Licensed to Westchester Co. SC Championship Meet      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                2011 MR HYDRO November to Remember - 11/13/2011                
                         Sanction #: 111109 & 111155-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Sarah Y              7 Nile Crocodile-MR    1:27.00    1:24.17        
                  38.92     1:24.17 (45.25)                                        
  2 Javier, Chrisabella K      8 APEX-MR              1:46.16    1:49.47        
                  50.60     1:49.47 (58.87)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zarmakoupis, Athena        8 Nile Crocodile-MR    1:32.00    1:41.38        
  2 Tsai, Sarah Y              7 Nile Crocodile-MR    1:34.00    1:41.65        
                  48.62     1:41.65 (53.03)                                        
  3 Javier, Chrisabella K      8 APEX-MR                   NT    1:52.17        
                  53.74     1:52.17 (58.43)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zarmakoupis, Athena        8 Nile Crocodile-MR    1:50.00    2:11.81        
                1:03.59   2:11.81 (1:08.22)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Sarah Y              7 Nile Crocodile-MR    1:40.00    1:40.75        
                  47.19     1:40.75 (53.56)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR            1:04.53    1:07.02        
                  31.07     1:07.02 (35.95)                                        
  2 Welcome, Shannon          10 GATE-MR              1:08.00    1:08.97        
                  31.94     1:08.97 (37.03)                                        
  3 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                1:11.63    1:09.54        
                  32.92     1:09.54 (36.62)                                        
  4 Lavery, Maeve E           10 APEX-MR              1:15.84    1:11.33        
                  34.26     1:11.33 (37.07)                                        
  5 Thomas, Mackenzie          9 IA-MR                1:16.13    1:14.15        
                  36.21     1:14.15 (37.94)                                        
  6 Santosa, Jessica G        10 Nile Crocodile-MR    1:15.00    1:14.61        
  7 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                1:22.93    1:14.65        
                  35.61     1:14.65 (39.04)                                        
  8 Martin, Alyssa D          10 APEX-MR              1:20.01    1:16.35        
                  36.98     1:16.35 (39.37)                                        
  9 Lagattolla, Emma G        10 IA-MR                1:13.00    1:17.90        
                  36.45     1:17.90 (41.45)                                        
 10 Trtik, Veronika           10 IA-MR                1:21.80    1:17.99        
                  37.34     1:17.99 (40.65)                                        
 11 Donnelly, Megan H         10 IA-MR                1:33.66    1:18.00        
                  37.37     1:18.00 (40.63)                                        
 12 Moeslinger, Natasha        9 GATE-MR                   NT    1:18.96        
                  36.82     1:18.96 (42.14)                                        
 13 Zarmakoupis, Vicky        10 Nile Crocodile-MR    1:16.00    1:21.22        
                  38.65     1:21.22 (42.57)                                        
 14 Yan, Emily                 9 GATE-MR                   NT    1:21.54        
                  39.87     1:21.54 (41.67)                                        
 15 Yang, Kristen A            9 GATE-MR                   NT    1:24.41        
                  39.69     1:24.41 (44.72)                                        
 16 Liberato, Natalia          9 IA-MR                1:36.14    1:25.27        
                1:25.27         1:25.27 ( )                                        
 17 El Harti, Rita            10 RI Marlins-MR             NT    1:28.17        
                  38.88     1:28.17 (49.29)                                        
 18 Ng, Lauren K              10 GATE-MR                   NT    1:31.68        
                  41.55     1:31.68 (50.13)                                        
 19 Schmidt, Colleen E         9 IA-MR                2:00.00    1:32.89        
                  40.50     1:32.89 (52.39)                                        
 20 Tung, Michelle L           9 Nile Crocodile-MR    1:30.00    1:33.89        
                  42.80     1:33.89 (51.09)                                        
 21 Nguyen, Kelly H           10 GATE-MR                   NT    1:34.70        
 22 Sadikov, Danielle         10 Nile Crocodile-MR    1:32.00    1:35.36        
                  42.96     1:35.36 (52.40)                                        
 23 Thakur, Simran K          10 Nile Crocodile-MR    1:32.00    1:35.88        
                  43.37     1:35.88 (52.51)                                        
 24 Sequeira, Angeles         10 MAD-MR               1:45.00    1:46.03        
                  47.84     1:46.03 (58.19)                                        
 25 Valerio, Edith            10 MAD-MR               1:49.00    1:50.87        
 -- Ahmed, Emily               9 Sachem-MR            1:09.67         NS        
 -- Desimone, Katherine E      9 IA-MR                1:50.00        SCR        
 -- Szabo, Lauren M            9 IA-MR                2:00.00        SCR        
 -- Zhang, Angelina           10 GATE-MR                   NT        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                1:26.40    1:19.97        
                  40.50     1:19.97 (39.47)                                        
  2 Zarmakoupis, Vicky        10 Nile Crocodile-MR    1:21.00    1:22.20        
                  39.81     1:22.20 (42.39)                                        
  3 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR            1:23.63    1:22.35        
                  39.59     1:22.35 (42.76)                                        
  4 Welcome, Shannon          10 GATE-MR              1:27.59    1:23.33        
                  40.81     1:23.33 (42.52)                                        
  5 Lavery, Maeve E           10 APEX-MR              1:27.16    1:24.99        
                  41.53     1:24.99 (43.46)                                        
  6 Moeslinger, Natasha        9 GATE-MR                   NT    1:29.45        
                  44.30     1:29.45 (45.15)                                        
  7 Lagattolla, Emma G        10 IA-MR                1:25.00    1:31.22        
  8 Yan, Emily                 9 GATE-MR                   NT    1:31.47        
                  45.72     1:31.47 (45.75)                                        
  9 Donnelly, Megan H         10 IA-MR                1:43.33    1:34.11        
                  46.03     1:34.11 (48.08)                                        
 10 Wang, Lynne               10 Aquaflames-MR        1:46.27    1:36.72        
                  46.52     1:36.72 (50.20)                                        
 11 Schmidt, Colleen E         9 IA-MR                2:00.00    1:41.55        
                  47.86     1:41.55 (53.69)                                        
 11 Liberato, Natalia          9 IA-MR                1:48.00    1:41.55        
                  50.90     1:41.55 (50.65)                                        
 13 Tung, Michelle L           9 Nile Crocodile-MR    1:40.00    1:42.27        
 14 Ng, Lauren K              10 GATE-MR                   NT    1:44.15        
                  51.41     1:44.15 (52.74)                                        
 15 El Harti, Rita            10 RI Marlins-MR             NT    1:45.88        
 16 Nguyen, Kelly H           10 GATE-MR                   NT    1:46.88        
                  50.69     1:46.88 (56.19)                                        
 17 Sequeira, Angeles         10 MAD-MR               2:14.00    2:05.04        
                  59.97   2:05.04 (1:05.07)                                        
 -- Thakur, Simran K          10 Nile Crocodile-MR    1:45.00         DQ        
                  53.61        DQ (1:00.18)                                        
 -- Valerio, Edith            10 MAD-MR               2:00.00         DQ        
      Non-continuous turning action
                  54.95        DQ (1:00.51)                                        
 -- Ahmed, Emily               9 Sachem-MR            1:35.00         NS        
 -- Szabo, Lauren M            9 IA-MR                2:00.00        SCR        
 -- Desimone, Katherine E      9 IA-MR                2:00.00        SCR        
 -- Zhang, Angelina           10 GATE-MR                   NT        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR            1:20.62    1:29.13        
                  41.59     1:29.13 (47.54)                                        
  2 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                1:43.00    1:36.02        
                  46.28     1:36.02 (49.74)                                        
  3 Trtik, Veronika           10 IA-MR                1:46.08    1:39.24        
                  48.54     1:39.24 (50.70)                                        
  4 Santosa, Jessica G        10 Nile Crocodile-MR    1:37.00    1:39.43        
                  47.13     1:39.43 (52.30)                                        
  5 Welcome, Shannon          10 GATE-MR              1:42.90    1:39.63        
                  47.10     1:39.63 (52.53)                                        
  6 Moeslinger, Natasha        9 GATE-MR                   NT    1:40.10        
                  47.53     1:40.10 (52.57)                                        
  7 Thomas, Mackenzie          9 IA-MR                1:43.54    1:40.90        
                  48.36     1:40.90 (52.54)                                        
  8 Martin, Alyssa D          10 APEX-MR              1:44.69    1:41.93        
                  46.14     1:41.93 (55.79)                                        
  9 Ng, Lauren K              10 GATE-MR                   NT    1:45.32        
                  50.82     1:45.32 (54.50)                                        
 10 Yan, Emily                 9 GATE-MR                   NT    1:45.90        
                  52.08     1:45.90 (53.82)                                        
 11 Wang, Lynne               10 Aquaflames-MR        3:17.25    1:47.16        
                  51.01     1:47.16 (56.15)                                        
 12 Yang, Kristen A            9 GATE-MR                   NT    1:49.58        
                  54.95     1:49.58 (54.63)                                        
 13 Nguyen, Kelly H           10 GATE-MR                   NT    1:56.49        
                  56.09   1:56.49 (1:00.40)                                        
 14 Sadikov, Danielle         10 Nile Crocodile-MR    1:49.00    1:58.19        
                  54.53   1:58.19 (1:03.66)                                        
 15 Valerio, Edith            10 MAD-MR               2:15.00    2:29.23        
                1:07.95   2:29.23 (1:21.28)                                        
 -- Sequeira, Angeles         10 MAD-MR               2:35.00         DQ        
      One hand touch
                1:12.36        DQ (1:18.35)                                        
 -- Zhang, Angelina           10 GATE-MR                   NT        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welcome, Shannon          10 GATE-MR              1:25.00    1:22.03        
                  37.82     1:22.03 (44.21)                                        
  2 Wang, Lynne               10 Aquaflames-MR        1:26.41    1:28.33        
                  39.92     1:28.33 (48.41)                                        
  3 Moeslinger, Natasha        9 GATE-MR                   NT    1:33.50        
                  43.04     1:33.50 (50.46)                                        
  4 Yang, Kristen A            9 GATE-MR                   NT    1:43.58        
                  47.31     1:43.58 (56.27)                                        
 -- Zhang, Angelina           10 GATE-MR                   NT        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wetherbee, Hailey M       10 IA-MR                1:26.84    1:17.54        
                  35.65     1:17.54 (41.89)                                        
  2 Fisher, Jocelyn           10 Sachem-MR            1:18.15    1:19.47        
                  37.31     1:19.47 (42.16)                                        
  3 Welcome, Shannon          10 GATE-MR              1:15.00    1:19.67        
                  36.22     1:19.67 (43.45)                                        
  4 Profeta, Noelle C          9 IA-MR                1:29.69    1:24.89        
                  39.95     1:24.89 (44.94)                                        
  5 Lavery, Maeve E           10 APEX-MR              1:28.73    1:26.34        
                  40.98     1:26.34 (45.36)                                        
  6 Thomas, Mackenzie          9 IA-MR                1:28.52    1:28.10        
                  41.49     1:28.10 (46.61)                                        
  7 Santosa, Jessica G        10 Nile Crocodile-MR    1:30.00    1:29.47        
                  40.88     1:29.47 (48.59)                                        
  8 Lagattolla, Emma G        10 IA-MR                1:30.00    1:30.97        
                  44.11     1:30.97 (46.86)                                        
  9 Zarmakoupis, Vicky        10 Nile Crocodile-MR    1:25.00    1:31.07        
                  43.74     1:31.07 (47.33)                                        
 10 Donnelly, Megan H         10 IA-MR                1:44.42    1:31.18        
                  42.13     1:31.18 (49.05)                                        
 11 Moeslinger, Natasha        9 GATE-MR                   NT    1:31.60        
                  42.57     1:31.60 (49.03)                                        
 12 Yan, Emily                 9 GATE-MR                   NT    1:32.35        
                  43.16     1:32.35 (49.19)                                        
 13 Trtik, Veronika           10 IA-MR                2:00.00    1:35.15        
 14 Yang, Kristen A            9 GATE-MR                   NT    1:35.83        
                  46.16     1:35.83 (49.67)                                        
 15 Ng, Lauren K              10 GATE-MR                   NT    1:37.99        
                  47.65     1:37.99 (50.34)                                        
 16 El Harti, Rita            10 RI Marlins-MR             NT    1:39.61        
                  45.63     1:39.61 (53.98)                                        
 17 Liberato, Natalia          9 IA-MR                1:45.00    1:43.74        
                  47.43     1:43.74 (56.31)                                        
 18 Schmidt, Colleen E         9 IA-MR                2:00.00    1:45.75        
                  47.12     1:45.75 (58.63)                                        
 -- Valerio, Edith            10 MAD-MR               2:12.00         DQ        
      Did not finish on back - back
                1:00.68        DQ (1:07.54)                                        
 -- Ahmed, Emily               9 Sachem-MR            1:20.98         NS        
 -- Nguyen, Kelly H           10 GATE-MR                   NT         NS        
 -- Desimone, Katherine E      9 IA-MR                2:00.00        SCR        
 -- Szabo, Lauren M            9 IA-MR                2:00.00        SCR        
 -- Zhang, Angelina           10 GATE-MR                   NT        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chow, Regina              12 Nile Crocodile-MR      57.00      58.49        
                  28.01       58.49 (30.48)                                        
  2 Zhang, Crystal            11 GATE-MR              1:04.00    1:01.11        
                  29.56     1:01.11 (31.55)                                        
  3 Miou, Grace               12 Nile Crocodile-MR    1:02.00    1:01.86        
                  29.43     1:01.86 (32.43)                                        
  4 NG, Jasmine               12 Nile Crocodile-MR    1:03.00    1:03.83        
                  29.93     1:03.83 (33.90)                                        
  5 Ogando, Krystal L         12 APEX-MR              1:06.00    1:04.43        
                  30.57     1:04.43 (33.86)                                        
  6 Kruger, Olivia T          12 APEX-MR              1:04.97    1:04.86        
                  30.97     1:04.86 (33.89)                                        
  7 Cody, Rachel A            11 IA-MR                1:16.10    1:08.53        
                  32.52     1:08.53 (36.01)                                        
  8 Chamberlin, Zoe T         11 APEX-MR              1:09.38    1:09.06        
                  33.80     1:09.06 (35.26)                                        
  9 Gak, Mila M               11 RI Marlins-MR        1:15.29    1:09.49        
                  33.49     1:09.49 (36.00)                                        
 10 SU, Rachael               12 Nile Crocodile-MR    1:12.00    1:09.93        
                  32.35     1:09.93 (37.58)                                        
 11 Santiago, Johanna M       12 APEX-MR              1:08.44    1:10.16        
                  33.93     1:10.16 (36.23)                                        
 12 Shiebler, Patricia E      12 IA-MR                1:16.00    1:10.82        
                  34.35     1:10.82 (36.47)                                        
 13 Gonzalez, Angelika        12 MAD-MR               1:08.96    1:13.73        
                  35.18     1:13.73 (38.55)                                        
 14 Gasic, Doris              12 RI Marlins-MR        1:16.35    1:15.00        
                  35.62     1:15.00 (39.38)                                        
 15 Ritziu, Andrea            11 RI Marlins-MR        1:33.40    1:19.27        
                  38.65     1:19.27 (40.62)                                        
 16 Almanzar, Amy             11 MAD-MR               1:40.00    1:27.38        
                  41.52     1:27.38 (45.86)                                        
 17 Taitz, Phoebe J           11 IA-MR                1:36.57    1:28.55        
                  41.95     1:28.55 (46.60)                                        
 18 Gonsalves, Tiffany K      11 RI Marlins-MR             NT    1:36.54        
                  45.03     1:36.54 (51.51)                                        
 -- Gensch, Leighann L        12 IA-MR                1:05.38         NS        
 -- Tama, Leah T              11 IA-MR                1:40.00        SCR        
 -- Gennosa, Katherine A      11 IA-MR                2:00.00        SCR        
 -- Harrison, Olivia          11 IA-MR                1:23.73        SCR        
 -- Perez, Kyara              12 MAD-MR               1:05.66        SCR        
 -- Daniels, Dakota           11 MAD-MR               1:45.00        SCR        
 -- Rojas, Valentina          12 Aquaflames-MR        1:45.00        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Crystal            11 GATE-MR              1:15.26    1:12.04        
                  35.66     1:12.04 (36.38)                                        
  2 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR            1:16.89    1:14.62        
                  37.24     1:14.62 (37.38)                                        
  3 Kruger, Olivia T          12 APEX-MR              1:15.94    1:17.21        
                  37.29     1:17.21 (39.92)                                        
  4 Ogando, Krystal L         12 APEX-MR              1:18.00    1:18.94        
                  38.97     1:18.94 (39.97)                                        
  5 SU, Rachael               12 Nile Crocodile-MR    1:22.00    1:20.21        
  6 Santiago, Johanna M       12 APEX-MR              1:17.26    1:20.43        
                  40.12     1:20.43 (40.31)                                        
  7 Gak, Mila M               11 RI Marlins-MR        1:28.45    1:23.05        
  8 Gonzalez, Angelika        12 MAD-MR               1:19.08    1:23.69        
  9 Ritziu, Andrea            11 RI Marlins-MR             NT    1:28.32        
 10 Shiebler, Patricia E      12 IA-MR                1:32.25    1:28.58        
 11 Gasic, Doris              12 RI Marlins-MR        1:28.30    1:30.13        
                  44.80     1:30.13 (45.33)                                        
 12 Mullery, Erin N           11 Sachem-MR            1:31.59    1:33.13        
                  45.98     1:33.13 (47.15)                                        
 13 Almanzar, Amy             11 MAD-MR               2:15.00    1:47.32        
 14 Taitz, Phoebe J           11 IA-MR                1:58.12    1:50.92        
                  54.98     1:50.92 (55.94)                                        
 15 Gonsalves, Tiffany K      11 RI Marlins-MR        1:50.06    1:52.08        
 -- Gensch, Leighann L        12 IA-MR                1:16.39         NS        
 -- Tama, Leah T              11 IA-MR                1:55.00        SCR        
 -- Gennosa, Katherine A      11 IA-MR                2:00.00        SCR        
 -- Harrison, Olivia          11 IA-MR                1:42.70        SCR        
 -- Daniels, Dakota           11 MAD-MR               2:30.00        SCR        
 -- Rojas, Valentina          12 Aquaflames-MR        1:47.00        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alliegro, Alexandra M     12 IA-MR                1:18.16    1:11.73        
                  34.04     1:11.73 (37.69)                                        
  2 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR            1:19.43    1:17.75        
                  37.49     1:17.75 (40.26)                                        
  3 Chow, Regina              12 Nile Crocodile-MR    1:16.00    1:18.30        
                  38.13     1:18.30 (40.17)                                        
  4 NG, Jasmine               12 Nile Crocodile-MR    1:16.08    1:18.47        
                  37.67     1:18.47 (40.80)                                        
  5 Miou, Grace               12 Nile Crocodile-MR    1:14.00    1:18.58        
                  37.19     1:18.58 (41.39)                                        
  6 Chamberlin, Zoe T         11 APEX-MR              1:25.40    1:24.92        
                  40.36     1:24.92 (44.56)                                        
  7 Kruger, Olivia T          12 APEX-MR              1:39.00    1:30.64        
                  42.24     1:30.64 (48.40)                                        
  8 Cody, Rachel A            11 IA-MR                1:40.00    1:32.12        
                  41.51     1:32.12 (50.61)                                        
  9 Gak, Mila M               11 RI Marlins-MR        1:39.82    1:33.77        
                  45.68     1:33.77 (48.09)                                        
 10 Gasic, Doris              12 RI Marlins-MR        1:33.44    1:40.15        
                  47.24     1:40.15 (52.91)                                        
 11 Mullery, Erin N           11 Sachem-MR            2:00.00    1:45.07        
                  50.70     1:45.07 (54.37)                                        
 12 Ritziu, Andrea            11 RI Marlins-MR        1:42.39    1:50.54        
                  54.39     1:50.54 (56.15)                                        
 13 Gonsalves, Tiffany K      11 RI Marlins-MR        2:01.27    1:54.96        
                  55.50     1:54.96 (59.46)                                        
 14 Almanzar, Amy             11 MAD-MR               2:30.00    2:03.33        
                  59.05   2:03.33 (1:04.28)                                        
 -- Zhang, Crystal            11 GATE-MR              1:20.00         NS        
 -- Daniels, Dakota           11 MAD-MR               2:12.00        SCR        
 -- Perez, Kyara              12 MAD-MR               1:16.19        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alliegro, Alexandra M     12 IA-MR                1:17.19    1:06.49        
                  30.74     1:06.49 (35.75)                                        
  2 Zhang, Crystal            11 GATE-MR              1:07.00    1:10.04        
                  32.88     1:10.04 (37.16)                                        
  3 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR            1:13.70    1:11.52        
                  33.38     1:11.52 (38.14)                                        
  4 NG, Jasmine               12 Nile Crocodile-MR    1:12.00    1:16.75        
                  32.76     1:16.75 (43.99)                                        
  5 Ogando, Krystal L         12 APEX-MR              1:18.00    1:19.19        
                  35.16     1:19.19 (44.03)                                        
  6 Santiago, Johanna M       12 APEX-MR              1:28.30    1:25.74        
                  39.03     1:25.74 (46.71)                                        
  7 Gonzalez, Angelika        12 MAD-MR               1:45.00    1:36.83        
                  43.71     1:36.83 (53.12)                                        
 -- Perez, Kyara              12 MAD-MR               1:27.00        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alliegro, Alexandra M     12 IA-MR                1:13.21    1:07.15        
                  32.40     1:07.15 (34.75)                                        
  2 Chow, Regina              12 Nile Crocodile-MR    1:07.00    1:07.21        
                  32.53     1:07.21 (34.68)                                        
  3 Miou, Grace               12 Nile Crocodile-MR    1:09.00    1:11.14        
                  33.15     1:11.14 (37.99)                                        
  4 Zhang, Crystal            11 GATE-MR              1:11.00    1:11.20        
                  33.26     1:11.20 (37.94)                                        
  5 NG, Jasmine               12 Nile Crocodile-MR    1:12.00    1:12.75        
                  33.77     1:12.75 (38.98)                                        
  6 Freund, Jessica N         11 Sachem-MR            1:12.85    1:13.79        
                  34.76     1:13.79 (39.03)                                        
  7 Kruger, Olivia T          12 APEX-MR              1:16.45    1:16.81        
                  35.72     1:16.81 (41.09)                                        
  8 Ogando, Krystal L         12 APEX-MR              1:20.00    1:17.10        
                  35.38     1:17.10 (41.72)                                        
  9 Santiago, Johanna M       12 APEX-MR              1:17.92    1:22.19        
                  36.18     1:22.19 (46.01)                                        
 10 Gak, Mila M               11 RI Marlins-MR        1:35.23    1:23.16        
                  39.50     1:23.16 (43.66)                                        
 11 SU, Rachael               12 Nile Crocodile-MR    1:25.16    1:23.90        
                  39.05     1:23.90 (44.85)                                        
 12 Shiebler, Patricia E      12 IA-MR                1:30.09    1:24.41        
                  40.06     1:24.41 (44.35)                                        
 13 Cody, Rachel A            11 IA-MR                1:33.56    1:25.15        
 14 Gonzalez, Angelika        12 MAD-MR               1:24.00    1:28.29        
                  40.54     1:28.29 (47.75)                                        
 15 Gasic, Doris              12 RI Marlins-MR        1:32.53    1:29.20        
                  42.41     1:29.20 (46.79)                                        
 16 Ritziu, Andrea            11 RI Marlins-MR             NT    1:34.64        
                  46.39     1:34.64 (48.25)                                        
 17 Mullery, Erin N           11 Sachem-MR            1:57.96    1:35.17        
                  45.75     1:35.17 (49.42)                                        
 18 Almanzar, Amy             11 MAD-MR               2:25.00    1:46.44        
                  48.30     1:46.44 (58.14)                                        
 19 Gonsalves, Tiffany K      11 RI Marlins-MR             NT    1:51.98        
                  56.47     1:51.98 (55.51)                                        
 20 Taitz, Phoebe J           11 IA-MR                2:00.49    1:54.26        
                  54.35     1:54.26 (59.91)                                        
 -- Gensch, Leighann L        12 IA-MR                1:17.77         NS        
 -- Tama, Leah T              11 IA-MR                1:50.00        SCR        
 -- Gennosa, Katherine A      11 IA-MR                2:00.00        SCR        
 -- Harrison, Olivia          11 IA-MR                1:42.37        SCR        
 -- Daniels, Dakota           11 MAD-MR               2:45.00        SCR        
 -- Perez, Kyara              12 MAD-MR               1:16.00        SCR        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Ryan F              8 GATE-MR                   NT    1:23.68        
                  39.33     1:23.68 (44.35)                                        
  2 Zarmakoupis, Dimitri       8 Nile Crocodile-MR    1:37.00    1:34.16        
                  46.48     1:34.16 (47.68)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Ryan F              8 GATE-MR                   NT    1:31.49        
                  45.45     1:31.49 (46.04)                                        
  2 Zarmakoupis, Dimitri       8 Nile Crocodile-MR    1:37.99    1:44.14        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Ryan F              8 GATE-MR                   NT    1:49.26        
                  53.34     1:49.26 (55.92)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Ryan F              8 GATE-MR                   NT    1:33.46        
                  43.26     1:33.46 (50.20)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Thomas               10 Nile Crocodile-MR    1:04.72    1:03.27        
                  30.18     1:03.27 (33.09)                                        
  2 Claiborne, Kevin G        10 Nile Crocodile-MR    1:07.00    1:07.91        
                  31.57     1:07.91 (36.34)                                        
  3 Klingel, Dean M           10 IA-MR                1:16.03    1:10.83        
                  34.08     1:10.83 (36.75)                                        
  4 Liberato, Andrew          10 IA-MR                1:21.28    1:12.65        
                  35.02     1:12.65 (37.63)                                        
  5 Tsai, Brian C              9 Nile Crocodile-MR    1:15.00    1:14.72        
                  34.22     1:14.72 (40.50)                                        
  6 Moeslinger, Erich V       10 GATE-MR                   NT    1:25.12        
                  39.88     1:25.12 (45.24)                                        
  7 Deasis, Christian M       10 GATE-MR                   NT    1:26.24        
                  39.95     1:26.24 (46.29)                                        
  8 Brown, Seamus L           10 Hydro-MR             1:25.26    1:27.29        
                  40.69     1:27.29 (46.60)                                        
  9 Ramnauth, Paul A           9 GATE-MR                   NT    1:32.06        
                  42.37     1:32.06 (49.69)                                        
 10 Miller, Emanuel           10 MAD-MR               1:49.00    1:33.89        
                  44.97     1:33.89 (48.92)                                        
 11 Tamayev, Ariel             9 Aquaflames-MR        2:04.04    1:54.75        
                  49.79   1:54.75 (1:04.96)                                        
 12 Kimyagarov, David          9 Aquaflames-MR        2:47.68    1:58.61        
                  54.27   1:58.61 (1:04.34)                                        
 13 Pahuja, Gaurav             9 Aquaflames-MR        2:00.00    1:59.50        
                  55.67   1:59.50 (1:03.83)                                        
 14 Li, James                  9 Aquaflames-MR        1:50.00    2:00.39        
                  54.36   2:00.39 (1:06.03)                                        
 -- Husremovic, Eddie         10 RI Marlins-MR        1:33.56         NS        
 -- Bench, Harrison G         10 IA-MR                1:30.00        SCR        
 -- LaDue, Ryan                9 IA-MR                1:39.00        SCR        
 -- Virga, Nicholas J          9 IA-MR                1:19.98        SCR        
 -- Sachakov, David           10 Aquaflames-MR        1:55.00        SCR        
 -- Phophaliya, Anuj           9 Aquaflames-MR        1:55.00        SCR        
 -- Pinkhasov, David           9 Aquaflames-MR        2:00.00        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Thomas               10 Nile Crocodile-MR    1:09.40    1:10.39        
  2 Claiborne, Kevin G        10 Nile Crocodile-MR    1:13.00    1:12.87        
                  35.21     1:12.87 (37.66)                                        
  3 Klingel, Dean M           10 IA-MR                1:29.61    1:22.05        
                  40.00     1:22.05 (42.05)                                        
  4 Tsai, Brian C              9 Nile Crocodile-MR    1:22.00    1:25.31        
                  40.78     1:25.31 (44.53)                                        
  5 Liberato, Andrew          10 IA-MR                1:35.26    1:25.38        
  6 Deasis, Christian M       10 GATE-MR                   NT    1:35.33        
                  46.35     1:35.33 (48.98)                                        
  7 Moeslinger, Erich V       10 GATE-MR                   NT    1:37.90        
                  47.85     1:37.90 (50.05)                                        
  8 Brown, Seamus L           10 Hydro-MR             1:39.41    1:40.28        
                  48.88     1:40.28 (51.40)                                        
  9 Miller, Emanuel           10 MAD-MR               2:15.00    2:00.13        
 10 Tamayev, Ariel             9 Aquaflames-MR        1:55.00    2:00.46        
                  58.82   2:00.46 (1:01.64)                                        
 11 Kimyagarov, David          9 Aquaflames-MR        2:00.00    2:07.12        
                1:01.15   2:07.12 (1:05.97)                                        
 12 Li, James                  9 Aquaflames-MR        2:00.00    2:13.42        
                1:03.88   2:13.42 (1:09.54)                                        
 13 Pahuja, Gaurav             9 Aquaflames-MR        2:10.00    2:29.30        
                1:11.09   2:29.30 (1:18.21)                                        
 -- Bench, Harrison G         10 IA-MR                1:50.00        SCR        
 -- LaDue, Ryan                9 IA-MR                2:00.00        SCR        
 -- Virga, Nicholas J          9 IA-MR                1:32.10        SCR        
 -- Sachakov, David           10 Aquaflames-MR        2:00.00        SCR        
 -- Phophaliya, Anuj           9 Aquaflames-MR        2:00.00        SCR        
 -- Pinkhasov, David           9 Aquaflames-MR        1:55.00        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeng, Andrew               9 Nile Crocodile-MR    1:45.00    1:48.79        
                  53.27     1:48.79 (55.52)                                        
  2 Brown, Seamus L           10 Hydro-MR                  NT    1:54.95        
                  57.77     1:54.95 (57.18)                                        
  3 Husremovic, Eddie         10 RI Marlins-MR        2:06.24    1:55.39        
                  54.51   1:55.39 (1:00.88)                                        
  4 Ramnauth, Paul A           9 GATE-MR                   NT    2:11.51        
                1:03.60   2:11.51 (1:07.91)                                        
  5 Miller, Emanuel           10 MAD-MR               2:25.00    2:28.20        
                1:11.08   2:28.20 (1:17.12)                                        
 -- Bench, Harrison G         10 IA-MR                2:15.00        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Thomas               10 Nile Crocodile-MR    1:08.97    1:14.30        
                  34.22     1:14.30 (40.08)                                        
  2 Deasis, Christian M       10 GATE-MR                   NT    1:50.08        
                  50.85     1:50.08 (59.23)                                        
  3 Ramnauth, Paul A           9 GATE-MR                   NT    2:01.57        
                  54.96   2:01.57 (1:06.61)                                        
 -- Brown, Seamus L           10 Hydro-MR                  NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  52.65          DQ (58.26)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Thomas               10 Nile Crocodile-MR    1:12.15    1:12.46        
                  31.51     1:12.46 (40.95)                                        
  2 Claiborne, Kevin G        10 Nile Crocodile-MR    1:20.00    1:20.53        
                  34.46     1:20.53 (46.07)                                        
  3 Klingel, Dean M           10 IA-MR                2:00.00    1:23.75        
                  37.18     1:23.75 (46.57)                                        
  4 Tsai, Brian C              9 Nile Crocodile-MR    1:21.00    1:26.61        
                  40.36     1:26.61 (46.25)                                        
  5 Moeslinger, Erich V       10 GATE-MR                   NT    1:39.54        
                  48.84     1:39.54 (50.70)                                        
  6 Deasis, Christian M       10 GATE-MR                   NT    1:41.38        
                  47.55     1:41.38 (53.83)                                        
  7 Brown, Seamus L           10 Hydro-MR                  NT    1:41.58        
                  49.81     1:41.58 (51.77)                                        
  8 Husremovic, Eddie         10 RI Marlins-MR             NT    1:46.32        
                  52.14     1:46.32 (54.18)                                        
  9 Ramnauth, Paul A           9 GATE-MR                   NT    1:53.43        
                  56.23     1:53.43 (57.20)                                        
 10 Zeng, Andrew               9 Nile Crocodile-MR    1:50.00    1:53.80        
                  55.59     1:53.80 (58.21)                                        
 -- Liberato, Andrew          10 IA-MR                2:00.00         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Virga, Nicholas J          9 IA-MR                1:31.57        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Timothy               12 Nile Crocodile-MR      56.50      58.40        
                  27.60       58.40 (30.80)                                        
  2 Zhang, Evan               12 GATE-MR              1:00.00      58.74        
                  28.43       58.74 (30.31)                                        
  3 Liu, Eric Z               12 Nile Crocodile-MR      59.00    1:00.89        
                  28.65     1:00.89 (32.24)                                        
  4 Monteverde, Joe M         12 Sachem-MR            1:08.54    1:02.80        
                  29.91     1:02.80 (32.89)                                        
  5 Budke, Vinny C            11 Sachem-MR            1:05.95    1:03.80        
                  31.09     1:03.80 (32.71)                                        
  6 Kalletta, George E        11 IA-MR                1:15.00    1:05.83        
                  30.88     1:05.83 (34.95)                                        
  7 Sultana, Matthew J        12 GATE-MR              1:10.00    1:06.05        
                  31.05     1:06.05 (35.00)                                        
  8 Lue, Michael              11 GATE-MR              1:15.01    1:07.18        
                  31.99     1:07.18 (35.19)                                        
  9 Pastrana, Elijah          12 MAD-MR               1:12.00    1:07.77        
                  31.81     1:07.77 (35.96)                                        
 10 Chan, Brian               12 GATE-MR              1:22.66    1:09.08        
                  33.13     1:09.08 (35.95)                                        
 11 Monfiston, Seth E         11 GATE-MR              1:17.94    1:12.40        
                  34.77     1:12.40 (37.63)                                        
 12 Pan, Matthew A            11 GATE-MR                   NT    1:14.02        
                  34.91     1:14.02 (39.11)                                        
 13 Thomas, Kieran C          11 IA-MR                1:15.28    1:15.44        
                  35.23     1:15.44 (40.21)                                        
 14 Polanco, Dan              11 MAD-MR               1:15.00    1:15.69        
 15 Vazquez, Christian        11 MAD-MR               1:35.00    1:23.26        
                  38.06     1:23.26 (45.20)                                        
 16 Prokic, Matija            11 RI Marlins-MR        1:37.72    1:25.77        
                  39.58     1:25.77 (46.19)                                        
 17 Elharti, Amine            12 RI Marlins-MR        1:30.00    1:28.94        
 -- Harripersaud, Bhisham     12 GATE-MR              1:25.94        SCR        
 -- Tavdy, Daniel             11 Aquaflames-MR        1:49.61        SCR        
 -- Ramos, Brandon J          11 APEX-MR              1:06.64        SCR        
 -- Erlanger, Brendyn C       12 IA-MR                1:27.79        SCR        
 -- Kellar, Chris A           11 IA-MR                2:00.00        SCR        
 -- Gutierez, Omar            11 MAD-MR               1:25.00        SCR        
 -- Fu, Mike                  12 GATE-MR                   NT        SCR        
 -- Clark, Kevin              11 MAD-MR               1:14.29        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Evan               12 GATE-MR              1:05.00    1:06.22        
                  33.31     1:06.22 (32.91)                                        
  2 Ho, Timothy               12 Nile Crocodile-MR    1:05.00    1:10.48        
                  33.72     1:10.48 (36.76)                                        
  3 Liu, Eric Z               12 Nile Crocodile-MR    1:12.00    1:15.88        
                  36.15     1:15.88 (39.73)                                        
  4 Lue, Michael              11 GATE-MR              1:23.42    1:16.69        
                  37.95     1:16.69 (38.74)                                        
  5 Beutel, Brendan M         11 Sachem-MR            1:24.81    1:20.64        
                  39.78     1:20.64 (40.86)                                        
  6 Sultana, Matthew J        12 GATE-MR              1:30.00    1:21.04        
                  40.90     1:21.04 (40.14)                                        
  7 Chan, Brian               12 GATE-MR              1:29.79    1:21.42        
                  40.83     1:21.42 (40.59)                                        
  8 Pastrana, Elijah          12 MAD-MR               1:28.00    1:24.77        
                  39.28     1:24.77 (45.49)                                        
  9 Pan, Matthew A            11 GATE-MR                   NT    1:27.28        
 10 Prokic, Matija            11 RI Marlins-MR        1:34.86    1:28.08        
                  43.04     1:28.08 (45.04)                                        
 11 Thomas, Kieran C          11 IA-MR                1:30.47    1:28.43        
                  42.97     1:28.43 (45.46)                                        
 12 Monfiston, Seth E         11 GATE-MR              1:36.85    1:32.31        
 13 Vazquez, Christian        11 MAD-MR               1:52.00    1:44.21        
                  47.68     1:44.21 (56.53)                                        
 14 Elharti, Amine            12 RI Marlins-MR        1:50.00    1:51.36        
 -- Tavdy, Daniel             11 Aquaflames-MR        1:35.00        SCR        
 -- Harripersaud, Bhisham     12 GATE-MR              1:49.37        SCR        
 -- Kellar, Chris A           11 IA-MR                2:00.00        SCR        
 -- Fu, Mike                  12 GATE-MR                   NT        SCR        
 -- Gutierez, Omar            11 MAD-MR               1:50.00        SCR        
 -- Ramos, Brandon J          11 APEX-MR                   NT        SCR        
 -- Clark, Kevin              11 MAD-MR               1:28.00        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Evan               12 GATE-MR              1:09.00    1:09.90        
                  33.51     1:09.90 (36.39)                                        
  2 Sultana, Matthew J        12 GATE-MR              1:24.00    1:22.31        
                  38.33     1:22.31 (43.98)                                        
  3 Lue, Michael              11 GATE-MR              1:42.13    1:25.46        
                  40.30     1:25.46 (45.16)                                        
  4 Kalletta, George E        11 IA-MR                1:30.00    1:28.34        
                  42.37     1:28.34 (45.97)                                        
  5 Budke, Vinny C            11 Sachem-MR            1:42.04    1:32.01        
                  45.25     1:32.01 (46.76)                                        
  6 Polanco, Dan              11 MAD-MR               1:28.65    1:32.83        
                  41.68     1:32.83 (51.15)                                        
  7 Pan, Matthew A            11 GATE-MR                   NT    1:33.32        
                  45.06     1:33.32 (48.26)                                        
  8 Pastrana, Elijah          12 MAD-MR               1:35.00    1:36.58        
                  43.30     1:36.58 (53.28)                                        
  9 Prokic, Matija            11 RI Marlins-MR        2:00.76    1:46.63        
                  50.64     1:46.63 (55.99)                                        
 10 Vazquez, Christian        11 MAD-MR               1:55.00    1:48.53        
                  52.24     1:48.53 (56.29)                                        
 -- Elharti, Amine            12 RI Marlins-MR        2:00.00         NS        
 -- Clark, Kevin              11 MAD-MR               1:40.00        SCR        
 -- Erlanger, Brendyn C       12 IA-MR                1:53.07        SCR        
 -- Gutierez, Omar            11 MAD-MR               1:45.00        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Timothy               12 Nile Crocodile-MR    1:06.00    1:05.93        
                  30.86     1:05.93 (35.07)                                        
  2 Zhang, Evan               12 GATE-MR              1:07.00    1:06.85        
                  31.76     1:06.85 (35.09)                                        
  3 Liu, Eric Z               12 Nile Crocodile-MR    1:09.00    1:13.72        
                  35.15     1:13.72 (38.57)                                        
  4 Budke, Vinny C            11 Sachem-MR            1:16.80    1:16.75        
                  36.45     1:16.75 (40.30)                                        
  5 Kalletta, George E        11 IA-MR                     NT    1:17.00        
                  35.89     1:17.00 (41.11)                                        
  6 Sultana, Matthew J        12 GATE-MR              1:20.00    1:20.06        
                  36.10     1:20.06 (43.96)                                        
  7 Chan, Brian               12 GATE-MR                   NT    1:21.82        
                  38.62     1:21.82 (43.20)                                        
  8 Beutel, Brendan M         11 Sachem-MR            1:26.76    1:23.24        
                  38.46     1:23.24 (44.78)                                        
  9 Monteverde, Joe M         12 Sachem-MR            1:42.59    1:26.62        
                  39.58     1:26.62 (47.04)                                        
 10 Monfiston, Seth E         11 GATE-MR              1:30.84    1:27.16        
                  39.73     1:27.16 (47.43)                                        
 11 Lue, Michael              11 GATE-MR                   NT    1:28.37        
                  40.47     1:28.37 (47.90)                                        
 12 Polanco, Dan              11 MAD-MR               1:42.00    1:38.94        
                  43.30     1:38.94 (55.64)                                        
 -- Harripersaud, Bhisham     12 GATE-MR                   NT        SCR        
 -- Fu, Mike                  12 GATE-MR                   NT        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Evan               12 GATE-MR              1:05.00    1:05.01        
                  31.05     1:05.01 (33.96)                                        
  2 Ho, Timothy               12 Nile Crocodile-MR    1:04.00    1:09.61        
                  32.43     1:09.61 (37.18)                                        
  3 Liu, Eric Z               12 Nile Crocodile-MR    1:12.00    1:14.42        
                  33.40     1:14.42 (41.02)                                        
  4 Lue, Michael              11 GATE-MR              1:24.83    1:16.15        
                  36.42     1:16.15 (39.73)                                        
  5 Budke, Vinny C            11 Sachem-MR            1:18.07    1:17.17        
                  36.21     1:17.17 (40.96)                                        
  6 Sultana, Matthew J        12 GATE-MR              1:15.00    1:17.55        
                  37.28     1:17.55 (40.27)                                        
  7 Monteverde, Joe M         12 Sachem-MR            1:20.71    1:18.04        
                  37.13     1:18.04 (40.91)                                        
  8 Pastrana, Elijah          12 MAD-MR               1:24.00    1:18.85        
                  37.19     1:18.85 (41.66)                                        
  9 Chan, Brian               12 GATE-MR                   NT    1:22.22        
                  38.26     1:22.22 (43.96)                                        
 10 Polanco, Dan              11 MAD-MR               1:24.00    1:25.32        
                  41.21     1:25.32 (44.11)                                        
 11 Monfiston, Seth E         11 GATE-MR              1:31.78    1:26.50        
                  41.54     1:26.50 (44.96)                                        
 12 Thomas, Kieran C          11 IA-MR                1:30.31    1:26.55        
                  40.18     1:26.55 (46.37)                                        
 13 Pan, Matthew A            11 GATE-MR                   NT    1:27.04        
                  42.71     1:27.04 (44.33)                                        
 14 Beutel, Brendan M         11 Sachem-MR            1:25.26    1:27.07        
                  39.48     1:27.07 (47.59)                                        
 15 Prokic, Matija            11 RI Marlins-MR             NT    1:36.52        
                  46.17     1:36.52 (50.35)                                        
 16 Elharti, Amine            12 RI Marlins-MR             NT    1:49.98        
 -- Harripersaud, Bhisham     12 GATE-MR                   NT        SCR        
 -- Kalletta, George E        11 IA-MR                1:30.00        SCR        
 -- Ramos, Brandon J          11 APEX-MR                   NT        SCR        
 -- Erlanger, Brendyn C       12 IA-MR                2:00.00        SCR        
 -- Gutierez, Omar            11 MAD-MR               1:41.00        SCR        
 -- Fu, Mike                  12 GATE-MR                   NT        SCR        
 -- Clark, Kevin              11 MAD-MR               1:25.00        SCR