Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
         2011 MR LIAC Summer Fun Invitational - 6/25/2011 to 6/26/2011         
                        Summer Fun, Sanction #: 110602                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.69  8&U ZONE Zones
                37.49  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      42.61      41.93        
  2 Morisi, Kiani B            8 LIAC-MR                44.05      42.05        
  3 Cohen, Emily Z             8 MSC-MR                 41.82      43.85        
  4 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR         42.01      43.99        
  5 Nunez, Gabby B             8 MSC-MR                 44.32      44.92        
  6 Brown, Alana E             8 LIAC-MR                45.41      44.99        
  7 Rutigliano, Michaela       7 Tmsuffolk-MR           46.14      46.06        
  8 Galiatsatos, Christina     8 BBSC-MR                44.93      46.37        
  8 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      43.80      46.37        
 10 Jackson, EllaBlue          8 MSC-MR                 43.95      46.92        
 11 Ng, Chloe N                8 Agua Swim Team-MR      47.85      47.21        
 12 Knight, Caitlin C          8 LIAC-MR                47.12      47.41        
 13 DelGiorno, Joy E           8 LIAC-MR                44.90      47.49        
 14 DuFord, Oliva P            8 Agua Swim Team-MR      50.98      48.12        
 15 Ball, Parker N             7 MSC-MR                 44.66      48.22        
 16 Gavigan, Riley N           8 TVSC-MR                47.34      48.53        
 17 Kim, Olivia L              8 LIAC-MR                46.68      48.60        
 18 Quinlan, Erin E            8 LIAC-MR              1:00.00      49.36        
 19 Afif, Sarah                8 BASC-MR                59.00      49.45        
 20 Yi, Kathryn                8 LIAC-MR              1:05.00      50.26        
 21 Gunasekera, Sarah S        8 TVSC-MR                49.82      50.62        
 22 Martinez, Mia N            8 LIAC-MR              1:00.00      51.80        
 23 Mond, Jenna                7 TVSC-MR                53.44      52.19        
 24 Farrell, Sarah             7 Tmsuffolk-MR           57.78      52.49        
 25 Nakkab, Gabrielle N        7 LIAC-MR              1:00.00      52.95        
 26 Gerber, Maya               8 Tmsuffolk-MR           54.74      53.50        
 27 Grosskopf, Victoria C      7 TVSC-MR                54.07      56.41        
 28 Quezada, Julia C           7 MSC-MR                 56.76      56.94        
 29 French, Makayla J          8 Tmsuffolk-MR           53.98      57.49        
 30 Johnson, Rylee B           8 LIAC-MR              1:00.00      59.56        
 31 Ebenstein, Olivia M        8 North Shore-MR       1:01.59    1:04.97        
 32 McNulty, Emma G            7 LIAC-MR              1:01.56    1:05.59        
 33 Tesser, Morgan B           8 LIAC-MR              1:10.00    1:06.29        
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:13.79  8&U ZONE Zones
              1:22.99  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morisi, Kiani B            8 LIAC-MR              1:38.01    1:32.66        
  2 Cohen, Emily Z             8 MSC-MR               1:36.38    1:35.96        
  3 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR       1:33.49    1:36.90        
  4 Nunez, Gabby B             8 MSC-MR               1:39.32    1:41.16        
  5 Rutigliano, Michaela       7 Tmsuffolk-MR         1:38.47    1:41.37        
  6 Galiatsatos, Christina     8 BBSC-MR              1:35.51    1:41.55        
  7 Ng, Chloe N                8 Agua Swim Team-MR    1:44.68    1:43.31        
  8 Knight, Caitlin C          8 LIAC-MR              1:46.56    1:43.75        
  9 Gavigan, Riley N           8 TVSC-MR              1:43.60    1:45.10        
 10 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR    1:50.74    1:46.13        
 11 Ball, Parker N             7 MSC-MR               1:43.98    1:49.17        
 12 DelGiorno, Joy E           8 LIAC-MR              1:45.70    1:49.71        
 13 Quinlan, Erin E            8 LIAC-MR              2:20.00    1:50.27        
 14 Martinez, Mia N            8 LIAC-MR              2:15.00    1:51.67        
 15 Johnson, Rylee B           8 LIAC-MR              2:15.00    1:54.76        
 16 Gerber, Maya               8 Tmsuffolk-MR         2:00.90    1:58.28        
 17 DuFord, Oliva P            8 Agua Swim Team-MR    1:56.64    1:58.29        
 18 Farrell, Sarah             7 Tmsuffolk-MR         2:07.99    1:59.63        
 19 French, Makayla J          8 Tmsuffolk-MR         1:59.31    1:59.96        
 20 Nakkab, Gabrielle N        7 LIAC-MR              2:15.00    2:09.77        
 21 McNulty, Emma G            7 LIAC-MR              2:00.00    2:12.02        
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:25.79  8&U ZONE Zones
              1:36.99  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rutigliano, Michaela       7 Tmsuffolk-MR         1:47.62    1:46.00        
  2 Nunez, Gabby B             8 MSC-MR               1:47.99    1:47.46        
  3 Morisi, Kiani B            8 LIAC-MR              1:50.12    1:48.08        
  4 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR       1:46.35    1:48.33        
  5 Gavigan, Riley N           8 TVSC-MR              1:47.83    1:49.27        
  6 Cohen, Emily Z             8 MSC-MR               1:53.13    1:51.57        
  7 Knight, Caitlin C          8 LIAC-MR              1:50.85    1:52.34        
  8 Galiatsatos, Christina     8 BBSC-MR              1:52.16    1:58.31        
  9 DelGiorno, Joy E           8 LIAC-MR              1:56.79    1:59.35        
 10 Ball, Parker N             7 MSC-MR               1:58.30    2:02.46        
 11 Martinez, Mia N            8 LIAC-MR              2:25.00    2:04.05        
 12 DuFord, Oliva P            8 Agua Swim Team-MR    2:13.88    2:07.08        
 13 French, Makayla J          8 Tmsuffolk-MR         2:15.09    2:08.80        
 14 Nakkab, Gabrielle N        7 LIAC-MR              2:25.00    2:09.73        
 15 Quinlan, Erin E            8 LIAC-MR              2:30.00    2:11.23        
 16 Gerber, Maya               8 Tmsuffolk-MR         2:15.24    2:15.47        
 17 Farrell, Sarah             7 Tmsuffolk-MR         2:26.80    2:23.86        
 18 Johnson, Rylee B           8 LIAC-MR              2:25.00    2:28.08        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.59  8&U ZONE Zones
                50.99  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      55.75      56.45        
  2 Morisi, Kiani B            8 LIAC-MR                57.03      56.93        
  3 Gavigan, Riley N           8 TVSC-MR                56.32      58.21        
  4 Cohen, Emily Z             8 MSC-MR                 58.15      58.29        
  5 DuFord, Oliva P            8 Agua Swim Team-MR      58.71    1:00.44        
  6 Gunasekera, Sarah S        8 TVSC-MR                59.87    1:00.73        
  7 Brown, Alana E             8 LIAC-MR              1:03.56    1:01.73        
  8 Martinez, Mia N            8 LIAC-MR              1:00.00    1:01.83        
  9 Jackson, EllaBlue          8 MSC-MR               1:03.36    1:02.48        
 10 Nunez, Gabby B             8 MSC-MR               1:00.91    1:03.04        
 11 Kim, Olivia L              8 LIAC-MR              1:05.64    1:03.29        
 12 Afif, Sarah                8 BASC-MR              1:22.00    1:03.56        
 13 Rutigliano, Michaela       7 Tmsuffolk-MR         1:04.09    1:04.02        
 14 Yi, Kathryn                8 LIAC-MR              1:15.00    1:04.53        
 15 Ball, Parker N             7 MSC-MR               1:06.08    1:06.18        
 16 DelGiorno, Joy E           8 LIAC-MR              1:12.91    1:06.20        
 17 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR       1:07.91    1:06.63        
 18 Johnson, Rylee B           8 LIAC-MR              1:10.00    1:06.79        
 19 Ng, Chloe N                8 Agua Swim Team-MR    1:08.31    1:07.38        
 20 Knight, Caitlin C          8 LIAC-MR              1:04.96    1:07.60        
 21 Ebenstein, Olivia M        8 North Shore-MR       1:20.00    1:09.14        
 22 Galiatsatos, Christina     8 BBSC-MR              1:23.27    1:09.38        
 23 Grosskopf, Victoria C      7 TVSC-MR              1:02.56    1:09.48        
 24 French, Makayla J          8 Tmsuffolk-MR         1:09.24    1:12.88        
 25 Quezada, Julia C           7 MSC-MR               1:10.85    1:14.45        
 26 McNulty, Emma G            7 LIAC-MR              1:20.00    1:15.31        
 27 Farrell, Sarah             7 Tmsuffolk-MR         1:21.88    1:15.61        
 28 Tesser, Morgan B           8 LIAC-MR              1:15.00    1:16.61        
 29 Mond, Jenna                7 TVSC-MR              1:13.63    1:20.68        
 -- Gerber, Maya               8 Tmsuffolk-MR         1:28.06         DQ        
      One hand touch
 -- Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      59.31         DQ        
      Alternating Kick
 -- Quinlan, Erin E            8 LIAC-MR              1:05.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:38.29  8&U ZONE Zones
              1:50.99  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gavigan, Riley N           8 TVSC-MR              2:04.48    1:58.03        
  2 Morisi, Kiani B            8 LIAC-MR              2:00.00    1:59.12        
  3 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR    2:12.32    2:06.49        
  4 DuFord, Oliva P            8 Agua Swim Team-MR    2:08.07    2:07.36        
  5 Cohen, Emily Z             8 MSC-MR               2:04.36    2:08.06        
  6 Nunez, Gabby B             8 MSC-MR               2:07.76    2:12.02        
  7 Knight, Caitlin C          8 LIAC-MR              2:15.00    2:18.28        
  8 Ball, Parker N             7 MSC-MR               2:24.93    2:20.44        
  9 Rutigliano, Michaela       7 Tmsuffolk-MR         2:25.29    2:25.27        
 10 DelGiorno, Joy E           8 LIAC-MR              2:40.00    2:28.40        
 11 Ng, Chloe N                8 Agua Swim Team-MR    2:28.01    2:29.29        
 12 French, Makayla J          8 Tmsuffolk-MR         2:26.32    2:32.76        
 13 McNulty, Emma G            7 LIAC-MR              2:30.00    2:37.45        
 14 Farrell, Sarah             7 Tmsuffolk-MR         2:42.11    2:39.00        
 15 Gerber, Maya               8 Tmsuffolk-MR         3:06.95    2:59.62        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.49  8&U ZONE Zones
                43.99  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morisi, Kiani B            8 LIAC-MR                49.75      46.75        
  2 Kim, Olivia L              8 LIAC-MR                52.35      50.83        
  3 Gavigan, Riley N           8 TVSC-MR                56.59      51.76        
  4 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR         47.11      51.86        
  5 Nunez, Gabby B             8 MSC-MR                 49.75      52.37        
  6 Reynoso, Jennifer          8 Agua Swim Team-MR      54.17      52.61        
  7 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR      52.56      52.98        
  8 Ng, Chloe N                8 Agua Swim Team-MR      53.20      53.35        
  9 Afif, Sarah                8 BASC-MR              1:12.00      54.16        
 10 Cohen, Emily Z             8 MSC-MR                 56.56      54.28        
 11 Knight, Caitlin C          8 LIAC-MR              1:00.19      56.84        
 12 DelGiorno, Joy E           8 LIAC-MR              1:01.01      58.44        
 13 Ball, Parker N             7 MSC-MR                 52.56      58.80        
 14 DuFord, Oliva P            8 Agua Swim Team-MR    1:12.66      59.65        
 15 Jackson, EllaBlue          8 MSC-MR               1:01.27    1:01.50        
 16 Rutigliano, Michaela       7 Tmsuffolk-MR         1:07.44    1:02.01        
 17 Galiatsatos, Christina     8 BBSC-MR                56.59    1:02.90        
 18 Nakkab, Gabrielle N        7 LIAC-MR              1:05.00    1:05.83        
 19 Gunasekera, Sarah S        8 TVSC-MR                55.63    1:10.13        
 20 Gerber, Maya               8 Tmsuffolk-MR         1:15.78    1:21.71        
 21 French, Makayla J          8 Tmsuffolk-MR         1:15.90    1:22.95        
 -- Ebenstein, Olivia M        8 North Shore-MR       1:20.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Brown, Alana E             8 LIAC-MR                57.54         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Grosskopf, Victoria C      7 TVSC-MR              1:07.89         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Quezada, Julia C           7 MSC-MR               1:17.07         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:27.39  8&U ZONE Zones
              1:46.99  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Chloe N                8 Agua Swim Team-MR    1:59.02    2:02.56        
  2 Pellegrino, Frankie A      8 North Shore-MR       1:58.72    2:04.98        
  3 Safovich, Agnessa          7 Agua Swim Team-MR    2:09.53    2:05.46        
  4 Galiatsatos, Christina     8 BBSC-MR              2:49.99    2:12.61        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.69  9-10 ZONE Zones
                37.49  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jazmine K          10 Empire-MR              33.15      33.60 ZONE   
  2 Vleck, Sydney M           10 Empire-MR              34.63      33.71 JOS    
  3 Tang, Emily               10 MSC-MR                 33.94      34.07 JOS    
  4 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                  36.63      35.82 JOS    
  5 Lee, Katherine A          10 BBSC-MR                37.82      36.51 JOS    
  6 Cohen, Danielle V         10 LIAC-MR                37.31      36.57 JOS    
  7 Johnson, Lauryn M         10 LIAC-MR                36.85      37.59        
  8 Lennon, Joanna M           9 LIAC-MR                36.61      37.74        
  9 Curran, Olivia N          10 Empire-MR              39.08      37.79        
 10 Posen, Adena N            10 LIAC-MR                38.33      37.87        
 11 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR      40.77      37.93        
 12 Darling, Lauren A         10 LIAC-MR                38.38      38.20        
 13 Mercaldo, Kathryn E       10 BBSC-MR                41.43      38.88        
 14 Eng, Lauren *              9 Agua Swim Team-MR      40.50      38.94        
 15 Yang, Emily G             10 North Shore-MR         38.29      39.19        
 16 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR      40.20      39.30        
 17 Ye, Camellia               9 LIAC-MR                39.09      39.36        
 18 Corridon, Delia E          9 Agua Swim Team-MR      40.22      39.76        
 19 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                  38.98      39.83        
 20 Goldstein, Claire M       10 Empire-MR              39.79      40.14        
 21 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR      39.00      40.36        
 22 Gregorace, Sophia R        9 LIAC-MR                41.23      40.57        
 23 Gallagher, Maddy M        10 Empire-MR              40.30      40.61        
 24 Pusateri, Jillian G       10 LIAC-MR                43.88      40.69        
 25 Sukhov, Kamila            10 LIAC-MR                39.69      40.76        
 26 Dominger, Alexa N         10 HAA-MR                 39.58      40.78        
 26 Sorokko, Michelle         10 LIAC-MR                41.10      40.78        
 28 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                  41.14      40.86        
 29 DePalma, Mikaylie         10 Tmsuffolk-MR           39.16      41.03        
 30 Rode, Colleen R           10 Empire-MR              43.49      41.05        
 31 Katchis, Megan G           9 Empire-MR              41.10      41.63        
 32 Marshall, Isabel M        10 TVSC-MR                39.85      41.94        
 33 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR      40.78      41.99        
 34 Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR      44.53      42.05        
 35 Leopizzi, Michela N       10 Empire-MR              43.92      42.06        
 36 Friedberg, Alethea         9 Tmsuffolk-MR           42.36      42.11        
 37 Giovanniello, Kirsten M   10 LIAC-MR                42.55      42.17        
 38 Clancy, Kiersten P         9 TVSC-MR                42.23      42.18        
 39 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR      40.75      42.32        
 40 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR      41.63      42.44        
 41 Matossian, Caroline K      9 Agua Swim Team-MR      43.80      42.59        
 42 Bogart, Claire O           9 Empire-MR              41.12      42.68        
 43 Casement, Rachelle        10 UNLIA-MR               41.41      42.72        
 44 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR                43.43      42.92        
 45 Lizzio, Katlyn R           9 BBSC-MR                40.97      42.99        
 46 Fitzgerald, Erin G        10 Tmsuffolk-MR           43.89      43.20        
 47 Kontos, Kristina          10 Tmsuffolk-MR           48.46      43.44        
 48 Ebert, Meghan             10 Tmsuffolk-MR           43.07      43.66        
 49 Chan, Rachel P            10 TVSC-MR                42.93      43.67        
 50 Duffe, Nicole S           10 Tmsuffolk-MR           43.28      43.77        
 51 Kirkland, Tiffany J       10 LIAC-MR                51.01      44.02        
 52 VanManen, Hannah          10 LIAC-MR                43.03      44.05        
 52 Yen, Amanda C             10 MSC-MR                 48.70      44.05        
 54 Piantanida, Carlotta       9 LIAC-MR                43.00      44.06        
 55 Tsybysheva, Julia D        9 North Shore-MR         45.46      44.30        
 56 Cioffi, Chenoa C           9 Empire-MR              48.00      44.55        
 57 Kaufman, Lexi A            9 Tmsuffolk-MR           45.99      45.02        
 58 Duong, Patricia M          9 LIAC-MR                42.97      45.05        
 59 Leung, Francine A         10 North Shore-MR         42.62      45.25        
 60 Rogers, Allison            9 Tmsuffolk-MR           45.95      45.40        
 61 McNamara, Maggie P         9 LIAC-MR                45.23      45.78        
 62 DeFranco, Carolyn G        9 LIAC-MR                55.00      46.23        
 63 Ryan, Shannon E           10 TVSC-MR                47.57      46.38        
 64 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR      47.61      47.17        
 64 Taitz, Phoebe J           10 IA-MR                  47.91      47.17        
 66 Fleckenstein, Alexandra   10 TVSC-MR                46.90      47.67        
 67 Bernhardt, Sydney C       10 TVSC-MR                47.43      48.17        
 68 Skakandi, Meghan          10 HAA-MR                 45.22      48.30        
 69 Ciuffetellil, Madison P   10 Tmsuffolk-MR           47.53      48.62        
 70 Carroll, Victoria R        9 LIAC-MR                47.55      48.74        
 71 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR      47.26      48.80        
 72 Huang, Amanda Y           10 LIAC-MR              1:00.00      49.30        
 73 Liarikos, Alyssa N         9 LIAC-MR              1:00.00      49.32        
 74 McAdoo, Nina S             9 MSC-MR                 48.34      49.53        
 75 Antoniuk, Isabela S        9 LIAC-MR              1:00.00      50.21        
 76 Pedone, Jessica N         10 LIAC-MR                48.50      50.30        
 77 Infranco, Molly A          9 TVSC-MR                48.28      50.41        
 78 Kramer, Kylie S           10 TVSC-MR                46.31      50.52        
 79 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR      50.86      50.98        
 80 Heath, Zoe R              10 LIAC-MR                48.89      50.99        
 81 Najafi, Niaz               9 Tmsuffolk-MR           48.98      51.27        
 82 Knapp, Morgan A            9 TVSC-MR                50.62      54.12        
 83 Indimine, Lauren K         9 North Shore-MR         56.03      54.94        
 84 Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR         59.31    1:00.59        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:13.79  9-10 ZONE Zones
              1:22.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jazmine K          10 Empire-MR            1:12.06    1:12.81 ZONE   
  2 Xu, Grace                 10 UNCAT-NJ             1:29.26    1:12.92 ZONE   
  3 Vleck, Sydney M           10 Empire-MR            1:14.97    1:14.42 JOS    
  4 Hennessy, Emily P         10 HAA-MR               1:21.62    1:20.20 JOS    
  5 Sanchez-Hegarty, Carlee   10 CAT-NJ               1:34.33    1:20.45 JOS    
  6 Cohen, Danielle V         10 LIAC-MR              1:18.46    1:21.49 JOS    
  7 Darling, Lauren A         10 LIAC-MR              1:21.17    1:22.44 JOS    
  8 Yang, Emily G             10 North Shore-MR       1:32.87    1:23.31        
  9 Gregorace, Sophia R        9 LIAC-MR              1:24.72    1:23.94        
  9 Lennon, Joanna M           9 LIAC-MR              1:20.63    1:23.94        
 11 Lee, Katherine A          10 BBSC-MR              1:25.64    1:24.41        
 12 Posen, Adena N            10 LIAC-MR              1:25.21    1:24.78        
 13 Eng, Lauren *              9 Agua Swim Team-MR    1:27.44    1:25.87        
 14 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR    1:27.90    1:26.13        
 15 French, Isabelle          10 Tmsuffolk-MR         1:26.50    1:26.67        
 16 Fenton, Elizabeth A        9 CAT-NJ               1:45.11    1:26.87        
 17 Smith, Mellany A           9 CAT-NJ               1:30.66    1:27.36        
 18 Sorokko, Michelle         10 LIAC-MR              1:27.76    1:27.54        
 19 Casement, Rachelle        10 UNLIA-MR             1:29.52    1:28.02        
 20 Romero, Rosalinda X       10 TVSC-MR              1:31.64    1:28.70        
 21 Sukhov, Kamila            10 LIAC-MR              1:29.21    1:29.47        
 22 Mercaldo, Kathryn E       10 BBSC-MR              1:28.21    1:29.75        
 23 Corridon, Delia E          9 Agua Swim Team-MR    1:28.75    1:29.92        
 24 Pusateri, Jillian G       10 LIAC-MR              1:34.84    1:30.39        
 25 DesJardins, Julia C       10 CAT-NJ               1:48.38    1:31.79        
 26 Trtik, Veronika           10 IA-MR                1:33.48    1:31.86        
 27 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR    1:31.01    1:31.92        
 28 DePalma, Mikaylie         10 Tmsuffolk-MR         1:32.03    1:32.20        
 29 Bogart, Claire O           9 Empire-MR            1:30.24    1:32.43        
 30 Fitzgerald, Erin G        10 Tmsuffolk-MR         1:36.98    1:32.89        
 31 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR    1:28.99    1:33.60        
 32 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                1:36.63    1:33.71        
 33 Clancy, Kiersten P         9 TVSC-MR              1:31.97    1:34.47        
 34 Marshall, Isabel M        10 TVSC-MR              1:35.65    1:34.48        
 35 Kaspar, Allie N           10 TVSC-MR              1:32.34    1:34.64        
 36 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    1:34.73    1:35.47        
 37 McNamara, Maggie P         9 LIAC-MR              1:38.55    1:35.49        
 38 Ebert, Meghan             10 Tmsuffolk-MR         1:38.93    1:35.93        
 39 Harrison, Olivia          10 IA-MR                1:36.21    1:35.98        
 40 Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR    1:39.05    1:36.43        
 41 VanManen, Hannah          10 LIAC-MR              1:34.55    1:37.14        
 42 Chan, Rachel P            10 TVSC-MR              1:36.86    1:38.06        
 43 Yen, Amanda C             10 MSC-MR               1:45.03    1:38.34        
 44 Friedberg, Alethea         9 Tmsuffolk-MR         1:37.03    1:38.55        
 45 McNicholas, Olivia         9 LIAC-MR              1:35.77    1:38.93        
 46 Kirkland, Tiffany J       10 LIAC-MR              1:36.94    1:39.01        
 47 Duong, Patricia M          9 LIAC-MR              1:34.81    1:39.77        
 48 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    1:44.69    1:39.86        
 49 Piantanida, Carlotta       9 LIAC-MR              1:36.67    1:39.94        
 50 Tsybysheva, Julia D        9 North Shore-MR       1:48.96    1:41.16        
 51 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR              1:36.45    1:41.22        
 52 Rogers, Allison            9 Tmsuffolk-MR         1:48.79    1:42.15        
 53 DeFranco, Carolyn G        9 LIAC-MR              2:00.00    1:42.83        
 54 Ryan, Shannon E           10 TVSC-MR              1:42.47    1:43.55        
 55 Leung, Francine A         10 North Shore-MR       1:37.14    1:45.46        
 56 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR    1:49.99    1:45.50        
 57 Duffe, Nicole S           10 Tmsuffolk-MR         1:44.10    1:46.86        
 58 Najafi, Niaz               9 Tmsuffolk-MR         1:51.25    1:47.97        
 59 Antoniuk, Isabela S        9 LIAC-MR              2:00.00    1:48.78        
 60 Heath, Zoe R              10 LIAC-MR              1:48.19    1:48.86        
 61 Ciuffetellil, Madison P   10 Tmsuffolk-MR         1:44.33    1:48.88        
 62 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    1:53.77    1:49.99        
 63 Taitz, Phoebe J           10 IA-MR                1:50.72    1:50.94        
 64 Singer, Allison or Allie  10 TVSC-MR              1:56.33    1:51.52        
 65 Pedone, Jessica N         10 LIAC-MR              1:56.76    1:52.32        
 66 Huang, Amanda Y           10 LIAC-MR              2:10.00    1:52.73        
 67 McAdoo, Nina S             9 MSC-MR               1:53.52    1:53.51        
 68 Knapp, Morgan A            9 TVSC-MR              1:57.43    1:54.86        
 69 Bernhardt, Sydney C       10 TVSC-MR              1:47.28    1:56.10        
 70 Castronovo, Ava Jean       9 Tmsuffolk-MR         1:51.43    1:56.19        
 71 Liarikos, Alyssa N         9 LIAC-MR              2:15.00    1:57.65        
 72 Schneider, Stephanie       9 LIAC-MR              2:05.00    2:05.28        
 73 Indimine, Lauren K         9 North Shore-MR       2:09.49    2:08.64        
 74 Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       2:13.78    2:23.78        
 
Girls 9-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              5:31.49  9-10 ZONE Zones
              6:04.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vleck, Sydney M           10 Empire-MR            5:44.36    5:46.69 JOS    
                1:21.30   2:48.99 (1:27.69)   4:17.55 (1:28.56)   5:46.69 (1:29.14)
  2 Cohen, Danielle V         10 LIAC-MR              6:15.00    5:57.20 JOS    
                1:28.15   2:59.46 (1:31.31)   4:30.17 (1:30.71)   5:57.20 (1:27.03)
  3 Lee, Katherine A          10 BBSC-MR              6:43.08    6:31.87        
                1:29.14   3:11.43 (1:42.29)   4:53.88 (1:42.45)   6:31.87 (1:37.99)
  4 French, Isabelle          10 Tmsuffolk-MR         6:18.95    6:32.57        
                1:32.46   3:14.01 (1:41.55)   4:53.83 (1:39.82)   6:32.57 (1:38.74)
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:25.79  9-10 ZONE Zones
              1:36.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jazmine K          10 Empire-MR            1:20.82    1:21.52 ZONE   
  2 Vleck, Sydney M           10 Empire-MR            1:23.35    1:25.95 JOS    
  3 Xu, Grace                 10 UNCAT-NJ             1:44.36    1:29.09 JOS    
  4 Lennon, Joanna M           9 LIAC-MR              1:30.10    1:29.82 JOS    
  5 Gregorace, Sophia R        9 LIAC-MR              1:33.63    1:31.50 JOS    
  6 Corridon, Delia E          9 Agua Swim Team-MR    1:39.58    1:34.12 JOS    
  7 Darling, Lauren A         10 LIAC-MR              1:39.21    1:35.28 JOS    
  8 Romero, Rosalinda X       10 TVSC-MR              1:37.35    1:35.37 JOS    
  9 Yang, Emily G             10 North Shore-MR       1:42.18    1:35.89 JOS    
 10 Johnson, Lauryn M         10 LIAC-MR              1:35.86    1:37.08        
 11 Duong, Patricia M          9 LIAC-MR              1:43.59    1:38.24        
 12 Sorokko, Michelle         10 LIAC-MR              1:41.91    1:38.65        
 13 Sukhov, Kamila            10 LIAC-MR              1:58.74    1:40.52        
 14 Trtik, Veronika           10 IA-MR                1:48.25    1:41.39        
 15 Cohen, Danielle V         10 LIAC-MR              1:42.05    1:42.57        
 16 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    1:42.79    1:42.85        
 17 DePalma, Mikaylie         10 Tmsuffolk-MR         1:38.14    1:42.86        
 18 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR    1:41.34    1:44.44        
 19 Fenton, Elizabeth A        9 CAT-NJ               1:56.55    1:44.61        
 20 Lee, Katherine A          10 BBSC-MR              1:41.64    1:45.06        
 21 Pusateri, Jillian G       10 LIAC-MR              1:46.46    1:46.14        
 22 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR    1:44.83    1:46.72        
 23 Marshall, Isabel M        10 TVSC-MR              1:42.93    1:47.43        
 24 McNicholas, Olivia         9 LIAC-MR              1:47.88    1:47.79        
 25 Bogart, Claire O           9 Empire-MR            1:42.05    1:47.83        
 26 Kirkland, Tiffany J       10 LIAC-MR              2:00.26    1:49.11        
 27 Piantanida, Carlotta       9 LIAC-MR              1:47.00    1:50.60        
 28 Kaspar, Allie N           10 TVSC-MR              1:48.34    1:50.62        
 29 Pedone, Jessica N         10 LIAC-MR              1:45.00    1:50.69        
 30 Yen, Amanda C             10 MSC-MR               1:49.03    1:50.82        
 31 Mercaldo, Kathryn E       10 BBSC-MR              2:10.08    1:51.40        
 32 Tsybysheva, Julia D        9 North Shore-MR       1:46.38    1:51.95        
 33 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR    1:56.09    1:53.26        
 34 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                1:48.22    1:53.41        
 35 VanManen, Hannah          10 LIAC-MR              1:51.67    1:53.58        
 36 McNamara, Maggie P         9 LIAC-MR              1:50.01    1:53.97        
 37 Ryan, Shannon E           10 TVSC-MR              1:59.36    1:54.48        
 38 Harrison, Olivia          10 IA-MR                1:57.55    1:54.72        
 39 Rogers, Allison            9 Tmsuffolk-MR         1:57.70    1:54.97        
 40 Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR    1:57.61    1:55.01        
 41 Fitzgerald, Erin G        10 Tmsuffolk-MR         1:57.30    1:56.82        
 42 Ciuffetellil, Madison P   10 Tmsuffolk-MR         1:58.83    1:56.86        
 43 Singer, Allison or Allie  10 TVSC-MR              1:58.75    1:56.91        
 44 Heath, Zoe R              10 LIAC-MR              1:56.85    1:57.01        
 45 Najafi, Niaz               9 Tmsuffolk-MR         1:59.72    1:57.03        
 46 Antoniuk, Isabela S        9 LIAC-MR              2:10.00    1:58.26        
 47 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    2:00.03    1:58.64        
 48 McAdoo, Nina S             9 MSC-MR               2:05.40    2:02.76        
 49 Schneider, Stephanie       9 LIAC-MR              2:08.34    2:03.70        
 50 DeFranco, Carolyn G        9 LIAC-MR              2:15.00    2:04.28        
 51 Infranco, Molly A          9 TVSC-MR              2:17.53    2:05.13        
 52 Duffe, Nicole S           10 Tmsuffolk-MR         2:02.66    2:05.39        
 53 Leung, Francine A         10 North Shore-MR       2:05.82    2:05.53        
 54 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    2:05.94    2:05.97        
 55 Castronovo, Ava Jean       9 Tmsuffolk-MR         2:12.98    2:07.23        
 56 Bernhardt, Sydney C       10 TVSC-MR              1:56.24    2:07.31        
 57 Indimine, Lauren K         9 North Shore-MR       2:25.00    2:08.88        
 58 Knapp, Morgan A            9 TVSC-MR              2:06.64    2:11.04        
 59 Liarikos, Alyssa N         9 LIAC-MR              2:20.00    2:11.68        
 60 Taitz, Phoebe J           10 IA-MR                2:14.82    2:18.80        
 61 Friedberg, Alethea         9 Tmsuffolk-MR         2:23.90    2:20.43        
 62 Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       2:18.83    2:26.77        
 -- Coloma, Victoria           9 BBSC-MR              2:01.47         DQ        
      Did not finish on back
 -- Ebert, Meghan             10 Tmsuffolk-MR         1:50.34         DQ        
 -- Ye, Camellia               9 LIAC-MR              1:31.19         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Huang, Amanda Y           10 LIAC-MR              2:20.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Smith, Mellany A           9 CAT-NJ               1:45.86         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.59  9-10 ZONE Zones
                50.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vleck, Sydney M           10 Empire-MR              44.82      46.18 JOS    
  2 Yang, Emily G             10 North Shore-MR         46.51      46.54 JOS    
  3 Gregorace, Sophia R        9 LIAC-MR                47.51      47.10 JOS    
  4 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                  47.59      48.57 JOS    
  5 Sorokko, Michelle         10 LIAC-MR                49.95      49.10 JOS    
  6 Duong, Patricia M          9 LIAC-MR                51.16      49.12 JOS    
  7 Darling, Lauren A         10 LIAC-MR                51.75      49.41 JOS    
  8 Ye, Camellia               9 LIAC-MR                50.75      49.60 JOS    
  9 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR      50.16      49.61 JOS    
 10 Smith, Jazmine K          10 Empire-MR              48.39      49.67 JOS    
 11 Tang, Emily               10 MSC-MR                 52.17      50.13 JOS    
 12 Posen, Adena N            10 LIAC-MR                49.40      50.38 JOS    
 13 Eng, Lauren *              9 Agua Swim Team-MR      52.70      50.75 JOS    
 14 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                  50.97      50.97 JOS    
 15 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR      51.78      50.99 JOS    
 16 Johnson, Lauryn M         10 LIAC-MR                52.00      51.20        
 17 Goldstein, Claire M       10 Empire-MR              50.59      51.58        
 18 Cohen, Danielle V         10 LIAC-MR                51.73      51.69        
 19 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR      51.42      51.70        
 20 Lizzio, Katlyn R           9 BBSC-MR                50.73      52.13        
 21 Lennon, Joanna M           9 LIAC-MR                51.76      52.31        
 22 Pusateri, Jillian G       10 LIAC-MR                52.59      52.48        
 23 Ciuffetellil, Madison P   10 Tmsuffolk-MR           51.72      52.60        
 24 Rode, Colleen R           10 Empire-MR              53.24      52.88        
 25 Katchis, Megan G           9 Empire-MR              54.17      53.40        
 26 French, Isabelle          10 Tmsuffolk-MR           53.20      53.68        
 27 Casement, Rachelle        10 UNLIA-MR               56.89      53.72        
 28 DeFranco, Carolyn G        9 LIAC-MR              1:05.00      53.96        
 29 Gallagher, Maddy M        10 Empire-MR              56.11      54.08        
 30 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR      54.79      54.49        
 31 Yen, Amanda C             10 MSC-MR                 55.37      54.50        
 32 VanManen, Hannah          10 LIAC-MR                53.25      54.82        
 33 Dominger, Alexa N         10 HAA-MR                 53.23      54.83        
 34 Skakandi, Meghan          10 HAA-MR                 53.68      54.95        
 35 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR      59.06      55.13        
 36 Sukhov, Kamila            10 LIAC-MR                57.96      56.08        
 37 Tsybysheva, Julia D        9 North Shore-MR       1:04.15      56.17        
 38 Clancy, Kiersten P         9 TVSC-MR                58.06      56.39        
 39 Heath, Zoe R              10 LIAC-MR                55.67      56.49        
 40 Mercaldo, Kathryn E       10 BBSC-MR              1:01.39      56.81        
 41 Corridon, Delia E          9 Agua Swim Team-MR      57.85      57.58        
 42 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR      57.89      57.84        
 43 Chan, Rachel P            10 TVSC-MR                58.78      57.90        
 44 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR      56.90      58.06        
 44 Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR      59.89      58.06        
 46 Curran, Olivia N          10 Empire-MR            1:01.26      58.45        
 47 Kontos, Kristina          10 Tmsuffolk-MR         1:01.24      58.70        
 48 Giovanniello, Kirsten M   10 LIAC-MR                58.21      58.78        
 49 Matossian, Caroline K      9 Agua Swim Team-MR      59.25      59.05        
 50 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    1:01.27      59.20        
 51 Piantanida, Carlotta       9 LIAC-MR                57.39      59.49        
 52 McNamara, Maggie P         9 LIAC-MR              1:01.00      59.62        
 53 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                  58.98      59.76        
 54 Leung, Francine A         10 North Shore-MR       1:00.67    1:00.58        
 55 Duffe, Nicole S           10 Tmsuffolk-MR         1:00.07    1:00.71        
 56 Fitzgerald, Erin G        10 Tmsuffolk-MR         1:00.23    1:00.88        
 57 Infranco, Molly A          9 TVSC-MR              1:01.27    1:01.02        
 58 Kirkland, Tiffany J       10 LIAC-MR              1:01.64    1:01.11        
 59 Bernhardt, Sydney C       10 TVSC-MR              1:03.26    1:01.18        
 60 Marshall, Isabel M        10 TVSC-MR              1:00.96    1:01.71        
 61 Huang, Amanda Y           10 LIAC-MR              1:10.00    1:02.43        
 62 DePalma, Mikaylie         10 Tmsuffolk-MR         1:01.94    1:02.75        
 63 Rogers, Allison            9 Tmsuffolk-MR         1:03.69    1:02.78        
 64 Kaufman, Lexi A            9 Tmsuffolk-MR         1:06.61    1:02.83        
 65 Leopizzi, Michela N       10 Empire-MR              59.45    1:03.22        
 66 Cioffi, Chenoa C           9 Empire-MR            1:01.00    1:03.46        
 67 Ebert, Meghan             10 Tmsuffolk-MR         1:11.28    1:03.92        
 68 McAdoo, Nina S             9 MSC-MR               1:06.00    1:04.09        
 69 Ryan, Shannon E           10 TVSC-MR              1:01.66    1:04.27        
 70 Pedone, Jessica N         10 LIAC-MR              1:00.00    1:05.25        
 71 Carroll, Victoria R        9 LIAC-MR              1:06.30    1:06.42        
 72 Bogart, Claire O           9 Empire-MR            1:04.86    1:07.05        
 73 Antoniuk, Isabela S        9 LIAC-MR              1:10.00    1:08.86        
 74 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR              1:11.46    1:08.92        
 75 Kramer, Kylie S           10 TVSC-MR              1:04.48    1:09.48        
 76 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    1:12.58    1:10.04        
 77 Indimine, Lauren K         9 North Shore-MR       1:10.10    1:13.60        
 78 Friedberg, Alethea         9 Tmsuffolk-MR         1:17.01    1:14.02        
 79 Taitz, Phoebe J           10 IA-MR                1:14.49    1:16.04        
 80 Liarikos, Alyssa N         9 LIAC-MR              1:05.00    1:16.42        
 81 Knapp, Morgan A            9 TVSC-MR              1:10.48    1:19.51        
 82 Najafi, Niaz               9 Tmsuffolk-MR         1:21.87    1:21.64        
 83 Fleckenstein, Alexandra   10 TVSC-MR              1:14.75    1:23.63        
 -- Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       1:00.59         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:38.29  9-10 ZONE Zones
              1:50.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Grace                 10 UNCAT-NJ             1:43.33    1:35.59 ZONE   
  2 Vleck, Sydney M           10 Empire-MR            1:37.53    1:37.72 ZONE   
  3 Yang, Emily G             10 North Shore-MR       1:39.73    1:39.71 JOS    
  4 Hennessy, Emily P         10 HAA-MR               1:43.44    1:40.73 JOS    
  5 Sanchez-Hegarty, Carlee   10 CAT-NJ               1:50.20    1:44.13 JOS    
  6 Ye, Camellia               9 LIAC-MR              1:47.01    1:44.74 JOS    
  7 Johnson, Lauryn M         10 LIAC-MR              1:48.20    1:45.79 JOS    
  8 Duong, Patricia M          9 LIAC-MR              1:48.80    1:47.94 JOS    
  9 Posen, Adena N            10 LIAC-MR              1:43.85    1:48.56 JOS    
 10 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR    1:47.03    1:48.73 JOS    
 11 Yen, Amanda C             10 MSC-MR               1:54.26    1:53.70        
 12 VanManen, Hannah          10 LIAC-MR              1:52.68    1:54.52        
 13 Trtik, Veronika           10 IA-MR                2:01.47    1:55.65        
 14 Harrison, Olivia          10 IA-MR                1:52.16    1:56.29        
 15 DesJardins, Julia C       10 CAT-NJ               1:59.22    1:56.54        
 16 Casement, Rachelle        10 UNLIA-MR             2:00.13    1:57.57        
 17 Pusateri, Jillian G       10 LIAC-MR              1:53.14    1:57.88        
 18 Fenton, Elizabeth A        9 CAT-NJ               2:10.12    1:57.97        
 19 Ciuffetellil, Madison P   10 Tmsuffolk-MR         1:57.36    1:59.19        
 20 French, Isabelle          10 Tmsuffolk-MR         1:53.91    1:59.60        
 21 Lee, Katherine A          10 BBSC-MR              2:00.86    1:59.71        
 22 Sukhov, Kamila            10 LIAC-MR              2:02.00    2:00.02        
 23 Heath, Zoe R              10 LIAC-MR              2:05.00    2:02.20        
 24 Clancy, Kiersten P         9 TVSC-MR              2:17.02    2:02.51        
 25 Chan, Rachel P            10 TVSC-MR              2:28.27    2:04.38        
 26 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR    2:06.07    2:04.71        
 27 McNamara, Maggie P         9 LIAC-MR              2:08.65    2:04.89        
 28 McNicholas, Olivia         9 LIAC-MR              2:10.00    2:06.82        
 29 Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR    2:10.15    2:07.41        
 30 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    2:03.92    2:07.51        
 31 Piantanida, Carlotta       9 LIAC-MR              2:05.26    2:07.77        
 32 Tsybysheva, Julia D        9 North Shore-MR       2:16.65    2:08.02        
 33 Infranco, Molly A          9 TVSC-MR              2:15.21    2:09.50        
 34 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                2:10.42    2:09.63        
 35 Singer, Allison or Allie  10 TVSC-MR              2:19.32    2:12.00        
 36 Leung, Francine A         10 North Shore-MR       2:17.16    2:13.36        
 37 Fitzgerald, Erin G        10 Tmsuffolk-MR         2:07.01    2:13.59        
 38 Marshall, Isabel M        10 TVSC-MR              2:05.69    2:13.68        
 39 DePalma, Mikaylie         10 Tmsuffolk-MR         2:16.50    2:13.93        
 40 Duffe, Nicole S           10 Tmsuffolk-MR         2:09.67    2:14.65        
 41 Bernhardt, Sydney C       10 TVSC-MR              2:25.11    2:15.76        
 42 Ryan, Shannon E           10 TVSC-MR              2:15.97    2:15.96        
 43 Rogers, Allison            9 Tmsuffolk-MR         2:15.88    2:16.23        
 44 Kirkland, Tiffany J       10 LIAC-MR              2:27.36    2:16.41        
 45 Bogart, Claire O           9 Empire-MR            2:12.00    2:18.14        
 46 Ebert, Meghan             10 Tmsuffolk-MR         2:19.68    2:19.01        
 47 Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       2:15.08    2:19.86        
 48 Pedone, Jessica N         10 LIAC-MR              2:05.00    2:21.50        
 49 McAdoo, Nina S             9 MSC-MR               2:23.33    2:22.12        
 50 Castronovo, Ava Jean       9 Tmsuffolk-MR         2:29.78    2:29.53        
 51 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    2:39.47    2:32.26        
 52 Friedberg, Alethea         9 Tmsuffolk-MR         2:42.90    2:32.95        
 53 Indimine, Lauren K         9 North Shore-MR       2:29.32    2:37.25        
 54 Knapp, Morgan A            9 TVSC-MR              2:34.87    2:44.91        
 55 Taitz, Phoebe J           10 IA-MR                2:45.19    2:47.52        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.49  9-10 ZONE Zones
                43.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jazmine K          10 Empire-MR              37.37      36.93 ZONE   
  2 Tang, Emily               10 MSC-MR                 39.43      39.16 JOS    
  3 Eng, Lauren *              9 Agua Swim Team-MR      43.76      41.33 JOS    
  4 Lee, Katherine A          10 BBSC-MR                43.33      41.34 JOS    
  5 Yang, Emily G             10 North Shore-MR         41.16      41.65 JOS    
  6 Gregorace, Sophia R        9 LIAC-MR                43.45      41.85 JOS    
  7 Johnson, Lauryn M         10 LIAC-MR                44.14      42.31 JOS    
  8 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                  42.93      42.66 JOS    
  9 Ye, Camellia               9 LIAC-MR                43.88      42.76 JOS    
 10 Lennon, Joanna M           9 LIAC-MR                45.32      44.52        
 11 Posen, Adena N            10 LIAC-MR                42.91      45.53        
 12 Krevitt, Charlotte         9 Agua Swim Team-MR      41.08      45.75        
 13 Dominger, Alexa N         10 HAA-MR                 44.99      45.87        
 14 Casement, Rachelle        10 UNLIA-MR               45.69      46.11        
 15 Curran, Olivia N          10 Empire-MR              47.71      46.22        
 16 Rubenzahl, Rachel G        9 Agua Swim Team-MR      41.69      46.58        
 17 Zhang, Sophia              9 Agua Swim Team-MR      46.53      46.95        
 18 Sorokko, Michelle         10 LIAC-MR                46.08      47.33        
 19 Goldstein, Claire M       10 Empire-MR              45.44      47.97        
 20 Gallagher, Maddy M        10 Empire-MR              53.67      48.47        
 21 Pusateri, Jillian G       10 LIAC-MR                52.21      48.60        
 22 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                  50.54      48.71        
 23 Sukhov, Kamila            10 LIAC-MR                59.55      49.10        
 24 Valdes-Rodriguez, Linda    9 Agua Swim Team-MR      57.55      49.14        
 25 Corridon, Delia E          9 Agua Swim Team-MR      47.23      49.20        
 26 French, Isabelle          10 Tmsuffolk-MR           47.28      49.24        
 27 Lagattolla, Emma G         9 IA-MR                  55.11      49.92        
 28 Kontos, Kristina          10 Tmsuffolk-MR         1:03.90      50.23        
 29 Mercaldo, Kathryn E       10 BBSC-MR                57.28      50.57        
 30 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR      51.94      50.74        
 31 Giovanniello, Kirsten M   10 LIAC-MR              1:10.76      51.13        
 32 Darling, Lauren A         10 LIAC-MR                47.44      51.54        
 33 Yen, Amanda C             10 MSC-MR                 53.25      51.57        
 34 Katchis, Megan G           9 Empire-MR              49.90      51.72        
 35 Rode, Colleen R           10 Empire-MR              53.00      51.76        
 36 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR      49.11      51.80        
 37 VanManen, Hannah          10 LIAC-MR                48.97      52.05        
 38 McNamara, Maggie P         9 LIAC-MR                58.83      52.67        
 39 Dauchez, Alice M          10 Agua Swim Team-MR      49.06      53.38        
 40 McGowan, Sofia M           9 Agua Swim Team-MR      54.95      53.51        
 41 Bernhardt, Sydney C       10 TVSC-MR                55.42      53.58        
 42 DePalma, Mikaylie         10 Tmsuffolk-MR           51.69      54.35        
 43 Clancy, Kiersten P         9 TVSC-MR                54.58      54.57        
 44 Heath, Zoe R              10 LIAC-MR                58.36      54.65        
 45 Carroll, Victoria R        9 LIAC-MR              1:05.00      54.77        
 46 Cioffi, Chenoa C           9 Empire-MR              52.00      54.89        
 47 Tsybysheva, Julia D        9 North Shore-MR         55.56      54.91        
 48 Duong, Patricia M          9 LIAC-MR                59.54      55.07        
 49 Marshall, Isabel M        10 TVSC-MR                52.12      55.10        
 50 Matossian, Caroline K      9 Agua Swim Team-MR      51.08      55.30        
 51 Ebert, Meghan             10 Tmsuffolk-MR           56.36      55.76        
 52 Piantanida, Carlotta       9 LIAC-MR                56.25      56.01        
 53 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR                58.79      56.27        
 54 Lizzio, Katlyn R           9 BBSC-MR                53.82      57.39        
 55 Chan, Rachel P            10 TVSC-MR                56.59      57.53        
 56 Leopizzi, Michela N       10 Empire-MR              52.56      57.65        
 57 Kirkland, Tiffany J       10 LIAC-MR              1:09.53      58.34        
 58 Leung, Francine A         10 North Shore-MR       1:00.00    1:00.46        
 59 Infranco, Molly A          9 TVSC-MR                59.09    1:01.16        
 60 McAdoo, Nina S             9 MSC-MR               1:04.35    1:02.39        
 61 Ryan, Shannon E           10 TVSC-MR                59.46    1:03.10        
 62 Pedone, Jessica N         10 LIAC-MR                59.01    1:03.13        
 63 Hedvat, Alexis S           9 Agua Swim Team-MR    1:00.47    1:05.68        
 64 Kermanshah, Deba           9 Agua Swim Team-MR    1:07.23    1:05.76        
 65 Ciuffetellil, Madison P   10 Tmsuffolk-MR         1:05.90    1:07.77        
 66 Taitz, Phoebe J           10 IA-MR                1:09.11    1:08.50        
 67 Najafi, Niaz               9 Tmsuffolk-MR         1:11.01    1:08.79        
 68 Fitzgerald, Erin G        10 Tmsuffolk-MR         1:03.31    1:08.95        
 69 Fleckenstein, Alexandra   10 TVSC-MR              1:00.91    1:09.53        
 70 Indimine, Lauren K         9 North Shore-MR       1:11.88    1:12.16        
 71 Knapp, Morgan A            9 TVSC-MR                56.98    1:13.22        
 72 Khordoc, Emma C            9 North Shore-MR       1:15.73    1:15.25        
 -- Bogart, Claire O           9 Empire-MR              50.96         DQ        
      One hand touch
 -- Kramer, Kylie S           10 TVSC-MR              1:02.64         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:27.39  9-10 ZONE Zones
              1:46.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gregorace, Sophia R        9 LIAC-MR              1:34.58    1:31.57 JOS    
  2 Smith, Jazmine K          10 Empire-MR            1:29.67    1:31.75 JOS    
  3 Ye, Camellia               9 LIAC-MR              1:38.14    1:33.74 JOS    
  4 Sanchez-Hegarty, Carlee   10 CAT-NJ               1:40.55    1:35.49 JOS    
  5 Cohen, Danielle V         10 LIAC-MR              1:33.02    1:36.13 JOS    
  6 Johnson, Lauryn M         10 LIAC-MR              1:49.00    1:39.44 JOS    
  7 Hennessy, Emily P         10 HAA-MR               1:41.64    1:40.43 JOS    
  8 Posen, Adena N            10 LIAC-MR              1:45.24    1:43.72 JOS    
  9 French, Isabelle          10 Tmsuffolk-MR         1:47.22    1:48.91        
 10 Darling, Lauren A         10 LIAC-MR              1:44.21    1:49.44        
 11 Lennon, Joanna M           9 LIAC-MR              1:44.40    1:51.02        
 12 Corridon, Delia E          9 Agua Swim Team-MR    1:49.58    1:51.53        
 13 Greenberg, Elana           9 Agua Swim Team-MR    1:52.34    1:51.95        
 14 Sorokko, Michelle         10 LIAC-MR              1:50.89    1:52.67        
 15 DesJardins, Julia C       10 CAT-NJ               2:02.25    1:53.04        
 16 Smith, Mellany A           9 CAT-NJ               1:58.65    1:53.59        
 17 Casement, Rachelle        10 UNLIA-MR             1:56.70    1:53.64        
 18 Moon, Zoe S                9 Agua Swim Team-MR    1:57.30    2:01.86        
 19 Romero, Rosalinda X       10 TVSC-MR              2:04.12    2:06.24        
 20 Kaspar, Allie N           10 TVSC-MR              1:52.32    2:06.25        
 21 Mercaldo, Kathryn E       10 BBSC-MR              2:07.01    2:07.64        
 22 Chan, Rachel P            10 TVSC-MR              2:15.24    2:10.78        
 23 Coloma, Victoria           9 BBSC-MR              2:18.76    2:13.24        
 -- Infranco, Molly A          9 TVSC-MR              2:30.20         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Clancy, Kiersten P         9 TVSC-MR              2:22.01         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.39  ZONE Zones
                32.49  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR      28.84      28.90 ZONE   
  2 Malendowicz, Kasia B      12 Empire-MR              30.31      29.87 ZONE   
  3 Jackson, Chloe M          12 MSC-MR                 29.66      30.62 JOS    
  4 Cerri-Droz, Patricia E    11 LIAC-MR                31.67      30.72 JOS    
  5 Chan, Kimberly R          12 LIAC-MR                31.70      31.24 JOS    
  6 Kozma, Blanka             12 Empire-MR              30.34      31.25 JOS    
  7 O'Sullivan, Maureen A     12 Empire-MR              32.42      31.74 JOS    
  8 Eguchi, Nadia N           11 Agua Swim Team-MR      32.58      31.77 JOS    
  9 Shkolyar, Megan           12 BASC-MR                32.00      31.85 JOS    
 10 Pena, Sarahe              12 Agua Swim Team-MR      32.37      32.02 JOS    
 11 Ruggiero, Julia P         12 Empire-MR              31.84      32.23 JOS    
 12 Kelly, Kerry A            12 Empire-MR              32.97      32.48 JOS    
 13 Shutowich, Emily G        11 TVSC-MR                33.19      32.71        
 14 Tonna, Mary               12 Tmsuffolk-MR           33.35      32.87        
 15 O'Shaughnessy, Bridget R  12 LIAC-MR                33.13      32.91        
 16 White, Dolores M          12 HAA-MR                 34.48      32.97        
 17 Caruana, Beth A           12 LIAC-MR                33.18      33.02        
 18 Park, Irene J             12 LIAC-MR                33.25      33.24        
 19 Kaplan, Stephanie R       12 LIAC-MR                32.93      33.25        
 20 McNeary, Claire           11 LIAC-MR                34.16      33.36        
 21 Giuliani, Jessica H       12 BBSC-MR                34.22      33.40        
 22 Sodi, Allegra T           12 LIAC-MR                33.69      33.42        
 23 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR           33.83      33.62        
 24 Kryger, Lauren P          12 LIAC-MR                34.36      33.70        
 25 Cho, Jessica J            12 Empire-MR              33.49      33.83        
 26 Winkeler, Michaela C      12 TVSC-MR                33.00      33.87        
 27 Duong, Kathleen M         11 LIAC-MR                34.08      34.08        
 28 Garvey, Olivia A          11 LIAC-MR                34.36      34.18        
 29 Ye, Alice                 11 LIAC-MR                33.08      34.22        
 30 Lara, Tiffany             11 BASC-MR                34.66      34.42        
 31 Agostino, Amanda L        12 LIAC-MR                34.09      34.43        
 32 Cyrus, Kiana              12 Tmsuffolk-MR           34.78      34.44        
 33 Corridon, Claire D        12 Agua Swim Team-MR         NT      34.58        
 34 Standel, Sassy G          12 North Shore-MR         33.96      34.59        
 34 Gallego, Samantha E       11 LIAC-MR                34.17      34.59        
 36 Darling, Samantha N       12 LIAC-MR                35.81      34.79        
 36 Apotsos, Anastasia        12 Tmsuffolk-MR           36.24      34.79        
 38 Virgona, Katie P          12 LIAC-MR                35.08      35.02        
 39 Cohen, Jessica Z          11 MSC-MR                 34.58      35.09        
 40 Giunta, Natalia L         11 TVSC-MR                35.51      35.12        
 40 Bonneville, Alyssa N      11 TVSC-MR                33.94      35.12        
 42 Kyin, Leadora A           11 Agua Swim Team-MR      34.70      35.19        
 42 Seidman, Jessica A        12 Tmsuffolk-MR           34.71      35.19        
 44 Plansker, Olivia M        11 LIAC-MR                36.25      35.20        
 45 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR           36.31      35.25        
 46 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR           36.04      35.40        
 47 Murray, Cecilia V         11 Agua Swim Team-MR      35.28      35.46        
 48 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR         35.61      35.55        
 48 Antoniuk, Sandra m        11 LIAC-MR                36.64      35.55        
 50 DiTolla, Rachel L         11 TVSC-MR                35.37      35.66        
 51 Li, Karen Z               12 TVSC-MR                36.91      35.70        
 52 Yi, Morgan                12 LIAC-MR                36.00      35.84        
 53 Ksendzovsky, Nicole       12 BASC-MR                35.83      35.87        
 54 Yang, Jennifer Y          12 North Shore-MR         36.63      35.88        
 55 Visintin, Nichole A       12 TVSC-MR                35.59      35.94        
 56 Heaney, Cara G            11 LIAC-MR                35.54      35.99        
 57 Meirowitz, Deborah R      11 LIAC-MR                36.85      36.02        
 58 Guida, Emily L            11 BBSC-MR                36.18      36.20        
 59 Tetuan, Kimberly N        12 LIAC-MR                35.94      36.23        
 60 Tucker, Alina S           12 BBSC-MR                37.71      36.25        
 61 Yuen, Kalie               11 LIAC-MR                35.86      36.30        
 62 Bardak, Emily E           11 TVSC-MR                35.78      36.38        
 63 Sun, Sarah A              12 North Shore-MR         37.15      36.39        
 64 Pase, Emma D              12 TVSC-MR                36.50      36.47        
 65 Abdelrahman, Rawan        11 Agua Swim Team-MR      36.48      36.67        
 66 Park, Naomi J             11 TVSC-MR                34.93      36.71        
 67 Palazzo, Gianna M         11 HAA-MR                 36.25      36.76        
 68 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR      36.79      36.80        
 69 Guglielmo, Jessica        11 LIAC-MR                38.28      36.85        
 70 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR      37.12      37.00        
 71 Cleary, Hannah M          11 Empire-MR              37.83      37.03        
 72 Copeland, Marissa p       12 Empire-MR              39.26      37.08        
 72 Bush, Alexis J            11 LIAC-MR                37.42      37.08        
 74 Martinez, Marisa C        11 LIAC-MR                37.80      37.13        
 75 Gallagher, Erin M         11 BBSC-MR                38.47      37.46        
 76 Pon, Stephanie H          12 Empire-MR              36.64      37.56        
 77 DePhillips, Michaela C    11 LIAC-MR                39.41      37.66        
 78 Ostrander, Bethany J      12 TVSC-MR                36.61      37.95        
 79 Andrews, Mika K           12 Empire-MR              39.42      38.05        
 80 Sarubbi, Amanda R         11 TVSC-MR                37.48      38.16        
 81 Duffe, Michelle           11 Tmsuffolk-MR           38.80      38.42        
 82 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR      37.62      38.46        
 83 Judson, Sidney P          11 TVSC-MR                37.48      38.59        
 84 Tonna, Carolann           11 Tmsuffolk-MR           38.23      38.64        
 85 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR                 33.05      38.68        
 86 Fassett, Brooks C         12 TVSC-MR                37.29      38.70        
 87 McCabe, Katie             11 TVSC-MR                39.78      38.79        
 88 Kennedy, Kaitlyn E        12 BBSC-MR                45.99      39.00        
 89 Palmer, Pleasant D        11 LIAC-MR                38.68      39.27        
 90 Umansky, Alexandra        11 BASC-MR                41.54      39.82        
 91 Spallone, Carly N         11 LIAC-MR                38.63      40.06        
 92 Tesser, Hayley R          11 LIAC-MR                40.08      40.19        
 93 Chirico, Kasidy A         11 TVSC-MR                39.57      40.47        
 94 Stampelos, Georgina E     11 TVSC-MR                41.35      40.61        
 95 Varone, Nicole            11 HAA-MR                 43.80      40.68        
 96 Dauz, Aleksandra N        11 LIAC-MR                45.00      40.74        
 97 Bloom, Elizabeth M        11 Empire-MR              42.97      41.38        
 98 Pickerell, Dimitra        12 Tmsuffolk-MR           38.71      41.53        
 99 McNair, Meaghan F         12 TVSC-MR                38.95      41.76        
100 Wertheim, Ally H          11 TVSC-MR                45.23      41.96        
101 Bogdanski, Victoria H     11 TVSC-MR                41.78      42.13        
102 Kilgallen, Kristen M      11 LIAC-MR                41.42      42.21        
103 Beshara, Monica           11 Tmsuffolk-MR           45.98      42.69        
104 Zhang, Michelle           11 Tmsuffolk-MR           44.60      42.80        
105 Ruvolo, Mikaela R         11 LIAC-MR                43.00      43.06        
106 Walsh, Meghan C           11 Empire-MR              44.13      43.26        
107 Lagattolla, Avery M       11 IA-MR                  46.71      44.43        
108 Kermanshah, Donna F       11 Agua Swim Team-MR      41.66      45.36        
109 Xu, Alina                 12 LIAC-MR                44.91      46.73        
110 Roy, Arunima A            11 North Shore-MR       1:09.38      58.89        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:06.09  ZONE Zones
              1:10.49  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    1:03.45    1:05.59 ZONE   
  2 Shi, Kelly L              12 CAT-NJ               1:07.65    1:06.99 JOS    
  3 Chan, Kimberly R          12 LIAC-MR              1:08.07    1:07.08 JOS    
  4 Ruggiero, Julia P         12 Empire-MR            1:07.03    1:07.87 JOS    
  5 McNally, Lauren E         12 LIAC-MR              1:08.06    1:07.98 JOS    
  6 Cerri-Droz, Patricia E    11 LIAC-MR              1:09.65    1:08.35 JOS    
  7 Smith, Steffany I         12 CAT-NJ               1:10.98    1:09.69 JOS    
  8 Kaplan, Stephanie R       12 LIAC-MR              1:10.55    1:09.95 JOS    
  9 Dalla Riva, Natalie L     12 CAT-NJ               1:10.24    1:10.07 JOS    
 10 Kelly, Kerry A            12 Empire-MR            1:08.89    1:10.30 JOS    
 11 Caruana, Beth A           12 LIAC-MR              1:11.63    1:10.51        
 12 Pena, Sarahe              12 Agua Swim Team-MR    1:09.71    1:10.68        
 13 McNeary, Claire           11 LIAC-MR              1:10.85    1:10.91        
 14 Sodi, Allegra T           12 LIAC-MR              1:12.73    1:11.07        
 15 Ackerman, Hadley Chang    11 Agua Swim Team-MR    1:11.49    1:11.41        
 15 Ye, Alice                 11 LIAC-MR              1:11.14    1:11.41        
 17 Fazio, Catherine A        11 CAT-NJ               1:13.74    1:11.45        
 18 Park, Irene J             12 LIAC-MR              1:11.89    1:11.80        
 19 O'Shaughnessy, Bridget R  12 LIAC-MR              1:14.11    1:11.99        
 20 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    1:12.26    1:12.13        
 21 Shutowich, Emily G        11 TVSC-MR              1:12.43    1:12.18        
 22 Cho, Jessica J            12 Empire-MR            1:14.09    1:12.37        
 23 Bonneville, Alyssa N      11 TVSC-MR              1:13.72    1:12.87        
 24 Winkeler, Michaela C      12 TVSC-MR              1:10.75    1:12.99        
 25 White, Dolores M          12 HAA-MR               1:15.68    1:13.10        
 26 Lara, Tiffany             11 BASC-MR              1:16.02    1:13.20        
 27 Criqui, Lindsay R         11 CAT-NJ               1:15.23    1:13.56        
 28 Duong, Kathleen M         11 LIAC-MR              1:13.91    1:13.61        
 29 Kryger, Lauren P          12 LIAC-MR              1:24.11    1:13.91        
 30 Elmassry, Jasmine         12 Agua Swim Team-MR    1:09.98    1:13.98        
 31 Corridon, Claire D        12 Agua Swim Team-MR    1:15.43    1:14.17        
 32 Giuliani, Jessica H       12 BBSC-MR              1:14.52    1:14.37        
 33 Agostino, Amanda L        12 LIAC-MR              1:13.84    1:14.93        
 34 Gallego, Samantha E       11 LIAC-MR              1:15.75    1:15.13        
 35 Liang, Emily              11 BBSC-MR              1:16.57    1:15.14        
 36 Bambrick, Alexandra C     12 CAT-NJ               1:18.91    1:15.17        
 37 Cyrus, Kiana              12 Tmsuffolk-MR         1:13.94    1:15.27        
 38 Nakkab, Renee D           11 LIAC-MR              1:18.02    1:15.57        
 39 Seidman, Jessica A        12 Tmsuffolk-MR         1:17.51    1:15.68        
 40 Standel, Sassy G          12 North Shore-MR       1:14.58    1:15.77        
 41 Apotsos, Anastasia        12 Tmsuffolk-MR         1:17.52    1:15.98        
 42 Cohen, Jessica Z          11 MSC-MR               1:15.61    1:16.27        
 43 Meirowitz, Deborah R      11 LIAC-MR              1:16.48    1:16.56        
 44 DiTolla, Rachel L         11 TVSC-MR              1:14.84    1:17.29        
 45 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR         1:18.57    1:17.52        
 46 Garvey, Olivia A          11 LIAC-MR              1:21.01    1:17.63        
 47 McNulty, Joanna M         11 LIAC-MR              1:18.39    1:18.10        
 48 Abdelrahman, Rawan        11 Agua Swim Team-MR    1:19.06    1:18.20        
 49 Guglielmo, Jessica        11 LIAC-MR              1:30.38    1:18.60        
 50 Kyin, Leadora A           11 Agua Swim Team-MR    1:19.64    1:18.62        
 51 Sun, Sarah A              12 North Shore-MR       1:25.65    1:18.74        
 52 Heaney, Cara G            11 LIAC-MR              1:18.29    1:18.97        
 53 Pase, Emma D              12 TVSC-MR              1:23.83    1:19.50        
 54 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR         1:23.51    1:19.52        
 55 Bardak, Emily E           11 TVSC-MR              1:18.86    1:19.56        
 56 Darling, Samantha N       12 LIAC-MR              1:19.57    1:19.59        
 57 Giunta, Natalia L         11 TVSC-MR              1:19.44    1:19.86        
 58 Murray, Cecilia V         11 Agua Swim Team-MR    1:17.47    1:19.92        
 59 Plansker, Olivia M        11 LIAC-MR              1:20.34    1:19.96        
 60 Shirazi, Tara J           11 Agua Swim Team-MR    1:19.17    1:20.05        
 61 Park, Naomi J             11 TVSC-MR              1:16.29    1:20.14        
 62 Li, Karen Z               12 TVSC-MR              1:20.06    1:20.16        
 63 Yang, Jennifer Y          12 North Shore-MR       1:19.26    1:20.19        
 64 Cleary, Hannah M          11 Empire-MR            1:21.49    1:20.22        
 65 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    1:22.86    1:20.38        
 66 Yuen, Kalie               11 LIAC-MR              1:25.14    1:20.41        
 67 Bush, Alexis J            11 LIAC-MR              1:20.41    1:20.55        
 68 Ksendzovsky, Nicole       12 BASC-MR              1:18.86    1:20.59        
 69 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR       1:16.04    1:20.61        
 70 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR         1:17.81    1:20.97        
 71 Copeland, Marissa p       12 Empire-MR            1:23.76    1:21.17        
 72 Guida, Emily L            11 BBSC-MR              1:22.39    1:21.20        
 73 Visintin, Nichole A       12 TVSC-MR              1:21.53    1:21.26        
 74 DePhillips, Michaela C    11 LIAC-MR              1:23.05    1:21.86        
 75 Palazzo, Gianna M         11 HAA-MR               1:21.96    1:21.89        
 76 Judson, Sidney P          11 TVSC-MR              1:23.46    1:21.92        
 77 Martinez, Marisa C        11 LIAC-MR              1:42.02    1:22.38        
 78 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    1:21.66    1:22.49        
 79 Antoniuk, Sandra m        11 LIAC-MR              1:31.93    1:24.14        
 80 Gallagher, Erin M         11 BBSC-MR              1:45.99    1:24.41        
 81 Sarubbi, Amanda R         11 TVSC-MR              1:28.73    1:25.00        
 82 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR               1:28.68    1:25.81        
 83 Pickerell, Dimitra        12 Tmsuffolk-MR         1:24.54    1:26.05        
 84 Spallone, Carly N         11 LIAC-MR              1:23.33    1:26.83        
 85 Duffe, Michelle           11 Tmsuffolk-MR         1:26.70    1:27.15        
 86 Palmer, Pleasant D        11 LIAC-MR              1:30.17    1:27.61        
 87 Tonna, Carolann           11 Tmsuffolk-MR         1:25.55    1:28.25        
 88 Fassett, Brooks C         12 TVSC-MR              1:25.36    1:28.43        
 89 Tesser, Hayley R          11 LIAC-MR              1:27.78    1:29.08        
 90 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR    1:26.87    1:29.16        
 91 Umansky, Alexandra        11 BASC-MR              1:33.35    1:30.04        
 92 Stampelos, Georgina E     11 TVSC-MR              1:29.96    1:30.26        
 93 Ruvolo, Mikaela R         11 LIAC-MR              1:33.00    1:30.67        
 94 Kennedy, Kaitlyn E        12 BBSC-MR              1:49.99    1:30.96        
 95 Walsh, Meghan C           11 Empire-MR            1:32.25    1:30.99        
 96 Chirico, Kasidy A         11 TVSC-MR              1:31.42    1:31.34        
 97 Kilgallen, Kristen M      11 LIAC-MR              1:27.28    1:31.43        
 98 LoRusso, Katharine A      12 TVSC-MR              1:31.08    1:31.47        
 99 Dauz, Aleksandra N        11 LIAC-MR              1:44.15    1:32.30        
100 Bogdanski, Victoria H     11 TVSC-MR              1:31.62    1:34.24        
101 Bloom, Elizabeth M        11 Empire-MR            1:40.10    1:35.69        
102 McNair, Meaghan F         12 TVSC-MR              1:28.11    1:36.01        
103 Friberg, Keelyn G         11 TVSC-MR              1:54.26    1:36.88        
104 Wertheim, Ally H          11 TVSC-MR              1:47.90    1:38.61        
105 Bailey, Lindsey           11 TVSC-MR              1:37.72    1:38.79        
106 Iamele, Brittany L        11 TVSC-MR              1:43.58    1:39.25        
107 Beshara, Monica           11 Tmsuffolk-MR         1:45.25    1:39.37        
108 Raupp, Macclya L          11 TVSC-MR              1:46.90    1:39.57        
109 Zhang, Michelle           11 Tmsuffolk-MR         1:43.88    1:41.49        
110 Lagattolla, Avery M       11 IA-MR                1:44.22    1:44.29        
111 Xu, Alina                 12 LIAC-MR              1:40.39    1:44.59        
112 Weber, Kerrin M           11 IA-MR                1:31.54    1:49.67        
113 Chan, Cailin              12 LIAC-MR              2:11.38    2:02.07        
114 Roy, Arunima A            11 North Shore-MR       2:20.00    2:12.98        
115 Roy, Anushka A            11 North Shore-MR       2:18.11    2:13.80        
116 Chalk, Brianna R          11 IA-MR                2:04.66    2:31.52        
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:58.29  11-12 ZONE Zones
              5:26.99  11-12 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kozma, Blanka             12 Empire-MR            4:55.09    4:53.32 ZONE   
                1:11.88   2:27.69 (1:15.81)   3:42.43 (1:14.74)   4:53.32 (1:10.89)
  2 McNally, Lauren E         12 LIAC-MR              4:52.89    4:53.47 ZONE   
  3 Malendowicz, Kasia B      12 Empire-MR            4:53.65    4:54.49 ZONE   
                1:10.76   2:27.23 (1:16.47)   3:42.58 (1:15.35)   4:54.49 (1:11.91)
  4 Chan, Kimberly R          12 LIAC-MR              4:58.80    5:02.92 JOS    
                1:11.65   2:28.33 (1:16.68)   3:45.68 (1:17.35)   5:02.92 (1:17.24)
  5 Ye, Alice                 11 LIAC-MR              5:24.65    5:12.17 JOS    
                1:15.81   2:35.53 (1:19.72)   3:53.25 (1:17.72)   5:12.17 (1:18.92)
  6 Ruggiero, Julia P         12 Empire-MR            5:11.26    5:12.99 JOS    
                1:14.14   2:34.22 (1:20.08)   3:55.17 (1:20.95)   5:12.99 (1:17.82)
  7 O'Sullivan, Maureen A     12 Empire-MR            5:15.31    5:14.11 JOS    
                1:15.04   2:35.26 (1:20.22)   3:56.60 (1:21.34)   5:14.11 (1:17.51)
  8 Caruana, Beth A           12 LIAC-MR              5:19.41    5:15.88 JOS    
                1:14.70   2:34.57 (1:19.87)   3:55.71 (1:21.14)   5:15.88 (1:20.17)
  9 McNeary, Claire           11 LIAC-MR              5:30.93    5:18.92 JOS    
                1:15.69   2:35.73 (1:20.04)   3:57.90 (1:22.17)   5:18.92 (1:21.02)
 10 Kelly, Kerry A            12 Empire-MR            5:14.80    5:18.97 JOS    
                1:15.39   2:37.02 (1:21.63)   3:59.59 (1:22.57)   5:18.97 (1:19.38)
 11 Cerri-Droz, Patricia E    11 LIAC-MR              5:30.65    5:20.87 JOS    
                1:15.74   2:36.41 (1:20.67)   3:57.46 (1:21.05)   5:20.87 (1:23.41)
 12 Sodi, Allegra T           12 LIAC-MR              5:20.61    5:26.39 JOS    
                1:17.91   2:42.11 (1:24.20)   4:05.30 (1:23.19)   5:26.39 (1:21.09)
 13 Elmassry, Jasmine         12 Agua Swim Team-MR    5:08.40    5:29.81        
                1:18.17   2:41.32 (1:23.15)   4:05.67 (1:24.35)   5:29.81 (1:24.14)
 14 O'Shaughnessy, Bridget R  12 LIAC-MR              5:41.14    5:29.85        
                1:16.92   2:41.21 (1:24.29)   4:06.65 (1:25.44)   5:29.85 (1:23.20)
 15 Ackerman, Hadley Chang    11 Agua Swim Team-MR    5:26.89    5:30.30        
                1:20.83   2:46.60 (1:25.77)   4:11.43 (1:24.83)   5:30.30 (1:18.87)
 16 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    5:26.53    5:30.73        
                1:15.66   2:40.41 (1:24.75)   4:06.73 (1:26.32)   5:30.73 (1:24.00)
 17 Agostino, Amanda L        12 LIAC-MR              5:53.27    5:34.36        
                1:19.33   2:45.48 (1:26.15)   4:11.23 (1:25.75)   5:34.36 (1:23.13)
 18 Jin, Vickie               12 Tmsuffolk-MR         5:46.95    5:35.95        
 19 Shutowich, Emily G        11 TVSC-MR              5:46.11    5:41.37        
                1:23.42   2:51.73 (1:28.31)   4:19.66 (1:27.93)   5:41.37 (1:21.71)
 20 Nakkab, Renee D           11 LIAC-MR              5:44.08    5:41.65        
                1:20.76   2:48.24 (1:27.48)   4:17.49 (1:29.25)   5:41.65 (1:24.16)
 21 Meirowitz, Deborah R      11 LIAC-MR              5:49.49    5:42.62        
                1:21.01   2:49.24 (1:28.23)   4:16.63 (1:27.39)   5:42.62 (1:25.99)
 22 Giuliani, Jessica H       12 BBSC-MR              6:30.99    5:43.97        
                1:21.90   2:50.50 (1:28.60)   4:20.12 (1:29.62)   5:43.97 (1:23.85)
 23 Lara, Tiffany             11 BASC-MR              6:22.00    5:45.21        
                1:24.53   2:54.02 (1:29.49)   4:24.15 (1:30.13)   5:45.21 (1:21.06)
 24 Cohen, Jessica Z          11 MSC-MR               5:50.83    5:46.75        
                1:23.20   2:52.14 (1:28.94)   4:20.77 (1:28.63)   5:46.75 (1:25.98)
 25 Gallego, Samantha E       11 LIAC-MR              5:43.93    5:46.79        
                1:22.22   2:50.89 (1:28.67)   4:21.03 (1:30.14)   5:46.79 (1:25.76)
 26 Liang, Emily              11 BBSC-MR              5:52.12    5:47.83        
                1:23.16   2:51.51 (1:28.35)   4:21.49 (1:29.98)   5:47.83 (1:26.34)
 27 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR         6:14.90    5:50.06        
                1:24.68   2:53.73 (1:29.05)   4:24.04 (1:30.31)   5:50.06 (1:26.02)
 28 Seidman, Jessica A        12 Tmsuffolk-MR         6:11.90    5:50.41        
                1:24.57   2:54.95 (1:30.38)   4:25.47 (1:30.52)   5:50.41 (1:24.94)
 29 Kryger, Lauren P          12 LIAC-MR              6:15.00    5:50.58        
                1:25.49   2:55.98 (1:30.49)   4:28.25 (1:32.27)   5:50.58 (1:22.33)
 30 McNulty, Joanna M         11 LIAC-MR              6:15.00    5:56.02        
                1:27.28   2:58.83 (1:31.55)   4:28.39 (1:29.56)   5:56.02 (1:27.63)
 31 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR         6:39.90    5:58.00        
                1:22.01   2:52.46 (1:30.45)   4:27.38 (1:34.92)   5:58.00 (1:30.62)
 32 Heaney, Cara G            11 LIAC-MR              6:07.14    5:59.10        
                1:26.18   2:58.53 (1:32.35)   4:31.11 (1:32.58)   5:59.10 (1:27.99)
 33 Ksendzovsky, Nicole       12 BASC-MR              6:26.00    5:59.54        
                1:25.69   2:59.32 (1:33.63)   4:32.15 (1:32.83)   5:59.54 (1:27.39)
 34 Bush, Alexis J            11 LIAC-MR              6:00.77    6:00.05        
                1:26.42   2:59.11 (1:32.69)   4:31.96 (1:32.85)   6:00.05 (1:28.09)
 35 Guida, Emily L            11 BBSC-MR              6:20.05    6:00.83        
 36 DePhillips, Michaela C    11 LIAC-MR              6:25.00    6:01.82        
                1:27.38   3:00.03 (1:32.65)   4:31.27 (1:31.24)   6:01.82 (1:30.55)
 37 Tetuan, Kimberly N        12 LIAC-MR              6:02.20    6:02.11        
                1:26.58   2:59.65 (1:33.07)   4:32.55 (1:32.90)   6:02.11 (1:29.56)
 38 Plansker, Olivia M        11 LIAC-MR              6:08.64    6:02.25        
                1:24.66   2:58.05 (1:33.39)   4:32.01 (1:33.96)   6:02.25 (1:30.24)
 39 Martinez, Marisa C        11 LIAC-MR              6:40.00    6:03.77        
                1:25.48   2:58.12 (1:32.64)   4:31.76 (1:33.64)   6:03.77 (1:32.01)
 40 Garvey, Olivia A          11 LIAC-MR              6:15.00    6:03.85        
                1:25.59   2:59.14 (1:33.55)   4:33.27 (1:34.13)   6:03.85 (1:30.58)
 41 Bardak, Emily E           11 TVSC-MR              6:25.84    6:04.52        
                1:27.16   3:01.31 (1:34.15)   4:35.96 (1:34.65)   6:04.52 (1:28.56)
 42 Yi, Morgan                12 LIAC-MR              6:07.16    6:09.19        
                1:25.29   3:01.01 (1:35.72)   4:38.46 (1:37.45)   6:09.19 (1:30.73)
 43 Murray, Cecilia V         11 Agua Swim Team-MR    6:07.99    6:10.06        
                1:26.97   3:01.96 (1:34.99)   4:37.98 (1:36.02)   6:10.06 (1:32.08)
 44 Tonna, Carolann           11 Tmsuffolk-MR         6:47.95    6:13.10        
                1:29.76   3:07.17 (1:37.41)   4:43.43 (1:36.26)   6:13.10 (1:29.67)
 45 Gallagher, Erin M         11 BBSC-MR              7:39.99    6:18.45        
                1:27.40   3:07.60 (1:40.20)   4:44.23 (1:36.63)   6:18.45 (1:34.22)
 46 Pickerell, Dimitra        12 Tmsuffolk-MR         6:40.95    6:23.54        
                1:30.54   3:07.50 (1:36.96)   4:46.83 (1:39.33)   6:23.54 (1:36.71)
 47 Shirazi, Tara J           11 Agua Swim Team-MR    5:50.00    6:26.55        
                1:28.75   3:08.75 (1:40.00)   4:49.42 (1:40.67)   6:26.55 (1:37.13)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.59  ZONE Zones
                38.49  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Maureen A     12 Empire-MR              34.28      34.38 ZONE   
  2 Shi, Kelly L              12 CAT-NJ                 37.38      35.40 ZONE   
  3 Smith, Steffany I         12 CAT-NJ                 38.05      37.29 JOS    
  4 Ye, Alice                 11 LIAC-MR                37.69      37.59 JOS    
  5 Fazio, Catherine A        11 CAT-NJ                 39.17      38.03 JOS    
  6 Eguchi, Nadia N           11 Agua Swim Team-MR      37.30      38.20 JOS    
  7 O'Shaughnessy, Bridget R  12 LIAC-MR                43.17      38.72        
  8 Kelly, Kerry A            12 Empire-MR              38.31      38.77        
  9 Giunta, Natalia L         11 TVSC-MR                38.81      38.91        
 10 Criqui, Lindsay R         11 CAT-NJ                 40.79      39.13        
 11 Garvey, Olivia A          11 LIAC-MR                39.79      39.24        
 12 Seidman, Jessica A        12 Tmsuffolk-MR           39.38      39.30        
 13 McNeary, Claire           11 LIAC-MR                38.07      39.43        
 14 Apotsos, Anastasia        12 Tmsuffolk-MR           40.40      39.54        
 15 Shutowich, Emily G        11 TVSC-MR                40.95      40.00        
 16 Li, Karen Z               12 TVSC-MR                40.44      40.10        
 17 White, Dolores M          12 HAA-MR                 42.23      40.24        
 18 Dalla Riva, Natalie L     12 CAT-NJ                 42.73      40.25        
 19 Lara, Tiffany             11 BASC-MR                42.28      40.29        
 20 Heffernan, Kelsey R       12 CAT-NJ                 39.81      40.33        
 21 Standel, Sassy G          12 North Shore-MR         37.71      40.35        
 22 Giuliani, Jessica H       12 BBSC-MR                40.55      40.41        
 23 Kryger, Lauren P          12 LIAC-MR                46.42      40.56        
 24 Tonna, Mary               12 Tmsuffolk-MR           46.04      40.63        
 25 Park, Naomi J             11 TVSC-MR                40.09      41.20        
 26 Guglielmo, Jessica        11 LIAC-MR                39.00      41.21        
 27 Winkeler, Michaela C      12 TVSC-MR                40.36      41.30        
 28 Bambrick, Alexandra C     12 CAT-NJ                 41.40      41.39        
 29 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR           41.62      41.52        
 30 Sun, Sarah A              12 North Shore-MR         41.68      41.61        
 31 Liang, Emily              11 BBSC-MR                42.30      41.72        
 32 Agostino, Amanda L        12 LIAC-MR                42.01      41.73        
 33 Palazzo, Gianna M         11 HAA-MR                 40.88      41.82        
 34 Visintin, Nichole A       12 TVSC-MR                42.75      41.93        
 35 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR           44.17      42.06        
 36 Gallego, Samantha E       11 LIAC-MR                41.68      42.13        
 37 Pon, Stephanie H          12 Empire-MR              40.78      42.22        
 38 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR         40.44      42.23        
 39 Nakkab, Renee D           11 LIAC-MR                41.41      42.25        
 40 DiTolla, Rachel L         11 TVSC-MR                42.96      42.28        
 41 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR           43.38      42.61        
 42 Kyin, Leadora A           11 Agua Swim Team-MR      43.98      42.62        
 43 Bardak, Emily E           11 TVSC-MR                40.99      42.89        
 44 McNulty, Joanna M         11 LIAC-MR                42.84      42.96        
 45 Shirazi, Tara J           11 Agua Swim Team-MR      42.30      43.12        
 46 Pase, Emma D              12 TVSC-MR                45.51      43.59        
 47 Yuen, Kalie               11 LIAC-MR                43.50      43.82        
 48 Cohen, Jessica Z          11 MSC-MR                 41.09      44.00        
 49 Heaney, Cara G            11 LIAC-MR                44.07      44.09        
 50 Murray, Cecilia V         11 Agua Swim Team-MR      43.56      44.14        
 51 Pickerell, Dimitra        12 Tmsuffolk-MR           44.14      44.16        
 51 Jin, Vickie               12 Tmsuffolk-MR           47.08      44.16        
 53 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR      43.65      44.61        
 54 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR           43.60      44.67        
 55 Judson, Sidney P          11 TVSC-MR                43.19      44.75        
 56 Guida, Emily L            11 BBSC-MR                44.75      44.83        
 57 Copeland, Marissa p       12 Empire-MR              48.42      45.18        
 58 Cleary, Hannah M          11 Empire-MR              44.02      45.20        
 58 Yang, Jennifer Y          12 North Shore-MR         45.20      45.20        
 60 Darling, Samantha N       12 LIAC-MR                46.33      45.43        
 61 Duffe, Michelle           11 Tmsuffolk-MR           45.97      45.76        
 62 Bush, Alexis J            11 LIAC-MR                46.06      45.88        
 63 Kilgallen, Kristen M      11 LIAC-MR                46.34      45.97        
 64 Meirowitz, Deborah R      11 LIAC-MR                44.03      46.28        
 65 Ruvolo, Mikaela R         11 LIAC-MR                51.20      46.36        
 66 Antoniuk, Sandra m        11 LIAC-MR                54.12      46.39        
 67 Sarubbi, Amanda R         11 TVSC-MR                46.04      46.67        
 68 Plansker, Olivia M        11 LIAC-MR                45.06      46.75        
 68 Gallagher, Erin M         11 BBSC-MR                46.88      46.75        
 70 Dauz, Aleksandra N        11 LIAC-MR                50.00      46.92        
 71 Stampelos, Georgina E     11 TVSC-MR                48.95      47.29        
 72 DePhillips, Michaela C    11 LIAC-MR                46.28      47.67        
 73 Chirico, Kasidy A         11 TVSC-MR                49.76      47.92        
 74 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR      45.52      47.95        
 75 Palmer, Pleasant D        11 LIAC-MR                48.28      48.73        
 76 Umansky, Alexandra        11 BASC-MR                50.16      49.45        
 77 Tonna, Carolann           11 Tmsuffolk-MR           52.37      49.68        
 78 Kermanshah, Donna F       11 Agua Swim Team-MR      54.47      49.71        
 79 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR                 47.64      49.82        
 80 Tesser, Hayley R          11 LIAC-MR                51.24      50.32        
 81 McNair, Meaghan F         12 TVSC-MR                52.06      50.39        
 82 Bloom, Elizabeth M        11 Empire-MR              45.00      50.49        
 83 Fassett, Brooks C         12 TVSC-MR                50.95      50.51        
 84 Walsh, Meghan C           11 Empire-MR              51.49      50.54        
 85 Bogdanski, Victoria H     11 TVSC-MR                52.38      50.95        
 86 Xu, Alina                 12 LIAC-MR                51.35      51.10        
 87 Spallone, Carly N         11 LIAC-MR                49.93      51.53        
 88 Zhang, Michelle           11 Tmsuffolk-MR           52.74      51.59        
 89 Iamele, Brittany L        11 TVSC-MR                57.76      52.24        
 90 LoRusso, Katharine A      12 TVSC-MR                51.23      52.50        
 91 Kennedy, Kaitlyn E        12 BBSC-MR              1:19.99      53.43        
 92 Wertheim, Ally H          11 TVSC-MR                53.32      53.44        
 93 Bailey, Lindsey           11 TVSC-MR                55.36      53.86        
 94 Friberg, Keelyn G         11 TVSC-MR                49.86      54.03        
 95 Lagattolla, Avery M       11 IA-MR                  56.29      54.66        
 96 Beshara, Monica           11 Tmsuffolk-MR           56.23      54.92        
 97 Chan, Cailin              12 LIAC-MR                53.57      55.43        
 98 Raupp, Macclya L          11 TVSC-MR                58.74      57.33        
 99 Roy, Arunima A            11 North Shore-MR       1:18.07      59.61        
100 Chalk, Brianna R          11 IA-MR                1:04.66    1:01.43        
101 Roy, Anushka A            11 North Shore-MR       1:05.30    1:06.20        
 -- Ksendzovsky, Nicole       12 BASC-MR                49.37         DQ        
      Did not finish on back
 -- Martinez, Marisa C        11 LIAC-MR                54.54         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:26.19  ZONE Zones
              1:33.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    1:22.00    1:25.30 ZONE   
  2 Eguchi, Nadia N           11 Agua Swim Team-MR    1:29.51    1:26.95 JOS    
  3 O'Sullivan, Maureen A     12 Empire-MR            1:28.89    1:28.82 JOS    
  4 Cerri-Droz, Patricia E    11 LIAC-MR              1:30.06    1:28.90 JOS    
  5 Sodi, Allegra T           12 LIAC-MR              1:29.19    1:28.97 JOS    
  6 Heffernan, Kelsey R       12 CAT-NJ               1:31.40    1:30.38 JOS    
  7 Ackerman, Hadley Chang    11 Agua Swim Team-MR    1:29.08    1:30.70 JOS    
  8 Jin, Vickie               12 Tmsuffolk-MR         1:36.75    1:31.77 JOS    
  9 Park, Irene J             12 LIAC-MR              1:30.09    1:31.90 JOS    
 10 Kaplan, Stephanie R       12 LIAC-MR              1:30.18    1:31.95 JOS    
 11 Cyrus, Kiana              12 Tmsuffolk-MR         1:35.29    1:32.61 JOS    
 12 Ksendzovsky, Nicole       12 BASC-MR              1:41.94    1:32.72 JOS    
 13 McNally, Lauren E         12 LIAC-MR              1:33.51    1:33.61 JOS    
 14 Duong, Kathleen M         11 LIAC-MR              1:35.04    1:34.02        
 14 Pena, Sarahe              12 Agua Swim Team-MR    1:32.35    1:34.02        
 16 Nakkab, Renee D           11 LIAC-MR              1:36.08    1:34.16        
 17 Elmassry, Jasmine         12 Agua Swim Team-MR    1:27.76    1:34.28        
 18 Caruana, Beth A           12 LIAC-MR              1:43.09    1:34.41        
 19 Cho, Jessica J            12 Empire-MR            1:31.12    1:34.44        
 20 Standel, Sassy G          12 North Shore-MR       1:29.63    1:34.50        
 21 Gallego, Samantha E       11 LIAC-MR              1:43.46    1:34.88        
 22 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    1:38.47    1:35.42        
 23 Bonneville, Alyssa N      11 TVSC-MR              1:29.59    1:35.59        
 24 Chan, Kimberly R          12 LIAC-MR              1:37.90    1:35.90        
 25 O'Shaughnessy, Bridget R  12 LIAC-MR              1:40.97    1:36.96        
 26 Heaney, Cara G            11 LIAC-MR              1:39.38    1:37.46        
 27 Ruggiero, Julia P         12 Empire-MR            1:36.08    1:37.64        
 28 Criqui, Lindsay R         11 CAT-NJ               1:49.37    1:37.73        
 29 Abdelrahman, Rawan        11 Agua Swim Team-MR    1:39.67    1:37.79        
 30 Tonna, Mary               12 Tmsuffolk-MR         1:40.08    1:39.62        
 31 Liang, Emily              11 BBSC-MR              1:40.64    1:39.65        
 32 Pon, Stephanie H          12 Empire-MR            1:38.36    1:39.72        
 33 Seidman, Jessica A        12 Tmsuffolk-MR         1:49.99    1:40.42        
 34 Palazzo, Gianna M         11 HAA-MR               1:37.00    1:40.80        
 35 Shutowich, Emily G        11 TVSC-MR              1:41.70    1:41.30        
 36 Bambrick, Alexandra C     12 CAT-NJ               1:45.84    1:41.38        
 37 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR         1:41.21    1:41.75        
 38 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    1:40.45    1:41.82        
 39 Winkeler, Michaela C      12 TVSC-MR              1:34.73    1:41.90        
 40 Copeland, Marissa p       12 Empire-MR            1:41.01    1:42.43        
 41 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR               1:47.99    1:42.63        
 42 Guglielmo, Jessica        11 LIAC-MR              1:44.90    1:42.93        
 43 Lara, Tiffany             11 BASC-MR              1:45.51    1:43.42        
 44 Giunta, Natalia L         11 TVSC-MR              1:42.72    1:43.43        
 45 Park, Naomi J             11 TVSC-MR              1:36.40    1:43.65        
 46 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR    1:41.49    1:43.73        
 46 Judson, Sidney P          11 TVSC-MR              1:46.90    1:43.73        
 48 Li, Karen Z               12 TVSC-MR              1:43.41    1:43.78        
 49 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR         1:45.81    1:43.91        
 50 Kryger, Lauren P          12 LIAC-MR              1:46.41    1:44.39        
 51 Duffe, Michelle           11 Tmsuffolk-MR         1:45.89    1:44.58        
 52 Cohen, Jessica Z          11 MSC-MR               1:45.07    1:44.84        
 53 DePhillips, Michaela C    11 LIAC-MR              1:44.42    1:45.21        
 54 Visintin, Nichole A       12 TVSC-MR              1:51.57    1:45.62        
 55 Garvey, Olivia A          11 LIAC-MR              1:48.83    1:46.35        
 56 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR         1:46.23    1:46.43        
 57 Bardak, Emily E           11 TVSC-MR              1:50.47    1:46.86        
 58 Spallone, Carly N         11 LIAC-MR              1:52.70    1:47.18        
 59 Sarubbi, Amanda R         11 TVSC-MR              1:49.69    1:47.31        
 60 Murray, Cecilia V         11 Agua Swim Team-MR    1:47.33    1:47.54        
 61 Pase, Emma D              12 TVSC-MR              1:55.20    1:47.58        
 62 Corridon, Claire D        12 Agua Swim Team-MR    1:46.78    1:47.59        
 63 Cleary, Hannah M          11 Empire-MR            1:49.02    1:47.78        
 64 McNulty, Joanna M         11 LIAC-MR              1:47.48    1:47.99        
 65 Kermanshah, Donna F       11 Agua Swim Team-MR    1:58.73    1:48.35        
 66 Martinez, Marisa C        11 LIAC-MR              1:48.28    1:48.67        
 67 Kyin, Leadora A           11 Agua Swim Team-MR    1:46.20    1:49.18        
 68 Shirazi, Tara J           11 Agua Swim Team-MR    1:48.07    1:49.58        
 69 Ruvolo, Mikaela R         11 LIAC-MR              1:58.47    1:50.04        
 70 Giuliani, Jessica H       12 BBSC-MR              1:52.36    1:50.31        
 71 Xu, Alina                 12 LIAC-MR              1:52.54    1:50.33        
 72 Palmer, Pleasant D        11 LIAC-MR              2:01.00    1:50.44        
 73 Kilgallen, Kristen M      11 LIAC-MR              1:50.23    1:50.68        
 74 Umansky, Alexandra        11 BASC-MR              1:48.68    1:51.08        
 75 Yang, Jennifer Y          12 North Shore-MR       1:47.19    1:51.72        
 76 Yuen, Kalie               11 LIAC-MR              1:56.12    1:52.17        
 77 Pickerell, Dimitra        12 Tmsuffolk-MR         1:52.51    1:52.50        
 78 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    1:52.48    1:52.54        
 79 Meirowitz, Deborah R      11 LIAC-MR              1:52.00    1:52.82        
 80 Tonna, Carolann           11 Tmsuffolk-MR         1:52.31    1:53.34        
 81 Plansker, Olivia M        11 LIAC-MR              1:55.03    1:53.55        
 82 DiTolla, Rachel L         11 TVSC-MR              1:52.10    1:53.79        
 83 Darling, Samantha N       12 LIAC-MR              1:52.69    1:54.22        
 84 Gallagher, Erin M         11 BBSC-MR              1:55.82    1:55.48        
 85 Bush, Alexis J            11 LIAC-MR              1:52.33    1:55.67        
 86 Stampelos, Georgina E     11 TVSC-MR              1:59.94    1:55.86        
 87 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR       1:51.56    1:57.22        
 88 Walsh, Meghan C           11 Empire-MR            1:59.73    1:57.41        
 89 Bogdanski, Victoria H     11 TVSC-MR              1:55.99    1:58.26        
 90 Antoniuk, Sandra m        11 LIAC-MR              1:56.41    1:59.54        
 91 Sun, Sarah A              12 North Shore-MR       2:11.89    1:59.65        
 92 McNair, Meaghan F         12 TVSC-MR              2:00.74    1:59.99        
 93 Bloom, Elizabeth M        11 Empire-MR            2:08.88    2:02.40        
 94 Chirico, Kasidy A         11 TVSC-MR              2:06.92    2:04.02        
 95 Friberg, Keelyn G         11 TVSC-MR              2:01.25    2:04.67        
 96 Fassett, Brooks C         12 TVSC-MR              1:51.88    2:05.12        
 97 Wertheim, Ally H          11 TVSC-MR              2:02.87    2:05.67        
 98 Tesser, Hayley R          11 LIAC-MR              2:08.00    2:08.79        
 99 Zhang, Michelle           11 Tmsuffolk-MR         2:12.56    2:09.60        
100 Kennedy, Kaitlyn E        12 BBSC-MR              2:39.99    2:13.02        
101 Beshara, Monica           11 Tmsuffolk-MR         2:06.47    2:13.10        
102 Dauz, Aleksandra N        11 LIAC-MR              2:20.00    2:16.34        
103 Lagattolla, Avery M       11 IA-MR                2:20.34    2:17.68        
104 Guida, Emily L            11 BBSC-MR              2:13.35    2:19.80        
105 LoRusso, Katharine A      12 TVSC-MR              1:52.36    2:20.61        
106 Iamele, Brittany L        11 TVSC-MR              2:23.23    2:21.62        
107 Bailey, Lindsey           11 TVSC-MR              2:01.55    2:29.05        
108 Roy, Anushka A            11 North Shore-MR       2:33.76    2:37.27        
109 Roy, Arunima A            11 North Shore-MR       2:35.00    3:28.71        
 -- Raupp, Macclya L          11 TVSC-MR              1:56.23         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:04.39  ZONE Zones
              3:24.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    2:57.74    3:03.36 ZONE   
                1:28.63   3:03.36 (1:34.73)                                        
  2 Agostino, Amanda L        12 LIAC-MR              3:09.51    3:07.93 JOS    
                1:29.39   3:07.93 (1:38.54)                                        
  3 Eguchi, Nadia N           11 Agua Swim Team-MR    3:09.15    3:08.11 JOS    
                1:33.21   3:08.11 (1:34.90)                                        
  4 O'Sullivan, Maureen A     12 Empire-MR            3:09.75    3:09.26 JOS    
                1:31.88   3:09.26 (1:37.38)                                        
  5 Park, Irene J             12 LIAC-MR              3:12.75    3:11.28 JOS    
                1:32.32   3:11.28 (1:38.96)                                        
  6 McNally, Lauren E         12 LIAC-MR              3:30.00    3:14.34 JOS    
                1:35.05   3:14.34 (1:39.29)                                        
  7 Sodi, Allegra T           12 LIAC-MR              3:17.61    3:14.38 JOS    
                1:34.53   3:14.38 (1:39.85)                                        
  8 Kaplan, Stephanie R       12 LIAC-MR              3:11.73    3:15.96 JOS    
                1:36.58   3:15.96 (1:39.38)                                        
  9 Jackson, Chloe M          12 MSC-MR               3:10.42    3:16.54 JOS    
                1:35.58   3:16.54 (1:40.96)                                        
 10 Ackerman, Hadley Chang    11 Agua Swim Team-MR    3:10.96    3:17.49 JOS    
                1:35.83   3:17.49 (1:41.66)                                        
 11 Chan, Kimberly R          12 LIAC-MR              3:38.22    3:18.08 JOS    
                1:34.63   3:18.08 (1:43.45)                                        
 12 Jin, Vickie               12 Tmsuffolk-MR         3:21.57    3:19.32 JOS    
                1:38.06   3:19.32 (1:41.26)                                        
 13 Elmassry, Jasmine         12 Agua Swim Team-MR    3:01.84    3:19.39 JOS    
                1:35.79   3:19.39 (1:43.60)                                        
 14 Cyrus, Kiana              12 Tmsuffolk-MR         3:15.60    3:20.68 JOS    
                1:36.56   3:20.68 (1:44.12)                                        
 15 Bonneville, Alyssa N      11 TVSC-MR              3:18.93    3:21.21 JOS    
                1:38.50   3:21.21 (1:42.71)                                        
 16 Ksendzovsky, Nicole       12 BASC-MR              3:17.21    3:21.31 JOS    
                1:37.88   3:21.31 (1:43.43)                                        
 17 Abdelrahman, Rawan        11 Agua Swim Team-MR    3:26.36    3:22.87 JOS    
                1:38.44   3:22.87 (1:44.43)                                        
 18 Pena, Sarahe              12 Agua Swim Team-MR    3:21.60    3:23.74 JOS    
                1:39.34   3:23.74 (1:44.40)                                        
 19 Duong, Kathleen M         11 LIAC-MR              3:21.33    3:24.63 JOS    
                1:39.67   3:24.63 (1:44.96)                                        
 20 Cho, Jessica J            12 Empire-MR            3:21.55    3:24.84 JOS    
                1:39.44   3:24.84 (1:45.40)                                        
 20 Standel, Sassy G          12 North Shore-MR       3:15.15    3:24.84 JOS    
 22 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    3:30.00    3:26.02        
                1:39.72   3:26.02 (1:46.30)                                        
 23 Nakkab, Renee D           11 LIAC-MR              3:29.51    3:26.27        
                1:40.22   3:26.27 (1:46.05)                                        
 24 Tonna, Mary               12 Tmsuffolk-MR         3:31.81    3:28.69        
                1:42.05   3:28.69 (1:46.64)                                        
 25 Gallego, Samantha E       11 LIAC-MR              3:30.35    3:29.56        
                1:42.37   3:29.56 (1:47.19)                                        
 26 Palazzo, Gianna M         11 HAA-MR               3:31.04    3:32.24        
                1:42.21   3:32.24 (1:50.03)                                        
 27 Liang, Emily              11 BBSC-MR              3:32.31    3:32.45        
 28 Guglielmo, Jessica        11 LIAC-MR              3:34.03    3:32.96        
                1:44.41   3:32.96 (1:48.55)                                        
 29 O'Shaughnessy, Bridget R  12 LIAC-MR              3:32.21    3:33.63        
                1:45.01   3:33.63 (1:48.62)                                        
 30 Yi, Morgan                12 LIAC-MR              3:34.14    3:34.84        
                1:45.25   3:34.84 (1:49.59)                                        
 31 Pon, Stephanie H          12 Empire-MR            3:25.28    3:36.61        
                1:43.79   3:36.61 (1:52.82)                                        
 32 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR    3:43.41    3:37.78        
                1:45.19   3:37.78 (1:52.59)                                        
 33 Apotsos, Anastasia        12 Tmsuffolk-MR         3:36.95    3:38.13        
                1:48.37   3:38.13 (1:49.76)                                        
 34 Park, Naomi J             11 TVSC-MR              3:32.10    3:38.44        
                1:45.65   3:38.44 (1:52.79)                                        
 35 Shutowich, Emily G        11 TVSC-MR              3:36.80    3:38.45        
                1:47.64   3:38.45 (1:50.81)                                        
 36 Winkeler, Michaela C      12 TVSC-MR              3:39.65    3:38.52        
                1:48.40   3:38.52 (1:50.12)                                        
 37 Seidman, Jessica A        12 Tmsuffolk-MR         3:37.00    3:38.67        
                1:46.71   3:38.67 (1:51.96)                                        
 38 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR               4:00.33    3:38.79        
                3:39.84         3:38.79 ( )                                        
 39 Giunta, Natalia L         11 TVSC-MR              3:41.25    3:39.42        
                1:48.22   3:39.42 (1:51.20)                                        
 40 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    3:36.47    3:39.63        
                1:46.22   3:39.63 (1:53.41)                                        
 41 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR         3:56.95    3:39.73        
                1:48.28   3:39.73 (1:51.45)                                        
 42 Judson, Sidney P          11 TVSC-MR              3:45.21    3:42.52        
                1:46.54   3:42.52 (1:55.98)                                        
 43 Li, Karen Z               12 TVSC-MR              4:11.74    3:42.54        
                1:48.47   3:42.54 (1:54.07)                                        
 44 Copeland, Marissa p       12 Empire-MR            3:49.06    3:42.59        
                1:47.93   3:42.59 (1:54.66)                                        
 45 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR         3:49.95    3:43.77        
                1:51.16   3:43.77 (1:52.61)                                        
 46 Duffe, Michelle           11 Tmsuffolk-MR         3:48.90    3:44.26        
                1:49.89   3:44.26 (1:54.37)                                        
 47 Spallone, Carly N         11 LIAC-MR              3:45.32    3:44.61        
                1:48.23   3:44.61 (1:56.38)                                        
 48 Lara, Tiffany             11 BASC-MR              3:41.72    3:46.87        
                1:49.81   3:46.87 (1:57.06)                                        
 49 Cleary, Hannah M          11 Empire-MR            3:39.00    3:46.91        
                1:53.15   3:46.91 (1:53.76)                                        
 50 Shirazi, Tara J           11 Agua Swim Team-MR    3:55.97    3:48.41        
                1:51.59   3:48.41 (1:56.82)                                        
 51 Corridon, Claire D        12 Agua Swim Team-MR    4:01.12    3:50.06        
                1:53.47   3:50.06 (1:56.59)                                        
 52 Kilgallen, Kristen M      11 LIAC-MR              3:59.00    3:50.80        
                1:54.21   3:50.80 (1:56.59)                                        
 53 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR         3:48.13    3:51.01        
                1:51.69   3:51.01 (1:59.32)                                        
 54 Darling, Samantha N       12 LIAC-MR              4:00.00    3:52.07        
                1:50.95   3:52.07 (2:01.12)                                        
 55 Visintin, Nichole A       12 TVSC-MR              3:58.74    3:52.47        
                1:54.87   3:52.47 (1:57.60)                                        
 56 Andrews, Mika K           12 Empire-MR            4:00.00    3:54.96        
                1:56.14   3:54.96 (1:58.82)                                        
 57 Sarubbi, Amanda R         11 TVSC-MR              3:50.05    3:56.27        
                1:57.30   3:56.27 (1:58.97)                                        
 58 Ruvolo, Mikaela R         11 LIAC-MR              3:56.71    3:56.96        
                1:56.98   3:56.96 (1:59.98)                                        
 59 Kyin, Leadora A           11 Agua Swim Team-MR    3:51.76    3:57.89        
                1:54.66   3:57.89 (2:03.23)                                        
 60 Umansky, Alexandra        11 BASC-MR              3:57.08    3:58.07        
                1:51.16   3:58.07 (2:06.91)                                        
 61 Stampelos, Georgina E     11 TVSC-MR              4:14.31    3:58.36        
                1:57.49   3:58.36 (2:00.87)                                        
 62 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    3:56.44    4:00.90        
                1:57.78   4:00.90 (2:03.12)                                        
 63 Yang, Jennifer Y          12 North Shore-MR       3:45.00    4:01.10        
                1:55.65   4:01.10 (2:05.45)                                        
 64 Xu, Alina                 12 LIAC-MR              3:54.88    4:01.34        
                1:53.34   4:01.34 (2:08.00)                                        
 65 DiTolla, Rachel L         11 TVSC-MR              3:52.01    4:01.81        
                1:57.84   4:01.81 (2:03.97)                                        
 66 Tucker, Alina S           12 BBSC-MR              4:39.99    4:02.74        
                1:56.34   4:02.74 (2:06.40)                                        
 67 Ostrander, Bethany J      12 TVSC-MR              3:40.23    4:04.67        
                1:59.67   4:04.67 (2:05.00)                                        
 68 Walsh, Meghan C           11 Empire-MR            4:02.00    4:08.79        
                2:02.02   4:08.79 (2:06.77)                                        
 69 Varone, Nicole            11 HAA-MR               3:30.00    4:11.09        
                2:01.93   4:11.09 (2:09.16)                                        
 70 McNair, Meaghan F         12 TVSC-MR              3:46.25    4:13.39        
                2:04.19   4:13.39 (2:09.20)                                        
 71 Bogdanski, Victoria H     11 TVSC-MR              3:48.59    4:14.71        
 72 Sun, Sarah A              12 North Shore-MR       4:40.00    4:17.86        
                2:00.86   4:17.86 (2:17.00)                                        
 73 Bloom, Elizabeth M        11 Empire-MR            4:15.00    4:18.25        
                2:04.45   4:18.25 (2:13.80)                                        
 74 Fassett, Brooks C         12 TVSC-MR              3:49.65    4:20.91        
                2:07.68   4:20.91 (2:13.23)                                        
 75 Kennedy, Kaitlyn E        12 BBSC-MR              4:39.99    4:30.93        
                2:06.67   4:30.93 (2:24.26)                                        
 76 Zhang, Michelle           11 Tmsuffolk-MR         4:19.95    4:50.20        
                2:20.17   4:50.20 (2:30.03)                                        
 -- Beshara, Monica           11 Tmsuffolk-MR         4:12.90         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                2:13.21                                                            
 -- Kermanshah, Donna F       11 Agua Swim Team-MR    3:53.78         DQ        
                1:58.33        DQ (2:06.97)                                        
 -- Roy, Arunima A            11 North Shore-MR       5:20.00         DQ        
                3:17.69        DQ (3:53.78)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:13.79  ZONE Zones
              1:21.49  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malendowicz, Kasia B      12 Empire-MR            1:12.47    1:13.29 ZONE   
  2 Caruana, Beth A           12 LIAC-MR              1:14.36    1:15.38 JOS    
  3 Park, Irene J             12 LIAC-MR              1:12.98    1:16.28 JOS    
  4 Cerri-Droz, Patricia E    11 LIAC-MR              1:19.92    1:16.35 JOS    
  5 Ye, Alice                 11 LIAC-MR              1:15.73    1:16.47 JOS    
  6 McNeary, Claire           11 LIAC-MR              1:20.64    1:17.34 JOS    
  7 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    1:12.57    1:18.06 JOS    
  8 Ackerman, Hadley Chang    11 Agua Swim Team-MR    1:16.74    1:19.00 JOS    
  9 Eguchi, Nadia N           11 Agua Swim Team-MR    1:16.40    1:19.95 JOS    
 10 Kaplan, Stephanie R       12 LIAC-MR              1:18.10    1:20.11 JOS    
 11 McNally, Lauren E         12 LIAC-MR              1:16.76    1:20.34 JOS    
 12 Corridon, Claire D        12 Agua Swim Team-MR    1:18.23    1:21.37 JOS    
 13 Kelly, Kerry A            12 Empire-MR            1:18.30    1:21.65        
 14 Ruggiero, Julia P         12 Empire-MR            1:19.80    1:22.17        
 15 Kozma, Blanka             12 Empire-MR            1:19.42    1:24.07        
 16 Jackson, Chloe M          12 MSC-MR               1:24.65    1:24.33        
 17 Giuliani, Jessica H       12 BBSC-MR              1:28.53    1:24.35        
 18 Cyrus, Kiana              12 Tmsuffolk-MR         1:22.37    1:24.48        
 19 Zerouali, Saida T         11 Agua Swim Team-MR    1:21.48    1:24.92        
 20 Nakkab, Renee D           11 LIAC-MR              1:25.57    1:25.66        
 21 DiTolla, Rachel L         11 TVSC-MR              1:25.09    1:26.08        
 22 Kryger, Lauren P          12 LIAC-MR              1:41.39    1:26.31        
 23 Elmassry, Jasmine         12 Agua Swim Team-MR    1:20.24    1:26.41        
 24 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR         1:27.22    1:26.89        
 25 Tonna, Mary               12 Tmsuffolk-MR         1:32.95    1:29.29        
 26 Shkolyar, Megan           12 BASC-MR              1:34.00    1:29.31        
 27 Liang, Emily              11 BBSC-MR              1:38.12    1:29.59        
 28 Cho, Jessica J            12 Empire-MR            1:26.29    1:29.82        
 29 Winkeler, Michaela C      12 TVSC-MR              1:23.19    1:30.47        
 30 Apotsos, Anastasia        12 Tmsuffolk-MR         1:30.64    1:31.56        
 31 Bardak, Emily E           11 TVSC-MR              1:29.46    1:31.83        
 32 Bonneville, Alyssa N      11 TVSC-MR              1:33.94    1:32.42        
 33 Pena, Sarahe              12 Agua Swim Team-MR    1:21.48    1:32.78        
 34 Sun, Sarah A              12 North Shore-MR       1:28.14    1:32.92        
 35 Park, Naomi J             11 TVSC-MR              1:25.71    1:33.30        
 36 Andrews, Mika K           12 Empire-MR            1:28.89    1:33.57        
 37 Standel, Sassy G          12 North Shore-MR       1:27.11    1:33.78        
 38 White, Dolores M          12 HAA-MR               2:00.00    1:34.21        
 39 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    1:34.51    1:34.43        
 40 Garvey, Olivia A          11 LIAC-MR              1:30.34    1:35.27        
 41 Shirazi, Tara J           11 Agua Swim Team-MR    1:34.34    1:35.72        
 42 Yuen, Kalie               11 LIAC-MR              1:39.18    1:36.29        
 43 Meirowitz, Deborah R      11 LIAC-MR              1:33.54    1:36.34        
 44 Martinez, Marisa C        11 LIAC-MR              1:45.00    1:36.36        
 45 McNulty, Joanna M         11 LIAC-MR              1:33.96    1:36.48        
 46 Cleary, Hannah M          11 Empire-MR            1:41.62    1:36.51        
 47 Cohen, Jessica Z          11 MSC-MR               1:28.06    1:37.25        
 48 Li, Karen Z               12 TVSC-MR              1:36.76    1:37.39        
 49 Abdelrahman, Rawan        11 Agua Swim Team-MR    1:32.74    1:37.54        
 50 Jin, Vickie               12 Tmsuffolk-MR         1:33.78    1:37.68        
 51 Randhawa, Rhea            12 Tmsuffolk-MR         1:46.62    1:37.80        
 52 Giunta, Natalia L         11 TVSC-MR              1:33.06    1:37.87        
 53 Bush, Alexis J            11 LIAC-MR              1:35.16    1:38.14        
 54 Guglielmo, Jessica        11 LIAC-MR              1:43.00    1:38.58        
 55 Duffe, Michelle           11 Tmsuffolk-MR         1:35.43    1:38.65        
 56 Duong, Kathleen M         11 LIAC-MR              1:30.84    1:38.82        
 57 Kyin, Leadora A           11 Agua Swim Team-MR    1:36.91    1:39.19        
 58 Guida, Emily L            11 BBSC-MR              1:46.16    1:39.29        
 59 Visintin, Nichole A       12 TVSC-MR              1:38.27    1:39.76        
 60 Tetuan, Kimberly N        12 LIAC-MR              1:42.97    1:40.57        
 61 DePhillips, Michaela C    11 LIAC-MR              1:40.50    1:41.09        
 62 Pon, Stephanie H          12 Empire-MR            1:35.15    1:41.58        
 63 Stampelos, Georgina E     11 TVSC-MR              1:42.07    1:41.62        
 64 Sarubbi, Amanda R         11 TVSC-MR              1:41.26    1:41.85        
 65 Yang, Jennifer Y          12 North Shore-MR       1:39.07    1:42.98        
 66 Gabinoff, Katherine       12 Tmsuffolk-MR         1:42.37    1:43.18        
 67 Judson, Sidney P          11 TVSC-MR              1:56.32    1:44.34        
 68 Gallagher, Erin M         11 BBSC-MR              2:29.99    1:44.53        
 69 Lane, Natasha *           12 Agua Swim Team-MR    1:52.97    1:45.01        
 70 Heaney, Cara G            11 LIAC-MR              1:44.23    1:45.04        
 71 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR         1:44.17    1:45.57        
 72 Antoniuk, Sandra m        11 LIAC-MR              1:45.00    1:46.65        
 73 Pena, Desiree             11 Agua Swim Team-MR    1:49.17    1:47.11        
 74 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR       1:39.15    1:47.29        
 75 Karadeniz, Selin          12 MSC-MR               1:59.69    1:48.65        
 76 Chirico, Kasidy A         11 TVSC-MR              2:02.70    1:48.94        
 77 Virgona, Katie P          12 LIAC-MR              1:56.25    1:49.42        
 78 Ostrander, Bethany J      12 TVSC-MR              1:47.23    1:49.63        
 79 Kilgallen, Kristen M      11 LIAC-MR              1:48.03    1:50.03        
 80 Darling, Samantha N       12 LIAC-MR              1:51.91    1:50.67        
 81 Copeland, Marissa p       12 Empire-MR            1:54.65    1:51.15        
 82 Palmer, Pleasant D        11 LIAC-MR              1:59.84    1:52.54        
 83 Tonna, Carolann           11 Tmsuffolk-MR         2:08.31    1:54.18        
 84 Walsh, Meghan C           11 Empire-MR            2:03.64    1:54.29        
 85 Varone, Nicole            11 HAA-MR               2:27.58    1:54.49        
 86 Pickerell, Dimitra        12 Tmsuffolk-MR         1:47.85    1:56.02        
 87 McCabe, Katie             11 TVSC-MR              2:14.74    1:57.11        
 88 Tesser, Hayley R          11 LIAC-MR              2:10.00    2:03.93        
 89 Ruvolo, Mikaela R         11 LIAC-MR              1:59.00    2:04.11        
 90 McNair, Meaghan F         12 TVSC-MR              2:02.23    2:07.44        
 -- Wertheim, Ally H          11 TVSC-MR              2:33.53         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Plansker, Olivia M        11 LIAC-MR              1:50.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Murray, Cecilia V         11 Agua Swim Team-MR    1:37.47         DQ        
      False start
 -- Kermanshah, Donna F       11 Agua Swim Team-MR    2:09.85         DQ        
      Alternating Kick
 -- Bogdanski, Victoria H     11 TVSC-MR              1:52.02         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Fassett, Brooks C         12 TVSC-MR              1:52.68         DQ        
      Alternating Kick
 -- Dauz, Aleksandra N        11 LIAC-MR              2:15.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Pase, Emma D              12 TVSC-MR              1:49.89         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
              6:15.99  11-12 JOS Junior Olympics
 Meet Qualifying 11-12:  6:14.27
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNally, Lauren E         12 LIAC-MR              5:59.36    5:39.24 JOS    
                1:19.51   2:46.33 (1:26.82)   4:26.78 (1:40.45)   5:39.24 (1:12.46)
  2 Chan, Kimberly R          12 LIAC-MR              6:00.00    5:39.99 JOS    
                1:14.63   2:40.96 (1:26.33)   4:24.84 (1:43.88)   5:39.99 (1:15.15)
  3 McGowan, Alessia M        12 Agua Swim Team-MR    5:50.28    5:44.82 JOS    
                1:17.92   2:50.11 (1:32.19)   4:29.24 (1:39.13)   5:44.82 (1:15.58)
  4 Eguchi, Nadia N           11 Agua Swim Team-MR    5:49.98    5:45.46 JOS    
                1:25.29   2:53.23 (1:27.94)   4:31.79 (1:38.56)   5:45.46 (1:13.67)
  5 O'Sullivan, Maureen A     12 Empire-MR            5:48.67    5:46.99 JOS    
                1:24.87   2:50.23 (1:25.36)   4:29.14 (1:38.91)   5:46.99 (1:17.85)
  6 McNeary, Claire           11 LIAC-MR              6:10.00    5:50.00 JOS    
                1:19.30   2:49.61 (1:30.31)   4:32.50 (1:42.89)   5:50.00 (1:17.50)
  7 Ye, Alice                 11 LIAC-MR              6:01.90    5:50.61 JOS    
                1:19.37   2:46.75 (1:27.38)   4:31.95 (1:45.20)   5:50.61 (1:18.66)
  8 Kaplan, Stephanie R       12 LIAC-MR              6:14.27    5:54.60 JOS    
                1:23.88   2:55.31 (1:31.43)   4:39.41 (1:44.10)   5:54.60 (1:15.19)
  9 Park, Irene J             12 LIAC-MR              5:52.98    5:55.03 JOS    
                1:21.01   2:52.37 (1:31.36)   4:33.76 (1:41.39)   5:55.03 (1:21.27)
 10 Ruggiero, Julia P         12 Empire-MR            5:45.45    5:55.04 JOS    
 11 Ackerman, Hadley Chang    11 Agua Swim Team-MR    5:59.82    5:55.42 JOS    
                1:24.57   2:55.30 (1:30.73)   4:36.67 (1:41.37)   5:55.42 (1:18.75)
 12 Caruana, Beth A           12 LIAC-MR              6:00.00    5:56.04 JOS    
                1:20.43   2:50.24 (1:29.81)   4:36.94 (1:46.70)   5:56.04 (1:19.10)
 13 Cerri-Droz, Patricia E    11 LIAC-MR              6:00.00    5:58.85 JOS    
                1:24.47   2:58.02 (1:33.55)   4:37.23 (1:39.21)   5:58.85 (1:21.62)
 14 Shi, Kelly L              12 CAT-NJ               6:03.24    6:00.56 JOS    
                1:23.10   2:52.43 (1:29.33)   4:36.13 (1:43.70)   6:00.56 (1:24.43)
 15 Kelly, Kerry A            12 Empire-MR            5:45.45    6:03.31 JOS    
                1:26.94   2:57.98 (1:31.04)   4:44.19 (1:46.21)   6:03.31 (1:19.12)
 16 Sodi, Allegra T           12 LIAC-MR              6:18.00    6:06.18 JOS    
 17 Heffernan, Kelsey R       12 CAT-NJ               6:07.99    6:08.18 JOS    
                1:20.60   2:56.03 (1:35.43)   4:35.86 (1:39.83)   6:08.18 (1:32.32)
 18 Cyrus, Kiana              12 Tmsuffolk-MR         6:50.95    6:08.23 JOS    
                1:28.58   3:01.43 (1:32.85)   4:44.02 (1:42.59)   6:08.23 (1:24.21)
 19 Elmassry, Jasmine         12 Agua Swim Team-MR    5:56.41    6:10.44 JOS    
                1:33.21   3:08.56 (1:35.35)   4:49.41 (1:40.85)   6:10.44 (1:21.03)
 20 Fazio, Catherine A        11 CAT-NJ               6:23.99    6:14.33 JOS    
                1:30.06   3:06.02 (1:35.96)   4:50.59 (1:44.57)   6:14.33 (1:23.74)
 21 Smith, Steffany I         12 CAT-NJ               6:05.99    6:15.55 JOS    
                1:26.16   3:02.75 (1:36.59)   4:56.44 (1:53.69)   6:15.55 (1:19.11)
 22 Agostino, Amanda L        12 LIAC-MR              6:20.00    6:15.58 JOS    
                1:30.42   3:10.03 (1:39.61)   4:48.22 (1:38.19)   6:15.58 (1:27.36)
 23 Cho, Jessica J            12 Empire-MR            6:01.01    6:19.08        
                1:28.67   3:06.51 (1:37.84)   4:52.92 (1:46.41)   6:19.08 (1:26.16)
 24 Bonneville, Alyssa N      11 TVSC-MR              6:45.86    6:20.86        
                1:35.28   3:10.80 (1:35.52)   4:58.94 (1:48.14)   6:20.86 (1:21.92)
 25 Dalla Riva, Natalie L     12 CAT-NJ               6:25.99    6:23.86        
                1:27.48   3:06.24 (1:38.76)   4:57.28 (1:51.04)   6:23.86 (1:26.58)
 26 Apotsos, Anastasia        12 Tmsuffolk-MR         6:50.90    6:27.36        
                1:33.45   3:09.39 (1:35.94)   5:02.64 (1:53.25)   6:27.36 (1:24.72)
 27 Abdelrahman, Rawan        11 Agua Swim Team-MR    6:41.25    6:27.85        
                1:36.12   3:14.81 (1:38.69)   5:01.15 (1:46.34)   6:27.85 (1:26.70)
 28 Tonna, Mary               12 Tmsuffolk-MR         7:10.90    6:28.48        
                1:35.70   3:17.27 (1:41.57)   5:07.19 (1:49.92)   6:28.48 (1:21.29)
 29 Jin, Vickie               12 Tmsuffolk-MR         6:51.95    6:29.75        
                1:37.40   3:20.45 (1:43.05)   5:07.11 (1:46.66)   6:29.75 (1:22.64)
 30 Scharf, Baylee            12 Tmsuffolk-MR         7:15.95    6:37.01        
                1:34.46   3:13.40 (1:38.94)   5:09.65 (1:56.25)   6:37.01 (1:27.36)
 31 Pon, Stephanie H          12 Empire-MR            5:55.55    6:44.28        
                1:39.73   3:19.00 (1:39.27)   5:12.09 (1:53.09)   6:44.28 (1:32.19)
 32 Lachman, Margaret         12 Agua Swim Team-MR    6:35.00    6:46.72        
                1:36.30   3:21.93 (1:45.63)   5:13.73 (1:51.80)   6:46.72 (1:32.99)
 33 McKenna, Casey            12 Tmsuffolk-MR         7:15.90    6:56.58        
                1:51.14   3:32.83 (1:41.69)   5:27.46 (1:54.63)   6:56.58 (1:29.12)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                28.49  SECT Sectionals
                29.49  ZONE Zones
                31.39  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lara, Krystal D           13 BASC-MR                29.37      29.10 ZONE   
  2 Connor, Deirdre A         14 HAA-MR                 28.83      29.27 ZONE   
  3 Treble, Cara H            13 LIAC-MR                29.43      29.59 JOS    
  4 Gregorace, Zoe R          14 LIAC-MR                30.58      30.03 JOS    
  5 Hall, Julia M             14 LIAC-MR                30.50      30.16 JOS    
  6 Silber, Emma J            14 CAT-NJ                 31.22      30.46 JOS    
  7 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR      30.07      30.54 JOS    
  8 Bischoff, Melissa R       14 LIAC-MR                30.31      30.56 JOS    
  9 Blum, Alyssa N            13 LIAC-MR                31.41      30.74 JOS    
 10 Heaney, Finola M          13 LIAC-MR                31.08      30.92 JOS    
 11 Trzeciak, Veronica J      14 LIAC-MR                31.28      30.94 JOS    
 12 Nakkab, Jasmine R         14 LIAC-MR                31.56      31.26 JOS    
 13 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR      31.24      31.61        
 14 Gaccione, Amanda G        13 CAT-NJ                 30.46      31.65        
 15 Bogdanski, Julia M        14 TVSC-MR                31.97      31.92        
 16 Allen, Arnelle M          14 Agua Swim Team-MR      31.27      32.05        
 17 Isom, Gabrielle I         13 Agua Swim Team-MR      31.64      32.18        
 17 Lynch, Ciaran E           14 North Shore-MR         31.71      32.18        
 19 Piantanida, Giorgia       13 LIAC-MR                32.03      32.19        
 20 Kaefer, Jaimie A          13 BBSC-MR                32.47      32.29        
 21 Fitzpatrick, Aileen P     14 LIAC-MR                32.49      32.30        
 22 Crespo, Sarah M           13 BBSC-MR                32.44      32.39        
 23 Sarubbi, Lara N           13 TVSC-MR                32.52      32.42        
 24 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR           32.06      32.46        
 25 Grosskopf, Sian L         13 TVSC-MR                32.51      32.63        
 26 Gavigan, Casey L          13 TVSC-MR                32.79      32.78        
 27 Chan, Sarah P             13 TVSC-MR                31.81      32.84        
 28 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR         31.98      33.00        
 29 Roberti, Joleen           13 LIAC-MR                34.00      33.09        
 30 Anderson, Emily N         13 TVSC-MR                32.06      33.56        
 31 Pusateri, Julia M         13 LIAC-MR                34.94      33.59        
 32 Lee, Nicole E             14 BBSC-MR                33.62      33.97        
 33 Flugman, Danielle L       13 North Shore-MR         32.63      34.02        
 34 Lana, Rachel E            13 LIAC-MR                35.21      34.05        
 35 Kilgallen, Catherine P    13 LIAC-MR                34.48      34.06        
 36 Villani, Claire M         14 LIAC-MR                33.81      34.20        
 37 Betterbed, Dominique R    13 TVSC-MR                33.38      34.40        
 38 Mattei, Theresa M         13 BBSC-MR                45.99      34.57        
 39 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR      32.99      34.72        
 40 Bay, Alexandria M         13 Agua Swim Team-MR      34.02      34.77        
 41 Berman, Evonne S          13 North Shore-MR         33.24      34.81        
 42 Parbst, Hannah M          13 TVSC-MR                34.74      34.84        
 43 Pierini, Stephanie M      14 HAA-MR                 34.94      34.99        
 44 Wulff, Fallon M           13 LIAC-MR                36.05      35.27        
 45 Carle, Victoria E         13 TVSC-MR                35.31      35.31        
 46 Ballon, Carmen            13 BBSC-MR                45.99      35.43        
 47 Germano, Caroline P       14 LIAC-MR                35.10      35.49        
 48 DiMarinis, Brooke T       14 BBSC-MR                35.47      35.87        
 49 Gharnit, Cassandra        14 BBSC-MR                36.72      35.95        
 50 Falletta, Gillian T       13 Tmsuffolk-MR           37.79      37.36        
 51 Kong, Rose N              13 TVSC-MR                36.54      37.42        
 52 Devlin, Molly G           14 BBSC-MR                38.01      37.65        
 53 Stern, Emma F             14 LIAC-MR                38.23      39.61        
 54 Davison, Dara G           13 LIAC-MR                40.05      39.69        
 55 Mehlberg, Danielle M      13 Tmsuffolk-MR           41.55      41.91        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:01.29  SECT Sectionals
              1:04.09  ZONE Zones
              1:07.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treble, Cara H            13 LIAC-MR              1:02.32    1:01.62 ZONE   
  2 Papsco, Nicole J          14 HAA-MR               1:02.26    1:02.15 ZONE   
  3 Lara, Krystal D           13 BASC-MR              1:03.87    1:02.20 ZONE   
  4 Dominger, Jacqueline      13 HAA-MR               1:01.67    1:02.52 ZONE   
  5 Kaplan, Paige E           14 LIAC-MR              1:04.50    1:02.74 ZONE   
  6 Hall, Julia M             14 LIAC-MR              1:04.38    1:04.52 JOS    
  7 Gregorace, Zoe R          14 LIAC-MR              1:06.43    1:04.64 JOS    
  8 Blum, Alyssa N            13 LIAC-MR              1:07.18    1:06.03 JOS    
  9 Trzeciak, Veronica J      14 LIAC-MR              1:07.29    1:06.04 JOS    
 10 Heaney, Finola M          13 LIAC-MR              1:06.31    1:06.43 JOS    
 11 Jackson, Devin T          14 TVSC-MR              1:07.75    1:06.47 JOS    
 12 Faust, Christina          13 Badger-MR            1:07.89    1:07.16 JOS    
 13 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    1:06.63    1:07.39 JOS    
 14 Bogdanski, Julia M        14 TVSC-MR              1:08.95    1:08.86        
 15 Sarubbi, Lara N           13 TVSC-MR              1:10.38    1:08.97        
 16 Fitzpatrick, Aileen P     14 LIAC-MR              1:09.04    1:08.98        
 17 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR         1:09.30    1:09.42        
 18 Sun, Whitney              13 LIAC-MR              1:08.37    1:09.47        
 19 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    1:06.35    1:09.59        
 19 Altchiler, Emily M        13 Tmsuffolk-MR         1:09.56    1:09.59        
 21 Stanco, Alexa N           13 TVSC-MR              1:09.17    1:09.75        
 22 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR         1:09.84    1:09.90        
 23 Sudweeks, Libbie          13 BBSC-MR              1:19.99    1:10.19        
 24 Kaefer, Jaimie A          13 BBSC-MR              1:12.33    1:10.27        
 25 Nakkab, Jasmine R         14 LIAC-MR              1:06.65    1:10.77        
 26 Lynch, Ciaran E           14 North Shore-MR       1:08.75    1:10.78        
 27 Chan, Sarah P             13 TVSC-MR              1:08.38    1:10.93        
 28 Crespo, Sarah M           13 BBSC-MR              1:14.80    1:11.25        
 29 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR       1:08.00    1:11.61        
 30 Coughlin, Brittany L      13 TVSC-MR              1:11.48    1:11.64        
 31 Anderson, Emily N         13 TVSC-MR              1:09.90    1:12.03        
 32 Gavigan, Casey L          13 TVSC-MR              1:09.47    1:12.27        
 33 Flugman, Danielle L       13 North Shore-MR       1:10.29    1:12.76        
 34 Lee, Nicole E             14 BBSC-MR              1:14.83    1:13.14        
 35 Betterbed, Dominique R    13 TVSC-MR              1:11.38    1:13.55        
 36 Villani, Claire M         14 LIAC-MR              1:14.15    1:13.74        
 37 Slattery, Meghan C        13 IA-MR                1:12.17    1:13.78        
 37 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR         1:13.63    1:13.78        
 39 Dabrowski, Olivia         13 Tmsuffolk-MR         1:12.32    1:13.82        
 40 Kilgallen, Catherine P    13 LIAC-MR              1:12.01    1:13.90        
 41 Grosskopf, Sian L         13 TVSC-MR              1:12.99    1:13.96        
 42 Klinovsky, Katarina       13 Agua Swim Team-MR    1:10.52    1:14.60        
 43 Lawler, Caitlin M         14 BBSC-MR              1:16.08    1:14.83        
 44 Parbst, Hannah M          13 TVSC-MR              1:11.00    1:15.11        
 45 Shaiman, Samantha E       14 BBSC-MR              1:18.85    1:16.68        
 46 Howlin, Elizabeth N       13 HAA-MR               1:13.56    1:17.57        
 47 Germano, Caroline P       14 LIAC-MR              1:15.20    1:18.21        
 48 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR    1:12.50    1:18.23        
 49 Carle, Victoria E         13 TVSC-MR              1:16.76    1:18.51        
 50 Gharnit, Cassandra        14 BBSC-MR              1:17.20    1:18.62        
 51 Wulff, Fallon M           13 LIAC-MR              1:17.71    1:19.15        
 52 Desio, Claire M           14 HAA-MR               1:18.43    1:21.01        
 53 Pierini, Stephanie M      14 HAA-MR               1:18.04    1:22.20        
 54 Ballon, Carmen            13 BBSC-MR              1:39.99    1:22.64        
 55 Romano, Nicole P          13 Empire-MR            1:22.40    1:23.57        
 56 Bentz, Nicole M           14 TVSC-MR              1:22.59    1:24.84        
 56 Kong, Rose N              13 TVSC-MR              1:21.13    1:24.84        
 58 Davison, Dara G           13 LIAC-MR              1:28.68    1:27.62        
 59 Mehlberg, Danielle M      13 Tmsuffolk-MR         1:34.75    1:34.15        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:11.19  SECT Sectionals
              2:18.69  ZONE Zones
              2:29.49  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          14 HAA-MR               2:14.39    2:12.35 ZONE   
                1:04.14   2:12.35 (1:08.21)                                        
  2 Treble, Cara H            13 LIAC-MR              2:14.88    2:15.79 ZONE   
                1:05.74   2:15.79 (1:10.05)                                        
  3 Hall, Julia M             14 LIAC-MR              2:20.25    2:16.21 ZONE   
                1:06.92   2:16.21 (1:09.29)                                        
  4 Heaney, Finola M          13 LIAC-MR              2:25.16    2:23.32 JOS    
                1:09.55   2:23.32 (1:13.77)                                        
  5 Silber, Emma J            14 CAT-NJ               2:27.63    2:23.33 JOS    
                1:09.35   2:23.33 (1:13.98)                                        
  6 Trzeciak, Veronica J      14 LIAC-MR              2:28.67    2:24.16 JOS    
                1:10.99   2:24.16 (1:13.17)                                        
  7 Galea, Andrea A           13 CAT-NJ               2:20.21    2:24.18 JOS    
                1:07.68   2:24.18 (1:16.50)                                        
  8 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    2:23.27    2:24.78 JOS    
                1:11.02   2:24.78 (1:13.76)                                        
  9 DeGoias, Sabrina          13 Tmsuffolk-MR         2:27.16    2:24.99 JOS    
                1:08.69   2:24.99 (1:16.30)                                        
 10 Elwyn, Kitty K            13 Empire-MR            2:25.59    2:25.77 JOS    
                1:09.54   2:25.77 (1:16.23)                                        
 11 Fitzpatrick, Aileen P     14 LIAC-MR              2:27.69    2:26.48 JOS    
                1:10.58   2:26.48 (1:15.90)                                        
 12 Sarubbi, Lara N           13 TVSC-MR              2:29.17    2:26.71 JOS    
                1:11.16   2:26.71 (1:15.55)                                        
 13 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR         2:33.29    2:31.09        
                1:13.36   2:31.09 (1:17.73)                                        
 14 Bogdanski, Julia M        14 TVSC-MR              2:36.20    2:31.20        
                1:13.80   2:31.20 (1:17.40)                                        
 15 Catarinacchio, Jessica G  14 Empire-MR            2:27.38    2:32.05        
 16 Gavigan, Casey L          13 TVSC-MR              2:29.97    2:32.26        
                1:13.12   2:32.26 (1:19.14)                                        
 17 Bischoff, Melissa R       14 LIAC-MR              2:30.17    2:32.58        
                1:14.08   2:32.58 (1:18.50)                                        
 18 Kaefer, Jaimie A          13 BBSC-MR              2:35.49    2:33.20        
                1:13.35   2:33.20 (1:19.85)                                        
 19 Roberti, Joleen           13 LIAC-MR              2:40.00    2:34.34        
                1:13.70   2:34.34 (1:20.64)                                        
 20 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR         2:42.19    2:34.38        
 21 Christianson, Kelsey L    13 HAA-MR               2:30.38    2:34.68        
                1:14.08   2:34.68 (1:20.60)                                        
 22 Stanco, Alexa N           13 TVSC-MR              2:34.01    2:35.73        
                1:14.20   2:35.73 (1:21.53)                                        
 23 O'Sullivan, Raine         14 Empire-MR            2:29.42    2:38.31        
                1:17.55   2:38.31 (1:20.76)                                        
 24 Fuchs, Lindsey            13 Agua Swim Team-MR    2:39.42    2:38.58        
                1:15.03   2:38.58 (1:23.55)                                        
 25 Betterbed, Dominique R    13 TVSC-MR              2:35.16    2:38.63        
                1:16.39   2:38.63 (1:22.24)                                        
 26 Grosskopf, Sian L         13 TVSC-MR              2:32.93    2:38.85        
                1:16.71   2:38.85 (1:22.14)                                        
 27 Pusateri, Julia M         13 LIAC-MR              2:41.09    2:40.09        
                1:17.38   2:40.09 (1:22.71)                                        
 28 Berman, Evonne S          13 North Shore-MR       2:35.63    2:40.88        
                1:16.94   2:40.88 (1:23.94)                                        
 29 Crespo, Sarah M           13 BBSC-MR              2:43.46    2:43.74        
                1:17.80   2:43.74 (1:25.94)                                        
 30 Lee, Nicole E             14 BBSC-MR              2:43.85    2:44.71        
                1:18.71   2:44.71 (1:26.00)                                        
 31 Shaiman, Samantha E       14 BBSC-MR              2:49.41    2:45.46        
                1:20.52   2:45.46 (1:24.94)                                        
 32 Nix, Sabine A             13 Empire-MR            2:43.96    2:46.65        
                1:19.44   2:46.65 (1:27.21)                                        
 33 Wulff, Fallon M           13 LIAC-MR              2:53.62    2:47.94        
                1:20.70   2:47.94 (1:27.24)                                        
 34 Gharnit, Cassandra        14 BBSC-MR              2:59.24    2:54.49        
                1:25.79   2:54.49 (1:28.70)                                        
 35 Ballon, Carmen            13 BBSC-MR              3:59.99    2:58.10        
                1:28.46   2:58.10 (1:29.64)                                        
 36 Loscalzo, Annie M         13 TVSC-MR              2:53.35    2:58.69        
 37 Mattei, Theresa M         13 BBSC-MR              3:59.99    3:03.50        
                1:24.06   3:03.50 (1:39.44)                                        
 38 Davison, Dara G           13 LIAC-MR              3:13.33    3:05.68        
                1:30.72   3:05.68 (1:34.96)                                        
 39 Devlin, Molly G           14 BBSC-MR              3:16.83    3:09.20        
                1:31.91   3:09.20 (1:37.29)                                        
 40 Mehlberg, Danielle M      13 Tmsuffolk-MR         3:31.50    3:25.43        
                1:36.30   3:25.43 (1:49.13)                                        
 -- Cannini, Morgan C         13 IA-MR                3:05.11         DQ        
 -- Boyle, Erin               13 IA-MR                2:32.26         DQ        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:09.19  SECT Sectionals
              1:13.09  ZONE Zones
              1:18.49  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lara, Krystal D           13 BASC-MR              1:09.30    1:08.99 SECT   
  2 Kaplan, Paige E           14 LIAC-MR              1:18.00    1:10.99 ZONE   
  3 Arana, Jessica            13 LIAC-MR              1:14.00    1:11.39 ZONE   
  4 Giovanniello, Kerry A     14 LIAC-MR              1:18.00    1:13.94 JOS    
  5 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    1:12.80    1:15.52 JOS    
  6 Connor, Deirdre A         14 HAA-MR               1:12.86    1:16.42 JOS    
  7 Heaney, Finola M          13 LIAC-MR              1:15.23    1:16.51 JOS    
  8 Blum, Alyssa N            13 LIAC-MR              1:17.76    1:16.64 JOS    
  9 Faust, Christina          13 Badger-MR            1:20.00    1:17.38 JOS    
 10 Treble, Cara H            13 LIAC-MR              1:18.32    1:17.40 JOS    
 11 Jackson, Devin T          14 TVSC-MR              1:18.05    1:17.53 JOS    
 12 Fitzpatrick, Aileen P     14 LIAC-MR              1:18.83    1:18.23 JOS    
 13 Nakkab, Jasmine R         14 LIAC-MR              1:16.07    1:18.49 JOS    
 14 Sun, Whitney              13 LIAC-MR              1:20.05    1:18.56        
 15 Cohen, Olivia M           13 LIAC-MR              1:22.49    1:18.76        
 16 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    1:15.91    1:18.97        
 17 Trzeciak, Veronica J      14 LIAC-MR              1:22.09    1:20.15        
 18 Schlesinger, Sarah B      13 Empire-MR            1:15.54    1:20.39        
 19 Gregorace, Zoe R          14 LIAC-MR              1:20.71    1:20.44        
 20 Kaneko, Stacy C           13 Empire-MR            1:13.97    1:20.68        
 21 Elwyn, Kitty K            13 Empire-MR            1:18.52    1:22.38        
 22 Lu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    1:15.89    1:22.62        
 23 Lynch, Ciaran E           14 North Shore-MR       1:19.49    1:22.75        
 24 Gavigan, Casey L          13 TVSC-MR              1:15.85    1:22.85        
 25 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR         1:25.65    1:23.06        
 26 Kaefer, Jaimie A          13 BBSC-MR              1:21.46    1:23.24        
 27 Chan, Sarah P             13 TVSC-MR              1:20.71    1:23.67        
 28 Flugman, Danielle L       13 North Shore-MR       1:19.12    1:24.14        
 29 Leopizzi, Amanda M        13 Empire-MR            1:18.74    1:24.44        
 30 Kozma, Fanni              13 Empire-MR            1:19.14    1:24.49        
 31 Grosskopf, Sian L         13 TVSC-MR              1:20.70    1:24.52        
 31 Tetlak, Samantha T        13 Tmsuffolk-MR         1:23.78    1:24.52        
 33 Sudweeks, Libbie          13 BBSC-MR              1:27.68    1:24.66        
 34 Crespo, Sarah M           13 BBSC-MR              1:26.11    1:24.92        
 35 Kilgallen, Catherine P    13 LIAC-MR              1:25.30    1:24.96        
 36 Villani, Claire M         14 LIAC-MR              1:26.35    1:25.20        
 37 Germano, Caroline P       14 LIAC-MR              1:24.96    1:25.23        
 38 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR         1:27.04    1:25.41        
 39 Balling, Kayla M          13 BBSC-MR              1:22.63    1:25.52        
 40 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR         1:18.03    1:25.72        
 40 Behnen, Natalie M         13 Empire-MR            1:17.83    1:25.72        
 42 Katchis, Nicole E         13 Empire-MR            1:19.31    1:25.87        
 43 Bogdanski, Julia M        14 TVSC-MR              1:23.22    1:25.89        
 44 O'Sullivan, Raine         14 Empire-MR            1:18.22    1:26.09        
 45 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR         1:30.23    1:27.40        
 46 Carle, Victoria E         13 TVSC-MR              1:28.87    1:27.51        
 47 Falletta, Gillian T       13 Tmsuffolk-MR         1:30.75    1:28.02        
 48 Nix, Sabine A             13 Empire-MR            1:26.24    1:28.07        
 49 Klinovsky, Katarina       13 Agua Swim Team-MR    1:20.32    1:28.08        
 50 Kong, Rose N              13 TVSC-MR              1:28.59    1:28.22        
 51 Desio, Claire M           14 HAA-MR               1:24.78    1:28.23        
 52 Slattery, Meghan C        13 IA-MR                1:27.04    1:28.75        
 53 Lana, Rachel E            13 LIAC-MR              1:33.22    1:29.56        
 54 Veber, Emma E             13 Empire-MR            1:24.19    1:29.74        
 55 Bentz, Nicole M           14 TVSC-MR              1:31.36    1:31.20        
 56 Wulff, Fallon M           13 LIAC-MR              1:32.38    1:33.16        
 57 Bay, Alexandria M         13 Agua Swim Team-MR    1:30.23    1:34.94        
 58 Mehlberg, Danielle M      13 Tmsuffolk-MR         1:34.80    1:35.63        
 59 Pierini, Stephanie M      14 HAA-MR               1:31.03    1:36.01        
 60 Romano, Nicole P          13 Empire-MR            1:36.09    1:36.31        
 61 Ballon, Carmen            13 BBSC-MR              1:49.99    1:38.52        
 62 Stern, Emma F             14 LIAC-MR              1:41.08    1:41.13        
 63 Davison, Dara G           13 LIAC-MR              1:47.33    1:47.54        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:28.29  SECT Sectionals
              2:35.49  ZONE Zones
              2:48.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lara, Krystal D           13 BASC-MR              2:30.17    2:27.97 SECT   
                1:12.30   2:27.97 (1:15.67)                                        
  2 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    2:33.65    2:37.13 JOS    
                1:17.60   2:37.13 (1:19.53)                                        
  3 Piantanida, Giorgia       13 LIAC-MR              2:35.18    2:38.00 JOS    
                1:17.81   2:38.00 (1:20.19)                                        
  4 Gavigan, Casey L          13 TVSC-MR              2:38.97    2:43.51 JOS    
                1:19.98   2:43.51 (1:23.53)                                        
  5 Heffernan, Mackenzie R    14 CAT-NJ               2:38.91    2:45.67 JOS    
                1:20.73   2:45.67 (1:24.94)                                        
  6 Gaccione, Amanda G        13 CAT-NJ               2:45.78    2:46.26 JOS    
                1:22.06   2:46.26 (1:24.20)                                        
  7 Nakkab, Jasmine R         14 LIAC-MR              2:41.48    2:46.28 JOS    
                1:21.17   2:46.28 (1:25.11)                                        
  8 Cohen, Olivia M           13 LIAC-MR              2:50.88    2:46.91 JOS    
                1:23.65   2:46.91 (1:23.26)                                        
  9 Jackson, Devin T          14 TVSC-MR              2:50.40    2:47.43 JOS    
                1:23.49   2:47.43 (1:23.94)                                        
 10 Fitzpatrick, Aileen P     14 LIAC-MR              2:46.64    2:47.66 JOS    
 11 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    2:40.45    2:48.37 JOS    
                1:22.31   2:48.37 (1:26.06)                                        
 12 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR         2:47.76    2:48.60 JOS    
                1:22.88   2:48.60 (1:25.72)                                        
 13 Gregorace, Zoe R          14 LIAC-MR              2:48.74    2:49.71        
                1:23.33   2:49.71 (1:26.38)                                        
 14 DeGoias, Sabrina          13 Tmsuffolk-MR         2:53.66    2:49.99        
                1:21.37   2:49.99 (1:28.62)                                        
 15 Sun, Whitney              13 LIAC-MR              2:51.44    2:52.07        
                1:24.24   2:52.07 (1:27.83)                                        
 16 Anderson, Emily N         13 TVSC-MR              2:51.53    2:53.72        
                1:26.30   2:53.72 (1:27.42)                                        
 17 Kaefer, Jaimie A          13 BBSC-MR              2:53.55    2:54.43        
                1:24.18   2:54.43 (1:30.25)                                        
 18 Elwyn, Kitty K            13 Empire-MR            2:46.19    2:56.34        
                1:26.63   2:56.34 (1:29.71)                                        
 19 Betterbed, Dominique R    13 TVSC-MR              2:53.95    2:56.61        
                1:26.09   2:56.61 (1:30.52)                                        
 20 Grosskopf, Sian L         13 TVSC-MR              2:55.51    2:58.34        
                1:27.40   2:58.34 (1:30.94)                                        
 21 Lynch, Ciaran E           14 North Shore-MR       2:53.27    2:58.68        
                1:27.37   2:58.68 (1:31.31)                                        
 22 Germano, Caroline P       14 LIAC-MR              3:00.25    2:58.91        
                1:27.77   2:58.91 (1:31.14)                                        
 23 O'Sullivan, Raine         14 Empire-MR            2:47.31    2:59.08        
                1:28.54   2:59.08 (1:30.54)                                        
 24 Lee, Nicole E             14 BBSC-MR              3:01.86    3:01.40        
                1:27.18   3:01.40 (1:34.22)                                        
 25 Kaplan, Brooke M          14 LIAC-MR              2:51.22    3:01.61        
                1:29.42   3:01.61 (1:32.19)                                        
 26 Dabrowski, Olivia         13 Tmsuffolk-MR         3:10.95    3:04.26        
                1:31.69   3:04.26 (1:32.57)                                        
 27 Villani, Claire M         14 LIAC-MR              2:57.75    3:04.99        
                1:30.23   3:04.99 (1:34.76)                                        
 28 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR         3:08.38    3:06.26        
 29 Lana, Rachel E            13 LIAC-MR              3:08.07    3:07.91        
                1:32.91   3:07.91 (1:35.00)                                        
 30 Crespo, Sarah M           13 BBSC-MR              3:39.99    3:08.55        
                1:32.52   3:08.55 (1:36.03)                                        
 31 Bay, Alexandria M         13 Agua Swim Team-MR    3:10.00    3:11.12        
                1:33.36   3:11.12 (1:37.76)                                        
 32 Ballon, Carmen            13 BBSC-MR              4:29.99    3:34.07        
                1:47.30   3:34.07 (1:46.77)                                        
 33 Mehlberg, Danielle M      13 Tmsuffolk-MR         3:38.29    3:35.46        
                1:45.07   3:35.46 (1:50.39)                                        
 34 Loscalzo, Annie M         13 TVSC-MR              3:30.57    3:40.33        
 -- Roberti, Joleen           13 LIAC-MR              3:00.00         DQ        
                1:24.75        DQ (1:27.28)                                        
 -- Falletta, Gillian T       13 Tmsuffolk-MR         3:08.73         DQ        
      Did not finish on back
                1:32.65                                                            
 -- Kong, Rose N              13 TVSC-MR              3:13.29         DQ        
                1:37.68                                                            
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:18.69  SECT Sectionals
              1:23.59  ZONE Zones
              1:31.49  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          14 HAA-MR               1:13.57    1:16.44 SECT   
  2 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR       1:21.55    1:23.64 JOS    
  3 Arana, Jessica            13 LIAC-MR              1:27.50    1:24.33 JOS    
  4 Lu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    1:22.72    1:26.54 JOS    
  5 Parbst, Hannah M          13 TVSC-MR              1:24.50    1:26.92 JOS    
  6 Anderson, Emily N         13 TVSC-MR              1:20.79    1:27.03 JOS    
  7 Coughlin, Brittany L      13 TVSC-MR              1:26.40    1:27.80 JOS    
  8 Cohen, Olivia M           13 LIAC-MR              1:28.11    1:27.87 JOS    
  9 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR    1:28.01    1:29.50 JOS    
 10 Bischoff, Melissa R       14 LIAC-MR              1:28.97    1:29.53 JOS    
 11 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    1:28.88    1:29.62 JOS    
 12 Giovanniello, Kerry A     14 LIAC-MR              1:30.00    1:29.95 JOS    
 13 Kilgallen, Catherine P    13 LIAC-MR              1:29.79    1:29.99 JOS    
 14 Piantanida, Giorgia       13 LIAC-MR              1:33.28    1:30.61 JOS    
 15 Pusateri, Julia M         13 LIAC-MR              1:30.12    1:30.79 JOS    
 16 Jackson, Devin T          14 TVSC-MR              1:28.63    1:31.27 JOS    
 17 Stanco, Alexa N           13 TVSC-MR              1:32.56    1:33.43        
 18 Altchiler, Emily M        13 Tmsuffolk-MR         1:34.90    1:34.18        
 19 Kaplan, Brooke M          14 LIAC-MR              1:33.71    1:34.21        
 20 Veber, Emma E             13 Empire-MR            1:29.35    1:35.91        
 21 Nix, Sabine A             13 Empire-MR            1:29.80    1:35.97        
 22 Slattery, Meghan C        13 IA-MR                1:37.48    1:36.45        
 23 Catarinacchio, Jessica G  14 Empire-MR            1:30.90    1:36.54        
 24 Gharnit, Cassandra        14 BBSC-MR              1:38.08    1:38.08        
 25 Tetlak, Samantha T        13 Tmsuffolk-MR         1:38.97    1:38.21        
 26 Germano, Caroline P       14 LIAC-MR              1:36.74    1:38.35        
 27 Carle, Victoria E         13 TVSC-MR              1:35.33    1:38.63        
 28 Howlin, Elizabeth N       13 HAA-MR               1:36.56    1:38.64        
 29 Christianson, Kelsey L    13 HAA-MR               1:35.23    1:39.12        
 30 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR         1:40.72    1:39.32        
 31 DeGoias, Sabrina          13 Tmsuffolk-MR         1:40.22    1:40.39        
 32 Dabrowski, Olivia         13 Tmsuffolk-MR         1:41.96    1:40.64        
 33 Sarubbi, Lara N           13 TVSC-MR              1:37.35    1:41.44        
 34 Romano, Nicole P          13 Empire-MR            1:42.77    1:41.68        
 35 O'Sullivan, Raine         14 Empire-MR            1:39.59    1:41.76        
 36 Desio, Claire M           14 HAA-MR               1:35.90    1:44.13        
 37 Bentz, Nicole M           14 TVSC-MR              1:44.25    1:46.60        
 38 Stern, Emma F             14 LIAC-MR              1:50.21    1:47.12        
 39 Ballon, Carmen            13 BBSC-MR              2:29.99    1:48.05        
 40 Falletta, Gillian T       13 Tmsuffolk-MR         1:49.96    1:49.64        
 41 Kong, Rose N              13 TVSC-MR              1:47.72    1:49.97        
 42 Lana, Rachel E            13 LIAC-MR              1:48.49    1:50.18        
 43 Mehlberg, Danielle M      13 Tmsuffolk-MR         2:05.88    2:02.33        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:48.99  SECT Sectionals
              2:57.79  ZONE Zones
              3:15.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galea, Andrea A           13 CAT-NJ               2:52.51    2:58.26 JOS    
  2 Heffernan, Mackenzie R    14 CAT-NJ               3:02.99    3:02.76 JOS    
                1:29.65   3:02.76 (1:33.11)                                        
  3 Parbst, Hannah M          13 TVSC-MR              2:56.44    3:04.53 JOS    
                1:30.04   3:04.53 (1:34.49)                                        
  4 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR       2:55.66    3:04.82 JOS    
                1:28.13   3:04.82 (1:36.69)                                        
  5 Anderson, Emily N         13 TVSC-MR              3:03.72    3:10.56 JOS    
                1:32.92   3:10.56 (1:37.64)                                        
  6 Kilgallen, Catherine P    13 LIAC-MR              3:13.87    3:13.28 JOS    
                1:34.02   3:13.28 (1:39.26)                                        
  7 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR    3:05.85    3:14.83 JOS    
                1:33.59   3:14.83 (1:41.24)                                        
  8 Pusateri, Julia M         13 LIAC-MR              3:15.30    3:15.99 JOS    
                1:35.28   3:15.99 (1:40.71)                                        
  9 Isom, Gabrielle I         13 Agua Swim Team-MR    3:16.34    3:17.72        
                1:35.81   3:17.72 (1:41.91)                                        
 10 Jackson, Devin T          14 TVSC-MR              3:11.31    3:17.83        
                1:34.34   3:17.83 (1:43.49)                                        
 11 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    3:16.68    3:18.04        
                1:37.75   3:18.04 (1:40.29)                                        
 12 Stanco, Alexa N           13 TVSC-MR              3:20.74    3:20.23        
                1:37.48   3:20.23 (1:42.75)                                        
 13 Kaplan, Brooke M          14 LIAC-MR              3:14.20    3:21.21        
                1:38.42   3:21.21 (1:42.79)                                        
 14 Sarubbi, Lara N           13 TVSC-MR              3:22.09    3:24.05        
                1:40.08   3:24.05 (1:43.97)                                        
 15 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR         3:37.36    3:25.01        
                1:39.25   3:25.01 (1:45.76)                                        
 16 Berman, Evonne S          13 North Shore-MR       3:15.54    3:26.16        
                1:38.99   3:26.16 (1:47.17)                                        
 17 Nix, Sabine A             13 Empire-MR            3:11.76    3:27.07        
                1:42.06   3:27.07 (1:45.01)                                        
 18 Fuchs, Lindsey            13 Agua Swim Team-MR    3:21.10    3:27.12        
                1:39.77   3:27.12 (1:47.35)                                        
 19 Christianson, Kelsey L    13 HAA-MR               3:16.18    3:27.80        
                1:41.15   3:27.80 (1:46.65)                                        
 20 Catarinacchio, Jessica G  14 Empire-MR            3:17.71    3:28.09        
                1:40.72   3:28.09 (1:47.37)                                        
 21 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR         3:45.90    3:28.39        
                1:43.53   3:28.39 (1:44.86)                                        
 22 Germano, Caroline P       14 LIAC-MR              3:25.42    3:28.98        
                1:42.12   3:28.98 (1:46.86)                                        
 23 Allen, Arnelle M          14 Agua Swim Team-MR    3:14.82    3:29.34        
                1:38.17   3:29.34 (1:51.17)                                        
 24 Gharnit, Cassandra        14 BBSC-MR              3:30.86    3:29.63        
                1:40.25   3:29.63 (1:49.38)                                        
 25 Chan, Sarah P             13 TVSC-MR              3:24.46    3:29.90        
                1:42.85   3:29.90 (1:47.05)                                        
 26 Dabrowski, Olivia         13 Tmsuffolk-MR         3:28.74    3:30.94        
                1:43.76   3:30.94 (1:47.18)                                        
 27 Flugman, Danielle L       13 North Shore-MR       3:25.00    3:31.79        
                1:42.59   3:31.79 (1:49.20)                                        
 28 Carle, Victoria E         13 TVSC-MR              3:23.73    3:33.42        
 29 Bogdanski, Julia M        14 TVSC-MR              3:30.62    3:33.52        
                1:42.61   3:33.52 (1:50.91)                                        
 30 Trzeciak, Veronica J      14 LIAC-MR              3:30.00    3:34.99        
                1:42.32   3:34.99 (1:52.67)                                        
 31 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR         3:46.79    3:37.48        
                1:43.93   3:37.48 (1:53.55)                                        
 32 Shaiman, Samantha E       14 BBSC-MR              3:36.96    3:39.54        
                1:46.92   3:39.54 (1:52.62)                                        
 33 Bay, Alexandria M         13 Agua Swim Team-MR    3:36.34    3:43.20        
                1:47.02   3:43.20 (1:56.18)                                        
 34 Falletta, Gillian T       13 Tmsuffolk-MR         3:54.20    3:48.02        
                1:51.60   3:48.02 (1:56.42)                                        
 35 Devlin, Molly G           14 BBSC-MR              3:55.65    3:58.07        
                  16.44   3:58.07 (3:41.63)                                        
 36 Stern, Emma F             14 LIAC-MR              3:51.99    3:59.77        
                1:57.17   3:59.77 (2:02.60)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:06.89  SECT Sectionals
              1:11.29  ZONE Zones
              1:18.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lara, Krystal D           13 BASC-MR              1:09.29    1:08.61 ZONE   
  2 Heffernan, Mackenzie R    14 CAT-NJ               1:09.01    1:08.74 ZONE   
  3 Gregorace, Zoe R          14 LIAC-MR              1:09.24    1:09.79 ZONE   
  4 Hall, Julia M             14 LIAC-MR              1:12.79    1:11.45 JOS    
  5 Nakkab, Jasmine R         14 LIAC-MR              1:12.03    1:13.05 JOS    
  6 Galea, Andrea A           13 CAT-NJ               1:15.08    1:13.68 JOS    
  7 Bischoff, Melissa R       14 LIAC-MR              1:12.40    1:14.07 JOS    
  8 Piantanida, Giorgia       13 LIAC-MR              1:12.64    1:14.76 JOS    
  9 Heaney, Finola M          13 LIAC-MR              1:13.60    1:14.88 JOS    
 10 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    1:14.36    1:15.49 JOS    
 11 Gaccione, Amanda G        13 CAT-NJ               1:19.77    1:15.74 JOS    
 12 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    1:15.70    1:15.76 JOS    
 13 Cohen, Olivia M           13 LIAC-MR              1:16.59    1:16.11 JOS    
 14 Catarinacchio, Jessica G  14 Empire-MR            1:14.05    1:16.75 JOS    
 15 Blum, Alyssa N            13 LIAC-MR              1:17.74    1:17.45 JOS    
 16 Jackson, Devin T          14 TVSC-MR              1:17.17    1:17.66 JOS    
 17 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    1:17.89    1:17.72 JOS    
 18 Silber, Emma J            14 CAT-NJ               1:16.63    1:17.76 JOS    
 19 Elwyn, Kitty K            13 Empire-MR            1:18.86    1:18.09 JOS    
 20 DeGoias, Sabrina          13 Tmsuffolk-MR         1:19.07    1:18.35 JOS    
 21 Fuchs, Lindsey            13 Agua Swim Team-MR    1:19.61    1:19.28        
 22 Villani, Claire M         14 LIAC-MR              1:21.10    1:19.67        
 23 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR         1:17.36    1:19.89        
 24 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR       1:17.81    1:20.11        
 25 Lynch, Ciaran E           14 North Shore-MR       1:17.21    1:20.80        
 26 Isom, Gabrielle I         13 Agua Swim Team-MR    1:19.46    1:22.95        
 27 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR    1:20.13    1:23.84        
 28 Chan, Sarah P             13 TVSC-MR              1:17.42    1:24.11        
 29 Stanco, Alexa N           13 TVSC-MR              1:20.85    1:24.54        
 30 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR         1:26.38    1:26.09        
 31 Allen, Arnelle M          14 Agua Swim Team-MR    1:24.07    1:26.32        
 32 Flugman, Danielle L       13 North Shore-MR       1:24.25    1:27.02        
 33 Kilgallen, Catherine P    13 LIAC-MR              1:30.21    1:27.39        
 34 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR         1:32.29    1:28.05        
 35 Dabrowski, Olivia         13 Tmsuffolk-MR         1:29.60    1:28.07        
 36 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR         1:30.90    1:28.78        
 37 Kaplan, Brooke M          14 LIAC-MR              1:32.56    1:28.92        
 38 Wulff, Fallon M           13 LIAC-MR              1:32.47    1:29.88        
 39 Parbst, Hannah M          13 TVSC-MR              1:30.91    1:30.08        
 40 O'Sullivan, Raine         14 Empire-MR            1:28.07    1:31.36        
 41 Kong, Rose N              13 TVSC-MR              1:34.50    1:32.26        
 42 Lana, Rachel E            13 LIAC-MR              1:39.10    1:34.56        
 42 Nix, Sabine A             13 Empire-MR            1:30.36    1:34.56        
 44 Stern, Emma F             14 LIAC-MR              1:38.62    1:37.82        
 45 Carle, Victoria E         13 TVSC-MR              1:34.42    1:40.29        
 46 Loscalzo, Annie M         13 TVSC-MR              1:42.71    1:42.68        
 47 Davison, Dara G           13 LIAC-MR              2:03.17    1:48.49        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:27.89  SECT Sectionals
              2:37.39  ZONE Zones
              2:53.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueline      13 HAA-MR               2:25.67    2:25.86 SECT   
                1:08.51   2:25.86 (1:17.35)                                        
  2 Gregorace, Zoe R          14 LIAC-MR              2:29.79    2:29.16 ZONE   
                1:09.28   2:29.16 (1:19.88)                                        
  3 Piantanida, Giorgia       13 LIAC-MR              2:37.84    2:38.75 JOS    
                1:16.36   2:38.75 (1:22.39)                                        
  4 Hall, Julia M             14 LIAC-MR              2:41.61    2:42.33 JOS    
                1:17.11   2:42.33 (1:25.22)                                        
  5 Schlesinger, Sarah B      13 Empire-MR            2:40.88    2:43.78 JOS    
                1:18.77   2:43.78 (1:25.01)                                        
  6 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    2:46.80    2:45.39 JOS    
                1:18.94   2:45.39 (1:26.45)                                        
  7 Heaney, Finola M          13 LIAC-MR              2:49.42    2:47.99 JOS    
  8 Nakkab, Jasmine R         14 LIAC-MR              2:36.93    2:48.61 JOS    
                1:17.52   2:48.61 (1:31.09)                                        
  9 Catarinacchio, Jessica G  14 Empire-MR            2:46.49    2:50.78 JOS    
                1:20.24   2:50.78 (1:30.54)                                        
 10 Safovich, Polina F        13 Agua Swim Team-MR    2:46.57    2:51.08 JOS    
                1:20.87   2:51.08 (1:30.21)                                        
 11 Altchiler, Emily M        13 Tmsuffolk-MR         2:54.95    2:51.90 JOS    
                1:23.58   2:51.90 (1:28.32)                                        
 12 DeGoias, Sabrina          13 Tmsuffolk-MR         2:53.55    2:52.37 JOS    
                1:22.84   2:52.37 (1:29.53)                                        
 13 Leopizzi, Amanda M        13 Empire-MR            2:52.45    2:53.85 JOS    
                1:23.05   2:53.85 (1:30.80)                                        
 14 Elwyn, Kitty K            13 Empire-MR            2:59.72    2:55.44        
                1:25.16   2:55.44 (1:30.28)                                        
 15 Sarubbi, Lara N           13 TVSC-MR              3:02.81    2:55.94        
                1:22.48   2:55.94 (1:33.46)                                        
 16 Kaneko, Stacy C           13 Empire-MR            2:50.28    2:56.30        
                1:24.87   2:56.30 (1:31.43)                                        
 17 Lynch, Ciaran E           14 North Shore-MR       2:55.59    2:59.24        
                1:25.08   2:59.24 (1:34.16)                                        
 18 Katchis, Nicole E         13 Empire-MR            2:36.90    2:59.53        
                1:20.46   2:59.53 (1:39.07)                                        
 19 Lawler, Caitlin M         14 BBSC-MR              3:12.15    3:05.40        
                1:29.53   3:05.40 (1:35.87)                                        
 20 Kozma, Fanni              13 Empire-MR            2:53.68    3:05.73        
                1:26.18   3:05.73 (1:39.55)                                        
 21 Chan, Sarah P             13 TVSC-MR              2:59.61    3:14.87        
                1:31.46   3:14.87 (1:43.41)                                        
 22 Bay, Alexandria M         13 Agua Swim Team-MR    3:00.00    3:18.71        
                1:33.47   3:18.71 (1:45.24)                                        
 23 Behnen, Natalie M         13 Empire-MR            3:13.42    3:19.49        
                1:34.14   3:19.49 (1:45.35)                                        
 24 Gerber, Marielle          14 Tmsuffolk-MR         2:57.89    3:19.63        
                1:27.39   3:19.63 (1:52.24)                                        
 25 Grosskopf, Sian L         13 TVSC-MR              3:15.32    3:22.13        
                1:35.33   3:22.13 (1:46.80)                                        
 26 Betterbed, Dominique R    13 TVSC-MR              3:42.02    3:37.53        
                1:37.85   3:37.53 (1:59.68)                                        
 -- Gavigan, Casey L          13 TVSC-MR              2:55.16         DQ        
      Non-simultaneous arms
                1:24.71                                                            
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:28.89  SECT Sectionals
              2:37.59  ZONE Zones
              2:49.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          14 HAA-MR               2:24.81    2:26.51 SECT   
  2 Dominger, Jacqueline      13 HAA-MR               2:31.27    2:30.94 ZONE   
                1:11.21   2:30.94 (1:19.73)                                        
  3 Hall, Julia M             14 LIAC-MR              2:41.52    2:36.40 ZONE   
                1:14.82   2:36.40 (1:21.58)                                        
  4 Lara, Krystal D           13 BASC-MR              2:38.44    2:37.89 JOS    
                1:11.40   2:37.89 (1:26.49)                                        
  5 Tan, Cathy                13 Agua Swim Team-MR    2:39.43    2:41.38 JOS    
                1:17.03   2:41.38 (1:24.35)                                        
  6 Cohen, Olivia M           13 LIAC-MR              2:42.79    2:41.86 JOS    
                1:17.32   2:41.86 (1:24.54)                                        
  7 Schlesinger, Sarah B      13 Empire-MR            2:39.60    2:42.27 JOS    
                1:17.59   2:42.27 (1:24.68)                                        
  8 Elwyn, Kitty K            13 Empire-MR            2:48.38    2:44.22 JOS    
                1:17.82   2:44.22 (1:26.40)                                        
  9 Bischoff, Melissa R       14 LIAC-MR              2:43.17    2:44.25 JOS    
                1:14.71   2:44.25 (1:29.54)                                        
 10 Kleckner, Sabrina G       14 Agua Swim Team-MR    2:43.48    2:45.41 JOS    
                1:20.62   2:45.41 (1:24.79)                                        
 11 Parbst, Hannah M          13 TVSC-MR              2:46.69    2:46.56 JOS    
                1:23.01   2:46.56 (1:23.55)                                        
 12 Schoenfeld, Sarah L       13 North Shore-MR       2:46.62    2:47.33 JOS    
                1:20.90   2:47.33 (1:26.43)                                        
 13 Kaneko, Stacy C           13 Empire-MR            2:40.40    2:47.63 JOS    
                1:19.27   2:47.63 (1:28.36)                                        
 14 Leopizzi, Amanda M        13 Empire-MR            2:46.08    2:47.82 JOS    
                1:19.75   2:47.82 (1:28.07)                                        
 15 Faust, Christina          13 Badger-MR            2:55.00    2:48.70 JOS    
                1:18.98   2:48.70 (1:29.72)                                        
 16 Anderson, Emily N         13 TVSC-MR              2:41.85    2:49.16 JOS    
                1:23.80   2:49.16 (1:25.36)                                        
 17 Coughlin, Brittany L      13 TVSC-MR              2:45.48    2:49.70 JOS    
                1:22.07   2:49.70 (1:27.63)                                        
 18 Katchis, Nicole E         13 Empire-MR            2:38.27    2:49.81 JOS    
                1:19.89   2:49.81 (1:29.92)                                        
 19 Lu, Grace                 13 Agua Swim Team-MR    2:44.63    2:50.49        
                1:23.16   2:50.49 (1:27.33)                                        
 20 Jiran, Ashley             14 Tmsuffolk-MR         2:49.09    2:50.91        
 21 Catarinacchio, Jessica G  14 Empire-MR            2:44.58    2:51.26        
                1:21.42   2:51.26 (1:29.84)                                        
 22 DeGoias, Sabrina          13 Tmsuffolk-MR         2:52.72    2:51.29        
                1:17.67   2:51.29 (1:33.62)                                        
 23 Stanco, Alexa N           13 TVSC-MR              2:55.35    2:52.37        
                1:22.24   2:52.37 (1:30.13)                                        
 24 Paholak, Milah V          13 Agua Swim Team-MR    2:49.09    2:52.84        
                1:21.35   2:52.84 (1:31.49)                                        
 25 Kaefer, Jaimie A          13 BBSC-MR              2:56.72    2:53.63        
                1:21.82   2:53.63 (1:31.81)                                        
 26 Christianson, Kelsey L    13 HAA-MR               2:49.90    2:54.43        
                1:23.34   2:54.43 (1:31.09)                                        
 27 Zahn, Jacqueline          13 Tmsuffolk-MR         2:58.95    2:55.52        
                1:24.30   2:55.52 (1:31.22)                                        
 28 Flugman, Danielle L       13 North Shore-MR       2:50.67    2:56.06        
                1:24.87   2:56.06 (1:31.19)                                        
 29 Kozma, Fanni              13 Empire-MR            2:50.54    2:57.05        
                1:24.54   2:57.05 (1:32.51)                                        
 30 Kaplan, Brooke M          14 LIAC-MR              2:55.75    2:57.35        
                1:29.87   2:57.35 (1:27.48)                                        
 31 Bogdanski, Julia M        14 TVSC-MR              2:56.72    2:57.44        
                1:26.44   2:57.44 (1:31.00)                                        
 32 Chan, Kaitlyn             13 Tmsuffolk-MR         3:02.76    2:59.44        
                1:26.75   2:59.44 (1:32.69)                                        
 33 Behnen, Natalie M         13 Empire-MR            2:47.84    3:01.40        
                1:28.28   3:01.40 (1:33.12)                                        
 34 Pusateri, Julia M         13 LIAC-MR              3:03.25    3:01.99        
                1:27.79   3:01.99 (1:34.20)                                        
 35 Bay, Alexandria M         13 Agua Swim Team-MR    3:04.02    3:02.17        
 36 O'Sullivan, Raine         14 Empire-MR            2:52.54    3:02.64        
                1:28.90   3:02.64 (1:33.74)                                        
 37 Veber, Emma E             13 Empire-MR            2:54.46    3:03.12        
                1:28.96   3:03.12 (1:34.16)                                        
 38 Dabrowski, Olivia         13 Tmsuffolk-MR         3:04.95    3:03.75        
                1:32.03   3:03.75 (1:31.72)                                        
 39 Betterbed, Dominique R    13 TVSC-MR              3:00.18    3:04.03        
                1:30.85   3:04.03 (1:33.18)                                        
 40 Lee, Nicole E             14 BBSC-MR              3:09.86    3:04.31        
                1:25.26   3:04.31 (1:39.05)                                        
 41 Nix, Sabine A             13 Empire-MR            2:55.85    3:05.07        
                1:31.94   3:05.07 (1:33.13)                                        
 42 Tetlak, Samantha T        13 Tmsuffolk-MR         3:28.95    3:06.41        
                1:29.88   3:06.41 (1:36.53)                                        
 43 Lawler, Caitlin M         14 BBSC-MR              3:14.34    3:07.53        
                1:27.93   3:07.53 (1:39.60)                                        
 44 Balling, Kayla M          13 BBSC-MR              3:03.39    3:08.48        
                1:30.15   3:08.48 (1:38.33)                                        
 45 Klinovsky, Katarina       13 Agua Swim Team-MR    2:58.20    3:09.25        
                1:30.22   3:09.25 (1:39.03)                                        
 46 Shaiman, Samantha E       14 BBSC-MR              3:13.15    3:11.13        
                1:37.19   3:11.13 (1:33.94)                                        
 47 Wulff, Fallon M           13 LIAC-MR              3:16.91    3:11.90        
                1:33.44   3:11.90 (1:38.46)                                        
 48 Gharnit, Cassandra        14 BBSC-MR              3:17.79    3:14.67        
                1:35.99   3:14.67 (1:38.68)                                        
 49 Howlin, Elizabeth N       13 HAA-MR               3:12.95    3:14.94        
                1:36.11   3:14.94 (1:38.83)                                        
 50 Falletta, Gillian T       13 Tmsuffolk-MR         3:23.16    3:20.69        
                1:38.87   3:20.69 (1:41.82)                                        
 51 Stern, Emma F             14 LIAC-MR              3:27.06    3:29.33        
                1:38.49   3:29.33 (1:50.84)                                        
 52 Davison, Dara G           13 LIAC-MR              3:45.51    3:37.47        
                1:44.78   3:37.47 (1:52.69)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                28.49  SECT Sectionals
                28.89  ZONE Zones
                30.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Emily C            19 LIAC-MR                27.20      28.62 ZONE   
  2 Toback, Gabbie N          16 LIAC-MR                28.26      28.97 METS   
  3 Treble, Molly M           14 LIAC-MR                29.33      29.30 METS   
  4 Derlath, Erica A          20 LIAC-MR                28.00      29.38 METS   
  5 Schlichte, Lindsay M      15 LIAC-MR                28.81      29.75 METS   
  6 Zawatson, Cady            16 LIAC-MR                29.49      29.79 METS   
  7 Vacchiano, Callie E       17 Tmsuffolk-MR           30.71      30.50        
  8 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR           31.12      30.72        
  9 Moody, Bridget M          16 LIAC-MR                30.74      31.02        
 10 Flynn, Imani A            17 Tmsuffolk-MR           30.13      31.03        
 11 Eastman, Elizabeth M      16 LIAC-MR                30.67      31.13        
 12 Gibbons, Nicolette L      16 LIAC-MR                30.92      31.19        
 13 Lydon, Breann N           15 Tmsuffolk-MR           31.57      31.21        
 14 Sarett, Lara              15 HAA-MR                 30.95      31.36        
 14 Martinez, Adrianna        17 Agua Swim Team-MR      30.28      31.36        
 16 Buckley, Sara E           15 North Shore-MR         30.30      31.37        
 17 Rush, Meaghan C           15 LIAC-MR                32.01      31.80        
 18 Gambo, Elizabeth L        18 BBSC-MR                32.26      31.88        
 19 Scharf, Samantha P        16 Tmsuffolk-MR           31.12      31.91        
 20 Perrone, Amanda J         15 TVSC-MR                32.56      32.17        
 21 Chang, Elizabeth          17 LIAC-MR                31.29      32.27        
 22 Greco, Sarah G            15 LIAC-MR                31.58      32.52        
 23 Shannon, Caroline K       20 Mr-Unattached-MR       31.89      32.57        
 24 Rodriguez, Haley H        15 Empire-MR              32.87      32.58        
 25 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR      32.01      32.61        
 26 Greff, Christie R         15 BBSC-MR                32.40      33.13        
 26 Guastella, Emma           15 Tmsuffolk-MR           32.12      33.13        
 26 Pak, Julie                17 LIAC-MR                32.02      33.13        
 29 Bamba, Katrina M          15 LIAC-MR                32.72      33.79        
 30 O'Hagan, Jessie L         16 BBSC-MR                41.99      33.88        
 31 Schmidt, Jessica P        15 BBSC-MR                33.88      33.91        
 32 Kessler, Danielle S       16 BBSC-MR                33.00      34.03        
 33 DiPreta, Stephanie N      17 LIAC-MR                31.44      34.24        
 34 Ostrander, Emily E        16 TVSC-MR                32.61      34.33        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:01.29  SECT Sectionals
              1:04.09  ZONE Zones
              1:04.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schlichte, Lindsay M      15 LIAC-MR              1:01.21    1:01.63 ZONE   
  2 Connor, Deirdre A         14 HAA-MR               1:01.19    1:02.39 ZONE   
  3 Hain, Karina A            17 Agua Swim Team-MR    1:03.22    1:04.33 METS   
  4 Treble, Molly M           14 LIAC-MR              1:01.96    1:04.43 METS   
  5 Vacchiano, Callie E       17 Tmsuffolk-MR         1:06.17    1:04.90 METS   
  6 Lydon, Breann N           15 Tmsuffolk-MR         1:06.31    1:05.22        
  7 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR         1:06.88    1:06.09        
  8 Eastman, Elizabeth M      16 LIAC-MR              1:08.23    1:07.37        
  9 Winkler, Erika L          16 LIAC-MR              1:05.59    1:07.62        
 10 Chan, Shirley             16 Agua Swim Team-MR    1:04.67    1:07.65        
 11 Coombs, Laurissa R        18 North Shore-MR       1:05.00    1:07.66        
 12 Lui, Geyanne E            15 Agua Swim Team-MR    1:05.60    1:07.78        
 13 Fici, Ann                 15 HAA-MR               1:06.95    1:07.82        
 14 Flynn, Imani A            17 Tmsuffolk-MR         1:08.66    1:07.99        
 15 Gibbons, Nicolette L      16 LIAC-MR              1:06.62    1:08.18        
 16 Rodriguez, Keannie M      15 Agua Swim Team-MR    1:04.94    1:08.98        
 17 Guastella, Emma           15 Tmsuffolk-MR         1:07.69    1:09.03        
 18 Perrone, Amanda J         15 TVSC-MR              1:09.02    1:09.52        
 19 Moody, Bridget M          16 LIAC-MR              1:06.10    1:09.58        
 20 Connor, Megan M           17 HAA-MR               1:06.41    1:09.72        
 21 Sarett, Lara              15 HAA-MR               1:07.85    1:10.04        
 22 Greco, Sarah G            15 LIAC-MR              1:08.86    1:10.45        
 23 Bamba, Katrina M          15 LIAC-MR              1:09.18    1:10.48        
 24 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    1:09.14    1:11.09        
 25 Nunez, Ana                17 Agua Swim Team-MR    1:05.62    1:11.15        
 26 Buckley, Sara E           15 North Shore-MR       1:07.33    1:11.40        
 27 Greff, Christie R         15 BBSC-MR              1:12.97    1:12.59        
 28 Kallansrude, Kaitlyn S    15 BBSC-MR              1:18.84    1:12.92        
 29 Kessler, Danielle S       16 BBSC-MR              1:11.00    1:12.96        
 30 Ebratt, Nicole E          16 Empire-MR            1:06.99    1:13.67        
 31 Pak, Julie                17 LIAC-MR              1:10.51    1:13.79        
 32 Johnston, Marissa L       15 TVSC-MR              1:07.70    1:14.80        
 33 Mirro, Dana N             15 LIAC-MR              1:18.82    1:14.82        
 34 Schmidt, Jessica P        15 BBSC-MR              1:20.08    1:15.80        
 35 Mc Carthy, Shannon K      15 BBSC-MR              1:18.89    1:16.38        
 36 Roche, Bridget M          15 IA-MR                1:14.20    1:17.23        
 37 Friberg, Meghan E         15 TVSC-MR              1:14.93    1:17.27        
 38 Manigbas, Celine B        13 LIAC-MR              1:18.78    1:18.72        
 39 DiMarinis, Brooke T       14 BBSC-MR              1:18.13    1:20.81        
 40 Donovan, Emily M          15 LIAC-MR              1:24.73    1:26.23        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:11.19  SECT Sectionals
              2:16.99  ZONE Zones
              2:18.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor, Deirdre A         14 HAA-MR               2:15.00    2:12.82 ZONE   
                1:04.41   2:12.82 (1:08.41)                                        
  2 Zawatson, Cady            16 LIAC-MR              2:12.14    2:13.52 ZONE   
                1:04.75   2:13.52 (1:08.77)                                        
  3 Skelos, Daphne F          23 UNLIA-MR             2:17.94    2:14.47 ZONE   
                1:05.52   2:14.47 (1:08.95)                                        
  4 Teller, Jacqulyn S        15 LIAC-MR              2:13.13    2:14.96 ZONE   
                1:06.11   2:14.96 (1:08.85)                                        
  5 Toback, Gabbie N          16 LIAC-MR              2:17.45    2:15.39 ZONE   
  6 Moody, Bridget M          16 LIAC-MR              2:18.25    2:16.88 ZONE   
                1:06.13   2:16.88 (1:10.75)                                        
  7 Patrick, Trudiann D       15 LIAC-MR              2:17.40    2:18.18 METS   
                1:06.68   2:18.18 (1:11.50)                                        
  8 Lucas, Marie E            15 LIAC-MR              2:15.97    2:19.97        
                1:07.62   2:19.97 (1:12.35)                                        
  9 D'Arcy, Maggie L          18 Empire-MR            2:07.29    2:22.10        
                1:07.67   2:22.10 (1:14.43)                                        
 10 Lydon, Breann N           15 Tmsuffolk-MR         2:25.07    2:22.30        
                1:08.46   2:22.30 (1:13.84)                                        
 11 Calderoni, Erin P         18 Empire-MR            2:10.10    2:22.51        
                1:08.59   2:22.51 (1:13.92)                                        
 12 Winkler, Erika L          16 LIAC-MR              2:19.58    2:24.24        
                1:09.69   2:24.24 (1:14.55)                                        
 13 Broadbent, Charlotte A    15 TVSC-MR              2:24.71    2:24.99        
                1:09.77   2:24.99 (1:15.22)                                        
 14 Senken, Natasha L         17 LIAC-MR              2:22.89    2:25.91        
                1:11.03   2:25.91 (1:14.88)                                        
 15 Rodriguez, Keannie M      15 Agua Swim Team-MR    2:17.35    2:26.52        
                1:10.89   2:26.52 (1:15.63)                                        
 16 Shannon, Caroline K       20 Mr-Unattached-MR     2:26.15    2:27.02        
                1:10.77   2:27.02 (1:16.25)                                        
 17 Martinez, Adrianna        17 Agua Swim Team-MR    2:25.66    2:27.11        
                1:12.37   2:27.11 (1:14.74)                                        
 18 Rush, Meaghan C           15 LIAC-MR              2:26.85    2:27.41        
 19 Chang, Elizabeth          17 LIAC-MR              2:21.67    2:27.57        
                1:11.34   2:27.57 (1:16.23)                                        
 20 Carey, Alanna N           15 TVSC-MR              2:16.79    2:27.76        
                1:11.52   2:27.76 (1:16.24)                                        
 21 Connor, Megan M           17 HAA-MR               2:24.29    2:28.00        
                1:11.43   2:28.00 (1:16.57)                                        
 22 Lui, Geyanne E            15 Agua Swim Team-MR    2:20.09    2:29.08        
                1:12.74   2:29.08 (1:16.34)                                        
 23 Patapis, Melanie A        16 Empire-MR            2:29.22    2:29.57        
                1:12.64   2:29.57 (1:16.93)                                        
 24 Attner, Lauren T          16 Tmsuffolk-MR         2:26.07    2:31.08        
                1:12.02   2:31.08 (1:19.06)                                        
 25 Sarett, Lara              15 HAA-MR               2:28.63    2:32.35        
                1:11.99   2:32.35 (1:20.36)                                        
 26 Nunez, Ana                17 Agua Swim Team-MR    2:20.41    2:32.36        
                1:13.76   2:32.36 (1:18.60)                                        
 27 Coombs, Laurissa R        18 North Shore-MR       2:20.00    2:32.40        
                1:11.23   2:32.40 (1:21.17)                                        
 28 Eastman, Elizabeth M      16 LIAC-MR              2:27.07    2:32.52        
                1:14.13   2:32.52 (1:18.39)                                        
 29 Fuchs, Amanda B           16 Agua Swim Team-MR    2:25.11    2:33.05        
                1:12.75   2:33.05 (1:20.30)                                        
 30 Barry, Meghan J           17 Empire-MR            2:25.09    2:34.34        
                1:12.74   2:34.34 (1:21.60)                                        
 31 Ebratt, Nicole E          16 Empire-MR            2:22.45    2:34.44        
                1:14.58   2:34.44 (1:19.86)                                        
 32 Flynn, Imani A            17 Tmsuffolk-MR         2:34.70    2:34.75        
                1:13.09   2:34.75 (1:21.66)                                        
 33 Perrone, Amanda J         15 TVSC-MR              2:31.61    2:35.73        
                1:14.69   2:35.73 (1:21.04)                                        
 34 Weinreb, Halley D         16 Empire-MR            2:31.87    2:36.87        
                1:14.11   2:36.87 (1:22.76)                                        
 35 Rodriguez, Haley H        15 Empire-MR            2:38.18    2:36.89        
                1:15.28   2:36.89 (1:21.61)                                        
 36 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    2:32.55    2:37.95        
                1:17.26   2:37.95 (1:20.69)                                        
 37 Roche, Bridget M          15 IA-MR                2:37.21    2:43.00        
                1:17.55   2:43.00 (1:25.45)                                        
 38 Schmidt, Jessica P        15 BBSC-MR              2:45.75    2:43.99        
                1:18.06   2:43.99 (1:25.93)                                        
 39 O'Hagan, Jessie L         16 BBSC-MR              4:15.99    2:44.22        
                1:17.87   2:44.22 (1:26.35)                                        
 40 Ostrander, Emily E        16 TVSC-MR              2:33.93    2:50.35        
                1:22.45   2:50.35 (1:27.90)                                        
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:34.89  SECT Sectionals
              4:46.99  ZONE Zones
              4:52.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zawatson, Cady            16 LIAC-MR              4:35.71    4:37.69 ZONE   
                1:07.13   2:17.41 (1:10.28)   3:28.10 (1:10.69)   4:37.69 (1:09.59)
  2 Connor, Deirdre A         14 HAA-MR               4:42.57    4:38.63 ZONE   
                1:05.81   2:16.23 (1:10.42)   3:27.46 (1:11.23)   4:38.63 (1:11.17)
  3 Treble, Cara H            13 LIAC-MR              4:44.13    4:43.12 ZONE   
                1:07.81   2:20.22 (1:12.41)   3:32.37 (1:12.15)   4:43.12 (1:10.75)
  4 Danin, Kylie L            14 LIAC-MR              4:42.06    4:44.20 ZONE   
                1:07.21   2:20.07 (1:12.86)   3:32.93 (1:12.86)   4:44.20 (1:11.27)
  5 Teller, Jacqulyn S        15 LIAC-MR              4:39.56    4:45.52 ZONE   
                1:06.69   2:17.46 (1:10.77)   3:31.48 (1:14.02)   4:45.52 (1:14.04)
  6 Patrick, Trudiann D       15 LIAC-MR              4:50.14    4:47.30 METS   
  7 Toback, Gabbie N          16 LIAC-MR              5:01.23    4:50.95 METS   
                1:06.73   2:20.04 (1:13.31)   3:35.49 (1:15.45)   4:50.95 (1:15.46)
  8 Moody, Bridget M          16 LIAC-MR              4:49.55    4:53.31        
                1:09.30   2:24.08 (1:14.78)   3:39.73 (1:15.65)   4:53.31 (1:13.58)
  9 Rodriguez, Keannie M      15 Agua Swim Team-MR    4:45.80    4:53.64        
                1:10.71   2:24.76 (1:14.05)   3:40.58 (1:15.82)   4:53.64 (1:13.06)
 10 Piantanida, Giorgia       13 LIAC-MR              4:47.53    4:54.46        
                1:11.29   2:26.00 (1:14.71)   3:40.89 (1:14.89)   4:54.46 (1:13.57)
 11 Lucas, Marie E            15 LIAC-MR              4:37.90    4:54.93        
                1:10.25   2:25.03 (1:14.78)   3:40.63 (1:15.60)   4:54.93 (1:14.30)
 12 Fici, Ann                 15 HAA-MR               4:50.00    4:55.12        
                1:09.44   2:25.27 (1:15.83)   3:41.00 (1:15.73)   4:55.12 (1:14.12)
 13 Gibbons, Nicolette L      16 LIAC-MR              4:59.25    4:59.42        
                1:10.67   2:27.14 (1:16.47)   3:43.80 (1:16.66)   4:59.42 (1:15.62)
 14 Winkler, Erika L          16 LIAC-MR              4:52.57    4:59.65        
                1:11.60   2:28.05 (1:16.45)   3:45.10 (1:17.05)   4:59.65 (1:14.55)
 15 Senken, Natasha L         17 LIAC-MR              4:58.51    5:03.77        
                1:12.79   2:29.49 (1:16.70)   3:46.65 (1:17.16)   5:03.77 (1:17.12)
 16 Blum, Alyssa N            13 LIAC-MR              5:20.39    5:03.92        
                1:11.63   2:29.03 (1:17.40)   3:47.25 (1:18.22)   5:03.92 (1:16.67)
 17 Broadbent, Charlotte A    15 TVSC-MR              5:06.09    5:04.87        
                1:11.99   2:30.36 (1:18.37)   3:48.50 (1:18.14)   5:04.87 (1:16.37)
 18 Carey, Alanna N           15 TVSC-MR              4:54.92    5:09.75        
                1:14.44   2:34.07 (1:19.63)   3:53.48 (1:19.41)   5:09.75 (1:16.27)
 19 Chan, Shirley             16 Agua Swim Team-MR    4:59.33    5:11.03        
                1:13.00   2:31.54 (1:18.54)   3:51.37 (1:19.83)   5:11.03 (1:19.66)
 20 Connor, Megan M           17 HAA-MR               4:55.00    5:12.26        
                1:13.35   2:33.45 (1:20.10)   3:54.13 (1:20.68)   5:12.26 (1:18.13)
 21 Sun, Whitney              13 LIAC-MR              5:18.10    5:12.98        
                1:15.14   2:35.45 (1:20.31)   3:55.70 (1:20.25)   5:12.98 (1:17.28)
 22 Fitzpatrick, Aileen P     14 LIAC-MR              5:26.47    5:13.34        
                1:13.66   2:32.64 (1:18.98)   3:53.26 (1:20.62)   5:13.34 (1:20.08)
 23 Bamba, Katrina M          15 LIAC-MR              5:17.35    5:19.26        
                1:14.76   2:35.73 (1:20.97)   3:57.56 (1:21.83)   5:19.26 (1:21.70)
 24 Trzeciak, Veronica J      14 LIAC-MR              5:45.00    5:24.59        
                1:16.36   2:39.09 (1:22.73)   4:02.51 (1:23.42)   5:24.59 (1:22.08)
 25 Kaplan, Brooke M          14 LIAC-MR              5:30.00    5:24.82        
                1:14.70   2:37.44 (1:22.74)   4:01.60 (1:24.16)   5:24.82 (1:23.22)
 26 Rush, Meaghan C           15 LIAC-MR              5:26.02    5:26.80        
                1:15.78   2:39.41 (1:23.63)   4:05.33 (1:25.92)   5:26.80 (1:21.47)
 27 Bischoff, Melissa R       14 LIAC-MR              5:26.23    5:27.02        
                1:15.66   2:40.44 (1:24.78)   4:03.17 (1:22.73)   5:27.02 (1:23.85)
 28 Kessler, Danielle S       16 BBSC-MR              5:30.00    5:28.62        
                1:17.38   2:42.14 (1:24.76)   4:06.73 (1:24.59)   5:28.62 (1:21.89)
 29 Lee, Nicole E             14 BBSC-MR              6:15.99    5:33.48        
                1:17.17   2:42.67 (1:25.50)   4:08.51 (1:25.84)   5:33.48 (1:24.97)
 30 Lana, Rachel E            13 LIAC-MR              6:02.50    5:39.11        
                1:20.56   2:48.16 (1:27.60)   4:15.22 (1:27.06)   5:39.11 (1:23.89)
 31 Villani, Claire M         14 LIAC-MR              6:07.41    5:40.09        
                1:22.32   2:49.69 (1:27.37)   4:17.30 (1:27.61)   5:40.09 (1:22.79)
 32 Sudweeks, Libbie          13 BBSC-MR              6:05.99    5:40.65        
                1:18.63   2:47.89 (1:29.26)   4:16.88 (1:28.99)   5:40.65 (1:23.77)
 33 Friberg, Meghan E         15 TVSC-MR              5:44.49    5:40.76        
                1:21.46   2:47.88 (1:26.42)   4:16.15 (1:28.27)   5:40.76 (1:24.61)
 34 Pusateri, Julia M         13 LIAC-MR              5:54.54    5:42.68        
                1:23.46   2:51.14 (1:27.68)   4:18.83 (1:27.69)   5:42.68 (1:23.85)
 35 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              5:36.82    5:44.52        
                1:21.87   2:50.02 (1:28.15)   4:18.27 (1:28.25)   5:44.52 (1:26.25)
 36 Shaiman, Samantha E       14 BBSC-MR              6:39.99    5:45.94        
                1:22.65   2:51.66 (1:29.01)   4:20.66 (1:29.00)   5:45.94 (1:25.28)
 37 Roche, Bridget M          15 IA-MR                5:30.84    5:47.15        
                1:21.41   2:49.67 (1:28.26)   4:19.29 (1:29.62)   5:47.15 (1:27.86)
 38 Mirro, Dana N             15 LIAC-MR              6:25.87    5:47.45        
                1:21.09   2:50.62 (1:29.53)   4:20.53 (1:29.91)   5:47.45 (1:26.92)
 39 Balling, Kayla M          13 BBSC-MR              5:55.55    5:53.87        
                1:22.79   2:54.16 (1:31.37)   4:27.11 (1:32.95)   5:53.87 (1:26.76)
 40 Crespo, Sarah M           13 BBSC-MR              6:15.99    5:54.69        
                1:22.75   2:53.73 (1:30.98)   4:27.34 (1:33.61)   5:54.69 (1:27.35)
 
Girls 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              9:29.49  SECT Sectionals
              9:48.39  ZONE Zones
             10:12.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Nicole J          14 HAA-MR               9:40.48    9:27.71 SECT   
                                1:06.82 ( )     1:42.13 (35.31)     2:17.67 (35.54)
        2:53.34 (35.67)     3:29.36 (36.02)     4:05.19 (35.83)     4:41.00 (35.81)
        5:16.91 (35.91)     5:53.12 (36.21)     6:28.97 (35.85)     7:04.93 (35.96)
        7:41.02 (36.09)     8:17.01 (35.99)     8:52.82 (35.81)     9:27.71 (34.89)
  2 Zawatson, Cady            16 LIAC-MR              9:22.35    9:29.77 ZONE   
                                1:07.03 ( )                             2:18.09 ( )
                                3:29.89 ( )                             4:42.31 ( )
                                5:55.02 ( )                             7:07.78 ( )
                                8:20.42 ( )   9:29.77 (1:09.35)                    
  3 Chudy, Charlotte L        16 Agua Swim Team-MR    9:34.91    9:53.26 METS   
                                1:10.18 ( )     1:47.18 (37.00)     2:24.19 (37.01)
        3:01.50 (37.31)     3:38.92 (37.42)     4:16.42 (37.50)     4:53.71 (37.29)
        5:31.28 (37.57)     6:08.24 (36.96)     6:46.17 (37.93)     7:23.47 (37.30)
        8:01.05 (37.58)     8:38.53 (37.48)     9:16.56 (38.03)     9:53.26 (36.70)
  4 Treble, Cara H            13 LIAC-MR             10:41.93    9:54.43 METS   
                  33.30     1:10.07 (36.77)     1:47.84 (37.77)     2:25.32 (37.48)
        3:02.95 (37.63)     3:41.06 (38.11)     4:19.46 (38.40)     4:57.69 (38.23)
        5:30.73 (33.04)     6:13.07 (42.34)     6:44.98 (31.91)     7:28.63 (43.65)
        8:05.73 (37.10)     8:42.56 (36.83)     9:11.25 (28.69)     9:54.43 (43.18)
  5 Rodriguez, Keannie M      15 Agua Swim Team-MR    9:42.75   10:00.75 METS   
                                1:10.53 ( )     1:47.57 (37.04)     2:24.38 (36.81)
        3:01.75 (37.37)     3:39.43 (37.68)     4:16.61 (37.18)     4:54.31 (37.70)
        5:32.03 (37.72)     6:10.04 (38.01)     6:48.26 (38.22)     7:26.63 (38.37)
        8:05.56 (38.93)     8:44.33 (38.77)     9:23.01 (38.68)    10:00.75 (37.74)
  6 Moody, Bridget M          16 LIAC-MR              9:52.56   10:01.70 METS   
                                1:09.89 ( )     1:47.56 (37.67)     2:25.45 (37.89)
        3:03.87 (38.42)     3:42.07 (38.20)     4:14.31 (32.24)     4:58.90 (44.59)
        5:30.74 (31.84)     6:15.74 (45.00)     6:42.20 (26.46)     7:31.79 (49.59)
        8:07.60 (35.81)     8:47.92 (40.32)     9:25.64 (37.72)    10:01.70 (36.06)
  7 Cohen, Olivia M           13 LIAC-MR             10:14.30   10:06.01 METS   
                                1:11.61 ( )     1:49.48 (37.87)     2:27.68 (38.20)
        3:06.06 (38.38)     3:44.23 (38.17)     4:22.68 (38.45)     5:00.67 (37.99)
        5:38.90 (38.23)     6:17.21 (38.31)     6:55.44 (38.23)     7:33.81 (38.37)
        8:12.26 (38.45)     8:50.88 (38.62)     9:22.86 (31.98)    10:06.01 (43.15)
  8 Gibbons, Nicolette L      16 LIAC-MR             10:15.00   10:18.40        
                                1:10.77 ( )     1:48.93 (38.16)     2:27.47 (38.54)
        3:06.07 (38.60)     3:45.44 (39.37)     4:24.56 (39.12)     5:04.13 (39.57)
        5:43.61 (39.48)     6:23.36 (39.75)     7:03.25 (39.89)     7:43.13 (39.88)
        8:22.65 (39.52)     9:01.66 (39.01)     9:40.70 (39.04)    10:18.40 (37.70)
  9 Winkler, Erika L          16 LIAC-MR              9:52.68   10:21.22        
                                1:12.94 ( )     1:51.69 (38.75)     2:30.73 (39.04)
        3:09.71 (38.98)     3:49.09 (39.38)     4:28.36 (39.27)     5:07.57 (39.21)
        5:47.02 (39.45)     6:26.49 (39.47)     7:05.93 (39.44)     7:45.17 (39.24)
        8:24.39 (39.22)     9:03.97 (39.58)     9:43.22 (39.25)    10:21.22 (38.00)
 10 Senken, Natasha L         17 LIAC-MR             10:19.98   10:26.59        
                                1:12.68 ( )                             2:32.16 ( )
                                3:51.50 ( )                             5:10.07 ( )
                                6:29.37 ( )                             7:49.29 ( )
                                9:08.63 ( )  10:26.59 (1:17.96)                    
 11 Shaiman, Samantha E       14 BBSC-MR             14:39.99   11:59.85        
                  37.96     1:22.68 (44.72)     2:08.63 (45.95)     2:55.17 (46.54)
        3:41.23 (46.06)     4:27.90 (46.67)     5:14.18 (46.28)     6:00.76 (46.58)
        6:46.56 (45.80)     7:32.21 (45.65)     8:18.04 (45.83)     9:03.59 (45.55)
        9:48.79 (45.20)    10:33.83 (45.04)    11:18.59 (44.76)    11:59.85 (41.26)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:09.19  SECT Sectionals
              1:12.69  ZONE Zones
              1:14.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Derlath, Erica A          20 LIAC-MR              1:07.30    1:10.95 ZONE   
  2 Hain, Karina A            17 Agua Swim Team-MR    1:07.37    1:10.97 ZONE   
  3 Lydon, Breann N           15 Tmsuffolk-MR         1:14.55    1:11.73 ZONE   
  4 Bamba, Katrina M          15 LIAC-MR              1:14.28    1:13.74 METS   
  5 Winkler, Erika L          16 LIAC-MR              1:14.26    1:13.79 METS   
  6 Schlichte, Lindsay M      15 LIAC-MR              1:14.57    1:14.25 METS   
  7 Marynowski, Ryan M        20 Empire-MR            1:05.42    1:14.81 METS   
  8 Treble, Molly M           14 LIAC-MR              1:15.29    1:14.83 METS   
  9 Johnston, Marissa L       15 TVSC-MR              1:13.38    1:15.36        
 10 D'Arcy, Maggie L          18 Empire-MR            1:07.79    1:16.02        
 11 Chan, Shirley             16 Agua Swim Team-MR    1:11.26    1:17.64        
 12 Fuchs, Amanda B           16 Agua Swim Team-MR    1:11.77    1:18.37        
 13 Roche, Bridget M          15 IA-MR                1:18.66    1:18.47        
 14 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    1:16.30    1:18.65        
 15 McKallen, Theresa         16 NYSA-MR              1:16.80    1:18.82        
 16 Muller, Kristin N         18 TVSC-MR              1:14.89    1:19.83        
 17 Lui, Geyanne E            15 Agua Swim Team-MR    1:13.28    1:19.93        
 18 Fici, Ann                 15 HAA-MR               1:16.99    1:20.08        
 19 Perrone, Amanda J         15 TVSC-MR              1:18.42    1:20.44        
 20 Barry, Meghan J           17 Empire-MR            1:16.68    1:20.47        
 21 Flynn, Imani A            17 Tmsuffolk-MR         1:22.85    1:21.16        
 22 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              1:17.60    1:21.77        
 23 Nunez, Ana                17 Agua Swim Team-MR    1:17.49    1:22.04        
 24 Weinreb, Halley D         16 Empire-MR            1:16.59    1:22.32        
 25 Guastella, Emma           15 Tmsuffolk-MR         1:21.12    1:22.54        
 26 Ebratt, Nicole E          16 Empire-MR            1:15.09    1:22.81        
 27 Shannon, Caroline K       20 Mr-Unattached-MR     1:18.83    1:24.28        
 28 Buckley, Sara E           15 North Shore-MR       1:19.20    1:25.03        
 29 Friberg, Meghan E         15 TVSC-MR              1:20.68    1:26.02        
 30 Kessler, Danielle S       16 BBSC-MR              1:30.00    1:26.24        
 31 Connor, Megan M           17 HAA-MR               1:15.17    1:26.76        
 32 Patapis, Melanie A        16 Empire-MR            1:20.32    1:28.94        
 33 Pak, Julie                17 LIAC-MR              1:27.53    1:29.43        
 34 Mc Carthy, Shannon K      15 BBSC-MR              1:36.50    1:29.45        
 35 Manigbas, Celine B        13 LIAC-MR              1:33.39    1:34.01        
 36 Damm, Jesse K             12 HAA-MR               1:31.43    1:34.28        
 37 Mirro, Dana N             15 LIAC-MR              1:30.19    1:34.73        
 38 Pierini, Stephanie M      14 HAA-MR               1:31.03    1:37.51        
 39 Berman, Dara R            10 North Shore-MR       1:32.89    1:37.52        
 40 Donovan, Emily M          15 LIAC-MR              1:46.00    1:46.46        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:28.29  SECT Sectionals
              2:35.49  ZONE Zones
              2:38.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danin, Kylie L            14 LIAC-MR              2:29.21    2:32.69 ZONE   
  2 Treble, Molly M           14 LIAC-MR              2:34.86    2:34.93 ZONE   
                1:15.49   2:34.93 (1:19.44)                                        
  3 Lydon, Breann N           15 Tmsuffolk-MR         2:39.37    2:37.15 METS   
                1:16.76   2:37.15 (1:20.39)                                        
  4 Schlichte, Lindsay M      15 LIAC-MR              2:38.18    2:37.39 METS   
                1:17.40   2:37.39 (1:19.99)                                        
  5 Bamba, Katrina M          15 LIAC-MR              2:36.93    2:38.57 METS   
                1:17.68   2:38.57 (1:20.89)                                        
  6 Patrick, Trudiann D       15 LIAC-MR              2:41.30    2:38.67 METS   
                1:18.34   2:38.67 (1:20.33)                                        
  7 Winkler, Erika L          16 LIAC-MR              2:38.22    2:42.79        
                1:19.11   2:42.79 (1:23.68)                                        
  8 Chan, Shirley             16 Agua Swim Team-MR    2:32.72    2:46.01        
                1:20.67   2:46.01 (1:25.34)                                        
  9 Barry, Meghan J           17 Empire-MR            2:40.60    2:48.60        
                1:21.93   2:48.60 (1:26.67)                                        
 10 Calderoni, Erin P         18 Empire-MR            2:37.71    2:49.41        
                1:22.92   2:49.41 (1:26.49)                                        
 11 Scharf, Samantha P        16 Tmsuffolk-MR         2:41.23    2:50.47        
                1:24.13   2:50.47 (1:26.34)                                        
 12 Coombs, Laurissa R        18 North Shore-MR       2:35.00    2:50.66        
                1:22.02   2:50.66 (1:28.64)                                        
 13 Lui, Geyanne E            15 Agua Swim Team-MR    2:36.09    2:51.49        
                1:23.31   2:51.49 (1:28.18)                                        
 14 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    2:46.34    2:51.72        
                1:24.89   2:51.72 (1:26.83)                                        
 15 Roche, Bridget M          15 IA-MR                2:45.10    2:52.88        
                1:23.70   2:52.88 (1:29.18)                                        
 16 Guastella, Emma           15 Tmsuffolk-MR         2:50.43    2:53.25        
                1:31.75   2:53.25 (1:21.50)                                        
 17 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              2:48.48    2:53.75        
                1:33.19   2:53.75 (1:20.56)                                        
 18 Ebratt, Nicole E          16 Empire-MR            2:37.27    2:54.25        
                1:25.02   2:54.25 (1:29.23)                                        
 19 Carey, Alanna N           15 TVSC-MR              2:39.86    2:54.29        
                1:24.93   2:54.29 (1:29.36)                                        
 20 Rodriguez, Haley H        15 Empire-MR            2:45.17    2:55.99        
                1:27.41   2:55.99 (1:28.58)                                        
 21 DiPreta, Stephanie N      17 LIAC-MR              2:55.00    2:56.12        
                1:32.39   2:56.12 (1:23.73)                                        
 22 Attner, Lauren T          16 Tmsuffolk-MR         2:46.98    2:57.33        
                1:27.11   2:57.33 (1:30.22)                                        
 23 Buckley, Sara E           15 North Shore-MR       2:45.49    2:57.86        
                1:25.86   2:57.86 (1:32.00)                                        
 24 Weinreb, Halley D         16 Empire-MR            2:47.17    2:58.00        
 25 Friberg, Meghan E         15 TVSC-MR              2:55.97    2:58.41        
                1:34.94   2:58.41 (1:23.47)                                        
 26 Broadbent, Charlotte A    15 TVSC-MR              2:57.39    2:59.93        
                1:34.25   2:59.93 (1:25.68)                                        
 27 Patapis, Melanie A        16 Empire-MR            2:51.65    3:03.28        
                1:36.13   3:03.28 (1:27.15)                                        
 28 Kessler, Danielle S       16 BBSC-MR              3:00.00    3:04.47        
                1:37.30   3:04.47 (1:27.17)                                        
 29 Jannsen, Cassandra G      12 North Shore-MR       3:02.68    3:05.53        
                1:36.84   3:05.53 (1:28.69)                                        
 30 O'Hagan, Jessie L         16 BBSC-MR              4:15.99    3:07.95        
                1:31.01   3:07.95 (1:36.94)                                        
 31 Damm, Jesse K             12 HAA-MR               3:09.68    3:12.65        
                1:36.21   3:12.65 (1:36.44)                                        
 32 Pak, Julie                17 LIAC-MR              3:05.42    3:16.52        
                1:35.27   3:16.52 (1:41.25)                                        
 33 Mirro, Dana N             15 LIAC-MR              3:18.56    3:18.86        
                1:36.38   3:18.86 (1:42.48)                                        
 -- Gambo, Elizabeth L        18 BBSC-MR              2:55.86         DQ        
                1:32.90        DQ (1:37.45)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:18.69  SECT Sectionals
              1:22.59  ZONE Zones
              1:24.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vacchiano, Callie E       17 Tmsuffolk-MR         1:22.98    1:22.98 METS   
  2 Sarett, Lara              15 HAA-MR               1:21.94    1:24.14 METS   
  3 McKallen, Theresa         16 NYSA-MR              1:20.75    1:24.20 METS   
  4 Lucas, Marie E            15 LIAC-MR              1:23.03    1:26.01        
  5 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR         1:25.67    1:27.66        
  6 Senken, Natasha L         17 LIAC-MR              1:24.50    1:27.70        
  7 Eastman, Elizabeth M      16 LIAC-MR              1:26.33    1:27.71        
  8 Bamba, Katrina M          15 LIAC-MR              1:28.21    1:28.73        
  9 Shannon, Caroline K       20 Mr-Unattached-MR     1:22.67    1:30.07        
 10 Kallansrude, Kaitlyn S    15 BBSC-MR              1:34.07    1:30.37        
 11 Greff, Christie R         15 BBSC-MR              1:30.50    1:31.35        
 12 Coombs, Laurissa R        18 North Shore-MR       1:28.00    1:33.32        
 13 Sun, Whitney              13 LIAC-MR              1:33.35    1:33.96        
 14 Blum, Alyssa N            13 LIAC-MR              1:38.13    1:34.99        
 15 Perrone, Amanda J         15 TVSC-MR              1:31.99    1:36.38        
 16 Pak, Julie                17 LIAC-MR              1:30.08    1:36.57        
 17 Johnston, Marissa L       15 TVSC-MR              1:34.13    1:36.95        
 18 Guastella, Emma           15 Tmsuffolk-MR         1:35.49    1:37.49        
 19 Greco, Sarah G            15 LIAC-MR              1:38.55    1:40.03        
 20 DiMarinis, Brooke T       14 BBSC-MR              1:40.98    1:42.71        
 21 Damm, Jesse K             12 HAA-MR               1:46.16    1:48.95        
 22 Kessler, Danielle S       16 BBSC-MR              1:50.00    1:51.31        
 23 Berman, Dara R            10 North Shore-MR       1:53.05    1:53.51        
 24 Mc Carthy, Shannon K      15 BBSC-MR              1:56.44    1:54.51        
 25 Donovan, Emily M          15 LIAC-MR              1:55.09    2:08.52        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:48.99  SECT Sectionals
              2:56.29  ZONE Zones
              3:04.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Derlath, Erica A          20 LIAC-MR              2:53.77    2:52.25 ZONE   
                1:23.04   2:52.25 (1:29.21)                                        
  2 Collyer, Courtney         20 BASC-MR              2:50.09    2:52.97 ZONE   
  3 Lucas, Marie E            15 LIAC-MR              2:57.11    2:59.46 METS   
                1:26.00   2:59.46 (1:33.46)                                        
  4 Vacchiano, Callie E       17 Tmsuffolk-MR         2:58.56    3:00.06 METS   
                1:26.81   3:00.06 (1:33.25)                                        
  5 Sarett, Lara              15 HAA-MR               2:57.56    3:02.31 METS   
                1:23.01   3:02.31 (1:39.30)                                        
  6 Shannon, Caroline K       20 Mr-Unattached-MR     2:59.07    3:02.74 METS   
                1:28.59   3:02.74 (1:34.15)                                        
  7 Senken, Natasha L         17 LIAC-MR              3:01.85    3:04.14 METS   
                1:28.50   3:04.14 (1:35.64)                                        
  8 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR         3:04.63    3:06.19        
                1:29.98   3:06.19 (1:36.21)                                        
  9 Fici, Ann                 15 HAA-MR               3:05.72    3:07.46        
                1:29.47   3:07.46 (1:37.99)                                        
 10 Greff, Christie R         15 BBSC-MR              3:15.25    3:15.30        
                1:33.24   3:15.30 (1:42.06)                                        
 11 Perrone, Amanda J         15 TVSC-MR              3:19.00    3:24.05        
                1:37.57   3:24.05 (1:46.48)                                        
 12 Greco, Sarah G            15 LIAC-MR              3:31.53    3:29.81        
                1:39.72   3:29.81 (1:50.09)                                        
 13 Damm, Jesse K             12 HAA-MR               3:43.10    3:50.37        
                1:52.95   3:50.37 (1:57.42)                                        
 14 Ostrander, Emily E        16 TVSC-MR              3:53.03    4:02.45        
                1:56.38   4:02.45 (2:06.07)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:06.89  SECT Sectionals
              1:09.89  ZONE Zones
              1:11.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collyer, Courtney         20 BASC-MR              1:06.29    1:06.21 SECT   
  2 Derlath, Erica A          20 LIAC-MR              1:07.03    1:06.89 SECT   
  3 Danin, Kylie L            14 LIAC-MR              1:07.88    1:08.21 ZONE   
  4 Chan, Shirley             16 Agua Swim Team-MR    1:08.84    1:10.07 METS   
  5 Skelos, Daphne F          23 UNLIA-MR             1:13.56    1:10.34 METS   
  6 Kelly, Emily C            19 LIAC-MR              1:07.03    1:10.45 METS   
  7 Teller, Jacqulyn S        15 LIAC-MR              1:11.23    1:10.73 METS   
  8 Eastman, Elizabeth M      16 LIAC-MR              1:09.22    1:11.58 METS   
  9 Schlichte, Lindsay M      15 LIAC-MR              1:17.32    1:11.72 METS   
 10 Flynn, Imani A            17 Tmsuffolk-MR         1:14.14    1:12.81        
 11 D'Arcy, Maggie L          18 Empire-MR            1:04.91    1:13.51        
 12 Gibbons, Nicolette L      16 LIAC-MR              1:13.52    1:13.57        
 13 Vacchiano, Callie E       17 Tmsuffolk-MR         1:15.13    1:13.85        
 14 Lui, Geyanne E            15 Agua Swim Team-MR    1:11.20    1:14.74        
 15 Treble, Molly M           14 LIAC-MR              1:12.49    1:16.69        
 16 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              1:22.76    1:16.82        
 17 Martinez, Adrianna        17 Agua Swim Team-MR    1:10.23    1:17.33        
 18 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR         1:20.32    1:17.71        
 19 Weinreb, Halley D         16 Empire-MR            1:14.85    1:20.00        
 20 Chang, Elizabeth          17 LIAC-MR              1:13.67    1:20.23        
 21 Attner, Lauren T          16 Tmsuffolk-MR         1:21.97    1:21.92        
 22 Guastella, Emma           15 Tmsuffolk-MR         1:23.42    1:22.27        
 23 Coombs, Laurissa R        18 North Shore-MR       1:12.00    1:22.60        
 24 Ebratt, Nicole E          16 Empire-MR            1:18.81    1:22.74        
 25 Scharf, Samantha P        16 Tmsuffolk-MR         1:20.08    1:23.29        
 26 Buckley, Sara E           15 North Shore-MR       1:19.70    1:24.11        
 27 Schmidt, Jessica P        15 BBSC-MR              1:29.99    1:24.83        
 28 Patapis, Melanie A        16 Empire-MR            1:23.61    1:25.18        
 29 Christianson, Kelsey L    13 HAA-MR               1:21.73    1:25.56        
 30 Connor, Megan M           17 HAA-MR               1:17.57    1:25.60        
 31 Nunez, Ana                17 Agua Swim Team-MR    1:18.09    1:26.43        
 32 Barry, Meghan J           17 Empire-MR            1:21.51    1:27.62        
 33 Pak, Julie                17 LIAC-MR              1:25.07    1:27.69        
 34 DiPreta, Stephanie N      17 LIAC-MR              1:21.30    1:28.31        
 35 Greco, Sarah G            15 LIAC-MR              1:26.92    1:29.04        
 36 Mirro, Dana N             15 LIAC-MR              1:30.77    1:30.92        
 37 Friberg, Meghan E         15 TVSC-MR              1:40.29    1:37.52        
 -- Damm, Jesse K             12 HAA-MR               1:38.68         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:27.89  SECT Sectionals
              2:31.59  ZONE Zones
              2:43.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Derlath, Erica A          20 LIAC-MR              2:18.98    2:25.19 SECT   
  2 Collyer, Courtney         20 BASC-MR              2:25.69    2:29.57 ZONE   
                1:12.81   2:29.57 (1:16.76)                                        
  3 Marynowski, Ryan M        20 Empire-MR            2:19.73    2:32.15 METS   
                1:11.63   2:32.15 (1:20.52)                                        
  4 Teller, Jacqulyn S        15 LIAC-MR              2:39.44    2:36.93 METS   
                1:14.25   2:36.93 (1:22.68)                                        
  5 Chudy, Charlotte L        16 Agua Swim Team-MR    2:29.62    2:38.49 METS   
                1:15.68   2:38.49 (1:22.81)                                        
  6 Lucas, Marie E            15 LIAC-MR              2:36.71    2:43.76 METS   
                1:16.00   2:43.76 (1:27.76)                                        
  7 Weinreb, Halley D         16 Empire-MR            2:52.72    2:58.42        
                1:23.12   2:58.42 (1:35.30)                                        
  8 Schmidt, Jessica P        15 BBSC-MR              3:59.99    3:13.28        
                1:29.37   3:13.28 (1:43.91)                                        
  9 Barry, Meghan J           17 Empire-MR            3:04.70    3:14.49        
                1:26.09   3:14.49 (1:48.40)                                        
 10 Buckley, Sara E           15 North Shore-MR       3:03.90    3:15.78        
                1:28.89   3:15.78 (1:46.89)                                        
 11 Patapis, Melanie A        16 Empire-MR            3:11.26    3:18.92        
                1:32.24   3:18.92 (1:46.68)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:28.89  SECT Sectionals
              2:35.89  ZONE Zones
              2:37.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collyer, Courtney         20 BASC-MR              2:29.60    2:30.71 ZONE   
                1:12.89   2:30.71 (1:17.82)                                        
  2 Hain, Karina A            17 Agua Swim Team-MR    2:27.46    2:31.78 ZONE   
  3 Zawatson, Cady            16 LIAC-MR              2:33.93    2:33.92 ZONE   
                1:12.90   2:33.92 (1:21.02)                                        
  4 Schlichte, Lindsay M      15 LIAC-MR              2:37.81    2:35.31 ZONE   
                1:12.55   2:35.31 (1:22.76)                                        
  5 Lydon, Breann N           15 Tmsuffolk-MR         2:46.67    2:37.77        
  6 Chan, Shirley             16 Agua Swim Team-MR    2:33.07    2:40.18        
                1:14.30   2:40.18 (1:25.88)                                        
  7 Vacchiano, Callie E       17 Tmsuffolk-MR         2:41.75    2:40.53        
                1:15.98   2:40.53 (1:24.55)                                        
  8 Fici, Ann                 15 HAA-MR               2:41.69    2:41.25        
                1:17.64   2:41.25 (1:23.61)                                        
  9 Chan, Kimberly            15 Tmsuffolk-MR         2:41.74    2:42.39        
                1:17.88   2:42.39 (1:24.51)                                        
 10 D'Arcy, Maggie L          18 Empire-MR            2:33.76    2:42.42        
                1:15.38   2:42.42 (1:27.04)                                        
 11 Lui, Geyanne E            15 Agua Swim Team-MR    2:35.88    2:43.15        
                1:18.68   2:43.15 (1:24.47)                                        
 12 Shannon, Caroline K       20 Mr-Unattached-MR     2:38.22    2:43.20        
                1:18.97   2:43.20 (1:24.23)                                        
 13 Senken, Natasha L         17 LIAC-MR              2:42.66    2:44.85        
                1:19.61   2:44.85 (1:25.24)                                        
 14 Gibbons, Nicolette L      16 LIAC-MR              2:46.45    2:45.26        
                1:17.03   2:45.26 (1:28.23)                                        
 15 Eastman, Elizabeth M      16 LIAC-MR              2:40.45    2:45.90        
                1:19.00   2:45.90 (1:26.90)                                        
 16 Sarett, Lara              15 HAA-MR               2:47.18    2:47.02        
                1:18.99   2:47.02 (1:28.03)                                        
 17 Sun, Whitney              13 LIAC-MR              2:50.51    2:47.11        
                1:17.77   2:47.11 (1:29.34)                                        
 18 McKallen, Theresa         16 NYSA-MR              2:37.83    2:48.31        
                1:20.80   2:48.31 (1:27.51)                                        
 19 Coombs, Laurissa R        18 North Shore-MR       2:38.00    2:48.34        
                1:17.88   2:48.34 (1:30.46)                                        
 20 Greff, Christie R         15 BBSC-MR              2:51.55    2:48.76        
                1:20.07   2:48.76 (1:28.69)                                        
 21 Flynn, Imani A            17 Tmsuffolk-MR         2:49.39    2:48.99        
                1:18.18   2:48.99 (1:30.81)                                        
 22 Moody, Bridget M          16 LIAC-MR              2:44.99    2:49.78        
                1:20.41   2:49.78 (1:29.37)                                        
 23 Connor, Megan M           17 HAA-MR               2:45.10    2:53.90        
                1:22.85   2:53.90 (1:31.05)                                        
 24 Damsky, Abby K            15 Agua Swim Team-MR    2:56.23    2:54.98        
                1:21.06   2:54.98 (1:33.92)                                        
 25 Weinreb, Halley D         16 Empire-MR            2:47.15    2:56.39        
                1:23.52   2:56.39 (1:32.87)                                        
 26 Ebratt, Nicole E          16 Empire-MR            2:46.41    2:56.96        
                1:22.96   2:56.96 (1:34.00)                                        
 27 Galiatsatos, Diana        15 BBSC-MR              2:53.81    2:57.79        
                1:20.50   2:57.79 (1:37.29)                                        
 28 Greco, Sarah G            15 LIAC-MR              2:58.18    2:59.89        
                1:23.95   2:59.89 (1:35.94)                                        
 29 Kallansrude, Kaitlyn S    15 BBSC-MR              3:29.99    2:59.93        
                1:28.28   2:59.93 (1:31.65)                                        
 30 Patapis, Melanie A        16 Empire-MR            2:55.39    3:01.21        
                1:26.74   3:01.21 (1:34.47)                                        
 31 Muller, Kristin N         18 TVSC-MR              2:43.22    3:02.65        
                1:27.80   3:02.65 (1:34.85)                                        
 32 Barry, Meghan J           17 Empire-MR            2:52.69    3:03.28        
                1:22.95   3:03.28 (1:40.33)                                        
 33 Schmidt, Jessica P        15 BBSC-MR              3:59.99    3:07.37        
                1:27.47   3:07.37 (1:39.90)                                        
 34 Manigbas, Celine B        13 LIAC-MR              3:30.00    3:09.30        
                1:29.96   3:09.30 (1:39.34)                                        
 35 Friberg, Meghan E         15 TVSC-MR              3:11.33    3:09.38        
                1:29.85   3:09.38 (1:39.53)                                        
 36 Mirro, Dana N             15 LIAC-MR              3:12.71    3:12.29        
                1:31.07   3:12.29 (1:41.22)                                        
 37 Damm, Jesse K             12 HAA-MR               3:19.85    3:19.18        
                1:35.16   3:19.18 (1:44.02)                                        
 38 Berman, Dara R            10 North Shore-MR       3:27.97    3:25.06        
                1:39.14   3:25.06 (1:45.92)                                        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.59  8&U ZONE Zones
                37.49  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buchen, Kasper G           8 LIAC-MR                39.31      39.51        
  2 Carrenard, Justice A       7 Agua Swim Team-MR      40.15      39.87        
  3 Sodi, Nicolas M            8 LIAC-MR                43.17      42.57        
  4 Sohn, Daniel P             8 LIAC-MR                41.66      43.73        
  5 Yamamoto, Kai              8 Agua Swim Team-MR      42.27      43.80        
  6 Pergan, Cole L             7 TVSC-MR                46.27      44.49        
  7 Glazebnik, Benjamin        7 Tmsuffolk-MR           47.69      44.72        
  8 Pragnell, Tristan Z        7 Agua Swim Team-MR      46.39      45.26        
  9 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR                 45.48      45.70        
 10 Groza, Roberto             7 Tmsuffolk-MR           47.05      46.23        
 11 McClellan, Danny           8 LIAC-MR                55.00      47.78        
 12 Ramirez, Giovanni A        8 LIAC-MR              1:05.00      47.84        
 13 Liu, John                  7 BASC-MR              1:11.00      48.25        
 14 Wu, Kevin                  7 Tmsuffolk-MR           49.18      48.41        
 15 Kahn, Jackson              7 Agua Swim Team-MR      52.79      48.88        
 16 Wun, Chris                 8 LIAC-MR              1:10.00      53.27        
 17 Tonna, Joseph              7 Tmsuffolk-MR           54.19      54.24        
 18 Kim, Miles                 8 Tmsuffolk-MR           54.15      55.52        
 19 Mark, Ryan N               7 Agua Swim Team-MR    1:01.73      57.37        
 20 Maidhof, George            7 HAA-MR                 58.05      58.55        
 21 Collier, Cort              8 Agua Swim Team-MR      58.71      59.55        
 22 Lyashkevych, Ian           7 BASC-MR                58.56    1:00.23        
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:14.09  8&U ZONE Zones
              1:22.99  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       7 Agua Swim Team-MR    1:30.30    1:26.82        
  2 Buchen, Kasper G           8 LIAC-MR              1:27.49    1:27.94        
  3 Yamamoto, Kai              8 Agua Swim Team-MR    1:33.81    1:32.65        
  4 Sohn, Daniel P             8 LIAC-MR              1:30.77    1:36.49        
  5 Sodi, Nicolas M            8 LIAC-MR              1:36.77    1:38.44        
  6 Pragnell, Tristan Z        7 Agua Swim Team-MR    1:40.76    1:41.49        
  7 Glazebnik, Benjamin        7 Tmsuffolk-MR         1:49.64    1:42.32        
  8 Groza, Roberto             7 Tmsuffolk-MR         1:47.70    1:44.74        
  9 Wu, Kevin                  7 Tmsuffolk-MR         1:52.30    1:46.44        
 10 McClellan, Danny           8 LIAC-MR              2:05.00    1:47.89        
 11 Kim, Miles                 8 Tmsuffolk-MR         1:57.77    2:00.23        
 12 Tonna, Joseph              7 Tmsuffolk-MR         1:58.48    2:04.50        
 13 Ortiz, Christian G         8 North Shore-MR       1:49.52    2:05.08        
 14 Mark, Ryan N               7 Agua Swim Team-MR    2:09.35    2:05.52        
 15 Wun, Chris                 8 LIAC-MR              2:30.00    2:12.23        
 16 Lyashkevych, Ian           7 BASC-MR              2:05.58    2:13.54        
 17 Falletta, Nicholas         7 Tmsuffolk-MR         2:18.97    2:25.80        
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:25.69  8&U ZONE Zones
              1:36.99  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       7 Agua Swim Team-MR    1:38.58    1:36.55 JOS    
  2 Buchen, Kasper G           8 LIAC-MR              1:43.44    1:38.30        
  3 Pragnell, Tristan Z        7 Agua Swim Team-MR    1:53.51    1:47.60        
  4 Sodi, Nicolas M            8 LIAC-MR              1:43.75    1:50.68        
  5 Glazebnik, Benjamin        7 Tmsuffolk-MR         2:01.71    1:56.99        
  6 Sohn, Daniel P             8 LIAC-MR              1:58.46    1:58.56        
  7 Wu, Kevin                  7 Tmsuffolk-MR         2:07.03    1:59.80        
  8 McClellan, Danny           8 LIAC-MR              2:15.00    2:03.09        
  9 Ortiz, Christian G         8 North Shore-MR       2:17.06    2:08.48        
 10 Wun, Chris                 8 LIAC-MR              2:40.00    2:08.98        
 11 Tonna, Joseph              7 Tmsuffolk-MR         2:25.90    2:19.50        
 12 Falletta, Nicholas         7 Tmsuffolk-MR         2:31.98    2:35.87        
 -- Lyashkevych, Ian           7 BASC-MR              2:11.00         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
 -- Kim, Miles                 8 Tmsuffolk-MR         2:25.48         DQ        
      No touch at turn
 -- Mark, Ryan N               7 Agua Swim Team-MR    2:24.31         DQ        
 -- Groza, Roberto             7 Tmsuffolk-MR         2:00.28         DQ        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.59  8&U ZONE Zones
                51.99  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yamamoto, Kai              8 Agua Swim Team-MR      53.96      54.30        
  2 Sohn, Daniel P             8 LIAC-MR                55.76      54.85        
  3 Buchen, Kasper G           8 LIAC-MR                58.10      57.14        
  4 Carrenard, Justice A       7 Agua Swim Team-MR      59.41      57.81        
  5 Pragnell, Tristan Z        7 Agua Swim Team-MR    1:02.87      57.93        
  6 Sodi, Nicolas M            8 LIAC-MR              1:03.43    1:02.35        
  7 McClellan, Danny           8 LIAC-MR              1:00.00    1:02.79        
  8 Collier, Cort              8 Agua Swim Team-MR    1:05.76    1:05.60        
  9 Glazebnik, Benjamin        7 Tmsuffolk-MR         1:05.17    1:05.78        
 10 Kim, Miles                 8 Tmsuffolk-MR         1:08.05    1:06.68        
 11 Maidhof, George            7 HAA-MR               1:10.28    1:06.82        
 12 Kahn, Jackson              7 Agua Swim Team-MR    1:16.28    1:07.07        
 13 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR               1:02.69    1:08.94        
 14 Mark, Ryan N               7 Agua Swim Team-MR    1:17.25    1:10.19        
 15 Groza, Roberto             7 Tmsuffolk-MR         1:11.67    1:10.74        
 16 Liu, John                  7 BASC-MR              2:00.00    1:15.02        
 17 Tonna, Joseph              7 Tmsuffolk-MR         1:19.10    1:19.23        
 -- Wun, Chris                 8 LIAC-MR              1:20.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Ramirez, Giovanni A        8 LIAC-MR              1:15.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Pergan, Cole L             7 TVSC-MR              1:00.85         DQ        
      Scissors kick
 -- Wu, Kevin                  7 Tmsuffolk-MR         1:17.62         DQ        
      Scissors kick
 -- Lyashkevych, Ian           7 BASC-MR              1:22.00         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:38.79  8&U ZONE Zones
              1:53.99  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yamamoto, Kai              8 Agua Swim Team-MR    1:55.55    1:51.14 JOS    
  2 Sohn, Daniel P             8 LIAC-MR              1:57.78    1:56.48        
  3 Pragnell, Tristan Z        7 Agua Swim Team-MR    2:21.43    2:07.05        
  4 Sodi, Nicolas M            8 LIAC-MR              2:18.65    2:18.13        
  5 Glazebnik, Benjamin        7 Tmsuffolk-MR         2:29.05    2:19.03        
  6 Groza, Roberto             7 Tmsuffolk-MR         2:35.93    2:24.87        
  7 Kim, Miles                 8 Tmsuffolk-MR         2:28.49    2:28.06        
  8 Lyashkevych, Ian           7 BASC-MR              2:33.00    2:28.76        
  9 Ortiz, Christian G         8 North Shore-MR       2:32.41    2:30.88        
 10 Mark, Ryan N               7 Agua Swim Team-MR    2:35.45    2:37.03        
 11 Wu, Kevin                  7 Tmsuffolk-MR         2:56.95    2:38.71        
 12 Tonna, Joseph              7 Tmsuffolk-MR         2:58.90    2:50.98        
 -- Falletta, Nicholas         7 Tmsuffolk-MR         2:55.90         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.69  8&U ZONE Zones
                43.99  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A       7 Agua Swim Team-MR      48.79      44.18        
  2 Buchen, Kasper G           8 LIAC-MR                47.75      46.40        
  3 Yamamoto, Kai              8 Agua Swim Team-MR      48.80      48.51        
  4 Pragnell, Tristan Z        7 Agua Swim Team-MR      57.79      53.05        
  5 Glazebnik, Benjamin        7 Tmsuffolk-MR         1:00.21      56.45        
  6 Fehrenbach, Robby          8 HAA-MR               1:00.00      57.45        
  7 Pergan, Cole L             7 TVSC-MR                55.89      57.94        
  8 Sodi, Nicolas M            8 LIAC-MR                56.53      58.43        
  9 Groza, Roberto             7 Tmsuffolk-MR         1:05.90    1:08.81        
 10 Kahn, Jackson              7 Agua Swim Team-MR    1:24.31    1:12.07        
 11 Liu, John                  7 BASC-MR              1:34.00    1:12.39        
 12 Collier, Cort              8 Agua Swim Team-MR    1:08.79    1:15.34        
 13 Mark, Ryan N               7 Agua Swim Team-MR    1:24.32    1:15.76        
 -- Sohn, Daniel P             8 LIAC-MR                53.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Lyashkevych, Ian           7 BASC-MR              1:13.62         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Maidhof, George            7 HAA-MR               1:20.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:27.09  8&U ZONE Zones
              1:46.99  8&U JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yamamoto, Kai              8 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:46.28 JOS    
  2 Carrenard, Justice A       7 Agua Swim Team-MR    1:50.90    1:47.89        
  3 Buchen, Kasper G           8 LIAC-MR              1:58.45    2:04.42        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.59  9-10 ZONE Zones
                37.49  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leng, Zachary L           10 LIAC-MR                31.78      31.59 ZONE   
  2 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR                 32.09      32.91 ZONE   
  3 Xu, Kevin J                9 TVSC-MR                32.34      33.42 ZONE   
  4 Champagne, Dylan C        10 TVSC-MR                33.27      33.51 ZONE   
  5 McCormac, Ethan J          9 TVSC-MR                34.70      33.62 JOS    
  6 Kapusta, Adam             10 LIAC-MR                33.55      33.76 JOS    
  7 Duthie, Zachary J         10 Agua Swim Team-MR      34.09      33.94 JOS    
  8 Meyn, Justin F            10 UN-TS-MR               34.39      34.04 JOS    
  9 Towers, Connor D          10 LIAC-MR                33.63      34.20 JOS    
 10 Fitzpatrick, Ian C        10 LIAC-MR                34.17      34.21 JOS    
 11 Arranz, William G         10 North Shore-MR         33.99      34.71 JOS    
 12 Vaynshteyn, Gabriel       10 BASC-MR                35.75      34.91 JOS    
 13 He, David D               10 North Shore-MR         34.03      35.13 JOS    
 14 Scalamandre, Max H        10 LIAC-MR                36.12      36.08 JOS    
 15 Louser, Jason C           10 TVSC-MR                37.03      36.33 JOS    
 16 Wen, Nicholas J            9 Agua Swim Team-MR      37.81      36.57 JOS    
 17 Matossian, Cameron T       9 Agua Swim Team-MR      36.68      36.58 JOS    
 18 Smith, Kelvin J            9 Empire-MR              38.12      36.75 JOS    
 19 Zuric, Luka D             10 TVSC-MR                35.13      36.83 JOS    
 20 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR      36.31      37.03 JOS    
 21 Mark, Colin M             10 Agua Swim Team-MR      39.19      37.24 JOS    
 22 Sodi, Luca D              10 LIAC-MR                37.15      37.32 JOS    
 23 Atay, Deniz                9 Empire-MR              37.30      37.70        
 24 Knight, Derek W           10 LIAC-MR                37.45      37.83        
 25 Copeland, Jared S         10 Empire-MR              38.90      38.02        
 26 Ciriaco, Zachary M        10 LIAC-MR                38.75      38.04        
 27 Klingel, Dean M           10 IA-MR                  38.27      38.28        
 28 Winkeler, Ian T           10 TVSC-MR                38.00      38.32        
 29 Brown, Kieran J           10 LIAC-MR                38.84      38.45        
 30 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR      37.75      38.62        
 31 Mack-Jackson, Benjamin     9 HAA-MR                 37.61      38.73        
 32 Morlock, Tristan M         9 HAA-MR                 37.90      38.89        
 33 Agostino, Vincent J       10 LIAC-MR                38.81      38.99        
 34 Maidhof, Matthew T        10 HAA-MR                 37.08      39.02        
 35 Bances, AJ J              10 TVSC-MR                40.27      39.25        
 36 Pergan III, Chester J      9 TVSC-MR                40.13      39.45        
 37 Coogan, Matt c             9 Empire-MR              40.93      39.46        
 38 Slattery, Brendan P       10 IA-MR                  40.17      39.48        
 39 Adayev, Denis              9 BASC-MR                38.32      39.60        
 40 Dhir, Varun               10 LIAC-MR                38.51      39.67        
 40 Oganesian, Mel            10 BBSC-MR                40.50      39.67        
 42 Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR           40.80      39.84        
 43 Sasso, Thomas B            9 Empire-MR              38.54      39.90        
 44 Hinckley, Charlie          9 Agua Swim Team-MR      43.06      40.08        
 45 Mond, Noah E               9 TVSC-MR                40.71      40.20        
 46 Shklovsky, Nicholas        9 BASC-MR                41.00      40.39        
 47 Luo, Felix                10 Tmsuffolk-MR           40.97      40.45        
 48 Han, Gregory              10 Tmsuffolk-MR           39.84      40.65        
 49 Germano, George R         10 LIAC-MR                40.68      41.14        
 50 Tucker, Chandler J        10 BBSC-MR                42.55      41.26        
 51 Coughlin, Brendon L       10 TVSC-MR                39.30      41.29        
 52 Beloten, Zachary P        10 LIAC-MR                41.44      41.44        
 53 Chan, Matthew S           10 TVSC-MR                40.39      42.10        
 54 Hotetz, Justin P           9 Empire-MR              42.21      42.32        
 55 Polanish, Kevin           10 IA-MR                  42.53      42.51        
 56 Dresser, Kiefer K         10 Agua Swim Team-MR      45.12      43.13        
 57 Markowitz, Hunter N        9 HAA-MR                 41.54      43.14        
 58 Patel, Harshil             9 LIAC-MR                55.00      43.15        
 59 Barrow, Miles A           10 Empire-MR              42.86      43.48        
 60 Brown, Colm M             10 TVSC-MR                44.40      43.77        
 61 Stange, Christopher J      9 TVSC-MR                43.97      43.80        
 62 Ruan, Andrew               9 MSC-MR                 42.77      43.86        
 63 Anderson, Matthew S        9 TVSC-MR                45.66      44.43        
 64 Williams, Brendan M        9 TVSC-MR                46.83      44.60        
 65 Yeung, Timothy             9 LIAC-MR              1:05.00      45.28        
 66 Khoury, Christian          9 BASC-MR                50.00      45.48        
 66 Sohn, Tyler M              9 LIAC-MR                45.49      45.48        
 68 Sallusto, Andrew J         9 LIAC-MR              1:00.00      45.75        
 69 Andrews, Sam T             9 Empire-MR              46.11      45.94        
 70 Wun, James T              10 LIAC-MR                43.98      46.62        
 71 Hunt, Andrew              10 HAA-MR                 46.56      46.72        
 72 Dugourd, Dylan S           9 North Shore-MR         47.96      48.62        
 73 Ryan, Jimmy B              9 TVSC-MR                47.54      48.83        
 74 Maimon, Gary               9 BASC-MR                49.19      49.20        
 75 Rupnarain, Frederic A     10 Tmsuffolk-MR           50.18      49.89        
 76 Liu, Bryant M              9 TVSC-MR                52.86      49.99        
 77 Xin, Alex                  9 MSC-MR                 52.96      50.28        
 78 Toth, Dylan               10 LIAC-MR                48.34      50.98        
 79 Zahn, Danny                9 Tmsuffolk-MR           47.71      51.47        
 80 Rupnarain, Timothy         9 Tmsuffolk-MR           51.91      52.59        
 81 Graca, Antonio            10 HAA-MR                 52.65      52.90        
 82 Peetz, Frederick L         9 BASC-MR                59.00      53.07        
 83 Mattei, Daniel A           9 BBSC-MR                59.99      55.63        
 84 Barry, Tommy C             9 North Shore-MR         55.27      55.92        
 85 Wu, Jonathan               9 Tmsuffolk-MR           54.33      58.09        
 86 Romano, Julian N          10 North Shore-MR       1:05.00    1:01.61        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:14.09  9-10 ZONE Zones
              1:22.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leng, Zachary L           10 LIAC-MR              1:10.17    1:09.49 ZONE   
  2 Duthie, Zachary J         10 Agua Swim Team-MR    1:13.77    1:10.09 ZONE   
  3 Kapusta, Adam             10 LIAC-MR              1:12.19    1:11.80 ZONE   
  4 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR               1:10.72    1:12.26 ZONE   
  5 Champagne, Dylan C        10 TVSC-MR              1:13.08    1:13.22 ZONE   
  6 Xu, Kevin J                9 TVSC-MR              1:13.22    1:13.93 ZONE   
  7 Fitzpatrick, Ian C        10 LIAC-MR              1:15.25    1:14.30 JOS    
  8 Meyn, Justin F            10 UN-TS-MR             1:17.06    1:14.43 JOS    
  9 Stukelman, Asher B         9 Agua Swim Team-MR    1:16.42    1:15.11 JOS    
 10 Scalamandre, Max H        10 LIAC-MR              1:15.15    1:15.34 JOS    
 11 Flint, Patrick J          10 CAT-NJ               1:15.15    1:15.36 JOS    
 12 Kubik, Cameron H          10 TVSC-MR              1:12.60    1:15.64 JOS    
 13 Vaynshteyn, Gabriel       10 BASC-MR              1:17.83    1:16.31 JOS    
 14 Arranz, William G         10 North Shore-MR       1:15.83    1:16.48 JOS    
 15 McCormac, Ethan J          9 TVSC-MR              1:15.13    1:16.69 JOS    
 16 Matossian, Cameron T       9 Agua Swim Team-MR    1:19.64    1:18.22 JOS    
 17 Wen, Nicholas J            9 Agua Swim Team-MR    1:22.04    1:18.63 JOS    
 18 Louser, Jason C           10 TVSC-MR              1:23.71    1:19.37 JOS    
 19 Vintis, Matt T            10 TVSC-MR              1:19.94    1:19.44 JOS    
 20 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    1:20.96    1:19.53 JOS    
 21 Strizhak, Joseph E        10 BASC-MR              1:21.67    1:20.06 JOS    
 22 Copeland, Jared S         10 Empire-MR            1:22.18    1:21.20 JOS    
 23 He, David D               10 North Shore-MR       1:20.53    1:21.92 JOS    
 24 Knight, Derek W           10 LIAC-MR              1:23.05    1:22.19 JOS    
 25 Sodi, Luca D              10 LIAC-MR              1:23.50    1:22.42 JOS    
 26 Ciriaco, Zachary M        10 LIAC-MR              1:22.16    1:22.45 JOS    
 27 Agostino, Vincent J       10 LIAC-MR              1:23.65    1:22.51 JOS    
 28 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR    1:25.18    1:23.28        
 29 Klingel, Dean M           10 IA-MR                1:27.51    1:23.32        
 30 Atay, Deniz                9 Empire-MR            1:25.22    1:23.58        
 31 Zuric, Luka D             10 TVSC-MR              1:18.11    1:23.97        
 32 Morlock, Tristan M         9 HAA-MR               1:24.40    1:24.61        
 33 Winkeler, Ian T           10 TVSC-MR              1:23.68    1:24.97        
 34 Luo, Felix                10 Tmsuffolk-MR         1:26.86    1:25.10        
 35 Adayev, Denis              9 BASC-MR              1:29.25    1:25.26        
 36 Pergan III, Chester J      9 TVSC-MR              1:26.71    1:26.18        
 37 Dhir, Varun               10 LIAC-MR              1:29.25    1:27.60        
 38 Smith, Kelvin J            9 Empire-MR            1:31.83    1:28.09        
 39 Coogan, Matt c             9 Empire-MR            1:26.43    1:28.20        
 40 Sasso, Thomas B            9 Empire-MR            1:27.41    1:28.35        
 41 Mark, Colin M             10 Agua Swim Team-MR    1:26.51    1:28.63        
 42 Dresser, Kiefer K         10 Agua Swim Team-MR    1:34.00    1:28.72        
 43 Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR         1:30.47    1:28.98        
 44 Bances, AJ J              10 TVSC-MR              1:34.78    1:29.46        
 45 Mond, Noah E               9 TVSC-MR              1:29.86    1:30.65        
 46 Coughlin, Brendon L       10 TVSC-MR              1:30.24    1:31.51        
 47 Polanish, Kevin           10 IA-MR                1:38.96    1:31.57        
 48 Beloten, Zachary P        10 LIAC-MR              1:31.01    1:32.45        
 49 Han, Gregory              10 Tmsuffolk-MR         1:29.72    1:32.73        
 50 Shklovsky, Nicholas        9 BASC-MR              1:32.51    1:32.77        
 51 Hotetz, Justin P           9 Empire-MR            1:36.57    1:33.55        
 52 Wun, James T              10 LIAC-MR              1:44.09    1:34.54        
 53 Chan, Matthew S           10 TVSC-MR              1:37.12    1:35.23        
 54 Brown, Colm M             10 TVSC-MR              1:41.67    1:35.92        
 55 Romano, Michael J          9 Empire-MR            1:33.12    1:35.98        
 56 Sohn, Tyler M              9 LIAC-MR              1:36.17    1:36.25        
 57 Dillon, Jack P            10 TVSC-MR              1:36.69    1:37.96        
 58 Vecchio, Jake M            9 TVSC-MR              1:39.97    1:38.59        
 59 Anderson, Matthew S        9 TVSC-MR              1:35.69    1:38.80        
 60 Patel, Harshil             9 LIAC-MR              2:00.00    1:39.69        
 61 Hunt, Andrew              10 HAA-MR               1:53.67    1:40.45        
 62 Barrow, Miles A           10 Empire-MR            1:36.70    1:41.35        
 63 Pase, Wesley J            10 TVSC-MR              1:43.09    1:42.84        
 64 Toth, Dylan               10 LIAC-MR              1:43.85    1:44.88        
 65 Xin, Alex                  9 MSC-MR               1:54.24    1:46.59        
 66 Yeung, Timothy             9 LIAC-MR              2:20.00    1:46.87        
 67 Maimon, Gary               9 BASC-MR              1:52.15    1:48.28        
 68 Rupnarain, Frederic A     10 Tmsuffolk-MR         1:51.25    1:51.30        
 69 Rupnarain, Timothy         9 Tmsuffolk-MR         1:48.64    1:53.23        
 70 Peetz, Frederick L         9 BASC-MR              1:45.00    1:55.11        
 71 Mattei, Daniel A           9 BBSC-MR              2:39.99    1:55.95        
 72 Zahn, Danny                9 Tmsuffolk-MR         1:49.30    1:56.69        
 73 Wu, Jonathan               9 Tmsuffolk-MR         1:55.73    1:59.91        
 74 Barry, Tommy C             9 North Shore-MR       2:10.68    2:00.94        
 75 Romano, Julian N          10 North Shore-MR       2:26.35    2:13.49        
 -- Sallusto, Andrew J         9 LIAC-MR              2:10.00         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 9-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              5:31.49  9-10 ZONE Zones
              6:04.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kapusta, Adam             10 LIAC-MR              5:25.14    5:16.52 ZONE   
                1:15.65   2:36.85 (1:21.20)   3:58.32 (1:21.47)   5:16.52 (1:18.20)
  2 Leng, Zachary L           10 LIAC-MR              5:41.14    5:19.58 ZONE   
  3 Towers, Connor D          10 LIAC-MR              5:27.07    5:19.67 ZONE   
  4 Fitzpatrick, Ian C        10 LIAC-MR              5:42.64    5:27.70 ZONE   
                1:17.34   2:40.70 (1:23.36)   4:05.45 (1:24.75)   5:27.70 (1:22.25)
  5 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR               5:26.36    5:32.79 JOS    
                1:17.99   2:43.44 (1:25.45)   4:09.97 (1:26.53)   5:32.79 (1:22.82)
  6 Daly, Nik A                9 TVSC-MR              5:32.05    5:34.89 JOS    
                1:19.78   2:46.26 (1:26.48)   4:11.66 (1:25.40)   5:34.89 (1:23.23)
  7 Champagne, Dylan C        10 TVSC-MR              5:50.63    5:36.92 JOS    
                1:21.84   2:48.29 (1:26.45)   4:15.45 (1:27.16)   5:36.92 (1:21.47)
  8 Kubik, Cameron H          10 TVSC-MR              5:48.93    5:43.66 JOS    
                1:20.86   2:48.32 (1:27.46)   4:15.90 (1:27.58)   5:43.66 (1:27.76)
  9 Xu, Kevin J                9 TVSC-MR              5:52.32    5:47.42 JOS    
                1:23.13   2:52.68 (1:29.55)   4:22.45 (1:29.77)   5:47.42 (1:24.97)
 10 Matossian, Cameron T       9 Agua Swim Team-MR    6:04.16    5:54.74 JOS    
                1:23.90   2:56.13 (1:32.23)   4:27.91 (1:31.78)   5:54.74 (1:26.83)
 11 Strizhak, Joseph E        10 BASC-MR              6:10.00    5:58.64 JOS    
                1:27.87   3:01.13 (1:33.26)   4:32.56 (1:31.43)   5:58.64 (1:26.08)
 12 Vaynshteyn, Gabriel       10 BASC-MR              6:12.17    6:01.83 JOS    
                1:25.04   2:58.71 (1:33.67)   4:32.44 (1:33.73)   6:01.83 (1:29.39)
 13 Ciriaco, Zachary M        10 LIAC-MR              6:20.00    6:04.02 JOS    
                1:28.06   3:00.68 (1:32.62)   4:33.52 (1:32.84)   6:04.02 (1:30.50)
 14 Stukelman, Asher B         9 Agua Swim Team-MR    6:40.91    6:04.83 JOS    
                1:25.36   2:59.86 (1:34.50)   4:34.56 (1:34.70)   6:04.83 (1:30.27)
 15 McCormac, Ethan J          9 TVSC-MR              6:40.48    6:04.89 JOS    
                1:28.10   3:02.07 (1:33.97)   4:35.82 (1:33.75)   6:04.89 (1:29.07)
 16 Vintis, Matt T            10 TVSC-MR              6:31.00    6:05.25        
                1:28.23   3:03.20 (1:34.97)   4:38.18 (1:34.98)   6:05.25 (1:27.07)
 17 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    6:15.20    6:06.84        
                1:26.05   3:00.83 (1:34.78)   4:35.91 (1:35.08)   6:06.84 (1:30.93)
 18 Wen, Nicholas J            9 Agua Swim Team-MR    6:09.10    6:13.88        
                1:27.38   3:03.62 (1:36.24)   4:40.71 (1:37.09)   6:13.88 (1:33.17)
 19 Zuric, Luka D             10 TVSC-MR              5:55.13    6:15.88        
                1:30.71   3:10.17 (1:39.46)   4:48.67 (1:38.50)   6:15.88 (1:27.21)
 20 O'Malley, Connor M        10 HAA-MR               5:58.01    6:16.39        
                1:28.60   3:06.95 (1:38.35)   4:46.94 (1:39.99)   6:16.39 (1:29.45)
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:25.69  9-10 ZONE Zones
              1:36.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leng, Zachary L           10 LIAC-MR              1:21.08    1:19.04 ZONE   
  2 Flint, Patrick J          10 CAT-NJ               1:25.60    1:24.61 ZONE   
  3 Towers, Connor D          10 LIAC-MR              1:24.15    1:24.68 ZONE   
  4 Fitzpatrick, Ian C        10 LIAC-MR              1:26.15    1:24.73 ZONE   
  5 Scalamandre, Max H        10 LIAC-MR              1:26.73    1:25.36 ZONE   
  6 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR               1:23.78    1:25.54 ZONE   
  7 Champagne, Dylan C        10 TVSC-MR              1:24.30    1:25.63 ZONE   
  8 Kapusta, Adam             10 LIAC-MR              1:25.39    1:26.25 JOS    
  9 Zuric, Luka D             10 TVSC-MR              1:29.99    1:27.11 JOS    
 10 Meyn, Justin F            10 UN-TS-MR             1:41.95    1:27.45 JOS    
 11 Xu, Kevin J                9 TVSC-MR              1:25.66    1:27.79 JOS    
 12 Arranz, William G         10 North Shore-MR       1:24.19    1:29.16 JOS    
 13 Matossian, Cameron T       9 Agua Swim Team-MR    1:28.09    1:29.63 JOS    
 14 Stukelman, Asher B         9 Agua Swim Team-MR    1:28.01    1:29.64 JOS    
 15 Vintis, Matt T            10 TVSC-MR              1:32.21    1:30.15 JOS    
 16 Strizhak, Joseph E        10 BASC-MR              1:32.49    1:30.91 JOS    
 17 McCormac, Ethan J          9 TVSC-MR              1:33.12    1:31.16 JOS    
 18 Vaynshteyn, Gabriel       10 BASC-MR              1:30.70    1:31.57 JOS    
 19 Morlock, Tristan M         9 HAA-MR               1:30.00    1:32.11 JOS    
 20 Wen, Nicholas J            9 Agua Swim Team-MR    1:36.16    1:32.21 JOS    
 21 Louser, Jason C           10 TVSC-MR              1:36.24    1:32.43 JOS    
 22 Ciriaco, Zachary M        10 LIAC-MR              1:33.13    1:32.73 JOS    
 23 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    1:34.14    1:33.97 JOS    
 24 Antiles, Andy J           10 CAT-NJ               1:32.75    1:34.05 JOS    
 25 Luo, Felix                10 Tmsuffolk-MR         1:43.49    1:35.75 JOS    
 26 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR    1:31.74    1:36.23 JOS    
 27 Coogan, Matt c             9 Empire-MR            1:36.26    1:36.33 JOS    
 28 He, David D               10 North Shore-MR       1:32.31    1:36.80 JOS    
 29 Copeland, Jared S         10 Empire-MR            1:42.30    1:37.09        
 30 Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR         1:42.73    1:37.18        
 31 Knight, Derek W           10 LIAC-MR              1:39.11    1:37.49        
 32 Klingel, Dean M           10 IA-MR                1:42.18    1:37.53        
 33 Atay, Deniz                9 Empire-MR            1:40.78    1:37.96        
 34 Sodi, Luca D              10 LIAC-MR              1:37.25    1:38.71        
 35 Mond, Noah E               9 TVSC-MR              1:42.83    1:39.42        
 36 Winkeler, Ian T           10 TVSC-MR              1:39.92    1:39.74        
 37 Germano, George R         10 LIAC-MR              1:38.31    1:39.88        
 38 Sasso, Thomas B            9 Empire-MR            1:37.47    1:40.44        
 39 Shklovsky, Nicholas        9 BASC-MR              1:43.59    1:40.73        
 40 Beloten, Zachary P        10 LIAC-MR              1:43.71    1:42.71        
 41 Adayev, Denis              9 BASC-MR              1:43.13    1:43.51        
 42 Barrow, Miles A           10 Empire-MR            1:45.12    1:43.90        
 43 Sohn, Tyler M              9 LIAC-MR              1:46.22    1:47.39        
 44 Bances, AJ J              10 TVSC-MR              1:51.77    1:47.54        
 45 Polanish, Kevin           10 IA-MR                1:47.84    1:47.96        
 46 Stange, Christopher J      9 TVSC-MR              1:46.74    1:48.81        
 47 Vecchio, Jake M            9 TVSC-MR              1:46.37    1:49.74        
 48 Wun, James T              10 LIAC-MR              1:49.45    1:50.00        
 48 Hunt, Andrew              10 HAA-MR               1:41.43    1:50.00        
 50 Smith, Kelvin J            9 Empire-MR            1:44.92    1:51.06        
 51 Romano, Michael J          9 Empire-MR            1:48.77    1:51.98        
 52 Hotetz, Justin P           9 Empire-MR            1:48.20    1:52.27        
 53 Han, Gregory              10 Tmsuffolk-MR         1:50.17    1:52.42        
 54 Dhir, Varun               10 LIAC-MR              1:48.97    1:52.57        
 55 Dresser, Kiefer K         10 Agua Swim Team-MR    2:02.40    1:53.78        
 56 Xin, Alex                  9 MSC-MR               2:09.12    1:55.37        
 57 Anderson, Matthew S        9 TVSC-MR              1:56.32    1:56.66        
 58 Brown, Colm M             10 TVSC-MR              2:02.08    1:58.50        
 59 Chan, Matthew S           10 TVSC-MR              1:51.64    1:59.83        
 60 Toth, Dylan               10 LIAC-MR              2:03.52    2:01.61        
 61 Patel, Harshil             9 LIAC-MR              2:15.00    2:02.01        
 62 Yeung, Timothy             9 LIAC-MR              2:30.00    2:04.80        
 63 Zahn, Danny                9 Tmsuffolk-MR         2:18.80    2:08.70        
 64 Rupnarain, Timothy         9 Tmsuffolk-MR         2:13.14    2:11.24        
 65 Peetz, Frederick L         9 BASC-MR              1:55.90    2:12.83        
 66 Rupnarain, Frederic A     10 Tmsuffolk-MR         2:14.41    2:16.99        
 67 Pase, Wesley J            10 TVSC-MR              2:02.58    2:17.12        
 68 Romano, Julian N          10 North Shore-MR       2:29.86    2:21.14        
 69 Barry, Tommy C             9 North Shore-MR       2:33.30    2:37.73        
 -- Wu, Jonathan               9 Tmsuffolk-MR         2:11.55         DQ        
      Did not finish on back
 -- Mattei, Daniel A           9 BBSC-MR              2:45.99         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Maimon, Gary               9 BASC-MR              1:57.61         DQ        
 -- Dillon, Jack P            10 TVSC-MR              1:56.38         DQ        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.59  9-10 ZONE Zones
                51.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalamandre, Max H        10 LIAC-MR                44.78      42.26 ZONE   
  2 Daly, Nik A                9 TVSC-MR                42.99      44.58 ZONE   
  3 Towers, Connor D          10 LIAC-MR                46.15      45.27 ZONE   
  4 Winkeler, Ian T           10 TVSC-MR                44.96      46.41 JOS    
  5 Mark, Colin M             10 Agua Swim Team-MR      47.03      46.80 JOS    
  6 Duthie, Zachary J         10 Agua Swim Team-MR      46.79      47.06 JOS    
  7 Mack-Jackson, Benjamin     9 HAA-MR                 46.16      47.59 JOS    
  8 Meyn, Justin F            10 UN-TS-MR               47.73      47.61 JOS    
  9 Strizhak, Joseph E        10 BASC-MR                55.81      47.93 JOS    
 10 Vaynshteyn, Gabriel       10 BASC-MR                47.93      48.10 JOS    
 11 Fitzpatrick, Ian C        10 LIAC-MR                53.28      48.70 JOS    
 12 Arranz, William G         10 North Shore-MR         49.79      49.23 JOS    
 13 O'Malley, Connor M        10 HAA-MR                 48.05      49.29 JOS    
 14 Atay, Deniz                9 Empire-MR              49.17      49.47 JOS    
 15 Kubik, Cameron H          10 TVSC-MR                49.80      49.70 JOS    
 16 Stukelman, Asher B         9 Agua Swim Team-MR      50.42      49.85 JOS    
 17 Sodi, Luca D              10 LIAC-MR                50.17      49.89 JOS    
 18 Louser, Jason C           10 TVSC-MR                48.42      49.92 JOS    
 19 Maidhof, Matthew T        10 HAA-MR                 50.18      51.40 JOS    
 20 Beloten, Zachary P        10 LIAC-MR                51.04      51.52 JOS    
 21 Xu, Kevin J                9 TVSC-MR                49.63      51.96 JOS    
 22 Han, Gregory              10 Tmsuffolk-MR           51.91      52.03        
 23 Wun, James T              10 LIAC-MR                56.92      52.39        
 24 Tucker, Chandler J        10 BBSC-MR                53.99      52.41        
 25 He, David D               10 North Shore-MR         51.84      52.54        
 26 Morlock, Tristan M         9 HAA-MR                 51.77      52.67        
 27 Stange, Christopher J      9 TVSC-MR                50.87      52.68        
 28 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR      55.15      52.84        
 29 Adayev, Denis              9 BASC-MR                53.79      53.04        
 30 Agostino, Vincent J       10 LIAC-MR                54.25      53.37        
 31 Slattery, Brendan P       10 IA-MR                  54.12      53.86        
 32 Luo, Felix                10 Tmsuffolk-MR           52.37      54.10        
 33 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR      52.83      54.11        
 33 Romano, Michael J          9 Empire-MR              50.66      54.11        
 35 Khoury, Christian          9 BASC-MR                55.00      54.43        
 36 Shklovsky, Nicholas        9 BASC-MR                54.85      55.08        
 37 Toth, Dylan               10 LIAC-MR                50.68      55.47        
 38 Sallusto, Andrew J         9 LIAC-MR              1:00.00      55.82        
 39 Dugourd, Dylan S           9 North Shore-MR         54.63      55.84        
 40 Brown, Colm M             10 TVSC-MR                58.70      55.91        
 41 Polanish, Kevin           10 IA-MR                  56.68      55.99        
 42 Vintis, Matt T            10 TVSC-MR                52.87      56.24        
 43 Copeland, Jared S         10 Empire-MR            1:00.84      56.39        
 44 Mond, Noah E               9 TVSC-MR                54.24      57.19        
 45 Sohn, Tyler M              9 LIAC-MR                54.37      57.35        
 46 Oganesian, Mel            10 BBSC-MR              1:00.12      57.36        
 47 Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR         1:08.71      57.53        
 48 Bances, AJ J              10 TVSC-MR                59.07      57.85        
 49 Knight, Derek W           10 LIAC-MR              1:01.08      58.12        
 50 Dresser, Kiefer K         10 Agua Swim Team-MR      57.28      58.24        
 51 Hinckley, Charlie          9 Agua Swim Team-MR      57.82      58.25        
 52 Sasso, Thomas B            9 Empire-MR              57.10      58.56        
 53 Germano, George R         10 LIAC-MR                57.20      58.68        
 54 Patel, Harshil             9 LIAC-MR              1:00.00      59.21        
 55 Markowitz, Hunter N        9 HAA-MR               1:05.08      59.37        
 56 Maimon, Gary               9 BASC-MR                59.80      59.50        
 57 Brown, Kieran J           10 LIAC-MR              1:00.86    1:00.00        
 58 Yeung, Timothy             9 LIAC-MR              1:10.00    1:00.10        
 59 Coogan, Matt c             9 Empire-MR              59.77    1:00.21        
 60 Klingel, Dean M           10 IA-MR                  59.29    1:00.59        
 61 Liu, Bryant M              9 TVSC-MR                58.00    1:00.63        
 62 Rupnarain, Timothy         9 Tmsuffolk-MR           58.35    1:00.79        
 63 Pergan III, Chester J      9 TVSC-MR              1:00.92    1:01.10        
 64 Coughlin, Brendon L       10 TVSC-MR                54.73    1:01.41        
 65 Hunt, Andrew              10 HAA-MR               1:01.78    1:02.29        
 66 Smith, Kelvin J            9 Empire-MR            1:03.17    1:02.88        
 67 Andrews, Sam T             9 Empire-MR            1:01.86    1:03.33        
 68 Chan, Matthew S           10 TVSC-MR              1:04.87    1:03.51        
 69 Barrow, Miles A           10 Empire-MR            1:04.34    1:04.55        
 70 Ryan, Jimmy B              9 TVSC-MR              1:17.69    1:05.54        
 71 Wu, Jonathan               9 Tmsuffolk-MR         1:10.98    1:06.47        
 72 Dhir, Varun               10 LIAC-MR              1:05.47    1:07.03        
 73 Mattei, Daniel A           9 BBSC-MR              1:29.99    1:07.07        
 74 Ruan, Andrew               9 MSC-MR               1:06.98    1:08.47        
 75 Xin, Alex                  9 MSC-MR               1:15.68    1:08.63        
 76 Hotetz, Justin P           9 Empire-MR            1:06.20    1:09.88        
 77 Romano, Julian N          10 North Shore-MR       1:09.12    1:10.27        
 78 Graca, Antonio            10 HAA-MR               1:00.00    1:10.90        
 79 Rupnarain, Frederic A     10 Tmsuffolk-MR         1:01.90    1:12.90        
 80 Peetz, Frederick L         9 BASC-MR              1:40.00    1:13.17        
 81 Barry, Tommy C             9 North Shore-MR       1:13.04    1:14.29        
 82 Zahn, Danny                9 Tmsuffolk-MR         1:19.93    1:19.41        
 -- Anderson, Matthew S        9 TVSC-MR                53.26         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Williams, Brendan M        9 TVSC-MR                56.98         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:38.79  9-10 ZONE Zones
              1:53.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalamandre, Max H        10 LIAC-MR              1:32.79    1:31.04 ZONE   
  2 Duthie, Zachary J         10 Agua Swim Team-MR    1:41.70    1:38.49 ZONE   
  3 Winkeler, Ian T           10 TVSC-MR              1:37.60    1:38.58 ZONE   
  4 Towers, Connor D          10 LIAC-MR              1:41.76    1:39.30 JOS    
  5 Atay, Deniz                9 Empire-MR            1:46.07    1:42.34 JOS    
  6 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR               1:39.71    1:42.46 JOS    
  7 Meyn, Justin F            10 UN-TS-MR             1:47.90    1:42.72 JOS    
  8 Mark, Colin M             10 Agua Swim Team-MR    1:41.17    1:43.46 JOS    
  9 Fitzpatrick, Ian C        10 LIAC-MR              1:52.34    1:44.22 JOS    
 10 Antiles, Andy J           10 CAT-NJ               1:47.34    1:46.09 JOS    
 11 Wen, Nicholas J            9 Agua Swim Team-MR    1:46.51    1:46.24 JOS    
 12 Kubik, Cameron H          10 TVSC-MR              1:46.39    1:46.78 JOS    
 13 Beloten, Zachary P        10 LIAC-MR              1:50.15    1:50.79 JOS    
 14 Duthie, Luke D             9 Agua Swim Team-MR    1:58.25    1:51.12 JOS    
 15 Sodi, Luca D              10 LIAC-MR              1:49.49    1:51.41 JOS    
 16 Luo, Felix                10 Tmsuffolk-MR         2:02.95    1:52.16 JOS    
 17 Stange, Christopher J      9 TVSC-MR              1:52.74    1:53.50 JOS    
 18 Agostino, Vincent J       10 LIAC-MR              1:54.25    1:53.58 JOS    
 19 Adayev, Denis              9 BASC-MR              1:58.40    1:55.12        
 20 Wun, James T              10 LIAC-MR              1:57.24    1:55.72        
 21 Romano, Michael J          9 Empire-MR            1:53.00    1:56.89        
 22 Toth, Dylan               10 LIAC-MR              1:52.23    1:57.42        
 23 Zuric, Luka D             10 TVSC-MR              1:56.14    1:57.45        
 24 He, David D               10 North Shore-MR       2:10.00    1:57.65        
 25 Han, Gregory              10 Tmsuffolk-MR         2:01.52    1:57.83        
 26 Shklovsky, Nicholas        9 BASC-MR              1:55.99    1:57.86        
 27 Polanish, Kevin           10 IA-MR                2:02.28    1:58.44        
 28 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR    2:00.67    1:58.94        
 29 Dresser, Kiefer K         10 Agua Swim Team-MR    2:07.26    1:59.99        
 30 Brown, Colm M             10 TVSC-MR              2:10.67    2:00.30        
 31 Copeland, Jared S         10 Empire-MR            1:54.86    2:00.65        
 32 Mond, Noah E               9 TVSC-MR              1:57.17    2:01.49        
 33 Knight, Derek W           10 LIAC-MR              2:02.54    2:01.56        
 34 Sasso, Thomas B            9 Empire-MR            2:00.82    2:01.71        
 35 Sallusto, Andrew J         9 LIAC-MR              2:15.00    2:02.31        
 36 Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR         2:05.16    2:03.43        
 37 Sohn, Tyler M              9 LIAC-MR              1:57.53    2:03.45        
 38 Germano, George R         10 LIAC-MR              2:04.04    2:06.21        
 39 Bances, AJ J              10 TVSC-MR              2:03.46    2:07.88        
 40 Maimon, Gary               9 BASC-MR              2:05.86    2:07.98        
 41 Pergan III, Chester J      9 TVSC-MR              2:14.39    2:08.70        
 42 Coughlin, Brendon L       10 TVSC-MR              2:09.59    2:09.81        
 43 Chan, Matthew S           10 TVSC-MR              2:30.72    2:13.55        
 44 Hunt, Andrew              10 HAA-MR               2:37.65    2:15.21        
 45 Xin, Alex                  9 MSC-MR               2:33.93    2:15.40        
 46 Dillon, Jack P            10 TVSC-MR              1:59.87    2:15.71        
 47 Klingel, Dean M           10 IA-MR                2:21.04    2:16.35        
 48 Rupnarain, Timothy         9 Tmsuffolk-MR         2:11.88    2:16.85        
 49 Smith, Kelvin J            9 Empire-MR            2:15.20    2:18.81        
 50 Barrow, Miles A           10 Empire-MR            2:13.22    2:21.93        
 51 Mattei, Daniel A           9 BBSC-MR              2:45.99    2:25.01        
 52 Romano, Julian N          10 North Shore-MR       2:35.00    2:29.48        
 53 Hotetz, Justin P           9 Empire-MR            2:17.00    2:32.30        
 54 Peetz, Frederick L         9 BASC-MR              2:12.00    2:34.10        
 55 Barry, Tommy C             9 North Shore-MR       2:45.00    2:59.72        
 -- Anderson, Matthew S        9 TVSC-MR              2:02.58         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Wu, Jonathan               9 Tmsuffolk-MR         2:29.11         DQ        
      One hand touch
 -- Zahn, Danny                9 Tmsuffolk-MR         2:45.68         DQ        
      One hand touch
 -- Rupnarain, Frederic A     10 Tmsuffolk-MR         2:27.13         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Vecchio, Jake M            9 TVSC-MR              3:01.76         DQ        
      Scissors kick
 -- Pase, Wesley J            10 TVSC-MR              2:12.56         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.69  9-10 ZONE Zones
                43.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leng, Zachary L           10 LIAC-MR                36.02      35.89 ZONE   
  2 Duthie, Zachary J         10 Agua Swim Team-MR      37.63      36.58 ZONE   
  3 Matossian, Cameron T       9 Agua Swim Team-MR      36.83      37.25 ZONE   
  4 Meyn, Justin F            10 UN-TS-MR               39.53      37.44 ZONE   
  5 Scalamandre, Max H        10 LIAC-MR                37.72      37.50 ZONE   
  6 Arranz, William G         10 North Shore-MR         37.86      37.57 ZONE   
  7 Hawkins, Michael J        10 HAA-MR                 37.32      37.59 ZONE   
  8 Kapusta, Adam             10 LIAC-MR                37.51      37.63 ZONE   
  9 Kubik, Cameron H          10 TVSC-MR                37.92      38.09 JOS    
 10 Champagne, Dylan C        10 TVSC-MR                37.08      38.87 JOS    
 11 Vintis, Matt T            10 TVSC-MR                39.34      39.27 JOS    
 12 He, David D               10 North Shore-MR         40.12      39.61 JOS    
 13 Stukelman, Asher B         9 Agua Swim Team-MR      38.55      39.86 JOS    
 14 Louser, Jason C           10 TVSC-MR                39.72      40.28 JOS    
 15 Strizhak, Joseph E        10 BASC-MR                39.18      40.33 JOS    
 16 Morlock, Tristan M         9 HAA-MR                 40.56      40.74 JOS    
 17 Copeland, Jared S         10 Empire-MR              41.60      40.84 JOS    
 18 Daly, Nik A                9 TVSC-MR                40.54      41.46 JOS    
 19 Klingel, Dean M           10 IA-MR                  41.97      42.28 JOS    
 20 O'Malley, Connor M        10 HAA-MR                 43.38      42.53 JOS    
 21 Ciriaco, Zachary M        10 LIAC-MR                42.59      42.79 JOS    
 21 Mark, Colin M             10 Agua Swim Team-MR      42.35      42.79 JOS    
 23 Zuric, Luka D             10 TVSC-MR                39.29      43.15 JOS    
 24 Agostino, Vincent J       10 LIAC-MR                46.16      43.17 JOS    
 25 McCormac, Ethan J          9 TVSC-MR                43.93      44.20        
 26 Coogan, Matt c             9 Empire-MR              44.45      44.37        
 27 Atay, Deniz                9 Empire-MR              42.48      44.45        
 28 Winkeler, Ian T           10 TVSC-MR                41.80      44.78        
 29 Wen, Nicholas J            9 Agua Swim Team-MR      44.12      45.01        
 30 Kumeno, Kai               10 Agua Swim Team-MR      44.62      45.02        
 31 Knight, Derek W           10 LIAC-MR                46.50      45.31        
 32 Sodi, Luca D              10 LIAC-MR                43.59      45.89        
 33 Mack-Jackson, Benjamin     9 HAA-MR                 45.65      45.99        
 34 Andrews, Sam T             9 Empire-MR              47.39      46.95        
 35 Luo, Felix                10 Tmsuffolk-MR           47.35      47.10        
 36 Pergan III, Chester J      9 TVSC-MR                48.92      47.26        
 37 Dhir, Varun               10 LIAC-MR                46.50      47.47        
 38 Stange, Christopher J      9 TVSC-MR                48.82      48.67        
 39 Chan, Matthew S           10 TVSC-MR                58.50      48.89        
 40 Bances, AJ J              10 TVSC-MR                55.17      49.02        
 41 Germano, George R         10 LIAC-MR                49.82      49.73        
 42 Polanish, Kevin           10 IA-MR                  52.01      49.87        
 43 Slattery, Brendan P       10 IA-MR                  50.19      50.37        
 44 Beloten, Zachary P        10 LIAC-MR              1:03.80      50.97        
 45 Karpf, Dylan               9 Tmsuffolk-MR         1:20.40      51.03        
 46 Coughlin, Brendon L       10 TVSC-MR                49.13      51.15        
 47 Oganesian, Mel            10 BBSC-MR                55.00      52.12        
 48 Hinckley, Charlie          9 Agua Swim Team-MR      52.18      52.75        
 49 Wun, James T              10 LIAC-MR              1:04.52      53.55        
 50 Patel, Harshil             9 LIAC-MR              1:05.00      54.62        
 51 Smith, Kelvin J            9 Empire-MR            1:04.00      55.04        
 52 Mond, Noah E               9 TVSC-MR                50.78      55.29        
 53 Dresser, Kiefer K         10 Agua Swim Team-MR      50.70      55.83        
 54 Sohn, Tyler M              9 LIAC-MR                51.82      56.45        
 55 Shklovsky, Nicholas        9 BASC-MR                55.27      56.60        
 56 Hunt, Andrew              10 HAA-MR                 55.00      56.76        
 57 Markowitz, Hunter N        9 HAA-MR               1:10.00      58.43        
 58 Ruan, Andrew               9 MSC-MR                 55.57      58.47        
 59 Barrow, Miles A           10 Empire-MR              54.06      59.87        
 60 Khoury, Christian          9 BASC-MR              1:08.00    1:00.25        
 61 Hotetz, Justin P           9 Empire-MR            1:02.77    1:02.50        
 62 Brown, Colm M             10 TVSC-MR              1:09.45    1:02.75        
 63 Xin, Alex                  9 MSC-MR               1:15.33    1:05.28        
 64 Williams, Brendan M        9 TVSC-MR                52.12    1:06.88        
 65 Mattei, Daniel A           9 BBSC-MR              1:29.99    1:09.94        
 66 Maimon, Gary               9 BASC-MR              1:12.00    1:11.59        
 67 Peetz, Frederick L         9 BASC-MR              1:34.00    1:12.24        
 68 Barry, Tommy C             9 North Shore-MR       1:15.23    1:17.94        
 -- Dugourd, Dylan S           9 North Shore-MR       1:01.99         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Romano, Julian N          10 North Shore-MR       1:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Liu, Bryant M              9 TVSC-MR              1:04.22         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Anderson, Matthew S        9 TVSC-MR                51.25         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Brown, Kieran J           10 LIAC-MR                45.64         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Ryan, Jimmy B              9 TVSC-MR              1:03.40         DQ        
      Alternating Kick
 -- Sasso, Thomas B            9 Empire-MR              53.34         DQ        
 -- Toth, Dylan               10 LIAC-MR              1:05.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Romano, Michael J          9 Empire-MR              46.88         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:27.09  9-10 ZONE Zones
              1:46.99  9-10 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leng, Zachary L           10 LIAC-MR              1:20.56    1:20.65 ZONE   
  2 Champagne, Dylan C        10 TVSC-MR              1:23.04    1:24.28 ZONE   
  3 Kapusta, Adam             10 LIAC-MR              1:24.84    1:25.31 ZONE   
  4 Flint, Patrick J          10 CAT-NJ               1:32.63    1:26.24 ZONE   
  5 Matossian, Cameron T       9 Agua Swim Team-MR    1:29.25    1:26.55 ZONE   
  6 Xu, Kevin J                9 TVSC-MR              1:27.26    1:27.44 JOS    
  7 Vintis, Matt T            10 TVSC-MR              1:30.71    1:28.34 JOS    
  8 Kubik, Cameron H          10 TVSC-MR              1:27.64    1:29.47 JOS    
  9 Towers, Connor D          10 LIAC-MR              1:31.83    1:29.63 JOS    
 10 Arranz, William G         10 North Shore-MR       1:25.70    1:30.93 JOS    
 11 Stukelman, Asher B         9 Agua Swim Team-MR    1:28.15    1:30.98 JOS    
 12 Ciriaco, Zachary M        10 LIAC-MR              1:32.74    1:32.59 JOS    
 13 Strizhak, Joseph E        10 BASC-MR              1:30.00    1:35.83 JOS    
 14 Louser, Jason C           10 TVSC-MR              1:36.63    1:36.25 JOS    
 15 Morlock, Tristan M         9 HAA-MR               1:43.00    1:39.00 JOS    
 16 Vaynshteyn, Gabriel       10 BASC-MR              1:30.00    1:41.86 JOS    
 17 Coogan, Matt c             9 Empire-MR            1:40.52    1:42.31 JOS    
 18 Mark, Colin M             10 Agua Swim Team-MR    1:41.07    1:42.60 JOS    
 19 Pergan III, Chester J      9 TVSC-MR              1:54.26    1:43.40 JOS    
 20 Agostino, Vincent J       10 LIAC-MR              1:48.10    1:44.03 JOS    
 21 McCormac, Ethan J          9 TVSC-MR              1:59.45    1:46.09 JOS    
 22 Stange, Christopher J      9 TVSC-MR              1:55.59    1:50.35        
 23 Antiles, Andy J           10 CAT-NJ               1:35.99    1:52.54        
 24 Dhir, Varun               10 LIAC-MR              1:50.40    1:53.07        
 25 Coughlin, Brendon L       10 TVSC-MR              1:57.29    2:00.13        
 26 Germano, George R         10 LIAC-MR              1:59.02    2:01.41        
 
Boys 9-10 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 9-10:  6:21.57
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duthie, Zachary J         10 Agua Swim Team-MR    6:26.97    6:03.39        
                1:21.45   2:57.71 (1:36.26)   4:44.67 (1:46.96)   6:03.39 (1:18.72)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.99  ZONE Zones
                32.49  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adayev, Daniel            12 BASC-MR                29.59      29.74 ZONE   
  2 Chen, Geoffrey            12 LIAC-MR                30.13      30.14 JOS    
  3 Huang, James J            12 Agua Swim Team-MR      30.12      30.47 JOS    
  4 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR      32.00      30.57 JOS    
  5 Sampson, Kaz R            12 Empire-MR              29.63      30.66 JOS    
  6 Chang, Justin             12 HAA-MR                 32.76      30.91 JOS    
  7 Yang, Nathan M            12 LIAC-MR                30.33      30.98 JOS    
  8 Simkin, Leo               12 BASC-MR                30.97      31.47 JOS    
  9 Hassan, Ibrahen           12 BASC-MR                31.88      31.66 JOS    
 10 Bogart, Liam P            11 Empire-MR              32.41      31.86 JOS    
 11 Ferrara, Justin B         12 LIAC-MR                32.19      31.92 JOS    
 12 Chan, Dylan               11 Tmsuffolk-MR           35.02      31.93 JOS    
 13 Tatynskiy, Shawn          11 BASC-MR                32.03      32.22 JOS    
 14 Casement, Justin          11 UNLIA-MR               33.08      32.59        
 15 Gregorace, Michael J      11 LIAC-MR                32.86      32.71        
 16 O'Shea, Chris M           12 TVSC-MR                31.24      32.80        
 17 Chen, Ting                11 UNMSC-MR               34.94      32.87        
 18 Lishnevetsky, Joshua T    11 Agua Swim Team-MR      32.93      33.07        
 19 Chan, Adrian F            11 LIAC-MR                33.77      33.09        
 20 Orobinsky, Christopher    11 BASC-MR                33.04      33.28        
 21 Rutigliano, Conor M       12 Tmsuffolk-MR           34.28      33.60        
 22 Ismailov, Max             12 IA-MR                  34.28      33.98        
 23 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR           34.49      34.00        
 24 Ferrara, Nico J           11 Empire-MR              33.01      34.07        
 25 McCaffery, Kevin T        12 BBSC-MR                35.42      34.19        
 26 Cohen, Emanuel S          12 LIAC-MR                33.26      34.41        
 27 Bogush, Nicholas W        11 TVSC-MR                34.57      34.46        
 28 Wolfe, Morgan s           12 Agua Swim Team-MR      35.02      34.48        
 29 Chen, Jonathan            11 LIAC-MR                34.29      34.55        
 30 Fisher, Alex              11 HAA-MR                 34.45      34.61        
 31 Jamilkowski, Blake M      12 Agua Swim Team-MR      33.08      34.62        
 31 McNeary, Daniel           11 LIAC-MR                36.39      34.62        
 33 McClellan, Sean E         11 LIAC-MR                34.95      34.73        
 34 Daly, Tommy A             11 TVSC-MR                34.41      34.96        
 35 Callahan, Jack T          11 Empire-MR              36.50      35.05        
 36 Alpay, Zachery M          11 MSC-MR                 36.19      35.14        
 37 Lister, Davis M           11 Agua Swim Team-MR      34.97      35.28        
 38 Morlock, Kyle W           12 HAA-MR                 34.98      35.39        
 39 Chang, Oscar              11 HAA-MR                 36.16      35.54        
 40 Hawkins, Raymond P        11 HAA-MR                 34.93      35.68        
 41 Chau, Kyle                11 BASC-MR                39.01      35.95        
 41 Holzman, Andrew M         12 Empire-MR              36.13      35.95        
 43 Kilgore, Eric H           12 TVSC-MR                37.73      36.28        
 44 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR                 34.24      36.39        
 45 Choi, Erjin               12 LIAC-MR                35.84      36.45        
 46 Kochman, Alex J           12 Tmsuffolk-MR           38.08      36.53        
 47 Moss, Eric W              12 Empire-MR              35.44      36.56        
 48 Peetz, Vincent H          11 BASC-MR                36.76      36.66        
 49 Buchen, Julian A          11 LIAC-MR                38.00      36.82        
 50 Mulderrig, Aidan m        12 LIAC-MR                37.35      36.83        
 51 Jakubiak, Alex            11 Tmsuffolk-MR           38.26      37.21        
 52 Ksendzovsky, Eden         11 BASC-MR                36.30      37.40        
 53 Vayser, Gabriel           11 BASC-MR                36.53      37.43        
 54 Stapleton, Kevin J        11 LIAC-MR                37.04      37.61        
 55 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR                 38.27      37.72        
 56 Coyle, Steven L           11 BBSC-MR                36.62      37.74        
 57 Singh, Karan P            11 LIAC-MR                39.93      38.17        
 58 McFarland, Tanner J       12 Empire-MR              38.84      38.28        
 59 Rush, Michael E           11 LIAC-MR                39.10      38.30        
 60 Huner, Jack Z             12 TVSC-MR                36.63      38.52        
 61 Klotsche, Brian P         11 LIAC-MR                39.84      38.77        
 62 Hutheesing, Remy N        12 Agua Swim Team-MR      37.54      38.98        
 63 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR           40.30      39.00        
 64 Fargo, Jordan K           11 BBSC-MR                39.32      39.27        
 65 Altman-Kurosaki, Mathias  11 Agua Swim Team-MR      40.01      39.29        
 66 Bailey, Zachary A         11 North Shore-MR         38.18      39.50        
 67 Zaremba, Dorian           11 BASC-MR                45.30      39.73        
 68 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR                39.49      40.04        
 69 Rosenfeld, Aaron          11 Tmsuffolk-MR           40.54      40.10        
 70 Damenti, Luke X           11 TVSC-MR                38.42      40.28        
 71 Novella, Matthew          11 LIAC-MR                43.73      40.29        
 72 Brown, Liam K             12 TVSC-MR                42.04      40.43        
 73 Chirico, Matthew J        11 TVSC-MR                41.61      40.48        
 74 Goldman, Zachary          12 Tmsuffolk-MR           41.48      40.83        
 75 Kornfeld, Myles A         11 Empire-MR              44.68      40.91        
 76 Fairbanks, Matthew        11 Agua Swim Team-MR      38.56      41.05        
 77 Goldman, Joshua           12 Tmsuffolk-MR           41.35      41.49        
 78 Boyle, Patrick J          11 LIAC-MR                43.18      41.50        
 79 Liu, Allen A              11 TVSC-MR                41.88      42.74        
 80 Brown, Declan G           12 TVSC-MR                41.59      42.99        
 81 Ramirez, Javier A         11 LIAC-MR                41.94      43.26        
 82 Chung, Samuel M           12 LIAC-MR                43.71      44.28        
 83 Gahan, Shane T            11 North Shore-MR         45.07      46.20        
 84 Betterbed, Donald J       11 TVSC-MR                43.38      47.13        
 85 Tkachenko, Nestor O       11 North Shore-MR         52.93      52.78        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:05.09  ZONE Zones
              1:10.49  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhao, Steven D            12 TVSC-MR              1:06.17    1:03.45 ZONE   
  2 Chen, Geoffrey            12 LIAC-MR              1:04.69    1:03.70 ZONE   
  3 Adayev, Daniel            12 BASC-MR              1:04.05    1:04.46 ZONE   
  4 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR    1:05.00    1:05.52 JOS    
  5 Lehman, Nicholas R        11 CAT-NJ               1:09.77    1:05.58 JOS    
  6 Stange, Andrew R          12 TVSC-MR              1:07.64    1:05.66 JOS    
  7 Senior, Kymani E          12 Empire-MR            1:05.04    1:06.34 JOS    
  8 Bogart, Liam P            11 Empire-MR            1:08.52    1:07.93 JOS    
  9 Chang, Justin             12 HAA-MR               1:09.30    1:08.12 JOS    
 10 Simkin, Leo               12 BASC-MR              1:08.01    1:08.43 JOS    
 11 Sampson, Kaz R            12 Empire-MR            1:07.29    1:08.61 JOS    
 12 Manfre, Matthew S         12 LIAC-MR              1:08.00    1:08.79 JOS    
 13 Hassan, Ibrahen           12 BASC-MR              1:15.25    1:08.85 JOS    
 14 Scerbo, Joseph T          11 UNCAT-NJ             1:08.77    1:08.96 JOS    
 15 Yang, Nathan M            12 LIAC-MR              1:08.76    1:09.28 JOS    
 16 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR    1:10.10    1:09.41 JOS    
 17 Ferrara, Justin B         12 LIAC-MR              1:11.86    1:09.85 JOS    
 18 Arena, CJ J               11 LIAC-MR              1:09.96    1:09.91 JOS    
 19 Orobinsky, Christopher    11 BASC-MR              1:11.06    1:10.04 JOS    
 20 Gregorace, Michael J      11 LIAC-MR              1:09.89    1:10.41 JOS    
 21 Casement, Justin          11 UNLIA-MR             1:11.92    1:10.48 JOS    
 22 Chan, Dylan               11 Tmsuffolk-MR         1:11.48    1:10.83        
 23 Tatynskiy, Shawn          11 BASC-MR              1:10.55    1:11.02        
 24 Huner, Alec E             11 TVSC-MR              1:11.16    1:11.04        
 25 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    1:16.10    1:11.67        
 26 Chen, Ting                11 UNMSC-MR             1:14.40    1:11.81        
 27 Afif, John                11 BASC-MR              1:24.29    1:12.27        
 28 Ismailov, Max             12 IA-MR                1:13.39    1:12.57        
 29 Ferrara, Nico J           11 Empire-MR            1:16.88    1:12.85        
 30 Wolfe, Morgan s           12 Agua Swim Team-MR    1:10.02    1:13.02        
 31 Lishnevetsky, Joshua T    11 Agua Swim Team-MR    1:11.26    1:13.06        
 32 Mattera, Matthew B        12 Tmsuffolk-MR         1:15.17    1:13.22        
 33 Cohen, Emanuel S          12 LIAC-MR              1:15.12    1:13.25        
 34 Lowell, Hugo              12 Agua Swim Team-MR    1:31.44    1:13.39        
 35 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR    1:13.12    1:13.63        
 36 McClellan, Sean E         11 LIAC-MR              1:13.48    1:13.87        
 37 Babyak, Andrew G          11 Empire-MR            1:11.99    1:14.03        
 38 McCaffery, Kevin T        12 BBSC-MR              1:15.48    1:14.16        
 39 Illuzzi, Nicholas D       12 LIAC-MR              1:14.81    1:14.32        
 40 Bogush, Nicholas W        11 TVSC-MR              1:14.04    1:14.43        
 41 Chan, Adrian F            11 LIAC-MR              1:19.62    1:14.98        
 42 Rutigliano, Conor M       12 Tmsuffolk-MR         1:23.27    1:15.44        
 43 Antiles, Mike E           12 CAT-NJ               1:17.64    1:15.63        
 44 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR         1:17.50    1:16.01        
 45 Alpay, Zachery M          11 MSC-MR               1:18.57    1:16.06        
 46 Kilgore, Eric H           12 TVSC-MR              1:19.43    1:17.06        
 47 Callahan, Jack T          11 Empire-MR            1:20.21    1:17.80        
 48 Chen, Jonathan            11 LIAC-MR              1:15.80    1:18.25        
 49 Buchen, Julian A          11 LIAC-MR              1:22.01    1:18.67        
 50 McNeary, Daniel           11 LIAC-MR              1:21.89    1:18.69        
 51 Manfre, Jonathan M        11 LIAC-MR              1:19.77    1:18.92        
 52 Khan, Athar               12 MSC-MR               1:17.24    1:19.35        
 53 Vayser, Gabriel           11 BASC-MR              1:21.15    1:19.61        
 54 Choi, Erjin               12 LIAC-MR              1:21.62    1:19.88        
 55 Stapleton, Kevin J        11 LIAC-MR              1:21.95    1:19.96        
 56 Moss, Eric W              12 Empire-MR            1:19.85    1:19.99        
 57 Jamilkowski, Blake M      12 Agua Swim Team-MR    1:16.24    1:20.64        
 58 Chang, Oscar              11 HAA-MR               1:17.15    1:20.94        
 59 Coyle, Steven L           11 BBSC-MR              1:22.65    1:21.18        
 60 Parbst, Lukas A           11 TVSC-MR              1:25.07    1:21.41        
 61 Huner, Jack Z             12 TVSC-MR              1:21.41    1:21.48        
 62 O'Sullivan, Druid B       11 Empire-MR            1:25.16    1:23.03        
 63 Ksendzovsky, Eden         11 BASC-MR              1:20.15    1:23.48        
 64 Holzman, Andrew M         12 Empire-MR            1:22.60    1:23.59        
 65 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR               1:23.74    1:23.66        
 66 Jakubiak, Alex            11 Tmsuffolk-MR         1:25.94    1:24.04        
 67 Mc Carthy, Conor X        12 BBSC-MR              1:30.05    1:24.11        
 68 Duffy, Michael P          12 BBSC-MR              1:29.05    1:24.22        
 69 Buckheit, Christian J     12 IA-MR                1:25.09    1:24.29        
 70 Kochman, Alex J           12 Tmsuffolk-MR         1:26.65    1:24.77        
 71 Wang, Alex                11 CAT-NJ               1:25.04    1:25.25        
 72 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR         1:31.24    1:25.50        
 73 Fargo, Jordan K           11 BBSC-MR              1:26.11    1:25.91        
 74 Peetz, Vincent H          11 BASC-MR              1:24.05    1:26.93        
 75 Altman-Kurosaki, Mathias  11 Agua Swim Team-MR    1:25.03    1:27.36        
 76 Catterson, James M        11 TVSC-MR              1:29.85    1:27.61        
 77 McNicholas, Eamonn        11 LIAC-MR              1:29.13    1:27.84        
 78 Hsieh, Dylan              11 BBSC-MR              1:39.99    1:28.17        
 79 Rosenfeld, Aaron          11 Tmsuffolk-MR         1:30.09    1:28.74        
 80 Zaremba, Dorian           11 BASC-MR              1:42.22    1:28.77        
 81 Klotsche, Brian P         11 LIAC-MR              1:30.00    1:28.79        
 82 Damenti, Luke X           11 TVSC-MR              1:28.81    1:28.95        
 83 Ramirez, Alister S        12 Agua Swim Team-MR    1:31.34    1:29.58        
 84 Singh, Karan P            11 LIAC-MR              1:29.48    1:29.97        
 85 Villa, Antonio J          11 HAA-MR               1:31.28    1:30.16        
 86 Goldman, Zachary          12 Tmsuffolk-MR         1:33.15    1:30.41        
 87 Boyle, Patrick J          11 LIAC-MR              1:30.39    1:30.63        
 88 Brown, Liam K             12 TVSC-MR              1:36.66    1:31.10        
 89 Novella, Matthew          11 LIAC-MR              1:37.10    1:31.30        
 90 Goldman, Joshua           12 Tmsuffolk-MR         1:40.32    1:31.92        
 91 Brown, Declan G           12 TVSC-MR              1:35.58    1:31.93        
 92 Chirico, Matthew J        11 TVSC-MR              1:33.24    1:32.10        
 93 Halpern, Andrew           11 Tmsuffolk-MR         1:38.83    1:32.94        
 94 Coccaro, James            11 TVSC-MR              1:28.59    1:33.50        
 95 Liu, Allen A              11 TVSC-MR              1:35.15    1:33.51        
 96 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR              1:32.80    1:33.96        
 97 Glazer, David             11 BASC-MR              1:45.50    1:37.37        
 98 Betterbed, Donald J       11 TVSC-MR              1:44.06    1:46.01        
 99 Gahan, Shane T            11 North Shore-MR       1:38.08    1:52.66        
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:55.59  11-12 ZONE Zones
              5:26.99  11-12 JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arena, CJ J               11 LIAC-MR              5:02.27    5:02.39 JOS    
                1:12.01   2:29.78 (1:17.77)   3:46.85 (1:17.07)   5:02.39 (1:15.54)
  2 Wolfe, Morgan s           12 Agua Swim Team-MR    5:11.30    5:06.01 JOS    
                1:13.41   2:30.88 (1:17.47)   3:48.99 (1:18.11)   5:06.01 (1:17.02)
  3 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR    5:40.00    5:06.87 JOS    
                1:11.74   2:31.11 (1:19.37)   3:49.79 (1:18.68)   5:06.87 (1:17.08)
  4 Manfre, Matthew S         12 LIAC-MR              6:20.00    5:08.94 JOS    
                1:12.13   2:30.93 (1:18.80)   3:50.14 (1:19.21)   5:08.94 (1:18.80)
  5 Zhao, Steven D            12 TVSC-MR              5:10.06    5:11.90 JOS    
                1:15.37   2:36.01 (1:20.64)   3:56.63 (1:20.62)   5:11.90 (1:15.27)
  6 Bogart, Liam P            11 Empire-MR            5:07.52    5:12.05 JOS    
                1:14.08   2:33.16 (1:19.08)   3:53.79 (1:20.63)   5:12.05 (1:18.26)
  7 Stange, Andrew R          12 TVSC-MR              5:33.03    5:13.24 JOS    
                1:13.82   2:35.98 (1:22.16)   3:56.05 (1:20.07)   5:13.24 (1:17.19)
  8 Hassan, Ibrahen           12 BASC-MR              5:38.62    5:14.24 JOS    
                1:14.47   2:34.93 (1:20.46)   3:55.85 (1:20.92)   5:14.24 (1:18.39)
  9 Gregorace, Michael J      11 LIAC-MR              6:20.00    5:14.78 JOS    
                1:13.63   2:33.59 (1:19.96)   3:54.92 (1:21.33)   5:14.78 (1:19.86)
 10 Chan, Dylan               11 Tmsuffolk-MR         5:19.95    5:15.73 JOS    
                1:13.70   2:35.29 (1:21.59)   3:57.10 (1:21.81)   5:15.73 (1:18.63)
 11 Simkin, Leo               12 BASC-MR              5:28.28    5:20.24 JOS    
                1:17.04   2:41.20 (1:24.16)   4:04.72 (1:23.52)   5:20.24 (1:15.52)
 12 Orobinsky, Christopher    11 BASC-MR              5:29.10    5:20.74 JOS    
                1:17.35   2:41.04 (1:23.69)   4:03.37 (1:22.33)   5:20.74 (1:17.37)
 13 Lowell, Hugo              12 Agua Swim Team-MR    5:34.97    5:25.05 JOS    
                1:17.91   2:42.35 (1:24.44)   4:05.22 (1:22.87)   5:25.05 (1:19.83)
 14 Senior, Kymani E          12 Empire-MR            5:26.74    5:25.36 JOS    
                1:15.14   2:37.38 (1:22.24)   4:00.61 (1:23.23)   5:25.36 (1:24.75)
 15 Casement, Justin          11 UNLIA-MR             5:45.00    5:26.69 JOS    
                1:18.66   2:42.51 (1:23.85)   4:06.36 (1:23.85)   5:26.69 (1:20.33)
 16 Huner, Alec E             11 TVSC-MR              5:40.00    5:27.20        
                1:18.36   2:42.96 (1:24.60)   4:06.59 (1:23.63)   5:27.20 (1:20.61)
 17 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR    5:37.17    5:30.41        
                1:18.51   2:44.20 (1:25.69)   4:09.10 (1:24.90)   5:30.41 (1:21.31)
 18 Lishnevetsky, Joshua T    11 Agua Swim Team-MR    5:30.52    5:32.70        
                1:18.32   2:43.60 (1:25.28)   4:08.45 (1:24.85)   5:32.70 (1:24.25)
 19 McClellan, Sean E         11 LIAC-MR              5:39.95    5:33.02        
                1:17.78   2:42.66 (1:24.88)   4:08.18 (1:25.52)   5:33.02 (1:24.84)
 20 Cohen, Emanuel S          12 LIAC-MR              5:53.23    5:34.14        
                1:18.94   2:45.42 (1:26.48)   4:11.38 (1:25.96)   5:34.14 (1:22.76)
 21 Ferrara, Justin B         12 LIAC-MR              5:52.15    5:34.55        
                1:18.98   2:46.25 (1:27.27)   4:12.57 (1:26.32)   5:34.55 (1:21.98)
 22 Illuzzi, Nicholas D       12 LIAC-MR              5:51.02    5:35.22        
                1:17.51   2:43.49 (1:25.98)   4:10.49 (1:27.00)   5:35.22 (1:24.73)
 23 Hinckley, CJ              11 Agua Swim Team-MR    5:30.81    5:36.78        
                1:21.50   2:50.55 (1:29.05)   4:17.98 (1:27.43)   5:36.78 (1:18.80)
 24 Afif, John                11 BASC-MR              5:34.71    5:36.99        
                1:19.94   2:46.81 (1:26.87)   4:13.21 (1:26.40)   5:36.99 (1:23.78)
 25 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    6:05.39    5:37.41        
                1:19.49   2:47.19 (1:27.70)   4:14.94 (1:27.75)   5:37.41 (1:22.47)
 26 Mattera, Matthew B        12 Tmsuffolk-MR         5:36.95    5:37.58        
                1:20.56   2:47.11 (1:26.55)   4:13.56 (1:26.45)   5:37.58 (1:24.02)
 27 Lister, Davis M           11 Agua Swim Team-MR    5:34.60    5:41.81        
                1:21.28   2:48.88 (1:27.60)   4:17.40 (1:28.52)   5:41.81 (1:24.41)
 28 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR    6:11.01    5:42.09        
                1:21.67   2:50.92 (1:29.25)   4:20.10 (1:29.18)   5:42.09 (1:21.99)
 29 Morlock, Kyle W           12 HAA-MR               5:35.00    5:42.17        
                1:20.38   2:48.91 (1:28.53)   4:17.40 (1:28.49)   5:42.17 (1:24.77)
 30 O'Shea, Chris M           12 TVSC-MR              5:14.54    5:47.25        
                1:19.16   2:49.26 (1:30.10)   4:20.61 (1:31.35)   5:47.25 (1:26.64)
 31 Sampson, Kaz R            12 Empire-MR            5:35.11    5:47.30        
                1:21.33   2:51.03 (1:29.70)   4:21.26 (1:30.23)   5:47.30 (1:26.04)
 32 Fisher, Alex              11 HAA-MR               5:30.01    5:50.36        
                1:23.29   2:52.97 (1:29.68)   4:24.67 (1:31.70)   5:50.36 (1:25.69)
 33 Chen, Jonathan            11 LIAC-MR              6:15.00    5:52.69        
                1:22.82   2:52.60 (1:29.78)   4:22.45 (1:29.85)   5:52.69 (1:30.24)
 34 Daly, Tommy A             11 TVSC-MR              5:44.50    5:54.43        
                1:24.46   2:54.54 (1:30.08)   4:25.30 (1:30.76)   5:54.43 (1:29.13)
 35 Rutigliano, Conor M       12 Tmsuffolk-MR         6:38.95    5:57.28        
                1:26.18   2:59.50 (1:33.32)   4:30.70 (1:31.20)   5:57.28 (1:26.58)
 36 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR         6:21.90    5:58.77        
                1:23.82   2:55.95 (1:32.13)   4:28.98 (1:33.03)   5:58.77 (1:29.79)
 37 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR               7:10.33    6:05.96        
                1:31.43   3:05.71 (1:34.28)   4:41.63 (1:35.92)   6:05.96 (1:24.33)
 38 Vayser, Gabriel           11 BASC-MR              6:16.00    6:06.16        
 39 McNeary, Daniel           11 LIAC-MR              6:35.00    6:06.31        
                1:28.84   3:01.68 (1:32.84)   4:36.20 (1:34.52)   6:06.31 (1:30.11)
 40 Hawkins, Raymond P        11 HAA-MR               5:31.01    6:06.52        
                1:25.39   2:59.46 (1:34.07)   4:34.90 (1:35.44)   6:06.52 (1:31.62)
 41 Coyle, Steven L           11 BBSC-MR              6:25.99    6:10.71        
                1:27.06   3:03.37 (1:36.31)   4:39.32 (1:35.95)   6:10.71 (1:31.39)
 42 Peetz, Vincent H          11 BASC-MR              6:22.00    6:27.33        
                1:31.98   3:10.80 (1:38.82)   4:49.38 (1:38.58)   6:27.33 (1:37.95)
 43 Kochman, Alex J           12 Tmsuffolk-MR         6:44.95    6:31.38        
                1:32.54   3:14.13 (1:41.59)   4:55.96 (1:41.83)   6:31.38 (1:35.42)
 44 Fargo, Jordan K           11 BBSC-MR              7:30.99    6:31.93        
                1:32.12   3:12.14 (1:40.02)   4:55.23 (1:43.09)   6:31.93 (1:36.70)
 45 Altman-Kurosaki, Mathias  11 Agua Swim Team-MR    6:50.68    6:36.50        
                1:35.86   3:16.60 (1:40.74)   4:59.49 (1:42.89)   6:36.50 (1:37.01)
 46 Zaremba, Dorian           11 BASC-MR              6:35.00    6:44.99        
                1:36.69   3:23.87 (1:47.18)   5:08.15 (1:44.28)   6:44.99 (1:36.84)
 47 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR              7:00.88    6:52.01        
                1:38.38   3:24.07 (1:45.69)   5:10.05 (1:45.98)   6:52.01 (1:41.96)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.39  ZONE Zones
                38.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR      38.00      34.36 ZONE   
  2 Bogart, Liam P            11 Empire-MR              35.48      34.99 ZONE   
  3 Adayev, Daniel            12 BASC-MR                35.20      35.20 ZONE   
  4 Simkin, Leo               12 BASC-MR                37.00      35.65 JOS    
  5 Lehman, Nicholas R        11 CAT-NJ                 39.99      36.64 JOS    
  6 Ferrara, Justin B         12 LIAC-MR                41.88      37.34 JOS    
  6 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR      37.10      37.34 JOS    
  8 Chen, Geoffrey            12 LIAC-MR                37.71      37.36 JOS    
  9 Casement, Justin          11 UNLIA-MR               38.00      38.17 JOS    
 10 Tatynskiy, Shawn          11 BASC-MR                39.55      38.50 JOS    
 11 Mattera, Matthew B        12 Tmsuffolk-MR           40.27      38.61 JOS    
 12 Sampson, Kaz R            12 Empire-MR              37.51      38.65 JOS    
 13 Chan, Dylan               11 Tmsuffolk-MR           39.47      38.71 JOS    
 14 Gregorace, Michael J      11 LIAC-MR                40.28      39.10        
 15 Chang, Justin             12 HAA-MR                 39.28      39.22        
 16 Rutigliano, Conor M       12 Tmsuffolk-MR           43.33      39.24        
 17 Stange, Andrew R          12 TVSC-MR                39.04      39.32        
 18 Orobinsky, Christopher    11 BASC-MR                40.83      39.81        
 19 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR      40.23      39.92        
 20 Cohen, Emanuel S          12 LIAC-MR                40.62      40.31        
 21 Lister, Davis M           11 Agua Swim Team-MR      37.29      40.61        
 22 Kilgore, Eric H           12 TVSC-MR                48.77      40.72        
 23 Afif, John                11 BASC-MR                42.90      40.88        
 23 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR           42.05      40.88        
 25 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR                 39.45      41.06        
 26 Ferrara, Nico J           11 Empire-MR              41.05      41.17        
 27 Illuzzi, Nicholas D       12 LIAC-MR                47.87      41.30        
 28 Manfre, Matthew S         12 LIAC-MR                40.68      41.41        
 29 Jamilkowski, Blake M      12 Agua Swim Team-MR      41.02      41.76        
 30 Chen, Jonathan            11 LIAC-MR                41.42      41.97        
 31 McCaffery, Kevin T        12 BBSC-MR                41.23      42.03        
 32 Stapleton, Kevin J        11 LIAC-MR                44.44      42.05        
 33 Hassan, Ibrahen           12 BASC-MR                41.61      42.17        
 34 McNeary, Daniel           11 LIAC-MR                43.13      42.25        
 35 Babyak, Andrew G          11 Empire-MR              39.56      42.42        
 36 Kochman, Alex J           12 Tmsuffolk-MR           41.73      42.45        
 37 Bogush, Nicholas W        11 TVSC-MR                42.13      42.89        
 38 Moss, Eric W              12 Empire-MR              41.86      42.90        
 39 McNicholas, Eamonn        11 LIAC-MR                43.97      42.94        
 40 McClellan, Sean E         11 LIAC-MR                43.86      43.01        
 41 Chen, Ting                11 UNMSC-MR               42.15      43.31        
 42 Glazer, David             11 BASC-MR                44.37      43.78        
 43 Huner, Jack Z             12 TVSC-MR                43.69      44.05        
 44 Antiles, Mike E           12 CAT-NJ                 43.11      44.21        
 45 Jakubiak, Alex            11 Tmsuffolk-MR           46.77      44.36        
 46 Ksendzovsky, Eden         11 BASC-MR                42.89      44.40        
 47 Chan, Adrian F            11 LIAC-MR                40.00      44.57        
 48 Chang, Oscar              11 HAA-MR                 44.05      44.67        
 49 Holzman, Andrew M         12 Empire-MR              44.70      44.74        
 50 Catterson, James M        11 TVSC-MR                44.18      44.90        
 51 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR                 43.91      44.93        
 52 Alpay, Zachery M          11 MSC-MR                 44.79      45.04        
 53 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR           48.25      45.25        
 54 Vayser, Gabriel           11 BASC-MR                45.55      45.42        
 55 Manfre, Jonathan M        11 LIAC-MR                42.61      45.44        
 56 Klotsche, Brian P         11 LIAC-MR                47.50      45.60        
 57 Ramirez, Alister S        12 Agua Swim Team-MR      44.41      45.72        
 58 Wang, Alex                11 CAT-NJ                 43.45      46.08        
 59 Singh, Karan P            11 LIAC-MR                49.54      46.18        
 60 Coccaro, James            11 TVSC-MR                48.88      46.32        
 61 Parbst, Lukas A           11 TVSC-MR                46.05      46.45        
 62 Khan, Athar               12 MSC-MR                 42.50      46.48        
 63 Peetz, Vincent H          11 BASC-MR                46.16      46.62        
 64 Goldman, Zachary          12 Tmsuffolk-MR           47.51      46.79        
 65 Cono, Graham              12 HAA-MR                 45.00      46.80        
 66 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR                47.70      46.88        
 67 Buchen, Julian A          11 LIAC-MR                48.00      47.20        
 68 Callahan, Jack T          11 Empire-MR              47.24      47.45        
 69 Altman-Kurosaki, Mathias  11 Agua Swim Team-MR      45.99      47.53        
 70 O'Sullivan, Druid B       11 Empire-MR              46.40      47.64        
 71 Buckheit, Christian J     12 IA-MR                  49.43      47.94        
 72 Boyle, Patrick J          11 LIAC-MR                48.66      48.03        
 73 Choi, Erjin               12 LIAC-MR                48.75      48.11        
 74 Fargo, Jordan K           11 BBSC-MR                47.97      48.98        
 75 Mc Carthy, Conor X        12 BBSC-MR                45.99      49.18        
 76 Damenti, Luke X           11 TVSC-MR                49.47      49.25        
 77 Chirico, Matthew J        11 TVSC-MR                50.06      49.42        
 78 Zaremba, Dorian           11 BASC-MR                53.66      49.57        
 79 Novella, Matthew          11 LIAC-MR                55.00      50.78        
 80 Liu, Allen A              11 TVSC-MR                51.88      50.98        
 81 Goldman, Joshua           12 Tmsuffolk-MR           50.10      51.22        
 82 Halpern, Andrew           11 Tmsuffolk-MR           53.17      51.27        
 83 Rosenfeld, Aaron          11 Tmsuffolk-MR           53.21      51.57        
 84 Brown, Declan G           12 TVSC-MR                52.24      51.87        
 85 Brown, Liam K             12 TVSC-MR                51.07      52.63        
 86 Betterbed, Donald J       11 TVSC-MR                53.08      52.67        
 87 Gahan, Shane T            11 North Shore-MR         51.13      53.91        
 88 Villa, Antonio J          11 HAA-MR                 52.79      54.84        
 -- Duffy, Michael P          12 BBSC-MR                50.44         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:25.79  ZONE Zones
              1:36.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR    1:16.33    1:16.85 ZONE   
  2 Simkin, Leo               12 BASC-MR              1:23.66    1:20.80 ZONE   
  3 Lowell, Hugo              12 Agua Swim Team-MR    1:26.16    1:23.30 ZONE   
  4 Senior, Kymani E          12 Empire-MR            1:26.20    1:24.31 ZONE   
  5 Sampson, Kaz R            12 Empire-MR            1:28.81    1:28.59 JOS    
  6 Antiles, Mike E           12 CAT-NJ               1:30.74    1:28.78 JOS    
  7 Arena, CJ J               11 LIAC-MR              1:30.75    1:30.48 JOS    
  8 Illuzzi, Nicholas D       12 LIAC-MR              1:44.24    1:31.33 JOS    
  9 Wolfe, Morgan s           12 Agua Swim Team-MR    1:29.71    1:31.78 JOS    
 10 Yang, Nathan M            12 LIAC-MR              1:30.07    1:31.96 JOS    
 11 Adayev, Daniel            12 BASC-MR              1:32.30    1:33.03 JOS    
 12 Zhao, Steven D            12 TVSC-MR              1:30.33    1:34.18 JOS    
 13 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR               1:32.79    1:34.81 JOS    
 14 Chang, Justin             12 HAA-MR               1:31.34    1:34.82 JOS    
 15 Chan, Adrian F            11 LIAC-MR              1:35.43    1:35.00 JOS    
 16 Ismailov, Max             12 IA-MR                1:34.94    1:35.25 JOS    
 17 Scerbo, Joseph T          11 UNCAT-NJ             1:29.77    1:35.72 JOS    
 18 Afif, John                11 BASC-MR              1:43.45    1:35.75 JOS    
 19 Lehman, Nicholas R        11 CAT-NJ               1:58.10    1:36.19 JOS    
 20 Huner, Alec E             11 TVSC-MR              1:37.65    1:37.02        
 21 Hassan, Ibrahen           12 BASC-MR              1:35.85    1:38.06        
 22 Chan, Dylan               11 Tmsuffolk-MR         1:38.13    1:38.21        
 23 Morlock, Kyle W           12 HAA-MR               1:36.81    1:38.59        
 24 Casement, Justin          11 UNLIA-MR             1:38.54    1:39.03        
 25 Bogush, Nicholas W        11 TVSC-MR              1:37.69    1:39.38        
 26 Orobinsky, Christopher    11 BASC-MR              1:49.84    1:39.90        
 27 Lister, Davis M           11 Agua Swim Team-MR    1:38.13    1:40.32        
 28 Vayser, Gabriel           11 BASC-MR              1:41.17    1:40.98        
 29 Cono, Graham              12 HAA-MR               1:45.94    1:41.02        
 30 Chen, Ting                11 UNMSC-MR             1:42.34    1:41.56        
 31 McClellan, Sean E         11 LIAC-MR              1:40.29    1:41.87        
 32 Alpay, Zachery M          11 MSC-MR               1:44.26    1:42.37        
 33 Chen, Jonathan            11 LIAC-MR              1:43.05    1:42.69        
 34 Lishnevetsky, Joshua T    11 Agua Swim Team-MR    1:39.05    1:42.95        
 35 Buchen, Julian A          11 LIAC-MR              1:49.00    1:43.25        
 36 Jamilkowski, Blake M      12 Agua Swim Team-MR    1:36.97    1:44.19        
 37 Ksendzovsky, Eden         11 BASC-MR              1:52.19    1:44.33        
 38 Peetz, Vincent H          11 BASC-MR              1:43.53    1:44.37        
 39 Kilgore, Eric H           12 TVSC-MR              1:50.40    1:44.48        
 40 Babyak, Andrew G          11 Empire-MR            1:38.63    1:44.78        
 41 Ferrara, Nico J           11 Empire-MR            1:41.87    1:46.11        
 42 Khan, Athar               12 MSC-MR               1:42.87    1:46.29        
 43 McCaffery, Kevin T        12 BBSC-MR              1:44.07    1:47.29        
 44 Moss, Eric W              12 Empire-MR            1:52.61    1:47.44        
 45 McNeary, Daniel           11 LIAC-MR              1:46.55    1:47.79        
 46 Manfre, Jonathan M        11 LIAC-MR              2:21.87    1:48.10        
 47 O'Sullivan, Druid B       11 Empire-MR            1:47.23    1:48.29        
 48 Hsieh, Dylan              11 BBSC-MR              1:45.99    1:49.22        
 49 Coyle, Steven L           11 BBSC-MR              1:48.51    1:49.71        
 50 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    1:49.36    1:50.23        
 51 Cohen, Emanuel S          12 LIAC-MR              1:51.23    1:50.32        
 52 Liu, Allen A              11 TVSC-MR              1:51.71    1:50.47        
 52 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR         1:54.31    1:50.47        
 54 Wang, Alex                11 CAT-NJ               1:51.16    1:50.79        
 55 Ferrara, Justin B         12 LIAC-MR              2:10.09    1:51.06        
 56 Jakubiak, Alex            11 Tmsuffolk-MR         1:55.74    1:51.17        
 57 McNicholas, Eamonn        11 LIAC-MR              1:50.08    1:51.25        
 58 Kochman, Alex J           12 Tmsuffolk-MR         1:54.67    1:51.35        
 59 Buckheit, Christian J     12 IA-MR                1:54.40    1:51.86        
 60 Chang, Oscar              11 HAA-MR               1:45.93    1:53.20        
 61 Mc Carthy, Conor X        12 BBSC-MR              2:05.49    1:55.17        
 62 Singh, Karan P            11 LIAC-MR              1:55.36    1:55.24        
 63 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR               1:53.95    1:55.79        
 64 Callahan, Jack T          11 Empire-MR            1:59.71    1:57.07        
 65 Choi, Erjin               12 LIAC-MR              2:08.47    1:57.40        
 66 Duffy, Michael P          12 BBSC-MR              2:01.16    1:59.15        
 67 Damenti, Luke X           11 TVSC-MR              1:57.46    1:59.58        
 68 Altman-Kurosaki, Mathias  11 Agua Swim Team-MR    2:00.35    1:59.75        
 69 Villa, Antonio J          11 HAA-MR               2:00.81    1:59.78        
 70 Goldman, Zachary          12 Tmsuffolk-MR         2:00.74    1:59.81        
 71 Stapleton, Kevin J        11 LIAC-MR              2:02.01    2:00.31        
 72 Brown, Declan G           12 TVSC-MR              2:03.83    2:00.55        
 73 Brown, Liam K             12 TVSC-MR              2:08.14    2:00.91        
 74 Rutigliano, Conor M       12 Tmsuffolk-MR         1:54.56    2:01.49        
 75 Halpern, Andrew           11 Tmsuffolk-MR         2:04.21    2:02.03        
 76 Ramirez, Alister S        12 Agua Swim Team-MR    2:22.64    2:03.79        
 77 Betterbed, Donald J       11 TVSC-MR              2:10.57    2:04.95        
 78 Chirico, Matthew J        11 TVSC-MR              2:04.83    2:05.02        
 79 Boyle, Patrick J          11 LIAC-MR              2:12.43    2:05.08        
 80 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR         2:07.73    2:05.29        
 81 Novella, Matthew          11 LIAC-MR              2:00.00    2:06.92        
 82 Goldman, Joshua           12 Tmsuffolk-MR         2:01.93    2:08.08        
 83 Huner, Jack Z             12 TVSC-MR              1:59.21    2:08.41        
 84 Holzman, Andrew M         12 Empire-MR            2:06.49    2:08.78        
 85 Catterson, James M        11 TVSC-MR              2:11.09    2:09.17        
 86 Zaremba, Dorian           11 BASC-MR              2:08.43    2:09.26        
 87 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR              2:32.09    2:11.66        
 88 Gahan, Shane T            11 North Shore-MR       2:23.96    2:18.89        
 89 Klotsche, Brian P         11 LIAC-MR              2:14.34    2:18.96        
 90 Glazer, David             11 BASC-MR              2:19.70    2:21.74        
 90 Fargo, Jordan K           11 BBSC-MR              2:27.69    2:21.74        
 92 Rosenfeld, Aaron          11 Tmsuffolk-MR         2:23.64    2:26.50        
 -- Coccaro, James            11 TVSC-MR              1:59.23         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:04.49  ZONE Zones
              3:27.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simkin, Leo               12 BASC-MR              2:56.94    2:52.57 ZONE   
                1:24.90   2:52.57 (1:27.67)                                        
  2 Lowell, Hugo              12 Agua Swim Team-MR    3:02.01    2:53.83 ZONE   
                1:24.60   2:53.83 (1:29.23)                                        
  3 Garcia, Steven Q          11 Agua Swim Team-MR    3:50.00    2:56.28 ZONE   
                1:21.34   2:56.28 (1:34.94)                                        
  4 Chen, Geoffrey            12 LIAC-MR              3:03.24    2:58.99 ZONE   
                1:26.34   2:58.99 (1:32.65)                                        
  5 Collier, Cole T           12 Agua Swim Team-MR    3:13.62    3:03.72 ZONE   
                1:28.88   3:03.72 (1:34.84)                                        
  6 Arena, CJ J               11 LIAC-MR              3:23.78    3:07.93 JOS    
                1:30.94   3:07.93 (1:36.99)                                        
  7 Senior, Kymani E          12 Empire-MR            3:07.27    3:10.70 JOS    
                1:31.59   3:10.70 (1:39.11)                                        
  8 Sampson, Kaz R            12 Empire-MR            3:17.15    3:12.07 JOS    
                1:34.91   3:12.07 (1:37.16)                                        
  9 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR    3:07.39    3:12.94 JOS    
                1:32.39   3:12.94 (1:40.55)                                        
 10 Wolfe, Morgan s           12 Agua Swim Team-MR    3:09.69    3:13.04 JOS    
                1:32.43   3:13.04 (1:40.61)                                        
 11 Illuzzi, Nicholas D       12 LIAC-MR              3:18.91    3:13.09 JOS    
                1:34.09   3:13.09 (1:39.00)                                        
 12 Manfre, Matthew S         12 LIAC-MR              3:18.07    3:16.10 JOS    
                1:36.08   3:16.10 (1:40.02)                                        
 13 Gregorace, Michael J      11 LIAC-MR              3:15.00    3:16.89 JOS    
                1:35.56   3:16.89 (1:41.33)                                        
 14 Yang, Nathan M            12 LIAC-MR              3:20.33    3:17.91 JOS    
                1:34.85   3:17.91 (1:43.06)                                        
 15 Zhao, Steven D            12 TVSC-MR              3:15.46    3:18.87 JOS    
 16 Ismailov, Max             12 IA-MR                3:20.19    3:21.64 JOS    
                1:36.67   3:21.64 (1:44.97)                                        
 17 Chan, Adrian F            11 LIAC-MR              3:28.92    3:21.74 JOS    
                1:37.33   3:21.74 (1:44.41)                                        
 18 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR    3:23.27    3:23.72 JOS    
                1:39.47   3:23.72 (1:44.25)                                        
 19 Chang, Justin             12 HAA-MR               3:26.53    3:26.49 JOS    
                1:38.86   3:26.49 (1:47.63)                                        
 20 Fisher, Alex              11 HAA-MR               3:31.29    3:26.50 JOS    
 21 Daly, Tommy A             11 TVSC-MR              3:27.74    3:27.27 JOS    
                1:41.02   3:27.27 (1:46.25)                                        
 22 Hassan, Ibrahen           12 BASC-MR              3:27.29    3:28.34        
                1:41.20   3:28.34 (1:47.14)                                        
 22 Morlock, Kyle W           12 HAA-MR               3:20.27    3:28.34        
                1:44.17   3:28.34 (1:44.17)                                        
 24 Chan, Dylan               11 Tmsuffolk-MR         3:28.46    3:29.51        
                1:42.15   3:29.51 (1:47.36)                                        
 25 Mattera, Matthew B        12 Tmsuffolk-MR         3:29.58    3:29.98        
                1:42.24   3:29.98 (1:47.74)                                        
 26 Afif, John                11 BASC-MR              3:33.00    3:30.12        
                1:42.22   3:30.12 (1:47.90)                                        
 27 Hawkins, Raymond P        11 HAA-MR               3:23.11    3:30.86        
                1:44.41   3:30.86 (1:46.45)                                        
 28 Chau, Kyle                11 BASC-MR              3:33.00    3:31.42        
                1:45.51   3:31.42 (1:45.91)                                        
 29 Huner, Alec E             11 TVSC-MR              3:32.65    3:34.10        
                1:42.23   3:34.10 (1:51.87)                                        
 30 Stange, Andrew R          12 TVSC-MR              3:34.99    3:34.59        
                1:43.18   3:34.59 (1:51.41)                                        
 31 Vayser, Gabriel           11 BASC-MR              3:37.27    3:35.96        
                1:43.19   3:35.96 (1:52.77)                                        
 32 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR               3:28.90    3:36.10        
                1:41.88   3:36.10 (1:54.22)                                        
 33 Bogush, Nicholas W        11 TVSC-MR              3:39.88    3:37.27        
                1:45.34   3:37.27 (1:51.93)                                        
 34 McCaffery, Kevin T        12 BBSC-MR              3:44.59    3:37.30        
                1:45.01   3:37.30 (1:52.29)                                        
 35 Chen, Ting                11 UNMSC-MR             3:41.33    3:37.45        
                1:45.75   3:37.45 (1:51.70)                                        
 36 Hinckley, CJ              11 Agua Swim Team-MR    3:48.85    3:38.99        
                1:48.57   3:38.99 (1:50.42)                                        
 37 Peetz, Vincent H          11 BASC-MR              3:42.16    3:41.76        
                1:49.36   3:41.76 (1:52.40)                                        
 38 Buchen, Julian A          11 LIAC-MR              3:50.00    3:41.82        
                1:46.97   3:41.82 (1:54.85)                                        
 39 Alpay, Zachery M          11 MSC-MR               3:53.54    3:42.10        
                1:48.04   3:42.10 (1:54.06)                                        
 40 Ferrara, Nico J           11 Empire-MR            3:30.33    3:42.60        
                1:51.83   3:42.60 (1:50.77)                                        
 41 Kilgore, Eric H           12 TVSC-MR              3:45.26    3:47.17        
                1:51.14   3:47.17 (1:56.03)                                        
 42 Jamilkowski, Blake M      12 Agua Swim Team-MR    3:36.95    3:47.58        
                1:52.60   3:47.58 (1:54.98)                                        
 43 Coyle, Steven L           11 BBSC-MR              3:56.36    3:47.98        
 44 Moss, Eric W              12 Empire-MR            4:01.00    3:48.23        
                1:53.06   3:48.23 (1:55.17)                                        
 45 Hutheesing, Remy N        12 Agua Swim Team-MR    4:04.06    3:49.30        
                1:53.34   3:49.30 (1:55.96)                                        
 46 Ksendzovsky, Eden         11 BASC-MR              3:30.00    3:51.08        
                1:52.81   3:51.08 (1:58.27)                                        
 47 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    3:45.00    3:52.72        
                1:56.01   3:52.72 (1:56.71)                                        
 48 Liu, Allen A              11 TVSC-MR              3:45.23    3:54.90        
                1:53.75   3:54.90 (2:01.15)                                        
 49 Chung, Samuel M           12 LIAC-MR              3:37.99    3:55.41        
                1:51.87   3:55.41 (2:03.54)                                        
 50 Chang, Oscar              11 HAA-MR               3:15.00    3:56.92        
                1:53.47   3:56.92 (2:03.45)                                        
 51 Jakubiak, Alex            11 Tmsuffolk-MR         4:03.65    4:03.15        
                1:53.09   4:03.15 (2:10.06)                                        
 52 Fairbanks, Matthew        11 Agua Swim Team-MR    4:06.73    4:05.19        
                1:59.80   4:05.19 (2:05.39)                                        
 53 Stapleton, Kevin J        11 LIAC-MR              4:11.98    4:12.23        
                2:01.87   4:12.23 (2:10.36)                                        
 54 Kornfeld, Myles A         11 Empire-MR            4:20.00    4:14.97        
                2:03.08   4:14.97 (2:11.89)                                        
 55 Goldman, Zachary          12 Tmsuffolk-MR         4:07.18    4:15.12        
                2:04.28   4:15.12 (2:10.84)                                        
 56 Halpern, Andrew           11 Tmsuffolk-MR         4:16.90    4:16.03        
                2:01.00   4:16.03 (2:15.03)                                        
 57 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR         5:37.78    4:16.87        
                2:06.89   4:16.87 (2:09.98)                                        
 58 Goldman, Joshua           12 Tmsuffolk-MR         5:02.97    4:32.45        
                2:12.13   4:32.45 (2:20.32)                                        
 59 Bailey, Zachary A         11 North Shore-MR       4:30.00    4:33.70        
                2:13.19   4:33.70 (2:20.51)                                        
 60 Huner, Jack Z             12 TVSC-MR              3:42.15    4:39.39        
                2:15.21   4:39.39 (2:24.18)                                        
 61 Tkachenko, Nestor O       11 North Shore-MR       4:35.00    4:48.20        
                2:21.26   4:48.20 (2:26.94)                                        
 62 Gahan, Shane T            11 North Shore-MR       5:00.00    5:14.50        
                2:31.65   5:14.50 (2:42.85)                                        
 -- Huang, James J            12 Agua Swim Team-MR    3:24.15         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                1:34.19        DQ (1:55.50)                                        
 -- Adayev, Daniel            12 BASC-MR              3:13.77         DQ        
      False start
                1:37.02        DQ (1:41.25)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:14.49  ZONE Zones
              1:22.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Cole T           12 Agua Swim Team-MR    1:10.93    1:12.18 ZONE   
  2 Arena, CJ J               11 LIAC-MR              1:15.60    1:14.49 ZONE   
  3 Zhao, Steven D            12 TVSC-MR              1:20.25    1:15.44 JOS    
  4 Huang, James J            12 Agua Swim Team-MR    1:14.13    1:15.52 JOS    
  5 Chen, Geoffrey            12 LIAC-MR              1:15.51    1:17.03 JOS    
  6 Stange, Andrew R          12 TVSC-MR              1:19.95    1:17.76 JOS    
  7 Senior, Kymani E          12 Empire-MR            1:14.97    1:17.93 JOS    
  8 Yang, Nathan M            12 LIAC-MR              1:17.70    1:19.93 JOS    
  9 McClellan, Sean E         11 LIAC-MR              1:23.30    1:22.28 JOS    
 10 Chang, Justin             12 HAA-MR               1:19.54    1:22.46 JOS    
 11 Casement, Justin          11 UNLIA-MR             1:26.59    1:22.97 JOS    
 12 Lishnevetsky, Joshua T    11 Agua Swim Team-MR    1:21.88    1:23.43        
 13 Hinckley, CJ              11 Agua Swim Team-MR    1:23.67    1:23.48        
 14 Adayev, Daniel            12 BASC-MR              1:33.30    1:23.58        
 15 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    1:27.33    1:24.36        
 16 Papsco, Zachary T         11 HAA-MR               1:19.64    1:24.70        
 17 Afif, John                11 BASC-MR              1:34.73    1:24.95        
 18 O'Shea, Chris M           12 TVSC-MR              1:19.80    1:25.34        
 19 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR    1:23.03    1:25.58        
 20 Orobinsky, Christopher    11 BASC-MR              1:35.99    1:25.60        
 21 Ismailov, Max             12 IA-MR                1:28.25    1:25.71        
 22 Bogart, Liam P            11 Empire-MR            1:25.57    1:25.83        
 23 Lowell, Hugo              12 Agua Swim Team-MR    1:29.74    1:26.12        
 24 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR    1:23.54    1:26.45        
 25 Chan, Adrian F            11 LIAC-MR              1:34.82    1:27.04        
 26 Stapleton, Kevin J        11 LIAC-MR              1:32.16    1:27.63        
 27 Huner, Alec E             11 TVSC-MR              1:24.48    1:29.32        
 28 Tatynskiy, Shawn          11 BASC-MR              1:26.27    1:29.37        
 29 Chen, Ting                11 UNMSC-MR             1:31.33    1:29.66        
 30 Lister, Davis M           11 Agua Swim Team-MR    1:30.58    1:30.16        
 31 Ferrara, Nico J           11 Empire-MR            1:33.89    1:30.30        
 32 Mattera, Matthew B        12 Tmsuffolk-MR         1:32.17    1:30.92        
 33 Ferrara, Justin B         12 LIAC-MR              1:29.23    1:31.71        
 34 Cohen, Emanuel S          12 LIAC-MR              1:29.81    1:32.49        
 35 Illuzzi, Nicholas D       12 LIAC-MR              1:39.30    1:32.79        
 36 Corabi, Jagger            12 Tmsuffolk-MR         1:37.21    1:33.50        
 37 Mulderrig, Aidan m        12 LIAC-MR              2:23.04    1:33.80        
 38 Moss, Eric W              12 Empire-MR            1:48.30    1:34.67        
 39 Chau, Kyle                11 BASC-MR              1:49.76    1:36.43        
 40 Buchen, Julian A          11 LIAC-MR              1:36.00    1:37.36        
 41 Kilgore, Eric H           12 TVSC-MR              1:36.58    1:37.52        
 42 Chen, Jonathan            11 LIAC-MR              1:47.51    1:37.55        
 43 Rush, Michael E           11 LIAC-MR              1:50.00    1:38.56        
 44 Bogush, Nicholas W        11 TVSC-MR              1:34.19    1:39.87        
 45 McCaffery, Kevin T        12 BBSC-MR              1:41.81    1:40.43        
 46 Huner, Jack Z             12 TVSC-MR              1:29.16    1:40.54        
 47 Jamilkowski, Blake M      12 Agua Swim Team-MR    1:27.41    1:40.60        
 48 McNeary, Daniel           11 LIAC-MR              1:40.00    1:41.72        
 49 Vasquez, Brandon          11 MSC-MR               1:36.38    1:42.49        
 50 Rutigliano, Conor M       12 Tmsuffolk-MR         1:55.99    1:42.60        
 51 Fairbanks, Matthew        11 Agua Swim Team-MR    1:37.71    1:43.36        
 52 McFarland, Tanner J       12 Empire-MR            1:43.05    1:43.63        
 53 Liu, Allen A              11 TVSC-MR              1:51.90    1:44.70        
 54 Alpay, Zachery M          11 MSC-MR               1:45.47    1:45.83        
 55 Holzman, Andrew M         12 Empire-MR            1:50.00    1:46.84        
 56 Hutheesing, Remy N        12 Agua Swim Team-MR    1:48.82    1:47.59        
 57 Klotsche, Brian P         11 LIAC-MR              1:55.00    1:48.77        
 58 Altman-Kurosaki, Mathias  11 Agua Swim Team-MR    1:44.31    1:49.58        
 59 Gandolfo, Jake            12 Tmsuffolk-MR         1:54.77    1:50.61        
 60 Boyle, Patrick J          11 LIAC-MR              1:57.96    1:53.10        
 61 Callahan, Jack T          11 Empire-MR            1:50.00    1:53.20        
 62 Bailey, Zachary A         11 North Shore-MR       2:02.00    1:54.91        
 63 Chirico, Matthew J        11 TVSC-MR              2:06.06    1:57.48        
 64 Choi, Erjin               12 LIAC-MR              2:09.25    1:59.87        
 65 Ksendzovsky, Eden         11 BASC-MR              1:45.00    2:00.14        
 66 Brown, Declan G           12 TVSC-MR              2:13.29    2:03.63        
 67 Zaremba, Dorian           11 BASC-MR              1:44.00    2:05.94        
 68 Rosenfeld, Aaron          11 Tmsuffolk-MR         2:15.90    2:06.04        
 69 Singh, Karan P            11 LIAC-MR              2:00.00    2:07.43        
 70 Novella, Matthew          11 LIAC-MR              2:13.64    2:09.87        
 71 Vosilla, Attilio          11 BBSC-MR              2:06.30    2:11.15        
 72 Gahan, Shane T            11 North Shore-MR       2:20.00    2:32.91        
 -- Tkachenko, Nestor O       11 North Shore-MR       2:30.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Fargo, Jordan K           11 BBSC-MR              2:29.99         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Damenti, Luke X           11 TVSC-MR              1:48.33         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Brown, Liam K             12 TVSC-MR              2:33.48         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Chung, Samuel M           12 LIAC-MR              2:10.35         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Betterbed, Donald J       11 TVSC-MR              2:02.14         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
              6:15.99  11-12 JOS Junior Olympics
 Meet Qualifying 11-12:  6:21.57
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Geoffrey            12 LIAC-MR              5:51.54    5:31.36 JOS    
                1:18.57   2:45.73 (1:27.16)   4:18.55 (1:32.82)   5:31.36 (1:12.81)
  2 Arena, CJ J               11 LIAC-MR              6:00.00    5:42.63 JOS    
                1:17.99   2:47.52 (1:29.53)   4:24.79 (1:37.27)   5:42.63 (1:17.84)
  3 Wolfe, Morgan s           12 Agua Swim Team-MR    5:52.32    5:46.88 JOS    
                1:22.02   2:51.84 (1:29.82)   4:30.79 (1:38.95)   5:46.88 (1:16.09)
  4 Gregorace, Michael J      11 LIAC-MR              5:50.00    5:48.67 JOS    
                1:20.53   2:51.29 (1:30.76)   4:31.45 (1:40.16)   5:48.67 (1:17.22)
  5 Zhao, Steven D            12 TVSC-MR              5:55.62    5:54.80 JOS    
                1:23.86   2:55.54 (1:31.68)   4:39.06 (1:43.52)   5:54.80 (1:15.74)
  6 Lowell, Hugo              12 Agua Swim Team-MR    6:21.57    5:57.17 JOS    
                1:30.35   3:03.51 (1:33.16)   4:38.38 (1:34.87)   5:57.17 (1:18.79)
  7 Senior, Kymani E          12 Empire-MR            5:35.35    5:59.21 JOS    
  8 Bogart, Liam P            11 Empire-MR            5:43.21    5:59.49 JOS    
                1:26.61   2:53.20 (1:26.59)   4:41.08 (1:47.88)   5:59.49 (1:18.41)
  9 Stange, Andrew R          12 TVSC-MR              6:02.24    6:03.64 JOS    
                1:21.10   2:57.00 (1:35.90)   4:43.27 (1:46.27)   6:03.64 (1:20.37)
 10 Yamamoto, Leo             12 Agua Swim Team-MR    6:11.86    6:11.55 JOS    
                1:34.06   3:07.45 (1:33.39)   4:51.59 (1:44.14)   6:11.55 (1:19.96)
 11 Yang, Nathan M            12 LIAC-MR              6:34.35    6:12.66 JOS    
                1:25.93   3:00.23 (1:34.30)   4:46.58 (1:46.35)   6:12.66 (1:26.08)
 12 Lister, Davis M           11 Agua Swim Team-MR    6:17.85    6:14.79 JOS    
                1:35.25   3:08.26 (1:33.01)   4:52.43 (1:44.17)   6:14.79 (1:22.36)
 13 Manfre, Matthew S         12 LIAC-MR              6:00.00    6:14.98 JOS    
                1:32.39   3:10.17 (1:37.78)   4:53.43 (1:43.26)   6:14.98 (1:21.55)
 14 Lishnevetsky, Joshua T    11 Agua Swim Team-MR    6:07.77    6:15.48 JOS    
                1:27.92   3:01.23 (1:33.31)   4:53.71 (1:52.48)   6:15.48 (1:21.77)
 15 Mattera, Matthew B        12 Tmsuffolk-MR         6:35.95    6:19.92        
                1:33.64   3:07.61 (1:33.97)   4:56.85 (1:49.24)   6:19.92 (1:23.07)
 16 Huner, Alec E             11 TVSC-MR              6:06.58    6:23.30        
                1:32.59   3:12.54 (1:39.95)   5:03.18 (1:50.64)   6:23.30 (1:20.12)
 17 Elms, Hayden A            12 Agua Swim Team-MR    7:43.48    6:26.21        
                1:32.97   3:13.69 (1:40.72)   5:04.31 (1:50.62)   6:26.21 (1:21.90)
 18 McKenna, Devlin H         12 Agua Swim Team-MR    6:51.02    6:46.30        
                1:36.50   3:17.89 (1:41.39)   5:23.18 (2:05.29)   6:46.30 (1:23.12)
 19 Coyle, Steven L           11 BBSC-MR              7:30.99    7:10.37        
                1:45.04   3:36.08 (1:51.04)   5:37.50 (2:01.42)   7:10.37 (1:32.87)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                25.49  SECT Sectionals
                27.69  ZONE Zones
                29.19  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, John               14 Agua Swim Team-MR      26.89      26.26 ZONE   
  2 Okhtenberg, Ariel S       13 BASC-MR                27.48      27.22 ZONE   
  3 Wilson, Andrew J          14 BBSC-MR                27.98      27.36 ZONE   
  4 Zou, Evan J               13 North Shore-MR         29.76      28.27 JOS    
  5 Sugarman, Jackson         14 LIAC-MR                29.17      28.35 JOS    
  6 Khrystenko, Anton         13 LIAC-MR                28.40      28.61 JOS    
  7 Rivoal, Leo B             14 Agua Swim Team-MR      29.34      29.16 JOS    
  8 Spinella, Conor S         14 LIAC-MR                29.37      29.27        
  9 Robertson, Patrick W      14 TVSC-MR                29.66      29.37        
 10 Brown, Connor F           14 LIAC-MR                28.94      29.54        
 11 Kaplan, Zach I            14 TVSC-MR                29.31      29.66        
 12 Dhir, Yuvaraj             13 LIAC-MR                29.54      29.69        
 13 Lomeyko, Konstantin       13 LIAC-MR                30.33      29.72        
 13 Burke, Ryan M             13 TVSC-MR                30.60      29.72        
 15 Duarte, Pedro D           14 LIAC-MR                32.00      29.96        
 16 Giannotti, Michael A      14 LIAC-MR                30.46      30.17        
 17 Infranco, Daniel S        13 TVSC-MR                31.61      30.27        
 18 Hildebrandt, Michael A    14 Tmsuffolk-MR           30.28      30.36        
 19 Beil, Conor M             13 LIAC-MR                30.96      30.39        
 20 Martusciello, Gerard      14 HAA-MR                 30.60      30.51        
 21 Wang, Brandon             13 CAT-NJ                 32.85      30.61        
 22 Vincel, Jake A            13 TVSC-MR                30.82      30.69        
 23 Caradonna, Laurence J     14 TVSC-MR                30.61      30.73        
 24 Lutchman-Singh, Austin T  14 Agua Swim Team-MR      30.22      30.81        
 25 Gorodetsky, Edgar         13 BASC-MR                30.44      30.99        
 26 VanManen, Dylan           13 LIAC-MR                29.32      31.10        
 27 Cerri-Droz, Ruben A       13 LIAC-MR                30.34      31.18        
 28 Lo, Ryan J                13 CAT-NJ                 31.26      31.34        
 29 Rastegar, Andre T         14 TVSC-MR                31.58      31.41        
 30 Bischoff, Gregory         13 LIAC-MR                33.11      32.66        
 31 Aber, Joshua              14 BBSC-MR                49.99      32.92        
 32 Schaub, Tyler M           13 CAT-NJ                 32.62      33.05        
 33 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR      32.40      33.09        
 34 Gilmore, Brandon J        13 North Shore-MR         32.94      33.11        
 35 Szkutnik, KJ J            14 BBSC-MR                32.65      33.58        
 36 Fici, Vincenzo            13 HAA-MR                 33.67      33.74        
 37 Heepe, Phillip C          14 BBSC-MR                33.99      33.83        
 38 Czubachowski, Tyler J     13 CAT-NJ                 34.04      33.87        
 39 Roche, Patrick D          13 IA-MR                  35.10      34.05        
 40 Byrne, Conor P            13 CAT-NJ                 33.77      35.02        
 41 Lov, Troy T               13 TVSC-MR                36.07      36.96        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                55.99  SECT Sectionals
                59.99  ZONE Zones
              1:03.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, John               14 Agua Swim Team-MR      56.87      55.53 SECT   
  2 Okhtenberg, Ariel S       13 BASC-MR                58.75      58.54 ZONE   
  3 Wilson, Andrew J          14 BBSC-MR              1:00.99      58.77 ZONE   
  4 Khrystenko, Anton         13 LIAC-MR              1:01.39    1:00.31 JOS    
  5 Lomeyko, Konstantin       13 LIAC-MR              1:04.35    1:02.44 JOS    
  6 Spinella, Conor S         14 LIAC-MR              1:03.89    1:02.47 JOS    
  7 Sugarman, Jackson         14 LIAC-MR              1:02.77    1:02.83 JOS    
  8 Barrow, Mitchell J        13 Empire-MR            1:02.86    1:02.94 JOS    
  9 Brown, Connor F           14 LIAC-MR              1:03.40    1:02.95 JOS    
 10 Zou, Evan J               13 North Shore-MR       1:05.42    1:03.32 JOS    
 11 Kaplan, Zach I            14 TVSC-MR              1:02.33    1:03.50 JOS    
 12 Murphy, Shawn D           14 North Shore-MR       1:02.63    1:03.88 JOS    
 13 Robertson, Patrick W      14 TVSC-MR              1:04.03    1:04.74        
 14 Wendland, Brian           14 LIAC-MR              1:03.97    1:04.78        
 15 Benjamin, Ernst C         14 Agua Swim Team-MR    1:06.94    1:04.98        
 15 Tillmann, Maxim           14 Empire-MR            1:04.02    1:04.98        
 17 Cremer, Brian K           14 IA-MR                1:05.19    1:05.02        
 18 McNeary, Jeffrey L        13 LIAC-MR              1:05.71    1:05.41        
 19 Hildebrandt, Michael A    14 Tmsuffolk-MR         1:04.85    1:05.77        
 20 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    1:03.34    1:06.01        
 21 Vincel, Jake A            13 TVSC-MR              1:06.56    1:06.85        
 21 Burke, Ryan M             13 TVSC-MR              1:06.35    1:06.85        
 23 Martusciello, Gerard      14 HAA-MR               1:06.87    1:06.86        
 24 Duarte, Pedro D           14 LIAC-MR              1:10.00    1:07.04        
 25 MacAulay, Patrick M       14 Empire-MR            1:06.11    1:07.41        
 26 Williams, Justin R        13 Empire-MR            1:08.83    1:07.45        
 27 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    1:10.34    1:08.06        
 28 Lutchman-Singh, Austin T  14 Agua Swim Team-MR    1:07.84    1:08.34        
 29 Giannotti, Michael A      14 LIAC-MR              1:10.00    1:09.90        
 30 Fici, Vincenzo            13 HAA-MR               1:14.07    1:10.73        
 31 Cerri-Droz, Ruben A       13 LIAC-MR              1:12.57    1:10.84        
 32 Dodes, Evan F             13 Empire-MR            1:11.57    1:11.17        
 33 Szkutnik, KJ J            14 BBSC-MR              1:12.07    1:11.24        
 34 Murphy, Andrew J          13 North Shore-MR       1:07.70    1:11.27        
 35 Rastegar, Andre T         14 TVSC-MR              1:12.67    1:12.14        
 36 Senken, Pierce F          13 LIAC-MR              1:11.56    1:12.23        
 37 Bischoff, Gregory         13 LIAC-MR              1:17.00    1:12.52        
 38 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    1:10.30    1:13.01        
 39 Heepe, Phillip C          14 BBSC-MR              1:15.09    1:13.44        
 40 Roche, Patrick D          13 IA-MR                1:15.58    1:18.78        
 41 Lov, Troy T               13 TVSC-MR              1:24.96    1:28.55        
 42 Aber, Joshua              14 BBSC-MR              1:49.99    1:29.93        
 43 Szydlowski, Evan J        13 BBSC-MR              1:42.56    1:34.46        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:01.29  SECT Sectionals
              2:10.69  ZONE Zones
              2:20.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, John               14 Agua Swim Team-MR    2:04.03    2:03.49 ZONE   
                  59.19   2:03.49 (1:04.30)                                        
  2 Wilson, Andrew J          14 BBSC-MR              2:12.23    2:11.48 JOS    
                1:03.95   2:11.48 (1:07.53)                                        
  3 Khrystenko, Anton         13 LIAC-MR              2:14.41    2:11.94 JOS    
                1:04.29   2:11.94 (1:07.65)                                        
  4 Lomeyko, Konstantin       13 LIAC-MR              2:14.70    2:13.27 JOS    
                1:05.49   2:13.27 (1:07.78)                                        
  5 Hall, Delaney W           14 LIAC-MR              2:13.84    2:14.37 JOS    
                1:04.91   2:14.37 (1:09.46)                                        
  6 Barrow, Mitchell J        13 Empire-MR            2:14.81    2:17.26 JOS    
                1:06.07   2:17.26 (1:11.19)                                        
  7 Huang, Alec H             13 LIAC-MR              2:17.26    2:17.84 JOS    
                1:07.10   2:17.84 (1:10.74)                                        
  8 Tillmann, Maxim           14 Empire-MR            2:19.03    2:17.96 JOS    
                1:06.86   2:17.96 (1:11.10)                                        
  9 Sugarman, Jackson         14 LIAC-MR              2:20.91    2:18.52 JOS    
                1:07.64   2:18.52 (1:10.88)                                        
 10 Quinones, Christopher D   13 Agua Swim Team-MR    2:17.20    2:19.89 JOS    
                1:06.38   2:19.89 (1:13.51)                                        
 11 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    2:16.91    2:21.04        
                1:06.45   2:21.04 (1:14.59)                                        
 12 Zou, Evan J               13 North Shore-MR       2:25.81    2:21.86        
                1:07.43   2:21.86 (1:14.43)                                        
 13 Hong, Patrick Y           13 CAT-NJ               2:23.20    2:23.46        
                1:09.41   2:23.46 (1:14.05)                                        
 14 MacAulay, Patrick M       14 Empire-MR            2:23.54    2:23.58        
                1:09.14   2:23.58 (1:14.44)                                        
 15 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    2:22.77    2:23.85        
                1:11.56   2:23.85 (1:12.29)                                        
 16 Zabelaj, Bujar            14 Empire-MR            2:18.31    2:23.95        
                1:07.76   2:23.95 (1:16.19)                                        
 17 McFarland, Charlie A      14 Empire-MR            2:18.72    2:24.61        
 18 Giannotti, Michael A      14 LIAC-MR              2:25.27    2:25.66        
                1:08.70   2:25.66 (1:16.96)                                        
 19 Infranco, Daniel S        13 TVSC-MR              2:25.83    2:25.72        
                1:10.76   2:25.72 (1:14.96)                                        
 20 Ruggiero, Joseph A        14 Empire-MR            2:26.42    2:25.87        
                1:09.51   2:25.87 (1:16.36)                                        
 21 Burke, Ryan M             13 TVSC-MR              2:23.54    2:26.26        
                1:09.27   2:26.26 (1:16.99)                                        
 22 Rotolo, John M            14 LIAC-MR              2:35.47    2:27.16        
                1:11.00   2:27.16 (1:16.16)                                        
 23 Duarte, Pedro D           14 LIAC-MR              2:33.00    2:27.78        
                1:10.65   2:27.78 (1:17.13)                                        
 24 Vincel, Jake A            13 TVSC-MR              2:26.63    2:28.39        
                1:10.27   2:28.39 (1:18.12)                                        
 25 Senken, Pierce F          13 LIAC-MR              2:30.97    2:30.18        
                1:11.72   2:30.18 (1:18.46)                                        
 26 Fici, Vincenzo            13 HAA-MR               2:41.85    2:30.24        
                1:12.51   2:30.24 (1:17.73)                                        
 27 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    2:32.13    2:31.55        
                1:12.72   2:31.55 (1:18.83)                                        
 28 Caradonna, Laurence J     14 TVSC-MR              2:24.40    2:32.16        
                1:11.45   2:32.16 (1:20.71)                                        
 29 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    2:32.55    2:33.85        
                1:14.28   2:33.85 (1:19.57)                                        
 30 Williams, Justin R        13 Empire-MR            2:35.29    2:34.33        
                1:14.52   2:34.33 (1:19.81)                                        
 31 Cerri-Droz, Ruben A       13 LIAC-MR              2:40.18    2:34.61        
                1:13.79   2:34.61 (1:20.82)                                        
 32 Szkutnik, KJ J            14 BBSC-MR              2:43.03    2:39.41        
                1:17.22   2:39.41 (1:22.19)                                        
 33 Heepe, Phillip C          14 BBSC-MR              2:44.71    2:41.34        
                1:16.56   2:41.34 (1:24.78)                                        
 34 Lo, Ryan J                13 CAT-NJ               2:44.25    2:42.98        
                1:17.19   2:42.98 (1:25.79)                                        
 35 Bischoff, Gregory         13 LIAC-MR              2:50.10    2:43.15        
                1:19.65   2:43.15 (1:23.50)                                        
 36 Li, Peter Z               13 TVSC-MR              2:54.38    2:43.38        
                1:17.48   2:43.38 (1:25.90)                                        
 37 Czubachowski, Tyler J     13 CAT-NJ               2:44.00    2:43.79        
                1:19.07   2:43.79 (1:24.72)                                        
 38 Rastegar, Andre T         14 TVSC-MR              2:41.16    2:43.90        
 39 Roche, Patrick D          13 IA-MR                2:46.52    2:53.80        
                1:24.97   2:53.80 (1:28.83)                                        
 40 Byrne, Conor P            13 CAT-NJ               2:57.80    2:58.79        
                1:25.47   2:58.79 (1:33.32)                                        
 41 Aber, Joshua              14 BBSC-MR              4:39.99    3:14.92        
                1:26.31   3:14.92 (1:48.61)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:03.79  SECT Sectionals
              1:08.99  ZONE Zones
              1:15.49  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, John               14 Agua Swim Team-MR    1:04.90    1:06.80 ZONE   
  2 Grant, Lenny              13 LIAC-MR              1:05.43    1:06.94 ZONE   
  3 Barrow, Mitchell J        13 Empire-MR            1:09.75    1:10.98 JOS    
  4 Rivoal, Leo B             14 Agua Swim Team-MR    1:09.47    1:11.09 JOS    
  5 Towers, Zachary D         14 LIAC-MR              1:11.45    1:11.10 JOS    
  6 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    1:11.87    1:13.42 JOS    
  7 Wendland, Brian           14 LIAC-MR              1:13.70    1:14.12 JOS    
  8 Zou, Evan J               13 North Shore-MR       1:13.76    1:14.42 JOS    
  9 Sugarman, Jackson         14 LIAC-MR              1:15.21    1:14.85 JOS    
 10 Zabelaj, Bujar            14 Empire-MR            1:10.63    1:15.00 JOS    
 11 Rubenstein, Sam M         14 Empire-MR            1:05.99    1:15.16 JOS    
 12 Murphy, Andrew J          13 North Shore-MR       1:15.34    1:15.97        
 13 Beil, Conor M             13 LIAC-MR              1:16.20    1:16.25        
 13 McFarland, Charlie A      14 Empire-MR            1:10.21    1:16.25        
 15 McNeary, Jeffrey L        13 LIAC-MR              1:16.03    1:16.55        
 16 Infranco, Daniel S        13 TVSC-MR              1:16.20    1:17.18        
 17 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    1:18.54    1:17.64        
 17 Masino, Corey J           13 Empire-MR            1:11.32    1:17.64        
 19 Maida, Trevor W           14 HAA-MR               1:15.65    1:17.65        
 20 Tillmann, Maxim           14 Empire-MR            1:14.16    1:17.70        
 21 Hildebrandt, Michael A    14 Tmsuffolk-MR         1:19.72    1:18.16        
 22 Zitelny, Tamir            13 Tmsuffolk-MR         1:18.71    1:18.23        
 23 Robertson, Patrick W      14 TVSC-MR              1:17.39    1:18.64        
 24 Dodes, Evan F             13 Empire-MR            1:17.91    1:20.02        
 25 Ruggiero, Joseph A        14 Empire-MR            1:20.15    1:20.03        
 26 Benjamin, Ernst C         14 Agua Swim Team-MR    1:18.89    1:20.20        
 27 Massand, Dilin S          13 Agua Swim Team-MR    1:22.31    1:20.93        
 28 Bischoff, Gregory         13 LIAC-MR              1:22.24    1:22.23        
 28 Duarte, Pedro D           14 LIAC-MR              1:28.00    1:22.23        
 30 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    1:18.58    1:22.28        
 31 Senken, Pierce F          13 LIAC-MR              1:21.55    1:22.33        
 32 MacAulay, Patrick M       14 Empire-MR            1:22.16    1:22.63        
 33 Fici, Vincenzo            13 HAA-MR               1:23.06    1:24.98        
 34 Cremer, Brian K           14 IA-MR                1:25.39    1:25.43        
 35 Ansehl, William           13 Empire-MR            1:26.46    1:25.78        
 36 Williams, Justin R        13 Empire-MR            1:20.33    1:26.90        
 37 Roche, Patrick D          13 IA-MR                1:26.31    1:27.44        
 38 Fairbanks, Scott C        13 Agua Swim Team-MR    1:20.99    1:27.78        
 39 Heepe, Phillip C          14 BBSC-MR              1:29.22    1:27.97        
 40 Liu, Christopher          13 BASC-MR              1:40.38    1:28.98        
 41 Zapisetsky, Shawn         14 BASC-MR              1:34.00    1:33.02        
 42 Lov, Troy T               13 TVSC-MR              1:34.63    1:34.11        
 43 Szkutnik, KJ J            14 BBSC-MR              1:37.07    1:34.38        
 44 Szydlowski, Evan J        13 BBSC-MR              1:43.72    1:38.33        
 45 Aber, Joshua              14 BBSC-MR              2:19.99    2:03.64        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:16.69  SECT Sectionals
              2:28.39  ZONE Zones
              2:41.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Lenny              13 LIAC-MR              2:22.84    2:27.16 ZONE   
  2 Barrow, Mitchell J        13 Empire-MR            2:28.74    2:31.94 JOS    
                1:13.89   2:31.94 (1:18.05)                                        
  3 Towers, Zachary D         14 LIAC-MR              2:33.72    2:31.95 JOS    
                1:16.46   2:31.95 (1:15.49)                                        
  4 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    2:30.61    2:32.41 JOS    
                1:14.10   2:32.41 (1:18.31)                                        
  5 Kaplan, Zach I            14 TVSC-MR              2:32.40    2:35.95 JOS    
                1:14.87   2:35.95 (1:21.08)                                        
  6 Rivoal, Leo B             14 Agua Swim Team-MR    2:29.70    2:36.53 JOS    
                1:14.86   2:36.53 (1:21.67)                                        
  7 Wang, Brandon             13 CAT-NJ               2:40.19    2:37.45 JOS    
                1:17.67   2:37.45 (1:19.78)                                        
  8 Zabelaj, Bujar            14 Empire-MR            2:31.05    2:42.55        
                1:19.34   2:42.55 (1:23.21)                                        
  9 Infranco, Daniel S        13 TVSC-MR              2:44.97    2:42.63        
                1:19.44   2:42.63 (1:23.19)                                        
 10 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    2:47.85    2:43.04        
                1:20.02   2:43.04 (1:23.02)                                        
 11 Hildebrandt, Michael A    14 Tmsuffolk-MR         2:46.38    2:44.96        
                1:20.21   2:44.96 (1:24.75)                                        
 12 McNeary, Jeffrey L        13 LIAC-MR              2:43.38    2:45.41        
                1:20.29   2:45.41 (1:25.12)                                        
 13 McFarland, Charlie A      14 Empire-MR            2:36.88    2:45.60        
                1:21.04   2:45.60 (1:24.56)                                        
 14 Hong, Patrick Y           13 CAT-NJ               2:48.73    2:49.95        
                1:23.91   2:49.95 (1:26.04)                                        
 15 Tillmann, Maxim           14 Empire-MR            2:40.60    2:51.02        
                1:24.25   2:51.02 (1:26.77)                                        
 16 Rotolo, John M            14 LIAC-MR              2:52.78    2:51.15        
                1:23.04   2:51.15 (1:28.11)                                        
 17 Giannotti, Michael A      14 LIAC-MR              3:11.65    2:52.08        
                1:23.84   2:52.08 (1:28.24)                                        
 18 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    2:47.80    2:52.70        
                1:26.39   2:52.70 (1:26.31)                                        
 19 MacAulay, Patrick M       14 Empire-MR            2:53.01    2:52.73        
 20 Vincel, Jake A            13 TVSC-MR              2:47.48    2:54.48        
                1:23.85   2:54.48 (1:30.63)                                        
 21 Czubachowski, Tyler J     13 CAT-NJ               3:00.77    2:55.68        
                1:26.99   2:55.68 (1:28.69)                                        
 22 Li, Peter Z               13 TVSC-MR              3:01.94    2:56.20        
                1:26.95   2:56.20 (1:29.25)                                        
 23 Rastegar, Andre T         14 TVSC-MR              2:58.39    2:58.75        
                1:28.16   2:58.75 (1:30.59)                                        
 24 Bischoff, Gregory         13 LIAC-MR              3:03.92    2:59.41        
                1:30.16   2:59.41 (1:29.25)                                        
 25 Robertson, Patrick W      14 TVSC-MR              2:51.20    2:59.60        
                1:29.04   2:59.60 (1:30.56)                                        
 26 Lo, Ryan J                13 CAT-NJ               3:02.10    3:01.38        
                1:28.59   3:01.38 (1:32.79)                                        
 27 Roche, Patrick D          13 IA-MR                3:20.89    3:02.33        
                1:28.38   3:02.33 (1:33.95)                                        
 28 Gorodetsky, Edgar         13 BASC-MR              2:48.56    3:02.87        
                1:30.08   3:02.87 (1:32.79)                                        
 29 Camberdella, Griffen J    13 North Shore-MR       2:56.89    3:03.19        
                1:30.61   3:03.19 (1:32.58)                                        
 30 Lov, Troy T               13 TVSC-MR              2:56.52    3:20.70        
                1:39.28   3:20.70 (1:41.42)                                        
 -- Heepe, Phillip C          14 BBSC-MR              3:39.99         DQ        
                1:34.68        DQ (1:34.29)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:12.19  SECT Sectionals
              1:17.99  ZONE Zones
              1:26.29  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cono, Benjamin J          14 HAA-MR               1:11.11    1:12.47 ZONE   
  2 Hall, Delaney W           14 LIAC-MR              1:13.08    1:12.64 ZONE   
  3 Okhtenberg, Ariel S       13 BASC-MR              1:14.10    1:13.44 ZONE   
  4 Maida, Trevor W           14 HAA-MR               1:17.03    1:19.10 JOS    
  5 Lomeyko, Konstantin       13 LIAC-MR              1:20.41    1:19.38 JOS    
  6 Huang, Alec H             13 LIAC-MR              1:21.23    1:20.52 JOS    
  7 Quinones, Christopher D   13 Agua Swim Team-MR    1:18.27    1:20.83 JOS    
  8 Towers, Zachary D         14 LIAC-MR              1:19.98    1:21.17 JOS    
  9 Brown, Ryan A             13 LIAC-MR              1:21.81    1:21.76 JOS    
 10 Lutchman-Singh, Austin T  14 Agua Swim Team-MR    1:23.46    1:24.85 JOS    
 11 Cerri-Droz, Ruben A       13 LIAC-MR              1:26.95    1:25.26 JOS    
 12 Wilson, Andrew J          14 BBSC-MR              1:26.77    1:25.72 JOS    
 12 Ruggiero, Joseph A        14 Empire-MR            1:24.81    1:25.72 JOS    
 14 Murphy, Shawn D           14 North Shore-MR       1:22.59    1:26.16 JOS    
 15 Robertson, Patrick W      14 TVSC-MR              1:27.69    1:27.04        
 16 Giannotti, Michael A      14 LIAC-MR              1:36.34    1:27.36        
 17 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    1:25.57    1:28.04        
 18 Burke, Ryan M             13 TVSC-MR              1:25.55    1:29.33        
 19 Spinella, Conor S         14 LIAC-MR              1:31.90    1:31.67        
 20 Dhir, Yuvaraj             13 LIAC-MR              1:40.00    1:32.02        
 21 Martusciello, Gerard      14 HAA-MR               1:30.04    1:32.71        
 22 Li, Peter Z               13 TVSC-MR              1:26.32    1:33.02        
 23 Mehlman, Alex P           14 Agua Swim Team-MR    1:38.07    1:33.79        
 24 Szkutnik, KJ J            14 BBSC-MR              1:32.95    1:34.26        
 25 Beil, Conor M             13 LIAC-MR              1:48.34    1:34.58        
 26 Khrystenko, Anton         13 LIAC-MR              1:42.64    1:35.81        
 27 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    1:37.25    1:36.90        
 28 Vincel, Jake A            13 TVSC-MR              1:36.34    1:37.09        
 29 Infranco, Daniel S        13 TVSC-MR              1:35.71    1:38.85        
 30 Rastegar, Andre T         14 TVSC-MR              1:37.99    1:41.49        
 31 Zitelny, Tamir            13 Tmsuffolk-MR         1:39.44    1:41.64        
 32 Fairbanks, Scott C        13 Agua Swim Team-MR    1:43.55    1:45.55        
 33 Heepe, Phillip C          14 BBSC-MR              1:43.24    1:45.68        
 34 Liu, Christopher          13 BASC-MR              1:40.00    1:46.31        
 35 Zapisetsky, Shawn         14 BASC-MR              1:45.00    1:47.11        
 36 Aber, Joshua              14 BBSC-MR              2:39.99    1:56.54        
 37 Szydlowski, Evan J        13 BBSC-MR              2:23.77    2:19.03        
 -- Lov, Troy T               13 TVSC-MR              2:00.99         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:35.59  SECT Sectionals
              2:47.59  ZONE Zones
              3:05.99  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Delaney W           14 LIAC-MR              2:33.40    2:34.26 SECT   
                1:14.21   2:34.26 (1:20.05)                                        
  2 Okhtenberg, Ariel S       13 BASC-MR              2:43.11    2:43.63 ZONE   
                1:18.14   2:43.63 (1:25.49)                                        
  3 Maida, Trevor W           14 HAA-MR               2:44.19    2:47.49 ZONE   
                1:19.40   2:47.49 (1:28.09)                                        
  4 Towers, Zachary D         14 LIAC-MR              3:10.00    2:52.63 JOS    
                1:24.13   2:52.63 (1:28.50)                                        
  5 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    2:49.00    2:54.06 JOS    
                1:23.31   2:54.06 (1:30.75)                                        
  6 Quinones, Christopher D   13 Agua Swim Team-MR    2:49.45    2:54.92 JOS    
                1:22.42   2:54.92 (1:32.50)                                        
  7 Wang, Brandon             13 CAT-NJ               3:03.04    2:55.02 JOS    
                1:25.94   2:55.02 (1:29.08)                                        
  8 Grant, Lenny              13 LIAC-MR              2:47.77    2:57.24 JOS    
                1:24.53   2:57.24 (1:32.71)                                        
  9 Huang, Alec H             13 LIAC-MR              3:02.45    2:57.75 JOS    
                1:24.70   2:57.75 (1:33.05)                                        
 10 Massand, Dilin S          13 Agua Swim Team-MR    2:59.27    3:00.40 JOS    
                1:28.23   3:00.40 (1:32.17)                                        
 11 Kaplan, Zach I            14 TVSC-MR              2:56.00    3:03.50 JOS    
                1:28.86   3:03.50 (1:34.64)                                        
 12 Cerri-Droz, Ruben A       13 LIAC-MR              3:10.97    3:04.51 JOS    
                1:27.51   3:04.51 (1:37.00)                                        
 13 Wendland, Brian           14 LIAC-MR              3:21.27    3:06.18        
                1:31.43   3:06.18 (1:34.75)                                        
 14 Lutchman-Singh, Austin T  14 Agua Swim Team-MR    3:00.37    3:06.31        
 15 Ruggiero, Joseph A        14 Empire-MR            2:58.53    3:06.37        
                1:28.40   3:06.37 (1:37.97)                                        
 16 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    3:03.98    3:10.26        
                1:31.72   3:10.26 (1:38.54)                                        
 17 Burke, Ryan M             13 TVSC-MR              3:08.76    3:11.76        
                1:32.47   3:11.76 (1:39.29)                                        
 18 Li, Peter Z               13 TVSC-MR              3:08.83    3:16.63        
                1:35.18   3:16.63 (1:41.45)                                        
 19 Rotolo, John M            14 LIAC-MR              3:15.53    3:20.47        
                1:35.96   3:20.47 (1:44.51)                                        
 20 Fici, Vincenzo            13 HAA-MR               3:30.69    3:22.00        
                1:36.67   3:22.00 (1:45.33)                                        
 21 Szkutnik, KJ J            14 BBSC-MR              3:27.06    3:23.23        
                1:37.94   3:23.23 (1:45.29)                                        
 22 Schaub, Tyler M           13 CAT-NJ               3:22.99    3:23.34        
                1:37.25   3:23.34 (1:46.09)                                        
 23 Camberdella, Griffen J    13 North Shore-MR       3:24.34    3:28.05        
                1:41.05   3:28.05 (1:47.00)                                        
 24 Zitelny, Tamir            13 Tmsuffolk-MR         3:43.95    3:40.78        
                1:47.56   3:40.78 (1:53.22)                                        
 25 Gilmore, Brandon J        13 North Shore-MR       4:03.95    3:58.67        
                1:55.73   3:58.67 (2:02.94)                                        
 -- Caradonna, Laurence J     14 TVSC-MR              3:19.82         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:34.43        DQ (1:46.43)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:00.99  SECT Sectionals
              1:06.19  ZONE Zones
              1:13.29  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, John               14 Agua Swim Team-MR    1:02.25    1:00.75 SECT   
  2 Dhir, Yuvaraj             13 LIAC-MR              1:06.72    1:06.18 ZONE   
  3 Khrystenko, Anton         13 LIAC-MR              1:07.19    1:06.71 JOS    
  4 Hall, Delaney W           14 LIAC-MR              1:07.31    1:07.51 JOS    
  5 VanManen, Dylan           13 LIAC-MR              1:08.07    1:08.35 JOS    
  6 Quinones, Christopher D   13 Agua Swim Team-MR    1:08.94    1:08.80 JOS    
  7 Okhtenberg, Ariel S       13 BASC-MR              1:08.81    1:09.61 JOS    
  8 Rivoal, Leo B             14 Agua Swim Team-MR    1:11.30    1:10.48 JOS    
  9 Lomeyko, Konstantin       13 LIAC-MR              1:10.66    1:11.06 JOS    
 10 Massand, Dilin S          13 Agua Swim Team-MR    1:11.79    1:11.39 JOS    
 11 McNeary, Jeffrey L        13 LIAC-MR              1:11.61    1:11.40 JOS    
 12 Wendland, Brian           14 LIAC-MR              1:12.00    1:12.09 JOS    
 12 Zou, Evan J               13 North Shore-MR       1:08.19    1:12.09 JOS    
 14 Hong, Patrick Y           13 CAT-NJ               1:24.64    1:12.42 JOS    
 15 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    1:16.03    1:13.15 JOS    
 16 Zitelny, Tamir            13 Tmsuffolk-MR         1:15.17    1:13.27 JOS    
 17 Zabelaj, Bujar            14 Empire-MR            1:11.98    1:14.09        
 18 Barrow, Mitchell J        13 Empire-MR            1:15.81    1:14.28        
 19 Sugarman, Jackson         14 LIAC-MR              1:16.17    1:14.32        
 20 McFarland, Charlie A      14 Empire-MR            1:15.91    1:16.20        
 21 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    1:17.91    1:17.58        
 22 Spinella, Conor S         14 LIAC-MR              1:17.10    1:18.40        
 23 Gilmore, Brandon J        13 North Shore-MR       1:17.02    1:18.57        
 24 Beil, Conor M             13 LIAC-MR              1:19.66    1:19.00        
 25 Robertson, Patrick W      14 TVSC-MR              1:20.95    1:19.51        
 26 Gorodetsky, Edgar         13 BASC-MR              1:16.93    1:20.62        
 27 Tillmann, Maxim           14 Empire-MR            1:21.49    1:24.33        
 28 Lutchman-Singh, Austin T  14 Agua Swim Team-MR    1:19.91    1:24.86        
 29 Ruggiero, Joseph A        14 Empire-MR            1:27.30    1:25.57        
 30 Duarte, Pedro D           14 LIAC-MR              1:40.00    1:25.84        
 31 Senken, Pierce F          13 LIAC-MR              1:28.18    1:27.22        
 32 Hildebrandt, Michael A    14 Tmsuffolk-MR         1:27.14    1:27.53        
 33 Camberdella, Griffen J    13 North Shore-MR       1:22.25    1:29.99        
 34 Williams, Justin R        13 Empire-MR            1:25.00    1:30.09        
 35 Schaub, Tyler M           13 CAT-NJ               1:30.99    1:31.43        
 36 MacAulay, Patrick M       14 Empire-MR            1:32.15    1:32.26        
 37 Byrne, Conor P            13 CAT-NJ               1:44.99    1:37.15        
 -- Lov, Troy T               13 TVSC-MR              1:44.48         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:14.99  SECT Sectionals
              2:30.69  ZONE Zones
              2:48.29  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Lenny              13 LIAC-MR              2:35.34    2:26.40 ZONE   
                1:11.75   2:26.40 (1:14.65)                                        
  2 Hall, Delaney W           14 LIAC-MR              2:31.38    2:27.25 ZONE   
                1:09.63   2:27.25 (1:17.62)                                        
  3 Dhir, Yuvaraj             13 LIAC-MR              2:31.17    2:31.67 JOS    
                1:09.02   2:31.67 (1:22.65)                                        
  4 VanManen, Dylan           13 LIAC-MR              2:35.50    2:32.93 JOS    
                1:13.08   2:32.93 (1:19.85)                                        
  5 Rivoal, Leo B             14 Agua Swim Team-MR    2:38.16    2:36.78 JOS    
                1:13.32   2:36.78 (1:23.46)                                        
  6 Quinones, Christopher D   13 Agua Swim Team-MR    2:30.92    2:37.54 JOS    
  7 Kaplan, Zach I            14 TVSC-MR              2:36.87    2:37.78 JOS    
                1:14.00   2:37.78 (1:23.78)                                        
  8 Rubenstein, Sam M         14 Empire-MR            2:39.00    2:40.47 JOS    
                1:16.52   2:40.47 (1:23.95)                                        
  9 Massand, Dilin S          13 Agua Swim Team-MR    2:42.75    2:41.21 JOS    
                1:16.29   2:41.21 (1:24.92)                                        
 10 Masino, Corey J           13 Empire-MR            2:35.35    2:43.98 JOS    
                1:18.99   2:43.98 (1:24.99)                                        
 11 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    2:57.33    2:49.93        
                1:20.81   2:49.93 (1:29.12)                                        
 12 Zabelaj, Bujar            14 Empire-MR            2:47.85    2:52.02        
                1:18.21   2:52.02 (1:33.81)                                        
 13 Gilmore, Brandon J        13 North Shore-MR       2:54.87    2:54.95        
                1:22.57   2:54.95 (1:32.38)                                        
 14 Ansehl, William           13 Empire-MR            3:02.99    2:57.93        
                1:24.95   2:57.93 (1:32.98)                                        
 15 McFarland, Charlie A      14 Empire-MR            3:06.29    2:58.17        
                1:20.73   2:58.17 (1:37.44)                                        
 16 Mehlman, Alex P           14 Agua Swim Team-MR    2:56.22    3:05.61        
                1:21.88   3:05.61 (1:43.73)                                        
 17 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    3:07.25    3:09.23        
                1:30.84   3:09.23 (1:38.39)                                        
 -- Li, Peter Z               13 TVSC-MR              3:05.69         DQ        
      Arms underwater recovery
                1:28.28        DQ (1:52.75)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:16.69  SECT Sectionals
              2:30.69  ZONE Zones
              2:39.49  JOS Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Delaney W           14 LIAC-MR              2:25.69    2:23.37 ZONE   
                1:09.90   2:23.37 (1:13.47)                                        
  2 Okhtenberg, Ariel S       13 BASC-MR              2:26.07    2:24.22 ZONE   
                1:09.75   2:24.22 (1:14.47)                                        
  3 Abdelrahman, Baraa        14 Agua Swim Team-MR    2:31.38    2:30.57 ZONE   
                1:11.67   2:30.57 (1:18.90)                                        
  4 VanManen, Dylan           13 LIAC-MR              2:36.27    2:32.15 JOS    
  5 Khrystenko, Anton         13 LIAC-MR              2:45.47    2:32.59 JOS    
                1:08.22   2:32.59 (1:24.37)                                        
  6 Lomeyko, Konstantin       13 LIAC-MR              2:34.89    2:32.60 JOS    
                1:14.12   2:32.60 (1:18.48)                                        
  7 Rubenstein, Sam M         14 Empire-MR            2:23.35    2:34.14 JOS    
                1:11.30   2:34.14 (1:22.84)                                        
  8 Quinones, Christopher D   13 Agua Swim Team-MR    2:32.34    2:34.26 JOS    
                1:14.46   2:34.26 (1:19.80)                                        
  9 Zabelaj, Bujar            14 Empire-MR            2:29.30    2:34.29 JOS    
                1:13.41   2:34.29 (1:20.88)                                        
 10 Barrow, Mitchell J        13 Empire-MR            2:32.94    2:34.86 JOS    
                1:11.43   2:34.86 (1:23.43)                                        
 11 Rivoal, Leo B             14 Agua Swim Team-MR    2:36.73    2:35.69 JOS    
                1:10.26   2:35.69 (1:25.43)                                        
 12 Wendland, Brian           14 LIAC-MR              2:37.31    2:35.92 JOS    
                1:13.46   2:35.92 (1:22.46)                                        
 13 Kaplan, Zach I            14 TVSC-MR              2:29.95    2:36.23 JOS    
                1:13.97   2:36.23 (1:22.26)                                        
 14 Cono, Benjamin J          14 HAA-MR               2:39.30    2:37.35 JOS    
                1:13.44   2:37.35 (1:23.91)                                        
 15 Huang, Alec H             13 LIAC-MR              2:38.41    2:38.35 JOS    
                1:16.72   2:38.35 (1:21.63)                                        
 16 Burke, Ryan M             13 TVSC-MR              2:39.69    2:39.20 JOS    
                1:14.03   2:39.20 (1:25.17)                                        
 17 Zou, Evan J               13 North Shore-MR       2:39.18    2:41.14        
                1:14.10   2:41.14 (1:27.04)                                        
 18 McFarland, Charlie A      14 Empire-MR            2:25.88    2:42.52        
                1:16.86   2:42.52 (1:25.66)                                        
 19 Masino, Corey J           13 Empire-MR            2:37.03    2:43.81        
                1:15.38   2:43.81 (1:28.43)                                        
 20 Ruggiero, Joseph A        14 Empire-MR            2:45.25    2:44.10        
                1:20.06   2:44.10 (1:24.04)                                        
 21 Zuppone, Michael L        13 Agua Swim Team-MR    2:44.98    2:44.61        
                1:18.53   2:44.61 (1:26.08)                                        
 22 Brown, Ryan A             13 LIAC-MR              2:45.07    2:44.79        
                1:22.28   2:44.79 (1:22.51)                                        
 23 Beil, Conor M             13 LIAC-MR              2:46.91    2:45.55        
                1:18.14   2:45.55 (1:27.41)                                        
 24 Infranco, Daniel S        13 TVSC-MR              2:44.90    2:46.21        
                1:15.30   2:46.21 (1:30.91)                                        
 25 Tillmann, Maxim           14 Empire-MR            2:44.39    2:46.39        
                1:20.77   2:46.39 (1:25.62)                                        
 26 Liu, Jonathan E           13 Agua Swim Team-MR    2:45.25    2:46.79        
                1:20.49   2:46.79 (1:26.30)                                        
 27 Hildebrandt, Michael A    14 Tmsuffolk-MR         2:47.84    2:46.88        
                1:20.52   2:46.88 (1:26.36)                                        
 28 Murphy, Shawn D           14 North Shore-MR       2:38.49    2:46.99        
                1:19.86   2:46.99 (1:27.13)                                        
 29 Ansehl, William           13 Empire-MR            2:59.00    2:48.06        
                1:21.89   2:48.06 (1:26.17)                                        
 30 Zitelny, Tamir            13 Tmsuffolk-MR         3:15.18    2:48.47        
                1:17.73   2:48.47 (1:30.74)                                        
 31 Lutchman-Singh, Austin T  14 Agua Swim Team-MR    2:49.10    2:48.68        
                1:24.30   2:48.68 (1:24.38)                                        
 32 Benjamin, Ernst C         14 Agua Swim Team-MR    2:47.61    2:49.62        
                1:19.51   2:49.62 (1:30.11)                                        
 33 Mehlman, Alex P           14 Agua Swim Team-MR    2:52.99    2:49.72        
                1:20.19   2:49.72 (1:29.53)                                        
 34 Jurman, Jasper N          13 Agua Swim Team-MR    2:51.17    2:50.40        
                1:17.87   2:50.40 (1:32.53)                                        
 35 Murphy, Andrew J          13 North Shore-MR       2:51.25    2:51.20        
                1:19.74   2:51.20 (1:31.46)                                        
 36 Cremer, Brian K           14 IA-MR                2:51.30    2:53.81        
                1:24.95   2:53.81 (1:28.86)                                        
 37 Rastegar, Andre T         14 TVSC-MR              2:56.91    2:53.85        
                1:23.91   2:53.85 (1:29.94)                                        
 38 Cerri-Droz, Ruben A       13 LIAC-MR              2:54.92    2:54.08        
                1:26.14   2:54.08 (1:27.94)                                        
 39 Li, Peter Z               13 TVSC-MR              2:57.18    2:54.56        
                1:22.66   2:54.56 (1:31.90)                                        
 40 MacAulay, Patrick M       14 Empire-MR            2:53.09    2:55.01        
                1:27.74   2:55.01 (1:27.27)                                        
 41 Vincel, Jake A            13 TVSC-MR              2:50.51    2:55.90        
                1:21.36   2:55.90 (1:34.54)                                        
 42 Glas, Aaron I             13 Agua Swim Team-MR    2:51.15    2:55.98        
 43 Dodes, Evan F             13 Empire-MR            2:56.02    2:58.83        
                1:24.82   2:58.83 (1:34.01)                                        
 44 Fici, Vincenzo            13 HAA-MR               2:57.99    2:59.59        
                1:28.91   2:59.59 (1:30.68)                                        
 45 Gilmore, Brandon J        13 North Shore-MR       3:06.78    3:03.14        
                1:24.50   3:03.14 (1:38.64)                                        
 46 Roche, Patrick D          13 IA-MR                3:05.57    3:10.26        
                1:30.49   3:10.26 (1:39.77)                                        
 -- Williams, Justin R        13 Empire-MR            2:59.09         DQ        
      Did not finish on back - back
                1:22.68        DQ (1:40.86)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                25.49  SECT Sectionals
                26.99  ZONE Zones
                27.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Modrov, Brandon A         25 HAA-MR                 24.90      24.56 SECT   
  2 Wagner, Jack S            19 LIAC-MR                23.45      25.29 SECT   
  3 Pu, Austin L              15 Agua Swim Team-MR      26.21      26.06 ZONE   
  4 Carey, Jack T             16 NYSA-MR                25.07      26.11 ZONE   
  5 Heinemann, Erik L         18 LIAC-MR                26.74      26.16 ZONE   
  6 Buyanov, Pavel            27 BASC-MR                25.74      26.19 ZONE   
  7 Cremer, Chris H           19 IA-MR                  26.46      26.27 ZONE   
  8 Galea, Vincent            17 Agua Swim Team-MR      26.00      26.61 ZONE   
  9 Martinico, Michael J      16 HAA-MR                 26.95      26.64 ZONE   
 10 Capodanno, Michael S      15 Tmsuffolk-MR           27.43      26.93 ZONE   
 11 Dent, Roger L             22 LIAC-MR                25.74      27.02 METS   
 12 Sullivan, Sean P          17 LIAC-MR                26.91      27.12 METS   
 13 Choi, Hajin               15 LIAC-MR                27.21      27.14 METS   
 14 Lin, Kevin                16 Agua Swim Team-MR         NT      27.38 METS   
 15 Park, Jay S               18 LIAC-MR                26.22      27.53        
 16 Pak, Richard              16 LIAC-MR                27.55      27.55        
 17 Spinella, Nick R          18 LIAC-MR                24.75      27.96        
 18 Penteck, Christopher      15 IA-MR                  28.21      28.08        
 19 Polastro, Robert          17 BASC-MR                28.00      28.67        
 20 Zitelny, Edan             16 Tmsuffolk-MR           28.50      28.71        
 21 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR      28.24      28.75        
 22 Romero, Rodrigo           15 Empire-MR              28.16      28.76        
 23 Zagaja, Robert M          15 Tmsuffolk-MR           28.18      28.91        
 24 Cono, Benjamin J          14 HAA-MR                 28.89      29.82        
 25 DiMaria, Michael J        15 Tmsuffolk-MR           28.53      29.89        
 26 Liu, Alex                 15 Tmsuffolk-MR           30.84      30.87        
 27 Ballon, Juan R            16 BBSC-MR                35.99      30.88        
 28 Stoski, Nick A            15 LIAC-MR                29.10      30.89        
 29 Massand, Dilin S          13 Agua Swim Team-MR      31.99      31.03        
 30 Rosenstein, Tommy J       16 Agua Swim Team-MR      30.05      31.11        
 31 Maida, Troy A             12 HAA-MR                 32.19      32.48        
 32 Murphy, Thomas M          17 North Shore-MR         32.05      33.37        
 33 Martusciello, James       12 HAA-MR                 34.48      34.12        
 34 Cono, Graham              12 HAA-MR                 37.76      34.47        
 35 Villa, Antonio J          11 HAA-MR                 42.87      40.74        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                55.99  SECT Sectionals
                58.29  ZONE Zones
                59.19  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Oliver J             18 LIAC-MR                51.70      53.64 SECT   
  2 Modrov, Brandon A         25 HAA-MR                 55.10      54.00 SECT   
  3 Spinella, Nick R          18 LIAC-MR                53.64      57.08 ZONE   
  4 Neuendorf, Lance          16 NYSA-MR                59.41      57.22 ZONE   
  5 Pisano, Jake F            18 Tmsuffolk-MR           56.65      57.37 ZONE   
  6 Galea, Vincent            17 Agua Swim Team-MR      56.88      57.86 ZONE   
  7 Park, Jay S               18 LIAC-MR                57.03      58.22 ZONE   
  8 Capodanno, Michael S      15 Tmsuffolk-MR           58.80      58.36 METS   
  9 Salcedo, Matt             16 LIAC-MR                58.68      58.40 METS   
 10 Choi, Hajin               15 LIAC-MR                58.10      58.42 METS   
 11 Sungurov, Michael         16 CAT-NJ                 59.32      59.39        
 12 Pangal, John P            19 Tmsuffolk-MR           56.53      59.58        
 13 Kim, Sean Y               16 LIAC-MR                58.01      59.60        
 14 Fitzpatrick, Kieran T     16 LIAC-MR                58.31      59.81        
 15 Pak, Richard              16 LIAC-MR                59.48    1:00.72        
 16 Martinico, Michael J      16 HAA-MR               1:00.99    1:00.78        
 17 Zuo, Vance                16 LIAC-MR              1:01.18    1:00.79        
 18 Huang, Alec H             13 LIAC-MR              1:00.07    1:01.09        
 19 Pawelko, John M           15 Tmsuffolk-MR         1:01.12    1:01.27        
 20 Yamout, Nader             17 Agua Swim Team-MR    1:00.56    1:01.34        
 21 Khanas, Yaroslav          15 LIAC-MR              1:01.38    1:01.36        
 22 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR    1:01.80    1:01.69        
 23 Zitelny, Edan             16 Tmsuffolk-MR         1:02.51    1:01.73        
 24 Penteck, Christopher      15 IA-MR                1:01.94    1:01.91        
 25 Stoski, Nick A            15 LIAC-MR              1:03.95    1:02.26        
 25 Polastro, Robert          17 BASC-MR                58.00    1:02.26        
 27 Simkins, Robert T         16 Tmsuffolk-MR         1:03.27    1:02.60        
 28 Grant, Lenny              13 LIAC-MR              1:02.10    1:03.53        
 29 Romero, Rodrigo           15 Empire-MR            1:02.17    1:04.32        
 30 DiMaria, Michael J        15 Tmsuffolk-MR         1:02.33    1:04.34        
 31 Zagaja, Robert M          15 Tmsuffolk-MR         1:02.03    1:04.55        
 32 Soregaroli, Thomas        16 LIAC-MR              1:03.09    1:04.72        
 33 Gibbons, James            15 HAA-MR               1:04.14    1:04.74        
 34 Maida, Trevor W           14 HAA-MR               1:03.54    1:05.17        
 35 Liang, Gary               15 BBSC-MR              1:06.07    1:05.82        
 36 Pu, Austin L              15 Agua Swim Team-MR      58.54    1:06.03        
 37 Kalinousky, Adam J        15 TVSC-MR              1:05.52    1:06.14        
 38 Law, Richard Y            15 LIAC-MR              1:07.50    1:07.04        
 39 Yurman, Eric P            15 BBSC-MR              1:07.70    1:07.11        
 40 Liu, Alex                 15 Tmsuffolk-MR         1:07.37    1:09.35        
 41 Rosenstein, Tommy J       16 Agua Swim Team-MR    1:05.44    1:09.45        
 42 Johns, Nicky A            16 LIAC-MR              1:06.94    1:10.11        
 43 Ballon, Juan R            16 BBSC-MR              1:13.89    1:10.37        
 44 Maida, Troy A             12 HAA-MR               1:12.13    1:10.56        
 45 Hlavenka, Thomas J        16 BBSC-MR              1:08.98    1:11.76        
 46 Martusciello, James       12 HAA-MR               1:13.49    1:15.39        
 47 Decker, Philip K          15 LIAC-MR              1:00.25    1:17.57        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:01.29  SECT Sectionals
              2:07.69  ZONE Zones
              2:09.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klinovsky, Jan            16 Agua Swim Team-MR    2:01.68    2:01.46 ZONE   
                1:00.97   2:01.46 (1:00.49)                                        
  2 Cremer, Chris H           19 IA-MR                1:59.16    2:02.85 ZONE   
  3 Neuendorf, Lance          16 NYSA-MR              2:08.61    2:04.57 ZONE   
  4 Carey, Jack T             16 NYSA-MR              2:05.09    2:05.15 ZONE   
                1:02.05   2:05.15 (1:03.10)                                        
  5 Dent, Roger L             22 LIAC-MR              2:02.19    2:05.33 ZONE   
                1:01.23   2:05.33 (1:04.10)                                        
  6 Eyckmans, Robert E        21 Empire-MR            2:00.05    2:06.38 ZONE   
                1:00.72   2:06.38 (1:05.66)                                        
  7 Goldstein, Jake P         17 LIAC-MR              2:05.15    2:06.48 ZONE   
                1:01.44   2:06.48 (1:05.04)                                        
  8 Ling, Kevin               17 LIAC-MR              2:12.72    2:06.94 ZONE   
                1:00.04   2:06.94 (1:06.90)                                        
  9 Kim, Sean Y               16 LIAC-MR              2:06.67    2:07.18 ZONE   
                1:00.76   2:07.18 (1:06.42)                                        
 10 Bischoff, Kent a          17 LIAC-MR              2:08.42    2:08.21 METS   
                1:01.54   2:08.21 (1:06.67)                                        
 11 Polastro, Robert          17 BASC-MR              2:02.00    2:08.28 METS   
                1:04.27   2:08.28 (1:04.01)                                        
 11 Capodanno, Michael S      15 Tmsuffolk-MR         2:09.90    2:08.28 METS   
                1:01.14   2:08.28 (1:07.14)                                        
 13 Choi, Hajin               15 LIAC-MR              2:06.48    2:08.41 METS   
                1:01.46   2:08.41 (1:06.95)                                        
 14 Nisbet, Avery A           15 Empire-MR            2:05.42    2:09.21 METS   
                1:01.12   2:09.21 (1:08.09)                                        
 15 Khanas, Yaroslav          15 LIAC-MR              2:10.85    2:10.04        
                1:02.84   2:10.04 (1:07.20)                                        
 16 Saccurato, Aaron F        15 Empire-MR            2:08.16    2:10.05        
                1:03.38   2:10.05 (1:06.67)                                        
 17 Goetz, Matt j             17 LIAC-MR              2:10.27    2:10.49        
                1:01.95   2:10.49 (1:08.54)                                        
 18 Pak, Richard              16 LIAC-MR              2:08.47    2:11.73        
                1:04.34   2:11.73 (1:07.39)                                        
 19 Lin, Kevin                16 Agua Swim Team-MR    2:03.50    2:12.07        
 20 Pu, Austin L              15 Agua Swim Team-MR    2:08.85    2:12.19        
                1:03.30   2:12.19 (1:08.89)                                        
 21 Pawelko, John M           15 Tmsuffolk-MR         2:12.85    2:12.53        
                1:04.50   2:12.53 (1:08.03)                                        
 21 Avidan, Lucas J           17 Empire-MR            2:01.60    2:12.53        
                1:03.32   2:12.53 (1:09.21)                                        
 23 Ginsberg, Matthew K       17 Empire-MR            2:05.24    2:12.73        
                1:04.87   2:12.73 (1:07.86)                                        
 24 VanManen, Ryan            16 LIAC-MR              2:12.55    2:13.34        
                1:04.06   2:13.34 (1:09.28)                                        
 25 Patapis, Peter T          15 Empire-MR            2:09.37    2:13.83        
                1:03.16   2:13.83 (1:10.67)                                        
 26 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR    2:12.26    2:14.38        
                1:04.24   2:14.38 (1:10.14)                                        
 27 Yamout, Nader             17 Agua Swim Team-MR    2:07.88    2:14.50        
                1:04.09   2:14.50 (1:10.41)                                        
 28 Carducci, Matthew F       17 Empire-MR            2:06.30    2:14.65        
                1:02.25   2:14.65 (1:12.40)                                        
 29 Cooper, Ian A             15 Empire-MR            2:09.53    2:15.05        
                1:04.32   2:15.05 (1:10.73)                                        
 30 Schunk, Andy J            16 Empire-MR            2:08.04    2:15.40        
                1:04.95   2:15.40 (1:10.45)                                        
 31 Penteck, Christopher      15 IA-MR                2:12.39    2:16.03        
                1:03.36   2:16.03 (1:12.67)                                        
 32 Simkins, Robert T         16 Tmsuffolk-MR         2:17.72    2:17.10        
                1:06.69   2:17.10 (1:10.41)                                        
 33 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR    2:15.85    2:17.40        
                1:05.46   2:17.40 (1:11.94)                                        
 34 Zagaja, Robert M          15 Tmsuffolk-MR         2:19.97    2:18.71        
                1:06.38   2:18.71 (1:12.33)                                        
 35 Soregaroli, Thomas        16 LIAC-MR              2:17.14    2:19.50        
                1:07.42   2:19.50 (1:12.08)                                        
 36 Maida, Trevor W           14 HAA-MR               2:15.54    2:20.14        
                1:06.40   2:20.14 (1:13.74)                                        
 37 Liang, Gary               15 BBSC-MR              2:23.99    2:21.41        
                1:09.36   2:21.41 (1:12.05)                                        
 38 DiMaria, Michael J        15 Tmsuffolk-MR         2:18.53    2:21.62        
                1:07.78   2:21.62 (1:13.84)                                        
 39 Law, Richard Y            15 LIAC-MR              2:23.42    2:21.64        
                1:08.44   2:21.64 (1:13.20)                                        
 40 Romero, Rodrigo           15 Empire-MR            2:19.03    2:21.93        
                1:08.48   2:21.93 (1:13.45)                                        
 41 Gibbons, James            15 HAA-MR               2:26.89    2:23.03        
                1:07.81   2:23.03 (1:15.22)                                        
 42 Kalinousky, Adam J        15 TVSC-MR              2:21.58    2:23.71        
 43 Avila, Derek R            15 IA-MR                2:26.31    2:24.20        
                1:09.56   2:24.20 (1:14.64)                                        
 44 Rosenstein, Tommy J       16 Agua Swim Team-MR    2:19.24    2:28.95        
                1:10.53   2:28.95 (1:18.42)                                        
 45 Johns, Nicky A            16 LIAC-MR              2:28.59    2:29.08        
                1:11.29   2:29.08 (1:17.79)                                        
 46 Hlavenka, Thomas J        16 BBSC-MR              2:29.33    2:30.65        
                1:12.97   2:30.65 (1:17.68)                                        
 47 Yurman, Eric P            15 BBSC-MR              2:31.96    2:35.23        
                1:14.15   2:35.23 (1:21.08)                                        
 48 Martusciello, James       12 HAA-MR               2:38.43    2:36.58        
                1:15.83   2:36.58 (1:20.75)                                        
 49 Ballon, Juan R            16 BBSC-MR              2:59.99    2:42.57        
                  16.06   2:42.57 (2:26.51)                                        
 50 Fairbanks, Scott C        13 Agua Swim Team-MR    2:41.29    2:51.90        
                  17.15   2:51.90 (2:34.75)                                        
 51 Murphy, Thomas M          17 North Shore-MR       2:34.56    2:54.10        
                1:20.49   2:54.10 (1:33.61)                                        
 52 Villa, Antonio J          11 HAA-MR               3:33.47    3:06.39        
                1:29.93   3:06.39 (1:36.46)                                        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:15.99  SECT Sectionals
              4:28.89  ZONE Zones
              4:31.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean P          17 LIAC-MR              4:17.24    4:22.30 ZONE   
  2 Klinovsky, Jan            16 Agua Swim Team-MR    4:22.50    4:27.71 ZONE   
                1:04.18   2:12.94 (1:08.76)   3:22.45 (1:09.51)   4:27.71 (1:05.26)
  3 Ching, Benjamin           16 LIAC-MR              4:31.33    4:27.76 ZONE   
                1:04.61   2:12.37 (1:07.76)   3:20.20 (1:07.83)   4:27.76 (1:07.56)
  4 Ling, Kevin               17 LIAC-MR              4:37.62    4:27.84 ZONE   
                1:03.89   2:13.02 (1:09.13)   3:22.47 (1:09.45)   4:27.84 (1:05.37)
  5 Towers, Zachary D         14 LIAC-MR              4:34.82    4:28.44 ZONE   
                1:04.68   2:14.31 (1:09.63)   3:23.06 (1:08.75)   4:28.44 (1:05.38)
  6 Goldstein, Jake P         17 LIAC-MR              4:25.20    4:31.80 METS   
                1:05.12   2:14.98 (1:09.86)   3:25.10 (1:10.12)   4:31.80 (1:06.70)
  7 Bischoff, Kent a          17 LIAC-MR              4:32.19    4:33.03        
                1:05.01   2:14.44 (1:09.43)   3:25.41 (1:10.97)   4:33.03 (1:07.62)
  8 Kim, Sean Y               16 LIAC-MR              4:35.28    4:34.13        
                1:04.11   2:13.80 (1:09.69)   3:24.40 (1:10.60)   4:34.13 (1:09.73)
  9 Khanas, Yaroslav          15 LIAC-MR              4:37.49    4:36.02        
                1:05.22   2:15.28 (1:10.06)   3:25.96 (1:10.68)   4:36.02 (1:10.06)
 10 Goetz, Matt j             17 LIAC-MR              4:38.93    4:36.29        
                1:06.42   2:16.59 (1:10.17)   3:27.96 (1:11.37)   4:36.29 (1:08.33)
 11 Brown, Connor F           14 LIAC-MR              4:43.55    4:37.47        
 12 Park, Jay S               18 LIAC-MR              4:38.18    4:38.98        
                1:05.00   2:14.59 (1:09.59)   3:26.86 (1:12.27)   4:38.98 (1:12.12)
 13 VanManen, Dylan           13 LIAC-MR              4:37.65    4:40.58        
                1:06.32   2:17.50 (1:11.18)   3:29.50 (1:12.00)   4:40.58 (1:11.08)
 14 Grant, Lenny              13 LIAC-MR              4:34.22    4:41.34        
                1:06.91   2:18.47 (1:11.56)   3:30.27 (1:11.80)   4:41.34 (1:11.07)
 15 Salcedo, Matt             16 LIAC-MR              4:39.56    4:44.83        
                1:06.26   2:19.06 (1:12.80)   3:33.08 (1:14.02)   4:44.83 (1:11.75)
 16 Fitzpatrick, Kieran T     16 LIAC-MR              4:32.96    4:45.32        
                1:06.35   2:18.36 (1:12.01)   3:32.06 (1:13.70)   4:45.32 (1:13.26)
 17 VanManen, Ryan            16 LIAC-MR              4:42.91    4:45.40        
                1:06.92   2:20.25 (1:13.33)   3:33.98 (1:13.73)   4:45.40 (1:11.42)
 18 Wilson, Andrew J          14 BBSC-MR              5:22.76    4:50.59        
                1:09.56   2:24.94 (1:15.38)   3:38.22 (1:13.28)   4:50.59 (1:12.37)
 19 Dhir, Yuvaraj             13 LIAC-MR              5:04.23    4:52.57        
                1:09.66   2:24.24 (1:14.58)   3:39.57 (1:15.33)   4:52.57 (1:13.00)
 20 McNeary, Jeffrey L        13 LIAC-MR              4:59.99    4:58.13        
                1:11.26   2:27.84 (1:16.58)   3:43.71 (1:15.87)   4:58.13 (1:14.42)
 21 Huang, Alec H             13 LIAC-MR              5:16.64    5:00.71        
                1:10.63   2:27.81 (1:17.18)   3:46.49 (1:18.68)   5:00.71 (1:14.22)
 22 Zuo, Vance                16 LIAC-MR              5:15.00    5:01.83        
                1:10.47   2:28.24 (1:17.77)   3:45.18 (1:16.94)   5:01.83 (1:16.65)
 23 Law, Richard Y            15 LIAC-MR              5:21.91    5:02.21        
                1:11.44   2:29.55 (1:18.11)   3:47.48 (1:17.93)   5:02.21 (1:14.73)
 24 Sugarman, Jackson         14 LIAC-MR              5:45.00    5:05.90        
                1:12.59   2:31.27 (1:18.68)   3:50.94 (1:19.67)   5:05.90 (1:14.96)
 25 Avila, Derek R            15 IA-MR                5:13.00    5:06.51        
                1:11.47   2:29.56 (1:18.09)   3:49.30 (1:19.74)   5:06.51 (1:17.21)
 26 Kalinousky, Adam J        15 TVSC-MR              5:07.55    5:07.53        
                1:12.85   2:31.89 (1:19.04)   3:52.69 (1:20.80)   5:07.53 (1:14.84)
 27 Spinella, Conor S         14 LIAC-MR              5:45.00    5:09.82        
                1:12.99   2:32.26 (1:19.27)   3:52.38 (1:20.12)   5:09.82 (1:17.44)
 28 Senken, Pierce F          13 LIAC-MR              5:14.34    5:17.16        
                1:15.27   2:37.18 (1:21.91)   3:58.95 (1:21.77)   5:17.16 (1:18.21)
 29 Liang, Gary               15 BBSC-MR              5:29.99    5:18.38        
                1:15.55   2:37.73 (1:22.18)   3:59.00 (1:21.27)   5:18.38 (1:19.38)
 30 Giannotti, Michael A      14 LIAC-MR              5:30.00    5:21.07        
                1:14.88   2:37.17 (1:22.29)   3:59.09 (1:21.92)   5:21.07 (1:21.98)
 31 Brown, Ryan A             13 LIAC-MR              5:10.19    5:22.73        
                1:16.52   2:39.55 (1:23.03)   4:02.20 (1:22.65)   5:22.73 (1:20.53)
 32 Johns, Nicky A            16 LIAC-MR              5:59.00    5:23.10        
                1:15.52   2:38.78 (1:23.26)   4:02.81 (1:24.03)   5:23.10 (1:20.29)
 33 Duarte, Pedro D           14 LIAC-MR              5:43.00    5:24.54        
                1:12.90   2:34.59 (1:21.69)   3:59.86 (1:25.27)   5:24.54 (1:24.68)
 34 Hlavenka, Thomas J        16 BBSC-MR              5:39.99    5:34.39        
                1:18.27   2:44.86 (1:26.59)   4:12.29 (1:27.43)   5:34.39 (1:22.10)
 35 Yurman, Eric P            15 BBSC-MR              5:45.99    5:35.34        
                1:16.43   2:44.68 (1:28.25)   4:15.51 (1:30.83)   5:35.34 (1:19.83)
 
Boys 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
             17:23.89  SECT Sectionals
             17:46.09  ZONE Zones
             18:40.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Towers, Zachary D         14 LIAC-MR             17:29.53   17:33.75 ZONE   
                                1:05.26 ( )                             2:15.77 ( )
                                3:25.85 ( )                             4:36.21 ( )
                                5:47.41 ( )                             6:57.81 ( )
                                8:08.25 ( )                             9:19.23 ( )
                               10:30.11 ( )                            11:40.95 ( )
                               12:51.55 ( )                            14:02.66 ( )
                               15:13.53 ( )                            16:24.86 ( )
     17:33.75 (1:08.89)                                                            
  2 Brown, Connor F           14 LIAC-MR             17:33.81   17:48.59 METS   
                  31.69     1:06.88 (35.19)     1:42.27 (35.39)     2:17.43 (35.16)
        2:53.03 (35.60)     3:28.23 (35.20)     4:03.93 (35.70)     4:39.62 (35.69)
        5:15.04 (35.42)     5:50.86 (35.82)     6:26.31 (35.45)     7:01.99 (35.68)
        7:37.81 (35.82)     8:13.12 (35.31)     8:49.47 (36.35)     9:24.95 (35.48)
       10:01.42 (36.47)    10:36.29 (34.87)    11:12.96 (36.67)    11:49.33 (36.37)
       12:24.45 (35.12)    13:00.96 (36.51)    13:37.51 (36.55)    14:13.74 (36.23)
       14:49.41 (35.67)    15:25.64 (36.23)    16:02.20 (36.56)    16:37.69 (35.49)
       17:07.83 (30.14)    17:48.59 (40.76)                                        
  3 VanManen, Dylan           13 LIAC-MR             18:14.35   18:06.77 METS   
                  32.17     1:07.17 (35.00)     1:42.84 (35.67)     2:18.87 (36.03)
        2:54.80 (35.93)     3:31.24 (36.44)     4:07.64 (36.40)     4:44.13 (36.49)
        5:20.23 (36.10)     5:56.50 (36.27)     6:32.91 (36.41)     7:09.44 (36.53)
        7:45.80 (36.36)     8:22.26 (36.46)     8:58.75 (36.49)     9:35.25 (36.50)
       10:11.72 (36.47)    10:48.53 (36.81)    11:25.03 (36.50)    12:01.51 (36.48)
       12:38.18 (36.67)    13:14.93 (36.75)    13:51.53 (36.60)    14:27.88 (36.35)
       15:04.53 (36.65)    15:41.25 (36.72)    16:17.98 (36.73)    16:54.80 (36.82)
       17:31.43 (36.63)    18:06.77 (35.34)                                        
  4 Khanas, Yaroslav          15 LIAC-MR             18:07.78   18:22.65 METS   
                  31.68     1:06.48 (34.80)     1:42.83 (36.35)     2:19.35 (36.52)
        2:55.56 (36.21)     3:31.84 (36.28)     4:08.25 (36.41)     4:45.44 (37.19)
        5:22.63 (37.19)     5:59.99 (37.36)     6:32.18 (32.19)     7:14.58 (42.40)
        7:51.64 (37.06)     8:29.35 (37.71)     9:06.64 (37.29)     9:44.12 (37.48)
       10:20.71 (36.59)    10:58.53 (37.82)    11:35.45 (36.92)    12:12.71 (37.26)
       12:40.77 (28.06)    13:26.80 (46.03)    14:04.38 (37.58)    14:40.81 (36.43)
       15:17.83 (37.02)    15:55.10 (37.27)    16:28.03 (32.93)    17:09.89 (41.86)
       17:47.88 (37.99)    18:22.65 (34.77)                                        
  5 Wendland, Brian           14 LIAC-MR             18:40.46   18:30.39 METS   
                  32.39     1:07.52 (35.13)     1:39.67 (32.15)     2:20.71 (41.04)
        2:57.78 (37.07)     3:34.22 (36.44)     4:04.12 (29.90)     4:48.71 (44.59)
        5:26.40 (37.69)     6:03.45 (37.05)     6:41.11 (37.66)     7:18.19 (37.08)
        7:56.06 (37.87)     8:32.93 (36.87)     9:06.35 (33.42)     9:47.80 (41.45)
       10:18.16 (30.36)    11:02.54 (44.38)    11:34.52 (31.98)    12:17.36 (42.84)
       12:48.31 (30.95)    13:32.07 (43.76)    14:06.77 (34.70)    14:47.11 (40.34)
       15:19.52 (32.41)    16:02.26 (42.74)    16:39.94 (37.68)    17:17.17 (37.23)
       17:49.00 (31.83)    18:30.39 (41.39)                                        
  6 Beil, Conor M             13 LIAC-MR             20:00.00   19:10.05        
                  33.50     1:10.19 (36.69)     1:47.50 (37.31)     2:25.51 (38.01)
        3:03.72 (38.21)     3:42.10 (38.38)     4:20.52 (38.42)     4:59.31 (38.79)
        5:38.05 (38.74)     6:16.86 (38.81)     6:55.84 (38.98)     7:34.73 (38.89)
        8:13.33 (38.60)     8:51.85 (38.52)     9:30.88 (39.03)    10:09.66 (38.78)
       10:48.44 (38.78)    11:26.89 (38.45)    12:05.71 (38.82)    12:44.34 (38.63)
       13:22.92 (38.58)    14:01.44 (38.52)    14:40.18 (38.74)    15:19.48 (39.30)
       15:58.70 (39.22)    16:37.45 (38.75)    17:16.59 (39.14)    17:54.90 (38.31)
       18:25.30 (30.40)    19:10.05 (44.75)                                        
  7 Wilson, Andrew J          14 BBSC-MR             19:24.64   19:15.84        
                  33.73     1:10.02 (36.29)     1:47.36 (37.34)     2:25.43 (38.07)
        3:03.31 (37.88)     3:41.24 (37.93)     4:19.77 (38.53)     4:57.66 (37.89)
        5:35.55 (37.89)     6:13.52 (37.97)     6:51.89 (38.37)     7:30.34 (38.45)
        8:08.81 (38.47)     8:47.84 (39.03)     9:27.26 (39.42)    10:06.27 (39.01)
       10:45.09 (38.82)    11:24.81 (39.72)    12:03.67 (38.86)    12:43.32 (39.65)
       13:22.31 (38.99)    14:02.30 (39.99)    14:41.13 (38.83)    15:21.02 (39.89)
       16:00.89 (39.87)    16:41.25 (40.36)    17:20.54 (39.29)    17:59.55 (39.01)
       18:38.08 (38.53)    19:15.84 (37.76)                                        
  8 Theophilidis, Gerard A    15 BBSC-MR             19:39.99   19:21.61        
                  32.78     1:08.30 (35.52)     1:45.38 (37.08)     2:23.02 (37.64)
        3:00.81 (37.79)     3:37.79 (36.98)     4:16.83 (39.04)     4:56.14 (39.31)
        5:35.45 (39.31)     6:14.54 (39.09)     6:55.04 (40.50)     7:34.86 (39.82)
        8:14.99 (40.13)     8:53.17 (38.18)     9:34.21 (41.04)    10:15.01 (40.80)
       10:55.79 (40.78)    11:35.61 (39.82)    12:14.19 (38.58)    12:54.50 (40.31)
       13:35.37 (40.87)    14:14.60 (39.23)    14:54.27 (39.67)    15:34.16 (39.89)
       16:13.95 (39.79)    16:53.70 (39.75)    17:33.12 (39.42)    18:11.73 (38.61)
       18:50.50 (38.77)    19:21.61 (31.11)                                        
  9 Massand, Dilin S          13 Agua Swim Team-MR   20:51.72   20:19.79        
                  35.26   2:37.16 (2:01.90)                                        
                                                    8:47.85 ( )     9:28.94 (41.09)
                                                   12:53.26 ( )    13:34.20 (40.94)
     15:36.20 (2:02.00)    16:18.20 (42.00)    16:59.30 (41.10)  19:03.11 (2:03.81)
       19:42.45 (39.34)    20:19.79 (37.34)                                        
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:03.79  SECT Sectionals
              1:06.69  ZONE Zones
              1:07.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spinella, Nick R          18 LIAC-MR                59.26    1:02.80 SECT   
  2 Neuendorf, Lance          16 NYSA-MR              1:03.40    1:03.03 SECT   
  3 Salcedo, Matt             16 LIAC-MR              1:04.68    1:05.12 ZONE   
  4 Lee, Oliver J             18 LIAC-MR              1:04.00    1:05.26 ZONE   
  5 Carducci, Matthew F       17 Empire-MR            1:00.34    1:05.68 ZONE   
  6 Nangle, JT T              17 Empire-MR            1:00.30    1:06.36 ZONE   
  7 Cho, Justin J             15 Empire-MR            1:04.39    1:08.17        
  8 Pisano, Jake F            18 Tmsuffolk-MR         1:08.99    1:08.64        
  9 Pu, Austin L              15 Agua Swim Team-MR    1:06.70    1:08.88        
 10 Kim, Sean Y               16 LIAC-MR              1:08.50    1:08.95        
 11 Sungurov, Michael         16 CAT-NJ               1:09.12    1:09.41        
 12 Zagaja, Robert M          15 Tmsuffolk-MR         1:10.11    1:09.60        
 13 Zitelny, Edan             16 Tmsuffolk-MR         1:09.68    1:09.72        
 14 Penteck, Christopher      15 IA-MR                1:05.91    1:09.73        
 15 Capodanno, Michael S      15 Tmsuffolk-MR         1:11.86    1:10.36        
 16 Ginsberg, Matthew K       17 Empire-MR            1:06.17    1:10.49        
 17 DiMaria, Michael J        15 Tmsuffolk-MR         1:11.34    1:10.98        
 18 Khanas, Yaroslav          15 LIAC-MR              1:11.35    1:11.03        
 19 Park, Jay S               18 LIAC-MR              1:10.97    1:11.06        
 20 Nisbet, Avery A           15 Empire-MR            1:06.67    1:12.07        
 21 Saccurato, Aaron F        15 Empire-MR            1:10.53    1:12.97        
 22 Enoksen, Gary             16 IA-MR                1:10.49    1:13.21        
 23 Avidan, Lucas J           17 Empire-MR            1:06.39    1:13.24        
 24 Yurman, Eric P            15 BBSC-MR              1:15.80    1:13.31        
 25 Chan, Brendan K           16 LIAC-MR              1:15.08    1:13.47        
 26 Christianson, Keith G     15 HAA-MR               1:10.08    1:13.78        
 27 Pon, Bryan E              16 Empire-MR            1:05.14    1:13.85        
 28 Soregaroli, Thomas        16 LIAC-MR              1:12.23    1:13.92        
 29 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR    1:12.60    1:14.15        
 30 Pak, Richard              16 LIAC-MR              1:14.64    1:14.51        
 31 Martinico, Michael J      16 HAA-MR               1:14.32    1:15.58        
 32 Choi, Hajin               15 LIAC-MR              1:11.61    1:16.39        
 33 Dhir, Yuvaraj             13 LIAC-MR              1:18.61    1:16.41        
 34 Romero, Rodrigo           15 Empire-MR            1:14.82    1:17.09        
 35 Spinella, Conor S         14 LIAC-MR              1:21.43    1:17.78        
 36 Liu, Alex                 15 Tmsuffolk-MR         1:22.16    1:19.19        
 37 Ballon, Juan R            16 BBSC-MR              1:25.53    1:19.25        
 38 Gibbons, James            15 HAA-MR               1:17.99    1:19.44        
 39 Kalinousky, Adam J        15 TVSC-MR              1:18.09    1:19.99        
 40 Zitelny, Tamir            13 Tmsuffolk-MR         1:18.53    1:20.03        
 41 Patapis, Peter T          15 Empire-MR            1:13.14    1:21.37        
 42 Johns, Nicky A            16 LIAC-MR              1:18.84    1:21.46        
 43 Law, Richard Y            15 LIAC-MR              1:23.85    1:21.74        
 44 Maida, Troy A             12 HAA-MR               1:19.89    1:22.10        
 45 McFarland, Carter W       16 Empire-MR            1:13.91    1:26.62        
 46 Martusciello, James       12 HAA-MR               1:23.52    1:26.94        
 47 Cono, Graham              12 HAA-MR               1:50.00    1:37.98        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:16.89  SECT Sectionals
              2:27.99  METS
              2:28.39  ZONE Zones
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spinella, Nick R          18 LIAC-MR              2:09.00    2:16.45 SECT   
  2 Lennon, Michael J         17 LIAC-MR              2:15.20    2:19.01 METS   
                1:08.92   2:19.01 (1:10.09)                                        
  3 Neuendorf, Lance          16 NYSA-MR              2:20.42    2:19.64 METS   
                1:07.23   2:19.64 (1:12.41)                                        
  4 Goldstein, Jake P         17 LIAC-MR              2:22.36    2:21.68 METS   
                1:09.65   2:21.68 (1:12.03)                                        
  5 Sullivan, Sean P          17 LIAC-MR              2:22.22    2:22.11 METS   
                1:09.95   2:22.11 (1:12.16)                                        
  6 Kim, Sean Y               16 LIAC-MR              2:22.49    2:24.44 METS   
                1:09.13   2:24.44 (1:15.31)                                        
  7 Carducci, Matthew F       17 Empire-MR            2:11.93    2:25.71 METS   
                1:09.89   2:25.71 (1:15.82)                                        
  8 Nangle, JT T              17 Empire-MR            2:10.90    2:25.98 METS   
                1:10.56   2:25.98 (1:15.42)                                        
  9 Rappaport, Will L         16 Badger-MR            2:09.18    2:26.14 METS   
                1:08.98   2:26.14 (1:17.16)                                        
 10 Ling, Kevin               17 LIAC-MR              2:29.24    2:27.51 METS   
 11 Ching, Benjamin           16 LIAC-MR              2:28.75    2:28.43        
                1:13.30   2:28.43 (1:15.13)                                        
 12 Penteck, Christopher      15 IA-MR                2:22.75    2:28.97        
                1:11.34   2:28.97 (1:17.63)                                        
 13 Salcedo, Matt             16 LIAC-MR              2:22.73    2:30.26        
                1:12.40   2:30.26 (1:17.86)                                        
 14 Nisbet, Avery A           15 Empire-MR            2:21.68    2:30.58        
                1:13.42   2:30.58 (1:17.16)                                        
 15 Zagaja, Robert M          15 Tmsuffolk-MR         2:33.57    2:31.58        
                1:13.35   2:31.58 (1:18.23)                                        
 16 Yamout, Nader             17 Agua Swim Team-MR    2:20.08    2:31.85        
                1:12.57   2:31.85 (1:19.28)                                        
 17 Ginsberg, Matthew K       17 Empire-MR            2:22.07    2:33.08        
                1:15.09   2:33.08 (1:17.99)                                        
 18 Saccurato, Aaron F        15 Empire-MR            2:30.66    2:33.36        
                1:17.03   2:33.36 (1:16.33)                                        
 19 Zitelny, Edan             16 Tmsuffolk-MR         2:30.13    2:33.97        
                1:14.55   2:33.97 (1:19.42)                                        
 20 Cho, Justin J             15 Empire-MR            2:24.87    2:34.53        
                1:14.29   2:34.53 (1:20.24)                                        
 21 Christianson, Keith G     15 HAA-MR               2:30.91    2:34.65        
                1:14.29   2:34.65 (1:20.36)                                        
 22 Khanas, Yaroslav          15 LIAC-MR              2:37.18    2:35.31        
                1:16.43   2:35.31 (1:18.88)                                        
 23 Capodanno, Michael S      15 Tmsuffolk-MR         2:34.64    2:36.48        
                1:15.56   2:36.48 (1:20.92)                                        
 24 Avidan, Lucas J           17 Empire-MR            2:19.73    2:38.32        
                1:16.73   2:38.32 (1:21.59)                                        
 25 Soregaroli, Thomas        16 LIAC-MR              2:32.59    2:38.52        
                1:17.81   2:38.52 (1:20.71)                                        
 26 Enoksen, Gary             16 IA-MR                2:34.93    2:39.61        
                1:16.46   2:39.61 (1:23.15)                                        
 27 Pon, Bryan E              16 Empire-MR            2:24.47    2:40.30        
                1:17.60   2:40.30 (1:22.70)                                        
 28 Chan, Brendan K           16 LIAC-MR              2:39.16    2:40.36        
                1:18.67   2:40.36 (1:21.69)                                        
 29 Klinovsky, Jan            16 Agua Swim Team-MR    2:30.65    2:40.50        
                1:18.54   2:40.50 (1:21.96)                                        
 30 Schunk, Andy J            16 Empire-MR            2:31.20    2:42.96        
                1:20.12   2:42.96 (1:22.84)                                        
 31 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR    2:36.87    2:43.90        
                1:18.31   2:43.90 (1:25.59)                                        
 32 Yurman, Eric P            15 BBSC-MR              2:44.93    2:43.97        
                1:21.37   2:43.97 (1:22.60)                                        
 33 Avila, Derek R            15 IA-MR                2:44.57    2:45.28        
                1:20.18   2:45.28 (1:25.10)                                        
 34 Liu, Alex                 15 Tmsuffolk-MR         2:54.74    2:47.75        
                1:23.63   2:47.75 (1:24.12)                                        
 35 Patapis, Peter T          15 Empire-MR            2:38.50    2:48.08        
                1:22.96   2:48.08 (1:25.12)                                        
 36 Rosenstein, Tommy J       16 Agua Swim Team-MR         NT    2:51.42        
                1:25.76   2:51.42 (1:25.66)                                        
 37 Johns, Nicky A            16 LIAC-MR              2:46.00    2:52.00        
                1:23.26   2:52.00 (1:28.74)                                        
 38 Ballon, Juan R            16 BBSC-MR              3:29.99    2:56.71        
                1:23.24   2:56.71 (1:33.47)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:12.19  SECT Sectionals
              1:14.09  ZONE Zones
              1:17.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Modrov, Brandon A         25 HAA-MR               1:10.40    1:06.81 SECT   
  2 Yeager, Christian P       17 LIAC-MR              1:11.45    1:12.25 ZONE   
  3 Cono, Benjamin J          14 HAA-MR               1:11.11    1:12.86 ZONE   
  4 Eyckmans, Robert E        21 Empire-MR            1:07.85    1:12.97 ZONE   
  5 Stoski, Nick A            15 LIAC-MR              1:11.04    1:13.40 ZONE   
  6 Polastro, Robert          17 BASC-MR              1:14.00    1:15.51 METS   
  7 Cho, Justin J             15 Empire-MR            1:11.91    1:15.52 METS   
  8 Simkins, Robert T         16 Tmsuffolk-MR         1:15.68    1:15.81 METS   
  9 Fitzpatrick, Kieran T     16 LIAC-MR              1:15.65    1:17.47 METS   
 10 Spinella, Nick R          18 LIAC-MR              1:16.00    1:17.81 METS   
 11 Pon, Bryan E              16 Empire-MR            1:09.81    1:17.89 METS   
 12 Enoksen, Gary             16 IA-MR                1:16.84    1:18.00        
 13 Pu, Austin L              15 Agua Swim Team-MR    1:13.21    1:18.85        
 14 Zagaja, Robert M          15 Tmsuffolk-MR         1:20.76    1:19.09        
 15 Christianson, Keith G     15 HAA-MR               1:15.48    1:19.78        
 16 Maida, Trevor W           14 HAA-MR               1:17.03    1:20.67        
 17 Liang, Gary               15 BBSC-MR              1:25.83    1:24.25        
 18 Chan, Brendan K           16 LIAC-MR              1:22.86    1:24.46        
 19 Theophilidis, Gerard A    15 BBSC-MR              1:24.92    1:25.13        
 20 Kalinousky, Adam J        15 TVSC-MR              1:24.99    1:29.08        
 21 Rosenstein, Tommy J       16 Agua Swim Team-MR    1:27.23    1:33.27        
 22 McNeary, Jeffrey L        13 LIAC-MR              1:32.22    1:33.36        
 23 Hlavenka, Thomas J        16 BBSC-MR              1:30.41    1:35.02        
 24 Senken, Pierce F          13 LIAC-MR              1:37.70    1:37.44        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:35.59  SECT Sectionals
              2:40.79  ZONE Zones
              2:52.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buyanov, Pavel            27 BASC-MR              2:24.42    2:26.94 SECT   
  2 Lennon, Michael J         17 LIAC-MR              2:38.82    2:44.60 METS   
                1:20.61   2:44.60 (1:23.99)                                        
  2 Stoski, Nick A            15 LIAC-MR              2:33.97    2:44.60 METS   
                1:19.91   2:44.60 (1:24.69)                                        
  4 Fitzpatrick, Kieran T     16 LIAC-MR              2:47.74    2:47.30 METS   
                1:17.91   2:47.30 (1:29.39)                                        
  5 Simkins, Robert T         16 Tmsuffolk-MR         2:47.13    2:48.67 METS   
                1:22.39   2:48.67 (1:26.28)                                        
  6 Cho, Justin J             15 Empire-MR            2:38.40    2:48.92 METS   
                1:21.13   2:48.92 (1:27.79)                                        
  7 Christianson, Keith G     15 HAA-MR               2:42.10    2:49.94 METS   
                1:21.27   2:49.94 (1:28.67)                                        
  8 Enoksen, Gary             16 IA-MR                2:45.28    2:51.26 METS   
                1:21.39   2:51.26 (1:29.87)                                        
  9 Polastro, Robert          17 BASC-MR              2:26.00    2:52.10 METS   
                1:22.53   2:52.10 (1:29.57)                                        
 10 VanManen, Ryan            16 LIAC-MR              2:48.46    2:57.96        
                1:25.86   2:57.96 (1:32.10)                                        
 11 Pawelko, John M           15 Tmsuffolk-MR         2:53.77    2:59.19        
                1:26.48   2:59.19 (1:32.71)                                        
 12 Zuo, Vance                16 LIAC-MR              2:59.09    2:59.90        
                1:27.09   2:59.90 (1:32.81)                                        
 13 Pon, Bryan E              16 Empire-MR            2:44.95    3:03.35        
                1:24.93   3:03.35 (1:38.42)                                        
 14 Cooper, Ian A             15 Empire-MR            2:53.81    3:03.44        
                1:28.64   3:03.44 (1:34.80)                                        
 15 Chan, Brendan K           16 LIAC-MR              2:57.01    3:05.03        
                1:27.99   3:05.03 (1:37.04)                                        
 16 Liang, Gary               15 BBSC-MR              3:11.06    3:12.17        
                1:30.20   3:12.17 (1:41.97)                                        
 17 Hlavenka, Thomas J        16 BBSC-MR              3:09.17    3:19.38        
                1:34.68   3:19.38 (1:44.70)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:00.99  SECT Sectionals
              1:03.69  ZONE Zones
              1:04.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dent, Roger L             22 LIAC-MR                55.60      58.56 SECT   
  2 Modrov, Brandon A         25 HAA-MR                 59.00      59.32 SECT   
  3 Heinemann, Erik L         18 LIAC-MR                58.17    1:00.20 SECT   
  4 Eyckmans, Robert E        21 Empire-MR              58.27    1:01.06 ZONE   
  5 Spinella, Nick R          18 LIAC-MR              1:00.00    1:01.17 ZONE   
  6 Kowalsky, Austin j        16 LIAC-MR              1:00.11    1:01.67 ZONE   
  7 Lennon, Michael J         17 LIAC-MR              1:02.04    1:01.94 ZONE   
  8 Carducci, Matthew F       17 Empire-MR            1:00.04    1:02.77 ZONE   
  9 Ching, Benjamin           16 LIAC-MR              1:03.14    1:03.40 ZONE   
 10 Carey, Jack T             16 NYSA-MR              1:01.33    1:03.58 ZONE   
 10 Park, Jay S               18 LIAC-MR              1:05.10    1:03.58 ZONE   
 12 Zuo, Vance                16 LIAC-MR              1:03.50    1:03.81 METS   
 13 Rappaport, Will L         16 Badger-MR            1:01.82    1:05.15        
 14 Nangle, JT T              17 Empire-MR            1:00.12    1:05.29        
 15 Simkins, Robert T         16 Tmsuffolk-MR         1:06.62    1:05.56        
 16 Ginsberg, Matthew K       17 Empire-MR            1:02.08    1:05.77        
 17 Pawelko, John M           15 Tmsuffolk-MR         1:04.76    1:05.83        
 18 Zitelny, Edan             16 Tmsuffolk-MR         1:06.11    1:06.02        
 19 Pak, Richard              16 LIAC-MR              1:05.41    1:06.15        
 20 DiMaria, Michael J        15 Tmsuffolk-MR         1:05.00    1:06.67        
 21 Nisbet, Avery A           15 Empire-MR            1:06.21    1:06.71        
 22 Yamout, Nader             17 Agua Swim Team-MR    1:04.17    1:06.73        
 23 Bischoff, Kent a          17 LIAC-MR              1:05.42    1:07.14        
 24 Salcedo, Matt             16 LIAC-MR              1:03.12    1:07.23        
 25 Saccurato, Aaron F        15 Empire-MR            1:05.35    1:07.52        
 26 Romero, Rodrigo           15 Empire-MR            1:08.39    1:07.62        
 27 Schunk, Andy J            16 Empire-MR            1:01.84    1:08.43        
 28 Avidan, Lucas J           17 Empire-MR            1:04.25    1:08.60        
 29 Fitzpatrick, Kieran T     16 LIAC-MR              1:08.61    1:08.83        
 30 Christianson, Keith G     15 HAA-MR               1:11.42    1:09.14        
 31 Chan, Brendan K           16 LIAC-MR              1:09.73    1:09.55        
 32 Pon, Bryan E              16 Empire-MR            1:08.47    1:10.50        
 33 Cooper, Ian A             15 Empire-MR            1:05.27    1:10.82        
 34 Pu, Austin L              15 Agua Swim Team-MR    1:06.59    1:10.86        
 35 Choi, Hajin               15 LIAC-MR              1:09.24    1:11.44        
 36 Cho, Justin J             15 Empire-MR            1:05.58    1:11.86        
 37 Stoski, Nick A            15 LIAC-MR              1:11.83    1:11.89        
 38 Patapis, Peter T          15 Empire-MR            1:09.61    1:12.07        
 39 Gibbons, James            15 HAA-MR               1:15.96    1:13.39        
 40 Brown, Connor F           14 LIAC-MR              1:17.09    1:14.14        
 41 Pinzon, Tyler             15 Agua Swim Team-MR    1:10.10    1:14.26        
 42 Martinico, Michael J      16 HAA-MR               1:08.12    1:14.69        
 43 Kalinousky, Adam J        15 TVSC-MR              1:18.30    1:19.31        
 44 Maida, Troy A             12 HAA-MR               1:20.85    1:19.73        
 45 Martusciello, James       12 HAA-MR               1:18.35    1:20.35        
 46 Law, Richard Y            15 LIAC-MR              1:24.18    1:20.92        
 47 Liu, Alex                 15 Tmsuffolk-MR         1:24.53    1:22.02        
 48 Murphy, Thomas M          17 North Shore-MR       1:28.82    1:36.50        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:14.99  SECT Sectionals
              2:21.29  ZONE Zones
              2:28.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eyckmans, Robert E        21 Empire-MR            2:07.71    2:16.28 ZONE   
  2 Pangal, John P            19 Tmsuffolk-MR         2:09.61    2:20.80 ZONE   
                1:05.76   2:20.80 (1:15.04)                                        
  3 Yeager, Christian P       17 LIAC-MR              2:21.60    2:22.13 METS   
                1:06.87   2:22.13 (1:15.26)                                        
  4 Saccurato, Aaron F        15 Empire-MR            2:22.40    2:26.75 METS   
                1:10.01   2:26.75 (1:16.74)                                        
  5 Yamout, Nader             17 Agua Swim Team-MR    2:17.69    2:26.76 METS   
                1:07.43   2:26.76 (1:19.33)                                        
  6 Pak, Richard              16 LIAC-MR              2:24.51    2:28.00 METS   
                1:09.69   2:28.00 (1:18.31)                                        
  7 Nisbet, Avery A           15 Empire-MR            2:28.55    2:30.60        
                1:08.89   2:30.60 (1:21.71)                                        
  8 Pawelko, John M           15 Tmsuffolk-MR         2:28.32    2:31.13        
                1:12.45   2:31.13 (1:18.68)                                        
  9 Ginsberg, Matthew K       17 Empire-MR            2:19.53    2:32.75        
                1:11.63   2:32.75 (1:21.12)                                        
 10 Avidan, Lucas J           17 Empire-MR            2:16.28    2:34.08        
                1:13.32   2:34.08 (1:20.76)                                        
 11 Nangle, JT T              17 Empire-MR            2:16.91    2:34.87        
                1:12.75   2:34.87 (1:22.12)                                        
 12 McFarland, Carter W       16 Empire-MR            2:26.08    2:35.88        
                1:12.57   2:35.88 (1:23.31)                                        
 13 Zuo, Vance                16 LIAC-MR              2:30.03    2:36.23        
                1:13.76   2:36.23 (1:22.47)                                        
 14 Patapis, Peter T          15 Empire-MR            2:27.57    2:37.04        
                1:13.97   2:37.04 (1:23.07)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:16.69  SECT Sectionals
              2:24.59  ZONE Zones
              2:25.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neuendorf, Lance          16 NYSA-MR              2:26.17    2:20.16 ZONE   
  2 Salcedo, Matt             16 LIAC-MR              2:20.74    2:20.97 ZONE   
                1:06.28   2:20.97 (1:14.69)                                        
  3 Kim, Sean Y               16 LIAC-MR              2:25.51    2:25.63        
                1:06.66   2:25.63 (1:18.97)                                        
  4 Yamout, Nader             17 Agua Swim Team-MR    2:23.35    2:25.98        
                1:06.56   2:25.98 (1:19.42)                                        
  5 Ginsberg, Matthew K       17 Empire-MR            2:23.53    2:27.34        
                1:08.74   2:27.34 (1:18.60)                                        
  6 Fitzpatrick, Kieran T     16 LIAC-MR              2:24.28    2:27.37        
                1:08.42   2:27.37 (1:18.95)                                        
  7 Nisbet, Avery A           15 Empire-MR            2:24.76    2:27.39        
                1:09.70   2:27.39 (1:17.69)                                        
  8 Cho, Justin J             15 Empire-MR            2:24.56    2:27.96        
                1:09.88   2:27.96 (1:18.08)                                        
  9 Zuo, Vance                16 LIAC-MR              2:29.14    2:28.05        
                1:09.82   2:28.05 (1:18.23)                                        
 10 Park, Jay S               18 LIAC-MR              2:26.75    2:28.07        
                1:08.87   2:28.07 (1:19.20)                                        
 11 Choi, Hajin               15 LIAC-MR              2:28.51    2:28.58        
                1:11.01   2:28.58 (1:17.57)                                        
 12 Polastro, Robert          17 BASC-MR              2:34.00    2:29.36        
                1:10.97   2:29.36 (1:18.39)                                        
 13 Simkins, Robert T         16 Tmsuffolk-MR         2:29.57    2:29.48        
                1:12.60   2:29.48 (1:16.88)                                        
 14 Stoski, Nick A            15 LIAC-MR              2:31.26    2:29.65        
                1:14.77   2:29.65 (1:14.88)                                        
 15 Zitelny, Edan             16 Tmsuffolk-MR         2:31.39    2:29.72        
                1:10.14   2:29.72 (1:19.58)                                        
 16 Pawelko, John M           15 Tmsuffolk-MR         2:31.47    2:29.75        
                1:11.26   2:29.75 (1:18.49)                                        
 17 Sungurov, Michael         16 CAT-NJ               2:28.10    2:30.07        
                1:08.93   2:30.07 (1:21.14)                                        
 18 Saccurato, Aaron F        15 Empire-MR            2:27.71    2:30.41        
                1:11.58   2:30.41 (1:18.83)                                        
 19 Carducci, Matthew F       17 Empire-MR            2:18.25    2:30.98        
                1:08.91   2:30.98 (1:22.07)                                        
 20 Capodanno, Michael S      15 Tmsuffolk-MR         2:36.02    2:31.78        
                1:11.58   2:31.78 (1:20.20)                                        
 21 DiMaria, Michael J        15 Tmsuffolk-MR         2:31.37    2:32.01        
                1:10.23   2:32.01 (1:21.78)                                        
 22 Enoksen, Gary             16 IA-MR                2:32.80    2:33.36        
                1:13.76   2:33.36 (1:19.60)                                        
 23 Pangal, John P            19 Tmsuffolk-MR         2:30.01    2:33.97        
                1:10.53   2:33.97 (1:23.44)                                        
 24 Nangle, JT T              17 Empire-MR            2:19.72    2:34.70        
                1:08.86   2:34.70 (1:25.84)                                        
 25 Christianson, Keith G     15 HAA-MR               2:28.24    2:34.93        
                1:12.30   2:34.93 (1:22.63)                                        
 26 Pon, Bryan E              16 Empire-MR            2:25.19    2:36.17        
                1:12.00   2:36.17 (1:24.17)                                        
 27 Mitchell, Benjamin L      15 Agua Swim Team-MR    2:35.78    2:37.68        
                1:13.94   2:37.68 (1:23.74)                                        
 28 Avidan, Lucas J           17 Empire-MR            2:26.48    2:37.98        
                1:12.62   2:37.98 (1:25.36)                                        
 29 Chan, Brendan K           16 LIAC-MR              2:36.50    2:38.23        
                1:14.58   2:38.23 (1:23.65)                                        
 30 Patapis, Peter T          15 Empire-MR            2:32.43    2:39.50        
                1:15.82   2:39.50 (1:23.68)                                        
 31 Soregaroli, Thomas        16 LIAC-MR              2:35.98    2:40.33        
 32 Romero, Rodrigo           15 Empire-MR            2:40.08    2:42.37        
                1:16.97   2:42.37 (1:25.40)                                        
 33 McFarland, Carter W       16 Empire-MR            2:33.95    2:43.80        
                1:19.40   2:43.80 (1:24.40)                                        
 34 Liu, Alex                 15 Tmsuffolk-MR         2:42.27    2:44.09        
                1:21.41   2:44.09 (1:22.68)                                        
 35 Gibbons, James            15 HAA-MR               2:46.83    2:44.24        
                1:14.54   2:44.24 (1:29.70)                                        
 36 Yurman, Eric P            15 BBSC-MR              2:56.05    2:44.47        
                1:15.72   2:44.47 (1:28.75)                                        
 37 Liang, Gary               15 BBSC-MR              2:46.77    2:44.68        
                1:19.36   2:44.68 (1:25.32)                                        
 38 Law, Richard Y            15 LIAC-MR              2:46.56    2:45.11        
                1:20.79   2:45.11 (1:24.32)                                        
 39 Martusciello, Gerard      14 HAA-MR               2:46.00    2:48.92        
                1:18.66   2:48.92 (1:30.26)                                        
 40 Rosenstein, Tommy J       16 Agua Swim Team-MR    2:37.87    2:50.25        
                1:17.45   2:50.25 (1:32.80)                                        
 41 Hlavenka, Thomas J        16 BBSC-MR              3:12.38    2:53.04        
                1:25.37   2:53.04 (1:27.67)                                        
 42 Johns, Nicky A            16 LIAC-MR              2:45.37    2:54.17        
                1:22.82   2:54.17 (1:31.35)                                        
 43 Martusciello, James       12 HAA-MR               2:53.86    2:59.58        
                1:24.10   2:59.58 (1:35.48)                                        
 44 Ballon, Juan R            16 BBSC-MR              3:05.24    3:00.34        
                1:22.04   3:00.34 (1:38.30)