Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
   2011 MR Marist Swim Club Holiday Invitational - 12/16/2011 to 12/18/2011    
                              Sanction #: 111205                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitale, Miya               8 NDAC-MR                34.90      34.32        
  2 Donlevy, Maggie            8 CIY-MR                 38.00      34.97        
  3 Ball, Parker               8 MSC-MR                 37.17      37.26        
  4 Carbone, Ella              7 WISC-MR                40.86      37.58        
  5 Lindholm, Wini             8 NDAC-MR                40.46      40.55        
  6 Eforo, Danielle            8 GAEL-MR                51.08      41.18        
  7 Muchnick, Emma             7 SSL-MR                 43.88      41.32        
  8 Quezada, Julia             7 MSC-MR                 44.63      41.65        
  9 Arranz, Amelie             8 NS-MR                  42.83      43.09        
 10 Hobbes, Caroline           7 WISC-MR                55.87      44.66        
 11 Barkstrom, Kiersten        8 NDAC-MR                40.60      44.77        
 12 Einiger, Sammi             8 SSL-MR                 57.93      45.16        
 13 Devoti, Julia              8 WISC-MR                45.41      45.23        
 13 Sullivan, Alexa            8 SSL-MR                 53.71      45.23        
 15 Doran, Jordyn              8 MSC-MR                 47.43      48.56        
 16 Ciminello, Sofia           8 SSL-MR                 57.64      50.07        
 17 Canty, Christina           8 GAEL-MR                45.99      50.31        
 18 Vallamattam, Annie         7 DA-MR                  50.66      50.53        
 19 Diaz, Averie               8 GAEL-MR                56.86      50.94        
 20 Maroney, Kali              7 WISC-MR                47.77      51.00        
 21 Ng, Amanda                 8 SSL-MR                 55.21      51.34        
 22 Nicholas, Cayla            7 DA-MR                  56.93      51.68        
 23 Ma, Emily                  8 DA-MR                  56.97      57.31        
 24 Jones, Kristen             8 DA-MR                  55.88      58.15        
 25 Henry, Nina                8 DA-MR                1:01.72      59.25        
 26 Trubiano, Sofia            8 SSL-MR               1:05.16    1:01.60        
 27 Siegelman, Emily           8 SSL-MR               1:09.76    1:09.69        
 28 Johnson, Amanda            6 MSC-MR                    NT    1:11.35        
 29 Greco, Krista              7 MSC-MR                    NT    1:11.74        
 30 Lindholm, Sophia           6 NDAC-MR                52.11    1:12.59        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, Maggie            8 CIY-MR               1:23.97    1:17.43        
                  36.17     1:17.43 (41.26)                                        
  2 Vitale, Miya               8 NDAC-MR              1:20.63    1:20.43        
                  36.86     1:20.43 (43.57)                                        
  3 Carbone, Ella              7 WISC-MR              1:27.65    1:27.21        
                  39.84     1:27.21 (47.37)                                        
  4 Ball, Parker               8 MSC-MR               1:29.82    1:30.76        
                  42.27     1:30.76 (48.49)                                        
  5 Muchnick, Emma             7 SSL-MR               1:43.38    1:38.37        
                  45.27     1:38.37 (53.10)                                        
  6 Sullivan, Alexa            8 SSL-MR               1:53.20    1:44.04        
                  48.27     1:44.04 (55.77)                                        
  7 Quezada, Julia             7 MSC-MR               1:41.87    1:44.32        
                  46.93     1:44.32 (57.39)                                        
  8 Barkstrom, Kiersten        8 NDAC-MR              1:39.06    1:45.82        
                  48.32     1:45.82 (57.50)                                        
  9 Devoti, Julia              8 WISC-MR              1:52.31    1:46.10        
                  47.47     1:46.10 (58.63)                                        
 10 Einiger, Sammi             8 SSL-MR               2:00.00    1:46.25        
                  50.69     1:46.25 (55.56)                                        
 11 Doran, Jordyn              8 MSC-MR               1:52.88    1:53.77        
                  50.52   1:53.77 (1:03.25)                                        
 12 Ng, Amanda                 8 SSL-MR               2:13.01    2:00.44        
 13 Ciminello, Sofia           8 SSL-MR               2:03.78    2:02.37        
                  57.51   2:02.37 (1:04.86)                                        
 14 Trubiano, Sofia            8 SSL-MR               1:51.61    2:14.35        
                1:03.82   2:14.35 (1:10.53)                                        
 15 Siegelman, Emily           8 SSL-MR               1:51.16    2:26.93        
                1:05.83   2:26.93 (1:21.10)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitale, Miya               8 NDAC-MR                39.59      39.88        
  2 Donlevy, Maggie            8 CIY-MR                 44.54      41.27        
  3 Ball, Parker               8 MSC-MR                 47.27      45.40        
  4 Carbone, Ella              7 WISC-MR                47.34      45.68        
  5 Muchnick, Emma             7 SSL-MR                 54.15      48.74        
  6 Doran, Jordyn              8 MSC-MR                 52.72      49.99        
  7 Ng, Amanda                 8 SSL-MR                 52.48      50.04        
  8 Einiger, Sammi             8 SSL-MR               1:02.43      50.83        
  9 Devoti, Julia              8 WISC-MR                53.89      51.42        
 10 Quezada, Julia             7 MSC-MR                 53.18      51.67        
 11 Sullivan, Alexa            8 SSL-MR                 58.61      51.96        
 12 Ciminello, Sofia           8 SSL-MR               1:05.93      58.32        
 13 Maroney, Kali              7 WISC-MR                55.88    1:00.85        
 14 Trubiano, Sofia            8 SSL-MR               1:12.18    1:01.13        
 15 Johnson, Amanda            6 MSC-MR                    NT    1:01.70        
 16 Henry, Nina                8 DA-MR                1:21.81    1:04.57        
 17 Siegelman, Emily           8 SSL-MR               1:14.72    1:11.25        
 18 Greco, Krista              7 MSC-MR                    NT    1:12.88        
 -- Hobbes, Caroline           7 WISC-MR                59.67         DQ        
      34 Delay initiating turn after past vertical
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, Maggie            8 CIY-MR                 47.90      46.83        
  2 Muchnick, Emma             7 SSL-MR                 49.19      46.84        
  3 Carbone, Ella              7 WISC-MR                52.70      49.58        
  4 Vitale, Miya               8 NDAC-MR                50.76      49.78        
  5 Lindholm, Wini             8 NDAC-MR                59.11      54.89        
  6 Canty, Christina           8 GAEL-MR              1:04.99      55.83        
  7 Quezada, Julia             7 MSC-MR               1:00.12      56.32        
  8 Ng, Amanda                 8 SSL-MR               1:04.54      57.80        
  9 Barkstrom, Kiersten        8 NDAC-MR                56.11      59.12        
 10 Devoti, Julia              8 WISC-MR              1:08.14    1:01.80        
 11 Vallamattam, Annie         7 DA-MR                1:04.99    1:03.13        
 12 Maroney, Kali              7 WISC-MR                56.22    1:04.62        
 13 Ciminello, Sofia           8 SSL-MR               1:56.16    1:06.72        
 14 Ma, Emily                  8 DA-MR                1:04.99    1:08.46        
 15 Diaz, Averie               8 GAEL-MR              1:08.99    1:09.00        
 16 Siegelman, Emily           8 SSL-MR               1:20.81    1:22.83        
 17 Jones, Kristen             8 DA-MR                1:09.99    1:30.23        
 18 Henry, Nina                8 DA-MR                1:14.99    1:34.86        
 -- Eforo, Danielle            8 GAEL-MR              1:04.99         DQ        
      10 Scissors kick
 -- Nicholas, Cayla            7 DA-MR                1:09.99        XDQ        
      15 One hand touch
 -- Arranz, Amelie             8 NS-MR                1:00.00         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Doran, Jordyn              8 MSC-MR               1:04.43         DQ        
      10 Downward butterfly kick
 -- Trubiano, Sofia            8 SSL-MR               1:21.16         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Sullivan, Alexa            8 SSL-MR               1:16.81        XDQ        
      10 Alternating Kick
 -- Lindholm, Sophia           6 NDAC-MR              1:03.11         DQ        
      10 Alternating Kick
 -- Einiger, Sammi             8 SSL-MR               1:57.16         DQ        
      10 Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitale, Miya               8 NDAC-MR                42.46      42.63        
  2 Ball, Parker               8 MSC-MR                 44.81      42.97        
  3 Carbone, Ella              7 WISC-MR                50.15      44.62        
  4 Donlevy, Maggie            8 CIY-MR                 43.61      45.51        
  5 Quezada, Julia             7 MSC-MR                 53.82      53.34        
  6 Canty, Christina           8 GAEL-MR              1:02.99      54.72        
  7 Barkstrom, Kiersten        8 NDAC-MR                53.11      57.98        
  8 Muchnick, Emma             7 SSL-MR               1:07.61      58.17        
  9 Arranz, Amelie             8 NS-MR                1:00.00    1:00.10        
 10 Doran, Jordyn              8 MSC-MR                 57.61    1:04.08        
 11 Ng, Amanda                 8 SSL-MR               1:08.85    1:04.42        
 -- Sullivan, Alexa            8 SSL-MR               1:08.08         DQ        
      20 Alternating Kick
 -- Eforo, Danielle            8 GAEL-MR              1:03.98         DQ        
      20 Alternating Kick
 -- Ma, Emily                  8 DA-MR                1:04.99         DQ        
      21 Arms underwater recovery
 -- Einiger, Sammi             8 SSL-MR               1:32.16         DQ        
      20 Alternating Kick
 -- Devoti, Julia              8 WISC-MR              1:01.19         DQ        
      23 One hand touch
 -- Ciminello, Sofia           8 SSL-MR               1:08.16         DQ        
      21 Arms underwater recovery
 -- Henry, Nina                8 DA-MR                1:09.99         DQ        
      21 Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitale, Miya               8 NDAC-MR              1:28.22    1:29.25        
                  40.79     1:29.25 (48.46)                                        
  2 Donlevy, Maggie            8 CIY-MR               1:38.31    1:29.89        
                  42.53     1:29.89 (47.36)                                        
  3 Carbone, Ella              7 WISC-MR              1:41.80    1:35.48        
                  46.29     1:35.48 (49.19)                                        
  4 Ball, Parker               8 MSC-MR               1:39.06    1:40.45        
                  44.86     1:40.45 (55.59)                                        
  5 Muchnick, Emma             7 SSL-MR               1:59.11    1:49.76        
                  53.73     1:49.76 (56.03)                                        
  6 Quezada, Julia             7 MSC-MR               1:55.92    1:56.15        
                  52.56   1:56.15 (1:03.59)                                        
  7 Devoti, Julia              8 WISC-MR              2:10.24    1:57.96        
                  53.64   1:57.96 (1:04.32)                                        
  8 Barkstrom, Kiersten        8 NDAC-MR              1:57.63    1:59.41        
                  54.78   1:59.41 (1:04.63)                                        
  9 Ng, Amanda                 8 SSL-MR               2:04.92    1:59.47        
 10 Sullivan, Alexa            8 SSL-MR               2:20.18    2:04.25        
                  58.89   2:04.25 (1:05.36)                                        
 11 Doran, Jordyn              8 MSC-MR               1:58.23    2:04.77        
                  55.48   2:04.77 (1:09.29)                                        
 12 Ciminello, Sofia           8 SSL-MR               3:30.16    2:34.41        
                1:24.30   2:34.41 (1:10.11)                                        
 -- Einiger, Sammi             8 SSL-MR               2:28.61         DQ        
      20 Alternating Kick - fly
                  57.76        DQ (1:08.85)                                        
 -- Henry, Nina                8 DA-MR                2:14.99         DQ        
      15 One hand touch - breast
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reyes-Torres, Monica      10 NDAC-MR                30.84      31.74        
  2 Cudney, Jillian           10 DA-MR                  33.50      32.19        
  3 Carbone, Madeline         10 WISC-MR                35.00      34.04        
  4 Donlevy, Kelly            10 CIY-MR                 36.68      34.18        
  5 Heinz, Amanda             10 WISC-MR                33.28      34.43        
  6 Campagna, Hannah          10 NDAC-MR                33.74      34.45        
  7 Pellegrino, Frankie        9 NS-MR                  35.46      35.20        
  8 Amaro, Isabella            9 NDAC-MR                34.78      35.49        
  9 Galvin, Kate              10 SSL-MR                 35.65      35.58        
 10 Deverna, Bridget          10 GAEL-MR                37.17      35.63        
 11 Simpfenderfer, Kimberly   10 MSC-MR                 35.98      35.76        
 12 Nunez, Gabby               9 MSC-MR                 36.63      35.88        
 13 Funk, Emma                10 WISC-MR                36.38      35.90        
 14 Trubiano, Alexa           10 SSL-MR                 38.48      35.92        
 15 Chernik, Alannah          10 WISC-MR                35.78      36.20        
 16 Davis, Maggie              9 SSL-MR                 38.50      36.39        
 17 Jackson, EllaBlue          9 MSC-MR                 36.29      36.52        
 18 Payman, Maya              10 Dolphins-MR            35.43      36.68        
 19 Noakes, Annie              9 NDAC-MR                35.37      36.77        
 20 Edwards, Laurel            9 CSC-MR                 36.44      36.87        
 21 Yen, Becca                 9 MSC-MR                 38.64      37.88        
 22 Boucher, Maddie           10 NDAC-MR                37.50      37.96        
 23 Marchany, Lauren          10 SSL-MR                 42.08      38.29        
 24 Skoglund, Emma            10 SSL-MR                 39.47      38.67        
 25 Fischer, Amber            10 Dolphins-MR            38.38      38.69        
 26 Nellis, Anna-Mae           9 DA-MR                  42.57      38.84        
 27 Abouezzi, Tiffany         10 Dolphins-MR            39.64      38.91        
 28 Greco, Emma               10 NS-MR                  39.47      38.94        
 29 Cassidy, Sophia           10 Dolphins-MR            39.35      39.35        
 30 McAdoo, Nina              10 MSC-MR                 40.19      40.26        
 31 Kubsch, Sadie              9 NDAC-MR                38.17      40.28        
 32 Lettieri, Emma            10 CSC-MR                 40.39      41.10        
 33 Kudlinski, Alexandra      10 SSL-MR                 41.74      41.32        
 34 Storrs, Mackenzie          9 NDAC-MR                41.07      41.78        
 35 Sinclair, Amanda           9 NS-MR                  41.96      42.08        
 36 Madden, Rachel            10 SSL-MR                 43.60      42.09        
 37 McCann, Jada               9 CSC-MR                 41.50      42.40        
 38 Signore, Maia             10 SSL-MR                 52.43      42.74        
 39 Khordoc, Emma              9 NS-MR                  43.24      45.07        
 40 Simon, Sarah Rose         10 SSL-MR                 42.34      45.42        
 41 Lukavsky, Sophia           9 SSL-MR                 50.51      46.66        
 42 O'Connor, Meghan           9 CSC-MR                 45.55      48.74        
 43 Milillo, Angelina          9 SSL-MR                 46.96      49.93        
 44 Furci, Kate                9 NS-MR                  46.43      50.23        
 45 Lukavsky, Anya            10 SSL-MR                 51.18      53.91        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veru, Nina                10 GAEL-MR              1:10.84    1:09.60        
                  32.59     1:09.60 (37.01)                                        
  2 Reyes-Torres, Monica      10 NDAC-MR              1:13.51    1:13.55        
                  34.45     1:13.55 (39.10)                                        
  3 Heinz, Amanda             10 WISC-MR              1:13.37    1:15.35        
                  36.41     1:15.35 (38.94)                                        
  4 Cudney, Jillian           10 DA-MR                1:15.32    1:15.55        
                  34.57     1:15.55 (40.98)                                        
  5 Pellegrino, Frankie        9 NS-MR                1:16.33    1:16.30        
                  35.58     1:16.30 (40.72)                                        
  6 Donlevy, Kelly            10 CIY-MR               1:23.73    1:17.50        
                  36.79     1:17.50 (40.71)                                        
  7 Edwards, Laurel            9 CSC-MR               1:22.90    1:18.83        
                  36.17     1:18.83 (42.66)                                        
  8 Noakes, Annie              9 NDAC-MR              1:24.39    1:19.75        
                  37.91     1:19.75 (41.84)                                        
  9 Galvin, Kate              10 SSL-MR               1:28.26    1:19.97        
                  16.75   1:19.97 (1:03.22)                                        
 10 Funk, Emma                10 WISC-MR              1:30.75    1:20.08        
                  20.42     1:20.08 (59.66)                                        
 11 Simpfenderfer, Kimberly   10 MSC-MR               1:22.03    1:20.99        
                  37.52     1:20.99 (43.47)                                        
 12 Deverna, Bridget          10 GAEL-MR              1:20.37    1:21.30        
                  38.50     1:21.30 (42.80)                                        
 13 Chernik, Alannah          10 WISC-MR              1:21.35    1:22.63        
                  39.23     1:22.63 (43.40)                                        
 14 Fischer, Amber            10 Dolphins-MR          1:27.06    1:24.37        
                  41.08     1:24.37 (43.29)                                        
 15 Nunez, Gabby               9 MSC-MR               1:21.18    1:24.42        
                  39.31     1:24.42 (45.11)                                        
 16 Jackson, EllaBlue          9 MSC-MR               1:24.89    1:24.90        
                  39.98     1:24.90 (44.92)                                        
 17 Cohen, Emily               9 MSC-MR               1:25.24    1:26.03        
                  41.12     1:26.03 (44.91)                                        
 18 Nellis, Anna-Mae           9 DA-MR                1:31.32    1:26.99        
 19 Yen, Becca                 9 MSC-MR               1:31.15    1:28.34        
                  41.54     1:28.34 (46.80)                                        
 20 Trubiano, Alexa           10 SSL-MR               1:36.98    1:28.38        
                  40.16     1:28.38 (48.22)                                        
 21 Sinclair, Amanda           9 NS-MR                1:35.00    1:29.38        
                  39.86     1:29.38 (49.52)                                        
 22 Marchany, Lauren          10 SSL-MR               1:40.65    1:30.45        
                  43.04     1:30.45 (47.41)                                        
 23 Skoglund, Emma            10 SSL-MR               1:31.85    1:30.50        
                  41.93     1:30.50 (48.57)                                        
 24 Kudlinski, Alexandra      10 SSL-MR               1:32.49    1:32.17        
                  42.40     1:32.17 (49.77)                                        
 25 Narvaez, Abby             10 CSC-MR               1:30.00    1:36.85        
 26 McCann, Jada               9 CSC-MR               1:41.82    1:38.18        
 27 Signore, Maia             10 SSL-MR               1:46.23    1:40.00        
                  46.94     1:40.00 (53.06)                                        
 28 Simon, Sarah Rose         10 SSL-MR               1:37.60    1:40.40        
                  48.10     1:40.40 (52.30)                                        
 29 Furci, Kate                9 NS-MR                1:41.80    1:41.50        
                  47.90     1:41.50 (53.60)                                        
 30 Khordoc, Emma              9 NS-MR                1:46.67    1:47.99        
                  48.57     1:47.99 (59.42)                                        
 31 Lukavsky, Sophia           9 SSL-MR               1:51.03    1:52.27        
                  50.97   1:52.27 (1:01.30)                                        
 32 Lukavsky, Anya            10 SSL-MR               2:08.95    2:00.74        
                  56.11   2:00.74 (1:04.63)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   10 MSC-MR                 40.27      38.31        
  2 Carbone, Madeline         10 WISC-MR                40.10      38.64        
  3 Heinz, Amanda             10 WISC-MR                40.43      40.23        
  4 Reyes-Torres, Monica      10 NDAC-MR                41.68      40.82        
  5 Veru, Nina                10 GAEL-MR                40.87      41.36        
  6 Nunez, Gabby               9 MSC-MR                 42.40      41.54        
  7 Edwards, Laurel            9 CSC-MR                 41.60      41.64        
  8 Deverna, Bridget          10 GAEL-MR                47.34      41.87        
  9 Pellegrino, Frankie        9 NS-MR                  42.24      42.02        
 10 Kudlinski, Alexandra      10 SSL-MR                 42.87      42.14        
 11 Cudney, Jillian           10 DA-MR                  44.99      42.29        
 12 Karen, Jamie              10 SSL-MR                 42.93      42.32        
 13 Davis, Maggie              9 SSL-MR                 45.32      42.64        
 14 Fischer, Amber            10 Dolphins-MR            42.37      42.75        
 15 Trubiano, Alexa           10 SSL-MR                 46.80      42.77        
 16 Greco, Emma               10 NS-MR                  45.99      43.73        
 17 Chernik, Alannah          10 WISC-MR                43.45      43.76        
 18 Tsybysheva, Julia         10 NS-MR                  43.82      44.36        
 19 Cohen, Emily               9 MSC-MR                 43.52      44.64        
 20 Noakes, Annie              9 NDAC-MR                46.72      45.10        
 21 Sinclair, Amanda           9 NS-MR                  45.84      45.67        
 22 Skoglund, Emma            10 SSL-MR                 46.71      45.74        
 23 Jackson, EllaBlue          9 MSC-MR                 47.94      45.87        
 24 Yen, Becca                 9 MSC-MR                 49.97      47.85        
 25 Marchany, Lauren          10 SSL-MR                 49.76      49.38        
 26 Khordoc, Emma              9 NS-MR                  48.43      53.02        
 27 Narvaez, Abby             10 CSC-MR                 53.07      54.67        
 28 Lukavsky, Anya            10 SSL-MR                 56.40      55.81        
 29 Signore, Maia             10 SSL-MR                 56.84      56.89        
 30 Furci, Kate                9 NS-MR                  56.67      56.98        
 31 Lukavsky, Sophia           9 SSL-MR                 58.46      59.28        
 -- Nellis, Anna-Mae           9 DA-MR                  47.76         DQ        
      34 Delay initiating turn after past vertical
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   10 MSC-MR               1:27.89    1:21.90        
                  40.50     1:21.90 (41.40)                                        
  2 Carbone, Madeline         10 WISC-MR              1:28.76    1:24.47        
                  42.34     1:24.47 (42.13)                                        
  3 Heinz, Amanda             10 WISC-MR              1:35.47    1:26.68        
                  43.18     1:26.68 (43.50)                                        
  4 Nunez, Gabby               9 MSC-MR               1:29.74    1:26.91        
                  42.06     1:26.91 (44.85)                                        
  5 Donlevy, Kelly            10 CIY-MR               1:28.89    1:27.02        
  6 Campagna, Hannah          10 NDAC-MR              1:32.21    1:28.33        
                  42.62     1:28.33 (45.71)                                        
  7 Edwards, Laurel            9 CSC-MR               1:26.57    1:28.51        
                  42.78     1:28.51 (45.73)                                        
  8 Boucher, Maddie           10 NDAC-MR              1:29.11    1:29.62        
  9 Pellegrino, Frankie        9 NS-MR                1:28.11    1:30.07        
 10 Galvin, Kate              10 SSL-MR               1:35.02    1:31.58        
                  44.43     1:31.58 (47.15)                                        
 11 Cudney, Jillian           10 DA-MR                1:37.47    1:32.20        
                  43.59     1:32.20 (48.61)                                        
 12 Kudlinski, Alexandra      10 SSL-MR               1:36.47    1:33.53        
                  44.86     1:33.53 (48.67)                                        
 13 Chernik, Alannah          10 WISC-MR              1:31.18    1:33.58        
                  45.27     1:33.58 (48.31)                                        
 14 Nellis, Anna-Mae           9 DA-MR                1:42.38    1:34.90        
 15 Greco, Emma               10 NS-MR                1:35.68    1:36.39        
                  46.90     1:36.39 (49.49)                                        
 16 Yen, Becca                 9 MSC-MR               1:42.93    1:37.13        
                  48.17     1:37.13 (48.96)                                        
 17 Tsybysheva, Julia         10 NS-MR                1:34.25    1:37.86        
 18 Davis, Maggie              9 SSL-MR               1:40.64    1:37.95        
                  48.25     1:37.95 (49.70)                                        
 19 Trubiano, Alexa           10 SSL-MR               1:48.16    1:38.02        
                  46.19     1:38.02 (51.83)                                        
 20 Funk, Emma                10 WISC-MR              1:38.70    1:38.65        
 21 Deverna, Bridget          10 GAEL-MR              1:40.65    1:41.52        
                  49.57     1:41.52 (51.95)                                        
 22 Skoglund, Emma            10 SSL-MR               1:50.25    1:41.71        
                  49.26     1:41.71 (52.45)                                        
 23 Noakes, Annie              9 NDAC-MR              1:45.42    1:42.30        
                  48.49     1:42.30 (53.81)                                        
 24 Madden, Rachel            10 SSL-MR               1:43.79    1:42.32        
                  49.55     1:42.32 (52.77)                                        
 25 Jackson, EllaBlue          9 MSC-MR               1:40.20    1:45.26        
                  51.19     1:45.26 (54.07)                                        
 26 McAdoo, Nina              10 MSC-MR               1:44.49    1:45.97        
                  52.76     1:45.97 (53.21)                                        
 27 Storrs, Mackenzie          9 NDAC-MR              1:48.71    1:46.65        
                  53.63     1:46.65 (53.02)                                        
 28 Cassidy, Sophia           10 Dolphins-MR          1:46.00    1:52.01        
                  54.37     1:52.01 (57.64)                                        
 29 Marchany, Lauren          10 SSL-MR               1:54.99    1:52.74        
                  55.98     1:52.74 (56.76)                                        
 30 Khordoc, Emma              9 NS-MR                2:04.30    1:53.19        
 31 Milillo, Angelina          9 SSL-MR               2:00.62    1:57.42        
                  57.66     1:57.42 (59.76)                                        
 32 Simon, Sarah Rose         10 SSL-MR               1:55.17    1:57.71        
                  57.16   1:57.71 (1:00.55)                                        
 33 Lukavsky, Anya            10 SSL-MR               2:02.73    2:01.22        
                1:00.52   2:01.22 (1:00.70)                                        
 34 Lukavsky, Sophia           9 SSL-MR               2:01.02    2:10.42        
                1:04.32   2:10.42 (1:06.10)                                        
 -- Signore, Maia             10 SSL-MR               2:07.95         DQ        
      32 Not on back off wall
                1:04.30        DQ (1:05.83)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heinz, Amanda             10 WISC-MR                42.30      41.17        
  2 Campagna, Hannah          10 NDAC-MR                42.40      43.14        
  3 Reyes-Torres, Monica      10 NDAC-MR                43.11      43.70        
  4 Fischer, Amber            10 Dolphins-MR            47.72      46.19        
  5 Simpfenderfer, Kimberly   10 MSC-MR                 45.88      46.29        
  6 Funk, Emma                10 WISC-MR                45.30      46.40        
  7 Deverna, Bridget          10 GAEL-MR                46.17      46.63        
  8 Donlevy, Kelly            10 CIY-MR                 48.03      47.35        
  9 Chernik, Alannah          10 WISC-MR                48.43      47.41        
 10 Amaro, Isabella            9 NDAC-MR                46.63      47.59        
 11 Nunez, Gabby               9 MSC-MR                 51.04      48.05        
 12 Galvin, Kate              10 SSL-MR                 49.46      49.07        
 13 Edwards, Laurel            9 CSC-MR                 48.32      49.59        
 14 Jackson, EllaBlue          9 MSC-MR                 52.98      50.66        
 15 Payman, Maya              10 Dolphins-MR            50.83      50.79        
 16 Abouezzi, Tiffany         10 Dolphins-MR            53.29      51.11        
 17 Khordoc, Emma              9 NS-MR                  51.43      51.25        
 18 Yen, Becca                 9 MSC-MR                 51.84      51.27        
 19 Tsybysheva, Julia         10 NS-MR                  56.59      52.03        
 20 Greco, Emma               10 NS-MR                  56.54      52.26        
 21 McAdoo, Nina              10 MSC-MR                 52.82      53.01        
 22 Lettieri, Emma            10 CSC-MR                 54.11      53.24        
 23 Noakes, Annie              9 NDAC-MR                53.44      53.41        
 24 Storrs, Mackenzie          9 NDAC-MR                53.01      53.73        
 25 Sinclair, Amanda           9 NS-MR                  52.86      54.44        
 26 Signore, Maia             10 SSL-MR               1:02.61      55.63        
 27 Cassidy, Sophia           10 Dolphins-MR            54.00      56.45        
 28 McCann, Jada               9 CSC-MR               1:02.77      56.56        
 29 Simon, Sarah Rose         10 SSL-MR                 53.87      56.72        
 30 Furci, Kate                9 NS-MR                1:10.00      57.49        
 31 O'Connor, Meghan           9 CSC-MR               1:01.28      57.94        
 32 Kubsch, Sadie              9 NDAC-MR                57.33      59.42        
 33 Skoglund, Emma            10 SSL-MR               1:00.16    1:00.01        
 34 Lukavsky, Anya            10 SSL-MR               1:14.94    1:08.27        
 -- Cudney, Jillian           10 DA-MR                  44.69         DQ        
      19 Non-simultaneous kick
 -- Nellis, Anna-Mae           9 DA-MR                1:05.60         DQ        
      19 Non-simultaneous kick
 -- Kudlinski, Alexandra      10 SSL-MR                 58.61         DQ        
      10 Scissors kick
 -- Milillo, Angelina          9 SSL-MR               1:14.34         DQ        
      10 Downward butterfly kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heinz, Amanda             10 WISC-MR              1:30.25    1:28.05        
                  41.82     1:28.05 (46.23)                                        
  2 Veru, Nina                10 GAEL-MR              1:20.00    1:32.70        
                  43.20     1:32.70 (49.50)                                        
  3 Fischer, Amber            10 Dolphins-MR          1:40.00    1:35.97        
                  45.76     1:35.97 (50.21)                                        
  4 Karen, Jamie              10 SSL-MR               1:51.82    1:39.48        
                  46.79     1:39.48 (52.69)                                        
  5 Deverna, Bridget          10 GAEL-MR              1:49.84    1:40.32        
                  47.71     1:40.32 (52.61)                                        
  6 Funk, Emma                10 WISC-MR              1:41.26    1:40.45        
                  48.12     1:40.45 (52.33)                                        
  7 Simpfenderfer, Kimberly   10 MSC-MR               1:40.46    1:40.63        
                  47.52     1:40.63 (53.11)                                        
  8 Chernik, Alannah          10 WISC-MR              1:44.30    1:45.04        
                  49.44     1:45.04 (55.60)                                        
  9 Yen, Becca                 9 MSC-MR               1:52.84    1:47.52        
                  52.51     1:47.52 (55.01)                                        
 10 Nunez, Gabby               9 MSC-MR               1:45.63    1:48.26        
                  51.68     1:48.26 (56.58)                                        
 11 Cohen, Emily               9 MSC-MR               1:47.81    1:48.80        
                  52.19     1:48.80 (56.61)                                        
 12 Jackson, EllaBlue          9 MSC-MR               1:58.48    1:50.73        
                  53.55     1:50.73 (57.18)                                        
 13 Galvin, Kate              10 SSL-MR               1:52.59    1:51.98        
                  52.82     1:51.98 (59.16)                                        
 14 Tsybysheva, Julia         10 NS-MR                1:51.48    1:52.57        
                  52.68     1:52.57 (59.89)                                        
 15 Khordoc, Emma              9 NS-MR                1:59.25    1:58.06        
                  53.86   1:58.06 (1:04.20)                                        
 16 Skoglund, Emma            10 SSL-MR               2:09.84    1:59.35        
                  56.42   1:59.35 (1:02.93)                                        
 17 Furci, Kate                9 NS-MR                2:08.75    1:59.74        
                  57.75   1:59.74 (1:01.99)                                        
 18 Simon, Sarah Rose         10 SSL-MR               2:03.85    2:01.74        
                  58.80   2:01.74 (1:02.94)                                        
 19 Davis, Maggie              9 SSL-MR               2:20.45    2:10.92        
                1:02.09   2:10.92 (1:08.83)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carbone, Madeline         10 WISC-MR                37.74      37.41        
  2 Donlevy, Kelly            10 CIY-MR                 41.51      38.05        
  3 Heinz, Amanda             10 WISC-MR                38.41      38.10        
  4 Cudney, Jillian           10 DA-MR                  44.22      39.32        
  5 Pellegrino, Frankie        9 NS-MR                  41.59      40.50        
  6 Simpfenderfer, Kimberly   10 MSC-MR                 42.58      40.53        
  7 Reyes-Torres, Monica      10 NDAC-MR                38.98      40.84        
  8 Payman, Maya              10 Dolphins-MR            41.79      42.92        
  9 Funk, Emma                10 WISC-MR                47.99      43.04        
 10 Nunez, Gabby               9 MSC-MR                 43.81      43.31        
 11 Davis, Maggie              9 SSL-MR                 47.36      43.94        
 12 Yen, Becca                 9 MSC-MR                 49.73      44.10        
 13 Tsybysheva, Julia         10 NS-MR                  47.38      44.57        
 14 Amaro, Isabella            9 NDAC-MR                43.72      44.76        
 15 Edwards, Laurel            9 CSC-MR                 45.72      45.23        
 16 Boucher, Maddie           10 NDAC-MR                50.39      46.12        
 17 Fischer, Amber            10 Dolphins-MR            49.83      47.20        
 18 Deverna, Bridget          10 GAEL-MR                45.00      47.68        
 19 Cassidy, Sophia           10 Dolphins-MR            51.66      48.19        
 20 Trubiano, Alexa           10 SSL-MR                 49.51      48.36        
 21 Madden, Rachel            10 SSL-MR                 50.30      48.79        
 22 Abouezzi, Tiffany         10 Dolphins-MR            50.84      49.87        
 23 Lettieri, Emma            10 CSC-MR                 58.34      50.11        
 24 McAdoo, Nina              10 MSC-MR                 51.81      50.19        
 25 Kubsch, Sadie              9 NDAC-MR                54.11      53.07        
 26 Nellis, Anna-Mae           9 DA-MR                  59.93      53.46        
 27 Marchany, Lauren          10 SSL-MR                 54.95      53.57        
 28 Jackson, EllaBlue          9 MSC-MR                 54.57      54.13        
 29 Furci, Kate                9 NS-MR                1:05.00    1:01.38        
 30 McCann, Jada               9 CSC-MR                 57.91    1:01.73        
 31 Khordoc, Emma              9 NS-MR                1:08.89    1:05.68        
 32 Lukavsky, Sophia           9 SSL-MR               1:16.33    1:08.53        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, Kelly            10 CIY-MR               1:37.38    1:28.20        
                  39.65     1:28.20 (48.55)                                        
  2 Carbone, Madeline         10 WISC-MR              1:33.60    1:35.54        
                  41.62     1:35.54 (53.92)                                        
  3 Galvin, Kate              10 SSL-MR               1:49.12    1:38.12        
                  45.68     1:38.12 (52.44)                                        
  4 Reyes-Torres, Monica      10 NDAC-MR              1:34.93    1:40.49        
                  45.38     1:40.49 (55.11)                                        
  5 Davis, Maggie              9 SSL-MR               1:50.30    1:42.54        
                  46.75     1:42.54 (55.79)                                        
  6 Greco, Emma               10 NS-MR                1:55.97    1:43.04        
                  50.40     1:43.04 (52.64)                                        
  7 Tsybysheva, Julia         10 NS-MR                1:58.19    1:48.74        
                  49.62     1:48.74 (59.12)                                        
  8 Funk, Emma                10 WISC-MR              1:35.70    1:59.60        
                  44.51   1:59.60 (1:15.09)                                        
 -- Simon, Sarah Rose         10 SSL-MR               2:10.52         DQ        
      21 Arms underwater recovery
                  57.61        DQ (1:12.89)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, Kelly            10 CIY-MR               1:30.84    1:22.93        
                  37.55     1:22.93 (45.38)                                        
  2 Veru, Nina                10 GAEL-MR              1:25.31    1:23.28        
                  38.86     1:23.28 (44.42)                                        
  3 Heinz, Amanda             10 WISC-MR              1:21.83    1:23.52        
                  41.76     1:23.52 (41.76)                                        
  4 Simpfenderfer, Kimberly   10 MSC-MR               1:34.44    1:26.41        
                  40.29     1:26.41 (46.12)                                        
  5 Carbone, Madeline         10 WISC-MR              1:29.75    1:29.32        
                  41.62     1:29.32 (47.70)                                        
  6 Edwards, Laurel            9 CSC-MR               1:37.40    1:30.89        
                  44.44     1:30.89 (46.45)                                        
  7 Cudney, Jillian           10 DA-MR                1:31.89    1:31.09        
                  44.45     1:31.09 (46.64)                                        
  8 Chernik, Alannah          10 WISC-MR              1:33.16    1:31.81        
                  43.96     1:31.81 (47.85)                                        
  9 Funk, Emma                10 WISC-MR              1:37.43    1:31.92        
                  44.55     1:31.92 (47.37)                                        
 10 Pellegrino, Frankie        9 NS-MR                1:34.54    1:32.10        
                  42.79     1:32.10 (49.31)                                        
 11 Nunez, Gabby               9 MSC-MR               1:36.10    1:32.12        
                  43.08     1:32.12 (49.04)                                        
 12 Deverna, Bridget          10 GAEL-MR              1:36.88    1:32.69        
                  46.98     1:32.69 (45.71)                                        
 13 Karen, Jamie              10 SSL-MR               1:36.33    1:33.15        
                  44.13     1:33.15 (49.02)                                        
 14 Fischer, Amber            10 Dolphins-MR          1:35.15    1:35.47        
                  45.43     1:35.47 (50.04)                                        
 15 Noakes, Annie              9 NDAC-MR              1:36.12    1:37.83        
                  46.91     1:37.83 (50.92)                                        
 16 Yen, Becca                 9 MSC-MR               1:42.64    1:40.01        
                  47.54     1:40.01 (52.47)                                        
 17 Cohen, Emily               9 MSC-MR               1:36.28    1:40.48        
                  47.55     1:40.48 (52.93)                                        
 18 Greco, Emma               10 NS-MR                1:48.72    1:40.88        
                  49.09     1:40.88 (51.79)                                        
 19 Jackson, EllaBlue          9 MSC-MR               1:47.45    1:41.58        
                  49.89     1:41.58 (51.69)                                        
 20 Sinclair, Amanda           9 NS-MR                1:51.90    1:43.76        
                  47.76     1:43.76 (56.00)                                        
 21 Trubiano, Alexa           10 SSL-MR               1:50.16    1:44.06        
                  50.80     1:44.06 (53.26)                                        
 22 Marchany, Lauren          10 SSL-MR               1:59.46    1:53.79        
                  52.90   1:53.79 (1:00.89)                                        
 23 Khordoc, Emma              9 NS-MR                2:11.21    1:55.45        
                  56.63     1:55.45 (58.82)                                        
 24 Signore, Maia             10 SSL-MR               2:03.16    1:57.87        
 25 Lukavsky, Anya            10 SSL-MR               2:19.93    2:09.32        
                1:01.89   2:09.32 (1:07.43)                                        
 -- Kudlinski, Alexandra      10 SSL-MR               1:54.41         DQ        
      10 Alternating Kick - breast
                  47.65          DQ (57.67)                                        
 -- Nellis, Anna-Mae           9 DA-MR                1:52.10         DQ        
      39 Did not finish on back - back
                  47.22          DQ (55.57)                                        
 -- Lukavsky, Sophia           9 SSL-MR               2:18.85         DQ        
      21 Arms underwater recovery - fly
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:30.94    2:19.50        
     1) Heinz, Amanda 10                2) Funk, Emma 10                  
     3) Chernik, Alannah 10             4) Carbone, Madeline 10           
                  34.66     1:10.09 (35.43)     1:45.52 (35.43)     2:19.50 (33.98)
  2 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:26.26    2:26.59        
     1) Simpfenderfer, Kimberly 10      2) Cohen, Emily 9                 
     3) Yen, Becca 9                    4) Nunez, Gabby 9                 
                  36.01     1:11.31 (35.30)     1:51.79 (40.48)     2:26.59 (34.80)
  3 North Shore Swimming-MR  'A'                      2:36.58    2:34.56        
     1) Greco, Emma 10                  2) Tsybysheva, Julia 10           
     3) Sinclair, Amanda 9              4) Pellegrino, Frankie 9          
                  40.01     1:18.60 (38.59)     1:37.97 (19.37)     2:34.56 (56.59)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:48.25    2:40.52        
     1) Chernik, Alannah 10             2) Heinz, Amanda 10               
     3) Carbone, Madeline 10            4) Funk, Emma 10                  
                  53.87     1:27.25 (33.38)     2:05.29 (38.04)     2:40.52 (35.23)
  2 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:47.37    2:52.90        
     1) Simpfenderfer, Kimberly 10      2) Jackson, EllaBlue 9            
     3) Nunez, Gabby 9                  4) Yen, Becca 9                   
                  39.28     1:32.20 (52.92)     2:14.97 (42.77)     2:52.90 (37.93)
  3 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            2:47.87    2:53.21        
     1) Abouezzi, Tiffany 10            2) Fischer, Amber 10              
     3) Payman, Maya 10                 4) Cassidy, Sophia 10             
                  44.99       59.16 (14.17)     1:29.83 (30.67)   2:53.21 (1:23.38)
  4 North Shore Swimming-MR  'A'                      2:56.07    3:01.96        
     1) Tsybysheva, Julia 10            2) Khordoc, Emma 9                
     3) Pellegrino, Frankie 9           4) Greco, Emma 10                 
                  47.01     1:41.32 (54.31)     1:57.36 (16.04)   3:01.96 (1:04.60)
 -- Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:47.50         DQ        
      71 Early take-off swimmer #4
     1) Boucher, Maddie 10              2) Campagna, Hannah 10            
     3) Amaro, Isabella 9               4) Reyes-Torres, Monica 10        
                  41.71     1:30.54 (48.83)     2:10.27 (39.73)          DQ (30.06)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reyes-Torres, Monica      10 NDAC-MR              2:34.87    2:40.87        
                  34.47     1:15.83 (41.36)     1:58.84 (43.01)     2:40.87 (42.03)
  2 Carbone, Madeline         10 WISC-MR              2:55.40    2:41.68        
                  36.80     1:17.24 (40.44)     2:01.02 (43.78)     2:41.68 (40.66)
  3 Heinz, Amanda             10 WISC-MR              2:49.41    2:47.09        
                  36.94     1:19.58 (42.64)     2:03.83 (44.25)     2:47.09 (43.26)
  4 Amaro, Isabella            9 NDAC-MR              2:52.11    2:50.27        
                  37.58     1:21.33 (43.75)     2:06.31 (44.98)     2:50.27 (43.96)
  5 Simpfenderfer, Kimberly   10 MSC-MR               3:02.25    2:50.81        
                  36.35     1:19.76 (43.41)     2:06.34 (46.58)     2:50.81 (44.47)
  6 Vitale, Miya               8 NDAC-MR              2:54.11    2:53.17        
                  37.53     1:22.18 (44.65)     2:09.48 (47.30)     2:53.17 (43.69)
  7 Deverna, Bridget          10 GAEL-MR              2:59.40    2:55.03        
                  37.99     1:22.83 (44.84)     2:09.64 (46.81)     2:55.03 (45.39)
  8 Funk, Emma                10 WISC-MR              3:01.10    2:55.57        
                  40.66     1:24.84 (44.18)     2:10.86 (46.02)     2:55.57 (44.71)
  9 Nunez, Gabby               9 MSC-MR               3:09.50    3:02.39        
                  37.90     1:23.50 (45.60)     2:12.09 (48.59)     3:02.39 (50.30)
 10 Fischer, Amber            10 Dolphins-MR          3:23.69    3:04.83        
                  40.31     1:27.09 (46.78)     2:16.13 (49.04)     3:04.83 (48.70)
 11 Jackson, EllaBlue          9 MSC-MR               3:13.36    3:04.87        
                  38.39     1:28.71 (50.32)     2:19.82 (51.11)     3:04.87 (45.05)
 12 Cohen, Emily               9 MSC-MR               3:06.46    3:09.76        
                  40.61     1:29.87 (49.26)     2:20.58 (50.71)     3:09.76 (49.18)
 13 Yen, Becca                 9 MSC-MR               3:22.27    3:19.02        
                  43.89     1:35.30 (51.41)     2:28.79 (53.49)     3:19.02 (50.23)
 14 McAdoo, Nina              10 MSC-MR               3:20.66    3:23.51        
                  42.07     1:34.55 (52.48)     2:29.42 (54.87)     3:23.51 (54.09)
 -- Cassidy, Sophia           10 Dolphins-MR          3:23.18         DQ        
      69 Walking on or springing from bottom
                  44.92   2:30.83 (1:45.91)          DQ (57.17)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra           12 WISC-MR                26.30      26.79        
  2 Sarabia, Alexis           12 CIY-MR                 27.56      27.63        
  3 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR                27.97      27.71        
  4 Simpfenderfer, Heidi      12 MSC-MR                 28.65      28.14        
  5 Hanlon, Kelly             12 GAEL-MR                29.18      28.48        
  6 Tang, Emily               11 MSC-MR                 28.69      28.52        
  7 Russell, Leah             11 CSC-MR                 28.11      28.59        
  8 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR           30.12      28.79        
  9 Rice, Harriet             12 GAEL-MR                29.81      28.91        
 10 Labarca, Lauren           12 GAEL-MR                29.92      29.09        
 11 Mattutat, Gabriella       11 Tmsuffolk-MR           29.40      29.59        
 11 Walsh, Katelyn            11 MSC-MR                 29.23      29.59        
 13 Krug, Olivia              12 MSC-MR                 29.35      29.65        
 14 Lyman, Emily              11 NDAC-MR                29.92      30.32        
 15 Ho, Penelope              12 SSL-MR                 30.58      30.42        
 16 Baione, Rebecca           12 MSC-MR                 30.08      30.43        
 17 Davi, Julia               11 WISC-MR                31.63      30.48        
 18 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR           30.52      30.59        
 19 Antonawich, Kathryn       12 WISC-MR                31.12      30.80        
 20 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR           33.08      30.90        
 21 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR           30.82      31.02        
 22 Scarduzio, Teresa         12 Dolphins-MR            33.26      31.08        
 23 Dahl, Sierra              11 NDAC-MR                30.90      31.21        
 24 Cagliostro, Eva           12 GAEL-MR                31.48      31.39        
 25 Brady, Mary               12 CIY-MR                 32.61      31.46        
 26 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR                 29.05      31.61        
 27 Entner, Emily             12 NDAC-MR                32.22      31.68        
 28 Pickerell, Dimitra        12 CSC-MR                 32.57      31.94        
 29 Colefield, Sarah          11 CSC-MR                 32.37      32.25        
 30 Shabanowitz, Sarah        11 NDAC-MR                32.71      32.35        
 31 Jarvis, MacKenzie         12 Dolphins-MR            35.41      32.47        
 32 Donovan, Maggie           12 GAEL-MR                32.16      32.60        
 33 French, Isabelle          11 Tmsuffolk-MR           36.18      32.64        
 34 Adderley, Erikah          12 SSL-MR                 34.04      32.67        
 35 Benneche, Hannah          12 WISC-MR                33.41      32.70        
 35 Seward, Kristen           12 Dolphins-MR            32.68      32.70        
 37 Madden, Mikayla           12 SSL-MR                 32.92      32.72        
 38 Kelsey, Kaylee            12 NDAC-MR                31.57      32.73        
 39 Canty, Kathleen           12 GAEL-MR                32.99      32.83        
 40 Nikolski, Mary T          11 Dolphins-MR            32.97      32.93        
 41 Tonna, Carolann           12 Tmsuffolk-MR           32.39      33.04        
 42 McKevitt, Katelyn         11 WISC-MR                32.52      33.19        
 43 Kortright, Amber          11 WISC-MR                34.94      33.42        
 44 Brett, Erin               12 SSL-MR                 32.31      33.51        
 45 Eckhardt, Maddie          11 Dolphins-MR            34.30      33.65        
 46 Scott, Paige              12 NDAC-MR                29.31      33.67        
 47 Behrens, Erin             11 NDAC-MR                33.23      33.71        
 48 Peruffo, Alexa            11 Dolphins-MR            35.30      34.37        
 49 Schulkind, Casey          11 NDAC-MR                37.46      34.55        
 50 Morriss, Sherelle         12 CIY-MR                 37.33      34.63        
 51 Yen, Amanda               11 MSC-MR                 43.15      34.83        
 52 Smith, Makenzie           12 NDAC-MR                33.97      34.86        
 53 Ramos, Rebecca            11 SSL-MR                 35.31      35.01        
 54 Patel, Nisha              11 CIY-MR                 34.88      35.64        
 55 Boskovski, Emma           12 WISC-MR                36.13      35.92        
 56 Tessler, Maya             11 Dolphins-MR            38.73      36.70        
 57 Schnell, Ally             11 SSL-MR                 36.65      37.41        
 58 Ng, Veronica              11 SSL-MR                 40.11      37.75        
 59 Sullivan, Stephy          11 SSL-MR                 38.95      39.18        
 60 Abouezzi, Alexandra       11 Dolphins-MR            38.45      39.40        
 61 Hayes, Brianna            12 SSL-MR                 40.65      39.62        
 62 Tessler, Hayley           11 Dolphins-MR            45.27      40.32        
 63 Ma, Cynthia               11 DA-MR                  41.45      41.33        
 64 Schaarschuch, Molly       11 SSL-MR                 44.94      41.55        
 65 Borgersen, Amber          11 SSL-MR                 43.96      41.71        
 66 Bonnist, Meghan           11 SSL-MR                 49.81      43.94        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra           12 WISC-MR                58.78      59.06        
                  28.29       59.06 (30.77)                                        
  2 Sarabia, Alexis           12 CIY-MR               1:02.84    1:00.56        
                  28.79     1:00.56 (31.77)                                        
  3 Veru, Nicole              12 GAEL-MR              1:00.29    1:00.89        
                  28.92     1:00.89 (31.97)                                        
  4 Simpfenderfer, Heidi      12 MSC-MR               1:00.82    1:00.91        
                  29.19     1:00.91 (31.72)                                        
  5 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR              1:01.75    1:02.23        
                  29.27     1:02.23 (32.96)                                        
  6 Rice, Harriet             12 GAEL-MR              1:07.28    1:02.66        
                  29.95     1:02.66 (32.71)                                        
  7 Hanlon, Kelly             12 GAEL-MR                29.20    1:02.97        
                  30.17     1:02.97 (32.80)                                        
  8 Tang, Emily               11 MSC-MR               1:04.95    1:03.03        
                  30.47     1:03.03 (32.56)                                        
  9 Baione, Rebecca           12 MSC-MR               1:03.62    1:03.34        
                  30.25     1:03.34 (33.09)                                        
 10 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR         1:03.47    1:03.63        
                  30.15     1:03.63 (33.48)                                        
 11 Mattutat, Gabriella       11 Tmsuffolk-MR         1:04.29    1:03.71        
                  30.65     1:03.71 (33.06)                                        
 12 Labarca, Lauren           12 GAEL-MR              1:04.73    1:03.82        
                  30.73     1:03.82 (33.09)                                        
 13 Walsh, Katelyn            11 MSC-MR               1:01.40    1:03.96        
                  30.40     1:03.96 (33.56)                                        
 14 Provenzano, Ellie         12 GAEL-MR              1:05.38    1:04.49        
                  31.13     1:04.49 (33.36)                                        
 15 Krug, Olivia              12 MSC-MR               1:04.03    1:04.91        
                  30.85     1:04.91 (34.06)                                        
 16 Cohen, Jessica            11 MSC-MR               1:04.86    1:04.99        
                  31.57     1:04.99 (33.42)                                        
 17 Howard, Grace             11 Tmsuffolk-MR         1:06.55    1:05.48        
                  31.21     1:05.48 (34.27)                                        
 18 Ho, Penelope              12 SSL-MR               1:05.07    1:05.61        
                  31.19     1:05.61 (34.42)                                        
 19 Antonawich, Kathryn       12 WISC-MR              1:05.90    1:06.36        
                  31.02     1:06.36 (35.34)                                        
 20 Makebish, Ani             11 NDAC-MR              1:07.80    1:06.39        
                  31.62     1:06.39 (34.77)                                        
 21 Scott, Paige              12 NDAC-MR              1:05.58    1:06.48        
                  31.19     1:06.48 (35.29)                                        
 22 Davi, Julia               11 WISC-MR              1:07.61    1:07.18        
                  32.08     1:07.18 (35.10)                                        
 23 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR         1:08.12    1:07.64        
                  32.04     1:07.64 (35.60)                                        
 24 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR         1:08.23    1:07.68        
                  33.04     1:07.68 (34.64)                                        
 25 Dahl, Sierra              11 NDAC-MR              1:08.99    1:07.70        
                  32.27     1:07.70 (35.43)                                        
 26 Myers, Claire             12 SSL-MR               1:11.05    1:07.82        
                  33.29     1:07.82 (34.53)                                        
 27 Lyman, Emily              11 NDAC-MR              1:09.21    1:08.02        
                  32.13     1:08.02 (35.89)                                        
 28 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR               1:09.17    1:08.23        
                  33.25     1:08.23 (34.98)                                        
 29 Cagliostro, Eva           12 GAEL-MR              1:09.34    1:08.39        
                  32.71     1:08.39 (35.68)                                        
 30 Duffe, Michelle           12 Tmsuffolk-MR         1:11.80    1:08.67        
                  32.54     1:08.67 (36.13)                                        
 31 Wootton, Michelle         11 CSC-MR               1:14.38    1:10.57        
                  34.28     1:10.57 (36.29)                                        
 32 Donovan, Maggie           12 GAEL-MR                33.38    1:10.82        
                  33.76     1:10.82 (37.06)                                        
 33 French, Isabelle          11 Tmsuffolk-MR         1:11.92    1:10.88        
                  33.55     1:10.88 (37.33)                                        
 34 Adderley, Erikah          12 SSL-MR               1:12.75    1:11.14        
                  34.26     1:11.14 (36.88)                                        
 35 Shabanowitz, Sarah        11 NDAC-MR              1:12.30    1:12.16        
                  34.41     1:12.16 (37.75)                                        
 36 Seward, Kristen           12 Dolphins-MR          1:11.90    1:12.21        
                  34.21     1:12.21 (38.00)                                        
 37 Scarduzio, Teresa         12 Dolphins-MR          1:17.09    1:12.23        
                  33.57     1:12.23 (38.66)                                        
 38 Nikolski, Mary T          11 Dolphins-MR          1:13.35    1:12.50        
                  35.43     1:12.50 (37.07)                                        
 39 Eckhardt, Maddie          11 Dolphins-MR          1:18.63    1:13.41        
                  35.13     1:13.41 (38.28)                                        
 40 Tonna, Carolann           12 Tmsuffolk-MR         1:11.49    1:13.44        
                  34.73     1:13.44 (38.71)                                        
 41 Liddy, Samantha           12 SSL-MR               1:15.97    1:13.47        
                  35.34     1:13.47 (38.13)                                        
 42 Pickerell, Dimitra        12 CSC-MR               1:12.72    1:13.53        
                  35.12     1:13.53 (38.41)                                        
 43 Madden, Mikayla           12 SSL-MR               1:22.83    1:13.62        
                  35.44     1:13.62 (38.18)                                        
 44 Sweeney, Julia            12 Dolphins-MR          1:14.42    1:13.66        
                  35.07     1:13.66 (38.59)                                        
 45 Brett, Erin               12 SSL-MR               1:19.05    1:13.69        
                  34.88     1:13.69 (38.81)                                        
 45 Mialma, Itzel             12 NDAC-MR              1:15.88    1:13.69        
                  34.87     1:13.69 (38.82)                                        
 47 Garcia, Samantha          11 SSL-MR               1:16.10    1:13.72        
                  34.62     1:13.72 (39.10)                                        
 48 DePalma, Mikaylie         11 Tmsuffolk-MR         1:17.25    1:13.79        
                  34.62     1:13.79 (39.17)                                        
 49 McKevitt, Katelyn         11 WISC-MR              1:14.19    1:14.88        
                  35.19     1:14.88 (39.69)                                        
 50 Jarvis, MacKenzie         12 Dolphins-MR          1:14.89    1:14.99        
 51 Schulkind, Casey          11 NDAC-MR              1:17.11    1:17.67        
                  35.77     1:17.67 (41.90)                                        
 52 Peruffo, Alexa            11 Dolphins-MR          1:19.23    1:17.80        
                  36.89     1:17.80 (40.91)                                        
 53 Apotsos, Seva             11 WISC-MR              1:32.11    1:18.80        
                  37.43     1:18.80 (41.37)                                        
 54 Smith, Makenzie           12 NDAC-MR              1:16.99    1:20.60        
                  38.07     1:20.60 (42.53)                                        
 55 Cavotti, Emily            11 NDAC-MR              1:19.64    1:20.62        
                  38.13     1:20.62 (42.49)                                        
 56 Boskovski, Emma           12 WISC-MR              1:20.16    1:20.82        
                  39.07     1:20.82 (41.75)                                        
 57 Cummings, Jordyn          12 WISC-MR              1:20.81    1:21.39        
                  16.81   1:21.39 (1:04.58)                                        
 58 Patel, Nisha              11 CIY-MR               1:25.40    1:21.59        
                  38.17     1:21.59 (43.42)                                        
 59 Wilkeyson, Jules          11 CSC-MR               1:25.42    1:21.84        
                  37.03     1:21.84 (44.81)                                        
 60 Tessler, Maya             11 Dolphins-MR          1:24.00    1:22.18        
                  37.06     1:22.18 (45.12)                                        
 61 Sullivan, Stephy          11 SSL-MR               1:34.49    1:27.60        
                  39.93     1:27.60 (47.67)                                        
 62 Fixler, Sarah             11 NDAC-MR              1:35.31    1:34.74        
                  42.79     1:34.74 (51.95)                                        
 63 Weinger, Mikalah          11 SSL-MR               1:36.83    1:37.47        
                  45.43     1:37.47 (52.04)                                        
 64 Borgersen, Amber          11 SSL-MR               1:38.21    1:40.30        
                  45.65     1:40.30 (54.65)                                        
 65 Schaarschuch, Molly       11 SSL-MR               1:45.49    1:40.48        
                  44.75     1:40.48 (55.73)                                        
 66 Rivera, Anna              11 DA-MR                1:45.43    1:43.14        
                  49.21     1:43.14 (53.93)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha             12 WISC-MR              2:13.43    2:12.74        
                  28.46     1:01.66 (33.20)     1:37.18 (35.52)     2:12.74 (35.56)
  2 Simpfenderfer, Heidi      12 MSC-MR               2:13.57    2:14.56        
                  30.36     1:04.33 (33.97)     1:40.46 (36.13)     2:14.56 (34.10)
  3 Russell, Leah             11 CSC-MR               2:16.66    2:16.87        
                  30.65     1:06.09 (35.44)     1:42.62 (36.53)     2:16.87 (34.25)
  4 Mattutat, Gabriella       11 Tmsuffolk-MR         2:26.90    2:17.72        
                  32.29     1:08.29 (36.00)     1:44.03 (35.74)     2:17.72 (33.69)
  5 Walsh, Katelyn            11 MSC-MR               2:14.76    2:17.95        
                  30.44     1:05.30 (34.86)     1:42.14 (36.84)     2:17.95 (35.81)
  6 Baione, Rebecca           12 MSC-MR               2:19.96    2:18.48        
                  31.47     1:06.76 (35.29)     1:43.33 (36.57)     2:18.48 (35.15)
  7 Tang, Emily               11 MSC-MR               2:23.78    2:19.47        
                  31.40     1:07.78 (36.38)     1:44.85 (37.07)     2:19.47 (34.62)
  8 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR         2:30.30    2:19.99        
                  32.11     1:07.70 (35.59)     1:44.45 (36.75)     2:19.99 (35.54)
  9 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR         2:23.06    2:20.13        
                  30.93     1:06.89 (35.96)     1:44.87 (37.98)     2:20.13 (35.26)
 10 Hanlon, Kelly             12 GAEL-MR              2:25.09    2:20.38        
                  30.91     1:07.14 (36.23)     1:45.03 (37.89)     2:20.38 (35.35)
 11 Cohen, Jessica            11 MSC-MR               2:22.53    2:20.83        
                  31.90     1:08.03 (36.13)     1:45.10 (37.07)     2:20.83 (35.73)
 12 Krug, Olivia              12 MSC-MR               2:21.77    2:21.64        
                  31.69     1:07.30 (35.61)     1:44.95 (37.65)     2:21.64 (36.69)
 13 Rice, Harriet             12 GAEL-MR              2:25.61    2:22.90        
                  32.32     1:08.43 (36.11)     1:45.51 (37.08)     2:22.90 (37.39)
 14 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR         2:31.90    2:25.96        
                  32.79     1:08.69 (35.90)     1:47.87 (39.18)     2:25.96 (38.09)
 15 Duffe, Michelle           12 Tmsuffolk-MR         2:42.53    2:26.65        
                  33.26     1:11.50 (38.24)     1:50.70 (39.20)     2:26.65 (35.95)
 16 Howard, Grace             11 Tmsuffolk-MR         2:47.10    2:26.67        
                  33.90     1:11.81 (37.91)     1:50.34 (38.53)     2:26.67 (36.33)
 17 Makebish, Ani             11 NDAC-MR              2:29.27    2:27.63        
                  32.39     1:08.71 (36.32)     1:48.48 (39.77)     2:27.63 (39.15)
 18 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR         2:27.43    2:28.07        
                  34.17     1:12.02 (37.85)     1:50.88 (38.86)     2:28.07 (37.19)
 19 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR               2:32.54    2:28.90        
                  34.02     1:11.82 (37.80)     1:51.06 (39.24)     2:28.90 (37.84)
 20 Lyman, Emily              11 NDAC-MR              2:38.11    2:30.58        
 21 French, Isabelle          11 Tmsuffolk-MR         2:40.14    2:31.00        
 22 Tonna, Carolann           12 Tmsuffolk-MR         2:36.27    2:32.40        
 23 Benneche, Hannah          12 WISC-MR              2:39.60    2:34.82        
 24 Kelsey, Kaylee            12 NDAC-MR              2:35.90    2:37.85        
                  35.90     1:15.73 (39.83)     1:57.82 (42.09)     2:37.85 (40.03)
 25 Seward, Kristen           12 Dolphins-MR          2:37.52    2:38.33        
 26 Neglia, Allegra           11 Tmsuffolk-MR         2:43.57    2:39.24        
                  36.22     1:18.86 (42.64)     1:59.77 (40.91)     2:39.24 (39.47)
 27 Eckhardt, Maddie          11 Dolphins-MR          2:50.37    2:39.70        
                  36.28     1:17.12 (40.84)     1:58.87 (41.75)     2:39.70 (40.83)
 28 DePalma, Mikaylie         11 Tmsuffolk-MR         2:58.66    2:41.78        
                  35.62     1:16.79 (41.17)     2:00.20 (43.41)     2:41.78 (41.58)
 29 McKevitt, Katelyn         11 WISC-MR              2:39.31    2:43.20        
 30 Jarvis, MacKenzie         12 Dolphins-MR          2:51.61    2:46.33        
                  35.47     1:17.56 (42.09)     2:02.14 (44.58)     2:46.33 (44.19)
 31 Sweeney, Julia            12 Dolphins-MR          2:42.69    2:46.55        
                  36.55     1:19.22 (42.67)     2:03.47 (44.25)     2:46.55 (43.08)
 32 Yen, Amanda               11 MSC-MR               2:53.65    2:47.12        
                  36.97     1:19.34 (42.37)     2:03.12 (43.78)     2:47.12 (44.00)
 33 Peruffo, Alexa            11 Dolphins-MR          2:59.79    2:49.89        
                  36.55     1:19.63 (43.08)     2:03.99 (44.36)     2:49.89 (45.90)
 34 Cummings, Jordyn          12 WISC-MR              2:54.32    2:56.09        
                  37.81     1:22.17 (44.36)     2:09.95 (47.78)     2:56.09 (46.14)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha             12 WISC-MR                29.31      29.50        
  2 Sarabia, Alexis           12 CIY-MR                 32.15      31.22        
  3 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR                31.05      32.58        
  4 Hanlon, Kelly             12 GAEL-MR                34.60      33.73        
  5 Russell, Leah             11 CSC-MR                 34.63      34.07        
  6 Duffe, Michelle           12 Tmsuffolk-MR           34.75      34.37        
  7 Adderley, Erikah          12 SSL-MR                 36.73      34.44        
  8 Antonawich, Kathryn       12 WISC-MR                34.60      34.72        
  9 Simpfenderfer, Heidi      12 MSC-MR                 35.99      34.88        
 10 Brady, Mary               12 CIY-MR                 36.48      34.97        
 11 Rice, Harriet             12 GAEL-MR                36.08      35.32        
 12 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR           35.80      35.44        
 13 Labarca, Lauren           12 GAEL-MR                34.77      35.53        
 14 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR           36.85      35.83        
 15 Lyman, Emily              11 NDAC-MR                35.94      36.34        
 16 Donovan, Maggie           12 GAEL-MR                37.14      36.94        
 17 Kelsey, Kaylee            12 NDAC-MR                37.71      36.95        
 18 Peruffo, Alexa            11 Dolphins-MR            38.57      37.49        
 19 Shabanowitz, Sarah        11 NDAC-MR                36.93      38.08        
 20 Neglia, Allegra           11 Tmsuffolk-MR           37.49      38.18        
 21 Dahl, Sierra              11 NDAC-MR                38.69      38.33        
 22 Seward, Kristen           12 Dolphins-MR            38.18      38.37        
 23 Jarvis, MacKenzie         12 Dolphins-MR            44.09      38.57        
 24 Madden, Mikayla           12 SSL-MR                 37.63      39.00        
 25 Liddy, Samantha           12 SSL-MR                 40.19      39.18        
 26 Eckhardt, Maddie          11 Dolphins-MR            41.40      39.24        
 27 Cummings, Jordyn          12 WISC-MR                38.24      39.35        
 28 Scarduzio, Teresa         12 Dolphins-MR            43.67      39.38        
 29 Lettieri, Samantha        12 CSC-MR                 40.56      39.41        
 30 Cagliostro, Eva           12 GAEL-MR                38.76      39.65        
 31 French, Isabelle          11 Tmsuffolk-MR           39.45      39.67        
 32 Nikolski, Mary T          11 Dolphins-MR            39.61      39.73        
 33 Ng, Veronica              11 SSL-MR                 41.37      39.86        
 34 Davi, Julia               11 WISC-MR                39.40      39.89        
 35 Entner, Emily             12 NDAC-MR                43.26      40.01        
 36 Schnell, Ally             11 SSL-MR                 41.13      40.13        
 37 Cavotti, Emily            11 NDAC-MR                40.58      40.97        
 38 McKevitt, Katelyn         11 WISC-MR                41.08      41.20        
 39 Garcia, Samantha          11 SSL-MR                 44.73      41.34        
 40 Smith, Makenzie           12 NDAC-MR                41.15      41.74        
 41 Apotsos, Seva             11 WISC-MR                44.54      42.02        
 42 Boskovski, Emma           12 WISC-MR                43.19      42.03        
 43 Smith, Courtney           12 CSC-MR                 42.89      42.35        
 44 Morriss, Sherelle         12 CIY-MR                 50.32      42.89        
 45 Sullivan, Stephy          11 SSL-MR                 44.69      43.85        
 46 Ma, Cynthia               11 DA-MR                  47.24      47.26        
 47 Abouezzi, Alexandra       11 Dolphins-MR            50.43      49.07        
 48 Borgersen, Amber          11 SSL-MR                 50.03      51.65        
 49 Schaarschuch, Molly       11 SSL-MR                 54.82      53.18        
 50 Hayes, Brianna            12 SSL-MR                 43.78      55.31        
 51 Bonnist, Meghan           11 SSL-MR                 53.16      58.38        
 -- Michaelides, Mia          12 NDAC-MR                36.78         DQ        
      34 Delay initiating turn after past vertical
 -- Kortright, Amber          11 WISC-MR                41.87         DQ        
      34 Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha             12 WISC-MR              1:02.26    1:03.47        
                  30.79     1:03.47 (32.68)                                        
  2 Sarabia, Alexis           12 CIY-MR               1:09.27    1:08.24        
                  32.77     1:08.24 (35.47)                                        
  3 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR              1:07.32    1:10.63        
                  33.79     1:10.63 (36.84)                                        
  4 Ho, Penelope              12 SSL-MR               1:12.43    1:12.01        
                  34.95     1:12.01 (37.06)                                        
  5 Antonawich, Kathryn       12 WISC-MR              1:13.19    1:12.05        
                  35.06     1:12.05 (36.99)                                        
  6 Hanlon, Kelly             12 GAEL-MR              1:15.59    1:12.62        
                  35.63     1:12.62 (36.99)                                        
  7 Walsh, Katelyn            11 MSC-MR               1:11.70    1:12.96        
                  35.05     1:12.96 (37.91)                                        
  8 Baione, Rebecca           12 MSC-MR               1:13.90    1:13.32        
                  35.90     1:13.32 (37.42)                                        
  9 Adderley, Erikah          12 SSL-MR               1:19.98    1:13.82        
                  34.92     1:13.82 (38.90)                                        
 10 Veru, Nicole              12 GAEL-MR              1:13.38    1:14.56        
                  35.74     1:14.56 (38.82)                                        
 11 Tang, Emily               11 MSC-MR               1:14.49    1:14.71        
                  36.98     1:14.71 (37.73)                                        
 12 Simpfenderfer, Heidi      12 MSC-MR               1:13.04    1:15.27        
                  37.09     1:15.27 (38.18)                                        
 13 Scott, Paige              12 NDAC-MR              1:13.00    1:15.53        
                  36.74     1:15.53 (38.79)                                        
 14 Mattutat, Gabriella       11 Tmsuffolk-MR         1:14.74    1:15.78        
                  37.50     1:15.78 (38.28)                                        
 15 Rice, Harriet             12 GAEL-MR              1:20.05    1:16.00        
                  36.73     1:16.00 (39.27)                                        
 16 Krug, Olivia              12 MSC-MR               1:16.49    1:16.16        
                  37.23     1:16.16 (38.93)                                        
 17 Myers, Claire             12 SSL-MR               1:18.18    1:16.60        
                  37.82     1:16.60 (38.78)                                        
 18 Duffe, Michelle           12 Tmsuffolk-MR         1:16.73    1:16.80        
                  37.06     1:16.80 (39.74)                                        
 19 Cohen, Jessica            11 MSC-MR               1:16.50    1:17.16        
                  37.81     1:17.16 (39.35)                                        
 20 Labarca, Lauren           12 GAEL-MR              1:16.75    1:17.19        
                  37.95     1:17.19 (39.24)                                        
 21 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR         1:16.64    1:17.30        
                  37.13     1:17.30 (40.17)                                        
 22 Provenzano, Ellie         12 GAEL-MR              1:13.81    1:17.58        
                  36.72     1:17.58 (40.86)                                        
 23 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR         1:18.01    1:18.42        
                  38.36     1:18.42 (40.06)                                        
 24 Donovan, Maggie           12 GAEL-MR              1:19.45    1:18.98        
 25 Michaelides, Mia          12 NDAC-MR              1:17.68    1:19.43        
                  38.82     1:19.43 (40.61)                                        
 26 Neglia, Allegra           11 Tmsuffolk-MR         1:22.79    1:20.47        
                  39.64     1:20.47 (40.83)                                        
 27 Dahl, Sierra              11 NDAC-MR              1:21.87    1:20.60        
                  38.96     1:20.60 (41.64)                                        
 28 Pickerell, Dimitra        12 CSC-MR               1:22.39    1:20.90        
                  39.11     1:20.90 (41.79)                                        
 29 Peruffo, Alexa            11 Dolphins-MR          1:24.99    1:21.68        
                  39.40     1:21.68 (42.28)                                        
 30 Davi, Julia               11 WISC-MR              1:24.03    1:21.77        
                  39.36     1:21.77 (42.41)                                        
 31 Lyman, Emily              11 NDAC-MR              1:20.46    1:21.94        
                  40.56     1:21.94 (41.38)                                        
 32 Seward, Kristen           12 Dolphins-MR          1:22.40    1:22.01        
                  40.39     1:22.01 (41.62)                                        
 33 French, Isabelle          11 Tmsuffolk-MR         1:22.25    1:22.27        
                  40.33     1:22.27 (41.94)                                        
 34 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR               1:22.82    1:22.28        
                  41.37     1:22.28 (40.91)                                        
 35 Wootton, Michelle         11 CSC-MR               1:38.93    1:23.00        
                  41.06     1:23.00 (41.94)                                        
 36 Sweeney, Julia            12 Dolphins-MR          1:24.17    1:23.21        
 37 Yen, Amanda               11 MSC-MR               1:25.03    1:26.33        
                  42.80     1:26.33 (43.53)                                        
 38 Liddy, Samantha           12 SSL-MR               1:27.68    1:26.40        
                  42.07     1:26.40 (44.33)                                        
 39 Brett, Erin               12 SSL-MR               1:27.04    1:26.46        
 40 DePalma, Mikaylie         11 Tmsuffolk-MR         1:24.94    1:26.55        
                  42.20     1:26.55 (44.35)                                        
 41 Ng, Veronica              11 SSL-MR               1:30.68    1:27.04        
                  42.05     1:27.04 (44.99)                                        
 42 Eckhardt, Maddie          11 Dolphins-MR          1:34.70    1:27.22        
                  43.01     1:27.22 (44.21)                                        
 43 Schnell, Ally             11 SSL-MR               1:32.11    1:27.41        
                  42.83     1:27.41 (44.58)                                        
 44 Jarvis, MacKenzie         12 Dolphins-MR          1:40.55    1:27.76        
                  42.28     1:27.76 (45.48)                                        
 45 Cummings, Jordyn          12 WISC-MR              1:27.19    1:27.89        
                  42.74     1:27.89 (45.15)                                        
 46 Traut, Erin               11 Dolphins-MR          1:28.00    1:29.03        
 47 Scarduzio, Teresa         12 Dolphins-MR          1:32.68    1:29.46        
                  42.40     1:29.46 (47.06)                                        
 48 Patel, Nisha              11 CIY-MR               1:34.62    1:31.39        
                  44.79     1:31.39 (46.60)                                        
 49 Ramos, Rebecca            11 SSL-MR               1:35.43    1:32.20        
                  45.10     1:32.20 (47.10)                                        
 50 Boskovski, Emma           12 WISC-MR              1:44.11    1:33.65        
 51 Wilkeyson, Jules          11 CSC-MR               1:36.92    1:36.04        
                  45.81     1:36.04 (50.23)                                        
 52 Smith, Makenzie           12 NDAC-MR              1:34.58    1:36.16        
 53 Smith, Courtney           12 CSC-MR               2:30.00    1:37.14        
                  47.76     1:37.14 (49.38)                                        
 54 Morriss, Sherelle         12 CIY-MR               1:48.66    1:38.14        
 55 Borgersen, Amber          11 SSL-MR               2:30.16    1:51.70        
                  54.31     1:51.70 (57.39)                                        
 56 Schaarschuch, Molly       11 SSL-MR               2:10.74    1:54.07        
                  53.38   1:54.07 (1:00.69)                                        
 57 Fixler, Sarah             11 NDAC-MR              1:42.50    1:54.50        
 -- McKevitt, Katelyn         11 WISC-MR              1:25.29         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                  42.79          DQ (44.00)                                        
 -- Rivera, Anna              11 DA-MR                2:23.65         DQ        
      33 No touch at turn
                1:02.74        DQ (1:05.75)                                        
 -- Cagliostro, Eva           12 GAEL-MR              1:25.37         DQ        
      34 Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Katelyn            11 MSC-MR                 33.52      34.95        
  2 Koehler, Sierra           12 WISC-MR                36.56      36.90        
  3 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR                37.41      37.30        
  4 Duffe, Michelle           12 Tmsuffolk-MR           39.12      38.80        
  5 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR           40.44      39.20        
  6 Provenzano, Ellie         12 GAEL-MR                41.07      39.21        
  7 Sweeney, Julia            12 Dolphins-MR            39.82      39.55        
  8 Rice, Natasha             12 WISC-MR                39.74      39.57        
  9 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR           39.99      39.67        
 10 Rice, Harriet             12 GAEL-MR                41.06      39.87        
 11 Veru, Nicole              12 GAEL-MR                42.31      40.01        
 12 Brett, Erin               12 SSL-MR                 40.29      40.10        
 13 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR                 39.62      40.33        
 14 Hanlon, Kelly             12 GAEL-MR                45.50      40.59        
 15 Antonawich, Kathryn       12 WISC-MR                40.85      41.42        
 16 Scarduzio, Teresa         12 Dolphins-MR            41.99      41.61        
 17 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR           42.02      41.94        
 18 Mialma, Itzel             12 NDAC-MR                42.46      42.44        
 19 Davi, Julia               11 WISC-MR                44.01      42.46        
 20 Nikolski, Mary T          11 Dolphins-MR            44.80      43.20        
 21 Cagliostro, Eva           12 GAEL-MR                43.73      43.40        
 22 Shabanowitz, Sarah        11 NDAC-MR                43.56      43.42        
 23 Cavotti, Emily            11 NDAC-MR                44.15      43.61        
 24 Tonna, Carolann           12 Tmsuffolk-MR           43.38      43.82        
 25 Pickerell, Dimitra        12 CSC-MR                 43.79      44.12        
 26 McKevitt, Katelyn         11 WISC-MR                45.06      44.71        
 27 Garcia, Samantha          11 SSL-MR                 45.98      44.86        
 28 Donovan, Maggie           12 GAEL-MR                41.00      44.97        
 29 Morriss, Sherelle         12 CIY-MR                 52.92      44.98        
 30 Traut, Erin               11 Dolphins-MR            47.06      45.72        
 30 Schnell, Ally             11 SSL-MR                 47.20      45.72        
 32 Yen, Amanda               11 MSC-MR                 47.91      45.91        
 33 Seward, Kristen           12 Dolphins-MR            45.93      45.92        
 34 Ramos, Rebecca            11 SSL-MR                 46.01      45.94        
 35 Smith, Makenzie           12 NDAC-MR                46.88      46.19        
 36 Peruffo, Alexa            11 Dolphins-MR            47.46      46.63        
 37 Neglia, Allegra           11 Tmsuffolk-MR           47.75      46.75        
 38 Eckhardt, Maddie          11 Dolphins-MR            50.54      47.19        
 39 Wootton, Michelle         11 CSC-MR                 56.86      47.35        
 40 Tessler, Hayley           11 Dolphins-MR            47.87      47.74        
 41 Smith, Courtney           12 CSC-MR               1:00.00      47.87        
 42 Schulkind, Casey          11 NDAC-MR                48.99      48.12        
 43 Boskovski, Emma           12 WISC-MR                48.92      48.65        
 44 Wilkeyson, Jules          11 CSC-MR                 49.90      49.27        
 45 Ng, Veronica              11 SSL-MR                 57.76      49.68        
 46 Madden, Mikayla           12 SSL-MR                 49.50      50.27        
 47 Sullivan, Stephy          11 SSL-MR                 50.71      50.32        
 48 Fixler, Sarah             11 NDAC-MR                52.65      53.43        
 49 Jarvis, MacKenzie         12 Dolphins-MR            59.83      54.32        
 50 Weinger, Mikalah          11 SSL-MR                 54.07      54.86        
 51 Apotsos, Seva             11 WISC-MR                47.88      57.32        
 52 Rivera, Anna              11 DA-MR                1:10.81    1:00.97        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Katelyn            11 MSC-MR               1:12.54    1:16.68        
                  36.36     1:16.68 (40.32)                                        
  2 Baione, Rebecca           12 MSC-MR               1:16.92    1:17.48        
                  36.68     1:17.48 (40.80)                                        
  3 Howard, Grace             11 Tmsuffolk-MR         1:19.85    1:18.45        
                  38.06     1:18.45 (40.39)                                        
  4 Koehler, Sierra           12 WISC-MR              1:16.92    1:19.59        
                  37.83     1:19.59 (41.76)                                        
  5 Russell, Leah             11 CSC-MR               1:22.31    1:22.76        
                  38.92     1:22.76 (43.84)                                        
  6 Sweeney, Julia            12 Dolphins-MR          1:26.26    1:24.37        
                  40.33     1:24.37 (44.04)                                        
  7 Duffe, Michelle           12 Tmsuffolk-MR         1:27.68    1:25.53        
                  40.63     1:25.53 (44.90)                                        
  8 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR         1:28.84    1:26.03        
                  41.63     1:26.03 (44.40)                                        
  9 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR               1:26.29    1:27.10        
                  42.20     1:27.10 (44.90)                                        
 10 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR         1:28.91    1:27.67        
                  40.63     1:27.67 (47.04)                                        
 11 Brett, Erin               12 SSL-MR               1:27.12    1:27.73        
                  41.94     1:27.73 (45.79)                                        
 12 Antonawich, Kathryn       12 WISC-MR              1:28.47    1:27.74        
                  41.49     1:27.74 (46.25)                                        
 13 Rice, Harriet             12 GAEL-MR              1:28.89    1:29.84        
                  42.95     1:29.84 (46.89)                                        
 14 Michaelides, Mia          12 NDAC-MR              1:30.64    1:30.17        
                  43.54     1:30.17 (46.63)                                        
 15 Dahl, Sierra              11 NDAC-MR              1:29.26    1:30.21        
                  42.95     1:30.21 (47.26)                                        
 16 Canty, Kathleen           12 GAEL-MR              1:26.17    1:30.51        
                  43.31     1:30.51 (47.20)                                        
 17 Lettieri, Samantha        12 CSC-MR               1:30.70    1:31.92        
                  42.63     1:31.92 (49.29)                                        
 18 Myers, Claire             12 SSL-MR               1:37.27    1:32.40        
                  44.57     1:32.40 (47.83)                                        
 19 Cummings, Jordyn          12 WISC-MR              1:36.93    1:32.72        
                  43.76     1:32.72 (48.96)                                        
 20 Mialma, Itzel             12 NDAC-MR              1:29.50    1:32.74        
                  43.31     1:32.74 (49.43)                                        
 21 Pickerell, Dimitra        12 CSC-MR               1:35.80    1:33.13        
                  44.19     1:33.13 (48.94)                                        
 22 Benneche, Hannah          12 WISC-MR              1:40.14    1:33.34        
                  43.12     1:33.34 (50.22)                                        
 23 McKevitt, Katelyn         11 WISC-MR              1:39.91    1:34.82        
                  44.90     1:34.82 (49.92)                                        
 24 Yen, Amanda               11 MSC-MR               1:37.24    1:35.04        
                  46.59     1:35.04 (48.45)                                        
 25 Shabanowitz, Sarah        11 NDAC-MR              1:38.74    1:35.36        
                  43.87     1:35.36 (51.49)                                        
 26 Peruffo, Alexa            11 Dolphins-MR          1:50.64    1:35.62        
                  46.97     1:35.62 (48.65)                                        
 27 Tonna, Carolann           12 Tmsuffolk-MR         1:35.55    1:36.13        
                  44.33     1:36.13 (51.80)                                        
 28 Adderley, Erikah          12 SSL-MR               1:39.69    1:36.34        
                  46.37     1:36.34 (49.97)                                        
 29 Cavotti, Emily            11 NDAC-MR              1:37.06    1:36.75        
                  45.27     1:36.75 (51.48)                                        
 30 Ho, Penelope              12 SSL-MR               1:36.42    1:36.92        
                  45.79     1:36.92 (51.13)                                        
 31 Garcia, Samantha          11 SSL-MR               1:40.23    1:37.36        
                  45.87     1:37.36 (51.49)                                        
 32 Cagliostro, Eva           12 GAEL-MR              1:35.93    1:37.91        
                  45.13     1:37.91 (52.78)                                        
 33 Donovan, Maggie           12 GAEL-MR              1:43.13    1:37.98        
                  46.92     1:37.98 (51.06)                                        
 34 Liddy, Samantha           12 SSL-MR               1:39.71    1:38.93        
                  47.33     1:38.93 (51.60)                                        
 35 Tessler, Hayley           11 Dolphins-MR          1:32.00    1:39.42        
                  47.58     1:39.42 (51.84)                                        
 36 Ma, Cynthia               11 DA-MR                1:40.30    1:39.88        
                  47.37     1:39.88 (52.51)                                        
 37 Schnell, Ally             11 SSL-MR               1:44.09    1:41.09        
                  48.47     1:41.09 (52.62)                                        
 38 Neglia, Allegra           11 Tmsuffolk-MR         1:42.26    1:41.81        
                  48.69     1:41.81 (53.12)                                        
 39 Eckhardt, Maddie          11 Dolphins-MR          1:50.25    1:43.16        
                  50.38     1:43.16 (52.78)                                        
 40 Smith, Makenzie           12 NDAC-MR              1:52.04    1:43.99        
                  47.01     1:43.99 (56.98)                                        
 41 Schulkind, Casey          11 NDAC-MR              1:38.11    1:44.03        
                  49.20     1:44.03 (54.83)                                        
 42 Behrens, Erin             11 NDAC-MR              1:56.54    1:49.34        
                  51.55     1:49.34 (57.79)                                        
 43 Sullivan, Stephy          11 SSL-MR               1:51.24    1:50.23        
                  52.27     1:50.23 (57.96)                                        
 44 DePalma, Mikaylie         11 Tmsuffolk-MR         1:51.13    1:50.70        
                  51.84     1:50.70 (58.86)                                        
 -- Kortright, Amber          11 WISC-MR              1:36.92         DQ        
      15 One hand touch
                  41.00          DQ (46.02)                                        
 -- Hayes, Brianna            12 SSL-MR               2:25.61         DQ        
      15 One hand touch
                  53.45        DQ (1:05.40)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra           12 WISC-MR                29.82      30.13        
  2 Simpfenderfer, Heidi      12 MSC-MR                 32.94      31.37        
  3 Rice, Natasha             12 WISC-MR                30.35      31.70        
  4 Labarca, Lauren           12 GAEL-MR                32.80      31.93        
  5 Rice, Harriet             12 GAEL-MR                34.96      32.00        
  6 Provenzano, Ellie         12 GAEL-MR                38.69      32.22        
  7 Hanlon, Kelly             12 GAEL-MR                32.31      32.31        
  8 Sarabia, Alexis           12 CIY-MR                 31.88      32.62        
  9 Veru, Nicole              12 GAEL-MR                33.96      33.11        
 10 Tang, Emily               11 MSC-MR                 33.48      33.26        
 11 Cohen, Jessica            11 MSC-MR                 32.80      33.27        
 12 Krug, Olivia              12 MSC-MR                 33.84      33.42        
 13 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR                34.01      33.59        
 14 Howard, Grace             11 Tmsuffolk-MR           36.40      33.67        
 15 Mattutat, Gabriella       11 Tmsuffolk-MR           33.89      33.79        
 16 Lyman, Emily              11 NDAC-MR                35.33      34.23        
 17 Ho, Penelope              12 SSL-MR                 35.49      35.02        
 18 Makebish, Ani             11 NDAC-MR                34.67      35.07        
 19 Scott, Paige              12 NDAC-MR                35.02      35.19        
 20 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR           37.00      35.96        
 21 Davi, Julia               11 WISC-MR                37.37      36.16        
 22 Myers, Claire             12 SSL-MR                 36.19      36.74        
 23 Seward, Kristen           12 Dolphins-MR            36.94      36.84        
 24 Wootton, Michelle         11 CSC-MR                 36.74      37.23        
 25 Dahl, Sierra              11 NDAC-MR                38.53      37.39        
 26 Mialma, Itzel             12 NDAC-MR                38.86      37.44        
 27 French, Isabelle          11 Tmsuffolk-MR           41.85      37.55        
 28 Neglia, Allegra           11 Tmsuffolk-MR           38.96      37.59        
 29 Adderley, Erikah          12 SSL-MR                 39.65      37.83        
 30 Madden, Mikayla           12 SSL-MR                 36.79      37.96        
 31 Michaelides, Mia          12 NDAC-MR                40.64      38.14        
 32 Shabanowitz, Sarah        11 NDAC-MR                37.52      38.95        
 33 Sweeney, Julia            12 Dolphins-MR            42.53      39.39        
 34 Nikolski, Mary T          11 Dolphins-MR            41.90      39.44        
 35 Jarvis, MacKenzie         12 Dolphins-MR            40.37      39.79        
 36 Patel, Nisha              11 CIY-MR                 41.44      39.97        
 37 Morriss, Sherelle         12 CIY-MR                 44.76      40.28        
 38 Scarduzio, Teresa         12 Dolphins-MR            40.31      40.73        
 39 Yen, Amanda               11 MSC-MR                 41.24      41.18        
 40 DePalma, Mikaylie         11 Tmsuffolk-MR           43.38      41.51        
 41 Peruffo, Alexa            11 Dolphins-MR            43.34      41.58        
 42 Smith, Courtney           12 CSC-MR                 40.11      41.90        
 43 McKevitt, Katelyn         11 WISC-MR                40.86      42.63        
 44 Liddy, Samantha           12 SSL-MR                 44.21      42.77        
 44 Tonna, Carolann           12 Tmsuffolk-MR           41.77      42.77        
 46 Schnell, Ally             11 SSL-MR                 43.49      42.97        
 47 Eckhardt, Maddie          11 Dolphins-MR            44.64      43.01        
 48 Cavotti, Emily            11 NDAC-MR                38.85      43.25        
 49 Cummings, Jordyn          12 WISC-MR                41.81      43.76        
 50 Garcia, Samantha          11 SSL-MR                 44.03      45.59        
 51 Ng, Veronica              11 SSL-MR                 50.16      46.38        
 52 Ramos, Rebecca            11 SSL-MR                 44.55      46.59        
 53 Sullivan, Stephy          11 SSL-MR                 46.56      47.45        
 54 Tessler, Maya             11 Dolphins-MR            50.14      48.77        
 55 Weinger, Mikalah          11 SSL-MR                 56.64      56.55        
 56 Borgersen, Amber          11 SSL-MR               1:02.16    1:01.99        
 57 Rivera, Anna              11 DA-MR                1:04.99    1:08.12        
 -- Schaarschuch, Molly       11 SSL-MR               1:18.61         DQ        
      21 Arms underwater recovery
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Labarca, Lauren           12 GAEL-MR              1:11.54    1:09.99        
                  33.71     1:09.99 (36.28)                                        
  2 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR         1:13.67    1:10.38        
                  31.72     1:10.38 (38.66)                                        
  3 Koehler, Sierra           12 WISC-MR              1:10.64    1:11.45        
                  32.06     1:11.45 (39.39)                                        
  4 Walsh, Katelyn            11 MSC-MR               1:09.28    1:11.99        
                  33.31     1:11.99 (38.68)                                        
  5 Simpfenderfer, Heidi      12 MSC-MR               1:11.28    1:12.76        
                  33.64     1:12.76 (39.12)                                        
  6 Baione, Rebecca           12 MSC-MR               1:14.58    1:13.53        
                  34.04     1:13.53 (39.49)                                        
  7 Hanlon, Kelly             12 GAEL-MR              1:16.23    1:14.71        
                  35.69     1:14.71 (39.02)                                        
  8 Tang, Emily               11 MSC-MR               1:14.84    1:15.85        
                  35.57     1:15.85 (40.28)                                        
  9 Mattutat, Gabriella       11 Tmsuffolk-MR         1:21.90    1:15.92        
                  35.81     1:15.92 (40.11)                                        
 10 Krug, Olivia              12 MSC-MR               1:16.26    1:16.51        
                  34.55     1:16.51 (41.96)                                        
 11 Rice, Harriet             12 GAEL-MR              1:21.59    1:16.81        
                  35.06     1:16.81 (41.75)                                        
 12 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR         1:17.19    1:17.29        
                  34.85     1:17.29 (42.44)                                        
 13 Howard, Grace             11 Tmsuffolk-MR         1:28.90    1:18.49        
                  37.29     1:18.49 (41.20)                                        
 14 Ho, Penelope              12 SSL-MR               1:22.86    1:18.51        
                  35.97     1:18.51 (42.54)                                        
 15 Russell, Leah             11 CSC-MR               1:26.66    1:19.24        
                  35.79     1:19.24 (43.45)                                        
 16 Myers, Claire             12 SSL-MR               1:42.22    1:24.12        
                  39.18     1:24.12 (44.94)                                        
 17 Davi, Julia               11 WISC-MR              1:27.24    1:24.39        
                  38.14     1:24.39 (46.25)                                        
 18 French, Isabelle          11 Tmsuffolk-MR         1:30.73    1:25.66        
                  40.05     1:25.66 (45.61)                                        
 19 Seward, Kristen           12 Dolphins-MR          1:23.64    1:26.58        
                  39.43     1:26.58 (47.15)                                        
 20 Madden, Mikayla           12 SSL-MR               1:39.82    1:26.80        
                  38.59     1:26.80 (48.21)                                        
 21 Colefield, Sarah          11 CSC-MR               1:25.00    1:29.56        
                  39.99     1:29.56 (49.57)                                        
 22 Smith, Courtney           12 CSC-MR               2:30.00    1:31.02        
                  43.27     1:31.02 (47.75)                                        
 23 Garcia, Samantha          11 SSL-MR               1:46.93    1:31.98        
                  41.88     1:31.98 (50.10)                                        
 24 DePalma, Mikaylie         11 Tmsuffolk-MR         1:34.90    1:32.78        
                  42.34     1:32.78 (50.44)                                        
 25 Liddy, Samantha           12 SSL-MR               1:41.02    1:34.95        
                  44.12     1:34.95 (50.83)                                        
 26 McKevitt, Katelyn         11 WISC-MR              1:27.22    1:35.61        
                  43.56     1:35.61 (52.05)                                        
 27 Brett, Erin               12 SSL-MR               1:32.61    1:35.87        
                  42.46     1:35.87 (53.41)                                        
 28 Patel, Nisha              11 CIY-MR               1:40.22    1:37.62        
                  43.14     1:37.62 (54.48)                                        
 29 Ng, Veronica              11 SSL-MR               2:06.88    1:44.26        
                  46.62     1:44.26 (57.64)                                        
 -- Kelsey, Kaylee            12 NDAC-MR              1:26.41         DQ        
      23 One hand touch
 -- Benneche, Hannah          12 WISC-MR              1:42.06         DQ        
      21 Non-simultaneous arms
                  44.68          DQ (53.48)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra           12 WISC-MR              1:10.12    1:08.33        
  2 Rice, Natasha             12 WISC-MR              1:08.42    1:08.70        
                  30.60     1:08.70 (38.10)                                        
  3 Sarabia, Alexis           12 CIY-MR               1:11.67    1:08.98        
  4 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR              1:15.02    1:12.18        
                  34.50     1:12.18 (37.68)                                        
  5 Krug, Olivia              12 MSC-MR               1:13.57    1:12.96        
  6 Russell, Leah             11 CSC-MR               1:11.18    1:13.84        
                  33.95     1:13.84 (39.89)                                        
  7 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR         1:21.58    1:13.86        
                  33.63     1:13.86 (40.23)                                        
  8 Duffe, Michelle           12 Tmsuffolk-MR         1:30.43    1:13.97        
                  33.16     1:13.97 (40.81)                                        
  9 Hanlon, Kelly             12 GAEL-MR              1:17.23    1:14.16        
                  33.84     1:14.16 (40.32)                                        
 10 Tang, Emily               11 MSC-MR               1:17.72    1:14.90        
                  35.27     1:14.90 (39.63)                                        
 11 Howard, Grace             11 Tmsuffolk-MR         1:26.40    1:15.05        
                  37.29     1:15.05 (37.76)                                        
 12 Mattutat, Gabriella       11 Tmsuffolk-MR         1:25.95    1:15.30        
                  35.81     1:15.30 (39.49)                                        
 13 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR         1:19.90    1:17.67        
                  36.70     1:17.67 (40.97)                                        
 14 Brady, Mary               12 CIY-MR               1:25.85    1:18.65        
                  35.70     1:18.65 (42.95)                                        
 15 Myers, Claire             12 SSL-MR               1:18.77    1:19.73        
                  37.91     1:19.73 (41.82)                                        
 16 Pickerell, Dimitra        12 CSC-MR               1:25.24    1:20.01        
                  35.61     1:20.01 (44.40)                                        
 17 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR               1:19.26    1:20.03        
                  39.40     1:20.03 (40.63)                                        
 18 Kortright, Amber          11 WISC-MR              1:32.29    1:20.94        
                  40.00     1:20.94 (40.94)                                        
 19 Sweeney, Julia            12 Dolphins-MR          1:25.70    1:21.10        
                  38.72     1:21.10 (42.38)                                        
 20 Michaelides, Mia          12 NDAC-MR              1:20.05    1:21.13        
                  38.00     1:21.13 (43.13)                                        
 21 Lyman, Emily              11 NDAC-MR              1:21.53    1:21.74        
 22 Canty, Kathleen           12 GAEL-MR              1:28.99    1:21.93        
                  39.76     1:21.93 (42.17)                                        
 23 Scarduzio, Teresa         12 Dolphins-MR          1:38.80    1:22.48        
                  38.25     1:22.48 (44.23)                                        
 24 Lettieri, Samantha        12 CSC-MR               1:22.22    1:22.49        
                  38.71     1:22.49 (43.78)                                        
 25 Seward, Kristen           12 Dolphins-MR          1:23.82    1:23.89        
                  38.64     1:23.89 (45.25)                                        
 26 Tonna, Carolann           12 Tmsuffolk-MR         1:22.90    1:24.30        
                  40.32     1:24.30 (43.98)                                        
 27 Donovan, Maggie           12 GAEL-MR              1:18.99    1:24.71        
                  38.86     1:24.71 (45.85)                                        
 28 Peruffo, Alexa            11 Dolphins-MR          1:25.31    1:25.12        
                  38.70     1:25.12 (46.42)                                        
 29 Neglia, Allegra           11 Tmsuffolk-MR         1:28.63    1:25.23        
                  39.19     1:25.23 (46.04)                                        
 30 Benneche, Hannah          12 WISC-MR              1:26.03    1:25.38        
                  42.01     1:25.38 (43.37)                                        
 31 Yen, Amanda               11 MSC-MR               1:32.08    1:25.45        
                  41.80     1:25.45 (43.65)                                        
 32 McKevitt, Katelyn         11 WISC-MR              1:25.41    1:26.16        
                  41.07     1:26.16 (45.09)                                        
 33 Cummings, Jordyn          12 WISC-MR              1:29.48    1:26.86        
                  41.47     1:26.86 (45.39)                                        
 34 Behrens, Erin             11 NDAC-MR              1:29.56    1:27.88        
                  41.65     1:27.88 (46.23)                                        
 35 Cavotti, Emily            11 NDAC-MR              1:24.43    1:28.19        
                  41.54     1:28.19 (46.65)                                        
 36 Jarvis, MacKenzie         12 Dolphins-MR          1:38.18    1:28.79        
                  39.48     1:28.79 (49.31)                                        
 37 Smith, Courtney           12 CSC-MR               2:30.00    1:29.02        
                  44.08     1:29.02 (44.94)                                        
 38 Eckhardt, Maddie          11 Dolphins-MR          1:31.47    1:29.13        
                  41.29     1:29.13 (47.84)                                        
 39 DePalma, Mikaylie         11 Tmsuffolk-MR         1:31.59    1:29.76        
                  40.47     1:29.76 (49.29)                                        
 40 Morriss, Sherelle         12 CIY-MR               2:00.45    1:30.22        
                  40.74     1:30.22 (49.48)                                        
 41 Patel, Nisha              11 CIY-MR               1:36.71    1:31.11        
                  41.25     1:31.11 (49.86)                                        
 42 Ramos, Rebecca            11 SSL-MR               1:30.54    1:31.52        
                  44.47     1:31.52 (47.05)                                        
 43 Boskovski, Emma           12 WISC-MR              1:43.11    1:32.79        
                  43.61     1:32.79 (49.18)                                        
 44 Ma, Cynthia               11 DA-MR                1:37.31    1:37.07        
                  48.49     1:37.07 (48.58)                                        
 45 Abouezzi, Alexandra       11 Dolphins-MR          1:44.57    1:42.22        
                  50.15     1:42.22 (52.07)                                        
 -- Schaarschuch, Molly       11 SSL-MR               2:00.00         DQ        
                  59.29          DQ (59.12)                                        
 -- Davi, Julia               11 WISC-MR              1:21.50         DQ        
      21 Non-simultaneous arms - fly
                  37.20          DQ (42.34)                                        
 -- Colefield, Sarah          11 CSC-MR               1:24.21         DQ        
      39 Did not finish on back - back
                  39.56          DQ (43.74)                                        
 -- Borgersen, Amber          11 SSL-MR               2:08.16         DQ        
      39 Did not finish on back - back
                  56.47          DQ (59.96)                                        
 -- Bonnist, Meghan           11 SSL-MR               2:21.16         DQ        
      23 One hand touch - fly
                  58.29        DQ (1:02.75)                                        
 -- Apotsos, Seva             11 WISC-MR              1:49.99         DQ        
      39 Did not finish on back - back
                  43.73          DQ (54.99)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra           12 WISC-MR              2:25.84    2:24.79        
                  32.02     1:10.61 (38.59)     1:53.31 (42.70)     2:24.79 (31.48)
  2 Walsh, Katelyn            11 MSC-MR               2:32.06    2:30.72        
                  32.20     1:10.13 (37.93)     1:54.69 (44.56)     2:30.72 (36.03)
  3 Baione, Rebecca           12 MSC-MR               2:31.43    2:34.10        
                  33.82     1:14.07 (40.25)     1:57.44 (43.37)     2:34.10 (36.66)
  4 Simpfenderfer, Heidi      12 MSC-MR               2:31.88    2:35.24        
                  33.36     1:14.65 (41.29)     2:01.21 (46.56)     2:35.24 (34.03)
  5 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR         2:47.60    2:36.12        
                  33.40     1:12.58 (39.18)     2:02.32 (49.74)     2:36.12 (33.80)
  6 Krug, Olivia              12 MSC-MR               2:36.26    2:37.33        
                  34.04     1:14.87 (40.83)     1:59.94 (45.07)     2:37.33 (37.39)
  7 Russell, Leah             11 CSC-MR               2:37.16    2:38.65        
                  35.73     1:17.29 (41.56)     2:04.17 (46.88)     2:38.65 (34.48)
  8 Hanlon, Kelly             12 GAEL-MR              2:52.76    2:39.49        
                  33.87     1:16.02 (42.15)     2:07.34 (51.32)     2:39.49 (32.15)
  9 Tang, Emily               11 MSC-MR               2:51.52    2:40.25        
                  35.60     1:16.68 (41.08)     2:07.47 (50.79)     2:40.25 (32.78)
 10 Cohen, Jessica            11 MSC-MR               2:44.97    2:41.88        
                  35.23     1:16.86 (41.63)     2:06.15 (49.29)     2:41.88 (35.73)
 11 Howard, Grace             11 Tmsuffolk-MR         2:55.83    2:42.21        
                  36.86     1:21.02 (44.16)     2:05.67 (44.65)     2:42.21 (36.54)
 12 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR         2:51.54    2:44.86        
                  36.89     1:17.59 (40.70)     2:09.05 (51.46)     2:44.86 (35.81)
 13 Makebish, Ani             11 NDAC-MR              2:42.76    2:46.47        
                  37.13     1:21.19 (44.06)     2:09.31 (48.12)     2:46.47 (37.16)
 14 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR         2:54.28    2:48.70        
                  37.39     1:21.64 (44.25)     2:12.45 (50.81)     2:48.70 (36.25)
 15 Rice, Harriet             12 GAEL-MR              2:54.54    2:49.16        
                  34.77     1:18.90 (44.13)     2:11.00 (52.10)     2:49.16 (38.16)
 16 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR               2:50.32    2:49.48        
                  39.25     1:22.57 (43.32)     2:11.38 (48.81)     2:49.48 (38.10)
 17 French, Isabelle          11 Tmsuffolk-MR         3:01.68    2:53.14        
                  38.84     1:22.26 (43.42)     2:15.54 (53.28)     2:53.14 (37.60)
 18 Kelsey, Kaylee            12 NDAC-MR              3:00.52    2:54.42        
                  36.93     1:21.15 (44.22)     2:14.21 (53.06)     2:54.42 (40.21)
 19 Seward, Kristen           12 Dolphins-MR          2:58.29    2:55.71        
                  38.02     1:22.24 (44.22)     2:16.78 (54.54)     2:55.71 (38.93)
 20 Lyman, Emily              11 NDAC-MR              3:00.11    2:56.09        
                  35.51     1:22.63 (47.12)     2:17.25 (54.62)     2:56.09 (38.84)
 21 Yen, Amanda               11 MSC-MR               3:03.94    2:58.99        
                  40.88     1:25.44 (44.56)     2:18.53 (53.09)     2:58.99 (40.46)
 22 Nikolski, Mary T          11 Dolphins-MR          3:00.73    2:59.40        
                  41.90     1:30.48 (48.58)     2:21.96 (51.48)     2:59.40 (37.44)
 23 Sweeney, Julia            12 Dolphins-MR          3:04.75    3:01.49        
                  43.34     1:29.17 (45.83)     2:18.00 (48.83)     3:01.49 (43.49)
 24 McKevitt, Katelyn         11 WISC-MR              3:00.42    3:05.96        
                  43.12     1:29.45 (46.33)     2:24.51 (55.06)     3:05.96 (41.45)
 25 Cummings, Jordyn          12 WISC-MR              3:14.45    3:11.96        
                  43.29     1:31.02 (47.73)     2:26.04 (55.02)     3:11.96 (45.92)
 26 Eckhardt, Maddie          11 Dolphins-MR          3:16.35    3:12.15        
                  45.16     1:34.15 (48.99)     2:32.94 (58.79)     3:12.15 (39.21)
 -- Neglia, Allegra           11 Tmsuffolk-MR         3:03.12         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.94     1:22.70 (43.76)     2:16.66 (53.96)          DQ (36.87)
 -- Duffe, Michelle           12 Tmsuffolk-MR         2:53.20         DQ        
      34 Delay initiating turn after past vertical - back
                  35.09     1:17.33 (42.24)     2:07.99 (50.66)          DQ (36.36)
 -- McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR         2:47.83         DQ        
      20 Alternating Kick - fly
                  35.47     1:16.30 (40.83)     2:05.09 (48.79)          DQ (34.59)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:55.62    1:51.30        
     1) Krug, Olivia 12                 2) Simpfenderfer, Heidi 12        
     3) Walsh, Katelyn 11               4) Tang, Emily 11                 
                  29.17       56.07 (26.90)     1:23.55 (27.48)     1:51.30 (27.75)
  2 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:51.00    1:53.47        
     1) Koehler, Sierra 12              2) Antonawich, Kathryn 12         
     3) Smerechniak, Jillian 12         4) Rice, Natasha 12               
                  26.95       57.45 (30.50)     1:26.10 (28.65)     1:53.47 (27.37)
  3 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:56.93    1:53.85        
     1) Hanlon, Kelly 12                2) Veru, Nicole 12                
     3) Rice, Harriet 12                4) Provenzano, Ellie 12           
                  28.72       57.91 (29.19)     1:25.93 (28.02)     1:53.85 (27.92)
  4 Team Suffolk-MR  'A'                              2:00.53    1:59.35        
     1) McKenna, Casey 12               2) Gabinoff, Katherine 12         
     3) Howard, Grace 11                4) Mattutat, Gabriella 11         
                  28.98       58.53 (29.55)     1:29.36 (30.83)     1:59.35 (29.99)
  5 Team Suffolk-MR  'B'                              2:09.79    2:06.89        
     1) Tonna, Carolann 12              2) Duffe, Michelle 12             
     3) French, Isabelle 11             4) Randhawa, Rhea 12              
                  32.58     1:03.77 (31.19)     1:36.45 (32.68)     2:06.89 (30.44)
  6 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            2:13.21    2:08.80        
     1) Nikolski, Mary T 11             2) Eckhardt, Maddie 11            
     3) Scarduzio, Teresa 12            4) Seward, Kristen 12             
                  32.92     1:06.60 (33.68)     1:37.35 (30.75)     2:08.80 (31.45)
  7 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      2:00.01    2:11.55        
     1) Wootton, Michelle 11            2) Smith, Courtney 12             
     3) Wilkeyson, Jules 11             4) Pickerell, Dimitra 12          
                  31.79       46.06 (14.27)     1:05.92 (19.86)   2:11.55 (1:05.63)
  8 West Islip Swim Club-MR  'B'                      2:07.00    2:13.68        
     1) McKevitt, Katelyn 11            2) Boskovski, Emma 12             
     3) Cummings, Jordyn 12             4) Davi, Julia 11                 
                  32.91     1:08.87 (35.96)     1:42.92 (34.05)     2:13.68 (30.76)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:54.74    2:05.49        
     1) Rice, Natasha 12                2) Smerechniak, Jillian 12        
     3) Koehler, Sierra 12              4) Antonawich, Kathryn 12         
                  29.40     1:06.03 (36.63)     1:35.49 (29.46)     2:05.49 (30.00)
  2 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:09.38    2:06.27        
     1) Baione, Rebecca 12              2) Walsh, Katelyn 11              
     3) Simpfenderfer, Heidi 12         4) Tang, Emily 11                 
                  33.44     1:06.93 (33.49)     1:38.63 (31.70)     2:06.27 (27.64)
  3 Team Suffolk-MR  'A'                              2:12.68    2:11.91        
     1) McKenna, Casey 12               2) Howard, Grace 11               
     3) Scharf, Baylee 12               4) Mattutat, Gabriella 11         
                  34.54     1:10.30 (35.76)     1:41.33 (31.03)     2:11.91 (30.58)
  4 Team Suffolk-MR  'B'                              2:22.27    2:22.81        
     1) Randhawa, Rhea 12               2) Gabinoff, Katherine 12         
     3) Duffe, Michelle 12              4) Tonna, Carolann 12             
                  36.17     1:15.41 (39.24)     1:51.36 (35.95)     2:22.81 (31.45)
  5 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:34.08    2:25.94        
     1) Brady, Mary 12                  2) Sarabia, Alexis 12             
     3) Patel, Nisha 11                 4) Morriss, Sherelle 12           
                  35.73     1:12.21 (36.48)     1:52.95 (40.74)     2:25.94 (32.99)
  6 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            2:14.42    2:27.22        
     1) Peruffo, Alexa 11               2) Sweeney, Julia 12              
     3) Seward, Kristen 12              4) Nikolski, Mary T 11            
                  37.04     1:17.42 (40.38)     1:56.13 (38.71)     2:27.22 (31.09)
  7 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      2:30.00    2:27.69        
     1) Colefield, Sarah 11             2) Russell, Leah 11               
     3) Lettieri, Samantha 12           4) Smith, Courtney 12             
                  39.59     1:20.02 (40.43)     1:53.59 (33.57)     2:27.69 (34.10)
  8 West Islip Swim Club-MR  'B'                      2:29.91    2:29.19        
     1) Cummings, Jordyn 12             2) Kortright, Amber 11            
     3) Davi, Julia 11                  4) McKevitt, Katelyn 11           
                  38.97     1:20.70 (41.73)     1:58.42 (37.72)     2:29.19 (30.77)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elcott, Ina               13 MSC-MR                 26.91      26.49        
  2 DeGoias, Sabrina          14 Tmsuffolk-MR           26.63      26.67        
  3 Haddow, Shanna            13 Tmsuffolk-MR           26.75      26.83        
  4 Jackson, Chloe            13 MSC-MR                 26.00      26.95        
  5 Oyen-Ustad, Lillian       14 NDAC-MR                26.50      27.12        
  6 Seagraves, Bethany        13 NS-MR                  27.01      27.18        
  7 Ruf, Katie                14 Dolphins-MR            26.92      27.27        
  8 Nakutavicius, Alex        13 Dolphins-MR            28.39      27.51        
  9 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR           27.55      27.62        
 10 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR           27.90      27.65        
 11 Arcomano, Becca           14 NDAC-MR                27.45      27.68        
 12 Fullerton, Haley          13 GAEL-MR                27.27      27.80        
 13 Zukowski, Carli           14 WISC-MR                27.79      27.87        
 14 Frey, Sophie              13 CSD-MR                 27.46      27.98        
 14 Reining, Emma             13 MSC-MR                 27.61      27.98        
 16 Nikolski, Grace           13 Dolphins-MR            27.32      28.04        
 17 Hahn, Katelyn             13 Tmsuffolk-MR           29.14      28.07        
 18 McCoy, Tara               13 CSC-MR                 27.79      28.18        
 19 Mackrel, Naima            13 NDAC-MR                26.95      28.25        
 20 Schoenfeld, Sarah         14 NS-MR                  27.93      28.34        
 21 Doyle, Bethany            14 CSD-MR                 28.06      28.42        
 22 Tetlak, Samantha          14 Tmsuffolk-MR           28.36      28.44        
 23 Nieves, Daniella          13 WISC-MR                29.06      28.52        
 24 Rendon, Jazmin            13 NDAC-MR                28.48      28.57        
 25 Caldwell, Julia           13 MSC-MR                 28.54      28.58        
 26 McCartney, Caroline       13 UNTS-MR                28.18      28.62        
 27 Nalesnik, Morgan          14 Dolphins-MR            29.05      28.65        
 28 Delpriore, Dulcie         13 GAEL-MR                28.43      28.67        
 29 Miller, Mikayla           14 Dolphins-MR            29.44      28.73        
 30 Aufort, Kate              13 WISC-MR                27.43      28.88        
 31 O'Reilly, Maggie          13 GAEL-MR                30.38      28.95        
 32 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR           30.47      29.07        
 33 Seidman, Jessica          13 Tmsuffolk-MR           30.03      29.12        
 34 Flugman, Danielle         13 NS-MR                  28.41      29.17        
 35 Sistare, Kate             14 NDAC-MR                28.51      29.27        
 36 Rice, Jessica             14 GAEL-MR                28.75      29.45        
 37 Asanjarani, Ashley        13 CIY-MR                 28.71      29.48        
 38 Lewis, Emily              14 UNMSC-MR               29.95      29.72        
 39 Noble, Allison            13 Dolphins-MR            29.22      29.84        
 40 Tonna, Mary               13 Tmsuffolk-MR           29.79      29.89        
 41 Walklet, Shana            14 CSD-MR                 29.23      29.90        
 41 Williams, Shannon         13 WISC-MR                28.96      29.90        
 43 Baldassare, Brooke        13 WISC-MR                29.12      30.13        
 44 Apotsos, Anastasia        13 Tmsuffolk-MR           30.53      30.16        
 45 Regenbaum, Abbie          13 CSD-MR                 29.34      30.22        
 46 Reumann, Kaylee           13 NS-MR                  30.07      30.36        
 47 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR           30.16      30.44        
 48 Abouezzi, Joanna          14 Dolphins-MR            30.19      30.51        
 49 Heller, Olivia            14 CSD-MR                 29.36      30.56        
 50 Citrin, Dana              14 SSL-MR                 31.67      30.62        
 51 Shea, Kayla               13 SSL-MR                 30.91      30.89        
 52 Rhodes, Maggie            14 SSL-MR                 31.31      31.06        
 52 Barrios, Sarahelena       14 CIY-MR                 31.67      31.06        
 54 Magsuci, Alexa            13 CIY-MR                 30.91      31.11        
 55 Burke, Alyssa             14 SSL-MR                 32.35      31.24        
 56 Leslie, Heather           14 Dolphins-MR            31.00      31.30        
 57 DiPaola, Maria            14 CIY-MR                 30.94      31.34        
 58 Samovici, Erika           14 SSL-MR                 31.52      31.50        
 59 Qamar, Ashley             13 CIY-MR                 30.79      31.57        
 60 Capalbo, Nicolette        13 SSL-MR                 32.08      31.83        
 61 Keane, Skyler             13 SSL-MR                 32.85      31.94        
 62 Lafferty, Brooke          13 WISC-MR                32.58      33.15        
 63 Denatale, Sarah           13 NDAC-MR                34.20      33.71        
 64 Pereira, Analisa          14 CIY-MR                 32.89      33.86        
 65 Falletta, Gillian         13 Tmsuffolk-MR           33.73      33.95        
 66 Bradley, Katie            13 WISC-MR                33.47      34.62        
 67 Mora, Isabella            14 CSC-MR                 34.12      35.01        
 68 Carry, Grace              14 SSL-MR                 36.78      35.74        
 69 Cobey, Trish              13 DA-MR                  36.58      36.80        
 70 Patierno, Katelyn         13 NDAC-MR                36.75      39.33        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haddow, Shanna            13 Tmsuffolk-MR           57.35      57.68        
                  28.08       57.68 (29.60)                                        
  2 DeGoias, Sabrina          14 Tmsuffolk-MR           57.99      57.83        
                  27.58       57.83 (30.25)                                        
  3 Jackson, Chloe            13 MSC-MR                 59.01      58.31        
                  28.14       58.31 (30.17)                                        
  4 Ruf, Katie                14 Dolphins-MR            58.37      58.47        
                  28.21       58.47 (30.26)                                        
  5 Seagraves, Bethany        13 NS-MR                  57.82      58.81        
                  28.29       58.81 (30.52)                                        
  6 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR         1:00.27      58.92        
                  28.82       58.92 (30.10)                                        
  7 Oyen-Ustad, Lillian       14 NDAC-MR                57.27      59.20        
                  28.04       59.20 (31.16)                                        
  8 Fullerton, Haley          13 GAEL-MR                58.36      59.60        
                  28.73       59.60 (30.87)                                        
  9 Hahn, Katelyn             13 Tmsuffolk-MR         1:00.72      59.73        
                  28.83       59.73 (30.90)                                        
 10 Zukowski, Carli           14 WISC-MR                59.40      59.84        
                  29.09       59.84 (30.75)                                        
 11 Burns, Catherine          13 Tmsuffolk-MR           59.91      59.96        
                  28.73       59.96 (31.23)                                        
 12 Reining, Emma             13 MSC-MR               1:00.76    1:00.06        
                  29.27     1:00.06 (30.79)                                        
 13 Mackrel, Naima            13 NDAC-MR                59.80    1:00.26        
                  28.45     1:00.26 (31.81)                                        
 14 Schoenfeld, Sarah         14 NS-MR                1:00.64    1:00.42        
                  29.00     1:00.42 (31.42)                                        
 15 McCartney, Caroline       13 UNTS-MR              1:02.43    1:00.47        
                  28.84     1:00.47 (31.63)                                        
 16 Nakutavicius, Alex        13 Dolphins-MR          1:00.98    1:00.72        
                  29.26     1:00.72 (31.46)                                        
 17 Nikolski, Grace           13 Dolphins-MR          1:00.11    1:00.82        
                  29.19     1:00.82 (31.63)                                        
 18 Carey, Kelly              13 SSL-MR               1:00.47    1:00.95        
                  29.27     1:00.95 (31.68)                                        
 19 Tetlak, Samantha          14 Tmsuffolk-MR         1:02.67    1:01.18        
                  29.21     1:01.18 (31.97)                                        
 20 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR         1:03.09    1:01.61        
                  29.69     1:01.61 (31.92)                                        
 21 Arcomano, Becca           14 NDAC-MR              1:00.79    1:01.79        
                  29.30     1:01.79 (32.49)                                        
 22 Aufort, Kate              13 WISC-MR              1:01.18    1:01.87        
                  29.59     1:01.87 (32.28)                                        
 23 Lewis, Emily              14 UNMSC-MR             1:02.54    1:01.97        
                  30.06     1:01.97 (31.91)                                        
 24 Flugman, Danielle         13 NS-MR                1:01.32    1:02.15        
                  29.31     1:02.15 (32.84)                                        
 25 Donlevy, Katie            14 CIY-MR               1:02.35    1:02.48        
                  29.40     1:02.48 (33.08)                                        
 26 Rendon, Jazmin            13 NDAC-MR              1:02.20    1:02.68        
                  30.00     1:02.68 (32.68)                                        
 27 Asanjarani, Ashley        13 CIY-MR               1:05.79    1:02.74        
                  29.86     1:02.74 (32.88)                                        
 28 Delpriore, Dulcie         13 GAEL-MR              1:05.46    1:03.36        
                  29.62     1:03.36 (33.74)                                        
 29 Miller, Mikayla           14 Dolphins-MR          1:03.19    1:03.47        
                  30.47     1:03.47 (33.00)                                        
 30 Tonna, Mary               13 Tmsuffolk-MR         1:04.82    1:03.76        
                  30.58     1:03.76 (33.18)                                        
 31 Rice, Jessica             14 GAEL-MR              1:04.55    1:03.84        
                  30.28     1:03.84 (33.56)                                        
 32 Seidman, Jessica          13 Tmsuffolk-MR         1:06.04    1:03.96        
                  30.76     1:03.96 (33.20)                                        
 33 Wendling, Alexandria      14 Dolphins-MR          1:03.43    1:04.07        
                  30.51     1:04.07 (33.56)                                        
 34 Apotsos, Anastasia        13 Tmsuffolk-MR         1:06.87    1:04.10        
                  31.22     1:04.10 (32.88)                                        
 35 Noble, Allison            13 Dolphins-MR          1:04.53    1:04.17        
                  30.39     1:04.17 (33.78)                                        
 36 Williams, Shannon         13 WISC-MR              1:03.76    1:04.30        
                  30.57     1:04.30 (33.73)                                        
 37 Sistare, Kate             14 NDAC-MR              1:04.29    1:04.36        
                  30.81     1:04.36 (33.55)                                        
 38 Hartigan, Meghan          14 SSL-MR               1:06.09    1:04.44        
                  30.88     1:04.44 (33.56)                                        
 39 Nalesnik, Morgan          14 Dolphins-MR          1:05.71    1:05.12        
                  30.37     1:05.12 (34.75)                                        
 40 Baldassare, Brooke        13 WISC-MR              1:04.57    1:05.19        
                  30.87     1:05.19 (34.32)                                        
 41 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR         1:04.97    1:05.28        
                  31.39     1:05.28 (33.89)                                        
 42 O'Reilly, Maggie          13 GAEL-MR              1:07.87    1:05.88        
                  31.29     1:05.88 (34.59)                                        
 43 Magsuci, Alexa            13 CIY-MR               1:08.65    1:06.40        
                  31.29     1:06.40 (35.11)                                        
 44 Leslie, Heather           14 Dolphins-MR          1:10.76    1:06.46        
                  32.26     1:06.46 (34.20)                                        
 45 Citrin, Dana              14 SSL-MR               1:08.42    1:06.84        
                  33.29     1:06.84 (33.55)                                        
 46 Burke, Alyssa             14 SSL-MR               1:08.20    1:07.58        
                  33.12     1:07.58 (34.46)                                        
 47 Samovici, Erika           14 SSL-MR               1:07.79    1:07.68        
                  32.99     1:07.68 (34.69)                                        
 48 Rhodes, Maggie            14 SSL-MR               1:08.34    1:08.18        
                  33.03     1:08.18 (35.15)                                        
 49 Barrios, Sarahelena       14 CIY-MR               1:11.56    1:08.41        
                  33.29     1:08.41 (35.12)                                        
 50 Capalbo, Nicolette        13 SSL-MR               1:07.46    1:08.56        
                  33.69     1:08.56 (34.87)                                        
 51 Qamar, Ashley             13 CIY-MR               1:09.55    1:09.04        
                  32.46     1:09.04 (36.58)                                        
 52 Shea, Kayla               13 SSL-MR               1:10.10    1:10.39        
                  33.72     1:10.39 (36.67)                                        
 53 DiPaola, Maria            14 CIY-MR               1:09.17    1:10.59        
                  32.45     1:10.59 (38.14)                                        
 54 Kubsch, Hannah            13 NDAC-MR              1:11.10    1:10.68        
                  34.40     1:10.68 (36.28)                                        
 55 Falletta, Gillian         13 Tmsuffolk-MR         1:10.88    1:10.90        
                  34.64     1:10.90 (36.26)                                        
 56 Magee, Emma               14 Dolphins-MR          1:09.19    1:11.04        
                  33.48     1:11.04 (37.56)                                        
 57 Cho, Eunice               14 SSL-MR               1:11.39    1:11.88        
                  33.73     1:11.88 (38.15)                                        
 58 Dobkin, Jessica           13 SSL-MR               1:11.22    1:11.99        
                  33.65     1:11.99 (38.34)                                        
 59 Keane, Skyler             13 SSL-MR               1:18.10    1:12.32        
                  33.88     1:12.32 (38.44)                                        
 60 Lafferty, Brooke          13 WISC-MR              1:17.40    1:12.85        
                  34.44     1:12.85 (38.41)                                        
 61 Bradley, Katie            13 WISC-MR              1:14.95    1:13.89        
                  35.13     1:13.89 (38.76)                                        
 62 Pereira, Analisa          14 CIY-MR               1:12.52    1:17.96        
                  37.05     1:17.96 (40.91)                                        
 63 Denatale, Sarah           13 NDAC-MR              1:19.02    1:18.43        
                  37.24     1:18.43 (41.19)                                        
 64 Carry, Grace              14 SSL-MR               1:22.10    1:22.02        
                  37.69     1:22.02 (44.33)                                        
 65 Cobey, Trish              13 DA-MR                1:23.85    1:23.59        
                  38.04     1:23.59 (45.55)                                        
 66 Patierno, Katelyn         13 NDAC-MR              1:25.11    1:25.70        
                  40.42     1:25.70 (45.28)                                        
 67 Diaz, Lucienne            13 NDAC-MR              1:33.11    1:29.22        
                  40.37     1:29.22 (48.85)                                        
 -- Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR         1:00.90         DQ        
      60 False start
                  28.49          DQ (31.27)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate              14 MSC-MR               1:57.99    2:00.67        
  2 Haddow, Shanna            13 Tmsuffolk-MR         2:04.56    2:04.66        
  3 Seagraves, Bethany        13 NS-MR                2:10.95    2:06.68        
                  28.31     1:00.67 (32.36)     1:34.02 (33.35)     2:06.68 (32.66)
  4 Schoenfeld, Sarah         14 NS-MR                2:11.06    2:07.95        
                  29.07     1:01.44 (32.37)     1:35.01 (33.57)     2:07.95 (32.94)
  5 Elcott, Ina               13 MSC-MR               2:07.68    2:08.12        
  6 DeGoias, Sabrina          14 Tmsuffolk-MR         2:10.31    2:08.20        
  7 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR         2:13.12    2:09.17        
                  30.01     1:02.64 (32.63)     1:36.39 (33.75)     2:09.17 (32.78)
  8 Ruf, Katie                14 Dolphins-MR          2:05.11    2:09.38        
  9 Burns, Catherine          13 Tmsuffolk-MR         2:11.74    2:09.91        
                  29.31     1:02.25 (32.94)     1:35.86 (33.61)     2:09.91 (34.05)
 10 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR         2:12.49    2:10.33        
                  29.65     1:03.01 (33.36)     1:37.27 (34.26)     2:10.33 (33.06)
 11 Jackson, Chloe            13 MSC-MR               2:12.41    2:12.19        
                  30.66     1:04.60 (33.94)     1:39.47 (34.87)     2:12.19 (32.72)
 12 Lewis, Emily              14 UNMSC-MR             2:11.26    2:13.30        
                  30.88     1:04.61 (33.73)     1:39.35 (34.74)     2:13.30 (33.95)
 13 Caldwell, Julia           13 MSC-MR               2:12.95    2:13.43        
                  31.54     1:05.36 (33.82)     1:39.80 (34.44)     2:13.43 (33.63)
 14 Oyen-Ustad, Lillian       14 NDAC-MR              2:08.97    2:14.19        
 15 Nakutavicius, Alex        13 Dolphins-MR          2:16.09    2:14.22        
                  31.25     1:05.34 (34.09)     1:40.56 (35.22)     2:14.22 (33.66)
 16 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR         2:16.46    2:14.42        
                  30.69     1:04.64 (33.95)     1:39.47 (34.83)     2:14.42 (34.95)
 17 Arcomano, Becca           14 NDAC-MR              2:19.96    2:14.91        
                  29.11     1:02.94 (33.83)   2:14.91 (1:11.97)                    
 18 Tetlak, Samantha          14 Tmsuffolk-MR         2:17.14    2:15.39        
                  31.24     1:05.03 (33.79)     1:40.58 (35.55)     2:15.39 (34.81)
 19 Tonna, Mary               13 Tmsuffolk-MR         2:18.75    2:18.12        
                  30.82     1:05.14 (34.32)     1:41.74 (36.60)     2:18.12 (36.38)
 20 Miller, Mikayla           14 Dolphins-MR          2:19.58    2:19.42        
                  32.49     1:08.11 (35.62)     1:44.31 (36.20)     2:19.42 (35.11)
 21 Wendling, Alexandria      14 Dolphins-MR          2:19.40    2:20.58        
                  32.22     1:07.79 (35.57)     1:44.66 (36.87)     2:20.58 (35.92)
 22 Seidman, Jessica          13 Tmsuffolk-MR         2:22.60    2:21.12        
                  32.30     1:07.76 (35.46)     1:45.00 (37.24)     2:21.12 (36.12)
 23 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR         2:20.11    2:21.88        
                  32.75     1:08.84 (36.09)     1:46.09 (37.25)     2:21.88 (35.79)
 24 Noble, Allison            13 Dolphins-MR          2:19.46    2:22.18        
                  31.55     1:08.36 (36.81)     1:46.20 (37.84)     2:22.18 (35.98)
 25 Rendon, Jazmin            13 NDAC-MR              2:20.16    2:22.65        
                  31.61     1:07.67 (36.06)     1:45.71 (38.04)     2:22.65 (36.94)
 26 Apotsos, Anastasia        13 Tmsuffolk-MR         3:13.34    2:22.67        
                  32.93     1:08.92 (35.99)     1:46.61 (37.69)     2:22.67 (36.06)
 27 Rice, Jessica             14 GAEL-MR              2:21.71    2:26.16        
                  31.80     1:09.30 (37.50)     1:48.64 (39.34)     2:26.16 (37.52)
 28 Falletta, Gillian         13 Tmsuffolk-MR         2:31.45    2:31.40        
                  34.74     1:13.23 (38.49)     1:52.87 (39.64)     2:31.40 (38.53)
 29 Kubsch, Hannah            13 NDAC-MR              2:35.25    2:35.71        
                  36.21     1:15.39 (39.18)     1:56.67 (41.28)     2:35.71 (39.04)
 30 Magee, Emma               14 Dolphins-MR          2:47.96    2:38.81        
                  34.63     1:14.77 (40.14)     1:57.86 (43.09)     2:38.81 (40.95)
 31 Mora, Isabella            14 CSC-MR               3:36.99    2:54.04        
                  37.86     1:21.88 (44.02)     2:09.11 (47.23)     2:54.04 (44.93)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate              14 MSC-MR               5:17.50    5:20.88        
                  29.24     1:01.72 (32.48)     1:34.37 (32.65)     2:07.15 (32.78)
        2:39.75 (32.60)     3:12.28 (32.53)     3:44.63 (32.35)     4:16.96 (32.33)
        4:49.36 (32.40)     5:20.88 (31.52)                                        
  2 Haddow, Shanna            13 Tmsuffolk-MR         5:41.51    5:33.04        
                  30.24     1:03.29 (33.05)     1:37.34 (34.05)     2:11.18 (33.84)
        2:45.39 (34.21)     3:18.97 (33.58)     3:52.64 (33.67)     4:26.69 (34.05)
        5:00.99 (34.30)     5:33.04 (32.05)                                        
  3 Elcott, Ina               13 MSC-MR               5:57.04    5:42.23        
                  30.28     1:03.81 (33.53)     1:38.22 (34.41)     2:13.16 (34.94)
        2:48.05 (34.89)     3:22.74 (34.69)     3:57.53 (34.79)     4:32.84 (35.31)
        5:07.66 (34.82)     5:42.23 (34.57)                                        
  4 Schoenfeld, Sarah         14 NS-MR                5:50.52    5:43.45        
                  29.87     1:03.35 (33.48)     1:38.07 (34.72)     2:13.04 (34.97)
        2:48.16 (35.12)     3:23.29 (35.13)     3:58.32 (35.03)     4:33.76 (35.44)
        5:09.37 (35.61)     5:43.45 (34.08)                                        
  5 Reining, Emma             13 MSC-MR               5:56.11    5:47.57        
                  29.96     1:03.78 (33.82)     1:38.48 (34.70)     2:13.21 (34.73)
        2:48.69 (35.48)     3:24.85 (36.16)     4:01.78 (36.93)     4:38.01 (36.23)
        5:13.13 (35.12)     5:47.57 (34.44)                                        
  6 Burns, Catherine          13 Tmsuffolk-MR         5:49.95    5:48.55        
                  30.37     1:04.04 (33.67)     1:38.90 (34.86)     2:14.39 (35.49)
        2:50.42 (36.03)     3:26.42 (36.00)     4:01.74 (35.32)     4:37.60 (35.86)
        5:13.79 (36.19)     5:48.55 (34.76)                                        
  7 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR         5:54.83    5:48.69        
                  30.39     1:04.34 (33.95)     1:39.22 (34.88)     2:15.18 (35.96)
        2:50.97 (35.79)     3:27.00 (36.03)     4:03.57 (36.57)     4:38.82 (35.25)
        5:14.73 (35.91)     5:48.69 (33.96)                                        
  8 Lewis, Emily              14 UNMSC-MR             5:47.83    5:48.89        
                  31.10     1:05.00 (33.90)     1:39.73 (34.73)     2:14.75 (35.02)
        2:50.76 (36.01)     3:26.43 (35.67)     4:02.34 (35.91)     4:38.34 (36.00)
        5:13.97 (35.63)     5:48.89 (34.92)                                        
  9 Caldwell, Julia           13 MSC-MR               5:57.55    5:54.40        
                  32.08     1:06.83 (34.75)     1:42.57 (35.74)     2:18.50 (35.93)
        2:54.81 (36.31)     3:31.00 (36.19)     4:07.28 (36.28)     4:43.42 (36.14)
        5:19.57 (36.15)     5:54.40 (34.83)                                        
 10 Jackson, Chloe            13 MSC-MR               5:53.23    6:03.53        
                  31.97     1:07.91 (35.94)     1:44.74 (36.83)     2:21.94 (37.20)
        2:59.69 (37.75)     3:36.45 (36.76)     4:13.51 (37.06)     4:50.52 (37.01)
        5:27.46 (36.94)     6:03.53 (36.07)                                        
 11 McCartney, Caroline       13 UNTS-MR              5:59.90    6:04.75        
                  29.91     1:04.60 (34.69)     1:40.59 (35.99)     2:17.72 (37.13)
        2:54.99 (37.27)     3:32.55 (37.56)     4:10.29 (37.74)     4:48.36 (38.07)
        5:27.15 (38.79)     6:04.75 (37.60)                                        
 12 Arcomano, Becca           14 NDAC-MR              6:16.59    6:14.00        
                  31.72     1:07.91 (36.19)     1:44.80 (36.89)     2:22.78 (37.98)
        3:01.77 (38.99)     3:40.99 (39.22)     4:20.41 (39.42)     4:59.70 (39.29)
        5:37.92 (38.22)     6:14.00 (36.08)                                        
 13 Rendon, Jazmin            13 NDAC-MR              6:23.67    6:22.87        
                  32.60     1:08.23 (35.63)     1:45.81 (37.58)     2:25.58 (39.77)
        3:05.19 (39.61)     3:45.93 (40.74)     4:26.29 (40.36)     5:06.47 (40.18)
        5:45.88 (39.41)     6:22.87 (36.99)                                        
 14 Baldassare, Brooke        13 WISC-MR              6:10.27    6:22.93        
                  33.14     1:10.32 (37.18)     1:49.17 (38.85)     2:28.73 (39.56)
        3:07.83 (39.10)     3:47.27 (39.44)     4:26.87 (39.60)     5:06.40 (39.53)
        5:45.01 (38.61)     6:22.93 (37.92)                                        
 15 Noble, Allison            13 Dolphins-MR          6:26.33    6:29.22        
                  33.01     1:11.12 (38.11)     1:50.97 (39.85)     2:30.61 (39.64)
        3:10.66 (40.05)     3:52.54 (41.88)     4:32.19 (39.65)     5:11.93 (39.74)
        5:52.09 (40.16)     6:29.22 (37.13)                                        
 16 Wendling, Alexandria      14 Dolphins-MR          6:17.52    6:29.26        
                  32.70     1:10.52 (37.82)     1:49.47 (38.95)     2:29.70 (40.23)
        3:09.80 (40.10)     3:50.23 (40.43)     4:30.27 (40.04)     5:10.88 (40.61)
        5:50.56 (39.68)     6:29.26 (38.70)                                        
 17 Miller, Mikayla           14 Dolphins-MR          6:20.54    6:32.82        
                  32.89     1:10.09 (37.20)     1:48.74 (38.65)     2:27.91 (39.17)
        3:07.51 (39.60)     3:51.08 (43.57)     4:32.83 (41.75)     5:13.27 (40.44)
        5:55.60 (42.33)     6:32.82 (37.22)                                        
 18 Rice, Jessica             14 GAEL-MR              6:32.67    6:37.96        
                  33.58     1:12.66 (39.08)     1:53.05 (40.39)     2:33.15 (40.10)
        3:14.31 (41.16)     3:55.99 (41.68)     4:37.35 (41.36)     5:18.06 (40.71)
        5:58.67 (40.61)     6:37.96 (39.29)                                        
 19 Barrios, Sarahelena       14 CIY-MR               7:09.00    6:51.75        
                  36.05     1:16.80 (40.75)     1:58.15 (41.35)     2:40.46 (42.31)
        3:23.48 (43.02)     4:06.81 (43.33)     4:49.84 (43.03)     5:32.01 (42.17)
        6:14.33 (42.32)     6:51.75 (37.42)                                        
 20 Pereira, Analisa          14 CIY-MR               6:45.00    7:33.29        
                  37.54     1:20.63 (43.09)     2:06.00 (45.37)     2:53.26 (47.26)
        3:39.09 (45.83)     4:25.89 (46.80)     5:14.77 (48.88)     6:00.03 (45.26)
        6:47.31 (47.28)     7:33.29 (45.98)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elcott, Ina               13 MSC-MR               1:02.96    1:03.08        
                  30.40     1:03.08 (32.68)                                        
  2 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR         1:05.12    1:05.19        
                  32.22     1:05.19 (32.97)                                        
  3 Seagraves, Bethany        13 NS-MR                1:05.02    1:05.46        
                  31.52     1:05.46 (33.94)                                        
  4 Oyen-Ustad, Lillian       14 NDAC-MR              1:02.15    1:05.81        
                  31.79     1:05.81 (34.02)                                        
  5 Fullerton, Haley          13 GAEL-MR              1:03.85    1:06.21        
                  32.91     1:06.21 (33.30)                                        
  6 Mackrel, Naima            13 NDAC-MR              1:04.69    1:06.48        
                  31.55     1:06.48 (34.93)                                        
  7 DeGoias, Sabrina          14 Tmsuffolk-MR         1:08.16    1:06.75        
                  32.30     1:06.75 (34.45)                                        
  8 Hahn, Katelyn             13 Tmsuffolk-MR         1:08.32    1:07.79        
                  33.64     1:07.79 (34.15)                                        
  9 Flugman, Danielle         13 NS-MR                1:09.82    1:07.80        
                  33.38     1:07.80 (34.42)                                        
 10 Rendon, Jazmin            13 NDAC-MR              1:06.93    1:07.83        
                  33.34     1:07.83 (34.49)                                        
 11 Haddow, Shanna            13 Tmsuffolk-MR         1:08.66    1:08.15        
                  33.42     1:08.15 (34.73)                                        
 12 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR         1:12.28    1:08.52        
                  33.00     1:08.52 (35.52)                                        
 13 Burns, Catherine          13 Tmsuffolk-MR         1:08.82    1:08.58        
                  33.24     1:08.58 (35.34)                                        
 14 Reining, Emma             13 MSC-MR               1:07.91    1:08.70        
                  33.41     1:08.70 (35.29)                                        
 15 Nikolski, Grace           13 Dolphins-MR          1:09.92    1:08.94        
                  33.95     1:08.94 (34.99)                                        
 16 Hartigan, Meghan          14 SSL-MR               1:06.29    1:09.34        
                  33.48     1:09.34 (35.86)                                        
 17 Tetlak, Samantha          14 Tmsuffolk-MR         1:09.88    1:10.19        
                  34.21     1:10.19 (35.98)                                        
 18 Arcomano, Becca           14 NDAC-MR              1:09.87    1:10.22        
                  33.87     1:10.22 (36.35)                                        
 19 Asanjarani, Ashley        13 CIY-MR               1:11.64    1:10.68        
                  33.87     1:10.68 (36.81)                                        
 20 Sistare, Kate             14 NDAC-MR              1:11.11    1:10.94        
                  34.49     1:10.94 (36.45)                                        
 21 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR         1:10.43    1:10.98        
                  34.80     1:10.98 (36.18)                                        
 22 Caldwell, Julia           13 MSC-MR               1:11.83    1:11.07        
                  35.38     1:11.07 (35.69)                                        
 23 Delpriore, Dulcie         13 GAEL-MR              1:13.70    1:11.58        
                  33.01     1:11.58 (38.57)                                        
 24 Cho, Eunice               14 SSL-MR               1:13.76    1:11.85        
                  34.36     1:11.85 (37.49)                                        
 25 Rice, Jessica             14 GAEL-MR              1:13.24    1:12.14        
                  35.02     1:12.14 (37.12)                                        
 26 Rhodes, Maggie            14 SSL-MR               1:14.20    1:12.21        
                  34.45     1:12.21 (37.76)                                        
 27 Zukowski, Carli           14 WISC-MR              1:10.63    1:12.53        
                  35.73     1:12.53 (36.80)                                        
 28 Seidman, Jessica          13 Tmsuffolk-MR         1:12.20    1:12.64        
                  35.77     1:12.64 (36.87)                                        
 29 Aufort, Kate              13 WISC-MR              1:11.63    1:12.74        
                  36.01     1:12.74 (36.73)                                        
 30 Donlevy, Katie            14 CIY-MR               1:14.42    1:12.90        
                  34.10     1:12.90 (38.80)                                        
 31 Noble, Allison            13 Dolphins-MR          1:14.74    1:12.98        
                  35.18     1:12.98 (37.80)                                        
 32 Apotsos, Anastasia        13 Tmsuffolk-MR         1:12.83    1:13.10        
                  35.88     1:13.10 (37.22)                                        
 33 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR         1:14.46    1:13.15        
                  34.36     1:13.15 (38.79)                                        
 34 Burke, Alyssa             14 SSL-MR               1:15.06    1:13.57        
                  36.26     1:13.57 (37.31)                                        
 35 McCartney, Caroline       13 UNTS-MR              1:17.07    1:13.75        
                  37.22     1:13.75 (36.53)                                        
 36 O'Reilly, Maggie          13 GAEL-MR              1:16.19    1:13.79        
                  35.82     1:13.79 (37.97)                                        
 37 Tonna, Mary               13 Tmsuffolk-MR         1:16.00    1:14.01        
                  35.99     1:14.01 (38.02)                                        
 38 Williams, Shannon         13 WISC-MR              1:15.44    1:14.69        
                  36.63     1:14.69 (38.06)                                        
 39 Carey, Kelly              13 SSL-MR               1:13.17    1:15.10        
                  37.00     1:15.10 (38.10)                                        
 40 Wendling, Alexandria      14 Dolphins-MR          1:11.89    1:15.21        
                  36.23     1:15.21 (38.98)                                        
 41 Schoenfeld, Sarah         14 NS-MR                1:14.69    1:15.40        
                  37.07     1:15.40 (38.33)                                        
 42 Nalesnik, Morgan          14 Dolphins-MR          1:13.94    1:15.41        
                  34.38     1:15.41 (41.03)                                        
 43 Ruf, Katie                14 Dolphins-MR          1:09.89    1:15.88        
                  36.82     1:15.88 (39.06)                                        
 44 Qamar, Ashley             13 CIY-MR               1:20.14    1:16.66        
                  36.47     1:16.66 (40.19)                                        
 45 Falletta, Gillian         13 Tmsuffolk-MR         1:17.37    1:17.06        
                  40.78     1:17.06 (36.28)                                        
 46 Magsuci, Alexa            13 CIY-MR               1:17.99    1:18.06        
                  43.10     1:18.06 (34.96)                                        
 47 Capalbo, Nicolette        13 SSL-MR               1:17.82    1:18.20        
                  41.69     1:18.20 (36.51)                                        
 48 Barrios, Sarahelena       14 CIY-MR               1:19.26    1:19.02        
                  39.14     1:19.02 (39.88)                                        
 49 Nakutavicius, Alex        13 Dolphins-MR          1:17.36    1:20.04        
 50 Leslie, Heather           14 Dolphins-MR          1:18.49    1:20.09        
                  43.60     1:20.09 (36.49)                                        
 51 Keane, Skyler             13 SSL-MR               1:28.71    1:20.24        
                  38.20     1:20.24 (42.04)                                        
 52 Shea, Kayla               13 SSL-MR               1:23.83    1:21.11        
                  39.52     1:21.11 (41.59)                                        
 53 Dobkin, Jessica           13 SSL-MR               1:21.59    1:21.43        
                  39.89     1:21.43 (41.54)                                        
 54 Mora, Isabella            14 CSC-MR               1:29.16    1:21.54        
                  39.16     1:21.54 (42.38)                                        
 55 Citrin, Dana              14 SSL-MR               1:25.32    1:22.34        
                  41.27     1:22.34 (41.07)                                        
 56 Kubsch, Hannah            13 NDAC-MR              1:24.05    1:22.56        
                  40.54     1:22.56 (42.02)                                        
 57 Baldassare, Brooke        13 WISC-MR              1:21.59    1:23.12        
                  40.56     1:23.12 (42.56)                                        
 58 Magee, Emma               14 Dolphins-MR          1:22.67    1:23.51        
                  40.76     1:23.51 (42.75)                                        
 59 Bradley, Katie            13 WISC-MR              1:21.96    1:23.68        
                  40.68     1:23.68 (43.00)                                        
 60 Denatale, Sarah           13 NDAC-MR              1:27.67    1:24.41        
                  40.27     1:24.41 (44.14)                                        
 61 Samovici, Erika           14 SSL-MR               1:24.30    1:25.23        
                  41.96     1:25.23 (43.27)                                        
 62 DiPaola, Maria            14 CIY-MR               1:26.79    1:26.87        
                  41.30     1:26.87 (45.57)                                        
 63 Lafferty, Brooke          13 WISC-MR              1:33.21    1:27.04        
                  41.57     1:27.04 (45.47)                                        
 64 Pereira, Analisa          14 CIY-MR               1:27.74    1:28.90        
 65 Cobey, Trish              13 DA-MR                1:31.92    1:30.35        
                  42.92     1:30.35 (47.43)                                        
 66 Carry, Grace              14 SSL-MR               1:39.84    1:30.60        
                  42.82     1:30.60 (47.78)                                        
 67 Patierno, Katelyn         13 NDAC-MR              1:39.13    1:35.74        
                  46.13     1:35.74 (49.61)                                        
 68 Diaz, Lucienne            13 NDAC-MR              1:40.11    1:41.60        
                  50.37     1:41.60 (51.23)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenfeld, Sarah         14 NS-MR                1:11.28    1:12.56        
                  34.06     1:12.56 (38.50)                                        
  2 Zukowski, Carli           14 WISC-MR              1:12.97    1:14.58        
                  35.17     1:14.58 (39.41)                                        
  3 Burns, Catherine          13 Tmsuffolk-MR         1:15.80    1:16.18        
                  35.81     1:16.18 (40.37)                                        
  4 Jackson, Chloe            13 MSC-MR               1:14.73    1:17.02        
                  36.71     1:17.02 (40.31)                                        
  5 Fullerton, Haley          13 GAEL-MR              1:15.21    1:17.18        
                  36.34     1:17.18 (40.84)                                        
  6 Nikolski, Grace           13 Dolphins-MR          1:17.84    1:17.73        
                  36.72     1:17.73 (41.01)                                        
  7 Caldwell, Julia           13 MSC-MR               1:15.40    1:18.09        
                  37.57     1:18.09 (40.52)                                        
  8 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR         1:15.05    1:18.11        
                  36.80     1:18.11 (41.31)                                        
  9 Seagraves, Bethany        13 NS-MR                1:21.15    1:18.97        
                  37.38     1:18.97 (41.59)                                        
 10 Sistare, Kate             14 NDAC-MR              1:18.56    1:19.00        
                  37.42     1:19.00 (41.58)                                        
 11 Haddow, Shanna            13 Tmsuffolk-MR         1:20.17    1:19.49        
                  36.84     1:19.49 (42.65)                                        
 12 McCartney, Caroline       13 UNTS-MR              1:27.90    1:20.00        
                  37.56     1:20.00 (42.44)                                        
 13 Oyen-Ustad, Lillian       14 NDAC-MR              1:16.68    1:20.06        
                  36.65     1:20.06 (43.41)                                        
 14 Elcott, Ina               13 MSC-MR               1:18.50    1:20.68        
                  37.99     1:20.68 (42.69)                                        
 15 Tetlak, Samantha          14 Tmsuffolk-MR         1:24.68    1:21.41        
                  38.34     1:21.41 (43.07)                                        
 16 Flugman, Danielle         13 NS-MR                1:22.97    1:21.58        
                  38.27     1:21.58 (43.31)                                        
 17 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR         1:23.63    1:21.95        
                  38.75     1:21.95 (43.20)                                        
 18 Nieves, Daniella          13 WISC-MR              1:21.63    1:22.04        
                  38.03     1:22.04 (44.01)                                        
 19 Baldassare, Brooke        13 WISC-MR              1:22.47    1:22.37        
                  39.13     1:22.37 (43.24)                                        
 20 Williams, Shannon         13 WISC-MR              1:21.22    1:22.58        
                  39.50     1:22.58 (43.08)                                        
 21 Hahn, Katelyn             13 Tmsuffolk-MR         1:28.40    1:22.96        
                  39.48     1:22.96 (43.48)                                        
 22 McCoy, Tara               13 CSC-MR               1:26.38    1:23.26        
                  38.48     1:23.26 (44.78)                                        
 23 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR         1:22.54    1:23.30        
                  39.36     1:23.30 (43.94)                                        
 24 Frey, Sophie              13 CSD-MR               1:24.93    1:23.39        
                  38.88     1:23.39 (44.51)                                        
 25 Asanjarani, Ashley        13 CIY-MR               1:28.71    1:23.41        
                  38.62     1:23.41 (44.79)                                        
 26 Magsuci, Alexa            13 CIY-MR               1:24.99    1:23.45        
                  39.31     1:23.45 (44.14)                                        
 27 Lewis, Emily              14 UNMSC-MR             1:25.08    1:24.06        
                  40.08     1:24.06 (43.98)                                        
 28 Doyle, Bethany            14 CSD-MR               1:22.59    1:24.19        
                  39.51     1:24.19 (44.68)                                        
 29 Burke, Alyssa             14 SSL-MR               1:28.04    1:24.32        
                  41.14     1:24.32 (43.18)                                        
 30 Leslie, Heather           14 Dolphins-MR          1:25.44    1:24.62        
                  39.24     1:24.62 (45.38)                                        
 31 Delpriore, Dulcie         13 GAEL-MR              1:26.70    1:24.88        
                  39.27     1:24.88 (45.61)                                        
 32 Seidman, Jessica          13 Tmsuffolk-MR         1:26.61    1:25.13        
                  40.82     1:25.13 (44.31)                                        
 33 Nalesnik, Morgan          14 Dolphins-MR          1:23.36    1:25.15        
                  39.19     1:25.15 (45.96)                                        
 34 Aufort, Kate              13 WISC-MR              1:23.16    1:25.19        
                  40.00     1:25.19 (45.19)                                        
 35 Tonna, Mary               13 Tmsuffolk-MR         1:25.81    1:25.57        
                  40.45     1:25.57 (45.12)                                        
 36 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR         1:26.13    1:26.34        
                  41.77     1:26.34 (44.57)                                        
 37 Citrin, Dana              14 SSL-MR               1:32.44    1:26.97        
                  41.81     1:26.97 (45.16)                                        
 38 DeGoias, Sabrina          14 Tmsuffolk-MR         1:26.47    1:27.06        
                  41.17     1:27.06 (45.89)                                        
 39 Shea, Kayla               13 SSL-MR               1:29.04    1:27.07        
                  40.88     1:27.07 (46.19)                                        
 40 Abouezzi, Joanna          14 Dolphins-MR          1:25.74    1:27.37        
                  41.16     1:27.37 (46.21)                                        
 41 Noble, Allison            13 Dolphins-MR          1:25.98    1:27.90        
                  40.54     1:27.90 (47.36)                                        
 41 Qamar, Ashley             13 CIY-MR               1:29.85    1:27.90        
                  41.90     1:27.90 (46.00)                                        
 43 Reumann, Kaylee           13 NS-MR                1:23.80    1:28.44        
                  41.74     1:28.44 (46.70)                                        
 44 Apotsos, Anastasia        13 Tmsuffolk-MR         1:30.14    1:29.09        
                  42.34     1:29.09 (46.75)                                        
 45 Walklet, Shana            14 CSD-MR               1:45.87    1:30.02        
                  42.46     1:30.02 (47.56)                                        
 46 Rice, Jessica             14 GAEL-MR              1:29.35    1:30.53        
                  42.75     1:30.53 (47.78)                                        
 47 Falletta, Gillian         13 Tmsuffolk-MR         1:35.98    1:32.77        
                  43.68     1:32.77 (49.09)                                        
 48 Samovici, Erika           14 SSL-MR               1:31.17    1:33.30        
                  43.67     1:33.30 (49.63)                                        
 49 Bradley, Katie            13 WISC-MR              1:31.43    1:34.97        
                  44.15     1:34.97 (50.82)                                        
 50 Patierno, Katelyn         13 NDAC-MR              1:34.55    1:35.59        
                  45.31     1:35.59 (50.28)                                        
 51 Denatale, Sarah           13 NDAC-MR              1:32.71    1:36.55        
                  44.89     1:36.55 (51.66)                                        
 52 Capalbo, Nicolette        13 SSL-MR               1:34.48    1:36.59        
                  47.16     1:36.59 (49.43)                                        
 53 Rhodes, Maggie            14 SSL-MR               1:41.21    1:37.90        
                  46.59     1:37.90 (51.31)                                        
 54 DiPaola, Maria            14 CIY-MR               1:38.40    1:38.13        
                  45.12     1:38.13 (53.01)                                        
 55 Carry, Grace              14 SSL-MR               1:43.91    1:39.14        
                  45.62     1:39.14 (53.52)                                        
 56 Barrios, Sarahelena       14 CIY-MR               1:28.99    1:39.36        
                  46.41     1:39.36 (52.95)                                        
 57 Keane, Skyler             13 SSL-MR               1:35.87    1:39.51        
                  45.72     1:39.51 (53.79)                                        
 58 Pereira, Analisa          14 CIY-MR               1:42.58    1:39.60        
                  46.76     1:39.60 (52.84)                                        
 59 Lafferty, Brooke          13 WISC-MR              1:38.99    1:44.84        
                  49.48     1:44.84 (55.36)                                        
 60 Mora, Isabella            14 CSC-MR               1:46.85    1:44.88        
                  48.68     1:44.88 (56.20)                                        
 -- Cobey, Trish              13 DA-MR                1:49.99         DQ        
      10 Scissors kick
                  52.63          DQ (58.85)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elcott, Ina               13 MSC-MR               1:05.23    1:04.60        
                  30.49     1:04.60 (34.11)                                        
  2 Burns, Catherine          13 Tmsuffolk-MR         1:05.52    1:05.32        
                  30.60     1:05.32 (34.72)                                        
  3 Nieves, Daniella          13 WISC-MR              1:05.77    1:05.58        
                  31.00     1:05.58 (34.58)                                        
  4 Seagraves, Bethany        13 NS-MR                1:05.81    1:05.76        
                  30.60     1:05.76 (35.16)                                        
  5 Zukowski, Carli           14 WISC-MR              1:06.98    1:07.43        
                  32.31     1:07.43 (35.12)                                        
  6 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR         1:06.01    1:08.16        
                  31.96     1:08.16 (36.20)                                        
  7 Haddow, Shanna            13 Tmsuffolk-MR         1:10.74    1:08.91        
                  31.66     1:08.91 (37.25)                                        
  8 DeGoias, Sabrina          14 Tmsuffolk-MR         1:07.76    1:09.58        
                  31.90     1:09.58 (37.68)                                        
  9 Doyle, Bethany            14 CSD-MR               1:07.30    1:09.96        
                  32.11     1:09.96 (37.85)                                        
 10 McCartney, Caroline       13 UNTS-MR              1:10.87    1:10.22        
                  32.14     1:10.22 (38.08)                                        
 11 Nakutavicius, Alex        13 Dolphins-MR          1:12.36    1:10.27        
                  32.73     1:10.27 (37.54)                                        
 12 Fullerton, Haley          13 GAEL-MR              1:12.99    1:10.73        
                  33.01     1:10.73 (37.72)                                        
 13 Mackrel, Naima            13 NDAC-MR              1:07.31    1:10.76        
                  32.09     1:10.76 (38.67)                                        
 14 Schoenfeld, Sarah         14 NS-MR                1:08.47    1:10.85        
                  33.06     1:10.85 (37.79)                                        
 15 Arcomano, Becca           14 NDAC-MR              1:06.68    1:11.46        
                  32.08     1:11.46 (39.38)                                        
 16 Caldwell, Julia           13 MSC-MR               1:09.16    1:11.50        
                  33.69     1:11.50 (37.81)                                        
 17 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR         1:10.75    1:11.72        
                  32.53     1:11.72 (39.19)                                        
 18 Ruf, Katie                14 Dolphins-MR          1:12.94    1:11.99        
                  33.16     1:11.99 (38.83)                                        
 19 Lewis, Emily              14 UNMSC-MR             1:11.25    1:12.13        
                  33.78     1:12.13 (38.35)                                        
 20 Tonna, Mary               13 Tmsuffolk-MR         1:13.84    1:12.58        
                  33.78     1:12.58 (38.80)                                        
 21 O'Reilly, Maggie          13 GAEL-MR              1:10.33    1:14.02        
                  34.14     1:14.02 (39.88)                                        
 21 Frey, Sophie              13 CSD-MR               1:19.30    1:14.02        
                  35.26     1:14.02 (38.76)                                        
 23 Nalesnik, Morgan          14 Dolphins-MR          1:10.45    1:14.43        
                  33.73     1:14.43 (40.70)                                        
 24 Flugman, Danielle         13 NS-MR                1:14.24    1:15.36        
                  34.05     1:15.36 (41.31)                                        
 25 Jackson, Chloe            13 MSC-MR               1:11.97    1:15.70        
                  35.51     1:15.70 (40.19)                                        
 26 Apotsos, Anastasia        13 Tmsuffolk-MR         1:17.80    1:15.78        
                  35.88     1:15.78 (39.90)                                        
 27 Rice, Jessica             14 GAEL-MR              1:14.34    1:15.94        
                  33.77     1:15.94 (42.17)                                        
 28 Hahn, Katelyn             13 Tmsuffolk-MR         1:18.67    1:16.30        
                  36.26     1:16.30 (40.04)                                        
 29 Capalbo, Nicolette        13 SSL-MR               1:18.63    1:17.07        
                  37.44     1:17.07 (39.63)                                        
 30 Qamar, Ashley             13 CIY-MR               1:23.92    1:17.34        
                  34.18     1:17.34 (43.16)                                        
 31 Reumann, Kaylee           13 NS-MR                1:14.45    1:17.37        
                  35.54     1:17.37 (41.83)                                        
 32 Delpriore, Dulcie         13 GAEL-MR              1:19.77    1:17.93        
                  34.40     1:17.93 (43.53)                                        
 33 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR         1:16.30    1:18.13        
                  35.39     1:18.13 (42.74)                                        
 34 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR         1:15.72    1:18.19        
                  36.33     1:18.19 (41.86)                                        
 35 Asanjarani, Ashley        13 CIY-MR               1:23.01    1:18.87        
                  35.26     1:18.87 (43.61)                                        
 36 Shea, Kayla               13 SSL-MR               1:19.14    1:19.15        
                  36.38     1:19.15 (42.77)                                        
 37 Citrin, Dana              14 SSL-MR               1:25.61    1:19.23        
                  37.78     1:19.23 (41.45)                                        
 38 Tetlak, Samantha          14 Tmsuffolk-MR         1:20.90    1:19.59        
                  35.57     1:19.59 (44.02)                                        
 39 Burke, Alyssa             14 SSL-MR               1:23.74    1:19.65        
                  36.49     1:19.65 (43.16)                                        
 40 Seidman, Jessica          13 Tmsuffolk-MR         1:19.76    1:20.44        
                  36.60     1:20.44 (43.84)                                        
 41 Regenbaum, Abbie          13 CSD-MR               1:18.44    1:21.10        
                  36.08     1:21.10 (45.02)                                        
 42 Heller, Olivia            14 CSD-MR               1:13.89    1:21.71        
                  18.14   1:21.71 (1:03.57)                                        
 43 Miller, Mikayla           14 Dolphins-MR          1:22.56    1:22.20        
                  37.81     1:22.20 (44.39)                                        
 44 Baldassare, Brooke        13 WISC-MR              1:26.55    1:23.99        
                  39.12     1:23.99 (44.87)                                        
 45 Rhodes, Maggie            14 SSL-MR               1:27.04    1:24.03        
                  39.33     1:24.03 (44.70)                                        
 46 Magsuci, Alexa            13 CIY-MR               1:27.18    1:24.92        
                  38.61     1:24.92 (46.31)                                        
 47 DiPaola, Maria            14 CIY-MR               1:22.43    1:26.55        
                  37.27     1:26.55 (49.28)                                        
 48 Leslie, Heather           14 Dolphins-MR          1:27.40    1:27.65        
                  38.26     1:27.65 (49.39)                                        
 49 Pereira, Analisa          14 CIY-MR               1:27.76    1:28.77        
                  41.23     1:28.77 (47.54)                                        
 50 Samovici, Erika           14 SSL-MR               1:26.84    1:30.54        
                  41.58     1:30.54 (48.96)                                        
 51 Falletta, Gillian         13 Tmsuffolk-MR         1:30.14    1:31.26        
                  41.11     1:31.26 (50.15)                                        
 52 Keane, Skyler             13 SSL-MR               1:36.39    1:32.30        
                  40.45     1:32.30 (51.85)                                        
 53 Cobey, Trish              13 DA-MR                1:39.99    1:33.38        
                  41.86     1:33.38 (51.52)                                        
 54 Denatale, Sarah           13 NDAC-MR              1:26.11    1:35.27        
                  40.72     1:35.27 (54.55)                                        
 55 Carry, Grace              14 SSL-MR               1:52.67    1:43.84        
                  45.14     1:43.84 (58.70)                                        
 -- Reining, Emma             13 MSC-MR               1:20.10         DQ        
      60 False start
                  33.66          DQ (43.20)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elcott, Ina               13 MSC-MR               2:22.71    2:22.24        
                  31.34     1:06.94 (35.60)     1:48.87 (41.93)     2:22.24 (33.37)
  2 Mackrel, Naima            13 NDAC-MR              2:25.54    2:22.87        
                  30.17     1:05.70 (35.53)     1:49.39 (43.69)     2:22.87 (33.48)
  3 Burns, Catherine          13 Tmsuffolk-MR         2:25.98    2:23.49        
                  30.42     1:07.23 (36.81)     1:49.77 (42.54)     2:23.49 (33.72)
  4 Seagraves, Bethany        13 NS-MR                2:33.13    2:23.59        
                  31.85     1:07.28 (35.43)     1:51.73 (44.45)     2:23.59 (31.86)
  5 Schoenfeld, Sarah         14 NS-MR                2:21.01    2:25.33        
                  31.29     1:10.69 (39.40)     1:51.46 (40.77)     2:25.33 (33.87)
  6 Haddow, Shanna            13 Tmsuffolk-MR         2:25.00    2:25.63        
                  32.65     1:08.45 (35.80)     1:53.32 (44.87)     2:25.63 (32.31)
  7 Zukowski, Carli           14 WISC-MR              2:23.40    2:25.80        
                  30.92     1:10.78 (39.86)     1:53.84 (43.06)     2:25.80 (31.96)
  8 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR         2:25.31    2:26.40        
                  32.34     1:08.79 (36.45)     1:53.93 (45.14)     2:26.40 (32.47)
  9 Caldwell, Julia           13 MSC-MR               2:28.01    2:27.82        
                  32.70     1:10.61 (37.91)     1:53.61 (43.00)     2:27.82 (34.21)
 10 Jackson, Chloe            13 MSC-MR               2:30.54    2:29.17        
                  34.24     1:14.71 (40.47)     1:57.29 (42.58)     2:29.17 (31.88)
 11 Carey, Kelly              13 SSL-MR               2:22.00    2:29.67        
                  31.43     1:10.89 (39.46)     1:54.98 (44.09)     2:29.67 (34.69)
 12 Nikolski, Grace           13 Dolphins-MR          2:28.09    2:30.01        
                  32.59     1:11.32 (38.73)     1:56.09 (44.77)     2:30.01 (33.92)
 13 DeGoias, Sabrina          14 Tmsuffolk-MR         2:29.69    2:30.11        
                  31.97     1:09.36 (37.39)     1:57.83 (48.47)     2:30.11 (32.28)
 14 Donlevy, Katie            14 CIY-MR               2:28.29    2:30.18        
                  32.04     1:11.99 (39.95)     1:56.38 (44.39)     2:30.18 (33.80)
 15 Hahn, Katelyn             13 Tmsuffolk-MR         2:35.53    2:30.40        
                  36.01     1:12.36 (36.35)     1:58.47 (46.11)     2:30.40 (31.93)
 16 Flugman, Danielle         13 NS-MR                2:30.06    2:30.41        
                  32.71     1:10.75 (38.04)     1:56.40 (45.65)     2:30.41 (34.01)
 17 Hartigan, Meghan          14 SSL-MR               2:26.09    2:32.46        
                  32.54     1:10.74 (38.20)     1:56.47 (45.73)     2:32.46 (35.99)
 18 Reining, Emma             13 MSC-MR               2:32.22    2:32.48        
                  33.81     1:13.38 (39.57)     2:00.48 (47.10)     2:32.48 (32.00)
 19 Lewis, Emily              14 UNMSC-MR             2:32.44    2:33.30        
                  33.61     1:12.40 (38.79)     1:58.96 (46.56)     2:33.30 (34.34)
 20 McCartney, Caroline       13 UNTS-MR              2:38.95    2:34.35        
                  31.83     1:14.11 (42.28)     1:59.47 (45.36)     2:34.35 (34.88)
 21 Ruf, Katie                14 Dolphins-MR          2:31.27    2:34.56        
                  32.09     1:11.60 (39.51)     2:00.71 (49.11)     2:34.56 (33.85)
 21 Tonna, Mary               13 Tmsuffolk-MR         2:38.14    2:34.56        
                  33.01     1:12.83 (39.82)     1:59.21 (46.38)     2:34.56 (35.35)
 23 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR         2:34.93    2:34.74        
                  32.82     1:10.65 (37.83)     1:59.56 (48.91)     2:34.74 (35.18)
 24 Rendon, Jazmin            13 NDAC-MR              2:34.81    2:35.86        
                  32.78     1:11.53 (38.75)     2:00.31 (48.78)     2:35.86 (35.55)
 25 Aufort, Kate              13 WISC-MR              2:34.56    2:36.78        
                  34.95     1:14.44 (39.49)     2:01.71 (47.27)     2:36.78 (35.07)
 26 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR         2:31.02    2:37.14        
                  35.50     1:14.13 (38.63)     2:03.40 (49.27)     2:37.14 (33.74)
 27 Nakutavicius, Alex        13 Dolphins-MR          2:38.47    2:37.71        
                  33.74     1:15.94 (42.20)     2:02.84 (46.90)     2:37.71 (34.87)
 28 Apotsos, Anastasia        13 Tmsuffolk-MR         2:42.50    2:37.80        
                  34.82     1:16.55 (41.73)     2:04.27 (47.72)     2:37.80 (33.53)
 29 Seidman, Jessica          13 Tmsuffolk-MR         2:43.75    2:38.00        
                  36.93     1:17.11 (40.18)     2:03.63 (46.52)     2:38.00 (34.37)
 30 Asanjarani, Ashley        13 CIY-MR               2:42.38    2:38.35        
                  34.89     1:13.23 (38.34)     2:01.96 (48.73)     2:38.35 (36.39)
 31 Burke, Alyssa             14 SSL-MR               2:37.34    2:38.78        
                  37.24     1:16.26 (39.02)     2:02.43 (46.17)     2:38.78 (36.35)
 32 Tetlak, Samantha          14 Tmsuffolk-MR         2:34.98    2:38.96        
                  35.27     1:16.33 (41.06)     2:03.12 (46.79)     2:38.96 (35.84)
 33 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR         2:35.53    2:39.42        
                  35.57     1:16.94 (41.37)     2:03.93 (46.99)     2:39.42 (35.49)
 34 Sistare, Kate             14 NDAC-MR              2:35.53    2:39.86        
                  34.92     1:14.21 (39.29)     1:59.96 (45.75)     2:39.86 (39.90)
 35 Rice, Jessica             14 GAEL-MR              2:44.74    2:41.58        
                  33.96     1:14.47 (40.51)     2:05.38 (50.91)     2:41.58 (36.20)
 36 Wendling, Alexandria      14 Dolphins-MR          2:35.00    2:41.84        
                  33.65     1:15.64 (41.99)     2:03.61 (47.97)     2:41.84 (38.23)
 37 Baldassare, Brooke        13 WISC-MR              2:41.03    2:44.33        
                  37.97     1:20.64 (42.67)     2:07.46 (46.82)     2:44.33 (36.87)
 38 Nalesnik, Morgan          14 Dolphins-MR          2:46.01    2:44.82        
                  33.81     1:16.20 (42.39)     2:05.52 (49.32)     2:44.82 (39.30)
 39 Citrin, Dana              14 SSL-MR               2:49.36    2:45.37        
                  37.70     1:22.50 (44.80)     2:09.06 (46.56)     2:45.37 (36.31)
 40 Noble, Allison            13 Dolphins-MR          2:42.00    2:45.68        
                  38.72     1:19.34 (40.62)     2:08.26 (48.92)     2:45.68 (37.42)
 41 Magsuci, Alexa            13 CIY-MR               3:08.17    2:46.23        
                  38.14     1:19.12 (40.98)     2:06.94 (47.82)     2:46.23 (39.29)
 42 Williams, Shannon         13 WISC-MR              2:44.21    2:47.31        
                  40.67     1:22.24 (41.57)     2:09.58 (47.34)     2:47.31 (37.73)
 43 Qamar, Ashley             13 CIY-MR               2:55.66    2:48.15        
                  33.96     1:16.19 (42.23)     2:08.92 (52.73)     2:48.15 (39.23)
 44 Shea, Kayla               13 SSL-MR               2:50.73    2:50.29        
                  37.16     1:21.76 (44.60)     2:13.28 (51.52)     2:50.29 (37.01)
 45 Rhodes, Maggie            14 SSL-MR               2:47.79    2:50.82        
                  40.55     1:21.56 (41.01)     2:14.93 (53.37)     2:50.82 (35.89)
 46 Samovici, Erika           14 SSL-MR               2:53.85    2:51.19        
                  40.65     1:24.67 (44.02)     2:14.78 (50.11)     2:51.19 (36.41)
 47 Capalbo, Nicolette        13 SSL-MR               2:46.49    2:51.24        
                  39.41     1:22.36 (42.95)     2:14.98 (52.62)     2:51.24 (36.26)
 48 Falletta, Gillian         13 Tmsuffolk-MR         2:52.41    2:51.75        
                  39.45     1:21.10 (41.65)     2:13.17 (52.07)     2:51.75 (38.58)
 49 Cho, Eunice               14 SSL-MR               2:50.68    2:52.29        
                  39.13     1:21.84 (42.71)     2:10.72 (48.88)     2:52.29 (41.57)
 50 Leslie, Heather           14 Dolphins-MR          2:50.60    2:55.31        
                  38.51     1:22.73 (44.22)     2:12.88 (50.15)     2:55.31 (42.43)
 51 Barrios, Sarahelena       14 CIY-MR               3:02.55    2:56.65        
                  39.84     1:23.22 (43.38)     2:19.29 (56.07)     2:56.65 (37.36)
 52 DiPaola, Maria            14 CIY-MR               3:02.77    2:57.81        
                  38.78     1:25.96 (47.18)     2:18.68 (52.72)     2:57.81 (39.13)
 53 Dobkin, Jessica           13 SSL-MR               2:58.40    2:58.63        
                  41.06     1:24.21 (43.15)     2:17.48 (53.27)     2:58.63 (41.15)
 54 Kubsch, Hannah            13 NDAC-MR              3:02.02    3:01.17        
                  42.78     1:27.63 (44.85)     2:19.52 (51.89)     3:01.17 (41.65)
 55 Keane, Skyler             13 SSL-MR               3:11.46    3:05.68        
                  39.91     1:25.67 (45.76)     2:19.88 (54.21)     3:05.68 (45.80)
 56 Denatale, Sarah           13 NDAC-MR              3:07.11    3:08.50        
                  44.81     1:32.51 (47.70)     2:25.98 (53.47)     3:08.50 (42.52)
 57 Bradley, Katie            13 WISC-MR              3:06.44    3:08.69        
                  44.92     1:31.00 (46.08)     2:26.99 (55.99)     3:08.69 (41.70)
 58 Mora, Isabella            14 CSC-MR               2:45.00    3:22.41        
                  48.56     1:35.26 (46.70)   3:22.41 (1:47.15)                    
 59 Carry, Grace              14 SSL-MR               3:10.16    3:22.84        
                  46.17     1:36.26 (50.09)     2:34.30 (58.04)     3:22.84 (48.54)
 60 Diaz, Lucienne            13 NDAC-MR              3:15.11    3:31.36        
                  45.08                             2:39.42 ( )     3:31.36 (51.94)
 -- Pereira, Analisa          14 CIY-MR               3:14.33         DQ        
      60 False start - Misc
                  39.22     1:27.65 (48.43)     2:25.41 (57.76)          DQ (44.70)
 -- Cobey, Trish              13 DA-MR                3:59.99         DQ        
      19 Non-simultaneous kick - breast
                                1:30.46 ( )   2:33.67 (1:03.21)          DQ (49.79)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Catherine          13 Tmsuffolk-MR         5:04.41    5:07.96        
                  30.90     1:07.01 (36.11)     1:46.27 (39.26)     2:25.49 (39.22)
        3:09.87 (44.38)     3:54.75 (44.88)     4:31.44 (36.69)     5:07.96 (36.52)
  2 Schoenfeld, Sarah         14 NS-MR                5:08.33    5:09.59        
                  32.83     1:11.01 (38.18)     1:53.41 (42.40)     2:34.41 (41.00)
        3:17.46 (43.05)     3:59.41 (41.95)     4:35.58 (36.17)     5:09.59 (34.01)
  3 Hartigan, Meghan          14 SSL-MR               5:25.30    5:18.90        
                  33.14     1:12.62 (39.48)     1:53.08 (40.46)     2:32.45 (39.37)
        3:19.36 (46.91)     4:05.80 (46.44)     4:42.51 (36.71)     5:18.90 (36.39)
  4 Carey, Kelly              13 SSL-MR               5:18.15    5:22.51        
                  33.45     1:12.57 (39.12)     1:55.84 (43.27)     2:38.06 (42.22)
        3:24.47 (46.41)     4:10.42 (45.95)     4:47.16 (36.74)     5:22.51 (35.35)
  5 Reining, Emma             13 MSC-MR               5:30.48    5:33.89        
                  34.18     1:17.00 (42.82)     2:00.16 (43.16)     2:41.13 (40.97)
        3:31.25 (50.12)     4:21.82 (50.57)     4:58.33 (36.51)     5:33.89 (35.56)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:47.63    1:47.04        
     1) Reining, Emma 13                2) Caldwell, Julia 13             
     3) Elcott, Ina 13                  4) Jackson, Chloe 13              
                  27.14       54.48 (27.34)     1:20.66 (26.18)     1:47.04 (26.38)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:47.00    1:48.29        
     1) Mackrel, Naima 13               2) Arcomano, Becca 14             
     3) Rendon, Jazmin 13               4) Oyen-Ustad, Lillian 14         
                  27.16       53.89 (26.73)     1:21.56 (27.67)     1:48.29 (26.73)
  3 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            1:51.68    1:49.93        
     1) Nikolski, Grace 13              2) Nalesnik, Morgan 14            
     3) Nakutavicius, Alex 13           4) Ruf, Katie 14                  
                  27.92       55.73 (27.81)     1:23.28 (27.55)     1:49.93 (26.65)
  4 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:52.00    1:54.59        
     1) Aufort, Kate 13                 2) Baldassare, Brooke 13          
     3) Williams, Shannon 13            4) Zukowski, Carli 14             
                  28.67       57.53 (28.86)     1:27.25 (29.72)     1:54.59 (27.34)
  5 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              1:58.89    1:59.29        
     1) Barrios, Sarahelena 14          2) Magsuci, Alexa 13              
     3) Qamar, Ashley 13                4) Asanjarani, Ashley 13          
                  30.55     1:00.58 (30.03)     1:31.25 (30.67)     1:59.29 (28.04)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:57.81    2:00.66        
     1) Reining, Emma 13                2) Caldwell, Julia 13             
     3) Elcott, Ina 13                  4) Jackson, Chloe 13              
                  31.42     1:06.63 (35.21)     1:34.79 (28.16)     2:00.66 (25.87)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:03.40    2:03.13        
     1) Rendon, Jazmin 13               2) Sistare, Kate 14               
     3) Arcomano, Becca 14              4) Mackrel, Naima 13              
                  31.46     1:06.22 (34.76)     1:36.37 (30.15)     2:03.13 (26.76)
  3 Team Suffolk-MR  'A'                              2:05.27    2:04.54        
     1) Zahn, Jacqueline 13             2) Jiran, Ashley 14               
     3) Haddow, Shanna 13               4) DeGoias, Sabrina 14            
                  31.86     1:08.52 (36.66)     1:38.03 (29.51)     2:04.54 (26.51)
  4 North Shore Swimming-MR  'A'                      2:06.14    2:05.46        
     1) Seagraves, Bethany 13           2) Schoenfeld, Sarah 14           
     3) Flugman, Danielle 13            4) Reumann, Kaylee 13             
                  30.14     1:04.48 (34.34)     1:35.41 (30.93)     2:05.46 (30.05)
  5 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            2:06.19    2:07.26        
     1) Nikolski, Grace 13              2) Nalesnik, Morgan 14            
     3) Nakutavicius, Alex 13           4) Ruf, Katie 14                  
                  32.34     1:09.91 (37.57)     1:40.80 (30.89)     2:07.26 (26.46)
  6 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:04.70    2:09.16        
     1) Aufort, Kate 13                 2) Zukowski, Carli 14             
     3) Nieves, Daniella 13             4) Williams, Shannon 13           
                  34.11     1:08.83 (34.72)     1:39.79 (30.96)     2:09.16 (29.37)
  7 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:09.98    2:11.21        
     1) Delpriore, Dulcie 13            2) Fullerton, Haley 13            
     3) O'Reilly, Maggie 13             4) Rice, Jessica 14               
                  34.11     1:09.84 (35.73)     1:42.48 (32.64)     2:11.21 (28.73)
  8 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:16.18    2:15.09        
     1) Asanjarani, Ashley 13           2) Magsuci, Alexa 13              
     3) Qamar, Ashley 13                4) Barrios, Sarahelena 14         
                  33.51     1:11.46 (37.95)     1:44.68 (33.22)     2:15.09 (30.41)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Bridget           16 CSC-MR                 25.11      25.72        
  2 Mulligan, Tara            16 CIY-MR                 24.51      25.92        
  3 Watson, Carly             17 MSC-MR                 25.31      26.08        
  4 Deverna, Tara             15 GAEL-MR                25.42      26.45        
  5 Mulligan, Kelly           17 CIY-MR                 25.85      26.58        
  6 Berdolt, Devon            16 WISC-MR                26.66      26.76        
  7 Koehler, Sierra           12 WISC-MR                26.30      26.79        
  8 Cuiffo, Andie             16 Tmsuffolk-MR           26.04      26.84        
  9 Rutigliano, Imma          18 NDAC-MR                25.99      26.85        
 10 Leary, Tanita             16 GAEL-MR                26.81      26.87        
 11 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR           26.50      26.88        
 12 Ullinger, Katie           16 MSC-MR                 26.66      27.02        
 13 Buckley, Sara             16 NS-MR                  26.66      27.08        
 14 Scharf, Samantha          16 Tmsuffolk-MR           27.01      27.22        
 15 Borzacchiello, Christina  16 CSD-MR                 26.73      27.27        
 16 Adams, Abbie              16 Dolphins-MR            27.48      27.41        
 17 Stratica, Heather         16 MSC-MR                 27.12      27.51        
 18 Seelbach, Leeza           16 NDAC-MR                26.39      27.52        
 19 Doherty, Julia            17 GAEL-MR                27.09      27.55        
 20 Stein, Kimmy              15 SSL-MR                 26.64      27.70        
 21 Bhanji, Ameera            15 MSC-MR                 26.21      27.73        
 22 Desousa, Dana             15 Tmsuffolk-MR           27.71      27.81        
 23 Pan, Leah                 16 CIY-MR                 26.97      27.84        
 23 Nunez, Naomi              16 MSC-MR                 27.91      27.84        
 25 Weiner, Jade              15 Tmsuffolk-MR           27.37      27.86        
 26 Donnelly, Alex            17 NS-MR                  26.82      27.97        
 27 Dowd, Brenna              16 CSC-MR                 28.19      28.27        
 28 Walsh, Shannon            16 MSC-MR                 27.22      28.45        
 29 Attner, Lauren            16 Tmsuffolk-MR           28.09      28.47        
 30 Lynch, Ciaran             15 NS-MR                  27.92      28.60        
 31 O'Rourke, Katie           16 Dolphins-MR            27.29      28.66        
 32 Scanlon, Madison          15 SSL-MR                 28.54      28.69        
 32 Noland, Callie            15 CSD-MR                 28.53      28.69        
 34 McCoy, Brianna            15 CSC-MR                 28.17      28.76        
 35 Weckesser, Kayla          15 NDAC-MR                27.84      28.84        
 36 Burke, Katja              17 SSL-MR                 28.42      28.88        
 37 Theal, Jacqueline         15 Tmsuffolk-MR           28.51      28.91        
 38 Vizcaino, Kristine        16 NS-MR                  27.05      28.94        
 39 Koenig, Lindsay           16 Dolphins-MR            28.29      29.01        
 40 Wood, Kira                16 Dolphins-MR            28.13      29.08        
 41 Luhrs, Kaylin             15 CSD-MR                 29.23      29.17        
 42 Labarca, Gloria           15 GAEL-MR                29.16      29.29        
 43 DiPaola, Emily            16 CIY-MR                 28.53      29.44        
 44 Meringolo, Phoebe         15 WISC-MR                28.74      29.61        
 45 Gilhooly, Caroline        15 SSL-MR                 29.47      29.65        
 46 Wagner, Rebecca           15 CIY-MR                 29.01      29.77        
 47 Ouzounian, Jaclyn         17 NS-MR                  28.30      29.78        
 48 Soto, Stephanie           16 CSD-MR                 30.72      29.84        
 49 Coffin, Hannah            15 Dolphins-MR            29.04      30.10        
 50 Hodosky, Jessica          16 CSC-MR                 28.75      30.36        
 51 Kiendle, Jennifer         15 CSC-MR                 29.86      30.39        
 52 Crosby, Amanda            15 WISC-MR                28.44      30.42        
 53 Freitag, Jamie            16 CSC-MR                 30.68      30.74        
 54 Izzo, Sarah               16 NDAC-MR                30.18      30.80        
 55 Reumann, Elise            15 NS-MR                  30.24      30.83        
 56 Kessler, Emily            16 CSD-MR                 29.56      30.93        
 57 Pereira, Alicia           16 CIY-MR                 30.02      31.29        
 58 Rodriguez, Alyssa         16 Dolphins-MR            31.27      31.59        
 59 Davi, Julia               11 WISC-MR                31.03      31.69        
 60 Megherian, Emily          17 CIY-MR                 30.80      31.71        
 61 Sorbello, Sydney           9 CSD-MR                 35.99      34.18        
 62 Frey, Katie               10 CSD-MR                 35.08      36.78        
 63 Walklet, Lizzy             9 CSD-MR                 39.01      37.33        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Bridget           16 CSC-MR                 53.88      55.71        
                  26.60       55.71 (29.11)                                        
  2 Deverna, Tara             15 GAEL-MR                54.92      56.54        
                  27.33       56.54 (29.21)                                        
  3 Mulligan, Tara            16 CIY-MR                 54.11      56.71        
                  27.22       56.71 (29.49)                                        
  4 Rutigliano, Imma          18 NDAC-MR                55.56      56.87        
                  27.47       56.87 (29.40)                                        
  5 Watson, Carly             17 MSC-MR                 54.29      57.17        
                  27.29       57.17 (29.88)                                        
  6 Mulligan, Kelly           17 CIY-MR                 55.95      57.34        
                  27.36       57.34 (29.98)                                        
  7 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR           57.72      57.65        
                  27.55       57.65 (30.10)                                        
  8 Ullinger, Katie           16 MSC-MR                 56.24      57.72        
                  27.80       57.72 (29.92)                                        
  9 Scharf, Samantha          16 Tmsuffolk-MR           58.35      57.86        
                  28.03       57.86 (29.83)                                        
 10 Seelbach, Leeza           16 NDAC-MR                56.30      57.88        
                  28.06       57.88 (29.82)                                        
 11 Cuiffo, Andie             16 Tmsuffolk-MR           55.43      58.03        
                  27.58       58.03 (30.45)                                        
 12 Leary, Tanita             16 GAEL-MR                55.00      58.05        
                  27.73       58.05 (30.32)                                        
 13 Desousa, Dana             15 Tmsuffolk-MR           59.20      58.45        
                  28.28       58.45 (30.17)                                        
 14 Buckley, Sara             16 NS-MR                  58.88      58.54        
                  28.12       58.54 (30.42)                                        
 15 Hartigan, Colleen         16 SSL-MR                 59.36      59.04        
                  28.16       59.04 (30.88)                                        
 16 Berdolt, Devon            16 WISC-MR              1:00.53      59.38        
                  28.38       59.38 (31.00)                                        
 17 Adams, Abbie              16 Dolphins-MR            59.40      59.72        
                  28.70       59.72 (31.02)                                        
 18 Stratica, Heather         16 MSC-MR                 58.13      59.83        
                  28.80       59.83 (31.03)                                        
 19 Weiner, Jade              15 Tmsuffolk-MR           59.20    1:00.05        
                  28.72     1:00.05 (31.33)                                        
 20 Quezada, Betsy            15 MSC-MR                 59.56    1:00.07        
                  28.97     1:00.07 (31.10)                                        
 21 Koehler, Sierra           12 WISC-MR                58.78    1:00.40        
                  28.78     1:00.40 (31.62)                                        
 22 Nunez, Naomi              16 MSC-MR               1:00.12    1:00.58        
                  28.77     1:00.58 (31.81)                                        
 23 Dowd, Brenna              16 CSC-MR               1:01.00    1:00.73        
                  29.31     1:00.73 (31.42)                                        
 24 Attner, Lauren            16 Tmsuffolk-MR           59.99    1:00.79        
                  29.33     1:00.79 (31.46)                                        
 25 Walsh, Shannon            16 MSC-MR                 58.86    1:01.21        
                  29.18     1:01.21 (32.03)                                        
 26 Pan, Leah                 16 CIY-MR                 59.92    1:01.29        
                  28.80     1:01.29 (32.49)                                        
 27 Doherty, Julia            17 GAEL-MR                58.85    1:01.30        
                  28.98     1:01.30 (32.32)                                        
 28 Thone, Danielle           17 Dolphins-MR            59.38    1:01.60        
                  29.32     1:01.60 (32.28)                                        
 29 Lynch, Ciaran             15 NS-MR                1:00.17    1:01.63        
                  29.95     1:01.63 (31.68)                                        
 30 Weckesser, Kayla          15 NDAC-MR              1:01.60    1:01.87        
                  29.48     1:01.87 (32.39)                                        
 31 Vizcaino, Kristine        16 NS-MR                  57.77    1:01.94        
                  29.22     1:01.94 (32.72)                                        
 32 Theal, Jacqueline         15 Tmsuffolk-MR         1:01.23    1:02.12        
                  29.86     1:02.12 (32.26)                                        
 32 Bhanji, Ameera            15 MSC-MR                 56.88    1:02.12        
                  29.87     1:02.12 (32.25)                                        
 34 Labarca, Gloria           15 GAEL-MR              1:02.04    1:02.17        
                  30.31     1:02.17 (31.86)                                        
 35 O'Rourke, Katie           16 Dolphins-MR            59.79    1:02.31        
                  29.91     1:02.31 (32.40)                                        
 36 Burke, Katja              17 SSL-MR               1:00.61    1:02.78        
                  29.99     1:02.78 (32.79)                                        
 37 Koenig, Lindsay           16 Dolphins-MR          1:02.44    1:03.15        
                  30.03     1:03.15 (33.12)                                        
 38 Wood, Kira                16 Dolphins-MR          1:02.56    1:03.77        
                  30.76     1:03.77 (33.01)                                        
 38 Meringolo, Phoebe         15 WISC-MR              1:04.11    1:03.77        
                  30.83     1:03.77 (32.94)                                        
 40 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR         1:06.63    1:04.06        
                  31.01     1:04.06 (33.05)                                        
 41 Abraham, Rebecca          15 GAEL-MR              1:03.34    1:04.47        
                  31.11     1:04.47 (33.36)                                        
 42 DiPaola, Emily            16 CIY-MR               1:03.14    1:04.59        
                  30.58     1:04.59 (34.01)                                        
 43 Ouzounian, Jaclyn         17 NS-MR                1:02.22    1:05.33        
                  30.44     1:05.33 (34.89)                                        
 44 Parkin, Morgan            16 NDAC-MR              1:01.87    1:05.63        
                  31.36     1:05.63 (34.27)                                        
 45 Crosby, Amanda            15 WISC-MR              1:02.26    1:06.11        
                  31.95     1:06.11 (34.16)                                        
 46 Freitag, Jamie            16 CSC-MR               1:07.04    1:06.55        
                  31.96     1:06.55 (34.59)                                        
 47 Hodosky, Jessica          16 CSC-MR               1:02.65    1:07.37        
                  32.07     1:07.37 (35.30)                                        
 48 Izzo, Sarah               16 NDAC-MR              1:06.81    1:08.65        
                  32.20     1:08.65 (36.45)                                        
 49 Rodriguez, Alyssa         16 Dolphins-MR          1:09.71    1:08.70        
                  32.55     1:08.70 (36.15)                                        
 50 Megherian, Emily          17 CIY-MR               1:09.08    1:10.64        
                  33.28     1:10.64 (37.36)                                        
 51 Pereira, Alicia           16 CIY-MR               1:06.81    1:13.05        
                  34.67     1:13.05 (38.38)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Carly             17 MSC-MR               1:55.11    2:01.42        
                  28.00       58.49 (30.49)     1:29.87 (31.38)     2:01.42 (31.55)
  2 Rutigliano, Imma          18 NDAC-MR              2:01.21    2:02.98        
                  28.27       59.13 (30.86)     1:30.90 (31.77)     2:02.98 (32.08)
  3 Deverna, Tara             15 GAEL-MR              1:58.51    2:03.48        
                  27.37       58.28 (30.91)     1:30.35 (32.07)     2:03.48 (33.13)
  4 Reilly, Bridget           15 GAEL-MR              2:06.64    2:04.17        
                  28.74     1:00.08 (31.34)     1:32.09 (32.01)     2:04.17 (32.08)
  5 Seelbach, Leeza           16 NDAC-MR              2:01.68    2:05.33        
                  28.18       59.55 (31.37)     1:32.72 (33.17)     2:05.33 (32.61)
  6 Desousa, Dana             15 Tmsuffolk-MR         2:05.48    2:06.53        
                  29.03     1:00.83 (31.80)     1:33.63 (32.80)     2:06.53 (32.90)
  7 Boyko, Emily              17 MSC-MR               2:08.67    2:06.79        
                  29.75     1:02.29 (32.54)     1:35.30 (33.01)     2:06.79 (31.49)
  8 Ullinger, Katie           16 MSC-MR               2:03.07    2:07.24        
                  28.95     1:00.97 (32.02)     1:34.51 (33.54)     2:07.24 (32.73)
  9 Buckley, Sara             16 NS-MR                2:10.90    2:07.49        
                  29.31     1:01.96 (32.65)     1:35.53 (33.57)     2:07.49 (31.96)
 10 Koehler, Sierra           12 WISC-MR              2:07.63    2:08.30        
                  27.89       59.61 (31.72)     1:34.63 (35.02)     2:08.30 (33.67)
 11 Donnelly, Alex            17 NS-MR                2:00.74    2:08.48        
                  28.61     1:00.62 (32.01)     1:34.73 (34.11)     2:08.48 (33.75)
 12 Scharf, Samantha          16 Tmsuffolk-MR         2:03.69    2:08.52        
                  29.46     1:01.96 (32.50)     1:35.88 (33.92)     2:08.52 (32.64)
 13 Cuiffo, Andie             16 Tmsuffolk-MR         2:00.90    2:08.83        
                  28.23       59.54 (31.31)     1:33.91 (34.37)     2:08.83 (34.92)
 14 Stratica, Heather         16 MSC-MR               2:08.06    2:09.15        
                  30.35     1:03.27 (32.92)     1:36.52 (33.25)     2:09.15 (32.63)
 15 Bhanji, Ameera            15 MSC-MR               2:05.07    2:09.34        
                  29.50     1:01.21 (31.71)     1:34.33 (33.12)     2:09.34 (35.01)
 16 Baione, Alexa             17 MSC-MR               2:12.48    2:12.19        
                  30.11     1:03.35 (33.24)     1:37.77 (34.42)     2:12.19 (34.42)
 17 Walsh, Shannon            16 MSC-MR               2:10.66    2:12.69        
                  30.16     1:03.60 (33.44)     1:38.37 (34.77)     2:12.69 (34.32)
 18 Quezada, Betsy            15 MSC-MR               2:11.71    2:13.23        
                  30.54     1:04.02 (33.48)     1:38.62 (34.60)     2:13.23 (34.61)
 19 Weckesser, Kayla          15 NDAC-MR              2:19.75    2:14.32        
                  30.02     1:03.86 (33.84)     1:39.76 (35.90)     2:14.32 (34.56)
 20 O'Rourke, Katie           16 Dolphins-MR          2:08.61    2:14.90        
                  31.13     1:05.09 (33.96)     1:40.39 (35.30)     2:14.90 (34.51)
 21 Theal, Jacqueline         15 Tmsuffolk-MR         2:14.65    2:15.20        
                  30.01     1:04.92 (34.91)     1:40.37 (35.45)     2:15.20 (34.83)
 22 Vizcaino, Kristine        16 NS-MR                2:10.91    2:15.48        
                  29.56     1:03.09 (33.53)     1:39.96 (36.87)     2:15.48 (35.52)
 23 Adams, Abbie              16 Dolphins-MR          2:20.13    2:16.90        
                  30.43     1:04.44 (34.01)     1:40.41 (35.97)     2:16.90 (36.49)
 24 Thone, Danielle           17 Dolphins-MR          2:12.97    2:18.07        
                  30.95     1:05.43 (34.48)     1:41.65 (36.22)     2:18.07 (36.42)
 25 Baione, Rachel            15 MSC-MR               2:20.48    2:20.51        
                  32.30     1:06.85 (34.55)     1:43.69 (36.84)     2:20.51 (36.82)
 26 Wood, Kira                16 Dolphins-MR          2:20.71    2:21.26        
                  30.89     1:06.16 (35.27)     1:43.69 (37.53)     2:21.26 (37.57)
 27 Williams, Shannon         13 WISC-MR              2:20.83    2:21.59        
                  31.35     1:06.97 (35.62)     1:44.61 (37.64)     2:21.59 (36.98)
 28 Doherty, Julia            17 GAEL-MR              2:18.28    2:23.40        
                  32.53     1:07.86 (35.33)     1:44.95 (37.09)     2:23.40 (38.45)
 29 Izzo, Sarah               16 NDAC-MR              2:26.21    2:23.43        
                  31.96     1:08.26 (36.30)     1:45.83 (37.57)     2:23.43 (37.60)
 30 Crosby, Amanda            15 WISC-MR              2:14.29    2:27.56        
                  32.84     1:09.76 (36.92)     1:45.42 (35.66)     2:27.56 (42.14)
 31 Coffin, Hannah            15 Dolphins-MR          2:26.91    2:28.43        
                  33.88     1:12.26 (38.38)     1:51.11 (38.85)     2:28.43 (37.32)
 32 Rodriguez, Alyssa         16 Dolphins-MR          2:26.00    2:33.74        
                  34.67     1:13.17 (38.50)     1:54.07 (40.90)     2:33.74 (39.67)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Bridget           16 CSC-MR               5:39.07    5:28.39        
                  28.72     1:00.58 (31.86)     1:33.38 (32.80)     2:06.54 (33.16)
        2:39.93 (33.39)     3:13.67 (33.74)     3:47.44 (33.77)     4:21.41 (33.97)
        4:55.70 (34.29)     5:28.39 (32.69)                                        
  2 Reilly, Bridget           15 GAEL-MR              5:33.12    5:31.38        
                  30.22     1:03.15 (32.93)     1:36.54 (33.39)     2:09.95 (33.41)
        2:43.73 (33.78)     3:17.86 (34.13)     3:51.51 (33.65)     4:25.45 (33.94)
        4:58.74 (33.29)     5:31.38 (32.64)                                        
  3 Watson, Carly             17 MSC-MR               5:21.11    5:31.89        
                  30.50     1:05.06 (34.56)     1:39.04 (33.98)     2:13.34 (34.30)
        2:47.29 (33.95)     3:21.43 (34.14)     3:54.04 (32.61)     4:26.82 (32.78)
        5:00.01 (33.19)     5:31.89 (31.88)                                        
  4 Boyko, Emily              17 MSC-MR               5:32.31    5:32.75        
                  30.22     1:03.30 (33.08)     1:37.08 (33.78)     2:10.97 (33.89)
        2:45.00 (34.03)     3:19.24 (34.24)     3:53.20 (33.96)     4:27.08 (33.88)
        5:00.42 (33.34)     5:32.75 (32.33)                                        
  5 Scharf, Samantha          16 Tmsuffolk-MR         5:27.24    5:34.51        
                  30.61     1:04.88 (34.27)     1:39.59 (34.71)     2:13.78 (34.19)
        2:48.16 (34.38)     3:22.20 (34.04)     3:56.15 (33.95)     4:30.18 (34.03)
        5:03.79 (33.61)     5:34.51 (30.72)                                        
  6 Rutigliano, Imma          18 NDAC-MR              5:30.71    5:34.82        
                  29.64     1:02.62 (32.98)     1:35.79 (33.17)     2:09.20 (33.41)
        2:43.64 (34.44)     3:18.23 (34.59)     3:53.02 (34.79)     4:27.84 (34.82)
        5:02.12 (34.28)     5:34.82 (32.70)                                        
  7 Bhanji, Ameera            15 MSC-MR               5:36.36    5:40.98        
                  30.72     1:04.75 (34.03)     1:39.70 (34.95)     2:14.56 (34.86)
        2:49.83 (35.27)     3:24.36 (34.53)     3:59.08 (34.72)     4:33.69 (34.61)
        5:08.26 (34.57)     5:40.98 (32.72)                                        
  8 Ullinger, Katie           16 MSC-MR               5:31.05    5:42.36        
                  30.66     1:04.43 (33.77)     1:39.16 (34.73)     2:13.92 (34.76)
        2:49.04 (35.12)     3:24.28 (35.24)     3:59.58 (35.30)     4:34.82 (35.24)
        5:09.66 (34.84)     5:42.36 (32.70)                                        
  9 Stratica, Heather         16 MSC-MR               5:46.29    5:42.66        
                  30.69     1:04.35 (33.66)     1:38.66 (34.31)     2:13.55 (34.89)
        2:48.24 (34.69)     3:22.76 (34.52)     3:57.98 (35.22)     4:33.41 (35.43)
        5:08.48 (35.07)     5:42.66 (34.18)                                        
 10 Donnelly, Alex            17 NS-MR                5:24.57    5:42.90        
                  30.62     1:04.60 (33.98)     1:39.10 (34.50)     2:13.92 (34.82)
        2:48.67 (34.75)     3:23.45 (34.78)     3:58.39 (34.94)     4:34.12 (35.73)
        5:08.80 (34.68)     5:42.90 (34.10)                                        
 11 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR         5:50.70    5:44.55        
                  30.31     1:03.59 (33.28)     1:37.84 (34.25)     2:12.06 (34.22)
        2:47.36 (35.30)     3:23.04 (35.68)     3:59.11 (36.07)     4:34.54 (35.43)
        5:10.39 (35.85)     5:44.55 (34.16)                                        
 12 Dowd, Brenna              16 CSC-MR               5:45.71    5:44.82        
                  29.92     1:03.46 (33.54)     1:38.63 (35.17)     2:14.14 (35.51)
        2:50.26 (36.12)     3:25.83 (35.57)     4:01.51 (35.68)     4:36.98 (35.47)
        5:12.16 (35.18)     5:44.82 (32.66)                                        
 13 Attner, Lauren            16 Tmsuffolk-MR         5:42.82    5:44.83        
                  30.81     1:04.39 (33.58)     1:38.60 (34.21)     2:12.90 (34.30)
        2:47.69 (34.79)     3:23.25 (35.56)     3:58.85 (35.60)     4:34.60 (35.75)
        5:10.03 (35.43)     5:44.83 (34.80)                                        
 14 Buckley, Sara             16 NS-MR                5:57.12    5:44.93        
                  31.01     1:05.53 (34.52)     1:40.48 (34.95)     2:15.67 (35.19)
        2:50.78 (35.11)     3:26.02 (35.24)     4:00.74 (34.72)     4:36.29 (35.55)
        5:11.27 (34.98)     5:44.93 (33.66)                                        
 15 Deverna, Tara             15 GAEL-MR              5:28.49    5:46.83        
                  30.56     1:05.03 (34.47)     1:39.80 (34.77)     2:14.82 (35.02)
        2:49.87 (35.05)     3:25.69 (35.82)     4:01.65 (35.96)     4:37.50 (35.85)
        5:12.89 (35.39)     5:46.83 (33.94)                                        
 16 Mulligan, Kelly           17 CIY-MR               5:34.77    5:52.76        
                  29.00     1:02.27 (33.27)     1:37.18 (34.91)     2:12.68 (35.50)
        2:49.49 (36.81)     3:26.85 (37.36)     4:04.52 (37.67)     4:42.08 (37.56)
        5:18.61 (36.53)     5:52.76 (34.15)                                        
 17 Walsh, Shannon            16 MSC-MR               5:55.10    5:53.28        
                  30.95     1:04.93 (33.98)     1:40.23 (35.30)     2:15.92 (35.69)
        2:52.47 (36.55)     3:29.23 (36.76)     4:05.86 (36.63)     4:42.47 (36.61)
        5:18.92 (36.45)     5:53.28 (34.36)                                        
 18 Asanjarani, Ashley        13 CIY-MR               6:12.41    5:53.67        
                  30.83     1:05.17 (34.34)     1:40.82 (35.65)     2:16.75 (35.93)
        2:52.69 (35.94)     3:29.32 (36.63)     4:05.99 (36.67)     4:42.51 (36.52)
        5:18.87 (36.36)     5:53.67 (34.80)                                        
 19 Quezada, Betsy            15 MSC-MR               6:05.42    5:54.59        
                  31.76     1:06.37 (34.61)     1:41.78 (35.41)     2:17.37 (35.59)
        2:53.25 (35.88)     3:29.36 (36.11)     4:05.61 (36.25)     4:42.32 (36.71)
        5:19.07 (36.75)     5:54.59 (35.52)                                        
 20 Lynch, Ciaran             15 NS-MR                6:01.80    5:57.27        
                  31.01     1:06.29 (35.28)     1:42.27 (35.98)     2:18.61 (36.34)
        2:55.20 (36.59)     3:32.03 (36.83)     4:08.72 (36.69)     4:45.65 (36.93)
        5:22.03 (36.38)     5:57.27 (35.24)                                        
 21 Baione, Alexa             17 MSC-MR               5:57.30    6:02.88        
                  31.39     1:06.14 (34.75)     1:42.08 (35.94)     2:18.75 (36.67)
        2:55.90 (37.15)     3:33.03 (37.13)     4:10.40 (37.37)     4:48.24 (37.84)
        5:26.69 (38.45)     6:02.88 (36.19)                                        
 22 Thone, Danielle           17 Dolphins-MR          5:54.04    6:04.13        
                  32.66     1:08.70 (36.04)     1:45.01 (36.31)     2:22.19 (37.18)
        2:59.63 (37.44)     3:37.01 (37.38)     4:14.51 (37.50)     4:51.72 (37.21)
        5:28.74 (37.02)     6:04.13 (35.39)                                        
 23 O'Rourke, Katie           16 Dolphins-MR          5:58.86    6:04.57        
                  32.20     1:07.58 (35.38)     1:44.49 (36.91)     2:22.39 (37.90)
        2:59.25 (36.86)     3:37.07 (37.82)     4:14.69 (37.62)     4:52.43 (37.74)
        5:29.17 (36.74)     6:04.57 (35.40)                                        
 24 Baione, Rachel            15 MSC-MR               6:19.07    6:21.34        
                  32.98     1:09.19 (36.21)     1:46.88 (37.69)     2:25.08 (38.20)
        3:04.33 (39.25)     3:43.59 (39.26)     4:23.63 (40.04)     5:03.42 (39.79)
        5:43.42 (40.00)     6:21.34 (37.92)                                        
 25 Wood, Kira                16 Dolphins-MR          6:13.89    6:21.87        
                  32.74     1:10.14 (37.40)     1:49.30 (39.16)     2:27.84 (38.54)
        3:07.64 (39.80)     3:47.85 (40.21)     4:27.44 (39.59)     5:06.22 (38.78)
        5:44.87 (38.65)     6:21.87 (37.00)                                        
 26 Ouzounian, Jaclyn         17 NS-MR                6:00.00    6:27.40        
                  31.83     1:07.82 (35.99)     1:46.30 (38.48)     2:25.72 (39.42)
        3:05.70 (39.98)     3:46.11 (40.41)     4:26.48 (40.37)     5:07.01 (40.53)
        5:47.80 (40.79)     6:27.40 (39.60)                                        
 27 Benneche, Hannah          12 WISC-MR              7:14.64    6:45.71        
                  34.83     1:15.25 (40.42)     1:56.45 (41.20)     2:38.68 (42.23)
        3:20.44 (41.76)     4:02.28 (41.84)     4:45.33 (43.05)     5:26.63 (41.30)
        6:08.11 (41.48)     6:45.71 (37.60)                                        
 28 Coffin, Hannah            15 Dolphins-MR          6:12.12    6:46.47        
                  34.48     1:15.00 (40.52)     1:56.67 (41.67)     2:38.57 (41.90)
        3:20.79 (42.22)     4:02.54 (41.75)     4:44.60 (42.06)     5:26.53 (41.93)
        6:07.64 (41.11)     6:46.47 (38.83)                                        
 29 Hodosky, Jessica          16 CSC-MR               6:20.36    6:47.97        
                  33.46     1:11.11 (37.65)     1:51.42 (40.31)     2:32.19 (40.77)
        3:13.20 (41.01)     3:55.21 (42.01)     4:38.04 (42.83)     5:21.85 (43.81)
        6:05.34 (43.49)     6:47.97 (42.63)                                        
 30 Nikolski, Mary T          11 Dolphins-MR          6:55.24    6:49.73        
                                                                        2:43.87 ( )
        3:25.82 (41.95)     4:07.67 (41.85)     4:49.15 (41.48)     5:30.20 (41.05)
        6:11.91 (41.71)     6:49.73 (37.82)                                        
 31 Rodriguez, Alyssa         16 Dolphins-MR          6:56.35    6:56.77        
                  36.38     1:16.96 (40.58)     1:59.14 (42.18)     2:42.36 (43.22)
        3:25.57 (43.21)     4:08.50 (42.93)     4:51.75 (43.25)     5:33.38 (41.63)
        6:17.27 (43.89)     6:56.77 (39.50)                                        
 32 Pereira, Alicia           16 CIY-MR               6:35.00    7:09.40        
                  34.34     1:14.30 (39.96)                             2:41.51 ( )
                                4:11.76 ( )                                        
            6:27.48 ( )     7:09.40 (41.92)                                        
 33 Seward, Kristen           12 Dolphins-MR          6:56.00    7:11.98        
                                                    2:06.12 ( )                    
            3:33.85 ( )   7:11.98 (3:38.13)                                        
 34 Megherian, Emily          17 CIY-MR               6:15.22    7:14.51        
                  34.91     1:16.05 (41.14)     2:00.29 (44.24)     2:44.93 (44.64)
        3:30.37 (45.44)     4:15.70 (45.33)     5:00.65 (44.95)     5:46.18 (45.53)
        6:32.85 (46.67)     7:14.51 (41.66)                                        
 35 Jarvis, MacKenzie         12 Dolphins-MR          8:38.66    7:28.85        
                  37.09     1:19.14 (42.05)                             2:04.25 ( )
      3:36.46 (1:32.21)     4:23.81 (47.35)     5:10.94 (47.13)     5:57.29 (46.35)
        6:43.91 (46.62)     7:28.85 (44.94)                                        
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate              14 MSC-MR              10:44.66   10:59.33        
                  30.02     1:03.15 (33.13)     1:36.28 (33.13)     2:09.98 (33.70)
        2:43.10 (33.12)     3:15.80 (32.70)     3:47.93 (32.13)     4:20.60 (32.67)
        4:53.20 (32.60)     5:25.88 (32.68)     5:58.92 (33.04)     6:32.07 (33.15)
        7:05.28 (33.21)     7:38.79 (33.51)     8:12.30 (33.51)     8:45.82 (33.52)
        9:19.44 (33.62)     9:53.27 (33.83)    10:26.81 (33.54)    10:59.33 (32.52)
  2 Boyko, Emily              17 MSC-MR              11:30.72   11:12.76        
                  30.61     1:04.68 (34.07)     1:38.63 (33.95)     2:12.71 (34.08)
        2:46.89 (34.18)     3:20.92 (34.03)     3:54.86 (33.94)     4:28.82 (33.96)
        5:03.29 (34.47)     5:37.43 (34.14)     6:11.37 (33.94)     6:45.31 (33.94)
        7:18.94 (33.63)     7:52.94 (34.00)     8:26.90 (33.96)     9:00.34 (33.44)
        9:33.99 (33.65)    10:07.61 (33.62)    10:41.06 (33.45)    11:12.76 (31.70)
  3 Watson, Carly             17 MSC-MR              11:00.00   11:14.06        
                  30.26     1:03.75 (33.49)     1:37.38 (33.63)     2:11.03 (33.65)
        2:44.63 (33.60)     3:18.25 (33.62)     3:51.97 (33.72)     4:26.21 (34.24)
        5:00.88 (34.67)     5:35.64 (34.76)     6:09.89 (34.25)     6:44.12 (34.23)
        7:17.65 (33.53)     7:51.85 (34.20)     8:25.75 (33.90)     8:59.55 (33.80)
        9:33.25 (33.70)    10:07.36 (34.11)    10:41.59 (34.23)    11:14.06 (32.47)
  4 Hahn, Katelyn             13 Tmsuffolk-MR        11:34.90   11:24.56        
                  30.92     1:05.07 (34.15)     1:39.79 (34.72)     2:14.79 (35.00)
        2:49.87 (35.08)     3:24.51 (34.64)     3:58.90 (34.39)     4:33.49 (34.59)
        5:07.79 (34.30)     5:42.92 (35.13)     6:18.30 (35.38)     6:52.41 (34.11)
        7:27.03 (34.62)     8:01.76 (34.73)     8:36.43 (34.67)     9:10.98 (34.55)
        9:45.03 (34.05)    10:18.21 (33.18)    10:51.99 (33.78)    11:24.56 (32.57)
  5 Ullinger, Katie           16 MSC-MR              11:49.11   11:33.58        
                  30.76     1:04.30 (33.54)     1:38.89 (34.59)     2:13.88 (34.99)
        2:48.93 (35.05)     3:23.90 (34.97)     3:58.57 (34.67)     4:33.12 (34.55)
        5:07.88 (34.76)     5:43.01 (35.13)     6:18.12 (35.11)     6:53.26 (35.14)
        7:28.61 (35.35)     8:03.95 (35.34)     8:39.50 (35.55)     9:14.66 (35.16)
        9:50.03 (35.37)    10:25.60 (35.57)    11:00.53 (34.93)    11:33.58 (33.05)
  6 Drury, Shannon            15 Tmsuffolk-MR        11:21.41   11:41.04        
                  31.75     1:06.01 (34.26)     1:41.06 (35.05)     2:16.00 (34.94)
        2:51.00 (35.00)     3:25.97 (34.97)     4:00.98 (35.01)     4:36.18 (35.20)
        5:11.54 (35.36)     5:46.73 (35.19)     6:21.77 (35.04)     6:57.27 (35.50)
        7:32.91 (35.64)     8:08.27 (35.36)     8:44.31 (36.04)     9:19.65 (35.34)
        9:55.37 (35.72)    10:31.13 (35.76)    11:06.63 (35.50)    11:41.04 (34.41)
  7 Elcott, Ina               13 MSC-MR              12:25.11   11:47.64        
                  31.24     1:06.00 (34.76)     1:41.46 (35.46)     2:16.81 (35.35)
        2:51.93 (35.12)     3:27.34 (35.41)     4:03.36 (36.02)     4:39.40 (36.04)
        5:15.41 (36.01)     5:51.44 (36.03)     6:27.31 (35.87)     7:02.48 (35.17)
        7:38.14 (35.66)     8:14.21 (36.07)     8:50.15 (35.94)     9:25.82 (35.67)
       10:01.32 (35.50)    10:37.17 (35.85)    11:13.20 (36.03)    11:47.64 (34.44)
  8 Bhanji, Ameera            15 MSC-MR              11:44.80   11:50.15        
                  32.07     1:07.07 (35.00)     1:42.43 (35.36)     2:18.22 (35.79)
        2:54.20 (35.98)     3:29.82 (35.62)     4:05.41 (35.59)     4:41.14 (35.73)
        5:16.85 (35.71)     5:52.33 (35.48)     6:27.92 (35.59)     7:04.22 (36.30)
        7:40.15 (35.93)     8:16.61 (36.46)     8:52.88 (36.27)     9:29.70 (36.82)
       10:07.76 (38.06)    10:42.14 (34.38)    11:18.25 (36.11)    11:50.15 (31.90)
  9 Weiner, Jade              15 Tmsuffolk-MR        11:55.90   11:50.20        
                  30.95     1:04.61 (33.66)     1:39.70 (35.09)     2:14.22 (34.52)
        2:49.60 (35.38)     3:25.54 (35.94)     4:01.67 (36.13)     4:38.02 (36.35)
        5:14.22 (36.20)     5:50.58 (36.36)     6:26.80 (36.22)     7:03.02 (36.22)
        7:39.45 (36.43)     8:15.51 (36.06)     8:52.22 (36.71)     9:28.70 (36.48)
       10:05.22 (36.52)    10:41.42 (36.20)    11:16.58 (35.16)    11:50.20 (33.62)
 10 Reining, Emma             13 MSC-MR              13:00.00   11:54.11        
                  32.24     1:08.50 (36.26)     1:45.35 (36.85)     2:22.74 (37.39)
        2:59.04 (36.30)     3:35.01 (35.97)     4:10.19 (35.18)     4:45.35 (35.16)
        5:21.10 (35.75)     5:57.16 (36.06)     6:33.44 (36.28)     7:10.52 (37.08)
        7:45.97 (35.45)     8:22.07 (36.10)     8:58.25 (36.18)     9:34.89 (36.64)
       10:11.67 (36.78)    10:48.05 (36.38)    11:23.49 (35.44)    11:54.11 (30.62)
 11 Lewis, Emily              14 UNMSC-MR            11:53.41   11:55.88        
                  31.48     1:05.71 (34.23)   2:16.43 (1:10.72)     2:52.18 (35.75)
                                3:27.93 ( )     4:03.60 (35.67)     4:40.08 (36.48)
        5:16.53 (36.45)     5:52.78 (36.25)     6:29.27 (36.49)     7:05.70 (36.43)
        7:41.94 (36.24)     8:18.81 (36.87)     8:54.94 (36.13)     9:31.50 (36.56)
       10:07.82 (36.32)    10:44.14 (36.32)    11:20.19 (36.05)    11:55.88 (35.69)
 12 Seelbach, Leeza           16 NDAC-MR             12:08.11   11:58.36        
                  30.91     1:05.83 (34.92)     1:42.05 (36.22)     2:18.96 (36.91)
        2:54.71 (35.75)     3:30.80 (36.09)     4:06.60 (35.80)     4:43.02 (36.42)
        5:19.55 (36.53)     5:55.86 (36.31)     6:32.28 (36.42)     7:09.20 (36.92)
        7:45.89 (36.69)     8:22.43 (36.54)     8:59.10 (36.67)     9:35.51 (36.41)
       10:11.96 (36.45)    10:48.82 (36.86)    11:24.87 (36.05)    11:58.36 (33.49)
 13 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR             12:10.39   11:59.48        
                  31.37     1:06.67 (35.30)     1:41.92 (35.25)     2:17.75 (35.83)
        2:52.23 (34.48)     3:28.79 (36.56)     4:04.97 (36.18)     4:41.44 (36.47)
        5:17.41 (35.97)     5:53.59 (36.18)     6:30.69 (37.10)     7:07.40 (36.71)
        7:44.07 (36.67)     8:21.70 (37.63)     8:58.69 (36.99)     9:36.08 (37.39)
       10:12.40 (36.32)    10:49.33 (36.93)    11:26.40 (37.07)    11:59.48 (33.08)
 14 Koehler, Sierra           12 WISC-MR             12:00.54   12:03.11        
                  29.88     1:04.37 (34.49)     1:40.55 (36.18)     2:17.37 (36.82)
        2:53.77 (36.40)     3:30.17 (36.40)     4:07.33 (37.16)     4:43.99 (36.66)
        5:21.18 (37.19)     5:58.48 (37.30)     6:35.80 (37.32)     7:12.05 (36.25)
        7:48.36 (36.31)     8:25.87 (37.51)     9:03.11 (37.24)     9:39.89 (36.78)
       10:16.90 (37.01)    10:54.24 (37.34)    11:30.11 (35.87)    12:03.11 (33.00)
 15 Ruf, Katie                14 Dolphins-MR         12:55.99   12:16.13        
                  31.99     1:07.22 (35.23)     1:43.62 (36.40)     2:20.40 (36.78)
        2:57.87 (37.47)     3:34.61 (36.74)     4:11.14 (36.53)     4:47.80 (36.66)
        5:25.78 (37.98)     6:03.71 (37.93)     6:41.57 (37.86)     7:19.41 (37.84)
        7:57.08 (37.67)     8:34.89 (37.81)     9:12.87 (37.98)     9:50.47 (37.60)
       10:27.87 (37.40)    11:05.59 (37.72)    11:42.98 (37.39)    12:16.13 (33.15)
 16 Caldwell, Julia           13 MSC-MR              12:43.02   12:27.04        
                  34.96     1:12.19 (37.23)     1:49.59 (37.40)     2:27.59 (38.00)
        3:05.74 (38.15)     3:43.62 (37.88)     4:21.70 (38.08)     4:59.64 (37.94)
        5:37.37 (37.73)     6:15.18 (37.81)     6:52.96 (37.78)     7:30.64 (37.68)
        8:08.15 (37.51)     8:45.89 (37.74)     9:23.55 (37.66)    10:00.83 (37.28)
       10:38.00 (37.17)    11:15.05 (37.05)    11:51.83 (36.78)    12:27.04 (35.21)
 17 Weckesser, Kayla          15 NDAC-MR             12:51.32   12:30.83        
                  31.97     1:07.77 (35.80)     1:45.43 (37.66)     2:23.30 (37.87)
        3:01.84 (38.54)     3:39.88 (38.04)     4:18.01 (38.13)     4:56.26 (38.25)
        5:34.47 (38.21)     6:13.07 (38.60)     6:50.64 (37.57)     7:28.74 (38.10)
        8:07.09 (38.35)     8:45.69 (38.60)     9:24.23 (38.54)    10:02.93 (38.70)
       10:41.32 (38.39)    11:19.31 (37.99)    11:56.16 (36.85)    12:30.83 (34.67)
 18 Quezada, Betsy            15 MSC-MR              12:01.99   12:39.11        
                  33.16     1:09.20 (36.04)     1:46.29 (37.09)     2:23.28 (36.99)
        3:00.73 (37.45)     3:38.68 (37.95)     4:16.87 (38.19)     4:55.02 (38.15)
        5:33.57 (38.55)     6:12.02 (38.45)     6:50.96 (38.94)     7:29.80 (38.84)
        8:09.34 (39.54)     8:48.30 (38.96)     9:27.86 (39.56)    10:06.49 (38.63)
       10:45.29 (38.80)    11:24.16 (38.87)    12:02.52 (38.36)    12:39.11 (36.59)
 19 Vizcaino, Kristine        16 NS-MR               12:20.91   12:44.09        
                  32.46     1:09.16 (36.70)     1:47.35 (38.19)     2:26.00 (38.65)
        3:05.55 (39.55)     3:44.93 (39.38)     4:23.72 (38.79)     5:02.90 (39.18)
        5:41.90 (39.00)     6:20.75 (38.85)     6:59.17 (38.42)     7:37.98 (38.81)
        8:17.55 (39.57)     8:57.69 (40.14)     9:36.56 (38.87)    10:15.07 (38.51)
       10:52.67 (37.60)    11:29.83 (37.16)    12:08.03 (38.20)    12:44.09 (36.06)
 20 Baldassare, Brooke        13 WISC-MR             12:40.88   12:46.49        
                  32.24     1:08.55 (36.31)     1:46.99 (38.44)     2:25.55 (38.56)
        3:04.60 (39.05)     3:43.49 (38.89)     4:22.72 (39.23)     5:02.52 (39.80)
        5:41.37 (38.85)     6:20.15 (38.78)     6:59.72 (39.57)     7:38.72 (39.00)
        8:17.56 (38.84)     8:56.99 (39.43)     9:36.51 (39.52)    10:15.10 (38.59)
       10:54.60 (39.50)    11:32.92 (38.32)    12:10.48 (37.56)    12:46.49 (36.01)
 21 Nikolski, Bridget         15 Dolphins-MR         12:33.39   13:01.75        
                  33.95     1:11.33 (37.38)     1:49.90 (38.57)     2:28.93 (39.03)
        3:07.67 (38.74)     3:47.07 (39.40)     4:26.50 (39.43)     5:06.29 (39.79)
        5:46.56 (40.27)     6:26.37 (39.81)     7:05.81 (39.44)     7:45.08 (39.27)
        8:25.23 (40.15)     9:05.00 (39.77)     9:44.88 (39.88)    10:25.22 (40.34)
       11:04.33 (39.11)    11:43.79 (39.46)    12:22.90 (39.11)    13:01.75 (38.85)
 22 Williams, Shannon         13 WISC-MR             14:31.44   13:14.24        
                  33.54     1:10.65 (37.11)     1:48.76 (38.11)     2:27.73 (38.97)
        3:06.78 (39.05)     3:46.28 (39.50)     4:25.85 (39.57)     5:06.35 (40.50)
        5:46.09 (39.74)     6:26.13 (40.04)     7:06.83 (40.70)     7:47.93 (41.10)
        8:29.12 (41.19)     9:09.88 (40.76)     9:50.90 (41.02)    10:32.49 (41.59)
     11:54.77 (1:22.28)    12:34.95 (40.18)    13:14.24 (39.29)                    
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate              14 MSC-MR                 59.39    1:01.66        
                  29.80     1:01.66 (31.86)                                        
  2 Whalen, Bridget           16 CSC-MR               1:00.40    1:03.04        
                  30.66     1:03.04 (32.38)                                        
  3 Drury, Shannon            15 Tmsuffolk-MR         1:03.36    1:03.89        
                  31.22     1:03.89 (32.67)                                        
  4 Leary, Tanita             16 GAEL-MR              1:05.70    1:04.74        
                  31.43     1:04.74 (33.31)                                        
  5 Mulligan, Kelly           17 CIY-MR               1:01.17    1:04.87        
                  31.51     1:04.87 (33.36)                                        
  6 Hartigan, Colleen         16 SSL-MR               1:02.57    1:05.12        
                  31.95     1:05.12 (33.17)                                        
  7 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR         1:05.05    1:05.46        
                  32.55     1:05.46 (32.91)                                        
  8 Theal, Jacqueline         15 Tmsuffolk-MR         1:02.30    1:05.76        
                  31.74     1:05.76 (34.02)                                        
  9 Rutigliano, Imma          18 NDAC-MR              1:02.58    1:05.89        
                  31.60     1:05.89 (34.29)                                        
 10 Cuiffo, Andie             16 Tmsuffolk-MR         1:03.18    1:06.09        
                  31.99     1:06.09 (34.10)                                        
 11 Mulligan, Tara            16 CIY-MR               1:04.17    1:06.11        
                  32.17     1:06.11 (33.94)                                        
 12 Seelbach, Leeza           16 NDAC-MR              1:04.85    1:06.72        
                  32.47     1:06.72 (34.25)                                        
 13 Ullinger, Katie           16 MSC-MR               1:06.97    1:06.96        
                  32.73     1:06.96 (34.23)                                        
 14 Deverna, Tara             15 GAEL-MR              1:05.76    1:07.13        
                  32.94     1:07.13 (34.19)                                        
 15 Baione, Alexa             17 MSC-MR               1:06.06    1:07.16        
                  32.49     1:07.16 (34.67)                                        
 16 Lynch, Ciaran             15 NS-MR                1:07.25    1:07.25        
                  32.76     1:07.25 (34.49)                                        
 17 Scharf, Samantha          16 Tmsuffolk-MR         1:05.17    1:07.50        
                  33.26     1:07.50 (34.24)                                        
 18 Weiner, Jade              15 Tmsuffolk-MR         1:06.90    1:07.82        
                  33.30     1:07.82 (34.52)                                        
 19 Nunez, Naomi              16 MSC-MR               1:07.32    1:08.15        
                  33.73     1:08.15 (34.42)                                        
 20 Koenig, Lindsay           16 Dolphins-MR          1:03.92    1:08.25        
                  33.14     1:08.25 (35.11)                                        
 21 Buckley, Sara             16 NS-MR                1:09.89    1:08.48        
                  33.02     1:08.48 (35.46)                                        
 22 Attner, Lauren            16 Tmsuffolk-MR         1:09.07    1:09.55        
                  34.02     1:09.55 (35.53)                                        
 23 Stratica, Heather         16 MSC-MR               1:08.41    1:10.65        
                  35.01     1:10.65 (35.64)                                        
 24 Adams, Abbie              16 Dolphins-MR          1:10.14    1:10.78        
                  34.58     1:10.78 (36.20)                                        
 25 Labarca, Gloria           15 GAEL-MR              1:10.07    1:11.11        
                  35.34     1:11.11 (35.77)                                        
 26 Burke, Katja              17 SSL-MR               1:07.37    1:11.30        
                  34.61     1:11.30 (36.69)                                        
 27 Pan, Leah                 16 CIY-MR               1:11.56    1:11.57        
                  34.65     1:11.57 (36.92)                                        
 28 Boyko, Emily              17 MSC-MR               1:08.82    1:11.99        
                  34.76     1:11.99 (37.23)                                        
 29 Vizcaino, Kristine        16 NS-MR                1:04.51    1:12.61        
                  35.17     1:12.61 (37.44)                                        
 30 Baione, Rachel            15 MSC-MR               1:11.49    1:12.66        
                  35.14     1:12.66 (37.52)                                        
 31 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR         1:15.93    1:13.23        
                  36.69     1:13.23 (36.54)                                        
 32 Parkin, Morgan            16 NDAC-MR              1:09.28    1:14.29        
                  36.09     1:14.29 (38.20)                                        
 33 Nikolski, Bridget         15 Dolphins-MR          1:10.17    1:14.41        
                  35.66     1:14.41 (38.75)                                        
 33 Ouzounian, Jaclyn         17 NS-MR                1:08.36    1:14.41        
                  34.67     1:14.41 (39.74)                                        
 35 Miller, Mikayla           14 Dolphins-MR          1:15.94    1:15.06        
                  38.02     1:15.06 (37.04)                                        
 36 O'Rourke, Katie           16 Dolphins-MR          1:12.94    1:15.95        
                  36.56     1:15.95 (39.39)                                        
 37 Freitag, Jamie            16 CSC-MR               1:15.76    1:17.41        
                  38.15     1:17.41 (39.26)                                        
 38 DiPaola, Emily            16 CIY-MR               1:16.53    1:18.85        
                  37.71     1:18.85 (41.14)                                        
 39 Crosby, Amanda            15 WISC-MR              1:11.75    1:19.60        
                  38.85     1:19.60 (40.75)                                        
 40 Megherian, Emily          17 CIY-MR               1:20.89    1:20.22        
                  39.12     1:20.22 (41.10)                                        
 41 Pereira, Alicia           16 CIY-MR               1:20.13    1:21.70        
                  39.31     1:21.70 (42.39)                                        
 42 Abraham, Rebecca          15 GAEL-MR              1:22.19    1:24.25        
                  41.55     1:24.25 (42.70)                                        
 43 Rodriguez, Alyssa         16 Dolphins-MR          1:23.55    1:25.11        
                  40.45     1:25.11 (44.66)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate              14 MSC-MR               2:08.10    2:11.52        
                  31.20     1:03.93 (32.73)     1:37.35 (33.42)     2:11.52 (34.17)
  2 Leary, Tanita             16 GAEL-MR              2:18.12    2:15.34        
                  32.30     1:06.37 (34.07)     1:40.72 (34.35)     2:15.34 (34.62)
  3 Whalen, Bridget           16 CSC-MR               2:10.74    2:15.38        
                  31.01     1:04.98 (33.97)     1:40.40 (35.42)     2:15.38 (34.98)
  4 Hartigan, Colleen         16 SSL-MR               2:10.63    2:15.89        
                  32.33     1:06.24 (33.91)     1:41.32 (35.08)     2:15.89 (34.57)
  5 Rice, Natasha             12 WISC-MR              2:16.66    2:18.08        
                  30.62     1:04.81 (34.19)     1:42.24 (37.43)     2:18.08 (35.84)
  6 Cuiffo, Andie             16 Tmsuffolk-MR         2:15.09    2:18.83        
                  31.46     1:06.21 (34.75)     1:42.45 (36.24)     2:18.83 (36.38)
  7 Desousa, Dana             15 Tmsuffolk-MR         2:20.52    2:19.02        
                  32.96     1:08.06 (35.10)     1:43.59 (35.53)     2:19.02 (35.43)
  8 Elcott, Ina               13 MSC-MR               2:18.27    2:19.31        
                  32.26     1:06.62 (34.36)     1:42.92 (36.30)     2:19.31 (36.39)
  9 Deverna, Tara             15 GAEL-MR              2:18.19    2:20.27        
                  32.84     1:07.88 (35.04)     1:43.72 (35.84)     2:20.27 (36.55)
 10 Theal, Jacqueline         15 Tmsuffolk-MR         2:16.19    2:21.12        
                  31.72     1:06.90 (35.18)     1:44.21 (37.31)     2:21.12 (36.91)
 11 Weiner, Jade              15 Tmsuffolk-MR         2:20.90    2:21.42        
                  33.03     1:07.80 (34.77)     1:44.41 (36.61)     2:21.42 (37.01)
 12 Scharf, Samantha          16 Tmsuffolk-MR         2:20.95    2:24.34        
                  34.47     1:10.75 (36.28)     1:47.80 (37.05)     2:24.34 (36.54)
 13 Rendon, Jazmin            13 NDAC-MR              2:23.41    2:24.66        
                  33.74     1:09.69 (35.95)     1:47.07 (37.38)     2:24.66 (37.59)
 14 Oyen-Ustad, Lillian       14 NDAC-MR              2:20.04    2:25.29        
                  33.68     1:09.97 (36.29)     1:47.71 (37.74)     2:25.29 (37.58)
 15 Attner, Lauren            16 Tmsuffolk-MR         2:27.63    2:26.36        
                  34.39     1:11.35 (36.96)     1:49.03 (37.68)     2:26.36 (37.33)
 16 Reining, Emma             13 MSC-MR               2:31.93    2:26.89        
                  33.59     1:10.93 (37.34)     1:49.53 (38.60)     2:26.89 (37.36)
 17 Hartigan, Meghan          14 SSL-MR               2:29.30    2:28.63        
                  34.39     1:11.48 (37.09)     1:50.01 (38.53)     2:28.63 (38.62)
 18 Bhanji, Ameera            15 MSC-MR               2:28.99    2:29.42        
                  36.58     1:12.92 (36.34)     1:50.84 (37.92)     2:29.42 (38.58)
 19 Koenig, Lindsay           16 Dolphins-MR          2:24.84    2:29.68        
                  34.25     1:11.37 (37.12)     1:50.98 (39.61)     2:29.68 (38.70)
 20 Smerechniak, Jillian      12 WISC-MR              2:25.57    2:30.12        
                  33.34     1:12.15 (38.81)     1:52.31 (40.16)     2:30.12 (37.81)
 21 Carey, Kelly              13 SSL-MR               2:37.64    2:35.17        
                  37.36     1:16.95 (39.59)     1:56.94 (39.99)     2:35.17 (38.23)
 22 Vizcaino, Kristine        16 NS-MR                2:19.06    2:37.93        
                  35.49     1:15.36 (39.87)     1:56.41 (41.05)     2:37.93 (41.52)
 23 Ouzounian, Jaclyn         17 NS-MR                2:26.59    2:43.01        
                  35.63     1:16.77 (41.14)     2:00.28 (43.51)     2:43.01 (42.73)
 24 Freitag, Jamie            16 CSC-MR               2:50.10    2:47.82        
                  39.17     1:21.00 (41.83)     2:04.45 (43.45)     2:47.82 (43.37)
 25 Pereira, Alicia           16 CIY-MR               2:53.83    2:52.52        
 -- Megherian, Emily          17 CIY-MR               3:00.72         DQ        
      34 Delay initiating turn after past vertical
                  39.57     1:22.72 (43.15)     2:08.31 (45.59)          DQ (45.29)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deverna, Tara             15 GAEL-MR              1:08.02    1:10.38        
                  33.55     1:10.38 (36.83)                                        
  2 Mulligan, Tara            16 CIY-MR               1:06.68    1:10.86        
                  33.47     1:10.86 (37.39)                                        
  3 Walsh, Shannon            16 MSC-MR               1:08.52    1:10.92        
                  33.46     1:10.92 (37.46)                                        
  4 Mulligan, Kelly           17 CIY-MR               1:10.56    1:12.39        
                  33.87     1:12.39 (38.52)                                        
  5 Desousa, Dana             15 Tmsuffolk-MR         1:13.30    1:14.30        
                  34.75     1:14.30 (39.55)                                        
  6 Drury, Shannon            15 Tmsuffolk-MR         1:16.45    1:14.79        
                  35.90     1:14.79 (38.89)                                        
  7 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR         1:12.54    1:14.97        
                  35.38     1:14.97 (39.59)                                        
  8 Baione, Alexa             17 MSC-MR               1:13.11    1:15.51        
                  36.52     1:15.51 (38.99)                                        
  9 Weckesser, Kayla          15 NDAC-MR              1:15.88    1:15.88        
                  35.98     1:15.88 (39.90)                                        
 10 Whalen, Bridget           16 CSC-MR               1:14.92    1:15.93        
                  36.37     1:15.93 (39.56)                                        
 11 Boyko, Emily              17 MSC-MR               1:13.49    1:16.33        
                  35.51     1:16.33 (40.82)                                        
 12 Borzacchiello, Christina  16 CSD-MR               1:14.57    1:16.46        
                  35.48     1:16.46 (40.98)                                        
 13 Watson, Carly             17 MSC-MR               1:19.99    1:16.62        
                  35.88     1:16.62 (40.74)                                        
 14 Izzo, Sarah               16 NDAC-MR              1:15.34    1:16.74        
                  36.57     1:16.74 (40.17)                                        
 15 Rutigliano, Imma          18 NDAC-MR              1:12.03    1:16.80        
                  36.27     1:16.80 (40.53)                                        
 16 Ullinger, Katie           16 MSC-MR               1:15.74    1:16.89        
                  35.99     1:16.89 (40.90)                                        
 17 Vizcaino, Kristine        16 NS-MR                1:10.91    1:18.15        
                  35.70     1:18.15 (42.45)                                        
 18 Scanlon, Madison          15 SSL-MR               1:20.68    1:19.17        
                  37.74     1:19.17 (41.43)                                        
 19 Noland, Callie            15 CSD-MR               1:16.88    1:19.31        
                  37.42     1:19.31 (41.89)                                        
 20 Weiner, Jade              15 Tmsuffolk-MR         1:18.95    1:19.45        
                  38.00     1:19.45 (41.45)                                        
 21 Pan, Leah                 16 CIY-MR               1:18.69    1:20.53        
                  37.91     1:20.53 (42.62)                                        
 22 Baione, Rachel            15 MSC-MR               1:18.44    1:20.62        
                  38.15     1:20.62 (42.47)                                        
 23 Scharf, Samantha          16 Tmsuffolk-MR         1:20.12    1:21.52        
                  38.47     1:21.52 (43.05)                                        
 24 Burke, Katja              17 SSL-MR               1:19.33    1:21.72        
                  38.78     1:21.72 (42.94)                                        
 25 Stein, Kimmy              15 SSL-MR               1:22.96    1:21.78        
                  38.69     1:21.78 (43.09)                                        
 26 Stratica, Heather         16 MSC-MR               1:22.53    1:21.81        
                  39.35     1:21.81 (42.46)                                        
 27 Attner, Lauren            16 Tmsuffolk-MR         1:20.99    1:21.89        
                  38.81     1:21.89 (43.08)                                        
 28 Seelbach, Leeza           16 NDAC-MR              1:20.52    1:21.95        
                  38.91     1:21.95 (43.04)                                        
 29 Berdolt, Devon            16 WISC-MR              1:22.93    1:22.31        
                  39.11     1:22.31 (43.20)                                        
 30 Labarca, Gloria           15 GAEL-MR              1:22.51    1:22.61        
                  39.78     1:22.61 (42.83)                                        
 31 Gilhooly, Caroline        15 SSL-MR               1:17.44    1:22.68        
                  38.90     1:22.68 (43.78)                                        
 32 Quezada, Betsy            15 MSC-MR               1:21.18    1:23.46        
                  39.38     1:23.46 (44.08)                                        
 33 DiPaola, Emily            16 CIY-MR               1:19.05    1:23.52        
                  38.19     1:23.52 (45.33)                                        
 34 Meringolo, Phoebe         15 WISC-MR              1:22.49    1:23.76        
                  38.34     1:23.76 (45.42)                                        
 35 Bhanji, Ameera            15 MSC-MR               1:19.34    1:23.96        
                  40.08     1:23.96 (43.88)                                        
 36 Donnelly, Alex            17 NS-MR                1:18.68    1:24.41        
                  39.53     1:24.41 (44.88)                                        
 37 Wagner, Rebecca           15 CIY-MR               1:27.68    1:24.46        
                  39.61     1:24.46 (44.85)                                        
 38 Luhrs, Kaylin             15 CSD-MR               1:22.65    1:24.70        
                  40.22     1:24.70 (44.48)                                        
 39 Crosby, Amanda            15 WISC-MR              1:19.27    1:24.81        
                  41.02     1:24.81 (43.79)                                        
 40 Coffin, Hannah            15 Dolphins-MR          1:20.73    1:25.10        
                  40.04     1:25.10 (45.06)                                        
 41 Nunez, Naomi              16 MSC-MR               1:24.10    1:25.79        
                  40.04     1:25.79 (45.75)                                        
 42 Lynch, Ciaran             15 NS-MR                1:26.38    1:25.91        
                  41.68     1:25.91 (44.23)                                        
 43 Buckley, Sara             16 NS-MR                1:21.60    1:26.18        
                  39.93     1:26.18 (46.25)                                        
 44 Ouzounian, Jaclyn         17 NS-MR                1:18.25    1:26.29        
                  40.00     1:26.29 (46.29)                                        
 45 Dowd, Brenna              16 CSC-MR               1:23.53    1:26.30        
                  41.26     1:26.30 (45.04)                                        
 46 Soto, Stephanie           16 CSD-MR               1:32.89    1:27.79        
                  42.13     1:27.79 (45.66)                                        
 47 Kortright, Amber          11 WISC-MR              1:36.92    1:28.24        
                  42.67     1:28.24 (45.57)                                        
 48 Megherian, Emily          17 CIY-MR               1:31.17    1:29.22        
                  40.11     1:29.22 (49.11)                                        
 49 Davi, Julia               11 WISC-MR              1:43.21    1:30.60        
                  43.93     1:30.60 (46.67)                                        
 50 Kessler, Emily            16 CSD-MR               1:35.01    1:30.95        
                  42.44     1:30.95 (48.51)                                        
 51 Reumann, Elise            15 NS-MR                1:30.05    1:31.67        
                  43.56     1:31.67 (48.11)                                        
 52 Kiendle, Jennifer         15 CSC-MR               1:29.18    1:32.06        
                  43.55     1:32.06 (48.51)                                        
 53 Hodosky, Jessica          16 CSC-MR               1:40.00    1:32.89        
                  43.15     1:32.89 (49.74)                                        
 54 Sorbello, Sydney           9 CSD-MR               1:49.99    1:36.62        
                  44.64     1:36.62 (51.98)                                        
 55 Frey, Katie               10 CSD-MR               1:56.99    1:58.11        
                  57.46   1:58.11 (1:00.65)                                        
 -- Walklet, Lizzy             9 CSD-MR               1:49.99         DQ        
      15 One hand touch
                  50.47          DQ (58.55)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deverna, Tara             15 GAEL-MR              2:31.29    2:37.11        
                  35.07     1:14.83 (39.76)     1:55.65 (40.82)     2:37.11 (41.46)
  2 Desousa, Dana             15 Tmsuffolk-MR         2:36.63    2:37.61        
                  35.11     1:14.16 (39.05)     1:54.84 (40.68)     2:37.61 (42.77)
  3 Drury, Shannon            15 Tmsuffolk-MR         2:39.67    2:39.45        
                  36.51     1:16.65 (40.14)     1:57.58 (40.93)     2:39.45 (41.87)
  4 Walsh, Shannon            16 MSC-MR               2:27.26    2:40.47        
                  35.67     1:16.02 (40.35)     1:58.29 (42.27)     2:40.47 (42.18)
  5 Baione, Alexa             17 MSC-MR               2:39.87    2:43.70        
                  36.87     1:18.48 (41.61)     2:00.80 (42.32)     2:43.70 (42.90)
  6 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR         2:37.26    2:43.99        
                  36.09     1:16.94 (40.85)     1:59.98 (43.04)     2:43.99 (44.01)
  7 Boyko, Emily              17 MSC-MR               2:32.06    2:44.12        
                  38.04     1:19.67 (41.63)     2:02.28 (42.61)     2:44.12 (41.84)
  8 Caldwell, Julia           13 MSC-MR               2:48.76    2:45.02        
                  38.34     1:20.24 (41.90)     2:02.57 (42.33)     2:45.02 (42.45)
  9 Weckesser, Kayla          15 NDAC-MR              2:43.58    2:45.13        
                  37.21     1:19.44 (42.23)     2:02.76 (43.32)     2:45.13 (42.37)
 10 Jackson, Chloe            13 MSC-MR               2:47.95    2:45.86        
                  37.86     1:19.70 (41.84)     2:03.00 (43.30)     2:45.86 (42.86)
 11 Fullerton, Haley          13 GAEL-MR              2:39.65    2:46.44        
                  36.97     1:18.70 (41.73)     2:02.60 (43.90)     2:46.44 (43.84)
 12 Izzo, Sarah               16 NDAC-MR              2:42.48    2:46.46        
                  37.18     1:18.92 (41.74)     2:02.74 (43.82)     2:46.46 (43.72)
 13 Scanlon, Madison          15 SSL-MR               2:50.87    2:49.14        
                  38.57     1:20.88 (42.31)     2:04.83 (43.95)     2:49.14 (44.31)
 14 Weiner, Jade              15 Tmsuffolk-MR         2:41.95    2:50.01        
                  38.25     1:21.40 (43.15)     2:05.30 (43.90)     2:50.01 (44.71)
 15 Howard, Grace             11 Tmsuffolk-MR         2:59.90    2:50.84        
                  38.36     1:23.38 (45.02)     2:08.74 (45.36)     2:50.84 (42.10)
 16 Attner, Lauren            16 Tmsuffolk-MR         2:53.21    2:54.96        
                  39.47     1:23.50 (44.03)     2:09.29 (45.79)     2:54.96 (45.67)
 17 Makebish, Ani             11 NDAC-MR              3:06.99    3:00.71        
                  40.24     1:25.73 (45.49)     2:13.96 (48.23)     3:00.71 (46.75)
 18 Reumann, Kaylee           13 NS-MR                3:10.00    3:01.29        
                  39.96     1:25.09 (45.13)     2:12.89 (47.80)     3:01.29 (48.40)
 19 Meringolo, Phoebe         15 WISC-MR              2:58.99    3:08.15        
                  40.58     1:27.93 (47.35)     2:19.37 (51.44)     3:08.15 (48.78)
 20 Michaelides, Mia          12 NDAC-MR              3:10.11    3:08.64        
                  42.50     1:30.51 (48.01)     2:19.86 (49.35)     3:08.64 (48.78)
 21 Reumann, Elise            15 NS-MR                3:14.47    3:11.70        
                  43.60     1:32.61 (49.01)     2:22.10 (49.49)     3:11.70 (49.60)
 22 Abraham, Rebecca          15 GAEL-MR              3:13.93    3:12.88        
                  43.18     1:32.58 (49.40)     2:22.13 (49.55)     3:12.88 (50.75)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Carly             17 MSC-MR                 58.01    1:00.43        
                  28.88     1:00.43 (31.55)                                        
  2 Whalen, Bridget           16 CSC-MR                 59.11    1:00.48        
                  28.33     1:00.48 (32.15)                                        
  3 Leary, Tanita             16 GAEL-MR              1:01.21    1:02.48        
                  28.34     1:02.48 (34.14)                                        
  4 Boyko, Emily              17 MSC-MR                 59.36    1:03.09        
                  29.68     1:03.09 (33.41)                                        
  5 Bergin, Kate              14 MSC-MR               1:03.31    1:03.98        
                  30.40     1:03.98 (33.58)                                        
  6 Bhanji, Ameera            15 MSC-MR               1:01.13    1:05.04        
                  31.04     1:05.04 (34.00)                                        
  7 Drury, Shannon            15 Tmsuffolk-MR         1:05.64    1:05.42        
                  30.67     1:05.42 (34.75)                                        
  8 Mulligan, Tara            16 CIY-MR               1:04.48    1:05.70        
                  29.89     1:05.70 (35.81)                                        
  9 Mulligan, Kelly           17 CIY-MR               1:03.27    1:05.75        
                  29.88     1:05.75 (35.87)                                        
 10 Stein, Kimmy              15 SSL-MR               1:03.16    1:06.29        
                  30.37     1:06.29 (35.92)                                        
 11 Deverna, Tara             15 GAEL-MR              1:06.82    1:06.58        
                  31.03     1:06.58 (35.55)                                        
 12 Rutigliano, Imma          18 NDAC-MR              1:02.15    1:06.68        
                  30.76     1:06.68 (35.92)                                        
 13 Lynch, Ciaran             15 NS-MR                1:07.93    1:07.68        
                  31.83     1:07.68 (35.85)                                        
 14 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR         1:09.00    1:07.89        
                  31.23     1:07.89 (36.66)                                        
 15 Quezada, Betsy            15 MSC-MR               1:03.89    1:07.99        
                  31.73     1:07.99 (36.26)                                        
 16 Baione, Alexa             17 MSC-MR               1:05.38    1:08.11        
                  31.30     1:08.11 (36.81)                                        
 17 Scanlon, Madison          15 SSL-MR               1:06.51    1:08.25        
                  32.07     1:08.25 (36.18)                                        
 18 Cuiffo, Andie             16 Tmsuffolk-MR         1:06.10    1:08.64        
                  31.70     1:08.64 (36.94)                                        
 19 Adams, Abbie              16 Dolphins-MR          1:08.70    1:09.01        
                  31.97     1:09.01 (37.04)                                        
 20 Thone, Danielle           17 Dolphins-MR          1:04.69    1:09.17        
                  31.76     1:09.17 (37.41)                                        
 21 Koenig, Lindsay           16 Dolphins-MR          1:09.33    1:09.19        
                  31.95     1:09.19 (37.24)                                        
 22 Theal, Jacqueline         15 Tmsuffolk-MR         1:06.75    1:09.23        
                  32.21     1:09.23 (37.02)                                        
 23 Walsh, Shannon            16 MSC-MR               1:07.63    1:09.75        
                  32.05     1:09.75 (37.70)                                        
 23 Stratica, Heather         16 MSC-MR               1:10.49    1:09.75        
                  31.54     1:09.75 (38.21)                                        
 25 Attner, Lauren            16 Tmsuffolk-MR         1:12.30    1:10.33        
                  32.79     1:10.33 (37.54)                                        
 26 O'Rourke, Katie           16 Dolphins-MR          1:09.58    1:10.69        
                  32.77     1:10.69 (37.92)                                        
 27 Dowd, Brenna              16 CSC-MR               1:15.79    1:11.45        
                  32.85     1:11.45 (38.60)                                        
 28 Labarca, Gloria           15 GAEL-MR              1:10.87    1:11.87        
                  34.97     1:11.87 (36.90)                                        
 29 Donnelly, Alex            17 NS-MR                1:05.52    1:11.99        
                  31.83     1:11.99 (40.16)                                        
 30 Buckley, Sara             16 NS-MR                1:10.16    1:12.01        
                  32.90     1:12.01 (39.11)                                        
 31 Doherty, Julia            17 GAEL-MR              1:06.48    1:12.12        
                  32.83     1:12.12 (39.29)                                        
 32 Baione, Rachel            15 MSC-MR               1:11.11    1:12.57        
                  33.92     1:12.57 (38.65)                                        
 33 Izzo, Sarah               16 NDAC-MR              1:08.43    1:12.66        
                  33.67     1:12.66 (38.99)                                        
 34 McCoy, Brianna            15 CSC-MR               1:08.90    1:12.86        
                  33.34     1:12.86 (39.52)                                        
 35 Ullinger, Katie           16 MSC-MR               1:13.43    1:12.88        
                  32.59     1:12.88 (40.29)                                        
 36 Nunez, Naomi              16 MSC-MR               1:11.07    1:13.49        
                  34.71     1:13.49 (38.78)                                        
 37 Luhrs, Kaylin             15 CSD-MR               1:12.00    1:13.90        
                  35.44     1:13.90 (38.46)                                        
 38 Burke, Katja              17 SSL-MR               1:14.95    1:14.95        
                  34.51     1:14.95 (40.44)                                        
 39 Coffin, Hannah            15 Dolphins-MR          1:12.94    1:15.38        
                  34.10     1:15.38 (41.28)                                        
 40 Wood, Kira                16 Dolphins-MR          1:12.10    1:15.76        
                  34.22     1:15.76 (41.54)                                        
 41 DiPaola, Emily            16 CIY-MR               1:14.36    1:17.33        
                  34.45     1:17.33 (42.88)                                        
 42 Kessler, Emily            16 CSD-MR               1:15.22    1:19.07        
                  35.86     1:19.07 (43.21)                                        
 43 Gilhooly, Caroline        15 SSL-MR               1:18.57    1:19.24        
                  36.03     1:19.24 (43.21)                                        
 44 Hodosky, Jessica          16 CSC-MR               1:11.84    1:19.49        
                  36.76     1:19.49 (42.73)                                        
 45 Meringolo, Phoebe         15 WISC-MR              1:20.51    1:20.13        
                  37.19     1:20.13 (42.94)                                        
 46 Soto, Stephanie           16 CSD-MR               1:13.44    1:21.16        
                  35.77     1:21.16 (45.39)                                        
 47 Wagner, Rebecca           15 CIY-MR               1:18.02    1:21.60        
                  36.33     1:21.60 (45.27)                                        
 48 Crosby, Amanda            15 WISC-MR              1:12.98    1:22.37        
                  36.72     1:22.37 (45.65)                                        
 49 Freitag, Jamie            16 CSC-MR               1:18.94    1:23.06        
                  37.19     1:23.06 (45.87)                                        
 50 Pereira, Alicia           16 CIY-MR               1:21.87    1:23.15        
                  35.65     1:23.15 (47.50)                                        
 51 Rodriguez, Alyssa         16 Dolphins-MR          1:26.52    1:30.81        
                  38.45     1:30.81 (52.36)                                        
 52 Frey, Katie               10 CSD-MR               1:49.99    1:38.60        
                  44.76     1:38.60 (53.84)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyko, Emily              17 MSC-MR               2:06.68    2:17.99        
                  31.07     1:06.62 (35.55)     1:42.86 (36.24)     2:17.99 (35.13)
  2 Watson, Carly             17 MSC-MR               2:14.02    2:18.43        
                  31.05     1:06.82 (35.77)     1:43.27 (36.45)     2:18.43 (35.16)
  3 Bhanji, Ameera            15 MSC-MR               2:12.77    2:18.66        
                  32.36     1:07.50 (35.14)     1:42.44 (34.94)     2:18.66 (36.22)
  4 Bergin, Kate              14 MSC-MR               2:17.99    2:19.28        
                  31.45     1:06.34 (34.89)     1:42.33 (35.99)     2:19.28 (36.95)
  5 Scanlon, Madison          15 SSL-MR               1:13.49    2:30.36        
                  33.49     1:11.41 (37.92)     1:50.08 (38.67)     2:30.36 (40.28)
  6 Thone, Danielle           17 Dolphins-MR          2:25.02    2:33.65        
                  33.31     1:11.03 (37.72)     1:51.54 (40.51)     2:33.65 (42.11)
  7 Lewis, Emily              14 UNMSC-MR             2:34.93    2:33.86        
  8 Arcomano, Becca           14 NDAC-MR              2:39.92    2:37.73        
  9 Quezada, Betsy            15 MSC-MR               2:30.94    2:42.56        
 10 Pereira, Alicia           16 CIY-MR               3:08.33    3:17.09        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Carly             17 MSC-MR               2:12.17    2:17.04        
                  28.30     1:03.01 (34.71)     1:45.69 (42.68)     2:17.04 (31.35)
  2 Hartigan, Colleen         16 SSL-MR               2:10.82    2:19.67        
                  30.45     1:05.45 (35.00)     1:46.40 (40.95)     2:19.67 (33.27)
  3 Deverna, Tara             15 GAEL-MR              2:14.45    2:20.00        
                  31.46     1:07.67 (36.21)     1:47.37 (39.70)     2:20.00 (32.63)
  4 Mulligan, Kelly           17 CIY-MR               2:14.63    2:20.03        
                  30.29     1:05.48 (35.19)     1:46.65 (41.17)     2:20.03 (33.38)
  5 Bergin, Kate              14 MSC-MR               2:16.75    2:20.26        
                  30.44     1:05.09 (34.65)     1:49.14 (44.05)     2:20.26 (31.12)
  6 Desousa, Dana             15 Tmsuffolk-MR         2:19.69    2:20.38        
                  31.33     1:07.23 (35.90)     1:47.41 (40.18)     2:20.38 (32.97)
  7 Leary, Tanita             16 GAEL-MR              2:19.99    2:21.26        
                  28.84     1:05.33 (36.49)     1:48.50 (43.17)     2:21.26 (32.76)
  8 Drury, Shannon            15 Tmsuffolk-MR         2:20.72    2:22.57        
                  30.70     1:05.76 (35.06)     1:47.71 (41.95)     2:22.57 (34.86)
  9 Cuiffo, Andie             16 Tmsuffolk-MR         2:20.37    2:22.69        
                  31.15     1:05.41 (34.26)     1:50.34 (44.93)     2:22.69 (32.35)
 10 Seelbach, Leeza           16 NDAC-MR              2:22.12    2:24.14        
                  31.75     1:07.77 (36.02)     1:52.74 (44.97)     2:24.14 (31.40)
 11 Mulligan, Tara            16 CIY-MR               2:18.07    2:25.14        
                  30.82     1:06.77 (35.95)     1:50.19 (43.42)     2:25.14 (34.95)
 12 Weckesser, Kayla          15 NDAC-MR              2:26.88    2:25.76        
                  32.11     1:10.03 (37.92)     1:52.06 (42.03)     2:25.76 (33.70)
 13 Baione, Alexa             17 MSC-MR               2:22.43    2:26.06        
                  31.37     1:08.88 (37.51)     1:50.69 (41.81)     2:26.06 (35.37)
 14 Ullinger, Katie           16 MSC-MR               2:23.23    2:26.41        
                  32.51     1:09.62 (37.11)     1:53.25 (43.63)     2:26.41 (33.16)
 15 Scharf, Samantha          16 Tmsuffolk-MR         2:24.46    2:27.12        
                  32.43     1:09.93 (37.50)     1:56.57 (46.64)     2:27.12 (30.55)
 16 Stratica, Heather         16 MSC-MR               2:26.09    2:28.01        
                  32.11     1:10.91 (38.80)     1:55.19 (44.28)     2:28.01 (32.82)
 17 Pan, Leah                 16 CIY-MR               2:26.21    2:28.05        
                  31.88     1:09.94 (38.06)     1:52.96 (43.02)     2:28.05 (35.09)
 18 Walsh, Shannon            16 MSC-MR               2:20.37    2:28.40        
                  31.43     1:10.93 (39.50)     1:52.55 (41.62)     2:28.40 (35.85)
 19 Lynch, Ciaran             15 NS-MR                2:30.18    2:31.21        
                  32.38     1:10.09 (37.71)     1:57.64 (47.55)     2:31.21 (33.57)
 20 Bhanji, Ameera            15 MSC-MR               2:23.88    2:31.88        
                  32.11     1:10.33 (38.22)     1:57.38 (47.05)     2:31.88 (34.50)
 21 Koehler, Sierra           12 WISC-MR              2:24.24    2:32.21        
                  33.13     1:12.55 (39.42)     1:59.39 (46.84)     2:32.21 (32.82)
 22 Dowd, Brenna              16 CSC-MR               2:33.57    2:33.24        
                  33.97     1:15.71 (41.74)     2:00.82 (45.11)     2:33.24 (32.42)
 23 Quezada, Betsy            15 MSC-MR               2:28.41    2:33.48        
                  31.78     1:10.84 (39.06)     1:59.09 (48.25)     2:33.48 (34.39)
 24 Nunez, Naomi              16 MSC-MR               2:31.25    2:33.53        
                  34.17     1:12.69 (38.52)     1:58.35 (45.66)     2:33.53 (35.18)
 25 Baione, Rachel            15 MSC-MR               2:31.51    2:33.68        
                  34.65     1:13.68 (39.03)     1:57.55 (43.87)     2:33.68 (36.13)
 26 Thone, Danielle           17 Dolphins-MR          2:26.97    2:33.74        
                  32.73     1:12.82 (40.09)     1:59.04 (46.22)     2:33.74 (34.70)
 27 Theal, Jacqueline         15 Tmsuffolk-MR         2:29.06    2:34.01        
                  33.00     1:09.53 (36.53)     1:59.58 (50.05)     2:34.01 (34.43)
 28 Koenig, Lindsay           16 Dolphins-MR          2:35.49    2:35.12        
                  31.84     1:09.84 (38.00)     1:58.93 (49.09)     2:35.12 (36.19)
 29 Burke, Katja              17 SSL-MR               2:26.88    2:35.34        
                  35.36     1:13.35 (37.99)     1:59.97 (46.62)     2:35.34 (35.37)
 30 Labarca, Gloria           15 GAEL-MR              2:32.96    2:36.39        
                  35.20     1:15.00 (39.80)     2:02.12 (47.12)     2:36.39 (34.27)
 31 Izzo, Sarah               16 NDAC-MR              2:31.85    2:36.81        
                  33.81     1:15.57 (41.76)     1:59.22 (43.65)     2:36.81 (37.59)
 32 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR         2:47.60    2:37.17        
                  32.38     1:13.14 (40.76)     2:02.71 (49.57)     2:37.17 (34.46)
 33 O'Rourke, Katie           16 Dolphins-MR          2:28.84    2:37.80        
                  32.59     1:13.12 (40.53)     2:01.13 (48.01)     2:37.80 (36.67)
 34 Vizcaino, Kristine        16 NS-MR                2:21.73    2:39.17        
                  35.59     1:17.03 (41.44)     2:02.31 (45.28)     2:39.17 (36.86)
 35 Ouzounian, Jaclyn         17 NS-MR                2:26.57    2:39.66        
                  33.57     1:14.60 (41.03)     2:01.72 (47.12)     2:39.66 (37.94)
 36 DiPaola, Emily            16 CIY-MR               2:37.45    2:42.68        
                  34.72     1:17.29 (42.57)     2:04.46 (47.17)     2:42.68 (38.22)
 37 Parkin, Morgan            16 NDAC-MR              2:38.38    2:44.41        
                  35.17     1:17.21 (42.04)     2:07.90 (50.69)     2:44.41 (36.51)
 38 Meringolo, Phoebe         15 WISC-MR              2:43.72    2:44.61        
                  35.85     1:18.28 (42.43)     2:07.80 (49.52)     2:44.61 (36.81)
 39 Crosby, Amanda            15 WISC-MR              2:30.30    2:46.44        
                  35.90     1:21.12 (45.22)     2:09.48 (48.36)     2:46.44 (36.96)
 40 Nikolski, Bridget         15 Dolphins-MR          2:32.76    2:47.00        
                  38.45     1:20.19 (41.74)     2:11.59 (51.40)     2:47.00 (35.41)
 41 Wood, Kira                16 Dolphins-MR          2:44.99    2:47.08        
                  33.53     1:15.53 (42.00)     2:08.99 (53.46)     2:47.08 (38.09)
 42 Freitag, Jamie            16 CSC-MR               2:45.00    2:51.36        
                  37.15     1:18.96 (41.81)     2:10.91 (51.95)     2:51.36 (40.45)
 43 Hodosky, Jessica          16 CSC-MR               2:41.67    2:53.88        
                  36.89     1:20.18 (43.29)     2:15.07 (54.89)     2:53.88 (38.81)
 44 Megherian, Emily          17 CIY-MR               3:00.85    3:01.39        
                  41.20     1:23.33 (42.13)     2:17.83 (54.50)     3:01.39 (43.56)
 45 Rodriguez, Alyssa         16 Dolphins-MR          2:56.00    3:07.03        
                  38.14     1:24.92 (46.78)     2:23.60 (58.68)     3:07.03 (43.43)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate              14 MSC-MR               4:44.93    4:47.79        
  2 Hartigan, Colleen         16 SSL-MR               4:39.79    4:49.91        
  3 Boyko, Emily              17 MSC-MR               4:37.72    4:52.10        
  4 Drury, Shannon            15 Tmsuffolk-MR         4:52.86    5:00.13        
  5 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR         4:57.86    5:09.30        
  6 Weckesser, Kayla          15 NDAC-MR              5:12.21    5:12.25        
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:40.11    1:44.72        
     1) Watson, Carly 17                2) Baione, Alexa 17               
     3) Bergin, Kate 14                 4) Ullinger, Katie 16             
                  26.14       53.35 (27.21)     1:18.88 (25.53)     1:44.72 (25.84)
  2 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              1:45.81    1:47.48        
     1) Mulligan, Kelly 17              2) Donlevy, Katie 14              
     3) Pan, Leah 16                    4) Mulligan, Tara 16              
                  26.75       54.61 (27.86)     1:21.62 (27.01)     1:47.48 (25.86)
  3 North Shore Swimming-MR  'A'                      1:46.99    1:47.69        
     1) Buckley, Sara 16                2) Flugman, Danielle 13           
     3) Schoenfeld, Sarah 14            4) Seagraves, Bethany 13          
                  26.84       53.91 (27.07)     1:21.50 (27.59)     1:47.69 (26.19)
  4 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            1:51.09    1:52.74        
     1) Adams, Abbie 16                 2) Nikolski, Bridget 15           
     3) Thone, Danielle 17              4) O'Rourke, Katie 16             
                  27.90       57.00 (29.10)     1:24.52 (27.52)     1:52.74 (28.22)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:53.00    1:54.74        
     1) Weckesser, Kayla 15             2) Izzo, Sarah 16                 
     3) Parkin, Morgan 16               4) Seelbach, Leeza 16             
                  28.60     1:00.39 (31.79)     1:28.32 (27.93)     1:54.74 (26.42)
  6 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      1:58.99    2:03.14        
     1) Hodosky, Jessica 16             2) Dowd, Brenna 16                
     3) Mora, Isabella 14               4) Freitag, Jamie 16              
                  30.56       58.39 (27.83)     1:32.67 (34.28)     2:03.14 (30.47)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:57.97    1:54.42        
     1) Bergin, Kate 14                 2) Walsh, Shannon 16              
     3) Watson, Carly 17                4) Ullinger, Katie 16             
                  29.18     1:01.24 (32.06)     1:28.32 (27.08)     1:54.42 (26.10)
  2 Team Suffolk-MR  'A'                              1:59.42    2:00.44        
     1) Theal, Jacqueline 15            2) Chan, Kimberly 15              
     3) Desousa, Dana 15                4) Cuiffo, Andie 16               
                  30.98     1:04.70 (33.72)     1:34.30 (29.60)     2:00.44 (26.14)
  3 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:00.09    2:01.40        
     1) Wagner, Rebecca 15              2) Mulligan, Kelly 17             
     3) Pan, Leah 16                    4) Mulligan, Tara 16              
                  33.91     1:06.31 (32.40)     1:35.59 (29.28)     2:01.40 (25.81)
  4 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:01.43    2:02.30        
     1) Leary, Tanita 16                2) Deverna, Tara 15               
     3) Labarca, Gloria 15              4) Doherty, Julia 17              
                  30.51     1:03.45 (32.94)     1:35.08 (31.63)     2:02.30 (27.22)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:01.30    2:04.31        
     1) Seelbach, Leeza 16              2) Izzo, Sarah 16                 
     3) Rutigliano, Imma 18             4) Oyen-Ustad, Lillian 14         
                  31.81     1:08.26 (36.45)     1:39.58 (31.32)     2:04.31 (24.73)
  6 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            2:03.72    2:06.37        
     1) Koenig, Lindsay 16              2) Adams, Abbie 16                
     3) Thone, Danielle 17              4) O'Rourke, Katie 16             
                  32.06     1:08.53 (36.47)     1:38.69 (30.16)     2:06.37 (27.68)
  7 North Shore Swimming-MR  'A'                      1:58.00    2:07.77        
     1) Buckley, Sara 16                2) Vizcaino, Kristine 16          
     3) Lynch, Ciaran 15                4) Reumann, Elise 15              
                  32.46     1:06.80 (34.34)     1:37.53 (30.73)     2:07.77 (30.24)
  8 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      2:04.00    2:10.42        
     1) Whalen, Bridget 16              2) Kiendle, Jennifer 15           
     3) McCoy, Brianna 15               4) Dowd, Brenna 16                
                  29.60     1:11.92 (42.32)     1:26.27 (14.35)     2:10.42 (44.15)
  9 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:13.81    2:15.14        
     1) Meringolo, Phoebe 15            2) Baldassare, Brooke 13          
     3) Crosby, Amanda 15               4) Berdolt, Devon 16              
                  36.12     1:13.34 (37.22)     1:48.78 (35.44)     2:15.14 (26.36)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rendon, David              8 NDAC-MR                34.78      34.72        
  2 Domanico, Ethan            8 CSD-MR                 36.47      36.17        
  3 Smith, Sebastian           7 DA-MR                  37.93      38.25        
  4 Kain, Garrett              8 WISC-MR                38.15      39.30        
  5 Payman, Kam                8 Dolphins-MR            44.69      40.38        
  6 Del Rosario, Eric          8 DA-MR                  43.72      40.99        
  7 Rizzo, Giovanni            8 DA-MR                  43.33      41.38        
  8 Pereira, Ray               8 CIY-MR                 42.52      42.02        
  9 Newmeyer, Jared            8 SSL-MR                 45.63      44.54        
 10 Judson, Jack               7 MSC-MR                 44.27      45.50        
 11 Calvelli III, Samuel       8 DA-MR                  47.47      46.28        
 12 Eforo, Edward              8 GAEL-MR              1:07.57      49.06        
 13 Stickle, Maxwell           6 NDAC-MR                58.11      51.89        
 14 Hally, Seamus              8 NDAC-MR                54.60      53.76        
 15 Simpfenderfer, Michael     6 MSC-MR                    NT      53.80        
 16 Safaryan, Levon            8 NDAC-MR                52.74      57.27        
 17 Lindholm, Beck             7 NDAC-MR                48.11      59.61        
 -- Zhu, Robert                7 DA-MR                1:04.99         DQ        
      69 Pulling on lane line
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rendon, David              8 NDAC-MR              1:20.13    1:20.12        
                  36.89     1:20.12 (43.23)                                        
  2 Kain, Garrett              8 WISC-MR              1:27.62    1:27.46        
                  40.33     1:27.46 (47.13)                                        
  3 Smith, Sebastian           7 DA-MR                1:33.13    1:29.85        
                  40.28     1:29.85 (49.57)                                        
  4 Rizzo, Giovanni            8 DA-MR                1:34.19    1:33.89        
                  43.68     1:33.89 (50.21)                                        
  5 Newmeyer, Jared            8 SSL-MR               1:39.49    1:37.13        
                  47.68     1:37.13 (49.45)                                        
  6 Pereira, Ray               8 CIY-MR               1:42.74    1:37.38        
                  43.81     1:37.38 (53.57)                                        
  7 Judson, Jack               7 MSC-MR               1:39.24    1:41.04        
  8 Del Rosario, Eric          8 DA-MR                1:46.82    1:43.45        
                  46.16     1:43.45 (57.29)                                        
  9 Simpfenderfer, Michael     6 MSC-MR                    NT    2:06.80        
                  58.50   2:06.80 (1:08.30)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rendon, David              8 NDAC-MR                40.20      40.61        
  2 Kain, Garrett              8 WISC-MR                44.68      41.68        
  3 Rizzo, Giovanni            8 DA-MR                  46.12      47.07        
  4 Smith, Sebastian           7 DA-MR                  51.69      47.63        
  5 Del Rosario, Eric          8 DA-MR                  53.59      50.15        
  6 Newmeyer, Jared            8 SSL-MR                 47.18      50.34        
  7 Judson, Jack               7 MSC-MR                 51.33      51.36        
  8 Calvelli III, Samuel       8 DA-MR                1:01.66      59.51        
  9 Simpfenderfer, Michael     6 MSC-MR                    NT      59.94        
 -- Pereira, Ray               8 CIY-MR                 54.48         DQ        
      34 Delay initiating turn after past vertical
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sebastian           7 DA-MR                1:00.02      48.90        
  2 Pereira, Ray               8 CIY-MR               1:00.37      52.18        
  3 Rendon, David              8 NDAC-MR                51.40      52.42        
  4 Payman, Kam                8 Dolphins-MR            54.00      54.04        
  5 Rizzo, Giovanni            8 DA-MR                  59.13      56.11        
  6 Judson, Jack               7 MSC-MR               1:05.96    1:00.63        
  7 Hally, Seamus              8 NDAC-MR                56.11    1:03.04        
  8 Eforo, Edward              8 GAEL-MR              1:09.99    1:14.07        
  9 Stickle, Maxwell           6 NDAC-MR              1:12.11    1:14.20        
 10 Lindholm, Beck             7 NDAC-MR                56.11    1:28.50        
 -- Safaryan, Levon            8 NDAC-MR              1:04.11        XDQ        
      10 Scissors kick
 -- Calvelli III, Samuel       8 DA-MR                1:17.02         DQ        
      10 Downward butterfly kick
 -- Kain, Garrett              8 WISC-MR                58.98        XDQ        
      10 Alternating Kick
 -- Simpfenderfer, Michael     6 MSC-MR                    NT         DQ        
      15 One hand touch
 -- Newmeyer, Jared            8 SSL-MR                 58.87        XDQ        
      10 Downward butterfly kick
 -- Del Rosario, Eric          8 DA-MR                1:00.00        XDQ        
      10 Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sebastian           7 DA-MR                  41.03      40.68        
  2 Rendon, David              8 NDAC-MR                41.13      40.91        
  3 Domanico, Ethan            8 CSD-MR                 47.99      42.11        
  4 Rizzo, Giovanni            8 DA-MR                  53.00      51.12        
  5 Del Rosario, Eric          8 DA-MR                1:00.00      54.09        
  6 Pereira, Ray               8 CIY-MR               1:13.28      56.67        
  7 Newmeyer, Jared            8 SSL-MR               1:01.69    1:01.15        
  8 Calvelli III, Samuel       8 DA-MR                1:12.06    1:13.69        
 -- Eforo, Edward              8 GAEL-MR              1:12.99         DQ        
      21 Arms underwater recovery
 -- Stickle, Maxwell           6 NDAC-MR              1:09.11        XDQ        
      21 Arms underwater recovery
 -- Safaryan, Levon            8 NDAC-MR              1:02.11        XDQ        
      21 Arms underwater recovery
 -- Judson, Jack               7 MSC-MR               1:04.60        XDQ        
      20 Alternating Kick
 -- Kain, Garrett              8 WISC-MR                52.23         DQ        
      60 False start
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rendon, David              8 NDAC-MR              1:31.12    1:32.65        
                  43.99     1:32.65 (48.66)                                        
  2 Smith, Sebastian           7 DA-MR                1:40.34    1:36.79        
                  44.61     1:36.79 (52.18)                                        
  3 Rizzo, Giovanni            8 DA-MR                1:49.12    1:45.59        
                  49.61     1:45.59 (55.98)                                        
  4 Del Rosario, Eric          8 DA-MR                2:00.00    1:52.94        
                  50.19   1:52.94 (1:02.75)                                        
  5 Pereira, Ray               8 CIY-MR               1:58.63    1:53.94        
                  57.95     1:53.94 (55.99)                                        
  6 Newmeyer, Jared            8 SSL-MR               1:50.57    1:56.18        
                  55.49   1:56.18 (1:00.69)                                        
  7 Calvelli III, Samuel       8 DA-MR                2:09.99    2:25.32        
                1:08.42   2:25.32 (1:16.90)                                        
 -- Kain, Garrett              8 WISC-MR              1:46.07         DQ        
      12 Elbows recovered over water - breast
                  47.44          DQ (56.61)                                        
 -- Judson, Jack               7 MSC-MR                    NT         DQ        
      20 Alternating Kick - fly
                  53.61          DQ (55.57)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Jason               10 MSC-MR                 31.21      30.53        
  2 Stickle, Gage             10 NDAC-MR                30.93      30.89        
  3 Dowd, Mike                 9 CSC-MR                 33.00      32.18        
  4 Mack-Jackson, Benjamin     9 UNWIS-MR               31.85      32.49        
  5 Baldassare, Zachary        9 WISC-MR                32.01      32.74        
  6 Meringolo, Eric            9 WISC-MR                34.67      33.32        
  7 Mialma, Michelle          10 NDAC-MR                32.75      33.66        
  8 Reining, Robert           10 MSC-MR                 34.14      33.86        
  9 Tack, Lucas                9 Tmsuffolk-MR           35.06      34.43        
 10 Rizzo, Antonio            10 DA-MR                  35.26      35.38        
 11 Malinowski, Aidan         10 NS-MR                  35.20      35.46        
 12 Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR           34.72      35.79        
 13 Cook, James               10 DA-MR                  37.22      36.20        
 14 Burger, Daniel            10 NDAC-MR                37.54      36.43        
 15 Baker, Bryce              10 NDAC-MR                35.23      36.64        
 16 Howard, William           10 Tmsuffolk-MR           36.01      37.64        
 17 Kain, Gavin                9 WISC-MR                35.84      37.81        
 18 Xin, Alex                 10 MSC-MR                 41.13      37.85        
 19 Johnson, Anthony          10 SSL-MR                 39.51      38.06        
 20 Donovan, Aidan            10 GAEL-MR                40.03      38.36        
 21 Barr, Evan                 9 GAEL-MR                35.62      38.38        
 22 Eforo, Alex               10 GAEL-MR                41.37      38.41        
 23 Patel, Harshil            10 CIY-MR                 36.97      39.25        
 24 Suh, Christian            10 SSL-MR                 40.13      39.26        
 25 Rizzi, Matteo             10 Dolphins-MR            40.36      39.30        
 26 Nunez, Jonathan           10 DA-MR                  43.34      40.50        
 27 Ely, Matthew              10 NS-MR                  42.00      41.22        
 28 Nigro, Chris               9 NS-MR                  50.24      43.13        
 29 Suh, Samual                9 SSL-MR                 48.22      43.53        
 30 Russell, Nolan             9 CSC-MR                 42.47      43.72        
 31 Dale, Robert              10 SSL-MR                 44.56      44.51        
 32 Dennis, Sean               9 SSL-MR                 43.07      44.78        
 33 Schaarschuch, Luke         9 SSL-MR                 50.85      44.98        
 34 McGregor, Kyle             9 Dolphins-MR            46.00      45.02        
 35 McGregor, Matthew          9 Dolphins-MR            46.00      45.12        
 36 Rice, Maverick             9 WISC-MR                41.72      47.00        
 37 Kolka, Lucas               9 SSL-MR                 52.00      47.91        
 38 Jones, Ryan               10 DA-MR                  44.91      48.23        
 39 Sullivan, Kevin            9 SSL-MR                 53.43      51.71        
 40 Brody, Hunter              9 Dolphins-MR          1:04.43      52.09        
 41 Myers, Charlie             9 SSL-MR               1:02.20    1:00.51        
 42 Li, Christopher            9 DA-MR                  57.22    1:01.35        
 43 Panoff, Samuel             9 SSL-MR               1:06.48    1:01.98        
 44 Klamrowski, Adam           9 SSL-MR               1:01.06    1:03.24        
 45 Genito, Kevin             10 SSL-MR               1:07.65    1:15.10        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mack-Jackson, Benjamin     9 UNWIS-MR             1:09.27    1:09.25        
                  33.16     1:09.25 (36.09)                                        
  2 Dowd, Mike                 9 CSC-MR               1:11.95    1:09.65        
                  33.53     1:09.65 (36.12)                                        
  3 Cruz, Jason               10 MSC-MR               1:09.96    1:09.71        
                  33.38     1:09.71 (36.33)                                        
  4 Stickle, Gage             10 NDAC-MR              1:14.42    1:11.67        
  5 Baldassare, Zachary        9 WISC-MR              1:12.65    1:13.46        
                  35.74     1:13.46 (37.72)                                        
  6 Reining, Robert           10 MSC-MR               1:15.04    1:14.67        
                  36.13     1:14.67 (38.54)                                        
  7 Meringolo, Eric            9 WISC-MR              1:21.37    1:14.91        
                  35.63     1:14.91 (39.28)                                        
  8 Malinowski, Aidan         10 NS-MR                1:17.09    1:16.30        
                  36.48     1:16.30 (39.82)                                        
  9 Howard, William           10 Tmsuffolk-MR         1:19.51    1:18.69        
                  38.33     1:18.69 (40.36)                                        
 10 Cook, James               10 DA-MR                1:26.39    1:22.46        
                  39.11     1:22.46 (43.35)                                        
 11 Baker, Bryce              10 NDAC-MR              1:24.56    1:23.47        
                  40.30     1:23.47 (43.17)                                        
 12 Burger, Daniel            10 NDAC-MR              1:25.51    1:24.19        
                  40.24     1:24.19 (43.95)                                        
 13 Patel, Harshil            10 CIY-MR               1:36.29    1:24.72        
                  39.51     1:24.72 (45.21)                                        
 14 Lopez, Andrew              9 WISC-MR              1:20.39    1:25.22        
                  39.27     1:25.22 (45.95)                                        
 15 Barr, Evan                 9 GAEL-MR              1:22.99    1:25.96        
 16 Kain, Gavin                9 WISC-MR              1:22.53    1:26.31        
                  39.66     1:26.31 (46.65)                                        
 17 Nunez, Jonathan           10 DA-MR                1:41.99    1:29.99        
                  44.86     1:29.99 (45.13)                                        
 18 Xin, Alex                 10 MSC-MR               1:35.51    1:31.12        
                  43.63     1:31.12 (47.49)                                        
 19 Donovan, Aidan            10 GAEL-MR              1:32.04    1:31.64        
                  41.71     1:31.64 (49.93)                                        
 20 Johnson, Anthony          10 SSL-MR               1:38.64    1:31.74        
                  41.57     1:31.74 (50.17)                                        
 21 Ely, Matthew              10 NS-MR                1:36.91    1:32.36        
                  44.01     1:32.36 (48.35)                                        
 22 Dennis, Sean               9 SSL-MR               1:43.85    1:37.86        
                  45.57     1:37.86 (52.29)                                        
 23 McGregor, Matthew          9 Dolphins-MR          1:32.00    1:38.56        
                  45.62     1:38.56 (52.94)                                        
 24 Dale, Robert              10 SSL-MR               1:36.43    1:40.53        
                  48.05     1:40.53 (52.48)                                        
 25 Nigro, Chris               9 NS-MR                1:43.71    1:44.78        
                  48.89     1:44.78 (55.89)                                        
 26 Schaarschuch, Luke         9 SSL-MR               1:56.46    1:45.56        
                  47.70     1:45.56 (57.86)                                        
 27 Rice, Maverick             9 WISC-MR              1:43.23    1:47.28        
                  50.19     1:47.28 (57.09)                                        
 28 Jones, Ryan               10 DA-MR                1:49.31    1:49.32        
 29 Kolka, Lucas               9 SSL-MR               1:58.61    1:55.30        
                  55.34     1:55.30 (59.96)                                        
 30 Tomiello, Eric            10 SSL-MR               1:53.33    1:58.37        
 31 Sullivan, Kevin            9 SSL-MR               1:58.51    1:59.79        
                  53.47   1:59.79 (1:06.32)                                        
 32 Myers, Charlie             9 SSL-MR               2:25.89    2:11.85        
                  59.00   2:11.85 (1:12.85)                                        
 33 Panoff, Samuel             9 SSL-MR               2:33.02    2:15.05        
 34 Li, Christopher            9 DA-MR                2:13.78    2:20.82        
                1:04.38   2:20.82 (1:16.44)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Jack             10 SSL-MR                 39.42      37.73        
  1 Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR           40.09      37.73        
  3 Baldassare, Zachary        9 WISC-MR                38.68      37.97        
  4 Stickle, Gage             10 NDAC-MR                37.69      38.94        
  5 Meringolo, Eric            9 WISC-MR                43.34      40.38        
  6 Dowd, Mike                 9 CSC-MR                 43.47      41.57        
  7 Malinowski, Aidan         10 NS-MR                  41.72      41.66        
  8 Mack-Jackson, Benjamin     9 UNWIS-MR               39.17      41.83        
  9 Rizzo, Antonio            10 DA-MR                  45.01      42.21        
 10 Baker, Bryce              10 NDAC-MR                46.22      42.73        
 11 Mialma, Michelle          10 NDAC-MR                44.35      43.19        
 12 Cook, James               10 DA-MR                  46.56      44.13        
 13 Barr, Evan                 9 GAEL-MR                44.47      45.97        
 14 Xin, Alex                 10 MSC-MR                 49.65      45.98        
 15 Lopez, Andrew              9 WISC-MR                43.74      46.05        
 16 Donovan, Aidan            10 GAEL-MR                49.99      47.07        
 17 Kain, Gavin                9 WISC-MR                49.69      47.58        
 18 Patel, Harshil            10 CIY-MR                 47.18      47.94        
 19 Burger, Daniel            10 NDAC-MR                49.32      48.21        
 20 Johnson, Anthony          10 SSL-MR                 51.50      49.46        
 21 Nunez, Jonathan           10 DA-MR                  53.57      50.80        
 22 Nigro, Chris               9 NS-MR                  57.43      51.69        
 23 Ely, Matthew              10 NS-MR                  52.00      52.23        
 24 Dennis, Sean               9 SSL-MR                 55.50      52.41        
 25 McGregor, Kyle             9 Dolphins-MR            48.00      52.71        
 26 Dale, Robert              10 SSL-MR                 51.71      56.46        
 27 Schaarschuch, Luke         9 SSL-MR                 57.40      56.52        
 28 Tomiello, Eric            10 SSL-MR                 55.98      58.06        
 29 Jones, Ryan               10 DA-MR                  58.07      59.55        
 30 Rice, Maverick             9 WISC-MR              1:00.20    1:00.42        
 31 Myers, Charlie             9 SSL-MR               1:02.26    1:00.92        
 32 Sullivan, Kevin            9 SSL-MR               1:02.94    1:04.54        
 33 Li, Christopher            9 DA-MR                1:09.02    1:05.29        
 -- Panoff, Samuel             9 SSL-MR                 49.16         DQ        
      39 Did not finish on back
 -- Kolka, Lucas               9 SSL-MR               1:00.07         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldassare, Zachary        9 WISC-MR              1:24.00    1:20.42        
                  39.52     1:20.42 (40.90)                                        
  2 Stickle, Gage             10 NDAC-MR              1:33.26    1:24.87        
                  41.25     1:24.87 (43.62)                                        
  3 Scanlon, Jack             10 SSL-MR               1:24.15    1:25.00        
  4 Dowd, Mike                 9 CSC-MR               1:30.90    1:29.86        
                  45.18     1:29.86 (44.68)                                        
  5 Rizzo, Antonio            10 DA-MR                1:27.50    1:30.04        
                  43.84     1:30.04 (46.20)                                        
  6 Malinowski, Aidan         10 NS-MR                1:27.03    1:30.42        
                  43.96     1:30.42 (46.46)                                        
  7 Meringolo, Eric            9 WISC-MR              1:22.20    1:32.34        
                  45.00     1:32.34 (47.34)                                        
  8 Mialma, Michelle          10 NDAC-MR              1:40.11    1:34.02        
                  45.98     1:34.02 (48.04)                                        
  9 Rizzi, Matteo             10 Dolphins-MR          1:35.19    1:37.04        
                  47.18     1:37.04 (49.86)                                        
 10 Cook, James               10 DA-MR                1:39.54    1:37.28        
 10 Howard, William           10 Tmsuffolk-MR         1:47.92    1:37.28        
                  48.20     1:37.28 (49.08)                                        
 12 Xin, Alex                 10 MSC-MR               1:37.60    1:37.74        
                  47.77     1:37.74 (49.97)                                        
 13 Suh, Christian            10 SSL-MR               1:43.75    1:38.83        
                  46.95     1:38.83 (51.88)                                        
 14 Kain, Gavin                9 WISC-MR              1:38.07    1:40.02        
                  48.16     1:40.02 (51.86)                                        
 15 Barr, Evan                 9 GAEL-MR              1:35.00    1:41.34        
                  48.68     1:41.34 (52.66)                                        
 16 Donovan, Aidan            10 GAEL-MR              1:39.99    1:44.37        
                  49.76     1:44.37 (54.61)                                        
 17 Patel, Harshil            10 CIY-MR               2:17.38    1:47.59        
                  53.16     1:47.59 (54.43)                                        
 18 Suh, Samual                9 SSL-MR               1:58.00    1:49.66        
                  54.17     1:49.66 (55.49)                                        
 19 Eforo, Alex               10 GAEL-MR              1:55.99    1:51.36        
                  52.99     1:51.36 (58.37)                                        
 20 Johnson, Anthony          10 SSL-MR               2:00.60    1:54.39        
 21 Dennis, Sean               9 SSL-MR               2:03.62    1:56.16        
                  57.36     1:56.16 (58.80)                                        
 22 Kolka, Lucas               9 SSL-MR               2:05.09    2:00.48        
                  58.58   2:00.48 (1:01.90)                                        
 23 Dale, Robert              10 SSL-MR               1:57.64    2:03.86        
 24 Russell, Nolan             9 CSC-MR               1:53.03    2:07.34        
                  59.81   2:07.34 (1:07.53)                                        
 25 Schaarschuch, Luke         9 SSL-MR               2:11.72    2:08.00        
                1:02.36   2:08.00 (1:05.64)                                        
 26 Panoff, Samuel             9 SSL-MR               2:20.24    2:11.94        
                1:02.86   2:11.94 (1:09.08)                                        
 27 Sullivan, Kevin            9 SSL-MR               2:19.86    2:13.47        
                1:04.09   2:13.47 (1:09.38)                                        
 28 Myers, Charlie             9 SSL-MR               2:01.81    2:13.65        
 29 Jones, Ryan               10 DA-MR                1:59.99    2:13.79        
                1:00.69   2:13.79 (1:13.10)                                        
 30 Li, Christopher            9 DA-MR                2:43.38    2:27.02        
                1:12.58   2:27.02 (1:14.44)                                        
 -- Ely, Matthew              10 NS-MR                1:50.00         DQ        
      34 Delay initiating turn after past vertical
                  53.88          DQ (58.25)                                        
 -- Genito, Kevin             10 SSL-MR               2:51.16         DQ        
      34 Multiple strokes past vertical at turn
 -- Klamrowski, Adam           9 SSL-MR               2:38.08         DQ        
      34 Multiple strokes past vertical at turn
                1:15.39        DQ (1:26.50)                                        
 -- Nunez, Jonathan           10 DA-MR                1:59.55         DQ        
      34 Multiple strokes past vertical at turn
                  57.34          DQ (56.18)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Jason               10 MSC-MR                 39.30      38.45        
  2 Mack-Jackson, Benjamin     9 UNWIS-MR               40.85      41.26        
  3 Stickle, Gage             10 NDAC-MR                45.00      43.10        
  4 Scanlon, Jack             10 SSL-MR                 45.35      43.22        
  5 Baldassare, Zachary        9 WISC-MR                43.71      43.28        
  6 Rizzo, Antonio            10 DA-MR                  44.98      43.78        
  7 Tack, Lucas                9 Tmsuffolk-MR           46.14      43.92        
  8 Burger, Daniel            10 NDAC-MR                45.30      45.07        
  9 Mialma, Michelle          10 NDAC-MR                45.44      45.25        
 10 Meringolo, Eric            9 WISC-MR                45.05      45.80        
 11 Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR           49.96      46.82        
 12 Baker, Bryce              10 NDAC-MR                49.51      48.16        
 13 Barr, Evan                 9 GAEL-MR                47.69      48.49        
 14 Reining, Robert           10 MSC-MR                 49.92      49.16        
 15 Patel, Harshil            10 CIY-MR                 51.81      50.64        
 16 Rizzi, Matteo             10 Dolphins-MR            53.79      50.77        
 17 Kain, Gavin                9 WISC-MR                51.05      50.88        
 18 Johnson, Anthony          10 SSL-MR                 52.13      51.81        
 19 Ely, Matthew              10 NS-MR                  55.00      55.95        
 20 Eforo, Alex               10 GAEL-MR              1:00.78      56.51        
 21 Nunez, Jonathan           10 DA-MR                1:04.25      57.53        
 22 Howard, William           10 Tmsuffolk-MR           55.64      57.97        
 23 Brody, Hunter              9 Dolphins-MR          1:02.56      58.53        
 24 Xin, Alex                 10 MSC-MR                 55.14      58.76        
 25 McGregor, Matthew          9 Dolphins-MR            52.00      58.92        
 26 Suh, Samual                9 SSL-MR               1:16.81    1:02.34        
 27 Russell, Nolan             9 CSC-MR               1:08.04    1:05.17        
 28 Dennis, Sean               9 SSL-MR                 52.93    1:06.66        
 29 Panoff, Samuel             9 SSL-MR               1:20.18    1:09.80        
 30 Klamrowski, Adam           9 SSL-MR               1:14.81    1:10.73        
 31 Rice, Maverick             9 WISC-MR                58.90    1:19.66        
 -- Nigro, Chris               9 NS-MR                1:10.00         DQ        
      10 Scissors kick
 -- Donovan, Aidan            10 GAEL-MR                56.48         DQ        
      10 Alternating Kick
 -- Jones, Ryan               10 DA-MR                1:12.36         DQ        
      10 Alternating Kick
 -- Cook, James               10 DA-MR                  53.50         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kolka, Lucas               9 SSL-MR               1:13.81         DQ        
      10 Alternating Kick
 -- Li, Christopher            9 DA-MR                1:15.97         DQ        
      15 One hand touch
 -- Genito, Kevin             10 SSL-MR               1:22.16         DQ        
      10 Alternating Kick
 -- Myers, Charlie             9 SSL-MR               1:31.00         DQ        
      14 Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Dale, Robert              10 SSL-MR                 53.39         DQ        
      15 Non-simultaneous touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Jason               10 MSC-MR               1:30.23    1:24.78        
                  38.84     1:24.78 (45.94)                                        
  2 Mack-Jackson, Benjamin     9 UNWIS-MR             1:27.44    1:26.51        
                  40.99     1:26.51 (45.52)                                        
  3 Scanlon, Jack             10 SSL-MR               1:35.70    1:32.83        
                  43.92     1:32.83 (48.91)                                        
  4 Baldassare, Zachary        9 WISC-MR              1:36.89    1:34.67        
                  45.62     1:34.67 (49.05)                                        
  5 Rizzo, Antonio            10 DA-MR                1:35.41    1:37.06        
                  46.07     1:37.06 (50.99)                                        
  6 Meringolo, Eric            9 WISC-MR              1:43.50    1:39.44        
                  46.77     1:39.44 (52.67)                                        
  7 Tack, Lucas                9 Tmsuffolk-MR         1:37.09    1:39.73        
                  46.69     1:39.73 (53.04)                                        
  8 Burger, Daniel            10 NDAC-MR              1:54.47    1:39.74        
                  46.09     1:39.74 (53.65)                                        
  9 Reining, Robert           10 MSC-MR               1:48.21    1:44.63        
                  50.05     1:44.63 (54.58)                                        
 10 Liu, Alex                 10 NDAC-MR              1:51.15    1:45.38        
                  49.41     1:45.38 (55.97)                                        
 11 Lopez, Andrew              9 WISC-MR              1:45.76    1:45.85        
                  49.90     1:45.85 (55.95)                                        
 12 Kain, Gavin                9 WISC-MR              1:48.10    1:46.04        
                  49.28     1:46.04 (56.76)                                        
 13 Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR         1:53.70    1:47.07        
                  51.30     1:47.07 (55.77)                                        
 14 Barr, Evan                 9 GAEL-MR              2:08.86    1:50.60        
                  53.07     1:50.60 (57.53)                                        
 15 Patel, Harshil            10 CIY-MR               1:57.56    1:52.68        
                  53.26     1:52.68 (59.42)                                        
 16 Johnson, Anthony          10 SSL-MR               2:02.25    1:54.52        
                  55.40     1:54.52 (59.12)                                        
 17 Ely, Matthew              10 NS-MR                1:59.19    1:57.90        
                  57.67   1:57.90 (1:00.23)                                        
 18 Dale, Robert              10 SSL-MR               1:57.73    2:00.34        
                  56.54   2:00.34 (1:03.80)                                        
 19 Howard, William           10 Tmsuffolk-MR         2:00.29    2:01.19        
                  58.53   2:01.19 (1:02.66)                                        
 20 Xin, Alex                 10 MSC-MR               1:54.55    2:04.52        
                  59.78   2:04.52 (1:04.74)                                        
 21 Donovan, Aidan            10 GAEL-MR              1:52.88    2:05.91        
                  59.16   2:05.91 (1:06.75)                                        
 22 McGregor, Matthew          9 Dolphins-MR          1:42.00    2:08.55        
                  58.97   2:08.55 (1:09.58)                                        
 -- Kolka, Lucas               9 SSL-MR               2:10.16         DQ        
      10 Alternating Kick
                1:04.25        DQ (1:12.52)                                        
 -- Dennis, Sean               9 SSL-MR               1:58.73         DQ        
      10 Alternating Kick
                1:06.55        DQ (1:18.74)                                        
 -- Tomiello, Eric            10 SSL-MR               2:19.16         DQ        
      10 Scissors kick
                1:21.49        DQ (1:37.45)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tack, Lucas                9 Tmsuffolk-MR           34.73      33.56        
  2 Cruz, Jason               10 MSC-MR                 37.62      35.98        
  3 Scanlon, Jack             10 SSL-MR                 37.19      38.95        
  4 Mack-Jackson, Benjamin     9 UNWIS-MR               37.03      39.95        
  5 Reining, Robert           10 MSC-MR                 42.07      40.97        
  6 Rizzo, Antonio            10 DA-MR                  38.58      41.36        
  7 Baldassare, Zachary        9 WISC-MR                40.61      41.58        
  8 Cook, James               10 DA-MR                  41.34      41.97        
  9 Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR           41.48      42.00        
 10 Dowd, Mike                 9 CSC-MR                 50.15      42.81        
 11 Barr, Evan                 9 GAEL-MR                46.50      42.88        
 12 Meringolo, Eric            9 WISC-MR                49.27      44.54        
 13 Baker, Bryce              10 NDAC-MR                45.11      44.73        
 14 Rizzi, Matteo             10 Dolphins-MR            46.76      45.78        
 15 Patel, Harshil            10 CIY-MR                 45.37      45.94        
 16 Burger, Daniel            10 NDAC-MR                45.52      46.96        
 17 Xin, Alex                 10 MSC-MR                 55.30      47.58        
 18 Ely, Matthew              10 NS-MR                  49.58      49.69        
 19 Suh, Christian            10 SSL-MR               1:01.61      50.31        
 20 Donovan, Aidan            10 GAEL-MR                51.39      52.42        
 21 Malinowski, Aidan         10 NS-MR                  47.10      52.87        
 22 Russell, Nolan             9 CSC-MR                 59.51      53.33        
 23 Nigro, Chris               9 NS-MR                1:02.71      55.99        
 24 Kain, Gavin                9 WISC-MR                55.29      56.75        
 25 Eforo, Alex               10 GAEL-MR              1:00.55      57.05        
 26 Nunez, Jonathan           10 DA-MR                1:07.10    1:01.64        
 27 Rice, Maverick             9 WISC-MR                55.25    1:02.36        
 28 Sullivan, Kevin            9 SSL-MR               1:10.61    1:03.78        
 29 Li, Christopher            9 DA-MR                1:16.31    1:17.41        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tack, Lucas                9 Tmsuffolk-MR         1:20.13    1:20.02        
                  37.34     1:20.02 (42.68)                                        
  2 Scanlon, Jack             10 SSL-MR               1:26.61    1:26.13        
                  39.86     1:26.13 (46.27)                                        
  3 Liu, Alex                 10 NDAC-MR              1:29.51    1:28.69        
                  40.05     1:28.69 (48.64)                                        
  4 Stickle, Gage             10 NDAC-MR              1:31.11    1:35.95        
                  43.29     1:35.95 (52.66)                                        
  5 Mialma, Michelle          10 NDAC-MR              1:32.84    1:36.17        
                  46.82     1:36.17 (49.35)                                        
  6 Rizzo, Antonio            10 DA-MR                1:29.41    1:38.61        
                  45.05     1:38.61 (53.56)                                        
  7 Cook, James               10 DA-MR                1:53.20    1:39.91        
                  45.33     1:39.91 (54.58)                                        
  8 Dowd, Mike                 9 CSC-MR               1:46.51    1:49.12        
                  49.64     1:49.12 (59.48)                                        
  9 Nigro, Chris               9 NS-MR                2:43.75    2:10.64        
 -- Xin, Alex                 10 MSC-MR               1:55.33         DQ        
      23 Non-simultaneous touch
                  52.61          DQ (57.82)                                        
 -- Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR         1:32.90         DQ        
      21 Non-simultaneous arms
                  43.24          DQ (49.67)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Jason               10 MSC-MR               1:18.53    1:19.50        
                  38.70     1:19.50 (40.80)                                        
  2 Mack-Jackson, Benjamin     9 UNWIS-MR             1:20.00    1:22.28        
                  40.55     1:22.28 (41.73)                                        
  3 Tack, Lucas                9 Tmsuffolk-MR         1:33.95    1:24.81        
                  38.59     1:24.81 (46.22)                                        
  4 Mialma, Michelle          10 NDAC-MR              1:28.30    1:25.75        
                  42.64     1:25.75 (43.11)                                        
  5 Liu, Alex                 10 NDAC-MR              1:24.50    1:26.46        
                  40.09     1:26.46 (46.37)                                        
  6 Reining, Robert           10 MSC-MR               1:29.70    1:29.06        
  7 Meringolo, Eric            9 WISC-MR              1:34.08    1:29.07        
                  41.48     1:29.07 (47.59)                                        
  8 Cook, James               10 DA-MR                1:39.20    1:32.04        
                  43.33     1:32.04 (48.71)                                        
  9 Baker, Bryce              10 NDAC-MR              1:31.31    1:33.52        
 10 Malinowski, Aidan         10 NS-MR                1:35.86    1:37.65        
                  46.02     1:37.65 (51.63)                                        
 11 Barr, Evan                 9 GAEL-MR              1:57.75    1:38.79        
                  16.26   1:38.79 (1:22.53)                                        
 12 Howard, William           10 Tmsuffolk-MR         1:43.87    1:41.79        
                  49.05     1:41.79 (52.74)                                        
 13 Patel, Harshil            10 CIY-MR               1:50.11    1:42.10        
                  48.68     1:42.10 (53.42)                                        
 14 Xin, Alex                 10 MSC-MR               1:49.55    1:42.13        
                  48.24     1:42.13 (53.89)                                        
 15 Donovan, Aidan            10 GAEL-MR              1:52.88    1:46.85        
                  51.07     1:46.85 (55.78)                                        
 16 Ely, Matthew              10 NS-MR                1:50.00    1:49.07        
                  53.76     1:49.07 (55.31)                                        
 17 Nunez, Jonathan           10 DA-MR                2:05.69    1:54.78        
                  58.20     1:54.78 (56.58)                                        
 18 Nigro, Chris               9 NS-MR                2:20.00    2:00.58        
                  54.51   2:00.58 (1:06.07)                                        
 19 Rice, Maverick             9 WISC-MR              2:03.50    2:11.12        
                1:02.31   2:11.12 (1:08.81)                                        
 -- Kain, Gavin                9 WISC-MR              1:42.90         DQ        
      10 Alternating Kick - breast
                  50.04          DQ (47.84)                                        
 -- Schaarschuch, Luke         9 SSL-MR               2:51.18         DQ        
      21 Arms underwater recovery - fly
                1:01.62        DQ (1:01.04)                                        
 -- Myers, Charlie             9 SSL-MR               2:10.61         DQ        
      21 Arms underwater recovery - fly
                1:00.60        DQ (1:23.89)                                        
 -- Jones, Ryan               10 DA-MR                1:55.99         DQ        
      42 Strokes out of sequence - IM
                1:08.27        DQ (1:20.78)                                        
 -- Li, Christopher            9 DA-MR                2:00.00         DQ        
      21 Arms underwater recovery - fly
                1:17.88        DQ (1:09.28)                                        
 -- Sullivan, Kevin            9 SSL-MR               2:21.61         DQ        
      42 Strokes out of sequence - IM
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:12.42    2:13.26        
     1) Mialma, Michelle 10             2) Baker, Bryce 10                
     3) Liu, Alex 10                    4) Stickle, Gage 10               
                  32.41     1:12.13 (39.72)     1:42.60 (30.47)     2:13.26 (30.66)
  2 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:14.37    2:16.27        
     1) Baldassare, Zachary 9           2) Kain, Gavin 9                  
     3) Lopez, Andrew 9                 4) Meringolo, Eric 9              
                  32.48     1:07.59 (35.11)     1:43.52 (35.93)     2:16.27 (32.75)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:41.09    2:40.44        
     1) Baker, Bryce 10                 2) Burger, Daniel 10              
     3) Stickle, Gage 10                4) Mialma, Michelle 10            
                  42.82     1:28.06 (45.24)     2:06.26 (38.20)     2:40.44 (34.18)
  2 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:36.96    2:57.36        
     1) Baldassare, Zachary 9           2) Kain, Gavin 9                  
     3) Meringolo, Eric 9               4) Rice, Maverick 9               
                  45.87     1:28.83 (42.96)     2:13.47 (44.64)     2:57.36 (43.89)
  3 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            2:56.32    3:26.47        
     1) McGregor, Matthew 9             2) Brody, Hunter 9                
     3) Rizzi, Matteo 10                4) McGregor, Kyle 9               
                  56.24     1:55.84 (59.60)     2:13.10 (17.26)   3:26.47 (1:13.37)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mack-Jackson, Benjamin     9 UNWIS-MR             2:31.86    2:26.08        
                  33.19     1:10.73 (37.54)     1:49.89 (39.16)     2:26.08 (36.19)
  2 Dowd, Mike                 9 CSC-MR               2:31.70    2:29.84        
                  33.76     1:12.26 (38.50)     1:52.97 (40.71)     2:29.84 (36.87)
  3 Cruz, Jason               10 MSC-MR               2:30.85    2:29.92        
                  33.61     1:12.70 (39.09)     1:52.86 (40.16)     2:29.92 (37.06)
  4 Baldassare, Zachary        9 WISC-MR              2:39.05    2:35.35        
                  35.30     1:15.86 (40.56)   2:35.35 (1:19.49)                    
  5 Reining, Robert           10 MSC-MR               2:36.46    2:40.05        
                  36.12     1:17.05 (40.93)     1:59.57 (42.52)     2:40.05 (40.48)
  6 Liu, Alex                 10 NDAC-MR              2:45.61    2:42.62        
                  37.23     1:19.11 (41.88)     2:02.02 (42.91)     2:42.62 (40.60)
  7 Tack, Lucas                9 Tmsuffolk-MR         2:45.90    2:44.79        
                  35.50     1:18.28 (42.78)     2:03.89 (45.61)     2:44.79 (40.90)
  8 Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR         2:59.90    2:49.28        
                  36.11     1:20.01 (43.90)     2:04.58 (44.57)     2:49.28 (44.70)
  9 Rendon, David              8 NDAC-MR              2:52.11    2:54.15        
                  37.47     1:22.21 (44.74)     2:10.12 (47.91)     2:54.15 (44.03)
 10 Howard, William           10 Tmsuffolk-MR         2:47.90    2:56.16        
                  40.83     1:27.29 (46.46)     2:13.14 (45.85)     2:56.16 (43.02)
 11 Kain, Gavin                9 WISC-MR              2:54.96    3:00.23        
                  39.01     1:26.32 (47.31)     2:13.97 (47.65)     3:00.23 (46.26)
 12 Burger, Daniel            10 NDAC-MR              2:58.11    3:02.82        
                  39.47     1:26.41 (46.94)     2:16.22 (49.81)     3:02.82 (46.60)
 13 Kain, Garrett              8 WISC-MR              3:06.69    3:04.82        
                  40.63     1:28.74 (48.11)     2:17.98 (49.24)     3:04.82 (46.84)
 14 Rizzi, Matteo             10 Dolphins-MR          3:19.45    3:08.67        
                  42.66     1:31.89 (49.23)     2:22.26 (50.37)     3:08.67 (46.41)
 15 Xin, Alex                 10 MSC-MR               3:30.63    3:18.02        
                  42.72     1:34.72 (52.00)     2:28.15 (53.43)     3:18.02 (49.87)
 16 Russell, Nolan             9 CSC-MR               3:45.00    3:31.16        
                  44.77     1:39.84 (55.07)     2:36.66 (56.82)     3:31.16 (54.50)
 17 Pereira, Ray               8 CIY-MR               4:00.00    3:39.99        
                  43.77     1:42.24 (58.47)     2:41.59 (59.35)     3:39.99 (58.40)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John             12 GAEL-MR                28.07      26.97        
  2 Rawl, Jarek               11 NDAC-MR                27.27      27.85        
  3 Thomas, Christian         12 MSC-MR                 28.51      28.58        
  4 Jordan, Lorenzo           11 NS-MR                  29.10      29.03        
  5 Rutigliano, Conor         12 Tmsuffolk-MR           30.29      29.09        
  6 Ball, Connor              12 MSC-MR                 30.29      29.26        
  7 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR           30.07      29.40        
  8 Econopouly, Elias         12 NDAC-MR                28.74      29.43        
  9 Rizzi, Jarrod             12 Dolphins-MR            29.95      29.46        
 10 Dykas, Trevor             12 NDAC-MR                28.72      29.48        
 11 Meringolo, Loudon         12 WISC-MR                30.78      29.88        
 12 Boyko, Jason              12 MSC-MR                 29.48      29.99        
 13 Alpay, Zachery            11 MSC-MR                 30.92      30.00        
 14 Donlevy, Billy            12 CIY-MR                 30.23      30.13        
 15 Britt, Nathan             12 NDAC-MR                30.51      30.17        
 16 Sarabia, Jared            12 CIY-MR                 27.98      30.68        
 17 Koenig, Ian               12 Dolphins-MR            32.60      31.16        
 18 Boyd, Gavin               12 CSC-MR                 31.74      31.53        
 19 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR           32.54      31.76        
 20 Nuzzo, Shaun              12 Dolphins-MR            31.11      31.86        
 21 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR                 32.66      32.01        
 22 Ng, Dylan                 11 CIY-MR                 31.79      32.14        
 23 Eforo, John               12 GAEL-MR                34.02      32.51        
 24 Kochman, Alex             12 Tmsuffolk-MR           33.77      32.80        
 25 Cassidy, Christopher      12 Dolphins-MR            32.86      33.81        
 26 Kain, Patrick             11 WISC-MR                33.55      34.12        
 27 Simon, Jack               12 SSL-MR                 36.78      34.85        
 28 Cummings, Enoch           12 CIY-MR                 35.24      35.39        
 29 Goldman, Zachary          12 Tmsuffolk-MR           34.97      35.62        
 30 Meade, Thomas             11 GAEL-MR                36.69      35.84        
 31 Furci, Jack               11 NS-MR                  37.99      36.23        
 32 Goldman, Joshua           12 Tmsuffolk-MR           34.99      37.07        
 33 Bramwell, Luke            11 MSC-MR                    NT      37.09        
 34 Izzo, Patrick             11 NDAC-MR                35.23      37.58        
 35 Dain, Matt                11 SSL-MR                 39.44      37.97        
 36 Scarangella, Michael      11 GAEL-MR                38.62      38.56        
 37 Gahan, Shane              11 NS-MR                  38.85      40.69        
 38 DaCosta, Ryan             11 SSL-MR                 38.75      40.76        
 39 Wlliams Grinnell, Leif    11 MSC-MR                    NT      40.99        
 40 Arcidiacono, Michael      11 NS-MR                  50.00      42.74        
 41 Tessler, Jacob            11 Dolphins-MR            59.13      56.13        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John             12 GAEL-MR              1:01.43      59.35        
                  28.53       59.35 (30.82)                                        
  2 Rawl, Jarek               11 NDAC-MR              1:01.38    1:01.50        
                  29.34     1:01.50 (32.16)                                        
  3 Thomas, Christian         12 MSC-MR               1:01.92    1:02.82        
                  29.83     1:02.82 (32.99)                                        
  4 Jordan, Lorenzo           11 NS-MR                1:07.86    1:03.04        
                  30.44     1:03.04 (32.60)                                        
  5 Meringolo, Loudon         12 WISC-MR              1:06.29    1:04.40        
                  30.98     1:04.40 (33.42)                                        
  6 Alpay, Zachery            11 MSC-MR               1:06.98    1:05.74        
                  31.50     1:05.74 (34.24)                                        
  7 Sarabia, Jared            12 CIY-MR               1:11.25    1:05.75        
                  31.74     1:05.75 (34.01)                                        
  8 Arranz, William           11 NS-MR                1:05.68    1:06.04        
                  31.62     1:06.04 (34.42)                                        
  9 Boyko, Jason              12 MSC-MR               1:05.92    1:06.11        
                  32.08     1:06.11 (34.03)                                        
 10 Rutigliano, Conor         12 Tmsuffolk-MR         1:05.83    1:06.18        
                  31.52     1:06.18 (34.66)                                        
 11 Donlevy, Billy            12 CIY-MR               1:13.55    1:06.46        
                  31.64     1:06.46 (34.82)                                        
 12 Dykas, Trevor             12 NDAC-MR              1:04.98    1:06.60        
                  31.37     1:06.60 (35.23)                                        
 13 Britt, Nathan             12 NDAC-MR              1:08.65    1:07.20        
                  31.82     1:07.20 (35.38)                                        
 14 Boyd, Gavin               12 CSC-MR               1:09.84    1:07.92        
                  32.87     1:07.92 (35.05)                                        
 15 Koenig, Ian               12 Dolphins-MR          1:20.38    1:09.31        
                  32.94     1:09.31 (36.37)                                        
 16 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR         1:11.43    1:09.82        
 17 Nuzzo, Shaun              12 Dolphins-MR          1:13.29    1:11.05        
                  33.53     1:11.05 (37.52)                                        
 18 Kochman, Alex             12 Tmsuffolk-MR         1:12.89    1:11.12        
                  35.52     1:11.12 (35.60)                                        
 19 Burns, Rhett              11 Dolphins-MR          1:11.83    1:12.25        
                  34.23     1:12.25 (38.02)                                        
 20 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR               1:11.44    1:12.54        
 21 Caamano, Ray              11 SSL-MR               1:19.33    1:12.61        
                  33.61     1:12.61 (39.00)                                        
 22 Cummings, Enoch           12 CIY-MR               1:30.33    1:15.44        
                  36.23     1:15.44 (39.21)                                        
 23 Baione, Michael           11 MSC-MR               1:09.02    1:15.47        
                  38.72     1:15.47 (36.75)                                        
 24 Kain, Patrick             11 WISC-MR              1:16.77    1:15.69        
                  34.90     1:15.69 (40.79)                                        
 25 Goldman, Zachary          12 Tmsuffolk-MR         1:18.31    1:16.11        
                  36.01     1:16.11 (40.10)                                        
 26 Izzo, Patrick             11 NDAC-MR              1:16.89    1:16.86        
                  36.55     1:16.86 (40.31)                                        
 27 Kudlinski, Michael        12 SSL-MR               1:27.54    1:20.27        
                  36.91     1:20.27 (43.36)                                        
 28 Goldman, Joshua           12 Tmsuffolk-MR         1:20.79    1:20.33        
                  37.44     1:20.33 (42.89)                                        
 29 Meade, Thomas             11 GAEL-MR              1:23.81    1:20.55        
                  38.31     1:20.55 (42.24)                                        
 30 Kunow, Zachary            12 SSL-MR               1:21.89    1:21.22        
                  39.03     1:21.22 (42.19)                                        
 31 Furci, Jack               11 NS-MR                1:20.12    1:22.32        
                  38.06     1:22.32 (44.26)                                        
 32 Bramwell, Luke            11 MSC-MR                    NT    1:23.97        
 33 Dain, Matt                11 SSL-MR               1:35.11    1:28.63        
                  39.66     1:28.63 (48.97)                                        
 34 Gahan, Shane              11 NS-MR                1:26.45    1:29.22        
                  42.47     1:29.22 (46.75)                                        
 35 DaCosta, Ryan             11 SSL-MR               1:34.03    1:30.94        
                  42.05     1:30.94 (48.89)                                        
 36 Scarangella, Michael      11 GAEL-MR              1:28.83    1:34.78        
                  42.56     1:34.78 (52.22)                                        
 37 Wlliams Grinnell, Leif    11 MSC-MR                    NT    1:36.08        
                  43.58     1:36.08 (52.50)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John             12 GAEL-MR              2:12.88    2:10.04        
                  31.56     1:09.02 (37.46)     1:47.74 (38.72)     2:10.04 (22.30)
  2 Rawl, Jarek               11 NDAC-MR              2:15.72    2:15.31        
                  33.07     1:11.24 (38.17)     1:51.46 (40.22)     2:15.31 (23.85)
  3 Thomas, Christian         12 MSC-MR               2:15.14    2:15.47        
                  31.78     1:08.34 (36.56)     1:46.53 (38.19)     2:15.47 (28.94)
  4 Alpay, Zachery            11 MSC-MR               2:23.99    2:20.79        
                  35.82     1:18.26 (42.44)     1:59.88 (41.62)     2:20.79 (20.91)
  5 Boyko, Jason              12 MSC-MR               2:23.93    2:20.82        
                  34.50     1:15.77 (41.27)     1:57.25 (41.48)     2:20.82 (23.57)
  6 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR         2:31.50    2:22.51        
  7 Rutigliano, Conor         12 Tmsuffolk-MR         2:31.49    2:23.55        
  8 Rizzi, Jarrod             12 Dolphins-MR          2:28.82    2:24.38        
                  32.51     1:10.19 (37.68)     1:50.85 (40.66)     2:24.38 (33.53)
  9 Baione, Michael           11 MSC-MR               2:33.76    2:31.01        
 10 Dykas, Trevor             12 NDAC-MR              2:37.89    2:31.16        
 11 Burns, Rhett              11 Dolphins-MR          2:48.26    2:31.77        
 12 Koenig, Ian               12 Dolphins-MR          2:39.22    2:32.82        
 13 Kochman, Alex             12 Tmsuffolk-MR         2:43.03    2:34.94        
 14 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR         2:40.90    2:36.81        
 15 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR               2:36.14    2:37.50        
 16 Kain, Patrick             11 WISC-MR              2:37.02    2:38.00        
 17 Goldman, Zachary          12 Tmsuffolk-MR         3:02.90    2:38.87        
                  35.74     1:16.43 (40.69)     1:58.97 (42.54)     2:38.87 (39.90)
 18 Nuzzo, Shaun              12 Dolphins-MR          2:44.99    2:42.84        
 19 Cassidy, Christopher      12 Dolphins-MR          3:05.19    2:48.49        
                  35.93     1:21.00 (45.07)     2:06.24 (45.24)     2:48.49 (42.25)
 20 Goldman, Joshua           12 Tmsuffolk-MR         3:01.90    2:49.52        
                  36.44     1:21.38 (44.94)     2:06.98 (45.60)     2:49.52 (42.54)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John             12 GAEL-MR                32.29      31.74        
  2 Thomas, Christian         12 MSC-MR                 29.49      32.97        
  3 Rutigliano, Conor         12 Tmsuffolk-MR           34.06      33.35        
  4 Dykas, Trevor             12 NDAC-MR                34.95      34.18        
  5 Econopouly, Elias         12 NDAC-MR                34.25      34.44        
  6 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR           34.53      34.51        
  7 Jordan, Lorenzo           11 NS-MR                  34.60      34.65        
  8 Kochman, Alex             12 Tmsuffolk-MR           36.33      35.77        
  9 Rawl, Jarek               11 NDAC-MR                35.19      35.85        
 10 Sarabia, Jared            12 CIY-MR                 36.18      36.00        
 11 Ball, Connor              12 MSC-MR                 38.40      36.09        
 12 Nuzzo, Shaun              12 Dolphins-MR            38.74      37.06        
 13 Boyd, Gavin               12 CSC-MR                 38.21      37.14        
 14 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR                 38.23      38.14        
 15 Britt, Nathan             12 NDAC-MR                40.89      38.53        
 16 Meringolo, Loudon         12 WISC-MR                40.20      38.89        
 17 Kain, Patrick             11 WISC-MR                39.53      39.05        
 18 Koenig, Ian               12 Dolphins-MR            41.88      40.86        
 19 Caamano, Ray              11 SSL-MR                 44.61      41.04        
 20 Eforo, John               12 GAEL-MR                42.82      41.50        
 21 Cassidy, Christopher      12 Dolphins-MR            42.07      41.92        
 22 Izzo, Patrick             11 NDAC-MR                40.97      42.56        
 23 Kudlinski, Michael        12 SSL-MR                 40.75      42.64        
 24 Meade, Thomas             11 GAEL-MR                42.01      42.87        
 25 Gahan, Shane              11 NS-MR                  45.28      43.78        
 26 Simon, Jack               12 SSL-MR                 42.37      44.09        
 27 Dain, Matt                11 SSL-MR                 50.11      44.65        
 28 Furci, Jack               11 NS-MR                  45.07      44.97        
 29 Bramwell, Luke            11 MSC-MR                    NT      47.25        
 30 DaCosta, Ryan             11 SSL-MR                 52.17      48.43        
 31 Arcidiacono, Michael      11 NS-MR                1:00.00      48.54        
 -- Scarangella, Michael      11 GAEL-MR                49.09         DQ        
      34 Delay initiating turn after past vertical
 -- Wlliams Grinnell, Leif    11 MSC-MR                    NT         DQ        
      39 Did not finish on back
 -- Ng, Dylan                 11 CIY-MR                 38.25         DQ        
      36 Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John             12 GAEL-MR              1:07.66    1:07.75        
                  33.06     1:07.75 (34.69)                                        
  2 Rutigliano, Conor         12 Tmsuffolk-MR         1:13.03    1:10.74        
                  35.06     1:10.74 (35.68)                                        
  3 Thomas, Christian         12 MSC-MR               1:09.54    1:10.91        
                  34.50     1:10.91 (36.41)                                        
  4 Boyko, Jason              12 MSC-MR               1:17.15    1:12.97        
                  36.80     1:12.97 (36.17)                                        
  5 Dykas, Trevor             12 NDAC-MR              1:16.26    1:13.51        
                  36.76     1:13.51 (36.75)                                        
  6 Jordan, Lorenzo           11 NS-MR                1:20.65    1:16.21        
                  37.26     1:16.21 (38.95)                                        
  6 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR         1:15.91    1:16.21        
                  37.08     1:16.21 (39.13)                                        
  8 Burns, Rhett              11 Dolphins-MR          1:18.68    1:16.26        
                  36.42     1:16.26 (39.84)                                        
  9 Arranz, William           11 NS-MR                1:12.73    1:16.64        
                  37.98     1:16.64 (38.66)                                        
 10 Kochman, Alex             12 Tmsuffolk-MR         1:19.72    1:16.90        
                  37.83     1:16.90 (39.07)                                        
 11 Donlevy, Billy            12 CIY-MR               1:20.72    1:17.49        
                  37.39     1:17.49 (40.10)                                        
 12 Baione, Michael           11 MSC-MR               1:16.63    1:18.46        
                  38.64     1:18.46 (39.82)                                        
 13 Rawl, Jarek               11 NDAC-MR              1:15.65    1:19.34        
                  38.30     1:19.34 (41.04)                                        
 14 Kain, Patrick             11 WISC-MR              1:24.00    1:20.90        
                  39.42     1:20.90 (41.48)                                        
 15 Alpay, Zachery            11 MSC-MR               1:22.34    1:20.99        
                  40.21     1:20.99 (40.78)                                        
 16 Meringolo, Loudon         12 WISC-MR              1:29.02    1:22.26        
                  40.47     1:22.26 (41.79)                                        
 17 Goldman, Zachary          12 Tmsuffolk-MR         1:25.65    1:24.15        
                  40.75     1:24.15 (43.40)                                        
 18 Nuzzo, Shaun              12 Dolphins-MR          1:24.53    1:24.34        
                  41.03     1:24.34 (43.31)                                        
 19 Flynn, Sean               11 SSL-MR               1:28.34    1:24.88        
                  42.29     1:24.88 (42.59)                                        
 20 Britt, Nathan             12 NDAC-MR              1:26.11    1:27.52        
                  43.09     1:27.52 (44.43)                                        
 21 Meade, Thomas             11 GAEL-MR              1:29.57    1:31.88        
 22 Kunow, Zachary            12 SSL-MR               1:31.55    1:32.17        
 23 Izzo, Patrick             11 NDAC-MR              1:28.19    1:33.04        
                  44.82     1:33.04 (48.22)                                        
 24 Kudlinski, Michael        12 SSL-MR               1:33.49    1:35.33        
                  46.98     1:35.33 (48.35)                                        
 25 Gahan, Shane              11 NS-MR                1:41.88    1:37.77        
                  48.33     1:37.77 (49.44)                                        
 26 Bramwell, Luke            11 MSC-MR                    NT    1:41.09        
 27 Dain, Matt                11 SSL-MR               1:52.12    1:41.26        
                  49.07     1:41.26 (52.19)                                        
 28 Furci, Jack               11 NS-MR                1:42.35    1:41.89        
                  48.52     1:41.89 (53.37)                                        
 29 Wlliams Grinnell, Leif    11 MSC-MR                    NT    1:47.36        
                  50.76     1:47.36 (56.60)                                        
 30 DaCosta, Ryan             11 SSL-MR               1:49.52    1:48.49        
                  49.85     1:48.49 (58.64)                                        
 31 Scarangella, Michael      11 GAEL-MR              1:45.88    2:00.05        
                  58.36   2:00.05 (1:01.69)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyd, Gavin               12 CSC-MR                 38.94      37.06        
  2 Donlevy, Billy            12 CIY-MR                 41.30      37.79        
  3 Sarabia, Jared            12 CIY-MR                 41.98      39.55        
  4 Caamano, Ray              11 SSL-MR                 42.86      39.76        
  5 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR           40.70      39.77        
  6 Meringolo, Loudon         12 WISC-MR                44.65      39.80        
  7 Britt, Nathan             12 NDAC-MR                39.94      39.81        
  8 Arranz, William           11 NS-MR                  40.72      40.40        
  9 Flynn, Sean               11 SSL-MR                 42.26      41.12        
 10 Jordan, Lorenzo           11 NS-MR                  41.43      41.43        
 11 Koenig, Ian               12 Dolphins-MR            48.07      41.92        
 12 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR           44.47      42.10        
 13 Cummings, Enoch           12 CIY-MR                 42.87      42.98        
 13 Kain, Patrick             11 WISC-MR                42.64      42.98        
 15 Furci, Jack               11 NS-MR                  42.69      43.56        
 16 Rutigliano, Conor         12 Tmsuffolk-MR           47.28      45.49        
 17 Goldman, Zachary          12 Tmsuffolk-MR           45.47      45.84        
 18 Izzo, Patrick             11 NDAC-MR                44.72      45.87        
 19 Ball, Connor              12 MSC-MR                 46.66      46.21        
 20 Kudlinski, Michael        12 SSL-MR                 49.46      47.16        
 21 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR                 47.06      47.97        
 22 Goldman, Joshua           12 Tmsuffolk-MR           48.71      48.82        
 23 Scarangella, Michael      11 GAEL-MR                51.04      51.78        
 24 Dain, Matt                11 SSL-MR               1:01.18      52.72        
 25 DaCosta, Ryan             11 SSL-MR               1:01.16      52.97        
 26 Gahan, Shane              11 NS-MR                  53.51      56.25        
 -- Tessler, Jacob            11 Dolphins-MR          1:10.00         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dykas, Trevor             12 NDAC-MR              1:13.86    1:15.60        
                  35.59     1:15.60 (40.01)                                        
  2 Britt, Nathan             12 NDAC-MR              1:26.17    1:24.83        
                  39.96     1:24.83 (44.87)                                        
  3 Donlevy, Billy            12 CIY-MR               1:41.00    1:26.15        
                  39.36     1:26.15 (46.79)                                        
  4 Rizzi, Jarrod             12 Dolphins-MR          1:28.76    1:26.36        
                  41.66     1:26.36 (44.70)                                        
  5 Caamano, Ray              11 SSL-MR               1:33.50    1:26.99        
                  41.48     1:26.99 (45.51)                                        
  6 Meringolo, Loudon         12 WISC-MR              1:22.55    1:27.11        
                  41.61     1:27.11 (45.50)                                        
  7 Baione, Michael           11 MSC-MR               1:31.22    1:28.85        
                  43.48     1:28.85 (45.37)                                        
  8 Simon, Jack               12 SSL-MR               1:32.44    1:31.43        
                  43.24     1:31.43 (48.19)                                        
  8 Alpay, Zachery            11 MSC-MR               1:30.11    1:31.43        
                  43.58     1:31.43 (47.85)                                        
 10 Jordan, Lorenzo           11 NS-MR                1:35.02    1:32.83        
                  43.82     1:32.83 (49.01)                                        
 11 Koenig, Ian               12 Dolphins-MR          1:34.84    1:33.18        
                  43.91     1:33.18 (49.27)                                        
 12 Kain, Patrick             11 WISC-MR              1:33.37    1:33.27        
                  44.76     1:33.27 (48.51)                                        
 13 Cummings, Enoch           12 CIY-MR               1:38.77    1:36.10        
                  45.92     1:36.10 (50.18)                                        
 14 Furci, Jack               11 NS-MR                1:43.22    1:38.69        
                  44.16     1:38.69 (54.53)                                        
 15 Goldman, Zachary          12 Tmsuffolk-MR         1:39.70    1:40.88        
                  47.68     1:40.88 (53.20)                                        
 16 Goldman, Joshua           12 Tmsuffolk-MR         1:47.81    1:48.44        
                  50.97     1:48.44 (57.47)                                        
 17 Scarangella, Michael      11 GAEL-MR              1:54.66    1:57.30        
                  50.43   1:57.30 (1:06.87)                                        
 18 Gahan, Shane              11 NS-MR                2:07.20    1:58.46        
                  56.88   1:58.46 (1:01.58)                                        
 19 DaCosta, Ryan             11 SSL-MR               1:58.16    1:58.96        
                  56.49   1:58.96 (1:02.47)                                        
 -- Dain, Matt                11 SSL-MR               1:58.17         DQ        
      15 One hand touch
                  57.93        DQ (1:04.53)                                        
 -- Boyd, Gavin               12 CSC-MR               1:20.07         DQ        
      15 One hand touch
                  36.84          DQ (42.44)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rawl, Jarek               11 NDAC-MR                31.45      30.84        
  2 Freeman, John             12 GAEL-MR                33.41      31.09        
  3 Thomas, Christian         12 MSC-MR                 30.80      31.19        
  4 Boyko, Jason              12 MSC-MR                 30.37      31.25        
  5 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR           33.32      32.42        
  6 Sarabia, Jared            12 CIY-MR                 33.36      33.50        
  7 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR           39.29      34.37        
  8 Jordan, Lorenzo           11 NS-MR                  35.21      34.59        
  9 Meringolo, Loudon         12 WISC-MR                36.07      35.07        
 10 Burns, Rhett              11 Dolphins-MR            36.08      36.37        
 11 Nuzzo, Shaun              12 Dolphins-MR            36.68      37.07        
 12 Ball, Connor              12 MSC-MR                 37.41      37.45        
 13 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR                 38.06      38.66        
 14 Koenig, Ian               12 Dolphins-MR            45.53      39.39        
 15 Flynn, Sean               11 SSL-MR                 42.70      41.09        
 16 Cummings, Enoch           12 CIY-MR                 49.19      41.78        
 17 Kochman, Alex             12 Tmsuffolk-MR           49.56      41.88        
 18 Goldman, Joshua           12 Tmsuffolk-MR           47.97      45.35        
 19 Caamano, Ray              11 SSL-MR                 50.82      47.75        
 20 Meade, Thomas             11 GAEL-MR                50.40      49.77        
 21 Kunow, Zachary            12 SSL-MR                 46.54      50.21        
 22 Gahan, Shane              11 NS-MR                  55.95      52.79        
 -- Furci, Jack               11 NS-MR                  45.05         DQ        
      20 Kick breaststroke type
 -- Tessler, Jacob            11 Dolphins-MR            58.00         DQ        
      21 Arms underwater recovery
 -- Arranz, William           11 NS-MR                  31.84         DQ        
      20 Alternating Kick
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John             12 GAEL-MR              1:12.21    1:07.64        
                  31.95     1:07.64 (35.69)                                        
  2 Rawl, Jarek               11 NDAC-MR              1:10.28    1:08.02        
                  32.36     1:08.02 (35.66)                                        
  3 Boyko, Jason              12 MSC-MR               1:07.18    1:09.99        
                  33.54     1:09.99 (36.45)                                        
  4 Thomas, Christian         12 MSC-MR               1:11.16    1:12.52        
                  34.03     1:12.52 (38.49)                                        
  5 Meringolo, Loudon         12 WISC-MR              1:21.48    1:15.89        
                  35.23     1:15.89 (40.66)                                        
  6 Donlevy, Billy            12 CIY-MR               1:31.78    1:16.27        
                  34.32     1:16.27 (41.95)                                        
  7 Rizzi, Jarrod             12 Dolphins-MR          1:15.96    1:18.69        
                  36.69     1:18.69 (42.00)                                        
  8 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR         1:30.90    1:18.95        
                  38.01     1:18.95 (40.94)                                        
  9 Baione, Michael           11 MSC-MR               1:19.81    1:21.58        
                  37.43     1:21.58 (44.15)                                        
 10 Jordan, Lorenzo           11 NS-MR                1:16.30    1:24.91        
                  38.64     1:24.91 (46.27)                                        
 11 Goldman, Zachary          12 Tmsuffolk-MR         1:38.90    1:32.82        
                  42.78     1:32.82 (50.04)                                        
 -- Goldman, Joshua           12 Tmsuffolk-MR         1:41.90         DQ        
      21 Non-simultaneous arms
                  49.05        DQ (1:03.67)                                        
 -- Kudlinski, Michael        12 SSL-MR               1:37.41         DQ        
      20 Alternating Kick
                  48.14        DQ (1:03.38)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyko, Jason              12 MSC-MR               1:13.47    1:11.80        
                  32.88     1:11.80 (38.92)                                        
  2 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR         1:18.38    1:13.24        
                  33.74     1:13.24 (39.50)                                        
  3 Sarabia, Jared            12 CIY-MR               1:20.63    1:15.86        
                  35.99     1:15.86 (39.87)                                        
  4 Jordan, Lorenzo           11 NS-MR                1:22.86    1:16.77        
                  36.26     1:16.77 (40.51)                                        
  5 Meringolo, Loudon         12 WISC-MR              1:19.08    1:17.24        
                  37.48     1:17.24 (39.76)                                        
  6 Alpay, Zachery            11 MSC-MR               1:22.54    1:17.46        
                  37.83     1:17.46 (39.63)                                        
  7 Rutigliano, Conor         12 Tmsuffolk-MR         1:34.90    1:18.44        
                  33.94     1:18.44 (44.50)                                        
  8 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR         1:24.90    1:19.63        
                  36.58     1:19.63 (43.05)                                        
  9 Baione, Michael           11 MSC-MR               1:18.85    1:20.28        
                  39.20     1:20.28 (41.08)                                        
 10 Nuzzo, Shaun              12 Dolphins-MR          1:24.32    1:22.11        
                  37.02     1:22.11 (45.09)                                        
 11 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR               1:24.91    1:22.17        
                  39.21     1:22.17 (42.96)                                        
 12 Ng, Dylan                 11 CIY-MR               1:28.40    1:22.92        
                  40.16     1:22.92 (42.76)                                        
 13 Kochman, Alex             12 Tmsuffolk-MR         1:28.90    1:23.02        
                  38.97     1:23.02 (44.05)                                        
 14 Koenig, Ian               12 Dolphins-MR          1:24.99    1:24.49        
                  40.37     1:24.49 (44.12)                                        
 15 Caamano, Ray              11 SSL-MR               1:28.50    1:26.12        
                  41.99     1:26.12 (44.13)                                        
 16 Izzo, Patrick             11 NDAC-MR              1:29.74    1:28.17        
 17 Cummings, Enoch           12 CIY-MR               1:46.11    1:28.57        
                  42.75     1:28.57 (45.82)                                        
 18 Kain, Patrick             11 WISC-MR              1:26.72    1:28.65        
                  45.87     1:28.65 (42.78)                                        
 19 Furci, Jack               11 NS-MR                1:45.44    1:32.57        
                  43.30     1:32.57 (49.27)                                        
 20 Cassidy, Christopher      12 Dolphins-MR          1:35.24    1:35.08        
                  44.08     1:35.08 (51.00)                                        
 21 Meade, Thomas             11 GAEL-MR              1:45.77    1:40.86        
                  46.35     1:40.86 (54.51)                                        
 -- Gahan, Shane              11 NS-MR                1:44.94         DQ        
      39 Did not finish on back - back
                  49.14          DQ (53.23)                                        
 -- Kudlinski, Michael        12 SSL-MR               1:33.42         DQ        
      21 Arms underwater recovery - fly
                  50.39          DQ (54.66)                                        
 -- Eforo, John               12 GAEL-MR              1:40.99         DQ        
      60 False start - Misc
                  43.69          DQ (44.91)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John             12 GAEL-MR              2:38.24    2:27.37        
                  32.63     1:10.17 (37.54)     1:54.25 (44.08)     2:27.37 (33.12)
  2 Thomas, Christian         12 MSC-MR               2:32.52    2:33.41        
                  32.05     1:11.56 (39.51)     2:00.36 (48.80)     2:33.41 (33.05)
  3 Boyko, Jason              12 MSC-MR               2:40.16    2:37.89        
                  33.98     1:14.64 (40.66)     2:02.61 (47.97)     2:37.89 (35.28)
  4 Rawl, Jarek               11 NDAC-MR              2:36.85    2:38.79        
                  33.56     1:15.83 (42.27)     2:04.68 (48.85)     2:38.79 (34.11)
  5 Dykas, Trevor             12 NDAC-MR              2:37.57    2:39.12        
                  35.97     1:17.25 (41.28)     2:01.52 (44.27)     2:39.12 (37.60)
  6 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR         2:46.36    2:40.92        
                  34.51     1:15.94 (41.43)     2:04.96 (49.02)     2:40.92 (35.96)
  7 Rizzi, Jarrod             12 Dolphins-MR          2:47.55    2:41.62        
                  35.24     1:17.80 (42.56)     2:05.35 (47.55)     2:41.62 (36.27)
  8 Alpay, Zachery            11 MSC-MR               2:47.05    2:44.34        
                  40.55     1:23.15 (42.60)     2:09.81 (46.66)     2:44.34 (34.53)
  9 Rutigliano, Conor         12 Tmsuffolk-MR         3:03.95    2:53.20        
                  38.86     1:21.22 (42.36)     2:17.52 (56.30)     2:53.20 (35.68)
 10 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR               2:57.17    2:54.91        
                  40.22     1:23.40 (43.18)     2:17.69 (54.29)     2:54.91 (37.22)
 11 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR         3:00.83    2:58.69        
                  40.93     1:26.32 (45.39)     2:21.91 (55.59)     2:58.69 (36.78)
 12 Kain, Patrick             11 WISC-MR              3:02.22    3:04.10        
                  52.28     1:35.24 (42.96)   3:04.10 (1:28.86)                    
 -- Baione, Michael           11 MSC-MR               2:44.89         DQ        
      21 Arms underwater recovery - fly
                  37.40     1:21.47 (44.07)     2:10.15 (48.68)          DQ (38.22)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:59.82    1:55.64        
     1) Thomas, Christian 12            2) Ball, Connor 12                
     3) Boyko, Jason 12                 4) Alpay, Zachery 11              
                  29.89       59.19 (29.30)     1:27.75 (28.56)     1:55.64 (27.89)
  2 North Shore Swimming-MR  'A'                      2:14.04    2:11.92        
     1) Arranz, William 11              2) Jordan, Lorenzo 11             
     3) Gahan, Shane 11                 4) Furci, Jack 11                 
                  29.63       57.98 (28.35)     1:36.59 (38.61)     2:11.92 (35.33)
 -- Team Suffolk-MR  'A'                              2:00.93         DQ        
      71 Early take-off swimmer #3
     1) Corabi, Jagger 12               2) Gandolfo, Jake 12              
     3) Rutigliano, Conor 12            4) Kochman, Alex 12               
                  29.93     1:02.33 (32.40)     1:30.96 (28.63)          DQ (31.08)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:12.20    2:12.27        
     1) Boyko, Jason 12                 2) Baione, Michael 11             
     3) Thomas, Christian 12            4) Alpay, Zachery 11              
                  32.88     1:12.13 (39.25)     1:42.63 (30.50)     2:12.27 (29.64)
  2 Team Suffolk-MR  'A'                              2:16.47    2:21.14        
     1) Kochman, Alex 12                2) Gandolfo, Jake 12              
     3) Corabi, Jagger 12               4) Rutigliano, Conor 12           
                  36.85     1:18.28 (41.43)     1:51.48 (33.20)     2:21.14 (29.66)
  3 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:22.96    2:30.18        
     1) Ng, Dylan 11                    2) Cummings, Enoch 12             
     3) Donlevy, Billy 12               4) Sarabia, Jared 12              
                  41.07     1:24.88 (43.81)     1:59.69 (34.81)     2:30.18 (30.49)
  4 North Shore Swimming-MR  'A'                      2:43.18    2:46.03        
     1) Gahan, Shane 11                 2) Furci, Jack 11                 
     3) Jordan, Lorenzo 11              4) Arcidiacono, Michael 11        
                  45.46     1:28.39 (42.93)     2:02.90 (34.51)     2:46.03 (43.13)
 -- Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            2:24.83         DQ        
     1) Koenig, Ian 12                  2) Rizzi, Jarrod 12               
     3) Nuzzo, Shaun 12                 4) Cassidy, Christopher 12        
                  41.16     1:23.91 (42.75)     1:57.96 (34.05)          DQ (33.36)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick           14 NS-MR                  23.51      23.41        
  2 Whalen, Chris             14 WISC-MR                24.29      24.24        
  3 Harrison, William         14 CIY-MR                 23.68      24.38        
  4 Pan, Noah                 14 CIY-MR                 24.96      24.59        
  5 Ebanks, Austin            14 GAEL-MR                24.71      24.99        
  6 Mialma, Jonathan          14 NDAC-MR                25.29      25.19        
  7 McGhee, Liam              14 NDAC-MR                25.53      25.53        
  8 McDougall, Robert         14 CSC-MR                 25.06      25.55        
  9 Howard, Ben               14 Tmsuffolk-MR           26.25      25.66        
 10 Kelleher, Stephen         14 MSC-MR                 25.79      25.87        
 11 Tellekamp, T.J.           14 CSC-MR                 25.79      25.99        
 12 Cowden, Luke              14 Tmsuffolk-MR           26.56      26.25        
 13 Hildebrandt, Michael      14 Tmsuffolk-MR           26.60      26.80        
 14 Tack, Harrison            14 Tmsuffolk-MR           26.03      26.90        
 15 Baraban, Brandon          13 Tmsuffolk-MR           27.25      27.00        
 16 Gorman, Jack              14 NDAC-MR                26.76      27.05        
 17 Cicchiello, Ryan          14 GAEL-MR                28.00      27.63        
 18 Cavotti, Parker           14 NDAC-MR                28.64      27.65        
 19 Hansen, Jason             14 CSC-MR                 28.53      27.66        
 20 Deverna, Kyle             13 GAEL-MR                27.35      27.75        
 21 Murphy, Andrew            13 NS-MR                  27.42      28.00        
 22 Hobbes, Matthew           13 WISC-MR                27.93      28.08        
 23 Riskin, Johny             13 SSL-MR                 28.51      28.12        
 24 Hinds, Jabari             14 Tmsuffolk-MR           28.74      28.13        
 25 Cono, Graham              13 UNTS-MR                28.59      28.34        
 25 Cruz, Fredrick            14 MSC-MR                 28.20      28.34        
 27 Rawl, Daniel              13 NDAC-MR                27.73      28.43        
 28 Kain, Ryan                14 WISC-MR                28.98      28.66        
 29 Chernik, Noah             13 WISC-MR                28.33      28.86        
 30 Kaplan, David             13 Tmsuffolk-MR           29.34      29.31        
 31 Assad, Thomas             13 SSL-MR                 30.49      30.27        
 32 Sarabia, Daniel           14 CIY-MR                 26.82      30.39        
 33 Ng, Jon                   14 CIY-MR                 31.18      30.64        
 34 Rizzi, Dominic            14 Dolphins-MR            29.91      30.79        
 35 Berdolt II, Jack          14 WISC-MR                32.99      31.44        
 36 Schaefer, Brendan         13 GAEL-MR                30.89      31.76        
 37 Sanders, Dylan            13 CSC-MR                 35.72      33.45        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick           14 NS-MR                  50.50      50.61        
                  24.32       50.61 (26.29)                                        
  2 Whalen, Chris             14 WISC-MR                53.45      52.85        
                  25.14       52.85 (27.71)                                        
  3 Attile, Trevor            14 MSC-MR                 53.53      52.97        
                  25.32       52.97 (27.65)                                        
  4 Pan, Noah                 14 CIY-MR                 55.03      54.21        
                  26.04       54.21 (28.17)                                        
  5 Cowden, Luke              14 Tmsuffolk-MR           55.08      55.58        
                  26.82       55.58 (28.76)                                        
  6 Kelleher, Stephen         14 MSC-MR                 55.05      55.89        
                  26.83       55.89 (29.06)                                        
  7 McDougall, Robert         14 CSC-MR                 56.53      56.57        
                  26.90       56.57 (29.67)                                        
  8 Howard, Ben               14 Tmsuffolk-MR           56.72      57.05        
                  27.66       57.05 (29.39)                                        
  9 Mialma, Jonathan          14 NDAC-MR                57.00      57.24        
                  27.25       57.24 (29.99)                                        
 10 Tack, Harrison            14 Tmsuffolk-MR           56.04      57.25        
                  27.21       57.25 (30.04)                                        
 11 Hildebrandt, Michael      14 Tmsuffolk-MR           57.17      57.35        
                  27.30       57.35 (30.05)                                        
 12 Baraban, Brandon          13 Tmsuffolk-MR           59.37      58.17        
                  28.06       58.17 (30.11)                                        
 13 Jaile, Francisco          14 GAEL-MR                58.14      58.31        
                  27.18       58.31 (31.13)                                        
 14 Gorman, Jack              14 NDAC-MR                58.74      58.33        
                  27.95       58.33 (30.38)                                        
 14 Hinds, Jabari             14 Tmsuffolk-MR         1:00.16      58.33        
                  28.73       58.33 (29.60)                                        
 16 Cicchiello, Ryan          14 GAEL-MR              1:01.23      59.09        
                  28.49       59.09 (30.60)                                        
 17 Cruz, Fredrick            14 MSC-MR               1:01.08      59.79        
                  28.76       59.79 (31.03)                                        
 18 Hansen, Jason             14 CSC-MR               1:00.92    1:00.16        
                  29.05     1:00.16 (31.11)                                        
 19 Murphy, Andrew            13 NS-MR                  59.23    1:00.30        
                  28.58     1:00.30 (31.72)                                        
 20 Kain, Ryan                14 WISC-MR              1:05.09    1:01.02        
                  30.16     1:01.02 (30.86)                                        
 21 Chernik, Noah             13 WISC-MR              1:02.67    1:01.08        
                  29.35     1:01.08 (31.73)                                        
 22 Deverna, Kyle             13 GAEL-MR                59.84    1:01.15        
                  29.20     1:01.15 (31.95)                                        
 23 Linarello, Michael        13 MSC-MR               1:01.10    1:01.18        
                  29.52     1:01.18 (31.66)                                        
 24 Hobbes, Matthew           13 WISC-MR              1:02.46    1:01.68        
                  29.68     1:01.68 (32.00)                                        
 25 Rawl, Daniel              13 NDAC-MR              1:00.20    1:01.88        
                  29.71     1:01.88 (32.17)                                        
 26 Riskin, Johny             13 SSL-MR               1:04.02    1:02.48        
                  29.89     1:02.48 (32.59)                                        
 27 Kaplan, David             13 Tmsuffolk-MR         1:04.20    1:02.65        
                  30.30     1:02.65 (32.35)                                        
 28 Cavotti, Parker           14 NDAC-MR              1:05.87    1:03.58        
                  30.03     1:03.58 (33.55)                                        
 29 Cono, Graham              13 UNTS-MR              1:03.49    1:03.65        
                  30.41     1:03.65 (33.24)                                        
 30 Subtirelu, Robert         13 CSC-MR               1:08.28    1:04.16        
                  30.80     1:04.16 (33.36)                                        
 31 Aronstein, Justin         13 SSL-MR               1:13.92    1:06.22        
                  30.86     1:06.22 (35.36)                                        
 32 Khan, Athar               13 MSC-MR               1:06.67    1:06.57        
                  31.73     1:06.57 (34.84)                                        
 33 Liu, David                14 NDAC-MR              1:06.39    1:07.59        
                  31.32     1:07.59 (36.27)                                        
 34 Araujo, Peter             14 SSL-MR               1:11.50    1:08.05        
                  31.76     1:08.05 (36.29)                                        
 35 Berdolt II, Jack          14 WISC-MR              1:16.10    1:09.88        
                  34.56     1:09.88 (35.32)                                        
 36 Hichri, Wael              13 DA-MR                1:29.75    1:32.94        
                  44.72     1:32.94 (48.22)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attile, Trevor            14 MSC-MR               1:56.35    1:53.73        
                  26.11       54.93 (28.82)     1:25.10 (30.17)     1:53.73 (28.63)
  2 Whalen, Chris             14 WISC-MR              1:57.38    1:54.51        
                  25.78       55.44 (29.66)     1:25.57 (30.13)     1:54.51 (28.94)
  3 Cowden, Luke              14 Tmsuffolk-MR         1:56.85    1:54.65        
                  26.27       56.19 (29.92)     1:26.94 (30.75)     1:54.65 (27.71)
  4 Kelleher, Stephen         14 MSC-MR               1:59.30    2:00.12        
                  27.73       57.58 (29.85)     1:28.85 (31.27)     2:00.12 (31.27)
  5 Tack, Harrison            14 Tmsuffolk-MR         2:00.90    2:06.46        
                  28.07       59.80 (31.73)     1:32.88 (33.08)     2:06.46 (33.58)
  6 Jaile, Francisco          14 GAEL-MR              2:10.09    2:07.97        
  7 Gorman, Jack              14 NDAC-MR              2:16.93    2:10.72        
  8 Mialma, Jonathan          14 NDAC-MR              2:12.81    2:11.84        
  9 Deverna, Kyle             13 GAEL-MR              2:11.88    2:12.75        
 10 Murphy, Andrew            13 NS-MR                2:11.03    2:13.67        
 11 Cruz, Fredrick            14 MSC-MR               2:25.07    2:14.34        
 12 Rawl, Daniel              13 NDAC-MR              2:14.88    2:15.35        
 13 Woolley, Zach             14 Dolphins-MR          2:18.04    2:16.12        
 14 Kain, Ryan                14 WISC-MR              2:16.66    2:17.16        
 15 Kaplan, David             13 Tmsuffolk-MR         2:30.97    2:17.46        
                  31.70     1:06.94 (35.24)     1:42.78 (35.84)     2:17.46 (34.68)
 16 Khan, Athar               13 MSC-MR               2:27.49    2:24.56        
 17 Liu, David                14 NDAC-MR              2:28.74    2:28.74        
                  33.81   1:52.21 (1:18.40)     2:28.74 (36.53)                    
 18 Rizzi, Dominic            14 Dolphins-MR          2:38.80    2:32.44        
                  33.14     1:13.13 (39.99)     1:54.72 (41.59)     2:32.44 (37.72)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cowden, Luke              14 Tmsuffolk-MR         5:12.76    5:02.17        
                  27.46       57.77 (30.31)     1:28.34 (30.57)     1:59.11 (30.77)
        2:29.26 (30.15)     2:59.92 (30.66)     3:31.31 (31.39)     4:03.12 (31.81)
        4:33.04 (29.92)     5:02.17 (29.13)                                        
  2 Attile, Trevor            14 MSC-MR               5:10.91    5:07.55        
                  27.54       57.81 (30.27)     1:29.08 (31.27)     1:59.88 (30.80)
        2:30.77 (30.89)     3:02.35 (31.58)     3:34.08 (31.73)     4:06.07 (31.99)
        4:37.38 (31.31)     5:07.55 (30.17)                                        
  3 Baraban, Brandon          13 Tmsuffolk-MR         5:47.44    5:30.32        
                  28.20     1:00.74 (32.54)     1:34.09 (33.35)     2:07.80 (33.71)
        2:41.77 (33.97)     3:15.33 (33.56)     3:49.50 (34.17)     4:23.65 (34.15)
        4:57.74 (34.09)     5:30.32 (32.58)                                        
  4 Tack, Harrison            14 Tmsuffolk-MR         5:18.90    5:34.44        
                  29.95     1:03.81 (33.86)     1:38.26 (34.45)     2:12.51 (34.25)
        2:47.84 (35.33)     3:20.83 (32.99)     3:54.72 (33.89)     4:28.74 (34.02)
        5:02.14 (33.40)     5:34.44 (32.30)                                        
  5 Howard, Ben               14 Tmsuffolk-MR         5:30.95    5:35.71        
                  29.40     1:02.90 (33.50)     1:37.62 (34.72)     2:11.64 (34.02)
        2:46.23 (34.59)     3:20.42 (34.19)     3:54.57 (34.15)     4:29.28 (34.71)
        5:03.36 (34.08)     5:35.71 (32.35)                                        
  6 Hinds, Jabari             14 Tmsuffolk-MR         6:01.90    5:50.60        
                  29.08     1:03.02 (33.94)     1:38.19 (35.17)     2:14.19 (36.00)
        2:50.50 (36.31)     3:26.68 (36.18)     4:03.27 (36.59)     4:39.74 (36.47)
        5:15.67 (35.93)     5:50.60 (34.93)                                        
  7 Deverna, Kyle             13 GAEL-MR              5:50.53    5:53.68        
                  30.53     1:05.49 (34.96)     1:41.80 (36.31)     2:18.65 (36.85)
        2:55.01 (36.36)     3:31.11 (36.10)     4:07.65 (36.54)     4:43.60 (35.95)
        5:19.32 (35.72)     5:53.68 (34.36)                                        
  8 Chernik, Noah             13 WISC-MR              6:45.21    5:54.29        
                  31.60     1:07.26 (35.66)     1:43.65 (36.39)     2:20.06 (36.41)
        2:56.18 (36.12)     3:32.72 (36.54)     4:09.10 (36.38)     4:45.57 (36.47)
        5:21.24 (35.67)     5:54.29 (33.05)                                        
  9 Murphy, Andrew            13 NS-MR                5:54.93    5:55.36        
                  30.72     1:05.88 (35.16)     1:42.17 (36.29)     2:19.13 (36.96)
        2:56.45 (37.32)     3:32.88 (36.43)     4:09.38 (36.50)     4:45.55 (36.17)
        5:20.81 (35.26)     5:55.36 (34.55)                                        
 10 Cruz, Fredrick            14 MSC-MR               6:34.14    6:02.75        
                  30.44     1:04.93 (34.49)     1:41.16 (36.23)     2:18.71 (37.55)
        2:55.62 (36.91)     3:32.96 (37.34)     4:10.18 (37.22)     4:47.88 (37.70)
        5:25.46 (37.58)     6:02.75 (37.29)                                        
 11 Gorman, Jack              14 NDAC-MR              6:12.11    6:05.80        
                  30.90     1:06.08 (35.18)     1:42.59 (36.51)     2:20.37 (37.78)
        2:57.66 (37.29)     3:35.15 (37.49)     4:13.68 (38.53)     4:52.04 (38.36)
        5:30.44 (38.40)     6:05.80 (35.36)                                        
 12 Woolley, Zach             14 Dolphins-MR          6:35.87    6:11.22        
                  32.31   6:11.22 (5:38.91)                                        
 13 Mialma, Jonathan          14 NDAC-MR              5:38.11    6:17.64        
                  31.32     1:06.20 (34.88)     1:42.55 (36.35)     2:21.09 (38.54)
        3:01.42 (40.33)     3:42.04 (40.62)     4:23.02 (40.98)     5:03.59 (40.57)
        5:42.60 (39.01)     6:17.64 (35.04)                                        
 14 Rawl, Daniel              13 NDAC-MR              6:33.79    6:19.61        
                  32.06     1:08.02 (35.96)     1:45.37 (37.35)     2:23.30 (37.93)
        3:02.31 (39.01)     3:41.12 (38.81)     4:20.52 (39.40)     5:00.82 (40.30)
        5:41.54 (40.72)     6:19.61 (38.07)                                        
 15 Rizzi, Dominic            14 Dolphins-MR          6:52.00    7:09.84        
                  37.61     1:20.62 (43.01)     2:06.08 (45.46)     2:53.27 (47.19)
        3:37.65 (44.38)     4:23.04 (45.39)     5:07.40 (44.36)     5:52.43 (45.03)
        6:33.35 (40.92)     7:09.84 (36.49)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick           14 NS-MR                  58.04      58.29        
                  28.28       58.29 (30.01)                                        
  2 Pan, Noah                 14 CIY-MR               1:01.13      59.51        
                  29.02       59.51 (30.49)                                        
  3 Cowden, Luke              14 Tmsuffolk-MR         1:03.98    1:01.85        
                  30.39     1:01.85 (31.46)                                        
  4 Kelleher, Stephen         14 MSC-MR               1:04.29    1:03.36        
                  30.85     1:03.36 (32.51)                                        
  5 Hildebrandt, Michael      14 Tmsuffolk-MR         1:06.15    1:06.18        
                  32.55     1:06.18 (33.63)                                        
  6 Baraban, Brandon          13 Tmsuffolk-MR         1:06.22    1:06.37        
                  32.24     1:06.37 (34.13)                                        
  7 Murphy, Andrew            13 NS-MR                1:06.43    1:06.46        
                  32.50     1:06.46 (33.96)                                        
  8 McDougall, Robert         14 CSC-MR               1:10.50    1:06.93        
                  32.79     1:06.93 (34.14)                                        
  9 Hinds, Jabari             14 Tmsuffolk-MR         1:09.91    1:07.46        
                  33.22     1:07.46 (34.24)                                        
 10 Tack, Harrison            14 Tmsuffolk-MR         1:03.95    1:07.63        
                  33.15     1:07.63 (34.48)                                        
 11 Jaile, Francisco          14 GAEL-MR              1:08.82    1:08.37        
                  32.52     1:08.37 (35.85)                                        
 12 Deverna, Kyle             13 GAEL-MR              1:09.85    1:09.74        
                  33.94     1:09.74 (35.80)                                        
 13 Mialma, Jonathan          14 NDAC-MR              1:10.08    1:09.86        
                  34.73     1:09.86 (35.13)                                        
 14 Howard, Ben               14 Tmsuffolk-MR         1:11.11    1:10.09        
                  34.30     1:10.09 (35.79)                                        
 15 Chernik, Noah             13 WISC-MR              1:11.68    1:10.73        
                  34.51     1:10.73 (36.22)                                        
 16 Cicchiello, Ryan          14 GAEL-MR              1:13.19    1:11.26        
                  35.09     1:11.26 (36.17)                                        
 17 Gorman, Jack              14 NDAC-MR              1:11.95    1:11.43        
                  35.18     1:11.43 (36.25)                                        
 18 Riskin, Johny             13 SSL-MR               1:15.42    1:12.18        
                  35.68     1:12.18 (36.50)                                        
 19 Cavotti, Parker           14 NDAC-MR              1:14.51    1:12.23        
                  35.47     1:12.23 (36.76)                                        
 20 Linarello, Michael        13 MSC-MR               1:13.71    1:13.65        
                  36.49     1:13.65 (37.16)                                        
 21 Kain, Ryan                14 WISC-MR              1:13.96    1:13.94        
                  36.74     1:13.94 (37.20)                                        
 22 Hobbes, Matthew           13 WISC-MR              1:12.87    1:14.21        
                  36.12     1:14.21 (38.09)                                        
 23 Cruz, Fredrick            14 MSC-MR               1:17.67    1:16.05        
                  37.69     1:16.05 (38.36)                                        
 24 Hansen, Jason             14 CSC-MR               1:14.46    1:16.23        
                  37.02     1:16.23 (39.21)                                        
 25 Kaplan, David             13 Tmsuffolk-MR         1:17.79    1:16.51        
                  37.57     1:16.51 (38.94)                                        
 26 Cono, Graham              13 UNTS-MR              1:17.95    1:18.78        
                  37.96     1:18.78 (40.82)                                        
 27 Rawl, Daniel              13 NDAC-MR              1:15.66    1:19.81        
                  38.48     1:19.81 (41.33)                                        
 28 Araujo, Peter             14 SSL-MR               1:24.86    1:22.21        
                  39.99     1:22.21 (42.22)                                        
 29 Subtirelu, Robert         13 CSC-MR               1:27.67    1:26.54        
                  43.44     1:26.54 (43.10)                                        
 30 Liu, David                14 NDAC-MR              1:29.02    1:29.69        
                  43.41     1:29.69 (46.28)                                        
 31 Hichri, Wael              13 DA-MR                1:52.44    1:44.47        
                  48.95     1:44.47 (55.52)                                        
 -- Aronstein, Justin         13 SSL-MR               1:28.99         DQ        
      34 Multiple strokes past vertical at turn
                  37.96          DQ (42.27)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Ben               14 Tmsuffolk-MR         1:07.20    1:05.45        
                  30.49     1:05.45 (34.96)                                        
  2 Cowden, Luke              14 Tmsuffolk-MR         1:07.17    1:06.70        
                  31.45     1:06.70 (35.25)                                        
  3 Pan, Noah                 14 CIY-MR               1:10.85    1:09.30        
                  32.38     1:09.30 (36.92)                                        
  4 Whalen, Chris             14 WISC-MR              1:13.98    1:11.22        
                  33.12     1:11.22 (38.10)                                        
  5 Attile, Trevor            14 MSC-MR               1:12.21    1:12.78        
                  34.44     1:12.78 (38.34)                                        
  6 Seagraves, Nick           14 NS-MR                1:13.08    1:12.96        
                  34.02     1:12.96 (38.94)                                        
  7 McDougall, Robert         14 CSC-MR               1:14.79    1:13.90        
                  34.52     1:13.90 (39.38)                                        
  8 Hinds, Jabari             14 Tmsuffolk-MR         1:15.59    1:14.01        
                  34.98     1:14.01 (39.03)                                        
  9 Gorman, Jack              14 NDAC-MR              1:14.57    1:14.23        
                  34.50     1:14.23 (39.73)                                        
 10 Kelleher, Stephen         14 MSC-MR               1:13.07    1:15.01        
                  35.58     1:15.01 (39.43)                                        
 11 Jaile, Francisco          14 GAEL-MR              1:19.65    1:16.58        
                  34.78     1:16.58 (41.80)                                        
 12 McGhee, Liam              14 NDAC-MR              1:15.96    1:16.81        
                  35.14     1:16.81 (41.67)                                        
 13 Tack, Harrison            14 Tmsuffolk-MR         1:16.66    1:16.92        
                  36.43     1:16.92 (40.49)                                        
 14 Baraban, Brandon          13 Tmsuffolk-MR         1:21.04    1:18.17        
                  37.09     1:18.17 (41.08)                                        
 15 Hobbes, Matthew           13 WISC-MR              1:21.29    1:19.96        
                  37.48     1:19.96 (42.48)                                        
 16 Cruz, Fredrick            14 MSC-MR               1:19.02    1:20.11        
                  37.87     1:20.11 (42.24)                                        
 17 Kaplan, David             13 Tmsuffolk-MR         1:19.53    1:20.42        
                  38.29     1:20.42 (42.13)                                        
 18 Hildebrandt, Michael      14 Tmsuffolk-MR         1:19.71    1:21.75        
                  38.28     1:21.75 (43.47)                                        
 19 Cavotti, Parker           14 NDAC-MR              1:24.82    1:22.33        
                  37.89     1:22.33 (44.44)                                        
 20 Deverna, Kyle             13 GAEL-MR              1:24.81    1:22.75        
                  38.82     1:22.75 (43.93)                                        
 21 Murphy, Andrew            13 NS-MR                1:19.69    1:22.92        
                  39.90     1:22.92 (43.02)                                        
 22 Sarabia, Daniel           14 CIY-MR               1:19.02    1:23.56        
                  39.49     1:23.56 (44.07)                                        
 23 Cono, Graham              13 UNTS-MR              1:23.78    1:23.85        
                  38.76     1:23.85 (45.09)                                        
 24 Khan, Athar               13 MSC-MR               1:30.87    1:24.73        
                  39.47     1:24.73 (45.26)                                        
 25 Berdolt II, Jack          14 WISC-MR              1:28.00    1:25.15        
                  41.07     1:25.15 (44.08)                                        
 26 Chernik, Noah             13 WISC-MR              1:28.77    1:26.07        
                  41.14     1:26.07 (44.93)                                        
 27 Ng, Jon                   14 CIY-MR               1:30.86    1:26.26        
                  40.61     1:26.26 (45.65)                                        
 28 Assad, Thomas             13 SSL-MR               1:28.09    1:26.82        
                  41.81     1:26.82 (45.01)                                        
 29 Kain, Ryan                14 WISC-MR              1:22.11    1:27.24        
                  42.40     1:27.24 (44.84)                                        
 30 Riskin, Johny             13 SSL-MR               1:36.91    1:27.73        
                  41.02     1:27.73 (46.71)                                        
 31 Rawl, Daniel              13 NDAC-MR              1:27.50    1:31.50        
                  41.64     1:31.50 (49.86)                                        
 32 Hansen, Jason             14 CSC-MR               1:34.90    1:32.28        
                  43.08     1:32.28 (49.20)                                        
 33 Rizzi, Dominic            14 Dolphins-MR          1:34.49    1:34.94        
                  42.57     1:34.94 (52.37)                                        
 34 Sanders, Dylan            13 CSC-MR               1:50.44    1:46.56        
                  47.71     1:46.56 (58.85)                                        
 -- Cicchiello, Ryan          14 GAEL-MR              1:22.35         DQ        
      10 Alternating Kick
                  37.71          DQ (39.42)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, William         14 CIY-MR                 55.16      56.47        
                  26.58       56.47 (29.89)                                        
  2 Attile, Trevor            14 MSC-MR                 59.63      58.72        
                  27.62       58.72 (31.10)                                        
  3 Seagraves, Nick           14 NS-MR                  59.16      59.04        
                  27.88       59.04 (31.16)                                        
  4 Pan, Noah                 14 CIY-MR               1:03.66      59.83        
                  27.21       59.83 (32.62)                                        
  5 Whalen, Chris             14 WISC-MR              1:00.37    1:00.28        
                  27.76     1:00.28 (32.52)                                        
  6 Kelleher, Stephen         14 MSC-MR               1:02.85    1:03.04        
                  29.52     1:03.04 (33.52)                                        
  7 Howard, Ben               14 Tmsuffolk-MR         1:05.44    1:03.62        
                  29.16     1:03.62 (34.46)                                        
  8 Tack, Harrison            14 Tmsuffolk-MR         1:03.43    1:04.47        
                  30.33     1:04.47 (34.14)                                        
  9 Cowden, Luke              14 Tmsuffolk-MR         1:00.19    1:04.66        
                  29.58     1:04.66 (35.08)                                        
 10 Mialma, Jonathan          14 NDAC-MR              1:05.25    1:04.88        
                  30.57     1:04.88 (34.31)                                        
 11 Baraban, Brandon          13 Tmsuffolk-MR         1:07.70    1:05.31        
                  30.28     1:05.31 (35.03)                                        
 12 McDougall, Robert         14 CSC-MR               1:04.98    1:05.76        
                  30.56     1:05.76 (35.20)                                        
 13 Tellekamp, T.J.           14 CSC-MR               1:07.98    1:06.18        
                  30.01     1:06.18 (36.17)                                        
 14 Hinds, Jabari             14 Tmsuffolk-MR         1:09.33    1:09.44        
                  32.03     1:09.44 (37.41)                                        
 15 McGhee, Liam              14 NDAC-MR              1:18.16    1:13.98        
                  33.35     1:13.98 (40.63)                                        
 16 Murphy, Andrew            13 NS-MR                1:08.00    1:14.30        
                  34.48     1:14.30 (39.82)                                        
 17 Hobbes, Matthew           13 WISC-MR              1:13.67    1:14.77        
                  33.20     1:14.77 (41.57)                                        
 18 Sarabia, Daniel           14 CIY-MR               1:12.21    1:15.22        
                  35.11     1:15.22 (40.11)                                        
 19 Deverna, Kyle             13 GAEL-MR              1:15.00    1:16.17        
                  34.55     1:16.17 (41.62)                                        
 20 Cicchiello, Ryan          14 GAEL-MR              1:22.01    1:17.63        
                  36.11     1:17.63 (41.52)                                        
 21 Khan, Athar               13 MSC-MR               1:13.84    1:18.88        
                  36.22     1:18.88 (42.66)                                        
 22 Cavotti, Parker           14 NDAC-MR              1:20.88    1:19.10        
                  34.60     1:19.10 (44.50)                                        
 23 Hansen, Jason             14 CSC-MR               1:19.27    1:19.25        
                  34.48     1:19.25 (44.77)                                        
 24 Cono, Graham              13 UNTS-MR              1:20.90    1:19.77        
                  35.83     1:19.77 (43.94)                                        
 25 Gorman, Jack              14 NDAC-MR              1:19.69    1:21.13        
                  35.30     1:21.13 (45.83)                                        
 26 Riskin, Johny             13 SSL-MR               1:22.00    1:21.33        
                  35.96     1:21.33 (45.37)                                        
 27 Rawl, Daniel              13 NDAC-MR              1:15.34    1:22.45        
                  36.14     1:22.45 (46.31)                                        
 28 Assad, Thomas             13 SSL-MR               1:33.77    1:26.72        
                  38.27     1:26.72 (48.45)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick           14 NS-MR                2:09.87    2:08.72        
                  27.79       59.38 (31.59)     1:40.44 (41.06)     2:08.72 (28.28)
  2 Cowden, Luke              14 Tmsuffolk-MR         2:09.28    2:08.81        
                  29.00     1:03.33 (34.33)     1:39.82 (36.49)     2:08.81 (28.99)
  3 Attile, Trevor            14 MSC-MR               2:13.83    2:13.54        
                  27.95     1:02.65 (34.70)     1:44.04 (41.39)     2:13.54 (29.50)
  4 Kelleher, Stephen         14 MSC-MR               2:14.50    2:17.30        
                  29.38     1:04.40 (35.02)     1:46.69 (42.29)     2:17.30 (30.61)
  5 Tack, Harrison            14 Tmsuffolk-MR         2:20.72    2:19.95        
                  29.73     1:05.90 (36.17)     1:48.95 (43.05)     2:19.95 (31.00)
  6 Howard, Ben               14 Tmsuffolk-MR         2:22.80    2:20.14        
                  30.91     1:09.36 (38.45)     1:48.67 (39.31)     2:20.14 (31.47)
  7 Hinds, Jabari             14 Tmsuffolk-MR         2:26.30    2:20.67        
                  31.19     1:07.29 (36.10)     1:48.87 (41.58)     2:20.67 (31.80)
  8 McDougall, Robert         14 CSC-MR               2:28.77    2:22.16        
                  30.04     1:06.50 (36.46)     1:50.71 (44.21)     2:22.16 (31.45)
  9 Baraban, Brandon          13 Tmsuffolk-MR         2:24.77    2:22.59        
                  30.47     1:06.61 (36.14)     1:50.58 (43.97)     2:22.59 (32.01)
 10 Hildebrandt, Michael      14 Tmsuffolk-MR         2:24.67    2:24.03        
                  32.82     1:08.02 (35.20)     1:52.21 (44.19)     2:24.03 (31.82)
 11 Gorman, Jack              14 NDAC-MR              2:31.75    2:29.72        
                  33.07     1:11.87 (38.80)     1:55.75 (43.88)     2:29.72 (33.97)
 12 Cruz, Fredrick            14 MSC-MR               2:34.10    2:30.75        
                  34.88     1:15.39 (40.51)     1:58.25 (42.86)     2:30.75 (32.50)
 13 Mialma, Jonathan          14 NDAC-MR              2:28.53    2:31.04        
                  30.51     1:08.54 (38.03)     1:54.88 (46.34)     2:31.04 (36.16)
 14 Murphy, Andrew            13 NS-MR                2:26.59    2:31.71        
                  31.12     1:09.44 (38.32)     1:57.09 (47.65)     2:31.71 (34.62)
 15 Linarello, Michael        13 MSC-MR               2:37.58    2:32.83        
                  32.62     1:12.43 (39.81)     1:58.85 (46.42)     2:32.83 (33.98)
 16 Kaplan, David             13 Tmsuffolk-MR         2:36.74    2:33.06        
                  32.12     1:13.45 (41.33)     1:58.34 (44.89)     2:33.06 (34.72)
 17 Chernik, Noah             13 WISC-MR              2:39.52    2:34.54        
                  34.00     1:13.42 (39.42)     2:00.66 (47.24)     2:34.54 (33.88)
 18 Deverna, Kyle             13 GAEL-MR              2:37.43    2:34.56        
                  34.77     1:14.24 (39.47)     2:01.90 (47.66)     2:34.56 (32.66)
 19 Cicchiello, Ryan          14 GAEL-MR              2:35.62    2:34.57        
                  35.25     1:14.57 (39.32)     1:58.77 (44.20)     2:34.57 (35.80)
 20 Cavotti, Parker           14 NDAC-MR              2:39.64    2:38.62        
                  34.35     1:14.37 (40.02)     2:02.03 (47.66)     2:38.62 (36.59)
 21 Riskin, Johny             13 SSL-MR               2:46.18    2:39.76        
                  35.51     1:15.19 (39.68)     2:04.24 (49.05)     2:39.76 (35.52)
 22 Khan, Athar               13 MSC-MR               2:46.19    2:41.27        
                  34.40     1:15.96 (41.56)     2:04.28 (48.32)     2:41.27 (36.99)
 23 Araujo, Peter             14 SSL-MR               2:54.77    2:42.29        
                  34.77     1:17.08 (42.31)     2:03.62 (46.54)     2:42.29 (38.67)
 24 Cono, Graham              13 UNTS-MR              3:25.36    2:43.73        
                  36.61     1:20.98 (44.37)     2:08.76 (47.78)     2:43.73 (34.97)
 25 Rawl, Daniel              13 NDAC-MR              2:39.16    2:45.56        
                  35.48     1:18.22 (42.74)     2:09.09 (50.87)     2:45.56 (36.47)
 26 Hansen, Jason             14 CSC-MR               2:43.92    2:45.87        
                  35.03     1:15.44 (40.41)     2:11.07 (55.63)     2:45.87 (34.80)
 27 Aronstein, Justin         13 SSL-MR               2:59.28    2:59.31        
                  36.29     1:21.17 (44.88)     2:15.87 (54.70)     2:59.31 (43.44)
 28 Liu, David                14 NDAC-MR              3:03.32    3:01.27        
                  40.43     1:31.23 (50.80)     2:19.43 (48.20)     3:01.27 (41.84)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cowden, Luke              14 Tmsuffolk-MR         4:37.24    4:35.95        
                                1:04.19 ( )     1:39.45 (35.26)     2:14.10 (34.65)
        2:52.68 (38.58)     3:33.14 (40.46)     4:05.28 (32.14)     4:35.95 (30.67)
  2 Seagraves, Nick           14 NS-MR                4:46.48    4:39.20        
                  29.05     1:01.47 (32.42)     1:36.26 (34.79)     2:10.70 (34.44)
        2:54.00 (43.30)     3:37.37 (43.37)     4:09.18 (31.81)     4:39.20 (30.02)
  3 Howard, Ben               14 Tmsuffolk-MR         5:02.72    4:55.88        
                                1:09.52 ( )     1:48.47 (38.95)     2:27.74 (39.27)
        3:07.97 (40.23)     3:48.69 (40.72)     4:23.36 (34.67)     4:55.88 (32.52)
  4 Hildebrandt, Michael      14 Tmsuffolk-MR         5:12.37    5:06.62        
                                1:14.63 ( )     1:52.73 (38.10)     2:30.53 (37.80)
        3:15.81 (45.28)     4:00.72 (44.91)     4:34.33 (33.61)     5:06.62 (32.29)
  5 Murphy, Andrew            13 NS-MR                6:04.66    5:16.91        
                  33.62     1:13.87 (40.25)     1:55.55 (41.68)     2:35.19 (39.64)
        3:22.09 (46.90)     4:09.01 (46.92)     4:43.71 (34.70)     5:16.91 (33.20)
  6 Kaplan, David             13 Tmsuffolk-MR         5:36.58    5:20.05        
                  33.60     1:13.55 (39.95)     1:56.65 (43.10)     2:38.80 (42.15)
        3:23.40 (44.60)     4:09.32 (45.92)     4:45.90 (36.58)     5:20.05 (34.15)
  7 Khan, Athar               13 MSC-MR               5:48.90    5:49.32        
                  35.70     1:19.94 (44.24)     2:03.30 (43.36)     2:47.10 (43.80)
        3:40.46 (53.36)     4:33.08 (52.62)   5:49.32 (1:16.24)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:46.50    1:43.86        
     1) Attile, Trevor 14               2) Linarello, Michael 13          
     3) Cruz, Fredrick 14               4) Kelleher, Stephen 14           
                  24.10       51.63 (27.53)     1:18.84 (27.21)     1:43.86 (25.02)
 -- Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:48.70        XDQ        
      71 Early take-off swimmer #4
     1) Gorman, Jack 14                 2) Rawl, Daniel 13                
     3) Cavotti, Parker 14              4) Mialma, Jonathan 14            
                  26.52       54.72 (28.20)     1:22.64 (27.92)          DQ (25.43)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Suffolk-MR  'A'                              2:02.01    1:54.83        
     1) Baraban, Brandon 13             2) Howard, Ben 14                 
     3) Kaplan, David 13                4) Tack, Harrison 14              
                  30.51     1:01.67 (31.16)     1:29.35 (27.68)     1:54.83 (25.48)
  2 Marist Swim Club-MR  'A'                          2:06.20    1:59.17        
     1) Kelleher, Stephen 14            2) Cruz, Fredrick 14              
     3) Attile, Trevor 14               4) Khan, Athar 13                 
                  29.17     1:02.85 (33.68)     1:28.49 (25.64)     1:59.17 (30.68)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:01.50    1:59.71        
     1) McGhee, Liam 14                 2) Gorman, Jack 14                
     3) Mialma, Jonathan 14             4) Rawl, Daniel 13                
                  31.48     1:04.72 (33.24)     1:32.37 (27.65)     1:59.71 (27.34)
  4 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:14.99    2:03.71        
                  33.41     1:09.60 (36.19)     1:36.14 (26.54)     2:03.71 (27.57)
  5 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:08.38    2:09.19        
     1) Jaile, Francisco 14             2) Deverna, Kyle 13               
     3) Ebanks, Austin 14               4) Cicchiello, Ryan 14            
                  33.73     1:05.54 (31.81)     1:38.02 (32.48)     2:09.19 (31.17)
  6 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      2:10.00    2:12.25        
     1) Tellekamp, T.J. 14              2) McDougall, Robert 14           
     3) Hansen, Jason 14                4) Sanders, Dylan 13              
                  31.88     1:04.72 (32.84)     1:39.37 (34.65)     2:12.25 (32.88)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackrel, Julian           16 NDAC-MR                21.40      22.76        
  2 Alpay, Christopher        15 MSC-MR                 23.05      23.02        
  3 Campagna, Steven          16 NDAC-MR                22.90      23.40        
  4 Carlino, Keith            16 MSC-MR                 22.54      23.42        
  5 Rosenkranz, Erik          16 MSC-MR                 23.70      23.63        
  6 Cavotti, Spencer          16 NDAC-MR                23.20      23.71        
  7 Doherty, Kyle             15 GAEL-MR                23.20      23.75        
  8 Alderson, Patrick         16 MSC-MR                 23.34      23.77        
  9 Mauriello, Matt           35 Dolphins-MR            23.31      23.87        
 10 Rodriguez, Michael        16 Dolphins-MR            24.72      24.15        
 11 Tonna, John               15 Tmsuffolk-MR           23.89      24.46        
 12 Garcia, Andrew            16 SSL-MR                 23.96      24.52        
 13 Caulfield, Thomas         17 Tmsuffolk-MR           24.33      24.58        
 14 Arcidiacono, Stephen      15 NS-MR                  24.17      24.62        
 15 Sidor, Stephen            16 WISC-MR                25.01      24.63        
 16 Gallagher, Jasper         17 SSL-MR                 25.12      24.71        
 17 Roemer, Mike              17 WISC-MR                24.85      24.72        
 18 Hayes, Collin             15 Tmsuffolk-MR           25.75      24.77        
 19 Peskett, Brandon          15 Tmsuffolk-MR           25.69      24.91        
 20 Pawelko, John             15 Tmsuffolk-MR           25.12      24.94        
 21 Heilmann, Alex            17 Dolphins-MR            24.20      24.95        
 22 DiMaria, Michael          16 Tmsuffolk-MR           25.32      25.07        
 23 Zagaja, Robert            16 Tmsuffolk-MR           24.79      25.12        
 24 Edwards, Michael          17 MSC-MR                 25.12      25.28        
 25 Asanjarani, Jonathan      15 CIY-MR                 25.43      25.41        
 26 Newell, Michael           17 NS-MR                  24.89      25.51        
 27 Rodriguez, Matthew        15 MSC-MR                 25.62      25.63        
 28 Sarabia, Josef            15 CIY-MR                 25.56      25.68        
 29 Graziano, Nolan           16 NDAC-MR                25.59      25.88        
 30 Loeffel, Austin           16 NDAC-MR                24.91      25.94        
 31 Newmeyer, Daniel          15 SSL-MR                 26.65      26.02        
 32 Pizzurro, Nick            15 CSC-MR                 25.99      26.14        
 33 Matuozzi, Marc            17 WISC-MR                26.45      26.16        
 34 Broderick, Joseph         16 WISC-MR                26.52      26.21        
 35 Madar, Alex               17 SSL-MR                 26.18      26.26        
 36 Mattutat, Christian       16 Tmsuffolk-MR           26.11      26.51        
 36 Vecchione, Anthony        16 SSL-MR                 27.23      26.51        
 38 Guirgis, Nick             17 NS-MR                  25.97      26.57        
 39 Staffin, Tyler            15 GAEL-MR                26.48      26.59        
 40 Frohman, Evan             17 NS-MR                  26.33      26.61        
 41 Arcidiacono, James        17 NS-MR                  26.45      26.79        
 42 Davis, Ben                16 SSL-MR                 25.21      26.96        
 43 Jaile, Francisco          14 GAEL-MR                26.58      27.00        
 44 Czesak, Nick              18 Dolphins-MR            26.90      27.25        
 45 Pope, Andy                15 NDAC-MR                29.03      28.14        
 46 Linder, Daniel            15 WISC-MR                26.82      28.21        
 47 Arranz, William           11 NS-MR                  29.74      29.81        
 48 Krische, Eddie            16 CIY-MR                 30.51      30.32        
 49 Domanico, Edward          11 CSD-MR                 31.16      32.20        
 50 Keller, Thomas            12 CSD-MR                 34.49      33.37        
 51 Zagon, Kobe                9 CSD-MR                 36.79      36.15        
 52 Luhrs, Derek              12 CSD-MR                 33.99      36.31        
 53 Conklin, Ira              12 CSD-MR                 34.78      36.98        
 54 Keller, Josh              10 CSD-MR                 34.75      37.28        
 55 Zagon, Zach               11 CSD-MR                 39.22      40.02        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackrel, Julian           16 NDAC-MR                46.88      47.61        
                  22.68       47.61 (24.93)                                        
  2 Kelleher, Andrew          16 MSC-MR                 49.19      50.25        
                  24.24       50.25 (26.01)                                        
  3 Alpay, Christopher        15 MSC-MR                 49.79      50.47        
                  24.29       50.47 (26.18)                                        
  4 Rosenkranz, Erik          16 MSC-MR                 51.79      50.89        
                  24.07       50.89 (26.82)                                        
  5 Alderson, Patrick         16 MSC-MR                 49.92      51.07        
                  24.74       51.07 (26.33)                                        
  6 Campagna, Steven          16 NDAC-MR                50.20      51.79        
                  24.79       51.79 (27.00)                                        
  7 Tonna, John               15 Tmsuffolk-MR           51.85      51.99        
                  25.23       51.99 (26.76)                                        
  8 Scott, Thomas             16 Tmsuffolk-MR           52.64      52.18        
                  25.36       52.18 (26.82)                                        
  9 Pawelko, John             15 Tmsuffolk-MR           52.81      52.29        
                  25.48       52.29 (26.81)                                        
 10 Carlino, Keith            16 MSC-MR                 50.29      52.30        
                  24.87       52.30 (27.43)                                        
 11 Caulfield, Thomas         17 Tmsuffolk-MR           52.76      52.57        
                  25.61       52.57 (26.96)                                        
 12 Doherty, Kyle             15 GAEL-MR                50.35      53.20        
                  25.48       53.20 (27.72)                                        
 13 Rodriguez, Michael        16 Dolphins-MR            53.65      53.59        
                  25.47       53.59 (28.12)                                        
 14 Arcidiacono, Stephen      15 NS-MR                  54.42      53.63        
                  25.72       53.63 (27.91)                                        
 15 Roemer, Mike              17 WISC-MR                54.80      53.72        
                  25.69       53.72 (28.03)                                        
 16 Peskett, Brandon          15 Tmsuffolk-MR           54.35      53.82        
                  26.03       53.82 (27.79)                                        
 17 Zagaja, Robert            16 Tmsuffolk-MR           54.43      54.21        
                  26.18       54.21 (28.03)                                        
 18 Hayes, Collin             15 Tmsuffolk-MR           54.91      54.22        
                  26.07       54.22 (28.15)                                        
 19 Newell, Michael           17 NS-MR                  54.00      54.82        
                  26.04       54.82 (28.78)                                        
 20 Cavotti, Spencer          16 NDAC-MR                52.02      55.00        
                  25.63       55.00 (29.37)                                        
 21 Rodriguez, Matthew        15 MSC-MR                 56.92      55.01        
                  26.41       55.01 (28.60)                                        
 22 Sidor, Stephen            16 WISC-MR                54.24      55.22        
                  25.94       55.22 (29.28)                                        
 23 Mattutat, Christian       16 Tmsuffolk-MR           56.62      55.51        
                  26.92       55.51 (28.59)                                        
 24 Loeffel, Austin           16 NDAC-MR                53.59      55.71        
                  26.52       55.71 (29.19)                                        
 25 Pizzurro, Nick            15 CSC-MR                 56.45      56.19        
                  27.21       56.19 (28.98)                                        
 26 Heilmann, Alex            17 Dolphins-MR            52.64      56.20        
                  26.61       56.20 (29.59)                                        
 27 Broderick, Joseph         16 WISC-MR                56.78      56.33        
                  27.26       56.33 (29.07)                                        
 28 Frohman, Evan             17 NS-MR                  57.19      56.36        
                  26.50       56.36 (29.86)                                        
 29 Edwards, Michael          17 MSC-MR                 55.80      56.81        
                  27.20       56.81 (29.61)                                        
 30 Graziano, Nolan           16 NDAC-MR                57.43      57.09        
 31 Arcidiacono, James        17 NS-MR                  57.08      57.80        
                  27.56       57.80 (30.24)                                        
 32 Czesak, Nick              18 Dolphins-MR            57.77      58.77        
                  28.60       58.77 (30.17)                                        
 33 Matuozzi, Marc            17 WISC-MR                59.37      58.96        
                  28.20       58.96 (30.76)                                        
 34 Cho, Steven               15 SSL-MR                 54.85      59.93        
                  27.54       59.93 (32.39)                                        
 35 Peruffo, Corey            16 Dolphins-MR          1:01.20      59.97        
                  28.87       59.97 (31.10)                                        
 36 Coffin, Ricky             16 Dolphins-MR            59.44    1:00.10        
                  29.31     1:00.10 (30.79)                                        
 37 Linder, Daniel            15 WISC-MR              1:01.89    1:00.95        
                  29.37     1:00.95 (31.58)                                        
 38 Krische, Eddie            16 CIY-MR               1:09.39    1:03.78        
 39 Nelson, Jacob             16 SSL-MR               1:07.27    1:05.41        
                  31.18     1:05.41 (34.23)                                        
 40 Capalbo, Joe              15 SSL-MR               1:09.57    1:07.36        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackrel, Julian           16 NDAC-MR              1:41.98    1:45.27        
                  24.09       50.40 (26.31)     1:17.97 (27.57)     1:45.27 (27.30)
  2 Alpay, Christopher        15 MSC-MR               1:48.83    1:49.41        
                  25.53       53.72 (28.19)     1:21.94 (28.22)     1:49.41 (27.47)
  3 Caulfield, Thomas         17 Tmsuffolk-MR         1:54.05    1:52.46        
                  25.54       53.85 (28.31)     1:23.13 (29.28)     1:52.46 (29.33)
  4 Rosenkranz, Erik          16 MSC-MR               1:53.41    1:53.63        
                  25.56       53.66 (28.10)     1:23.91 (30.25)     1:53.63 (29.72)
  5 Alderson, Patrick         16 MSC-MR               1:48.13    1:53.75        
                  25.53       54.37 (28.84)     1:24.33 (29.96)     1:53.75 (29.42)
  6 Cooper, Reilly            17 Dolphins-MR          1:54.03    1:53.83        
                  25.92       54.49 (28.57)     1:23.89 (29.40)     1:53.83 (29.94)
  7 Campagna, Steven          16 NDAC-MR              1:53.16    1:55.22        
                  26.43       55.68 (29.25)     1:25.38 (29.70)     1:55.22 (29.84)
  8 Russell, Douglas          15 CSC-MR               1:54.53    1:55.51        
                  25.94       54.72 (28.78)     1:25.20 (30.48)     1:55.51 (30.31)
  9 Carlino, Keith            16 MSC-MR               1:56.09    1:56.95        
                  26.39       55.93 (29.54)     1:27.15 (31.22)     1:56.95 (29.80)
 10 DiMaria, Michael          16 Tmsuffolk-MR         2:01.22    1:57.17        
                  26.62       56.36 (29.74)     1:27.13 (30.77)     1:57.17 (30.04)
 11 Tialios, Kristian         17 NDAC-MR              1:51.19    1:58.57        
                  26.25       55.41 (29.16)     1:26.81 (31.40)     1:58.57 (31.76)
 12 Arcidiacono, Stephen      15 NS-MR                2:02.79    1:58.71        
                  26.61       56.88 (30.27)     1:28.36 (31.48)     1:58.71 (30.35)
 13 Doherty, Kyle             15 GAEL-MR              1:55.51    2:00.18        
                  26.90       56.94 (30.04)     1:28.45 (31.51)     2:00.18 (31.73)
 14 Rodriguez, Matthew        15 MSC-MR               2:03.18    2:02.03        
                  27.27       58.87 (31.60)     1:31.82 (32.95)     2:02.03 (30.21)
 15 Edwards, Michael          17 MSC-MR               2:01.93    2:02.89        
                  27.31       58.24 (30.93)     1:30.59 (32.35)     2:02.89 (32.30)
 16 Graziano, Nolan           16 NDAC-MR              2:18.62    2:09.18        
                  28.72     1:01.45 (32.73)   2:09.18 (1:07.73)                    
 17 Peruffo, Corey            16 Dolphins-MR          2:11.36    2:09.57        
                  29.03     1:01.98 (32.95)     1:36.62 (34.64)     2:09.57 (32.95)
 18 Arcidiacono, James        17 NS-MR                2:05.24    2:09.91        
                  29.16     1:02.20 (33.04)     1:36.24 (34.04)     2:09.91 (33.67)
 19 Frohman, Evan             17 NS-MR                2:08.43    2:10.13        
                  28.30     1:00.82 (32.52)     1:35.79 (34.97)     2:10.13 (34.34)
 20 Staffin, Tyler            15 GAEL-MR              2:09.50    2:10.70        
                  29.85     1:03.06 (33.21)     1:37.97 (34.91)     2:10.70 (32.73)
 21 Linder, Daniel            15 WISC-MR              2:16.42    2:17.31        
                  30.52     1:05.45 (34.93)     1:41.61 (36.16)     2:17.31 (35.70)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Thomas             16 Tmsuffolk-MR         5:07.90    4:54.32        
                  26.56       55.34 (28.78)     1:24.95 (29.61)     1:54.96 (30.01)
        2:24.47 (29.51)     2:54.49 (30.02)     3:24.60 (30.11)     3:54.76 (30.16)
        4:24.99 (30.23)     4:54.32 (29.33)                                        
  2 Caulfield, Thomas         17 Tmsuffolk-MR         5:12.24    4:57.19        
                  27.04       55.98 (28.94)     1:25.57 (29.59)     1:55.67 (30.10)
        2:25.75 (30.08)     2:55.96 (30.21)     3:26.52 (30.56)     3:57.16 (30.64)
        4:27.65 (30.49)     4:57.19 (29.54)                                        
  3 Tonna, John               15 Tmsuffolk-MR         5:12.84    5:08.61        
                  27.22       56.86 (29.64)     1:27.10 (30.24)     1:57.68 (30.58)
        2:28.93 (31.25)     3:00.76 (31.83)     3:33.13 (32.37)     4:05.20 (32.07)
        4:37.43 (32.23)     5:08.61 (31.18)                                        
  4 Newell, Michael           17 NS-MR                5:02.56    5:09.14        
                  26.33       55.41 (29.08)     1:26.14 (30.73)     1:57.13 (30.99)
        2:28.81 (31.68)     3:00.76 (31.95)     3:33.40 (32.64)     4:05.86 (32.46)
        4:38.04 (32.18)     5:09.14 (31.10)                                        
  5 Zagaja, Robert            16 Tmsuffolk-MR         5:13.90    5:14.85        
                  27.43       57.73 (30.30)     1:29.56 (31.83)     2:01.97 (32.41)
        2:34.13 (32.16)     3:06.53 (32.40)     3:39.04 (32.51)     4:11.19 (32.15)
        4:43.48 (32.29)     5:14.85 (31.37)                                        
  6 Mattutat, Christian       16 Tmsuffolk-MR         5:12.90    5:17.65        
                  27.84       58.02 (30.18)     1:28.94 (30.92)     2:00.55 (31.61)
        2:33.00 (32.45)     3:05.83 (32.83)     3:39.03 (33.20)     4:12.34 (33.31)
        4:45.59 (33.25)     5:17.65 (32.06)                                        
  7 Campagna, Steven          16 NDAC-MR              5:24.26    5:23.99        
                  29.48     1:02.12 (32.64)     1:35.01 (32.89)     2:08.69 (33.68)
        2:41.94 (33.25)     3:16.00 (34.06)     3:49.60 (33.60)     4:22.07 (32.47)
        4:53.49 (31.42)     5:23.99 (30.50)                                        
  8 Hoffman, David            17 NS-MR                6:03.41    5:24.07        
                  27.21       57.53 (30.32)     1:29.44 (31.91)     2:02.75 (33.31)
        2:36.72 (33.97)     3:10.79 (34.07)     3:44.02 (33.23)     4:18.28 (34.26)
        4:52.53 (34.25)     5:24.07 (31.54)                                        
  9 Arcidiacono, Stephen      15 NS-MR                5:35.46    5:24.08        
                  28.69     1:01.17 (32.48)     1:34.61 (33.44)     2:08.16 (33.55)
        2:41.85 (33.69)     3:14.66 (32.81)     3:48.23 (33.57)     4:20.83 (32.60)
        4:53.14 (32.31)     5:24.08 (30.94)                                        
 10 Asanjarani, Jonathan      15 CIY-MR               5:42.16    5:27.54        
                  28.45     1:00.03 (31.58)     1:33.35 (33.32)     2:06.60 (33.25)
        2:39.94 (33.34)     3:13.07 (33.13)     3:47.05 (33.98)     4:21.34 (34.29)
        4:55.44 (34.10)     5:27.54 (32.10)                                        
 11 Tialios, Kristian         17 NDAC-MR              5:00.95    5:28.13        
                  28.07       59.30 (31.23)     1:31.87 (32.57)     2:05.36 (33.49)
        2:38.89 (33.53)     3:12.87 (33.98)     3:47.00 (34.13)     4:21.12 (34.12)
        4:54.29 (33.17)     5:28.13 (33.84)                                        
 12 Carlino, Keith            16 MSC-MR               5:16.37    5:29.39        
                  28.32       59.91 (31.59)     1:32.83 (32.92)     2:05.97 (33.14)
        2:40.25 (34.28)     3:13.55 (33.30)     3:48.00 (34.45)     4:21.75 (33.75)
        4:56.27 (34.52)     5:29.39 (33.12)                                        
 13 Arcidiacono, James        17 NS-MR                5:33.13    5:44.75        
                  29.12     1:03.22 (34.10)     1:37.82 (34.60)     2:12.98 (35.16)
        2:47.99 (35.01)     3:23.20 (35.21)     3:58.88 (35.68)     4:34.23 (35.35)
      5:44.75 (1:10.52)                                                            
 14 Edwards, Michael          17 MSC-MR               5:37.43    5:51.17        
                  29.54     1:02.81 (33.27)     1:38.19 (35.38)     2:13.53 (35.34)
        2:48.74 (35.21)     3:24.95 (36.21)     4:02.47 (37.52)     4:39.68 (37.21)
        5:16.44 (36.76)     5:51.17 (34.73)                                        
 15 Frohman, Evan             17 NS-MR                5:41.18    5:51.53        
                  30.36     1:04.32 (33.96)     1:39.73 (35.41)     2:16.01 (36.28)
        2:51.26 (35.25)     3:27.12 (35.86)     4:03.29 (36.17)     4:40.19 (36.90)
        5:16.69 (36.50)     5:51.53 (34.84)                                        
 16 Peruffo, Corey            16 Dolphins-MR          5:56.20    5:58.63        
                  30.18     1:04.39 (34.21)     1:39.75 (35.36)     2:15.92 (36.17)
        2:52.45 (36.53)     3:29.61 (37.16)     4:06.84 (37.23)     4:44.98 (38.14)
        5:22.84 (37.86)     5:58.63 (35.79)                                        
 17 Staffin, Tyler            15 GAEL-MR              6:23.32    6:10.66        
                  31.39     1:06.69 (35.30)     1:43.50 (36.81)     2:21.18 (37.68)
        2:58.64 (37.46)     3:37.32 (38.68)     4:16.86 (39.54)     4:56.03 (39.17)
        5:34.23 (38.20)     6:10.66 (36.43)                                        
 18 Graziano, Nolan           16 NDAC-MR              5:59.11    6:28.44        
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher        15 MSC-MR              10:30.99   10:09.41        
                  27.40       57.78 (30.38)     1:28.85 (31.07)     1:59.76 (30.91)
        2:31.08 (31.32)     3:02.20 (31.12)     3:33.07 (30.87)     4:04.32 (31.25)
        4:35.15 (30.83)     5:05.78 (30.63)     5:36.47 (30.69)     6:07.24 (30.77)
        6:37.85 (30.61)     7:08.52 (30.67)     7:39.22 (30.70)     8:09.64 (30.42)
        8:39.43 (29.79)     9:10.07 (30.64)     9:40.18 (30.11)    10:09.41 (29.23)
  2 Mackrel, Julian           16 NDAC-MR             10:16.95   10:22.04        
                  26.34       55.90 (29.56)     1:26.18 (30.28)     1:56.99 (30.81)
        2:27.91 (30.92)     2:59.11 (31.20)     3:30.40 (31.29)     4:01.34 (30.94)
        4:32.83 (31.49)     5:04.10 (31.27)     5:34.86 (30.76)     6:06.13 (31.27)
        6:37.32 (31.19)     7:08.59 (31.27)     7:39.45 (30.86)     8:10.33 (30.88)
        8:43.16 (32.83)     9:16.25 (33.09)     9:49.29 (33.04)    10:22.04 (32.75)
  3 Attile, Trevor            14 MSC-MR              10:58.82   10:36.52        
                  28.11       58.83 (30.72)     1:30.02 (31.19)     2:01.07 (31.05)
        2:32.89 (31.82)     3:04.86 (31.97)     3:37.05 (32.19)     4:09.32 (32.27)
        4:41.62 (32.30)     5:14.25 (32.63)     5:46.75 (32.50)     6:19.14 (32.39)
        6:51.54 (32.40)     7:24.28 (32.74)     7:57.22 (32.94)     8:29.95 (32.73)
        9:02.88 (32.93)     9:35.23 (32.35)    10:06.68 (31.45)    10:36.52 (29.84)
  4 Alderson, Patrick         16 MSC-MR              10:22.56   10:38.19        
                  27.40       57.66 (30.26)     1:28.54 (30.88)     1:59.39 (30.85)
        2:31.24 (31.85)     3:03.46 (32.22)     3:35.77 (32.31)     4:08.51 (32.74)
        4:41.48 (32.97)     5:14.48 (33.00)     5:47.70 (33.22)     6:20.39 (32.69)
        6:53.51 (33.12)     7:26.68 (33.17)     8:00.13 (33.45)     8:33.35 (33.22)
        9:05.74 (32.39)     9:37.72 (31.98)    10:09.23 (31.51)    10:38.19 (28.96)
  5 Kelleher, Stephen         14 MSC-MR              11:15.01   10:46.39        
                  28.73     1:00.45 (31.72)     1:32.87 (32.42)     2:05.22 (32.35)
        2:37.86 (32.64)     3:10.38 (32.52)     3:42.95 (32.57)     4:15.82 (32.87)
        4:48.56 (32.74)     5:21.54 (32.98)     5:54.14 (32.60)     6:26.90 (32.76)
        6:59.73 (32.83)     7:32.69 (32.96)     8:05.50 (32.81)     8:38.65 (33.15)
        9:11.19 (32.54)     9:43.90 (32.71)    10:16.64 (32.74)    10:46.39 (29.75)
  6 Seagraves, Nick           14 NS-MR               11:09.99   10:52.67        
                  28.83     1:00.91 (32.08)     1:34.26 (33.35)     2:07.10 (32.84)
        2:39.99 (32.89)     3:13.13 (33.14)     3:46.45 (33.32)     4:19.80 (33.35)
        4:53.45 (33.65)     5:26.85 (33.40)     6:00.41 (33.56)     6:33.59 (33.18)
        7:06.98 (33.39)     7:39.92 (32.94)     8:12.75 (32.83)     8:45.94 (33.19)
        9:18.44 (32.50)     9:50.91 (32.47)    10:22.70 (31.79)    10:52.67 (29.97)
  7 Rosenkranz, Erik          16 MSC-MR              10:50.11   10:56.16        
                  27.94       58.94 (31.00)     1:31.21 (32.27)     2:03.15 (31.94)
        2:35.30 (32.15)     3:07.58 (32.28)     3:39.99 (32.41)     4:12.60 (32.61)
        4:45.02 (32.42)     5:17.75 (32.73)     5:50.86 (33.11)     6:24.32 (33.46)
        6:57.59 (33.27)     7:31.45 (33.86)     8:05.61 (34.16)     8:39.69 (34.08)
        9:14.36 (34.67)     9:48.86 (34.50)    10:23.30 (34.44)    10:56.16 (32.86)
  8 Cooper, Reilly            17 Dolphins-MR         10:32.83   10:56.47        
                  27.87       58.12 (30.25)     1:29.23 (31.11)     2:00.28 (31.05)
        2:31.92 (31.64)     3:04.27 (32.35)     3:36.36 (32.09)     4:09.01 (32.65)
        4:42.24 (33.23)     5:15.45 (33.21)     5:48.89 (33.44)     6:22.78 (33.89)
        6:56.89 (34.11)   8:05.25 (1:08.36)     8:39.78 (34.53)     9:14.41 (34.63)
        9:48.76 (34.35)    10:23.09 (34.33)    10:56.47 (33.38)                    
  9 Arcidiacono, Stephen      15 NS-MR               12:00.00   11:18.13        
                  30.07     1:02.99 (32.92)     1:37.02 (34.03)     2:11.71 (34.69)
        2:46.06 (34.35)     3:20.53 (34.47)     3:55.06 (34.53)     4:29.97 (34.91)
        5:05.02 (35.05)     5:39.95 (34.93)     6:14.47 (34.52)     6:48.91 (34.44)
        7:23.03 (34.12)     7:57.75 (34.72)     8:32.34 (34.59)     9:06.59 (34.25)
        9:40.18 (33.59)    10:13.58 (33.40)    10:46.51 (32.93)    11:18.13 (31.62)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackrel, Julian           16 NDAC-MR                52.59      53.77        
                  27.18       53.77 (26.59)                                        
  2 Carlino, Keith            16 MSC-MR                 51.96      53.97        
                  26.89       53.97 (27.08)                                        
  3 Alderson, Patrick         16 MSC-MR                 56.18      56.26        
                  27.76       56.26 (28.50)                                        
  4 Tialios, Kristian         17 NDAC-MR                55.16      56.50        
                  27.51       56.50 (28.99)                                        
  5 Tonna, John               15 Tmsuffolk-MR           58.67      57.81        
                  23.59       57.81 (34.22)                                        
  6 Peskett, Brandon          15 Tmsuffolk-MR           59.49      58.23        
                  23.19       58.23 (35.04)                                        
  7 Caulfield, Thomas         17 Tmsuffolk-MR           59.41      58.31        
                  23.60       58.31 (34.71)                                        
  8 Czesak, Nick              18 Dolphins-MR          1:15.31      58.36        
                  38.56       58.36 (19.80)                                        
  9 Alpay, Christopher        15 MSC-MR                 57.09      58.40        
                  28.52       58.40 (29.88)                                        
 10 Zagaja, Robert            16 Tmsuffolk-MR           58.95      58.80        
                  23.24       58.80 (35.56)                                        
 11 Rosenkranz, Erik          16 MSC-MR               1:00.68      59.08        
                  23.57       59.08 (35.51)                                        
 12 Rodriguez, Michael        16 Dolphins-MR            56.86      59.70        
                  28.89       59.70 (30.81)                                        
 13 DiMaria, Michael          16 Tmsuffolk-MR         1:01.29      59.78        
 14 Arcidiacono, Stephen      15 NS-MR                1:01.49    1:00.59        
 15 Kelleher, Andrew          16 MSC-MR               1:00.80    1:01.57        
                  25.00     1:01.57 (36.57)                                        
 16 Roemer, Mike              17 WISC-MR              1:02.26    1:01.97        
 17 Asanjarani, Jonathan      15 CIY-MR               1:05.02    1:02.50        
 18 Hayes, Collin             15 Tmsuffolk-MR         1:03.08    1:02.53        
 19 Broderick, Joseph         16 WISC-MR              1:03.28    1:02.64        
 20 Sidor, Stephen            16 WISC-MR              1:04.65    1:02.66        
 21 Newell, Michael           17 NS-MR                1:02.49    1:02.87        
 22 Sarabia, Josef            15 CIY-MR               1:08.77    1:05.44        
                  32.21     1:05.44 (33.23)                                        
 23 Edwards, Michael          17 MSC-MR               1:05.05    1:06.04        
 24 Peruffo, Corey            16 Dolphins-MR          1:10.58    1:08.75        
                  33.81     1:08.75 (34.94)                                        
 25 Doherty, Kyle             15 GAEL-MR              1:08.04    1:09.59        
 26 Graziano, Nolan           16 NDAC-MR              1:09.55    1:10.39        
 27 Frohman, Evan             17 NS-MR                1:09.96    1:10.96        
                  34.04     1:10.96 (36.92)                                        
 28 Haag, Kristopher          17 Dolphins-MR          1:11.76    1:11.87        
                  35.90     1:11.87 (35.97)                                        
 29 Matuozzi, Marc            17 WISC-MR              1:13.30    1:12.24        
                  35.12     1:12.24 (37.12)                                        
 30 Arcidiacono, James        17 NS-MR                1:07.78    1:12.64        
 31 Cho, Steven               15 SSL-MR               1:08.62    1:12.69        
 32 Linder, Daniel            15 WISC-MR              1:14.88    1:13.71        
                  35.80     1:13.71 (37.91)                                        
 33 Pizzurro, Nick            15 CSC-MR               1:16.28    1:15.19        
                  36.63     1:15.19 (38.56)                                        
 34 Capalbo, Joe              15 SSL-MR               1:17.70    1:17.43        
                  38.36     1:17.43 (39.07)                                        
 35 Nelson, Jacob             16 SSL-MR               1:19.13    1:18.08        
                  38.34     1:18.08 (39.74)                                        
 36 Krische, Eddie            16 CIY-MR               1:22.17    1:19.03        
                  39.41     1:19.03 (39.62)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tialios, Kristian         17 NDAC-MR              1:58.66    2:00.74        
                  28.34       58.73 (30.39)     1:29.97 (31.24)     2:00.74 (30.77)
  2 Carlino, Keith            16 MSC-MR               1:56.82    2:00.96        
                  28.79     1:00.45 (31.66)     1:31.10 (30.65)     2:00.96 (29.86)
  3 Alderson, Patrick         16 MSC-MR               2:04.47    2:02.12        
                  28.90       59.89 (30.99)     1:31.55 (31.66)     2:02.12 (30.57)
  4 Tonna, John               15 Tmsuffolk-MR         2:05.60    2:03.11        
                  29.83     1:00.97 (31.14)     1:32.20 (31.23)     2:03.11 (30.91)
  5 Caulfield, Thomas         17 Tmsuffolk-MR         2:09.73    2:04.74        
                  29.39     1:00.70 (31.31)     1:32.69 (31.99)     2:04.74 (32.05)
  6 Blank, Travis             15 NDAC-MR              2:00.70    2:06.24        
                  29.41     1:01.31 (31.90)     1:33.45 (32.14)     2:06.24 (32.79)
  7 DiMaria, Michael          16 Tmsuffolk-MR         2:18.63    2:09.55        
                  30.30     1:03.05 (32.75)     1:36.84 (33.79)     2:09.55 (32.71)
  8 Rodriguez, Michael        16 Dolphins-MR          2:11.21    2:09.56        
                  29.21     1:01.84 (32.63)     1:36.34 (34.50)     2:09.56 (33.22)
  9 Zagaja, Robert            16 Tmsuffolk-MR         2:10.03    2:09.94        
                  29.56     1:01.54 (31.98)     1:35.20 (33.66)     2:09.94 (34.74)
 10 Hoffman, David            17 NS-MR                2:07.85    2:12.27        
                  30.85     1:03.95 (33.10)     1:38.03 (34.08)     2:12.27 (34.24)
 11 Roemer, Mike              17 WISC-MR              2:16.59    2:12.41        
                  30.16     1:02.50 (32.34)     1:37.04 (34.54)     2:12.41 (35.37)
 12 Pan, Noah                 14 CIY-MR               2:11.71    2:13.24        
                  30.98     1:04.06 (33.08)     1:38.69 (34.63)     2:13.24 (34.55)
 13 Arcidiacono, Stephen      15 NS-MR                2:15.73    2:15.48        
                  31.76     1:05.34 (33.58)     1:40.19 (34.85)     2:15.48 (35.29)
 14 Russell, Douglas          15 CSC-MR               2:11.71    2:15.62        
                  31.78     1:05.92 (34.14)     1:41.75 (35.83)     2:15.62 (33.87)
 15 Cooper, Reilly            17 Dolphins-MR          2:43.26    2:16.05        
                  31.87     1:05.94 (34.07)     1:41.00 (35.06)     2:16.05 (35.05)
 16 Mattutat, Christian       16 Tmsuffolk-MR         2:18.55    2:19.23        
                  31.93     1:06.54 (34.61)     1:42.92 (36.38)     2:19.23 (36.31)
 17 Broderick, Joseph         16 WISC-MR              2:25.98    2:21.55        
                  32.87     1:07.20 (34.33)     1:44.51 (37.31)     2:21.55 (37.04)
 18 Peruffo, Corey            16 Dolphins-MR          2:29.17    2:24.42        
                  33.11     1:10.22 (37.11)     1:47.30 (37.08)     2:24.42 (37.12)
 19 Guirgis, Nick             17 NS-MR                2:36.19    2:35.62        
                  35.23     1:13.90 (38.67)     1:55.37 (41.47)     2:35.62 (40.25)
 20 Rizzi, Dominic            14 Dolphins-MR          3:01.27    2:54.81        
                  38.28     1:23.22 (44.94)   2:54.81 (1:31.59)                    
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelleher, Andrew          16 MSC-MR                 59.93    1:03.53        
                  29.82     1:03.53 (33.71)                                        
  2 Scott, Thomas             16 Tmsuffolk-MR         1:04.08    1:03.86        
                  30.14     1:03.86 (33.72)                                        
  3 Mackrel, Julian           16 NDAC-MR                59.57    1:04.41        
                  30.32     1:04.41 (34.09)                                        
  4 Madar, Alex               17 SSL-MR               1:00.80    1:04.44        
                  30.41     1:04.44 (34.03)                                        
  5 Zagaja, Robert            16 Tmsuffolk-MR         1:06.23    1:05.22        
                  30.30     1:05.22 (34.92)                                        
  6 Campagna, Steven          16 NDAC-MR              1:06.77    1:06.04        
                  30.95     1:06.04 (35.09)                                        
  7 Rosenkranz, Erik          16 MSC-MR               1:08.06    1:06.18        
                  31.10     1:06.18 (35.08)                                        
  8 Cooper, Reilly            17 Dolphins-MR          1:06.88    1:06.27        
                  31.11     1:06.27 (35.16)                                        
  9 Cavotti, Spencer          16 NDAC-MR              1:04.68    1:06.58        
                  30.35     1:06.58 (36.23)                                        
 10 Loeffel, Austin           16 NDAC-MR              1:05.51    1:07.52        
                  31.29     1:07.52 (36.23)                                        
 11 DiMaria, Michael          16 Tmsuffolk-MR         1:09.40    1:07.96        
                  32.07     1:07.96 (35.89)                                        
 12 Mauriello, Matt           35 Dolphins-MR          1:08.54    1:08.29        
                  32.26     1:08.29 (36.03)                                        
 13 Rodriguez, Matthew        15 MSC-MR               1:10.56    1:08.60        
                  32.21     1:08.60 (36.39)                                        
 14 Peskett, Brandon          15 Tmsuffolk-MR         1:07.11    1:08.69        
                  31.82     1:08.69 (36.87)                                        
 15 Heilmann, Alex            17 Dolphins-MR          1:06.00    1:09.26        
                  32.04     1:09.26 (37.22)                                        
 16 Sarabia, Josef            15 CIY-MR               1:10.37    1:09.53        
                  32.81     1:09.53 (36.72)                                        
 17 Edwards, Michael          17 MSC-MR               1:10.64    1:10.85        
                  33.42     1:10.85 (37.43)                                        
 18 Garcia, Andrew            16 SSL-MR               1:13.73    1:10.96        
                  33.40     1:10.96 (37.56)                                        
 19 Mattutat, Christian       16 Tmsuffolk-MR         1:11.66    1:11.32        
                  34.10     1:11.32 (37.22)                                        
 20 Linder, Daniel            15 WISC-MR              1:10.48    1:11.61        
                  33.20     1:11.61 (38.41)                                        
 21 Vecchione, Anthony        16 SSL-MR               1:10.95    1:11.83        
                  33.95     1:11.83 (37.88)                                        
 22 Carlino, Keith            16 MSC-MR               1:13.72    1:12.13        
                  33.24     1:12.13 (38.89)                                        
 23 Newell, Michael           17 NS-MR                1:11.23    1:12.88        
                  34.91     1:12.88 (37.97)                                        
 24 Graziano, Nolan           16 NDAC-MR              1:12.54    1:13.15        
                  34.74     1:13.15 (38.41)                                        
 25 Broderick, Joseph         16 WISC-MR              1:13.45    1:13.36        
                  35.20     1:13.36 (38.16)                                        
 25 Hayes, Collin             15 Tmsuffolk-MR         1:12.90    1:13.36        
                  35.05     1:13.36 (38.31)                                        
 27 Roemer, Mike              17 WISC-MR              1:12.58    1:13.95        
                  34.66     1:13.95 (39.29)                                        
 28 Sidor, Stephen            16 WISC-MR              1:10.51    1:13.97        
                  33.97     1:13.97 (40.00)                                        
 29 Matuozzi, Marc            17 WISC-MR              1:13.17    1:15.22        
                  36.13     1:15.22 (39.09)                                        
 30 Frohman, Evan             17 NS-MR                1:15.86    1:17.85        
                  35.62     1:17.85 (42.23)                                        
 31 Arcidiacono, Stephen      15 NS-MR                1:20.35    1:18.24        
                  37.11     1:18.24 (41.13)                                        
 32 Pizzurro, Nick            15 CSC-MR               1:22.01    1:18.33        
                  36.40     1:18.33 (41.93)                                        
 33 Asanjarani, Jonathan      15 CIY-MR               1:35.18    1:20.37        
                  37.11     1:20.37 (43.26)                                        
 34 Krische, Eddie            16 CIY-MR               1:23.86    1:20.83        
                  38.23     1:20.83 (42.60)                                        
 35 Newmeyer, Daniel          15 SSL-MR               1:28.03    1:22.67        
                  38.13     1:22.67 (44.54)                                        
 36 Haag, Kristopher          17 Dolphins-MR          1:22.89    1:22.94        
                  38.89     1:22.94 (44.05)                                        
 37 Czesak, Nick              18 Dolphins-MR          1:29.00    1:22.96        
                  39.00     1:22.96 (43.96)                                        
 38 Arcidiacono, James        17 NS-MR                1:24.70    1:23.97        
                  40.31     1:23.97 (43.66)                                        
 39 Guirgis, Nick             17 NS-MR                1:25.75    1:24.11        
                  39.85     1:24.11 (44.26)                                        
 40 Davis, Ben                16 SSL-MR               1:24.70    1:24.47        
                  40.14     1:24.47 (44.33)                                        
 41 Schaefer, Brendan         13 GAEL-MR              1:26.06    1:29.74        
                  43.02     1:29.74 (46.72)                                        
 42 Domanico, Edward          11 CSD-MR               1:49.99    1:37.47        
                  46.90     1:37.47 (50.57)                                        
 43 Luhrs, Derek              12 CSD-MR               1:35.75    1:37.67        
                  45.85     1:37.67 (51.82)                                        
 44 Zagon, Zach               11 CSD-MR               1:53.11    1:53.50        
                  53.32   1:53.50 (1:00.18)                                        
 45 Zagon, Kobe                9 CSD-MR               1:54.99    1:55.51        
                  53.32   1:55.51 (1:02.19)                                        
 46 Conklin, Ira              12 CSD-MR               1:48.99    2:02.80        
                  58.46   2:02.80 (1:04.34)                                        
 -- Pope, Andy                15 NDAC-MR              2:15.89         DQ        
      15 One hand touch
                  44.34          DQ (55.18)                                        
 -- Arranz, William           11 NS-MR                1:25.93         DQ        
      15 One hand touch
                  42.49          DQ (48.01)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Thomas             16 Tmsuffolk-MR         2:17.25    2:17.95        
                  30.68     1:04.85 (34.17)     1:40.69 (35.84)     2:17.95 (37.26)
  2 Kelleher, Andrew          16 MSC-MR               2:13.99    2:21.52        
                  31.50     1:07.08 (35.58)     1:43.78 (36.70)     2:21.52 (37.74)
  3 Zagaja, Robert            16 Tmsuffolk-MR         2:25.70    2:24.26        
                  32.45     1:08.58 (36.13)     1:46.61 (38.03)     2:24.26 (37.65)
  4 Cooper, Reilly            17 Dolphins-MR          2:24.47    2:25.29        
                  32.82     1:09.28 (36.46)     1:46.98 (37.70)     2:25.29 (38.31)
  5 Rodriguez, Matthew        15 MSC-MR               2:30.86    2:27.48        
                  32.37     1:10.67 (38.30)     1:49.06 (38.39)     2:27.48 (38.42)
  6 Loeffel, Austin           16 NDAC-MR              2:23.96    2:28.26        
                  32.91     1:10.57 (37.66)     1:50.37 (39.80)     2:28.26 (37.89)
  7 Cavotti, Spencer          16 NDAC-MR              2:26.01    2:31.45        
                  32.70     1:10.75 (38.05)     1:50.02 (39.27)     2:31.45 (41.43)
  8 Strand, Jonah             15 NDAC-MR              2:31.15    2:31.92        
                  32.98     1:11.93 (38.95)     1:52.18 (40.25)     2:31.92 (39.74)
  9 Mattutat, Christian       16 Tmsuffolk-MR         2:35.74    2:32.64        
                  33.61     1:11.83 (38.22)     1:52.33 (40.50)     2:32.64 (40.31)
 10 Seagraves, Nick           14 NS-MR                2:42.53    2:36.40        
                  34.33     1:13.92 (39.59)     1:55.64 (41.72)     2:36.40 (40.76)
 11 Broderick, Joseph         16 WISC-MR              2:45.90    2:39.30        
                  34.48     1:15.11 (40.63)     1:57.91 (42.80)     2:39.30 (41.39)
 12 Linder, Daniel            15 WISC-MR              2:37.22    2:41.66        
                  35.43     1:16.29 (40.86)     1:58.50 (42.21)     2:41.66 (43.16)
 13 Edwards, Michael          17 MSC-MR               2:33.64    2:42.49        
                  36.15     1:17.06 (40.91)     1:59.76 (42.70)     2:42.49 (42.73)
 14 Dykas, Trevor             12 NDAC-MR              2:59.11    2:46.78        
                  35.88     1:17.92 (42.04)     2:02.32 (44.40)     2:46.78 (44.46)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher        15 MSC-MR                 55.74      55.28        
                  26.19       55.28 (29.09)                                        
  2 Carlino, Keith            16 MSC-MR                 53.27      55.74        
                  25.49       55.74 (30.25)                                        
  3 Campagna, Steven          16 NDAC-MR                52.27      55.75        
                  25.64       55.75 (30.11)                                        
  4 Caulfield, Thomas         17 Tmsuffolk-MR           56.35      56.46        
                  26.61       56.46 (29.85)                                        
  5 DiMaria, Michael          16 Tmsuffolk-MR           57.25      56.96        
                  26.89       56.96 (30.07)                                        
  6 Pawelko, John             15 Tmsuffolk-MR           57.61      57.03        
                  26.95       57.03 (30.08)                                        
  7 Kelleher, Andrew          16 MSC-MR                 57.24      57.28        
  8 Cooper, Reilly            17 Dolphins-MR            57.30      57.60        
                  26.58       57.60 (31.02)                                        
  9 Scott, Thomas             16 Tmsuffolk-MR           58.51      58.00        
                  27.45       58.00 (30.55)                                        
 10 Mauriello, Matt           35 Dolphins-MR            55.95      58.05        
                  27.68       58.05 (30.37)                                        
 11 Alderson, Patrick         16 MSC-MR               1:00.36      58.90        
                  28.15       58.90 (30.75)                                        
 12 Rosenkranz, Erik          16 MSC-MR               1:00.60      59.27        
                  27.65       59.27 (31.62)                                        
 13 Arcidiacono, Stephen      15 NS-MR                1:01.14      59.76        
                  27.62       59.76 (32.14)                                        
 14 Peskett, Brandon          15 Tmsuffolk-MR           59.83    1:00.73        
                  28.11     1:00.73 (32.62)                                        
 15 Doherty, Kyle             15 GAEL-MR              1:02.22    1:00.79        
                  28.46     1:00.79 (32.33)                                        
 16 Tonna, John               15 Tmsuffolk-MR         1:01.81    1:01.17        
                  28.49     1:01.17 (32.68)                                        
 17 Garcia, Andrew            16 SSL-MR                 56.42    1:01.23        
                  28.97     1:01.23 (32.26)                                        
 18 Cavotti, Spencer          16 NDAC-MR              1:00.09    1:01.74        
                  27.03     1:01.74 (34.71)                                        
 19 Heilmann, Alex            17 Dolphins-MR          1:03.31    1:01.93        
                  28.39     1:01.93 (33.54)                                        
 20 Loeffel, Austin           16 NDAC-MR              1:03.82    1:01.95        
                  28.62     1:01.95 (33.33)                                        
 21 Rodriguez, Matthew        15 MSC-MR               1:03.04    1:04.83        
                  29.45     1:04.83 (35.38)                                        
 22 Gallagher, Jasper         17 SSL-MR               1:03.72    1:04.92        
                  29.79     1:04.92 (35.13)                                        
 23 Roemer, Mike              17 WISC-MR              1:06.00    1:05.54        
                  29.98     1:05.54 (35.56)                                        
 24 Hayes, Collin             15 Tmsuffolk-MR         1:07.90    1:06.04        
                  30.45     1:06.04 (35.59)                                        
 25 Sidor, Stephen            16 WISC-MR              1:03.99    1:06.80        
                  29.31     1:06.80 (37.49)                                        
 26 Graziano, Nolan           16 NDAC-MR              1:09.11    1:07.31        
                  31.35     1:07.31 (35.96)                                        
 27 Frohman, Evan             17 NS-MR                1:07.80    1:07.43        
                  31.07     1:07.43 (36.36)                                        
 28 Coffin, Ricky             16 Dolphins-MR          1:04.39    1:07.46        
                  30.14     1:07.46 (37.32)                                        
 29 Madar, Alex               17 SSL-MR               1:06.31    1:07.64        
                  31.21     1:07.64 (36.43)                                        
 30 Newmeyer, Daniel          15 SSL-MR               1:11.59    1:09.09        
                  30.96     1:09.09 (38.13)                                        
 31 Sarabia, Josef            15 CIY-MR               1:14.35    1:09.30        
                  32.61     1:09.30 (36.69)                                        
 32 Vecchione, Anthony        16 SSL-MR               1:12.91    1:09.35        
                  32.71     1:09.35 (36.64)                                        
 33 Staffin, Tyler            15 GAEL-MR              1:07.24    1:09.43        
                  32.36     1:09.43 (37.07)                                        
 34 Haag, Kristopher          17 Dolphins-MR          1:08.28    1:09.59        
                  30.62     1:09.59 (38.97)                                        
 35 Matuozzi, Marc            17 WISC-MR              1:11.04    1:09.88        
                  31.26     1:09.88 (38.62)                                        
 36 Davis, Ben                16 SSL-MR               1:08.45    1:10.61        
                  31.36     1:10.61 (39.25)                                        
 37 Arcidiacono, James        17 NS-MR                1:07.07    1:11.63        
                  32.94     1:11.63 (38.69)                                        
 38 Pope, Andy                15 NDAC-MR              1:12.84    1:13.39        
                  32.70     1:13.39 (40.69)                                        
 39 Pizzurro, Nick            15 CSC-MR               1:12.01    1:13.74        
                  32.84     1:13.74 (40.90)                                        
 40 Guirgis, Nick             17 NS-MR                1:10.45    1:13.76        
                  33.52     1:13.76 (40.24)                                        
 41 Linder, Daniel            15 WISC-MR              1:19.89    1:15.84        
                  33.57     1:15.84 (42.27)                                        
 42 Arranz, William           11 NS-MR                1:14.31    1:17.91        
                  34.94     1:17.91 (42.97)                                        
 43 Krische, Eddie            16 CIY-MR               1:25.21    1:26.28        
                  38.76     1:26.28 (47.52)                                        
 44 Domanico, Edward          11 CSD-MR               1:40.99    1:34.53        
                  42.53     1:34.53 (52.00)                                        
 45 Keller, Thomas            12 CSD-MR               1:40.99    1:45.63        
                  46.12     1:45.63 (59.51)                                        
 46 Conklin, Ira              12 CSD-MR               1:38.99    1:47.07        
                  47.76     1:47.07 (59.31)                                        
 47 Keller, Josh              10 CSD-MR               1:59.99    1:48.95        
                  48.80   1:48.95 (1:00.15)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher        15 MSC-MR               2:00.77    2:01.43        
                  27.43       58.38 (30.95)     1:29.93 (31.55)     2:01.43 (31.50)
  2 Caulfield, Thomas         17 Tmsuffolk-MR         2:05.61    2:04.00        
                  27.43       58.39 (30.96)     1:30.34 (31.95)     2:04.00 (33.66)
  3 DiMaria, Michael          16 Tmsuffolk-MR         2:07.24    2:06.25        
                  27.54       59.64 (32.10)     1:32.76 (33.12)     2:06.25 (33.49)
  4 Pawelko, John             15 Tmsuffolk-MR         2:06.03    2:06.99        
                  27.90       59.55 (31.65)     1:33.01 (33.46)     2:06.99 (33.98)
  5 Cooper, Reilly            17 Dolphins-MR          2:07.07    2:10.30        
                  28.81     1:00.56 (31.75)     1:33.84 (33.28)     2:10.30 (36.46)
  6 Tialios, Kristian         17 NDAC-MR              2:02.29    2:10.62        
                  27.86     1:00.26 (32.40)     1:34.54 (34.28)     2:10.62 (36.08)
  7 Campagna, Steven          16 NDAC-MR              2:01.00    2:17.86        
                  28.05       59.91 (31.86)     1:36.22 (36.31)     2:17.86 (41.64)
  8 Whalen, Chris             14 WISC-MR              2:19.98    2:17.91        
                  28.86     1:03.48 (34.62)     1:40.69 (37.21)     2:17.91 (37.22)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackrel, Julian           16 NDAC-MR              1:55.64    2:03.79        
                  26.71       59.74 (33.03)     1:35.82 (36.08)     2:03.79 (27.97)
  2 Scott, Thomas             16 Tmsuffolk-MR         2:03.72    2:03.94        
                  26.90       59.57 (32.67)     1:34.68 (35.11)     2:03.94 (29.26)
  3 Peskett, Brandon          15 Tmsuffolk-MR         2:08.87    2:08.50        
                  28.19     1:00.82 (32.63)     1:38.93 (38.11)     2:08.50 (29.57)
  4 Tialios, Kristian         17 NDAC-MR              2:01.76    2:08.52        
                  27.49       59.53 (32.04)     1:39.43 (39.90)     2:08.52 (29.09)
  5 DiMaria, Michael          16 Tmsuffolk-MR         2:11.58    2:09.15        
                  24.00       57.23 (33.23)     1:36.32 (39.09)     2:09.15 (32.83)
  6 Rosenkranz, Erik          16 MSC-MR               2:10.68    2:09.43        
                  24.54       57.65 (33.11)     1:36.70 (39.05)     2:09.43 (32.73)
  7 Tonna, John               15 Tmsuffolk-MR         2:09.19    2:09.51        
                  24.88       57.13 (32.25)     1:37.39 (40.26)     2:09.51 (32.12)
  8 Pawelko, John             15 Tmsuffolk-MR         2:09.78    2:09.68        
                  24.58       59.51 (34.93)     1:37.77 (38.26)     2:09.68 (31.91)
  9 Cooper, Reilly            17 Dolphins-MR          2:09.13    2:10.51        
                  24.23       58.73 (34.50)     1:36.63 (37.90)     2:10.51 (33.88)
 10 Newell, Michael           17 NS-MR                2:09.01    2:14.43        
                  29.48     1:03.81 (34.33)     1:44.78 (40.97)     2:14.43 (29.65)
 11 Campagna, Steven          16 NDAC-MR              2:02.67    2:14.57        
                  28.14       58.63 (30.49)     1:43.48 (44.85)     2:14.57 (31.09)
 12 Roemer, Mike              17 WISC-MR              2:18.45    2:14.58        
                  28.46     1:01.39 (32.93)     1:42.15 (40.76)     2:14.58 (32.43)
 13 Arcidiacono, Stephen      15 NS-MR                2:17.00    2:14.72        
                  38.06     1:21.79 (43.73)     2:14.72 (52.93)                    
 14 Rodriguez, Matthew        15 MSC-MR               2:16.07    2:17.83        
                  42.44     1:23.31 (40.87)     2:17.83 (54.52)                    
 15 Hayes, Collin             15 Tmsuffolk-MR         2:23.98    2:19.53        
                  30.51     1:05.35 (34.84)     1:48.53 (43.18)     2:19.53 (31.00)
 16 Sidor, Stephen            16 WISC-MR              2:23.07    2:19.84        
                  29.14     1:04.79 (35.65)     1:46.24 (41.45)     2:19.84 (33.60)
 17 Sarabia, Josef            15 CIY-MR               2:24.41    2:20.12        
                  30.76     1:06.23 (35.47)     1:46.71 (40.48)     2:20.12 (33.41)
 18 Mattutat, Christian       16 Tmsuffolk-MR         2:17.05    2:20.43        
                  43.73     1:25.29 (41.56)     2:20.43 (55.14)                    
 19 Cavotti, Spencer          16 NDAC-MR              2:13.51    2:21.63        
                  42.19     1:25.12 (42.93)     2:21.63 (56.51)                    
 20 Loeffel, Austin           16 NDAC-MR              2:13.26    2:21.80        
                  24.95     1:03.74 (38.79)     1:43.12 (39.38)     2:21.80 (38.68)
 21 Edwards, Michael          17 MSC-MR               2:17.14    2:23.95        
                  45.10     1:28.25 (43.15)     2:23.95 (55.70)                    
 22 Frohman, Evan             17 NS-MR                2:25.48    2:24.07        
                  29.86     1:07.63 (37.77)     1:50.58 (42.95)     2:24.07 (33.49)
 23 Heilmann, Alex            17 Dolphins-MR          2:13.87    2:24.26        
                  45.56     1:27.35 (41.79)     2:24.26 (56.91)                    
 24 Graziano, Nolan           16 NDAC-MR              2:26.02    2:25.36        
                  30.08     1:08.19 (38.11)     1:52.67 (44.48)     2:25.36 (32.69)
 25 Arcidiacono, James        17 NS-MR                2:23.19    2:29.04        
                  31.23     1:09.43 (38.20)     1:55.62 (46.19)     2:29.04 (33.42)
 26 Pizzurro, Nick            15 CSC-MR               2:31.23    2:30.86        
                  32.13     1:13.00 (40.87)     1:58.56 (45.56)     2:30.86 (32.30)
 27 Coffin, Ricky             16 Dolphins-MR          2:27.16    2:31.61        
                  31.88     1:10.28 (38.40)     1:56.11 (45.83)     2:31.61 (35.50)
 28 Peruffo, Corey            16 Dolphins-MR          2:32.76    2:33.40        
                  33.30     1:10.73 (37.43)     1:58.91 (48.18)     2:33.40 (34.49)
 29 Matuozzi, Marc            17 WISC-MR              2:35.53    2:34.06        
                  31.85     1:13.22 (41.37)     1:58.43 (45.21)     2:34.06 (35.63)
 30 Linder, Daniel            15 WISC-MR              2:36.95    2:34.16        
                  35.55     1:15.51 (39.96)     1:57.91 (42.40)     2:34.16 (36.25)
 31 Cho, Steven               15 SSL-MR               2:23.21    2:38.48        
                  30.56     1:11.88 (41.32)     1:59.35 (47.47)     2:38.48 (39.13)
 32 Krische, Eddie            16 CIY-MR               2:50.08    2:43.10        
                  38.68     1:20.16 (41.48)     2:06.24 (46.08)     2:43.10 (36.86)
 33 Nelson, Jacob             16 SSL-MR               2:50.72    2:55.61        
                  41.64     1:25.91 (44.27)     2:18.03 (52.12)     2:55.61 (37.58)
 34 Capalbo, Joe              15 SSL-MR               3:00.47    2:59.37        
                  37.92     1:20.13 (42.21)     2:19.53 (59.40)     2:59.37 (39.84)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackrel, Julian           16 NDAC-MR              4:12.97    4:18.72        
                  26.15       56.68 (30.53)     1:29.55 (32.87)     2:01.44 (31.89)
        2:38.12 (36.68)     3:15.30 (37.18)     3:47.35 (32.05)     4:18.72 (31.37)
  2 Scott, Thomas             16 Tmsuffolk-MR         4:26.63    4:23.24        
                  27.30       58.84 (31.54)     1:33.06 (34.22)     2:07.00 (33.94)
        2:44.10 (37.10)     3:21.65 (37.55)     3:53.16 (31.51)     4:23.24 (30.08)
  3 Alpay, Christopher        15 MSC-MR               4:24.43    4:26.24        
                  26.88       58.09 (31.21)     1:32.44 (34.35)     2:06.58 (34.14)
        2:45.20 (38.62)     3:24.77 (39.57)     3:56.28 (31.51)     4:26.24 (29.96)
  4 Tialios, Kristian         17 NDAC-MR              4:16.59    4:32.80        
                  27.57     1:00.47 (32.90)     1:34.62 (34.15)     2:07.13 (32.51)
        2:47.85 (40.72)     3:29.59 (41.74)     4:01.92 (32.33)     4:32.80 (30.88)
  5 Pawelko, John             15 Tmsuffolk-MR         4:35.37    4:33.61        
                  28.05     1:00.05 (32.00)     1:36.56 (36.51)     2:12.34 (35.78)
        2:51.91 (39.57)     3:32.19 (40.28)     4:03.44 (31.25)     4:33.61 (30.17)
  6 Blank, Travis             15 NDAC-MR              4:42.25    4:36.87        
                  28.22     1:01.64 (33.42)     1:36.72 (35.08)     2:10.97 (34.25)
        2:52.27 (41.30)     3:34.00 (41.73)     4:06.12 (32.12)     4:36.87 (30.75)
  7 Cooper, Reilly            17 Dolphins-MR          4:34.24    4:39.40        
                  28.38     1:00.60 (32.22)     1:37.82 (37.22)     2:15.30 (37.48)
        2:54.11 (38.81)     3:33.82 (39.71)     4:07.27 (33.45)     4:39.40 (32.13)
  8 Newell, Michael           17 NS-MR                4:40.82    4:46.93        
                  31.13     1:07.11 (35.98)     1:43.83 (36.72)     2:20.58 (36.75)
        3:01.82 (41.24)     3:44.01 (42.19)     4:15.54 (31.53)     4:46.93 (31.39)
  9 Russell, Douglas          15 CSC-MR               5:38.48    4:51.76        
                  30.29     1:06.26 (35.97)     1:44.47 (38.21)     2:22.24 (37.77)
        3:04.28 (42.04)     3:46.50 (42.22)     4:19.70 (33.20)     4:51.76 (32.06)
 10 Hoffman, David            17 NS-MR                4:43.81    4:57.66        
                  29.93     1:06.93 (37.00)     1:43.16 (36.23)     2:19.31 (36.15)
        3:04.71 (45.40)     3:51.90 (47.19)     4:25.57 (33.67)     4:57.66 (32.09)
 11 Frohman, Evan             17 NS-MR                5:14.28    5:13.12        
                  32.08     1:09.15 (37.07)     1:50.42 (41.27)     2:30.86 (40.44)
        3:17.54 (46.68)     4:04.39 (46.85)     4:38.60 (34.21)     5:13.12 (34.52)
 12 Coffin, Ricky             16 Dolphins-MR          5:17.40    5:26.83        
                  33.57     1:11.44 (37.87)     1:53.83 (42.39)     2:35.14 (41.31)
        3:22.89 (47.75)     4:10.44 (47.55)     4:50.10 (39.66)     5:26.83 (36.73)
 13 Guirgis, Nick             17 NS-MR                5:40.00    5:39.21        
                  34.21     1:15.97 (41.76)     1:59.38 (43.41)     2:43.66 (44.28)
        3:33.64 (49.98)     4:24.56 (50.92)     5:02.59 (38.03)     5:39.21 (36.62)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:26.49    1:29.87        
     1) Alpay, Christopher 15           2) Kelleher, Andrew 16            
     3) Carlino, Keith 16               4) Alderson, Patrick 16           
                  22.80       45.51 (22.71)     1:07.66 (22.15)     1:29.87 (22.21)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:30.50    1:30.45        
     1) Campagna, Steven 16             2) Tialios, Kristian 17           
     3) Cavotti, Spencer 16             4) Mackrel, Julian 16             
                  23.04       46.20 (23.16)     1:09.24 (23.04)     1:30.45 (21.21)
  3 North Shore Swimming-MR  'A'                      1:35.00    1:39.21        
     1) Arcidiacono, Stephen 15         2) Newell, Michael 17             
     3) Frohman, Evan 17                4) Seagraves, Nick 14             
                  24.44       49.50 (25.06)     1:15.54 (26.04)     1:39.21 (23.67)
  4 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            1:40.48    1:39.99        
     1) Heilmann, Alex 17               2) Rodriguez, Michael 16          
     3) Cooper, Reilly 17               4) Coffin, Ricky 16               
                  25.42       49.58 (24.16)     1:13.65 (24.07)     1:39.99 (26.34)
  5 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:41.00    1:40.03        
     1) Sidor, Stephen 16               2) Matuozzi, Marc 17              
     3) Broderick, Joseph 16            4) Roemer, Mike 17                
                  25.32       51.02 (25.70)     1:16.02 (25.00)     1:40.03 (24.01)
  6 Connetquot Swim Club-MR  'A'                      1:47.00    1:49.35        
     1) Pizzurro, Nick 15               2) Hansen, Jason 14               
     3) Subtirelu, Robert 13            4) McDougall, Robert 14           
                  27.03       54.71 (27.68)     1:24.06 (29.35)     1:49.35 (25.29)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marist Swim Club-MR  'A'                          1:42.30    1:39.58        
     1) Carlino, Keith 16               2) Kelleher, Andrew 16            
     3) Alpay, Christopher 15           4) Alderson, Patrick 16           
                  25.18       53.40 (28.22)     1:17.32 (23.92)     1:39.58 (22.26)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:42.50    1:41.58        
     1) Mackrel, Julian 16              2) Loeffel, Austin 16             
     3) Campagna, Steven 16             4) Cavotti, Spencer 16            
                  25.29       55.05 (29.76)     1:18.97 (23.92)     1:41.58 (22.61)
  3 Team Suffolk-MR  'A'                              1:50.25    1:46.69        
     1) Peskett, Brandon 15             2) Scott, Thomas 16               
     3) DiMaria, Michael 16             4) Tonna, John 15                 
                  27.43       57.23 (29.80)     1:22.90 (25.67)     1:46.69 (23.79)
  4 Dolphin Swim Club of the H. V.-MR  'A'            1:50.45    1:48.13        
     1) Rodriguez, Michael 16           2) Heilmann, Alex 17              
     3) Cooper, Reilly 17               4) Coffin, Ricky 16               
                  26.31       55.84 (29.53)     1:21.69 (25.85)     1:48.13 (26.44)
  5 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              1:55.98    1:50.61        
     1) Asanjarani, Jonathan 15         2) Sarabia, Josef 15              
     3) Harrison, William 14            4) Pan, Noah 14                   
                  30.01     1:01.17 (31.16)     1:26.33 (25.16)     1:50.61 (24.28)
  6 North Shore Swimming-MR  'A'                      1:56.43    1:53.39        
     1) Seagraves, Nick 14              2) Frohman, Evan 17               
     3) Arcidiacono, Stephen 15         4) Newell, Michael 17             
                  28.20     1:02.78 (34.58)     1:28.49 (25.71)     1:53.39 (24.90)
  7 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:04.08    1:55.74        
     1) Roemer, Mike 17                 2) Linder, Daniel 15              
     3) Sidor, Stephen 16               4) Broderick, Joseph 16           
                  29.41     1:02.55 (33.14)     1:30.54 (27.99)     1:55.74 (25.20)
  8 North Shore Swimming-MR  'B'                      2:01.95    2:08.39        
     1) Arcidiacono, James 17           2) Murphy, Andrew 13              
     3) Arranz, William 11              4) Guirgis, Nick 17               
                  33.11     1:08.95 (35.84)     1:42.14 (33.19)     2:08.39 (26.25)