Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
              2011 MR LIE Summer Sizzler - 7/16/2011 to 7/17/2011              
                              Sanction #: 110708                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A        10 Express Swimming-MR    32.46      31.50        
  2 Polanco, Kayla M          10 Twisters-MR            32.55      32.00        
  3 Smith, Jazmine K          10 Empire-MR              33.28      32.42        
  4 Nichols, Mary H           10 Rivertown Rays-MR      33.90      33.14        
  5 Stepanek, Chloe M          9 HYB-MR                 34.39      33.45        
  6 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR              34.40      33.66        
  7 Vleck, Sydney M           10 Empire-MR              33.71      33.73        
  8 Salcedo, Bianca M         10 Hes_hurricanes-MA      34.82      33.84        
  9 Soo, Nicole               10 Twisters-MR            37.35      34.15        
  9 Fan, Catherine             9 FLY-MR                 35.83      34.15        
 11 Fong, Samantha            10 Twisters-MR            34.90      34.42        
 12 Kuester, Garrity A        10 Express Swimming-MR    35.46      34.48        
 13 Thom, Miriam H            10 Twisters-MR            35.03      34.58        
 14 Chu, Annie                10 Twisters-MR            36.13      34.67        
 15 Silveira, Luiza E         10 Twisters-MR            35.46      34.70        
 16 Starzyk, Suzanne          10 Twisters-MR            35.50      35.16        
 17 Swiatowski, Nicole        10 Twisters-MR            36.93      35.23        
 18 Welcome, Shannon          10 GATE-MR                35.96      35.29        
 19 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                  35.82      35.49        
 20 Burns, Julia              10 LBA-MR                 35.19      36.00        
 21 Tillman, Victoria         10 Sailfish-MR            37.50      36.22        
 22 Youssef, Lara S            9 Twisters-MR            38.69      36.55        
 23 Skarren, Kaley             9 LBA-MR                 37.03      36.73        
 24 Gonciarz, Zuzanna L       10 Twisters-MR            36.61      36.99        
 25 Vitale, Serafina          10 LBA-MR                 37.15      37.27        
 26 Berman, Dara R            10 North Shore-MR         40.16      37.35        
 27 Curran, Olivia N          10 Empire-MR              37.79      37.48        
 28 McDonnell, Emily           9 LBA-MR                 37.18      37.58        
 29 Rivera, Hannah             9 Twisters-MR            38.57      37.61        
 30 Riley, Emma               10 HYB-MR                 37.39      37.72        
 31 Rodriguez, Emily M         9 Twisters-MR            37.40      37.73        
 32 Eng, Lauren *              9 Agua Swim Team-MR      38.94      37.78        
 33 Bailin, Hannah            10 HYB-MR                 37.92      37.79        
 34 Kreuscher, Camryn M        9 HAA-MR                 43.85      37.80        
 35 Renz, Machara             10 LBA-MR                 38.58      38.10        
 36 Falcao, Isabella L         9 Twisters-MR            40.16      38.16        
 37 Tillmann, Valentina L      9 Empire-MR              40.45      38.19        
 38 Babel, Kristen M          10 Express Swimming-MR    37.63      38.27        
 39 McKevitt, Katelyn C       10 WISC-MR                37.28      38.29        
 40 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR      39.30      38.50        
 41 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR      39.00      38.51        
 42 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                  38.67      38.56        
 43 Lovasz, Isabella H         9 FLY-MR                 38.81      38.59        
 44 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                  41.14      38.63        
 45 Ekstrom, Madison           9 LBA-MR                 41.47      38.76        
 46 Jhong, Sara                9 Express Swimming-MR       NT      38.85        
 47 Sheinberg, Faith          10 LBA-MR                 37.32      39.24        
 48 Goldstein, Claire M       10 Empire-MR              40.14      39.27        
 49 Yuen, Valerie A            9 FLY-MR                 39.22      39.30        
 50 Zhang, Angelina            9 GATE-MR                   NT      39.31        
 51 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR      40.75      39.39        
 52 Chang, Grace              10 GATE-MR                40.98      39.94        
 53 Criollo, Ashley K         10 Twisters-MR            39.75      40.01        
 54 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      41.93      40.33        
 55 Walsh, Fiona M             9 Express Swimming-MR    44.19      40.41        
 56 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR      41.63      40.42        
 57 Guo, Eva J                 9 Express Swimming-MR    40.74      40.50        
 57 Martinovic, Nadja         10 FLY-MR                 40.08      40.50        
 59 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR      40.78      40.56        
 60 Thomas, Laura E           10 FLY-MR                 40.73      40.61        
 61 Collmar, Yilinna           7 FLY-MR                 41.27      40.71        
 61 Zarmakoupis, Vicky         9 Bcny-MR                37.00      40.71        
 63 Matossian, Caroline K      9 Agua Swim Team-MR      42.59      41.00        
 64 Santosa, Jessica G         9 Bcny-MR                42.00      41.08        
 65 Maher, Mary Kate           9 LBA-MR                 39.37      41.11        
 66 Heinz, Amanda              9 WISC-MR                40.09      41.22        
 67 Casey, Emma P             10 HAA-MR                 45.00      41.28        
 68 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR         42.01      41.31        
 69 Kavanagh, Anna            10 LBA-MR                 39.51      41.42        
 70 Chen, Kira                 7 Bcny-MR                38.90      41.82        
 71 Zahariev, Tiffany          9 Twisters-MR            49.92      41.91        
 72 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      43.80      41.93        
 72 Ng, Chloe N                8 Agua Swim Team-MR      47.21      41.93        
 74 Whang, Jessica             9 Express Swimming-MR    43.89      42.13        
 75 Starkey, Brooke           10 HYB-MR                 41.44      42.16        
 75 Moeslinger, Natasha        8 GATE-MR                43.30      42.16        
 77 Griskie, Chloe             8 HYB-MR                 43.45      42.28        
 78 Montgomery, Bridget M      9 FLY-MR                 41.22      42.52        
 79 D'Andrea, Gabriella       10 LBA-MR                 41.67      42.64        
 80 Ramon, Amy                 9 LBA-MR                 43.52      42.71        
 81 Bice, Casey C              8 Express Swimming-MR    43.29      42.88        
 82 Gualtiere, Isabella K      8 Rivertown Rays-MR      46.07      43.04        
 82 Ehert, Jessica            10 LBA-MR               1:00.00      43.04        
 84 Gibson, Grace M           10 LBA-MR                 42.55      43.23        
 85 Yanza, Ayleen              9 Twisters-MR            43.87      43.40        
 86 Chan, Mandy                9 Twisters-MR            49.23      43.54        
 87 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR      46.71      43.96        
 88 Yan, Emily                 9 GATE-MR                47.16      44.44        
 89 Magued Sobhy, Sabina       9 Twisters-MR            49.05      44.56        
 90 Herling, Shelby            9 HYB-MR                 45.15      44.58        
 91 Fernandez, Samantha        8 Twisters-MR            44.94      44.71        
 92 Tsai, Sarah Y              6 Bcny-MR                44.00      44.78        
 93 Groshen, Kayla N          10 FLY-MR                 44.19      44.90        
 94 Andrejczuk, Alxandra       9 LBA-MR                 38.00      45.19        
 95 Qu, Sara                  10 GATE-MR                47.66      45.34        
 96 Witkowski, Sydney M       10 FLY-MR                 48.90      46.65        
 97 Walsh, Stephanie M         8 Express Swimming-MR    42.99      46.68        
 98 Perez, Meadow A           10 Express Swimming-MR    47.38      46.84        
 99 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR      47.26      47.01        
100 Ramirez, Leslye F          8 FLY-MR                 45.62      47.09        
101 Lew, Katie G               8 Express Swimming-MR    48.88      47.89        
102 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR      47.17      48.73        
103 McCann, Jada               9 CSC-MR                    NT      49.14        
104 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR      50.86      49.23        
105 Sinclair, Amanda M         9 North Shore-MR         49.64      49.46        
106 Singer, Gillian D         10 Sachem-MR              48.68      49.73        
107 Narvaez, Abby             10 CSC-MR                    NT      49.75        
108 DuFord, Oliva P            8 Agua Swim Team-MR      48.12      50.11        
109 O'Neill, Cassandra R      10 Express Swimming-MR       NT      50.35        
110 Zarmakoupis, Athena        7 Bcny-MR                45.00      52.02        
111 Chernavsky, Madeline       8 Sachem-MR            1:00.00      52.77        
112 Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       1:00.59      53.92        
113 Waszczyszak, Dorota K      7 Twisters-MR            52.14      54.41        
114 Casottana, Kelly D        10 FLY-MR                    NT      55.80        
115 Ebenstein, Olivia M        8 North Shore-MR       1:04.97      57.99        
116 Mirro, Christina           9 CSC-MR               1:01.19      58.85        
117 Haberman, Ruby M           7 WISC-MR                58.90    1:00.18        
118 Thomas, Christine A        7 FLY-MR               1:00.45    1:03.05        
119 D'Andrea, Grace            8 LBA-MR               1:00.00    1:03.22        
120 Tuffey, Shannon            6 LBA-MR               1:30.00    1:05.85        
121 Bischofberger, Emma Jean   9 HYB-MR                 54.00    1:21.13        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A        10 Express Swimming-MR  1:11.21    1:09.42        
  2 Polanco, Kayla M          10 Twisters-MR          1:10.66    1:09.51        
  3 Smith, Jazmine K          10 Empire-MR            1:12.06    1:12.26        
  4 Stepanek, Chloe M          9 HYB-MR               1:15.13    1:13.35        
  5 Nichols, Mary H           10 Rivertown Rays-MR    1:13.16    1:13.41        
  6 Vleck, Sydney M           10 Empire-MR            1:14.42    1:14.65        
  7 Fong, Samantha            10 Twisters-MR          1:17.90    1:16.15        
  8 Soo, Nicole               10 Twisters-MR          1:16.65    1:16.26        
  9 Thom, Miriam H            10 Twisters-MR          1:18.74    1:16.96        
 10 Swiatowski, Nicole        10 Twisters-MR          1:20.05    1:17.38        
 11 Amar, Kate M              10 Empire-MR            1:22.92    1:17.49        
 12 Welcome, Shannon          10 GATE-MR              1:22.75    1:19.49        
 13 Fan, Catherine             9 FLY-MR               1:22.26    1:19.60        
 14 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                1:22.54    1:20.37        
 15 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR            1:17.17    1:20.52        
 16 Burns, Julia              10 LBA-MR               1:20.33    1:20.57        
 17 Rivera, Hannah             9 Twisters-MR          1:24.11    1:20.65        
 18 Schwab, Carly A            9 Rivertown Rays-MR    1:26.00    1:20.83        
 19 Babel, Kristen M          10 Express Swimming-MR  1:21.98    1:20.99        
 20 Skarren, Kaley             9 LBA-MR               1:20.53    1:21.14        
 21 Ketron, Anna E             9 Rivertown Rays-MR    1:19.04    1:21.53        
 22 Rodriguez, Emily M         9 Twisters-MR          1:25.27    1:21.65        
 23 Kraff, Allyson R          10 Express Swimming-MR  1:21.81    1:21.87        
 24 Falcao, Isabella L         9 Twisters-MR          1:27.65    1:22.80        
 25 Vitale, Serafina          10 LBA-MR               1:22.80    1:22.88        
 26 Gonciarz, Zuzanna L       10 Twisters-MR          1:24.13    1:23.05        
 27 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR    1:24.14    1:23.44        
 28 Riley, Emma               10 HYB-MR               1:24.16    1:23.75        
 28 Starzyk, Suzanne          10 Twisters-MR          1:23.09    1:23.75        
 30 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR    1:30.52    1:24.07        
 31 Bailin, Hannah            10 HYB-MR               1:26.21    1:24.32        
 32 Courtney, Julia M         10 FLY-MR               1:24.99    1:24.60        
 33 Gallagher, Maddy M        10 Empire-MR            1:27.21    1:24.94        
 34 Curran, Olivia N          10 Empire-MR            1:25.07    1:24.97        
 35 Stanford, Catherine M      8 LBA-MR               1:24.88    1:25.25        
 36 Youssef, Lara S            9 Twisters-MR          1:25.97    1:26.10        
 37 McKevitt, Katelyn C       10 WISC-MR              1:27.18    1:26.12        
 38 Thomas, Mackenzie          9 IA-MR                1:25.67    1:26.99        
 39 Criollo, Ashley K         10 Twisters-MR          1:25.63    1:27.05        
 40 Moon, Jacqueline          10 FLY-MR               1:25.01    1:27.53        
 41 Kreuscher, Camryn M        9 HAA-MR               1:29.63    1:27.81        
 42 Sheinberg, Faith          10 LBA-MR               1:26.75    1:28.13        
 43 Tillmann, Valentina L      9 Empire-MR            1:32.88    1:28.16        
 44 Katchis, Megan G           9 Empire-MR            1:29.46    1:28.63        
 45 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                1:29.28    1:28.64        
 46 Yuen, Valerie A            9 FLY-MR               1:33.00    1:28.78        
 47 Ekstrom, Madison           9 LBA-MR               1:29.11    1:28.81        
 48 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR    1:31.01    1:28.88        
 49 Chang, Grace              10 GATE-MR              1:27.24    1:28.91        
 50 Rodriguez, Andrea I        8 Twisters-MR          1:27.24    1:29.08        
 51 Lovasz, Isabella H         9 FLY-MR               1:28.19    1:29.53        
 52 Montgomery, Bridget M      9 FLY-MR               1:28.50    1:29.98        
 53 Heinz, Amanda              9 WISC-MR              1:34.20    1:30.27        
 54 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR    1:26.13    1:30.53        
 55 Goldstein, Claire M       10 Empire-MR            1:34.94    1:30.92        
 56 Corridon, Delia E         10 Agua Swim Team-MR    1:28.75    1:31.20        
 57 Santosa, Jessica G         9 Bcny-MR              1:32.00    1:31.46        
 58 Zhang, Angelina            9 GATE-MR              1:34.11    1:31.59        
 59 Maher, Mary Kate           9 LBA-MR               1:28.86    1:31.65        
 60 Walsh, Fiona M             9 Express Swimming-MR  1:33.21    1:32.17        
 61 Griskie, Chloe             8 HYB-MR               1:40.97    1:32.82        
 62 Chen, Kira                 7 Bcny-MR              1:27.00    1:32.95        
 63 Collmar, Yilinna           7 FLY-MR               1:35.50    1:33.35        
 64 Matossian, Caroline K      9 Agua Swim Team-MR    1:36.58    1:33.57        
 65 Martinovic, Nadja         10 FLY-MR               1:50.00    1:33.62        
 66 Siegel, Carly             10 LBA-MR               1:44.15    1:34.45        
 67 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                1:36.63    1:34.69        
 68 Whang, Jessica             9 Express Swimming-MR  1:35.23    1:34.76        
 69 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR    1:46.13    1:34.91        
 70 Kavanagh, Anna            10 LBA-MR               1:31.21    1:34.95        
 71 Zahariev, Tiffany          9 Twisters-MR          1:53.75    1:35.36        
 72 Guo, Eva J                 9 Express Swimming-MR  1:35.49    1:35.79        
 73 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR       1:33.49    1:35.80        
 74 Gualtiere, Isabella K      8 Rivertown Rays-MR    1:40.02    1:36.68        
 75 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    1:34.73    1:37.08        
 76 Ramon, Amy                 9 LBA-MR               1:37.74    1:37.44        
 77 Gibson, Grace M           10 LBA-MR               1:39.51    1:37.50        
 78 Yanza, Ayleen              9 Twisters-MR          1:40.20    1:38.02        
 79 Moeslinger, Natasha        8 GATE-MR              1:39.43    1:38.06        
 80 Ng, Chloe N                8 Agua Swim Team-MR    1:43.31    1:38.90        
 81 Groshen, Kayla N          10 FLY-MR               2:00.00    1:39.26        
 82 Yan, Emily                 9 GATE-MR              1:38.42    1:39.46        
 83 Fernandez, Samantha        8 Twisters-MR          1:42.73    1:39.61        
 84 Qu, Sara                  10 GATE-MR              1:37.11    1:40.09        
 85 Magued Sobhy, Sabina       9 Twisters-MR          2:01.13    1:40.79        
 86 Scala, Claudia C           9 Express Swimming-MR  1:46.03    1:42.23        
 87 Walsh, Stephanie M         8 Express Swimming-MR  1:42.20    1:42.59        
 88 Ehert, Jessica            10 LBA-MR               2:00.00    1:43.69        
 89 Bonvissuto, Mia D          9 Express Swimming-MR  1:42.87    1:44.09        
 90 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    1:39.86    1:44.61        
 91 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR    1:46.93    1:46.35        
 92 Moon, Laura                9 FLY-MR               1:44.74    1:47.42        
 93 Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR    1:46.85    1:47.53        
 94 Herling, Shelby            9 HYB-MR               1:54.01    1:48.60        
 95 Andrejczuk, Alxandra       9 LBA-MR               2:00.00    1:49.51        
 96 Ramirez, Leslye F          8 FLY-MR               1:44.92    1:50.45        
 97 DuFord, Oliva P            8 Agua Swim Team-MR    1:56.64    1:51.75        
 98 Sinclair, Amanda M         9 North Shore-MR       1:48.45    1:51.79        
 99 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    1:49.99    1:52.84        
100 Schuppert, Nicole J        9 CSC-MR               2:16.51    1:55.73        
101 Singer, Gillian D         10 Sachem-MR            1:54.06    1:57.45        
102 McCann, Jada               9 CSC-MR                    NT    1:59.31        
103 Witkowski, Sydney M       10 FLY-MR               1:51.10    2:00.35        
104 Chernavsky, Madeline       8 Sachem-MR            2:30.00    2:02.85        
105 Ulhar, Hailey              8 LBA-MR               2:00.00    2:04.21        
106 O'Neill, Cassandra R      10 Express Swimming-MR       NT    2:04.67        
107 Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       2:14.01    2:07.40        
108 Haberman, Ruby M           7 WISC-MR              2:01.70    2:12.29        
109 Thomas, Christine A        7 FLY-MR               2:15.25    2:21.89        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla M          10 Twisters-MR            37.93      37.57        
  2 Smith, Jazmine K          10 Empire-MR              39.20      37.79        
  3 Walsh, Elizabeth A        10 Express Swimming-MR    37.94      38.36        
  4 Chu, Annie                10 Twisters-MR            41.92      40.13        
  5 Nichols, Mary H           10 Rivertown Rays-MR      40.50      40.59        
  6 Thom, Miriam H            10 Twisters-MR            40.96      40.76        
  7 Fan, Catherine             9 FLY-MR                 39.76      40.91        
  8 Silveira, Luiza E         10 Twisters-MR            42.96      41.00        
  9 Soo, Nicole               10 Twisters-MR            41.75      41.42        
 10 Starzyk, Suzanne          10 Twisters-MR            39.70      41.90        
 11 Fong, Samantha            10 Twisters-MR            42.93      41.92        
 12 Swiatowski, Nicole        10 Twisters-MR            44.57      42.13        
 13 Stepanek, Chloe M          9 HYB-MR                 41.04      42.56        
 14 Burns, Julia              10 LBA-MR                 53.69      42.81        
 15 Kraff, Allyson R          10 Express Swimming-MR    45.58      43.28        
 16 Welcome, Shannon          10 GATE-MR                44.39      43.75        
 17 Ting, Olivia              10 Agua Swim Team-MR      42.53      43.96        
 18 Skarren, Kaley             9 LBA-MR                 43.04      44.00        
 19 Schwab, Carly A            9 Rivertown Rays-MR      45.09      44.66        
 20 Babel, Kristen M          10 Express Swimming-MR    45.50      44.89        
 21 Ketron, Anna E             9 Rivertown Rays-MR      45.61      44.91        
 22 Zarmakoupis, Vicky         9 Bcny-MR                39.90      45.09        
 23 Rodriguez, Emily M         9 Twisters-MR            46.75      45.22        
 24 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR      47.84      45.29        
 25 Eng, Lauren *              9 Agua Swim Team-MR      46.85      45.38        
 26 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                  44.87      45.43        
 27 Lovasz, Isabella H         9 FLY-MR                 43.87      45.79        
 28 McDonnell, Emily           9 LBA-MR                 46.04      45.90        
 29 Thomas, Mackenzie          9 IA-MR                  46.36      45.98        
 30 Thomas, Laura E           10 FLY-MR                 45.26      45.99        
 31 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                  48.45      46.05        
 32 Bailin, Hannah            10 HYB-MR                 47.49      46.16        
 33 Chang, Grace              10 GATE-MR                44.05      46.40        
 34 Gibson, Grace M           10 LBA-MR                 48.12      46.43        
 35 Gonciarz, Zuzanna L       10 Twisters-MR            46.55      46.44        
 36 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR      46.38      46.46        
 37 Corridon, Delia E         10 Agua Swim Team-MR      43.75      46.48        
 38 Chen, Kira                 7 Bcny-MR                44.90      47.10        
 39 Jhong, Sara                9 Express Swimming-MR       NT      47.41        
 40 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                  49.35      47.63        
 41 Tillmann, Valentina L      9 Empire-MR              50.30      47.66        
 42 Heinz, Amanda              9 WISC-MR                49.13      47.70        
 43 Collmar, Yilinna           7 FLY-MR                 50.74      47.75        
 44 Courtney, Julia M         10 FLY-MR                 48.08      47.76        
 45 Youssef, Lara S            9 Twisters-MR            46.30      47.78        
 46 Montgomery, Bridget M      9 FLY-MR                 46.95      48.06        
 47 Zhang, Angelina            9 GATE-MR                45.41      48.41        
 48 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR         49.91      48.55        
 49 Matossian, Caroline K      9 Agua Swim Team-MR      49.73      48.64        
 50 Zarmakoupis, Athena        7 Bcny-MR                46.00      48.75        
 51 Ekstrom, Madison           9 LBA-MR                 48.05      48.77        
 51 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR      49.57      48.77        
 53 McKevitt, Katelyn C       10 WISC-MR                52.75      48.93        
 54 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR      47.55      49.02        
 55 Tsai, Sarah Y              6 Bcny-MR                49.00      49.06        
 56 Yanza, Ayleen              9 Twisters-MR            50.03      49.12        
 57 Gualtiere, Isabella K      8 Rivertown Rays-MR      50.15      49.35        
 58 Criollo, Ashley K         10 Twisters-MR            47.03      49.56        
 59 Gallagher, Maddy M        10 Empire-MR              52.92      49.65        
 60 Bonvissuto, Mia D          9 Express Swimming-MR    52.75      49.73        
 61 Falcao, Isabella L         9 Twisters-MR            53.01      49.85        
 62 Rivera, Hannah             9 Twisters-MR            49.31      50.09        
 63 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR      48.67      50.46        
 64 Zahariev, Tiffany          9 Twisters-MR            58.28      50.51        
 65 Herling, Shelby            9 HYB-MR                 51.79      50.71        
 66 Fernandez, Samantha        8 Twisters-MR            52.34      50.85        
 67 Moeslinger, Natasha        8 GATE-MR                49.95      51.21        
 68 Maher, Mary Kate           9 LBA-MR                 51.34      51.69        
 69 Sheinberg, Faith          10 LBA-MR                 51.37      51.75        
 70 Yuen, Valerie A            9 FLY-MR                 49.75      51.77        
 71 Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR      52.07      52.07        
 72 Qu, Sara                  10 GATE-MR                52.90      52.22        
 73 Yan, Emily                 9 GATE-MR                50.19      52.26        
 74 Guo, Eva J                 9 Express Swimming-MR    50.14      52.34        
 75 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR      53.47      52.43        
 76 DuFord, Oliva P            8 Agua Swim Team-MR      55.97      52.55        
 77 Magued Sobhy, Sabina       9 Twisters-MR            56.72      53.09        
 78 Rodriguez, Andrea I        8 Twisters-MR            50.49      53.49        
 79 Martinovic, Nadja         10 FLY-MR                 53.59      53.50        
 80 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      49.00      53.70        
 81 Ramirez, Leslye F          8 FLY-MR                 53.75      53.77        
 82 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR      54.25      53.89        
 83 Griskie, Chloe             8 HYB-MR                 57.07      53.97        
 84 Mondello, Mia              9 HYB-MR                 55.36      54.40        
 85 Walsh, Fiona M             9 Express Swimming-MR    53.21      54.55        
 86 Schuppert, Nicole J        9 CSC-MR                    NT      55.36        
 87 Ehert, Jessica            10 LBA-MR               1:00.00      55.48        
 88 Scala, Claudia C           9 Express Swimming-MR    51.14      55.70        
 89 Ng, Chloe N                8 Agua Swim Team-MR      55.56      55.78        
 90 Ramon, Amy                 9 LBA-MR                 56.18      56.62        
 91 Sinclair, Amanda M         9 North Shore-MR         53.13      56.87        
 92 Bilello, Chiara L         10 FLY-MR                 49.52      57.41        
 93 Singer, Gillian D         10 Sachem-MR              57.97      57.54        
 94 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR      56.50      57.86        
 95 Walsh, Stephanie M         8 Express Swimming-MR    55.15      58.12        
 96 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR      56.09      58.44        
 97 Witkowski, Sydney M       10 FLY-MR                 53.54    1:00.56        
 98 Casottana, Kelly D        10 FLY-MR                    NT    1:00.68        
 99 Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       1:01.62    1:01.82        
100 Andrejczuk, Alxandra       9 LBA-MR               1:00.00    1:01.91        
101 O'Neill, Cassandra R      10 Express Swimming-MR       NT    1:02.32        
102 Haberman, Ruby M           7 WISC-MR              1:10.10    1:03.28        
103 Moon, Laura                9 FLY-MR                 55.92    1:03.94        
104 Tuffey, Shannon            6 LBA-MR               1:30.00    1:04.22        
105 Thomas, Christine A        7 FLY-MR               1:06.08    1:05.19        
106 Ulhar, Hailey              8 LBA-MR               1:00.00    1:05.46        
107 McCann, Jada               9 CSC-MR                    NT    1:09.11        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla M          10 Twisters-MR          1:19.03    1:18.36        
  2 Smith, Jazmine K          10 Empire-MR            1:21.14    1:20.03        
  3 Walsh, Elizabeth A        10 Express Swimming-MR  1:23.17    1:20.69        
  4 Vleck, Sydney M           10 Empire-MR            1:23.35    1:23.22        
  5 Soo, Nicole               10 Twisters-MR          1:29.45    1:26.12        
  6 Nichols, Mary H           10 Rivertown Rays-MR    1:27.00    1:27.22        
  7 Chu, Annie                10 Twisters-MR          1:26.49    1:27.36        
  8 Starzyk, Suzanne          10 Twisters-MR          1:28.40    1:27.41        
  9 Silveira, Luiza E         10 Twisters-MR          1:29.32    1:27.45        
 10 Fan, Catherine             9 FLY-MR               1:30.32    1:28.47        
 11 Thom, Miriam H            10 Twisters-MR          1:34.03    1:28.61        
 12 Swiatowski, Nicole        10 Twisters-MR          1:33.01    1:30.45        
 13 Salcedo, Bianca M         10 Hes_hurricanes-MA    1:34.19    1:31.29        
 14 Berman, Dara R            10 North Shore-MR       1:31.94    1:31.35        
 15 Fong, Samantha            10 Twisters-MR          1:32.56    1:31.45        
 16 Skarren, Kaley             9 LBA-MR               1:32.01    1:31.56        
 17 Kuester, Garrity A        10 Express Swimming-MR  1:31.58    1:32.13        
 18 Burns, Julia              10 LBA-MR               1:34.85    1:33.51        
 19 Stepanek, Chloe M          9 HYB-MR               1:29.69    1:33.65        
 20 Welcome, Shannon          10 GATE-MR              1:38.42    1:34.34        
 20 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                1:34.94    1:34.34        
 22 Ting, Olivia              10 Agua Swim Team-MR    1:32.57    1:34.47        
 23 Chang, Grace              10 GATE-MR              1:32.01    1:34.82        
 24 Zarmakoupis, Vicky         9 Bcny-MR              1:27.00    1:35.28        
 25 Rodriguez, Emily M         9 Twisters-MR          1:38.84    1:36.01        
 26 Choa, Kristina             9 Bcny-MR              1:32.00    1:36.15        
 27 Riley, Emma               10 HYB-MR               1:34.00    1:36.30        
 28 Tillman, Victoria         10 Sailfish-MR          1:34.73    1:36.54        
 29 Gonciarz, Zuzanna L       10 Twisters-MR          1:38.06    1:36.57        
 30 Chen, Kira                 7 Bcny-MR              1:35.00    1:36.58        
 31 Lovasz, Isabella H         9 FLY-MR               1:44.98    1:36.63        
 32 McDonnell, Emily           9 LBA-MR               1:38.60    1:36.75        
 33 Youssef, Lara S            9 Twisters-MR          1:37.10    1:36.78        
 33 Courtney, Julia M         10 FLY-MR               1:41.58    1:36.78        
 35 Babel, Kristen M          10 Express Swimming-MR  1:36.56    1:37.04        
 36 Zhang, Angelina            9 GATE-MR                   NT    1:37.48        
 37 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR    1:36.06    1:37.60        
 38 Bailin, Hannah            10 HYB-MR               1:38.57    1:37.64        
 39 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR    1:44.83    1:39.46        
 40 Gibson, Grace M           10 LBA-MR               2:00.00    1:39.80        
 41 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                1:44.43    1:39.93        
 42 Schwab, Carly A            9 Rivertown Rays-MR    1:41.14    1:40.06        
 43 Collmar, Yilinna           7 FLY-MR               1:47.64    1:41.12        
 44 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    1:42.79    1:41.54        
 45 Jhong, Sara                9 Express Swimming-MR       NT    1:41.73        
 46 Rivera, Hannah             9 Twisters-MR          1:38.91    1:41.93        
 47 Matossian, Caroline K      9 Agua Swim Team-MR    1:43.16    1:42.68        
 48 Tillmann, Valentina L      9 Empire-MR            1:44.74    1:43.92        
 49 Ekstrom, Madison           9 LBA-MR               1:42.59    1:43.99        
 50 Gualtiere, Isabella K      8 Rivertown Rays-MR    1:53.20    1:44.54        
 51 Criollo, Ashley K         10 Twisters-MR          1:38.62    1:44.86        
 52 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR    1:41.34    1:45.05        
 53 Chan, Mandy                9 Twisters-MR          1:56.72    1:45.08        
 54 Heinz, Amanda              9 WISC-MR              1:45.83    1:45.13        
 55 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR       1:48.33    1:45.46        
 56 McKevitt, Katelyn C       10 WISC-MR              1:44.31    1:45.73        
 57 Guo, Eva J                 9 Express Swimming-MR  1:44.83    1:45.84        
 58 Pikulik, Danielle A       10 HAA-MR               1:44.98    1:46.32        
 59 Yanza, Ayleen              9 Twisters-MR          1:44.84    1:46.91        
 60 Falcao, Isabella L         9 Twisters-MR          1:55.37    1:47.07        
 61 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                1:48.22    1:47.21        
 62 Yuen, Valerie A            9 FLY-MR               1:50.65    1:47.89        
 63 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR    1:53.26    1:47.90        
 64 Moeslinger, Natasha        8 GATE-MR              1:51.70    1:49.07        
 65 Yan, Emily                 9 GATE-MR              1:52.79    1:49.12        
 66 Sheinberg, Faith          10 LBA-MR               1:48.95    1:49.95        
 67 Walsh, Fiona M             9 Express Swimming-MR  1:50.41    1:50.18        
 68 Zahariev, Tiffany          9 Twisters-MR          2:01.05    1:50.58        
 69 Tsai, Sarah Y              6 Bcny-MR              1:50.00    1:51.36        
 70 Fernandez, Samantha        8 Twisters-MR          1:49.10    1:51.38        
 71 Kreuscher, Camryn M        9 HAA-MR               2:13.61    1:51.52        
 72 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR    2:08.72    1:51.68        
 73 Goldstein, Claire M       10 Empire-MR            1:51.14    1:51.80        
 74 Martinovic, Nadja         10 FLY-MR               1:59.00    1:52.42        
 75 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    1:58.64    1:52.69        
 76 Herling, Shelby            9 HYB-MR               2:04.97    1:53.07        
 77 Ng, Chloe N                8 Agua Swim Team-MR    2:04.10    1:55.31        
 78 Qu, Sara                  10 GATE-MR                   NT    1:55.65        
 79 Bice, Casey C              8 Express Swimming-MR  1:53.22    1:55.75        
 80 Ramirez, Leslye F          8 FLY-MR               1:53.90    1:56.83        
 81 Kavanagh, Anna            10 LBA-MR               1:50.21    1:56.89        
 82 Ehert, Jessica            10 LBA-MR               2:00.00    1:58.07        
 83 Walsh, Stephanie M         8 Express Swimming-MR  1:57.45    1:58.09        
 84 Magued Sobhy, Sabina       9 Twisters-MR          2:08.93    1:59.23        
 85 Sinclair, Amanda M         9 North Shore-MR       2:01.99    1:59.43        
 86 Singer, Gillian D         10 Sachem-MR            2:03.27    2:00.39        
 87 Griskie, Chloe             8 HYB-MR               2:20.11    2:00.78        
 88 Perez, Meadow A           10 Express Swimming-MR  2:00.76    2:02.47        
 89 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR    2:02.83    2:02.89        
 90 Lew, Katie G               8 Express Swimming-MR  2:01.59    2:03.44        
 91 Ramon, Amy                 9 LBA-MR               2:04.19    2:03.79        
 92 DuFord, Oliva P            8 Agua Swim Team-MR    2:07.08    2:04.26        
 93 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    2:05.94    2:07.03        
 94 O'Neill, Cassandra R      10 Express Swimming-MR       NT    2:10.49        
 95 Witkowski, Sydney M       10 FLY-MR               2:00.00    2:10.68        
 96 Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       2:18.83    2:12.25        
 97 Andrejczuk, Alxandra       9 LBA-MR               2:00.00    2:12.48        
 98 Haberman, Ruby M           7 WISC-MR              2:37.70    2:13.10        
 99 Thomas, Christine A        7 FLY-MR               2:17.24    2:16.77        
100 Waszczyszak, Dorota K      7 Twisters-MR          1:59.63    2:19.06        
101 Ebenstein, Olivia M        8 North Shore-MR       2:40.00    2:29.65        
102 D'Andrea, Grace            8 LBA-MR               2:00.00    2:55.80        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla M          10 Twisters-MR            39.87      38.40        
  2 Soo, Nicole               10 Twisters-MR            43.31      41.45        
  3 Walsh, Elizabeth A        10 Express Swimming-MR    44.50      41.80        
  4 Schwab, Carly A            9 Rivertown Rays-MR      44.61      44.20        
  5 Fan, Catherine             9 FLY-MR                 44.76      44.60        
  6 Starzyk, Suzanne          10 Twisters-MR            46.04      45.79        
  7 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                  47.59      46.38        
  8 Kuester, Garrity A        10 Express Swimming-MR    45.18      46.47        
  9 Fong, Samantha            10 Twisters-MR            47.23      46.66        
 10 Silveira, Luiza E         10 Twisters-MR            47.72      46.94        
 11 Guo, Eva J                 9 Express Swimming-MR    47.27      47.33        
 12 Thom, Miriam H            10 Twisters-MR            46.16      47.41        
 13 Nichols, Mary H           10 Rivertown Rays-MR      49.30      47.90        
 14 Rodriguez, Emily M         9 Twisters-MR            47.19      47.96        
 15 Salcedo, Bianca M         10 Hes_hurricanes-MA      53.20      48.33        
 16 Tillman, Victoria         10 Sailfish-MR            47.76      48.36        
 17 Zhang, Angelina            9 GATE-MR                   NT      48.48        
 18 Berman, Dara R            10 North Shore-MR         55.60      48.50        
 19 Starkey, Brooke           10 HYB-MR                 54.59      48.51        
 20 Goldstein, Claire M       10 Empire-MR              51.58      48.97        
 21 Whang, Jessica             9 Express Swimming-MR    53.21      49.03        
 22 Eng, Lauren *              9 Agua Swim Team-MR      50.75      49.42        
 23 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                  50.30      49.76        
 24 Ting, Olivia              10 Agua Swim Team-MR      49.17      49.96        
 25 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR      51.42      50.16        
 26 Welcome, Shannon          10 GATE-MR                53.09      50.19        
 27 Heinz, Amanda              9 WISC-MR                52.36      50.48        
 28 Gonciarz, Zuzanna L       10 Twisters-MR            52.52      50.57        
 29 Zarmakoupis, Vicky         9 Bcny-MR                50.00      50.85        
 30 Kreuscher, Camryn M        9 HAA-MR               1:04.95      51.00        
 31 Swiatowski, Nicole        10 Twisters-MR            53.32      51.46        
 32 McDonnell, Emily           9 LBA-MR                 51.83      51.48        
 33 Yuen, Valerie A            9 FLY-MR                 52.17      51.65        
 34 Renz, Machara             10 LBA-MR                 51.54      51.78        
 35 Choa, Kristina             9 Bcny-MR                50.00      51.85        
 36 Thomas, Laura E           10 FLY-MR                 52.00      51.98        
 37 Rivera, Hannah             9 Twisters-MR            54.49      51.99        
 38 Criollo, Ashley K         10 Twisters-MR            52.04      52.36        
 39 Montgomery, Bridget M      9 FLY-MR                 52.81      52.43        
 40 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR      50.99      52.68        
 41 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR      55.13      52.88        
 42 Vitale, Serafina          10 LBA-MR                 51.46      52.96        
 43 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                  58.98      53.38        
 44 Babel, Kristen M          10 Express Swimming-MR    50.48      53.54        
 45 Pikulik, Danielle A       10 HAA-MR                 48.89      53.68        
 46 D'Andrea, Gabriella       10 LBA-MR                 52.96      53.73        
 47 DuFord, Oliva P            8 Agua Swim Team-MR      58.71      53.82        
 48 Groshen, Kayla N          10 FLY-MR                 53.21      53.87        
 49 Kavanagh, Anna            10 LBA-MR                 52.29      54.15        
 50 Santosa, Jessica G         9 Bcny-MR                54.00      54.35        
 51 Casey, Emma P             10 HAA-MR               1:00.00      54.63        
 52 Courtney, Julia M         10 FLY-MR                 55.79      54.69        
 53 Witkowski, Sydney M       10 FLY-MR                 52.69      54.88        
 54 Fernandez, Samantha        8 Twisters-MR            57.64      55.15        
 55 Riley, Emma               10 HYB-MR                 55.80      55.85        
 56 Falcao, Isabella L         9 Twisters-MR            54.41      55.97        
 57 McKevitt, Katelyn C       10 WISC-MR                55.26      56.21        
 58 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      59.31      56.27        
 59 Jhong, Sara                9 Express Swimming-MR       NT      56.33        
 60 Zarmakoupis, Athena        7 Bcny-MR                56.00      56.41        
 61 Moeslinger, Natasha        8 GATE-MR              1:02.65      56.70        
 62 Andrejczuk, Alxandra       9 LBA-MR               1:00.00      56.72        
 63 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR      59.20      57.04        
 64 O'Neill, Cassandra R      10 Express Swimming-MR       NT      57.06        
 65 Maher, Mary Kate           9 LBA-MR                 54.78      57.15        
 66 Yanza, Ayleen              9 Twisters-MR            57.45      57.56        
 67 Martinovic, Nadja         10 FLY-MR                 57.21      57.57        
 68 Griskie, Chloe             8 HYB-MR                 59.37      57.59        
 69 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR      57.84      58.02        
 70 Curran, Olivia N          10 Empire-MR              58.45      58.22        
 71 Matossian, Caroline K      9 Agua Swim Team-MR      59.05      58.48        
 72 Ehert, Jessica            10 LBA-MR               1:15.00      58.52        
 73 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      55.75      58.55        
 74 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR      56.90      59.01        
 75 Bailin, Hannah            10 HYB-MR                 59.05      59.04        
 76 Zahariev, Tiffany          9 Twisters-MR          1:05.85      59.30        
 77 Gibson, Grace M           10 LBA-MR               1:01.46      59.57        
 77 Yan, Emily                 9 GATE-MR              1:01.03      59.57        
 79 Walsh, Fiona M             9 Express Swimming-MR    58.93      59.58        
 80 Chan, Mandy                9 Twisters-MR            58.99      59.66        
 81 Ng, Chloe N                8 Agua Swim Team-MR    1:07.38      59.68        
 82 Qu, Sara                  10 GATE-MR                   NT      59.83        
 83 Collmar, Yilinna           7 FLY-MR               1:00.11      59.86        
 84 Bice, Casey C              8 Express Swimming-MR    59.09    1:00.09        
 85 Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       1:04.84    1:00.40        
 86 Perez, Meadow A           10 Express Swimming-MR    57.92    1:00.62        
 87 Magued Sobhy, Sabina       9 Twisters-MR          1:06.77    1:01.38        
 88 Walsh, Stephanie M         8 Express Swimming-MR    58.28    1:01.62        
 89 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR    1:02.16    1:01.65        
 90 Ekstrom, Madison           9 LBA-MR               1:04.41    1:01.89        
 91 Singer, Gillian D         10 Sachem-MR            1:05.27    1:01.94        
 92 Lew, Katie G               8 Express Swimming-MR  1:03.89    1:02.20        
 93 Sinclair, Amanda M         9 North Shore-MR       1:12.86    1:02.77        
 94 Herling, Shelby            9 HYB-MR               1:01.75    1:04.50        
 95 Ebenstein, Olivia M        8 North Shore-MR       1:09.14    1:04.51        
 96 Youssef, Lara S            9 Twisters-MR          1:03.92    1:04.84        
 97 Casottana, Kelly D        10 FLY-MR                    NT    1:04.86        
 98 Gualtiere, Isabella K      8 Rivertown Rays-MR    1:10.00    1:04.87        
 99 Sheinberg, Faith          10 LBA-MR               1:06.29    1:05.95        
100 Mirro, Christina           9 CSC-MR               1:13.78    1:06.22        
101 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR       1:06.63    1:06.72        
102 Waszczyszak, Dorota K      7 Twisters-MR          1:11.55    1:07.62        
103 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    1:10.04    1:08.46        
104 Ramirez, Leslye F          8 FLY-MR               1:08.39    1:08.94        
105 Chernavsky, Madeline       8 Sachem-MR            1:30.00    1:14.86        
106 McCann, Jada               9 CSC-MR                    NT    1:15.02        
107 Ramon, Amy                 9 LBA-MR               1:09.09    1:16.28        
108 D'Andrea, Grace            8 LBA-MR               1:00.00    1:24.18        
109 Tuffey, Shannon            6 LBA-MR               2:00.00    1:35.38        
110 Haberman, Ruby M           7 WISC-MR              1:45.80    1:35.40        
 -- Narvaez, Abby             10 CSC-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A        10 Express Swimming-MR  1:34.26    1:31.54        
  2 Soo, Nicole               10 Twisters-MR          1:36.97    1:32.65        
  3 Vleck, Sydney M           10 Empire-MR            1:37.72    1:37.23        
  4 Silveira, Luiza E         10 Twisters-MR          1:45.33    1:38.53        
  5 Fan, Catherine             9 FLY-MR               1:38.49    1:39.16        
  6 Schwab, Carly A            9 Rivertown Rays-MR    1:45.60    1:39.17        
  7 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR            1:35.60    1:40.86        
  8 Kuester, Garrity A        10 Express Swimming-MR  1:39.72    1:41.09        
  9 Fong, Samantha            10 Twisters-MR          1:44.74    1:41.76        
 10 Guo, Eva J                 9 Express Swimming-MR  1:45.52    1:42.20        
 11 Starzyk, Suzanne          10 Twisters-MR          1:43.21    1:43.49        
 12 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                1:49.61    1:44.86        
 13 Nichols, Mary H           10 Rivertown Rays-MR    1:47.82    1:45.31        
 14 Moon, Jacqueline          10 FLY-MR               1:44.09    1:45.50        
 15 Zhang, Angelina            9 GATE-MR              1:46.09    1:45.80        
 16 Whang, Jessica             9 Express Swimming-MR       NT    1:46.58        
 17 Eng, Lauren *              9 Agua Swim Team-MR    1:54.48    1:46.98        
 18 Rodriguez, Emily M         9 Twisters-MR          1:51.25    1:47.51        
 19 Salcedo, Bianca M         10 Hes_hurricanes-MA    1:45.38    1:47.93        
 20 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR    1:47.03    1:48.07        
 21 Ting, Olivia              10 Agua Swim Team-MR    1:44.42    1:48.24        
 22 Criollo, Ashley K         10 Twisters-MR          1:49.96    1:50.01        
 23 McDonnell, Emily           9 LBA-MR               1:53.43    1:50.38        
 24 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                1:48.94    1:50.58        
 25 Rivera, Hannah             9 Twisters-MR          1:57.04    1:50.61        
 26 Heinz, Amanda              9 WISC-MR              1:50.20    1:50.76        
 27 Bonvissuto, Mia D          9 Express Swimming-MR  1:54.60    1:51.66        
 28 Babel, Kristen M          10 Express Swimming-MR  1:48.96    1:51.85        
 29 Vitale, Serafina          10 LBA-MR               1:52.34    1:52.00        
 30 Yuen, Valerie A            9 FLY-MR               1:56.56    1:52.40        
 31 Kreuscher, Camryn M        9 HAA-MR               1:59.74    1:52.44        
 32 Thomas, Laura E           10 FLY-MR               1:52.09    1:52.82        
 33 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR    1:50.80    1:53.22        
 34 Goldstein, Claire M       10 Empire-MR            1:51.00    1:53.64        
 35 Stanford, Catherine M      8 LBA-MR               1:52.57    1:53.72        
 36 Groshen, Kayla N          10 FLY-MR               1:51.98    1:53.80        
 37 Ketron, Anna E             9 Rivertown Rays-MR    1:53.96    1:53.85        
 38 Choa, Kristina             9 Bcny-MR              1:49.00    1:54.31        
 39 Zarmakoupis, Vicky         9 Bcny-MR              1:51.00    1:54.54        
 40 Katchis, Megan G           9 Empire-MR            2:10.00    1:55.61        
 41 Welcome, Shannon          10 GATE-MR              1:54.08    1:55.77        
 42 Thomas, Mackenzie          9 IA-MR                1:56.28    1:56.68        
 43 Curran, Olivia N          10 Empire-MR            2:09.20    1:57.41        
 44 McKevitt, Katelyn C       10 WISC-MR              2:01.99    1:58.33        
 45 Kavanagh, Anna            10 LBA-MR               1:52.00    1:58.55        
 46 Falcao, Isabella L         9 Twisters-MR          2:06.45    1:59.14        
 47 Amar, Kate M              10 Empire-MR            2:16.19    1:59.34        
 48 Fernandez, Samantha        8 Twisters-MR          2:01.97    1:59.67        
 49 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR    2:10.43    1:59.81        
 50 Santosa, Jessica G         9 Bcny-MR              1:54.00    2:00.63        
 51 Yanza, Ayleen              9 Twisters-MR          2:08.25    2:00.87        
 52 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    2:03.92    2:01.16        
 53 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR    2:04.71    2:01.70        
 54 Andrejczuk, Alxandra       9 LBA-MR               2:00.00    2:03.14        
 55 DuFord, Oliva P            8 Agua Swim Team-MR    2:07.36    2:03.99        
 56 Maher, Mary Kate           9 LBA-MR               2:00.00    2:04.66        
 57 Moeslinger, Natasha        8 GATE-MR              2:08.21    2:05.13        
 58 Qu, Sara                  10 GATE-MR              2:17.49    2:05.61        
 59 Witkowski, Sydney M       10 FLY-MR               1:52.32    2:06.31        
 60 Yan, Emily                 9 GATE-MR              2:11.11    2:06.43        
 61 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                2:10.42    2:07.05        
 62 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR    2:06.49    2:07.71        
 63 Gibson, Grace M           10 LBA-MR               2:17.07    2:07.84        
 64 Zahariev, Tiffany          9 Twisters-MR          2:28.63    2:07.99        
 65 Walsh, Fiona M             9 Express Swimming-MR  2:03.43    2:08.09        
 66 Walsh, Stephanie M         8 Express Swimming-MR  2:17.88    2:08.17        
 67 Skarren, Kaley             9 LBA-MR               2:06.72    2:08.36        
 68 Martinovic, Nadja         10 FLY-MR               2:00.09    2:08.62        
 69 Rodriguez, Andrea I        8 Twisters-MR          2:05.07    2:11.50        
 70 Scala, Claudia C           9 Express Swimming-MR       NT    2:11.94        
 71 Zarmakoupis, Athena        7 Bcny-MR              2:00.00    2:12.31        
 72 Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       2:17.75    2:13.65        
 73 Pennington, Caroline       8 Agua Swim Team-MR    2:43.69    2:14.75        
 74 O'Neill, Cassandra R      10 Express Swimming-MR       NT    2:15.20        
 75 Gualtiere, Isabella K      8 Rivertown Rays-MR    2:31.21    2:15.63        
 76 Lovasz, Isabella H         9 FLY-MR               1:50.09    2:17.17        
 77 Magued Sobhy, Sabina       9 Twisters-MR          2:18.94    2:18.06        
 78 Schuppert, Nicole J        9 CSC-MR                    NT    2:22.18        
 79 Sinclair, Amanda M         9 North Shore-MR       2:44.38    2:22.94        
 80 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR       2:24.53    2:30.98        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla M          10 Twisters-MR            35.63      35.65        
  2 Walsh, Elizabeth A        10 Express Swimming-MR    36.14      36.00        
  3 Chu, Annie                10 Twisters-MR            38.42      36.51        
  4 Smith, Jazmine K          10 Empire-MR              36.93      36.85        
  5 Stepanek, Chloe M          9 HYB-MR                 39.11      37.35        
  6 Thom, Miriam H            10 Twisters-MR            38.14      37.50        
  7 Fong, Samantha            10 Twisters-MR            38.41      38.15        
  7 Silveira, Luiza E         10 Twisters-MR            39.23      38.15        
  9 Kuester, Garrity A        10 Express Swimming-MR    39.54      39.13        
 10 Salcedo, Bianca M         10 Hes_hurricanes-MA      42.97      39.15        
 11 Starzyk, Suzanne          10 Twisters-MR            40.02      39.43        
 12 Courtney, Julia M         10 FLY-MR                 41.83      40.15        
 13 Welcome, Shannon          10 GATE-MR                50.09      40.21        
 14 Nichols, Mary H           10 Rivertown Rays-MR      40.49      40.40        
 15 Burns, Julia              10 LBA-MR                 41.69      40.42        
 16 Schwab, Carly A            9 Rivertown Rays-MR      41.42      40.59        
 17 Vleck, Sydney M           10 Empire-MR              49.51      40.72        
 18 Rodriguez, Emily M         9 Twisters-MR            42.10      41.32        
 19 Moon, Jacqueline          10 FLY-MR                 42.09      41.39        
 20 Swiatowski, Nicole        10 Twisters-MR            43.02      41.66        
 21 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR      41.08      41.79        
 22 Eng, Lauren *              9 Agua Swim Team-MR      41.33      42.11        
 23 McDonnell, Emily           9 LBA-MR                 42.54      42.26        
 24 Rivera, Hannah             9 Twisters-MR            46.63      42.86        
 25 Youssef, Lara S            9 Twisters-MR            43.86      43.18        
 26 Curran, Olivia N          10 Empire-MR              46.22      43.33        
 27 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                  42.44      43.34        
 28 Vitale, Serafina          10 LBA-MR                 40.89      43.56        
 29 Ting, Olivia              10 Agua Swim Team-MR      42.79      43.71        
 30 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR              42.77      43.81        
 31 Criollo, Ashley K         10 Twisters-MR            46.02      44.15        
 32 Montgomery, Bridget M      9 FLY-MR                 44.34      44.25        
 33 Chang, Grace              10 GATE-MR                42.82      44.29        
 34 Ketron, Anna E             9 Rivertown Rays-MR      41.83      44.32        
 35 Choa, Kristina             9 Bcny-MR                42.99      44.37        
 36 Stanford, Catherine M      8 LBA-MR                 41.42      44.42        
 37 Riley, Emma               10 HYB-MR                 45.06      44.61        
 38 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR      41.69      44.66        
 39 Kraff, Allyson R          10 Express Swimming-MR    42.25      44.77        
 40 Chen, Kira                 7 Bcny-MR                44.90      44.98        
 41 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR      46.95      45.09        
 42 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                  48.71      45.15        
 43 Amar, Kate M              10 Empire-MR              54.35      45.57        
 44 Sheinberg, Faith          10 LBA-MR                 46.69      45.78        
 45 Thomas, Laura E           10 FLY-MR               1:02.26      45.79        
 46 Kavanagh, Anna            10 LBA-MR                 46.90      45.97        
 47 Thomas, Mackenzie          9 IA-MR                  46.47      46.07        
 48 Goldstein, Claire M       10 Empire-MR              47.97      46.48        
 49 Gonciarz, Zuzanna L       10 Twisters-MR            52.08      46.61        
 50 Falcao, Isabella L         9 Twisters-MR            54.64      46.77        
 51 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR      49.11      47.15        
 52 Zhang, Angelina            9 GATE-MR                48.01      47.17        
 53 Kreuscher, Camryn M        9 HAA-MR                 47.18      47.39        
 54 Yanza, Ayleen              9 Twisters-MR            49.67      47.46        
 55 Tillmann, Valentina L      9 Empire-MR              49.33      47.53        
 56 Moeslinger, Natasha        8 GATE-MR                50.00      47.88        
 57 Ekstrom, Madison           9 LBA-MR                 49.95      48.29        
 58 Katchis, Megan G           9 Empire-MR              51.72      48.44        
 59 Jhong, Sara                9 Express Swimming-MR       NT      48.55        
 60 Qu, Sara                  10 GATE-MR                52.60      48.68        
 61 Renz, Machara             10 LBA-MR                 45.09      49.13        
 62 Matossian, Caroline K      9 Agua Swim Team-MR      51.08      49.74        
 63 Gallagher, Maddy M        10 Empire-MR              48.47      49.84        
 64 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR      49.06      49.90        
 65 Ng, Chloe N                8 Agua Swim Team-MR      53.20      50.08        
 66 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      52.56      50.19        
 67 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR      50.74      50.42        
 68 Yan, Emily                 9 GATE-MR                53.01      50.46        
 69 Walsh, Fiona M             9 Express Swimming-MR    58.98      50.59        
 70 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      52.61      50.62        
 71 Corridon, Delia E         10 Agua Swim Team-MR      47.23      50.65        
 72 Guo, Eva J                 9 Express Swimming-MR    52.09      51.12        
 73 Collmar, Yilinna           7 FLY-MR                 58.67      51.59        
 74 Babel, Kristen M          10 Express Swimming-MR    48.30      51.76        
 75 Fernandez, Samantha        8 Twisters-MR            55.49      52.47        
 76 Bailin, Hannah            10 HYB-MR                 49.12      52.65        
 77 Heinz, Amanda              9 WISC-MR                50.28      52.97        
 78 Raboy, Ghelila             9 Agua Swim Team-MR      56.53      53.68        
 79 McKevitt, Katelyn C       10 WISC-MR                57.50      53.83        
 80 Suteja, Kezia S            7 Bcny-MR                55.00      53.85        
 81 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR      53.51      54.25        
 82 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR         50.86      55.12        
 83 Rodriguez, Andrea I        8 Twisters-MR            53.74      55.21        
 84 Griskie, Chloe             8 HYB-MR                 56.84      55.69        
 85 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                  55.11      55.97        
 86 Zahariev, Tiffany          9 Twisters-MR          1:10.47      57.27        
 87 Siegel, Carly             10 LBA-MR                 57.09      58.34        
 88 Herling, Shelby            9 HYB-MR                 58.73      58.67        
 89 Magued Sobhy, Sabina       9 Twisters-MR          1:02.51      58.77        
 90 Ramirez, Leslye F          8 FLY-MR               1:00.97      58.89        
 91 Ehert, Jessica            10 LBA-MR               1:00.00    1:00.51        
 92 Tsai, Sarah Y              6 Bcny-MR                55.00    1:02.04        
 93 Gualtiere, Isabella K      8 Rivertown Rays-MR    1:13.57    1:02.10        
 94 Moon, Laura                9 FLY-MR               1:01.27    1:03.69        
 95 Sinclair, Amanda M         9 North Shore-MR       1:10.24    1:04.23        
 96 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    1:05.76    1:05.81        
 97 Ulhar, Hailey              8 LBA-MR               1:00.00    1:08.19        
 98 Ramon, Amy                 9 LBA-MR               1:02.17    1:08.53        
 99 Casottana, Kelly D        10 FLY-MR                    NT    1:09.17        
100 Singer, Gillian D         10 Sachem-MR            1:15.00    1:10.97        
101 McCann, Jada               9 CSC-MR                    NT    1:13.78        
 -- Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       1:15.25         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Haberman, Ruby M           7 WISC-MR              1:23.90         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Annie                10 Twisters-MR          1:30.54    1:23.19        
  2 Polanco, Kayla M          10 Twisters-MR          1:22.06    1:23.37        
  3 Smith, Jazmine K          10 Empire-MR            1:31.75    1:25.43        
  4 Thom, Miriam H            10 Twisters-MR          1:38.16    1:26.68        
  5 Stepanek, Chloe M          9 HYB-MR               1:32.72    1:27.62        
  6 Silveira, Luiza E         10 Twisters-MR          1:29.21    1:28.11        
  7 Vleck, Sydney M           10 Empire-MR            1:31.08    1:32.81        
  8 Swiatowski, Nicole        10 Twisters-MR          1:47.42    1:34.27        
  9 Burns, Julia              10 LBA-MR               1:42.86    1:35.22        
 10 Nichols, Mary H           10 Rivertown Rays-MR    1:35.94    1:35.75        
 11 Fong, Samantha            10 Twisters-MR          1:36.43    1:35.89        
 12 Courtney, Julia M         10 FLY-MR               1:33.22    1:38.68        
 13 Youssef, Lara S            9 Twisters-MR          1:44.70    1:39.74        
 14 Criollo, Ashley K         10 Twisters-MR          1:44.67    1:39.75        
 15 Eng, Lauren *              9 Agua Swim Team-MR    1:47.15    1:40.34        
 16 Chang, Grace              10 GATE-MR              1:36.37    1:40.51        
 17 Rivera, Hannah             9 Twisters-MR          1:46.12    1:40.84        
 18 Starzyk, Suzanne          10 Twisters-MR          1:42.59    1:40.98        
 19 Rodriguez, Emily M         9 Twisters-MR          1:48.77    1:41.23        
 20 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR    1:40.55    1:41.30        
 21 Schwab, Carly A            9 Rivertown Rays-MR    1:46.44    1:42.11        
 22 Salcedo, Bianca M         10 Hes_hurricanes-MA    1:38.76    1:43.29        
 23 Montgomery, Bridget M      9 FLY-MR               1:36.91    1:44.07        
 24 Chan, Mandy                9 Twisters-MR          2:02.10    1:44.75        
 25 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                1:43.66    1:44.78        
 26 Ting, Olivia              10 Agua Swim Team-MR    1:45.60    1:45.25        
 27 Chen, Kira                 7 Bcny-MR              1:43.00    1:45.37        
 28 Vitale, Serafina          10 LBA-MR               1:34.96    1:46.29        
 29 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                1:56.23    1:48.73        
 30 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR    1:45.20    1:49.06        
 31 Babel, Kristen M          10 Express Swimming-MR  1:48.53    1:50.35        
 32 Gonciarz, Zuzanna L       10 Twisters-MR          1:42.33    1:50.55        
 33 Jhong, Sara                9 Express Swimming-MR       NT    1:51.53        
 34 Curran, Olivia N          10 Empire-MR            1:58.00    1:51.67        
 35 Skarren, Kaley             9 LBA-MR               2:00.00    1:53.85        
 36 Tillmann, Valentina L      9 Empire-MR            1:51.00    1:56.25        
 37 Thomas, Laura E           10 FLY-MR               1:55.00    1:57.36        
 38 Yanza, Ayleen              9 Twisters-MR          2:00.73    1:57.88        
 39 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR    2:05.46    2:00.14        
 40 McKevitt, Katelyn C       10 WISC-MR              2:04.72    2:03.67        
 41 D'Andrea, Gabriella       10 LBA-MR               2:24.00    2:04.81        
 42 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR       1:58.72    2:07.48        
 43 Fernandez, Samantha        8 Twisters-MR          2:09.64    2:09.61        
 44 Zahariev, Tiffany          9 Twisters-MR          1:59.08    2:15.63        
 45 Sinclair, Amanda M         9 North Shore-MR       2:45.00    2:40.09        
 46 Ebenstein, Olivia M        8 North Shore-MR       2:40.00    2:44.12        
 47 Waszczyszak, Dorota K      7 Twisters-MR          2:01.44    2:48.71        
 -- Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       2:45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Maher, Mary Kate           9 LBA-MR               2:32.36         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chow, Regina              12 Bcny-MR                30.00      30.38        
  2 Rice, Natasha L           12 UN-WI-MR               31.07      30.82        
  3 McClung, Demi R           12 Rivertown Rays-MR      30.89      31.21        
  3 Tutone, Marisa A          12 Sachem-MR              30.70      31.21        
  5 Seagraves, Bethany M      12 North Shore-MR         32.47      31.27        
  6 Starzyk, Stephany         12 Twisters-MR            31.18      31.45        
  7 LI, Sandra                11 Express Swimming-MR    31.68      31.53        
  8 Falcao, Nicole            11 Twisters-MR            31.91      31.76        
  9 Rodriguez, Tina G         12 Twisters-MR            31.68      31.81        
 10 Brady, Claudia F          12 Express Swimming-MR    31.20      31.83        
 11 Pena, Sarahe              12 Agua Swim Team-MR      32.02      31.88        
 12 Makovic, Vanessa          11 Rivertown Rays-MR      31.50      31.92        
 13 Longo, Caroline E         11 LBA-MR                 31.12      32.06        
 14 Miou, Grace               11 Bcny-MR                31.80      32.14        
 14 Reindl, Annie R           12 Express Swimming-MR    33.14      32.14        
 16 O'Sullivan, Maureen A     12 Empire-MR              31.74      32.30        
 17 Corcoran, Annabelle G     11 Express Swimming-MR    32.51      32.31        
 18 Ruggiero, Julia P         12 Empire-MR              32.23      32.33        
 18 Kelly, Kerry A            12 Empire-MR              32.48      32.33        
 20 Miller, Tahlia N          12 Twisters-MR            32.85      32.40        
 21 Cho, Jessica J            12 Empire-MR              33.83      32.43        
 22 Wu-Silvera, Caroline      12 FLY-MR                 32.75      32.92        
 22 Zhang, Crystal            11 GATE-MR                34.05      32.92        
 24 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR      33.45      33.05        
 25 LU, Elizabeth J           12 Express Swimming-MR    33.26      33.12        
 26 Mamone, Julia A           12 Twisters-MR            33.39      33.27        
 27 Lesiczka, Olivia          12 Twisters-MR            33.08      33.44        
 28 Bouzarouata, Jasmin C     11 Twisters-MR            32.31      33.46        
 29 Solis, Gabriela           12 LBA-MR                 33.35      33.56        
 30 Mo, Wendy                 11 FLY-MR                 34.07      33.59        
 31 SU, Rachael               11 Bcny-MR                34.00      33.66        
 32 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR              34.01      33.70        
 32 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR    33.21      33.70        
 34 Hummel, Christina D       12 HAA-MR                 33.41      33.74        
 35 Zawatson, Cassidy         12 Express Swimming-MR    33.43      33.76        
 36 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR      34.04      33.82        
 37 Klicpera, Samantha K      12 Farmingdale-MR         34.56      33.99        
 38 Sullivan, Emily R         11 Rivertown Rays-MR      34.90      34.01        
 39 Lachhab, Hanaa            12 Twisters-MR            34.19      34.04        
 40 Kyin, Leadora A           11 Agua Swim Team-MR      34.70      34.23        
 41 Paolicelli, Kendall E     11 Twisters-MR            32.70      34.24        
 41 Kavanagh, Ellie           11 LBA-MR                 33.89      34.24        
 43 Harrington, Brooke F      11 LBA-MR                 33.50      34.35        
 44 Cyrus, Kiana              12 HYB-MR                 34.44      34.43        
 45 Lin, Iris Q               11 FLY-MR                 34.92      34.46        
 46 Pompay, Melody R          11 Express Swimming-MR    34.19      34.48        
 47 Gonzalez, Miranda R       12 Express Swimming-MR    35.55      34.54        
 48 Ye, Mabel                 12 WISC-MR                36.12      34.83        
 49 Smith, Megan E            11 Express Swimming-MR    34.80      34.89        
 50 Levin, Emma               11 LBA-MR                 34.91      35.09        
 51 Kelly, Rose E             11 Express Swimming-MR    37.72      35.22        
 52 Copeland, Marissa p       12 Empire-MR              37.08      35.33        
 53 Cody, Rachel A            11 IA-MR                  39.60      35.39        
 54 Poslednik, Anna Maria     11 Twisters-MR            37.50      35.46        
 55 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR      37.00      35.51        
 56 Damm, Jesse K             12 HAA-MR                 37.22      35.67        
 57 Davi, Julia               11 WISC-MR                36.21      35.68        
 58 Zezula, Katarzyna         11 Twisters-MR            35.44      35.73        
 59 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR      36.79      35.98        
 60 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR         35.55      36.04        
 61 Abdelrahman, Rawan        11 Agua Swim Team-MR      36.48      36.29        
 62 Pierce, Taylor F          12 IA-MR                  38.29      36.49        
 63 Murray, Cecilia V         11 Agua Swim Team-MR      35.28      36.57        
 64 Pickerell, Dimitra A      12 CSC-MR                 38.71      36.65        
 65 Liu, Amanda A             12 North Shore-MR         43.00      36.69        
 66 Palazzo, Gianna M         11 HAA-MR                 36.25      37.03        
 67 Achil, Shabie J           12 Express Swimming-MR    37.67      37.07        
 68 Nasiadka, Teresa          11 Twisters-MR            37.46      37.22        
 69 Burns, Emily              11 LBA-MR                 37.53      37.50        
 70 Pasion, Valerie B         11 Express Swimming-MR    36.27      37.59        
 71 Angel, Mikayla E          12 Express Swimming-MR    42.89      37.75        
 72 Chen, Chelsea W           11 FLY-MR                 38.25      37.76        
 73 Allen, Peri E             11 HAA-MR                 36.42      37.80        
 74 Secilmis, Lauren G        11 Twisters-MR            39.05      37.83        
 75 Brewster, Nadine L        12 Hes_hurricanes-MA      36.10      37.85        
 76 Culkin, Shannon M         11 WISC-MR                49.70      38.77        
 77 Hicks, Alexandra N        12 HAA-MR                 46.10      38.92        
 78 Duverge, Ariana A         11 Twisters-MR            38.94      39.24        
 79 Morgan, Anna-Brady N      11 UN-WI-MR               42.10      39.26        
 80 Pierce, Francesca G       11 WISC-MR                41.20      39.38        
 81 Bloom, Elizabeth M        11 Empire-MR              41.38      41.08        
 82 Murphy, Shannon E         12 HYB-MR                 58.99      44.33        
 83 Lagattolla, Avery M       11 IA-MR                  44.43      45.62        
 84 Techera, Lucia            11 LBA-MR                 46.56      53.63        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chow, Regina              12 Bcny-MR              1:05.00    1:06.21        
  2 Rodriguez, Tina G         12 Twisters-MR          1:09.34    1:08.40        
  3 Falcao, Nicole            11 Twisters-MR          1:11.39    1:08.64        
  4 Ruggiero, Julia P         12 Empire-MR            1:07.87    1:08.69        
  5 Rice, Natasha L           12 UN-WI-MR             1:09.53    1:08.85        
  6 Longo, Caroline E         11 LBA-MR               1:07.45    1:08.92        
  7 Eguchi, Nadia N           11 Agua Swim Team-MR    1:08.29    1:09.05        
  8 LI, Sandra                11 Express Swimming-MR  1:09.65    1:09.30        
  9 Brady, Claudia F          12 Express Swimming-MR  1:08.22    1:09.32        
 10 Seagraves, Bethany M      12 North Shore-MR       1:11.73    1:09.38        
 11 Reindl, Annie R           12 Express Swimming-MR  1:11.64    1:09.74        
 12 Pena, Sarahe              12 Agua Swim Team-MR    1:09.71    1:09.78        
 13 Elmassry, Jasmine         12 Agua Swim Team-MR    1:09.98    1:10.24        
 14 Tutone, Marisa A          12 Sachem-MR            1:08.30    1:10.25        
 15 Miller, Tahlia N          12 Twisters-MR          1:10.55    1:10.86        
 16 O'Sullivan, Maureen A     12 Empire-MR            1:10.59    1:11.08        
 17 Makovic, Vanessa          11 Rivertown Rays-MR    1:08.27    1:11.58        
 18 Starzyk, Stephany         12 Twisters-MR          1:12.82    1:12.47        
 19 Mamone, Julia A           12 Twisters-MR          1:12.95    1:12.56        
 20 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR            1:12.43    1:12.58        
 21 Harrington, Brooke F      11 LBA-MR               1:13.09    1:12.63        
 22 Zawatson, Cassidy         12 Express Swimming-MR  1:12.13    1:12.64        
 23 Zhang, Crystal            11 GATE-MR              1:15.78    1:12.66        
 24 Sullivan, Emily R         11 Rivertown Rays-MR    1:14.27    1:12.72        
 25 Wu-Silvera, Caroline      12 FLY-MR               1:13.00    1:13.02        
 26 Bouzarouata, Jasmin C     11 Twisters-MR          1:11.23    1:13.04        
 26 Savino, Chloe M           12 Express Swimming-MR  1:11.94    1:13.04        
 28 Koehler, Sierra M         12 WISC-MR              1:10.36    1:13.17        
 29 Pompay, Melody R          11 Express Swimming-MR  1:14.42    1:13.20        
 30 Markunas, Rebecca R       12 FLY-MR               1:15.76    1:13.33        
 31 Paolicelli, Kendall E     11 Twisters-MR          1:15.72    1:13.37        
 32 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR  1:10.54    1:13.45        
 33 Wozny, Victoria           12 Twisters-MR          1:13.41    1:13.48        
 34 LU, Elizabeth J           12 Express Swimming-MR  1:14.88    1:13.97        
 35 Miou, Grace               11 Bcny-MR              1:10.00    1:14.25        
 36 Ye, Mabel                 12 WISC-MR              1:15.59    1:14.62        
 37 Smerechniak, Jillian K    12 WISC-MR              1:11.63    1:14.92        
 38 Lachhab, Hanaa            12 Twisters-MR          1:14.63    1:15.06        
 39 Lesiczka, Olivia          12 Twisters-MR          1:13.32    1:15.18        
 40 Solis, Gabriela           12 LBA-MR               1:14.36    1:15.32        
 41 Cyrus, Kiana              12 HYB-MR               1:13.94    1:15.42        
 42 Kavanagh, Ellie           11 LBA-MR               1:16.44    1:15.69        
 43 SU, Rachael               11 Bcny-MR              1:16.00    1:16.05        
 44 Chase, Samantha R         11 LBA-MR               1:15.01    1:16.74        
 45 Kyin, Leadora A           11 Agua Swim Team-MR    1:18.62    1:16.88        
 46 Zezula, Katarzyna         11 Twisters-MR          1:15.64    1:16.93        
 47 Antonawich, Kathryn E     12 WISC-MR              1:22.53    1:17.40        
 48 Gonzalez, Miranda R       12 Express Swimming-MR  1:19.76    1:17.83        
 49 Klicpera, Samantha K      12 Farmingdale-MR       1:17.61    1:17.89        
 50 Abdelrahman, Rawan        11 Agua Swim Team-MR    1:18.20    1:18.33        
 51 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR       1:17.97    1:18.51        
 52 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR    1:19.17    1:18.66        
 53 Murray, Cecilia V         11 Agua Swim Team-MR    1:17.47    1:18.71        
 54 Pon, Stephanie H          12 Empire-MR            1:21.10    1:19.21        
 55 Copeland, Marissa p       12 Empire-MR            1:21.17    1:19.66        
 56 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    1:20.38    1:19.88        
 57 Davi, Julia               11 WISC-MR              1:19.86    1:20.70        
 58 Moratos, Angelica M       12 FLY-MR               1:21.64    1:20.83        
 59 Nasiadka, Teresa          11 Twisters-MR          1:25.29    1:21.51        
 60 Levin, Emma               11 LBA-MR               1:18.99    1:21.57        
 61 Burns, Emily              11 LBA-MR               1:20.06    1:21.85        
 62 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    1:21.66    1:22.39        
 63 Poslednik, Anna Maria     11 Twisters-MR          1:30.07    1:22.45        
 64 Damm, Jesse K             12 HAA-MR               1:24.04    1:22.50        
 65 Ambery, Alana D           11 FLY-MR               1:21.02    1:23.03        
 66 Pickerell, Dimitra A      12 CSC-MR               1:24.54    1:23.65        
 67 Secilmis, Lauren G        11 Twisters-MR          1:30.12    1:23.83        
 68 Brewster, Nadine L        12 Hes_hurricanes-MA    1:26.68    1:24.77        
 69 Achil, Shabie J           12 Express Swimming-MR  1:23.89    1:25.10        
 70 Duverge, Ariana A         11 Twisters-MR          1:23.63    1:25.47        
 71 Pasion, Valerie B         11 Express Swimming-MR  1:21.68    1:25.88        
 72 Schott, Remi              12 LBA-MR               2:00.00    1:26.53        
 73 Siegel, Blaine            12 LBA-MR               1:22.16    1:27.48        
 74 Hicks, Alexandra N        12 HAA-MR               1:40.36    1:30.33        
 75 Chen, Chelsea W           11 FLY-MR               1:31.54    1:31.22        
 76 Kortright, Amber M        11 WISC-MR              1:44.90    1:31.55        
 77 Young, Helena M           12 Express Swimming-MR  1:31.90    1:31.70        
 78 Morgan, Anna-Brady N      11 UN-WI-MR             1:28.20    1:31.75        
 79 Bloom, Elizabeth M        11 Empire-MR            1:35.69    1:31.81        
 80 Cummings, Jordyn D        11 WISC-MR              1:28.91    1:32.17        
 81 Chen, Carol               11 WISC-MR              1:24.50    1:34.53        
 82 Lam, Elsa                 12 Twisters-MR          1:42.28    1:35.86        
 83 Culkin, Shannon M         11 WISC-MR              1:28.02    1:36.66        
 84 Kermanshah, Donna F       11 Agua Swim Team-MR    1:36.60    1:38.65        
 85 Gilio, Devin M            12 IA-MR                1:38.43    1:39.70        
 86 Murphy, Shannon E         12 HYB-MR               2:00.13    1:45.25        
 87 Chalk, Brianna R          11 IA-MR                2:04.66    1:50.91        
 88 Techera, Lucia            11 LBA-MR               1:51.69    1:55.23        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR      33.87      33.25        
  2 Rice, Natasha L           12 UN-WI-MR               33.21      34.18        
  3 Rodriguez, Tina G         12 Twisters-MR            35.27      35.72        
  4 Tutone, Marisa A          12 Sachem-MR              35.53      35.95        
  5 Seagraves, Bethany M      12 North Shore-MR         37.59      36.05        
  6 O'Sullivan, Maureen A     12 Empire-MR              34.38      36.27        
  7 Wu-Silvera, Caroline      12 FLY-MR                 36.85      36.79        
  8 Mamone, Julia A           12 Twisters-MR            37.40      37.33        
  9 Eguchi, Nadia N           11 Agua Swim Team-MR      37.30      37.35        
 10 Longo, Caroline E         11 LBA-MR                 37.55      37.46        
 11 Makovic, Vanessa          11 Rivertown Rays-MR      39.25      37.64        
 12 Falcao, Nicole            11 Twisters-MR            40.90      37.76        
 13 Miller, Tahlia N          12 Twisters-MR            39.37      38.05        
 14 Smerechniak, Jillian K    12 WISC-MR                37.39      38.12        
 15 LI, Sandra                11 Express Swimming-MR    38.17      38.13        
 16 Bouzarouata, Jasmin C     11 Twisters-MR            39.46      38.21        
 17 Chow, Regina              12 Bcny-MR                36.00      38.31        
 18 Starzyk, Stephany         12 Twisters-MR            38.91      38.32        
 19 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR      39.62      38.59        
 20 Wozny, Victoria           12 Twisters-MR            38.82      39.09        
 21 Pena, Sarahe              12 Agua Swim Team-MR      37.16      39.17        
 22 Solis, Gabriela           12 LBA-MR                 38.43      39.25        
 23 Brady, Claudia F          12 Express Swimming-MR    38.93      39.30        
 24 Moratos, Angelica M       12 FLY-MR                 39.47      39.40        
 25 Kavanagh, Ellie           11 LBA-MR                 39.39      39.52        
 26 Corridon, Claire D        12 Agua Swim Team-MR      38.72      39.54        
 27 Pompay, Melody R          11 Express Swimming-MR    40.09      39.89        
 28 Zawatson, Cassidy         12 Express Swimming-MR    39.07      39.90        
 29 Antonawich, Kathryn E     12 WISC-MR                41.45      39.95        
 30 Zhang, Crystal            11 GATE-MR                38.70      40.00        
 31 Ripp, Belle A             12 Sachem-MR              39.18      40.28        
 32 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR    39.19      40.34        
 33 Savino, Chloe M           12 Express Swimming-MR    42.43      40.39        
 34 Gonzalez, Miranda R       12 Express Swimming-MR    41.23      40.61        
 35 Ye, Mabel                 12 WISC-MR                39.93      40.67        
 36 Lachhab, Hanaa            12 Twisters-MR            41.36      40.71        
 37 Koehler, Sierra M         12 WISC-MR                39.89      40.98        
 38 Reindl, Annie R           12 Express Swimming-MR    39.63      41.13        
 39 Paolicelli, Kendall E     11 Twisters-MR            40.89      41.31        
 40 Sullivan, Emily R         11 Rivertown Rays-MR      39.51      41.42        
 41 Pasion, Valerie B         11 Express Swimming-MR    41.65      41.61        
 42 SU, Rachael               11 Bcny-MR                40.00      41.63        
 43 Lesiczka, Olivia          12 Twisters-MR            43.27      41.68        
 44 Waller, Brittany          12 LBA-MR                 40.98      41.99        
 45 Klicpera, Samantha K      12 Farmingdale-MR         42.99      42.11        
 46 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR              41.17      42.31        
 47 Harrington, Brooke F      11 LBA-MR                 41.81      42.32        
 48 LU, Elizabeth J           12 Express Swimming-MR       NT      42.35        
 49 Markunas, Rebecca R       12 FLY-MR                 42.22      43.07        
 50 Chase, Samantha R         11 LBA-MR                 42.29      43.14        
 51 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR      42.30      43.24        
 52 Damm, Jesse K             12 HAA-MR                 43.89      43.25        
 53 Abdelrahman, Rawan        11 Agua Swim Team-MR      41.76      43.28        
 54 Elmassry, Jasmine         12 Agua Swim Team-MR      39.94      43.44        
 55 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR      44.65      43.53        
 56 Murray, Cecilia V         11 Agua Swim Team-MR      43.56      44.07        
 57 Burns, Emily              11 LBA-MR                 42.00      44.44        
 58 Morgan, Anna-Brady N      11 UN-WI-MR               46.80      44.48        
 59 Zezula, Katarzyna         11 Twisters-MR            42.98      44.63        
 60 Nasiadka, Teresa          11 Twisters-MR            45.40      44.79        
 61 Poslednik, Anna Maria     11 Twisters-MR            47.94      45.09        
 62 Levin, Emma               11 LBA-MR                 43.05      45.18        
 63 Secilmis, Lauren G        11 Twisters-MR            45.66      45.60        
 64 Ambery, Alana D           11 FLY-MR                 43.97      46.05        
 65 Achil, Shabie J           12 Express Swimming-MR    47.30      46.48        
 66 Hicks, Alexandra N        12 HAA-MR                 50.04      46.69        
 67 Schuppert, Christina M    11 CSC-MR                 49.07      47.16        
 68 Lam, Elsa                 12 Twisters-MR            49.20      47.20        
 69 Davi, Julia               11 WISC-MR                45.86      47.63        
 70 Gilio, Devin M            12 IA-MR                  49.33      48.02        
 71 Chen, Carol               11 WISC-MR                48.50      48.10        
 72 Siegel, Blaine            12 LBA-MR                 44.87      48.22        
 73 Culkin, Shannon M         11 WISC-MR                48.40      48.67        
 74 Brewster, Nadine L        12 Hes_hurricanes-MA      47.32      48.75        
 75 Schott, Remi              12 LBA-MR               1:00.00      49.29        
 76 Kortright, Amber M        11 WISC-MR                50.10      52.08        
 77 Duverge, Ariana A         11 Twisters-MR            52.42      53.06        
 78 Techera, Lucia            11 LBA-MR               1:00.00      53.27        
 79 Young, Helena M           12 Express Swimming-MR    56.88      57.02        
 80 Murphy, Shannon E         12 HYB-MR               1:00.22      57.23        
 81 Chalk, Brianna R          11 IA-MR                1:01.43    1:00.88        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha L           12 UN-WI-MR             1:13.81    1:13.91        
  2 O'Sullivan, Maureen A     12 Empire-MR            1:15.39    1:15.31        
  3 Rodriguez, Tina G         12 Twisters-MR          1:17.14    1:16.92        
  4 McClung, Demi R           12 Rivertown Rays-MR    1:17.31    1:16.94        
  5 Mamone, Julia A           12 Twisters-MR          1:21.16    1:18.28        
  6 Falcao, Nicole            11 Twisters-MR          1:24.88    1:19.36        
  7 Seagraves, Bethany M      12 North Shore-MR       1:26.90    1:19.47        
  8 Wu-Silvera, Caroline      12 FLY-MR               1:20.92    1:19.76        
  9 LI, Sandra                11 Express Swimming-MR  1:20.41    1:20.18        
 10 Makovic, Vanessa          11 Rivertown Rays-MR    1:22.10    1:20.50        
 11 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    1:21.56    1:20.88        
 12 Eguchi, Nadia N           11 Agua Swim Team-MR    1:18.81    1:21.37        
 13 Corcoran, Annabelle G     11 Express Swimming-MR  1:22.62    1:21.78        
 14 Starzyk, Stephany         12 Twisters-MR          1:25.49    1:22.16        
 15 Longo, Caroline E         11 LBA-MR               1:19.86    1:22.32        
 16 Reindl, Annie R           12 Express Swimming-MR  1:23.72    1:22.43        
 17 Zawatson, Cassidy         12 Express Swimming-MR  1:24.01    1:22.63        
 18 Bouzarouata, Jasmin C     11 Twisters-MR          1:25.04    1:23.07        
 19 Brady, Claudia F          12 Express Swimming-MR  1:21.42    1:23.16        
 20 Ruggiero, Julia P         12 Empire-MR            1:24.37    1:23.29        
 21 Kelly, Kerry A            12 Empire-MR            1:23.06    1:23.47        
 22 Corridon, Claire D        12 Agua Swim Team-MR    1:23.84    1:23.83        
 23 Pompay, Melody R          11 Express Swimming-MR  1:23.33    1:24.33        
 24 Lin, Iris Q               11 FLY-MR               1:25.74    1:24.35        
 25 Mo, Wendy                 11 FLY-MR                    NT    1:25.08        
 26 Solis, Gabriela           12 LBA-MR               1:24.99    1:25.14        
 27 Cyrus, Kiana              12 HYB-MR               1:23.88    1:25.30        
 28 Pena, Sarahe              12 Agua Swim Team-MR    1:19.44    1:25.39        
 29 Cho, Jessica J            12 Empire-MR            1:26.11    1:25.99        
 30 Ye, Mabel                 12 WISC-MR              1:27.01    1:26.14        
 31 Kavanagh, Ellie           11 LBA-MR               1:26.80    1:26.58        
 32 Zhang, Crystal            11 GATE-MR              1:24.74    1:26.64        
 33 Miller, Tahlia N          12 Twisters-MR          1:27.25    1:26.81        
 34 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR  1:24.21    1:26.99        
 35 Sullivan, Emily R         11 Rivertown Rays-MR    1:23.61    1:27.53        
 36 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR       1:28.41    1:27.68        
 37 Hummel, Christina D       12 HAA-MR               1:22.84    1:27.85        
 38 Paolicelli, Kendall E     11 Twisters-MR          1:25.76    1:27.89        
 39 LU, Elizabeth J           12 Express Swimming-MR  1:28.73    1:28.90        
 40 Kelly, Rose E             11 Express Swimming-MR  1:36.39    1:29.05        
 41 Lachhab, Hanaa            12 Twisters-MR          1:27.68    1:29.59        
 42 Lesiczka, Olivia          12 Twisters-MR          1:24.77    1:29.66        
 43 Abdelrahman, Rawan        11 Agua Swim Team-MR    1:29.69    1:29.85        
 44 Harrington, Brooke F      11 LBA-MR               1:27.47    1:30.06        
 45 Elmassry, Jasmine         12 Agua Swim Team-MR    1:22.91    1:30.27        
 46 Klicpera, Samantha K      12 Farmingdale-MR       1:36.37    1:30.51        
 47 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR            1:30.38    1:30.69        
 48 Gonzalez, Miranda R       12 Express Swimming-MR  1:45.11    1:30.88        
 49 Burns, Emily              11 LBA-MR               1:27.58    1:31.09        
 50 SU, Rachael               11 Bcny-MR                   NT    1:31.27        
 51 Palazzo, Gianna M         11 HAA-MR               1:31.75    1:31.98        
 52 Pickerell, Dimitra A      12 CSC-MR               1:35.80    1:32.37        
 53 Damm, Jesse K             12 HAA-MR               1:31.49    1:32.56        
 54 Zezula, Katarzyna         11 Twisters-MR          1:33.19    1:33.21        
 55 Levin, Emma               11 LBA-MR               1:33.56    1:33.45        
 56 Liu, Amanda A             12 North Shore-MR       1:46.00    1:33.47        
 57 Nasiadka, Teresa          11 Twisters-MR          1:31.79    1:33.81        
 58 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    1:34.97    1:34.16        
 59 Murray, Cecilia V         11 Agua Swim Team-MR    1:33.07    1:34.76        
 60 Morgan, Anna-Brady N      11 UN-WI-MR             1:55.60    1:36.69        
 61 Pasion, Valerie B         11 Express Swimming-MR  1:31.35    1:36.77        
 62 Smith, Megan E            11 Express Swimming-MR  1:40.23    1:38.63        
 63 Pierce, Taylor F          12 IA-MR                1:44.85    1:38.81        
 64 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    1:37.26    1:39.97        
 65 Achil, Shabie J           12 Express Swimming-MR  1:46.18    1:40.97        
 66 Chen, Chelsea W           11 FLY-MR               1:43.10    1:41.91        
 67 Pierce, Francesca G       11 WISC-MR              1:53.90    1:42.98        
 68 Davi, Julia               11 WISC-MR              1:36.84    1:43.23        
 69 Culkin, Shannon M         11 WISC-MR              1:53.60    1:44.03        
 70 Angel, Mikayla E          12 Express Swimming-MR  2:15.01    1:46.55        
 71 Hicks, Alexandra N        12 HAA-MR               2:03.54    1:46.98        
 72 Kermanshah, Donna F       11 Agua Swim Team-MR    1:50.40    1:47.48        
 73 Bloom, Elizabeth M        11 Empire-MR            1:58.99    1:49.95        
 74 Techera, Lucia            11 LBA-MR               2:00.00    2:00.98        
 -- Lagattolla, Avery M       11 IA-MR                2:15.02         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR      38.05      38.07        
  2 Chow, Regina              12 Bcny-MR                38.50      39.73        
  3 Miou, Grace               11 Bcny-MR                39.40      40.78        
  4 Eguchi, Nadia N           11 Agua Swim Team-MR      41.61      40.85        
  5 Ye, Mabel                 12 WISC-MR                41.18      41.16        
  6 Falcao, Nicole            11 Twisters-MR            43.01      41.28        
  7 Brady, Claudia F          12 Express Swimming-MR    40.53      41.45        
  8 Bouzarouata, Jasmin C     11 Twisters-MR            42.80      41.49        
  9 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR              43.02      41.72        
 10 Starzyk, Stephany         12 Twisters-MR            43.20      41.84        
 11 LU, Elizabeth J           12 Express Swimming-MR    43.93      42.53        
 12 Mo, Wendy                 11 FLY-MR                 43.27      42.59        
 13 Smith, Megan E            11 Express Swimming-MR    43.67      42.71        
 13 McClung, Demi R           12 Rivertown Rays-MR      41.14      42.71        
 15 Paolicelli, Kendall E     11 Twisters-MR            43.17      42.75        
 16 Lin, Iris Q               11 FLY-MR                 43.89      42.76        
 17 Longo, Caroline E         11 LBA-MR                 42.99      43.16        
 18 Elmassry, Jasmine         12 Agua Swim Team-MR      41.37      43.35        
 19 Seagraves, Bethany M      12 North Shore-MR            NT      43.63        
 20 Rodriguez, Tina G         12 Twisters-MR            44.76      43.64        
 21 LI, Sandra                11 Express Swimming-MR    45.50      44.15        
 22 Miller, Tahlia N          12 Twisters-MR            46.97      44.53        
 23 Lesiczka, Olivia          12 Twisters-MR            41.76      44.83        
 24 Zezula, Katarzyna         11 Twisters-MR            45.41      45.18        
 25 Pena, Sarahe              12 Agua Swim Team-MR      41.28      45.30        
 26 Chen, Chelsea W           11 FLY-MR                 43.97      45.41        
 27 Klicpera, Samantha K      12 Farmingdale-MR         47.24      45.77        
 28 Copeland, Marissa p       12 Empire-MR              47.48      45.80        
 29 Hummel, Christina D       12 HAA-MR                 44.94      45.89        
 30 Zhang, Crystal            11 GATE-MR                45.97      45.90        
 31 Damm, Jesse K             12 HAA-MR                 47.62      46.09        
 32 Poslednik, Anna Maria     11 Twisters-MR            49.08      46.42        
 33 Lachhab, Hanaa            12 Twisters-MR            45.86      46.50        
 34 Palazzo, Gianna M         11 HAA-MR                 46.42      46.77        
 35 Solis, Gabriela           12 LBA-MR                 48.81      47.02        
 36 Kelly, Rose E             11 Express Swimming-MR    54.19      47.11        
 37 Kavanagh, Ellie           11 LBA-MR                 46.38      47.34        
 38 Mamone, Julia A           12 Twisters-MR            49.25      47.38        
 39 Achil, Shabie J           12 Express Swimming-MR    46.41      47.50        
 40 Corcoran, Annabelle G     11 Express Swimming-MR    46.25      47.61        
 41 Abdelrahman, Rawan        11 Agua Swim Team-MR      46.67      47.62        
 42 Levin, Emma               11 LBA-MR                 46.63      47.75        
 43 Reindl, Annie R           12 Express Swimming-MR    47.65      47.91        
 44 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR    48.20      47.98        
 45 Harrington, Brooke F      11 LBA-MR                 47.15      48.15        
 46 Makovic, Vanessa          11 Rivertown Rays-MR      50.21      48.42        
 47 Kyin, Leadora A           11 Agua Swim Team-MR      48.59      48.45        
 48 Pasion, Valerie B         11 Express Swimming-MR    49.14      48.51        
 49 Kermanshah, Donna F       11 Agua Swim Team-MR      50.36      48.65        
 50 Secilmis, Lauren G        11 Twisters-MR            53.22      48.90        
 51 Angel, Mikayla E          12 Express Swimming-MR    49.78      49.54        
 52 Allen, Peri E             11 HAA-MR                 45.00      49.75        
 53 Nasiadka, Teresa          11 Twisters-MR            48.71      49.78        
 54 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR      51.20      49.95        
 55 Liu, Amanda A             12 North Shore-MR         55.00      50.10        
 56 Murray, Cecilia V         11 Agua Swim Team-MR      48.75      50.17        
 57 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR      49.88      50.58        
 58 Corridon, Claire D        12 Agua Swim Team-MR      50.68      50.64        
 59 Pickerell, Dimitra A      12 CSC-MR                 51.37      50.75        
 60 Pierce, Taylor F          12 IA-MR                  59.14      51.72        
 61 Davi, Julia               11 WISC-MR                51.51      51.77        
 62 Brewster, Nadine L        12 Hes_hurricanes-MA      49.09      52.58        
 63 Pierce, Francesca G       11 WISC-MR                55.80      53.59        
 64 Pompay, Melody R          11 Express Swimming-MR    49.25      53.83        
 65 Morgan, Anna-Brady N      11 UN-WI-MR               56.31      54.17        
 66 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR         53.12      54.35        
 67 Culkin, Shannon M         11 WISC-MR                59.90      54.56        
 68 Bloom, Elizabeth M        11 Empire-MR              59.44      54.91        
 69 Techera, Lucia            11 LBA-MR                 57.07      56.01        
 70 Hicks, Alexandra N        12 HAA-MR                 58.00      56.85        
 71 Duverge, Ariana A         11 Twisters-MR          2:00.11      57.39        
 72 Murphy, Shannon E         12 HYB-MR               1:14.55    1:01.91        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    1:22.00    1:22.83        
  2 Eguchi, Nadia N           11 Agua Swim Team-MR    1:26.95    1:27.29        
  3 Ye, Mabel                 12 WISC-MR              1:27.23    1:27.83        
  4 Miou, Grace               11 Bcny-MR              1:25.00    1:28.76        
  5 Chow, Regina              12 Bcny-MR              1:26.80    1:29.96        
  6 Bouzarouata, Jasmin C     11 Twisters-MR          1:33.27    1:30.12        
  7 Falcao, Nicole            11 Twisters-MR          1:32.62    1:30.48        
  8 Brady, Claudia F          12 Express Swimming-MR  1:30.75    1:31.74        
  9 Ripp, Belle A             12 Sachem-MR            1:31.26    1:32.04        
 10 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR            1:30.80    1:32.75        
 11 O'Sullivan, Maureen A     12 Empire-MR            1:28.82    1:33.10        
 12 Paolicelli, Kendall E     11 Twisters-MR          1:37.04    1:33.31        
 13 Longo, Caroline E         11 LBA-MR               1:34.21    1:33.46        
 14 Waller, Brittany          12 LBA-MR               1:35.57    1:34.45        
 15 Pena, Sarahe              12 Agua Swim Team-MR    1:32.35    1:34.88        
 16 Digiovanni, Sara N        12 FLY-MR               1:34.18    1:35.01        
 17 Rodriguez, Tina G         12 Twisters-MR          1:37.54    1:35.02        
 18 Elmassry, Jasmine         12 Agua Swim Team-MR    1:27.76    1:35.86        
 19 Abdelrahman, Rawan        11 Agua Swim Team-MR    1:37.79    1:36.55        
 20 LU, Elizabeth J           12 Express Swimming-MR  1:37.16    1:36.65        
 21 LI, Sandra                11 Express Swimming-MR  1:39.16    1:37.45        
 22 Starzyk, Stephany         12 Twisters-MR          1:38.77    1:37.55        
 23 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    1:35.42    1:37.75        
 24 Cyrus, Kiana              12 HYB-MR               1:32.61    1:37.87        
 25 Wozny, Victoria           12 Twisters-MR          1:38.28    1:38.06        
 26 Koehler, Sierra M         12 WISC-MR              1:33.05    1:38.72        
 27 Tutone, Marisa A          12 Sachem-MR            1:37.39    1:38.79        
 28 Miller, Tahlia N          12 Twisters-MR          1:41.81    1:38.82        
 29 Ruggiero, Julia P         12 Empire-MR            1:37.64    1:39.26        
 30 Lesiczka, Olivia          12 Twisters-MR          1:35.11    1:39.33        
 31 Chen, Chelsea W           11 FLY-MR               1:40.48    1:39.85        
 32 Copeland, Marissa p       12 Empire-MR            1:42.02    1:40.03        
 33 Zezula, Katarzyna         11 Twisters-MR          1:35.03    1:40.07        
 34 Pon, Stephanie H          12 Empire-MR            1:39.72    1:40.14        
 35 Chase, Samantha R         11 LBA-MR               1:38.18    1:40.16        
 36 Lachhab, Hanaa            12 Twisters-MR          1:37.77    1:40.27        
 37 Reindl, Annie R           12 Express Swimming-MR  1:42.42    1:42.28        
 38 Mamone, Julia A           12 Twisters-MR          1:43.72    1:42.55        
 39 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR  1:43.44    1:43.03        
 40 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    1:40.45    1:43.17        
 41 Klicpera, Samantha K      12 Farmingdale-MR       1:52.50    1:43.39        
 42 Poslednik, Anna Maria     11 Twisters-MR          1:52.41    1:43.59        
 43 Achil, Shabie J           12 Express Swimming-MR  1:42.30    1:44.79        
 44 Pasion, Valerie B         11 Express Swimming-MR  1:47.68    1:46.19        
 45 Damm, Jesse K             12 HAA-MR               1:47.24    1:46.40        
 46 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR    1:48.07    1:46.87        
 47 Solis, Gabriela           12 LBA-MR               1:44.69    1:46.90        
 48 Kyin, Leadora A           11 Agua Swim Team-MR    1:46.20    1:47.31        
 49 Pickerell, Dimitra A      12 CSC-MR               1:52.50    1:47.73        
 50 Savino, Chloe M           12 Express Swimming-MR  1:48.50    1:47.95        
 51 Murray, Cecilia V         11 Agua Swim Team-MR    1:47.33    1:48.39        
 52 Nasiadka, Teresa          11 Twisters-MR          1:47.88    1:48.50        
 53 Schuppert, Christina M    11 CSC-MR                    NT    1:49.03        
 54 Burns, Emily              11 LBA-MR               1:48.58    1:49.10        
 55 Pompay, Melody R          11 Express Swimming-MR  1:45.76    1:50.10        
 56 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    1:52.48    1:51.17        
 57 Kortright, Amber M        11 WISC-MR              1:59.60    1:51.41        
 58 Makovic, Vanessa          11 Rivertown Rays-MR    1:45.63    1:51.49        
 59 Corridon, Claire D        12 Agua Swim Team-MR    1:46.78    1:51.67        
 60 Gilio, Devin M            12 IA-MR                1:56.78    1:54.43        
 61 Davi, Julia               11 WISC-MR              1:47.70    1:54.66        
 62 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR       1:55.97    1:54.86        
 63 Cummings, Jordyn D        11 WISC-MR              1:53.85    1:56.57        
 64 Morgan, Anna-Brady N      11 UN-WI-MR             1:58.12    1:56.66        
 65 Hicks, Alexandra N        12 HAA-MR               2:24.63    2:00.26        
 66 Chen, Carol               11 WISC-MR              1:52.40    2:00.48        
 67 Culkin, Shannon M         11 WISC-MR              1:55.22    2:01.53        
 68 Young, Helena M           12 Express Swimming-MR  2:00.90    2:01.91        
 69 Duverge, Ariana A         11 Twisters-MR          2:10.44    2:02.71        
 70 Lam, Elsa                 12 Twisters-MR          2:06.00    2:03.05        
 71 Bloom, Elizabeth M        11 Empire-MR            2:02.40    2:03.50        
 72 Murphy, Shannon E         12 HYB-MR               2:15.44    2:10.99        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR      31.68      31.62        
  2 Miller, Tahlia N          12 Twisters-MR            34.89      33.11        
  3 Seagraves, Bethany M      12 North Shore-MR         37.27      33.80        
  4 Rice, Natasha L           12 UN-WI-MR               33.63      34.03        
  5 LI, Sandra                11 Express Swimming-MR    34.67      34.37        
  6 Reindl, Annie R           12 Express Swimming-MR    34.51      34.84        
  7 Makovic, Vanessa          11 Rivertown Rays-MR      34.85      34.86        
  8 Wu-Silvera, Caroline      12 FLY-MR                 34.71      35.09        
  8 Lachhab, Hanaa            12 Twisters-MR            35.34      35.09        
 10 Savino, Chloe M           12 Express Swimming-MR    36.78      35.14        
 11 Rodriguez, Tina G         12 Twisters-MR            36.26      35.45        
 12 Miou, Grace               11 Bcny-MR                34.00      35.68        
 13 Zhang, Crystal            11 GATE-MR                35.81      35.79        
 14 Bouzarouata, Jasmin C     11 Twisters-MR            35.45      35.93        
 15 Corridon, Claire D        12 Agua Swim Team-MR      35.93      35.97        
 16 Cyrus, Kiana              12 HYB-MR                 37.30      36.03        
 17 Ruggiero, Julia P         12 Empire-MR              38.01      36.22        
 18 Mamone, Julia A           12 Twisters-MR            36.94      36.33        
 19 Pompay, Melody R          11 Express Swimming-MR    36.64      36.78        
 20 Harrington, Brooke F      11 LBA-MR                 36.23      36.83        
 21 Koehler, Sierra M         12 WISC-MR                37.24      36.85        
 22 Starzyk, Stephany         12 Twisters-MR            37.96      37.47        
 23 Falcao, Nicole            11 Twisters-MR            38.52      37.48        
 24 Kavanagh, Ellie           11 LBA-MR                 38.46      37.76        
 25 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR      38.32      37.88        
 25 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR    37.96      37.88        
 27 Zawatson, Cassidy         12 Express Swimming-MR    36.92      37.90        
 28 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR              37.02      37.97        
 29 Sullivan, Emily R         11 Rivertown Rays-MR      39.61      38.01        
 30 Paolicelli, Kendall E     11 Twisters-MR            38.11      38.25        
 31 Markunas, Rebecca R       12 FLY-MR                 38.31      38.47        
 32 Levin, Emma               11 LBA-MR                 37.70      39.21        
 33 Smerechniak, Jillian K    12 WISC-MR                40.06      39.47        
 34 Zezula, Katarzyna         11 Twisters-MR            40.26      39.71        
 35 Kyin, Leadora A           11 Agua Swim Team-MR      40.64      39.97        
 36 Gonzalez, Miranda R       12 Express Swimming-MR    40.09      40.08        
 37 Brady, Claudia F          12 Express Swimming-MR    40.91      40.28        
 38 Wozny, Victoria           12 Twisters-MR            40.44      40.32        
 39 Pasion, Valerie B         11 Express Swimming-MR    40.09      40.70        
 40 Pon, Stephanie H          12 Empire-MR              42.77      41.97        
 41 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR         42.42      42.28        
 42 LU, Elizabeth J           12 Express Swimming-MR    41.67      42.32        
 43 Lesiczka, Olivia          12 Twisters-MR            41.03      42.38        
 44 SU, Rachael               11 Bcny-MR                43.00      42.46        
 45 Pickerell, Dimitra A      12 CSC-MR                 40.86      42.52        
 46 Moratos, Angelica M       12 FLY-MR                 42.42      42.64        
 47 Klicpera, Samantha K      12 Farmingdale-MR         42.16      42.86        
 48 Secilmis, Lauren G        11 Twisters-MR            48.96      42.91        
 49 Chen, Chelsea W           11 FLY-MR                 49.21      43.09        
 50 Digiovanni, Sara N        12 FLY-MR                 42.53      43.22        
 51 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR      42.61      43.42        
 52 Poslednik, Anna Maria     11 Twisters-MR            54.25      44.46        
 53 Copeland, Marissa p       12 Empire-MR              52.00      45.69        
 54 Brewster, Nadine L        12 Hes_hurricanes-MA      43.44      45.86        
 55 Davi, Julia               11 WISC-MR                45.60      46.64        
 56 Schuppert, Christina M    11 CSC-MR                 55.05      48.07        
 57 Siegel, Blaine            12 LBA-MR                 45.34      48.45        
 58 Duverge, Ariana A         11 Twisters-MR            59.61      49.15        
 59 Ambery, Alana D           11 FLY-MR                 46.14      50.13        
 60 Chen, Carol               11 WISC-MR                55.30      52.16        
 61 Culkin, Shannon M         11 WISC-MR                48.92      52.35        
 62 Achil, Shabie J           12 Express Swimming-MR    47.88      52.67        
 63 Cummings, Jordyn D        11 WISC-MR                51.08      54.60        
 64 Gilio, Devin M            12 IA-MR                  51.41      54.82        
 65 Lam, Elsa                 12 Twisters-MR            51.47      55.11        
 66 Young, Helena M           12 Express Swimming-MR    56.21      56.41        
 67 Bloom, Elizabeth M        11 Empire-MR              58.50      59.19        
 68 Techera, Lucia            11 LBA-MR               1:05.72    1:01.34        
 69 Chalk, Brianna R          11 IA-MR                1:11.08    1:09.45        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    1:12.57    1:13.15        
  2 Reindl, Annie R           12 Express Swimming-MR  1:14.86    1:13.52        
  3 LI, Sandra                11 Express Swimming-MR  1:17.65    1:16.90        
  4 Eguchi, Nadia N           11 Agua Swim Team-MR    1:16.40    1:17.86        
  5 Miller, Tahlia N          12 Twisters-MR          1:37.94    1:18.97        
  6 Seagraves, Bethany M      12 North Shore-MR       1:26.92    1:19.42        
  7 Kelly, Kerry A            12 Empire-MR            1:21.65    1:19.55        
  8 Zhang, Crystal            11 GATE-MR              1:21.81    1:19.70        
  9 McClung, Demi R           12 Rivertown Rays-MR    1:25.43    1:20.15        
 10 Corridon, Claire D        12 Agua Swim Team-MR    1:18.23    1:20.42        
 11 Makovic, Vanessa          11 Rivertown Rays-MR    1:21.98    1:21.17        
 12 Cyrus, Kiana              12 HYB-MR               1:22.37    1:21.40        
 13 Lachhab, Hanaa            12 Twisters-MR          1:24.36    1:21.45        
 14 Bouzarouata, Jasmin C     11 Twisters-MR          1:21.65    1:21.75        
 15 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    1:21.48    1:21.99        
 16 Mamone, Julia A           12 Twisters-MR          1:25.13    1:22.33        
 17 Ruggiero, Julia P         12 Empire-MR            1:22.17    1:22.63        
 18 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR            1:23.59    1:22.88        
 19 Elmassry, Jasmine         12 Agua Swim Team-MR    1:20.24    1:24.44        
 20 Cho, Jessica J            12 Empire-MR            1:26.54    1:25.38        
 21 Pompay, Melody R          11 Express Swimming-MR  1:26.12    1:25.81        
 22 Wu-Silvera, Caroline      12 FLY-MR               1:24.95    1:25.86        
 23 Zawatson, Cassidy         12 Express Swimming-MR  1:25.71    1:25.90        
 24 Corcoran, Annabelle G     11 Express Swimming-MR  1:23.05    1:26.55        
 25 O'Sullivan, Maureen A     12 Empire-MR            1:26.93    1:27.16        
 26 Smith, Megan E            11 Express Swimming-MR  1:25.20    1:29.14        
 27 Rice, Natasha L           12 UN-WI-MR             1:21.40    1:29.17        
 28 Starzyk, Stephany         12 Twisters-MR          1:33.71    1:30.70        
 29 Kelly, Rose E             11 Express Swimming-MR  1:44.32    1:32.89        
 30 Sullivan, Emily R         11 Rivertown Rays-MR    1:38.18    1:34.75        
 31 Gonzalez, Miranda R       12 Express Swimming-MR  1:42.41    1:35.36        
 32 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    1:34.43    1:35.38        
 33 Kyin, Leadora A           11 Agua Swim Team-MR    1:36.91    1:35.68        
 34 Burns, Emily              11 LBA-MR               1:36.69    1:36.38        
 35 Allen, Peri E             11 HAA-MR               1:37.05    1:36.44        
 36 Liu, Amanda A             12 North Shore-MR       1:52.00    1:38.47        
 37 Pasion, Valerie B         11 Express Swimming-MR  1:33.79    1:39.26        
 38 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR    1:34.34    1:40.66        
 39 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR  1:33.94    1:41.18        
 40 Copeland, Marissa p       12 Empire-MR            1:51.15    1:44.48        
 41 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR       1:41.07    1:44.97        
 42 Davi, Julia               11 WISC-MR              1:59.90    1:46.63        
 43 Poslednik, Anna Maria     11 Twisters-MR          1:48.17    1:49.54        
 44 Pierce, Taylor F          12 IA-MR                2:15.35    1:51.34        
 45 Duverge, Ariana A         11 Twisters-MR          1:39.11    1:55.96        
 -- Zezula, Katarzyna         11 Twisters-MR          1:43.85         DQ        
      One hand touch
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Samantha              13 Twisters-MR            30.59      30.20        
  2 Jia, Kaity                13 Twisters-MR            29.83      30.36        
  3 Lee, Anna                 13 Twisters-MR            30.45      30.45        
  4 Santos, Olivia J          13 FLY-MR                 29.66      30.62        
  5 Griskie, Kaylee S         14 HYB-MR                 29.92      30.70        
  6 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                  30.26      30.76        
  7 Arana, Jennifer           14 FLY-MR                 29.46      30.77        
  8 Phang, Yee C              14 Twisters-MR            31.70      30.93        
  9 Robert, Jessica           13 Agua Swim Team-MR      31.86      31.01        
 10 O'Neil, Hana M            13 Farmingdale-MR         31.26      31.17        
 10 Katchis, Nicole E         13 Empire-MR              30.57      31.17        
 12 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR      31.70      31.28        
 13 Vassilieva, Valerie       13 Hes_hurricanes-MA      32.35      31.86        
 13 Isom, Gabrielle I         13 Agua Swim Team-MR      31.64      31.86        
 15 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR      32.55      31.88        
 16 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR      32.55      31.92        
 17 Berman, Evonne S          13 North Shore-MR         34.81      31.98        
 18 Lennon, Maryann E         13 Express Swimming-MR    31.88      32.02        
 19 Pineda, ChristianneJoyce  13 GATE-MR                32.69      32.10        
 20 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR      32.12      32.12        
 21 Allen, Arnelle M          14 Agua Swim Team-MR      31.27      32.13        
 22 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                  32.28      32.14        
 23 McClung, Taylor R         14 Rivertown Rays-MR      31.57      32.20        
 24 Lynch, Ciaran E           14 North Shore-MR         31.71      32.21        
 25 Lee, Audrey               13 GATE-MR                32.00      32.26        
 26 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR         32.47      32.37        
 27 Josiah, Katherine M       14 Express Swimming-MR    32.00      32.40        
 28 Flugman, Danielle L       13 North Shore-MR         32.86      32.44        
 29 Doyle, Laura A            13 Twisters-MR            32.42      32.51        
 30 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR      31.24      32.73        
 31 Lu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR      32.12      32.77        
 32 O'Sullivan, Raine         14 Empire-MR              33.17      33.08        
 33 Riverso, Nadia A          13 Empire-MR              33.85      33.10        
 33 Wang, Carol               13 GATE-MR                32.91      33.10        
 35 Gagion, Anna E            14 Rivertown Rays-MR      33.46      33.22        
 36 Duval, Rachelle           14 Hes_hurricanes-MA      33.30      33.33        
 37 Cammarosano, Danielle     14 LBA-MR                 33.47      33.37        
 38 Liu, Serina               13 GATE-MR                32.82      33.39        
 39 Makovic, Tiffany          13 Rivertown Rays-MR      31.06      33.43        
 40 Nieves, Daniella M        13 WISC-MR                33.61      33.45        
 41 Crocker, Carolyn          13 LBA-MR                 33.02      33.53        
 42 Hartigan, Kiely U         13 Empire-MR              36.25      33.54        
 43 Lou, Erica                13 Bcny-MR                31.90      33.60        
 44 Chase, Christina          14 LBA-MR                 34.04      33.65        
 45 Kinkel, Amanda N          13 GATE-MR                33.06      33.91        
 46 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR      32.99      34.29        
 47 Bay, Alexandria M         13 Agua Swim Team-MR      34.02      34.47        
 48 Mannle, Kathryn           13 LBA-MR                 34.48      34.48        
 49 Kwong, Anna               13 GATE-MR                33.45      34.50        
 50 Straub, Jessica           13 HYB-MR                 35.34      34.53        
 51 Gruber, Jacqueline R      14 LBA-MR                 34.81      34.57        
 52 Pierini, Stephanie M      14 HAA-MR                 34.99      34.67        
 53 Collins, Irene M          14 FLY-MR                 33.63      34.89        
 54 Crilly, Nicole M          14 Express Swimming-MR    37.30      35.44        
 55 Phadael, Lauryn M         13 Express Swimming-MR    39.01      35.65        
 56 Wong, Isabelle            14 GATE-MR                37.86      35.88        
 57 Zhu, Anna                 14 FLY-MR                 33.00      36.63        
 58 Huang, Sabrina R          13 GATE-MR                37.67      36.74        
 59 Zhang, Jane               13 GATE-MR                36.23      37.18        
 60 Santiago, Kristina j      13 GATE-MR                   NT      38.73        
 61 Arias, Victoria L         13 FLY-MR                 40.40      40.31        
 62 Davis, Erica J            13 CSC-MR                 39.13      40.63        
 63 Seda, Jennifer            13 HAA-MR                 40.00      46.19        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schlesinger, Sarah B      13 Empire-MR            1:06.70    1:04.31        
  2 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                1:07.65    1:05.85        
  3 WU, Samantha              13 Twisters-MR          1:06.62    1:05.86        
  4 Santos, Olivia J          13 FLY-MR               1:05.92    1:06.77        
  5 Lee, Anna                 13 Twisters-MR          1:08.11    1:06.89        
  6 Josiah, Katherine M       14 Express Swimming-MR  1:08.71    1:07.10        
  7 Gordon, Shannon E         14 Express Swimming-MR  1:04.35    1:07.24        
  8 Phang, Yee C              14 Twisters-MR          1:09.91    1:07.26        
  9 O'Neil, Hana M            13 Farmingdale-MR       1:09.77    1:07.27        
 10 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    1:06.63    1:07.40        
 11 Griskie, Kaylee S         14 HYB-MR               1:05.55    1:07.58        
 12 Katchis, Nicole E         13 Empire-MR            1:07.62    1:08.08        
 13 YU, Dana Q                14 Express Swimming-MR  1:06.99    1:08.23        
 14 Almeida, Gabriela         13 Twisters-MR          1:08.36    1:08.64        
 15 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    1:09.65    1:08.69        
 16 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR       1:10.10    1:08.79        
 17 Jia, Kaity                13 Twisters-MR          1:07.03    1:09.07        
 18 O'Halloran, Kaleigh E     14 IA-MR                1:10.88    1:09.34        
 19 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    1:09.21    1:09.51        
 20 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                1:11.06    1:09.90        
 21 Amar, Kelly A             13 Empire-MR            1:08.58    1:09.99        
 22 Lotito, Taylor P          14 Express Swimming-MR  1:10.14    1:10.09        
 23 Najarian, Eleni M         13 Empire-MR            1:12.59    1:10.24        
 24 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    1:11.65    1:10.30        
 25 Berman, Evonne S          13 North Shore-MR       1:13.38    1:10.32        
 26 Leopizzi, Amanda M        13 Empire-MR            1:11.18    1:10.34        
 26 Du, Irene                 13 FLY-MR               1:12.00    1:10.34        
 28 Isom, Gabrielle I         13 Agua Swim Team-MR    1:09.57    1:10.57        
 29 Lynch, Ciaran E           14 North Shore-MR       1:09.20    1:10.66        
 30 Marasco, Rachel J         14 Express Swimming-MR  1:11.49    1:10.71        
 31 Flugman, Danielle L       13 North Shore-MR       1:12.76    1:10.72        
 31 Wang, Carol               13 GATE-MR              1:10.96    1:10.72        
 33 Vassilieva, Valerie       13 Hes_hurricanes-MA    1:14.19    1:11.04        
 34 Riverso, Nadia A          13 Empire-MR            1:13.58    1:11.23        
 35 Lennon, Maryann E         13 Express Swimming-MR  1:08.63    1:11.56        
 36 Schillinger, Ally G       13 Express Swimming-MR  1:17.39    1:11.63        
 37 Crocker, Carolyn          13 LBA-MR               1:12.36    1:11.71        
 38 Robert, Jessica           13 Agua Swim Team-MR    1:07.53    1:11.74        
 39 Cammarosano, Danielle     14 LBA-MR               1:12.66    1:12.13        
 40 Makovic, Tiffany          13 Rivertown Rays-MR    1:09.85    1:12.37        
 41 O'Sullivan, Raine         14 Empire-MR            1:12.51    1:12.53        
 42 Allen, Arnelle M          14 Agua Swim Team-MR    1:10.09    1:12.68        
 43 Gagion, Anna E            14 Rivertown Rays-MR    1:13.19    1:12.79        
 44 Noach, Rachel             13 Empire-MR            1:13.73    1:13.00        
 45 Aufort, Kate E            13 WISC-MR              1:11.87    1:13.16        
 46 Doyle, Laura A            13 Twisters-MR          1:13.08    1:13.17        
 47 Nieves, Daniella M        13 WISC-MR              1:15.88    1:13.26        
 48 Mannle, Kathryn           13 LBA-MR               1:12.96    1:13.56        
 49 Chase, Christina          14 LBA-MR               1:12.80    1:13.75        
 50 Anich, Annabelle K        13 FLY-MR               1:13.16    1:13.77        
 51 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR    1:12.50    1:13.99        
 52 Liu, Serina               13 GATE-MR              1:13.52    1:14.61        
 53 Kinkel, Amanda N          13 GATE-MR              1:12.61    1:14.63        
 54 Lu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    1:10.90    1:14.69        
 55 Hartigan, Kiely U         13 Empire-MR            1:15.64    1:15.05        
 56 Pineda, ChristianneJoyce  13 GATE-MR              1:16.05    1:15.37        
 57 Bay, Alexandria M         13 Agua Swim Team-MR    1:16.02    1:16.06        
 58 Duval, Rachelle           14 Hes_hurricanes-MA    1:17.00    1:16.12        
 59 Dinca, Caitlin            14 GATE-MR              1:15.88    1:16.21        
 60 Collins, Irene M          14 FLY-MR               1:14.40    1:16.35        
 61 Pierini, Stephanie M      14 HAA-MR               1:22.20    1:17.03        
 62 Williams, Shannon         13 WISC-MR              1:18.60    1:17.27        
 63 Straub, Jessica           13 HYB-MR               1:17.88    1:17.33        
 64 Hernandez, Cindy N        14 Twisters-MR          1:17.78    1:17.65        
 65 Zhang, Jane               13 GATE-MR              1:21.36    1:22.04        
 66 Phadael, Lauryn M         13 Express Swimming-MR  1:29.83    1:22.11        
 67 Zhu, Anna                 14 FLY-MR               1:26.00    1:22.30        
 68 Clinton, Anna G           13 FLY-MR               1:25.00    1:22.60        
 69 Loshkareva, Ekaterina V   13 Sachem-MR            1:20.09    1:22.98        
 69 Ousmanova, Nicole S       13 Agua Swim Team-MR    1:25.31    1:22.98        
 71 Huang, Sabrina R          13 GATE-MR              1:28.28    1:23.96        
 72 Arias, Victoria L         13 FLY-MR               1:30.65    1:28.00        
 73 Santiago, Kristina j      13 GATE-MR                   NT    1:29.16        
 74 Davis, Erica J            13 CSC-MR                    NT    1:33.89        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Halloran, Kaleigh E     14 IA-MR                1:14.45    1:15.30        
  2 Najarian, Eleni M         13 Empire-MR            1:18.05    1:15.94        
  3 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                1:15.76    1:16.05        
  3 Marasco, Rachel J         14 Express Swimming-MR  1:17.85    1:16.05        
  5 Santos, Olivia J          13 FLY-MR               1:17.11    1:18.07        
  6 Schlesinger, Sarah B      13 Empire-MR            1:20.39    1:18.55        
  7 Almeida, Gabriela         13 Twisters-MR          1:16.82    1:18.98        
  8 Kinkel, Amanda N          13 GATE-MR              1:17.16    1:19.02        
  9 Harrington, Morgan        13 LBA-MR               1:19.19    1:19.61        
 10 Green, Katherine M        14 CSC-MR               1:22.30    1:19.70        
 11 Lee, Anna                 13 Twisters-MR          1:22.63    1:20.54        
 12 WU, Samantha              13 Twisters-MR          1:17.91    1:20.65        
 12 Lennon, Maryann E         13 Express Swimming-MR  1:18.24    1:20.65        
 14 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    1:16.66    1:20.77        
 15 Jia, Kaity                13 Twisters-MR          1:18.04    1:20.91        
 16 Robert, Jessica           13 Agua Swim Team-MR    1:18.78    1:21.09        
 17 O'Sullivan, Raine         14 Empire-MR            1:25.79    1:21.62        
 18 Josiah, Katherine M       14 Express Swimming-MR  1:23.99    1:21.99        
 19 Lynch, Ciaran E           14 North Shore-MR       1:19.61    1:22.08        
 20 Griskie, Kaylee S         14 HYB-MR               1:15.82    1:22.31        
 21 Flugman, Danielle L       13 North Shore-MR       1:24.14    1:22.62        
 22 Amar, Kelly A             13 Empire-MR            1:21.78    1:22.76        
 23 Gordon, Shannon E         14 Express Swimming-MR  1:21.06    1:22.77        
 24 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                1:21.00    1:22.95        
 25 Makovic, Tiffany          13 Rivertown Rays-MR    1:22.25    1:23.20        
 26 Katchis, Nicole E         13 Empire-MR            1:21.64    1:23.86        
 27 Doyle, Laura A            13 Twisters-MR          1:24.59    1:24.00        
 28 Leopizzi, Amanda M        13 Empire-MR            1:21.59    1:24.04        
 29 Lu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    1:15.89    1:24.13        
 30 Noach, Rachel             13 Empire-MR            1:27.60    1:24.29        
 31 Lotito, Taylor P          14 Express Swimming-MR  1:24.46    1:24.60        
 32 Collins, Irene M          14 FLY-MR               1:24.66    1:25.30        
 33 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR    1:18.15    1:25.90        
 34 Ousmanova, Nicole S       13 Agua Swim Team-MR    1:28.06    1:26.27        
 35 Cammarosano, Danielle     14 LBA-MR               1:23.79    1:26.39        
 36 O'Neil, Hana M            13 Farmingdale-MR       1:26.00    1:26.46        
 37 Isom, Gabrielle I         13 Agua Swim Team-MR    1:21.99    1:26.75        
 38 YU, Dana Q                14 Express Swimming-MR  1:23.20    1:26.79        
 39 Mannle, Kathryn           13 LBA-MR               1:26.36    1:26.87        
 40 Anich, Annabelle K        13 FLY-MR               1:26.18    1:27.00        
 41 Gagion, Anna E            14 Rivertown Rays-MR    1:32.83    1:27.26        
 42 Straub, Jessica           13 HYB-MR               1:24.56    1:27.42        
 43 Vassilieva, Valerie       13 Hes_hurricanes-MA    1:28.84    1:28.47        
 44 Aufort, Kate E            13 WISC-MR              1:28.54    1:28.86        
 45 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    1:25.28    1:28.95        
 46 Berman, Evonne S          13 North Shore-MR       1:32.35    1:29.64        
 47 Dinca, Caitlin            14 GATE-MR              1:30.18    1:30.03        
 48 Allen, Arnelle M          14 Agua Swim Team-MR    1:27.09    1:30.34        
 49 Schillinger, Ally G       13 Express Swimming-MR  1:34.32    1:30.98        
 50 Pierini, Stephanie M      14 HAA-MR               1:36.01    1:31.48        
 51 Riverso, Nadia A          13 Empire-MR            1:32.98    1:32.04        
 52 Zhu, Anna                 14 FLY-MR               1:35.00    1:33.09        
 53 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR       1:26.39    1:33.98        
 54 Loshkareva, Ekaterina V   13 Sachem-MR            1:40.09    1:34.31        
 55 Bay, Alexandria M         13 Agua Swim Team-MR    1:30.23    1:35.46        
 56 Hernandez, Cindy N        14 Twisters-MR          1:36.45    1:36.03        
 57 Zhang, Jane               13 GATE-MR              1:29.83    1:36.64        
 58 Chase, Christina          14 LBA-MR               1:36.90    1:36.83        
 59 Crocker, Carolyn          13 LBA-MR               1:26.37    1:36.88        
 60 Williams, Shannon         13 WISC-MR              1:33.47    1:37.16        
 61 Hartigan, Kiely U         13 Empire-MR            1:34.75    1:38.32        
 62 Huang, Sabrina R          13 GATE-MR              1:44.11    1:40.81        
 63 Davis, Erica J            13 CSC-MR               1:44.76    1:45.14        
 64 Arias, Victoria L         13 FLY-MR               1:49.12    1:46.39        
 65 Phadael, Lauryn M         13 Express Swimming-MR  1:33.23    1:49.87        
 66 Santiago, Kristina j      13 GATE-MR                   NT    1:52.29        
 -- Seda, Jennifer            13 HAA-MR               2:00.00         DQ        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                2:39.12    2:38.02        
                1:16.96   2:38.02 (1:21.06)                                        
  2 Santos, Olivia J          13 FLY-MR               2:45.81    2:42.92        
                1:20.62   2:42.92 (1:22.30)                                        
  3 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    2:43.39    2:43.88        
                1:20.39   2:43.88 (1:23.49)                                        
  4 Lennon, Maryann E         13 Express Swimming-MR  2:45.95    2:48.33        
                1:23.02   2:48.33 (1:25.31)                                        
  5 WU, Samantha              13 Twisters-MR          2:47.72    2:49.78        
                1:23.57   2:49.78 (1:26.21)                                        
  6 Jia, Kaity                13 Twisters-MR          2:47.74    2:50.96        
                1:23.22   2:50.96 (1:27.74)                                        
  7 Robert, Jessica           13 Agua Swim Team-MR    2:55.60    2:52.06        
                1:27.36   2:52.06 (1:24.70)                                        
  8 O'Sullivan, Raine         14 Empire-MR            2:54.12    2:52.57        
                1:24.61   2:52.57 (1:27.96)                                        
  9 Griskie, Kaylee S         14 HYB-MR               2:44.08    2:52.63        
                1:23.80   2:52.63 (1:28.83)                                        
 10 Lynch, Ciaran E           14 North Shore-MR       2:54.92    2:53.00        
                1:24.10   2:53.00 (1:28.90)                                        
 11 Gordon, Shannon E         14 Express Swimming-MR  2:50.15    2:54.18        
                1:24.92   2:54.18 (1:29.26)                                        
 12 McClung, Taylor R         14 Rivertown Rays-MR    2:46.70    2:55.00        
                1:26.48   2:55.00 (1:28.52)                                        
 13 Katchis, Nicole E         13 Empire-MR                 NT    2:55.55        
                1:26.30   2:55.55 (1:29.25)                                        
 14 Josiah, Katherine M       14 Express Swimming-MR  2:56.76    2:56.25        
                1:27.06   2:56.25 (1:29.19)                                        
 15 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                2:51.19    2:56.68        
                1:26.98   2:56.68 (1:29.70)                                        
 16 Lu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    2:43.84    2:56.77        
                1:26.11   2:56.77 (1:30.66)                                        
 17 Flugman, Danielle L       13 North Shore-MR       3:02.86    2:57.15        
                1:25.69   2:57.15 (1:31.46)                                        
 18 Makovic, Tiffany          13 Rivertown Rays-MR    2:58.42    2:57.36        
                1:26.36   2:57.36 (1:31.00)                                        
 19 Doyle, Laura A            13 Twisters-MR          3:00.42    2:57.91        
                1:29.57   2:57.91 (1:28.34)                                        
 20 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    2:52.74    2:58.05        
                1:27.40   2:58.05 (1:30.65)                                        
 21 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR    2:50.59    3:01.10        
                1:28.58   3:01.10 (1:32.52)                                        
 22 Mannle, Kathryn           13 LBA-MR               3:04.34    3:01.41        
                1:28.94   3:01.41 (1:32.47)                                        
 23 O'Neil, Hana M            13 Farmingdale-MR       3:05.59    3:03.03        
                1:29.02   3:03.03 (1:34.01)                                        
 24 Gruber, Jacqueline R      14 LBA-MR               3:06.73    3:03.36        
                1:30.34   3:03.36 (1:33.02)                                        
 25 Collins, Irene M          14 FLY-MR               2:55.76    3:03.83        
                1:32.32   3:03.83 (1:31.51)                                        
 26 Crocker, Carolyn          13 LBA-MR               2:59.55    3:04.05        
                1:29.38   3:04.05 (1:34.67)                                        
 27 Lotito, Taylor P          14 Express Swimming-MR  2:59.78    3:05.56        
                1:31.87   3:05.56 (1:33.69)                                        
 28 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR       3:03.60    3:06.28        
                1:32.14   3:06.28 (1:34.14)                                        
 29 Straub, Jessica           13 HYB-MR               3:06.03    3:06.74        
                1:33.14   3:06.74 (1:33.60)                                        
 30 Gagion, Anna E            14 Rivertown Rays-MR    3:07.14    3:08.24        
                1:31.94   3:08.24 (1:36.30)                                        
 31 Hartigan, Kiely U         13 Empire-MR            3:20.53    3:19.64        
                1:37.09   3:19.64 (1:42.55)                                        
 32 Zhang, Jane               13 GATE-MR              3:45.00    3:29.02        
                1:42.89   3:29.02 (1:46.13)                                        
 33 Arias, Victoria L         13 FLY-MR                    NT    3:38.58        
 34 Huang, Sabrina R          13 GATE-MR                   NT    3:40.32        
                1:48.61   3:40.32 (1:51.71)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Anna                 13 Twisters-MR          1:19.07    1:21.19        
  2 YU, Dana Q                14 Express Swimming-MR  1:24.51    1:21.81        
  3 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR       1:23.64    1:24.27        
  4 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                1:25.01    1:25.03        
  5 Phang, Yee C              14 Twisters-MR          1:27.16    1:25.31        
  6 Jia, Kaity                13 Twisters-MR          1:25.12    1:27.29        
  7 Lu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    1:22.72    1:27.43        
  8 Pineda, ChristianneJoyce  13 GATE-MR              1:28.02    1:28.48        
  9 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    1:26.14    1:28.72        
 10 Green, Katherine M        14 CSC-MR               1:31.65    1:29.24        
 11 Berman, Evonne S          13 North Shore-MR       1:31.63    1:29.86        
 12 Lotito, Taylor P          14 Express Swimming-MR  1:29.57    1:30.17        
 13 Lou, Erica                13 Bcny-MR              1:26.99    1:30.18        
 14 Isom, Gabrielle I         13 Agua Swim Team-MR    1:27.10    1:30.36        
 15 Anich, Annabelle K        13 FLY-MR               1:29.69    1:30.59        
 16 Leopizzi, Amanda M        13 Empire-MR            1:34.95    1:30.80        
 17 Gagion, Anna E            14 Rivertown Rays-MR    1:32.40    1:30.82        
 18 Du, Irene                 13 FLY-MR               1:32.09    1:31.26        
 19 Loshkareva, Ekaterina V   13 Sachem-MR            2:00.09    1:31.75        
 20 Schlesinger, Sarah B      13 Empire-MR            1:36.94    1:32.18        
 21 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR    1:28.01    1:32.26        
 22 Allen, Arnelle M          14 Agua Swim Team-MR    1:29.97    1:32.36        
 23 Marasco, Rachel J         14 Express Swimming-MR  1:32.37    1:32.73        
 24 Harrington, Morgan        13 LBA-MR               1:31.91    1:33.27        
 25 Griskie, Kaylee S         14 HYB-MR               1:28.65    1:33.74        
 26 Santos, Olivia J          13 FLY-MR               1:35.09    1:34.43        
 27 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    1:27.54    1:34.44        
 28 Mannle, Kathryn           13 LBA-MR               1:37.15    1:34.62        
 29 Robert, Jessica           13 Agua Swim Team-MR    1:35.75    1:35.27        
 30 Chase, Christina          14 LBA-MR               1:35.59    1:35.51        
 31 WU, Samantha              13 Twisters-MR          1:34.51    1:35.52        
 32 Vassilieva, Valerie       13 Hes_hurricanes-MA    1:38.50    1:36.74        
 33 Katchis, Nicole E         13 Empire-MR            1:41.28    1:36.88        
 34 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    1:30.08    1:37.01        
 34 Phadael, Lauryn M         13 Express Swimming-MR  1:44.07    1:37.01        
 36 Flugman, Danielle L       13 North Shore-MR       1:37.80    1:37.55        
 37 Lennon, Maryann E         13 Express Swimming-MR  1:35.17    1:37.59        
 37 Najarian, Eleni M         13 Empire-MR            1:44.41    1:37.59        
 39 Liu, Serina               13 GATE-MR              1:38.58    1:38.18        
 40 Gordon, Shannon E         14 Express Swimming-MR  1:34.99    1:38.65        
 41 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                1:36.86    1:39.71        
 42 Riverso, Nadia A          13 Empire-MR            1:38.96    1:39.89        
 43 Cammarosano, Danielle     14 LBA-MR               1:37.63    1:40.07        
 44 Williams, Shannon         13 WISC-MR              1:37.46    1:40.61        
 45 Makovic, Tiffany          13 Rivertown Rays-MR    1:35.66    1:40.72        
 46 O'Halloran, Kaleigh E     14 IA-MR                1:40.10    1:41.59        
 47 Ousmanova, Nicole S       13 Agua Swim Team-MR    1:41.58    1:41.79        
 48 Hernandez, Cindy N        14 Twisters-MR          1:42.88    1:42.30        
 49 O'Sullivan, Raine         14 Empire-MR            1:39.61    1:42.43        
 50 Amar, Kelly A             13 Empire-MR            1:46.21    1:42.56        
 51 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    1:40.91    1:42.57        
 52 Huang, Sabrina R          13 GATE-MR              1:46.59    1:43.34        
 53 Doyle, Laura A            13 Twisters-MR          1:44.00    1:43.98        
 54 Bay, Alexandria M         13 Agua Swim Team-MR    1:42.28    1:46.14        
 55 Straub, Jessica           13 HYB-MR               2:05.38    1:46.30        
 56 Clinton, Anna G           13 FLY-MR               1:55.00    1:49.94        
 57 Hartigan, Kiely U         13 Empire-MR            1:52.46    1:50.33        
 58 Schillinger, Ally G       13 Express Swimming-MR  1:45.54    1:52.49        
 59 Santiago, Kristina j      13 GATE-MR                   NT    1:56.88        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Anna                 13 Twisters-MR          2:48.91    2:58.12        
                1:25.37   2:58.12 (1:32.75)                                        
  2 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR       3:01.88    3:03.57        
                1:26.97   3:03.57 (1:36.60)                                        
  3 Phang, Yee C              14 Twisters-MR          3:07.45    3:06.35        
                1:30.94   3:06.35 (1:35.41)                                        
  4 Lu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    2:54.44    3:06.68        
                1:29.67   3:06.68 (1:37.01)                                        
  5 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    3:03.70    3:07.17        
                1:30.40   3:07.17 (1:36.77)                                        
  6 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                3:08.41    3:07.21        
                1:30.11   3:07.21 (1:37.10)                                        
  7 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    3:12.28    3:07.44        
                1:30.63   3:07.44 (1:36.81)                                        
  8 Jia, Kaity                13 Twisters-MR          3:09.36    3:08.60        
                1:31.28   3:08.60 (1:37.32)                                        
  9 Lotito, Taylor P          14 Express Swimming-MR  3:11.29    3:12.26        
                1:34.31   3:12.26 (1:37.95)                                        
 10 Crilly, Nicole M          14 Express Swimming-MR  3:20.67    3:15.04        
                1:35.68   3:15.04 (1:39.36)                                        
 11 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR    3:05.85    3:15.27        
                1:33.51   3:15.27 (1:41.76)                                        
 12 Isom, Gabrielle I         13 Agua Swim Team-MR    3:16.34    3:16.19        
                1:35.53   3:16.19 (1:40.66)                                        
 13 Berman, Evonne S          13 North Shore-MR       3:17.00    3:16.22        
                1:33.44   3:16.22 (1:42.78)                                        
 14 Wong, Isabelle            14 GATE-MR              3:22.22    3:16.26        
                1:35.42   3:16.26 (1:40.84)                                        
 15 Lou, Erica                13 Bcny-MR              3:10.00    3:16.92        
                1:32.06   3:16.92 (1:44.86)                                        
 16 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    3:16.68    3:17.88        
                1:38.40   3:17.88 (1:39.48)                                        
 17 Gagion, Anna E            14 Rivertown Rays-MR    3:22.33    3:19.89        
                1:34.53   3:19.89 (1:45.36)                                        
 18 Kwong, Anna               13 GATE-MR              3:10.26    3:20.70        
                1:38.09   3:20.70 (1:42.61)                                        
 19 Chase, Christina          14 LBA-MR               3:25.87    3:26.40        
                1:40.21   3:26.40 (1:46.19)                                        
 20 Allen, Arnelle M          14 Agua Swim Team-MR    3:14.82    3:26.52        
                1:39.49   3:26.52 (1:47.03)                                        
 21 Mannle, Kathryn           13 LBA-MR               3:25.35    3:27.21        
                1:40.57   3:27.21 (1:46.64)                                        
 22 Phadael, Lauryn M         13 Express Swimming-MR  3:45.12    3:29.74        
                1:41.43   3:29.74 (1:48.31)                                        
 23 Liu, Serina               13 GATE-MR              3:34.72    3:30.54        
                1:42.83   3:30.54 (1:47.71)                                        
 24 Vassilieva, Valerie       13 Hes_hurricanes-MA    3:26.45    3:30.75        
                1:43.78   3:30.75 (1:46.97)                                        
 25 Riverso, Nadia A          13 Empire-MR            3:22.00    3:33.22        
                1:41.92   3:33.22 (1:51.30)                                        
 26 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                3:26.62    3:34.05        
                1:44.17   3:34.05 (1:49.88)                                        
 27 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    3:35.73    3:35.35        
                1:42.13   3:35.35 (1:53.22)                                        
 28 Cammarosano, Danielle     14 LBA-MR               3:31.64    3:36.12        
                1:43.74   3:36.12 (1:52.38)                                        
 29 Makovic, Tiffany          13 Rivertown Rays-MR    3:35.00    3:36.56        
                1:45.06   3:36.56 (1:51.50)                                        
 30 McClung, Taylor R         14 Rivertown Rays-MR    3:26.92    3:41.99        
                1:49.56   3:41.99 (1:52.43)                                        
 31 Bay, Alexandria M         13 Agua Swim Team-MR    3:36.34    3:44.60        
                1:47.68   3:44.60 (1:56.92)                                        
 32 Huang, Sabrina R          13 GATE-MR              3:52.74    3:51.50        
                1:50.78   3:51.50 (2:00.72)                                        
 33 Gruber, Jacqueline R      14 LBA-MR               3:45.00    3:51.81        
                1:50.40   3:51.81 (2:01.41)                                        
 34 Zhang, Jane               13 GATE-MR              4:00.00    4:02.12        
                1:55.49   4:02.12 (2:06.63)                                        
 35 Santiago, Kristina j      13 GATE-MR                   NT    4:08.77        
                1:58.61   4:08.77 (2:10.16)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arana, Jennifer           14 FLY-MR               1:09.02    1:11.14        
  2 Lotito, Taylor P          14 Express Swimming-MR  1:13.73    1:12.08        
  3 Harrington, Morgan        13 LBA-MR               1:12.33    1:12.79        
  4 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    1:14.61    1:14.01        
  5 Phang, Yee C              14 Twisters-MR          1:16.24    1:14.81        
  6 Lennon, Maryann E         13 Express Swimming-MR  1:14.69    1:14.85        
  7 Lee, Anna                 13 Twisters-MR          1:15.49    1:14.91        
  8 Wang, Carol               13 GATE-MR              1:15.31    1:15.19        
  9 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                1:20.33    1:16.11        
 10 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    1:15.70    1:16.54        
 11 Katchis, Nicole E         13 Empire-MR            1:15.22    1:16.56        
 12 Nieves, Daniella M        13 WISC-MR              1:18.89    1:17.89        
 13 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    1:17.72    1:18.15        
 14 Santos, Olivia J          13 FLY-MR               1:14.44    1:18.22        
 15 Griskie, Kaylee S         14 HYB-MR               1:15.52    1:18.63        
 16 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    1:18.25    1:20.64        
 17 Lynch, Ciaran E           14 North Shore-MR       1:18.11    1:20.86        
 18 Pineda, ChristianneJoyce  13 GATE-MR              1:19.43    1:21.80        
 19 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR       1:19.83    1:22.26        
 20 WU, Samantha              13 Twisters-MR          1:22.50    1:22.51        
 21 Bay, Alexandria M         13 Agua Swim Team-MR    1:23.48    1:22.64        
 22 Makovic, Tiffany          13 Rivertown Rays-MR    1:25.25    1:23.22        
 23 Isom, Gabrielle I         13 Agua Swim Team-MR    1:19.46    1:23.69        
 24 McClung, Taylor R         14 Rivertown Rays-MR    1:21.97    1:25.86        
 25 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                1:21.59    1:26.45        
 26 Gordon, Shannon E         14 Express Swimming-MR  1:25.34    1:26.50        
 27 Flugman, Danielle L       13 North Shore-MR       1:27.02    1:26.79        
 28 Collins, Irene M          14 FLY-MR               1:25.04    1:26.84        
 29 Duval, Rachelle           14 Hes_hurricanes-MA    1:23.18    1:27.41        
 30 Josiah, Katherine M       14 Express Swimming-MR  1:22.99    1:28.00        
 31 Hartigan, Kiely U         13 Empire-MR            1:29.00    1:29.01        
 32 Kinkel, Amanda N          13 GATE-MR              1:29.11    1:29.33        
 33 O'Sullivan, Raine         14 Empire-MR            1:31.36    1:30.15        
 34 Allen, Arnelle M          14 Agua Swim Team-MR    1:24.07    1:30.18        
 35 Cammarosano, Danielle     14 LBA-MR               1:28.91    1:31.23        
 36 Dorsey, Kai V             13 Agua Swim Team-MR    1:28.20    1:31.67        
 37 Vassilieva, Valerie       13 Hes_hurricanes-MA    1:34.74    1:33.93        
 38 Robert, Jessica           13 Agua Swim Team-MR    1:30.85    1:34.51        
 39 Crocker, Carolyn          13 LBA-MR               1:32.51    1:36.01        
 40 Riverso, Nadia A          13 Empire-MR            1:30.00    1:40.94        
 41 Chase, Christina          14 LBA-MR               1:51.43    1:43.90        
 42 Zhu, Anna                 14 FLY-MR               1:30.00    1:51.31        
 43 Davis, Erica J            13 CSC-MR                    NT    1:59.40        
 44 Clinton, Anna G           13 FLY-MR               1:45.00    2:01.40        
 -- Seda, Jennifer            13 HAA-MR               2:00.00         DQ        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Morgan        13 LBA-MR               2:39.20    2:38.73        
                1:14.01   2:38.73 (1:24.72)                                        
  2 Lotito, Taylor P          14 Express Swimming-MR  2:51.00    2:45.66        
                1:18.94   2:45.66 (1:26.72)                                        
  3 Lennon, Maryann E         13 Express Swimming-MR  2:51.74    2:45.76        
                1:19.76   2:45.76 (1:26.00)                                        
  4 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR    2:42.27    2:46.21        
                1:16.69   2:46.21 (1:29.52)                                        
  5 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    2:45.39    2:46.63        
                1:18.45   2:46.63 (1:28.18)                                        
  6 Phang, Yee C              14 Twisters-MR          2:55.77    2:47.70        
                1:18.77   2:47.70 (1:28.93)                                        
  7 Coleman, Mackenzie        13 IA-MR                2:49.45    2:49.35        
                1:19.68   2:49.35 (1:29.67)                                        
  8 Wang, Carol               13 GATE-MR              2:59.00    2:49.58        
                1:19.33   2:49.58 (1:30.25)                                        
  9 Marasco, Rachel J         14 Express Swimming-MR  2:54.29    2:57.64        
                1:23.25   2:57.64 (1:34.39)                                        
 10 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR    3:00.37    3:00.67        
                1:22.22   3:00.67 (1:38.45)                                        
 11 Lynch, Ciaran E           14 North Shore-MR       2:55.59    3:00.98        
                1:24.57   3:00.98 (1:36.41)                                        
 12 Almeida, Gabriela         13 Twisters-MR          2:57.12    3:01.60        
                1:22.24   3:01.60 (1:39.36)                                        
 13 Gordon, Shannon E         14 Express Swimming-MR  3:00.23    3:01.90        
                1:27.87   3:01.90 (1:34.03)                                        
 14 YU, Dana Q                14 Express Swimming-MR  3:07.44    3:02.46        
                1:24.66   3:02.46 (1:37.80)                                        
 15 Nieves, Daniella M        13 WISC-MR              2:58.52    3:03.16        
                1:22.93   3:03.16 (1:40.23)                                        
 16 Josiah, Katherine M       14 Express Swimming-MR  3:04.51    3:05.00        
                1:28.93   3:05.00 (1:36.07)                                        
 17 Schillinger, Ally G       13 Express Swimming-MR       NT    3:09.93        
                1:28.38   3:09.93 (1:41.55)                                        
 18 Collins, Irene M          14 FLY-MR               3:04.97    3:13.53        
                1:30.19   3:13.53 (1:43.34)                                        
 19 Noach, Rachel             13 Empire-MR            3:15.00    3:14.18        
                1:32.34   3:14.18 (1:41.84)                                        
 20 Duval, Rachelle           14 Hes_hurricanes-MA    3:18.31    3:18.72        
                1:30.87   3:18.72 (1:47.85)                                        
 21 Makovic, Tiffany          13 Rivertown Rays-MR    3:32.01    3:31.93        
                1:31.88   3:31.93 (2:00.05)                                        
 22 Grodecki, Natalie         14 IA-MR                3:08.11    3:32.67        
                1:26.10   3:32.67 (2:06.57)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                               NT    2:13.15        
                1:05.80   2:13.15 (1:07.35)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pavek, Marielle E         16 Sachem-MR              28.45      28.93        
  2 Francis, Casey L          16 Express Swimming-MR    29.68      28.97        
  3 Whalen, Bridget           16 CSC-MR                 28.76      29.10        
  4 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR      28.84      29.17        
  5 Kwok, Joyce B             16 Twisters-MR            28.93      29.35        
  6 Papsco, Nicole J          14 HAA-MR                 29.39      29.43        
  7 Panzarino, Alexandra M    18 Empire-MR              29.95      29.51        
  8 Mazzetti, Eleonora        17 FLY-MR                 29.05      29.88        
  9 Oceguera, Mariajose       14 Sailfish-MR            30.28      29.89        
 10 Trivino, Maria A          15 FLY-MR                 29.86      29.91        
 11 Lesser, Nina L            13 HAA-MR                 30.44      29.94        
 12 Barbosa, Tabitha          15 Twisters-MR            30.09      30.01        
 13 Palumbo, Jamie N          14 Express Swimming-MR    30.76      30.28        
 14 Haigney, Codi P           17 Empire-MR              29.90      30.33        
 15 WU, Samantha              13 Twisters-MR            30.20      30.34        
 16 Lui, Geyanne E            15 Agua Swim Team-MR      30.25      30.44        
 17 Johnson, Sydni A          14 Sailfish-MR            30.63      30.50        
 18 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR      30.07      30.57        
 19 Lee, Anna                 13 Twisters-MR            30.45      30.61        
 20 Kuo, Jacqueline           16 Agua Swim Team-MR      30.46      30.66        
 21 Quinn, Kelly A            15 Express Swimming-MR    30.90      30.76        
 22 Nash, Jennifer            15 LBA-MR                 29.68      30.82        
 23 Kim, Elizabeth G          15 Bcny-MR              3:10.50      30.84        
 24 Hao, Amy P                15 FLY-MR                 31.86      30.86        
 25 White, Sarah E            15 Express Swimming-MR    31.18      30.96        
 26 YU, Dana Q                14 Express Swimming-MR    31.18      30.99        
 27 Buckley, Sara E           15 North Shore-MR         30.88      31.07        
 28 Johnson, Shaun A          11 Sailfish-MR            32.38      31.28        
 28 Fleischer, Jillian E      15 HAA-MR                 31.63      31.28        
 30 Skoczylas, Anne M         15 Agua Swim Team-MR      30.80      31.36        
 31 Ren, Isabel T             15 Express Swimming-MR    31.19      31.41        
 32 Swartwout, Christine G    17 Express Swimming-MR    31.36      31.44        
 33 Rice, Natasha L           12 UN-WI-MR               30.49      31.48        
 34 Vizcaino, Kristine J      15 North Shore-MR         31.92      31.66        
 35 Mulholland, Kylie B       12 Express Swimming-MR    32.14      31.71        
 36 Lim, Sally                17 FLY-MR                 31.12      31.75        
 37 Vogel, Nia C              15 Empire-MR                 NT      31.76        
 38 Sarett, Lara              15 HAA-MR                 30.95      31.79        
 39 Sherry, Dana E            17 Agua Swim Team-MR      32.00      31.82        
 40 Lou, Jessica              15 Bcny-MR                30.80      31.86        
 41 Reyes, Kelly              14 FLY-MR                 31.64      32.13        
 42 Jiang, Jasmine            16 Express Swimming-MR    34.54      32.19        
 43 Crosby, Amanda            15 WISC-MR                42.67      32.27        
 44 Stanis, Kristen T         15 Express Swimming-MR    33.47      32.31        
 45 Cruz, Brigitti S          15 Twisters-MR            32.76      32.49        
 45 Nunez, Ana                17 Agua Swim Team-MR      30.05      32.49        
 47 Dowd, Brenna              15 Sachem-MR              32.19      32.59        
 47 Chen, Julia Y             15 FLY-MR                 33.24      32.59        
 49 Vera, Karly N             16 Sachem-MR              32.27      32.68        
 50 Swartwout, Erica L        14 Express Swimming-MR    33.54      32.72        
 51 Christianson, Kelsey L    13 HAA-MR                 32.90      32.77        
 52 Miller, Emma L            16 FLY-MR                 31.41      32.82        
 53 Forsyth, Kaitlyn          12 Sailfish-MR            33.21      32.86        
 54 Guo, Jenna J              11 Express Swimming-MR    32.95      32.96        
 55 Gatti, Julia M            15 HAA-MR                 32.79      32.99        
 56 Pikulik, Nicole           13 HAA-MR                 32.96      33.20        
 57 Wissemann, Shannon C      15 IA-MR                  34.62      33.44        
 58 Trivino, Ana              16 FLY-MR                 35.00      33.67        
 59 Bubeck, Magen             15 CSC-MR                 35.43      33.80        
 60 Marasco, Rachel J         14 Express Swimming-MR    33.30      33.81        
 61 Pan, Karen                15 Express Swimming-MR    34.56      33.92        
 62 O'Brien, Ashley           15 FLY-MR                 34.20      33.97        
 62 Fuchs, Lindsey            13 Agua Swim Team-MR      34.01      33.97        
 64 Pablo, Aileen             19 FLY-MR                 32.71      34.21        
 65 Lepera, Alyssa R          15 HYB-MR                 33.90      34.33        
 66 Sandoval, Lizbeth         13 Sailfish-MR            34.20      34.35        
 67 Bubeck, Lauren            13 CSC-MR                 33.80      34.43        
 68 Watson, Kia A             15 Twisters-MR            35.79      35.87        
 69 Desio, Claire M           14 HAA-MR                 36.90      36.15        
 70 Schneider, Amanda         18 Sachem-MR              34.54      36.32        
 71 Haberman, Anais L         13 WISC-MR                35.96      36.50        
 72 Garcia, Ashley            16 FLY-MR                 36.12      37.20        
 73 Deguzman, Gabrielle A     16 Express Swimming-MR    37.07      37.79        
 74 Pikulik, Danielle A       10 HAA-MR                 37.02      38.19        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          14 HAA-MR               1:01.68    1:02.09        
  2 Pavek, Marielle E         16 Sachem-MR            1:03.31    1:02.41        
  3 Kwok, Joyce B             16 Twisters-MR          1:02.05    1:03.17        
  4 Panzarino, Alexandra M    18 Empire-MR            1:04.33    1:03.95        
  5 Haigney, Codi P           17 Empire-MR            1:04.36    1:04.13        
  6 Whalen, Bridget           16 CSC-MR               1:04.21    1:04.24        
  7 Hemp, Alli A              15 CSC-MR               1:07.22    1:04.42        
  8 Mazzetti, Eleonora        17 FLY-MR               1:04.11    1:04.91        
  9 Trivino, Maria A          15 FLY-MR               1:05.47    1:05.12        
 10 Lui, Geyanne E            15 Agua Swim Team-MR    1:05.60    1:05.47        
 11 Scott, Lucy E             16 Agua Swim Team-MR    1:05.15    1:05.82        
 12 Rubiano, Alexandra K      15 Twisters-MR          1:05.47    1:05.93        
 13 Lane, Kristin M           16 Empire-MR            1:05.98    1:06.22        
 14 Palumbo, Jamie N          14 Express Swimming-MR  1:06.05    1:06.56        
 15 Barbosa, Tabitha          15 Twisters-MR          1:06.58    1:06.76        
 16 Kuo, Jacqueline           16 Agua Swim Team-MR    1:04.95    1:06.90        
 17 Caparelli, Olivia R       17 Empire-MR            1:09.92    1:07.02        
 18 Swartwout, Christine G    17 Express Swimming-MR  1:09.81    1:07.06        
 19 Skoczylas, Anne M         15 Agua Swim Team-MR    1:06.97    1:07.11        
 20 Mulholland, Kylie B       12 Express Swimming-MR  1:08.85    1:07.21        
 21 Quinn, Kelly A            15 Express Swimming-MR  1:06.81    1:07.49        
 22 Hao, Amy P                15 FLY-MR               1:08.68    1:07.70        
 23 Marquez, Daniela          15 FLY-MR               1:06.48    1:07.79        
 24 Fuchs, Amanda B           16 Agua Swim Team-MR    1:07.46    1:07.81        
 25 Kerrich, Zoe              15 Rivertown Rays-MR    1:08.31    1:07.95        
 26 Stranc, Kelsey M          21 Unattached           1:06.03    1:07.98        
 27 Kim, Elizabeth G          15 Bcny-MR              1:07.00    1:08.04        
 28 Leary, Tanita A           15 Empire-MR            1:04.65    1:08.09        
 29 Martinez, Adrianna        17 Agua Swim Team-MR    1:06.85    1:08.19        
 30 Cheng, Emily              19 Unattached           1:06.76    1:08.28        
 31 Betancourt, Lauren        19 FLY-MR               1:04.83    1:08.29        
 32 Flor, Erica M             16 HYB-MR               1:06.24    1:08.40        
 33 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    1:07.32    1:08.58        
 34 Sarett, Lara              15 HAA-MR               1:08.79    1:08.77        
 35 Sherry, Dana E            17 Agua Swim Team-MR    1:09.00    1:08.90        
 36 Guo, Jenna J              11 Express Swimming-MR  1:11.52    1:08.91        
 37 Bonvissuto, Carrie        13 Express Swimming-MR  1:05.81    1:09.03        
 38 Dowd, Brenna              15 Sachem-MR            1:09.15    1:09.05        
 39 Nunez, Ana                17 Agua Swim Team-MR    1:05.62    1:09.14        
 40 Fleischer, Jillian E      15 HAA-MR               1:07.71    1:09.17        
 41 Lou, Jessica              15 Bcny-MR              1:08.00    1:09.41        
 42 Swartwout, Erica L        14 Express Swimming-MR  1:09.87    1:09.45        
 43 Miller, Emma L            16 FLY-MR               1:08.37    1:09.57        
 44 Ren, Isabel T             15 Express Swimming-MR  1:10.16    1:09.73        
 45 Kallansrude, Kimberly L   17 Express Swimming-MR  1:09.53    1:09.85        
 46 Reyes, Kelly              14 FLY-MR               1:10.38    1:09.87        
 47 Latino, Danielle E        17 Empire-MR            1:07.02    1:09.92        
 48 Jiang, Jasmine            16 Express Swimming-MR  1:09.58    1:10.10        
 49 Stanton, Grace S          15 CSC-MR               1:09.25    1:10.34        
 50 Crosby, Amanda            15 WISC-MR              1:11.33    1:10.37        
 51 Vizcaino, Kristine J      15 North Shore-MR       1:09.52    1:10.53        
 52 Cruz, Brigitti S          15 Twisters-MR          1:09.81    1:10.54        
 53 Quinn, Shannon C          17 Express Swimming-MR  1:10.68    1:10.85        
 54 Corcoran, Annabelle G     11 Express Swimming-MR  1:11.63    1:11.40        
 55 Chen, Julia Y             15 FLY-MR               1:11.48    1:11.78        
 56 Santos, Samantha P        16 FLY-MR               1:08.79    1:12.25        
 57 Fuchs, Lindsey            13 Agua Swim Team-MR    1:14.14    1:12.34        
 58 Stanis, Kristen T         15 Express Swimming-MR  1:13.40    1:12.73        
 59 Lepera, Alyssa R          15 HYB-MR               1:14.00    1:12.88        
 60 Vanella, Laura N          15 Express Swimming-MR  1:16.32    1:13.25        
 61 Vani, Jacqueline J        14 Express Swimming-MR  1:14.23    1:13.26        
 62 Gatti, Julia M            15 HAA-MR               1:18.94    1:13.61        
 63 Polinsky, Kate L          15 Express Swimming-MR  1:16.56    1:13.70        
 64 Wissemann, Shannon C      15 IA-MR                1:16.96    1:13.76        
 65 Tellez, Ivanna D          18 Twisters-MR          1:14.80    1:13.92        
 66 Giraldo, Daniela          16 FLY-MR               1:07.51    1:14.07        
 67 Roche, Bridget M          15 IA-MR                1:14.20    1:14.86        
 68 Pan, Karen                15 Express Swimming-MR  1:17.56    1:15.10        
 69 Trivino, Ana              16 FLY-MR               1:13.96    1:15.28        
 70 Snyder, Wendy E           16 Rivertown Rays-MR    1:10.95    1:15.43        
 71 Noonan, Kristen N         15 Express Swimming-MR  1:14.93    1:15.58        
 72 Gruber, Jacqueline R      14 LBA-MR               1:17.48    1:15.80        
 73 Crilly, Nicole M          14 Express Swimming-MR  1:21.40    1:16.08        
 74 Pablo, Aileen             19 FLY-MR               1:11.88    1:16.09        
 75 Neber, Jacqueline         15 HYB-MR               1:18.78    1:17.94        
 76 Fleischer, Lindsay        11 HAA-MR               1:22.51    1:18.24        
 77 O'Brien, Ashley           15 FLY-MR               1:18.89    1:18.39        
 78 Watson, Kia A             15 Twisters-MR          1:15.07    1:18.81        
 79 Bubeck, Lauren            13 CSC-MR                    NT    1:19.05        
 80 Haberman, Anais L         13 WISC-MR              1:24.90    1:20.88        
 81 DiGiovanni, Jeni M        16 FLY-MR               1:17.14    1:22.52        
 82 Deguzman, Gabrielle A     16 Express Swimming-MR  1:22.33    1:23.76        
 83 Garcia, Ashley            16 FLY-MR               1:22.54    1:26.07        
 84 Donis, Alexia M           15 FLY-MR               1:25.10    1:27.05        
 85 Wang, Stephanie           16 GATE-MR              1:12.92    1:27.84        
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B             16 Twisters-MR          1:08.75    1:09.35        
  2 Panzarino, Alexandra M    18 Empire-MR            1:13.13    1:11.61        
  3 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    1:12.04    1:12.36        
  4 Papsco, Nicole J          14 HAA-MR               1:11.95    1:12.53        
  5 Ren, Isabel T             15 Express Swimming-MR  1:14.29    1:13.04        
  6 Whalen, Bridget           16 CSC-MR                    NT    1:13.70        
  7 Rice, Natasha L           12 UN-WI-MR             1:13.81    1:13.85        
  8 Swartwout, Christine G    17 Express Swimming-MR  1:15.54    1:14.39        
  9 Fuchs, Amanda B           16 Agua Swim Team-MR    1:11.77    1:14.68        
 10 Cheng, Emily              19 Unattached           1:12.13    1:14.71        
 11 Haigney, Codi P           17 Empire-MR            1:13.66    1:15.71        
 12 Cruz, Brigitti S          15 Twisters-MR          1:15.56    1:15.90        
 13 Kuo, Jacqueline           16 Agua Swim Team-MR    1:12.75    1:16.31        
 14 Miller, Emma L            16 FLY-MR               1:14.71    1:16.96        
 14 Lui, Geyanne E            15 Agua Swim Team-MR    1:13.28    1:16.96        
 16 Hemp, Alli A              15 CSC-MR               1:16.02    1:17.20        
 17 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    1:15.91    1:17.21        
 18 Marquez, Daniela          15 FLY-MR               1:17.70    1:17.42        
 19 Flor, Erica M             16 HYB-MR               1:10.30    1:17.77        
 20 Martinez, Adrianna        17 Agua Swim Team-MR    1:12.75    1:17.96        
 21 Mulholland, Kylie B       12 Express Swimming-MR  1:21.03    1:18.88        
 22 Vizcaino, Kristine J      15 North Shore-MR       1:17.17    1:19.75        
 23 Swartwout, Erica L        14 Express Swimming-MR  1:23.72    1:19.85        
 24 Reyes, Kelly              14 FLY-MR               1:19.21    1:20.09        
 25 Quinn, Kelly A            15 Express Swimming-MR  1:18.95    1:20.40        
 26 Corcoran, Annabelle G     11 Express Swimming-MR  1:22.62    1:21.30        
 27 Kim, Elizabeth G          15 Bcny-MR              1:21.00    1:21.34        
 28 Santos, Samantha P        16 FLY-MR               1:20.45    1:21.90        
 29 Kerrich, Zoe              15 Rivertown Rays-MR    1:24.00    1:22.24        
 30 Gatti, Julia M            15 HAA-MR               1:22.80    1:22.74        
 31 Pan, Karen                15 Express Swimming-MR  1:21.45    1:23.20        
 32 Sherry, Dana E            17 Agua Swim Team-MR    1:19.00    1:23.26        
 33 Lepera, Alyssa R          15 HYB-MR               1:18.32    1:23.68        
 34 Noonan, Kristen N         15 Express Swimming-MR  1:19.53    1:23.74        
 35 Quinn, Shannon C          17 Express Swimming-MR  1:22.32    1:24.18        
 36 Skoczylas, Anne M         15 Agua Swim Team-MR    1:22.21    1:24.39        
 37 Palumbo, Jamie N          14 Express Swimming-MR  1:21.50    1:24.99        
 38 Wissemann, Shannon C      15 IA-MR                1:24.09    1:25.16        
 39 Gruber, Jacqueline R      14 LBA-MR               1:25.53    1:25.41        
 40 Fleischer, Jillian E      15 HAA-MR               1:20.41    1:25.47        
 41 Guo, Jenna J              11 Express Swimming-MR  1:25.49    1:25.76        
 42 Jiang, Jasmine            16 Express Swimming-MR  1:24.86    1:26.06        
 43 Nunez, Ana                17 Agua Swim Team-MR    1:17.49    1:26.24        
 44 Trivino, Ana              16 FLY-MR               1:23.64    1:26.27        
 45 Vanella, Laura N          15 Express Swimming-MR  1:28.28    1:26.45        
 46 Fuchs, Lindsey            13 Agua Swim Team-MR    1:25.16    1:26.49        
 47 Caparelli, Olivia R       17 Empire-MR            1:26.96    1:26.55        
 48 Crosby, Amanda            15 WISC-MR              1:28.80    1:27.26        
 49 Polinsky, Kate L          15 Express Swimming-MR  1:37.89    1:27.39        
 50 Snyder, Wendy E           16 Rivertown Rays-MR    1:26.33    1:27.54        
 51 Bonvissuto, Carrie        13 Express Swimming-MR  1:22.32    1:28.45        
 52 Garcia, Ashley            16 FLY-MR               1:31.29    1:31.51        
 53 Crilly, Nicole M          14 Express Swimming-MR  1:35.44    1:32.43        
 54 Stanis, Kristen T         15 Express Swimming-MR  1:27.10    1:33.43        
 55 Tellez, Ivanna D          18 Twisters-MR          1:35.24    1:34.19        
 56 Deguzman, Gabrielle A     16 Express Swimming-MR  1:37.78    1:34.30        
 57 Fleischer, Lindsay        11 HAA-MR               1:34.05    1:34.74        
 58 O'Brien, Ashley           15 FLY-MR               1:35.46    1:37.17        
 59 Haberman, Anais L         13 WISC-MR              1:46.45    1:46.99        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B             16 Twisters-MR          2:29.00    2:31.55        
                1:13.56   2:31.55 (1:17.99)                                        
  2 Swartwout, Christine G    17 Express Swimming-MR  2:42.54    2:34.15        
                1:15.45   2:34.15 (1:18.70)                                        
  3 Papsco, Nicole J          14 HAA-MR               2:36.59    2:34.21        
                1:16.10   2:34.21 (1:18.11)                                        
  4 Ren, Isabel T             15 Express Swimming-MR  2:38.30    2:35.85        
                1:15.52   2:35.85 (1:20.33)                                        
  5 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    2:40.54    2:36.53        
                1:17.19   2:36.53 (1:19.34)                                        
  6 Fuchs, Amanda B           16 Agua Swim Team-MR    2:30.01    2:37.82        
                1:16.18   2:37.82 (1:21.64)                                        
  7 Pikulik, Nicole           13 HAA-MR               2:43.04    2:40.65        
                1:18.47   2:40.65 (1:22.18)                                        
  8 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    2:40.45    2:41.82        
                1:18.67   2:41.82 (1:23.15)                                        
  9 Kuo, Jacqueline           16 Agua Swim Team-MR    2:35.71    2:42.26        
                1:17.95   2:42.26 (1:24.31)                                        
 10 Cruz, Brigitti S          15 Twisters-MR          2:42.55    2:43.19        
                1:18.40   2:43.19 (1:24.79)                                        
 11 Rice, Natasha L           12 UN-WI-MR             2:42.87    2:44.13        
                1:18.80   2:44.13 (1:25.33)                                        
 12 Lui, Geyanne E            15 Agua Swim Team-MR    2:36.09    2:45.33        
                1:20.04   2:45.33 (1:25.29)                                        
 13 Johnson, Sydni A          14 Sailfish-MR          2:49.49    2:46.05        
                1:19.59   2:46.05 (1:26.46)                                        
 14 Quinn, Kelly A            15 Express Swimming-MR  2:48.09    2:48.78        
                1:22.89   2:48.78 (1:25.89)                                        
 15 Mulholland, Kylie B       12 Express Swimming-MR  2:55.45    2:49.08        
                1:24.10   2:49.08 (1:24.98)                                        
 16 Swartwout, Erica L        14 Express Swimming-MR  2:49.80    2:50.60        
                1:24.20   2:50.60 (1:26.40)                                        
 17 Vizcaino, Kristine J      15 North Shore-MR       2:42.22    2:50.61        
                1:20.74   2:50.61 (1:29.87)                                        
 18 Reyes, Kelly              14 FLY-MR               2:47.75    2:51.71        
                1:24.28   2:51.71 (1:27.43)                                        
 19 Miller, Emma L            16 FLY-MR               2:43.36    2:51.76        
                1:22.49   2:51.76 (1:29.27)                                        
 20 Lepera, Alyssa R          15 HYB-MR               2:49.21    2:53.04        
                1:23.93   2:53.04 (1:29.11)                                        
 21 Marasco, Rachel J         14 Express Swimming-MR  2:48.88    2:53.72        
                1:24.02   2:53.72 (1:29.70)                                        
 22 Palumbo, Jamie N          14 Express Swimming-MR  2:48.62    2:54.59        
                1:24.58   2:54.59 (1:30.01)                                        
 23 Forsyth, Kaitlyn          12 Sailfish-MR          2:58.15    2:55.11        
                1:27.76   2:55.11 (1:27.35)                                        
 24 Sandoval, Lizbeth         13 Sailfish-MR               NT    2:57.38        
                1:25.81   2:57.38 (1:31.57)                                        
 25 Christianson, Kelsey L    13 HAA-MR               2:51.81    2:58.09        
                1:27.43   2:58.09 (1:30.66)                                        
 26 Fuchs, Lindsey            13 Agua Swim Team-MR    3:05.06    2:58.23        
                1:27.64   2:58.23 (1:30.59)                                        
 27 Wissemann, Shannon C      15 IA-MR                3:01.37    2:58.27        
                1:26.68   2:58.27 (1:31.59)                                        
 28 Guo, Jenna J              11 Express Swimming-MR  3:06.11    2:58.60        
                1:29.03   2:58.60 (1:29.57)                                        
 29 Pompay, Melody R          11 Express Swimming-MR  2:55.45    2:58.79        
                1:30.05   2:58.79 (1:28.74)                                        
 30 Pan, Karen                15 Express Swimming-MR  2:58.65    2:59.20        
                1:25.77   2:59.20 (1:33.43)                                        
 31 YU, Dana Q                14 Express Swimming-MR  2:53.69    2:59.39        
                1:30.41   2:59.39 (1:28.98)                                        
 32 Gatti, Julia M            15 HAA-MR               2:58.94    3:01.88        
                1:28.02   3:01.88 (1:33.86)                                        
 33 Fleischer, Jillian E      15 HAA-MR               2:57.57    3:02.89        
                1:28.02   3:02.89 (1:34.87)                                        
 34 Jiang, Jasmine            16 Express Swimming-MR  3:03.45    3:03.12        
                1:28.29   3:03.12 (1:34.83)                                        
 35 Buckley, Sara E           15 North Shore-MR       2:57.86    3:11.23        
 36 Garcia, Ashley            16 FLY-MR               3:13.29    3:12.90        
                1:33.99   3:12.90 (1:38.91)                                        
 37 Deguzman, Gabrielle A     16 Express Swimming-MR  3:22.71    3:20.51        
                1:38.47   3:20.51 (1:42.04)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          14 HAA-MR               1:14.77    1:14.45        
  2 Hemp, Alli A              15 CSC-MR               1:24.66    1:21.44        
  3 Mulholland, Kylie B       12 Express Swimming-MR  1:23.95    1:22.00        
  4 Sarett, Lara              15 HAA-MR               1:20.73    1:23.74        
  5 Trivino, Maria A          15 FLY-MR               1:23.74    1:24.33        
  6 Swartwout, Christine G    17 Express Swimming-MR  1:25.02    1:24.46        
  7 Vizcaino, Kristine J      15 North Shore-MR       1:23.87    1:24.56        
  8 Polanco, Kayla M          10 Twisters-MR          1:26.30    1:25.04        
  9 Scott, Lucy E             16 Agua Swim Team-MR    1:22.13    1:25.32        
 10 Kerrich, Zoe              15 Rivertown Rays-MR    1:30.00    1:26.55        
 11 Hao, Amy P                15 FLY-MR               1:25.48    1:27.18        
 12 Martinez, Adrianna        17 Agua Swim Team-MR    1:24.65    1:27.91        
 13 Swartwout, Erica L        14 Express Swimming-MR  1:28.38    1:28.11        
 14 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    1:28.88    1:29.22        
 15 Ren, Isabel T             15 Express Swimming-MR  1:31.94    1:29.24        
 16 Lui, Geyanne E            15 Agua Swim Team-MR    1:28.89    1:29.25        
 17 Whalen, Bridget           16 CSC-MR                    NT    1:29.70        
 18 Leary, Tanita A           15 Empire-MR            1:36.05    1:29.91        
 19 Crosby, Amanda            15 WISC-MR              1:55.34    1:29.92        
 20 Barbosa, Tabitha          15 Twisters-MR          1:27.70    1:30.51        
 21 Lim, Sally                17 FLY-MR               1:27.48    1:30.90        
 22 Lou, Jessica              15 Bcny-MR              1:27.00    1:31.00        
 23 Kallansrude, Kimberly L   17 Express Swimming-MR       NT    1:31.03        
 24 Quinn, Kelly A            15 Express Swimming-MR  1:28.93    1:31.05        
 25 Kuo, Jacqueline           16 Agua Swim Team-MR    1:26.86    1:31.17        
 26 Wang, Stephanie           16 GATE-MR              1:28.60    1:31.64        
 27 Caparelli, Olivia R       17 Empire-MR            1:31.81    1:32.39        
 28 Crilly, Nicole M          14 Express Swimming-MR  1:36.21    1:32.93        
 28 Flor, Erica M             16 HYB-MR               1:27.73    1:32.93        
 30 Wang, Carol               13 GATE-MR              1:28.60    1:33.25        
 31 Waller, Brittany          12 LBA-MR               1:35.57    1:33.33        
 32 Kim, Elizabeth G          15 Bcny-MR              1:29.00    1:34.23        
 33 Stanton, Grace S          15 CSC-MR               1:32.58    1:34.40        
 34 Vanella, Laura N          15 Express Swimming-MR  1:35.88    1:34.54        
 35 Pan, Karen                15 Express Swimming-MR  1:31.23    1:34.74        
 36 Latino, Danielle E        17 Empire-MR            1:24.40    1:34.76        
 37 Neber, Jacqueline         15 HYB-MR               1:35.45    1:35.85        
 38 Guo, Jenna J              11 Express Swimming-MR  1:34.19    1:35.94        
 39 Lane, Kristin M           16 Empire-MR            1:38.44    1:36.30        
 40 Fuchs, Lindsey            13 Agua Swim Team-MR    1:30.77    1:36.93        
 41 Palumbo, Jamie N          14 Express Swimming-MR  1:37.77    1:37.03        
 42 Cruz, Brigitti S          15 Twisters-MR          1:35.24    1:37.33        
 43 Chen, Julia Y             15 FLY-MR               1:37.90    1:37.42        
 44 Snyder, Wendy E           16 Rivertown Rays-MR    1:36.67    1:37.62        
 45 Watson, Kia A             15 Twisters-MR          1:39.17    1:38.16        
 46 Fleischer, Jillian E      15 HAA-MR               1:37.97    1:38.17        
 47 Bonvissuto, Carrie        13 Express Swimming-MR  1:34.37    1:39.53        
 48 Dowd, Brenna              15 Sachem-MR            1:39.67    1:40.08        
 49 Lepera, Alyssa R          15 HYB-MR               1:39.99    1:40.65        
 50 Corcoran, Annabelle G     11 Express Swimming-MR  1:41.79    1:41.60        
 51 Polinsky, Kate L          15 Express Swimming-MR  1:33.23    1:41.72        
 52 Wissemann, Shannon C      15 IA-MR                1:46.61    1:42.54        
 53 Quinn, Shannon C          17 Express Swimming-MR  1:55.23    1:42.68        
 54 Bubeck, Magen             15 CSC-MR               1:39.19    1:43.33        
 55 Jiang, Jasmine            16 Express Swimming-MR  1:41.05    1:43.87        
 56 Noonan, Kristen N         15 Express Swimming-MR  1:43.96    1:44.24        
 57 DiGiovanni, Jeni M        16 FLY-MR               1:35.15    1:46.64        
 58 Gruber, Jacqueline R      14 LBA-MR               1:51.13    1:46.77        
 59 Bubeck, Lauren            13 CSC-MR               1:54.88    1:48.32        
 60 Haberman, Anais L         13 WISC-MR              1:50.09    1:51.22        
 61 Tellez, Ivanna D          18 Twisters-MR          1:31.37    1:51.64        
 62 Deguzman, Gabrielle A     16 Express Swimming-MR  1:50.90    1:51.69        
 63 Fleischer, Lindsay        11 HAA-MR               1:45.00    1:51.84        
 64 Stanis, Kristen T         15 Express Swimming-MR  1:52.65    1:52.27        
 65 Donis, Alexia M           15 FLY-MR               1:49.58    1:53.45        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          14 HAA-MR               2:40.17    2:40.02        
                1:16.93   2:40.02 (1:23.09)                                        
  2 Mulholland, Kylie B       12 Express Swimming-MR  3:00.09    2:54.15        
                1:24.85   2:54.15 (1:29.30)                                        
  3 Sarett, Lara              15 HAA-MR               2:57.56    3:00.63        
                1:25.80   3:00.63 (1:34.83)                                        
  4 YU, Dana Q                14 Express Swimming-MR  3:01.79    3:00.92        
                1:27.27   3:00.92 (1:33.65)                                        
  5 Trivino, Maria A          15 FLY-MR               2:57.27    3:02.93        
                1:26.66   3:02.93 (1:36.27)                                        
  6 Swartwout, Erica L        14 Express Swimming-MR  3:08.36    3:06.77        
                1:27.22   3:06.77 (1:39.55)                                        
  7 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    3:18.00    3:08.38        
                1:30.98   3:08.38 (1:37.40)                                        
  8 Lou, Jessica              15 Bcny-MR              3:03.00    3:11.04        
                1:30.08   3:11.04 (1:40.96)                                        
  9 Crosby, Amanda            15 WISC-MR              3:17.31    3:11.77        
                1:32.66   3:11.77 (1:39.11)                                        
 10 Ruiz, Vanessa D           13 Sailfish-MR          3:13.68    3:11.87        
                1:33.01   3:11.87 (1:38.86)                                        
 11 Quinn, Kelly A            15 Express Swimming-MR  3:08.76    3:13.19        
                1:32.61   3:13.19 (1:40.58)                                        
 12 Ren, Isabel T             15 Express Swimming-MR  3:15.58    3:15.46        
                1:33.31   3:15.46 (1:42.15)                                        
 13 Lim, Sally                17 FLY-MR               3:11.81    3:16.83        
                1:32.22   3:16.83 (1:44.61)                                        
 14 Vogel, Nia C              15 Empire-MR            3:14.68    3:18.56        
                1:34.66   3:18.56 (1:43.90)                                        
 15 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR            3:30.00    3:18.89        
                1:38.02   3:18.89 (1:40.87)                                        
 16 Marasco, Rachel J         14 Express Swimming-MR  3:13.30    3:19.64        
                1:37.61   3:19.64 (1:42.03)                                        
 17 Vizcaino, Kristine J      15 North Shore-MR       3:07.98    3:19.98        
                1:33.21   3:19.98 (1:46.77)                                        
 18 Vanella, Laura N          15 Express Swimming-MR  3:21.21    3:20.53        
                1:36.53   3:20.53 (1:44.00)                                        
 19 Kim, Elizabeth G          15 Bcny-MR              3:08.00    3:21.30        
                1:35.12   3:21.30 (1:46.18)                                        
 20 Guo, Jenna J              11 Express Swimming-MR  3:24.51    3:29.28        
                1:41.23   3:29.28 (1:48.05)                                        
 21 Desio, Claire M           14 HAA-MR               3:41.74    3:33.27        
                1:43.43   3:33.27 (1:49.84)                                        
 22 Wissemann, Shannon C      15 IA-MR                3:47.11    3:36.05        
                1:43.34   3:36.05 (1:52.71)                                        
 23 Schwab, Carly A            9 Rivertown Rays-MR    3:47.48    3:42.78        
                1:48.89   3:42.78 (1:53.89)                                        
 24 Klicpera, Samantha K      12 Farmingdale-MR       3:50.50    3:44.01        
                1:43.86   3:44.01 (2:00.15)                                        
 25 Bubeck, Lauren            13 CSC-MR                    NT    3:46.75        
                1:48.91   3:46.75 (1:57.84)                                        
 26 Haberman, Anais L         13 WISC-MR              3:45.80    3:48.10        
                1:51.82   3:48.10 (1:56.28)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B             16 Twisters-MR          1:06.64    1:07.30        
  2 Panzarino, Alexandra M    18 Empire-MR            1:08.32    1:07.43        
  3 Francis, Casey L          16 Express Swimming-MR       NT    1:07.88        
  4 Whalen, Bridget           16 CSC-MR               1:09.53    1:10.53        
  5 Oceguera, Mariajose       14 Sailfish-MR          1:16.79    1:11.74        
  6 Fuchs, Amanda B           16 Agua Swim Team-MR    1:10.50    1:12.15        
  7 Nash, Jennifer            15 LBA-MR               1:12.05    1:12.94        
  8 Modelewski, Hailey        17 HYB-MR               1:07.71    1:13.28        
  9 Lui, Geyanne E            15 Agua Swim Team-MR    1:11.20    1:13.38        
 10 Haigney, Codi P           17 Empire-MR            1:16.76    1:13.72        
 10 Quinn, Kelly A            15 Express Swimming-MR  1:11.29    1:13.72        
 12 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    1:14.36    1:14.72        
 13 Kuo, Jacqueline           16 Agua Swim Team-MR    1:10.38    1:15.12        
 14 Palumbo, Jamie N          14 Express Swimming-MR  1:13.40    1:15.30        
 15 Hao, Amy P                15 FLY-MR               1:17.01    1:15.50        
 16 Skoczylas, Anne M         15 Agua Swim Team-MR    1:07.87    1:15.95        
 17 YU, Dana Q                14 Express Swimming-MR  1:18.86    1:16.26        
 18 Mazzetti, Eleonora        17 FLY-MR               1:14.16    1:17.03        
 19 Pavek, Marielle E         16 Sachem-MR            1:14.20    1:17.39        
 20 Cruz, Brigitti S          15 Twisters-MR          1:18.60    1:17.62        
 21 Lesser, Nina L            13 HAA-MR               1:17.00    1:18.28        
 22 Sarett, Lara              15 HAA-MR               1:15.88    1:18.31        
 23 Barbosa, Tabitha          15 Twisters-MR          1:18.39    1:18.63        
 24 Vogel, Nia C              15 Empire-MR            1:18.31    1:18.76        
 25 Fuchs, Lindsey            13 Agua Swim Team-MR    1:19.28    1:19.64        
 26 Guo, Jenna J              11 Express Swimming-MR  1:20.99    1:19.89        
 27 Reyes, Kelly              14 FLY-MR               1:17.92    1:20.29        
 28 Ruiz, Vanessa D           13 Sailfish-MR          1:20.68    1:20.53        
 29 Lim, Sally                17 FLY-MR               1:20.98    1:20.93        
 30 White, Sarah E            15 Express Swimming-MR  1:21.90    1:22.50        
 31 Marasco, Rachel J         14 Express Swimming-MR  1:17.42    1:23.26        
 32 Nunez, Ana                17 Agua Swim Team-MR    1:18.09    1:23.96        
 33 Buckley, Sara E           15 North Shore-MR       1:20.61    1:24.18        
 34 Vizcaino, Kristine J      15 North Shore-MR       1:24.52    1:24.45        
 35 Fleischer, Jillian E      15 HAA-MR               1:24.55    1:25.78        
 36 Chen, Julia Y             15 FLY-MR               1:23.87    1:27.54        
 37 Jiang, Jasmine            16 Express Swimming-MR  1:24.16    1:28.10        
 38 Trivino, Ana              16 FLY-MR               1:26.79    1:28.79        
 39 Crosby, Amanda            15 WISC-MR              1:22.20    1:29.32        
 40 Dowd, Brenna              15 Sachem-MR            1:28.79    1:29.44        
 41 Desio, Claire M           14 HAA-MR               1:33.62    1:30.05        
 42 Johnson, Shaun A          11 Sailfish-MR          1:37.26    1:31.12        
 43 Lepera, Alyssa R          15 HYB-MR               1:27.01    1:31.13        
 44 Schneider, Amanda         18 Sachem-MR            1:26.36    1:31.38        
 45 Christianson, Kelsey L    13 HAA-MR               1:22.81    1:32.64        
 46 Stanis, Kristen T         15 Express Swimming-MR  1:27.45    1:33.13        
 47 Gatti, Julia M            15 HAA-MR               1:35.00    1:33.89        
 48 Haberman, Anais L         13 WISC-MR              1:52.80    1:35.30        
 49 O'Brien, Ashley           15 FLY-MR               1:51.08    1:37.67        
 50 Deguzman, Gabrielle A     16 Express Swimming-MR  1:42.09    1:45.88        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panzarino, Alexandra M    18 Empire-MR            2:30.14    2:30.19        
                1:09.36   2:30.19 (1:20.83)                                        
  2 Kwok, Joyce B             16 Twisters-MR          2:34.98    2:31.92        
                1:09.27   2:31.92 (1:22.65)                                        
  3 Reindl, Annie R           12 Express Swimming-MR  2:52.50    2:38.85        
                1:15.77   2:38.85 (1:23.08)                                        
  4 Kallansrude, Kimberly L   17 Express Swimming-MR  2:34.89    2:40.74        
                1:15.98   2:40.74 (1:24.76)                                        
  5 Quinn, Kelly A            15 Express Swimming-MR  2:41.38    2:42.67        
                1:15.52   2:42.67 (1:27.15)                                        
  6 Lane, Kristin M           16 Empire-MR            2:52.63    2:44.43        
                1:18.96   2:44.43 (1:25.47)                                        
  7 Haigney, Codi P           17 Empire-MR            2:45.00    2:51.09        
                1:18.84   2:51.09 (1:32.25)                                        
  8 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    2:46.57    2:51.18        
                1:22.19   2:51.18 (1:28.99)                                        
  9 Guo, Jenna J              11 Express Swimming-MR  2:58.76    2:54.72        
                1:23.55   2:54.72 (1:31.17)                                        
 10 Skoczylas, Anne M         15 Agua Swim Team-MR    2:38.43    2:55.05        
                1:17.14   2:55.05 (1:37.91)                                        
 11 Leary, Tanita A           15 Empire-MR            2:56.74    2:55.33        
                1:19.40   2:55.33 (1:35.93)                                        
 12 Giraldo, Daniela          16 FLY-MR               2:46.02    2:57.36        
                1:18.27   2:57.36 (1:39.09)                                        
 13 Reyes, Kelly              14 FLY-MR               2:59.94    2:58.37        
                1:22.45   2:58.37 (1:35.92)                                        
 14 Palumbo, Jamie N          14 Express Swimming-MR  2:50.95    3:01.93        
                1:22.38   3:01.93 (1:39.55)                                        
 15 Latino, Danielle E        17 Empire-MR            2:46.24    3:02.24        
                1:22.74   3:02.24 (1:39.50)                                        
 16 Zhang, Crystal            11 GATE-MR              3:04.11    3:03.57        
                1:24.65   3:03.57 (1:38.92)                                        
 17 Kerrich, Zoe              15 Rivertown Rays-MR    2:45.00    3:11.43        
                1:28.16   3:11.43 (1:43.27)                                        
 18 Snyder, Wendy E           16 Rivertown Rays-MR    3:04.00    3:24.24        
                1:35.24   3:24.24 (1:49.00)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR                 32.09      32.40        
  2 Lin, Thomas                9 Bcny-MR                32.50      32.55        
  3 Lee, Andy                 10 Twisters-MR            33.19      33.46        
  4 Claiborne, Kevin G        10 Bcny-MR                34.90      34.10        
  5 He, David D               10 North Shore-MR         34.03      34.36        
  6 Stukelman, Asher B         9 Agua Swim Team-MR      34.86      34.69        
  7 Ganguli, Nilesh           10 Express Swimming-MR    35.82      34.71        
  8 Deguzman, Nathaniel       10 Express Swimming-MR    35.33      34.77        
  9 Swartwout, William H       8 Express Swimming-MR    35.57      34.83        
 10 Jiang, Michael            10 Express Swimming-MR    35.84      34.93        
 11 Canaveral, Dylan D        10 Twisters-MR            36.68      35.03        
 12 Liu, Lewis B              10 FLY-MR                 35.44      35.04        
 13 Watson, Anthony C          9 Twisters-MR            37.02      35.14        
 14 Chang, Michael            10 Farmingdale-MR         36.28      35.59        
 15 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR      36.22      35.96        
 16 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR      37.75      36.10        
 17 Atay, Deniz                9 Empire-MR              37.70      36.13        
 18 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR      36.57      36.41        
 19 Mack-Jackson, Benjamin     9 HAA-MR                 36.96      36.55        
 20 Smith, Kelvin J            9 Empire-MR              36.75      36.69        
 21 Copeland, Jared S         10 Empire-MR              38.02      36.98        
 22 Gamboa, Nathaniel         10 Express Swimming-MR    37.89      37.20        
 23 Fu-Rubin, Seuss            9 Twisters-MR            37.41      37.21        
 24 Daly, Kyle S              10 North Shore-MR         41.18      37.45        
 25 Morlock, Tristan M         9 HAA-MR                 38.89      37.57        
 26 German, Vela A            10 Twisters-MR            48.31      37.66        
 27 Sasso, Thomas B            9 Empire-MR              38.54      37.70        
 28 Vardanian, Michael P      10 Agua Swim Team-MR      40.13      38.27        
 29 Carrenard, Justice A       7 Agua Swim Team-MR      39.87      38.61        
 30 Yamamoto, Kai              8 Agua Swim Team-MR      42.27      38.92        
 31 Brinken, Corry M          10 Express Swimming-MR    40.14      38.94        
 32 Huang, Justin              9 FLY-MR                 47.00      39.08        
 33 Polanish, Kevin           10 IA-MR                  40.23      39.17        
 34 Sanchez, Jacob            10 LBA-MR                 39.15      39.33        
 35 Tsai, Brian C              9 Bcny-MR                38.00      39.65        
 36 You, Austin A             10 Rivertown Rays-MR      40.24      39.87        
 37 Ebied, Yousef             10 Twisters-MR            41.47      39.96        
 38 Kinkel, William G         10 GATE-MR                38.65      40.02        
 39 Kain, Patrick             10 WISC-MR                39.28      40.03        
 40 Goldberg, Daniel           9 LBA-MR               1:00.00      40.33        
 41 Ambrus, Christopher       10 FLY-MR                 38.36      40.69        
 42 Jang, Kevin S             10 FLY-MR                 41.01      40.91        
 43 Tsang, Bryant B            9 FLY-MR                 39.58      40.93        
 44 Liu, Alston                8 Twisters-MR            42.34      41.06        
 45 Barefield, William D      10 FLY-MR                 41.85      41.29        
 46 Cornish, Kyle F            9 LBA-MR                 40.42      41.39        
 47 Atilano-flor, John J       9 FLY-MR               1:00.00      41.48        
 47 Li, Franklin               9 Bcny-MR                44.00      41.48        
 49 Bonney, Ethan             10 LBA-MR                 39.34      41.53        
 50 Gao, Owen Z               10 Twisters-MR            45.77      42.06        
 51 Ambery, George J           9 FLY-MR                 43.42      42.17        
 52 Ramirez, Javier A          9 FLY-MR                 41.22      42.38        
 53 Waszczyszak, Adam          9 Twisters-MR            56.16      42.46        
 54 Rand, Jack                 9 LBA-MR                 50.00      42.57        
 55 Casey, Jack H             10 HAA-MR                 40.59      42.97        
 56 McCarthy, Neilly          10 LBA-MR                 42.63      43.06        
 57 Zahariev, Kevin K          8 Twisters-MR            43.55      43.12        
 58 Macio, Joshua              9 Twisters-MR            37.88      43.19        
 59 Gamero, Matthew A         10 FLY-MR                 50.00      43.26        
 60 Whang, Justin              8 Express Swimming-MR    44.70      43.39        
 61 Kain, Gavin                9 WISC-MR                42.29      43.80        
 62 Pas, Sebastian T           8 Twisters-MR            46.48      43.83        
 63 Hunt, Andrew              10 HAA-MR                 45.86      43.88        
 64 Sheinberg, Ryan            9 LBA-MR                 41.08      44.02        
 65 Park, Francis             10 FLY-MR                 44.34      44.43        
 66 Guariglia, Andrew M       10 Express Swimming-MR    47.51      44.55        
 67 McAdams, Jamison Ryan      9 LBA-MR               1:00.00      44.59        
 68 Todd, Ian                  9 HYB-MR                 49.53      44.95        
 69 Stoski, Michael            9 LBA-MR                 43.69      45.04        
 70 Bouzarouata, Zacharia M    6 Twisters-MR            46.72      45.19        
 71 Moeslinger, Erich V       10 GATE-MR                   NT      45.20        
 72 Chang, Matthew             7 Farmingdale-MR         45.41      45.41        
 73 Ely, Matthew D            10 North Shore-MR       1:00.00      45.58        
 74 Sherpa, Ethan D            7 Twisters-MR            50.33      45.86        
 75 Gupta, Arjun               8 LBA-MR                 46.30      46.09        
 76 Kahn, Jackson              7 Agua Swim Team-MR      48.88      46.40        
 77 Patak, Reed B              9 CSC-MR                    NT      46.44        
 78 Goldberg, Ilam             7 LBA-MR               1:00.00      46.45        
 79 Cornish, Danny             7 LBA-MR                 45.69      46.47        
 80 Ramon, Freddy              7 LBA-MR                 47.37      46.48        
 81 Woods, Thomas             10 LBA-MR                 45.22      46.59        
 82 Daly, Aidan J              9 North Shore-MR         45.94      46.60        
 83 Macio, David               8 Twisters-MR            48.97      46.68        
 84 Kain, Garrett              8 WISC-MR                47.56      46.80        
 85 Tuffey, Michael            8 LBA-MR                 46.08      46.93        
 86 Stanciu, Robert            8 Twisters-MR            50.92      47.04        
 87 Baratta, James J          10 LBA-MR               1:00.00      47.86        
 88 Pierce, Zhenya R          10 WISC-MR                43.70      48.11        
 89 McClung, Max M             7 Rivertown Rays-MR      51.31      48.18        
 90 Ebied, Omar                8 Twisters-MR            48.12      48.53        
 91 Zarmakoupis, Dimitri       7 Bcny-MR                46.00      49.26        
 92 Min, Christopher K         8 FLY-MR                 48.32      49.59        
 93 Lapins, Maximilian         8 Twisters-MR            50.14      49.68        
 94 Zeng, Andrew               8 Bcny-MR                55.00      49.78        
 95 Ortiz, Christian G         8 North Shore-MR         50.75      50.16        
 96 Sherpa, Nathan D           7 Twisters-MR            52.18      50.22        
 97 Mo, David                  7 FLY-MR                 49.69      50.26        
 98 Mark, Ryan N               7 Agua Swim Team-MR      57.37      50.97        
 99 Jeong, Eugene              7 FLY-MR                 51.86      51.05        
100 Rice, Maverick             8 WISC-MR                52.18      53.87        
101 Park, Andrew H             9 FLY-MR               1:02.59      57.77        
102 Skarren, Jack              6 LBA-MR               1:30.00    1:05.27        
103 Smith, Gabriel R          10 CSC-MR                    NT    1:10.67        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Thomas                9 Bcny-MR              1:12.00    1:10.42        
  2 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR               1:11.04    1:10.55        
  3 Lee, Andy                 10 Twisters-MR          1:13.13    1:12.92        
  4 Aroesty, Ryan             10 LBA-MR               1:13.11    1:13.02        
  5 Swartwout, William H       8 Express Swimming-MR  1:19.52    1:15.72        
  6 Claiborne, Kevin G        10 Bcny-MR              1:18.00    1:16.54        
  7 Stukelman, Asher B         9 Agua Swim Team-MR    1:15.11    1:16.64        
  8 Canaveral, Dylan D        10 Twisters-MR          1:23.12    1:18.07        
  9 Deguzman, Nathaniel       10 Express Swimming-MR  1:22.39    1:18.52        
 10 Jiang, Michael            10 Express Swimming-MR  1:17.55    1:18.89        
 11 Ganguli, Nilesh           10 Express Swimming-MR  1:18.73    1:19.52        
 12 He, David D               10 North Shore-MR       1:20.53    1:20.34        
 13 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR    1:21.06    1:20.46        
 14 Copeland, Jared S         10 Empire-MR            1:21.20    1:20.70        
 15 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    1:19.53    1:21.02        
 16 Fu-Rubin, Seuss            9 Twisters-MR          1:24.80    1:21.55        
 17 Broderick, Thomas G        9 Express Swimming-MR  1:22.23    1:21.66        
 18 Chang, Michael            10 Farmingdale-MR       1:22.18    1:21.97        
 19 Klingel, Dean M           10 IA-MR                1:23.32    1:22.05        
 20 Watson, Anthony C          9 Twisters-MR          1:20.21    1:23.58        
 21 Morlock, Tristan M         9 HAA-MR               1:24.25    1:23.68        
 22 Sasso, Thomas B            9 Empire-MR            1:27.41    1:23.70        
 23 Baldassare, Zachary L      9 WISC-MR              1:21.28    1:24.10        
 24 Smith, Kelvin J            9 Empire-MR            1:28.09    1:24.25        
 25 Carrenard, Justice A       7 Agua Swim Team-MR    1:26.82    1:24.43        
 26 Atay, Deniz                9 Empire-MR            1:23.58    1:24.70        
 27 Daly, Kyle S              10 North Shore-MR       1:26.18    1:24.78        
 28 Gamboa, Nathaniel         10 Express Swimming-MR  1:27.00    1:24.96        
 29 Kinkel, William G         10 GATE-MR              1:25.16    1:25.26        
 30 Vardanian, Michael P      10 Agua Swim Team-MR    1:25.62    1:25.33        
 31 Tsai, Brian C              9 Bcny-MR              1:30.00    1:25.57        
 32 Bonney, Ethan             10 LBA-MR               1:27.47    1:27.18        
 33 Goldberg, Daniel           9 LBA-MR               2:00.00    1:27.53        
 34 Coogan, Matt c             9 Empire-MR            1:26.43    1:27.98        
 35 You, Austin A             10 Rivertown Rays-MR    1:28.45    1:28.21        
 36 Sanchez, Jacob            10 LBA-MR               1:30.53    1:29.00        
 37 German, Vela A            10 Twisters-MR          1:49.25    1:29.18        
 38 Mark, Colin M             10 Agua Swim Team-MR    1:26.51    1:29.19        
 39 Ebied, Yousef             10 Twisters-MR          1:28.82    1:29.77        
 40 Huang, Justin              9 FLY-MR               1:50.00    1:29.98        
 41 Kain, Patrick             10 WISC-MR              1:28.88    1:30.17        
 42 Barefield, William D      10 FLY-MR               1:33.43    1:30.58        
 43 Brinken, Corry M          10 Express Swimming-MR  1:33.21    1:30.73        
 44 Terzano, David J          10 LBA-MR               2:00.00    1:32.79        
 45 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR    1:18.63    1:32.86        
 46 Whang, Justin              8 Express Swimming-MR  1:40.45    1:32.89        
 47 Earley, Liam P             9 Bcny-MR              1:32.00    1:33.31        
 48 Maher, William            10 HYB-MR               1:37.92    1:33.40        
 49 Liu, Alston                8 Twisters-MR          1:33.95    1:33.69        
 50 Macio, Joshua              9 Twisters-MR          1:33.95    1:34.47        
 51 Gao, Owen Z               10 Twisters-MR          1:45.45    1:34.52        
 52 Casey, Jack H             10 HAA-MR               2:04.77    1:34.65        
 53 Ambrus, Christopher       10 FLY-MR               1:32.22    1:34.79        
 54 Atilano-flor, John J       9 FLY-MR               1:56.00    1:35.62        
 55 Macio, David               8 Twisters-MR          1:58.94    1:36.28        
 56 McCarthy, Neilly          10 LBA-MR               1:38.01    1:36.34        
 57 Ramirez, Javier A          9 FLY-MR               1:33.84    1:36.47        
 58 Tsang, Bryant B            9 FLY-MR               1:39.37    1:36.50        
 59 Burke, Ryan                8 FLY-MR               1:35.71    1:36.86        
 60 Pas, Sebastian T           8 Twisters-MR          1:38.90    1:37.89        
 61 Li, Franklin               9 Bcny-MR              1:40.00    1:38.17        
 62 Cornish, Kyle F            9 LBA-MR               1:33.16    1:38.32        
 63 Bouzarouata, Zacharia M    6 Twisters-MR          1:48.93    1:38.69        
 64 Kain, Gavin                9 WISC-MR              1:35.21    1:39.35        
 65 Daly, Aidan J              9 North Shore-MR       1:48.25    1:39.71        
 66 Rand, Jack                 9 LBA-MR               1:38.41    1:40.36        
 67 Park, Francis             10 FLY-MR               2:05.00    1:40.80        
 68 Guariglia, Andrew M       10 Express Swimming-MR  1:42.81    1:41.10        
 69 Gamero, Matthew A         10 FLY-MR               1:43.58    1:41.44        
 70 Sheinberg, Ryan            9 LBA-MR               1:34.98    1:42.28        
 71 Chen, Matthew             10 GATE-MR              1:41.16    1:42.46        
 72 Moeslinger, Erich V       10 GATE-MR              1:48.90    1:42.64        
 73 Orehosky, Bailey T         9 HAA-MR               2:00.00    1:42.73        
 74 Hunt, Andrew              10 HAA-MR               1:40.45    1:43.39        
 75 Zahariev, Kevin K          8 Twisters-MR          1:50.77    1:43.72        
 76 Sherpa, Ethan D            7 Twisters-MR          2:05.75    1:44.77        
 77 Bennett, Brandan R         9 Empire-MR            1:44.67    1:44.86        
 78 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR               1:50.00    1:46.28        
 79 Llerena, Derek R           7 Sachem-MR            2:00.00    1:46.29        
 80 Kahn, Jackson              7 Agua Swim Team-MR    1:49.96    1:46.56        
 81 Chang, Matthew             7 Farmingdale-MR       1:40.28    1:46.68        
 82 Ambery, George J           9 FLY-MR               1:44.87    1:46.78        
 83 Stoski, Michael            9 LBA-MR               1:46.56    1:46.89        
 84 Lapins, Maximilian         8 Twisters-MR          2:01.43    1:47.31        
 85 Ramon, Freddy              7 LBA-MR               1:49.70    1:48.08        
 86 Tuffey, Michael            8 LBA-MR               2:00.00    1:48.38        
 87 Ebied, Omar                8 Twisters-MR          2:09.63    1:49.38        
 88 Sherpa, Nathan D           7 Twisters-MR          2:10.65    1:49.46        
 89 Goldberg, Ilam             7 LBA-MR               2:00.00    1:50.58        
 90 Min, Christopher K         8 FLY-MR               1:59.73    1:51.09        
 91 Zarmakoupis, Dimitri       7 Bcny-MR              1:45.00    1:51.25        
 92 Stanciu, Robert            8 Twisters-MR          1:50.63    1:51.85        
 93 Jeong, Eugene              7 FLY-MR               1:54.99    1:52.36        
 94 Cornish, Danny             7 LBA-MR               1:53.68    1:52.39        
 95 Rice, Maverick             8 WISC-MR              1:54.70    1:53.69        
 96 Gupta, Arjun               8 LBA-MR               2:00.00    1:54.19        
 97 Zeng, Andrew               8 Bcny-MR              1:52.00    1:54.29        
 98 Woods, Thomas             10 LBA-MR               1:46.00    1:54.45        
 99 Borovskikh, Sasha          9 Sachem-MR            3:00.01    2:00.09        
100 Mark, Ryan N               7 Agua Swim Team-MR    2:05.52    2:00.58        
101 Ortiz, Christian G         8 North Shore-MR       1:49.52    2:01.27        
102 Park, Andrew H             9 FLY-MR               2:15.64    2:06.20        
103 Hahn, Benjamin R           7 Rivertown Rays-MR    2:07.35    2:09.79        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 10 Twisters-MR            37.20      36.31        
  2 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR                 38.88      37.44        
  3 Ganguli, Nilesh           10 Express Swimming-MR    39.11      38.17        
  4 Claiborne, Kevin G        10 Bcny-MR                38.90      38.29        
  5 Harrington, Dylan         10 LBA-MR                 40.59      39.97        
  6 Duthie, Zachary J         10 Agua Swim Team-MR      41.15      40.44        
  7 Fu-Rubin, Seuss            9 Twisters-MR            41.21      41.31        
  8 Deguzman, Nathaniel       10 Express Swimming-MR    41.95      41.57        
  9 Swartwout, William H       8 Express Swimming-MR    41.39      41.87        
 10 Matossian, Cameron T       9 Agua Swim Team-MR      41.48      42.48        
 11 Stukelman, Asher B         9 Agua Swim Team-MR      41.60      42.99        
 12 Liu, Lewis B              10 FLY-MR                 44.15      43.76        
 13 Tsai, Brian C              9 Bcny-MR                41.90      43.89        
 14 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR      44.84      43.99        
 15 Coogan, Matt c             9 Empire-MR              44.74      44.90        
 16 Jiang, Michael            10 Express Swimming-MR    43.88      45.03        
 17 Chang, Michael            10 Farmingdale-MR         46.47      45.58        
 18 Goldberg, Daniel           9 LBA-MR               1:00.00      45.74        
 19 Kinkel, William G         10 GATE-MR                45.75      45.88        
 20 Broderick, Thomas G        9 Express Swimming-MR    43.74      45.99        
 21 Gamboa, Nathaniel         10 Express Swimming-MR    42.83      46.00        
 22 He, David D               10 North Shore-MR         43.71      46.15        
 23 Watson, Anthony C          9 Twisters-MR            47.79      46.16        
 24 Smith, Kelvin J            9 Empire-MR              48.08      46.38        
 25 Carrenard, Justice A       7 Agua Swim Team-MR      46.27      46.46        
 26 Liu, Alston                8 Twisters-MR            47.07      46.55        
 27 Canaveral, Dylan D        10 Twisters-MR            51.01      47.48        
 28 Bleifeld, Sawyer           8 Bcny-MR                50.00      47.50        
 29 Whang, Justin              8 Express Swimming-MR    49.43      47.96        
 30 Zahariev, Kevin K          8 Twisters-MR          1:57.92      48.01        
 31 Bonney, Ethan             10 LBA-MR                 48.26      48.60        
 32 Sanchez, Jacob            10 LBA-MR                 47.63      48.64        
 33 Yamamoto, Kai              8 Agua Swim Team-MR      50.57      48.67        
 34 Tsang, Bryant B            9 FLY-MR                 49.59      48.92        
 35 You, Austin A             10 Rivertown Rays-MR      48.70      49.08        
 36 Kain, Patrick             10 WISC-MR                45.11      49.13        
 37 Maher, William            10 HYB-MR                 50.97      49.54        
 38 Huang, Justin              9 FLY-MR               1:00.00      50.11        
 39 Terzano, David J          10 LBA-MR               1:00.00      50.19        
 40 Ebied, Yousef             10 Twisters-MR            50.21      50.28        
 41 Pas, Sebastian T           8 Twisters-MR            50.22      50.60        
 42 Vardanian, Michael P      10 Agua Swim Team-MR      47.21      50.68        
 43 Bouzarouata, Zacharia M    6 Twisters-MR            55.73      51.07        
 44 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR               1:10.00      51.59        
 45 Barefield, William D      10 FLY-MR                 50.00      51.73        
 46 Park, Francis             10 FLY-MR                 50.03      51.77        
 47 Ambery, George J           9 FLY-MR                 53.68      52.11        
 48 Moeslinger, Erich V       10 GATE-MR                   NT      52.30        
 49 Gamero, Matthew A         10 FLY-MR                 55.11      52.42        
 50 Jang, Kevin S             10 FLY-MR                 52.11      52.61        
 51 Gao, Owen Z               10 Twisters-MR            49.99      52.90        
 52 Sherpa, Ethan D            7 Twisters-MR            59.84      52.96        
 53 Daly, Kyle S              10 North Shore-MR         54.20      53.25        
 54 Macio, Joshua              9 Twisters-MR            45.83      53.41        
 55 Ramirez, Javier A          9 FLY-MR                 53.62      53.51        
 55 Ambrus, Christopher       10 FLY-MR                 48.40      53.51        
 57 Gupta, Arjun               8 LBA-MR                 54.03      53.58        
 58 Zarmakoupis, Dimitri       7 Bcny-MR                50.00      53.66        
 59 Daly, Aidan J              9 North Shore-MR         52.62      53.72        
 60 Sheinberg, Ryan            9 LBA-MR                 51.89      53.79        
 61 Sherpa, Nathan D           7 Twisters-MR          1:01.66      54.30        
 62 Min, Christopher K         8 FLY-MR                 59.52      54.53        
 63 Woods, Thomas             10 LBA-MR               1:00.00      55.08        
 64 Hunt, Andrew              10 HAA-MR                 55.00      55.11        
 65 Atilano-flor, John J       9 FLY-MR                 55.06      55.24        
 66 Orehosky, Bailey T         9 HAA-MR                 52.57      55.37        
 67 Jeong, Eugene              7 FLY-MR                 58.07      55.86        
 68 Ramon, Freddy              7 LBA-MR                 55.54      55.88        
 69 Lapins, Maximilian         8 Twisters-MR            54.99      56.10        
 70 Tuffey, Michael            8 LBA-MR               1:10.00      56.27        
 71 Goldberg, Ilam             7 LBA-MR               1:00.00      56.39        
 72 German, Vela A            10 Twisters-MR          1:04.41      56.88        
 73 Kahn, Jackson              7 Agua Swim Team-MR      58.88      57.36        
 74 Kain, Gavin                9 WISC-MR                57.44      57.39        
 75 Macio, David               8 Twisters-MR            56.74      57.40        
 76 Chen, Matthew             10 GATE-MR                53.57      58.11        
 77 Stanciu, Robert            8 Twisters-MR          1:00.56      58.60        
 78 Kain, Garrett              8 WISC-MR                54.90      59.71        
 79 Cornish, Danny             7 LBA-MR               1:10.00      59.79        
 80 Bennett, Brandan R         9 Empire-MR            1:00.00    1:00.49        
 81 Ortiz, Christian G         8 North Shore-MR         54.07    1:00.89        
 82 Ebied, Omar                8 Twisters-MR            56.73    1:01.40        
 83 Park, Andrew H             9 FLY-MR                 59.39    1:03.09        
 84 Hahn, Benjamin R           7 Rivertown Rays-MR      59.65    1:03.77        
 85 Zeng, Andrew               8 Bcny-MR                57.00    1:03.85        
 86 Skarren, Jack              6 LBA-MR               1:30.00    1:03.89        
 87 Mark, Ryan N               7 Agua Swim Team-MR    1:10.14    1:07.11        
 88 Chang, Matthew             7 Farmingdale-MR       1:01.99    1:13.38        
 89 Sobocinski, Lukas J        9 Agua Swim Team-MR    1:01.78    1:17.98        
 90 Smith, Gabriel R          10 CSC-MR                    NT    1:23.90        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR               1:23.35    1:21.00        
  2 Lee, Andy                 10 Twisters-MR          1:19.27    1:21.59        
  3 Claiborne, Kevin G        10 Bcny-MR              1:23.80    1:23.53        
  4 Ganguli, Nilesh           10 Express Swimming-MR  1:25.84    1:23.63        
  5 Swartwout, William H       8 Express Swimming-MR  1:28.52    1:26.43        
  6 Fu-Rubin, Seuss            9 Twisters-MR          1:27.70    1:28.49        
  7 Matossian, Cameron T       9 Agua Swim Team-MR    1:28.09    1:29.66        
  8 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    1:33.97    1:31.92        
  9 Deguzman, Nathaniel       10 Express Swimming-MR  1:32.88    1:32.15        
 10 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR    1:32.21    1:32.49        
 11 Gamboa, Nathaniel         10 Express Swimming-MR  1:32.98    1:33.57        
 12 Liu, Lewis B              10 FLY-MR               1:36.15    1:34.09        
 13 Stukelman, Asher B         9 Agua Swim Team-MR    1:28.01    1:34.15        
 14 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR    1:34.83    1:34.77        
 15 Tsai, Brian C              9 Bcny-MR              1:32.00    1:35.42        
 16 Chang, Michael            10 Farmingdale-MR       1:37.61    1:36.25        
 17 Watson, Anthony C          9 Twisters-MR          1:40.18    1:36.54        
 18 Jiang, Michael            10 Express Swimming-MR  1:35.59    1:36.96        
 19 Carrenard, Justice A       7 Agua Swim Team-MR    1:36.55    1:38.26        
 20 Mack-Jackson, Benjamin     9 HAA-MR               1:39.12    1:38.40        
 21 Goldberg, Daniel           9 LBA-MR               2:00.00    1:38.46        
 22 Canaveral, Dylan D        10 Twisters-MR          1:44.38    1:38.80        
 23 Sasso, Thomas B            9 Empire-MR            1:37.47    1:39.15        
 24 He, David D               10 North Shore-MR       1:32.31    1:39.32        
 25 Smith, Kelvin J            9 Empire-MR            1:44.92    1:40.71        
 26 Liu, Alston                8 Twisters-MR          1:44.71    1:41.44        
 27 Kinkel, William G         10 GATE-MR              1:35.82    1:42.16        
 28 Vardanian, Michael P      10 Agua Swim Team-MR    1:45.08    1:42.32        
 29 Yamamoto, Kai              8 Agua Swim Team-MR    1:47.91    1:42.69        
 30 Barefield, William D      10 FLY-MR               1:41.55    1:42.80        
 31 Ebied, Yousef             10 Twisters-MR          1:52.31    1:42.88        
 32 Pas, Sebastian T           8 Twisters-MR          1:48.84    1:43.82        
 33 You, Austin A             10 Rivertown Rays-MR    1:45.48    1:44.13        
 34 Sanchez, Jacob            10 LBA-MR               1:46.72    1:44.32        
 35 Hunt, Andrew              10 HAA-MR               1:41.43    1:45.75        
 36 Kain, Patrick             10 WISC-MR              1:38.54    1:45.82        
 37 Waszczyszak, Adam          9 Twisters-MR          1:46.88    1:47.12        
 38 Tsang, Bryant B            9 FLY-MR               1:51.65    1:47.15        
 39 Daly, Kyle S              10 North Shore-MR       2:10.00    1:49.13        
 40 Moeslinger, Erich V       10 GATE-MR                   NT    1:49.14        
 41 Gao, Owen Z               10 Twisters-MR          1:56.58    1:49.21        
 42 Rand, Jack                 9 LBA-MR               1:57.25    1:49.68        
 43 Daly, Aidan J              9 North Shore-MR       2:00.00    1:49.78        
 44 Zahariev, Kevin K          8 Twisters-MR          2:02.49    1:50.36        
 45 Park, Francis             10 FLY-MR               2:00.00    1:50.38        
 46 German, Vela A            10 Twisters-MR          1:49.06    1:50.45        
 47 Stoski, Michael            9 LBA-MR               1:56.44    1:51.92        
 48 Macio, Joshua              9 Twisters-MR          1:43.27    1:52.62        
 49 Ambrus, Christopher       10 FLY-MR               1:46.84    1:53.21        
 50 Sherpa, Ethan D            7 Twisters-MR          2:12.55    1:53.39        
 51 McClung, Max M             7 Rivertown Rays-MR    1:54.67    1:54.58        
 52 Sherpa, Nathan D           7 Twisters-MR          2:18.92    1:54.79        
 53 Kain, Gavin                9 WISC-MR              1:55.60    1:55.90        
 54 Ramirez, Javier A          9 FLY-MR               1:51.90    1:56.01        
 55 Tuffey, Michael            8 LBA-MR               2:31.74    1:56.65        
 56 Gamero, Matthew A         10 FLY-MR               2:10.00    1:56.90        
 57 Min, Christopher K         8 FLY-MR               1:59.35    1:58.39        
 58 Lapins, Maximilian         8 Twisters-MR          2:12.44    1:58.64        
 59 Ramon, Freddy              7 LBA-MR               2:01.24    1:58.69        
 60 Macio, David               8 Twisters-MR          2:05.67    1:59.44        
 61 Ambery, George J           9 FLY-MR               1:58.65    2:00.31        
 62 Gupta, Arjun               8 LBA-MR               2:14.00    2:01.11        
 63 Atilano-flor, John J       9 FLY-MR               2:02.00    2:01.50        
 64 Jeong, Eugene              7 FLY-MR               2:07.58    2:02.55        
 65 Cornish, Danny             7 LBA-MR               2:09.21    2:03.75        
 66 Mo, David                  7 FLY-MR               2:11.09    2:03.99        
 66 Woods, Thomas             10 LBA-MR               2:00.00    2:03.99        
 68 Zarmakoupis, Dimitri       7 Bcny-MR              1:52.00    2:05.24        
 69 Kahn, Jackson              7 Agua Swim Team-MR    2:13.37    2:05.26        
 70 Ortiz, Christian G         8 North Shore-MR       2:08.48    2:09.47        
 71 Park, Andrew H             9 FLY-MR               2:10.00    2:10.90        
 72 Stanciu, Robert            8 Twisters-MR          2:04.58    2:11.85        
 73 Ebied, Omar                8 Twisters-MR          2:03.11    2:16.07        
 74 Mark, Ryan N               7 Agua Swim Team-MR    2:25.63    2:22.11        
 -- Bouzarouata, Zacharia M    6 Twisters-MR          1:50.77         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 10 Twisters-MR            43.00      42.75        
  2 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR                 44.46      43.35        
  3 Mack-Jackson, Benjamin     9 HAA-MR                 46.06      45.07        
  4 Deguzman, Nathaniel       10 Express Swimming-MR    44.53      45.12        
  5 Lin, Thomas                9 Bcny-MR                44.00      45.89        
  6 Liu, Lewis B              10 FLY-MR                 46.26      45.94        
  7 Chang, Michael            10 Farmingdale-MR         47.67      46.64        
  8 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR      48.32      47.11        
  9 Watson, Anthony C          9 Twisters-MR            48.43      47.44        
 10 Atay, Deniz                9 Empire-MR              49.47      47.66        
 11 Matossian, Cameron T       9 Agua Swim Team-MR      48.29      48.68        
 12 Brinken, Corry M          10 Express Swimming-MR    52.00      48.88        
 13 Gamboa, Nathaniel         10 Express Swimming-MR    49.13      48.94        
 14 Tsai, Brian C              9 Bcny-MR                50.00      49.48        
 15 Zahariev, Kevin K          8 Twisters-MR            56.77      49.90        
 16 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR      50.72      50.05        
 17 Ganguli, Nilesh           10 Express Swimming-MR    50.04      50.46        
 18 Jiang, Michael            10 Express Swimming-MR    51.53      50.65        
 19 Yamamoto, Kai              8 Agua Swim Team-MR      53.96      51.03        
 20 Fu-Rubin, Seuss            9 Twisters-MR            52.01      51.73        
 21 Swartwout, William H       8 Express Swimming-MR    53.80      51.79        
 22 Liu, Alston                8 Twisters-MR            57.63      51.96        
 23 Gao, Owen Z               10 Twisters-MR            58.76      52.10        
 24 Kain, Patrick             10 WISC-MR                49.75      52.36        
 25 He, David D               10 North Shore-MR         51.84      53.13        
 26 Tsang, Bryant B            9 FLY-MR                 53.28      53.21        
 27 Barefield, William D      10 FLY-MR                 53.41      53.23        
 28 Huang, Justin              9 FLY-MR               1:02.00      53.67        
 29 Canaveral, Dylan D        10 Twisters-MR            55.75      53.88        
 30 Morlock, Tristan M         9 HAA-MR                 52.67      54.50        
 31 Sanchez, Jacob            10 LBA-MR                 53.61      54.54        
 32 Copeland, Jared S         10 Empire-MR              56.39      54.63        
 33 Ambrus, Christopher       10 FLY-MR                 53.96      55.18        
 34 Todd, Ian                  9 HYB-MR               1:10.74      55.38        
 35 German, Vela A            10 Twisters-MR          1:13.06      55.39        
 36 Waszczyszak, Adam          9 Twisters-MR            58.26      56.10        
 37 Casey, Jack H             10 HAA-MR                 51.22      56.64        
 38 Zeng, Andrew               8 Bcny-MR              1:00.00      56.87        
 39 Li, Franklin               9 Bcny-MR                56.90      57.36        
 40 Guariglia, Andrew M       10 Express Swimming-MR  1:05.99      57.48        
 41 Woods, Thomas             10 LBA-MR               1:10.00      58.70        
 42 Kain, Gavin                9 WISC-MR              1:01.34      58.79        
 43 Daly, Kyle S              10 North Shore-MR       1:10.00      58.81        
 44 Bonney, Ethan             10 LBA-MR               1:07.16      59.09        
 45 Rand, Jack                 9 LBA-MR               1:00.18      59.11        
 46 Jang, Kevin S             10 FLY-MR                 58.68      59.28        
 47 Mo, David                  7 FLY-MR                 58.74      59.83        
 48 Ebied, Yousef             10 Twisters-MR          1:04.67      59.94        
 49 Ely, Matthew D            10 North Shore-MR       1:15.00    1:00.38        
 50 Goldberg, Ilam             7 LBA-MR               1:30.00    1:00.67        
 51 You, Austin A             10 Rivertown Rays-MR    1:04.08    1:00.90        
 52 Gupta, Arjun               8 LBA-MR               1:15.00    1:01.53        
 53 Stoski, Michael            9 LBA-MR                 58.35    1:01.89        
 54 Ramon, Freddy              7 LBA-MR               1:04.02    1:02.08        
 55 Ortiz, Christian G         8 North Shore-MR       1:06.83    1:02.26        
 56 Tuffey, Michael            8 LBA-MR               1:20.00    1:02.43        
 57 Daly, Aidan J              9 North Shore-MR       1:02.72    1:02.71        
 58 Cornish, Danny             7 LBA-MR               1:02.18    1:02.74        
 59 Gamero, Matthew A         10 FLY-MR               1:06.00    1:02.90        
 60 McCarthy, Neilly          10 LBA-MR               1:04.37    1:03.20        
 61 Hunt, Andrew              10 HAA-MR               1:01.78    1:03.30        
 62 Stanciu, Robert            8 Twisters-MR          1:05.33    1:03.48        
 63 Lapins, Maximilian         8 Twisters-MR          1:04.56    1:03.54        
 64 Chang, Matthew             7 Farmingdale-MR       1:10.56    1:04.34        
 65 Macio, Joshua              9 Twisters-MR            50.20    1:05.42        
 66 Kahn, Jackson              7 Agua Swim Team-MR    1:07.07    1:05.89        
 67 Ramirez, Javier A          9 FLY-MR               1:06.04    1:06.19        
 68 Pierce, Zhenya R          10 WISC-MR                59.90    1:06.23        
 69 Mark, Ryan N               7 Agua Swim Team-MR    1:10.19    1:06.39        
 70 Ebied, Omar                8 Twisters-MR          1:07.12    1:07.71        
 71 Sherpa, Ethan D            7 Twisters-MR          1:07.84    1:08.01        
 72 Cornish, Kyle F            9 LBA-MR               1:10.00    1:08.27        
 73 Jeong, Eugene              7 FLY-MR               1:09.58    1:08.32        
 74 Sheinberg, Ryan            9 LBA-MR               1:03.88    1:09.33        
 75 Moeslinger, Erich V       10 GATE-MR                   NT    1:09.44        
 76 Park, Andrew H             9 FLY-MR               1:10.00    1:11.40        
 77 Sherpa, Nathan D           7 Twisters-MR          1:06.72    1:11.66        
 78 McAdams, Jamison Ryan      9 LBA-MR               1:15.00    1:11.97        
 79 Baratta, James J          10 LBA-MR               1:15.00    1:12.22        
 80 Atilano-flor, John J       9 FLY-MR               1:08.00    1:13.69        
 81 Pas, Sebastian T           8 Twisters-MR          1:14.49    1:13.94        
 82 Kain, Garrett              8 WISC-MR              1:10.40    1:14.41        
 83 Macio, David               8 Twisters-MR          1:02.22    1:20.65        
 -- Whang, Justin              8 Express Swimming-MR  1:00.41         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Skarren, Jack              6 LBA-MR               1:45.00         DQ        
 -- Rice, Maverick             8 WISC-MR              1:29.34         DQ        
 -- Patak, Reed B              9 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Ambery, George J           9 FLY-MR               1:06.55         DQ        
      Scissors kick
 -- Min, Christopher K         8 FLY-MR               1:01.59         DQ        
      False start
 -- McClung, Max M             7 Rivertown Rays-MR    1:18.02         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 10 Twisters-MR          1:34.66    1:33.41        
  2 Lin, Thomas                9 Bcny-MR              1:34.00    1:38.29        
  3 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR               1:38.94    1:39.13        
  4 Mack-Jackson, Benjamin     9 HAA-MR               1:38.68    1:39.21        
  5 Deguzman, Nathaniel       10 Express Swimming-MR  1:38.51    1:39.63        
  6 Liu, Lewis B              10 FLY-MR               1:43.54    1:41.63        
  7 Chang, Michael            10 Farmingdale-MR       1:42.47    1:41.70        
  8 Watson, Anthony C          9 Twisters-MR          1:46.07    1:41.76        
  9 Atay, Deniz                9 Empire-MR            1:42.34    1:42.49        
 10 Harrington, Dylan         10 LBA-MR               1:46.60    1:43.32        
 11 Mark, Colin M             10 Agua Swim Team-MR    1:41.17    1:43.86        
 12 Matossian, Cameron T       9 Agua Swim Team-MR    1:44.76    1:45.07        
 13 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR    1:44.15    1:45.68        
 14 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR    1:46.24    1:45.70        
 15 Broderick, Thomas G        9 Express Swimming-MR  1:48.74    1:47.70        
 16 Tsai, Brian C              9 Bcny-MR              1:50.00    1:47.96        
 17 Gamboa, Nathaniel         10 Express Swimming-MR  1:49.56    1:48.61        
 18 Ganguli, Nilesh           10 Express Swimming-MR  1:45.51    1:49.48        
 19 Swartwout, William H       8 Express Swimming-MR  1:54.60    1:50.09        
 20 Brinken, Corry M          10 Express Swimming-MR  1:50.09    1:50.58        
 21 Barefield, William D      10 FLY-MR               1:53.60    1:50.67        
 22 Liu, Alston                8 Twisters-MR          1:55.67    1:51.33        
 23 Kain, Patrick             10 WISC-MR              1:49.74    1:51.68        
 24 Jiang, Michael            10 Express Swimming-MR  1:55.40    1:51.98        
 25 Canaveral, Dylan D        10 Twisters-MR          1:58.98    1:52.14        
 26 Fu-Rubin, Seuss            9 Twisters-MR          1:49.40    1:53.35        
 27 Morlock, Tristan M         9 HAA-MR               1:52.31    1:53.58        
 28 Zahariev, Kevin K          8 Twisters-MR          2:00.15    1:54.86        
 29 Sanchez, Jacob            10 LBA-MR               1:53.67    1:55.29        
 30 Sasso, Thomas B            9 Empire-MR            2:00.82    1:55.64        
 31 Park, Francis             10 FLY-MR               1:52.32    1:58.69        
 32 Whang, Justin              8 Express Swimming-MR  2:00.92    1:59.28        
 33 Copeland, Jared S         10 Empire-MR            1:54.86    1:59.31        
 34 Gao, Owen Z               10 Twisters-MR          2:11.68    1:59.69        
 35 He, David D               10 North Shore-MR       1:57.65    2:00.99        
 36 German, Vela A            10 Twisters-MR          2:28.65    2:02.55        
 37 Casey, Jack H             10 HAA-MR               2:12.69    2:03.83        
 38 Chen, Matthew             10 GATE-MR              1:59.40    2:05.85        
 39 Earley, Liam P             9 Bcny-MR              1:53.00    2:06.78        
 40 Zeng, Andrew               8 Bcny-MR              2:03.00    2:07.09        
 41 Guariglia, Andrew M       10 Express Swimming-MR  2:08.28    2:07.37        
 42 You, Austin A             10 Rivertown Rays-MR    2:12.12    2:10.79        
 43 Daly, Kyle S              10 North Shore-MR       2:40.00    2:10.86        
 44 Kain, Gavin                9 WISC-MR              2:12.23    2:11.43        
 45 Rand, Jack                 9 LBA-MR               2:30.00    2:13.55        
 46 Li, Franklin               9 Bcny-MR              1:56.00    2:13.79        
 47 Stanciu, Robert            8 Twisters-MR          2:26.20    2:13.84        
 48 Jang, Kevin S             10 FLY-MR               2:00.01    2:15.15        
 49 Stoski, Michael            9 LBA-MR               2:17.75    2:15.18        
 50 Ortiz, Christian G         8 North Shore-MR       2:30.88    2:15.68        
 51 Daly, Aidan J              9 North Shore-MR       2:13.70    2:16.06        
 52 Chang, Matthew             7 Farmingdale-MR       2:25.50    2:19.26        
 53 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR               2:20.00    2:20.32        
 54 Ebied, Omar                8 Twisters-MR          2:19.08    2:22.48        
 55 Hunt, Andrew              10 HAA-MR               2:15.21    2:23.06        
 56 Orehosky, Bailey T         9 HAA-MR                    NT    2:25.54        
 57 McCarthy, Neilly          10 LBA-MR               2:13.44    2:28.25        
 58 Hahn, Benjamin R           7 Rivertown Rays-MR    2:49.57    2:44.19        
 -- Mark, Ryan N               7 Agua Swim Team-MR    2:37.03         DQ        
 -- Yamamoto, Kai              8 Agua Swim Team-MR    1:51.14         DQ        
 -- Cornish, Kyle F            9 LBA-MR               2:20.00         DQ        
 -- Moeslinger, Erich V       10 GATE-MR              2:12.00         DQ        
 -- Ebied, Yousef             10 Twisters-MR          2:08.79         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Thomas                9 Bcny-MR                34.00      34.75        
  2 Aroesty, Ryan             10 LBA-MR                 36.55      35.93        
  3 Lee, Andy                 10 Twisters-MR            36.52      36.29        
  4 Matossian, Cameron T       9 Agua Swim Team-MR      37.25      36.39        
  5 Claiborne, Kevin G        10 Bcny-MR                37.00      36.65        
  6 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR                 37.19      36.67        
  7 Fu-Rubin, Seuss            9 Twisters-MR            38.75      38.16        
  8 Ganguli, Nilesh           10 Express Swimming-MR    39.06      38.75        
  9 Stukelman, Asher B         9 Agua Swim Team-MR      38.55      39.20        
 10 He, David D               10 North Shore-MR         39.61      39.74        
 11 Klingel, Dean M           10 IA-MR                  41.18      40.00        
 12 Deguzman, Nathaniel       10 Express Swimming-MR    40.48      40.27        
 13 Swartwout, William H       8 Express Swimming-MR    40.76      40.51        
 14 Jiang, Michael            10 Express Swimming-MR    43.33      41.48        
 15 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR      42.98      41.89        
 16 Mack-Jackson, Benjamin     9 HAA-MR                 45.99      42.14        
 17 Lugato, Pietro M          10 Agua Swim Team-MR      45.09      42.18        
 18 Wen, Nicholas J           10 Agua Swim Team-MR      44.12      42.35        
 19 Kinkel, William G         10 GATE-MR                43.23      42.98        
 20 Copeland, Jared S         10 Empire-MR              40.84      43.24        
 21 Liu, Lewis B              10 FLY-MR                 46.96      44.17        
 21 Carrenard, Justice A       7 Agua Swim Team-MR      44.18      44.17        
 23 Yamamoto, Kai              8 Agua Swim Team-MR      48.51      44.69        
 24 Mark, Colin M             10 Agua Swim Team-MR      42.35      45.04        
 25 Coogan, Matt c             9 Empire-MR              44.37      45.12        
 26 Watson, Anthony C          9 Twisters-MR            48.42      45.22        
 27 Huang, Justin              9 FLY-MR               1:00.00      45.29        
 28 Morlock, Tristan M         9 HAA-MR                 40.74      45.44        
 29 Liu, Alston                8 Twisters-MR            42.74      45.63        
 30 Atay, Deniz                9 Empire-MR              44.45      45.84        
 31 Chang, Michael            10 Farmingdale-MR         54.08      45.95        
 32 Casey, Jack H             10 HAA-MR                 50.00      46.31        
 33 Broderick, Thomas G        9 Express Swimming-MR    44.09      46.34        
 34 Gamboa, Nathaniel         10 Express Swimming-MR    42.45      46.42        
 35 Vardanian, Michael P      10 Agua Swim Team-MR      45.44      47.17        
 36 Bonney, Ethan             10 LBA-MR                 47.19      47.27        
 37 Canaveral, Dylan D        10 Twisters-MR            40.66      47.88        
 38 Brinken, Corry M          10 Express Swimming-MR    55.56      48.58        
 39 Baldassare, Zachary L      9 WISC-MR                46.68      49.37        
 40 Ebied, Yousef             10 Twisters-MR            47.73      49.82        
 41 German, Vela A            10 Twisters-MR          1:13.89      51.08        
 42 Sasso, Thomas B            9 Empire-MR              48.00      51.37        
 43 Gao, Owen Z               10 Twisters-MR            53.78      51.63        
 44 Cornish, Kyle F            9 LBA-MR                 47.87      51.77        
 45 Burke, Ryan                8 FLY-MR                 53.85      51.94        
 46 You, Austin A             10 Rivertown Rays-MR    1:02.00      52.05        
 47 Stanciu, Robert            8 Twisters-MR            56.76      52.37        
 48 Jang, Kevin S             10 FLY-MR                 54.00      52.81        
 49 Tsang, Bryant B            9 FLY-MR                 53.81      53.11        
 50 Ambrus, Christopher       10 FLY-MR                 59.65      53.31        
 51 Pas, Sebastian T           8 Twisters-MR            57.86      53.48        
 52 Zahariev, Kevin K          8 Twisters-MR          1:03.74      53.68        
 53 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR                 57.45      53.93        
 54 Daly, Kyle S              10 North Shore-MR         57.22      53.94        
 55 Sheinberg, Ryan            9 LBA-MR                 52.44      54.16        
 56 Bouzarouata, Zacharia M    6 Twisters-MR            59.08      54.36        
 57 Chen, Matthew             10 GATE-MR              1:00.00      55.06        
 58 Gamero, Matthew A         10 FLY-MR                 57.45      55.55        
 59 Ramirez, Javier A          9 FLY-MR                 56.49      55.69        
 60 Ortiz, Christian G         8 North Shore-MR       1:06.73      57.27        
 61 Ramon, Freddy              7 LBA-MR               1:00.03      57.66        
 62 Maher, William            10 HYB-MR                 55.75      57.78        
 63 Rand, Jack                 9 LBA-MR               1:00.00      58.33        
 64 Daly, Aidan J              9 North Shore-MR         53.37      59.22        
 65 Atilano-flor, John J       9 FLY-MR                 59.91      59.28        
 66 Rodgers, C.J.              9 HYB-MR                 50.29      59.76        
 67 Ebied, Omar                8 Twisters-MR          1:01.15    1:01.08        
 68 Macio, David               8 Twisters-MR          1:00.47    1:01.29        
 69 Smith, Kelvin J            9 Empire-MR              55.04    1:01.56        
 70 Bennett, Brandan R         9 Empire-MR            1:00.00    1:02.03        
 71 Sherpa, Ethan D            7 Twisters-MR          1:03.73    1:02.22        
 72 Hunt, Andrew              10 HAA-MR                 56.76    1:02.45        
 73 Min, Christopher K         8 FLY-MR                    NT    1:03.23        
 74 Woods, Thomas             10 LBA-MR               1:00.00    1:03.40        
 75 McCarthy, Neilly          10 LBA-MR               1:00.73    1:04.61        
 75 Lapins, Maximilian         8 Twisters-MR            58.92    1:04.61        
 77 Llerena, Derek R           7 Sachem-MR            1:15.00    1:06.21        
 78 Cornish, Danny             7 LBA-MR               1:14.80    1:07.48        
 79 Gupta, Arjun               8 LBA-MR               1:15.00    1:07.72        
 80 Chang, Matthew             7 Farmingdale-MR       1:45.50    1:08.71        
 81 Tuffey, Michael            8 LBA-MR               1:00.00    1:10.35        
 82 Jeong, Eugene              7 FLY-MR               1:06.66    1:12.55        
 83 Rice, Maverick             8 WISC-MR              1:15.70    1:21.43        
 84 Kain, Garrett              8 WISC-MR              1:12.69    1:26.18        
 -- Hahn, Benjamin R           7 Rivertown Rays-MR    1:13.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Sherpa, Nathan D           7 Twisters-MR          1:05.31         DQ        
      One hand touch
 -- Kain, Patrick             10 WISC-MR                57.46         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Kahn, Jackson              7 Agua Swim Team-MR    1:12.07         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duthie, Zachary J         10 Agua Swim Team-MR    1:22.55    1:16.71        
  2 Lin, Thomas                9 Bcny-MR              1:17.00    1:17.69        
  3 Matossian, Cameron T       9 Agua Swim Team-MR    1:26.55    1:24.58        
  4 Fu-Rubin, Seuss            9 Twisters-MR          1:28.32    1:25.16        
  5 Lee, Andy                 10 Twisters-MR          1:28.34    1:28.14        
  6 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    1:36.40    1:29.58        
  7 Claiborne, Kevin G        10 Bcny-MR              1:24.90    1:30.28        
  8 Stukelman, Asher B         9 Agua Swim Team-MR    1:28.15    1:31.20        
  9 Kinkel, William G         10 GATE-MR              1:38.87    1:37.13        
 10 Copeland, Jared S         10 Empire-MR                 NT    1:38.16        
 11 He, David D               10 North Shore-MR       1:31.64    1:38.23        
 12 Jiang, Michael            10 Express Swimming-MR  1:35.45    1:40.18        
 13 Morlock, Tristan M         9 HAA-MR               1:39.00    1:41.78        
 14 Carrenard, Justice A       7 Agua Swim Team-MR    1:47.89    1:42.33        
 15 Liu, Alston                8 Twisters-MR          1:46.73    1:42.72        
 16 Deguzman, Nathaniel       10 Express Swimming-MR  1:37.18    1:43.47        
 17 Atay, Deniz                9 Empire-MR            1:48.43    1:43.66        
 18 Vardanian, Michael P      10 Agua Swim Team-MR    1:44.06    1:44.60        
 19 Huang, Justin              9 FLY-MR               2:10.00    1:50.79        
 20 Ebied, Yousef             10 Twisters-MR          2:02.13    1:55.20        
 21 Canaveral, Dylan D        10 Twisters-MR          1:36.75    1:55.39        
 22 Stanciu, Robert            8 Twisters-MR          1:58.95    1:57.52        
 23 Daly, Aidan J              9 North Shore-MR       2:05.00    2:03.63        
 24 Daly, Kyle S              10 North Shore-MR       2:15.00    2:03.68        
 25 Gao, Owen Z               10 Twisters-MR          1:48.03    2:06.35        
 26 Cornish, Kyle F            9 LBA-MR               2:00.00    2:08.89        
 27 You, Austin A             10 Rivertown Rays-MR    2:10.00    2:14.71        
 28 Ortiz, Christian G         8 North Shore-MR       2:20.00    2:27.12        
 29 Ebied, Omar                8 Twisters-MR          2:09.05    2:31.22        
 -- Waszczyszak, Adam          9 Twisters-MR          2:00.85         DQ        
 -- German, Vela A            10 Twisters-MR          1:58.93         DQ        
 -- Zahariev, Kevin K          8 Twisters-MR          2:12.84         DQ        
 -- Sasso, Thomas B            9 Empire-MR            1:58.00         DQ        
 -- Smith, Kelvin J            9 Empire-MR            2:12.00         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sampson, Kaz R            12 Empire-MR              29.63      28.98        
  2 Senior, Kymani E          12 Empire-MR                 NT      29.73        
  3 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR      30.57      29.76        
  4 Gagion, Michael V         12 Rivertown Rays-MR      30.30      30.24        
  5 Ye, William               12 UN-WI-MR               31.59      30.35        
  6 Ho, Timothy               12 Bcny-MR                30.00      30.46        
  7 Aly, Ali M                12 Bcny-MR                30.00      31.02        
  8 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR      31.95      31.08        
  9 Huang, James J            12 Agua Swim Team-MR      30.12      31.21        
 10 Draper, Christopher F     11 Rivertown Rays-MR      31.91      31.39        
 11 Mcalpine, Michael         12 Hes_hurricanes-MA      30.89      31.46        
 12 Gaffney, John C           12 Express Swimming-MR    32.02      31.84        
 13 Zhang, Evan               11 GATE-MR                32.11      31.89        
 14 Bogart, Liam P            11 Empire-MR              31.86      31.90        
 15 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR      33.80      31.94        
 16 Phang, Yik F              11 Twisters-MR            31.88      31.96        
 17 Odom, Reginald J          11 Hes_hurricanes-MA      33.52      32.06        
 18 Jamilkowski, Blake M      12 Agua Swim Team-MR      33.08      32.14        
 18 Rosen, Jason Z            12 Express Swimming-MR    31.87      32.14        
 20 Duval, Justin             12 Hes_hurricanes-MA      33.40      32.19        
 21 Lopez, Christopher S      12 CSC-MR                 37.96      32.54        
 22 Woods, Brendan            12 LBA-MR                 32.20      32.55        
 23 Park, James               12 FLY-MR                 32.01      32.79        
 24 Weng, Denis s             12 Bcny-MR                32.00      32.80        
 25 Liu, Eric Z               11 Bcny-MR                33.80      32.81        
 26 Torres, Kevin A           12 Bcny-MR                31.90      32.82        
 27 Morales, Alexander T      12 FLY-MR                 32.46      32.86        
 28 Ortof, Harry C            12 Express Swimming-MR    32.45      32.89        
 29 Subtirelu, Robert C       12 CSC-MR                 34.19      32.96        
 30 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR      34.48      33.05        
 31 Zhang, Benjamin           12 GATE-MR                33.74      33.11        
 32 Lishnevetsky, Joshua T    12 Agua Swim Team-MR      32.93      33.12        
 33 Zhang, Benjamin G         11 Bcny-MR                34.00      33.24        
 34 Cono, Graham              12 HAA-MR                 34.47      33.25        
 35 Reindl, James P           11 Express Swimming-MR    33.51      33.70        
 36 Criollo, John C           12 Twisters-MR            34.02      33.81        
 37 Martusciello, James       12 HAA-MR                 34.12      33.90        
 38 Sztolcman, Christian      11 Twisters-MR            34.55      34.03        
 39 Moss, Eric W              12 Empire-MR              35.87      34.06        
 40 Sheinberg, Kyle           11 LBA-MR                 33.31      34.11        
 41 Daly, Brendan P           12 North Shore-MR         36.32      34.65        
 42 Mullin, Conor J           12 Twisters-MR            32.91      34.99        
 43 McDonnell, Jack           12 LBA-MR                 34.14      35.20        
 44 Lent, Connor              12 LBA-MR                 34.58      35.24        
 45 Lucas, Connor             11 HYB-MR                 36.48      35.58        
 46 Lai, Michael W            12 WISC-MR                41.63      35.71        
 47 Sultana, Matthew J        12 GATE-MR                35.42      35.92        
 48 Roy, Rishabh              11 HAA-MR                 37.26      35.97        
 49 Buckheit, Christian J     12 IA-MR                  35.44      36.17        
 50 Meersand, Andrew          12 LBA-MR                 34.83      36.30        
 51 Cruise, Andrew            11 HYB-MR                 37.12      36.39        
 52 Deguzman, Cameron         12 Express Swimming-MR    34.97      36.45        
 53 Li, Anthony               12 Bcny-MR                36.90      36.56        
 54 Cabrera, Nicholas         11 Twisters-MR            38.80      37.55        
 55 Zhou, Edward J            12 GATE-MR                38.57      37.61        
 56 Drallios, Konstantin      12 FLY-MR                 36.52      37.79        
 57 NG, Matthew               11 Express Swimming-MR    37.09      37.98        
 58 Lent, Kieran              11 LBA-MR                 36.97      38.05        
 59 Villa, Antonio J          11 HAA-MR                 40.74      38.35        
 60 Bailey, Zachary A         11 North Shore-MR         38.18      38.95        
 61 Klein, Michael            12 HYB-MR                 52.11      39.22        
 62 Thomas, Kieran C          11 IA-MR                  39.18      39.98        
 63 Monfiston, Seth E         11 GATE-MR                39.39      40.08        
 64 Witkowski, Gene T         11 FLY-MR                 41.07      40.40        
 65 Zhang, Kevin              11 Express Swimming-MR       NT      40.68        
 66 Choi, Isaac               12 GATE-MR                41.45      42.01        
 67 Liu, Kevin                11 Bcny-MR                42.00      44.00        
 68 Liu, Albert Y             11 North Shore-MR         49.00      45.78        
 69 D'Andrea, Michael         12 LBA-MR               1:00.00      46.66        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gagion, Michael V         12 Rivertown Rays-MR    1:06.04    1:05.87        
  2 Ho, Timothy               12 Bcny-MR              1:06.00    1:06.56        
  3 Sampson, Kaz R            12 Empire-MR            1:07.29    1:06.68        
  4 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR    1:05.52    1:06.92        
  5 Aly, Ali M                12 Bcny-MR              1:07.00    1:08.08        
  6 Zhang, Evan               11 GATE-MR              1:14.65    1:08.40        
  7 Draper, Christopher F     11 Rivertown Rays-MR    1:08.53    1:08.84        
  8 Senior, Kymani E          12 Empire-MR            1:06.34    1:08.89        
  9 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR    1:09.41    1:09.21        
 10 Bogart, Liam P            11 Empire-MR            1:07.93    1:09.57        
 11 Cannon, Matthew           11 LBA-MR               1:07.77    1:09.87        
 12 Ortof, Harry C            12 Express Swimming-MR  1:10.10    1:10.25        
 13 Galeto, Nicholas          12 WISC-MR              1:09.31    1:10.50        
 14 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR    1:13.12    1:10.51        
 15 Woods, Brendan            12 LBA-MR               1:11.23    1:10.99        
 16 Terzano, Paul A           12 LBA-MR               1:45.00    1:11.29        
 17 Ye, William               12 UN-WI-MR             1:10.86    1:11.46        
 18 Sheinberg, Kyle           11 LBA-MR               1:11.42    1:11.72        
 19 Tilas, Jonathan L         12 FLY-MR               1:10.27    1:11.73        
 20 Reindl, James P           11 Express Swimming-MR  1:12.78    1:12.00        
 21 Rosen, Jason Z            12 Express Swimming-MR  1:10.96    1:12.07        
 22 Liu, Eric Z               11 Bcny-MR              1:12.00    1:12.11        
 23 Duval, Justin             12 Hes_hurricanes-MA    1:15.95    1:12.14        
 24 Prokopiou, Nicos          12 WISC-MR              1:13.74    1:12.17        
 24 Torres, Kevin A           12 Bcny-MR              1:12.00    1:12.17        
 24 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    1:11.67    1:12.17        
 27 Lishnevetsky, Joshua T    12 Agua Swim Team-MR    1:11.26    1:12.33        
 28 Morales, Alexander T      12 FLY-MR               1:13.53    1:13.28        
 29 Criollo, John C           12 Twisters-MR          1:13.13    1:13.64        
 30 Sztolcman, Christian      11 Twisters-MR          1:30.60    1:14.72        
 31 Budke, Vinny C            11 Sachem-MR            1:14.97    1:14.84        
 32 Weng, Denis s             12 Bcny-MR              1:15.00    1:14.85        
 33 Lopez, Christopher S      12 CSC-MR               1:28.14    1:14.93        
 34 Phang, Yik F              11 Twisters-MR          1:15.49    1:15.04        
 35 Daly, Brendan P           12 North Shore-MR       1:20.00    1:15.39        
 36 Odom, Reginald J          11 Hes_hurricanes-MA    1:17.32    1:15.47        
 37 Zhang, Benjamin           12 GATE-MR              1:21.39    1:15.56        
 37 Lent, Connor              12 LBA-MR               1:16.22    1:15.56        
 39 Hawkins, Raymond P        12 HAA-MR               1:20.28    1:15.85        
 40 McDonnell, Jack           12 LBA-MR               1:17.52    1:16.00        
 41 Kreuscher, Kyle J         11 HAA-MR               1:17.18    1:16.06        
 42 Santos, Douglas J         11 FLY-MR               1:16.26    1:16.11        
 43 Park, James               12 FLY-MR               1:12.78    1:16.68        
 44 Lucas, Connor             11 HYB-MR               1:18.34    1:16.78        
 45 Jamilkowski, Blake M      12 Agua Swim Team-MR    1:16.24    1:17.64        
 46 Earley, Ryan C            12 Bcny-MR              1:17.00    1:18.89        
 47 Drallios, Konstantin      12 FLY-MR               1:19.78    1:18.92        
 48 Callahan, Jack T          11 Empire-MR            1:17.80    1:19.25        
 49 Sarbanes, Alexander C     12 Express Swimming-MR  1:18.03    1:19.50        
 50 Mullin, Conor J           12 Twisters-MR          1:20.10    1:19.74        
 51 Lent, Kieran              11 LBA-MR               1:20.29    1:20.35        
 52 Gaynor, Brandon           11 Express Swimming-MR  1:22.22    1:20.45        
 53 Kaja, Duncan K            12 Express Swimming-MR  1:19.09    1:20.66        
 54 Sultana, Matthew J        12 GATE-MR              1:21.31    1:20.68        
 55 Deguzman, Cameron         12 Express Swimming-MR  1:21.88    1:20.74        
 56 Cabrera, Nicholas         11 Twisters-MR          1:27.89    1:23.21        
 57 Hutheesing, Remy N        12 Agua Swim Team-MR    1:23.44    1:23.35        
 58 Cruise, Andrew            11 HYB-MR               1:22.83    1:23.68        
 59 O'Malley, Connor M        11 HAA-MR               1:20.30    1:24.17        
 60 Ramirez, Alister S        12 Agua Swim Team-MR    1:29.58    1:24.95        
 61 Buckheit, Christian J     12 IA-MR                1:23.20    1:25.18        
 62 Villa, Antonio J          11 HAA-MR               1:28.15    1:25.21        
 63 Thomas, Kieran C          11 IA-MR                1:26.67    1:26.27        
 64 Li, Anthony               12 Bcny-MR              1:23.00    1:27.19        
 65 Zhou, Edward J            12 GATE-MR              1:29.01    1:27.47        
 66 Bailey, Zachary A         11 North Shore-MR       1:30.41    1:28.13        
 67 Monfiston, Seth E         11 GATE-MR              1:28.11    1:29.47        
 68 NG, Matthew               11 Express Swimming-MR  1:24.54    1:29.84        
 69 Schultz, Edward A         12 IA-MR                1:32.24    1:30.27        
 70 Choi, Isaac               12 GATE-MR              1:31.46    1:30.54        
 71 Witkowski, Gene T         11 FLY-MR               1:31.55    1:30.58        
 72 Ousmanov, Jack A          11 Agua Swim Team-MR    1:23.70    1:31.19        
 73 Burke, Matthew            11 FLY-MR               1:25.18    1:32.12        
 74 O'Sullivan, Michael D     11 FLY-MR               1:27.99    1:33.71        
 75 Lipari, Anthony J         11 WISC-MR              1:36.60    1:33.87        
 76 Lopez, Jason              11 Sachem-MR            1:24.54    1:36.29        
 77 Solomon, Dan P            11 North Shore-MR       1:42.00    1:53.32        
 78 Tkachenko, Nestor O       11 North Shore-MR       1:56.78    2:00.96        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR      34.36      34.56        
  2 Gagion, Michael V         12 Rivertown Rays-MR      33.68      34.65        
  3 Ye, William               12 UN-WI-MR               36.59      35.45        
  4 Cannon, Matthew           11 LBA-MR                 35.51      36.09        
  5 Zhang, Evan               11 GATE-MR                35.51      36.48        
  6 Galeto, Nicholas          12 WISC-MR                36.06      36.71        
  7 Rosen, Jason Z            12 Express Swimming-MR    36.74      36.79        
  8 Ho, Timothy               12 Bcny-MR                33.00      36.80        
  9 Liu, Eric Z               11 Bcny-MR                36.90      37.25        
 10 Draper, Christopher F     11 Rivertown Rays-MR      40.41      37.38        
 11 Gaffney, John C           12 Express Swimming-MR    36.70      37.53        
 12 Aly, Ali M                12 Bcny-MR                35.80      37.70        
 13 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR      37.10      37.79        
 14 Mcalpine, Michael         12 Hes_hurricanes-MA      38.66      37.85        
 15 Prokopiou, Nicos          12 WISC-MR                37.16      38.03        
 16 Terzano, Paul A           12 LBA-MR               1:00.00      38.27        
 17 Criollo, John C           12 Twisters-MR            41.12      38.84        
 18 Phang, Yik F              11 Twisters-MR            37.08      38.92        
 19 Ortof, Harry C            12 Express Swimming-MR    39.87      39.64        
 20 Lister, Davis M           11 Agua Swim Team-MR      37.29      39.78        
 21 Zhang, Benjamin           12 GATE-MR                39.67      40.08        
 22 Woods, Brendan            12 LBA-MR                 40.38      40.42        
 23 Duval, Justin             12 Hes_hurricanes-MA      40.11      40.79        
 24 Reindl, James P           11 Express Swimming-MR    41.15      41.35        
 25 Odom, Reginald J          11 Hes_hurricanes-MA      43.71      41.54        
 26 Deguzman, Cameron         12 Express Swimming-MR    42.97      41.90        
 27 Sheinberg, Kyle           11 LBA-MR                 41.15      42.06        
 28 Lucas, Connor             11 HYB-MR                 40.58      42.20        
 29 Hawkins, Raymond P        12 HAA-MR                 43.49      42.21        
 30 Roy, Rishabh              11 HAA-MR                 43.98      42.45        
 31 Lopez, Christopher S      12 CSC-MR                 48.04      42.58        
 32 Ousmanov, Jack A          11 Agua Swim Team-MR      41.77      42.80        
 33 Park, James               12 FLY-MR                 42.63      42.95        
 34 Budke, Vinny C            11 Sachem-MR              42.30      43.50        
 35 Sztolcman, Christian      11 Twisters-MR            49.33      43.58        
 36 McDonnell, Jack           12 LBA-MR                 43.33      43.94        
 36 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR      42.06      43.94        
 38 Daly, Brendan P           12 North Shore-MR         45.17      44.15        
 39 Cabrera, Nicholas         11 Twisters-MR            45.96      44.30        
 40 Morales, Alexander T      12 FLY-MR                 42.66      44.51        
 41 Lent, Connor              12 LBA-MR                 43.95      44.54        
 42 Lent, Kieran              11 LBA-MR                 44.26      44.78        
 43 Cruise, Andrew            11 HYB-MR                 44.44      45.04        
 44 Callahan, Jack T          11 Empire-MR              47.24      45.22        
 45 Gaynor, Brandon           11 Express Swimming-MR    45.51      45.36        
 46 Buckheit, Christian J     12 IA-MR                  45.47      45.85        
 47 Mullin, Conor J           12 Twisters-MR            45.36      45.86        
 48 Solomon, Dan P            11 North Shore-MR         45.48      46.01        
 49 Earley, Ryan C            12 Bcny-MR                43.00      46.39        
 50 NG, Matthew               11 Express Swimming-MR    49.98      46.48        
 51 Sarbanes, Alexander C     12 Express Swimming-MR    45.40      46.86        
 52 Hutheesing, Remy N        12 Agua Swim Team-MR      48.73      47.01        
 53 Ramirez, Alister S        12 Agua Swim Team-MR      44.41      47.13        
 54 Witkowski, Gene T         11 FLY-MR                 48.97      47.39        
 55 Thomas, Kieran C          11 IA-MR                  48.55      47.56        
 56 Burke, Matthew            11 FLY-MR                 44.11      48.81        
 57 Xu, Jefferson             11 WISC-MR                52.11      48.91        
 58 Monfiston, Seth E         11 GATE-MR                51.20      49.50        
 59 Bailey, Zachary A         11 North Shore-MR         51.49      50.54        
 60 Choi, Isaac               12 GATE-MR                48.29      51.15        
 61 O'Malley, Connor M        11 HAA-MR                 50.31      51.31        
 62 Harripersaud, Bhisham     11 GATE-MR                54.87      51.48        
 63 Villa, Antonio J          11 HAA-MR                 52.79      52.31        
 64 Schultz, Edward A         12 IA-MR                  56.67      54.09        
 65 O'Sullivan, Michael D     11 FLY-MR                 50.36      54.84        
 66 Liu, Albert Y             11 North Shore-MR         55.42      55.02        
 67 Tkachenko, Nestor O       11 North Shore-MR       1:00.12      58.55        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gagion, Michael V         12 Rivertown Rays-MR    1:12.80    1:12.96        
  2 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR    1:11.44    1:14.82        
  3 Ye, William               12 UN-WI-MR             1:17.86    1:16.58        
  4 Bogart, Liam P            11 Empire-MR            1:15.95    1:16.61        
  5 Senior, Kymani E          12 Empire-MR                 NT    1:18.00        
  6 Rosen, Jason Z            12 Express Swimming-MR  1:18.15    1:18.34        
  7 Ho, Timothy               12 Bcny-MR              1:13.00    1:19.34        
  8 Cannon, Matthew           11 LBA-MR               1:20.18    1:19.63        
  9 Huang, James J            12 Agua Swim Team-MR    1:16.04    1:19.69        
 10 Lishnevetsky, Joshua T    12 Agua Swim Team-MR    1:17.95    1:20.09        
 11 Torres, Kevin A           12 Bcny-MR              1:20.00    1:20.11        
 12 Gaffney, John C           12 Express Swimming-MR  1:20.02    1:20.41        
 13 Criollo, John C           12 Twisters-MR          1:23.58    1:20.67        
 14 Draper, Christopher F     11 Rivertown Rays-MR    1:22.36    1:21.17        
 15 Ortof, Harry C            12 Express Swimming-MR  1:20.60    1:21.58        
 16 Aly, Ali M                12 Bcny-MR              1:18.00    1:21.81        
 17 Liu, Eric Z               11 Bcny-MR              1:23.00    1:22.22        
 18 Phang, Yik F              11 Twisters-MR          1:25.40    1:23.51        
 19 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR    1:29.31    1:23.75        
 20 Martusciello, James       12 HAA-MR               1:26.34    1:25.36        
 21 Sampson, Kaz R            12 Empire-MR            1:24.56    1:25.46        
 22 Zhang, Benjamin           12 GATE-MR              1:30.70    1:26.77        
 23 Sheinberg, Kyle           11 LBA-MR               1:27.68    1:28.15        
 24 Duval, Justin             12 Hes_hurricanes-MA    1:28.99    1:29.05        
 25 Moss, Eric W              12 Empire-MR            1:34.45    1:29.15        
 26 Lai, Michael W            12 WISC-MR              1:39.62    1:29.31        
 27 Daly, Brendan P           12 North Shore-MR       1:34.23    1:30.40        
 28 Deguzman, Cameron         12 Express Swimming-MR  1:33.70    1:31.40        
 29 Lent, Kieran              11 LBA-MR               1:33.78    1:32.33        
 30 Lent, Connor              12 LBA-MR               1:35.55    1:33.02        
 31 Park, James               12 FLY-MR               1:50.00    1:33.25        
 32 Odom, Reginald J          11 Hes_hurricanes-MA    1:34.24    1:33.68        
 33 Morales, Alexander T      12 FLY-MR               1:40.00    1:33.92        
 34 Roy, Rishabh              11 HAA-MR               1:38.89    1:34.82        
 35 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    1:31.73    1:35.41        
 36 Cruise, Andrew            11 HYB-MR               1:35.34    1:37.07        
 37 Drallios, Konstantin      12 FLY-MR               1:36.51    1:37.49        
 38 Meersand, Andrew          12 LBA-MR               1:41.79    1:37.94        
 39 Cabrera, Nicholas         11 Twisters-MR          1:37.86    1:38.31        
 40 Cono, Graham              12 HAA-MR               1:37.98    1:38.33        
 41 Thomas, Kieran C          11 IA-MR                1:40.66    1:39.85        
 42 Buckheit, Christian J     12 IA-MR                1:42.42    1:40.88        
 43 NG, Matthew               11 Express Swimming-MR  1:41.38    1:41.32        
 44 Mullin, Conor J           12 Twisters-MR          1:39.19    1:44.85        
 45 Subtirelu, Robert C       12 CSC-MR               1:47.49    1:45.23        
 46 Villa, Antonio J          11 HAA-MR               1:50.00    1:45.74        
 47 Klein, Michael            12 HYB-MR               1:00.22    1:45.84        
 48 Bailey, Zachary A         11 North Shore-MR       1:52.05    1:49.56        
 49 Zhang, Kevin              11 Express Swimming-MR       NT    1:50.68        
 50 Liu, Albert Y             11 North Shore-MR       1:57.53    1:52.76        
 51 D'Andrea, Michael         12 LBA-MR               2:00.00    2:10.63        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR      35.31      34.28        
  2 Weng, Denis s             12 Bcny-MR                38.00      37.38        
  3 Zhang, Evan               11 GATE-MR                39.18      38.25        
  4 Phang, Yik F              11 Twisters-MR            38.80      39.66        
  5 Reindl, James P           11 Express Swimming-MR    41.69      40.49        
  6 Odom, Reginald J          11 Hes_hurricanes-MA      44.63      40.60        
  7 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR      40.46      40.69        
  8 Huang, James J            12 Agua Swim Team-MR      40.99      41.20        
  9 Mcalpine, Michael         12 Hes_hurricanes-MA      42.87      41.55        
 10 Sultana, Matthew J        12 GATE-MR                42.46      41.87        
 11 Aly, Ali M                12 Bcny-MR                41.00      42.07        
 12 Meersand, Andrew          12 LBA-MR                 41.84      42.30        
 13 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR      44.83      42.68        
 14 Zhang, Benjamin G         11 Bcny-MR                43.00      42.70        
 15 Gaffney, John C           12 Express Swimming-MR    42.53      43.04        
 16 Li, Anthony               12 Bcny-MR                43.00      43.46        
 17 Park, James               12 FLY-MR                 44.26      43.63        
 18 Cannon, Matthew           11 LBA-MR                 44.01      44.43        
 19 Lent, Connor              12 LBA-MR                 44.81      44.45        
 20 Draper, Christopher F     11 Rivertown Rays-MR      49.49      44.64        
 21 Morales, Alexander T      12 FLY-MR                 44.90      44.76        
 22 Zhang, Benjamin           12 GATE-MR                45.29      44.94        
 23 Gagion, Michael V         12 Rivertown Rays-MR      47.15      45.80        
 24 Zhou, Edward J            12 GATE-MR                47.36      46.04        
 25 Criollo, John C           12 Twisters-MR            48.72      46.36        
 26 Cono, Graham              12 HAA-MR                 47.53      46.65        
 27 Lishnevetsky, Joshua T    12 Agua Swim Team-MR      46.82      46.72        
 28 Jamilkowski, Blake M      12 Agua Swim Team-MR      44.83      46.82        
 29 Cabrera, Nicholas         11 Twisters-MR            49.12      46.87        
 30 Lai, Michael W            12 WISC-MR                55.90      47.62        
 31 Lucas, Connor             11 HYB-MR                 46.86      47.99        
 32 Witkowski, Gene T         11 FLY-MR                 48.39      48.51        
 33 Sztolcman, Christian      11 Twisters-MR            52.54      48.55        
 34 Ortof, Harry C            12 Express Swimming-MR    48.17      48.96        
 35 Roy, Rishabh              11 HAA-MR                 51.15      49.10        
 36 Buckheit, Christian J     12 IA-MR                  49.51      49.42        
 37 Daly, Brendan P           12 North Shore-MR         53.08      49.66        
 38 Drallios, Konstantin      12 FLY-MR                 52.06      49.73        
 39 Lent, Kieran              11 LBA-MR                 48.46      49.89        
 40 Woods, Brendan            12 LBA-MR                 48.70      50.31        
 41 Cruise, Andrew            11 HYB-MR                 52.56      50.57        
 42 Lopez, Christopher S      12 CSC-MR                 54.83      50.96        
 43 Thomas, Kieran C          11 IA-MR                  50.84      51.66        
 44 McDonnell, Jack           12 LBA-MR                 50.96      51.68        
 45 Klein, Michael            12 HYB-MR               1:05.11      51.97        
 46 Deguzman, Cameron         12 Express Swimming-MR    50.44      52.88        
 47 Liu, Kevin                11 Bcny-MR                50.00      53.10        
 48 Mullin, Conor J           12 Twisters-MR            46.70      53.25        
 49 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR      51.93      53.39        
 50 Monfiston, Seth E         11 GATE-MR                50.00      54.01        
 51 Liu, Albert Y             11 North Shore-MR       1:00.00      55.63        
 52 Villa, Antonio J          11 HAA-MR               1:05.00      55.81        
 53 Choi, Isaac               12 GATE-MR                57.28      55.93        
 54 NG, Matthew               11 Express Swimming-MR    52.77      56.64        
 55 Zhang, Kevin              11 Express Swimming-MR       NT      58.75        
 56 Subtirelu, Robert C       12 CSC-MR                 55.27      59.28        
 57 Bailey, Zachary A         11 North Shore-MR         58.99    1:00.95        
 58 D'Andrea, Michael         12 LBA-MR               1:00.00    1:11.35        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR    1:16.33    1:16.72        
  2 Zhang, Evan               11 GATE-MR              1:25.67    1:20.95        
  3 Senior, Kymani E          12 Empire-MR            1:24.31    1:27.53        
  4 Phang, Yik F              11 Twisters-MR          1:24.83    1:27.90        
  5 Weng, Denis s             12 Bcny-MR              1:27.00    1:27.94        
  6 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR    1:28.67    1:28.15        
  7 Sampson, Kaz R            12 Empire-MR            1:28.59    1:29.41        
  8 Reindl, James P           11 Express Swimming-MR  1:30.42    1:30.97        
  9 Prokopiou, Nicos          12 WISC-MR              1:31.78    1:33.31        
 10 Aly, Ali M                12 Bcny-MR              1:30.00    1:33.69        
 11 Sultana, Matthew J        12 GATE-MR              1:35.98    1:34.16        
 12 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR    1:35.15    1:34.99        
 13 Zhang, Benjamin G         11 Bcny-MR              1:32.00    1:35.43        
 14 Gaffney, John C           12 Express Swimming-MR  1:34.77    1:35.54        
 15 Li, Anthony               12 Bcny-MR              1:37.00    1:36.37        
 16 Cannon, Matthew           11 LBA-MR               1:48.51    1:36.44        
 17 Sarbanes, Alexander C     12 Express Swimming-MR  1:37.36    1:36.55        
 18 Lister, Davis M           11 Agua Swim Team-MR    1:38.13    1:36.76        
 19 Draper, Christopher F     11 Rivertown Rays-MR    1:37.69    1:38.00        
 20 Kreuscher, Kyle J         11 HAA-MR               1:37.74    1:38.20        
 21 Criollo, John C           12 Twisters-MR          1:38.48    1:38.25        
 22 Hawkins, Raymond P        12 HAA-MR               1:37.45    1:38.94        
 23 Bogart, Liam P            11 Empire-MR            1:42.09    1:40.41        
 24 Jamilkowski, Blake M      12 Agua Swim Team-MR    1:36.97    1:41.64        
 25 Zhang, Benjamin           12 GATE-MR              1:49.07    1:41.79        
 26 Lent, Connor              12 LBA-MR               1:36.65    1:42.87        
 27 Ortof, Harry C            12 Express Swimming-MR  1:43.37    1:43.08        
 28 Morales, Alexander T      12 FLY-MR               1:45.00    1:43.31        
 29 Roy, Rishabh              11 HAA-MR               1:48.47    1:44.02        
 30 Lent, Kieran              11 LBA-MR               1:43.81    1:44.21        
 31 Lishnevetsky, Joshua T    12 Agua Swim Team-MR    1:39.05    1:44.43        
 32 Zhou, Edward J            12 GATE-MR              1:45.89    1:44.68        
 33 O'Malley, Connor M        11 HAA-MR               1:44.96    1:46.47        
 34 Cabrera, Nicholas         11 Twisters-MR          1:50.29    1:47.07        
 35 Sztolcman, Christian      11 Twisters-MR          1:55.97    1:49.25        
 36 Kaja, Duncan K            12 Express Swimming-MR  1:47.67    1:50.14        
 37 Buckheit, Christian J     12 IA-MR                1:49.05    1:50.16        
 38 Santos, Douglas J         11 FLY-MR               1:49.03    1:50.39        
 39 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    1:49.36    1:50.59        
 40 Budke, Vinny C            11 Sachem-MR            1:51.00    1:50.66        
 41 Thomas, Kieran C          11 IA-MR                1:51.81    1:52.21        
 42 Drallios, Konstantin      12 FLY-MR               1:49.90    1:52.47        
 43 Deguzman, Cameron         12 Express Swimming-MR  1:51.98    1:52.52        
 44 Daly, Brendan P           12 North Shore-MR       1:50.07    1:53.13        
 45 Lipari, Anthony J         11 WISC-MR              1:57.70    1:53.15        
 46 Hutheesing, Remy N        12 Agua Swim Team-MR    1:53.40    1:53.53        
 47 Mullin, Conor J           12 Twisters-MR          1:40.11    1:55.03        
 48 NG, Matthew               11 Express Swimming-MR  1:56.43    1:56.66        
 49 Villa, Antonio J          11 HAA-MR               1:52.21    1:56.71        
 50 Choi, Isaac               12 GATE-MR              1:57.46    1:56.74        
 51 Liu, Kevin                11 Bcny-MR              1:52.00    1:59.57        
 52 Liu, Albert Y             11 North Shore-MR       2:10.00    2:01.07        
 53 Ramirez, Alister S        12 Agua Swim Team-MR    2:03.79    2:05.58        
 54 Bailey, Zachary A         11 North Shore-MR       2:10.20    2:05.59        
 55 Tkachenko, Nestor O       11 North Shore-MR       2:13.43    2:05.71        
 56 Lopez, Jason              11 Sachem-MR            2:30.00    2:09.25        
 57 Harripersaud, Bhisham     11 GATE-MR              2:14.31    2:12.05        
 58 Solomon, Dan P            11 North Shore-MR       2:20.41    2:25.13        
 -- Gaynor, Brandon           11 Express Swimming-MR  2:05.82         DQ        
      One hand touch
 -- Schultz, Edward A         12 IA-MR                2:02.12         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gagion, Michael V         12 Rivertown Rays-MR      32.71      32.34        
  2 Ye, William               12 UN-WI-MR               33.25      33.27        
  3 Senior, Kymani E          12 Empire-MR              32.79      33.30        
  4 Ho, Timothy               12 Bcny-MR                32.90      33.72        
  5 Mcalpine, Michael         12 Hes_hurricanes-MA      34.96      33.89        
  6 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR      39.00      34.67        
  7 Galeto, Nicholas          12 WISC-MR                34.65      34.79        
  8 Terzano, Paul A           12 LBA-MR               1:00.00      34.95        
  9 Criollo, John C           12 Twisters-MR            38.10      35.34        
  9 Zhang, Evan               11 GATE-MR                35.86      35.34        
 11 Draper, Christopher F     11 Rivertown Rays-MR      35.39      35.38        
 12 Liu, Eric Z               11 Bcny-MR                34.70      35.51        
 12 Jamilkowski, Blake M      12 Agua Swim Team-MR      35.73      35.51        
 14 Tilas, Jonathan L         12 FLY-MR                 34.84      35.53        
 15 Gaffney, John C           12 Express Swimming-MR    35.95      35.62        
 16 Odom, Reginald J          11 Hes_hurricanes-MA      40.97      35.77        
 17 Sampson, Kaz R            12 Empire-MR              45.94      35.88        
 18 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR      37.81      35.98        
 19 Rosen, Jason Z            12 Express Swimming-MR    35.59      36.21        
 20 Woods, Brendan            12 LBA-MR                 34.94      36.23        
 21 Sheinberg, Kyle           11 LBA-MR                 36.44      36.39        
 22 Lishnevetsky, Joshua T    12 Agua Swim Team-MR      36.58      36.81        
 23 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR      37.52      36.95        
 24 Phang, Yik F              11 Twisters-MR            36.46      37.08        
 25 Sztolcman, Christian      11 Twisters-MR            46.60      37.14        
 26 Reindl, James P           11 Express Swimming-MR    35.94      37.15        
 27 Ortof, Harry C            12 Express Swimming-MR    37.24      38.09        
 28 Lucas, Connor             11 HYB-MR                 39.23      38.38        
 29 Bogart, Liam P            11 Empire-MR              39.19      38.63        
 30 Budke, Vinny C            11 Sachem-MR              38.96      38.68        
 31 Zhang, Benjamin           12 GATE-MR                47.36      39.19        
 32 Lister, Davis M           11 Agua Swim Team-MR      39.00      39.67        
 33 Ousmanov, Jack A          11 Agua Swim Team-MR      39.58      39.84        
 34 Prokopiou, Nicos          12 WISC-MR                42.79      39.89        
 35 Santos, Douglas J         11 FLY-MR                 39.92      40.94        
 36 Lopez, Christopher S      12 CSC-MR                 51.40      41.50        
 37 McDonnell, Jack           12 LBA-MR                 39.80      41.96        
 38 Cruise, Andrew            11 HYB-MR                 47.23      42.22        
 39 Roy, Rishabh              11 HAA-MR                 44.67      42.24        
 40 Deguzman, Cameron         12 Express Swimming-MR    40.41      42.47        
 41 Park, James               12 FLY-MR                 50.00      42.58        
 41 O'Malley, Connor M        11 HAA-MR                 42.00      42.58        
 43 Cabrera, Nicholas         11 Twisters-MR            43.69      42.59        
 44 Kaja, Duncan K            12 Express Swimming-MR    42.11      42.61        
 45 Kreuscher, Kyle J         11 HAA-MR                 42.92      42.78        
 46 Sultana, Matthew J        12 GATE-MR                40.57      43.15        
 47 Buckheit, Christian J     12 IA-MR                  45.00      43.50        
 48 Daly, Brendan P           12 North Shore-MR         43.78      43.67        
 49 Choi, Isaac               12 GATE-MR                46.45      43.75        
 50 Monfiston, Seth E         11 GATE-MR                45.87      45.72        
 51 Sarbanes, Alexander C     12 Express Swimming-MR    45.50      47.05        
 52 Gaynor, Brandon           11 Express Swimming-MR    46.64      47.24        
 53 Schultz, Edward A         12 IA-MR                  57.81      47.26        
 54 Hawkins, Raymond P        12 HAA-MR                 48.41      48.28        
 55 Thomas, Kieran C          11 IA-MR                  51.63      49.63        
 56 Callahan, Jack T          11 Empire-MR              50.35      50.45        
 57 Burke, Matthew            11 FLY-MR                 47.49      50.53        
 58 Drallios, Konstantin      12 FLY-MR                 49.86      50.59        
 59 Bailey, Zachary A         11 North Shore-MR         50.13      51.95        
 60 Solomon, Dan P            11 North Shore-MR         51.00      53.95        
 61 Villa, Antonio J          11 HAA-MR                 54.46      54.11        
 62 Liu, Albert Y             11 North Shore-MR       1:00.55      55.41        
 63 O'Sullivan, Michael D     11 FLY-MR                 57.82      56.89        
 64 Lipari, Anthony J         11 WISC-MR                59.90      57.21        
 65 Xu, Jefferson             11 WISC-MR                57.32    1:01.63        
 -- Tkachenko, Nestor O       11 North Shore-MR       1:20.68         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gagion, Michael V         12 Rivertown Rays-MR    1:12.89    1:11.70        
  2 Senior, Kymani E          12 Empire-MR            1:17.93    1:14.12        
  3 Ye, William               12 UN-WI-MR             1:16.60    1:16.37        
  4 Ho, Timothy               12 Bcny-MR              1:12.00    1:17.24        
  5 Reindl, James P           11 Express Swimming-MR  1:17.86    1:18.44        
  6 Zhang, Evan               11 GATE-MR              1:18.00    1:18.58        
  7 Draper, Christopher F     11 Rivertown Rays-MR    1:19.72    1:18.63        
  8 Martusciello, James       12 HAA-MR               1:18.35    1:20.86        
  9 Torres, Kevin A           12 Bcny-MR              1:23.00    1:21.02        
 10 Sheinberg, Kyle           11 LBA-MR               1:20.79    1:21.03        
 11 Woods, Brendan            12 LBA-MR               1:20.87    1:21.33        
 12 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR    1:18.89    1:21.55        
 13 Criollo, John C           12 Twisters-MR          1:28.37    1:22.70        
 14 Ortof, Harry C            12 Express Swimming-MR  1:24.27    1:23.23        
 15 Gaffney, John C           12 Express Swimming-MR  1:24.81    1:23.45        
 16 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    1:24.36    1:23.54        
 17 Liu, Eric Z               11 Bcny-MR              1:22.00    1:24.09        
 18 Sampson, Kaz R            12 Empire-MR            1:44.91    1:25.84        
 19 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR    1:23.03    1:25.95        
 20 Bogart, Liam P            11 Empire-MR            1:25.83    1:26.45        
 21 Lucas, Connor             11 HYB-MR               1:29.74    1:27.07        
 22 Cannon, Matthew           11 LBA-MR               1:50.51    1:31.92        
 23 Jamilkowski, Blake M      12 Agua Swim Team-MR    1:27.41    1:33.36        
 24 Lopez, Christopher S      12 CSC-MR                    NT    1:33.99        
 25 McDonnell, Jack           12 LBA-MR               1:32.09    1:34.09        
 26 Sztolcman, Christian      11 Twisters-MR          1:38.92    1:34.89        
 27 Moss, Eric W              12 Empire-MR            1:34.67    1:35.93        
 28 Daly, Brendan P           12 North Shore-MR       1:40.00    1:36.55        
 29 Deguzman, Cameron         12 Express Swimming-MR  1:34.77    1:37.03        
 30 Choi, Isaac               12 GATE-MR              1:32.00    1:42.80        
 31 Cabrera, Nicholas         11 Twisters-MR          1:51.74    1:46.72        
 32 Monfiston, Seth E         11 GATE-MR              1:42.23    1:50.93        
 33 Bailey, Zachary A         11 North Shore-MR       1:54.91    1:55.82        
 -- Buckheit, Christian J     12 IA-MR                1:47.09         DQ        
 -- Thomas, Kieran C          11 IA-MR                2:01.11         DQ        
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick M         14 North Shore-MR         26.95      26.61        
  2 Zezula, Mateusz           14 Twisters-MR            27.17      26.83        
  3 Knapp, Michael P          14 FLY-MR                 27.84      27.08        
  4 Zhang, Aron               14 GATE-MR                27.58      27.43        
  5 Lin, Alex                 14 Twisters-MR            28.10      27.48        
  6 Uszynski, Arthur          14 Twisters-MR            27.66      27.71        
  7 Searson, Jimmy            14 Express Swimming-MR    28.15      27.88        
  8 Whalen, Chris             14 WISC-MR                31.90      27.91        
  9 Luk, Arnold B             14 Bcny-MR                27.50      28.20        
 10 Brittan, James            14 HYB-MR                 30.92      28.64        
 11 Belozerov, Alex           14 Twisters-MR            29.58      28.81        
 12 Barrow, Mitchell J        13 Empire-MR              31.09      28.86        
 13 Modelewski, Matthew       14 HYB-MR                 28.49      28.89        
 14 McDougall, Robert J       14 CSC-MR                 29.50      28.93        
 15 Rivoal, Leo B             14 Agua Swim Team-MR      29.16      29.14        
 16 Chow, William             14 Bcny-MR                28.00      29.18        
 17 Barnola, James A          14 Farmingdale-MR         29.37      29.46        
 18 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR      30.36      29.47        
 19 Murphy, Shawn D           14 North Shore-MR         30.82      29.58        
 20 Cono, Benjamin J          14 HAA-MR                 28.89      29.61        
 21 Guo, Andrew               14 Twisters-MR            30.74      29.69        
 22 Chen, Jason L             14 Twisters-MR            30.81      29.72        
 23 Mullin, Ryan P            14 Twisters-MR            29.18      29.86        
 24 Martusciello, Gerard      14 HAA-MR                 30.51      30.04        
 25 Lutchman-Singh, Austin T  14 Agua Swim Team-MR      30.22      30.08        
 26 Pizzurro, Nick J          14 CSC-MR                 29.93      30.18        
 27 Ruggiero, Joseph A        14 Empire-MR              32.67      30.20        
 28 McCarthy, Michael         13 LBA-MR                 29.76      30.28        
 29 LI, King                  14 Express Swimming-MR    31.32      30.29        
 30 Tillmann, Maxim           14 Empire-MR              30.30      30.44        
 31 Massa, Alex W             14 Express Swimming-MR    31.39      30.54        
 32 Camberdella, Griffen J    13 North Shore-MR         32.25      30.75        
 33 Barboza, Hector E         13 Twisters-MR            30.96      30.82        
 34 Younis, Ahmed             13 Hes_hurricanes-MA      30.47      30.96        
 35 Masino, Corey J           13 Empire-MR              33.16      31.02        
 36 MacAulay, Patrick M       14 Empire-MR              31.44      31.10        
 37 Babel, Bryant M           14 Express Swimming-MR    30.95      31.12        
 38 Lydon, Patrick J          13 WISC-MR                34.60      31.16        
 39 Angulo, Nick L            14 FLY-MR                 34.00      31.61        
 40 Zhang, Jonathan           14 GATE-MR                31.90      31.77        
 41 Michel, Brad J            14 North Shore-MR         33.30      31.81        
 42 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR      32.40      31.98        
 43 Hansen, Jason M           14 CSC-MR                 32.96      32.05        
 44 Michel, Jeff R            13 North Shore-MR         32.47      32.10        
 45 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR      32.35      32.16        
 46 Crafa, John M             13 Express Swimming-MR    31.24      32.20        
 47 Vath, Joe F               13 Sachem-MR              32.42      32.54        
 48 Murphy, Andrew J          13 North Shore-MR         34.95      33.18        
 49 Smalling, Logan           13 Farmingdale-MR         32.50      33.34        
 50 Sheridan, Kevin J         14 Farmingdale-MR         32.91      33.49        
 51 Bachoo, Eric              13 GATE-MR                34.15      33.53        
 52 Cyrus, Pasha              13 HYB-MR                 34.70      33.59        
 53 Keane, Brian M            13 Express Swimming-MR    38.58      33.74        
 54 Nguyen, Chris H           14 GATE-MR                35.00      34.62        
 55 Ryan, Brendan P           13 Express Swimming-MR    38.29      37.23        
 56 Zotto, Nicholas C         14 WISC-MR                36.01      37.55        
 57 Griffith, Keyshawn        13 GATE-MR                39.84      37.66        
 58 Keller, Tate A            13 Express Swimming-MR    36.25      38.28        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick M         14 North Shore-MR         58.60      57.77        
  2 Zezula, Mateusz           14 Twisters-MR            58.95      57.99        
  3 McKenna, Brendan          14 Bcny-MR                59.00      58.79        
  4 Lin, Alex                 14 Twisters-MR          1:02.24      59.02        
  5 Uszynski, Arthur          14 Twisters-MR          1:01.11      59.83        
  6 Willard, Max              14 LBA-MR               1:01.05    1:01.68        
  7 Whalen, Chris             14 WISC-MR              1:07.70    1:01.71        
  8 Barrow, Mitchell J        13 Empire-MR            1:02.94    1:02.01        
  9 Luk, Arnold B             14 Bcny-MR              1:03.00    1:02.27        
 10 Alvarez, Jeffrey          14 Twisters-MR          1:03.36    1:02.45        
 11 Quinones, Christopher D   13 Agua Swim Team-MR    1:03.02    1:02.66        
 12 Chow, William             14 Bcny-MR              1:03.00    1:03.45        
 13 Rivoal, Leo B             14 Agua Swim Team-MR    1:03.76    1:03.65        
 14 Barnola, James A          14 Farmingdale-MR       1:06.43    1:03.66        
 15 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    1:06.16    1:03.95        
 16 Murphy, Shawn D           14 North Shore-MR       1:03.88    1:04.40        
 17 Lynch, Thomas             14 LBA-MR               1:05.46    1:04.48        
 17 Belozerov, Alex           14 Twisters-MR          1:05.40    1:04.48        
 19 Knapp, Michael P          14 FLY-MR               1:03.91    1:04.74        
 20 Cheng, Dan J              14 Sachem-MR            1:04.32    1:04.75        
 21 Strbik, Peter             13 FLY-MR               1:05.32    1:04.83        
 22 Timothy, Michael A        14 FLY-MR               1:03.15    1:05.10        
 23 MacAulay, Patrick M       14 Empire-MR            1:07.41    1:05.32        
 24 Tillmann, Maxim           14 Empire-MR            1:04.98    1:05.49        
 25 Li, Alan                  14 FLY-MR               1:05.89    1:05.52        
 26 Pizzurro, Nick J          14 CSC-MR               1:09.21    1:05.54        
 27 Pompay, John A            13 Express Swimming-MR  1:04.34    1:05.73        
 28 Guo, Andrew               14 Twisters-MR          1:08.11    1:05.74        
 29 Chen, Jason L             14 Twisters-MR          1:07.23    1:06.02        
 30 Masino, Corey J           13 Empire-MR            1:09.11    1:06.26        
 31 Earley, Sean P            14 Bcny-MR              1:05.00    1:06.49        
 32 Salazar, Matthew A        13 Bcny-MR              1:05.00    1:06.82        
 33 Mullin, Ryan P            14 Twisters-MR          1:12.31    1:07.04        
 34 Lutchman-Singh, Austin T  14 Agua Swim Team-MR    1:07.84    1:07.05        
 35 Massa, Alex W             14 Express Swimming-MR  1:08.06    1:07.06        
 36 Cono, Benjamin J          14 HAA-MR               1:07.11    1:07.09        
 37 Babel, Bryant M           14 Express Swimming-MR  1:07.03    1:07.15        
 38 Ruggiero, Joseph A        14 Empire-MR                 NT    1:07.29        
 39 Ochs, Corey               14 LBA-MR               1:36.00    1:07.60        
 40 Williams, Justin R        13 Empire-MR            1:07.45    1:07.91        
 41 Camberdella, Griffen J    13 North Shore-MR       1:09.31    1:08.12        
 42 Barboza, Hector E         13 Twisters-MR          1:08.23    1:08.32        
 43 Accurso, Grant            14 Express Swimming-MR       NT    1:08.33        
 44 Younis, Ahmed             13 Hes_hurricanes-MA    1:09.95    1:08.69        
 45 McDougall, Robert J       14 CSC-MR               1:12.52    1:08.78        
 46 Ansehl, William           13 Empire-MR            1:11.60    1:08.94        
 47 LI, King                  14 Express Swimming-MR  1:10.71    1:09.19        
 48 Michel, Jeff R            13 North Shore-MR       1:13.02    1:09.21        
 49 Foo, Felix X              13 FLY-MR               1:12.49    1:09.65        
 50 Grossman, Daniel M        14 Express Swimming-MR  1:08.07    1:09.70        
 51 Lydon, Patrick J          13 WISC-MR              1:12.90    1:09.80        
 52 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    1:08.06    1:09.91        
 53 Martusciello, Gerard      14 HAA-MR               1:06.86    1:09.96        
 54 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    1:11.00    1:10.18        
 55 Hansen, Jason M           14 CSC-MR               1:23.16    1:10.66        
 56 Vath, Joe F               13 Sachem-MR            1:37.63    1:11.31        
 57 Breitenstein, Joseph F    13 Express Swimming-MR  1:20.45    1:11.49        
 58 Murphy, Andrew J          13 North Shore-MR       1:10.42    1:12.21        
 59 Hobbes, Matthew R         13 WISC-MR              1:15.60    1:13.50        
 60 Annunziata, Kenneth       14 Farmingdale-MR       1:13.97    1:13.69        
 61 Angulo, Nick L            14 FLY-MR               1:18.14    1:14.61        
 62 Chen, Mingkai             13 Bcny-MR              1:19.00    1:15.09        
 63 Cyrus, Pasha              13 HYB-MR               1:17.29    1:15.92        
 64 Bulik, Michael            13 LBA-MR               1:14.10    1:16.23        
 65 Nelson, Matt              14 HYB-MR               1:18.98    1:17.46        
 66 Keane, Brian M            13 Express Swimming-MR       NT    1:18.61        
 67 Bachoo, Eric              13 GATE-MR              1:22.10    1:18.63        
 68 Roche, Patrick D          13 IA-MR                1:15.58    1:19.18        
 69 Zotto, Nicholas C         14 WISC-MR              1:18.30    1:21.16        
 70 Ryan, Brendan P           13 Express Swimming-MR  1:24.55    1:24.04        
 71 Griffith, Keyshawn        13 GATE-MR              1:28.36    1:25.92        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Alex                 14 Twisters-MR          1:08.19    1:06.74        
  2 Uszynski, Arthur          14 Twisters-MR          1:08.60    1:07.26        
  3 WU, Kevin Z               13 Twisters-MR          1:07.28    1:07.38        
  4 Seagraves, Nick M         14 North Shore-MR       1:08.09    1:08.07        
  5 McKenna, Brendan          14 Bcny-MR              1:08.00    1:08.30        
  6 Rivoal, Leo B             14 Agua Swim Team-MR    1:09.47    1:08.80        
  7 Barrow, Mitchell J        13 Empire-MR            1:10.07    1:10.72        
  8 Willard, Max              14 LBA-MR               1:10.99    1:11.24        
  9 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    1:11.87    1:12.05        
 10 Cono, Benjamin J          14 HAA-MR               1:30.95    1:12.53        
 11 Alvarez, Jeffrey          14 Twisters-MR          1:13.13    1:13.01        
 12 Masino, Corey J           13 Empire-MR            1:17.64    1:14.71        
 13 Salazar, Matthew A        13 Bcny-MR              1:15.00    1:15.81        
 14 Chow, William             14 Bcny-MR              1:12.00    1:16.05        
 15 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    1:17.64    1:16.15        
 16 Strbik, Peter             13 FLY-MR               1:15.72    1:16.31        
 17 Cheng, Dan J              14 Sachem-MR            1:18.03    1:16.48        
 18 Pompay, John A            13 Express Swimming-MR  1:18.88    1:17.54        
 19 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    1:16.29    1:18.13        
 20 Barnola, James A          14 Farmingdale-MR       1:17.56    1:18.14        
 21 Ruggiero, Joseph A        14 Empire-MR            1:20.03    1:18.90        
 22 Michel, Jeff R            13 North Shore-MR       1:20.28    1:19.01        
 23 Ochs, Corey               14 LBA-MR               1:19.10    1:19.10        
 24 Brittan, James            14 HYB-MR               1:21.97    1:19.22        
 25 Whalen, Chris             14 WISC-MR              1:16.60    1:19.28        
 26 Babel, Bryant M           14 Express Swimming-MR  1:20.80    1:19.55        
 27 Searson, Jimmy            14 Express Swimming-MR  1:20.99    1:19.60        
 28 Martusciello, Gerard      14 HAA-MR               1:22.36    1:19.62        
 29 Earley, Sean P            14 Bcny-MR              1:22.00    1:20.98        
 30 Lynch, Thomas             14 LBA-MR               1:17.63    1:21.00        
 31 Tillmann, Maxim           14 Empire-MR            1:17.53    1:21.06        
 32 Chen, Jason L             14 Twisters-MR          1:18.09    1:21.82        
 33 Timothy, Michael A        14 FLY-MR               1:19.95    1:22.33        
 34 Murphy, Andrew J          13 North Shore-MR       1:15.97    1:22.40        
 35 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    1:18.58    1:22.43        
 36 Barboza, Hector E         13 Twisters-MR          1:22.79    1:22.86        
 37 Lydon, Patrick J          13 WISC-MR              1:22.82    1:22.90        
 38 MacAulay, Patrick M       14 Empire-MR            1:22.63    1:22.98        
 39 Foo, Felix X              13 FLY-MR               1:24.20    1:23.14        
 40 Williams, Justin R        13 Empire-MR            1:20.33    1:23.61        
 41 Nelson, Matt              14 HYB-MR               1:23.23    1:23.65        
 42 Mullin, Ryan P            14 Twisters-MR          1:22.31    1:23.76        
 43 Knapp, Michael P          14 FLY-MR               1:25.68    1:23.81        
 44 Lutchman-Singh, Austin T  14 Agua Swim Team-MR    1:18.67    1:23.98        
 45 Massa, Alex W             14 Express Swimming-MR  1:27.25    1:24.71        
 46 Ansehl, William           13 Empire-MR            1:25.78    1:24.80        
 47 Murphy, Shawn D           14 North Shore-MR       1:19.52    1:24.90        
 48 Bulik, Michael            13 LBA-MR               1:26.58    1:25.03        
 49 Vath, Joe F               13 Sachem-MR            1:26.31    1:25.39        
 50 Camberdella, Griffen J    13 North Shore-MR       1:26.55    1:25.43        
 51 Zotto, Nicholas C         14 WISC-MR              1:30.05    1:25.69        
 52 McDougall, Robert J       14 CSC-MR               1:26.27    1:26.34        
 53 Cyrus, Pasha              13 HYB-MR               1:26.88    1:26.93        
 54 Hobbes, Matthew R         13 WISC-MR              1:26.60    1:27.04        
 55 Accurso, Grant            14 Express Swimming-MR  1:24.06    1:27.20        
 56 Hansen, Jason M           14 CSC-MR               1:36.31    1:27.58        
 57 Younis, Ahmed             13 Hes_hurricanes-MA    1:18.67    1:29.50        
 58 Breitenstein, Joseph F    13 Express Swimming-MR  1:26.63    1:29.57        
 59 Smalling, Logan           13 Farmingdale-MR       1:29.11    1:29.92        
 60 LI, King                  14 Express Swimming-MR  1:35.45    1:31.94        
 61 Roche, Patrick D          13 IA-MR                1:26.31    1:32.12        
 62 Grossman, Daniel M        14 Express Swimming-MR  1:27.03    1:33.20        
 63 Annunziata, Kenneth       14 Farmingdale-MR       1:59.50    1:33.95        
 64 Pizzurro, Nick J          14 CSC-MR               1:36.63    1:34.06        
 65 Ryan, Brendan P           13 Express Swimming-MR  1:42.21    1:40.42        
 66 Griffith, Keyshawn        13 GATE-MR              1:52.82    1:45.42        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Uszynski, Arthur          14 Twisters-MR          2:26.40    2:24.34        
                1:09.86   2:24.34 (1:14.48)                                        
  2 Lin, Alex                 14 Twisters-MR          2:28.79    2:25.35        
                1:10.58   2:25.35 (1:14.77)                                        
  3 Rivoal, Leo B             14 Agua Swim Team-MR    2:29.70    2:28.25        
                1:11.95   2:28.25 (1:16.30)                                        
  4 Seagraves, Nick M         14 North Shore-MR       2:32.93    2:30.17        
                1:12.90   2:30.17 (1:17.27)                                        
  5 WU, Kevin Z               13 Twisters-MR          2:29.06    2:33.79        
                1:15.14   2:33.79 (1:18.65)                                        
  6 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    2:30.61    2:34.34        
                1:14.46   2:34.34 (1:19.88)                                        
  7 Alvarez, Jeffrey          14 Twisters-MR          2:38.25    2:37.16        
                1:16.15   2:37.16 (1:21.01)                                        
  8 Masino, Corey J           13 Empire-MR            2:42.63    2:37.90        
                1:18.25   2:37.90 (1:19.65)                                        
  9 Quinones, Christopher D   13 Agua Swim Team-MR    2:36.25    2:40.25        
                1:18.10   2:40.25 (1:22.15)                                        
 10 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    2:43.04    2:41.25        
                1:18.43   2:41.25 (1:22.82)                                        
 11 Modelewski, Matthew       14 HYB-MR               2:36.54    2:43.82        
                1:19.54   2:43.82 (1:24.28)                                        
 12 Tillmann, Maxim           14 Empire-MR            2:44.76    2:44.46        
                1:21.61   2:44.46 (1:22.85)                                        
 13 Searson, Jimmy            14 Express Swimming-MR  2:50.47    2:47.19        
                1:21.77   2:47.19 (1:25.42)                                        
 14 Michel, Jeff R            13 North Shore-MR       2:53.15    2:47.85        
                1:23.91   2:47.85 (1:23.94)                                        
 15 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    2:45.81    2:48.06        
                1:22.54   2:48.06 (1:25.52)                                        
 16 Babel, Bryant M           14 Express Swimming-MR  2:51.42    2:48.91        
                1:23.23   2:48.91 (1:25.68)                                        
 17 MacAulay, Patrick M       14 Empire-MR            2:52.73    2:51.24        
                1:24.79   2:51.24 (1:26.45)                                        
 18 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    2:47.80    2:51.53        
                1:25.78   2:51.53 (1:25.75)                                        
 19 Chen, Jason L             14 Twisters-MR          2:52.91    2:52.63        
                1:24.63   2:52.63 (1:28.00)                                        
 20 Barboza, Hector E         13 Twisters-MR          2:55.69    2:55.21        
                1:26.76   2:55.21 (1:28.45)                                        
 21 Massa, Alex W             14 Express Swimming-MR  3:03.38    2:56.53        
                1:26.59   2:56.53 (1:29.94)                                        
 22 Michel, Brad J            14 North Shore-MR       3:00.99    2:57.13        
                1:27.06   2:57.13 (1:30.07)                                        
 23 Vath, Joe F               13 Sachem-MR            3:01.37    2:58.14        
                1:29.25   2:58.14 (1:28.89)                                        
 24 Lutchman-Singh, Austin T  14 Agua Swim Team-MR    2:51.08    2:58.98        
                1:28.56   2:58.98 (1:30.42)                                        
 25 Bulik, Michael            13 LBA-MR               3:03.00    3:00.57        
                1:28.70   3:00.57 (1:31.87)                                        
 26 Camberdella, Griffen J    13 North Shore-MR       3:03.19    3:00.62        
                1:29.76   3:00.62 (1:30.86)                                        
 27 Cyrus, Pasha              13 HYB-MR               3:10.22    3:03.02        
                1:32.61   3:03.02 (1:30.41)                                        
 28 Zotto, Nicholas C         14 WISC-MR              3:06.85    3:04.14        
 29 Hansen, Jason M           14 CSC-MR               3:18.20    3:05.61        
                1:29.94   3:05.61 (1:35.67)                                        
 30 Murphy, Andrew J          13 North Shore-MR       2:50.00    3:07.09        
                1:31.00   3:07.09 (1:36.09)                                        
 31 Barnola, James A          14 Farmingdale-MR       2:54.68    3:08.24        
                1:31.14   3:08.24 (1:37.10)                                        
 32 LI, King                  14 Express Swimming-MR  3:22.81    3:21.43        
 33 Sheridan, Kevin J         14 Farmingdale-MR       3:17.26    3:23.42        
                1:42.04   3:23.42 (1:41.38)                                        
 34 Ryan, Brendan P           13 Express Swimming-MR  3:32.19    3:34.52        
                1:45.80   3:34.52 (1:48.72)                                        
 -- Keane, Brian M            13 Express Swimming-MR  3:40.00         DQ        
                1:40.58        DQ (1:46.47)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Alex                 14 Twisters-MR          1:17.14    1:13.69        
  2 Luk, Arnold B             14 Bcny-MR              1:15.00    1:17.39        
  3 Quinones, Christopher D   13 Agua Swim Team-MR    1:18.27    1:17.68        
  4 Chow, William             14 Bcny-MR              1:17.00    1:19.16        
  5 WU, Kevin Z               13 Twisters-MR          1:21.41    1:20.07        
  6 Li, Alan                  14 FLY-MR               1:20.35    1:20.11        
  7 Zezula, Mateusz           14 Twisters-MR          1:20.15    1:20.41        
  8 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    1:23.91    1:20.92        
  9 Strbik, Peter             13 FLY-MR               1:20.09    1:21.49        
 10 Alvarez, Jeffrey          14 Twisters-MR          1:21.55    1:22.49        
 11 Lutchman-Singh, Austin T  14 Agua Swim Team-MR    1:23.46    1:22.55        
 12 Guo, Andrew               14 Twisters-MR          1:26.11    1:23.39        
 13 Knapp, Michael P          14 FLY-MR               1:28.00    1:24.78        
 14 Ruggiero, Joseph A        14 Empire-MR            1:25.72    1:24.91        
 15 Seagraves, Nick M         14 North Shore-MR       1:32.67    1:25.24        
 16 Smalling, Logan           13 Farmingdale-MR       1:27.58    1:25.31        
 17 Pompay, John A            13 Express Swimming-MR  1:27.36    1:25.53        
 18 Murphy, Shawn D           14 North Shore-MR       1:26.16    1:25.86        
 19 Brittan, James            14 HYB-MR               1:33.13    1:26.76        
 20 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    1:25.57    1:26.93        
 21 Masino, Corey J           13 Empire-MR            1:29.58    1:27.29        
 22 Foo, Felix X              13 FLY-MR               1:24.32    1:27.99        
 23 Barrow, Mitchell J        13 Empire-MR            1:30.42    1:28.16        
 24 Willard, Max              14 LBA-MR               1:31.34    1:28.57        
 25 Whalen, Chris             14 WISC-MR              1:28.80    1:28.94        
 26 Michel, Jeff R            13 North Shore-MR       1:29.85    1:29.19        
 27 Younis, Ahmed             13 Hes_hurricanes-MA    1:38.64    1:29.41        
 28 Chen, Mingkai             13 Bcny-MR              1:27.80    1:29.67        
 29 Chen, Jason L             14 Twisters-MR          1:30.24    1:30.44        
 30 MacAulay, Patrick M       14 Empire-MR            1:39.00    1:30.89        
 31 McDougall, Robert J       14 CSC-MR               1:35.29    1:31.34        
 32 Babel, Bryant M           14 Express Swimming-MR  1:30.06    1:31.40        
 33 Lynch, Thomas             14 LBA-MR               1:26.50    1:31.70        
 34 Cheng, Dan J              14 Sachem-MR            1:31.36    1:32.40        
 35 Ansehl, William           13 Empire-MR            1:34.62    1:33.45        
 36 Camberdella, Griffen J    13 North Shore-MR       1:34.38    1:34.65        
 37 Massa, Alex W             14 Express Swimming-MR  1:34.92    1:34.66        
 38 Barboza, Hector E         13 Twisters-MR          1:37.32    1:34.73        
 39 Hobbes, Matthew R         13 WISC-MR              1:43.90    1:35.96        
 40 Ochs, Corey               14 LBA-MR               1:56.00    1:36.01        
 41 Pizzurro, Nick J          14 CSC-MR               1:43.73    1:36.23        
 42 Accurso, Grant            14 Express Swimming-MR       NT    1:36.99        
 43 Breitenstein, Joseph F    13 Express Swimming-MR  1:38.92    1:37.17        
 44 Bachoo, Eric              13 GATE-MR              1:37.36    1:37.34        
 45 Searson, Jimmy            14 Express Swimming-MR       NT    1:37.47        
 46 Cyrus, Pasha              13 HYB-MR               1:36.39    1:37.56        
 47 Mullin, Ryan P            14 Twisters-MR          1:33.14    1:37.58        
 48 Tillmann, Maxim           14 Empire-MR            1:36.89    1:38.17        
 49 Murphy, Andrew J          13 North Shore-MR       1:39.21    1:40.81        
 50 Ryan, Brendan P           13 Express Swimming-MR  1:40.23    1:41.14        
 51 Williams, Justin R        13 Empire-MR            1:40.10    1:41.34        
 52 Zotto, Nicholas C         14 WISC-MR              1:42.28    1:42.68        
 53 Bulik, Michael            13 LBA-MR               1:42.53    1:43.04        
 54 Vath, Joe F               13 Sachem-MR            1:47.54    1:44.05        
 55 Angulo, Nick L            14 FLY-MR               1:42.41    1:45.49        
 56 Keane, Brian M            13 Express Swimming-MR       NT    1:46.75        
 57 Roche, Patrick D          13 IA-MR                1:42.57    1:50.12        
 58 Annunziata, Kenneth       14 Farmingdale-MR       2:13.69    2:07.43        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luk, Arnold B             14 Bcny-MR              2:53.00    2:47.18        
                1:21.08   2:47.18 (1:26.10)                                        
  2 Quinones, Christopher D   13 Agua Swim Team-MR    2:49.45    2:47.49        
                1:20.88   2:47.49 (1:26.61)                                        
  3 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    2:54.06    2:49.42        
                1:20.86   2:49.42 (1:28.56)                                        
  4 WU, Kevin Z               13 Twisters-MR          3:02.93    2:51.86        
                1:23.56   2:51.86 (1:28.30)                                        
  5 Zezula, Mateusz           14 Twisters-MR          2:57.36    2:55.79        
                1:25.28   2:55.79 (1:30.51)                                        
  6 Chow, William             14 Bcny-MR              2:55.00    2:56.78        
                1:28.02   2:56.78 (1:28.76)                                        
  7 Lutchman-Singh, Austin T  14 Agua Swim Team-MR    3:00.37    2:56.86        
                1:25.37   2:56.86 (1:31.49)                                        
  8 Guo, Andrew               14 Twisters-MR          3:02.05    2:57.08        
                1:26.13   2:57.08 (1:30.95)                                        
  9 Alvarez, Jeffrey          14 Twisters-MR          2:59.48    2:59.38        
                1:25.51   2:59.38 (1:33.87)                                        
 10 Ruggiero, Joseph A        14 Empire-MR            3:15.00    3:00.93        
                1:26.86   3:00.93 (1:34.07)                                        
 11 Brittan, James            14 HYB-MR               3:15.44    3:04.76        
                1:29.46   3:04.76 (1:35.30)                                        
 12 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    3:03.98    3:08.57        
                1:31.39   3:08.57 (1:37.18)                                        
 13 Murphy, Shawn D           14 North Shore-MR       3:26.99    3:09.86        
                1:29.91   3:09.86 (1:39.95)                                        
 14 Crafa, John M             13 Express Swimming-MR  3:11.14    3:12.94        
                1:34.11   3:12.94 (1:38.83)                                        
 15 Smalling, Logan           13 Farmingdale-MR       3:12.50    3:13.64        
                1:32.72   3:13.64 (1:40.92)                                        
 16 Michel, Jeff R            13 North Shore-MR       3:19.27    3:13.81        
                1:34.39   3:13.81 (1:39.42)                                        
 17 Chen, Jason L             14 Twisters-MR          3:11.87    3:14.23        
                1:31.57   3:14.23 (1:42.66)                                        
 18 Babel, Bryant M           14 Express Swimming-MR  3:11.51    3:14.51        
                1:34.74   3:14.51 (1:39.77)                                        
 19 Whalen, Chris             14 WISC-MR              3:09.60    3:17.98        
 20 Massa, Alex W             14 Express Swimming-MR  3:18.63    3:19.18        
                1:36.15   3:19.18 (1:43.03)                                        
 21 Younis, Ahmed             13 Hes_hurricanes-MA    3:07.41    3:19.28        
                1:33.45   3:19.28 (1:45.83)                                        
 22 Camberdella, Griffen J    13 North Shore-MR       3:28.05    3:24.04        
                1:38.94   3:24.04 (1:45.10)                                        
 23 Cyrus, Pasha              13 HYB-MR               3:20.11    3:24.97        
                1:39.40   3:24.97 (1:45.57)                                        
 24 Barboza, Hector E         13 Twisters-MR          3:29.06    3:26.09        
                1:37.63   3:26.09 (1:48.46)                                        
 25 McDougall, Robert J       14 CSC-MR                    NT    3:26.56        
                1:38.16   3:26.56 (1:48.40)                                        
 26 Bachoo, Eric              13 GATE-MR              3:36.50    3:32.24        
                1:43.16   3:32.24 (1:49.08)                                        
 27 Michel, Brad J            14 North Shore-MR       4:03.53    3:32.33        
                1:41.39   3:32.33 (1:50.94)                                        
 28 Ryan, Brendan P           13 Express Swimming-MR  3:37.09    3:33.73        
                1:43.56   3:33.73 (1:50.17)                                        
 29 Keller, Tate A            13 Express Swimming-MR  3:40.00    3:37.10        
                1:44.69   3:37.10 (1:52.41)                                        
 30 Zotto, Nicholas C         14 WISC-MR              3:40.60    3:37.89        
                1:44.02   3:37.89 (1:53.87)                                        
 31 Murphy, Andrew J          13 North Shore-MR       3:20.00    3:39.04        
                1:42.77   3:39.04 (1:56.27)                                        
 32 Bulik, Michael            13 LBA-MR               3:39.17    3:39.59        
                1:47.02   3:39.59 (1:52.57)                                        
 33 Mullin, Ryan P            14 Twisters-MR          3:17.81    3:41.41        
                1:45.68   3:41.41 (1:55.73)                                        
 34 Zhang, Jonathan           14 GATE-MR              4:05.98    4:20.34        
                2:04.51   4:20.34 (2:15.83)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zezula, Mateusz           14 Twisters-MR          1:03.78    1:03.38        
  2 WU, Kevin Z               13 Twisters-MR          1:06.56    1:05.11        
  3 Seagraves, Nick M         14 North Shore-MR       1:08.69    1:07.61        
  4 Zhang, Aron               14 GATE-MR              1:05.44    1:07.73        
  5 Quinones, Christopher D   13 Agua Swim Team-MR    1:08.80    1:08.10        
  6 McCarthy, Michael         13 LBA-MR               1:08.54    1:08.25        
  7 Lin, Alex                 14 Twisters-MR          1:14.48    1:08.96        
  8 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    1:11.59    1:09.53        
  9 Rivoal, Leo B             14 Agua Swim Team-MR    1:10.48    1:09.74        
 10 Alvarez, Jeffrey          14 Twisters-MR          1:11.88    1:10.24        
 11 Uszynski, Arthur          14 Twisters-MR          1:15.49    1:10.50        
 12 Brittan, James            14 HYB-MR               1:11.38    1:10.92        
 13 Masino, Corey J           13 Empire-MR            1:15.12    1:11.09        
 14 Guo, Andrew               14 Twisters-MR          1:17.34    1:11.89        
 15 Whalen, Chris             14 WISC-MR              1:20.33    1:12.60        
 16 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    1:13.15    1:13.18        
 17 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    1:18.79    1:13.86        
 18 Barrow, Mitchell J        13 Empire-MR            1:14.28    1:13.93        
 19 Belozerov, Alex           14 Twisters-MR          1:17.07    1:15.71        
 20 Barboza, Hector E         13 Twisters-MR          1:17.84    1:15.79        
 21 Knapp, Michael P          14 FLY-MR               1:25.00    1:16.61        
 22 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    1:17.58    1:16.63        
 23 Modelewski, Matthew       14 HYB-MR               1:12.98    1:16.90        
 24 Murphy, Shawn D           14 North Shore-MR       1:18.83    1:17.01        
 25 Searson, Jimmy            14 Express Swimming-MR  1:15.46    1:17.53        
 26 Michel, Brad J            14 North Shore-MR       1:18.61    1:17.92        
 27 Mullin, Ryan P            14 Twisters-MR          1:21.04    1:18.85        
 28 Martusciello, Gerard      14 HAA-MR               1:17.65    1:19.66        
 29 Michel, Jeff R            13 North Shore-MR       1:29.38    1:20.68        
 30 Crafa, John M             13 Express Swimming-MR  1:24.38    1:21.22        
 31 Tillmann, Maxim           14 Empire-MR            1:23.84    1:22.30        
 32 McDougall, Robert J       14 CSC-MR               1:25.97    1:22.88        
 33 Murphy, Andrew J          13 North Shore-MR       1:26.64    1:23.49        
 34 Lydon, Patrick J          13 WISC-MR              1:26.70    1:24.89        
 35 Vath, Joe F               13 Sachem-MR            1:25.00    1:25.74        
 36 Camberdella, Griffen J    13 North Shore-MR       1:29.99    1:27.70        
 37 Ruggiero, Joseph A        14 Empire-MR            1:25.57    1:28.50        
 38 Babel, Bryant M           14 Express Swimming-MR  1:24.57    1:29.85        
 39 Bulik, Michael            13 LBA-MR               1:50.00    1:33.83        
 40 LI, King                  14 Express Swimming-MR  1:36.68    1:35.07        
 41 Zhang, Jonathan           14 GATE-MR              1:31.65    1:35.30        
 42 Nguyen, Chris H           14 GATE-MR              1:24.00    1:39.43        
 43 Griffith, Keyshawn        13 GATE-MR              2:00.00    1:43.97        
 -- MacAulay, Patrick M       14 Empire-MR            1:32.26         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Kevin Z               13 Twisters-MR          2:29.18    2:26.28        
                1:08.95   2:26.28 (1:17.33)                                        
  2 Quinones, Christopher D   13 Agua Swim Team-MR    2:30.92    2:30.76        
                1:09.94   2:30.76 (1:20.82)                                        
  3 Rivoal, Leo B             14 Agua Swim Team-MR    2:36.78    2:32.71        
                1:12.50   2:32.71 (1:20.21)                                        
  4 Zezula, Mateusz           14 Twisters-MR          2:39.12    2:37.23        
                1:13.90   2:37.23 (1:23.33)                                        
  5 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    2:59.09    2:42.18        
                1:17.86   2:42.18 (1:24.32)                                        
  6 Guo, Andrew               14 Twisters-MR          3:04.78    2:45.03        
                1:16.68   2:45.03 (1:28.35)                                        
  7 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    2:47.15    2:45.19        
                1:14.12   2:45.19 (1:31.07)                                        
  8 Uszynski, Arthur          14 Twisters-MR          2:53.23    2:45.95        
                1:14.85   2:45.95 (1:31.10)                                        
  9 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    3:00.43    2:49.50        
                1:19.80   2:49.50 (1:29.70)                                        
 10 Brittan, James            14 HYB-MR               2:55.02    2:50.98        
                1:15.91   2:50.98 (1:35.07)                                        
 11 Pompay, John A            13 Express Swimming-MR       NT    2:51.34        
                1:17.90   2:51.34 (1:33.44)                                        
 12 Whalen, Chris             14 WISC-MR              2:46.90    2:52.23        
                1:16.76   2:52.23 (1:35.47)                                        
 13 Barboza, Hector E         13 Twisters-MR          2:58.96    2:52.36        
                1:20.99   2:52.36 (1:31.37)                                        
 14 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    3:03.20    2:54.69        
                1:21.84   2:54.69 (1:32.85)                                        
 15 Belozerov, Alex           14 Twisters-MR          2:54.43    2:56.31        
 16 Michel, Jeff R            13 North Shore-MR       3:10.00    2:59.14        
                1:26.80   2:59.14 (1:32.34)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                         NT    1:45.17        
                  53.84     1:45.17 (51.33)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Medley Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                         NT    1:57.93        
                1:03.63     1:57.93 (54.30)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Matthew               17 FLY-MR                 26.34      25.93        
  2 Mazur, Zachary M          17 WISC-MR                26.20      26.04        
  3 Li, Kytoh                 16 Bcny-MR                26.00      26.17        
  4 Jiang, David              15 Bcny-MR                25.90      26.21        
  5 Klages, Ryan              18 HYB-MR                 25.56      26.41        
  6 Krackow, Max E            18 Express Swimming-MR    26.11      26.54        
  7 Bucero, Nikolas J         16 Bcny-MR                25.90      26.56        
  8 Ichikawa, Hajime          20 Empire-MR              27.50      26.82        
  9 Reyes, Christopher        15 FLY-MR                 27.11      27.09        
 10 Miou, Eric                15 Bcny-MR                25.60      27.17        
 11 Koo, Brandon H            14 Agua Swim Team-MR      27.42      27.29        
 12 Martinico, Michael J      16 HAA-MR                 26.64      27.30        
 13 Johnson, Brinsley I       16 Sailfish-MR            28.40      27.38        
 14 Robins, William D         19 Empire-MR              26.17      27.45        
 15 Wilson, Kasozi A          20 Sailfish-MR            28.82      27.53        
 16 Ryan, Conor J             15 Express Swimming-MR    28.27      27.55        
 17 Zhan, Edmund              15 FLY-MR                 27.48      27.61        
 18 Chu, Allen                19 FLY-MR                 27.30      27.66        
 19 Wolf, Andrew P            15 Empire-MR              28.08      27.68        
 20 Mattei, Vincent P         15 Farmingdale-MR         28.00      28.08        
 21 France, Brian             18 GATE-MR                28.50      28.22        
 22 Gabalski, Adam J          16 Express Swimming-MR    30.09      28.28        
 23 DU, Jasper L              16 Express Swimming-MR    28.23      28.31        
 24 Cahn, Robert              15 Express Swimming-MR    28.75      28.40        
 25 Cocuy, Bryan              15 Bcny-MR                29.00      28.43        
 26 Harris, Kristofer         16 Farmingdale-MR         29.49      28.51        
 27 Caponegro, Frank          15 Express Swimming-MR    28.48      28.56        
 28 Turek-Herman, Josh R      17 Express Swimming-MR    29.65      28.66        
 29 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR      28.24      28.79        
 30 Maida, Travis M           15 HAA-MR                 29.68      28.83        
 31 Grippo, Joseph            15 FLY-MR                 28.59      28.85        
 32 Romero, Rodrigo           15 Empire-MR              28.76      28.86        
 33 Chow, Kevin               16 Bcny-MR                28.00      28.88        
 34 Sourial, Anthony K        14 Express Swimming-MR    28.65      28.91        
 35 Penteck, Christopher      15 IA-MR                  28.21      29.06        
 36 Sansotta, Tony            15 HYB-MR                 29.14      29.20        
 37 Maida, Trevor W           14 HAA-MR                 30.04      29.23        
 38 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR              28.80      29.26        
 39 Collins, Patrick E        16 WISC-MR                30.42      29.30        
 40 Vatsia, Sohrab K          17 Express Swimming-MR    32.14      29.41        
 41 Avalone, Frank E          15 FLY-MR                 29.78      29.51        
 42 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR      29.36      29.52        
 43 Martinovic, Filip         15 FLY-MR                 30.05      29.82        
 44 Pereda, Christian         15 HYB-MR                 29.32      29.83        
 45 Christianson, Keith G     15 HAA-MR                 31.63      29.90        
 46 Rosenstein, Tommy J       16 Agua Swim Team-MR      30.05      29.92        
 47 Pompay, John A            13 Express Swimming-MR    29.74      29.94        
 48 Lardas, Vasilios K        15 FLY-MR                 29.14      30.05        
 49 Zarriello, Kyle D         15 Express Swimming-MR    31.29      30.33        
 50 Dorn, Garry T             15 HAA-MR                 31.08      30.47        
 51 Avila, Derek R            15 IA-MR                  30.70      30.55        
 52 Chu, Steven               16 FLY-MR                 32.17      30.93        
 53 Arcidiacono, James M      16 North Shore-MR         31.21      31.08        
 54 Licausi, Paul             16 Farmingdale-MR         30.50      31.60        
 55 Guariglia, Philip A       15 Express Swimming-MR    31.49      31.62        
 56 Worko, David A            16 FLY-MR                 33.00      32.26        
 57 Goldstein, Jonathan F     16 Agua Swim Team-MR      30.85      33.02        
 58 Hawkins, Raymond P        12 HAA-MR                 34.93      34.17        
 59 Morlock, Kyle W           12 HAA-MR                 35.39      34.28        
 60 Kreuscher, Kyle J         11 HAA-MR                 39.98      34.37        
 61 Lister, Davis M           11 Agua Swim Team-MR      34.97      34.83        
 62 YU, Dominic               13 Twisters-MR            45.14      35.39        
 63 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR                 34.73      35.96        
 64 Kain, Patrick             10 WISC-MR                39.28      40.82        
 65 Carroll, Patrick D        15 HAA-MR                 40.00      41.62        
 66 Kain, Gavin                9 WISC-MR                42.29      43.44        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W          17 Bcny-MR                54.90      54.12        
  2 Protsenko, Alexander      25 Bcny-MR                54.00      55.59        
  3 Blaney, Miles J           17 Twisters-MR            55.18      56.76        
  4 Li, Matthew               17 FLY-MR                 57.95      57.62        
  5 Sherman, Sammy I          16 Agua Swim Team-MR      58.95      58.09        
  6 Li, Kytoh                 16 Bcny-MR                58.00      59.03        
  7 Ichikawa, Hajime          20 Empire-MR            1:01.50      59.10        
  8 Krackow, Max E            18 Express Swimming-MR    57.53      59.13        
  9 Mazur, Zachary M          17 WISC-MR                59.10      59.55        
 10 Jiang, David              15 Bcny-MR                59.00      59.82        
 11 Robins, William D         19 Empire-MR              56.97      59.97        
 12 Koenigsberger, Stephan    16 Agua Swim Team-MR      58.57    1:00.03        
 13 Martinico, Michael J      16 HAA-MR               1:00.78    1:00.09        
 14 Turek-Herman, Josh R      17 Express Swimming-MR  1:01.23    1:00.57        
 15 Reyes, Christopher        15 FLY-MR               1:00.86    1:00.64        
 16 Carey, Craig              16 LBA-MR               1:03.80    1:00.75        
 17 Koo, Brandon H            14 Agua Swim Team-MR      59.28    1:00.83        
 18 Ryan, Conor J             15 Express Swimming-MR  1:02.88    1:00.97        
 19 Garcia, Stefan            18 FLY-MR               1:01.23    1:00.98        
 20 Cahn, Robert              15 Express Swimming-MR  1:02.21    1:01.06        
 21 Zhan, Edmund              15 FLY-MR                 59.50    1:01.11        
 22 DU, Jasper L              16 Express Swimming-MR  1:03.00    1:01.48        
 23 Wolf, Andrew P            15 Empire-MR            1:01.99    1:01.57        
 24 Knight, Jordan            16 FLY-MR               1:01.64    1:01.60        
 25 Chu, Allen                19 FLY-MR               1:01.81    1:01.69        
 26 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR    1:01.97    1:01.75        
 27 Snyder, Andrew W          13 Rivertown Rays-MR    1:02.25    1:01.79        
 28 Cocuy, Bryan              15 Bcny-MR              1:02.00    1:01.99        
 29 Chow, Kevin               16 Bcny-MR              1:01.00    1:02.26        
 30 Penteck, Christopher      15 IA-MR                1:01.94    1:02.43        
 31 Popescu, Alexander        15 Express Swimming-MR  1:01.80    1:02.58        
 32 Sansotta, Tony            15 HYB-MR               1:02.92    1:02.93        
 33 Gabalski, Adam J          16 Express Swimming-MR  1:04.45    1:03.00        
 34 France, Brian             18 GATE-MR              1:03.11    1:03.01        
 35 Sourial, Anthony K        14 Express Swimming-MR  1:02.76    1:03.12        
 36 Maida, Trevor W           14 HAA-MR               1:05.17    1:03.53        
 37 Christianson, Keith G     15 HAA-MR               1:04.43    1:03.58        
 38 Maida, Travis M           15 HAA-MR               1:05.84    1:04.88        
 39 Martinovic, Filip         15 FLY-MR               1:05.36    1:05.03        
 39 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    1:03.72    1:05.03        
 41 Caponegro, Frank          15 Express Swimming-MR  1:03.86    1:05.30        
 42 Harris, Kristofer         16 Farmingdale-MR       1:11.44    1:05.35        
 43 Collins, Patrick E        16 WISC-MR              1:06.82    1:05.62        
 44 Zarriello, Kyle D         15 Express Swimming-MR  1:06.39    1:05.92        
 45 Chen, Brian S             15 FLY-MR               1:08.00    1:06.50        
 46 Avila, Derek R            15 IA-MR                1:07.66    1:07.22        
 47 Lardas, Vasilios K        15 FLY-MR               1:07.28    1:07.24        
 48 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR            1:03.98    1:07.28        
 49 Avalone, Frank E          15 FLY-MR               1:15.00    1:07.48        
 50 Guariglia, Philip A       15 Express Swimming-MR  1:09.45    1:07.67        
 51 McCarthy, Michael         13 LBA-MR               1:06.57    1:07.80        
 52 Dorn, Garry T             15 HAA-MR               1:11.56    1:07.82        
 53 Suddell, George           19 HYB-MR               1:02.56    1:08.01        
 54 Rosenstein, Tommy J       16 Agua Swim Team-MR    1:05.44    1:08.34        
 55 Arcidiacono, James M      16 North Shore-MR       1:08.74    1:09.28        
 56 Gaffney, John C           12 Express Swimming-MR  1:11.70    1:10.64        
 57 Chu, Steven               16 FLY-MR               1:22.67    1:10.87        
 58 Goldstein, Jonathan F     16 Agua Swim Team-MR    1:06.32    1:11.52        
 59 Licausi, Paul             16 Farmingdale-MR            NT    1:12.28        
 60 Mattone, Michael X        14 Express Swimming-MR  1:14.53    1:14.18        
 61 Morlock, Kyle W           12 HAA-MR               1:19.38    1:17.12        
 62 YU, Dominic               13 Twisters-MR          1:39.96    1:21.11        
 63 Carroll, Patrick D        15 HAA-MR               2:00.00    1:34.95        
 64 Kain, Gavin                9 WISC-MR              1:35.21    1:36.88        
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-Wei     17 Agua Swim Team-MR      57.26      59.75        
  2 McKenna, Brian W          17 Bcny-MR              1:00.99    1:01.91        
  3 Protsenko, Alexander      25 Bcny-MR                59.00    1:02.97        
  4 Miou, Eric                15 Bcny-MR              1:03.29    1:07.39        
  5 Koenigsberger, Stephan    16 Agua Swim Team-MR    1:05.07    1:07.86        
  6 Kim, Daniel H             20 FLY-MR               1:06.80    1:08.03        
  7 Koo, Brandon H            14 Agua Swim Team-MR    1:04.79    1:08.72        
  8 Garcia, Stefan            18 FLY-MR               1:08.40    1:08.73        
  9 Penteck, Christopher      15 IA-MR                1:05.91    1:09.32        
 10 Li, Matthew               17 FLY-MR               1:15.15    1:11.18        
 11 Reyes, Christopher        15 FLY-MR               1:10.37    1:11.41        
 12 Ryan, Conor J             15 Express Swimming-MR  1:12.24    1:11.58        
 13 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR    1:10.96    1:12.11        
 14 Zarriello, Kyle D         15 Express Swimming-MR  1:13.92    1:12.90        
 15 Christianson, Keith G     15 HAA-MR               1:13.78    1:13.01        
 16 Martinico, Michael J      16 HAA-MR               1:14.52    1:13.58        
 17 Snyder, Andrew W          13 Rivertown Rays-MR    1:11.70    1:13.72        
 18 Suddell, George           19 HYB-MR               1:09.13    1:14.62        
 19 Krackow, Max E            18 Express Swimming-MR  1:14.00    1:15.84        
 20 Wolf, Andrew P            15 Empire-MR            1:16.69    1:15.92        
 21 Maida, Travis M           15 HAA-MR               1:17.80    1:15.99        
 22 Zhan, Edmund              15 FLY-MR               1:14.59    1:16.28        
 23 Maida, Trevor W           14 HAA-MR               1:17.65    1:17.23        
 24 Popescu, Alexander        15 Express Swimming-MR  1:12.59    1:17.36        
 25 Chu, Steven               16 FLY-MR               1:17.24    1:17.68        
 26 Collins, Patrick E        16 WISC-MR              1:18.56    1:18.16        
 27 Sansotta, Tony            15 HYB-MR               1:16.85    1:18.18        
 28 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    1:14.77    1:18.61        
 29 Chen, Brian S             15 FLY-MR               1:20.00    1:20.73        
 30 Cahn, Robert              15 Express Swimming-MR  1:19.14    1:21.51        
 31 Caponegro, Frank          15 Express Swimming-MR  1:22.55    1:21.54        
 32 McCarthy, Michael         13 LBA-MR               1:19.36    1:23.43        
 33 Martinovic, Filip         15 FLY-MR               1:23.37    1:23.83        
 34 Avalone, Frank E          15 FLY-MR               1:27.28    1:25.04        
 35 Arcidiacono, James M      16 North Shore-MR       1:26.01    1:25.26        
 36 Duthie, Zachary J         10 Agua Swim Team-MR    1:26.86    1:28.24        
 37 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR               1:31.90    1:28.72        
 38 Dorn, Garry T             15 HAA-MR               1:26.24    1:28.77        
 39 Harris, Kristofer         16 Farmingdale-MR       1:33.06    1:30.75        
 40 Licausi, Paul             16 Farmingdale-MR       1:33.52    1:34.68        
 -- Carroll, Patrick D        15 HAA-MR               2:00.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Daniel H             20 FLY-MR               2:22.80    2:24.93        
                1:10.82   2:24.93 (1:14.11)                                        
  2 Koo, Brandon H            14 Agua Swim Team-MR    2:20.41    2:28.66        
                1:10.38   2:28.66 (1:18.28)                                        
  3 Penteck, Christopher      15 IA-MR                2:22.75    2:31.43        
                1:14.60   2:31.43 (1:16.83)                                        
  4 Zarriello, Kyle D         15 Express Swimming-MR  2:35.08    2:32.64        
                1:13.10   2:32.64 (1:19.54)                                        
  5 Miou, Eric                15 Bcny-MR              2:24.00    2:33.87        
                1:15.73   2:33.87 (1:18.14)                                        
  6 Ryan, Conor J             15 Express Swimming-MR  2:36.66    2:34.97        
                1:16.02   2:34.97 (1:18.95)                                        
  7 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR    2:42.50    2:35.76        
                1:14.90   2:35.76 (1:20.86)                                        
  8 Reyes, Christopher        15 FLY-MR               2:37.43    2:36.87        
                1:14.00   2:36.87 (1:22.87)                                        
  9 DU, Jasper L              16 Express Swimming-MR  2:43.37    2:42.50        
                1:19.94   2:42.50 (1:22.56)                                        
 10 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    2:39.92    2:42.86        
                1:19.60   2:42.86 (1:23.26)                                        
 11 Pompay, John A            13 Express Swimming-MR  2:44.01    2:43.73        
                1:19.80   2:43.73 (1:23.93)                                        
 12 Rosen, Jason Z            12 Express Swimming-MR  2:48.12    2:44.53        
                1:20.22   2:44.53 (1:24.31)                                        
 13 Mattei, Vincent P         15 Farmingdale-MR       2:43.57    2:46.10        
                1:18.45   2:46.10 (1:27.65)                                        
 14 Cahn, Robert              15 Express Swimming-MR  2:52.26    2:46.26        
                1:23.49   2:46.26 (1:22.77)                                        
 15 Collins, Patrick E        16 WISC-MR              2:47.23    2:48.49        
                1:22.98   2:48.49 (1:25.51)                                        
 16 Avila, Derek R            15 IA-MR                2:44.57    2:48.85        
                1:21.40   2:48.85 (1:27.45)                                        
 17 Lister, Davis M           11 Agua Swim Team-MR    2:56.26    2:53.81        
                1:25.11   2:53.81 (1:28.70)                                        
 18 Guariglia, Philip A       15 Express Swimming-MR  3:14.91    2:58.01        
                1:28.32   2:58.01 (1:29.69)                                        
 19 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR               3:00.00    2:59.97        
                1:31.02   2:59.97 (1:28.95)                                        
 20 Duthie, Zachary J         10 Agua Swim Team-MR    3:00.67    3:02.43        
                1:29.02   3:02.43 (1:33.41)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, David G             18 Agua Swim Team-MR    1:07.42    1:09.53        
  2 Koenigsberger, Stephan    16 Agua Swim Team-MR    1:09.89    1:11.57        
  3 Jiang, David              15 Bcny-MR              1:12.90    1:13.52        
  4 Gabalski, Adam J          16 Express Swimming-MR  1:18.76    1:14.37        
  5 Li, Kytoh                 16 Bcny-MR              1:14.00    1:14.65        
  6 Ryan, Conor J             15 Express Swimming-MR  1:16.39    1:15.17        
  7 Chu, Allen                19 FLY-MR               1:14.59    1:15.54        
  8 Robins, William D         19 Empire-MR            1:09.98    1:15.83        
  9 Ichikawa, Hajime          20 Empire-MR            1:17.00    1:16.72        
 10 Kim, Daniel H             20 FLY-MR               1:16.61    1:16.83        
 11 Christianson, Keith G     15 HAA-MR               1:19.23    1:17.25        
 12 Krackow, Max E            18 Express Swimming-MR  1:17.26    1:17.41        
 13 DU, Jasper L              16 Express Swimming-MR  1:16.48    1:17.52        
 14 France, Brian             18 GATE-MR              1:18.13    1:17.62        
 15 Luk, Arnold B             14 Bcny-MR              1:14.80    1:18.53        
 16 Garcia, Stefan            18 FLY-MR               1:19.73    1:18.68        
 17 Maida, Trevor W           14 HAA-MR               1:19.10    1:18.87        
 18 Knight, Jordan            16 FLY-MR               1:19.35    1:19.07        
 19 Blaney, Miles J           17 Twisters-MR          1:22.15    1:20.05        
 20 Caponegro, Frank          15 Express Swimming-MR  1:20.75    1:20.38        
 21 Guariglia, Philip A       15 Express Swimming-MR  1:25.81    1:21.01        
 22 Martinico, Michael J      16 HAA-MR               1:21.97    1:21.65        
 23 Maida, Travis M           15 HAA-MR               1:24.75    1:21.94        
 24 Harris, Kristofer         16 Farmingdale-MR       1:24.68    1:22.55        
 25 Sourial, Anthony K        14 Express Swimming-MR  1:21.11    1:22.59        
 26 Snyder, Andrew W          13 Rivertown Rays-MR    1:22.46    1:22.64        
 27 Sansotta, Tony            15 HYB-MR               1:22.20    1:22.83        
 28 Li, Matthew               17 FLY-MR               1:27.65    1:23.05        
 29 McKenna, Brian W          17 Bcny-MR              1:17.00    1:24.06        
 30 Dorn, Garry T             15 HAA-MR               1:31.31    1:24.13        
 31 Mazur, Zachary M          17 WISC-MR              1:23.56    1:24.38        
 32 Wolf, Andrew P            15 Empire-MR            1:27.77    1:26.20        
 33 Mattone, Michael X        14 Express Swimming-MR  1:28.05    1:27.40        
 34 Beigay, Kyle              16 Sachem-MR            1:24.69    1:29.45        
 35 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    1:26.68    1:29.54        
 36 Avalone, Frank E          15 FLY-MR               1:45.00    1:30.14        
 37 McCarthy, Michael         13 LBA-MR               1:31.14    1:30.50        
 38 Lardas, Vasilios K        15 FLY-MR               1:30.49    1:30.91        
 39 Popescu, Alexander        15 Express Swimming-MR  1:36.69    1:31.47        
 40 Martinovic, Filip         15 FLY-MR               1:34.33    1:31.53        
 41 Goldstein, Jonathan F     16 Agua Swim Team-MR    1:26.35    1:31.98        
 42 Suddell, George           19 HYB-MR               1:21.05    1:32.43        
 43 Collins, Patrick E        16 WISC-MR              1:31.13    1:32.49        
 44 Chu, Steven               16 FLY-MR               1:35.07    1:32.59        
 45 Penteck, Christopher      15 IA-MR                1:35.90    1:33.18        
 46 Hawkins, Raymond P        12 HAA-MR               1:37.45    1:34.82        
 47 Arcidiacono, James M      16 North Shore-MR       1:41.72    1:35.98        
 48 Rosenstein, Tommy J       16 Agua Swim Team-MR    1:27.23    1:36.02        
 49 Morlock, Kyle W           12 HAA-MR               1:38.59    1:37.85        
 50 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR               1:32.79    1:38.04        
 51 Licausi, Paul             16 Farmingdale-MR       1:40.50    1:40.87        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Kytoh                 16 Bcny-MR              2:47.00    2:44.49        
                1:18.24   2:44.49 (1:26.25)                                        
  2 Kim, Daniel H             20 FLY-MR               2:39.60    2:44.60        
                1:19.11   2:44.60 (1:25.49)                                        
  3 Christianson, Keith G     15 HAA-MR               2:49.94    2:45.71        
                1:18.71   2:45.71 (1:27.00)                                        
  4 Maida, Trevor W           14 HAA-MR               2:47.49    2:46.38        
                1:19.60   2:46.38 (1:26.78)                                        
  5 Garcia, Stefan            18 FLY-MR               2:45.71    2:47.45        
                1:20.23   2:47.45 (1:27.22)                                        
  6 Jiang, David              15 Bcny-MR              2:47.00    2:47.77        
                1:19.57   2:47.77 (1:28.20)                                        
  7 Knight, Jordan            16 FLY-MR               2:48.16    2:48.91        
                1:18.45   2:48.91 (1:30.46)                                        
  8 DU, Jasper L              16 Express Swimming-MR  2:46.07    2:49.51        
                1:21.97   2:49.51 (1:27.54)                                        
  9 Ryan, Conor J             15 Express Swimming-MR  2:55.57    2:49.61        
                1:21.54   2:49.61 (1:28.07)                                        
 10 Ichikawa, Hajime          20 Empire-MR            2:45.00    2:49.87        
                1:22.38   2:49.87 (1:27.49)                                        
 11 France, Brian             18 GATE-MR              2:50.99    2:51.98        
                1:21.62   2:51.98 (1:30.36)                                        
 12 Maida, Travis M           15 HAA-MR               2:58.28    2:52.46        
                1:22.06   2:52.46 (1:30.40)                                        
 13 Sourial, Anthony K        14 Express Swimming-MR  2:58.47    2:53.64        
                1:24.26   2:53.64 (1:29.38)                                        
 14 Caponegro, Frank          15 Express Swimming-MR  3:00.10    2:54.76        
                1:23.58   2:54.76 (1:31.18)                                        
 15 Robins, William D         19 Empire-MR            2:45.00    2:54.77        
                1:23.17   2:54.77 (1:31.60)                                        
 16 Gabalski, Adam J          16 Express Swimming-MR  2:53.43    2:55.07        
                1:21.20   2:55.07 (1:33.87)                                        
 17 Chu, Allen                19 FLY-MR               2:57.20    2:56.97        
                1:22.83   2:56.97 (1:34.14)                                        
 18 Guariglia, Philip A       15 Express Swimming-MR  3:04.59    3:02.06        
                1:29.32   3:02.06 (1:32.74)                                        
 19 Wilson, Kasozi A          20 Sailfish-MR          2:55.24    3:03.42        
                1:24.06   3:03.42 (1:39.36)                                        
 20 Pompay, John A            13 Express Swimming-MR       NT    3:03.88        
                1:26.92   3:03.88 (1:36.96)                                        
 21 Dorn, Garry T             15 HAA-MR               3:08.37    3:08.29        
                1:28.43   3:08.29 (1:39.86)                                        
 22 Reindl, James P           11 Express Swimming-MR  3:10.15    3:09.53        
                1:31.27   3:09.53 (1:38.26)                                        
 23 Avalone, Frank E          15 FLY-MR               3:45.00    3:15.52        
                1:31.34   3:15.52 (1:44.18)                                        
 24 Harris, Kristofer         16 Farmingdale-MR       3:19.04    3:16.29        
                1:35.06   3:16.29 (1:41.23)                                        
 25 Penteck, Christopher      15 IA-MR                3:16.19    3:18.48        
                1:33.76   3:18.48 (1:44.72)                                        
 26 Martinovic, Filip         15 FLY-MR               3:10.00    3:19.84        
                1:35.72   3:19.84 (1:44.12)                                        
 27 Grippo, Joseph            15 FLY-MR               3:15.00    3:21.15        
                1:33.18   3:21.15 (1:47.97)                                        
 28 Kreuscher, Kyle J         11 HAA-MR               3:30.00    3:22.03        
                1:37.05   3:22.03 (1:44.98)                                        
 29 Arcidiacono, James M      16 North Shore-MR       3:40.77    3:23.56        
                1:37.29   3:23.56 (1:46.27)                                        
 30 Hawkins, Raymond P        12 HAA-MR               3:30.86    3:25.02        
                1:38.61   3:25.02 (1:46.41)                                        
 31 Avila, Derek R            15 IA-MR                3:26.63    3:25.19        
                1:38.54   3:25.19 (1:46.65)                                        
 32 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR               3:28.90    3:26.28        
                1:39.27   3:26.28 (1:47.01)                                        
 33 Morlock, Kyle W           12 HAA-MR               3:28.07    3:26.55        
                1:40.75   3:26.55 (1:45.80)                                        
 34 Duthie, Zachary J         10 Agua Swim Team-MR    3:20.00    3:28.72        
                1:42.53   3:28.72 (1:46.19)                                        
 35 Goldstein, Jonathan F     16 Agua Swim Team-MR    3:06.15    3:32.11        
                1:37.20   3:32.11 (1:54.91)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuo, Theodore             18 Express Swimming-MR  1:00.78    1:02.69        
  2 Miou, Eric                15 Bcny-MR              1:02.00    1:04.05        
  3 Kim, Daniel H             20 FLY-MR               1:03.50    1:04.46        
  4 Reyes, Christopher        15 FLY-MR               1:04.47    1:04.80        
  5 Turek-Herman, Josh R      17 Express Swimming-MR  1:06.35    1:06.30        
  6 DU, Jasper L              16 Express Swimming-MR  1:10.50    1:07.33        
  7 Johnson, Brinsley I       16 Sailfish-MR          1:10.50    1:07.47        
  8 Cahn, Robert              15 Express Swimming-MR  1:08.15    1:07.56        
  9 Sansotta, Tony            15 HYB-MR               1:08.51    1:08.52        
 10 Caponegro, Frank          15 Express Swimming-MR  1:09.14    1:08.73        
 11 Zhan, Edmund              15 FLY-MR               1:07.03    1:09.02        
 12 Romero, Rodrigo           15 Empire-MR            1:07.62    1:09.08        
 13 Mazur, Zachary M          17 WISC-MR              1:04.23    1:09.56        
 14 Klages, Ryan              18 HYB-MR               1:02.43    1:09.63        
 15 Maida, Travis M           15 HAA-MR               1:09.93    1:09.65        
 16 Sourial, Anthony K        14 Express Swimming-MR  1:15.85    1:09.75        
 17 Garcia, Stefan            18 FLY-MR               1:12.00    1:10.01        
 18 Robins, William D         19 Empire-MR            1:10.00    1:11.19        
 19 Rosenstein, Tommy J       16 Agua Swim Team-MR    1:09.76    1:11.63        
 19 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR    1:10.10    1:11.63        
 21 Chow, Kevin               16 Bcny-MR              1:10.00    1:12.49        
 22 Martinico, Michael J      16 HAA-MR               1:13.77    1:13.47        
 23 Reece, Chen I             16 Agua Swim Team-MR    1:12.34    1:14.02        
 24 Pompay, John A            13 Express Swimming-MR  1:14.56    1:14.32        
 25 Wolf, Andrew P            15 Empire-MR            1:18.23    1:15.63        
 26 Penteck, Christopher      15 IA-MR                1:12.15    1:16.74        
 27 Arcidiacono, James M      16 North Shore-MR       1:22.45    1:19.21        
 28 Avila, Derek R            15 IA-MR                1:26.37    1:19.93        
 29 Dorn, Garry T             15 HAA-MR               1:19.74    1:21.30        
 30 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR               1:19.74    1:21.36        
 31 Martinovic, Filip         15 FLY-MR               1:19.89    1:21.65        
 32 Chu, Steven               16 FLY-MR               1:25.00    1:22.35        
 33 Harris, Kristofer         16 Farmingdale-MR       1:17.50    1:22.42        
 34 Lardas, Vasilios K        15 FLY-MR               1:25.00    1:22.80        
 35 Goldstein, Jonathan F     16 Agua Swim Team-MR    1:14.75    1:28.03        
 36 Licausi, Paul             16 Farmingdale-MR       1:25.50    1:28.35        
 37 Lister, Davis M           11 Agua Swim Team-MR    1:30.16    1:33.75        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuo, Theodore             18 Express Swimming-MR  2:15.57    2:16.94        
                1:04.35   2:16.94 (1:12.59)                                        
  2 Kim, Daniel H             20 FLY-MR               2:18.22    2:20.30        
                1:05.21   2:20.30 (1:15.09)                                        
  3 Turek-Herman, Josh R      17 Express Swimming-MR  2:29.13    2:26.23        
                1:08.28   2:26.23 (1:17.95)                                        
  4 Cahn, Robert              15 Express Swimming-MR  2:32.21    2:28.12        
                1:11.04   2:28.12 (1:17.08)                                        
  5 Sherman, Sammy I          16 Agua Swim Team-MR    2:25.88    2:29.10        
                1:12.57   2:29.10 (1:16.53)                                        
  6 Blaney, Miles J           17 Twisters-MR          2:27.16    2:33.02        
                1:11.84   2:33.02 (1:21.18)                                        
  7 Snyder, Andrew W          13 Rivertown Rays-MR    2:35.90    2:35.93        
                1:13.71   2:35.93 (1:22.22)                                        
  8 Gagion, Michael V         12 Rivertown Rays-MR    2:46.40    2:37.64        
                1:15.99   2:37.64 (1:21.65)                                        
  9 Reyes, Christopher        15 FLY-MR               2:33.80    2:39.19        
                1:09.43   2:39.19 (1:29.76)                                        
 10 Sourial, Anthony K        14 Express Swimming-MR  2:36.45    2:40.18        
                1:16.17   2:40.18 (1:24.01)                                        
 11 Reindl, James P           11 Express Swimming-MR  3:04.41    2:52.93        
                1:22.04   2:52.93 (1:30.89)                                        
 12 Duthie, Zachary J         10 Agua Swim Team-MR    3:06.50    2:54.22        
                1:22.60   2:54.22 (1:31.62)                                        
 13 Avila, Derek R            15 IA-MR                3:02.11    2:59.00        
                1:23.13   2:59.00 (1:35.87)                                        
 14 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR               3:06.01    2:59.07        
                1:23.50   2:59.07 (1:35.57)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Santos, Olivia J          13 FLY-MR                    NT      30.11        
  2 Rodriguez, Tina G         12 Twisters-MR               NT      30.93        
  3 Isom, Gabrielle I         13 Agua Swim Team-MR         NT      31.50        
  4 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR         NT      31.79        
  5 Solis, Gabriela           12 LBA-MR                    NT      33.44        
  6 Davi, Julia               11 WISC-MR                   NT      35.18        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chow, Regina              12 Bcny-MR                   NT      30.31        
  2 Rice, Natasha L           12 UN-WI-MR                  NT      30.49        
  3 Robert, Jessica           13 Agua Swim Team-MR         NT      31.05        
  4 Zhang, Crystal            11 GATE-MR                   NT      34.07        
  5 Shirazi, Tara J           12 Agua Swim Team-MR         NT      35.29        
  6 Lovasz, Isabella H         9 FLY-MR                    NT      38.35        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pizzurro, Nick J          14 CSC-MR                    NT      29.58        
  2 Santos, Olivia J          13 FLY-MR                    NT      30.30        
  3 Tutone, Marisa A          12 Sachem-MR                 NT      30.63        
  4 Schott, Remi              12 LBA-MR                    NT      34.21        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Knapp, Michael P          14 FLY-MR                    NT      27.12        
  2 Whalen, Chris             14 WISC-MR                   NT      27.92        
  3 Barnola, James A          14 Farmingdale-MR            NT      28.76        
  4 Pizzurro, Nick J          14 CSC-MR                    NT      29.07        
  5 Babel, Bryant M           14 Express Swimming-MR       NT      30.09        
  6 Cono, Graham              12 HAA-MR                    NT      32.91        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robert, Jessica           13 Agua Swim Team-MR         NT    1:10.07        
  2 Conte, Katie M            12 Express Swimming-MR       NT    1:12.09        
  3 Savino, Chloe M           12 Express Swimming-MR       NT    1:12.19        
  4 Markunas, Rebecca R       12 FLY-MR                    NT    1:13.27        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Samantha              13 Twisters-MR               NT    1:05.64        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR         NT    2:27.01        
                1:10.76   2:27.01 (1:16.25)                                        
  2 O'Neil, Hana M            13 Farmingdale-MR            NT    2:31.89        
                1:10.88   2:31.89 (1:21.01)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corcoran, Annabelle G     11 Express Swimming-MR       NT    2:40.73        
                1:17.23   2:40.73 (1:23.50)                                        
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Andrew               14 Twisters-MR               NT    5:08.04        
                1:12.66   2:31.37 (1:18.71)   3:51.60 (1:20.23)   5:08.04 (1:16.44)
  2 Belozerov, Alex           14 Twisters-MR               NT    5:08.27        
                1:12.04   2:31.99 (1:19.95)   3:52.99 (1:21.00)   5:08.27 (1:15.28)
  3 Jia, Kaity                13 Twisters-MR               NT    5:11.65        
                1:13.98   2:34.19 (1:20.21)   3:54.34 (1:20.15)   5:11.65 (1:17.31)
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Josiah, Katherine M       14 Express Swimming-MR       NT    5:08.72        
                1:13.51   2:32.68 (1:19.17)   3:53.01 (1:20.33)   5:08.72 (1:15.71)
  2 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR         NT    5:13.16        
                1:13.70   2:34.11 (1:20.41)   3:54.91 (1:20.80)   5:13.16 (1:18.25)
  3 Crocker, Carolyn          13 LBA-MR                    NT    5:16.83        
                1:13.71   2:34.41 (1:20.70)   3:56.25 (1:21.84)   5:16.83 (1:20.58)
 
Mixed 800 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swartwout, Erica L        14 Express Swimming-MR       NT   10:19.95        
                1:13.05   2:30.96 (1:17.91)   3:49.16 (1:18.20)   5:07.33 (1:18.17)
      6:25.10 (1:17.77)   7:43.58 (1:18.48)   9:03.09 (1:19.51)  10:19.95 (1:16.86)
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kavanagh, Ellie           11 LBA-MR                    NT      38.90        
  2 Brady, Claudia F          12 Express Swimming-MR       NT      38.94        
  3 Zawatson, Cassidy         12 Express Swimming-MR       NT      39.74        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR         NT      38.73        
  2 Swartwout, William H       8 Express Swimming-MR       NT      39.74        
  3 Thomas, Laura E           10 FLY-MR                    NT      43.58        
  4 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                     NT      45.10        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cono, Benjamin J          14 HAA-MR                    NT    1:12.96        
  2 Cruz, Brigitti S          15 Twisters-MR               NT    1:15.65        
  3 Lee, Audrey               13 GATE-MR                   NT    1:18.80        
  4 Kinkel, Amanda N          13 GATE-MR                   NT    1:19.24        
  5 Starzyk, Stephany         12 Twisters-MR               NT    1:21.47        
  6 Zawatson, Cassidy         12 Express Swimming-MR       NT    1:22.67        
  7 Kavanagh, Ellie           11 LBA-MR                    NT    1:26.01        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LI, Sandra                11 Express Swimming-MR       NT    2:54.19        
                1:27.31   2:54.19 (1:26.88)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR         NT      39.50        
  2 Miou, Grace               11 Bcny-MR                   NT      40.12        
  3 Reindl, James P           11 Express Swimming-MR       NT      40.50        
  4 Zhang, Benjamin           12 GATE-MR                   NT      44.08        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ripp, Belle A             12 Sachem-MR                 NT      41.69        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luk, Arnold B             14 Bcny-MR                   NT    1:16.15        
  2 Chow, William             14 Bcny-MR                   NT    1:19.45        
  3 Harris, Kristofer         16 Farmingdale-MR            NT    1:21.63        
  4 Marasco, Rachel J         14 Express Swimming-MR       NT    1:28.91        
  5 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR         NT    1:32.44        
  6 Crilly, Nicole M          14 Express Swimming-MR       NT    1:34.91        
  7 Groshen, Kayla N          10 FLY-MR                    NT    1:49.38        
  8 Yuen, Valerie A            9 FLY-MR                    NT    1:49.88        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strbik, Peter             13 FLY-MR                    NT    1:22.26        
  2 Waller, Brittany          12 LBA-MR                    NT    1:34.11        
  3 Williams, Shannon         13 WISC-MR                   NT    1:40.38        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Conor J             15 Express Swimming-MR       NT    1:14.89        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR         NT    2:50.86        
                1:19.34   2:50.86 (1:31.52)                                        
  2 Zhang, Evan               11 GATE-MR                   NT    2:50.99        
                1:23.47   2:50.99 (1:27.52)                                        
  3 Berman, Evonne S          13 North Shore-MR            NT    3:12.67        
                1:34.12   3:12.67 (1:38.55)                                        
  4 Isom, Gabrielle I         13 Agua Swim Team-MR         NT    3:17.99        
                1:35.22   3:17.99 (1:42.77)                                        
  5 Suarez-Rebling, Mariana   13 Agua Swim Team-MR         NT    3:23.71        
                1:38.08   3:23.71 (1:45.63)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anich, Annabelle K        13 FLY-MR                    NT    3:15.94        
                1:33.01   3:15.94 (1:42.93)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha L           12 UN-WI-MR                  NT      34.34        
  2 Cyrus, Kiana              12 HYB-MR                    NT      35.53        
  3 Harrington, Brooke F      11 LBA-MR                    NT      35.83        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courtney, Julia M         10 FLY-MR                    NT      39.70        
  2 Montgomery, Bridget M      9 FLY-MR                    NT      41.23        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lotito, Taylor P          14 Express Swimming-MR       NT    1:11.23        
  2 Harrington, Morgan        13 LBA-MR                    NT    1:13.25        
  3 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR         NT    1:21.68        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Alan                  14 FLY-MR                    NT    1:10.58        
  2 Knapp, Michael P          14 FLY-MR                    NT    1:14.43        
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Lydia             13 Agua Swim Team-MR         NT    2:42.62        
                1:18.28   2:42.62 (1:24.34)                                        
  2 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR         NT    2:46.17        
                1:16.59   2:46.17 (1:29.58)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR         NT    2:46.28        
                1:18.92   2:46.28 (1:27.36)                                        
  2 Ye, William               12 UN-WI-MR                  NT    2:58.16        
                1:25.86   2:58.16 (1:32.30)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berman, Evonne S          13 North Shore-MR            NT    2:52.26        
                1:23.67   2:52.26 (1:28.59)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Carol               13 GATE-MR                   NT    2:48.64        
                1:20.38   2:48.64 (1:28.26)                                        
 
Mixed 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Andrew               14 Twisters-MR               NT    5:31.01        
                1:17.33   2:41.28 (1:23.95)   4:15.79 (1:34.51)   5:31.01 (1:15.22)
  2 Belozerov, Alex           14 Twisters-MR               NT    5:45.83        
                1:20.62   2:47.26 (1:26.64)   4:25.18 (1:37.92)   5:45.83 (1:20.65)
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                                  NT    4:16.40        
                1:03.08   2:08.58 (1:05.50)   3:12.33 (1:03.75)   4:16.40 (1:04.07)
 
Mixed 200 LC Meter Medley Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                               NT    2:25.43        
                1:18.77   2:25.43 (1:06.66)