Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                2011 MR YMID Thanksgiving IMX Meet - 11/27/2011                
                              Sanction #: 111112                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C          10 WEST-MR              1:10.31    1:08.76        
  2 Bell, Jennifer A          10 WEST-MR              1:16.82    1:12.18        
                  33.72     1:12.18 (38.46)                                        
  3 Stevens, Meghan M         10 WEST-MR              1:18.12    1:15.78        
                  34.93     1:15.78 (40.85)                                        
  4 Lee, Megan C               8 WEST-MR              1:19.38    1:16.31        
                  37.08     1:16.31 (39.23)                                        
  5 Lippolis, Isabella C       8 WEST-MR              1:21.41    1:16.38        
                  36.59     1:16.38 (39.79)                                        
  6 Meyerhoeffer, Stella M     8 Spartans-MR          1:23.54    1:16.71        
                  35.09     1:16.71 (41.62)                                        
  7 Nishiwaki, Abby N         10 WEST-MR              1:25.06    1:16.80        
                  36.58     1:16.80 (40.22)                                        
  8 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR              1:18.33    1:17.48        
                  37.16     1:17.48 (40.32)                                        
  9 Kassabian, Nicole M       10 WEST-MR              1:21.39    1:18.89        
                  38.21     1:18.89 (40.68)                                        
 10 Liu, Ally                 10 Middies-MR           1:25.10    1:19.01        
                  37.96     1:19.01 (41.05)                                        
 11 Lore, Amelia J            10 Rye Y2011-MR         1:24.20    1:20.76        
                  41.87     1:20.76 (38.89)                                        
 12 Roksvold, Hailey          10 Spartans-MR          1:39.61    1:21.48        
                  35.93     1:21.48 (45.55)                                        
 13 Victory, Maggie           10 Rye Y2011-MR         1:22.40    1:23.39        
                  38.71     1:23.39 (44.68)                                        
 14 Hogan, Allison G          10 Spartans-MR          1:30.32    1:24.08        
                  39.04     1:24.08 (45.04)                                        
 15 McSpedon, Sophia M        10 WEST-MR              1:23.03    1:24.20        
                  39.85     1:24.20 (44.35)                                        
 16 McIver, Bianca W          10 WEST-MR                   NT    1:24.70        
                  37.77     1:24.70 (46.93)                                        
 17 Carroll, Sophie            8 WEST-MR              1:34.33    1:25.20        
                  40.93     1:25.20 (44.27)                                        
 18 Weisglass, Rachel S       10 WEST-MR              1:28.30    1:25.27        
                  39.84     1:25.27 (45.43)                                        
 19 Mikheev, Isabel K          9 WEST-MR                   NT    1:26.33        
                  38.66     1:26.33 (47.67)                                        
 20 Bonanno, Nicole R          8 WEST-MR                   NT    1:27.54        
                  40.90     1:27.54 (46.64)                                        
 21 Wang, Grace S             10 Middies-MR           1:45.00    1:29.27        
                  41.73     1:29.27 (47.54)                                        
 22 Caban, Isabelle           10 KB Makos-MR          1:27.85    1:29.71        
                  40.48     1:29.71 (49.23)                                        
 23 Scala, Elizabeth M         8 WEST-MR                   NT    1:32.75        
                  44.43     1:32.75 (48.32)                                        
 24 Casiano, Aaliyah R         9 KB Makos-MR          1:46.61    1:34.80        
                  21.15   1:34.80 (1:13.65)                                        
 25 Eng, Katie J               9 Middies-MR                NT    1:35.41        
                  41.06     1:35.41 (54.35)                                        
 26 Eng, Emma                  9 Middies-MR                NT    1:36.20        
                  43.31     1:36.20 (52.89)                                        
 27 Kahle, Emma F              8 WEST-MR                   NT    1:37.81        
                  45.67     1:37.81 (52.14)                                        
 28 Mejia, Stephani            8 Middies-MR                NT    1:38.31        
                  45.61     1:38.31 (52.70)                                        
 29 Ramos, Laura              10 KB Makos-MR               NT    1:39.35        
                  45.07     1:39.35 (54.28)                                        
 30 Perez, Miranda M           8 KB Makos-MR          1:48.45    1:40.90        
 31 Richards, Rae-Anne B      10 Middies-MR           1:50.00    1:42.91        
 32 Castro, Emily              9 KB Makos-MR               NT    1:43.01        
                  48.34     1:43.01 (54.67)                                        
 33 Ramos, Samantha            9 KB Makos-MR          2:13.11    1:43.07        
                  45.91     1:43.07 (57.16)                                        
 34 Burke, Tierney R           7 Middies-MR           1:50.00    1:49.90        
 35 Chatterjee, Ananya        10 Middies-MR           2:10.22    1:50.43        
                  51.82     1:50.43 (58.61)                                        
 36 Lin, Erica                 9 Middies-MR                NT    1:55.38        
                  52.00   1:55.38 (1:03.38)                                        
 37 May, Taylor M             10 Spartans-MR          2:12.23    1:58.47        
                  53.41   1:58.47 (1:05.06)                                        
 38 Pineda, Ryleigh E          8 KB Makos-MR               NT    1:59.49        
                  52.52   1:59.49 (1:06.97)                                        
 39 Gurden, Abigail S          6 Middies-MR                NT    2:02.77        
                  57.21   2:02.77 (1:05.56)                                        
 40 Pineda, Aislynn L          6 KB Makos-MR               NT    2:06.13        
                  53.77   2:06.13 (1:12.36)                                        
 41 Montalvo, Laeyah           7 KB Makos-MR               NT    2:06.17        
                  55.94   2:06.17 (1:10.23)                                        
 42 Rosario, Tykai N           7 KB Makos-MR               NT    2:09.54        
                1:00.32   2:09.54 (1:09.22)                                        
 43 Ramos, Vanessa             8 KB Makos-MR               NT    2:10.04        
                1:00.59   2:10.04 (1:09.45)                                        
 44 Nachmani, Kate E           6 Middies-MR                NT    2:10.18        
                1:01.53   2:10.18 (1:08.65)                                        
 45 Zelman, Alexandra L        8 Middies-MR           2:00.00    2:10.98        
 46 Marin, Briana O            8 KB Makos-MR               NT    2:11.68        
                  59.17   2:11.68 (1:12.51)                                        
 47 Chatterjee, Anika          8 Middies-MR                NT    2:11.93        
                  56.83   2:11.93 (1:15.10)                                        
 48 Deng, Jenny                6 Middies-MR                NT    2:15.89        
                1:04.18   2:15.89 (1:11.71)                                        
 49 Murillo, Lauren S          7 KB Makos-MR               NT    2:19.44        
                1:03.85   2:19.44 (1:15.59)                                        
 50 Marin, Alyssa A            7 KB Makos-MR               NT    2:28.10        
                1:06.27   2:28.10 (1:21.83)                                        
 51 Mejia, Jazmine             6 Middies-MR                NT    2:30.67        
                1:17.74   2:30.67 (1:12.93)                                        
 52 Ando, Risa                 6 Middies-MR           2:15.00    3:03.19        
                1:28.47   3:03.19 (1:34.72)                                        
 -- Bussiere, Eileen J         7 Middies-MR           2:00.00         DQ        
 -- Hall, Emma M              13 Middies-MR                NT        XNS        
 -- Kirscherbaum, Julia F      6 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Price, Charlotte R        10 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Horney, Isabel             8 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Rocco, Emily A             8 Spartans-MR          1:22.90        SCR        
 -- Parry, Alexa R            10 WEST-MR              1:15.49        SCR        
 -- Perl, Alexandra R          8 Middies-MR           2:00.00        SCR        
 -- Matossian, Caroline K     10 WEST-MR              1:25.57        SCR        
 -- Capuano, Katelyn J         6 Middies-MR           2:00.00        SCR        
 -- Vumbacco, Sabrina S       10 WEST-MR              1:13.35        SCR        
 -- Rios, Casandra            10 Spartans-MR          2:10.23        SCR        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, Katelin                9 Middies-MR           2:34.39    2:33.60        
                  34.95     1:13.76 (38.81)     1:54.28 (40.52)     2:33.60 (39.32)
  2 Rutherford, Kelly A       10 Middies-MR           2:40.14    2:33.78        
                  35.09     1:14.32 (39.23)     1:54.77 (40.45)     2:33.78 (39.01)
  3 Scala, Maggie A           10 WEST-MR              2:32.12    2:33.81        
                  33.27     1:12.81 (39.54)     1:54.63 (41.82)     2:33.81 (39.18)
  4 Bryce, Madeline           10 WEST-MR                   NT    2:36.16        
                  36.76     1:17.98 (41.22)     1:58.88 (40.90)     2:36.16 (37.28)
  5 Dell'Orto, Mia D          10 Middies-MR           2:39.69    2:36.59        
                  34.79     1:15.00 (40.21)     1:55.82 (40.82)     2:36.59 (40.77)
  6 Capuano, Caroline R        9 Middies-MR           2:45.00    2:37.70        
                  36.22     1:17.01 (40.79)     1:57.95 (40.94)     2:37.70 (39.75)
  7 Wang, Kristina H          10 Middies-MR           2:37.98    2:38.05        
                  35.65     1:15.08 (39.43)     1:57.03 (41.95)     2:38.05 (41.02)
  8 Gurden, Julia              8 Middies-MR                NT    2:43.04        
                  37.92     1:18.97 (41.05)     2:01.47 (42.50)     2:43.04 (41.57)
  9 Carroll, Mia C            10 WEST-MR                   NT    2:43.51        
                  35.71     1:17.91 (42.20)     2:01.72 (43.81)     2:43.51 (41.79)
 10 Brew, Maggie C            10 Middies-MR           2:52.05    2:48.57        
                  38.11     1:20.49 (42.38)     2:05.59 (45.10)     2:48.57 (42.98)
 11 Milio, Theresa A           9 Middies-MR                NT    2:49.96        
                  38.10     1:21.47 (43.37)     2:07.48 (46.01)     2:49.96 (42.48)
 12 Cahaly, Emma E            10 Middies-MR           2:52.00    2:50.89        
                  39.88                             2:09.28 ( )     2:50.89 (41.61)
 13 Daniel, Alexis            10 Middies-MR           2:50.34    2:52.06        
                  38.28     1:21.49 (43.21)     2:06.82 (45.33)     2:52.06 (45.24)
 14 Broderick, Kyra A         10 Middies-MR           3:00.00    3:00.38        
                  39.45     1:24.73 (45.28)     2:10.40 (45.67)     3:00.38 (49.98)
 15 Jiang, Joy                 8 Middies-MR           3:07.42    3:02.45        
                  39.01     1:22.09 (43.08)     2:06.74 (44.65)     3:02.45 (55.71)
 16 McAteer, Kathryn M         8 Middies-MR                NT    3:26.82        
                  42.92     1:34.58 (51.66)     2:33.22 (58.64)     3:26.82 (53.60)
 17 Valerio, Sofia A          10 Middies-MR           3:45.22    3:33.25        
                  43.49     1:41.04 (57.55)   2:41.19 (1:00.15)     3:33.25 (52.06)
 -- Novo, Samantha G          10 Spartans-MR          3:23.32         NS        
 -- Zhang, Deborah Y          10 Middies-MR           3:00.00        SCR        
 -- Klein, MiKayla S          10 WEST-MR              2:24.26        SCR        
 -- Tassio, Tara J            10 Spartans-MR          3:11.00        SCR        
 -- Rocco, Emily A             8 Spartans-MR               NT        SCR        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C          10 WEST-MR                36.00      34.96        
  2 Bell, Jennifer A          10 WEST-MR                37.16      36.41        
  3 Nishiwaki, Abby N         10 WEST-MR                37.78      37.93        
  4 Stevens, Meghan M         10 WEST-MR                38.31      38.47        
  5 Meyerhoeffer, Stella M     8 Spartans-MR            40.96      40.20        
  6 Lippolis, Isabella C       8 WEST-MR                40.11      40.25        
  7 Kassabian, Nicole M       10 WEST-MR                43.10      41.39        
  8 Hogan, Allison G          10 Spartans-MR            42.32      41.60        
  9 Bryce, Madeline           10 WEST-MR                39.63      41.87        
 10 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR                42.71      42.13        
 11 Liu, Ally                 10 Middies-MR             40.50      42.37        
 12 Weisglass, Rachel S       10 WEST-MR                41.85      42.69        
 13 Lore, Amelia J            10 Rye Y2011-MR           39.87      42.74        
 14 McIver, Bianca W          10 WEST-MR                45.65      43.73        
 15 Lee, Megan C               8 WEST-MR                45.45      44.08        
 16 Bonanno, Nicole R          8 WEST-MR                45.07      44.37        
 17 McSpedon, Sophia M        10 WEST-MR                45.13      44.62        
 18 Roksvold, Hailey          10 Spartans-MR            45.42      44.77        
 19 Eng, Katie J               9 Middies-MR             49.86      45.38        
 20 Mikheev, Isabel K          9 WEST-MR                45.16      46.28        
 21 Eng, Emma                  9 Middies-MR             44.75      46.37        
 22 Scala, Elizabeth M         8 WEST-MR                   NT      46.82        
 23 Wang, Grace S             10 Middies-MR             55.00      47.13        
 24 Perez, Miranda M           8 KB Makos-MR            51.94      50.19        
 25 Mejia, Stephani            8 Middies-MR                NT      50.79        
 26 Kahle, Emma F              8 WEST-MR                   NT      52.95        
 27 Castro, Emily              9 KB Makos-MR            50.07      53.33        
 28 Lin, Erica                 9 Middies-MR                NT      54.58        
 29 Richards, Rae-Anne B      10 Middies-MR           1:02.81      56.48        
 30 Montalvo, Laeyah           7 KB Makos-MR               NT      56.76        
 31 Ramos, Samantha            9 KB Makos-MR            54.65      57.12        
 32 Pineda, Aislynn L          6 KB Makos-MR            57.18      57.31        
 33 Ramos, Laura              10 KB Makos-MR               NT      57.66        
 34 Pineda, Ryleigh E          8 KB Makos-MR            57.15      58.06        
 35 Burke, Tierney R           7 Middies-MR           1:00.00      58.82        
 36 Ramos, Vanessa             8 KB Makos-MR               NT    1:01.51        
 37 May, Taylor M             10 Spartans-MR          1:06.39    1:03.34        
 38 Nachmani, Kate E           6 Middies-MR                NT    1:04.95        
 39 Gurden, Abigail S          6 Middies-MR                NT    1:06.42        
 40 Marin, Alyssa A            7 KB Makos-MR          1:13.06    1:06.60        
 41 Zelman, Alexandra L        8 Middies-MR           1:14.87    1:08.03        
 42 Marin, Briana O            8 KB Makos-MR          1:06.44    1:08.58        
 43 Mejia, Jazmine             6 Middies-MR                NT    1:11.38        
 44 Ando, Risa                 6 Middies-MR           1:10.00    1:13.64        
 45 Deng, Jenny                6 Middies-MR                NT    1:16.54        
 -- Murillo, Lauren S          7 KB Makos-MR          1:03.98         DQ        
 -- Casiano, Aaliyah R         9 KB Makos-MR            52.84         DQ        
 -- Bussiere, Eileen J         7 Middies-MR           1:10.00         DQ        
 -- Victory, Maggie           10 Rye Y2011-MR           47.09         DQ        
 -- Caban, Isabelle           10 KB Makos-MR            42.85         DQ        
 -- Rosario, Tykai N           7 KB Makos-MR          1:06.48         DQ        
 -- Carroll, Sophie            8 WEST-MR                49.54         DQ        
 -- Vumbacco, Sabrina S       10 WEST-MR                35.82        SCR        
 -- Chatterjee, Anika          8 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Kirscherbaum, Julia F      6 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Price, Charlotte R        10 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Parry, Alexa R            10 WEST-MR                37.84        SCR        
 -- Horney, Isabel             8 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Rios, Casandra            10 Spartans-MR            48.54        SCR        
 -- Rocco, Emily A             8 Spartans-MR            41.96        SCR        
 -- Perl, Alexandra R          8 Middies-MR           1:10.00        SCR        
 -- Capuano, Katelyn J         6 Middies-MR           1:10.00        SCR        
 -- Matossian, Caroline K     10 WEST-MR                42.06        SCR        
 -- Chatterjee, Ananya        10 Middies-MR             55.80        SCR        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scala, Maggie A           10 WEST-MR              1:19.71    1:19.13        
                  38.85     1:19.13 (40.28)                                        
  2 Wang, Kristina H          10 Middies-MR           1:16.84    1:19.28        
                  37.88     1:19.28 (41.40)                                        
  3 Du, Katelin                9 Middies-MR           1:19.48    1:20.39        
                  39.35     1:20.39 (41.04)                                        
  4 Dell'Orto, Mia D          10 Middies-MR           1:20.82    1:22.55        
                  40.88     1:22.55 (41.67)                                        
  5 Rutherford, Kelly A       10 Middies-MR           1:24.00    1:23.03        
                  40.53     1:23.03 (42.50)                                        
  6 Gurden, Julia              8 Middies-MR                NT    1:24.31        
                  41.31     1:24.31 (43.00)                                        
  7 Brew, Maggie C            10 Middies-MR           1:33.70    1:25.62        
                  41.06     1:25.62 (44.56)                                        
  8 Bryce, Madeline           10 WEST-MR              1:23.34    1:25.93        
                  42.71     1:25.93 (43.22)                                        
  9 Capuano, Caroline R        9 Middies-MR           1:27.00    1:26.23        
                  42.86     1:26.23 (43.37)                                        
 10 Carroll, Mia C            10 WEST-MR              1:35.45    1:27.51        
                  42.16     1:27.51 (45.35)                                        
 11 Jiang, Joy                 8 Middies-MR           1:31.83    1:28.81        
                  44.43     1:28.81 (44.38)                                        
 12 Broderick, Kyra A         10 Middies-MR           1:38.03    1:29.27        
                  44.44     1:29.27 (44.83)                                        
 13 Milio, Theresa A           9 Middies-MR                NT    1:30.26        
                  44.43     1:30.26 (45.83)                                        
 14 Cahaly, Emma E            10 Middies-MR           1:35.16    1:32.71        
                1:32.71         1:32.71 ( )                                        
 15 Daniel, Alexis            10 Middies-MR           1:30.47    1:34.85        
                  46.50     1:34.85 (48.35)                                        
 16 Valerio, Sofia A          10 Middies-MR           1:42.24    1:37.99        
                  47.95     1:37.99 (50.04)                                        
 17 McAteer, Kathryn M         8 Middies-MR                NT    1:40.91        
                  47.77     1:40.91 (53.14)                                        
 -- Novo, Samantha G          10 Spartans-MR          1:29.31         NS        
 -- Hogan, Allison G          10 Spartans-MR               NT        SCR        
 -- Zhang, Deborah Y          10 Middies-MR           1:39.48        SCR        
 -- Rocco, Emily A             8 Spartans-MR               NT        SCR        
 -- Tassio, Tara J            10 Spartans-MR          1:45.36        SCR        
 -- Klein, MiKayla S          10 WEST-MR              1:14.91        SCR        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C          10 WEST-MR                37.70      38.80        
  2 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR                42.91      41.60        
  3 Stevens, Meghan M         10 WEST-MR                42.10      42.01        
  4 Meyerhoeffer, Stella M     8 Spartans-MR            45.18      45.08        
  5 Bell, Jennifer A          10 WEST-MR                45.96      45.22        
  6 Nishiwaki, Abby N         10 WEST-MR                49.53      45.75        
  7 Caban, Isabelle           10 KB Makos-MR            46.61      46.92        
  8 Lee, Megan C               8 WEST-MR                45.40      47.73        
  9 Liu, Ally                 10 Middies-MR             47.83      47.96        
 10 Wang, Grace S             10 Middies-MR             47.06      48.36        
 11 Kassabian, Nicole M       10 WEST-MR                46.33      48.60        
 12 McIver, Bianca W          10 WEST-MR                52.55      49.00        
 13 Victory, Maggie           10 Rye Y2011-MR           51.73      49.80        
 14 Scala, Elizabeth M         8 WEST-MR                49.44      49.93        
 15 Lore, Amelia J            10 Rye Y2011-MR           53.62      50.43        
 16 Mikheev, Isabel K          9 WEST-MR                51.88      50.59        
 17 DeJesus, Anisa M           9 Spartans-MR            53.09      51.30        
 18 Weisglass, Rachel S       10 WEST-MR                51.59      51.46        
 19 Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR                   NT      53.15        
 20 Casiano, Aaliyah R         9 KB Makos-MR            58.85      55.13        
 21 Chia, Molly                9 FAST-MR                54.18      55.74        
 22 Eng, Emma                  9 Middies-MR             57.91      58.45        
 23 Burke, Tierney R           7 Middies-MR           1:10.00    1:00.78        
 24 Eng, Katie J               9 Middies-MR             56.88    1:00.85        
 25 Perez, Miranda M           8 KB Makos-MR          1:00.83    1:00.89        
 26 Lippolis, Isabella C       8 WEST-MR                54.54    1:00.95        
 27 Pawliczak, Lilly S         8 Spartans-MR          1:06.49    1:03.92        
 28 Bonanno, Nicole R          8 WEST-MR                56.53    1:04.00        
 -- Deng, Jenny                6 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Ando, Risa                 6 Middies-MR           1:10.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Mejia, Stephani            8 Middies-MR                NT         DQ        
      One hand touch
 -- Glehan, Hannah E           9 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Rocano, Kayla D            9 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Lin, Erica                 9 Middies-MR                NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Mejia, Jazmine             6 Middies-MR                NT         NS        
 -- Capuano, Katelyn J         6 Middies-MR           1:15.00        SCR        
 -- Price, Charlotte R        10 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Zelman, Alexandra L        8 Middies-MR           1:20.00        SCR        
 -- Horney, Isabel             8 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Kirscherbaum, Julia F      6 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Gurden, Abigail S          6 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Nachmani, Kate E           6 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Parry, Alexa R            10 WEST-MR                42.72        SCR        
 -- Vumbacco, Sabrina S       10 WEST-MR                42.83        SCR        
 -- Matossian, Caroline K     10 WEST-MR                50.88        SCR        
 -- Kahle, Emma F              8 WEST-MR                   NT        SCR        
 -- Rocco, Emily A             8 Spartans-MR            48.70        SCR        
 -- Carroll, Sophie            8 WEST-MR                51.76        SCR        
 -- Perl, Alexandra R          8 Middies-MR           1:15.00        SCR        
 -- Chatterjee, Anika          8 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Bussiere, Eileen J         7 Middies-MR           1:15.00        SCR        
 -- Chatterjee, Ananya        10 Middies-MR             55.49        SCR        
 -- Richards, Rae-Anne B      10 Middies-MR           1:13.36        SCR        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scala, Maggie A           10 WEST-MR              1:27.91    1:29.14        
                  42.23     1:29.14 (46.91)                                        
  2 Kamal, Sarah M             9 Spartans-MR          1:34.84    1:31.96        
                  43.79     1:31.96 (48.17)                                        
  3 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR              1:35.11    1:34.72        
                  45.17     1:34.72 (49.55)                                        
  4 Du, Katelin                9 Middies-MR                NT    1:36.98        
                  46.58     1:36.98 (50.40)                                        
  5 Milio, Theresa A           9 Middies-MR           2:05.44    1:37.15        
                  46.18     1:37.15 (50.97)                                        
  6 Wang, Kristina H          10 Middies-MR           1:57.63    1:37.67        
                  46.73     1:37.67 (50.94)                                        
  7 Cahaly, Emma E            10 Middies-MR           1:50.06    1:42.86        
                  48.60     1:42.86 (54.26)                                        
  8 Jiang, Joy                 8 Middies-MR                NT    1:46.01        
                  51.82     1:46.01 (54.19)                                        
  9 Capuano, Caroline R        9 Middies-MR           2:05.43    1:48.04        
                  52.38     1:48.04 (55.66)                                        
 10 Daniel, Alexis            10 Middies-MR           1:49.61    1:50.55        
                  52.07     1:50.55 (58.48)                                        
 11 Gurden, Julia              8 Middies-MR                NT    1:51.54        
                  53.78     1:51.54 (57.76)                                        
 12 Wang, Katie                9 FAST-MR              1:49.33    1:53.54        
                  53.56     1:53.54 (59.98)                                        
 13 Chia, Molly                9 FAST-MR              1:57.96    2:02.14        
                  56.26   2:02.14 (1:05.88)                                        
 14 McAteer, Kathryn M         8 Middies-MR                NT    2:05.17        
                  58.83   2:05.17 (1:06.34)                                        
 -- Valerio, Sofia A          10 Middies-MR           2:02.33         DQ        
      Arms two strokes underwater
                1:00.03        DQ (1:01.83)                                        
 -- Glehan, Hannah E           9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                1:07.16        DQ (1:12.02)                                        
 -- Klein, MiKayla S          10 WEST-MR                   NT         NS        
 -- Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR                   NT         NS        
 -- Rocco, Emily A             8 Spartans-MR               NT        SCR        
 -- Broderick, Kyra A         10 Middies-MR           1:45.00        SCR        
 -- Zhang, Deborah Y          10 Middies-MR           1:41.25        SCR        
 -- Dell'Orto, Mia D          10 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Rutherford, Kelly A       10 Middies-MR           1:31.58        SCR        
 -- Brew, Maggie C            10 Middies-MR           1:43.53        SCR        
 -- Carroll, Mia C            10 WEST-MR              1:38.56        SCR        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C          10 WEST-MR                32.50      32.62        
  2 Bell, Jennifer A          10 WEST-MR                40.05      35.74        
  3 Nishiwaki, Abby N         10 WEST-MR                39.55      37.27        
  4 May, Taylor M             10 Spartans-MR          1:06.28      38.18        
  5 Meyerhoeffer, Stella M     8 Spartans-MR            42.19      39.09        
  6 Lore, Amelia J            10 Rye Y2011-MR           39.68      39.48        
  7 Stevens, Meghan M         10 WEST-MR                41.02      39.58        
  8 Lee, Megan C               8 WEST-MR                42.64      41.45        
  9 Liu, Ally                 10 Middies-MR             42.96      41.76        
 10 Bryce, Madeline           10 WEST-MR                45.22      41.85        
 11 Hogan, Allison G          10 Spartans-MR            44.96      41.93        
 12 Lippolis, Isabella C       8 WEST-MR                41.00      42.00        
 13 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR                44.66      42.28        
 14 Weisglass, Rachel S       10 WEST-MR                45.26      43.13        
 15 Roksvold, Hailey          10 Spartans-MR            45.03      43.37        
 16 Caban, Isabelle           10 KB Makos-MR            46.78      44.70        
 17 Victory, Maggie           10 Rye Y2011-MR           47.97      44.86        
 18 Kassabian, Nicole M       10 WEST-MR                46.76      45.49        
 19 Wang, Grace S             10 Middies-MR             55.00      46.75        
 20 Scala, Elizabeth M         8 WEST-MR                   NT      47.71        
 21 McSpedon, Sophia M        10 WEST-MR                   NT      48.96        
 22 Carroll, Sophie            8 WEST-MR                49.20      51.35        
 23 Bussiere, Eileen J         7 Middies-MR           1:10.00      51.66        
 24 Richards, Rae-Anne B      10 Middies-MR             53.52      51.77        
 25 Mejia, Stephani            8 Middies-MR                NT      52.36        
 26 Casiano, Aaliyah R         9 KB Makos-MR               NT      54.76        
 27 Eng, Katie J               9 Middies-MR                NT      54.84        
 28 Kahle, Emma F              8 WEST-MR                   NT      57.62        
 29 Eng, Emma                  9 Middies-MR                NT      59.84        
 30 McIver, Bianca W          10 WEST-MR                49.46    1:03.79        
 31 Perez, Miranda M           8 KB Makos-MR               NT    1:05.08        
 32 Bonanno, Nicole R          8 WEST-MR                   NT    1:05.54        
 33 Lin, Erica                 9 Middies-MR                NT    1:12.00        
 34 Burke, Tierney R           7 Middies-MR           1:00.00    1:12.28        
 35 Nachmani, Kate E           6 Middies-MR                NT    1:14.89        
 36 Gurden, Abigail S          6 Middies-MR                NT    1:18.94        
 -- Ando, Risa                 6 Middies-MR           1:10.00         DQ        
 -- Mejia, Jazmine             6 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Zelman, Alexandra L        8 Middies-MR           1:15.00         DQ        
 -- Deng, Jenny                6 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Novo, Samantha G          10 Spartans-MR            41.01         NS        
 -- Kirscherbaum, Julia F      6 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Horney, Isabel             8 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Price, Charlotte R        10 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Capuano, Katelyn J         6 Middies-MR           1:10.00        SCR        
 -- Rios, Casandra            10 Spartans-MR            56.43        SCR        
 -- Parry, Alexa R            10 WEST-MR                35.09        SCR        
 -- Tassio, Tara J            10 Spartans-MR            48.24        SCR        
 -- Vumbacco, Sabrina S       10 WEST-MR                32.87        SCR        
 -- Rocco, Emily A             8 Spartans-MR            39.91        SCR        
 -- Chatterjee, Anika          8 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Perl, Alexandra R          8 Middies-MR           1:10.00        SCR        
 -- Matossian, Caroline K     10 WEST-MR                39.11        SCR        
 -- Chatterjee, Ananya        10 Middies-MR           1:00.00        SCR        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scala, Maggie A           10 WEST-MR              1:19.54    1:18.47        
                  36.35     1:18.47 (42.12)                                        
  2 Capuano, Caroline R        9 Middies-MR           1:27.00    1:26.65        
                  40.67     1:26.65 (45.98)                                        
  3 Du, Katelin                9 Middies-MR           1:24.03    1:27.47        
                  40.05     1:27.47 (47.42)                                        
  4 Rutherford, Kelly A       10 Middies-MR           1:34.32    1:30.20        
                  42.15     1:30.20 (48.05)                                        
  5 Jiang, Joy                 8 Middies-MR           1:52.55    1:31.16        
                  41.17     1:31.16 (49.99)                                        
  6 Dell'Orto, Mia D          10 Middies-MR           1:26.75    1:33.08        
                  43.30     1:33.08 (49.78)                                        
  7 Wang, Kristina H          10 Middies-MR           1:30.00    1:34.43        
                  43.20     1:34.43 (51.23)                                        
  8 Gurden, Julia              8 Middies-MR                NT    1:34.51        
                  44.45     1:34.51 (50.06)                                        
  9 Brew, Maggie C            10 Middies-MR           1:40.00    1:35.99        
                  45.77     1:35.99 (50.22)                                        
 10 Cahaly, Emma E            10 Middies-MR           1:37.75    1:36.27        
                  45.21     1:36.27 (51.06)                                        
 11 Broderick, Kyra A         10 Middies-MR           1:36.53    1:37.41        
                  44.38     1:37.41 (53.03)                                        
 12 Daniel, Alexis            10 Middies-MR                NT    1:41.61        
                  46.87     1:41.61 (54.74)                                        
 13 Carroll, Mia C            10 WEST-MR                   NT    1:49.60        
                  48.02   1:49.60 (1:01.58)                                        
 14 Valerio, Sofia A          10 Middies-MR           1:52.80    1:51.52        
                  48.69   1:51.52 (1:02.83)                                        
 15 McAteer, Kathryn M         8 Middies-MR                NT    1:58.00        
                  51.86   1:58.00 (1:06.14)                                        
 -- Milio, Theresa A           9 Middies-MR                NT         DQ        
                  50.05        DQ (1:01.46)                                        
 -- Novo, Samantha G          10 Spartans-MR               NT        SCR        
 -- Zhang, Deborah Y          10 Middies-MR           1:33.58        SCR        
 -- Nishiwaki, Abby N         10 WEST-MR                   NT        SCR        
 -- Klein, MiKayla S          10 WEST-MR              1:13.72        SCR        
 -- Rocco, Emily A             8 Spartans-MR               NT        SCR        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C          10 WEST-MR              1:15.60    1:13.55        
                  35.37     1:13.55 (38.18)                                        
  2 Bell, Jennifer A          10 WEST-MR              1:23.35    1:21.86        
                  36.16     1:21.86 (45.70)                                        
  3 Stevens, Meghan M         10 WEST-MR              1:24.62    1:21.94        
                  38.43     1:21.94 (43.51)                                        
  4 Neuman, Samantha E        10 WEST-MR              1:30.35    1:24.12        
                  41.13     1:24.12 (42.99)                                        
  5 Nishiwaki, Abby N         10 WEST-MR              1:27.98    1:25.44        
                  38.49     1:25.44 (46.95)                                        
  6 Lee, Megan C               8 WEST-MR              1:28.18    1:26.36        
                  41.90     1:26.36 (44.46)                                        
  7 Meyerhoeffer, Stella M     8 Spartans-MR          1:26.24    1:26.47        
                  39.27     1:26.47 (47.20)                                        
  8 Kamal, Sarah M             9 Spartans-MR          1:29.23    1:26.65        
                  41.94     1:26.65 (44.71)                                        
  9 Lore, Amelia J            10 Rye Y2011-MR         1:28.11    1:27.05        
                  39.61     1:27.05 (47.44)                                        
 10 Lippolis, Isabella C       8 WEST-MR              1:30.09    1:29.40        
                  41.13     1:29.40 (48.27)                                        
 11 Kassabian, Nicole M       10 WEST-MR              1:34.03    1:32.15        
                  43.36     1:32.15 (48.79)                                        
 12 Wang, Grace S             10 Middies-MR           2:00.00    1:33.03        
                  44.96     1:33.03 (48.07)                                        
 13 Wang, Katie                9 FAST-MR              1:38.35    1:34.14        
                  44.01     1:34.14 (50.13)                                        
 14 Victory, Maggie           10 Rye Y2011-MR         1:37.42    1:34.31        
                  45.08     1:34.31 (49.23)                                        
 15 Weisglass, Rachel S       10 WEST-MR              1:33.64    1:34.32        
 16 Scala, Elizabeth M         8 WEST-MR              1:39.07    1:35.65        
                  47.36     1:35.65 (48.29)                                        
 17 McIver, Bianca W          10 WEST-MR              1:39.51    1:36.56        
                  44.58     1:36.56 (51.98)                                        
 18 Caban, Isabelle           10 KB Makos-MR          1:34.45    1:37.37        
                  44.66     1:37.37 (52.71)                                        
 19 Bonanno, Nicole R          8 WEST-MR              1:41.75    1:40.43        
                  46.53     1:40.43 (53.90)                                        
 20 Casiano, Aaliyah R         9 KB Makos-MR               NT    1:43.15        
                  50.54     1:43.15 (52.61)                                        
 21 Eng, Katie J               9 Middies-MR                NT    1:43.69        
                  51.13     1:43.69 (52.56)                                        
 22 Eng, Emma                  9 Middies-MR                NT    1:48.87        
                  51.48     1:48.87 (57.39)                                        
 23 Perez, Miranda M           8 KB Makos-MR          2:00.57    1:53.76        
                  51.18   1:53.76 (1:02.58)                                        
 24 Lin, Erica                 9 Middies-MR                NT    2:03.75        
                  56.38   2:03.75 (1:07.37)                                        
 -- Deng, Jenny                6 Middies-MR                NT         DQ        
      One hand touch - fly
                  22.66                                                            
 -- Ando, Risa                 6 Middies-MR           2:30.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:16.77        DQ (1:27.59)                                        
 -- Mejia, Jazmine             6 Middies-MR                NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  56.81                                                            
 -- Burke, Tierney R           7 Middies-MR           2:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:03.41        DQ (1:03.55)                                        
 -- Mejia, Stephani            8 Middies-MR                NT         DQ        
      False start - Misc
                  36.83                                                            
 -- Rocano, Kayla D            9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                  47.77                                                            
 -- Pawliczak, Lilly S         8 Spartans-MR          1:58.89         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  50.17        DQ (1:04.84)                                        
 -- DeJesus, Anisa M           9 Spartans-MR          1:54.70         DQ        
      Scissors kick - fly
                  56.92          DQ (55.48)                                        
 -- Glehan, Hannah E           9 FAST-MR                   NT         DQ        
                  50.08        DQ (1:00.95)                                        
 -- Liu, Ally                 10 Middies-MR                NT         DQ        
      One hand touch - fly
                  39.52          DQ (46.95)                                        
 -- Price, Charlotte R        10 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Kahle, Emma F              8 WEST-MR                   NT        SCR        
 -- Carroll, Sophie            8 WEST-MR              1:42.24        SCR        
 -- Capuano, Katelyn J         6 Middies-MR           2:20.00        SCR        
 -- Nachmani, Kate E           6 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Zelman, Alexandra L        8 Middies-MR           2:20.00        SCR        
 -- Kirscherbaum, Julia F      6 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Horney, Isabel             8 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Parry, Alexa R            10 WEST-MR              1:23.94        SCR        
 -- Chatterjee, Ananya        10 Middies-MR           2:20.00        SCR        
 -- Richards, Rae-Anne B      10 Middies-MR           2:05.00        SCR        
 -- Matossian, Caroline K     10 WEST-MR              1:31.78        SCR        
 -- Gurden, Abigail S          6 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Bussiere, Eileen J         7 Middies-MR           2:20.00        SCR        
 -- Perl, Alexandra R          8 Middies-MR           2:15.00        SCR        
 -- Rocco, Emily A             8 Spartans-MR          1:33.06        SCR        
 -- Chatterjee, Anika          8 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Vumbacco, Sabrina S       10 WEST-MR              1:16.71        SCR        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scala, Maggie A           10 WEST-MR              2:45.86    2:45.72        
                  35.95     1:19.17 (43.22)     2:08.03 (48.86)     2:45.72 (37.69)
  2 Du, Katelin                9 Middies-MR           2:54.21    2:54.21        
                  38.26     1:20.71 (42.45)     2:15.83 (55.12)     2:54.21 (38.38)
  3 Wang, Kristina H          10 Middies-MR           2:59.24    2:57.76        
                  41.28     1:23.81 (42.53)     2:18.96 (55.15)     2:57.76 (38.80)
  4 Capuano, Caroline R        9 Middies-MR           3:09.00    3:00.69        
                  41.04     1:26.93 (45.89)     2:23.60 (56.67)     3:00.69 (37.09)
  5 Jiang, Joy                 8 Middies-MR                NT    3:04.42        
                  40.79     1:27.02 (46.23)     2:23.43 (56.41)     3:04.42 (40.99)
  6 Milio, Theresa A           9 Middies-MR           3:51.85    3:07.81        
                  45.89     1:32.16 (46.27)     2:25.39 (53.23)     3:07.81 (42.42)
  7 Daniel, Alexis            10 Middies-MR           3:17.79    3:11.78        
                  45.49     1:32.45 (46.96)     2:29.39 (56.94)     3:11.78 (42.39)
  8 Cahaly, Emma E            10 Middies-MR           3:23.18    3:13.61        
                  43.66     1:33.42 (49.76)     2:32.48 (59.06)     3:13.61 (41.13)
  9 Wang, Katie                9 FAST-MR              3:41.84    3:27.63        
                  47.62     1:41.06 (53.44)   2:41.12 (1:00.06)     3:27.63 (46.51)
 10 Valerio, Sofia A          10 Middies-MR           3:51.79    3:42.32        
                  51.15     1:45.49 (54.34)   2:49.86 (1:04.37)     3:42.32 (52.46)
 11 Chia, Molly                9 FAST-MR              3:41.53    3:44.87        
                  48.92     1:44.46 (55.54)   2:50.56 (1:06.10)     3:44.87 (54.31)
 12 McAteer, Kathryn M         8 Middies-MR                NT    3:51.38        
                  51.63     1:47.30 (55.67)   2:56.47 (1:09.17)     3:51.38 (54.91)
 -- Gurden, Julia              8 Middies-MR                NT         DQ        
                  42.41     1:27.15 (44.74)     2:24.56 (57.41)          DQ (40.56)
 -- Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - fly
                  59.95                             3:12.53 ( )        DQ (1:04.94)
 -- Klein, MiKayla S          10 WEST-MR              2:41.95         NS        
 -- Zhang, Deborah Y          10 Middies-MR           3:12.25        SCR        
 -- Broderick, Kyra A         10 Middies-MR           3:15.59        SCR        
 -- Brew, Maggie C            10 Middies-MR           3:15.43        SCR        
 -- Carroll, Mia C            10 WEST-MR              3:19.67        SCR        
 -- Kamal, Sarah M             9 Spartans-MR          3:46.29        SCR        
 -- Rocco, Emily A             8 Spartans-MR               NT        SCR        
 -- Rutherford, Kelly A       10 Middies-MR           2:57.02        SCR        
 -- Dell'Orto, Mia D          10 Middies-MR           2:59.27        SCR        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nonaka, Momoka            12 WEST-MR              2:33.17    2:22.95        
                  33.65     1:09.89 (36.24)     1:46.72 (36.83)     2:22.95 (36.23)
  2 Vumbacco, Sarah           12 WEST-MR              2:28.32    2:25.93        
                  32.71     1:10.16 (37.45)     1:48.32 (38.16)     2:25.93 (37.61)
  3 Scotti, Olivia E          11 WEST-MR              2:35.80    2:30.52        
                  34.37     1:13.77 (39.40)     1:52.35 (38.58)     2:30.52 (38.17)
  4 Fitzgibbons, Eleanor P    11 WEST-MR              2:45.24    2:37.97        
                  36.56     1:17.06 (40.50)     1:58.84 (41.78)     2:37.97 (39.13)
  5 Gebhardt, Rose            12 Middies-MR                NT    2:41.37        
                  36.42     1:18.23 (41.81)     2:00.32 (42.09)     2:41.37 (41.05)
  6 Di Cristofano, Francesca  11 WEST-MR              2:40.12    2:47.80        
  7 Velazquez, Jerishka M     12 KB Makos-MR          2:52.52    2:50.52        
                  37.70     1:22.63 (44.93)     2:08.91 (46.28)     2:50.52 (41.61)
  8 Patterson, Erin M         11 Middies-MR                NT    2:57.73        
                  40.70     1:25.97 (45.27)     2:13.17 (47.20)     2:57.73 (44.56)
  9 Stevens, Riley E          12 WEST-MR                   NT    2:58.51        
                  40.39     1:25.50 (45.11)     2:12.94 (47.44)     2:58.51 (45.57)
 10 Crespo, Tyra              12 KB Makos-MR          3:04.96    2:59.17        
                  36.89     1:21.88 (44.99)     2:04.66 (42.78)     2:59.17 (54.51)
 11 Santana, Miabella         12 KB Makos-MR          2:58.50    3:08.97        
                  43.03     1:34.96 (51.93)     2:25.39 (50.43)     3:08.97 (43.58)
 12 Scully, Lauren B          11 Middies-MR                NT    3:12.30        
                  40.98     1:29.56 (48.58)     2:20.86 (51.30)     3:12.30 (51.44)
 13 Carrasquil, Ariana M      12 KB Makos-MR          3:13.54    3:12.65        
                  40.51     1:29.31 (48.80)     2:21.64 (52.33)     3:12.65 (51.01)
 14 Cuadrado, Katelyn E       11 KB Makos-MR          3:11.49    3:14.47        
                  43.50     1:34.42 (50.92)     2:25.82 (51.40)     3:14.47 (48.65)
 15 Martin, Taylor N          11 KB Makos-MR          3:29.93    3:20.76        
                  44.54     1:36.12 (51.58)     2:29.49 (53.37)     3:20.76 (51.27)
 16 Li, Dexin                 12 Middies-MR                NT    3:26.92        
                  44.55   3:26.92 (2:42.37)                                        
 17 Crespo, Andee M           11 KB Makos-MR               NT    4:08.20        
                  46.62     1:42.05 (55.43)   2:56.77 (1:14.72)   4:08.20 (1:11.43)
 18 Delgadillo, Dezi          11 KB Makos-MR               NT    4:29.35        
                  53.73   2:03.90 (1:10.17)   3:18.34 (1:14.44)   4:29.35 (1:11.01)
 -- Rodriguez, Patricia A     11 KB Makos-MR          2:39.72        SCR        
 -- Abrams, Diana S           11 Rye Y2011-MR         3:20.00        SCR        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drew, Sami B              12 Middies-MR           6:05.00    6:06.41        
                  33.07     1:09.47 (36.40)     1:46.45 (36.98)     2:23.51 (37.06)
        3:01.01 (37.50)     3:38.33 (37.32)     4:15.73 (37.40)     4:53.33 (37.60)
        5:30.76 (37.43)     6:06.41 (35.65)                                        
  2 Bryce, Jane               11 WEST-MR              6:25.00    6:34.43        
                  35.67     1:14.74 (39.07)     1:55.19 (40.45)     2:35.60 (40.41)
        3:15.71 (40.11)     3:56.16 (40.45)     4:36.61 (40.45)     5:16.82 (40.21)
        5:57.47 (40.65)     6:34.43 (36.96)                                        
  3 Campanile, Angelina       11 Middies-MR           6:24.00    6:39.52        
                  34.31     1:12.44 (38.13)     1:53.20 (40.76)     2:35.02 (41.82)
        3:16.07 (41.05)     3:57.72 (41.65)     4:38.29 (40.57)     5:20.60 (42.31)
        6:01.32 (40.72)     6:39.52 (38.20)                                        
  4 Khan, Sabeen A            12 Middies-MR           7:38.66    6:42.89        
                  34.60     1:13.95 (39.35)     1:55.14 (41.19)     2:37.16 (42.02)
        3:18.93 (41.77)     4:00.68 (41.75)     4:42.06 (41.38)     5:22.92 (40.86)
        6:04.27 (41.35)     6:42.89 (38.62)                                        
  5 Bayer, Cally              11 Middies-MR           7:12.58    7:03.51        
                  38.56     1:22.68 (44.12)     2:06.27 (43.59)     2:49.24 (42.97)
        3:32.77 (43.53)     4:16.00 (43.23)     4:58.84 (42.84)     5:42.47 (43.63)
        6:24.26 (41.79)     7:03.51 (39.25)                                        
  6 Colucci, Christina L      12 Middies-MR           7:31.80    7:08.77        
                  38.58     1:21.95 (43.37)     2:06.97 (45.02)     2:50.50 (43.53)
        3:34.21 (43.71)     4:17.97 (43.76)     5:01.61 (43.64)     5:45.14 (43.53)
        6:27.47 (42.33)     7:08.77 (41.30)                                        
  7 Centis, Romane            11 Middies-MR           7:42.59    7:24.80        
                  38.30     1:21.87 (43.57)     2:07.45 (45.58)     2:55.07 (47.62)
        3:40.47 (45.40)     4:26.91 (46.44)     5:12.78 (45.87)     5:58.28 (45.50)
        6:42.14 (43.86)     7:24.80 (42.66)                                        
  8 Kass, Gabrielle           12 Middies-MR           7:29.98    7:32.05        
                  40.28     1:26.87 (46.59)     2:13.23 (46.36)     3:00.15 (46.92)
        3:47.52 (47.37)     4:32.55 (45.03)     5:19.49 (46.94)     6:06.26 (46.77)
        6:50.85 (44.59)     7:32.05 (41.20)                                        
 -- McAteer, Emma M           11 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Choksi, Nikita S          11 Middies-MR           8:22.43        SCR        
 -- Parkinson, Bri G          12 FAST-MR              6:35.58        SCR        
 -- Hricay, Morgan J          11 Middies-MR           7:48.12        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vumbacco, Sarah           12 WEST-MR                33.35      33.36        
  2 Nonaka, Momoka            12 WEST-MR                32.52      34.23        
  3 Scotti, Olivia E          11 WEST-MR                35.75      35.29        
  4 Di Cristofano, Francesca  11 WEST-MR                39.04      38.95        
  5 Gebhardt, Rose            12 Middies-MR                NT      40.32        
  6 Crespo, Tyra              12 KB Makos-MR            38.56      40.39        
  7 Santana, Miabella         12 KB Makos-MR            39.68      40.41        
  8 Velazquez, Jerishka M     12 KB Makos-MR            37.65      40.93        
  9 Fitzgibbons, Eleanor P    11 WEST-MR                40.77      41.12        
 10 Cuadrado, Katelyn E       11 KB Makos-MR            43.40      42.61        
 11 Patterson, Erin M         11 Middies-MR                NT      43.84        
 12 Li, Dexin                 12 Middies-MR                NT      45.21        
 13 Scully, Lauren B          11 Middies-MR                NT      45.83        
 14 Crespo, Andee M           11 KB Makos-MR            53.51      46.18        
 15 Carrasquil, Ariana M      12 KB Makos-MR            44.59      46.67        
 16 Martin, Taylor N          11 KB Makos-MR            48.14      49.27        
 17 Delgadillo, Dezi          11 KB Makos-MR          1:06.10      54.19        
 -- Rodriguez, Patricia A     11 KB Makos-MR            38.79        SCR        
 -- Abrams, Diana S           11 Rye Y2011-MR           42.57        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drew, Sami B              12 Middies-MR           1:13.53    1:13.43        
                  35.87     1:13.43 (37.56)                                        
  2 Bryce, Jane               11 WEST-MR              1:13.34    1:14.63        
                  37.08     1:14.63 (37.55)                                        
  3 Hricay, Morgan J          11 Middies-MR                NT    1:20.91        
                  39.17     1:20.91 (41.74)                                        
  4 Centis, Romane            11 Middies-MR           1:21.45    1:21.19        
                  39.70     1:21.19 (41.49)                                        
  5 Khan, Sabeen A            12 Middies-MR           1:22.24    1:21.44        
                  40.02     1:21.44 (41.42)                                        
  6 Campanile, Angelina       11 Middies-MR           1:20.84    1:23.01        
                  40.54     1:23.01 (42.47)                                        
  7 Bayer, Cally              11 Middies-MR           1:24.35    1:25.29        
                  42.54     1:25.29 (42.75)                                        
  8 Colucci, Christina L      12 Middies-MR           1:26.80    1:25.41        
                  42.14     1:25.41 (43.27)                                        
  9 Kass, Gabrielle           12 Middies-MR           1:32.73    1:30.00        
                  43.16     1:30.00 (46.84)                                        
 10 Stevens, Riley E          12 WEST-MR              1:52.86    1:42.06        
                  48.79     1:42.06 (53.27)                                        
 -- McAteer, Emma M           11 Middies-MR           1:24.40         DQ        
                  39.99          DQ (42.35)                                        
 -- Parkinson, Bri G          12 FAST-MR              1:19.59        SCR        
 -- Choksi, Nikita S          11 Middies-MR           1:30.53        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nonaka, Momoka            12 WEST-MR                37.69      39.64        
  2 Vumbacco, Sarah           12 WEST-MR                45.97      41.17        
  3 Velazquez, Jerishka M     12 KB Makos-MR            40.85      42.26        
  4 Fitzgibbons, Eleanor P    11 WEST-MR                42.69      42.44        
  5 Di Cristofano, Francesca  11 WEST-MR                44.27      43.42        
  6 Scotti, Olivia E          11 WEST-MR                44.41      43.59        
  7 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR                43.15      43.78        
  8 Carrasquil, Ariana M      12 KB Makos-MR            43.71      44.52        
  9 Appelbaum, Julia R        11 Rye Y2011-MR           46.95      45.88        
 10 Gebhardt, Rose            12 Middies-MR                NT      46.14        
 11 Li, Dexin                 12 Middies-MR                NT      46.30        
 12 Crespo, Tyra              12 KB Makos-MR            48.18      47.02        
 13 Martin, Taylor N          11 KB Makos-MR            50.07      50.91        
 14 Santana, Miabella         12 KB Makos-MR            51.99      52.53        
 15 Scully, Lauren B          11 Middies-MR                NT      53.55        
 16 Cuadrado, Katelyn E       11 KB Makos-MR            58.94      55.56        
 -- Rai, Sonali T             12 FAST-MR              1:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Hall, Emma M              13 Middies-MR                NT        XNS        
 -- Patterson, Erin M         11 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Abrams, Diana S           11 Rye Y2011-MR           45.60        SCR        
 -- Rodriguez, Patricia A     11 KB Makos-MR            49.57        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campanile, Angelina       11 Middies-MR           1:23.64    1:24.96        
                  40.27     1:24.96 (44.69)                                        
  2 Drew, Sami B              12 Middies-MR           1:25.70    1:26.94        
                  42.14     1:26.94 (44.80)                                        
  3 Parkinson, Bri G          12 FAST-MR              1:27.87    1:28.20        
                  41.51     1:28.20 (46.69)                                        
  4 Colucci, Christina L      12 Middies-MR           1:27.29    1:29.58        
                  42.75     1:29.58 (46.83)                                        
  5 Hricay, Morgan J          11 Middies-MR           1:32.14    1:31.33        
                  43.57     1:31.33 (47.76)                                        
  6 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              1:35.11    1:34.51        
                  45.27     1:34.51 (49.24)                                        
  7 Di Cristofano, Francesca  11 WEST-MR              1:34.70    1:35.40        
                  45.45     1:35.40 (49.95)                                        
  8 McAteer, Emma M           11 Middies-MR           1:38.48    1:36.58        
                  46.92     1:36.58 (49.66)                                        
  9 Centis, Romane            11 Middies-MR           1:38.45    1:37.33        
                  46.36     1:37.33 (50.97)                                        
 10 Stevens, Riley E          12 WEST-MR              1:38.99    1:39.85        
                  46.49     1:39.85 (53.36)                                        
 11 Bayer, Cally              11 Middies-MR           1:43.08    1:40.82        
                  48.89     1:40.82 (51.93)                                        
 12 Sierra, Ibbi N            12 FAST-MR              1:48.43    1:43.88        
                  48.26     1:43.88 (55.62)                                        
 13 Kass, Gabrielle           12 Middies-MR           1:53.77    1:51.08        
                  52.27     1:51.08 (58.81)                                        
 -- Khan, Sabeen A            12 Middies-MR           1:34.58        SCR        
 -- Choksi, Nikita S          11 Middies-MR           1:42.75        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nonaka, Momoka            12 WEST-MR                30.16      30.75        
  2 Martin, Taylor N          11 KB Makos-MR            51.25      32.75        
  3 Vumbacco, Sarah           12 WEST-MR                32.16      32.83        
  4 Scotti, Olivia E          11 WEST-MR                34.77      33.65        
  5 Fitzgibbons, Eleanor P    11 WEST-MR                36.90      36.89        
  6 Gebhardt, Rose            12 Middies-MR                NT      38.33        
  7 Velazquez, Jerishka M     12 KB Makos-MR            39.20      38.44        
  8 Crespo, Tyra              12 KB Makos-MR            40.81      40.44        
  9 Di Cristofano, Francesca  11 WEST-MR                44.23      42.98        
 10 Patterson, Erin M         11 Middies-MR                NT      44.43        
 11 Santana, Miabella         12 KB Makos-MR            43.84      46.00        
 12 Scully, Lauren B          11 Middies-MR                NT      47.86        
 13 Carrasquil, Ariana M      12 KB Makos-MR            45.99      48.06        
 14 Li, Dexin                 12 Middies-MR                NT      48.58        
 15 Cuadrado, Katelyn E       11 KB Makos-MR            51.13      58.62        
 -- Abrams, Diana S           11 Rye Y2011-MR           44.00        SCR        
 -- Rodriguez, Patricia A     11 KB Makos-MR            40.15        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drew, Sami B              12 Middies-MR           1:10.93    1:10.50        
                  34.99     1:10.50 (35.51)                                        
  2 Bryce, Jane               11 WEST-MR              1:21.55    1:16.71        
                  35.60     1:16.71 (41.11)                                        
  3 Campanile, Angelina       11 Middies-MR           1:15.82    1:19.12        
                  36.79     1:19.12 (42.33)                                        
  4 Khan, Sabeen A            12 Middies-MR           1:20.08    1:21.75        
                  37.25     1:21.75 (44.50)                                        
  5 McAteer, Emma M           11 Middies-MR           1:31.46    1:29.56        
                  40.26     1:29.56 (49.30)                                        
  6 Colucci, Christina L      12 Middies-MR           1:30.84    1:31.69        
                  42.62     1:31.69 (49.07)                                        
  7 Bayer, Cally              11 Middies-MR           1:28.51    1:33.55        
                  42.82     1:33.55 (50.73)                                        
  8 Centis, Romane            11 Middies-MR           1:30.90    1:34.10        
                  43.52     1:34.10 (50.58)                                        
  9 Hricay, Morgan J          11 Middies-MR                NT    1:35.16        
                  42.31     1:35.16 (52.85)                                        
 10 Kass, Gabrielle           12 Middies-MR           1:49.51    1:47.64        
                  48.42     1:47.64 (59.22)                                        
 -- Stevens, Riley E          12 WEST-MR                   NT         DQ        
                  48.27        DQ (1:03.10)                                        
 -- Parkinson, Bri G          12 FAST-MR              1:21.03        SCR        
 -- Choksi, Nikita S          11 Middies-MR           1:45.10        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nonaka, Momoka            12 WEST-MR              1:09.30    1:11.76        
                  32.14     1:11.76 (39.62)                                        
  2 Vumbacco, Sarah           12 WEST-MR              1:14.71    1:15.52        
                  34.09     1:15.52 (41.43)                                        
  3 Scotti, Olivia E          11 WEST-MR              1:18.85    1:17.61        
                  34.78     1:17.61 (42.83)                                        
  4 Fitzgibbons, Eleanor P    11 WEST-MR              1:23.94    1:20.77        
                  38.24     1:20.77 (42.53)                                        
  5 Velazquez, Jerishka M     12 KB Makos-MR          1:25.79    1:20.92        
                  38.22     1:20.92 (42.70)                                        
  6 Di Cristofano, Francesca  11 WEST-MR              1:25.73    1:22.99        
                  39.62     1:22.99 (43.37)                                        
  7 Gebhardt, Rose            12 Middies-MR                NT    1:27.07        
                  39.53     1:27.07 (47.54)                                        
  8 Stevens, Riley E          12 WEST-MR              1:34.58    1:30.67        
                  45.16     1:30.67 (45.51)                                        
  9 Appelbaum, Julia R        11 Rye Y2011-MR         1:45.35    1:32.36        
                  44.04     1:32.36 (48.32)                                        
 10 Carrasquil, Ariana M      12 KB Makos-MR          1:35.00    1:33.60        
                  44.68     1:33.60 (48.92)                                        
 11 Santana, Miabella         12 KB Makos-MR          1:28.71    1:34.45        
                  41.97     1:34.45 (52.48)                                        
 12 Rai, Sonali T             12 FAST-MR              2:30.00    1:36.80        
                  44.12     1:36.80 (52.68)                                        
 13 Cuadrado, Katelyn E       11 KB Makos-MR          1:39.66    1:41.94        
                  46.94     1:41.94 (55.00)                                        
 14 Scully, Lauren B          11 Middies-MR                NT    1:43.05        
                  46.75     1:43.05 (56.30)                                        
 15 Martin, Taylor N          11 KB Makos-MR          1:41.76    1:47.15        
                  53.11     1:47.15 (54.04)                                        
 -- Li, Dexin                 12 Middies-MR                NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  47.93          DQ (49.58)                                        
 -- Crespo, Tyra              12 KB Makos-MR          1:28.80         DQ        
      False start - Misc
                  39.86          DQ (46.79)                                        
 -- Hall, Emma M              13 Middies-MR                NT        XNS        
 -- Patterson, Erin M         11 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Abrams, Diana S           11 Rye Y2011-MR         1:44.00        SCR        
 -- Rodriguez, Patricia A     11 KB Makos-MR          1:29.93        SCR        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parkinson, Bri G          12 FAST-MR              2:48.27    2:47.01        
                  35.32     1:18.98 (43.66)     2:09.53 (50.55)     2:47.01 (37.48)
  2 Campanile, Angelina       11 Middies-MR           2:40.44    2:50.54        
                  37.05     1:22.30 (45.25)     2:11.14 (48.84)     2:50.54 (39.40)
  3 Hricay, Morgan J          11 Middies-MR           3:21.71    2:55.87        
                  40.63     1:25.36 (44.73)     2:17.22 (51.86)     2:55.87 (38.65)
  4 Centis, Romane            11 Middies-MR           3:08.25    2:57.71        
                  40.76     1:24.28 (43.52)     2:17.59 (53.31)     2:57.71 (40.12)
  5 McAteer, Emma M           11 Middies-MR           3:02.50    2:58.90        
                  41.31     1:26.20 (44.89)     2:19.58 (53.38)     2:58.90 (39.32)
  6 Colucci, Christina L      12 Middies-MR           2:56.12    2:59.08        
                  41.83     1:27.98 (46.15)     2:17.83 (49.85)     2:59.08 (41.25)
  7 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              3:04.93    3:00.63        
                  41.57     1:26.52 (44.95)     2:20.76 (54.24)     3:00.63 (39.87)
  8 Kass, Gabrielle           12 Middies-MR           3:18.46    3:11.36        
                  47.46     1:35.63 (48.17)     2:33.25 (57.62)     3:11.36 (38.11)
  9 Sierra, Ibbi N            12 FAST-MR                   NT    3:34.53        
                  48.12     1:40.48 (52.36)   2:44.47 (1:03.99)     3:34.53 (50.06)
 -- Bayer, Cally              11 Middies-MR           3:03.48         DQ        
      Did not finish on back - back
                  42.46     1:29.22 (46.76)     2:21.32 (52.10)          DQ (40.04)
 -- Drew, Sami B              12 Middies-MR           2:36.86         DQ        
      One hand touch - fly
                  34.91     1:13.58 (38.67)     2:02.08 (48.50)          DQ (35.88)
 -- Khan, Sabeen A            12 Middies-MR           2:54.51        SCR        
 -- Choksi, Nikita S          11 Middies-MR           3:28.44        SCR        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delane, Kelly A           14 WEST-MR              2:02.56    2:04.08        
                  28.14       59.18 (31.04)     1:31.67 (32.49)     2:04.08 (32.41)
  2 Overacker, Caroline G     14 Spartans-MR          2:40.00    2:30.51        
                  35.03     1:12.92 (37.89)     1:53.39 (40.47)     2:30.51 (37.12)
  3 Casiano, Ashlyn M         13 KB Makos-MR          2:57.14    2:57.42        
                  39.89     1:26.41 (46.52)     2:13.76 (47.35)     2:57.42 (43.66)
 -- Hall, Emma M              13 Middies-MR                NT         NS        
 -- Romano, Nicole P          13 WEST-MR                   NT         NS        
 -- Romero, Angelica M        13 KB Makos-MR          2:58.59        SCR        
 -- Parry, Nicole A           13 WEST-MR              2:00.79        SCR        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emanuel, Taylor C         14 WEST-MR                   NT    5:52.09        
                  32.26     1:07.60 (35.34)     1:43.23 (35.63)     2:19.19 (35.96)
        2:54.90 (35.71)     3:31.17 (36.27)     4:06.55 (35.38)     4:41.64 (35.09)
        5:17.69 (36.05)     5:52.09 (34.40)                                        
  2 Wang, Amanda H            13 Middies-MR           5:47.56    5:55.91        
                  32.25     1:07.77 (35.52)     1:43.76 (35.99)     2:20.06 (36.30)
        2:56.29 (36.23)     3:32.67 (36.38)     4:08.84 (36.17)     4:44.92 (36.08)
        5:20.93 (36.01)     5:55.91 (34.98)                                        
  3 Wang, Chloe               13 FAST-MR              7:02.41    6:37.58        
                  35.44     1:14.78 (39.34)     1:55.17 (40.39)     2:36.77 (41.60)
        3:18.73 (41.96)     4:00.08 (41.35)     4:41.46 (41.38)     5:21.57 (40.11)
        6:01.50 (39.93)     6:37.58 (36.08)                                        
  4 Overacker, Caroline G     14 Spartans-MR          6:47.77    6:38.23        
                  36.15     1:15.22 (39.07)     1:55.91 (40.69)     2:36.29 (40.38)
        3:17.93 (41.64)     3:59.86 (41.93)     4:41.14 (41.28)     5:21.76 (40.62)
        6:01.35 (39.59)     6:38.23 (36.88)                                        
 -- Broderick, Amanda K       13 Middies-MR           6:03.43        SCR        
 -- Avezzano, Katie G         13 Middies-MR           5:59.21        SCR        
 -- Su, Kaity                 13 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Nagaishi, Ayano           13 Middies-MR           6:01.55        SCR        
 -- Vasudevan, Arya V         14 Middies-MR           6:06.55        SCR        
 -- Chia, Eileen              13 FAST-MR              6:43.14        SCR        
 -- Talus, Shreya R           13 Middies-MR           7:30.90        SCR        
 -- Weisstuch, Caroline F     14 Middies-MR           7:03.00        SCR        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delane, Kelly A           14 WEST-MR              1:06.17    1:05.24        
                  31.95     1:05.24 (33.29)                                        
  2 Overacker, Caroline G     14 Spartans-MR          1:23.95    1:21.28        
                  38.82     1:21.28 (42.46)                                        
  3 Casiano, Ashlyn M         13 KB Makos-MR          1:52.99    1:29.23        
                  44.80     1:29.23 (44.43)                                        
 -- Hall, Emma M              13 Middies-MR           2:20.51         NS        
 -- Romano, Nicole P          13 WEST-MR              1:22.99         NS        
 -- Romero, Angelica M        13 KB Makos-MR          1:35.30        SCR        
 -- Parry, Nicole A           13 WEST-MR              1:07.07        SCR        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emanuel, Taylor C         14 WEST-MR              2:20.02    2:19.92        
                  32.48     1:07.61 (35.13)     1:44.06 (36.45)     2:19.92 (35.86)
  2 Wang, Amanda H            13 Middies-MR           2:25.79    2:27.22        
                  34.98     1:12.89 (37.91)     1:50.76 (37.87)     2:27.22 (36.46)
  3 Avezzano, Katie G         13 Middies-MR           2:21.74    2:28.96        
                  35.77     1:12.67 (36.90)     1:50.61 (37.94)     2:28.96 (38.35)
  4 Broderick, Amanda K       13 Middies-MR           2:30.86    2:29.36        
                  35.34     1:12.59 (37.25)     1:51.32 (38.73)     2:29.36 (38.04)
  5 Nagaishi, Ayano           13 Middies-MR           2:29.20    2:32.06        
                  36.63     1:14.94 (38.31)     1:53.88 (38.94)     2:32.06 (38.18)
  6 Weisstuch, Caroline F     14 Middies-MR           2:42.55    2:41.41        
                  36.85     1:17.57 (40.72)     2:00.31 (42.74)     2:41.41 (41.10)
  7 Vasudevan, Arya V         14 Middies-MR           2:39.39    2:43.91        
                  38.67     1:20.48 (41.81)     2:02.67 (42.19)     2:43.91 (41.24)
 -- Wang, Chloe               13 FAST-MR              3:00.07         DQ        
                  39.82     1:24.66 (44.84)     2:08.87 (44.21)          DQ (42.07)
 -- Su, Kaity                 13 Middies-MR           3:27.64        SCR        
 -- Overacker, Caroline G     14 Spartans-MR               NT        SCR        
 -- Talus, Shreya R           13 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Chia, Eileen              13 FAST-MR              2:43.74        SCR        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delane, Kelly A           14 WEST-MR              1:32.43    1:21.34        
                  38.85     1:21.34 (42.49)                                        
  2 Romano, Nicole P          13 WEST-MR              1:52.45    1:30.13        
                  42.81     1:30.13 (47.32)                                        
  3 Formoso, Sabrina          14 FAST-MR              1:25.58    1:31.93        
                  43.86     1:31.93 (48.07)                                        
  4 Hanagan, Alli N           13 FAST-MR              1:26.28    1:34.86        
                  44.87     1:34.86 (49.99)                                        
  5 Casiano, Ashlyn M         13 KB Makos-MR          1:28.36    1:36.57        
                  46.52     1:36.57 (50.05)                                        
  6 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR              1:35.49    1:37.59        
                  46.45     1:37.59 (51.14)                                        
  7 Celaj, Kaltrina           14 FAST-MR              1:54.96    1:56.09        
                  53.68   1:56.09 (1:02.41)                                        
 -- Parry, Nicole A           13 WEST-MR              1:14.10        SCR        
 -- Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR              1:45.64        SCR        
 -- Romero, Angelica M        13 KB Makos-MR          1:41.63        SCR        
 -- Hall, Emma M              13 Middies-MR           2:20.93        SCR        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nagaishi, Ayano           13 Middies-MR           2:52.00    2:50.72        
                  38.42     1:21.76 (43.34)     2:05.73 (43.97)     2:50.72 (44.99)
  2 Wang, Amanda H            13 Middies-MR                NT    2:56.74        
                  39.55     1:24.29 (44.74)     2:10.27 (45.98)     2:56.74 (46.47)
  3 Vasudevan, Arya V         14 Middies-MR           2:50.84    3:00.49        
                  40.77     1:26.79 (46.02)     2:13.99 (47.20)     3:00.49 (46.50)
  4 Chia, Eileen              13 FAST-MR              2:59.98    3:01.86        
                  41.01     1:27.70 (46.69)     2:14.85 (47.15)     3:01.86 (47.01)
  5 Weisstuch, Caroline F     14 Middies-MR           3:00.00    3:05.34        
                  42.32     1:29.59 (47.27)     2:17.34 (47.75)     3:05.34 (48.00)
  6 Emanuel, Taylor C         14 WEST-MR                   NT    3:07.32        
                  43.81     1:30.78 (46.97)     2:18.94 (48.16)     3:07.32 (48.38)
  7 Wang, Chloe               13 FAST-MR              3:12.16    3:19.36        
                  46.36     1:38.60 (52.24)     2:29.93 (51.33)     3:19.36 (49.43)
  8 Formoso, Sabrina          14 FAST-MR              3:03.25    3:21.32        
                  46.86     1:38.35 (51.49)     2:29.95 (51.60)     3:21.32 (51.37)
  9 Hanagan, Alli N           13 FAST-MR              3:19.53    3:22.90        
                  44.63     1:35.87 (51.24)     2:29.52 (53.65)     3:22.90 (53.38)
 -- Su, Kaity                 13 Middies-MR           3:34.18        SCR        
 -- Talus, Shreya R           13 Middies-MR           3:30.73        SCR        
 -- Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR              3:33.78        SCR        
 -- Broderick, Amanda K       13 Middies-MR           2:42.75        SCR        
 -- Avezzano, Katie G         13 Middies-MR           2:53.83        SCR        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delane, Kelly A           14 WEST-MR              1:05.88    1:06.64        
                  30.78     1:06.64 (35.86)                                        
  2 Casiano, Ashlyn M         13 KB Makos-MR          1:50.09    1:46.66        
                  51.83     1:46.66 (54.83)                                        
 -- Romano, Nicole P          13 WEST-MR                   NT         NS        
 -- Hall, Emma M              13 Middies-MR                NT         NS        
 -- Parry, Nicole A           13 WEST-MR              1:04.84        SCR        
 -- Romero, Angelica M        13 KB Makos-MR          1:37.34        SCR        
 -- Overacker, Caroline G     14 Spartans-MR          1:33.80        SCR        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emanuel, Taylor C         14 WEST-MR                   NT    2:38.71        
                  34.65     1:14.50 (39.85)     1:56.29 (41.79)     2:38.71 (42.42)
  2 Weisstuch, Caroline F     14 Middies-MR           2:53.42    2:57.71        
                  36.67     1:20.75 (44.08)     2:08.73 (47.98)     2:57.71 (48.98)
  3 Vasudevan, Arya V         14 Middies-MR           2:52.39    3:02.14        
                  37.68     1:25.99 (48.31)     2:14.78 (48.79)     3:02.14 (47.36)
 -- Su, Kaity                 13 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Nagaishi, Ayano           13 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Wang, Amanda H            13 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Avezzano, Katie G         13 Middies-MR           2:21.69        SCR        
 -- Talus, Shreya R           13 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Broderick, Amanda K       13 Middies-MR           2:37.88        SCR        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delane, Kelly A           14 WEST-MR              2:23.98    2:23.58        
                  30.70     1:07.32 (36.62)     1:51.36 (44.04)     2:23.58 (32.22)
  2 Romano, Nicole P          13 WEST-MR                   NT    2:48.15        
                  38.07     1:20.58 (42.51)     2:10.52 (49.94)     2:48.15 (37.63)
  3 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR              3:14.93    3:10.88        
                  40.74     1:33.85 (53.11)     2:27.59 (53.74)     3:10.88 (43.29)
  4 Casiano, Ashlyn M         13 KB Makos-MR          3:33.86    3:11.75        
                  51.45     1:36.24 (44.79)     2:28.76 (52.52)     3:11.75 (42.99)
  5 Celaj, Kaltrina           14 FAST-MR                   NT    3:34.63        
                  47.02     1:46.31 (59.29)   2:46.39 (1:00.08)     3:34.63 (48.24)
 -- Emanuel, Taylor C         14 WEST-MR              2:27.92         DQ        
                  31.07     1:07.32 (36.25)     1:54.64 (47.32)          DQ (35.58)
 -- Romero, Angelica M        13 KB Makos-MR               NT        SCR        
 -- Hall, Emma M              13 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Parry, Nicole A           13 WEST-MR              2:16.82        SCR        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Amanda K       13 Middies-MR           2:27.78    2:29.46        
                  32.26     1:09.02 (36.76)     1:55.05 (46.03)     2:29.46 (34.41)
  2 Wang, Amanda H            13 Middies-MR           2:30.49    2:30.73        
                  32.92     1:09.72 (36.80)     1:56.67 (46.95)     2:30.73 (34.06)
  3 Avezzano, Katie G         13 Middies-MR           2:25.09    2:30.97        
                  33.11     1:11.39 (38.28)     1:55.58 (44.19)     2:30.97 (35.39)
  4 Nagaishi, Ayano           13 Middies-MR           2:31.72    2:37.00        
                  35.65     1:14.53 (38.88)     1:59.62 (45.09)     2:37.00 (37.38)
  5 Vasudevan, Arya V         14 Middies-MR           2:32.31    2:38.75        
  6 Weisstuch, Caroline F     14 Middies-MR           2:34.33    2:38.93        
  7 Wang, Chloe               13 FAST-MR              2:45.97    2:50.48        
 -- Su, Kaity                 13 Middies-MR           2:57.93        SCR        
 -- Overacker, Caroline G     14 Spartans-MR          2:52.95        SCR        
 -- Chia, Eileen              13 FAST-MR              2:38.34        SCR        
 -- Talus, Shreya R           13 Middies-MR           3:07.12        SCR        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emanuel, Taylor C         14 WEST-MR                   NT    5:24.24        
                  32.09     1:09.69 (37.60)     1:50.65 (40.96)     2:30.64 (39.99)
        3:18.67 (48.03)     4:08.92 (50.25)     4:47.63 (38.71)     5:24.24 (36.61)
  2 Vasudevan, Arya V         14 Middies-MR           5:26.04    5:38.61        
                  37.31     1:22.06 (44.75)     2:03.89 (41.83)     2:45.75 (41.86)
        3:33.48 (47.73)     4:22.40 (48.92)     5:00.61 (38.21)     5:38.61 (38.00)
  3 Weisstuch, Caroline F     14 Middies-MR           5:45.00    5:39.89        
                  35.81     1:18.44 (42.63)     2:02.41 (43.97)     2:45.57 (43.16)
        3:35.15 (49.58)     4:24.50 (49.35)     5:03.17 (38.67)     5:39.89 (36.72)
  4 Chia, Eileen              13 FAST-MR              5:48.88    6:02.73        
                  35.96     1:23.12 (47.16)     2:09.72 (46.60)     2:57.07 (47.35)
        3:46.97 (49.90)     4:39.82 (52.85)     5:21.32 (41.50)     6:02.73 (41.41)
  5 Wang, Chloe               13 FAST-MR                   NT    6:10.89        
                  41.89     1:33.91 (52.02)   3:07.89 (1:33.98)     4:01.49 (53.60)
        4:54.75 (53.26)                             5:33.57 ( )     6:10.89 (37.32)
  6 Hanagan, Alli N           13 FAST-MR                   NT    6:17.90        
                  39.10     1:29.49 (50.39)     2:13.46 (43.97)     2:58.94 (45.48)
        3:54.07 (55.13)     4:53.67 (59.60)     5:35.88 (42.21)     6:17.90 (42.02)
  7 Formoso, Sabrina          14 FAST-MR              6:27.23    6:28.32        
                  45.54     1:41.88 (56.34)     2:29.29 (47.41)     3:17.56 (48.27)
        4:09.33 (51.77)     5:00.39 (51.06)     5:45.25 (44.86)     6:28.32 (43.07)
 -- Su, Kaity                 13 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Nagaishi, Ayano           13 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Wang, Amanda H            13 Middies-MR           5:30.28        SCR        
 -- Talus, Shreya R           13 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR                   NT        SCR        
 -- Broderick, Amanda K       13 Middies-MR           5:10.00        SCR        
 -- Avezzano, Katie G         13 Middies-MR           5:10.00        SCR        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caird, Imogen A           16 Rye Y2011-MR         2:16.10    2:17.23        
                  30.98     1:04.73 (33.75)     1:40.80 (36.07)     2:17.23 (36.43)
 -- Potter, Maeve H           15 Rye Y2011-MR         2:14.28        SCR        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        15 Middies-MR           5:13.80    5:38.11        
                  30.87     1:04.83 (33.96)     1:39.35 (34.52)     2:13.92 (34.57)
        2:48.20 (34.28)     3:22.79 (34.59)     3:57.23 (34.44)     4:31.61 (34.38)
        5:05.68 (34.07)     5:38.11 (32.43)                                        
  2 Kanim, Callie H           16 Middies-MR           6:10.00    5:52.81        
                  31.57     1:06.10 (34.53)     1:41.21 (35.11)     2:16.82 (35.61)
        2:52.43 (35.61)     3:28.38 (35.95)     4:04.10 (35.72)     4:40.68 (36.58)
        5:17.64 (36.96)     5:52.81 (35.17)                                        
 -- Garcia, Amanda I          15 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Nixon, Charlotte A        15 WEST-MR              5:39.11        SCR        
 -- Dell'Orto, Christina M    16 Middies-MR           6:06.64        SCR        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caird, Imogen A           16 Rye Y2011-MR         1:13.89    1:15.09        
                  37.60     1:15.09 (37.49)                                        
 -- Potter, Maeve H           15 Rye Y2011-MR         1:11.84        SCR        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanim, Callie H           16 Middies-MR           2:14.39    2:18.92        
                  33.02     1:07.92 (34.90)     1:43.59 (35.67)     2:18.92 (35.33)
  2 Doherty, Kaitlin A        15 Middies-MR           2:17.92    2:20.14        
                  33.94     1:09.23 (35.29)     1:44.79 (35.56)     2:20.14 (35.35)
  3 Garcia, Amanda I          15 Middies-MR           2:30.34    2:30.03        
                  35.13     1:12.62 (37.49)     1:51.24 (38.62)     2:30.03 (38.79)
 -- Nixon, Charlotte A        15 WEST-MR              2:16.55        SCR        
 -- Dell'Orto, Christina M    16 Middies-MR           2:32.71        SCR        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McElroy, Nora C           16 WEST-MR              1:13.85    1:16.58        
                  35.68     1:16.58 (40.90)                                        
  2 Caird, Imogen A           16 Rye Y2011-MR         1:18.41    1:18.37        
                  37.06     1:18.37 (41.31)                                        
  3 Sheridan, Vicki           16 FAST-MR              1:58.29    1:49.84        
                  52.04     1:49.84 (57.80)                                        
 -- Dell'Orto, Christina M    16 Middies-MR           1:35.20        SCR        
 -- Potter, Maeve H           15 Rye Y2011-MR         1:22.48        SCR        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        15 Middies-MR           2:43.27    2:46.45        
                  39.02     1:21.08 (42.06)     2:03.47 (42.39)     2:46.45 (42.98)
 -- Kanim, Callie H           16 Middies-MR           2:51.33        SCR        
 -- Garcia, Amanda I          15 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Nixon, Charlotte A        15 WEST-MR              2:37.69        SCR        
 -- Dell'Orto, Christina M    16 Middies-MR           3:46.74        SCR        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McElroy, Nora C           16 WEST-MR              1:06.20    1:07.01        
                  31.98     1:07.01 (35.03)                                        
  2 Caird, Imogen A           16 Rye Y2011-MR         1:15.09    1:16.55        
                  35.70     1:16.55 (40.85)                                        
 -- Potter, Maeve H           15 Rye Y2011-MR         1:07.92        SCR        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        15 Middies-MR           2:18.48    2:30.31        
                  33.25     1:11.78 (38.53)     1:51.46 (39.68)     2:30.31 (38.85)
  2 Garcia, Amanda I          15 Middies-MR                NT    2:45.14        
                  35.29     1:17.78 (42.49)     2:02.15 (44.37)     2:45.14 (42.99)
 -- Kanim, Callie H           16 Middies-MR           2:32.60        SCR        
 -- Nixon, Charlotte A        15 WEST-MR              2:35.95        SCR        
 -- Dell'Orto, Christina M    16 Middies-MR                NT        SCR        
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        15 Middies-MR           2:16.71    2:20.79        
                  30.39     1:06.62 (36.23)     1:48.72 (42.10)     2:20.79 (32.07)
  2 McElroy, Nora C           16 WEST-MR                   NT    2:25.39        
  3 Garcia, Amanda I          15 Middies-MR                NT    2:33.00        
  4 Caird, Imogen A           16 Rye Y2011-MR         2:30.31    2:34.55        
                  34.44     1:13.63 (39.19)     1:58.40 (44.77)     2:34.55 (36.15)
 -- Dell'Orto, Christina M    16 Middies-MR           2:43.20        SCR        
 -- Kanim, Callie H           16 Middies-MR           2:23.82        SCR        
 -- Potter, Maeve H           15 Rye Y2011-MR         2:33.95        SCR        
 -- Nixon, Charlotte A        15 WEST-MR              2:19.76        SCR        
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A        15 Middies-MR           4:53.88    5:04.10        
                  34.54     1:13.63 (39.09)     1:53.17 (39.54)     2:30.82 (37.65)
        3:14.09 (43.27)     3:57.80 (43.71)     4:31.49 (33.69)     5:04.10 (32.61)
  2 Sheridan, Vicki           16 FAST-MR              6:55.00    6:43.73        
                  40.90     1:33.26 (52.36)     2:21.44 (48.18)     3:09.13 (47.69)
      4:12.65 (1:03.52)   5:15.02 (1:02.37)     5:59.65 (44.63)     6:43.73 (44.08)
 -- Kanim, Callie H           16 Middies-MR           5:04.87        SCR        
 -- Garcia, Amanda I          15 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Nixon, Charlotte A        15 WEST-MR              5:00.55        SCR        
 -- Dell'Orto, Christina M    16 Middies-MR           5:58.34        SCR        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsukikawa, Yugo *          9 WEST-MR              1:03.44    1:04.08        
                  30.10     1:04.08 (33.98)                                        
  2 DiSanto, Justin P          9 WEST-MR              1:11.82    1:07.50        
                  33.02     1:07.50 (34.48)                                        
  3 Maierle, Ryan A           10 WEST-MR              1:09.94    1:10.37        
                  33.39     1:10.37 (36.98)                                        
  4 Torres, Chris J            9 WEST-MR              1:11.66    1:13.28        
                  34.73     1:13.28 (38.55)                                        
  5 Robinson, Tate A          10 WEST-MR              1:18.54    1:14.82        
                  35.43     1:14.82 (39.39)                                        
  6 Nonaka, Johji              9 WEST-MR              1:22.29    1:16.33        
                  36.76     1:16.33 (39.57)                                        
  7 Campbell, Garrett         10 Rye Y2011-MR         1:23.15    1:17.73        
                  34.92     1:17.73 (42.81)                                        
  8 Spencer, Kyle A           10 WEST-MR              1:23.24    1:18.91        
                  38.35     1:18.91 (40.56)                                        
  9 Romano, Michael J         10 WEST-MR              1:18.43    1:19.20        
                  36.70     1:19.20 (42.50)                                        
 10 DiSanto, Michael P        10 WEST-MR              1:19.88    1:20.02        
                  36.75     1:20.02 (43.27)                                        
 11 Hartigan, Christopher J    9 WEST-MR              1:34.87    1:23.11        
                  40.28     1:23.11 (42.83)                                        
 12 Dulock, Noah T            10 WEST-MR                   NT    1:23.68        
                  39.63     1:23.68 (44.05)                                        
 13 Ryan, Niall                9 WEST-MR                   NT    1:24.09        
                  38.15     1:24.09 (45.94)                                        
 14 Velazquez, Jonathan J     10 KB Makos-MR          1:30.92    1:32.82        
                  41.32     1:32.82 (51.50)                                        
 15 Gonzales, Solice A        10 KB Makos-MR               NT    1:34.32        
 16 Roksvold, Ryan D           8 Spartans-MR          2:12.23    1:39.10        
                  46.32     1:39.10 (52.78)                                        
 17 Pesante, Mason M           9 KB Makos-MR          1:39.67    1:40.25        
                  45.53     1:40.25 (54.72)                                        
 18 LU, Justin                 9 Middies-MR                NT    1:41.50        
                  45.03     1:41.50 (56.47)                                        
 19 Dublier, Brendan           7 Middies-MR                NT    1:45.55        
                  50.94     1:45.55 (54.61)                                        
 20 Hoey, Jack D               8 FAST-MR              2:00.00    1:46.56        
                  51.02     1:46.56 (55.54)                                        
 21 Robinson, Dillon E         8 WEST-MR                   NT    1:48.41        
                  48.05   1:48.41 (1:00.36)                                        
 22 Daniel, Matthew W          7 Middies-MR                NT    1:50.06        
                  51.51     1:50.06 (58.55)                                        
 23 McPhillips, Aidan J        9 Middies-MR                NT    1:52.83        
                  52.93     1:52.83 (59.90)                                        
 24 Baumstark, Billy M         8 Middies-MR           2:00.00    1:56.02        
                  52.71   1:56.02 (1:03.31)                                        
 25 Povemba, Danny S           7 Middies-MR                NT    2:02.85        
                  54.66   2:02.85 (1:08.19)                                        
 26 Cahaly, Ryan S             7 Middies-MR           2:00.00    2:05.64        
                  54.93   2:05.64 (1:10.71)                                        
 27 Wang, Ben                  9 Middies-MR           2:00.00    2:06.27        
                  56.09   2:06.27 (1:10.18)                                        
 28 Zhao, Mattew               6 Middies-MR           2:00.00    2:14.27        
                1:03.32   2:14.27 (1:10.95)                                        
 29 Brew, Will F               7 Middies-MR           2:00.00    2:16.29        
                1:02.41   2:16.29 (1:13.88)                                        
 30 Li, Deyuan                 9 Middies-MR                NT    2:19.53        
                1:03.24   2:19.53 (1:16.29)                                        
 31 Jiang, Kevin               5 Middies-MR                NT    2:35.91        
                1:10.81   2:35.91 (1:25.10)                                        
 32 Chen, Baldwin              9 Middies-MR                NT    2:46.49        
 -- Li, Depei                  9 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Garcia, Christopher       10 WEST-MR              2:17.13         NS        
 -- Rodriguez, Antonio J       9 KB Makos-MR          2:10.78        SCR        
 -- Campanile, John A          7 Middies-MR           2:00.00        SCR        
 -- Sirkin, Alec W             9 WEST-MR                   NT        SCR        
 -- Spielman, Adam Z           7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Zhong, Eric               10 Middies-MR           1:52.49        SCR        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Golovin, Samuel J         10 WEST-MR              2:16.37    2:17.03        
  2 Torres, Nick              10 WEST-MR              2:16.53    2:21.73        
  3 Drew, Keegan P            10 Middies-MR           2:24.75    2:22.57        
                  34.20     1:11.15 (36.95)     1:48.36 (37.21)     2:22.57 (34.21)
  4 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR              2:22.12    2:23.62        
                  33.07     1:09.78 (36.71)     1:47.31 (37.53)     2:23.62 (36.31)
  5 Ramjohn, Jalen K          10 WEST-MR              2:17.61    2:24.35        
  6 Lee, Brendan T             9 WEST-MR              2:18.93    2:32.01        
  7 Scarcella, Joseph            WEST-MR              2:27.01    2:33.19        
                  34.44     1:14.97 (40.53)     1:54.49 (39.52)     2:33.19 (38.70)
  8 Burke, Quin J             10 Middies-MR           3:05.71    2:44.95        
                  37.48     1:22.18 (44.70)     2:06.03 (43.85)     2:44.95 (38.92)
  9 Lourenco, Matthew A        9 Middies-MR           3:20.48    3:04.59        
                  40.26     1:27.43 (47.17)     2:17.01 (49.58)     3:04.59 (47.58)
 10 Gonzales, Solice A        10 KB Makos-MR               NT    3:21.23        
                  42.52     1:34.15 (51.63)     2:26.81 (52.66)     3:21.23 (54.42)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsukikawa, Yugo *          9 WEST-MR                33.96      33.37        
  2 Maierle, Ryan A           10 WEST-MR                39.30      36.23        
  3 Torres, Chris J            9 WEST-MR                39.04      38.53        
  4 DiSanto, Justin P          9 WEST-MR                36.13      38.71        
  5 Campbell, Garrett         10 Rye Y2011-MR           40.88      39.50        
  6 Spencer, Kyle A           10 WEST-MR                40.03      39.83        
  7 Robinson, Tate A          10 WEST-MR                39.59      40.64        
  8 Nonaka, Johji              9 WEST-MR                41.55      41.31        
  9 DiSanto, Michael P        10 WEST-MR                44.29      45.18        
 10 Gonzales, Solice A        10 KB Makos-MR               NT      45.34        
 11 Ryan, Niall                9 WEST-MR                45.17      45.60        
 12 Hartigan, Christopher J    9 WEST-MR                48.42      48.16        
 13 Velazquez, Jonathan J     10 KB Makos-MR            48.84      49.64        
 14 Hoey, Jack D               8 FAST-MR              1:10.00      50.38        
 15 LU, Justin                 9 Middies-MR                NT      50.59        
 16 McPhillips, Aidan J        9 Middies-MR             58.87      50.93        
 17 Robinson, Dillon E         8 WEST-MR                   NT      53.50        
 18 Roksvold, Ryan D           8 Spartans-MR            53.50      53.69        
 19 Daniel, Matthew W          7 Middies-MR                NT      55.82        
 20 Cahaly, Ryan S             7 Middies-MR           1:10.00      59.37        
 21 Baumstark, Billy M         8 Middies-MR           1:10.00    1:03.48        
 22 Wang, Ben                  9 Middies-MR           1:10.00    1:04.47        
 23 Zhao, Mattew               6 Middies-MR           1:00.00    1:05.07        
 24 Povemba, Danny S           7 Middies-MR                NT    1:08.95        
 25 Brew, Will F               7 Middies-MR           1:10.00    1:14.37        
 26 Li, Deyuan                 9 Middies-MR                NT    1:14.85        
 27 Chen, Baldwin              9 Middies-MR                NT    1:22.81        
 28 Jiang, Kevin               5 Middies-MR                NT    1:33.25        
 -- Li, Depei                  9 Middies-MR           1:14.88         DQ        
 -- Romano, Michael J         10 WEST-MR                41.14         DQ        
 -- Dulock, Noah T            10 WEST-MR                50.91         DQ        
 -- Pesante, Mason M           9 KB Makos-MR            51.53         DQ        
 -- Dublier, Brendan           7 Middies-MR           1:09.10         DQ        
 -- Garcia, Christopher       10 WEST-MR                40.04         NS        
 -- Spielman, Adam Z           7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Rodriguez, Antonio J       9 KB Makos-MR          1:06.06        SCR        
 -- Scarcella, Joseph            WEST-MR                37.42        SCR        
 -- Sirkin, Alec W             9 WEST-MR                44.97        SCR        
 -- Zhong, Eric               10 Middies-MR             53.59        SCR        
 -- Campanile, John A          7 Middies-MR           1:10.00        SCR        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Nick              10 WEST-MR              1:09.73    1:11.19        
                  34.58     1:11.19 (36.61)                                        
  2 Ramjohn, Jalen K          10 WEST-MR              1:10.55    1:13.13        
                  36.22     1:13.13 (36.91)                                        
  3 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR              1:15.53    1:16.48        
                  37.33     1:16.48 (39.15)                                        
  4 Scarcella, Joseph            WEST-MR                   NT    1:17.18        
                  37.19     1:17.18 (39.99)                                        
  5 Golovin, Samuel J         10 WEST-MR              1:14.89    1:18.15        
                  38.37     1:18.15 (39.78)                                        
  6 Lee, Brendan T             9 WEST-MR              1:18.57    1:19.79        
                  38.39     1:19.79 (41.40)                                        
  7 Drew, Keegan P            10 Middies-MR           1:26.42    1:22.08        
                  40.07     1:22.08 (42.01)                                        
  8 Burke, Quin J             10 Middies-MR           1:26.20    1:26.13        
                  41.82     1:26.13 (44.31)                                        
  9 Lourenco, Matthew A        9 Middies-MR           1:36.92    1:39.02        
                  48.39     1:39.02 (50.63)                                        
 -- Sirkin, Alec W             9 WEST-MR              1:40.56        SCR        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsukikawa, Yugo *          9 WEST-MR                37.05      37.66        
  2 Maierle, Ryan A           10 WEST-MR                43.04      39.96        
  3 DiSanto, Justin P          9 WEST-MR                40.68      41.13        
  4 Romano, Michael J         10 WEST-MR                43.66      43.05        
  5 Nonaka, Johji              9 WEST-MR                46.90      44.36        
  6 Torres, Chris J            9 WEST-MR                47.37      45.83        
  7 Spencer, Kyle A           10 WEST-MR                48.90      46.37        
  8 Fonseca, Joshua           10 FAST-MR                40.77      46.95        
  9 DiSanto, Michael P        10 WEST-MR                48.47      47.65        
 10 Ryan, Niall                9 WEST-MR                48.02      47.89        
 11 Zhong, Eric               10 Middies-MR             48.95      51.23        
 12 Kamal, Yousef M            7 Spartans-MR            51.44      51.30        
 13 Saich, Max M               9 Spartans-MR            52.38      51.36        
 14 LU, Justin                 9 Middies-MR                NT      53.65        
 15 Celaj, IIirian             9 FAST-MR                55.56      56.31        
 16 Dulock, Noah T            10 WEST-MR                55.74      56.62        
 17 Gonzales, Solice A        10 KB Makos-MR            59.15      58.74        
 18 Campbell, Garrett         10 Rye Y2011-MR           51.85      59.05        
 19 Laskay, Andrew M          10 FAST-MR              1:02.65    1:01.58        
 20 Galindo, Marcelo I         9 Spartans-MR            58.36    1:01.92        
 21 Li, Depei                  9 Middies-MR           1:00.96    1:02.26        
 22 Li, Deyuan                 9 Middies-MR           1:02.98    1:03.05        
 23 Baumstark, Billy M         8 Middies-MR           1:15.00    1:04.94        
 24 Hoey, Jack D               8 FAST-MR              1:12.20    1:06.22        
 25 Wang, Ben                  9 Middies-MR           1:15.00    1:08.61        
 26 Dublier, Brendan           7 Middies-MR                NT    1:09.15        
 27 Spielman, Adam Z           7 Middies-MR           1:15.00    1:17.80        
 -- Teng, James L              7 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Zhao, Mattew               6 Middies-MR           1:10.00         DQ        
      One hand touch
 -- Velazquez, Jonathan J     10 KB Makos-MR            59.56         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Miloradovich, Michael A    8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Jiang, Kevin               5 Middies-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Chen, Baldwin              9 Middies-MR                NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Cahaly, Ryan S             7 Middies-MR           1:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Pesante, Mason M           9 KB Makos-MR            58.85         DQ        
      One hand touch
 -- Robinson, Dillon E         8 WEST-MR                57.57         NS        
 -- Robinson, Tate A          10 WEST-MR                52.04         NS        
 -- Rodriguez, Antonio J       9 KB Makos-MR          1:37.95        SCR        
 -- Hartigan, Christopher J    9 WEST-MR                57.96        SCR        
 -- Garcia, Christopher       10 WEST-MR                52.93        SCR        
 -- McPhillips, Aidan J        9 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Brew, Will F               7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Scarcella, Joseph            WEST-MR                40.12        SCR        
 -- Campanile, John A          7 Middies-MR           1:15.00        SCR        
 -- Povemba, Danny S           7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Daniel, Matthew W          7 Middies-MR                NT        SCR        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T             9 WEST-MR              1:22.67    1:25.11        
                  41.78     1:25.11 (43.33)                                        
  2 Torres, Nick              10 WEST-MR              1:23.26    1:25.29        
                  41.10     1:25.29 (44.19)                                        
  3 Golovin, Samuel J         10 WEST-MR              1:24.70    1:28.28        
                  42.70     1:28.28 (45.58)                                        
  4 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR              1:32.42    1:30.80        
                  42.94     1:30.80 (47.86)                                        
  5 Ramjohn, Jalen K          10 WEST-MR              1:30.34    1:32.72        
                  42.87     1:32.72 (49.85)                                        
  6 Drew, Keegan P            10 Middies-MR           1:42.31    1:34.74        
                  45.79     1:34.74 (48.95)                                        
  7 Lourenco, Matthew A        9 Middies-MR                NT    1:41.02        
                  50.82     1:41.02 (50.20)                                        
  8 Burke, Quin J             10 Middies-MR           1:53.85    1:44.25        
                  49.72     1:44.25 (54.53)                                        
  9 Fonseca, Joshua           10 FAST-MR              1:50.33    1:45.33        
                  51.18     1:45.33 (54.15)                                        
 10 Celaj, IIirian             9 FAST-MR                   NT    2:02.03        
                  57.52   2:02.03 (1:04.51)                                        
 11 Laskay, Andrew M          10 FAST-MR              2:22.35    2:15.57        
                1:04.93   2:15.57 (1:10.64)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsukikawa, Yugo *          9 WEST-MR                32.68      32.86        
  2 Robinson, Tate A          10 WEST-MR                36.02      37.04        
  3 Spencer, Kyle A           10 WEST-MR                37.65      37.28        
  4 DiSanto, Justin P          9 WEST-MR                36.60      37.43        
  5 Maierle, Ryan A           10 WEST-MR                37.60      37.53        
  6 Nonaka, Johji              9 WEST-MR                41.49      38.32        
  7 Torres, Chris J            9 WEST-MR                37.32      38.69        
  8 Romano, Michael J         10 WEST-MR                42.28      42.11        
  9 Campbell, Garrett         10 Rye Y2011-MR           42.31      42.80        
 10 Hartigan, Christopher J    9 WEST-MR                47.68      46.33        
 11 Dulock, Noah T            10 WEST-MR              1:06.36      48.26        
 12 Gonzales, Solice A        10 KB Makos-MR               NT      48.29        
 13 DiSanto, Michael P        10 WEST-MR                45.67      49.10        
 14 Velazquez, Jonathan J     10 KB Makos-MR            50.00      49.45        
 15 Ryan, Niall                9 WEST-MR                52.30      51.40        
 16 Pesante, Mason M           9 KB Makos-MR          1:03.53      54.57        
 17 LU, Justin                 9 Middies-MR                NT      57.18        
 18 Roksvold, Ryan D           8 Spartans-MR            55.26      58.34        
 19 Dublier, Brendan           7 Middies-MR                NT    1:01.36        
 20 Robinson, Dillon E         8 WEST-MR                   NT    1:02.48        
 21 McPhillips, Aidan J        9 Middies-MR                NT    1:09.17        
 22 Li, Depei                  9 Middies-MR                NT    1:18.36        
 23 Wang, Ben                  9 Middies-MR           1:10.00    1:18.49        
 24 Zhao, Mattew               6 Middies-MR           1:00.00    1:21.07        
 25 Brew, Will F               7 Middies-MR           1:10.00    1:25.85        
 26 Chen, Baldwin              9 Middies-MR                NT    1:39.10        
 27 Jiang, Kevin               5 Middies-MR                NT    1:54.48        
 -- Cahaly, Ryan S             7 Middies-MR           1:10.00         DQ        
 -- Hoey, Jack D               8 FAST-MR              1:10.00         DQ        
 -- Daniel, Matthew W          7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Povemba, Danny S           7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Baumstark, Billy M         8 Middies-MR           1:10.00         DQ        
 -- Li, Deyuan                 9 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Garcia, Christopher       10 WEST-MR                44.97         NS        
 -- Spielman, Adam Z           7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Rodriguez, Antonio J       9 KB Makos-MR          1:17.11        SCR        
 -- Scarcella, Joseph            WEST-MR                35.98        SCR        
 -- Sirkin, Alec W             9 WEST-MR                44.42        SCR        
 -- Zhong, Eric               10 Middies-MR             48.00        SCR        
 -- Campanile, John A          7 Middies-MR           1:10.00        SCR        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR              1:11.75    1:12.46        
                  33.76     1:12.46 (38.70)                                        
  2 Golovin, Samuel J         10 WEST-MR              1:10.96    1:13.56        
                  34.29     1:13.56 (39.27)                                        
  3 Ramjohn, Jalen K          10 WEST-MR              1:12.45    1:14.06        
                  33.71     1:14.06 (40.35)                                        
  4 Torres, Nick              10 WEST-MR              1:11.69    1:14.09        
                  34.68     1:14.09 (39.41)                                        
  5 Drew, Keegan P            10 Middies-MR                NT    1:28.40        
                  41.46     1:28.40 (46.94)                                        
  6 Lee, Brendan T             9 WEST-MR              1:22.82    1:31.11        
                  41.01     1:31.11 (50.10)                                        
  7 Scarcella, Joseph            WEST-MR                   NT    1:33.70        
                  42.03     1:33.70 (51.67)                                        
  8 Burke, Quin J             10 Middies-MR           1:35.00    1:38.36        
                  45.71     1:38.36 (52.65)                                        
 -- Lourenco, Matthew A        9 Middies-MR                NT         NS        
 -- Gonzales, Solice A        10 KB Makos-MR               NT        SCR        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          10 WEST-MR              1:20.55    1:11.88        
                  31.97     1:11.88 (39.91)                                        
  2 Tsukikawa, Yugo *          9 WEST-MR              1:12.90    1:14.41        
                  35.79     1:14.41 (38.62)                                        
  3 Maierle, Ryan A           10 WEST-MR              1:20.01    1:17.64        
                  36.59     1:17.64 (41.05)                                        
  4 DiSanto, Justin P          9 WEST-MR              1:19.91    1:20.92        
                  38.03     1:20.92 (42.89)                                        
  5 Torres, Chris J            9 WEST-MR              1:21.49    1:22.14        
                  38.13     1:22.14 (44.01)                                        
  6 Nonaka, Johji              9 WEST-MR              1:26.97    1:22.31        
                  40.14     1:22.31 (42.17)                                        
  7 Romano, Michael J         10 WEST-MR              1:29.27    1:25.48        
                  40.36     1:25.48 (45.12)                                        
  8 Spencer, Kyle A           10 WEST-MR              1:27.04    1:26.77        
                  41.65     1:26.77 (45.12)                                        
  9 Campbell, Garrett         10 Rye Y2011-MR         1:40.28    1:34.90        
                  40.56     1:34.90 (54.34)                                        
 10 Kamal, Yousef M            7 Spartans-MR          1:36.48    1:35.03        
                  44.61     1:35.03 (50.42)                                        
 11 Ryan, Niall                9 WEST-MR              1:37.77    1:35.84        
                  47.62     1:35.84 (48.22)                                        
 12 Dulock, Noah T            10 WEST-MR              1:44.80    1:38.64        
                  45.28     1:38.64 (53.36)                                        
 13 Galindo, Marcelo I         9 Spartans-MR          2:01.68    1:39.02        
                  42.27     1:39.02 (56.75)                                        
 14 Saich, Max M               9 Spartans-MR          1:45.15    1:42.20        
                  48.94     1:42.20 (53.26)                                        
 15 Velazquez, Jonathan J     10 KB Makos-MR          1:35.67    1:45.09        
                  46.23     1:45.09 (58.86)                                        
 16 LU, Justin                 9 Middies-MR                NT    1:48.39        
                  52.63     1:48.39 (55.76)                                        
 17 Pesante, Mason M           9 KB Makos-MR          1:55.15    1:49.17        
                  52.67     1:49.17 (56.50)                                        
 18 Zhong, Eric               10 Middies-MR           2:15.00    1:53.45        
                  52.69   1:53.45 (1:00.76)                                        
 19 Dublier, Brendan           7 Middies-MR                NT    2:07.22        
                1:00.37   2:07.22 (1:06.85)                                        
 20 Wang, Ben                  9 Middies-MR           2:20.00    2:17.54        
                1:07.28   2:17.54 (1:10.26)                                        
 21 Li, Depei                  9 Middies-MR                NT    2:27.87        
                1:14.63   2:27.87 (1:13.24)                                        
 22 Spielman, Adam Z           7 Middies-MR           2:20.00    2:37.52        
                1:14.62   2:37.52 (1:22.90)                                        
 23 Jiang, Kevin               5 Middies-MR                NT    3:36.37        
                1:52.37   3:36.37 (1:44.00)                                        
 -- Chen, Baldwin              9 Middies-MR                NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:28.49        DQ (1:32.01)                                        
 -- Gonzales, Solice A        10 KB Makos-MR          2:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  46.47          DQ (53.97)                                        
 -- Miloradovich, Michael A    8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Li, Deyuan                 9 Middies-MR           2:29.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:13.20        DQ (1:10.03)                                        
 -- Teng, James L              7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Standing on bottom - Misc
                1:15.64        DQ (1:38.73)                                        
 -- Cahaly, Ryan S             7 Middies-MR           2:20.00         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:07.40        DQ (1:17.62)                                        
 -- Baumstark, Billy M         8 Middies-MR           2:20.00         DQ        
      One hand touch - breast
                  59.61        DQ (1:08.04)                                        
 -- Hoey, Jack D               8 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - fly
                  51.60        DQ (1:08.18)                                        
 -- Zhao, Mattew               6 Middies-MR           2:15.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:10.06        DQ (1:21.25)                                        
 -- DiSanto, Michael P        10 WEST-MR              1:35.49         DQ        
      One hand touch - fly
                  45.29          DQ (49.66)                                        
 -- Robinson, Tate A          10 WEST-MR              1:26.11         NS        
 -- Robinson, Dillon E         8 WEST-MR                   NT         NS        
 -- McPhillips, Aidan J        9 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Daniel, Matthew W          7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Povemba, Danny S           7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Rodriguez, Antonio J       9 KB Makos-MR               NT        SCR        
 -- Hartigan, Christopher J    9 WEST-MR              1:43.31        SCR        
 -- Garcia, Christopher       10 WEST-MR                   NT        SCR        
 -- Golovin, Samuel J         10 WEST-MR              1:10.91        SCR        
 -- Campanile, John A          7 Middies-MR           2:20.00        SCR        
 -- Brew, Will F               7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Scarcella, Joseph            WEST-MR              1:18.47        SCR        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          10 WEST-MR              2:29.62    2:36.02        
                  33.48     1:12.71 (39.23)     2:04.47 (51.76)     2:36.02 (31.55)
  2 Torres, Nick              10 WEST-MR              2:29.52    2:36.43        
                  37.58     1:16.45 (38.87)     2:04.85 (48.40)     2:36.43 (31.58)
  3 Matossian, Cameron T      10 WEST-MR              2:39.62    2:39.14        
                  33.47     1:15.33 (41.86)     2:03.54 (48.21)     2:39.14 (35.60)
  4 Golovin, Samuel J         10 WEST-MR              2:35.49    2:44.35        
                  35.89     1:18.70 (42.81)     2:08.65 (49.95)     2:44.35 (35.70)
  5 Lee, Brendan T             9 WEST-MR              2:36.91    2:45.11        
                  38.71     1:21.84 (43.13)     2:09.23 (47.39)     2:45.11 (35.88)
  6 Drew, Keegan P            10 Middies-MR           3:01.72    2:50.87        
                  40.97     1:23.91 (42.94)     2:16.21 (52.30)     2:50.87 (34.66)
  7 Burke, Quin J             10 Middies-MR           3:14.81    3:06.15        
                  44.76     1:31.29 (46.53)     2:27.86 (56.57)     3:06.15 (38.29)
  8 Fonseca, Joshua           10 FAST-MR              3:42.90    3:22.50        
                  47.55     1:40.78 (53.23)     2:38.35 (57.57)     3:22.50 (44.15)
  9 Lourenco, Matthew A        9 Middies-MR                NT    3:30.19        
                  54.74     1:45.30 (50.56)     2:44.87 (59.57)     3:30.19 (45.32)
 -- Laskay, Andrew M          10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  57.32     1:52.41 (55.09)   3:03.67 (1:11.26)          DQ (50.91)
 -- Celaj, IIirian             9 FAST-MR              4:13.65         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  50.13     1:46.13 (56.00)   2:53.05 (1:06.92)          DQ (44.75)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scala, Christopher J      12 WEST-MR              2:24.35    2:22.70        
                  31.90     1:09.63 (37.73)     1:46.44 (36.81)     2:22.70 (36.26)
  2 Amato, Steven A           11 WEST-MR              2:42.97    2:27.49        
                  33.33     1:11.44 (38.11)     1:50.44 (39.00)     2:27.49 (37.05)
  3 Overacker, Thomas T       11 Spartans-MR          3:02.88    2:36.18        
                  33.17     1:12.97 (39.80)     1:55.24 (42.27)     2:36.18 (40.94)
  4 Epes, Christopher R       11 WEST-MR                   NT    2:53.74        
                  41.31     1:25.71 (44.40)     2:11.13 (45.42)     2:53.74 (42.61)
  5 Carrazzone, Alex C        11 Spartans-MR          3:03.13    2:56.57        
                  39.86     1:31.34 (51.48)     2:25.75 (54.41)     2:56.57 (30.82)
  6 Volkwein Morillas, Camil  11 Middies-MR           3:15.00    3:00.66        
                  39.07     1:25.56 (46.49)     2:13.80 (48.24)     3:00.66 (46.86)
  7 Sharpe, Najashi R         11 KB Makos-MR          3:54.97    3:12.33        
                  41.89     1:31.69 (49.80)     2:24.09 (52.40)     3:12.33 (48.24)
  8 Jacobs, Benjamin A        11 Middies-MR                NT    3:31.50        
                  41.40     1:36.76 (55.36)   3:31.50 (1:54.74)                    
  9 Cedeno, Tyler M           12 KB Makos-MR          3:21.27    3:38.26        
                  42.59     1:37.75 (55.16)   2:38.67 (1:00.92)     3:38.26 (59.59)
 10 Arias, Dustin M           11 KB Makos-MR               NT    3:44.44        
                  46.12     1:44.25 (58.13)   2:45.50 (1:01.25)     3:44.44 (58.94)
 11 Marun, Michael E          12 KB Makos-MR               NT    4:02.50        
                  47.07     1:46.56 (59.49)   2:54.21 (1:07.65)   4:02.50 (1:08.29)
 -- Townley, Nicholas J       12 WEST-MR              2:33.08         NS        
 -- Channagiri, Hari          11 Middies-MR           3:53.39        SCR        
 -- Thede, Chase A            11 Middies-MR           3:50.00        SCR        
 -- Haffner, Riley            11 Rye Y2011-MR         2:44.73        SCR        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P               11 WEST-MR              5:36.13    5:33.75        
  2 Thenmalai, Omar           12 Middies-MR           6:43.76    6:27.09        
  3 McPhillips, Liam T        12 Middies-MR           7:16.12    6:44.40        
 -- Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              6:07.53        SCR        
 -- Covello, Ben D            11 Middies-MR           6:52.26        SCR        
 -- Zhang, Eric Y             12 Middies-MR           6:29.22        SCR        
 -- Sheppard, Jason D         12 Middies-MR           7:46.61        SCR        
 -- Gray, Stephen F           11 WEST-MR              5:40.08        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scala, Christopher J      12 WEST-MR                33.98      33.07        
  2 Amato, Steven A           11 WEST-MR                38.36      35.73        
  3 Volkwein Morillas, Camil  11 Middies-MR           1:00.00      40.13        
  4 Epes, Christopher R       11 WEST-MR                42.63      40.80        
  5 Sharpe, Najashi R         11 KB Makos-MR            47.90      45.48        
  6 Marun, Michael E          12 KB Makos-MR            45.93      48.40        
  7 Cedeno, Tyler M           12 KB Makos-MR            49.56      50.95        
  8 Arias, Dustin M           11 KB Makos-MR               NT      56.05        
 -- Jacobs, Benjamin A        11 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Townley, Nicholas J       12 WEST-MR                36.64         NS        
 -- Channagiri, Hari          11 Middies-MR           1:00.03        SCR        
 -- Thede, Chase A            11 Middies-MR           1:05.00        SCR        
 -- Haffner, Riley            11 Rye Y2011-MR           38.28        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P               11 WEST-MR              1:08.81    1:08.62        
                  33.29     1:08.62 (35.33)                                        
  2 Thenmalai, Omar           12 Middies-MR           1:11.40    1:13.27        
                  36.40     1:13.27 (36.87)                                        
  3 McPhillips, Liam T        12 Middies-MR           1:14.31    1:15.81        
                  37.35     1:15.81 (38.46)                                        
  4 Sheppard, Jason D         12 Middies-MR           1:18.77    1:19.68        
                  38.56     1:19.68 (41.12)                                        
  5 Overacker, Thomas T       11 Spartans-MR          1:25.48    1:23.96        
                  40.47     1:23.96 (43.49)                                        
 -- Carrazzone, Alex C        11 Spartans-MR          1:36.68         DQ        
                  46.63          DQ (53.82)                                        
 -- Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              1:11.23        SCR        
 -- Zhang, Eric Y             12 Middies-MR           1:13.79        SCR        
 -- Gray, Stephen F           11 WEST-MR              1:08.35        SCR        
 -- Covello, Ben D            11 Middies-MR           1:17.16        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scala, Christopher J      12 WEST-MR                38.27      38.02        
  2 Amato, Steven A           11 WEST-MR                43.08      38.90        
  3 Ramirez, Jason H          12 FAST-MR                42.23      41.81        
  4 Townley, Nicholas J       12 WEST-MR                41.74      42.55        
  5 Haffner, Riley            11 Rye Y2011-MR           44.99      44.19        
  6 Volkwein Morillas, Camil  11 Middies-MR           1:10.00      45.00        
  7 Kaetker, Jan X            12 FAST-MR                44.61      45.59        
  8 Epes, Christopher R       11 WEST-MR                47.92      47.65        
  9 Teng, Jeffery R           11 FAST-MR                   NT      59.41        
 10 Cedeno, Tyler M           12 KB Makos-MR          1:00.69    1:02.89        
 11 Sharpe, Najashi R         11 KB Makos-MR            52.73    1:03.88        
 -- Thede, Chase A            11 Middies-MR           1:15.00        SCR        
 -- Channagiri, Hari          11 Middies-MR             59.33        SCR        
 -- Jacobs, Benjamin A        11 Middies-MR                NT        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P               11 WEST-MR              1:22.09    1:19.34        
                  38.12     1:19.34 (41.22)                                        
  2 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              1:20.69    1:19.89        
                  36.87     1:19.89 (43.02)                                        
  3 Amato, Steven A           11 WEST-MR              1:33.82    1:26.95        
                  41.62     1:26.95 (45.33)                                        
  4 Ramirez, Jason H          12 FAST-MR              1:32.58    1:30.79        
                  43.39     1:30.79 (47.40)                                        
  5 Covello, Ben D            11 Middies-MR           1:33.39    1:32.44        
                  42.83     1:32.44 (49.61)                                        
  6 Kaetker, Jan X            12 FAST-MR                   NT    1:41.54        
                  49.16     1:41.54 (52.38)                                        
 -- Zhang, Eric Y             12 Middies-MR           1:19.03        SCR        
 -- Thenmalai, Omar           12 Middies-MR           1:27.20        SCR        
 -- McPhillips, Liam T        12 Middies-MR           1:28.86        SCR        
 -- Gray, Stephen F           11 WEST-MR              1:30.53        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scala, Christopher J      12 WEST-MR                32.52      32.34        
  2 Amato, Steven A           11 WEST-MR                40.39      35.38        
  3 Epes, Christopher R       11 WEST-MR                50.80      40.00        
  4 Overacker, Thomas T       11 Spartans-MR            41.48      41.76        
  5 Volkwein Morillas, Camil  11 Middies-MR           1:00.00      41.93        
  6 Jacobs, Benjamin A        11 Middies-MR                NT      43.79        
  7 Cedeno, Tyler M           12 KB Makos-MR               NT      49.14        
  8 Sharpe, Najashi R         11 KB Makos-MR               NT      49.29        
  9 Carrazzone, Alex C        11 Spartans-MR            51.20      50.81        
 -- Townley, Nicholas J       12 WEST-MR                39.81         NS        
 -- Haffner, Riley            11 Rye Y2011-MR           38.22         NS        
 -- Thede, Chase A            11 Middies-MR           1:05.00        SCR        
 -- Channagiri, Hari          11 Middies-MR           1:04.16        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P               11 WEST-MR              1:05.76    1:07.36        
                  31.09     1:07.36 (36.27)                                        
  2 Thenmalai, Omar           12 Middies-MR           1:18.62    1:21.67        
                  37.35     1:21.67 (44.32)                                        
  3 McPhillips, Liam T        12 Middies-MR           1:21.05    1:22.89        
                  39.06     1:22.89 (43.83)                                        
  4 Sheppard, Jason D         12 Middies-MR           1:18.70    1:23.79        
                  38.23     1:23.79 (45.56)                                        
 -- Covello, Ben D            11 Middies-MR           1:18.35        SCR        
 -- Zhang, Eric Y             12 Middies-MR           1:09.85        SCR        
 -- Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              1:12.42        SCR        
 -- Gray, Stephen F           11 WEST-MR              1:07.25        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scala, Christopher J      12 WEST-MR              1:11.58    1:10.86        
                  32.74     1:10.86 (38.12)                                        
  2 Amato, Steven A           11 WEST-MR              1:22.73    1:15.67        
                  34.83     1:15.67 (40.84)                                        
  3 Townley, Nicholas J       12 WEST-MR              1:19.06    1:20.47        
                  39.37     1:20.47 (41.10)                                        
  4 Haffner, Riley            11 Rye Y2011-MR         1:23.50    1:21.91        
                  37.59     1:21.91 (44.32)                                        
  5 Epes, Christopher R       11 WEST-MR              1:29.03    1:25.74        
                  40.43     1:25.74 (45.31)                                        
  6 Volkwein Morillas, Camil  11 Middies-MR           2:00.00    1:26.21        
                  38.63     1:26.21 (47.58)                                        
  7 Sharpe, Najashi R         11 KB Makos-MR          2:03.53    1:44.28        
                  47.77     1:44.28 (56.51)                                        
  8 Cedeno, Tyler M           12 KB Makos-MR               NT    1:50.95        
                  48.24   1:50.95 (1:02.71)                                        
  9 Teng, Jeffery R           11 FAST-MR                   NT    1:54.66        
                  55.00     1:54.66 (59.66)                                        
 -- Thede, Chase A            11 Middies-MR           2:15.00        SCR        
 -- Channagiri, Hari          11 Middies-MR           2:00.00        SCR        
 -- Jacobs, Benjamin A        11 Middies-MR                NT        SCR        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P               11 WEST-MR              2:23.25    2:28.93        
                  31.28     1:08.69 (37.41)     1:55.24 (46.55)     2:28.93 (33.69)
  2 Covello, Ben D            11 Middies-MR           2:45.17    2:45.61        
                  36.84     1:19.54 (42.70)     2:09.33 (49.79)     2:45.61 (36.28)
  3 Ramirez, Jason H          12 FAST-MR              3:05.30    2:55.79        
                  37.96     1:25.05 (47.09)     2:16.64 (51.59)     2:55.79 (39.15)
  4 Kaetker, Jan X            12 FAST-MR                   NT    3:19.38        
                  46.41     1:36.68 (50.27)     2:33.41 (56.73)     3:19.38 (45.97)
 -- Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              2:37.72         DQ        
      False start - Misc
                  33.57     1:13.40 (39.83)     1:59.52 (46.12)          DQ (34.59)
 -- Zhang, Eric Y             12 Middies-MR           2:36.00        SCR        
 -- Thenmalai, Omar           12 Middies-MR           2:41.49        SCR        
 -- McPhillips, Liam T        12 Middies-MR           2:44.85        SCR        
 -- Gray, Stephen F           11 WEST-MR              2:31.57        SCR        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhong, Alan               14 Middies-MR           2:17.78    2:12.83        
  2 Cordero, Justin K         14 KB Makos-MR          2:14.97    2:16.59        
  3 Weisglass, Marc L         13 WEST-MR                   NT    2:18.65        
                  32.23     1:07.75 (35.52)     1:43.54 (35.79)     2:18.65 (35.11)
  4 Stoll, Niko               13 Middies-MR           2:30.00    2:30.56        
                  33.91     1:12.88 (38.97)     1:53.29 (40.41)     2:30.56 (37.27)
  5 Libsch, Xerxes M          13 Middies-MR                NT    2:37.44        
                  33.94     1:13.62 (39.68)   2:37.44 (1:23.82)                    
  6 Cevasco, James J          13 Spartans-MR          3:21.80    2:40.81        
                  36.33     1:19.12 (42.79)     2:01.32 (42.20)     2:40.81 (39.49)
  7 Cureton, Joseph C         14 KB Makos-MR          2:36.85    2:43.88        
                  34.59     1:14.87 (40.28)     1:59.24 (44.37)     2:43.88 (44.64)
  8 Cedeno, Edwin O           13 KB Makos-MR          2:58.26    2:53.69        
                  35.92     1:18.96 (43.04)   2:53.69 (1:34.73)                    
  9 Rosario, Akio N           14 KB Makos-MR          2:53.63    3:00.28        
                  38.90     1:25.67 (46.77)     2:14.45 (48.78)     3:00.28 (45.83)
 10 Hibbert, Aaron M          13 KB Makos-MR          3:11.46    3:04.57        
                  40.54     1:27.98 (47.44)     2:18.05 (50.07)     3:04.57 (46.52)
 11 Sapp IV, William I        13 KB Makos-MR          3:12.16    3:06.88        
                  40.07     1:28.83 (48.76)     2:19.76 (50.93)     3:06.88 (47.12)
 12 Sharpe, Jamal A           13 KB Makos-MR          3:24.22    3:11.13        
                  41.56     1:30.89 (49.33)     2:25.45 (54.56)     3:11.13 (45.68)
 13 Valentin, Jose T          13 KB Makos-MR          3:54.80    3:49.59        
                  49.54                             2:50.11 ( )     3:49.59 (59.48)
 -- Tesler, Zach H            13 Middies-MR           2:59.68         NS        
 -- Bidwell, Ian W            14 WEST-MR              1:56.44        SCR        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sokolski, Misha V         14 Middies-MR           5:38.00    5:51.44        
  2 Dervin, Sean J            14 Middies-MR           5:49.01    5:53.35        
  3 Kanim, Jared F            13 Middies-MR           5:50.00    6:02.32        
  4 Bernstein, Zach J         13 Middies-MR           6:40.74    6:11.46        
  5 Tsuji, Akio               13 Middies-MR           7:18.14    7:11.81        
 -- Cevasco, James J          13 Spartans-MR               NT        SCR        
 -- Avezzano, Jack T          14 Middies-MR           6:05.12        SCR        
 -- Novitch, Graham S         13 Middies-MR           5:47.12        SCR        
 -- Zhao, Yi                  13 Middies-MR           6:35.11        SCR        
 -- Bidwell, Ian W            14 WEST-MR              4:59.86        SCR        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhao, Yi                  13 Middies-MR                NT    1:10.13        
                  33.82     1:10.13 (36.31)                                        
  2 Zhong, Alan               14 Middies-MR           1:14.80    1:13.01        
                  34.90     1:13.01 (38.11)                                        
  3 Weisglass, Marc L         13 WEST-MR              1:12.06    1:14.39        
                  36.37     1:14.39 (38.02)                                        
  4 Cureton, Joseph C         14 KB Makos-MR          1:20.72    1:18.67        
  5 Libsch, Xerxes M          13 Middies-MR                NT    1:21.88        
                1:21.88         1:21.88 ( )                                        
  6 Stoll, Niko               13 Middies-MR           1:25.00    1:23.58        
                  40.91     1:23.58 (42.67)                                        
  7 Cedeno, Edwin O           13 KB Makos-MR          1:10.54    1:27.14        
  8 Hibbert, Aaron M          13 KB Makos-MR          1:13.64    1:38.05        
                1:38.05         1:38.05 ( )                                        
  9 Rosario, Akio N           14 KB Makos-MR          1:41.78    1:40.63        
                  48.08     1:40.63 (52.55)                                        
 10 Sharpe, Jamal A           13 KB Makos-MR          1:35.07    1:40.84        
                  48.41     1:40.84 (52.43)                                        
 11 Sapp IV, William I        13 KB Makos-MR          1:14.19    1:46.25        
                  50.71     1:46.25 (55.54)                                        
 12 Valentin, Jose T          13 KB Makos-MR          1:51.33    1:54.69        
                  56.16     1:54.69 (58.53)                                        
 -- Cevasco, James J          13 Spartans-MR          1:23.65         DQ        
                  39.55          DQ (41.90)                                        
 -- Cordero, Justin K         14 KB Makos-MR          1:11.70         DQ        
                  36.82          DQ (37.70)                                        
 -- Tesler, Zach H            13 Middies-MR           1:27.92         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novitch, Graham S         13 Middies-MR           2:19.32    2:21.73        
                  33.71     1:09.79 (36.08)     1:46.28 (36.49)     2:21.73 (35.45)
  2 Avezzano, Jack T          14 Middies-MR           2:23.65    2:24.06        
                  34.67     1:11.14 (36.47)     1:48.52 (37.38)     2:24.06 (35.54)
  3 Dervin, Sean J            14 Middies-MR           2:28.47    2:25.44        
                  35.78     1:12.46 (36.68)     1:49.59 (37.13)     2:25.44 (35.85)
  4 Sokolski, Misha V         14 Middies-MR           2:44.53    2:29.19        
                  35.32     1:14.37 (39.05)     1:53.30 (38.93)     2:29.19 (35.89)
  5 Bernstein, Zach J         13 Middies-MR           2:41.17    2:29.63        
                  35.03     1:13.71 (38.68)     1:52.97 (39.26)     2:29.63 (36.66)
  6 Kanim, Jared F            13 Middies-MR           2:45.78    2:33.46        
                  36.34     1:15.76 (39.42)     1:55.28 (39.52)     2:33.46 (38.18)
  7 Zhao, Yi                  13 Middies-MR           2:40.10    2:35.94        
                  35.28     1:14.66 (39.38)     1:55.44 (40.78)     2:35.94 (40.50)
  8 Tsuji, Akio               13 Middies-MR           3:05.01    2:45.82        
                  38.44     1:20.07 (41.63)     2:03.03 (42.96)     2:45.82 (42.79)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhong, Alan               14 Middies-MR                NT    1:22.70        
                  38.85     1:22.70 (43.85)                                        
  2 Libsch, Xerxes M          13 Middies-MR           1:23.67    1:23.12        
                  40.17     1:23.12 (42.95)                                        
  3 Weisglass, Marc L         13 WEST-MR              1:29.32    1:24.71        
                  39.70     1:24.71 (45.01)                                        
  4 Tesler, Zach H            13 Middies-MR           1:45.00    1:26.08        
                  41.06     1:26.08 (45.02)                                        
  5 Stoll, Niko               13 Middies-MR           1:35.00    1:26.23        
                  42.21     1:26.23 (44.02)                                        
  6 Cedeno, Edwin O           13 KB Makos-MR          1:28.24    1:26.93        
                  41.66     1:26.93 (45.27)                                        
  7 Cordero, Justin K         14 KB Makos-MR          1:23.14    1:28.50        
                  41.45     1:28.50 (47.05)                                        
  8 Sapp IV, William I        13 KB Makos-MR          1:36.83    1:32.60        
                  42.66     1:32.60 (49.94)                                        
  9 Cureton, Joseph C         14 KB Makos-MR          1:34.24    1:36.57        
                  44.61     1:36.57 (51.96)                                        
 10 Loyola, Joshua A          13 FAST-MR              1:47.46    1:42.05        
                  49.04     1:42.05 (53.01)                                        
 11 Laskay, Christopher M     13 FAST-MR              1:45.36    1:44.53        
                  48.60     1:44.53 (55.93)                                        
 12 Rosario, Akio N           14 KB Makos-MR          1:46.73    1:49.51        
                  51.87     1:49.51 (57.64)                                        
 13 Loyola, Brandon A         13 FAST-MR              1:45.00    1:50.58        
                  52.91     1:50.58 (57.67)                                        
 14 Hibbert, Aaron M          13 KB Makos-MR          2:03.91    2:05.37        
                  57.51   2:05.37 (1:07.86)                                        
 -- Sharpe, Jamal A           13 KB Makos-MR          1:44.22         DQ        
      Scissors kick
                  48.52          DQ (59.36)                                        
 -- Valentin, Jose T          13 KB Makos-MR          2:32.39         DQ        
      Scissors kick
                1:12.48        DQ (1:14.84)                                        
 -- Derry, Yashua A           14 FAST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                  44.71          DQ (53.43)                                        
 -- Williams, Aaron D         14 FAST-MR              1:33.68         DQ        
      Downward butterfly kick
                  42.36          DQ (44.78)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhao, Yi                  13 Middies-MR           3:08.96    2:57.06        
                  41.05     1:26.42 (45.37)     2:11.46 (45.04)     2:57.06 (45.60)
  2 Novitch, Graham S         13 Middies-MR           3:00.15    2:59.14        
                  40.42     1:27.26 (46.84)     2:13.60 (46.34)     2:59.14 (45.54)
  3 Dervin, Sean J            14 Middies-MR           3:03.12    3:02.27        
                  42.58     1:27.43 (44.85)     2:15.81 (48.38)     3:02.27 (46.46)
  4 Williams, Aaron D         14 FAST-MR              3:06.39    3:06.40        
                  41.14     1:26.49 (45.35)     2:16.12 (49.63)     3:06.40 (50.28)
  5 Laskay, Christopher M     13 FAST-MR                   NT    3:53.48        
                  50.42   1:50.60 (1:00.18)   2:53.69 (1:03.09)     3:53.48 (59.79)
 -- Bernstein, Zach J         13 Middies-MR           3:10.00        SCR        
 -- Avezzano, Jack T          14 Middies-MR           2:52.70        SCR        
 -- Kanim, Jared F            13 Middies-MR           3:00.62        SCR        
 -- Tsuji, Akio               13 Middies-MR           3:23.91        SCR        
 -- Sokolski, Misha V         14 Middies-MR           3:08.80        SCR        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cordero, Justin K         14 KB Makos-MR          1:09.13    1:10.62        
                  31.98     1:10.62 (38.64)                                        
  2 Weisglass, Marc L         13 WEST-MR              1:11.06    1:11.02        
                  32.84     1:11.02 (38.18)                                        
  3 Zhong, Alan               14 Middies-MR           1:20.36    1:14.43        
                  32.73     1:14.43 (41.70)                                        
  4 Libsch, Xerxes M          13 Middies-MR           1:26.97    1:18.33        
                  36.76     1:18.33 (41.57)                                        
  5 Cureton, Joseph C         14 KB Makos-MR          1:16.86    1:20.63        
                  36.36     1:20.63 (44.27)                                        
  6 Stoll, Niko               13 Middies-MR           1:25.00    1:35.12        
                  43.70     1:35.12 (51.42)                                        
  7 Rosario, Akio N           14 KB Makos-MR          1:48.60    1:41.61        
                  44.70     1:41.61 (56.91)                                        
  8 Sharpe, Jamal A           13 KB Makos-MR               NT    1:45.04        
                  45.83     1:45.04 (59.21)                                        
  9 Hibbert, Aaron M          13 KB Makos-MR               NT    1:50.22        
                  46.86   1:50.22 (1:03.36)                                        
 10 Cedeno, Edwin O           13 KB Makos-MR               NT    1:56.31        
                  52.35   1:56.31 (1:03.96)                                        
 11 Sapp IV, William I        13 KB Makos-MR               NT    2:06.00        
 -- Valentin, Jose T          13 KB Makos-MR               NT         DQ        
                1:04.90        DQ (1:20.32)                                        
 -- Tesler, Zach H            13 Middies-MR           1:35.00         NS        
 -- Cevasco, James J          13 Spartans-MR               NT        SCR        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sokolski, Misha V         14 Middies-MR           2:26.95    2:26.77        
                  31.14     1:09.25 (38.11)     1:54.71 (45.46)     2:26.77 (32.06)
  2 Novitch, Graham S         13 Middies-MR           2:29.50    2:26.89        
                  32.85     1:10.37 (37.52)     1:54.44 (44.07)     2:26.89 (32.45)
  3 Dervin, Sean J            14 Middies-MR           2:28.57    2:29.28        
                  33.55     1:10.72 (37.17)     1:56.88 (46.16)     2:29.28 (32.40)
  4 Bernstein, Zach J         13 Middies-MR           2:32.34    2:30.15        
                  32.34     1:08.96 (36.62)     1:57.18 (48.22)     2:30.15 (32.97)
  5 Avezzano, Jack T          14 Middies-MR           2:25.62    2:33.40        
                  34.33     1:09.85 (35.52)     1:58.15 (48.30)     2:33.40 (35.25)
  6 Kanim, Jared F            13 Middies-MR           2:33.44    2:35.45        
                  36.29     1:15.45 (39.16)     2:02.35 (46.90)     2:35.45 (33.10)
  7 Tsuji, Akio               13 Middies-MR           2:50.28    2:47.11        
                  36.93     1:18.34 (41.41)     2:07.23 (48.89)     2:47.11 (39.88)
  8 Cevasco, James J          13 Spartans-MR          2:56.64    2:54.98        
                  39.53     1:22.78 (43.25)     2:15.10 (52.32)     2:54.98 (39.88)
 -- Zhao, Yi                  13 Middies-MR           2:40.53         DQ        
                  38.58     1:14.87 (36.29)     2:00.88 (46.01)          DQ (35.00)
 -- Bidwell, Ian W            14 WEST-MR              2:12.24        SCR        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhong, Alan               14 Middies-MR                NT    2:32.89        
                  31.85     1:10.29 (38.44)     1:56.55 (46.26)     2:32.89 (36.34)
  2 Weisglass, Marc L         13 WEST-MR              2:38.71    2:35.01        
                  32.75     1:13.84 (41.09)     1:59.95 (46.11)     2:35.01 (35.06)
  3 Cordero, Justin K         14 KB Makos-MR          2:34.80    2:35.98        
                  32.97     1:12.91 (39.94)     2:02.44 (49.53)     2:35.98 (33.54)
  4 Libsch, Xerxes M          13 Middies-MR                NT    2:43.33        
                  34.47     1:17.18 (42.71)     2:05.17 (47.99)     2:43.33 (38.16)
  5 Stoll, Niko               13 Middies-MR           3:00.00    2:55.38        
                  41.62     1:27.99 (46.37)     2:17.06 (49.07)     2:55.38 (38.32)
  6 Cureton, Joseph C         14 KB Makos-MR          2:33.80    3:00.89        
                  36.01     1:20.40 (44.39)     2:17.74 (57.34)     3:00.89 (43.15)
  7 Loyola, Joshua A          13 FAST-MR              3:15.00    3:05.14        
                  41.87     1:30.60 (48.73)     2:25.11 (54.51)     3:05.14 (40.03)
  8 Cedeno, Edwin O           13 KB Makos-MR               NT    3:12.08        
                  46.34     1:32.90 (46.56)     2:28.76 (55.86)     3:12.08 (43.32)
  9 Loyola, Brandon A         13 FAST-MR              3:23.51    3:19.59        
                  43.53     1:35.33 (51.80)   2:36.58 (1:01.25)     3:19.59 (43.01)
 10 Rosario, Akio N           14 KB Makos-MR               NT    3:21.74        
                  43.81     1:37.14 (53.33)   2:39.24 (1:02.10)     3:21.74 (42.50)
 11 Sapp IV, William I        13 KB Makos-MR               NT    3:26.55        
                                1:44.22 ( )     2:38.79 (54.57)     3:26.55 (47.76)
 12 Hibbert, Aaron M          13 KB Makos-MR               NT    3:35.39        
                  51.03     1:46.15 (55.12)   2:51.98 (1:05.83)     3:35.39 (43.41)
 13 Sharpe, Jamal A           13 KB Makos-MR               NT    3:43.91        
                  49.36     1:46.87 (57.51)   2:52.33 (1:05.46)     3:43.91 (51.58)
 14 Valentin, Jose T          13 KB Makos-MR               NT    4:28.68        
                1:02.82   2:07.99 (1:05.17)   3:33.63 (1:25.64)     4:28.68 (55.05)
 -- Tesler, Zach H            13 Middies-MR           3:30.00         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  41.45     1:27.14 (45.69)     2:19.74 (52.60)          DQ (44.03)
 -- Derry, Yashua A           14 FAST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick - breast
                  42.93     1:36.74 (53.81)     2:33.71 (56.97)          DQ (48.75)
 -- Bidwell, Ian W            14 WEST-MR              2:12.24        SCR        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novitch, Graham S         13 Middies-MR           5:15.00    5:09.95        
                  33.72     1:12.54 (38.82)     1:51.01 (38.47)     2:28.19 (37.18)
        3:14.76 (46.57)     4:02.55 (47.79)     4:37.33 (34.78)     5:09.95 (32.62)
  2 Dervin, Sean J            14 Middies-MR           5:13.32    5:11.03        
                  34.78     1:14.29 (39.51)     1:52.89 (38.60)     2:31.68 (38.79)
        3:17.82 (46.14)     4:04.74 (46.92)     4:38.78 (34.04)     5:11.03 (32.25)
  3 Zhao, Yi                  13 Middies-MR           5:40.00    5:32.87        
                  39.64     1:25.62 (45.98)     2:05.59 (39.97)     2:45.31 (39.72)
        3:32.34 (47.03)     4:19.86 (47.52)     4:56.89 (37.03)     5:32.87 (35.98)
 -- Williams, Aaron D         14 FAST-MR              5:44.40         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  37.28     1:23.51 (46.23)     2:05.20 (41.69)     2:51.86 (46.66)
        3:40.59 (48.73)     4:32.90 (52.31)     5:11.76 (38.86)          DQ (37.54)
 -- Bernstein, Zach J         13 Middies-MR           5:30.00        SCR        
 -- Sokolski, Misha V         14 Middies-MR           5:33.80        SCR        
 -- Avezzano, Jack T          14 Middies-MR           5:20.54        SCR        
 -- Tsuji, Akio               13 Middies-MR           6:00.00        SCR        
 -- Laskay, Christopher M     13 FAST-MR                   NT        SCR        
 -- Kanim, Jared F            13 Middies-MR           6:35.98        SCR        
 -- Bidwell, Ian W            14 WEST-MR              4:37.49        SCR        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fierro Joyce, Billy       17 WEST-MR              1:52.55        SCR        
 -- Champagnie, Donkor L      16 KB Makos-MR          4:10.81        SCR        
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hymowitz, Josh M          17 Middies-MR           5:16.20    5:26.74        
 -- Xu, Zhao                  15 Middies-MR           5:20.00        SCR        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fierro Joyce, Billy       17 WEST-MR                56.96        SCR        
 -- Champagnie, Donkor L      16 KB Makos-MR          3:41.81        SCR        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hymowitz, Josh M          17 Middies-MR           2:22.82    2:24.12        
                  35.72     1:12.51 (36.79)     1:48.69 (36.18)     2:24.12 (35.43)
 -- Xu, Zhao                  15 Middies-MR           2:26.97        SCR        
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              1:19.42    1:20.13        
                  38.28     1:20.13 (41.85)                                        
  2 Fishman, David J          16 FAST-MR                   NT    1:28.52        
                  42.71     1:28.52 (45.81)                                        
  3 Piccott, Mark             15 FAST-MR              1:38.17    1:32.07        
                  40.60     1:32.07 (51.47)                                        
 -- Fierro Joyce, Billy       17 WEST-MR              1:00.77        SCR        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Zhao                  15 Middies-MR           2:26.90    2:31.75        
                  34.53     1:13.69 (39.16)     1:53.05 (39.36)     2:31.75 (38.70)
  2 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              2:47.40    2:51.36        
                  38.98     1:22.35 (43.37)     2:07.33 (44.98)     2:51.36 (44.03)
 -- Hymowitz, Josh M          17 Middies-MR           2:42.70        SCR        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fierro Joyce, Billy       17 WEST-MR                54.47        SCR        
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hymowitz, Josh M          17 Middies-MR           2:21.24    2:22.74        
                  31.61   2:22.74 (1:51.13)                                        
 -- Xu, Zhao                  15 Middies-MR           2:13.43        SCR        
 -- Fierro Joyce, Billy       17 WEST-MR              2:01.50        SCR        
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Zhao                  15 Middies-MR           4:48.27    4:48.17        
                  30.09     1:04.62 (34.53)     1:42.18 (37.56)     2:19.71 (37.53)
        2:59.83 (40.12)     3:40.45 (40.62)     4:14.80 (34.35)     4:48.17 (33.37)
  2 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              5:37.44    5:25.02        
                  33.80     1:13.46 (39.66)     1:56.71 (43.25)     2:39.77 (43.06)
        3:25.01 (45.24)     4:11.84 (46.83)     4:50.39 (38.55)     5:25.02 (34.63)
  3 Fishman, David J          16 FAST-MR              5:50.65    6:00.84        
                  35.08     1:18.06 (42.98)     2:04.50 (46.44)     2:48.43 (43.93)
        3:41.41 (52.98)     4:36.79 (55.38)     5:18.36 (41.57)     6:00.84 (42.48)
 -- Hymowitz, Josh M          17 Middies-MR           4:57.31        SCR        
 
Boys 13-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sokolski, Misha V         14 Middies-MR           2:38.04    2:31.99        
                  35.46     1:16.00 (40.54)     1:57.79 (41.79)     2:31.99 (34.20)
  2 Hymowitz, Josh M          17 Middies-MR           2:29.87    2:34.60        
                  35.26     1:15.07 (39.81)     1:55.65 (40.58)     2:34.60 (38.95)
  3 Novitch, Graham S         13 Middies-MR           2:31.93    2:35.74        
                  34.97     1:15.90 (40.93)     1:57.16 (41.26)     2:35.74 (38.58)
  4 Dervin, Sean J            14 Middies-MR           3:08.04    2:43.60        
                  34.82     1:16.18 (41.36)     1:59.13 (42.95)     2:43.60 (44.47)
  5 Bernstein, Zach J         13 Middies-MR           2:58.20    2:44.45        
                  33.73     1:14.93 (41.20)     1:58.76 (43.83)     2:44.45 (45.69)
  6 Kanim, Jared F            13 Middies-MR           2:58.00    2:45.08        
                  35.97     1:18.99 (43.02)     2:02.54 (43.55)     2:45.08 (42.54)
  7 Tsuji, Akio               13 Middies-MR           3:28.83    3:03.50        
                  37.02     1:20.11 (43.09)     2:09.81 (49.70)     3:03.50 (53.69)
 -- Avezzano, Jack T          14 Middies-MR           3:02.01         NS        
 -- Xu, Zhao                  15 Middies-MR           2:37.62        SCR        
 -- Zhao, Yi                  13 Middies-MR           3:00.00        SCR        
 -- Piccott, Mark             15 FAST-MR                   NT        SCR        
 -- Fierro Joyce, Billy       17 WEST-MR              2:00.51        SCR        
 -- Bidwell, Ian W            14 WEST-MR              2:08.79        SCR