Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
               2012 MR AGUA MLK JR Meet - 1/14/2012 to 1/16/2012               
                              Sanction #: 120101                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      17.45      15.93        
  2 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR                 15.54      15.99        
  3 Wilson, Mekhi S            7 SAKA-MA                18.51      16.51        
  4 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      15.81      16.62        
  5 Chen, Kira                 7 FLY-MR                 17.50      16.63        
  6 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR      17.36      16.71        
  7 Adams, Grace C             8 Rac @ Jcc-MR           21.65      16.90        
  8 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      17.94      17.62        
  9 Bass, Kayla J              7 SAKA-MA                21.73      18.83        
 10 Brennan, Hope E            8 NYCC-MR                18.20      19.12        
 11 Buckley, Kate              7 SMC-MR                 18.47      19.13        
 12 Dutta, Kimberly            8 Agua Swim Team-MR      19.09      19.43        
 13 Lu, Katie                  8 FLY-MR                 18.76      19.61        
 14 Venturi, Ginevra           7 Flying Dolphins-MR     20.44      19.69        
 15 Roberts, Madison B         8 Agua Swim Team-MR      21.09      19.80        
 16 Feld, Emma F               7 NYCC-MR                20.38      19.94        
 16 Anton, Olivia L            8 Agua Swim Team-MR      20.23      19.94        
 18 Liu, Laura B               7 FLY-MR                 21.98      20.16        
 19 Puchert, Grace C           8 NYCC-MR                22.79      20.33        
 20 Sacks, Jaden S             7 Flying Dolphins-MR     21.69      20.35        
 21 Stewart, Lexi R            7 Agua Swim Team-MR      19.78      20.44        
 22 Robilotti, Mia P           8 NYCC-MR                20.10      20.79        
 23 Piacentino, Ashley         6 SMC-MR                 23.00      21.27        
 24 Abromavage, Reese W        7 NYCC-MR                22.62      21.35        
 25 Jackson, Dylan S           7 NYCC-MR                23.26      21.57        
 26 Schaepers-Chu, Mayumi M    7 Agua Swim Team-MR      21.91      21.96        
 27 Takei, Risa                7 Agua Swim Team-MR      19.52      22.03        
 28 Brown, Annie R             8 Flying Dolphins-MR        NT      23.08        
 29 McKibben, Morgan J         7 Flying Dolphins-MR     21.70      23.59        
 30 Feinblatt, Alison g        7 Flying Dolphins-MR        NT      23.71        
 31 Pytell, Emily              8 SMC-MR                 25.00      24.18        
 32 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR      23.73      24.43        
 33 Wardlaw, Kaliyani M        7 SAKA-MA                   NT      26.93        
 34 Kennedy, Nikoletta K       8 NYCC-MR                26.40      27.92        
 35 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR      26.42      28.32        
 36 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR      24.47      28.96        
 37 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR      23.98      29.23        
 38 White, Francesca           8 Flying Dolphins-MR        NT      30.27        
 39 Kotorova, Teona            8 NYCC-MR                   NT      41.56        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Grace C             8 Rac @ Jcc-MR           35.72      35.53        
  2 Wilson, Mekhi S            7 SAKA-MA                34.22      35.80        
  3 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      35.81      36.65        
  4 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR                 35.54      36.74        
  5 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR      36.97      37.48        
  6 Chen, Kira                 7 FLY-MR                 37.55      37.57        
  7 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      36.09      37.78        
  8 Kaminski, Aine             8 SMC-MR                 42.00      40.29        
  9 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      43.02      42.85        
 10 Buckley, Kate              7 SMC-MR                 42.60      43.27        
 11 Liu, Laura B               7 FLY-MR                 48.07      44.64        
 12 Bass, Kayla J              7 SAKA-MA                45.20      45.50        
 13 Feld, Emma F               7 NYCC-MR                51.84      45.53        
 14 Schaepers-Chu, Mayumi M    7 Agua Swim Team-MR      51.03      45.85        
 15 Lu, Katie                  8 FLY-MR                 42.13      45.93        
 16 Sacks, Jaden S             7 Flying Dolphins-MR        NT      46.29        
 17 Stewart, Lexi R            7 Agua Swim Team-MR      50.73      46.39        
 18 Robilotti, Mia P           8 NYCC-MR                   NT      46.68        
 19 Tam, Caitlin M             8 Agua Swim Team-MR      48.27      46.97        
 20 Takei, Risa                7 Agua Swim Team-MR      42.00      48.47        
 21 Roberts, Madison B         8 Agua Swim Team-MR      43.50      48.77        
 22 Hodor, Lily                7 SMC-MR                 48.33      48.87        
 23 Mroczek, Angelica S        8 Rac @ Jcc-MR           54.11      49.11        
 24 Mroczek, Tatiana S         8 Rac @ Jcc-MR           54.11      50.14        
 25 Scott, Kilian L            7 NYCC-MR                   NT      50.32        
 26 Gaza, Claire               7 SMC-MR                 43.88      51.56        
 27 Puchert, Grace C           8 NYCC-MR                50.37      52.08        
 28 Brown, Annie R             8 Flying Dolphins-MR     47.81      52.94        
 29 McKibben, Morgan J         7 Flying Dolphins-MR        NT      54.81        
 30 Jackson, Dylan S           7 NYCC-MR                   NT      55.29        
 31 Carbonetti, Charlotte A    8 Flying Dolphins-MR        NT      56.21        
 32 Carbonetti, Caroline M     7 Flying Dolphins-MR        NT      56.40        
 33 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR      55.15      56.61        
 34 Pytell, Emily              8 SMC-MR                 48.00    1:00.55        
 35 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR    1:03.98    1:03.57        
 36 Sparrow, Isabella R        7 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.19        
 37 White, Francesca           8 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.35        
 38 Dorrian, Elle V            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.71        
 39 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR      46.00    1:08.72        
 40 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR    1:00.51    1:10.00        
 -- Wardlaw, Kaliyani M        7 SAKA-MA                   NT         DQ        
      Pulling on lane line
 -- Abromavage, Reese W        7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mekhi S            7 SAKA-MA                   NT    1:15.88        
                  36.38     1:15.88 (39.50)                                        
  2 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR    1:23.08    1:20.74        
                  37.53     1:20.74 (43.21)                                        
  3 Chen, Kira                 7 FLY-MR               1:20.57    1:21.06        
                  37.68     1:21.06 (43.38)                                        
  4 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR               1:18.51    1:21.23        
                  38.36     1:21.23 (42.87)                                        
  5 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR    1:23.58    1:22.88        
                  39.91     1:22.88 (42.97)                                        
  6 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR    1:22.33    1:23.89        
  7 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR    1:42.49    1:31.20        
                  43.98     1:31.20 (47.22)                                        
  8 Brennan, Hope E            8 NYCC-MR              1:36.94    1:31.31        
                  41.74     1:31.31 (49.57)                                        
  9 Buckley, Kate              7 SMC-MR               1:38.54    1:34.77        
                  44.34     1:34.77 (50.43)                                        
 10 Feld, Emma F               7 NYCC-MR                   NT    1:36.24        
                  45.29     1:36.24 (50.95)                                        
 11 Bass, Kayla J              7 SAKA-MA                   NT    1:36.79        
                  47.37     1:36.79 (49.42)                                        
 12 Anton, Olivia L            8 Agua Swim Team-MR    1:43.51    1:37.13        
                  42.70     1:37.13 (54.43)                                        
 13 Venturi, Ginevra           7 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.28        
                  44.59     1:38.28 (53.69)                                        
 14 Lu, Katie                  8 FLY-MR               1:36.82    1:39.59        
                  43.74     1:39.59 (55.85)                                        
 15 Dutta, Kimberly            8 Agua Swim Team-MR    1:55.45    1:40.39        
                  46.87     1:40.39 (53.52)                                        
 16 Abromavage, Reese W        7 NYCC-MR              1:50.01    1:40.75        
                1:40.75         1:40.75 ( )                                        
 17 Liu, Laura B               7 FLY-MR               1:43.09    1:41.71        
                  45.51     1:41.71 (56.20)                                        
 18 Stewart, Lexi R            7 Agua Swim Team-MR    1:45.63    1:42.17        
                  48.56     1:42.17 (53.61)                                        
 19 Epstein, Leila             8 Flying Dolphins-MR        NT    1:43.95        
                  47.20     1:43.95 (56.75)                                        
 20 Robilotti, Mia P           8 NYCC-MR                   NT    1:44.24        
                  45.72     1:44.24 (58.52)                                        
 21 Schaepers-Chu, Mayumi M    7 Agua Swim Team-MR    1:53.48    1:44.50        
                  49.89     1:44.50 (54.61)                                        
 22 Mroczek, Angelica S        8 Rac @ Jcc-MR         1:54.11    1:44.69        
                  48.10     1:44.69 (56.59)                                        
 23 Roberts, Madison B         8 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:45.73        
                  49.02     1:45.73 (56.71)                                        
 24 Sacks, Jaden S             7 Flying Dolphins-MR        NT    1:45.93        
                  46.84     1:45.93 (59.09)                                        
 25 Mroczek, Tatiana S         8 Rac @ Jcc-MR         1:54.11    1:49.29        
                  51.52     1:49.29 (57.77)                                        
 26 Brown, Annie R             8 Flying Dolphins-MR        NT    1:56.73        
                  57.22     1:56.73 (59.51)                                        
 27 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR    1:55.63    2:03.63        
                  58.55   2:03.63 (1:05.08)                                        
 28 Jackson, Dylan S           7 NYCC-MR                   NT    2:08.34        
                  55.63   2:08.34 (1:12.71)                                        
 29 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR    2:19.82    2:10.33        
                1:02.95   2:10.33 (1:07.38)                                        
 30 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR    2:21.21    2:13.81        
                1:03.59   2:13.81 (1:10.22)                                        
 31 White, Francesca           8 Flying Dolphins-MR        NT    2:18.43        
                1:05.10   2:18.43 (1:13.33)                                        
 32 Kennedy, Nikoletta K       8 NYCC-MR                   NT    2:21.18        
                1:05.80   2:21.18 (1:15.38)                                        
 33 Wardlaw, Kaliyani M        7 SAKA-MA                   NT    3:05.31        
                1:52.46   3:05.31 (1:12.85)                                        
 -- Puchert, Grace C           8 NYCC-MR                   NT         DQ        
      No touch on turn
                  48.25        DQ (1:04.50)                                        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR                 19.17      18.52        
  2 Chen, Kira                 7 FLY-MR                 20.23      19.25        
  3 Brennan, Hope E            8 NYCC-MR                20.36      19.77        
  4 Wilson, Mekhi S            7 SAKA-MA                21.48      19.82        
  5 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      21.42      20.21        
  6 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      20.72      21.39        
  7 Buckley, Kate              7 SMC-MR                 21.86      22.03        
  8 Venturi, Ginevra           7 Flying Dolphins-MR     22.69      22.06        
  9 Liu, Laura B               7 FLY-MR                 23.48      22.34        
  9 Bass, Kayla J              7 SAKA-MA                24.44      22.34        
 11 Abromavage, Reese W        7 NYCC-MR                24.54      22.52        
 12 Stewart, Lexi R            7 Agua Swim Team-MR      21.59      22.81        
 13 Lu, Katie                  8 FLY-MR                 25.07      22.89        
 14 Schaepers-Chu, Mayumi M    7 Agua Swim Team-MR      26.07      23.12        
 15 Anton, Olivia L            8 Agua Swim Team-MR      24.21      23.27        
 16 Mroczek, Tatiana S         8 Rac @ Jcc-MR           32.11      23.36        
 17 Robilotti, Mia P           8 NYCC-MR                22.70      23.45        
 18 Sacks, Jaden S             7 Flying Dolphins-MR     24.56      24.24        
 19 Feld, Emma F               7 NYCC-MR                23.43      24.63        
 20 Jackson, Dylan S           7 NYCC-MR                22.97      24.67        
 21 Puchert, Grace C           8 NYCC-MR                26.72      24.92        
 22 White, Francesca           8 Flying Dolphins-MR        NT      25.13        
 23 McKibben, Morgan J         7 Flying Dolphins-MR        NT      25.23        
 24 Kotorova, Teona            8 NYCC-MR                   NT      25.34        
 25 Feinblatt, Alison g        7 Flying Dolphins-MR        NT      26.01        
 26 Roberts, Madison B         8 Agua Swim Team-MR      26.12      26.07        
 27 Epstein, Leila             8 Flying Dolphins-MR     26.02      26.17        
 28 Takei, Risa                7 Agua Swim Team-MR      23.74      26.86        
 29 Brown, Annie R             8 Flying Dolphins-MR        NT      26.87        
 30 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR      25.22      26.91        
 31 Mroczek, Angelica S        8 Rac @ Jcc-MR           32.11      27.24        
 32 Kennedy, Nikoletta K       8 NYCC-MR                27.39      27.50        
 33 Pytell, Emily              8 SMC-MR                 28.00      27.83        
 34 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR      25.77      28.12        
 35 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR      29.46      28.25        
 36 Wardlaw, Kaliyani M        7 SAKA-MA                   NT      29.84        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Grace C             8 Rac @ Jcc-MR           44.45      40.28        
  2 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR                 41.57      41.31        
  3 Brennan, Hope E            8 NYCC-MR                44.25      42.31        
  4 Wilson, Mekhi S            7 SAKA-MA                   NT      42.66        
  5 Chen, Kira                 7 FLY-MR                 40.78      42.70        
  6 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      41.11      43.07        
  7 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR      44.03      43.37        
  8 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      43.60      45.42        
  9 Liu, Laura B               7 FLY-MR                 46.78      48.74        
 10 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      51.48      49.19        
 11 Sacks, Jaden S             7 Flying Dolphins-MR        NT      49.83        
 12 Abromavage, Reese W        7 NYCC-MR                54.50      51.04        
 13 Robilotti, Mia P           8 NYCC-MR                   NT      51.99        
 14 Hodor, Lily                7 SMC-MR                 54.87      52.28        
 15 Schaepers-Chu, Mayumi M    7 Agua Swim Team-MR    1:07.86      53.75        
 16 Tam, Caitlin M             8 Agua Swim Team-MR    1:03.40      54.34        
 17 Bass, Kayla J              7 SAKA-MA              1:03.78      55.63        
 18 Mroczek, Tatiana S         8 Rac @ Jcc-MR         1:01.11      56.28        
 19 Lu, Katie                  8 FLY-MR                 49.07      56.29        
 20 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR    1:00.84      57.75        
 21 Mroczek, Angelica S        8 Rac @ Jcc-MR         1:01.11      58.39        
 22 Radford, Tess E            7 Flying Dolphins-MR        NT      58.91        
 23 McKibben, Morgan J         7 Flying Dolphins-MR        NT      59.08        
 24 Brown, Annie R             8 Flying Dolphins-MR        NT      59.50        
 25 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR    1:00.37    1:00.58        
 26 Carbonetti, Charlotte A    8 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.93        
 27 Pytell, Emily              8 SMC-MR                 55.00    1:02.13        
 28 Feinblatt, Alison g        7 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.25        
 29 Sparrow, Isabella R        7 Flying Dolphins-MR        NT    1:03.06        
 30 Carbonetti, Caroline M     7 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.76        
 31 Wardlaw, Kaliyani M        7 SAKA-MA                   NT    1:07.66        
 32 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR    1:07.39    1:08.06        
 -- Puchert, Grace C           8 NYCC-MR                56.83         DQ        
      Did not finish on back
 -- Gaza, Claire               7 SMC-MR                    NT         DQ        
 -- Scott, Kilian L            7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Jackson, Dylan S           7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Feld, Emma F               7 NYCC-MR                   NT         DQ        
 -- White, Francesca           8 Flying Dolphins-MR        NT        DNF        
      Did not finish
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      21.62      21.33        
  2 Brennan, Hope E            8 NYCC-MR                22.83      21.57        
  3 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      22.86      22.08        
  4 Adams, Grace C             8 Rac @ Jcc-MR           26.11      24.50        
  5 Stewart, Lexi R            7 Agua Swim Team-MR      26.37      24.97        
  6 Buckley, Kate              7 SMC-MR                 26.17      25.06        
  7 Liu, Laura B               7 FLY-MR                 25.09      25.10        
  8 Takei, Risa                7 Agua Swim Team-MR      25.60      25.13        
  9 Robilotti, Mia P           8 NYCC-MR                27.49      25.96        
 10 Roberts, Madison B         8 Agua Swim Team-MR      25.92      25.98        
 10 Kaminski, Aine             8 SMC-MR                 29.00      25.98        
 12 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      25.59      26.08        
 13 Tam, Caitlin M             8 Agua Swim Team-MR      30.24      26.38        
 14 Hodor, Lily                7 SMC-MR                 31.00      26.45        
 15 Lu, Katie                  8 FLY-MR                 26.68      27.46        
 16 Radford, Tess E            7 Flying Dolphins-MR     32.95      27.64        
 17 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR      31.33      29.50        
 18 Feld, Emma F               7 NYCC-MR                29.17      29.60        
 19 Sacks, Jaden S             7 Flying Dolphins-MR     30.90      29.85        
 20 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR      29.88      30.42        
 21 Schaepers-Chu, Mayumi M    7 Agua Swim Team-MR      29.00      30.52        
 22 Pytell, Emily              8 SMC-MR                 33.00      31.14        
 23 Gaza, Claire               7 SMC-MR                 31.00      32.19        
 24 Scott, Kilian L            7 NYCC-MR                   NT      32.91        
 25 Feinblatt, Alison g        7 Flying Dolphins-MR        NT      33.78        
 26 Carbonetti, Caroline M     7 Flying Dolphins-MR        NT      33.84        
 27 Sparrow, Isabella R        7 Flying Dolphins-MR        NT      34.55        
 28 White, Francesca           8 Flying Dolphins-MR        NT      34.84        
 29 Jackson, Dylan S           7 NYCC-MR                   NT      35.20        
 30 Dorrian, Elle V            8 Flying Dolphins-MR     34.32      36.13        
 -- Puchert, Grace C           8 NYCC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR      33.02         DQ        
      Scissors kick
 -- Abromavage, Reese W        7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR      28.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Wardlaw, Kaliyani M        7 SAKA-MA                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Carbonetti, Charlotte A    8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Brown, Annie R             8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR      24.21         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Venturi, Ginevra           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- McKibben, Morgan J         7 Flying Dolphins-MR     30.31         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      48.22      46.74        
  2 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR                 52.23      49.84        
  3 Adams, Grace C             8 Rac @ Jcc-MR           55.93      52.77        
  4 Dutta, Kimberly            8 Agua Swim Team-MR    1:09.78      52.83        
  5 Liu, Laura B               7 FLY-MR                 54.14      53.62        
  6 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR      54.90      53.73        
  7 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR      59.52      55.60        
  8 Epstein, Leila             8 Flying Dolphins-MR        NT      59.53        
  9 Lu, Katie                  8 FLY-MR                 58.37      59.91        
 10 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR    1:06.00    1:02.27        
 11 Mroczek, Angelica S        8 Rac @ Jcc-MR         1:12.11    1:03.50        
 12 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR    1:21.11    1:03.76        
 13 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR    1:07.86    1:04.92        
 14 Sacks, Jaden S             7 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.67        
 15 Mroczek, Tatiana S         8 Rac @ Jcc-MR         1:12.11    1:08.54        
 16 Schaepers-Chu, Mayumi M    7 Agua Swim Team-MR    1:14.39    1:08.59        
 17 Pytell, Emily              8 SMC-MR               1:21.86    1:09.55        
 18 Feinblatt, Alison g        7 Flying Dolphins-MR        NT    1:10.66        
 19 Piacentino, Ashley         6 SMC-MR               1:20.42    1:22.64        
 -- Stewart, Lexi R            7 Agua Swim Team-MR    1:09.83         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Takei, Risa                7 Agua Swim Team-MR      55.00         DQ        
      One hand touch
 -- Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR    1:21.45         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Anton, Olivia L            8 Agua Swim Team-MR    1:08.71         DQ        
      Scissors kick
 -- Abromavage, Reese W        7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Wardlaw, Kaliyani M        7 SAKA-MA                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- McKibben, Morgan J         7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
 -- Robilotti, Mia P           8 NYCC-MR                   NT         DQ        
      No touch
 -- Carbonetti, Caroline M     7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      17.78      17.08        
  2 Wilson, Mekhi S            7 SAKA-MA                21.92      17.14        
  3 Chen, Kira                 7 FLY-MR                 19.90      17.48        
  4 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR                 19.21      17.69        
  5 Brennan, Hope E            8 NYCC-MR                20.96      18.10        
  6 Buckley, Kate              7 SMC-MR                 22.69      21.09        
  7 Abromavage, Reese W        7 NYCC-MR                22.02      21.28        
  8 Kaminski, Aine             8 SMC-MR                 26.00      21.68        
  9 Feld, Emma F               7 NYCC-MR                24.83      22.82        
 10 Takei, Risa                7 Agua Swim Team-MR      22.45      23.21        
 11 Lu, Katie                  8 FLY-MR                    NT      23.56        
 12 Robilotti, Mia P           8 NYCC-MR                26.07      23.59        
 13 Liu, Laura B               7 FLY-MR                 38.89      23.71        
 14 Puchert, Grace C           8 NYCC-MR                29.80      25.30        
 15 Roberts, Madison B         8 Agua Swim Team-MR      25.49      26.08        
 16 Gaza, Claire               7 SMC-MR                 28.00      26.27        
 17 Mroczek, Tatiana S         8 Rac @ Jcc-MR           30.11      26.31        
 18 Bass, Kayla J              7 SAKA-MA                   NT      26.45        
 19 Friedman, Alexandra E      7 Agua Swim Team-MR      27.67      26.83        
 20 McKibben, Morgan J         7 Flying Dolphins-MR     31.92      27.06        
 21 Venturi, Ginevra           7 Flying Dolphins-MR     27.32      27.76        
 22 Basler, Alia R             7 Agua Swim Team-MR      35.87      28.28        
 23 Mroczek, Angelica S        8 Rac @ Jcc-MR           30.11      29.06        
 24 Pytell, Emily              8 SMC-MR                 30.00      29.28        
 25 Sacks, Jaden S             7 Flying Dolphins-MR        NT      29.71        
 26 Feinblatt, Alison g        7 Flying Dolphins-MR        NT      30.58        
 27 Scott, Kilian L            7 NYCC-MR                   NT      30.61        
 28 Nettles, Molly S           7 Agua Swim Team-MR      34.87      32.49        
 29 White, Francesca           8 Flying Dolphins-MR        NT      32.95        
 30 Sparrow, Isabella R        7 Flying Dolphins-MR        NT      36.50        
 -- Dorrian, Elle V            8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Brown, Annie R             8 Flying Dolphins-MR     25.95         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Jackson, Dylan S           7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wardlaw, Kaliyani M        7 SAKA-MA                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Radford, Tess E            7 Flying Dolphins-MR     24.50         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Tam, Caitlin M             8 Agua Swim Team-MR      28.31         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Stewart, Lexi R            7 Agua Swim Team-MR      25.09         DQ        
 -- Benenati, Isabella         8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      41.38      40.02        
  2 Chen, Kira                 7 FLY-MR                 48.81      40.43        
  3 Wilson, Mekhi S            7 SAKA-MA                41.15      40.59        
  4 Brennan, Hope E            8 NYCC-MR                48.07      43.51        
  5 Adams, Grace C             8 Rac @ Jcc-MR           46.39      44.12        
  6 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR      45.90      45.34        
  7 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      45.53      45.94        
  8 Dutta, Kimberly            8 Agua Swim Team-MR    1:07.00      49.66        
  9 Takei, Risa                7 Agua Swim Team-MR      50.00      50.53        
 10 Buckley, Kate              7 SMC-MR                 52.23      51.69        
 11 Bass, Kayla J              7 SAKA-MA              1:14.96      58.87        
 12 Roberts, Madison B         8 Agua Swim Team-MR      59.00      58.88        
 13 Piacentino, Ashley         6 SMC-MR                 56.00      59.14        
 14 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR    1:07.00    1:09.50        
 -- Pytell, Emily              8 SMC-MR               1:13.46         DQ        
      Scissors kick
 -- Feld, Emma F               7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      No touch
 -- White, Francesca           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mekhi S            7 SAKA-MA              1:28.02    1:28.80        
                  42.33     1:28.80 (46.47)                                        
  2 Adams, Grace C             8 Rac @ Jcc-MR         1:37.06    1:29.38        
                  40.99     1:29.38 (48.39)                                        
  3 Collmar, Yilinna           8 FLY-MR               1:33.90    1:30.10        
                  42.62     1:30.10 (47.48)                                        
  4 Chen, Kira                 7 FLY-MR               1:32.21    1:30.28        
                  41.58     1:30.28 (48.70)                                        
  5 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR    1:34.59    1:32.58        
                  45.86     1:32.58 (46.72)                                        
  6 Brennan, Hope E            8 NYCC-MR              1:36.62    1:32.75        
                  41.16     1:32.75 (51.59)                                        
  7 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR    1:37.52    1:34.65        
                  44.27     1:34.65 (50.38)                                        
  8 Takei, Risa                7 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:36.28        
  9 Buckley, Kate              7 SMC-MR               1:54.04    1:43.51        
                  47.89     1:43.51 (55.62)                                        
 10 Schneider, Alexandra G     7 Agua Swim Team-MR    1:56.30    1:45.77        
                  50.82     1:45.77 (54.95)                                        
 11 Hodor, Lily                7 SMC-MR               1:57.46    1:52.35        
                  52.65     1:52.35 (59.70)                                        
 12 Bass, Kayla J              7 SAKA-MA                   NT    1:54.09        
                  54.63     1:54.09 (59.46)                                        
 13 Roberts, Madison B         8 Agua Swim Team-MR    1:55.08    2:01.30        
                  59.89   2:01.30 (1:01.41)                                        
 14 McKibben, Morgan J         7 Flying Dolphins-MR        NT    2:10.75        
                  59.28   2:10.75 (1:11.47)                                        
 15 Radford, Tess E            7 Flying Dolphins-MR        NT    2:11.55        
                1:00.55   2:11.55 (1:11.00)                                        
 16 Takei, Lena                6 Agua Swim Team-MR    2:05.64    2:23.06        
                1:06.00   2:23.06 (1:17.06)                                        
 -- Carbonetti, Caroline M     7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick - fly
 -- Venturi, Ginevra           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  55.20                                                            
 -- Schaepers-Chu, Mayumi M    7 Agua Swim Team-MR    2:14.35         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  54.17        DQ (1:02.41)                                        
 -- Brown, Annie R             8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick - fly
 -- Stewart, Lexi R            7 Agua Swim Team-MR    2:05.45         DQ        
      Did not finish on back - back
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:08.56    1:07.85        
     1) Pennington, Caroline 8          2) Schneider, Alexandra G 7       
     3) Reynoso, Jennifer 8             4) Safovich, Agnessa 7            
                  33.49     1:07.85 (34.36)                                        
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:10.77    1:10.76        
     1) Chen, Kira 7                    2) Ramirez, Leslye F 8            
     3) Lu, Katie 8                     4) Collmar, Yilinna 8             
                  41.04     1:10.76 (29.72)                                        
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'                1:25.00    1:18.29        
                  40.51     1:18.29 (37.78)                                        
  4 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                   1:06.17    1:18.46        
     1) Buckley, Kate 7                 2) Hodor, Lily 7                  
     3) Kaminski, Aine 8                4) Gaza, Claire 7                 
                  38.11     1:18.46 (40.35)                                        
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:22.30    1:21.42        
     1) Stewart, Lexi R 7               2) Takei, Risa 7                  
     3) Roberts, Madison B 8            4) Schaepers-Chu, Mayumi M 7      
                  44.38     1:21.42 (37.04)                                        
  6 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'                1:20.57    1:26.05        
     1) Epstein, Leila 8                2) Radford, Tess E 7              
     3) Venturi, Ginevra 7              4) Levine, Dani g 8               
                  46.80     1:26.05 (39.25)                                        
  7 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'D'            1:39.39    1:42.36        
     1) Basler, Alia R 7                2) Nettles, Molly S 7             
     3) Tam, Caitlin M 8                4) Friedman, Alexandra E 7        
                  56.51     1:42.36 (45.85)                                        
  8 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'                1:29.30    1:45.22        
     1) Sacks, Jaden S 7                2) Carbonetti, Caroline M 7       
     3) McKibben, Morgan J 7            4) Schatz, Naomi H 8              
                  58.97     1:45.22 (46.25)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G          9 Agua Swim Team-MR      29.52      30.41 ZQ     
  2 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR      33.82      30.60 ZQ     
  3 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR     31.12      30.77 ZQ     
  4 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR      30.57      31.15 JO     
  5 Kwa, Brightlyn H          10 NYCC-MR                32.16      31.75 JO     
  6 Trapp, Taylor S           10 SAKA-MA                34.52      31.90 JO     
  7 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR     31.81      31.99 JO     
  8 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR     32.00      32.10 SILV   
  9 Harris, Cianni C          10 SAKA-MA                33.82      32.23 SILV   
 10 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR      32.84      32.60 SILV   
 11 Tartakovsky, Sonia E      10 Agua Swim Team-MR      35.68      32.84 SILV   
 12 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR      34.08      33.37 SILV   
 13 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR      34.60      33.52 SILV   
 14 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR     31.97      33.68 SILV   
 15 Shea, Natalie P           10 NYCC-MR                35.61      34.08 SILV   
 16 McAllister, Maia R         9 SAKA-MA                37.08      34.48 SILV   
 17 Corridon, Delia E         10 Agua Swim Team-MR      34.55      35.02 SILV   
 18 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR      36.09      35.07 SILV   
 19 Buckley, Lily              9 SMC-MR                 34.35      35.10 SILV   
 20 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR      34.82      35.11 SILV   
 21 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR      35.86      35.69 SILV   
 22 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR      37.08      35.85        
 23 Wright, Nyla A            10 SAKA-MA                37.53      36.17        
 24 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR     36.70      36.73        
 25 Bates, Diana N             9 Agua Swim Team-MR      35.94      36.88        
 26 Machkouri, Sophia J       10 Agua Swim Team-MR      40.07      37.30        
 27 Burke, Caroline M          9 Flying Dolphins-MR     36.79      37.32        
 28 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR     38.69      37.55        
 29 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR     39.26      37.66        
 30 Harris, Atsedemaryam A     9 Agua Swim Team-MR      43.22      37.67        
 31 Aney, Arielle J            9 Agua Swim Team-MR         NT      37.87        
 32 Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR      37.54      38.06        
 33 Butler, Amelia K           9 NYCC-MR                37.34      38.43        
 34 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      44.01      38.54        
 35 Walsh, Maggie              9 SMC-MR                 40.69      39.04        
 36 Randall, Nonii M          10 Agua Swim Team-MR      44.35      39.46        
 37 Mannion, Kristin           9 SMC-MR                 41.75      39.56        
 38 van Dyke, Sarah            9 Flying Dolphins-MR     40.80      39.60        
 39 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR      38.93      40.48        
 40 DuFord, Oliva P            9 Agua Swim Team-MR      40.91      40.85        
 41 Seamon, Jordan K           9 SAKA-MA                49.02      40.90        
 42 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR      47.64      41.05        
 43 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR        NT      42.07        
 44 Baer, Natalie R            9 Agua Swim Team-MR      50.04      42.55        
 45 Reilly, Courtney           9 SMC-MR                 47.45      43.50        
 46 Kazibwe, Mary              9 SMC-MR                 44.53      43.54        
 47 Sakhai, Olivia N          10 Flying Dolphins-MR     43.90      44.22        
 48 Lucas, Emily E            10 NYCC-MR                45.89      45.37        
 49 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR      46.91      45.58        
 50 Khanna, Gia                9 Agua Swim Team-MR      43.85      47.10        
 51 Gamba, Francesca           9 Flying Dolphins-MR        NT      48.67        
 52 Radomisli, Julia M        10 Flying Dolphins-MR     51.33      49.10        
 53 Wrubel, Ava l             10 Flying Dolphins-MR        NT      49.19        
 54 Kardos, Melanie            9 SMC-MR                 49.00      49.22        
 55 Fox, Emma M                9 NYCC-MR                   NT      51.60        
 56 Tighe, Margaret m         10 Flying Dolphins-MR        NT      52.05        
 57 Pontarelli, Charlotte I   10 Flying Dolphins-MR        NT      52.66        
 58 Stockley, Vivian F         9 Flying Dolphins-MR        NT      54.25        
 59 August, Ally J             9 Flying Dolphins-MR        NT      55.18        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:11.49  JO
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G          9 Agua Swim Team-MR    1:03.30    1:07.27 ZQ     
                  32.61     1:07.27 (34.66)                                        
  2 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.42 ZQ     
                  32.51     1:07.42 (34.91)                                        
  3 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR    1:10.61    1:07.76 ZQ     
                  33.07     1:07.76 (34.69)                                        
  4 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR   1:09.30    1:09.77 JO     
                  33.70     1:09.77 (36.07)                                        
  5 Kwa, Brightlyn H          10 NYCC-MR              1:10.70    1:09.82 JO     
                  33.95     1:09.82 (35.87)                                        
  6 Harris, Cianni C          10 SAKA-MA              1:19.02    1:11.01 JO     
                  33.44     1:11.01 (37.57)                                        
  7 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR    1:11.78    1:12.07 SILV   
                  34.35     1:12.07 (37.72)                                        
  8 Tartakovsky, Sonia E      10 Agua Swim Team-MR    1:15.31    1:12.11 SILV   
                  34.26     1:12.11 (37.85)                                        
  9 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR    1:10.66    1:12.34 SILV   
                  34.73     1:12.34 (37.61)                                        
 10 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR   1:10.81    1:12.47 SILV   
                  34.54     1:12.47 (37.93)                                        
 11 Briordy, Casey L          10 Rac @ Jcc-MR         1:17.34    1:13.08 SILV   
                  35.59     1:13.08 (37.49)                                        
 12 Nicholson, Isabella E     10 Rac @ Jcc-MR         1:18.37    1:13.58 SILV   
                  35.70     1:13.58 (37.88)                                        
 13 LaPointe, Teresa M        10 Rac @ Jcc-MR         1:25.11    1:14.60 SILV   
                  36.38     1:14.60 (38.22)                                        
 14 Buckley, Lily              9 SMC-MR               1:16.69    1:16.63 SILV   
                  37.02     1:16.63 (39.61)                                        
 15 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR    1:15.67    1:17.47 SILV   
                  37.05     1:17.47 (40.42)                                        
 16 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR   1:20.64    1:17.52 SILV   
                  35.85     1:17.52 (41.67)                                        
 17 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR    1:16.67    1:17.96 SILV   
                  37.91     1:17.96 (40.05)                                        
 18 Corridon, Delia E         10 Agua Swim Team-MR    1:18.71    1:18.22 SILV   
                  37.11     1:18.22 (41.11)                                        
 19 Trapp, Taylor S           10 SAKA-MA              1:19.19    1:18.30 SILV   
                  35.76     1:18.30 (42.54)                                        
 20 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    1:21.28    1:18.52 SILV   
                  36.69     1:18.52 (41.83)                                        
 21 Poggioli, Melissa         10 Rac @ Jcc-MR         1:33.05    1:18.76 SILV   
                  38.01     1:18.76 (40.75)                                        
 21 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR    1:15.50    1:18.76 SILV   
                  37.17     1:18.76 (41.59)                                        
 23 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR   1:20.43    1:18.82 SILV   
                  37.12     1:18.82 (41.70)                                        
 24 Bates, Diana N             9 Agua Swim Team-MR    1:19.25    1:19.04 SILV   
                  37.33     1:19.04 (41.71)                                        
 25 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR    1:17.65    1:19.05 SILV   
                  37.01     1:19.05 (42.04)                                        
 26 McAllister, Maia R         9 SAKA-MA              1:28.06    1:20.17        
                  38.55     1:20.17 (41.62)                                        
 27 Wolter, Erin              10 SMC-MR               1:22.79    1:22.17        
                  39.82     1:22.17 (42.35)                                        
 28 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    1:22.26    1:22.52        
                  40.73     1:22.52 (41.79)                                        
 29 Garofolo, Brianna          9 SMC-MR               1:22.42    1:22.62        
                  39.73     1:22.62 (42.89)                                        
 30 Wright, Nyla A            10 SAKA-MA              1:21.36    1:23.37        
                  39.34     1:23.37 (44.03)                                        
 31 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR    1:24.53    1:23.46        
                  38.73     1:23.46 (44.73)                                        
 32 Shea, Natalie P           10 NYCC-MR              1:20.32    1:23.81        
                  40.71     1:23.81 (43.10)                                        
 33 Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR    1:23.35    1:23.97        
                  40.59     1:23.97 (43.38)                                        
 34 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR   1:27.35    1:25.58        
                  40.35     1:25.58 (45.23)                                        
 34 Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:25.58        
                  40.18     1:25.58 (45.40)                                        
 36 Brewi, Shannon E           9 Rac @ Jcc-MR         1:26.11    1:26.41        
 37 Harris, Atsedemaryam A     9 Agua Swim Team-MR    1:25.55    1:27.81        
                  40.44     1:27.81 (47.37)                                        
 38 Machkouri, Sophia J       10 Agua Swim Team-MR    1:28.44    1:27.93        
                  41.03     1:27.93 (46.90)                                        
 39 Holub, Emma M             10 Flying Dolphins-MR        NT    1:29.37        
                  42.53     1:29.37 (46.84)                                        
 40 Butler, Amelia K           9 NYCC-MR              1:29.23    1:29.49        
                  42.31     1:29.49 (47.18)                                        
 41 Walsh, Maggie              9 SMC-MR               1:32.72    1:29.84        
                  43.16     1:29.84 (46.68)                                        
 42 Mannion, Kristin           9 SMC-MR               1:33.04    1:30.90        
                  44.39     1:30.90 (46.51)                                        
 43 van Dyke, Sarah            9 Flying Dolphins-MR   1:31.58    1:31.93        
                  42.40     1:31.93 (49.53)                                        
 44 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR   1:36.06    1:32.16        
                  42.56     1:32.16 (49.60)                                        
 45 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    1:32.31    1:32.19        
                  43.76     1:32.19 (48.43)                                        
 46 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.09        
                  46.52     1:33.09 (46.57)                                        
 47 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    1:36.62    1:34.11        
                  43.99     1:34.11 (50.12)                                        
 48 Driesen, Bella            10 SMC-MR               1:26.72    1:35.80        
                  43.53     1:35.80 (52.27)                                        
 48 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR    1:31.07    1:35.80        
                  44.83     1:35.80 (50.97)                                        
 50 Reilly, Courtney           9 SMC-MR               1:41.02    1:36.16        
                  45.00     1:36.16 (51.16)                                        
 51 Seamon, Jordan K           9 SAKA-MA                   NT    1:36.44        
                  46.74     1:36.44 (49.70)                                        
 52 DuFord, Oliva P            9 Agua Swim Team-MR    1:34.92    1:36.96        
                  41.86     1:36.96 (55.10)                                        
 53 Randall, Nonii M          10 Agua Swim Team-MR    1:32.26    1:38.31        
                  43.45     1:38.31 (54.86)                                        
 54 Baer, Natalie R            9 Agua Swim Team-MR    1:38.30    1:38.41        
                  45.92     1:38.41 (52.49)                                        
 55 Kazibwe, Mary              9 SMC-MR               1:45.12    1:39.74        
                  46.45     1:39.74 (53.29)                                        
 56 Kon, Bridgette             9 Agua Swim Team-MR    1:37.66    1:40.17        
                  47.76     1:40.17 (52.41)                                        
 57 Patel, Saachi N            9 Agua Swim Team-MR    1:48.24    1:40.34        
                  47.57     1:40.34 (52.77)                                        
 58 Victor, Melanie            9 Flying Dolphins-MR   1:46.72    1:41.47        
      Did not finish
                  52.53     1:41.47 (48.94)                                        
 59 Khanna, Gia                9 Agua Swim Team-MR    1:49.57    1:41.99        
                  47.30     1:41.99 (54.69)                                        
 60 Lucas, Emily E            10 NYCC-MR                   NT    1:42.53        
                  47.04     1:42.53 (55.49)                                        
 61 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR    1:40.87    1:43.07        
                  49.69     1:43.07 (53.38)                                        
 62 Weisblum, Maggie K        10 Flying Dolphins-MR   1:51.62    1:45.83        
                  48.00     1:45.83 (57.83)                                        
 63 Ward, Evelyn M             9 NYCC-MR                   NT    1:46.31        
                  48.29     1:46.31 (58.02)                                        
 64 Jiang, Claire              9 Agua Swim Team-MR         NT    1:50.03        
                  51.76     1:50.03 (58.27)                                        
 65 Egbe, Lizzy O             10 Rac @ Jcc-MR         1:58.11    1:50.56        
                  50.04   1:50.56 (1:00.52)                                        
 66 Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR   2:05.46    1:51.22        
 67 Sene-Dorsi, Chiara G       9 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.96        
                  50.14   1:51.96 (1:01.82)                                        
 68 Deteskey, Jaclyn           9 Rac @ Jcc-MR         2:03.11    1:54.96        
                  52.93   1:54.96 (1:02.03)                                        
 69 Pontarelli, Charlotte I   10 Flying Dolphins-MR        NT    1:55.49        
                  53.38   1:55.49 (1:02.11)                                        
 70 Gamba, Francesca           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:57.89        
                  57.52   1:57.89 (1:00.37)                                        
 71 Fox, Emma M                9 NYCC-MR                   NT    2:02.53        
                  56.38   2:02.53 (1:06.15)                                        
 72 Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR        NT    2:14.32        
                  58.81   2:14.32 (1:15.51)                                        
 73 Wang, May                  9 Flying Dolphins-MR        NT    2:26.97        
                1:09.04   2:26.97 (1:17.93)                                        
 -- Piacentino, Isabella       9 SMC-MR               1:34.22         DQ        
      No touch on turn
                  45.68                                                            
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:51.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G          9 Agua Swim Team-MR    2:19.08    2:23.99 ZQ     
                                                    1:56.74 ( )     2:23.99 (27.25)
  2 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR   2:28.19    2:25.94 ZQ     
                  33.73     1:11.77 (38.04)     1:49.89 (38.12)     2:25.94 (36.05)
  3 Kwa, Brightlyn H          10 NYCC-MR              2:31.55    2:31.36 JO     
                  33.95     1:13.49 (39.54)     1:53.36 (39.87)     2:31.36 (38.00)
  4 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR    2:41.03    2:31.98 JO     
                  34.23     1:13.27 (39.04)   2:31.98 (1:18.71)                    
  5 Briordy, Casey L          10 Rac @ Jcc-MR         2:45.11    2:37.86 SILV   
                  35.33     1:15.19 (39.86)     1:56.79 (41.60)     2:37.86 (41.07)
  6 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR    3:33.48    2:39.44 SILV   
                  34.93     1:16.67 (41.74)     1:59.83 (43.16)     2:39.44 (39.61)
  7 Harris, Cianni C          10 SAKA-MA              2:46.55    2:40.06 SILV   
                  36.38     1:18.25 (41.87)     2:01.75 (43.50)     2:40.06 (38.31)
  8 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR   2:39.56    2:40.52 SILV   
                  36.19     1:17.69 (41.50)     2:00.29 (42.60)     2:40.52 (40.23)
  9 Trapp, Taylor S           10 SAKA-MA              2:55.58    2:44.08 SILV   
                  36.08     1:18.66 (42.58)     2:02.82 (44.16)     2:44.08 (41.26)
 10 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR    2:51.40    2:44.83 SILV   
                  39.27     1:22.85 (43.58)     2:06.66 (43.81)     2:44.83 (38.17)
 11 Rosenthal, Molly          10 SMC-MR               2:45.00    2:46.95 SILV   
                  37.75     1:20.08 (42.33)     2:05.26 (45.18)     2:46.95 (41.69)
 12 LaPointe, Teresa M        10 Rac @ Jcc-MR         3:10.11    2:48.10 SILV   
 13 Corridon, Delia E         10 Agua Swim Team-MR    2:54.35    2:49.11 SILV   
                  39.51     1:23.69 (44.18)     2:07.85 (44.16)     2:49.11 (41.26)
 14 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR   2:52.35    2:49.12 SILV   
                  39.02     1:22.50 (43.48)     2:07.47 (44.97)     2:49.12 (41.65)
 15 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR    2:48.82    2:49.37 SILV   
                  38.14     1:21.74 (43.60)     2:06.75 (45.01)     2:49.37 (42.62)
 16 Nicholson, Isabella E     10 Rac @ Jcc-MR         2:56.11    2:49.58 SILV   
                                1:25.86 ( )     2:08.39 (42.53)     2:49.58 (41.19)
 17 Buckley, Lily              9 SMC-MR               2:53.00    2:51.10 SILV   
                  39.42     1:23.36 (43.94)     2:08.73 (45.37)     2:51.10 (42.37)
 18 Grotta, Lindsey           10 SMC-MR               2:52.00    2:51.64        
                  38.20     1:22.70 (44.50)     2:09.51 (46.81)     2:51.64 (42.13)
 19 McAllister, Maia R         9 SAKA-MA              2:59.30    2:55.61        
                  39.44     1:25.72 (46.28)     2:12.06 (46.34)     2:55.61 (43.55)
 20 Shea, Natalie P           10 NYCC-MR              2:59.93    2:57.56        
                  44.74     1:33.54 (48.80)     2:15.74 (42.20)     2:57.56 (41.82)
 21 Wright, Nyla A            10 SAKA-MA              3:01.52    3:02.19        
                  40.34     1:26.39 (46.05)     2:14.81 (48.42)     3:02.19 (47.38)
 22 Machkouri, Sophia J       10 Agua Swim Team-MR         NT    3:03.41        
                  41.23     1:29.06 (47.83)     2:16.86 (47.80)     3:03.41 (46.55)
 23 Young, Nicole A           10 Rac @ Jcc-MR         3:12.11    3:04.46        
                  40.41     1:28.35 (47.94)     2:17.32 (48.97)     3:04.46 (47.14)
 24 Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR    3:13.96    3:04.95        
                  42.78     1:31.63 (48.85)     2:20.17 (48.54)     3:04.95 (44.78)
 25 Poggioli, Melissa         10 Rac @ Jcc-MR         3:15.11    3:05.19        
                  39.51     1:26.43 (46.92)     2:16.71 (50.28)     3:05.19 (48.48)
 26 Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR    3:12.01    3:08.18        
                  41.30     1:29.03 (47.73)     2:20.16 (51.13)     3:08.18 (48.02)
 27 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR   2:59.78    3:12.30        
                  41.27     1:32.37 (51.10)     2:24.15 (51.78)     3:12.30 (48.15)
 28 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR    3:10.00    3:13.80        
                  43.03     1:35.80 (52.77)     2:28.02 (52.22)     3:13.80 (45.78)
 29 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR         NT    3:15.10        
                  43.20     1:33.98 (50.78)     2:26.86 (52.88)     3:15.10 (48.24)
 30 Harris, Atsedemaryam A     9 Agua Swim Team-MR    3:07.81    3:17.85        
                  40.19     1:32.19 (52.00)     2:27.27 (55.08)     3:17.85 (50.58)
 31 Butler, Amelia K           9 NYCC-MR              3:27.65    3:19.75        
                  45.02     1:36.21 (51.19)     2:28.86 (52.65)     3:19.75 (50.89)
 32 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    3:27.87    3:28.25        
                  45.69     1:38.68 (52.99)     2:35.36 (56.68)     3:28.25 (52.89)
 33 Seamon, Jordan K           9 SAKA-MA                   NT    3:30.40        
                                1:41.43 ( )     2:36.06 (54.63)     3:30.40 (54.34)
 34 Novello, Morgan J          9 Rac @ Jcc-MR         3:40.11    3:34.14        
                  45.27     1:41.25 (55.98)     2:37.59 (56.34)     3:34.14 (56.55)
 35 Randall, Nonii M          10 Agua Swim Team-MR         NT    3:34.84        
                  44.32     1:39.10 (54.78)   2:39.42 (1:00.32)     3:34.84 (55.42)
 36 DuFord, Oliva P            9 Agua Swim Team-MR    3:43.75    3:36.84        
                  43.97     1:41.64 (57.67)     2:39.64 (58.00)     3:36.84 (57.20)
 37 Khanna, Gia                9 Agua Swim Team-MR    3:43.77    3:40.23        
                  48.36     1:43.94 (55.58)     2:43.10 (59.16)     3:40.23 (57.13)
 38 Baer, Natalie R            9 Agua Swim Team-MR    3:25.43    3:43.81        
                  47.13     1:46.73 (59.60)   2:48.23 (1:01.50)     3:43.81 (55.58)
 39 Lucas, Emily E            10 NYCC-MR                   NT    3:44.40        
                  48.54     1:46.28 (57.74)     2:46.16 (59.88)     3:44.40 (58.24)
 40 Patel, Saachi N            9 Agua Swim Team-MR    3:46.82    3:46.25        
                  49.52   3:46.25 (2:56.73)                                        
 41 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR    3:45.48    3:46.78        
                  52.16     1:51.58 (59.42)   2:52.00 (1:00.42)     3:46.78 (54.78)
 42 Egbe, Lizzy O             10 Rac @ Jcc-MR         3:55.11    3:47.52        
                  49.40   1:49.53 (1:00.13)     2:48.76 (59.23)     3:47.52 (58.76)
 43 Schuler, Leanna C         10 Rac @ Jcc-MR         4:10.11    3:49.04        
                  49.36   3:49.04 (2:59.68)                                        
 44 Jiang, Claire              9 Agua Swim Team-MR         NT    4:04.31        
                  51.30   1:56.31 (1:05.01)   3:01.79 (1:05.48)   4:04.31 (1:02.52)
 45 Deteskey, Jaclyn           9 Rac @ Jcc-MR         3:45.11    4:04.97        
                  54.16   1:59.66 (1:05.50)   3:05.95 (1:06.29)     4:04.97 (59.02)
 46 Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR        NT    4:15.05        
                  54.57   2:01.20 (1:06.63)   3:07.75 (1:06.55)   4:15.05 (1:07.30)
 47 Tighe, Margaret m         10 Flying Dolphins-MR        NT    4:25.39        
                  57.33   2:07.50 (1:10.17)   3:18.98 (1:11.48)   4:25.39 (1:06.41)
 48 Pontarelli, Charlotte I   10 Flying Dolphins-MR        NT    4:34.90        
                  57.83   2:12.56 (1:14.73)   3:20.49 (1:07.93)   4:34.90 (1:14.41)
 49 Gamba, Francesca           9 Flying Dolphins-MR        NT    4:39.22        
                1:02.24   4:39.22 (3:36.98)                                        
 50 Wang, May                  9 Flying Dolphins-MR        NT    4:59.15        
                1:07.04   2:25.40 (1:18.36)   3:42.91 (1:17.51)   4:59.15 (1:16.24)
 -- Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      No touch on turn
                                2:16.74 ( )   3:34.47 (1:17.73)        DQ (1:13.95)
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:30.49  ZQ
              6:44.99  JO
              7:04.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G          9 Agua Swim Team-MR    6:27.40    6:21.34 ZQ     
                  32.53     1:10.42 (37.89)     1:49.42 (39.00)     2:28.38 (38.96)
        3:07.52 (39.14)     3:46.67 (39.15)     4:26.85 (40.18)     5:06.70 (39.85)
        5:44.81 (38.11)     6:21.34 (36.53)                                        
  2 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR   6:37.91    6:27.38 ZQ     
                  33.36     1:11.34 (37.98)     1:50.71 (39.37)     2:29.76 (39.05)
        3:08.95 (39.19)     3:48.48 (39.53)     4:28.58 (40.10)     5:08.87 (40.29)
        5:48.58 (39.71)     6:27.38 (38.80)                                        
  3 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR    6:46.39    6:42.04 JO     
                  33.18     1:11.21 (38.03)     1:51.83 (40.62)     2:33.16 (41.33)
        3:14.40 (41.24)     3:56.35 (41.95)     4:38.40 (42.05)     5:21.23 (42.83)
        6:03.33 (42.10)     6:42.04 (38.71)                                        
  4 Kwa, Brightlyn H          10 NYCC-MR              7:08.17    6:58.27 SILV   
                  37.17     1:20.03 (42.86)     2:04.13 (44.10)     2:46.21 (42.08)
        3:30.00 (43.79)     4:13.07 (43.07)     4:56.08 (43.01)     5:38.85 (42.77)
        6:20.23 (41.38)     6:58.27 (38.04)                                        
  5 Harris, Cianni C          10 SAKA-MA                   NT    7:01.56 SILV   
                  36.02     1:17.66 (41.64)     2:00.67 (43.01)     2:44.15 (43.48)
        3:27.45 (43.30)                             4:55.00 ( )     5:38.39 (43.39)
        6:22.75 (44.36)     7:01.56 (38.81)                                        
  6 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR    7:16.36    7:02.19 SILV   
                  38.60     1:22.03 (43.43)     2:05.11 (43.08)     2:47.68 (42.57)
        3:30.90 (43.22)     4:14.37 (43.47)     4:57.47 (43.10)     5:40.72 (43.25)
        6:22.57 (41.85)     7:02.19 (39.62)                                        
  7 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR    7:16.40    7:23.85        
                  38.33     1:22.83 (44.50)     2:07.92 (45.09)     2:52.45 (44.53)
        3:37.81 (45.36)     4:23.39 (45.58)     5:09.22 (45.83)     5:55.31 (46.09)
        6:41.72 (46.41)     7:23.85 (42.13)                                        
  8 Corridon, Delia E         10 Agua Swim Team-MR    7:37.07    7:28.60        
                  37.58     1:20.96 (43.38)     2:06.99 (46.03)     2:53.42 (46.43)
        3:40.14 (46.72)     4:27.76 (47.62)     5:14.29 (46.53)     6:01.69 (47.40)
        6:47.50 (45.81)     7:28.60 (41.10)                                        
  9 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    7:35.35    7:33.01        
                  36.98     1:22.36 (45.38)     2:08.50 (46.14)     2:55.23 (46.73)
        3:43.05 (47.82)     4:29.90 (46.85)     5:17.33 (47.43)     6:04.36 (47.03)
        6:50.47 (46.11)     7:33.01 (42.54)                                        
 10 Tartakovsky, Sonia E      10 Agua Swim Team-MR    7:08.38    7:49.27        
                  37.39     1:23.72 (46.33)     2:12.89 (49.17)     3:00.61 (47.72)
        3:49.60 (48.99)     4:38.77 (49.17)                             5:29.43 ( )
      7:05.34 (1:35.91)     7:49.27 (43.93)                                        
 11 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    7:59.41    7:51.34        
                  41.36     1:28.24 (46.88)     2:15.94 (47.70)     3:03.95 (48.01)
        3:52.86 (48.91)     4:40.77 (47.91)     5:29.89 (49.12)     6:19.83 (49.94)
        7:08.57 (48.74)     7:51.34 (42.77)                                        
 12 Machkouri, Sophia J       10 Agua Swim Team-MR         NT    7:53.74        
                  40.15     1:27.46 (47.31)     2:17.20 (49.74)     3:06.55 (49.35)
        3:57.47 (50.92)     4:44.23 (46.76)     5:34.07 (49.84)     6:21.37 (47.30)
        7:09.31 (47.94)     7:53.74 (44.43)                                        
 13 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR    7:07.87    7:56.25        
                  39.60     1:27.81 (48.21)     2:17.71 (49.90)     3:07.19 (49.48)
        3:57.29 (50.10)     4:46.65 (49.36)     5:37.25 (50.60)     6:26.55 (49.30)
        7:13.10 (46.55)     7:56.25 (43.15)                                        
 14 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR    7:48.44    7:59.12        
                  38.97     1:25.28 (46.31)     2:14.41 (49.13)     3:03.58 (49.17)
        3:53.46 (49.88)     4:44.16 (50.70)     5:34.02 (49.86)     6:25.01 (50.99)
        7:14.26 (49.25)     7:59.12 (44.86)                                        
 15 McAllister, Maia R         9 SAKA-MA                   NT    7:59.47        
                  40.56     1:28.67 (48.11)     2:18.11 (49.44)     3:07.32 (49.21)
        3:57.61 (50.29)     4:46.26 (48.65)     5:36.03 (49.77)     6:25.72 (49.69)
        7:14.83 (49.11)     7:59.47 (44.64)                                        
 16 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR    8:22.04    8:00.69        
                                1:27.10 ( )     2:16.75 (49.65)                    
            3:56.39 ( )     4:47.17 (50.78)     5:36.49 (49.32)     6:25.68 (49.19)
        7:15.83 (50.15)     8:00.69 (44.86)                                        
 17 Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR    8:31.90    8:09.08        
                  41.78     1:32.68 (50.90)     2:22.62 (49.94)     3:11.43 (48.81)
        4:02.53 (51.10)     4:53.17 (50.64)     5:43.87 (50.70)     6:34.07 (50.20)
        7:24.13 (50.06)     8:09.08 (44.95)                                        
 18 Harris, Atsedemaryam A     9 Agua Swim Team-MR    8:58.78    8:32.17        
                  41.48     1:31.82 (50.34)     2:23.06 (51.24)     3:16.03 (52.97)
        4:10.25 (54.22)     5:02.91 (52.66)     5:56.26 (53.35)     6:49.02 (52.76)
        7:42.28 (53.26)     8:32.17 (49.89)                                        
 19 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    9:06.31    8:40.38        
                  45.50     1:37.77 (52.27)     2:28.10 (50.33)     3:21.22 (53.12)
        4:14.14 (52.92)     5:08.19 (54.05)     6:02.35 (54.16)     6:56.69 (54.34)
        7:50.33 (53.64)     8:40.38 (50.05)                                        
 20 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    9:06.89    8:52.95        
                  43.49     1:37.17 (53.68)     2:29.27 (52.10)     3:25.36 (56.09)
        4:19.42 (54.06)     5:16.28 (56.86)     6:12.12 (55.84)     7:06.75 (54.63)
        8:01.35 (54.60)     8:52.95 (51.60)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                43.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR      39.05      35.79 ZQ     
  2 Gormley, Isabel G          9 Agua Swim Team-MR      36.61      36.45 ZQ     
  3 Kwa, Brightlyn H          10 NYCC-MR                36.77      36.86 JO     
  4 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR      39.79      37.50 SILV   
  5 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR      39.43      37.64 SILV   
  6 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR     37.49      38.18 SILV   
  7 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR     38.24      38.44 SILV   
  8 Briordy, Casey L          10 Rac @ Jcc-MR           38.55      38.53 SILV   
  9 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR     38.58      38.56 SILV   
 10 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR     40.74      38.69 SILV   
 11 Harris, Cianni C          10 SAKA-MA                41.30      39.14 SILV   
 12 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR      41.33      39.29 SILV   
 13 Garofolo, Brianna          9 SMC-MR                 40.02      39.30 SILV   
 14 Corridon, Delia E         10 Agua Swim Team-MR      41.45      39.42 SILV   
 15 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR      41.54      39.74 SILV   
 16 Tartakovsky, Sonia E      10 Agua Swim Team-MR      41.70      39.89 SILV   
 17 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR      41.06      40.31 SILV   
 18 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR      42.66      40.59 SILV   
 19 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR      40.01      40.62 SILV   
 20 Poggioli, Melissa         10 Rac @ Jcc-MR           44.40      40.75 SILV   
 21 Nicholson, Isabella E     10 Rac @ Jcc-MR           44.25      41.03 SILV   
 22 Bates, Diana N             9 Agua Swim Team-MR      46.29      41.31 SILV   
 23 Trapp, Taylor S           10 SAKA-MA                42.58      41.39 SILV   
 24 Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR      43.91      41.62 SILV   
 25 Machkouri, Sophia J       10 Agua Swim Team-MR      46.65      41.86 SILV   
 26 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR     45.88      42.07 SILV   
 27 Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR         NT      42.10 SILV   
 28 LaPointe, Teresa M        10 Rac @ Jcc-MR           52.11      42.24 SILV   
 29 Wolter, Erin              10 SMC-MR                 42.50      42.42 SILV   
 30 Buckley, Lily              9 SMC-MR                 42.16      43.19 SILV   
 31 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR      45.44      43.83        
 32 Walsh, Maggie              9 SMC-MR                 46.30      43.87        
 33 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR   1:02.31      44.06        
 34 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR     46.66      44.42        
 35 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR      49.51      44.61        
 36 Holub, Emma M             10 Flying Dolphins-MR        NT      44.73        
 37 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR      45.23      44.75        
 38 McAllister, Maia R         9 SAKA-MA                45.77      45.35        
 39 Brewi, Shannon E           9 Rac @ Jcc-MR           50.18      45.47        
 40 DuFord, Oliva P            9 Agua Swim Team-MR      50.21      46.06        
 41 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR      49.37      46.53        
 42 Butler, Amelia K           9 NYCC-MR                43.91      46.59        
 43 Shea, Natalie P           10 NYCC-MR                48.09      46.83        
 44 Wright, Nyla A            10 SAKA-MA                46.41      46.99        
 45 Kazibwe, Mary              9 SMC-MR                 46.74      47.14        
 46 Harris, Atsedemaryam A     9 Agua Swim Team-MR      50.45      47.34        
 47 Seamon, Jordan K           9 SAKA-MA                   NT      47.55        
 48 Mannion, Kristin           9 SMC-MR                 50.74      47.60        
 49 Kon, Bridgette             9 Agua Swim Team-MR      56.20      48.57        
 50 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR        NT      48.58        
 51 Lucas, Emily E            10 NYCC-MR                51.22      48.59        
 52 Khanna, Gia                9 Agua Swim Team-MR      47.89      49.07        
 53 Randall, Nonii M          10 Agua Swim Team-MR      53.60      49.21        
 54 van Dyke, Sarah            9 Flying Dolphins-MR     46.35      49.31        
 55 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      50.09      49.79        
 56 Weisblum, Maggie K        10 Flying Dolphins-MR     55.94      49.97        
 57 Victor, Melanie            9 Flying Dolphins-MR   1:03.46      50.05        
 58 Deteskey, Jaclyn           9 Rac @ Jcc-MR         1:05.11      51.14        
 59 Patel, Saachi N            9 Agua Swim Team-MR      50.83      51.28        
 60 May, Kailen                9 SMC-MR                 49.70      51.75        
 61 Driesen, Bella            10 SMC-MR                 56.18      52.69        
 62 Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR     54.39      52.75        
 63 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR      55.88      52.77        
 64 Reilly, Courtney           9 SMC-MR                 52.42      52.93        
 65 Baer, Natalie R            9 Agua Swim Team-MR      57.16      53.40        
 66 Piacentino, Isabella       9 SMC-MR                 52.00      53.94        
 67 Egbe, Lizzy O             10 Rac @ Jcc-MR           47.11      54.29        
 68 Sene-Dorsi, Chiara G       9 Flying Dolphins-MR        NT      54.33        
 69 Goldstein, Hannah R       10 Flying Dolphins-MR        NT      54.38        
 70 Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR        NT      56.02        
 71 Jiang, Claire              9 Agua Swim Team-MR         NT      57.55        
 72 Wang, May                  9 Flying Dolphins-MR        NT      58.10        
 73 Gamba, Francesca           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.26        
 -- Ward, Evelyn M             9 NYCC-MR              1:00.00         DQ        
      Did not finish on back
 -- Pontarelli, Charlotte I   10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Fox, Emma M                9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:22.19  JO
              1:38.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G          9 Agua Swim Team-MR    1:15.85    1:18.82 JO     
                  38.41     1:18.82 (40.41)                                        
  2 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR   1:19.02    1:19.40 JO     
                  39.11     1:19.40 (40.29)                                        
  3 Kwa, Brightlyn H          10 NYCC-MR              1:19.18    1:19.89 JO     
                  39.35     1:19.89 (40.54)                                        
  4 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR    1:20.66    1:21.05 JO     
                  38.71     1:21.05 (42.34)                                        
  5 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR    1:20.86    1:22.03 JO     
                  39.78     1:22.03 (42.25)                                        
  6 Briordy, Casey L          10 Rac @ Jcc-MR         1:45.10    1:23.84 SILV   
                  41.04     1:23.84 (42.80)                                        
  7 Rosenthal, Molly          10 SMC-MR               1:26.75    1:25.15 SILV   
                  42.98     1:25.15 (42.17)                                        
  8 Corridon, Delia E         10 Agua Swim Team-MR    1:28.66    1:25.51 SILV   
                  42.34     1:25.51 (43.17)                                        
  9 Grotta, Lindsey           10 SMC-MR               1:34.43    1:25.84 SILV   
                  41.78     1:25.84 (44.06)                                        
 10 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR    1:29.26    1:26.32 SILV   
                  43.58     1:26.32 (42.74)                                        
 11 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR   1:25.99    1:26.97 SILV   
                  43.10     1:26.97 (43.87)                                        
 12 LaPointe, Teresa M        10 Rac @ Jcc-MR         1:41.11    1:28.12 SILV   
                  43.28     1:28.12 (44.84)                                        
 12 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    1:29.02    1:28.12 SILV   
                  43.63     1:28.12 (44.49)                                        
 14 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR   1:27.20    1:28.43 SILV   
                  42.10     1:28.43 (46.33)                                        
 15 Tartakovsky, Sonia E      10 Agua Swim Team-MR    1:29.56    1:28.72 SILV   
                  42.89     1:28.72 (45.83)                                        
 16 Harris, Cianni C          10 SAKA-MA              1:24.25    1:28.89 SILV   
                  43.46     1:28.89 (45.43)                                        
 17 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR    1:30.33    1:29.81 SILV   
                  43.17     1:29.81 (46.64)                                        
 18 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR    1:25.02    1:30.08 SILV   
                  43.92     1:30.08 (46.16)                                        
 19 Garofolo, Brianna          9 SMC-MR               1:31.08    1:30.55 SILV   
                  44.57     1:30.55 (45.98)                                        
 20 Poggioli, Melissa         10 Rac @ Jcc-MR         1:39.29    1:30.65 SILV   
 21 Trapp, Taylor S           10 SAKA-MA              1:29.70    1:30.72 SILV   
                  43.36     1:30.72 (47.36)                                        
 22 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR    1:26.42    1:31.80 SILV   
 23 Buckley, Lily              9 SMC-MR               1:30.30    1:31.95 SILV   
                  46.33     1:31.95 (45.62)                                        
 24 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    1:32.67    1:32.29 SILV   
                  45.03     1:32.29 (47.26)                                        
 25 Nicholson, Isabella E     10 Rac @ Jcc-MR         1:34.66    1:32.44 SILV   
                  46.11     1:32.44 (46.33)                                        
 26 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR   1:36.26    1:32.83 SILV   
                  45.80     1:32.83 (47.03)                                        
 27 Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR    1:35.67    1:33.34 SILV   
                  45.21     1:33.34 (48.13)                                        
 28 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR   1:38.97    1:34.18 SILV   
                  45.36     1:34.18 (48.82)                                        
 29 Bates, Diana N             9 Agua Swim Team-MR    1:33.85    1:34.53 SILV   
                  45.66     1:34.53 (48.87)                                        
 30 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR    1:31.23    1:34.62 SILV   
                  45.84     1:34.62 (48.78)                                        
 31 Harris, Atsedemaryam A     9 Agua Swim Team-MR    1:43.15    1:35.40 SILV   
                  46.60     1:35.40 (48.80)                                        
 32 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR    1:37.00    1:35.91 SILV   
                  46.50     1:35.91 (49.41)                                        
 33 Wright, Nyla A            10 SAKA-MA              1:38.03    1:38.63        
                  48.07     1:38.63 (50.56)                                        
 34 DuFord, Oliva P            9 Agua Swim Team-MR    1:46.91    1:40.24        
                  48.26     1:40.24 (51.98)                                        
 35 Khanna, Gia                9 Agua Swim Team-MR    1:40.69    1:40.43        
                  49.72     1:40.43 (50.71)                                        
 36 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR   1:36.46    1:41.09        
                  47.23     1:41.09 (53.86)                                        
 37 Young, Nicole A           10 Rac @ Jcc-MR         1:40.99    1:41.71        
                  47.07     1:41.71 (54.64)                                        
 38 Burke, Caroline M          9 Flying Dolphins-MR   1:41.21    1:45.30        
                  49.86     1:45.30 (55.44)                                        
 39 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    2:10.22    1:46.85        
                  52.36     1:46.85 (54.49)                                        
 40 Seamon, Jordan K           9 SAKA-MA                   NT    1:46.94        
                  51.86     1:46.94 (55.08)                                        
 41 Lucas, Emily E            10 NYCC-MR                   NT    1:47.05        
                  51.45     1:47.05 (55.60)                                        
 42 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    1:46.00    1:48.32        
                  51.58     1:48.32 (56.74)                                        
 43 Patel, Saachi N            9 Agua Swim Team-MR    1:54.40    1:48.61        
                  53.43     1:48.61 (55.18)                                        
 44 Novello, Morgan J          9 Rac @ Jcc-MR         1:50.62    1:49.02        
 45 Randall, Nonii M          10 Agua Swim Team-MR    1:53.09    1:49.46        
                  54.76     1:49.46 (54.70)                                        
 46 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.55        
                  52.89     1:49.55 (56.66)                                        
 47 Butler, Amelia K           9 NYCC-MR              1:47.54    1:49.81        
 48 Victor, Melanie            9 Flying Dolphins-MR   1:51.65    1:52.59        
                  54.14     1:52.59 (58.45)                                        
 49 Weisblum, Maggie K        10 Flying Dolphins-MR   1:59.76    1:53.64        
                  53.51   1:53.64 (1:00.13)                                        
 50 Goldstein, Hannah R       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:54.55        
                  54.25   1:54.55 (1:00.30)                                        
 51 Deteskey, Jaclyn           9 Rac @ Jcc-MR         1:49.11    1:56.07        
                  52.60   1:56.07 (1:03.47)                                        
 52 Baer, Natalie R            9 Agua Swim Team-MR    1:54.67    1:57.63        
                  55.92   1:57.63 (1:01.71)                                        
 53 Schuler, Leanna C         10 Rac @ Jcc-MR         2:03.40    1:59.85        
                  57.71   1:59.85 (1:02.14)                                        
 54 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR    1:57.76    2:00.11        
                  58.59   2:00.11 (1:01.52)                                        
 55 Egbe, Lizzy O             10 Rac @ Jcc-MR         2:05.11    2:02.41        
                  55.03   2:02.41 (1:07.38)                                        
 56 Jiang, Claire              9 Agua Swim Team-MR         NT    2:04.37        
                  57.75   2:04.37 (1:06.62)                                        
 57 Pontarelli, Charlotte I   10 Flying Dolphins-MR        NT    2:05.89        
                  59.92   2:05.89 (1:05.97)                                        
 58 Wang, May                  9 Flying Dolphins-MR        NT    2:09.01        
                1:03.17   2:09.01 (1:05.84)                                        
 59 Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR        NT    2:20.46        
                1:03.81   2:20.46 (1:16.65)                                        
 -- Machkouri, Sophia J       10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                  46.71          DQ (50.06)                                        
 -- Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  58.30        DQ (1:05.12)                                        
 -- Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR    1:34.09         DQ        
 -- Gamba, Francesca           9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Not on back off wall
                  39.66        DQ (1:42.59)                                        
 -- Shea, Natalie P           10 NYCC-MR              1:42.18         DQ        
      No touch at turn
 -- Fox, Emma M                9 NYCC-MR                   NT         DQ        
                1:00.09        DQ (1:11.28)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                49.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR     38.56      37.85 ZQ     
  2 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR      39.40      40.25 ZQ     
  3 Tartakovsky, Sonia E      10 Agua Swim Team-MR      40.77      40.45 ZQ     
  4 Gormley, Isabel G          9 Agua Swim Team-MR      40.85      40.87 ZQ     
  5 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR     42.28      41.18 ZQ     
  6 LaPointe, Teresa M        10 Rac @ Jcc-MR           55.11      41.92 ZQ     
  7 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR      47.84      42.01 JO     
  8 Harris, Cianni C          10 SAKA-MA                41.49      42.17 JO     
  9 Kwa, Brightlyn H          10 NYCC-MR                42.41      42.45 JO     
 10 Bates, Diana N             9 Agua Swim Team-MR      43.00      43.07 SILV   
 11 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR      43.72      43.14 SILV   
 12 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR      43.92      43.79 SILV   
 13 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR      43.95      44.44 SILV   
 14 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR      42.12      44.80 SILV   
 15 Trapp, Taylor S           10 SAKA-MA                   NT      44.85 SILV   
 16 Nicholson, Isabella E     10 Rac @ Jcc-MR           46.15      45.65 SILV   
 17 DuFord, Oliva P            9 Agua Swim Team-MR      46.57      46.05 SILV   
 18 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR      46.07      46.07 SILV   
 19 Rosenthal, Molly          10 SMC-MR                 45.71      46.46 SILV   
 20 Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR        NT      46.52 SILV   
 21 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR     47.13      46.58 SILV   
 22 Briordy, Casey L          10 Rac @ Jcc-MR           53.68      47.07 SILV   
 23 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR     49.67      47.11 SILV   
 24 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR      46.83      47.15 SILV   
 25 Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR      50.08      47.25 SILV   
 26 Grotta, Lindsey           10 SMC-MR                 49.09      47.30 SILV   
 27 Garofolo, Brianna          9 SMC-MR                 47.29      48.11 SILV   
 28 Wright, Nyla A            10 SAKA-MA                47.44      48.31 SILV   
 29 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR      47.76      48.39 SILV   
 30 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR     51.79      48.54 SILV   
 31 Corridon, Delia E         10 Agua Swim Team-MR      46.00      48.62 SILV   
 32 McAllister, Maia R         9 SAKA-MA                51.42      48.98 SILV   
 33 Buckley, Lily              9 SMC-MR                 48.20      49.41        
 34 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR      48.15      49.50        
 35 Patel, Saachi N            9 Agua Swim Team-MR      55.14      50.59        
 36 Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR      50.22      50.72        
 37 Egbe, Lizzy O             10 Rac @ Jcc-MR           55.11      51.26        
 38 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR      50.04      51.67        
 39 Burke, Caroline M          9 Flying Dolphins-MR     53.58      52.03        
 40 May, Kailen                9 SMC-MR                 49.65      52.08        
 41 Harris, Atsedemaryam A     9 Agua Swim Team-MR      52.62      52.31        
 42 Randall, Nonii M          10 Agua Swim Team-MR      55.42      52.47        
 43 Butler, Amelia K           9 NYCC-MR                54.46      52.83        
 44 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      54.59      52.94        
 45 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR        NT      53.21        
 46 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR     50.64      53.74        
 47 Poggioli, Melissa         10 Rac @ Jcc-MR         1:09.11      53.79        
 48 Schuler, Leanna C         10 Rac @ Jcc-MR           53.81      53.84        
 49 Machkouri, Sophia J       10 Agua Swim Team-MR      56.72      54.19        
 50 Novello, Morgan J          9 Rac @ Jcc-MR         1:06.26      54.28        
 51 Shea, Natalie P           10 NYCC-MR                53.74      54.32        
 52 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    1:03.11      55.68        
 53 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR   1:03.13      55.82        
 54 Victor, Melanie            9 Flying Dolphins-MR     58.88      55.85        
 55 Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR   1:00.44      56.28        
 56 Khanna, Gia                9 Agua Swim Team-MR    1:01.31      56.84        
 57 Young, Nicole A           10 Rac @ Jcc-MR           56.11      57.38        
 58 Jiang, Claire              9 Agua Swim Team-MR         NT      58.41        
 59 Deteskey, Jaclyn           9 Rac @ Jcc-MR           55.11      58.99        
 60 Baer, Natalie R            9 Agua Swim Team-MR    1:01.21      59.27        
 61 Weisblum, Maggie K        10 Flying Dolphins-MR   1:02.63      59.59        
 62 Fox, Emma M                9 NYCC-MR                   NT      59.86        
 63 Goldstein, Hannah R       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.23        
 64 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR    1:02.10    1:01.90        
 65 Lucas, Emily E            10 NYCC-MR                   NT    1:02.27        
 66 Altholz, Rebecca           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:06.83        
 67 Tighe, Margaret m         10 Flying Dolphins-MR        NT    1:06.87        
 68 Wang, May                  9 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.46        
 -- Gamba, Francesca           9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Seamon, Jordan K           9 SAKA-MA                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Pontarelli, Charlotte I   10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:49.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR   1:26.50    1:24.17 ZQ     
                  39.40     1:24.17 (44.77)                                        
  2 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR    1:28.37    1:25.45 ZQ     
                  40.49     1:25.45 (44.96)                                        
  3 Gormley, Isabel G          9 Agua Swim Team-MR    1:30.08    1:28.75 ZQ     
                  41.53     1:28.75 (47.22)                                        
  4 Tartakovsky, Sonia E      10 Agua Swim Team-MR    1:39.33    1:29.50 ZQ     
                  42.51     1:29.50 (46.99)                                        
  5 Harris, Cianni C          10 SAKA-MA              1:34.05    1:30.85 ZQ     
                  43.19     1:30.85 (47.66)                                        
  6 Kwa, Brightlyn H          10 NYCC-MR              1:31.68    1:31.48 ZQ     
                  43.19     1:31.48 (48.29)                                        
  7 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR   1:30.95    1:31.57 ZQ     
                  42.37     1:31.57 (49.20)                                        
  8 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR    1:38.55    1:32.17 JO     
                  44.64     1:32.17 (47.53)                                        
  9 Bates, Diana N             9 Agua Swim Team-MR    1:32.99    1:32.92 JO     
                  42.96     1:32.92 (49.96)                                        
 10 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR    1:34.99    1:34.12 SILV   
                  45.63     1:34.12 (48.49)                                        
 11 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR    1:35.37    1:34.30 SILV   
                  44.94     1:34.30 (49.36)                                        
 12 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR    1:33.65    1:34.62 SILV   
                  22.11   1:34.62 (1:12.51)                                        
 13 Trapp, Taylor S           10 SAKA-MA              1:46.34    1:36.61 SILV   
                  45.77     1:36.61 (50.84)                                        
 14 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR    1:41.06    1:37.77 SILV   
                  46.85     1:37.77 (50.92)                                        
 15 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR    1:36.91    1:38.55 SILV   
                  46.79     1:38.55 (51.76)                                        
 16 DuFord, Oliva P            9 Agua Swim Team-MR    1:53.52    1:41.05 SILV   
                  49.13     1:41.05 (51.92)                                        
 17 Wright, Nyla A            10 SAKA-MA              1:47.05    1:41.45 SILV   
                  48.85     1:41.45 (52.60)                                        
 18 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    1:41.79    1:41.64 SILV   
                  48.93     1:41.64 (52.71)                                        
 19 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    1:44.73    1:42.27 SILV   
                  48.47     1:42.27 (53.80)                                        
 20 Buckley, Lily              9 SMC-MR               1:54.05    1:43.18 SILV   
                  50.54     1:43.18 (52.64)                                        
 21 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR   1:52.17    1:43.34 SILV   
                  48.05     1:43.34 (55.29)                                        
 22 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR    1:50.34    1:43.69 SILV   
                  51.44     1:43.69 (52.25)                                        
 23 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR    1:45.43    1:43.89 SILV   
                  49.70     1:43.89 (54.19)                                        
 24 Mannion, Kristin           9 SMC-MR               1:49.00    1:46.43 SILV   
                  51.64     1:46.43 (54.79)                                        
 25 Walsh, Maggie              9 SMC-MR               2:02.58    1:48.09 SILV   
                  53.57     1:48.09 (54.52)                                        
 26 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR   1:49.98    1:48.44 SILV   
                  53.26     1:48.44 (55.18)                                        
 27 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.52        
                  52.85     1:49.52 (56.67)                                        
 28 McAllister, Maia R         9 SAKA-MA              1:56.25    1:50.00        
                  52.09     1:50.00 (57.91)                                        
 29 Machkouri, Sophia J       10 Agua Swim Team-MR         NT    1:52.01        
                  53.13     1:52.01 (58.88)                                        
 30 Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR    2:02.90    1:52.41        
                  54.32     1:52.41 (58.09)                                        
 31 Aney, Arielle J            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:52.90        
                  54.47     1:52.90 (58.43)                                        
 32 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR   1:51.20    1:53.21        
                  51.87   1:53.21 (1:01.34)                                        
 33 Harris, Atsedemaryam A     9 Agua Swim Team-MR    2:05.97    1:54.03        
                  55.99     1:54.03 (58.04)                                        
 34 van Dyke, Sarah            9 Flying Dolphins-MR   1:58.83    1:54.23        
                  54.80     1:54.23 (59.43)                                        
 35 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR   1:59.41    1:55.80        
                  54.55   1:55.80 (1:01.25)                                        
 36 Burke, Caroline M          9 Flying Dolphins-MR   2:00.74    1:56.50        
                  54.14   1:56.50 (1:02.36)                                        
 37 Randall, Nonii M          10 Agua Swim Team-MR    2:11.25    1:57.31        
                  55.75   1:57.31 (1:01.56)                                        
 38 Reilly, Courtney           9 SMC-MR               2:03.47    1:59.37        
                  55.14   1:59.37 (1:04.23)                                        
 39 Butler, Amelia K           9 NYCC-MR              1:59.62    1:59.81        
                  55.67   1:59.81 (1:04.14)                                        
 40 Khanna, Gia                9 Agua Swim Team-MR    2:08.65    2:00.94        
                  56.82   2:00.94 (1:04.12)                                        
 41 Kazibwe, Mary              9 SMC-MR               2:17.13    2:02.01        
                  58.92   2:02.01 (1:03.09)                                        
 42 Lucas, Emily E            10 NYCC-MR              2:19.32    2:04.76        
                1:00.74   2:04.76 (1:04.02)                                        
 43 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR    2:25.22    2:06.81        
                1:01.50   2:06.81 (1:05.31)                                        
 44 Shea, Natalie P           10 NYCC-MR              2:07.16    2:07.27        
                  59.75   2:07.27 (1:07.52)                                        
 45 Radomisli, Julia M        10 Flying Dolphins-MR   2:11.40    2:07.71        
                1:02.10   2:07.71 (1:05.61)                                        
 46 August, Ally J             9 Flying Dolphins-MR        NT    2:13.87        
 47 Kardos, Melanie            9 SMC-MR               2:20.51    2:14.86        
                1:01.61   2:14.86 (1:13.25)                                        
 48 Baer, Natalie R            9 Agua Swim Team-MR    2:37.15    2:17.01        
                1:01.99   2:17.01 (1:15.02)                                        
 49 Tighe, Margaret m         10 Flying Dolphins-MR        NT    2:26.56        
                1:10.34   2:26.56 (1:16.22)                                        
 50 Stockley, Vivian F         9 Flying Dolphins-MR        NT    2:26.89        
                1:10.92   2:26.89 (1:15.97)                                        
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    1:59.44         DQ        
      Downward butterfly kick
                  55.48                                                            
 -- Gamba, Francesca           9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:24.11                                                            
 -- Wrubel, Ava l             10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:07.00                                                            
 -- Seamon, Jordan K           9 SAKA-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:02.34        DQ (1:06.58)                                        
 -- Fox, Emma M                9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:04.07        DQ (1:10.89)                                        
 -- Pontarelli, Charlotte I   10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:14.40        DQ (1:21.56)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR      32.53      33.48 ZQ     
  2 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR     34.02      33.68 ZQ     
  3 Gormley, Isabel G          9 Agua Swim Team-MR      33.74      34.75 ZQ     
  4 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR      36.93      35.50 JO     
  5 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR     35.40      35.57 JO     
  6 Trapp, Taylor S           10 SAKA-MA                39.17      36.16 SILV   
  7 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR      36.60      36.23 SILV   
  8 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR      35.50      36.26 SILV   
  9 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR      39.22      37.77 SILV   
 10 Corridon, Delia E         10 Agua Swim Team-MR      40.45      37.99 SILV   
 11 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR     45.98      38.05 SILV   
 12 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR      39.75      38.25 SILV   
 13 Harris, Cianni C          10 SAKA-MA                   NT      39.05 SILV   
 14 Tartakovsky, Sonia E      10 Agua Swim Team-MR      38.26      39.41 SILV   
 15 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR      41.51      40.45 SILV   
 16 Burke, Caroline M          9 Flying Dolphins-MR     41.47      40.53 SILV   
 16 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR     42.48      40.53 SILV   
 18 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR      41.39      40.77 SILV   
 19 Buckley, Lily              9 SMC-MR                 39.71      41.22 SILV   
 20 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR      41.28      41.65 SILV   
 21 van Dyke, Sarah            9 Flying Dolphins-MR        NT      41.94 SILV   
 22 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR     48.97      42.66 SILV   
 23 Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR      44.37      42.89 SILV   
 24 Bates, Diana N             9 Agua Swim Team-MR      44.01      45.15        
 25 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR      45.04      45.74        
 26 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR      47.92      46.06        
 27 McAllister, Maia R         9 SAKA-MA                50.89      46.37        
 28 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR     47.87      46.62        
 29 Kazibwe, Mary              9 SMC-MR                 49.45      46.65        
 30 Harris, Atsedemaryam A     9 Agua Swim Team-MR      45.95      47.59        
 31 Walsh, Maggie              9 SMC-MR                 54.28      47.64        
 32 Butler, Amelia K           9 NYCC-MR                53.29      47.76        
 33 Reilly, Courtney           9 SMC-MR                 58.67      48.46        
 34 DuFord, Oliva P            9 Agua Swim Team-MR      49.14      48.85        
 35 Shea, Natalie P           10 NYCC-MR                52.74      49.47        
 36 Aney, Arielle J            9 Agua Swim Team-MR      52.76      50.61        
 37 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      54.04      50.82        
 38 Lucas, Emily E            10 NYCC-MR                   NT      50.83        
 39 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR        NT      51.27        
 40 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR     50.83      51.78        
 41 Mannion, Kristin           9 SMC-MR                 51.58      51.96        
 42 Seamon, Jordan K           9 SAKA-MA                   NT      53.98        
 43 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    1:06.59      54.18        
 44 Khanna, Gia                9 Agua Swim Team-MR      51.07      54.22        
 45 Baer, Natalie R            9 Agua Swim Team-MR      57.66      57.02        
 46 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR    1:05.65      58.90        
 47 Sakhai, Olivia N          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.42        
 48 Kardos, Melanie            9 SMC-MR                 58.00    1:04.19        
 -- Randall, Nonii M          10 Agua Swim Team-MR      54.26         DQ        
      Alternating Kick
 -- Machkouri, Sophia J       10 Agua Swim Team-MR      49.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Gamba, Francesca           9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Fox, Emma M                9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:38.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR   1:16.95    1:17.08 ZQ     
                  35.31     1:17.08 (41.77)                                        
  2 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR    1:19.17    1:20.71 ZQ     
                  37.03     1:20.71 (43.68)                                        
  3 Gormley, Isabel G          9 Agua Swim Team-MR    1:29.83    1:21.44 ZQ     
                  38.36     1:21.44 (43.08)                                        
  4 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR    1:24.45    1:22.54 JO     
                  37.87     1:22.54 (44.67)                                        
  5 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR    1:29.18    1:23.84 JO     
                  38.75     1:23.84 (45.09)                                        
  6 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR   1:19.60    1:25.79 JO     
                  38.95     1:25.79 (46.84)                                        
  7 Harris, Cianni C          10 SAKA-MA                   NT    1:30.23 SILV   
                  42.29     1:30.23 (47.94)                                        
  8 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    1:33.44    1:30.36 SILV   
                  40.59     1:30.36 (49.77)                                        
  9 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR    1:38.98    1:31.48 SILV   
                  44.70     1:31.48 (46.78)                                        
 10 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR    1:33.51    1:31.99 SILV   
                  41.28     1:31.99 (50.71)                                        
 11 Trapp, Taylor S           10 SAKA-MA              1:38.90    1:32.06 SILV   
 12 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.31 SILV   
                  42.24     1:33.31 (51.07)                                        
 13 Buckley, Lily              9 SMC-MR               1:42.00    1:38.07 SILV   
                  45.55     1:38.07 (52.52)                                        
 14 Garofolo, Brianna          9 SMC-MR               1:41.00    1:38.26 SILV   
                  42.85     1:38.26 (55.41)                                        
 15 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR    1:34.31    1:41.83        
                  45.74     1:41.83 (56.09)                                        
 16 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR   1:45.01    1:42.80        
                  41.49   1:42.80 (1:01.31)                                        
 17 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    1:47.15    1:43.97        
                  48.07     1:43.97 (55.90)                                        
 18 Machkouri, Sophia J       10 Agua Swim Team-MR         NT    1:47.60        
                  47.46   1:47.60 (1:00.14)                                        
 19 van Dyke, Sarah            9 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.77        
                  48.82   1:49.77 (1:00.95)                                        
 20 McAllister, Maia R         9 SAKA-MA                   NT    1:52.02        
                  51.25   1:52.02 (1:00.77)                                        
 21 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR    1:53.21    1:52.29        
                  50.19   1:52.29 (1:02.10)                                        
 -- Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      One hand touch
                  43.00          DQ (55.46)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:29.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G          9 Agua Swim Team-MR    1:14.23    1:15.09 ZQ     
                  35.07     1:15.09 (40.02)                                        
  2 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR   1:18.68    1:15.47 ZQ     
  3 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR    1:19.58    1:15.66 ZQ     
                  33.65     1:15.66 (42.01)                                        
  4 Kwa, Brightlyn H          10 NYCC-MR              1:19.36    1:17.14 ZQ     
                  36.39     1:17.14 (40.75)                                        
  5 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR    1:20.84    1:17.54 ZQ     
                  36.73     1:17.54 (40.81)                                        
  6 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR    1:21.62    1:19.59 JO     
                  37.58     1:19.59 (42.01)                                        
  7 Harris, Cianni C          10 SAKA-MA              1:24.07    1:20.24 JO     
                  38.30     1:20.24 (41.94)                                        
  8 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR   1:20.66    1:20.89 JO     
                  37.43     1:20.89 (43.46)                                        
  9 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR    1:25.38    1:21.04 SILV   
                  38.63     1:21.04 (42.41)                                        
 10 Tartakovsky, Sonia E      10 Agua Swim Team-MR    1:29.83    1:21.90 SILV   
                  38.02     1:21.90 (43.88)                                        
 11 Trapp, Taylor S           10 SAKA-MA              1:30.30    1:23.25 SILV   
                  38.35     1:23.25 (44.90)                                        
 12 LaPointe, Teresa M        10 Rac @ Jcc-MR         1:40.11    1:24.67 SILV   
                  39.46     1:24.67 (45.21)                                        
 13 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR   1:22.55    1:24.69 SILV   
                  38.82     1:24.69 (45.87)                                        
 14 Briordy, Casey L          10 Rac @ Jcc-MR         1:25.70    1:24.70 SILV   
                  38.21     1:24.70 (46.49)                                        
 15 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR   1:29.91    1:25.22 SILV   
                  37.86     1:25.22 (47.36)                                        
 16 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR    1:27.40    1:25.64 SILV   
                  39.28     1:25.64 (46.36)                                        
 17 Garofolo, Brianna          9 SMC-MR               1:31.51    1:26.01 SILV   
                  38.48     1:26.01 (47.53)                                        
 18 Corridon, Delia E         10 Agua Swim Team-MR    1:30.56    1:26.65 SILV   
                  38.22     1:26.65 (48.43)                                        
 19 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    1:34.19    1:26.93 SILV   
                  40.52     1:26.93 (46.41)                                        
 20 Nicholson, Isabella E     10 Rac @ Jcc-MR         1:38.45    1:27.44 SILV   
                  41.78     1:27.44 (45.66)                                        
 21 Buckley, Lily              9 SMC-MR               1:31.69    1:28.47 SILV   
                  43.29     1:28.47 (45.18)                                        
 22 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR    1:34.14    1:28.67 SILV   
                  42.05     1:28.67 (46.62)                                        
 23 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR    1:28.10    1:28.97 SILV   
                  44.34     1:28.97 (44.63)                                        
 24 Bates, Diana N             9 Agua Swim Team-MR    1:40.91    1:29.50 SILV   
                  43.49     1:29.50 (46.01)                                        
 25 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR    1:41.85    1:30.58        
                  41.19     1:30.58 (49.39)                                        
 26 Wright, Nyla A            10 SAKA-MA              1:33.34    1:30.59        
                  44.56     1:30.59 (46.03)                                        
 27 Poggioli, Melissa         10 Rac @ Jcc-MR         1:35.11    1:30.84        
                  40.99     1:30.84 (49.85)                                        
 28 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR    1:31.42    1:31.08        
                  43.43     1:31.08 (47.65)                                        
 29 Machkouri, Sophia J       10 Agua Swim Team-MR    1:38.00    1:31.46        
                  45.17     1:31.46 (46.29)                                        
 30 Wolter, Erin              10 SMC-MR               1:37.06    1:31.72        
                  42.78     1:31.72 (48.94)                                        
 31 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    1:44.02    1:31.78        
                  43.64     1:31.78 (48.14)                                        
 32 McAllister, Maia R         9 SAKA-MA              1:38.96    1:32.11        
                  43.97     1:32.11 (48.14)                                        
 33 Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:32.13        
                  42.43     1:32.13 (49.70)                                        
 34 Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR    1:38.81    1:33.59        
                  44.87     1:33.59 (48.72)                                        
 35 DuFord, Oliva P            9 Agua Swim Team-MR    1:46.18    1:34.03        
 36 Walsh, Maggie              9 SMC-MR               1:53.00    1:35.91        
 37 Harris, Atsedemaryam A     9 Agua Swim Team-MR    1:44.07    1:37.58        
                  44.88     1:37.58 (52.70)                                        
 38 Shea, Natalie P           10 NYCC-MR                   NT    1:38.36        
                  42.43     1:38.36 (55.93)                                        
 39 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR   2:06.50    1:38.82        
 40 Mannion, Kristin           9 SMC-MR               1:50.35    1:39.21        
 41 van Dyke, Sarah            9 Flying Dolphins-MR   1:43.32    1:40.10        
                  44.45     1:40.10 (55.65)                                        
 42 May, Kailen                9 SMC-MR               1:49.03    1:40.55        
                  48.39     1:40.55 (52.16)                                        
 43 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    1:50.69    1:40.80        
                  49.07     1:40.80 (51.73)                                        
 44 Brewi, Shannon E           9 Rac @ Jcc-MR         1:44.90    1:40.94        
                  45.70     1:40.94 (55.24)                                        
 45 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR   1:43.08    1:43.27        
                  49.62     1:43.27 (53.65)                                        
 46 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR   1:41.43    1:43.34        
 47 Reilly, Courtney           9 SMC-MR               1:54.62    1:43.56        
 48 Randall, Nonii M          10 Agua Swim Team-MR         NT    1:44.83        
                  42.43   1:44.83 (1:02.40)                                        
 49 Patel, Saachi N            9 Agua Swim Team-MR    1:46.24    1:45.37        
                  47.68     1:45.37 (57.69)                                        
 50 Egbe, Lizzy O             10 Rac @ Jcc-MR         2:15.11    1:46.59        
                  50.62     1:46.59 (55.97)                                        
 51 Driesen, Bella            10 SMC-MR               2:00.00    1:46.72        
 52 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    1:48.51    1:47.36        
                  52.61     1:47.36 (54.75)                                        
 53 Khanna, Gia                9 Agua Swim Team-MR    1:43.66    1:47.45        
                  49.22     1:47.45 (58.23)                                        
 54 Kon, Bridgette             9 Agua Swim Team-MR    1:57.04    1:48.36        
 55 Kazibwe, Mary              9 SMC-MR               1:52.00    1:48.57        
                  48.65     1:48.57 (59.92)                                        
 56 Weisblum, Maggie K        10 Flying Dolphins-MR   2:03.86    1:49.19        
 57 Jiang, Claire              9 Agua Swim Team-MR         NT    1:51.81        
                1:51.81         1:51.81 ( )                                        
 58 Stennett-Neris, Dakota    10 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.69        
                  42.43   1:53.69 (1:11.26)                                        
 59 Victor, Melanie            9 Flying Dolphins-MR   1:58.63    1:53.78        
                  55.16     1:53.78 (58.62)                                        
 60 Legret, Morgan             9 Agua Swim Team-MR    2:03.56    1:54.86        
                  57.24     1:54.86 (57.62)                                        
 61 Hornstein, Julia A        10 Flying Dolphins-MR   2:17.20    1:58.37        
                  55.76   1:58.37 (1:02.61)                                        
 62 Deteskey, Jaclyn           9 Rac @ Jcc-MR         2:20.11    2:01.12        
                  59.26   2:01.12 (1:01.86)                                        
 -- Piacentino, Isabella       9 SMC-MR               1:30.00         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Fox, Emma M                9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                1:01.69        DQ (1:01.07)                                        
 -- Seamon, Jordan K           9 SAKA-MA                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  48.06          DQ (54.33)                                        
 -- Gamba, Francesca           9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                1:05.13                                                            
 -- Lucas, Emily E            10 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  42.43        DQ (1:06.74)                                        
 -- Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR   1:35.05         DQ        
      Did not finish on back - back
                  43.79          DQ (49.58)                                        
 -- Holub, Emma M             10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
                  19.04          DQ (23.39)                                        
 -- Goldstein, Hannah R       10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  42.43                                                            
 -- Baer, Natalie R            9 Agua Swim Team-MR    1:56.51         DQ        
      Did not finish on back - back
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:15.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G          9 Agua Swim Team-MR    2:40.20    2:43.19 ZQ     
                  37.94     1:19.04 (41.10)     2:09.50 (50.46)     2:43.19 (33.69)
  2 Weiss, Emily N            10 Flying Dolphins-MR   2:45.82    2:43.32 ZQ     
                  37.31     1:21.88 (44.57)     2:07.47 (45.59)     2:43.32 (35.85)
  3 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR    2:58.93    2:46.58 ZQ     
                  37.60     1:19.43 (41.83)     2:08.14 (48.71)     2:46.58 (38.44)
  4 Kwa, Brightlyn H          10 NYCC-MR              2:52.13    2:50.15 JO     
                  39.89     1:21.27 (41.38)     2:11.32 (50.05)     2:50.15 (38.83)
  5 Milrod, Maya L             9 Flying Dolphins-MR   2:53.19    2:52.11 SILV   
                  37.65     1:22.47 (44.82)     2:15.80 (53.33)     2:52.11 (36.31)
  6 Eng, Lauren *             10 Agua Swim Team-MR    3:02.52    2:53.84 SILV   
                  36.37     1:19.81 (43.44)     2:13.51 (53.70)     2:53.84 (40.33)
  7 Harris, Cianni C          10 SAKA-MA              2:59.52    2:59.34 SILV   
                  40.03     1:29.17 (49.14)     2:21.41 (52.24)     2:59.34 (37.93)
  8 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR    3:08.30    3:02.14 SILV   
                  39.60     1:25.82 (46.22)     2:18.87 (53.05)     3:02.14 (43.27)
  9 Tartakovsky, Sonia E      10 Agua Swim Team-MR    3:14.01    3:02.82 SILV   
                  40.92     1:28.49 (47.57)     2:21.40 (52.91)     3:02.82 (41.42)
 10 Trapp, Taylor S           10 SAKA-MA              3:12.64    3:04.11 SILV   
                  39.78     1:27.22 (47.44)     2:23.22 (56.00)     3:04.11 (40.89)
 11 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    3:11.77    3:05.19 SILV   
                  40.42     1:26.46 (46.04)     2:22.96 (56.50)     3:05.19 (42.23)
 12 Rosenthal, Molly          10 SMC-MR               3:10.13    3:05.69 SILV   
                  41.90     1:28.99 (47.09)     2:24.93 (55.94)     3:05.69 (40.76)
 13 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR    3:03.98    3:07.70 SILV   
                  43.62     1:31.22 (47.60)     2:25.24 (54.02)     3:07.70 (42.46)
 14 Feigin, Alexandra M       10 Flying Dolphins-MR   3:05.17    3:07.87 SILV   
                  43.34     1:28.99 (45.65)     2:26.14 (57.15)     3:07.87 (41.73)
 15 Grotta, Lindsey           10 SMC-MR               3:16.00    3:09.60 SILV   
                  42.97     1:29.81 (46.84)     2:29.35 (59.54)     3:09.60 (40.25)
 16 Shepard, Morgan           10 Flying Dolphins-MR   3:24.06    3:10.89 SILV   
                  44.61     1:32.27 (47.66)     2:25.48 (53.21)     3:10.89 (45.41)
 17 Garofolo, Brianna          9 SMC-MR               3:15.28    3:11.14 SILV   
                  44.74     1:32.93 (48.19)     2:29.25 (56.32)     3:11.14 (41.89)
 18 Buckley, Lily              9 SMC-MR               3:11.75    3:12.56 SILV   
                  45.38     1:32.04 (46.66)   3:12.56 (1:40.52)                    
 19 Ng, Chloe N                9 Agua Swim Team-MR    3:18.68    3:15.47 SILV   
                  39.97     1:31.15 (51.18)     2:29.51 (58.36)     3:15.47 (45.96)
 20 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    3:17.18    3:15.97 SILV   
                  46.43     1:34.55 (48.12)     2:30.70 (56.15)     3:15.97 (45.27)
 21 Bates, Diana N             9 Agua Swim Team-MR    3:32.31    3:16.90        
                  46.65   3:16.90 (2:30.25)                                        
 22 Bennett, Betsey I         10 Agua Swim Team-MR    3:05.43    3:17.63        
                  47.43     1:39.04 (51.61)     2:32.34 (53.30)     3:17.63 (45.29)
 23 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR    3:34.12    3:18.95        
                  45.97     1:37.09 (51.12)     2:34.74 (57.65)     3:18.95 (44.21)
 24 McAllister, Maia R         9 SAKA-MA              3:29.28    3:20.16        
                                  49.34 ( )   2:39.65 (1:50.31)     3:20.16 (40.51)
 25 Green, Ella R              9 Flying Dolphins-MR   3:20.72    3:30.69        
                  48.96     1:39.84 (50.88)   2:44.45 (1:04.61)     3:30.69 (46.24)
 26 Burke, Caroline M          9 Flying Dolphins-MR   3:36.19    3:32.78        
                  42.70     1:39.85 (57.15)   2:42.01 (1:02.16)     3:32.78 (50.77)
 27 Pestcoe, Leandre B        10 Flying Dolphins-MR   3:32.90    3:33.42        
                                1:45.62 ( )   2:48.64 (1:03.02)     3:33.42 (44.78)
 28 Stephenson, Sarah Anne     9 Flying Dolphins-MR        NT    3:33.76        
                1:50.44     2:47.01 (56.57)     3:33.20 (46.19)      3:33.76 (0.56)
 29 Green, Sarah M             9 Flying Dolphins-MR   3:21.78    3:40.71        
                  56.22     1:49.49 (53.27)   2:49.53 (1:00.04)     3:40.71 (51.18)
 30 Seamon, Jordan K           9 SAKA-MA                   NT    3:46.88        
                  52.51     1:50.03 (57.52)   2:56.68 (1:06.65)     3:46.88 (50.20)
 31 Weisblum, Maggie K        10 Flying Dolphins-MR        NT    4:02.50        
                  57.03     1:56.13 (59.10)   3:02.82 (1:06.69)     4:02.50 (59.68)
 32 Tighe, Margaret m         10 Flying Dolphins-MR        NT    4:46.82        
                1:07.05   2:25.64 (1:18.59)   3:40.82 (1:15.18)   4:46.82 (1:06.00)
 -- Altholz, Rebecca           9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch - fly
                1:02.18   2:47.76 (1:45.58)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            2:06.75    2:03.19        
     1) Krevitt, Charlotte 9            2) Zhang, Sophia 9                
     3) Eng, Lauren * 10                4) Gormley, Isabel G 9            
  2 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'                2:06.90    2:06.51        
     1) Feigin, Alexandra M 10          2) Weiss, Emily N 10              
     3) Shepard, Morgan 10              4) Milrod, Maya L 9               
  3 Richmond Aquatics Club - Jcc-MR  'A'              2:18.11    2:11.12        
     1) Briordy, Casey L 10             2) Nicholson, Isabella E 10       
     3) Poggioli, Melissa 10            4) Tan, Lellani 9                 
  4 Salvation Army Kroc Aquatics-MA  'A'              2:11.50    2:13.45        
     1) Harris, Cianni C 10             2) Weiss, Camille E 9             
     3) Trapp, Taylor S 10              4) Opong, Ayana R 10              
  5 Salvation Army Kroc Aquatics-MA  'B'              2:47.48    2:13.47        
     1) McAllister, Maia R 9            2) Bailey, Simone V 10            
     3) Seamon, Jordan K 9              4) Wright, Nyla A 10              
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            2:18.05    2:14.34        
     1) Corridon, Delia E 10            2) Bennett, Betsey I 10           
     3) Moon, Zoe S 9                   4) Rubenzahl, Rachel G 9          
  7 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                   2:18.91    2:14.37        
     1) Rosenthal, Molly 10             2) Garofolo, Brianna 9            
     3) Buckley, Lily 9                 4) Grotta, Lindsey 10             
  8 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'            2:22.44    2:18.53        
     1) Tartakovsky, Sonia E 10         2) Bates, Diana N 9               
     3) Ng, Chloe N 9                   4) Dauchez, Alice M 10            
  9 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'D'            2:29.64    2:24.36        
     1) Hedvat, Alexis S 9              2) McGowan, Sofia M 9             
     3) Raboy, Ghelila 9                4) Greenberg, Elana 9             
 10 New York City Aquatic Club-MR  'A'                2:35.00    2:32.38        
 11 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'E'            2:51.99    2:37.47        
     1) Harris, Atsedemaryam A 9        2) Rodriguez, Danielle M 10       
     3) Khanna, Gia 9                   4) DuFord, Oliva P 9              
 12 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'F'            3:03.82    2:44.38        
     1) Kon, Bridgette 9                2) Legret, Morgan 9               
     3) Patel, Saachi N 9               4) Randall, Nonii M 10            
 13 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'G'                 NT    2:49.22        
     1) Baer, Natalie R 9               2) Jiang, Claire 9                
     3) Kermanshah, Deba 9              4) Valdes-Rodriguez, Linda R 9    
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'                2:27.53         DQ        
      False start
     1) Green, Ella R 9                 2) Green, Sarah M 9               
     3) Burke, Caroline M 9             4) Bushell, Claire G 10           
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR      24.85      25.35 ZQ     
  2 Weeks, Badia S            11 SAKA-MA                27.07      27.36 ZQ     
  3 Freeland, Madison R       11 SAKA-MA                27.81      27.44 ZQ     
  4 Eguchi, Nadia N           12 Agua Swim Team-MR      28.63      27.66 ZQ     
  5 Williams, Gabi A          12 SAKA-MA                27.73      27.81 ZQ     
  6 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR      28.09      27.91 ZQ     
  7 Beavers, Maisy            12 NYCC-MR                28.88      28.78 SILV   
  8 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR      29.11      28.97 SILV   
  9 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR     29.77      29.12 SILV   
 10 Brennan, Catie F          11 NYCC-MR                31.11      29.16 SILV   
 11 Weissman, Emily T         11 Agua Swim Team-MR      29.74      29.20 SILV   
 12 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR      29.51      29.31 SILV   
 13 Schnupp, Samantha J       12 NYCC-MR                28.68      29.37 SILV   
 14 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR     29.09      29.39 SILV   
 15 Kyin, Leadora A           12 Agua Swim Team-MR      29.79      29.62 SILV   
 16 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR     29.86      29.65 SILV   
 17 Futterman, Aidan G        12 Agua Swim Team-MR      28.57      29.69 SILV   
 18 Jones, Caroline           12 SMC-MR                 29.25      30.15 SILV   
 19 Murray, Cecilia V         12 Agua Swim Team-MR      30.48      30.16 SILV   
 20 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR      30.99      30.20 SILV   
 21 Hunt, Abigail J           11 Agua Swim Team-MR      30.59      30.26 SILV   
 22 Jackson, India            11 SAKA-MA                30.94      30.43 SILV   
 23 Fauver, Lily              12 SMC-MR                 30.71      30.55 SILV   
 24 Olszewski, Inez I         12 NYCC-MR                31.34      30.84 SILV   
 25 Parker, Nia C             12 SAKA-MA                30.39      30.85 SILV   
 26 Wardlaw, Samiyah          11 SAKA-MA                31.80      30.99 SILV   
 27 Irato, Carmela            12 Agua Swim Team-MR      30.44      31.01 SILV   
 28 Kuo, Victoria F           11 Agua Swim Team-MR      32.54      31.05 SILV   
 29 Tomita, Yurika            11 NYCC-MR                31.51      31.06 SILV   
 30 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR     29.66      31.15 SILV   
 31 Yienger, Maya S           11 Agua Swim Team-MR      32.32      31.16 SILV   
 32 Marks, Lily M             12 Agua Swim Team-MR      31.17      31.28 SILV   
 33 Siegel, Lucy              12 SMC-MR                 31.51      31.39 SILV   
 34 Abdelrahman, Rawan        12 Agua Swim Team-MR      32.14      31.49 SILV   
 35 Weiss, Claire E           12 SAKA-MA                32.34      31.68        
 36 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR     31.46      31.81        
 37 Tuchman, Emily            11 SMC-MR                 31.48      31.94        
 37 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR      32.72      31.94        
 39 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      32.32      31.96        
 40 Habib, Maggie             12 Agua Swim Team-MR      31.78      32.02        
 41 Ivey, Hailey              12 SMC-MR                 30.59      32.27        
 42 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR     31.41      32.65        
 43 Lymarenko, Kamilla        12 NYCC-MR                34.60      32.85        
 44 Beasley, Kate G           12 Agua Swim Team-MR         NT      32.91        
 45 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR      33.44      32.92        
 46 Wu, Yifei                 12 NYCC-MR                32.77      32.95        
 46 Lee, Madison              12 NYCC-MR                31.60      32.95        
 48 Giannelli, Sophia         12 SMC-MR                 31.95      33.06        
 49 Cartularo, Morgan         12 SMC-MR                 32.85      33.18        
 50 Cartularo, Madison        12 SMC-MR                 34.28      33.36        
 51 Mackin, Sophie F          11 Flying Dolphins-MR     33.35      33.42        
 52 Phelps, Kathryn           11 NYCC-MR                36.00      33.49        
 53 Buscema, Pamela           12 SMC-MR                 32.88      33.93        
 54 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR     36.32      34.46        
 55 Mander, Inaya K           12 SAKA-MA                   NT      34.63        
 56 Lilian, Sarah             11 SMC-MR                 33.10      34.69        
 57 Simpson, Kayla A          11 Agua Swim Team-MR         NT      35.60        
 58 McCormack, Bridget        11 SMC-MR                 34.55      36.05        
 59 Green, Lexie R            12 SAKA-MA                   NT      36.51        
 60 Cushman, Alexis           12 SMC-MR                 37.19      37.29        
 61 Siegel, Molly E           11 SMC-MR                 36.52      38.90        
 62 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR      44.23      39.02        
 63 Fong, Wai sze             11 Flying Dolphins-MR     40.12      39.51        
 64 Bramel, Mia a             11 Flying Dolphins-MR     40.81      39.85        
 65 Villano, Grace E          11 SMC-MR                 38.89      40.10        
 66 Lewis, Destiny M          11 SAKA-MA                   NT      40.30        
 67 Greenberg, Isabelle R     12 NYCC-MR                40.85      42.52        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:09.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weeks, Badia S            11 SAKA-MA                58.57      57.92 ZQ     
                  28.28       57.92 (29.64)                                        
  2 Eguchi, Nadia N           12 Agua Swim Team-MR      59.78      58.40 ZQ     
                  28.27       58.40 (30.13)                                        
  3 Freeland, Madison R       11 SAKA-MA                59.75      58.81 ZQ     
                  28.79       58.81 (30.02)                                        
  4 Williams, Gabi A          12 SAKA-MA              1:00.19      58.97 ZQ     
                  28.79       58.97 (30.18)                                        
  5 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    1:00.44    1:00.23 ZQ     
                  28.72     1:00.23 (31.51)                                        
  6 Weissman, Emily T         11 Agua Swim Team-MR    1:03.73    1:02.09 SILV   
                  29.69     1:02.09 (32.40)                                        
  7 Brennan, Catie F          11 NYCC-MR              1:06.73    1:02.78 SILV   
  8 Schnupp, Samantha J       12 NYCC-MR              1:03.20    1:03.21 SILV   
                  29.53     1:03.21 (33.68)                                        
  9 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    1:04.34    1:03.24 SILV   
                  30.24     1:03.24 (33.00)                                        
 10 Beavers, Maisy            12 NYCC-MR              1:04.23    1:04.11 SILV   
 11 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   1:07.10    1:04.38 SILV   
                  30.74     1:04.38 (33.64)                                        
 12 Parker, Nia C             12 SAKA-MA              1:05.22    1:04.54 SILV   
                  31.19     1:04.54 (33.35)                                        
 13 Jones, Caroline           12 SMC-MR               1:04.23    1:04.73 SILV   
                  31.74     1:04.73 (32.99)                                        
 14 Futterman, Aidan G        12 Agua Swim Team-MR    1:04.11    1:04.78 SILV   
                  31.13     1:04.78 (33.65)                                        
 15 Kyin, Leadora A           12 Agua Swim Team-MR    1:06.53    1:04.94 SILV   
                  30.84     1:04.94 (34.10)                                        
 16 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR   1:05.82    1:05.59 SILV   
                  31.69     1:05.59 (33.90)                                        
 17 Murray, Cecilia V         12 Agua Swim Team-MR    1:04.73    1:05.73 SILV   
                  31.09     1:05.73 (34.64)                                        
 18 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    1:08.12    1:05.97 SILV   
                  31.12     1:05.97 (34.85)                                        
 19 Wardlaw, Samiyah          11 SAKA-MA              1:10.00    1:06.05 SILV   
                  32.54     1:06.05 (33.51)                                        
 20 Ivey, Hailey              12 SMC-MR               1:06.29    1:06.30 SILV   
                  32.91     1:06.30 (33.39)                                        
 21 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   1:06.25    1:06.61 SILV   
                  31.52     1:06.61 (35.09)                                        
 22 Olszewski, Inez I         12 NYCC-MR              1:07.59    1:07.02 SILV   
                  31.77     1:07.02 (35.25)                                        
 23 Abdelrahman, Rawan        12 Agua Swim Team-MR    1:09.78    1:07.28 SILV   
                  32.91     1:07.28 (34.37)                                        
 24 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   1:09.14    1:07.42 SILV   
                  32.94     1:07.42 (34.48)                                        
 25 Weiss, Claire E           12 SAKA-MA              1:09.52    1:07.48 SILV   
                  32.94     1:07.48 (34.54)                                        
 26 Kuo, Victoria F           11 Agua Swim Team-MR    1:13.51    1:07.65 SILV   
                  32.96     1:07.65 (34.69)                                        
 27 Jackson, India            11 SAKA-MA              1:09.28    1:07.79 SILV   
                  33.07     1:07.79 (34.72)                                        
 28 Siegel, Lucy              12 SMC-MR               1:09.80    1:07.96 SILV   
                  33.28     1:07.96 (34.68)                                        
 29 Marks, Lily M             12 Agua Swim Team-MR    1:11.81    1:08.43 SILV   
                  33.10     1:08.43 (35.33)                                        
 30 Tuchman, Emily            11 SMC-MR               1:11.30    1:08.49 SILV   
                  33.63     1:08.49 (34.86)                                        
 31 Tomita, Yurika            11 NYCC-MR                   NT    1:08.55 SILV   
                  31.40     1:08.55 (37.15)                                        
 32 Irato, Carmela            12 Agua Swim Team-MR    1:08.71    1:08.57 SILV   
                  32.18     1:08.57 (36.39)                                        
 33 Fauver, Lily              12 SMC-MR               1:07.73    1:08.71 SILV   
                  34.14     1:08.71 (34.57)                                        
 34 Yienger, Maya S           11 Agua Swim Team-MR    1:11.60    1:09.02 SILV   
                  32.39     1:09.02 (36.63)                                        
 35 Habib, Maggie             12 Agua Swim Team-MR    1:09.92    1:09.24 SILV   
                  33.46     1:09.24 (35.78)                                        
 36 Lee, Madison              12 NYCC-MR              1:09.24    1:09.67        
                  33.44     1:09.67 (36.23)                                        
 37 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    1:12.58    1:09.76        
                  33.99     1:09.76 (35.77)                                        
 38 Phelps, Kathryn           11 NYCC-MR              1:14.16    1:10.06        
                  33.97     1:10.06 (36.09)                                        
 39 Wu, Yifei                 12 NYCC-MR              1:11.40    1:10.16        
                  33.36     1:10.16 (36.80)                                        
 40 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR   1:11.63    1:10.36        
                  34.24     1:10.36 (36.12)                                        
 41 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:12.24    1:12.22        
                  34.83     1:12.22 (37.39)                                        
 42 Buscema, Pamela           12 SMC-MR               1:13.31    1:12.43        
                  33.62     1:12.43 (38.81)                                        
 43 Giannelli, Sophia         12 SMC-MR               1:11.26    1:13.46        
                  36.13     1:13.46 (37.33)                                        
 44 Lilian, Sarah             11 SMC-MR               1:14.28    1:14.40        
                  35.69     1:14.40 (38.71)                                        
 45 Cartularo, Morgan         12 SMC-MR               1:14.83    1:14.51        
                  35.88     1:14.51 (38.63)                                        
 46 Beasley, Kate G           12 Agua Swim Team-MR         NT    1:15.41        
                  35.80     1:15.41 (39.61)                                        
 47 Mackin, Sophie F          11 Flying Dolphins-MR   1:18.46    1:16.12        
                  37.40     1:16.12 (38.72)                                        
 48 Lymarenko, Kamilla        12 NYCC-MR              1:16.50    1:16.17        
                  36.53     1:16.17 (39.64)                                        
 49 Mander, Inaya K           12 SAKA-MA                   NT    1:16.88        
                  36.33     1:16.88 (40.55)                                        
 50 Simpson, Kayla A          11 Agua Swim Team-MR    1:17.77    1:17.85        
                  36.67     1:17.85 (41.18)                                        
 51 McCormack, Bridget        11 SMC-MR               1:17.59    1:18.60        
                  37.55     1:18.60 (41.05)                                        
 52 Cartularo, Madison        12 SMC-MR               1:16.78    1:19.01        
                  38.67     1:19.01 (40.34)                                        
 53 Cushman, Alexis           12 SMC-MR               1:19.33    1:19.93        
                  38.62     1:19.93 (41.31)                                        
 54 Siegel, Molly E           11 SMC-MR               1:25.86    1:23.60        
                  40.06     1:23.60 (43.54)                                        
 55 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    1:36.06    1:23.69        
                  39.56     1:23.69 (44.13)                                        
 56 Green, Lexie R            12 SAKA-MA                   NT    1:25.47        
                  41.55     1:25.47 (43.92)                                        
 57 Villano, Grace E          11 SMC-MR               1:18.00    1:28.58        
                  41.31     1:28.58 (47.27)                                        
 58 Fong, Wai sze             11 Flying Dolphins-MR   1:51.96    1:28.66        
                  41.94     1:28.66 (46.72)                                        
 59 Lewis, Destiny M          11 SAKA-MA                   NT    1:30.59        
                  41.59     1:30.59 (49.00)                                        
 60 Bramel, Mia a             11 Flying Dolphins-MR        NT    1:31.55        
                  43.01     1:31.55 (48.54)                                        
 61 Greenberg, Isabelle R     12 NYCC-MR              1:35.57    1:36.96        
                  46.47     1:36.96 (50.49)                                        
 -- Sheth, Serena             11 SMC-MR               1:37.34         DQ        
                  43.56          DQ (49.85)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:27.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weeks, Badia S            11 SAKA-MA              2:08.45    2:06.79 ZQ     
                  29.34     1:02.04 (32.70)     1:34.83 (32.79)     2:06.79 (31.96)
  2 Duffy, Megan Y            12 SMST-CT              2:09.87    2:08.74 ZQ     
                  30.41     1:02.99 (32.58)     1:36.93 (33.94)     2:08.74 (31.81)
  3 Gustinis, Gracie E        11 SMST-CT              2:08.79    2:09.08 ZQ     
                  30.72     1:03.59 (32.87)     1:36.92 (33.33)     2:09.08 (32.16)
  4 Williams, Gabi A          12 SAKA-MA              2:10.39    2:09.67 ZQ     
                  30.66     1:04.08 (33.42)     1:37.37 (33.29)     2:09.67 (32.30)
  5 Visinski, Simona A        11 SMST-CT              2:13.62    2:11.31 ZQ     
                  30.22     1:03.72 (33.50)     1:38.35 (34.63)     2:11.31 (32.96)
  6 Freeland, Madison R       11 SAKA-MA              2:11.23    2:12.54 JO     
                  29.65     1:03.68 (34.03)     1:38.35 (34.67)     2:12.54 (34.19)
  7 Weissman, Emily T         11 Agua Swim Team-MR    2:19.99    2:14.88 SILV   
                  31.34     1:05.79 (34.45)     1:41.22 (35.43)     2:14.88 (33.66)
  8 Romansky, Sabrina M       12 SMST-CT              2:13.54    2:15.43 SILV   
                  31.91     1:06.62 (34.71)     1:41.38 (34.76)     2:15.43 (34.05)
  9 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   2:14.85    2:15.56 SILV   
                  31.42     1:05.79 (34.37)     1:41.03 (35.24)     2:15.56 (34.53)
 10 Parker, Nia C             12 SAKA-MA              2:19.15    2:18.31 SILV   
                  32.36     1:08.05 (35.69)     1:43.57 (35.52)     2:18.31 (34.74)
 11 Koubeck, Monica E         12 SMST-CT              2:21.85    2:18.50 SILV   
                  32.07     1:07.83 (35.76)     1:44.00 (36.17)     2:18.50 (34.50)
 12 Brennan, Catie F          11 NYCC-MR              2:23.07    2:20.15 SILV   
                  31.65     1:07.01 (35.36)     1:43.91 (36.90)     2:20.15 (36.24)
 13 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR   2:22.78    2:21.41 SILV   
                  31.95     1:08.08 (36.13)     1:45.36 (37.28)     2:21.41 (36.05)
 14 Schnupp, Samantha J       12 NYCC-MR              2:17.43    2:22.45 SILV   
                  31.96     1:07.78 (35.82)     1:44.96 (37.18)     2:22.45 (37.49)
 15 Weiss, Claire E           12 SAKA-MA              2:30.02    2:24.34 SILV   
                  33.41     1:10.20 (36.79)     1:48.29 (38.09)     2:24.34 (36.05)
 16 Beavers, Maisy            12 NYCC-MR              2:27.21    2:24.69 SILV   
                  31.63     1:06.19 (34.56)     1:45.07 (38.88)     2:24.69 (39.62)
 17 Murray, Cecilia V         12 Agua Swim Team-MR    2:24.61    2:25.23 SILV   
                  32.95     1:10.49 (37.54)     1:48.23 (37.74)     2:25.23 (37.00)
 18 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   2:30.08    2:25.80 SILV   
                  32.91     1:10.96 (38.05)     1:49.97 (39.01)     2:25.80 (35.83)
 19 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    2:29.06    2:26.02 SILV   
                  33.12     1:10.86 (37.74)     1:49.10 (38.24)     2:26.02 (36.92)
 20 Abdelrahman, Rawan        12 Agua Swim Team-MR    2:26.35    2:26.40 SILV   
                  34.71     1:12.34 (37.63)     1:50.54 (38.20)     2:26.40 (35.86)
 21 Siegel, Lucy              12 SMC-MR               2:39.00    2:26.70 SILV   
                  33.93     1:11.54 (37.61)     1:49.69 (38.15)     2:26.70 (37.01)
 22 Ivey, Hailey              12 SMC-MR               2:40.51    2:26.85 SILV   
                  34.69     1:11.98 (37.29)     1:49.93 (37.95)     2:26.85 (36.92)
 23 Wardlaw, Samiyah          11 SAKA-MA              2:31.48    2:28.01        
                  34.29     1:13.12 (38.83)     1:52.00 (38.88)     2:28.01 (36.01)
 24 Kyin, Leadora A           12 Agua Swim Team-MR    2:31.31    2:28.08        
                  32.23     1:09.84 (37.61)     1:49.27 (39.43)     2:28.08 (38.81)
 25 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   2:30.26    2:28.35        
                  33.78     1:11.74 (37.96)     1:51.20 (39.46)     2:28.35 (37.15)
 26 Tomita, Yurika            11 NYCC-MR              2:32.31    2:30.55        
                  33.37     1:12.21 (38.84)     1:52.63 (40.42)     2:30.55 (37.92)
 27 Savkovic, Natalia         12 SMST-CT              2:29.02    2:30.91        
                  33.78     1:12.62 (38.84)     1:53.14 (40.52)     2:30.91 (37.77)
 28 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR    2:31.85    2:31.21        
                  34.07     1:12.59 (38.52)     1:52.21 (39.62)     2:31.21 (39.00)
 29 Habib, Maggie             12 Agua Swim Team-MR    2:37.69    2:31.31        
                  34.43     1:12.91 (38.48)     1:53.46 (40.55)     2:31.31 (37.85)
 30 Kuo, Victoria F           11 Agua Swim Team-MR    2:45.06    2:32.92        
                  35.66     1:15.59 (39.93)     1:56.01 (40.42)     2:32.92 (36.91)
 31 Irato, Carmela            12 Agua Swim Team-MR    2:30.70    2:33.98        
                  33.65     1:11.96 (38.31)     1:53.32 (41.36)     2:33.98 (40.66)
 32 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   2:40.01    2:34.52        
                  34.53     1:15.06 (40.53)     1:56.70 (41.64)     2:34.52 (37.82)
 33 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR   2:34.26    2:34.94        
                  34.96     1:15.70 (40.74)     1:56.39 (40.69)     2:34.94 (38.55)
 34 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    2:38.26    2:35.74        
                  35.41     1:15.68 (40.27)     1:56.47 (40.79)     2:35.74 (39.27)
 35 Mei, Emily S              12 Agua Swim Team-MR    2:39.62    2:37.58        
                  35.74     1:16.07 (40.33)     1:57.45 (41.38)     2:37.58 (40.13)
 36 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    2:54.71    2:37.81        
                  36.36     1:17.61 (41.25)     1:59.47 (41.86)     2:37.81 (38.34)
 37 Jackson, India            11 SAKA-MA              2:38.68    2:38.46        
                  34.35     1:14.35 (40.00)     1:57.41 (43.06)     2:38.46 (41.05)
 38 Lane, Caitlin             12 SMC-MR               2:44.49    2:39.11        
                  37.17     1:18.79 (41.62)     2:00.22 (41.43)     2:39.11 (38.89)
 39 Yienger, Maya S           11 Agua Swim Team-MR    2:36.67    2:40.22        
                  35.69     1:16.34 (40.65)     1:59.36 (43.02)     2:40.22 (40.86)
 40 Ashikari, Emily           11 SMC-MR               2:45.00    2:41.89        
                  38.00     1:20.14 (42.14)     2:03.26 (43.12)     2:41.89 (38.63)
 41 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR    2:45.95    2:42.22        
                  36.65                             2:01.36 ( )     2:42.22 (40.86)
 42 Wu, Yifei                 12 NYCC-MR                   NT    2:43.29        
                  36.51     1:17.71 (41.20)     2:00.84 (43.13)     2:43.29 (42.45)
 43 Brenes, Eva J             11 Rac @ Jcc-MR         2:45.11    2:44.34        
                  37.80     1:19.91 (42.11)     2:02.01 (42.10)     2:44.34 (42.33)
 44 Prickett-Morgan, Eleanor  12 Agua Swim Team-MR         NT    2:44.41        
                  37.30     1:19.73 (42.43)     2:03.17 (43.44)     2:44.41 (41.24)
 45 Mackin, Sophie F          11 Flying Dolphins-MR   2:47.69    2:47.73        
                  37.91     1:22.22 (44.31)     2:06.47 (44.25)     2:47.73 (41.26)
 46 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR   2:43.29    2:48.26        
                  37.18     1:21.25 (44.07)     2:05.31 (44.06)     2:48.26 (42.95)
 47 Lymarenko, Kamilla        12 NYCC-MR                   NT    2:48.46        
                  38.76     1:23.26 (44.50)     2:08.21 (44.95)     2:48.46 (40.25)
 48 Elias, Catherine S        12 Rac @ Jcc-MR         2:34.11    2:48.66        
                  37.85     1:21.42 (43.57)     2:06.69 (45.27)     2:48.66 (41.97)
 49 Mroczek, Charista S       11 Rac @ Jcc-MR         2:46.11    2:49.01        
                  37.91     1:21.25 (43.34)     2:05.37 (44.12)     2:49.01 (43.64)
 50 Pantaleone, Lauren M      11 Rac @ Jcc-MR         2:36.11    2:49.14        
                  38.56     1:22.85 (44.29)   2:49.14 (1:26.29)                    
 51 Park, Jinny               11 Agua Swim Team-MR    2:51.28    2:51.67        
                  36.72     1:20.26 (43.54)     2:07.46 (47.20)     2:51.67 (44.21)
 52 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   2:50.40    2:55.20        
                  38.57     1:22.96 (44.39)     2:10.08 (47.12)     2:55.20 (45.12)
 53 Upshur, Arielle S         12 SAKA-MA              3:10.45    2:58.81        
                  35.89     1:20.92 (45.03)     2:08.27 (47.35)     2:58.81 (50.54)
 54 Mander, Inaya K           12 SAKA-MA                   NT    2:59.95        
                  40.39     1:25.75 (45.36)     2:14.55 (48.80)     2:59.95 (45.40)
 55 Siegel, Molly E           11 SMC-MR               2:42.00    3:01.04        
                  41.60     1:28.74 (47.14)     2:16.25 (47.51)     3:01.04 (44.79)
 56 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    3:12.19    3:04.61        
                  40.87     1:27.05 (46.18)     2:16.12 (49.07)     3:04.61 (48.49)
 57 Green, Lexie R            12 SAKA-MA                   NT    3:09.73        
                  41.96     1:30.45 (48.49)     2:21.18 (50.73)     3:09.73 (48.55)
 58 Jenkins, Meghan A         11 NYCC-MR                   NT    3:20.94        
                  44.06     1:37.01 (52.95)     2:31.35 (54.34)     3:20.94 (49.59)
 59 Blaustein, Alana          11 SMC-MR               3:01.00    3:22.89        
                  43.37     1:34.69 (51.32)     2:28.65 (53.96)     3:22.89 (54.24)
 60 Fertig, Gillian           11 Rac @ Jcc-MR         3:32.11    3:31.96        
                  46.02     1:40.84 (54.82)     2:39.40 (58.56)     3:31.96 (52.56)
 61 Lewis, Destiny M          11 SAKA-MA                   NT    3:38.81        
                  45.08     1:41.05 (55.97)   2:42.22 (1:01.17)     3:38.81 (56.59)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:25.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N           12 Agua Swim Team-MR    5:27.14    5:27.34 ZQ     
                  29.63     1:01.67 (32.04)     1:34.59 (32.92)     2:07.62 (33.03)
        2:40.63 (33.01)     3:14.03 (33.40)     3:47.53 (33.50)     4:21.10 (33.57)
        4:54.70 (33.60)     5:27.34 (32.64)                                        
  2 Weeks, Badia S            11 SAKA-MA              5:38.17    5:36.79 ZQ     
                  30.04     1:03.15 (33.11)     1:37.36 (34.21)     2:11.90 (34.54)
        2:46.74 (34.84)     3:21.24 (34.50)     3:55.86 (34.62)     4:30.80 (34.94)
        5:04.89 (34.09)     5:36.79 (31.90)                                        
  3 Gustinis, Gracie E        11 SMST-CT              5:48.86    5:37.63 ZQ     
                  30.79     1:04.04 (33.25)     1:38.36 (34.32)     2:12.78 (34.42)
        2:47.31 (34.53)     3:22.00 (34.69)     3:56.39 (34.39)     4:31.04 (34.65)
        5:05.23 (34.19)     5:37.63 (32.40)                                        
  4 Williams, Gabi A          12 SAKA-MA              5:50.40    5:43.12 ZQ     
                  31.85     1:05.44 (33.59)     1:40.93 (35.49)     2:16.01 (35.08)
        2:50.25 (34.24)     3:25.24 (34.99)     4:00.23 (34.99)     4:34.93 (34.70)
        5:09.64 (34.71)     5:43.12 (33.48)                                        
  5 Visinski, Simona A        11 SMST-CT              5:57.65    5:46.79 ZQ     
                  30.83     1:05.34 (34.51)     1:41.52 (36.18)     2:17.58 (36.06)
        2:52.72 (35.14)     3:28.90 (36.18)     4:04.14 (35.24)     4:39.93 (35.79)
        5:14.58 (34.65)     5:46.79 (32.21)                                        
  6 Freeland, Madison R       11 SAKA-MA              5:56.93    5:48.12 ZQ     
                  31.19     1:06.00 (34.81)     1:42.22 (36.22)     2:18.15 (35.93)
        2:53.78 (35.63)     3:29.08 (35.30)     4:04.60 (35.52)     4:40.54 (35.94)
        5:15.43 (34.89)     5:48.12 (32.69)                                        
  7 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   6:02.70    5:51.98 ZQ     
                  31.09     1:05.57 (34.48)     1:40.93 (35.36)     2:17.18 (36.25)
        2:52.90 (35.72)     3:29.36 (36.46)     4:05.64 (36.28)     4:41.77 (36.13)
        5:18.00 (36.23)     5:51.98 (33.98)                                        
  8 Romansky, Sabrina M       12 SMST-CT              5:57.50    5:56.58 ZQ     
                  32.71     1:07.80 (35.09)     1:43.71 (35.91)     2:19.88 (36.17)
        2:56.25 (36.37)     3:32.15 (35.90)     4:08.34 (36.19)     4:44.69 (36.35)
        5:21.37 (36.68)     5:56.58 (35.21)                                        
  9 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    6:18.57    6:02.65 SILV   
                  30.82     1:05.46 (34.64)     1:41.81 (36.35)     2:18.52 (36.71)
        2:55.68 (37.16)     3:33.06 (37.38)     4:10.73 (37.67)     4:48.58 (37.85)
        5:26.31 (37.73)     6:02.65 (36.34)                                        
 10 Parker, Nia C             12 SAKA-MA              6:13.96    6:08.47 SILV   
                  33.00     1:09.42 (36.42)     1:46.88 (37.46)     2:24.37 (37.49)
        3:01.66 (37.29)     3:39.21 (37.55)     4:16.61 (37.40)     4:54.41 (37.80)
        5:32.36 (37.95)     6:08.47 (36.11)                                        
 11 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR   6:21.87    6:10.23 SILV   
                  32.79     1:09.81 (37.02)     1:47.77 (37.96)     2:25.16 (37.39)
        3:02.45 (37.29)     3:40.76 (38.31)     4:18.93 (38.17)     4:57.09 (38.16)
        5:34.43 (37.34)     6:10.23 (35.80)                                        
 12 Brennan, Catie F          11 NYCC-MR              6:25.58    6:13.08 SILV   
                  32.25     1:08.72 (36.47)     1:45.70 (36.98)     2:23.40 (37.70)
        3:01.60 (38.20)     3:39.48 (37.88)     4:18.11 (38.63)     4:57.17 (39.06)
        5:36.14 (38.97)     6:13.08 (36.94)                                        
 13 Adams, Caroline E         12 Rac @ Jcc-MR         7:20.11    6:15.96 SILV   
                  33.03     1:10.24 (37.21)     1:48.94 (38.70)     2:27.93 (38.99)
        3:06.45 (38.52)     3:44.72 (38.27)     4:23.28 (38.56)     5:01.90 (38.62)
        5:39.85 (37.95)     6:15.96 (36.11)                                        
 14 Weiss, Claire E           12 SAKA-MA                   NT    6:22.67 SILV   
                  35.00     1:13.33 (38.33)     1:52.69 (39.36)     2:32.09 (39.40)
        3:11.54 (39.45)     3:50.81 (39.27)     4:29.90 (39.09)     5:08.99 (39.09)
        5:47.37 (38.38)     6:22.67 (35.30)                                        
 15 Noccioli, Ally D          12 SMST-CT              6:27.31    6:23.01 SILV   
                  33.44     1:11.62 (38.18)     1:50.27 (38.65)     2:29.94 (39.67)
        3:08.83 (38.89)     3:47.04 (38.21)     4:26.20 (39.16)     5:05.66 (39.46)
        5:44.93 (39.27)     6:23.01 (38.08)                                        
 16 Savkovic, Natalia         12 SMST-CT              6:31.51    6:23.67 SILV   
                  32.74     1:10.21 (37.47)                             2:27.98 ( )
                                3:46.78 ( )     4:25.46 (38.68)                    
            5:43.66 ( )     6:23.67 (40.01)                                        
 17 Lee, Madison              12 NYCC-MR              6:29.57    6:25.99        
                  35.85     1:15.00 (39.15)     1:54.04 (39.04)     2:33.34 (39.30)
        3:13.18 (39.84)     3:53.12 (39.94)     4:32.21 (39.09)     5:10.58 (38.37)
        5:48.97 (38.39)     6:25.99 (37.02)                                        
 18 Schnupp, Samantha J       12 NYCC-MR              6:21.94    6:27.52        
                  32.21     1:08.99 (36.78)     1:47.99 (39.00)     2:27.90 (39.91)
        3:07.89 (39.99)     3:47.80 (39.91)     4:28.30 (40.50)     5:08.41 (40.11)
        5:48.42 (40.01)     6:27.52 (39.10)                                        
 19 Olszewski, Inez I         12 NYCC-MR              6:46.01    6:32.20        
                  33.38     1:11.44 (38.06)     1:50.87 (39.43)     2:30.34 (39.47)
        3:11.09 (40.75)     3:52.88 (41.79)     4:33.38 (40.50)     5:13.70 (40.32)
        5:54.71 (41.01)     6:32.20 (37.49)                                        
 20 Futterman, Aidan G        12 Agua Swim Team-MR    6:33.20    6:34.42        
                  35.24     1:14.44 (39.20)     1:54.83 (40.39)     2:36.28 (41.45)
        3:17.52 (41.24)     3:58.26 (40.74)     4:38.73 (40.47)     5:18.83 (40.10)
        5:58.28 (39.45)     6:34.42 (36.14)                                        
 21 Habib, Maggie             12 Agua Swim Team-MR    6:51.11    6:35.86        
                  34.98     1:13.40 (38.42)     1:52.96 (39.56)     2:32.94 (39.98)
        3:13.99 (41.05)     3:55.37 (41.38)     4:36.31 (40.94)     5:17.62 (41.31)
        5:57.74 (40.12)     6:35.86 (38.12)                                        
 22 Wardlaw, Samiyah          11 SAKA-MA              7:25.56    6:39.90        
                  36.91     1:17.20 (40.29)     1:58.14 (40.94)     2:38.94 (40.80)
        3:19.46 (40.52)     4:00.46 (41.00)     4:41.18 (40.72)     5:21.44 (40.26)
        6:02.05 (40.61)     6:39.90 (37.85)                                        
 23 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR        NT    6:40.99        
                  34.12     1:13.75 (39.63)     1:54.33 (40.58)     2:35.46 (41.13)
        3:17.43 (41.97)     3:59.32 (41.89)     4:40.93 (41.61)     5:23.43 (42.50)
        6:04.76 (41.33)     6:40.99 (36.23)                                        
 24 Murray, Cecilia V         12 Agua Swim Team-MR    6:49.59    6:41.76        
                  34.69     1:13.61 (38.92)     1:54.49 (40.88)     2:35.89 (41.40)
        3:17.73 (41.84)     3:59.24 (41.51)     4:40.47 (41.23)     5:21.91 (41.44)
        6:03.69 (41.78)     6:41.76 (38.07)                                        
 25 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR    6:41.20    6:42.16        
                  35.20     1:14.46 (39.26)     1:54.97 (40.51)     2:36.23 (41.26)
        3:16.77 (40.54)     3:57.19 (40.42)     4:38.14 (40.95)     5:20.35 (42.21)
        6:00.72 (40.37)     6:42.16 (41.44)                                        
 26 Beavers, Maisy            12 NYCC-MR              6:30.00    6:43.73        
                  32.96     1:10.53 (37.57)                             2:30.40 ( )
        3:12.21 (41.81)     3:54.31 (42.10)     4:36.60 (42.29)     5:18.80 (42.20)
        6:01.50 (42.70)     6:43.73 (42.23)                                        
 27 Tomita, Yurika            11 NYCC-MR              7:20.00    6:48.40        
                  36.54     1:16.69 (40.15)     1:58.02 (41.33)     2:39.84 (41.82)
        3:22.25 (42.41)     4:04.65 (42.40)     4:47.45 (42.80)     5:28.82 (41.37)
        6:10.98 (42.16)     6:48.40 (37.42)                                        
 28 Hunt, Abigail J           11 Agua Swim Team-MR    6:36.25    6:55.92        
                  34.12     1:14.62 (40.50)     1:57.93 (43.31)     2:39.85 (41.92)
        3:24.19 (44.34)     4:06.95 (42.76)     4:52.32 (45.37)     5:33.90 (41.58)
        6:16.06 (42.16)     6:55.92 (39.86)                                        
 29 Jackson, India            11 SAKA-MA              8:13.48    7:00.08        
                  35.14     1:16.35 (41.21)     1:59.78 (43.43)     2:42.03 (42.25)
        3:26.08 (44.05)     4:09.82 (43.74)     4:54.35 (44.53)     5:38.76 (44.41)
        6:21.80 (43.04)     7:00.08 (38.28)                                        
 30 Irato, Carmela            12 Agua Swim Team-MR    7:45.68    7:00.82        
                  34.88     1:14.79 (39.91)     1:57.75 (42.96)     2:39.84 (42.09)
        3:22.93 (43.09)     4:07.30 (44.37)     4:50.34 (43.04)     5:35.40 (45.06)
        6:20.10 (44.70)     7:00.82 (40.72)                                        
 31 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR   6:48.78    7:04.03        
                  37.41     1:19.33 (41.92)     2:02.86 (43.53)     2:46.59 (43.73)
        3:30.56 (43.97)     4:14.39 (43.83)     4:57.79 (43.40)     5:41.85 (44.06)
        6:24.66 (42.81)     7:04.03 (39.37)                                        
 32 Yienger, Maya S           11 Agua Swim Team-MR    6:44.95    7:06.40        
                  37.78     1:18.98 (41.20)     2:02.81 (43.83)     2:47.70 (44.89)
        3:31.25 (43.55)     4:16.16 (44.91)     5:00.92 (44.76)     5:44.86 (43.94)
        6:27.80 (42.94)     7:06.40 (38.60)                                        
 33 Lalumiere, Axelle         12 NYCC-MR                   NT    7:08.23        
                  35.98     1:18.02 (42.04)     2:01.16 (43.14)     2:45.27 (44.11)
        3:29.51 (44.24)     4:14.05 (44.54)     4:58.43 (44.38)     5:43.15 (44.72)
        6:27.20 (44.05)     7:08.23 (41.03)                                        
 34 Elias, Catherine S        12 Rac @ Jcc-MR              NT    7:24.26        
                  39.00     1:22.34 (43.34)     2:08.75 (46.41)     2:54.12 (45.37)
        3:39.79 (45.67)     4:26.98 (47.19)     5:12.83 (45.85)     5:59.05 (46.22)
        6:44.50 (45.45)     7:24.26 (39.76)                                        
 35 Wu, Yifei                 12 NYCC-MR                   NT    7:24.31        
                  37.46     1:22.50 (45.04)     2:09.50 (47.00)     2:56.21 (46.71)
        3:41.98 (45.77)     4:27.84 (45.86)     5:13.95 (46.11)     5:59.83 (45.88)
        6:44.02 (44.19)     7:24.31 (40.29)                                        
 36 Lymarenko, Kamilla        12 NYCC-MR                   NT    7:24.37        
                  41.21     1:26.16 (44.95)     2:12.36 (46.20)     2:57.95 (45.59)
        3:43.69 (45.74)     4:29.32 (45.63)     5:15.46 (46.14)     5:59.84 (44.38)
        6:43.57 (43.73)     7:24.37 (40.80)                                        
 37 Costanzo, Erica           11 Rac @ Jcc-MR         7:35.11    7:28.77        
                  35.53     1:18.18 (42.65)     2:03.88 (45.70)     2:50.62 (46.74)
        3:36.89 (46.27)     4:23.55 (46.66)     5:10.10 (46.55)     5:57.35 (47.25)
        6:43.98 (46.63)     7:28.77 (44.79)                                        
 38 Mroczek, Charista S       11 Rac @ Jcc-MR         7:55.11    7:49.36        
                  37.80     1:21.48 (43.68)     2:07.45 (45.97)     2:55.53 (48.08)
        3:43.07 (47.54)     4:31.35 (48.28)     5:19.11 (47.76)     6:07.14 (48.03)
        6:55.27 (48.13)     7:49.36 (54.09)                                        
 39 Mander, Inaya K           12 SAKA-MA                   NT    8:12.08        
                  39.57     1:27.63 (48.06)     2:19.35 (51.72)     3:11.27 (51.92)
        4:02.20 (50.93)     4:53.16 (50.96)     5:45.01 (51.85)     6:35.23 (50.22)
        7:26.50 (51.27)     8:12.08 (45.58)                                        
 40 Green, Lexie R            12 SAKA-MA                   NT    8:14.96        
                  41.60     1:30.12 (48.52)     2:21.50 (51.38)     3:12.19 (50.69)
        4:03.10 (50.91)     4:55.32 (52.22)     5:43.96 (48.64)     6:33.86 (49.90)
        7:26.58 (52.72)     8:14.96 (48.38)                                        
 41 Lewis, Destiny M          11 SAKA-MA                   NT   10:00.61        
                  48.48     1:46.17 (57.69)                             3:49.09 ( )
      4:50.31 (1:01.22)   5:55.12 (1:04.81)   6:56.91 (1:01.79)   8:00.37 (1:03.46)
      9:05.61 (1:05.24)    10:00.61 (55.00)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:22.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    1:00.92    1:00.94 ZQ     
                  30.14     1:00.94 (30.80)                                        
  2 Gustinis, Gracie E        11 SMST-CT              1:06.54    1:06.78 ZQ     
                  33.05     1:06.78 (33.73)                                        
  3 Weeks, Badia S            11 SAKA-MA              1:09.95    1:08.36 ZQ     
                  33.26     1:08.36 (35.10)                                        
  4 Eguchi, Nadia N           12 Agua Swim Team-MR    1:09.92    1:09.06 ZQ     
                  33.62     1:09.06 (35.44)                                        
  5 Duffy, Megan Y            12 SMST-CT              1:09.49    1:09.74 JO     
                  34.18     1:09.74 (35.56)                                        
  6 Williams, Gabi A          12 SAKA-MA              1:13.97    1:09.78 JO     
                  33.68     1:09.78 (36.10)                                        
  7 Visinski, Simona A        11 SMST-CT              1:09.07    1:09.94 JO     
                  34.61     1:09.94 (35.33)                                        
  8 Freeland, Madison R       11 SAKA-MA              1:11.92    1:10.64 SILV   
                  34.12     1:10.64 (36.52)                                        
  9 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   1:09.88    1:10.78 SILV   
                  34.43     1:10.78 (36.35)                                        
 10 Brennan, Catie F          11 NYCC-MR              1:13.86    1:11.16 SILV   
                  34.49     1:11.16 (36.67)                                        
 11 Ivey, Hailey              12 SMC-MR               1:11.33    1:11.97 SILV   
                  35.99     1:11.97 (35.98)                                        
 12 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    1:12.25    1:12.01 SILV   
                  34.91     1:12.01 (37.10)                                        
 13 Beavers, Maisy            12 NYCC-MR              1:12.63    1:12.22 SILV   
                  34.11     1:12.22 (38.11)                                        
 14 Schnupp, Samantha J       12 NYCC-MR              1:11.89    1:12.48 SILV   
                  34.78     1:12.48 (37.70)                                        
 15 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   1:14.97    1:13.35 SILV   
                  35.20     1:13.35 (38.15)                                        
 16 Adams, Caroline E         12 Rac @ Jcc-MR         1:14.13    1:13.60 SILV   
                  37.01     1:13.60 (36.59)                                        
 17 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   1:15.94    1:14.65 SILV   
                  36.94     1:14.65 (37.71)                                        
 18 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR    1:18.97    1:14.78 SILV   
                  36.72     1:14.78 (38.06)                                        
 19 Weissman, Emily T         11 Agua Swim Team-MR    1:15.45    1:14.87 SILV   
                  36.50     1:14.87 (38.37)                                        
 20 Savkovic, Natalia         12 SMST-CT              1:15.05    1:15.15 SILV   
                  36.82     1:15.15 (38.33)                                        
 21 Parker, Nia C             12 SAKA-MA              1:14.28    1:16.12 SILV   
                  37.38     1:16.12 (38.74)                                        
 22 Kyin, Leadora A           12 Agua Swim Team-MR    1:17.44    1:16.44 SILV   
                  37.26     1:16.44 (39.18)                                        
 23 Koubeck, Monica E         12 SMST-CT              1:17.22    1:16.54 SILV   
                  37.56     1:16.54 (38.98)                                        
 24 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR   1:15.76    1:16.99 SILV   
                  37.35     1:16.99 (39.64)                                        
 25 Tomita, Yurika            11 NYCC-MR              1:23.45    1:17.08 SILV   
                  36.70     1:17.08 (40.38)                                        
 26 Abdelrahman, Rawan        12 Agua Swim Team-MR    1:18.43    1:17.23 SILV   
                  38.47     1:17.23 (38.76)                                        
 27 Hunt, Abigail J           11 Agua Swim Team-MR    1:15.70    1:17.35 SILV   
                  37.85     1:17.35 (39.50)                                        
 28 Romansky, Sabrina M       12 SMST-CT              1:14.85    1:17.65 SILV   
                  37.90     1:17.65 (39.75)                                        
 29 Murray, Cecilia V         12 Agua Swim Team-MR    1:22.77    1:17.81 SILV   
                  38.09     1:17.81 (39.72)                                        
 30 Weiss, Claire E           12 SAKA-MA                   NT    1:18.64 SILV   
                  39.47     1:18.64 (39.17)                                        
 31 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    1:24.05    1:19.38 SILV   
                  38.34     1:19.38 (41.04)                                        
 32 Kuo, Victoria F           11 Agua Swim Team-MR    1:23.16    1:20.09 SILV   
                  39.59     1:20.09 (40.50)                                        
 33 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    1:17.07    1:20.10 SILV   
                  39.59     1:20.10 (40.51)                                        
 34 Irato, Carmela            12 Agua Swim Team-MR    1:18.38    1:20.20 SILV   
                  39.17     1:20.20 (41.03)                                        
 35 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:19.23    1:21.18 SILV   
                  39.70     1:21.18 (41.48)                                        
 36 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    1:23.98    1:21.53 SILV   
                  40.42     1:21.53 (41.11)                                        
 37 Jackson, India            11 SAKA-MA              1:20.50    1:22.30 SILV   
                  40.25     1:22.30 (42.05)                                        
 38 Marks, Lily M             12 Agua Swim Team-MR    1:21.87    1:22.95 SILV   
                  41.10     1:22.95 (41.85)                                        
 39 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR    1:24.27    1:23.13        
                  41.40     1:23.13 (41.73)                                        
 40 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   1:21.89    1:23.55        
                  41.71     1:23.55 (41.84)                                        
 41 Wu, Yifei                 12 NYCC-MR              1:28.18    1:23.62        
                  40.81     1:23.62 (42.81)                                        
 42 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   1:29.73    1:24.25        
                  42.03     1:24.25 (42.22)                                        
 43 Habib, Maggie             12 Agua Swim Team-MR    1:24.11    1:24.52        
                  42.04     1:24.52 (42.48)                                        
 44 Lane, Caitlin             12 SMC-MR               1:21.31    1:24.74        
                  42.13     1:24.74 (42.61)                                        
 45 Mroczek, Charista S       11 Rac @ Jcc-MR         1:25.87    1:25.23        
                  41.58     1:25.23 (43.65)                                        
 46 Lymarenko, Kamilla        12 NYCC-MR              1:24.19    1:25.36        
                  42.71     1:25.36 (42.65)                                        
 47 Yienger, Maya S           11 Agua Swim Team-MR    1:23.50    1:25.49        
                  41.28     1:25.49 (44.21)                                        
 48 Elias, Catherine S        12 Rac @ Jcc-MR         1:26.11    1:26.06        
                  41.23     1:26.06 (44.83)                                        
 49 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR   1:22.03    1:26.10        
                  43.34     1:26.10 (42.76)                                        
 50 Mei, Emily S              12 Agua Swim Team-MR    1:25.83    1:28.63        
                  42.43     1:28.63 (46.20)                                        
 51 Ashikari, Emily           11 SMC-MR               1:34.46    1:28.64        
 52 Brenes, Eva J             11 Rac @ Jcc-MR         1:22.11    1:29.14        
                  44.22     1:29.14 (44.92)                                        
 53 Mackin, Sophie F          11 Flying Dolphins-MR   1:51.86    1:29.89        
 54 McCormack, Bridget        11 SMC-MR               1:30.62    1:30.28        
                  45.20     1:30.28 (45.08)                                        
 55 Pantaleone, Lauren M      11 Rac @ Jcc-MR         1:29.73    1:30.38        
                  43.37     1:30.38 (47.01)                                        
 56 Wardlaw, Samiyah          11 SAKA-MA              1:32.16    1:30.58        
                  45.91     1:30.58 (44.67)                                        
 57 Siegel, Molly E           11 SMC-MR               1:33.37    1:30.86        
                  44.36     1:30.86 (46.50)                                        
 58 Jenkins, Meghan A         11 NYCC-MR                   NT    1:33.38        
                  43.52     1:33.38 (49.86)                                        
 59 Park, Jinny               11 Agua Swim Team-MR    1:34.18    1:34.14        
 60 Prickett-Morgan, Eleanor  12 Agua Swim Team-MR         NT    1:36.38        
                  47.73     1:36.38 (48.65)                                        
 61 Mander, Inaya K           12 SAKA-MA                   NT    1:37.39        
                  46.83     1:37.39 (50.56)                                        
 62 Fertig, Gillian           11 Rac @ Jcc-MR         2:01.11    1:42.44        
 63 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    2:01.41    1:44.69        
 64 Green, Lexie R            12 SAKA-MA                   NT    1:50.20        
                  53.30     1:50.20 (56.90)                                        
 65 Lewis, Destiny M          11 SAKA-MA                   NT    1:57.46        
 -- Blaustein, Alana          11 SMC-MR               1:45.00         DQ        
      Did not finish on back
 -- Upshur, Arielle S         12 SAKA-MA              1:35.62         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:30.59  ZQ
              2:32.99  JO
              2:55.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    2:22.47    2:13.70 ZQ     
                  31.09     1:04.48 (33.39)     1:39.45 (34.97)     2:13.70 (34.25)
  2 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   2:30.12    2:29.03 ZQ     
                  34.18     1:11.79 (37.61)     1:51.41 (39.62)     2:29.03 (37.62)
  3 Weeks, Badia S            11 SAKA-MA              2:29.67    2:29.30 ZQ     
                  35.21     1:13.22 (38.01)     1:52.43 (39.21)     2:29.30 (36.87)
  4 Freeland, Madison R       11 SAKA-MA                   NT    2:30.27 ZQ     
                  34.71     1:12.66 (37.95)     1:52.01 (39.35)     2:30.27 (38.26)
  5 Williams, Gabi A          12 SAKA-MA              2:35.09    2:32.56 JO     
                  36.99     1:15.57 (38.58)     1:55.13 (39.56)     2:32.56 (37.43)
  6 Brennan, Catie F          11 NYCC-MR              2:34.41    2:33.08 SILV   
                  35.11     1:13.16 (38.05)     1:53.22 (40.06)     2:33.08 (39.86)
  7 Fauver, Lily              12 SMC-MR               2:55.00    2:35.02 SILV   
                  41.42     1:25.43 (44.01)     2:07.67 (42.24)     2:35.02 (27.35)
  8 Schnupp, Samantha J       12 NYCC-MR              2:31.67    2:35.46 SILV   
                  35.80     1:14.48 (38.68)     1:54.99 (40.51)     2:35.46 (40.47)
  9 Parker, Nia C             12 SAKA-MA              2:38.51    2:40.59 SILV   
                  38.94     1:19.70 (40.76)     2:01.05 (41.35)     2:40.59 (39.54)
 10 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR        NT    2:42.16 SILV   
                  37.11     1:18.79 (41.68)     2:02.41 (43.62)     2:42.16 (39.75)
 11 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR        NT    2:42.31 SILV   
                  36.51     1:17.82 (41.31)     2:00.86 (43.04)     2:42.31 (41.45)
 12 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR        NT    2:42.44 SILV   
                  37.75     1:19.86 (42.11)     2:03.35 (43.49)     2:42.44 (39.09)
 13 Beavers, Maisy            12 NYCC-MR              2:40.00    2:42.72 SILV   
                  36.78     1:17.78 (41.00)     2:00.88 (43.10)     2:42.72 (41.84)
 14 Weiss, Claire E           12 SAKA-MA                   NT    2:44.01 SILV   
                                                    2:04.53 ( )     2:44.01 (39.48)
 15 Hunt, Abigail J           11 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:44.59 SILV   
                  39.48     1:22.45 (42.97)     2:05.51 (43.06)     2:44.59 (39.08)
 16 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    2:55.65    2:49.57 SILV   
                  40.90     1:24.25 (43.35)     2:08.82 (44.57)     2:49.57 (40.75)
 17 Olszewski, Inez I         12 NYCC-MR              2:51.23    2:49.86 SILV   
                  39.61     1:23.23 (43.62)     2:07.78 (44.55)     2:49.86 (42.08)
 18 Marks, Lily M             12 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:51.16 SILV   
                  40.06     1:24.33 (44.27)     2:09.83 (45.50)     2:51.16 (41.33)
 19 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR    3:07.12    2:51.83 SILV   
                  41.00     1:24.76 (43.76)     2:10.02 (45.26)     2:51.83 (41.81)
 20 Habib, Maggie             12 Agua Swim Team-MR    3:00.89    2:52.98 SILV   
                  42.04     1:25.09 (43.05)     2:09.30 (44.21)     2:52.98 (43.68)
 21 Jackson, India            11 SAKA-MA                   NT    2:54.72 SILV   
                  39.91     1:23.56 (43.65)     2:09.94 (46.38)     2:54.72 (44.78)
 22 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   3:09.18    2:55.07 SILV   
                  40.90     1:23.04 (42.14)     2:10.28 (47.24)     2:55.07 (44.79)
 23 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR        NT    2:58.61        
                  41.63     1:27.18 (45.55)     2:14.22 (47.04)     2:58.61 (44.39)
 24 Simpson, Kayla A          11 Agua Swim Team-MR         NT    3:21.29        
                  44.90     1:37.90 (53.00)     2:27.44 (49.54)     3:21.29 (53.85)
 25 Mander, Inaya K           12 SAKA-MA                   NT    3:21.88        
                  46.77     1:39.54 (52.77)   3:22.02 (1:42.48)         3:21.88 ( )
 26 Sheth, Serena             11 SMC-MR               3:05.00    3:54.74        
                  52.80   1:53.50 (1:00.70)   2:55.55 (1:02.05)     3:54.74 (59.19)
 27 Green, Lexie R            12 SAKA-MA                   NT    4:05.46        
                  54.08     1:52.94 (58.86)   2:54.02 (1:01.08)   4:05.46 (1:11.44)
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:32.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    1:11.27    1:11.65 ZQ     
                  34.35     1:11.65 (37.30)                                        
  2 Eguchi, Nadia N           12 Agua Swim Team-MR    1:15.74    1:15.18 ZQ     
                  36.09     1:15.18 (39.09)                                        
  3 Weeks, Badia S            11 SAKA-MA              1:17.27    1:20.27 JO     
                  38.30     1:20.27 (41.97)                                        
  4 Brennan, Catie F          11 NYCC-MR              1:28.16    1:21.40 SILV   
                  37.62     1:21.40 (43.78)                                        
  5 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR   1:23.32    1:23.05 SILV   
                  39.22     1:23.05 (43.83)                                        
  6 Wu, Yifei                 12 NYCC-MR              1:25.55    1:23.07 SILV   
                  38.08     1:23.07 (44.99)                                        
  7 Freeland, Madison R       11 SAKA-MA              1:21.29    1:23.14 SILV   
                  39.08     1:23.14 (44.06)                                        
  8 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   1:23.45    1:23.64 SILV   
                  39.54     1:23.64 (44.10)                                        
  9 Weissman, Emily T         11 Agua Swim Team-MR    1:26.05    1:23.85 SILV   
                  40.57     1:23.85 (43.28)                                        
 10 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    1:28.59    1:25.21 SILV   
                  40.54     1:25.21 (44.67)                                        
 11 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR    1:28.00    1:25.22 SILV   
                  40.32     1:25.22 (44.90)                                        
 12 Lee, Madison              12 NYCC-MR              1:24.19    1:25.24 SILV   
                  40.57     1:25.24 (44.67)                                        
 13 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    1:23.47    1:25.33 SILV   
                  40.62     1:25.33 (44.71)                                        
 14 Kyin, Leadora A           12 Agua Swim Team-MR    1:27.59    1:25.51 SILV   
                  40.49     1:25.51 (45.02)                                        
 15 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    1:27.16    1:25.83 SILV   
                  40.79     1:25.83 (45.04)                                        
 16 Abdelrahman, Rawan        12 Agua Swim Team-MR    1:27.99    1:25.97 SILV   
                  41.24     1:25.97 (44.73)                                        
 17 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   1:26.05    1:26.17 SILV   
                  41.79     1:26.17 (44.38)                                        
 18 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR    1:30.11    1:26.58 SILV   
                  41.68     1:26.58 (44.90)                                        
 18 Jackson, India            11 SAKA-MA              1:24.38    1:26.58 SILV   
                  41.04     1:26.58 (45.54)                                        
 20 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    1:32.33    1:26.90 SILV   
                  40.71     1:26.90 (46.19)                                        
 21 Futterman, Aidan G        12 Agua Swim Team-MR    1:28.25    1:27.14 SILV   
                  42.70     1:27.14 (44.44)                                        
 22 Ivey, Hailey              12 SMC-MR               1:24.52    1:27.53 SILV   
                  41.86     1:27.53 (45.67)                                        
 23 Irato, Carmela            12 Agua Swim Team-MR    1:31.75    1:28.26 SILV   
                  41.49     1:28.26 (46.77)                                        
 24 Kuo, Victoria F           11 Agua Swim Team-MR    1:32.00    1:28.63 SILV   
                  42.46     1:28.63 (46.17)                                        
 25 Fauver, Lily              12 SMC-MR               1:28.00    1:28.77 SILV   
                  42.74     1:28.77 (46.03)                                        
 26 Olszewski, Inez I         12 NYCC-MR              1:33.77    1:29.05 SILV   
                  43.04     1:29.05 (46.01)                                        
 27 Cartularo, Madison        12 SMC-MR               1:31.70    1:29.59 SILV   
                  43.41     1:29.59 (46.18)                                        
 28 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   1:33.81    1:30.15 SILV   
                  43.20     1:30.15 (46.95)                                        
 29 Jones, Caroline           12 SMC-MR               1:30.82    1:30.35 SILV   
                  43.59     1:30.35 (46.76)                                        
 30 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR   1:29.77    1:30.47 SILV   
                  43.60     1:30.47 (46.87)                                        
 31 Cushman, Alexis           12 SMC-MR               1:27.14    1:31.13 SILV   
                  41.88     1:31.13 (49.25)                                        
 32 Hunt, Abigail J           11 Agua Swim Team-MR    1:35.02    1:31.43 SILV   
                  17.15   1:31.43 (1:14.28)                                        
 33 Tuchman, Emily            11 SMC-MR               1:32.96    1:32.29 SILV   
                  45.24     1:32.29 (47.05)                                        
 34 Murray, Cecilia V         12 Agua Swim Team-MR    1:30.67    1:32.41 SILV   
                  42.39     1:32.41 (50.02)                                        
 35 Tomita, Yurika            11 NYCC-MR              1:39.97    1:32.48 SILV   
                  43.69     1:32.48 (48.79)                                        
 36 Parker, Nia C             12 SAKA-MA              1:36.98    1:32.62        
                  44.87     1:32.62 (47.75)                                        
 37 Phelps, Kathryn           11 NYCC-MR              1:35.00    1:32.86        
                  44.59     1:32.86 (48.27)                                        
 38 Cartularo, Morgan         12 SMC-MR               1:34.59    1:33.89        
                  44.02     1:33.89 (49.87)                                        
 39 Buscema, Pamela           12 SMC-MR               1:34.09    1:34.13        
                  44.61     1:34.13 (49.52)                                        
 40 Lilian, Sarah             11 SMC-MR               1:34.24    1:35.19        
                  45.59     1:35.19 (49.60)                                        
 41 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   1:40.50    1:35.26        
                  45.87     1:35.26 (49.39)                                        
 42 Siegel, Lucy              12 SMC-MR               1:35.35    1:35.41        
                  44.98     1:35.41 (50.43)                                        
 43 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR   1:32.85    1:35.62        
                  42.77     1:35.62 (52.85)                                        
 44 Mackin, Sophie F          11 Flying Dolphins-MR   1:38.38    1:36.15        
                  46.02     1:36.15 (50.13)                                        
 45 Wardlaw, Samiyah          11 SAKA-MA              1:34.23    1:37.30        
                  47.66     1:37.30 (49.64)                                        
 46 Yienger, Maya S           11 Agua Swim Team-MR    1:30.08    1:38.69        
                  45.96     1:38.69 (52.73)                                        
 47 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   1:41.84    1:38.98        
                  47.18     1:38.98 (51.80)                                        
 48 Giannelli, Sophia         12 SMC-MR               1:41.32    1:41.10        
                  48.74     1:41.10 (52.36)                                        
 49 Fong, Wai sze             11 Flying Dolphins-MR   1:43.89    1:43.02        
                  50.63     1:43.02 (52.39)                                        
 50 McCormack, Bridget        11 SMC-MR               1:44.58    1:43.65        
                  49.41     1:43.65 (54.24)                                        
 51 Siegel, Molly E           11 SMC-MR               1:43.32    1:44.36        
                  50.87     1:44.36 (53.49)                                        
 52 Bramel, Mia a             11 Flying Dolphins-MR   1:53.40    1:44.67        
                  51.53     1:44.67 (53.14)                                        
 53 Beasley, Kate G           12 Agua Swim Team-MR         NT    1:45.20        
                  49.48     1:45.20 (55.72)                                        
 54 Green, Lexie R            12 SAKA-MA                   NT    1:45.31        
 55 Greenberg, Isabelle R     12 NYCC-MR              1:52.59    1:53.07        
                  53.96     1:53.07 (59.11)                                        
 56 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    1:59.92    1:53.69        
                  52.39   1:53.69 (1:01.30)                                        
 57 Villano, Grace E          11 SMC-MR               1:55.38    1:55.77        
                  53.82   1:55.77 (1:01.95)                                        
 58 Sheth, Serena             11 SMC-MR               1:50.00    1:57.14        
                  54.85   1:57.14 (1:02.29)                                        
 -- Lymarenko, Kamilla        12 NYCC-MR              1:40.15         DQ        
      One hand touch
                  46.71          DQ (50.00)                                        
 -- Lewis, Destiny M          11 SAKA-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:06.29                                                            
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:50.59  ZQ
              2:55.99  JO
              3:15.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    2:36.52    2:34.03 ZQ     
                  34.47     1:14.46 (39.99)     1:54.00 (39.54)     2:34.03 (40.03)
  2 Eguchi, Nadia N           12 Agua Swim Team-MR    2:42.00    2:35.33 ZQ     
                  36.44     1:15.85 (39.41)     1:56.84 (40.99)     2:35.33 (38.49)
  3 Romansky, Sabrina M       12 SMST-CT              2:41.71    2:45.68 ZQ     
                  37.93     1:19.59 (41.66)     2:03.67 (44.08)     2:45.68 (42.01)
  4 Weeks, Badia S            11 SAKA-MA              2:43.07    2:46.21 ZQ     
                  38.65     1:21.46 (42.81)     2:05.31 (43.85)     2:46.21 (40.90)
  5 Gustinis, Gracie E        11 SMST-CT              2:53.76    2:52.06 JO     
                  40.04     1:24.70 (44.66)     2:08.42 (43.72)     2:52.06 (43.64)
  6 Visinski, Simona A        11 SMST-CT              3:03.24    2:53.29 JO     
                  38.74     1:23.22 (44.48)     2:09.08 (45.86)     2:53.29 (44.21)
  7 Brennan, Catie F          11 NYCC-MR              3:09.73    2:53.79 JO     
                  37.51     1:21.30 (43.79)     2:08.12 (46.82)     2:53.79 (45.67)
  8 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR   3:00.03    2:54.21 JO     
                  38.78     1:23.63 (44.85)     2:08.95 (45.32)     2:54.21 (45.26)
  9 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    2:55.02    2:55.99 JO     
                  40.13     1:24.75 (44.62)     2:10.95 (46.20)     2:55.99 (45.04)
 10 Freeland, Madison R       11 SAKA-MA                   NT    2:57.32 SILV   
                  40.05     1:25.83 (45.78)     2:12.32 (46.49)     2:57.32 (45.00)
 11 Noccioli, Ally D          12 SMST-CT              2:56.89    2:58.74 SILV   
                  41.25     1:26.25 (45.00)     2:12.80 (46.55)     2:58.74 (45.94)
 12 Abdelrahman, Rawan        12 Agua Swim Team-MR    3:02.31    2:59.57 SILV   
                  41.48     1:26.81 (45.33)     2:13.07 (46.26)     2:59.57 (46.50)
 13 Lee, Madison              12 NYCC-MR              2:59.18    3:01.35 SILV   
                  42.64     1:29.89 (47.25)     2:15.71 (45.82)     3:01.35 (45.64)
 14 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR    3:09.54    3:01.57 SILV   
                  40.96     1:27.41 (46.45)     2:15.72 (48.31)     3:01.57 (45.85)
 15 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   3:03.89    3:01.73 SILV   
                  40.20     1:25.81 (45.61)     2:14.52 (48.71)     3:01.73 (47.21)
 16 Weissman, Emily T         11 Agua Swim Team-MR    3:00.34    3:02.54 SILV   
                  40.46     1:27.48 (47.02)     2:15.34 (47.86)     3:02.54 (47.20)
 17 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   3:14.78    3:04.97 SILV   
                  41.81     1:29.81 (48.00)     2:17.62 (47.81)     3:04.97 (47.35)
 18 Wu, Yifei                 12 NYCC-MR              3:04.12    3:05.14 SILV   
                  41.42     1:27.36 (45.94)     2:16.10 (48.74)     3:05.14 (49.04)
 19 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    3:10.00    3:06.00 SILV   
                  42.55     1:29.90 (47.35)     2:17.97 (48.07)     3:06.00 (48.03)
 20 Kyin, Leadora A           12 Agua Swim Team-MR    3:07.43    3:06.02 SILV   
                  43.77     1:29.70 (45.93)     2:17.94 (48.24)     3:06.02 (48.08)
 21 Ivey, Hailey              12 SMC-MR               3:39.00    3:06.46 SILV   
                  43.13     1:31.59 (48.46)     2:18.83 (47.24)     3:06.46 (47.63)
 22 Kuo, Victoria F           11 Agua Swim Team-MR    3:19.07    3:06.88 SILV   
                                                    2:21.72 ( )     3:06.88 (45.16)
 23 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    3:11.41    3:07.56 SILV   
                  42.75     1:30.72 (47.97)     2:20.19 (49.47)     3:07.56 (47.37)
 24 Jackson, India            11 SAKA-MA                   NT    3:07.72 SILV   
                  44.77     1:31.96 (47.19)     2:20.29 (48.33)     3:07.72 (47.43)
 25 Mei, Emily S              12 Agua Swim Team-MR         NT    3:09.16 SILV   
                  44.85     1:33.16 (48.31)     2:21.68 (48.52)     3:09.16 (47.48)
 26 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    3:17.84    3:09.31 SILV   
                  44.24     1:32.84 (48.60)     2:22.08 (49.24)     3:09.31 (47.23)
 27 Parker, Nia C             12 SAKA-MA                   NT    3:11.02 SILV   
                  45.44     1:33.84 (48.40)     2:23.06 (49.22)     3:11.02 (47.96)
 28 Olszewski, Inez I         12 NYCC-MR                   NT    3:11.40 SILV   
                  42.38     1:33.70 (51.32)     2:23.19 (49.49)     3:11.40 (48.21)
 29 Lalumiere, Axelle         12 NYCC-MR                   NT    3:11.65 SILV   
                  42.80     1:31.96 (49.16)     2:23.73 (51.77)     3:11.65 (47.92)
 30 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR         NT    3:12.44 SILV   
                  42.04     1:33.41 (51.37)     2:24.20 (50.79)     3:12.44 (48.24)
 31 Savkovic, Natalia         12 SMST-CT              3:48.33    3:13.17 SILV   
                  45.78     1:35.85 (50.07)     2:25.24 (49.39)     3:13.17 (47.93)
 32 Murray, Cecilia V         12 Agua Swim Team-MR    3:10.00    3:15.10 SILV   
                  42.04     1:32.05 (50.01)     2:22.61 (50.56)     3:15.10 (52.49)
 33 Habib, Maggie             12 Agua Swim Team-MR    3:26.14    3:15.68 SILV   
                  44.97     1:35.70 (50.73)     2:26.97 (51.27)     3:15.68 (48.71)
 34 Prickett-Morgan, Eleanor  12 Agua Swim Team-MR    3:25.00    3:22.41        
                  45.40     1:36.45 (51.05)     2:30.84 (54.39)     3:22.41 (51.57)
 35 Park, Jinny               11 Agua Swim Team-MR    3:32.35    3:23.51        
                  45.87     1:37.76 (51.89)     2:31.88 (54.12)     3:23.51 (51.63)
 36 Siegel, Lucy              12 SMC-MR               3:35.00    3:24.78        
                  46.60     1:37.66 (51.06)     2:33.35 (55.69)     3:24.78 (51.43)
 37 Hunt, Abigail J           11 Agua Swim Team-MR    3:20.00    3:26.49        
                  46.10     1:40.81 (54.71)     2:34.53 (53.72)     3:26.49 (51.96)
 38 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR        NT    3:28.96        
                  41.07     1:34.88 (53.81)     2:32.92 (58.04)     3:28.96 (56.04)
 39 Siegel, Molly E           11 SMC-MR               3:39.00    3:30.93        
                  49.22     1:43.72 (54.50)     2:37.20 (53.48)     3:30.93 (53.73)
 40 Lewis, Destiny M          11 SAKA-MA                   NT    3:33.99        
 41 Ashikari, Emily           11 SMC-MR               3:43.00    3:34.42        
                  49.53     1:46.31 (56.78)     2:40.93 (54.62)     3:34.42 (53.49)
 42 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR        NT    3:36.60        
                  18.29       49.40 (31.11)     1:44.92 (55.52)   3:36.60 (1:51.68)
 43 Piacentino, Victoria      11 SMC-MR               3:37.00    3:50.20        
                  52.83     1:51.95 (59.12)     2:50.60 (58.65)     3:50.20 (59.60)
 44 Upshur, Arielle S         12 SAKA-MA                   NT    3:54.14        
                  49.18   1:50.44 (1:01.26)   2:53.02 (1:02.58)   3:54.14 (1:01.12)
 45 Uttaro, Elena P           11 Rac @ Jcc-MR         3:46.11    4:00.45        
                  55.84     1:55.81 (59.97)   2:59.51 (1:03.70)   4:00.45 (1:00.94)
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:27.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    1:03.23    1:02.14 ZQ     
                  29.05     1:02.14 (33.09)                                        
  2 Eguchi, Nadia N           12 Agua Swim Team-MR    1:06.93    1:08.13 ZQ     
                  31.62     1:08.13 (36.51)                                        
  3 Gustinis, Gracie E        11 SMST-CT              1:09.37    1:08.61 ZQ     
                  33.22     1:08.61 (35.39)                                        
  4 Williams, Gabi A          12 SAKA-MA              1:08.01    1:08.67 ZQ     
                  33.60     1:08.67 (35.07)                                        
  5 Romansky, Sabrina M       12 SMST-CT              1:07.89    1:08.86 ZQ     
                  33.58     1:08.86 (35.28)                                        
  6 Adams, Caroline E         12 Rac @ Jcc-MR         1:12.18    1:10.42 JO     
                  34.15     1:10.42 (36.27)                                        
  7 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   1:13.66    1:10.83 JO     
  8 Weeks, Badia S            11 SAKA-MA              1:10.16    1:10.92 JO     
                  33.46     1:10.92 (37.46)                                        
  9 Visinski, Simona A        11 SMST-CT              1:16.84    1:13.52 SILV   
                  34.52     1:13.52 (39.00)                                        
 10 Schnupp, Samantha J       12 NYCC-MR              1:14.34    1:13.73 SILV   
                  32.94     1:13.73 (40.79)                                        
 11 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    1:11.94    1:14.31 SILV   
                  33.90     1:14.31 (40.41)                                        
 12 Beavers, Maisy            12 NYCC-MR              1:14.96    1:14.54 SILV   
                  33.60     1:14.54 (40.94)                                        
 13 Brennan, Catie F          11 NYCC-MR              1:15.88    1:16.17 SILV   
                  34.43     1:16.17 (41.74)                                        
 14 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   1:23.39    1:17.17 SILV   
                  34.93     1:17.17 (42.24)                                        
 15 Murray, Cecilia V         12 Agua Swim Team-MR    1:25.48    1:17.64 SILV   
                  35.84     1:17.64 (41.80)                                        
 16 Savkovic, Natalia         12 SMST-CT              1:24.17    1:17.83 SILV   
                  36.59     1:17.83 (41.24)                                        
 17 Weissman, Emily T         11 Agua Swim Team-MR    1:11.00    1:18.38 SILV   
                  36.15     1:18.38 (42.23)                                        
 18 Kyin, Leadora A           12 Agua Swim Team-MR    1:15.96    1:18.80 SILV   
                  34.95     1:18.80 (43.85)                                        
 19 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR    1:21.25    1:19.11 SILV   
                  35.27     1:19.11 (43.84)                                        
 20 Futterman, Aidan G        12 Agua Swim Team-MR    1:19.25    1:19.27 SILV   
                  37.19     1:19.27 (42.08)                                        
 21 Abdelrahman, Rawan        12 Agua Swim Team-MR    1:22.29    1:19.86 SILV   
                  37.76     1:19.86 (42.10)                                        
 22 Hunt, Abigail J           11 Agua Swim Team-MR    1:17.02    1:19.97 SILV   
 23 Elias, Catherine S        12 Rac @ Jcc-MR         1:19.68    1:20.06 SILV   
                  37.85     1:20.06 (42.21)                                        
 24 Weiss, Claire E           12 SAKA-MA                   NT    1:20.77 SILV   
                  39.65     1:20.77 (41.12)                                        
 25 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   1:26.63    1:21.06 SILV   
                  37.29     1:21.06 (43.77)                                        
 26 Olszewski, Inez I         12 NYCC-MR              1:22.05    1:22.10 SILV   
                  37.13     1:22.10 (44.97)                                        
 27 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   1:22.35    1:22.21 SILV   
                  38.79     1:22.21 (43.42)                                        
 28 Mei, Emily S              12 Agua Swim Team-MR    1:21.22    1:22.81 SILV   
                  37.28     1:22.81 (45.53)                                        
 29 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    1:22.93    1:23.60 SILV   
                  38.75     1:23.60 (44.85)                                        
 30 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    1:26.85    1:23.91 SILV   
                  37.70     1:23.91 (46.21)                                        
 31 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:33.87    1:23.93 SILV   
                  39.11     1:23.93 (44.82)                                        
 32 Lilian, Sarah             11 SMC-MR               1:35.00    1:24.30 SILV   
                  39.88     1:24.30 (44.42)                                        
 33 Irato, Carmela            12 Agua Swim Team-MR    1:27.29    1:25.17 SILV   
                  37.88     1:25.17 (47.29)                                        
 34 Noccioli, Ally D          12 SMST-CT              1:24.70    1:25.60 SILV   
                  39.99     1:25.60 (45.61)                                        
 35 Kuo, Victoria F           11 Agua Swim Team-MR    1:29.64    1:26.81 SILV   
                  40.60     1:26.81 (46.21)                                        
 36 Mroczek, Charista S       11 Rac @ Jcc-MR         1:33.15    1:26.95 SILV   
 37 Lymarenko, Kamilla        12 NYCC-MR              1:30.83    1:28.02        
                  41.18     1:28.02 (46.84)                                        
 38 Yienger, Maya S           11 Agua Swim Team-MR    1:25.09    1:28.93        
                  39.55     1:28.93 (49.38)                                        
 39 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR    1:32.73    1:29.12        
                  40.91     1:29.12 (48.21)                                        
 40 Tomita, Yurika            11 NYCC-MR              1:32.40    1:29.45        
                  40.59     1:29.45 (48.86)                                        
 41 Jackson, India            11 SAKA-MA                   NT    1:31.26        
                  42.64     1:31.26 (48.62)                                        
 42 McCormack, Bridget        11 SMC-MR               1:26.31    1:33.02        
                  41.57     1:33.02 (51.45)                                        
 43 Giannelli, Sophia         12 SMC-MR               1:34.58    1:33.60        
                  43.95     1:33.60 (49.65)                                        
 44 Park, Jinny               11 Agua Swim Team-MR    1:45.43    1:38.10        
                  44.46     1:38.10 (53.64)                                        
 45 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   1:36.66    1:38.15        
                  43.22     1:38.15 (54.93)                                        
 46 Prickett-Morgan, Eleanor  12 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:43.11        
                  47.88     1:43.11 (55.23)                                        
 47 Uttaro, Elena P           11 Rac @ Jcc-MR         1:40.11    1:45.49        
                  49.39     1:45.49 (56.10)                                        
 48 Mander, Inaya K           12 SAKA-MA                   NT    1:45.52        
                  45.99     1:45.52 (59.53)                                        
 49 Piacentino, Victoria      11 SMC-MR               1:34.00    1:46.55        
                  48.07     1:46.55 (58.48)                                        
 50 Siegel, Molly E           11 SMC-MR               1:45.18    1:48.86        
                  50.52     1:48.86 (58.34)                                        
 51 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    1:54.32    1:52.99        
                  49.99   1:52.99 (1:03.00)                                        
 52 Pantaleone, Lauren M      11 Rac @ Jcc-MR         1:36.11    1:55.60        
                  49.16   1:55.60 (1:06.44)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:37.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:55.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N           12 Agua Swim Team-MR    2:27.41    2:26.41 ZQ     
                  31.63     1:09.11 (37.48)     1:48.60 (39.49)     2:26.41 (37.81)
  2 Romansky, Sabrina M       12 SMST-CT              2:30.28    2:30.34 ZQ     
                  34.39     1:12.40 (38.01)     1:52.23 (39.83)     2:30.34 (38.11)
  3 Gustinis, Gracie E        11 SMST-CT              2:32.13    2:33.25 ZQ     
                  35.18                             1:13.99 ( )   2:33.25 (1:19.26)
  4 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    2:30.00    2:34.21 ZQ     
                  33.48     1:12.19 (38.71)   2:34.21 (1:22.02)                    
  5 Duffy, Megan Y            12 SMST-CT              2:31.72    2:34.89 ZQ     
                  35.12                             1:56.61 ( )     2:34.89 (38.28)
  6 Weeks, Badia S            11 SAKA-MA              2:39.80    2:36.80 ZQ     
                  34.10     1:14.39 (40.29)     1:55.33 (40.94)     2:36.80 (41.47)
  7 Williams, Gabi A          12 SAKA-MA              2:34.53    2:38.68 JO     
                  36.44     1:17.00 (40.56)     1:57.50 (40.50)     2:38.68 (41.18)
  8 Marks, Lily M             12 Agua Swim Team-MR    2:41.98    2:40.16 SILV   
                  34.34     1:14.54 (40.20)     1:58.84 (44.30)     2:40.16 (41.32)
  9 Visinski, Simona A        11 SMST-CT                   NT    2:49.35 SILV   
                  35.43     1:19.60 (44.17)     2:05.15 (45.55)     2:49.35 (44.20)
 10 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    2:30.00    2:53.33 SILV   
                  34.60     1:17.96 (43.36)     2:05.36 (47.40)     2:53.33 (47.97)
 11 Savkovic, Natalia         12 SMST-CT                   NT    3:01.80        
                  40.17     1:26.61 (46.44)     2:14.94 (48.33)     3:01.80 (46.86)
 12 Hunt, Abigail J           11 Agua Swim Team-MR    2:40.00    3:12.05        
                  36.84     1:27.16 (50.32)     2:20.55 (53.39)     3:12.05 (51.50)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:19.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    1:02.98    1:00.78 ZQ     
                  28.31     1:00.78 (32.47)                                        
  2 Gustinis, Gracie E        11 SMST-CT              1:09.29    1:08.82 ZQ     
                  31.82     1:08.82 (37.00)                                        
  3 Weeks, Badia S            11 SAKA-MA              1:08.09    1:08.83 ZQ     
                  32.07     1:08.83 (36.76)                                        
  4 Freeland, Madison R       11 SAKA-MA              1:08.94    1:09.67 ZQ     
                  33.68     1:09.67 (35.99)                                        
  5 Visinski, Simona A        11 SMST-CT              1:14.05    1:09.70 ZQ     
                  32.94     1:09.70 (36.76)                                        
  6 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    1:12.22    1:11.11 JO     
                  33.32     1:11.11 (37.79)                                        
  7 Adams, Caroline E         12 Rac @ Jcc-MR         1:17.30    1:11.93 SILV   
                  33.27     1:11.93 (38.66)                                        
  8 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    1:12.26    1:12.03 SILV   
                  33.30     1:12.03 (38.73)                                        
  9 Romansky, Sabrina M       12 SMST-CT              1:11.08    1:12.13 SILV   
                  34.23     1:12.13 (37.90)                                        
 10 Brennan, Catie F          11 NYCC-MR              1:15.44    1:12.34 SILV   
                  33.02     1:12.34 (39.32)                                        
 11 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   1:13.08    1:12.56 SILV   
                  32.67     1:12.56 (39.89)                                        
 12 Weissman, Emily T         11 Agua Swim Team-MR    1:14.61    1:12.76 SILV   
                  34.33     1:12.76 (38.43)                                        
 13 Williams, Gabi A          12 SAKA-MA              1:15.48    1:13.15 SILV   
                  32.85     1:13.15 (40.30)                                        
 14 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   1:16.76    1:13.97 SILV   
                  33.99     1:13.97 (39.98)                                        
 14 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR    1:16.72    1:13.97 SILV   
                  33.69     1:13.97 (40.28)                                        
 16 Ivey, Hailey              12 SMC-MR               1:15.51    1:14.09 SILV   
                  35.15     1:14.09 (38.94)                                        
 17 Beavers, Maisy            12 NYCC-MR                   NT    1:14.28 SILV   
                  32.42     1:14.28 (41.86)                                        
 18 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   1:22.73    1:14.57 SILV   
 19 Kyin, Leadora A           12 Agua Swim Team-MR    1:43.16    1:15.09 SILV   
                  33.84     1:15.09 (41.25)                                        
 20 Jackson, India            11 SAKA-MA              1:18.00    1:15.28 SILV   
                  36.89     1:15.28 (38.39)                                        
 21 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   1:20.44    1:15.56 SILV   
 22 Futterman, Aidan G        12 Agua Swim Team-MR    1:21.21    1:15.82 SILV   
                  35.25     1:15.82 (40.57)                                        
 23 Abdelrahman, Rawan        12 Agua Swim Team-MR    1:19.88    1:15.85 SILV   
                  36.03     1:15.85 (39.82)                                        
 24 Parker, Nia C             12 SAKA-MA              1:16.24    1:16.01 SILV   
                  35.54     1:16.01 (40.47)                                        
 25 Irato, Carmela            12 Agua Swim Team-MR    1:17.65    1:16.14 SILV   
 26 Jones, Caroline           12 SMC-MR               1:17.80    1:16.18 SILV   
                  34.81     1:16.18 (41.37)                                        
 27 Savkovic, Natalia         12 SMST-CT              1:18.41    1:16.19 SILV   
                  35.79     1:16.19 (40.40)                                        
 27 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    1:24.38    1:16.19 SILV   
                  36.21     1:16.19 (39.98)                                        
 29 Noccioli, Ally D          12 SMST-CT              1:19.99    1:16.41 SILV   
                  37.34     1:16.41 (39.07)                                        
 30 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    1:21.84    1:16.49 SILV   
                  36.71     1:16.49 (39.78)                                        
 31 Mei, Emily S              12 Agua Swim Team-MR    1:27.17    1:16.84 SILV   
                  36.54     1:16.84 (40.30)                                        
 32 Olszewski, Inez I         12 NYCC-MR              1:20.28    1:17.58 SILV   
                  35.83     1:17.58 (41.75)                                        
 33 Schnupp, Samantha J       12 NYCC-MR                   NT    1:18.01 SILV   
                  34.22     1:18.01 (43.79)                                        
 34 Kuo, Victoria F           11 Agua Swim Team-MR    1:24.41    1:18.24 SILV   
                  37.58     1:18.24 (40.66)                                        
 35 Weiss, Claire E           12 SAKA-MA              1:20.22    1:18.61 SILV   
                  36.94     1:18.61 (41.67)                                        
 36 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:19.32    1:18.72 SILV   
                  36.60     1:18.72 (42.12)                                        
 37 Lee, Madison              12 NYCC-MR              1:20.00    1:19.37 SILV   
                  40.29     1:19.37 (39.08)                                        
 38 Wardlaw, Samiyah          11 SAKA-MA              1:21.93    1:19.96        
                  37.70     1:19.96 (42.26)                                        
 39 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR    1:24.86    1:20.05        
                  37.52     1:20.05 (42.53)                                        
 40 Tomita, Yurika            11 NYCC-MR                   NT    1:20.26        
                  38.75     1:20.26 (41.51)                                        
 41 Wu, Yifei                 12 NYCC-MR                   NT    1:20.27        
                  38.78     1:20.27 (41.49)                                        
 42 Habib, Maggie             12 Agua Swim Team-MR    1:33.38    1:20.73        
                1:20.73         1:20.73 ( )                                        
 43 Lilian, Sarah             11 SMC-MR               1:25.46    1:22.30        
                  38.37     1:22.30 (43.93)                                        
 44 Yienger, Maya S           11 Agua Swim Team-MR    1:28.65    1:22.51        
                  37.26     1:22.51 (45.25)                                        
 45 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR   1:22.16    1:22.99        
                  38.43     1:22.99 (44.56)                                        
 46 Elias, Catherine S        12 Rac @ Jcc-MR         1:35.11    1:23.02        
                  36.74     1:23.02 (46.28)                                        
 47 Costanzo, Erica           11 Rac @ Jcc-MR         1:35.11    1:23.05        
                  37.54     1:23.05 (45.51)                                        
 48 Siegel, Lucy              12 SMC-MR               1:25.64    1:23.07        
                  39.48     1:23.07 (43.59)                                        
 49 Lalumiere, Axelle         12 NYCC-MR                   NT    1:23.43        
                  41.50     1:23.43 (41.93)                                        
 50 Lymarenko, Kamilla        12 NYCC-MR                   NT    1:23.87        
                  39.24     1:23.87 (44.63)                                        
 51 Mroczek, Charista S       11 Rac @ Jcc-MR         1:24.51    1:24.29        
                  38.73     1:24.29 (45.56)                                        
 52 Park, Jinny               11 Agua Swim Team-MR    1:41.15    1:24.34        
                  41.35     1:24.34 (42.99)                                        
 53 Upshur, Arielle S         12 SAKA-MA              1:32.45    1:25.91        
                  37.70     1:25.91 (48.21)                                        
 54 Giannelli, Sophia         12 SMC-MR               1:27.88    1:26.75        
                  43.39     1:26.75 (43.36)                                        
 55 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   1:29.29    1:29.05        
                  40.77     1:29.05 (48.28)                                        
 56 Ashikari, Emily           11 SMC-MR               1:35.83    1:29.30        
                  43.55     1:29.30 (45.75)                                        
 57 Pantaleone, Lauren M      11 Rac @ Jcc-MR         1:32.86    1:29.50        
                  41.92     1:29.50 (47.58)                                        
 58 Piacentino, Victoria      11 SMC-MR               1:26.00    1:29.84        
                  42.57     1:29.84 (47.27)                                        
 59 Siegel, Molly E           11 SMC-MR               1:34.61    1:30.37        
                  44.36     1:30.37 (46.01)                                        
 60 Mander, Inaya K           12 SAKA-MA                   NT    1:30.49        
                  43.22     1:30.49 (47.27)                                        
 61 Green, Lexie R            12 SAKA-MA                   NT    1:33.14        
                  45.12     1:33.14 (48.02)                                        
 62 Uttaro, Elena P           11 Rac @ Jcc-MR         1:38.11    1:33.96        
                  43.69     1:33.96 (50.27)                                        
 63 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    1:43.28    1:38.76        
                  47.48     1:38.76 (51.28)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  ZQ
              2:30.49  JO
              2:50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    2:16.09    2:13.38 ZQ     
                  29.35     1:03.25 (33.90)     1:43.61 (40.36)     2:13.38 (29.77)
  2 Eguchi, Nadia N           12 Agua Swim Team-MR    2:23.19    2:21.19 ZQ     
                  31.29     1:08.34 (37.05)     1:47.98 (39.64)     2:21.19 (33.21)
  3 Duffy, Megan Y            12 SMST-CT              2:30.39    2:23.80 ZQ     
                  32.75     1:09.73 (36.98)     1:52.89 (43.16)     2:23.80 (30.91)
  4 Weeks, Badia S            11 SAKA-MA              2:24.88    2:24.70 ZQ     
                  31.74     1:09.80 (38.06)     1:52.33 (42.53)     2:24.70 (32.37)
  5 Gustinis, Gracie E        11 SMST-CT              2:25.72    2:24.90 ZQ     
                  32.84     1:08.51 (35.67)     1:52.39 (43.88)     2:24.90 (32.51)
  6 Visinski, Simona A        11 SMST-CT              2:38.07    2:29.64 ZQ     
                  33.55     1:12.02 (38.47)     1:57.37 (45.35)     2:29.64 (32.27)
  7 Freeland, Madison R       11 SAKA-MA              2:27.31    2:29.82 JO     
                  32.26     1:11.36 (39.10)     1:56.53 (45.17)     2:29.82 (33.29)
  8 Fennell, Emily A          12 Flying Dolphins-MR   2:33.90    2:31.43 SILV   
                  33.04     1:10.62 (37.58)     1:56.72 (46.10)     2:31.43 (34.71)
  9 Romansky, Sabrina M       12 SMST-CT              2:32.32    2:32.91 SILV   
                  33.21     1:15.48 (42.27)     1:57.45 (41.97)     2:32.91 (35.46)
 10 Weissman, Emily T         11 Agua Swim Team-MR    2:34.12    2:33.78 SILV   
                  34.80     1:14.88 (40.08)     2:00.94 (46.06)     2:33.78 (32.84)
 11 Adams, Caroline E         12 Rac @ Jcc-MR         2:36.06    2:34.69 SILV   
                  33.17     1:12.99 (39.82)     1:59.37 (46.38)     2:34.69 (35.32)
 12 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    2:31.89    2:34.70 SILV   
                  29.18     1:13.03 (43.85)     1:49.43 (36.40)     2:34.70 (45.27)
 13 Brennan, Catie F          11 NYCC-MR              2:37.22    2:36.90 SILV   
                  33.93     1:13.81 (39.88)     2:01.07 (47.26)     2:36.90 (35.83)
 14 Parker, Nia C             12 SAKA-MA              2:41.13    2:38.15 SILV   
                  35.53     1:15.68 (40.15)     2:03.47 (47.79)     2:38.15 (34.68)
 15 Savkovic, Natalia         12 SMST-CT              2:43.93    2:40.97 SILV   
                  16.19   1:16.92 (1:00.73)     2:07.28 (50.36)     2:40.97 (33.69)
 16 Koubeck, Monica E         12 SMST-CT              2:45.26    2:41.18 SILV   
                  27.74     1:15.44 (47.70)     1:29.80 (14.36)   2:41.18 (1:11.38)
 17 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    2:38.96    2:41.31 SILV   
                  33.82     1:15.92 (42.10)     2:05.93 (50.01)     2:41.31 (35.38)
 18 Abdelrahman, Rawan        12 Agua Swim Team-MR    2:44.28    2:41.43 SILV   
                  35.90     1:18.49 (42.59)     2:05.97 (47.48)     2:41.43 (35.46)
 19 Kyin, Leadora A           12 Agua Swim Team-MR    2:43.22    2:41.98 SILV   
                  35.15     1:16.09 (40.94)     2:05.16 (49.07)     2:41.98 (36.82)
 20 Brickman, Natalie L       12 Flying Dolphins-MR   2:28.00    2:42.35 SILV   
                  36.58     1:21.39 (44.81)     2:06.86 (45.47)     2:42.35 (35.49)
 21 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR    2:51.23    2:42.87 SILV   
                                1:18.47 ( )     2:07.13 (48.66)     2:42.87 (35.74)
 22 Elliott, Lucy C           11 Flying Dolphins-MR   2:49.35    2:43.63 SILV   
                  36.36     1:17.29 (40.93)     2:08.71 (51.42)     2:43.63 (34.92)
 23 Hunt, Abigail J           11 Agua Swim Team-MR    2:49.45    2:44.43 SILV   
                  34.40     1:16.00 (41.60)     2:08.22 (52.22)     2:44.43 (36.21)
 24 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    2:49.32    2:45.52 SILV   
                  36.29     1:20.18 (43.89)     2:08.73 (48.55)     2:45.52 (36.79)
 25 Marks, Lily M             12 Agua Swim Team-MR    2:47.73    2:45.80 SILV   
                  32.90     1:16.35 (43.45)     2:08.56 (52.21)     2:45.80 (37.24)
 26 Murray, Cecilia V         12 Agua Swim Team-MR    2:43.84    2:45.81 SILV   
                  36.18     1:17.99 (41.81)     2:09.90 (51.91)     2:45.81 (35.91)
 27 Pinzon, Sarah A           12 Flying Dolphins-MR   2:46.20    2:46.15 SILV   
                  37.32     1:22.44 (45.12)     2:07.21 (44.77)     2:46.15 (38.94)
 28 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    2:53.75    2:46.39 SILV   
                  38.16     1:23.19 (45.03)     2:10.24 (47.05)     2:46.39 (36.15)
 29 Beavers, Maisy            12 NYCC-MR              2:47.04    2:46.43 SILV   
                  36.57     1:16.57 (40.00)     2:09.04 (52.47)     2:46.43 (37.39)
 30 Weiss, Claire E           12 SAKA-MA              2:50.58    2:47.11 SILV   
                  38.14     1:04.43 (26.29)     1:20.32 (15.89)   2:47.11 (1:26.79)
 31 Schnupp, Samantha J       12 NYCC-MR                   NT    2:47.15 SILV   
                  35.04     1:15.19 (40.15)     2:08.43 (53.24)     2:47.15 (38.72)
 32 Kuo, Victoria F           11 Agua Swim Team-MR    2:55.25    2:47.39 SILV   
                  35.39     1:22.09 (46.70)     2:10.51 (48.42)     2:47.39 (36.88)
 33 Irato, Carmela            12 Agua Swim Team-MR    2:49.55    2:47.81 SILV   
                  36.67     1:19.06 (42.39)     2:09.78 (50.72)     2:47.81 (38.03)
 34 Grier, Mary Mckenzie      11 Flying Dolphins-MR   2:59.41    2:49.58 SILV   
                  36.99     1:18.24 (41.25)     2:14.57 (56.33)     2:49.58 (35.01)
 35 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    3:02.92    2:49.63 SILV   
                  37.63     1:22.29 (44.66)     2:11.35 (49.06)     2:49.63 (38.28)
 36 Mei, Emily S              12 Agua Swim Team-MR    2:54.31    2:52.20        
                  38.22     1:24.23 (46.01)     2:05.61 (41.38)     2:52.20 (46.59)
 37 Wardlaw, Samiyah          11 SAKA-MA              2:52.63    2:52.93        
                  37.65     1:23.82 (46.17)     2:15.46 (51.64)     2:52.93 (37.47)
 38 Jackson, India            11 SAKA-MA              2:55.51    2:53.25        
                  39.77     1:25.46 (45.69)     2:14.94 (49.48)     2:53.25 (38.31)
 39 Habib, Maggie             12 Agua Swim Team-MR    2:55.25    2:53.29        
                  41.36     1:26.31 (44.95)     2:14.55 (48.24)     2:53.29 (38.74)
 40 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR    2:54.14    2:54.21        
                  40.74     1:24.76 (44.02)     2:14.78 (50.02)     2:54.21 (39.43)
 41 McDermott, Annie E        11 Flying Dolphins-MR   2:53.00    2:56.21        
                  39.55     1:26.45 (46.90)     2:16.90 (50.45)     2:56.21 (39.31)
 42 Lane, Caitlin             12 SMC-MR               3:01.52    2:56.41        
                  39.77     1:23.06 (43.29)     2:15.19 (52.13)     2:56.41 (41.22)
 43 Wu, Yifei                 12 NYCC-MR                   NT    2:58.32        
                  36.80     1:25.16 (48.36)     2:15.50 (50.34)     2:58.32 (42.82)
 44 Lymarenko, Kamilla        12 NYCC-MR                   NT    3:00.66        
                  40.96     1:25.56 (44.60)     2:18.29 (52.73)     3:00.66 (42.37)
 45 Yienger, Maya S           11 Agua Swim Team-MR    3:15.21    3:03.65        
                  40.23     1:26.68 (46.45)     2:22.70 (56.02)     3:03.65 (40.95)
 46 Elias, Catherine S        12 Rac @ Jcc-MR         3:05.11    3:03.91        
                  37.02     1:26.41 (49.39)     2:21.68 (55.27)     3:03.91 (42.23)
 47 Yanos, Claudia H          12 Flying Dolphins-MR   3:07.62    3:05.84        
                  42.07     1:00.68 (18.61)   2:21.84 (1:21.16)     3:05.84 (44.00)
 48 Mackin, Sophie F          11 Flying Dolphins-MR        NT    3:05.96        
                  44.02     1:30.61 (46.59)     2:23.77 (53.16)     3:05.96 (42.19)
 49 Fried, Lexi N             11 Flying Dolphins-MR   2:55.78    3:06.22        
                  45.57     1:28.54 (42.97)     2:22.03 (53.49)     3:06.22 (44.19)
 50 Mroczek, Charista S       11 Rac @ Jcc-MR         3:30.11    3:06.88        
                  40.54     1:26.28 (45.74)     2:23.38 (57.10)     3:06.88 (43.50)
 51 Siegel, Molly E           11 SMC-MR               3:19.84    3:07.31        
                  45.68     1:34.03 (48.35)     2:25.48 (51.45)     3:07.31 (41.83)
 52 Park, Jinny               11 Agua Swim Team-MR    3:15.46    3:12.77        
                  43.60     1:33.73 (50.13)     2:30.76 (57.03)     3:12.77 (42.01)
 53 McCormack, Bridget        11 SMC-MR               3:16.78    3:13.59        
                  42.89     1:32.75 (49.86)     2:30.92 (58.17)     3:13.59 (42.67)
 54 Pantaleone, Lauren M      11 Rac @ Jcc-MR         3:05.11    3:16.87        
                  50.09     1:37.37 (47.28)     2:34.09 (56.72)     3:16.87 (42.78)
 55 Blaustein, Alana          11 SMC-MR               3:50.00    3:29.71        
                  44.34     1:38.93 (54.59)     2:37.12 (58.19)     3:29.71 (52.59)
 56 Fertig, Gillian           11 Rac @ Jcc-MR         3:54.11    3:38.90        
                  51.99     1:50.30 (58.31)     2:48.16 (57.86)     3:38.90 (50.74)
 -- Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    3:34.12         DQ        
      Did not finish on back - back
                  51.23     1:47.43 (56.20)     2:31.76 (44.33)                    
 -- Prickett-Morgan, Eleanor  12 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  46.10     1:37.26 (51.16)     2:28.12 (50.86)                    
 -- Brenes, Eva J             11 Rac @ Jcc-MR         3:15.11         DQ        
      One hand touch - breast
                  42.89     1:30.48 (47.59)     2:25.87 (55.39)                    
 -- Williams, Gabi A          12 SAKA-MA              2:38.45         DQ        
      One hand touch - breast
                  35.19     1:12.72 (37.53)     2:03.89 (51.17)                    
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salvation Army Kroc Aquatics-MA  'A'              1:55.92    1:48.53        
     1) Freeland, Madison R 11          2) Wardlaw, Samiyah 11            
     3) Williams, Gabi A 12             4) Weeks, Badia S 11              
                  26.99     1:22.20 (55.21)     1:48.53 (26.33)         1:48.53 ( )
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:50.14    1:48.84        
     1) Irwin, Amanda P 12              2) Eguchi, Nadia N 12             
     3) Futterman, Aidan G 12           4) McGowan, Alessia M 12          
                  27.72       54.36 (26.64)     1:23.91 (29.55)     1:48.84 (24.93)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:58.15    1:54.80        
     1) Zerouali, Saida T 11            2) Kyin, Leadora A 12             
     3) Weissman, Emily T 11            4) Shirazi, Tara J 12             
                  29.41       58.09 (28.68)     1:27.24 (29.15)     1:54.80 (27.56)
  4 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'                1:58.38    1:55.72        
     1) Brickman, Natalie L 12          2) Elliott, Lucy C 11             
     3) Grier, Mary Mckenzie 11         4) Fennell, Emily A 12            
                                1:02.54 ( )     1:27.55 (25.01)     1:55.72 (28.17)
  5 New York City Aquatic Club-MR  'A'                2:02.00    1:56.94        
                  29.03       57.41 (28.38)     1:26.00 (28.59)     1:56.94 (30.94)
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'E'            2:09.32    2:01.67        
     1) Ting, Olivia 11                 2) Kuo, Victoria F 11             
     3) Yienger, Maya S 11              4) Abdelrahman, Rawan 12          
                                1:01.73 ( )     1:31.57 (29.84)     2:01.67 (30.10)
  7 Salvation Army Kroc Aquatics-MA  'B'              2:10.99    2:02.51        
     1) Jackson, India 11               2) Upshur, Arielle S 12           
     3) Zukin, Lily R 11                4) Weiss, Claire E 12             
                  30.74     1:01.59 (30.85)     1:30.83 (29.24)     2:02.51 (31.68)
  8 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'D'            2:05.11    2:02.66        
     1) Mei, Emily S 12                 2) Habib, Maggie 12               
     3) Marks, Lily M 12                4) Pena, Desiree 11               
                  30.80     1:03.84 (33.04)     1:32.95 (29.11)     2:02.66 (29.71)
  9 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'            2:02.06    2:03.89        
     1) Murray, Cecilia V 12            2) Hunt, Abigail J 11             
     3) Xu, Grace 11                    4) Irato, Carmela 12              
                                1:03.07 ( )     1:33.35 (30.28)     2:03.89 (30.54)
 10 Richmond Aquatics Club - Jcc-MR  'A'              1:59.25    2:07.76        
     1) Adams, Caroline E 12            2) Elias, Catherine S 12          
     3) Mroczek, Charista S 11          4) Pantaleone, Lauren M 11        
                  35.84     1:01.19 (25.35)     1:33.60 (32.41)     2:07.76 (34.16)
 11 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'                2:08.83    2:09.47        
     1) Pinzon, Sarah A 12              2) Mackin, Sophie F 11            
     3) Schatz, Dana L 11               4) McDermott, Annie E 11          
                  31.30     1:03.29 (31.99)     1:38.15 (34.86)     2:09.47 (31.32)
 12 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                   2:09.49    2:12.22        
     1) Ivey, Hailey 12                 2) McCormack, Bridget 11          
     3) Lane, Caitlin 12                4) Siegel, Lucy 12                
                  34.93     1:05.70 (30.77)     1:44.39 (38.69)     2:12.22 (27.83)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.69  METS
                26.79  ZQ
                26.99  JO
                29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Chelsea O          14 NYCC-MR                25.96      26.24 ZQ     
  2 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR      26.77      26.57 ZQ     
  3 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR      26.76      26.72 ZQ     
  4 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR      27.07      26.75 ZQ     
  5 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR      26.75      26.76 ZQ     
  6 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR      27.29      27.25 SILV   
  7 Moody, Sophie P           14 NYCC-MR                26.29      27.28 SILV   
  8 Tilneac, Stephanie J      13 NYCC-MR                26.51      27.29 SILV   
  9 Abrams, Maria             14 SMC-MR                 27.28      27.33 SILV   
 10 Stewart, Sydni R          13 SAKA-MA                27.82      27.34 SILV   
 11 Low, Kelly                13 NYCC-MR                27.67      27.81 SILV   
 12 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR      28.44      27.85 SILV   
 13 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR      27.42      27.87 SILV   
 14 Wilf, Jenna R             13 Agua Swim Team-MR      27.50      27.93 SILV   
 15 Joseph, Jacqueline E      13 MAC-NE                 27.58      28.24 SILV   
 16 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR      27.57      28.44 SILV   
 17 Soriano, Thalia G         14 NYCC-MR                28.37      28.59 SILV   
 18 Nwalipenja, Deja          14 SAKA-MA                29.85      28.76 SILV   
 19 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR      28.22      28.80 SILV   
 20 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR      28.89      29.06 SILV   
 21 Lan, Serena               14 Agua Swim Team-MR      28.59      29.31        
 22 Kenny, Alex M             14 Rac @ Jcc-MR           29.56      29.50        
 23 Fuchs, Lindsey F          14 Agua Swim Team-MR      29.11      29.59        
 24 Klinovsky, Katarina       14 Agua Swim Team-MR      28.18      29.86        
 25 Nascimben, Julia B        14 MAC-NE                 30.14      29.90        
 26 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR           29.06      29.93        
 27 Everson, Sara H           13 Agua Swim Team-MR      30.17      30.26        
 28 Nascimben, Diana N        13 MAC-NE                 29.49      30.41        
 29 Knobler, Sera A           13 Agua Swim Team-MR      30.40      30.48        
 30 Kelly, Jordan A           14 Agua Swim Team-MR      29.38      30.54        
 31 Irving, Chloe M           13 MAC-NE                 30.37      30.85        
 32 Rivera, Tatiana           13 Agua Swim Team-MR      32.60      31.10        
 33 Ousmanova, Nicole S       13 Agua Swim Team-MR      32.99      31.65        
 34 Habib, Piper              14 Agua Swim Team-MR      32.26      32.14        
 35 Fitzgerald, Linnea E      13 MAC-NE                 32.85      32.23        
 36 Miller, Olivia L          13 Agua Swim Team-MR         NT      33.12        
 37 Trotta, Lexi J            13 SAKA-MA                34.65      34.84        
 38 Lewis, Denell K           13 SAKA-MA                   NT      37.82        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.89  METS
                58.19  ZQ
                58.49  JO
              1:04.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR      56.56      56.19 ZQ     
                  27.09       56.19 (29.10)                                        
  2 Moody, Sophie P           14 NYCC-MR                57.46      57.91 ZQ     
                  27.96       57.91 (29.95)                                        
  3 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR      59.03      58.33 JO     
                  27.69       58.33 (30.64)                                        
  4 Tilneac, Stephanie J      13 NYCC-MR                56.69      58.99 SILV   
                  28.29       58.99 (30.70)                                        
  5 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR      59.39      59.07 SILV   
                  28.48       59.07 (30.59)                                        
  6 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    1:00.10      59.14 SILV   
                  28.48       59.14 (30.66)                                        
  7 Abrams, Maria             14 SMC-MR               1:00.10      59.17 SILV   
                  28.61       59.17 (30.56)                                        
  8 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR      59.21      59.24 SILV   
                  28.48       59.24 (30.76)                                        
  9 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR      58.33      59.82 SILV   
                  28.80       59.82 (31.02)                                        
 10 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR      59.30      59.84 SILV   
                  28.75       59.84 (31.09)                                        
 11 NG, Sydney                14 Rac @ Jcc-MR         1:02.49    1:00.16 SILV   
                  29.58     1:00.16 (30.58)                                        
 12 Low, Kelly                13 NYCC-MR              1:00.31    1:01.35 SILV   
                  29.43     1:01.35 (31.92)                                        
 13 Joseph, Jacqueline E      13 MAC-NE               1:02.97    1:01.86 SILV   
                  30.31     1:01.86 (31.55)                                        
 14 Wren, Meghan              13 Rac @ Jcc-MR         1:02.61    1:02.32 SILV   
                  30.01     1:02.32 (32.31)                                        
 15 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    1:03.11    1:02.53 SILV   
                  29.60     1:02.53 (32.93)                                        
 16 Stewart, Sydni R          13 SAKA-MA              1:04.70    1:02.98 SILV   
                  30.57     1:02.98 (32.41)                                        
 17 McCormick, Sarah          13 SMC-MR               1:03.53    1:03.19 SILV   
                  29.57     1:03.19 (33.62)                                        
 18 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    1:04.56    1:03.69 SILV   
                  30.67     1:03.69 (33.02)                                        
 19 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR    1:01.36    1:03.71 SILV   
                  30.30     1:03.71 (33.41)                                        
 20 Nascimben, Diana N        13 MAC-NE               1:04.69    1:03.90 SILV   
                  30.78     1:03.90 (33.12)                                        
 21 Soriano, Thalia G         14 NYCC-MR              1:02.07    1:04.02 SILV   
                  31.13     1:04.02 (32.89)                                        
 22 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:03.21    1:04.15        
                  31.01     1:04.15 (33.14)                                        
 23 Wallerstein, Julia        14 SMC-MR               1:06.00    1:04.16        
                  30.36     1:04.16 (33.80)                                        
 24 Fuchs, Lindsey F          14 Agua Swim Team-MR    1:05.35    1:04.92        
                  31.20     1:04.92 (33.72)                                        
 25 Rappa, Gianna             13 SMC-MR               1:05.21    1:05.15        
                  30.89     1:05.15 (34.26)                                        
 26 Nascimben, Julia B        14 MAC-NE               1:07.05    1:05.27        
                  32.04     1:05.27 (33.23)                                        
 27 Klinovsky, Katarina       14 Agua Swim Team-MR    1:02.09    1:05.39        
                  30.52     1:05.39 (34.87)                                        
 28 Nwalipenja, Deja          14 SAKA-MA              1:05.76    1:05.45        
                  31.71     1:05.45 (33.74)                                        
 29 Knobler, Sera A           13 Agua Swim Team-MR    1:06.34    1:05.76        
                  31.84     1:05.76 (33.92)                                        
 30 Irving, Chloe M           13 MAC-NE               1:06.34    1:07.24        
                  32.37     1:07.24 (34.87)                                        
 31 Wolter, Lauren            13 SMC-MR               1:06.44    1:07.33        
                  32.27     1:07.33 (35.06)                                        
 32 Everson, Sara H           13 Agua Swim Team-MR    1:09.38    1:08.05        
                  32.44     1:08.05 (35.61)                                        
 33 Reginensi, Margot O       13 Agua Swim Team-MR    1:10.47    1:08.13        
                  32.94     1:08.13 (35.19)                                        
 34 Kelly, Jordan A           14 Agua Swim Team-MR    1:04.42    1:08.57        
                  32.65     1:08.57 (35.92)                                        
 35 Wallerstein, Avery        14 SMC-MR               1:06.00    1:08.62        
                  32.27     1:08.62 (36.35)                                        
 36 Astudillo, Nicole B       14 Agua Swim Team-MR    1:09.54    1:10.18        
                  34.13     1:10.18 (36.05)                                        
 37 Patel, Shreeja N          13 Agua Swim Team-MR    1:12.16    1:10.48        
                  34.09     1:10.48 (36.39)                                        
 38 Fitzgerald, Linnea E      13 MAC-NE               1:11.97    1:10.73        
                  33.70     1:10.73 (37.03)                                        
 39 Riley, Casey A            13 Rac @ Jcc-MR         1:07.42    1:11.03        
                  32.90     1:11.03 (38.13)                                        
 40 Ousmanova, Nicole S       13 Agua Swim Team-MR    1:15.41    1:11.32        
                  33.43     1:11.32 (37.89)                                        
 41 Habib, Piper              14 Agua Swim Team-MR    1:21.36    1:12.06        
                  33.99     1:12.06 (38.07)                                        
 42 Lawrence, Marissa         13 SMC-MR               1:13.46    1:12.50        
                  33.59     1:12.50 (38.91)                                        
 43 Elias, Brianne E          14 Rac @ Jcc-MR         1:10.28    1:12.54        
                  34.23     1:12.54 (38.31)                                        
 44 Lynch, Julia M            13 SMC-MR               1:15.56    1:15.73        
                  35.85     1:15.73 (39.88)                                        
 45 Trotta, Lexi J            13 SAKA-MA              1:22.68    1:15.83        
                  36.19     1:15.83 (39.64)                                        
 46 Lewis, Denell K           13 SAKA-MA                   NT    1:28.49        
                  42.30     1:28.49 (46.19)                                        
 47 Chapman, Emily            13 Rac @ Jcc-MR         1:31.39    1:37.40        
                  45.10     1:37.40 (52.30)                                        
 48 Larasanti, Faiha X        13 SAKA-MA                   NT    1:44.66        
                  46.56     1:44.66 (58.10)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:06.49  ZQ
              2:07.99  JO
              2:18.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    2:03.58    2:02.95 ZQ     
                  28.89     1:00.15 (31.26)     1:31.61 (31.46)     2:02.95 (31.34)
  2 Gomez, Chelsea O          14 NYCC-MR              2:05.31    2:05.36 ZQ     
                  29.04     1:00.64 (31.60)     1:33.14 (32.50)     2:05.36 (32.22)
  3 Moody, Sophie P           14 NYCC-MR              2:03.28    2:05.41 ZQ     
                  29.01     1:00.83 (31.82)     1:33.16 (32.33)     2:05.41 (32.25)
  4 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    2:07.53    2:06.84 JO     
                  29.43     1:01.32 (31.89)     1:34.17 (32.85)     2:06.84 (32.67)
  5 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    2:05.13    2:07.16 JO     
                  29.49     1:01.90 (32.41)     1:34.85 (32.95)     2:07.16 (32.31)
  6 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    2:08.48    2:08.66 SILV   
                  29.52     1:02.79 (33.27)     1:36.16 (33.37)     2:08.66 (32.50)
  7 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    2:09.79    2:08.85 SILV   
                  29.16     1:01.82 (32.66)     1:36.01 (34.19)     2:08.85 (32.84)
  8 Tilneac, Stephanie J      13 NYCC-MR              2:06.78    2:09.61 SILV   
                  29.52     1:02.38 (32.86)     1:36.00 (33.62)     2:09.61 (33.61)
  9 NG, Sydney                14 Rac @ Jcc-MR         2:12.11    2:09.75 SILV   
                  31.20     1:04.18 (32.98)     1:37.71 (33.53)     2:09.75 (32.04)
 10 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    2:09.50    2:09.92 SILV   
                  29.38     1:02.46 (33.08)     1:36.61 (34.15)     2:09.92 (33.31)
 11 Abrams, Maria             14 SMC-MR               2:20.46    2:10.19 SILV   
                  30.39     1:03.39 (33.00)     1:36.51 (33.12)     2:10.19 (33.68)
 12 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    2:16.29    2:11.58 SILV   
                  30.56     1:03.72 (33.16)     1:37.65 (33.93)     2:11.58 (33.93)
 13 Feinblatt, Carly H        14 Flying Dolphins-MR   2:09.49    2:12.76 SILV   
                  30.58     1:03.86 (33.28)     1:38.63 (34.77)     2:12.76 (34.13)
 14 Wilf, Jenna R             13 Agua Swim Team-MR    2:15.66    2:13.24 SILV   
                  30.45     1:04.21 (33.76)     1:39.21 (35.00)     2:13.24 (34.03)
 15 Lu, Grace                 14 Agua Swim Team-MR    2:11.36    2:14.12 SILV   
                  31.28     1:05.10 (33.82)     1:39.42 (34.32)     2:14.12 (34.70)
 16 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         2:20.48    2:15.21 SILV   
                  31.36     1:05.33 (33.97)     1:40.80 (35.47)     2:15.21 (34.41)
 17 Nascimben, Diana N        13 MAC-NE               2:23.40    2:15.41 SILV   
                  31.27     1:05.38 (34.11)     1:40.59 (35.21)     2:15.41 (34.82)
 18 Stewart, Sydni R          13 SAKA-MA              2:27.86    2:16.06 SILV   
                  30.19     1:04.01 (33.82)     1:40.96 (36.95)     2:16.06 (35.10)
 19 Low, Kelly                13 NYCC-MR              2:17.70    2:16.10 SILV   
                  30.20     1:03.85 (33.65)     1:40.49 (36.64)     2:16.10 (35.61)
 20 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    2:14.97    2:16.16 SILV   
                  30.58     1:04.71 (34.13)     1:40.74 (36.03)     2:16.16 (35.42)
 21 Wren, Meghan              13 Rac @ Jcc-MR         2:18.19    2:16.63 SILV   
                  30.96     1:05.97 (35.01)     1:42.09 (36.12)     2:16.63 (34.54)
 22 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    2:23.49    2:18.07 SILV   
                  32.56     1:07.91 (35.35)     1:43.95 (36.04)     2:18.07 (34.12)
 23 Kenny, Alex M             14 Rac @ Jcc-MR         2:27.61    2:18.62 SILV   
                  32.19     1:06.69 (34.50)     1:43.12 (36.43)     2:18.62 (35.50)
 24 Joseph, Jacqueline E      13 MAC-NE               2:19.61    2:19.73        
                  32.43     1:08.89 (36.46)     1:45.68 (36.79)     2:19.73 (34.05)
 25 Knobler, Sera A           13 Agua Swim Team-MR    2:24.26    2:20.38        
                  32.84     1:08.95 (36.11)     1:45.50 (36.55)     2:20.38 (34.88)
 26 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR    2:15.70    2:20.74        
                  30.98     1:07.01 (36.03)     1:44.41 (37.40)     2:20.74 (36.33)
 27 Soriano, Thalia G         14 NYCC-MR              2:17.39    2:21.04        
                  32.90     1:08.74 (35.84)     1:45.87 (37.13)     2:21.04 (35.17)
 28 Nwalipenja, Deja          14 SAKA-MA              2:25.81    2:22.34        
                  32.43     1:08.61 (36.18)     1:45.95 (37.34)     2:22.34 (36.39)
 29 Nascimben, Julia B        14 MAC-NE               2:22.47    2:22.39        
                  32.95     1:08.72 (35.77)     1:45.82 (37.10)     2:22.39 (36.57)
 30 Klinovsky, Katarina       14 Agua Swim Team-MR    2:17.93    2:22.80        
                  32.69     1:08.99 (36.30)     1:46.46 (37.47)     2:22.80 (36.34)
 31 Wallerstein, Julia        14 SMC-MR               2:23.00    2:26.25        
                  32.25     1:08.13 (35.88)     1:46.82 (38.69)     2:26.25 (39.43)
 32 Everson, Sara H           13 Agua Swim Team-MR    2:27.49    2:26.93        
                  34.60     1:12.65 (38.05)     1:51.17 (38.52)     2:26.93 (35.76)
 33 Irving, Chloe M           13 MAC-NE               2:33.75    2:28.02        
                  33.20     1:09.84 (36.64)     1:48.63 (38.79)     2:28.02 (39.39)
 34 Reginensi, Margot O       13 Agua Swim Team-MR    2:33.34    2:28.83        
                  34.70     1:12.79 (38.09)     1:51.34 (38.55)     2:28.83 (37.49)
 35 Fafian, Maria L           14 Rac @ Jcc-MR         2:27.85    2:29.05        
                  34.41     1:12.33 (37.92)     1:52.16 (39.83)     2:29.05 (36.89)
 36 Wolter, Lauren            13 SMC-MR                    NT    2:29.32        
                  34.91     1:12.95 (38.04)     1:51.59 (38.64)     2:29.32 (37.73)
 37 Astudillo, Nicole B       14 Agua Swim Team-MR    2:36.28    2:30.64        
                  34.38     1:12.54 (38.16)     1:52.62 (40.08)     2:30.64 (38.02)
 38 Riley, Casey A            13 Rac @ Jcc-MR         2:22.11    2:36.46        
                  34.52     1:13.30 (38.78)     1:55.57 (42.27)     2:36.46 (40.89)
 39 Ousmanova, Nicole S       13 Agua Swim Team-MR         NT    2:38.09        
                  33.72     1:14.36 (40.64)     1:57.44 (43.08)     2:38.09 (40.65)
 40 Patel, Shreeja N          13 Agua Swim Team-MR    2:37.36    2:38.51        
                  34.92     1:14.36 (39.44)     1:56.65 (42.29)     2:38.51 (41.86)
 41 Habib, Piper              14 Agua Swim Team-MR         NT    2:39.72        
                  36.04     1:16.83 (40.79)     1:59.84 (43.01)     2:39.72 (39.88)
 42 Elias, Brianne E          14 Rac @ Jcc-MR         2:39.38    2:43.68        
                  36.13     1:17.25 (41.12)     2:01.43 (44.18)     2:43.68 (42.25)
 43 Rivera, Tatiana           13 Agua Swim Team-MR         NT    2:46.51        
                  35.52     1:16.91 (41.39)     2:02.85 (45.94)     2:46.51 (43.66)
 44 Trotta, Lexi J            13 SAKA-MA              3:19.22    2:50.22        
                  37.33     1:20.09 (42.76)     2:05.78 (45.69)     2:50.22 (44.44)
 45 Aubey, Maddy J            13 Flying Dolphins-MR        NT    2:51.85        
                  37.76     1:20.34 (42.58)     2:05.51 (45.17)     2:51.85 (46.34)
 46 Lewis, Denell K           13 SAKA-MA                   NT    3:24.01        
                  42.53     1:34.75 (52.22)     2:30.70 (55.95)     3:24.01 (53.31)
 47 Tedone, Sydney M          13 NYCC-MR              3:35.09    3:36.83        
                  45.20     1:41.22 (56.02)     2:40.23 (59.01)     3:36.83 (56.60)
 48 Grossman, Alison M        13 Flying Dolphins-MR        NT    3:43.36        
                  50.15     1:45.08 (54.93)   2:46.41 (1:01.33)     3:43.36 (56.95)
 49 Larasanti, Faiha X        13 SAKA-MA                   NT    4:05.26        
                  47.96   1:51.38 (1:03.42)   3:02.22 (1:10.84)   4:05.26 (1:03.04)
 -- Fitzgerald, Linnea E      13 MAC-NE               2:43.50        DNF        
      Did not finish
                  35.16     1:17.93 (42.77)                                        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:14.99  METS
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  JO
              5:55.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    5:27.56    5:27.16 ZQ     
                  29.52     1:01.57 (32.05)     1:34.42 (32.85)     2:07.62 (33.20)
        2:41.37 (33.75)     3:14.69 (33.32)     3:48.70 (34.01)     4:22.25 (33.55)
        4:55.48 (33.23)     5:27.16 (31.68)                                        
  2 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    5:33.09    5:35.26 JO     
                  30.64     1:04.66 (34.02)     1:38.64 (33.98)     2:13.01 (34.37)
        2:47.46 (34.45)     3:21.70 (34.24)     3:55.88 (34.18)     4:29.81 (33.93)
        5:03.49 (33.68)     5:35.26 (31.77)                                        
  3 Gomez, Chelsea O          14 NYCC-MR              5:30.70    5:36.14 SILV   
                  29.66     1:02.19 (32.53)     1:35.65 (33.46)     2:10.05 (34.40)
        2:44.35 (34.30)     3:19.18 (34.83)     3:53.97 (34.79)     4:28.41 (34.44)
        5:02.91 (34.50)     5:36.14 (33.23)                                        
  4 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    5:49.64    5:37.64 SILV   
                  29.48     1:02.34 (32.86)     1:36.46 (34.12)     2:10.48 (34.02)
        2:44.97 (34.49)     3:19.37 (34.40)     3:54.22 (34.85)     4:29.11 (34.89)
        5:03.81 (34.70)     5:37.64 (33.83)                                        
  5 Moody, Sophie P           14 NYCC-MR              5:33.50    5:40.37 SILV   
                  29.99     1:03.38 (33.39)     1:37.83 (34.45)     2:12.49 (34.66)
        2:47.36 (34.87)     3:22.11 (34.75)     3:56.85 (34.74)     4:31.70 (34.85)
        5:06.44 (34.74)     5:40.37 (33.93)                                        
  6 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    5:39.44    5:41.07 SILV   
                  30.63     1:03.92 (33.29)     1:37.90 (33.98)     2:12.30 (34.40)
        2:47.57 (35.27)     3:22.36 (34.79)     3:57.34 (34.98)     4:32.54 (35.20)
        5:07.66 (35.12)     5:41.07 (33.41)                                        
  7 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    5:48.00    5:48.71 SILV   
                  30.25     1:05.05 (34.80)     1:40.51 (35.46)     2:16.46 (35.95)
        2:52.27 (35.81)     3:27.84 (35.57)     4:03.90 (36.06)     4:39.46 (35.56)
        5:15.25 (35.79)     5:48.71 (33.46)                                        
  8 Low, Kelly                13 NYCC-MR              6:21.89    5:55.25 SILV   
                  31.61     1:05.66 (34.05)     1:41.56 (35.90)     2:18.13 (36.57)
        2:54.82 (36.69)     3:30.81 (35.99)     4:07.63 (36.82)     4:44.67 (37.04)
        5:21.23 (36.56)     5:55.25 (34.02)                                        
  9 Tilneac, Stephanie J      13 NYCC-MR              5:56.23    5:57.16        
                  32.12     1:07.42 (35.30)     1:43.06 (35.64)     2:19.13 (36.07)
        2:54.52 (35.39)     3:31.20 (36.68)     4:07.86 (36.66)     4:44.46 (36.60)
        5:21.35 (36.89)     5:57.16 (35.81)                                        
 10 Nascimben, Diana N        13 MAC-NE               6:17.22    6:05.94        
                  32.70     1:08.30 (35.60)     1:45.06 (36.76)     2:21.89 (36.83)
        2:59.08 (37.19)     3:36.76 (37.68)     4:14.91 (38.15)     4:53.04 (38.13)
        5:30.79 (37.75)     6:05.94 (35.15)                                        
 11 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         6:24.66    6:06.43        
                  33.01     1:08.95 (35.94)     1:45.95 (37.00)     2:22.85 (36.90)
        3:00.40 (37.55)     3:38.06 (37.66)     4:15.55 (37.49)     4:53.21 (37.66)
        5:30.15 (36.94)     6:06.43 (36.28)                                        
 12 Joseph, Jacqueline E      13 MAC-NE               6:22.50    6:07.51        
                  32.27     1:08.56 (36.29)     1:45.67 (37.11)     2:22.57 (36.90)
        3:00.41 (37.84)     3:38.25 (37.84)     4:16.96 (38.71)     4:55.17 (38.21)
        5:33.14 (37.97)     6:07.51 (34.37)                                        
 13 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    6:15.54    6:10.58        
                  33.33     1:09.45 (36.12)     1:47.13 (37.68)     2:24.80 (37.67)
        3:02.37 (37.57)     3:40.41 (38.04)     4:19.11 (38.70)     4:56.35 (37.24)
        5:35.60 (39.25)     6:10.58 (34.98)                                        
 14 Knobler, Sera A           13 Agua Swim Team-MR    6:26.22    6:11.64        
                  34.08     1:11.42 (37.34)     1:49.10 (37.68)     2:27.39 (38.29)
        3:05.13 (37.74)     3:43.39 (38.26)     4:21.22 (37.83)     4:58.66 (37.44)
        5:35.95 (37.29)     6:11.64 (35.69)                                        
 15 Stewart, Sydni R          13 SAKA-MA              6:30.92    6:13.26        
                                1:09.19 ( )     1:46.51 (37.32)     2:24.95 (38.44)
        3:04.21 (39.26)     3:42.99 (38.78)     4:21.58 (38.59)     4:59.31 (37.73)
        5:37.85 (38.54)     6:13.26 (35.41)                                        
 16 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    7:12.16    6:16.82        
                  33.13     1:09.23 (36.10)     1:47.09 (37.86)     2:25.54 (38.45)
        3:04.66 (39.12)     3:42.34 (37.68)     4:21.42 (39.08)     4:59.77 (38.35)
        5:39.20 (39.43)     6:16.82 (37.62)                                        
 17 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    5:39.42    6:17.97        
                  31.13     1:06.27 (35.14)     1:43.52 (37.25)     2:22.49 (38.97)
        3:01.48 (38.99)     3:40.17 (38.69)     4:21.15 (40.98)     5:01.31 (40.16)
        5:40.54 (39.23)     6:17.97 (37.43)                                        
 18 Soriano, Thalia G         14 NYCC-MR              6:44.10    6:20.25        
                  34.77     1:12.43 (37.66)     1:50.69 (38.26)     2:29.42 (38.73)
        3:08.60 (39.18)     3:48.35 (39.75)     4:27.44 (39.09)     5:05.53 (38.09)
        5:42.81 (37.28)     6:20.25 (37.44)                                        
 19 Nwalipenja, Deja          14 SAKA-MA              6:23.06    6:22.02        
                  33.11     1:10.80 (37.69)     1:50.16 (39.36)     2:29.37 (39.21)
        3:08.17 (38.80)     3:47.34 (39.17)     4:26.81 (39.47)     5:06.54 (39.73)
        5:45.32 (38.78)     6:22.02 (36.70)                                        
 20 Klinovsky, Katarina       14 Agua Swim Team-MR    6:05.00    6:23.74        
                  33.79     1:11.22 (37.43)     1:50.98 (39.76)     2:29.67 (38.69)
        3:09.32 (39.65)     3:48.94 (39.62)     4:28.33 (39.39)     5:07.96 (39.63)
        5:47.06 (39.10)     6:23.74 (36.68)                                        
 21 Kenny, Alex M             14 Rac @ Jcc-MR         6:52.11    6:34.59        
                  35.15     1:14.33 (39.18)     1:54.00 (39.67)     2:34.07 (40.07)
        3:14.37 (40.30)     3:55.30 (40.93)     4:35.88 (40.58)     5:16.19 (40.31)
        5:55.93 (39.74)     6:34.59 (38.66)                                        
 22 Lan, Serena               14 Agua Swim Team-MR    7:04.06    6:43.14        
                  35.38     1:17.09 (41.71)     2:00.38 (43.29)     2:42.63 (42.25)
        3:25.18 (42.55)     4:06.17 (40.99)     4:46.84 (40.67)     5:27.59 (40.75)
        6:08.10 (40.51)     6:43.14 (35.04)                                        
 23 Irving, Chloe M           13 MAC-NE               6:58.94    6:46.66        
                  34.81     1:13.26 (38.45)     1:52.77 (39.51)     2:34.41 (41.64)
        3:15.99 (41.58)     3:58.20 (42.21)     4:40.10 (41.90)     5:22.88 (42.78)
        6:06.33 (43.45)     6:46.66 (40.33)                                        
 24 Trotta, Lexi J            13 SAKA-MA              7:49.72    7:33.48        
                  38.50     1:22.85 (44.35)     2:10.09 (47.24)     2:56.27 (46.18)
        3:42.02 (45.75)     4:27.30 (45.28)     5:14.90 (47.60)     6:02.32 (47.42)
        6:48.53 (46.21)     7:33.48 (44.95)                                        
 25 Lewis, Denell K           13 SAKA-MA                   NT    9:34.68        
                  43.80     1:38.16 (54.36)     2:35.45 (57.29)     3:34.31 (58.86)
        4:33.99 (59.68)   5:35.95 (1:01.96)   6:37.73 (1:01.78)     7:34.10 (56.37)
      8:38.16 (1:04.06)     9:34.68 (56.52)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.59  METS
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:16.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    1:04.26    1:04.11 ZQ     
                  31.52     1:04.11 (32.59)                                        
  2 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    1:05.22    1:04.20 ZQ     
                  31.19     1:04.20 (33.01)                                        
  3 Tilneac, Stephanie J      13 NYCC-MR              1:02.62    1:05.06 ZQ     
                  31.61     1:05.06 (33.45)                                        
  4 Abrams, Maria             14 SMC-MR               1:07.01    1:06.71 SILV   
                  32.87     1:06.71 (33.84)                                        
  5 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    1:07.98    1:06.90 SILV   
                  33.03     1:06.90 (33.87)                                        
  6 NG, Sydney                14 Rac @ Jcc-MR         1:09.92    1:07.29 SILV   
                  33.51     1:07.29 (33.78)                                        
  7 Young, Nathalie H         13 Flying Dolphins-MR   1:13.82    1:07.88 SILV   
                  33.01     1:07.88 (34.87)                                        
  8 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    1:12.52    1:08.00 SILV   
                  33.44     1:08.00 (34.56)                                        
  9 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    1:11.95    1:08.02 SILV   
                  32.85     1:08.02 (35.17)                                        
 10 Soriano, Thalia G         14 NYCC-MR              1:08.16    1:08.34 SILV   
                  33.39     1:08.34 (34.95)                                        
 11 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    1:11.60    1:08.42 SILV   
                  33.33     1:08.42 (35.09)                                        
 12 Low, Kelly                13 NYCC-MR              1:09.16    1:08.45 SILV   
                  33.69     1:08.45 (34.76)                                        
 13 Weiss, Jessica M          13 Flying Dolphins-MR   1:08.00    1:08.51 SILV   
                  33.84     1:08.51 (34.67)                                        
 14 Moody, Sophie P           14 NYCC-MR              1:08.38    1:08.75 SILV   
                  33.77     1:08.75 (34.98)                                        
 15 Wilf, Jenna R             13 Agua Swim Team-MR    1:08.00    1:09.90 SILV   
                  34.14     1:09.90 (35.76)                                        
 16 Lu, Grace                 14 Agua Swim Team-MR    1:07.29    1:10.28 SILV   
                  34.61     1:10.28 (35.67)                                        
 17 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    1:09.89    1:10.45 SILV   
                  34.28     1:10.45 (36.17)                                        
 18 Wren, Meghan              13 Rac @ Jcc-MR         1:10.21    1:10.72 SILV   
                  34.86     1:10.72 (35.86)                                        
 19 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR    1:10.49    1:10.90 SILV   
                  34.69     1:10.90 (36.21)                                        
 20 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    1:15.75    1:11.15 SILV   
                  34.71     1:11.15 (36.44)                                        
 21 Klinovsky, Katarina       14 Agua Swim Team-MR    1:11.28    1:11.78 SILV   
                  34.08     1:11.78 (37.70)                                        
 22 Joseph, Jacqueline E      13 MAC-NE               1:10.87    1:11.92 SILV   
                  34.36     1:11.92 (37.56)                                        
 23 Wolter, Lauren            13 SMC-MR               1:12.35    1:12.89 SILV   
                  36.17     1:12.89 (36.72)                                        
 24 O'Meara, Sappha E         14 Flying Dolphins-MR   1:13.07    1:14.55 SILV   
                  36.02     1:14.55 (38.53)                                        
 25 Kenny, Alex M             14 Rac @ Jcc-MR         1:15.48    1:14.92 SILV   
                  37.56     1:14.92 (37.36)                                        
 26 Knobler, Sera A           13 Agua Swim Team-MR    1:16.82    1:15.47 SILV   
                  37.64     1:15.47 (37.83)                                        
 27 Nwalipenja, Deja          14 SAKA-MA              1:15.61    1:15.71 SILV   
                  36.76     1:15.71 (38.95)                                        
 28 Rivera, Tatiana           13 Agua Swim Team-MR    1:21.07    1:16.12 SILV   
                  36.86     1:16.12 (39.26)                                        
 29 Stewart, Sydni R          13 SAKA-MA              1:14.01    1:16.26 SILV   
                  37.56     1:16.26 (38.70)                                        
 30 Everson, Sara H           13 Agua Swim Team-MR    1:18.40    1:17.33        
                  37.06     1:17.33 (40.27)                                        
 31 Ousmanova, Nicole S       13 Agua Swim Team-MR    1:18.25    1:17.37        
                  37.53     1:17.37 (39.84)                                        
 32 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:19.16    1:17.50        
                  38.73     1:17.50 (38.77)                                        
 33 Astudillo, Nicole B       14 Agua Swim Team-MR    1:20.14    1:18.91        
                  38.88     1:18.91 (40.03)                                        
 34 Nascimben, Julia B        14 MAC-NE               1:17.88    1:19.14        
                  39.15     1:19.14 (39.99)                                        
 35 Riley, Casey A            13 Rac @ Jcc-MR         1:27.17    1:19.20        
                  38.05     1:19.20 (41.15)                                        
 36 Wallerstein, Avery        14 SMC-MR               1:12.00    1:19.86        
                  37.85     1:19.86 (42.01)                                        
 37 Irving, Chloe M           13 MAC-NE               1:22.09    1:21.26        
                  39.78     1:21.26 (41.48)                                        
 38 Reginensi, Margot O       13 Agua Swim Team-MR    1:22.52    1:22.10        
                  39.04     1:22.10 (43.06)                                        
 39 Nascimben, Diana N        13 MAC-NE               1:25.67    1:23.40        
                  40.73     1:23.40 (42.67)                                        
 40 Fafian, Maria L           14 Rac @ Jcc-MR         1:17.85    1:23.43        
                  40.83     1:23.43 (42.60)                                        
 41 Patel, Shreeja N          13 Agua Swim Team-MR    1:26.26    1:23.96        
                  41.04     1:23.96 (42.92)                                        
 42 Marino, Maggie Ann        14 SMC-MR               1:30.94    1:26.59        
                  42.31     1:26.59 (44.28)                                        
 43 Trotta, Lexi J            13 SAKA-MA              1:36.65    1:27.77        
                  42.27     1:27.77 (45.50)                                        
 44 Elias, Brianne E          14 Rac @ Jcc-MR         1:30.62    1:28.25        
                  42.39     1:28.25 (45.86)                                        
 45 Habib, Piper              14 Agua Swim Team-MR    1:37.72    1:30.34        
                  43.94     1:30.34 (46.40)                                        
 46 Lewis, Denell K           13 SAKA-MA                   NT    1:45.84        
                  50.75     1:45.84 (55.09)                                        
 47 Grossman, Alison M        13 Flying Dolphins-MR   2:03.69    1:53.13        
                  52.44   1:53.13 (1:00.69)                                        
 48 Larasanti, Faiha X        13 SAKA-MA                   NT    1:53.31        
                  53.23   1:53.31 (1:00.08)                                        
 49 Tedone, Sydney M          13 NYCC-MR              1:49.05    1:58.82        
                  56.64   1:58.82 (1:02.18)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.09  METS
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:44.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    2:14.29    2:15.14 ZQ     
                  32.08     1:05.93 (33.85)     1:41.00 (35.07)     2:15.14 (34.14)
  2 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    2:19.18    2:20.64 ZQ     
                  32.84     1:08.83 (35.99)     1:45.57 (36.74)     2:20.64 (35.07)
  3 Tilneac, Stephanie J      13 NYCC-MR              2:15.95    2:21.08 ZQ     
                  33.38     1:08.80 (35.42)     1:45.05 (36.25)     2:21.08 (36.03)
  4 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    2:24.39    2:23.15 SILV   
                  34.54     1:10.44 (35.90)     1:47.10 (36.66)     2:23.15 (36.05)
  5 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    2:31.41    2:23.93 SILV   
                  34.48     1:11.46 (36.98)     1:48.48 (37.02)     2:23.93 (35.45)
  6 Abrams, Maria             14 SMC-MR               2:31.01    2:24.90 SILV   
                  34.27     1:10.65 (36.38)     1:48.10 (37.45)     2:24.90 (36.80)
  7 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    2:34.31    2:26.19 SILV   
                  34.21     1:11.24 (37.03)     1:49.46 (38.22)     2:26.19 (36.73)
  8 Moody, Sophie P           14 NYCC-MR              2:25.54    2:28.19 SILV   
                  34.96     1:12.15 (37.19)     1:50.37 (38.22)     2:28.19 (37.82)
  9 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    2:27.12    2:28.49 SILV   
                  35.53     1:12.68 (37.15)     1:50.59 (37.91)     2:28.49 (37.90)
 10 Soriano, Thalia G         14 NYCC-MR              2:30.66    2:29.03 SILV   
                  36.56     1:15.20 (38.64)     1:55.00 (39.80)     2:29.03 (34.03)
 11 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    2:41.49    2:31.83 SILV   
                  36.32     1:14.93 (38.61)     1:54.60 (39.67)     2:31.83 (37.23)
 12 Wolter, Lauren            13 SMC-MR               2:40.00    2:32.31 SILV   
                  36.94     1:16.32 (39.38)     1:54.58 (38.26)     2:32.31 (37.73)
 13 Low, Kelly                13 NYCC-MR              2:30.50    2:33.98 SILV   
                  36.60     1:15.61 (39.01)     1:55.17 (39.56)     2:33.98 (38.81)
 14 Joseph, Jacqueline E      13 MAC-NE               2:32.68    2:34.25 SILV   
                  36.17     1:16.17 (40.00)     1:56.53 (40.36)     2:34.25 (37.72)
 15 Fuchs, Lindsey F          14 Agua Swim Team-MR    2:46.32    2:36.85 SILV   
                  37.09     1:16.43 (39.34)     1:57.05 (40.62)     2:36.85 (39.80)
 16 Wren, Meghan              13 Rac @ Jcc-MR         2:36.77    2:36.95 SILV   
                  35.32     1:15.11 (39.79)     1:56.86 (41.75)     2:36.95 (40.09)
 17 Klinovsky, Katarina       14 Agua Swim Team-MR    2:39.03    2:37.63 SILV   
                  37.18     1:17.26 (40.08)     1:58.09 (40.83)     2:37.63 (39.54)
 18 Nwalipenja, Deja          14 SAKA-MA              2:42.37    2:40.62 SILV   
                  37.84     1:19.06 (41.22)     2:01.11 (42.05)     2:40.62 (39.51)
 19 Knobler, Sera A           13 Agua Swim Team-MR    2:37.44    2:41.65 SILV   
                  38.30     1:18.80 (40.50)     2:00.39 (41.59)     2:41.65 (41.26)
 20 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         2:46.83    2:44.40 SILV   
                  39.38     1:21.24 (41.86)     2:03.93 (42.69)     2:44.40 (40.47)
 21 Ousmanova, Nicole S       13 Agua Swim Team-MR         NT    2:44.60 SILV   
                  37.67     1:20.52 (42.85)     2:03.32 (42.80)     2:44.60 (41.28)
 22 Nascimben, Julia B        14 MAC-NE               2:59.25    2:44.77 SILV   
                  39.68     1:21.54 (41.86)     2:03.90 (42.36)     2:44.77 (40.87)
 23 Everson, Sara H           13 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:46.71        
                  40.47     1:22.85 (42.38)     2:06.64 (43.79)     2:46.71 (40.07)
 24 Rappa, Gianna             13 SMC-MR               2:33.00    2:47.18        
                  37.00     1:18.45 (41.45)     2:02.96 (44.51)     2:47.18 (44.22)
 25 Kelly, Jordan A           14 Agua Swim Team-MR         NT    2:47.32        
                  39.81     1:21.27 (41.46)     2:04.32 (43.05)     2:47.32 (43.00)
 26 Reginensi, Margot O       13 Agua Swim Team-MR    2:52.12    2:47.54        
                  41.30     1:23.14 (41.84)     2:07.16 (44.02)     2:47.54 (40.38)
 27 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    2:40.16    2:48.07        
                  37.59     1:20.99 (43.40)     2:05.01 (44.02)     2:48.07 (43.06)
 28 Stewart, Sydni R          13 SAKA-MA              2:49.56    2:48.61        
                  39.30     1:22.17 (42.87)     2:06.37 (44.20)     2:48.61 (42.24)
 29 Astudillo, Nicole B       14 Agua Swim Team-MR    2:47.87    2:48.65        
                  40.35     1:22.99 (42.64)     2:06.55 (43.56)     2:48.65 (42.10)
 30 Wallerstein, Avery        14 SMC-MR               2:32.00    2:52.17        
                  37.70     1:20.65 (42.95)     2:06.79 (46.14)     2:52.17 (45.38)
 31 Fitzgerald, Linnea E      13 MAC-NE               2:50.99    2:52.76        
                  38.62     1:22.70 (44.08)     2:08.42 (45.72)     2:52.76 (44.34)
 32 Irving, Chloe M           13 MAC-NE               2:52.99    2:53.96        
                  41.08     1:24.78 (43.70)     2:09.58 (44.80)     2:53.96 (44.38)
 33 Patel, Shreeja N          13 Agua Swim Team-MR         NT    2:55.56        
                  42.14     1:25.56 (43.42)     2:10.30 (44.74)     2:55.56 (45.26)
 34 Trotta, Lexi J            13 SAKA-MA                   NT    3:08.27        
                  43.54     1:31.36 (47.82)     2:19.94 (48.58)     3:08.27 (48.33)
 35 Elias, Brianne E          14 Rac @ Jcc-MR         3:28.09    3:17.69        
                  43.76     1:33.22 (49.46)   3:17.87 (1:44.65)         3:17.69 ( )
 36 Habib, Piper              14 Agua Swim Team-MR         NT    3:29.03        
                  50.42     1:42.41 (51.99)     2:35.70 (53.29)     3:29.03 (53.33)
 37 Chapman, Emily            13 Rac @ Jcc-MR         3:45.11    4:01.21        
                  58.50   2:01.55 (1:03.05)   3:03.54 (1:01.99)     4:01.21 (57.67)
 38 Larasanti, Faiha X        13 SAKA-MA                   NT    4:06.10        
                  54.07   1:58.90 (1:04.83)   3:03.65 (1:04.75)   4:06.10 (1:02.45)
 -- Lewis, Denell K           13 SAKA-MA                   NT         DQ        
      Not on back off wall
                  53.76   1:55.67 (1:01.91)   4:05.28 (2:09.61)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:12.09  METS
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:24.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    1:14.58    1:13.96 ZQ     
                  35.29     1:13.96 (38.67)                                        
  2 O'Meara, Sappha E         14 Flying Dolphins-MR   1:11.85    1:14.88 ZQ     
                  35.47     1:14.88 (39.41)                                        
  3 Wilf, Jenna R             13 Agua Swim Team-MR    1:14.11    1:14.93 ZQ     
                  35.85     1:14.93 (39.08)                                        
  4 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    1:16.67    1:15.31 ZQ     
                  35.35     1:15.31 (39.96)                                        
  5 Weiss, Jessica M          13 Flying Dolphins-MR   1:14.99    1:16.24 JO     
                  36.65     1:16.24 (39.59)                                        
  6 Moody, Sophie P           14 NYCC-MR              1:15.26    1:16.33 JO     
                  36.34     1:16.33 (39.99)                                        
  7 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    1:19.35    1:16.77 SILV   
                  36.47     1:16.77 (40.30)                                        
  8 Nascimben, Julia B        14 MAC-NE               1:16.92    1:16.90 SILV   
                  36.99     1:16.90 (39.91)                                        
  9 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    1:17.06    1:17.74 SILV   
                  38.27     1:17.74 (39.47)                                        
 10 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    1:16.09    1:17.83 SILV   
                  37.41     1:17.83 (40.42)                                        
 11 Abrams, Maria             14 SMC-MR               1:21.39    1:18.41 SILV   
                  37.20     1:18.41 (41.21)                                        
 12 Low, Kelly                13 NYCC-MR              1:22.58    1:19.85 SILV   
                  38.10     1:19.85 (41.75)                                        
 13 Gomez, Chelsea O          14 NYCC-MR              1:20.19    1:20.57 SILV   
                  37.65     1:20.57 (42.92)                                        
 14 Fuchs, Lindsey F          14 Agua Swim Team-MR    1:12.89    1:20.92 SILV   
                  38.14     1:20.92 (42.78)                                        
 15 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    1:17.51    1:21.10 SILV   
                  38.76     1:21.10 (42.34)                                        
 16 Barclay, Skye M           14 Flying Dolphins-MR   1:19.31    1:21.22 SILV   
                  37.92     1:21.22 (43.30)                                        
 17 Lipton, Jessica R         14 Flying Dolphins-MR   1:20.33    1:21.31 SILV   
                  39.96     1:21.31 (41.35)                                        
 18 Feinblatt, Carly H        14 Flying Dolphins-MR   1:19.41    1:21.34 SILV   
                  39.31     1:21.34 (42.03)                                        
 19 Wallerstein, Julia        14 SMC-MR               1:32.00    1:21.54 SILV   
                  38.49     1:21.54 (43.05)                                        
 20 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR    1:21.40    1:21.78 SILV   
                  37.69     1:21.78 (44.09)                                        
 21 Irving, Chloe M           13 MAC-NE               1:22.80    1:21.80 SILV   
                  39.37     1:21.80 (42.43)                                        
 22 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    1:24.46    1:22.14 SILV   
                  39.07     1:22.14 (43.07)                                        
 23 Nascimben, Diana N        13 MAC-NE               1:24.07    1:23.68 SILV   
                  40.47     1:23.68 (43.21)                                        
 24 Riley, Casey A            13 Rac @ Jcc-MR         1:22.63    1:24.99        
                  39.84     1:24.99 (45.15)                                        
 25 Nwalipenja, Deja          14 SAKA-MA              1:25.87    1:25.28        
                  40.24     1:25.28 (45.04)                                        
 26 Halper, Sophie R          13 Flying Dolphins-MR   1:20.45    1:25.30        
                  40.81     1:25.30 (44.49)                                        
 27 Marino, Maggie Ann        14 SMC-MR               1:26.07    1:25.33        
                  40.51     1:25.33 (44.82)                                        
 28 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:30.06    1:25.71        
                  40.64     1:25.71 (45.07)                                        
 29 Siegel, Sophie H          14 Flying Dolphins-MR   1:22.28    1:26.08        
                  40.06     1:26.08 (46.02)                                        
 30 Patel, Shreeja N          13 Agua Swim Team-MR    1:27.48    1:27.11        
                  40.90     1:27.11 (46.21)                                        
 31 Soriano, Thalia G         14 NYCC-MR              1:33.87    1:27.18        
                  13.00   1:27.18 (1:14.18)                                        
 32 Rivera, Tatiana           13 Agua Swim Team-MR    1:29.47    1:27.51        
                  40.59     1:27.51 (46.92)                                        
 33 Joseph, Jacqueline E      13 MAC-NE               1:25.14    1:27.65        
                  41.37     1:27.65 (46.28)                                        
 34 Stewart, Sydni R          13 SAKA-MA              1:30.42    1:27.78        
                  42.33     1:27.78 (45.45)                                        
 35 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    1:29.11    1:28.70        
                  41.31     1:28.70 (47.39)                                        
 36 Aubey, Maddy J            13 Flying Dolphins-MR        NT    1:28.77        
                  41.22     1:28.77 (47.55)                                        
 37 Astudillo, Nicole B       14 Agua Swim Team-MR    1:29.57    1:29.14        
                  42.15     1:29.14 (46.99)                                        
 38 Ousmanova, Nicole S       13 Agua Swim Team-MR    1:29.71    1:29.33        
                  42.33     1:29.33 (47.00)                                        
 39 Everson, Sara H           13 Agua Swim Team-MR    1:29.58    1:30.07        
                  42.46     1:30.07 (47.61)                                        
 40 Wren, Meghan              13 Rac @ Jcc-MR         1:36.11    1:30.19        
                  44.30     1:30.19 (45.89)                                        
 41 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    1:33.81    1:30.83        
                  42.99     1:30.83 (47.84)                                        
 42 Wolter, Lauren            13 SMC-MR               1:32.15    1:30.99        
                  44.08     1:30.99 (46.91)                                        
 43 Habib, Piper              14 Agua Swim Team-MR    1:40.39    1:31.09        
                  43.63     1:31.09 (47.46)                                        
 44 NG, Sydney                14 Rac @ Jcc-MR         1:40.11    1:31.10        
                  44.05     1:31.10 (47.05)                                        
 45 Kenny, Alex M             14 Rac @ Jcc-MR         1:35.50    1:31.34        
                  43.32     1:31.34 (48.02)                                        
 46 Knobler, Sera A           13 Agua Swim Team-MR    1:33.72    1:31.74        
                  44.07     1:31.74 (47.67)                                        
 47 Young, Nathalie H         13 Flying Dolphins-MR   1:44.80    1:32.08        
                  44.12     1:32.08 (47.96)                                        
 48 Reginensi, Margot O       13 Agua Swim Team-MR    1:31.48    1:32.52        
                  43.49     1:32.52 (49.03)                                        
 49 Trotta, Lexi J            13 SAKA-MA                   NT    1:36.64        
                  46.74     1:36.64 (49.90)                                        
 50 Klinovsky, Katarina       14 Agua Swim Team-MR    1:31.77    1:37.58        
                  45.68     1:37.58 (51.90)                                        
 51 Elias, Brianne E          14 Rac @ Jcc-MR         1:46.11    1:48.92        
                  50.27     1:48.92 (58.65)                                        
 52 Grossman, Alison M        13 Flying Dolphins-MR   1:51.48    1:49.54        
                  46.80   1:49.54 (1:02.74)                                        
 53 Lewis, Denell K           13 SAKA-MA                   NT    1:59.15        
                  55.08   1:59.15 (1:04.07)                                        
 -- Larasanti, Faiha X        13 SAKA-MA                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  54.27        DQ (1:00.71)                                        
 -- Tedone, Sydney M          13 NYCC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:01.82        DQ (1:10.91)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:58.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    2:41.89    2:39.13 ZQ     
                  36.59     1:16.67 (40.08)     1:57.86 (41.19)     2:39.13 (41.27)
  2 Wilf, Jenna R             13 Agua Swim Team-MR    3:00.00    2:40.78 JO     
                  36.22     1:17.22 (41.00)     1:59.20 (41.98)     2:40.78 (41.58)
  3 West, Lindsay             14 SMC-MR               2:37.02    2:42.19 JO     
                  36.92     1:18.42 (41.50)     2:00.32 (41.90)     2:42.19 (41.87)
  4 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    2:54.47    2:42.54 JO     
                  36.98     1:18.19 (41.21)     2:00.45 (42.26)     2:42.54 (42.09)
  5 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    2:48.05    2:45.13 SILV   
                  39.74     1:21.91 (42.17)     2:03.51 (41.60)     2:45.13 (41.62)
  6 Nascimben, Julia B        14 MAC-NE               2:51.32    2:47.74 SILV   
                  38.77     1:22.06 (43.29)     2:04.92 (42.86)     2:47.74 (42.82)
  7 Low, Kelly                13 NYCC-MR              2:49.76    2:49.60 SILV   
                  39.11     1:22.25 (43.14)     2:07.12 (44.87)     2:49.60 (42.48)
  8 Moody, Sophie P           14 NYCC-MR              2:45.00    2:50.10 SILV   
                  38.43     1:21.07 (42.64)     2:05.53 (44.46)     2:50.10 (44.57)
  9 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    2:53.28    2:50.97 SILV   
                  39.68     1:22.75 (43.07)     2:07.14 (44.39)     2:50.97 (43.83)
 10 Gomez, Chelsea O          14 NYCC-MR              2:53.00    2:51.82 SILV   
                  38.59     1:21.83 (43.24)     2:07.02 (45.19)     2:51.82 (44.80)
 11 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    2:52.09    2:51.87 SILV   
                  39.50     1:24.54 (45.04)     2:08.37 (43.83)     2:51.87 (43.50)
 12 Nascimben, Diana N        13 MAC-NE               3:02.02    2:53.13 SILV   
                  40.16     1:23.77 (43.61)     2:08.82 (45.05)     2:53.13 (44.31)
 13 Fuchs, Lindsey F          14 Agua Swim Team-MR    3:02.01    2:54.92 SILV   
                  16.61       40.18 (23.57)     1:23.90 (43.72)   2:54.92 (1:31.02)
 14 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR    3:00.87    2:55.03 SILV   
                  15.74       39.43 (23.69)     1:24.57 (45.14)   2:55.03 (1:30.46)
 15 Irving, Chloe M           13 MAC-NE               2:52.99    2:59.48        
                  40.45     1:25.08 (44.63)     2:12.28 (47.20)     2:59.48 (47.20)
 16 Nwalipenja, Deja          14 SAKA-MA              3:06.59    3:00.11        
                  40.26     1:26.28 (46.02)     2:13.80 (47.52)     3:00.11 (46.31)
 17 Kelly, Jordan A           14 Agua Swim Team-MR    2:53.16    3:02.82        
                  41.23     1:26.22 (44.99)     2:14.05 (47.83)     3:02.82 (48.77)
 18 Stewart, Sydni R          13 SAKA-MA                   NT    3:10.40        
                  42.82     1:31.24 (48.42)     2:22.86 (51.62)     3:10.40 (47.54)
 19 Everson, Sara H           13 Agua Swim Team-MR    3:12.81    3:10.92        
                  41.90     1:29.65 (47.75)     2:20.70 (51.05)     3:10.92 (50.22)
 20 Rivera, Tatiana           13 Agua Swim Team-MR    3:09.34    3:11.19        
                  41.92     1:29.71 (47.79)     2:20.56 (50.85)     3:11.19 (50.63)
 21 Lan, Serena               14 Agua Swim Team-MR    3:15.39    3:11.58        
                  44.27     1:35.08 (50.81)     2:25.34 (50.26)     3:11.58 (46.24)
 21 Knobler, Sera A           13 Agua Swim Team-MR    3:21.20    3:11.58        
                  44.59     1:33.60 (49.01)     2:22.78 (49.18)     3:11.58 (48.80)
 23 Ousmanova, Nicole S       13 Agua Swim Team-MR         NT    3:11.93        
                  44.02     1:33.42 (49.40)     2:23.11 (49.69)     3:11.93 (48.82)
 24 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    3:10.00    3:13.18        
                  45.25     1:33.37 (48.12)     2:24.07 (50.70)     3:13.18 (49.11)
 25 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    3:01.69    3:14.06        
                  42.00     1:31.87 (49.87)     2:25.18 (53.31)     3:14.06 (48.88)
 26 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    3:10.75    3:15.40        
                  42.87     1:32.50 (49.63)     2:26.15 (53.65)     3:15.40 (49.25)
 27 Trotta, Lexi J            13 SAKA-MA              3:33.83    3:22.77        
                  46.30     1:38.72 (52.42)     2:31.74 (53.02)     3:22.77 (51.03)
 28 Habib, Piper              14 Agua Swim Team-MR    3:20.71    3:22.90        
                  45.93     1:37.10 (51.17)     2:29.79 (52.69)     3:22.90 (53.11)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.99  METS
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:12.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie J      13 NYCC-MR              1:01.20    1:01.57 METS   
                  29.19     1:01.57 (32.38)                                        
  2 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    1:02.67    1:02.40 ZQ     
                  29.03     1:02.40 (33.37)                                        
  3 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    1:03.79    1:05.20 ZQ     
                  30.70     1:05.20 (34.50)                                        
  4 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    1:05.36    1:05.44 JO     
                  31.51     1:05.44 (33.93)                                        
  5 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    1:09.23    1:06.02 SILV   
                  31.43     1:06.02 (34.59)                                        
  6 Moody, Sophie P           14 NYCC-MR              1:05.60    1:06.36 SILV   
                  30.79     1:06.36 (35.57)                                        
  7 Gomez, Chelsea O          14 NYCC-MR              1:04.36    1:07.38 SILV   
                  31.78     1:07.38 (35.60)                                        
  8 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    1:08.73    1:07.91 SILV   
                  33.55     1:07.91 (34.36)                                        
  9 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    1:07.76    1:08.18 SILV   
                  33.28     1:08.18 (34.90)                                        
 10 Fuchs, Lindsey F          14 Agua Swim Team-MR    1:10.46    1:08.96 SILV   
                  32.57     1:08.96 (36.39)                                        
 11 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    1:08.23    1:09.96 SILV   
                  32.17     1:09.96 (37.79)                                        
 12 NG, Sydney                14 Rac @ Jcc-MR         1:09.31    1:11.03 SILV   
                  33.95     1:11.03 (37.08)                                        
 13 Joseph, Jacqueline E      13 MAC-NE               1:11.16    1:12.27 SILV   
                  33.30     1:12.27 (38.97)                                        
 14 Astudillo, Nicole B       14 Agua Swim Team-MR    1:11.12    1:12.66        
                  34.90     1:12.66 (37.76)                                        
 15 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:12.51    1:13.53        
                  34.34     1:13.53 (39.19)                                        
 16 Lynch, Julia M            13 SMC-MR               1:30.75    1:13.59        
                  42.85     1:13.59 (30.74)                                        
 17 Klinovsky, Katarina       14 Agua Swim Team-MR    1:11.20    1:15.36        
                  34.20     1:15.36 (41.16)                                        
 18 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR    1:17.67    1:16.90        
                  36.12     1:16.90 (40.78)                                        
 19 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    1:20.60    1:17.22        
                  34.02     1:17.22 (43.20)                                        
 20 Wallerstein, Julia        14 SMC-MR               1:25.00    1:17.74        
 21 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    1:16.15    1:17.81        
                  33.35     1:17.81 (44.46)                                        
 22 McCormick, Sarah          13 SMC-MR               1:18.70    1:18.98        
                  34.15     1:18.98 (44.83)                                        
 23 Everson, Sara H           13 Agua Swim Team-MR    1:24.67    1:20.08        
                  35.76     1:20.08 (44.32)                                        
 24 Nascimben, Julia B        14 MAC-NE               1:21.54    1:20.40        
                  37.42     1:20.40 (42.98)                                        
 25 Kelly, Jordan A           14 Agua Swim Team-MR    1:17.04    1:22.95        
                  36.97     1:22.95 (45.98)                                        
 26 Nascimben, Diana N        13 MAC-NE               1:26.72    1:23.02        
                  39.24     1:23.02 (43.78)                                        
 27 Reginensi, Margot O       13 Agua Swim Team-MR    1:39.95    1:24.63        
                  38.50     1:24.63 (46.13)                                        
 28 Ousmanova, Nicole S       13 Agua Swim Team-MR    1:32.39    1:25.00        
                  36.59     1:25.00 (48.41)                                        
 29 Lawrence, Marissa         13 SMC-MR               1:25.03    1:25.59        
                  40.12     1:25.59 (45.47)                                        
 30 Knobler, Sera A           13 Agua Swim Team-MR    1:30.24    1:27.80        
                  40.62     1:27.80 (47.18)                                        
 31 Patel, Shreeja N          13 Agua Swim Team-MR    1:33.41    1:27.91        
                  39.95     1:27.91 (47.96)                                        
 31 Fitzgerald, Linnea E      13 MAC-NE               1:32.26    1:27.91        
                  39.72     1:27.91 (48.19)                                        
 33 Habib, Piper              14 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.95        
                  41.25     1:30.95 (49.70)                                        
 34 Lewis, Denell K           13 SAKA-MA                   NT    1:48.72        
                  48.20   1:48.72 (1:00.52)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:38.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halper, Sophie R          13 Flying Dolphins-MR   2:18.27    2:17.17 METS   
                                1:05.76 ( )     1:42.41 (36.65)     2:17.17 (34.76)
  2 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    2:21.96    2:17.42 METS   
                  30.47     1:05.38 (34.91)     1:41.35 (35.97)     2:17.42 (36.07)
  3 Lipton, Jessica R         14 Flying Dolphins-MR   2:19.46    2:22.63 ZQ     
                  31.65     1:07.66 (36.01)     1:44.94 (37.28)     2:22.63 (37.69)
  4 Siegel, Sophie H          14 Flying Dolphins-MR   2:25.73    2:22.77 ZQ     
                  30.86     1:07.08 (36.22)     1:43.92 (36.84)     2:22.77 (38.85)
  5 Gomez, Chelsea O          14 NYCC-MR              2:17.70    2:23.67 ZQ     
                  31.81     1:07.86 (36.05)     1:45.61 (37.75)     2:23.67 (38.06)
  6 Tilneac, Stephanie J      13 NYCC-MR              2:21.22    2:23.92 ZQ     
                  31.71     1:07.92 (36.21)     1:45.73 (37.81)     2:23.92 (38.19)
  7 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    2:27.54    2:26.59 JO     
                  32.55     1:09.78 (37.23)     1:49.78 (40.00)     2:26.59 (36.81)
  8 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    2:27.07    2:26.98 JO     
                  32.44     1:09.23 (36.79)     1:48.27 (39.04)     2:26.98 (38.71)
  9 Fuchs, Lindsey F          14 Agua Swim Team-MR         NT    2:28.95 JO     
                  34.47     1:12.02 (37.55)     1:50.98 (38.96)     2:28.95 (37.97)
 10 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    2:24.13    2:30.76 JO     
                  32.65     1:09.99 (37.34)     1:50.45 (40.46)     2:30.76 (40.31)
 11 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    2:35.28    2:32.86 SILV   
                  34.40     1:12.67 (38.27)     1:52.81 (40.14)     2:32.86 (40.05)
 12 Weiss, Jessica M          13 Flying Dolphins-MR   2:37.92    2:37.04 SILV   
                  33.25     1:12.17 (38.92)     1:55.28 (43.11)     2:37.04 (41.76)
 13 Barclay, Skye M           14 Flying Dolphins-MR   2:42.40    2:40.16        
                  34.30     1:14.14 (39.84)     1:56.78 (42.64)     2:40.16 (43.38)
 14 O'Meara, Sappha E         14 Flying Dolphins-MR   3:01.18    2:46.04        
                  35.97     1:17.81 (41.84)     2:01.74 (43.93)     2:46.04 (44.30)
 15 Feinblatt, Carly H        14 Flying Dolphins-MR   2:57.49    2:52.97        
                  36.14     1:19.29 (43.15)     2:06.17 (46.88)     2:52.97 (46.80)
 16 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    2:59.53    3:01.69        
                  40.08     1:27.38 (47.30)     2:17.89 (50.51)     3:01.69 (43.80)
 17 Young, Nathalie H         13 Flying Dolphins-MR        NT    3:03.28        
                  39.83     1:25.72 (45.89)     2:15.10 (49.38)     3:03.28 (48.18)
 18 Klinovsky, Katarina       14 Agua Swim Team-MR    2:44.04    3:05.25        
                  36.52     1:21.60 (45.08)     2:12.39 (50.79)     3:05.25 (52.86)
 19 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    2:55.45    3:07.98        
                  37.74     1:25.27 (47.53)     2:17.00 (51.73)     3:07.98 (50.98)
 20 Reginensi, Margot O       13 Agua Swim Team-MR    3:35.45    3:12.05        
                  40.12     1:28.66 (48.54)     2:22.61 (53.95)     3:12.05 (49.44)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:43.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    2:19.69    2:19.55 ZQ     
                  30.06     1:05.97 (35.91)     1:47.24 (41.27)     2:19.55 (32.31)
  2 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    2:19.74    2:19.80 ZQ     
                  32.02     1:07.35 (35.33)     1:48.61 (41.26)     2:19.80 (31.19)
  3 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    2:19.53    2:20.86 ZQ     
                  31.60     1:05.63 (34.03)     1:48.76 (43.13)     2:20.86 (32.10)
  4 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    2:22.08    2:21.60 ZQ     
                  31.51     1:07.25 (35.74)     1:49.51 (42.26)     2:21.60 (32.09)
  5 Tilneac, Stephanie J      13 NYCC-MR              2:23.51    2:23.02 JO     
                  29.47     1:04.73 (35.26)     1:48.31 (43.58)     2:23.02 (34.71)
  6 Abrams, Maria             14 SMC-MR               2:24.69    2:24.97 SILV   
                  31.58     1:07.54 (35.96)     1:52.05 (44.51)     2:24.97 (32.92)
  7 Wilf, Jenna R             13 Agua Swim Team-MR    2:25.00    2:25.59 SILV   
                  32.73     1:10.07 (37.34)     1:51.93 (41.86)     2:25.59 (33.66)
  8 Moody, Sophie P           14 NYCC-MR              2:23.56    2:26.17 SILV   
                  31.59     1:09.09 (37.50)     1:53.36 (44.27)     2:26.17 (32.81)
  9 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    2:30.03    2:27.40 SILV   
                  32.55     1:09.25 (36.70)     1:52.29 (43.04)     2:27.40 (35.11)
 10 Fuchs, Lindsey F          14 Agua Swim Team-MR    2:30.00    2:29.27 SILV   
                  31.23     1:10.13 (38.90)     1:54.81 (44.68)     2:29.27 (34.46)
 11 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    2:39.38    2:34.45 SILV   
                  32.71     1:13.23 (40.52)     2:01.25 (48.02)     2:34.45 (33.20)
 12 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    2:40.24    2:35.24 SILV   
                  33.36     1:13.44 (40.08)     2:01.76 (48.32)     2:35.24 (33.48)
 13 Joseph, Jacqueline E      13 MAC-NE               2:34.12    2:35.70 SILV   
                  32.78     1:12.97 (40.19)     2:01.70 (48.73)     2:35.70 (34.00)
 14 West, Lindsay             14 SMC-MR               2:36.20    2:36.36 SILV   
                  35.19     1:14.12 (38.93)     1:59.26 (45.14)     2:36.36 (37.10)
 15 Robert, Jessica           14 Agua Swim Team-MR    2:31.02    2:36.46 SILV   
                  34.73     1:12.05 (37.32)     1:59.15 (47.10)     2:36.46 (37.31)
 16 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         2:41.14    2:37.82 SILV   
                  34.29     1:15.59 (41.30)     2:02.19 (46.60)     2:37.82 (35.63)
 17 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR    2:37.22    2:38.74 SILV   
                  34.74     1:12.17 (37.43)     2:00.95 (48.78)     2:38.74 (37.79)
 18 Nascimben, Julia B        14 MAC-NE               2:45.09    2:40.47 SILV   
                  37.71     1:19.23 (41.52)     2:04.31 (45.08)     2:40.47 (36.16)
 19 Knobler, Sera A           13 Agua Swim Team-MR    2:41.41    2:42.64 SILV   
                  39.59     1:20.63 (41.04)     2:08.93 (48.30)     2:42.64 (33.71)
 20 Kelly, Jordan A           14 Agua Swim Team-MR    2:36.34    2:44.03        
                  36.56     1:18.25 (41.69)     2:04.62 (46.37)     2:44.03 (39.41)
 21 Kenny, Alex M             14 Rac @ Jcc-MR         2:51.52    2:44.23        
                  36.48     1:17.96 (41.48)     2:08.62 (50.66)     2:44.23 (35.61)
 22 Lan, Serena               14 Agua Swim Team-MR    2:44.56    2:46.38        
                  34.62     1:16.15 (41.53)     2:09.96 (53.81)     2:46.38 (36.42)
 23 Everson, Sara H           13 Agua Swim Team-MR    2:48.61    2:46.62        
                  37.07     1:20.56 (43.49)     2:10.12 (49.56)     2:46.62 (36.50)
 24 Klinovsky, Katarina       14 Agua Swim Team-MR    2:37.66    2:47.10        
                  33.87     1:15.78 (41.91)     2:09.05 (53.27)     2:47.10 (38.05)
 25 Ousmanova, Nicole S       13 Agua Swim Team-MR    2:55.19    2:50.24        
                  35.78     1:18.20 (42.42)     2:09.16 (50.96)     2:50.24 (41.08)
 26 Rivera, Tatiana           13 Agua Swim Team-MR         NT    2:52.57        
 27 Miller, Olivia L          13 Agua Swim Team-MR         NT    3:10.42        
 -- Habib, Piper              14 Agua Swim Team-MR    3:29.04         DQ        
      Did not finish on back - back
                  40.01     1:31.74 (51.73)     2:21.83 (50.09)          DQ (39.82)
 -- Lewis, Denell K           13 SAKA-MA                   NT         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:43.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Chelsea O          14 NYCC-MR              2:15.37    2:23.92 SILV   
                  30.87     1:06.13 (35.26)     1:51.37 (45.24)     2:23.92 (32.55)
  2 Abrams, Maria             14 SMC-MR               2:31.02    2:24.94 SILV   
                                1:08.88 ( )   2:24.94 (1:16.06)                    
  3 NG, Sydney                14 Rac @ Jcc-MR         2:33.80    2:31.38 SILV   
                  32.78     1:07.82 (35.04)     1:58.08 (50.26)     2:31.38 (33.30)
  4 Stewart, Sydni R          13 SAKA-MA              2:44.48    2:37.60 SILV   
                  33.73     1:12.92 (39.19)     2:03.49 (50.57)     2:37.60 (34.11)
  5 Wren, Meghan              13 Rac @ Jcc-MR         2:37.10    2:38.07 SILV   
                  32.38     1:11.80 (39.42)     2:02.57 (50.77)     2:38.07 (35.50)
  6 Low, Kelly                13 NYCC-MR              2:35.30    2:38.25 SILV   
                  35.87     1:15.46 (39.59)     2:02.86 (47.40)     2:38.25 (35.39)
  7 Nwalipenja, Deja          14 SAKA-MA              2:42.04    2:40.62 SILV   
                  35.22     1:16.85 (41.63)     2:05.11 (48.26)     2:40.62 (35.51)
  8 Soriano, Thalia G         14 NYCC-MR              2:34.50    2:40.66 SILV   
                  36.23     1:14.11 (37.88)     2:05.21 (51.10)     2:40.66 (35.45)
  9 Nascimben, Diana N        13 MAC-NE               2:56.84    2:40.85 SILV   
                  37.99     1:20.92 (42.93)     2:06.52 (45.60)     2:40.85 (34.33)
 10 McCormick, Sarah          13 SMC-MR               2:59.74    2:41.02 SILV   
                  33.25     1:15.22 (41.97)     2:04.14 (48.92)     2:41.02 (36.88)
 11 Rappa, Gianna             13 SMC-MR               3:02.90    2:42.43 SILV   
                  35.87     1:17.99 (42.12)     2:06.75 (48.76)     2:42.43 (35.68)
 12 Wolter, Lauren            13 SMC-MR               2:46.80    2:44.47        
                  37.91     1:17.42 (39.51)     2:08.28 (50.86)     2:44.47 (36.19)
 13 Irving, Chloe M           13 MAC-NE               2:52.58    2:49.79        
                                                    2:11.66 ( )     2:49.79 (38.13)
 14 Riley, Casey A            13 Rac @ Jcc-MR         2:52.97    2:49.93        
                  36.45     1:19.52 (43.07)     2:09.64 (50.12)     2:49.93 (40.29)
 15 Lawrence, Marissa         13 SMC-MR               3:23.00    3:00.03        
 16 Lynch, Julia M            13 SMC-MR               3:23.34    3:01.80        
 17 Trotta, Lexi J            13 SAKA-MA              3:08.42    3:03.51        
                  40.11     1:25.48 (45.37)     2:21.28 (55.80)     3:03.51 (42.23)
 18 Elias, Brianne E          14 Rac @ Jcc-MR         3:12.05    3:16.82        
                  40.89     1:30.47 (49.58)   2:32.52 (1:02.05)     3:16.82 (44.30)
 19 Chapman, Emily            13 Rac @ Jcc-MR         4:15.11    3:43.58        
 -- Larasanti, Faiha X        13 SAKA-MA                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.69  METS
                26.29  ZQ
                26.59  JO
              1:02.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khal-Laayoun, Yasmina E   15 Agua Swim Team-MR      26.22      26.38 JO     
  2 Swanson, Ellen B          17 NYCC-MR                25.97      26.47 JO     
  3 Rodriguez, Keannie M      16 Agua Swim Team-MR      26.50      26.71 SILV   
  4 Fuchs, Amanda B           16 Agua Swim Team-MR      27.46      27.11 SILV   
  5 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR      27.45      27.24 SILV   
  6 Walsh, Georgina           16 NYCC-MR                26.70      27.40 SILV   
  7 Kuo, Jacqueline           17 Agua Swim Team-MR      26.00      27.47 SILV   
  8 Mullany, Claire D         17 NYCC-MR                26.84      27.51 SILV   
  9 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR      27.60      27.65 SILV   
 10 Pena, Jarleen B           16 Agua Swim Team-MR      27.12      28.08 SILV   
 11 Rojas, Emma               16 SMC-MR                 27.93      28.52 SILV   
 12 Zielonka, Magdalena       16 NYCC-MR                27.56      28.72 SILV   
 13 Tjong, Jessy H            15 MAC-NE                 28.83      28.92 SILV   
 14 Maloney, Erin C           17 Rac @ Jcc-MR           28.88      29.09 SILV   
 15 Lee, Kevyn                17 NYCC-MR                27.45      29.22 SILV   
 16 Masterson, Sarah          17 SMC-MR                 28.60      29.35 SILV   
 17 Etienne, Christina        15 NYCC-MR                29.35      29.49 SILV   
 18 Dwarica, Tyla K           15 NYCC-MR                29.59      30.35 SILV   
 19 Aulwes Zola, Gabrielle    15 MAC-NE                 31.03      30.51 SILV   
 20 Lin, Erica S              15 NYCC-MR                28.62      30.52 SILV   
 21 Wright, Nzingha M         15 SAKA-MA                36.33      35.62 SILV   
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.89  METS
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:02.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milani, Claudia J         31 NYAC-MR                54.32      57.19 ZQ     
                  27.48       57.19 (29.71)                                        
  2 Reynoso, Jessica M        16 Agua Swim Team-MR      56.34      57.25 JO     
                  27.37       57.25 (29.88)                                        
  3 Khal-Laayoun, Yasmina E   15 Agua Swim Team-MR      57.29      57.80 SILV   
                  27.60       57.80 (30.20)                                        
  4 Kuo, Jacqueline           17 Agua Swim Team-MR      57.07      57.91 SILV   
                  28.07       57.91 (29.84)                                        
  5 Rodriguez, Keannie M      16 Agua Swim Team-MR      57.06      58.75 SILV   
                  28.50       58.75 (30.25)                                        
  6 Schattschneider, Sarah    16 SMC-MR                 58.39      59.29 SILV   
                  29.16       59.29 (30.13)                                        
  7 Tjong, Jessy H            15 MAC-NE               1:01.17    1:00.01 SILV   
                  29.37     1:00.01 (30.64)                                        
  8 Swanson, Ellen B          17 NYCC-MR                58.03    1:00.43 SILV   
                  27.85     1:00.43 (32.58)                                        
  9 Walsh, Georgina           16 NYCC-MR                58.36    1:00.76 SILV   
                  28.96     1:00.76 (31.80)                                        
 10 Ashikari, Elizabeth       16 SMC-MR               1:00.36    1:01.30 SILV   
                  29.90     1:01.30 (31.40)                                        
 11 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    1:00.52    1:01.40 SILV   
                  29.43     1:01.40 (31.97)                                        
 12 Pena, Jarleen B           16 Agua Swim Team-MR      58.63    1:01.46 SILV   
                  29.45     1:01.46 (32.01)                                        
 13 Abel, Casey               15 Rac @ Jcc-MR         1:02.49    1:02.17        
                  29.32     1:02.17 (32.85)                                        
 14 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR    1:01.70    1:02.18        
                  28.91     1:02.18 (33.27)                                        
 15 Maloney, Erin C           17 Rac @ Jcc-MR         1:01.72    1:02.29        
                  29.77     1:02.29 (32.52)                                        
 16 Zielonka, Magdalena       16 NYCC-MR              1:00.87    1:02.47        
                  29.36     1:02.47 (33.11)                                        
 16 Moss, Lucy                15 SMC-MR               1:01.86    1:02.47        
                  29.84     1:02.47 (32.63)                                        
 18 Lee, Kevyn                17 NYCC-MR              1:00.16    1:03.54        
                  30.55     1:03.54 (32.99)                                        
 19 Aulwes Zola, Gabrielle    15 MAC-NE               1:05.29    1:03.56        
                  31.02     1:03.56 (32.54)                                        
 20 Nunez, Ana                18 Agua Swim Team-MR      57.68    1:03.58        
                  30.62     1:03.58 (32.96)                                        
 21 Masterson, Sarah          17 SMC-MR               1:04.02    1:03.76        
                  30.88     1:03.76 (32.88)                                        
 22 Graziano, Jacqueline      16 Rac @ Jcc-MR         1:02.63    1:04.44        
                  29.27     1:04.44 (35.17)                                        
 23 Etienne, Christina        15 NYCC-MR              1:04.50    1:04.97        
                  31.47     1:04.97 (33.50)                                        
 24 Rojas, Emma               16 SMC-MR               1:02.67    1:06.03        
                  32.14     1:06.03 (33.89)                                        
 25 Lin, Erica S              15 NYCC-MR              1:02.84    1:09.19        
                  32.09     1:09.19 (37.10)                                        
 26 Dwarica, Tyla K           15 NYCC-MR              1:09.34    1:11.67        
                  32.90     1:11.67 (38.77)                                        
 -- Wright, Nzingha M         15 SAKA-MA              1:19.11         DQ        
      False start
                  38.24          DQ (42.04)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:12.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khal-Laayoun, Yasmina E   15 Agua Swim Team-MR    2:05.10    2:03.28 JO     
                  28.40       59.54 (31.14)     1:31.59 (32.05)     2:03.28 (31.69)
  2 Rodriguez, Keannie M      16 Agua Swim Team-MR    2:00.89    2:03.35 JO     
                  29.26     1:00.42 (31.16)     1:32.54 (32.12)     2:03.35 (30.81)
  3 Reynoso, Jessica M        16 Agua Swim Team-MR    2:02.10    2:03.40 JO     
                  29.17     1:00.43 (31.26)     1:32.26 (31.83)     2:03.40 (31.14)
  4 Kuo, Jacqueline           17 Agua Swim Team-MR    2:03.70    2:04.26 JO     
                  29.04     1:00.51 (31.47)     1:32.46 (31.95)     2:04.26 (31.80)
  5 Mullany, Claire D         17 NYCC-MR              2:05.74    2:06.81 SILV   
                  29.24     1:00.85 (31.61)     1:33.84 (32.99)     2:06.81 (32.97)
  6 Walsh, Georgina           16 NYCC-MR              2:07.97    2:08.39 SILV   
                  28.70     1:01.06 (32.36)     1:34.94 (33.88)     2:08.39 (33.45)
  7 Swanson, Ellen B          17 NYCC-MR              2:10.54    2:09.77 SILV   
                  29.85     1:02.94 (33.09)     1:36.38 (33.44)     2:09.77 (33.39)
  8 Tjong, Jessy H            15 MAC-NE               2:14.08    2:12.22 SILV   
                  30.77     1:04.19 (33.42)     1:38.18 (33.99)     2:12.22 (34.04)
  9 Graziano, Jacqueline      16 Rac @ Jcc-MR         2:21.78    2:13.86        
                  31.70     1:06.68 (34.98)     1:40.25 (33.57)     2:13.86 (33.61)
 10 Maloney, Erin C           17 Rac @ Jcc-MR         2:13.87    2:14.68        
                  30.70     1:05.16 (34.46)     1:39.87 (34.71)     2:14.68 (34.81)
 11 Ashikari, Elizabeth       16 SMC-MR               2:12.59    2:15.72        
                  31.48     1:05.12 (33.64)     1:40.28 (35.16)     2:15.72 (35.44)
 12 Chiodo, Jessica A         17 Rac @ Jcc-MR         2:19.06    2:15.89        
                  29.79     1:03.93 (34.14)     1:39.95 (36.02)     2:15.89 (35.94)
 13 Zielonka, Magdalena       16 NYCC-MR              2:12.50    2:16.75        
                  30.11     1:04.38 (34.27)     1:40.47 (36.09)     2:16.75 (36.28)
 14 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    2:14.55    2:17.44        
                  30.67     1:06.50 (35.83)     1:42.35 (35.85)     2:17.44 (35.09)
 15 Lee, Kevyn                17 NYCC-MR              2:09.94    2:17.81        
                  31.16     1:06.26 (35.10)     1:42.26 (36.00)     2:17.81 (35.55)
 16 Abel, Casey               15 Rac @ Jcc-MR         2:19.05    2:18.22        
                  29.77     1:03.39 (33.62)     1:39.97 (36.58)     2:18.22 (38.25)
 17 Pena, Jarleen B           16 Agua Swim Team-MR    2:10.48    2:19.41        
                  29.00     1:02.43 (33.43)     1:40.21 (37.78)     2:19.41 (39.20)
 18 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR    2:25.19    2:22.20        
                  31.22     1:06.20 (34.98)     1:44.00 (37.80)     2:22.20 (38.20)
 19 Aulwes Zola, Gabrielle    15 MAC-NE               2:26.01    2:22.65        
                  31.96     1:07.42 (35.46)     1:44.32 (36.90)     2:22.65 (38.33)
 20 Etienne, Christina        15 NYCC-MR              2:21.26    2:26.28        
                  32.04     1:08.95 (36.91)     1:47.77 (38.82)     2:26.28 (38.51)
 21 Boccia, Lindsay M         17 Rac @ Jcc-MR         2:21.11    2:26.44        
                  31.49     1:07.93 (36.44)     1:46.89 (38.96)     2:26.44 (39.55)
 22 Lin, Erica S              15 NYCC-MR              2:18.66    2:30.84        
                  32.39     1:10.62 (38.23)     1:51.62 (41.00)     2:30.84 (39.22)
 23 Dwarica, Tyla K           15 NYCC-MR              2:36.67    2:37.21        
                  31.81     1:10.32 (38.51)     1:53.82 (43.50)     2:37.21 (43.39)
 24 Lai, Alicia X             16 NYCC-MR                   NT    2:39.18        
                  33.18     1:12.06 (38.88)     1:55.24 (43.18)     2:39.18 (43.94)
 25 Wright, Nzingha M         15 SAKA-MA              2:49.96    2:54.91        
                  36.04     1:19.83 (43.79)     2:07.37 (47.54)     2:54.91 (47.54)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:14.99  METS
              5:27.99  ZQ
              5:30.99  JO
              5:44.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Keannie M      16 Agua Swim Team-MR    5:25.00    5:30.65 JO     
                  29.02     1:01.37 (32.35)     1:34.29 (32.92)     2:07.76 (33.47)
        2:41.15 (33.39)     3:14.87 (33.72)     3:48.74 (33.87)     4:22.54 (33.80)
        4:57.32 (34.78)     5:30.65 (33.33)                                        
  2 Walsh, Georgina           16 NYCC-MR              5:49.52    5:41.74 SILV   
                  30.18     1:04.43 (34.25)     1:38.84 (34.41)     2:13.42 (34.58)
        2:48.27 (34.85)     3:23.21 (34.94)     3:58.09 (34.88)     4:33.07 (34.98)
        5:07.83 (34.76)     5:41.74 (33.91)                                        
  3 Lee, Kevyn                17 NYCC-MR              5:39.66    5:48.25        
                  30.63     1:03.98 (33.35)     1:38.92 (34.94)     2:14.74 (35.82)
        2:50.22 (35.48)     3:26.69 (36.47)     4:02.56 (35.87)     4:38.85 (36.29)
        5:14.63 (35.78)     5:48.25 (33.62)                                        
  4 Nunez, Ana                18 Agua Swim Team-MR    5:28.02    5:48.46        
                  32.70     1:07.90 (35.20)     1:43.43 (35.53)     2:18.80 (35.37)
        2:54.16 (35.36)     3:29.58 (35.42)     4:04.75 (35.17)     4:39.94 (35.19)
        5:14.73 (34.79)     5:48.46 (33.73)                                        
  5 Swanson, Ellen B          17 NYCC-MR              5:46.88    5:54.78        
                  32.16     1:07.32 (35.16)     1:42.80 (35.48)     2:18.64 (35.84)
        2:54.59 (35.95)     3:30.48 (35.89)     4:06.80 (36.32)     4:42.96 (36.16)
        5:19.19 (36.23)     5:54.78 (35.59)                                        
  6 Tjong, Jessy H            15 MAC-NE               6:10.69    5:58.28        
                  31.30     1:06.25 (34.95)     1:42.14 (35.89)     2:18.55 (36.41)
        2:56.00 (37.45)     3:33.31 (37.31)     4:10.12 (36.81)     4:46.89 (36.77)
        5:22.78 (35.89)     5:58.28 (35.50)                                        
  7 Pena, Jarleen B           16 Agua Swim Team-MR    5:57.63    6:06.55        
                  31.84     1:06.92 (35.08)     1:43.31 (36.39)     2:19.03 (35.72)
        2:55.21 (36.18)     3:32.49 (37.28)     4:12.01 (39.52)     4:52.24 (40.23)
        5:29.74 (37.50)     6:06.55 (36.81)                                        
  8 Maloney, Erin C           17 Rac @ Jcc-MR         5:59.67    6:10.44        
                  31.82     1:07.95 (36.13)     1:45.37 (37.42)     2:23.58 (38.21)
        3:01.68 (38.10)     3:39.90 (38.22)     4:18.39 (38.49)     4:56.25 (37.86)
        5:33.83 (37.58)     6:10.44 (36.61)                                        
  9 Masterson, Sarah          17 SMC-MR               6:40.00    6:20.05        
                  33.19     1:09.78 (36.59)     1:47.53 (37.75)     2:26.45 (38.92)
        3:05.49 (39.04)     3:44.68 (39.19)     4:24.34 (39.66)     5:04.08 (39.74)
        5:42.83 (38.75)     6:20.05 (37.22)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.59  METS
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:11.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuchs, Amanda B           16 Agua Swim Team-MR    1:03.58    1:02.53 METS   
                  30.40     1:02.53 (32.13)                                        
  2 Mullany, Claire D         17 NYCC-MR              1:06.28    1:05.43 JO     
                  32.42     1:05.43 (33.01)                                        
  3 Walsh, Georgina           16 NYCC-MR              1:04.13    1:05.55 SILV   
                  31.89     1:05.55 (33.66)                                        
  4 Reynoso, Jessica M        16 Agua Swim Team-MR    1:05.53    1:06.54 SILV   
                  32.49     1:06.54 (34.05)                                        
  5 Tjong, Jessy H            15 MAC-NE               1:10.11    1:06.83 SILV   
                  32.70     1:06.83 (34.13)                                        
  6 Graziano, Jacqueline      16 Rac @ Jcc-MR         1:09.40    1:08.86 SILV   
                  33.53     1:08.86 (35.33)                                        
  7 Swanson, Ellen B          17 NYCC-MR              1:05.76    1:08.97 SILV   
                  33.35     1:08.97 (35.62)                                        
  8 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    1:07.66    1:09.39 SILV   
                  33.79     1:09.39 (35.60)                                        
  9 Maloney, Erin C           17 Rac @ Jcc-MR         1:08.48    1:10.03 SILV   
                  33.96     1:10.03 (36.07)                                        
 10 Boccia, Lindsay M         17 Rac @ Jcc-MR         1:07.70    1:10.26 SILV   
                  33.90     1:10.26 (36.36)                                        
 11 Rodriguez, Keannie M      16 Agua Swim Team-MR    1:08.65    1:10.96 SILV   
                  34.65     1:10.96 (36.31)                                        
 12 Ashikari, Elizabeth       16 SMC-MR               1:10.04    1:11.54        
                  35.93     1:11.54 (35.61)                                        
 13 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR    1:17.38    1:13.78        
                  35.75     1:13.78 (38.03)                                        
 14 Chiodo, Jessica A         17 Rac @ Jcc-MR         1:12.17    1:13.97        
                  35.75     1:13.97 (38.22)                                        
 15 Abel, Casey               15 Rac @ Jcc-MR         1:15.17    1:14.32        
                  35.05     1:14.32 (39.27)                                        
 16 Lin, Erica S              15 NYCC-MR              1:14.14    1:14.52        
                  35.38     1:14.52 (39.14)                                        
 17 Etienne, Christina        15 NYCC-MR              1:13.66    1:14.56        
                  37.00     1:14.56 (37.56)                                        
 18 Aulwes Zola, Gabrielle    15 MAC-NE               1:11.65    1:14.58        
                  37.27     1:14.58 (37.31)                                        
 19 Lai, Alicia X             16 NYCC-MR              1:18.99    1:18.75        
                  37.49     1:18.75 (41.26)                                        
 20 Dwarica, Tyla K           15 NYCC-MR              1:17.55    1:20.49        
                  38.06     1:20.49 (42.43)                                        
 21 Wright, Nzingha M         15 SAKA-MA              1:32.38    1:29.80        
                  42.83     1:29.80 (46.97)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.09  METS
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:31.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuchs, Amanda B           16 Agua Swim Team-MR    2:14.59    2:16.51 JO     
                  31.97     1:06.52 (34.55)     1:41.42 (34.90)     2:16.51 (35.09)
  2 Mullany, Claire D         17 NYCC-MR              2:25.03    2:19.49 JO     
                  33.29     1:08.08 (34.79)     1:43.93 (35.85)     2:19.49 (35.56)
  3 Walsh, Georgina           16 NYCC-MR              2:16.36    2:19.71 JO     
                  32.41     1:07.79 (35.38)     1:44.00 (36.21)     2:19.71 (35.71)
  4 Kuo, Jacqueline           17 Agua Swim Team-MR    2:18.12    2:19.77 JO     
                  33.28     1:08.63 (35.35)     1:44.12 (35.49)     2:19.77 (35.65)
  5 Reynoso, Jessica M        16 Agua Swim Team-MR    2:17.08    2:24.44 SILV   
                  34.40     1:09.81 (35.41)     1:46.69 (36.88)     2:24.44 (37.75)
  6 Tjong, Jessy H            15 MAC-NE               2:31.56    2:26.02 SILV   
                  34.75     1:11.26 (36.51)     1:48.37 (37.11)     2:26.02 (37.65)
  7 Khal-Laayoun, Yasmina E   15 Agua Swim Team-MR    2:49.26    2:26.45 SILV   
                  33.40     1:10.26 (36.86)     1:48.55 (38.29)     2:26.45 (37.90)
  8 Swanson, Ellen B          17 NYCC-MR              2:19.75    2:27.40 SILV   
                  34.44     1:11.30 (36.86)     1:48.89 (37.59)     2:27.40 (38.51)
  9 Scott, Lucy E             17 Agua Swim Team-MR    2:27.00    2:28.09 SILV   
                  36.30     1:13.90 (37.60)     1:51.36 (37.46)     2:28.09 (36.73)
 10 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    2:27.69    2:30.43 SILV   
                  35.18     1:13.82 (38.64)     1:52.89 (39.07)     2:30.43 (37.54)
 11 Martinez, Adrianna        17 Agua Swim Team-MR    2:17.71    2:31.15 SILV   
                  34.27     1:11.82 (37.55)     1:51.17 (39.35)     2:31.15 (39.98)
 12 Maloney, Erin C           17 Rac @ Jcc-MR         2:24.56    2:31.75        
                  34.89     1:12.70 (37.81)     1:51.99 (39.29)     2:31.75 (39.76)
 13 Nunez, Ana                18 Agua Swim Team-MR    2:25.06    2:32.40        
                  37.05     1:15.02 (37.97)     1:54.06 (39.04)     2:32.40 (38.34)
 14 Aulwes Zola, Gabrielle    15 MAC-NE               2:37.36    2:34.06        
                  36.09     1:15.03 (38.94)     1:54.40 (39.37)     2:34.06 (39.66)
 15 Lin, Erica S              15 NYCC-MR              2:36.92    2:39.62        
                  36.64     1:16.68 (40.04)     1:57.93 (41.25)     2:39.62 (41.69)
 16 Rojas, Emma               16 SMC-MR               2:33.02    2:42.73        
                  38.64     1:19.40 (40.76)     2:01.85 (42.45)     2:42.73 (40.88)
 17 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR         NT    2:43.45        
                  38.62     1:19.05 (40.43)     2:00.83 (41.78)     2:43.45 (42.62)
 18 Dwarica, Tyla K           15 NYCC-MR              2:48.56    2:52.97        
                  39.69     1:23.07 (43.38)     2:08.34 (45.27)     2:52.97 (44.63)
 19 Wright, Nzingha M         15 SAKA-MA              3:12.92    3:12.19        
                  44.91     1:33.09 (48.18)     2:23.43 (50.34)     3:12.19 (48.76)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:12.09  METS
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:21.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynoso, Jessica M        16 Agua Swim Team-MR    1:08.79    1:11.11 METS   
                  33.28     1:11.11 (37.83)                                        
  2 Walsh, Georgina           16 NYCC-MR              1:12.14    1:12.41 ZQ     
                  34.49     1:12.41 (37.92)                                        
  3 Etienne, Christina        15 NYCC-MR              1:13.28    1:13.67 ZQ     
                  35.32     1:13.67 (38.35)                                        
  4 Brickman, Molly E         15 Flying Dolphins-MR   1:12.68    1:13.92 ZQ     
                  35.23     1:13.92 (38.69)                                        
  5 Zielonka, Magdalena       16 NYCC-MR              1:12.98    1:14.94 JO     
                  35.62     1:14.94 (39.32)                                        
  6 Mullany, Claire D         17 NYCC-MR              1:14.93    1:15.07 JO     
                  35.73     1:15.07 (39.34)                                        
  7 Khal-Laayoun, Yasmina E   15 Agua Swim Team-MR    1:14.78    1:17.12 SILV   
                  36.11     1:17.12 (41.01)                                        
  8 Kuo, Jacqueline           17 Agua Swim Team-MR    1:16.45    1:17.54 SILV   
                  37.33     1:17.54 (40.21)                                        
  9 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR    1:19.25    1:18.21 SILV   
                  37.29     1:18.21 (40.92)                                        
 10 Ashikari, Elizabeth       16 SMC-MR               1:18.92    1:21.13 SILV   
                  38.66     1:21.13 (42.47)                                        
 11 Rodriguez, Keannie M      16 Agua Swim Team-MR    1:16.51    1:21.59 SILV   
                  38.32     1:21.59 (43.27)                                        
 12 Boccia, Lindsay M         17 Rac @ Jcc-MR         1:21.14    1:22.49        
                  38.15     1:22.49 (44.34)                                        
 13 Lin, Erica S              15 NYCC-MR              1:22.37    1:23.64        
                  38.78     1:23.64 (44.86)                                        
 14 Chiodo, Jessica A         17 Rac @ Jcc-MR         1:22.31    1:24.06        
                  38.96     1:24.06 (45.10)                                        
 15 Abel, Casey               15 Rac @ Jcc-MR         1:27.08    1:25.70        
                  40.30     1:25.70 (45.40)                                        
 16 Aulwes Zola, Gabrielle    15 MAC-NE               1:29.73    1:26.25        
                  40.50     1:26.25 (45.75)                                        
 17 Graziano, Jacqueline      16 Rac @ Jcc-MR         1:30.82    1:27.24        
                  41.95     1:27.24 (45.29)                                        
 18 Dwarica, Tyla K           15 NYCC-MR              1:27.08    1:27.25        
                  40.67     1:27.25 (46.58)                                        
 19 Tjong, Jessy H            15 MAC-NE               1:28.52    1:27.70        
                  41.90     1:27.70 (45.80)                                        
 20 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    1:26.88    1:28.05        
                  41.11     1:28.05 (46.94)                                        
 21 Maloney, Erin C           17 Rac @ Jcc-MR         1:26.09    1:31.12        
                  43.06     1:31.12 (48.06)                                        
 22 Wright, Nzingha M         15 SAKA-MA              1:32.71    1:32.54        
                  42.52     1:32.54 (50.02)                                        
 -- Lai, Alicia X             16 NYCC-MR              1:41.18         DQ        
      No touch
                  43.54          DQ (55.02)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:52.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Georgina           16 NYCC-MR              2:34.52    2:36.35 ZQ     
                  35.69     1:15.55 (39.86)     1:56.05 (40.50)     2:36.35 (40.30)
  2 Khal-Laayoun, Yasmina E   15 Agua Swim Team-MR    2:38.98    2:39.55 JO     
                  37.01     1:17.93 (40.92)     1:59.31 (41.38)     2:39.55 (40.24)
  3 Etienne, Christina        15 NYCC-MR              2:38.91    2:41.07 JO     
                  36.26     1:16.62 (40.36)     1:58.37 (41.75)     2:41.07 (42.70)
  4 Mullany, Claire D         17 NYCC-MR              2:42.21    2:43.53 SILV   
                  36.57     1:17.76 (41.19)     2:00.42 (42.66)     2:43.53 (43.11)
  5 Zielonka, Magdalena       16 NYCC-MR              2:38.01    2:44.47 SILV   
                  36.79     1:18.00 (41.21)     2:00.45 (42.45)     2:44.47 (44.02)
  6 Kuo, Jacqueline           17 Agua Swim Team-MR    2:42.34    2:46.96 SILV   
                  38.31     1:19.93 (41.62)     2:03.95 (44.02)     2:46.96 (43.01)
  7 Rodriguez, Keannie M      16 Agua Swim Team-MR    2:55.01    2:53.46        
                  40.17     1:24.88 (44.71)     2:10.23 (45.35)     2:53.46 (43.23)
  8 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR    2:51.91    2:59.36        
                  38.10     1:22.30 (44.20)     2:10.69 (48.39)     2:59.36 (48.67)
  9 Lin, Erica S              15 NYCC-MR              2:55.14    2:59.91        
                  40.90     1:26.31 (45.41)     2:12.77 (46.46)     2:59.91 (47.14)
 10 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    3:03.58    3:02.82        
                  41.01     1:27.75 (46.74)     2:15.22 (47.47)     3:02.82 (47.60)
 11 Tjong, Jessy H            15 MAC-NE               3:12.13    3:15.26        
                  43.65     1:33.96 (50.31)     2:24.38 (50.42)     3:15.26 (50.88)
 12 Wright, Nzingha M         15 SAKA-MA              3:21.84    3:19.30        
                  44.01     1:33.48 (49.47)     2:26.28 (52.80)     3:19.30 (53.02)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.99  METS
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuo, Jacqueline           17 Agua Swim Team-MR    1:02.14    1:02.22 ZQ     
                  29.47     1:02.22 (32.75)                                        
  2 Fuchs, Amanda B           16 Agua Swim Team-MR    1:02.25    1:02.53 ZQ     
                  29.86     1:02.53 (32.67)                                        
  3 Khal-Laayoun, Yasmina E   15 Agua Swim Team-MR    1:05.54    1:03.45 ZQ     
                  29.44     1:03.45 (34.01)                                        
  4 Schattschneider, Sarah    16 SMC-MR               1:02.91    1:04.24 ZQ     
                  29.41     1:04.24 (34.83)                                        
  5 Reynoso, Jessica M        16 Agua Swim Team-MR    1:01.52    1:04.44 ZQ     
                1:04.44         1:04.44 ( )                                        
  6 Martinez, Adrianna        17 Agua Swim Team-MR    1:02.01    1:05.62 SILV   
                  30.89     1:05.62 (34.73)                                        
  7 Scott, Lucy E             17 Agua Swim Team-MR    1:09.89    1:07.14 SILV   
                  32.54     1:07.14 (34.60)                                        
  8 Tjong, Jessy H            15 MAC-NE               1:11.34    1:08.28 SILV   
                  32.00     1:08.28 (36.28)                                        
  9 Swanson, Ellen B          17 NYCC-MR              1:03.78    1:08.35 SILV   
                  31.25     1:08.35 (37.10)                                        
 10 Moss, Lucy                15 SMC-MR               1:07.19    1:08.74 SILV   
                1:08.74         1:08.74 ( )                                        
 11 Abel, Casey               15 Rac @ Jcc-MR         1:06.69    1:08.97 SILV   
                  31.54     1:08.97 (37.43)                                        
 12 Ashikari, Elizabeth       16 SMC-MR               1:09.57    1:09.92 SILV   
                  32.63     1:09.92 (37.29)                                        
 13 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR    1:14.48    1:11.53        
                  31.76     1:11.53 (39.77)                                        
 14 Graziano, Jacqueline      16 Rac @ Jcc-MR         1:15.11    1:11.86        
                  34.78     1:11.86 (37.08)                                        
 15 Rodriguez, Keannie M      16 Agua Swim Team-MR    1:11.18    1:13.05        
                  33.73     1:13.05 (39.32)                                        
 16 Lee, Kevyn                17 NYCC-MR              1:10.63    1:13.14        
                  33.97     1:13.14 (39.17)                                        
 17 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    1:13.28    1:13.35        
                  32.37     1:13.35 (40.98)                                        
 18 Rojas, Emma               16 SMC-MR               1:12.00    1:15.12        
                  34.28     1:15.12 (40.84)                                        
 19 Pena, Jarleen B           16 Agua Swim Team-MR    1:07.54    1:15.64        
                  32.80     1:15.64 (42.84)                                        
 20 Maloney, Erin C           17 Rac @ Jcc-MR         1:15.39    1:17.03        
                  35.76     1:17.03 (41.27)                                        
 21 Etienne, Christina        15 NYCC-MR              1:20.41    1:18.24        
                  36.03     1:18.24 (42.21)                                        
 22 Masterson, Sarah          17 SMC-MR               1:21.08    1:21.38        
                  37.44     1:21.38 (43.94)                                        
 23 Wright, Nzingha M         15 SAKA-MA              1:40.00    1:43.03        
                  43.86     1:43.03 (59.17)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  JO
              2:35.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brickman, Molly E         15 Flying Dolphins-MR   2:13.63    2:13.43 METS   
                2:13.43         2:13.43 ( )                                        
  2 Kuo, Jacqueline           17 Agua Swim Team-MR    2:20.78    2:22.33 ZQ     
                1:06.03     1:43.94 (37.91)     2:22.33 (38.39)         2:22.33 ( )
  3 Khal-Laayoun, Yasmina E   15 Agua Swim Team-MR    2:24.54    2:24.41 ZQ     
                  30.48     1:06.14 (35.66)     1:45.74 (39.60)     2:24.41 (38.67)
  4 Swanson, Ellen B          17 NYCC-MR              2:25.12    2:33.28 SILV   
                  34.56     1:12.48 (37.92)     1:52.90 (40.42)     2:33.28 (40.38)
  5 Lee, Kevyn                17 NYCC-MR              2:43.89    2:47.63        
                  37.30     1:18.61 (41.31)     2:04.23 (45.62)     2:47.63 (43.40)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:39.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khal-Laayoun, Yasmina E   15 Agua Swim Team-MR    2:18.97    2:17.40 JO     
                  28.54     1:04.77 (36.23)     1:45.75 (40.98)     2:17.40 (31.65)
  2 Walsh, Georgina           16 NYCC-MR              2:17.51    2:19.00 JO     
                  30.96     1:05.52 (34.56)     1:45.40 (39.88)     2:19.00 (33.60)
  3 Mullany, Claire D         17 NYCC-MR              2:20.75    2:20.09 SILV   
                  29.97     1:05.29 (35.32)     1:47.54 (42.25)     2:20.09 (32.55)
  4 Kuo, Jacqueline           17 Agua Swim Team-MR    2:18.93    2:21.24 SILV   
                  30.69     1:05.77 (35.08)     1:49.21 (43.44)     2:21.24 (32.03)
  5 Fuchs, Amanda B           16 Agua Swim Team-MR    2:23.10    2:21.56 SILV   
                  29.34     1:05.16 (35.82)     1:48.15 (42.99)     2:21.56 (33.41)
  6 Swanson, Ellen B          17 NYCC-MR              2:23.76    2:28.06 SILV   
                  31.62     1:09.24 (37.62)     1:54.31 (45.07)     2:28.06 (33.75)
  7 Pena, Jarleen B           16 Agua Swim Team-MR    2:26.39    2:30.92 SILV   
                  32.34     1:10.30 (37.96)     1:56.30 (46.00)     2:30.92 (34.62)
  8 Tjong, Jessy H            15 MAC-NE               2:35.13    2:31.72 SILV   
                  32.97     1:08.91 (35.94)     1:58.10 (49.19)     2:31.72 (33.62)
  9 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    2:33.86    2:34.27 SILV   
                  33.03     1:11.41 (38.38)     2:01.48 (50.07)     2:34.27 (32.79)
 10 Nunez, Ana                18 Agua Swim Team-MR    2:24.81    2:36.22 SILV   
                  34.00     1:13.01 (39.01)     2:00.32 (47.31)     2:36.22 (35.90)
 11 Maloney, Erin C           17 Rac @ Jcc-MR         2:33.04    2:37.01 SILV   
                  34.60     1:13.02 (38.42)     2:02.09 (49.07)     2:37.01 (34.92)
 12 Allen, Arnelle M          15 Agua Swim Team-MR    2:37.18    2:37.65 SILV   
                  32.76     1:13.55 (40.79)     1:59.88 (46.33)     2:37.65 (37.77)
 13 Aulwes Zola, Gabrielle    15 MAC-NE               2:41.23    2:43.67        
                  36.74     1:17.04 (40.30)     2:06.65 (49.61)     2:43.67 (37.02)
 14 Rojas, Emma               16 SMC-MR               2:41.39    2:43.85        
                  33.95     1:16.01 (42.06)     2:06.62 (50.61)     2:43.85 (37.23)
 15 Lin, Erica S              15 NYCC-MR              2:38.33    2:44.04        
                  35.84     1:17.18 (41.34)     2:04.79 (47.61)     2:44.04 (39.25)
 16 Dwarica, Tyla K           15 NYCC-MR              2:51.71    2:49.82        
                  35.95     1:19.15 (43.20)     2:08.53 (49.38)     2:49.82 (41.29)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:39.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynoso, Jessica M        16 Agua Swim Team-MR    2:14.73    2:17.81 JO     
  2 Mullany, Claire D         17 NYCC-MR              2:20.75    2:19.48 JO     
                  50.00   2:19.48 (1:29.48)                                        
  3 Scott, Lucy E             17 Agua Swim Team-MR    2:19.00    2:22.79 SILV   
                  57.76   2:22.79 (1:25.03)                                        
  4 Moss, Lucy                15 SMC-MR               2:29.95    2:30.62 SILV   
  5 Rodriguez, Keannie M      16 Agua Swim Team-MR    2:21.84    2:31.63 SILV   
                  39.45   2:31.63 (1:52.18)                                        
  6 Lee, Kevyn                17 NYCC-MR              2:27.41    2:32.48 SILV   
  7 Zielonka, Magdalena       16 NYCC-MR              2:28.71    2:32.56 SILV   
  8 Graziano, Jacqueline      16 Rac @ Jcc-MR         2:38.76    2:33.85 SILV   
  9 Etienne, Christina        15 NYCC-MR              2:34.78    2:35.59 SILV   
 10 Abel, Casey               15 Rac @ Jcc-MR         2:39.45    2:37.50 SILV   
 11 Masterson, Sarah          17 SMC-MR               2:43.84    2:43.88        
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
              4:47.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    4:54.66    4:54.77        
                  32.27     1:09.71 (37.44)     1:47.58 (37.87)     2:26.68 (39.10)
        3:08.13 (41.45)     3:50.29 (42.16)     4:22.65 (32.36)     4:54.77 (32.12)
  2 Mullany, Claire D         17 NYCC-MR              5:02.23    4:55.15        
                  29.92     1:05.38 (35.46)     1:43.45 (38.07)     2:20.84 (37.39)
        3:03.61 (42.77)     3:47.29 (43.68)     4:21.84 (34.55)     4:55.15 (33.31)
  3 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    4:59.60    4:58.30        
                  31.26     1:08.53 (37.27)     1:47.32 (38.79)     2:26.59 (39.27)
        3:07.89 (41.30)     3:51.21 (43.32)     4:24.63 (33.42)     4:58.30 (33.67)
  4 Khal-Laayoun, Yasmina E   15 Agua Swim Team-MR    4:59.40    4:58.79        
                  30.75     1:06.54 (35.79)     1:45.79 (39.25)     2:25.49 (39.70)
        3:07.69 (42.20)     3:51.44 (43.75)     4:24.76 (33.32)     4:58.79 (34.03)
  5 Walsh, Georgina           16 NYCC-MR              4:52.88    5:00.72        
                  32.12     1:11.27 (39.15)     1:48.71 (37.44)     2:25.96 (37.25)
        3:07.03 (41.07)     3:48.38 (41.35)     4:25.00 (36.62)     5:00.72 (35.72)
  6 Gomez, Chelsea O          14 NYCC-MR              5:02.10    5:02.32        
                  31.11     1:06.57 (35.46)     1:45.14 (38.57)     2:23.32 (38.18)
        3:08.15 (44.83)     3:53.72 (45.57)     4:28.36 (34.64)     5:02.32 (33.96)
  7 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    5:07.51    5:10.34        
                  32.10     1:09.35 (37.25)     1:49.69 (40.34)     2:30.18 (40.49)
        3:15.26 (45.08)     4:01.00 (45.74)     4:35.99 (34.99)     5:10.34 (34.35)
  8 Isom, Gabrielle I         14 Agua Swim Team-MR    6:13.04    5:25.00        
                  34.56     1:14.71 (40.15)     1:54.38 (39.67)     2:34.99 (40.61)
        3:24.04 (49.05)     4:11.15 (47.11)     4:48.31 (37.16)     5:25.00 (36.69)
  9 Pena, Sarahe              13 Agua Swim Team-MR    6:39.43    5:43.18        
                  34.99     1:19.80 (44.81)     2:02.26 (42.46)     2:45.32 (43.06)
        3:33.19 (47.87)     4:23.52 (50.33)     5:04.83 (41.31)     5:43.18 (38.35)
 10 Aulwes Zola, Gabrielle    15 MAC-NE               5:52.34    5:49.52        
                  35.03     1:16.52 (41.49)     1:58.46 (41.94)     2:39.62 (41.16)
        3:31.91 (52.29)     4:27.46 (55.55)     5:07.93 (40.47)     5:49.52 (41.59)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      15.88      15.00        
  2 Jones IV, Master R         8 SAKA-MA                18.95      15.80        
  3 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     16.26      16.11        
  4 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR      18.20      16.43        
  5 Min, Christopher K         8 FLY-MR                 17.50      16.68        
  6 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      18.14      17.81        
  7 Lokshin, Shawn             7 Rac @ Jcc-MR           16.97      18.00        
  8 Mo, David                  8 FLY-MR                 20.70      18.07        
  9 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR      20.57      18.45        
 10 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR      20.63      18.65        
 11 Lugato, Giacomo S          7 Agua Swim Team-MR      19.25      18.78        
 12 Jeong, Eugene              7 FLY-MR                 18.99      18.89        
 13 Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR     19.18      19.37        
 14 Kamdin, Sam F              7 Agua Swim Team-MR      19.34      19.40        
 15 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR      21.43      19.57        
 16 Agudelo, Luc               7 NYCC-MR                21.06      20.18        
 17 Poggioli, David C          8 Rac @ Jcc-MR           22.11      20.19        
 18 Hu, Dylan                  7 SMC-MR                 21.37      20.62        
 19 Williams, Darien D         7 SAKA-MA                26.22      20.93        
 20 Gallagher, Timothy C       8 NYCC-MR                   NT      22.90        
 21 Lennon, Oscar J            8 NYCC-MR                   NT      23.05        
 22 Siegel, Cody               7 SMC-MR                 27.97      25.62        
 23 Elms, Pierce T             8 Agua Swim Team-MR      27.45      28.64        
 24 Taylor, Noah B             6 NYCC-MR                   NT      35.10        
 25 Abromavage, Harrison       8 NYCC-MR                18.68    1:19.83        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      32.25      33.44        
  2 Jones IV, Master R         8 SAKA-MA                34.19      35.19        
  3 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR      35.84      37.04        
  4 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     38.47      37.41        
  5 Bingham, Ryan              8 SMC-MR                 37.43      38.85        
  6 Lokshin, Shawn             7 Rac @ Jcc-MR           40.34      39.96        
  7 Min, Christopher K         8 FLY-MR                 40.47      40.93        
  8 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      39.38      41.31        
  9 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR      42.88      41.62        
 10 Church, Alex               8 SMC-MR                 42.84      41.96        
 11 Jeong, Eugene              7 FLY-MR                 42.59      42.23        
 12 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR      42.50      43.06        
 13 Poggioli, David C          8 Rac @ Jcc-MR           43.73      43.75        
 14 Kamdin, Sam F              7 Agua Swim Team-MR      44.66      44.80        
 15 Lugato, Giacomo S          7 Agua Swim Team-MR      45.11      45.31        
 16 More, Yash B               8 Agua Swim Team-MR      42.22      46.25        
 17 Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR     54.48      46.63        
 18 Williams, Darien D         7 SAKA-MA                48.33      47.03        
 19 Abromavage, Harrison       8 NYCC-MR                43.88      48.16        
 20 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR      45.64      50.02        
 21 Hoffman, Matthew           8 SMC-MR                 51.54      52.58        
 22 Henderson, William D       8 Agua Swim Team-MR      42.38      55.52        
 23 Elms, Pierce T             8 Agua Swim Team-MR      48.77    1:08.73        
 -- Siegel, Cody               7 SMC-MR               1:05.64         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR    1:12.97    1:11.89        
                  34.52     1:11.89 (37.37)                                        
  2 Jones IV, Master R         8 SAKA-MA                   NT    1:17.54        
                  36.84     1:17.54 (40.70)                                        
  3 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR    1:26.34    1:20.19        
                  37.92     1:20.19 (42.27)                                        
  4 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR   1:26.58    1:22.96        
                  37.77     1:22.96 (45.19)                                        
  5 Lokshin, Shawn             7 Rac @ Jcc-MR         1:35.25    1:29.72        
                  41.27     1:29.72 (48.45)                                        
  6 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR    1:34.16    1:30.77        
                  43.76     1:30.77 (47.01)                                        
  7 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR    1:41.72    1:31.29        
                  42.27     1:31.29 (49.02)                                        
  8 Jeong, Eugene              7 FLY-MR               1:34.60    1:33.23        
                  43.60     1:33.23 (49.63)                                        
  9 Poggioli, David C          8 Rac @ Jcc-MR         2:05.11    1:35.15        
                  45.66     1:35.15 (49.49)                                        
 10 Min, Christopher K         8 FLY-MR               1:43.82    1:35.92        
                  44.63     1:35.92 (51.29)                                        
 11 Kamdin, Sam F              7 Agua Swim Team-MR    1:37.89    1:37.01        
                  45.99     1:37.01 (51.02)                                        
 12 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR    1:37.43    1:37.08        
                  44.07     1:37.08 (53.01)                                        
 13 Williams, Darien D         7 SAKA-MA                   NT    1:39.68        
                  47.18     1:39.68 (52.50)                                        
 14 Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR        NT    1:45.95        
                  48.74     1:45.95 (57.21)                                        
 15 Hu, Dylan                  7 SMC-MR               1:41.00    1:47.01        
                  49.03     1:47.01 (57.98)                                        
 16 Abromavage, Harrison       8 NYCC-MR              1:48.99    1:50.88        
                1:50.88         1:50.88 ( )                                        
 17 Gallagher, Timothy C       8 NYCC-MR                   NT    1:51.01        
                  51.32     1:51.01 (59.69)                                        
 18 Agudelo, Luc               7 NYCC-MR                   NT    1:52.20        
                  49.24   1:52.20 (1:02.96)                                        
 19 Elms, Pierce T             8 Agua Swim Team-MR    1:43.12    2:26.51        
                1:07.09   2:26.51 (1:19.42)                                        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     19.46      19.92        
  2 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR      21.91      20.24        
  3 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR      21.35      20.48        
  4 Min, Christopher K         8 FLY-MR                 21.29      20.90        
  5 Mo, David                  8 FLY-MR                 21.23      21.14        
  6 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      23.53      21.43        
  7 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR      20.94      21.63        
  8 Jeong, Eugene              7 FLY-MR                 22.33      22.75        
  9 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR      24.93      22.88        
 10 Poggioli, David C          8 Rac @ Jcc-MR           26.11      23.08        
 11 Lokshin, Shawn             7 Rac @ Jcc-MR           26.11      23.11        
 12 Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR     24.88      23.83        
 13 Kamdin, Sam F              7 Agua Swim Team-MR      25.60      24.17        
 14 Lugato, Giacomo S          7 Agua Swim Team-MR      28.90      24.22        
 15 Agudelo, Luc               7 NYCC-MR                24.94      24.85        
 16 Gallagher, Timothy C       8 NYCC-MR                   NT      25.50        
 17 Abromavage, Harrison       8 NYCC-MR                23.56      25.57        
 18 Williams, Darien D         7 SAKA-MA                25.12      25.96        
 19 Hu, Dylan                  7 SMC-MR                 25.73      26.31        
 20 Lennon, Oscar J            8 NYCC-MR                   NT      26.46        
 21 Siegel, Cody               7 SMC-MR                 31.31      27.85        
 22 Elms, Pierce T             8 Agua Swim Team-MR      26.11      29.89        
 23 Taylor, Noah B             6 NYCC-MR                   NT      38.71        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      38.03      38.96        
  2 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     45.89      43.66        
  3 Bingham, Ryan              8 SMC-MR                 46.89      44.48        
  4 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR      45.71      45.61        
  5 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR      49.13      46.10        
  6 Jeong, Eugene              7 FLY-MR                 47.21      47.05        
  7 Jones IV, Master R         8 SAKA-MA                   NT      48.46        
  8 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      49.67      49.91        
  9 Poggioli, David C          8 Rac @ Jcc-MR         1:00.11      50.49        
 10 Church, Alex               8 SMC-MR                 58.97      54.48        
 11 Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR     58.93      54.98        
 12 Abromavage, Harrison       8 NYCC-MR                51.49      57.39        
 13 Williams, Darien D         7 SAKA-MA                   NT      58.22        
 14 Siegel, Cody               7 SMC-MR               1:05.00    1:03.94        
 15 Hoffman, Matthew           8 SMC-MR                 57.21    1:11.08        
 16 Elms, Pierce T             8 Agua Swim Team-MR      55.09    1:12.71        
 -- Henderson, William D       8 Agua Swim Team-MR      52.31         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     20.94      20.49        
  2 Jones IV, Master R         8 SAKA-MA                31.62      21.07        
  3 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR      23.01      22.13        
  3 Min, Christopher K         8 FLY-MR                 22.46      22.13        
  5 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR      23.72      22.87        
  6 Henderson, William D       8 Agua Swim Team-MR      26.33      23.28        
  6 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR      24.79      23.28        
  8 Jeong, Eugene              7 FLY-MR                 25.37      23.54        
  9 Bingham, Ryan              8 SMC-MR                 24.18      23.82        
 10 Lokshin, Shawn             7 Rac @ Jcc-MR           24.06      24.47        
 11 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR      24.55      25.46        
 12 More, Yash B               8 Agua Swim Team-MR      25.80      25.78        
 13 Kamdin, Sam F              7 Agua Swim Team-MR      27.61      26.71        
 14 Elms, Pierce T             8 Agua Swim Team-MR      29.14      27.13        
 15 Lugato, Giacomo S          7 Agua Swim Team-MR      29.02      27.60        
 16 Abromavage, Harrison       8 NYCC-MR                   NT      28.12        
 17 Williams, Darien D         7 SAKA-MA                40.09      29.29        
 18 Poggioli, David C          8 Rac @ Jcc-MR           30.11      30.49        
 19 Siegel, Cody               7 SMC-MR                 33.69      30.51        
 -- Church, Alex               8 SMC-MR                 28.00         DQ        
      Non-simultaneous kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      45.81      45.78        
  2 Jones IV, Master R         8 SAKA-MA                   NT      46.57        
  3 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     48.85      46.81        
  4 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR      55.05      49.99        
  5 Min, Christopher K         8 FLY-MR                 50.39      50.28        
  6 Zhang, Dylan Y             7 Agua Swim Team-MR      55.00      51.46        
  7 Mo, David                  8 FLY-MR                 46.64      51.48        
  8 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR      53.74      52.73        
  9 Lokshin, Shawn             7 Rac @ Jcc-MR           54.91      54.13        
 10 Kamdin, Sam F              7 Agua Swim Team-MR    1:07.81      57.81        
 11 Lugato, Giacomo S          7 Agua Swim Team-MR    1:03.67    1:03.53        
 12 Elms, Pierce T             8 Agua Swim Team-MR    1:07.11    1:03.66        
 13 Siegel, Cody               7 SMC-MR               1:11.58    1:06.51        
 14 Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR     50.18    1:08.34        
 15 Abromavage, Harrison       8 NYCC-MR                   NT    1:08.72        
 16 Williams, Darien D         7 SAKA-MA                   NT    1:08.73        
 17 Poggioli, David C          8 Rac @ Jcc-MR         1:09.11    1:12.07        
 -- Gallagher, Timothy C       8 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Hu, Dylan                  7 SMC-MR               1:05.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      16.44      15.46        
  2 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR      19.04      17.83        
  3 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     18.62      17.98        
  4 Bingham, Ryan              8 SMC-MR                 21.31      19.43        
  5 Min, Christopher K         8 FLY-MR                    NT      20.91        
  6 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      20.14      21.10        
  7 Jeong, Eugene              7 FLY-MR                 31.11      21.42        
  8 Abromavage, Harrison       8 NYCC-MR                   NT      21.98        
  9 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR      27.84      23.08        
 10 More, Yash B               8 Agua Swim Team-MR      24.65      23.09        
 11 Church, Alex               8 SMC-MR                 28.00      23.12        
 12 Lugato, Giacomo S          7 Agua Swim Team-MR      23.21      23.15        
 13 Lokshin, Shawn             7 Rac @ Jcc-MR           25.58      23.33        
 14 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR         NT      23.54        
 15 Kamdin, Sam F              7 Agua Swim Team-MR      26.05      23.74        
 16 Hoffman, Matthew           8 SMC-MR                 32.86      31.39        
 -- Henderson, William D       8 Agua Swim Team-MR      24.06         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Siegel, Cody               7 SMC-MR                 35.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR      34.82      36.49        
  2 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR      45.45      41.78        
  3 Jones IV, Master R         8 SAKA-MA                58.81      42.47        
  4 Mo, David                  8 FLY-MR                 45.28      46.47        
  5 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     52.19      47.48        
  6 Jeong, Eugene              7 FLY-MR                 53.08      49.80        
  7 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR      59.52      50.53        
  8 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR      59.88      57.40        
  9 Lugato, Giacomo S          7 Agua Swim Team-MR    1:01.03      57.64        
 -- Siegel, Cody               7 SMC-MR               1:18.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       8 Agua Swim Team-MR    1:22.24    1:22.00        
                  38.50     1:22.00 (43.50)                                        
  2 Hyde, Andrew J             8 Agua Swim Team-MR    1:34.28    1:28.85        
                  41.76     1:28.85 (47.09)                                        
  3 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR   1:38.20    1:30.38        
                  44.22     1:30.38 (46.16)                                        
  4 Jones IV, Master R         8 SAKA-MA                   NT    1:32.70        
                  43.84     1:32.70 (48.86)                                        
  5 Min, Christopher K         8 FLY-MR               1:41.46    1:41.71        
                  48.18     1:41.71 (53.53)                                        
  6 Kahn, Jackson              8 Agua Swim Team-MR    1:39.39    1:43.26        
                  50.72     1:43.26 (52.54)                                        
  7 Zhang, Eric K              7 Agua Swim Team-MR    1:55.05    1:49.22        
                  51.65     1:49.22 (57.57)                                        
  8 Mark, Ryan N               8 Agua Swim Team-MR    1:53.67    1:52.76        
                  55.00     1:52.76 (57.76)                                        
  9 More, Yash B               8 Agua Swim Team-MR    1:48.98    1:53.56        
      Did not finish - Misc
                  51.75   1:53.56 (1:01.81)                                        
 10 Lugato, Giacomo S          7 Agua Swim Team-MR    2:08.93    1:57.81        
                  54.58   1:57.81 (1:03.23)                                        
 11 Williams, Darien D         7 SAKA-MA              2:15.29    1:58.62        
                  54.18   1:58.62 (1:04.44)                                        
 -- Elms, Pierce T             8 Agua Swim Team-MR    2:18.73         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:09.62                                                            
 -- Kamdin, Sam F              7 Agua Swim Team-MR    2:06.36         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  55.26          DQ (56.18)                                        
 -- Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR   2:17.25         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  59.20        DQ (1:06.90)                                        
 -- Lokshin, Shawn             7 Rac @ Jcc-MR         1:53.25         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  53.43          DQ (54.22)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:09.12    1:08.37        
     1) Hyde, Andrew J 8                2) More, Yash B 8                 
     3) Kahn, Jackson 8                 4) Carrenard, Justice A 8         
                  35.11     1:08.37 (33.26)                                        
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:19.36    1:17.60        
     1) Kamdin, Sam F 7                 2) Zhang, Dylan Y 7               
     3) Henderson, William D 8          4) Lugato, Giacomo S 7            
                  37.59     1:17.60 (40.01)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR      29.98      29.86 ZQ     
  2 Stukelman, Asher B        10 Agua Swim Team-MR      30.19      29.91 ZQ     
  3 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR      30.94      30.33 ZQ     
  4 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR      30.47      31.03 JO     
  5 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR      31.92      31.04 JO     
  6 Williams, Erik D          10 SAKA-MA                32.70      31.88 JO     
  7 Idemudia, Sean            10 NYCC-MR                34.59      32.61 SILV   
  8 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR      33.50      33.17 SILV   
  9 Weeks, Zion A              9 SAKA-MA                33.15      33.35 SILV   
 10 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR      33.15      33.41 SILV   
 11 Lionti, Nicholas V        10 Agua Swim Team-MR      35.75      34.49 SILV   
 12 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR     37.73      35.13 SILV   
 13 Schellbach, Teddy J        9 Flying Dolphins-MR     35.06      36.01        
 14 Buchdahl, Eli S            9 Agua Swim Team-MR      37.81      36.41        
 15 Chiu, Nicholas             9 Agua Swim Team-MR      35.46      36.53        
 16 Crane, Kevin               9 SMC-MR                 36.64      36.65        
 17 Hyde, Michael J            9 Agua Swim Team-MR      37.43      36.80        
 18 Idemudia, Aaron           10 NYCC-MR                39.32      37.99        
 19 Shnitzer, Tomer            9 NYCC-MR                   NT      38.76        
 20 Porges, David r            9 Flying Dolphins-MR     39.02      39.32        
 21 Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR     43.83      39.65        
 22 Cassidy, Kerry J           9 Agua Swim Team-MR      37.52      40.03        
 23 Schwartz, Joshua A         9 Agua Swim Team-MR      40.95      40.22        
 24 Gagliardi, Alexander       9 SMC-MR                 43.02      41.72        
 25 Sobocinski, Lukas J        9 Agua Swim Team-MR      43.82      41.73        
 26 Tilema, Eli J             10 SAKA-MA                   NT      42.56        
 27 Collier, Cort              9 Agua Swim Team-MR      52.17      43.29        
 28 Dowd, Sean                10 SMC-MR                 43.14      43.55        
 29 Sheth, Kiran               9 SMC-MR                 43.32      46.39        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR    1:07.12    1:07.77 ZQ     
                  34.05     1:07.77 (33.72)                                        
  2 Stukelman, Asher B        10 Agua Swim Team-MR    1:07.19    1:07.80 ZQ     
                  33.72     1:07.80 (34.08)                                        
  3 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR    1:10.47    1:08.62 ZQ     
                  34.45     1:08.62 (34.17)                                        
  4 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR    1:13.56    1:08.65 ZQ     
  5 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    1:07.81    1:09.39 JO     
                  34.46     1:09.39 (34.93)                                        
  6 Williams, Erik D          10 SAKA-MA              1:09.50    1:09.59 JO     
                  34.01     1:09.59 (35.58)                                        
  7 Weeks, Zion A              9 SAKA-MA                   NT    1:12.58 SILV   
                  34.64     1:12.58 (37.94)                                        
  8 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR    1:15.75    1:13.47 SILV   
                  34.50     1:13.47 (38.97)                                        
  9 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR    1:16.84    1:13.89 SILV   
                  35.86     1:13.89 (38.03)                                        
 10 Chiu, Nicholas             9 Agua Swim Team-MR    1:22.17    1:17.70 SILV   
                  37.84     1:17.70 (39.86)                                        
 11 Lionti, Nicholas V        10 Agua Swim Team-MR    1:20.39    1:18.28 SILV   
                  37.36     1:18.28 (40.92)                                        
 12 Gerken, Reid               9 SMC-MR               1:19.13    1:18.45 SILV   
                  36.74     1:18.45 (41.71)                                        
 13 Hyde, Michael J            9 Agua Swim Team-MR    1:19.99    1:19.12 SILV   
 14 Kaplinsky, Peter          10 Rac @ Jcc-MR         1:29.84    1:20.07        
                  38.22     1:20.07 (41.85)                                        
 15 Crane, Kevin               9 SMC-MR               1:21.15    1:21.46        
                  40.57     1:21.46 (40.89)                                        
 16 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR   1:30.70    1:21.50        
                  39.93     1:21.50 (41.57)                                        
 17 Idemudia, Sean            10 NYCC-MR              1:25.25    1:22.53        
                  35.52     1:22.53 (47.01)                                        
 18 Altman, Kyle               9 Rac @ Jcc-MR         1:27.40    1:27.32        
                  40.69     1:27.32 (46.63)                                        
 19 Buchdahl, Eli S            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:27.65        
                  41.01     1:27.65 (46.64)                                        
 20 Cassidy, Kerry J           9 Agua Swim Team-MR    1:27.42    1:28.20        
                  41.69     1:28.20 (46.51)                                        
 21 Hertz, Braden D            9 Agua Swim Team-MR    1:28.78    1:28.57        
                  40.06     1:28.57 (48.51)                                        
 22 Idemudia, Aaron           10 NYCC-MR              1:26.08    1:31.52        
                  42.86     1:31.52 (48.66)                                        
 23 Stoll, Willem             10 SMC-MR               1:31.37    1:33.45        
                  45.07     1:33.45 (48.38)                                        
 24 Porges, David r            9 Flying Dolphins-MR   1:30.64    1:34.53        
                  43.39     1:34.53 (51.14)                                        
 25 Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR   1:32.96    1:35.98        
                  43.69     1:35.98 (52.29)                                        
 26 Collier, Cort              9 Agua Swim Team-MR    1:29.05    1:41.73        
                  47.92     1:41.73 (53.81)                                        
 27 Schwartz, Joshua A         9 Agua Swim Team-MR    1:32.57    1:42.13        
                  46.68     1:42.13 (55.45)                                        
 28 Tilema, Eli J             10 SAKA-MA                   NT    1:42.73        
                  48.40     1:42.73 (54.33)                                        
 29 Epstein, Neel             10 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.25        
                  50.37     1:49.25 (58.88)                                        
 -- Mastandrea, Max            9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Pulling on lane line
                  50.43          DQ (41.74)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:51.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR    2:29.94    2:23.96 ZQ     
  2 Stukelman, Asher B        10 Agua Swim Team-MR    2:34.53    2:24.42 ZQ     
  3 Williams, Erik D          10 SAKA-MA              2:31.08    2:27.08 ZQ     
  4 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR    2:31.97    2:28.41 JO     
  5 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    2:35.06    2:28.45 JO     
  6 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR    2:40.43    2:34.38 SILV   
  7 Weeks, Zion A              9 SAKA-MA              2:43.76    2:36.60 SILV   
                  36.11     1:16.79 (40.68)     1:58.92 (42.13)     2:36.60 (37.68)
  8 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR    2:50.95    2:39.70 SILV   
                                1:18.92 ( )     2:01.35 (42.43)     2:39.70 (38.35)
  9 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR    2:43.12    2:43.50 SILV   
 10 Lionti, Nicholas V        10 Agua Swim Team-MR    2:54.46    2:44.67 SILV   
                  37.18     1:18.93 (41.75)     2:02.55 (43.62)     2:44.67 (42.12)
 11 Chiu, Nicholas             9 Agua Swim Team-MR    2:57.86    2:49.75 SILV   
                  40.00     1:23.94 (43.94)     2:09.31 (45.37)     2:49.75 (40.44)
 12 Hyde, Michael J            9 Agua Swim Team-MR    3:10.45    2:51.65        
                                                    2:09.29 ( )     2:51.65 (42.36)
 13 Crane, Kevin               9 SMC-MR               2:42.00    2:53.44        
 14 Kaplinsky, Peter          10 Rac @ Jcc-MR         3:45.11    2:59.88        
                  42.22     1:28.41 (46.19)     2:15.86 (47.45)     2:59.88 (44.02)
 15 Hertz, Braden D            9 Agua Swim Team-MR    3:11.24    3:09.34        
                  40.58     1:29.62 (49.04)   3:09.34 (1:39.72)                    
 16 Cassidy, Kerry J           9 Agua Swim Team-MR    3:08.91    3:09.45        
                  41.44     1:29.80 (48.36)     2:22.96 (53.16)     3:09.45 (46.49)
 17 Shnitzer, Tomer            9 NYCC-MR                   NT    3:09.46        
                  42.47     1:30.54 (48.07)     2:20.56 (50.02)     3:09.46 (48.90)
 18 Schwartz, Joshua A         9 Agua Swim Team-MR    3:30.00    3:29.58        
                  45.09     1:39.40 (54.31)     2:35.67 (56.27)     3:29.58 (53.91)
 19 Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR        NT    3:33.35        
                  47.14     1:42.23 (55.09)     2:38.96 (56.73)     3:33.35 (54.39)
 20 Collier, Cort              9 Agua Swim Team-MR    3:55.11    3:49.58        
                  50.41     1:48.23 (57.82)   2:50.40 (1:02.17)     3:49.58 (59.18)
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:27.99  ZQ
              6:44.99  JO
              7:05.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR    6:29.66    6:16.83 ZQ     
                  35.90     1:15.29 (39.39)     1:54.17 (38.88)     2:33.27 (39.10)
        3:12.60 (39.33)     3:50.13 (37.53)     4:27.48 (37.35)     5:05.28 (37.80)
        5:42.44 (37.16)     6:16.83 (34.39)                                        
  2 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    6:28.09    6:19.13 ZQ     
                  34.11     1:12.74 (38.63)     1:52.30 (39.56)     2:30.99 (38.69)
        3:10.45 (39.46)     3:49.41 (38.96)     4:27.36 (37.95)     5:05.45 (38.09)
        5:43.33 (37.88)     6:19.13 (35.80)                                        
  3 Williams, Erik D          10 SAKA-MA                   NT    6:23.18 ZQ     
                  35.64     1:14.34 (38.70)     1:52.48 (38.14)     2:31.50 (39.02)
        3:11.25 (39.75)     3:50.80 (39.55)     4:29.07 (38.27)     5:08.21 (39.14)
        5:46.88 (38.67)     6:23.18 (36.30)                                        
  4 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR    6:31.56    6:46.35 SILV   
                  36.38     1:17.03 (40.65)     1:58.71 (41.68)     2:40.36 (41.65)
        3:22.61 (42.25)     4:04.27 (41.66)     4:46.58 (42.31)     5:27.98 (41.40)
        6:08.83 (40.85)     6:46.35 (37.52)                                        
  5 Weeks, Zion A              9 SAKA-MA                   NT    6:47.74 SILV   
                  35.34     1:15.47 (40.13)     1:57.13 (41.66)     2:39.08 (41.95)
        3:20.63 (41.55)     4:02.97 (42.34)     4:45.68 (42.71)     5:28.51 (42.83)
        6:10.51 (42.00)     6:47.74 (37.23)                                        
  6 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR    6:59.48    6:51.65 SILV   
                  35.62     1:16.14 (40.52)     1:57.33 (41.19)     2:39.56 (42.23)
        3:22.87 (43.31)     4:06.47 (43.60)     4:48.83 (42.36)     5:31.38 (42.55)
        6:13.69 (42.31)     6:51.65 (37.96)                                        
  7 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR    7:19.14    7:10.84        
                  37.41     1:20.19 (42.78)     2:04.27 (44.08)     2:48.65 (44.38)
                                                    5:01.06 ( )     5:44.25 (43.19)
        6:30.17 (45.92)     7:10.84 (40.67)                                        
  8 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR    7:36.65    7:18.10        
                  35.82     1:17.09 (41.27)     2:01.39 (44.30)     2:46.56 (45.17)
        3:32.21 (45.65)     4:18.17 (45.96)     5:03.68 (45.51)     5:49.88 (46.20)
        6:36.04 (46.16)     7:18.10 (42.06)                                        
  9 Chiu, Nicholas             9 Agua Swim Team-MR    7:59.12    7:30.86        
                  40.81     1:26.05 (45.24)     2:12.21 (46.16)     2:57.96 (45.75)
        3:44.31 (46.35)     4:30.99 (46.68)     5:17.26 (46.27)     6:04.74 (47.48)
        6:51.84 (47.10)     7:30.86 (39.02)                                        
 10 Hyde, Michael J            9 Agua Swim Team-MR    7:56.07    7:33.79        
                  40.14     1:26.42 (46.28)     2:12.36 (45.94)     2:58.19 (45.83)
        3:45.01 (46.82)     4:31.32 (46.31)     5:17.11 (45.79)     6:03.84 (46.73)
        6:50.78 (46.94)     7:33.79 (43.01)                                        
 11 Buchdahl, Eli S            9 Agua Swim Team-MR    7:45.08    8:12.07        
                  38.86     1:25.66 (46.80)     2:15.39 (49.73)     3:07.03 (51.64)
        4:00.15 (53.12)     4:51.63 (51.48)     5:44.73 (53.10)     6:36.72 (51.99)
        7:28.50 (51.78)     8:12.07 (43.57)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                43.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stukelman, Asher B        10 Agua Swim Team-MR      36.14      35.01 ZQ     
  2 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR      35.97      36.44 ZQ     
  3 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR      37.24      36.84 JO     
  4 Williams, Erik D          10 SAKA-MA                38.18      37.05 JO     
  5 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR      34.95      37.09 JO     
  6 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR     43.53      39.19 SILV   
  7 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR      39.21      40.27 SILV   
  8 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR      41.17      40.59 SILV   
  9 Weeks, Zion A              9 SAKA-MA                   NT      41.08 SILV   
 10 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR      39.00      41.55 SILV   
 11 Crane, Kevin               9 SMC-MR                 42.21      41.98 SILV   
 12 Chiu, Nicholas             9 Agua Swim Team-MR      41.26      42.12 SILV   
 13 Lionti, Nicholas V        10 Agua Swim Team-MR      42.72      42.21 SILV   
 14 Idemudia, Sean            10 NYCC-MR                40.97      42.37 SILV   
 15 Hyde, Michael J            9 Agua Swim Team-MR      48.31      42.84 SILV   
 16 Altman, Kyle               9 Rac @ Jcc-MR           50.93      43.27 SILV   
 17 Hertz, Braden D            9 Agua Swim Team-MR      46.63      43.31 SILV   
 18 Cassidy, Kerry J           9 Agua Swim Team-MR      42.11      43.37 SILV   
 19 Buchdahl, Eli S            9 Agua Swim Team-MR         NT      43.41        
 20 Gerken, Reid               9 SMC-MR                 49.79      43.78        
 21 Kaplinsky, Peter          10 Rac @ Jcc-MR           56.60      46.26        
 22 Stoll, Willem             10 SMC-MR                 46.98      47.51        
 23 Schwartz, Joshua A         9 Agua Swim Team-MR      46.32      49.00        
 24 Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR     44.82      49.13        
 25 Porges, David r            9 Flying Dolphins-MR     50.51      49.86        
 26 Mastandrea, Max            9 NYCC-MR                   NT      51.04        
 27 Epstein, Neel             10 Flying Dolphins-MR     50.77      51.71        
 28 Collier, Cort              9 Agua Swim Team-MR      57.88      52.16        
 29 Tilema, Eli J             10 SAKA-MA                   NT    1:05.88        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:38.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR    1:18.59    1:17.74 ZQ     
                  38.86     1:17.74 (38.88)                                        
  2 Stukelman, Asher B        10 Agua Swim Team-MR    1:18.58    1:17.88 ZQ     
                  39.61     1:17.88 (38.27)                                        
  3 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    1:17.10    1:18.01 ZQ     
                  38.45     1:18.01 (39.56)                                        
  4 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR    1:19.34    1:19.29 JO     
                  39.73     1:19.29 (39.56)                                        
  5 Williams, Erik D          10 SAKA-MA              1:21.02    1:20.89 JO     
                  40.42     1:20.89 (40.47)                                        
  6 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR    1:22.00    1:22.74 SILV   
                  41.56     1:22.74 (41.18)                                        
  7 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR    1:24.35    1:24.40 SILV   
                  42.52     1:24.40 (41.88)                                        
  8 Weeks, Zion A              9 SAKA-MA                   NT    1:26.45 SILV   
                  42.31     1:26.45 (44.14)                                        
  9 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR   1:40.82    1:27.70 SILV   
                  43.47     1:27.70 (44.23)                                        
 10 Lionti, Nicholas V        10 Agua Swim Team-MR    1:32.38    1:30.09 SILV   
                  42.92     1:30.09 (47.17)                                        
 11 Crane, Kevin               9 SMC-MR               1:31.26    1:32.25 SILV   
                  47.65     1:32.25 (44.60)                                        
 11 Chiu, Nicholas             9 Agua Swim Team-MR    1:29.07    1:32.25 SILV   
                  45.21     1:32.25 (47.04)                                        
 13 Hyde, Michael J            9 Agua Swim Team-MR    1:42.32    1:35.13 SILV   
                  46.17     1:35.13 (48.96)                                        
 14 Kaplinsky, Peter          10 Rac @ Jcc-MR         1:53.06    1:36.33 SILV   
                  47.94     1:36.33 (48.39)                                        
 15 Cassidy, Kerry J           9 Agua Swim Team-MR    1:36.25    1:36.36 SILV   
                  47.59     1:36.36 (48.77)                                        
 16 Altman, Kyle               9 Rac @ Jcc-MR         1:40.64    1:37.40 SILV   
                  47.71     1:37.40 (49.69)                                        
 17 Hertz, Braden D            9 Agua Swim Team-MR    1:35.65    1:37.93 SILV   
                  45.85     1:37.93 (52.08)                                        
 18 Porges, David r            9 Flying Dolphins-MR   1:50.41    1:48.24        
 19 Collier, Cort              9 Agua Swim Team-MR    2:07.61    1:54.10        
                  54.86     1:54.10 (59.24)                                        
 20 Mastandrea, Max            9 NYCC-MR                   NT    1:54.18        
                  54.50     1:54.18 (59.68)                                        
 21 Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR   1:48.62    1:54.90        
                  52.72   1:54.90 (1:02.18)                                        
 -- Schwartz, Joshua A         9 Agua Swim Team-MR    1:47.93         DQ        
      Walking on or springing from bottom
                  51.90          DQ (55.49)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                49.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stukelman, Asher B        10 Agua Swim Team-MR      41.78      40.45 ZQ     
  2 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR      40.13      41.15 ZQ     
  3 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR      40.09      41.22 ZQ     
  4 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR      45.56      41.95 ZQ     
  5 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR      45.32      43.88 SILV   
  6 Chiu, Nicholas             9 Agua Swim Team-MR      47.51      44.51 SILV   
  7 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR      44.24      44.56 SILV   
  8 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR      47.54      44.84 SILV   
  9 Williams, Erik D          10 SAKA-MA                48.93      45.58 SILV   
 10 Hyde, Michael J            9 Agua Swim Team-MR      48.11      47.50 SILV   
 11 Crane, Kevin               9 SMC-MR                 47.74      49.01 SILV   
 12 Shnitzer, Tomer            9 NYCC-MR                   NT      49.20        
 13 Altman, Kyle               9 Rac @ Jcc-MR           56.46      49.28        
 14 Weeks, Zion A              9 SAKA-MA                   NT      49.70        
 15 Schwartz, Joshua A         9 Agua Swim Team-MR      53.37      50.81        
 16 Collier, Cort              9 Agua Swim Team-MR      58.34      53.08        
 17 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR        NT      53.35        
 18 Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR     52.88      57.08        
 19 Cassidy, Kerry J           9 Agua Swim Team-MR    1:01.30      57.51        
 20 Porges, David r            9 Flying Dolphins-MR   1:01.51      57.65        
 21 Buchdahl, Eli S            9 Agua Swim Team-MR      54.44      58.63        
 -- Lionti, Nicholas V        10 Agua Swim Team-MR      47.23         DQ        
      One hand touch
 -- Hertz, Braden D            9 Agua Swim Team-MR      56.43         DQ        
      Alternating Kick
 -- Mastandrea, Max            9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:49.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR    1:34.15    1:26.69 ZQ     
                  42.59     1:26.69 (44.10)                                        
  2 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR    1:28.00    1:29.17 ZQ     
                  43.57     1:29.17 (45.60)                                        
  3 Stukelman, Asher B        10 Agua Swim Team-MR    1:33.55    1:29.36 ZQ     
                  44.56     1:29.36 (44.80)                                        
  4 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR    1:38.21    1:31.82 ZQ     
                  44.44     1:31.82 (47.38)                                        
  5 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    1:31.22    1:33.39 ZQ     
                  44.29     1:33.39 (49.10)                                        
  6 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR    1:38.36    1:34.22 JO     
                  45.41     1:34.22 (48.81)                                        
  7 Chiu, Nicholas             9 Agua Swim Team-MR    1:39.08    1:35.44 SILV   
                  46.50     1:35.44 (48.94)                                        
  8 Williams, Erik D          10 SAKA-MA              1:40.68    1:36.93 SILV   
                  46.50     1:36.93 (50.43)                                        
  9 Idemudia, Sean            10 NYCC-MR              1:40.96    1:38.44 SILV   
                  46.64     1:38.44 (51.80)                                        
 10 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR    1:51.95    1:38.58 SILV   
                  47.62     1:38.58 (50.96)                                        
 11 Lionti, Nicholas V        10 Agua Swim Team-MR    1:47.21    1:42.69 SILV   
                  49.04     1:42.69 (53.65)                                        
 12 Weeks, Zion A              9 SAKA-MA                   NT    1:43.11 SILV   
                  48.68     1:43.11 (54.43)                                        
 13 Hyde, Michael J            9 Agua Swim Team-MR    1:48.17    1:44.35 SILV   
                  50.12     1:44.35 (54.23)                                        
 14 Crane, Kevin               9 SMC-MR               1:41.35    1:44.89 SILV   
                  51.42     1:44.89 (53.47)                                        
 15 Sobocinski, Lukas J        9 Agua Swim Team-MR    1:53.46    1:48.39 SILV   
                  53.73     1:48.39 (54.66)                                        
 16 Schellbach, Teddy J        9 Flying Dolphins-MR   1:58.78    1:51.51        
                  53.98     1:51.51 (57.53)                                        
 17 Shnitzer, Tomer            9 NYCC-MR                   NT    1:52.45        
                  52.41   1:52.45 (1:00.04)                                        
 18 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR   2:06.75    1:54.43        
 19 Idemudia, Aaron           10 NYCC-MR              1:43.29    1:54.80        
                  49.41   1:54.80 (1:05.39)                                        
 20 Collier, Cort              9 Agua Swim Team-MR    1:52.38    1:54.90        
                  55.95     1:54.90 (58.95)                                        
 21 Gagliardi, Alexander       9 SMC-MR               1:50.00    1:56.73        
                  56.63   1:56.73 (1:00.10)                                        
 22 Dowd, Sean                10 SMC-MR               1:52.00    1:57.12        
                  56.64   1:57.12 (1:00.48)                                        
 23 Schwartz, Joshua A         9 Agua Swim Team-MR    2:03.49    2:01.83        
                  57.49   2:01.83 (1:04.34)                                        
 24 Porges, David r            9 Flying Dolphins-MR   2:13.69    2:11.52        
                1:03.04   2:11.52 (1:08.48)                                        
 25 Cassidy, Kerry J           9 Agua Swim Team-MR    2:08.71    2:14.22        
                1:03.47   2:14.22 (1:10.75)                                        
 26 Sheth, Kiran               9 SMC-MR               1:49.00    2:20.25        
                1:05.47   2:20.25 (1:14.78)                                        
 -- Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:02.59        DQ (1:09.34)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stukelman, Asher B        10 Agua Swim Team-MR      33.39      33.07 ZQ     
  2 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR      33.54      33.32 ZQ     
  3 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR      36.70      35.73 JO     
  4 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR      35.26      36.19 SILV   
  5 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR      36.64      36.31 SILV   
  6 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR      35.96      36.68 SILV   
  7 Williams, Erik D          10 SAKA-MA                39.76      38.62 SILV   
  8 Lionti, Nicholas V        10 Agua Swim Team-MR      41.53      39.11 SILV   
  9 Weeks, Zion A              9 SAKA-MA                40.33      39.47 SILV   
 10 Idemudia, Sean            10 NYCC-MR                41.56      39.64 SILV   
 11 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR      41.71      41.25 SILV   
 12 Hyde, Michael J            9 Agua Swim Team-MR      44.96      41.86 SILV   
 13 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR     48.62      43.99 SILV   
 14 Buchdahl, Eli S            9 Agua Swim Team-MR      44.88      45.14        
 15 Sobocinski, Lukas J        9 Agua Swim Team-MR      46.47      45.34        
 16 Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR        NT      46.08        
 17 Crane, Kevin               9 SMC-MR                 45.75      47.24        
 18 Cassidy, Kerry J           9 Agua Swim Team-MR      43.64      47.59        
 19 Idemudia, Aaron           10 NYCC-MR                50.28      47.79        
 20 Schellbach, Teddy J        9 Flying Dolphins-MR     49.39      50.76        
 21 Porges, David r            9 Flying Dolphins-MR     52.23      50.78        
 22 Shnitzer, Tomer            9 NYCC-MR                   NT      53.09        
 22 Dowd, Sean                10 SMC-MR                 57.54      53.09        
 24 Gagliardi, Alexander       9 SMC-MR                 54.26      53.97        
 25 Sheth, Kiran               9 SMC-MR                 52.00      54.39        
 26 Schwartz, Joshua A         9 Agua Swim Team-MR      52.20      55.39        
 27 Tilema, Eli J             10 SAKA-MA                   NT      55.77        
 28 Collier, Cort              9 Agua Swim Team-MR      55.61      56.35        
 -- Chiu, Nicholas             9 Agua Swim Team-MR      43.26         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:38.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stukelman, Asher B        10 Agua Swim Team-MR    1:15.77    1:15.79 ZQ     
  2 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    1:16.28    1:17.45 ZQ     
  3 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR    1:30.58    1:20.93 ZQ     
                  39.11     1:20.93 (41.82)                                        
  4 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR    1:32.63    1:21.84 ZQ     
                  38.45     1:21.84 (43.39)                                        
  5 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR    1:29.28    1:24.51 JO     
                  40.75     1:24.51 (43.76)                                        
  6 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR    1:23.54    1:24.72 JO     
  7 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR    1:38.09    1:30.13 SILV   
                  41.10     1:30.13 (49.03)                                        
  8 Weeks, Zion A              9 SAKA-MA                   NT    1:32.09 SILV   
                  44.66     1:32.09 (47.43)                                        
  9 Hyde, Michael J            9 Agua Swim Team-MR    1:40.09    1:36.13 SILV   
                  43.92     1:36.13 (52.21)                                        
 10 Buchdahl, Eli S            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:47.08        
                  46.52   1:47.08 (1:00.56)                                        
 11 Stoll, Willem             10 SMC-MR               1:42.00    1:55.13        
                  50.26   1:55.13 (1:04.87)                                        
 -- Lionti, Nicholas V        10 Agua Swim Team-MR    1:36.58         DQ        
      One hand touch
                  40.88          DQ (47.01)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:29.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR    1:21.66    1:17.27 ZQ     
  2 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    1:21.94    1:17.36 ZQ     
                  37.34     1:17.36 (40.02)                                        
  3 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR    1:17.94    1:17.48 ZQ     
                  37.93     1:17.48 (39.55)                                        
  4 Williams, Erik D          10 SAKA-MA              1:21.70    1:19.34 JO     
                  37.35     1:19.34 (41.99)                                        
  5 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR    1:34.05    1:23.88 SILV   
                  38.50     1:23.88 (45.38)                                        
  6 Weeks, Zion A              9 SAKA-MA              1:28.67    1:24.77 SILV   
                  41.59     1:24.77 (43.18)                                        
  7 Hinckley, Charlie         10 Agua Swim Team-MR    1:28.09    1:25.31 SILV   
                  39.25     1:25.31 (46.06)                                        
  8 Lionti, Nicholas V        10 Agua Swim Team-MR    1:37.29    1:25.90 SILV   
                  41.09     1:25.90 (44.81)                                        
  9 Hyde, Michael J            9 Agua Swim Team-MR    1:37.11    1:29.26 SILV   
                  43.28     1:29.26 (45.98)                                        
 10 Idemudia, Sean            10 NYCC-MR                   NT    1:29.79        
                  39.42     1:29.79 (50.37)                                        
 11 Crane, Kevin               9 SMC-MR               1:31.23    1:30.71        
                  44.58     1:30.71 (46.13)                                        
 12 Chiu, Nicholas             9 Agua Swim Team-MR    1:32.46    1:30.79        
                  46.23     1:30.79 (44.56)                                        
 13 Gerken, Reid               9 SMC-MR               1:32.00    1:35.53        
                  45.20     1:35.53 (50.33)                                        
 14 Altman, Kyle               9 Rac @ Jcc-MR         1:50.11    1:37.65        
 15 Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR   1:44.09    1:38.86        
                  42.58     1:38.86 (56.28)                                        
 16 Cassidy, Kerry J           9 Agua Swim Team-MR    1:38.97    1:39.00        
                  44.66     1:39.00 (54.34)                                        
 17 Schwartz, Joshua A         9 Agua Swim Team-MR    1:41.78    1:40.95        
                  45.14     1:40.95 (55.81)                                        
 18 Kaplinsky, Peter          10 Rac @ Jcc-MR         1:58.65    1:42.46        
                  46.16     1:42.46 (56.30)                                        
 19 Idemudia, Aaron           10 NYCC-MR                   NT    1:43.75        
                  50.66     1:43.75 (53.09)                                        
 20 Collier, Cort              9 Agua Swim Team-MR    1:48.72    1:44.54        
                  51.70     1:44.54 (52.84)                                        
 21 Porges, David r            9 Flying Dolphins-MR   2:02.28    1:47.00        
                  50.99     1:47.00 (56.01)                                        
 22 Epstein, Neel             10 Flying Dolphins-MR        NT    1:47.74        
 23 Yanos, Athan J            10 Flying Dolphins-MR        NT    1:48.22        
                  46.74   1:48.22 (1:01.48)                                        
 24 Tilema, Eli J             10 SAKA-MA                   NT    1:58.84        
                  58.02   1:58.84 (1:00.82)                                        
 -- Buchdahl, Eli S            9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  42.82          DQ (52.11)                                        
 -- Hertz, Braden D            9 Agua Swim Team-MR    1:37.37         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  45.11                                                            
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:15.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    2:46.79    2:46.71 JO     
                  35.85     1:18.24 (42.39)   2:46.91 (1:28.67)         2:46.71 ( )
  2 Williams, Erik D          10 SAKA-MA              3:03.95    2:48.69 JO     
                  38.56     1:21.34 (42.78)     2:12.57 (51.23)     2:48.69 (36.12)
  3 Weeks, Zion A              9 SAKA-MA                   NT    2:58.33 SILV   
                  42.83     1:28.35 (45.52)     2:21.28 (52.93)     2:58.33 (37.05)
  4 Yamamoto, Kai              9 Agua Swim Team-MR    3:00.64    2:59.98 SILV   
                  38.35     1:23.67 (45.32)   2:59.95 (1:36.28)      2:59.98 (0.03)
  5 Hyde, Michael J            9 Agua Swim Team-MR    3:11.52    3:11.51 SILV   
                  42.75     1:33.91 (51.16)     2:27.69 (53.78)     3:11.51 (43.82)
  6 Crane, Kevin               9 SMC-MR               3:17.00    3:12.83 SILV   
                  48.29     1:37.05 (48.76)     2:32.18 (55.13)     3:12.83 (40.65)
 -- Nesbit, Wilson R          10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  49.72     1:43.57 (53.85)                                        
 -- Altman, Kyle               9 Rac @ Jcc-MR         3:45.11         DQ        
      Did not finish on back - back
                  50.94     1:41.60 (50.66)   2:42.91 (1:01.31)          DQ (48.71)
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            2:01.58    1:59.17        
     1) Stukelman, Asher B 10           2) Lugato, Pietro M 10            
     3) Wen, Nicholas J 10              4) Kumeno, Kai 10                 
                  30.45     1:00.30 (29.85)     1:30.04 (29.74)     1:59.17 (29.13)
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            2:14.32    2:08.72        
     1) Hinckley, Charlie 10            2) Lionti, Nicholas V 10          
     3) Yamamoto, Kai 9                 4) Duthie, Luke D 9               
                                                    1:38.45 ( )     2:08.72 (30.27)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'            2:32.13    2:26.19        
     1) Hyde, Michael J 9               2) Chiu, Nicholas 9               
     3) Cassidy, Kerry J 9              4) Nacos, William C 10            
                  46.67     1:13.52 (26.85)     1:55.83 (42.31)     2:26.19 (30.36)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Cole T           12 Agua Swim Team-MR      25.44      25.52 ZQ     
  2 Lombardo, Nick S          12 MAC-NE                 25.80      26.19 ZQ     
  3 Diebold, Nicholas B       12 MAC-NE                 28.75      27.75 JO     
  4 Thomas, Desi C            12 NYCC-MR                27.59      27.82 JO     
  5 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR      28.64      28.33 SILV   
  6 Mortimer, Alex c          12 MAC-NE                 29.64      28.45 SILV   
  7 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR     27.24      28.61 SILV   
  8 Hinckley, CJ              11 Agua Swim Team-MR      28.56      28.62 SILV   
  9 Melendez, Sebby           12 MAC-NE                 28.68      28.88 SILV   
 10 Higgins, Jack P           12 MAC-NE                 29.73      29.03 SILV   
 11 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR      29.63      29.09 SILV   
 12 Lin, Howard H             11 NYCC-MR                29.42      29.28 SILV   
 13 Wolfe, Morgan S           12 Agua Swim Team-MR      29.58      29.42 SILV   
 14 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR     29.30      29.45 SILV   
 15 Schmitt, Andrew           12 SMC-MR                 28.96      29.51 SILV   
 16 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR     29.52      30.04 SILV   
 17 Hannah, Thomas            12 SAKA-MA                29.37      30.23 SILV   
 18 Chin, William T           11 NYCC-MR                29.97      30.36 SILV   
 19 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR     30.08      30.54 SILV   
 20 Buckley, Jack             11 SMC-MR                 32.04      31.89 SILV   
 21 Evans Chavers, Latrell G  12 Agua Swim Team-MR         NT      32.24        
 22 Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR     31.87      32.31        
 23 Lam, Peter                11 Agua Swim Team-MR      34.00      32.53        
 24 Vardanian, Michael P      11 Agua Swim Team-MR      32.75      33.10        
 25 Fairbanks, Matthew        11 Agua Swim Team-MR      34.83      33.39        
 26 Crane, Brian              11 SMC-MR                 32.71      33.57        
 27 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR      33.86      34.08        
 28 Klein, Andrew             12 SMC-MR                 32.95      34.42        
 29 Ourvan, Jake L            12 NYCC-MR                35.02      34.55        
 30 Reardon, Christopher      12 NYCC-MR                   NT      35.22        
 31 Studer, Liam R            11 NYCC-MR                37.59      35.89        
 32 Khanna, Varun             11 Agua Swim Team-MR      36.45      35.95        
 33 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR     34.05      36.14        
 34 Atherley, Nathan          11 NYCC-MR                45.16      41.45        
 35 Dresser, Kiefer K         11 Agua Swim Team-MR      38.21      42.44        
 36 Lim, Justin H             11 NYCC-MR                   NT      42.74        
 37 Moody, Gus K              11 NYCC-MR                39.96      45.23        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.79  JO
              1:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Nick S          12 MAC-NE                 58.79      58.30 ZQ     
                  28.62       58.30 (29.68)                                        
  2 Diebold, Nicholas B       12 MAC-NE                 58.98      58.87 ZQ     
                  28.53       58.87 (30.34)                                        
  3 Lishnevetsky, Joshua T    12 Agua Swim Team-MR    1:01.78    1:00.53 JO     
                  29.29     1:00.53 (31.24)                                        
  4 Schwartz, Paul B          11 Agua Swim Team-MR    1:02.00    1:00.60 JO     
                  29.47     1:00.60 (31.13)                                        
  5 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    1:03.05    1:01.21 JO     
                  29.92     1:01.21 (31.29)                                        
  6 Mortimer, Alex c          12 MAC-NE               1:06.77    1:02.07 SILV   
                  29.80     1:02.07 (32.27)                                        
  7 Lin, Howard H             11 NYCC-MR              1:01.85    1:02.23 SILV   
                  29.96     1:02.23 (32.27)                                        
  8 Melendez, Sebby           12 MAC-NE               1:01.90    1:02.45 SILV   
                  30.05     1:02.45 (32.40)                                        
  9 Thomas, Desi C            12 NYCC-MR              1:02.70    1:02.46 SILV   
                  30.36     1:02.46 (32.10)                                        
 10 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR   1:01.20    1:03.07 SILV   
                  30.36     1:03.07 (32.71)                                        
 11 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR   1:03.68    1:03.15 SILV   
                  30.12     1:03.15 (33.03)                                        
 12 Hannah, Thomas            12 SAKA-MA              1:03.73    1:03.81 SILV   
                  31.13     1:03.81 (32.68)                                        
 13 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR    1:07.11    1:04.09 SILV   
                  30.64     1:04.09 (33.45)                                        
 14 Higgins, Jack P           12 MAC-NE               1:05.20    1:04.61 SILV   
                  31.03     1:04.61 (33.58)                                        
 15 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   1:04.24    1:05.09 SILV   
                  30.92     1:05.09 (34.17)                                        
 16 Schmitt, Andrew           12 SMC-MR               1:06.35    1:05.59 SILV   
                  31.37     1:05.59 (34.22)                                        
 17 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   1:07.37    1:06.91 SILV   
                  31.88     1:06.91 (35.03)                                        
 18 Evans Chavers, Latrell G  12 Agua Swim Team-MR         NT    1:07.60 SILV   
                  32.28     1:07.60 (35.32)                                        
 19 Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR   1:08.62    1:08.48 SILV   
                  33.15     1:08.48 (35.33)                                        
 20 Chin, William T           11 NYCC-MR              1:06.45    1:09.31 SILV   
                  32.16     1:09.31 (37.15)                                        
 21 Buckley, Jack             11 SMC-MR               1:10.02    1:09.65 SILV   
                  33.59     1:09.65 (36.06)                                        
 22 Lam, Peter                11 Agua Swim Team-MR    1:21.22    1:11.60        
                  33.83     1:11.60 (37.77)                                        
 23 Vardanian, Michael P      11 Agua Swim Team-MR    1:13.07    1:11.66        
                  34.11     1:11.66 (37.55)                                        
 24 Fairbanks, Matthew        11 Agua Swim Team-MR    1:18.23    1:13.62        
                  35.30     1:13.62 (38.32)                                        
 25 Reardon, Christopher      12 NYCC-MR                   NT    1:14.69        
                  35.07     1:14.69 (39.62)                                        
 26 Crane, Brian              11 SMC-MR               1:12.74    1:16.27        
                  36.11     1:16.27 (40.16)                                        
 27 Studer, Liam R            11 NYCC-MR              1:28.71    1:16.98        
                  34.96     1:16.98 (42.02)                                        
 28 Ourvan, Jake L            12 NYCC-MR              1:16.86    1:17.47        
                  38.00     1:17.47 (39.47)                                        
 29 Khanna, Varun             11 Agua Swim Team-MR    1:19.59    1:19.49        
 30 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR   1:17.17    1:23.34        
                  39.76     1:23.34 (43.58)                                        
 31 Dresser, Kiefer K         11 Agua Swim Team-MR    1:21.31    1:26.98        
                  41.08     1:26.98 (45.90)                                        
 32 Lim, Justin H             11 NYCC-MR                   NT    1:30.03        
                  40.63     1:30.03 (49.40)                                        
 33 Atherley, Nathan          11 NYCC-MR              1:41.44    1:36.84        
                  46.49     1:36.84 (50.35)                                        
 34 Moody, Gus K              11 NYCC-MR              1:56.42    1:37.73        
                  45.44     1:37.73 (52.29)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:15.49  JO
              2:30.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diebold, Nicholas B       12 MAC-NE               2:15.10    2:08.83 ZQ     
                  29.21     1:01.72 (32.51)     1:35.87 (34.15)     2:08.83 (32.96)
  2 Hinckley, CJ              11 Agua Swim Team-MR    2:17.91    2:09.54 ZQ     
                  30.74     1:04.91 (34.17)     1:38.81 (33.90)     2:09.54 (30.73)
  3 Wolfe, Morgan S           12 Agua Swim Team-MR    2:11.02    2:10.08 ZQ     
                  30.84     1:03.82 (32.98)     1:37.27 (33.45)     2:10.08 (32.81)
  4 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR   2:12.08    2:11.58 ZQ     
                  30.90     1:04.50 (33.60)     1:38.41 (33.91)     2:11.58 (33.17)
  5 Lombardo, Nick S          12 MAC-NE               2:18.70    2:11.95 JO     
                  30.24     1:03.88 (33.64)     1:38.96 (35.08)     2:11.95 (32.99)
  6 Lin, Howard H             11 NYCC-MR              2:10.57    2:11.96 JO     
                  30.24     1:03.24 (33.00)     1:37.36 (34.12)     2:11.96 (34.60)
  7 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    2:11.71    2:12.26 JO     
                  30.45     1:04.56 (34.11)     1:38.63 (34.07)     2:12.26 (33.63)
  8 Lishnevetsky, Joshua T    12 Agua Swim Team-MR    2:15.25    2:13.07 JO     
                  30.44     1:04.78 (34.34)     1:39.46 (34.68)     2:13.07 (33.61)
  9 Schwartz, Paul B          11 Agua Swim Team-MR    2:26.41    2:13.63 JO     
                  30.54     1:04.84 (34.30)     1:39.70 (34.86)     2:13.63 (33.93)
 10 Chavez, Reid T            11 SMST-CT              2:21.66    2:16.91 SILV   
                  14.79     1:06.56 (51.77)     1:42.56 (36.00)     2:16.91 (34.35)
 11 Thomas, Desi C            12 NYCC-MR              2:17.25    2:19.34 SILV   
                  31.44     1:07.21 (35.77)     1:44.43 (37.22)     2:19.34 (34.91)
 12 Hannah, Thomas            12 SAKA-MA              2:19.10    2:20.01 SILV   
                  31.88     1:06.66 (34.78)     1:43.65 (36.99)     2:20.01 (36.36)
 13 Mortimer, Alex c          12 MAC-NE               2:29.80    2:20.24 SILV   
                  32.22     1:08.45 (36.23)     1:45.91 (37.46)     2:20.24 (34.33)
 14 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR   2:30.78    2:20.50 SILV   
                  31.35     1:07.37 (36.02)     1:46.12 (38.75)     2:20.50 (34.38)
 15 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR    2:19.18    2:20.54 SILV   
                  32.07     1:08.20 (36.13)     1:45.03 (36.83)     2:20.54 (35.51)
 16 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    2:19.96    2:20.61 SILV   
                  32.15     1:08.12 (35.97)     1:46.23 (38.11)     2:20.61 (34.38)
 17 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   2:20.80    2:25.27 SILV   
                  32.74     1:09.75 (37.01)     1:48.31 (38.56)     2:25.27 (36.96)
 18 Higgins, Jack P           12 MAC-NE               2:26.03    2:27.93 SILV   
                  33.79     1:12.27 (38.48)     1:50.75 (38.48)     2:27.93 (37.18)
 19 Chin, William T           11 NYCC-MR              2:28.25    2:31.46        
                  32.93     1:11.26 (38.33)     1:51.80 (40.54)     2:31.46 (39.66)
 20 Buckley, Jack             11 SMC-MR               2:42.00    2:31.97        
                  34.99     1:14.24 (39.25)     1:54.93 (40.69)     2:31.97 (37.04)
 21 Ng, Nicholas P            12 NYCC-MR              2:40.97    2:32.98        
                  33.45     1:13.07 (39.62)     1:55.01 (41.94)     2:32.98 (37.97)
 22 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   2:26.04    2:33.54        
                  33.68     1:12.72 (39.04)     1:53.68 (40.96)     2:33.54 (39.86)
 23 Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR   2:27.51    2:34.79        
                  34.51     1:13.28 (38.77)     1:54.51 (41.23)     2:34.79 (40.28)
 24 Lam, Peter                11 Agua Swim Team-MR    2:50.00    2:36.41        
                  34.52     1:15.80 (41.28)     1:57.68 (41.88)     2:36.41 (38.73)
 25 Vardanian, Michael P      11 Agua Swim Team-MR    2:48.28    2:37.88        
                  36.36     1:17.07 (40.71)     1:59.09 (42.02)     2:37.88 (38.79)
 26 Altman-Kurosaki, Mathias  11 Agua Swim Team-MR    2:43.34    2:38.02        
                  36.16     1:17.66 (41.50)     1:58.41 (40.75)     2:38.02 (39.61)
 27 Crane, Brian              11 SMC-MR               2:39.77    2:42.58        
                                1:20.01 ( )     2:02.54 (42.53)     2:42.58 (40.04)
 28 Porges, Dylan R           11 Flying Dolphins-MR   2:38.93    2:46.09        
                  36.00     1:20.05 (44.05)     2:04.30 (44.25)     2:46.09 (41.79)
 29 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR    2:58.61    2:47.05        
                  37.18     1:19.41 (42.23)     2:04.90 (45.49)     2:47.05 (42.15)
 30 Fairbanks, Matthew        11 Agua Swim Team-MR    2:57.84    2:47.69        
                  38.16     1:21.98 (43.82)     2:06.10 (44.12)     2:47.69 (41.59)
 31 Reardon, Christopher      12 NYCC-MR                   NT    2:53.07        
                                1:22.63 ( )   2:53.39 (1:30.76)         2:53.07 ( )
 32 Evans Chavers, Latrell G  12 Agua Swim Team-MR         NT    2:54.33        
                  34.91     1:16.90 (41.99)   2:40.75 (1:23.85)     2:54.33 (13.58)
 33 Maleri, Marc J            11 SMST-CT              2:53.35    2:56.21        
                                1:25.80 ( )     2:11.98 (46.18)     2:56.21 (44.23)
 34 Khanna, Varun             11 Agua Swim Team-MR    2:55.22    2:58.20        
                  40.31     1:27.04 (46.73)     2:13.63 (46.59)     2:58.20 (44.57)
 35 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR   2:53.88    3:01.72        
                  39.84     1:26.36 (46.52)     2:14.57 (48.21)     3:01.72 (47.15)
 36 Crainer, William          11 SMC-MR               2:46.00    3:01.98        
                  39.33     1:25.42 (46.09)     2:15.21 (49.79)     3:01.98 (46.77)
 37 Studer, Liam R            11 NYCC-MR                   NT    3:03.77        
                  37.62     1:23.66 (46.04)     2:14.95 (51.29)     3:03.77 (48.82)
 38 Dresser, Kiefer K         11 Agua Swim Team-MR    3:45.03    3:11.62        
                  42.16     1:32.33 (50.17)     2:23.04 (50.71)     3:11.62 (48.58)
 39 Lim, Justin H             11 NYCC-MR                   NT    3:30.37        
                  42.25     1:35.01 (52.76)     2:32.27 (57.26)     3:30.37 (58.10)
 40 Atherley, Nathan          11 NYCC-MR                   NT    3:33.52        
                  45.78     1:41.50 (55.72)     2:38.51 (57.01)     3:33.52 (55.01)
 41 Sarsekeyev, Damir         11 Agua Swim Team-MR    4:06.59    3:51.89        
                  47.20   1:49.04 (1:01.84)   2:51.24 (1:02.20)   3:51.89 (1:00.65)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:36.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melendez, Sebby           12 MAC-NE               5:44.49    5:35.21 ZQ     
                  30.05     1:03.10 (33.05)     1:37.16 (34.06)     2:11.78 (34.62)
        2:46.24 (34.46)     3:20.46 (34.22)     3:54.51 (34.05)     4:29.08 (34.57)
        5:03.25 (34.17)     5:35.21 (31.96)                                        
  2 Wolfe, Morgan S           12 Agua Swim Team-MR    5:39.76    5:35.51 ZQ     
                  30.83     1:04.03 (33.20)     1:37.80 (33.77)     2:12.08 (34.28)
        2:46.09 (34.01)     3:20.36 (34.27)     3:54.95 (34.59)     4:29.27 (34.32)
        5:03.57 (34.30)     5:35.51 (31.94)                                        
  3 Diebold, Nicholas B       12 MAC-NE               5:57.03    5:37.42 ZQ     
                  30.48     1:03.24 (32.76)     1:37.54 (34.30)     2:12.38 (34.84)
        2:47.16 (34.78)     3:21.75 (34.59)     3:55.92 (34.17)     4:30.32 (34.40)
        5:04.62 (34.30)     5:37.42 (32.80)                                        
  4 Hinckley, CJ              11 Agua Swim Team-MR    5:42.17    5:39.81 ZQ     
                  30.88     1:04.44 (33.56)     1:38.96 (34.52)     2:14.40 (35.44)
        2:48.89 (34.49)     3:23.54 (34.65)     3:58.70 (35.16)     4:33.61 (34.91)
        5:08.20 (34.59)     5:39.81 (31.61)                                        
  5 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR   5:49.49    5:41.33 ZQ     
                  30.42     1:03.60 (33.18)     1:37.81 (34.21)     2:12.55 (34.74)
        2:47.03 (34.48)     3:21.98 (34.95)     3:57.00 (35.02)     4:32.32 (35.32)
        5:07.41 (35.09)     5:41.33 (33.92)                                        
  6 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    5:46.16    5:46.90 ZQ     
                  31.09     1:05.53 (34.44)     1:40.43 (34.90)     2:15.46 (35.03)
        2:50.29 (34.83)     3:25.91 (35.62)     4:01.65 (35.74)     4:37.53 (35.88)
        5:12.32 (34.79)     5:46.90 (34.58)                                        
  7 Schwartz, Paul B          11 Agua Swim Team-MR    6:20.06    5:56.87 JO     
                  32.37     1:07.68 (35.31)     1:44.11 (36.43)     2:21.15 (37.04)
        2:57.82 (36.67)     3:34.39 (36.57)     4:11.38 (36.99)     4:47.96 (36.58)
        5:23.21 (35.25)     5:56.87 (33.66)                                        
  8 Chavez, Reid T            11 SMST-CT              6:15.01    5:57.47 JO     
                  32.36     1:08.23 (35.87)     1:45.67 (37.44)     2:22.61 (36.94)
        2:59.27 (36.66)     3:36.16 (36.89)     4:12.90 (36.74)     4:49.37 (36.47)
        5:24.38 (35.01)     5:57.47 (33.09)                                        
  9 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR    5:56.71    5:57.62 JO     
                  32.09     1:08.14 (36.05)     1:44.64 (36.50)     2:21.07 (36.43)
        2:57.49 (36.42)     3:33.91 (36.42)     4:10.34 (36.43)     4:46.45 (36.11)
        5:22.62 (36.17)     5:57.62 (35.00)                                        
 10 Lombardo, Nick S          12 MAC-NE               6:13.05    6:09.47 SILV   
                  31.86     1:08.04 (36.18)     1:45.28 (37.24)     2:22.26 (36.98)
        3:00.79 (38.53)     3:38.84 (38.05)     4:17.16 (38.32)     4:55.62 (38.46)
        5:32.81 (37.19)     6:09.47 (36.66)                                        
 11 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    6:16.15    6:18.74 SILV   
                  32.93     1:10.27 (37.34)     1:49.70 (39.43)     2:28.34 (38.64)
        3:07.92 (39.58)     3:46.89 (38.97)     4:25.86 (38.97)     5:04.45 (38.59)
        5:42.75 (38.30)     6:18.74 (35.99)                                        
 12 Thomas, Desi C            12 NYCC-MR              6:17.12    6:20.98 SILV   
                  32.37     1:09.65 (37.28)     1:48.55 (38.90)     2:27.68 (39.13)
        3:06.67 (38.99)     3:46.10 (39.43)     4:25.87 (39.77)     5:05.47 (39.60)
        5:44.60 (39.13)     6:20.98 (36.38)                                        
 13 Higgins, Jack P           12 MAC-NE               5:59.99    6:27.32 SILV   
                  33.53     1:11.84 (38.31)     1:50.79 (38.95)     2:29.61 (38.82)
        3:10.01 (40.40)     3:49.90 (39.89)     4:30.02 (40.12)     5:09.84 (39.82)
        5:49.98 (40.14)     6:27.32 (37.34)                                        
 14 Mortimer, Alex c          12 MAC-NE               6:00.99    6:32.71 SILV   
                  34.52     1:12.96 (38.44)     1:53.28 (40.32)     2:33.73 (40.45)
        3:14.50 (40.77)     3:55.62 (41.12)     4:36.16 (40.54)     5:16.33 (40.17)
        5:55.44 (39.11)     6:32.71 (37.27)                                        
 15 Hannah, Thomas            12 SAKA-MA              6:28.61    6:32.94 SILV   
                  32.55     1:09.09 (36.54)     1:47.37 (38.28)     2:27.27 (39.90)
        3:07.08 (39.81)     3:47.33 (40.25)     4:28.78 (41.45)     5:10.29 (41.51)
        5:52.29 (42.00)     6:32.94 (40.65)                                        
 16 Costanzo, Chris           12 Rac @ Jcc-MR         7:25.11    6:43.23        
                  38.29     1:20.61 (42.32)     2:02.02 (41.41)     2:45.44 (43.42)
        3:27.73 (42.29)     4:08.67 (40.94)     4:48.88 (40.21)     5:29.29 (40.41)
        6:08.38 (39.09)     6:43.23 (34.85)                                        
 17 Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR   6:30.10    6:43.84        
                  34.56     1:12.16 (37.60)     1:52.70 (40.54)     2:33.40 (40.70)
        3:14.71 (41.31)     3:56.80 (42.09)     4:39.41 (42.61)     5:21.67 (42.26)
        6:03.72 (42.05)     6:43.84 (40.12)                                        
 18 Chin, William T           11 NYCC-MR              8:24.02    6:46.18        
                  33.25     1:11.52 (38.27)     1:52.19 (40.67)     2:32.79 (40.60)
        3:14.98 (42.19)     3:57.27 (42.29)     4:39.85 (42.58)     5:23.13 (43.28)
        6:05.81 (42.68)     6:46.18 (40.37)                                        
 19 Altman-Kurosaki, Mathias  11 Agua Swim Team-MR    6:56.19    6:52.57        
                  37.78     1:19.99 (42.21)     2:02.06 (42.07)     2:43.79 (41.73)
        3:26.24 (42.45)     4:08.39 (42.15)     4:49.71 (41.32)     5:32.24 (42.53)
        6:14.24 (42.00)     6:52.57 (38.33)                                        
 20 Crane, Brian              11 SMC-MR               8:00.00    6:56.83        
                  36.76     1:18.32 (41.56)     2:01.00 (42.68)     2:44.69 (43.69)
        3:27.41 (42.72)     4:09.75 (42.34)     4:52.61 (42.86)     5:35.29 (42.68)
        6:17.85 (42.56)     6:56.83 (38.98)                                        
 21 Ng, Nicholas P            12 NYCC-MR              7:22.39    6:59.10        
                  35.07     1:15.01 (39.94)     1:56.65 (41.64)     2:39.98 (43.33)
        3:23.36 (43.38)     4:07.47 (44.11)     4:51.32 (43.85)     5:36.10 (44.78)
        6:19.70 (43.60)     6:59.10 (39.40)                                        
 22 Vardanian, Michael P      11 Agua Swim Team-MR    7:28.50    7:13.65        
                  37.09     1:19.58 (42.49)     2:03.48 (43.90)     2:48.39 (44.91)
        3:33.81 (45.42)     4:19.39 (45.58)     5:03.61 (44.22)     5:50.12 (46.51)
        6:35.16 (45.04)     7:13.65 (38.49)                                        
 23 Khanna, Varun             11 Agua Swim Team-MR    6:55.33    7:40.46        
                  40.74     1:27.08 (46.34)     2:13.94 (46.86)     2:59.89 (45.95)
        3:47.84 (47.95)     4:35.16 (47.32)     5:23.59 (48.43)     6:09.55 (45.96)
        6:56.17 (46.62)     7:40.46 (44.29)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:24.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lishnevetsky, Joshua T    12 Agua Swim Team-MR    1:08.01    1:05.96 ZQ     
                  31.66     1:05.96 (34.30)                                        
  2 Collier, Cole T           12 Agua Swim Team-MR    1:08.04    1:06.40 ZQ     
                  33.33     1:06.40 (33.07)                                        
  3 Lombardo, Nick S          12 MAC-NE               1:05.78    1:08.04 ZQ     
                  33.32     1:08.04 (34.72)                                        
  4 Lin, Howard H             11 NYCC-MR              1:08.09    1:08.39 ZQ     
                  33.51     1:08.39 (34.88)                                        
  5 Wolfe, Morgan S           12 Agua Swim Team-MR    1:12.78    1:10.02 JO     
                  34.65     1:10.02 (35.37)                                        
  6 Hinckley, CJ              11 Agua Swim Team-MR    1:14.90    1:10.79 JO     
                  35.34     1:10.79 (35.45)                                        
  7 Thomas, Desi C            12 NYCC-MR              1:12.47    1:14.15 SILV   
                  35.98     1:14.15 (38.17)                                        
  8 Mortimer, Alex c          12 MAC-NE               1:17.99    1:14.33 SILV   
                  36.79     1:14.33 (37.54)                                        
  9 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR   1:17.18    1:14.40 SILV   
                  36.53     1:14.40 (37.87)                                        
 10 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    1:16.45    1:14.63 SILV   
                  36.21     1:14.63 (38.42)                                        
 11 Melendez, Sebby           12 MAC-NE               1:11.97    1:14.81 SILV   
                  36.29     1:14.81 (38.52)                                        
 12 Higgins, Jack P           12 MAC-NE               1:17.97    1:15.33 SILV   
                  36.86     1:15.33 (38.47)                                        
 13 Hannah, Thomas            12 SAKA-MA              1:15.74    1:15.98 SILV   
                  37.70     1:15.98 (38.28)                                        
 14 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR    1:14.81    1:16.72 SILV   
                  36.68     1:16.72 (40.04)                                        
 15 Ng, Nicholas P            12 NYCC-MR              1:19.62    1:16.95 SILV   
                  36.63     1:16.95 (40.32)                                        
 16 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    1:17.81    1:17.35 SILV   
                  37.56     1:17.35 (39.79)                                        
 17 Chin, William T           11 NYCC-MR              1:17.20    1:17.42 SILV   
                  36.76     1:17.42 (40.66)                                        
 18 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   1:14.44    1:17.61 SILV   
                  38.17     1:17.61 (39.44)                                        
 19 Chavez, Reid T            11 SMST-CT              1:18.46    1:17.82 SILV   
                  37.60     1:17.82 (40.22)                                        
 20 Lam, Peter                11 Agua Swim Team-MR    1:31.80    1:21.18 SILV   
                  39.57     1:21.18 (41.61)                                        
 21 Altman-Kurosaki, Mathias  11 Agua Swim Team-MR    1:24.00    1:22.78 SILV   
                  40.73     1:22.78 (42.05)                                        
 22 Buckley, Jack             11 SMC-MR               1:21.14    1:23.37 SILV   
                  40.64     1:23.37 (42.73)                                        
 23 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   1:20.52    1:23.92 SILV   
                  40.71     1:23.92 (43.21)                                        
 24 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR    1:23.12    1:25.30        
                  41.43     1:25.30 (43.87)                                        
 25 Khanna, Varun             11 Agua Swim Team-MR    1:26.87    1:27.11        
                  44.95     1:27.11 (42.16)                                        
 26 Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR   1:24.80    1:27.27        
                  44.01     1:27.27 (43.26)                                        
 27 Vardanian, Michael P      11 Agua Swim Team-MR    1:29.76    1:27.95        
                  44.07     1:27.95 (43.88)                                        
 28 Fairbanks, Matthew        11 Agua Swim Team-MR    1:27.65    1:30.29        
                  45.07     1:30.29 (45.22)                                        
 29 Crane, Brian              11 SMC-MR               1:25.58    1:30.37        
                  45.28     1:30.37 (45.09)                                        
 30 Maleri, Marc J            11 SMST-CT              1:28.87    1:30.39        
                  44.18     1:30.39 (46.21)                                        
 31 Evans Chavers, Latrell G  12 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.61        
                  44.74     1:30.61 (45.87)                                        
 32 Crainer, William          11 SMC-MR               1:35.89    1:33.59        
                  44.58     1:33.59 (49.01)                                        
 33 Studer, Liam R            11 NYCC-MR              1:44.24    1:35.90        
                  45.91     1:35.90 (49.99)                                        
 34 Reardon, Christopher      12 NYCC-MR              1:35.21    1:36.23        
                  44.94     1:36.23 (51.29)                                        
 35 Lim, Justin H             11 NYCC-MR                   NT    1:39.49        
                  47.22     1:39.49 (52.27)                                        
 36 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR        NT    1:40.74        
                  48.81     1:40.74 (51.93)                                        
 37 Dresser, Kiefer K         11 Agua Swim Team-MR    1:37.13    1:45.06        
                  50.53     1:45.06 (54.53)                                        
 38 Atherley, Nathan          11 NYCC-MR              2:08.26    1:56.45        
                  56.68     1:56.45 (59.77)                                        
 39 Sarsekeyev, Damir         11 Agua Swim Team-MR    1:51.89    1:59.18        
                  57.05   1:59.18 (1:02.13)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:31.99  ZQ
              2:37.99  JO
              2:57.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lishnevetsky, Joshua T    12 Agua Swim Team-MR    2:26.44    2:20.74 ZQ     
                  32.53     1:08.70 (36.17)     1:45.32 (36.62)     2:20.74 (35.42)
  2 Collier, Cole T           12 Agua Swim Team-MR    2:49.68    2:21.31 ZQ     
                  33.00     1:08.99 (35.99)     1:45.42 (36.43)     2:21.31 (35.89)
  3 Lin, Howard H             11 NYCC-MR              2:22.64    2:21.80 ZQ     
                  33.99     1:09.54 (35.55)     1:45.74 (36.20)     2:21.80 (36.06)
  4 Hinckley, CJ              11 Agua Swim Team-MR    2:28.77    2:25.29 ZQ     
                  35.61     1:14.14 (38.53)     1:51.65 (37.51)     2:25.29 (33.64)
  5 Wolfe, Morgan S           12 Agua Swim Team-MR         NT    2:26.20 ZQ     
                  34.92     1:11.68 (36.76)     1:49.30 (37.62)     2:26.20 (36.90)
  6 Lombardo, Nick S          12 MAC-NE               2:26.33    2:26.82 ZQ     
                  34.43     1:12.00 (37.57)     1:50.80 (38.80)     2:26.82 (36.02)
  7 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    2:40.60    2:32.08 JO     
                  36.47     1:15.05 (38.58)     1:54.14 (39.09)     2:32.08 (37.94)
  8 Melendez, Sebby           12 MAC-NE               2:31.87    2:32.76 JO     
                  36.45     1:15.66 (39.21)     1:55.27 (39.61)     2:32.76 (37.49)
  9 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR    2:36.00    2:33.04 JO     
                  35.57     1:15.16 (39.59)     1:54.80 (39.64)     2:33.04 (38.24)
 10 Schwartz, Paul B          11 Agua Swim Team-MR    2:39.53    2:34.80 JO     
                  35.91     1:15.04 (39.13)     1:55.42 (40.38)     2:34.80 (39.38)
 11 Thomas, Desi C            12 NYCC-MR              2:35.78    2:37.59 JO     
                  37.09     1:17.54 (40.45)     1:58.29 (40.75)     2:37.59 (39.30)
 12 Higgins, Jack P           12 MAC-NE               2:53.25    2:38.16 SILV   
                  37.18     1:17.79 (40.61)     1:58.49 (40.70)     2:38.16 (39.67)
 13 Mortimer, Alex c          12 MAC-NE               2:59.00    2:39.72 SILV   
                  39.09     1:20.22 (41.13)     2:01.21 (40.99)     2:39.72 (38.51)
 14 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   2:37.73    2:40.21 SILV   
                  38.23     1:19.07 (40.84)     1:59.81 (40.74)     2:40.21 (40.40)
 15 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:41.85 SILV   
                  37.90     1:19.37 (41.47)     2:01.50 (42.13)     2:41.85 (40.35)
 16 Hannah, Thomas            12 SAKA-MA              2:41.06    2:46.70 SILV   
                  38.46     1:20.58 (42.12)     2:04.37 (43.79)     2:46.70 (42.33)
 17 Chin, William T           11 NYCC-MR                   NT    2:47.98 SILV   
                  37.15     1:18.96 (41.81)     2:02.81 (43.85)     2:47.98 (45.17)
 18 Buckley, Jack             11 SMC-MR               2:55.00    2:52.20 SILV   
                  41.30     1:25.81 (44.51)     2:10.16 (44.35)     2:52.20 (42.04)
 19 Lam, Peter                11 Agua Swim Team-MR    3:00.00    2:53.43 SILV   
                                1:26.38 ( )     2:11.17 (44.79)     2:53.43 (42.26)
 20 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR    3:00.00    2:56.87 SILV   
                  41.36     1:26.00 (44.64)     2:11.76 (45.76)     2:56.87 (45.11)
 21 Khanna, Varun             11 Agua Swim Team-MR    3:07.28    3:02.90        
                  45.37     1:32.69 (47.32)     2:20.49 (47.80)     3:02.90 (42.41)
 22 Vardanian, Michael P      11 Agua Swim Team-MR    3:08.76    3:08.15        
                  45.53                             2:22.10 ( )     3:08.15 (46.05)
 23 Fairbanks, Matthew        11 Agua Swim Team-MR    3:15.00    3:17.90        
                  44.71     1:35.73 (51.02)     2:28.49 (52.76)     3:17.90 (49.41)
 -- Crane, Brian              11 SMC-MR               2:57.00         DQ        
      Not on back off wall
                  43.80     1:30.96 (47.16)     2:18.84 (47.88)          DQ (46.09)
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:30.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Cole T           12 Agua Swim Team-MR    1:09.72    1:10.74 ZQ     
                  33.71     1:10.74 (37.03)                                        
  2 Diebold, Nicholas B       12 MAC-NE               1:10.67    1:11.53 ZQ     
                  33.88     1:11.53 (37.65)                                        
  3 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR   1:13.20    1:16.52 ZQ     
                  36.08     1:16.52 (40.44)                                        
  4 Wolfe, Morgan S           12 Agua Swim Team-MR    1:17.44    1:18.97 ZQ     
                  38.46     1:18.97 (40.51)                                        
  5 Schwartz, Paul B          11 Agua Swim Team-MR    1:22.42    1:20.09 ZQ     
                  38.33     1:20.09 (41.76)                                        
  6 Lombardo, Nick S          12 MAC-NE               1:25.08    1:22.55 SILV   
                  38.82     1:22.55 (43.73)                                        
  7 Schmitt, Andrew           12 SMC-MR               1:22.35    1:22.97 SILV   
                  39.30     1:22.97 (43.67)                                        
  8 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR   1:18.82    1:22.98 SILV   
                  40.32     1:22.98 (42.66)                                        
  9 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR    1:25.93    1:23.36 SILV   
                  39.06     1:23.36 (44.30)                                        
 10 Lishnevetsky, Joshua T    12 Agua Swim Team-MR    1:27.43    1:25.26 SILV   
                  41.07     1:25.26 (44.19)                                        
 11 Lin, Howard H             11 NYCC-MR              1:21.88    1:25.68 SILV   
                  41.86     1:25.68 (43.82)                                        
 12 Melendez, Sebby           12 MAC-NE               1:32.08    1:26.04 SILV   
                  40.60     1:26.04 (45.44)                                        
 13 Higgins, Jack P           12 MAC-NE               1:31.69    1:27.15 SILV   
                  41.27     1:27.15 (45.88)                                        
 14 Mortimer, Alex c          12 MAC-NE               1:31.22    1:28.34 SILV   
                  42.33     1:28.34 (46.01)                                        
 15 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    1:30.85    1:29.04 SILV   
                  42.59     1:29.04 (46.45)                                        
 16 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   1:30.06    1:29.55 SILV   
                  43.29     1:29.55 (46.26)                                        
 17 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR    1:29.34    1:29.68 SILV   
                  43.39     1:29.68 (46.29)                                        
 18 Evans Chavers, Latrell G  12 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.12 SILV   
                  44.26     1:30.12 (45.86)                                        
 19 Hinckley, CJ              11 Agua Swim Team-MR    1:30.11    1:30.42 SILV   
                  43.50     1:30.42 (46.92)                                        
 20 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   1:31.48    1:32.39        
                  44.39     1:32.39 (48.00)                                        
 21 Buckley, Jack             11 SMC-MR               1:36.52    1:34.19        
                  44.51     1:34.19 (49.68)                                        
 22 Chin, William T           11 NYCC-MR              1:47.94    1:35.75        
                  43.11     1:35.75 (52.64)                                        
 23 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR   1:31.74    1:35.93        
                  45.03     1:35.93 (50.90)                                        
 24 Klein, Andrew             12 SMC-MR               1:45.00    1:36.95        
                  45.11     1:36.95 (51.84)                                        
 25 Lim, Justin H             11 NYCC-MR                   NT    1:38.44        
                  45.41     1:38.44 (53.03)                                        
 26 Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR   1:39.26    1:38.99        
                  46.12     1:38.99 (52.87)                                        
 27 Ourvan, Jake L            12 NYCC-MR              1:43.41    1:41.63        
                  47.95     1:41.63 (53.68)                                        
 28 Khanna, Varun             11 Agua Swim Team-MR    1:48.90    1:47.66        
                  50.78     1:47.66 (56.88)                                        
 29 Vardanian, Michael P      11 Agua Swim Team-MR    1:59.38    1:47.71        
                  52.61     1:47.71 (55.10)                                        
 30 Crane, Brian              11 SMC-MR               1:45.67    1:49.50        
                  52.24     1:49.50 (57.26)                                        
 31 Studer, Liam R            11 NYCC-MR                   NT    1:53.12        
                  53.20     1:53.12 (59.92)                                        
 32 Dresser, Kiefer K         11 Agua Swim Team-MR    1:52.54    2:03.80        
                  58.85   2:03.80 (1:04.95)                                        
 33 Atherley, Nathan          11 NYCC-MR                   NT    2:04.73        
                  57.83   2:04.73 (1:06.90)                                        
 34 Moody, Gus K              11 NYCC-MR                   NT    2:15.10        
                1:04.80   2:15.10 (1:10.30)                                        
 -- Reardon, Christopher      12 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                  50.70          DQ (56.33)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:54.99  ZQ
              2:59.99  JO
              3:17.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Cole T           12 Agua Swim Team-MR    2:36.08    2:32.94 ZQ     
                  34.02     1:13.22 (39.20)     1:53.99 (40.77)     2:32.94 (38.95)
  2 Diebold, Nicholas B       12 MAC-NE               2:37.07    2:34.00 ZQ     
                  34.69     1:14.13 (39.44)     1:54.64 (40.51)     2:34.00 (39.36)
  3 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR   2:39.97    2:40.53 ZQ     
                  36.78     1:16.70 (39.92)     1:58.62 (41.92)     2:40.53 (41.91)
  4 Wolfe, Morgan S           12 Agua Swim Team-MR    2:43.78    2:42.33 ZQ     
                  38.16     1:18.58 (40.42)     2:00.83 (42.25)     2:42.33 (41.50)
  5 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR    2:57.35    2:56.50 JO     
                  40.86     1:25.95 (45.09)     2:12.61 (46.66)     2:56.50 (43.89)
  6 Lin, Howard H             11 NYCC-MR              2:54.64    2:56.67 JO     
                  41.72     1:25.19 (43.47)     2:11.56 (46.37)     2:56.67 (45.11)
  7 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR   3:02.16    2:59.14 JO     
                  39.95     1:26.31 (46.36)     2:13.53 (47.22)     2:59.14 (45.61)
  8 Schmitt, Andrew           12 SMC-MR               3:35.00    3:00.66 SILV   
                  42.62     1:30.56 (47.94)   3:00.85 (1:30.29)         3:00.66 ( )
  9 Lam, Peter                11 Agua Swim Team-MR    3:19.89    3:01.39 SILV   
 10 Hannah, Thomas            12 SAKA-MA              3:06.82    3:03.48 SILV   
                  41.03     1:25.86 (44.83)     2:16.12 (50.26)     3:03.48 (47.36)
 11 Chavez, Reid T            11 SMST-CT              3:06.03    3:04.42 SILV   
                  42.63     1:30.17 (47.54)     2:17.49 (47.32)     3:04.42 (46.93)
 12 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR        NT    3:11.49 SILV   
                  44.84     1:34.38 (49.54)     2:24.85 (50.47)     3:11.49 (46.64)
 13 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR    3:24.25    3:11.77 SILV   
                  44.11     1:32.98 (48.87)     2:22.62 (49.64)     3:11.77 (49.15)
 14 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR        NT    3:13.03 SILV   
                  44.33     1:33.70 (49.37)     2:25.00 (51.30)     3:13.03 (48.03)
 15 Evans Chavers, Latrell G  12 Agua Swim Team-MR         NT    3:18.78        
                  46.64     1:36.93 (50.29)     2:28.17 (51.24)     3:18.78 (50.61)
 16 Buckley, Jack             11 SMC-MR               3:39.00    3:19.60        
                  46.48     1:37.70 (51.22)     2:29.44 (51.74)     3:19.60 (50.16)
 17 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR        NT    3:20.81        
                  45.00     1:38.08 (53.08)     2:28.90 (50.82)     3:20.81 (51.91)
 18 Fairbanks, Matthew        11 Agua Swim Team-MR    3:45.00    3:22.37        
                  46.06     1:38.34 (52.28)     2:32.13 (53.79)     3:22.37 (50.24)
 19 Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR   4:20.06    3:32.10        
                  47.06     1:41.05 (53.99)     2:37.31 (56.26)     3:32.10 (54.79)
 20 Ourvan, Jake L            12 NYCC-MR                   NT    3:32.42        
                  50.16     1:44.69 (54.53)     2:38.48 (53.79)     3:32.42 (53.94)
 21 Sarsekeyev, Damir         11 Agua Swim Team-MR    3:46.56    4:03.52        
                  51.81   1:55.97 (1:04.16)   3:00.68 (1:04.71)   4:03.52 (1:02.84)
 22 Dresser, Kiefer K         11 Agua Swim Team-MR    3:45.00    4:11.17        
                  59.82   2:04.57 (1:04.75)   3:08.36 (1:03.79)   4:11.17 (1:02.81)
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:13.49  JO
              1:27.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Cole T           12 Agua Swim Team-MR      59.65      59.41 ZQ     
                  28.31       59.41 (31.10)                                        
  2 Lombardo, Nick S          12 MAC-NE               1:04.03    1:04.74 ZQ     
                  30.14     1:04.74 (34.60)                                        
  3 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    1:07.88    1:08.10 ZQ     
                  31.52     1:08.10 (36.58)                                        
  4 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    1:09.78    1:08.63 ZQ     
                  32.72     1:08.63 (35.91)                                        
  5 Wolfe, Morgan S           12 Agua Swim Team-MR    1:08.79    1:10.17 JO     
                  33.85     1:10.17 (36.32)                                        
  6 Schwartz, Paul B          11 Agua Swim Team-MR    1:13.92    1:11.18 JO     
                  33.00     1:11.18 (38.18)                                        
  7 Melendez, Sebby           12 MAC-NE               1:14.21    1:11.73 JO     
                  32.91     1:11.73 (38.82)                                        
  8 Chavez, Reid T            11 SMST-CT              1:09.85    1:12.79 JO     
                  34.71     1:12.79 (38.08)                                        
  9 Hinckley, CJ              11 Agua Swim Team-MR    1:12.85    1:13.80 SILV   
                  35.08     1:13.80 (38.72)                                        
 10 Lin, Howard H             11 NYCC-MR              1:13.62    1:13.91 SILV   
                  33.69     1:13.91 (40.22)                                        
 11 Thomas, Desi C            12 NYCC-MR              1:19.86    1:15.12 SILV   
                  34.33     1:15.12 (40.79)                                        
 12 Mortimer, Alex c          12 MAC-NE               1:33.99    1:15.75 SILV   
                  35.11     1:15.75 (40.64)                                        
 13 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   1:15.12    1:16.67 SILV   
                  35.21     1:16.67 (41.46)                                        
 14 Ng, Nicholas P            12 NYCC-MR              1:24.65    1:22.44 SILV   
                  37.52     1:22.44 (44.92)                                        
 15 Altman-Kurosaki, Mathias  11 Agua Swim Team-MR    1:24.59    1:22.58 SILV   
                  38.32     1:22.58 (44.26)                                        
 16 Chin, William T           11 NYCC-MR                   NT    1:23.07 SILV   
                  35.84     1:23.07 (47.23)                                        
 17 Khanna, Varun             11 Agua Swim Team-MR    1:39.08    1:23.59 SILV   
                  38.83     1:23.59 (44.76)                                        
 18 Vardanian, Michael P      11 Agua Swim Team-MR    1:31.49    1:24.63 SILV   
                  39.93     1:24.63 (44.70)                                        
 19 Fairbanks, Matthew        11 Agua Swim Team-MR    1:28.69    1:25.88 SILV   
                  40.26     1:25.88 (45.62)                                        
 20 Costanzo, Chris           12 Rac @ Jcc-MR         1:35.11    1:26.29 SILV   
                  37.69     1:26.29 (48.60)                                        
 21 Lam, Peter                11 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:27.60 SILV   
                  41.91     1:27.60 (45.69)                                        
 22 Higgins, Jack P           12 MAC-NE               1:34.10    1:27.76 SILV   
                  39.77     1:27.76 (47.99)                                        
 23 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   1:20.44    1:27.92 SILV   
                  38.00     1:27.92 (49.92)                                        
 24 Evans Chavers, Latrell G  12 Agua Swim Team-MR         NT    1:28.76        
                  41.38     1:28.76 (47.38)                                        
 25 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR    1:25.79    1:30.19        
                  41.83     1:30.19 (48.36)                                        
 26 Buckley, Jack             11 SMC-MR               1:42.00    1:31.86        
                  41.46     1:31.86 (50.40)                                        
 27 Dresser, Kiefer K         11 Agua Swim Team-MR    1:55.66    1:55.21        
                  54.16   1:55.21 (1:01.05)                                        
 -- Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Kick breaststroke type
                  43.63          DQ (50.35)                                        
 -- Sarsekeyev, Damir         11 Agua Swim Team-MR    1:55.65         DQ        
      Alternating Kick
                  57.87        DQ (1:12.48)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:36.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:57.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Cole T           12 Agua Swim Team-MR    2:22.05    2:12.87 ZQ     
                  29.50     1:02.73 (33.23)     1:38.46 (35.73)     2:12.87 (34.41)
  2 Diebold, Nicholas B       12 MAC-NE               2:39.19    2:28.46 ZQ     
                  32.81     1:10.48 (37.67)     1:49.40 (38.92)     2:28.46 (39.06)
  3 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    2:30.34    2:28.96 ZQ     
                  31.93     1:08.85 (36.92)     1:48.69 (39.84)     2:28.96 (40.27)
  4 Lishnevetsky, Joshua T    12 Agua Swim Team-MR    2:37.60    2:33.74 ZQ     
                  34.15     1:12.59 (38.44)     1:53.98 (41.39)     2:33.74 (39.76)
  5 Chavez, Reid T            11 SMST-CT              2:34.14    2:36.52 ZQ     
                  33.92     1:14.14 (40.22)     1:56.25 (42.11)     2:36.52 (40.27)
  6 Melendez, Sebby           12 MAC-NE               2:48.91    2:38.07 JO     
                  33.68     1:15.98 (42.30)     1:58.39 (42.41)     2:38.07 (39.68)
  7 Kahn, Alec P              12 Flying Dolphins-MR   2:42.56    2:38.43 JO     
                  33.95     1:15.37 (41.42)     1:59.11 (43.74)     2:38.43 (39.32)
  8 Hinckley, CJ              11 Agua Swim Team-MR    2:40.09    2:40.13 SILV   
                  35.22     1:16.85 (41.63)     2:00.23 (43.38)     2:40.13 (39.90)
  9 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    2:37.26    2:41.94 SILV   
                  33.24     1:14.16 (40.92)     1:57.61 (43.45)     2:41.94 (44.33)
 10 Schwartz, Paul B          11 Agua Swim Team-MR    2:40.00    2:44.02 SILV   
                  36.99     1:17.59 (40.60)     2:00.73 (43.14)     2:44.02 (43.29)
 11 Lin, Howard H             11 NYCC-MR              2:47.67    2:45.72 SILV   
                  35.94     1:18.28 (42.34)     2:02.17 (43.89)     2:45.72 (43.55)
 12 Porges, Dylan R           11 Flying Dolphins-MR   3:05.78    3:00.03        
                  39.59                             2:12.77 ( )     3:00.03 (47.26)
 13 Altman-Kurosaki, Mathias  11 Agua Swim Team-MR    3:15.87    3:01.07        
                  38.94     1:24.69 (45.75)     2:14.25 (49.56)     3:01.07 (46.82)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:12.29  JO
              1:21.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Cole T           12 Agua Swim Team-MR    1:01.93    1:02.35 ZQ     
                  29.73     1:02.35 (32.62)                                        
  2 Lombardo, Nick S          12 MAC-NE               1:20.58    1:07.51 ZQ     
                  30.08     1:07.51 (37.43)                                        
  3 Jamilkowski, Blake M      12 Flying Dolphins-MR   1:10.78    1:08.05 ZQ     
                  31.73     1:08.05 (36.32)                                        
  4 Diebold, Nicholas B       12 MAC-NE               1:17.18    1:09.09 ZQ     
                  33.08     1:09.09 (36.01)                                        
  5 Lin, Howard H             11 NYCC-MR              1:12.74    1:09.99 ZQ     
                  32.65     1:09.99 (37.34)                                        
  6 Chavez, Reid T            11 SMST-CT              1:13.82    1:10.31 JO     
                  33.14     1:10.31 (37.17)                                        
  7 Schwartz, Paul B          11 Agua Swim Team-MR    1:13.37    1:10.32 JO     
                  33.40     1:10.32 (36.92)                                        
  8 Duthie, Zachary J         11 Agua Swim Team-MR    1:12.67    1:10.39 JO     
                  34.31     1:10.39 (36.08)                                        
  9 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR    1:12.23    1:11.35 JO     
                  33.69     1:11.35 (37.66)                                        
 10 Thomas, Desi C            12 NYCC-MR              1:18.89    1:12.15 JO     
                  33.79     1:12.15 (38.36)                                        
 11 Hinckley, CJ              11 Agua Swim Team-MR    1:12.76    1:12.86 SILV   
                  33.88     1:12.86 (38.98)                                        
 12 Melendez, Sebby           12 MAC-NE               1:18.99    1:12.94 SILV   
                  32.84     1:12.94 (40.10)                                        
 13 Hannah, Thomas            12 SAKA-MA              1:14.72    1:13.37 SILV   
                  35.86     1:13.37 (37.51)                                        
 14 Mortimer, Alex c          12 MAC-NE               1:17.69    1:13.61 SILV   
                  33.76     1:13.61 (39.85)                                        
 15 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    1:19.05    1:14.35 SILV   
                  34.90     1:14.35 (39.45)                                        
 16 Costanzo, Chris           12 Rac @ Jcc-MR         1:19.42    1:15.46 SILV   
                  36.15     1:15.46 (39.31)                                        
 17 Higgins, Jack P           12 MAC-NE               1:18.71    1:15.64 SILV   
                  36.56     1:15.64 (39.08)                                        
 18 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   1:16.58    1:16.54 SILV   
                  36.37     1:16.54 (40.17)                                        
 19 Ng, Nicholas P            12 NYCC-MR              1:19.83    1:17.21 SILV   
                  36.02     1:17.21 (41.19)                                        
 20 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   1:20.48    1:18.19 SILV   
                  37.72     1:18.19 (40.47)                                        
 21 Lam, Peter                11 Agua Swim Team-MR    1:24.84    1:18.38 SILV   
                  37.39     1:18.38 (40.99)                                        
 22 Schmitt, Andrew           12 SMC-MR               1:18.61    1:18.50 SILV   
                  39.28     1:18.50 (39.22)                                        
 23 Altman-Kurosaki, Mathias  11 Agua Swim Team-MR    1:24.83    1:18.76 SILV   
                  37.05     1:18.76 (41.71)                                        
 24 Evans Chavers, Latrell G  12 Agua Swim Team-MR         NT    1:19.18 SILV   
                  36.55     1:19.18 (42.63)                                        
 25 Chin, William T           11 NYCC-MR              1:24.12    1:20.52 SILV   
                  34.22     1:20.52 (46.30)                                        
 26 Buckley, Jack             11 SMC-MR               1:27.80    1:20.62 SILV   
                  39.59     1:20.62 (41.03)                                        
 27 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR    1:22.86    1:22.49        
                  40.00     1:22.49 (42.49)                                        
 28 Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR   1:31.81    1:23.10        
                  39.46     1:23.10 (43.64)                                        
 29 Fairbanks, Matthew        11 Agua Swim Team-MR    1:27.60    1:23.59        
                  39.61     1:23.59 (43.98)                                        
 30 Crane, Brian              11 SMC-MR               1:25.22    1:23.62        
                  39.50     1:23.62 (44.12)                                        
 31 Vardanian, Michael P      11 Agua Swim Team-MR    1:27.44    1:23.76        
                  40.28     1:23.76 (43.48)                                        
 32 Khanna, Varun             11 Agua Swim Team-MR    1:25.89    1:27.29        
                  38.92     1:27.29 (48.37)                                        
 33 Ourvan, Jake L            12 NYCC-MR                   NT    1:27.53        
                  42.20     1:27.53 (45.33)                                        
 34 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.38        
                  45.15     1:33.38 (48.23)                                        
 35 Dresser, Kiefer K         11 Agua Swim Team-MR    1:40.71    1:40.25        
 36 Sarsekeyev, Damir         11 Agua Swim Team-MR    1:51.50    1:48.64        
                  52.86     1:48.64 (55.78)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:32.59  JO
              2:57.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Cole T           12 Agua Swim Team-MR    2:15.35    2:14.24 ZQ     
                                1:03.53 ( )     1:42.79 (39.26)     2:14.24 (31.45)
  2 Lombardo, Nick S          12 MAC-NE               2:36.02    2:26.58 ZQ     
                  29.62     1:05.61 (35.99)     1:53.43 (47.82)     2:26.58 (33.15)
  3 Wolfe, Morgan S           12 Agua Swim Team-MR    2:25.89    2:27.04 ZQ     
                  33.15     1:10.63 (37.48)     1:53.26 (42.63)     2:27.04 (33.78)
  4 Diebold, Nicholas B       12 MAC-NE               2:37.40    2:27.05 ZQ     
                  32.34     1:12.44 (40.10)     1:52.92 (40.48)     2:27.05 (34.13)
  5 Lin, Howard H             11 NYCC-MR              2:27.75    2:31.19 JO     
                  34.69     1:09.86 (35.17)     1:57.55 (47.69)     2:31.19 (33.64)
  6 Schwartz, Paul B          11 Agua Swim Team-MR    2:35.67    2:33.86 SILV   
                  34.20     1:14.51 (40.31)     1:58.90 (44.39)     2:33.86 (34.96)
  7 Lister, Davis M           12 Agua Swim Team-MR    2:34.74    2:33.90 SILV   
                  33.44     1:14.11 (40.67)     1:59.86 (45.75)     2:33.90 (34.04)
  8 Chavez, Reid T            11 SMST-CT              2:36.14    2:36.05 SILV   
                  34.68     1:14.11 (39.43)     2:03.07 (48.96)     2:36.05 (32.98)
  9 Melendez, Sebby           12 MAC-NE               2:37.38    2:36.66 SILV   
                  33.05     1:13.28 (40.23)     2:03.01 (49.73)     2:36.66 (33.65)
 10 Thomas, Desi C            12 NYCC-MR              2:48.88    2:39.42 SILV   
                  34.84     1:15.22 (40.38)     2:04.50 (49.28)     2:39.42 (34.92)
 11 Mortimer, Alex c          12 MAC-NE               2:54.99    2:39.65 SILV   
                  34.64     1:15.65 (41.01)   2:39.65 (1:24.00)                    
 12 Hannah, Thomas            12 SAKA-MA              2:40.07    2:40.62 SILV   
                  36.24     1:16.53 (40.29)     2:04.74 (48.21)     2:40.62 (35.88)
 13 French, Devon J           11 Flying Dolphins-MR   2:42.95    2:45.68 SILV   
                  35.67     1:18.56 (42.89)     2:08.18 (49.62)     2:45.68 (37.50)
 14 Lipton, Evan N            11 Flying Dolphins-MR   2:46.78    2:45.98 SILV   
                  39.41     1:22.73 (43.32)     2:13.37 (50.64)     2:45.98 (32.61)
 15 Ng, Nicholas P            12 NYCC-MR              2:58.29    2:46.55 SILV   
                  37.08     1:18.27 (41.19)     2:08.05 (49.78)     2:46.55 (38.50)
 16 Higgins, Jack P           12 MAC-NE               2:54.95    2:46.70 SILV   
                  33.10     1:21.22 (48.12)     2:11.38 (50.16)     2:46.70 (35.32)
 17 Lam, Peter                11 Agua Swim Team-MR    2:55.00    2:47.78 SILV   
                  39.63     1:22.80 (43.17)     2:11.48 (48.68)     2:47.78 (36.30)
 18 Chin, William T           11 NYCC-MR                   NT    2:50.64 SILV   
                  34.59     1:17.04 (42.45)     2:08.80 (51.76)     2:50.64 (41.84)
 19 Evans Chavers, Latrell G  12 Agua Swim Team-MR         NT    2:56.05 SILV   
                  37.77     1:23.80 (46.03)     2:16.97 (53.17)     2:56.05 (39.08)
 20 Porges, Dylan R           11 Flying Dolphins-MR   2:55.76    2:56.59 SILV   
                  36.01     1:25.07 (49.06)     2:17.25 (52.18)     2:56.59 (39.34)
 21 Mark, Colin M             11 Agua Swim Team-MR    2:57.93    2:56.96 SILV   
                  39.97     1:27.68 (47.71)     2:15.28 (47.60)     2:56.96 (41.68)
 22 Vardanian, Michael P      11 Agua Swim Team-MR    3:08.74    3:00.31        
                  39.14     1:25.40 (46.26)     2:22.12 (56.72)     3:00.31 (38.19)
 23 Green, Ryan L             11 Flying Dolphins-MR   2:57.87    3:03.45        
                  42.99     1:30.41 (47.42)     2:24.56 (54.15)     3:03.45 (38.89)
 24 Crainer, William          11 SMC-MR               3:15.00    3:04.67        
                  42.80     1:28.52 (45.72)   3:04.91 (1:36.39)         3:04.67 ( )
 25 Fairbanks, Matthew        11 Agua Swim Team-MR    3:08.32    3:05.49        
                  41.83     1:30.21 (48.38)     2:25.91 (55.70)     3:05.49 (39.58)
 26 Crane, Brian              11 SMC-MR               3:03.24    3:06.08        
                  40.00     1:28.65 (48.65)     2:27.78 (59.13)     3:06.08 (38.30)
 27 Khanna, Varun             11 Agua Swim Team-MR    3:04.84    3:06.42        
                                1:26.04 ( )     2:24.04 (58.00)     3:06.42 (42.38)
 28 Maleri, Marc J            11 SMST-CT              3:18.13    3:14.52        
                  46.81     1:35.18 (48.37)     2:32.71 (57.53)     3:14.52 (41.81)
 29 Stephenson, Sam           12 Flying Dolphins-MR        NT    3:19.57        
                  45.51     1:37.31 (51.80)     2:34.30 (56.99)     3:19.57 (45.27)
 30 Dresser, Kiefer K         11 Agua Swim Team-MR    3:20.11    3:30.21        
                  50.89     1:42.94 (52.05)   2:46.58 (1:03.64)     3:30.21 (43.63)
 -- Buckley, Jack             11 SMC-MR               3:00.51         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  40.97     1:26.33 (45.36)     2:16.56 (50.23)          DQ (36.80)
 -- Sarsekeyev, Damir         11 Agua Swim Team-MR    3:31.38         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  50.99   1:53.07 (1:02.08)   2:56.13 (1:03.06)                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'            1:50.94    1:47.62        
     1) Lishnevetsky, Joshua T 12       2) Schwartz, Paul B 11            
     3) Hinckley, CJ 11                 4) Collier, Cole T 12             
  2 New York City Aquatic Club-MR  'B'                2:10.00    1:47.86        
                  35.93       55.27 (19.34)     1:22.99 (27.72)     1:47.86 (24.87)
  3 MetroWest Aquatic Club-NE  'A'                    1:58.51    1:48.54        
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'            1:58.57    1:54.35        
     1) Wolfe, Morgan S 12              2) Zubac, Andrew C 12             
     3) Duthie, Zachary J 11            4) McKenna, Devlin H 12           
  5 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'                1:57.13    1:55.38        
     1) Kahn, Alec P 12                 2) Lipton, Evan N 11              
     3) French, Devon J 11              4) Jamilkowski, Blake M 12        
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'E'                 NT    1:55.52        
     1) Evans Chavers, Latrell G 12     2) Fairbanks, Matthew 11          
     3) Mark, Colin M 11                4) Khanna, Varun 11               
                  30.08     1:02.69 (32.61)     1:28.31 (25.62)     1:55.52 (27.21)
  7 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'            2:09.49    2:12.78        
     1) Lam, Peter 11                   2) Altman-Kurosaki, Mathias N 11  
     3) Vardanian, Michael P 11         4) Lister, Davis M 12             
  8 New York City Aquatic Club-MR  'C'                     NT    2:31.06        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.29  METS
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                27.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Justin               14 Agua Swim Team-MR      23.94      23.87 ZQ     
  2 Clarke, Jake D            13 NYCC-MR                23.33      23.91 ZQ     
  3 Konovalov, Nicholas       14 NYCC-MR                24.09      24.38 ZQ     
  4 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR      25.08      25.09 SILV   
  5 Quinones, Christopher D   14 Agua Swim Team-MR      24.90      25.19 SILV   
  6 Valyuk, Denis             14 NYCC-MR                25.00      25.63 SILV   
  7 Papes, Danny              13 SMC-MR                 24.57      25.80 SILV   
  8 Watler, Jaleel C          14 NYCC-MR                26.16      25.91 SILV   
  9 Lee, Justin C             14 Agua Swim Team-MR      28.45      26.75 SILV   
 10 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR      26.95      26.82 SILV   
 11 Lane, Wiley W             13 NYCC-MR                26.88      26.96 SILV   
 12 Thomas, Zach G            14 SAKA-MA                27.72      27.00 SILV   
 13 Gutman, Daniel L          13 Agua Swim Team-MR      27.00      27.03 SILV   
 14 Echevarria, Javier        13 Agua Swim Team-MR      27.65      27.24 SILV   
 15 Callaghan, James          14 Rac @ Jcc-MR           27.45      27.73        
 16 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR      26.88      27.80        
 17 Shockley, Harrison L      14 MAC-NE                 27.72      28.00        
 18 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR      28.43      28.02        
 19 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR      27.82      28.46        
 20 Fairbanks, Scott C        13 Agua Swim Team-MR      29.19      28.93        
 21 Metcalf, Max              13 SMC-MR                 28.13      29.07        
 22 Elms, Hayden A            13 Agua Swim Team-MR      28.74      29.21        
 23 Kunze, Aidan J            14 NYCC-MR                28.19      29.42        
 24 Kennedy, Kevin R          14 MAC-NE                 28.99      30.46        
 25 Mccarron, Brant S         13 MAC-NE                 31.89      30.76        
 26 Collier, Christian H      14 Agua Swim Team-MR      34.64      32.11        
 27 Weiss, Jordan A           13 Agua Swim Team-MR      32.84      33.21        
 28 Ford, Elliot              14 SMC-MR                 36.44      36.41        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                53.99  JO
                53.99  ZQ
              1:00.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Justin               14 Agua Swim Team-MR      52.64      52.20 JO     
                  25.68       52.20 (26.52)                                        
  2 Konovalov, Nicholas       14 NYCC-MR                52.98      52.50 JO     
                  25.36       52.50 (27.14)                                        
  3 Clarke, Jake D            13 NYCC-MR                52.25      54.36 SILV   
                  25.78       54.36 (28.58)                                        
  4 Quinones, Christopher D   14 Agua Swim Team-MR      54.32      54.46 SILV   
                  26.05       54.46 (28.41)                                        
  5 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR      55.07      54.73 SILV   
                  26.44       54.73 (28.29)                                        
  6 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR      53.50      55.41 SILV   
                  26.29       55.41 (29.12)                                        
  7 Papes, Danny              13 SMC-MR                 55.30      56.13 SILV   
                  26.60       56.13 (29.53)                                        
  8 Valyuk, Denis             14 NYCC-MR                55.39      56.26 SILV   
                  26.85       56.26 (29.41)                                        
  9 Watler, Jaleel C          14 NYCC-MR                56.04      57.34 SILV   
                  27.57       57.34 (29.77)                                        
 10 Benjamin, Ernst C         14 Agua Swim Team-MR      58.97      57.44 SILV   
                  27.92       57.44 (29.52)                                        
 11 Gutman, Daniel L          13 Agua Swim Team-MR    1:00.01      58.27 SILV   
                  28.57       58.27 (29.70)                                        
 12 Lee, Justin C             14 Agua Swim Team-MR    1:09.14      58.73 SILV   
                  28.35       58.73 (30.38)                                        
 13 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR      59.57      58.76 SILV   
                  28.72       58.76 (30.04)                                        
 14 Lane, Wiley W             13 NYCC-MR                59.22      59.24 SILV   
                  28.11       59.24 (31.13)                                        
 15 Riina, Michael J          13 SMST-CT                58.91      59.69 SILV   
                  28.72       59.69 (30.97)                                        
 16 Callaghan, James          14 Rac @ Jcc-MR           59.13    1:00.43 SILV   
                  30.44     1:00.43 (29.99)                                        
 17 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    1:02.52    1:00.46 SILV   
                  29.19     1:00.46 (31.27)                                        
 17 Mehlman, Alex P           14 Agua Swim Team-MR    1:00.51    1:00.46 SILV   
                  28.62     1:00.46 (31.84)                                        
 19 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    1:01.89    1:00.48 SILV   
                  29.05     1:00.48 (31.43)                                        
 20 Echevarria, Javier        13 Agua Swim Team-MR    1:00.24    1:00.59 SILV   
                  28.49     1:00.59 (32.10)                                        
 21 Thomas, Zach G            14 SAKA-MA              1:01.49    1:00.87        
                  29.23     1:00.87 (31.64)                                        
 22 Shockley, Harrison L      14 MAC-NE               1:00.54    1:00.93        
                  29.49     1:00.93 (31.44)                                        
 23 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    1:00.07    1:01.25        
                  28.89     1:01.25 (32.36)                                        
 24 Fairbanks, Scott C        13 Agua Swim Team-MR    1:05.38    1:02.03        
                  29.94     1:02.03 (32.09)                                        
 25 Elms, Hayden A            13 Agua Swim Team-MR    1:04.36    1:04.07        
                  30.01     1:04.07 (34.06)                                        
 26 Pantaleone, Michael A     13 Rac @ Jcc-MR         1:10.19    1:06.78        
                  31.05     1:06.78 (35.73)                                        
 27 Kunze, Aidan J            14 NYCC-MR              1:03.60    1:07.18        
                  31.60     1:07.18 (35.58)                                        
 28 Kennedy, Kevin R          14 MAC-NE               1:08.70    1:07.22        
                  32.09     1:07.22 (35.13)                                        
 29 Mccarron, Brant S         13 MAC-NE               1:08.66    1:08.65        
                  33.14     1:08.65 (35.51)                                        
 30 Thorman, Isaac B          14 NYCC-MR              1:07.65    1:08.66        
                  32.41     1:08.66 (36.25)                                        
 31 May, Damon                13 SMC-MR               1:06.88    1:10.26        
                  33.71     1:10.26 (36.55)                                        
 32 Collier, Christian H      14 Agua Swim Team-MR    1:15.10    1:10.90        
                  33.31     1:10.90 (37.59)                                        
 33 Pantaleone, Gregory J     13 Rac @ Jcc-MR         1:14.58    1:13.81        
                  35.88     1:13.81 (37.93)                                        
 34 Cardona, Joseph T         13 Rac @ Jcc-MR         1:18.99    1:15.43        
                  36.29     1:15.43 (39.14)                                        
 35 Pantaleone, Steven J      13 Rac @ Jcc-MR         1:27.87    1:21.78        
                  40.11     1:21.78 (41.67)                                        
 36 Ford, Elliot              14 SMC-MR               1:26.29    1:27.00        
                  39.10     1:27.00 (47.90)                                        
 -- Metcalf, Max              13 SMC-MR               1:01.46         DQ        
      False start
                1:03.79                                                            
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:20.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konovalov, Nicholas       14 NYCC-MR              1:57.15    1:53.98 JO     
                  26.03       54.95 (28.92)     1:24.88 (29.93)     1:53.98 (29.10)
  2 Quinones, Christopher D   14 Agua Swim Team-MR    1:56.91    1:54.22 JO     
                  26.49       55.38 (28.89)     1:25.49 (30.11)     1:54.22 (28.73)
  3 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    1:57.58    1:55.86 JO     
                  26.53       55.40 (28.87)     1:25.72 (30.32)     1:55.86 (30.14)
  4 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    1:58.46    1:59.93 JO     
                  27.44       57.95 (30.51)     1:29.40 (31.45)     1:59.93 (30.53)
  5 Watler, Jaleel C          14 NYCC-MR              2:01.17    2:00.52 SILV   
                  28.00       45.51 (17.51)       59.24 (13.73)   2:00.52 (1:01.28)
  6 Clarke, Jake D            13 NYCC-MR              2:03.89    2:03.89 SILV   
                  27.27       57.56 (30.29)     1:30.24 (32.68)     2:03.89 (33.65)
  7 Callaghan, James          14 Rac @ Jcc-MR         2:11.72    2:06.26 SILV   
                  29.27     1:01.25 (31.98)     1:34.25 (33.00)     2:06.26 (32.01)
  8 Papes, Danny              13 SMC-MR               2:18.09    2:07.12 SILV   
                  28.35     1:01.63 (33.28)     1:36.25 (34.62)     2:07.12 (30.87)
  9 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    2:08.58    2:07.17 SILV   
                  29.42     1:02.25 (32.83)     1:35.54 (33.29)     2:07.17 (31.63)
 10 Benjamin, Ernst C         14 Agua Swim Team-MR    2:07.87    2:07.26 SILV   
                  28.33     1:00.98 (32.65)     1:35.00 (34.02)     2:07.26 (32.26)
 11 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    2:08.82    2:07.36 SILV   
                  29.43     1:01.75 (32.32)     1:36.04 (34.29)     2:07.36 (31.32)
 12 Valyuk, Denis             14 NYCC-MR              2:11.30    2:08.46 SILV   
                  28.29     1:00.90 (32.61)     1:34.36 (33.46)     2:08.46 (34.10)
 13 Gutman, Daniel L          13 Agua Swim Team-MR    2:13.71    2:08.58 SILV   
                  29.48     1:02.23 (32.75)     1:36.30 (34.07)     2:08.58 (32.28)
 14 Riina, Michael J          13 SMST-CT              2:06.08    2:08.77 SILV   
                  29.28     1:01.59 (32.31)     1:35.23 (33.64)     2:08.77 (33.54)
 15 Shockley, Harrison L      14 MAC-NE               2:12.75    2:09.32 SILV   
                  30.10     1:03.21 (33.11)     1:36.88 (33.67)     2:09.32 (32.44)
 16 Lee, Justin C             14 Agua Swim Team-MR         NT    2:10.35 SILV   
                  30.35     1:03.61 (33.26)     1:37.69 (34.08)     2:10.35 (32.66)
 17 Kargin, Max               13 SMST-CT              2:12.11    2:10.46 SILV   
                  28.88     1:02.42 (33.54)     1:37.66 (35.24)     2:10.46 (32.80)
 18 Lane, Wiley W             13 NYCC-MR              2:11.46    2:11.38 SILV   
                  29.38     1:02.69 (33.31)     1:37.92 (35.23)     2:11.38 (33.46)
 19 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    2:12.53    2:11.61 SILV   
                  30.63     1:05.05 (34.42)     1:39.19 (34.14)     2:11.61 (32.42)
 20 Thomas, Zach G            14 SAKA-MA              2:20.48    2:12.07 SILV   
                  30.22     1:03.72 (33.50)     1:37.99 (34.27)     2:12.07 (34.08)
 21 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    2:12.90    2:12.98 SILV   
                  30.19     1:03.98 (33.79)     1:39.35 (35.37)     2:12.98 (33.63)
 22 Echevarria, Javier        13 Agua Swim Team-MR    2:16.76    2:14.48 SILV   
                  29.84     1:03.97 (34.13)     1:39.68 (35.71)     2:14.48 (34.80)
 23 Mehlman, Alex P           14 Agua Swim Team-MR    2:16.58    2:15.37 SILV   
                  30.22     1:04.74 (34.52)     1:41.33 (36.59)     2:15.37 (34.04)
 24 Metcalf, Max              13 SMC-MR               2:17.27    2:15.58 SILV   
                  30.39     1:04.17 (33.78)     1:39.64 (35.47)     2:15.58 (35.94)
 25 Fairbanks, Scott C        13 Agua Swim Team-MR    2:18.02    2:15.90 SILV   
                  30.10     1:04.47 (34.37)     1:40.63 (36.16)     2:15.90 (35.27)
 26 Elms, Hayden A            13 Agua Swim Team-MR    2:24.46    2:18.56 SILV   
                  31.42     1:07.42 (36.00)     1:44.16 (36.74)     2:18.56 (34.40)
 27 Kunze, Aidan J            14 NYCC-MR              2:19.91    2:20.26        
                  31.03   2:20.26 (1:49.23)                                        
 28 Mccarron, Brant S         13 MAC-NE               2:27.34    2:24.18        
                  33.35     1:10.29 (36.94)     1:47.97 (37.68)     2:24.18 (36.21)
 29 Kennedy, Kevin R          14 MAC-NE               2:38.58    2:27.28        
                  33.07     1:10.17 (37.10)     1:49.59 (39.42)     2:27.28 (37.69)
 30 Pantaleone, Michael A     13 Rac @ Jcc-MR         2:35.11    2:33.64        
                  33.72     1:12.91 (39.19)     1:54.24 (41.33)     2:33.64 (39.40)
 31 Weiss, Jordan A           13 Agua Swim Team-MR    2:41.80    2:34.34        
                  34.78     1:14.40 (39.62)     1:55.92 (41.52)     2:34.34 (38.42)
 32 Collier, Christian H      14 Agua Swim Team-MR    2:43.21    2:38.91        
                  34.38     1:14.48 (40.10)     1:56.88 (42.40)     2:38.91 (42.03)
 33 Pantaleone, Gregory J     13 Rac @ Jcc-MR         2:43.11    2:41.08        
                  37.01     1:19.13 (42.12)     2:02.17 (43.04)     2:41.08 (38.91)
 34 Cardona, Joseph T         13 Rac @ Jcc-MR         2:52.02    2:47.08        
                  37.29     1:20.01 (42.72)     2:05.48 (45.47)     2:47.08 (41.60)
 35 Ford, Elliot              14 SMC-MR               2:22.00    3:00.68        
                  40.29     1:27.00 (46.71)     2:13.59 (46.59)     3:00.68 (47.09)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:56.99  METS
              5:21.99  JO
              5:21.99  ZQ
              5:55.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konovalov, Nicholas       14 NYCC-MR              5:22.00    5:05.69 JO     
                  27.07       56.99 (29.92)     1:28.11 (31.12)     1:59.67 (31.56)
        2:29.67 (30.00)     3:00.63 (30.96)     3:32.28 (31.65)     4:03.86 (31.58)
        4:35.33 (31.47)     5:05.69 (30.36)                                        
  2 Quinones, Christopher D   14 Agua Swim Team-MR    5:26.23    5:12.79 JO     
                  44.40       58.10 (13.70)     1:29.75 (31.65)     2:01.90 (32.15)
        2:34.22 (32.32)     3:06.77 (32.55)     3:38.97 (32.20)     4:11.06 (32.09)
        4:42.84 (31.78)     5:12.79 (29.95)                                        
  3 Lin, Justin               14 Agua Swim Team-MR    5:15.00    5:17.07 JO     
                  27.11       57.15 (30.04)     1:27.75 (30.60)     1:59.66 (31.91)
        2:31.78 (32.12)     3:04.54 (32.76)     3:37.68 (33.14)     4:11.09 (33.41)
        4:44.39 (33.30)     5:17.07 (32.68)                                        
  4 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    5:32.32    5:17.87 JO     
                  26.86       56.76 (29.90)     1:27.96 (31.20)     2:00.06 (32.10)
        2:32.32 (32.26)     3:05.33 (33.01)     3:38.29 (32.96)     4:11.76 (33.47)
        4:45.59 (33.83)     5:17.87 (32.28)                                        
  5 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    5:34.09    5:32.97 SILV   
                  29.66     1:03.15 (33.49)     1:36.61 (33.46)     2:10.59 (33.98)
        2:44.83 (34.24)     3:19.10 (34.27)     3:53.76 (34.66)     4:27.83 (34.07)
        5:02.20 (34.37)     5:32.97 (30.77)                                        
  6 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    5:52.72    5:34.72 SILV   
                  29.36     1:02.59 (33.23)     1:36.26 (33.67)     2:09.75 (33.49)
        2:44.45 (34.70)     3:18.61 (34.16)     3:53.18 (34.57)     4:27.57 (34.39)
        5:02.31 (34.74)     5:34.72 (32.41)                                        
  7 Callaghan, James          14 Rac @ Jcc-MR         6:00.11    5:39.46 SILV   
                  31.33     1:05.51 (34.18)     1:40.40 (34.89)     2:15.68 (35.28)
      5:39.46 (3:23.78)                                                            
  8 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    5:53.95    5:39.99 SILV   
                  30.87     1:06.11 (35.24)     1:41.18 (35.07)     2:16.88 (35.70)
        2:52.20 (35.32)     3:27.06 (34.86)     4:01.74 (34.68)     4:35.91 (34.17)
        5:09.75 (33.84)     5:39.99 (30.24)                                        
  9 Shockley, Harrison L      14 MAC-NE               6:11.48    5:51.30 SILV   
                  30.92     1:06.23 (35.31)     1:42.28 (36.05)     2:18.03 (35.75)
        2:54.12 (36.09)     3:30.38 (36.26)     4:06.45 (36.07)     4:42.61 (36.16)
        5:18.07 (35.46)     5:51.30 (33.23)                                        
 10 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    6:01.64    5:55.44 SILV   
                  30.91     1:05.57 (34.66)     1:41.78 (36.21)     2:18.37 (36.59)
        2:55.22 (36.85)     3:31.68 (36.46)     4:08.77 (37.09)     4:45.87 (37.10)
        5:23.61 (37.74)     5:55.44 (31.83)                                        
 11 Lane, Wiley W             13 NYCC-MR              5:45.00    5:57.12        
                  29.91     1:03.51 (33.60)     1:40.41 (36.90)     2:17.69 (37.28)
        2:55.03 (37.34)     3:31.49 (36.46)     4:08.40 (36.91)     4:45.63 (37.23)
        5:22.10 (36.47)     5:57.12 (35.02)                                        
 12 Thomas, Zach G            14 SAKA-MA              6:15.64    6:03.35        
                  32.06     1:07.41 (35.35)     1:43.76 (36.35)     2:20.37 (36.61)
        2:57.60 (37.23)     3:35.08 (37.48)     4:12.82 (37.74)     4:50.67 (37.85)
        5:27.82 (37.15)     6:03.35 (35.53)                                        
 13 Echevarria, Javier        13 Agua Swim Team-MR    6:00.00    6:11.76        
                  33.01     1:09.80 (36.79)     1:47.27 (37.47)     2:25.13 (37.86)
        3:03.17 (38.04)     3:41.84 (38.67)     4:20.00 (38.16)     4:58.07 (38.07)
        5:35.64 (37.57)     6:11.76 (36.12)                                        
 14 Metcalf, Max              13 SMC-MR               6:29.98    6:16.97        
                  32.76     1:09.22 (36.46)     1:47.07 (37.85)     2:24.67 (37.60)
        3:03.19 (38.52)     3:42.78 (39.59)     4:21.66 (38.88)     5:00.78 (39.12)
        5:39.05 (38.27)     6:16.97 (37.92)                                        
 15 Mccarron, Brant S         13 MAC-NE               6:00.99    6:18.23        
                  33.76     1:11.18 (37.42)     1:49.87 (38.69)     2:27.95 (38.08)
        3:07.13 (39.18)     3:45.45 (38.32)     4:24.25 (38.80)     5:03.67 (39.42)
        5:43.36 (39.69)     6:18.23 (34.87)                                        
 16 Elms, Hayden A            13 Agua Swim Team-MR    6:53.04    6:19.97        
                  32.60     1:10.11 (37.51)     1:48.59 (38.48)     2:27.90 (39.31)
        3:07.49 (39.59)     3:47.37 (39.88)     4:27.20 (39.83)     5:06.35 (39.15)
        5:44.93 (38.58)     6:19.97 (35.04)                                        
 17 Kennedy, Kevin R          14 MAC-NE               6:00.99    6:35.38        
                  33.07     1:10.68 (37.61)     1:50.07 (39.39)     2:31.65 (41.58)
        3:11.98 (40.33)     3:53.38 (41.40)     4:34.81 (41.43)     5:16.41 (41.60)
        5:56.54 (40.13)     6:35.38 (38.84)                                        
 18 Ford, Elliot              14 SMC-MR                    NT    8:11.08        
                  41.28     1:31.04 (49.76)     2:20.23 (49.19)     3:10.05 (49.82)
        4:00.96 (50.91)     4:52.23 (51.27)     5:43.61 (51.38)     6:34.71 (51.10)
        7:24.37 (49.66)     8:11.08 (46.71)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konovalov, Nicholas       14 NYCC-MR                57.44      55.61 METS   
                  26.95       55.61 (28.66)                                        
  2 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR      59.68      59.37 ZQ     
                  28.88       59.37 (30.49)                                        
  3 Clarke, Jake D            13 NYCC-MR              1:03.53    1:02.28 ZQ     
                  30.15     1:02.28 (32.13)                                        
  4 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    1:07.17    1:02.52 JO     
                  30.70     1:02.52 (31.82)                                        
  5 Lin, Justin               14 Agua Swim Team-MR    1:04.92    1:02.71 JO     
                  31.14     1:02.71 (31.57)                                        
  6 Papes, Danny              13 SMC-MR               1:07.79    1:02.87 JO     
                  30.57     1:02.87 (32.30)                                        
  7 Shockley, Harrison L      14 MAC-NE               1:04.72    1:04.87 SILV   
                  31.48     1:04.87 (33.39)                                        
  8 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    1:04.78    1:05.78 SILV   
                  32.39     1:05.78 (33.39)                                        
  9 Watler, Jaleel C          14 NYCC-MR              1:07.12    1:06.61 SILV   
                  32.87     1:06.61 (33.74)                                        
 10 Kargin, Max               13 SMST-CT              1:07.01    1:06.88 SILV   
                  32.27     1:06.88 (34.61)                                        
 11 Benjamin, Ernst C         14 Agua Swim Team-MR    1:07.47    1:07.24 SILV   
                  32.45     1:07.24 (34.79)                                        
 12 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    1:06.35    1:07.29 SILV   
                  32.84     1:07.29 (34.45)                                        
 13 Gutman, Daniel L          13 Agua Swim Team-MR    1:06.87    1:07.40 SILV   
                  32.72     1:07.40 (34.68)                                        
 14 Lane, Wiley W             13 NYCC-MR              1:07.56    1:07.67 SILV   
                  32.44     1:07.67 (35.23)                                        
 15 Metcalf, Max              13 SMC-MR               1:08.20    1:07.99 SILV   
                  33.99     1:07.99 (34.00)                                        
 16 Valyuk, Denis             14 NYCC-MR              1:08.68    1:08.38 SILV   
                  33.11     1:08.38 (35.27)                                        
 17 Lee, Justin C             14 Agua Swim Team-MR    1:20.05    1:08.63 SILV   
                  34.16     1:08.63 (34.47)                                        
 18 Riina, Michael J          13 SMST-CT              1:08.72    1:09.33 SILV   
                  33.68     1:09.33 (35.65)                                        
 19 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    1:10.35    1:09.84 SILV   
                  34.31     1:09.84 (35.53)                                        
 20 Fairbanks, Scott C        13 Agua Swim Team-MR    1:11.12    1:10.14 SILV   
                  34.34     1:10.14 (35.80)                                        
 21 Mehlman, Alex P           14 Agua Swim Team-MR    1:11.62    1:10.20 SILV   
                  34.55     1:10.20 (35.65)                                        
 22 Callaghan, James          14 Rac @ Jcc-MR         1:09.29    1:10.38 SILV   
                  34.78     1:10.38 (35.60)                                        
 23 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    1:10.11    1:11.20 SILV   
                  34.66     1:11.20 (36.54)                                        
 24 Thomas, Zach G            14 SAKA-MA              1:11.41    1:12.45 SILV   
                  35.48     1:12.45 (36.97)                                        
 25 Echevarria, Javier        13 Agua Swim Team-MR    1:16.86    1:13.77 SILV   
                  36.14     1:13.77 (37.63)                                        
 26 Kunze, Aidan J            14 NYCC-MR              1:09.62    1:13.97 SILV   
                  36.70     1:13.97 (37.27)                                        
 27 Elms, Hayden A            13 Agua Swim Team-MR    1:16.46    1:14.64 SILV   
                  36.19     1:14.64 (38.45)                                        
 28 Kennedy, Kevin R          14 MAC-NE               1:20.99    1:18.51        
                  39.03     1:18.51 (39.48)                                        
 29 Mccarron, Brant S         13 MAC-NE               1:19.79    1:19.75        
                  38.90     1:19.75 (40.85)                                        
 30 Pantaleone, Gregory J     13 Rac @ Jcc-MR         1:23.80    1:21.89        
                  40.17     1:21.89 (41.72)                                        
 31 Weiss, Jordan A           13 Agua Swim Team-MR    1:26.44    1:24.58        
                  41.05     1:24.58 (43.53)                                        
 32 Pantaleone, Michael A     13 Rac @ Jcc-MR         1:25.81    1:26.21        
                  43.28     1:26.21 (42.93)                                        
 33 Cardona, Joseph T         13 Rac @ Jcc-MR         1:28.27    1:27.07        
                  43.29     1:27.07 (43.78)                                        
 34 Ford, Elliot              14 SMC-MR               1:42.72    1:32.78        
                  46.07     1:32.78 (46.71)                                        
 35 Pantaleone, Steven J      13 Rac @ Jcc-MR         1:49.54    1:42.74        
                  51.31     1:42.74 (51.43)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:37.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konovalov, Nicholas       14 NYCC-MR              2:03.70    2:02.56 METS   
                  27.89       58.51 (30.62)     1:30.63 (32.12)     2:02.56 (31.93)
  2 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    2:07.20    2:06.60 ZQ     
                  29.03     1:00.42 (31.39)     1:33.30 (32.88)     2:06.60 (33.30)
  3 Quinones, Christopher D   14 Agua Swim Team-MR    2:13.40    2:15.71 ZQ     
                  31.58     1:05.53 (33.95)     1:40.66 (35.13)     2:15.71 (35.05)
  4 Shockley, Harrison L      14 MAC-NE               2:24.67    2:18.62 SILV   
                  32.17     1:07.19 (35.02)     1:43.06 (35.87)     2:18.62 (35.56)
  5 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    2:22.67    2:18.69 SILV   
                  32.62     1:07.45 (34.83)     1:43.36 (35.91)     2:18.69 (35.33)
  6 Papes, Danny              13 SMC-MR               2:23.00    2:19.81 SILV   
                  33.07     1:09.19 (36.12)     1:46.56 (37.37)     2:19.81 (33.25)
  7 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    2:19.72    2:20.68 SILV   
                  32.34     1:08.42 (36.08)     1:46.19 (37.77)     2:20.68 (34.49)
  8 Watler, Jaleel C          14 NYCC-MR              2:23.89    2:21.84 SILV   
                  34.01     1:09.73 (35.72)     1:47.04 (37.31)     2:21.84 (34.80)
  9 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    2:24.44    2:22.12 SILV   
                  32.99     1:08.44 (35.45)     1:45.80 (37.36)     2:22.12 (36.32)
 10 Metcalf, Max              13 SMC-MR               2:23.30    2:22.84 SILV   
                  33.68     1:08.76 (35.08)     1:45.94 (37.18)     2:22.84 (36.90)
 11 Gutman, Daniel L          13 Agua Swim Team-MR    2:23.17    2:23.49 SILV   
                  34.05     1:09.85 (35.80)     1:47.52 (37.67)     2:23.49 (35.97)
 12 Riina, Michael J          13 SMST-CT              2:23.79    2:24.08 SILV   
                  33.62     1:09.76 (36.14)     1:47.10 (37.34)     2:24.08 (36.98)
 13 Clarke, Jake D            13 NYCC-MR              2:25.49    2:26.11 SILV   
                  34.40     1:10.86 (36.46)     1:48.27 (37.41)     2:26.11 (37.84)
 14 Callaghan, James          14 Rac @ Jcc-MR         2:31.70    2:28.41 SILV   
                  35.44     1:12.91 (37.47)     1:51.25 (38.34)     2:28.41 (37.16)
 15 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    2:27.18    2:29.49 SILV   
                  35.66     1:14.03 (38.37)     1:52.55 (38.52)     2:29.49 (36.94)
 16 Lee, Justin C             14 Agua Swim Team-MR    2:41.07    2:29.93 SILV   
                  37.29     1:16.12 (38.83)     1:54.92 (38.80)     2:29.93 (35.01)
 17 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    2:32.12    2:33.13 SILV   
                  36.21     1:15.61 (39.40)     1:55.79 (40.18)     2:33.13 (37.34)
 18 Lane, Wiley W             13 NYCC-MR              2:25.98    2:33.16 SILV   
                  33.89     1:12.27 (38.38)     1:53.81 (41.54)     2:33.16 (39.35)
 19 Fairbanks, Scott C        13 Agua Swim Team-MR    2:40.68    2:33.17 SILV   
                  36.44     1:15.01 (38.57)     1:54.92 (39.91)     2:33.17 (38.25)
 20 Mehlman, Alex P           14 Agua Swim Team-MR    2:36.10    2:35.06 SILV   
                  36.39     1:16.73 (40.34)     1:56.96 (40.23)     2:35.06 (38.10)
 21 Kunze, Aidan J            14 NYCC-MR              2:28.96    2:35.49 SILV   
                  36.01     1:15.82 (39.81)     1:55.88 (40.06)     2:35.49 (39.61)
 22 Thomas, Zach G            14 SAKA-MA              2:35.12    2:36.33 SILV   
                  37.58     1:17.06 (39.48)     1:56.60 (39.54)     2:36.33 (39.73)
 23 Echevarria, Javier        13 Agua Swim Team-MR    2:51.66    2:36.58 SILV   
                  37.81     1:16.69 (38.88)     1:57.40 (40.71)     2:36.58 (39.18)
 24 Elms, Hayden A            13 Agua Swim Team-MR         NT    2:40.93        
                  37.65     1:19.02 (41.37)     2:00.96 (41.94)     2:40.93 (39.97)
 25 Kennedy, Kevin R          14 MAC-NE               2:50.99    2:43.09        
                  38.87     1:20.32 (41.45)     2:02.41 (42.09)     2:43.09 (40.68)
 26 Mccarron, Brant S         13 MAC-NE               2:50.99    2:46.82        
                  40.98     1:23.59 (42.61)     2:06.00 (42.41)     2:46.82 (40.82)
 27 May, Damon                13 SMC-MR               2:40.00    2:52.38        
                  40.99     1:24.12 (43.13)     2:08.58 (44.46)     2:52.38 (43.80)
 28 Thorman, Isaac B          14 NYCC-MR                   NT    2:55.72        
                  40.98     1:25.28 (44.30)     2:10.89 (45.61)     2:55.72 (44.83)
 29 Ford, Elliot              14 SMC-MR               2:35.00    3:09.46        
                  45.76     1:34.01 (48.25)     2:23.31 (49.30)     3:09.46 (46.15)
 30 Cardona, Joseph T         13 Rac @ Jcc-MR         3:34.11    3:11.33        
                  46.96     1:35.13 (48.17)     2:24.32 (49.19)     3:11.33 (47.01)
 -- Lin, Justin               14 Agua Swim Team-MR    2:15.00         DQ        
                  33.16     1:07.23 (34.07)     1:42.61 (35.38)          DQ (33.96)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:22.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinones, Christopher D   14 Agua Swim Team-MR    1:06.53    1:05.95 JO     
                  31.37     1:05.95 (34.58)                                        
  2 Valyuk, Denis             14 NYCC-MR              1:10.04    1:11.78 SILV   
                  33.35     1:11.78 (38.43)                                        
  3 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    1:14.31    1:12.70 SILV   
                  34.14     1:12.70 (38.56)                                        
  4 Gutman, Daniel L          13 Agua Swim Team-MR    1:14.44    1:12.74 SILV   
                  34.74     1:12.74 (38.00)                                        
  5 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    1:12.53    1:12.76 SILV   
                  33.99     1:12.76 (38.77)                                        
  6 Clarke, Jake D            13 NYCC-MR              1:16.95    1:15.13 SILV   
                  35.11     1:15.13 (40.02)                                        
  7 Papes, Danny              13 SMC-MR               1:14.99    1:15.86 SILV   
                  35.30     1:15.86 (40.56)                                        
  8 Riina, Michael J          13 SMST-CT              1:16.75    1:16.55 SILV   
                  36.59     1:16.55 (39.96)                                        
  9 Echevarria, Javier        13 Agua Swim Team-MR    1:19.21    1:17.27 SILV   
                  37.03     1:17.27 (40.24)                                        
 10 Watler, Jaleel C          14 NYCC-MR              1:20.73    1:17.30 SILV   
                  37.34     1:17.30 (39.96)                                        
 11 Mehlman, Alex P           14 Agua Swim Team-MR    1:26.55    1:18.40 SILV   
                  36.87     1:18.40 (41.53)                                        
 12 Callaghan, James          14 Rac @ Jcc-MR         1:22.88    1:19.45 SILV   
                  38.02     1:19.45 (41.43)                                        
 13 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    1:25.81    1:19.74 SILV   
 14 Elms, Hayden A            13 Agua Swim Team-MR    1:18.48    1:19.77 SILV   
                  37.36     1:19.77 (42.41)                                        
 15 Metcalf, Max              13 SMC-MR               1:15.69    1:19.82 SILV   
                  39.62     1:19.82 (40.20)                                        
 16 Lee, Justin C             14 Agua Swim Team-MR    1:25.53    1:19.94 SILV   
                  38.33     1:19.94 (41.61)                                        
 17 Lane, Wiley W             13 NYCC-MR              1:20.00    1:20.60 SILV   
                  38.73     1:20.60 (41.87)                                        
 18 Benjamin, Ernst C         14 Agua Swim Team-MR    1:26.07    1:21.28 SILV   
                  38.95     1:21.28 (42.33)                                        
 19 Kennedy, Kevin R          14 MAC-NE               1:27.22    1:23.08        
                  39.65     1:23.08 (43.43)                                        
 20 Collier, Christian H      14 Agua Swim Team-MR    1:29.87    1:24.63        
                  39.80     1:24.63 (44.83)                                        
 21 Kargin, Max               13 SMST-CT              1:23.74    1:24.79        
                  40.47     1:24.79 (44.32)                                        
 22 Pantaleone, Michael A     13 Rac @ Jcc-MR         1:28.70    1:27.77        
                  41.30     1:27.77 (46.47)                                        
 23 Cardona, Joseph T         13 Rac @ Jcc-MR         1:50.11    1:28.15        
                  41.79     1:28.15 (46.36)                                        
 24 Ford, Elliot              14 SMC-MR               1:33.02    1:32.68        
                  43.70     1:32.68 (48.98)                                        
 25 Pantaleone, Gregory J     13 Rac @ Jcc-MR         1:32.62    1:32.74        
                  45.13     1:32.74 (47.61)                                        
 26 Weiss, Jordan A           13 Agua Swim Team-MR    1:38.36    1:33.95        
                  45.14     1:33.95 (48.81)                                        
 27 Mccarron, Brant S         13 MAC-NE               1:45.60    1:41.97        
                  49.50     1:41.97 (52.47)                                        
 -- Fairbanks, Scott C        13 Agua Swim Team-MR    1:26.26         DQ        
      Downward butterfly kick
                  39.95          DQ (42.28)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:55.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinones, Christopher D   14 Agua Swim Team-MR    2:24.21    2:23.96 JO     
                  32.15     1:08.55 (36.40)     1:46.45 (37.90)     2:23.96 (37.51)
  2 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    2:28.32    2:24.96 JO     
                  33.00     1:09.95 (36.95)     1:47.61 (37.66)     2:24.96 (37.35)
  3 Gutman, Daniel L          13 Agua Swim Team-MR    2:44.05    2:37.39 SILV   
                  37.12     1:16.84 (39.72)     1:57.77 (40.93)     2:37.39 (39.62)
  4 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    2:37.38    2:38.16 SILV   
                  35.80     1:16.11 (40.31)     1:57.34 (41.23)     2:38.16 (40.82)
  5 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    2:45.22    2:39.84 SILV   
                  36.64     1:17.61 (40.97)     1:59.46 (41.85)     2:39.84 (40.38)
  6 Watler, Jaleel C          14 NYCC-MR              2:45.14    2:42.83 SILV   
                  37.27     1:18.87 (41.60)     2:02.29 (43.42)     2:42.83 (40.54)
  7 Valyuk, Denis             14 NYCC-MR              2:37.92    2:43.35 SILV   
                  35.82     1:16.88 (41.06)     2:00.56 (43.68)     2:43.35 (42.79)
  8 Kunze, Aidan J            14 NYCC-MR              2:52.47    2:47.41 SILV   
                  36.76     1:19.93 (43.17)     2:03.48 (43.55)     2:47.41 (43.93)
  9 Metcalf, Max              13 SMC-MR               2:50.30    2:48.57 SILV   
                  38.29     1:21.34 (43.05)     2:05.56 (44.22)     2:48.57 (43.01)
 10 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    2:53.93    2:50.44 SILV   
                  39.77     1:22.98 (43.21)     2:07.19 (44.21)     2:50.44 (43.25)
 11 Papes, Danny              13 SMC-MR               3:13.00    2:52.41 SILV   
                  37.34     1:22.18 (44.84)     2:09.07 (46.89)     2:52.41 (43.34)
 12 Echevarria, Javier        13 Agua Swim Team-MR    2:52.75    2:52.52 SILV   
                  39.01     1:24.40 (45.39)     2:09.87 (45.47)     2:52.52 (42.65)
 13 Clarke, Jake D            13 NYCC-MR              2:48.00    2:54.28 SILV   
                  39.55     1:24.39 (44.84)     2:08.60 (44.21)     2:54.28 (45.68)
 14 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    2:53.48    2:59.40        
                  40.35     1:27.18 (46.83)     2:13.46 (46.28)     2:59.40 (45.94)
 15 Shockley, Harrison L      14 MAC-NE               3:12.84    3:02.22        
                  40.37     1:28.49 (48.12)     2:16.60 (48.11)     3:02.22 (45.62)
 16 Fairbanks, Scott C        13 Agua Swim Team-MR    3:02.13    3:02.23        
                  41.85     1:28.57 (46.72)     2:14.97 (46.40)     3:02.23 (47.26)
 17 Collier, Christian H      14 Agua Swim Team-MR    3:14.44    3:08.92        
                  41.29     1:29.42 (48.13)     2:19.32 (49.90)     3:08.92 (49.60)
 18 Ford, Elliot              14 SMC-MR               3:16.66    3:11.95        
                  43.50     1:33.26 (49.76)     2:24.47 (51.21)     3:11.95 (47.48)
 19 Friedman, Grant E         13 Agua Swim Team-MR         NT    3:20.61        
                  41.58     1:31.93 (50.35)     2:26.28 (54.35)     3:20.61 (54.33)
 20 Weiss, Jordan A           13 Agua Swim Team-MR         NT    3:25.63        
                  47.07     1:40.37 (53.30)     2:34.47 (54.10)     3:25.63 (51.16)
 -- Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    2:53.00         DQ        
      False start
                  36.90     1:18.82 (41.92)     2:01.05 (42.23)          DQ (41.23)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:12.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konovalov, Nicholas       14 NYCC-MR                56.36      56.65 ZQ     
                  26.53       56.65 (30.12)                                        
  2 Quinones, Christopher D   14 Agua Swim Team-MR      58.59      57.44 ZQ     
                  27.09       57.44 (30.35)                                        
  3 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    1:03.57      58.74 ZQ     
                  27.15       58.74 (31.59)                                        
  4 Lin, Justin               14 Agua Swim Team-MR    1:00.64      59.50 ZQ     
                  27.03       59.50 (32.47)                                        
  5 Clarke, Jake D            13 NYCC-MR              1:01.73    1:02.24 SILV   
                  28.50     1:02.24 (33.74)                                        
  6 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    1:01.81    1:02.29 SILV   
                  29.62     1:02.29 (32.67)                                        
  7 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    1:04.10    1:04.12 SILV   
                  30.24     1:04.12 (33.88)                                        
  8 Callaghan, James          14 Rac @ Jcc-MR         1:03.80    1:04.47 SILV   
                  30.85     1:04.47 (33.62)                                        
  9 Mehlman, Alex P           14 Agua Swim Team-MR    1:06.33    1:04.67 SILV   
                  29.40     1:04.67 (35.27)                                        
 10 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    1:06.50    1:05.29 SILV   
                  30.98     1:05.29 (34.31)                                        
 11 Thomas, Zach G            14 SAKA-MA              1:06.18    1:05.94 SILV   
                  30.54     1:05.94 (35.40)                                        
 12 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    1:10.80    1:09.90 SILV   
                  32.48     1:09.90 (37.42)                                        
 13 Lane, Wiley W             13 NYCC-MR              1:11.19    1:10.50 SILV   
                  32.43     1:10.50 (38.07)                                        
 14 Gutman, Daniel L          13 Agua Swim Team-MR    1:16.32    1:10.86 SILV   
                  33.56     1:10.86 (37.30)                                        
 15 Valyuk, Denis             14 NYCC-MR              1:10.00    1:10.99 SILV   
                  31.37     1:10.99 (39.62)                                        
 16 Riina, Michael J          13 SMST-CT              1:10.32    1:11.11 SILV   
                  33.24     1:11.11 (37.87)                                        
 17 Metcalf, Max              13 SMC-MR               1:11.19    1:11.39 SILV   
                  32.62     1:11.39 (38.77)                                        
 18 Kunze, Aidan J            14 NYCC-MR              1:07.84    1:11.73 SILV   
                  32.28     1:11.73 (39.45)                                        
 19 Elms, Hayden A            13 Agua Swim Team-MR    1:16.51    1:12.06 SILV   
                  33.69     1:12.06 (38.37)                                        
 20 Fairbanks, Scott C        13 Agua Swim Team-MR    1:12.71    1:12.22 SILV   
                  33.31     1:12.22 (38.91)                                        
 21 Echevarria, Javier        13 Agua Swim Team-MR    1:20.35    1:12.61 SILV   
                  34.23     1:12.61 (38.38)                                        
 22 Lee, Justin C             14 Agua Swim Team-MR    1:33.16    1:12.68 SILV   
                  32.55     1:12.68 (40.13)                                        
 23 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    1:12.83    1:12.83 SILV   
                  34.61     1:12.83 (38.22)                                        
 24 Shockley, Harrison L      14 MAC-NE               1:17.97    1:15.49        
                  33.49     1:15.49 (42.00)                                        
 25 Kennedy, Kevin R          14 MAC-NE               1:34.99    1:18.26        
                  35.89     1:18.26 (42.37)                                        
 26 Thorman, Isaac B          14 NYCC-MR                   NT    1:21.30        
                  36.84     1:21.30 (44.46)                                        
 27 Pantaleone, Michael A     13 Rac @ Jcc-MR         1:25.11    1:27.52        
                  38.85     1:27.52 (48.67)                                        
 28 Pantaleone, Gregory J     13 Rac @ Jcc-MR         1:25.11    1:31.32        
                  42.63     1:31.32 (48.69)                                        
 29 Mccarron, Brant S         13 MAC-NE               1:34.44    1:33.90        
                  42.08     1:33.90 (51.82)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:23.99  JO
              2:34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinones, Christopher D   14 Agua Swim Team-MR    2:13.44    2:07.36 ZQ     
                  28.24     1:00.87 (32.63)     1:34.98 (34.11)     2:07.36 (32.38)
  2 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    2:28.06    2:18.16 ZQ     
                  29.49     1:03.45 (33.96)     1:40.62 (37.17)     2:18.16 (37.54)
  3 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    2:23.22    2:18.40 ZQ     
                  30.07     1:05.71 (35.64)     1:42.81 (37.10)     2:18.40 (35.59)
  4 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    2:21.15    2:20.91 JO     
                  30.59     1:07.01 (36.42)     1:44.03 (37.02)     2:20.91 (36.88)
  5 Lin, Justin               14 Agua Swim Team-MR    2:16.53    2:23.81 JO     
                  28.98     1:03.53 (34.55)     1:42.64 (39.11)     2:23.81 (41.17)
  6 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    2:21.33    2:27.39 SILV   
                  32.20     1:08.38 (36.18)     1:46.87 (38.49)     2:27.39 (40.52)
  7 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    2:39.83    2:36.50        
                  36.69     1:16.97 (40.28)     1:58.58 (41.61)     2:36.50 (37.92)
  8 Thomas, Zach G            14 SAKA-MA              2:36.46    2:38.19        
                  34.51     1:13.29 (38.78)     1:55.49 (42.20)     2:38.19 (42.70)
  9 Metcalf, Max              13 SMC-MR               2:45.00    2:41.03        
                  32.81     1:12.24 (39.43)     1:55.36 (43.12)     2:41.03 (45.67)
 10 Kargin, Max               13 SMST-CT              2:43.00    2:50.19        
                  37.80     1:20.92 (43.12)     2:06.77 (45.85)     2:50.19 (43.42)
 11 Echevarria, Javier        13 Agua Swim Team-MR    3:12.11    2:53.18        
                  37.61     1:20.89 (43.28)     2:07.84 (46.95)     2:53.18 (45.34)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:34.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watler, Jaleel C          14 NYCC-MR              2:23.08    2:22.33 SILV   
  2 Papes, Danny              13 SMC-MR               2:25.02    2:22.50 SILV   
  3 Riina, Michael J          13 SMST-CT              2:26.66    2:24.12 SILV   
  4 Valyuk, Denis             14 NYCC-MR              2:25.91    2:25.16 SILV   
  5 Benjamin, Ernst C         14 Agua Swim Team-MR    2:25.42    2:25.31 SILV   
  6 Metcalf, Max              13 SMC-MR               2:26.43    2:25.68 SILV   
  7 May, Damon                13 SMC-MR               2:52.00    2:42.66        
  8 Collier, Christian H      14 Agua Swim Team-MR    2:59.69    2:51.75        
                  36.87   2:51.75 (2:14.88)                                        
  9 Pantaleone, Michael A     13 Rac @ Jcc-MR         3:10.11    2:55.33        
                                1:25.60 ( )   2:55.33 (1:29.73)                    
 10 Pantaleone, Gregory J     13 Rac @ Jcc-MR         3:10.11    3:01.34        
                  43.47   3:01.34 (2:17.87)                                        
 11 Cardona, Joseph T         13 Rac @ Jcc-MR         3:24.11    3:02.20        
                  44.10   3:02.20 (2:18.10)                                        
 12 Ford, Elliot              14 SMC-MR               2:50.00    3:14.13        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:34.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konovalov, Nicholas       14 NYCC-MR              2:08.20    2:05.80 JO     
                  26.54       57.73 (31.19)     1:36.57 (38.84)     2:05.80 (29.23)
  2 Lin, Justin               14 Agua Swim Team-MR    2:07.82    2:07.28 JO     
                  27.78     1:01.37 (33.59)     1:37.30 (35.93)     2:07.28 (29.98)
  3 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    2:09.46    2:08.02 JO     
                  27.16     1:00.02 (32.86)     1:38.11 (38.09)     2:08.02 (29.91)
  4 Quinones, Christopher D   14 Agua Swim Team-MR    2:08.81    2:09.19 JO     
                  27.48     1:01.54 (34.06)     1:38.75 (37.21)     2:09.19 (30.44)
  5 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    2:18.04    2:15.21 SILV   
                  30.20     1:04.95 (34.75)     1:46.48 (41.53)     2:15.21 (28.73)
  6 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    2:20.36    2:20.42 SILV   
                  31.26     1:06.30 (35.04)     1:49.18 (42.88)     2:20.42 (31.24)
  7 Papes, Danny              13 SMC-MR               2:20.00    2:20.57 SILV   
                  29.71     1:04.72 (35.01)     1:49.02 (44.30)     2:20.57 (31.55)
  8 Clarke, Jake D            13 NYCC-MR              2:25.71    2:20.84 SILV   
                  29.58     1:04.24 (34.66)     1:46.50 (42.26)     2:20.84 (34.34)
  9 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    2:19.43    2:20.93 SILV   
                  31.68     1:08.35 (36.67)     1:47.80 (39.45)     2:20.93 (33.13)
 10 Watler, Jaleel C          14 NYCC-MR              2:23.08    2:23.06 SILV   
                  31.86     1:09.35 (37.49)     1:51.46 (42.11)     2:23.06 (31.60)
 11 Callaghan, James          14 Rac @ Jcc-MR         2:20.43    2:23.14 SILV   
                  31.56     1:09.09 (37.53)     1:51.19 (42.10)     2:23.14 (31.95)
 12 Gutman, Daniel L          13 Agua Swim Team-MR    2:26.25    2:23.41 SILV   
                  31.63     1:07.54 (35.91)     1:51.21 (43.67)     2:23.41 (32.20)
 13 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    2:28.22    2:26.45 SILV   
                  31.93     1:09.78 (37.85)     1:53.54 (43.76)     2:26.45 (32.91)
 14 Kunze, Aidan J            14 NYCC-MR              2:30.30    2:28.80 SILV   
                  30.69     1:09.80 (39.11)     1:53.66 (43.86)     2:28.80 (35.14)
 15 Lane, Wiley W             13 NYCC-MR              2:29.91    2:30.58 SILV   
                  31.54     1:08.59 (37.05)     1:56.30 (47.71)     2:30.58 (34.28)
 16 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    2:31.31    2:30.71 SILV   
                  34.11     1:13.58 (39.47)     1:58.42 (44.84)     2:30.71 (32.29)
 17 Lee, Justin C             14 Agua Swim Team-MR    2:53.59    2:31.83 SILV   
                  32.13     1:10.97 (38.84)     1:57.04 (46.07)     2:31.83 (34.79)
 18 Shockley, Harrison L      14 MAC-NE               2:30.54    2:32.62 SILV   
                  33.54     1:09.30 (35.76)     1:58.58 (49.28)     2:32.62 (34.04)
 19 Echevarria, Javier        13 Agua Swim Team-MR    2:37.82    2:33.12 SILV   
                  34.30     1:14.40 (40.10)     2:00.37 (45.97)     2:33.12 (32.75)
 20 Elms, Hayden A            13 Agua Swim Team-MR    2:34.21    2:33.25 SILV   
                  32.66     1:13.14 (40.48)     1:59.20 (46.06)     2:33.25 (34.05)
 21 Fairbanks, Scott C        13 Agua Swim Team-MR    2:36.31    2:37.47        
                  35.50     1:12.52 (37.02)     2:01.81 (49.29)     2:37.47 (35.66)
 22 Kennedy, Kevin R          14 MAC-NE               2:48.48    2:41.58        
                  36.01     1:17.44 (41.43)     2:04.20 (46.76)     2:41.58 (37.38)
 23 Friedman, Grant E         13 Agua Swim Team-MR         NT    2:51.07        
                  33.27     1:14.97 (41.70)     2:09.30 (54.33)     2:51.07 (41.77)
 24 Mccarron, Brant S         13 MAC-NE               3:05.65    2:59.37        
                  41.17     1:24.63 (43.46)     2:24.16 (59.53)     2:59.37 (35.21)
 25 Weiss, Jordan A           13 Agua Swim Team-MR    3:02.09    3:07.18        
                  43.50     1:30.90 (47.40)     2:25.60 (54.70)     3:07.18 (41.58)
 26 Ford, Elliot              14 SMC-MR               2:48.00    3:15.82        
                  52.79     1:39.04 (46.25)     2:28.05 (49.01)     3:15.82 (47.77)
 -- Metcalf, Max              13 SMC-MR               2:26.43         DQ        
                  32.34     1:08.53 (36.19)     1:53.04 (44.51)          DQ (36.50)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.29  METS
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                25.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarter, Alex E          17 NYCC-MR                22.05      22.52 METS   
  2 Klinovsky, Jan            16 Agua Swim Team-MR      23.05      23.64 JO     
  3 Raiola, Andy M            15 NYCC-MR                23.90      23.98 SILV   
  4 Nelson, Elliot A          16 NYCC-MR                24.10      24.11 SILV   
  5 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR      23.90      24.21 SILV   
  6 Sherman, Sam I            17 Agua Swim Team-MR      24.00      24.42 SILV   
  7 Isaac, Alejandro          15 NYCC-MR                23.91      24.60 SILV   
  8 Dimarzo, Phillip N        17 NYCC-MR                24.40      24.81 SILV   
  9 Morano, Matthew V         16 Rac @ Jcc-MR           25.03      25.06 SILV   
 10 Kunze, Colin J            16 NYCC-MR                24.74      25.18 SILV   
 11 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR      24.58      25.20 SILV   
 12 Kelly, Conor              16 Rac @ Jcc-MR           25.00      25.25 SILV   
 13 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR      25.36      25.34 SILV   
 14 Chen, Sam                 17 NYCC-MR                   NT      25.60 SILV   
 15 Rosenstein, Tommy J       17 Agua Swim Team-MR      26.54      25.75        
 16 Mohammed, Shareef F       16 SAKA-MA                   NT      25.84        
 17 Baroz, Kevin              16 Rac @ Jcc-MR           25.10      25.89        
 18 Xia, Andrew               16 MAC-NE                 26.77      26.44        
 19 Lutchman-Singh, Austin T  15 Agua Swim Team-MR      26.07      26.53        
 20 Urcinoli, Zachary R       15 Rac @ Jcc-MR           28.13      27.92        
 21 Santaniello, Nicholas J   17 Rac @ Jcc-MR           28.11      28.63        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                55.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarter, Alex E          17 NYCC-MR                47.05      48.29 METS   
                  23.50       48.29 (24.79)                                        
  2 Tilneac, George           15 NYCC-MR                48.88      49.47 METS   
                  23.95       49.47 (25.52)                                        
  3 Klinovsky, Jan            16 Agua Swim Team-MR      49.58      49.76 METS   
                  24.14       49.76 (25.62)                                        
  4 Cole, John B              29 NYAC-MR                50.00      50.76 ZQ     
                  24.45       50.76 (26.31)                                        
  5 Raiola, Andy M            15 NYCC-MR                52.20      51.96 JO     
                  25.00       51.96 (26.96)                                        
  6 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR      51.29      52.35 SILV   
                  25.17       52.35 (27.18)                                        
  7 Nelson, Elliot A          16 NYCC-MR                51.83      52.55 SILV   
                  25.09       52.55 (27.46)                                        
  8 Isaac, Alejandro          15 NYCC-MR                52.23      53.09 SILV   
                  25.59       53.09 (27.50)                                        
  9 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR      53.06      53.24 SILV   
                  25.92       53.24 (27.32)                                        
 10 May, Travis               15 SMC-MR                 54.99      53.57 SILV   
                  25.58       53.57 (27.99)                                        
 11 Kunze, Colin J            16 NYCC-MR                53.45      53.68 SILV   
                  20.65       53.68 (33.03)                                        
 12 Markert, Gregory          16 SMC-MR                 53.34      53.71 SILV   
                  26.15       53.71 (27.56)                                        
 13 Dimarzo, Phillip N        17 NYCC-MR                52.84      53.81 SILV   
                  26.01       53.81 (27.80)                                        
 14 Morano, Matthew V         16 Rac @ Jcc-MR           53.64      53.94 SILV   
                  26.43       53.94 (27.51)                                        
 15 Kelly, Conor              16 Rac @ Jcc-MR           54.73      54.16 SILV   
                  26.86       54.16 (27.30)                                        
 16 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR      55.96      55.07 SILV   
                  26.17       55.07 (28.90)                                        
 17 McAuley, Charles          15 SMC-MR                 55.51      55.13 SILV   
                  26.26       55.13 (28.87)                                        
 18 May, Scott                16 SMC-MR                 56.35      55.34 SILV   
                  20.05       55.34 (35.29)                                        
 19 Baroz, Kevin              16 Rac @ Jcc-MR           54.99      56.39        
                  27.02       56.39 (29.37)                                        
 20 Kurtoglu, Kemal K         15 Agua Swim Team-MR      57.63      56.60        
                  26.32       56.60 (30.28)                                        
 21 Lubrino, Andrew           15 Rac @ Jcc-MR           57.34      56.81        
                  27.18       56.81 (29.63)                                        
 22 Rosenstein, Tommy J       17 Agua Swim Team-MR      57.66      57.03        
                  27.07       57.03 (29.96)                                        
 23 Rawitz, Alexander         17 NYCC-MR                56.55      57.04        
                  27.49       57.04 (29.55)                                        
 24 Villa, Derek C            16 Rac @ Jcc-MR           55.16      57.16        
                  27.85       57.16 (29.31)                                        
 25 Mohammed, Shareef F       16 SAKA-MA                   NT      57.17        
                  26.87       57.17 (30.30)                                        
 26 Xia, Andrew               16 MAC-NE               1:02.22      57.89        
                  27.93       57.89 (29.96)                                        
 27 Lutchman-Singh, Austin T  15 Agua Swim Team-MR      59.63      58.82        
                  27.69       58.82 (31.13)                                        
 28 Sarsekeyev, Dimash A      15 Agua Swim Team-MR    1:02.53      59.08        
                  27.79       59.08 (31.29)                                        
 29 Urcinoli, Zachary R       15 Rac @ Jcc-MR         1:04.83    1:01.28        
                  29.92     1:01.28 (31.36)                                        
 30 Santaniello, Nicholas J   17 Rac @ Jcc-MR         1:05.60    1:03.22        
                  29.61     1:03.22 (33.61)                                        
 31 Ciprian, Bernaldo A       16 Agua Swim Team-MR         NT    1:04.85        
                  31.00     1:04.85 (33.85)                                        
 32 Walsh, Sean M             15 Rac @ Jcc-MR         1:06.02    1:05.37        
                  31.94     1:05.37 (33.43)                                        
 -- Yeo, Maxwell Z            16 Agua Swim Team-MR      51.51         DQ        
      Did not finish
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:57.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarter, Alex E          17 NYCC-MR              1:42.73    1:45.83 METS   
                  24.29       50.67 (26.38)     1:18.29 (27.62)     1:45.83 (27.54)
  2 Klinovsky, Jan            16 Agua Swim Team-MR    1:47.27    1:47.05 METS   
                  24.94       51.84 (26.90)     1:10.01 (18.17)     1:47.05 (37.04)
  3 Guernsey, David T         25 NYAC-MR              1:39.37    1:50.54 ZQ     
                  25.53       52.48 (26.95)     1:20.97 (28.49)     1:50.54 (29.57)
  4 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR    1:50.36    1:50.80 ZQ     
                  25.64       53.58 (27.94)     1:22.24 (28.66)     1:50.80 (28.56)
  5 McDonnell, Richard F      16 Rac @ Jcc-MR         1:52.37    1:50.83 ZQ     
                  25.26       53.15 (27.89)     1:22.20 (29.05)     1:50.83 (28.63)
  6 Yeo, Maxwell Z            16 Agua Swim Team-MR    1:55.68    1:52.76 ZQ     
                  25.56       53.63 (28.07)     1:23.09 (29.46)     1:52.76 (29.67)
  7 Isaac, Alejandro          15 NYCC-MR              1:55.57    1:54.55 SILV   
                  26.07       55.47 (29.40)     1:25.55 (30.08)     1:54.55 (29.00)
  8 Kunze, Colin J            16 NYCC-MR              1:56.75    1:54.88 SILV   
                  25.83       54.51 (28.68)     1:24.60 (30.09)     1:54.88 (30.28)
  9 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR    1:59.50    1:56.60 SILV   
                  27.20       56.23 (29.03)     1:26.89 (30.66)     1:56.60 (29.71)
 10 Raiola, Andy M            15 NYCC-MR              1:55.87    1:56.82 SILV   
                  26.22       56.28 (30.06)     1:27.19 (30.91)     1:56.82 (29.63)
 11 Nelson, Elliot A          16 NYCC-MR              1:57.11    1:57.12 SILV   
                  26.71       56.70 (29.99)     1:27.35 (30.65)     1:57.12 (29.77)
 12 Dimarzo, Phillip N        17 NYCC-MR              1:54.65    1:57.24 SILV   
                  26.46       55.73 (29.27)     1:26.22 (30.49)     1:57.24 (31.02)
 13 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    2:00.63    1:57.65 SILV   
                  27.22       57.01 (29.79)     1:28.10 (31.09)     1:57.65 (29.55)
 14 Morano, Matthew V         16 Rac @ Jcc-MR         1:58.72    1:58.30        
                  26.99       57.12 (30.13)     1:27.94 (30.82)     1:58.30 (30.36)
 15 Kelly, Conor              16 Rac @ Jcc-MR         1:58.46    2:00.42        
                  27.44       57.85 (30.41)     1:29.49 (31.64)     2:00.42 (30.93)
 16 Rawitz, Alexander         17 NYCC-MR              2:01.20    2:00.94        
                  27.93       58.39 (30.46)     1:29.96 (31.57)     2:00.94 (30.98)
 17 Villa, Derek C            16 Rac @ Jcc-MR         2:06.11    2:03.67        
                  28.40     1:00.67 (32.27)     1:32.22 (31.55)     2:03.67 (31.45)
 18 Kurtoglu, Kemal K         15 Agua Swim Team-MR    2:09.56    2:06.65        
                  29.37     1:00.22 (30.85)     1:33.43 (33.21)     2:06.65 (33.22)
 19 Mohammed, Shareef F       16 SAKA-MA                   NT    2:08.76        
                  27.48       59.88 (32.40)     1:33.69 (33.81)     2:08.76 (35.07)
 20 Lubrino, Andrew           15 Rac @ Jcc-MR         2:10.11    2:08.88        
                  29.62     1:02.34 (32.72)     1:35.85 (33.51)     2:08.88 (33.03)
 21 Xia, Andrew               16 MAC-NE               2:23.23    2:09.03        
                  27.66       59.66 (32.00)     1:35.00 (35.34)     2:09.03 (34.03)
 22 Baroz, Kevin              16 Rac @ Jcc-MR         2:01.36    2:09.50        
                  28.77     1:01.16 (32.39)     1:34.95 (33.79)     2:09.50 (34.55)
 23 Lutchman-Singh, Austin T  15 Agua Swim Team-MR    2:12.68    2:12.32        
                  29.99     1:03.68 (33.69)     1:38.71 (35.03)     2:12.32 (33.61)
 24 Urcinoli, Zachary R       15 Rac @ Jcc-MR         2:16.11    2:12.58        
                  29.69     1:03.32 (33.63)     1:38.74 (35.42)     2:12.58 (33.84)
 25 Chen, Sam                 17 NYCC-MR                   NT    2:13.14        
                  27.05       58.93 (31.88)     1:35.97 (37.04)     2:13.14 (37.17)
 26 Santaniello, Nicholas J   17 Rac @ Jcc-MR         2:16.11    2:15.88        
                  30.49     1:04.06 (33.57)     1:39.61 (35.55)     2:15.88 (36.27)
 27 Ciprian, Bernaldo A       16 Agua Swim Team-MR    2:09.99    2:22.22        
                  31.55     1:06.56 (35.01)     1:43.95 (37.39)     2:22.22 (38.27)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:56.99  METS
              5:09.99  ZQ
              5:10.99  JO
              5:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klinovsky, Jan            16 Agua Swim Team-MR    4:49.03    4:48.62 METS   
                  26.39       54.88 (28.49)     1:23.51 (28.63)     1:52.44 (28.93)
        2:21.98 (29.54)     2:51.61 (29.63)     3:21.14 (29.53)     3:50.95 (29.81)
        4:20.45 (29.50)     4:48.62 (28.17)                                        
  2 Tilneac, George           15 NYCC-MR              4:50.44    4:54.89 METS   
                  26.87       55.92 (29.05)     1:26.33 (30.41)     1:56.90 (30.57)
        2:27.35 (30.45)     2:57.74 (30.39)     3:27.80 (30.06)     3:57.95 (30.15)
        4:27.67 (29.72)     4:54.89 (27.22)                                        
  3 McCarter, Alex E          17 NYCC-MR              4:51.55    4:55.26 METS   
                  26.11       55.77 (29.66)     1:26.51 (30.74)     1:57.20 (30.69)
        2:28.48 (31.28)     2:58.15 (29.67)     3:28.29 (30.14)     3:58.60 (30.31)
        4:28.17 (29.57)     4:55.26 (27.09)                                        
  4 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR    4:54.77    4:58.25 ZQ     
                  26.66       56.03 (29.37)     1:26.08 (30.05)     1:56.62 (30.54)
        2:27.08 (30.46)     2:57.74 (30.66)     3:28.31 (30.57)     3:58.61 (30.30)
        4:29.10 (30.49)     4:58.25 (29.15)                                        
  5 Kunze, Colin J            16 NYCC-MR              5:08.36    5:08.42 ZQ     
                  27.12       57.15 (30.03)     1:27.93 (30.78)     1:59.27 (31.34)
        2:30.41 (31.14)     3:02.12 (31.71)     3:33.66 (31.54)     4:06.15 (32.49)
        4:37.45 (31.30)     5:08.42 (30.97)                                        
  6 Yeo, Maxwell Z            16 Agua Swim Team-MR    5:07.55    5:08.76 ZQ     
                  26.36       56.03 (29.67)     1:26.87 (30.84)     1:57.73 (30.86)
        2:29.02 (31.29)     3:00.56 (31.54)     3:32.22 (31.66)     4:05.07 (32.85)
        4:37.72 (32.65)     5:08.76 (31.04)                                        
  7 Raiola, Andy M            15 NYCC-MR              5:23.00    5:12.90 SILV   
                                                    1:32.33 ( )     2:04.93 (32.60)
        2:36.94 (32.01)     3:08.45 (31.51)     3:40.54 (32.09)     4:13.26 (32.72)
        4:44.44 (31.18)     5:12.90 (28.46)                                        
  8 Isaac, Alejandro          15 NYCC-MR              5:16.54    5:13.48 SILV   
                  27.52       57.64 (30.12)     1:28.55 (30.91)     2:00.08 (31.53)
        2:31.60 (31.52)     3:04.42 (32.82)     3:37.20 (32.78)     4:09.30 (32.10)
        4:41.68 (32.38)     5:13.48 (31.80)                                        
  9 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR    5:45.00    5:13.56 SILV   
                  27.41       58.41 (31.00)     1:30.00 (31.59)     2:01.71 (31.71)
        2:33.85 (32.14)     3:06.29 (32.44)     3:38.93 (32.64)     4:11.79 (32.86)
        4:43.30 (31.51)     5:13.56 (30.26)                                        
 10 Morano, Matthew V         16 Rac @ Jcc-MR         5:25.11    5:16.19 SILV   
                  27.71       58.95 (31.24)     1:30.81 (31.86)     2:03.33 (32.52)
        2:36.25 (32.92)     3:08.53 (32.28)     3:40.28 (31.75)     4:13.51 (33.23)
        4:45.73 (32.22)     5:16.19 (30.46)                                        
 11 Dimarzo, Phillip N        17 NYCC-MR              5:12.45    5:19.47 SILV   
                  27.21       57.73 (30.52)     1:29.40 (31.67)     2:01.88 (32.48)
        2:34.41 (32.53)     3:07.11 (32.70)     3:40.46 (33.35)     4:13.91 (33.45)
        4:47.34 (33.43)     5:19.47 (32.13)                                        
 12 Nelson, Elliot A          16 NYCC-MR              5:22.49    5:22.24        
                  28.06     1:00.21 (32.15)     1:33.15 (32.94)     2:06.23 (33.08)
        2:39.46 (33.23)     3:12.11 (32.65)     3:44.92 (32.81)     4:18.16 (33.24)
        4:50.24 (32.08)     5:22.24 (32.00)                                        
 13 Kelly, Conor              16 Rac @ Jcc-MR         5:38.33    5:33.22        
                  29.45     1:02.75 (33.30)     1:37.01 (34.26)     2:10.81 (33.80)
        2:44.88 (34.07)     3:20.06 (35.18)     3:54.86 (34.80)     4:29.27 (34.41)
        5:02.75 (33.48)     5:33.22 (30.47)                                        
 14 Urcinoli, Zachary R       15 Rac @ Jcc-MR         6:15.11    5:51.88        
                  31.97     1:07.24 (35.27)     1:43.71 (36.47)     2:18.94 (35.23)
        2:54.74 (35.80)     3:31.15 (36.41)     4:07.68 (36.53)     4:44.21 (36.53)
        5:19.91 (35.70)     5:51.88 (31.97)                                        
 15 Xia, Andrew               16 MAC-NE               6:11.03    5:56.75        
                  31.42     1:05.81 (34.39)     1:41.38 (35.57)     2:17.71 (36.33)
        2:53.19 (35.48)     3:30.79 (37.60)     4:06.75 (35.96)     4:44.61 (37.86)
        5:21.50 (36.89)     5:56.75 (35.25)                                        
 16 Baroz, Kevin              16 Rac @ Jcc-MR         6:27.81    6:02.75        
                  30.46     1:04.77 (34.31)     1:40.00 (35.23)     2:16.50 (36.50)
        2:54.24 (37.74)     3:31.37 (37.13)     3:51.55 (20.18)     4:06.47 (14.92)
        4:47.66 (41.19)   6:02.75 (1:15.09)                                        
 17 Lutchman-Singh, Austin T  15 Agua Swim Team-MR    5:45.00    6:06.24        
                  30.42     1:05.41 (34.99)     1:42.31 (36.90)     2:19.88 (37.57)
        2:58.02 (38.14)     3:35.96 (37.94)     4:14.02 (38.06)     4:52.01 (37.99)
        5:30.07 (38.06)     6:06.24 (36.17)                                        
 18 Mohammed, Shareef F       16 SAKA-MA                   NT    6:14.16        
                  31.39     1:05.63 (34.24)     1:41.81 (36.18)     2:18.37 (36.56)
        2:55.48 (37.11)     3:34.20 (38.72)     4:12.41 (38.21)     4:53.99 (41.58)
        5:35.14 (41.15)     6:14.16 (39.02)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:04.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarter, Alex E          17 NYCC-MR                53.29      53.70 METS   
                  26.35       53.70 (27.35)                                        
  2 Tilneac, George           15 NYCC-MR                55.88      54.76 METS   
                  26.86       54.76 (27.90)                                        
  3 McDonnell, Richard F      16 Rac @ Jcc-MR           55.81      55.52 METS   
                  27.34       55.52 (28.18)                                        
  4 Watland, Jordan G         32 NYAC-MR              1:00.00      57.26 ZQ     
                  27.53       57.26 (29.73)                                        
  5 Yeo, Maxwell Z            16 Agua Swim Team-MR      59.35      58.68 ZQ     
                  28.56       58.68 (30.12)                                        
  6 McAuley, Charles          15 SMC-MR                 59.53      59.85 JO     
                  29.24       59.85 (30.61)                                        
  7 Kunze, Colin J            16 NYCC-MR                59.81    1:00.97 SILV   
                  30.10     1:00.97 (30.87)                                        
  8 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR    1:01.84    1:02.05 SILV   
                  30.28     1:02.05 (31.77)                                        
  9 Isaac, Alejandro          15 NYCC-MR              1:00.40    1:02.17 SILV   
                  30.76     1:02.17 (31.41)                                        
 10 Dimarzo, Phillip N        17 NYCC-MR              1:00.69    1:02.21 SILV   
                  30.48     1:02.21 (31.73)                                        
 11 Rawitz, Alexander         17 NYCC-MR              1:01.16    1:02.92 SILV   
                  31.00     1:02.92 (31.92)                                        
 12 Kelly, Conor              16 Rac @ Jcc-MR         1:04.88    1:03.72 SILV   
                  32.06     1:03.72 (31.66)                                        
 13 Baroz, Kevin              16 Rac @ Jcc-MR         1:05.51    1:05.22        
                  32.30     1:05.22 (32.92)                                        
 14 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    1:06.28    1:06.53        
                  32.09     1:06.53 (34.44)                                        
 15 Urcinoli, Zachary R       15 Rac @ Jcc-MR         1:07.15    1:07.49        
                  33.44     1:07.49 (34.05)                                        
 16 Morano, Matthew V         16 Rac @ Jcc-MR         1:05.44    1:07.50        
                  33.61     1:07.50 (33.89)                                        
 17 Xia, Andrew               16 MAC-NE               1:10.45    1:08.07        
                  33.34     1:08.07 (34.73)                                        
 18 Lutchman-Singh, Austin T  15 Agua Swim Team-MR    1:09.79    1:09.56        
                  33.73     1:09.56 (35.83)                                        
 19 Lubrino, Andrew           15 Rac @ Jcc-MR         1:12.78    1:11.31        
                  35.31     1:11.31 (36.00)                                        
 20 Santaniello, Nicholas J   17 Rac @ Jcc-MR         1:12.11    1:11.65        
                  34.79     1:11.65 (36.86)                                        
 21 Mohammed, Shareef F       16 SAKA-MA                   NT    1:11.79        
                  35.87     1:11.79 (35.92)                                        
 22 Ciprian, Bernaldo A       16 Agua Swim Team-MR    1:09.10    1:12.51        
                  35.96     1:12.51 (36.55)                                        
 23 Villa, Derek C            16 Rac @ Jcc-MR         1:13.83    1:12.57        
                  35.72     1:12.57 (36.85)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:18.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarter, Alex E          17 NYCC-MR              1:58.23    1:59.71 METS   
                  28.95       58.98 (30.03)     1:29.54 (30.56)     1:59.71 (30.17)
  2 Tilneac, George           15 NYCC-MR              2:01.21    2:01.00 METS   
                  28.90       59.36 (30.46)     1:30.18 (30.82)     2:01.00 (30.82)
  3 McDonnell, Richard F      16 Rac @ Jcc-MR         2:00.59    2:01.20 METS   
                  28.83       58.98 (30.15)     1:30.74 (31.76)     2:01.20 (30.46)
  4 Yeo, Maxwell Z            16 Agua Swim Team-MR    2:04.33    2:04.26 ZQ     
                  29.67     1:01.02 (31.35)     1:33.09 (32.07)     2:04.26 (31.17)
  5 Shevchik, Dan J           31 NYAC-MR              1:56.15    2:04.79 ZQ     
                  29.56     1:00.89 (31.33)     1:32.23 (31.34)     2:04.79 (32.56)
  6 Kunze, Colin J            16 NYCC-MR              2:06.97    2:06.67 ZQ     
                  29.73     1:01.27 (31.54)     1:33.49 (32.22)     2:06.67 (33.18)
  7 Markert, Gregory          16 SMC-MR               2:11.00    2:08.12 ZQ     
                  30.33     1:03.11 (32.78)     1:36.35 (33.24)     2:08.12 (31.77)
  8 McAuley, Charles          15 SMC-MR               2:14.40    2:10.21 JO     
                  25.24     1:03.92 (38.68)     1:37.25 (33.33)     2:10.21 (32.96)
  9 Raiola, Andy M            15 NYCC-MR              2:12.42    2:11.26 SILV   
                  31.56     1:05.35 (33.79)     1:39.41 (34.06)     2:11.26 (31.85)
 10 Klinovsky, Jan            16 Agua Swim Team-MR    2:13.56    2:11.83 SILV   
                  32.02     1:05.51 (33.49)     1:39.16 (33.65)     2:11.83 (32.67)
 11 Dimarzo, Phillip N        17 NYCC-MR              2:11.70    2:12.31 SILV   
                  31.32     1:05.35 (34.03)     1:39.01 (33.66)     2:12.31 (33.30)
 12 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR    2:11.06    2:12.81 SILV   
                  31.84     1:05.35 (33.51)     1:39.45 (34.10)     2:12.81 (33.36)
 13 Rawitz, Alexander         17 NYCC-MR              2:09.58    2:13.36 SILV   
                  31.01     1:04.18 (33.17)     1:38.91 (34.73)     2:13.36 (34.45)
 14 Isaac, Alejandro          15 NYCC-MR              2:09.11    2:13.73 SILV   
                  31.77     1:05.40 (33.63)     1:40.14 (34.74)     2:13.73 (33.59)
 15 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR    2:19.16    2:18.47 SILV   
                  32.48     1:07.51 (35.03)     1:43.47 (35.96)     2:18.47 (35.00)
 16 May, Scott                16 SMC-MR               2:15.01    2:18.93        
                  33.01     1:07.93 (34.92)     1:44.37 (36.44)     2:18.93 (34.56)
 17 Morano, Matthew V         16 Rac @ Jcc-MR         2:20.08    2:19.62        
                  34.18     1:09.09 (34.91)     1:45.32 (36.23)     2:19.62 (34.30)
 18 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    2:21.91    2:21.33        
                  33.32     1:09.40 (36.08)     1:47.33 (37.93)     2:21.33 (34.00)
 19 Urcinoli, Zachary R       15 Rac @ Jcc-MR         2:24.05    2:21.67        
                  33.71     1:09.74 (36.03)     1:46.43 (36.69)     2:21.67 (35.24)
 20 Xia, Andrew               16 MAC-NE               2:24.99    2:26.46        
 21 Lutchman-Singh, Austin T  15 Agua Swim Team-MR    2:31.64    2:28.73        
                  35.30     1:12.69 (37.39)     1:51.13 (38.44)     2:28.73 (37.60)
 22 Ciprian, Bernaldo A       16 Agua Swim Team-MR         NT    2:31.05        
 23 Lubrino, Andrew           15 Rac @ Jcc-MR         2:41.41    2:32.20        
                  34.62     1:10.92 (36.30)     1:49.29 (38.37)     2:32.20 (42.91)
 24 Mohammed, Shareef F       16 SAKA-MA                   NT    2:32.72        
                  32.01       53.80 (21.79)     1:14.93 (21.13)   2:32.72 (1:17.79)
 25 Santaniello, Nicholas J   17 Rac @ Jcc-MR         2:26.11    2:36.35        
                  36.26     1:15.36 (39.10)     1:55.56 (40.20)     2:36.35 (40.79)
 -- Walsh, Sean M             15 Rac @ Jcc-MR         3:12.11         DQ        
      Not on back off wall
                  33.21                             2:00.22 ( )        DQ (1:13.07)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:11.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Richard F      16 Rac @ Jcc-MR         1:05.18    1:05.40 JO     
                  31.08     1:05.40 (34.32)                                        
  2 Weir, Paul S              26 NYAC-MR                58.55    1:05.66 JO     
                  30.63     1:05.66 (35.03)                                        
  3 Yeo, Maxwell Z            16 Agua Swim Team-MR         NT    1:06.19 JO     
                  31.22     1:06.19 (34.97)                                        
  4 McAuley, Charles          15 SMC-MR               1:07.20    1:06.72 SILV   
                  31.59     1:06.72 (35.13)                                        
  5 Kelly, Conor              16 Rac @ Jcc-MR         1:09.56    1:10.74 SILV   
                  34.18     1:10.74 (36.56)                                        
  6 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR    1:10.65    1:10.80 SILV   
                  33.66     1:10.80 (37.14)                                        
  7 Isaac, Alejandro          15 NYCC-MR              1:10.17    1:11.18 SILV   
                  34.14     1:11.18 (37.04)                                        
  8 Xia, Andrew               16 MAC-NE               1:14.35    1:13.29        
                  35.20     1:13.29 (38.09)                                        
  9 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    1:14.48    1:13.60        
                  34.78     1:13.60 (38.82)                                        
 10 Baroz, Kevin              16 Rac @ Jcc-MR         1:10.06    1:14.09        
                  35.00     1:14.09 (39.09)                                        
 11 Lutchman-Singh, Austin T  15 Agua Swim Team-MR    1:13.39    1:14.15        
                  34.89     1:14.15 (39.26)                                        
 12 Santaniello, Nicholas J   17 Rac @ Jcc-MR         1:14.11    1:16.07        
                  35.71     1:16.07 (40.36)                                        
 13 Ciprian, Bernaldo A       16 Agua Swim Team-MR    1:15.27    1:16.63        
                  36.47     1:16.63 (40.16)                                        
 14 Chen, Sam                 17 NYCC-MR              1:14.53    1:16.69        
                  34.92     1:16.69 (41.77)                                        
 15 Mohammed, Shareef F       16 SAKA-MA                   NT    1:18.68        
                  37.21     1:18.68 (41.47)                                        
 16 Urcinoli, Zachary R       15 Rac @ Jcc-MR         1:35.11    1:28.02        
                  41.78     1:28.02 (46.24)                                        
 -- Lubrino, Andrew           15 Rac @ Jcc-MR         1:30.35         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  39.87          DQ (44.31)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:38.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Maxwell Z            16 Agua Swim Team-MR    2:27.70    2:23.56 ZQ     
                  32.98     1:09.50 (36.52)     1:46.89 (37.39)     2:23.56 (36.67)
  2 Tilneac, George           15 NYCC-MR              2:32.00    2:27.43 ZQ     
                  34.10     1:11.39 (37.29)     1:49.78 (38.39)     2:27.43 (37.65)
  3 Jordan, Scott C           25 NYAC-MR              2:21.30    2:27.78 ZQ     
                  35.29     1:12.22 (36.93)     1:50.18 (37.96)     2:27.78 (37.60)
  4 Sherman, Sam I            17 Agua Swim Team-MR    2:42.00    2:35.49 SILV   
                  35.42     1:15.30 (39.88)     1:55.44 (40.14)     2:35.49 (40.05)
  5 Xia, Andrew               16 MAC-NE               2:49.64    2:36.73 SILV   
                  35.57     1:15.58 (40.01)     1:55.66 (40.08)     2:36.73 (41.07)
  6 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    2:46.92    2:37.93 SILV   
                  34.81     1:14.90 (40.09)     1:56.94 (42.04)     2:37.93 (40.99)
  7 Kelly, Conor              16 Rac @ Jcc-MR         2:42.01    2:41.53        
                  37.56     1:19.16 (41.60)     2:02.34 (43.18)     2:41.53 (39.19)
  8 Santaniello, Nicholas J   17 Rac @ Jcc-MR         2:54.14    2:42.95        
                  36.61     1:17.66 (41.05)     2:00.29 (42.63)     2:42.95 (42.66)
  9 Baroz, Kevin              16 Rac @ Jcc-MR         2:44.86    2:43.31        
                  35.71     1:17.51 (41.80)     2:00.84 (43.33)     2:43.31 (42.47)
 10 Ciprian, Bernaldo A       16 Agua Swim Team-MR    2:43.00    2:43.32        
                  36.69     1:17.92 (41.23)     2:00.72 (42.80)     2:43.32 (42.60)
 11 Lutchman-Singh, Austin T  15 Agua Swim Team-MR    2:37.01    2:43.61        
                  36.89     1:18.66 (41.77)     2:01.83 (43.17)     2:43.61 (41.78)
 12 Chen, Sam                 17 NYCC-MR                   NT    2:45.65        
                  35.41     1:17.61 (42.20)     2:01.30 (43.69)     2:45.65 (44.35)
 13 Kurtoglu, Kemal K         15 Agua Swim Team-MR    2:50.24    2:45.91        
                  34.51     1:15.13 (40.62)     1:59.55 (44.42)     2:45.91 (46.36)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:03.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wanie, Lee G              37 NYAC-MR                55.00      54.65 METS   
                  25.48       54.65 (29.17)                                        
  2 Tilneac, George           15 NYCC-MR                57.04      54.80 METS   
                  25.87       54.80 (28.93)                                        
  3 McCarter, Alex E          17 NYCC-MR                54.94      54.95 METS   
                  26.02       54.95 (28.93)                                        
  4 Diette, Daniel F          28 NYAC-MR              1:00.00      55.22 ZQ     
                  25.53       55.22 (29.69)                                        
  5 Jablonski, Gregory J      25 NYAC-MR                51.62      55.78 ZQ     
                  25.73       55.78 (30.05)                                        
  6 Yeo, Maxwell Z            16 Agua Swim Team-MR      57.63      56.43 ZQ     
                  56.48           56.43 ( )                                        
  7 Raiola, Andy M            15 NYCC-MR                56.92      56.96 ZQ     
                  26.26       56.96 (30.70)                                        
  8 McDonnell, Richard F      16 Rac @ Jcc-MR           58.40      57.72 JO     
                  27.29       57.72 (30.43)                                        
  9 Klinovsky, Jan            16 Agua Swim Team-MR      57.48      57.79 JO     
                  26.98       57.79 (30.81)                                        
 10 Morano, Matthew V         16 Rac @ Jcc-MR           58.46      59.92 SILV   
                  28.57       59.92 (31.35)                                        
 11 Markert, Gregory          16 SMC-MR               1:01.84    1:00.67 SILV   
                  28.25     1:00.67 (32.42)                                        
 12 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR    1:01.89    1:00.98 SILV   
                  27.84     1:00.98 (33.14)                                        
 13 Rosenstein, Tommy J       17 Agua Swim Team-MR    1:01.59    1:01.04 SILV   
                  27.81     1:01.04 (33.23)                                        
 14 May, Travis               15 SMC-MR               1:03.90    1:01.49 SILV   
                  29.10     1:01.49 (32.39)                                        
 15 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    1:03.33    1:01.53 SILV   
                  28.18     1:01.53 (33.35)                                        
 16 Nelson, Elliot A          16 NYCC-MR                59.53    1:01.56 SILV   
                  27.95     1:01.56 (33.61)                                        
 17 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR    1:02.43    1:01.70 SILV   
                  29.20     1:01.70 (32.50)                                        
 18 Isaac, Alejandro          15 NYCC-MR              1:06.61    1:03.80        
                  28.92     1:03.80 (34.88)                                        
 19 Mohammed, Shareef F       16 SAKA-MA                   NT    1:07.29        
                  32.15     1:07.29 (35.14)                                        
 20 Kurtoglu, Kemal K         15 Agua Swim Team-MR    1:05.35    1:08.48        
                  29.28     1:08.48 (39.20)                                        
 21 Xia, Andrew               16 MAC-NE               1:17.14    1:08.73        
                  30.65     1:08.73 (38.08)                                        
 22 Lutchman-Singh, Austin T  15 Agua Swim Team-MR    1:10.73    1:09.03        
                  31.54     1:09.03 (37.49)                                        
 23 Baroz, Kevin              16 Rac @ Jcc-MR         1:10.94    1:11.01        
                  32.87     1:11.01 (38.14)                                        
 24 Ciprian, Bernaldo A       16 Agua Swim Team-MR         NT    1:12.07        
                  32.31     1:12.07 (39.76)                                        
 25 Sarsekeyev, Dimash A      15 Agua Swim Team-MR    1:12.11    1:12.08        
                  32.30     1:12.08 (39.78)                                        
 26 Urcinoli, Zachary R       15 Rac @ Jcc-MR         1:17.80    1:13.98        
                  33.57     1:13.98 (40.41)                                        
 27 Villa, Derek C            16 Rac @ Jcc-MR         1:14.54    1:14.42        
                1:14.42         1:14.42 ( )                                        
 28 Kelly, Conor              16 Rac @ Jcc-MR         1:16.44    1:17.82        
                  36.65     1:17.82 (41.17)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:12.49  JO
              2:12.49  ZQ
              2:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, George           15 NYCC-MR              2:03.09    2:02.93 METS   
                  27.44       58.47 (31.03)     1:30.04 (31.57)     2:02.93 (32.89)
  2 Klinovsky, Jan            16 Agua Swim Team-MR    2:08.86    2:08.91 JO     
                  29.24     1:01.58 (32.34)     1:35.48 (33.90)     2:08.91 (33.43)
  3 Raiola, Andy M            15 NYCC-MR              2:07.66    2:10.21 JO     
                  29.21     1:02.21 (33.00)     1:36.69 (34.48)     2:10.21 (33.52)
  4 Morano, Matthew V         16 Rac @ Jcc-MR         2:30.11    2:17.20 SILV   
                  30.10     1:03.10 (33.00)     1:39.03 (35.93)     2:17.20 (38.17)
  5 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    2:19.57    2:18.85 SILV   
                  29.61     1:03.93 (34.32)     1:41.26 (37.33)     2:18.85 (37.59)
  6 Nelson, Elliot A          16 NYCC-MR              2:37.26    2:25.90 SILV   
                  29.63     1:04.42 (34.79)     1:42.93 (38.51)     2:25.90 (42.97)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:07.99  JO
              2:07.99  ZQ
              2:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Werner, Scott S           32 NYAC-MR              1:53.73    2:03.51 METS   
                2:03.51         2:03.51 ( )                                        
  2 Shevchik, Dan J           31 NYAC-MR              1:57.32    2:04.51 JO     
                  26.90       57.59 (30.69)     1:34.38 (36.79)     2:04.51 (30.13)
  3 McDonnell, Richard F      16 Rac @ Jcc-MR         2:09.49    2:06.07 JO     
                  26.60       57.84 (31.24)     1:36.52 (38.68)     2:06.07 (29.55)
  4 Jablonski, Gregory J      25 NYAC-MR              1:59.15    2:09.44 SILV   
                  25.83     1:00.49 (34.66)     1:38.75 (38.26)     2:09.44 (30.69)
  5 Kunze, Colin J            16 NYCC-MR              2:10.70    2:12.03 SILV   
                  28.05       59.61 (31.56)     1:41.15 (41.54)     2:12.03 (30.88)
  6 Dimarzo, Phillip N        17 NYCC-MR              2:12.37    2:13.90 SILV   
                  28.49     1:01.86 (33.37)     1:43.83 (41.97)     2:13.90 (30.07)
  7 May, Travis               15 SMC-MR               2:18.84    2:14.26 SILV   
  8 McAuley, Charles          15 SMC-MR               2:19.88    2:16.03 SILV   
                  29.93     1:03.04 (33.11)     1:43.49 (40.45)     2:16.03 (32.54)
  9 May, Scott                16 SMC-MR               2:18.31    2:18.65 SILV   
                  29.38     1:04.89 (35.51)     1:45.56 (40.67)     2:18.65 (33.09)
 10 Rawitz, Alexander         17 NYCC-MR              2:19.36    2:19.47 SILV   
                  30.36     1:04.05 (33.69)     1:48.87 (44.82)     2:19.47 (30.60)
 11 Kelly, Conor              16 Rac @ Jcc-MR         2:21.28    2:21.18 SILV   
                  32.61     1:07.91 (35.30)     1:50.48 (42.57)     2:21.18 (30.70)
 12 Baroz, Kevin              16 Rac @ Jcc-MR         2:23.36    2:23.12 SILV   
                  32.38     1:09.01 (36.63)     1:50.30 (41.29)     2:23.12 (32.82)
 13 Mohammed, Shareef F       16 SAKA-MA                   NT    2:28.15        
                  31.48     1:12.31 (40.83)     1:55.56 (43.25)     2:28.15 (32.59)
 14 Santaniello, Nicholas J   17 Rac @ Jcc-MR         2:38.95    2:32.16        
                  32.46     1:12.74 (40.28)     1:55.50 (42.76)     2:32.16 (36.66)
 15 Lubrino, Andrew           15 Rac @ Jcc-MR         2:40.11    2:37.52        
 16 Villa, Derek C            16 Rac @ Jcc-MR         2:32.37    2:42.33        
                  32.49     1:13.97 (41.48)     2:02.57 (48.60)     2:42.33 (39.76)
 -- Walsh, Sean M             15 Rac @ Jcc-MR         3:16.11         DQ        
      Did not finish on back - back
                  43.86     1:35.30 (51.44)     2:28.69 (53.39)          DQ (35.87)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:07.99  JO
              2:07.99  ZQ
              2:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarter, Alex E          17 NYCC-MR              2:02.82    2:01.09 METS   
  2 Tilneac, George           15 NYCC-MR              2:00.94    2:02.75 METS   
  3 Yeo, Maxwell Z            16 Agua Swim Team-MR    2:06.03    2:03.41 METS   
  4 Klinovsky, Jan            16 Agua Swim Team-MR    2:07.70    2:07.41 JO     
  5 Raiola, Andy M            15 NYCC-MR              2:08.77    2:10.84 SILV   
  6 Sherman, Sam I            17 Agua Swim Team-MR    2:15.00    2:11.33 SILV   
                  29.18     1:05.93 (36.75)     1:45.38 (39.45)     2:11.33 (25.95)
  7 Kunze, Colin J            16 NYCC-MR              2:10.70    2:11.63 SILV   
                  28.72     1:00.39 (31.67)     1:41.37 (40.98)     2:11.63 (30.26)
  8 Jordan, Scott C           25 NYAC-MR              1:58.44    2:13.27 SILV   
  9 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR    2:16.84    2:14.33 SILV   
                  29.53     1:04.51 (34.98)     1:45.17 (40.66)     2:14.33 (29.16)
 10 Isaac, Alejandro          15 NYCC-MR              2:12.40    2:14.84 SILV   
                  29.66     1:04.40 (34.74)     1:45.17 (40.77)     2:14.84 (29.67)
 11 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR    2:14.03    2:15.43 SILV   
                  30.10     1:04.95 (34.85)     1:45.36 (40.41)     2:15.43 (30.07)
 12 Morano, Matthew V         16 Rac @ Jcc-MR         2:17.63    2:16.79 SILV   
                  28.19     1:03.27 (35.08)     1:46.52 (43.25)     2:16.79 (30.27)
 13 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    2:19.23    2:17.51 SILV   
                  28.45     1:05.03 (36.58)     1:47.45 (42.42)     2:17.51 (30.06)
 14 Xia, Andrew               16 MAC-NE               2:36.41    2:23.97 SILV   
                  30.51     1:07.84 (37.33)     1:50.45 (42.61)     2:23.97 (33.52)
 15 Kurtoglu, Kemal K         15 Agua Swim Team-MR    2:23.13    2:25.61 SILV   
                  29.49     1:05.92 (36.43)     1:50.02 (44.10)     2:25.61 (35.59)
 16 Rosenstein, Tommy J       17 Agua Swim Team-MR    2:19.34    2:25.63 SILV   
                  28.43     1:06.01 (37.58)     1:51.18 (45.17)     2:25.63 (34.45)
 17 Lutchman-Singh, Austin T  15 Agua Swim Team-MR    2:26.80    2:28.05        
                  33.42     1:12.10 (38.68)     1:54.64 (42.54)     2:28.05 (33.41)
 18 Ciprian, Bernaldo A       16 Agua Swim Team-MR    2:34.00    2:29.60        
                  32.31     1:10.07 (37.76)     1:52.19 (42.12)     2:29.60 (37.41)
 19 Urcinoli, Zachary R       15 Rac @ Jcc-MR         2:37.11    2:38.63        
                  34.72     1:12.11 (37.39)     2:04.97 (52.86)     2:38.63 (33.66)
 -- Mironov, Anthony D        23 NYAC-MR              1:55.54         DQ        
 -- Hurley, Ryan P            26 NYAC-MR              1:59.99         DQ        
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
              4:25.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, George           15 NYCC-MR              4:21.60    4:22.59 METS   
                  28.04     1:01.11 (33.07)     1:34.08 (32.97)     2:06.61 (32.53)
        2:45.55 (38.94)     3:24.10 (38.55)     3:53.99 (29.89)     4:22.59 (28.60)
  2 McCarter, Alex E          17 NYCC-MR              4:39.79    4:25.57 METS   
                  27.34       59.79 (32.45)     1:31.82 (32.03)     2:04.50 (32.68)
        2:44.82 (40.32)     3:25.86 (41.04)     3:56.13 (30.27)     4:25.57 (29.44)
  3 Klinovsky, Jan            16 Agua Swim Team-MR    4:45.84    4:29.65        
                  27.93     1:00.98 (33.05)     1:35.81 (34.83)     2:10.85 (35.04)
        2:51.22 (40.37)     3:31.07 (39.85)     4:00.84 (29.77)     4:29.65 (28.81)
  4 Konovalov, Nicholas       14 NYCC-MR              4:39.53    4:32.02        
                  28.13     1:02.10 (33.97)     1:36.05 (33.95)     2:11.46 (35.41)
        2:52.02 (40.56)     3:32.79 (40.77)     4:02.60 (29.81)     4:32.02 (29.42)
  5 Quinones, Christopher D   14 Agua Swim Team-MR    4:34.47    4:35.03        
                  28.63     1:01.38 (32.75)     1:37.88 (36.50)     2:13.19 (35.31)
        2:52.00 (38.81)     3:31.53 (39.53)     4:03.34 (31.81)     4:35.03 (31.69)
  6 Raiola, Andy M            15 NYCC-MR              4:33.62    4:37.52        
                  29.16     1:02.66 (33.50)     1:37.88 (35.22)     2:13.42 (35.54)
        2:54.80 (41.38)     3:36.12 (41.32)     4:07.27 (31.15)     4:37.52 (30.25)
  7 Kunze, Colin J            16 NYCC-MR              4:40.66    4:38.46        
                  29.43     1:03.32 (33.89)     1:38.03 (34.71)     2:12.39 (34.36)
        2:54.15 (41.76)     3:36.31 (42.16)     4:07.61 (31.30)     4:38.46 (30.85)
  8 Lin, Justin               14 Agua Swim Team-MR    4:20.00    4:44.18        
                  28.88     1:03.53 (34.65)     1:41.70 (38.17)     2:19.49 (37.79)
        2:56.78 (37.29)     3:36.33 (39.55)     4:10.47 (34.14)     4:44.18 (33.71)
  9 Dimarzo, Phillip N        17 NYCC-MR              4:42.27    4:47.24        
                  29.82     1:06.73 (36.91)     1:41.31 (34.58)     2:16.53 (35.22)
        3:00.93 (44.40)     3:44.99 (44.06)     4:16.12 (31.13)     4:47.24 (31.12)
 10 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    4:32.87    4:48.10        
                  29.37     1:04.55 (35.18)     1:39.83 (35.28)     2:14.72 (34.89)
        2:57.50 (42.78)     3:40.16 (42.66)     4:14.41 (34.25)     4:48.10 (33.69)
 11 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    5:09.32    4:54.05        
                  33.06     1:09.92 (36.86)     1:47.95 (38.03)     2:27.10 (39.15)
        3:09.30 (42.20)     3:52.26 (42.96)     4:24.44 (32.18)     4:54.05 (29.61)
 12 Diebold, Nicholas B       12 MAC-NE               5:22.08    5:07.63        
                  33.20     1:12.28 (39.08)     1:53.25 (40.97)     2:36.10 (42.85)
        3:15.77 (39.67)     3:56.92 (41.15)     4:33.10 (36.18)     5:07.63 (34.53)
 13 Xia, Andrew               16 MAC-NE               5:11.71    5:12.31        
                  32.55     1:12.52 (39.97)     1:52.41 (39.89)     2:33.29 (40.88)
        3:16.10 (42.81)     4:00.00 (43.90)     4:36.90 (36.90)     5:12.31 (35.41)
 14 Gutman, Daniel L          13 Agua Swim Team-MR    5:17.47    5:12.88        
                  35.09     1:15.13 (40.04)     1:55.04 (39.91)     2:34.37 (39.33)
        3:18.56 (44.19)     4:02.80 (44.24)     4:39.76 (36.96)     5:12.88 (33.12)
 15 Melendez, Sebby           12 MAC-NE               5:31.72    5:17.27        
                  33.85     1:17.37 (43.52)     1:56.76 (39.39)     2:36.31 (39.55)
        3:24.62 (48.31)     4:11.54 (46.92)     4:45.82 (34.28)     5:17.27 (31.45)
 16 Kunze, Aidan J            14 NYCC-MR              5:27.79    5:19.09        
                  33.39     1:14.47 (41.08)     1:55.60 (41.13)     2:36.22 (40.62)
        3:19.95 (43.73)     4:06.65 (46.70)     4:43.98 (37.33)     5:19.09 (35.11)
 17 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    5:15.85    5:20.42        
                  36.31     1:17.63 (41.32)     1:57.46 (39.83)     2:37.24 (39.78)
        3:24.82 (47.58)     4:10.69 (45.87)     4:46.88 (36.19)     5:20.42 (33.54)
 18 Shockley, Harrison L      14 MAC-NE               5:29.42    5:26.77        
                  14.44   1:20.31 (1:05.87)     1:57.88 (37.57)     2:36.65 (38.77)
        3:26.56 (49.91)     4:14.61 (48.05)     4:51.23 (36.62)     5:26.77 (35.54)