3:10.23    3:14.64        
                  42.69     1:07.84 (25.15)     1:33.97 (26.13)     1:59.85 (25.88)
        2:26.05 (26.20)     2:50.57 (24.52)     3:14.64 (24.07)                    
 11 Cole, Harrison R           9 Marlins Bgnw-MR      3:27.87    3:22.26        
                                  44.75 ( )                             1:37.52 ( )
                                2:30.68 ( )     3:22.26 (51.58)                    
 12 Blair, Joseph C            9 Marlins Bgnw-MR      3:51.91    3:47.44        
                  23.61       50.92 (27.31)     1:20.84 (29.92)     1:49.91 (29.07)
        2:18.62 (28.71)     2:49.16 (30.54)     3:18.68 (29.52)     3:47.44 (28.76)
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trincher, Daniel           9 COND-MR                41.65      37.86        
  2 Park, Edward J             9 COND-MR                41.24      42.06        
                  21.01       42.06 (21.05)                                        
  3 Kantar, Michael F          9 COND-MR                36.00      42.47        
                  21.11       42.47 (21.36)                                        
  4 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT                45.84      42.67        
                  22.00       42.67 (20.67)                                        
  5 Hicks, Charles G           9 COND-MR                52.03      44.56        
                  22.16       44.56 (22.40)                                        
  6 Kantar, David F            9 COND-MR                56.49      45.91        
  7 Calero, Markus A           9 COND-MR                51.04      46.49        
                  22.67       46.49 (23.82)                                        
  8 Fernandes, Aidan M         9 COND-MR                55.00      47.14        
                  22.87       47.14 (24.27)                                        
  9 Han, Justin                9 COND-MR                45.00      49.52        
                  23.32       49.52 (26.20)                                        
 10 Blair, Joseph C            9 Marlins Bgnw-MR        50.43      50.14        
                  25.18       50.14 (24.96)                                        
 11 Mallett, Christian N       9 COND-MR                50.00      50.82        
                  23.32       50.82 (27.50)                                        
 12 Moon, Royce                9 COND-MR              1:00.00      53.22        
                  25.98       53.22 (27.24)                                        
 13 Farrelly, Sean J           9 COND-MR                58.00      57.02        
                  26.20       57.02 (30.82)                                        
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delfico, Ryan A            9 Marlins Bgnw-MR      1:16.09    1:17.00        
                                  37.28 ( )       57.54 (20.26)     1:17.00 (19.46)
  2 Tuncoglu, Andre            9 Marlins Bgnw-MR      1:22.94    1:30.04        
                                  42.13 ( )     1:06.68 (24.55)     1:30.04 (23.36)
  3 Coffino, Rafe M            9 Marlins Bgnw-MR      1:27.61    1:30.78        
                  21.52       44.23 (22.71)     1:07.14 (22.91)     1:30.78 (23.64)
  4 Cole, Harrison R           9 Marlins Bgnw-MR      2:02.89    1:44.23        
                  25.25       51.50 (26.25)     1:44.23 (52.73)                    
  5 Stern, Ben S               9 Marlins Bgnw-MR      1:41.91    1:55.35        
                  24.59       53.91 (29.32)     1:23.64 (29.73)     1:55.35 (31.71)
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trincher, Daniel           9 COND-MR                38.29      38.74        
  2 Delfico, Ryan A            9 Marlins Bgnw-MR        41.30      40.27        
  3 West, Gavin C              9 CPAC-CT                45.84      45.27        
                  20.98       45.27 (24.29)                                        
  3 Waters, Oliver C           9 CPAC-CT                50.34      45.27        
                  21.61       45.27 (23.66)                                        
  5 Tuncoglu, Andre            9 Marlins Bgnw-MR        46.92      47.00        
                  21.46       47.00 (25.54)                                        
  6 Han, Justin                9 COND-MR                45.00      47.50        
                  22.26       47.50 (25.24)                                        
  7 Kantar, Michael F          9 COND-MR                42.00      47.67        
  8 Park, Edward J             9 COND-MR                58.97      49.79        
                  23.97       49.79 (25.82)                                        
  9 Hicks, Charles G           9 COND-MR              1:05.00      50.35        
                  24.57       50.35 (25.78)                                        
 10 Blair, Joseph C            9 Marlins Bgnw-MR        54.37      52.22        
                  25.04       52.22 (27.18)                                        
 11 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT                56.62      52.79        
                  24.88       52.79 (27.91)                                        
 12 Kantar, David F            9 COND-MR              1:05.00      52.94        
                  26.13       52.94 (26.81)                                        
 13 Farrelly, Sean J           9 COND-MR              1:08.00      57.43        
                  26.16       57.43 (31.27)                                        
 14 Mallett, Christian N       9 COND-MR              1:10.00      59.16        
                  27.63       59.16 (31.53)                                        
 -- Moon, Royce                9 COND-MR              1:03.04         DQ        
 -- Calero, Markus A           9 COND-MR              1:08.72         DQ        
                  30.39          DQ (31.42)                                        
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trincher, Daniel           9 COND-MR                38.76      37.76        
  2 Kantar, Michael F          9 COND-MR                40.20      39.01        
  3 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT                42.32      41.99        
  4 Coffino, Rafe M            9 Marlins Bgnw-MR        41.99      43.01        
  5 Park, Edward J             9 COND-MR                44.96      43.33        
                  21.13       43.33 (22.20)                                        
  6 Stern, Ben S               9 Marlins Bgnw-MR        44.97      44.51        
  7 Hicks, Charles G           9 COND-MR              1:00.00      47.18        
                  21.88       47.18 (25.30)                                        
  8 Kantar, David F            9 COND-MR              1:03.88      50.00        
  9 Fernandes, Aidan M         9 COND-MR              1:05.00      50.48        
                  21.91       50.48 (28.57)                                        
 10 Cole, Harrison R           9 Marlins Bgnw-MR        52.39      52.44        
                  23.89       52.44 (28.55)                                        
 11 Farrelly, Sean J           9 COND-MR              1:05.00    1:01.50        
                  24.90     1:01.50 (36.60)                                        
 -- Moon, Royce                9 COND-MR                55.00         DQ        
                  30.88          DQ (35.15)                                        
 -- Calero, Markus A           9 COND-MR              1:10.00         DQ        
                  21.76          DQ (26.63)                                        
 -- Mallett, Christian N       9 COND-MR              1:00.00         DQ        
                  22.60          DQ (27.81)                                        
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delfico, Ryan A            9 Marlins Bgnw-MR      1:15.51    1:17.67        
                                  35.88 ( )     1:00.39 (24.51)     1:17.67 (17.28)
  2 Tuncoglu, Andre            9 Marlins Bgnw-MR      1:25.83    1:24.39        
                                  37.78 ( )     1:05.75 (27.97)     1:24.39 (18.64)
  3 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT              1:44.41    1:31.08        
                                  42.47 ( )     1:12.60 (30.13)     1:31.08 (18.48)
  4 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT              1:45.21    1:32.31        
                                  40.48 ( )     1:11.09 (30.61)     1:32.31 (21.22)
  5 Coffino, Rafe M            9 Marlins Bgnw-MR      1:36.13    1:34.91        
                                  43.67 ( )     1:34.91 (51.24)                    
  6 Stern, Ben S               9 Marlins Bgnw-MR      1:38.63    1:39.86        
                                  47.94 ( )     1:17.91 (29.97)     1:39.86 (21.95)
  7 Cole, Harrison R           9 Marlins Bgnw-MR      1:41.98    1:41.92        
                  23.45       48.71 (25.26)     1:18.72 (30.01)     1:41.92 (23.20)
  8 Han, Justin                9 COND-MR              1:45.00    1:42.37        
                  23.17       49.91 (26.74)     1:18.57 (28.66)     1:42.37 (23.80)
 -- Fernandes, Aidan M         9 COND-MR              2:15.00         DQ        
 
Boys 9 Year Olds 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bgc-N. Westchester Marlins-MR  'A'                2:09.20    2:22.39        
     1) Cole, Harrison R 9              2) Coffino, Rafe M 9              
     3) Tuncoglu, Andre 9               4) Delfico, Ryan A 9              
                  40.64   2:22.39 (1:41.75)                                        
  2 Condors-MR  'B'                                   2:53.51    2:48.45        
     1) Han, Justin 9                   2) Fernandes, Aidan M 9           
     3) Calero, Markus A 9              4) Kantar, David F 9              
                  40.23   2:48.45 (2:08.22)                                        
  3 Condors-MR  'C'                                   3:45.00    3:31.93        
     1) Witko, Cole A 9                 2) Moon, Royce 9                  
     3) Mallett, Christian N 9          4) Farrelly, Sean J 9             
                  32.44     1:13.52 (41.08)   3:31.93 (2:18.41)                    
 -- Condors-MR  'A'                                   2:18.86         DQ        
     1) Trincher, Daniel 9              2) Hicks, Charles G 9             
     3) Kantar, Michael F 9             4) Park, Edward J 9               
                  32.83