Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                   2011 MR YMID Halloween Havoc - 10/30/2011                   
                              Sanction #: 111011                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venturi, Ginevra           7 Flying Dolphins-MR   1:01.00      20.44        
  2 Bussiere, Eileen J         7 Middies-MR             35.00      20.80        
  3 Peng, Natalie              7 Middies-MR             35.00      22.94        
  4 Horney, Isabel             7 Middies-MR             35.00      22.97        
  5 Radford, Tess E            7 Flying Dolphins-MR   1:00.00      23.23        
  6 D'Alessandro, Tessa M      6 Rivertown Rays-MR      45.00      24.14        
  7 Gurden, Abigail S          6 Middies-MR             35.00      25.25        
  8 Norris, Katherine C        6 GAEL-MR                29.12      25.85        
  9 Capuano, Katelyn J         6 Middies-MR             35.00      26.12        
 10 Case, Maeve M              7 Rivertown Rays-MR      27.81      28.23        
 11 Nachmani, Kate E           6 Middies-MR             35.00      31.15        
 12 Kirscherbaum, Julia F      6 Middies-MR             35.00      32.39        
 13 Ando, Risa                 6 Middies-MR             35.00      33.04        
 14 Mejia, Jazmine             5 Middies-MR             32.00      33.52        
 15 King, Aileen L             5 Rivertown Rays-MR      45.00      36.84        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bussiere, Eileen J         7 Middies-MR             40.00      21.75        
  2 Venturi, Ginevra           7 Flying Dolphins-MR   1:30.00      22.69        
  3 Radford, Tess E            7 Flying Dolphins-MR   1:00.00      25.20        
  4 Case, Maeve M              7 Rivertown Rays-MR      25.71      25.60        
  5 Burke, Tierney R           7 Middies-MR             29.08      25.68        
  6 D'Alessandro, Tessa M      6 Rivertown Rays-MR    1:00.00      26.65        
  7 Horney, Isabel             7 Middies-MR             40.00      26.88        
  8 Gurden, Abigail S          6 Middies-MR             40.00      27.78        
  9 Norris, Katherine C        6 GAEL-MR                39.27      28.12        
 10 Mejia, Jazmine             5 Middies-MR             38.00      28.28        
 11 Capuano, Katelyn J         6 Middies-MR             40.00      28.69        
 12 Ando, Risa                 6 Middies-MR             40.00      31.84        
 13 King, Aileen L             5 Rivertown Rays-MR      55.00      33.02        
 14 Nachmani, Kate E           6 Middies-MR             40.00      34.28        
 15 Kirscherbaum, Julia F      6 Middies-MR             40.00      38.51        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Tierney R           7 Middies-MR             32.00      28.89        
  2 Ando, Risa                 6 Middies-MR             40.00      31.92        
  3 Radford, Tess E            7 Flying Dolphins-MR   1:00.00      32.95        
  4 Horney, Isabel             7 Middies-MR             40.00      33.91        
  5 D'Alessandro, Tessa M      6 Rivertown Rays-MR    1:00.00      34.43        
  6 Bussiere, Eileen J         7 Middies-MR             45.00      34.68        
  7 Norris, Katherine C        6 GAEL-MR                39.99      37.53        
 -- Nachmani, Kate E           6 Middies-MR             40.00         DQ        
 -- Kirscherbaum, Julia F      6 Middies-MR             40.00         DQ        
 -- Peng, Natalie              7 Middies-MR             40.00         DQ        
 -- Kuduk, Norah               7 Rivertown Rays-MR      50.00         DQ        
 -- Case, Maeve M              7 Rivertown Rays-MR      45.00         DQ        
 -- King, Aileen L             5 Rivertown Rays-MR    1:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Gurden, Abigail S          6 Middies-MR             40.00         DQ        
 -- Capuano, Katelyn J         6 Middies-MR             40.00         DQ        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venturi, Ginevra           7 Flying Dolphins-MR   1:00.00      27.32        
 -- Mejia, Jazmine             5 Middies-MR             38.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Burke, Tierney R           7 Middies-MR           1:15.00         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Joy                 8 Middies-MR             18.14      17.65        
  2 Garofolo, Brianna          8 SMC-MR                 17.15      17.95        
  3 Leroy, Helena              8 GAEL-MR                20.99      18.17        
  4 Levine, Dani g             8 Flying Dolphins-MR     52.00      19.17        
  5 Epstein, Leila             8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      20.12        
  6 James, Jessica M           8 Rivertown Rays-MR      20.70      20.44        
  7 Kelly, Coleen              8 CFJV-MR                20.00      20.48        
  8 Eforo, Danielle            8 GAEL-MR                22.99      20.49        
  9 Neild, Lainey C            8 GAEL-MR                21.80      20.84        
 10 May, Kailen                8 SMC-MR                 20.85      21.08        
 11 Schatz, Naomi H            8 Flying Dolphins-MR     25.69      21.23        
 12 Wertlieb, Kaitlyn N        8 GAEL-MR                30.99      22.30        
 13 Murray, Elizabeth          8 GAEL-MR                24.06      22.95        
 14 Kazibwe, Mary              8 SMC-MR                 21.00      23.11        
 15 Vacca, Grace M             8 Rivertown Rays-MR      30.00      23.40        
 16 Tyberg, Alexa              8 CFJV-MR                28.06      23.59        
 17 Clarke, Emma N             8 Rivertown Rays-MR      35.00      23.91        
 18 Chatterjee, Anika          8 Middies-MR             30.00      25.55        
 19 Perl, Alexandra R          8 Middies-MR             35.00      25.72        
 20 Freed, Annie S             8 GAEL-MR                35.78      26.36        
 21 de Saint Phalle, Clair B   8 Flying Dolphins-MR     52.00      27.03        
 22 Gottesman, Zoe P           8 GAEL-MR                31.38      28.01        
 23 Zelman, Alexandra L        8 Middies-MR             30.00      28.84        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurden, Julia              8 Middies-MR             19.72      18.65        
  2 Jiang, Joy                 8 Middies-MR             20.01      18.68        
  3 Garofolo, Brianna          8 SMC-MR                 18.60      19.67        
  4 Kelly, Coleen              8 CFJV-MR                30.00      22.12        
  5 Kazibwe, Mary              8 SMC-MR                 23.00      22.26        
  6 Vacca, Grace M             8 Rivertown Rays-MR      35.00      22.89        
  7 Levine, Dani g             8 Flying Dolphins-MR     56.00      23.41        
  8 Leroy, Helena              8 GAEL-MR                30.99      23.44        
  9 May, Kailen                8 SMC-MR                 23.73      23.54        
 10 Schatz, Naomi H            8 Flying Dolphins-MR     31.34      23.75        
 11 Eforo, Danielle            8 GAEL-MR                28.99      24.12        
 12 James, Jessica M           8 Rivertown Rays-MR      23.06      24.64        
 13 Clarke, Emma N             8 Rivertown Rays-MR      38.00      24.75        
 14 Wertlieb, Kaitlyn N        8 GAEL-MR                34.88      24.76        
 15 Murray, Elizabeth          8 GAEL-MR                29.38      24.98        
 16 Neild, Lainey C            8 GAEL-MR                26.68      25.03        
 17 Tyberg, Alexa              8 CFJV-MR                35.09      25.70        
 18 Epstein, Leila             8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      26.02        
 19 Gottesman, Zoe P           8 GAEL-MR                31.40      27.68        
 20 Freed, Annie S             8 GAEL-MR                45.99      27.87        
 21 Chatterjee, Anika          8 Middies-MR             35.00      28.32        
 -- Perl, Alexandra R          8 Middies-MR             40.00         DQ        
      Did not finish on back
 -- de Saint Phalle, Clair B   8 Flying Dolphins-MR     59.00         DQ        
      Did not finish on back
 -- Zelman, Alexandra L        8 Middies-MR             35.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephenson, Sarah Anne     8 Flying Dolphins-MR     29.00      25.11        
  2 May, Kailen                8 SMC-MR                 25.35      26.45        
  3 McAteer, Kathryn M         8 Middies-MR             30.00      27.12        
  4 Epstein, Leila             8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      28.22        
  5 Wertlieb, Kaitlyn N        8 GAEL-MR                43.99      28.45        
  6 Kelly, Coleen              8 CFJV-MR                40.00      28.51        
  7 Chatterjee, Anika          8 Middies-MR             40.00      28.87        
  8 Kazibwe, Mary              8 SMC-MR                 26.00      28.96        
  9 Murray, Elizabeth          8 GAEL-MR                41.06      30.42        
 10 Eforo, Danielle            8 GAEL-MR                32.99      30.80        
 11 Mejia, Stephani            8 Middies-MR             40.00      31.64        
 12 de Saint Phalle, Clair B   8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      32.14        
 13 Levine, Dani g             8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      33.69        
 14 Zelman, Alexandra L        8 Middies-MR             40.00      38.98        
 15 Perl, Alexandra R          8 Middies-MR             40.00      40.00        
 16 Tyberg, Alexa              8 CFJV-MR                35.72      41.78        
 -- Leroy, Helena              8 GAEL-MR                32.99         DQ        
 -- Gottesman, Zoe P           8 GAEL-MR                39.84         DQ        
 -- Neild, Lainey C            8 GAEL-MR                41.90         DQ        
 -- Vacca, Grace M             8 Rivertown Rays-MR      40.00         DQ        
 -- Freed, Annie S             8 GAEL-MR                45.99         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garofolo, Brianna          8 SMC-MR                 17.71      19.33        
  2 Gurden, Julia              8 Middies-MR             23.28      19.54        
  3 Jiang, Joy                 8 Middies-MR             23.41      20.05        
  4 McAteer, Kathryn M         8 Middies-MR             24.44      21.86        
  5 Schatz, Naomi H            8 Flying Dolphins-MR     38.94      23.33        
  6 Stephenson, Sarah Anne     8 Flying Dolphins-MR     23.00      25.07        
 -- Mejia, Stephani            8 Middies-MR             35.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Clarke, Emma N             8 Rivertown Rays-MR      48.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurden, Julia              8 Middies-MR           1:41.69    1:28.62        
  2 Stephenson, Sarah Anne     8 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:41.43        
  3 McAteer, Kathryn M         8 Middies-MR           2:13.11    1:49.20        
 -- Mejia, Stephani            8 Middies-MR           1:15.00         DQ        
 -- James, Jessica M           8 Rivertown Rays-MR    1:55.00         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Middies Swimming-MR  'A'                          1:22.84    1:17.08        
     1) Jiang, Joy 8                    2) Burke, Tierney R 7             
     3) McAteer, Kathryn M 8            4) Gurden, Julia 8                
  2 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'                1:14.76    1:22.45        
     1) Levine, Dani g 8                2) Schatz, Naomi H 8              
     3) Radford, Tess E 7               4) Stephenson, Sarah Anne 8       
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   1:36.21    1:32.82        
     1) Vacca, Grace M 8                2) Case, Maeve M 7                
     3) Clarke, Emma N 8                4) James, Jessica M 8             
  4 Middies Swimming-MR  'B'                               NT    1:38.89        
     1) Capuano, Katelyn J 6            2) Gurden, Abigail S 6            
     3) Mejia, Stephani 8               4) Perl, Alexandra R 8            
  5 Middies Swimming-MR  'C'                               NT    1:48.25        
     1) Ando, Risa 6                    2) Zelman, Alexandra L 8          
     3) Horney, Isabel 7                4) Kirscherbaum, Julia F 6        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dell'Orto, Mia D          10 Middies-MR             32.02      32.08        
  2 Veru, Nina S              10 GAEL-MR                34.40      32.68        
  3 Phillips, Bearice L       10 ZEUS-CT                33.29      33.66        
  4 Frenkel, Lea              10 CFJV-MR                34.18      34.27        
  5 Brew, Maggie C            10 Middies-MR             35.65      34.86        
  6 Cumello, Lilly E          10 ZEUS-CT                35.90      35.53        
  7 Rosenthal, Molly          10 SMC-MR                 34.27      35.65        
  8 Jogis, Kimberly A         10 GAEL-MR                38.95      35.82        
  9 Dancygier, Emily H        10 CFJV-MR                36.56      35.99        
 10 Daniel, Alexis            10 Middies-MR             37.77      36.31        
 11 Halderman, Emma            9 CFJV-MR                34.59      36.32        
 12 Cahaly, Emma E            10 Middies-MR             37.37      36.60        
 13 Seward, MACKENZIE H       10 GAEL-MR                41.20      36.99        
 14 Mendribil, Mia P          10 ZEUS-CT                37.62      37.77        
 15 Wang, Katie                9 FAST-MR                37.33      38.37        
 16 Hackmann, Hope A          10 GAEL-MR                39.55      40.03        
 17 Jocelyn, Laura             9 CFJV-MR                38.21      40.23        
 18 Casciano, Alexa           10 SMC-MR                 36.99      40.33        
 19 McClay, Catherine         10 CFJV-MR                43.37      41.43        
 20 Sanchez, Samantha         10 CFJV-MR                45.83      41.69        
 21 Pasiakos, Anna C           9 ZEUS-CT                40.58      41.72        
 22 Eng, Emma J                9 Middies-MR           1:00.00      41.77        
 23 Eng, Katie J               9 Middies-MR           1:00.00      42.00        
 24 Goldberg, Simone R         9 GAEL-MR                46.71      43.17        
 25 Wang, Grace S             10 Middies-MR             40.00      43.60        
 26 Daignault, Lauren E        9 ZEUS-CT                38.64      44.68        
 27 Richards, Rae-Anne B      10 Middies-MR           1:00.89      46.28        
 28 Winston, Eva C             9 GAEL-MR                43.14      46.74        
 29 Nemerever, Hannah         10 CFJV-MR                50.96      50.44        
 30 Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR              1:10.32      51.80        
 31 Chatterjee, Ananya        10 Middies-MR             55.00      52.02        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Bearice L       10 ZEUS-CT                38.42      36.62        
  2 Wang, Kristina H          10 Middies-MR             41.63      36.69        
  3 Frenkel, Lea              10 CFJV-MR                39.67      37.06        
  4 Du, Katelin                9 Middies-MR             38.04      37.54        
  5 Rutherford, Kelly A       10 Middies-MR             39.26      39.36        
  6 Cumello, Lilly E          10 ZEUS-CT                41.77      40.05        
  7 Liu, Allison              10 Middies-MR             41.49      40.50        
  8 Rosenthal, Molly          10 SMC-MR                 41.10      40.65        
  9 Veru, Nina S              10 GAEL-MR                45.20      40.87        
 10 Brew, Maggie C            10 Middies-MR             43.41      41.17        
 11 Daniel, Alexis            10 Middies-MR             42.07      41.20        
 12 Casciano, Alexa           10 SMC-MR                 41.95      41.80        
 13 Milio, Theresa A           9 Middies-MR             47.34      42.51        
 14 Daignault, Lauren E        9 ZEUS-CT                42.10      43.20        
 15 Pasiakos, Anna C           9 ZEUS-CT                48.50      43.32        
 16 Wang, Katie                9 FAST-MR                46.35      43.56        
 17 Valerio, Sofia A          10 Middies-MR             47.04      43.92        
 18 Jocelyn, Laura             9 CFJV-MR                43.54      44.13        
 19 Seward, MACKENZIE H       10 GAEL-MR                49.57      44.44        
 20 Eng, Emma J                9 Middies-MR           1:10.00      44.75        
 21 Hackmann, Hope A          10 GAEL-MR                47.92      45.00        
 22 Sanchez, Samantha         10 CFJV-MR                53.50      46.71        
 23 Goldberg, Simone R         9 GAEL-MR                53.22      49.40        
 24 Eng, Katie J               9 Middies-MR           1:10.00      49.86        
 25 McClay, Catherine         10 CFJV-MR                52.12      53.06        
 26 Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR              1:15.30      54.87        
 27 Chatterjee, Ananya        10 Middies-MR           1:00.00      55.80        
 28 Nemerever, Hannah         10 CFJV-MR              1:02.02      57.92        
 -- Winston, Eva C             9 GAEL-MR                52.64         DQ        
      No touch at turn
 -- Wang, Grace S             10 Middies-MR             45.00         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redpath, Frances M        10 CFJV-MR                40.39      41.39        
  2 Rutherford, Kelly A       10 Middies-MR             41.32      41.77        
  3 Frenkel, Lea              10 CFJV-MR                44.49      44.82        
  4 Zhang, Deborah Y          10 Middies-MR             45.79      45.03        
  5 Dell'Orto, Mia D          10 Middies-MR             54.82      45.34        
  6 Rosenthal, Molly          10 SMC-MR                 47.59      45.71        
  7 Brew, Maggie C            10 Middies-MR             46.55      46.03        
  8 Milio, Theresa A           9 Middies-MR             53.41      46.38        
  9 Cumello, Lilly E          10 ZEUS-CT                47.47      46.67        
 10 Seward, MACKENZIE H       10 GAEL-MR                54.75      46.94        
 11 Wang, Grace S             10 Middies-MR             50.00      47.06        
 12 Jogis, Kimberly A         10 GAEL-MR              1:08.99      47.48        
 13 Broderick, Kyra A         10 Middies-MR             49.20      47.77        
 14 Liu, Allison              10 Middies-MR             50.57      47.83        
 15 Halderman, Emma            9 CFJV-MR                47.62      47.87        
 16 Mendribil, Mia P          10 ZEUS-CT                50.53      48.26        
 17 Capuano, Caroline R        9 Middies-MR           1:00.33      49.64        
 18 Daniel, Alexis            10 Middies-MR             50.45      50.52        
 19 McClay, Catherine         10 CFJV-MR                52.56      52.26        
 20 Sanchez, Samantha         10 CFJV-MR                56.59      53.57        
 21 Goldberg, Simone R         9 GAEL-MR              1:08.99      53.93        
 22 Chatterjee, Ananya        10 Middies-MR           1:10.00      55.49        
 23 Eng, Katie J               9 Middies-MR           1:15.00      56.88        
 24 Valerio, Sofia A          10 Middies-MR             55.56      57.75        
 25 Eng, Emma J                9 Middies-MR           1:15.00      57.91        
 26 Winston, Eva C             9 GAEL-MR              1:05.33    1:02.08        
 27 Nemerever, Hannah         10 CFJV-MR              1:05.00    1:10.11        
 28 Richards, Rae-Anne B      10 Middies-MR           1:00.00    1:13.36        
 -- Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR              1:29.45         DQ        
 -- Sheehan, Catherine I       9 ZEUS-CT                49.53         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redpath, Frances M        10 CFJV-MR                35.68      36.94        
  2 Du, Katelin                9 Middies-MR             35.22      38.48        
  3 Zhang, Deborah Y          10 Middies-MR             40.60      38.66        
  4 Cahaly, Emma E            10 Middies-MR             42.68      39.06        
  5 Veru, Nina S              10 GAEL-MR                42.78      40.16        
  6 Casciano, Alexa           10 SMC-MR                 42.54      40.28        
  7 Jogis, Kimberly A         10 GAEL-MR              1:05.88      40.62        
  8 Capuano, Caroline R        9 Middies-MR             52.34      41.18        
  9 Wang, Kristina H          10 Middies-MR             47.46      41.39        
 10 Broderick, Kyra A         10 Middies-MR             43.13      41.63        
 11 Dancygier, Emily H        10 CFJV-MR                41.11      42.24        
 12 Liu, Allison              10 Middies-MR             45.00      42.96        
 13 Hackmann, Hope A          10 GAEL-MR                45.99      43.30        
 14 Halderman, Emma            9 CFJV-MR                41.07      44.23        
 15 Jocelyn, Laura             9 CFJV-MR                41.79      44.48        
 16 Daignault, Lauren E        9 ZEUS-CT                42.00      46.75        
 17 Wang, Katie                9 FAST-MR                45.08      47.07        
 18 Milio, Theresa A           9 Middies-MR           1:04.48      49.04        
 19 Valerio, Sofia A          10 Middies-MR             47.39      52.06        
 20 Sheehan, Catherine I       9 ZEUS-CT                54.92      52.35        
 21 Pasiakos, Anna C           9 ZEUS-CT                57.77      53.10        
 22 Richards, Rae-Anne B      10 Middies-MR           1:00.00      53.52        
 -- Dell'Orto, Mia D          10 Middies-MR             38.52         DQ        
      False start
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, Katelin                9 Middies-MR           2:54.41    2:54.21        
                  39.17   2:54.21 (2:15.04)                                        
  2 Rutherford, Kelly A       10 Middies-MR           2:57.02    2:59.20        
                  45.84   2:59.20 (2:13.36)                                        
  3 Wang, Kristina H          10 Middies-MR           3:34.55    2:59.24        
                  42.89   2:59.24 (2:16.35)                                        
  4 Redpath, Frances M        10 CFJV-MR              2:53.07    3:03.21        
                  41.95   3:03.21 (2:21.26)                                        
  5 Rosenthal, Molly          10 SMC-MR                    NT    3:10.13        
                  43.62   3:10.13 (2:26.51)                                        
  6 Zhang, Deborah Y          10 Middies-MR           2:50.00    3:12.25        
                  42.56   3:12.25 (2:29.69)                                        
  7 Broderick, Kyra A         10 Middies-MR           4:00.00    3:15.59        
                  43.77   3:15.59 (2:31.82)                                        
  8 Dancygier, Emily H        10 CFJV-MR              3:23.78    3:16.85        
                  46.26   3:16.85 (2:30.59)                                        
  9 Cahaly, Emma E            10 Middies-MR           3:23.93    3:23.18        
                  47.06   3:23.18 (2:36.12)                                        
 10 Phillips, Bearice L       10 ZEUS-CT              3:50.21    3:25.94        
                  47.36   3:25.94 (2:38.58)                                        
 11 Sheehan, Catherine I       9 ZEUS-CT              3:30.35    3:29.65        
                  56.54   3:29.65 (2:33.11)                                        
 12 Mendribil, Mia P          10 ZEUS-CT              3:52.41    3:34.74        
                  55.23   3:34.74 (2:39.51)                                        
 -- Capuano, Caroline R        9 Middies-MR           4:00.00         DQ        
                  43.42        DQ (2:25.06)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Middies Swimming-MR  'A'                          2:14.33    2:12.19        
     1) Du, Katelin 9                   2) Brew, Maggie C 10              
     3) Rutherford, Kelly A 10          4) Dell'Orto, Mia D 10            
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:17.85    2:16.70        
     1) Frenkel, Lea 10                 2) Dancygier, Emily H 10          
     3) Halderman, Emma 9               4) Redpath, Frances M 10          
  3 Middies Swimming-MR  'B'                          2:29.07    2:19.62        
     1) Cahaly, Emma E 10               2) Daniel, Alexis 10              
     3) Zhang, Deborah Y 10             4) Wang, Kristina H 10            
  4 Zeus Swim Team-CT  'A'                            2:25.82    2:21.67        
  5 Middies Swimming-MR  'C'                          2:41.09    2:30.45        
     1) Broderick, Kyra A 10            2) Valerio, Sofia A 10            
     3) Liu, Allison 10                 4) Milio, Theresa A 9             
  6 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:35.17    2:51.86        
     1) Jocelyn, Laura 9                2) Sanchez, Samantha 10           
     3) Nemerever, Hannah 10            4) McClay, Catherine 10           
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veru, Nicole              12 GAEL-MR                28.05      28.37        
  2 Parkinson, Bri G          12 FAST-MR                27.25      28.71        
  3 Hanlon, Kelly a           12 GAEL-MR                30.99      29.37        
  4 Fauver, Lily              12 SMC-MR                 33.39      31.02        
  5 Khan, Sabeen A            12 Middies-MR             30.79      31.11        
  6 Lane, Caitlin             11 SMC-MR                 32.34      31.73        
  7 Giannelli, Sophia         12 SMC-MR                 31.95      31.95        
  8 Capolongo, Genevieve      12 SMC-MR                 35.19      31.99        
  9 Damm, Jesse K             12 HAA-MR                 34.56      32.07        
 10 Ivey, Hailey              11 SMC-MR                 31.70      32.27        
 11 Morgante, Megan E         12 CFJV-MR                32.48      32.54        
 12 Donovan, Maggie           12 GAEL-MR                32.88      32.76        
 13 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR                31.51      33.02        
 14 Gebhardt, Rose            12 Middies-MR             38.00      33.70        
 15 Notis, Dahlia J           11 CFJV-MR                35.86      33.86        
 16 Sciacca, Julia P          12 CFJV-MR                32.70      34.25        
 17 Colucci, Christina L      12 Middies-MR             33.65      34.28        
 18 Centis, Romane            11 Middies-MR             37.38      34.86        
 19 Lopez, Karla V            11 FAST-MR                36.01      35.88        
 20 Powell, Tess              11 GAEL-MR                37.95      36.18        
 21 Wertlieb, Morgan S        11 GAEL-MR                40.83      36.20        
 22 Cohen, Elena              11 CFJV-MR                35.50      36.24        
 23 Ellwanger, Caitlin R      11 GAEL-MR                42.33      37.02        
 24 Willman, Caroline         11 CFJV-MR                43.58      37.60        
 25 Kass, Gabrielle           12 Middies-MR             35.59      37.73        
 26 Coughlin, Mychala M       11 GAEL-MR                40.99      41.19        
 27 Acosta, Diana M           11 ZEUS-CT                   NT      41.22        
 28 Ryan, Winnie P            11 GAEL-MR                50.99      43.88        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veru, Nicole              12 GAEL-MR              1:00.95    1:00.39        
  2 Helisch, Rachel O         12 ZEUS-CT              1:04.97    1:04.50        
  3 Labarca, Lauren M         12 GAEL-MR              1:05.34    1:05.47        
  4 Jones, Caroline           12 SMC-MR               1:04.23    1:06.75        
  5 Khan, Sabeen A            12 Middies-MR           1:08.54    1:07.51        
  6 Campanile, Angelina       11 Middies-MR           1:10.29    1:07.87        
  7 Reinoso, Emily            12 ZEUS-CT              1:12.34    1:08.54        
                  33.85     1:08.54 (34.69)                                        
  8 Donovan, Maggie           12 GAEL-MR              1:10.55    1:11.41        
                  34.05     1:11.41 (37.36)                                        
  9 Siegel, Lucy              12 SMC-MR               1:11.99    1:11.80        
                  35.05     1:11.80 (36.75)                                        
 10 Green, Mikayla            11 FAST-MR              1:12.03    1:12.47        
                  34.24     1:12.47 (38.23)                                        
 11 Burnham, Melissa E        11 ZEUS-CT              1:13.76    1:12.89        
                  34.42     1:12.89 (38.47)                                        
 12 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              1:14.75    1:14.43        
                  35.32     1:14.43 (39.11)                                        
 13 Tuchman, Emily            11 SMC-MR               1:14.41    1:15.59        
                  36.16     1:15.59 (39.43)                                        
 14 Karandikar, Vedika M      12 ZEUS-CT              1:21.39    1:16.42        
                  35.36     1:16.42 (41.06)                                        
 15 Lilian, Sarah             11 SMC-MR               1:16.66    1:18.05        
 16 Bayer, Cally              11 Middies-MR           1:18.50    1:18.33        
                  37.26     1:18.33 (41.07)                                        
 17 Stevens, Bridget M        11 ZEUS-CT              1:26.21    1:19.19        
                  37.88     1:19.19 (41.31)                                        
 18 Powell, Tess              11 GAEL-MR              1:26.44    1:19.36        
                  37.00     1:19.36 (42.36)                                        
 19 Morgante, Megan E         12 CFJV-MR              1:16.29    1:19.68        
                  37.37     1:19.68 (42.31)                                        
 20 Notis, Dahlia J           11 CFJV-MR              1:19.03    1:20.27        
                  38.66     1:20.27 (41.61)                                        
 21 Lenskold, Emma G          11 ZEUS-CT              1:19.30    1:20.29        
                  37.66     1:20.29 (42.63)                                        
 22 Penha, Sachi C            11 FAST-MR              1:18.91    1:21.25        
                  39.90     1:21.25 (41.35)                                        
 23 Patterson, Erin M         11 Middies-MR           1:40.00    1:21.31        
                  38.12     1:21.31 (43.19)                                        
 24 Cruz, Alessandra E        11 ZEUS-CT              1:24.12    1:22.03        
                  38.15     1:22.03 (43.88)                                        
 25 Lopez, Karla V            11 FAST-MR              1:30.20    1:22.09        
                  38.10     1:22.09 (43.99)                                        
 26 Ellwanger, Caitlin R      11 GAEL-MR              1:31.90    1:22.22        
                  39.11     1:22.22 (43.11)                                        
 27 Choksi, Nikita S          11 Middies-MR           1:23.69    1:25.47        
                  38.39     1:25.47 (47.08)                                        
 28 Brennan, Sophia           12 CFJV-MR              1:25.21    1:26.88        
                  40.10     1:26.88 (46.78)                                        
 29 Willman, Caroline         11 CFJV-MR              1:40.88    1:28.16        
 30 Coughlin, Mychala M       11 GAEL-MR              1:23.44    1:28.47        
                  42.11     1:28.47 (46.36)                                        
 31 Acosta, Diana M           11 ZEUS-CT                   NT    1:29.99        
 32 Wertlieb, Morgan S        11 GAEL-MR              1:41.02    1:30.62        
 33 Ryan, Winnie P            11 GAEL-MR              1:55.88    1:35.82        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dell'Isola, Lindsey N     12 ZEUS-CT              1:09.01    1:11.38        
                  34.99     1:11.38 (36.39)                                        
  2 Veru, Nicole              12 GAEL-MR              1:16.84    1:13.40        
                  35.41     1:13.40 (37.99)                                        
  3 Drew, Sami B              12 Middies-MR           1:20.00    1:14.63        
                  36.41     1:14.63 (38.22)                                        
  4 Wolter, Lauren            12 SMC-MR               1:17.70    1:15.40        
                  36.72     1:15.40 (38.68)                                        
  5 Hanlon, Kelly a           12 GAEL-MR              1:26.99    1:15.81        
                  36.22     1:15.81 (39.59)                                        
  5 Reinoso, Emily            12 ZEUS-CT              1:17.96    1:15.81        
                  37.73     1:15.81 (38.08)                                        
  7 Helisch, Rachel O         12 ZEUS-CT              1:13.34    1:15.89        
                  36.57     1:15.89 (39.32)                                        
  8 Ivey, Hailey              11 SMC-MR               1:15.44    1:16.40        
                  37.71     1:16.40 (38.69)                                        
  9 Jones, Caroline           12 SMC-MR               1:18.29    1:16.99        
 10 Fauver, Lily              12 SMC-MR               1:17.79    1:17.14        
                  37.71     1:17.14 (39.43)                                        
 11 Canty, Kathleen M         12 GAEL-MR              1:38.99    1:18.71        
                  37.16     1:18.71 (41.55)                                        
 12 Burnham, Melissa E        11 ZEUS-CT              1:20.19    1:19.66        
                  39.14     1:19.66 (40.52)                                        
 13 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              1:24.37    1:19.76        
                  38.82     1:19.76 (40.94)                                        
 14 Lane, Caitlin             11 SMC-MR               1:24.99    1:21.31        
                  40.53     1:21.31 (40.78)                                        
 15 Centis, Romane            11 Middies-MR           1:26.07    1:21.45        
                  40.00     1:21.45 (41.45)                                        
 16 Donovan, Maggie           12 GAEL-MR              1:33.55    1:21.69        
                  40.09     1:21.69 (41.60)                                        
 17 Sciacca, Julia P          12 CFJV-MR              1:21.16    1:22.34        
                  39.74     1:22.34 (42.60)                                        
 18 Capolongo, Genevieve      12 SMC-MR               1:21.66    1:23.70        
                  38.92     1:23.70 (44.78)                                        
 19 McAteer, Emma M           11 Middies-MR           1:40.00    1:24.40        
                  40.86     1:24.40 (43.54)                                        
 20 Karandikar, Vedika M      12 ZEUS-CT              1:37.60    1:26.69        
                  41.14     1:26.69 (45.55)                                        
 21 Roller, Abby S            12 ZEUS-CT              1:33.03    1:27.15        
                  41.84     1:27.15 (45.31)                                        
 22 Lilian, Sarah             11 SMC-MR               1:31.65    1:27.57        
                  43.69     1:27.57 (43.88)                                        
 23 Gebhardt, Rose            12 Middies-MR           1:40.00    1:28.76        
                  43.51     1:28.76 (45.25)                                        
 24 Lenskold, Emma G          11 ZEUS-CT              1:30.22    1:29.94        
                  44.04     1:29.94 (45.90)                                        
 25 Green, Mikayla            11 FAST-MR              1:32.19    1:30.45        
 26 Powell, Tess              11 GAEL-MR              1:50.73    1:31.10        
                  44.69     1:31.10 (46.41)                                        
 27 Cohen, Elena              11 CFJV-MR              1:50.00    1:31.26        
                  43.79     1:31.26 (47.47)                                        
 28 Patterson, Erin M         11 Middies-MR           1:45.00    1:31.68        
                  43.84     1:31.68 (47.84)                                        
 29 Brennan, Sophia           12 CFJV-MR              1:45.10    1:32.55        
                  44.77     1:32.55 (47.78)                                        
 30 Siegel, Lucy              12 SMC-MR               1:37.42    1:34.06        
 31 Kass, Gabrielle           12 Middies-MR           1:33.21    1:34.96        
                  45.98     1:34.96 (48.98)                                        
 32 Cruz, Alessandra E        11 ZEUS-CT              1:42.39    1:35.78        
                  47.87     1:35.78 (47.91)                                        
 33 Lopez, Karla V            11 FAST-MR              1:46.51    1:36.31        
                  46.80     1:36.31 (49.51)                                        
 34 Stevens, Bridget M        11 ZEUS-CT              1:43.31    1:42.23        
                  47.49     1:42.23 (54.74)                                        
 35 Ellwanger, Caitlin R      11 GAEL-MR              1:47.54    1:48.55        
                  52.26     1:48.55 (56.29)                                        
 -- Wertlieb, Morgan S        11 GAEL-MR              1:54.99         DQ        
 -- Giannelli, Sophia         12 SMC-MR               1:29.43         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campanile, Angelina       11 Middies-MR           1:26.15    1:23.64        
                  40.57     1:23.64 (43.07)                                        
  2 Colucci, Christina L      12 Middies-MR           1:27.29    1:29.05        
                  42.69     1:29.05 (46.36)                                        
  3 Damm, Jesse K             12 HAA-MR               1:33.95    1:29.40        
                  41.91     1:29.40 (47.49)                                        
  4 Ivey, Hailey              11 SMC-MR               1:27.24    1:31.46        
                  44.12     1:31.46 (47.34)                                        
  5 Fauver, Lily              12 SMC-MR               1:37.35    1:32.04        
                  42.25     1:32.04 (49.79)                                        
  6 Hanlon, Kelly a           12 GAEL-MR              1:37.00    1:32.65        
                  43.73     1:32.65 (48.92)                                        
  7 Sciacca, Julia P          12 CFJV-MR              1:36.13    1:33.55        
                  42.87     1:33.55 (50.68)                                        
  8 Wolter, Lauren            12 SMC-MR               1:38.12    1:34.13        
                  44.91     1:34.13 (49.22)                                        
  9 Morgante, Megan E         12 CFJV-MR              1:38.05    1:34.37        
                  44.27     1:34.37 (50.10)                                        
 10 Notis, Dahlia J           11 CFJV-MR              1:38.29    1:36.31        
                  45.60     1:36.31 (50.71)                                        
 11 Lilian, Sarah             11 SMC-MR               1:34.24    1:39.15        
                  47.41     1:39.15 (51.74)                                        
 12 Tuchman, Emily            11 SMC-MR               1:32.96    1:39.21        
                  48.15     1:39.21 (51.06)                                        
 13 Cohen, Elena              11 CFJV-MR              1:49.32    1:40.03        
                3:10.49         1:40.03 ( )                                        
 14 Lenskold, Emma G          11 ZEUS-CT              1:46.23    1:41.63        
                1:00.68     1:41.63 (40.95)                                        
 15 Choksi, Nikita S          11 Middies-MR           1:53.81    1:42.75        
 16 Patterson, Erin M         11 Middies-MR           1:50.00    1:48.23        
 17 Willman, Caroline         11 CFJV-MR              2:09.87    1:50.95        
 18 Canty, Kathleen M         12 GAEL-MR              1:40.99    3:55.10        
                  51.38   3:55.10 (3:03.72)                                        
 19 McAteer, Emma M           11 Middies-MR           1:44.52    4:01.19        
                  48.61   4:01.19 (3:12.58)                                        
 20 Brennan, Sophia           12 CFJV-MR              1:45.14    4:04.29        
                  50.27   4:04.29 (3:14.02)                                        
 21 Gebhardt, Rose            12 Middies-MR           1:45.00    4:07.34        
                3:11.87     4:07.34 (55.47)                                        
 -- Acosta, Diana M           11 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drew, Sami B              12 Middies-MR           1:15.00    1:10.93        
                  33.00     1:10.93 (37.93)                                        
  2 Labarca, Lauren M         12 GAEL-MR              1:16.13    1:11.54        
                  34.39     1:11.54 (37.15)                                        
  3 Campanile, Angelina       11 Middies-MR           1:19.00    1:15.82        
                  35.31     1:15.82 (40.51)                                        
  4 Dell'Isola, Lindsey N     12 ZEUS-CT              1:13.82    1:16.89        
                  36.22     1:16.89 (40.67)                                        
  5 Jones, Caroline           12 SMC-MR               1:19.99    1:19.79        
                  37.03     1:19.79 (42.76)                                        
  6 Khan, Sabeen A            12 Middies-MR           1:27.16    1:20.08        
                  36.49     1:20.08 (43.59)                                        
  7 Parkinson, Bri G          12 FAST-MR              1:18.74    1:21.03        
                  35.53     1:21.03 (45.50)                                        
  8 Damm, Jesse K             12 HAA-MR               1:27.33    1:21.95        
                  36.78     1:21.95 (45.17)                                        
  9 Tuchman, Emily            11 SMC-MR               1:24.47    1:23.04        
                  38.02     1:23.04 (45.02)                                        
 10 Capolongo, Genevieve      12 SMC-MR               1:34.87    1:24.24        
                  39.37     1:24.24 (44.87)                                        
 11 Bayer, Cally              11 Middies-MR           1:36.38    1:28.51        
                  42.40     1:28.51 (46.11)                                        
 12 Lane, Caitlin             11 SMC-MR               1:31.93    1:31.96        
                  42.13     1:31.96 (49.83)                                        
 13 Centis, Romane            11 Middies-MR           1:45.00    1:33.34        
                  42.41     1:33.34 (50.93)                                        
 14 Giannelli, Sophia         12 SMC-MR               1:38.51    1:39.02        
                  45.34     1:39.02 (53.68)                                        
 15 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR              1:35.35    1:39.11        
                  43.80     1:39.11 (55.31)                                        
 16 Roller, Abby S            12 ZEUS-CT              1:39.54    1:41.24        
                  46.13     1:41.24 (55.11)                                        
 17 Cruz, Alessandra E        11 ZEUS-CT              1:59.63    1:42.18        
                  47.77     1:42.18 (54.41)                                        
 18 Choksi, Nikita S          11 Middies-MR           1:45.00    1:45.10        
                  45.39     1:45.10 (59.71)                                        
 19 Penha, Sachi C            11 FAST-MR              2:11.82    1:46.03        
                  42.75   1:46.03 (1:03.28)                                        
 20 Kass, Gabrielle           12 Middies-MR           1:45.00    1:49.51        
                  48.83   1:49.51 (1:00.68)                                        
 -- Siegel, Lucy              12 SMC-MR               1:35.22         DQ        
                  43.37          DQ (52.69)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drew, Sami B              12 Middies-MR           2:40.00    2:36.86        
                  33.47     1:13.37 (39.90)     2:00.95 (47.58)     2:36.86 (35.91)
  2 Dell'Isola, Lindsey N     12 ZEUS-CT              2:34.37    2:38.05        
                  36.99     1:14.99 (38.00)     2:02.22 (47.23)     2:38.05 (35.83)
  3 Labarca, Lauren M         12 GAEL-MR              2:46.09    2:43.61        
                  36.61     1:18.20 (41.59)     2:06.79 (48.59)     2:43.61 (36.82)
  4 Reinoso, Emily            12 ZEUS-CT              2:55.36    2:49.02        
                  38.61     1:21.31 (42.70)     2:12.25 (50.94)     2:49.02 (36.77)
  5 Parkinson, Bri G          12 FAST-MR              2:52.44    2:50.47        
                  34.97     1:20.91 (45.94)     2:12.27 (51.36)     2:50.47 (38.20)
  6 Wolter, Lauren            12 SMC-MR               3:22.00    2:50.83        
                  37.73     1:20.03 (42.30)     2:11.43 (51.40)     2:50.83 (39.40)
  7 Canty, Kathleen M         12 GAEL-MR              3:12.77    2:51.50        
                  39.27     1:21.27 (42.00)     2:11.30 (50.03)     2:51.50 (40.20)
  8 Colucci, Christina L      12 Middies-MR           2:56.12    2:58.35        
                  41.62     1:29.18 (47.56)     2:17.78 (48.60)     2:58.35 (40.57)
  9 McAteer, Emma M           11 Middies-MR           3:26.28    3:02.50        
                  41.18     1:26.61 (45.43)     2:19.56 (52.95)     3:02.50 (42.94)
 10 Bayer, Cally              11 Middies-MR           3:09.01    3:03.48        
                  43.29     1:28.21 (44.92)     2:23.51 (55.30)     3:03.48 (39.97)
 11 Burnham, Melissa E        11 ZEUS-CT              3:04.67    3:04.25        
                                1:26.83 ( )     2:24.54 (57.71)     3:04.25 (39.71)
 12 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR              3:06.34    3:04.91        
                  41.52     1:29.81 (48.29)     2:23.87 (54.06)     3:04.91 (41.04)
 13 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              3:18.25    3:05.99        
                  40.30     1:28.62 (48.32)     2:23.35 (54.73)     3:05.99 (42.64)
 14 Green, Mikayla            11 FAST-MR              3:16.36    3:11.78        
                  42.44     1:32.76 (50.32)     2:29.60 (56.84)     3:11.78 (42.18)
 15 Karandikar, Vedika M      12 ZEUS-CT              3:36.12    3:13.83        
                  46.10     1:33.54 (47.44)     2:32.15 (58.61)     3:13.83 (41.68)
 16 Roller, Abby S            12 ZEUS-CT              3:18.69    3:18.41        
                  45.82     1:34.20 (48.38)   2:34.57 (1:00.37)     3:18.41 (43.84)
 17 Penha, Sachi C            11 FAST-MR              3:29.65    3:24.95        
                  47.99     1:40.50 (52.51)     2:38.68 (58.18)     3:24.95 (46.27)
 -- Stevens, Bridget M        11 ZEUS-CT              4:01.45         DQ        
      Not on back off wall - back
                  51.60     1:44.69 (53.09)   2:50.23 (1:05.54)          DQ (45.30)
 -- Helisch, Rachel O         12 ZEUS-CT              2:49.42         DQ        
      One hand touch - breast
                  36.89     1:18.05 (41.16)     2:08.96 (50.91)          DQ (35.74)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:03.25    1:58.80        
     1) Veru, Nicole 12                 2) Hanlon, Kelly a 12             
     3) Donovan, Maggie 12              4) Labarca, Lauren M 12           
                  28.84   1:58.80 (1:29.96)                                        
  2 Middies Swimming-MR  'A'                          2:07.77    2:00.50        
     1) Drew, Sami B 12                 2) Colucci, Christina L 12        
     3) Campanile, Angelina 11          4) Khan, Sabeen A 12              
                  29.27   2:00.50 (1:31.23)                                        
  3 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                   2:10.01    2:03.40        
     1) Wolter, Lauren 12               2) Fauver, Lily 12                
     3) Siegel, Lucy 12                 4) Jones, Caroline 12             
                  29.58   2:03.40 (1:33.82)                                        
  4 Zeus Swim Team-CT  'A'                            2:05.00    2:04.21        
     1) Dell'Isola, Lindsey N 12        2) Reinoso, Emily 12              
     3) Burnham, Melissa E 11           4) Helisch, Rachel O 12           
                  31.41   2:04.21 (1:32.80)                                        
  5 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'                   2:14.26    2:09.87        
     1) Giannelli, Sophia 12            2) Lilian, Sarah 11               
     3) Lane, Caitlin 11                4) Ivey, Hailey 11                
                  32.16   2:09.87 (1:37.71)                                        
  6 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:10.84    2:15.39        
     1) Morgante, Megan E 12            2) Cohen, Elena 11                
     3) Notis, Dahlia J 11              4) Sciacca, Julia P 12            
                  32.74   2:15.39 (1:42.65)                                        
  7 Middies Swimming-MR  'B'                          2:25.24    2:21.12        
     1) Kass, Gabrielle 12              2) Centis, Romane 11              
     3) Choksi, Nikita S 11             4) Bayer, Cally 11                
  8 Zeus Swim Team-CT  'B'                            2:15.00    2:23.50        
     1) Roller, Abby S 12               2) Stevens, Bridget M 11          
     3) Cruz, Alessandra E 11           4) Lenskold, Emma G 11            
  9 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         2:30.55    2:32.78        
     1) Ellwanger, Caitlin R 11         2) Powell, Tess 11                
     3) Ryan, Winnie P 11               4) Wertlieb, Morgan S 11          
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deverna, Tara N           15 GAEL-MR                25.42      26.73        
  2 Leary, Tanita A           16 GAEL-MR                26.32      26.84        
  3 Weisstuch, Caroline F     14 Middies-MR             28.53      27.34        
  4 Hodder, Chandler          16 CFJV-MR                26.31      27.59        
  5 Chrystal, Morgan C        15 GAEL-MR                26.89      27.85        
  6 Gargiulo, Tatiana         15 GAEL-MR                29.55      28.28        
  7 Feighery, Aisling R       15 CFJV-MR                26.95      28.47        
  8 Chia, Eileen              13 FAST-MR                28.22      28.60        
  9 Adams, Skylar R           13 CFJV-MR                29.18      28.67        
 10 Abraham, Rebecca E        14 GAEL-MR                29.80      29.50        
 11 Morgante, Brianna M       14 CFJV-MR                30.48      30.00        
 12 Quinones, Cloe H          13 Rye Y2011-MR           30.10      31.03        
 13 Willman, Julia            14 CFJV-MR                31.52      31.21        
 14 Nishida, Sakiko           13 Rye Y2011-MR           31.53      31.25        
 15 Abatecola, Emily R        13 CFJV-MR                30.68      31.29        
 16 Andrade, Hillary W        13 ZEUS-CT                37.87      31.56        
 16 Wheeler, Cescily          13 SMC-MR                 31.10      31.56        
 18 Feighery, Caitlin         13 CFJV-MR                34.46      32.24        
 19 Wertlieb, Ryan H          13 GAEL-MR                38.99      33.04        
 20 Healy, Mary Ellen         13 GAEL-MR                40.82      33.22        
 21 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR                36.28      35.36        
 22 Marino, Maggie Ann        14 SMC-MR                 34.21      35.61        
 23 Varasano, Danielle        13 CFJV-MR                36.44      35.66        
 24 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR                38.22      37.19        
 25 Bernard, Mathilde         14 Middies-MR             45.00      40.61        
 26 Seda, Jennifer            13 HAA-MR                 38.00      43.47        
 27 Stowell, Aubrey           13 CFJV-MR                49.42      44.31        
 28 Hall, Emma M              13 Middies-MR             56.54    1:03.29        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          15 HAA-MR                 55.10      55.52        
  2 Doherty, Kaitlin A        15 Middies-MR             54.46      55.72        
                  26.88       55.72 (28.84)                                        
  3 Deverna, Tara N           15 GAEL-MR                54.92      56.47        
                  27.42       56.47 (29.05)                                        
  4 Wang, Amanda H            13 Middies-MR           1:00.86      59.28        
                  29.32       59.28 (29.96)                                        
  5 Hodder, Chandler          16 CFJV-MR                57.33    1:01.11        
                  29.08     1:01.11 (32.03)                                        
  6 Reilly, Bridget K         15 GAEL-MR                59.36    1:01.51        
                  29.56     1:01.51 (31.95)                                        
  6 Fici, Ann                 15 HAA-MR                 59.25    1:01.51        
                  29.31     1:01.51 (32.20)                                        
  8 Feighery, Aisling R       15 CFJV-MR              1:01.22    1:01.55        
                  29.70     1:01.55 (31.85)                                        
  9 Garcia, Amanda I          15 Middies-MR           1:02.00    1:01.92        
                  30.26     1:01.92 (31.66)                                        
 10 Abrams, Maria             14 SMC-MR               1:03.41    1:03.16        
                  30.12     1:03.16 (33.04)                                        
 11 Labarca, Gloria L         15 GAEL-MR              1:02.04    1:03.24        
                  31.35     1:03.24 (31.89)                                        
 12 Adams, Skylar R           13 CFJV-MR              1:05.48    1:03.25        
 13 Abraham, Rebecca E        14 GAEL-MR              1:04.33    1:03.34        
                  30.85     1:03.34 (32.49)                                        
 14 Chrystal, Morgan C        15 GAEL-MR              1:01.26    1:03.77        
                  30.54     1:03.77 (33.23)                                        
 15 Vasudevan, Arya V         14 Middies-MR           1:02.46    1:05.43        
                  31.70     1:05.43 (33.73)                                        
 16 Hanagan, Alli N           13 FAST-MR              1:07.36    1:07.06        
                  31.99     1:07.06 (35.07)                                        
 17 West, Lindsay             13 SMC-MR               1:08.53    1:07.69        
                  32.42     1:07.69 (35.27)                                        
 18 Wang, Chloe               13 FAST-MR              1:07.17    1:08.03        
                  34.00     1:08.03 (34.03)                                        
 19 Morgante, Brianna M       14 CFJV-MR              1:08.87    1:08.25        
                  31.63     1:08.25 (36.62)                                        
 20 Willman, Julia            14 CFJV-MR              1:10.32    1:09.88        
                  32.95     1:09.88 (36.93)                                        
 21 Sheridan, Vicki           16 FAST-MR              1:11.86    1:10.84        
                  34.12     1:10.84 (36.72)                                        
 22 Abatecola, Emily R        13 CFJV-MR              1:10.32    1:11.11        
                  34.57     1:11.11 (36.54)                                        
 23 Feighery, Caitlin         13 CFJV-MR              1:16.08    1:11.23        
                  34.19     1:11.23 (37.04)                                        
 24 Davila, Gaby A            13 ZEUS-CT              1:15.85    1:13.30        
                  35.58     1:13.30 (37.72)                                        
 25 Healy, Mary Ellen         13 GAEL-MR              1:34.29    1:14.12        
                  35.62     1:14.12 (38.50)                                        
 26 Andrade, Hillary W        13 ZEUS-CT              1:31.60    1:14.22        
                  36.04     1:14.22 (38.18)                                        
 27 Marino, Maggie Ann        14 SMC-MR               1:15.24    1:17.59        
                  37.58     1:17.59 (40.01)                                        
 27 Formoso, Sabrina          14 FAST-MR              1:11.54    1:17.59        
                  37.97     1:17.59 (39.62)                                        
 29 Wertlieb, Ryan H          13 GAEL-MR              1:15.41    1:18.56        
 30 Su, Kaity                 13 Middies-MR           1:21.84    1:18.64        
                  35.99     1:18.64 (42.65)                                        
 31 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR              1:20.32    1:19.11        
                  37.47     1:19.11 (41.64)                                        
 32 Varasano, Danielle        13 CFJV-MR              1:22.78    1:21.43        
                  38.65     1:21.43 (42.78)                                        
 33 Seda, Jennifer            13 HAA-MR               1:40.00    1:37.83        
                  47.08     1:37.83 (50.75)                                        
 34 Stowell, Aubrey           13 CFJV-MR              1:50.00    1:48.25        
                  47.71   1:48.25 (1:00.54)                                        
 35 Hall, Emma M              13 Middies-MR           2:07.22    2:14.41        
                1:01.07   2:14.41 (1:13.34)                                        
 -- Bernard, Mathilde         14 Middies-MR           1:45.00         DQ        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          15 HAA-MR               1:04.75    1:02.25        
                  30.26     1:02.25 (31.99)                                        
  2 Leary, Tanita A           16 GAEL-MR              1:07.89    1:05.70        
                  32.18     1:05.70 (33.52)                                        
  3 Wang, Amanda H            13 Middies-MR           1:08.54    1:05.82        
                  32.42     1:05.82 (33.40)                                        
  4 Deverna, Tara N           15 GAEL-MR              1:05.98    1:07.25        
                  33.22     1:07.25 (34.03)                                        
  5 Hodder, Chandler          16 CFJV-MR              1:05.18    1:08.45        
                  32.50     1:08.45 (35.95)                                        
  6 Abrams, Maria             14 SMC-MR               1:08.90    1:09.31        
                  33.70     1:09.31 (35.61)                                        
  7 Garcia, Amanda I          15 Middies-MR           1:12.00    1:09.36        
                  33.21     1:09.36 (36.15)                                        
  8 Fici, Ann                 15 HAA-MR               1:08.13    1:09.72        
                  33.97     1:09.72 (35.75)                                        
  9 Adams, Skylar R           13 CFJV-MR              1:10.62    1:09.95        
                  33.15     1:09.95 (36.80)                                        
 10 Avezzano, Katie G         13 Middies-MR           1:09.09    1:10.14        
                  34.60     1:10.14 (35.54)                                        
 11 Labarca, Gloria L         15 GAEL-MR              1:10.07    1:11.32        
                  35.42     1:11.32 (35.90)                                        
 12 Nagaishi, Ayano           13 Middies-MR           1:09.94    1:11.54        
                  34.99     1:11.54 (36.55)                                        
 13 West, Lindsay             13 SMC-MR               1:15.54    1:14.90        
                  35.84     1:14.90 (39.06)                                        
 14 Wheeler, Cescily          13 SMC-MR               1:16.30    1:16.28        
                  36.40     1:16.28 (39.88)                                        
 15 Howlin, Elizabeth N       13 HAA-MR               1:17.18    1:16.87        
                  36.62     1:16.87 (40.25)                                        
 16 Davila, Gaby A            13 ZEUS-CT              1:20.04    1:17.14        
                  38.83     1:17.14 (38.31)                                        
 17 Chrystal, Morgan C        15 GAEL-MR              1:10.47    1:17.37        
                  37.53     1:17.37 (39.84)                                        
 18 Hanagan, Alli N           13 FAST-MR              1:19.21    1:17.44        
                  36.76     1:17.44 (40.68)                                        
 19 Wang, Chloe               13 FAST-MR              1:22.85    1:20.06        
                  39.35     1:20.06 (40.71)                                        
 20 Abraham, Rebecca E        14 GAEL-MR              1:22.19    1:23.65        
                  41.22     1:23.65 (42.43)                                        
 21 Sheridan, Vicki           16 FAST-MR              1:27.29    1:24.14        
                  41.02     1:24.14 (43.12)                                        
 22 Formoso, Sabrina          14 FAST-MR              1:29.29    1:27.10        
                  41.98     1:27.10 (45.12)                                        
 23 Healy, Mary Ellen         13 GAEL-MR              1:36.32    1:29.99        
                  41.72     1:29.99 (48.27)                                        
 24 Andrade, Hillary W        13 ZEUS-CT              1:40.46    1:30.39        
                  41.79     1:30.39 (48.60)                                        
 25 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR              1:36.97    1:30.77        
                  41.04     1:30.77 (49.73)                                        
 26 Wertlieb, Ryan H          13 GAEL-MR              1:38.99    1:33.35        
 27 Seda, Jennifer            13 HAA-MR               2:10.12    1:44.92        
                  52.15     1:44.92 (52.77)                                        
 28 Hall, Emma M              13 Middies-MR           2:22.05    2:20.51        
                1:04.71   2:20.51 (1:15.80)                                        
 -- Stowell, Aubrey           13 CFJV-MR              2:00.00         DQ        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West, Lindsay             13 SMC-MR               1:13.92    1:13.34        
                  34.67     1:13.34 (38.67)                                        
  2 Broderick, Amanda K       13 Middies-MR           1:18.01    1:19.43        
                  38.11     1:19.43 (41.32)                                        
  3 Fici, Ann                 15 HAA-MR               1:18.16    1:20.55        
                  37.70     1:20.55 (42.85)                                        
  4 Nagaishi, Ayano           13 Middies-MR           1:19.14    1:20.85        
                  38.13     1:20.85 (42.72)                                        
  5 Quinones, Cloe H          13 Rye Y2011-MR         1:22.00    1:24.53        
                  39.62     1:24.53 (44.91)                                        
  6 Vasudevan, Arya V         14 Middies-MR           1:20.59    1:24.70        
                  39.63     1:24.70 (45.07)                                        
  7 Howlin, Elizabeth N       13 HAA-MR               1:25.45    1:24.74        
                  40.38     1:24.74 (44.36)                                        
  8 Willman, Julia            14 CFJV-MR              1:27.59    1:27.83        
                  40.69     1:27.83 (47.14)                                        
  9 Morgante, Brianna M       14 CFJV-MR              1:28.85    1:27.94        
                  40.63     1:27.94 (47.31)                                        
 10 Marino, Maggie Ann        14 SMC-MR               1:26.07    1:27.98        
                  41.44     1:27.98 (46.54)                                        
 11 Wheeler, Cescily          13 SMC-MR               1:32.33    1:30.38        
                  43.24     1:30.38 (47.14)                                        
 12 Feighery, Caitlin         13 CFJV-MR              1:39.41    1:35.81        
                  45.18     1:35.81 (50.63)                                        
 13 Varasano, Danielle        13 CFJV-MR              1:50.48    1:44.32        
                  48.82     1:44.32 (55.50)                                        
 -- Bernard, Mathilde         14 Middies-MR           2:00.00         DQ        
                  47.38          DQ (58.15)                                        
 -- Feighery, Aisling R       15 CFJV-MR              1:19.48         DQ        
                  38.89          DQ (40.87)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leary, Tanita A           16 GAEL-MR              1:01.29    1:02.83        
                  28.96     1:02.83 (33.87)                                        
  2 Doherty, Kaitlin A        15 Middies-MR           1:05.22    1:05.91        
                  30.77     1:05.91 (35.14)                                        
  3 Broderick, Amanda K       13 Middies-MR           1:04.30    1:06.25        
                  31.67     1:06.25 (34.58)                                        
  4 Avezzano, Katie G         13 Middies-MR           1:05.10    1:07.54        
                  31.44     1:07.54 (36.10)                                        
  5 Garcia, Amanda I          15 Middies-MR           1:12.00    1:08.26        
                  32.21     1:08.26 (36.05)                                        
  6 Reilly, Bridget K         15 GAEL-MR              1:12.28    1:10.40        
                  32.95     1:10.40 (37.45)                                        
  7 Weisstuch, Caroline F     14 Middies-MR           1:11.58    1:11.04        
                  32.30     1:11.04 (38.74)                                        
  8 Labarca, Gloria L         15 GAEL-MR              1:10.87    1:11.42        
                  34.47     1:11.42 (36.95)                                        
  9 Nishida, Sakiko           13 Rye Y2011-MR         1:12.97    1:13.20        
                  33.65     1:13.20 (39.55)                                        
 10 Chia, Eileen              13 FAST-MR              1:16.39    1:16.92        
                  33.12     1:16.92 (43.80)                                        
 11 Howlin, Elizabeth N       13 HAA-MR               1:30.13    1:23.78        
                  37.94     1:23.78 (45.84)                                        
 12 Hanagan, Alli N           13 FAST-MR              1:39.82    1:23.94        
                  38.42     1:23.94 (45.52)                                        
 13 Abatecola, Emily R        13 CFJV-MR              1:26.78    1:24.34        
                  36.85     1:24.34 (47.49)                                        
 14 Su, Kaity                 13 Middies-MR           1:30.00    1:27.10        
                  39.55     1:27.10 (47.55)                                        
 15 Sheridan, Vicki           16 FAST-MR              1:22.86    1:30.44        
                  40.93     1:30.44 (49.51)                                        
 16 Davila, Gaby A            13 ZEUS-CT              1:54.08    1:33.87        
                  40.88     1:33.87 (52.99)                                        
 17 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR              1:47.51    1:34.00        
                  41.77     1:34.00 (52.23)                                        
 18 Formoso, Sabrina          14 FAST-MR              1:32.35    1:41.09        
                  45.74     1:41.09 (55.35)                                        
 19 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR              1:56.66    1:44.20        
                  45.52     1:44.20 (58.68)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          15 HAA-MR               2:08.15    2:10.88        
                  28.60     1:03.17 (34.57)     1:40.18 (37.01)     2:10.88 (30.70)
  2 Doherty, Kaitlin A        15 Middies-MR           2:16.71    2:21.86        
                  31.13     1:07.36 (36.23)     1:50.22 (42.86)     2:21.86 (31.64)
  3 Broderick, Amanda K       13 Middies-MR           2:27.78    2:28.10        
                  32.00     1:08.39 (36.39)     1:53.08 (44.69)     2:28.10 (35.02)
  4 Avezzano, Katie G         13 Middies-MR           2:25.09    2:28.99        
                  31.76     1:09.35 (37.59)     1:53.50 (44.15)     2:28.99 (35.49)
  5 Wang, Amanda H            13 Middies-MR           2:33.50    2:30.49        
                  32.89     1:09.92 (37.03)     1:56.44 (46.52)     2:30.49 (34.05)
  6 Weisstuch, Caroline F     14 Middies-MR           2:38.10    2:34.33        
                  32.70     1:12.70 (40.00)     1:59.66 (46.96)     2:34.33 (34.67)
  7 Reilly, Bridget K         15 GAEL-MR              2:29.15    2:35.08        
                  33.56     1:13.50 (39.94)     2:00.06 (46.56)     2:35.08 (35.02)
  8 Nagaishi, Ayano           13 Middies-MR           2:31.72    2:36.32        
                  34.79     1:13.79 (39.00)     2:00.39 (46.60)     2:36.32 (35.93)
  9 Abrams, Maria             14 SMC-MR               2:35.83    2:36.94        
                  33.82     1:13.24 (39.42)     2:00.52 (47.28)     2:36.94 (36.42)
 10 Vasudevan, Arya V         14 Middies-MR           2:32.31    2:37.03        
                  35.78     1:16.24 (40.46)     2:02.06 (45.82)     2:37.03 (34.97)
 11 Gargiulo, Tatiana         15 GAEL-MR              2:45.74    2:42.26        
                  34.53     1:18.36 (43.83)     2:05.37 (47.01)     2:42.26 (36.89)
 12 Quinones, Cloe H          13 Rye Y2011-MR         2:41.85    2:44.61        
                  36.24     1:18.28 (42.04)     2:06.92 (48.64)     2:44.61 (37.69)
 13 Wang, Chloe               13 FAST-MR              2:49.64    2:45.97        
                  39.47     1:21.84 (42.37)     2:10.41 (48.57)     2:45.97 (35.56)
 14 Nishida, Sakiko           13 Rye Y2011-MR         2:50.82    2:46.43        
                  34.29     1:16.16 (41.87)     2:07.97 (51.81)     2:46.43 (38.46)
 14 Chia, Eileen              13 FAST-MR              2:43.22    2:46.43        
                  33.48     1:17.02 (43.54)     2:08.03 (51.01)     2:46.43 (38.40)
 16 Su, Kaity                 13 Middies-MR           3:00.00    2:57.93        
                  40.26     1:23.42 (43.16)     2:15.47 (52.05)     2:57.93 (42.46)
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:52.58    1:47.42        
     1) Deverna, Tara N 15              2) Leary, Tanita A 16             
     3) Reilly, Bridget K 15            4) Chrystal, Morgan C 15          
                  26.61   1:47.42 (1:20.81)                                        
  2 Middies Swimming-MR  'A'                          1:48.55    1:49.64        
     1) Avezzano, Katie G 13            2) Nagaishi, Ayano 13             
     3) Broderick, Amanda K 13          4) Doherty, Kaitlin A 15          
                  28.76   1:49.64 (1:20.88)                                        
  3 Middies Swimming-MR  'B'                               NT    1:51.87        
     1) Wang, Amanda H 13               2) Weisstuch, Caroline F 14       
     3) Garcia, Amanda I 15             4) Vasudevan, Arya V 14           
                  28.03   1:51.87 (1:23.84)                                        
  4 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:50.52    1:52.66        
     1) Feighery, Aisling R 15          2) Adams, Skylar R 13             
     3) Morgante, Brianna M 14          4) Hodder, Chandler 16            
                  27.69   1:52.66 (1:24.97)                                        
  5 Gael Aquatic Club-MR  'B'                         1:57.56    1:58.38        
     1) Gargiulo, Tatiana 15            2) Labarca, Gloria L 15           
     3) Abraham, Rebecca E 14           4) Healy, Mary Ellen 13           
                  28.17   1:58.38 (1:30.21)                                        
  6 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                   1:54.47    2:06.10        
     1) Abrams, Maria 14                2) West, Lindsay 13               
     3) Marino, Maggie Ann 14           4) Wheeler, Cescily 13            
                  28.12   2:06.10 (1:37.98)                                        
  7 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:06.90    2:09.81        
     1) Willman, Julia 14               2) Varasano, Danielle 13          
     3) Feighery, Caitlin 13            4) Abatecola, Emily R 13          
                  31.61   2:09.81 (1:38.20)                                        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     22.12      17.73        
  2 Veru, Theodore V           7 GAEL-MR                24.32      17.94        
  3 McClung, Max M             7 Rivertown Rays-MR      20.42      19.36        
  4 Hu, Dylan                  7 SMC-MR                 19.00      21.37        
  5 Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR     24.98      21.56        
  6 Morgan, Tom                7 SMC-MR                 21.00      22.40        
  7 Campanile, John A          7 Middies-MR             35.00      23.26        
  8 Cahaly, Ryan S             7 Middies-MR             35.00      23.98        
  9 Daniel, Matthew W          7 Middies-MR             35.00      24.36        
 10 Mack-Jackson, Ethan        6 HAA-MR                 28.04      25.21        
 11 Povemba, Daniel S          7 Middies-MR             30.00      25.61        
 12 Ellwanger, Jonathan D      7 GAEL-MR                33.99      26.22        
 13 Robinson, Ari B            6 GAEL-MR                35.99      28.02        
 14 LePage, Henry R            7 Rivertown Rays-MR      35.00      28.71        
 15 Brew, Will F               7 Middies-MR             35.00      30.66        
 16 Miloradovich, Michael A    7 FAST-MR                26.00      32.59        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max M             7 Rivertown Rays-MR      22.82      23.87        
  2 Veru, Theodore V           7 GAEL-MR                49.25      24.53        
  3 Dublier, Brendan           7 Middies-MR             27.84      24.57        
  4 Morgan, Tom                7 SMC-MR                 22.00      25.70        
  5 Povemba, Daniel S          7 Middies-MR             35.00      27.02        
  6 Hu, Dylan                  7 SMC-MR                 23.00      27.43        
  7 Cahaly, Ryan S             7 Middies-MR             40.00      27.81        
  8 Campanile, John A          7 Middies-MR             40.00      30.05        
  9 LePage, Henry R            7 Rivertown Rays-MR      38.00      30.72        
 10 Ellwanger, Jonathan D      7 GAEL-MR                45.88      32.36        
 11 Jiang, Kevin               5 Middies-MR             40.00      41.40        
 -- Daniel, Matthew W          7 Middies-MR             40.00         DQ        
      Did not finish on back
 -- Mack-Jackson, Ethan        6 HAA-MR                 37.07         DQ        
      Did not finish on back
 -- Robinson, Ari B            6 GAEL-MR                44.99         DQ        
      Did not finish on back
 -- Brew, Will F               7 Middies-MR             40.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR     23.78      22.79        
  2 Dublier, Brendan           7 Middies-MR             40.00      35.86        
  3 Jiang, Kevin               5 Middies-MR             40.00      40.47        
 -- Mack-Jackson, Ethan        6 HAA-MR                 35.00         DQ        
 -- Cahaly, Ryan S             7 Middies-MR             40.00         DQ        
 -- Daniel, Matthew W          7 Middies-MR             40.00         DQ        
 -- Brew, Will F               7 Middies-MR             40.00         DQ        
 -- Ellwanger, Jonathan D      7 GAEL-MR                49.99         DQ        
 -- Hu, Dylan                  7 SMC-MR                 25.00         DQ        
 -- Robinson, Ari B            6 GAEL-MR                45.99         DQ        
 -- Miloradovich, Michael A    7 FAST-MR                30.18         DQ        
 -- Povemba, Daniel S          7 Middies-MR             40.00         DQ        
 -- LePage, Henry R            7 Rivertown Rays-MR      50.00         DQ        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Tom                7 SMC-MR                 23.00      29.86        
  2 Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR     31.96      36.18        
 -- Campanile, John A          7 Middies-MR             40.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Veru, Theodore V           7 GAEL-MR                51.99         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Miloradovich, Michael A    7 FAST-MR                29.56         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Gavin C             7 Flying Dolphins-MR   1:52.64    1:38.20        
  2 McClung, Max M             7 Rivertown Rays-MR    2:11.02    1:56.78        
  3 Lipton, Matthew            7 Flying Dolphins-MR   2:00.00    2:17.25        
 -- Dublier, Brendan           7 Middies-MR           1:15.00         DQ        
      Did not finish on back - back
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Timothy M          8 GAEL-MR                17.88      17.53        
  2 Becker, Scott J            8 Rivertown Rays-MR      17.36      17.72        
  3 McSorley, Thomas W         8 Middies-MR             21.29      19.38        
  4 Ryan, Tommy B              8 GAEL-MR                22.54      20.00        
  5 Hoey, Jack D               8 FAST-MR                23.00      21.61        
  6 Hoffman, Matthew           8 SMC-MR                 22.00      23.06        
  7 Reilly, Danny W            8 GAEL-MR                46.38      24.07        
  8 Shen, Andrew               8 Middies-MR             35.00      24.21        
  9 Baumstark, Billy M         8 Middies-MR             35.00      24.71        
 10 Eforo, Edward              8 GAEL-MR                36.99      26.72        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Brendan D            8 Rivertown Rays-MR      23.96      22.66        
  2 Hoey, Jack D               8 FAST-MR                21.60      24.36        
  3 Ryan, Tommy B              8 GAEL-MR                26.90      24.54        
  4 Baumstark, Billy M         8 Middies-MR             40.00      27.89        
  5 Hoffman, Matthew           8 SMC-MR                 23.00      29.04        
  6 Eforo, Edward              8 GAEL-MR                38.99      29.32        
  7 Reilly, Danny W            8 GAEL-MR                38.83      33.81        
 -- Shen, Andrew               8 Middies-MR             40.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Brendan D            8 Rivertown Rays-MR      26.91      27.23        
  2 Baumstark, Billy M         8 Middies-MR             40.00      31.01        
  3 Hoey, Jack D               8 FAST-MR                28.52      38.66        
 -- Shen, Andrew               8 Middies-MR             40.00         DQ        
 -- Eforo, Edward              8 GAEL-MR                39.90         DQ        
 -- Reilly, Danny W            8 GAEL-MR                46.06         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Becker, Scott J            8 Rivertown Rays-MR      21.86      20.53        
  2 Norris, Timothy M          8 GAEL-MR                25.36      22.98        
  3 Ryan, Tommy B              8 GAEL-MR                22.55      23.79        
  4 King, Brendan D            8 Rivertown Rays-MR      24.93      23.81        
  5 McSorley, Thomas W         8 Middies-MR             32.03      27.75        
  6 Hoffman, Matthew           8 SMC-MR                 25.00      32.86        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Timothy M          8 GAEL-MR              1:52.57    1:41.72        
  2 Becker, Scott J            8 Rivertown Rays-MR    1:56.87    1:43.21        
  3 McSorley, Thomas W         8 Middies-MR           2:00.00    1:58.90        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   1:15.57    1:20.00        
     1) King, Brendan D 8               2) McClung, Max M 7               
     3) Maddineni, Milan R 8            4) Becker, Scott J 8              
  2 Middies Swimming-MR  'A'                               NT    1:43.30        
     1) Baumstark, Billy M 8            2) Brew, Will F 7                 
     3) Cahaly, Ryan S 7                4) Campanile, John A 7            
  3 Middies Swimming-MR  'B'                               NT    1:43.33        
     1) Daniel, Matthew W 7             2) Dublier, Brendan 7             
     3) Jiang, Kevin 5                  4) Shen, Andrew 8                 
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drew, Keegan P            10 Middies-MR             31.90      30.46        
  2 Collin, Pablo             10 Rye Y2011-MR           31.44      30.97        
  3 Colleran, Liam J          10 ZEUS-CT                31.88      30.99        
  4 Quinones, Luca M           9 Rye Y2011-MR           33.58      33.07        
  5 Ryan, Charlie F           10 GAEL-MR                36.17      34.96        
  6 Mack-Jackson, Benjamin     9 HAA-MR                 33.28      35.16        
  7 Walsh, Zach R             10 FAST-MR                36.96      35.64        
  8 Hogan, Jamie F            10 ZEUS-CT                35.58      35.92        
  9 Celaj, IIirian             9 FAST-MR                40.08      37.12        
 10 Hunt, Andrew              10 HAA-MR                 45.14      37.16        
 11 Green, Mekhi               9 FAST-MR                36.02      37.37        
 12 Ireland, Hugh P            9 ZEUS-CT                35.99      37.44        
 13 Fonseca, Joshq            10 FAST-MR                37.98      37.63        
 14 Markowitz, Hunter N        9 HAA-MR                 36.76      37.73        
 15 Scarangella, Michael N    10 GAEL-MR              1:10.99      39.17        
 16 Adams, Tanner              9 CFJV-MR                39.23      39.68        
 17 Milne, Alex J             10 SMC-MR                 39.00      39.87        
 18 Donovan, Aidan M          10 GAEL-MR              1:02.99      40.03        
 19 Parizot, Max M             9 ZEUS-CT                39.09      40.72        
 20 Eforo, Alex               10 GAEL-MR                58.99      41.37        
 21 Espana, Angel             10 ZEUS-CT                43.33      44.23        
 22 Abraham, Anthony T         9 GAEL-MR                42.18      44.79        
 23 Gagliardi, Alexander       9 SMC-MR                 38.00      45.66        
 24 Zhong, Eric               10 Middies-MR             45.00      49.60        
 25 Cukier, Wolf               9 Middies-MR           1:00.43      49.82        
 26 McPhillips, Aiden J        9 Middies-MR             45.00      56.90        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colleran, Liam J          10 ZEUS-CT                35.43      34.92        
  2 Drew, Keegan P            10 Middies-MR             40.99      38.97        
  3 Hunt, Andrew              10 HAA-MR                 47.58      41.62        
  4 Hogan, Jamie F            10 ZEUS-CT                43.05      41.92        
  5 Burke, Quin J             10 Middies-MR             40.65      42.73        
  6 Mackey, Michael R          9 Rye Y2011-MR           42.80      43.19        
  7 Ireland, Hugh P            9 ZEUS-CT                44.78      44.31        
  8 Ryan, Charlie F           10 GAEL-MR                54.03      44.49        
  9 Walsh, Zach R             10 FAST-MR                44.99      44.73        
 10 Celaj, IIirian             9 FAST-MR                59.13      46.53        
 11 Adams, Tanner              9 CFJV-MR                49.27      46.56        
 12 Green, Mekhi               9 FAST-MR                44.05      46.74        
 13 Lourenco, Matthew A        9 Middies-MR             47.94      47.42        
 14 Markowitz, Hunter N        9 HAA-MR                 45.38      47.53        
 15 Espana, Angel             10 ZEUS-CT                49.45      48.72        
 16 Parizot, Max M             9 ZEUS-CT                53.37      51.17        
 16 Gagliardi, Alexander       9 SMC-MR                 46.00      51.17        
 18 Abraham, Anthony T         9 GAEL-MR                57.43      52.83        
 19 Zhong, Eric               10 Middies-MR             50.00      53.59        
 20 Scarangella, Michael N    10 GAEL-MR              1:12.99      53.61        
 21 Eforo, Alex               10 GAEL-MR              1:08.99      53.78        
 22 Milne, Alex J             10 SMC-MR                 48.00      55.15        
 23 Cukier, Wolf               9 Middies-MR           1:05.00      57.53        
 24 McPhillips, Aiden J        9 Middies-MR             50.00      58.87        
 -- Fonseca, Joshq            10 FAST-MR                43.10         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mack-Jackson, Benjamin     9 HAA-MR                 40.85      42.53        
  2 Hogan, Jamie F            10 ZEUS-CT                50.53      47.73        
  3 Zhong, Eric               10 Middies-MR             55.00      48.95        
  4 Walsh, Zach R             10 FAST-MR                52.01      49.05        
  5 Fonseca, Joshq            10 FAST-MR                40.77      49.31        
  6 Burke, Quin J             10 Middies-MR             51.09      49.42        
  7 Sovak, Connor J           10 ZEUS-CT                48.16      50.07        
  8 Hunt, Andrew              10 HAA-MR                 50.00      50.20        
  9 Mackey, Michael R          9 Rye Y2011-MR           48.90      51.17        
 10 Green, Mekhi               9 FAST-MR                52.27      52.65        
 11 Milne, Alex J             10 SMC-MR                 51.00      54.03        
 12 Cukier, Wolf               9 Middies-MR           1:10.00      55.72        
 13 Adams, Tanner              9 CFJV-MR                58.82      56.13        
 14 Donovan, Aidan M          10 GAEL-MR              1:12.99      56.60        
 15 Scarangella, Michael N    10 GAEL-MR              1:18.99      56.86        
 16 Parizot, Max M             9 ZEUS-CT                57.99      58.46        
 17 Gagliardi, Alexander       9 SMC-MR                 56.02      58.93        
 18 Abraham, Anthony T         9 GAEL-MR              1:04.61    1:05.54        
 -- McPhillips, Aiden J        9 Middies-MR             55.00         DQ        
 -- Eforo, Alex               10 GAEL-MR              1:10.99         DQ        
 -- Lourenco, Matthew A        9 Middies-MR             50.26         DQ        
 -- Markowitz, Hunter N        9 HAA-MR                 57.59         DQ        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collin, Pablo             10 Rye Y2011-MR           32.78      32.89        
  2 Drew, Keegan P            10 Middies-MR             36.50      39.26        
  3 Quinones, Luca M           9 Rye Y2011-MR           43.16      40.39        
  4 Burke, Quin J             10 Middies-MR             44.40      43.67        
  5 Celaj, IIirian             9 FAST-MR                53.03      45.10        
  6 Ireland, Hugh P            9 ZEUS-CT                45.61      46.95        
  7 Mackey, Michael R          9 Rye Y2011-MR           41.90      49.60        
  8 Donovan, Aidan M          10 GAEL-MR              1:18.99      51.84        
  9 Sovak, Connor J           10 ZEUS-CT                53.35      53.18        
 10 Espana, Angel             10 ZEUS-CT              1:22.29    1:05.63        
 -- Ryan, Charlie F           10 GAEL-MR                53.06         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colleran, Liam J          10 ZEUS-CT              2:59.41    2:55.25        
                  40.06   2:55.25 (2:15.19)                                        
  2 Mack-Jackson, Benjamin     9 HAA-MR               2:56.33    2:57.20        
                  44.90   2:57.20 (2:12.30)                                        
  3 Collin, Pablo             10 Rye Y2011-MR         3:20.76    3:01.18        
                  36.38   3:01.18 (2:24.80)                                        
  4 Quinones, Luca M           9 Rye Y2011-MR         3:22.55    3:06.03        
                  44.23   3:06.03 (2:21.80)                                        
 -- Sovak, Connor J           10 ZEUS-CT              3:41.23         DQ        
                  55.93        DQ (2:37.83)                                        
 -- Lourenco, Matthew A        9 Middies-MR           4:20.00         DQ        
                  59.54                                                            
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeus Swim Team-CT  'A'                            2:28.00    2:27.78        
  2 Middies Swimming-MR  'A'                          2:50.60    2:32.71        
     1) Burke, Quin J 10                2) Cukier, Wolf 9                 
     3) Lourenco, Matthew A 9           4) Drew, Keegan P 10              
  3 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       2:15.00    2:59.65        
     1) Hawkins, Michael J 10           2) Markowitz, Hunter N 9          
     3) Fehrenbach, Robby 8             4) Mack-Jackson, Benjamin 9       
  4 Middies Swimming-MR  'B'                               NT    3:20.59        
     1) McPhillips, Aiden J 9           2) Spielman, Adam Z 7             
     3) Zhao, Matthew 6                 4)                                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corda, Alex               12 Rye Y2011-MR           25.85      26.14        
  2 Zhang, Eric Y             12 Middies-MR             29.70      28.00        
  3 McPhillips, Liam T        12 Middies-MR             30.71      31.17        
  4 Libsch, Xerxes M          12 Middies-MR             35.00      31.25        
  5 May, Damon                12 SMC-MR                 30.21      31.75        
  6 Villa, Antonio J          12 HAA-MR                 37.94      32.97        
  7 Crane, Brian              11 SMC-MR                 33.82      33.02        
  8 Eforo, John T             12 GAEL-MR                36.02      34.21        
  9 Quinones, Christian T     12 ZEUS-CT                32.95      34.30        
 10 Klein, Andrew             12 SMC-MR                 36.00      34.89        
 11 Costa, Victor M           12 ZEUS-CT                36.39      35.12        
 12 Garbarini, Griffin H      11 GAEL-MR                38.42      36.30        
 13 Meade, Thomas P           11 GAEL-MR                38.85      36.69        
 14 Kaetker, Jan X            12 FAST-MR                38.76      36.79        
 15 Braham, Ethan             11 CFJV-MR                44.89      39.73        
 16 Norbeck, Kyle             12 CFJV-MR                50.62      41.49        
 17 Thede, Chase A            11 Middies-MR             45.00      49.47        
 18 Casa, Tristan A           11 ZEUS-CT                49.32      50.03        
 -- Gerken, Jack              11 SMC-MR                 35.10         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernstein, Zach J         12 Middies-MR             59.74      58.21        
                  27.69       58.21 (30.52)                                        
  2 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              1:01.18    1:00.51        
                  28.65     1:00.51 (31.86)                                        
  3 Freeman, John T           12 GAEL-MR              1:01.93    1:01.43        
                  30.28     1:01.43 (31.15)                                        
  4 Maya, David               12 ZEUS-CT              1:07.96    1:06.97        
                  31.53     1:06.97 (35.44)                                        
  5 Koster, John              12 SMC-MR               1:04.63    1:08.83        
                  31.62     1:08.83 (37.21)                                        
  6 Libsch, Xerxes M          12 Middies-MR           1:20.00    1:08.85        
                  33.03     1:08.85 (35.82)                                        
  7 Villa, Antonio J          12 HAA-MR               1:24.46    1:12.91        
                  35.40     1:12.91 (37.51)                                        
  8 Crane, Brian              11 SMC-MR               1:17.41    1:13.17        
  9 Quinones, Christian T     12 ZEUS-CT              1:14.94    1:13.52        
                  35.18     1:13.52 (38.34)                                        
 10 Gerken, Jack              11 SMC-MR               1:17.19    1:14.23        
                  35.07     1:14.23 (39.16)                                        
 11 Arbelaez, Andres          11 ZEUS-CT              1:13.69    1:14.27        
                  35.83     1:14.27 (38.44)                                        
 12 Park, Tommy               12 Middies-MR           1:18.69    1:14.54        
                  35.59     1:14.54 (38.95)                                        
 13 Parizot, Pablo A          11 ZEUS-CT              1:38.56    1:14.55        
                  34.67     1:14.55 (39.88)                                        
 14 Eforo, John T             12 GAEL-MR              1:24.40    1:15.09        
                  35.07     1:15.09 (40.02)                                        
 15 Klein, Andrew             12 SMC-MR               1:18.00    1:17.26        
                  35.12     1:17.26 (42.14)                                        
 16 Costa, Victor M           12 ZEUS-CT              1:29.32    1:19.97        
                  39.56     1:19.97 (40.41)                                        
 17 Volkwein Morillas, Camil  11 Middies-MR           1:35.00    1:20.32        
                  38.78     1:20.32 (41.54)                                        
 18 Kaetker, Jan X            12 FAST-MR              1:33.34    1:21.15        
                  37.10     1:21.15 (44.05)                                        
 19 Norbeck, Kyle             12 CFJV-MR              1:55.00    1:28.60        
                  43.76     1:28.60 (44.84)                                        
 20 Braham, Ethan             11 CFJV-MR              1:44.33    1:30.00        
                  42.70     1:30.00 (47.30)                                        
 21 Jacobs, Benjamin A        11 Middies-MR           1:40.00    1:35.72        
                  42.98     1:35.72 (52.74)                                        
 22 Casa, Tristan A           11 ZEUS-CT              1:53.44    1:47.98        
                  51.93     1:47.98 (56.05)                                        
 23 Thede, Chase A            11 Middies-MR           1:40.00    2:01.72        
                  53.82   2:01.72 (1:07.90)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corda, Alex               12 Rye Y2011-MR         1:12.95    1:05.63        
                  32.25     1:05.63 (33.38)                                        
  2 Bernstein, Zach J         12 Middies-MR           1:09.60    1:06.99        
                  32.33     1:06.99 (34.66)                                        
  3 Freeman, John T           12 GAEL-MR              1:11.36    1:07.84        
                  32.81     1:07.84 (35.03)                                        
  4 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              1:14.23    1:11.23        
                  33.49     1:11.23 (37.74)                                        
  5 Thenmalai, Omar           12 Middies-MR           1:15.19    1:12.16        
                  35.79     1:12.16 (36.37)                                        
  6 Collin, Marius            12 Rye Y2011-MR         1:16.29    1:12.76        
                  35.92     1:12.76 (36.84)                                        
  7 Martusciello, James       12 HAA-MR               1:13.91    1:13.15        
                  36.24     1:13.15 (36.91)                                        
  8 Zhang, Eric Y             12 Middies-MR           1:20.00    1:13.79        
                  35.48     1:13.79 (38.31)                                        
  9 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR               1:15.76    1:14.68        
                  36.07     1:14.68 (38.61)                                        
 10 McPhillips, Liam T        12 Middies-MR           1:18.41    1:15.09        
                  37.01     1:15.09 (38.08)                                        
 11 Covello, Ben D            11 Middies-MR           1:21.78    1:17.16        
                  37.39     1:17.16 (39.77)                                        
 12 Maya, David               12 ZEUS-CT              1:18.54    1:17.93        
                  37.67     1:17.93 (40.26)                                        
 13 Sheppard, Jason D         12 Middies-MR           1:26.01    1:18.77        
                  37.59     1:18.77 (41.18)                                        
 14 Koster, John              12 SMC-MR               1:14.93    1:19.45        
                  38.13     1:19.45 (41.32)                                        
 15 Park, Tommy               12 Middies-MR           1:28.03    1:22.66        
 16 Gerken, Jack              11 SMC-MR               1:31.24    1:25.19        
 17 May, Damon                12 SMC-MR               1:22.72    1:26.22        
                  42.20     1:26.22 (44.02)                                        
 18 Crane, Brian              11 SMC-MR               1:31.01    1:26.68        
                  41.84     1:26.68 (44.84)                                        
 19 Klein, Andrew             12 SMC-MR               1:33.00    1:26.83        
                  39.01     1:26.83 (47.82)                                        
 20 Dauser, Timon A           12 ZEUS-CT              1:30.22    1:27.07        
                  41.49     1:27.07 (45.58)                                        
 21 Channagiri, Hari          11 Middies-MR           1:50.00    1:28.92        
                  44.87     1:28.92 (44.05)                                        
 22 Meade, Thomas P           11 GAEL-MR              1:42.56    1:29.57        
 23 Parizot, Pablo A          11 ZEUS-CT              1:54.37    1:32.82        
 24 Garbarini, Griffin H      11 GAEL-MR              1:45.96    1:35.25        
 25 Jacobs, Benjamin A        11 Middies-MR           1:45.00    1:42.93        
                  48.05     1:42.93 (54.88)                                        
 26 Casa, Tristan A           11 ZEUS-CT              1:56.06    1:48.25        
                  51.27     1:48.25 (56.98)                                        
 27 Braham, Ethan             11 CFJV-MR              2:00.00    1:57.27        
                  54.19   1:57.27 (1:03.08)                                        
 -- Eforo, John T             12 GAEL-MR              1:39.74   X1:29.85        
                  42.47     1:29.85 (47.38)                                        
 -- Volkwein Morillas, Camil  11 Middies-MR           1:45.00         DQ        
                  43.34          DQ (45.46)                                        
 -- Thede, Chase A            11 Middies-MR           1:50.00         DQ        
                  57.21        DQ (1:06.77)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Libsch, Xerxes M          12 Middies-MR           1:45.00    1:23.67        
                  41.16     1:23.67 (42.51)                                        
  2 May, Damon                12 SMC-MR               1:23.82    1:24.27        
                  40.71     1:24.27 (43.56)                                        
  3 Collin, Marius            12 Rye Y2011-MR         1:26.00    1:26.98        
                  40.77     1:26.98 (46.21)                                        
  4 Thenmalai, Omar           12 Middies-MR           1:45.00    1:28.96        
                  42.17     1:28.96 (46.79)                                        
  5 Dauser, Timon A           12 ZEUS-CT              1:36.84    1:32.66        
                  43.50     1:32.66 (49.16)                                        
  6 Covello, Ben D            11 Middies-MR           1:38.14    1:33.74        
                  44.80     1:33.74 (48.94)                                        
  7 Villa, Antonio J          12 HAA-MR               1:55.00    1:34.07        
                  45.33     1:34.07 (48.74)                                        
  8 Volkwein Morillas, Camil  11 Middies-MR           1:50.00    1:40.69        
                  47.37     1:40.69 (53.32)                                        
  9 Costa, Victor M           12 ZEUS-CT              1:53.25    1:42.18        
                  48.10     1:42.18 (54.08)                                        
 -- Norbeck, Kyle             12 CFJV-MR              2:20.00         DQ        
                  49.77          DQ (58.62)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corda, Alex               12 Rye Y2011-MR         1:02.12    1:02.09        
                  29.07     1:02.09 (33.02)                                        
  2 Zhang, Eric Y             12 Middies-MR           1:20.00    1:10.60        
                  33.58     1:10.60 (37.02)                                        
  3 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR               1:10.48    1:11.00        
                  33.01     1:11.00 (37.99)                                        
  4 Martusciello, James       12 HAA-MR               1:09.97    1:11.23        
                  33.33     1:11.23 (37.90)                                        
  5 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              1:14.25    1:12.42        
                  33.23     1:12.42 (39.19)                                        
  6 Freeman, John T           12 GAEL-MR              1:15.66    1:13.15        
                  35.38     1:13.15 (37.77)                                        
  7 Arbelaez, Andres          11 ZEUS-CT              1:21.54    1:17.05        
                  36.63     1:17.05 (40.42)                                        
  8 Sheppard, Jason D         12 Middies-MR           1:31.78    1:18.70        
                  36.70     1:18.70 (42.00)                                        
  9 Park, Tommy               12 Middies-MR           1:36.53    1:32.62        
                  41.43     1:32.62 (51.19)                                        
 10 Quinones, Christian T     12 ZEUS-CT              1:32.73    1:32.81        
                  39.00     1:32.81 (53.81)                                        
 11 Channagiri, Hari          11 Middies-MR           1:50.00    1:43.60        
                  49.41     1:43.60 (54.19)                                        
 -- Jacobs, Benjamin A        11 Middies-MR           1:45.00         DQ        
                  49.77        DQ (1:04.30)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernstein, Zach J         12 Middies-MR           2:32.34    2:30.97        
                  33.05     1:10.04 (36.99)     1:56.76 (46.72)     2:30.97 (34.21)
  2 Martusciello, James       12 HAA-MR               2:33.86    2:37.95        
                  33.22     1:13.26 (40.04)     2:03.22 (49.96)     2:37.95 (34.73)
  3 Thenmalai, Omar           12 Middies-MR           2:46.53    2:41.49        
                  36.59     1:17.02 (40.43)     2:06.16 (49.14)     2:41.49 (35.33)
  4 McPhillips, Liam T        12 Middies-MR           2:48.59    2:44.85        
                  37.89     1:20.03 (42.14)     2:08.44 (48.41)     2:44.85 (36.41)
  5 Koster, John              12 SMC-MR               2:43.28    2:45.03        
                  38.24     1:20.90 (42.66)     2:07.32 (46.42)     2:45.03 (37.71)
  6 Covello, Ben D            11 Middies-MR           2:51.19    2:45.17        
                  37.54     1:19.00 (41.46)     2:09.29 (50.29)     2:45.17 (35.88)
  7 Collin, Marius            12 Rye Y2011-MR         2:48.27    2:48.46        
                  37.04     1:18.54 (41.50)     2:09.35 (50.81)     2:48.46 (39.11)
  8 Maya, David               12 ZEUS-CT              2:53.37    2:50.13        
                  39.42     1:25.45 (46.03)     2:14.65 (49.20)     2:50.13 (35.48)
  9 Arbelaez, Andres          11 ZEUS-CT              2:56.03    2:51.46        
                  39.34     1:20.28 (40.94)     2:11.80 (51.52)     2:51.46 (39.66)
 10 Sheppard, Jason D         12 Middies-MR           3:04.14    2:55.26        
                  38.51     1:22.67 (44.16)     2:15.83 (53.16)     2:55.26 (39.43)
 11 Dauser, Timon A           12 ZEUS-CT              3:13.25    3:05.16        
                  45.84     1:34.39 (48.55)     2:25.61 (51.22)     3:05.16 (39.55)
 12 Parizot, Pablo A          11 ZEUS-CT              3:25.63    3:22.03        
                  50.27     1:40.03 (49.76)   2:41.75 (1:01.72)     3:22.03 (40.28)
 -- Channagiri, Hari          11 Middies-MR           3:45.00         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
                  49.57     1:37.55 (47.98)     2:34.27 (56.72)          DQ (46.60)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Middies Swimming-MR  'A'                          1:57.73    1:55.70        
     1) Zhang, Eric Y 12                2) McPhillips, Liam T 12          
     3) Thenmalai, Omar 12              4) Bernstein, Zach J 12           
                  29.38   1:55.70 (1:26.32)                                        
  2 Middies Swimming-MR  'B'                               NT    2:05.96        
     1) Park, Tommy 12                  2) Libsch, Xerxes M 12            
     3) Covello, Ben D 11               4) Sheppard, Jason D 12           
                  30.80   2:05.96 (1:35.16)                                        
  3 Zeus Swim Team-CT  'A'                            2:08.00    2:07.17        
     1) Dauser, Timon A 12              2) Arbelaez, Andres 11            
     3) Quinones, Christian T 12        4) Maya, David 12                 
                  31.21   2:07.17 (1:35.96)                                        
  4 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                   2:13.55    2:08.01        
     1) Klein, Andrew 12                2) Gerken, Jack 11                
     3) Crane, Brian 11                 4) Koster, John 12                
                  32.95   2:08.01 (1:35.06)                                        
  5 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:22.11    2:14.09        
     1) Freeman, John T 12              2) Eforo, John T 12               
     3) Meade, Thomas P 11              4) Garbarini, Griffin H 11        
                  28.07   2:14.09 (1:46.02)                                        
  6 Middies Swimming-MR  'C'                               NT    2:46.91        
     1) Channagiri, Hari 11             2) Jacobs, Benjamin A 11          
     3) Thede, Chase A 11               4) Volkwein Morillas, Camilo 11   
                  39.35   2:46.91 (2:07.56)                                        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wargo, Nick G             15 ZEUS-CT                22.90      23.44        
  2 Markert, Gregory          16 SMC-MR                 24.38      24.25        
  3 Doherty, Kyle J           15 GAEL-MR                23.31      24.56        
  4 Ebanks, Austin A          14 GAEL-MR                24.71      24.87        
  5 Ramos, Andres I           16 ZEUS-CT                23.61      24.99        
  6 May, Travis               15 SMC-MR                 24.52      25.05        
  7 May, Scott                16 SMC-MR                 25.37      25.47        
  8 Hymowitz, Josh M          16 Middies-MR             23.60      25.51        
  9 Giannetti, Lucas X        15 ZEUS-CT                27.16      26.21        
 10 Ferguson, John M          15 ZEUS-CT                28.81      27.02        
 11 Jackson, Mark A           16 FAST-MR                25.57      27.08        
 12 Staffin, Tyler M          15 GAEL-MR                26.48      27.10        
 13 Jaile, Francisco R        14 GAEL-MR                26.58      27.17        
 14 Avezzano, Jack T          14 Middies-MR             23.04      27.38        
 15 Wrubel, Matt              15 CFJV-MR                27.18      27.97        
 16 Vallar, Teddy             14 SMC-MR                 34.30      28.27        
 17 Iaconetti, Christopher    13 CFJV-MR                31.39      28.41        
 18 Reilly, Jack D            13 GAEL-MR                28.18      29.46        
 19 Stoll, Niko               13 Middies-MR             35.00      29.83        
 20 Williams, Aaron D         13 FAST-MR                30.25      30.23        
 21 Kelly, Michael            14 SMC-MR                 30.13      30.52        
 22 Tsuji, Akio               13 Middies-MR             31.46      31.18        
 23 Kidwai, Ali Z             14 CFJV-MR                31.40      31.35        
 24 Schaefer, Brendan         13 GAEL-MR                30.89      32.09        
 25 Eckenberg, Steven         13 CFJV-MR                35.12      32.98        
 26 Ford, Elliot              13 SMC-MR                 36.44      40.06        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wargo, Nick G             15 ZEUS-CT                50.05      50.86        
                  25.15       50.86 (25.71)                                        
  2 Ramos, Andres I           16 ZEUS-CT                52.04      53.20        
                  25.76       53.20 (27.44)                                        
  3 Hymowitz, Josh M          16 Middies-MR             51.38      54.07        
                  26.00       54.07 (28.07)                                        
  4 Markert, Gregory          16 SMC-MR                 55.27      54.14        
                  26.36       54.14 (27.78)                                        
  5 Doherty, Kyle J           15 GAEL-MR                52.64      54.60        
                  26.48       54.60 (28.12)                                        
  6 Ebanks, Austin A          14 GAEL-MR                55.58      55.64        
                  26.72       55.64 (28.92)                                        
  7 Dell'Isola, Anthony J     14 ZEUS-CT                54.72      56.65        
                  27.59       56.65 (29.06)                                        
  8 Cardona, Brian            14 ZEUS-CT                55.58      56.91        
                  27.83       56.91 (29.08)                                        
  9 McAuley, Charles          15 SMC-MR                 55.51      57.34        
                  27.00       57.34 (30.34)                                        
 10 Ferguson, John M          15 ZEUS-CT              1:03.30      57.93        
                  28.28       57.93 (29.65)                                        
 11 Giannetti, Lucas X        15 ZEUS-CT                59.64      58.75        
                  28.22       58.75 (30.53)                                        
 12 Ramos, Alejandro E        14 ZEUS-CT                57.41      58.78        
                  28.51       58.78 (30.27)                                        
 13 Wrubel, Matt              15 CFJV-MR                59.23      59.22        
                  28.85       59.22 (30.37)                                        
 14 Staffin, Tyler M          15 GAEL-MR                58.53      59.41        
                  28.25       59.41 (31.16)                                        
 15 Avezzano, Jack T          14 Middies-MR           1:02.15    1:00.24        
                  29.22     1:00.24 (31.02)                                        
 16 Jaile, Francisco R        14 GAEL-MR                58.14    1:00.33        
                  28.42     1:00.33 (31.91)                                        
 17 Dervin, Sean J            14 Middies-MR           1:01.80    1:00.42        
                  29.39     1:00.42 (31.03)                                        
 18 Ceci, Giancarlo           14 ZEUS-CT              1:01.78    1:01.61        
                  29.55     1:01.61 (32.06)                                        
 19 Fici, Vincenzo            14 HAA-MR               1:05.55    1:02.13        
                  30.12     1:02.13 (32.01)                                        
 20 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              1:03.31    1:03.44        
                  30.26     1:03.44 (33.18)                                        
 21 Iaconetti, Christopher    13 CFJV-MR              1:12.20    1:05.16        
                  30.33     1:05.16 (34.83)                                        
 22 Reilly, Jack D            13 GAEL-MR              1:03.43    1:06.38        
 23 Gupta, Niko K             13 ZEUS-CT              1:03.66    1:06.46        
                  32.09     1:06.46 (34.37)                                        
 24 Stoll, Niko               13 Middies-MR           1:30.00    1:08.34        
                  32.68     1:08.34 (35.66)                                        
 25 Kelly, Michael            14 SMC-MR               1:06.88    1:08.66        
                  32.16     1:08.66 (36.50)                                        
 26 Kidwai, Ali Z             14 CFJV-MR              1:10.42    1:10.75        
                  33.91     1:10.75 (36.84)                                        
 27 Schaefer, Brendan         13 GAEL-MR              1:08.24    1:10.82        
                  33.84     1:10.82 (36.98)                                        
 28 Eckenberg, Steven         13 CFJV-MR              1:16.46    1:15.81        
                  36.01     1:15.81 (39.80)                                        
 -- Sokolski, Misha V         14 Middies-MR           1:00.00         DQ        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Markert, Gregory          16 SMC-MR               1:01.60      58.54        
                  28.43       58.54 (30.11)                                        
  2 McAuley, Charles          15 SMC-MR               1:00.87    1:02.23        
                  30.10     1:02.23 (32.13)                                        
  3 Avezzano, Jack T          14 Middies-MR           1:06.54    1:05.09        
                  31.81     1:05.09 (33.28)                                        
  4 Ramos, Alejandro E        14 ZEUS-CT              1:02.12    1:05.18        
                  31.90     1:05.18 (33.28)                                        
  5 May, Scott                16 SMC-MR               1:02.74    1:06.01        
                  32.10     1:06.01 (33.91)                                        
  6 Cardona, Brian            14 ZEUS-CT              1:05.07    1:06.35        
                  32.54     1:06.35 (33.81)                                        
  7 Zhao, Yi                  13 Middies-MR           1:14.63    1:09.23        
                  33.53     1:09.23 (35.70)                                        
  8 May, Travis               15 SMC-MR               1:07.22    1:09.24        
  9 Dervin, Sean J            14 Middies-MR           1:11.78    1:09.44        
                  34.14     1:09.44 (35.30)                                        
 10 Gupta, Niko K             13 ZEUS-CT              1:09.02    1:10.33        
                  35.13     1:10.33 (35.20)                                        
 11 Fici, Vincenzo            14 HAA-MR               1:13.50    1:10.38        
                  34.90     1:10.38 (35.48)                                        
 12 Jaile, Francisco R        14 GAEL-MR              1:08.92    1:11.32        
                  33.82     1:11.32 (37.50)                                        
 13 Kanim, Jared F            13 Middies-MR           1:19.74    1:11.76        
                  35.07     1:11.76 (36.69)                                        
 14 Mackey, Tom P             13 Rye Y2011-MR         1:12.62    1:12.03        
                  34.72     1:12.03 (37.31)                                        
 15 Staffin, Tyler M          15 GAEL-MR              1:12.23    1:12.20        
                  35.39     1:12.20 (36.81)                                        
 16 Vallar, Teddy             14 SMC-MR               1:26.54    1:12.89        
                  35.03     1:12.89 (37.86)                                        
 17 Kelly, Michael            14 SMC-MR               1:15.43    1:13.94        
                  34.61     1:13.94 (39.33)                                        
 18 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              1:13.48    1:14.61        
                  35.42     1:14.61 (39.19)                                        
 19 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              1:15.35    1:14.84        
                  35.97     1:14.84 (38.87)                                        
 20 Tsuji, Akio               13 Middies-MR           1:18.42    1:16.54        
                  36.87     1:16.54 (39.67)                                        
 21 Williams, Aaron D         13 FAST-MR              1:18.79    1:18.84        
 22 Ford, Elliot              13 SMC-MR               1:16.00    1:42.72        
 -- Stoll, Niko               13 Middies-MR           1:45.00         DQ        
                  42.71          DQ (44.97)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wargo, Nick G             15 ZEUS-CT              1:04.66    1:07.11        
                  32.28     1:07.11 (34.83)                                        
  2 Xu, Zhao                  15 Middies-MR           1:07.92    1:07.36        
                  32.69     1:07.36 (34.67)                                        
  3 McAuley, Charles          15 SMC-MR               1:07.58    1:08.84        
                  32.11     1:08.84 (36.73)                                        
  4 Dell'Isola, Anthony J     14 ZEUS-CT              1:09.62    1:10.45        
                  33.52     1:10.45 (36.93)                                        
  5 Donovan, Eddie R          14 ZEUS-CT              1:10.92    1:14.49        
                  35.59     1:14.49 (38.90)                                        
  6 Wrubel, Matt              15 CFJV-MR              1:15.72    1:15.37        
                  35.54     1:15.37 (39.83)                                        
  7 Mackey, Tom P             13 Rye Y2011-MR         1:22.00    1:17.86        
                  36.91     1:17.86 (40.95)                                        
  8 Ferguson, John M          15 ZEUS-CT              1:26.07    1:18.91        
                  36.58     1:18.91 (42.33)                                        
  9 Kanim, Jared F            13 Middies-MR           1:27.32    1:21.54        
                  38.27     1:21.54 (43.27)                                        
 10 Fici, Vincenzo            14 HAA-MR               1:26.35    1:22.39        
                  38.93     1:22.39 (43.46)                                        
 11 Zhao, Yi                  13 Middies-MR           1:29.00    1:26.24        
                  42.05     1:26.24 (44.19)                                        
 12 Tsuji, Akio               13 Middies-MR           1:28.71    1:26.74        
                  42.06     1:26.74 (44.68)                                        
 13 Kidwai, Ali Z             14 CFJV-MR              1:20.97    1:27.92        
                  40.71     1:27.92 (47.21)                                        
 14 Ford, Elliot              13 SMC-MR               1:24.00    1:33.02        
                  43.22     1:33.02 (49.80)                                        
 15 Eckenberg, Steven         13 CFJV-MR              1:47.36    1:38.57        
                  47.02     1:38.57 (51.55)                                        
 -- Iaconetti, Christopher    13 CFJV-MR              1:40.00         DQ        
                  41.49          DQ (47.55)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donovan, Eddie R          14 ZEUS-CT              1:02.07    1:00.28        
                  28.52     1:00.28 (31.76)                                        
  2 Xu, Zhao                  15 Middies-MR           1:02.80    1:00.36        
                  28.77     1:00.36 (31.59)                                        
  3 Ramos, Andres I           16 ZEUS-CT                56.70    1:00.67        
                  28.48     1:00.67 (32.19)                                        
  4 Ebanks, Austin A          14 GAEL-MR              1:06.90    1:04.42        
                  30.17     1:04.42 (34.25)                                        
  5 May, Travis               15 SMC-MR               1:04.29    1:05.19        
                  29.35     1:05.19 (35.84)                                        
  6 Hymowitz, Josh M          16 Middies-MR           1:07.22    1:05.42        
                  31.80     1:05.42 (33.62)                                        
  7 Sokolski, Misha V         14 Middies-MR           1:10.00    1:05.79        
                  29.77     1:05.79 (36.02)                                        
  8 Doherty, Kyle J           15 GAEL-MR              1:02.22    1:06.35        
                  29.88     1:06.35 (36.47)                                        
  9 Ramos, Alejandro E        14 ZEUS-CT              1:07.05    1:10.05        
                  32.51     1:10.05 (37.54)                                        
 10 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              1:12.83    1:12.13        
                  33.03     1:12.13 (39.10)                                        
 11 Vallar, Teddy             14 SMC-MR               1:42.53    1:12.87        
                  32.27     1:12.87 (40.60)                                        
 12 Giannetti, Lucas X        15 ZEUS-CT              1:17.92    1:13.09        
                  31.13     1:13.09 (41.96)                                        
 13 Reilly, Jack D            13 GAEL-MR              1:21.02    1:15.78        
                  32.68     1:15.78 (43.10)                                        
 14 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              1:45.26    1:15.98        
                  34.26     1:15.98 (41.72)                                        
 15 Ceci, Giancarlo           14 ZEUS-CT              1:18.17    1:16.89        
                  33.87     1:16.89 (43.02)                                        
 16 Schaefer, Brendan         13 GAEL-MR              1:32.37    1:30.78        
                  40.63     1:30.78 (50.15)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Zhao                  15 Middies-MR           2:14.06    2:13.43        
                  29.10     1:04.68 (35.58)     1:43.45 (38.77)     2:13.43 (29.98)
  2 Donovan, Eddie R          14 ZEUS-CT              2:17.62    2:15.35        
                  28.83     1:04.64 (35.81)     1:44.92 (40.28)     2:15.35 (30.43)
  3 Dell'Isola, Anthony J     14 ZEUS-CT              2:14.28    2:16.56        
                  29.46     1:05.15 (35.69)     1:45.20 (40.05)     2:16.56 (31.36)
  4 May, Scott                16 SMC-MR               2:18.31    2:20.84        
                  29.66     1:05.45 (35.79)     1:47.35 (41.90)     2:20.84 (33.49)
  5 Cardona, Brian            14 ZEUS-CT              2:21.03    2:27.25        
                  32.47     1:09.05 (36.58)     1:52.10 (43.05)     2:27.25 (35.15)
  6 Sokolski, Misha V         14 Middies-MR           2:30.00    2:28.56        
                  30.42     1:08.43 (38.01)     1:56.23 (47.80)     2:28.56 (32.33)
  7 Dervin, Sean J            14 Middies-MR           2:34.51    2:28.57        
                  32.51     1:10.24 (37.73)     1:55.66 (45.42)     2:28.57 (32.91)
  8 Mackey, Tom P             13 Rye Y2011-MR         2:33.85    2:32.70        
                  34.31     1:13.34 (39.03)     1:57.13 (43.79)     2:32.70 (35.57)
  9 Kanim, Jared F            13 Middies-MR           2:42.78    2:33.44        
                  33.87     1:11.97 (38.10)     1:58.43 (46.46)     2:33.44 (35.01)
 10 Ceci, Giancarlo           14 ZEUS-CT              2:41.25    2:37.58        
                  33.30     1:14.88 (41.58)     2:02.23 (47.35)     2:37.58 (35.35)
 11 Zhao, Yi                  13 Middies-MR           2:47.29    2:40.53        
                  38.99     1:16.80 (37.81)     2:03.80 (47.00)     2:40.53 (36.73)
 12 Gupta, Niko K             13 ZEUS-CT              2:42.61    2:42.95        
                  36.95     1:15.81 (38.86)     2:06.39 (50.58)     2:42.95 (36.56)
 13 Williams, Aaron D         13 FAST-MR              2:57.81    2:43.38        
                  36.99     1:17.99 (41.00)     2:09.91 (51.92)     2:43.38 (33.47)
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                   1:39.14    1:39.25        
     1) May, Travis 15                  2) May, Scott 16                  
     3) Markert, Gregory 16             4) McAuley, Charles 15            
  2 Middies Swimming-MR  'A'                          1:40.73    1:42.24        
     1) Hymowitz, Josh M 16             2) Dervin, Sean J 14              
     3) Xu, Zhao 15                     4) Avezzano, Jack T 14            
  3 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:45.50    1:42.43        
     1) Doherty, Kyle J 15              2) Staffin, Tyler M 15            
     3) Jaile, Francisco R 14           4) Ebanks, Austin A 14            
  4 Zeus Swim Team-CT  'A'                            1:36.00    1:48.27        
     1) Dell'Isola, Anthony J 14        2) Ramos, Andres I 16             
     3) Cardona, Brian 14               4) LaSala, Nic A 14               
  5 Zeus Swim Team-CT  'B'                            1:47.01    1:48.35        
     1) Donovan, Eddie R 14             2) Ramos, Alejandro E 14          
     3) Ceci, Giancarlo 14              4) Ferguson, John M 15            
                  25.76   1:48.35 (1:22.59)                                        
  6 Middies Swimming-MR  'B'                               NT    1:57.45        
     1) Kanim, Jared F 13               2) Stoll, Niko 13                 
     3) Tsuji, Akio 13                  4) Zhao, Yi 13                    
                  28.65   1:57.45 (1:28.80)                                        
  7 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:05.09    1:59.82        
     1) Wrubel, Matt 15                 2) Kidwai, Ali Z 14               
     3) Eckenberg, Steven 13            4) Iaconetti, Christopher 13      
                  28.25   1:59.82 (1:31.57)