Licensed to Mt. Kisco Marlins     HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/26/2011 02:22 PM
                    2011 MR MWSC Spooktackular - 10/23/2011                    
                              Sanction #: 111007                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Olivia F      8 WSSC-MR                18.09      18.73         20  
  2 O'Brien, Kelsey R    7 Marlins-MR             22.89      20.56         17  
  3 Choi, Angela I       8 Marlins-MR             24.12      20.92         16  
  4 Gaspari, Grace       7 Aqua Gems-MR           27.43      23.24         15  
  5 Alfred, Julianna C   7 MVA-MR                    NT      24.13         14  
  6 Candea, Laura C      8 Aqua Gems-MR           23.43      24.40         13  
  7 Beezer, Kristina G   8 Marlins-MR                NT      24.73         12  
  8 Candea, Heather C    8 Aqua Gems-MR           24.43      25.61         11  
  9 Gugliemello, Sophi   8 Marlins-MR                NT      26.18          9  
 10 Babitz, Haily J      8 Aqua Gems-MR           27.43      26.32          7  
 11 Stella, Cassidy M    7 Marlins-MR                NT      26.62          6  
 12 Gomez, Alyssa E      6 Cudas-MR               35.34      27.11          5  
 13 Danaher, Brigid G    6 Aqua Gems-MR           31.78      27.56          4  
 14 Robinson, Anna M     7 Marlins-MR             25.74      27.87          3  
 15 Pretsch, Michelle    8 Marlins-MR                NT      28.71          2  
 16 Gibbons, Caroline    6 Aqua Gems-MR           30.99      29.46          1  
 17 Aldred, Lily         7 Marlins-MR                NT      30.37        
 18 Proscia, Emily R     8 Marlins-MR                NT      30.72        
 19 Cousens, Amorie      6 Aqua Gems-MR           23.43      31.48        
 20 Catletti, Gianna M   5 MVA-MR                 33.63      31.62        
 21 Saddler, Dajahnae    6 Cudas-MR                  NT      31.68        
 22 DiMeglio, Addie      8 Aqua Gems-MR           24.43      32.07        
 23 Duffner, Amelia R    7 Marlins-MR                NT      35.25        
 24 Lekaj, Sarah         8 King-AD                   NT      35.41        
 25 Brown, Madison G     6 WSSC-MR                37.84      39.05        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Theresa T    7 Cudas-MR               47.65      49.89         20  
  2 Dineen, Molly        7 Marlins-MR                NT      52.17         17  
  3 Waldner, Sydney `    7 Marlins-MR                NT      54.41         16  
  4 Rosaschi, Abigail    8 Marlins-MR                NT      55.42         15  
  5 Kohlbecker, Sophia   8 Marlins-MR                NT    1:11.01         14  
  6 Lekaj, Sarah         8 King-AD                   NT    1:26.29         13  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Babitz, Haily J      8 Aqua Gems-MR           27.43      21.76         20  
  2 Brown, Olivia F      8 WSSC-MR                23.12      22.81         17  
  3 Waldner, Sydney `    7 Marlins-MR                NT      24.38         16  
  4 Danaher, Brigid G    6 Aqua Gems-MR           28.06      25.46         15  
  5 O'Brien, Kelsey R    7 Marlins-MR             30.80      25.70         14  
  6 Gugliemello, Sophi   8 Marlins-MR                NT      25.97         13  
  7 Candea, Heather C    8 Aqua Gems-MR           27.43      26.00         12  
  8 Gibbons, Caroline    6 Aqua Gems-MR           36.44      26.83         11  
  9 Beezer, Kristina G   8 Marlins-MR                NT      27.25          9  
 10 Stella, Cassidy M    7 Marlins-MR                NT      27.30          7  
 11 Gaspari, Grace       7 Aqua Gems-MR           28.43      28.56          6  
 12 Proscia, Emily R     8 Marlins-MR                NT      29.04          5  
 13 Aldred, Lily         7 Marlins-MR                NT      29.27          4  
 14 Alfred, Julianna C   7 MVA-MR                    NT      29.57          3  
 15 Robinson, Anna M     7 Marlins-MR             30.82      30.25          2  
 16 Rosaschi, Abigail    8 Marlins-MR                NT      30.73          1  
 17 DiMeglio, Addie      8 Aqua Gems-MR           26.43      31.37        
 18 Gomez, Alyssa E      6 Cudas-MR               39.22      32.09        
 19 Cousens, Amorie      6 Aqua Gems-MR           24.43      32.54        
 20 Pretsch, Michelle    8 Marlins-MR                NT      32.99        
 21 Duffner, Amelia R    7 Marlins-MR                NT      34.33        
 22 Catletti, Gianna M   5 MVA-MR                 40.46      34.38        
 23 Kohlbecker, Sophia   8 Marlins-MR                NT      34.85        
 24 Lekaj, Sarah         8 King-AD                   NT      39.73        
 25 Brown, Madison G     6 WSSC-MR                42.84      44.44        
 -- Candea, Laura C      8 Aqua Gems-MR           27.43         DQ        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Theresa T    7 Cudas-MR               28.45      24.97         20  
  2 Brown, Olivia F      8 WSSC-MR                27.10      25.74         17  
  3 Babitz, Haily J      8 Aqua Gems-MR           35.43      27.54         16  
  4 Khorassani, Emma     8 Marlins-MR             35.61      29.91         15  
  5 Dineen, Molly        7 Marlins-MR                NT      30.58         14  
  6 Candea, Heather C    8 Aqua Gems-MR           31.43      30.72         13  
  7 Danaher, Brigid G    6 Aqua Gems-MR           35.43      32.05         12  
  8 Choi, Angela I       8 Marlins-MR             47.41      32.24         11  
 -- Cousens, Amorie      6 Aqua Gems-MR           27.43         DQ        
 -- Gibbons, Caroline    6 Aqua Gems-MR           33.43         DQ        
 -- Candea, Laura C      8 Aqua Gems-MR           31.43         DQ        
 -- DiMeglio, Addie      8 Aqua Gems-MR           31.43         DQ        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Khorassani, Emma     8 Marlins-MR             25.83      24.30         20  
  2 Gibbons, Caroline    6 Aqua Gems-MR           31.43      36.63         17  
 -- Robinson, Anna M     7 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Nguyen, Theresa T    7 Cudas-MR               25.79         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'           1:27.66    1:26.47         40  
     1) Choi, Angela I 8                2) Waldner, Sydney ` 7            
     3) Dineen, Molly 7                 4) Khorassani, Emma 8             
  2 Aqua Gems Swimming-MR  'A'                       NT    1:48.34         34  
     1) Babitz, Haily J 8               2) Danaher, Brigid G 6            
     3) Candea, Heather C 8             4) Candea, Laura C 8              
  3 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'           1:40.00    1:48.60         32  
     1) Beezer, Kristina G 8            2) Rosaschi, Abigail 8            
     3) Kohlbecker, Sophia D 8          4) O'Brien, Kelsey R 7            
  4 Aqua Gems Swimming-MR  'B'                       NT    2:01.00         30  
     1) Gibbons, Caroline L 6           2) Gaspari, Grace 7               
     3) Cousens, Amorie 6               4) DiMeglio, Addie 8              
  5 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'C'           1:50.00    2:14.50         28  
     1) Proscia, Emily R 8              2) Duffner, Amelia R 7            
     3) Gugliemello, Sophia 8           4) Pretsch, Michelle M 8          
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wunderlich, Helen   10 King-AD                31.23      32.07 JO      20  
  2 Gibbons, Abigail M  10 Aqua Gems-MR           31.52      32.21 SILV    17  
  3 Tuttle, Mackenzie   10 Marlins-MR                NT      35.77         16  
  4 Brennan, Bridget    10 Marlins-MR             37.36      36.31         15  
  5 Madsen, Jennifer L  10 WSSC-MR                37.11      36.82         14  
  6 Beneat, Nicole M    10 Marlins-MR             41.47      37.26         13  
  7 Lee, Victoria       10 Marlins-MR             39.16      37.30         12  
  8 Palmer, Kathryn E    9 WSSC-MR                40.87      38.50         11  
  9 Hogan, Kara E        9 King-AD                40.78      39.20          9  
 10 Lopez, Amelia M      9 Marlins-MR             50.85      39.75          7  
 11 Regenauer, Hana M    9 WSSC-MR                41.12      40.19          6  
 12 Neporanny, Andrea    9 WSSC-MR                42.94      41.90          5  
 13 Peck, Alexa E        9 King-AD                   NT      42.46          4  
 14 Quinn, Chloe L       9 Marlins-MR             49.02      42.47          3  
 15 Dawson, Anusha E    10 Marlins-MR                NT      43.33          2  
 16 Dohman, Samantha R  10 Marlins-MR             44.53      43.82          1  
 17 Volpe, Jenna E      10 MVA-MR                 48.03      44.51        
 18 Armstrong, Claire    9 Marlins-MR             46.58      47.00        
 19 Smiechowski, Karol   9 Marlins-MR           1:02.84      47.58        
 19 Groff, Madison E     9 Marlins-MR                NT      47.58        
 21 Martucci, Emily A    9 Marlins-MR                NT      48.12        
 22 Wolff, Sarah m      10 MVA-MR                    NT      48.31        
 23 LoSauro, Kaitlin    10 Marlins-MR                NT      52.77        
 24 Rutkowski, Janna K   9 King-AD                   NT      57.93        
 25 Giler, Sabrina       9 Marlins-MR                NT      59.30        
 26 Fernandes, Thea L   10 Marlins-MR                NT    1:00.44        
 27 McCarey, Roaemarie   9 MVA-MR                    NT    1:09.28        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:11.49  JO
              1:19.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gibbons, Abigail M  10 Aqua Gems-MR         1:15.74    1:15.65 SILV    20  
  2 Ayala, Ashley N     10 Marlins-MR                NT    1:16.49 SILV    17  
  3 Tuttle, Mackenzie   10 Marlins-MR                NT    1:24.03         16  
  4 Brennan, Bridget    10 Marlins-MR           1:31.76    1:25.00         15  
  5 Munoz, Gabriela A   10 Cudas-MR                  NT    1:25.06         14  
  6 Lee, Victoria       10 Marlins-MR                NT    1:28.82         13  
  7 Palmer, Kathryn E    9 WSSC-MR              1:32.22    1:30.86         12  
  8 Kivlehan, Mary T    10 Marlins-MR                NT    1:31.12         11  
  9 Peck, Alexa E        9 King-AD                   NT    1:34.08          9  
 10 Dwyer, Catie R      10 WSSC-MR              1:28.25    1:34.29          7  
 11 Lopez, Amelia M      9 Marlins-MR                NT    1:34.84          6  
 12 Groff, Madison E     9 Marlins-MR                NT    1:47.00          5  
 13 Dawson, Anusha E    10 Marlins-MR                NT    1:50.38          4  
 14 Martucci, Emily A    9 Marlins-MR                NT    1:52.00          3  
 15 Smiechowski, Karol   9 Marlins-MR                NT    1:53.61          2  
 16 Armstrong, Claire    9 Marlins-MR           2:06.47    1:54.93          1  
 17 Fernandes, Thea L   10 Marlins-MR                NT    2:19.50        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                43.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Madsen, Jennifer L  10 WSSC-MR                46.38      42.27 SILV    20  
  2 Lee, Victoria       10 Marlins-MR             42.40      43.31 SILV    17  
  3 Beneat, Nicole M    10 Marlins-MR             45.18      44.70         16  
  4 Tuttle, Mackenzie   10 Marlins-MR                NT      45.55         15  
  5 Kivlehan, Mary T    10 Marlins-MR             51.59      46.23         14  
  6 Dwyer, Catie R      10 WSSC-MR                45.62      46.65         13  
  7 Ebner, Jessica M     9 Marlins-MR             47.72      47.87         12  
  8 Hogan, Kara E        9 King-AD                50.57      48.93         11  
  9 Palmer, Kathryn E    9 WSSC-MR                51.10      50.14          9  
 10 Martucci, Emily A    9 Marlins-MR                NT      50.93          7  
 11 Dohman, Samantha R  10 Marlins-MR             50.40      52.35          6  
 12 Quinn, Chloe L       9 Marlins-MR                NT      52.48          5  
 13 Neporanny, Andrea    9 WSSC-MR                   NT      52.86          4  
 14 Lopez, Amelia M      9 Marlins-MR             54.65      53.65          3  
 15 O'Brien, Jessica A   9 Marlins-MR           1:01.85      53.93          2  
 16 Peck, Alexa E        9 King-AD                   NT      54.24          1  
 17 Groff, Madison E     9 Marlins-MR                NT      55.34        
 18 Giler, Sabrina       9 Marlins-MR                NT      56.77        
 19 Wolff, Sarah m      10 MVA-MR                    NT      58.18        
 20 LoSauro, Kaitlin    10 Marlins-MR                NT    1:00.08        
 21 Dawson, Anusha E    10 Marlins-MR                NT    1:02.65        
 22 Fernandes, Thea L   10 Marlins-MR                NT    1:04.50        
 -- Rutkowski, Janna K   9 King-AD                   NT         DQ        
 -- Smiechowski, Karol   9 Marlins-MR                NT         DQ        
 -- Armstrong, Claire    9 Marlins-MR             54.78         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                49.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Mackenzi  10 Aqua Gems-MR           45.74      43.76 SILV    20  
  2 Neporanny, Andrea    9 WSSC-MR                   NT      51.71         17  
  3 Beneat, Nicole M    10 Marlins-MR             58.04      54.06         16  
  4 O'Brien, Jessica A   9 Marlins-MR                NT      54.27         15  
  5 Munoz, Gabriela A   10 Cudas-MR               54.45      54.41         14  
  6 Regenauer, Hana M    9 WSSC-MR              1:03.09      55.32         13  
  7 Kivlehan, Mary T    10 Marlins-MR           1:00.65      56.10         12  
  8 Volpe, Jenna E      10 MVA-MR                 57.11      57.56         11  
  9 Ebner, Jessica M     9 Marlins-MR           1:10.01      58.17          9  
 10 Wolff, Sarah m      10 MVA-MR                    NT    1:00.29          7  
 11 Giler, Sabrina       9 Marlins-MR                NT    1:14.00          6  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                44.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gibbons, Abigail M  10 Aqua Gems-MR           37.28      36.55 SILV    20  
  2 Wunderlich, Helen   10 King-AD                37.98      36.90 SILV    17  
  3 Hogan, Kara E        9 King-AD                48.04      47.29         16  
  4 Thompson, Mackenzi  10 Aqua Gems-MR           49.25      48.51         15  
  5 Brennan, Bridget    10 Marlins-MR             54.35      49.27         14  
  6 Regenauer, Hana M    9 WSSC-MR                55.84      51.20         13  
  7 Ayala, Ashley N     10 Marlins-MR             50.46      52.95         12  
  8 Dohman, Samantha R  10 Marlins-MR             53.65      58.29         11  
  9 Quinn, Chloe L       9 Marlins-MR           1:16.75    1:03.00          9  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:29.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gibbons, Abigail M  10 Aqua Gems-MR         1:24.91    1:21.68 SILV    20  
  2 Wunderlich, Helen   10 King-AD              1:22.99    1:21.72 SILV    17  
  3 Thompson, Mackenzi  10 Aqua Gems-MR         1:30.23    1:25.00 SILV    16  
  4 Ayala, Ashley N     10 Marlins-MR           1:40.18    1:34.04         15  
  5 Dwyer, Catie R      10 WSSC-MR              1:38.09    1:39.70         14  
  6 Munoz, Gabriela A   10 Cudas-MR                  NT    1:41.00         13  
  7 O'Brien, Jessica A   9 Marlins-MR           2:01.32    1:44.51         12  
  8 Ebner, Jessica M     9 Marlins-MR           1:51.89    1:46.76         11  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'           2:30.45    2:32.65         40  
     1) Brennan, Bridget 10             2) Lee, Victoria 10               
     3) Kivlehan, Mary T 10             4) Ayala, Ashley N 10             
  2 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'           2:53.09    2:44.02         34  
     1) Ebner, Jessica M 9              2) Tuttle, Mackenzie M 10         
     3) O'Brien, Jessica A 9            4) Beneat, Nicole M 10            
  3 Washingtonville Seahawks-MR  'A'            2:44.29    2:49.00         32  
     1) Dwyer, Catie R 10               2) Regenauer, Hana M 9            
     3) Neporanny, Andrea K 9           4) Palmer, Kathryn E 9            
  4 Kingston Swim Club-AD  'A'                  2:00.00    2:59.18         30  
     1) Peck, Alexa E 9                 2) Rutkowski, Janna K 9           
     3) Hogan, Kara E 9                 4) Wunderlich, Helen R 10         
  5 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'C'           3:29.29    3:07.17         28  
     1) Lopez, Amelia M 9               2) Quinn, Chloe L 9               
     3) Dohman, Samantha R 10           4) Armstrong, Claire M 9          
  6 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'D'           3:45.00    3:25.67         26  
     1) Dawson, Anusha E 10             2) Giler, Sabrina 9               
     3) Groff, Madison E 9              4) Smiechowski, Karolina 9        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.69  METS
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hendricks, Alyssa   12 WSSC-MR                26.57      25.70 ZQ      20  
  2 Thompson, Jordan L  12 Aqua Gems-MR           30.35      29.42 SILV    17  
  3 Miller, Molly A     12 WSSC-MR                32.03      30.35 SILV    16  
  4 Jackson, Anna E     11 Marlins-MR             30.98      30.43 SILV    15  
  5 Rocks, Gracie E     11 Marlins-MR             32.83      31.23 SILV    14  
  6 Jolly, Sydney C     12 King-AD                33.38      31.53         13  
  7 Gonzalez, Adelina   12 Aqua Gems-MR           32.84      31.66         12  
  8 Beneat, Lauren E    11 Marlins-MR             33.91      31.68         11  
  9 Donlon, Jillian P   12 WSSC-MR                32.44      32.00          9  
 10 Travers, Melissa M  11 Aqua Gems-MR           36.06      34.04          7  
 11 Battiato, Ashley T  11 Aqua Gems-MR           34.55      34.25          6  
 12 Christman, Samanth  12 Marlins-MR                NT      34.76          5  
 13 Dexter, Mickayla M  11 Aqua Gems-MR           37.35      34.81          4  
 14 Wilson, Kaitlyn R   11 WSSC-MR                35.31      35.29          3  
 15 Sanchez, Justine    11 WSSC-MR                36.60      35.55          2  
 16 Duffner, Maggie T   11 Marlins-MR             37.76      35.67          1  
 17 Struhar, Jamie E    12 Marlins-MR             35.26      36.10        
 18 Biagiotti, Isabel   11 Marlins-MR             36.47      36.47        
 19 DiBianco, Brianna   11 Marlins-MR             37.71      37.17        
 20 Espinal, Adrianna   12 Cudas-MR               37.08      37.25        
 21 Borrero, Andrea M   11 Cudas-MR               37.22      37.43        
 22 Rosaschi, Maggie P  11 Marlins-MR             38.53      37.60        
 23 Armstrong, Payton   12 Marlins-MR             40.76      38.11        
 24 Donovan, Sara M     11 Marlins-MR             40.25      39.40        
 25 Rivera, Kaylen E    11 Cudas-MR                  NT      44.94        
 26 Wen, Keianna        11 Marlins-MR                NT      47.77        
 27 DiLullo, Madison R  11 MVA-MR                    NT      53.87        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                38.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hendricks, Alyssa   12 WSSC-MR                31.42      31.49 ZQ      20  
  2 Jackson, Anna E     11 Marlins-MR             38.20      35.70 SILV    17  
  3 Gonzalez, Adelina   12 Aqua Gems-MR           40.10      35.84 SILV    16  
  4 Donlon, Jillian P   12 WSSC-MR                37.26      37.98 SILV    15  
  5 Rocks, Gracie E     11 Marlins-MR             39.37      38.81         14  
  6 Battiato, Ashley T  11 Aqua Gems-MR           38.62      39.99         13  
  7 Davisberg, Hailey   12 Marlins-MR             38.26      40.93         12  
  8 Struhar, Jamie E    12 Marlins-MR             44.36      43.43         11  
  9 Sanchez, Justine    11 WSSC-MR                41.53      43.81          9  
 10 Wilson, Kaitlyn R   11 WSSC-MR                40.79      44.07          7  
 11 Espinal, Adrianna   12 Cudas-MR               44.63      44.11          6  
 12 Armstrong, Payton   12 Marlins-MR             43.30      44.55          5  
 13 Christman, Samanth  12 Marlins-MR                NT      44.57          4  
 14 Duffner, Maggie T   11 Marlins-MR             45.18      44.65          3  
 15 DiBianco, Brianna   11 Marlins-MR             46.70      44.84          2  
 16 Donovan, Sara M     11 Marlins-MR             45.81      45.01          1  
 17 Biagiotti, Isabel   11 Marlins-MR             46.08      45.75        
 18 Rosaschi, Maggie P  11 Marlins-MR             45.43      48.11        
 19 Wen, Keianna        11 Marlins-MR                NT      51.24        
 20 Rivera, Kaylen E    11 Cudas-MR                  NT      59.64        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                43.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Jordan L  12 Aqua Gems-MR           38.45      37.19 JO      20  
  2 Paul, Jennifer      11 Marlins-MR             42.30      42.14 SILV    17  
  3 Rocks, Gracie E     11 Marlins-MR             44.07      43.32         16  
  4 Espinal, Adrianna   12 Cudas-MR               44.76      44.23         15  
  5 Beneat, Lauren E    11 Marlins-MR             45.57      44.30         14  
  6 Borrero, Andrea M   11 Cudas-MR               46.76      45.45         13  
  7 Battiato, Ashley T  11 Aqua Gems-MR           46.98      46.92         12  
  8 Dexter, Mickayla M  11 Aqua Gems-MR           49.25      47.82         11  
  9 Travers, Melissa M  11 Aqua Gems-MR           52.55      48.48          9  
 10 Gonzalez, Adelina   12 Aqua Gems-MR           45.43      48.50          7  
 11 DiBianco, Brianna   11 Marlins-MR             52.08      49.15          6  
 12 Duffner, Maggie T   11 Marlins-MR             54.37      49.17          5  
 13 Wilson, Kaitlyn R   11 WSSC-MR                50.69      50.05          4  
 14 Sanchez, Justine    11 WSSC-MR                54.75      51.63          3  
 15 Christman, Samanth  12 Marlins-MR                NT      52.28          2  
 16 Biagiotti, Isabel   11 Marlins-MR                NT      52.46          1  
 17 Rosaschi, Maggie P  11 Marlins-MR             59.91      58.97        
 -- Rivera, Kaylen E    11 Cudas-MR                  NT         DQ        
 -- Armstrong, Payton   12 Marlins-MR           1:00.72         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                36.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hendricks, Alyssa   12 WSSC-MR                30.03      28.81 ZQ      20  
  2 Thompson, Jordan L  12 Aqua Gems-MR           34.60      32.23 SILV    17  
  3 Paul, Jennifer      11 Marlins-MR             32.27      32.53 SILV    16  
  4 Davisberg, Hailey   12 Marlins-MR             35.25      34.78 SILV    15  
  5 Jolly, Sydney C     12 King-AD                38.74      36.30         14  
  6 Miller, Molly A     12 WSSC-MR                38.97      37.16         13  
  7 Beneat, Lauren E    11 Marlins-MR             43.21      39.25         12  
  8 Gonzalez, Adelina   12 Aqua Gems-MR           40.33      39.65         11  
  9 Battiato, Ashley T  11 Aqua Gems-MR           45.43      42.42          9  
 10 Struhar, Jamie E    12 Marlins-MR             48.24      43.28          7  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:29.69  ZQ
              2:30.49  JO
              2:50.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paul, Jennifer      11 Marlins-MR           2:41.66    2:37.68 SILV    20  
  2 Smolar, Kaitlyn     11 WSSC-MR              2:53.44    2:39.15 SILV    17  
  3 Jackson, Anna E     11 Marlins-MR                NT    2:43.70 SILV    16  
  4 Borrero, Andrea M   11 Cudas-MR                  NT    3:10.30         15  
  5 Davisberg, Hailey   12 Marlins-MR                NT    3:16.27         14  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks-MR  'A'            1:55.78    2:02.06         40  
     1) Donlon, Jillian P 12            2) Hendricks, Alyssa 12           
     3) Sanchez, Justine 11             4) Smolar, Kaitlyn 11             
                  32.16       57.81 (25.65)     1:33.74 (35.93)     2:02.06 (28.32)
  2 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'           2:06.64    2:05.01         34  
     1) Jackson, Anna E 11              2) Paul, Jennifer 11              
     3) Davisberg, Hailey A 12          4) Beneat, Lauren E 11            
                  30.69       58.62 (27.93)     1:32.52 (33.90)     2:05.01 (32.49)
  3 Aqua Gems Swimming-MR  'A'                  2:13.43    2:14.17         32  
     1) Gonzalez, Adelina I 12          2) Dexter, Mickayla M 11          
     3) Battiato, Ashley T 11           4) Thompson, Jordan L 12          
                  32.56     1:08.57 (36.01)     1:43.88 (35.31)     2:14.17 (30.29)
  4 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'           2:25.32    2:25.02         30  
     1) Rocks, Gracie E 11              2) Armstrong, Payton R 12         
     3) Biagiotti, Isabel S 11          4) Struhar, Jamie E 12            
                  32.66     1:11.92 (39.26)     1:48.09 (36.17)     2:25.02 (36.93)
  5 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'C'           2:35.88    2:33.94         28  
     1) Duffner, Maggie T 11            2) Rosaschi, Maggie P 11          
     3) Christman, Samantha 12          4) DiBianco, Brianna S 11         
                  37.03     1:21.32 (44.29)     1:57.10 (35.78)     2:33.94 (36.84)
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'           1:58.00    1:58.47         40  
     1) Cole, Caroline M 14             2) Hauge, Sarah A 13              
     3) Khorassani, Ashley N 15         4) Shoiock, Natalie K 15          
                  29.15     1:00.07 (30.92)     1:30.10 (30.03)     1:58.47 (28.37)
  2 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'           2:12.00    2:07.44         34  
     1) Guerrieri, Rachel N 14          2) Duffner, Sophie K 13           
     3) Cole, Sami T 13                 4) Barlao, Charmaine-Grace V 13   
                  29.48     1:07.51 (38.03)     1:38.18 (30.67)     2:07.44 (29.26)
  3 Mrst  Barracudas-MR  'A'                    2:16.73    2:23.99         32  
     1) Tierney, Gabby A 16             2) Ingrassia, Andrea H 13         
     3) Espinal, Adrianna A 12          4) Lahiff, Cecelia K 15           
                  33.52     1:14.87 (41.35)     1:53.52 (38.65)     2:23.99 (30.47)
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.89  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tocco, Jenna E      17 King-AD                55.83      58.01         20  
                  27.98       58.01 (30.03)                                        
  2 Cole, Caroline M    14 Marlins-MR           1:01.39    1:00.05         17  
                  29.37     1:00.05 (30.68)                                        
  3 Shoiock, Natalie K  15 Marlins-MR           1:00.57    1:00.06         16  
                  29.06     1:00.06 (31.00)                                        
  4 Battaglia, Toni An  13 WSSC-MR                59.77    1:01.55         15  
                  29.32     1:01.55 (32.23)                                        
  5 Barlao, Charmaine-  13 Marlins-MR           1:05.92    1:04.13         14  
                  30.81     1:04.13 (33.32)                                        
  6 Guerrieri, Rachel   14 Marlins-MR           1:05.33    1:04.25         13  
                  30.76     1:04.25 (33.49)                                        
  7 Khorassani, Ashley  15 Marlins-MR           1:03.88    1:04.28         12  
                  30.41     1:04.28 (33.87)                                        
  8 Lahiff, Cecelia K   15 Cudas-MR             1:09.07    1:09.80         11  
                  31.98     1:09.80 (37.82)                                        
  9 Hauge, Sarah A      13 Marlins-MR           1:10.26    1:09.89          9  
                  32.77     1:09.89 (37.12)                                        
 10 Cole, Sami T        13 Marlins-MR           1:15.60    1:11.99          7  
                  34.10     1:11.99 (37.89)                                        
 11 Gorman, Rachel E    13 King-AD              1:16.01    1:13.50          6  
                  34.37     1:13.50 (39.13)                                        
 12 Travers, Cassidy R  13 Aqua Gems-MR         1:15.99    1:13.79          5  
                  34.93     1:13.79 (38.86)                                        
 13 Stanisz, Weronika   13 Marlins-MR           1:13.27    1:15.37          4  
                  35.33     1:15.37 (40.04)                                        
 14 Tierney, Gabby A    16 Cudas-MR             1:10.31    1:15.65          3  
                  35.14     1:15.65 (40.51)                                        
 15 Christman, Ashley   14 Marlins-MR                NT    1:16.05          2  
                  34.81     1:16.05 (41.24)                                        
 16 Duffner, Sophie K   13 Marlins-MR           1:15.35    1:19.50          1  
                  37.30     1:19.50 (42.20)                                        
 17 Rosen, Becca L      16 Marlins-MR           1:33.18    1:27.48        
                  40.21     1:27.48 (47.27)                                        
 18 Ingrassia, Andrea   13 Cudas-MR             1:32.66    1:28.50        
                  41.27     1:28.50 (47.23)                                        
 19 Tsang, Sammi        13 Marlins-MR                NT    1:28.97        
                  42.05     1:28.97 (46.92)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.59  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cole, Caroline M    14 Marlins-MR           1:09.55    1:08.01         20  
                  33.34     1:08.01 (34.67)                                        
  2 Barlao, Charmaine-  13 Marlins-MR           1:12.01    1:12.14         17  
                  35.15     1:12.14 (36.99)                                        
  3 Hauge, Sarah A      13 Marlins-MR                NT    1:16.00         16  
                  36.33     1:16.00 (39.67)                                        
  4 Smolar, Kaitlyn     11 WSSC-MR              1:21.71    1:19.11         15  
                  38.80     1:19.11 (40.31)                                        
  5 Khorassani, Ashley  15 Marlins-MR           1:21.45    1:22.53         14  
                  39.72     1:22.53 (42.81)                                        
  6 Christman, Ashley   14 Marlins-MR                NT    1:26.43         13  
                  40.33     1:26.43 (46.10)                                        
  7 Travers, Cassidy R  13 Aqua Gems-MR         1:30.05    1:28.42         12  
                  42.28     1:28.42 (46.14)                                        
  8 Gorman, Rachel E    13 King-AD              1:34.22    1:30.89         11  
                  43.00     1:30.89 (47.89)                                        
  9 Duffner, Sophie K   13 Marlins-MR                NT    1:32.64          9  
                  45.65     1:32.64 (46.99)                                        
 10 Travers, Melissa M  11 Aqua Gems-MR         1:39.73    1:33.85          7  
                  44.89     1:33.85 (48.96)                                        
 11 Tsang, Sammi        13 Marlins-MR                NT    1:44.49          6  
                  51.26     1:44.49 (53.23)                                        
 12 Rosen, Becca L      16 Marlins-MR           1:50.62    1:53.15          5  
                  55.02     1:53.15 (58.13)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:12.09  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tocco, Jenna E      17 King-AD              1:11.36    1:15.12         20  
                  35.57     1:15.12 (39.55)                                        
  2 Guerrieri, Rachel   14 Marlins-MR           1:21.26    1:19.79         17  
                  37.71     1:19.79 (42.08)                                        
  3 Smolar, Kaitlyn     11 WSSC-MR              1:31.81    1:25.99         16  
                  39.58     1:25.99 (46.41)                                        
  4 Donlon, Jillian P   12 WSSC-MR              1:25.00    1:27.39         15  
                  40.97     1:27.39 (46.42)                                        
  5 Lahiff, Cecelia K   15 Cudas-MR             1:41.88    1:29.95         14  
                  42.65     1:29.95 (47.30)                                        
  6 Hauge, Sarah A      13 Marlins-MR           1:28.95    1:30.31         13  
                  41.83     1:30.31 (48.48)                                        
  7 Travers, Cassidy R  13 Aqua Gems-MR         1:39.14    1:33.27         12  
                  43.00     1:33.27 (50.27)                                        
  8 Cole, Sami T        13 Marlins-MR           1:38.96    1:34.64         11  
                  44.43     1:34.64 (50.21)                                        
  9 Tierney, Gabby A    16 Cudas-MR             1:27.79    1:36.87          9  
                  43.56     1:36.87 (53.31)                                        
 10 Stanisz, Weronika   13 Marlins-MR           1:56.10    1:36.88          7  
                  43.99     1:36.88 (52.89)                                        
 11 Gorman, Rachel E    13 King-AD              1:45.55    1:39.18          6  
                  46.01     1:39.18 (53.17)                                        
 12 Ingrassia, Andrea   13 Cudas-MR                  NT    1:45.00          5  
                  49.50     1:45.00 (55.50)                                        
 13 Rosen, Becca L      16 Marlins-MR           2:06.15    1:59.39          4  
                  54.27   1:59.39 (1:05.12)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.99  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tocco, Jenna E      17 King-AD              1:04.08    1:06.12         20  
                  31.02     1:06.12 (35.10)                                        
  2 Shoiock, Natalie K  15 Marlins-MR           1:05.16    1:06.15         17  
                  31.15     1:06.15 (35.00)                                        
  3 Battaglia, Toni An  13 WSSC-MR              1:04.22    1:08.40         16  
                  31.31     1:08.40 (37.09)                                        
  4 Barlao, Charmaine-  13 Marlins-MR           1:13.96    1:09.90         15  
                  32.16     1:09.90 (37.74)                                        
  5 Jolly, Sydney C     12 King-AD              1:23.38    1:23.14         14  
                  37.77     1:23.14 (45.37)                                        
 -- Duffner, Sophie K   13 Marlins-MR           1:41.30         DQ        
                  44.50          DQ (55.96)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shoiock, Natalie K  15 Marlins-MR           2:26.88    2:29.42         20  
  2 Guerrieri, Rachel   14 Marlins-MR           2:48.70    2:41.90         17  
  3 Khorassani, Ashley  15 Marlins-MR           2:50.69    2:51.03         16  
  4 Cole, Sami T        13 Marlins-MR           2:48.66    2:57.97         15  
  5 Tierney, Gabby A    16 Cudas-MR             2:51.58    2:59.37         14  
  6 Christman, Ashley   14 Marlins-MR                NT    3:17.74         13  
 -- Stanisz, Weronika   13 Marlins-MR                NT         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kivlehan, Patrick    8 Marlins-MR             18.09      18.18         20  
  2 Kellman, Adam H      7 WSSC-MR                18.82      18.39         17  
  3 Quinones, Nick A     8 WSSC-MR                22.37      19.15         16  
  4 Tolis, Christopher   8 Cudas-MR                  NT      20.75         15  
  5 Danaher, William T   8 Aqua Gems-MR           20.58      20.92         14  
  6 Edelstein, Michael   8 Marlins-MR                NT      21.65         13  
  7 Quinones, Ashton T   6 WSSC-MR                27.02      21.68         12  
  8 Rowlands, Mason R    8 WSSC-MR                22.73      23.11         11  
  9 Donkor, Damian K     7 MVA-MR                 31.45      23.80          9  
 10 McCleary, Matthew    8 Aqua Gems-MR           20.43      25.25          7  
 11 Tauber, Jaden        8 Marlins-MR                NT      26.44          6  
 12 Wolff, Joshua I      8 MVA-MR                    NT      26.85          5  
 13 Service, Quinn M     8 MVA-MR                    NT      29.29          4  
 14 Fernandes, Ethan A   7 Marlins-MR                NT      30.88          3  
 15 Dwyer, Owen P        6 WSSC-MR                34.84      33.22          2  
 16 Elmassalemah, Iad    7 King-AD                   NT      40.80          1  
 17 Lekaj, Christoper    5 King-AD                   NT      42.37        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Berina, Alexander    8 Marlins-MR             45.53      41.63         20  
  2 Halpin, Keagen S     8 Cudas-MR               43.99      43.60         17  
  3 Kellman, Adam H      7 WSSC-MR                44.60      43.63         16  
  4 Dwyer, Brayden C     8 WSSC-MR                50.76      48.06         15  
  5 Mielcarek, Maxwell   8 King-AD                   NT      50.92         14  
  6 Stanisz, Adam        8 Marlins-MR                NT      57.53         13  
  7 Lekaj, Christoper    5 King-AD                   NT    1:26.00         12  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H      7 WSSC-MR                21.84      21.76         20  
  2 Quinones, Nick A     8 WSSC-MR                21.53      23.01         17  
  3 Danaher, William T   8 Aqua Gems-MR           24.86      24.22         16  
  4 Tolis, Christopher   8 Cudas-MR                  NT      24.37         15  
  5 Halpin, Keagen S     8 Cudas-MR               28.04      25.18         14  
  6 Mielcarek, Maxwell   8 King-AD                   NT      25.49         13  
  7 Rowlands, Mason R    8 WSSC-MR                24.65      25.60         12  
  8 Quinones, Ashton T   6 WSSC-MR                22.84      26.22         11  
  9 Tauber, Jaden        8 Marlins-MR                NT      27.18          9  
 10 Donkor, Damian K     7 MVA-MR                 34.04      27.48          7  
 11 Dwyer, Brayden C     8 WSSC-MR                27.33      27.75          6  
 12 Stanisz, Adam        8 Marlins-MR                NT      29.84          5  
 13 Dwyer, Owen P        6 WSSC-MR                44.84      30.28          4  
 14 Edelstein, Michael   8 Marlins-MR                NT      30.40          3  
 15 Wolff, Joshua I      8 MVA-MR                    NT      30.50          2  
 16 Service, Quinn M     8 MVA-MR                    NT      32.74          1  
 17 Fernandes, Ethan A   7 Marlins-MR                NT      35.39        
 18 Lekaj, Christoper    5 King-AD                   NT      36.13        
 19 McCleary, Matthew    8 Aqua Gems-MR           22.43      39.45        
 -- Elmassalemah, Iad    7 King-AD                   NT         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Brayden C     8 WSSC-MR                23.78      23.04         20  
  2 Danaher, William T   8 Aqua Gems-MR           26.83      23.87         17  
  3 Donkor, Damian K     7 MVA-MR                    NT      28.12         16  
  4 Halpin, Keagen S     8 Cudas-MR                  NT      31.20         15  
  5 McCleary, Matthew    8 Aqua Gems-MR           26.43      31.92         14  
  6 Wolff, Joshua I      8 MVA-MR                    NT      33.73         13  
 -- Berina, Alexander    8 Marlins-MR             34.31         DQ        
 -- Rowlands, Mason R    8 WSSC-MR                31.03         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, Nick A     8 WSSC-MR                24.50      22.30         20  
  2 Berina, Alexander    8 Marlins-MR                NT      22.66         17  
  3 Mielcarek, Maxwell   8 King-AD                   NT      28.27         16  
  4 Quinones, Ashton T   6 WSSC-MR                30.49      28.66         15  
 -- Kivlehan, Patrick    8 Marlins-MR             24.77         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks-MR  'A'              53.69    1:37.37         40  
     1) Quinones, Nick A 8              2) Quinones, Ashton T 6           
     3) Dwyer, Owen P 6                 4) Dwyer, Brayden C 8             
  2 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'           1:24.88    1:39.35         34  
     1) Tauber, Jaden 8                 2) Stanisz, Adam 8                
     3) Edelstein, Michael 8            4) Kivlehan, Patrick J 8          
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ackerman, Ian R     10 Marlins-MR                NT      30.81 ZQ      20  
  2 Quinones Jr., D J   10 WSSC-MR                32.82      31.23 JO      17  
  3 Rowlands, Owen C    10 WSSC-MR                31.63      31.44 JO      16  
  4 Smolar, Andrew       9 WSSC-MR                47.22      38.21         15  
  5 Stewart, Matthew C  10 Marlins-MR             39.27      38.59         14  
  6 Danaher, Egan J     10 Aqua Gems-MR           37.23      40.77         13  
  7 Alfred, Justin L     9 MVA-MR                    NT      42.58         12  
  8 Guglielmo, Nichola   9 Cudas-MR               45.10      42.73         11  
  9 Sherlock, Sam J      9 Cudas-MR               44.53      43.77          9  
 10 Miriyapalli, Lahar   9 Marlins-MR             48.25      44.63          7  
 11 Day, Mason           9 Aqua Gems-MR           57.82      46.08          6  
 12 Rothenberg, Max C    9 Marlins-MR                NT      47.25          5  
 13 Stewart, Brendan     9 Marlins-MR             53.02      48.73          4  
 14 Levin, Joshua S      9 MVA-MR                    NT    1:01.11          3  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:19.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Daniel P  10 Marlins-MR                NT    1:29.61         20  
  2 Danaher, Egan J     10 Aqua Gems-MR         1:30.68    1:33.09         17  
  3 Miriyapalli, Lahar   9 Marlins-MR                NT    1:46.00         16  
  4 Rothenberg, Max C    9 Marlins-MR                NT    1:55.57         15  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                43.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones Jr., D J   10 WSSC-MR                36.73      38.21 SILV    20  
  2 Ackerman, Ian R     10 Marlins-MR                NT      40.31 SILV    17  
  3 Jackson, Zachary R  10 Marlins-MR             43.84      41.85 SILV    16  
  4 Choi, Andrew H      10 Marlins-MR             45.67      42.37 SILV    15  
  5 Chorzempa, Bryan K   9 King-AD                44.94      42.84 SILV    14  
  6 Kim, Hunter          9 Marlins-MR             50.57      45.13         13  
  7 Zeman, Josh K       10 Marlins-MR             46.68      46.29         12  
  8 Albanese, Blake C    9 Cudas-MR                  NT      46.91         11  
  9 Smolar, Andrew       9 WSSC-MR                55.03      48.58          9  
 10 Miriyapalli, Lahar   9 Marlins-MR                NT      49.50          7  
 11 Stewart, Matthew C  10 Marlins-MR             44.70      49.99          6  
 12 Sherlock, Sam J      9 Cudas-MR               58.89      51.80          5  
 13 Robinson, Daniel P  10 Marlins-MR             49.99      52.79          4  
 14 Stewart, Brendan     9 Marlins-MR                NT      54.80          3  
 15 Alfred, Justin L     9 MVA-MR                    NT      56.84          2  
 16 Day, Mason           9 Aqua Gems-MR         1:07.32      58.39          1  
 17 Rothenberg, Max C    9 Marlins-MR                NT    1:02.87        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                49.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rowlands, Owen C    10 WSSC-MR                39.12      40.42 ZQ      20  
  2 Thompson, Kyle B    10 Aqua Gems-MR           40.81      40.90 ZQ      17  
  3 Donkor, Adrian K     9 MVA-MR                 50.03      42.40 JO      16  
  4 Ackerman, Ian R     10 Marlins-MR                NT      45.79 SILV    15  
  5 Jackson, Zachary R  10 Marlins-MR             49.01      48.44 SILV    14  
  6 Smolar, Andrew       9 WSSC-MR              1:02.03      50.05         13  
  7 Albanese, Blake C    9 Cudas-MR               54.53      50.60         12  
  8 Chorzempa, Bryan K   9 King-AD              1:01.07      51.03         11  
  9 Zeman, Josh K       10 Marlins-MR             53.01      51.21          9  
 10 Stewart, Matthew C  10 Marlins-MR             56.72      52.40          7  
 11 Robinson, Daniel P  10 Marlins-MR             56.32      52.87          6  
 12 Stewart, Brendan     9 Marlins-MR                NT      55.71          5  
 13 Guglielmo, Nichola   9 Cudas-MR                  NT    1:04.51          4  
 -- Day, Mason           9 Aqua Gems-MR         1:10.43         DQ        
 -- Sherlock, Sam J      9 Cudas-MR             1:15.32         DQ        
 -- Alfred, Justin L     9 MVA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                44.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donkor, Adrian K     9 MVA-MR                 49.50      38.90 SILV    20  
  2 Thompson, Kyle B    10 Aqua Gems-MR           41.08      39.07 SILV    17  
  3 Choi, Andrew H      10 Marlins-MR             52.77      42.27 SILV    16  
  4 Kim, Hunter          9 Marlins-MR           1:03.20      45.01         15  
 -- Guglielmo, Nichola   9 Cudas-MR                  NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:29.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones Jr., D J   10 WSSC-MR              1:28.07    1:19.00 JO      20  
  2 Rowlands, Owen C    10 WSSC-MR              1:23.19    1:22.60 SILV    17  
  3 Donkor, Adrian K     9 MVA-MR               1:43.82    1:26.00 SILV    16  
  4 Thompson, Kyle B    10 Aqua Gems-MR         1:25.69    1:26.66 SILV    15  
  5 Choi, Andrew H      10 Marlins-MR           1:39.59    1:28.20 SILV    14  
  6 Jackson, Zachary R  10 Marlins-MR           1:49.77    1:30.69         13  
  7 Zeman, Josh K       10 Marlins-MR           1:43.64    1:31.66         12  
  8 Albanese, Blake C    9 Cudas-MR             1:43.03    1:32.63         11  
  9 Chorzempa, Bryan K   9 King-AD              1:39.90    1:32.75          9  
 10 Kim, Hunter          9 Marlins-MR           1:51.87    1:35.02          7  
 11 Danaher, Egan J     10 Aqua Gems-MR         1:39.54    1:44.67          6  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'           2:35.77    2:20.60         40  
     1) Choi, Andrew H 10               2) Jackson, Zachary R 10          
     3) Kim, Hunter 9                   4) Ackerman, Ian R 10             
  2 Mrst  Barracudas-MR  'A'                    2:55.88    2:48.78         34  
     1) Sherlock, Sam J 9               2) Guglielmo, Nicholas W 9        
     3) Halpin, Keagen S 8              4) Albanese, Blake C 9            
  3 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'           2:57.00    2:50.00         32  
     1) Robinson, Daniel P 10           2) Stewart, Matthew C 10          
     3) Stewart, Brendan 9              4) Zeman, Josh K 10               
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.29  METS
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wadsworth, John D   12 Marlins-MR             28.29      26.85 ZQ      20  
  2 Catania, Nicholas   11 WSSC-MR                29.17      27.70 JO      17  
  3 Collins, Danny R    12 Marlins-MR             30.62      29.39 SILV    16  
  4 Dwyer, Jack P       11 WSSC-MR                31.18      30.05 SILV    15  
  5 Neporanny, Nichola  11 WSSC-MR                31.54      30.60 SILV    14  
  6 Ip, Daniel          11 Marlins-MR             31.33      30.63 SILV    13  
  7 Ip, Benjamin        11 Marlins-MR             31.55      30.96 SILV    12  
  8 Klushin, Christoph  11 Marlins-MR                NT      31.55 SILV    11  
  9 Palmer, Jack N      11 WSSC-MR                33.16      31.64 SILV     9  
 10 Mills, Shane J      12 Marlins-MR             33.62      32.79          7  
 11 Day, Jeffrey        11 Aqua Gems-MR           40.07      33.40          6  
 12 Davelman, Ben       12 Marlins-MR             33.48      33.43          5  
 13 Gorman, Eric J      11 King-AD                34.85      34.04          4  
 14 Crosbie, Kyle T     11 Marlins-MR             35.19      34.15          3  
 15 Egan, Chris L       11 Marlins-MR             35.02      35.23          2  
 16 Liu, Michael J      11 King-AD                   NT      35.43          1  
 17 Kellman, Alex J     11 WSSC-MR                36.87      36.66        
 18 Nugent, Paul M      12 Marlins-MR             37.00      36.88        
 19 Haines, Nicolas M   12 Cudas-MR                  NT      39.92        
 20 Figueroa, Adrian M  11 Cudas-MR               40.59      41.27        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wadsworth, John D   12 Marlins-MR             32.68      31.91 ZQ      20  
  2 Treanor, Shane P    12 Marlins-MR             32.62      33.85 SILV    17  
  3 Neporanny, Nichola  11 WSSC-MR                36.29      35.46 SILV    16  
  4 Crosbie, Kyle T     11 Marlins-MR             37.08      37.07 SILV    15  
  5 Mills, Shane J      12 Marlins-MR             38.04      38.38 SILV    14  
  6 Ip, Benjamin        11 Marlins-MR             36.31      38.44 SILV    13  
  7 Klushin, Christoph  11 Marlins-MR             41.11      39.22 SILV    12  
  8 Collins, Danny R    12 Marlins-MR             38.91      39.59 SILV    11  
  9 Davelman, Ben       12 Marlins-MR             40.01      40.82 SILV     9  
 10 Egan, Chris L       11 Marlins-MR             45.19      42.95          7  
 11 Palmer, Jack N      11 WSSC-MR                42.58      43.35          6  
 12 Nugent, Paul M      12 Marlins-MR             44.67      43.64          5  
 13 Kellman, Alex J     11 WSSC-MR                43.52      44.26          4  
 14 Day, Jeffrey        11 Aqua Gems-MR           49.40      45.78          3  
 -- Liu, Michael J      11 King-AD                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                43.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treanor, Shane P    12 Marlins-MR             35.15      35.45 ZQ      20  
  2 Catania, Nicholas   11 WSSC-MR                39.12      37.32 JO      17  
  3 Neporanny, Nichola  11 WSSC-MR                42.85      39.28 SILV    16  
  4 Ip, Daniel          11 Marlins-MR             46.39      41.06 SILV    15  
  5 Crosbie, Kyle T     11 Marlins-MR             49.11      44.18         14  
  6 Klushin, Christoph  11 Marlins-MR             43.48      44.34         13  
  7 Collins, Danny R    12 Marlins-MR             44.49      44.47         12  
  8 Mills, Shane J      12 Marlins-MR             45.09      44.88         11  
  9 Gorman, Eric J      11 King-AD                48.22      46.55          9  
 10 Liu, Michael J      11 King-AD                   NT      46.83          7  
 11 Kellman, Alex J     11 WSSC-MR                48.39      50.09          6  
 12 Figueroa, Adrian M  11 Cudas-MR               49.86      51.53          5  
 13 Nugent, Paul M      12 Marlins-MR             57.45      54.07          4  
 14 Day, Jeffrey        11 Aqua Gems-MR         1:20.83      59.82          3  
 -- Haines, Nicolas M   12 Cudas-MR                  NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                32.09  JO
                39.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wadsworth, John D   12 Marlins-MR             30.73      31.35 JO      20  
  2 Catania, Nicholas   11 WSSC-MR                33.37      31.55 JO      17  
  3 Dwyer, Jack P       11 WSSC-MR                34.85      35.35 SILV    16  
  4 Ip, Benjamin        11 Marlins-MR             40.93      39.44         15  
  5 Davelman, Ben       12 Marlins-MR             44.46      40.36         14  
  6 Egan, Chris L       11 Marlins-MR             45.21      40.52         13  
  7 Figueroa, Adrian M  11 Cudas-MR               47.20      47.77         12  
  8 Day, Jeffrey        11 Aqua Gems-MR         1:20.32      50.71         11  
 -- Gorman, Eric J      11 King-AD                40.52         DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:28.59  ZQ
              2:32.59  JO
              2:57.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treanor, Shane P    12 Marlins-MR           2:36.64    2:33.27 SILV    20  
  2 Dwyer, Jack P       11 WSSC-MR              2:49.79    2:45.60 SILV    17  
  3 Ip, Daniel          11 Marlins-MR                NT    2:52.91 SILV    16  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'           1:58.99    2:01.03         40  
     1) Treanor, Shane P 12             2) Ip, Benjamin 11                
     3) Wadsworth, John D 12            4) Collins, Danny R 12            
                  29.12     1:04.89 (35.77)     1:30.12 (25.23)     2:01.03 (30.91)
  2 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'           2:13.45    2:17.16         34  
     1) Mills, Shane J 12               2) Ip, Daniel 11                  
     3) Davelman, Ben 12                4) Egan, Chris L 11               
                  39.05     1:05.82 (26.77)     1:40.94 (35.12)     2:17.16 (36.22)
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'A'           1:42.85    1:42.48         40  
     1) Lockhart, Ryan J 15             2) Bhaskar, Ronnie S 15           
     3) Czerwinski, Jay L 15            4) Treanor, Dallan B 17           
                  24.99       53.04 (28.05)     1:18.84 (25.80)     1:42.48 (23.64)
  2 Kingston Swim Club-AD  'A'                  1:37.05    1:52.01         34  
     1) Angyal, Chris K 17              2) Tocco, Alec A 14               
     3) Wunderlich, Devin T 13          4) Elmassalemah, Mohanad 15       
                  25.14       49.63 (24.49)     1:19.47 (29.84)     1:52.01 (32.54)
  3 Monroe-Woodbury Swim Club-MR  'B'           2:02.15    2:01.71         32  
     1) Javier, Christian S 14          2) Elezovic, Brandon A 13         
     3) Whitton, Kyle 14                4) Campbell, Jimmy I 15           
                  29.78     1:01.17 (31.39)     1:34.30 (33.13)     2:01.71 (27.41)
  4 Mrst  Barracudas-MR  'A'                    2:07.36    2:15.65         30  
     1) Munoz, Guillermo A 15           2) Haines, Timothy A 14           
     3) Pacheco, Christian J 14         4) Knapp, Dean A 15               
                  31.14     1:01.82 (30.68)     1:44.91 (43.09)     2:15.65 (30.74)
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tocco, Alec A       14 King-AD                52.22      52.94         20  
                  24.74       52.94 (28.20)                                        
  2 Lockhart, Ryan J    15 Marlins-MR             53.52      54.87         17  
                  25.70       54.87 (29.17)                                        
  3 Czerwinski, Jay L   15 Marlins-MR             56.58      57.38         16  
                  27.03       57.38 (30.35)                                        
  4 Angyal, Chris K     17 King-AD                52.96      57.43         15  
                  26.48       57.43 (30.95)                                        
  5 Kurzum, Elie        14 WSSC-MR                54.97      58.06         14  
                  26.44       58.06 (31.62)                                        
  6 Turso, Lucas        17 WSSC-MR                56.78      58.98         13  
                  27.71       58.98 (31.27)                                        
  7 Mackay, Matt J      15 WSSC-MR                59.91      59.65         12  
                  27.27       59.65 (32.38)                                        
  8 Javier, Christian   14 Marlins-MR           1:06.33    1:01.47         11  
                  28.15     1:01.47 (33.32)                                        
  9 Campbell, Jimmy I   15 Marlins-MR           1:03.47    1:01.72          9  
                  28.33     1:01.72 (33.39)                                        
 10 Bhaskar, Ronnie S   15 Marlins-MR           1:03.13    1:04.12          7  
                  29.98     1:04.12 (34.14)                                        
 11 Wunderlich, Devin   13 King-AD              1:02.85    1:04.70          6  
                  30.57     1:04.70 (34.13)                                        
 12 Rodriguez, Frank    13 WSSC-MR              1:04.05    1:05.55          5  
                  30.55     1:05.55 (35.00)                                        
 13 Haines, Timothy A   14 Cudas-MR                  NT    1:07.41          4  
                  32.00     1:07.41 (35.41)                                        
 14 Sanchez, Brandon    14 WSSC-MR              1:09.76    1:07.62          3  
                  31.01     1:07.62 (36.61)                                        
 15 Knapp, Dean A       15 Cudas-MR             1:09.84    1:08.01          2  
                  31.68     1:08.01 (36.33)                                        
 16 Harriton, Ian D     17 Marlins-MR           1:06.22    1:08.26          1  
                1:04.45      1:08.26 (3.81)                                        
 17 Munoz, Guillermo A  15 Cudas-MR             1:11.97    1:08.50        
                  31.85     1:08.50 (36.65)                                        
 18 Elezovic, Brandon   13 Marlins-MR           1:14.79    1:10.46        
                  33.73     1:10.46 (36.73)                                        
 19 Elmassalemah, Moha  15 King-AD              1:11.67    1:13.37        
                  34.78     1:13.37 (38.59)                                        
 20 Palmer, Jack N      11 WSSC-MR              1:16.25    1:15.04        
                  34.84     1:15.04 (40.20)                                        
 21 Maddalena, Matthew  13 Marlins-MR                NT    1:25.51        
                  38.55     1:25.51 (46.96)                                        
 22 Pacheco, Christian  14 Cudas-MR                  NT    1:37.77        
                  42.84     1:37.77 (54.93)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treanor, Dallan B   17 Marlins-MR             55.35      57.84         20  
                  28.50       57.84 (29.34)                                        
  2 Tocco, Alec A       14 King-AD                57.82      58.64         17  
                  28.72       58.64 (29.92)                                        
  3 Angyal, Chris K     17 King-AD                59.56    1:04.41         16  
                  30.56     1:04.41 (33.85)                                        
  4 Kurzum, Elie        14 WSSC-MR              1:01.72    1:08.94         15  
                  32.94     1:08.94 (36.00)                                        
  5 Campbell, Jimmy I   15 Marlins-MR           1:12.77    1:14.21         14  
                  35.03     1:14.21 (39.18)                                        
  6 Rodriguez, Frank    13 WSSC-MR              1:14.16    1:15.96         13  
                  35.97     1:15.96 (39.99)                                        
  7 Javier, Christian   14 Marlins-MR           1:19.99    1:17.09         12  
                  37.13     1:17.09 (39.96)                                        
  8 Sanchez, Brandon    14 WSSC-MR              1:19.42    1:20.72         11  
                  38.74     1:20.72 (41.98)                                        
  9 Harriton, Ian D     17 Marlins-MR           1:19.01    1:25.61          9  
                1:25.61         1:25.61 ( )                                        
 10 Santiago, Chris     13 WSSC-MR              1:29.91    1:32.67          7  
                1:25.93      1:32.67 (6.74)                                        
 11 Elmassalemah, Moha  15 King-AD              1:38.31    1:36.17          6  
                  46.67     1:36.17 (49.50)                                        
 -- Maddalena, Matthew  13 Marlins-MR                NT         DQ        
                1:20.57          DQ (25.26)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treanor, Dallan B   17 Marlins-MR           1:01.30    1:05.39         20  
                  30.38     1:05.39 (35.01)                                        
  2 Tocco, Alec A       14 King-AD              1:11.62    1:09.14         17  
                  31.99     1:09.14 (37.15)                                        
  3 Mackay, Matt J      15 WSSC-MR              1:09.63    1:13.78         16  
                  33.17     1:13.78 (40.61)                                        
  4 Czerwinski, Jay L   15 Marlins-MR           1:14.42    1:17.84         15  
                  36.57     1:17.84 (41.27)                                        
  5 Whitton, Kyle       14 Marlins-MR           1:29.49    1:26.47         14  
                  41.26     1:26.47 (45.21)                                        
  6 Knapp, Dean A       15 Cudas-MR             1:29.18    1:26.93         13  
                  41.47     1:26.93 (45.46)                                        
  7 Munoz, Guillermo A  15 Cudas-MR             1:44.90    1:29.85         12  
                  42.08     1:29.85 (47.77)                                        
  8 Haines, Timothy A   14 Cudas-MR                  NT    1:29.95         11  
                  42.67     1:29.95 (47.28)                                        
  9 Wunderlich, Devin   13 King-AD              1:28.50    1:30.48          9  
                  42.43     1:30.48 (48.05)                                        
 10 Sanchez, Brandon    14 WSSC-MR              1:28.44    1:34.44          7  
                  41.74     1:34.44 (52.70)                                        
 11 Santiago, Chris     13 WSSC-MR              1:38.57    1:37.69          6  
                  45.93     1:37.69 (51.76)                                        
 12 Pacheco, Christian  14 Cudas-MR                  NT    1:39.02          5  
                  46.05     1:39.02 (52.97)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lockhart, Ryan J    15 Marlins-MR           1:01.14    1:02.94         20  
                  28.59     1:02.94 (34.35)                                        
  2 Kurzum, Elie        14 WSSC-MR              1:01.29    1:07.20         17  
                  29.35     1:07.20 (37.85)                                        
  3 Turso, Lucas        17 WSSC-MR              1:05.70    1:10.43         16  
                  31.30     1:10.43 (39.13)                                        
  4 Bhaskar, Ronnie S   15 Marlins-MR           1:19.19    1:13.99         15  
                  33.73     1:13.99 (40.26)                                        
  5 Harriton, Ian D     17 Marlins-MR           1:25.13    1:27.45         14  
                  38.44     1:27.45 (49.01)                                        
  6 Elezovic, Brandon   13 Marlins-MR           1:41.89    1:32.90         13  
                  39.91     1:32.90 (52.99)                                        
  7 Knapp, Dean A       15 Cudas-MR             1:33.45    1:37.01         12  
                  41.84     1:37.01 (55.17)                                        
  8 Munoz, Guillermo A  15 Cudas-MR                  NT    1:41.30         11  
                  44.58     1:41.30 (56.72)                                        
 -- Javier, Christian   14 Marlins-MR                NT         DQ        
                  36.17          DQ (45.47)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treanor, Dallan B   17 Marlins-MR           2:00.24    2:08.53         20  
  2 Angyal, Chris K     17 King-AD              2:08.17    2:10.99         17  
  3 Lockhart, Ryan J    15 Marlins-MR           2:15.01    2:17.09         16  
  4 Czerwinski, Jay L   15 Marlins-MR           2:18.26    2:20.97         15  
  5 Turso, Lucas        17 WSSC-MR              2:24.88    2:25.46         14  
  6 Mackay, Matt J      15 WSSC-MR              2:29.31    2:27.42         13  
  7 Bhaskar, Ronnie S   15 Marlins-MR           2:34.69    2:36.46         12  
  8 Wunderlich, Devin   13 King-AD              2:44.50    2:42.92         11  
  9 Elezovic, Brandon   13 Marlins-MR                NT    2:51.51          9  
 10 Whitton, Kyle       14 Marlins-MR           3:04.81    2:56.80          7  
 11 Santiago, Chris     13 WSSC-MR                   NT    2:59.44          6  
 12 Elmassalemah, Moha  15 King-AD              3:21.77    3:06.82          5  
 -- Haines, Timothy A   14 Cudas-MR                  NT         DQ