Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/10/2012 08:00 AM
                   2012 MR Badger December Meet - 12/9/2012                    
                              Sanction #: 121212                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loveless, Mary K           8 Badger-MR              41.48      39.36        
  2 Hodor, Lily                8 SMC-MR                 42.56      41.30        
  3 Reich, Julia K             8 GAEL-MR                   NT      41.48        
  4 Gaza, Claire               8 SMC-MR                 42.02      41.98        
  5 Morello, Kelly             8 SMC-MR                 44.27      43.39        
  6 Whittington, Chloe K       8 Badger-MR              43.36      44.58        
  7 Lee, Kaitlyn H             7 Badger-MR            1:15.00      44.75        
  8 Crystal, Lily M            7 Badger-MR              47.50      45.62        
  9 Barthelmes, Julia          8 CFJV-MR                45.17      46.11        
 10 Ford, Elizabeth A          8 Badger-MR              58.70      46.19        
 11 Culbertson, Madalyn        8 CFJV-MR                46.47      46.69        
 12 Callaway, Corbin E         7 Badger-MR              49.50      46.79        
 13 Albers, Hailey L           8 Badger-MR              44.50      47.70        
 14 Callaghan, Mary-Kate       7 CFJV-MR                50.30      47.86        
 15 Edelman, Drew              8 CFJV-MR                46.44      52.35        
 16 Tamayev, Leah              7 Aquaflames-MR        1:00.00      53.35        
 17 Sosa, Clara J              8 Badger-MR              45.00      56.63        
 18 Yakubov, Sophia            7 Aquaflames-MR          55.00      58.16        
 19 Hardart, Annabel M         6 Badger-MR              51.56    1:00.01        
 20 Cabrera, Sofia E           8 Badger-MR              45.36    1:00.86        
 21 Cabrera, Julia G           6 Badger-MR            1:15.00    1:02.24        
 22 Pedvis, Zoe K              7 Badger-MR              58.00    1:03.19        
 23 Kelly, Katie               8 CFJV-MR              1:01.24    1:04.83        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hodor, Lily                8 SMC-MR                 52.28      44.49        
  2 Loveless, Mary K           8 Badger-MR              51.72      48.37        
  3 Morello, Kelly             8 SMC-MR                 55.00      48.86        
  4 Albers, Hailey L           8 Badger-MR              47.00      49.66        
  5 Lee, Kaitlyn H             7 Badger-MR              56.78      51.91        
  6 Aery, Christine            8 CFJV-MR                52.39      51.95        
  7 Ford, Elizabeth A          8 Badger-MR            1:03.00      52.96        
  8 Crystal, Lily M            7 Badger-MR              52.03      55.64        
  9 Whittington, Chloe K       8 Badger-MR            1:16.91      56.40        
 10 Sosa, Clara J              8 Badger-MR              57.31      58.49        
 11 Yakubov, Sophia            7 Aquaflames-MR          55.00      59.22        
 12 Callaway, Corbin E         7 Badger-MR              59.02    1:00.57        
 13 Cabrera, Sofia E           8 Badger-MR              52.22    1:03.15        
 14 Hardart, Annabel M         6 Badger-MR            1:06.47    1:04.68        
 15 Tamayev, Leah              7 Aquaflames-MR        1:03.51    1:07.09        
 16 Pedvis, Zoe K              7 Badger-MR            1:08.50    1:14.53        
 17 Cabrera, Julia G           6 Badger-MR            1:20.00    1:17.38        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hodor, Lily                8 SMC-MR                 24.21      22.63        
  2 Aery, Christine            8 CFJV-MR                24.36      22.73        
  3 Loveless, Mary K           8 Badger-MR              24.06      23.42        
  4 Gaza, Claire               8 SMC-MR                 29.48      24.53        
  5 Barthelmes, Julia          8 CFJV-MR                27.35      24.70        
  6 Lee, Kaitlyn H             7 Badger-MR              24.88      25.29        
  7 Reich, Julia K             8 GAEL-MR                   NT      25.92        
  8 Whittington, Chloe K       8 Badger-MR              25.86      25.94        
  9 Culbertson, Madalyn        8 CFJV-MR                27.13      26.14        
 10 Callaway, Corbin E         7 Badger-MR              30.97      26.72        
 11 Morello, Kelly             8 SMC-MR                 31.63      26.97        
 12 Ford, Elizabeth A          8 Badger-MR              28.00      30.45        
 13 Crystal, Lily M            7 Badger-MR              28.79      31.02        
 14 Cabrera, Sofia E           8 Badger-MR              30.74      32.39        
 15 Edelman, Drew              8 CFJV-MR                32.17      33.04        
 16 Callaghan, Mary-Kate       7 CFJV-MR                32.75      34.39        
 17 Sosa, Clara J              8 Badger-MR              30.00      42.12        
 -- Pedvis, Zoe K              7 Badger-MR              47.55         DQ        
 -- Kelly, Katie               8 CFJV-MR                40.00         DQ        
 -- Hardart, Annabel M         6 Badger-MR              30.81         DQ        
 -- Cabrera, Julia G           6 Badger-MR              42.00         DQ        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaza, Claire               8 SMC-MR                 24.24      21.35        
  2 Morello, Kelly             8 SMC-MR                 25.00      23.32        
  3 Whittington, Chloe K       8 Badger-MR              25.75      24.43        
  4 Callaway, Corbin E         7 Badger-MR              30.30      25.50        
  5 Crystal, Lily M            7 Badger-MR              30.41      25.81        
  6 Ford, Elizabeth A          8 Badger-MR              29.24      25.89        
  7 Lee, Kaitlyn H             7 Badger-MR              29.12      26.17        
  8 Barthelmes, Julia          8 CFJV-MR                32.00      27.09        
  9 Aery, Christine            8 CFJV-MR                27.87      27.38        
 10 Edelman, Drew              8 CFJV-MR                32.45      29.81        
 11 Hardart, Annabel M         6 Badger-MR              31.55      34.42        
 12 Reich, Julia K             8 GAEL-MR                   NT      36.35        
 -- Kelly, Katie               8 CFJV-MR                45.00         DQ        
 -- Sosa, Clara J              8 Badger-MR              28.00         DQ        
 -- Cabrera, Sofia E           8 Badger-MR              32.41         DQ        
 -- Culbertson, Madalyn        8 CFJV-MR                26.03         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hodor, Lily                8 SMC-MR               1:46.47    1:38.88        
                  45.35     1:38.88 (53.53)                                        
  2 Reich, Julia K             8 GAEL-MR                   NT    1:40.05        
                  46.62     1:40.05 (53.43)                                        
  3 Loveless, Mary K           8 Badger-MR            1:46.09    1:47.14        
                  51.57     1:47.14 (55.57)                                        
  4 Gaza, Claire               8 SMC-MR               2:16.56    1:51.06        
                  52.48     1:51.06 (58.58)                                        
  5 Lee, Kaitlyn H             7 Badger-MR            2:09.99    1:54.38        
                  54.14   1:54.38 (1:00.24)                                        
  6 Crystal, Lily M            7 Badger-MR            2:05.59    2:04.98        
                  59.58   2:04.98 (1:05.40)                                        
  7 Callaghan, Mary-Kate       7 CFJV-MR              2:40.00    2:13.69        
                1:03.61   2:13.69 (1:10.08)                                        
 -- Callaway, Corbin E         7 Badger-MR            2:10.00         DQ        
                  59.73          DQ (55.48)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:17.82    1:17.86        
     1) Lee, Kaitlyn H 7                2) Ford, Elizabeth A 8            
     3) Whittington, Chloe K 8          4) Loveless, Mary K 8             
                  40.01     1:17.86 (37.85)                                        
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:32.80    1:24.11        
     1) Barthelmes, Julia 8             2) Edelman, Drew 8                
     3) Aery, Christine 8               4) Culbertson, Madalyn 8          
                  42.62     1:24.11 (41.49)                                        
  3 Badger Swim Club-MR  'B'                          1:27.67    1:30.43        
     1) Hardart, Annabel M 6            2) Callaway, Corbin E 7           
     3) Albers, Hailey L 8              4) Crystal, Lily M 7              
                  46.83     1:30.43 (43.60)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:26.91    1:31.33        
     1) Loveless, Mary K 8              2) Lee, Kaitlyn H 7               
     3) Egan, Maya I 8                  4) Whittington, Chloe K 8         
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          1:42.03    1:47.05        
     1) Crystal, Lily M 7               2) Cabrera, Sofia E 8             
     3) Showers, Louisa D 8             4) Levenson, Talia B 8            
                1:01.69     1:47.05 (45.36)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gellineau, Briana N       10 LIAC-MR              3:05.00    2:37.75        
                  37.03     1:15.97 (38.94)   2:37.75 (1:21.78)                    
  2 Culhane, Dana              9 SMC-MR               2:46.88    2:40.06        
                  36.29     1:17.58 (41.29)     2:00.06 (42.48)     2:40.06 (40.00)
  3 Karras, Sophia O           9 LIAC-MR              3:15.00    2:41.90        
                  38.31     1:18.98 (40.67)     2:00.73 (41.75)     2:41.90 (41.17)
  4 Scarcella, Elizabeth E    10 Badger-MR            2:40.07    2:44.00        
                  35.60     1:17.56 (41.96)     2:01.40 (43.84)     2:44.00 (42.60)
  5 Hsieh, Kaitlin            10 LIAC-MR              2:33.92    2:44.09        
                  33.64   2:44.09 (2:10.45)                                        
  6 Callaghan, Anna            9 CFJV-MR              2:48.33    2:50.04        
                  38.57     1:23.77 (45.20)     2:09.29 (45.52)     2:50.04 (40.75)
  7 Daly, Erin M              10 CFJV-MR              3:07.21    2:50.84        
                  38.74     1:23.39 (44.65)     2:08.55 (45.16)     2:50.84 (42.29)
  8 Carroll, Victoria R       10 LIAC-MR              2:50.22    2:53.03        
                  38.92     1:22.96 (44.04)     2:08.48 (45.52)     2:53.03 (44.55)
  9 Caamano, Angeline          9 LIAC-MR              3:04.14    2:53.25        
                  37.87     1:22.10 (44.23)     2:08.94 (46.84)     2:53.25 (44.31)
 10 Kern, Margo M              9 LIAC-MR              3:00.70    2:53.96        
                  37.54     1:22.59 (45.05)     2:09.58 (46.99)     2:53.96 (44.38)
 11 Rotenberg, Mary H          9 Badger-MR            2:45.99    2:54.88        
                                                    2:08.01 ( )     2:54.88 (46.87)
 12 Marshall, Eileen C        10 GAEL-MR                   NT    2:58.19        
                  39.73     1:24.98 (45.25)     2:12.85 (47.87)     2:58.19 (45.34)
 13 Nakkab, Gabrielle N        9 LIAC-MR              3:05.00    2:59.82        
                  38.06     1:23.49 (45.43)     2:03.23 (39.74)     2:59.82 (56.59)
 14 Yi, Kathryn                9 LIAC-MR              3:05.00    3:00.23        
                  40.11     1:25.89 (45.78)     2:14.25 (48.36)     3:00.23 (45.98)
 15 Clancey, Rachel           10 CFJV-MR              3:20.46    3:01.08        
                  42.29     1:30.99 (48.70)     2:18.31 (47.32)     3:01.08 (42.77)
 16 McGrath, Caroline L        9 Badger-MR            2:59.99    3:01.54        
                  40.88     1:28.55 (47.67)     2:17.56 (49.01)     3:01.54 (43.98)
 17 Orlando, Alexandra M       9 GAEL-MR                   NT    3:02.61        
                  38.53     1:24.79 (46.26)     2:13.71 (48.92)     3:02.61 (48.90)
 18 Wozniak, Rachel G          9 LIAC-MR              3:15.00    3:02.62        
                  40.84                             2:16.03 ( )     3:02.62 (46.59)
 19 Sinconegui, Victoria n     9 LIAC-MR              3:18.75    3:04.78        
                  41.61     1:30.16 (48.55)     2:18.04 (47.88)     3:04.78 (46.74)
 20 Yu, Wenting                9 GAEL-MR              3:15.99    3:05.95        
                  41.22     1:29.11 (47.89)     2:18.21 (49.10)     3:05.95 (47.74)
 21 Bingham, Anna G           10 LIAC-MR              3:13.61    3:08.21        
                  40.52     1:28.88 (48.36)     2:19.66 (50.78)     3:08.21 (48.55)
 22 Coquillette, Jackie A     10 Badger-MR            2:57.54    3:08.72        
                  43.19     1:30.33 (47.14)     2:20.55 (50.22)     3:08.72 (48.17)
 23 Javier, Chrisabella K      9 APEX-MR              3:31.02    3:12.97        
                  43.50     1:34.08 (50.58)     2:25.10 (51.02)     3:12.97 (47.87)
 24 Crystal, Ella J           10 Badger-MR            3:41.89    3:16.26        
                  44.44     1:35.34 (50.90)     2:28.17 (52.83)     3:16.26 (48.09)
 25 Benejam, Alexa             9 Badger-MR            3:05.00    3:21.96        
                  43.10     1:37.42 (54.32)     2:35.42 (58.00)     3:21.96 (46.54)
 26 Ferrari, Vittoria          9 Badger-MR            2:59.99    3:25.20        
                  43.30     1:36.52 (53.22)     2:31.41 (54.89)     3:25.20 (53.79)
 27 Ferrigno, Angela R        10 GAEL-MR                   NT    3:25.99        
                  41.82     1:34.93 (53.11)     2:32.04 (57.11)     3:25.99 (53.95)
 28 Conniff, Olivia K          9 Badger-MR            3:03.55    3:27.29        
                  45.24     1:38.26 (53.02)     2:34.23 (55.97)     3:27.29 (53.06)
 29 O'Hare, Lilly F            9 GAEL-MR                   NT    3:28.44        
                  45.51     1:39.38 (53.87)   3:28.44 (1:49.06)                    
 30 Comparetto, Riley         10 CFJV-MR              4:00.00    3:29.61        
                  46.39     1:38.29 (51.90)     2:34.67 (56.38)     3:29.61 (54.94)
 31 Signorile, Jenna          10 CFJV-MR              3:25.00    3:33.99        
                  46.27     1:43.26 (56.99)   3:33.99 (1:50.73)                    
 32 Ashley, Rachel             9 CFJV-MR              4:01.09    3:40.81        
                  46.19     1:42.81 (56.62)   2:43.01 (1:00.20)     3:40.81 (57.80)
 33 Signorile, Alyssa          9 CFJV-MR              3:30.00    3:45.89        
                  50.00     1:48.63 (58.63)   2:49.50 (1:00.87)     3:45.89 (56.39)
 34 Belitz, Devyn              9 CFJV-MR              4:00.00    3:51.71        
                  51.60   1:51.99 (1:00.39)   2:52.82 (1:00.83)     3:51.71 (58.89)
 35 Murray, Elizabeth          9 GAEL-MR                   NT    4:10.44        
                  47.11   2:01.45 (1:14.34)   3:12.78 (1:11.33)     4:10.44 (57.66)
 36 Kokomani, Geraldina       10 Aquaflames-MR        3:10.00    4:25.30        
                                2:03.43 ( )   3:14.77 (1:11.34)   4:25.30 (1:10.53)
 -- Boyer, Sydney E            9 Badger-MR            4:00.02        DFS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garofolo, Brianna         10 SMC-MR               1:19.18    1:20.88        
  2 Hsieh, Kaitlin            10 LIAC-MR              1:26.28    1:23.06        
                  39.95     1:23.06 (43.11)                                        
  3 Daly, Erin M              10 CFJV-MR              1:24.64    1:25.23        
                  41.36     1:25.23 (43.87)                                        
  4 Pabby, Anya                9 Badger-MR            1:27.85    1:25.62        
  5 Carroll, Victoria R       10 LIAC-MR              1:25.53    1:26.43        
                  41.16     1:26.43 (45.27)                                        
  6 Callaghan, Anna            9 CFJV-MR              1:28.50    1:26.81        
                  42.00     1:26.81 (44.81)                                        
  7 Scarcella, Elizabeth E    10 Badger-MR            1:18.18    1:27.20        
                  41.66     1:27.20 (45.54)                                        
  8 Walsh, Maggie             10 SMC-MR               1:28.22    1:27.33        
                  43.10     1:27.33 (44.23)                                        
  9 Catalan, Kimberly          9 LIAC-MR              1:27.02    1:29.46        
                  42.65     1:29.46 (46.81)                                        
 10 Gellineau, Briana N       10 LIAC-MR              1:33.09    1:29.97        
 11 Caamano, Angeline          9 LIAC-MR              1:34.02    1:30.81        
                  43.44     1:30.81 (47.37)                                        
 12 Rotenberg, Mary H          9 Badger-MR                 NT    1:31.00        
 13 Nakkab, Gabrielle N        9 LIAC-MR              1:32.50    1:31.74        
                  42.54     1:31.74 (49.20)                                        
 14 Orlando, Alexandra M       9 GAEL-MR              1:31.58    1:32.58        
                  44.83     1:32.58 (47.75)                                        
 15 Karras, Sophia O           9 LIAC-MR              1:38.11    1:33.63        
 16 Hoffman, Taylor           10 SMC-MR               1:29.00    1:34.62        
                  46.24     1:34.62 (48.38)                                        
 17 McDermott, Carmel         10 SMC-MR               1:33.26    1:35.26        
                  47.55     1:35.26 (47.71)                                        
 18 Coquillette, Jackie A     10 Badger-MR            1:38.31    1:35.80        
 19 Marshall, Eileen C        10 GAEL-MR              1:33.85    1:35.98        
                  47.37     1:35.98 (48.61)                                        
 20 Bingham, Anna G           10 LIAC-MR              1:33.30    1:35.99        
                  46.80     1:35.99 (49.19)                                        
 21 May, Kailen               10 SMC-MR               1:43.50    1:37.28        
                  48.85     1:37.28 (48.43)                                        
 22 Javier, Chrisabella K      9 APEX-MR              1:39.09    1:37.61        
                  46.82     1:37.61 (50.79)                                        
 23 Kern, Margo M              9 LIAC-MR              1:40.15    1:38.21        
                  44.79     1:38.21 (53.42)                                        
 24 Reilly, Courtney          10 SMC-MR               1:51.08    1:38.91        
                  48.46     1:38.91 (50.45)                                        
 25 Myrianthopoulos, Lina K   10 LIAC-MR              1:44.32    1:39.16        
                  48.11     1:39.16 (51.05)                                        
 26 Yi, Kathryn                9 LIAC-MR              1:45.00    1:39.38        
                  46.99     1:39.38 (52.39)                                        
 27 Kamor, Adriana T           9 LIAC-MR              1:47.76    1:39.95        
                  47.90     1:39.95 (52.05)                                        
 28 Tesser, Morgan B           9 LIAC-MR              1:41.06    1:40.10        
                  49.22     1:40.10 (50.88)                                        
 29 Szulkin, Georgia           9 LIAC-MR              1:39.13    1:41.11        
                  48.75     1:41.11 (52.36)                                        
 30 Lau, Anabelle              9 LIAC-MR              1:40.00    1:41.30        
 31 Sinconegui, Victoria n     9 LIAC-MR              1:42.61    1:42.09        
                  49.83     1:42.09 (52.26)                                        
 32 Prybylski, Anna           10 CFJV-MR              1:39.00    1:43.54        
                  50.01     1:43.54 (53.53)                                        
 33 Eforo, Danielle            9 GAEL-MR              1:43.53    1:43.64        
 34 Edwards, Madison           9 SMC-MR               1:44.00    1:44.57        
                  49.46     1:44.57 (55.11)                                        
 35 Yu, Wenting                9 GAEL-MR              1:45.99    1:44.88        
 36 Elsasser, Caitlin          9 LIAC-MR              1:47.71    1:45.52        
                  52.38     1:45.52 (53.14)                                        
 37 Lind, Olivia               9 SMC-MR               1:39.00    1:45.70        
                  52.67     1:45.70 (53.03)                                        
 38 Loginova, Sasha            9 Aquaflames-MR        1:50.00    1:45.72        
                  49.64     1:45.72 (56.08)                                        
 39 Diaz, Maya A               9 LIAC-MR              1:47.37    1:45.88        
                  50.89     1:45.88 (54.99)                                        
 40 Morgante, Kayla           10 CFJV-MR              1:45.04    1:46.29        
                  50.02     1:46.29 (56.27)                                        
 41 Berman, Jenna             10 Aquaflames-MR        1:40.00    1:46.95        
                  49.11     1:46.95 (57.84)                                        
 42 Malin, Anna V             10 LIAC-MR              1:54.55    1:49.30        
                  53.84     1:49.30 (55.46)                                        
 43 Ferrari, Vittoria          9 Badger-MR            1:44.57    1:49.48        
                  53.00     1:49.48 (56.48)                                        
 44 Peterson, Brady R         10 LIAC-MR              1:52.08    1:50.61        
 45 Signorile, Alyssa          9 CFJV-MR              1:58.38    1:50.94        
                  52.53     1:50.94 (58.41)                                        
 46 Benejam, Alexa             9 Badger-MR            2:00.00    1:51.04        
                  54.07     1:51.04 (56.97)                                        
 47 Signorile, Jenna          10 CFJV-MR              1:46.12    1:51.63        
                  54.82     1:51.63 (56.81)                                        
 48 Ryan, Brooke               9 CFJV-MR              1:51.79    1:52.16        
                  52.71     1:52.16 (59.45)                                        
 49 Murray, Elizabeth          9 GAEL-MR              1:50.90    1:52.61        
 50 Martino, Samantha L        9 LIAC-MR              1:55.00    1:53.53        
 51 Conniff, Olivia K          9 Badger-MR            2:01.20    1:54.02        
                  55.59     1:54.02 (58.43)                                        
 52 Boyer, Sydney E            9 Badger-MR            2:00.70    1:56.53        
                  55.69   1:56.53 (1:00.84)                                        
 53 Belitz, Devyn              9 CFJV-MR              2:30.00    1:59.78        
 54 Kokomani, Geraldina       10 Aquaflames-MR        2:00.00    2:01.55        
 55 Gaspard, Summer P         10 LIAC-MR              2:06.00    2:03.12        
                  56.09   2:03.12 (1:07.03)                                        
 56 DiMirco, Daniela           9 CFJV-MR              2:10.73    2:05.79        
                  59.52   2:05.79 (1:06.27)                                        
 57 Sanchez, Isabella M        9 Badger-MR            1:39.40    2:16.65        
                1:04.57   2:16.65 (1:12.08)                                        
 -- O'Hare, Lilly F            9 GAEL-MR              2:09.41         DQ        
 -- Zaccone, Miranda           9 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Boneville, Ava            10 LIAC-MR              1:57.00         DQ        
 -- Ashley, Rachel             9 CFJV-MR              1:52.57         DQ        
                  51.08          DQ (55.93)                                        
 -- Nowak, Nicole             10 LIAC-MR              1:50.00         DQ        
                  47.39          DQ (52.43)                                        
 -- Bergamini, Sara E         10 GAEL-MR              1:49.90         DQ        
 -- Tyberg, Alexa              9 CFJV-MR              1:52.30         DQ        
                  50.61          DQ (58.48)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garofolo, Brianna         10 SMC-MR                 41.66      42.14        
  2 Daly, Erin M              10 CFJV-MR                45.96      43.42        
  3 Scarcella, Elizabeth E    10 Badger-MR              43.61      44.70        
  4 Marshall, Eileen C        10 GAEL-MR                48.26      46.20        
  5 Crystal, Ella J           10 Badger-MR              47.47      46.61        
  6 McGrath, Caroline L        9 Badger-MR              48.01      46.68        
  7 Myrianthopoulos, Lina K   10 LIAC-MR                49.11      47.52        
  8 Clancey, Rachel           10 CFJV-MR                49.84      47.70        
  9 May, Kailen               10 SMC-MR                 46.45      48.35        
 10 Martino, Samantha L        9 LIAC-MR                47.50      48.48        
 11 Pabby, Anya                9 Badger-MR              48.67      48.53        
 12 Rotenberg, Mary H          9 Badger-MR              47.75      49.03        
 13 Hoffman, Taylor           10 SMC-MR                 49.85      49.09        
 14 Kern, Margo M              9 LIAC-MR                50.62      49.27        
 15 McDermott, Carmel         10 SMC-MR                 50.49      49.33        
 16 Yu, Wenting                9 GAEL-MR                49.14      49.59        
 17 Belitz, Devyn              9 CFJV-MR              1:02.26      49.65        
 18 Walsh, Maggie             10 SMC-MR                 49.14      49.70        
 19 Nowak, Nicole             10 LIAC-MR                56.00      50.00        
 20 Callaghan, Anna            9 CFJV-MR                53.68      50.87        
 21 Kamor, Adriana T           9 LIAC-MR                51.61      50.95        
 22 Morgante, Kayla           10 CFJV-MR                55.55      50.98        
 23 Wozniak, Rachel G          9 LIAC-MR                51.85      51.65        
 24 Loginova, Sasha            9 Aquaflames-MR        1:00.06      51.68        
 25 Lau, Anabelle              9 LIAC-MR                55.55      51.75        
 25 Bingham, Anna G           10 LIAC-MR                54.06      51.75        
 27 Catalan, Kimberly          9 LIAC-MR                58.15      52.02        
 28 Elsasser, Caitlin          9 LIAC-MR                53.79      52.34        
 29 Signorile, Alyssa          9 CFJV-MR                53.42      52.61        
 30 Reilly, Courtney          10 SMC-MR                 57.70      52.95        
 31 Coquillette, Jackie A     10 Badger-MR              54.64      53.66        
 32 Sinconegui, Victoria n     9 LIAC-MR                55.62      53.78        
 33 Orlando, Alexandra M       9 GAEL-MR                54.94      53.89        
 34 Ryan, Brooke               9 CFJV-MR              1:15.00      54.04        
 35 Comparetto, Riley         10 CFJV-MR                56.41      54.33        
 35 Diaz, Maya A               9 LIAC-MR                57.73      54.33        
 35 Prybylski, Anna           10 CFJV-MR                51.79      54.33        
 38 Benejam, Alexa             9 Badger-MR              57.60      54.46        
 39 Conniff, Olivia K          9 Badger-MR              57.11      54.52        
 40 Zaccone, Miranda           9 GAEL-MR              1:04.99      54.65        
 41 Ferrari, Vittoria          9 Badger-MR              53.92      54.67        
 42 Murray, Elizabeth          9 GAEL-MR                53.87      55.32        
 43 Szulkin, Georgia           9 LIAC-MR                58.85      55.68        
 44 Bergamini, Sara E         10 GAEL-MR              1:01.77      56.30        
 45 Malin, Anna V             10 LIAC-MR              1:02.00      56.55        
 46 Tesser, Morgan B           9 LIAC-MR                57.87      57.30        
 47 Peterson, Brady R         10 LIAC-MR              1:04.43      58.28        
 48 Boneville, Ava            10 LIAC-MR              1:02.00      58.45        
 49 Gaspard, Summer P         10 LIAC-MR              1:00.92      59.23        
 50 Lind, Olivia               9 SMC-MR                 50.00      59.30        
 51 Ferrigno, Angela R        10 GAEL-MR                   NT      59.69        
 52 O'Hare, Lilly F            9 GAEL-MR                58.38    1:00.07        
 53 Edwards, Madison           9 SMC-MR               1:03.07    1:00.46        
 54 Eforo, Danielle            9 GAEL-MR              1:01.80    1:01.60        
 55 Ashley, Rachel             9 CFJV-MR              1:00.09    1:03.04        
 56 DiMirco, Daniela           9 CFJV-MR              1:30.00    1:12.98        
 -- Boyer, Sydney E            9 Badger-MR              57.11         DQ        
 -- Yi, Kathryn                9 LIAC-MR                53.23         DQ        
 -- Sanchez, Isabella M        9 Badger-MR              56.75         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pabby, Anya                9 Badger-MR              35.10      37.28        
  2 Culhane, Dana              9 SMC-MR                 39.93      37.76        
  3 Garofolo, Brianna         10 SMC-MR                 37.05      38.35        
  4 Gellineau, Briana N       10 LIAC-MR                45.23      42.37        
  5 McGrath, Caroline L        9 Badger-MR              44.79      43.19        
  6 Wozniak, Rachel G          9 LIAC-MR                47.26      44.87        
  7 Hoffman, Taylor           10 SMC-MR                 46.27      45.42        
  8 Lau, Anabelle              9 LIAC-MR                44.54      45.62        
  9 May, Kailen               10 SMC-MR                 49.90      47.13        
 10 Karras, Sophia O           9 LIAC-MR                53.16      47.34        
 11 Eforo, Danielle            9 GAEL-MR                47.26      48.18        
 12 McDermott, Carmel         10 SMC-MR                 49.34      48.31        
 13 Elsasser, Caitlin          9 LIAC-MR                46.90      48.46        
 14 Lind, Olivia               9 SMC-MR                 49.50      49.00        
 15 Coquillette, Jackie A     10 Badger-MR              51.62      49.33        
 16 Reilly, Courtney          10 SMC-MR                 45.55      50.06        
 17 Kamor, Adriana T           9 LIAC-MR                46.20      50.55        
 18 Conniff, Olivia K          9 Badger-MR              49.50      50.77        
 18 Myrianthopoulos, Lina K   10 LIAC-MR                49.14      50.77        
 20 Ferrigno, Angela R        10 GAEL-MR                   NT      50.85        
 21 Bergamini, Sara E         10 GAEL-MR                   NT      51.69        
 22 Szulkin, Georgia           9 LIAC-MR                50.67      52.74        
 23 Tesser, Morgan B           9 LIAC-MR                50.69      53.05        
 24 Berman, Jenna             10 Aquaflames-MR          55.00      53.48        
 25 Boneville, Ava            10 LIAC-MR                53.00      53.53        
 26 Morgante, Kayla           10 CFJV-MR              1:20.00      54.54        
 27 Crystal, Ella J           10 Badger-MR              57.95      55.64        
 28 Diaz, Maya A               9 LIAC-MR                52.21      56.25        
 29 Peterson, Brady R         10 LIAC-MR                57.86      56.58        
 30 Malin, Anna V             10 LIAC-MR                55.79      56.83        
 31 Benejam, Alexa             9 Badger-MR            1:00.00      57.79        
 32 Edwards, Madison           9 SMC-MR                 50.00      58.34        
 33 Comparetto, Riley         10 CFJV-MR              1:10.00      59.65        
 34 Martino, Samantha L        9 LIAC-MR                51.00    1:02.87        
 35 Gaspard, Summer P         10 LIAC-MR              1:10.22    1:03.53        
 36 Ryan, Brooke               9 CFJV-MR              1:20.00    1:06.13        
 -- DiMirco, Daniela           9 CFJV-MR              1:30.00         DQ        
 -- Nowak, Nicole             10 LIAC-MR                56.00         DQ        
 -- Ferrari, Vittoria          9 Badger-MR              55.07         DQ        
 -- Prybylski, Anna           10 CFJV-MR              1:00.00         DQ        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hsieh, Kaitlin            10 LIAC-MR              3:00.31    2:57.69        
                  37.23     1:23.67 (46.44)     2:16.64 (52.97)     2:57.69 (41.05)
  2 Garofolo, Brianna         10 SMC-MR               3:04.32    2:59.66        
                  40.69     1:23.88 (43.19)     2:18.33 (54.45)     2:59.66 (41.33)
  3 Scarcella, Elizabeth E    10 Badger-MR            2:57.82    3:05.97        
                  42.35     1:30.03 (47.68)     2:23.34 (53.31)     3:05.97 (42.63)
  4 Carroll, Victoria R       10 LIAC-MR              3:09.98    3:06.16        
                  41.36     1:27.95 (46.59)     2:23.44 (55.49)     3:06.16 (42.72)
  5 Pabby, Anya                9 Badger-MR            3:03.49    3:09.65        
                  42.47     1:30.11 (47.64)     2:27.99 (57.88)     3:09.65 (41.66)
  6 Walsh, Maggie             10 SMC-MR               3:14.23    3:12.37        
                  45.47     1:32.87 (47.40)     2:29.98 (57.11)     3:12.37 (42.39)
  7 Rotenberg, Mary H          9 Badger-MR                 NT    3:12.67        
                  43.25     1:31.57 (48.32)     2:28.09 (56.52)     3:12.67 (44.58)
  8 Caamano, Angeline          9 LIAC-MR              3:15.00    3:14.92        
                  43.15     1:30.86 (47.71)     2:29.55 (58.69)     3:14.92 (45.37)
  9 McGrath, Caroline L        9 Badger-MR            3:30.00    3:15.94        
                  46.19     1:35.60 (49.41)     2:32.75 (57.15)     3:15.94 (43.19)
 10 Catalan, Kimberly          9 LIAC-MR              3:25.00    3:17.97        
                  44.82     1:35.68 (50.86)     2:33.22 (57.54)     3:17.97 (44.75)
 11 Nakkab, Gabrielle N        9 LIAC-MR              3:15.00    3:19.45        
                  44.50     1:32.45 (47.95)     2:31.39 (58.94)     3:19.45 (48.06)
 12 Hoffman, Taylor           10 SMC-MR               3:40.56    3:24.99        
                  47.42     1:40.28 (52.86)     2:38.37 (58.09)     3:24.99 (46.62)
 13 Clancey, Rachel           10 CFJV-MR              4:20.00    3:29.19        
                  52.08     1:44.80 (52.72)     2:41.92 (57.12)     3:29.19 (47.27)
 14 Signorile, Jenna          10 CFJV-MR              3:45.00    3:54.37        
                                1:53.38 ( )   3:00.78 (1:07.40)     3:54.37 (53.59)
 15 Crystal, Ella J           10 Badger-MR            3:38.90    3:58.66        
                  58.40   2:08.92 (1:10.52)     3:07.25 (58.33)     3:58.66 (51.41)
 -- Sanchez, Isabella M        9 Badger-MR            3:33.00         DQ        
                1:06.58   2:22.69 (1:16.11)   3:33.10 (1:10.41)          DQ (56.63)
 -- Tyberg, Alexa              9 CFJV-MR              3:45.00         DQ        
                1:03.34     1:58.84 (55.50)   3:06.66 (1:07.82)          DQ (53.16)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  2:18.17    2:18.68        
     1) Gellineau, Briana N 10          2) Caamano, Angeline 9            
     3) Hsieh, Kaitlin 10               4) Carroll, Victoria R 10         
                  33.17     1:09.42 (36.25)     1:42.99 (33.57)     2:18.68 (35.69)
  2 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                   2:24.60    2:20.15        
     1) Culhane, Dana 9                 2) Walsh, Maggie 10               
     3) McDermott, Carmel 10            4) Garofolo, Brianna 10           
                  33.32     1:10.73 (37.41)     1:46.69 (35.96)     2:20.15 (33.46)
  3 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:17.86    2:20.37        
     1) Pabby, Anya 9                   2) McGrath, Caroline L 9          
     3) Rotenberg, Mary H 9             4) Scarcella, Elizabeth E 10      
                  33.83     1:11.55 (37.72)     1:47.52 (35.97)     2:20.37 (32.85)
  4 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                  2:26.12    2:27.35        
     1) Nakkab, Gabrielle N 9           2) Kern, Margo M 9                
     3) Karras, Sophia O 9              4) Myrianthopoulos, Lina K 10     
                  36.66     1:12.64 (35.98)     1:51.70 (39.06)     2:27.35 (35.65)
  5 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:26.39    2:33.11        
     1) Daly, Erin M 10                 2) Signorile, Jenna 10            
     3) Clancey, Rachel 10              4) Callaghan, Anna 9              
                  35.93     1:17.75 (41.82)     1:58.11 (40.36)     2:33.11 (35.00)
  6 Long Island Aquatic Club-MR  'C'                  2:33.49    2:42.54        
     1) Catalan, Kimberly 9             2) Diaz, Maya A 9                 
     3) Bingham, Anna G 10              4) Tesser, Morgan B 9             
                  37.61     1:21.68 (44.07)     2:01.45 (39.77)     2:42.54 (41.09)
  7 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:37.24    2:57.19        
     1) Boyer, Sydney E 9               2) Benejam, Alexa 9               
     3) Sanchez, Isabella M 9           4) Crystal, Ella J 10             
                  43.51     1:25.66 (42.15)     2:19.25 (53.59)     2:57.19 (37.94)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:35.33    2:34.02        
     1) Rotenberg, Mary H 9             2) McGrath, Caroline L 9          
     3) Pabby, Anya 9                   4) Scarcella, Elizabeth E 10      
                  48.33     1:24.64 (36.31)     2:06.87 (42.23)     2:34.02 (27.15)
  2 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                   2:42.32    2:37.81        
     1) Walsh, Maggie 10                2) Garofolo, Brianna 10           
     3) Culhane, Dana 9                 4) Hoffman, Taylor 10             
                  40.74     1:23.35 (42.61)     2:01.73 (38.38)     2:37.81 (36.08)
  3 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  2:33.71    2:37.99        
     1) Carroll, Victoria R 10          2) Martino, Samantha L 9          
     3) Nakkab, Gabrielle N 9           4) Gellineau, Briana N 10         
                  40.13     1:33.94 (53.81)     2:10.16 (36.22)     2:37.99 (27.83)
  4 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                  2:49.49    2:40.33        
     1) Hsieh, Kaitlin 10               2) Myrianthopoulos, Lina K 10     
     3) Catalan, Kimberly 9             4) Caamano, Angeline 9            
                  38.90     1:25.26 (46.36)     2:05.02 (39.76)     2:40.33 (35.31)
  5 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 3:07.97    2:53.07        
     1) Clancey, Rachel 10              2) Daly, Erin M 10                
     3) Callaghan, Anna 9               4) Signorile, Jenna 10            
                  42.30     1:25.42 (43.12)     2:10.20 (44.78)     2:53.07 (42.87)
  6 Long Island Aquatic Club-MR  'C'                  2:53.24    3:01.53        
     1) Lau, Anabelle 9                 2) Beil, Mackenzie H 9            
     3) Kern, Margo M 9                 4) Kamor, Adriana T 9             
                  43.35     1:33.64 (50.29)     2:18.86 (45.22)     3:01.53 (42.67)
 -- Badger Swim Club-MR  'B'                          2:51.08         DQ        
     1) Benejam, Alexa 9                2) Crystal, Ella J 10             
     3) Ferrari, Vittoria 9             4) Coquillette, Jackie A 10       
                  59.04     1:38.16 (39.12)        DQ (1:38.31)                    
 -- Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'                   3:01.95         DQ        
     1) McDermott, Carmel 10            2) May, Kailen 10                 
     3) Reilly, Courtney 10             4) Lind, Olivia 9                 
                1:00.37     1:30.44 (30.07)     2:20.13 (49.69)          DQ (39.97)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panitz, Georgia A         12 Badger-MR            5:26.35    5:27.36        
                  29.49     1:02.68 (33.19)     1:36.18 (33.50)     2:09.66 (33.48)
        2:42.88 (33.22)     3:15.91 (33.03)     3:49.41 (33.50)                    
            4:55.72 ( )     5:27.36 (31.64)                                        
  2 Panitz, Josephine         11 Badger-MR                 NT    6:07.87        
                  32.66     1:09.25 (36.59)     1:47.09 (37.84)     2:25.04 (37.95)
        3:02.24 (37.20)     3:39.77 (37.53)     4:17.86 (38.09)     4:55.47 (37.61)
        5:32.49 (37.02)     6:07.87 (35.38)                                        
  3 Simpson, Gillian A        11 Badger-MR            6:10.00    6:12.68        
                  35.42     1:15.05 (39.63)     1:56.74 (41.69)     2:39.07 (42.33)
        3:21.37 (42.30)     4:04.19 (42.82)     4:47.51 (43.32)     5:30.39 (42.88)
        6:12.68 (42.29)                                                            
  4 Lavery, Maeve E           12 APEX-MR              6:32.59    6:22.32        
                  33.42     1:10.88 (37.46)     1:49.26 (38.38)     2:28.89 (39.63)
        3:07.84 (38.95)     3:48.11 (40.27)     4:27.96 (39.85)     5:07.90 (39.94)
        5:46.58 (38.68)     6:22.32 (35.74)                                        
  5 Harrington, Danielle S    11 Badger-MR                 NT    6:48.58        
                  34.34     1:14.32 (39.98)     1:55.85 (41.53)     2:39.06 (43.21)
        3:21.99 (42.93)     4:05.07 (43.08)     4:47.03 (41.96)     5:28.88 (41.85)
        6:09.68 (40.80)     6:48.58 (38.90)                                        
  6 Martin, Alyssa D          11 APEX-MR              6:40.50    6:55.35        
                  37.09     1:17.68 (40.59)     1:59.12 (41.44)     2:41.50 (42.38)
        3:23.99 (42.49)     4:06.74 (42.75)     4:49.45 (42.71)     5:32.12 (42.67)
        6:14.30 (42.18)     6:55.35 (41.05)                                        
  7 Henriksson, Ida F         11 GAEL-MR                   NT    6:59.34        
                  34.71     1:14.93 (40.22)     1:57.83 (42.90)     2:41.14 (43.31)
        3:25.13 (43.99)     4:08.24 (43.11)     4:51.40 (43.16)     5:35.57 (44.17)
        6:18.39 (42.82)     6:59.34 (40.95)                                        
  8 Swartz, Alexandra M       11 Badger-MR                 NT    7:16.55        
                  36.19                                                 2:47.75 ( )
                                4:19.36 ( )   7:16.55 (2:57.19)                    
  9 Siegel, Molly E           12 SMC-MR               6:35.00    7:20.30        
                  39.02     1:23.61 (44.59)     2:09.26 (45.65)     2:55.35 (46.09)
        3:40.62 (45.27)     4:25.82 (45.20)     5:11.29 (45.47)     5:55.60 (44.31)
        6:39.54 (43.94)     7:20.30 (40.76)                                        
 10 Schloss, Leora G          11 Badger-MR                 NT    7:36.77        
                  40.21     1:25.94 (45.73)     2:14.42 (48.48)     3:02.02 (47.60)
        3:49.03 (47.01)     4:36.03 (47.00)     5:21.96 (45.93)     6:07.57 (45.61)
        6:54.09 (46.52)     7:36.77 (42.68)                                        
 11 Nemerever, Hannah         11 CFJV-MR              8:00.00    8:13.12        
                  41.19     1:29.00 (47.81)     2:19.57 (50.57)     3:11.06 (51.49)
        4:03.20 (52.14)     4:54.78 (51.58)     5:45.30 (50.52)     6:36.90 (51.60)
        7:23.34 (46.44)     8:13.12 (49.78)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panitz, Georgia A         12 Badger-MR            2:19.14    2:21.38        
                  33.41     1:09.13 (35.72)     1:45.54 (36.41)     2:21.38 (35.84)
  2 Panitz, Josephine         11 Badger-MR            2:27.44    2:35.58        
                  36.23     1:15.45 (39.22)     1:55.35 (39.90)     2:35.58 (40.23)
  3 Shannon, Kayla            11 GAEL-MR                   NT    2:40.98        
                  39.39     1:20.81 (41.42)     2:02.02 (41.21)     2:40.98 (38.96)
  4 Simpson, Gillian A        11 Badger-MR            2:36.80    2:43.57        
                  37.86     1:19.31 (41.45)     2:01.98 (42.67)     2:43.57 (41.59)
  5 Redpath, Frances M        11 CFJV-MR              2:50.00    2:46.37        
                  38.52     1:20.67 (42.15)     2:02.92 (42.25)     2:46.37 (43.45)
  6 Lavery, Maeve E           12 APEX-MR                   NT    2:50.17        
                  39.98                             2:07.64 ( )     2:50.17 (42.53)
  7 Harrington, Danielle S    11 Badger-MR                 NT    2:51.61        
                  40.03                             2:08.09 ( )     2:51.61 (43.52)
  8 Swartz, Alexandra M       11 Badger-MR                 NT    2:53.53        
                  40.99   2:53.53 (2:12.54)                                        
  9 Rosenthal, Molly          11 SMC-MR               2:56.00    2:53.75        
                  41.32   2:53.75 (2:12.43)                                        
 10 Sanchez, Samantha         11 CFJV-MR              3:40.00    2:53.87        
                  41.30     1:27.92 (46.62)     2:11.56 (43.64)     2:53.87 (42.31)
 11 Phelan, Kaitlyn           11 CFJV-MR              3:10.00    2:55.17        
                  40.30     1:25.99 (45.69)     2:12.07 (46.08)     2:55.17 (43.10)
 12 Mark, Meaghan             11 CFJV-MR              3:20.00    2:58.68        
                  41.82     1:27.97 (46.15)     2:13.80 (45.83)     2:58.68 (44.88)
 13 Schloss, Leora G          11 Badger-MR                 NT    3:03.74        
                  41.51     1:28.69 (47.18)     2:18.04 (49.35)     3:03.74 (45.70)
 14 VanTassel, Elisabeth      12 CFJV-MR              4:00.00    3:05.54        
                  42.99     1:30.08 (47.09)     2:19.87 (49.79)     3:05.54 (45.67)
 15 Galler, Adrienne          11 CFJV-MR              3:40.00    3:05.61        
                  43.82     1:32.37 (48.55)     2:19.75 (47.38)     3:05.61 (45.86)
 16 Grotta, Lindsey           11 SMC-MR               2:57.00    3:07.41        
                  43.04     1:29.53 (46.49)     2:18.57 (49.04)     3:07.41 (48.84)
 17 Lomas, Melissa *          11 Badger-MR            3:16.99    3:12.13        
                  44.88     1:35.28 (50.40)   3:12.13 (1:36.85)                    
 18 Siegel, Molly E           12 SMC-MR               2:56.00    3:14.15        
                  46.44     1:36.15 (49.71)     2:26.11 (49.96)     3:14.15 (48.04)
 19 McClay, Catherine         11 CFJV-MR              4:00.00    3:26.74        
                  48.03     1:41.42 (53.39)   3:26.74 (1:45.32)                    
 -- Regan, Elizabeth          11 GAEL-MR                   NT         DQ        
                  41.79     1:27.64 (45.85)     2:16.56 (48.92)          DQ (43.75)
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Maggie               12 LIAC-MR              2:52.00    2:53.77        
                  39.54     1:23.37 (43.83)     2:08.47 (45.10)     2:53.77 (45.30)
  2 Galler, Adrienne          11 CFJV-MR              3:45.00    3:02.78        
                  43.88     1:31.47 (47.59)     2:18.68 (47.21)     3:02.78 (44.10)
  3 Simpson, Gillian A        11 Badger-MR            3:15.50    3:09.66        
                  43.89     1:32.11 (48.22)     2:22.06 (49.95)     3:09.66 (47.60)
  4 Seward, Mackenzie H       11 GAEL-MR              3:09.72    3:10.03        
                  43.27     1:32.78 (49.51)     2:22.15 (49.37)     3:10.03 (47.88)
  5 Sanchez, Samantha         11 CFJV-MR              3:45.00    3:11.52        
                  45.54     1:34.85 (49.31)     2:24.55 (49.70)     3:11.52 (46.97)
  6 Harrington, Danielle S    11 Badger-MR                 NT    3:18.07        
                  43.53     1:35.55 (52.02)     2:27.69 (52.14)     3:18.07 (50.38)
  7 VanTassel, Elisabeth      12 CFJV-MR              3:50.00    3:18.63        
                  42.91     1:33.98 (51.07)   3:18.63 (1:44.65)                    
  8 Swartz, Alexandra M       11 Badger-MR                 NT    3:20.15        
                  45.51     1:37.48 (51.97)     2:29.24 (51.76)     3:20.15 (50.91)
  9 Rosenthal, Molly          11 SMC-MR               3:21.00    3:20.49        
                  44.25     1:35.46 (51.21)     2:28.15 (52.69)     3:20.49 (52.34)
 10 Siegel, Molly E           12 SMC-MR               3:30.93    3:21.50        
                  45.74     1:38.78 (53.04)     2:31.54 (52.76)     3:21.50 (49.96)
 11 Dancygier, Emily H        11 CFJV-MR              4:00.00    3:22.59        
                  44.66     1:38.66 (54.00)     2:31.32 (52.66)     3:22.59 (51.27)
 12 Martin, Alyssa D          11 APEX-MR                   NT    3:24.58        
                  47.26     1:39.54 (52.28)     2:33.46 (53.92)     3:24.58 (51.12)
 13 Henriksson, Ida F         11 GAEL-MR                   NT    3:24.96        
                  46.39     1:38.14 (51.75)   3:24.96 (1:46.82)                    
 14 Regan, Elizabeth          11 GAEL-MR                   NT    3:27.57        
                  48.42     1:42.67 (54.25)     2:37.13 (54.46)     3:27.57 (50.44)
 15 Lomas, Melissa *          11 Badger-MR                 NT    3:38.39        
                  50.09     1:47.35 (57.26)     2:42.73 (55.38)     3:38.39 (55.66)
 16 McClay, Catherine         11 CFJV-MR              3:57.48    3:40.84        
                  47.06     1:45.46 (58.40)     2:44.58 (59.12)     3:40.84 (56.26)
 17 Nemerever, Hannah         11 CFJV-MR              4:00.00    3:46.33        
                  51.39     1:49.41 (58.02)     2:48.96 (59.55)     3:46.33 (57.37)
 18 Talamas, Emily K          11 GAEL-MR                   NT    3:58.18        
                  54.09   1:55.77 (1:01.68)   2:57.50 (1:01.73)   3:58.18 (1:00.68)
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redpath, Frances M        11 CFJV-MR              3:15.00    2:56.00        
                                1:20.35 ( )     2:10.88 (50.53)     2:56.00 (45.12)
  2 Dancygier, Emily H        11 CFJV-MR              4:00.00    3:07.51        
                  38.69     1:29.09 (50.40)     2:17.14 (48.05)     3:07.51 (50.37)
  3 Mark, Meaghan             11 CFJV-MR              4:00.00    3:11.11        
                  39.72     1:28.28 (48.56)     2:20.33 (52.05)     3:11.11 (50.78)
  4 Phelan, Kaitlyn           11 CFJV-MR              3:20.00    3:16.31        
                  41.91     1:33.78 (51.87)     2:26.15 (52.37)     3:16.31 (50.16)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:53.94    1:58.69        
     1) Panitz, Georgia A 12            2) Harrington, Danielle S 11      
     3) Swartz, Alexandra M 11          4) Panitz, Josephine 11           
                  27.61       58.22 (30.61)     1:29.18 (30.96)     1:58.69 (29.51)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:05.03    2:06.15        
     1) Dancygier, Emily H 11           2) Phelan, Kaitlyn 11             
     3) Mark, Meaghan 11                4) Redpath, Frances M 11          
                  30.70     1:03.44 (32.74)     1:36.48 (33.04)     2:06.15 (29.67)
  3 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                   2:12.07    2:12.12        
     1) Grotta, Lindsey 11              2) Rosenthal, Molly 11            
     3) Siegel, Molly E 12              4) Tuchman, Emily 12              
                  33.55     1:04.96 (31.41)     1:44.57 (39.61)     2:12.12 (27.55)
  4 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                      NT    2:16.91        
     1) Galler, Adrienne 11             2) Sanchez, Samantha 11           
     3) VanTassel, Elisabeth 12         4) Nemerever, Hannah 11           
                  34.37     1:09.31 (34.94)     1:42.61 (33.30)     2:16.91 (34.30)
  5 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:03.54    2:27.77        
     1) Lomas, Melissa * 11             2) Simpson, Gillian A 11          
     3) Schloss, Leora G 11             4) Benejam, Natalia M 11          
                  38.19     1:09.56 (31.37)     1:45.89 (36.33)     2:27.77 (41.88)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:07.85    2:12.09        
     1) Swartz, Alexandra M 11          2) Panitz, Josephine 11           
     3) Panitz, Georgia A 12            4) Harrington, Danielle S 11      
                  36.99     1:13.42 (36.43)     1:44.80 (31.38)     2:12.09 (27.29)
  2 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                   2:28.41    2:22.62        
     1) Grotta, Lindsey 11              2) Rosenthal, Molly 11            
     3) Tuchman, Emily 12               4) Siegel, Molly E 12             
                  36.31     1:17.78 (41.47)     1:50.14 (32.36)     2:22.62 (32.48)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:20.94    2:22.76        
     1) Dancygier, Emily H 11           2) Redpath, Frances M 11          
     3) Phelan, Kaitlyn 11              4) Galler, Adrienne 11            
                  36.78     1:12.40 (35.62)     1:50.30 (37.90)     2:22.76 (32.46)
  4 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:21.53    2:23.60        
     1) Regan, Elizabeth 11             2) Seward, Mackenzie H 11         
     3) Shannon, Kayla 11               4) Henriksson, Ida F 11           
                  37.22     1:18.48 (41.26)     1:52.19 (33.71)     2:23.60 (31.41)
  5 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                      NT    2:40.13        
     1) Nemerever, Hannah 11            2) Sanchez, Samantha 11           
     3) Mark, Meaghan 11                4) McClay, Catherine 11           
                  45.32     1:27.67 (42.35)     2:04.94 (37.27)     2:40.13 (35.19)
  6 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:17.43    2:47.27        
     1) Lomas, Melissa * 11             2) Benejam, Natalia M 11          
     3) Simpson, Gillian A 11           4) Schloss, Leora G 11            
                  45.69     1:34.69 (49.00)     2:10.38 (35.69)     2:47.27 (36.89)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                   Semis     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Oceguera, Mariajose V     15 Badger-MR              25.94      26.02        
  2 Faust, Christina          14 Badger-MR              26.69      26.59        
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims      Semis        
===============================================================================
Semi-Finals
  1 Oceguera, Mariajose V     15 Badger-MR              25.54      25.94 q      
  2 Faust, Christina          14 Badger-MR              26.80      26.69 q      
-------------------------------------------------------------------------
  3 Dunbar, Sarah H           13 Badger-MR              26.40      26.83        
  4 Konopka, Katherine E      17 Badger-MR              26.77      26.84        
-------------------------------------------------------------------------
  5 Abrams, Maria             15 SMC-MR                 27.19      27.00        
  6 Mullin, Riley             14 Badger-MR              26.76      27.02        
  7 Mejia, Angela             16 APEX-MR                26.85      27.27        
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Oceguera, Mariajose V     15 Badger-MR              25.10      25.54 q      
  2 Vaziri, Leila             27 NYAC-MR                23.25      25.65 q      
  3 Erskine, Sage H           23 NYAC-MR                26.01      25.98 q      
  4 Dunbar, Sarah H           13 Badger-MR              27.47      26.40 q      
  5 Mullin, Riley             14 Badger-MR              26.58      26.76 q      
  6 Konopka, Katherine E      17 Badger-MR              25.40      26.77 q      
  7 Faust, Christina          14 Badger-MR              25.88      26.80 q      
  8 Mejia, Angela             16 APEX-MR                27.10      26.85 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Abrams, Maria             15 SMC-MR                 26.43      27.19        
 10 Corso, Kaycee M           22 NYAC-MR                25.44      27.26        
-------------------------------------------------------------------------
 11 HU, Christine             13 Badger-MR              28.00      27.27        
 12 Bailey, Brittany M        16 Badger-MR              25.98      27.28        
 13 Cole, Mikaela G           14 APEX-MR                27.78      27.44        
 14 Hutchings, Emma J         16 Badger-MR              27.76      27.62        
 15 Moss, Lucy                16 SMC-MR                 28.10      27.63        
 16 Gargiulo, Tatiana         16 GAEL-MR                27.78      27.80        
 17 Peralta, Loren S          16 APEX-MR                27.46      27.81        
 18 Redpath, Frances M        11 CFJV-MR                28.07      27.98        
 19 O'Neill, Hana M           15 LIAC-MR                27.58      28.30        
 20 West, Lindsay             15 SMC-MR                 28.02      28.37        
 21 Rohan, Julia R            13 APEX-MR                28.18      28.48        
 22 Johanson, Bridget M       16 Badger-MR              28.70      28.81        
 23 Cagliostro, Eva R         13 GAEL-MR                29.11      28.88        
 24 Lyons, Courtney M         13 Badger-MR              27.56      28.90        
 25 Labarca, Lauren M         13 GAEL-MR                28.51      28.94        
 26 MacDonald, Sarah A        13 CFJV-MR                29.24      29.04        
 27 O'Reilly, Maggie R        14 GAEL-MR                28.95      29.26        
 28 Wheeler, Cescily          14 SMC-MR                 29.32      29.43        
 29 Yi, Morgan                13 LIAC-MR                30.74      29.44        
 30 Lavery, Maeve E           12 APEX-MR                29.70      29.49        
 31 Labarca, Gloria L         16 GAEL-MR                29.13      29.56        
 32 Sgaglio, Hannah           13 CFJV-MR                30.13      29.57        
 33 Hutchings, Zoe            13 Badger-MR              30.00      29.77        
 34 Plansker, Olivia M        13 LIAC-MR                29.85      29.89        
 35 Hanlon, Kelly a           13 GAEL-MR                27.90      29.90        
 36 Shannon, Kayla            11 GAEL-MR                30.50      29.98        
 37 Tuchman, Emily            12 SMC-MR                 30.35      30.04        
 38 Szpynda, Emily            13 SMC-MR                 29.75      30.18        
 39 Spallone, Carly N         13 LIAC-MR                30.46      30.49        
 40 Xia, Maggie               12 LIAC-MR                34.00      30.66        
 41 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR              30.38      30.67        
 42 Corcoran, Claire F        13 Badger-MR              31.18      30.79        
 43 Clark, Catherine R        13 Badger-MR                 NT      30.81        
                  30.81       47.07 (16.26)           30.81 ( )                    
 44 Szpynda, Adriana          13 SMC-MR                 33.15      31.16        
 45 Tesser, Hayley R          13 LIAC-MR                31.55      31.28        
 46 Cartularo, Morgan         13 SMC-MR                 32.85      31.44        
 47 Rosenthal, Molly          11 SMC-MR                 31.89      31.56        
 48 Henriksson, Ida F         11 GAEL-MR                31.98      31.57        
 49 Dancygier, Emily H        11 CFJV-MR                30.76      31.68        
 50 Regan, Elizabeth          11 GAEL-MR                33.78      31.97        
 51 Phelan, Kaitlyn           11 CFJV-MR                31.86      32.04        
 52 Tavarez, Nancy A          17 APEX-MR                30.78      32.05        
 53 Pabby, Trisha             15 Badger-MR                 NT      32.09        
                  32.09           32.09 ( )                                        
 54 Buscema, Pamela           13 SMC-MR                 31.82      32.31        
 55 Seward, Mackenzie H       11 GAEL-MR                32.07      32.39        
 56 Giannelli, Sophia         13 SMC-MR                 31.95      32.52        
 57 Grotta, Lindsey           11 SMC-MR                 32.08      32.77        
 58 Reichel, Freddie F        14 Badger-MR              31.00      32.84        
 59 Mark, Meaghan             11 CFJV-MR                32.88      32.88        
 60 Cartularo, Madison        13 SMC-MR                 33.36      33.10        
 61 Galler, Adrienne          11 CFJV-MR                33.32      33.26        
 62 Sanchez, Samantha         11 CFJV-MR                33.97      33.73        
 63 Vogel, Morgan             13 SMC-MR                 35.55      33.81        
 64 VanTassel, Elisabeth      12 CFJV-MR                36.22      33.84        
 65 Simpson, Kimberly R       13 Badger-MR              34.31      34.13        
 66 Whealan, Julia M          13 Badger-MR              34.78      34.15        
 67 Kull, Alyssa              14 CFJV-MR                34.89      34.24        
 68 Riolo, Jordan             14 CFJV-MR                35.50      34.25        
 69 Cherciu-Stancov, Alexis   13 CFJV-MR                35.70      34.66        
 70 Pardo, Shamira L          12 APEX-MR                   NT      34.97        
                  34.97           34.97 ( )                                        
 70 Talamas, Emily K          11 GAEL-MR                37.30      34.97        
 72 Coughlin, Mychala M       12 GAEL-MR                41.19      35.15        
 73 Nemerever, Hannah         11 CFJV-MR                36.48      35.46        
 74 McClay, Catherine         11 CFJV-MR                34.61      35.50        
 75 Schloss, Leora G          11 Badger-MR              36.48      36.29        
 76 Murray, Neshana           13 Aquaflames-MR          42.03      44.33        
 77 Kessel, Marie             13 Aquaflames-MR          45.00      45.47        
                  45.47           45.47 ( )                                        
 78 Gloria, Noelle            11 Aquaflames-MR          49.00      49.66        
                  49.66           49.66 ( )                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaziri, Leila             27 NYAC-MR              1:56.62    2:11.24        
                  31.04   2:11.24 (1:40.20)                                        
  2 Bailey, Brittany M        16 Badger-MR            2:07.24    2:12.71        
                  32.52     1:06.05 (33.53)     1:39.44 (33.39)     2:12.71 (33.27)
  3 Erskine, Sage H           23 NYAC-MR              2:07.98    2:13.44        
                  31.64     1:05.01 (33.37)     1:39.37 (34.36)     2:13.44 (34.07)
  4 HU, Christine             13 Badger-MR            2:18.00    2:15.27        
                  32.37     1:05.91 (33.54)     1:40.50 (34.59)     2:15.27 (34.77)
  5 Faust, Christina          14 Badger-MR            2:14.67    2:18.22        
                  31.89     1:05.67 (33.78)     1:42.02 (36.35)     2:18.22 (36.20)
  6 Hutchings, Emma J         16 Badger-MR            2:31.06    2:19.70        
                  33.69     1:09.03 (35.34)     1:44.67 (35.64)     2:19.70 (35.03)
  7 Konopka, Katherine E      17 Badger-MR            2:15.32    2:19.97        
                  33.38     1:08.95 (35.57)     1:44.88 (35.93)     2:19.97 (35.09)
  8 Abrams, Maria             15 SMC-MR               2:22.30    2:23.03        
                  34.10     1:10.03 (35.93)     1:46.54 (36.51)     2:23.03 (36.49)
  9 Johanson, Bridget M       16 Badger-MR            2:19.06    2:24.47        
                  33.64     1:09.64 (36.00)     1:47.01 (37.37)     2:24.47 (37.46)
 10 Dunbar, Sarah H           13 Badger-MR            2:27.07    2:25.05        
                  34.49     1:10.75 (36.26)     1:48.41 (37.66)     2:25.05 (36.64)
 11 Lyons, Courtney M         13 Badger-MR            2:27.64    2:31.22        
                  35.43     1:13.87 (38.44)     1:52.53 (38.66)     2:31.22 (38.69)
 12 O'Neill, Hana M           15 LIAC-MR              2:35.40    2:35.87        
                  35.81     1:14.62 (38.81)     1:54.64 (40.02)     2:35.87 (41.23)
 13 Peralta, Loren S          16 APEX-MR              2:35.05    2:36.57        
                  36.37     1:15.36 (38.99)     1:56.07 (40.71)     2:36.57 (40.50)
 14 West, Lindsay             15 SMC-MR               2:35.80    2:37.32        
                  35.75     1:15.39 (39.64)     1:57.71 (42.32)     2:37.32 (39.61)
 15 Rohan, Julia R            13 APEX-MR              2:40.75    2:37.57        
                  37.72     1:17.51 (39.79)     1:58.28 (40.77)     2:37.57 (39.29)
 16 Wheeler, Cescily          14 SMC-MR               2:37.18    2:37.96        
                  36.25     1:17.28 (41.03)     1:58.92 (41.64)     2:37.96 (39.04)
 17 Yi, Morgan                13 LIAC-MR              2:36.72    2:38.62        
                  35.67     1:15.73 (40.06)     1:58.43 (42.70)     2:38.62 (40.19)
 18 MacDonald, Sarah A        13 CFJV-MR              2:36.26    2:38.94        
                  37.56     1:18.92 (41.36)     2:00.58 (41.66)     2:38.94 (38.36)
 19 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR            2:41.62    2:40.60        
                                                    1:59.08 ( )     2:40.60 (41.52)
 20 Hutchings, Zoe            13 Badger-MR            2:28.00    2:41.99        
                  37.84     1:19.09 (41.25)     2:01.20 (42.11)     2:41.99 (40.79)
 21 Sgaglio, Hannah           13 CFJV-MR              2:46.57    2:42.59        
                  37.61     1:18.24 (40.63)     2:01.38 (43.14)     2:42.59 (41.21)
 22 Hanlon, Kelly a           13 GAEL-MR              2:35.46    2:42.87        
                                1:19.16 ( )     2:01.98 (42.82)     2:42.87 (40.89)
 23 Szpynda, Adriana          13 SMC-MR               2:48.00    2:43.24        
                  38.80     1:20.55 (41.75)     2:02.46 (41.91)     2:43.24 (40.78)
 24 Spallone, Carly N         13 LIAC-MR              2:46.41    2:45.19        
                  39.40     1:21.18 (41.78)     2:03.81 (42.63)     2:45.19 (41.38)
 25 Plansker, Olivia M        13 LIAC-MR              2:44.61    2:45.20        
                  38.47     1:20.33 (41.86)     2:02.71 (42.38)     2:45.20 (42.49)
 26 Szpynda, Emily            13 SMC-MR               2:48.00    2:48.65        
                  41.08     1:24.75 (43.67)     2:07.94 (43.19)     2:48.65 (40.71)
 27 Pabby, Trisha             15 Badger-MR            2:48.81    2:50.14        
                  38.62     1:21.50 (42.88)     2:06.48 (44.98)     2:50.14 (43.66)
 28 Cagliostro, Eva R         13 GAEL-MR                   NT    2:52.85        
 29 Simpson, Kimberly R       13 Badger-MR                 NT    3:01.09        
                  43.70     1:29.80 (46.10)     2:16.00 (46.20)     3:01.09 (45.09)
 30 Cherciu-Stancov, Alexis   13 CFJV-MR              3:19.11    3:02.61        
                  42.24   3:02.61 (2:20.37)                                        
 31 Giannelli, Sophia         13 SMC-MR               3:02.31    3:03.02        
                                                    2:19.97 ( )     3:03.02 (43.05)
 32 Kull, Alyssa              14 CFJV-MR              3:13.78    3:11.27        
                  44.48     1:33.22 (48.74)     2:23.87 (50.65)     3:11.27 (47.40)
 33 Cartularo, Morgan         13 SMC-MR               2:49.00    3:11.65        
                  45.31     1:36.80 (51.49)     2:25.33 (48.53)     3:11.65 (46.32)
 34 Cartularo, Madison        13 SMC-MR               2:49.00    3:16.50        
                  46.17     1:36.21 (50.04)     2:27.74 (51.53)     3:16.50 (48.76)
 35 Comparetto, Kaleigh       13 CFJV-MR              3:26.95    3:20.44        
                  46.44     1:37.63 (51.19)     2:29.80 (52.17)     3:20.44 (50.64)
 36 Riolo, Jordan             14 CFJV-MR              3:27.03    3:25.81        
                                1:39.43 ( )     2:35.45 (56.02)     3:25.81 (50.36)
 37 Murray, Neshana           13 Aquaflames-MR        3:10.00    4:11.68        
                  54.20   1:58.69 (1:04.49)   3:06.58 (1:07.89)   4:11.68 (1:05.10)
 38 Gloria, Noelle            11 Aquaflames-MR        3:30.00    4:38.20        
                1:00.21   2:10.01 (1:09.80)   4:38.20 (2:28.19)                    
 -- Kessel, Marie             13 Aquaflames-MR        3:00.00         DQ        
                  51.25        DQ (3:26.95)                                        
 -- Vogel, Morgan             13 SMC-MR               2:48.00         DQ        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collyer, Courtney L       22 NYAC-MR                59.50      58.67        
                  28.05       58.67 (30.62)                                        
  2 Oceguera, Mariajose V     15 Badger-MR              59.00      59.30        
                  28.44       59.30 (30.86)                                        
  3 Hutchings, Emma J         16 Badger-MR            1:04.73    1:04.90        
                  30.00     1:04.90 (34.90)                                        
  4 Faust, Christina          14 Badger-MR            1:05.00    1:05.07        
                  30.07     1:05.07 (35.00)                                        
  5 Mullin, Riley             14 Badger-MR            1:05.27    1:05.62        
                  30.66     1:05.62 (34.96)                                        
  6 Dunbar, Sarah H           13 Badger-MR            1:18.17    1:06.80        
                  31.36     1:06.80 (35.44)                                        
  7 HU, Christine             13 Badger-MR            1:06.00    1:06.84        
                  31.32     1:06.84 (35.52)                                        
  8 Johanson, Bridget M       16 Badger-MR            1:05.88    1:08.15        
                  31.92     1:08.15 (36.23)                                        
  9 Moss, Lucy                16 SMC-MR               1:07.19    1:08.98        
                  31.31     1:08.98 (37.67)                                        
 10 Kiernan, Marilee          25 NYAC-MR                   NT    1:10.56        
                  32.98     1:10.56 (37.58)                                        
 11 Labarca, Gloria L         16 GAEL-MR              1:10.71    1:10.96        
                  33.35     1:10.96 (37.61)                                        
 12 Lyons, Courtney M         13 Badger-MR            1:10.85    1:11.87        
                  33.11     1:11.87 (38.76)                                        
 13 Rohan, Julia R            13 APEX-MR              1:14.32    1:12.52        
                  33.74     1:12.52 (38.78)                                        
 14 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR            1:13.90    1:13.04        
                  33.35     1:13.04 (39.69)                                        
 15 MacDonald, Sarah A        13 CFJV-MR              1:12.04    1:13.31        
                  33.97     1:13.31 (39.34)                                        
 16 West, Lindsay             15 SMC-MR               1:14.25    1:13.37        
                  33.06     1:13.37 (40.31)                                        
 17 O'Reilly, Maggie R        14 GAEL-MR              1:10.33    1:13.93        
                  34.78     1:13.93 (39.15)                                        
 18 Labarca, Lauren M         13 GAEL-MR              1:09.99    1:14.53        
                  35.64     1:14.53 (38.89)                                        
 19 Cole, Mikaela G           14 APEX-MR              1:22.61    1:16.54        
                  34.11     1:16.54 (42.43)                                        
 20 Tuchman, Emily            12 SMC-MR               1:16.13    1:17.43        
                  36.29     1:17.43 (41.14)                                        
 21 Clark, Catherine R        13 Badger-MR            1:23.36    1:18.37        
                  36.86     1:18.37 (41.51)                                        
 22 Whealan, Julia M          13 Badger-MR            1:22.01    1:18.58        
                  37.29     1:18.58 (41.29)                                        
 23 Yi, Morgan                13 LIAC-MR              1:17.54    1:18.73        
                  36.59     1:18.73 (42.14)                                        
 24 Sgaglio, Hannah           13 CFJV-MR              2:00.00    1:21.18        
                  37.10     1:21.18 (44.08)                                        
 25 O'Neill, Hana M           15 LIAC-MR              1:18.00    1:21.81        
                  36.70     1:21.81 (45.11)                                        
 26 Spallone, Carly N         13 LIAC-MR              1:21.47    1:22.85        
 27 Plansker, Olivia M        13 LIAC-MR              1:23.39    1:22.97        
                  37.35     1:22.97 (45.62)                                        
 28 Buscema, Pamela           13 SMC-MR               1:37.94    1:25.96        
                  38.85     1:25.96 (47.11)                                        
 29 Tesser, Hayley R          13 LIAC-MR              1:34.28    1:26.20        
                  40.06     1:26.20 (46.14)                                        
 30 Pabby, Trisha             15 Badger-MR                 NT    1:30.23        
                  40.89     1:30.23 (49.34)                                        
 31 Reichel, Freddie F        14 Badger-MR            1:32.89    1:31.85        
                  41.12     1:31.85 (50.73)                                        
 32 Tavarez, Nancy A          17 APEX-MR              1:29.51    1:33.87        
                  39.22     1:33.87 (54.65)                                        
 33 Kull, Alyssa              14 CFJV-MR              1:37.22    1:39.48        
                  46.74     1:39.48 (52.74)                                        
 34 Giannelli, Sophia         13 SMC-MR               1:33.60    1:40.79        
                  45.88     1:40.79 (54.91)                                        
 35 Simpson, Kimberly R       13 Badger-MR            1:39.06    1:41.05        
                  47.96     1:41.05 (53.09)                                        
 36 Cherciu-Stancov, Alexis   13 CFJV-MR              1:47.35    1:43.12        
                  47.40     1:43.12 (55.72)                                        
 37 Comparetto, Kaleigh       13 CFJV-MR              2:00.00    1:48.94        
                  49.41     1:48.94 (59.53)                                        
 38 Riolo, Jordan             14 CFJV-MR              2:00.00    2:00.78        
                  53.85   2:00.78 (1:06.93)                                        
 -- Wheeler, Cescily          14 SMC-MR               1:19.99         DQ        
                  34.71          DQ (42.17)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oceguera, Mariajose V     15 Badger-MR            2:15.00    2:14.27        
                  28.15     1:01.97 (33.82)     1:43.78 (41.81)     2:14.27 (30.49)
  2 HU, Christine             13 Badger-MR            2:15.80    2:17.80        
                  30.88     1:05.34 (34.46)     1:44.92 (39.58)     2:17.80 (32.88)
  3 Faust, Christina          14 Badger-MR            2:19.06    2:20.94        
                  30.46     1:05.91 (35.45)     1:50.35 (44.44)     2:20.94 (30.59)
  4 Bailey, Brittany M        16 Badger-MR            2:13.31    2:22.04        
                  30.91     1:05.80 (34.89)   2:22.04 (1:16.24)                    
  5 Panitz, Georgia A         12 Badger-MR            2:23.06    2:23.15        
                  31.34     1:08.23 (36.89)     1:50.91 (42.68)     2:23.15 (32.24)
  6 Dunbar, Sarah H           13 Badger-MR            2:33.14    2:24.18        
                  31.32     1:08.29 (36.97)     1:51.74 (43.45)     2:24.18 (32.44)
  7 Mullin, Riley             14 Badger-MR            2:21.80    2:24.53        
                  31.35     1:08.56 (37.21)     1:51.55 (42.99)     2:24.53 (32.98)
  8 Hutchings, Emma J         16 Badger-MR            2:22.28    2:25.38        
                  30.62     1:08.20 (37.58)     1:53.57 (45.37)     2:25.38 (31.81)
  9 Johanson, Bridget M       16 Badger-MR            2:23.66    2:27.28        
                  32.21     1:09.70 (37.49)     1:55.34 (45.64)     2:27.28 (31.94)
 10 Abrams, Maria             15 SMC-MR               2:24.50    2:28.61        
                  32.51     1:09.03 (36.52)     1:53.91 (44.88)     2:28.61 (34.70)
 11 Konopka, Katherine E      17 Badger-MR            2:27.74    2:29.43        
                  32.64     1:09.79 (37.15)     1:57.22 (47.43)     2:29.43 (32.21)
 12 Panitz, Josephine         11 Badger-MR            2:37.16    2:32.25        
                  32.96     1:12.98 (40.02)     1:57.05 (44.07)     2:32.25 (35.20)
 13 Moss, Lucy                16 SMC-MR               2:28.89    2:32.41        
                  31.59     1:12.08 (40.49)     1:56.10 (44.02)     2:32.41 (36.31)
 14 Mejia, Angela             16 APEX-MR              2:37.16    2:34.30        
                  33.39     1:13.65 (40.26)     1:57.18 (43.53)     2:34.30 (37.12)
 15 Gargiulo, Tatiana         16 GAEL-MR              2:32.24    2:35.00        
                  31.69     1:14.79 (43.10)     1:59.30 (44.51)     2:35.00 (35.70)
 16 Labarca, Gloria L         16 GAEL-MR              2:32.91    2:35.61        
                  34.93     1:13.54 (38.61)     2:00.18 (46.64)     2:35.61 (35.43)
 17 Lyons, Courtney M         13 Badger-MR            2:28.23    2:37.02        
                  33.25     1:12.89 (39.64)     2:01.80 (48.91)     2:37.02 (35.22)
 18 O'Reilly, Maggie R        14 GAEL-MR              2:29.67    2:38.47        
                  34.18     1:13.92 (39.74)     2:02.14 (48.22)     2:38.47 (36.33)
 19 Corcoran, Claire F        13 Badger-MR            2:46.86    2:40.13        
                  35.84     1:17.94 (42.10)     2:02.05 (44.11)     2:40.13 (38.08)
 20 O'Neill, Hana M           15 LIAC-MR              2:34.15    2:41.45        
                  35.66     1:15.69 (40.03)     2:06.08 (50.39)     2:41.45 (35.37)
 21 Xia, Maggie               12 LIAC-MR              2:39.35    2:42.32        
                  35.12     1:17.02 (41.90)     2:03.81 (46.79)     2:42.32 (38.51)
 22 Labarca, Lauren M         13 GAEL-MR              2:40.29    2:43.49        
                  35.35   2:43.49 (2:08.14)                                        
 23 Pabby, Tanvi              13 Badger-MR            2:41.57    2:44.24        
                  33.40     1:15.68 (42.28)     2:05.44 (49.76)     2:44.24 (38.80)
 24 Hutchings, Zoe            13 Badger-MR            2:35.00    2:45.11        
                  37.60     1:18.98 (41.38)     2:07.57 (48.59)     2:45.11 (37.54)
 25 Hanlon, Kelly a           13 GAEL-MR              2:36.34    2:45.19        
                  34.93     1:16.43 (41.50)     2:08.70 (52.27)     2:45.19 (36.49)
 26 Spallone, Carly N         13 LIAC-MR              2:48.52    2:47.17        
                  38.07     1:21.14 (43.07)     2:09.25 (48.11)     2:47.17 (37.92)
 27 Plansker, Olivia M        13 LIAC-MR              2:48.62    2:49.78        
                  38.74     1:22.87 (44.13)     2:13.45 (50.58)     2:49.78 (36.33)
 28 Shannon, Kayla            11 GAEL-MR              2:48.99    2:49.89        
                  35.83     1:19.66 (43.83)     2:12.07 (52.41)     2:49.89 (37.82)
 29 Tesser, Hayley R          13 LIAC-MR              2:54.35    2:51.11        
                  40.74     1:24.16 (43.42)     2:13.67 (49.51)     2:51.11 (37.44)
 30 Seward, Mackenzie H       11 GAEL-MR              3:09.37    2:55.44        
                  39.54     1:26.40 (46.86)   2:55.44 (1:29.04)                    
 31 Whealan, Julia M          13 Badger-MR                 NT    2:55.63        
                  39.35     1:21.58 (42.23)     2:14.78 (53.20)     2:55.63 (40.85)
 32 Rosenthal, Molly          11 SMC-MR               3:03.19    2:57.97        
                  38.26     1:23.14 (44.88)     2:16.39 (53.25)     2:57.97 (41.58)
 33 Cartularo, Morgan         13 SMC-MR               3:04.00    2:58.19        
                  39.38     1:25.91 (46.53)     2:18.03 (52.12)     2:58.19 (40.16)
 34 Buscema, Pamela           13 SMC-MR               2:55.11    2:58.68        
                  41.44     1:24.35 (42.91)     2:19.54 (55.19)     2:58.68 (39.14)
 35 Cartularo, Madison        13 SMC-MR               3:04.00    3:04.09        
                  42.60     1:28.93 (46.33)     2:21.50 (52.57)     3:04.09 (42.59)
 36 Reichel, Freddie F        14 Badger-MR            3:09.52    3:04.57        
                  41.87     1:30.51 (48.64)     2:22.46 (51.95)     3:04.57 (42.11)
 37 Grotta, Lindsey           11 SMC-MR               3:07.37    3:05.37        
                  41.89     1:28.23 (46.34)     2:23.26 (55.03)     3:05.37 (42.11)
 38 Simpson, Kimberly R       13 Badger-MR            3:05.79    3:09.73        
                                1:35.31 ( )     2:28.81 (53.50)     3:09.73 (40.92)
 -- Yi, Morgan                13 LIAC-MR              2:41.23         DQ        
                  37.47     1:17.88 (40.41)     2:05.88 (48.00)          DQ (36.32)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittington, Peter H       8 Badger-MR              31.68      31.73        
  2 Biondi, Jay P              8 Badger-MR            1:10.00      40.02        
  3 Schlamme, Will C           7 GAEL-MR                   NT      40.18        
  4 Bushati, Andi              8 APEX-MR                42.03      40.39        
  5 Kokomani, Kevin            8 Aquaflames-MR          50.00      42.98        
  6 Eppner, Remy               8 CFJV-MR                45.08      43.59        
  7 Peng, Greg W               7 APEX-MR                   NT      44.55        
  8 Denfeld, JP                8 GAEL-MR                   NT      45.75        
  9 Rozgonyi, Tommy            8 SMC-MR                 53.86      46.19        
 10 Green, Ben                 8 Badger-MR              42.86      48.68        
 11 Siegel, Cody               8 SMC-MR                 49.34      49.22        
 12 Galligan, James D          7 Badger-MR            1:15.00      49.41        
 13 Talamas, Jack K            6 GAEL-MR                   NT      49.93        
 14 Dancygier, Scott           8 CFJV-MR                50.19      53.29        
 15 Juzeniw, Kevin A           8 Badger-MR              56.81      55.39        
 16 Iodice, Alex               8 CFJV-MR                50.00      56.80        
 17 Sharon, Erik               8 Aquaflames-MR        1:00.00      56.89        
 18 Liebowitz, Grant S         8 Badger-MR            1:10.00    1:00.26        
 19 Denfeld, Hunter A          6 GAEL-MR                   NT    1:01.11        
 20 Galler, Aidan              8 CFJV-MR              1:05.37    1:02.89        
 21 Peng, Thomas F             5 APEX-MR                   NT    1:09.21        
 22 Martin, Isaiah N           6 APEX-MR                   NT    1:18.95        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittington, Peter H       8 Badger-MR              38.51      36.85        
  2 Kokomani, Kevin            8 Aquaflames-MR          55.00      49.49        
  3 Biondi, Jay P              8 Badger-MR            1:15.00      49.73        
  4 Bushati, Andi              8 APEX-MR                48.20      50.49        
  5 Peng, Greg W               7 APEX-MR                54.89      51.86        
  6 Green, Ben                 8 Badger-MR              48.59      53.20        
  7 Rozgonyi, Tommy            8 SMC-MR                 52.70      53.22        
  8 Juzeniw, Kevin A           8 Badger-MR              55.14      57.37        
  9 Schlamme, Will C           7 GAEL-MR                   NT      57.45        
 10 Denfeld, JP                8 GAEL-MR                   NT      59.38        
 11 Siegel, Cody               8 SMC-MR               1:03.94    1:00.33        
 12 Galligan, James D          7 Badger-MR            1:20.00    1:00.50        
 13 Liebowitz, Grant S         8 Badger-MR            1:15.50    1:02.59        
 14 Galler, Aidan              8 CFJV-MR              1:10.05    1:03.18        
 15 Peng, Thomas F             5 APEX-MR              1:22.35    1:09.31        
 16 Martin, Isaiah N           6 APEX-MR                   NT    1:20.85        
 -- Sharon, Erik               8 Aquaflames-MR        1:03.07         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittington, Peter H       8 Badger-MR              20.42      19.87        
  2 Eppner, Remy               8 CFJV-MR                28.34      25.63        
  3 Siegel, Cody               8 SMC-MR                 25.96      27.67        
  4 Dancygier, Scott           8 CFJV-MR                28.86      28.87        
  5 Iodice, Alex               8 CFJV-MR                33.86      29.28        
  6 Biondi, Jay P              8 Badger-MR              40.00      30.04        
  7 Juzeniw, Kevin A           8 Badger-MR              32.24      30.50        
  8 Rozgonyi, Tommy            8 SMC-MR                 37.73      31.44        
  9 Schlamme, Will C           7 GAEL-MR                   NT      33.57        
 -- Denfeld, Hunter A          6 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Talamas, Jack K            6 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Peng, Thomas F             5 APEX-MR                   NT         DQ        
 -- Liebowitz, Grant S         8 Badger-MR              34.50         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittington, Peter H       8 Badger-MR              17.86      15.33        
  2 Rozgonyi, Tommy            8 SMC-MR                 27.43      25.45        
  3 Green, Ben                 8 Badger-MR              27.23      29.85        
  4 Juzeniw, Kevin A           8 Badger-MR              32.07      29.97        
  5 Dancygier, Scott           8 CFJV-MR                45.00      30.68        
  6 Talamas, Jack K            6 GAEL-MR                   NT      32.82        
 -- Martin, Isaiah N           6 APEX-MR                   NT         DQ        
 -- Siegel, Cody               8 SMC-MR                 27.00         DQ        
 -- Galler, Aidan              8 CFJV-MR                45.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittington, Peter H       8 Badger-MR            1:19.52    1:19.51        
                  36.93     1:19.51 (42.58)                                        
  2 Bushati, Andi              8 APEX-MR                   NT    1:40.41        
                  45.57     1:40.41 (54.84)                                        
  3 Eppner, Remy               8 CFJV-MR              2:30.00    1:50.20        
                  51.84     1:50.20 (58.36)                                        
  4 Biondi, Jay P              8 Badger-MR            1:50.00    1:58.34        
                  50.18   1:58.34 (1:08.16)                                        
  5 Green, Ben                 8 Badger-MR            1:37.80    2:35.47        
                1:08.11   2:35.47 (1:27.36)                                        
 -- Iodice, Alex               8 CFJV-MR              2:30.00         DQ        
                1:09.38        DQ (1:08.33)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:17.21    1:30.99        
     1) Liebowitz, Grant S 8            2) Green, Ben 8                   
     3) Galligan, James D 7             4) Biondi, Jay P 8                
                  44.44     1:30.99 (46.55)                                        
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                      NT    1:36.76        
     1) Iodice, Alex 8                  2) Galler, Aidan 8                
     3) Dancygier, Scott 8              4) Eppner, Remy 8                 
                  54.20     1:36.76 (42.56)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Badger Swim Club-MR  'A'                          1:21.48         DQ        
     1) Sinyavin, Ivan 8                2) Whittington, Peter H 8         
     3)                                 4) Montgomery, Michael R 8        
                  56.08          DQ (57.00)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loveless, Liam J          10 Badger-MR            2:37.19    2:28.03        
                  27.65     1:09.94 (42.29)     1:50.52 (40.58)     2:28.03 (37.51)
  2 Hartigan, Christopher J   10 Badger-MR            2:56.67    2:40.19        
                  36.14     1:18.36 (42.22)     2:01.22 (42.86)     2:40.19 (38.97)
  3 Wozniak, Robert            9 Aquaflames-MR        2:51.97    2:47.47        
                  34.52     1:16.95 (42.43)     2:03.24 (46.29)     2:47.47 (44.23)
  4 Norris, Timothy M          9 GAEL-MR                   NT    2:51.10        
                  39.13     1:25.31 (46.18)     2:11.66 (46.35)     2:51.10 (39.44)
  5 Rosado, Alex P            10 Badger-MR                 NT    2:52.11        
  6 Xia, Alan                  9 LIAC-MR              3:15.00    2:58.61        
                  38.44     1:25.59 (47.15)     2:13.52 (47.93)     2:58.61 (45.09)
  7 Ramirez, Giovanni A       10 LIAC-MR              3:06.16    2:59.62        
                  41.32     1:29.47 (48.15)     2:17.16 (47.69)     2:59.62 (42.46)
  8 Juzeniw, Michael W        10 Badger-MR            3:15.75    3:05.11        
                  40.31     1:29.01 (48.70)     2:18.73 (49.72)     3:05.11 (46.38)
  9 Villalobos, Matt J        10 APEX-MR                   NT    3:07.18        
                  40.98     1:28.34 (47.36)     2:18.26 (49.92)     3:07.18 (48.92)
 10 Montgomery, Aaron B       10 Badger-MR            3:00.00    3:07.94        
                  39.09     1:27.83 (48.74)     2:18.81 (50.98)     3:07.94 (49.13)
 11 Hardart, Max               9 Badger-MR            2:55.66    3:08.53        
                  40.51   3:08.53 (2:28.02)                                        
 12 Cipriani, Luke C          10 Badger-MR            3:07.65    3:09.27        
                  41.16     1:29.58 (48.42)     2:19.78 (50.20)     3:09.27 (49.49)
 13 Abraham, Anthony T        10 GAEL-MR              3:44.69    3:09.37        
                  40.73                             2:22.27 ( )     3:09.37 (47.10)
 14 Cipriani, Andrew          10 Badger-MR            3:13.23    3:14.79        
                  43.96     1:34.94 (50.98)     2:26.55 (51.61)     3:14.79 (48.24)
 15 Akhmetshin, Nikita        10 Aquaflames-MR        3:00.00    3:16.20        
                  42.85     1:33.70 (50.85)     2:26.07 (52.37)     3:16.20 (50.13)
 16 Ankeney, Devin W          10 Badger-MR            3:00.00    3:16.79        
                  44.42     1:37.43 (53.01)     2:27.20 (49.77)     3:16.79 (49.59)
 17 Drummond, Jared           10 APEX-MR              3:24.27    3:17.50        
                  41.23     1:32.32 (51.09)     2:24.16 (51.84)     3:17.50 (53.34)
 18 Petruzello, Jack T         9 Badger-MR            3:12.30    3:23.84        
                  43.96     1:35.83 (51.87)     2:28.46 (52.63)     3:23.84 (55.38)
 19 Mikhaylov, Benjamin        9 Aquaflames-MR        3:00.00    3:24.13        
                  43.90     1:35.97 (52.07)   3:24.13 (1:48.16)                    
 20 Sullivan, David G          9 Badger-MR            3:16.50    3:33.90        
                  45.91     1:43.80 (57.89)     2:40.30 (56.50)     3:33.90 (53.60)
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loveless, Liam J          10 Badger-MR            1:17.57    1:17.14        
  2 Wozniak, Robert            9 Aquaflames-MR        1:30.28    1:23.33        
                  39.98     1:23.33 (43.35)                                        
  3 Ramirez, Giovanni A       10 LIAC-MR              1:31.69    1:27.23        
                  42.53     1:27.23 (44.70)                                        
  4 Hartigan, Christopher J   10 Badger-MR            1:35.18    1:28.71        
                  43.34     1:28.71 (45.37)                                        
  5 Norris, Timothy M          9 GAEL-MR              1:29.49    1:29.31        
                  43.15     1:29.31 (46.16)                                        
  6 Rosado, Alex P            10 Badger-MR            1:26.73    1:30.14        
  7 Chun, Min I               10 LIAC-MR              1:30.21    1:32.20        
                  44.67     1:32.20 (47.53)                                        
  8 Akhmetshin, Nikita        10 Aquaflames-MR        1:40.00    1:35.07        
                  46.01     1:35.07 (49.06)                                        
  9 Kim, Geonwoo D             9 LIAC-MR              1:37.17    1:35.15        
                  45.59     1:35.15 (49.56)                                        
 10 Tung, Nicholas             9 LIAC-MR              1:45.00    1:37.18        
                  47.11     1:37.18 (50.07)                                        
 11 Wun, Chris T               9 LIAC-MR              1:41.85    1:39.89        
                  44.62     1:39.89 (55.27)                                        
 12 Villalobos, Matt J        10 APEX-MR              1:34.43    1:40.05        
                  48.53     1:40.05 (51.52)                                        
 13 Walters, Tyler A          10 LIAC-MR              1:57.00    1:41.13        
                  48.87     1:41.13 (52.26)                                        
 14 Hwang, Colin              10 LIAC-MR              1:52.00    1:41.82        
                  48.05     1:41.82 (53.77)                                        
 15 Hardart, Max               9 Badger-MR            1:36.18    1:45.06        
                  50.48     1:45.06 (54.58)                                        
 16 Gingrass, Zachary k       10 LIAC-MR              1:49.00    1:45.28        
 17 Mikhaylov, Benjamin        9 Aquaflames-MR        1:53.79    1:45.39        
                  50.17     1:45.39 (55.22)                                        
 18 Ginesin, Zach              9 CFJV-MR              2:10.00    1:45.60        
                  50.73     1:45.60 (54.87)                                        
 19 Sivasankaran, Dhanush R   10 LIAC-MR              1:45.58    1:45.67        
                  52.02     1:45.67 (53.65)                                        
 20 Drummond, Jared           10 APEX-MR              1:41.84    1:47.56        
                  51.55     1:47.56 (56.01)                                        
 21 Craven, Max M              9 LIAC-MR              1:55.00    1:48.43        
                  51.04     1:48.43 (57.39)                                        
 22 Tamayev, Ariel            10 Aquaflames-MR        1:51.10    1:49.78        
                  50.68     1:49.78 (59.10)                                        
 23 Sullivan, David G          9 Badger-MR            1:56.70    1:49.90        
                  52.39     1:49.90 (57.51)                                        
 24 Shopis, Nicholas           9 LIAC-MR              1:57.00    1:50.42        
                  53.68     1:50.42 (56.74)                                        
 25 Shopis, Eric C             9 LIAC-MR              1:57.00    1:50.67        
 26 Pinkhasov, David          10 Aquaflames-MR        2:02.87    1:51.69        
                  52.86     1:51.69 (58.83)                                        
 27 Yan, Patrick               9 LIAC-MR              1:50.53    1:52.25        
                  56.41     1:52.25 (55.84)                                        
 28 Epstein, Brian J          10 LIAC-MR              1:54.07    1:52.60        
                  54.31     1:52.60 (58.29)                                        
 29 Constable, Michael P      10 LIAC-MR              1:57.34    1:53.05        
                  54.56     1:53.05 (58.49)                                        
 30 Jung, Ian                  9 LIAC-MR              1:48.32    1:54.29        
                  54.50     1:54.29 (59.79)                                        
 31 Petruzello, Jack T         9 Badger-MR            1:31.56    1:55.44        
                  54.92   1:55.44 (1:00.52)                                        
 32 Cipriani, Andrew          10 Badger-MR            1:40.38    1:55.86        
                  55.92     1:55.86 (59.94)                                        
 33 Eforo, Edward              9 GAEL-MR              1:55.91    1:57.96        
                  57.74   1:57.96 (1:00.22)                                        
 34 Gaspard, Chad A           10 LIAC-MR              2:02.12    1:59.71        
 35 Chu, Eric                 10 LIAC-MR              2:05.30    2:04.38        
                  59.03   2:04.38 (1:05.35)                                        
 -- Robinson, Miles J          9 GAEL-MR                   NT         DQ        
                  48.55          DQ (56.60)                                        
 -- Yakubov, Samuel            9 Aquaflames-MR        1:55.00         DQ        
                1:01.76        DQ (1:23.86)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loveless, Liam J          10 Badger-MR              36.38      38.13        
  2 Hartigan, Christopher J   10 Badger-MR              50.44      44.70        
  3 Kim, Geonwoo D             9 LIAC-MR                49.16      45.36        
  4 Barr, Evan E              10 GAEL-MR                44.84      45.76        
  5 Juzeniw, Michael W        10 Badger-MR              45.43      45.77        
  6 Montgomery, Aaron B       10 Badger-MR              50.27      46.21        
  7 Xia, Alan                  9 LIAC-MR                45.84      47.18        
  8 Chun, Min I               10 LIAC-MR                50.73      47.90        
  9 Hardart, Max               9 Badger-MR              52.53      48.08        
 10 Ginesin, Zach              9 CFJV-MR                55.23      48.74        
 11 Gaspard, Chad A           10 LIAC-MR                49.63      48.89        
 12 Shopis, Eric C             9 LIAC-MR                52.02      49.92        
 13 Shopis, Nicholas           9 LIAC-MR                58.00      50.11        
 14 Gingrass, Zachary k       10 LIAC-MR                52.09      51.30        
 15 Tung, Nicholas             9 LIAC-MR                51.91      51.49        
 16 Constable, Michael P      10 LIAC-MR                55.16      52.77        
 17 Epstein, Brian J          10 LIAC-MR                51.57      52.92        
 18 Rosado, Alex P            10 Badger-MR              52.20      54.56        
 19 Walters, Tyler A          10 LIAC-MR              1:07.05      56.67        
 20 Hwang, Colin              10 LIAC-MR                58.88      56.97        
 21 Wun, Chris T               9 LIAC-MR                55.29      58.59        
 22 Chu, Eric                 10 LIAC-MR              1:02.16      59.30        
 23 Cipriani, Andrew          10 Badger-MR              57.28      59.86        
 24 Abraham, Anthony T        10 GAEL-MR              1:02.06      59.92        
 25 Yan, Patrick               9 LIAC-MR              1:06.08      59.97        
 26 Denfeld, JP                8 GAEL-MR              1:03.85    1:01.77        
 27 Ankeney, Devin W          10 Badger-MR              59.42    1:02.61        
 28 Petruzello, Jack T         9 Badger-MR              58.00    1:03.12        
 29 Sullivan, David G          9 Badger-MR            1:14.26    1:03.93        
 30 Jung, Ian                  9 LIAC-MR              1:04.00    1:05.06        
 31 Beame, Kyle                9 SMC-MR               1:04.06    1:05.33        
 32 Eforo, Edward              9 GAEL-MR              1:14.07    1:06.75        
 33 Cipriani, Luke C          10 Badger-MR              54.22    1:07.84        
 -- Yakubov, Samuel            9 Aquaflames-MR        1:00.00         DQ        
 -- Robinson, Miles J          9 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Sivasankaran, Dhanush R   10 LIAC-MR              1:03.64         DQ        
 -- Pinkhasov, David          10 Aquaflames-MR        1:01.24         DQ        
 -- Peng, Greg W               7 APEX-MR                57.15         DQ        
 -- Craven, Max M              9 LIAC-MR                56.09         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartigan, Christopher J   10 Badger-MR              49.08      39.99        
  2 Barr, Evan E              10 GAEL-MR                40.84      40.28        
  3 Hwang, Colin              10 LIAC-MR                49.23      43.82        
  4 Rosado, Alex P            10 Badger-MR              40.74      45.03        
  5 Hardart, Max               9 Badger-MR              48.08      45.32        
  6 Xia, Alan                  9 LIAC-MR                40.00      46.84        
  7 Sivasankaran, Dhanush R   10 LIAC-MR                46.73      47.07        
  8 Ramirez, Giovanni A       10 LIAC-MR                44.81      47.62        
  9 Abraham, Anthony T        10 GAEL-MR                55.89      47.70        
 10 Tung, Nicholas             9 LIAC-MR                48.72      48.65        
 11 Shopis, Nicholas           9 LIAC-MR                53.00      49.24        
 12 Epstein, Brian J          10 LIAC-MR                47.64      49.61        
 13 Walters, Tyler A          10 LIAC-MR                52.87      51.57        
 14 Yan, Patrick               9 LIAC-MR                46.45      51.98        
 15 Wun, Chris T               9 LIAC-MR                47.62      54.46        
 16 Craven, Max M              9 LIAC-MR                57.00      55.65        
 17 Ginesin, Zach              9 CFJV-MR              1:15.00      56.28        
 18 Gingrass, Zachary k       10 LIAC-MR                53.64      56.72        
 19 Shopis, Eric C             9 LIAC-MR                59.77      57.80        
 20 Chu, Eric                 10 LIAC-MR                58.00      58.32        
 21 Cipriani, Andrew          10 Badger-MR              51.25      59.56        
 22 Ankeney, Devin W          10 Badger-MR            1:08.60      59.90        
 23 Cipriani, Luke C          10 Badger-MR              53.55    1:01.49        
 24 Gaspard, Chad A           10 LIAC-MR                57.18    1:03.69        
 25 Eforo, Edward              9 GAEL-MR                   NT    1:13.05        
 -- Constable, Michael P      10 LIAC-MR                57.00         DQ        
 -- Jung, Ian                  9 LIAC-MR                59.03         DQ        
 -- Villalobos, Matt J        10 APEX-MR                53.19         DQ        
 -- Tamayev, Ariel            10 Aquaflames-MR          57.23         DQ        
 -- Drummond, Jared           10 APEX-MR                47.46         DQ        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loveless, Liam J          10 Badger-MR            2:44.76    2:46.43        
                  40.56     1:22.75 (42.19)     2:08.30 (45.55)     2:46.43 (38.13)
  2 Kim, Geonwoo D             9 LIAC-MR              3:30.00    3:09.21        
                  41.03     1:31.11 (50.08)     2:23.65 (52.54)     3:09.21 (45.56)
  3 Barr, Evan E              10 GAEL-MR              3:10.95    3:10.22        
                  44.83     1:33.30 (48.47)     2:31.23 (57.93)     3:10.22 (38.99)
  4 Chun, Min I               10 LIAC-MR              3:30.00    3:12.88        
                  44.72     1:33.85 (49.13)     2:29.74 (55.89)     3:12.88 (43.14)
  5 Norris, Timothy M          9 GAEL-MR                   NT    3:25.86        
                  51.60                             2:42.29 ( )     3:25.86 (43.57)
  6 Petruzello, Jack T         9 Badger-MR            3:50.00    3:29.19        
                  52.08     1:44.80 (52.72)     2:41.92 (57.12)     3:29.19 (47.27)
  7 Juzeniw, Michael W        10 Badger-MR            3:35.69    3:29.68        
                  51.62     1:45.73 (54.11)     2:45.24 (59.51)     3:29.68 (44.44)
 -- Cipriani, Luke C          10 Badger-MR            3:30.00         DQ        
                1:02.90     2:01.45 (58.55)   3:14.43 (1:12.98)          DQ (47.83)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:20.44    2:12.06        
     1) Rosado, Alex P 10               2) Whittington, Peter H 8         
     3) Hartigan, Christopher J 10      4) Loveless, Liam J 10            
                  36.54     1:08.66 (32.12)   2:12.06 (1:03.40)                    
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:37.77    2:32.66        
     1) Montgomery, Aaron B 10          2) Cipriani, Andrew 10            
     3) Cipriani, Luke C 10             4) Ankeney, Devin W 10            
                  42.87     1:18.00 (35.13)     1:55.16 (37.16)     2:32.66 (37.50)
  3 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  2:26.29    2:35.63        
     1) Kim, Geonwoo D 9                2) Yan, Patrick 9                 
     3) Tung, Nicholas 9                4) Chun, Min I 10                 
                  35.93     1:27.29 (51.36)   2:35.63 (1:08.34)                    
  4 Long Island Aquatic Club-MR  'C'                  2:36.06    2:38.02        
     1) Epstein, Brian J 10             2) Shopis, Eric C 9               
     3) Shopis, Nicholas 9              4) Gingrass, Zachary k 10         
                  37.61     1:25.01 (47.40)     2:01.71 (36.70)     2:38.02 (36.31)
  5 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                  2:32.38    2:38.53        
     1) Hwang, Colin 10                 2) Constable, Michael P 10        
     3) Walters, Tyler A 10             4) Sivasankaran, Dhanush R 10     
                  39.90     1:20.51 (40.61)     2:01.90 (41.39)     2:38.53 (36.63)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:30.26    2:29.56        
     1) Whittington, Peter H 8          2) Loveless, Liam J 10            
     3) Hardart, Max 9                  4) Rosado, Alex P 10              
                  36.08     1:13.55 (37.47)     1:58.23 (44.68)     2:29.56 (31.33)
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  2:45.55    2:50.58        
     1) Chun, Min I 10                  2) Xia, Alan 9                    
     3) Sivasankaran, Dhanush R 10      4) Tung, Nicholas 9               
                  42.90     1:27.81 (44.91)     2:13.46 (45.65)     2:50.58 (37.12)
  3 Long Island Aquatic Club-MR  'C'                  3:00.12    2:58.46        
     1) Wun, Chris T 9                  2) Gaspard, Chad A 10             
     3) Epstein, Brian J 10             4) Walters, Tyler A 10            
                  45.65     1:36.36 (50.71)     2:22.80 (46.44)     2:58.46 (35.66)
  4 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                  2:57.17    2:59.41        
     1) Hwang, Colin 10                 2) Kim, Geonwoo D 9               
     3) Yan, Patrick 9                  4) Ramirez, Giovanni A 10         
                  46.30                             2:22.80 ( )     2:59.41 (36.61)
 -- Badger Swim Club-MR  'B'                          3:04.29         DQ        
     1) Petruzello, Jack T 9            2) Juzeniw, Michael W 10          
     3) Hartigan, Christopher J 10      4) Cipriani, Luke C 10            
                  48.41     1:34.16 (45.75)     2:19.21 (45.05)          DQ (30.82)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loveless, Jack J          12 Badger-MR            6:00.00    6:20.50        
                  32.85     1:10.07 (37.22)     1:48.46 (38.39)     2:28.96 (40.50)
                                                    4:27.75 ( )     5:08.44 (40.69)
        5:46.10 (37.66)     6:20.50 (34.40)                                        
  2 Scarcella, Joseph A       12 Badger-MR                 NT    6:29.87        
                  33.92     1:13.40 (39.48)     1:53.95 (40.55)     2:34.32 (40.37)
        3:14.87 (40.55)     3:54.94 (40.07)     4:35.66 (40.72)     5:15.83 (40.17)
        5:55.09 (39.26)     6:29.87 (34.78)                                        
  3 Melchore, Anthony F       11 LIAC-MR              6:45.00    6:32.50        
                  33.93     1:12.53 (38.60)     1:51.72 (39.19)     2:31.93 (40.21)
        3:12.55 (40.62)     3:52.91 (40.36)     4:34.16 (41.25)     5:15.30 (41.14)
        5:56.17 (40.87)     6:32.50 (36.33)                                        
  4 Ramirez, Javier A         12 LIAC-MR              7:00.00    6:33.14        
                  33.93     1:13.63 (39.70)     1:54.25 (40.62)     2:35.90 (41.65)
        3:17.37 (41.47)     3:58.97 (41.60)     4:38.44 (39.47)     5:17.10 (38.66)
        5:58.08 (40.98)     6:33.14 (35.06)                                        
  5 Boyle, Patrick J          12 LIAC-MR              7:07.84    6:43.60        
                  35.31     1:15.57 (40.26)     1:55.95 (40.38)     2:37.76 (41.81)
        3:19.37 (41.61)     4:00.65 (41.28)     4:43.60 (42.95)     5:23.59 (39.99)
        6:02.67 (39.08)     6:43.60 (40.93)                                        
  6 Basak, Ronshekhar         11 LIAC-MR              7:00.00    6:56.46        
                  35.40     1:15.55 (40.15)     1:56.16 (40.61)     2:37.84 (41.68)
        3:19.83 (41.99)     4:03.39 (43.56)     4:48.31 (44.92)     5:31.72 (43.41)
        6:15.52 (43.80)     6:56.46 (40.94)                                        
  7 Kalinin, Anton S          11 Badger-MR            6:43.00    7:59.98        
                  38.85     1:27.13 (48.28)     2:16.06 (48.93)     3:04.60 (48.54)
        3:54.88 (50.28)     4:45.90 (51.02)     5:36.31 (50.41)     6:24.96 (48.65)
        7:13.67 (48.71)     7:59.98 (46.31)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mukudai, Rui              12 Badger-MR                 NT    2:21.48        
                  32.06     1:07.30 (35.24)     1:44.45 (37.15)     2:21.48 (37.03)
  2 Leng, Zachary L           12 LIAC-MR              2:24.68    2:24.86        
                  33.54       55.16 (21.62)     1:48.12 (52.96)     2:24.86 (36.74)
  3 Kalindra, Pijus           12 Badger-MR                 NT    2:39.70        
                  36.83     1:17.60 (40.77)     1:58.95 (41.35)     2:39.70 (40.75)
  4 Lyons, Jack P             12 Badger-MR                 NT    2:51.02        
                  40.53     1:24.85 (44.32)     2:09.12 (44.27)     2:51.02 (41.90)
  5 Rosato, Luke M            11 Badger-MR                 NT    2:52.27        
                  40.82     1:24.11 (43.29)     2:09.93 (45.82)     2:52.27 (42.34)
  6 Ramirez, Javier A         12 LIAC-MR              3:00.00    2:53.96        
                  41.18     1:25.33 (44.15)     2:09.31 (43.98)     2:53.96 (44.65)
  7 Boyle, Patrick J          12 LIAC-MR              3:02.56    2:55.76        
                  40.60     1:25.29 (44.69)     2:11.64 (46.35)     2:55.76 (44.12)
  8 Basak, Ronshekhar         11 LIAC-MR              3:05.00    2:58.82        
                  40.86     1:27.23 (46.37)     2:14.02 (46.79)     2:58.82 (44.80)
  9 Kalinin, Anton S          11 Badger-MR            2:47.00    3:01.07        
                                                    2:16.52 ( )     3:01.07 (44.55)
 10 Melchore, Anthony F       11 LIAC-MR              2:50.00    3:06.69        
                  44.97     1:31.71 (46.74)     2:19.97 (48.26)     3:06.69 (46.72)
 11 Stoll, Willem             11 SMC-MR               2:59.00    3:08.58        
 12 Edelman, Van              12 CFJV-MR              3:27.48    3:16.19        
                  44.58                             2:25.15 ( )     3:16.19 (51.04)
 13 Bellio, Sam               11 CFJV-MR              4:20.00    3:17.31        
                  45.36     1:35.41 (50.05)     2:28.15 (52.74)     3:17.31 (49.16)
 14 Scarangella, Michael N    12 GAEL-MR                   NT    3:32.27        
                  49.95     1:43.96 (54.01)     2:39.84 (55.88)     3:32.27 (52.43)
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR            2:44.07    2:38.68        
                  34.50     1:16.08 (41.58)     1:57.39 (41.31)     2:38.68 (41.29)
  2 Mukudai, Rui              12 Badger-MR                 NT    2:48.79        
                  36.74     1:19.54 (42.80)     2:05.04 (45.50)     2:48.79 (43.75)
  3 Leng, Zachary L           12 LIAC-MR              2:52.00    2:55.05        
                  39.31     1:23.45 (44.14)     2:09.28 (45.83)     2:55.05 (45.77)
  4 Eboli, Michael            12 Badger-MR            2:47.00    3:01.01        
                  40.89     1:26.76 (45.87)     2:15.33 (48.57)     3:01.01 (45.68)
  5 Scarcella, Joseph A       12 Badger-MR                 NT    3:02.93        
                  40.94     1:26.98 (46.04)     2:14.91 (47.93)     3:02.93 (48.02)
  6 Edelman, Van              12 CFJV-MR              3:57.08    3:33.62        
                  45.57     1:39.54 (53.97)     2:38.34 (58.80)     3:33.62 (55.28)
  7 Belitz, Ryan              11 CFJV-MR              4:30.00    3:49.50        
                  52.56     1:50.91 (58.35)   2:51.16 (1:00.25)     3:49.50 (58.34)
  8 Bellio, Sam               11 CFJV-MR              4:30.00    3:50.10        
                  51.73     1:49.03 (57.30)   2:50.88 (1:01.85)     3:50.10 (59.22)
  9 Eforo, Alex               11 GAEL-MR                   NT    3:50.87        
                                1:50.24 ( )   3:50.87 (2:00.63)                    
 10 Scarangella, Michael N    12 GAEL-MR              4:33.10    3:51.65        
                  51.55     1:48.50 (56.95)     2:48.27 (59.77)   3:51.65 (1:03.38)
 -- Rosato, Luke M            11 Badger-MR                 NT         DQ        
                  46.01     1:39.55 (53.54)     2:34.03 (54.48)          DQ (54.46)
 -- Lyons, Jack P             12 Badger-MR                 NT         DQ        
                  51.79   1:52.80 (1:01.01)   2:57.72 (1:04.92)        DQ (1:01.47)
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leng, Zachary L           12 LIAC-MR              2:28.00    2:32.19        
                  33.84     1:12.89 (39.05)     1:52.19 (39.30)     2:32.19 (40.00)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:50.69    1:50.55        
     1) Kalindra, Pijus 12              2) Whittington, Ryan N 12         
     3) Loveless, Jack J 12             4) Mukudai, Rui 12                
                  28.79       55.97 (27.18)     1:25.38 (29.41)     1:50.55 (25.17)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:08.20    2:10.55        
     1) Scarcella, Joseph A 12          2) Rosato, Luke M 11              
     3) Eboli, Michael 12               4) Lyons, Jack P 12               
                  29.24                             1:36.21 ( )     2:10.55 (34.34)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:08.52    2:01.86        
     1) Mukudai, Rui 12                 2) Whittington, Ryan N 12         
     3) Kalindra, Pijus 12              4) Loveless, Jack J 12            
                  29.59     1:05.79 (36.20)     1:33.64 (27.85)     2:01.86 (28.22)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:18.19    2:23.73        
     1) Lyons, Jack P 12                2) Eboli, Michael 12              
     3) Rosato, Luke M 11               4) Kalinin, Anton S 11            
                  37.81     1:15.98 (38.17)     1:50.27 (34.29)     2:23.73 (33.46)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                   Semis     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Eiden, Joseph P           17 Badger-MR              20.40      22.31        
  2 Kennon, Declan P          16 Badger-MR              23.16      25.73        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims      Semis        
===============================================================================
Semi-Finals
  1 Eiden, Joseph P           17 Badger-MR              22.05      20.40 q      
  2 Kennon, Declan P          16 Badger-MR              22.60      23.16 q      
-------------------------------------------------------------------------
  3 Brown, Nate M             16 LIAC-MR                23.47      23.42        
  4 Doherty, Kyle J           16 GAEL-MR                22.93      23.48        
-------------------------------------------------------------------------
  5 Wang, Eric                16 Badger-MR              23.51      23.66        
  5 Mannix, Richard E         16 Badger-MR              23.57      23.66        
  7 Stewart, David C          15 Badger-MR              22.22      23.77        
  8 Needham, Dan              16 Badger-MR              23.54      23.93        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Krna, Andrew B            29 NYAC-MR                20.86      21.89 q      
  2 Eiden, Joseph P           17 Badger-MR              21.98      22.05 q      
  3 Lennox, Douglas C         27 NYAC-MR                20.75      22.09 q      
  4 Stewart, David C          15 Badger-MR              22.28      22.22 q      
  5 Mukudai, Reo              16 Badger-MR              22.02      22.32 q      
  6 Kennon, Declan P          16 Badger-MR              22.80      22.60 q      
  7 Tremain, Max              17 Badger-MR              23.51      22.92 q      
  8 Doherty, Kyle J           16 GAEL-MR                22.64      22.93 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Egan, Liam R              14 Badger-MR              23.10      23.11        
 10 Flannery, Jim J           22 NYAC-MR                22.50      23.14        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Brown, Nate M             16 LIAC-MR                22.65      23.47        
 12 Wang, Eric                16 Badger-MR              23.33      23.51        
 13 Needham, Dan              16 Badger-MR              23.56      23.54        
 14 Mannix, Richard E         16 Badger-MR              23.27      23.57        
 15 Fischer, Chris J          17 APEX-MR                23.71      23.65        
 16 Harris, Gavin H           26 NYAC-MR                23.07      23.67        
 17 Speres, Aristides C       13 Badger-MR              23.42      23.78        
 18 Lafata, Spencer F         14 Badger-MR              24.47      23.82        
 19 Aventuro, Christopher J   16 Badger-MR              24.56      23.93        
 20 Markert, Gregory          17 SMC-MR                 23.56      23.95        
 21 Lyons, Sean P             17 Badger-MR              23.94      23.97        
 22 May, Scott                17 SMC-MR                 24.69      24.09        
 23 McAuley, Charles          16 SMC-MR                 24.55      24.45        
 24 Freeman, John T           13 GAEL-MR                24.92      24.52        
 25 Tucci, Danny A            14 Badger-MR              25.08      24.55        
 26 Bravo, David D            14 Badger-MR              24.77      24.59        
 27 Powers, William P         14 Badger-MR              26.80      24.81        
 28 De la Cruz, Edwin A       16 APEX-MR                24.54      24.92        
 29 Weaver, Billy             17 GAEL-MR                25.16      24.94        
 30 Collins, Jack M           15 Badger-MR              25.51      25.05        
 31 Mukudai, Takuto Z         14 Badger-MR              24.87      25.11        
 32 McLaughlin, Daniel P      17 GAEL-MR                25.49      25.34        
 33 Orman-Kollmar, Max A      15 APEX-MR                25.27      25.39        
 34 Stewart, Kevin P          15 GAEL-MR                25.36      25.42        
 35 Presta, Andrew J          17 LIAC-MR                25.80      25.60        
 36 Homolac, Adam             17 CFJV-MR                29.50      26.49        
 37 Towne, Garrett B          13 Badger-MR              26.97      26.58        
 38 Min, Eddy                 14 LIAC-MR                26.43      26.64        
 39 Hanley, Kevin             14 SMC-MR                 26.00      26.66        
 40 Khaimov, Roman            14 APEX-MR                26.56      26.76        
 41 Hwang, Gavin              15 LIAC-MR                26.62      26.86        
 42 Johanson, Colin           13 Badger-MR              26.86      26.95        
 42 Schmitt, Andrew           13 SMC-MR                 27.68      26.95        
 44 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR              26.26      27.11        
 45 Choi, Erjin               13 LIAC-MR                27.14      27.27        
 46 Simone, James S           13 Badger-MR              27.04      27.35        
 47 Koster, John              13 SMC-MR                 27.39      27.43        
 48 Moran, Francis W          13 Badger-MR                 NT      27.77        
 49 Kalindra, Pijus           12 Badger-MR              28.56      28.09        
 50 Loveless, Jack J          12 Badger-MR              27.97      28.15        
 51 Schaefer, Brendan         14 GAEL-MR                28.53      28.35        
 52 Chun, Sean M              13 LIAC-MR                26.75      28.38        
 53 Dayan, Joshua             15 Aquaflames-MR          35.00      28.53        
 54 Mulderrig, Aidan m        14 LIAC-MR                29.43      28.58        
 55 Medina, Hilton D          15 APEX-MR                   NT      29.09        
 56 Scarcella, Joseph A       12 Badger-MR              29.59      29.40        
 57 Serman, Trevor W          13 APEX-MR                29.44      29.72        
 58 Eforo, John T             13 GAEL-MR                29.31      29.83        
 59 Boldyrew, Peter A         13 LIAC-MR                30.12      30.39        
 60 Klotsche, Brian P         13 LIAC-MR                30.14      30.55        
 61 Lopez, Alejandro          14 Aquaflames-MR          33.12      30.72        
 62 Rosato, Luke M            11 Badger-MR              30.50      30.79        
 63 Norbeck, Kyle             13 CFJV-MR                32.85      31.61        
 64 Eboli, Michael            12 Badger-MR              33.26      32.71        
 65 Edwards, Grant            11 SMC-MR                 35.17      32.87        
 66 Bushati, Aldo             11 APEX-MR                33.26      33.12        
 67 Stoll, Willem             11 SMC-MR                 33.57      34.19        
 68 Eforo, Alex               11 GAEL-MR                35.42      35.00        
 69 Edelman, Van              12 CFJV-MR                36.23      35.50        
 70 Scarangella, Michael N    12 GAEL-MR                36.35      36.23        
 71 Braunschweiger, Jakob     13 SMC-MR                 40.52      36.88        
 72 Bellio, Sam               11 CFJV-MR                37.82      37.31        
 73 Belitz, Ryan              11 CFJV-MR                41.03      43.22        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Charles C          17 Badger-MR            1:53.70    1:52.31        
                  26.11       54.58 (28.47)     1:23.72 (29.14)     1:52.31 (28.59)
  2 Kennon, Declan P          16 Badger-MR            1:55.23    1:53.04        
                  26.82       55.70 (28.88)     1:24.39 (28.69)     1:53.04 (28.65)
  3 Mannix, Richard E         16 Badger-MR            1:53.57    1:56.01        
                  26.97       55.39 (28.42)     1:25.24 (29.85)     1:56.01 (30.77)
  4 Lyons, Sean P             17 Badger-MR            1:59.29    2:01.06        
                  28.51       59.17 (30.66)     1:30.13 (30.96)     2:01.06 (30.93)
  5 Bravo, David D            14 Badger-MR            2:02.14    2:01.24        
                  28.66       59.15 (30.49)     1:30.63 (31.48)     2:01.24 (30.61)
  6 Lafata, Spencer F         14 Badger-MR            2:07.74    2:02.38        
                  29.70     1:01.14 (31.44)     1:32.82 (31.68)     2:02.38 (29.56)
  7 Mukudai, Reo              16 Badger-MR            2:18.34    2:02.71        
                  28.67       59.43 (30.76)     1:30.80 (31.37)     2:02.71 (31.91)
  8 Egan, Liam R              14 Badger-MR            2:02.34    2:03.02        
                  28.75       59.88 (31.13)     1:31.51 (31.63)     2:03.02 (31.51)
  9 Eiden, Joseph P           17 Badger-MR            2:06.37    2:03.13        
                  29.56     1:01.54 (31.98)     1:32.77 (31.23)     2:03.13 (30.36)
 10 Needham, Dan              16 Badger-MR            2:06.59    2:03.33        
                  29.04     1:00.62 (31.58)     1:32.04 (31.42)     2:03.33 (31.29)
 11 Tucci, Danny A            14 Badger-MR            2:16.72    2:07.36        
                  29.13     1:01.18 (32.05)     1:34.46 (33.28)     2:07.36 (32.90)
 12 Stewart, David C          15 Badger-MR            2:21.92    2:07.41        
                  28.62     1:00.01 (31.39)     1:33.55 (33.54)     2:07.41 (33.86)
 13 Wang, Eric                16 Badger-MR            2:04.14    2:07.92        
                                1:01.52 ( )     1:38.27 (36.75)     2:07.92 (29.65)
 14 Markert, Gregory          17 SMC-MR               2:03.59    2:10.37        
                  29.89     1:01.72 (31.83)     1:35.69 (33.97)     2:10.37 (34.68)
 15 McAuley, Charles          16 SMC-MR               2:08.17    2:14.35        
                  30.90     1:04.83 (33.93)     1:39.93 (35.10)     2:14.35 (34.42)
 16 May, Scott                17 SMC-MR               2:15.01    2:14.53        
                  31.80     1:04.74 (32.94)     1:39.18 (34.44)     2:14.53 (35.35)
 17 Metcalf, Max              14 SMC-MR               2:15.99    2:14.79        
                  32.08     1:06.08 (34.00)     1:40.59 (34.51)     2:14.79 (34.20)
 18 Johanson, Colin           13 Badger-MR            2:17.33    2:16.01        
                  32.10     1:06.84 (34.74)     1:42.26 (35.42)     2:16.01 (33.75)
 19 Speres, Aristides C       13 Badger-MR            2:15.00    2:16.05        
                  30.60     1:04.88 (34.28)     1:41.07 (36.19)     2:16.05 (34.98)
 20 Freeman, John T           13 GAEL-MR                   NT    2:16.15        
                  32.24     1:07.60 (35.36)     1:42.31 (34.71)     2:16.15 (33.84)
 21 Mukudai, Takuto Z         14 Badger-MR            2:20.79    2:16.73        
                  31.68     1:06.67 (34.99)     1:41.98 (35.31)     2:16.73 (34.75)
 22 Orman-Kollmar, Max A      15 APEX-MR              2:15.28    2:17.31        
                  31.46                             1:41.66 ( )     2:17.31 (35.65)
 23 Powers, William P         14 Badger-MR            2:23.68    2:17.65        
                  31.69     1:06.43 (34.74)     1:42.42 (35.99)     2:17.65 (35.23)
 24 Towne, Garrett B          13 Badger-MR            2:17.75    2:18.18        
                  32.09     1:07.53 (35.44)     1:43.66 (36.13)     2:18.18 (34.52)
 25 Min, Eddy                 14 LIAC-MR              2:22.47    2:24.74        
                  31.76     1:07.98 (36.22)     1:46.20 (38.22)     2:24.74 (38.54)
 26 Stewart, Kevin P          15 GAEL-MR              2:26.34    2:26.29        
                  34.01     1:11.01 (37.00)     1:48.66 (37.65)     2:26.29 (37.63)
 27 Simone, James S           13 Badger-MR                 NT    2:26.93        
                  33.53     1:11.26 (37.73)     1:49.57 (38.31)     2:26.93 (37.36)
 28 Mulderrig, Aidan m        14 LIAC-MR              2:31.48    2:28.26        
                  35.64     1:13.35 (37.71)     1:51.40 (38.05)     2:28.26 (36.86)
 29 Chun, Sean M              13 LIAC-MR              2:45.00    2:30.38        
                  35.22     1:13.51 (38.29)     1:52.65 (39.14)     2:30.38 (37.73)
 30 Choi, Erjin               13 LIAC-MR              2:35.26    2:30.81        
                  36.28     1:13.70 (37.42)     1:52.05 (38.35)     2:30.81 (38.76)
 31 Moran, Francis W          13 Badger-MR                 NT    2:32.42        
                  34.93                             1:53.74 ( )     2:32.42 (38.68)
 32 Koster, John              13 SMC-MR               2:31.61    2:32.66        
                  35.88     1:15.25 (39.37)     1:55.04 (39.79)     2:32.66 (37.62)
 33 Schmitt, Andrew           13 SMC-MR               2:47.56    2:41.45        
                  36.91     1:18.32 (41.41)     2:00.32 (42.00)     2:41.45 (41.13)
 34 Hwang, Gavin              15 LIAC-MR              2:47.49    2:45.92        
                  38.16   2:45.92 (2:07.76)                                        
 35 Homolac, Adam             17 CFJV-MR              3:00.00    2:46.05        
 36 Klotsche, Brian P         13 LIAC-MR              2:51.01    2:46.20        
 37 Boldyrew, Peter A         13 LIAC-MR              2:44.11    2:46.47        
                  37.23     1:18.26 (41.03)     2:03.71 (45.45)     2:46.47 (42.76)
 38 Norbeck, Kyle             13 CFJV-MR              2:52.66    2:57.71        
                  41.73   2:57.71 (2:15.98)                                        
 39 Lopez, Alejandro          14 Aquaflames-MR        2:55.00    3:00.60        
                  39.74     1:24.25 (44.51)     2:12.47 (48.22)     3:00.60 (48.13)
 40 Dayan, Joshua             15 Aquaflames-MR        2:49.00    3:08.53        
                  36.92                             2:15.03 ( )     3:08.53 (53.50)
 41 Edwards, Grant            11 SMC-MR               3:05.00    3:13.06        
                  44.14     1:32.48 (48.34)     2:23.09 (50.61)     3:13.06 (49.97)
 -- Eforo, John T             13 GAEL-MR              3:00.63         DQ        
                  42.54        DQ (2:22.88)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Hongzhe              27 NYAC-MR                47.40      51.69        
                  24.03       51.69 (27.66)                                        
  2 Stewart, David C          15 Badger-MR              52.22      52.02        
                  24.02       52.02 (28.00)                                        
  3 Lennox, Douglas C         27 NYAC-MR                48.52      52.53        
                  24.73       52.53 (27.80)                                        
  4 Eiden, Joseph P           17 Badger-MR              53.35      53.65        
                  25.08       53.65 (28.57)                                        
  5 Barry, Charles C          17 Badger-MR              53.45      54.30        
                  25.27       54.30 (29.03)                                        
  6 Kennon, Declan P          16 Badger-MR              55.27      54.51        
                  25.85       54.51 (28.66)                                        
  7 Mukudai, Reo              16 Badger-MR              53.35      55.17        
                  25.75       55.17 (29.42)                                        
  8 Flannery, Jim J           22 NYAC-MR                55.00      55.19        
                  26.21       55.19 (28.98)                                        
  9 Needham, Dan              16 Badger-MR              56.76      56.73        
                  26.72       56.73 (30.01)                                        
 10 Egan, Liam R              14 Badger-MR              54.13      56.97        
                  26.45       56.97 (30.52)                                        
 11 Lyons, Sean P             17 Badger-MR              57.97      56.99        
                  26.96       56.99 (30.03)                                        
 12 Brown, Nate M             16 LIAC-MR                59.79      57.84        
                  27.19       57.84 (30.65)                                        
 13 Fischer, Chris J          17 APEX-MR                59.58      58.06        
                  26.35       58.06 (31.71)                                        
 14 Lafata, Spencer F         14 Badger-MR            1:05.78      58.46        
                  27.82       58.46 (30.64)                                        
 15 Mannix, Richard E         16 Badger-MR              59.78      58.59        
                  27.48       58.59 (31.11)                                        
 16 Bravo, David D            14 Badger-MR              59.53      59.35        
                  28.10       59.35 (31.25)                                        
 17 Speres, Aristides C       13 Badger-MR            1:06.10      59.85        
                  28.20       59.85 (31.65)                                        
 18 Doherty, Kyle J           16 GAEL-MR              1:00.79    1:01.15        
                  28.55     1:01.15 (32.60)                                        
 19 McLaughlin, Daniel P      17 GAEL-MR              1:03.18    1:01.18        
                  28.70     1:01.18 (32.48)                                        
 20 Tucci, Danny A            14 Badger-MR            1:03.06    1:02.72        
                  29.74     1:02.72 (32.98)                                        
 21 Powers, William P         14 Badger-MR            1:03.73    1:03.61        
                  29.89     1:03.61 (33.72)                                        
 22 De la Cruz, Edwin A       16 APEX-MR              1:03.37    1:04.51        
                  30.34     1:04.51 (34.17)                                        
 23 Mukudai, Takuto Z         14 Badger-MR            1:05.00    1:04.61        
                  29.75     1:04.61 (34.86)                                        
 24 Towne, Garrett B          13 Badger-MR            1:05.39    1:05.22        
                  30.61     1:05.22 (34.61)                                        
 25 McAuley, Charles          16 SMC-MR               1:09.81    1:05.55        
                  29.12     1:05.55 (36.43)                                        
 26 May, Scott                17 SMC-MR               1:07.43    1:06.05        
                  30.16     1:06.05 (35.89)                                        
 27 Metcalf, Max              14 SMC-MR               1:08.53    1:07.56        
                  32.21     1:07.56 (35.35)                                        
 28 Weaver, Billy             17 GAEL-MR              1:05.99    1:07.65        
                  30.55     1:07.65 (37.10)                                        
 29 Min, Eddy                 14 LIAC-MR              1:03.15    1:07.81        
                  29.19     1:07.81 (38.62)                                        
 29 Presta, Andrew J          17 LIAC-MR              1:03.00    1:07.81        
                  31.23     1:07.81 (36.58)                                        
 31 Simone, James S           13 Badger-MR            1:09.56    1:08.34        
                  31.70     1:08.34 (36.64)                                        
 32 Mulderrig, Aidan m        14 LIAC-MR              1:08.99    1:08.63        
                  32.13     1:08.63 (36.50)                                        
 33 Khaimov, Roman            14 APEX-MR              1:08.48    1:09.51        
                  30.18     1:09.51 (39.33)                                        
 34 Serman, Trevor W          13 APEX-MR              1:10.00    1:10.52        
                  33.19     1:10.52 (37.33)                                        
 35 Kalindra, Pijus           12 Badger-MR            1:13.65    1:11.08        
                  32.71     1:11.08 (38.37)                                        
 36 Homolac, Adam             17 CFJV-MR              1:40.00    1:11.69        
                  32.37     1:11.69 (39.32)                                        
 37 Johanson, Colin           13 Badger-MR            1:16.02    1:13.26        
                  33.88     1:13.26 (39.38)                                        
 38 Chun, Sean M              13 LIAC-MR              1:15.07    1:16.06        
                  35.29     1:16.06 (40.77)                                        
 39 Moran, Francis W          13 Badger-MR                 NT    1:16.91        
                  35.99     1:16.91 (40.92)                                        
 40 Boldyrew, Peter A         13 LIAC-MR              1:14.80    1:17.78        
                  35.53     1:17.78 (42.25)                                        
 41 Hwang, Gavin              15 LIAC-MR              1:15.55    1:20.52        
                  37.42     1:20.52 (43.10)                                        
 42 Choi, Erjin               13 LIAC-MR              1:21.34    1:21.95        
                  36.44     1:21.95 (45.51)                                        
 43 Medina, Hilton D          15 APEX-MR                   NT    1:25.96        
                  34.19     1:25.96 (51.77)                                        
 44 Bushati, Aldo             11 APEX-MR              1:25.12    1:29.55        
                  39.52     1:29.55 (50.03)                                        
 45 Norbeck, Kyle             13 CFJV-MR              1:35.50    1:37.56        
                  43.66     1:37.56 (53.90)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennon, Declan P          16 Badger-MR            1:56.93    1:56.66        
                  25.53   1:56.66 (1:31.13)                                        
  2 Barry, Charles C          17 Badger-MR            1:58.43    1:59.04        
                  25.36       54.74 (29.38)     1:31.27 (36.53)     1:59.04 (27.77)
  3 Stewart, David C          15 Badger-MR            2:00.51    1:59.55        
                  24.81       55.70 (30.89)     1:31.95 (36.25)     1:59.55 (27.60)
  4 Eiden, Joseph P           17 Badger-MR            2:02.78    2:01.93        
                  26.17       58.53 (32.36)     1:35.97 (37.44)     2:01.93 (25.96)
  5 Mukudai, Reo              16 Badger-MR            2:01.77    2:02.74        
                  26.32       57.71 (31.39)     1:34.66 (36.95)     2:02.74 (28.08)
  6 Flannery, Jim J           22 NYAC-MR              1:57.00    2:03.89        
                  26.57       56.38 (29.81)     1:34.11 (37.73)     2:03.89 (29.78)
  7 Needham, Dan              16 Badger-MR            2:11.19    2:04.51        
                  26.81       58.62 (31.81)     1:37.09 (38.47)     2:04.51 (27.42)
  8 Bravo, David D            14 Badger-MR            2:04.17    2:04.83        
                  27.77       59.52 (31.75)     1:36.22 (36.70)     2:04.83 (28.61)
  9 Wang, Eric                16 Badger-MR            2:09.70    2:05.65        
                  25.84       57.29 (31.45)     1:35.77 (38.48)     2:05.65 (29.88)
 10 Mannix, Richard E         16 Badger-MR            2:01.65    2:06.64        
                  31.92   2:06.64 (1:34.72)                                        
 11 Lyons, Sean P             17 Badger-MR            2:00.88    2:06.67        
                  27.37       58.94 (31.57)     1:37.62 (38.68)     2:06.67 (29.05)
 12 Lafata, Spencer F         14 Badger-MR            2:08.89    2:06.72        
                  27.95     1:00.69 (32.74)     1:39.41 (38.72)     2:06.72 (27.31)
 13 Markert, Gregory          17 SMC-MR               2:10.39    2:12.38        
                  27.88     1:01.20 (33.32)     1:42.78 (41.58)     2:12.38 (29.60)
 14 May, Scott                17 SMC-MR               2:13.45    2:13.05        
                  28.29     1:01.86 (33.57)     1:41.70 (39.84)     2:13.05 (31.35)
 15 Freeman, John T           13 GAEL-MR              2:15.00    2:13.75        
                  29.29     1:02.98 (33.69)     1:44.14 (41.16)     2:13.75 (29.61)
 16 McLaughlin, Daniel P      17 GAEL-MR              2:20.58    2:15.02        
                  29.53     1:04.87 (35.34)     1:45.87 (41.00)     2:15.02 (29.15)
 17 Tucci, Danny A            14 Badger-MR            2:21.60    2:15.06        
                  29.03     1:03.33 (34.30)     1:45.74 (42.41)     2:15.06 (29.32)
 18 Mukudai, Takuto Z         14 Badger-MR            2:12.65    2:16.77        
                  29.46     1:03.94 (34.48)     1:42.95 (39.01)     2:16.77 (33.82)
 19 McAuley, Charles          16 SMC-MR               2:14.36    2:17.37        
                  28.92     1:03.01 (34.09)     1:43.81 (40.80)     2:17.37 (33.56)
 20 Powers, William P         14 Badger-MR            2:26.44    2:18.73        
                  28.88     1:03.29 (34.41)     1:47.25 (43.96)     2:18.73 (31.48)
 21 Weaver, Billy             17 GAEL-MR              2:18.99    2:21.48        
                  32.00     1:07.56 (35.56)     1:49.06 (41.50)     2:21.48 (32.42)
 22 Metcalf, Max              14 SMC-MR               2:21.98    2:22.13        
                  32.09     1:07.19 (35.10)     1:49.25 (42.06)     2:22.13 (32.88)
 23 Koster, John              13 SMC-MR               2:25.77    2:23.24        
                  31.27     1:08.38 (37.11)     1:50.67 (42.29)     2:23.24 (32.57)
 24 Min, Eddy                 14 LIAC-MR              2:22.69    2:25.59        
                  31.39     1:07.86 (36.47)     1:51.79 (43.93)     2:25.59 (33.80)
 25 Whittington, Ryan N       12 Badger-MR            2:25.84    2:26.00        
                  32.26     1:09.78 (37.52)     1:53.68 (43.90)     2:26.00 (32.32)
 26 Towne, Garrett B          13 Badger-MR            2:23.19    2:26.03        
                  31.36     1:07.90 (36.54)     1:53.98 (46.08)     2:26.03 (32.05)
 27 Loveless, Jack J          12 Badger-MR            2:29.18    2:26.39        
                  32.41     1:09.73 (37.32)     1:53.05 (43.32)     2:26.39 (33.34)
 28 Simone, James S           13 Badger-MR            2:27.27    2:28.15        
                  31.29     1:09.77 (38.48)     1:56.25 (46.48)     2:28.15 (31.90)
 29 Johanson, Colin           13 Badger-MR            2:28.79    2:30.54        
                  33.74     1:11.12 (37.38)     1:56.79 (45.67)     2:30.54 (33.75)
 30 Mulderrig, Aidan m        14 LIAC-MR              2:29.46    2:31.26        
                  32.65     1:11.37 (38.72)     1:59.18 (47.81)     2:31.26 (32.08)
 31 Presta, Andrew J          17 LIAC-MR              2:22.00    2:31.29        
                  31.76     1:09.39 (37.63)     1:55.83 (46.44)     2:31.29 (35.46)
 32 Chun, Sean M              13 LIAC-MR              2:35.28    2:35.91        
                  34.94     1:14.91 (39.97)     2:01.63 (46.72)     2:35.91 (34.28)
 33 Schmitt, Andrew           13 SMC-MR               2:38.78    2:39.83        
                  35.64     1:17.52 (41.88)     2:07.62 (50.10)     2:39.83 (32.21)
 34 Hwang, Gavin              15 LIAC-MR              2:49.93    2:48.58        
                  36.95     1:18.75 (41.80)     2:17.13 (58.38)     2:48.58 (31.45)
 35 Klotsche, Brian P         13 LIAC-MR              2:50.99    2:53.61        
                  39.04     1:21.67 (42.63)     2:18.28 (56.61)     2:53.61 (35.33)
 36 Eboli, Michael            12 Badger-MR            2:54.96    2:55.23        
                  43.58     1:29.49 (45.91)     2:17.53 (48.04)     2:55.23 (37.70)
 37 Rosato, Luke M            11 Badger-MR            2:54.78    2:56.14        
                  38.60                             2:17.92 ( )     2:56.14 (38.22)
 38 Braunschweiger, Jakob     13 SMC-MR               2:55.00    3:17.18        
                  45.28     1:33.76 (48.48)     2:31.45 (57.69)     3:17.18 (45.73)
 -- Boldyrew, Peter A         13 LIAC-MR              3:04.53         DQ        
                  35.58     1:17.48 (41.90)   2:20.18 (1:02.70)          DQ (37.77)
 -- Brown, Nate M             16 LIAC-MR              2:07.22         DQ