Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/10/2012 04:18 PM
             2012 MR AGUA Season Starter - 10/6/2012 to 10/7/2012              
                              Sanction #: 121001                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Anna           8 WAVE-NJ                14.50      15.70        
  2 Schneider, Alexand   8 Agua Swim Team-MR      17.35      16.02        
  3 Guarino, Kiana B     8 Agua Swim Team-MR      18.00      16.27        
  4 Safovich, Agnessa    8 Agua Swim Team-MR      15.54      16.81        
  5 Jones, Lara          8 Agua Swim Team-MR      16.98      17.87        
  6 Schaepers-Chu, May   8 Agua Swim Team-MR      17.50      18.03        
  7 Sugiyama, Mao        8 Agua Swim Team-MR      17.64      18.63        
  8 Abromavage, Reese    8 NYCC-MR                19.41      18.85        
  9 Basler, Alia R       8 Agua Swim Team-MR      21.71      19.28        
 10 Kim, Sojung          7 WAVE-NJ                19.13      19.46        
 11 Stewart, Lexi R      8 Agua Swim Team-MR      18.09      19.52        
 12 Breitman, Juliet R   8 Agua Swim Team-MR      20.29      19.70        
 13 Anton, Olivia L      8 Agua Swim Team-MR      18.29      19.78        
 14 Robilotti, Mia P     8 NYCC-MR                19.69      20.33        
 15 Friedman, Alexandr   7 Agua Swim Team-MR      20.24      21.08        
 16 Smith, Maya L        8 Agua Swim Team-MR      19.86      21.10        
 17 Leonard, Penelope    8 Agua Swim Team-MR      20.26      21.15        
 18 Rona, Olivia H       8 NYCC-MR                23.90      21.52        
 19 Wu, Madison          8 Agua Swim Team-MR      23.94      23.49        
 20 Greenberg, Abigail   7 Agua Swim Team-MR      22.14      23.53        
 21 Fried, Bailey E      6 Agua Swim Team-MR      25.11      23.65        
 22 Lorch, Grace O       8 Agua Swim Team-MR      22.59      23.99        
 23 Nettles, Molly S     8 Agua Swim Team-MR      21.96      24.63        
 24 Brooker, Avery       7 Agua Swim Team-MR      20.54      25.89        
 25 King, Lindsay J      7 Agua Swim Team-MR         NT      26.26        
 26 Xie, Shuran          8 NYCC-MR                   NT      30.90        
 27 Papa, Charlotte E    7 NYCC-MR                   NT      31.01        
 28 Wong, Linsey         7 NYCC-MR                   NT      31.62        
 29 Puchert, Isabel      6 NYCC-MR                45.00      47.38        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Anna           8 WAVE-NJ                16.52      18.65        
  2 Schneider, Alexand   8 Agua Swim Team-MR      19.94      19.10        
  3 Guarino, Kiana B     8 Agua Swim Team-MR      23.00      19.87        
  4 Safovich, Agnessa    8 Agua Swim Team-MR      18.50      20.24        
  5 Sugiyama, Mao        8 Agua Swim Team-MR      21.40      20.56        
  6 Stewart, Lexi R      8 Agua Swim Team-MR      21.08      21.53        
  7 Abromavage, Reese    8 NYCC-MR                22.48      22.63        
  8 Robilotti, Mia P     8 NYCC-MR                22.70      22.78        
  9 Anton, Olivia L      8 Agua Swim Team-MR      22.99      23.07        
 10 Breitman, Juliet R   8 Agua Swim Team-MR      24.43      23.27        
 11 Takei, Risa          8 Agua Swim Team-MR      23.48      23.38        
 12 Nettles, Molly S     8 Agua Swim Team-MR      24.39      23.67        
 13 Leonard, Penelope    8 Agua Swim Team-MR      23.96      24.39        
 14 Rona, Olivia H       8 NYCC-MR                26.28      24.40        
 15 Smith, Maya L        8 Agua Swim Team-MR      25.49      26.03        
 16 Greenberg, Abigail   7 Agua Swim Team-MR      24.87      26.19        
 17 Lorch, Grace O       8 Agua Swim Team-MR      25.32      26.64        
 18 Takei, Lena          7 Agua Swim Team-MR      25.77      26.81        
 19 Fried, Bailey E      6 Agua Swim Team-MR      25.76      26.94        
 20 Wu, Madison          8 Agua Swim Team-MR      31.68      27.54        
 21 Wong, Linsey         7 NYCC-MR                   NT      29.34        
 22 Brooker, Avery       7 Agua Swim Team-MR      29.21      29.81        
 23 King, Lindsay J      7 Agua Swim Team-MR         NT      31.39        
 24 Xie, Shuran          8 NYCC-MR                   NT      33.65        
 25 Puchert, Isabel      6 NYCC-MR                50.00      45.39        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Safovich, Agnessa    8 Agua Swim Team-MR      21.33      22.36        
  2 Guarino, Kiana B     8 Agua Swim Team-MR      26.00      23.05        
  3 Sugiyama, Mao        8 Agua Swim Team-MR      23.81      23.32        
  4 Schneider, Alexand   8 Agua Swim Team-MR      23.18      23.62        
  5 Takei, Risa          8 Agua Swim Team-MR      24.52      24.77        
  6 Stewart, Lexi R      8 Agua Swim Team-MR      24.77      24.84        
  7 Kim, Sojung          7 WAVE-NJ                27.14      25.42        
  8 Schaepers-Chu, May   8 Agua Swim Team-MR      24.56      25.50        
  9 Basler, Alia R       8 Agua Swim Team-MR      24.56      25.84        
 10 Wu, Madison          8 Agua Swim Team-MR      26.81      25.86        
 11 Jones, Lara          8 Agua Swim Team-MR      25.00      25.91        
 12 Robilotti, Mia P     8 NYCC-MR                25.25      26.59        
 13 Takei, Lena          7 Agua Swim Team-MR      26.12      26.68        
 14 Friedman, Alexandr   7 Agua Swim Team-MR      27.61      26.77        
 15 Smith, Maya L        8 Agua Swim Team-MR      28.19      28.07        
 16 Greenberg, Abigail   7 Agua Swim Team-MR      28.84      28.39        
 17 Fried, Bailey E      6 Agua Swim Team-MR      28.98      29.20        
 18 Breitman, Juliet R   8 Agua Swim Team-MR      30.36      29.52        
 19 Brooker, Avery       7 Agua Swim Team-MR      29.79      30.63        
 20 Anton, Olivia L      8 Agua Swim Team-MR      30.46      30.76        
 21 Nettles, Molly S     8 Agua Swim Team-MR      26.67      31.99        
 22 Lorch, Grace O       8 Agua Swim Team-MR      32.07      33.57        
 23 King, Lindsay J      7 Agua Swim Team-MR         NT      34.07        
 24 Papa, Charlotte E    7 NYCC-MR                   NT      37.40        
 -- Leonard, Penelope    8 Agua Swim Team-MR      29.11         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Anna           8 WAVE-NJ                15.27      16.74        
  2 Guarino, Kiana B     8 Agua Swim Team-MR      22.00      17.03        
  3 Safovich, Agnessa    8 Agua Swim Team-MR      17.08      18.28        
  4 Jones, Lara          8 Agua Swim Team-MR      20.00      19.15        
  5 Abromavage, Reese    8 NYCC-MR                21.28      20.71        
  6 Schaepers-Chu, May   8 Agua Swim Team-MR      27.66      20.81        
  7 Sugiyama, Mao        8 Agua Swim Team-MR      21.00      20.96        
  8 Takei, Risa          8 Agua Swim Team-MR      22.45      21.12        
  9 Kim, Sojung          7 WAVE-NJ                23.82      21.48        
 10 Friedman, Alexandr   7 Agua Swim Team-MR      23.28      24.13        
 11 Basler, Alia R       8 Agua Swim Team-MR      26.98      24.21        
 12 Breitman, Juliet R   8 Agua Swim Team-MR      27.33      24.25        
 13 Leonard, Penelope    8 Agua Swim Team-MR      27.00      24.61        
 14 Rona, Olivia H       8 NYCC-MR                   NT      25.06        
 15 Smith, Maya L        8 Agua Swim Team-MR      27.00      25.15        
 16 Nettles, Molly S     8 Agua Swim Team-MR      25.76      26.03        
 17 Greenberg, Abigail   7 Agua Swim Team-MR      31.29      26.52        
 18 Takei, Lena          7 Agua Swim Team-MR      27.54      26.55        
 19 Fried, Bailey E      6 Agua Swim Team-MR      32.35      26.88        
 20 Lorch, Grace O       8 Agua Swim Team-MR      32.00      27.87        
 21 Wu, Madison          8 Agua Swim Team-MR      32.00      29.77        
 22 Brooker, Avery       7 Agua Swim Team-MR      25.68      31.59        
 23 King, Lindsay J      7 Agua Swim Team-MR         NT      38.05        
 -- Robilotti, Mia P     8 NYCC-MR                22.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Anna           8 WAVE-NJ              1:24.96    1:21.37 SILV   
                  39.20     1:21.37 (42.17)                                        
  2 Schneider, Alexand   8 Agua Swim Team-MR    1:39.45    1:27.74 SILV   
                  44.02     1:27.74 (43.72)                                        
  3 Safovich, Agnessa    8 Agua Swim Team-MR    1:29.95    1:31.89        
                  41.42     1:31.89 (50.47)                                        
  4 Jones, Lara          8 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:34.51        
                  44.03     1:34.51 (50.48)                                        
  5 Schaepers-Chu, May   8 Agua Swim Team-MR    1:46.00    1:36.46        
                  46.83     1:36.46 (49.63)                                        
  6 Stewart, Lexi R      8 Agua Swim Team-MR    1:43.92    1:38.51        
                  50.13     1:38.51 (48.38)                                        
  7 Kim, Sojung          7 WAVE-NJ              1:48.35    1:39.45        
                  47.70     1:39.45 (51.75)                                        
  8 Basler, Alia R       8 Agua Swim Team-MR    1:52.32    1:41.52        
                  49.01     1:41.52 (52.51)                                        
  9 Friedman, Alexandr   7 Agua Swim Team-MR    1:51.28    1:47.60        
                  50.95     1:47.60 (56.65)                                        
 10 Anton, Olivia L      8 Agua Swim Team-MR    1:53.32    1:49.31        
                  50.65     1:49.31 (58.66)                                        
 -- Takei, Risa          8 Agua Swim Team-MR    1:36.28         DQ        
      Did not finish on back - back
                  47.68          DQ (50.24)                                        
 -- Takei, Lena          7 Agua Swim Team-MR    2:23.06         DQ        
      Did not finish on back - back
                  53.96          DQ (59.09)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G   10 Agua Swim Team-MR      28.80      29.00 ZQ     
  2 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR      30.57      29.44 ZQ     
  3 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR      30.60      30.49 ZQ     
  4 Milrod, Maya L      10 Un-Mr-Ag-MR            30.77      30.60 ZQ     
  5 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR      33.09      30.91 ZQ     
  6 Moon, Zoe S         10 Agua Swim Team-MR      33.17      32.30 SILV   
  7 Bates, Diana N      10 Agua Swim Team-MR      33.46      32.71 SILV   
  8 Greenberg, Elana M  10 Agua Swim Team-MR      33.87      33.20 SILV   
  9 Ashton, Sydney A    10 Agua Swim Team-MR      34.92      33.31 SILV   
 10 Ng, Chloe N          9 Agua Swim Team-MR      34.27      33.35 SILV   
 11 Butler, Amelia K    10 NYCC-MR                35.04      33.59 SILV   
 12 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR      36.42      34.01 SILV   
 13 Simmons, Lauren A   10 Agua Swim Team-MR      37.00      34.77 SILV   
 14 Hedvat, Alexis S    10 Agua Swim Team-MR      35.85      34.85 SILV   
 15 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR      35.41      35.10 SILV   
 16 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR      35.27      35.13 SILV   
 17 Balttaytis, Kira R   9 WAVE-NJ                35.84      35.50        
 18 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR      36.09      35.95        
 19 McGowan, Sofia M    10 Agua Swim Team-MR      38.93      37.25        
 20 Burtseva, Maria     10 Shy-Mr-MR                 NT      37.90        
 21 Kanofsky, Chayna     9 WAVE-NJ                38.45      38.14        
 22 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR      38.54      38.47        
 23 DuFord, Oliva P     10 Agua Swim Team-MR      38.97      38.58        
 24 Brennan, Hope E      9 NYCC-MR                39.96      38.67        
 25 Casey, Carolyn T     9 Un-Mr-Ag-MR            40.82      38.76        
 26 Williams, Elise     10 NYCC-MR                43.06      38.89        
 27 Ott, Elke L          9 Agua Swim Team-MR      42.00      39.23        
 28 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR      43.70      39.55        
 29 Baer, Natalie R     10 Agua Swim Team-MR      42.55      39.62        
 30 Kon, Bridgette      10 Agua Swim Team-MR      45.34      40.17        
 31 Arora, Rosy R        9 Agua Swim Team-MR      38.45      40.74        
 32 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR                   NT      40.76        
 33 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR      44.78      41.69        
 34 Norton, Electa      10 Unattached                NT      41.71        
 35 Lister, Anna E       9 Agua Swim Team-MR      44.08      42.17        
 36 Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR      40.19      42.32        
 37 Tam, Caitlin M       9 Agua Swim Team-MR      46.97      42.55        
 38 Puchert, Grace C     9 NYCC-MR                46.57      42.57        
 39 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                   NT      43.36        
 40 Achilleoudis, Aria   9 Agua Swim Team-MR         NT      43.41        
 41 Rahr, Avery N       10 Agua Swim Team-MR      45.00      43.85        
 42 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR      45.58      45.06        
 43 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR      46.00      45.36        
 44 Fox, Emma M         10 NYCC-MR                47.39      45.99        
 45 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR      45.00      46.09        
 46 Kotorova, Teona      9 NYCC-MR                47.76      46.86        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G   10 Agua Swim Team-MR    1:03.30    1:03.10 ZQ     
                  31.42     1:03.10 (31.68)                                        
  2 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:10.54    1:05.94 ZQ     
                  31.82     1:05.94 (34.12)                                        
  3 Milrod, Maya L      10 Un-Mr-Ag-MR          1:07.42    1:07.08 ZQ     
                  32.45     1:07.08 (34.63)                                        
  4 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR    1:04.85    1:07.47 ZQ     
                  32.79     1:07.47 (34.68)                                        
  5 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR    1:14.32    1:09.34 JO     
                  30.24     1:09.34 (39.10)                                        
  6 Greenberg, Elana M  10 Agua Swim Team-MR    1:12.03    1:10.50 JO     
                  34.44     1:10.50 (36.06)                                        
  7 Moon, Zoe S         10 Agua Swim Team-MR    1:13.68    1:10.58 JO     
                  34.43     1:10.58 (36.15)                                        
  8 Bates, Diana N      10 Agua Swim Team-MR    1:16.53    1:13.91 SILV   
                  35.92     1:13.91 (37.99)                                        
  9 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR    1:22.32    1:14.86 SILV   
                  36.45     1:14.86 (38.41)                                        
 10 Ng, Chloe N          9 Agua Swim Team-MR    1:20.39    1:16.92 SILV   
                  23.03     1:16.92 (53.89)                                        
 11 Ashton, Sydney A    10 Agua Swim Team-MR    1:20.54    1:17.01 SILV   
                  37.06     1:17.01 (39.95)                                        
 12 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    1:20.15    1:17.22 SILV   
                  37.94     1:17.22 (39.28)                                        
 13 Butler, Amelia K    10 NYCC-MR              1:21.25    1:17.59 SILV   
                  38.40     1:17.59 (39.19)                                        
 14 Hedvat, Alexis S    10 Agua Swim Team-MR    1:20.10    1:19.86        
                  37.44     1:19.86 (42.42)                                        
 15 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    1:18.58    1:20.65        
                  38.78     1:20.65 (41.87)                                        
 16 Balttaytis, Kira R   9 WAVE-NJ              1:18.25    1:20.93        
                  38.82     1:20.93 (42.11)                                        
 17 McGowan, Sofia M    10 Agua Swim Team-MR    1:25.94    1:21.64        
                  40.31     1:21.64 (41.33)                                        
 18 Simmons, Lauren A   10 Agua Swim Team-MR    1:23.00    1:23.33        
                  39.26     1:23.33 (44.07)                                        
 19 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR    1:23.40    1:23.47        
                  39.64     1:23.47 (43.83)                                        
 20 Ott, Elke L          9 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:23.69        
                  38.98     1:23.69 (44.71)                                        
 21 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:23.99        
                  39.92     1:23.99 (44.07)                                        
 22 Brennan, Hope E      9 NYCC-MR              1:31.31    1:25.04        
                  40.91     1:25.04 (44.13)                                        
 23 Casey, Carolyn T     9 Un-Mr-Ag-MR          1:40.26    1:27.11        
                  41.81     1:27.11 (45.30)                                        
 24 Kanofsky, Chayna     9 WAVE-NJ              1:16.58    1:27.45        
                  40.69     1:27.45 (46.76)                                        
 25 Williams, Elise     10 NYCC-MR              1:34.42    1:27.54        
                  42.50     1:27.54 (45.04)                                        
 26 Baer, Natalie R     10 Agua Swim Team-MR    1:33.05    1:28.78        
                  42.00     1:28.78 (46.78)                                        
 27 Chung, Katherine J   9 WAVE-NJ              1:17.55    1:28.87        
                  42.18     1:28.87 (46.69)                                        
 28 DuFord, Oliva P     10 Agua Swim Team-MR    1:29.65    1:29.00        
                  30.01     1:29.00 (58.99)                                        
 29 Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR    1:35.31    1:29.49        
                  42.98     1:29.49 (46.51)                                        
 30 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR                   NT    1:30.04        
                  42.09     1:30.04 (47.95)                                        
 31 Burtseva, Maria     10 Shy-Mr-MR                 NT    1:30.24        
                  41.46     1:30.24 (48.78)                                        
 32 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR    1:40.39    1:31.27        
                  42.41     1:31.27 (48.86)                                        
 33 Arora, Rosy R        9 Agua Swim Team-MR    1:36.81    1:34.70        
                  43.64     1:34.70 (51.06)                                        
 34 Soltanova, Stephan  10 Shy-Mr-MR                 NT    1:35.17        
                  45.60     1:35.17 (49.57)                                        
 35 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR    1:42.16    1:35.61        
                  47.18     1:35.61 (48.43)                                        
 36 Tam, Caitlin M       9 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:37.26        
                  46.27     1:37.26 (50.99)                                        
 37 Norton, Electa      10 Unattached                NT    1:38.41        
                  45.04     1:38.41 (53.37)                                        
 38 Rahr, Avery N       10 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:38.77        
                  47.39     1:38.77 (51.38)                                        
 39 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                   NT    1:39.78        
 40 Puchert, Grace C     9 NYCC-MR                   NT    1:40.50        
                  35.61   1:40.50 (1:04.89)                                        
 41 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR    1:35.54    1:43.22        
                  39.70   1:43.22 (1:03.52)                                        
 42 Achilleoudis, Aria   9 Agua Swim Team-MR         NT    1:45.33        
                  45.73     1:45.33 (59.60)                                        
 43 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR    1:36.00    1:48.08        
 44 Fox, Emma M         10 NYCC-MR              1:45.70    1:49.62        
                  50.27     1:49.62 (59.35)                                        
 45 Apfel, Emilia D      9 Agua Swim Team-MR         NT    2:11.45        
                1:04.90   2:11.45 (1:06.55)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G   10 Agua Swim Team-MR    2:16.64    2:14.90 ZQ     
                  31.41     1:06.37 (34.96)     1:41.67 (35.30)     2:14.90 (33.23)
  2 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    2:30.33    2:23.14 ZQ     
                  32.12     1:08.90 (36.78)     1:46.42 (37.52)     2:23.14 (36.72)
  3 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR    2:24.92    2:23.45 ZQ     
                  32.81     1:08.89 (36.08)     1:47.26 (38.37)     2:23.45 (36.19)
  4 Milrod, Maya L      10 Un-Mr-Ag-MR          2:24.70    2:26.27 ZQ     
                  32.78     1:09.82 (37.04)     1:48.51 (38.69)     2:26.27 (37.76)
  5 Moon, Zoe S         10 Agua Swim Team-MR    2:52.29    2:26.85 ZQ     
                  32.73     1:10.52 (37.79)     1:48.70 (38.18)     2:26.85 (38.15)
  6 Greenberg, Elana M  10 Agua Swim Team-MR    2:35.17    2:30.72 JO     
                  35.27     1:13.73 (38.46)     1:53.21 (39.48)     2:30.72 (37.51)
  7 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR    3:03.71    2:36.70 SILV   
                  35.42     1:16.19 (40.77)     1:58.24 (42.05)     2:36.70 (38.46)
  8 Bates, Diana N      10 Agua Swim Team-MR         NT    2:42.14 SILV   
                  36.86     1:17.11 (40.25)     1:59.75 (42.64)     2:42.14 (42.39)
  9 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    3:06.19    2:45.67 SILV   
                  40.06     1:23.58 (43.52)     2:05.78 (42.20)     2:45.67 (39.89)
 10 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR    2:53.49    2:50.40        
                  38.50     1:21.81 (43.31)     2:06.81 (45.00)     2:50.40 (43.59)
 11 Hedvat, Alexis S    10 Agua Swim Team-MR    3:00.93    2:50.57        
                  38.20     1:22.72 (44.52)     2:08.11 (45.39)     2:50.57 (42.46)
 12 McGowan, Sofia M    10 Agua Swim Team-MR    3:13.80    2:53.57        
                  39.26     1:24.49 (45.23)     2:11.44 (46.95)     2:53.57 (42.13)
 13 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    3:01.14    2:53.79        
                  37.21     1:20.89 (43.68)     2:08.13 (47.24)     2:53.79 (45.66)
 14 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR    2:56.23    2:54.09        
                  37.81     1:21.34 (43.53)     2:08.29 (46.95)     2:54.09 (45.80)
 15 Butler, Amelia K    10 NYCC-MR              3:04.05    2:56.73        
                  40.26     1:26.24 (45.98)     2:13.48 (47.24)     2:56.73 (43.25)
 16 Kanofsky, Chayna     9 WAVE-NJ              3:05.62    3:04.20        
                  40.22     1:27.75 (47.53)     2:17.23 (49.48)     3:04.20 (46.97)
 17 DuFord, Oliva P     10 Agua Swim Team-MR    3:10.67    3:04.63        
                  40.48     1:28.77 (48.29)     2:19.97 (51.20)     3:04.63 (44.66)
 18 Simmons, Lauren A   10 Agua Swim Team-MR    2:58.00    3:07.35        
                  41.33     1:28.68 (47.35)     2:18.96 (50.28)     3:07.35 (48.39)
 19 Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR    3:40.23    3:08.77        
                  42.65     1:31.31 (48.66)     2:20.20 (48.89)     3:08.77 (48.57)
 20 Kon, Bridgette      10 Agua Swim Team-MR    3:30.00    3:09.51        
                  42.01     1:29.79 (47.78)     2:21.65 (51.86)     3:09.51 (47.86)
 21 Williams, Elise     10 NYCC-MR                   NT    3:09.69        
                  42.75     1:32.51 (49.76)     2:22.02 (49.51)     3:09.69 (47.67)
 22 Brennan, Hope E      9 NYCC-MR                   NT    3:10.80        
                  42.49     1:32.83 (50.34)     2:26.00 (53.17)     3:10.80 (44.80)
 23 Lister, Anna E       9 Agua Swim Team-MR    3:25.00    3:11.26        
                  42.74     1:33.27 (50.53)     2:23.83 (50.56)     3:11.26 (47.43)
 24 Baer, Natalie R     10 Agua Swim Team-MR    3:43.81    3:14.63        
                  44.42     1:33.63 (49.21)     2:26.62 (52.99)     3:14.63 (48.01)
 25 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR    4:04.31    3:19.22        
 26 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                   NT    3:23.07        
                  46.30     1:38.46 (52.16)     2:32.07 (53.61)     3:23.07 (51.00)
 27 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR    3:39.59    3:32.87        
                  49.97     1:45.99 (56.02)     2:40.30 (54.31)     3:32.87 (52.57)
 28 Puchert, Grace C     9 NYCC-MR                   NT    3:39.24        
                  46.66     1:43.41 (56.75)     2:41.65 (58.24)     3:39.24 (57.59)
 29 Kotorova, Teona      9 NYCC-MR                   NT    3:57.08        
                  46.54   1:47.24 (1:00.70)   2:51.44 (1:04.20)   3:57.08 (1:05.64)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR      35.44      34.53 ZQ     
  2 Gormley, Isabel G   10 Agua Swim Team-MR      35.89      34.65 ZQ     
  3 Moon, Zoe S         10 Agua Swim Team-MR      38.56      36.59 JO     
  4 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR      35.79      36.65 JO     
  5 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR      37.34      37.21 JO     
  6 Milrod, Maya L      10 Un-Mr-Ag-MR            38.24      37.32 JO     
  7 Bates, Diana N      10 Agua Swim Team-MR      39.87      38.04 SILV   
  8 Balttaytis, Kira R   9 WAVE-NJ                40.25      38.85 SILV   
  9 Greenberg, Elana M  10 Agua Swim Team-MR      38.45      39.33 SILV   
 10 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR      42.03      39.36 SILV   
 11 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR      39.67      39.43 SILV   
 12 Ng, Chloe N          9 Agua Swim Team-MR      41.08      40.89 SILV   
 13 McGowan, Sofia M    10 Agua Swim Team-MR      41.81      41.18 SILV   
 14 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR      43.19      41.38 SILV   
 15 Ashton, Sydney A    10 Agua Swim Team-MR      42.00      41.70 SILV   
 16 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR      43.19      41.83 SILV   
 17 Williams, Elise     10 NYCC-MR                46.15      41.85 SILV   
 18 Hedvat, Alexis S    10 Agua Swim Team-MR      43.83      42.37 SILV   
 19 Burtseva, Maria     10 Shy-Mr-MR                 NT      42.40 SILV   
 20 Butler, Amelia K    10 NYCC-MR                43.91      42.83 SILV   
 21 Brennan, Hope E      9 NYCC-MR                42.31      43.29        
 22 DuFord, Oliva P     10 Agua Swim Team-MR      45.45      43.32        
 23 Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR      42.70      43.74        
 24 Arora, Rosy R        9 Agua Swim Team-MR      47.87      43.89        
 25 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR      44.98      44.49        
 26 Baer, Natalie R     10 Agua Swim Team-MR      52.89      44.51        
 27 Kon, Bridgette      10 Agua Swim Team-MR      48.57      45.20        
 28 Tam, Caitlin M       9 Agua Swim Team-MR      49.08      45.33        
 29 Casey, Carolyn T     9 Un-Mr-Ag-MR            47.46      45.38        
 30 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR                   NT      45.46        
 31 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR      53.28      46.08        
 32 Rahr, Avery N       10 Agua Swim Team-MR      50.00      46.81        
 33 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR      49.84      46.95        
 34 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR      52.00      47.13        
 35 Ott, Elke L          9 Agua Swim Team-MR      47.00      47.86        
 36 Lister, Anna E       9 Agua Swim Team-MR      46.85      48.65        
 37 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                   NT      49.25        
 38 Kanofsky, Chayna     9 WAVE-NJ                52.31      49.31        
 39 Achilleoudis, Aria   9 Agua Swim Team-MR         NT      51.40        
 40 Fox, Emma M         10 NYCC-MR                53.73      51.62        
 41 Kotorova, Teona      9 NYCC-MR                   NT      52.13        
 42 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR      50.76      53.43        
 43 Puchert, Grace C     9 NYCC-MR                56.83      55.36        
 43 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR      50.00      55.36        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G   10 Agua Swim Team-MR    1:14.37    1:13.67 ZQ     
                  36.40     1:13.67 (37.27)                                        
  2 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:18.58    1:16.54 ZQ     
                  37.56     1:16.54 (38.98)                                        
  3 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR    1:17.04    1:16.89 ZQ     
                  37.95     1:16.89 (38.94)                                        
  4 Milrod, Maya L      10 Un-Mr-Ag-MR          1:20.77    1:18.06 JO     
                  37.97     1:18.06 (40.09)                                        
  5 Moon, Zoe S         10 Agua Swim Team-MR    1:23.45    1:19.41 JO     
                  39.81     1:19.41 (39.60)                                        
  6 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR    1:24.16    1:20.19 JO     
                  39.36     1:20.19 (40.83)                                        
  7 Greenberg, Elana M  10 Agua Swim Team-MR    1:21.15    1:20.48 JO     
                  40.05     1:20.48 (40.43)                                        
  8 Bates, Diana N      10 Agua Swim Team-MR    1:24.18    1:23.52 SILV   
                  41.05     1:23.52 (42.47)                                        
  9 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    1:30.93    1:25.48 SILV   
                  43.54     1:25.48 (41.94)                                        
 10 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR    1:23.13    1:25.50 SILV   
                  42.68     1:25.50 (42.82)                                        
 11 Balttaytis, Kira R   9 WAVE-NJ              1:43.21    1:25.65 SILV   
                  41.28     1:25.65 (44.37)                                        
 12 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR    1:34.26    1:25.70 SILV   
                  42.26     1:25.70 (43.44)                                        
 13 Brennan, Hope E      9 NYCC-MR              1:36.98    1:28.25 SILV   
                  43.27     1:28.25 (44.98)                                        
 14 McGowan, Sofia M    10 Agua Swim Team-MR    1:28.55    1:29.71 SILV   
                  45.08     1:29.71 (44.63)                                        
 15 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    1:30.21    1:30.14 SILV   
                  44.18     1:30.14 (45.96)                                        
 16 Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR    1:33.06    1:33.02 SILV   
                  45.83     1:33.02 (47.19)                                        
 17 Williams, Elise     10 NYCC-MR              1:38.78    1:33.55 SILV   
                  44.32     1:33.55 (49.23)                                        
 18 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR    1:38.25    1:34.85 SILV   
                  45.92     1:34.85 (48.93)                                        
 19 Baer, Natalie R     10 Agua Swim Team-MR    1:46.63    1:36.07 SILV   
                  47.57     1:36.07 (48.50)                                        
 20 Butler, Amelia K    10 NYCC-MR              1:47.54    1:37.56        
                  47.33     1:37.56 (50.23)                                        
 21 Perez, Miranda M     9 MAD-MR               1:54.81    1:39.09        
                  48.18     1:39.09 (50.91)                                        
 22 Arora, Rosy R        9 Agua Swim Team-MR    1:59.43    1:41.38        
                  48.91     1:41.38 (52.47)                                        
 23 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR    1:48.16    1:41.42        
                  49.20     1:41.42 (52.22)                                        
 24 Tam, Caitlin M       9 Agua Swim Team-MR    2:08.20    1:44.39        
                  49.86     1:44.39 (54.53)                                        
 25 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                   NT    1:47.72        
                  51.23     1:47.72 (56.49)                                        
 26 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR    1:57.76    1:55.20        
                  58.58     1:55.20 (56.62)                                        
 27 Achilleoudis, Aria   9 Agua Swim Team-MR         NT    1:58.70        
                  58.12   1:58.70 (1:00.58)                                        
 28 Kotorova, Teona      9 NYCC-MR                   NT    2:02.35        
                  57.08   2:02.35 (1:05.27)                                        
 29 Apfel, Emilia D      9 Agua Swim Team-MR         NT    2:06.00        
                1:00.30   2:06.00 (1:05.70)                                        
 -- Puchert, Grace C     9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
                  54.19          DQ (59.98)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR      38.74      38.91 ZQ      20  
  2 Bates, Diana N      10 Agua Swim Team-MR      39.90      39.54 ZQ      17  
  3 Simmons, Lauren A   10 Agua Swim Team-MR      55.00      41.65 ZQ      16  
  4 DuFord, Oliva P     10 Agua Swim Team-MR      44.95      42.12 JO      15  
  5 Hedvat, Alexis S    10 Agua Swim Team-MR      46.66      43.69 SILV    14  
  6 Greenberg, Elana M  10 Agua Swim Team-MR      44.79      43.87 SILV    13  
  7 Ng, Chloe N          9 Agua Swim Team-MR      47.51      43.90 SILV    12  
  8 Ashton, Sydney A    10 Agua Swim Team-MR      48.72      43.94 SILV    11  
  9 Milrod, Maya L      10 Un-Mr-Ag-MR            47.23      44.75 SILV     9  
 10 Balttaytis, Kira R   9 WAVE-NJ                46.23      45.54 SILV     7  
 11 Norton, Electa      10 Unattached                NT      46.07 SILV     6  
 12 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR      48.57      46.34 SILV     5  
 13 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR      48.99      46.49 SILV     4  
 14 Brennan, Hope E      9 NYCC-MR                48.09      46.89 SILV     3  
 15 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR      46.85      46.91 SILV     2  
 16 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR      48.38      47.17 SILV     1  
 17 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR      51.15      47.27 SILV   
 18 Casey, Carolyn T     9 Un-Mr-Ag-MR            53.36      47.58 SILV   
 19 McGowan, Sofia M    10 Agua Swim Team-MR      47.60      48.02 SILV   
 20 Soltanova, Stephan  10 Shy-Mr-MR                 NT      48.03 SILV   
 21 Ott, Elke L          9 Agua Swim Team-MR      55.00      48.10 SILV   
 22 Arora, Rosy R        9 Agua Swim Team-MR      51.72      48.56 SILV   
 23 Perez, Miranda M     9 MAD-MR                 51.46      48.93        
 24 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR      51.68      50.27        
 25 Chung, Katherine J   9 WAVE-NJ                54.62      51.40        
 26 Rahr, Avery N       10 Agua Swim Team-MR    1:03.00      51.67        
 27 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR                   NT      52.31        
 28 Fox, Emma M         10 NYCC-MR                57.69      54.78        
 29 Puchert, Grace C     9 NYCC-MR                   NT      55.31        
 30 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR    1:01.00      55.63        
 31 Baer, Natalie R     10 Agua Swim Team-MR      57.54      56.04        
 32 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR      55.06      56.84        
 33 Williams, Elise     10 NYCC-MR                   NT      57.77        
 34 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                   NT      58.12        
 35 Apfel, Emilia D      9 Agua Swim Team-MR         NT    1:00.87        
 36 Achilleoudis, Aria   9 Agua Swim Team-MR         NT    1:01.58        
 37 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR    1:05.00    1:01.99        
 38 Kanofsky, Chayna     9 WAVE-NJ                59.64    1:02.07        
 -- Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR      50.72         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR    1:22.62    1:21.31 ZQ     
                  39.99     1:21.31 (41.32)                                        
  2 Gormley, Isabel G   10 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:24.12 ZQ     
                  39.77     1:24.12 (44.35)                                        
  3 Bates, Diana N      10 Agua Swim Team-MR    1:27.95    1:25.70 ZQ     
                  41.12     1:25.70 (44.58)                                        
  4 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR    1:32.23    1:28.32 ZQ     
                  41.98     1:28.32 (46.34)                                        
  5 Ng, Chloe N          9 Agua Swim Team-MR    1:43.39    1:33.46 SILV   
                  44.56     1:33.46 (48.90)                                        
  6 Hedvat, Alexis S    10 Agua Swim Team-MR    1:39.87    1:33.98 SILV   
                  45.26     1:33.98 (48.72)                                        
  7 Ashton, Sydney A    10 Agua Swim Team-MR    1:52.16    1:35.55 SILV   
                  43.78     1:35.55 (51.77)                                        
  8 DuFord, Oliva P     10 Agua Swim Team-MR    1:40.27    1:36.98 SILV   
                  45.44     1:36.98 (51.54)                                        
  9 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:37.85 SILV   
                  46.95     1:37.85 (50.90)                                        
 10 Simmons, Lauren A   10 Agua Swim Team-MR    2:02.00    1:38.15 SILV   
                  45.00     1:38.15 (53.15)                                        
 11 Balttaytis, Kira R   9 WAVE-NJ              1:59.66    1:38.53 SILV   
                  48.01     1:38.53 (50.52)                                        
 12 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    1:41.99    1:38.73 SILV   
                  47.90     1:38.73 (50.83)                                        
 13 Brennan, Hope E      9 NYCC-MR              1:56.08    1:40.34 SILV   
                  48.05     1:40.34 (52.29)                                        
 14 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR    1:52.41    1:41.41 SILV   
                  48.83     1:41.41 (52.58)                                        
 15 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    1:50.82    1:41.79 SILV   
                  49.22     1:41.79 (52.57)                                        
 16 Norton, Electa      10 Unattached                NT    1:42.72 SILV   
                  47.49     1:42.72 (55.23)                                        
 17 McGowan, Sofia M    10 Agua Swim Team-MR    1:43.69    1:42.73 SILV   
                  50.15     1:42.73 (52.58)                                        
 18 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR    1:48.47    1:44.01 SILV   
                  49.48     1:44.01 (54.53)                                        
 19 Arora, Rosy R        9 Agua Swim Team-MR    1:53.49    1:44.55 SILV   
                  49.73     1:44.55 (54.82)                                        
 20 Casey, Carolyn T     9 Un-Mr-Ag-MR          1:56.23    1:44.89 SILV   
                  49.44     1:44.89 (55.45)                                        
 21 Butler, Amelia K    10 NYCC-MR              1:54.10    1:45.27 SILV   
                  51.83     1:45.27 (53.44)                                        
 22 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR    1:53.02    1:45.35 SILV   
                  51.30     1:45.35 (54.05)                                        
 23 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR    1:53.95    1:47.49 SILV   
                  49.87     1:47.49 (57.62)                                        
 24 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR                   NT    1:49.27        
                  51.26     1:49.27 (58.01)                                        
 25 Rahr, Avery N       10 Agua Swim Team-MR    2:10.00    1:49.87        
 26 Kon, Bridgette      10 Agua Swim Team-MR    2:05.34    1:50.66        
                  51.98     1:50.66 (58.68)                                        
 27 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR    2:09.00    1:57.83        
                  56.18   1:57.83 (1:01.65)                                        
 28 Tam, Caitlin M       9 Agua Swim Team-MR    2:04.00    2:00.41        
                  58.59   2:00.41 (1:01.82)                                        
 29 Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR    2:00.73    2:02.99        
                  59.18   2:02.99 (1:03.81)                                        
 30 Baer, Natalie R     10 Agua Swim Team-MR    2:17.01    2:03.93        
                  58.84   2:03.93 (1:05.09)                                        
 31 Achilleoudis, Aria   9 Agua Swim Team-MR         NT    2:12.35        
                1:02.70   2:12.35 (1:09.65)                                        
 32 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR    2:13.00    2:13.48        
                1:05.86   2:13.48 (1:07.62)                                        
 -- Ott, Elke L          9 Agua Swim Team-MR    2:00.00         DQ        
      One hand touch
                  52.33          DQ (54.11)                                        
 -- Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR    2:01.23         DQ        
      One hand touch
                1:00.35                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR      31.92      30.78 ZQ     
  2 Milrod, Maya L      10 Un-Mr-Ag-MR            32.78      32.39 ZQ     
  3 Gormley, Isabel G   10 Agua Swim Team-MR      33.74      32.49 ZQ     
  4 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR      35.50      33.29 ZQ     
  5 Ng, Chloe N          9 Agua Swim Team-MR      36.33      34.39 ZQ     
  6 Moon, Zoe S         10 Agua Swim Team-MR      36.86      34.92 JO     
  7 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR      39.57      38.39 SILV   
  8 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR      41.50      40.38 SILV   
  9 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR      47.87      41.24 SILV   
 10 Simmons, Lauren A   10 Agua Swim Team-MR      50.00      41.67 SILV   
 11 Butler, Amelia K    10 NYCC-MR                46.09      41.75 SILV   
 12 Burtseva, Maria     10 Shy-Mr-MR                 NT      41.86 SILV   
 13 Hedvat, Alexis S    10 Agua Swim Team-MR      45.04      42.81 SILV   
 13 Ashton, Sydney A    10 Agua Swim Team-MR      55.09      42.81 SILV   
 15 Chung, Katherine J   9 WAVE-NJ                50.32      42.98 SILV   
 16 Soltanova, Stephan  10 Shy-Mr-MR                 NT      43.08 SILV   
 17 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR      45.34      43.22 SILV   
 18 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR                   NT      44.36        
 19 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                   NT      46.86        
 20 Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR      46.75      46.96        
 21 DuFord, Oliva P     10 Agua Swim Team-MR      48.33      47.60        
 22 Kanofsky, Chayna     9 WAVE-NJ                50.65      48.93        
 23 Fox, Emma M         10 NYCC-MR                   NT      53.30        
 24 Rahr, Avery N       10 Agua Swim Team-MR      57.00      54.91        
 25 Achilleoudis, Aria   9 Agua Swim Team-MR         NT      55.93        
 26 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR    1:04.00      55.97        
 27 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR      55.95      57.12        
 28 Apfel, Emilia D      9 Agua Swim Team-MR         NT    1:03.26        
 -- Williams, Elise     10 NYCC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Puchert, Grace C     9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kotorova, Teona      9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Ott, Elke L          9 Agua Swim Team-MR      50.00         DQ        
      One hand touch
 -- Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR    1:03.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:15.23    1:13.33 ZQ     
                  33.62     1:13.33 (39.71)                                        
  2 Milrod, Maya L      10 Un-Mr-Ag-MR          1:13.62    1:15.66 ZQ     
                  35.21     1:15.66 (40.45)                                        
  3 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR    1:26.00    1:16.47 ZQ     
                  35.60     1:16.47 (40.87)                                        
  4 Ng, Chloe N          9 Agua Swim Team-MR    1:24.75    1:16.77 ZQ     
                  35.89     1:16.77 (40.88)                                        
  5 Moon, Zoe S         10 Agua Swim Team-MR    1:26.17    1:19.11 ZQ     
                  37.00     1:19.11 (42.11)                                        
  6 Greenberg, Elana M  10 Agua Swim Team-MR    1:29.68    1:23.28 JO     
                  38.08     1:23.28 (45.20)                                        
  7 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR    1:35.09    1:30.06 SILV   
                  41.90     1:30.06 (48.16)                                        
  8 Balttaytis, Kira R   9 WAVE-NJ              1:47.62    1:35.79 SILV   
                  43.21     1:35.79 (52.58)                                        
  9 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:45.18        
                  46.28     1:45.18 (58.90)                                        
 10 Lister, Anna E       9 Agua Swim Team-MR    2:05.00    1:49.32        
                  50.53     1:49.32 (58.79)                                        
 11 Kanofsky, Chayna     9 WAVE-NJ              1:52.64    1:55.90        
                  52.09   1:55.90 (1:03.81)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G   10 Agua Swim Team-MR    1:12.65    1:12.28 ZQ     
                  33.56     1:12.28 (38.72)                                        
  2 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR    1:16.53    1:14.04 ZQ     
                  36.53     1:14.04 (37.51)                                        
  3 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:15.66    1:14.45 ZQ     
                  33.26     1:14.45 (41.19)                                        
  4 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR    1:20.52    1:15.71 ZQ     
                  34.64     1:15.71 (41.07)                                        
  5 Moon, Zoe S         10 Agua Swim Team-MR    1:23.41    1:18.47 JO     
                  35.71     1:18.47 (42.76)                                        
  6 Bates, Diana N      10 Agua Swim Team-MR    1:23.95    1:20.21 JO     
                  39.46     1:20.21 (40.75)                                        
  7 Greenberg, Elana M  10 Agua Swim Team-MR    1:23.42    1:22.16 SILV   
                  28.62     1:22.16 (53.54)                                        
  8 Ng, Chloe N          9 Agua Swim Team-MR    1:29.67    1:23.11 SILV   
                  38.30     1:23.11 (44.81)                                        
  9 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR    1:31.11    1:25.52 SILV   
                  40.73     1:25.52 (44.79)                                        
 10 Hedvat, Alexis S    10 Agua Swim Team-MR    1:28.24    1:25.63 SILV   
                  40.08     1:25.63 (45.55)                                        
 11 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR    1:30.09    1:26.94 SILV   
                  39.26     1:26.94 (47.68)                                        
 12 Balttaytis, Kira R   9 WAVE-NJ              1:39.32    1:27.08 SILV   
                  39.24     1:27.08 (47.84)                                        
 12 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    1:30.62    1:27.08 SILV   
                  42.07     1:27.08 (45.01)                                        
 14 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR    1:37.58    1:27.41 SILV   
 15 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    1:27.87    1:27.44 SILV   
                  42.14     1:27.44 (45.30)                                        
 16 Ashton, Sydney A    10 Agua Swim Team-MR    1:23.09    1:29.18        
                  41.10     1:29.18 (48.08)                                        
 17 McGowan, Sofia M    10 Agua Swim Team-MR    1:30.58    1:29.41        
                  43.30     1:29.41 (46.11)                                        
 18 DuFord, Oliva P     10 Agua Swim Team-MR    1:34.03    1:30.63        
                  44.84     1:30.63 (45.79)                                        
 19 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR    1:37.42    1:30.66        
                  43.16     1:30.66 (47.50)                                        
 20 Casey, Carolyn T     9 Un-Mr-Ag-MR          1:42.27    1:30.73        
                  41.97     1:30.73 (48.76)                                        
 21 Brennan, Hope E      9 NYCC-MR              1:32.75    1:31.55        
                  42.94     1:31.55 (48.61)                                        
 22 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:32.25        
                  41.79     1:32.25 (50.46)                                        
 23 Soltanova, Stephan  10 Shy-Mr-MR                 NT    1:32.31        
                  44.09     1:32.31 (48.22)                                        
 24 Norton, Electa      10 Unattached                NT    1:34.73        
                  44.27     1:34.73 (50.46)                                        
 25 Perez, Miranda M     9 MAD-MR               1:46.42    1:36.51        
                  46.85     1:36.51 (49.66)                                        
 26 Baer, Natalie R     10 Agua Swim Team-MR    1:53.43    1:37.34        
                  45.04     1:37.34 (52.30)                                        
 27 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR    1:48.72    1:38.00        
                  45.26     1:38.00 (52.74)                                        
 28 Chung, Katherine J   9 WAVE-NJ              1:45.63    1:38.24        
                  47.00     1:38.24 (51.24)                                        
 29 Arora, Rosy R        9 Agua Swim Team-MR    2:04.34    1:38.54        
                  46.76     1:38.54 (51.78)                                        
 30 Rahr, Avery N       10 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:39.38        
                  47.84     1:39.38 (51.54)                                        
 31 Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR    1:42.26    1:40.81        
                  43.83     1:40.81 (56.98)                                        
 32 Kanofsky, Chayna     9 WAVE-NJ              1:49.52    1:41.27        
                  48.15     1:41.27 (53.12)                                        
 -- Burtseva, Maria     10 Shy-Mr-MR                 NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  41.80          DQ (49.89)                                        
 -- Ott, Elke L          9 Agua Swim Team-MR    1:45.00         DQ        
      Did not finish on back - back
                  46.56                                                            
 -- Butler, Amelia K    10 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  41.67          DQ (45.71)                                        
 -- Tam, Caitlin M       9 Agua Swim Team-MR    2:00.00         DQ        
      Did not finish on back - back
                  25.23        DQ (1:01.79)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR                28.47      26.82 ZQ     
  2 Lai, Stephanie R    12 Unattached             27.31      27.89 ZQ     
  3 Irwin, Amanda P     12 Agua Swim Team-MR      27.72      28.02 JO     
  4 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR      28.32      28.54 SILV   
  5 Brennan, Catie F    12 NYCC-MR                29.16      28.55 SILV   
  6 Zerouali, Saida T   12 Agua Swim Team-MR      29.31      28.77 SILV   
  7 Weissman, Emily T   12 Agua Swim Team-MR      28.85      29.07 SILV   
  8 Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR      28.18      29.13 SILV   
  9 Yienger, Maya S     12 Agua Swim Team-MR      29.43      29.31 SILV   
 10 Kuo, Victoria F     12 Agua Swim Team-MR      28.89      29.71 SILV   
 11 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR      29.84      30.19 SILV   
 12 Olszewski, Inez I   12 NYCC-MR                28.51      30.25 SILV   
 13 Hunt, Abigail J     12 Agua Swim Team-MR      29.83      30.39 SILV   
 14 Pinzon, Sarah A     12 Agua Swim Team-MR      30.03      30.69 SILV   
 15 Alexe, Cassandra    12 WAVE-NJ                32.15      30.91 SILV   
 16 Feigin, Alex M      11 Agua Swim Team-MR      30.46      31.11        
 17 Lee, Serena         12 WAVE-NJ                33.63      31.14        
 18 Kwa, Brightlyn H    11 NYCC-MR                30.72      31.16        
 19 Xu, Grace           12 Agua Swim Team-MR      29.83      31.18        
 20 Lymarenko, Kamilla  12 NYCC-MR                31.04      31.22        
 21 Eng, Lauren *       11 Agua Swim Team-MR      32.60      31.41        
 22 Fulmer, Shabnam B   12 NYCC-MR                31.82      31.51        
 23 Lalumiere, Axelle   12 NYCC-MR                33.15      31.89        
 24 Lee, Jin Young      11 WAVE-NJ                30.74      32.09        
 25 Park, Jinny         12 Agua Swim Team-MR      33.27      32.24        
 26 McDermot, Annie E   12 Agua Swim Team-MR      31.26      32.63        
 27 Dauchez, Alice M    11 Agua Swim Team-MR      34.24      32.93        
 28 Bennett, Betsey I   11 Agua Swim Team-MR      33.40      32.95        
 29 Wong, Madeline      12 NYCC-MR                36.67      33.10        
 30 Fried, Lexi N       11 Agua Swim Team-MR      34.46      33.50        
 31 Corridon, Delia E   11 Agua Swim Team-MR      32.95      33.72        
 32 Brennan, Amelia S   11 Agua Swim Team-MR      33.97      34.01        
 33 Shepard, Morgan M   11 Agua Swim Team-MR      31.97      34.05        
 34 Banner, Sylvie C    11 Agua Swim Team-MR      35.63      34.10        
 35 Ioffe, Julia        12 Shy-Mr-MR              34.99      35.76        
 36 Holub, Emma M       11 Agua Swim Team-MR      35.55      35.97        
 37 Machkouri, Sophia   11 Agua Swim Team-MR      37.30      36.19        
 38 Savignac, Nathalie  12 NYCC-MR                   NT      36.72        
 39 Randall, Nonii M    11 Agua Swim Team-MR      39.46      37.67        
 40 Chernobelsky, Eliz  12 Shy-Mr-MR              36.92      37.95        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR              1:00.11      58.70 ZQ     
                  28.29       58.70 (30.41)                                        
  2 Irwin, Amanda P     12 Agua Swim Team-MR    1:00.23    1:00.15 ZQ     
                  28.87     1:00.15 (31.28)                                        
  3 Weissman, Emily T   12 Agua Swim Team-MR    1:02.09    1:00.30 JO     
                  29.46     1:00.30 (30.84)                                        
  4 Zerouali, Saida T   12 Agua Swim Team-MR    1:03.24    1:02.10 SILV   
                  29.74     1:02.10 (32.36)                                        
  5 Brennan, Catie F    12 NYCC-MR              1:02.78    1:02.58 SILV   
                  29.11     1:02.58 (33.47)                                        
  6 Kuo, Victoria F     12 Agua Swim Team-MR    1:05.61    1:04.26 SILV   
                  31.25     1:04.26 (33.01)                                        
  7 Olszewski, Inez I   12 NYCC-MR              1:05.87    1:04.49 SILV   
                  30.66     1:04.49 (33.83)                                        
  8 Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR    1:03.89    1:05.62 SILV   
                  22.84     1:05.62 (42.78)                                        
  9 Pinzon, Sarah A     12 Agua Swim Team-MR    1:07.21    1:06.05 SILV   
                  31.77     1:06.05 (34.28)                                        
 10 Alexe, Cassandra    12 WAVE-NJ              1:06.24    1:06.83 SILV   
                  31.84     1:06.83 (34.99)                                        
 11 Xu, Grace           12 Agua Swim Team-MR    1:06.25    1:07.26 SILV   
                  32.78     1:07.26 (34.48)                                        
 12 Eng, Lauren *       11 Agua Swim Team-MR    1:10.66    1:07.28 SILV   
                  32.45     1:07.28 (34.83)                                        
 13 Yienger, Maya S     12 Agua Swim Team-MR    1:07.84    1:08.58        
                  32.46     1:08.58 (36.12)                                        
 14 Hunt, Abigail J     12 Agua Swim Team-MR    1:05.49    1:08.60        
                  32.20     1:08.60 (36.40)                                        
 15 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR    1:10.49    1:08.66        
                  32.59     1:08.66 (36.07)                                        
 16 McDermot, Annie E   12 Agua Swim Team-MR    1:08.48    1:08.89        
                  33.38     1:08.89 (35.51)                                        
 17 Kwa, Brightlyn H    11 NYCC-MR              1:09.82    1:09.33        
                  33.28     1:09.33 (36.05)                                        
 18 Feigin, Alex M      11 Agua Swim Team-MR    1:09.79    1:09.34        
                  33.27     1:09.34 (36.07)                                        
 19 Lymarenko, Kamilla  12 NYCC-MR              1:08.85    1:09.35        
                  33.22     1:09.35 (36.13)                                        
 20 Dauchez, Alice M    11 Agua Swim Team-MR    1:13.74    1:10.65        
                  34.67     1:10.65 (35.98)                                        
 21 Lee, Serena         12 WAVE-NJ              1:10.18    1:10.72        
                  33.51     1:10.72 (37.21)                                        
 22 Lee, Jin Young      11 WAVE-NJ              1:11.02    1:11.95        
                  35.24     1:11.95 (36.71)                                        
 23 Wong, Madeline      12 NYCC-MR              1:25.73    1:11.98        
                  34.45     1:11.98 (37.53)                                        
 24 Fulmer, Shabnam B   12 NYCC-MR                   NT    1:12.03        
                  33.75     1:12.03 (38.28)                                        
 25 Hornsby, Olivia J   12 NYCC-MR              1:18.06    1:12.90        
                  32.97     1:12.90 (39.93)                                        
 26 Park, Jinny         12 Agua Swim Team-MR    1:27.11    1:13.69        
                  35.21     1:13.69 (38.48)                                        
 27 Bennett, Betsey I   11 Agua Swim Team-MR    1:14.79    1:14.16        
                  35.44     1:14.16 (38.72)                                        
 28 Corridon, Delia E   11 Agua Swim Team-MR    1:14.59    1:14.25        
                  35.83     1:14.25 (38.42)                                        
 29 Fried, Lexi N       11 Agua Swim Team-MR    1:16.33    1:14.80        
                  36.29     1:14.80 (38.51)                                        
 30 Brennan, Amelia S   11 Agua Swim Team-MR    1:16.76    1:16.30        
                  36.57     1:16.30 (39.73)                                        
 31 Banner, Sylvie C    11 Agua Swim Team-MR    1:18.79    1:16.31        
                  35.96     1:16.31 (40.35)                                        
 32 Ioffe, Julia        12 Shy-Mr-MR            1:17.68    1:17.42        
                  36.23     1:17.42 (41.19)                                        
 33 Machkouri, Sophia   11 Agua Swim Team-MR    1:27.93    1:19.86        
                  38.73     1:19.86 (41.13)                                        
 34 Savignac, Nathalie  12 NYCC-MR                   NT    1:20.33        
                  39.15     1:20.33 (41.18)                                        
 35 Holub, Emma M       11 Agua Swim Team-MR    1:26.24    1:22.92        
                  37.92     1:22.92 (45.00)                                        
 36 Shea, Natalie P     11 NYCC-MR              1:20.32    1:24.02        
                  39.90     1:24.02 (44.12)                                        
 37 Randall, Nonii M    11 Agua Swim Team-MR    1:32.26    1:35.98        
                  43.33     1:35.98 (52.65)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zerouali, Saida T   12 Agua Swim Team-MR    2:13.58    2:09.72 ZQ     
                  29.87     1:03.27 (33.40)     1:36.93 (33.66)     2:09.72 (32.79)
  2 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR              2:26.82    2:09.81 ZQ     
                  30.05     1:03.56 (33.51)     1:37.67 (34.11)     2:09.81 (32.14)
  3 Weissman, Emily T   12 Agua Swim Team-MR    2:12.48    2:10.47 ZQ     
                  30.58     1:03.93 (33.35)     1:38.02 (34.09)     2:10.47 (32.45)
  4 Brennan, Catie F    12 NYCC-MR              2:20.15    2:13.37 JO     
                  30.20     1:04.12 (33.92)     1:38.86 (34.74)     2:13.37 (34.51)
  5 Irwin, Amanda P     12 Agua Swim Team-MR    2:11.50    2:17.24 SILV   
                  30.37     1:04.36 (33.99)     1:40.00 (35.64)     2:17.24 (37.24)
  6 Olszewski, Inez I   12 NYCC-MR              2:19.44    2:17.68 SILV   
                  30.89     1:05.72 (34.83)     1:41.90 (36.18)     2:17.68 (35.78)
  7 Lai, Stephanie R    12 Unattached           2:18.82    2:17.93 SILV   
                  31.21     1:05.61 (34.40)     1:41.88 (36.27)     2:17.93 (36.05)
  8 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR    2:34.52    2:18.41 SILV   
                  31.26     1:06.88 (35.62)     1:43.19 (36.31)     2:18.41 (35.22)
  9 Kuo, Victoria F     12 Agua Swim Team-MR    2:24.19    2:21.53 SILV   
                  32.51     1:08.66 (36.15)     1:46.32 (37.66)     2:21.53 (35.21)
 10 Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR    2:21.42    2:21.82 SILV   
                  31.32     1:06.61 (35.29)     1:44.48 (37.87)     2:21.82 (37.34)
 11 Pinzon, Sarah A     12 Agua Swim Team-MR    2:24.75    2:22.18 SILV   
                  32.67     1:09.56 (36.89)     1:46.60 (37.04)     2:22.18 (35.58)
 12 Dauchez, Alice M    11 Agua Swim Team-MR    2:37.90    2:26.27        
                  34.03     1:10.88 (36.85)     1:49.56 (38.68)     2:26.27 (36.71)
 13 Yienger, Maya S     12 Agua Swim Team-MR    2:25.33    2:26.72        
                  33.11     1:10.11 (37.00)     1:49.59 (39.48)     2:26.72 (37.13)
 14 Lymarenko, Kamilla  12 NYCC-MR              2:35.37    2:28.56        
                  33.47     1:11.68 (38.21)     1:51.27 (39.59)     2:28.56 (37.29)
 15 Alexe, Cassandra    12 WAVE-NJ              2:30.12    2:28.88        
                  31.97     1:09.64 (37.67)     1:49.67 (40.03)     2:28.88 (39.21)
 16 Kwa, Brightlyn H    11 NYCC-MR              2:27.75    2:29.35        
                  34.43     1:13.84 (39.41)     1:53.21 (39.37)     2:29.35 (36.14)
 17 McDermot, Annie E   12 Agua Swim Team-MR    2:32.47    2:29.70        
                  33.33     1:11.27 (37.94)     1:50.77 (39.50)     2:29.70 (38.93)
 18 Lalumiere, Axelle   12 NYCC-MR              2:35.18    2:33.94        
                  34.34     1:12.95 (38.61)     1:53.90 (40.95)     2:33.94 (40.04)
 19 Park, Jinny         12 Agua Swim Team-MR    2:51.28    2:35.57        
                  35.46     1:14.63 (39.17)     1:56.13 (41.50)     2:35.57 (39.44)
 20 Fulmer, Shabnam B   12 NYCC-MR                   NT    2:36.89        
                  33.50     1:12.85 (39.35)     1:55.72 (42.87)     2:36.89 (41.17)
 21 Fried, Lexi N       11 Agua Swim Team-MR    2:43.29    2:37.33        
                  35.00     1:14.77 (39.77)     1:56.83 (42.06)     2:37.33 (40.50)
 22 Lee, Jin Young      11 WAVE-NJ              2:33.07    2:37.85        
                  35.47     1:16.27 (40.80)     1:57.86 (41.59)     2:37.85 (39.99)
 23 Wong, Madeline      12 NYCC-MR              3:04.02    2:39.18        
                  36.00     1:15.70 (39.70)     1:57.53 (41.83)     2:39.18 (41.65)
 24 Corridon, Delia E   11 Agua Swim Team-MR    2:43.26    2:40.41        
                  36.42     1:16.59 (40.17)     1:58.26 (41.67)     2:40.41 (42.15)
 25 Bennett, Betsey I   11 Agua Swim Team-MR    2:53.77    2:43.03        
                  35.41     1:15.21 (39.80)     1:58.40 (43.19)     2:43.03 (44.63)
 26 Banner, Sylvie C    11 Agua Swim Team-MR    3:04.61    2:45.48        
                  36.41     1:18.23 (41.82)     2:02.01 (43.78)     2:45.48 (43.47)
 27 Holub, Emma M       11 Agua Swim Team-MR    3:17.03    2:47.44        
                  36.96     1:19.67 (42.71)     2:04.20 (44.53)     2:47.44 (43.24)
 28 Savignac, Nathalie  12 NYCC-MR                   NT    2:58.96        
                  40.01     1:23.86 (43.85)     2:10.31 (46.45)     2:58.96 (48.65)
 29 Randall, Nonii M    11 Agua Swim Team-MR    3:34.84    3:15.80        
                  43.17     1:30.18 (47.01)     2:24.77 (54.59)     3:15.80 (51.03)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR                30.63      29.95 ZQ     
  2 Lai, Stephanie R    12 Unattached             31.41      31.94 ZQ     
  3 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR      32.80      32.60 ZQ     
  4 Weissman, Emily T   12 Agua Swim Team-MR      35.03      32.93 JO     
  5 Zerouali, Saida T   12 Agua Swim Team-MR      33.19      32.95 JO     
  6 Hunt, Abigail J     12 Agua Swim Team-MR      33.56      34.19 SILV   
  7 Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR      34.04      34.21 SILV   
  8 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR      33.76      34.66 SILV   
  9 Eng, Lauren *       11 Agua Swim Team-MR      36.86      34.91 SILV   
 10 Irwin, Amanda P     12 Agua Swim Team-MR      33.36      35.25 SILV   
 11 Xu, Grace           12 Agua Swim Team-MR      33.70      35.33 SILV   
 12 Kuo, Victoria F     12 Agua Swim Team-MR      35.57      35.52 SILV   
 13 Lymarenko, Kamilla  12 NYCC-MR                36.03      35.68 SILV   
 14 Lee, Serena         12 WAVE-NJ                36.24      35.93 SILV   
 15 Fried, Lexi N       11 Agua Swim Team-MR      34.88      36.07 SILV   
 16 Pinzon, Sarah A     12 Agua Swim Team-MR      35.85      36.69 SILV   
 17 Yienger, Maya S     12 Agua Swim Team-MR      36.09      36.77 SILV   
 18 Wong, Madeline      12 NYCC-MR                39.86      36.89 SILV   
 18 Fulmer, Shabnam B   12 NYCC-MR                36.96      36.89 SILV   
 20 Lalumiere, Axelle   12 NYCC-MR                38.95      37.01 SILV   
 21 Feigin, Alex M      11 Agua Swim Team-MR      38.56      37.08 SILV   
 22 Corridon, Delia E   11 Agua Swim Team-MR      36.56      37.28 SILV   
 23 Shepard, Morgan M   11 Agua Swim Team-MR      36.15      37.82 SILV   
 24 Dauchez, Alice M    11 Agua Swim Team-MR      39.06      37.90 SILV   
 25 Bennett, Betsey I   11 Agua Swim Team-MR      40.01      38.23        
 26 McDermot, Annie E   12 Agua Swim Team-MR      37.71      38.99        
 27 Park, Jinny         12 Agua Swim Team-MR      40.03      39.04        
 28 Holub, Emma M       11 Agua Swim Team-MR      44.73      39.79        
 29 Lee, Jin Young      11 WAVE-NJ                39.58      39.82        
 30 Chernobelsky, Eliz  12 Shy-Mr-MR              43.51      40.25        
 31 Ioffe, Julia        12 Shy-Mr-MR              50.50      40.46        
 32 Banner, Sylvie C    11 Agua Swim Team-MR      42.60      41.27        
 33 Brennan, Amelia S   11 Agua Swim Team-MR      43.15      41.86        
 34 Machkouri, Sophia   11 Agua Swim Team-MR      41.86      42.40        
 35 Randall, Nonii M    11 Agua Swim Team-MR      47.84      42.99        
 36 Savignac, Nathalie  12 NYCC-MR                   NT      44.73        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR              1:08.12    1:06.79 ZQ     
                  32.34     1:06.79 (34.45)                                        
  2 Zerouali, Saida T   12 Agua Swim Team-MR    1:09.91    1:07.70 ZQ     
                  32.89     1:07.70 (34.81)                                        
  3 Brennan, Catie F    12 NYCC-MR              1:10.02    1:09.41 ZQ     
                  32.81     1:09.41 (36.60)                                        
  4 Weissman, Emily T   12 Agua Swim Team-MR    1:13.37    1:10.31 JO     
                  34.60     1:10.31 (35.71)                                        
  5 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR    1:10.52    1:10.84 SILV   
                  34.95     1:10.84 (35.89)                                        
  6 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR    1:14.10    1:14.55 SILV   
                  36.90     1:14.55 (37.65)                                        
  7 Eng, Lauren *       11 Agua Swim Team-MR    1:20.07    1:15.23 SILV   
                  36.88     1:15.23 (38.35)                                        
  8 Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR    1:16.14    1:15.84 SILV   
                  37.36     1:15.84 (38.48)                                        
  9 Irwin, Amanda P     12 Agua Swim Team-MR    1:12.77    1:15.90 SILV   
                  37.15     1:15.90 (38.75)                                        
 10 Lymarenko, Kamilla  12 NYCC-MR              1:18.72    1:16.35 SILV   
                  26.62     1:16.35 (49.73)                                        
 11 Olszewski, Inez I   12 NYCC-MR              1:14.42    1:16.47 SILV   
                  36.19     1:16.47 (40.28)                                        
 12 Fried, Lexi N       11 Agua Swim Team-MR    1:15.76    1:16.52 SILV   
                  37.33     1:16.52 (39.19)                                        
 13 Xu, Grace           12 Agua Swim Team-MR    1:15.89    1:17.74 SILV   
                  38.25     1:17.74 (39.49)                                        
 14 Kwa, Brightlyn H    11 NYCC-MR              1:16.75    1:18.36 SILV   
                  38.69     1:18.36 (39.67)                                        
 15 Lee, Serena         12 WAVE-NJ              1:15.55    1:18.45 SILV   
                  39.12     1:18.45 (39.33)                                        
 16 Yienger, Maya S     12 Agua Swim Team-MR    1:19.65    1:18.62 SILV   
 17 Dauchez, Alice M    11 Agua Swim Team-MR    1:22.98    1:19.04 SILV   
                  39.02     1:19.04 (40.02)                                        
 18 Wong, Madeline      12 NYCC-MR              1:30.44    1:21.11 SILV   
                  39.32     1:21.11 (41.79)                                        
 19 Hornsby, Olivia J   12 NYCC-MR              1:28.42    1:22.35        
                  37.91     1:22.35 (44.44)                                        
 20 Bennett, Betsey I   11 Agua Swim Team-MR    1:26.22    1:22.82        
                  40.67     1:22.82 (42.15)                                        
 21 Shepard, Morgan M   11 Agua Swim Team-MR    1:20.67    1:23.21        
                  40.42     1:23.21 (42.79)                                        
 22 Corridon, Delia E   11 Agua Swim Team-MR    1:20.11    1:23.52        
                  41.39     1:23.52 (42.13)                                        
 23 Banner, Sylvie C    11 Agua Swim Team-MR    1:31.21    1:28.96        
                  42.99     1:28.96 (45.97)                                        
 24 Cuadrado, Katelyn   12 MAD-MR               1:31.35    1:29.04        
                  43.10     1:29.04 (45.94)                                        
 25 Holub, Emma M       11 Agua Swim Team-MR    1:36.13    1:30.71        
                  44.09     1:30.71 (46.62)                                        
 26 Savignac, Nathalie  12 NYCC-MR              1:46.45    1:31.42        
                  42.93     1:31.42 (48.49)                                        
 27 Shea, Natalie P     11 NYCC-MR              1:39.89    1:34.29        
                  45.97     1:34.29 (48.32)                                        
 28 Randall, Nonii M    11 Agua Swim Team-MR    1:49.46    1:37.03        
                  45.46     1:37.03 (51.57)                                        
 29 Almanzar, Amy       12 MAD-MR               1:47.32    1:48.01        
                  49.17     1:48.01 (58.84)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Catie F    12 NYCC-MR                36.22      36.85 JO     
  2 Pinzon, Sarah A     12 Agua Swim Team-MR      36.88      38.69 SILV   
  3 Alexe, Cassandra    12 WAVE-NJ                35.62      38.81 SILV   
  4 Kwa, Brightlyn H    11 NYCC-MR                41.35      39.08 SILV   
  5 Dauchez, Alice M    11 Agua Swim Team-MR      41.22      39.32 SILV   
  6 Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR      37.97      39.89 SILV   
  7 Kuo, Victoria F     12 Agua Swim Team-MR      39.53      39.92 SILV   
  8 Hunt, Abigail J     12 Agua Swim Team-MR      39.98      39.98 SILV   
  9 Shepard, Morgan M   11 Agua Swim Team-MR      40.85      40.27 SILV   
 10 Fried, Lexi N       11 Agua Swim Team-MR      38.60      40.53 SILV   
 11 McDermot, Annie E   12 Agua Swim Team-MR      40.85      41.70 SILV   
 12 Feigin, Alex M      11 Agua Swim Team-MR      45.03      42.80        
 13 Bennett, Betsey I   11 Agua Swim Team-MR      42.12      42.84        
 14 Park, Jinny         12 Agua Swim Team-MR      44.19      43.37        
 15 Ioffe, Julia        12 Shy-Mr-MR              43.78      43.74        
 16 Lee, Jin Young      11 WAVE-NJ                43.53      45.00        
 17 Wong, Madeline      12 NYCC-MR                50.67      45.66        
 18 Banner, Sylvie C    11 Agua Swim Team-MR      49.86      47.57        
 19 Randall, Nonii M    11 Agua Swim Team-MR      50.78      48.44        
 20 Savignac, Nathalie  12 NYCC-MR                53.93      49.73        
 21 Almanzar, Amy       12 MAD-MR                 52.26      51.00        
 22 Machkouri, Sophia   11 Agua Swim Team-MR      54.19      51.36        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Catie F    12 NYCC-MR              1:20.88    1:19.75 JO     
                  38.02     1:19.75 (41.73)                                        
  2 Lalumiere, Axelle   12 NYCC-MR              1:22.31    1:20.99 SILV   
                  39.35     1:20.99 (41.64)                                        
  3 Weissman, Emily T   12 Agua Swim Team-MR    1:21.26    1:23.47 SILV   
                  40.36     1:23.47 (43.11)                                        
  4 Dauchez, Alice M    11 Agua Swim Team-MR    1:29.70    1:24.00 SILV   
                  40.20     1:24.00 (43.80)                                        
  5 Kwa, Brightlyn H    11 NYCC-MR              1:31.48    1:24.08 SILV   
                  41.10     1:24.08 (42.98)                                        
  6 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR    1:26.67    1:24.51 SILV   
                  41.01     1:24.51 (43.50)                                        
  7 Alexe, Cassandra    12 WAVE-NJ              1:21.35    1:26.11 SILV   
                  40.88     1:26.11 (45.23)                                        
  8 Pinzon, Sarah A     12 Agua Swim Team-MR    1:23.45    1:26.81 SILV   
                  12.52   1:26.81 (1:14.29)                                        
  9 Xu, Grace           12 Agua Swim Team-MR    1:25.85    1:26.92 SILV   
                  42.87     1:26.92 (44.05)                                        
 10 Olszewski, Inez I   12 NYCC-MR              1:28.27    1:27.47 SILV   
                  42.14     1:27.47 (45.33)                                        
 11 Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR    1:23.45    1:27.55 SILV   
                  41.29     1:27.55 (46.26)                                        
 12 Hunt, Abigail J     12 Agua Swim Team-MR    1:30.15    1:27.57 SILV   
                  41.58     1:27.57 (45.99)                                        
 13 Shepard, Morgan M   11 Agua Swim Team-MR    1:29.21    1:27.59 SILV   
                  42.48     1:27.59 (45.11)                                        
 14 Eng, Lauren *       11 Agua Swim Team-MR    1:30.31    1:27.79 SILV   
                  41.95     1:27.79 (45.84)                                        
 15 Kuo, Victoria F     12 Agua Swim Team-MR    1:24.84    1:27.82 SILV   
                  42.30     1:27.82 (45.52)                                        
 16 McDermot, Annie E   12 Agua Swim Team-MR    1:28.58    1:31.11 SILV   
                  43.14     1:31.11 (47.97)                                        
 17 Bennett, Betsey I   11 Agua Swim Team-MR    1:33.47    1:31.20 SILV   
                  43.74     1:31.20 (47.46)                                        
 18 Fulmer, Shabnam B   12 NYCC-MR                   NT    1:34.17        
                  44.21     1:34.17 (49.96)                                        
 19 Feigin, Alex M      11 Agua Swim Team-MR    1:40.17    1:34.35        
                  45.58     1:34.35 (48.77)                                        
 20 Yienger, Maya S     12 Agua Swim Team-MR    1:38.69    1:34.40        
                  43.79     1:34.40 (50.61)                                        
 21 Fried, Lexi N       11 Agua Swim Team-MR    1:31.02    1:35.69        
                  45.01     1:35.69 (50.68)                                        
 22 Park, Jinny         12 Agua Swim Team-MR    1:31.76    1:35.70        
                  46.11     1:35.70 (49.59)                                        
 23 Lee, Serena         12 WAVE-NJ              1:31.69    1:35.90        
                  45.24     1:35.90 (50.66)                                        
 24 Chernobelsky, Eliz  12 Shy-Mr-MR                 NT    1:36.86        
                  47.19     1:36.86 (49.67)                                        
 25 Ioffe, Julia        12 Shy-Mr-MR            1:37.78    1:38.31        
                  45.12     1:38.31 (53.19)                                        
 26 Wong, Madeline      12 NYCC-MR              1:52.00    1:40.95        
                  46.96     1:40.95 (53.99)                                        
 27 Randall, Nonii M    11 Agua Swim Team-MR    1:57.31    1:48.34        
                  49.34     1:48.34 (59.00)                                        
 28 Machkouri, Sophia   11 Agua Swim Team-MR    1:52.01    1:49.56        
                  52.27     1:49.56 (57.29)                                        
 -- Banner, Sylvie C    11 Agua Swim Team-MR    1:49.65         DQ        
      One hand touch
                  48.37          DQ (54.56)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR                31.90      30.42 ZQ     
  2 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR      31.64      31.36 JO     
  3 Weissman, Emily T   12 Agua Swim Team-MR      31.98      31.70 SILV   
  4 Olszewski, Inez I   12 NYCC-MR                31.88      32.04 SILV   
  5 Irwin, Amanda P     12 Agua Swim Team-MR      31.11      32.30 SILV   
  6 Xu, Grace           12 Agua Swim Team-MR      31.24      32.53 SILV   
  7 Hunt, Abigail J     12 Agua Swim Team-MR      33.61      32.61 SILV   
  8 Zerouali, Saida T   12 Agua Swim Team-MR      32.84      32.73 SILV   
  9 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR      33.63      33.40 SILV   
 10 Eng, Lauren *       11 Agua Swim Team-MR      34.02      33.41 SILV   
 11 Lee, Serena         12 WAVE-NJ                35.34      34.14 SILV   
 12 Lymarenko, Kamilla  12 NYCC-MR                36.43      34.81 SILV   
 13 Alexe, Cassandra    12 WAVE-NJ                35.68      35.23 SILV   
 14 Pinzon, Sarah A     12 Agua Swim Team-MR      34.71      35.39 SILV   
 15 Fulmer, Shabnam B   12 NYCC-MR                37.43      35.50 SILV   
 16 Hornsby, Olivia J   12 NYCC-MR                35.32      35.62 SILV   
 17 Yienger, Maya S     12 Agua Swim Team-MR      36.68      35.89        
 18 Kuo, Victoria F     12 Agua Swim Team-MR      35.70      36.26        
 19 Shepard, Morgan M   11 Agua Swim Team-MR      38.86      36.38        
 20 Feigin, Alex M      11 Agua Swim Team-MR      38.05      36.86        
 21 Corridon, Delia E   11 Agua Swim Team-MR      35.57      37.73        
 22 McDermot, Annie E   12 Agua Swim Team-MR      37.50      37.99        
 23 Brennan, Amelia S   11 Agua Swim Team-MR      37.51      38.37        
 24 Park, Jinny         12 Agua Swim Team-MR      40.16      38.77        
 25 Lee, Jin Young      11 WAVE-NJ                36.89      38.78        
 26 Holub, Emma M       11 Agua Swim Team-MR         NT      39.98        
 27 Cuadrado, Katelyn   12 MAD-MR                 39.65      40.68        
 28 Ioffe, Julia        12 Shy-Mr-MR              45.68      43.68        
 29 Machkouri, Sophia   11 Agua Swim Team-MR      49.00      43.97        
 30 Shea, Natalie P     11 NYCC-MR                47.23      46.31        
 -- Wong, Madeline      12 NYCC-MR                43.45         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR              1:13.79    1:07.99 ZQ     
                  31.38     1:07.99 (36.61)                                        
  2 Zerouali, Saida T   12 Agua Swim Team-MR    1:09.59    1:08.60 ZQ     
                  32.94     1:08.60 (35.66)                                        
  3 Hunt, Abigail J     12 Agua Swim Team-MR    1:11.47    1:08.96 ZQ     
                  31.54     1:08.96 (37.42)                                        
  4 Brennan, Catie F    12 NYCC-MR              1:14.66    1:12.25 SILV   
                  33.80     1:12.25 (38.45)                                        
  5 Lai, Stephanie R    12 Unattached           1:12.46    1:12.42 SILV   
                  33.11     1:12.42 (39.31)                                        
  6 Xu, Grace           12 Agua Swim Team-MR    1:12.71    1:15.33 SILV   
                  36.89     1:15.33 (38.44)                                        
  7 Irwin, Amanda P     12 Agua Swim Team-MR    1:10.64    1:15.76 SILV   
                  33.83     1:15.76 (41.93)                                        
  8 Olszewski, Inez I   12 NYCC-MR              1:22.05    1:15.77 SILV   
                  34.40     1:15.77 (41.37)                                        
  9 Eng, Lauren *       11 Agua Swim Team-MR    1:21.42    1:17.23 SILV   
                  36.29     1:17.23 (40.94)                                        
 10 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR    1:19.60    1:17.92 SILV   
                  35.94     1:17.92 (41.98)                                        
 11 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR    1:23.93    1:18.25 SILV   
                  34.11     1:18.25 (44.14)                                        
 12 Lee, Serena         12 WAVE-NJ              1:21.06    1:18.78 SILV   
                  36.51     1:18.78 (42.27)                                        
 13 Lymarenko, Kamilla  12 NYCC-MR              1:22.50    1:21.86 SILV   
                  38.32     1:21.86 (43.54)                                        
 14 Corridon, Delia E   11 Agua Swim Team-MR    1:19.54    1:22.87 SILV   
                  37.79     1:22.87 (45.08)                                        
 15 Shepard, Morgan M   11 Agua Swim Team-MR    1:42.80    1:23.26 SILV   
                  36.16     1:23.26 (47.10)                                        
 16 Alexe, Cassandra    12 WAVE-NJ              1:25.64    1:24.63 SILV   
                  40.17     1:24.63 (44.46)                                        
 17 Feigin, Alex M      11 Agua Swim Team-MR    1:33.31    1:25.47 SILV   
                  37.54     1:25.47 (47.93)                                        
 18 Kwa, Brightlyn H    11 NYCC-MR              1:30.00    1:25.91 SILV   
                  37.87     1:25.91 (48.04)                                        
 19 Lee, Jin Young      11 WAVE-NJ              1:27.34    1:26.03 SILV   
                  41.64     1:26.03 (44.39)                                        
 -- Brennan, Amelia S   11 Agua Swim Team-MR    1:37.28         DQ        
      One hand touch
                  41.57                                                            
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR              1:12.04    1:07.09 ZQ     
                  30.78     1:07.09 (36.31)                                        
  2 Zerouali, Saida T   12 Agua Swim Team-MR    1:11.31    1:09.05 ZQ     
                  32.12     1:09.05 (36.93)                                        
  3 Brennan, Catie F    12 NYCC-MR              1:11.52    1:09.50 ZQ     
                  31.25     1:09.50 (38.25)                                        
  4 Weissman, Emily T   12 Agua Swim Team-MR    1:12.76    1:09.57 ZQ     
                  19.93     1:09.57 (49.64)                                        
  5 Irwin, Amanda P     12 Agua Swim Team-MR    1:10.45    1:11.40 SILV   
                  33.20     1:11.40 (38.20)                                        
  6 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR    1:15.56    1:12.12 SILV   
                  33.77     1:12.12 (38.35)                                        
  7 Hunt, Abigail J     12 Agua Swim Team-MR    1:15.59    1:12.25 SILV   
                  32.90     1:12.25 (39.35)                                        
  8 Olszewski, Inez I   12 NYCC-MR              1:17.43    1:13.90 SILV   
                  35.54     1:13.90 (38.36)                                        
  9 Kwa, Brightlyn H    11 NYCC-MR              1:17.14    1:13.91 SILV   
 10 Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR    1:16.19    1:14.27 SILV   
                  34.65     1:14.27 (39.62)                                        
 11 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR    1:16.26    1:14.31 SILV   
                  34.64     1:14.31 (39.67)                                        
 12 Kuo, Victoria F     12 Agua Swim Team-MR    1:15.50    1:14.84 SILV   
                  35.95     1:14.84 (38.89)                                        
 13 Eng, Lauren *       11 Agua Swim Team-MR    1:19.31    1:15.51 SILV   
                  34.61     1:15.51 (40.90)                                        
 14 Xu, Grace           12 Agua Swim Team-MR    1:16.42    1:15.80 SILV   
                  35.12     1:15.80 (40.68)                                        
 15 Pinzon, Sarah A     12 Agua Swim Team-MR    1:14.57    1:15.89 SILV   
                  36.06     1:15.89 (39.83)                                        
 16 Alexe, Cassandra    12 WAVE-NJ              1:12.35    1:16.29 SILV   
                  35.92     1:16.29 (40.37)                                        
 17 Lymarenko, Kamilla  12 NYCC-MR              1:21.21    1:16.37 SILV   
                  34.90     1:16.37 (41.47)                                        
 18 Yienger, Maya S     12 Agua Swim Team-MR    1:22.51    1:16.41 SILV   
                  19.92     1:16.41 (56.49)                                        
 19 Dauchez, Alice M    11 Agua Swim Team-MR    1:23.04    1:17.16 SILV   
                  36.77     1:17.16 (40.39)                                        
 20 Feigin, Alex M      11 Agua Swim Team-MR    1:22.55    1:18.23 SILV   
                  36.23     1:18.23 (42.00)                                        
 21 Hornsby, Olivia J   12 NYCC-MR                   NT    1:18.35 SILV   
                  19.91     1:18.35 (58.44)                                        
 22 Lee, Serena         12 WAVE-NJ              1:13.64    1:18.73        
                  36.59     1:18.73 (42.14)                                        
 23 McDermot, Annie E   12 Agua Swim Team-MR    1:18.76    1:19.07        
                  37.86     1:19.07 (41.21)                                        
 24 Park, Jinny         12 Agua Swim Team-MR    1:24.34    1:19.56        
                  37.66     1:19.56 (41.90)                                        
 25 Fulmer, Shabnam B   12 NYCC-MR                   NT    1:19.72        
                  35.46     1:19.72 (44.26)                                        
 26 Bennett, Betsey I   11 Agua Swim Team-MR    1:25.62    1:20.83        
                  39.12     1:20.83 (41.71)                                        
 27 Lee, Jin Young      11 WAVE-NJ              1:22.21    1:21.09        
                  38.76     1:21.09 (42.33)                                        
 28 Shepard, Morgan M   11 Agua Swim Team-MR    1:22.64    1:21.70        
                  37.81     1:21.70 (43.89)                                        
 29 Corridon, Delia E   11 Agua Swim Team-MR    1:20.09    1:22.48        
                  38.76     1:22.48 (43.72)                                        
 30 Brennan, Amelia S   11 Agua Swim Team-MR    1:35.45    1:24.24        
                  40.10     1:24.24 (44.14)                                        
 31 Banner, Sylvie C    11 Agua Swim Team-MR    1:32.92    1:27.55        
 32 Holub, Emma M       11 Agua Swim Team-MR    1:32.32    1:27.77        
                  19.98   1:27.77 (1:07.79)                                        
 33 Cuadrado, Katelyn   12 MAD-MR               1:39.66    1:31.39        
                  42.13     1:31.39 (49.26)                                        
 34 Randall, Nonii M    11 Agua Swim Team-MR    1:44.83    1:34.70        
                  43.38     1:34.70 (51.32)                                        
 35 Almanzar, Amy       12 MAD-MR               1:46.00    1:41.64        
                  46.20     1:41.64 (55.44)                                        
 -- Shea, Natalie P     11 NYCC-MR              1:38.36         DQ        
      One hand touch - fly
                  40.98          DQ (50.53)                                        
 -- Fried, Lexi N       11 Agua Swim Team-MR    1:22.99         DQ        
      Did not finish on back - back
                  36.88          DQ (43.97)                                        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.89  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Khal-Laayoun, Yasm  16 Agua Swim Team-MR      54.86      57.06        
                  27.53       57.06 (29.53)                                        
  2 Trivino, Maria A    16 Un-Mr-Ag-MR               NT      58.42        
                  27.71       58.42 (30.71)                                        
  3 Roesch, Megan E     32 NYAC-MR                54.00      59.17        
                  28.67       59.17 (30.50)                                        
  4 Safovich, Polina F  14 Agua Swim Team-MR      57.30      59.44        
                  28.51       59.44 (30.93)                                        
  5 Siegal, Gabriela J  15 Agua Swim Team-MR    1:05.00    1:00.27        
                  29.37     1:00.27 (30.90)                                        
  6 Dorsey, Kai V       14 Agua Swim Team-MR    1:02.14    1:00.64        
                  28.93     1:00.64 (31.71)                                        
  7 Tan, Cathy          14 Agua Swim Team-MR      58.33    1:01.37        
                  29.87     1:01.37 (31.50)                                        
  8 Robert, Jessica     15 Agua Swim Team-MR      56.20    1:01.51        
                  29.35     1:01.51 (32.16)                                        
  9 Kleckner, Sabrina   15 Agua Swim Team-MR      56.19    1:02.50        
                  30.85     1:02.50 (31.65)                                        
 10 Pena, Sarahe        13 Agua Swim Team-MR    1:00.36    1:02.64        
                  30.82     1:02.64 (31.82)                                        
 11 Wilf, Jenna R       14 Agua Swim Team-MR    1:00.18    1:02.74        
                  30.69     1:02.74 (32.05)                                        
 12 Fried, Carly T      14 Agua Swim Team-MR      59.41    1:02.82        
                  30.36     1:02.82 (32.46)                                        
 13 Paholak, Milah V    14 Agua Swim Team-MR    1:00.01    1:03.52        
                  30.96     1:03.52 (32.56)                                        
 14 McGowan, Alessia M  13 Agua Swim Team-MR      53.34    1:03.72        
                  31.42     1:03.72 (32.30)                                        
 15 Knobler, Sera A     14 Agua Swim Team-MR    1:03.74    1:04.26        
                  31.24     1:04.26 (33.02)                                        
 16 Corridon, Claire D  13 Agua Swim Team-MR    1:02.05    1:04.34        
                  31.28     1:04.34 (33.06)                                        
 17 Fuchs, Lindsey M    15 Agua Swim Team-MR    1:03.03    1:04.76        
                  31.45     1:04.76 (33.31)                                        
 18 Shirazi, Tara J     13 Agua Swim Team-MR    1:04.26    1:05.57        
                  31.02     1:05.57 (34.55)                                        
 19 Marks, Lily M       13 Agua Swim Team-MR    1:08.43    1:05.63        
                  32.07     1:05.63 (33.56)                                        
 20 OH, Sarafina M      14 Agua Swim Team-MR    1:05.09    1:07.16        
                  31.92     1:07.16 (35.24)                                        
 21 Hahn, Carina S      14 Agua Swim Team-MR    1:06.59    1:07.34        
                  31.91     1:07.34 (35.43)                                        
 22 Everson, Sara H     13 Agua Swim Team-MR    1:07.30    1:07.72        
                  32.79     1:07.72 (34.93)                                        
 23 Mei, Emily S        13 Agua Swim Team-MR    1:11.08    1:07.77        
                  32.39     1:07.77 (35.38)                                        
 24 Perez, Kyara        13 MAD-MR               1:04.04    1:07.95        
                  31.77     1:07.95 (36.18)                                        
 25 Irato, Carmela      13 Agua Swim Team-MR    1:08.57    1:08.24        
                  32.60     1:08.24 (35.64)                                        
 26 Klinovsky, Katarin  14 Agua Swim Team-MR    1:02.00    1:08.67        
                  32.65     1:08.67 (36.02)                                        
 27 Gonzalez, Angelika  13 MAD-MR               1:07.75    1:09.49        
                  34.00     1:09.49 (35.49)                                        
 28 Kyin, Leadora A     13 Agua Swim Team-MR    1:03.37    1:09.92        
                  33.33     1:09.92 (36.59)                                        
 29 Valerio, Edwina     17 MAD-MR               1:06.40    1:10.44        
                  33.32     1:10.44 (37.12)                                        
 30 Lane, Natasha *     13 Agua Swim Team-MR    1:12.91    1:11.19        
                  34.06     1:11.19 (37.13)                                        
 31 Abdelrahman, Rawan  13 Agua Swim Team-MR    1:06.13    1:11.70        
                  34.88     1:11.70 (36.82)                                        
 32 Ousmanova, Nicole   14 Agua Swim Team-MR    1:11.32    1:12.87        
                  33.95     1:12.87 (38.92)                                        
 33 Bardman, Semona     13 Shy-Mr-MR            1:19.99    1:16.96        
                  36.96     1:16.96 (40.00)                                        
 34 Dufwa, Jackie N     15 Agua Swim Team-MR         NT    1:28.30        
                  39.51     1:28.30 (48.79)                                        
 -- Lachman, Margaret   13 Agua Swim Team-MR    1:07.83         DQ        
      False start
                  33.52          DQ (36.31)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.59  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hart, Lindsay N     26 NYAC-MR                59.50    1:02.56 METS   
                  30.38     1:02.56 (32.18)                                        
  2 Safovich, Polina F  14 Agua Swim Team-MR    1:03.98    1:02.86        
                  32.00     1:02.86 (30.86)                                        
  3 Tan, Cathy          14 Agua Swim Team-MR    1:02.22    1:04.18        
                  31.94     1:04.18 (32.24)                                        
  4 Khal-Laayoun, Yasm  16 Agua Swim Team-MR    1:06.94    1:07.87        
                  32.97     1:07.87 (34.90)                                        
  5 Wilf, Jenna R       14 Agua Swim Team-MR    1:09.64    1:09.18        
                  34.56     1:09.18 (34.62)                                        
  6 Pena, Sarahe        13 Agua Swim Team-MR    1:09.98    1:10.70        
                  35.39     1:10.70 (35.31)                                        
  7 Kleckner, Sabrina   15 Agua Swim Team-MR    1:08.42    1:12.33        
                  35.64     1:12.33 (36.69)                                        
  8 Robert, Jessica     15 Agua Swim Team-MR    1:07.97    1:12.44        
                  35.97     1:12.44 (36.47)                                        
  9 Fuchs, Lindsey M    15 Agua Swim Team-MR    1:15.64    1:12.88        
                  35.32     1:12.88 (37.56)                                        
 10 Klinovsky, Katarin  14 Agua Swim Team-MR    1:09.28    1:13.21        
                  35.72     1:13.21 (37.49)                                        
 11 Corridon, Claire D  13 Agua Swim Team-MR    1:08.88    1:13.37        
                  36.74     1:13.37 (36.63)                                        
 12 Siegal, Gabriela J  15 Agua Swim Team-MR    1:12.48    1:13.72        
                  36.82     1:13.72 (36.90)                                        
 13 Shirazi, Tara J     13 Agua Swim Team-MR    1:14.59    1:14.26        
                  35.89     1:14.26 (38.37)                                        
 14 Knobler, Sera A     14 Agua Swim Team-MR    1:13.04    1:14.45        
                  19.99     1:14.45 (54.46)                                        
 15 Gonzalez, Angelika  13 MAD-MR               1:13.61    1:14.71        
                  37.71     1:14.71 (37.00)                                        
 16 Everson, Sara H     13 Agua Swim Team-MR    1:15.21    1:15.70        
                  36.73     1:15.70 (38.97)                                        
 17 Ousmanova, Nicole   14 Agua Swim Team-MR    1:15.54    1:15.72        
                  36.24     1:15.72 (39.48)                                        
 18 Dorsey, Kai V       14 Agua Swim Team-MR    1:11.15    1:15.74        
                  36.80     1:15.74 (38.94)                                        
 19 Irato, Carmela      13 Agua Swim Team-MR    1:15.66    1:16.24        
                  33.28     1:16.24 (42.96)                                        
 20 Marks, Lily M       13 Agua Swim Team-MR    1:20.50    1:16.25        
                  37.93     1:16.25 (38.32)                                        
 21 OH, Sarafina M      14 Agua Swim Team-MR    1:15.27    1:16.27        
                  37.12     1:16.27 (39.15)                                        
 22 Kyin, Leadora A     13 Agua Swim Team-MR    1:12.79    1:18.12        
                  37.07     1:18.12 (41.05)                                        
 23 Lachman, Margaret   13 Agua Swim Team-MR    1:20.75    1:18.46        
                  39.38     1:18.46 (39.08)                                        
 24 Lane, Natasha *     13 Agua Swim Team-MR    1:22.83    1:19.16        
                  38.58     1:19.16 (40.58)                                        
 25 Abdelrahman, Rawan  13 Agua Swim Team-MR    1:15.29    1:21.10        
                  39.97     1:21.10 (41.13)                                        
 26 Patel, Shreeja N    14 Agua Swim Team-MR    1:23.96    1:21.98        
                  40.56     1:21.98 (41.42)                                        
 27 Dufwa, Jackie N     15 Agua Swim Team-MR         NT    1:27.30        
                  41.22     1:27.30 (46.08)                                        
 -- Hahn, Carina S      14 Agua Swim Team-MR    1:12.63         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  38.47          DQ (40.37)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:12.09  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Manser, Jamie L     22 Unattached           1:01.50    1:08.48 METS   
                  32.71     1:08.48 (35.77)                                        
  2 Fried, Carly T      14 Agua Swim Team-MR    1:08.94    1:11.60 METS   
                  33.91     1:11.60 (37.69)                                        
  3 McGowan, Alessia M  13 Agua Swim Team-MR    1:10.49    1:12.58        
                  34.61     1:12.58 (37.97)                                        
  4 Trivino, Maria A    16 Un-Mr-Ag-MR               NT    1:13.19        
                  34.29     1:13.19 (38.90)                                        
  5 Khal-Laayoun, Yasm  16 Agua Swim Team-MR    1:12.46    1:15.13        
                  35.96     1:15.13 (39.17)                                        
  6 Wilf, Jenna R       14 Agua Swim Team-MR    1:12.96    1:15.32        
                  35.90     1:15.32 (39.42)                                        
  7 Paholak, Milah V    14 Agua Swim Team-MR    1:15.08    1:17.22        
                  36.98     1:17.22 (40.24)                                        
  8 Pena, Sarahe        13 Agua Swim Team-MR    1:17.61    1:20.78        
                  39.58     1:20.78 (41.20)                                        
  9 Lachman, Margaret   13 Agua Swim Team-MR    1:25.83    1:23.34        
                  40.49     1:23.34 (42.85)                                        
 10 Lane, Natasha *     13 Agua Swim Team-MR    1:23.63    1:24.17        
                  40.24     1:24.17 (43.93)                                        
 11 Robert, Jessica     15 Agua Swim Team-MR    1:16.68    1:24.94        
                  39.73     1:24.94 (45.21)                                        
 12 Mei, Emily S        13 Agua Swim Team-MR    1:27.18    1:27.44        
                  40.60     1:27.44 (46.84)                                        
 13 OH, Sarafina M      14 Agua Swim Team-MR    1:25.88    1:27.59        
                  41.57     1:27.59 (46.02)                                        
 14 Patel, Shreeja N    14 Agua Swim Team-MR    1:25.99    1:27.68        
                  40.83     1:27.68 (46.85)                                        
 15 Knobler, Sera A     14 Agua Swim Team-MR    1:31.74    1:28.65        
                  42.87     1:28.65 (45.78)                                        
 16 Hahn, Carina S      14 Agua Swim Team-MR    1:20.00    1:29.04        
                  42.66     1:29.04 (46.38)                                        
 17 Ousmanova, Nicole   14 Agua Swim Team-MR    1:27.90    1:29.21        
                  42.97     1:29.21 (46.24)                                        
 18 Siegal, Gabriela J  15 Agua Swim Team-MR    1:24.42    1:30.89        
                  44.83     1:30.89 (46.06)                                        
 -- Dufwa, Jackie N     15 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      One hand touch
                  46.80          DQ (54.37)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.99  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Manser, Jamie L     22 Unattached             58.00    1:02.96        
           547:30:00.00                                                   30.09 ( )
        1:02.96 (32.87)                                                            
  2 Trivino, Maria A    16 Un-Mr-Ag-MR               NT    1:06.74        
                  31.40     1:06.74 (35.34)                                        
  3 Safovich, Polina F  14 Agua Swim Team-MR    1:03.53    1:07.16        
  4 Tan, Cathy          14 Agua Swim Team-MR    1:08.23    1:07.82        
                  32.31                                                    5.39 ( )
      1:07.82 (1:02.43)                                                            
  5 Kleckner, Sabrina   15 Agua Swim Team-MR    1:05.36    1:08.60        
               31:40.00                                                   33.61 ( )
        1:08.60 (34.99)                                                            
  6 Corridon, Claire D  13 Agua Swim Team-MR    1:06.72    1:09.12        
             1:54:40.00                                                    8.35 ( )
      1:09.12 (1:00.77)                                                            
  7 Marks, Lily M       13 Agua Swim Team-MR    1:08.89    1:09.21        
  8 Fried, Carly T      14 Agua Swim Team-MR    1:05.50    1:09.29        
  9 Fuchs, Lindsey M    15 Agua Swim Team-MR    1:08.08    1:09.96        
 10 Paholak, Milah V    14 Agua Swim Team-MR    1:08.38    1:13.12        
 11 Dorsey, Kai V       14 Agua Swim Team-MR    1:12.20    1:16.58        
 12 Klinovsky, Katarin  14 Agua Swim Team-MR    1:11.20    1:18.38        
 13 Shirazi, Tara J     13 Agua Swim Team-MR    1:16.56    1:19.63        
 14 Everson, Sara H     13 Agua Swim Team-MR    1:20.08    1:21.69        
 14 Valerio, Edwina     17 MAD-MR               1:17.12    1:21.69        
 16 Mei, Emily S        13 Agua Swim Team-MR    1:20.74    1:21.77        
                  37.57     1:21.77 (44.20)                                        
 17 Irato, Carmela      13 Agua Swim Team-MR    1:20.68    1:22.23        
                  37.33     1:22.23 (44.90)                                        
 18 Abdelrahman, Rawan  13 Agua Swim Team-MR    1:15.34    1:22.78        
 19 Kyin, Leadora A     13 Agua Swim Team-MR    1:15.96    1:23.26        
 20 Gonzalez, Angelika  13 MAD-MR               1:20.19    1:26.55        
                  37.45     1:26.55 (49.10)                                        
 21 Bardman, Semona     13 Shy-Mr-MR                 NT    1:31.18        
                  41.62     1:31.18 (49.56)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:17.99  ZQ
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Khal-Laayoun, Yasm  16 Agua Swim Team-MR    2:15.20    2:20.03        
                  29.54     1:07.32 (37.78)     1:49.30 (41.98)     2:20.03 (30.73)
  2 Tan, Cathy          14 Agua Swim Team-MR    2:19.53    2:20.19        
                  32.39     1:07.54 (35.15)     1:48.72 (41.18)     2:20.19 (31.47)
  3 Trivino, Maria A    16 Un-Mr-Ag-MR               NT    2:20.88        
                  30.51     1:06.06 (35.55)     1:47.18 (41.12)     2:20.88 (33.70)
  4 Kleckner, Sabrina   15 Agua Swim Team-MR    2:19.42    2:23.56        
                  32.44     1:09.71 (37.27)     1:51.20 (41.49)     2:23.56 (32.36)
  5 Fried, Carly T      14 Agua Swim Team-MR    2:23.12    2:24.27        
                  32.20       52.82 (20.62)     1:50.20 (57.38)     2:24.27 (34.07)
  6 Wilf, Jenna R       14 Agua Swim Team-MR    2:23.29    2:25.97        
                  33.37     1:10.22 (36.85)     1:52.37 (42.15)     2:25.97 (33.60)
  7 Safovich, Polina F  14 Agua Swim Team-MR    2:24.26    2:26.77        
                  31.00     1:07.34 (36.34)     1:53.27 (45.93)     2:26.77 (33.50)
  8 Paholak, Milah V    14 Agua Swim Team-MR    2:24.49    2:28.91        
                  32.57     1:10.38 (37.81)     1:33.72 (23.34)     2:28.91 (55.19)
  9 Dorsey, Kai V       14 Agua Swim Team-MR    2:32.50    2:31.47        
                  32.07     1:09.86 (37.79)     1:31.14 (21.28)   2:31.47 (1:00.33)
 10 Pena, Sarahe        13 Agua Swim Team-MR    2:34.40    2:31.51        
                  33.78     1:12.38 (38.60)     1:55.30 (42.92)     2:31.51 (36.21)
 11 Corridon, Claire D  13 Agua Swim Team-MR    2:32.28    2:32.65        
                  32.43     1:11.56 (39.13)     1:59.23 (47.67)     2:32.65 (33.42)
 12 Fuchs, Lindsey M    15 Agua Swim Team-MR    2:29.27    2:33.35        
                  32.36     1:12.72 (40.36)     1:57.98 (45.26)     2:33.35 (35.37)
 13 Marks, Lily M       13 Agua Swim Team-MR    2:45.80    2:36.56        
                  31.49     1:12.65 (41.16)     2:00.60 (47.95)     2:36.56 (35.96)
 14 Robert, Jessica     15 Agua Swim Team-MR    2:28.23    2:39.62        
                  36.96     1:18.48 (41.52)     2:03.55 (45.07)     2:39.62 (36.07)
 15 Knobler, Sera A     14 Agua Swim Team-MR    2:41.41    2:39.90        
                  37.67     1:19.40 (41.73)     2:05.95 (46.55)     2:39.90 (33.95)
 16 Siegal, Gabriela J  15 Agua Swim Team-MR    2:36.64    2:39.95        
                  32.88     1:13.39 (40.51)     2:03.42 (50.03)     2:39.95 (36.53)
 17 Shirazi, Tara J     13 Agua Swim Team-MR    2:42.87    2:40.30        
                  34.32     1:13.50 (39.18)     2:03.52 (50.02)     2:40.30 (36.78)
 18 Lachman, Margaret   13 Agua Swim Team-MR    2:46.17    2:41.27        
                  35.60     1:18.41 (42.81)     2:04.29 (45.88)     2:41.27 (36.98)
 19 Irato, Carmela      13 Agua Swim Team-MR    2:47.81    2:42.50        
                  35.89     1:18.45 (42.56)     2:05.44 (46.99)     2:42.50 (37.06)
 20 OH, Sarafina M      14 Agua Swim Team-MR    2:39.39    2:42.68        
                  37.46     1:17.09 (39.63)     2:05.61 (48.52)     2:42.68 (37.07)
 21 Everson, Sara H     13 Agua Swim Team-MR    2:46.37    2:43.29        
                1:15.70   2:43.29 (1:27.59)                                        
 22 Klinovsky, Katarin  14 Agua Swim Team-MR    2:37.66    2:43.87        
                  35.17     1:15.55 (40.38)     2:07.43 (51.88)     2:43.87 (36.44)
 23 Kyin, Leadora A     13 Agua Swim Team-MR    2:40.22    2:44.18        
                  36.05     1:17.40 (41.35)     2:06.11 (48.71)     2:44.18 (38.07)
 24 Ousmanova, Nicole   14 Agua Swim Team-MR    2:46.32    2:45.06        
                  34.58     1:07.94 (33.36)     2:04.27 (56.33)     2:45.06 (40.79)
 25 Abdelrahman, Rawan  13 Agua Swim Team-MR    2:39.19    2:47.19        
                  21.61       59.02 (37.41)   2:08.58 (1:09.56)     2:47.19 (38.61)
 26 Mei, Emily S        13 Agua Swim Team-MR    2:52.20    2:48.16        
                  35.19     1:21.04 (45.85)     2:08.54 (47.50)     2:48.16 (39.62)
 27 Hahn, Carina S      14 Agua Swim Team-MR    2:49.76    2:48.25        
                  36.95     1:19.71 (42.76)     2:08.66 (48.95)     2:48.25 (39.59)
 28 Perez, Kyara        13 MAD-MR               2:39.63    2:52.43        
                  41.05     1:22.70 (41.65)     2:11.32 (48.62)     2:52.43 (41.11)
 29 Valerio, Edwina     17 MAD-MR               2:47.21    2:53.35        
                  37.06     1:22.20 (45.14)     2:09.95 (47.75)     2:53.35 (43.40)
 30 Patel, Shreeja N    14 Agua Swim Team-MR    3:03.29    2:54.83        
                  39.96     1:24.83 (44.87)     2:12.80 (47.97)     2:54.83 (42.03)
 31 Bardman, Semona     13 Shy-Mr-MR                 NT    3:07.48        
                  19.94       39.94 (20.00)       59.94 (20.00)   3:07.48 (2:07.54)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kamdin, Sam F        8 Agua Swim Team-MR      17.12      16.45        
  2 Hyde, Andrew J       8 Agua Swim Team-MR      16.07      16.57        
  3 Lugato, Giacomo S    8 Agua Swim Team-MR      16.83      16.84        
  4 Miller, Carter F     8 WAVE-NJ                16.24      17.14        
  5 Kahn, Jackson        8 Agua Swim Team-MR      17.52      18.03        
  6 Zhang, Eric K        7 Agua Swim Team-MR      16.98      18.78        
  7 Zhang, Dylan Y       7 Agua Swim Team-MR      17.92      19.88        
  8 Ribeiro, Joshua      8 NYCC-MR                   NT      20.48        
  9 Ivanov, Nicholas     8 NYCC-MR                   NT      21.57        
 10 Sugiyama, Kotaro     6 Agua Swim Team-MR      21.01      22.05        
 11 Ong, Jules           8 Agua Swim Team-MR      20.20      22.55        
 12 Mettke, Nathaniel    8 NYCC-MR                28.00      23.04        
 13 Maclennan, Alexand   8 Agua Swim Team-MR      20.63      24.54        
 14 Bates, Andrew H      7 Agua Swim Team-MR      23.14      24.61        
 15 Brennan, Colt T      5 NYCC-MR                   NT      47.80        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y       7 Agua Swim Team-MR      18.79      19.78        
  2 Zhang, Eric K        7 Agua Swim Team-MR      20.94      21.38        
  3 Miller, Carter F     8 WAVE-NJ                21.34      21.58        
  4 Kahn, Jackson        8 Agua Swim Team-MR      21.43      22.30        
  5 Ribeiro, Joshua      8 NYCC-MR                   NT      25.76        
  6 Maclennan, Alexand   8 Agua Swim Team-MR      22.86      26.05        
  7 Ivanov, Nicholas     8 NYCC-MR                   NT      26.17        
  8 Sugiyama, Kotaro     6 Agua Swim Team-MR      27.32      26.51        
  9 Mettke, Nathaniel    8 NYCC-MR                35.00      26.94        
 10 Ong, Jules           8 Agua Swim Team-MR      26.92      29.97        
 11 Bates, Andrew H      7 Agua Swim Team-MR      32.81      31.01        
 12 Brennan, Colt T      5 NYCC-MR                   NT      45.50        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Andrew J       8 Agua Swim Team-MR      21.02      20.72        
  2 Miller, Carter F     8 WAVE-NJ                23.24      23.35        
  3 Zhang, Dylan Y       7 Agua Swim Team-MR      22.52      23.63        
  4 Zhang, Eric K        7 Agua Swim Team-MR      22.68      23.99        
  5 Kamdin, Sam F        8 Agua Swim Team-MR      24.92      24.30        
  6 Lugato, Giacomo S    8 Agua Swim Team-MR      24.15      24.56        
  7 Bates, Andrew H      7 Agua Swim Team-MR      25.78      26.61        
  8 Mettke, Nathaniel    8 NYCC-MR                   NT      28.61        
  9 Sugiyama, Kotaro     6 Agua Swim Team-MR      28.40      29.49        
 10 Ivanov, Nicholas     8 NYCC-MR                   NT      31.33        
 11 Ong, Jules           8 Agua Swim Team-MR      28.53      31.47        
 -- Maclennan, Alexand   8 Agua Swim Team-MR      27.75         DQ        
      Scissors kick
 -- Ribeiro, Joshua      8 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Carter F     8 WAVE-NJ                19.24      18.26        
  2 Hyde, Andrew J       8 Agua Swim Team-MR      17.08      18.34        
  3 Lugato, Giacomo S    8 Agua Swim Team-MR      23.15      18.79        
  4 Kahn, Jackson        8 Agua Swim Team-MR      19.99      20.10        
  5 Kamdin, Sam F        8 Agua Swim Team-MR      22.32      21.57        
  6 Ong, Jules           8 Agua Swim Team-MR      26.00      23.57        
  7 Sugiyama, Kotaro     6 Agua Swim Team-MR      25.00      24.60        
  8 Ivanov, Nicholas     8 NYCC-MR                   NT      25.03        
  9 Bates, Andrew H      7 Agua Swim Team-MR      28.77      29.92        
 10 Mettke, Nathaniel    8 NYCC-MR                   NT      31.48        
 -- Maclennan, Alexand   8 Agua Swim Team-MR      28.00         DQ        
 -- Ribeiro, Joshua      8 NYCC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Andrew J       8 Agua Swim Team-MR    1:24.43    1:20.17 JO     
                  37.25     1:20.17 (42.92)                                        
  2 Kahn, Jackson        8 Agua Swim Team-MR    1:39.39    1:29.83        
                  43.23     1:29.83 (46.60)                                        
  3 Kamdin, Sam F        8 Agua Swim Team-MR    1:39.66    1:30.70        
                  42.47     1:30.70 (48.23)                                        
  4 Zhang, Eric K        7 Agua Swim Team-MR    1:40.29    1:32.80        
                  41.56     1:32.80 (51.24)                                        
  5 Zhang, Dylan Y       7 Agua Swim Team-MR    1:35.31    1:33.27        
                  43.37     1:33.27 (49.90)                                        
 -- Lugato, Giacomo S    8 Agua Swim Team-MR    1:57.81         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  43.45          DQ (46.96)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D      10 Agua Swim Team-MR      30.32      29.39 ZQ     
  2 Cho, Eddy           10 WAVE-NJ                30.43      29.66 ZQ     
  3 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR      31.06      30.49 ZQ     
  4 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR      31.50      31.01 JO     
  5 Radkov, Nick S       9 Shy-Mr-MR                 NT      31.19 JO     
  6 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR      32.94      31.78 JO     
  7 Cho, Andy           10 WAVE-NJ                30.99      31.98 JO     
  8 Hyde, Michael J     10 Agua Swim Team-MR      35.65      33.54 SILV   
  9 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR      33.12      33.94 SILV   
 10 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR      35.34      34.41 SILV   
 11 Lee, Joseph          9 WAVE-NJ                38.76      34.83 SILV   
 12 Jon, Brian          10 WAVE-NJ                35.69      35.75        
 13 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR      37.41      36.59        
 14 Kenvin, Matthew D   10 Agua Swim Team-MR      36.01      37.14        
 15 Cassidy, Kerry J     9 Agua Swim Team-MR      36.00      37.54        
 16 Harris, Hailu M      9 Agua Swim Team-MR      43.32      39.42        
 17 Gorelik, Daniel     10 Shy-Mr-MR                 NT      39.96        
 18 Ng, Ethan T         10 NYCC-MR                51.34      40.36        
 19 Sisk, Alexander J    9 NYCC-MR                   NT      40.60        
 20 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR      40.00      40.63        
 21 Abromavage, Harris   9 NYCC-MR                38.44      40.70        
 22 Blazhkevych, Bogda   9 Shy-Mr-MR                 NT      40.97        
 23 Levitskiy, Alex     10 Shy-Mr-MR                 NT      41.38        
 24 Collier, Cort        9 Agua Swim Team-MR      43.29      42.25        
 25 Kuznetsov, Gregory   9 Shy-Mr-MR                 NT      43.44        
 26 Mark, Ryan N         9 Agua Swim Team-MR      45.64      45.10        
 26 Makatura, Robby A    9 NYCC-MR                46.21      45.10        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cho, Eddy           10 WAVE-NJ              1:05.11    1:03.94 ZQ     
                  31.91     1:03.94 (32.03)                                        
  2 Duthie, Luke D      10 Agua Swim Team-MR    1:07.74    1:05.82 ZQ     
                  32.47     1:05.82 (33.35)                                        
  3 Radkov, Nick S       9 Shy-Mr-MR                 NT    1:08.67 ZQ     
  4 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    1:09.21    1:08.96 ZQ     
                  33.19     1:08.96 (35.77)                                        
  5 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR    1:10.23    1:09.51 JO     
                  33.28     1:09.51 (36.23)                                        
  6 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    1:12.39    1:10.58 JO     
                  33.79     1:10.58 (36.79)                                        
  7 Idemudia, Sean      10 NYCC-MR              1:15.64    1:12.32 SILV   
                  32.88     1:12.32 (39.44)                                        
  8 Sisk, Alexander J    9 NYCC-MR                   NT    1:12.36 SILV   
                  43.74     1:12.36 (28.62)                                        
  9 Hyde, Michael J     10 Agua Swim Team-MR    1:19.12    1:14.73 SILV   
                  35.12     1:14.73 (39.61)                                        
 10 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR    1:16.77    1:16.63 SILV   
                  36.26     1:16.63 (40.37)                                        
 11 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    1:17.51    1:17.39 SILV   
                  36.71     1:17.39 (40.68)                                        
 12 Lee, Joseph          9 WAVE-NJ              1:15.22    1:18.74        
                  37.26     1:18.74 (41.48)                                        
 13 Cassidy, Kerry J     9 Agua Swim Team-MR    1:20.94    1:18.94        
                  38.87     1:18.94 (40.07)                                        
 14 Jon, Brian          10 WAVE-NJ              1:18.54    1:19.43        
                  38.87     1:19.43 (40.56)                                        
 15 Ryu, Jonathan        9 WAVE-NJ              1:17.52    1:20.34        
                  38.20     1:20.34 (42.14)                                        
 16 Golin, Jacob        10 Shy-Mr-MR                 NT    1:22.24        
                  38.11     1:22.24 (44.13)                                        
 17 Kenvin, Matthew D   10 Agua Swim Team-MR    1:19.56    1:22.73        
                  38.61     1:22.73 (44.12)                                        
 18 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR    1:39.30    1:24.27        
                  41.39     1:24.27 (42.88)                                        
 19 Yavorsky, Gerald P  10 Shy-Mr-MR                 NT    1:25.04        
                  39.25     1:25.04 (45.79)                                        
 20 Harris, Hailu M      9 Agua Swim Team-MR    1:38.70    1:26.77        
                  41.99     1:26.77 (44.78)                                        
 21 Vilcinsh, Richard   10 Shy-Mr-MR                 NT    1:28.48        
                  42.09     1:28.48 (46.39)                                        
 22 Ng, Ethan T         10 NYCC-MR              2:03.43    1:30.34        
 23 Collier, Cort        9 Agua Swim Team-MR    1:36.66    1:32.38        
                  45.08     1:32.38 (47.30)                                        
 24 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:33.28        
                  44.18     1:33.28 (49.10)                                        
 25 Abromavage, Harris   9 NYCC-MR              1:37.70    1:33.68        
                  43.86     1:33.68 (49.82)                                        
 26 Idemudia, Aaron     10 NYCC-MR              1:26.08    1:34.79        
                  43.55     1:34.79 (51.24)                                        
 27 Blazhkevych, Bogda   9 Shy-Mr-MR                 NT    1:34.81        
                  40.31     1:34.81 (54.50)                                        
 28 Mark, Ryan N         9 Agua Swim Team-MR    1:41.09    1:36.00        
                  44.12     1:36.00 (51.88)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D      10 Agua Swim Team-MR    2:27.60    2:16.25 ZQ     
                  31.55     1:06.70 (35.15)     1:42.56 (35.86)     2:16.25 (33.69)
  2 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    2:29.59    2:24.45 ZQ     
                  32.47     1:09.66 (37.19)     1:46.72 (37.06)     2:24.45 (37.73)
  3 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    2:37.01    2:31.89 JO     
                  34.16     1:12.74 (38.58)     1:53.34 (40.60)     2:31.89 (38.55)
  4 Radkov, Nick S       9 Shy-Mr-MR                 NT    2:38.47 SILV   
                  33.37     1:14.82 (41.45)     1:57.82 (43.00)     2:38.47 (40.65)
  5 Hyde, Michael J     10 Agua Swim Team-MR    2:51.65    2:39.82 SILV   
                  34.82     1:16.14 (41.32)     1:58.64 (42.50)     2:39.82 (41.18)
  6 Lee, Joseph          9 WAVE-NJ              3:03.90    2:41.88 SILV   
                  37.59     1:19.36 (41.77)     2:00.98 (41.62)     2:41.88 (40.90)
  7 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    2:46.80    2:45.34 SILV   
                  14.57       31.64 (17.07)     1:19.15 (47.51)   2:45.34 (1:26.19)
  8 Cassidy, Kerry J     9 Agua Swim Team-MR    2:54.36    2:49.18 SILV   
                  37.70     1:20.42 (42.72)     2:04.62 (44.20)     2:49.18 (44.56)
  9 Jon, Brian          10 WAVE-NJ              2:58.64    2:50.82        
                  39.71     1:22.97 (43.26)     2:08.26 (45.29)     2:50.82 (42.56)
 10 Kenvin, Matthew D   10 Agua Swim Team-MR    3:25.04    2:51.20        
                  38.69     1:24.30 (45.61)     2:09.85 (45.55)     2:51.20 (41.35)
 11 Harris, Hailu M      9 Agua Swim Team-MR    3:25.00    3:01.63        
                  42.01     1:28.33 (46.32)     2:16.22 (47.89)     3:01.63 (45.41)
 12 Collier, Cort        9 Agua Swim Team-MR    3:49.58    3:12.81        
                  43.73     1:32.62 (48.89)     2:23.63 (51.01)     3:12.81 (49.18)
 13 Sisk, Alexander J    9 NYCC-MR                   NT    3:21.70        
                  43.63     1:35.83 (52.20)     2:28.67 (52.84)     3:21.70 (53.03)
 14 Ng, Ethan T         10 NYCC-MR                   NT    3:23.32        
                  43.76     1:35.82 (52.06)     2:26.92 (51.10)     3:23.32 (56.40)
 15 Abromavage, Harris   9 NYCC-MR              4:03.04    3:27.96        
                  48.40     1:43.41 (55.01)     2:37.85 (54.44)     3:27.96 (50.11)
 16 Makatura, Robby A    9 NYCC-MR                   NT    3:36.78        
                  48.07     1:44.36 (56.29)     2:41.67 (57.31)     3:36.78 (55.11)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D      10 Agua Swim Team-MR      35.97      32.16 ZQ     
  2 Cho, Eddy           10 WAVE-NJ                33.85      33.58 ZQ     
  3 Cho, Andy           10 WAVE-NJ                35.64      34.93 ZQ     
  4 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR      37.14      35.97 ZQ     
  5 Radkov, Nick S       9 Shy-Mr-MR                 NT      36.69 ZQ     
  6 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR      37.21      36.71 JO     
  7 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR      38.74      37.72 SILV   
  8 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR      38.96      37.87 SILV   
  9 Hyde, Michael J     10 Agua Swim Team-MR      39.41      39.89 SILV   
 10 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR      40.04      40.00 SILV   
 11 Cassidy, Kerry J     9 Agua Swim Team-MR      41.86      40.58 SILV   
 12 Ng, Ethan T         10 NYCC-MR                50.68      42.00 SILV   
 13 Kenvin, Matthew D   10 Agua Swim Team-MR      45.74      43.21        
 14 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR      50.04      43.35        
 15 Gorelik, Daniel     10 Shy-Mr-MR                 NT      44.16        
 16 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR      48.00      44.79        
 17 Blazhkevych, Bogda   9 Shy-Mr-MR                 NT      45.82        
 18 Harris, Hailu M      9 Agua Swim Team-MR      45.82      45.88        
 19 Mark, Ryan N         9 Agua Swim Team-MR      51.04      46.86        
 20 Levitskiy, Alex     10 Shy-Mr-MR                 NT      48.75        
 21 Collier, Cort        9 Agua Swim Team-MR      44.89      49.18        
 22 Makatura, Robby A    9 NYCC-MR                55.54      50.57        
 23 Abromavage, Harris   9 NYCC-MR                51.49      51.23        
 24 Kuznetsov, Gregory   9 Shy-Mr-MR                 NT      52.08        
 -- Sisk, Alexander J    9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D      10 Agua Swim Team-MR    1:14.19    1:10.69 ZQ     
                  35.19     1:10.69 (35.50)                                        
  2 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    1:17.73    1:15.87 ZQ     
                  38.60     1:15.87 (37.27)                                        
  3 Radkov, Nick S       9 Shy-Mr-MR                 NT    1:17.69 ZQ     
                  38.33     1:17.69 (39.36)                                        
  4 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    1:22.54    1:18.20 ZQ     
                  39.53     1:18.20 (38.67)                                        
  5 Idemudia, Sean      10 NYCC-MR              1:28.54    1:20.32 JO     
                  39.50     1:20.32 (40.82)                                        
  6 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR    1:26.29    1:23.41 SILV   
                  40.89     1:23.41 (42.52)                                        
  7 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    1:28.55    1:26.00 SILV   
                  41.88     1:26.00 (44.12)                                        
  8 Ryu, Jonathan        9 WAVE-NJ              1:31.47    1:26.33 SILV   
                  41.65     1:26.33 (44.68)                                        
  9 Cassidy, Kerry J     9 Agua Swim Team-MR    1:30.70    1:27.35 SILV   
                  42.62     1:27.35 (44.73)                                        
 10 Ng, Ethan T         10 NYCC-MR                   NT    1:35.13 SILV   
                  45.94     1:35.13 (49.19)                                        
 11 Golin, Jacob        10 Shy-Mr-MR                 NT    1:35.71 SILV   
                  45.54     1:35.71 (50.17)                                        
 12 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:41.45        
                  49.15     1:41.45 (52.30)                                        
 13 Vilcinsh, Richard   10 Shy-Mr-MR                 NT    1:42.81        
                  49.97     1:42.81 (52.84)                                        
 14 Abromavage, Harris   9 NYCC-MR              1:58.01    1:49.08        
                  53.67     1:49.08 (55.41)                                        
 15 Pedroza, Maddox      9 MAD-MR               1:45.90    1:58.96        
                  57.47   1:58.96 (1:01.49)                                        
 -- Makatura, Robby A    9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      No touch at turn
                  53.08          DQ (58.45)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cho, Eddy           10 WAVE-NJ                36.13      37.09 ZQ     
  2 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR      42.18      38.95 ZQ     
  3 Idemudia, Sean      10 NYCC-MR                40.40      39.03 ZQ     
  4 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR      41.96      40.09 ZQ     
  5 Yavorsky, Gerald P  10 Shy-Mr-MR                 NT      43.89 SILV   
  6 Hyde, Michael J     10 Agua Swim Team-MR      44.55      44.56 SILV   
  7 Lee, Joseph          9 WAVE-NJ                50.79      46.32 SILV   
  8 Idemudia, Aaron     10 NYCC-MR                46.06      47.07 SILV   
  9 Mark, Ryan N         9 Agua Swim Team-MR      52.73      47.22 SILV   
 10 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR      48.81      47.75 SILV   
 11 Kenvin, Matthew D   10 Agua Swim Team-MR      46.20      47.79 SILV   
 12 Jon, Brian          10 WAVE-NJ                45.23      48.48 SILV   
 13 Ryu, Jonathan        9 WAVE-NJ                51.51      48.63        
 14 Collier, Cort        9 Agua Swim Team-MR      50.31      48.68        
 15 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR      55.00      49.65        
 16 Golin, Jacob        10 Shy-Mr-MR                 NT      49.83        
 17 Powell, Shamir      10 MAD-MR                 54.24      50.67        
 18 Ng, Ethan T         10 NYCC-MR                59.08      53.10        
 19 Harris, Hailu M      9 Agua Swim Team-MR    1:00.42      53.42        
 20 Pedroza, Maddox      9 MAD-MR                 54.23      54.91        
 21 Greenidge, Owen     10 MAD-MR                 58.40      59.07        
 22 Polanco, Pepe       10 MAD-MR               1:04.07    1:10.35        
 -- Sisk, Alexander J    9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cho, Eddy           10 WAVE-NJ              1:21.44    1:21.89 ZQ     
                  38.39     1:21.89 (43.50)                                        
  2 Cho, Andy           10 WAVE-NJ              1:26.32    1:25.92 ZQ     
                  41.96     1:25.92 (43.96)                                        
  3 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    1:32.27    1:26.12 ZQ     
                  41.04     1:26.12 (45.08)                                        
  4 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR    1:30.74    1:26.34 ZQ     
                  40.97     1:26.34 (45.37)                                        
  5 Hyde, Michael J     10 Agua Swim Team-MR    1:37.71    1:34.98 SILV   
                  46.81     1:34.98 (48.17)                                        
  6 Radkov, Nick S       9 Shy-Mr-MR                 NT    1:36.02 SILV   
                  46.72     1:36.02 (49.30)                                        
  7 Lee, Joseph          9 WAVE-NJ              1:58.99    1:40.42 SILV   
                  47.54     1:40.42 (52.88)                                        
  8 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR    1:42.34    1:40.93 SILV   
                  48.25     1:40.93 (52.68)                                        
  9 Collier, Cort        9 Agua Swim Team-MR    1:50.32    1:42.24 SILV   
                  50.23     1:42.24 (52.01)                                        
 10 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR    1:55.82    1:42.89 SILV   
                  49.77     1:42.89 (53.12)                                        
 11 Mark, Ryan N         9 Agua Swim Team-MR    2:02.53    1:44.25 SILV   
                  49.29     1:44.25 (54.96)                                        
 12 Kenvin, Matthew D   10 Agua Swim Team-MR    1:40.80    1:45.03 SILV   
                  49.86     1:45.03 (55.17)                                        
 13 Gorelik, Daniel     10 Shy-Mr-MR                 NT    1:45.42 SILV   
                  50.67     1:45.42 (54.75)                                        
 14 Jon, Brian          10 WAVE-NJ              1:42.36    1:47.70 SILV   
                  51.55     1:47.70 (56.15)                                        
 15 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR    2:02.00    1:51.65        
                  52.99     1:51.65 (58.66)                                        
 16 Harris, Hailu M      9 Agua Swim Team-MR    2:09.75    1:57.47        
                  57.04   1:57.47 (1:00.43)                                        
 -- Kuznetsov, Gregory   9 Shy-Mr-MR                 NT         DQ        
      One hand touch
                  53.69          DQ (58.72)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cho, Eddy           10 WAVE-NJ                32.11      30.85 ZQ     
  2 Duthie, Luke D      10 Agua Swim Team-MR      33.32      31.06 ZQ     
  3 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR      34.74      32.42 ZQ     
  4 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR      34.76      33.81 ZQ     
  5 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR      38.48      35.32 JO     
  6 Radkov, Nick S       9 Shy-Mr-MR                 NT      36.35 SILV   
  7 Cassidy, Kerry J     9 Agua Swim Team-MR      42.78      37.56 SILV   
  8 Hyde, Michael J     10 Agua Swim Team-MR      39.07      38.17 SILV   
  9 Lee, Joseph          9 WAVE-NJ                50.97      38.25 SILV   
 10 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR      38.88      38.71 SILV   
 11 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR      43.91      41.43 SILV   
 12 Jon, Brian          10 WAVE-NJ                38.54      42.16 SILV   
 13 Harris, Hailu M      9 Agua Swim Team-MR      50.00      43.43 SILV   
 14 Kenvin, Matthew D   10 Agua Swim Team-MR      40.29      44.26        
 15 Collier, Cort        9 Agua Swim Team-MR      56.35      44.43        
 16 Yavorsky, Gerald P  10 Shy-Mr-MR                 NT      44.68        
 17 Blazhkevych, Bogda   9 Shy-Mr-MR                 NT      45.60        
 18 Vilcinsh, Richard   10 Shy-Mr-MR                 NT      46.28        
 19 Idemudia, Aaron     10 NYCC-MR                44.33      47.23        
 20 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR      50.00      47.90        
 21 Abromavage, Harris   9 NYCC-MR                   NT      48.87        
 22 Mark, Ryan N         9 Agua Swim Team-MR      57.40      54.95        
 23 Greenidge, Owen     10 MAD-MR                 50.62      55.00        
 24 Makatura, Robby A    9 NYCC-MR                   NT      55.02        
 25 Powell, Shamir      10 MAD-MR                 58.72      55.89        
 26 Polanco, Pepe       10 MAD-MR                 56.89      57.62        
 -- Sisk, Alexander J    9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Ng, Ethan T         10 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cho, Eddy           10 WAVE-NJ              1:08.20    1:08.82 ZQ     
                  32.85     1:08.82 (35.97)                                        
  2 Duthie, Luke D      10 Agua Swim Team-MR    1:15.77    1:11.09 ZQ     
                  34.54     1:11.09 (36.55)                                        
  3 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR    1:18.78    1:11.16 ZQ     
                  33.74     1:11.16 (37.42)                                        
  4 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    1:19.05    1:17.29 ZQ     
                  35.69     1:17.29 (41.60)                                        
  5 Cho, Andy           10 WAVE-NJ              1:18.25    1:17.84 ZQ     
                  35.46     1:17.84 (42.38)                                        
  6 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    1:27.23    1:22.75 JO     
                  39.07     1:22.75 (43.68)                                        
  7 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR    1:59.80    1:30.84 SILV   
                  37.96     1:30.84 (52.88)                                        
  8 Lee, Joseph          9 WAVE-NJ              1:47.62    1:31.41 SILV   
                  42.60     1:31.41 (48.81)                                        
  9 Cassidy, Kerry J     9 Agua Swim Team-MR    1:34.54    1:32.63 SILV   
                  43.06     1:32.63 (49.57)                                        
 10 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR    1:45.36    1:35.30 SILV   
                  41.66     1:35.30 (53.64)                                        
 11 Jon, Brian          10 WAVE-NJ              1:30.54    1:41.09        
                  48.14     1:41.09 (52.95)                                        
 12 Blazhkevych, Bogda   9 Shy-Mr-MR                 NT    1:47.86        
                  46.99   1:47.86 (1:00.87)                                        
 13 Mark, Ryan N         9 Agua Swim Team-MR    2:31.40    2:04.50        
                  53.96   2:04.50 (1:10.54)                                        
 -- Levitskiy, Alex     10 Shy-Mr-MR                 NT         DQ        
      One hand touch
                  48.36        DQ (1:00.80)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cho, Eddy           10 WAVE-NJ              1:11.01    1:09.23 ZQ     
                  32.98     1:09.23 (36.25)                                        
  2 Duthie, Luke D      10 Agua Swim Team-MR    1:15.93    1:09.70 ZQ     
                  32.86     1:09.70 (36.84)                                        
  3 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    1:18.99    1:15.41 ZQ     
                  33.46     1:15.41 (41.95)                                        
  4 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR    1:19.65    1:16.12 ZQ     
                  35.98     1:16.12 (40.14)                                        
  5 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    1:22.33    1:17.48 ZQ     
                  36.17     1:17.48 (41.31)                                        
  6 Radkov, Nick S       9 Shy-Mr-MR                 NT    1:19.69 JO     
                  36.94     1:19.69 (42.75)                                        
  7 Hyde, Michael J     10 Agua Swim Team-MR    1:28.41    1:20.00 JO     
                  37.91     1:20.00 (42.09)                                        
  8 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    1:27.71    1:22.80 SILV   
                  41.29     1:22.80 (41.51)                                        
  9 Lee, Joseph          9 WAVE-NJ              1:38.94    1:24.74 SILV   
                  40.21     1:24.74 (44.53)                                        
 10 Cassidy, Kerry J     9 Agua Swim Team-MR    1:33.40    1:26.19 SILV   
                  40.52     1:26.19 (45.67)                                        
 11 Ryu, Jonathan        9 WAVE-NJ              1:33.74    1:28.69        
                  41.96     1:28.69 (46.73)                                        
 12 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR    1:34.70    1:29.86        
                  44.37     1:29.86 (45.49)                                        
 13 Golin, Jacob        10 Shy-Mr-MR                 NT    1:31.33        
                  43.17     1:31.33 (48.16)                                        
 14 Jon, Brian          10 WAVE-NJ              1:24.58    1:31.46        
                  44.17     1:31.46 (47.29)                                        
 15 Idemudia, Aaron     10 NYCC-MR              1:38.81    1:33.96        
                  46.78     1:33.96 (47.18)                                        
 16 Collier, Cort        9 Agua Swim Team-MR    1:44.54    1:34.51        
                  45.99     1:34.51 (48.52)                                        
 17 Mark, Ryan N         9 Agua Swim Team-MR    1:52.76    1:42.27        
                  49.77     1:42.27 (52.50)                                        
 18 Powell, Shamir      10 MAD-MR               1:58.45    1:43.96        
 19 Pedroza, Maddox      9 MAD-MR               1:33.02    1:50.43        
                  53.54     1:50.43 (56.89)                                        
 20 Polanco, Pepe       10 MAD-MR               2:15.00    2:00.51        
                1:00.04   2:00.51 (1:00.47)                                        
 -- Greenidge, Owen     10 MAD-MR               1:52.00         DQ        
      Did not finish on back - back
                  53.98          DQ (58.04)                                        
 -- Harris, Hailu M      9 Agua Swim Team-MR    1:45.00         DQ        
      Did not finish on back - back
                  43.17          DQ (46.78)                                        
 -- Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR    1:25.96         DQ        
      Did not finish on back - back
                  39.28                                                            
 -- Kenvin, Matthew D   10 Agua Swim Team-MR    1:27.49         DQ        
      Did not finish on back - back
                  41.10          DQ (46.98)                                        
 -- More, Yash B         9 Agua Swim Team-MR    1:53.56         DQ        
                1:15.93                                                            
 -- Idemudia, Sean      10 NYCC-MR              1:29.79         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
                  35.39                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Odom, Reginald D    12 Un-Mr-Ag-MR            27.58      27.03 ZQ     
  2 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR      28.09      28.16 JO     
  3 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR      29.22      28.21 JO     
  4 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR      28.96      28.62 SILV   
  5 Duthie, Zachary J   12 Agua Swim Team-MR      29.09      28.70 SILV   
  6 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR                33.06      29.15 SILV   
  7 Stukelman, Asher B  11 Agua Swim Team-MR      29.58      29.99 SILV   
  8 Uberti, Marcos A    12 NYCC-MR                34.38      30.30 SILV   
  9 Lugato, Pietro M    11 Agua Swim Team-MR      30.00      30.49 SILV   
 10 Wen, Nicholas J     11 Agua Swim Team-MR      29.93      30.60 SILV   
 11 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                   NT      30.63 SILV   
 12 Ousmanov, Jack A    12 Agua Swim Team-MR      31.26      31.00 SILV   
 13 Studer, Liam R      12 NYCC-MR                34.14      31.21 SILV   
 14 Zagumennikh, Brend  12 Shy-Mr-MR                 NT      31.27 SILV   
 15 Mark, Colin M       11 Agua Swim Team-MR      32.12      31.45 SILV   
 16 Model, Russ N       11 WAVE-NJ                34.11      31.87        
 17 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR      32.43      33.15        
 18 Ng, Dylan           11 NYCC-MR                43.60      33.21        
 19 Fairbanks, Matthew  12 Agua Swim Team-MR      32.89      33.28        
 20 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR      33.30      33.43        
 21 Hernandez, Rene M   11 Agua Swim Team-MR      33.00      33.62        
 22 Whitfield, George   12 NYCC-MR                   NT      34.35        
 23 Lionti, Nicholas V  11 Agua Swim Team-MR      33.54      34.67        
 24 Vileshin, Kevin J   11 Shy-Mr-MR              36.10      35.06        
 25 Reardon, Michael    11 NYCC-MR                38.85      35.12        
 26 Koton, Edward       12 Shy-Mr-MR                 NT      36.16        
 27 Dashevsky, David    11 Shy-Mr-MR              36.88      36.59        
 28 Cherne, Nikita A    11 Shy-Mr-MR              36.74      38.88        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Odom, Reginald D    12 Un-Mr-Ag-MR          1:00.89      58.87 ZQ     
                  28.45       58.87 (30.42)                                        
  2 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR      58.28      58.90 ZQ     
                  29.04       58.90 (29.86)                                        
  3 Lin, Howard H       11 NYCC-MR              1:01.15      59.87 JO     
                  29.18       59.87 (30.69)                                        
  4 Duthie, Zachary J   12 Agua Swim Team-MR    1:01.21    1:00.79 JO     
                  29.49     1:00.79 (31.30)                                        
  5 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR    1:03.10    1:02.00 SILV   
                  29.77     1:02.00 (32.23)                                        
  6 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR    1:06.53    1:04.32 SILV   
                  31.35     1:04.32 (32.97)                                        
  7 Stukelman, Asher B  11 Agua Swim Team-MR    1:05.27    1:04.65 SILV   
                  29.57     1:04.65 (35.08)                                        
  8 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              1:14.69    1:04.68 SILV   
                  31.25     1:04.68 (33.43)                                        
  9 Wen, Nicholas J     11 Agua Swim Team-MR    1:05.01    1:05.31 SILV   
                  31.79     1:05.31 (33.52)                                        
 10 Lugato, Pietro M    11 Agua Swim Team-MR    1:06.18    1:05.81 SILV   
                  32.20     1:05.81 (33.61)                                        
 11 Chin, William T     11 NYCC-MR              1:06.45    1:06.74 SILV   
                  31.81     1:06.74 (34.93)                                        
 12 Mark, Colin M       11 Agua Swim Team-MR    1:12.78    1:10.00        
                  33.65     1:10.00 (36.35)                                        
 13 Ryu, Justin S       11 WAVE-NJ              1:16.85    1:10.09        
                  33.08     1:10.09 (37.01)                                        
 14 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR    1:10.28    1:10.19        
                  33.41     1:10.19 (36.78)                                        
 15 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR    1:13.53    1:11.18        
                  33.62     1:11.18 (37.56)                                        
 16 Zagumennikh, Brend  12 Shy-Mr-MR                 NT    1:11.87        
                  34.43     1:11.87 (37.44)                                        
 17 Uberti, Marcos A    12 NYCC-MR              1:15.51    1:11.98        
                  34.16     1:11.98 (37.82)                                        
 18 Model, Russ N       11 WAVE-NJ              1:13.26    1:12.96        
                  35.55     1:12.96 (37.41)                                        
 19 Fairbanks, Matthew  12 Agua Swim Team-MR    1:12.14    1:13.53        
                  35.57     1:13.53 (37.96)                                        
 20 Studer, Liam R      12 NYCC-MR              1:16.98    1:14.23        
                  35.54     1:14.23 (38.69)                                        
 21 Hernandez, Rene M   11 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:15.24        
                  34.89     1:15.24 (40.35)                                        
 22 Ng, Dylan           11 NYCC-MR              1:29.75    1:15.59        
                  35.68     1:15.59 (39.91)                                        
 23 Whitfield, George   12 NYCC-MR                   NT    1:15.64        
                  35.99     1:15.64 (39.65)                                        
 24 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                   NT    1:16.11        
                  36.37     1:16.11 (39.74)                                        
 25 Reardon, Michael    11 NYCC-MR              1:30.00    1:16.66        
                  37.54     1:16.66 (39.12)                                        
 26 Lionti, Nicholas V  11 Agua Swim Team-MR    1:14.62    1:18.40        
 27 Koton, Edward       12 Shy-Mr-MR                 NT    1:18.67        
                  36.88     1:18.67 (41.79)                                        
 28 Vileshin, Kevin J   11 Shy-Mr-MR            1:32.95    1:19.23        
                  36.89     1:19.23 (42.34)                                        
 29 Cherne, Nikita A    11 Shy-Mr-MR            1:26.26    1:27.74        
                  41.29     1:27.74 (46.45)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR    2:05.58    2:06.76 ZQ     
                  29.67     1:02.28 (32.61)     1:35.56 (33.28)     2:06.76 (31.20)
  2 Duthie, Zachary J   12 Agua Swim Team-MR    2:08.36    2:06.87 ZQ     
                  29.63     1:02.33 (32.70)     1:35.25 (32.92)     2:06.87 (31.62)
  3 Lin, Howard H       11 NYCC-MR              2:10.38    2:08.08 ZQ     
                  29.76     1:02.44 (32.68)     1:35.77 (33.33)     2:08.08 (32.31)
  4 Wen, Nicholas J     11 Agua Swim Team-MR    2:21.89    2:16.48 SILV   
                  33.14     1:08.39 (35.25)     1:43.29 (34.90)     2:16.48 (33.19)
  5 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              2:41.52    2:18.64 SILV   
                  32.07     1:07.26 (35.19)     1:43.41 (36.15)     2:18.64 (35.23)
  6 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR    2:22.22    2:18.97 SILV   
                  30.82     1:05.85 (35.03)     1:42.83 (36.98)     2:18.97 (36.14)
  7 Lugato, Pietro M    11 Agua Swim Team-MR    2:24.84    2:19.37 SILV   
                  32.82     1:08.86 (36.04)     1:44.68 (35.82)     2:19.37 (34.69)
  8 Zagumennikh, Brend  12 Shy-Mr-MR                 NT    2:32.39        
                  34.96     1:14.71 (39.75)     1:54.97 (40.26)     2:32.39 (37.42)
  9 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR    2:32.12    2:33.44        
                  34.40     1:13.82 (39.42)     1:54.41 (40.59)     2:33.44 (39.03)
 10 Model, Russ N       11 WAVE-NJ              2:54.63    2:35.07        
                  34.71     1:15.14 (40.43)     1:57.12 (41.98)     2:35.07 (37.95)
 11 Uberti, Marcos A    12 NYCC-MR              2:57.76    2:36.10        
                  33.76     1:14.58 (40.82)     1:56.98 (42.40)     2:36.10 (39.12)
 12 Fairbanks, Matthew  12 Agua Swim Team-MR    2:47.69    2:38.37        
                  35.89     1:17.00 (41.11)     1:59.16 (42.16)     2:38.37 (39.21)
 13 Reardon, Michael    11 NYCC-MR              3:30.00    2:41.94        
                  37.19     1:19.25 (42.06)     2:01.55 (42.30)     2:41.94 (40.39)
 14 Ng, Dylan           11 NYCC-MR                   NT    2:46.16        
                  36.32     1:19.43 (43.11)     2:04.85 (45.42)     2:46.16 (41.31)
 15 Whitfield, George   12 NYCC-MR                   NT    2:52.85        
                  35.91     1:20.21 (44.30)     2:06.12 (45.91)     2:52.85 (46.73)
 16 Koton, Edward       12 Shy-Mr-MR                 NT    2:57.18        
                  37.77     1:23.55 (45.78)     2:11.38 (47.83)     2:57.18 (45.80)
 17 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                   NT    2:58.19        
                  38.28     1:22.54 (44.26)     2:10.55 (48.01)     2:58.19 (47.64)
 18 Vileshin, Kevin J   11 Shy-Mr-MR                 NT    3:00.58        
                  38.58     1:24.64 (46.06)     2:13.26 (48.62)     3:00.58 (47.32)
 19 Dashevsky, David    11 Shy-Mr-MR                 NT    3:06.05        
                  37.46     1:24.86 (47.40)     2:16.46 (51.60)     3:06.05 (49.59)
 20 Cherne, Nikita A    11 Shy-Mr-MR                 NT    3:12.36        
                  41.14     1:30.40 (49.26)     2:25.12 (54.72)     3:12.36 (47.24)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR      31.70      31.17 ZQ     
  2 Lin, Howard H       11 NYCC-MR                32.76      31.76 ZQ     
  3 Odom, Reginald D    12 Un-Mr-Ag-MR            32.44      32.77 JO     
  4 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR      34.04      33.13 JO     
  5 Duthie, Zachary J   12 Agua Swim Team-MR      34.08      33.73 SILV   
  6 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR      34.95      33.99 SILV   
  7 Wen, Nicholas J     11 Agua Swim Team-MR      34.60      34.58 SILV   
  8 Ousmanov, Jack A    12 Agua Swim Team-MR      35.05      34.86 SILV   
  9 Stukelman, Asher B  11 Agua Swim Team-MR      35.01      34.90 SILV   
 10 Zagumennikh, Brend  12 Shy-Mr-MR                 NT      35.86 SILV   
 11 Mark, Colin M       11 Agua Swim Team-MR      37.89      36.49 SILV   
 12 Lugato, Pietro M    11 Agua Swim Team-MR      39.18      36.63 SILV   
 13 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR      38.57      37.05 SILV   
 14 Uberti, Marcos A    12 NYCC-MR                42.45      37.15 SILV   
 15 Ng, Dylan           11 NYCC-MR                44.36      37.61 SILV   
 16 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR      37.34      38.50 SILV   
 17 Lionti, Nicholas V  11 Agua Swim Team-MR      39.58      38.86 SILV   
 18 Studer, Liam R      12 NYCC-MR                39.06      39.31 SILV   
 19 Model, Russ N       11 WAVE-NJ                35.26      39.73 SILV   
 20 Hernandez, Rene M   11 Agua Swim Team-MR      39.00      39.97 SILV   
 21 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                   NT      40.46 SILV   
 22 Fairbanks, Matthew  12 Agua Swim Team-MR      40.17      40.81 SILV   
 23 Vileshin, Kevin J   11 Shy-Mr-MR              43.38      41.69        
 24 Koton, Edward       12 Shy-Mr-MR                 NT      41.75        
 25 Reardon, Michael    11 NYCC-MR                45.00      41.79        
 26 Dashevsky, David    11 Shy-Mr-MR              42.82      42.74        
 27 Whitfield, George   12 NYCC-MR                   NT      44.44        
 28 Cherne, Nikita A    11 Shy-Mr-MR                 NT      44.52        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR    1:07.73    1:05.32 ZQ     
                  32.16     1:05.32 (33.16)                                        
  2 Lin, Howard H       11 NYCC-MR              1:08.09    1:06.69 ZQ     
                  32.63     1:06.69 (34.06)                                        
  3 Duthie, Zachary J   12 Agua Swim Team-MR    1:13.72    1:09.09 JO     
                  33.68     1:09.09 (35.41)                                        
  4 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR    1:13.11    1:12.66 SILV   
                  35.45     1:12.66 (37.21)                                        
  5 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR    1:19.29    1:14.51 SILV   
                  37.00     1:14.51 (37.51)                                        
  6 Wen, Nicholas J     11 Agua Swim Team-MR    1:17.74    1:16.50 SILV   
                  37.83     1:16.50 (38.67)                                        
  7 Ousmanov, Jack A    12 Agua Swim Team-MR    1:18.34    1:17.42 SILV   
                  37.98     1:17.42 (39.44)                                        
  8 Chin, William T     11 NYCC-MR              1:17.20    1:17.93 SILV   
                  37.31     1:17.93 (40.62)                                        
  9 Zagumennikh, Brend  12 Shy-Mr-MR                 NT    1:18.54 SILV   
                  39.14     1:18.54 (39.40)                                        
 10 Ryu, Justin S       11 WAVE-NJ              1:28.65    1:18.63 SILV   
                  38.10     1:18.63 (40.53)                                        
 11 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              1:35.21    1:18.67 SILV   
                  37.81     1:18.67 (40.86)                                        
 12 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR    1:22.42    1:19.38 SILV   
                  39.33     1:19.38 (40.05)                                        
 13 Uberti, Marcos A    12 NYCC-MR              1:34.44    1:22.00 SILV   
                  27.73     1:22.00 (54.27)                                        
 14 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR    1:18.82    1:23.15 SILV   
                  41.00     1:23.15 (42.15)                                        
 15 Lionti, Nicholas V  11 Agua Swim Team-MR    1:28.60    1:26.58        
                  41.34     1:26.58 (45.24)                                        
 16 Hernandez, Rene M   11 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:27.29        
                  40.63     1:27.29 (46.66)                                        
 17 Model, Russ N       11 WAVE-NJ              1:29.40    1:27.50        
                  42.60     1:27.50 (44.90)                                        
 18 Whitfield, George   12 NYCC-MR                   NT    1:30.07        
                  43.98     1:30.07 (46.09)                                        
 19 Studer, Liam R      12 NYCC-MR              1:35.90    1:30.76        
                  44.83     1:30.76 (45.93)                                        
 20 Reardon, Michael    11 NYCC-MR              1:45.00    1:31.95        
                  47.00     1:31.95 (44.95)                                        
 21 Vileshin, Kevin J   11 Shy-Mr-MR                 NT    1:32.59        
                  44.21     1:32.59 (48.38)                                        
 22 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                   NT    1:33.06        
                  43.72     1:33.06 (49.34)                                        
 23 Cherne, Nikita A    11 Shy-Mr-MR                 NT    1:37.20        
                  47.95     1:37.20 (49.25)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Odom, Reginald D    12 Un-Mr-Ag-MR            33.50      33.07 ZQ     
  2 Lin, Howard H       11 NYCC-MR                38.89      36.22 ZQ     
  3 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR      36.41      36.63 ZQ     
  4 Ousmanov, Jack A    12 Agua Swim Team-MR      39.58      37.06 ZQ     
  5 Stukelman, Asher B  11 Agua Swim Team-MR      39.19      38.90 SILV   
  6 Mark, Colin M       11 Agua Swim Team-MR      39.44      39.41 SILV   
  7 Lugato, Pietro M    11 Agua Swim Team-MR      40.13      39.78 SILV   
  8 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR      41.95      41.07 SILV   
  9 Fairbanks, Matthew  12 Agua Swim Team-MR      42.18      42.22 SILV   
 10 Uberti, Marcos A    12 NYCC-MR                49.69      42.87        
 11 Lionti, Nicholas V  11 Agua Swim Team-MR      45.18      43.99        
 12 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR      43.03      44.47        
 13 Ng, Dylan           11 NYCC-MR                52.86      45.60        
 14 Whitfield, George   12 NYCC-MR                   NT      46.39        
 15 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                   NT      46.88        
 16 Miller, Emanuel     11 MAD-MR                 56.74      55.89        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Odom, Reginald D    12 Un-Mr-Ag-MR          1:11.25    1:11.19 ZQ     
                  34.11     1:11.19 (37.08)                                        
  2 Lin, Howard H       11 NYCC-MR              1:21.88    1:18.03 ZQ     
                  37.25     1:18.03 (40.78)                                        
  3 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR    1:20.85    1:18.57 ZQ     
                  37.03     1:18.57 (41.54)                                        
  4 Ousmanov, Jack A    12 Agua Swim Team-MR    1:27.24    1:21.24 JO     
                  38.67     1:21.24 (42.57)                                        
  5 Wen, Nicholas J     11 Agua Swim Team-MR    1:24.43    1:22.65 SILV   
                  39.61     1:22.65 (43.04)                                        
  6 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              1:40.00    1:22.68 SILV   
                  38.39     1:22.68 (44.29)                                        
  7 Mark, Colin M       11 Agua Swim Team-MR    1:28.74    1:24.45 SILV   
                  40.57     1:24.45 (43.88)                                        
  8 Lugato, Pietro M    11 Agua Swim Team-MR    1:27.22    1:24.62 SILV   
                  40.36     1:24.62 (44.26)                                        
  9 Stukelman, Asher B  11 Agua Swim Team-MR    1:27.59    1:25.91 SILV   
                  42.39     1:25.91 (43.52)                                        
 10 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR    1:32.57    1:28.58 SILV   
                  41.68     1:28.58 (46.90)                                        
 11 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR    1:40.09    1:31.41        
                  43.87     1:31.41 (47.54)                                        
 12 Lionti, Nicholas V  11 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:38.52        
                  46.82     1:38.52 (51.70)                                        
 13 Dashevsky, David    11 Shy-Mr-MR            1:45.98    1:44.88        
                  47.15     1:44.88 (57.73)                                        
 14 Studer, Liam R      12 NYCC-MR              1:53.12    1:46.51        
                  48.94     1:46.51 (57.57)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Odom, Reginald D    12 Un-Mr-Ag-MR            30.29      28.74 ZQ     
  2 Duthie, Zachary J   12 Agua Swim Team-MR      30.30      29.90 ZQ     
  3 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR      31.31      31.81 SILV   
  4 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR                40.00      31.82 SILV   
  5 Stukelman, Asher B  11 Agua Swim Team-MR      32.06      32.12 SILV   
  6 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR      34.45      32.51 SILV   
  7 Ousmanov, Jack A    12 Agua Swim Team-MR      33.85      32.73 SILV   
  8 Wen, Nicholas J     11 Agua Swim Team-MR      34.67      32.77 SILV   
  9 Chin, William T     11 NYCC-MR                33.63      33.02 SILV   
 10 Fairbanks, Matthew  12 Agua Swim Team-MR      34.22      34.03 SILV   
 11 Model, Russ N       11 WAVE-NJ                38.06      34.49 SILV   
 12 Mark, Colin M       11 Agua Swim Team-MR      35.76      34.54 SILV   
 13 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR      34.56      34.82 SILV   
 14 Lugato, Pietro M    11 Agua Swim Team-MR      35.78      35.05 SILV   
 15 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                   NT      35.40 SILV   
 16 Zagumennikh, Brend  12 Shy-Mr-MR                 NT      35.42 SILV   
 17 Hernandez, Rene M   11 Agua Swim Team-MR      39.00      36.09 SILV   
 18 Studer, Liam R      12 NYCC-MR                37.92      36.57 SILV   
 19 Ng, Dylan           11 NYCC-MR                48.90      37.36 SILV   
 20 Ryu, Justin S       11 WAVE-NJ                45.68      37.47 SILV   
 21 Reardon, Michael    11 NYCC-MR                45.00      38.69 SILV   
 22 Vileshin, Kevin J   11 Shy-Mr-MR              43.56      39.76        
 23 Whitfield, George   12 NYCC-MR                   NT      41.56        
 24 Koton, Edward       12 Shy-Mr-MR                 NT      43.06        
 25 Cherne, Nikita A    11 Shy-Mr-MR              43.76      50.44        
 26 Miller, Emanuel     11 MAD-MR                 48.19      51.72        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Odom, Reginald D    12 Un-Mr-Ag-MR          1:10.14    1:04.05 ZQ     
                  30.45     1:04.05 (33.60)                                        
  2 Duthie, Zachary J   12 Agua Swim Team-MR    1:07.26    1:07.21 ZQ     
                  31.07     1:07.21 (36.14)                                        
  3 Stukelman, Asher B  11 Agua Swim Team-MR    1:12.34    1:10.15 JO     
                  34.00     1:10.15 (36.15)                                        
  4 Lin, Howard H       11 NYCC-MR              1:11.16    1:11.86 JO     
                  34.86     1:11.86 (37.00)                                        
  5 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              1:30.00    1:12.38 JO     
                  32.74     1:12.38 (39.64)                                        
  6 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR    1:11.32    1:13.85 SILV   
                  34.78     1:13.85 (39.07)                                        
  7 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR    1:19.74    1:14.60 SILV   
                  34.61     1:14.60 (39.99)                                        
  8 Mark, Colin M       11 Agua Swim Team-MR    1:22.98    1:16.77 SILV   
                  33.47     1:16.77 (43.30)                                        
  9 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR    1:20.96    1:18.50 SILV   
                  36.63     1:18.50 (41.87)                                        
 10 Ousmanov, Jack A    12 Agua Swim Team-MR    1:28.23    1:19.12 SILV   
                  35.98     1:19.12 (43.14)                                        
 11 Fairbanks, Matthew  12 Agua Swim Team-MR    1:23.93    1:20.71 SILV   
                  37.22     1:20.71 (43.49)                                        
 12 Model, Russ N       11 WAVE-NJ              1:32.87    1:21.55 SILV   
                  37.08     1:21.55 (44.47)                                        
 13 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR    1:22.14    1:23.38 SILV   
                  39.32     1:23.38 (44.06)                                        
 14 Lionti, Nicholas V  11 Agua Swim Team-MR    1:23.56    1:23.79 SILV   
                  38.25     1:23.79 (45.54)                                        
 15 Uberti, Marcos A    12 NYCC-MR              1:35.22    1:26.30 SILV   
                  40.01     1:26.30 (46.29)                                        
 16 Hernandez, Rene M   11 Agua Swim Team-MR    1:28.00    1:32.04        
                  39.81     1:32.04 (52.23)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Odom, Reginald D    12 Un-Mr-Ag-MR          1:08.41    1:05.83 ZQ     
                  31.06     1:05.83 (34.77)                                        
  2 Duthie, Zachary J   12 Agua Swim Team-MR    1:10.19    1:07.22 ZQ     
                  31.54     1:07.22 (35.68)                                        
  3 Lin, Howard H       11 NYCC-MR              1:09.70    1:08.32 ZQ     
                  31.67     1:08.32 (36.65)                                        
  4 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR    1:12.76    1:08.65 ZQ     
                  31.63     1:08.65 (37.02)                                        
  5 Wen, Nicholas J     11 Agua Swim Team-MR    1:15.61    1:09.62 ZQ     
                  28.71     1:09.62 (40.91)                                        
  6 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR    1:15.29    1:11.55 JO     
                  33.59     1:11.55 (37.96)                                        
  7 Stukelman, Asher B  11 Agua Swim Team-MR    1:14.49    1:12.15 SILV   
                  33.91     1:12.15 (38.24)                                        
  8 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              1:30.00    1:13.40 SILV   
                  33.43     1:13.40 (39.97)                                        
  9 Ousmanov, Jack A    12 Agua Swim Team-MR    1:19.90    1:14.11 SILV   
                  34.25     1:14.11 (39.86)                                        
 10 Chin, William T     11 NYCC-MR              1:20.52    1:14.55 SILV   
                  26.13     1:14.55 (48.42)                                        
 11 Lugato, Pietro M    11 Agua Swim Team-MR    1:17.01    1:14.89 SILV   
                  36.69     1:14.89 (38.20)                                        
 12 Ryu, Justin S       11 WAVE-NJ              1:32.54    1:15.78 SILV   
                  35.41     1:15.78 (40.37)                                        
 13 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR    1:16.74    1:16.00 SILV   
                  36.44     1:16.00 (39.56)                                        
 14 Mark, Colin M       11 Agua Swim Team-MR    1:20.73    1:16.15 SILV   
                  35.30     1:16.15 (40.85)                                        
 15 Uberti, Marcos A    12 NYCC-MR                   NT    1:17.46 SILV   
                  36.22     1:17.46 (41.24)                                        
 16 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR    1:22.74    1:17.83 SILV   
                  34.81     1:17.83 (43.02)                                        
 17 Zagumennikh, Brend  12 Shy-Mr-MR                 NT    1:18.10 SILV   
                  35.61     1:18.10 (42.49)                                        
 18 Model, Russ N       11 WAVE-NJ              1:23.65    1:21.18        
                  29.86     1:21.18 (51.32)                                        
 19 Fairbanks, Matthew  12 Agua Swim Team-MR    1:23.59    1:21.41        
                  37.83     1:21.41 (43.58)                                        
 20 Lionti, Nicholas V  11 Agua Swim Team-MR    1:23.95    1:21.50        
                  38.26     1:21.50 (43.24)                                        
 21 Studer, Liam R      12 NYCC-MR                   NT    1:23.33        
                  39.21     1:23.33 (44.12)                                        
 22 Vileshin, Kevin J   11 Shy-Mr-MR                 NT    1:24.88        
                  29.17     1:24.88 (55.71)                                        
 23 Koton, Edward       12 Shy-Mr-MR                 NT    1:33.01        
                  40.79     1:33.01 (52.22)                                        
 24 Miller, Emanuel     11 MAD-MR               1:40.21    1:43.26        
                  47.86     1:43.26 (55.40)                                        
 -- Reardon, Michael    11 NYCC-MR              1:40.00         DQ        
      Did not finish on back - back
                  41.32          DQ (44.93)                                        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pu, Austin L        17 Agua Swim Team-MR      48.77      47.98 METS   
                  22.88       47.98 (25.10)                                        
  2 Kelly, Brian A      26 NYAC-MR                48.00      48.61 METS   
                  23.47       48.61 (25.14)                                        
  3 Dervisevic, Alen    17 Agua Swim Team-MR      50.00      49.54 METS   
                  23.92       49.54 (25.62)                                        
  4 Sherman, Sammy I    17 Agua Swim Team-MR      53.10      50.84        
                  24.84       50.84 (26.00)                                        
  5 Nunez, John         15 Agua Swim Team-MR      50.56      51.53        
                  24.68       51.53 (26.85)                                        
  6 Zuppone, Michael L  14 Agua Swim Team-MR      53.09      52.05        
                  25.38       52.05 (26.67)                                        
  7 Pinzon, Tyler       16 Agua Swim Team-MR      50.36      53.35        
                  25.68       53.35 (27.67)                                        
  8 Harris, Gavin H     26 NYAC-MR                51.31      53.63        
                  25.33       53.63 (28.30)                                        
  9 Rueda, Diego C      17 UN-AG-MR               54.00      53.84        
                  26.12       53.84 (27.72)                                        
 10 Quinones, Christop  15 Agua Swim Team-MR      54.32      53.99        
                  26.18       53.99 (27.81)                                        
 11 Mitchell, Benjamin  16 Agua Swim Team-MR      51.00      54.06        
                  23.69       54.06 (30.37)                                        
 12 Abdelrahman, Baraa  15 Agua Swim Team-MR      53.35      55.42        
                  26.66       55.42 (28.76)                                        
 13 Rivoal, Leo B       15 Agua Swim Team-MR      54.03      55.70        
                  26.89       55.70 (28.81)                                        
 14 Rodeo, Scott        16 Agua Swim Team-MR      57.15      55.83        
                  26.95       55.83 (28.88)                                        
 15 Collier, Cole T     13 Agua Swim Team-MR      54.54      56.31        
                  27.20       56.31 (29.11)                                        
 16 Gutman, Daniel L    14 Agua Swim Team-MR      56.41      57.42        
                  27.88       57.42 (29.54)                                        
 17 Benjamin, Ernst C   15 Agua Swim Team-MR      57.44      57.70        
                  24.03       57.70 (33.67)                                        
 18 Lomeyko, Konstanti  14 UN-AG-MR               54.89      57.98        
                  28.04       57.98 (29.94)                                        
 19 Echevarria, Javier  14 Agua Swim Team-MR      58.75      58.01        
                  27.70       58.01 (30.31)                                        
 20 Rochez, Joseph      17 MAD-MR                 53.91      58.35        
                  26.70       58.35 (31.65)                                        
 21 McKenna, Devlin H   13 Agua Swim Team-MR    1:00.45      58.45        
                  28.74       58.45 (29.71)                                        
 22 Lee, Justin C       15 Agua Swim Team-MR      57.78      58.69        
                  28.31       58.69 (30.38)                                        
 23 Gilligan, Joshua G  14 Agua Swim Team-MR      59.24      58.71        
                  28.52       58.71 (30.19)                                        
 24 Lutchman-Singh, Au  15 Agua Swim Team-MR      56.65      59.59        
                  28.45       59.59 (31.14)                                        
 25 Glas, Aaron I       14 Agua Swim Team-MR      59.39      59.71        
                  28.81       59.71 (30.90)                                        
 26 Emanuel, Camille    17 MAD-MR                 57.89      59.81        
                  27.62       59.81 (32.19)                                        
 27 Elms, Hayden A      13 Agua Swim Team-MR    1:01.85    1:00.32        
                  28.89     1:00.32 (31.43)                                        
 28 Pastrana, Elijah    13 MAD-MR               1:00.28    1:00.43        
                  28.36     1:00.43 (32.07)                                        
 29 Lishnevetsky, Josh  13 Agua Swim Team-MR      59.78    1:00.47        
                  29.21     1:00.47 (31.26)                                        
 30 Lapikov, Michael    14 Shy-Mr-MR            1:02.09    1:01.00        
                  29.29     1:01.00 (31.71)                                        
 31 Elkhouly, Ahmed     15 Shy-Mr-MR                 NT    1:01.16        
                  28.94     1:01.16 (32.22)                                        
 32 Elgamal, Ahmed S    14 Shy-Mr-MR              59.92    1:01.52        
                  29.00     1:01.52 (32.52)                                        
 33 Acevedo, Adam       18 MAD-MR                 56.16    1:02.07        
                  29.71     1:02.07 (32.36)                                        
 34 Yamamoto, Leo       13 Agua Swim Team-MR      59.38    1:02.37        
                  30.04     1:02.37 (32.33)                                        
 35 Utrobin, Daniel     14 Shy-Mr-MR                 NT    1:02.47        
                  30.14     1:02.47 (32.33)                                        
 36 Ciprian, Bernaldo   17 MAD-MR               1:00.90    1:02.75        
                  29.24     1:02.75 (33.51)                                        
 37 Wolfe, Morgan S     13 Agua Swim Team-MR    1:02.33    1:03.66        
                  30.95     1:03.66 (32.71)                                        
 38 Smith, William J    15 Agua Swim Team-MR         NT    1:04.71        
                  30.80     1:04.71 (33.91)                                        
 39 Satis, Miguel       18 MAD-MR               1:01.85    1:06.06        
                  31.48     1:06.06 (34.58)                                        
 40 Oletsky, Richard    14 Shy-Mr-MR                 NT    1:07.07        
                  31.55     1:07.07 (35.52)                                        
 41 Sanchez, Stallion   14 MAD-MR               1:05.00    1:07.35        
                  32.17     1:07.35 (35.18)                                        
 42 O'Connor, Michael   14 Agua Swim Team-MR         NT    1:08.31        
                  31.71     1:08.31 (36.60)                                        
 43 Lister, Davis M     13 Agua Swim Team-MR    1:02.22    1:08.38        
                  32.72     1:08.38 (35.66)                                        
 44 Collier, Christian  15 Agua Swim Team-MR    1:10.37    1:10.51        
                  33.45     1:10.51 (37.06)                                        
 45 Clark, Liam B       13 Agua Swim Team-MR    1:12.04    1:11.30        
                  35.17     1:11.30 (36.13)                                        
 46 Baez, Jose          17 MAD-MR               1:14.25    1:12.13        
                  32.32     1:12.13 (39.81)                                        
 47 Polanco, Dan        12 MAD-MR               1:08.22    1:12.27        
                  34.40     1:12.27 (37.87)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dervisevic, Alen    17 Agua Swim Team-MR      52.22      53.89 METS   
                  26.13       53.89 (27.76)                                        
  2 Yeager, Kyle A      23 NYAC-MR                53.38      55.97 METS   
                  27.84       55.97 (28.13)                                        
  3 Grant, Lenny        14 Agua Swim Team-MR      55.69      58.24        
                  28.71       58.24 (29.53)                                        
  4 Rivoal, Leo B       15 Agua Swim Team-MR      56.87      59.63        
                  29.69       59.63 (29.94)                                        
  5 Pinzon, Tyler       16 Agua Swim Team-MR    1:01.84    1:00.40        
                  29.27     1:00.40 (31.13)                                        
  6 Harris, Gavin H     26 NYAC-MR                55.79    1:00.64        
                  28.84     1:00.64 (31.80)                                        
  7 Zuppone, Michael L  14 Agua Swim Team-MR    1:01.34    1:01.65        
                  30.90     1:01.65 (30.75)                                        
  8 Gutman, Daniel L    14 Agua Swim Team-MR    1:01.58    1:04.23        
                  31.24     1:04.23 (32.99)                                        
  9 Rodeo, Scott        16 Agua Swim Team-MR    1:06.82    1:04.44        
                  31.91     1:04.44 (32.53)                                        
 10 Lishnevetsky, Josh  13 Agua Swim Team-MR    1:03.85    1:05.50        
                  31.96     1:05.50 (33.54)                                        
 11 Lee, Justin C       15 Agua Swim Team-MR    1:07.06    1:07.50        
                  32.92     1:07.50 (34.58)                                        
 12 Glas, Aaron I       14 Agua Swim Team-MR    1:08.59    1:08.12        
 13 Yamamoto, Leo       13 Agua Swim Team-MR    1:08.17    1:08.92        
                  33.70     1:08.92 (35.22)                                        
 14 Elgamal, Ahmed S    14 Shy-Mr-MR                 NT    1:08.99        
                  33.04     1:08.99 (35.95)                                        
 15 Lapikov, Michael    14 Shy-Mr-MR            1:11.19    1:09.37        
 16 Ciprian, Bernaldo   17 MAD-MR               1:10.06    1:09.56        
 17 Lutchman-Singh, Au  15 Agua Swim Team-MR    1:06.50    1:09.75        
                  34.42     1:09.75 (35.33)                                        
 18 Echevarria, Javier  14 Agua Swim Team-MR    1:10.66    1:10.05        
 19 Benjamin, Ernst C   15 Agua Swim Team-MR    1:07.24    1:10.32        
                  33.14     1:10.32 (37.18)                                        
 20 Wolfe, Morgan S     13 Agua Swim Team-MR    1:08.44    1:12.06        
 21 Gilligan, Joshua G  14 Agua Swim Team-MR    1:14.30    1:12.09        
 22 Pastrana, Elijah    13 MAD-MR               1:24.77    1:13.12        
 23 Utrobin, Daniel     14 Shy-Mr-MR                 NT    1:13.80        
 24 McKenna, Devlin H   13 Agua Swim Team-MR    1:14.71    1:14.37        
 25 Lister, Davis M     13 Agua Swim Team-MR    1:09.97    1:16.01        
 26 Emanuel, Camille    17 MAD-MR               1:10.99    1:16.21        
 27 Acevedo, Adam       18 MAD-MR               1:13.42    1:17.38        
 28 Sanchez, Stallion   14 MAD-MR               1:18.61    1:18.46        
 29 Clark, Liam B       13 Agua Swim Team-MR    1:23.79    1:18.87        
 30 Smith, William J    15 Agua Swim Team-MR         NT    1:19.33        
                  36.97     1:19.33 (42.36)                                        
 31 Collier, Christian  15 Agua Swim Team-MR    1:21.51    1:20.12        
 32 O'Connor, Michael   14 Agua Swim Team-MR         NT    1:23.56        
                  39.28     1:23.56 (44.28)                                        
 33 Oletsky, Richard    14 Shy-Mr-MR                 NT    1:25.60        
                  41.38     1:25.60 (44.22)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Diaz, David G       20 Agua Swim Team-MR      58.89      59.78 METS   
                  28.55       59.78 (31.23)                                        
  2 Pu, Austin L        17 Agua Swim Team-MR    1:00.19    1:00.58 METS   
                  29.34     1:00.58 (31.24)                                        
  3 Grant, Lenny        14 Agua Swim Team-MR    1:03.00    1:07.04        
                  31.80     1:07.04 (35.24)                                        
  4 Frawley, Robert J   24 NYAC-MR              1:02.96    1:07.12        
                  31.50     1:07.12 (35.62)                                        
  5 Quinones, Christop  15 Agua Swim Team-MR    1:02.99    1:07.30        
                  31.79     1:07.30 (35.51)                                        
  6 Abdelrahman, Baraa  15 Agua Swim Team-MR    1:08.24    1:09.80        
                  33.59     1:09.80 (36.21)                                        
  7 Rochez, Joseph      17 MAD-MR               1:08.63    1:10.22        
                  32.95     1:10.22 (37.27)                                        
  8 Mitchell, Benjamin  16 Agua Swim Team-MR    1:12.00    1:10.62        
                  32.55     1:10.62 (38.07)                                        
  9 Collier, Cole T     13 Agua Swim Team-MR    1:09.72    1:11.46        
                  33.99     1:11.46 (37.47)                                        
 10 Gutman, Daniel L    14 Agua Swim Team-MR    1:09.26    1:11.55        
                  34.17     1:11.55 (37.38)                                        
 11 Diaz, Muppet A      16 MAD-MR               1:11.73    1:12.18        
                  33.90     1:12.18 (38.28)                                        
 12 Yamamoto, Leo       13 Agua Swim Team-MR    1:11.20    1:15.72        
                  35.73     1:15.72 (39.99)                                        
 13 Elms, Hayden A      13 Agua Swim Team-MR    1:17.02    1:18.52        
                  37.19     1:18.52 (41.33)                                        
 14 Echevarria, Javier  14 Agua Swim Team-MR    1:16.47    1:19.72        
                  37.38     1:19.72 (42.34)                                        
 15 Satis, Miguel       18 MAD-MR               1:18.17    1:20.39        
                  38.50     1:20.39 (41.89)                                        
 16 Clark, Liam B       13 Agua Swim Team-MR    1:23.86    1:22.90        
                  40.10     1:22.90 (42.80)                                        
 17 Polanco, Dan        12 MAD-MR               1:23.74    1:25.74        
 18 Collier, Christian  15 Agua Swim Team-MR    1:22.46    1:26.10        
                  41.25     1:26.10 (44.85)                                        
 19 O'Connor, Michael   14 Agua Swim Team-MR         NT    1:26.63        
                  39.96     1:26.63 (46.67)                                        
 20 Baez, Jose          17 MAD-MR               1:27.35    1:27.61        
 -- Lomeyko, Konstanti  14 UN-AG-MR             1:08.95         DQ        
      Downward butterfly kick
                  36.19          DQ (39.79)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yeager, Kyle A      23 NYAC-MR                52.48      54.10 METS   
                  25.85       54.10 (28.25)                                        
  2 Dervisevic, Alen    17 Agua Swim Team-MR      54.31      54.31 METS   
                  25.05       54.31 (29.26)                                        
  3 Diaz, David G       20 Agua Swim Team-MR      53.49      55.12 METS   
                  25.46       55.12 (29.66)                                        
  4 Nunez, John         15 Agua Swim Team-MR      53.94      55.15 METS   
                  25.63       55.15 (29.52)                                        
  5 Palumbo, Greg T     31 NYAC-MR                58.23      56.46        
                  26.68       56.46 (29.78)                                        
  6 Meena, Elliot P     28 NYAC-MR                55.00      57.16        
                  27.78       57.16 (29.38)                                        
  7 Grant, Lenny        14 Agua Swim Team-MR      55.00      57.54        
                  26.63       57.54 (30.91)                                        
  8 Quinones, Christop  15 Agua Swim Team-MR      56.16      58.14        
                  27.45       58.14 (30.69)                                        
  9 Sherman, Sammy I    17 Agua Swim Team-MR      59.85      58.17        
                  27.88       58.17 (30.29)                                        
 10 Rueda, Diego C      17 UN-AG-MR             1:03.00      58.25        
                  27.90       58.25 (30.35)                                        
 11 Collier, Cole T     13 Agua Swim Team-MR      57.86      59.00        
                  27.78       59.00 (31.22)                                        
 12 Abdelrahman, Baraa  15 Agua Swim Team-MR      58.74      59.56        
                  28.25       59.56 (31.31)                                        
 13 Rivoal, Leo B       15 Agua Swim Team-MR      57.40      59.90        
                  28.45       59.90 (31.45)                                        
 14 Frawley, Robert J   24 NYAC-MR                56.45    1:00.18        
                  27.62     1:00.18 (32.56)                                        
 15 Pinzon, Tyler       16 Agua Swim Team-MR    1:00.02    1:00.19        
                  27.54     1:00.19 (32.65)                                        
 16 Mitchell, Benjamin  16 Agua Swim Team-MR    1:01.70    1:02.57        
                  29.05     1:02.57 (33.52)                                        
 17 Zuppone, Michael L  14 Agua Swim Team-MR    1:01.01    1:03.32        
                  30.86     1:03.32 (32.46)                                        
 18 Baez, Rony          16 MAD-MR               1:03.77    1:05.09        
                  29.83     1:05.09 (35.26)                                        
 19 Acevedo, Adam       18 MAD-MR               1:01.21    1:05.45        
                  29.04     1:05.45 (36.41)                                        
 20 McKenna, Devlin H   13 Agua Swim Team-MR    1:08.63    1:05.99        
                  31.38     1:05.99 (34.61)                                        
 21 Benjamin, Ernst C   15 Agua Swim Team-MR    1:08.22    1:07.50        
                  32.77     1:07.50 (34.73)                                        
 22 Elgamal, Ahmed S    14 Shy-Mr-MR            1:07.89    1:07.63        
                  31.33     1:07.63 (36.30)                                        
 23 Emanuel, Camille    17 MAD-MR               1:07.27    1:08.45        
                  31.20     1:08.45 (37.25)                                        
 24 Lomeyko, Konstanti  14 UN-AG-MR             1:00.25    1:08.55        
                  31.48     1:08.55 (37.07)                                        
 25 Mehlman, Alex P     15 Agua Swim Team-MR    1:04.67    1:09.38        
                  31.83     1:09.38 (37.55)                                        
 26 Lishnevetsky, Josh  13 Agua Swim Team-MR    1:08.30    1:09.70        
                  32.72     1:09.70 (36.98)                                        
 27 Glas, Aaron I       14 Agua Swim Team-MR    1:08.67    1:10.06        
                  33.85     1:10.06 (36.21)                                        
 28 Satis, Miguel       18 MAD-MR               1:12.54    1:11.09        
                  33.20     1:11.09 (37.89)                                        
 29 Diaz, Muppet A      16 MAD-MR               1:08.51    1:11.54        
                  32.85     1:11.54 (38.69)                                        
 30 Gilligan, Joshua G  14 Agua Swim Team-MR    1:13.31    1:11.75        
                  33.62     1:11.75 (38.13)                                        
 31 Lutchman-Singh, Au  15 Agua Swim Team-MR    1:08.52    1:13.42        
                  33.85     1:13.42 (39.57)                                        
 32 Rodeo, Scott        16 Agua Swim Team-MR    1:10.00    1:14.48        
                  34.40     1:14.48 (40.08)                                        
 33 Wolfe, Morgan S     13 Agua Swim Team-MR    1:08.79    1:15.00        
                  31.71     1:15.00 (43.29)                                        
 34 Lee, Justin C       15 Agua Swim Team-MR    1:12.60    1:15.10        
                  35.72     1:15.10 (39.38)                                        
 35 Sanchez, Stallion   14 MAD-MR               1:18.63    1:16.93        
                  32.59     1:16.93 (44.34)                                        
 36 Elkhouly, Ahmed     15 Shy-Mr-MR                 NT    1:16.97        
                  31.01     1:16.97 (45.96)                                        
 37 Lister, Davis M     13 Agua Swim Team-MR    1:17.88    1:18.54        
                  36.37     1:18.54 (42.17)                                        
 38 Baez, Jose          17 MAD-MR               1:34.84    1:19.32        
                  34.31     1:19.32 (45.01)                                        
 39 O'Connor, Michael   14 Agua Swim Team-MR         NT    1:19.52        
                  34.18     1:19.52 (45.34)                                        
 40 Utrobin, Daniel     14 Shy-Mr-MR                 NT    1:20.29        
                  36.80     1:20.29 (43.49)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:04.99  ZQ
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pu, Austin L        17 Agua Swim Team-MR    1:59.20    1:58.32 METS   
                  26.61       58.30 (31.69)     1:31.24 (32.94)     1:58.32 (27.08)
  2 Diaz, David G       20 Agua Swim Team-MR    2:01.28    2:02.73 METS   
                  25.19       57.85 (32.66)     1:32.43 (34.58)     2:02.73 (30.30)
  3 Sherman, Sammy I    17 Agua Swim Team-MR    2:06.00    2:04.10 ZQ     
                  27.10     1:00.33 (33.23)     1:38.00 (37.67)     2:04.10 (26.10)
  4 Grant, Lenny        14 Agua Swim Team-MR    2:04.06    2:06.37        
                  26.67       59.05 (32.38)     1:35.71 (36.66)     2:06.37 (30.66)
  5 Nunez, John         15 Agua Swim Team-MR    2:03.00    2:06.38        
                  26.09       58.29 (32.20)     1:38.05 (39.76)     2:06.38 (28.33)
  6 White, Tim G        22 NYAC-MR              2:01.33    2:06.42        
                  26.74       58.16 (31.42)     1:37.16 (39.00)     2:06.42 (29.26)
  7 Quinones, Christop  15 Agua Swim Team-MR    2:06.10    2:07.21        
                  27.21     1:00.40 (33.19)     1:37.28 (36.88)     2:07.21 (29.93)
  8 Abdelrahman, Baraa  15 Agua Swim Team-MR    2:05.37    2:07.26        
                  27.54     1:00.05 (32.51)     1:38.10 (38.05)     2:07.26 (29.16)
  9 Rueda, Diego C      17 UN-AG-MR             2:06.00    2:09.91        
                  28.33     1:02.09 (33.76)     1:40.55 (38.46)     2:09.91 (29.36)
 10 Zuppone, Michael L  14 Agua Swim Team-MR    2:11.17    2:11.19        
                  29.53     1:02.98 (33.45)     1:43.09 (40.11)     2:11.19 (28.10)
 11 Guernsey, David T   26 NYAC-MR              1:55.64    2:11.70        
                  27.28     1:01.49 (34.21)     1:40.32 (38.83)     2:11.70 (31.38)
 12 Rivoal, Leo B       15 Agua Swim Team-MR    2:08.02    2:13.08        
                  27.84       59.59 (31.75)     1:42.21 (42.62)     2:13.08 (30.87)
 13 Mitchell, Benjamin  16 Agua Swim Team-MR    2:13.89    2:13.61        
                  30.68     1:05.26 (34.58)     1:43.19 (37.93)     2:13.61 (30.42)
 14 Collier, Cole T     13 Agua Swim Team-MR    2:10.18    2:13.92        
                  27.56     1:02.16 (34.60)     1:41.93 (39.77)     2:13.92 (31.99)
 15 Gutman, Daniel L    14 Agua Swim Team-MR    2:21.36    2:17.47        
                  30.41     1:05.71 (35.30)     1:45.61 (39.90)     2:17.47 (31.86)
 16 Rodeo, Scott        16 Agua Swim Team-MR    2:20.00    2:20.03        
                  30.98     1:06.10 (35.12)     1:47.85 (41.75)     2:20.03 (32.18)
 17 Lomeyko, Konstanti  14 UN-AG-MR             2:11.51    2:20.90        
                  29.44       54.74 (25.30)     1:48.09 (53.35)     2:20.90 (32.81)
 18 Rochez, Joseph      17 MAD-MR               2:21.69    2:23.03        
                  30.48     1:09.46 (38.98)     1:48.57 (39.11)     2:23.03 (34.46)
 19 Benjamin, Ernst C   15 Agua Swim Team-MR    2:25.31    2:24.40        
                  29.80     1:06.96 (37.16)     1:51.56 (44.60)     2:24.40 (32.84)
 20 Glas, Aaron I       14 Agua Swim Team-MR    2:26.90    2:24.92        
                  33.32     1:10.62 (37.30)     1:53.25 (42.63)     2:24.92 (31.67)
 21 Elms, Hayden A      13 Agua Swim Team-MR    2:27.64    2:25.11        
                  32.08     1:09.61 (37.53)     1:52.65 (43.04)     2:25.11 (32.46)
 22 Lishnevetsky, Josh  13 Agua Swim Team-MR    2:27.25    2:25.20        
                  31.48     1:07.14 (35.66)     1:53.12 (45.98)     2:25.20 (32.08)
 23 Yamamoto, Leo       13 Agua Swim Team-MR    2:23.60    2:26.41        
                  31.75     1:09.40 (37.65)     1:51.62 (42.22)     2:26.41 (34.79)
 24 McKenna, Devlin H   13 Agua Swim Team-MR    2:39.34    2:27.06        
                  30.66     1:08.69 (38.03)     1:54.86 (46.17)     2:27.06 (32.20)
 25 Gilligan, Joshua G  14 Agua Swim Team-MR    2:32.34    2:27.73        
                  33.20     1:11.93 (38.73)     1:54.66 (42.73)     2:27.73 (33.07)
 26 Echevarria, Javier  14 Agua Swim Team-MR    2:31.71    2:28.79        
                  20.93     1:10.04 (49.11)     1:55.73 (45.69)     2:28.79 (33.06)
 27 Lee, Justin C       15 Agua Swim Team-MR    2:30.45    2:29.11        
                  31.98     1:09.51 (37.53)     1:54.70 (45.19)     2:29.11 (34.41)
 28 Lister, Davis M     13 Agua Swim Team-MR    2:28.03    2:30.34        
                  33.66     1:14.30 (40.64)     1:55.92 (41.62)     2:30.34 (34.42)
 29 Mehlman, Alex P     15 Agua Swim Team-MR    2:28.72    2:30.70        
                  27.84     1:06.80 (38.96)     1:54.50 (47.70)     2:30.70 (36.20)
 30 Lutchman-Singh, Au  15 Agua Swim Team-MR    2:26.37    2:31.27        
                  34.64     1:12.37 (37.73)     1:56.51 (44.14)     2:31.27 (34.76)
 31 Ciprian, Bernaldo   17 MAD-MR               2:32.01    2:32.58        
                  32.54     1:10.51 (37.97)     1:54.26 (43.75)     2:32.58 (38.32)
 32 Elgamal, Ahmed S    14 Shy-Mr-MR            2:40.25    2:33.17        
                  29.88     1:08.85 (38.97)     1:57.21 (48.36)     2:33.17 (35.96)
 33 Lapikov, Michael    14 Shy-Mr-MR                 NT    2:34.08        
                  34.36     1:12.75 (38.39)     1:59.97 (47.22)     2:34.08 (34.11)
 34 Utrobin, Daniel     14 Shy-Mr-MR                 NT    2:34.99        
                  34.23     1:12.08 (37.85)     1:59.69 (47.61)     2:34.99 (35.30)
 35 Elkhouly, Ahmed     15 Shy-Mr-MR                 NT    2:35.24        
                  33.59     1:14.19 (40.60)     2:00.77 (46.58)     2:35.24 (34.47)
 36 Diaz, Muppet A      16 MAD-MR               2:39.96    2:37.62        
                  32.35     1:14.79 (42.44)     1:35.40 (20.61)   2:37.62 (1:02.22)
 37 Pastrana, Elijah    13 MAD-MR               2:40.60    2:39.18        
                  31.98     1:13.73 (41.75)     1:59.79 (46.06)     2:39.18 (39.39)
 38 Baez, Rony          16 MAD-MR               2:40.20    2:43.90        
                  28.29     1:10.28 (41.99)     2:03.79 (53.51)     2:43.90 (40.11)
 39 Clark, Liam B       13 Agua Swim Team-MR    2:46.52    2:47.28        
                  20.04     1:15.42 (55.38)     2:03.76 (48.34)     2:47.28 (43.52)
 40 Oletsky, Richard    14 Shy-Mr-MR                 NT    2:47.95        
                  35.48     1:20.39 (44.91)     2:12.55 (52.16)     2:47.95 (35.40)
 41 Polanco, Dan        12 MAD-MR               2:52.49    2:59.52        
                  36.67     1:23.20 (46.53)     2:18.25 (55.05)     2:59.52 (41.27)
 -- Wolfe, Morgan S     13 Agua Swim Team-MR    2:25.34         DQ        
      One hand touch - breast
                  32.93     1:10.65 (37.72)     1:52.59 (41.94)          DQ (33.80)