Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                     Sachem Swim Club, Sanction #: 110710                      
                            Time Trials # 110752-T                             
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.69  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pellegrino, Frankie        8 North Shore-MR         42.01      40.92        
  2 Tutone, Madi               8 Sachem-MR              49.89      46.48        
  3 Chen, Jessica              7 North Shore-MR         49.33      49.07        
  4 Dolan, Mary                8 WISC-MR                53.19      50.96        
  5 Ebenstein, Olivia          8 North Shore-MR       1:01.59      55.53        
  6 Haberman, Ruby             7 WISC-MR              1:11.10      59.80        
  7 Demieri, Alex              7 WISC-MR              1:17.27    1:08.62        
  8 Hart, Siena                7 CSC-MR                    NT    1:12.53        
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:13.79  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pellegrino, Frankie        8 North Shore-MR       1:33.49    1:38.09        
                  45.52     1:38.09 (52.57)                                        
  2 Tutone, Madi               8 Sachem-MR            2:15.00    1:55.64        
                  54.91   1:55.64 (1:00.73)                                        
  3 Chen, Jessica              7 North Shore-MR       1:50.00    1:56.83        
                  57.44     1:56.83 (59.39)                                        
  4 Ebenstein, Olivia          8 North Shore-MR       2:15.00    2:03.94        
                  55.50   2:03.94 (1:08.44)                                        
  5 Haberman, Ruby             7 WISC-MR              3:01.10    2:06.14        
                1:01.71   2:06.14 (1:04.43)                                        
  6 Demieri, Alex              7 WISC-MR              3:01.10    2:43.29        
                1:13.10   2:43.29 (1:30.19)                                        
 
Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:39.59  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pellegrino, Frankie        8 North Shore-MR       4:02.41    3:24.88        
                                1:43.69 ( )   3:24.88 (1:41.19)                    
  2 Chen, Jessica              7 North Shore-MR       3:55.00    3:59.90        
                  54.13   1:55.08 (1:00.95)   2:58.43 (1:03.35)   3:59.90 (1:01.47)
  3 Ebenstein, Olivia          8 North Shore-MR       4:45.00    4:55.01        
                1:07.05   2:26.20 (1:19.15)   3:42.83 (1:16.63)   4:55.01 (1:12.18)
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                40.09  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pellegrino, Frankie        8 North Shore-MR         48.87      50.68        
  2 Tutone, Madi               8 Sachem-MR            1:00.56      58.90        
  3 Dolan, Mary                8 WISC-MR              1:00.46    1:01.59        
  4 Haberman, Ruby             7 WISC-MR              1:27.90    1:05.42        
  5 Ebenstein, Olivia          8 North Shore-MR       1:18.07    1:08.11        
  6 Chen, Jessica              7 North Shore-MR       1:00.72    1:09.02        
  7 Demieri, Alex              7 WISC-MR              1:11.55    1:26.59        
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:25.79  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pellegrino, Frankie        8 North Shore-MR       1:46.35    1:44.83        
                  53.20     1:44.83 (51.63)                                        
  2 Tutone, Madi               8 Sachem-MR            2:10.81    2:13.08        
  3 Ebenstein, Olivia          8 North Shore-MR       3:00.00    2:31.96        
 -- Chen, Jessica              7 North Shore-MR       2:15.00         DQ        
                1:05.46        DQ (1:04.23)                                        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.59  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griskie, Chloe             8 HYB-MR               1:01.20      55.19        
  2 Ebenstein, Olivia          8 North Shore-MR       1:20.00    1:04.12        
  3 Dolan, Mary                8 WISC-MR              1:11.66    1:06.29        
  4 Chen, Jessica              7 North Shore-MR       1:08.37    1:10.13        
  5 O'Connor, Meghan           8 CSC-MR               1:18.89    1:16.58        
  6 Haberman, Ruby             7 WISC-MR              1:59.70    1:24.98        
  7 Hart, Siena                7 CSC-MR                    NT    1:25.51        
 -- Tutone, Madi               8 Sachem-MR            1:30.00         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:38.29  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pellegrino, Frankie        8 North Shore-MR       2:24.53    2:24.89        
                1:05.85   2:24.89 (1:19.04)                                        
  2 Ebenstein, Olivia          8 North Shore-MR       3:00.00    2:32.68        
                1:09.26   2:32.68 (1:23.42)                                        
  3 Chen, Jessica              7 North Shore-MR       2:45.00    2:35.08        
                1:13.91   2:35.08 (1:21.17)                                        
 -- Dolan, Mary                8 WISC-MR              3:11.10         DQ        
                1:11.31                                                            
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.49  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pellegrino, Frankie        8 North Shore-MR         47.11      52.61        
  2 Chen, Jessica              7 North Shore-MR       1:10.00    1:04.07        
 -- Ebenstein, Olivia          8 North Shore-MR       1:20.00         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:27.39  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pellegrino, Frankie        8 North Shore-MR       1:58.72    2:00.64        
                  52.12   2:00.64 (1:08.52)                                        
  2 Chen, Jessica              7 North Shore-MR       2:40.00    2:16.98        
                1:03.24   2:16.98 (1:13.74)                                        
 
Girls 8 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:58.79  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ebenstein, Olivia          8 North Shore-MR       5:00.00         DQ        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.69  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR              34.40      34.51        
  2 Wetherbee, Hailey         10 IA-MR                  36.63      36.01        
  3 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR              36.46      38.20        
  4 Lee, Katherine            10 BBSC-MR                37.82      38.23        
  5 Profeta, Noelle            9 IA-MR                  38.98      38.89        
  6 Breuer, Lauren            10 Sachem-MR              48.60      39.82        
  7 Dunn, Josephine           10 WISC-MR                36.09      40.01        
  8 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR                43.43      40.03        
  9 Tohill, Natalie            9 Sachem-MR              38.65      40.43        
 10 Edwards, Laurel            9 CSC-MR                 42.68      40.87        
 11 Spencer, Hannnah          10 HYB-MR                 37.04      41.09        
 12 Harrison, Olivia          10 IA-MR                  43.05      41.28        
 13 Harrigan, Miranda         10 CSC-MR                 43.25      41.48        
 14 Loyst, Jamie               9 Sachem-MR              46.36      41.87        
 15 Mullery, Erin             10 Sachem-MR              42.09      42.49        
 16 Heinz, Amanda              9 WISC-MR                40.09      42.71        
 17 Greatsinger, Brooke        9 WISC-MR                45.56      44.46        
 18 Schatz, Sarah              9 Sachem-MR              55.38      45.29        
 19 Greco, Emma               10 North Shore-MR         48.13      45.65        
 20 Tsybysheva, Julia          9 North Shore-MR         45.46      46.28        
 21 Ingraffia, Emily          10 Sachem-MR            1:04.46      47.45        
 22 Narvaez, Abby             10 CSC-MR                 56.45      47.82        
 23 Lettieri, Emma             9 CSC-MR                 50.16      48.37        
 24 Singer, Gillian           10 Sachem-MR              49.76      48.68        
 25 Sinclair, Amanda           9 North Shore-MR         47.63      50.34        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:13.79  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR            1:17.17    1:19.35        
                  36.86     1:19.35 (42.49)                                        
  2 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR            1:19.25    1:21.79        
                  38.53     1:21.79 (43.26)                                        
  3 Wetherbee, Hailey         10 IA-MR                1:22.54    1:22.74        
                  38.27     1:22.74 (44.47)                                        
  4 Lee, Katherine            10 BBSC-MR              1:25.64    1:22.77        
                  38.31     1:22.77 (44.46)                                        
  5 Berman, Dara              10 North Shore-MR       1:26.07    1:23.99        
                  40.75     1:23.99 (43.24)                                        
  6 Caraher, Meghan           10 IA-MR                1:27.03    1:25.14        
                  40.05     1:25.14 (45.09)                                        
  7 McKevitt, Katelyn         10 WISC-MR              1:27.18    1:27.70        
                  42.68     1:27.70 (45.02)                                        
  8 Tohill, Natalie            9 Sachem-MR            1:28.28    1:28.80        
                  43.39     1:28.80 (45.41)                                        
  9 Profeta, Noelle            9 IA-MR                1:29.59    1:29.08        
                  43.45     1:29.08 (45.63)                                        
 10 Dunn, Josephine           10 WISC-MR              1:25.16    1:31.41        
                  43.34     1:31.41 (48.07)                                        
 11 Harrison, Olivia          10 IA-MR                1:36.21    1:32.37        
                  42.64     1:32.37 (49.73)                                        
 12 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR              1:36.45    1:34.21        
                  47.33     1:34.21 (46.88)                                        
 13 Donlevy, Kelly            10 CIY-MR               1:34.54    1:35.48        
                  44.98     1:35.48 (50.50)                                        
 14 Breuer, Lauren            10 Sachem-MR            1:42.50    1:35.95        
                  47.06     1:35.95 (48.89)                                        
 15 Mullery, Erin             10 Sachem-MR            1:36.33    1:36.95        
                  45.60     1:36.95 (51.35)                                        
 16 Heinz, Amanda              9 WISC-MR              1:33.38    1:37.39        
                  46.26     1:37.39 (51.13)                                        
 17 Loyst, Jamie               9 Sachem-MR            2:00.00    1:43.25        
                  49.58     1:43.25 (53.67)                                        
 18 Noonan, Meaghan            9 CIY-MR               1:43.88    1:43.48        
                  53.04     1:43.48 (50.44)                                        
 19 Schatz, Sarah              9 Sachem-MR            1:53.32    1:43.70        
                  49.85     1:43.70 (53.85)                                        
 20 Fang, Vivian               9 CIY-MR               1:57.07    1:47.00        
                  49.13     1:47.00 (57.87)                                        
 21 Tsybysheva, Julia          9 North Shore-MR       1:48.96    1:48.38        
                  52.53     1:48.38 (55.85)                                        
 22 Greatsinger, Brooke        9 WISC-MR              1:45.30    1:50.06        
                  52.88     1:50.06 (57.18)                                        
 23 Greco, Emma               10 North Shore-MR       1:49.33    1:50.09        
                  52.38     1:50.09 (57.71)                                        
 24 Sinclair, Amanda           9 North Shore-MR       1:48.45    1:50.85        
                  53.57     1:50.85 (57.28)                                        
 25 Singer, Gillian           10 Sachem-MR            2:01.17    1:54.06        
                  50.91   1:54.06 (1:03.15)                                        
 26 Ingraffia, Emily          10 Sachem-MR            2:07.53    1:55.55        
                  52.25   1:55.55 (1:03.30)                                        
 27 Indimine, Lauren           9 North Shore-MR       2:09.49    2:01.25        
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:39.59  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR            2:55.07    2:53.79        
                  39.66     1:24.28 (44.62)     2:10.01 (45.73)     2:53.79 (43.78)
  2 Berman, Dara              10 North Shore-MR       2:50.00    3:03.54        
                  41.85     1:28.48 (46.63)     2:17.10 (48.62)     3:03.54 (46.44)
  3 Wetherbee, Hailey         10 IA-MR                3:36.75    3:06.05        
                  43.21     1:31.70 (48.49)     2:21.63 (49.93)     3:06.05 (44.42)
  4 Lee, Katherine            10 BBSC-MR              3:17.06    3:07.08        
                  40.55     1:30.81 (50.26)     2:21.67 (50.86)     3:07.08 (45.41)
  5 Profeta, Noelle            9 IA-MR                3:27.05    3:15.46        
                  43.91     1:34.91 (51.00)     2:27.47 (52.56)     3:15.46 (47.99)
  6 McKevitt, Katelyn         10 WISC-MR              3:18.71    3:16.56        
                  44.06     1:34.84 (50.78)     2:27.91 (53.07)     3:16.56 (48.65)
  7 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR              3:25.70    3:23.63        
                  44.51     1:37.93 (53.42)     2:30.53 (52.60)     3:23.63 (53.10)
  8 Harrison, Olivia          10 IA-MR                3:39.94    3:24.19        
                  44.99     1:38.47 (53.48)     2:32.97 (54.50)     3:24.19 (51.22)
  9 Heinz, Amanda              9 WISC-MR              3:27.10    3:28.59        
                  44.36     1:40.37 (56.01)     2:35.60 (55.23)     3:28.59 (52.99)
 10 Lagattolla, Emma           9 IA-MR                3:37.40    3:36.90        
                  48.13     1:44.97 (56.84)     2:41.86 (56.89)     3:36.90 (55.04)
 11 Tsybysheva, Julia          9 North Shore-MR       3:55.00    3:37.35        
                  47.72     1:44.93 (57.21)   3:37.35 (1:52.42)                    
 12 Mullery, Erin             10 Sachem-MR            3:37.32    3:37.89        
                  48.34     1:43.89 (55.55)     2:43.40 (59.51)     3:37.89 (54.49)
 13 Greco, Emma               10 North Shore-MR       4:10.83    3:46.40        
                  54.60     1:54.45 (59.85)     2:53.46 (59.01)     3:46.40 (52.94)
 14 Sinclair, Amanda           9 North Shore-MR       3:50.00    4:01.12        
                  50.16   1:53.91 (1:03.75)   2:58.10 (1:04.19)   4:01.12 (1:03.02)
 15 Indimine, Lauren           9 North Shore-MR       4:30.00    4:35.59        
                  58.89   2:10.26 (1:11.37)   3:25.84 (1:15.58)   4:35.59 (1:09.75)
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                40.09  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR              42.99      42.52        
  2 Wetherbee, Hailey         10 IA-MR                  44.87      44.33        
  3 Berman, Dara              10 North Shore-MR         44.03      44.44        
  4 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR              43.09      45.93        
  5 Breuer, Lauren            10 Sachem-MR            1:02.11      47.93        
  6 Lee, Katherine            10 BBSC-MR                44.82      48.12        
  7 Donlevy, Kelly            10 CIY-MR                 45.10      49.56        
  8 Profeta, Noelle            9 IA-MR                  49.35      49.58        
  9 Caraher, Meghan           10 IA-MR                  46.48      50.31        
 10 Tohill, Natalie            9 Sachem-MR              49.96      50.63        
 11 Dunn, Josephine           10 WISC-MR                45.49      50.83        
 12 Noonan, Meaghan            9 CIY-MR                 51.39      51.53        
 13 Greco, Emma               10 North Shore-MR         54.45      52.04        
 14 Heinz, Amanda              9 WISC-MR                47.32      52.39        
 15 Tsybysheva, Julia          9 North Shore-MR         50.71      53.03        
 16 Harrison, Olivia          10 IA-MR                  52.35      53.27        
 17 Lizzio, Katlyn             9 BBSC-MR                50.86      53.38        
 18 Loyst, Jamie               9 Sachem-MR              53.59      53.39        
 19 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR                52.99      53.96        
 20 Schatz, Sarah              9 Sachem-MR            1:08.30      54.18        
 21 Mullery, Erin             10 Sachem-MR              49.33      54.94        
 22 Sinclair, Amanda           9 North Shore-MR         53.13      55.83        
 23 McKevitt, Katelyn         10 WISC-MR                50.56      56.13        
 24 Greatsinger, Brooke        9 WISC-MR                53.91      56.73        
 25 Ingraffia, Emily          10 Sachem-MR            1:09.37      57.09        
 26 Singer, Gillian           10 Sachem-MR            1:00.44      57.97        
 27 Fang, Vivian               9 CIY-MR                 56.26      59.32        
 28 Indimine, Lauren           9 North Shore-MR         57.49    1:11.45        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:25.79  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR            1:31.15    1:31.07        
                  45.67     1:31.07 (45.40)                                        
  2 Berman, Dara              10 North Shore-MR       1:32.89    1:31.94        
                  44.96     1:31.94 (46.98)                                        
  3 Wetherbee, Hailey         10 IA-MR                1:34.94    1:39.28        
                  49.24     1:39.28 (50.04)                                        
  4 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR                 NT    1:40.26        
  5 Lee, Katherine            10 BBSC-MR              1:41.64    1:43.00        
                  51.31     1:43.00 (51.69)                                        
  6 Heinz, Amanda              9 WISC-MR              1:45.83    1:43.12        
                  51.11     1:43.12 (52.01)                                        
  7 Lagattolla, Emma           9 IA-MR                1:48.22    1:49.97        
                  54.77     1:49.97 (55.20)                                        
  8 Sinclair, Amanda           9 North Shore-MR       2:01.99    1:50.65        
                  54.35     1:50.65 (56.30)                                        
  9 McKevitt, Katelyn         10 WISC-MR              1:44.31    1:52.08        
                  55.39     1:52.08 (56.69)                                        
 10 Mullery, Erin             10 Sachem-MR            1:45.00    1:53.43        
                  53.53     1:53.43 (59.90)                                        
 11 Harrison, Olivia          10 IA-MR                1:57.55    1:53.44        
                  54.62     1:53.44 (58.82)                                        
 12 Tsybysheva, Julia          9 North Shore-MR       1:46.38    1:53.61        
                  54.57     1:53.61 (59.04)                                        
 13 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR              2:01.47    1:56.72        
 14 Tohill, Natalie            9 Sachem-MR            1:45.08    1:57.46        
 15 Greco, Emma               10 North Shore-MR       1:57.01    1:59.71        
                  57.13   1:59.71 (1:02.58)                                        
 16 Singer, Gillian           10 Sachem-MR            2:09.09    2:03.27        
                1:00.68   2:03.27 (1:02.59)                                        
 17 Indimine, Lauren           9 North Shore-MR       2:20.00    2:23.21        
                1:08.76   2:23.21 (1:14.45)                                        
 -- Profeta, Noelle            9 IA-MR                1:44.43         DQ        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.59  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR              44.57      43.84 ZONE   
  2 Hennessy, Emily           10 HAA-MR                 47.54      46.91        
  3 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR              48.12      48.45        
  4 Wetherbee, Hailey         10 IA-MR                  47.59      50.34        
  5 Mullery, Erin             10 Sachem-MR              54.87      53.94        
  6 Lee, Katherine            10 BBSC-MR                55.48      54.25        
  7 Breuer, Lauren            10 Sachem-MR            1:30.00      54.88        
  8 Edwards, Laurel            9 CSC-MR                 56.41      56.57        
  9 Krolikiewicz, Emma        10 Sachem-MR              58.95      56.87        
 10 Greatsinger, Brooke        9 WISC-MR                55.16      57.28        
 11 Ingraffia, Emily          10 Sachem-MR            1:06.74      57.57        
 12 Loyst, Jamie               9 Sachem-MR            1:30.00      57.71        
 13 Wootton, Michelle         10 CSC-MR               1:04.25      58.32        
 14 McKevitt, Katelyn         10 WISC-MR                55.26      58.40        
 15 Tsybysheva, Julia          9 North Shore-MR       1:04.15      59.77        
 16 Lagattolla, Emma           9 IA-MR                  58.98    1:00.08        
 17 Schuppert, Nicole          9 CSC-MR               1:02.50    1:02.00        
 18 Spencer, Hannnah          10 HYB-MR               1:01.22    1:02.60        
 19 Sinclair, Amanda           9 North Shore-MR       1:07.20    1:03.61        
 20 Lettieri, Emma             9 CSC-MR               1:10.84    1:04.43        
 21 Mirro, Christina           9 CSC-MR               1:13.78    1:04.77        
 22 O'Brien, Meghan            9 HYB-MR               1:00.22    1:04.89        
 23 Greco, Emma               10 North Shore-MR       1:03.52    1:05.06        
 24 Singer, Gillian           10 Sachem-MR            1:06.38    1:05.27        
 25 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR              1:11.46    1:06.91        
 26 Schatz, Sarah              9 Sachem-MR            1:30.00    1:08.13        
 27 Mondello, Mia              9 HYB-MR               1:13.74    1:08.54        
 28 Pace, Camryn               9 CSC-MR                    NT    1:16.00        
 29 Harrigan, Miranda         10 CSC-MR               1:20.44    1:16.94        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:38.29  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR            1:35.60    1:38.42        
                  45.87     1:38.42 (52.55)                                        
  2 Berman, Dara              10 North Shore-MR       1:53.05    1:45.53        
                  50.74     1:45.53 (54.79)                                        
  3 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR            1:44.41    1:46.26        
                  52.47     1:46.26 (53.79)                                        
  4 Wetherbee, Hailey         10 IA-MR                1:50.01    1:47.96        
                  52.65     1:47.96 (55.31)                                        
  5 Heinz, Amanda              9 WISC-MR              1:50.20    1:49.85        
                  50.21     1:49.85 (59.64)                                        
  6 Profeta, Noelle            9 IA-MR                1:51.32    1:49.91        
                  52.26     1:49.91 (57.65)                                        
  7 Lizzio, Katlyn             9 BBSC-MR              1:50.93    1:53.58        
                  54.25     1:53.58 (59.33)                                        
  8 Dunn, Josephine           10 WISC-MR              1:46.60    1:54.70        
                  53.05   1:54.70 (1:01.65)                                        
  9 Harrison, Olivia          10 IA-MR                1:52.16    1:56.29        
                  57.74     1:56.29 (58.55)                                        
 10 Lee, Katherine            10 BBSC-MR              2:00.86    1:58.37        
                  53.68   1:58.37 (1:04.69)                                        
 11 Noonan, Meaghan            9 CIY-MR               2:03.08    1:59.60        
                  57.21   1:59.60 (1:02.39)                                        
 12 Loyst, Jamie               9 Sachem-MR                 NT    2:01.44        
                  58.42   2:01.44 (1:03.02)                                        
 13 McKevitt, Katelyn         10 WISC-MR              2:01.99    2:02.54        
                  59.83   2:02.54 (1:02.71)                                        
 14 Mullery, Erin             10 Sachem-MR            2:13.80    2:03.58        
                1:01.01   2:03.58 (1:02.57)                                        
 15 Donlevy, Kelly            10 CIY-MR               2:06.87    2:03.81        
                  58.40   2:03.81 (1:05.41)                                        
 16 Fang, Vivian               9 CIY-MR               2:45.77    2:04.84        
                1:00.88   2:04.84 (1:03.96)                                        
 17 Ingraffia, Emily          10 Sachem-MR            2:30.00    2:09.45        
                1:02.15   2:09.45 (1:07.30)                                        
 18 Tsybysheva, Julia          9 North Shore-MR       2:16.65    2:14.09        
                1:05.36   2:14.09 (1:08.73)                                        
 19 Greco, Emma               10 North Shore-MR       2:14.74    2:14.83        
                1:05.92   2:14.83 (1:08.91)                                        
 20 Sinclair, Amanda           9 North Shore-MR       2:44.38    2:26.94        
                1:10.23   2:26.94 (1:16.71)                                        
 21 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR              2:30.76    2:27.53        
                1:08.67   2:27.53 (1:18.86)                                        
 22 Indimine, Lauren           9 North Shore-MR       2:29.32    2:38.35        
                1:16.04   2:38.35 (1:22.31)                                        
 23 Schatz, Sarah              9 Sachem-MR            3:00.00    2:39.63        
                1:13.08   2:39.63 (1:26.55)                                        
 24 Signor, Alyssa            10 Sachem-MR            2:30.00    3:16.32        
                1:28.23   3:16.32 (1:48.09)                                        
 -- Greatsinger, Brooke        9 WISC-MR              2:05.43         DQ        
                1:01.93        DQ (1:06.06)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.49  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Katherine            10 BBSC-MR                43.33      40.20        
  2 Profeta, Noelle            9 IA-MR                  42.93      45.01        
  3 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR              42.77      45.29        
  4 Wetherbee, Hailey         10 IA-MR                  50.54      45.35        
  5 Berman, Dara              10 North Shore-MR         47.69      45.89        
  6 Krolikiewicz, Emma        10 Sachem-MR              47.35      46.62        
  7 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR              44.69      48.82        
  8 Heinz, Amanda              9 WISC-MR                48.65      49.07        
  9 Tohill, Natalie            9 Sachem-MR              46.97      49.10        
 10 Lagattolla, Emma           9 IA-MR                  55.11      53.80        
 11 Harrison, Olivia          10 IA-MR                  51.20      55.76        
 12 Tsybysheva, Julia          9 North Shore-MR         55.56      56.75        
 13 McKevitt, Katelyn         10 WISC-MR                56.15      57.42        
 14 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR                58.79      57.64        
 15 Greco, Emma               10 North Shore-MR         58.33      57.74        
 16 Mullery, Erin             10 Sachem-MR              54.09      59.14        
 17 Sinclair, Amanda           9 North Shore-MR       1:10.24    1:01.44        
 18 Singer, Gillian           10 Sachem-MR            1:15.00    1:05.88        
 19 Indimine, Lauren           9 North Shore-MR       1:11.88    1:06.96        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:27.39  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stepanek, Chloe            9 HYB-MR               1:20.44    1:34.45        
                  42.07     1:34.45 (52.38)                                        
  2 Mattutat, Gabriella       10 HYB-MR               1:38.47    1:35.29        
  3 Hennessy, Emily           10 HAA-MR               1:41.64    1:39.75        
                  43.14     1:39.75 (56.61)                                        
  4 Tohill, Natalie            9 Sachem-MR            1:49.36    1:50.70        
                  51.99     1:50.70 (58.71)                                        
  5 Tsybysheva, Julia          9 North Shore-MR       2:13.30    2:02.85        
                  56.87   2:02.85 (1:05.98)                                        
  6 Greco, Emma               10 North Shore-MR       2:10.82    2:06.81        
                  59.71   2:06.81 (1:07.10)                                        
  7 McKevitt, Katelyn         10 WISC-MR              2:04.72    2:06.84        
                1:00.31   2:06.84 (1:06.53)                                        
  8 Lagattolla, Emma           9 IA-MR                2:05.11    2:24.36        
                  59.63   2:24.36 (1:24.73)                                        
  9 Sinclair, Amanda           9 North Shore-MR       2:40.00    2:27.39        
                1:05.75   2:27.39 (1:21.64)                                        
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:58.79  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR            3:22.06    3:13.95        
                  46.47     1:37.08 (50.61)     2:31.23 (54.15)     3:13.95 (42.72)
  2 Ahmed, Emily               9 Sachem-MR            3:12.21    3:14.91        
                  48.23     1:38.47 (50.24)     2:31.66 (53.19)     3:14.91 (43.25)
  3 Wetherbee, Hailey         10 IA-MR                3:41.99    3:28.79        
                  45.49     1:40.64 (55.15)     2:39.97 (59.33)     3:28.79 (48.82)
  4 Lee, Katherine            10 BBSC-MR              4:25.99    3:33.97        
  5 Heinz, Amanda              9 WISC-MR              3:43.93    3:43.36        
                  53.46     1:49.79 (56.33)   3:30.76 (1:40.97)     3:43.36 (12.60)
  6 Mullery, Erin             10 Sachem-MR            3:56.85    3:55.46        
  7 McKevitt, Katelyn         10 WISC-MR              3:49.56    3:55.78        
                  59.90   2:01.70 (1:01.80)   3:07.36 (1:05.66)     3:55.78 (48.42)
  8 Tohill, Natalie            9 Sachem-MR            3:55.44    4:02.03        
                  57.96   1:58.63 (1:00.67)   3:14.61 (1:15.98)     4:02.03 (47.42)
  9 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR              4:21.36    4:04.61        
 -- Harrison, Olivia          10 IA-MR                4:01.93         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.39  ZONE
                32.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra           12 WISC-MR                30.59      30.86 JO     
  2 Tutone, Marisa            12 Sachem-MR              31.41      30.94 JO     
  3 Rice, Natasha             12 WISC-MR                31.07      30.99 JO     
  4 Hart, Ashley              12 North Shore-MR         30.95      31.87 JO     
  5 Ripp, Belle               12 Sachem-MR              33.16      32.87        
  6 Giuliani, Jessica         12 BBSC-MR                34.22      33.32        
  7 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR                33.18      33.41        
  8 Carreon, Alexei           12 Sachem-MR              37.82      33.78        
  9 Biviano, Julia            12 Sachem-MR              35.27      34.23        
 10 Freund, Jessica           11 Sachem-MR              33.73      34.41        
 11 Souza, Monique            11 BBSC-MR                34.89      34.70        
 12 Taylor, Jacqueline        12 IA-MR                  38.33      35.20        
 13 Allen, Peri               11 HAA-MR                 36.02      35.47        
 14 Jannsen, Cassandra        12 North Shore-MR         35.61      35.58        
 15 Colefield, Sarah          11 CSC-MR                 36.92      35.61        
 16 Lettieri, Samantha        11 CSC-MR                 32.02      35.81        
 17 Davi, Julia               11 WISC-MR                35.06      36.18        
 18 Baldassare, Brooke        12 WISC-MR                34.32      36.21        
 19 Shiebler, Patricia        11 IA-MR                  38.00      36.22        
 20 Liu, Amanda               12 North Shore-MR         42.92      36.33        
 21 Gallagher, Liz            11 HAA-MR                 36.79      36.57        
 22 Dunlop, Julia             12 Sachem-MR              44.27      36.72        
 23 Suchy, Morgan             11 Sachem-MR              38.04      36.74        
 24 Guida, Emily              11 BBSC-MR                36.18      36.81        
 24 Porter, Meagan            11 IA-MR                  39.84      36.81        
 26 Boyle, Meghan             12 IA-MR                  38.23      38.41        
 27 Puzio, Amanda             12 Sachem-MR              38.82      38.54        
 28 Cummings, Jordyn          11 WISC-MR                38.67      38.59        
 29 Cassenti, Skylar          11 Sachem-MR              40.09      39.07        
 30 Byrne, Shannon            11 Sachem-MR              42.31      39.16        
 31 Kalenja, Klea             12 Sachem-MR              50.60      39.34        
 32 Culkin, Shannon           11 WISC-MR                38.61      39.39        
 33 Taylor, Victoria          11 IA-MR                  40.52      39.62        
 34 O'Hagan, Alanna           11 Sachem-MR              39.99      39.97        
 35 Dolan, Colleen            11 WISC-MR                42.79      40.16        
 36 Lunati, Angelina          11 Sachem-MR              48.71      41.48        
 37 Gilio, Devin              12 IA-MR                  41.01      41.79        
 38 Uyanik, Hilal             12 Sachem-MR              52.61      42.89        
 39 Diehl, Michelle           11 Sachem-MR              45.25      43.49        
 40 Katyayan, Anisha          11 North Shore-MR         50.14      46.33        
 41 Demieri, Emily            11 WISC-MR                44.36      47.00        
 42 Taitz, Phoebe             11 IA-MR                  47.91      49.69        
 42 Goldman, Sara             12 Sachem-MR              58.41      49.69        
 44 Fitchett, Cassidy         12 North Shore-MR       1:00.00      50.03        
 45 Chang, Danielle           12 Sachem-MR            1:15.00      52.35        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:06.09  ZONE
              1:10.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra           12 WISC-MR              1:06.96    1:07.98 JO     
                  32.93     1:07.98 (35.05)                                        
  2 Tutone, Marisa            12 Sachem-MR            1:09.90    1:08.30 JO     
                  33.37     1:08.30 (34.93)                                        
  3 Rice, Natasha             12 WISC-MR              1:07.04    1:09.46 JO     
                  33.38     1:09.46 (36.08)                                        
  4 Ripp, Belle               12 Sachem-MR            1:14.31    1:13.75        
                  34.04     1:13.75 (39.71)                                        
  5 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR              1:11.02    1:13.80        
                  34.69     1:13.80 (39.11)                                        
  6 Hart, Ashley              12 North Shore-MR       1:08.83    1:13.97        
                  35.20     1:13.97 (38.77)                                        
  7 Giuliani, Jessica         12 BBSC-MR              1:14.52    1:14.05        
                  36.50     1:14.05 (37.55)                                        
  8 Freund, Jessica           11 Sachem-MR            1:12.43    1:14.64        
                  37.36     1:14.64 (37.28)                                        
  9 Biviano, Julia            12 Sachem-MR            1:19.20    1:14.92        
                  35.23     1:14.92 (39.69)                                        
 10 Standel, Sassy            12 North Shore-MR       1:14.58    1:16.65        
                  36.86     1:16.65 (39.79)                                        
 11 Liang, Emily              11 BBSC-MR              1:16.57    1:16.86        
                  36.23     1:16.86 (40.63)                                        
 12 Jannsen, Cassandra        12 North Shore-MR       1:16.04    1:17.44        
                  37.94     1:17.44 (39.50)                                        
 13 Souza, Monique            11 BBSC-MR              1:16.07    1:17.93        
                  38.34     1:17.93 (39.59)                                        
 14 Carreon, Alexei           12 Sachem-MR            1:25.51    1:18.27        
                  36.90     1:18.27 (41.37)                                        
 15 Baldassare, Brooke        12 WISC-MR              1:15.88    1:18.83        
                  38.78     1:18.83 (40.05)                                        
 16 Guida, Emily              11 BBSC-MR              1:22.39    1:20.23        
                  38.46     1:20.23 (41.77)                                        
 17 Gallagher, Liz            11 HAA-MR               1:21.93    1:20.37        
                  38.51     1:20.37 (41.86)                                        
 18 Davi, Julia               11 WISC-MR              1:18.96    1:20.39        
                  38.94     1:20.39 (41.45)                                        
 19 Taylor, Jacqueline        12 IA-MR                1:23.27    1:20.76        
                  38.97     1:20.76 (41.79)                                        
 20 Allen, Peri               11 HAA-MR               1:21.82    1:20.99        
                  39.13     1:20.99 (41.86)                                        
 21 Shiebler, Patricia        11 IA-MR                1:24.79    1:21.45        
                  38.45     1:21.45 (43.00)                                        
 22 Porter, Meagan            11 IA-MR                1:27.60    1:22.78        
                  38.60     1:22.78 (44.18)                                        
 23 Liu, Amanda               12 North Shore-MR       1:35.72    1:24.99        
                  38.39     1:24.99 (46.60)                                        
 24 Taylor, Victoria          11 IA-MR                1:33.11    1:25.20        
                  39.21     1:25.20 (45.99)                                        
 25 Pierce, Francesca         11 WISC-MR              1:23.43    1:27.47        
                  41.79     1:27.47 (45.68)                                        
 26 Dunlop, Julia             12 Sachem-MR            1:32.85    1:27.48        
                  42.41     1:27.48 (45.07)                                        
 27 Suchy, Morgan             11 Sachem-MR            1:25.08    1:27.68        
                  42.03     1:27.68 (45.65)                                        
 28 Boyle, Meghan             12 IA-MR                1:25.58    1:27.69        
                  42.60     1:27.69 (45.09)                                        
 29 O'Hagan, Alanna           11 Sachem-MR            1:30.04    1:28.48        
                  42.44     1:28.48 (46.04)                                        
 30 Byrne, Shannon            11 Sachem-MR            1:35.12    1:28.87        
                  42.05     1:28.87 (46.82)                                        
 31 Puzio, Amanda             12 Sachem-MR            1:25.89    1:31.31        
                  41.49     1:31.31 (49.82)                                        
 32 Cassenti, Skylar          11 Sachem-MR            1:28.14    1:31.45        
                  42.68     1:31.45 (48.77)                                        
 33 Kalenja, Klea             12 Sachem-MR            2:00.40    1:31.88        
                  42.93     1:31.88 (48.95)                                        
 34 Cummings, Jordyn          11 WISC-MR              1:28.91    1:32.35        
                  42.39     1:32.35 (49.96)                                        
 35 Culkin, Shannon           11 WISC-MR              1:28.02    1:32.85        
                  42.03     1:32.85 (50.82)                                        
 36 Gilio, Devin              12 IA-MR                1:38.43    1:36.82        
                  42.96     1:36.82 (53.86)                                        
 37 Berman, Sophie            12 Sachem-MR            1:41.18    1:37.44        
                  42.62     1:37.44 (54.82)                                        
 38 Kortright, Amber          11 WISC-MR              1:32.51    1:38.07        
                  44.29     1:38.07 (53.78)                                        
 39 Diehl, Michelle           11 Sachem-MR            1:39.99    1:40.56        
                  48.21     1:40.56 (52.35)                                        
 40 Lunati, Angelina          11 Sachem-MR            2:00.00    1:41.67        
                  47.30     1:41.67 (54.37)                                        
 41 Demieri, Emily            11 WISC-MR              1:37.19    1:42.79        
                  47.91     1:42.79 (54.88)                                        
 42 Uyanik, Hilal             12 Sachem-MR            1:54.65    1:43.27        
                  45.83     1:43.27 (57.44)                                        
 43 Katyayan, Anisha          11 North Shore-MR       1:50.69    1:52.38        
                  54.55     1:52.38 (57.83)                                        
 44 Taitz, Phoebe             11 IA-MR                1:50.82    1:57.35        
                  55.36   1:57.35 (1:01.99)                                        
 45 Fitchett, Cassidy         12 North Shore-MR       2:15.00    2:00.37        
                  54.46   2:00.37 (1:05.91)                                        
 46 Goldman, Sara             12 Sachem-MR            2:29.60    2:05.53        
                  58.79   2:05.53 (1:06.74)                                        
 47 Chang, Danielle           12 Sachem-MR            3:00.00    2:12.48        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:23.29  ZONE
              2:34.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha             12 WISC-MR              2:30.78    2:32.20 JO     
                  35.32     1:14.06 (38.74)     1:54.67 (40.61)     2:32.20 (37.53)
  2 Koehler, Sierra           12 WISC-MR              2:30.73    2:36.96        
                  35.39     1:16.62 (41.23)     1:57.78 (41.16)     2:36.96 (39.18)
  3 Freund, Jessica           11 Sachem-MR            2:41.24    2:41.79        
                  36.64     1:18.84 (42.20)     2:01.16 (42.32)     2:41.79 (40.63)
  4 Biviano, Julia            12 Sachem-MR            3:07.78    2:42.12        
                                1:19.48 ( )   2:42.12 (1:22.64)                    
  5 Giuliani, Jessica         12 BBSC-MR              2:45.32    2:44.85        
                                1:20.56 ( )   2:44.85 (1:24.29)                    
  6 Baldassare, Brooke        12 WISC-MR              2:41.13    2:45.22        
                  38.75     1:21.28 (42.53)     2:04.74 (43.46)     2:45.22 (40.48)
  7 Liang, Emily              11 BBSC-MR              2:43.47    2:45.89        
                  38.66     1:20.92 (42.26)     2:03.99 (43.07)     2:45.89 (41.90)
  8 Standel, Sassy            12 North Shore-MR       2:44.07    2:50.11        
                  38.20     1:22.10 (43.90)     2:06.41 (44.31)     2:50.11 (43.70)
  9 Jannsen, Cassandra        12 North Shore-MR       2:51.54    2:51.38        
                  39.83     1:23.83 (44.00)     2:09.10 (45.27)     2:51.38 (42.28)
 10 Guida, Emily              11 BBSC-MR              2:56.64    2:52.46        
                  38.84     1:23.77 (44.93)     2:09.31 (45.54)     2:52.46 (43.15)
 11 Shiebler, Patricia        11 IA-MR                3:05.29    3:01.23        
                  40.15     1:27.31 (47.16)     2:15.51 (48.20)     3:01.23 (45.72)
 12 Mattei, Monica            11 BBSC-MR              4:00.99    3:03.33        
                  41.15   3:03.37 (2:22.22)         3:03.33 ( )                    
 13 Souza, Monique            11 BBSC-MR              2:49.44    3:10.25        
                  38.20     1:21.68 (43.48)     2:05.20 (43.52)   3:10.25 (1:05.05)
 14 Boyle, Meghan             12 IA-MR                3:05.65    3:14.09        
                  43.01     1:33.32 (50.31)     2:24.77 (51.45)     3:14.09 (49.32)
 15 Pierce, Francesca         11 WISC-MR              3:09.50    3:16.28        
                  43.96     1:35.45 (51.49)     2:27.92 (52.47)     3:16.28 (48.36)
 16 Chen, Carol               11 WISC-MR              3:06.40    3:24.27        
                  42.69     1:35.72 (53.03)     2:29.32 (53.60)     3:24.27 (54.95)
 17 Gilio, Devin              12 IA-MR                3:26.12    3:38.98        
                                  15.81 ( )   2:43.45 (2:27.64)     3:38.98 (55.53)
 18 Lagattolla, Avery         11 IA-MR                4:13.94    3:41.28        
                  48.53     1:46.21 (57.68)     2:43.83 (57.62)     3:41.28 (57.45)
 19 Taitz, Phoebe             11 IA-MR                3:55.81    4:24.36        
                  56.57   2:06.92 (1:10.35)   3:17.51 (1:10.59)   4:24.36 (1:06.85)
 20 Fitchett, Cassidy         12 North Shore-MR       4:45.00    4:49.63        
                                2:15.57 ( )   4:49.63 (2:34.06)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.59  ZONE
                38.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha             12 WISC-MR                33.21      34.50 ZONE   
  2 Tutone, Marisa            12 Sachem-MR              35.53      36.27 JO     
  3 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR                35.85      38.98        
  4 Hart, Ashley              12 North Shore-MR         38.18      39.76        
  5 Koehler, Sierra           12 WISC-MR                37.37      39.87        
  6 Standel, Sassy            12 North Shore-MR         37.71      41.16        
  7 Ripp, Belle               12 Sachem-MR              39.18      41.28        
  8 Liang, Emily              11 BBSC-MR                42.30      41.69        
  9 Giuliani, Jessica         12 BBSC-MR                40.55      41.91        
 10 Freund, Jessica           11 Sachem-MR              40.47      42.82        
 11 Allen, Peri               11 HAA-MR                 40.74      43.16        
 12 Gallagher, Liz            11 HAA-MR                 41.86      43.32        
 13 Taylor, Jacqueline        12 IA-MR                  43.87      43.97        
 13 Souza, Monique            11 BBSC-MR                44.88      43.97        
 15 Biviano, Julia            12 Sachem-MR              44.21      44.25        
 16 Jannsen, Cassandra        12 North Shore-MR         40.44      45.01        
 17 Liu, Amanda               12 North Shore-MR         48.12      45.23        
 18 Cassenti, Skylar          11 Sachem-MR              45.64      45.90        
 19 Boyle, Meghan             12 IA-MR                  44.90      46.01        
 20 Guida, Emily              11 BBSC-MR                44.75      46.05        
 21 Taylor, Victoria          11 IA-MR                  45.75      46.34        
 22 Davi, Julia               11 WISC-MR                44.83      46.71        
 23 Dunlop, Julia             12 Sachem-MR              47.90      46.96        
 24 Kalenja, Klea             12 Sachem-MR            1:15.00      47.41        
 25 Puzio, Amanda             12 Sachem-MR              46.67      47.83        
 26 Cummings, Jordyn          11 WISC-MR                43.21      47.86        
 27 Suchy, Morgan             11 Sachem-MR              45.09      48.03        
 28 Pierce, Francesca         11 WISC-MR                44.49      48.14        
 29 Baldassare, Brooke        12 WISC-MR                46.43      48.18        
 30 O'Hagan, Alanna           11 Sachem-MR              45.28      48.58        
 31 Dolan, Colleen            11 WISC-MR                49.86      48.64        
 32 Shiebler, Patricia        11 IA-MR                  49.40      49.10        
 33 Gilio, Devin              12 IA-MR                  49.33      49.52        
 34 Culkin, Shannon           11 WISC-MR                44.88      49.65        
 35 Uyanik, Hilal             12 Sachem-MR            1:00.00      50.00        
 36 Porter, Meagan            11 IA-MR                  48.26      50.39        
 37 Byrne, Shannon            11 Sachem-MR              48.63      51.37        
 38 Diehl, Michelle           11 Sachem-MR              53.80      51.61        
 39 Berman, Sophie            12 Sachem-MR              48.80      51.81        
 40 Kortright, Amber          11 WISC-MR                49.01      52.24        
 41 Fitchett, Cassidy         12 North Shore-MR       1:15.00      56.10        
 42 Demieri, Emily            11 WISC-MR                52.14      56.36        
 43 Lunati, Angelina          11 Sachem-MR              59.27    1:00.52        
 44 Taitz, Phoebe             11 IA-MR                  58.50    1:02.26        
 45 Goldman, Sara             12 Sachem-MR            1:06.03    1:02.58        
 46 Katyayan, Anisha          11 North Shore-MR         58.00    1:03.34        
 -- Chang, Danielle           12 Sachem-MR            1:30.00         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:15.59  ZONE
              1:21.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha             12 WISC-MR              1:12.49    1:16.60 JO     
                  37.71     1:16.60 (38.89)                                        
  2 Tutone, Marisa            12 Sachem-MR            1:17.21    1:19.22 JO     
                  38.67     1:19.22 (40.55)                                        
  3 Mattei, Monica            11 BBSC-MR              2:19.99    1:28.62        
  4 Ripp, Belle               12 Sachem-MR            1:25.29    1:28.84        
  5 Liang, Emily              11 BBSC-MR              1:29.84    1:29.41        
  6 Koehler, Sierra           12 WISC-MR              1:19.29    1:29.67        
  7 Jannsen, Cassandra        12 North Shore-MR       1:26.07    1:29.97        
                  45.07     1:29.97 (44.90)                                        
  8 Giuliani, Jessica         12 BBSC-MR              1:30.35    1:30.01        
                  44.20     1:30.01 (45.81)                                        
  9 Biviano, Julia            12 Sachem-MR            1:30.62    1:31.86        
                  45.47     1:31.86 (46.39)                                        
 10 Weinhofer, Nicole         12 Sachem-MR            1:31.45    1:32.19        
                  45.98     1:32.19 (46.21)                                        
 11 Freund, Jessica           11 Sachem-MR            1:28.39    1:33.55        
 12 Guida, Emily              11 BBSC-MR              1:38.07    1:33.93        
                  45.19     1:33.93 (48.74)                                        
 13 Souza, Monique            11 BBSC-MR              1:35.73    1:36.05        
                  48.21     1:36.05 (47.84)                                        
 14 Graning, Morgan           12 IA-MR                1:34.20    1:36.67        
 15 O'Hagan, Alanna           11 Sachem-MR            1:42.41    1:39.90        
                  48.03     1:39.90 (51.87)                                        
 16 Boyle, Meghan             12 IA-MR                1:33.99    1:40.16        
                  49.19     1:40.16 (50.97)                                        
 17 Pierce, Francesca         11 WISC-MR              1:33.23    1:41.87        
                  47.68     1:41.87 (54.19)                                        
 18 Suchy, Morgan             11 Sachem-MR            1:39.88    1:42.58        
 19 Byrne, Shannon            11 Sachem-MR            1:43.74    1:43.25        
                  50.58     1:43.25 (52.67)                                        
 20 Kalenja, Klea             12 Sachem-MR            2:30.00    1:43.26        
                  50.47     1:43.26 (52.79)                                        
 21 Baldassare, Brooke        12 WISC-MR              1:35.21    1:43.73        
                  50.25     1:43.73 (53.48)                                        
 22 Shiebler, Patricia        11 IA-MR                1:45.23    1:46.37        
 23 Dunlop, Julia             12 Sachem-MR            2:00.31    1:46.75        
                  51.69     1:46.75 (55.06)                                        
 24 Chen, Carol               11 WISC-MR              1:30.80    1:50.03        
                  50.57     1:50.03 (59.46)                                        
 25 Carreon, Alexei           12 Sachem-MR            1:34.97    1:51.56        
 26 Berman, Sophie            12 Sachem-MR            1:49.00    1:52.99        
 27 Gilio, Devin              12 IA-MR                1:50.27    1:55.32        
 28 Uyanik, Hilal             12 Sachem-MR            2:07.69    1:56.02        
                  55.03   1:56.02 (1:00.99)                                        
 29 Diehl, Michelle           11 Sachem-MR            1:51.38    2:00.39        
 30 Lagattolla, Avery         11 IA-MR                2:15.02    2:01.97        
 31 Gonzalez, Caitlyn         11 IA-MR                1:45.90    2:03.65        
                  59.95   2:03.65 (1:03.70)                                        
 32 Taitz, Phoebe             11 IA-MR                2:14.82    2:22.53        
                1:06.71   2:22.53 (1:15.82)                                        
 33 Chang, Danielle           12 Sachem-MR            3:00.00    2:41.06        
                1:15.10   2:41.06 (1:25.96)                                        
 -- Fitchett, Cassidy         12 North Shore-MR       2:45.00         DQ        
 -- Standel, Sassy            12 North Shore-MR       1:20.76         DQ        
                  46.21          DQ (44.37)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                39.49  ZONE
                43.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ripp, Belle               12 Sachem-MR              41.96      40.30 JO     
  2 Tutone, Marisa            12 Sachem-MR              43.14      43.45 JO     
  3 Koehler, Sierra           12 WISC-MR                41.31      44.11        
  4 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR                43.19      44.97        
  5 Standel, Sassy            12 North Shore-MR         40.58      45.03        
  6 Baldassare, Brooke        12 WISC-MR                42.68      45.77        
  7 Biviano, Julia            12 Sachem-MR              46.68      46.35        
  8 Lettieri, Samantha        11 CSC-MR                 47.98      48.03        
  9 Porter, Meagan            11 IA-MR                  48.58      48.50        
 10 Hart, Ashley              12 North Shore-MR         47.00      48.79        
 11 Schuppert, Christina      11 CSC-MR                 50.35      48.85        
 12 Gallagher, Liz            11 HAA-MR                 48.00      49.27        
 13 Herling, Paige            11 HYB-MR                 47.31      49.38        
 14 Liu, Amanda               12 North Shore-MR         50.00      50.10        
 15 Kalenja, Klea             12 Sachem-MR            1:30.00      50.42        
 16 Colefield, Sarah          11 CSC-MR                 47.80      50.67        
 17 Taylor, Jacqueline        12 IA-MR                  51.68      50.88        
 18 Allen, Peri               11 HAA-MR                 51.53      50.99        
 19 Taylor, Victoria          11 IA-MR                  50.14      52.51        
 20 Shiebler, Patricia        11 IA-MR                  52.60      52.70        
 21 Pace, Ryan                11 CSC-MR                 52.49      52.78        
 22 Boyle, Meghan             12 IA-MR                  51.63      53.21        
 23 Byrne, Shannon            11 Sachem-MR              55.38      53.28        
 24 O'Hagan, Alanna           11 Sachem-MR              57.39      53.32        
 25 Puzio, Amanda             12 Sachem-MR              57.80      53.98        
 26 Uyanik, Hilal             12 Sachem-MR            1:30.00      54.40        
 27 Lunati, Angelina          11 Sachem-MR            1:30.00      54.66        
 28 Culkin, Shannon           11 WISC-MR                49.70      54.86        
 29 Smith, Courtney           11 CSC-MR                 57.30      54.92        
 30 Davi, Julia               11 WISC-MR                51.51      55.00        
 31 Dunlop, Julia             12 Sachem-MR            1:00.00      55.21        
 32 Cassenti, Skylar          11 Sachem-MR              53.43      55.24        
 33 Katyayan, Anisha          11 North Shore-MR         57.79      56.53        
 34 Diehl, Michelle           11 Sachem-MR              59.02      59.73        
 35 Dolan, Colleen            11 WISC-MR                57.46    1:00.66        
 36 Fitchett, Cassidy         12 North Shore-MR       1:20.00    1:02.15        
 37 Goldman, Sara             12 Sachem-MR            1:30.00    1:04.75        
 38 Lagattolla, Avery         11 IA-MR                1:06.09    1:09.48        
 39 Chalk, Brianna            11 IA-MR                2:15.81    1:13.34        
 40 Taitz, Phoebe             11 IA-MR                1:14.49    1:19.24        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:26.19  ZONE
              1:33.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ripp, Belle               12 Sachem-MR            1:29.32    1:32.44 JO     
                  43.44     1:32.44 (49.00)                                        
  2 Koehler, Sierra           12 WISC-MR              1:26.92    1:32.64 JO     
                  43.54     1:32.64 (49.10)                                        
  3 Freund, Jessica           11 Sachem-MR            1:30.80    1:33.59 JO     
                  44.88     1:33.59 (48.71)                                        
  4 Standel, Sassy            12 North Shore-MR       1:29.63    1:35.41        
                  44.84     1:35.41 (50.57)                                        
  5 Tutone, Marisa            12 Sachem-MR            1:34.89    1:37.39        
                  43.76     1:37.39 (53.63)                                        
  6 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR              1:34.74    1:37.46        
                  46.46     1:37.46 (51.00)                                        
  7 Liang, Emily              11 BBSC-MR              1:40.64    1:39.44        
                  47.58     1:39.44 (51.86)                                        
  8 Rice, Natasha             12 WISC-MR              1:54.60    1:39.48        
                  47.34     1:39.48 (52.14)                                        
  9 Baldassare, Brooke        12 WISC-MR              1:34.47    1:39.80        
                  45.82     1:39.80 (53.98)                                        
 10 Gallagher, Liz            11 HAA-MR               1:49.56    1:41.86        
                  47.82     1:41.86 (54.04)                                        
 11 Hart, Ashley              12 North Shore-MR       1:37.21    1:41.87        
                  50.51     1:41.87 (51.36)                                        
 12 Biviano, Julia            12 Sachem-MR            1:42.46    1:43.63        
                  49.72     1:43.63 (53.91)                                        
 13 Porter, Meagan            11 IA-MR                1:50.23    1:45.70        
                  50.97     1:45.70 (54.73)                                        
 14 Carreon, Alexei           12 Sachem-MR            2:00.00    1:46.80        
                  51.11     1:46.80 (55.69)                                        
 15 Allen, Peri               11 HAA-MR               1:51.36    1:49.00        
                  53.44     1:49.00 (55.56)                                        
 16 Giuliani, Jessica         12 BBSC-MR              1:52.36    1:49.45        
                  51.16     1:49.45 (58.29)                                        
 17 Liu, Amanda               12 North Shore-MR       2:02.17    1:50.67        
                  52.50     1:50.67 (58.17)                                        
 18 Souza, Monique            11 BBSC-MR              1:50.45    1:50.83        
                  51.37     1:50.83 (59.46)                                        
 19 Taylor, Victoria          11 IA-MR                1:48.02    1:50.98        
                  51.49     1:50.98 (59.49)                                        
 20 Cummings, Jordyn          11 WISC-MR              1:51.87    1:52.08        
                  53.35     1:52.08 (58.73)                                        
 21 Davi, Julia               11 WISC-MR              1:52.99    1:53.39        
                  55.96     1:53.39 (57.43)                                        
 22 Byrne, Shannon            11 Sachem-MR            2:05.64    1:53.91        
                  56.11     1:53.91 (57.80)                                        
 23 Kortright, Amber          11 WISC-MR              1:49.52    1:53.98        
                  53.17   1:53.98 (1:00.81)                                        
 24 Cassenti, Skylar          11 Sachem-MR            1:59.78    1:54.04        
                  54.16     1:54.04 (59.88)                                        
 25 Shiebler, Patricia        11 IA-MR                1:54.91    1:54.13        
                  52.20   1:54.13 (1:01.93)                                        
 26 Jannsen, Cassandra        12 North Shore-MR       1:51.56    1:54.66        
                  54.78     1:54.66 (59.88)                                        
 27 Taylor, Jacqueline        12 IA-MR                1:53.38    1:55.13        
                  55.02   1:55.13 (1:00.11)                                        
 28 Culkin, Shannon           11 WISC-MR              1:55.22    1:55.40        
                  56.25     1:55.40 (59.15)                                        
 29 Pierce, Francesca         11 WISC-MR              1:57.28    1:57.60        
                  55.95   1:57.60 (1:01.65)                                        
 30 Kalenja, Klea             12 Sachem-MR            3:00.00    1:59.30        
                  54.17   1:59.30 (1:05.13)                                        
 31 Lunati, Angelina          11 Sachem-MR            3:00.00    2:02.43        
                1:01.55   2:02.43 (1:00.88)                                        
 32 Puzio, Amanda             12 Sachem-MR            1:59.32    2:02.73        
                  57.87   2:02.73 (1:04.86)                                        
 33 Katyayan, Anisha          11 North Shore-MR       2:16.13    2:08.05        
                1:02.22   2:08.05 (1:05.83)                                        
 34 Dolan, Colleen            11 WISC-MR              2:00.90    2:08.71        
                  59.17   2:08.71 (1:09.54)                                        
 35 Berman, Sophie            12 Sachem-MR            2:02.42    2:11.87        
                1:00.02   2:11.87 (1:11.85)                                        
 36 Guida, Emily              11 BBSC-MR              2:13.35    2:13.31        
                1:02.10   2:13.31 (1:11.21)                                        
 37 Uyanik, Hilal             12 Sachem-MR            3:00.00    2:13.40        
                1:00.01   2:13.40 (1:13.39)                                        
 38 Fitchett, Cassidy         12 North Shore-MR       2:50.00    2:22.59        
 39 Taitz, Phoebe             11 IA-MR                2:40.09    2:44.25        
                1:15.66   2:44.25 (1:28.59)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                32.99  ZONE
                35.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha             12 WISC-MR                33.63      35.31 JO     
  2 Tutone, Marisa            12 Sachem-MR              37.20      35.98 JO     
  3 Giuliani, Jessica         12 BBSC-MR                36.44      36.43        
  4 Carreon, Alexei           12 Sachem-MR              50.68      38.39        
  5 Standel, Sassy            12 North Shore-MR         38.50      39.01        
  6 Freund, Jessica           11 Sachem-MR              37.02      39.89        
  7 Graning, Morgan           12 IA-MR                  40.64      39.96        
  8 Liang, Emily              11 BBSC-MR                40.87      40.10        
  9 Souza, Monique            11 BBSC-MR                42.89      41.08        
 10 Guida, Emily              11 BBSC-MR                43.04      41.13        
 11 Ripp, Belle               12 Sachem-MR              41.80      42.34        
 12 Weinhofer, Nicole         12 Sachem-MR              40.71      43.03        
 13 Jannsen, Cassandra        12 North Shore-MR         41.76      43.24        
 14 Suchy, Morgan             11 Sachem-MR              42.43      43.49        
 15 Biviano, Julia            12 Sachem-MR              42.35      44.00        
 16 Mattei, Monica            11 BBSC-MR                59.99      44.43        
 17 Byrne, Shannon            11 Sachem-MR              52.22      44.73        
 18 Dunlop, Julia             12 Sachem-MR            1:00.00      45.31        
 19 Shiebler, Patricia        11 IA-MR                  48.77      48.39        
 20 Boyle, Meghan             12 IA-MR                  45.84      49.74        
 21 O'Hagan, Alanna           11 Sachem-MR              46.04      50.62        
 22 Chen, Carol               11 WISC-MR                52.80      50.93        
 23 Gilio, Devin              12 IA-MR                1:00.12      52.44        
 24 Berman, Sophie            12 Sachem-MR              52.16      53.46        
 25 Pierce, Francesca         11 WISC-MR                54.25      55.39        
 26 Diehl, Michelle           11 Sachem-MR              57.36      58.44        
 27 Lagattolla, Avery         11 IA-MR                1:00.25      58.49        
 28 Fitchett, Cassidy         12 North Shore-MR       1:15.00    1:03.56        
 -- Taitz, Phoebe             11 IA-MR                1:06.12         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:13.79  ZONE
              1:21.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha             12 WISC-MR              1:17.30    1:22.95        
                  36.83     1:22.95 (46.12)                                        
  2 Freund, Jessica           11 Sachem-MR            1:24.31    1:23.59        
                  40.26     1:23.59 (43.33)                                        
  3 Hart, Ashley              12 North Shore-MR       1:17.66    1:23.81        
                  38.07     1:23.81 (45.74)                                        
  4 Giuliani, Jessica         12 BBSC-MR              1:28.53    1:29.70        
                  42.60     1:29.70 (47.10)                                        
  5 Carreon, Alexei           12 Sachem-MR            2:00.00    1:29.94        
                  42.29     1:29.94 (47.65)                                        
  6 Standel, Sassy            12 North Shore-MR       1:27.11    1:31.68        
                  41.44     1:31.68 (50.24)                                        
  7 Gallagher, Liz            11 HAA-MR               1:29.06    1:33.37        
                  41.90     1:33.37 (51.47)                                        
  8 Souza, Monique            11 BBSC-MR              1:36.78    1:37.85        
                  44.65     1:37.85 (53.20)                                        
  9 Allen, Peri               11 HAA-MR               1:32.69    1:37.90        
                  45.55     1:37.90 (52.35)                                        
 10 Guida, Emily              11 BBSC-MR              1:46.16    1:40.04        
                  46.41     1:40.04 (53.63)                                        
 11 Suchy, Morgan             11 Sachem-MR            1:54.56    1:42.17        
                  45.86     1:42.17 (56.31)                                        
 12 Colefield, Sarah          11 CSC-MR                    NT    1:43.96        
                  47.18     1:43.96 (56.78)                                        
 13 Boyle, Meghan             12 IA-MR                1:50.20    1:46.20        
                  49.01     1:46.20 (57.19)                                        
 14 Jannsen, Cassandra        12 North Shore-MR       1:39.15    1:47.99        
                  47.05   1:47.99 (1:00.94)                                        
 15 O'Hagan, Alanna           11 Sachem-MR            2:04.35    1:50.95        
                  50.70   1:50.95 (1:00.25)                                        
 16 Lettieri, Samantha        11 CSC-MR               1:37.35    1:51.59        
                  46.47   1:51.59 (1:05.12)                                        
 17 Chalk, Brianna            11 IA-MR                2:10.15    2:24.08        
                1:06.61   2:24.08 (1:17.47)                                        
 18 Lagattolla, Avery         11 IA-MR                2:15.16    2:26.95        
                1:03.32   2:26.95 (1:23.63)                                        
 19 Gonzalez, Caitlyn         11 IA-MR                2:02.18    2:46.86        
                1:13.08   2:46.86 (1:33.78)                                        
 20 Taitz, Phoebe             11 IA-MR                4:06.12    2:47.20        
                1:15.65   2:47.20 (1:31.55)                                        
 -- Fitchett, Cassidy         12 North Shore-MR       2:45.00         DQ        
                1:05.21        DQ (1:18.42)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:42.39  ZONE
              2:54.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha             12 WISC-MR              2:46.48    2:52.28 JO     
                  38.39     1:19.60 (41.21)     2:16.26 (56.66)     2:52.28 (36.02)
  2 Tutone, Marisa            12 Sachem-MR            2:54.08    2:53.52 JO     
                  40.19     1:23.52 (43.33)     2:16.99 (53.47)     2:53.52 (36.53)
  3 Koehler, Sierra           12 WISC-MR              2:44.80    2:54.67 JO     
                  39.12     1:26.14 (47.02)     2:17.51 (51.37)     2:54.67 (37.16)
  4 Freund, Jessica           11 Sachem-MR            3:00.89    3:01.73        
                  40.98     1:29.92 (48.94)     2:20.36 (50.44)     3:01.73 (41.37)
  5 Ripp, Belle               12 Sachem-MR            3:00.87    3:07.78        
                  46.13     1:33.95 (47.82)     2:27.26 (53.31)     3:07.78 (40.52)
  6 Biviano, Julia            12 Sachem-MR            3:19.59    3:08.74        
                  43.47     1:31.87 (48.40)     2:28.12 (56.25)     3:08.74 (40.62)
  7 Carreon, Alexei           12 Sachem-MR            3:35.49    3:13.75        
                  40.38     1:29.68 (49.30)     2:29.22 (59.54)     3:13.75 (44.53)
  8 Baldassare, Brooke        12 WISC-MR              3:06.27    3:15.11        
                  46.43     1:39.07 (52.64)     2:32.41 (53.34)     3:15.11 (42.70)
  9 Weinhofer, Nicole         12 Sachem-MR            3:17.02    3:18.80        
                  43.46     1:35.84 (52.38)     2:33.98 (58.14)     3:18.80 (44.82)
 10 Graning, Morgan           12 IA-MR                3:32.34    3:19.78        
                  42.90     1:36.00 (53.10)     2:35.16 (59.16)     3:19.78 (44.62)
 11 Shiebler, Patricia        11 IA-MR                3:48.61    3:33.86        
                  48.16     1:44.58 (56.42)   2:46.88 (1:02.30)     3:33.86 (46.98)
 12 Boyle, Meghan             12 IA-MR                3:34.27    3:34.68        
                  49.87     1:44.96 (55.09)   2:48.38 (1:03.42)     3:34.68 (46.30)
 13 Suchy, Morgan             11 Sachem-MR            3:35.91    3:35.46        
                  48.30     1:44.99 (56.69)   2:47.83 (1:02.84)     3:35.46 (47.63)
 14 Byrne, Shannon            11 Sachem-MR            3:59.71    3:39.74        
                  54.66     1:50.40 (55.74)   2:53.59 (1:03.19)     3:39.74 (46.15)
 15 Dunlop, Julia             12 Sachem-MR            4:15.00    3:39.94        
                  47.99   1:49.07 (1:01.08)   2:52.11 (1:03.04)     3:39.94 (47.83)
 16 Kalenja, Klea             12 Sachem-MR            4:30.00    3:48.58        
                  52.25     1:48.73 (56.48)   2:55.33 (1:06.60)     3:48.58 (53.25)
 17 Gilio, Devin              12 IA-MR                3:59.87    3:59.05        
                  54.03   1:55.96 (1:01.93)   2:58.31 (1:02.35)   3:59.05 (1:00.74)
 18 Diehl, Michelle           11 Sachem-MR            3:58.10    4:04.28        
                  57.70     1:57.48 (59.78)   3:08.60 (1:11.12)     4:04.28 (55.68)
 19 Gonzalez, Caitlyn         11 IA-MR                3:30.25    4:06.23        
                                                    3:11.11 ( )     4:06.23 (55.12)
 -- Chen, Carol               11 WISC-MR              4:01.30         DQ        
                  52.83     1:51.27 (58.44)   2:57.71 (1:06.44)          DQ (54.03)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.49  ZONE
                31.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papele, Kianna            13 Sachem-MR              31.23      30.78 JO     
  2 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                  30.36      30.86 JO     
  3 Boyle, Erin               13 IA-MR                  32.80      31.57        
  4 Slattery, Meghan          13 IA-MR                  33.08      31.62        
  5 Kaefer, Jaimie            13 BBSC-MR                32.47      31.84        
  6 Horan, Julia              13 IA-MR                  32.15      31.88        
  7 Sudweeks, Libbie          13 BBSC-MR                32.35      32.10        
  8 Greatsinger, Jillian      13 WISC-MR                31.99      32.56        
  9 Aufort, Kate              13 WISC-MR                31.00      32.59        
 10 Lee, Nicole               14 BBSC-MR                33.62      32.76        
 11 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                  32.28      33.17        
 12 Crosby, Amanda            14 WISC-MR                32.14      33.57        
 13 Ballon, Carmen            13 BBSC-MR                40.99      34.26        
 14 Williams, Shannon         13 WISC-MR                34.13      34.62        
 15 Rogers, Carolyn           14 North Shore-MR         33.73      36.78        
 16 Loshkareva, Kate          13 Sachem-MR              45.00      36.91        
 17 Haberman, Anais           13 WISC-MR                35.96      37.65        
 18 Vayner, Michelle          13 BBSC-MR                39.07      37.71        
 19 Singer, Gabrielle         13 Sachem-MR              38.91      38.42        
 20 Kubinski, Emma            13 Sachem-MR              38.34      38.95        
 21 Seda, Jennifer            13 HAA-MR               1:15.00      47.44        
 22 Hempe, Devon              14 Sachem-MR            1:15.00    1:02.47        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:04.09  ZONE
              1:07.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                1:07.65    1:06.61 JO     
                  32.27     1:06.61 (34.34)                                        
  2 Papele, Kianna            13 Sachem-MR            1:08.78    1:08.54        
                  32.93     1:08.54 (35.61)                                        
  3 Kaefer, Jaimie            13 BBSC-MR              1:12.33    1:09.39        
                  32.73     1:09.39 (36.66)                                        
  4 Boyle, Erin               13 IA-MR                1:09.50    1:10.84        
                  33.19     1:10.84 (37.65)                                        
  5 Sudweeks, Libbie          13 BBSC-MR              1:17.99    1:11.10        
                  33.86     1:11.10 (37.24)                                        
  6 Horan, Julia              13 IA-MR                1:10.54    1:12.49        
                  34.12     1:12.49 (38.37)                                        
  7 Crosby, Amanda            14 WISC-MR              1:10.35    1:12.66        
                  35.26     1:12.66 (37.40)                                        
  8 Berman, Evonne            13 North Shore-MR       1:11.04    1:12.86        
                  34.69     1:12.86 (38.17)                                        
  8 Donlevy, Katie            14 CIY-MR               1:10.81    1:12.86        
                  35.68     1:12.86 (37.18)                                        
 10 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                1:11.06    1:12.99        
                  34.39     1:12.99 (38.60)                                        
 11 Flugman, Danielle         13 North Shore-MR       1:10.29    1:13.25        
                  34.13     1:13.25 (39.12)                                        
 12 Aufort, Kate              13 WISC-MR              1:09.62    1:13.70        
                  34.96     1:13.70 (38.74)                                        
 13 Lee, Nicole               14 BBSC-MR              1:14.83    1:14.18        
                  35.01     1:14.18 (39.17)                                        
 14 Slattery, Meghan          13 IA-MR                1:12.17    1:14.25        
                  34.94     1:14.25 (39.31)                                        
 15 Greatsinger, Jillian      13 WISC-MR              1:10.90    1:15.78        
                  34.29     1:15.78 (41.49)                                        
 16 Ballon, Carmen            13 BBSC-MR              1:29.99    1:18.92        
                  36.83     1:18.92 (42.09)                                        
 17 Williams, Shannon         13 WISC-MR              1:15.60    1:20.97        
                  36.56     1:20.97 (44.41)                                        
 18 Loshkareva, Kate          13 Sachem-MR            1:40.00    1:22.00        
                  39.01     1:22.00 (42.99)                                        
 19 Vayner, Michelle          13 BBSC-MR              1:29.99    1:22.56        
                  39.25     1:22.56 (43.31)                                        
 20 Haberman, Anais           13 WISC-MR              1:21.93    1:24.95        
                  38.80     1:24.95 (46.15)                                        
 21 DiPaola, Maria            13 CIY-MR               1:18.38    1:26.69        
                  39.59     1:26.69 (47.10)                                        
 22 Brunquell, Mackenzie      13 Sachem-MR            1:26.40    1:27.28        
 23 Wolfson, Kelly            13 BBSC-MR              1:29.99    1:27.86        
                  39.85     1:27.86 (48.01)                                        
 24 Yu, Jessie                13 CIY-MR               1:30.64    1:29.19        
                  41.85     1:29.19 (47.34)                                        
 25 Singer, Gabrielle         13 Sachem-MR            1:30.86    1:31.92        
                  41.84     1:31.92 (50.08)                                        
 26 Kubinski, Emma            13 Sachem-MR            1:24.30    1:33.21        
                  42.79     1:33.21 (50.42)                                        
 27 Seda, Jennifer            13 HAA-MR               2:15.00    1:44.29        
                  47.84     1:44.29 (56.45)                                        
 28 Hempe, Devon              14 Sachem-MR            2:43.61    2:34.77        
                1:07.07   2:34.77 (1:27.70)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:18.69  ZONE
              2:29.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                2:23.32    2:22.92 JO     
                  32.82     1:08.74 (35.92)     1:46.02 (37.28)     2:22.92 (36.90)
  2 Kaefer, Jaimie            13 BBSC-MR              2:35.49    2:29.18 JO     
                  33.60     1:11.41 (37.81)     1:50.88 (39.47)     2:29.18 (38.30)
  3 Papele, Kianna            13 Sachem-MR            2:34.13    2:30.97        
                  33.96     1:13.16 (39.20)     1:51.96 (38.80)     2:30.97 (39.01)
  4 Boyle, Erin               13 IA-MR                2:32.26    2:32.20        
                  33.60     1:12.59 (38.99)     1:52.84 (40.25)     2:32.20 (39.36)
  5 Schoenfeld, Sarah         13 North Shore-MR       2:33.42    2:34.95        
                  35.09     1:13.53 (38.44)     1:55.89 (42.36)     2:34.95 (39.06)
  6 Berman, Evonne            13 North Shore-MR       2:35.63    2:36.73        
                                1:15.28 ( )   2:36.73 (1:21.45)                    
  7 Lee, Nicole               14 BBSC-MR              2:43.85    2:37.74        
                  35.08     1:14.97 (39.89)     1:56.61 (41.64)     2:37.74 (41.13)
  8 Flugman, Danielle         13 North Shore-MR       2:35.48    2:38.51        
                  34.91     1:14.27 (39.36)     1:57.56 (43.29)     2:38.51 (40.95)
  9 Crosby, Amanda            14 WISC-MR              2:31.75    2:38.63        
                  35.47     1:14.76 (39.29)     1:57.79 (43.03)     2:38.63 (40.84)
 10 Balling, Kayla            13 BBSC-MR              2:45.20    2:44.97        
                  37.51     1:18.80 (41.29)     2:02.50 (43.70)     2:44.97 (42.47)
 11 Ballon, Carmen            13 BBSC-MR              3:58.99    2:55.32        
                  37.69     1:23.56 (45.87)     2:09.73 (46.17)     2:55.32 (45.59)
 12 Mattei, Theresa           13 BBSC-MR              3:50.99    2:55.55        
                  37.85     1:23.00 (45.15)     2:11.28 (48.28)     2:55.55 (44.27)
 13 Wolfson, Kelly            13 BBSC-MR              3:10.83    3:01.30        
                  39.36     1:24.28 (44.92)     2:13.11 (48.83)     3:01.30 (48.19)
 14 Vayner, Michelle          13 BBSC-MR              3:11.45    3:03.57        
                  39.44     1:26.93 (47.49)     2:15.03 (48.10)     3:03.57 (48.54)
 15 Singer, Gabrielle         13 Sachem-MR            3:21.40    3:15.57        
                  42.34     1:32.03 (49.69)     2:24.36 (52.33)     3:15.57 (51.21)
 16 Kubinski, Emma            13 Sachem-MR            3:03.58    3:22.91        
                  44.47     1:35.63 (51.16)     2:29.05 (53.42)     3:22.91 (53.86)
 17 Seda, Jennifer            13 HAA-MR               3:45.00    3:50.80        
                  48.67     1:46.68 (58.01)   2:48.05 (1:01.37)   3:50.80 (1:02.75)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:13.09  ZONE
              1:18.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                1:15.76    1:16.34 JO     
                  37.38     1:16.34 (38.96)                                        
  2 Kaefer, Jaimie            13 BBSC-MR              1:21.46    1:20.42        
                  38.08     1:20.42 (42.34)                                        
  3 Papele, Kianna            13 Sachem-MR            1:20.89    1:22.22        
                  38.66     1:22.22 (43.56)                                        
  4 Flugman, Danielle         13 North Shore-MR       1:19.12    1:23.19        
                  39.99     1:23.19 (43.20)                                        
  5 Balling, Kayla            13 BBSC-MR              1:22.63    1:23.48        
                  39.69     1:23.48 (43.79)                                        
  6 Lee, Nicole               14 BBSC-MR              1:25.83    1:24.69        
                  40.28     1:24.69 (44.41)                                        
  7 Boyle, Erin               13 IA-MR                1:22.22    1:24.87        
                  41.08     1:24.87 (43.79)                                        
  8 Crosby, Amanda            14 WISC-MR              1:21.08    1:26.95        
                  42.47     1:26.95 (44.48)                                        
  9 Greatsinger, Jillian      13 WISC-MR              1:30.00    1:29.25        
                  41.87     1:29.25 (47.38)                                        
 10 Schoenfeld, Sarah         13 North Shore-MR       1:24.55    1:31.14        
 11 Berman, Evonne            13 North Shore-MR       1:29.50    1:31.26        
                  44.05     1:31.26 (47.21)                                        
 12 Ballon, Carmen            13 BBSC-MR              1:58.99    1:34.09        
 13 Loshkareva, Kate          13 Sachem-MR            1:50.00    1:35.40        
                  46.35     1:35.40 (49.05)                                        
 14 Singer, Gabrielle         13 Sachem-MR            1:37.19    1:36.48        
                  46.15     1:36.48 (50.33)                                        
 15 Wolfson, Kelly            13 BBSC-MR              1:52.99    1:37.29        
 16 Mattei, Theresa           13 BBSC-MR              1:59.99    1:42.28        
 17 Vayner, Michelle          13 BBSC-MR              1:52.99    1:42.96        
                  48.83     1:42.96 (54.13)                                        
 18 Kubinski, Emma            13 Sachem-MR            1:34.93    1:45.54        
                  51.03     1:45.54 (54.51)                                        
 19 Seda, Jennifer            13 HAA-MR               2:27.04    2:04.56        
                  57.60   2:04.56 (1:06.96)                                        
 -- Hempe, Devon              14 Sachem-MR            2:44.51         DQ        
                1:17.12        DQ (1:29.19)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:35.49  ZONE
              2:48.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                2:39.12    2:41.20 JO     
                  38.13     1:18.99 (40.86)     2:00.20 (41.21)     2:41.20 (41.00)
  2 Kaefer, Jaimie            13 BBSC-MR              2:53.55    2:47.49 JO     
                  38.46     1:21.20 (42.74)     2:03.59 (42.39)     2:47.49 (43.90)
  3 Horan, Julia              13 IA-MR                2:53.51    2:55.27        
                  41.81     1:25.53 (43.72)     2:10.65 (45.12)     2:55.27 (44.62)
  4 Lee, Nicole               14 BBSC-MR              3:01.86    2:59.16        
                  40.50     1:26.67 (46.17)     2:13.04 (46.37)     2:59.16 (46.12)
  5 Boyle, Erin               13 IA-MR                2:55.14    2:59.60        
                  42.46     1:27.18 (44.72)     2:14.16 (46.98)     2:59.60 (45.44)
  6 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                2:51.19    3:02.40        
                  42.84     1:28.45 (45.61)     2:16.34 (47.89)     3:02.40 (46.06)
  7 Donlevy, Katie            14 CIY-MR               3:05.66    3:02.94        
                  42.25     1:29.36 (47.11)     2:15.46 (46.10)     3:02.94 (47.48)
  8 Flugman, Danielle         13 North Shore-MR       2:51.85    3:03.19        
                  40.38     1:27.33 (46.95)     2:15.14 (47.81)     3:03.19 (48.05)
  9 Slattery, Meghan          13 IA-MR                3:23.29    3:06.93        
                  43.08     1:30.93 (47.85)     2:20.09 (49.16)     3:06.93 (46.84)
 10 Sudweeks, Libbie          13 BBSC-MR              3:05.13    3:09.80        
                  46.91     1:35.70 (48.79)     2:22.93 (47.23)     3:09.80 (46.87)
 11 Berman, Evonne            13 North Shore-MR       3:13.47    3:13.28        
                  45.73     1:36.16 (50.43)     2:24.79 (48.63)     3:13.28 (48.49)
 12 Rogers, Carolyn           14 North Shore-MR       2:58.83    3:17.09        
                  44.40     1:34.44 (50.04)     2:25.55 (51.11)     3:17.09 (51.54)
 13 Williams, Shannon         13 WISC-MR              3:12.17    3:25.97        
                  47.19     1:40.30 (53.11)     2:32.20 (51.90)     3:25.97 (53.77)
 14 Singer, Gabrielle         13 Sachem-MR            3:30.00    3:26.45        
                  47.33     1:40.41 (53.08)     2:34.01 (53.60)     3:26.45 (52.44)
 15 Yu, Jessie                13 CIY-MR               3:21.44    3:32.24        
                  48.60     1:43.41 (54.81)     2:38.09 (54.68)     3:32.24 (54.15)
 16 Vayner, Michelle          13 BBSC-MR              4:19.99    3:34.48        
                                                    2:41.45 ( )     3:34.48 (53.03)
 17 Wolfson, Kelly            13 BBSC-MR              3:59.99    3:35.41        
                  50.15     1:46.08 (55.93)     2:40.56 (54.48)     3:35.41 (54.85)
 18 DiPaola, Maria            13 CIY-MR               3:12.55    3:36.75        
                  51.66     1:47.16 (55.50)     2:43.16 (56.00)     3:36.75 (53.59)
 19 Kubinski, Emma            13 Sachem-MR            3:18.16    3:39.06        
                  52.15                             2:44.29 ( )     3:39.06 (54.77)
 20 Haberman, Anais           13 WISC-MR              3:38.12    3:39.21        
                  50.27     1:45.32 (55.05)     2:44.26 (58.94)     3:39.21 (54.95)
 -- Greatsinger, Jillian      13 WISC-MR              2:59.42         DQ        
                  45.19     1:32.51 (47.32)     2:24.03 (51.52)          DQ (47.32)
 -- Ballon, Carmen            13 BBSC-MR              4:19.60         DQ        
                  51.42     1:45.16 (53.74)     2:40.73 (55.57)          DQ (51.05)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:23.59  ZONE
              1:31.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                1:25.01    1:26.15 JO     
                  40.83     1:26.15 (45.32)                                        
  2 Papele, Kianna            13 Sachem-MR            1:29.30    1:30.88 JO     
                  43.12     1:30.88 (47.76)                                        
  3 Crosby, Amanda            14 WISC-MR              1:29.58    1:32.89        
                  45.24     1:32.89 (47.65)                                        
  4 Berman, Evonne            13 North Shore-MR       1:30.45    1:32.94        
                  42.88     1:32.94 (50.06)                                        
  5 Loshkareva, Kate          13 Sachem-MR            1:40.00    1:33.24        
                  42.41     1:33.24 (50.83)                                        
  6 Kaefer, Jaimie            13 BBSC-MR              1:49.99    1:34.70        
                  44.25     1:34.70 (50.45)                                        
  7 Horan, Julia              13 IA-MR                1:35.16    1:36.85        
                  47.15     1:36.85 (49.70)                                        
  8 Sudweeks, Libbie          13 BBSC-MR              1:44.91    1:37.58        
                  46.73     1:37.58 (50.85)                                        
  9 Donlevy, Katie            14 CIY-MR               1:33.04    1:38.15        
                  45.49     1:38.15 (52.66)                                        
 10 Slattery, Meghan          13 IA-MR                1:37.48    1:38.30        
                  45.29     1:38.30 (53.01)                                        
 11 Williams, Shannon         13 WISC-MR              1:34.94    1:38.56        
                  46.90     1:38.56 (51.66)                                        
 12 Flugman, Danielle         13 North Shore-MR       1:36.76    1:39.37        
                  46.38     1:39.37 (52.99)                                        
 13 Greatsinger, Jillian      13 WISC-MR              1:30.05    1:40.11        
                  47.13     1:40.11 (52.98)                                        
 14 Rogers, Carolyn           14 North Shore-MR       1:30.55    1:41.07        
                  48.59     1:41.07 (52.48)                                        
 15 Aufort, Kate              13 WISC-MR              1:33.97    1:41.29        
                  48.99     1:41.29 (52.30)                                        
 16 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                1:36.86    1:43.26        
                  48.99     1:43.26 (54.27)                                        
 17 Boyle, Erin               13 IA-MR                1:38.98    1:44.02        
                  49.78     1:44.02 (54.24)                                        
 18 Ballon, Carmen            13 BBSC-MR              1:59.99    1:46.72        
                  50.44     1:46.72 (56.28)                                        
 19 Lee, Nicole               14 BBSC-MR              1:49.99    1:47.70        
                  52.26     1:47.70 (55.44)                                        
 20 Haberman, Anais           13 WISC-MR              1:50.09    1:55.93        
                  57.11     1:55.93 (58.82)                                        
 21 Yu, Jessie                13 CIY-MR               1:48.72    1:58.56        
                  53.83   1:58.56 (1:04.73)                                        
 22 Brunquell, Mackenzie      13 Sachem-MR            2:08.27    2:01.34        
                  55.64   2:01.34 (1:05.70)                                        
 23 DiPaola, Maria            13 CIY-MR               1:52.17    2:01.87        
                  55.54   2:01.87 (1:06.33)                                        
 24 Singer, Gabrielle         13 Sachem-MR            2:15.91    2:03.43        
                  59.23   2:03.43 (1:04.20)                                        
 25 Seda, Jennifer            13 HAA-MR               2:30.00    2:10.29        
                1:01.83   2:10.29 (1:08.46)                                        
 26 Hempe, Devon              14 Sachem-MR            2:45.78    2:58.05        
                1:24.85   2:58.05 (1:33.20)                                        
 -- Vayner, Michelle          13 BBSC-MR              1:45.56         DQ        
      False start
                  51.28          DQ (54.48)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:57.79  ZONE
              3:15.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenfeld, Sarah         13 North Shore-MR       2:55.66    3:03.96 JO     
                  41.96     1:29.27 (47.31)     2:17.41 (48.14)     3:03.96 (46.55)
  2 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                3:08.41    3:07.86 JO     
                  42.87     1:30.20 (47.33)     2:20.75 (50.55)     3:07.86 (47.11)
  3 Loshkareva, Kate          13 Sachem-MR            3:30.00    3:17.03        
                  44.25     1:34.50 (50.25)     2:26.26 (51.76)     3:17.03 (50.77)
  4 Crosby, Amanda            14 WISC-MR              3:05.55    3:18.14        
                                                    2:29.36 ( )     3:18.14 (48.78)
  5 Sudweeks, Libbie          13 BBSC-MR              3:30.99    3:20.65        
                  45.21     1:37.13 (51.92)     2:28.57 (51.44)     3:20.65 (52.08)
  6 Green, Katherine          14 CSC-MR               3:12.98    3:21.01        
                  45.27     1:35.01 (49.74)     2:28.41 (53.40)     3:21.01 (52.60)
  7 Papele, Kianna            13 Sachem-MR            3:11.02    3:23.19        
                  45.18     1:37.05 (51.87)     2:29.47 (52.42)     3:23.19 (53.72)
  8 Horan, Julia              13 IA-MR                3:25.16    3:24.73        
                  48.88     1:40.98 (52.10)     2:33.60 (52.62)     3:24.73 (51.13)
  9 Greatsinger, Jillian      13 WISC-MR              3:20.55    3:27.85        
                  48.02     1:40.07 (52.05)     2:33.32 (53.25)     3:27.85 (54.53)
 10 Slattery, Meghan          13 IA-MR                3:30.61    3:28.43        
                  48.88     1:40.69 (51.81)     2:36.51 (55.82)     3:28.43 (51.92)
 11 Rogers, Carolyn           14 North Shore-MR       3:19.10    3:31.07        
                  46.33     1:41.23 (54.90)     2:35.97 (54.74)     3:31.07 (55.10)
 12 Boyle, Erin               13 IA-MR                3:50.00    3:34.95        
 13 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                3:26.62    3:35.34        
                  50.14     1:43.97 (53.83)     2:39.08 (55.11)     3:35.34 (56.26)
 14 Williams, Shannon         13 WISC-MR              3:29.20    3:39.59        
                  52.40     1:48.63 (56.23)     2:46.33 (57.70)     3:39.59 (53.26)
 15 Aufort, Kate              13 WISC-MR              3:25.92    3:40.09        
                                                    2:42.84 ( )     3:40.09 (57.25)
 16 Vayner, Michelle          13 BBSC-MR              4:30.99    3:42.48        
                  51.58     1:48.45 (56.87)     2:46.30 (57.85)     3:42.48 (56.18)
 17 Haberman, Anais           13 WISC-MR              3:39.90    3:56.43        
                  56.19     1:55.84 (59.65)   2:56.40 (1:00.56)   3:56.43 (1:00.03)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:11.29  ZONE
              1:18.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Llewellyn, Julia          13 CSC-MR               1:17.92    1:18.64 JO     
                  37.98     1:18.64 (40.66)                                        
  2 Griskie, Kaylee           14 HYB-MR               1:15.52    1:19.45        
                  36.55     1:19.45 (42.90)                                        
  3 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                1:20.33    1:19.71        
                  36.94     1:19.71 (42.77)                                        
  4 McCoy, Brianna            14 CSC-MR               1:17.86    1:19.75        
                  35.33     1:19.75 (44.42)                                        
  5 Green, Katherine          14 CSC-MR               1:12.49    1:19.94        
                  35.94     1:19.94 (44.00)                                        
  6 Papele, Kianna            13 Sachem-MR            1:19.70    1:21.52        
                  37.53     1:21.52 (43.99)                                        
  7 Schoenfeld, Sarah         13 North Shore-MR       1:17.81    1:24.06        
                  38.60     1:24.06 (45.46)                                        
  8 Kaefer, Jaimie            13 BBSC-MR              1:35.99    1:24.89        
                  39.31     1:24.89 (45.58)                                        
  9 Boyle, Erin               13 IA-MR                1:28.05    1:27.58        
                  38.45     1:27.58 (49.13)                                        
 10 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                1:21.59    1:29.26        
                  37.28     1:29.26 (51.98)                                        
 11 Crosby, Amanda            14 WISC-MR              1:22.47    1:33.15        
                  42.20     1:33.15 (50.95)                                        
 12 Singer, Gabrielle         13 Sachem-MR            1:40.39    1:33.58        
                  42.04     1:33.58 (51.54)                                        
 13 Horan, Julia              13 IA-MR                1:25.41    1:33.85        
                  40.63     1:33.85 (53.22)                                        
 14 Haberman, Anais           13 WISC-MR              1:39.76    1:37.40        
                  46.12     1:37.40 (51.28)                                        
 15 Slattery, Meghan          13 IA-MR                1:27.11    1:37.53        
                  42.99     1:37.53 (54.54)                                        
 16 Greatsinger, Jillian      13 WISC-MR              1:30.66    1:38.96        
                  42.17     1:38.96 (56.79)                                        
 17 Vayner, Michelle          13 BBSC-MR              2:29.99    1:44.00        
                  45.66     1:44.00 (58.34)                                        
 18 Simmons, Shannon          13 Sachem-MR            2:02.72    1:49.74        
                  45.65   1:49.74 (1:04.09)                                        
 19 Davis, Erica              13 CSC-MR               2:01.37    2:06.64        
                  57.12   2:06.64 (1:09.52)                                        
 -- Sudweeks, Libbie          13 BBSC-MR              2:19.99         DQ        
                  38.63          DQ (48.48)                                        
 -- Seda, Jennifer            13 HAA-MR               2:30.00         DQ        
                  57.04        DQ (1:08.04)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:37.59  ZONE
              2:49.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                2:42.82    2:41.78 JO     
                  36.18     1:17.18 (41.00)     2:05.62 (48.44)     2:41.78 (36.16)
  2 Kaefer, Jaimie            13 BBSC-MR              2:56.72    2:51.52        
                  36.73     1:20.94 (44.21)     2:10.69 (49.75)     2:51.52 (40.83)
  3 Schoenfeld, Sarah         13 North Shore-MR       2:46.62    2:58.46        
                  39.45     1:29.87 (50.42)     2:19.72 (49.85)     2:58.46 (38.74)
  4 Boyle, Erin               13 IA-MR                2:58.09    2:59.55        
                  37.45     1:24.99 (47.54)     2:18.51 (53.52)     2:59.55 (41.04)
  5 Lee, Nicole               14 BBSC-MR              3:09.86    3:01.96        
                  40.35     1:26.59 (46.24)     2:24.81 (58.22)     3:01.96 (37.15)
  6 Balling, Kayla            13 BBSC-MR              3:03.39    3:02.10        
                  41.07     1:26.63 (45.56)     2:21.77 (55.14)     3:02.10 (40.33)
  7 Berman, Evonne            13 North Shore-MR       2:54.18    3:03.37        
                  40.35     1:32.97 (52.62)     2:24.91 (51.94)     3:03.37 (38.46)
  8 Loshkareva, Kate          13 Sachem-MR            4:00.00    3:15.38        
                  47.18     1:38.62 (51.44)     2:29.04 (50.42)     3:15.38 (46.34)
  9 Ballon, Carmen            13 BBSC-MR              4:30.99    3:21.22        
                                1:39.88 ( )   3:21.22 (1:41.34)                    
 10 Mattei, Theresa           13 BBSC-MR              4:29.99    3:29.81        
                  45.77     1:45.04 (59.27)     2:41.81 (56.77)     3:29.81 (48.00)
 11 Singer, Gabrielle         13 Sachem-MR            3:38.38    3:30.85        
                  43.21     1:36.47 (53.26)   2:41.00 (1:04.53)     3:30.85 (49.85)
 12 Vayner, Michelle          13 BBSC-MR              4:10.99    3:34.88        
                  51.16     1:48.83 (57.67)   2:49.17 (1:00.34)     3:34.88 (45.71)
 
Girls 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                28.89  ZONE
                31.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Bridget           16 CSC-MR                 28.37      28.81 ZONE   
  2 Pavek, Marielle           16 Sachem-MR              29.80      28.98 JO     
  3 Hemp, Alli                15 CSC-MR                 28.41      29.78 JO     
  4 Fabrizio, Jessica         16 North Shore-MR         30.37      30.94 JO     
  5 Buckley, Sara             15 North Shore-MR         30.55      31.01 JO     
  6 Miller, Heather           17 Sachem-MR              30.63      31.76        
  7 Stanton, Grace            15 CSC-MR                 30.95      31.95        
  8 Dowd, Brenna              15 Sachem-MR              32.19      32.19        
  9 Nocco, Melissa            18 Sachem-MR              33.18      32.39        
 10 Ansman, Mary              16 Sachem-MR              31.82      32.87        
 11 Vizcaino, Kristine        15 North Shore-MR         30.99      32.98        
 12 Kessler, Danielle         16 BBSC-MR                33.49      33.00        
 13 Vera, Karly               16 Sachem-MR              32.17      33.17        
 14 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR                32.18      33.50        
 15 Littlefield, Danica       17 Sachem-MR              31.55      33.54        
 16 Groffmann, Abigail        16 Ssc-Unatt-MR           32.79      33.74        
 17 LaRosa, Amanda            16 Sachem-MR              33.19      33.87        
 18 Roche, Bridget            15 IA-MR                  34.32      34.05        
 19 Antonucci, Mary           16 Sachem-MR              32.79      34.19        
 20 Wissemann, Shannon        15 IA-MR                  34.62      34.29        
 21 Karcher, Rebecca          18 BBSC-MR                35.99      34.56        
 22 Alessi, Jess              18 Sachem-MR              32.84      35.89        
 23 Schneider, Amanda         18 Sachem-MR              33.85      36.22        
 24 Carreon, Camille          15 Sachem-MR              38.63      37.76        
 
Girls 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:04.09  ZONE
              1:07.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pavek, Marielle           16 Sachem-MR            1:01.28    1:04.77 JO     
                  31.03     1:04.77 (33.74)                                        
  2 Fabrizio, Jessica         16 North Shore-MR       1:04.18    1:06.15 JO     
                  32.20     1:06.15 (33.95)                                        
  3 Miller, Heather           17 Sachem-MR            1:04.43    1:08.43        
                  32.81     1:08.43 (35.62)                                        
  4 Dowd, Brenna              15 Sachem-MR            1:08.93    1:09.15        
                  33.71     1:09.15 (35.44)                                        
  5 Buckley, Sara             15 North Shore-MR       1:07.33    1:11.52        
                  33.79     1:11.52 (37.73)                                        
  6 Vizcaino, Kristine        15 North Shore-MR       1:06.07    1:12.79        
                  34.18     1:12.79 (38.61)                                        
  7 Toskas, Aerin             15 CIY-MR               1:08.19    1:13.04        
                  35.47     1:13.04 (37.57)                                        
  8 Vera, Karly               16 Sachem-MR            1:08.38    1:13.31        
                  36.06     1:13.31 (37.25)                                        
  9 Ansman, Mary              16 Sachem-MR            1:08.20    1:14.19        
                  33.91     1:14.19 (40.28)                                        
 10 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              1:09.79    1:14.21        
                  34.87     1:14.21 (39.34)                                        
 11 DiPaola, Emily            16 CIY-MR               1:11.16    1:14.22        
                  34.79     1:14.22 (39.43)                                        
 12 Nocco, Melissa            18 Sachem-MR            1:12.40    1:14.33        
                  34.71     1:14.33 (39.62)                                        
 13 Kessler, Danielle         16 BBSC-MR              1:11.99    1:14.36        
                  36.97     1:14.36 (37.39)                                        
 14 Groffmann, Abigail        16 Ssc-Unatt-MR         1:12.00    1:14.86        
                  34.21     1:14.86 (40.65)                                        
 15 Young, Laura              17 Sachem-MR            1:14.16    1:15.11        
                  35.67     1:15.11 (39.44)                                        
 16 Wissemann, Shannon        15 IA-MR                1:16.96    1:15.52        
                  35.35     1:15.52 (40.17)                                        
 17 Roche, Bridget            15 IA-MR                1:14.20    1:15.78        
                  35.33     1:15.78 (40.45)                                        
 18 Littlefield, Danica       17 Sachem-MR            1:09.71    1:15.83        
                  36.89     1:15.83 (38.94)                                        
 19 LaRosa, Amanda            16 Sachem-MR            1:10.43    1:15.87        
                  35.36     1:15.87 (40.51)                                        
 20 Lizzio, Corinne           15 BBSC-MR              1:13.94    1:15.95        
                  35.22     1:15.95 (40.73)                                        
 21 Alessi, Jess              18 Sachem-MR            1:11.01    1:16.37        
                  36.84     1:16.37 (39.53)                                        
 22 Antonucci, Mary           16 Sachem-MR            1:10.30    1:17.01        
                  37.37     1:17.01 (39.64)                                        
 23 Schneider, Amanda         18 Sachem-MR            1:12.40    1:17.06        
                  37.23     1:17.06 (39.83)                                        
 24 Karcher, Rebecca          18 BBSC-MR              1:20.99    1:19.16        
                  37.51     1:19.16 (41.65)                                        
 25 Harrison, Annie           16 CIY-MR               1:12.94    1:19.49        
                  37.99     1:19.49 (41.50)                                        
 26 Carreon, Camille          15 Sachem-MR            1:25.53    1:25.88        
                  39.95     1:25.88 (45.93)                                        
 27 Kneessy, Lauren           15 North Shore-MR       1:28.25    1:29.01        
                  39.19     1:29.01 (49.82)                                        
 28 Young, Morisa             15 Sachem-MR            1:32.02    1:37.06        
                  43.01     1:37.06 (54.05)                                        
 
Girls 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:16.99  ZONE
              2:26.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica         16 North Shore-MR       2:14.95    2:21.25 JO     
                  32.58     1:07.80 (35.22)     1:44.66 (36.86)     2:21.25 (36.59)
  2 Pavek, Marielle           16 Sachem-MR            2:21.03    2:27.58        
                  33.78     1:11.17 (37.39)     1:50.14 (38.97)     2:27.58 (37.44)
  3 Miller, Heather           17 Sachem-MR            2:21.80    2:29.63        
                  33.54     1:11.17 (37.63)     1:50.85 (39.68)     2:29.63 (38.78)
  4 Dowd, Brenna              15 Sachem-MR            2:28.45    2:30.91        
                  34.55     1:14.03 (39.48)     1:53.00 (38.97)     2:30.91 (37.91)
  5 Buckley, Sara             15 North Shore-MR       2:29.28    2:33.26        
                  35.39     1:14.19 (38.80)     1:54.77 (40.58)     2:33.26 (38.49)
  6 Fridrich, Tiare           15 IA-MR                2:27.58    2:33.61        
                  34.79     1:13.89 (39.10)     1:54.95 (41.06)     2:33.61 (38.66)
  7 Kessler, Danielle         16 BBSC-MR              2:33.55    2:36.64        
                  36.62     1:16.34 (39.72)     1:57.43 (41.09)     2:36.64 (39.21)
  8 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              2:33.67    2:39.04        
                  37.30     1:19.27 (41.97)     1:59.01 (39.74)     2:39.04 (40.03)
  9 Nocco, Melissa            18 Sachem-MR            2:35.99    2:40.95        
                  35.64     1:17.60 (41.96)     1:59.86 (42.26)     2:40.95 (41.09)
 10 Vizcaino, Kristine        15 North Shore-MR       2:29.30    2:41.07        
                  35.31     1:15.71 (40.40)     1:56.99 (41.28)     2:41.07 (44.08)
 11 Ansman, Mary              16 Sachem-MR            2:30.40    2:42.43        
                                1:15.97 ( )   2:42.43 (1:26.46)                    
 12 Wissemann, Shannon        15 IA-MR                2:41.15    2:43.71        
                  36.90     1:19.05 (42.15)     2:03.14 (44.09)     2:43.71 (40.57)
 13 Schmidt, Jessica          15 BBSC-MR              2:45.75    2:44.39        
                  37.61     1:20.57 (42.96)     2:03.17 (42.60)     2:44.39 (41.22)
 14 LaRosa, Amanda            16 Sachem-MR            2:35.94    2:45.25        
                  38.54     1:20.93 (42.39)     2:04.57 (43.64)     2:45.25 (40.68)
 15 Schneider, Amanda         18 Sachem-MR            2:34.83    2:46.10        
                  38.50     1:19.99 (41.49)     2:04.04 (44.05)     2:46.10 (42.06)
 16 Antonucci, Mary           16 Sachem-MR            2:37.94    2:48.29        
                  38.50     1:22.08 (43.58)     2:06.92 (44.84)     2:48.29 (41.37)
 17 Young, Laura              17 Sachem-MR            2:45.75    2:48.99        
                  38.50     1:21.20 (42.70)     2:07.71 (46.51)     2:48.99 (41.28)
 18 Gatti, Julia              15 HAA-MR               2:48.24    2:50.54        
                  38.42     1:21.88 (43.46)     2:08.34 (46.46)     2:50.54 (42.20)
 19 Groffmann, Abigail        16 Ssc-Unatt-MR         2:35.00    2:55.73        
                  37.17     1:21.29 (44.12)     2:07.94 (46.65)     2:55.73 (47.79)
 20 Karcher, Rebecca          18 BBSC-MR                   NT    2:57.60        
                  38.10     1:21.52 (43.42)     2:11.10 (49.58)     2:57.60 (46.50)
 21 Carreon, Camille          15 Sachem-MR            3:09.69    3:11.54        
                  41.94     1:31.17 (49.23)     2:23.76 (52.59)     3:11.54 (47.78)
 22 Young, Morisa             15 Sachem-MR            3:35.64    3:40.43        
                  45.58     1:42.40 (56.82)     2:41.98 (59.58)     3:40.43 (58.45)
 
Girls 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:12.69  ZONE
              1:18.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pavek, Marielle           16 Sachem-MR            1:13.96    1:16.16 JO     
                  37.05     1:16.16 (39.11)                                        
  2 Vizcaino, Kristine        15 North Shore-MR       1:13.19    1:17.63 JO     
                  38.10     1:17.63 (39.53)                                        
  3 Fabrizio, Jessica         16 North Shore-MR       1:12.01    1:20.35        
                  38.83     1:20.35 (41.52)                                        
  4 Fridrich, Tiare           15 IA-MR                1:16.20    1:20.41        
                  38.94     1:20.41 (41.47)                                        
  5 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              1:17.60    1:21.84        
                  39.89     1:21.84 (41.95)                                        
  6 Gatti, Julia              15 HAA-MR               1:19.99    1:22.77        
                  41.07     1:22.77 (41.70)                                        
  7 Miller, Heather           17 Sachem-MR            1:16.36    1:22.94        
                  40.05     1:22.94 (42.89)                                        
  8 Buckley, Sara             15 North Shore-MR       1:19.20    1:24.60        
  9 Groffmann, Abigail        16 Ssc-Unatt-MR         1:35.00    1:25.04        
                  39.82     1:25.04 (45.22)                                        
 10 Dowd, Brenna              15 Sachem-MR            1:25.28    1:26.36        
                  42.05     1:26.36 (44.31)                                        
 11 LaRosa, Amanda            16 Sachem-MR            1:20.23    1:26.40        
                  42.25     1:26.40 (44.15)                                        
 12 Wissemann, Shannon        15 IA-MR                1:24.09    1:26.82        
                  41.63     1:26.82 (45.19)                                        
 13 Kessler, Danielle         16 BBSC-MR              1:26.06    1:29.30        
 14 Karcher, Rebecca          18 BBSC-MR              1:29.99    1:29.74        
                  43.03     1:29.74 (46.71)                                        
 15 Alessi, Jess              18 Sachem-MR            1:20.32    1:29.79        
                  43.65     1:29.79 (46.14)                                        
 16 Littlefield, Danica       17 Sachem-MR            1:22.35    1:29.82        
                  42.99     1:29.82 (46.83)                                        
 17 Schneider, Amanda         18 Sachem-MR            1:27.20    1:31.47        
                  44.64     1:31.47 (46.83)                                        
 18 Gambo, Elizabeth          18 BBSC-MR              1:21.13    1:32.54        
 19 Ansman, Mary              16 Sachem-MR            1:28.23    1:33.88        
                  46.06     1:33.88 (47.82)                                        
 20 Antonucci, Mary           16 Sachem-MR            1:32.07    1:35.24        
                  46.45     1:35.24 (48.79)                                        
 21 Young, Laura              17 Sachem-MR            1:38.40    1:35.75        
                  45.10     1:35.75 (50.65)                                        
 22 Nocco, Melissa            18 Sachem-MR            1:34.60    1:36.86        
                  46.39     1:36.86 (50.47)                                        
 23 Zaccone, Victoria         18 BBSC-MR              1:33.60    1:38.82        
 24 Carreon, Camille          15 Sachem-MR            1:41.26    1:42.38        
                  48.93     1:42.38 (53.45)                                        
 25 Young, Morisa             15 Sachem-MR            1:50.61    1:49.62        
                  49.86     1:49.62 (59.76)                                        
 26 O'Hagan, Jessie           16 BBSC-MR              1:45.99    1:51.00        
 
Girls 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:35.49  ZONE
              2:48.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizcaino, Kristine        15 North Shore-MR       2:37.59    2:49.51        
                  38.82     1:21.72 (42.90)     2:05.07 (43.35)     2:49.51 (44.44)
  2 Roche, Bridget            15 IA-MR                2:45.10    2:53.45        
                  41.00     1:24.39 (43.39)     2:09.02 (44.63)     2:53.45 (44.43)
  3 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              2:48.48    2:55.40        
                  41.57     1:25.78 (44.21)     2:12.20 (46.42)     2:55.40 (43.20)
  4 Buckley, Sara             15 North Shore-MR       2:45.49    2:57.11        
                  42.15     1:27.82 (45.67)     2:13.04 (45.22)     2:57.11 (44.07)
  5 Toskas, Aerin             15 CIY-MR               2:46.32    2:57.44        
                  41.41     1:25.78 (44.37)     2:12.02 (46.24)     2:57.44 (45.42)
  6 Miller, Heather           17 Sachem-MR            2:47.34    2:57.58        
                  40.97                             2:12.98 ( )     2:57.58 (44.60)
  7 Dowd, Brenna              15 Sachem-MR            2:59.73    2:59.37        
                  44.18     1:30.08 (45.90)     2:15.48 (45.40)     2:59.37 (43.89)
  8 LaRosa, Amanda            16 Sachem-MR            2:54.26    3:01.76        
                  41.69     1:28.35 (46.66)     2:14.48 (46.13)     3:01.76 (47.28)
  9 Vera, Karly               16 Sachem-MR            2:56.36    3:05.41        
                                1:28.45 ( )   3:05.41 (1:36.96)                    
 10 Wissemann, Shannon        15 IA-MR                3:01.37    3:06.64        
                  42.64     1:29.27 (46.63)     2:18.03 (48.76)     3:06.64 (48.61)
 11 DiPaola, Emily            16 CIY-MR               3:01.44    3:13.21        
                  43.33     1:32.80 (49.47)     2:22.15 (49.35)     3:13.21 (51.06)
 12 Ansman, Mary              16 Sachem-MR            3:10.16    3:20.47        
                  45.67     1:35.73 (50.06)     2:26.42 (50.69)     3:20.47 (54.05)
 13 Nocco, Melissa            18 Sachem-MR            3:51.98    3:22.21        
                  45.71     1:36.50 (50.79)     2:30.19 (53.69)     3:22.21 (52.02)
 14 Lizzio, Corinne           15 BBSC-MR              3:17.04    3:24.25        
                  47.85     1:39.68 (51.83)     2:33.33 (53.65)     3:24.25 (50.92)
 -- Kessler, Danielle         16 BBSC-MR              3:03.80         DQ        
                  46.17     1:35.49 (49.32)     2:25.81 (50.32)          DQ (48.60)
 -- Harrison, Annie           16 CIY-MR               3:01.20         DQ        
                  45.04     1:37.91 (52.87)     2:28.90 (50.99)          DQ (48.36)
 -- Karcher, Rebecca          18 BBSC-MR              3:15.99         DQ        
                  44.41     1:33.43 (49.02)        DQ (1:42.92)                    
 
Girls 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:22.59  ZONE
              1:29.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica         16 North Shore-MR       1:17.49    1:24.02 JO     
                  39.65     1:24.02 (44.37)                                        
  2 Vizcaino, Kristine        15 North Shore-MR       1:21.14    1:26.22 JO     
                  40.78     1:26.22 (45.44)                                        
  3 Pavek, Marielle           16 Sachem-MR            1:22.35    1:32.02        
                  43.01     1:32.02 (49.01)                                        
  4 Vera, Karly               16 Sachem-MR            1:26.94    1:38.76        
                  46.07     1:38.76 (52.69)                                        
  5 Dowd, Brenna              15 Sachem-MR            1:34.39    1:39.67        
                  47.29     1:39.67 (52.38)                                        
  6 DiPaola, Emily            16 CIY-MR               1:29.75    1:39.79        
                  46.50     1:39.79 (53.29)                                        
  7 Toskas, Aerin             15 CIY-MR               1:31.58    1:40.09        
                  45.93     1:40.09 (54.16)                                        
  8 Nocco, Melissa            18 Sachem-MR            1:46.27    1:40.90        
                  46.35     1:40.90 (54.55)                                        
  9 Kneessy, Lauren           15 North Shore-MR       1:39.63    1:43.47        
                  48.42     1:43.47 (55.05)                                        
 10 Littlefield, Danica       17 Sachem-MR            1:29.17    1:43.93        
                  47.77     1:43.93 (56.16)                                        
 11 Harrison, Annie           16 CIY-MR               1:32.29    1:43.98        
                  50.80     1:43.98 (53.18)                                        
 12 Carreon, Camille          15 Sachem-MR            1:46.21    1:45.04        
                  50.50     1:45.04 (54.54)                                        
 13 Young, Laura              17 Sachem-MR            1:41.35    1:46.12        
                  51.06     1:46.12 (55.06)                                        
 14 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              1:36.17    1:46.77        
                  49.83     1:46.77 (56.94)                                        
 15 Lizzio, Corinne           15 BBSC-MR              1:42.54    1:46.87        
                  48.83     1:46.87 (58.04)                                        
 16 Buckley, Sara             15 North Shore-MR       1:33.07    1:47.33        
                  50.50     1:47.33 (56.83)                                        
 17 Ansman, Mary              16 Sachem-MR            1:34.54    1:47.34        
                  51.69     1:47.34 (55.65)                                        
 18 Antonucci, Mary           16 Sachem-MR            1:33.02    1:47.88        
                  49.93     1:47.88 (57.95)                                        
 19 Schneider, Amanda         18 Sachem-MR            1:40.00    1:48.05        
                  49.87     1:48.05 (58.18)                                        
 20 Wissemann, Shannon        15 IA-MR                1:46.61    1:48.48        
                  52.51     1:48.48 (55.97)                                        
 21 Roche, Bridget            15 IA-MR                1:42.29    1:49.06        
                  52.45     1:49.06 (56.61)                                        
 22 Groffmann, Abigail        16 Ssc-Unatt-MR         1:45.00    1:49.62        
                  49.74     1:49.62 (59.88)                                        
 23 Kessler, Danielle         16 BBSC-MR              1:44.80    1:52.77        
                  55.17     1:52.77 (57.60)                                        
 
Girls 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:56.29  ZONE
              3:13.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaffey, Mikaila           16 CSC-MR               2:43.29    2:57.16 JO     
                  40.47     1:24.85 (44.38)     2:11.05 (46.20)     2:57.16 (46.11)
  2 Fabrizio, Jessica         16 North Shore-MR       2:49.23    2:58.57 JO     
                2:12.38     2:59.28 (46.90)         2:58.57 ( )                    
  3 Hemp, Alli                15 CSC-MR               2:56.17    3:12.98 JO     
                  43.67     1:35.31 (51.64)     2:24.34 (49.03)     3:12.98 (48.64)
  4 Vizcaino, Kristine        15 North Shore-MR       3:05.91    3:21.00        
                  44.03     1:34.21 (50.18)     2:28.25 (54.04)     3:21.00 (52.75)
  5 Stanton, Grace            15 CSC-MR               3:10.15    3:25.49        
                  42.60     1:35.43 (52.83)     2:30.52 (55.09)     3:25.49 (54.97)
  6 Forman, Maud              17 IA-MR                3:31.57    3:28.42        
                  46.56     1:40.49 (53.93)     2:34.43 (53.94)     3:28.42 (53.99)
  7 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              3:59.99    3:40.09        
                  51.44     1:48.51 (57.07)     2:45.16 (56.65)     3:40.09 (54.93)
  8 Carreon, Camille          15 Sachem-MR            4:00.00    3:45.11        
                  51.17     1:48.41 (57.24)     2:46.07 (57.66)     3:45.11 (59.04)
  9 Roche, Bridget            15 IA-MR                3:36.13    3:46.98        
                  50.17     1:47.53 (57.36)   2:47.63 (1:00.10)     3:46.98 (59.35)
 10 Wissemann, Shannon        15 IA-MR                3:37.11    3:50.92        
                  51.18     1:50.49 (59.31)     2:50.48 (59.99)   3:50.92 (1:00.44)
 11 Taylor, Andrea            15 IA-MR                3:42.96    3:53.43        
                2:54.15     3:53.72 (59.57)         3:53.43 ( )                    
 12 Kessler, Danielle         16 BBSC-MR              3:59.99    3:53.76        
                  55.04     1:54.85 (59.81)     2:53.87 (59.02)     3:53.76 (59.89)
 
Girls 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:09.89  ZONE
              1:17.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Bridget           16 CSC-MR               1:06.86    1:09.76 ZONE   
                  33.52     1:09.76 (36.24)                                        
  2 Gaffey, Mikaila           16 CSC-MR               1:06.66    1:11.83 JO     
                  33.35     1:11.83 (38.48)                                        
  3 Hemp, Alli                15 CSC-MR               1:08.38    1:15.17 JO     
                  34.19     1:15.17 (40.98)                                        
  4 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              1:22.76    1:20.09        
                  36.70     1:20.09 (43.39)                                        
  5 Miller, Heather           17 Sachem-MR            1:18.35    1:23.63        
                  37.53     1:23.63 (46.10)                                        
  6 Buckley, Sara             15 North Shore-MR       1:19.70    1:24.02        
                  38.52     1:24.02 (45.50)                                        
  7 Vizcaino, Kristine        15 North Shore-MR       1:21.12    1:25.17        
                  38.75     1:25.17 (46.42)                                        
  8 LaRosa, Amanda            16 Sachem-MR            1:20.44    1:25.90        
                  39.41     1:25.90 (46.49)                                        
  9 Schmidt, Jessica          15 BBSC-MR              1:29.99    1:26.83        
                  42.13     1:26.83 (44.70)                                        
 10 Littlefield, Danica       17 Sachem-MR            1:16.79    1:27.13        
                  40.48     1:27.13 (46.65)                                        
 11 Kessler, Danielle         16 BBSC-MR              1:22.74    1:27.78        
                  40.91     1:27.78 (46.87)                                        
 12 Schneider, Amanda         18 Sachem-MR            1:23.81    1:28.82        
                  40.82     1:28.82 (48.00)                                        
 13 Stanton, Grace            15 CSC-MR               1:31.55    1:28.90        
                  39.14     1:28.90 (49.76)                                        
 14 Alessi, Jess              18 Sachem-MR            1:18.79    1:29.37        
                  40.27     1:29.37 (49.10)                                        
 15 Ansman, Mary              16 Sachem-MR            1:23.71    1:30.14        
                  41.63     1:30.14 (48.51)                                        
 16 Groffmann, Abigail        16 Ssc-Unatt-MR         1:45.00    1:30.40        
                  41.73     1:30.40 (48.67)                                        
 17 Forman, Maud              17 IA-MR                1:29.86    1:32.95        
                  41.33     1:32.95 (51.62)                                        
 18 Gorgano, Lauren           15 CSC-MR               1:28.48    1:38.11        
                  43.09     1:38.11 (55.02)                                        
 19 Taylor, Andrea            15 IA-MR                1:38.14    1:43.81        
                  43.65   1:43.81 (1:00.16)                                        
 -- Wissemann, Shannon        15 IA-MR                1:40.19         DQ        
                  39.12          DQ (53.55)                                        
 
Girls 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:31.59  ZONE
              2:50.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, Jessica          15 BBSC-MR              3:49.99    3:08.96        
                  38.35     1:25.58 (47.23)     2:15.04 (49.46)     3:08.96 (53.92)
  2 Schneider, Amanda         18 Sachem-MR            3:03.15    3:20.69        
                  41.13     1:30.78 (49.65)     2:23.49 (52.71)     3:20.69 (57.20)
 
Girls 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:35.89  ZONE
              2:45.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fabrizio, Jessica         16 North Shore-MR       2:33.96    2:44.20 JO     
                  38.33     1:21.57 (43.24)     2:07.57 (46.00)     2:44.20 (36.63)
  2 Vizcaino, Kristine        15 North Shore-MR       2:43.28    2:55.61        
                  40.88     1:27.00 (46.12)     2:16.32 (49.32)     2:55.61 (39.29)
  3 Dowd, Brenna              15 Sachem-MR            2:53.91    2:57.31        
                  39.80     1:28.43 (48.63)     2:19.76 (51.33)     2:57.31 (37.55)
  4 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              2:53.81    3:01.18        
                  38.97     1:25.18 (46.21)     2:22.02 (56.84)     3:01.18 (39.16)
  5 Buckley, Sara             15 North Shore-MR       2:52.22    3:03.80        
                  40.33     1:28.70 (48.37)     2:26.14 (57.44)     3:03.80 (37.66)
  6 Gatti, Julia              15 HAA-MR               3:10.00    3:07.84        
                  36.99     1:25.74 (48.75)     2:24.04 (58.30)     3:07.84 (43.80)
  7 Kessler, Danielle         16 BBSC-MR              3:01.73    3:09.21        
  8 Schmidt, Jessica          15 BBSC-MR              3:45.99    3:10.61        
                  39.96     1:30.88 (50.92)     2:28.53 (57.65)     3:10.61 (42.08)
  9 Ansman, Mary              16 Sachem-MR            2:56.96    3:11.25        
 10 Young, Laura              17 Sachem-MR            3:06.94    3:12.70        
                  40.33     1:34.71 (54.38)     2:30.58 (55.87)     3:12.70 (42.12)
 11 Groffmann, Abigail        16 Ssc-Unatt-MR         3:42.00    3:14.56        
                  39.98     1:25.34 (45.36)   2:28.47 (1:03.13)     3:14.56 (46.09)
 12 Wissemann, Shannon        15 IA-MR                3:07.13    3:20.00        
 13 Carreon, Camille          15 Sachem-MR            3:48.33    3:33.17        
                  47.71     1:45.99 (58.28)     2:43.74 (57.75)     3:33.17 (49.43)
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.59  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldassare, Zachary        8 WISC-MR                37.14      36.76        
  2 Fisher, Evan               8 Sachem-MR              44.80      44.94        
  3 Kain, Garrett              8 WISC-MR                47.56      45.57        
  4 Llerena, Derek             7 Sachem-MR              45.69      49.33        
  5 Rice, Maverick             8 WISC-MR                52.18      49.73        
  6 Maidhof, George            7 HAA-MR                 58.05      52.01        
  7 Ortiz, Christian           8 North Shore-MR         50.75      52.10        
  8 O'Sullivan, Oisin          8 North Shore-MR         59.71      55.39        
  9 Tirado, Robert             8 CSC-MR               1:01.08      55.90        
 10 Cheng, Michael             7 Sachem-MR            1:02.75    1:04.29        
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:14.09  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldassare, Zachary        8 WISC-MR              1:21.28    1:25.75        
                  41.64     1:25.75 (44.11)                                        
  2 Llerena, Derek             7 Sachem-MR            1:45.00    1:44.81        
                  49.18     1:44.81 (55.63)                                        
  3 Fisher, Evan               8 Sachem-MR            1:49.78    1:47.73        
                  54.10     1:47.73 (53.63)                                        
  4 Kain, Garrett              8 WISC-MR              1:57.90    1:54.94        
  5 Rice, Maverick             8 WISC-MR              2:34.40    1:56.08        
                  52.56   1:56.08 (1:03.52)                                        
  6 Maidhof, George            7 HAA-MR               2:11.83    1:58.06        
                  56.87   1:58.06 (1:01.19)                                        
  7 O'Sullivan, Oisin          8 North Shore-MR       2:11.42    2:11.99        
                  59.59   2:11.99 (1:12.40)                                        
  8 Ortiz, Christian           8 North Shore-MR       1:49.52    2:15.07        
                1:04.10   2:15.07 (1:10.97)                                        
  9 Cheng, Michael             7 Sachem-MR            2:30.00    2:30.51        
                1:12.60   2:30.51 (1:17.91)                                        
 
Boys 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:39.29  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 deBoer, Grant              8 North Shore-MR       4:30.00    4:14.36        
                  55.67   2:03.70 (1:08.03)   3:11.30 (1:07.60)   4:14.36 (1:03.06)
  2 Ortiz, Christian           8 North Shore-MR       4:00.00    4:17.55        
                                2:09.00 ( )   4:17.55 (2:08.55)                    
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                39.99  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldassare, Zachary        8 WISC-MR                44.65      46.92        
  2 Llerena, Derek             7 Sachem-MR              55.87      57.51        
  3 Ortiz, Christian           8 North Shore-MR         54.07      59.07        
  4 Kain, Garrett              8 WISC-MR                54.90    1:01.24        
  5 Fisher, Evan               8 Sachem-MR              54.27    1:03.97        
  6 Cheng, Michael             7 Sachem-MR            1:13.35    1:05.65        
  7 Maidhof, George            7 HAA-MR                 57.80    1:06.76        
  8 O'Sullivan, Oisin          8 North Shore-MR       1:10.18    1:07.52        
  9 Rice, Maverick             8 WISC-MR              1:21.10    1:14.08        
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:25.69  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Llerena, Derek             7 Sachem-MR            2:00.00    1:56.84        
                1:01.33     1:56.84 (55.51)                                        
  2 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR               2:00.00    2:01.32        
                  55.71   2:01.32 (1:05.61)                                        
  3 deBoer, Grant              8 North Shore-MR       2:15.00    2:05.58        
                  58.18   2:05.58 (1:07.40)                                        
  4 Ortiz, Christian           8 North Shore-MR       2:17.06    2:07.17        
  5 O'Sullivan, Oisin          8 North Shore-MR       2:40.00    2:28.08        
                1:08.66   2:28.08 (1:19.42)                                        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.59  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldassare, Zachary        8 WISC-MR                49.39      53.45        
  2 Fisher, Evan               8 Sachem-MR            1:00.65    1:01.16        
  3 Maidhof, George            7 HAA-MR               1:09.32    1:04.98        
  4 Ortiz, Christian           8 North Shore-MR       1:06.83    1:06.90        
  5 McNicholas, Johnny         8 HYB-MR               1:07.99    1:07.31        
  6 Cheng, Michael             7 Sachem-MR            2:00.00    1:11.98        
  7 Kain, Garrett              8 WISC-MR              1:33.70    1:14.55        
  8 Rice, Maverick             8 WISC-MR              1:29.34    2:03.34        
 -- O'Sullivan, Oisin          8 North Shore-MR       1:15.00         DQ        
 -- Tirado, Robert             8 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR               1:02.69         DQ        
 -- deBoer, Grant              8 North Shore-MR       1:10.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:38.79  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldassare, Zachary        8 WISC-MR              1:52.39    1:57.69        
                  56.37   1:57.69 (1:01.32)                                        
  2 Maidhof, George            7 HAA-MR               2:26.80    2:15.14        
                1:08.85   2:15.14 (1:06.29)                                        
 -- Ortiz, Christian           8 North Shore-MR       2:40.40         DQ        
                1:04.99        DQ (1:10.81)                                        
 -- O'Sullivan, Oisin          8 North Shore-MR       2:45.00         DQ        
                1:31.57                                                            
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.69  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortiz, Christian           8 North Shore-MR       1:08.82      56.61        
  2 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR               1:00.00    1:01.31        
  3 Llerena, Derek             7 Sachem-MR            1:10.00    1:07.85        
  4 Rice, Maverick             8 WISC-MR              1:54.40    1:12.77        
 -- O'Sullivan, Oisin          8 North Shore-MR       1:15.00         DQ        
 -- deBoer, Grant              8 North Shore-MR       1:00.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:27.09  8&U ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR               2:00.00    2:12.00        
                  59.24   2:12.00 (1:12.76)                                        
  2 Ortiz, Christian           8 North Shore-MR       2:30.00    2:33.54        
                1:12.26   2:33.54 (1:21.28)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.59  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, David                 10 North Shore-MR         34.00      34.62        
  2 Klingel, Dean             10 IA-MR                  38.27      37.39        
  3 Kain, Patrick             10 WISC-MR                38.82      38.14        
  4 Polanish, Kevin           10 IA-MR                  42.53      39.08        
  5 Slattery, Brendan         10 IA-MR                  40.17      39.91        
  6 Marzitello, Vincent       10 Sachem-MR              40.48      40.16        
  7 Porterfield, Kyle         10 Sachem-MR              43.00      41.09        
  8 Chang, Andrew             10 Sachem-MR            1:00.00      44.64        
  9 Kain, Gavin                9 WISC-MR                42.29      46.68        
 10 Dugourd, Dylan             9 North Shore-MR         47.96      47.43        
 11 Barry, Tommy              10 North Shore-MR         55.27      47.70        
 12 Ely, Matthew              10 North Shore-MR       1:10.00      47.80        
 13 Borovskikh, Sasha          9 Sachem-MR            1:00.00      53.06        
 14 Nigro, Chris               9 North Shore-MR         56.87      53.29        
 15 Hart, Chase                9 CSC-MR                    NT      57.28        
 16 Smith, Gabriel            10 CSC-MR                    NT    1:07.08        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:14.09  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, David                 10 North Shore-MR       1:20.00    1:22.91        
  2 Klingel, Dean             10 IA-MR                1:27.51    1:23.51        
                  40.89     1:23.51 (42.62)                                        
  3 Kain, Patrick             10 WISC-MR              1:26.75    1:26.11        
                  39.62     1:26.11 (46.49)                                        
  4 Griffin, Spencer          10 HAA-MR               1:29.89    1:29.10        
                  40.27     1:29.10 (48.83)                                        
  5 Slattery, Brendan         10 IA-MR                1:34.88    1:31.88        
                  42.47     1:31.88 (49.41)                                        
  6 Polanish, Kevin           10 IA-MR                1:38.96    1:31.90        
                  41.72     1:31.90 (50.18)                                        
  7 Porterfield, Kyle         10 Sachem-MR            1:34.56    1:34.92        
                  43.73     1:34.92 (51.19)                                        
  8 Malinowski, Aidan         10 North Shore-MR       1:33.41    1:36.11        
                  46.65     1:36.11 (49.46)                                        
  9 Marzitello, Vincent       10 Sachem-MR            1:38.23    1:37.62        
                  44.06     1:37.62 (53.56)                                        
 10 Dugourd, Dylan             9 North Shore-MR       1:43.50    1:44.22        
                  49.05     1:44.22 (55.17)                                        
 11 Kain, Gavin                9 WISC-MR              1:35.21    1:48.59        
                  50.69     1:48.59 (57.90)                                        
 12 Chang, Andrew             10 Sachem-MR            2:00.00    1:52.82        
                  51.36   1:52.82 (1:01.46)                                        
 13 Pierce, Zhenya            10 WISC-MR              1:58.90    1:54.58        
                  53.87   1:54.58 (1:00.71)                                        
 14 Borovskikh, Sasha          9 Sachem-MR            2:30.00    1:57.78        
                  54.31   1:57.78 (1:03.47)                                        
 15 Nigro, Chris               9 North Shore-MR       2:00.42    2:04.11        
                  56.66   2:04.11 (1:07.45)                                        
 16 Barry, Tommy              10 North Shore-MR       2:10.68    2:06.99        
 17 Romano, Julian            10 North Shore-MR       2:13.49    2:08.81        
                  57.96   2:08.81 (1:10.85)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:39.29  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, David                 10 North Shore-MR       3:00.00    2:57.29        
                  39.86     1:25.65 (45.79)   2:57.29 (1:31.64)                    
  2 Wilson, Daniel             9 BBSC-MR              3:10.56    3:03.56        
                  41.40     1:30.18 (48.78)     2:18.30 (48.12)     3:03.56 (45.26)
  3 Klingel, Dean             10 IA-MR                3:21.93    3:04.14        
                  44.11     1:30.03 (45.92)     2:20.10 (50.07)     3:04.14 (44.04)
  4 Kain, Patrick             10 WISC-MR              3:01.10    3:08.44        
                  42.66     1:32.36 (49.70)     2:23.24 (50.88)     3:08.44 (45.20)
  5 Polanish, Kevin           10 IA-MR                3:30.80    3:17.76        
                  41.54     1:33.08 (51.54)     2:24.92 (51.84)     3:17.76 (52.84)
  6 Griffin, Spencer          10 HAA-MR               3:20.00    3:19.04        
                  42.40     1:32.61 (50.21)     2:27.55 (54.94)     3:19.04 (51.49)
  7 Mattei, Daniel             9 BBSC-MR              4:59.99    4:04.63        
                  57.55   2:00.93 (1:03.38)   3:04.82 (1:03.89)     4:04.63 (59.81)
  8 Nigro, Chris               9 North Shore-MR       4:20.00    4:15.62        
                  58.79   2:08.22 (1:09.43)   3:15.31 (1:07.09)   4:15.62 (1:00.31)
  9 Romano, Julian            10 North Shore-MR       4:40.00    4:44.59        
                1:01.88   2:15.25 (1:13.37)   3:29.67 (1:14.42)   4:44.59 (1:14.92)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                39.99  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klingel, Dean             10 IA-MR                  46.40      44.25        
  2 He, David                 10 North Shore-MR         42.00      44.93        
  3 Griffin, Spencer          10 HAA-MR                 46.84      46.50        
  4 Marzitello, Vincent       10 Sachem-MR              48.10      46.73        
  5 Kain, Patrick             10 WISC-MR                44.67      46.87        
  6 Polanish, Kevin           10 IA-MR                  49.41      50.27        
  7 Porterfield, Kyle         10 Sachem-MR              48.02      51.28        
  8 Malinowski, Aidan         10 North Shore-MR         49.31      55.25        
  9 Pierce, Zhenya            10 WISC-MR                59.30      56.09        
 10 Kain, Gavin                9 WISC-MR                57.44      58.27        
 11 Borovskikh, Sasha          9 Sachem-MR            1:15.00      59.80        
 12 Dugourd, Dylan             9 North Shore-MR         58.02    1:02.27        
 13 Barry, Tommy              10 North Shore-MR       1:11.14    1:02.68        
 14 Chang, Andrew             10 Sachem-MR            1:15.00    1:03.70        
 15 Nigro, Chris               9 North Shore-MR       1:07.48    1:06.47        
 16 Romano, Julian            10 North Shore-MR       1:08.35    1:09.62        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:25.69  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, David                 10 North Shore-MR       1:37.00    1:33.03        
                  46.05     1:33.03 (46.98)                                        
  2 Klingel, Dean             10 IA-MR                1:42.18    1:35.32        
                  47.60     1:35.32 (47.72)                                        
  3 Griffin, Spencer          10 HAA-MR               1:42.22    1:41.22        
                  47.26     1:41.22 (53.96)                                        
  4 Wilson, Daniel             9 BBSC-MR              1:47.90    1:44.17        
                  52.28     1:44.17 (51.89)                                        
  5 Kain, Patrick             10 WISC-MR              1:36.21    1:44.33        
                  51.00     1:44.33 (53.33)                                        
  6 Marzitello, Vincent       10 Sachem-MR            1:46.84    1:45.43        
                  51.53     1:45.43 (53.90)                                        
  7 Polanish, Kevin           10 IA-MR                1:47.84    1:49.97        
  8 Kain, Gavin                9 WISC-MR              1:55.60    1:58.36        
                  59.61     1:58.36 (58.75)                                        
  9 Borovskikh, Sasha          9 Sachem-MR            3:00.00    2:10.70        
                1:02.65   2:10.70 (1:08.05)                                        
 10 Mattei, Daniel             9 BBSC-MR              2:39.99    2:18.03        
 11 Romano, Julian            10 North Shore-MR       2:21.14    2:26.98        
                1:13.53   2:26.98 (1:13.45)                                        
 -- Nigro, Chris               9 North Shore-MR       2:11.36         DQ        
                1:08.02        DQ (1:08.67)                                        
 -- Porterfield, Kyle         10 Sachem-MR            1:47.35         DQ        
                  50.72          DQ (55.25)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.59  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kain, Patrick             10 WISC-MR                48.93      51.42        
  2 Slattery, Brendan         10 IA-MR                  54.12      52.39        
  3 Maidhof, Matthew          10 HAA-MR                 50.18      52.40        
  4 Bravo, John               10 HYB-MR                 51.81      52.77        
  5 He, David                 10 North Shore-MR         56.00      53.68        
  6 Polanish, Kevin           10 IA-MR                  56.68      54.81        
  7 Borovskikh, Sasha          9 Sachem-MR            1:30.00      57.46        
  8 Chang, Andrew             10 Sachem-MR            1:30.00      58.85        
  9 Porterfield, Kyle         10 Sachem-MR            1:03.48      59.94        
 10 Donnelly, Aidan            9 Sachem-MR            1:10.57    1:00.38        
 11 Ely, Matthew              10 North Shore-MR       1:30.00    1:00.55        
 12 Dugourd, Dylan             9 North Shore-MR         54.63    1:01.36        
 13 Macejko, Dylan             9 CSC-MR               1:06.38    1:01.65        
 14 Kain, Gavin                9 WISC-MR              1:01.34    1:01.91        
 15 Klingel, Dean             10 IA-MR                  59.29    1:04.11        
 16 Penrose, Kevin             9 HYB-MR               1:04.14    1:08.23        
 17 Maher, William            10 HYB-MR               1:09.21    1:09.03        
 18 Barry, Tommy              10 North Shore-MR       1:13.04    1:12.39        
 19 Nigro, Chris               9 North Shore-MR       1:27.65    1:30.22        
 -- Hart, Chase                9 CSC-MR                    NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:38.79  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kain, Patrick             10 WISC-MR              1:48.19    1:50.35        
                  52.94     1:50.35 (57.41)                                        
  2 Griffin, Spencer          10 HAA-MR               1:49.15    1:53.29        
                  56.03     1:53.29 (57.26)                                        
  3 Polanish, Kevin           10 IA-MR                2:02.28    1:58.89        
                  56.60   1:58.89 (1:02.29)                                        
  4 He, David                 10 North Shore-MR       2:00.00    1:59.26        
                  57.97   1:59.26 (1:01.29)                                        
  5 Slattery, Brendan         10 IA-MR                2:11.87    2:00.04        
                  55.30   2:00.04 (1:04.74)                                        
  6 Dugourd, Dylan             9 North Shore-MR       2:02.13    2:01.29        
                  58.28   2:01.29 (1:03.01)                                        
  7 Borovskikh, Sasha          9 Sachem-MR            3:00.00    2:12.12        
                1:03.10   2:12.12 (1:09.02)                                        
  8 Klingel, Dean             10 IA-MR                2:21.04    2:12.79        
                1:06.00   2:12.79 (1:06.79)                                        
  9 Chang, Andrew             10 Sachem-MR            3:00.00    2:14.75        
                1:03.08   2:14.75 (1:11.67)                                        
 10 Kain, Gavin                9 WISC-MR              2:12.23    2:15.80        
 11 Malinowski, Aidan         10 North Shore-MR       2:15.00    2:18.47        
                1:05.81   2:18.47 (1:12.66)                                        
 12 Porterfield, Kyle         10 Sachem-MR            2:30.00    2:21.83        
                1:08.21   2:21.83 (1:13.62)                                        
 13 Romano, Julian            10 North Shore-MR       2:29.48    2:25.43        
                1:06.47   2:25.43 (1:18.96)                                        
 14 Pierce, Zhenya            10 WISC-MR              2:23.30    2:38.59        
                1:13.77   2:38.59 (1:24.82)                                        
 15 Barry, Tommy              10 North Shore-MR       2:45.00    2:41.64        
                1:14.91   2:41.64 (1:26.73)                                        
 -- Nigro, Chris               9 North Shore-MR       3:15.00         DQ        
                1:32.89        DQ (1:38.44)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.69  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klingel, Dean             10 IA-MR                  41.97      40.07        
  2 He, David                 10 North Shore-MR         40.00      40.69        
  3 Wilson, Daniel             9 BBSC-MR                47.47      49.45        
  4 Marzitello, Vincent       10 Sachem-MR              51.28      53.39        
  5 Polanish, Kevin           10 IA-MR                  52.01      53.58        
  6 Griffin, Spencer          10 HAA-MR                 49.79      53.71        
  7 Mattei, Daniel             9 BBSC-MR              1:15.99    1:13.33        
  8 Nigro, Chris               9 North Shore-MR       1:20.00    1:14.04        
 -- Romano, Julian            10 North Shore-MR       1:15.00         DQ        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:27.09  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klingel, Dean             10 IA-MR                1:36.65    1:34.86        
                  44.73     1:34.86 (50.13)                                        
  2 Maidhof, Matthew          10 HAA-MR               2:10.00    1:46.56        
                  48.42     1:46.56 (58.14)                                        
 -- Barry, Tommy              10 North Shore-MR       2:50.00         DQ        
                1:16.93        DQ (1:33.91)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
              3:01.09  9-10 ZONE
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, David                 10 North Shore-MR       3:20.00    3:21.72        
                  45.38     1:35.34 (49.96)   2:37.28 (1:01.94)     3:21.72 (44.44)
  2 Marzitello, Vincent       10 Sachem-MR            3:59.73    3:49.87        
                  51.64     1:47.15 (55.51)   2:55.70 (1:08.55)     3:49.87 (54.17)
  3 Polanish, Kevin           10 IA-MR                3:56.47    3:50.32        
                  54.90   1:58.09 (1:03.19)   3:00.88 (1:02.79)     3:50.32 (49.44)
 -- Chang, Andrew             10 Sachem-MR            4:30.00         DQ        
                1:14.38   2:33.85 (1:19.47)   3:50.41 (1:16.56)        DQ (1:05.86)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.99  ZONE
                32.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin             12 HAA-MR                 32.76      30.63 JO     
  2 Galeto, Nicholas          12 WISC-MR                31.93      32.13 JO     
  3 Prokopiou, Nicos          12 WISC-MR                32.26      32.22 JO     
  4 Neri, Nick                12 Sachem-MR              33.70      32.91        
  5 Chang, Oscar              11 HAA-MR                 34.62      33.96        
  6 Monteverde, Joe           11 Sachem-MR              34.83      33.97        
  7 Budke, Vinny              11 Sachem-MR              34.25      34.37        
  8 Prevosto, Salvatore       12 CSC-MR                 38.51      34.67        
  9 Antonucci, Luke           12 Sachem-MR              36.43      36.18        
 10 Buckheit, Christian       12 IA-MR                  38.27      37.17        
 11 Cheng, Tim                11 Sachem-MR              35.38      37.62        
 12 Bailey, Zachary           11 North Shore-MR         40.35      38.30        
 13 Beutel, Brendan           11 Sachem-MR              40.02      39.31        
 14 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR                39.49      40.40        
 15 Lipari, Anthony           11 WISC-MR                43.22      40.48        
 16 Lopez, Jason              11 Sachem-MR              53.35      41.89        
 17 Krauth, Ryan              11 Sachem-MR              48.71      42.23        
 18 Banfi, Justin             12 Sachem-MR              49.55      42.35        
 19 Weilert, Joseph           11 WISC-MR                46.82      48.30        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:05.09  ZONE
              1:10.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin             12 HAA-MR               1:09.30    1:08.82 JO     
                  33.16     1:08.82 (35.66)                                        
  2 Galeto, Nicholas          12 WISC-MR              1:08.94    1:09.77 JO     
                  33.36     1:09.77 (36.41)                                        
  3 Prokopiou, Nicos          12 WISC-MR              1:11.51    1:12.25        
                  34.83     1:12.25 (37.42)                                        
  4 Budke, Vinny              11 Sachem-MR            1:15.90    1:14.97        
                  37.83     1:14.97 (37.14)                                        
  5 Monteverde, Joe           11 Sachem-MR            1:17.45    1:15.80        
                  36.49     1:15.80 (39.31)                                        
  6 Donlevy, Billy            12 CIY-MR               1:23.24    1:17.04        
                  37.08     1:17.04 (39.96)                                        
  7 Antonucci, Luke           12 Sachem-MR            1:17.76    1:19.31        
                  37.58     1:19.31 (41.73)                                        
  8 Caraher, Sean             12 IA-MR                1:15.72    1:19.42        
                  36.75     1:19.42 (42.67)                                        
  9 Weinhofer, Joseph         11 Sachem-MR            1:19.74    1:19.61        
                  38.48     1:19.61 (41.13)                                        
 10 Chang, Oscar              11 HAA-MR               1:17.15    1:20.68        
                  38.18     1:20.68 (42.50)                                        
 11 Fang, Roland              12 CIY-MR               1:29.27    1:23.64        
                  39.00     1:23.64 (44.64)                                        
 12 Cheng, Tim                11 Sachem-MR            1:19.94    1:23.78        
                  39.41     1:23.78 (44.37)                                        
 13 Buckheit, Christian       12 IA-MR                1:25.09    1:23.98        
                  39.49     1:23.98 (44.49)                                        
 14 Yu, Jason                 11 CIY-MR               1:26.65    1:25.54        
                  40.16     1:25.54 (45.38)                                        
 15 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR              1:32.80    1:27.27        
                  42.12     1:27.27 (45.15)                                        
 16 Bailey, Zachary           11 North Shore-MR       1:30.48    1:27.42        
                  41.94     1:27.42 (45.48)                                        
 17 Schultz, Edward           12 IA-MR                1:32.24    1:29.33        
                  41.87     1:29.33 (47.46)                                        
 18 Lipari, Anthony           11 WISC-MR              1:39.36    1:32.96        
 19 Lopez, Jason              11 Sachem-MR            1:42.93    1:33.23        
                  44.09     1:33.23 (49.14)                                        
 20 Beutel, Brendan           11 Sachem-MR            1:32.85    1:34.77        
                  45.44     1:34.77 (49.33)                                        
 21 O'Reilly, Bobby           11 Sachem-MR            1:45.12    1:34.94        
 22 Krauth, Ryan              11 Sachem-MR            1:41.20    1:37.06        
                  45.11     1:37.06 (51.95)                                        
 23 Liu, Albert               11 North Shore-MR       1:46.46    1:37.42        
                  46.26     1:37.42 (51.16)                                        
 24 Cummings, Enoch           12 CIY-MR               1:41.87    1:39.12        
                  47.39     1:39.12 (51.73)                                        
 25 Banfi, Justin             12 Sachem-MR            1:49.87    1:42.84        
                  46.09     1:42.84 (56.75)                                        
 26 Weilert, Joseph           11 WISC-MR              1:43.58    1:51.05        
                  52.00     1:51.05 (59.05)                                        
 27 Feng, Brandon             11 North Shore-MR       2:09.37    1:51.27        
                  51.04   1:51.27 (1:00.23)                                        
 28 Tkachenko, Nestor         11 North Shore-MR       2:08.48    1:56.39        
                  50.71   1:56.39 (1:05.68)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:21.79  ZONE
              2:34.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin             12 HAA-MR               2:36.02    2:36.33        
                  35.76     1:16.08 (40.32)     1:58.26 (42.18)     2:36.33 (38.07)
  2 Budke, Vinny              11 Sachem-MR            2:44.86    2:43.15        
                  38.19     1:20.91 (42.72)     2:03.45 (42.54)     2:43.15 (39.70)
  3 Wilson, Patrick           11 BBSC-MR              2:44.42    2:45.95        
                  37.78     1:20.05 (42.27)     2:03.66 (43.61)     2:45.95 (42.29)
  4 Monteverde, Joe           11 Sachem-MR            3:23.81    2:50.78        
                  37.02     1:22.27 (45.25)     2:07.37 (45.10)     2:50.78 (43.41)
  5 Antonucci, Luke           12 Sachem-MR            2:54.10    2:55.29        
                  39.42     1:23.05 (43.63)     2:09.38 (46.33)     2:55.29 (45.91)
  6 Chang, Oscar              11 HAA-MR               2:55.96    2:59.98        
                  39.72     1:27.34 (47.62)     2:14.78 (47.44)     2:59.98 (45.20)
  7 Fargo, Jordan             11 BBSC-MR              3:13.08    3:00.38        
                  40.21     1:25.88 (45.67)     2:13.41 (47.53)     3:00.38 (46.97)
  8 Cheng, Tim                11 Sachem-MR            2:59.73    3:04.32        
                  42.64     1:30.85 (48.21)     2:19.33 (48.48)     3:04.32 (44.99)
  9 Buckheit, Christian       12 IA-MR                3:02.45    3:06.10        
                                1:30.10 ( )   3:06.10 (1:36.00)                    
 10 Bailey, Zachary           11 North Shore-MR       4:02.70    3:16.40        
                  45.89     1:36.94 (51.05)     2:28.50 (51.56)     3:16.40 (47.90)
 11 Lai, Michael              12 WISC-MR              2:59.90    3:17.16        
                  39.74     1:30.33 (50.59)     2:22.11 (51.78)     3:17.16 (55.05)
 12 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR              3:19.34    3:23.67        
                  44.16     1:39.95 (55.79)     2:34.06 (54.11)     3:23.67 (49.61)
 13 Schultz, Edward           12 IA-MR                3:15.91    3:27.94        
                                1:40.50 ( )     2:38.93 (58.43)     3:27.94 (49.01)
 14 Liu, Albert               11 North Shore-MR       3:50.00    3:30.79        
                  48.57     1:43.57 (55.00)     2:37.94 (54.37)     3:30.79 (52.85)
 15 deBoer, Bradley           11 North Shore-MR       3:52.00    3:55.15        
                                3:36.96 ( )     3:55.15 (18.19)                    
 16 Feng, Brandon             11 North Shore-MR       4:00.00    3:56.63        
                  55.07   1:56.08 (1:01.01)   3:56.63 (2:00.55)                    
 17 Xu, Jefferson             11 WISC-MR              3:21.80    3:59.51        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.39  ZONE
                38.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galeto, Nicholas          12 WISC-MR                35.71      36.61 JO     
  2 Chang, Justin             12 HAA-MR                 39.28      38.75 JO     
  3 Donlevy, Billy            12 CIY-MR                 40.87      41.77        
  4 Neri, Nick                12 Sachem-MR              41.85      42.31        
  5 Fang, Roland              12 CIY-MR                 40.29      42.79        
  6 Monteverde, Joe           11 Sachem-MR              40.98      42.92        
  7 Antonucci, Luke           12 Sachem-MR              42.25      42.97        
  8 Budke, Vinny              11 Sachem-MR              42.30      42.99        
  9 Caraher, Sean             12 IA-MR                  42.20      44.60        
 10 Chang, Oscar              11 HAA-MR                 44.05      44.64        
 11 Cheng, Tim                11 Sachem-MR              42.51      44.96        
 12 Weinhofer, Joseph         11 Sachem-MR              45.18      45.03        
 13 Yu, Jason                 11 CIY-MR                 44.07      48.07        
 14 Buckheit, Christian       12 IA-MR                  49.43      48.30        
 15 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR                47.70      49.08        
 16 Bailey, Zachary           11 North Shore-MR         56.34      49.35        
 17 Banfi, Justin             12 Sachem-MR            1:00.00      51.04        
 18 Schultz, Edward           12 IA-MR                  56.67      52.59        
 19 O'Reilly, Bobby           11 Sachem-MR            1:15.00      53.47        
 20 Cummings, Enoch           12 CIY-MR                 50.82      54.81        
 21 Krauth, Ryan              11 Sachem-MR            1:10.34      55.33        
 22 Feng, Brandon             11 North Shore-MR       1:03.81      55.68        
 23 Lopez, Jason              11 Sachem-MR              59.56      56.19        
 24 Liu, Albert               11 North Shore-MR         55.42      57.35        
 25 Tkachenko, Nestor         11 North Shore-MR       1:00.00    1:04.14        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:15.89  ZONE
              1:22.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin             12 HAA-MR               1:24.29    1:24.05        
                  40.90     1:24.05 (43.15)                                        
  2 Budke, Vinny              11 Sachem-MR            1:29.67    1:27.53        
                  43.02     1:27.53 (44.51)                                        
  3 Monteverde, Joe           11 Sachem-MR            1:32.82    1:31.16        
                  44.42     1:31.16 (46.74)                                        
  4 Neri, Nick                12 Sachem-MR            1:26.11    1:33.57        
                  46.64     1:33.57 (46.93)                                        
  5 Antonucci, Luke           12 Sachem-MR            1:29.75    1:33.74        
                  44.01     1:33.74 (49.73)                                        
  6 Lai, Michael              12 WISC-MR              1:27.20    1:34.23        
                  44.72     1:34.23 (49.51)                                        
  7 Weinhofer, Joseph         11 Sachem-MR            1:32.89    1:34.45        
                  46.09     1:34.45 (48.36)                                        
  8 Wilson, Patrick           11 BBSC-MR              1:34.70    1:34.80        
                  45.87     1:34.80 (48.93)                                        
  9 Fargo, Jordan             11 BBSC-MR              1:47.21    1:40.34        
                  48.23     1:40.34 (52.11)                                        
 10 Chang, Oscar              11 HAA-MR               2:00.00    1:40.73        
                  47.68     1:40.73 (53.05)                                        
 11 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR              1:45.12    1:43.00        
                  48.60     1:43.00 (54.40)                                        
 12 Buckheit, Christian       12 IA-MR                1:42.42    1:47.03        
                  51.18     1:47.03 (55.85)                                        
 13 Bailey, Zachary           11 North Shore-MR       1:53.55    1:49.00        
                  50.82     1:49.00 (58.18)                                        
 14 Xu, Jefferson             11 WISC-MR              1:46.90    1:53.13        
 15 Krauth, Ryan              11 Sachem-MR            1:59.11    1:55.10        
                  57.77     1:55.10 (57.33)                                        
 16 Banfi, Justin             12 Sachem-MR            1:57.55    1:55.37        
                  54.54   1:55.37 (1:00.83)                                        
 17 deBoer, Bradley           11 North Shore-MR       2:00.87    1:58.00        
                  58.21     1:58.00 (59.79)                                        
 18 Feng, Brandon             11 North Shore-MR       2:02.92    1:59.30        
                  58.88   1:59.30 (1:00.42)                                        
 19 Lopez, Jason              11 Sachem-MR            2:24.94    2:07.78        
                1:02.50   2:07.78 (1:05.28)                                        
 -- Schultz, Edward           12 IA-MR                2:00.12         DQ        
 -- Liu, Albert               11 North Shore-MR       1:57.53         DQ        
 -- Cheng, Tim                11 Sachem-MR            1:33.49         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                39.49  ZONE
                44.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neri, Nick                12 Sachem-MR              44.90      44.05 JO     
  2 Galeto, Nicholas          12 WISC-MR                45.89      46.28        
  3 Muszynski, Matthew        12 HYB-MR                 45.72      46.82        
  4 Penrose, Ryan             11 HYB-MR                 49.05      46.86        
  5 Schultz, Edward           12 IA-MR                1:01.81      48.36        
  6 Chang, Oscar              11 HAA-MR                 46.75      49.50        
  7 Prevosto, Salvatore       12 CSC-MR                 52.99      49.93        
  8 Monteverde, Joe           11 Sachem-MR              50.90      50.04        
  9 Buckheit, Christian       12 IA-MR                  51.47      50.71        
 10 Mueller, Jason            11 IA-MR                  59.88      51.83        
 11 Cruise, Andrew            11 HYB-MR                 51.31      52.21        
 12 Antonucci, Luke           12 Sachem-MR              50.51      52.60        
 13 Mahon, Donovan            12 CSC-MR                 54.10      56.52        
 14 Weilert, Joseph           11 WISC-MR                54.67      59.44        
 15 deBoer, Bradley           11 North Shore-MR       1:05.67    1:00.86        
 16 Banfi, Justin             12 Sachem-MR            1:30.00    1:00.91        
 17 Lopez, Jason              11 Sachem-MR            1:30.00    1:00.92        
 18 Krauth, Ryan              11 Sachem-MR            1:06.27    1:01.10        
 19 Bailey, Zachary           11 North Shore-MR         58.99    1:01.97        
 20 Fargo, Jordan             11 BBSC-MR              1:04.27    1:03.20        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:25.79  ZONE
              1:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin             12 HAA-MR               1:31.34    1:35.06 JO     
                  45.21     1:35.06 (49.85)                                        
  2 Galeto, Nicholas          12 WISC-MR              1:42.98    1:39.55        
                  47.73     1:39.55 (51.82)                                        
  3 Caraher, Sean             12 IA-MR                1:35.89    1:40.00        
                  46.94     1:40.00 (53.06)                                        
  4 Neri, Nick                12 Sachem-MR            1:40.19    1:40.41        
                  47.79     1:40.41 (52.62)                                        
  5 Donlevy, Billy            12 CIY-MR               1:54.11    1:42.84        
                  46.64     1:42.84 (56.20)                                        
  6 Schultz, Edward           12 IA-MR                2:08.91    1:48.59        
                  51.78     1:48.59 (56.81)                                        
  7 Lipari, Anthony           11 WISC-MR              1:50.90    1:50.62        
  8 Buckheit, Christian       12 IA-MR                1:54.40    1:50.67        
                  53.17     1:50.67 (57.50)                                        
  9 Budke, Vinny              11 Sachem-MR            1:55.31    1:51.12        
                  51.77     1:51.12 (59.35)                                        
 10 Fang, Roland              12 CIY-MR               1:53.88    1:51.93        
                  54.71     1:51.93 (57.22)                                        
 11 Cummings, Enoch           12 CIY-MR               1:51.63    1:52.21        
                  53.99     1:52.21 (58.22)                                        
 12 Weinhofer, Joseph         11 Sachem-MR            1:47.02    1:53.63        
                  52.86   1:53.63 (1:00.77)                                        
 13 Chang, Oscar              11 HAA-MR               1:45.93    1:53.65        
                  54.28     1:53.65 (59.37)                                        
 14 Monteverde, Joe           11 Sachem-MR            1:55.90    1:54.30        
                  55.42     1:54.30 (58.88)                                        
 15 Liu, Albert               11 North Shore-MR       2:03.88    1:56.98        
                  56.69   1:56.98 (1:00.29)                                        
 16 Yu, Jason                 11 CIY-MR               1:59.88    1:58.14        
                  54.01   1:58.14 (1:04.13)                                        
 17 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR              2:32.09    2:03.84        
                1:01.01   2:03.84 (1:02.83)                                        
 18 Cheng, Tim                11 Sachem-MR            2:01.68    2:05.33        
                1:01.92   2:05.33 (1:03.41)                                        
 19 Lopez, Jason              11 Sachem-MR            3:00.00    2:05.92        
                  58.95   2:05.92 (1:06.97)                                        
 20 Bailey, Zachary           11 North Shore-MR       2:31.98    2:06.63        
                1:02.02   2:06.63 (1:04.61)                                        
 21 Feng, Brandon             11 North Shore-MR       2:20.00    2:06.77        
                  59.32   2:06.77 (1:07.45)                                        
 22 Krauth, Ryan              11 Sachem-MR            2:30.00    2:11.42        
                1:04.85   2:11.42 (1:06.57)                                        
 23 O'Reilly, Bobby           11 Sachem-MR            3:00.00    2:14.48        
                1:02.70   2:14.48 (1:11.78)                                        
 24 Tkachenko, Nestor         11 North Shore-MR       2:30.00    2:14.96        
                  59.91   2:14.96 (1:15.05)                                        
 25 Weilert, Joseph           11 WISC-MR              2:05.78    2:16.64        
                1:01.64   2:16.64 (1:15.00)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                32.99  ZONE
                37.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin             12 HAA-MR                 38.61      35.96 JO     
  2 Chang, Oscar              11 HAA-MR                 41.01      38.92        
  3 Budke, Vinny              11 Sachem-MR              38.16      39.13        
  4 Neri, Nick                12 Sachem-MR              43.43      39.49        
  5 Weinhofer, Joseph         11 Sachem-MR              40.06      39.57        
  6 Wilson, Patrick           11 BBSC-MR                42.77      41.95        
  7 Monteverde, Joe           11 Sachem-MR              48.15      42.15        
  8 Buckheit, Christian       12 IA-MR                  46.22      44.72        
  9 Cheng, Tim                11 Sachem-MR              45.10      45.63        
 10 Schultz, Edward           12 IA-MR                  57.81      48.46        
 11 Fargo, Jordan             11 BBSC-MR                54.41      49.45        
 12 Bailey, Zachary           11 North Shore-MR         52.63      52.88        
 13 Feng, Brandon             11 North Shore-MR       1:01.01      55.37        
 14 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR                55.23      56.78        
 15 Liu, Albert               11 North Shore-MR       1:00.55      59.17        
 16 deBoer, Bradley           11 North Shore-MR         57.19      59.91        
 17 Xu, Jefferson             11 WISC-MR              1:03.90    1:01.67        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:14.49  ZONE
              1:22.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galeto, Nicholas          12 WISC-MR              1:19.20    1:21.60 JO     
                  38.75     1:21.60 (42.85)                                        
  2 Budke, Vinny              11 Sachem-MR            1:29.00    1:26.49        
                  41.40     1:26.49 (45.09)                                        
  3 Chang, Justin             12 HAA-MR               1:19.54    1:26.71        
                  40.42     1:26.71 (46.29)                                        
  4 Weinhofer, Joseph         11 Sachem-MR            1:32.50    1:35.45        
                  44.96     1:35.45 (50.49)                                        
  5 Cheng, Tim                11 Sachem-MR            1:50.55    1:43.99        
                  48.60     1:43.99 (55.39)                                        
  6 Bailey, Zachary           11 North Shore-MR       2:10.00    1:55.20        
                  53.37   1:55.20 (1:01.83)                                        
  7 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR              2:06.30    2:02.19        
                  56.60   2:02.19 (1:05.59)                                        
 -- Mueller, Jason            11 IA-MR                1:47.61         DQ        
                  59.56        DQ (1:16.64)                                        
 -- deBoer, Bradley           11 North Shore-MR       2:15.00         DQ        
                  59.30        DQ (1:15.51)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:40.99  ZONE
              2:59.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin             12 HAA-MR               2:55.64    2:53.90 JO     
                  39.26     1:24.01 (44.75)     2:16.71 (52.70)     2:53.90 (37.19)
  2 Weinhofer, Joseph         11 Sachem-MR            3:10.76    3:10.71        
                  43.58     1:30.59 (47.01)   2:30.97 (1:00.38)     3:10.71 (39.74)
  3 Chang, Oscar              11 HAA-MR               3:35.71    3:29.41        
                  46.54     1:38.17 (51.63)   2:41.13 (1:02.96)     3:29.41 (48.28)
  4 Fargo, Jordan             11 BBSC-MR              4:39.99    3:36.74        
                  50.59     1:42.60 (52.01)   2:51.12 (1:08.52)     3:36.74 (45.62)
  5 Buckheit, Christian       12 IA-MR                3:41.42    3:40.26        
                  46.31   1:48.12 (1:01.81)   2:48.65 (1:00.53)     3:40.26 (51.61)
  6 Schultz, Edward           12 IA-MR                4:11.91    3:47.99        
                  49.40                             2:54.44 ( )     3:47.99 (53.55)
  7 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR              3:50.33    3:52.13        
                  55.63                             3:03.16 ( )     3:52.13 (48.97)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZONE
                29.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Chris             14 WISC-MR                27.98      27.94 JO     
  2 Cheng, Dan                14 Sachem-MR              28.31      28.96 JO     
  3 Pizzurro, Nick            14 CSC-MR                 29.37      29.71        
  4 McDougall, Robert         14 CSC-MR                 28.85      29.76        
  5 Lydon, Patrick            13 WISC-MR                32.66      30.53        
  6 Camberdella, Griffen      13 North Shore-MR         32.25      31.38        
  7 Heepe, Phillip            14 BBSC-MR                33.99      32.10        
  8 Gilmore, Brandon          13 North Shore-MR         33.12      32.43        
  9 Szkutnik, KJ              14 BBSC-MR                32.65      32.66        
 10 Porterfield, Travis       13 Sachem-MR              35.52      32.98        
 11 Hansen, Jason             14 CSC-MR                 32.96      33.38        
 12 Aber, Joshua              14 BBSC-MR                38.99      33.87        
 13 Borger, Keith             14 Sachem-MR              33.48      34.26        
 14 Roche, Patrick            13 IA-MR                  35.10      35.46        
 15 Chen, Jasper              13 North Shore-MR         38.72      36.84        
 16 Zotto, Nicholas           14 WISC-MR                35.01      37.09        
 17 Heinz, Anthony            13 Sachem-MR              48.15      38.85        
 18 Szydlowski, Evan          13 BBSC-MR                41.95      42.04        
 19 Micozzi, Ryan             13 North Shore-MR         47.82      47.88        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                59.99  ZONE
              1:03.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, William         14 CIY-MR               1:02.75    1:02.15 JO     
                  30.08     1:02.15 (32.07)                                        
  2 Murphy, Shawn             14 North Shore-MR       1:02.63    1:03.34 JO     
                  30.42     1:03.34 (32.92)                                        
  3 Whalen, Chris             14 WISC-MR              1:00.83    1:03.45 JO     
                  29.73     1:03.45 (33.72)                                        
  4 Cheng, Dan                14 Sachem-MR            1:03.33    1:04.32        
                  30.71     1:04.32 (33.61)                                        
  5 Pan, Noah                 13 CIY-MR               1:02.68    1:06.24        
                  30.49     1:06.24 (35.75)                                        
  6 Lydon, Patrick            13 WISC-MR              1:11.00    1:09.40        
                  34.08     1:09.40 (35.32)                                        
  7 Camberdella, Griffen      13 North Shore-MR       1:09.30    1:10.35        
                  33.18     1:10.35 (37.17)                                        
  8 Stecher, Timothy          13 IA-MR                1:10.60    1:11.04        
                  34.09     1:11.04 (36.95)                                        
  9 Szkutnik, KJ              14 BBSC-MR              1:12.07    1:11.42        
                  34.41     1:11.42 (37.01)                                        
 10 Heepe, Phillip            14 BBSC-MR              1:15.09    1:12.69        
                  33.92     1:12.69 (38.77)                                        
 11 Murphy, Andrew            13 North Shore-MR       1:07.70    1:12.76        
                  34.41     1:12.76 (38.35)                                        
 12 Borger, Keith             14 Sachem-MR            1:10.93    1:14.40        
                  35.48     1:14.40 (38.92)                                        
 13 Gilmore, Brandon          13 North Shore-MR       1:13.51    1:14.49        
                  35.35     1:14.49 (39.14)                                        
 14 Porterfield, Travis       13 Sachem-MR            1:17.53    1:14.91        
                  36.58     1:14.91 (38.33)                                        
 15 Troy, Denis               13 CIY-MR               1:18.35    1:17.81        
                  37.99     1:17.81 (39.82)                                        
 16 Roche, Patrick            13 IA-MR                1:15.58    1:18.75        
                  37.70     1:18.75 (41.05)                                        
 17 Zotto, Nicholas           14 WISC-MR              1:15.71    1:21.82        
                  37.02     1:21.82 (44.80)                                        
 18 Passalacqua, Michael      13 IA-MR                1:23.12    1:22.60        
                  40.38     1:22.60 (42.22)                                        
 19 Heinz, Anthony            13 Sachem-MR            1:33.20    1:31.28        
                  42.43     1:31.28 (48.85)                                        
 20 Chen, Jasper              13 North Shore-MR       1:28.21    1:32.53        
                  39.81     1:32.53 (52.72)                                        
 21 Szydlowski, Evan          13 BBSC-MR              1:42.56    1:36.15        
                  43.60     1:36.15 (52.55)                                        
 22 Micozzi, Ryan             13 North Shore-MR       1:40.08    1:45.24        
                  48.52     1:45.24 (56.72)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:10.69  ZONE
              2:20.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Andrew            14 BBSC-MR              2:12.23    2:13.29 JO     
                  30.57     1:04.19 (33.62)     1:39.38 (35.19)     2:13.29 (33.91)
  2 Murphy, Shawn             14 North Shore-MR       2:15.54    2:22.27        
                  32.07     1:07.62 (35.55)     1:45.37 (37.75)     2:22.27 (36.90)
  3 Vath, Joe                 13 Sachem-MR            2:33.39    2:32.65        
                  34.89     1:14.82 (39.93)     1:53.76 (38.94)     2:32.65 (38.89)
  4 Cheng, Dan                14 Sachem-MR            2:23.05    2:32.86        
                  32.44     1:10.62 (38.18)     1:53.37 (42.75)     2:32.86 (39.49)
  5 Arcidiacono, Stephen      14 North Shore-MR       2:20.23    2:33.17        
                  32.75     1:11.45 (38.70)     1:52.00 (40.55)     2:33.17 (41.17)
  6 Camberdella, Griffen      13 North Shore-MR       2:31.92    2:33.32        
                  33.79     1:12.66 (38.87)     1:52.86 (40.20)     2:33.32 (40.46)
  7 Szkutnik, KJ              14 BBSC-MR              2:43.03    2:34.71        
                  35.52     1:15.48 (39.96)     1:55.59 (40.11)     2:34.71 (39.12)
  8 Lydon, Patrick            13 WISC-MR              2:43.50    2:35.44        
                  35.94     1:15.63 (39.69)     1:57.71 (42.08)     2:35.44 (37.73)
  9 Stecher, Timothy          13 IA-MR                2:31.80    2:35.51        
                  33.77     1:13.33 (39.56)     1:55.84 (42.51)     2:35.51 (39.67)
 10 Borger, Keith             14 Sachem-MR            2:32.76    2:36.10        
                                1:17.05 ( )   2:36.10 (1:19.05)                    
 11 Gilmore, Brandon          13 North Shore-MR       2:38.07    2:38.88        
                  35.52     1:16.42 (40.90)     1:58.81 (42.39)     2:38.88 (40.07)
 12 Porterfield, Travis       13 Sachem-MR            2:47.04    2:39.15        
                                1:17.60 ( )   2:39.15 (1:21.55)                    
 13 Murphy, Andrew            13 North Shore-MR       2:31.00    2:41.15        
                  35.39     1:16.59 (41.20)     1:58.49 (41.90)     2:41.15 (42.66)
 14 Heepe, Phillip            14 BBSC-MR              2:44.71    2:41.45        
                  35.86     1:16.65 (40.79)     1:58.99 (42.34)     2:41.45 (42.46)
 15 Hotaling, Jack            13 BBSC-MR              3:59.99    2:46.93        
                                1:20.61 ( )   2:46.93 (1:26.32)                    
 16 deBoer, Skylar            13 North Shore-MR       3:25.36    2:50.44        
                  39.13     1:23.11 (43.98)     2:07.74 (44.63)     2:50.44 (42.70)
 17 Zotto, Nicholas           14 WISC-MR              2:45.66    2:53.99        
                  37.53     1:20.86 (43.33)     2:10.16 (49.30)     2:53.99 (43.83)
 18 Passalacqua, Michael      13 IA-MR                3:08.60    2:58.05        
                  40.14     1:25.57 (45.43)     2:12.20 (46.63)     2:58.05 (45.85)
 19 Aber, Joshua              14 BBSC-MR              3:59.99    3:09.51        
                  37.51     1:24.05 (46.54)     2:16.03 (51.98)     3:09.51 (53.48)
 20 Szydlowski, Evan          13 BBSC-MR              3:59.99    3:26.71        
                  41.78     1:35.34 (53.56)     2:30.48 (55.14)     3:26.71 (56.23)
 21 Micozzi, Ryan             13 North Shore-MR       3:45.00    3:49.83        
                  47.79     1:47.49 (59.70)   2:51.97 (1:04.48)     3:49.83 (57.86)
 -- Chen, Jasper              13 North Shore-MR       3:20.00         DQ        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:08.99  ZONE
              1:15.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arcidiacono, Stephen      14 North Shore-MR       1:09.82    1:17.72        
                  38.03     1:17.72 (39.69)                                        
  2 Murphy, Andrew            13 North Shore-MR       1:15.34    1:18.53        
                  38.48     1:18.53 (40.05)                                        
  3 Wilson, Andrew            14 BBSC-MR              1:18.78    1:18.58        
                  37.60     1:18.58 (40.98)                                        
  4 Cheng, Dan                14 Sachem-MR            1:17.63    1:20.31        
                  39.13     1:20.31 (41.18)                                        
  5 Murphy, Shawn             14 North Shore-MR       1:16.51    1:21.24        
                  38.89     1:21.24 (42.35)                                        
  6 Lydon, Patrick            13 WISC-MR              1:22.82    1:21.85        
                  39.22     1:21.85 (42.63)                                        
  7 Borger, Keith             14 Sachem-MR            1:24.48    1:23.77        
                  40.88     1:23.77 (42.89)                                        
  8 Heepe, Phillip            14 BBSC-MR              1:29.22    1:25.90        
                  41.14     1:25.90 (44.76)                                        
  9 Camberdella, Griffen      13 North Shore-MR       1:22.43    1:26.74        
                  42.67     1:26.74 (44.07)                                        
 10 Porterfield, Travis       13 Sachem-MR            1:30.52    1:26.89        
                  43.32     1:26.89 (43.57)                                        
 11 Zotto, Nicholas           14 WISC-MR              1:23.87    1:28.31        
 12 Stecher, Timothy          13 IA-MR                1:27.21    1:29.18        
                  42.32     1:29.18 (46.86)                                        
 13 Vath, Joe                 13 Sachem-MR            1:26.31    1:30.00        
 14 Szkutnik, KJ              14 BBSC-MR              1:37.07    1:36.93        
                  46.83     1:36.93 (50.10)                                        
 15 Hotaling, Jack            13 BBSC-MR              1:59.99    1:39.94        
                  47.11     1:39.94 (52.83)                                        
 16 deBoer, Skylar            13 North Shore-MR       1:51.92    1:40.00        
                  50.36     1:40.00 (49.64)                                        
 17 Szydlowski, Evan          13 BBSC-MR              1:43.72    1:40.69        
                  48.75     1:40.69 (51.94)                                        
 18 Micozzi, Ryan             13 North Shore-MR       1:47.91    1:41.93        
                  49.15     1:41.93 (52.78)                                        
 19 Passalacqua, Michael      13 IA-MR                1:39.81    1:44.88        
 20 Chen, Jasper              13 North Shore-MR       1:50.00    1:58.19        
 21 Aber, Joshua              14 BBSC-MR              1:59.99    2:05.88        
                  58.31   2:05.88 (1:07.57)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:28.39  ZONE
              2:41.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pan, Noah                 13 CIY-MR               2:31.55    2:41.79 JO     
                  36.28     1:17.14 (40.86)     1:59.73 (42.59)     2:41.79 (42.06)
  2 Harrison, William         14 CIY-MR               2:39.11    2:43.75        
                  37.14     1:18.72 (41.58)     2:01.95 (43.23)     2:43.75 (41.80)
  3 Whalen, Chris             14 WISC-MR              2:45.40    2:46.70        
                  36.31     1:19.36 (43.05)     2:02.87 (43.51)     2:46.70 (43.83)
  4 Cheng, Dan                14 Sachem-MR            2:52.05    2:52.30        
                  39.79     1:24.77 (44.98)     2:08.88 (44.11)     2:52.30 (43.42)
  5 Borger, Keith             14 Sachem-MR            2:56.72    2:52.67        
                  42.11     1:24.87 (42.76)     2:11.09 (46.22)     2:52.67 (41.58)
  6 Porterfield, Travis       13 Sachem-MR            3:32.78    3:02.59        
                  45.45     1:32.38 (46.93)     2:19.62 (47.24)     3:02.59 (42.97)
  7 Roche, Patrick            13 IA-MR                3:20.89    3:03.48        
                  44.61     1:31.48 (46.87)     2:18.70 (47.22)     3:03.48 (44.78)
  8 Zotto, Nicholas           14 WISC-MR              3:06.85    3:05.21        
                  42.35   3:05.21 (2:22.86)                                        
  9 Camberdella, Griffen      13 North Shore-MR       2:56.89    3:06.44        
                  43.03     1:31.36 (48.33)     2:18.86 (47.50)     3:06.44 (47.58)
 10 Gilmore, Brandon          13 North Shore-MR       3:10.25    3:07.72        
                  43.03     1:31.69 (48.66)     2:19.15 (47.46)     3:07.72 (48.57)
 11 Troy, Denis               13 CIY-MR               3:07.55    3:08.74        
                  43.83     1:32.20 (48.37)     2:24.04 (51.84)     3:08.74 (44.70)
 12 Heepe, Phillip            14 BBSC-MR              4:25.99    3:12.24        
                  44.49     1:33.94 (49.45)     2:24.62 (50.68)     3:12.24 (47.62)
 13 Szkutnik, KJ              14 BBSC-MR              3:22.71    3:19.89        
 14 Passalacqua, Michael      13 IA-MR                3:50.32    3:35.26        
 15 Szydlowski, Evan          13 BBSC-MR              4:10.99    3:38.99        
                  53.44     1:51.21 (57.77)     2:47.76 (56.55)     3:38.99 (51.23)
 16 Heinz, Anthony            13 Sachem-MR            4:00.00    3:52.03        
                  53.03     1:52.93 (59.90)   2:53.39 (1:00.46)     3:52.03 (58.64)
 17 Micozzi, Ryan             13 North Shore-MR       3:55.00    4:09.22        
                  56.99                             3:07.62 ( )   4:09.22 (1:01.60)
 18 Aber, Joshua              14 BBSC-MR              4:30.00    4:49.69        
                1:00.54   2:17.63 (1:17.09)   3:30.07 (1:12.44)   4:49.69 (1:19.62)
 -- Chen, Jasper              13 North Shore-MR       4:00.00         DQ        
                  57.30   2:03.41 (1:06.11)   3:15.25 (1:11.84)        DQ (1:08.41)
 -- Murphy, Andrew            13 North Shore-MR       2:47.98         DQ        
                  40.50     1:23.92 (43.42)     2:09.44 (45.52)          DQ (43.82)
 -- Stecher, Timothy          13 IA-MR                3:05.12         DQ        
                  46.07     1:34.97 (48.90)        DQ (1:40.86)                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:17.99  ZONE
              1:26.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Shawn             14 North Shore-MR       1:22.59    1:26.52        
                  41.39     1:26.52 (45.13)                                        
  2 Harrison, William         14 CIY-MR               1:21.49    1:28.14        
                  41.28     1:28.14 (46.86)                                        
  3 Borger, Keith             14 Sachem-MR            1:26.75    1:29.42        
                  42.64     1:29.42 (46.78)                                        
  4 Pan, Noah                 13 CIY-MR               1:24.60    1:30.79        
                  42.74     1:30.79 (48.05)                                        
  5 Cheng, Dan                14 Sachem-MR            1:29.36    1:31.36        
                  44.53     1:31.36 (46.83)                                        
  6 Whalen, Chris             14 WISC-MR              1:24.99    1:31.56        
                  42.20     1:31.56 (49.36)                                        
  7 Szkutnik, KJ              14 BBSC-MR              1:32.95    1:33.33        
                  44.41     1:33.33 (48.92)                                        
  8 Camberdella, Griffen      13 North Shore-MR       1:34.38    1:33.90        
                  45.24     1:33.90 (48.66)                                        
  9 Stecher, Timothy          13 IA-MR                1:32.45    1:39.67        
                  47.57     1:39.67 (52.10)                                        
 10 Zotto, Nicholas           14 WISC-MR              1:40.21    1:41.66        
                  47.00     1:41.66 (54.66)                                        
 11 Heepe, Phillip            14 BBSC-MR              1:43.24    1:43.09        
                  47.25     1:43.09 (55.84)                                        
 12 Murphy, Andrew            13 North Shore-MR       1:30.93    1:43.78        
                  47.59     1:43.78 (56.19)                                        
 13 Porterfield, Travis       13 Sachem-MR            1:44.64    1:43.93        
                  51.46     1:43.93 (52.47)                                        
 14 Passalacqua, Michael      13 IA-MR                2:06.21    1:45.37        
                  52.24     1:45.37 (53.13)                                        
 15 Roche, Patrick            13 IA-MR                1:42.57    1:49.75        
                  52.25     1:49.75 (57.50)                                        
 16 Heinz, Anthony            13 Sachem-MR            1:51.19    1:50.84        
                  50.84   1:50.84 (1:00.00)                                        
 17 Troy, Denis               13 CIY-MR               1:56.87    1:52.09        
                  54.51     1:52.09 (57.58)                                        
 18 Gilmore, Brandon          13 North Shore-MR       1:58.23    1:53.57        
                  53.92     1:53.57 (59.65)                                        
 19 Aber, Joshua              14 BBSC-MR              2:15.99    1:53.82        
                  52.03   1:53.82 (1:01.79)                                        
 20 Chen, Jasper              13 North Shore-MR       1:57.96    2:05.66        
                  56.51   2:05.66 (1:09.15)                                        
 21 Micozzi, Ryan             13 North Shore-MR       2:00.00    2:16.52        
                1:03.45   2:16.52 (1:13.07)                                        
 22 Szydlowski, Evan          13 BBSC-MR              2:23.77    2:17.03        
                1:04.50   2:17.03 (1:12.53)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:47.59  ZONE
              3:05.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brittan, James            14 HYB-MR               3:22.56    3:08.89        
                  42.43     1:30.75 (48.32)     2:20.34 (49.59)     3:08.89 (48.55)
  2 Whalen, Chris             14 WISC-MR              3:03.06    3:19.92        
                  43.36     1:34.05 (50.69)     2:27.29 (53.24)     3:19.92 (52.63)
  3 Borger, Keith             14 Sachem-MR            3:10.60    3:22.29        
                                                    2:23.46 ( )     3:22.29 (58.83)
  4 Szkutnik, KJ              14 BBSC-MR              3:27.06    3:23.15        
                  45.89     1:38.47 (52.58)     2:31.97 (53.50)     3:23.15 (51.18)
  5 McDougall, Robert         14 CSC-MR               3:12.24    3:25.76        
                  44.25     1:36.89 (52.64)     2:30.97 (54.08)     3:25.76 (54.79)
  6 Camberdella, Griffen      13 North Shore-MR       3:24.34    3:27.14        
                  46.15     1:39.81 (53.66)     2:33.37 (53.56)     3:27.14 (53.77)
  7 Corbisiero, Rocco         14 Sachem-MR            3:46.56    3:28.84        
                  47.30     1:40.43 (53.13)     2:35.42 (54.99)     3:28.84 (53.42)
  8 Aiello, Jack              13 HYB-MR               3:22.11    3:31.53        
                  45.99     1:39.86 (53.87)     2:35.58 (55.72)     3:31.53 (55.95)
  9 Zotto, Nicholas           14 WISC-MR              3:28.35    3:36.18        
                                                    2:41.54 ( )     3:36.18 (54.64)
 10 Porterfield, Travis       13 Sachem-MR            4:00.00    3:36.62        
                  48.76     1:45.21 (56.45)     2:41.15 (55.94)     3:36.62 (55.47)
 11 Penrose, Sean             13 HYB-MR               3:21.15    3:37.51        
                  49.54     1:43.86 (54.32)     2:41.18 (57.32)     3:37.51 (56.33)
 12 Roche, Patrick            13 IA-MR                4:01.70    3:47.30        
                  53.57     1:51.94 (58.37)     2:50.72 (58.78)     3:47.30 (56.58)
 13 Pizzurro, Nick            14 CSC-MR               3:26.59    3:50.24        
                  49.88     1:49.62 (59.74)   2:50.66 (1:01.04)     3:50.24 (59.58)
 14 Gilmore, Brandon          13 North Shore-MR       4:03.95    3:52.35        
                  52.38   1:52.70 (1:00.32)     2:51.47 (58.77)   3:52.35 (1:00.88)
 15 Heinz, Anthony            13 Sachem-MR            4:00.00    3:52.36        
                  51.56     1:50.04 (58.48)   2:52.89 (1:02.85)     3:52.36 (59.47)
 16 Vita, Liam                13 CSC-MR                    NT    4:07.10        
                  56.24   2:00.57 (1:04.33)   3:03.59 (1:03.02)   4:07.10 (1:03.51)
 17 Sneddon, Alex             13 CSC-MR               4:45.00    4:13.86        
                  54.69   2:03.44 (1:08.75)   3:09.23 (1:05.79)   4:13.86 (1:04.63)
 18 Heepe, Phillip            14 BBSC-MR              4:39.99    4:36.17        
                                2:49.34 ( )     3:46.33 (56.99)     4:36.17 (49.84)
 19 Micozzi, Ryan             13 North Shore-MR       4:30.00    4:49.25        
                1:05.28   2:19.93 (1:14.65)   3:35.66 (1:15.73)   4:49.25 (1:13.59)
 -- Chen, Jasper              13 North Shore-MR       4:20.00         DQ        
                  56.48   2:04.98 (1:08.50)   3:21.85 (1:16.87)                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:06.19  ZONE
              1:13.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brittan, James            14 HYB-MR               1:07.53    1:12.14 JO     
                  32.72     1:12.14 (39.42)                                        
  2 Whalen, Chris             14 WISC-MR              1:08.22    1:12.77 JO     
                  33.56     1:12.77 (39.21)                                        
  3 Gilmore, Brandon          13 North Shore-MR       1:17.02    1:17.54        
                  35.19     1:17.54 (42.35)                                        
  4 McDougall, Robert         14 CSC-MR               1:15.62    1:22.53        
                  38.34     1:22.53 (44.19)                                        
  5 Pizzurro, Nick            14 CSC-MR               1:23.34    1:23.79        
                  36.57     1:23.79 (47.22)                                        
  6 Borger, Keith             14 Sachem-MR            1:23.44    1:24.19        
                  39.42     1:24.19 (44.77)                                        
  7 Lydon, Patrick            13 WISC-MR              1:39.90    1:24.76        
                  37.48     1:24.76 (47.28)                                        
  8 Szkutnik, KJ              14 BBSC-MR              1:24.75    1:25.77        
                  39.81     1:25.77 (45.96)                                        
  9 Camberdella, Griffen      13 North Shore-MR       1:22.25    1:27.27        
                  40.64     1:27.27 (46.63)                                        
 10 Cyrus, Pasha              13 HYB-MR               1:55.88    1:29.75        
                  40.57     1:29.75 (49.18)                                        
 11 Roche, Patrick            13 IA-MR                1:31.37    1:35.81        
                  44.09     1:35.81 (51.72)                                        
 12 Vita, Liam                13 CSC-MR                    NT    1:52.00        
                  49.81   1:52.00 (1:02.19)                                        
 -- Chen, Jasper              13 North Shore-MR       2:00.00         DQ        
                  52.78        DQ (1:10.88)                                        
 -- deBoer, Skylar            13 North Shore-MR       2:09.04         DQ        
                  45.89          DQ (55.50)                                        
 -- Wendt, Brian              13 HYB-MR               1:41.00         DQ        
                  54.00          DQ (59.56)                                        
 -- Micozzi, Ryan             13 North Shore-MR       1:50.00         DQ        
                  58.06        DQ (1:08.06)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:30.69  ZONE
              2:48.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilmore, Brandon          13 North Shore-MR       3:03.46    2:52.95        
  2 Vath, Joe                 13 Sachem-MR            3:15.00    3:07.06        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:27.29  ZONE
              2:39.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Andrew            14 BBSC-MR              2:42.13    2:39.35 JO     
                  35.59     1:18.47 (42.88)     2:05.41 (46.94)     2:39.35 (33.94)
  2 Murphy, Shawn             14 North Shore-MR       2:38.49    2:46.43        
                  35.49     1:20.96 (45.47)     2:09.70 (48.74)     2:46.43 (36.73)
  3 Borger, Keith             14 Sachem-MR            2:48.48    2:53.00        
                  39.67     1:25.96 (46.29)     2:14.88 (48.92)     2:53.00 (38.12)
  4 Arcidiacono, Stephen      14 North Shore-MR       2:36.09    2:54.11        
                  35.82     1:21.74 (45.92)     2:17.50 (55.76)     2:54.11 (36.61)
  5 Cheng, Dan                14 Sachem-MR            2:48.92    2:54.83        
                  38.41     1:22.87 (44.46)     2:16.51 (53.64)     2:54.83 (38.32)
  6 Camberdella, Griffen      13 North Shore-MR       2:51.86    2:58.07        
  7 Murphy, Andrew            13 North Shore-MR       2:51.25    3:01.82        
                  39.46     1:26.96 (47.50)     2:21.94 (54.98)     3:01.82 (39.88)
  8 Szkutnik, KJ              14 BBSC-MR              3:04.33    3:03.48        
                                1:32.23 ( )   3:03.48 (1:31.25)                    
  9 Gilmore, Brandon          13 North Shore-MR       3:07.19    3:03.59        
                  37.09     1:25.89 (48.80)     2:23.64 (57.75)     3:03.59 (39.95)
 10 Porterfield, Travis       13 Sachem-MR            3:17.48    3:09.20        
                  44.22     1:34.52 (50.30)     2:30.19 (55.67)     3:09.20 (39.01)
 11 Lydon, Patrick            13 WISC-MR              3:28.90    3:11.53        
                  41.14     1:31.10 (49.96)   2:31.88 (1:00.78)     3:11.53 (39.65)
 12 Heepe, Phillip            14 BBSC-MR              4:30.99    3:12.73        
 13 Stecher, Timothy          13 IA-MR                3:10.81    3:16.49        
                  44.47     1:35.44 (50.97)     2:33.44 (58.00)     3:16.49 (43.05)
 14 Hotaling, Jack            13 BBSC-MR              4:39.99    3:17.66        
                  44.10     1:39.35 (55.25)     2:34.75 (55.40)     3:17.66 (42.91)
 15 deBoer, Skylar            13 North Shore-MR       4:10.00    3:32.42        
 16 Aber, Joshua              14 BBSC-MR              4:30.99    4:00.51        
                  53.75   2:00.55 (1:06.80)   3:11.68 (1:11.13)     4:00.51 (48.83)
 -- Chen, Jasper              13 North Shore-MR       4:00.00         DQ        
                                2:04.23 ( )        DQ (2:09.63)                    
 -- Zotto, Nicholas           14 WISC-MR              3:08.46         DQ        
                  41.94     1:30.40 (48.46)     2:27.45 (57.05)          DQ (45.20)
 -- Micozzi, Ryan             13 North Shore-MR       4:00.00         DQ        
                1:01.07   2:05.49 (1:04.42)   3:17.40 (1:11.91)          DQ (59.75)
 
Boys 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                26.99  ZONE
                28.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, James            16 Sachem-MR              25.19      26.02 ZONE   
  2 Theophilidis, Gerard      15 BBSC-MR                27.40      26.43 ZONE   
  3 Penteck, Christopher      15 IA-MR                  28.21      27.80 JO     
  4 Coleman, Gregory          16 IA-MR                  28.65      28.13 JO     
  5 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR              28.66      28.80        
  6 Tutone, Chris             15 Sachem-MR              27.85      28.88        
  7 Folk, Neil                16 Sachem-MR              28.53      28.96        
  8 Byrne, Cameron            15 Sachem-MR              27.55      28.97        
  9 Collins, Patrick          16 WISC-MR                29.07      29.99        
 10 Yurman, Eric              15 BBSC-MR                30.76      30.52        
 11 Hlavenka, Thomas          16 BBSC-MR                31.83      31.13        
 12 Ballon, Juan              16 BBSC-MR                35.99      32.05        
 13 Gupta, Shashank           15 North Shore-MR         33.10      33.57        
 
Boys 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                58.29  ZONE
              1:01.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, James            16 Sachem-MR              54.49      57.83 ZONE   
                  27.80       57.83 (30.03)                                        
  2 Theophilidis, Gerard      15 BBSC-MR                58.54      58.27 ZONE   
                  28.15       58.27 (30.12)                                        
  3 Penteck, Christopher      15 IA-MR                1:01.94    1:02.40        
                  29.25     1:02.40 (33.15)                                        
  4 Coleman, Gregory          16 IA-MR                1:02.08    1:02.70        
                  30.52     1:02.70 (32.18)                                        
  5 Byrne, Cameron            15 Sachem-MR              59.55    1:02.78        
                  29.99     1:02.78 (32.79)                                        
  6 Folk, Neil                16 Sachem-MR            1:00.96    1:03.02        
                  29.75     1:03.02 (33.27)                                        
  7 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR            1:02.15    1:04.29        
                  30.04     1:04.29 (34.25)                                        
  8 Collins, Patrick          16 WISC-MR              1:04.01    1:05.52        
                  31.44     1:05.52 (34.08)                                        
  9 Liang, Gary               15 BBSC-MR              1:06.07    1:06.64        
                  31.61     1:06.64 (35.03)                                        
 10 Tutone, Chris             15 Sachem-MR            1:02.53    1:06.70        
                  32.09     1:06.70 (34.61)                                        
 11 Avila, Derek              15 IA-MR                1:07.66    1:07.51        
                  32.53     1:07.51 (34.98)                                        
 12 Yurman, Eric              15 BBSC-MR              1:07.70    1:09.25        
                  32.16     1:09.25 (37.09)                                        
 13 Dorn, Garry               15 HAA-MR               1:05.42    1:09.92        
                  33.35     1:09.92 (36.57)                                        
 14 Hlavenka, Thomas          16 BBSC-MR              1:08.98    1:10.67        
                  34.07     1:10.67 (36.60)                                        
 15 Ballon, Juan              16 BBSC-MR              1:13.89    1:11.88        
                  33.76     1:11.88 (38.12)                                        
 16 Gupta, Shashank           15 North Shore-MR       1:11.92    1:13.84        
                  35.25     1:13.84 (38.59)                                        
 17 Murphy, Thomas            17 North Shore-MR       1:12.37    1:17.55        
                  36.47     1:17.55 (41.08)                                        
 
Boys 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:07.69  ZONE
              2:15.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Theophilidis, Gerard      15 BBSC-MR              2:10.67    2:09.42 JO     
                  29.26     1:02.18 (32.92)     1:35.96 (33.78)     2:09.42 (33.46)
  2 Penteck, Christopher      15 IA-MR                2:12.39    2:19.02        
                  29.91     1:05.17 (35.26)     1:42.24 (37.07)     2:19.02 (36.78)
  3 Byrne, Cameron            15 Sachem-MR            2:12.35    2:20.84        
                  31.73     1:07.33 (35.60)     1:44.84 (37.51)     2:20.84 (36.00)
  4 Folk, Neil                16 Sachem-MR            2:13.87    2:21.77        
                  31.25     1:06.93 (35.68)     1:44.31 (37.38)     2:21.77 (37.46)
  5 Liang, Gary               15 BBSC-MR              2:23.99    2:25.39        
                                1:09.51 ( )   2:25.39 (1:15.88)                    
  6 Collins, Patrick          16 WISC-MR              2:20.21    2:25.40        
                  32.35     1:08.85 (36.50)     1:47.72 (38.87)     2:25.40 (37.68)
  7 Avila, Derek              15 IA-MR                2:26.31    2:26.74        
                  33.59     1:10.24 (36.65)     1:48.51 (38.27)     2:26.74 (38.23)
  8 Hlavenka, Thomas          16 BBSC-MR              2:29.33    2:32.05        
                  34.94     1:14.38 (39.44)     1:53.75 (39.37)     2:32.05 (38.30)
  9 Yurman, Eric              15 BBSC-MR              2:31.96    2:32.48        
                  34.84     1:14.74 (39.90)     1:54.37 (39.63)     2:32.48 (38.11)
 10 Arcidiacono, James        16 North Shore-MR       2:22.97    2:33.90        
                  33.92     1:13.92 (40.00)     1:53.89 (39.97)     2:33.90 (40.01)
 11 Tutone, Chris             15 Sachem-MR            2:26.87    2:36.57        
                  34.40     1:14.01 (39.61)   2:36.57 (1:22.56)                    
 12 Ballon, Juan              16 BBSC-MR              2:59.99    2:38.29        
                  33.16     1:13.08 (39.92)     1:54.46 (41.38)     2:38.29 (43.83)
 13 Gupta, Shashank           15 North Shore-MR       2:33.22    2:40.83        
                  35.40     1:17.10 (41.70)     1:59.88 (42.78)     2:40.83 (40.95)
 14 Murphy, Thomas            17 North Shore-MR       2:34.56    3:04.41        
                  39.94     1:25.58 (45.64)   3:04.41 (1:38.83)                    
 
Boys 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:06.69  ZONE
              1:11.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penteck, Christopher      15 IA-MR                1:05.91    1:10.48 JO     
                  33.97     1:10.48 (36.51)                                        
  2 Theophilidis, Gerard      15 BBSC-MR              1:16.57    1:14.84        
                  36.73     1:14.84 (38.11)                                        
  3 Folk, Neil                16 Sachem-MR            1:12.69    1:15.09        
                  36.34     1:15.09 (38.75)                                        
  4 Tutone, Chris             15 Sachem-MR            1:13.44    1:15.16        
                  36.48     1:15.16 (38.68)                                        
  5 Yurman, Eric              15 BBSC-MR              1:15.80    1:15.27        
                  36.39     1:15.27 (38.88)                                        
  6 Byrne, Cameron            15 Sachem-MR            1:17.13    1:17.95        
                  37.58     1:17.95 (40.37)                                        
  7 Avila, Derek              15 IA-MR                1:15.99    1:18.32        
                  36.87     1:18.32 (41.45)                                        
  8 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR            1:10.57    1:18.81        
                  38.56     1:18.81 (40.25)                                        
  9 Collins, Patrick          16 WISC-MR              1:16.14    1:20.76        
 10 Ballon, Juan              16 BBSC-MR              1:25.53    1:22.75        
                  39.48     1:22.75 (43.27)                                        
 11 Liang, Gary               15 BBSC-MR              1:29.99    1:24.14        
 12 Arcidiacono, James        16 North Shore-MR       1:16.84    1:26.10        
                  41.14     1:26.10 (44.96)                                        
 13 Hlavenka, Thomas          16 BBSC-MR              1:29.99    1:28.33        
                  41.47     1:28.33 (46.86)                                        
 14 Gupta, Shashank           15 North Shore-MR       1:24.48    1:30.77        
                  42.35     1:30.77 (48.42)                                        
 15 Murphy, Thomas            17 North Shore-MR       1:22.30    1:32.30        
 
Boys 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:21.99  ZONE
              2:34.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penteck, Christopher      15 IA-MR                2:22.75    2:30.30 JO     
                  33.79     1:11.62 (37.83)     1:51.14 (39.52)     2:30.30 (39.16)
  2 Donlevy, James            16 Sachem-MR            2:58.01    2:34.16 JO     
                  36.44     1:15.04 (38.60)     1:56.26 (41.22)     2:34.16 (37.90)
  3 Coleman, Gregory          16 IA-MR                2:34.00    2:41.12        
                  37.96     1:18.58 (40.62)     2:01.46 (42.88)     2:41.12 (39.66)
  4 Folk, Neil                16 Sachem-MR            2:39.11    2:41.73        
                  35.89     1:17.32 (41.43)     1:59.98 (42.66)     2:41.73 (41.75)
  5 Yurman, Eric              15 BBSC-MR              2:44.93    2:43.18        
                  38.03     1:19.32 (41.29)     2:02.07 (42.75)     2:43.18 (41.11)
  6 Theophilidis, Gerard      15 BBSC-MR              2:42.42    2:45.24        
                  38.63     1:19.84 (41.21)     2:03.57 (43.73)     2:45.24 (41.67)
  7 Avila, Derek              15 IA-MR                2:44.57    2:46.40        
                  38.04     1:20.66 (42.62)     2:03.45 (42.79)     2:46.40 (42.95)
  8 Tutone, Chris             15 Sachem-MR            2:45.48    2:47.84        
                  37.90                             2:05.76 ( )     2:47.84 (42.08)
  9 Collins, Patrick          16 WISC-MR              2:47.23    2:53.03        
                  39.59     1:21.72 (42.13)     2:08.72 (47.00)     2:53.03 (44.31)
 10 Liang, Gary               15 BBSC-MR              2:59.99    2:57.03        
                  40.98     1:25.38 (44.40)     2:11.37 (45.99)     2:57.03 (45.66)
 11 Hlavenka, Thomas          16 BBSC-MR              2:50.99    3:03.40        
                  43.66     1:29.61 (45.95)     2:17.23 (47.62)     3:03.40 (46.17)
 12 Ballon, Juan              16 BBSC-MR              3:30.99    3:03.99        
                  41.01     1:27.96 (46.95)     2:13.63 (45.67)     3:03.99 (50.36)
 13 Dorn, Garry               15 HAA-MR               2:52.11    3:08.04        
                  41.80     1:29.36 (47.56)     2:18.48 (49.12)     3:08.04 (49.56)
 14 Gupta, Shashank           15 North Shore-MR       2:49.93    3:10.91        
                  42.64     1:31.41 (48.77)     2:21.81 (50.40)     3:10.91 (49.10)
 -- Murphy, Thomas            17 North Shore-MR       2:59.99         DQ        
                  45.95     1:36.04 (50.09)     2:26.90 (50.86)          DQ (51.99)
 
Boys 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:14.09  ZONE
              1:21.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, James            16 Sachem-MR            1:13.50    1:20.22 JO     
                  40.78     1:20.22 (39.44)                                        
  2 Byrne, Cameron            15 Sachem-MR            1:13.08    1:20.30 JO     
                  38.48     1:20.30 (41.82)                                        
  3 Theophilidis, Gerard      15 BBSC-MR              1:24.92    1:27.07        
                  41.31     1:27.07 (45.76)                                        
  4 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR            1:19.85    1:27.43        
                  41.15     1:27.43 (46.28)                                        
  5 Coleman, Gregory          16 IA-MR                1:18.94    1:27.65        
                  40.65     1:27.65 (47.00)                                        
  6 Yurman, Eric              15 BBSC-MR              1:29.38    1:29.94        
                  43.45     1:29.94 (46.49)                                        
  7 Folk, Neil                16 Sachem-MR            1:24.25    1:29.95        
                  41.93     1:29.95 (48.02)                                        
  8 Dorn, Garry               15 HAA-MR               1:25.09    1:30.45        
                  40.99     1:30.45 (49.46)                                        
  9 Liang, Gary               15 BBSC-MR              1:25.83    1:30.67        
                  44.34     1:30.67 (46.33)                                        
 10 Penteck, Christopher      15 IA-MR                1:35.90    1:32.64        
                  40.93     1:32.64 (51.71)                                        
 11 Hlavenka, Thomas          16 BBSC-MR              1:30.41    1:33.32        
                  43.61     1:33.32 (49.71)                                        
 12 Collins, Patrick          16 WISC-MR              1:26.22    1:35.19        
                  44.14     1:35.19 (51.05)                                        
 13 Ballon, Juan              16 BBSC-MR              1:59.99    1:35.33        
                  44.71     1:35.33 (50.62)                                        
 14 Avila, Derek              15 IA-MR                1:33.85    1:38.19        
                  47.49     1:38.19 (50.70)                                        
 15 Tutone, Chris             15 Sachem-MR            1:32.76    1:43.08        
                  47.27     1:43.08 (55.81)                                        
 16 Gupta, Shashank           15 North Shore-MR       1:33.78    1:44.44        
                  47.56     1:44.44 (56.88)                                        
 17 Murphy, Thomas            17 North Shore-MR       1:47.76    2:15.21        
                1:05.47   2:15.21 (1:09.74)                                        
 
Boys 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:40.79  ZONE
              2:59.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Cameron            15 Sachem-MR            2:46.81    3:01.23        
                  39.51     1:26.55 (47.04)     2:14.05 (47.50)     3:01.23 (47.18)
  2 Mattutat, Christian       15 HYB-MR               2:54.86    3:02.90        
                  40.92     1:28.11 (47.19)     2:15.12 (47.01)     3:02.90 (47.78)
  3 Theophilidis, Gerard      15 BBSC-MR              3:06.73    3:06.31        
                  40.72     1:28.42 (47.70)     2:17.06 (48.64)     3:06.31 (49.25)
  4 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR            2:59.39    3:11.75        
                  42.64     1:30.13 (47.49)     2:21.16 (51.03)     3:11.75 (50.59)
  5 Coleman, Gregory          16 IA-MR                2:54.71    3:18.16        
  6 Yurman, Eric              15 BBSC-MR              3:18.44    3:18.58        
                  45.46     1:36.05 (50.59)     2:27.61 (51.56)     3:18.58 (50.97)
  7 Hlavenka, Thomas          16 BBSC-MR              3:09.17    3:21.49        
                  44.23     1:36.93 (52.70)     2:28.48 (51.55)     3:21.49 (53.01)
  8 Ballon, Juan              16 BBSC-MR              4:20.99    3:21.83        
  9 Tutone, Chris             15 Sachem-MR            3:34.25    3:35.60        
 10 Wendt, Thomas             15 HYB-MR               3:25.75    3:36.03        
 11 Gupta, Shashank           15 North Shore-MR       3:22.77    3:39.17        
 
Boys 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:03.69  ZONE
              1:09.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Llewellyn, Richard        16 CSC-MR               1:00.77    1:01.83 ZONE   
                  29.42     1:01.83 (32.41)                                        
  2 Donlevy, James            16 Sachem-MR            1:02.74    1:06.65 JO     
                  30.14     1:06.65 (36.51)                                        
  3 Coleman, Gregory          16 IA-MR                1:06.11    1:07.40 JO     
                  31.02     1:07.40 (36.38)                                        
  4 Theophilidis, Gerard      15 BBSC-MR              1:13.30    1:10.95        
                  33.01     1:10.95 (37.94)                                        
  5 Byrne, Cameron            15 Sachem-MR            1:08.48    1:13.29        
                  33.85     1:13.29 (39.44)                                        
  6 Folk, Neil                16 Sachem-MR            1:09.33    1:13.46        
                  32.95     1:13.46 (40.51)                                        
  7 Gschwind, Daniel          16 CSC-MR               1:07.17    1:14.05        
                  33.09     1:14.05 (40.96)                                        
  8 Mattutat, Christian       15 HYB-MR               1:17.22    1:15.47        
                  35.34     1:15.47 (40.13)                                        
  9 Yurman, Eric              15 BBSC-MR              1:36.18    1:21.17        
                  35.65     1:21.17 (45.52)                                        
 10 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR            1:14.24    1:21.81        
                  36.35     1:21.81 (45.46)                                        
 11 Ballon, Juan              16 BBSC-MR              1:49.99    1:24.62        
                  39.32     1:24.62 (45.30)                                        
 12 Hlavenka, Thomas          16 BBSC-MR              1:30.00    1:27.09        
                  39.29     1:27.09 (47.80)                                        
 13 Gupta, Shashank           15 North Shore-MR       1:24.11    1:30.66        
                  40.62     1:30.66 (50.04)                                        
 14 Wendt, Thomas             15 HYB-MR               1:21.80    1:43.61        
                  45.13     1:43.61 (58.48)                                        
 -- Collins, Patrick          16 WISC-MR              1:22.90         DQ        
                  40.11          DQ (56.50)                                        
 
Boys 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:21.29  ZONE
              2:36.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gupta, Shashank           15 North Shore-MR       3:09.19    3:20.12        
 
Boys 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:24.59  ZONE
              2:34.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Theophilidis, Gerard      15 BBSC-MR              2:33.78    2:33.54 JO     
                  33.50     1:14.46 (40.96)     2:00.49 (46.03)     2:33.54 (33.05)
  2 Byrne, Cameron            15 Sachem-MR            2:29.96    2:38.49        
                  33.23     1:15.72 (42.49)     2:00.76 (45.04)     2:38.49 (37.73)
  3 Penteck, Christopher      15 IA-MR                2:33.17    2:39.55        
                  34.71     1:14.61 (39.90)     2:05.28 (50.67)     2:39.55 (34.27)
  4 Folk, Neil                16 Sachem-MR            2:44.78    2:48.40        
                  34.65     1:17.64 (42.99)     2:09.38 (51.74)     2:48.40 (39.02)
  5 Yurman, Eric              15 BBSC-MR              2:56.05    2:48.48        
                  36.00     1:17.24 (41.24)     2:10.31 (53.07)     2:48.48 (38.17)
  6 Avila, Derek              15 IA-MR                2:46.52    2:51.28        
                  37.81     1:21.21 (43.40)     2:12.26 (51.05)     2:51.28 (39.02)
  7 Liang, Gary               15 BBSC-MR              2:46.77    2:52.95        
  8 Hlavenka, Thomas          16 BBSC-MR              3:12.38    2:54.15        
                  38.60     1:26.02 (47.42)     2:16.84 (50.82)     2:54.15 (37.31)
  9 Ballon, Juan              16 BBSC-MR              3:05.24    2:54.97        
 10 Collins, Patrick          16 WISC-MR              2:48.16    2:57.10        
                  39.31     1:24.34 (45.03)     2:17.69 (53.35)     2:57.10 (39.41)
 11 Arcidiacono, James        16 North Shore-MR       2:43.00    3:00.21        
                  37.79     1:25.51 (47.72)     2:19.34 (53.83)     3:00.21 (40.87)
 12 Murphy, Thomas            17 North Shore-MR       3:13.22    3:39.23        
                  49.90     1:41.70 (51.80)   2:56.34 (1:14.64)     3:39.23 (42.89)
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Pavek, Marielle           16 Sachem-MR                 NT      28.45        
                  28.52           28.45 ( )                                        
  2 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR                 NT      28.97        
                  28.91        28.97 (0.06)                                        
  3 Tutone, Marisa            12 Sachem-MR                 NT      30.70        
                  30.75           30.70 ( )                                        
  4 Neri, Nick                12 Sachem-MR                 NT      33.29        
                  33.41           33.29 ( )                                        
  5 Budke, Vinny              11 Sachem-MR                 NT      34.62        
                  34.79           34.62 ( )                                        
  6 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR                 NT      35.13        
                  35.38           35.13 ( )                                        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papele, Kianna            13 Sachem-MR                 NT    1:06.91        
                  31.53     1:06.90 (35.37)      1:06.91 (0.01)                    
  2 Pedisich, Joe             12 Sachem-MR                 NT    1:12.94        
                  34.13     1:12.99 (38.86)         1:12.94 ( )                    
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinhofer, Nicole         12 Sachem-MR                 NT      44.19        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ripp, Belle               12 Sachem-MR                 NT      41.61        
                  41.66           41.61 ( )                                        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinhofer, Joseph         11 Sachem-MR                 NT      40.66