Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
          2011 MR Sachem Swim Club Fall Meet - 11/4/2011 to 11/5/2011          
                              Sanction #: 111108                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Nianna R           8 NFS-MR                 18.50      16.34        
  2 Bice, Casey C              8 Express Swimming-MR    18.39      16.39        
  3 Boccio, Sophia I           8 Express Swimming-MR    21.04      16.87        
  4 Bowers, Brooke H           8 WISC-MR                19.23      17.04        
  5 Lew, Katie G               8 Express Swimming-MR    22.00      17.17        
  6 Mond, Jenna                8 TVSC-MR                19.02      17.75        
  7 Ebenstein, Olivia M        8 NS-MR                  23.43      17.99        
  8 Sridhar, Sadhana A         8 NS-MR                  19.40      18.51        
  9 Arranz, Amelie A           8 NS-MR                  19.49      18.68        
 10 Carbone, Ella S            7 WISC-MR                19.84      19.31        
 11 Horacek, Julia E           8 Express Swimming-MR    22.76      19.54        
 12 Devoti, Julia T            8 WISC-MR                22.49      20.15        
 13 Chernavsky, Madeline       8 Sachem-MR              22.07      20.72        
 14 Collins, Payton R          8 CSC-MR                 21.78      21.54        
 15 Libohova, Anna             8 TVSC-MR                26.08      22.04        
 16 Fisher, Mary Y             7 TVSC-MR                21.60      22.60        
 17 Huang, Hui Fu              8 Sachem-MR              30.00      23.23        
 18 Demieri, Alex              8 WISC-MR                25.06      24.36        
 19 Mei, Valerie M             7 Sachem-MR              40.00      24.86        
 20 Van Driessche, Grace E     8 LIND-MR                33.99      26.62        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bice, Casey C              8 Express Swimming-MR    23.42      20.31        
  2 Thomas, Nianna R           8 NFS-MR                 22.58      20.32        
  3 Boccio, Sophia I           8 Express Swimming-MR    28.21      20.73        
  4 Bowers, Brooke H           8 WISC-MR                21.55      21.01        
  5 Lew, Katie G               8 Express Swimming-MR    24.25      21.03        
  6 Mond, Jenna                8 TVSC-MR                22.74      21.97        
  7 Sridhar, Sadhana A         8 NS-MR                  22.05      22.26        
  8 Carbone, Ella S            7 WISC-MR                   NT      22.39        
  9 Chernavsky, Madeline       8 Sachem-MR              24.96      24.20        
 10 Grosskopf, Victoria C      8 TVSC-MR                24.37      24.41        
 11 Mei, Valerie M             7 Sachem-MR              40.00      25.52        
 12 Libohova, Anna             8 TVSC-MR                27.48      25.53        
 13 Huang, Hui Fu              8 Sachem-MR              40.00      26.15        
 14 Fisher, Mary Y             7 TVSC-MR                29.44      26.57        
 15 Arranz, Amelie A           8 NS-MR                  23.64      28.56        
 16 Demieri, Alex              8 WISC-MR                31.89      29.57        
 17 Van Driessche, Grace E     8 LIND-MR                35.99      30.24        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lew, Katie G               8 Express Swimming-MR    30.55      21.58        
  2 Carbone, Ella S            7 WISC-MR                26.29      22.61        
  3 Bowers, Brooke H           8 WISC-MR                23.41      22.90        
  4 Horacek, Julia E           8 Express Swimming-MR    32.93      23.18        
  5 Ebenstein, Olivia M        8 NS-MR                  26.83      24.63        
  6 Grosskopf, Victoria C      8 TVSC-MR                25.83      25.52        
  7 Mond, Jenna                8 TVSC-MR                25.93      25.61        
  8 Arranz, Amelie A           8 NS-MR                  26.12      25.85        
  9 Tutone, Madi R             8 Sachem-MR              30.00      29.45        
 10 Huang, Hui Fu              8 Sachem-MR              40.00      32.98        
 11 Demieri, Alex              8 WISC-MR                40.93      35.21        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bowers, Brooke H           8 WISC-MR                19.85      18.93        
  2 Bice, Casey C              8 Express Swimming-MR    24.06      19.08        
  3 Ebenstein, Olivia M        8 NS-MR                  29.38      20.20        
  4 Carbone, Ella S            7 WISC-MR                21.54      20.22        
  5 Boccio, Sophia I           8 Express Swimming-MR    29.78      21.04        
  6 Chernavsky, Madeline       8 Sachem-MR              26.61      22.63        
  7 Thomas, Nianna R           8 NFS-MR                 25.49      23.38        
  8 Sridhar, Sadhana A         8 NS-MR                  26.39      25.58        
 -- Van Driessche, Grace E     8 LIND-MR                40.99         DQ        
 -- Demieri, Alex              8 WISC-MR                41.24         DQ        
 -- Horacek, Julia E           8 Express Swimming-MR    28.73         DQ        
 -- Libohova, Anna             8 TVSC-MR                25.99         DQ        
 
Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gavigan, Riley N           8 TVSC-MR              3:24.71    3:16.91        
                  42.82     1:33.73 (50.91)     2:31.39 (57.66)     3:16.91 (45.52)
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kraff, Allyson R          10 Express Swimming-MR  6:26.01    6:31.09        
                  36.00     1:14.38 (38.38)     1:54.07 (39.69)     2:33.69 (39.62)
        3:15.18 (41.49)     3:56.39 (41.21)     4:35.43 (39.04)     5:15.17 (39.74)
        5:54.67 (39.50)     6:31.09 (36.42)                                        
  2 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                     NT    7:14.34        
                  37.71     1:19.84 (42.13)     2:03.69 (43.85)     2:47.25 (43.56)
        3:32.67 (45.42)     4:17.31 (44.64)     5:03.37 (46.06)     5:47.26 (43.89)
        6:31.81 (44.55)     7:14.34 (42.53)                                        
  3 Romero, Rosalinda X       10 TVSC-MR              8:17.50    7:16.73        
                  37.64     1:21.27 (43.63)     2:05.45 (44.18)     2:50.16 (44.71)
        3:34.99 (44.83)     4:20.07 (45.08)     5:05.71 (45.64)     5:50.87 (45.16)
        6:35.17 (44.30)     7:16.73 (41.56)                                        
  4 Rappaport, Caitlin M      10 Express Swimming-MR       NT    7:28.29        
                  37.45     1:20.72 (43.27)     2:06.59 (45.87)     2:53.12 (46.53)
        3:38.66 (45.54)     4:24.75 (46.09)     5:08.54 (43.79)     5:53.68 (45.14)
        6:38.75 (45.07)     7:28.29 (49.54)                                        
  5 Carbone, Madeline V       10 WISC-MR              7:45.40    7:49.58        
                  37.55     1:21.28 (43.73)     2:07.73 (46.45)     2:55.41 (47.68)
        3:44.16 (48.75)     4:33.24 (49.08)     5:21.70 (48.46)     6:10.28 (48.58)
        7:00.99 (50.71)     7:49.58 (48.59)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR            2:50.10    2:42.89        
                  36.23     1:16.53 (40.30)     2:04.38 (47.85)     2:42.89 (38.51)
  2 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR            2:51.64    2:48.52        
                  37.73     1:22.02 (44.29)     2:10.62 (48.60)     2:48.52 (37.90)
  3 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                3:01.94    2:52.33        
                  39.13     1:21.12 (41.99)     2:12.92 (51.80)     2:52.33 (39.41)
  4 Heinz, Amanda             10 WISC-MR              3:17.20    2:58.47        
                  38.50     1:25.89 (47.39)     2:15.90 (50.01)     2:58.47 (42.57)
  5 Thomas, Mackenzie          9 IA-MR                3:30.00    3:03.88        
                  42.36     1:27.29 (44.93)     2:24.85 (57.56)     3:03.88 (39.03)
  6 Clancy, Kiersten P        10 TVSC-MR              3:29.06    3:05.56        
                  43.00     1:27.96 (44.96)     2:24.84 (56.88)     3:05.56 (40.72)
  7 Wilkins, Hazel S           9 Express Swimming-MR  3:04.98    3:08.71        
                  39.14     1:27.79 (48.65)     2:22.91 (55.12)     3:08.71 (45.80)
  8 Tohill, Natalie A         10 Sachem-MR            3:28.35    3:12.56        
                  44.65     1:31.56 (46.91)   2:31.80 (1:00.24)     3:12.56 (40.76)
  9 Chan, Rachel P            10 TVSC-MR              3:20.77    3:19.89        
                  46.46     1:35.20 (48.74)   2:35.79 (1:00.59)     3:19.89 (44.10)
 10 Trtik, Veronika           10 IA-MR                3:45.00    3:21.41        
                  49.14     1:39.15 (50.01)     2:34.81 (55.66)     3:21.41 (46.60)
 11 Krolikiewicz, Emma C      10 Sachem-MR            3:30.00    3:26.22        
                  44.84                             2:38.43 ( )     3:26.22 (47.79)
 12 Ryan, Shannon E           10 TVSC-MR              3:19.99    3:29.58        
                  49.05     1:39.25 (50.20)   2:43.26 (1:04.01)     3:29.58 (46.32)
 13 Kramer, Kylie S           10 TVSC-MR              3:14.99    3:34.11        
                  47.38     1:40.47 (53.09)   2:46.65 (1:06.18)     3:34.11 (47.46)
 14 Huang, Sophia S           10 Sachem-MR            4:00.00    3:34.61        
                  47.07     1:43.25 (56.18)   2:47.85 (1:04.60)     3:34.61 (46.76)
 15 Goodstone, Zoe K          10 Express Swimming-MR  3:25.07    3:35.20        
                  47.49     1:37.76 (50.27)   2:40.73 (1:02.97)     3:35.20 (54.47)
 16 Infranco, Molly A          9 TVSC-MR              3:47.73    3:40.71        
                  50.86     1:46.23 (55.37)   2:50.47 (1:04.24)     3:40.71 (50.24)
 17 Lettieri, Emma            10 CSC-MR                    NT    3:55.30        
                  55.00   1:57.23 (1:02.23)   3:04.57 (1:07.34)     3:55.30 (50.73)
 -- Rappaport, Caitlin M      10 Express Swimming-MR  3:06.23         DQ        
 -- Willie, Madeline M         9 TVSC-MR              3:11.99         DQ        
                  49.96     1:48.14 (58.18)   2:54.61 (1:06.47)          DQ (50.88)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR              29.00      29.39 ZQ     
  2 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                  30.70      30.00 ZQ     
  3 Kraff, Allyson R          10 Express Swimming-MR    31.19      30.80 ZQ     
  4 Rappaport, Caitlin M      10 Express Swimming-MR    32.16      31.28 JO     
  5 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR              31.31      32.21 SILV   
  6 Nasti, Amanda M           10 LIND-MR                33.25      32.27 SILV   
  7 Thomas, Mackenzie          9 IA-MR                  32.29      32.38 SILV   
  8 Berman, Dara R            10 NS-MR                  32.98      32.90 SILV   
  9 Babel, Kristen M          10 Express Swimming-MR    33.18      33.12 SILV   
 10 Howard, D'Asia S          10 NFS-MR                 32.88      33.19 SILV   
 10 Tohill, Natalie A         10 Sachem-MR              34.20      33.19 SILV   
 12 Lagattolla, Emma G        10 IA-MR                  33.48      33.23 SILV   
 13 Hughes, Nicole G          10 Express Swimming-MR    33.75      33.43 SILV   
 14 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                  33.42      33.71 SILV   
 15 Liebowitz, Arianna R      10 LIND-MR                36.42      33.85 SILV   
 16 Romero, Rosalinda X       10 TVSC-MR                33.33      33.95 SILV   
 17 Heinz, Amanda             10 WISC-MR                35.39      34.18 SILV   
 18 Warner, Breanna A         10 NFS-MR                 33.84      34.31 SILV   
 19 Clancy, Kiersten P        10 TVSC-MR                37.33      34.43 SILV   
 20 Donnelly, Megan H         10 IA-MR                  35.65      34.52 SILV   
 21 Jhong, Sara                9 Express Swimming-MR    34.28      34.95 SILV   
 22 Perry, Jada J              9 NFS-MR                 35.95      35.04 SILV   
 23 Guo, Eva J                10 Express Swimming-MR    35.77      35.81        
 24 Murphy, Caitlin E         10 Express Swimming-MR    34.81      35.82        
 25 Bosch, Jillian V          10 WISC-MR                38.80      35.95        
 25 Schilling, Leigha M       10 CSC-MR                 39.09      35.95        
 27 Surielow, Isabelle E      10 Express Swimming-MR    50.00      35.97        
 28 Huang, Sophia S           10 Sachem-MR              41.92      36.02        
 29 Funk, Emma                10 WISC-MR                37.10      36.38        
 30 Rigoroso, Annmarie        10 CSC-MR                 40.21      36.45        
 31 Azralon, Danielle         10 Sachem-MR              36.92      36.65        
 32 Krolikiewicz, Emma C      10 Sachem-MR              37.91      36.72        
 33 Kramer, Kylie S           10 TVSC-MR                37.66      36.84        
 34 Nasta, Gianna N           10 TVSC-MR                38.40      37.03        
 35 Carbone, Madeline V       10 WISC-MR                35.00      37.09        
 36 Mei, Alyssa M             10 Sachem-MR              47.52      37.20        
 37 Ryan, Shannon E           10 TVSC-MR                41.04      37.84        
 38 Edwards, Laurel E          9 CSC-MR                 36.08      38.11        
 39 Liberato, Natalia          9 IA-MR                  41.11      38.17        
 40 Randazzo, Jaclyn E         9 CSC-MR                 37.61      38.28        
 41 Walsh, Stephanie M         9 Express Swimming-MR    38.01      38.44        
 42 Rigoroso, Laura           10 CSC-MR                 39.32      38.57        
 43 Perez, Meadow A           10 Express Swimming-MR    37.74      38.98        
 44 Murphy, Erin C             9 Express Swimming-MR    39.32      39.04        
 45 Tsybysheva, Julia D        9 NS-MR                  39.11      39.59        
 46 Infranco, Molly A          9 TVSC-MR                41.21      39.75        
 47 Fox, Rieley                9 WISC-MR                44.40      39.83        
 48 LePore, Natalie E         10 TVSC-MR                40.80      39.85        
 49 Loyst, Jamie L             9 Sachem-MR              37.05      39.95        
 50 Morvillo, Catie E         10 Express Swimming-MR    40.18      40.14        
 51 McAdam, Kelcie A          10 TVSC-MR                39.30      40.23        
 52 Vega, Sofia V             10 TVSC-MR                40.03      40.45        
 53 Schatz, Sarah A           10 Sachem-MR              39.40      40.70        
 54 Scala, Claudia C           9 Express Swimming-MR    40.55      40.86        
 55 Goodstone, Zoe K          10 Express Swimming-MR    38.18      41.14        
 56 Spillane, Lauren E        10 CSC-MR                 45.20      41.33        
 57 Willie, Madeline M         9 TVSC-MR                38.41      41.42        
 58 McCann, Jada               9 CSC-MR                 42.11      41.50        
 59 Lettieri, Emma            10 CSC-MR                 42.71      42.01        
 60 Gould, Sara               10 Sachem-MR              50.00      42.09        
 61 Smith, Andrea V           10 NFS-MR                 44.17      42.22        
 62 Poten, Victoria L          9 TVSC-MR                44.46      42.75        
 63 Khordoc, Emma C            9 NS-MR                  47.61      43.24        
 64 Schuppert, Nicole J       10 CSC-MR                 43.90      43.50        
 65 Knapp, Morgan A            9 TVSC-MR                44.80      43.57        
 66 Beqaj, Emma R              9 WISC-MR                53.13      44.29        
 67 Tutone, Madi R             8 Sachem-MR              41.13      44.52        
 68 Singer, Gillian D         10 Sachem-MR              43.08      44.73        
 69 Hoge, Maggie M            10 WISC-MR                40.29      44.79        
 70 Garcia, Faith L           10 TVSC-MR                44.61      44.90        
 71 McCabe, Kylie S           10 TVSC-MR                45.52      45.43        
 72 Amarando, Alanah Y         9 CSC-MR                    NT      45.56        
 73 Jamdar, Maya               9 TVSC-MR                50.74      45.65        
 74 O'Connor, Meghan           9 CSC-MR                 48.41      46.05        
 75 Santillo, Isabella R      10 CSC-MR                    NT      46.47        
 76 Rogalle, Emily C          10 CSC-MR                    NT      47.40        
 77 Petrillo, Mia O           10 LIND-MR                54.99      47.61        
 78 Mishra, Ambika            10 LIND-MR                49.99      47.72        
 79 Whelan, Mary E             9 LIND-MR                53.99      50.20        
 80 Sawant, Esha              10 WISC-MR                35.90      50.51        
 81 Wolffer, Katie P          10 Sachem-MR            1:00.00      51.86        
 82 Gupta, Eesha A             9 NS-MR                  47.67      53.79        
 83 Collins, Payton R          8 CSC-MR                 50.39      53.87        
 84 Lee, Marisa                9 Sachem-MR              50.00      54.95        
 85 Uyanik, Eda M             10 Sachem-MR                 NT      55.37        
 86 Hart, Siena A              7 CSC-MR               1:00.79      57.13        
 87 Giambrone, Abigail         9 Sachem-MR            1:00.00      59.17        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                43.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR              36.37      36.01 ZQ     
  2 Thomas, Mackenzie          9 IA-MR                  40.03      36.76 JO     
  3 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                  38.57      36.84 JO     
  4 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR              35.75      36.86 JO     
  5 Romero, Rosalinda X       10 TVSC-MR                37.88      37.27 JO     
  6 Kraff, Allyson R          10 Express Swimming-MR    37.14      37.78 SILV   
  7 Berman, Dara R            10 NS-MR                  38.04      37.86 SILV   
  8 Liebowitz, Arianna R      10 LIND-MR                39.62      38.99 SILV   
  9 Babel, Kristen M          10 Express Swimming-MR    39.30      39.53 SILV   
 10 Nasti, Amanda M           10 LIND-MR                40.35      39.87 SILV   
 11 Lagattolla, Emma G        10 IA-MR                  39.25      40.01 SILV   
 12 Carbone, Madeline V       10 WISC-MR                40.66      40.47 SILV   
 13 Jhong, Sara                9 Express Swimming-MR    40.76      40.52 SILV   
 14 Clancy, Kiersten P        10 TVSC-MR                42.15      40.54 SILV   
 15 Hughes, Nicole G          10 Express Swimming-MR    41.18      40.64 SILV   
 16 Ryan, Shannon E           10 TVSC-MR                42.18      41.07 SILV   
 17 Mei, Alyssa M             10 Sachem-MR              48.52      41.18 SILV   
 18 Tohill, Natalie A         10 Sachem-MR              43.55      41.60 SILV   
 19 Bosch, Jillian V          10 WISC-MR                41.66      41.83 SILV   
 20 Howard, D'Asia S          10 NFS-MR                 44.47      42.95 SILV   
 21 Edwards, Laurel E          9 CSC-MR                 43.33      43.17 SILV   
 22 Warner, Breanna A         10 NFS-MR                 45.41      43.42        
 23 Greco, Emma K             10 NS-MR                  45.95      43.46        
 24 Donnelly, Megan H         10 IA-MR                  45.26      43.58        
 25 Goodstone, Zoe K          10 Express Swimming-MR    41.29      43.78        
 26 Kramer, Kylie S           10 TVSC-MR                46.02      44.00        
 27 Huang, Sophia S           10 Sachem-MR              51.68      44.22        
 28 Funk, Emma                10 WISC-MR                46.72      44.53        
 29 McAdam, Kelcie A          10 TVSC-MR                44.13      44.62        
 30 Perry, Jada J              9 NFS-MR                 43.03      44.78        
 31 Loyst, Jamie L             9 Sachem-MR              46.58      44.86        
 32 Pellegrino, Frankie A      9 NS-MR                  42.24      45.03        
 33 Tsybysheva, Julia D        9 NS-MR                  44.90      45.13        
 34 Azralon, Danielle         10 Sachem-MR              45.36      45.50        
 35 Scala, Claudia C           9 Express Swimming-MR    45.53      45.51        
 36 Liberato, Natalia          9 IA-MR                  46.04      45.70        
 37 Perez, Meadow A           10 Express Swimming-MR    43.90      46.80        
 38 Infranco, Molly A          9 TVSC-MR                46.03      47.15        
 39 Fox, Rieley                9 WISC-MR                52.20      47.20        
 40 Willie, Madeline M         9 TVSC-MR                47.40      47.39        
 41 Walsh, Stephanie M         9 Express Swimming-MR    46.78      47.44        
 42 Hoge, Maggie M            10 WISC-MR                50.43      47.54        
 43 LePore, Natalie E         10 TVSC-MR                52.83      48.17        
 44 Singer, Gillian D         10 Sachem-MR              50.26      48.29        
 45 Khordoc, Emma C            9 NS-MR                  54.40      48.43        
 46 Schuppert, Nicole J       10 CSC-MR                 46.91      48.49        
 47 Schatz, Sarah A           10 Sachem-MR              47.28      48.89        
 48 Poten, Victoria L          9 TVSC-MR                53.96      50.45        
 49 Spillane, Lauren E        10 CSC-MR                 50.56      51.17        
 50 Nasta, Gianna N           10 TVSC-MR                48.99      51.21        
 51 Vega, Sofia V             10 TVSC-MR                53.20      51.25        
 52 Garcia, Faith L           10 TVSC-MR                50.50      51.43        
 53 Tutone, Madi R             8 Sachem-MR              51.46      52.54        
 54 Sawant, Esha              10 WISC-MR                44.80      52.66        
 55 Gould, Sara               10 Sachem-MR              55.56      52.74        
 56 Knapp, Morgan A            9 TVSC-MR                55.21      53.44        
 57 Amarando, Alanah Y         9 CSC-MR                    NT      53.99        
 58 McCabe, Kylie S           10 TVSC-MR                54.94      54.17        
 59 Surielow, Isabelle E      10 Express Swimming-MR    53.00      54.64        
 60 Lettieri, Emma            10 CSC-MR                 53.96      54.83        
 61 Jamdar, Maya               9 TVSC-MR                55.41      55.00        
 62 Smith, Andrea V           10 NFS-MR                 56.71      55.10        
 63 O'Connor, Meghan           9 CSC-MR                 55.80      56.43        
 64 Lee, Marisa                9 Sachem-MR            1:00.97      57.32        
 65 Petrillo, Mia O           10 LIND-MR              1:02.99      58.56        
 66 Wolffer, Katie P          10 Sachem-MR            1:15.00      59.56        
 67 Uyanik, Eda M             10 Sachem-MR                 NT    1:00.25        
 68 Santillo, Isabella R      10 CSC-MR                    NT    1:01.68        
 69 Hart, Siena A              7 CSC-MR                    NT    1:03.17        
 70 McCann, Jada               9 CSC-MR               1:01.02    1:03.54        
 71 Giambrone, Abigail         9 Sachem-MR            1:10.00    1:11.71        
 -- Mishra, Ambika            10 LIND-MR              1:03.84         DQ        
 -- Whelan, Mary E             9 LIND-MR              1:02.99         DQ        
 -- Collins, Payton R          8 CSC-MR                 52.74         DQ        
 -- Rogalle, Emily C          10 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Beqaj, Emma R              9 WISC-MR              1:02.34         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                49.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR              36.73      37.29 ZQ     
  2 Rappaport, Caitlin M      10 Express Swimming-MR    39.19      38.36 ZQ     
  3 Heinz, Amanda             10 WISC-MR                43.74      42.30 JO     
  4 Guo, Eva J                10 Express Swimming-MR    41.68      42.57 JO     
  5 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR              40.47      42.64 JO     
  6 Babel, Kristen M          10 Express Swimming-MR    43.27      43.19 SILV   
  7 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                  43.33      43.80 SILV   
  8 Morvillo, Catie E         10 Express Swimming-MR    44.46      44.05 SILV   
  9 Funk, Emma                10 WISC-MR                47.89      45.30 SILV   
 10 Hughes, Nicole G          10 Express Swimming-MR    46.27      45.51 SILV   
 11 Murphy, Caitlin E         10 Express Swimming-MR    46.66      45.82 SILV   
 12 Clancy, Kiersten P        10 TVSC-MR                48.99      47.35 SILV   
 13 Bosch, Jillian V          10 WISC-MR                48.44      47.63 SILV   
 14 Scala, Claudia C           9 Express Swimming-MR    50.55      47.72 SILV   
 15 Azralon, Danielle         10 Sachem-MR              48.63      47.89 SILV   
 16 Edwards, Laurel E          9 CSC-MR                 49.16      48.32 SILV   
 17 Loyst, Jamie L             9 Sachem-MR              51.07      49.31        
 18 Perez, Meadow A           10 Express Swimming-MR    51.28      49.56        
 19 Krolikiewicz, Emma C      10 Sachem-MR              50.33      49.99        
 20 Walsh, Stephanie M         9 Express Swimming-MR    47.46      50.00        
 21 Ryan, Shannon E           10 TVSC-MR                51.33      50.46        
 22 Murphy, Erin C             9 Express Swimming-MR    49.13      50.69        
 23 Khordoc, Emma C            9 NS-MR                  53.33      51.43        
 24 Infranco, Molly A          9 TVSC-MR                53.05      52.35        
 25 Kramer, Kylie S           10 TVSC-MR                53.53      52.37        
 26 McAdam, Kelcie A          10 TVSC-MR                53.97      52.73        
 27 Huang, Sophia S           10 Sachem-MR              54.06      52.78        
 28 Surielow, Isabelle E      10 Express Swimming-MR    55.00      52.94        
 29 Spillane, Lauren E        10 CSC-MR               1:00.90      53.66        
 30 Schuppert, Nicole J       10 CSC-MR                 54.74      53.77        
 31 Greco, Emma K             10 NS-MR                  56.08      53.94        
 32 Singer, Gillian D         10 Sachem-MR              54.81      55.77        
 33 Lettieri, Emma            10 CSC-MR                 54.11      56.02        
 34 Pellegrino, Frankie A      9 NS-MR                  58.83      56.76        
 35 Vega, Sofia V             10 TVSC-MR              1:02.99      57.73        
 36 Schatz, Sarah A           10 Sachem-MR            1:00.29      58.07        
 37 Gould, Sara               10 Sachem-MR            1:10.00      58.30        
 38 O'Connor, Meghan           9 CSC-MR               1:07.61    1:02.56        
 39 LePore, Natalie E         10 TVSC-MR              1:05.99    1:02.57        
 40 Sawant, Esha              10 WISC-MR                46.90    1:02.82        
 41 Knapp, Morgan A            9 TVSC-MR              1:02.37    1:03.84        
 42 Whelan, Mary E             9 LIND-MR              1:04.99    1:05.06        
 43 Nasta, Gianna N           10 TVSC-MR                58.99    1:08.22        
 -- Mishra, Ambika            10 LIND-MR                58.99         DQ        
 -- Hoge, Maggie M            10 WISC-MR                56.37         DQ        
 -- McCabe, Kylie S           10 TVSC-MR                56.99         DQ        
 -- Gupta, Eesha A             9 NS-MR                1:00.00         DQ        
 -- Beqaj, Emma R              9 WISC-MR              1:09.98         DQ        
 -- Santillo, Isabella R      10 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Poten, Victoria L          9 TVSC-MR              1:04.99         DQ        
 -- Randazzo, Jaclyn E         9 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Hart, Siena A              7 CSC-MR               1:15.50         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kraff, Allyson R          10 Express Swimming-MR    35.38      36.38 SILV   
  2 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                  36.85      36.46 SILV   
  3 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                  39.25      37.17 SILV   
  4 Carbone, Madeline V       10 WISC-MR                40.31      37.74 SILV   
  5 Romero, Rosalinda X       10 TVSC-MR                40.31      37.94 SILV   
  6 Nasti, Amanda M           10 LIND-MR                38.91      39.55 SILV   
  7 Schilling, Leigha M       10 CSC-MR                 48.90      39.85 SILV   
  8 Donnelly, Megan H         10 IA-MR                  43.60      40.06 SILV   
  9 Rappaport, Caitlin M      10 Express Swimming-MR    38.74      40.22 SILV   
 10 Heinz, Amanda             10 WISC-MR                43.05      40.24 SILV   
 11 Berman, Dara R            10 NS-MR                  40.52      40.47 SILV   
 12 Thomas, Mackenzie          9 IA-MR                  40.06      40.79 SILV   
 13 Perry, Jada J              9 NFS-MR                 43.32      42.13 SILV   
 14 Murphy, Caitlin E         10 Express Swimming-MR    43.74      42.64 SILV   
 14 Guo, Eva J                10 Express Swimming-MR    44.88      42.64 SILV   
 16 Tohill, Natalie A         10 Sachem-MR              41.57      42.68 SILV   
 17 Pellegrino, Frankie A      9 NS-MR                  41.59      42.80 SILV   
 18 Warner, Breanna A         10 NFS-MR                 42.20      42.88 SILV   
 19 Jhong, Sara                9 Express Swimming-MR    43.11      43.23 SILV   
 20 Krolikiewicz, Emma C      10 Sachem-MR              41.26      43.45 SILV   
 21 Liebowitz, Arianna R      10 LIND-MR                45.70      43.59 SILV   
 22 Lagattolla, Emma G        10 IA-MR                  43.47      44.08 SILV   
 23 Morvillo, Catie E         10 Express Swimming-MR    45.50      44.75        
 24 Rigoroso, Annmarie        10 CSC-MR                 47.50      45.22        
 25 Howard, D'Asia S          10 NFS-MR                 46.04      45.40        
 26 Goodstone, Zoe K          10 Express Swimming-MR    42.14      46.42        
 27 Liberato, Natalia          9 IA-MR                  53.15      48.06        
 28 Rigoroso, Laura           10 CSC-MR                 46.14      48.38        
 29 Greco, Emma K             10 NS-MR                  50.98      48.39        
 30 Tsybysheva, Julia D        9 NS-MR                  48.48      50.40        
 31 Willie, Madeline M         9 TVSC-MR                50.00      50.70        
 32 Fox, Rieley                9 WISC-MR                50.90      52.09        
 33 McCann, Jada               9 CSC-MR                 58.47      57.91        
 34 Gupta, Eesha A             9 NS-MR                1:00.00    1:01.80        
 -- Garcia, Faith L           10 TVSC-MR                50.37         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra M         12 WISC-MR                27.07      26.90 ZQ     
  2 Seagraves, Bethany M      12 NS-MR                  27.01      27.14 ZQ     
  3 Rice, Natasha L           12 WISC-MR                26.92      27.16 ZQ     
  4 Kryger, Lauren P          12 UN-IA-MR               30.09      28.77 SILV   
  5 Smerechniak, Jillian K    12 WISC-MR                29.36      28.85 SILV   
  6 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR              29.10      28.96 SILV   
  7 Luquer, Cameron           12 WISC-MR                31.23      29.46 SILV   
  8 Kudla, Brittney T         12 IA-MR                  30.88      30.31 SILV   
  9 Carreon, Alexei C         12 Sachem-MR              29.89      30.87 SILV   
 10 Jannsen, Cassandra G      12 NS-MR                  31.19      31.21 SILV   
 11 Llewellyn, Christine L    12 CSC-MR                 31.22      31.54        
 12 Wootton, Michelle N       11 CSC-MR                 38.62      31.72        
 13 Cody, Rachel A            11 IA-MR                  30.61      31.75        
 14 Yavid, Jen D              12 NS-MR                  32.46      31.89        
 15 Pierce, Francesca G       12 WISC-MR                34.77      31.98        
 16 Ramirez, Claire R         12 Sachem-MR              37.76      32.04        
 17 Dunlop, Julia             12 Sachem-MR                 NT      32.22        
 18 Colefield, Sarah B        11 CSC-MR                 31.44      32.37        
 19 Diaz, Analyysia J         12 NFS-MR                 33.72      32.60        
 20 Huang, Nina N             12 Sachem-MR              33.61      32.83        
 21 Gilio, Devin M            12 IA-MR                  35.58      33.14        
 22 Shiebler, Patricia E      12 IA-MR                  31.35      33.21        
 23 McKevitt, Katelyn C       11 WISC-MR                32.91      33.34        
 24 Byrne, Shannon M          11 Sachem-MR              34.65      33.42        
 25 Benneche, Hannah R        12 WISC-MR                33.41      33.49        
 26 Boyle, Meghan             12 IA-MR                  32.23      33.56        
 27 Porter, Meagan H          11 IA-MR                  31.87      33.73        
 28 Suchy, Morgan T           12 Sachem-MR              31.95      33.79        
 29 Caraher, Meghan R         11 IA-MR                  34.16      33.95        
 30 Cassenti, Skylar          12 Sachem-MR              34.58      33.97        
 31 Veras, Adelyn             11 LIND-MR                35.86      34.13        
 32 Chen, Carol               11 WISC-MR                34.19      34.38        
 33 Mitchell, Samantha M      12 NFS-MR                 33.69      34.54        
 34 Taylor, Victoria A        11 IA-MR                  33.73      34.60        
 35 Smith, Joann L            12 Sachem-MR              34.13      34.63        
 36 Higgins, Ayanna I         11 NFS-MR                 35.02      34.71        
 37 Schuppert, Christina M    12 CSC-MR                 34.39      34.84        
 38 Kortright, Amber M        11 WISC-MR                36.75      34.94        
 39 Uyanik, Hilal S           12 Sachem-MR              37.96      34.95        
 40 Kaspar, Allie N           11 TVSC-MR                36.17      35.00        
 41 Celikoyar, Peri           12 CSC-MR                 40.98      35.10        
 42 Cummings, Jordyn D        12 WISC-MR                34.07      35.34        
 43 Lunati, Angelina F        11 Sachem-MR              36.71      35.97        
 44 Boskovski, Emma C         12 WISC-MR                37.89      36.13        
 45 Smith, Courtney N         12 CSC-MR                 36.50      36.22        
 46 Mathison, Robin R         11 NS-MR                  38.00      36.67        
 47 Hamdi, Yasmine            11 TVSC-MR                35.01      36.69        
 48 Castellino, Sophia        11 LIND-MR                41.99      36.90        
 49 Ansaldi, Jenna R          11 CSC-MR                 40.02      37.08        
 50 Giordano, Colleen         11 LIND-MR                35.68      37.61        
 51 Rapuzzi, Sara             11 CSC-MR                 40.17      37.79        
 52 Poli, Katie r             11 Sachem-MR              50.00      38.82        
 53 Garcia, Emma              11 LIND-MR                39.67      40.28        
 54 Friedman, Valerie         11 WISC-MR                42.08      40.34        
 54 Taitz, Phoebe J           11 IA-MR                  41.04      40.34        
 56 Diehl, Michelle M         12 Sachem-MR              38.49      40.42        
 57 Nazarov, Lolita N         11 NS-MR                  41.00      40.99        
 58 Griffin, Alyssa R         12 Sachem-MR              50.73      41.15        
 59 Demieri, Emily            11 WISC-MR                39.26      41.59        
 60 Simas, Laura A            11 WISC-MR                40.92      41.97        
 61 Chalk, Brianna R          11 IA-MR                  48.65      42.04        
 62 Duffy, Alison             11 TVSC-MR                41.66      42.84        
 63 Katyayan, Anisha A        11 NS-MR                  40.90      44.49        
 64 Foy, Madison B            11 Sachem-MR            1:00.67      45.49        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:09.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra M         12 WISC-MR                59.26    1:00.33 JO     
                  29.06     1:00.33 (31.27)                                        
  2 Guo, Jenna J              12 Express Swimming-MR  1:00.64    1:02.30 SILV   
                  30.26     1:02.30 (32.04)                                        
  3 Smerechniak, Jillian K    12 WISC-MR              1:02.85    1:02.53 SILV   
                  29.47     1:02.53 (33.06)                                        
  4 Ripp, Izzy A              12 Sachem-MR            1:02.72    1:02.86 SILV   
                  29.86     1:02.86 (33.00)                                        
  5 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR  1:02.11    1:03.33 SILV   
                  30.63     1:03.33 (32.70)                                        
  6 Corcoran, Annabelle G     11 Express Swimming-MR  1:02.61    1:03.55 SILV   
                  30.45     1:03.55 (33.10)                                        
  7 Garvey, Olivia A          12 Express Swimming-MR  1:04.00    1:03.90 SILV   
                  30.59     1:03.90 (33.31)                                        
  8 Bardak, Emily E           11 TVSC-MR              1:03.84    1:04.16 SILV   
                  30.90     1:04.16 (33.26)                                        
  9 Gensch, Leighann L        12 IA-MR                1:04.51    1:04.52 SILV   
                  31.18     1:04.52 (33.34)                                        
 10 Walsh, Elizabeth A        11 Express Swimming-MR  1:01.10    1:04.62 SILV   
                  31.46     1:04.62 (33.16)                                        
 11 Russell, Leah C           11 CSC-MR               1:02.58    1:04.80 SILV   
                  31.67     1:04.80 (33.13)                                        
 12 Zawatson, Cassidy         12 Express Swimming-MR  1:03.54    1:05.47 SILV   
                  30.93     1:05.47 (34.54)                                        
 13 Jannsen, Cassandra G      12 NS-MR                1:06.70    1:06.62 SILV   
                  33.27     1:06.62 (33.35)                                        
 14 Pompay, Melody R          11 Express Swimming-MR  1:04.50    1:06.68 SILV   
                  32.24     1:06.68 (34.44)                                        
 15 Standel, Sassy G          12 NS-MR                1:05.39    1:06.96 SILV   
                  32.23     1:06.96 (34.73)                                        
 16 Antonawich, Kathryn E     12 WISC-MR              1:08.10    1:07.08 SILV   
                  32.65     1:07.08 (34.43)                                        
 17 Giordano, Julia L         12 Express Swimming-MR  1:06.24    1:07.13 SILV   
                  32.31     1:07.13 (34.82)                                        
 18 Biviano, Julia P          12 Sachem-MR            1:06.30    1:07.38 SILV   
                  32.09     1:07.38 (35.29)                                        
 19 Meringolo, Gabriella A    11 Express Swimming-MR  1:06.38    1:07.79 SILV   
                  32.68     1:07.79 (35.11)                                        
 20 Ibrahim, Zahrah A         12 Express Swimming-MR  1:08.34    1:08.54 SILV   
                  32.71     1:08.54 (35.83)                                        
 21 Llewellyn, Christine L    12 CSC-MR               1:08.90    1:08.65 SILV   
                  32.04     1:08.65 (36.61)                                        
 22 Hirsch, Rebecca M         12 CSC-MR               1:06.41    1:08.75 SILV   
                  33.57     1:08.75 (35.18)                                        
 23 McLoughlin, Molly A       11 Express Swimming-MR  1:07.84    1:08.97 SILV   
                  32.87     1:08.97 (36.10)                                        
 24 Lettieri, Samantha H      12 CSC-MR               1:10.75    1:09.53        
                  32.76     1:09.53 (36.77)                                        
 25 Kopp, Emma J              11 CSC-MR               1:07.31    1:09.71        
                  32.90     1:09.71 (36.81)                                        
 26 Pickerell, Dimitra        11 CSC-MR                 35.58    1:09.81        
                  33.12     1:09.81 (36.69)                                        
 27 Boccio, Ashley A          11 Express Swimming-MR  1:08.32    1:10.89        
                  33.82     1:10.89 (37.07)                                        
 28 Pierce, Francesca G       12 WISC-MR              1:13.83    1:11.51        
                  34.73     1:11.51 (36.78)                                        
 29 Benneche, Hannah R        12 WISC-MR              1:14.22    1:12.30        
                  34.66     1:12.30 (37.64)                                        
 30 Rogan, Emily E            12 Express Swimming-MR  1:10.57    1:13.31        
                  35.03     1:13.31 (38.28)                                        
 31 McKevitt, Katelyn C       11 WISC-MR              1:16.03    1:14.21        
                  35.29     1:14.21 (38.92)                                        
 32 Puzio, Amanda T           12 Sachem-MR            1:16.01    1:14.32        
                  34.77     1:14.32 (39.55)                                        
 33 Wootton, Michelle N       11 CSC-MR               1:21.90    1:14.38        
                  36.32     1:14.38 (38.06)                                        
 34 Diaz, Analyysia J         12 NFS-MR               1:15.47    1:14.48        
                  34.85     1:14.48 (39.63)                                        
 35 Kortright, Amber M        11 WISC-MR              1:20.83    1:16.00        
                  35.66     1:16.00 (40.34)                                        
 36 Higgins, Ayanna I         11 NFS-MR               1:19.85    1:16.84        
                  36.26     1:16.84 (40.58)                                        
 37 Thompson, Anna M          11 Express Swimming-MR  1:25.00    1:16.90        
                  36.13     1:16.90 (40.77)                                        
 38 Marshall, Isabel M        11 TVSC-MR              1:19.54    1:17.02        
                  36.37     1:17.02 (40.65)                                        
 39 Friedman, Melissa         11 WISC-MR              1:20.44    1:17.27        
                  36.60     1:17.27 (40.67)                                        
 40 Smith, Courtney N         12 CSC-MR               1:19.71    1:17.30        
                  37.55     1:17.30 (39.75)                                        
 41 Brogan, Julianna N        11 Express Swimming-MR  1:25.00    1:17.37        
                  36.35     1:17.37 (41.02)                                        
 42 Bogdanski, Victoria H     11 TVSC-MR              1:20.09    1:18.45        
                  37.32     1:18.45 (41.13)                                        
 43 Giordano, Colleen         11 LIND-MR              1:16.79    1:19.98        
 44 Mullery, Erin N           11 Sachem-MR            1:21.29    1:20.90        
                  37.78     1:20.90 (43.12)                                        
 45 Boskovski, Emma C         12 WISC-MR              1:21.98    1:21.31        
 46 Berman, Sophie J          12 Sachem-MR            1:26.23    1:23.08        
                  37.75     1:23.08 (45.33)                                        
 47 Moss, Rachel L            11 Express Swimming-MR  1:22.19    1:23.43        
                  38.87     1:23.43 (44.56)                                        
 48 Friberg, Keelyn G         12 TVSC-MR              1:24.00    1:24.70        
                  39.08     1:24.70 (45.62)                                        
 49 Rapuzzi, Sara             11 CSC-MR               1:33.06    1:25.11        
                  39.56     1:25.11 (45.55)                                        
 50 Garcia, Emma              11 LIND-MR              1:22.28    1:25.66        
                  41.02     1:25.66 (44.64)                                        
 51 Hallock, Savannah N       12 Sachem-MR            1:30.00    1:25.72        
                  39.76     1:25.72 (45.96)                                        
 52 Harrigan, Miranda J       11 CSC-MR               1:25.52    1:28.13        
                  40.93     1:28.13 (47.20)                                        
 53 Wilkeyson, Jules          11 CSC-MR               1:25.42    1:28.75        
                  42.38     1:28.75 (46.37)                                        
 54 Singer, Allison or Allie  11 TVSC-MR              1:32.55    1:28.88        
                  42.10     1:28.88 (46.78)                                        
 55 Raupp, Macclya L          11 TVSC-MR              1:26.95    1:31.62        
                  43.93     1:31.62 (47.69)                                        
 56 Simas, Laura A            11 WISC-MR              1:35.67    1:31.80        
                  41.37     1:31.80 (50.43)                                        
 57 Demieri, Emily            11 WISC-MR              1:25.81    1:31.93        
 58 Alvarez, Stephanie R      11 TVSC-MR              1:28.99    1:32.93        
                  43.23     1:32.93 (49.70)                                        
 59 Friedman, Valerie         11 WISC-MR              1:37.26    1:32.95        
                  43.32     1:32.95 (49.63)                                        
 60 Wertheim, Ally H          11 TVSC-MR              1:27.27    1:40.88        
                  46.45     1:40.88 (54.43)                                        
 61 Fleckenstein, Alexandra   11 TVSC-MR              1:40.65    1:43.12        
                  48.01     1:43.12 (55.11)                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  11-12 ZQ
              6:01.99  11-12 JO
              6:25.79  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Jenna J              12 Express Swimming-MR  5:45.06    5:45.67 ZQ     
                  30.80     1:04.98 (34.18)     1:40.05 (35.07)     2:14.89 (34.84)
        2:49.84 (34.95)     3:25.27 (35.43)     4:01.14 (35.87)     4:36.88 (35.74)
        5:12.52 (35.64)     5:45.67 (33.15)                                        
  2 Smerechniak, Jillian K    12 WISC-MR              5:56.34    5:51.00 ZQ     
                  29.14     1:03.48 (34.34)     1:39.26 (35.78)     2:15.44 (36.18)
        2:51.39 (35.95)     3:27.57 (36.18)     4:04.12 (36.55)     4:40.21 (36.09)
        5:16.79 (36.58)     5:51.00 (34.21)                                        
  3 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR  6:09.27    5:51.21 ZQ     
                  30.49     1:04.89 (34.40)     1:40.74 (35.85)     2:17.05 (36.31)
        2:53.00 (35.95)     3:29.26 (36.26)     4:04.99 (35.73)     4:40.64 (35.65)
        5:17.03 (36.39)     5:51.21 (34.18)                                        
  4 Corcoran, Annabelle G     11 Express Swimming-MR  5:58.24    5:54.96 ZQ     
                  30.77     1:05.74 (34.97)     1:41.71 (35.97)     2:17.91 (36.20)
        2:53.94 (36.03)     3:30.40 (36.46)     4:06.91 (36.51)     4:43.70 (36.79)
        5:20.21 (36.51)     5:54.96 (34.75)                                        
  5 Hart, Ashley J            12 NS-MR                5:55.45    5:55.10 ZQ     
                  31.60     1:06.61 (35.01)     1:41.92 (35.31)     2:18.23 (36.31)
        2:54.83 (36.60)     3:31.82 (36.99)     4:08.69 (36.87)     4:45.18 (36.49)
        5:21.67 (36.49)     5:55.10 (33.43)                                        
  6 Kryger, Lauren P          12 UN-IA-MR             6:00.00    6:04.22 SILV   
                  31.03     1:06.32 (35.29)     1:43.13 (36.81)     2:20.20 (37.07)
        2:56.79 (36.59)     3:35.70 (38.91)     4:13.12 (37.42)     4:50.83 (37.71)
        5:28.36 (37.53)     6:04.22 (35.86)                                        
  7 Shutowich, Emily G        11 TVSC-MR              6:22.27    6:07.53 SILV   
                  32.97     1:10.88 (37.91)     1:48.58 (37.70)     2:26.92 (38.34)
        3:04.97 (38.05)     3:42.49 (37.52)     4:18.14 (35.65)     4:55.33 (37.19)
        5:32.67 (37.34)     6:07.53 (34.86)                                        
  8 Bonneville, Alyssa N      12 TVSC-MR              6:32.40    6:07.58 SILV   
                  31.85     1:08.63 (36.78)     1:45.88 (37.25)     2:23.72 (37.84)
        3:01.84 (38.12)     3:39.12 (37.28)     4:17.82 (38.70)     4:55.49 (37.67)
        5:32.97 (37.48)     6:07.58 (34.61)                                        
  9 Bardak, Emily E           11 TVSC-MR              6:48.20    6:14.39 SILV   
                  32.70     1:10.92 (38.22)     1:49.56 (38.64)     2:28.74 (39.18)
        3:07.70 (38.96)     3:46.60 (38.90)     4:25.99 (39.39)     5:04.17 (38.18)
        5:41.01 (36.84)     6:14.39 (33.38)                                        
 10 DiTolla, Rachel L         11 TVSC-MR              6:54.61    6:15.77 SILV   
                  32.85     1:09.61 (36.76)     1:47.63 (38.02)     2:26.08 (38.45)
        3:04.97 (38.89)     3:43.62 (38.65)     4:22.62 (39.00)     5:01.37 (38.75)
        5:40.10 (38.73)     6:15.77 (35.67)                                        
 11 Meringolo, Gabriella A    11 Express Swimming-MR  6:23.24    6:19.64 SILV   
                  34.39     1:13.47 (39.08)     1:52.72 (39.25)     2:31.93 (39.21)
        3:10.46 (38.53)     3:49.61 (39.15)     4:27.89 (38.28)     5:06.25 (38.36)
        5:44.54 (38.29)     6:19.64 (35.10)                                        
 12 Park, Naomi J             12 TVSC-MR              6:40.34    6:20.25 SILV   
                  31.50     1:07.74 (36.24)     1:45.58 (37.84)     2:24.08 (38.50)
        3:03.28 (39.20)     3:43.14 (39.86)     4:23.47 (40.33)     5:03.94 (40.47)
        5:43.49 (39.55)     6:20.25 (36.76)                                        
 13 Biviano, Julia P          12 Sachem-MR            6:43.17    6:20.74 SILV   
                  32.86     1:10.70 (37.84)     1:49.49 (38.79)     2:28.88 (39.39)
        3:08.52 (39.64)     3:48.16 (39.64)     4:27.21 (39.05)     5:06.54 (39.33)
        5:45.19 (38.65)     6:20.74 (35.55)                                        
 14 Garvey, Olivia A          12 Express Swimming-MR  6:35.00    6:22.06 SILV   
                  32.71     1:10.61 (37.90)     1:49.80 (39.19)     2:28.88 (39.08)
        3:09.28 (40.40)     3:48.46 (39.18)     4:27.72 (39.26)     5:07.26 (39.54)
        5:45.98 (38.72)     6:22.06 (36.08)                                        
 15 Adams, Hayley N           12 TVSC-MR              6:41.74    6:22.79 SILV   
                  33.05     1:10.57 (37.52)     1:49.11 (38.54)     2:28.64 (39.53)
        3:07.97 (39.33)     3:47.61 (39.64)     4:26.95 (39.34)     5:06.47 (39.52)
        5:45.22 (38.75)     6:22.79 (37.57)                                        
 16 Visintin, Nichole A       12 TVSC-MR              7:31.65    6:31.11        
                  33.36     1:12.01 (38.65)     1:51.77 (39.76)     2:31.88 (40.11)
        3:12.04 (40.16)     3:52.52 (40.48)     4:33.45 (40.93)     5:14.28 (40.83)
        5:54.14 (39.86)     6:31.11 (36.97)                                        
 17 Giunta, Natalia L         12 TVSC-MR              7:04.18    6:32.22        
                  33.67     1:12.83 (39.16)     1:53.26 (40.43)     2:33.82 (40.56)
        3:14.46 (40.64)     3:54.92 (40.46)     4:35.70 (40.78)     5:16.17 (40.47)
        5:54.97 (38.80)     6:32.22 (37.25)                                        
 18 McLoughlin, Molly A       11 Express Swimming-MR  6:32.02    6:34.14        
                  34.11     1:12.71 (38.60)     1:53.22 (40.51)     2:33.39 (40.17)
        3:14.09 (40.70)     3:54.94 (40.85)     4:35.78 (40.84)     5:16.29 (40.51)
        5:55.93 (39.64)     6:34.14 (38.21)                                        
 19 Boccio, Ashley A          11 Express Swimming-MR  6:46.76    6:35.71        
                  34.16     1:14.31 (40.15)     1:54.86 (40.55)     2:35.02 (40.16)
        3:16.06 (41.04)     3:56.82 (40.76)     4:37.95 (41.13)     5:18.62 (40.67)
        5:59.07 (40.45)     6:35.71 (36.64)                                        
 20 Shiebler, Patricia E      12 IA-MR                6:20.00    6:38.45        
                  35.33     1:14.36 (39.03)     1:54.08 (39.72)     2:34.24 (40.16)
        3:15.22 (40.98)     3:55.72 (40.50)     4:36.62 (40.90)     5:17.93 (41.31)
        5:59.67 (41.74)     6:38.45 (38.78)                                        
 21 Albinson, Ginny F         12 TVSC-MR              7:33.89    6:43.14        
                  33.92     1:12.40 (38.48)     1:52.93 (40.53)     2:33.96 (41.03)
        3:16.35 (42.39)     3:58.10 (41.75)     4:40.78 (42.68)     5:23.14 (42.36)
        6:04.40 (41.26)     6:43.14 (38.74)                                        
 22 Ostrander, Bethany J      12 TVSC-MR              7:42.03    6:48.33        
                  35.73     1:16.86 (41.13)     1:58.92 (42.06)     2:40.91 (41.99)
        3:23.69 (42.78)     4:06.41 (42.72)     4:47.96 (41.55)     5:28.74 (40.78)
        6:08.83 (40.09)     6:48.33 (39.50)                                        
 23 Kelly, Rose E             11 Express Swimming-MR  7:17.42    6:48.38        
                  35.11     1:14.21 (39.10)   6:48.38 (5:34.17)                    
 24 Sarubbi, Amanda R         11 TVSC-MR              7:41.45    6:50.05        
                  36.01     1:15.71 (39.70)     1:57.92 (42.21)     2:40.01 (42.09)
        3:21.69 (41.68)     4:04.42 (42.73)     4:47.59 (43.17)     5:30.22 (42.63)
        6:11.41 (41.19)     6:50.05 (38.64)                                        
 25 Li, Karen Z               12 TVSC-MR              7:17.94    6:52.20        
                  34.94     1:14.65 (39.71)     1:56.46 (41.81)     2:38.47 (42.01)
        3:21.37 (42.90)     4:04.33 (42.96)     4:47.18 (42.85)     5:30.06 (42.88)
        6:11.95 (41.89)     6:52.20 (40.25)                                        
 26 Kopp, Emma J              11 CSC-MR               7:12.50    6:57.22        
                  34.56     1:16.30 (41.74)     1:58.06 (41.76)     2:41.56 (43.50)
        3:25.30 (43.74)     4:08.00 (42.70)     4:51.42 (43.42)     5:35.98 (44.56)
        6:17.78 (41.80)     6:57.22 (39.44)                                        
 27 Lettieri, Samantha H      12 CSC-MR                    NT    7:00.29        
                  36.03     1:17.93 (41.90)     2:00.58 (42.65)     2:44.38 (43.80)
        3:26.16 (41.78)     4:09.78 (43.62)     4:53.90 (44.12)     5:36.66 (42.76)
        6:19.72 (43.06)     7:00.29 (40.57)                                        
 28 Stampelos, Georgina E     11 TVSC-MR              7:35.20    7:00.66        
                  37.36     1:18.89 (41.53)     2:01.54 (42.65)     2:44.48 (42.94)
        3:27.11 (42.63)     4:10.24 (43.13)     4:53.63 (43.39)     5:36.66 (43.03)
        6:19.33 (42.67)     7:00.66 (41.33)                                        
 29 Pase, Emma D              12 TVSC-MR              7:48.75    7:02.93        
                  36.21     1:18.13 (41.92)     2:01.72 (43.59)     2:45.51 (43.79)
        3:30.77 (45.26)     4:15.03 (44.26)     4:58.29 (43.26)     5:42.37 (44.08)
        6:22.99 (40.62)     7:02.93 (39.94)                                        
 30 Lynch, Deirdre M          11 TVSC-MR              6:42.99    7:09.07        
                  36.54     1:18.56 (42.02)     2:02.03 (43.47)     2:44.55 (42.52)
        3:28.53 (43.98)     4:12.59 (44.06)     4:57.53 (44.94)     5:42.55 (45.02)
        6:26.35 (43.80)     7:09.07 (42.72)                                        
 31 Bogdanski, Victoria H     11 TVSC-MR              8:07.23    7:26.06        
                  38.58     1:21.14 (42.56)     2:05.97 (44.83)     2:51.26 (45.29)
        3:36.39 (45.13)     4:23.22 (46.83)     5:10.64 (47.42)     5:58.27 (47.63)
        6:44.27 (46.00)     7:26.06 (41.79)                                        
 32 Iamele, Brittany L        11 TVSC-MR              7:05.99    7:41.69        
                  38.91     1:23.47 (44.56)     2:10.36 (46.89)                    
                                4:35.44 ( )   6:11.66 (1:36.22)                    
            6:58.25 ( )     7:41.69 (43.44)                                        
 33 McNair, Meaghan F         12 TVSC-MR              8:38.40    7:49.87        
                  36.93     1:22.15 (45.22)     2:09.82 (47.67)     2:59.20 (49.38)
        3:49.14 (49.94)     4:39.11 (49.97)     5:27.97 (48.86)     6:17.56 (49.59)
        7:05.61 (48.05)     7:49.87 (44.26)                                        
 -- Freund, Jessica N         11 Sachem-MR            6:15.00         DQ        
                  32.17     1:08.23 (36.06)     1:44.92 (36.69)     2:22.47 (37.55)
        3:00.22 (37.75)     3:38.65 (38.43)     4:18.29 (39.64)     4:40.86 (22.57)
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:22.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha L           12 WISC-MR              1:04.15    1:02.26 ZQ     
                  30.27     1:02.26 (31.99)                                        
  2 Seagraves, Bethany M      12 NS-MR                1:05.02    1:05.47 ZQ     
                  31.26     1:05.47 (34.21)                                        
  3 Smerechniak, Jillian K    12 WISC-MR              1:07.32    1:09.23 ZQ     
                  32.89     1:09.23 (36.34)                                        
  4 Corcoran, Annabelle G     11 Express Swimming-MR  1:12.16    1:11.54 SILV   
                  35.25     1:11.54 (36.29)                                        
  5 Ripp, Izzy A              12 Sachem-MR            1:11.14    1:11.69 SILV   
                  34.65     1:11.69 (37.04)                                        
  6 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR  1:14.27    1:12.45 SILV   
                  35.58     1:12.45 (36.87)                                        
  7 Guo, Jenna J              12 Express Swimming-MR  1:13.86    1:12.97 SILV   
                  35.62     1:12.97 (37.35)                                        
  8 Koehler, Sierra M         12 WISC-MR              1:10.17    1:13.32 SILV   
                  34.69     1:13.32 (38.63)                                        
  9 Pompay, Melody R          11 Express Swimming-MR  1:12.08    1:13.56 SILV   
                  36.19     1:13.56 (37.37)                                        
 10 Kryger, Lauren P          12 UN-IA-MR             1:25.00    1:13.65 SILV   
 11 Boccio, Ashley A          11 Express Swimming-MR  1:16.53    1:13.68 SILV   
                  35.97     1:13.68 (37.71)                                        
 12 Zawatson, Cassidy         12 Express Swimming-MR  1:13.36    1:13.91 SILV   
                  35.87     1:13.91 (38.04)                                        
 13 Luquer, Cameron           12 WISC-MR              1:12.00    1:14.01 SILV   
                  36.58     1:14.01 (37.43)                                        
 14 Russell, Leah C           11 CSC-MR               1:17.43    1:14.05 SILV   
 15 Walsh, Elizabeth A        11 Express Swimming-MR  1:11.61    1:14.08 SILV   
 16 Garvey, Olivia A          12 Express Swimming-MR  1:19.00    1:14.58 SILV   
                  36.20     1:14.58 (38.38)                                        
 17 Bardak, Emily E           11 TVSC-MR              1:13.56    1:14.63 SILV   
                  36.82     1:14.63 (37.81)                                        
 18 Meringolo, Gabriella A    11 Express Swimming-MR  1:15.31    1:15.17 SILV   
                  36.73     1:15.17 (38.44)                                        
 19 McLoughlin, Molly A       11 Express Swimming-MR  1:14.53    1:15.35 SILV   
                  36.41     1:15.35 (38.94)                                        
 20 Antonawich, Kathryn E     12 WISC-MR              1:16.23    1:15.66 SILV   
                  36.80     1:15.66 (38.86)                                        
 21 Standel, Sassy G          12 NS-MR                1:11.29    1:15.73 SILV   
                  37.35     1:15.73 (38.38)                                        
 22 Pickerell, Dimitra        11 CSC-MR               1:23.74    1:17.31 SILV   
                  38.34     1:17.31 (38.97)                                        
 23 Carreon, Alexei C         12 Sachem-MR            1:22.72    1:17.57 SILV   
                  37.06     1:17.57 (40.51)                                        
 24 Jannsen, Cassandra G      12 NS-MR                1:16.05    1:17.96 SILV   
                  37.18     1:17.96 (40.78)                                        
 25 Tsai, Alice Y             12 Sachem-MR            1:23.27    1:18.81 SILV   
                  36.79     1:18.81 (42.02)                                        
 26 Giordano, Julia L         12 Express Swimming-MR  1:24.49    1:20.23 SILV   
                  39.18     1:20.23 (41.05)                                        
 27 Beck, Nicole R            11 NS-MR                1:19.00    1:21.05 SILV   
                  39.66     1:21.05 (41.39)                                        
 28 Biviano, Julia P          12 Sachem-MR            1:18.87    1:21.31 SILV   
                  40.07     1:21.31 (41.24)                                        
 29 Ibrahim, Zahrah A         12 Express Swimming-MR  1:20.22    1:21.44 SILV   
                  38.80     1:21.44 (42.64)                                        
 30 Albinson, Ginny F         12 TVSC-MR              1:22.59    1:21.80 SILV   
                  39.58     1:21.80 (42.22)                                        
 31 Pase, Emma D              12 TVSC-MR              1:21.30    1:21.91 SILV   
                  39.05     1:21.91 (42.86)                                        
 32 Byrne, Shannon M          11 Sachem-MR            1:25.35    1:22.84 SILV   
 33 Rogan, Emily E            12 Express Swimming-MR  1:24.72    1:23.53        
                  39.86     1:23.53 (43.67)                                        
 34 Diaz, Analyysia J         12 NFS-MR               1:26.29    1:24.08        
                  41.03     1:24.08 (43.05)                                        
 35 Cassenti, Skylar          12 Sachem-MR            1:28.43    1:24.57        
 36 Thompson, Anna M          11 Express Swimming-MR  1:35.00    1:24.83        
                  40.88     1:24.83 (43.95)                                        
 37 Dunlop, Julia             12 Sachem-MR                 NT    1:24.88        
 38 Ramirez, Claire R         12 Sachem-MR            1:36.68    1:25.25        
                  40.14     1:25.25 (45.11)                                        
 39 Lynch, Deirdre M          11 TVSC-MR              1:31.81    1:25.45        
                  41.70     1:25.45 (43.75)                                        
 40 Stampelos, Georgina E     11 TVSC-MR              1:27.39    1:25.97        
                  42.46     1:25.97 (43.51)                                        
 41 Huang, Nina N             12 Sachem-MR            1:34.17    1:26.40        
                  41.38     1:26.40 (45.02)                                        
 42 Friedman, Melissa         11 WISC-MR              1:30.56    1:27.16        
                  43.84     1:27.16 (43.32)                                        
 43 Marshall, Isabel M        11 TVSC-MR              1:29.76    1:27.83        
                  42.38     1:27.83 (45.45)                                        
 44 Schuppert, Christina M    12 CSC-MR               1:28.21    1:28.12        
                  32.96     1:28.12 (55.16)                                        
 45 McCabe, Katie             12 TVSC-MR              1:28.07    1:28.42        
                  43.37     1:28.42 (45.05)                                        
 46 Smith, Joann L            12 Sachem-MR            1:32.93    1:28.88        
 47 Culkin, Shannon M         11 WISC-MR              1:29.62    1:29.06        
 48 Chen, Carol               11 WISC-MR              1:27.87    1:29.32        
                  42.46     1:29.32 (46.86)                                        
 49 Puzio, Amanda T           12 Sachem-MR            1:28.94    1:29.47        
                  43.10     1:29.47 (46.37)                                        
 50 Delmonico, Daria J        11 LIND-MR              1:35.60    1:30.99        
                  42.72     1:30.99 (48.27)                                        
 51 Berman, Sophie J          12 Sachem-MR            1:35.13    1:31.59        
                  44.05     1:31.59 (47.54)                                        
 52 Mullery, Erin N           11 Sachem-MR            1:31.59    1:31.97        
                  45.66     1:31.97 (46.31)                                        
 53 Friberg, Keelyn G         12 TVSC-MR              1:34.39    1:32.38        
                  45.30     1:32.38 (47.08)                                        
 54 Moss, Rachel L            11 Express Swimming-MR  1:37.03    1:33.87        
                  45.44     1:33.87 (48.43)                                        
 55 Iamele, Brittany L        11 TVSC-MR              1:29.78    1:34.15        
                  45.86     1:34.15 (48.29)                                        
 56 Kaspar, Allie N           11 TVSC-MR              1:34.55    1:34.32        
                  47.09     1:34.32 (47.23)                                        
 57 McNair, Meaghan F         12 TVSC-MR              1:37.15    1:34.42        
 58 Wilkeyson, Jules          11 CSC-MR               1:43.84    1:37.92        
                  47.59     1:37.92 (50.33)                                        
 59 Wang, Elizabeth T         11 TVSC-MR              1:44.88    1:38.84        
                  48.89     1:38.84 (49.95)                                        
 60 Harrigan, Miranda J       11 CSC-MR               1:53.80    1:40.48        
                  48.39     1:40.48 (52.09)                                        
 61 Poli, Katie r             11 Sachem-MR                 NT    1:40.63        
                  50.18     1:40.63 (50.45)                                        
 62 Lunati, Angelina F        11 Sachem-MR                 NT    1:41.95        
                  48.24     1:41.95 (53.71)                                        
 63 Singer, Allison or Allie  11 TVSC-MR              1:36.44    1:42.24        
                  48.82     1:42.24 (53.42)                                        
 64 Uyanik, Hilal S           12 Sachem-MR            1:41.35    1:42.88        
 65 Alvarez, Stephanie R      11 TVSC-MR              1:45.85    1:44.19        
                  51.02     1:44.19 (53.17)                                        
 66 Bernhardt, Sydney C       11 TVSC-MR              1:41.27    1:45.89        
                  50.14     1:45.89 (55.75)                                        
 67 Wertheim, Ally H          11 TVSC-MR              1:40.65    1:48.69        
                  51.38     1:48.69 (57.31)                                        
 68 Fleckenstein, Alexandra   11 TVSC-MR              1:49.54    1:50.71        
 69 Condron, Julia R          11 TVSC-MR              1:44.60    1:53.43        
                  54.81     1:53.43 (58.62)                                        
 70 Duffy, Alison             11 TVSC-MR              1:49.08    1:56.38        
 71 Raupp, Macclya L          11 TVSC-MR              1:49.20    1:58.19        
                  54.27   1:58.19 (1:03.92)                                        
 72 Griffin, Alyssa R         12 Sachem-MR                 NT    2:00.99        
                  52.47   2:00.99 (1:08.52)                                        
 -- Smith, Courtney N         12 CSC-MR               1:38.50         DQ        
                  44.50          DQ (49.55)                                        
 -- Hallock, Savannah N       12 Sachem-MR            1:37.17         DQ        
                  44.40          DQ (50.93)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                43.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ripp, Izzy A              12 Sachem-MR              35.66      36.41 ZQ     
  2 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR              36.81      36.79 JO     
  3 Standel, Sassy G          12 NS-MR                  35.47      37.01 JO     
  4 Walsh, Elizabeth A        11 Express Swimming-MR    36.76      37.41 SILV   
  5 Cody, Rachel A            11 IA-MR                  44.50      39.57 SILV   
  6 Kopp, Emma J              11 CSC-MR                 41.69      40.10 SILV   
  7 Porter, Meagan H          11 IA-MR                  42.21      40.17 SILV   
  8 Gensch, Leighann L        12 IA-MR                  41.71      40.74 SILV   
  9 Biviano, Julia P          12 Sachem-MR              41.02      40.82 SILV   
 10 Antonawich, Kathryn E     12 WISC-MR                41.32      40.85 SILV   
 11 Garvey, Olivia A          12 Express Swimming-MR    43.00      40.99 SILV   
 12 Rogan, Emily E            12 Express Swimming-MR    40.92      41.39 SILV   
 13 Yavid, Jen D              12 NS-MR                  42.43      41.40 SILV   
 14 Lettieri, Samantha H      12 CSC-MR                 41.00      41.54 SILV   
 15 Pase, Emma D              12 TVSC-MR                43.61      41.72 SILV   
 16 Kortright, Amber M        11 WISC-MR                44.06      41.77 SILV   
 17 Gilio, Devin M            12 IA-MR                  44.97      42.06 SILV   
 18 Tsai, Alice Y             12 Sachem-MR              42.37      42.15 SILV   
 19 Kudla, Brittney T         12 IA-MR                  43.61      42.50 SILV   
 20 Ramirez, Claire R         12 Sachem-MR              45.00      42.68 SILV   
 21 Colefield, Sarah B        11 CSC-MR                 42.30      42.97 SILV   
 22 Hirsch, Rebecca M         12 CSC-MR                 43.05      43.07 SILV   
 23 Taylor, Victoria A        11 IA-MR                  43.66      43.70        
 24 Davi, Julia G             11 WISC-MR                45.30      44.01        
 25 Benneche, Hannah R        12 WISC-MR                47.41      44.10        
 26 Schuppert, Christina M    12 CSC-MR                 43.13      44.11        
 27 Shiebler, Patricia E      12 IA-MR                  44.81      44.38        
 28 Cummings, Jordyn D        12 WISC-MR                44.27      44.47        
 29 Ibrahim, Zahrah A         12 Express Swimming-MR    44.75      44.48        
 29 Chen, Carol               11 WISC-MR                46.18      44.48        
 31 Huang, Nina N             12 Sachem-MR              47.51      44.61        
 32 Stampelos, Georgina E     11 TVSC-MR                46.33      44.70        
 33 Moss, Rachel L            11 Express Swimming-MR    46.64      44.79        
 34 Pierce, Francesca G       12 WISC-MR                47.31      44.87        
 35 Smith, Joann L            12 Sachem-MR              46.53      44.97        
 36 McKevitt, Katelyn C       11 WISC-MR                48.79      45.06        
 37 Friedman, Melissa         11 WISC-MR                44.20      45.10        
 38 Caraher, Meghan R         11 IA-MR                  45.14      45.35        
 39 Brogan, Julianna N        11 Express Swimming-MR    48.00      45.59        
 40 Uyanik, Hilal S           12 Sachem-MR              48.14      45.67        
 40 Cassenti, Skylar          12 Sachem-MR              47.28      45.67        
 42 Culkin, Shannon M         11 WISC-MR                43.98      45.82        
 43 Thompson, Anna M          11 Express Swimming-MR    49.00      46.09        
 44 McNair, Meaghan F         12 TVSC-MR                49.29      46.29        
 45 Puzio, Amanda T           12 Sachem-MR              47.77      46.35        
 46 Beck, Nicole R            11 NS-MR                  48.07      46.38        
 47 Mitchell, Samantha M      12 NFS-MR                 48.94      46.46        
 48 Lunati, Angelina F        11 Sachem-MR              45.13      46.49        
 49 Suchy, Morgan T           12 Sachem-MR              46.22      46.58        
 50 Albinson, Ginny F         12 TVSC-MR                46.75      46.77        
 51 Dunlop, Julia             12 Sachem-MR                 NT      47.39        
 52 Mullery, Erin N           11 Sachem-MR              47.73      47.78        
 53 Bogdanski, Victoria H     11 TVSC-MR                47.50      47.84        
 54 Veras, Adelyn             11 LIND-MR                53.44      48.10        
 55 Friberg, Keelyn G         12 TVSC-MR                49.85      48.17        
 56 Boyle, Meghan             12 IA-MR                  44.98      48.23        
 57 Lynch, Deirdre M          11 TVSC-MR                59.21      48.29        
 58 Kaspar, Allie N           11 TVSC-MR                52.14      48.44        
 59 Ansaldi, Jenna R          11 CSC-MR                 50.33      48.53        
 60 McCabe, Katie             12 TVSC-MR                50.20      48.88        
 61 Iamele, Brittany L        11 TVSC-MR                57.85      49.33        
 62 Wang, Elizabeth T         11 TVSC-MR                50.74      49.72        
 63 Wilkeyson, Jules          11 CSC-MR                 50.50      49.90        
 64 Hamdi, Yasmine            11 TVSC-MR                57.99      49.92        
 65 Hallock, Savannah N       12 Sachem-MR            1:00.00      50.19        
 66 Delmonico, Daria J        11 LIND-MR                51.51      50.34        
 67 Mathison, Robin R         11 NS-MR                  52.00      50.41        
 68 Boskovski, Emma C         12 WISC-MR                49.83      50.96        
 69 Katyayan, Anisha A        11 NS-MR                  49.91      51.27        
 70 Diehl, Michelle M         12 Sachem-MR              52.23      51.44        
 71 Celikoyar, Peri           12 CSC-MR                 58.79      52.00        
 72 Friedman, Valerie         11 WISC-MR                57.79      52.80        
 73 Marshall, Isabel M        11 TVSC-MR                53.95      53.16        
 74 Alvarez, Stephanie R      11 TVSC-MR                53.05      53.37        
 75 Demieri, Emily            11 WISC-MR                54.71      53.42        
 76 Simas, Laura A            11 WISC-MR                55.11      54.49        
 77 Taitz, Phoebe J           11 IA-MR                1:05.21      55.98        
 78 Chalk, Brianna R          11 IA-MR                1:04.19      59.80        
 -- Foy, Madison B            11 Sachem-MR            1:15.00         DQ        
 -- Poli, Katie r             11 Sachem-MR            1:00.00         DQ        
 -- Bernhardt, Sydney C       11 TVSC-MR                51.89         DQ        
 -- Singer, Allison or Allie  11 TVSC-MR                51.41         DQ        
 -- Nazarov, Lolita N         11 NS-MR                  56.59         DQ        
 -- Castellino, Sophia        11 LIND-MR                48.99         DQ        
 -- Wertheim, Ally H          11 TVSC-MR                49.12         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                36.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Bethany M      12 NS-MR                  29.64      28.98 ZQ     
  2 Rice, Natasha L           12 WISC-MR                29.69      30.35 ZQ     
  3 Kryger, Lauren P          12 UN-IA-MR               33.00      31.50 JO     
  4 Meringolo, Gabriella A    11 Express Swimming-MR    32.99      32.26 SILV   
  5 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR              32.76      32.39 SILV   
  6 Corcoran, Annabelle G     11 Express Swimming-MR    31.60      32.52 SILV   
  7 Bardak, Emily E           11 TVSC-MR                33.97      32.63 SILV   
  8 Luquer, Cameron           12 WISC-MR                34.34      32.91 SILV   
  9 Guo, Jenna J              12 Express Swimming-MR    32.19      33.08 SILV   
 10 Pompay, Melody R          11 Express Swimming-MR    31.81      33.58 SILV   
 11 Kopp, Emma J              11 CSC-MR                 35.24      33.77 SILV   
 12 Hirsch, Rebecca M         12 CSC-MR                 33.27      33.80 SILV   
 13 Russell, Leah C           11 CSC-MR                 34.18      33.83 SILV   
 14 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR    33.50      33.99 SILV   
 15 Carreon, Alexei C         12 Sachem-MR              33.97      34.28 SILV   
 16 Tsai, Alice Y             12 Sachem-MR              35.76      34.29 SILV   
 17 McLoughlin, Molly A       11 Express Swimming-MR    34.42      34.77 SILV   
 18 Giordano, Julia L         12 Express Swimming-MR    35.72      35.13 SILV   
 19 Brogan, Julianna N        11 Express Swimming-MR    36.50      35.45 SILV   
 20 Pickerell, Dimitra        11 CSC-MR               1:12.72      35.55 SILV   
 21 Zawatson, Cassidy         12 Express Swimming-MR    32.63      35.70 SILV   
 22 Beck, Nicole R            11 NS-MR                  35.61      35.83 SILV   
 23 Yavid, Jen D              12 NS-MR                  43.29      35.99 SILV   
 24 Llewellyn, Christine L    12 CSC-MR                 36.85      36.33        
 25 Pase, Emma D              12 TVSC-MR                37.06      36.36        
 26 Boccio, Ashley A          11 Express Swimming-MR    34.81      36.45        
 27 Wootton, Michelle N       11 CSC-MR                 47.64      36.74        
 28 Davi, Julia G             11 WISC-MR                37.59      37.38        
 29 Lettieri, Samantha H      12 CSC-MR                 36.32      37.43        
 30 Stampelos, Georgina E     11 TVSC-MR                37.29      37.47        
 31 Cody, Rachel A            11 IA-MR                  48.55      37.81        
 32 Lynch, Deirdre M          11 TVSC-MR                40.46      38.50        
 33 Caraher, Meghan R         11 IA-MR                  38.71      39.16        
 34 Albinson, Ginny F         12 TVSC-MR                39.25      39.19        
 35 Veras, Adelyn             11 LIND-MR                44.44      39.33        
 36 Taylor, Victoria A        11 IA-MR                  41.58      39.57        
 37 Colefield, Sarah B        11 CSC-MR                 35.87      39.59        
 38 Bogdanski, Victoria H     11 TVSC-MR                42.85      39.61        
 39 Suchy, Morgan T           12 Sachem-MR              37.55      39.87        
 40 McCabe, Katie             12 TVSC-MR                39.38      40.40        
 41 Shiebler, Patricia E      12 IA-MR                  42.12      40.58        
 42 Byrne, Shannon M          11 Sachem-MR              39.58      40.77        
 43 Mitchell, Samantha M      12 NFS-MR                 35.82      41.31        
 44 Kudla, Brittney T         12 IA-MR                  44.04      41.40        
 45 Boyle, Meghan             12 IA-MR                  39.86      41.43        
 46 Gilio, Devin M            12 IA-MR                  44.79      41.61        
 47 Higgins, Ayanna I         11 NFS-MR                 40.20      42.03        
 48 Raupp, Macclya L          11 TVSC-MR                52.99      43.20        
 49 Cummings, Jordyn D        12 WISC-MR                41.81      43.35        
 50 Condron, Julia R          11 TVSC-MR                42.57      43.55        
 51 Iamele, Brittany L        11 TVSC-MR                47.16      43.80        
 52 Hamdi, Yasmine            11 TVSC-MR                55.99      43.89        
 53 Mathison, Robin R         11 NS-MR                  48.00      44.16        
 54 Wang, Elizabeth T         11 TVSC-MR                48.07      44.78        
 55 Culkin, Shannon M         11 WISC-MR                43.19      44.89        
 56 Berman, Sophie J          12 Sachem-MR              46.16      44.91        
 57 McNair, Meaghan F         12 TVSC-MR                44.55      45.03        
 58 Delmonico, Daria J        11 LIND-MR                52.80      45.41        
 59 Diehl, Michelle M         12 Sachem-MR              50.76      46.11        
 60 Bernhardt, Sydney C       11 TVSC-MR                44.50      46.75        
 61 Harrigan, Miranda J       11 CSC-MR                 52.14      47.44        
 62 Giordano, Colleen         11 LIND-MR                45.51      49.54        
 63 Kaspar, Allie N           11 TVSC-MR                48.23      50.36        
 64 Nazarov, Lolita N         11 NS-MR                  51.91      51.35        
 65 Katyayan, Anisha A        11 NS-MR                  49.42      54.36        
 66 Chalk, Brianna R          11 IA-MR                1:00.75      54.84        
 67 Taitz, Phoebe J           11 IA-MR                  59.91      55.39        
 68 Fleckenstein, Alexandra   11 TVSC-MR                53.90    1:00.72        
 -- Porter, Meagan H          11 IA-MR                  42.94         DQ        
 -- Garcia, Emma              11 LIND-MR                48.34         DQ        
 -- Duffy, Alison             11 TVSC-MR                54.76         DQ        
 -- Gensch, Leighann L        12 IA-MR                  33.90         DQ        
 -- Castellino, Sophia        11 LIND-MR                44.99         DQ        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  11-12 ZQ
              2:30.49  11-12 JO
              2:50.09  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha L           12 WISC-MR              2:27.33    2:24.80 ZQ     
                  29.96     1:03.92 (33.96)     1:50.64 (46.72)     2:24.80 (34.16)
  2 Koehler, Sierra M         12 WISC-MR              2:25.84    2:28.63 ZQ     
                  32.17     1:11.64 (39.47)     1:55.78 (44.14)     2:28.63 (32.85)
  3 Ripp, Izzy A              12 Sachem-MR            2:40.06    2:37.25 SILV   
                  34.61     1:13.47 (38.86)     2:00.76 (47.29)     2:37.25 (36.49)
  4 Russell, Leah C           11 CSC-MR               2:37.56    2:39.69 SILV   
                  35.73     1:16.62 (40.89)     2:04.01 (47.39)     2:39.69 (35.68)
  5 Gensch, Leighann L        12 IA-MR                2:43.56    2:44.47 SILV   
                  35.47     1:16.30 (40.83)     2:07.71 (51.41)     2:44.47 (36.76)
  6 Pickerell, Dimitra        11 CSC-MR                    NT    2:48.75 SILV   
                  36.02     1:17.42 (41.40)     2:07.38 (49.96)     2:48.75 (41.37)
  7 Carreon, Alexei C         12 Sachem-MR            2:51.46    2:49.34 SILV   
                  34.64     1:13.75 (39.11)     2:08.57 (54.82)     2:49.34 (40.77)
  8 Kudla, Brittney T         12 IA-MR                3:05.85    2:49.59 SILV   
                  39.91     1:21.34 (41.43)     2:11.86 (50.52)     2:49.59 (37.73)
  9 Jannsen, Cassandra G      12 NS-MR                2:48.96    2:49.72 SILV   
                  38.31     1:21.97 (43.66)     2:12.68 (50.71)     2:49.72 (37.04)
 10 Colefield, Sarah B        11 CSC-MR               3:05.43    2:51.85        
                  38.68     1:23.94 (45.26)     2:14.62 (50.68)     2:51.85 (37.23)
 11 Antonawich, Kathryn E     12 WISC-MR              2:57.83    2:52.24        
                  39.84     1:20.18 (40.34)     2:13.00 (52.82)     2:52.24 (39.24)
 12 Davi, Julia G             11 WISC-MR              3:14.67    2:52.71        
                  37.83     1:23.38 (45.55)     2:14.08 (50.70)     2:52.71 (38.63)
 13 Ibrahim, Zahrah A         12 Express Swimming-MR  3:04.23    2:57.08        
                  40.09     1:23.45 (43.36)     2:18.47 (55.02)     2:57.08 (38.61)
 14 Tsai, Alice Y             12 Sachem-MR            3:09.20    2:57.64        
                  34.87     1:19.91 (45.04)     2:16.22 (56.31)     2:57.64 (41.42)
 15 McKevitt, Katelyn C       11 WISC-MR              3:22.67    3:00.42        
                  42.42     1:26.91 (44.49)     2:21.82 (54.91)     3:00.42 (38.60)
 16 Byrne, Shannon M          11 Sachem-MR            3:14.46    3:02.42        
                  40.24     1:25.54 (45.30)     2:21.16 (55.62)     3:02.42 (41.26)
 17 Taylor, Victoria A        11 IA-MR                3:13.12    3:03.11        
                  40.56     1:26.69 (46.13)     2:20.23 (53.54)     3:03.11 (42.88)
 18 Gilio, Devin M            12 IA-MR                3:28.72    3:04.93        
                  42.88     1:29.09 (46.21)     2:21.77 (52.68)     3:04.93 (43.16)
 19 Ramirez, Claire R         12 Sachem-MR            4:00.00    3:05.21        
                  41.01     1:25.80 (44.79)     2:19.55 (53.75)     3:05.21 (45.66)
 20 Cassenti, Skylar          12 Sachem-MR            3:17.80    3:05.70        
                  40.72     1:26.73 (46.01)     2:20.17 (53.44)     3:05.70 (45.53)
 21 Suchy, Morgan T           12 Sachem-MR            3:10.67    3:10.17        
                  41.33     1:27.87 (46.54)     2:26.50 (58.63)     3:10.17 (43.67)
 22 Huang, Nina N             12 Sachem-MR            3:31.64    3:13.74        
                  42.53     1:32.61 (50.08)     2:29.22 (56.61)     3:13.74 (44.52)
 23 Wang, Elizabeth T         11 TVSC-MR              3:28.99    3:15.13        
                  45.76     1:38.10 (52.34)     2:34.23 (56.13)     3:15.13 (40.90)
 24 Berman, Sophie J          12 Sachem-MR            3:24.88    3:17.55        
                  44.53     1:32.03 (47.50)     2:31.86 (59.83)     3:17.55 (45.69)
 25 Mullery, Erin N           11 Sachem-MR            3:28.37    3:17.81        
                  47.49     1:37.80 (50.31)     2:33.63 (55.83)     3:17.81 (44.18)
 26 Kaspar, Allie N           11 TVSC-MR              3:35.80    3:18.19        
                  46.30     1:34.87 (48.57)     2:34.70 (59.83)     3:18.19 (43.49)
 27 Friberg, Keelyn G         12 TVSC-MR              3:21.99    3:22.91        
                  46.07     1:38.32 (52.25)     2:35.89 (57.57)     3:22.91 (47.02)
 28 Marshall, Isabel M        11 TVSC-MR              3:12.99    3:24.56        
                  44.48     1:35.41 (50.93)   2:38.64 (1:03.23)     3:24.56 (45.92)
 29 Celikoyar, Peri           12 CSC-MR                    NT    3:28.42        
                                1:38.37 ( )   2:41.90 (1:03.53)     3:28.42 (46.52)
 30 Singer, Allison or Allie  11 TVSC-MR              3:41.22    3:37.50        
                  48.28     1:39.06 (50.78)   2:41.69 (1:02.63)     3:37.50 (55.81)
 31 Alvarez, Stephanie R      11 TVSC-MR              3:44.99    3:40.64        
                  47.64     1:47.04 (59.40)   2:50.55 (1:03.51)     3:40.64 (50.09)
 32 Wertheim, Ally H          11 TVSC-MR              3:13.99    3:57.85        
                  59.52   2:01.06 (1:01.54)   3:05.45 (1:04.39)     3:57.85 (52.40)
 -- Duffy, Alison             11 TVSC-MR              3:29.99         DQ        
                                1:51.68 ( )   2:56.58 (1:04.90)          DQ (57.31)
 -- Condron, Julia R          11 TVSC-MR              3:27.99         DQ        
                  46.36   1:48.15 (1:01.79)   2:53.54 (1:05.39)          DQ (53.88)
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.19  ZQ
                58.49  JO
              1:04.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyle, Erin               13 IA-MR                1:00.09      58.30 JO     
                  27.86       58.30 (30.44)                                        
  2 Palma, Carla l            14 Sachem-MR            1:05.00      58.32 JO     
                  27.93       58.32 (30.39)                                        
  3 Papele, Kianna S          13 Sachem-MR              59.21      59.17 SILV   
                  28.56       59.17 (30.61)                                        
  4 Tutone, Marisa A          13 Sachem-MR            1:00.44      59.29 SILV   
                  28.88       59.29 (30.41)                                        
  5 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                  56.86      59.71 SILV   
                  28.68       59.71 (31.03)                                        
  6 Zukowski, Carli           14 WISC-MR                59.40    1:00.04 SILV   
                  29.18     1:00.04 (30.86)                                        
  7 Slattery, Meghan C        13 IA-MR                1:02.45    1:00.99 SILV   
                  29.49     1:00.99 (31.50)                                        
  8 Aufort, Kate E            13 WISC-MR              1:01.61    1:01.18 SILV   
                  29.94     1:01.18 (31.24)                                        
  9 Llewellyn, Julia I        13 CSC-MR               1:01.42    1:01.99 SILV   
                  29.72     1:01.99 (32.27)                                        
 10 Wilson, Tori P            14 NFS-MR               1:03.14    1:03.22 SILV   
                  30.43     1:03.22 (32.79)                                        
 11 Mauro, Sabrina            13 Express Swimming-MR  1:04.58    1:03.98 SILV   
                  30.09     1:03.98 (33.89)                                        
 12 Tsai, Ariel Y             13 Sachem-MR            1:06.66    1:04.29        
                  31.07     1:04.29 (33.22)                                        
 13 Baldassare, Brooke F      13 WISC-MR              1:07.15    1:04.96        
                  15.62     1:04.96 (49.34)                                        
 14 Graning, Morgan E         13 IA-MR                1:07.89    1:05.17        
                  31.03     1:05.17 (34.14)                                        
 15 Baker, Aileen G           13 Sachem-MR            1:10.02    1:06.24        
                  32.01     1:06.24 (34.23)                                        
 16 Reumann, Kaylee E         13 NS-MR                1:06.44    1:07.77        
                  32.10     1:07.77 (35.67)                                        
 17 Weinhofer, Nicole A       13 Sachem-MR            1:10.36    1:09.51        
                  33.34     1:09.51 (36.17)                                        
 18 Hall, Kaila N             14 NFS-MR               1:12.16    1:09.98        
                  33.71     1:09.98 (36.27)                                        
 19 Young, Mel W              13 Sachem-MR            1:10.67    1:10.06        
                  32.81     1:10.06 (37.25)                                        
 20 Bailey, Kerry Ann         14 NFS-MR               1:06.02    1:11.63        
                  33.68     1:11.63 (37.95)                                        
 21 Squicciarini, Nicole J    14 IA-MR                1:20.00    1:12.25        
                  34.22     1:12.25 (38.03)                                        
 22 Wawro, Natalia            13 LIND-MR              1:12.90    1:12.84        
                  34.47     1:12.84 (38.37)                                        
 23 Simas, Maria N            14 WISC-MR              1:12.59    1:12.95        
                  34.92     1:12.95 (38.03)                                        
 24 Brunquell, Mackenzie      13 Sachem-MR            1:16.46    1:13.84        
                  31.45     1:13.84 (42.39)                                        
 25 Gebbia, Rena M            14 NS-MR                1:30.00    1:15.62        
                  35.38     1:15.62 (40.24)                                        
 26 Vine, Charlotte H         13 LIND-MR              1:18.77    1:15.80        
                  36.44     1:15.80 (39.36)                                        
 27 Davis, Erica J            14 CSC-MR               1:19.80    1:17.21        
                  36.89     1:17.21 (40.32)                                        
 28 Hamilton, Grace M         13 Sachem-MR            1:28.81    1:17.45        
                  39.18     1:17.45 (38.27)                                        
 29 Singer, Gabrielle J       14 Sachem-MR            1:20.41    1:18.66        
                  37.76     1:18.66 (40.90)                                        
 30 Kalenja, Klea             13 Sachem-MR            1:21.31    1:19.07        
                  36.46     1:19.07 (42.61)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ
              2:07.99  JO
              2:18.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                2:13.04    2:09.57 SILV   
                  29.58     1:02.96 (33.38)     1:36.73 (33.77)     2:09.57 (32.84)
  2 Flugman, Danielle L       13 NS-MR                2:16.45    2:15.65 SILV   
                  30.16     1:05.44 (35.28)     1:41.96 (36.52)     2:15.65 (33.69)
  3 Baldassare, Brooke F      13 WISC-MR              2:22.59    2:16.88 SILV   
                  31.59     1:06.68 (35.09)     1:42.16 (35.48)     2:16.88 (34.72)
  4 Tsai, Ariel Y             13 Sachem-MR            2:43.00    2:23.60        
                  30.99     1:07.22 (36.23)     1:45.59 (38.37)     2:23.60 (38.01)
  5 Wilson, Tori P            14 NFS-MR               2:11.77    2:26.94        
                  32.37     1:09.63 (37.26)     1:48.40 (38.77)     2:26.94 (38.54)
  6 Bailey, Kerry Ann         14 NFS-MR               2:28.73    2:41.61        
                  34.91     1:15.53 (40.62)     1:59.21 (43.68)     2:41.61 (42.40)
  7 Hall, Kaila N             14 NFS-MR               2:39.07    2:43.51        
                  35.64     1:17.36 (41.72)     2:01.70 (44.34)     2:43.51 (41.81)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  13-14 ZQ
              5:35.99  13-14 JO
              5:55.59  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyle, Erin               13 IA-MR                5:53.06    5:39.99 SILV   
                  29.30     1:02.41 (33.11)     1:37.09 (34.68)     2:11.77 (34.68)
        2:46.94 (35.17)     3:22.16 (35.22)     3:57.77 (35.61)     4:33.09 (35.32)
        5:07.10 (34.01)     5:39.99 (32.89)                                        
  2 Giuliani, Sarah E         13 IA-MR                5:55.00    5:45.84 SILV   
                  29.96     1:02.60 (32.64)     1:36.60 (34.00)     2:10.80 (34.20)
        2:46.11 (35.31)     3:21.99 (35.88)     3:57.91 (35.92)     4:34.49 (36.58)
        5:11.05 (36.56)     5:45.84 (34.79)                                        
  3 Zukowski, Carli           14 WISC-MR              6:46.05    5:47.83 SILV   
                  29.32     1:03.35 (34.03)     1:38.55 (35.20)     2:14.37 (35.82)
        2:50.33 (35.96)     3:26.44 (36.11)     4:03.06 (36.62)     4:39.33 (36.27)
        5:15.08 (35.75)     5:47.83 (32.75)                                        
  4 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                6:02.17    5:51.01 SILV   
                  29.88     1:04.02 (34.14)     1:39.09 (35.07)     2:14.82 (35.73)
        2:50.63 (35.81)     3:27.02 (36.39)     4:03.19 (36.17)     4:39.94 (36.75)
        5:16.84 (36.90)     5:51.01 (34.17)                                        
  5 Tutone, Marisa A          13 Sachem-MR            5:55.00    5:58.40        
                  30.74     1:05.11 (34.37)     1:41.14 (36.03)     2:18.65 (37.51)
        2:55.86 (37.21)     3:32.61 (36.75)     4:09.35 (36.74)     4:46.38 (37.03)
        5:23.14 (36.76)     5:58.40 (35.26)                                        
  6 Schillinger, Ally G       13 Express Swimming-MR  5:58.86    6:13.96        
                  32.43     1:08.63 (36.20)     1:46.66 (38.03)     2:24.83 (38.17)
        3:04.07 (39.24)     3:42.87 (38.80)     4:22.58 (39.71)     5:01.49 (38.91)
        5:38.35 (36.86)     6:13.96 (35.61)                                        
  7 Graning, Morgan E         13 IA-MR                6:46.68    6:15.89        
                  32.28     1:09.39 (37.11)     1:48.26 (38.87)     2:27.11 (38.85)
        3:06.50 (39.39)     3:45.66 (39.16)     4:24.59 (38.93)     5:03.01 (38.42)
        5:40.98 (37.97)     6:15.89 (34.91)                                        
  8 Tsai, Ariel Y             13 Sachem-MR            6:30.00    6:40.71        
                  33.05     1:12.05 (39.00)     1:52.25 (40.20)     2:33.70 (41.45)
        3:16.40 (42.70)     3:58.99 (42.59)     4:42.09 (43.10)     5:24.08 (41.99)
        6:04.21 (40.13)     6:40.71 (36.50)                                        
  9 Singer, Gabrielle J       14 Sachem-MR            7:44.72    7:21.77        
                  36.49     1:20.19 (43.70)     2:05.74 (45.55)     2:52.08 (46.34)
        3:38.76 (46.68)     4:24.22 (45.46)     5:09.66 (45.44)     5:54.90 (45.24)
        6:40.71 (45.81)     7:21.77 (41.06)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:16.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palma, Carla l            14 Sachem-MR            1:10.00    1:05.43 ZQ     
                  31.55     1:05.43 (33.88)                                        
  2 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                1:05.72    1:06.25 JO     
                  32.46     1:06.25 (33.79)                                        
  3 Tutone, Marisa A          13 Sachem-MR            1:06.01    1:06.78 SILV   
                  32.26     1:06.78 (34.52)                                        
  4 Papele, Kianna S          13 Sachem-MR            1:10.26    1:08.78 SILV   
                  33.51     1:08.78 (35.27)                                        
  5 Flugman, Danielle L       13 NS-MR                1:09.82    1:09.11 SILV   
                  32.96     1:09.11 (36.15)                                        
  6 Llewellyn, Julia I        13 CSC-MR               1:08.58    1:09.87 SILV   
                  34.37     1:09.87 (35.50)                                        
  7 Boyle, Erin               13 IA-MR                1:11.43    1:11.14 SILV   
                  34.70     1:11.14 (36.44)                                        
  8 Slattery, Meghan C        13 IA-MR                1:15.70    1:12.10 SILV   
  9 Mauro, Sabrina            13 Express Swimming-MR  1:13.02    1:12.48 SILV   
                  35.17     1:12.48 (37.31)                                        
 10 Aufort, Kate E            13 WISC-MR              1:11.63    1:12.69 SILV   
                  35.79     1:12.69 (36.90)                                        
 11 Reumann, Kaylee E         13 NS-MR                1:14.83    1:16.53        
                  37.96     1:16.53 (38.57)                                        
 12 Tsai, Ariel Y             13 Sachem-MR            1:15.00    1:16.87        
                  37.20     1:16.87 (39.67)                                        
 13 Graning, Morgan E         13 IA-MR                1:22.04    1:16.88        
                  36.72     1:16.88 (40.16)                                        
 14 Weinhofer, Nicole A       13 Sachem-MR            1:19.60    1:17.27        
                  37.85     1:17.27 (39.42)                                        
 15 Baker, Aileen G           13 Sachem-MR            1:18.26    1:20.74        
                  39.06     1:20.74 (41.68)                                        
 16 Young, Mel W              13 Sachem-MR            1:33.85    1:21.39        
                  39.68     1:21.39 (41.71)                                        
 17 Singer, Gabrielle J       14 Sachem-MR            1:24.05    1:24.91        
                  40.94     1:24.91 (43.97)                                        
 18 Hall, Kaila N             14 NFS-MR               1:28.95    1:25.25        
 19 Wawro, Natalia            13 LIND-MR              1:22.52    1:25.36        
                  40.96     1:25.36 (44.40)                                        
 20 Gebbia, Rena M            14 NS-MR                1:45.00    1:26.38        
                  41.35     1:26.38 (45.03)                                        
 21 Bailey, Kerry Ann         14 NFS-MR               1:26.41    1:28.50        
 22 Kalenja, Klea             13 Sachem-MR            1:30.05    1:28.82        
                  43.12     1:28.82 (45.70)                                        
 23 Davis, Erica J            14 CSC-MR               1:32.49    1:28.96        
 24 Vine, Charlotte H         13 LIND-MR              1:39.01    1:31.22        
                  44.08     1:31.22 (47.14)                                        
 25 Hamilton, Grace M         13 Sachem-MR            1:39.98    1:41.29        
                  48.89     1:41.29 (52.40)                                        
 -- Brunquell, Mackenzie      13 Sachem-MR            1:28.35         DQ        
                  43.02          DQ (41.16)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:24.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papele, Kianna S          13 Sachem-MR            1:19.03    1:18.32 SILV   
                  37.16     1:18.32 (41.16)                                        
  2 Mauro, Sabrina            13 Express Swimming-MR  1:17.04    1:19.19 SILV   
                  36.65     1:19.19 (42.54)                                        
  3 Slattery, Meghan C        13 IA-MR                1:23.94    1:20.61 SILV   
                  37.54     1:20.61 (43.07)                                        
  4 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                1:24.30    1:21.01 SILV   
                  38.08     1:21.01 (42.93)                                        
  5 Boyle, Erin               13 IA-MR                1:26.18    1:22.78 SILV   
                  38.37     1:22.78 (44.41)                                        
  6 Aufort, Kate E            13 WISC-MR              1:23.16    1:24.65 SILV   
                  40.08     1:24.65 (44.57)                                        
  7 Reumann, Kaylee E         13 NS-MR                1:23.80    1:25.12        
                  39.68     1:25.12 (45.44)                                        
  8 Baldassare, Brooke F      13 WISC-MR              1:23.60    1:25.18        
                  40.27     1:25.18 (44.91)                                        
  9 Wawro, Natalia            13 LIND-MR              1:27.99    1:27.32        
                  39.86     1:27.32 (47.46)                                        
 10 Graning, Morgan E         13 IA-MR                1:33.40    1:29.91        
                  42.44     1:29.91 (47.47)                                        
 11 Weinhofer, Nicole A       13 Sachem-MR            1:33.99    1:32.96        
                  43.97     1:32.96 (48.99)                                        
 12 Baker, Aileen G           13 Sachem-MR            1:34.76    1:33.66        
                  44.42     1:33.66 (49.24)                                        
 13 Kalenja, Klea             13 Sachem-MR            1:45.58    1:34.75        
                  43.78     1:34.75 (50.97)                                        
 14 Vine, Charlotte H         13 LIND-MR              1:42.74    1:40.01        
                  47.02     1:40.01 (52.99)                                        
 15 Young, Mel W              13 Sachem-MR            1:45.98    1:41.17        
                  45.71     1:41.17 (55.46)                                        
 -- Gebbia, Rena M            14 NS-MR                1:50.00         DQ        
                  39.36          DQ (48.44)                                        
 -- Squicciarini, Nicole J    14 IA-MR                2:00.00         DQ        
                  45.60          DQ (54.72)                                        
 -- Simas, Maria N            14 WISC-MR              1:37.18         DQ        
                  45.03          DQ (51.96)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:12.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palma, Carla l            14 Sachem-MR            1:10.00    1:06.57 SILV   
                  30.54     1:06.57 (36.03)                                        
  2 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                1:10.79    1:06.90 SILV   
                  31.19     1:06.90 (35.71)                                        
  3 Zukowski, Carli           14 WISC-MR              1:06.98    1:07.76 SILV   
                  31.46     1:07.76 (36.30)                                        
  4 Llewellyn, Julia I        13 CSC-MR               1:07.67    1:07.80 SILV   
                  32.61     1:07.80 (35.19)                                        
  5 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                1:05.94    1:08.20 SILV   
                  32.00     1:08.20 (36.20)                                        
  6 Tutone, Marisa A          13 Sachem-MR            1:15.00    1:13.94        
                  34.76     1:13.94 (39.18)                                        
  7 Flugman, Danielle L       13 NS-MR                1:14.24    1:14.66        
                  33.64     1:14.66 (41.02)                                        
  8 Wilson, Tori P            14 NFS-MR               1:12.00    1:18.19        
                  35.55     1:18.19 (42.64)                                        
  9 Singer, Gabrielle J       14 Sachem-MR            1:22.81    1:26.26        
                  38.76     1:26.26 (47.50)                                        
 10 Brunquell, Mackenzie      13 Sachem-MR            1:35.17    1:34.23        
                  44.37     1:34.23 (49.86)                                        
 11 Simas, Maria N            14 WISC-MR              1:25.90    1:35.14        
                  42.33     1:35.14 (52.81)                                        
 12 Davis, Erica J            14 CSC-MR               1:45.42    1:38.27        
                  43.50     1:38.27 (54.77)                                        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  13-14 ZQ
              5:06.99  13-14 JO
              5:29.99  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danin, Kylie L            14 UN-IA-MR             4:44.53    4:44.49 ZQ     
                  28.58     1:02.10 (33.52)     1:37.60 (35.50)     2:12.61 (35.01)
        2:55.65 (43.04)     3:39.75 (44.10)     4:12.47 (32.72)     4:44.49 (32.02)
  2 Coughlin, Brittany L      13 TVSC-MR              5:11.35    5:01.21 JO     
                  32.18     1:09.44 (37.26)     1:47.93 (38.49)     2:26.54 (38.61)
        3:08.58 (42.04)     3:51.93 (43.35)     4:27.64 (35.71)     5:01.21 (33.57)
  3 Gavigan, Casey L          13 TVSC-MR              5:17.90    5:05.14 JO     
                  32.16     1:10.00 (37.84)     1:47.48 (37.48)     2:23.84 (36.36)
        3:09.99 (46.15)     3:57.53 (47.54)     4:32.21 (34.68)     5:05.14 (32.93)
  4 Wang, Katie E             13 TVSC-MR              5:11.82    5:09.05 SILV   
                  32.97     1:11.25 (38.28)     1:51.09 (39.84)     2:30.54 (39.45)
        3:14.44 (43.90)     3:59.33 (44.89)     4:35.93 (36.60)     5:09.05 (33.12)
  5 Anderson, Emily N         13 TVSC-MR              5:15.77    5:09.73 SILV   
                  33.12     1:12.60 (39.48)     1:52.36 (39.76)     2:31.32 (38.96)
        3:14.37 (43.05)     3:57.83 (43.46)     4:34.62 (36.79)     5:09.73 (35.11)
  6 Chen, Rita x              13 TVSC-MR              5:19.58    5:14.62 SILV   
                  31.85     1:09.34 (37.49)     1:48.26 (38.92)     2:25.86 (37.60)
        3:14.78 (48.92)     4:03.32 (48.54)     4:39.26 (35.94)     5:14.62 (35.36)
  7 Papele, Kianna S          13 Sachem-MR            5:44.29    5:19.97 SILV   
                  34.05     1:14.89 (40.84)     1:56.26 (41.37)     2:36.32 (40.06)
        3:21.29 (44.97)     4:06.99 (45.70)     4:44.33 (37.34)     5:19.97 (35.64)
  8 Bogdanski, Julia M        14 TVSC-MR              5:40.11    5:24.60 SILV   
                  35.05     1:16.67 (41.62)     1:56.73 (40.06)     2:36.07 (39.34)
        3:24.07 (48.00)     4:13.18 (49.11)     4:49.84 (36.66)     5:24.60 (34.76)
  9 Kanfer, Sarah M           13 TVSC-MR                   NT    5:24.63 SILV   
                  34.34     1:13.84 (39.50)     1:56.55 (42.71)     2:39.05 (42.50)
        3:24.16 (45.11)     4:11.24 (47.08)     4:49.95 (38.71)     5:24.63 (34.68)
 10 Chan, Sarah P             13 TVSC-MR              5:21.62    5:29.04 SILV   
                  34.55     1:14.70 (40.15)     1:58.22 (43.52)     2:39.62 (41.40)
        3:27.01 (47.39)     4:15.41 (48.40)     4:53.24 (37.83)     5:29.04 (35.80)
 11 Carle, Victoria E         14 TVSC-MR              5:58.99    5:43.83        
                  36.64     1:21.52 (44.88)     2:04.71 (43.19)     2:46.95 (42.24)
        3:34.72 (47.77)     4:24.44 (49.72)     5:04.72 (40.28)     5:43.83 (39.11)
 12 Loscalzo, Annie M         13 TVSC-MR              6:09.99    6:01.71        
                  40.29     1:28.11 (47.82)     2:14.05 (45.94)     3:00.24 (46.19)
        3:50.52 (50.28)     4:42.49 (51.97)     5:23.07 (40.58)     6:01.71 (38.64)
 13 Williams, Shannon         13 WISC-MR              7:01.90    6:03.48        
                  39.55     1:32.87 (53.32)     2:17.18 (44.31)     3:02.81 (45.63)
        3:52.33 (49.52)     4:43.23 (50.90)     5:22.80 (39.57)     6:03.48 (40.68)
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:02.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Heather R         17 Sachem-MR              57.02      56.77 ZQ     
                  27.44       56.77 (29.33)                                        
  2 Zollo, Gabrielle N        16 WISC-MR              1:01.44    1:00.29 SILV   
                  29.10     1:00.29 (31.19)                                        
  3 Berdolt, Devon P          16 WISC-MR              1:02.87    1:00.53 SILV   
                  29.53     1:00.53 (31.00)                                        
  4 Aiello, Sarah E           15 CSC-MR                 59.41    1:00.57 SILV   
                  28.96     1:00.57 (31.61)                                        
  5 Ansman, Mary J            17 Sachem-MR            1:00.35    1:00.68 SILV   
                  29.01     1:00.68 (31.67)                                        
  6 Glenday, Kerry J          16 IA-MR                1:00.40    1:01.14 SILV   
                  28.77     1:01.14 (32.37)                                        
  7 Crisci, Angelia           16 WISC-MR              1:00.06    1:01.71 SILV   
                  29.10     1:01.71 (32.61)                                        
  8 Vera, Karly N             16 Sachem-MR            1:00.51    1:01.74 SILV   
                  29.65     1:01.74 (32.09)                                        
  9 LaRosa, Amanda J          16 Sachem-MR            1:02.33    1:02.03 SILV   
                  29.87     1:02.03 (32.16)                                        
 10 Stanton, Grace S          15 CSC-MR                 59.19    1:02.20        
                  29.29     1:02.20 (32.91)                                        
 11 Soulagnet, Sarah H        15 LIND-MR              1:03.95    1:02.60        
                  29.76     1:02.60 (32.84)                                        
 12 Perrone, Amanda J         15 Sachem-MR            1:01.53    1:03.11        
                  30.18     1:03.11 (32.93)                                        
 13 Pfaffe, Alyssa            16 WISC-MR              1:01.76    1:04.16        
                  30.53     1:04.16 (33.63)                                        
 14 Pacult, Anna              15 LIND-MR              1:04.74    1:05.65        
                  30.73     1:05.65 (34.92)                                        
 15 Gorgano, Lauren M         15 CSC-MR               1:04.50    1:06.56        
                  30.50     1:06.56 (36.06)                                        
 16 Buchanan, Marissa L       15 NFS-MR               1:06.07    1:06.73        
                  31.33     1:06.73 (35.40)                                        
 17 Reumann, Elise K          15 NS-MR                1:07.39    1:06.83        
                  32.32     1:06.83 (34.51)                                        
 -- Palmeri, Marissa A        15 WISC-MR              1:12.87         DQ        
                  32.58          DQ (38.11)                                        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  15-18 ZQ
              5:30.99  15-18 JO
              5:44.99  15-18 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Heather R         17 Sachem-MR            5:36.00    5:41.47 SILV   
                  27.75       59.86 (32.11)     1:34.06 (34.20)     2:09.58 (35.52)
        2:45.70 (36.12)     3:22.18 (36.48)     3:57.57 (35.39)     4:33.61 (36.04)
        5:07.78 (34.17)     5:41.47 (33.69)                                        
  2 Roche, Bridget M          15 IA-MR                5:59.73    5:56.92        
                  30.63     1:04.56 (33.93)     1:40.17 (35.61)     2:16.30 (36.13)
        2:52.59 (36.29)     3:28.77 (36.18)     4:05.51 (36.74)     4:43.56 (38.05)
        5:20.92 (37.36)     5:56.92 (36.00)                                        
  3 Ansman, Mary J            17 Sachem-MR            6:00.03    5:58.68        
                  30.71     1:03.77 (33.06)     1:39.00 (35.23)     2:15.43 (36.43)
        2:52.13 (36.70)     3:29.01 (36.88)     4:07.40 (38.39)     4:45.97 (38.57)
        5:23.44 (37.47)     5:58.68 (35.24)                                        
  4 Aiello, Sarah E           15 CSC-MR               5:57.39    6:13.58        
                  29.58     1:03.25 (33.67)     1:39.16 (35.91)     2:17.31 (38.15)
        2:56.56 (39.25)     3:36.54 (39.98)     4:16.63 (40.09)     4:56.68 (40.05)
        5:36.61 (39.93)     6:13.58 (36.97)                                        
  5 Bischoff, Melissa         15 UN-IA-MR             6:00.00    6:19.86        
                  29.55     1:05.85 (36.30)     1:44.15 (38.30)     2:19.86 (35.71)
        2:59.24 (39.38)     3:37.63 (38.39)     4:18.05 (40.42)     4:59.03 (40.98)
        5:39.49 (40.46)     6:19.86 (40.37)                                        
  6 Carreon, Camille C        16 Sachem-MR            7:42.23    7:20.63        
                  36.28     1:18.60 (42.32)     2:04.98 (46.38)     2:50.90 (45.92)
        3:37.60 (46.70)     4:23.64 (46.04)     5:09.23 (45.59)     5:55.65 (46.42)
        6:41.02 (45.37)     7:20.63 (39.61)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:11.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Heather R         17 Sachem-MR            1:06.25    1:06.19 SILV   
                  32.30     1:06.19 (33.89)                                        
  2 LaRosa, Amanda J          16 Sachem-MR            1:09.67    1:09.42 SILV   
                  33.77     1:09.42 (35.65)                                        
  3 Vera, Karly N             16 Sachem-MR            1:11.32    1:11.62        
                  35.19     1:11.62 (36.43)                                        
  4 Perrone, Amanda J         15 Sachem-MR            1:08.71    1:11.87        
                  34.76     1:11.87 (37.11)                                        
  5 Glenday, Kerry J          16 IA-MR                1:10.46    1:12.54        
                  34.79     1:12.54 (37.75)                                        
  6 Crisci, Angelia           16 WISC-MR              1:11.91    1:12.57        
                  35.92     1:12.57 (36.65)                                        
  7 Pfaffe, Alyssa            16 WISC-MR              1:11.96    1:12.96        
                  35.67     1:12.96 (37.29)                                        
  8 Soulagnet, Sarah H        15 LIND-MR              1:15.36    1:13.81        
                  35.89     1:13.81 (37.92)                                        
  9 Zollo, Gabrielle N        16 WISC-MR              1:12.85    1:13.84        
                  35.91     1:13.84 (37.93)                                        
 10 Pacult, Anna              15 LIND-MR              1:17.40    1:14.25        
                  35.81     1:14.25 (38.44)                                        
 11 Buchanan, Marissa L       15 NFS-MR               1:17.09    1:19.13        
                  37.18     1:19.13 (41.95)                                        
 12 Palmeri, Marissa A        15 WISC-MR              1:16.87    1:19.35        
 13 Reumann, Elise K          15 NS-MR                1:21.23    1:22.58        
                  40.53     1:22.58 (42.05)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:21.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vera, Karly N             16 Sachem-MR            1:16.94    1:17.67 SILV   
                  37.52     1:17.67 (40.15)                                        
  2 Glenday, Kerry J          16 IA-MR                1:17.33    1:19.88 SILV   
                  37.74     1:19.88 (42.14)                                        
  3 Stanton, Grace S          15 CSC-MR               1:17.16    1:19.90 SILV   
                  37.17     1:19.90 (42.73)                                        
  4 Berdolt, Devon P          16 WISC-MR              1:22.34    1:22.93        
                  39.41     1:22.93 (43.52)                                        
  5 Ansman, Mary J            17 Sachem-MR            1:23.66    1:25.20        
                  40.01     1:25.20 (45.19)                                        
  6 Palmeri, Marissa A        15 WISC-MR              1:16.98    1:26.60        
                  41.23     1:26.60 (45.37)                                        
  7 Perrone, Amanda J         15 Sachem-MR            1:21.41    1:27.19        
                  40.43     1:27.19 (46.76)                                        
  8 Soulagnet, Sarah H        15 LIND-MR              1:25.70    1:28.91        
                  41.45     1:28.91 (47.46)                                        
  9 Reumann, Elise K          15 NS-MR                1:30.05    1:31.58        
                  43.74     1:31.58 (47.84)                                        
 -- Pacult, Anna              15 LIND-MR              1:25.54         DQ        
                  40.15          DQ (44.49)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aiello, Sarah E           15 CSC-MR               1:04.47    1:06.27 SILV   
                  30.22     1:06.27 (36.05)                                        
  2 Zollo, Gabrielle N        16 WISC-MR              1:12.20    1:08.21 SILV   
                  32.30     1:08.21 (35.91)                                        
  3 Miller, Heather R         17 Sachem-MR            1:09.34    1:09.16 SILV   
                  31.95     1:09.16 (37.21)                                        
  4 LaRosa, Amanda J          16 Sachem-MR            1:11.19    1:11.62        
                  33.21     1:11.62 (38.41)                                        
  5 Ansman, Mary J            17 Sachem-MR            1:14.08    1:12.23        
                  33.00     1:12.23 (39.23)                                        
  6 Buchanan, Marissa L       15 NFS-MR               1:18.47    1:21.01        
                  35.15     1:21.01 (45.86)                                        
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  15-18 ZQ
              5:04.99  15-18 JO
              5:27.29  15-18 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Christina L      16 TVSC-MR              5:14.44    5:19.36 SILV   
                  32.83     1:09.58 (36.75)     1:50.08 (40.50)     2:28.86 (38.78)
        3:16.56 (47.70)     4:04.75 (48.19)     4:43.02 (38.27)     5:19.36 (36.34)
  2 Perrone, Amanda J         15 Sachem-MR            5:22.48    5:44.17        
                  35.91     1:22.34 (46.43)     2:04.85 (42.51)     2:47.23 (42.38)
        3:36.40 (49.17)     4:26.94 (50.54)     5:06.27 (39.33)     5:44.17 (37.90)
  3 Ostrander, Emily E        16 TVSC-MR              5:51.11    5:55.01        
                  39.84     1:28.14 (48.30)     2:11.41 (43.27)     2:53.20 (41.79)
        3:49.70 (56.50)     4:42.47 (52.77)     5:19.23 (36.76)     5:55.01 (35.78)
  4 Marino, Destiny I         15 TVSC-MR              6:12.03    6:00.20        
                  37.07     1:20.89 (43.82)     2:10.92 (50.03)     3:00.02 (49.10)
        3:49.17 (49.15)     4:39.44 (50.27)     5:20.89 (41.45)     6:00.20 (39.31)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoahing, Kyle J            8 NFS-MR                 16.20      16.32        
  2 Adams, Brett J             8 TVSC-MR                17.20      17.04        
  3 Pergan, Cole L             7 TVSC-MR                17.37      17.33        
  4 Chiarella, Richie J        7 TVSC-MR                23.99      17.73        
  5 Kain, Garrett              8 WISC-MR                19.26      17.93        
  6 Llerena, Derek R           7 Sachem-MR              18.77      18.73        
  7 Tirado, Robert             8 CSC-MR                 23.01      18.75        
  8 Kolar, Ty R                8 IA-MR                  30.00      18.88        
  9 Doboli, Michael R          8 TVSC-MR                20.38      18.94        
 10 Daly, Liam J               7 NS-MR                  19.21      19.17        
 11 Eckstein, Michael L        7 CSC-MR                    NT      19.58        
 12 Tsai, Leonardo             7 Sachem-MR              30.00      20.02        
 13 Luba, Ryan C               8 Sachem-MR              20.81      20.47        
 14 Varrichio, Chris R         7 Sachem-MR              30.00      20.48        
 15 Rice, Maverick             8 WISC-MR                27.50      20.70        
 16 Kalenja, Keno              7 Sachem-MR              30.00      21.01        
 17 Cheng, Michael R           7 Sachem-MR              25.01      21.62        
 18 Bedell, Dylan L            8 LIND-MR                32.99      22.96        
 19 Paroly, Joshua G           8 Sachem-MR              32.78      23.32        
 20 Braun, Rocco A             7 LIND-MR                40.99      25.22        
 21 Llewellyn, James           8 CSC-MR                 23.25      25.44        
 22 Anello, Nicholas B         7 LIND-MR                33.99      29.90        
 23 Arranz, Victor A           5 NS-MR                  39.29      33.32        
 24 Ryan, Thomas R             7 LIND-MR                40.99      40.96        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Evan E             8 Sachem-MR              21.42      19.71        
  2 Llerena, Derek R           7 Sachem-MR              22.33      20.50        
  3 Hoahing, Kyle J            8 NFS-MR                 21.63      20.57        
  4 Adams, Brett J             8 TVSC-MR                21.84      20.63        
  5 Pergan, Cole L             7 TVSC-MR                21.58      22.24        
  6 Luba, Ryan C               8 Sachem-MR              24.37      22.41        
  7 Chiarella, Richie J        7 TVSC-MR                26.99      22.50        
  8 Kolar, Ty R                8 IA-MR                  40.00      23.29        
  9 Doboli, Michael R          8 TVSC-MR                24.52      24.35        
 10 Tirado, Robert             8 CSC-MR                 25.13      24.78        
 11 Russell, Nolan J           8 CSC-MR                 23.28      25.08        
 12 Tsai, Leonardo             7 Sachem-MR              40.00      25.10        
 13 Eckstein, Michael L        7 CSC-MR                 24.81      25.51        
 14 Cheng, Michael R           7 Sachem-MR              25.94      25.53        
 15 Bedell, Dylan L            8 LIND-MR                37.99      25.74        
 16 Paroly, Joshua G           8 Sachem-MR              40.00      26.55        
 17 Kalenja, Keno              7 Sachem-MR                 NT      27.02        
 18 Daly, Liam J               7 NS-MR                  27.73      27.61        
 19 Rice, Maverick             8 WISC-MR                33.70      29.33        
 20 Varrichio, Chris R         7 Sachem-MR              40.00      29.54        
 21 Llewellyn, James           8 CSC-MR                 30.04      31.52        
 22 Barbera, Frank K           8 TVSC-MR                22.70      31.90        
 23 Ryan, Thomas R             7 LIND-MR                45.99      35.85        
 24 Arranz, Victor A           5 NS-MR                  45.00      36.30        
 25 Anello, Nicholas B         7 LIND-MR                35.99      45.47        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Evan E             8 Sachem-MR              27.74      23.23        
  2 Bedell, Dylan L            8 LIND-MR                39.99      27.20        
  3 Luba, Ryan C               8 Sachem-MR              29.93      27.73        
 -- Cheng, Michael R           7 Sachem-MR              30.12         DQ        
 -- Kolar, Ty R                8 IA-MR                  40.00         DQ        
 -- Tsai, Leonardo             7 Sachem-MR              45.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoahing, Kyle J            8 NFS-MR                 19.16      18.15        
  2 Pergan, Cole L             7 TVSC-MR                21.38      20.92        
  2 Llerena, Derek R           7 Sachem-MR              24.20      20.92        
  4 Chiarella, Richie J        7 TVSC-MR                27.99      23.14        
  5 Adams, Brett J             8 TVSC-MR                24.51      24.33        
  6 Russell, Nolan J           8 CSC-MR                    NT      24.48        
  7 Doboli, Michael R          8 TVSC-MR                26.14      25.00        
  8 Daly, Liam J               7 NS-MR                  24.83      26.14        
  9 Rice, Maverick             8 WISC-MR                32.85      27.31        
 -- Anello, Nicholas B         7 LIND-MR                38.99         DQ        
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Nik A               10 TVSC-MR              6:00.95    6:03.27        
                  32.86     1:08.18 (35.32)     1:45.11 (36.93)     2:22.26 (37.15)
        2:59.56 (37.30)     3:36.59 (37.03)     4:14.20 (37.61)     4:51.40 (37.20)
        5:27.88 (36.48)     6:03.27 (35.39)                                        
  2 Louser, Jason C           10 TVSC-MR              6:31.51    6:15.02        
                  33.20     1:10.87 (37.67)     1:49.44 (38.57)     2:28.63 (39.19)
        3:07.21 (38.58)     3:46.21 (39.00)     4:24.54 (38.33)     5:01.68 (37.14)
        5:39.82 (38.14)     6:15.02 (35.20)                                        
  3 Xu, Kevin J               10 TVSC-MR              6:16.52    6:17.62        
                  32.69     1:08.86 (36.17)     1:46.42 (37.56)     2:24.90 (38.48)
        3:03.28 (38.38)     3:42.37 (39.09)     4:22.06 (39.69)     5:01.33 (39.27)
        5:40.53 (39.20)     6:17.62 (37.09)                                        
  4 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR  6:21.71    6:18.98        
                  33.67     1:11.34 (37.67)     1:50.35 (39.01)     2:28.75 (38.40)
        3:07.24 (38.49)     3:46.25 (39.01)     4:25.56 (39.31)     5:04.38 (38.82)
        5:43.18 (38.80)     6:18.98 (35.80)                                        
  5 Arranz, William G         10 NS-MR                6:11.32    6:21.48        
                  32.27     1:10.31 (38.04)     1:49.95 (39.64)     2:29.41 (39.46)
        3:08.41 (39.00)     3:48.41 (40.00)     4:28.20 (39.79)     5:07.50 (39.30)
        5:45.77 (38.27)     6:21.48 (35.71)                                        
  6 McCormac, Ethan J         10 TVSC-MR              6:48.61    6:50.69        
                  35.15     1:15.13 (39.98)     1:56.37 (41.24)     2:38.50 (42.13)
        3:20.47 (41.97)     4:02.84 (42.37)     4:46.33 (43.49)     5:27.00 (40.67)
        6:10.00 (43.00)     6:50.69 (40.69)                                        
  7 Coughlin, Brandon L       10 TVSC-MR              7:59.23    6:58.12        
                  36.92     1:20.32 (43.40)     2:03.71 (43.39)     2:47.52 (43.81)
        3:31.32 (43.80)     4:14.43 (43.11)     4:56.35 (41.92)     5:38.46 (42.11)
        6:18.81 (40.35)     6:58.12 (39.31)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Nik A               10 TVSC-MR              2:40.73    2:38.06        
                  35.85     1:17.07 (41.22)     2:01.08 (44.01)     2:38.06 (36.98)
  2 Klingel, Dean M           10 IA-MR                3:16.73    2:58.03        
                  37.67     1:21.37 (43.70)     2:19.75 (58.38)     2:58.03 (38.28)
  3 Baldassare, Zachary L      9 WISC-MR              7:46.40    3:00.11        
                  41.68     1:26.23 (44.55)     2:19.12 (52.89)     3:00.11 (40.99)
  4 Pergan III, Chester J      9 TVSC-MR              3:09.50    3:04.40        
                  41.27     1:26.57 (45.30)     2:24.58 (58.01)     3:04.40 (39.82)
  5 Stange, Christopher J     10 TVSC-MR              3:15.27    3:07.80        
                  42.68     1:30.92 (48.24)     2:24.20 (53.28)     3:07.80 (43.60)
  6 Mond, Noah E              10 TVSC-MR              3:18.00    3:14.80        
                  48.89     1:35.69 (46.80)     2:31.85 (56.16)     3:14.80 (42.95)
  7 Marzitello, Vincent M     10 Sachem-MR            3:23.42    3:21.49        
                  45.66     1:35.35 (49.69)     2:35.07 (59.72)     3:21.49 (46.42)
  8 Brown, Colm M             10 TVSC-MR              2:41.99    3:23.21        
                  53.28     1:43.75 (50.47)     2:39.33 (55.58)     3:23.21 (43.88)
  9 Dillon, Jack P            10 TVSC-MR              3:28.99    3:24.78        
                  48.61     1:41.48 (52.87)     2:41.47 (59.99)     3:24.78 (43.31)
 10 Bradshaw, Will C          10 TVSC-MR              3:13.99    3:26.84        
                  44.43     1:37.12 (52.69)   2:40.09 (1:02.97)     3:26.84 (46.75)
 11 Liu, Bryant M             10 TVSC-MR                   NT    3:47.55        
                  55.57   1:58.76 (1:03.19)     2:56.35 (57.59)     3:47.55 (51.20)
 -- Ryan, Jimmy B              9 TVSC-MR              3:12.99         DQ        
                  52.33     1:43.78 (51.45)   2:47.42 (1:03.64)                    
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arranz, William G         10 NS-MR                  29.74      29.76 ZQ     
  2 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR    30.66      30.26 ZQ     
  3 Macejko, Dylan M          10 CSC-MR                 32.29      31.70 JO     
  4 Klingel, Dean M           10 IA-MR                  32.38      31.95 JO     
  5 Baldassare, Zachary L      9 WISC-MR                32.45      32.37 SILV   
  6 Cato, Tyler R             10 NFS-MR                 31.91      32.89 SILV   
  7 Gamboa, Nathaniel         10 Express Swimming-MR    32.79      32.92 SILV   
  8 Dowd, Mike R               9 CSC-MR                 33.00      33.29 SILV   
  9 Liberato, Andrew          10 IA-MR                  34.13      33.49 SILV   
 10 Earley, Liam P            10 Express Swimming-MR    46.00      34.13 SILV   
 11 Zou, Jason P              10 NS-MR                  33.55      35.01 SILV   
 12 Glenday, George M         10 IA-MR                  37.36      35.06 SILV   
 13 Vecchio, Jake M            9 TVSC-MR                36.23      35.14 SILV   
 14 Young, Austin W           10 Sachem-MR              34.88      35.18 SILV   
 15 Malinowski, Aidan J       10 NS-MR                  35.20      35.32 SILV   
 16 Marzitello, Vincent M     10 Sachem-MR              35.54      35.72        
 17 Pergan III, Chester J      9 TVSC-MR                33.94      35.82        
 18 Bradshaw, Will C          10 TVSC-MR                33.74      36.13        
 19 Williams, Brendan M        9 TVSC-MR                39.47      36.62        
 20 Pierce, Zhenya R          10 WISC-MR                42.48      36.64        
 21 Ress-liere, Kyle          10 TVSC-MR                37.08      36.66        
 22 Kain, Gavin                9 WISC-MR                37.34      36.94        
 23 Fisher, Evan E             8 Sachem-MR              39.65      37.09        
 24 Daly, Aidan J              9 NS-MR                  37.44      37.14        
 25 Louser, Joshua            10 TVSC-MR                50.99      37.22        
 26 Olsen, Grady I             9 CSC-MR                 39.75      37.27        
 27 Sullivan, Ryan A          10 Express Swimming-MR    38.29      37.30        
 28 Ryan, Jimmy B              9 TVSC-MR                39.91      37.36        
 29 Dillon, Jack P            10 TVSC-MR                36.91      38.12        
 30 Kain, Garrett              8 WISC-MR                40.23      38.15        
 31 Luquer, Ian               10 WISC-MR                44.11      38.19        
 32 Cochrane, John C          10 WISC-MR                42.32      38.71        
 33 McSweeney, Hunter J       10 TVSC-MR                40.48      38.86        
 34 Welling, Joseph J          9 WISC-MR                39.37      38.87        
 35 Tatum, Malaki T            9 NFS-MR                 38.82      39.20        
 36 Mueller, Jeremy S          9 IA-MR                1:00.00      39.67        
 37 Ortiz, Christian G         9 NS-MR                  44.29      39.70        
 38 Keane, Konall             10 CSC-MR                 38.58      39.71        
 39 deBoer, Grant A            9 NS-MR                  38.57      41.11        
 40 Shiebler, Andrew J        10 IA-MR                  55.00      42.28        
 41 Poblano, Matthew A         9 CSC-MR                 47.07      42.94        
 42 Talanian, Eddie P          9 WISC-MR                43.30      43.07        
 43 Eckstein, Nicholas L       9 CSC-MR                 45.76      43.20        
 44 Tirado, Robert             8 CSC-MR                 45.69      43.26        
 45 Russell, Nolan J           8 CSC-MR                 42.57      43.44        
 46 Bench, Harrison G         10 IA-MR                  52.00      44.31        
 47 Ely, Matthew D            10 NS-MR                  40.24      44.49        
 48 DeLucia, Matthew          10 Sachem-MR              53.97      45.05        
 49 Varacek, Lukas K           9 IA-MR                  50.00      45.88        
 50 Romano, Julian N          10 NS-MR                  54.39      47.86        
 51 LaDue, Ryan                9 UN-IA-MR               50.00      51.48        
 52 Mishra, Shivam             9 LIND-MR                55.99      52.83        
 53 Maray, Dylan N             9 TVSC-MR                48.58      52.92        
 54 Llewellyn, James           8 CSC-MR                 56.34      55.91        
 55 Smith, Gabriel R          10 CSC-MR                 59.22      57.57        
 56 Wertheim, Jake M          10 TVSC-MR                58.79    1:02.15        
 57 Laos, Marc                10 Sachem-MR            1:03.35    1:11.45        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                43.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Kevin J               10 TVSC-MR                32.94      33.43 ZQ     
  2 Louser, Jason C           10 TVSC-MR                36.73      35.49 ZQ     
  3 Arranz, William G         10 NS-MR                  35.46      35.62 ZQ     
  4 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR    35.26      36.18 ZQ     
  5 Klingel, Dean M           10 IA-MR                  38.50      37.61 SILV   
  6 Baldassare, Zachary L      9 WISC-MR                39.51      38.74 SILV   
  7 Pergan III, Chester J      9 TVSC-MR                37.65      39.20 SILV   
  8 Mond, Noah E              10 TVSC-MR                40.14      39.87 SILV   
  9 Coughlin, Brandon L       10 TVSC-MR                40.78      40.23 SILV   
 10 Zou, Jason P              10 NS-MR                  39.60      40.82 SILV   
 11 Glenday, George M         10 IA-MR                  45.09      40.96 SILV   
 12 Stange, Christopher J     10 TVSC-MR                40.18      41.00 SILV   
 12 Vecchio, Jake M            9 TVSC-MR                39.52      41.00 SILV   
 14 Young, Austin W           10 Sachem-MR              43.40      41.30 SILV   
 15 Earley, Liam P            10 Express Swimming-MR    49.00      41.45 SILV   
 16 Marzitello, Vincent M     10 Sachem-MR              40.69      41.50 SILV   
 17 Bradshaw, Will C          10 TVSC-MR                40.87      41.58 SILV   
 18 Macejko, Dylan M          10 CSC-MR                 44.55      41.85 SILV   
 19 Liberato, Andrew          10 IA-MR                  46.42      42.00 SILV   
 20 Malinowski, Aidan J       10 NS-MR                  42.14      42.84 SILV   
 21 Pierce, Zhenya R          10 WISC-MR                49.52      43.41        
 22 Ryan, Jimmy B              9 TVSC-MR                46.76      43.76        
 23 Dowd, Mike R               9 CSC-MR                 43.47      44.11        
 24 Brown, Colm M             10 TVSC-MR                46.95      44.41        
 25 Williams, Brendan M        9 TVSC-MR                48.14      44.96        
 26 Ress-liere, Kyle          10 TVSC-MR                43.76      44.99        
 27 Sullivan, Ryan A          10 Express Swimming-MR    44.84      45.10        
 28 Dillon, Jack P            10 TVSC-MR                45.16      45.47        
 29 Daly, Aidan J              9 NS-MR                  43.77      45.61        
 30 Luquer, Ian               10 WISC-MR                49.79      47.11        
 31 Kain, Garrett              8 WISC-MR                48.47      47.68        
 32 deBoer, Grant A            9 NS-MR                  47.69      48.04        
 33 Shiebler, Andrew J        10 IA-MR                1:00.00      49.31        
 34 Eckstein, Nicholas L       9 CSC-MR                    NT      50.10        
 35 Cochrane, John C          10 WISC-MR                55.70      50.86        
 36 Welling, Joseph J          9 WISC-MR                49.89      51.55        
 37 Talanian, Eddie P          9 WISC-MR                47.63      52.17        
 38 Louser, Joshua            10 TVSC-MR                54.99      52.22        
 39 Maray, Dylan N             9 TVSC-MR              1:00.16      53.19        
 40 Varacek, Lukas K           9 IA-MR                  55.00      53.30        
 41 Bench, Harrison G         10 IA-MR                  58.69      53.62        
 42 O'Sullivan, Oisin M        9 NS-MR                  53.98      53.99        
 43 McSweeney, Hunter J       10 TVSC-MR                53.00      54.26        
 44 Romano, Julian N          10 NS-MR                1:00.71      56.37        
 45 Mueller, Jeremy S          9 IA-MR                1:00.00      56.49        
 46 DeLucia, Matthew          10 Sachem-MR            1:05.02    1:00.15        
 47 Tatum, Malaki T            9 NFS-MR                 51.98    1:03.43        
 48 Mishra, Shivam             9 LIND-MR              1:03.99    1:05.04        
 49 Smith, Gabriel R          10 CSC-MR               1:01.42    1:09.25        
 50 Laos, Marc                10 Sachem-MR            1:10.76    1:10.92        
 51 Wertheim, Jake M          10 TVSC-MR                53.99    1:14.37        
 -- Olsen, Grady I             9 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Keane, Konall             10 CSC-MR                 56.03         DQ        
 -- Ortiz, Christian G         9 NS-MR                  46.46         DQ        
 -- Kain, Gavin                9 WISC-MR                50.67         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                49.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louser, Jason C           10 TVSC-MR                40.09      39.70 ZQ     
  2 Xu, Kevin J               10 TVSC-MR                43.92      42.54 JO     
  3 Cato, Tyler R             10 NFS-MR                 41.92      43.18 JO     
  4 Gamboa, Nathaniel         10 Express Swimming-MR    43.19      43.94 SILV   
  5 Stange, Christopher J     10 TVSC-MR                42.78      44.04 SILV   
  6 Mond, Noah E              10 TVSC-MR                46.90      45.14 SILV   
  7 Baldassare, Zachary L      9 WISC-MR                43.71      46.10 SILV   
  8 Earley, Liam P            10 Express Swimming-MR    52.00      47.38 SILV   
  9 Glenday, George M         10 IA-MR                  52.27      48.19 SILV   
 10 Coughlin, Brandon L       10 TVSC-MR                48.43      48.36 SILV   
 11 Brown, Colm M             10 TVSC-MR                48.01      48.97 SILV   
 12 Marzitello, Vincent M     10 Sachem-MR              56.03      49.00 SILV   
 13 Pierce, Zhenya R          10 WISC-MR                58.47      50.38        
 14 Kain, Gavin                9 WISC-MR                51.90      51.06        
 15 Welling, Joseph J          9 WISC-MR                53.29      51.29        
 16 Talanian, Eddie P          9 WISC-MR                52.18      52.65        
 17 Malinowski, Aidan J       10 NS-MR                  54.71      54.39        
 18 Tatum, Malaki T            9 NFS-MR                 51.48      55.24        
 19 Cochrane, John C          10 WISC-MR              1:02.97      55.38        
 20 Ely, Matthew D            10 NS-MR                  53.31      55.89        
 21 Maray, Dylan N             9 TVSC-MR              1:04.99      56.00        
 22 Ortiz, Christian G         9 NS-MR                  54.97      56.20        
 23 Ress-liere, Kyle          10 TVSC-MR                59.10      56.30        
 24 Bench, Harrison G         10 IA-MR                  55.00      58.18        
 25 Poblano, Matthew A         9 CSC-MR               1:06.96    1:00.95        
 -- O'Sullivan, Oisin M        9 NS-MR                1:05.00         DQ        
 -- deBoer, Grant A            9 NS-MR                1:00.00         DQ        
 -- Shiebler, Andrew J        10 IA-MR                1:10.00         DQ        
 -- Varacek, Lukas K           9 IA-MR                1:10.00         DQ        
 -- Dillon, Jack P            10 TVSC-MR                52.61         DQ        
 -- Wertheim, Jake M          10 TVSC-MR              1:03.99         DQ        
 -- Smith, Gabriel R          10 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Williams, Brendan M        9 TVSC-MR                58.99         DQ        
 -- Mueller, Jeremy S          9 IA-MR                1:10.00         DQ        
 -- Keane, Konall             10 CSC-MR               1:10.25         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                44.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Kevin J               10 TVSC-MR                31.27      31.87 ZQ     
  2 Louser, Jason C           10 TVSC-MR                33.96      32.80 ZQ     
  3 Arranz, William G         10 NS-MR                  32.56      33.58 ZQ     
  4 Swartwout, William H       9 Express Swimming-MR    34.35      35.04 JO     
  5 Klingel, Dean M           10 IA-MR                  34.69      36.00 SILV   
  6 Pergan III, Chester J      9 TVSC-MR                39.34      38.12 SILV   
  7 Liberato, Andrew          10 IA-MR                  46.48      40.15 SILV   
  8 Gamboa, Nathaniel         10 Express Swimming-MR    37.61      40.19 SILV   
  9 Vecchio, Jake M            9 TVSC-MR                43.57      41.25 SILV   
 10 Stange, Christopher J     10 TVSC-MR                41.25      41.40 SILV   
 11 Zou, Jason P              10 NS-MR                  42.29      42.31 SILV   
 12 Cato, Tyler R             10 NFS-MR                 45.00      43.03 SILV   
 13 Daly, Aidan J              9 NS-MR                  43.62      44.03 SILV   
 14 Coughlin, Brandon L       10 TVSC-MR                42.23      44.40        
 15 Mond, Noah E              10 TVSC-MR                44.94      44.62        
 16 Bradshaw, Will C          10 TVSC-MR                45.13      45.15        
 17 Macejko, Dylan M          10 CSC-MR                 56.14      46.58        
 18 Luquer, Ian               10 WISC-MR                51.43      49.57        
 19 Ely, Matthew D            10 NS-MR                  50.98      49.58        
 20 Ryan, Jimmy B              9 TVSC-MR                54.20      50.56        
 21 Dowd, Mike R               9 CSC-MR                 50.15      50.91        
 22 Brown, Colm M             10 TVSC-MR                53.43      53.57        
 23 Sullivan, Ryan A          10 Express Swimming-MR    52.00      57.52        
 24 O'Sullivan, Oisin M        9 NS-MR                  55.00    1:00.94        
 25 McSweeney, Hunter J       10 TVSC-MR                52.99    1:07.79        
 -- Poblano, Matthew A         9 CSC-MR                 56.82         DQ        
 -- Romano, Julian N          10 NS-MR                1:05.00         DQ        
 -- Louser, Joshua            10 TVSC-MR                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Nathan M            12 Express Swimming-MR    27.00      26.85 ZQ     
  2 Monteverde, Joe M         12 Sachem-MR              28.85      27.67 ZQ     
  3 Bracey, Devin             12 NFS-MR                 29.66      29.67 SILV   
  4 Daly, Brendan P           12 NS-MR                  30.41      29.68 SILV   
  5 Budke, Vinny C            11 Sachem-MR              29.69      29.77 SILV   
  6 Kaja, Duncan J            12 Express Swimming-MR    32.00      30.81 SILV   
  7 Cheng, Tim A              12 Sachem-MR              30.87      30.89 SILV   
  8 Daly, Kyle S              11 NS-MR                  33.06      32.37        
  9 Schultz, Edward A         12 IA-MR                  38.00      32.93        
 10 Polanish, Kevin           11 IA-MR                  33.88      33.47        
 11 Kain, Patrick             11 WISC-MR                33.67      33.70        
 12 Lipari, Anthony J         12 WISC-MR                35.74      33.87        
 13 Simas, Michael S          11 WISC-MR                33.78      33.90        
 14 Buchanan, Brian R         11 NFS-MR                 33.31      34.20        
 15 Beutel, Brendan M         11 Sachem-MR              34.03      34.29        
 16 Thomas, Kieran C          11 IA-MR                  33.96      34.42        
 17 Diaz, Luciano             12 LIND-MR                37.80      35.08        
 18 Kolar, Dylan E            11 IA-MR                  35.77      35.49        
 19 Harris, Luke J            11 WISC-MR                40.90      36.23        
 20 White, Devin H            11 LIND-MR                44.99      36.42        
 21 O'Reilly, Bobby P         11 Sachem-MR              40.00      36.60        
 22 Heinz, Joseph             12 Sachem-MR              43.22      36.61        
 23 Mueller, Jason T          12 IA-MR                  44.00      36.62        
 24 Xu, Jefferson             11 WISC-MR                40.65      36.95        
 25 Hopkins, Tyreikh          11 NFS-MR                 36.58      37.45        
 26 Lopez, Jason              11 Sachem-MR              37.07      37.55        
 27 Kanaley, Tim S            11 IA-MR                  35.00      37.85        
 28 McGibney, max A           12 CSC-MR                 41.30      38.33        
 29 deBoer, Bradley D         11 NS-MR                  37.21      38.74        
 30 Gahan, Shane T            11 NS-MR                  39.67      38.85        
 31 Banfi, Justin             12 Sachem-MR              37.48      38.86        
 32 Amarando, Joseph C        11 CSC-MR                 42.12      39.40        
 33 McCullough, Dorean J      12 NFS-MR                 39.84      40.04        
 34 Bainbridge, Liam M        11 WISC-MR                41.67      44.35        
 35 Kellar, Chris A           11 IA-MR                  47.00      44.81        
 36 Khayrullin, Arslan        11 Sachem-MR              45.00      49.88        
 37 Pallmann, Kyle            12 Sachem-MR              49.96      52.04        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.79  JO
              1:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Nathan M            12 Express Swimming-MR  1:02.00      58.04 ZQ     
                  28.15       58.04 (29.89)                                        
  2 Gaffney, John C           12 Express Swimming-MR    57.72      58.17 ZQ     
                  27.91       58.17 (30.26)                                        
  3 Graham, Joseph P          12 Express Swimming-MR  1:00.64    1:01.26 JO     
                  29.44     1:01.26 (31.82)                                        
  4 Pedisich, Joe M           12 Sachem-MR            1:03.27    1:01.37 JO     
                  29.72     1:01.37 (31.65)                                        
  5 Prokopiou, Nicos          12 WISC-MR              1:03.28    1:01.56 JO     
                  29.47     1:01.56 (32.09)                                        
  6 Monteverde, Joe M         12 Sachem-MR            1:07.08    1:02.43 SILV   
                  29.81     1:02.43 (32.62)                                        
  7 Neri, Nick J              12 Sachem-MR            1:06.50    1:04.72 SILV   
                  31.25     1:04.72 (33.47)                                        
  8 Deguzman, Cameron         12 Express Swimming-MR  1:06.92    1:04.89 SILV   
                  31.79     1:04.89 (33.10)                                        
  9 Bracey, Devin             12 NFS-MR               1:06.46    1:07.25 SILV   
                  31.50     1:07.25 (35.75)                                        
 10 Kubik, Cameron H          11 TVSC-MR              1:04.25    1:07.60 SILV   
                  32.29     1:07.60 (35.31)                                        
 11 Sarbanes, Alexander C     12 Express Swimming-MR  1:06.68    1:08.20 SILV   
                  31.50     1:08.20 (36.70)                                        
 12 Cheng, Tim A              12 Sachem-MR            1:09.08    1:08.67 SILV   
                  33.39     1:08.67 (35.28)                                        
 13 Hurley, John R            12 Express Swimming-MR  1:08.42    1:08.81 SILV   
                  33.27     1:08.81 (35.54)                                        
 14 Mohan, Aidan M            12 LIND-MR              1:13.54    1:08.82 SILV   
                  32.68     1:08.82 (36.14)                                        
 15 Boyd, Gavin W             12 CSC-MR               1:14.88    1:09.84 SILV   
                  34.03     1:09.84 (35.81)                                        
 16 Deguzman, Nathaniel       11 Express Swimming-MR  1:09.30    1:10.83        
                  34.55     1:10.83 (36.28)                                        
 17 Kohlus, Robert W          12 TVSC-MR              1:12.03    1:11.14        
                  33.70     1:11.14 (37.44)                                        
 18 Weinhofer, Joseph M       12 Sachem-MR            1:09.10    1:11.32        
                  34.32     1:11.32 (37.00)                                        
 19 Dunster, Connor G         11 Express Swimming-MR  1:16.63    1:13.98        
 20 Bances, AJ J              11 TVSC-MR              1:16.88    1:15.59        
                  36.05     1:15.59 (39.54)                                        
 21 Buchanan, Brian R         11 NFS-MR               1:15.64    1:16.74        
                  36.19     1:16.74 (40.55)                                        
 22 Lipari, Anthony J         12 WISC-MR              1:22.07    1:17.94        
                  16.79   1:17.94 (1:01.15)                                        
 23 Simas, Michael S          11 WISC-MR              1:21.44    1:18.73        
                  37.32     1:18.73 (41.41)                                        
 24 Harris, Luke J            11 WISC-MR              1:39.90    1:20.70        
                  38.40     1:20.70 (42.30)                                        
 25 Coccaro, James            11 TVSC-MR              1:18.40    1:20.72        
                  37.63     1:20.72 (43.09)                                        
 26 Erlanger, Brendyn C       12 IA-MR                1:27.79    1:20.87        
                  36.35     1:20.87 (44.52)                                        
 27 Kelly, Nicky C            12 TVSC-MR              1:13.57    1:21.32        
                  37.96     1:21.32 (43.36)                                        
 28 McGibney, max A           12 CSC-MR               1:31.59    1:21.96        
                  37.20     1:21.96 (44.76)                                        
 29 Lopez, Jason              11 Sachem-MR            1:22.50    1:23.01        
                  39.80     1:23.01 (43.21)                                        
 30 Hopkins, Tyreikh          11 NFS-MR               1:24.02    1:23.59        
                  38.67     1:23.59 (44.92)                                        
 31 Krauth, Ryan J            11 Sachem-MR            1:25.89    1:24.77        
                  40.80     1:24.77 (43.97)                                        
 32 Xu, Jefferson             11 WISC-MR              1:35.66    1:25.12        
                  38.24     1:25.12 (46.88)                                        
 33 Mueller, Jason T          12 IA-MR                1:27.12    1:25.27        
                  40.04     1:25.27 (45.23)                                        
 34 O'Reilly, Bobby P         11 Sachem-MR            1:24.02    1:26.22        
                  39.67     1:26.22 (46.55)                                        
 35 McCullough, Dorean J      12 NFS-MR               1:48.11    1:27.61        
                  39.40     1:27.61 (48.21)                                        
 36 Heinz, Joseph             12 Sachem-MR            1:36.76    1:29.12        
                  42.04     1:29.12 (47.08)                                        
 37 Walsh, James E            12 Express Swimming-MR  1:25.01    1:30.91        
                  42.13     1:30.91 (48.78)                                        
 38 Amarando, Joseph C        11 CSC-MR                    NT    1:31.08        
                  40.89     1:31.08 (50.19)                                        
 39 Betterbed, Donald J       11 TVSC-MR              1:26.85    1:31.67        
                  41.91     1:31.67 (49.76)                                        
 40 Tcherevik, Nikita         11 TVSC-MR              1:35.60    1:35.78        
                  45.17     1:35.78 (50.61)                                        
 41 Bainbridge, Liam M        11 WISC-MR              1:38.97    1:40.19        
                  45.38     1:40.19 (54.81)                                        
 42 Kellar, Chris A           11 IA-MR                2:00.00    1:46.23        
                  50.60     1:46.23 (55.63)                                        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  11-12 ZQ
              6:01.99  11-12 JO
              6:36.99  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiStasio, James C         12 TVSC-MR              5:48.13    5:32.94 ZQ     
                  27.21       59.19 (31.98)     1:32.32 (33.13)     2:07.17 (34.85)
        2:41.99 (34.82)     3:16.91 (34.92)     3:51.68 (34.77)     4:26.21 (34.53)
        5:01.12 (34.91)     5:32.94 (31.82)                                        
  2 Gaffney, John C           12 Express Swimming-MR  5:38.07    5:34.01 ZQ     
                  29.22     1:02.94 (33.72)     1:37.50 (34.56)     2:12.14 (34.64)
        2:46.42 (34.28)     3:20.48 (34.06)     3:54.71 (34.23)     4:28.89 (34.18)
        5:02.29 (33.40)     5:34.01 (31.72)                                        
  3 Zhao, Steven D            12 TVSC-MR              5:38.88    5:37.86 ZQ     
                  28.71     1:02.87 (34.16)     1:37.27 (34.40)     2:12.24 (34.97)
        2:47.30 (35.06)     3:21.52 (34.22)     3:55.73 (34.21)     4:30.71 (34.98)
        5:05.01 (34.30)     5:37.86 (32.85)                                        
  4 Graham, Joseph P          12 Express Swimming-MR  5:46.88    5:43.06 ZQ     
                  30.16     1:03.88 (33.72)     1:39.21 (35.33)     2:14.82 (35.61)
        2:49.71 (34.89)     3:25.81 (36.10)     4:00.71 (34.90)     4:35.75 (35.04)
        5:10.11 (34.36)     5:43.06 (32.95)                                        
  5 Stange, Andrew R          12 TVSC-MR              5:43.65    5:47.67 ZQ     
                  29.34     1:03.54 (34.20)     1:39.56 (36.02)   2:52.48 (1:12.92)
                                3:28.87 ( )     4:05.00 (36.13)     4:39.30 (34.30)
        5:14.25 (34.95)     5:47.67 (33.42)                                        
  6 O'Shea, Chris M           12 TVSC-MR              5:52.23    5:49.12 ZQ     
                  30.95     1:05.38 (34.43)     1:40.77 (35.39)     2:16.81 (36.04)
        2:52.96 (36.15)     3:29.66 (36.70)     4:05.26 (35.60)     4:40.21 (34.95)
        5:15.61 (35.40)     5:49.12 (33.51)                                        
  7 Zuric, Luka D             11 TVSC-MR              6:37.68    6:10.24 SILV   
                  31.75     1:08.70 (36.95)     1:46.94 (38.24)     2:25.13 (38.19)
        3:03.97 (38.84)     3:42.63 (38.66)     4:20.58 (37.95)     4:59.08 (38.50)
        5:36.06 (36.98)     6:10.24 (34.18)                                        
  8 Daly, Tommy A             11 TVSC-MR              6:25.78    6:25.42 SILV   
                  33.77     1:12.32 (38.55)     1:51.64 (39.32)     2:31.22 (39.58)
        3:10.82 (39.60)     3:50.09 (39.27)     4:29.75 (39.66)     5:09.15 (39.40)
        5:48.10 (38.95)     6:25.42 (37.32)                                        
  9 Kaplan, Ryan J            11 TVSC-MR              6:30.44    6:27.91 SILV   
                  34.49     1:13.08 (38.59)     1:52.98 (39.90)     2:32.84 (39.86)
        3:13.07 (40.23)     3:53.24 (40.17)     4:32.98 (39.74)     5:12.83 (39.85)
        5:52.06 (39.23)     6:27.91 (35.85)                                        
 10 Bogush, Nicholas W        11 TVSC-MR              6:39.44    6:30.21 SILV   
                  33.09     1:10.80 (37.71)     1:50.03 (39.23)     2:30.24 (40.21)
        3:10.89 (40.65)     3:51.05 (40.16)     4:32.16 (41.11)     5:12.42 (40.26)
        5:52.78 (40.36)     6:30.21 (37.43)                                        
 11 Antonucci, Luke           12 Sachem-MR            6:30.87    6:40.46        
                  33.94     1:12.13 (38.19)     1:52.20 (40.07)     2:32.55 (40.35)
        3:13.64 (41.09)     3:56.00 (42.36)     4:37.33 (41.33)     5:19.02 (41.69)
        5:59.96 (40.94)     6:40.46 (40.50)                                        
 12 Vintis, Matt T            11 TVSC-MR              6:49.01    6:41.05        
                  33.65     1:11.88 (38.23)     1:52.59 (40.71)     2:33.23 (40.64)
        3:14.34 (41.11)     3:56.08 (41.74)     4:37.64 (41.56)     5:19.98 (42.34)
        6:01.34 (41.36)     6:41.05 (39.71)                                        
 13 Parbst, Lukas A           11 TVSC-MR              7:33.65    6:47.83        
                  35.78     1:15.78 (40.00)     1:57.16 (41.38)     2:38.71 (41.55)
        3:21.29 (42.58)     4:03.40 (42.11)     4:46.13 (42.73)     5:27.78 (41.65)
        6:09.51 (41.73)     6:47.83 (38.32)                                        
 14 Bances, AJ J              11 TVSC-MR              7:01.99    6:59.34        
                  37.55     1:19.46 (41.91)     2:04.03 (44.57)     2:47.33 (43.30)
        3:31.01 (43.68)     4:14.35 (43.34)     4:56.33 (41.98)     5:39.18 (42.85)
        6:21.24 (42.06)     6:59.34 (38.10)                                        
 15 Damenti, Luke X           11 TVSC-MR              7:31.23    7:02.32        
                  37.36     1:19.67 (42.31)     2:02.70 (43.03)     2:46.48 (43.78)
        3:29.36 (42.88)     4:13.71 (44.35)     4:57.42 (43.71)     5:41.37 (43.95)
        6:25.56 (44.19)     7:02.32 (36.76)                                        
 16 Catterson, James M        12 TVSC-MR              8:27.26    7:02.56        
                  37.91     1:19.36 (41.45)     2:02.02 (42.66)     2:44.75 (42.73)
        3:28.44 (43.69)     4:12.18 (43.74)     4:56.58 (44.40)     5:40.29 (43.71)
        6:22.86 (42.57)     7:02.56 (39.70)                                        
 17 Liu, Allen A              11 TVSC-MR              6:56.99    7:16.63        
                  35.76     1:19.46 (43.70)     2:04.25 (44.79)     2:49.67 (45.42)
        3:33.71 (44.04)     4:19.72 (46.01)     5:04.40 (44.68)     5:49.61 (45.21)
        6:35.20 (45.59)     7:16.63 (41.43)                                        
 18 Brown, Liam K             12 TVSC-MR              8:48.99    7:17.26        
                  37.21     1:21.04 (43.83)     2:05.61 (44.57)     2:50.60 (44.99)
        3:35.35 (44.75)     4:20.81 (45.46)     5:05.99 (45.18)     5:52.03 (46.04)
        6:37.71 (45.68)     7:17.26 (39.55)                                        
 19 Brown, Declan G           12 TVSC-MR              8:50.53    7:26.80        
                  38.20     1:21.69 (43.49)     2:06.69 (45.00)     2:51.49 (44.80)
        3:38.04 (46.55)     4:23.89 (45.85)     5:10.21 (46.32)     5:56.30 (46.09)
        6:42.65 (46.35)     7:26.80 (44.15)                                        
 20 Coccaro, James            11 TVSC-MR              8:21.65    7:52.03        
                  39.84     1:25.30 (45.46)     2:12.80 (47.50)     3:01.60 (48.80)
        3:49.66 (48.06)     4:39.61 (49.95)     5:28.96 (49.35)     6:18.97 (50.01)
        7:08.81 (49.84)     7:52.03 (43.22)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:24.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaffney, John C           12 Express Swimming-MR  1:06.28    1:07.34 ZQ     
                  32.36     1:07.34 (34.98)                                        
  2 Prokopiou, Nicos          12 WISC-MR              1:10.96    1:07.82 ZQ     
                  32.49     1:07.82 (35.33)                                        
  3 Pedisich, Joe M           12 Sachem-MR            1:08.53    1:09.49 JO     
                  33.36     1:09.49 (36.13)                                        
  4 Monteverde, Joe M         12 Sachem-MR            1:13.90    1:14.23 SILV   
                  36.75     1:14.23 (37.48)                                        
  5 Deguzman, Cameron         12 Express Swimming-MR  1:21.26    1:15.14 SILV   
                  36.89     1:15.14 (38.25)                                        
  6 Zuric, Luka D             11 TVSC-MR              1:14.10    1:16.15 SILV   
                  35.87     1:16.15 (40.28)                                        
  7 Sanders, Peter B          12 TVSC-MR              1:15.48    1:16.19 SILV   
                  36.64     1:16.19 (39.55)                                        
  8 Beutel, Brendan M         11 Sachem-MR            1:18.04    1:16.52 SILV   
                  36.56     1:16.52 (39.96)                                        
  9 Graham, Joseph P          12 Express Swimming-MR  1:18.67    1:16.60 SILV   
                  37.60     1:16.60 (39.00)                                        
 10 Kubik, Cameron H          11 TVSC-MR              1:14.89    1:17.27 SILV   
                  37.13     1:17.27 (40.14)                                        
 11 Catterson, James M        12 TVSC-MR              1:23.49    1:17.47 SILV   
                  40.32     1:17.47 (37.15)                                        
 12 Deguzman, Nathaniel       11 Express Swimming-MR  1:21.94    1:18.77 SILV   
                  38.25     1:18.77 (40.52)                                        
 13 Weinhofer, Joseph M       12 Sachem-MR            1:20.88    1:20.05 SILV   
                  39.25     1:20.05 (40.80)                                        
 14 Vintis, Matt T            11 TVSC-MR              1:18.45    1:20.59 SILV   
                  38.98     1:20.59 (41.61)                                        
 15 Antonucci, Luke           12 Sachem-MR            1:18.10    1:22.29 SILV   
                  40.19     1:22.29 (42.10)                                        
 16 Kelly, Nicky C            12 TVSC-MR              1:23.58    1:22.86 SILV   
                  40.83     1:22.86 (42.03)                                        
 17 Dunster, Connor G         11 Express Swimming-MR  1:29.24    1:24.43 SILV   
 18 Hurley, John R            12 Express Swimming-MR  1:25.15    1:24.72 SILV   
                  42.37     1:24.72 (42.35)                                        
 19 Kain, Patrick             11 WISC-MR              1:25.14    1:24.84        
                  40.43     1:24.84 (44.41)                                        
 20 Sarbanes, Alexander C     12 Express Swimming-MR  1:24.83    1:26.46        
                  41.01     1:26.46 (45.45)                                        
 21 Liu, Allen A              11 TVSC-MR              1:28.23    1:26.96        
                  41.90     1:26.96 (45.06)                                        
 22 Buchanan, Brian R         11 NFS-MR               1:29.79    1:28.70        
                  42.63     1:28.70 (46.07)                                        
 23 Bances, AJ J              11 TVSC-MR              1:31.69    1:29.45        
                  43.15     1:29.45 (46.30)                                        
 24 Coccaro, James            11 TVSC-MR              1:26.21    1:29.46        
                  43.67     1:29.46 (45.79)                                        
 25 Brown, Liam K             12 TVSC-MR              1:32.52    1:29.93        
                  44.51     1:29.93 (45.42)                                        
 26 Damenti, Luke X           11 TVSC-MR              1:27.06    1:30.68        
                  44.53     1:30.68 (46.15)                                        
 27 Brown, Declan G           12 TVSC-MR              1:32.43    1:31.73        
                  44.59     1:31.73 (47.14)                                        
 28 Kohlus, Robert W          12 TVSC-MR              1:25.87    1:33.18        
 29 Banfi, Justin             12 Sachem-MR            1:40.77    1:34.93        
 30 Metzger, Nicholas D       11 TVSC-MR              1:37.50    1:36.21        
                  47.24     1:36.21 (48.97)                                        
 31 Betterbed, Donald J       11 TVSC-MR              1:29.03    1:39.26        
                  45.93     1:39.26 (53.33)                                        
 32 McGibney, max A           12 CSC-MR               1:50.51    1:39.35        
                  46.44     1:39.35 (52.91)                                        
 33 Krauth, Ryan J            11 Sachem-MR            1:40.53    1:40.11        
                  49.38     1:40.11 (50.73)                                        
 34 Erlanger, Brendyn C       12 IA-MR                2:10.00    1:41.30        
                  46.31     1:41.30 (54.99)                                        
 35 Tcherevik, Nikita         11 TVSC-MR              1:50.49    1:41.38        
 36 Gahan, Shane T            11 NS-MR                1:41.88    1:42.50        
                  51.14     1:42.50 (51.36)                                        
 37 Khayrullin, Arslan        11 Sachem-MR            1:45.00    1:48.45        
 38 Kellar, Chris A           11 IA-MR                2:30.00    1:56.02        
                  54.33   1:56.02 (1:01.69)                                        
 39 Pallmann, Kyle            12 Sachem-MR            2:00.00    2:01.87        
                  56.97   2:01.87 (1:04.90)                                        
 -- Kanaley, Tim S            11 IA-MR                2:00.00         DQ        
                  28.49        DQ (1:09.35)                                        
 -- Walsh, James E            12 Express Swimming-MR  1:45.00         DQ        
 -- O'Reilly, Bobby P         11 Sachem-MR            2:00.78         DQ        
                  45.15          DQ (52.67)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                43.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos          12 WISC-MR                37.14      35.44 ZQ     
  2 Sarbanes, Alexander C     12 Express Swimming-MR    36.54      36.19 ZQ     
  3 Graham, Joseph P          12 Express Swimming-MR    37.56      37.49 JO     
  4 Hurley, John R            12 Express Swimming-MR    38.02      37.69 SILV   
  5 Bracey, Devin             12 NFS-MR                 38.51      37.71 SILV   
  6 Neri, Nick J              12 Sachem-MR              38.97      38.00 SILV   
  7 Boyd, Gavin W             12 CSC-MR                 42.81      38.94 SILV   
  8 Daly, Brendan P           12 NS-MR                  41.21      39.01 SILV   
  9 Deguzman, Nathaniel       11 Express Swimming-MR    39.22      39.77 SILV   
 10 Sanders, Peter B          12 TVSC-MR                41.87      40.66 SILV   
 11 Kaja, Duncan J            12 Express Swimming-MR    46.00      41.40 SILV   
 12 Lipari, Anthony J         12 WISC-MR                45.28      42.52 SILV   
 13 Kain, Patrick             11 WISC-MR                43.30      42.64 SILV   
 14 Weinhofer, Joseph M       12 Sachem-MR              44.62      42.76 SILV   
 15 Zuric, Luka D             11 TVSC-MR                43.93      43.00 SILV   
 16 Thomas, Kieran C          11 IA-MR                  44.28      43.28 SILV   
 17 Mohan, Aidan M            12 LIND-MR                45.84      43.29 SILV   
 18 Liu, Allen A              11 TVSC-MR                43.97      43.52        
 19 Antonucci, Luke           12 Sachem-MR              44.70      43.76        
 20 Kohlus, Robert W          12 TVSC-MR                47.47      44.02        
 21 Simas, Michael S          11 WISC-MR                47.73      44.49        
 22 Mueller, Jason T          12 IA-MR                  45.16      44.53        
 23 Hopkins, Tyreikh          11 NFS-MR                 46.12      44.88        
 24 Vintis, Matt T            11 TVSC-MR                44.93      45.78        
 25 Polanish, Kevin           11 IA-MR                  47.80      45.98        
 26 Erlanger, Brendyn C       12 IA-MR                  53.62      46.28        
 27 Daly, Kyle S              11 NS-MR                  51.92      46.36        
 28 McCullough, Dorean J      12 NFS-MR                 54.19      46.50        
 29 Kelly, Nicky C            12 TVSC-MR                51.45      46.76        
 30 Cheng, Tim A              12 Sachem-MR              46.79      47.02        
 31 Khayrullin, Arslan        11 Sachem-MR              49.08      47.26        
 32 Brown, Declan G           12 TVSC-MR                48.16      47.50        
 33 Brown, Liam K             12 TVSC-MR                48.39      48.36        
 34 McGibney, max A           12 CSC-MR                 52.49      48.53        
 35 deBoer, Bradley D         11 NS-MR                  53.73      48.77        
 36 Betterbed, Donald J       11 TVSC-MR                48.37      48.96        
 37 Bances, AJ J              11 TVSC-MR                48.88      49.10        
 38 Harris, Luke J            11 WISC-MR                55.50      49.16        
 39 Diaz, Luciano             12 LIND-MR                54.99      49.29        
 40 Bainbridge, Liam M        11 WISC-MR                54.17      49.40        
 41 Metzger, Nicholas D       11 TVSC-MR                49.13      49.57        
 42 Lopez, Jason              11 Sachem-MR              51.36      49.66        
 43 Banfi, Justin             12 Sachem-MR              53.90      50.98        
 44 Krauth, Ryan J            11 Sachem-MR              54.07      51.26        
 45 Heinz, Joseph             12 Sachem-MR              52.99      52.23        
 46 Gahan, Shane T            11 NS-MR                  54.87      53.51        
 47 Amarando, Joseph C        11 CSC-MR               1:10.55      55.54        
 -- Damenti, Luke X           11 TVSC-MR                45.31         DQ        
 -- Budke, Vinny C            11 Sachem-MR              43.13         DQ        
 -- Kanaley, Tim S            11 IA-MR                  59.43         DQ        
 -- White, Devin H            11 LIND-MR                55.99         DQ        
 -- Kolar, Dylan E            11 IA-MR                  53.94         DQ        
 -- Bialucha, Michael         12 LIND-MR                48.99         DQ        
 -- Walsh, James E            12 Express Swimming-MR    50.00         DQ        
 -- Catterson, James M        12 TVSC-MR                55.93         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                32.09  JO
                39.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Nathan M            12 Express Swimming-MR    31.00      29.07 ZQ     
  2 Gaffney, John C           12 Express Swimming-MR    29.72      30.39 ZQ     
  3 Pedisich, Joe M           12 Sachem-MR              31.62      30.94 JO     
  4 Deguzman, Cameron         12 Express Swimming-MR    33.70      33.23 SILV   
  5 Budke, Vinny C            11 Sachem-MR              33.50      33.30 SILV   
  6 Kubik, Cameron H          11 TVSC-MR                33.56      34.29 SILV   
  7 Daly, Brendan P           12 NS-MR                  36.03      34.45 SILV   
  8 Neri, Nick J              12 Sachem-MR              34.95      34.59 SILV   
  9 Zuric, Luka D             11 TVSC-MR                34.77      34.75 SILV   
 10 Vintis, Matt T            11 TVSC-MR                34.75      35.00 SILV   
 11 Schultz, Edward A         12 IA-MR                  41.12      36.03 SILV   
 12 Beutel, Brendan M         11 Sachem-MR              36.37      36.48 SILV   
 13 Kaja, Duncan J            12 Express Swimming-MR    37.00      36.64 SILV   
 14 Dunster, Connor G         11 Express Swimming-MR    43.00      38.20 SILV   
 15 Mohan, Aidan M            12 LIND-MR                37.03      38.40 SILV   
 16 Daly, Kyle S              11 NS-MR                  42.55      38.94 SILV   
 17 Sanders, Peter B          12 TVSC-MR                36.28      39.18 SILV   
 18 Antonucci, Luke           12 Sachem-MR              37.23      39.29        
 18 Catterson, James M        12 TVSC-MR                37.90      39.29        
 20 Boyd, Gavin W             12 CSC-MR                 44.16      39.50        
 21 Liu, Allen A              11 TVSC-MR                42.30      41.27        
 22 Damenti, Luke X           11 TVSC-MR                42.13      42.23        
 23 Coccaro, James            11 TVSC-MR                41.95      42.56        
 24 Polanish, Kevin           11 IA-MR                  43.42      44.51        
 25 Diaz, Luciano             12 LIND-MR                50.99      45.41        
 26 White, Devin H            11 LIND-MR                52.99      46.15        
 27 Xu, Jefferson             11 WISC-MR                54.41      46.28        
 28 Metzger, Nicholas D       11 TVSC-MR                44.58      46.42        
 29 Brown, Declan G           12 TVSC-MR                48.20      47.62        
 30 deBoer, Bradley D         11 NS-MR                  50.62      48.38        
 31 Tcherevik, Nikita         11 TVSC-MR                51.08      50.06        
 -- Kolar, Dylan E            11 IA-MR                  50.93         DQ        
 -- Thomas, Kieran C          11 IA-MR                  43.21         DQ        
 -- Brown, Liam K             12 TVSC-MR                56.93         DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  11-12 ZQ
              2:32.59  11-12 JO
              2:57.09  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos          12 WISC-MR              2:30.31    2:27.73 ZQ     
                  33.42     1:09.15 (35.73)     1:54.08 (44.93)     2:27.73 (33.65)
  2 Neri, Nick J              12 Sachem-MR            2:53.02    2:38.97 SILV   
                  35.15     1:16.58 (41.43)     2:03.56 (46.98)     2:38.97 (35.41)
  3 Monteverde, Joe M         12 Sachem-MR            2:55.07    2:40.52 SILV   
                  36.14     1:14.48 (38.34)     2:05.99 (51.51)     2:40.52 (34.53)
  4 Budke, Vinny C            11 Sachem-MR            2:45.74    2:41.75 SILV   
                  35.67     1:16.63 (40.96)     2:05.94 (49.31)     2:41.75 (35.81)
  5 Daly, Tommy A             11 TVSC-MR              2:43.96    2:42.45 SILV   
                  36.61     1:20.59 (43.98)     2:06.22 (45.63)     2:42.45 (36.23)
  6 Kubik, Cameron H          11 TVSC-MR              2:46.93    2:42.58 SILV   
                  36.06     1:18.93 (42.87)     2:08.49 (49.56)     2:42.58 (34.09)
  7 Cheng, Tim A              12 Sachem-MR            3:02.19    3:00.26        
                  40.76     1:22.72 (41.96)     2:21.24 (58.52)     3:00.26 (39.02)
  8 Beutel, Brendan M         11 Sachem-MR            3:04.98    3:00.42        
                  40.37     1:23.03 (42.66)     2:19.97 (56.94)     3:00.42 (40.45)
  9 Kelly, Nicky C            12 TVSC-MR              2:58.99    3:07.46        
                  44.15     1:29.22 (45.07)     2:26.07 (56.85)     3:07.46 (41.39)
 10 Schultz, Edward A         12 IA-MR                3:18.93    3:10.33        
                  37.87                             2:22.23 ( )     3:10.33 (48.10)
 11 Betterbed, Donald J       11 TVSC-MR              3:40.24    3:28.32        
                  50.10     1:41.87 (51.77)     2:41.63 (59.76)     3:28.32 (46.69)
 -- Thomas, Kieran C          11 IA-MR                3:11.02         DQ        
                  41.87     1:27.99 (46.12)     2:18.72 (50.73)          DQ (37.50)
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
              1:00.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poblano, Christian S      14 CSC-MR                 54.42      54.74 SILV   
                  26.40       54.74 (28.34)                                        
  2 Cannon, Sean D            13 CSC-MR                 54.62      54.85 SILV   
                  26.01       54.85 (28.84)                                        
  3 Cheng, Dan J              14 Sachem-MR              56.04      55.13 SILV   
                  26.61       55.13 (28.52)                                        
  4 Holston, Kamau S          14 NFS-MR                 56.94      55.52 SILV   
                  27.35       55.52 (28.17)                                        
  5 McDougall, Robert J       14 CSC-MR                 56.53      59.06 SILV   
                  27.65       59.06 (31.41)                                        
  6 Camberdella, Griffen J    14 NS-MR                  58.63      59.37 SILV   
                  28.50       59.37 (30.87)                                        
  7 Dorizas, Chris A          13 Express Swimming-MR  1:03.20      59.66 SILV   
                  29.03       59.66 (30.63)                                        
  8 Murphy, Andrew J          13 NS-MR                  59.23      59.81 SILV   
                  29.15       59.81 (30.66)                                        
  9 Lydon, Patrick J          13 WISC-MR              1:01.27    1:00.04 SILV   
                  29.13     1:00.04 (30.91)                                        
 10 Stoller, Jared C          13 CSC-MR                    NT    1:00.82        
                  29.19     1:00.82 (31.63)                                        
 11 Connors, Brian G          13 Express Swimming-MR    59.44    1:01.62        
                  29.89     1:01.62 (31.73)                                        
 12 Galeto, Nicholas          13 WISC-MR              1:01.01    1:01.68        
                  30.06     1:01.68 (31.62)                                        
 13 Vath, Jr., Joseph F       13 Sachem-MR            1:01.89    1:01.70        
                  29.23     1:01.70 (32.47)                                        
 14 Bailey, Nicholas X        13 NFS-MR                 59.46    1:01.96        
                  29.69     1:01.96 (32.27)                                        
 15 Hansen, Jason M           14 CSC-MR               1:00.92    1:02.05        
                  29.66     1:02.05 (32.39)                                        
 16 Crafa, Christopher J      13 Express Swimming-MR  1:02.49    1:02.47        
                  15.92     1:02.47 (46.55)                                        
 17 Porterfield, Travis K     14 Sachem-MR            1:05.76    1:03.43        
                  29.99     1:03.43 (33.44)                                        
 18 Kain, Ryan                14 WISC-MR              1:13.30    1:05.09        
                  31.73     1:05.09 (33.36)                                        
 19 Bischoff, Gregory S       14 UN-IA-MR             1:10.00    1:05.31        
                  32.05     1:05.31 (33.26)                                        
 20 Passalacqua, Michael R    13 IA-MR                1:11.68    1:05.73        
                  32.42     1:05.73 (33.31)                                        
 21 Zotto, Nicholas C         14 WISC-MR              1:07.00    1:06.24        
                  31.81     1:06.24 (34.43)                                        
 22 Young, Allen W            13 Sachem-MR            1:16.15    1:06.27        
                  31.16     1:06.27 (35.11)                                        
 23 Hyer, Robert J            13 Express Swimming-MR  1:06.18    1:07.82        
 24 Buckheit, Christian J     13 IA-MR                1:12.21    1:08.62        
                  32.90     1:08.62 (35.72)                                        
 25 Caraher, Sean P           13 IA-MR                1:08.87    1:09.17        
                  33.00     1:09.17 (36.17)                                        
 26 Bainbridge, Connor        13 WISC-MR              1:12.91    1:09.42        
                  33.84     1:09.42 (35.58)                                        
 27 Earley, Ryan C            13 Express Swimming-MR  1:10.00    1:09.57        
                  34.52     1:09.57 (35.05)                                        
 28 Corbisiero, Rocco G       14 Sachem-MR            1:12.61    1:10.83        
                  34.12     1:10.83 (36.71)                                        
 29 deBoer, Skylar A          13 NS-MR                1:08.00    1:12.16        
                  34.73     1:12.16 (37.43)                                        
 30 Clarke, Shaheem A         13 NFS-MR               1:18.14    1:13.64        
 31 Heinz, Anthony            14 Sachem-MR            1:11.14    1:14.68        
                  34.03     1:14.68 (40.65)                                        
 32 DeNoyior, Joseph M        13 WISC-MR              1:15.70    1:14.85        
                  36.34     1:14.85 (38.51)                                        
 33 Clark, Daniel M           13 Express Swimming-MR  1:10.48    1:14.95        
                  35.90     1:14.95 (39.05)                                        
 34 Berdolt II, Jack P        14 WISC-MR              1:06.50    1:16.10        
                  35.33     1:16.10 (40.77)                                        
 35 Douglas, Alec M           13 NS-MR                1:32.96    1:17.00        
                  35.45     1:17.00 (41.55)                                        
 36 Coskuner, Jonathan O      13 LIND-MR              1:14.71    1:17.02        
                  37.50     1:17.02 (39.52)                                        
 37 Matyjaszek, Mikolaj       13 LIND-MR              1:20.17    1:21.91        
                  38.59     1:21.91 (43.32)                                        
 38 Buhler, Jake              13 Sachem-MR            1:34.09    1:22.13        
                  37.48     1:22.13 (44.65)                                        
 39 Sanders, Dylan T          13 CSC-MR               1:28.13    1:23.39        
                  39.78     1:23.39 (43.61)                                        
 40 Brueckner, Gregory        13 WISC-MR              1:26.60    1:29.18        
                  40.21     1:29.18 (48.97)                                        
 41 Colonnello, Sean M        13 Sachem-MR                 NT    1:30.24        
                  41.71     1:30.24 (48.53)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:20.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheng, Dan J              14 Sachem-MR            2:06.59    2:03.23 SILV   
                  27.50       58.35 (30.85)     1:29.91 (31.56)     2:03.23 (33.32)
  2 Ismailov, Max             13 IA-MR                2:14.14    2:08.80 SILV   
                  30.32     1:03.65 (33.33)     1:36.60 (32.95)     2:08.80 (32.20)
  3 Holston, Kamau S          14 NFS-MR               2:12.41    2:10.92 SILV   
                  29.92   1:37.64 (1:07.72)     2:10.92 (33.28)                    
  4 Dorizas, Chris A          13 Express Swimming-MR  2:09.69    2:11.02 SILV   
                  29.96     1:03.47 (33.51)     1:37.64 (34.17)     2:11.02 (33.38)
  5 Ye, William               13 WISC-MR              2:15.50    2:12.72 SILV   
                  30.66     1:04.15 (33.49)     1:39.19 (35.04)     2:12.72 (33.53)
  6 Borger, Keith C           14 Sachem-MR            2:15.19    2:12.75 SILV   
                  31.92     1:06.71 (34.79)     1:41.47 (34.76)     2:12.75 (31.28)
  7 Hansen, Jason M           14 CSC-MR               2:12.27    2:13.67 SILV   
                  30.11     1:04.13 (34.02)     1:39.87 (35.74)     2:13.67 (33.80)
  8 Lopez, Christopher S      13 CSC-MR               2:21.13    2:16.89 SILV   
                  31.45     1:06.60 (35.15)     1:42.67 (36.07)     2:16.89 (34.22)
  9 Gilmore, Brandon J        14 NS-MR                2:19.56    2:17.09 SILV   
                  31.18     1:07.35 (36.17)     1:43.53 (36.18)     2:17.09 (33.56)
 10 Vath, Jr., Joseph F       13 Sachem-MR            2:15.09    2:19.58 SILV   
                  32.14     1:07.45 (35.31)     1:43.76 (36.31)     2:19.58 (35.82)
 11 Bailey, Nicholas X        13 NFS-MR               2:19.94    2:29.33        
                  32.99     1:10.02 (37.03)     1:50.02 (40.00)     2:29.33 (39.31)
 12 Bischoff, Gregory S       14 UN-IA-MR             2:30.00    2:30.26        
                  33.45     1:12.75 (39.30)     1:52.40 (39.65)     2:30.26 (37.86)
 13 Mata, Kanon L             13 TVSC-MR              2:32.48    2:30.47        
                  34.97     1:13.48 (38.51)     1:52.72 (39.24)     2:30.47 (37.75)
 14 Coskuner, Jonathan O      13 LIND-MR              2:39.99    2:54.02        
                  38.61   2:54.02 (2:15.41)                                        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  13-14 JO
              5:21.99  13-14 ZQ
              5:55.99  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Chris             14 WISC-MR              5:44.75    5:25.00 SILV   
                  26.35       57.34 (30.99)     1:29.59 (32.25)     2:01.72 (32.13)
        2:35.09 (33.37)     3:09.06 (33.97)     3:43.53 (34.47)     4:17.89 (34.36)
        4:52.31 (34.42)     5:25.00 (32.69)                                        
  2 Vath, Jr., Joseph F       13 Sachem-MR            5:49.55    5:47.86 SILV   
                  32.03     1:07.60 (35.57)     1:43.07 (35.47)     2:18.58 (35.51)
        2:54.63 (36.05)     3:30.11 (35.48)     4:05.05 (34.94)     4:40.40 (35.35)
        5:15.88 (35.48)     5:47.86 (31.98)                                        
  3 Borger, Keith C           14 Sachem-MR            5:55.60    5:47.99 SILV   
                  32.26     1:07.42 (35.16)     1:42.97 (35.55)   2:55.19 (1:12.22)
                                3:30.15 ( )     4:05.76 (35.61)     4:41.26 (35.50)
        5:16.27 (35.01)     5:47.99 (31.72)                                        
  4 Cheng, Dan J              14 Sachem-MR            6:05.21    5:51.21 SILV   
                  28.35     1:02.20 (33.85)     1:38.32 (36.12)     2:14.96 (36.64)
        2:51.72 (36.76)     3:28.35 (36.63)     4:05.16 (36.81)     4:41.74 (36.58)
        5:17.61 (35.87)     5:51.21 (33.60)                                        
  5 Hansen, Jason M           14 CSC-MR                    NT    5:53.29 SILV   
                  30.64     1:04.45 (33.81)     1:40.11 (35.66)     2:16.46 (36.35)
        2:51.88 (35.42)     3:28.13 (36.25)     4:04.60 (36.47)     4:41.88 (37.28)
        5:18.67 (36.79)     5:53.29 (34.62)                                        
  6 Roche, Patrick D          13 IA-MR                6:36.49    6:12.32        
                  32.84     1:10.29 (37.45)     1:49.56 (39.27)     2:28.62 (39.06)
        3:07.34 (38.72)     3:44.39 (37.05)     4:21.56 (37.17)     4:58.70 (37.14)
        5:37.03 (38.33)     6:12.32 (35.29)                                        
  7 Lopez, Christopher S      13 CSC-MR               7:02.48    6:17.15        
                  31.90     1:07.08 (35.18)     1:45.03 (37.95)     2:23.72 (38.69)
        3:03.09 (39.37)     3:42.30 (39.21)     4:20.54 (38.24)     4:59.84 (39.30)
        5:39.61 (39.77)     6:17.15 (37.54)                                        
  8 Lydon, Patrick J          13 WISC-MR              6:15.50    6:21.47        
                  30.80     1:05.72 (34.92)     1:43.21 (37.49)     2:23.09 (39.88)
        3:04.11 (41.02)     3:44.32 (40.21)     4:25.43 (41.11)     5:06.08 (40.65)
        5:46.58 (40.50)     6:21.47 (34.89)                                        
  9 Bischoff, Gregory S       14 UN-IA-MR             7:30.00    6:47.79        
                  33.50       59.15 (25.65)     1:38.16 (39.01)     2:32.66 (54.50)
      3:57.43 (1:24.77)                                                            
            6:08.22 ( )     6:47.79 (39.57)                                        
 10 Young, Allen W            13 Sachem-MR            7:30.00    6:49.46        
                  33.10     1:10.97 (37.87)     1:51.78 (40.81)     2:34.21 (42.43)
        3:17.24 (43.03)     4:00.43 (43.19)     4:44.22 (43.79)     5:27.75 (43.53)
        6:09.78 (42.03)     6:49.46 (39.68)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poblano, Christian S      14 CSC-MR               1:01.30    1:02.20 ZQ     
                  30.28     1:02.20 (31.92)                                        
  2 Cheng, Dan J              14 Sachem-MR            1:05.93    1:06.32 SILV   
                  32.01     1:06.32 (34.31)                                        
  2 Ye, William               13 WISC-MR              1:06.85    1:06.32 SILV   
                  32.50     1:06.32 (33.82)                                        
  4 Michel, Jeff R            13 NS-MR                1:06.00    1:07.07 SILV   
                  32.63     1:07.07 (34.44)                                        
  4 Crafa, Christopher J      13 Express Swimming-MR  1:06.29    1:07.07 SILV   
                  32.38     1:07.07 (34.69)                                        
  6 Galeto, Nicholas          13 WISC-MR              1:06.43    1:07.60 SILV   
                  32.48     1:07.60 (35.12)                                        
  7 Lydon, Patrick J          13 WISC-MR              1:12.26    1:10.14 SILV   
                  33.53     1:10.14 (36.61)                                        
  8 Dorizas, Chris A          13 Express Swimming-MR  1:13.94    1:11.41 SILV   
  9 Connors, Brian G          13 Express Swimming-MR  1:14.42    1:13.02 SILV   
                  34.05     1:13.02 (38.97)                                        
 10 Gilmore, Brandon J        14 NS-MR                1:16.28    1:13.37 SILV   
                  34.25     1:13.37 (39.12)                                        
 11 Zotto, Nicholas C         14 WISC-MR              1:14.22    1:13.58 SILV   
                  35.12     1:13.58 (38.46)                                        
 12 Kain, Ryan                14 WISC-MR              1:22.20    1:13.96 SILV   
                  35.61     1:13.96 (38.35)                                        
 13 Porterfield, Travis K     14 Sachem-MR            1:15.57    1:14.25 SILV   
                  36.38     1:14.25 (37.87)                                        
 14 Hansen, Jason M           14 CSC-MR               1:16.21    1:14.46 SILV   
                  36.10     1:14.46 (38.36)                                        
 15 Lopez, Christopher S      13 CSC-MR               1:14.44    1:14.48 SILV   
                  35.79     1:14.48 (38.69)                                        
 16 Corbisiero, Rocco G       14 Sachem-MR            1:11.70    1:14.50 SILV   
                  36.49     1:14.50 (38.01)                                        
 17 Bischoff, Gregory S       14 UN-IA-MR             1:30.00    1:16.04 SILV   
                  37.01     1:16.04 (39.03)                                        
 18 Lov, Troy T               13 TVSC-MR              1:18.66    1:16.59 SILV   
                  37.23     1:16.59 (39.36)                                        
 19 Young, Allen W            13 Sachem-MR            1:30.85    1:19.31        
                  37.98     1:19.31 (41.33)                                        
 20 Mata, Kanon L             13 TVSC-MR              1:26.15    1:20.87        
                  40.38     1:20.87 (40.49)                                        
 21 Caraher, Sean P           13 IA-MR                1:33.14    1:20.96        
                  40.26     1:20.96 (40.70)                                        
 22 Hyer, Robert J            13 Express Swimming-MR  1:22.56    1:22.18        
                  40.14     1:22.18 (42.04)                                        
 23 Buckheit, Christian J     13 IA-MR                1:27.95    1:22.62        
                  39.55     1:22.62 (43.07)                                        
 24 Bainbridge, Connor        13 WISC-MR              1:21.89    1:22.93        
 25 deBoer, Skylar A          13 NS-MR                1:28.29    1:23.62        
 26 Earley, Ryan C            13 Express Swimming-MR  1:22.00    1:24.27        
                  41.64     1:24.27 (42.63)                                        
 27 Clarke, Shaheem A         13 NFS-MR               1:42.00    1:25.30        
 28 Clark, Daniel M           13 Express Swimming-MR  1:21.61    1:27.43        
                  41.51     1:27.43 (45.92)                                        
 29 Passalacqua, Michael R    13 IA-MR                1:29.89    1:27.57        
                  42.43     1:27.57 (45.14)                                        
 30 Coskuner, Jonathan O      13 LIND-MR              1:36.35    1:34.36        
                  44.26     1:34.36 (50.10)                                        
 31 Sanders, Dylan T          13 CSC-MR               1:51.22    1:36.22        
                  46.53     1:36.22 (49.69)                                        
 32 Douglas, Alec M           13 NS-MR                1:50.15    1:36.40        
                  45.41     1:36.40 (50.99)                                        
 33 Buhler, Jake              13 Sachem-MR            2:05.31    1:39.28        
                  46.62     1:39.28 (52.66)                                        
 34 Matyjaszek, Mikolaj       13 LIND-MR              1:34.81    1:40.68        
                  47.45     1:40.68 (53.23)                                        
 35 Colonnello, Sean M        13 Sachem-MR            1:52.41    1:43.97        
                  49.90     1:43.97 (54.07)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:22.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDougall, Robert J       14 CSC-MR               1:15.88    1:14.79 SILV   
                  35.28     1:14.79 (39.51)                                        
  2 Borger, Keith C           14 Sachem-MR            1:15.76    1:15.12 SILV   
                  35.45     1:15.12 (39.67)                                        
  3 Michel, Jeff R            13 NS-MR                1:18.74    1:16.25 SILV   
                  36.22     1:16.25 (40.03)                                        
  4 Ismailov, Max             13 IA-MR                1:22.60    1:16.60 SILV   
                  35.69     1:16.60 (40.91)                                        
  5 Camberdella, Griffen J    14 NS-MR                1:18.04    1:17.47 SILV   
                  36.63     1:17.47 (40.84)                                        
  6 Murphy, Andrew J          13 NS-MR                1:19.69    1:20.40 SILV   
                  37.82     1:20.40 (42.58)                                        
  7 Stoller, Jared C          13 CSC-MR               1:21.33    1:20.64 SILV   
                  36.83     1:20.64 (43.81)                                        
  8 Corbisiero, Rocco G       14 Sachem-MR            1:21.50    1:21.31 SILV   
                  38.25     1:21.31 (43.06)                                        
  9 Caraher, Sean P           13 IA-MR                1:27.08    1:25.18        
                  40.31     1:25.18 (44.87)                                        
 10 Berdolt II, Jack P        14 WISC-MR              1:28.34    1:28.00        
                  41.11     1:28.00 (46.89)                                        
 11 Zotto, Nicholas C         14 WISC-MR              1:28.68    1:29.30        
                  42.88     1:29.30 (46.42)                                        
 12 Lopez, Christopher S      13 CSC-MR               1:30.93    1:30.77        
                  42.33     1:30.77 (48.44)                                        
 13 Heinz, Anthony            14 Sachem-MR            1:31.17    1:30.81        
                  42.10     1:30.81 (48.71)                                        
 14 Mata, Kanon L             13 TVSC-MR              1:36.31    1:31.32        
                  43.23     1:31.32 (48.09)                                        
 15 Buckheit, Christian J     13 IA-MR                1:35.09    1:32.62        
                  43.64     1:32.62 (48.98)                                        
 16 Gilmore, Brandon J        14 NS-MR                1:40.27    1:35.08        
                  45.12     1:35.08 (49.96)                                        
 17 Clark, Daniel M           13 Express Swimming-MR  1:35.09    1:35.22        
                  45.95     1:35.22 (49.27)                                        
 18 Earley, Ryan C            13 Express Swimming-MR  1:35.00    1:35.47        
                  45.94     1:35.47 (49.53)                                        
 19 Douglas, Alec M           13 NS-MR                1:49.77    1:36.48        
                  43.91     1:36.48 (52.57)                                        
 20 Lov, Troy T               13 TVSC-MR              1:35.07    1:38.45        
                  46.24     1:38.45 (52.21)                                        
 21 Hyer, Robert J            13 Express Swimming-MR  1:40.41    1:38.76        
                  46.62     1:38.76 (52.14)                                        
 22 Matyjaszek, Mikolaj       13 LIND-MR              1:51.27    1:45.19        
                  49.42     1:45.19 (55.77)                                        
 23 Sanders, Dylan T          13 CSC-MR               2:07.09    1:50.44        
                  49.83   1:50.44 (1:00.61)                                        
 -- Passalacqua, Michael R    13 IA-MR                1:31.83         DQ        
                  39.92          DQ (44.38)                                        
 -- Colonnello, Sean M        13 Sachem-MR                 NT         DQ        
                  50.34        DQ (1:03.44)                                        
 -- DeNoyior, Joseph M        13 WISC-MR              1:31.10         DQ        
                  47.48          DQ (57.33)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:12.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holston, Kamau S          14 NFS-MR               1:04.16    1:02.78 SILV   
                  27.79     1:02.78 (34.99)                                        
  2 Cannon, Sean D            13 CSC-MR               1:02.56    1:04.36 SILV   
                  28.80     1:04.36 (35.56)                                        
  3 Ye, William               13 WISC-MR              1:06.52    1:05.07 SILV   
                  30.93     1:05.07 (34.14)                                        
  4 Poblano, Christian S      14 CSC-MR               1:03.04    1:06.00 SILV   
                  29.68     1:06.00 (36.32)                                        
  5 Connors, Brian G          13 Express Swimming-MR  1:06.71    1:08.15 SILV   
                  31.73     1:08.15 (36.42)                                        
  6 McDougall, Robert J       14 CSC-MR               1:04.98    1:08.84 SILV   
                  31.18     1:08.84 (37.66)                                        
  7 Murphy, Andrew J          13 NS-MR                1:08.00    1:09.28 SILV   
                  32.54     1:09.28 (36.74)                                        
  8 Vath, Jr., Joseph F       13 Sachem-MR            1:12.05    1:09.39 SILV   
                  31.84     1:09.39 (37.55)                                        
  9 Stoller, Jared C          13 CSC-MR               1:09.50    1:09.88 SILV   
                  31.43     1:09.88 (38.45)                                        
 10 Michel, Jeff R            13 NS-MR                1:11.23    1:09.90 SILV   
                  32.67     1:09.90 (37.23)                                        
 11 Borger, Keith C           14 Sachem-MR            1:13.84    1:10.29 SILV   
                  32.49     1:10.29 (37.80)                                        
 12 Crafa, Christopher J      13 Express Swimming-MR  1:12.50    1:10.44 SILV   
                  33.00     1:10.44 (37.44)                                        
 13 Ismailov, Max             13 IA-MR                1:14.43    1:10.93 SILV   
                  33.29     1:10.93 (37.64)                                        
 14 Camberdella, Griffen J    14 NS-MR                1:09.97    1:12.20 SILV   
                  33.18     1:12.20 (39.02)                                        
 15 Lydon, Patrick J          13 WISC-MR              1:14.83    1:16.43        
                  34.71     1:16.43 (41.72)                                        
 16 Lov, Troy T               13 TVSC-MR              1:26.67    1:16.62        
                  35.03     1:16.62 (41.59)                                        
 17 Bailey, Nicholas X        13 NFS-MR               1:19.11    1:17.83        
                  34.67     1:17.83 (43.16)                                        
 18 deBoer, Skylar A          13 NS-MR                1:17.94    1:21.44        
                  37.26     1:21.44 (44.18)                                        
 19 Clarke, Shaheem A         13 NFS-MR               1:32.16    1:31.42        
                  38.65     1:31.42 (52.77)                                        
 -- Coskuner, Jonathan O      13 LIND-MR              1:38.97         DQ        
                  43.27          DQ (49.82)                                        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  13-14 JO
              4:45.99  13-14 ZQ
              5:13.79  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaplan, Zach I            14 TVSC-MR              4:48.05    4:40.79 JO     
                  28.83     1:02.94 (34.11)     1:38.37 (35.43)     2:13.22 (34.85)
        2:54.56 (41.34)     3:36.37 (41.81)     4:09.60 (33.23)     4:40.79 (31.19)
  2 Nilsson, Evan A           13 TVSC-MR              4:45.08    4:41.50 JO     
                  28.48     1:01.28 (32.80)     1:37.57 (36.29)     2:12.17 (34.60)
        2:56.02 (43.85)     3:40.03 (44.01)     4:11.01 (30.98)     4:41.50 (30.49)
  3 Ismailov, Max             13 IA-MR                5:28.77    5:05.25 SILV   
                  32.43     1:11.46 (39.03)     1:52.49 (41.03)     2:31.98 (39.49)
        3:14.87 (42.89)     3:58.41 (43.54)     4:33.06 (34.65)     5:05.25 (32.19)
  4 Robertson, Patrick W      14 TVSC-MR              5:23.62    5:11.80 SILV   
                  33.80     1:12.42 (38.62)     1:52.76 (40.34)     2:31.44 (38.68)
        3:17.90 (46.46)     4:03.85 (45.95)     4:39.27 (35.42)     5:11.80 (32.53)
  5 Vincel, Jake A            14 TVSC-MR              5:25.58    5:13.24 SILV   
                  31.68     1:11.31 (39.63)     1:49.92 (38.61)     2:28.00 (38.08)
        3:16.79 (48.79)     4:06.22 (49.43)     4:40.02 (33.80)     5:13.24 (33.22)
  6 Li, Peter Z               14 TVSC-MR              5:40.85    5:16.97        
                  33.73     1:12.38 (38.65)     1:52.36 (39.98)     2:31.24 (38.88)
        3:16.27 (45.03)     4:02.18 (45.91)     4:40.68 (38.50)     5:16.97 (36.29)
  7 McDougall, Robert J       14 CSC-MR               5:23.54    5:17.32        
                  30.05     1:07.68 (37.63)     1:48.85 (41.17)     2:30.33 (41.48)
        3:18.22 (47.89)     4:07.16 (48.94)     4:42.15 (34.99)     5:17.32 (35.17)
  8 Stoller, Jared C          13 CSC-MR                    NT    5:17.50        
                  32.07     1:11.20 (39.13)     1:55.50 (44.30)     2:36.99 (41.49)
        3:21.68 (44.69)     4:06.99 (45.31)     4:43.48 (36.49)     5:17.50 (34.02)
  9 Wang, Eric E              14 TVSC-MR              5:38.23    5:28.54        
                  33.84     1:17.10 (43.26)     2:03.41 (46.31)     2:48.12 (44.71)
        3:32.69 (44.57)     4:16.76 (44.07)     4:54.33 (37.57)     5:28.54 (34.21)
 10 Kilgore, Eric H           13 TVSC-MR              6:06.99    5:41.00        
                  37.33     1:18.97 (41.64)     2:02.87 (43.90)     2:44.80 (41.93)
        3:34.79 (49.99)     4:24.89 (50.10)     5:03.63 (38.74)     5:41.00 (37.37)
 11 Porterfield, Travis K     14 Sachem-MR            6:00.00    5:44.86        
                  36.41     1:22.58 (46.17)     2:04.91 (42.33)     2:46.04 (41.13)
        3:38.76 (52.72)     4:29.68 (50.92)     5:08.87 (39.19)     5:44.86 (35.99)
 12 Lov, Troy T               13 TVSC-MR              6:25.99    5:48.67        
                  33.97                             1:58.86 ( )     2:42.83 (43.97)
        3:34.37 (51.54)     4:29.36 (54.99)     5:11.46 (42.10)     5:48.67 (37.21)
 -- Mata, Kanon L             13 TVSC-MR                   NT         DQ        
                  36.86     1:21.58 (44.72)     2:07.01 (45.43)     2:50.39 (43.38)
        3:41.05 (50.66)     4:33.34 (52.29)     5:13.79 (40.45)          DQ (38.84)
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                55.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, Jim              16 Sachem-MR              48.22      49.37 ZQ     
                  23.39       49.37 (25.98)                                        
  2 Llewellyn, Richard A      16 CSC-MR                 49.65      50.35 ZQ     
                  24.30       50.35 (26.05)                                        
  3 Wilson, Timothy W         17 IA-MR                  53.50      51.17 ZQ     
                  24.85       51.17 (26.32)                                        
  4 Mazur, Zachary M          17 WISC-MR                49.52      51.24 ZQ     
                  23.98       51.24 (27.26)                                        
  5 Cato, Camren A            15 NFS-MR                 51.01      51.69 JO     
                  24.40       51.69 (27.29)                                        
  6 Russell, Douglas L        15 CSC-MR                 51.98      53.50 SILV   
                  25.47       53.50 (28.03)                                        
  7 Mignano, Dominick L       16 CSC-MR                 52.61      53.60 SILV   
                  24.68       53.60 (28.92)                                        
  8 Arcidiacono, Stephen G    15 NS-MR                  55.37      54.42 SILV   
                  25.93       54.42 (28.49)                                        
  9 Gschwind, Daniel          17 CSC-MR                 51.55      54.68 SILV   
                  25.90       54.68 (28.78)                                        
 10 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR              55.00      54.72 SILV   
                  26.42       54.72 (28.30)                                        
 11 Folk, Neil P              17 Sachem-MR              53.95      54.74 SILV   
                  26.45       54.74 (28.29)                                        
 12 Tutone, Chris L           16 Sachem-MR              55.34      54.81 SILV   
                  25.96       54.81 (28.85)                                        
 13 Buissereth, Aaron M       15 NFS-MR                 56.03      54.99 SILV   
                  26.42       54.99 (28.57)                                        
 14 Newell, Michael J         17 NS-MR                  54.00      55.11 SILV   
                  26.54       55.11 (28.57)                                        
 15 Sidor, Stephen J          16 WISC-MR                54.24      55.27 SILV   
                  25.75       55.27 (29.52)                                        
 16 Byrne, Cameron A          16 Sachem-MR              52.70      55.31 SILV   
                  26.39       55.31 (28.92)                                        
 17 Murphy, Shawn D           15 NS-MR                  54.69      55.51        
                  26.71       55.51 (28.80)                                        
 18 Whitehorn, Chris D        17 CSC-MR                 54.78      55.55        
                  26.22       55.55 (29.33)                                        
 19 Keane, Kevin G            15 CSC-MR                 53.46      55.63        
                  26.57       55.63 (29.06)                                        
 20 Clark, Alfred B           17 NFS-MR                 55.19      55.78        
                  26.36       55.78 (29.42)                                        
 21 Collins, Patrick E        17 WISC-MR                56.65      55.99        
                  26.95       55.99 (29.04)                                        
 22 Avila, Derek R            15 IA-MR                  58.07      56.61        
                  27.23       56.61 (29.38)                                        
 23 Enzinger, Adam J          17 Sachem-MR              58.23      57.64        
                  28.21       57.64 (29.43)                                        
 24 Broderick, Joseph S       16 WISC-MR                58.55      58.60        
                  28.21       58.60 (30.39)                                        
 25 Arcidiacono, James M      17 NS-MR                  57.08      58.73        
                  28.12       58.73 (30.61)                                        
 25 White, Marco T            17 NS-MR                  57.94      58.73        
                  27.87       58.73 (30.86)                                        
 27 Frohman, Evan D           17 NS-MR                  57.19      58.74        
                  27.34       58.74 (31.40)                                        
 28 Veccia, James             16 CSC-MR                 59.24      58.81        
                  27.96       58.81 (30.85)                                        
 29 Wheeler, Justin           17 NFS-MR               1:00.85      58.97        
                  28.61       58.97 (30.36)                                        
 30 Pizzurro, Nick J          15 CSC-MR                 56.45      59.08        
                  28.28       59.08 (30.80)                                        
 31 Amato, PJ J               16 Sachem-MR              59.92      59.93        
                  28.61       59.93 (31.32)                                        
 32 Birsner, Corey M          16 LIND-MR                58.99    1:00.10        
                  28.32     1:00.10 (31.78)                                        
 33 Gamboa, Matthew G         15 Express Swimming-MR    59.00    1:00.46        
                  28.78     1:00.46 (31.68)                                        
 34 Corbisiero, Joe G         17 Sachem-MR            1:00.20    1:01.31        
                  29.11     1:01.31 (32.20)                                        
 35 Gupta, Shashank A         15 NS-MR                1:01.21    1:01.75        
                  29.12     1:01.75 (32.63)                                        
 36 Linder, Daniel            15 WISC-MR              1:04.87    1:03.47        
                  30.24     1:03.47 (33.23)                                        
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  15-18 ZQ
              5:10.99  15-18 JO
              5:19.99  15-18 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cremer, Andrew B          17 IA-MR                4:46.84    4:55.91 ZQ     
                  25.61       54.25 (28.64)     1:24.26 (30.01)     1:54.19 (29.93)
        2:24.96 (30.77)     2:55.48 (30.52)     3:26.08 (30.60)     3:56.58 (30.50)
        4:26.74 (30.16)     4:55.91 (29.17)                                        
  2 Coleman, Gregory M        16 IA-MR                5:09.42    5:13.36 SILV   
                  26.75       56.39 (29.64)     1:27.39 (31.00)     1:59.42 (32.03)
        2:31.61 (32.19)     3:04.20 (32.59)     3:36.77 (32.57)     4:09.60 (32.83)
        4:42.36 (32.76)     5:13.36 (31.00)                                        
  3 Russell, Douglas L        15 CSC-MR               5:16.51    5:13.95 SILV   
                  27.18       57.32 (30.14)     1:28.65 (31.33)     2:00.40 (31.75)
        2:32.39 (31.99)     3:04.82 (32.43)     3:37.51 (32.69)     4:09.66 (32.15)
        4:42.58 (32.92)     5:13.95 (31.37)                                        
  4 Penteck, Christopher      15 IA-MR                5:13.46    5:22.74        
                  26.54       56.56 (30.02)     1:28.65 (32.09)     2:01.49 (32.84)
        2:35.19 (33.70)     3:08.76 (33.57)     3:42.46 (33.70)     4:16.80 (34.34)
        4:50.67 (33.87)     5:22.74 (32.07)                                        
  5 Whitehorn, Chris D        17 CSC-MR               5:15.85    5:29.44        
                  26.86       57.59 (30.73)     1:30.83 (33.24)     2:04.53 (33.70)
        2:38.81 (34.28)     3:12.85 (34.04)     3:47.62 (34.77)     4:22.62 (35.00)
        4:56.71 (34.09)     5:29.44 (32.73)                                        
  6 Danin, Marc C             17 IA-MR                5:45.00    5:30.77        
                  28.21       59.44 (31.23)     1:32.04 (32.60)     2:05.38 (33.34)
        2:39.34 (33.96)     3:13.42 (34.08)     3:47.89 (34.47)     4:22.37 (34.48)
        4:57.22 (34.85)     5:30.77 (33.55)                                        
  7 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR            5:31.72    5:30.92        
                  27.92       59.42 (31.50)     1:31.84 (32.42)     2:05.62 (33.78)
        2:39.47 (33.85)     3:13.79 (34.32)     3:48.43 (34.64)     4:23.56 (35.13)
        4:58.48 (34.92)     5:30.92 (32.44)                                        
  8 Folk, Neil P              17 Sachem-MR            5:25.91    5:30.95        
                  26.64       56.81 (30.17)     1:29.31 (32.50)     2:03.05 (33.74)
        2:37.58 (34.53)     3:12.11 (34.53)     3:47.61 (35.50)     4:23.02 (35.41)
        4:58.08 (35.06)     5:30.95 (32.87)                                        
  9 Enoksen, Gary             17 IA-MR                5:36.59    5:35.50        
                  28.43     1:00.95 (32.52)     1:35.02 (34.07)     2:09.06 (34.04)
        2:43.44 (34.38)     3:18.13 (34.69)     3:52.55 (34.42)     4:27.18 (34.63)
        5:01.24 (34.06)     5:35.50 (34.26)                                        
 10 Wawro, Adam K             17 IA-MR                6:00.00    5:37.73        
                  29.37     1:01.13 (31.76)     1:34.62 (33.49)     2:09.01 (34.39)
        2:43.16 (34.15)     3:18.06 (34.90)     3:53.33 (35.27)     4:29.61 (36.28)
        5:06.35 (36.74)     5:37.73 (31.38)                                        
 11 Collins, Patrick E        17 WISC-MR              5:45.17    5:43.11        
                  27.47       59.76 (32.29)     1:33.92 (34.16)     2:08.44 (34.52)
        2:43.82 (35.38)     3:20.28 (36.46)     3:56.68 (36.40)     4:33.27 (36.59)
        5:09.19 (35.92)     5:43.11 (33.92)                                        
 12 Keane, Kevin G            15 CSC-MR               5:45.43    5:43.52        
                  28.61     1:01.10 (32.49)                             2:12.05 ( )
        2:48.74 (36.69)     3:24.40 (35.66)     4:00.63 (36.23)     4:36.93 (36.30)
        5:11.76 (34.83)     5:43.52 (31.76)                                        
 13 Frohman, Evan D           17 NS-MR                5:41.18    5:57.06        
                  29.22     1:01.96 (32.74)     1:37.00 (35.04)     2:13.68 (36.68)
        2:50.36 (36.68)     3:27.43 (37.07)     4:05.33 (37.90)     4:42.93 (37.60)
        5:20.58 (37.65)     5:57.06 (36.48)                                        
 14 Pizzurro, Nick J          15 CSC-MR               6:06.24    6:00.81        
                  30.43     1:03.92 (33.49)     1:38.96 (35.04)     2:15.76 (36.80)
        2:52.71 (36.95)     3:30.29 (37.58)     4:08.44 (38.15)     4:46.22 (37.78)
        5:23.82 (37.60)     6:00.81 (36.99)                                        
 15 Linder, Daniel            15 WISC-MR              6:55.50    6:21.37        
                  31.22     1:07.44 (36.22)     1:45.26 (37.82)     2:24.47 (39.21)
        3:04.45 (39.98)     3:44.36 (39.91)     4:25.05 (40.69)     5:05.72 (40.67)
        5:45.75 (40.03)     6:21.37 (35.62)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:04.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, Jim              16 Sachem-MR              54.94      57.78 ZQ     
                  27.87       57.78 (29.91)                                        
  2 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR            1:01.12    1:00.93 SILV   
                  29.56     1:00.93 (31.37)                                        
  3 Arcidiacono, Stephen G    15 NS-MR                1:01.49    1:02.36 SILV   
                  30.19     1:02.36 (32.17)                                        
  4 Russell, Douglas L        15 CSC-MR               1:01.40    1:02.65 SILV   
                  30.59     1:02.65 (32.06)                                        
  5 Cato, Camren A            15 NFS-MR               1:02.76    1:02.81 SILV   
                  30.59     1:02.81 (32.22)                                        
  6 Newell, Michael J         17 NS-MR                1:02.49    1:03.25 SILV   
                  30.76     1:03.25 (32.49)                                        
  7 Broderick, Joseph S       16 WISC-MR              1:05.52    1:04.09 SILV   
                  32.13     1:04.09 (31.96)                                        
  8 Sidor, Stephen J          16 WISC-MR              1:06.29    1:04.65 SILV   
                  30.84     1:04.65 (33.81)                                        
  9 Mazur, Zachary M          17 WISC-MR              1:04.80    1:04.84 SILV   
                  32.03     1:04.84 (32.81)                                        
  9 Tutone, Chris L           16 Sachem-MR            1:03.66    1:04.84 SILV   
                  31.44     1:04.84 (33.40)                                        
 11 Collins, Patrick E        17 WISC-MR              1:07.38    1:05.27        
                  31.23     1:05.27 (34.04)                                        
 12 Corbisiero, Joe G         17 Sachem-MR            1:07.03    1:06.86        
                  32.09     1:06.86 (34.77)                                        
 13 Keane, Kevin G            15 CSC-MR               1:07.33    1:07.34        
                  32.78     1:07.34 (34.56)                                        
 14 White, Marco T            17 NS-MR                1:05.06    1:07.61        
                  32.16     1:07.61 (35.45)                                        
 15 Byrne, Cameron A          16 Sachem-MR            1:06.93    1:07.90        
                  32.66     1:07.90 (35.24)                                        
 16 Whitehorn, Chris D        17 CSC-MR               1:06.09    1:08.53        
                  33.12     1:08.53 (35.41)                                        
 17 Amato, PJ J               16 Sachem-MR            1:08.91    1:08.80        
                  33.30     1:08.80 (35.50)                                        
 18 Clark, Alfred B           17 NFS-MR               1:10.16    1:10.93        
                  34.85     1:10.93 (36.08)                                        
 19 Michel, Brad J            15 NS-MR                1:11.74    1:11.79        
                  35.47     1:11.79 (36.32)                                        
 20 Birsner, Corey M          16 LIND-MR              1:14.99    1:16.60        
                  37.43     1:16.60 (39.17)                                        
 21 Linder, Daniel            15 WISC-MR              1:18.09    1:17.15        
                  36.75     1:17.15 (40.40)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:18.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Timothy W         17 IA-MR                2:05.00    2:10.05 JO     
                  29.22     1:00.97 (31.75)   2:08.79 (1:07.82)      2:10.05 (1.26)
  2 Llewellyn, Richard A      16 CSC-MR               2:12.40    2:14.48 SILV   
                                1:03.55 ( )   2:14.48 (1:10.93)                    
  3 Avila, Derek R            15 IA-MR                2:22.98    2:19.45        
                  32.31     1:07.10 (34.79)     1:43.40 (36.30)     2:19.45 (36.05)
  4 Tutone, Chris L           16 Sachem-MR            2:23.79    2:23.67        
                  33.48     1:10.52 (37.04)     1:48.30 (37.78)     2:23.67 (35.37)
  5 Amato, PJ J               16 Sachem-MR            2:38.95    2:34.12        
                  36.19     1:15.56 (39.37)   2:34.12 (1:18.56)                    
  6 Gamboa, Matthew G         15 Express Swimming-MR  2:33.06    2:36.59        
                  35.95     1:15.07 (39.12)     1:56.13 (41.06)     2:36.59 (40.46)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:11.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buissereth, Aaron M       15 NFS-MR               1:08.23    1:08.22 SILV   
                  31.79     1:08.22 (36.43)                                        
  2 Enzinger, Adam J          17 Sachem-MR            1:10.31    1:08.52 SILV   
                  32.57     1:08.52 (35.95)                                        
  3 Mignano, Dominick L       16 CSC-MR               1:06.46    1:08.54 SILV   
                  30.80     1:08.54 (37.74)                                        
  4 Byrne, Cameron A          16 Sachem-MR            1:04.67    1:10.03 SILV   
                  32.23     1:10.03 (37.80)                                        
  5 Russell, Douglas L        15 CSC-MR               1:11.77    1:10.63 SILV   
                  32.96     1:10.63 (37.67)                                        
  6 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR            1:10.66    1:10.96 SILV   
                  33.44     1:10.96 (37.52)                                        
  7 Linder, Daniel            15 WISC-MR              1:13.55    1:11.87 SILV   
                  33.68     1:11.87 (38.19)                                        
  8 Veccia, James             16 CSC-MR               1:11.87    1:12.49        
                  33.99     1:12.49 (38.50)                                        
  9 Murphy, Shawn D           15 NS-MR                1:12.21    1:15.17        
                  35.62     1:15.17 (39.55)                                        
 10 Broderick, Joseph S       16 WISC-MR              1:13.45    1:15.18        
                  35.38     1:15.18 (39.80)                                        
 11 Sidor, Stephen J          16 WISC-MR              1:10.51    1:15.59        
                  34.49     1:15.59 (41.10)                                        
 12 Folk, Neil P              17 Sachem-MR            1:14.56    1:15.69        
                  35.84     1:15.69 (39.85)                                        
 13 White, Marco T            17 NS-MR                1:15.34    1:18.22        
                  36.42     1:18.22 (41.80)                                        
 14 Corbisiero, Joe G         17 Sachem-MR            1:16.74    1:18.36        
                  37.34     1:18.36 (41.02)                                        
 15 Frohman, Evan D           17 NS-MR                1:15.86    1:19.11        
                  37.22     1:19.11 (41.89)                                        
 16 Gupta, Shashank A         15 NS-MR                1:22.24    1:20.04        
                  37.64     1:20.04 (42.40)                                        
 17 Wheeler, Justin           17 NFS-MR               1:18.33    1:20.84        
                  38.14     1:20.84 (42.70)                                        
 18 Michel, Brad J            15 NS-MR                1:21.61    1:21.67        
                  38.89     1:21.67 (42.78)                                        
 19 Arcidiacono, Stephen G    15 NS-MR                1:20.35    1:21.85        
                  38.33     1:21.85 (43.52)                                        
 20 Keane, Kevin G            15 CSC-MR               1:25.49    1:22.38        
                  37.68     1:22.38 (44.70)                                        
 21 Arcidiacono, James M      17 NS-MR                1:24.70    1:24.85        
                  40.18     1:24.85 (44.67)                                        
 22 Pizzurro, Nick J          15 CSC-MR               1:22.01    1:29.25        
                  40.86     1:29.25 (48.39)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:03.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Llewellyn, Richard A      16 CSC-MR                 53.78      54.29 ZQ     
                  25.05       54.29 (29.24)                                        
  2 Donlevy, Jim              16 Sachem-MR              55.52      56.49 ZQ     
                  26.30       56.49 (30.19)                                        
  3 Wilson, Timothy W         17 IA-MR                  58.00      57.43 JO     
                  26.41       57.43 (31.02)                                        
  4 Mazur, Zachary M          17 WISC-MR                55.29      59.34 SILV   
                  26.86       59.34 (32.48)                                        
  5 Mignano, Dominick L       16 CSC-MR               1:02.67    1:01.67 SILV   
                  29.18     1:01.67 (32.49)                                        
  6 Folk, Neil P              17 Sachem-MR            1:01.35    1:01.98 SILV   
                  28.92     1:01.98 (33.06)                                        
  7 Buissereth, Aaron M       15 NFS-MR               1:05.03    1:02.34 SILV   
                  28.87     1:02.34 (33.47)                                        
  8 Clark, Alfred B           17 NFS-MR               1:01.44    1:02.45 SILV   
                  29.12     1:02.45 (33.33)                                        
  9 Cato, Camren A            15 NFS-MR               1:01.59    1:04.05        
                  28.77     1:04.05 (35.28)                                        
 10 Murphy, Shawn D           15 NS-MR                1:05.84    1:05.67        
                  30.19     1:05.67 (35.48)                                        
 11 Newell, Michael J         17 NS-MR                1:04.01    1:05.96        
                  30.42     1:05.96 (35.54)                                        
 12 Avila, Derek R            15 IA-MR                1:09.32    1:06.22        
                  30.48     1:06.22 (35.74)                                        
 13 Enzinger, Adam J          17 Sachem-MR            1:10.00    1:06.25        
                  30.64     1:06.25 (35.61)                                        
 14 Michel, Brad J            15 NS-MR                1:06.90    1:07.93        
                  31.41     1:07.93 (36.52)                                        
 15 Birsner, Corey M          16 LIND-MR              1:12.62    1:08.42        
                  31.66     1:08.42 (36.76)                                        
 16 Gamboa, Matthew G         15 Express Swimming-MR  1:06.55    1:08.50        
                  31.39     1:08.50 (37.11)                                        
 17 Frohman, Evan D           17 NS-MR                1:07.80    1:08.77        
                  31.33     1:08.77 (37.44)                                        
 18 Gupta, Shashank A         15 NS-MR                1:14.11    1:10.89        
                  31.61     1:10.89 (39.28)                                        
 19 Arcidiacono, James M      17 NS-MR                1:07.07    1:10.94        
                  32.43     1:10.94 (38.51)                                        
 20 Pizzurro, Nick J          15 CSC-MR               1:12.66    1:14.34        
                  33.14     1:14.34 (41.20)                                        
 21 Wheeler, Justin           17 NFS-MR               1:16.41    1:16.79        
                  32.54     1:16.79 (44.25)                                        
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  15-18 JO
              4:41.99  15-18 ZQ
              4:49.89  15-18 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yin, Jon W                17 TVSC-MR              4:26.46    4:25.59 JO     
                  26.79       57.18 (30.39)     1:32.48 (35.30)     2:07.20 (34.72)
        2:44.02 (36.82)     3:22.65 (38.63)     3:55.26 (32.61)     4:25.59 (30.33)
  2 Darcy, Matthew J          16 TVSC-MR              4:32.97    4:32.66 JO     
                  27.98     1:00.62 (32.64)     1:35.32 (34.70)     2:09.56 (34.24)
        2:50.89 (41.33)     3:31.27 (40.38)     4:01.90 (30.63)     4:32.66 (30.76)
  3 Wilson, Timothy W         17 IA-MR                4:50.00    4:36.19 JO     
                  27.70       59.84 (32.14)     1:35.93 (36.09)     2:11.30 (35.37)
        2:52.04 (40.74)     3:33.50 (41.46)     4:05.51 (32.01)     4:36.19 (30.68)
  4 McHugh, Chase T           16 TVSC-MR              4:40.65    4:40.54 JO     
                  29.44     1:02.82 (33.38)     1:39.01 (36.19)     2:14.24 (35.23)
        2:54.76 (40.52)     3:36.40 (41.64)     4:08.64 (32.24)     4:40.54 (31.90)
  5 Fothergill, Greg M        16 IA-MR                5:00.00    4:49.54 SILV   
                  30.26     1:06.01 (35.75)     1:41.84 (35.83)     2:17.28 (35.44)
        2:59.98 (42.70)     3:42.64 (42.66)     4:17.30 (34.66)     4:49.54 (32.24)
  6 Harasym, Jimmy M          17 NS-MR                4:34.20    4:50.32        
                  29.16     1:02.48 (33.32)     1:38.17 (35.69)     2:13.38 (35.21)
        2:56.52 (43.14)     3:40.94 (44.42)     4:16.18 (35.24)     4:50.32 (34.14)
  7 Fitzgerald, Ryan S        16 TVSC-MR              4:57.85    4:52.94        
                  29.02     1:02.87 (33.85)     1:38.91 (36.04)     2:15.14 (36.23)
        3:00.58 (45.44)     3:45.90 (45.32)     4:19.82 (33.92)     4:52.94 (33.12)
  8 Kipnes, Alec S            15 TVSC-MR              4:51.48    4:53.19        
                  29.84     1:04.65 (34.81)     1:42.27 (37.62)     2:19.71 (37.44)
        3:04.47 (44.76)     3:48.04 (43.57)     4:21.60 (33.56)     4:53.19 (31.59)
  9 Pozmanter, Matthew S      15 TVSC-MR              5:02.84    4:57.50        
                  29.57     1:05.02 (35.45)     1:43.25 (38.23)     2:22.01 (38.76)
        3:05.37 (43.36)     3:48.51 (43.14)     4:23.62 (35.11)     4:57.50 (33.88)
 10 Gao, Ryan X               15 TVSC-MR              4:50.50    4:59.91        
                  29.28     1:03.63 (34.35)     1:43.55 (39.92)     2:22.73 (39.18)
        3:07.23 (44.50)     3:52.27 (45.04)     4:25.86 (33.59)     4:59.91 (34.05)
 11 Kalinousky, Adam J        15 TVSC-MR              5:09.97    5:06.36        
                  32.31     1:07.89 (35.58)     1:47.22 (39.33)     2:26.68 (39.46)
        3:10.86 (44.18)     3:56.40 (45.54)     4:31.61 (35.21)     5:06.36 (34.75)
 12 Caradonna, Laurence J     15 TVSC-MR              5:15.02    5:12.14        
                  32.02     1:11.00 (38.98)     1:51.42 (40.42)     2:30.84 (39.42)
        3:17.68 (46.84)     4:04.10 (46.42)     4:38.47 (34.37)     5:12.14 (33.67)