Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
        2011 MR FAST Hispanic Heritage Meet - 10/15/2011 to 10/16/2011         
                FAST HISPANIC HERITAGE MEET, Sanction #: 111020                
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Grace K             6 Silver Streaks-MR      32.11      27.58        
  2 Campbell, Alissa E         7 Silver Streaks-MR      32.11      33.46        
  3 Fenichel, Meghan           4 FAST-MR                   NT      37.64        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pawliczak, Lilly S         7 Spartans-MR               NT      47.37        
               11:40.00           47.37 ( )                                        
  2 Gomez, Ivonne              6 Spartans-MR               NT      54.48        
             1:29:40.00           54.48 ( )                                        
  3 Lawrence, Jaida A          7 FAST-MR                   NT    1:01.27        
           366:40:00.00         1:01.27 ( )                                        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Grace K             6 Silver Streaks-MR      40.11      34.99        
  2 Campbell, Alissa E         7 Silver Streaks-MR      40.11      41.11        
  3 Fenichel, Meghan           4 FAST-MR                   NT      44.07        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Jaida A          7 FAST-MR                   NT    1:04.98        
           417:13:20.00         1:04.98 ( )                                        
 -- Pawliczak, Lilly S         7 Spartans-MR            58.36         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
               10:00.00              DQ ( )                                        
 -- Gomez, Ivonne              6 Spartans-MR               NT         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
             2:00:00.00              DQ ( )                                        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pawliczak, Lilly S         7 Spartans-MR          1:07.22         DQ        
      10 Downward butterfly kick
                5:00.00              DQ ( )                                        
 -- Lawrence, Jaida A          7 FAST-MR                   NT         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
           522:13:20.00              DQ ( )                                        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kelly, Grace K             6 Silver Streaks-MR      54.11         DQ        
      21 Arms underwater recovery
 -- Fenichel, Meghan           4 FAST-MR                   NT         DQ        
      21 Arms underwater recovery
 -- Campbell, Alissa E         7 Silver Streaks-MR      54.11         DQ        
      21 Arms underwater recovery
 
Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pawliczak, Lilly S         7 Spartans-MR               NT      55.22        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stella M     8 Spartans-MR            15.62      17.39        
  2 Rocco, Emily A             8 Spartans-MR            16.06      17.78        
  3 Tamayo, Paula C            8 Newark Piranha's-NJ    17.39      18.87        
  4 Noboa, Krystal S           8 DESC-NJ                18.19      18.97        
  5 Santana, Gabby T           8 Spartans-MR            20.06      19.62        
  6 Cueva, Rosslyn J           8 Newark Piranha's-NJ    20.25      20.29        
  7 Shopovick, Sophia F        8 FAST-MR                18.97      20.84        
  8 Kelly, Alanna M            8 Silver Streaks-MR      27.65      22.69        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tamayo, Paula C            8 Newark Piranha's-NJ    36.49      37.01        
  2 Shopovick, Sophia F        8 FAST-MR                40.40      41.58        
  3 Cueva, Rosslyn J           8 Newark Piranha's-NJ    42.78      42.13        
  4 Kelly, Alanna M            8 Silver Streaks-MR      58.11      49.58        
  5 Weber, Shivani             8 FAST-MR                54.66    1:02.49        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stella M     8 Spartans-MR            19.67      19.67        
  2 Rocco, Emily A             8 Spartans-MR            20.43      19.77        
  3 Shopovick, Sophia F        8 FAST-MR                22.65      21.36        
  4 Noboa, Krystal S           8 DESC-NJ                23.03      22.75        
  5 Santana, Gabby T           8 Spartans-MR            21.68      23.78        
  6 Cueva, Rosslyn J           8 Newark Piranha's-NJ    23.74      25.10        
  7 Kelly, Alanna M            8 Silver Streaks-MR      32.22      28.17        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tamayo, Paula C            8 Newark Piranha's-NJ    45.29      48.33        
  2 Shopovick, Sophia F        8 FAST-MR                50.87      48.79        
  3 Kelly, Alanna M            8 Silver Streaks-MR    1:10.11    1:02.20        
  4 Weber, Shivani             8 FAST-MR                57.91    1:06.65        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stella M     8 Spartans-MR            24.67      22.95        
  2 Santana, Gabby T           8 Spartans-MR            24.49      25.73        
  3 Rocco, Emily A             8 Spartans-MR            25.06      25.85        
  4 Noboa, Krystal S           8 DESC-NJ                32.32      30.34        
  5 Tamayo, Paula C            8 Newark Piranha's-NJ    32.81      32.32        
  6 Kelly, Alanna M            8 Silver Streaks-MR      39.11      35.82        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cueva, Rosslyn J           8 Newark Piranha's-NJ  1:05.51    1:08.50        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rocco, Emily A             8 Spartans-MR            17.54      19.19        
  2 Meyerhoeffer, Stella M     8 Spartans-MR            19.55      20.08        
  3 Shopovick, Sophia F        8 FAST-MR                22.01      25.58        
  4 Santana, Gabby T           8 Spartans-MR            24.80      27.73        
 -- Kelly, Alanna M            8 Silver Streaks-MR      37.11         DQ        
      21 Arms underwater recovery
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Weber, Shivani             8 FAST-MR                   NT         DQ        
      20 Alternating Kick
 -- Shopovick, Sophia F        8 FAST-MR              1:31.99         DQ        
      21 Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ossining Spartans-MR  'A'                              NT         DQ        
      79 Not enough swimmers
     1) Rocco, Emily A 8                2) Meyerhoeffer, Stella M 8       
     3) Santana, Gabby T 8              4) Gomez, Ivonne 6                
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fast Swim Team-MR  'A'                            1:28.50         DQ        
     1) Fenichel, Meghan 4              2) Weber, Shivani 8               
     3) Shopovick, Sophia F 8           4) Lawrence, Jaida A 7            
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR      37.11      32.79        
  2 Jaramillo, Lizzeth        10 Newark Piranha's-NJ    32.50      33.74        
  3 Selph, Zaafira            10 Newark Piranha's-NJ    37.92      34.50        
  4 Roksvold, Hailey          10 Spartans-MR            37.10      35.35        
  5 Kamal, Sarah M             9 Spartans-MR            37.69      36.97        
  6 Wang, Katie                9 FAST-MR                37.33      38.39        
  7 Tassio, Tara J            10 Spartans-MR            39.09      38.71        
  8 Garcia, Jessica R          9 Spartans-MR            38.30      39.68        
  9 Chia, Molly                9 FAST-MR                40.01      41.22        
 10 DeJesus, Anisa M           9 Spartans-MR            45.00      44.79        
 11 Kane, Miranda J           10 FAST-MR                46.39      46.06        
 12 May, Taylor M              9 Spartans-MR            50.98      47.07        
                  49.85           47.07 ( )                                        
 13 Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR                   NT      49.07        
                  49.21           49.07 ( )                                        
 14 Rocano, Kayla D            9 FAST-MR                   NT      52.29        
                  55.64           52.29 ( )                                        
 15 Duver, Sophia E            9 Silver Streaks-MR      50.11      56.90        
 16 Daniel, Nyla S            10 FAST-MR                   NT    1:08.60        
                1:10.18         1:08.60 ( )                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR    1:15.24    1:14.46        
                  35.22     1:14.46 (39.24)                                        
  2 Jaramillo, Lizzeth        10 Newark Piranha's-NJ  1:13.62    1:14.51        
                  33.99     1:14.51 (40.52)                                        
  3 Howard, D'Asia S          10 NFS-MR               1:15.04    1:17.18        
                  36.10     1:17.18 (41.08)                                        
  4 Morocho, Grace M          10 Newark Piranha's-NJ  1:16.60    1:19.96        
                  38.36     1:19.96 (41.60)                                        
  5 Warner, Breanna A         10 NFS-MR               1:18.52    1:20.78        
                  37.73     1:20.78 (43.05)                                        
  6 Wang, Katie                9 FAST-MR              1:22.88    1:21.12        
                  37.85     1:21.12 (43.27)                                        
  7 Selph, Zaafira            10 Newark Piranha's-NJ  1:26.13    1:22.92        
                  38.08     1:22.92 (44.84)                                        
  8 Kane, Miranda J           10 FAST-MR              1:41.17    1:39.80        
                  47.55     1:39.80 (52.25)                                        
  9 Glehan, Hannah E           9 FAST-MR                   NT    1:53.49        
                  50.73   1:53.49 (1:02.76)                                        
 10 Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR                   NT    1:58.32        
                  52.13   1:58.32 (1:06.19)                                        
 11 Rocano, Kayla D            9 FAST-MR                   NT    1:59.68        
                  54.06   1:59.68 (1:05.62)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Selph, Zaafira            10 Newark Piranha's-NJ    41.67      38.62        
  2 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR      39.38      40.32        
  3 Kamal, Sarah M             9 Spartans-MR            44.95      44.08        
  4 Roksvold, Hailey          10 Spartans-MR            46.24      45.42        
  5 Wang, Katie                9 FAST-MR                46.35      47.71        
  6 Garcia, Jessica R          9 Spartans-MR            44.53      47.86        
  7 Chia, Molly                9 FAST-MR                46.54      48.12        
  8 Tassio, Tara J            10 Spartans-MR            48.71      51.04        
  9 Kane, Miranda J           10 FAST-MR                50.08      53.19        
 10 DeJesus, Anisa M           9 Spartans-MR            43.16      53.55        
 11 Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR                   NT      56.22        
 12 Duver, Sophia E            9 Silver Streaks-MR    1:08.11    1:01.36        
 13 May, Taylor M              9 Spartans-MR          1:06.39    1:06.66        
 -- Rocano, Kayla D            9 FAST-MR                   NT         DQ        
      33 No touch at turn
 -- Daniel, Nyla S            10 FAST-MR                   NT         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR    1:24.41    1:27.09        
  2 Warner, Breanna A         10 NFS-MR               1:38.83    1:35.31        
                  46.66     1:35.31 (48.65)                                        
  3 Howard, D'Asia S          10 NFS-MR               1:43.30    1:36.65        
                  47.70     1:36.65 (48.95)                                        
  4 Morocho, Grace M          10 Newark Piranha's-NJ  1:20.36    1:38.10        
  5 Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR                   NT    2:11.10        
 -- Rocano, Kayla D            9 FAST-MR                   NT         DQ        
      39 Did not finish on back
 -- Glehan, Hannah E           9 FAST-MR                   NT         DQ        
      33 No touch at turn
                  54.51        DQ (1:05.11)                                        
 
Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Sarah M             9 Spartans-MR            19.18      21.20        
  2 Roksvold, Hailey          10 Spartans-MR            25.32      26.51        
  3 Garcia, Jessica R          9 Spartans-MR            29.71      29.09        
 -- DeJesus, Anisa M           9 Spartans-MR            28.23         DQ        
      11 Arms two strokes underwater
 -- Tassio, Tara J            10 Spartans-MR            25.23         DQ        
      11 Arms two strokes underwater
 -- Duver, Sophia E            9 Silver Streaks-MR      36.11         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR                   NT         DQ        
      15 One hand touch
 -- May, Taylor M              9 Spartans-MR            29.23         DQ        
      15 One hand touch
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR      44.76      44.69        
  2 Jaramillo, Lizzeth        10 Newark Piranha's-NJ    46.44      45.16        
  3 Wang, Katie                9 FAST-MR                50.52      53.90        
  4 Morocho, Grace M          10 Newark Piranha's-NJ    49.95      54.68        
 -- Rocano, Kayla D            9 FAST-MR                   NT         DQ        
      10 Scissors kick
 -- Kane, Miranda J           10 FAST-MR              1:02.68         DQ        
      14 Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR                   NT         DQ        
      15 One hand touch
 -- Glehan, Hannah E           9 FAST-MR                   NT         DQ        
      10 Scissors kick
 -- Selph, Zaafira            10 Newark Piranha's-NJ    48.86         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Breanna A         10 NFS-MR                 42.20      45.10        
               25:00.00           45.10 ( )                                        
  2 Howard, D'Asia S          10 NFS-MR                 46.04      48.43        
             1:31:10.00           48.43 ( )                                        
  3 Wang, Katie                9 FAST-MR                45.08      51.85        
           783:36:40.00           51.85 ( )                                        
  4 Kane, Miranda J           10 FAST-MR                56.25      56.51        
 -- Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR                   NT         DQ        
      20 Kick breaststroke type
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pence, Emily A            10 Silver Streaks-MR    1:23.15    1:26.79        
                  41.78     1:26.79 (45.01)                                        
  2 Jaramillo, Lizzeth        10 Newark Piranha's-NJ  1:26.36    1:32.13        
                  41.65     1:32.13 (50.48)                                        
  3 Roksvold, Hailey          10 Spartans-MR          1:44.12    1:38.45        
                  45.87     1:38.45 (52.58)                                        
  4 Tassio, Tara J            10 Spartans-MR          1:49.60    1:43.47        
                  49.43     1:43.47 (54.04)                                        
  5 Garcia, Jessica R          9 Spartans-MR          1:43.60    1:43.81        
                  46.06     1:43.81 (57.75)                                        
  6 Wang, Katie                9 FAST-MR              1:39.40    1:44.51        
                  49.73     1:44.51 (54.78)                                        
  7 Chia, Molly                9 FAST-MR              1:42.49    1:49.33        
                  49.26   1:49.33 (1:00.07)                                        
  8 DeJesus, Anisa M           9 Spartans-MR          1:55.85    1:54.70        
                  55.78     1:54.70 (58.92)                                        
  9 Kane, Miranda J           10 FAST-MR              1:51.86    1:54.93        
                  54.11   1:54.93 (1:00.82)                                        
 -- Laurenceau, Alyssa M       9 FAST-MR                   NT         DQ        
      15 One hand touch - breast
                  58.92        DQ (1:05.70)                                        
 -- Kamal, Sarah M             9 Spartans-MR          1:34.32         DQ        
      23 One hand touch - fly
                  44.00          DQ (44.89)                                        
 -- Rocano, Kayla D            9 FAST-MR                   NT         DQ        
      20 Alternating Kick - fly
                1:06.18        DQ (1:08.48)                                        
 -- May, Taylor M              9 Spartans-MR          2:34.90         DQ        
      29 No touch - fly
                1:09.94        DQ (1:24.24)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newark Piranha's Swim Team-NJ  'A'                     NT    1:10.18        
     1) Morocho, Grace M 10             2) Selph, Zaafira 10              
     3) Ray, Rae 9                      4) Jaramillo, Lizzeth 10          
                  34.32     1:10.18 (35.86)                                        
  2 Fast Swim Team-MR  'A'                                 NT    1:23.46        
     1) Shopovick, Sophia F 8           2) Laurenceau, Alyssa M 9         
     3) Kane, Miranda J 10              4) Chia, Molly 9                  
                  48.12     1:23.46 (35.34)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newark Piranha's Swim Team-NJ  'A'                     NT    1:21.41        
     1) Jaramillo, Lizzeth 10           2) Selph, Zaafira 10              
     3) Morocho, Grace M 10             4) Ray, Rae 9                     
  2 Fast Swim Team-MR  'A'                                 NT    1:45.76        
     1) Rocano, Kayla D 9               2) Wang, Katie 9                  
     3) Kane, Miranda J 10              4) Laurenceau, Alyssa M 9         
                  55.63     1:45.76 (50.13)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frascati, Nicole M        12 Silver Streaks-MR      29.26      28.07        
  2 Parkinson, Bri G          12 FAST-MR                27.25      28.42        
  3 Dovell, Frances M         12 Silver Streaks-MR      30.19      28.84        
  4 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR      28.95      28.97        
  5 Perez, Kyara              12 MAD-MR                 28.53      30.08        
  6 Hamazaki, Sakura          12 Silver Streaks-MR      30.78      30.27        
  7 Macaluso, Sophia          12 Silver Streaks-MR      30.15      30.84        
  8 Gonzalez, Angelika        12 MAD-MR                 30.05      31.29        
  9 Gabriel, Tara N           12 Silver Streaks-MR      32.11      31.57        
 10 Green, Mikayla            11 FAST-MR                31.14      31.84        
 11 Balde, Binta A            12 Newark Piranha's-NJ    31.12      32.18        
 12 Morris, Emily G           11 Silver Streaks-MR      36.84      32.72        
 13 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR                31.51      32.84        
 14 Prahl, Lizzie J           12 Silver Streaks-MR      34.45      33.64        
 15 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR                30.02      34.12        
 16 Penha, Sachi C            11 FAST-MR                34.10      34.38        
 17 Mitchell, Samantha M      12 NFS-MR                 42.00      34.59        
 18 Lopez, Karla V            11 FAST-MR                36.01      35.20        
 19 Shopovick, Olivia M       11 FAST-MR                36.83      36.15        
 20 Rai, Sonali T             12 FAST-MR                   NT      39.36        
 21 Macedo, Bri               11 Newark Piranha's-NJ  1:10.00      51.23        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parkinson, Bri G          12 FAST-MR              1:03.75    1:03.64        
                  30.81     1:03.64 (32.83)                                        
  2 Frascati, Nicole M        12 Silver Streaks-MR    1:04.59    1:04.59        
                  31.24     1:04.59 (33.35)                                        
  3 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR    1:04.62    1:05.59        
                  31.19     1:05.59 (34.40)                                        
  4 Flynn, Kate E             12 Spartans-MR          1:07.63    1:06.61        
                  32.21     1:06.61 (34.40)                                        
  5 Hamazaki, Sakura          12 Silver Streaks-MR    1:16.11    1:07.10        
                  31.32     1:07.10 (35.78)                                        
  6 Jaramillo, Joselyn        12 Newark Piranha's-NJ  1:05.16    1:07.64        
                  31.63     1:07.64 (36.01)                                        
  7 Macaluso, Sophia          12 Silver Streaks-MR    1:06.75    1:09.94        
                  32.86     1:09.94 (37.08)                                        
  8 Gabriel, Tara N           12 Silver Streaks-MR    1:11.73    1:12.26        
                  33.61     1:12.26 (38.65)                                        
  9 Morris, Emily G           11 Silver Streaks-MR    1:20.03    1:13.76        
                  34.65     1:13.76 (39.11)                                        
 10 Prahl, Lizzie J           12 Silver Streaks-MR    1:16.44    1:14.14        
                  35.45     1:14.14 (38.69)                                        
 11 Green, Mikayla            11 FAST-MR              1:12.03    1:14.51        
                  34.56     1:14.51 (39.95)                                        
 12 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              1:14.75    1:15.33        
                  34.65     1:15.33 (40.68)                                        
 13 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR              1:12.04    1:15.93        
                  34.94     1:15.93 (40.99)                                        
 14 Penha, Sachi C            11 FAST-MR              1:18.91    1:18.09        
                  37.44     1:18.09 (40.65)                                        
 15 Shopovick, Olivia M       11 FAST-MR              1:24.88    1:26.02        
                  39.31     1:26.02 (46.71)                                        
 16 Lopez, Karla V            11 FAST-MR              1:30.20    1:28.07        
                  40.04     1:28.07 (48.03)                                        
 17 Rai, Sonali T             12 FAST-MR                   NT    1:33.12        
                  42.68     1:33.12 (50.44)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dovell, Frances M         12 Silver Streaks-MR      34.29      34.47        
  2 Frascati, Nicole M        12 Silver Streaks-MR      35.85      35.12        
  3 Hamazaki, Sakura          12 Silver Streaks-MR      37.67      35.63        
  4 Gonzalez, Angelika        12 MAD-MR                 36.19      36.28        
  5 Gabriel, Tara N           12 Silver Streaks-MR      38.93      38.44        
  6 Morris, Emily G           11 Silver Streaks-MR      40.73      38.62        
  7 Prahl, Lizzie J           12 Silver Streaks-MR      40.52      39.43        
  8 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR                39.96      39.89        
  9 Balde, Binta A            12 Newark Piranha's-NJ    37.81      40.89        
 10 Penha, Sachi C            11 FAST-MR                42.19      42.80        
 11 Shopovick, Olivia M       11 FAST-MR                41.80      43.20        
 12 Mitchell, Samantha M      12 NFS-MR                 51.00      44.51        
 13 Lopez, Karla V            11 FAST-MR                47.76      46.22        
 14 Macedo, Bri               11 Newark Piranha's-NJ  1:15.60    1:11.46        
 -- Rai, Sonali T             12 FAST-MR                   NT         DQ        
      34 Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frascati, Nicole M        12 Silver Streaks-MR    1:16.21    1:16.37        
                  36.89     1:16.37 (39.48)                                        
  2 Parkinson, Bri G          12 FAST-MR              1:17.64    1:19.59        
                  38.38     1:19.59 (41.21)                                        
  3 Flynn, Kate E             12 Spartans-MR          1:22.77    1:20.12        
                  40.31     1:20.12 (39.81)                                        
  4 Prahl, Lizzie J           12 Silver Streaks-MR    1:27.45    1:22.90        
                1:22.90         1:22.90 ( )                                        
  5 Gabriel, Tara N           12 Silver Streaks-MR    1:26.08    1:24.08        
                  40.45     1:24.08 (43.63)                                        
  6 Morris, Emily G           11 Silver Streaks-MR    1:31.70    1:26.74        
                  40.99     1:26.74 (45.75)                                        
  7 Penha, Sachi C            11 FAST-MR              1:37.37    1:35.44        
                  47.23     1:35.44 (48.21)                                        
  8 Shopovick, Olivia M       11 FAST-MR              1:30.33    1:35.55        
                  45.63     1:35.55 (49.92)                                        
  9 Lopez, Karla V            11 FAST-MR              1:46.51    1:48.80        
                  53.07     1:48.80 (55.73)                                        
 10 Rai, Sonali T             12 FAST-MR                   NT    2:02.99        
                  58.04   2:02.99 (1:04.95)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR      37.49      38.30        
  2 Hamazaki, Sakura          12 Silver Streaks-MR      43.11      41.67        
  3 Macaluso, Sophia          12 Silver Streaks-MR      40.18      41.73        
  4 Jaramillo, Joselyn        12 Newark Piranha's-NJ    42.39      42.34        
  5 Green, Mikayla            11 FAST-MR                42.36      42.68        
  6 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR                43.30      42.81        
  7 Flynn, Kate E             12 Spartans-MR            40.09      43.10        
  8 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR                44.78      44.13        
  9 Penha, Sachi C            11 FAST-MR                45.55      44.63        
 10 Balde, Binta A            12 Newark Piranha's-NJ    42.11      45.92        
 -- Rai, Sonali T             12 FAST-MR                   NT         DQ        
      10 Scissors kick
 -- Shopovick, Olivia M       11 FAST-MR                57.05         DQ        
      14 Head under for 2 or more strokes
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Kyara              12 MAD-MR               1:16.19    1:19.00        
                  36.50     1:19.00 (42.50)                                        
  2 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR    1:24.43    1:24.45        
                  38.81     1:24.45 (45.64)                                        
  3 Parkinson, Bri G          12 FAST-MR              1:27.36    1:27.87        
                  40.41     1:27.87 (47.46)                                        
  4 Macaluso, Sophia          12 Silver Streaks-MR    1:27.54    1:29.77        
                  41.68     1:29.77 (48.09)                                        
  5 Hamazaki, Sakura          12 Silver Streaks-MR    1:33.11    1:31.28        
                  42.01     1:31.28 (49.27)                                        
  6 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR              1:33.61    1:35.05        
                  45.44     1:35.05 (49.61)                                        
  7 Green, Mikayla            11 FAST-MR              1:37.97    1:35.89        
                  44.05     1:35.89 (51.84)                                        
  8 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              1:35.11    1:37.52        
                  45.34     1:37.52 (52.18)                                        
  9 Penha, Sachi C            11 FAST-MR              1:35.16    1:39.74        
                  47.72     1:39.74 (52.02)                                        
 -- Rai, Sonali T             12 FAST-MR                   NT         DQ        
      10 Scissors kick
                1:00.28        DQ (1:11.40)                                        
 -- Lopez, Karla V            11 FAST-MR              1:31.24         DQ        
      15 One hand touch
                  48.60          DQ (54.59)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dovell, Frances M         12 Silver Streaks-MR      32.02      31.83        
  2 Parkinson, Bri G          12 FAST-MR                32.47      31.95        
  3 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR      32.60      33.58        
  4 Macaluso, Sophia          12 Silver Streaks-MR      32.45      34.23        
  5 Mitchell, Samantha M      12 NFS-MR                 47.31      35.82        
  6 Frascati, Nicole M        12 Silver Streaks-MR      37.17      36.14        
  7 Gabriel, Tara N           12 Silver Streaks-MR      34.79      36.33        
  8 Gonzalez, Angelika        12 MAD-MR                    NT      37.34        
  9 Morris, Emily G           11 Silver Streaks-MR      47.76      38.19        
 10 Balde, Binta A            12 Newark Piranha's-NJ    40.00      38.84        
 11 Shopovick, Olivia M       11 FAST-MR                37.23      40.66        
 12 Prahl, Lizzie J           12 Silver Streaks-MR      43.10      41.35        
 13 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR                44.14      44.06        
 14 Green, Mikayla            11 FAST-MR                47.43      44.38        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison M      11 Silver Streaks-MR    1:11.45    1:12.42        
                  33.53     1:12.42 (38.89)                                        
  2 Dovell, Frances M         12 Silver Streaks-MR    1:15.61    1:13.08        
                  32.09     1:13.08 (40.99)                                        
  3 Parkinson, Bri G          12 FAST-MR              1:15.34    1:16.65        
                  36.27     1:16.65 (40.38)                                        
  4 Frascati, Nicole M        12 Silver Streaks-MR    1:17.30    1:17.10        
                  37.89     1:17.10 (39.21)                                        
  5 Jaramillo, Joselyn        12 Newark Piranha's-NJ  1:18.54    1:18.74        
                  37.06     1:18.74 (41.68)                                        
  6 Macaluso, Sophia          12 Silver Streaks-MR    1:16.68    1:19.03        
                  36.53     1:19.03 (42.50)                                        
  7 Flynn, Kate E             12 Spartans-MR          1:20.23    1:19.16        
                  37.15     1:19.16 (42.01)                                        
  8 Hamazaki, Sakura          12 Silver Streaks-MR    1:26.11    1:19.71        
                  37.07     1:19.71 (42.64)                                        
  9 Gabriel, Tara N           12 Silver Streaks-MR    1:22.50    1:24.19        
                  38.32     1:24.19 (45.87)                                        
 10 Morris, Emily G           11 Silver Streaks-MR    1:30.11    1:26.48        
                  39.60     1:26.48 (46.88)                                        
 11 Green, Mikayla            11 FAST-MR              1:27.91    1:26.58        
                  41.41     1:26.58 (45.17)                                        
 12 Fonseca, Natasha          12 FAST-MR              1:27.75    1:27.15        
                  41.00     1:27.15 (46.15)                                        
 13 Lockhart, Sierra N        11 FAST-MR              1:25.68    1:30.25        
                  43.15     1:30.25 (47.10)                                        
 -- Prahl, Lizzie J           12 Silver Streaks-MR    1:29.16         DQ        
      23 One hand touch - fly
                  40.96          DQ (45.96)                                        
 -- Lopez, Karla V            11 FAST-MR              1:52.19         DQ        
      23 One hand touch - fly
                  42.82          DQ (52.18)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  1:58.55    1:58.85        
     1) Frascati, Nicole M 12           2) Dovell, Frances M 12           
     3) Macaluso, Sophia 12             4) Lemischak, Allison M 11        
                  29.61       41.05 (11.44)     1:00.92 (19.87)     1:58.85 (57.93)
  2 Fast Swim Team-MR  'A'                            2:06.42    2:09.02        
     1) Parkinson, Bri G 12             2) Green, Mikayla 11              
     3) Lockhart, Sierra N 11           4) Fonseca, Natasha 12            
                  34.88     1:07.29 (32.41)     1:40.84 (33.55)     2:09.02 (28.18)
  3 Silver Streaks Swim Club-MR  'B'                  2:14.18    2:13.99        
     1) Gabriel, Tara N 12              2) Morris, Emily G 11             
     3) Prahl, Lizzie J 12              4) Hamazaki, Sakura 12            
                  33.49       45.07 (11.58)     1:03.30 (18.23)   2:13.99 (1:10.69)
  4 Fast Swim Team-MR  'B'                            2:19.19    2:31.51        
     1) Penha, Sachi C 11               2) Lopez, Karla V 11              
     3) Rai, Sonali T 12                4) Shopovick, Olivia M 11         
                  37.51     1:20.42 (42.91)     1:54.45 (34.03)     2:31.51 (37.06)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  2:13.49    2:14.08        
     1) Dovell, Frances M 12            2) Lemischak, Allison M 11        
     3) Macaluso, Sophia 12             4) Frascati, Nicole M 12          
                  33.58     1:12.11 (38.53)     1:45.66 (33.55)     2:14.08 (28.42)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'B'                  2:36.67    2:31.69        
     1) Prahl, Lizzie J 12              2) Morris, Emily G 11             
     3) Gabriel, Tara N 12              4) Hamazaki, Sakura 12            
                  39.19     1:23.15 (43.96)     2:01.06 (37.91)     2:31.69 (30.63)
  3 Fast Swim Team-MR  'A'                            2:29.57    2:33.53        
     1) Lockhart, Sierra N 11           2) Green, Mikayla 11              
     3) Shopovick, Olivia M 11          4) Parkinson, Bri G 12            
                  41.14     1:23.92 (42.78)     2:05.57 (41.65)     2:33.53 (27.96)
 -- Fast Swim Team-MR  'B'                            2:40.41         DQ        
      71 Early take-off swimmer #2
     1) Rai, Sonali T 12                2) Lopez, Karla V 11              
     3) Penha, Sachi C 11               4) Fonseca, Natasha 12            
                  42.69     1:27.39 (44.70)     2:03.05 (35.66)          DQ (33.47)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Distelhurst, Lea M        14 Silver Streaks-MR      27.17      27.08        
  2 Chia, Eileen              13 FAST-MR                28.22      28.38        
  3 Shopovick, Victoria L     14 FAST-MR                29.83      29.80        
  4 Wang, Chloe               13 FAST-MR                30.98      31.27        
  5 Vintimilla, Leslie        14 Newark Piranha's-NJ    29.38      32.51        
  6 Formoso, Sabrina          13 FAST-MR                32.75      32.99        
  7 Mckenna, Leah R           13 FAST-MR                30.78      33.45        
  8 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR                   NT      34.31        
  9 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR                36.28      34.86        
 10 Celaj, Kaltrina           14 FAST-MR                   NT      43.75        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Distelhurst, Lea M        14 Silver Streaks-MR      59.31    1:00.22        
                  28.41     1:00.22 (31.81)                                        
  2 Chia, Eileen              13 FAST-MR              1:04.42    1:04.64        
                  30.51     1:04.64 (34.13)                                        
  3 Hanagan, Alli N           13 FAST-MR              1:07.36    1:06.40        
                  31.62     1:06.40 (34.78)                                        
  4 Wang, Chloe               13 FAST-MR              1:07.17    1:08.47        
                  33.18     1:08.47 (35.29)                                        
  5 Chisolm, Amber N          13 FAST-MR              1:10.57    1:11.96        
                  33.65     1:11.96 (38.31)                                        
  6 Formoso, Sabrina          13 FAST-MR              1:11.54    1:14.64        
                  35.55     1:14.64 (39.09)                                        
  7 Mckenna, Leah R           13 FAST-MR              1:13.15    1:19.08        
                  39.34     1:19.08 (39.74)                                        
  8 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR              1:20.32    1:22.16        
                  39.40     1:22.16 (42.76)                                        
  9 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR                   NT    1:23.04        
                  37.07     1:23.04 (45.97)                                        
 10 Celaj, Kaltrina           14 FAST-MR                   NT    1:39.35        
                  44.63     1:39.35 (54.72)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Distelhurst, Lea M        14 Silver Streaks-MR      32.49      32.44        
  2 Larrea, Katty             14 Newark Piranha's-NJ    36.96      35.27        
  3 Hanagan, Alli N           13 FAST-MR                37.05      35.91        
  4 Chisolm, Amber N          13 FAST-MR                36.51      36.72        
  5 Wang, Chloe               13 FAST-MR                39.11      38.63        
  6 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR                   NT      41.51        
  7 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR                44.89      44.78        
  8 Celaj, Kaltrina           14 FAST-MR                   NT      56.76        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Distelhurst, Lea M        14 Silver Streaks-MR    1:06.53    1:07.55        
                  32.60     1:07.55 (34.95)                                        
  2 Vintimilla, Leslie        14 Newark Piranha's-NJ  1:18.58    1:23.31        
                  39.92     1:23.31 (43.39)                                        
  3 Formoso, Sabrina          13 FAST-MR              1:29.29    1:23.59        
                  41.20     1:23.59 (42.39)                                        
  4 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR              1:36.97    1:32.83        
  5 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR              1:37.36    1:37.69        
 -- Celaj, Kaltrina           14 FAST-MR                   NT         DQ        
      33 No touch at turn
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chia, Eileen              13 FAST-MR                38.42      37.84        
  2 Wang, Chloe               13 FAST-MR                41.40      41.80        
  3 Formoso, Sabrina          13 FAST-MR                41.81      41.81        
  4 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR                45.65      45.96        
  5 Mckenna, Leah R           13 FAST-MR                42.77      46.25        
  6 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR                   NT      49.54        
 -- Celaj, Kaltrina           14 FAST-MR                   NT         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chia, Eileen              13 FAST-MR              3:00.43    3:01.57        
                  40.31     1:25.79 (45.48)     2:13.77 (47.98)     3:01.57 (47.80)
  2 Wang, Chloe               13 FAST-MR              3:17.09    3:16.18        
                  46.30     1:37.51 (51.21)     2:28.66 (51.15)     3:16.18 (47.52)
  3 Formoso, Sabrina          13 FAST-MR              3:03.25    3:16.30        
                  45.06     1:35.29 (50.23)     2:28.21 (52.92)     3:16.30 (48.09)
  4 Shopovick, Victoria L     14 FAST-MR              3:33.82    3:42.99        
                  48.08     1:44.76 (56.68)     2:44.01 (59.25)     3:42.99 (58.98)
 -- Mckenna, Leah R           13 FAST-MR              3:16.62         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
                  46.79     1:39.58 (52.79)     2:33.79 (54.21)          DQ (53.08)
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Distelhurst, Lea M        14 Silver Streaks-MR      35.21      31.12        
  2 Chia, Eileen              13 FAST-MR                32.15      31.88        
  3 Vintimilla, Leslie        14 Newark Piranha's-NJ    34.44      34.50        
  4 Shopovick, Victoria L     14 FAST-MR                34.98      35.00        
  5 Wang, Chloe               13 FAST-MR                   NT      36.64        
  6 Sheridan, Caroline R      13 FAST-MR                40.58      39.25        
  7 Mckenna, Leah R           13 FAST-MR                38.95      41.37        
  8 Edmondson, Taylor M       14 FAST-MR                   NT      42.53        
  9 Celaj, Kaltrina           14 FAST-MR                   NT    1:01.52        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Distelhurst, Lea M        14 Silver Streaks-MR    2:32.82    2:37.36        
                  32.67     1:10.52 (37.85)     1:59.22 (48.70)     2:37.36 (38.14)
  2 Chia, Eileen              13 FAST-MR              2:43.22    2:38.34        
                  32.36     1:14.02 (41.66)     2:01.91 (47.89)     2:38.34 (36.43)
  3 Larrea, Katty             14 Newark Piranha's-NJ  2:50.71    2:45.14        
                  35.06     1:17.42 (42.36)     2:07.48 (50.06)     2:45.14 (37.66)
  4 Hanagan, Alli N           13 FAST-MR              2:53.87    2:57.32        
                                1:21.81 ( )     2:16.11 (54.30)     2:57.32 (41.21)
  5 Formoso, Sabrina          13 FAST-MR              2:53.45    3:06.54        
                  44.70     1:32.43 (47.73)     2:24.54 (52.11)     3:06.54 (42.00)
  6 Chisolm, Amber N          13 FAST-MR              3:03.98    3:06.55        
                  37.71     1:23.25 (45.54)     2:21.15 (57.90)     3:06.55 (45.40)
  7 Mckenna, Leah R           13 FAST-MR              3:07.06    3:11.07        
                  43.09     1:33.34 (50.25)     2:28.55 (55.21)     3:11.07 (42.52)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                            1:58.76    2:05.77        
     1) Wang, Chloe 13                  2) Hanagan, Alli N 13             
     3) Formoso, Sabrina 13             4) Chia, Eileen 13                
                  31.05     1:05.75 (34.70)     1:36.99 (31.24)     2:05.77 (28.78)
  2 Fast Swim Team-MR  'B'                            2:01.32    2:29.51        
     1) Sheridan, Caroline R 13         2) Mckenna, Leah R 13             
     3) Chisolm, Amber N 13             4) Shopovick, Victoria L 14       
                  36.72     1:23.08 (46.36)     1:57.86 (34.78)     2:29.51 (31.65)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                            2:17.70    2:59.53        
     1) Shopovick, Victoria L 14        2) Formoso, Sabrina 13            
     3) Chia, Eileen 13                 4) Wang, Chloe 13                 
 -- Fast Swim Team-MR  'B'                            2:22.55         DQ        
     1) Celaj, Kaltrina 14              2) Edmondson, Taylor M 14         
     3) Sheridan, Caroline R 13         4) Mckenna, Leah R 13             
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Uppal, Jaya               15 Silver Streaks-MR      29.61      29.94        
  2 Valerio, Edwina           16 MAD-MR                 29.60      30.82        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheridan, Vicki           16 FAST-MR              1:11.86    1:11.89        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larrea, Marķa T           16 Newark Piranha's-NJ    35.07      34.97        
  2 Sheridan, Vicki           16 FAST-MR                   NT      40.04        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Uppal, Jaya               15 Silver Streaks-MR    1:18.52    1:19.02        
                  38.57     1:19.02 (40.45)                                        
  2 Valerio, Edwina           16 MAD-MR               1:20.20    1:23.44        
                  39.95     1:23.44 (43.49)                                        
  3 Morocho, Kethly E         15 Newark Piranha's-NJ  1:27.51    1:33.23        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Uppal, Jaya               15 Silver Streaks-MR    1:27.34    1:27.01        
                  40.52     1:27.01 (46.49)                                        
  2 Morocho, Kethly E         15 Newark Piranha's-NJ  1:33.66    1:37.94        
                  45.40     1:37.94 (52.54)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valerio, Edwina           16 MAD-MR               1:19.96    1:27.26        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larrea, Marķa T           16 Newark Piranha's-NJ  2:36.55    2:42.48        
  2 Sheridan, Vicki           16 FAST-MR              3:13.71    3:10.34        
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newark Piranha's Swim Team-NJ  'A'                2:19.93    2:46.19        
     1) Larrea, Marķa T 16              2) Balde, Binta A 12              
     3) Morocho, Kethly E 15            4) Larrea, Katty 14               
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K         7 Newark Piranha's-NJ    20.50      20.88        
  2 Vintimilla, Elvis I        6 Newark Piranha's-NJ    21.80      22.19        
  3 Lawson, Josiah L           7 Newark Piranha's-NJ    20.42      23.54        
  4 Teng, James L              6 FAST-MR                   NT      31.56        
  5 Iyer-Singh, Sam            6 FAST-MR                   NT      36.35        
  6 Vintimillia, Jefferson E   4 Newark Piranha's-NJ    43.55      52.69        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Yousef M            7 Spartans-MR            45.43      40.12        
  2 Lawson, Jamarius K         7 Newark Piranha's-NJ    51.37      49.36        
  3 Lawson, Josiah L           7 Newark Piranha's-NJ    49.24      51.65        
  4 Miloradovich, Michael A    7 FAST-MR                   NT    1:07.41        
  5 Cueva, Luis J              5 Newark Piranha's-NJ       NT    1:07.69        
  6 Iyer-Singh, Sam            6 FAST-MR                   NT    1:16.20        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vintimilla, Elvis I        6 Newark Piranha's-NJ    25.22      26.12        
  2 Lawson, Josiah L           7 Newark Piranha's-NJ    25.84      28.88        
  3 Iyer-Singh, Sam            6 FAST-MR                   NT      48.98        
 -- Teng, James L              6 FAST-MR                   NT         DQ        
      39 Did not finish on back
 -- Lawson, Jamarius K         7 Newark Piranha's-NJ    26.76         DQ        
      39 Did not finish on back
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Yousef M            7 Spartans-MR            50.24      49.28        
  2 Lawson, Jamarius K         7 Newark Piranha's-NJ    56.25      57.28        
  3 Lawson, Josiah L           7 Newark Piranha's-NJ    55.30    1:00.64        
  4 Miloradovich, Michael A    7 FAST-MR                   NT    1:12.76        
  5 Iyer-Singh, Sam            6 FAST-MR                   NT    1:48.35        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vintimilla, Elvis I        6 Newark Piranha's-NJ    30.63      33.47        
 -- Teng, James L              6 FAST-MR                   NT         DQ        
      15 One hand touch
 -- Iyer-Singh, Sam            6 FAST-MR                   NT         DQ        
      15 One hand touch
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Yousef M            7 Spartans-MR            54.52      55.96        
 -- Miloradovich, Michael A    7 FAST-MR                   NT         DQ        
      19 Non-simultaneous kick
 -- Iyer-Singh, Sam            6 FAST-MR                   NT         DQ        
      14 Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Yousef M            7 Spartans-MR            48.27      48.87        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roksvold, Ryan D           8 Spartans-MR            18.41      21.49        
  2 Gomez, Mathias             8 Spartans-MR            19.23      21.52        
  3 Hoey, Jack D               8 FAST-MR                   NT      23.42        
  4 Cantor, Nico P             8 Spartans-MR            25.10      25.55        
  5 Iyer-Singh, Neil K         8 FAST-MR                   NT      42.23        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoahing, Kyle J            8 NFS-MR                 37.29      37.07        
  2 Hoey, Jack D               8 FAST-MR                56.28      47.19        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Mathias             8 Spartans-MR            22.44      23.31        
  2 Roksvold, Ryan D           8 Spartans-MR            25.94      24.48        
  3 Hoey, Jack D               8 FAST-MR                   NT      25.87        
  4 Cantor, Nico P             8 Spartans-MR            27.49      27.14        
 -- Iyer-Singh, Neil K         8 FAST-MR                   NT         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoey, Jack D               8 FAST-MR                   NT      57.48        
 -- Iyer-Singh, Neil K         8 FAST-MR                   NT         DQ        
      33 No touch at turn
 -- Hoahing, Kyle J            8 NFS-MR                 48.68         DQ        
      34 Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Mathias             8 Spartans-MR            33.30      31.46        
 -- Roksvold, Ryan D           8 Spartans-MR            33.05         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Cantor, Nico P             8 Spartans-MR            34.23         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Iyer-Singh, Neil K         8 FAST-MR                   NT         DQ        
      10 Alternating Kick
               10:00.00              DQ ( )                                        
 -- Hoey, Jack D               8 FAST-MR                   NT         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
           466:06:40.00              DQ ( )                                        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roksvold, Ryan D           8 Spartans-MR            23.90      27.03        
  2 Hoey, Jack D               8 FAST-MR                   NT      27.21        
  3 Cantor, Nico P             8 Spartans-MR            35.78      37.56        
 -- Gomez, Mathias             8 Spartans-MR            23.60         DQ        
      21 Non-simultaneous arms
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoahing, Kyle J            8 NFS-MR               1:23.02      45.94        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                            1:26.20    2:26.99        
     1) Hoey, Jack D 8                  2) Iyer-Singh, Sam 6              
     3) Iyer-Singh, Neil K 8            4) Miloradovich, Michael A 7      
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fast Swim Team-MR  'A'                                 NT         DQ        
     1) Hoey, Jack D 8                  2) Iyer-Singh, Neil K 8           
     3) Iyer-Singh, Sam 6               4) Teng, James L 6                
 -- Newark Piranha's Swim Team-NJ  'A'                     NT         DQ        
     1) Lawson, Josiah L 7              2) Lawson, Jamarius K 7           
     3) Cueva, Luis J 5                 4) Vintimilla, Elvis I 6          
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overacker, Thomas T       10 Spartans-MR            32.86      31.68        
  2 Walsh, Zach R             10 FAST-MR                36.96      35.38        
  3 Lee, Alexander            10 Spartans-MR            38.33      35.43        
  4 Isles, Ajani               9 Silver Streaks-MR      35.59      36.72        
  5 Fonseca, Joshq            10 FAST-MR                37.98      36.81        
  6 Celaj, IIirian             9 FAST-MR                40.08      37.72        
  7 Buckland, Griffin T        9 Silver Streaks-MR      36.63      39.74        
  8 Morse, Steven L            9 Newark Piranha's-NJ    37.65      39.77        
  9 Tucker, Aziz N             9 Newark Piranha's-NJ    40.89      40.70        
 10 Saich, Max M               9 Spartans-MR            48.71      43.90        
 11 Edwards-Mayo, Jordan T    10 Silver Streaks-MR      41.11      44.59        
 12 Laskay, Andrew M          10 FAST-MR                46.30      45.14        
 13 WU, Steven                 9 FAST-MR                   NT    1:10.16        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cato, Tyler R             10 NFS-MR               1:10.13    1:11.00        
                  33.74     1:11.00 (37.26)                                        
  2 Walsh, Zach R             10 FAST-MR              1:22.37    1:21.31        
                  38.40     1:21.31 (42.91)                                        
  3 Isles, Ajani               9 Silver Streaks-MR    1:32.93    1:24.59        
                  36.75     1:24.59 (47.84)                                        
  4 Celaj, IIirian             9 FAST-MR                   NT    1:25.52        
                  38.83     1:25.52 (46.69)                                        
  5 Morse, Steven L            9 Newark Piranha's-NJ  1:25.28    1:26.92        
                  41.24     1:26.92 (45.68)                                        
  6 Green, Mekhi               9 FAST-MR              1:23.03    1:28.00        
                  39.47     1:28.00 (48.53)                                        
  7 Fonseca, Joshq            10 FAST-MR              1:25.24    1:28.55        
                  42.08     1:28.55 (46.47)                                        
  8 Tucker, Aziz N             9 Newark Piranha's-NJ  1:55.33    1:34.71        
                  41.57     1:34.71 (53.14)                                        
  9 Mitchell, Jarod J         10 NFS-MR               2:08.56    1:54.02        
                  51.04   1:54.02 (1:02.98)                                        
 -- Edwards-Mayo, Jordan T    10 Silver Streaks-MR    1:33.11         DQ        
      60 False start
                  40.66          DQ (49.25)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overacker, Thomas T       10 Spartans-MR            38.59      38.84        
  2 Isles, Ajani               9 Silver Streaks-MR      46.61      42.00        
  3 Lee, Alexander            10 Spartans-MR            43.33      43.38        
  4 Fonseca, Joshq            10 FAST-MR                43.10      43.52        
  5 Walsh, Zach R             10 FAST-MR                   NT      44.91        
  6 Morse, Steven L            9 Newark Piranha's-NJ    44.77      46.26        
  7 Edwards-Mayo, Jordan T    10 Silver Streaks-MR      52.11      47.16        
  8 Laskay, Andrew M          10 FAST-MR                49.12      48.49        
  9 Celaj, IIirian             9 FAST-MR                59.13      50.60        
 10 Tucker, Aziz N             9 Newark Piranha's-NJ    53.43      50.86        
 11 Saich, Max M               9 Spartans-MR            55.09      51.70        
 -- WU, Steven                 9 FAST-MR                   NT         DQ        
      35 Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isles, Ajani               9 Silver Streaks-MR    1:45.11    1:39.13        
                  44.90     1:39.13 (54.23)                                        
  2 Edwards-Mayo, Jordan T    10 Silver Streaks-MR    1:49.11    1:42.14        
                  48.83     1:42.14 (53.31)                                        
  3 Green, Mekhi               9 FAST-MR              1:36.87    1:50.75        
  4 Mitchell, Jarod J         10 NFS-MR               2:40.90    2:21.60        
                1:05.81   2:21.60 (1:15.79)                                        
 -- Cato, Tyler R             10 NFS-MR               1:26.85         DQ        
      32 Not on back off wall
                  42.94          DQ (49.07)                                        
 
Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edwards-Mayo, Jordan T    10 Silver Streaks-MR      22.11      23.17        
  2 Lee, Alexander            10 Spartans-MR            25.32      28.22        
  3 Saich, Max M               9 Spartans-MR            26.22      28.39        
 -- WU, Steven                 9 FAST-MR                   NT         DQ        
      15 One hand touch
 -- Buckland, Griffin T        9 Silver Streaks-MR      25.12         DQ        
      11 Arms two strokes underwater
 -- Overacker, Thomas T       10 Spartans-MR            25.23         DQ        
      11 Arms two strokes underwater
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cato, Tyler R             10 NFS-MR                 41.92      44.58        
  2 Edwards-Mayo, Jordan T    10 Silver Streaks-MR      55.11      46.66        
  3 Walsh, Zach R             10 FAST-MR                52.01      50.11        
  4 Fonseca, Joshq            10 FAST-MR                40.77      51.51        
  5 Tucker, Aziz N             9 Newark Piranha's-NJ    59.59      56.54        
  5 Celaj, IIirian             9 FAST-MR                   NT      56.54        
 -- Green, Mekhi               9 FAST-MR                52.27         DQ        
      10 Downward butterfly kick
 -- Morse, Steven L            9 Newark Piranha's-NJ    52.70         DQ        
      15 One hand touch
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Zach R             10 FAST-MR                41.47      40.85        
  2 Cato, Tyler R             10 NFS-MR                 45.00      46.23        
  3 Isles, Ajani               9 Silver Streaks-MR      55.17      48.09        
  4 Fonseca, Joshq            10 FAST-MR                39.36      49.50        
 -- Celaj, IIirian             9 FAST-MR                53.03         DQ        
      23 One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overacker, Thomas T       10 Spartans-MR          1:40.59    1:26.25        
  2 Walsh, Zach R             10 FAST-MR              1:33.47    1:30.85        
  3 Fonseca, Joshq            10 FAST-MR              1:36.90    1:34.73        
                  45.92     1:34.73 (48.81)                                        
  4 Lee, Alexander            10 Spartans-MR          1:45.63    1:37.21        
                  45.40     1:37.21 (51.81)                                        
  5 Isles, Ajani               9 Silver Streaks-MR    1:51.97    1:37.47        
                  46.54     1:37.47 (50.93)                                        
  6 Buckland, Griffin T        9 Silver Streaks-MR    1:46.45    1:51.58        
                  49.20   1:51.58 (1:02.38)                                        
  7 Saich, Max M               9 Spartans-MR          2:10.23    1:52.49        
                  54.44     1:52.49 (58.05)                                        
 -- Celaj, IIirian             9 FAST-MR              1:50.91         DQ        
      20 Alternating Kick - fly
                  47.38          DQ (55.50)                                        
 -- Laskay, Andrew M          10 FAST-MR                   NT         DQ        
      23 One hand touch - fly
                  57.34        DQ (1:03.60)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                                 NT    1:11.50        
     1) Fonseca, Joshq 10               2) Green, Mekhi 9                 
     3) Celaj, IIirian 9                4) Walsh, Zach R 10               
                  37.85     1:11.50 (33.65)                                        
 -- Ossining Spartans-MR  'A'                              NT         DQ        
      79 Not enough swimmers
     1) Overacker, Thomas T 10          2) Lee, Alexander 10              
     3) Dymes, Joey 9                   4) Saich, Max M 9                 
                  38.55          DQ (32.71)                                        
 -- Newark Piranha's Swim Team-NJ  'A'                     NT         DQ        
      79 Not enough swimmers
     1) Morse, Steven L 9               2) Tucker, Aziz N 9               
                  41.35          DQ (38.63)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Jahari             12 Silver Streaks-MR      26.95      26.48        
  2 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR                27.34      26.59        
  3 Vintimilla, Christopher   12 Newark Piranha's-NJ    28.88      28.82        
  4 Walsh, Dylan F            12 FAST-MR                30.93      30.44        
  5 Pastrana, Elijah          12 MAD-MR                 31.64      31.18        
  6 Williams, Lamar           11 Newark Piranha's-NJ    31.54      31.59        
  7 Clark, Kevin              11 MAD-MR                 31.19      31.97        
  8 Rodgers, Aidan J          12 Newark Piranha's-NJ    31.41      32.16        
  9 Polanco, Dan              11 MAD-MR                 32.82      32.31        
 10 Larrea, Ruy               11 Newark Piranha's-NJ    32.09      32.37        
 11 Ramirez, Jason H          12 FAST-MR                32.85      33.12        
 12 Cueva, Jeffery A          12 Newark Piranha's-NJ    33.56      33.80        
 13 DeNovellis, Alex          11 Silver Streaks-MR      34.33      33.96        
 14 Buchanan, Brian R         11 NFS-MR                 33.98      33.98        
 15 Gutierez, Omar            11 MAD-MR                 34.97      35.10        
 16 Hopkins, Tyreikh          11 NFS-MR                 37.48      36.87        
 17 Parsi, Pranav             11 FAST-MR                38.06      38.79        
 18 Kha, Swapnil              12 FAST-MR                   NT      48.17        
 19 Teng, Jeffery R           11 FAST-MR                   NT    1:01.51        
 -- McCullough, Dorean J      12 NFS-MR                 48.00         DQ        
      60 False start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              1:01.18      59.89        
                  29.10       59.89 (30.79)                                        
  2 White, Jahari             12 Silver Streaks-MR    1:01.04    1:00.28        
                  29.40     1:00.28 (30.88)                                        
  3 Vintimilla, Christopher   12 Newark Piranha's-NJ  1:06.81    1:05.20        
                  30.43     1:05.20 (34.77)                                        
  4 Walsh, Dylan F            12 FAST-MR                   NT    1:09.54        
                  32.83     1:09.54 (36.71)                                        
  5 Ramirez, Jason H          12 FAST-MR              1:13.13    1:20.69        
                  38.27     1:20.69 (42.42)                                        
  6 DeNovellis, Alex          11 Silver Streaks-MR    1:28.11    1:22.30        
                  37.07     1:22.30 (45.23)                                        
  7 Kaetker, Jan X            12 FAST-MR              1:33.34    1:25.54        
                  38.94     1:25.54 (46.60)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR                32.96      33.42        
  2 White, Jahari             12 Silver Streaks-MR      33.36      33.76        
  3 Vintimilla, Christopher   12 Newark Piranha's-NJ    34.90      35.36        
  4 Williams, Lamar           11 Newark Piranha's-NJ    36.79      37.94        
  5 Pastrana, Elijah          12 MAD-MR                 40.13      38.10        
  6 Clark, Kevin              11 MAD-MR                 39.42      38.73        
  7 Larrea, Ruy               11 Newark Piranha's-NJ    39.75      40.85        
  8 Buchanan, Brian R         11 NFS-MR                 41.70      42.11        
  9 Cueva, Jeffery A          12 Newark Piranha's-NJ    44.47      44.72        
 10 DeNovellis, Alex          11 Silver Streaks-MR      45.62      45.67        
 11 Parsi, Pranav             11 FAST-MR                47.51      46.06        
 12 McCullough, Dorean J      12 NFS-MR                 48.00      52.13        
 13 Kha, Swapnil              12 FAST-MR                   NT      53.82        
 14 Teng, Jeffery R           11 FAST-MR                   NT      55.33        
 -- Rodgers, Aidan J          12 Newark Piranha's-NJ    38.39         DQ        
      34 Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vintimilla, Christopher   12 Newark Piranha's-NJ  1:26.45    1:18.51        
                  38.76     1:18.51 (39.75)                                        
  2 White, Jahari             12 Silver Streaks-MR    1:13.75    1:19.15        
                  38.56     1:19.15 (40.59)                                        
  3 Walsh, Dylan F            12 FAST-MR                   NT    1:20.23        
                  39.14     1:20.23 (41.09)                                        
  4 Rodgers, Aidan J          12 Newark Piranha's-NJ  1:26.75    1:25.58        
                  39.72     1:25.58 (45.86)                                        
  5 Ramirez, Jason H          12 FAST-MR              1:25.22    1:29.51        
                  42.62     1:29.51 (46.89)                                        
  6 Kaetker, Jan X            12 FAST-MR              1:30.29    1:42.56        
                  49.64     1:42.56 (52.92)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Lamar           11 Newark Piranha's-NJ    41.24      41.58        
  2 Rodgers, Aidan J          12 Newark Piranha's-NJ    43.49      44.31        
  3 Larrea, Ruy               11 Newark Piranha's-NJ    44.30      45.52        
  4 DeNovellis, Alex          11 Silver Streaks-MR      47.74      48.71        
  5 Kaetker, Jan X            12 FAST-MR                   NT      49.43        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bracey, Devin             12 NFS-MR               1:28.22    1:27.47        
                  40.85     1:27.47 (46.62)                                        
  2 Polanco, Dan              11 MAD-MR               1:35.74    1:28.65        
                  39.44     1:28.65 (49.21)                                        
  3 Walsh, Dylan F            12 FAST-MR              1:31.76    1:31.92        
                  43.16     1:31.92 (48.76)                                        
  4 Hopkins, Tyreikh          11 NFS-MR               1:46.21    1:42.45        
                  48.87     1:42.45 (53.58)                                        
  5 DeNovellis, Alex          11 Silver Streaks-MR    1:55.11    1:44.71        
                  48.60     1:44.71 (56.11)                                        
 -- Kha, Swapnil              12 FAST-MR                   NT         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
                  54.29        DQ (1:08.61)                                        
 -- Teng, Jeffery R           11 FAST-MR                   NT         DQ        
      15 One hand touch
                1:04.54        DQ (1:15.38)                                        
 -- Ramirez, Jason H          12 FAST-MR              1:32.58         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
                  44.06          DQ (48.60)                                        
 -- Parsi, Pranav             11 FAST-MR                   NT         DQ        
      10 Downward butterfly kick
                1:00.84        DQ (1:13.07)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Jahari             12 Silver Streaks-MR      31.55      32.58        
  2 Clark, Kevin              11 MAD-MR                 35.98      34.60        
  3 Pastrana, Elijah          12 MAD-MR                 34.49      35.24        
  4 Walsh, Dylan F            12 FAST-MR                   NT      37.03        
  5 Polanco, Dan              11 MAD-MR                 35.27      37.91        
  6 Bracey, Devin             12 NFS-MR                 41.62      41.31        
  7 Buchanan, Brian R         11 NFS-MR                 42.84      44.81        
  8 Gutierez, Omar            11 MAD-MR                 47.43      47.84        
  9 McCullough, Dorean J      12 NFS-MR                 55.00      51.19        
 -- Hopkins, Tyreikh          11 NFS-MR                 45.97         DQ        
      23 Non-simultaneous touch
 -- Ramirez, Jason H          12 FAST-MR                37.81         DQ        
      23 One hand touch
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              1:11.42    1:12.26        
                  35.04     1:12.26 (37.22)                                        
  2 White, Jahari             12 Silver Streaks-MR    1:14.46    1:17.54        
                  37.31     1:17.54 (40.23)                                        
  3 Williams, Lamar           11 Newark Piranha's-NJ  1:18.26    1:20.10        
                  36.23     1:20.10 (43.87)                                        
  4 Walsh, Dylan F            12 FAST-MR              1:20.11    1:20.13        
                  37.55     1:20.13 (42.58)                                        
  5 Larrea, Ruy               11 Newark Piranha's-NJ  1:22.83    1:23.38        
                  39.40     1:23.38 (43.98)                                        
  6 Ramirez, Jason H          12 FAST-MR              1:24.32    1:24.87        
                  39.83     1:24.87 (45.04)                                        
  7 DeNovellis, Alex          11 Silver Streaks-MR    1:40.11    1:31.60        
                  42.94     1:31.60 (48.66)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison Dolphins-MR  'A'                          2:34.13    2:25.29        
     1) Pastrana, Elijah 12             2) Polanco, Dan 11                
     3) Clark, Kevin 11                 4) Gutierez, Omar 11              
                  37.12     1:15.64 (38.52)     1:50.85 (35.21)     2:25.29 (34.44)
  2 Newark Piranha's Swim Team-NJ  'A'                2:31.75    2:32.72        
     1) Rodgers, Aidan J 12             2) Williams, Lamar 11             
     3) Larrea, Ruy 11                  4) Cueva, Jeffery A 12            
                  46.44     1:20.12 (33.68)     1:59.19 (39.07)     2:32.72 (33.53)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR      26.97      26.96        
  2 Wong, Aaron               13 Silver Streaks-MR      27.97      27.13        
  3 Uppal, Gaurav             13 Silver Streaks-MR      27.42      27.22        
  4 Williams, Aaron D         13 FAST-MR                30.25      28.78        
  5 Lopez, Miguel A           13 FAST-MR                33.94      33.38        
  6 Derry, Yashua A           14 FAST-MR                   NT      39.63        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Aaron               13 Silver Streaks-MR    1:01.52      59.33        
                  28.33       59.33 (31.00)                                        
  2 Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR      59.60    1:00.94        
                  29.44     1:00.94 (31.50)                                        
  3 Cevasco, James J          13 Spartans-MR          1:13.25    1:07.98        
                  31.64     1:07.98 (36.34)                                        
  4 Williams, Aaron D         13 FAST-MR              1:09.89    1:08.91        
                  32.91     1:08.91 (36.00)                                        
  5 Laskay, Christopher M     13 FAST-MR              1:18.73    1:20.92        
                  38.53     1:20.92 (42.39)                                        
  6 Lopez, Miguel A           13 FAST-MR              1:19.27    1:21.29        
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Aaron               13 Silver Streaks-MR      35.14      33.23        
  2 Williams, Aaron D         13 FAST-MR                40.73      35.56        
  3 Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR      36.96      36.30        
  4 Cevasco, James J          13 Spartans-MR            41.67      38.49        
  5 Laskay, Christopher M     13 FAST-MR                39.25      41.30        
  6 Lopez, Miguel A           13 FAST-MR                47.54      49.65        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Uppal, Gaurav             13 Silver Streaks-MR    1:08.49    1:10.28        
                  33.76     1:10.28 (36.52)                                        
  2 Wong, Aaron               13 Silver Streaks-MR    1:13.33    1:10.32        
                  34.06     1:10.32 (36.26)                                        
  3 Derry, Yashua A           14 FAST-MR                   NT    1:38.41        
                  45.95     1:38.41 (52.46)                                        
  4 Lopez, Miguel A           13 FAST-MR              1:39.94    1:40.61        
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR      35.35      36.34        
  2 Wong, Aaron               13 Silver Streaks-MR      41.25      37.52        
  3 Cevasco, James J          13 Spartans-MR            48.09      43.78        
  4 Lopez, Miguel A           13 FAST-MR                59.72      53.99        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Aaron D         13 FAST-MR              3:15.54    3:06.39        
                  40.03     1:27.31 (47.28)     2:17.43 (50.12)     3:06.39 (48.96)
 -- Macaluso, James T         14 Silver Streaks-MR    2:47.65         DQ        
      14 Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  36.25     1:18.36 (42.11)     2:02.95 (44.59)          DQ (43.39)
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Aaron               13 Silver Streaks-MR      35.84      31.63        
  2 Uppal, Gaurav             13 Silver Streaks-MR      30.92      32.82        
  3 Williams, Aaron D         13 FAST-MR                40.28      34.19        
  4 Derry, Yashua A           14 FAST-MR                   NT      48.89        
  5 Lopez, Miguel A           13 FAST-MR                51.02      51.05        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cevasco, James J          13 Spartans-MR          3:19.43    2:57.89        
                  41.50     1:26.40 (44.90)     2:18.64 (52.24)     2:57.89 (39.25)
  2 Laskay, Christopher M     13 FAST-MR                   NT    3:28.44        
                  49.64     1:39.86 (50.22)   2:44.71 (1:04.85)     3:28.44 (43.73)
 -- Williams, Aaron D         13 FAST-MR              2:57.81         DQ        
      21 Arms underwater recovery - fly
                  34.54     1:18.99 (44.45)     2:09.71 (50.72)          DQ (33.01)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Simon              16 Silver Streaks-MR      24.19      24.73        
  2 Alers, Louis              16 MAD-MR                 24.61      24.77        
  3 Wu, Brian                 17 Silver Streaks-MR      24.86      25.22        
  4 Hidalgo, Omar             16 MAD-MR                 25.20      25.49        
  5 Frascati, Mike J          15 Silver Streaks-MR      25.63      25.97        
  6 Jackson, Mark A           16 FAST-MR                25.57      26.70        
  7 Acevedo, Adam             17 MAD-MR                 26.20      27.13        
  8 Diaz, Muppet A            15 MAD-MR                 28.83      27.57        
  9 Stagg, Christian M        16 Silver Streaks-MR      28.57      28.61        
 10 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR                28.06      28.99        
 11 Piccott, Mark             15 FAST-MR                   NT      29.15        
 12 Perez, Juan               16 MAD-MR                 28.47      29.48        
 -- Rochez, Joseph            16 MAD-MR                 24.59         DQ        
      60 False start
 -- Rivera, Hector            18 MAD-MR                 25.98         DQ        
      60 False start
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Brian                 17 Silver Streaks-MR      55.82      55.55        
                   1.58       55.55 (53.97)                                        
  2 Buckland, Grant A         15 Silver Streaks-MR      55.73      56.43        
                   3.47       56.43 (52.96)                                        
  3 Klein, Simon              16 Silver Streaks-MR      53.34      56.82        
                   1.63       56.82 (55.19)                                        
  4 Frascati, Mike J          15 Silver Streaks-MR      55.93      57.63        
                  27.30       57.63 (30.33)                                        
  5 Sidoti, Daniel J          15 Silver Streaks-MR    1:00.05    1:00.87        
                   4.38     1:00.87 (56.49)                                        
  6 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              1:01.06    1:01.05        
                   4.40     1:01.05 (56.65)                                        
  7 Stagg, Christian M        16 Silver Streaks-MR    1:02.65    1:03.32        
                  29.21     1:03.32 (34.11)                                        
  8 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              1:03.31    1:03.49        
                  31.36     1:03.49 (32.13)                                        
  9 Piccott, Mark             15 FAST-MR                   NT    1:13.67        
                  31.67     1:13.67 (42.00)                                        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A         15 Silver Streaks-MR      30.48      29.79        
  2 Wu, Brian                 17 Silver Streaks-MR      29.34      30.44        
  3 Frascati, Mike J          15 Silver Streaks-MR      30.10      31.28        
  4 Klein, Simon              16 Silver Streaks-MR      30.16      31.32        
  5 Stagg, Christian M        16 Silver Streaks-MR      33.01      32.31        
  6 Sidoti, Daniel J          15 Silver Streaks-MR      34.01      33.10        
  7 Piccott, Mark             15 FAST-MR                   NT      36.22        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alers, Louis              16 MAD-MR                 59.84    1:01.74        
                  29.39     1:01.74 (32.35)                                        
  2 Wu, Brian                 17 Silver Streaks-MR    1:03.11    1:05.93        
                  30.84     1:05.93 (35.09)                                        
  3 Klein, Simon              16 Silver Streaks-MR    1:03.39    1:06.37        
                  31.82     1:06.37 (34.55)                                        
  4 Frascati, Mike J          15 Silver Streaks-MR    1:05.77    1:07.71        
                  32.41     1:07.71 (35.30)                                        
  5 Hidalgo, Omar             16 MAD-MR               1:07.52    1:07.87        
                  33.04     1:07.87 (34.83)                                        
  6 Stagg, Christian M        16 Silver Streaks-MR    1:09.62    1:10.24        
                  33.17     1:10.24 (37.07)                                        
  7 Perez, Juan               16 MAD-MR               1:18.35    1:17.96        
                  38.12     1:17.96 (39.84)                                        
  8 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              1:15.35    1:18.29        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Simon              16 Silver Streaks-MR    1:07.94    1:10.51        
                  33.29     1:10.51 (37.22)                                        
  2 Rochez, Joseph            16 MAD-MR               1:10.76    1:12.40        
                  33.49     1:12.40 (38.91)                                        
  3 Hidalgo, Omar             16 MAD-MR               1:13.97    1:12.63        
                  33.72     1:12.63 (38.91)                                        
  4 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              1:14.70    1:15.59        
                  35.98     1:15.59 (39.61)                                        
  5 Diaz, Muppet A            15 MAD-MR               1:17.48    1:16.23        
                  35.31     1:16.23 (40.92)                                        
  6 Rivera, Hector            18 MAD-MR               1:11.24    1:17.60        
                  35.84     1:17.60 (41.76)                                        
  7 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              1:19.42    1:21.95        
                  39.08     1:21.95 (42.87)                                        
  8 Piccott, Mark             15 FAST-MR                   NT    1:48.59        
                  44.94   1:48.59 (1:03.65)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Simon              16 Silver Streaks-MR    2:35.52    2:47.33        
                  37.65     1:19.49 (41.84)     2:03.01 (43.52)     2:47.33 (44.32)
  2 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              2:44.70    2:48.47        
                  37.17     1:20.04 (42.87)     2:05.55 (45.51)     2:48.47 (42.92)
  3 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              2:49.64    2:50.23        
                  37.98     1:21.36 (43.38)     2:06.61 (45.25)     2:50.23 (43.62)
  4 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              3:00.32    2:52.67        
                  38.05     1:22.06 (44.01)     2:08.77 (46.71)     2:52.67 (43.90)
  5 Stagg, Christian M        16 Silver Streaks-MR    2:46.63    2:54.91        
                  38.11     1:20.71 (42.60)     2:07.64 (46.93)     2:54.91 (47.27)
  6 Buckland, Grant A         15 Silver Streaks-MR    2:49.48    2:57.12        
                  38.78     1:22.23 (43.45)     2:09.44 (47.21)     2:57.12 (47.68)
  7 Sidoti, Daniel J          15 Silver Streaks-MR    2:51.44    3:05.79        
                  40.47     1:27.55 (47.08)     2:15.94 (48.39)     3:05.79 (49.85)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alers, Louis              16 MAD-MR                 58.12      59.07        
                  27.28       59.07 (31.79)                                        
  2 Wu, Brian                 17 Silver Streaks-MR    1:02.60    1:03.80        
                  29.49     1:03.80 (34.31)                                        
  3 Frascati, Mike J          15 Silver Streaks-MR    1:05.94    1:10.23        
                  31.06     1:10.23 (39.17)                                        
  4 Ruiz, Brian S             12 FAST-MR              1:14.25    1:13.45        
                  32.89     1:13.45 (40.56)                                        
  5 Acevedo, Adam             17 MAD-MR               1:09.15    1:13.66        
                  31.80     1:13.66 (41.86)                                        
  6 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              1:12.83    1:14.11        
                  34.26     1:14.11 (39.85)                                        
  7 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              1:45.26    1:17.67        
                  36.22     1:17.67 (41.45)                                        
  8 Perez, Juan               16 MAD-MR               1:22.75    1:25.82        
                  38.31     1:25.82 (47.51)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Brian                 17 Silver Streaks-MR    2:21.68    2:28.97        
                  30.72     1:09.13 (38.41)     1:55.18 (46.05)     2:28.97 (33.79)
  2 Frascati, Mike J          15 Silver Streaks-MR    2:24.52    2:30.99        
                  30.46     1:10.27 (39.81)     1:56.10 (45.83)     2:30.99 (34.89)
  3 Pradlik, Nicolas          15 FAST-MR              2:37.77    2:43.13        
                  35.66     1:20.90 (45.24)     2:07.09 (46.19)     2:43.13 (36.04)
  4 Jackson, Mark A           16 FAST-MR              2:32.63    2:43.31        
                  34.89     1:18.58 (43.69)     2:05.60 (47.02)     2:43.31 (37.71)
  5 Piccott, Mark             15 FAST-MR                   NT    3:54.01        
                  41.61     1:37.72 (56.11)   2:56.23 (1:18.51)     3:54.01 (57.78)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  1:39.07    1:40.68        
     1) Buckland, Grant A 15            2) Frascati, Mike J 15            
     3) Wu, Brian 17                    4) Klein, Simon 16                
                  24.31       50.04 (25.73)     1:15.27 (25.23)     1:40.68 (25.41)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'B'                  1:48.67    1:51.41        
     1) Macaluso, James T 14            2) Wong, Aaron 13                 
     3) Sidoti, Daniel J 15             4) White, Jahari 12               
                  28.25       38.92 (10.67)       55.84 (16.92)     1:51.41 (55.57)
  3 Fast Swim Team-MR  'A'                            1:45.13    1:53.84        
     1) Jackson, Mark A 16              2) Pradlik, Nicolas 15            
     3) Ruiz, Brian S 12                4) Williams, Aaron D 13           
                  29.70       40.51 (10.81)       58.33 (17.82)     1:53.84 (55.51)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison Dolphins-MR  'A'                          1:54.28    1:54.59        
     1) Alers, Louis 16                 2) Rivera, Hector 18              
     3) Rochez, Joseph 16               4) Hidalgo, Omar 16               
                  33.58     1:12.11 (38.53)     1:45.66 (33.55)      1:54.59 (8.93)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  1:55.68    1:58.57        
     1) Wu, Brian 17                    2) Stagg, Christian M 16          
     3) Macaluso, James T 14            4) Klein, Simon 16                
                  41.14     1:23.92 (42.78)     2:05.57 (41.65)         1:58.57 ( )
  3 Fast Swim Team-MR  'A'                            2:15.03    2:11.61        
     1) Jackson, Mark A 16              2) Pradlik, Nicolas 15            
     3) Ruiz, Brian S 12                4) Williams, Aaron D 13           
 -- Madison Dolphins-MR  'B'                          2:13.14         DQ        
      79 Not enough swimmers
     1) Perez, Juan 16                  2) Diaz, Muppet A 15              
     3) Acevedo, Adam 17                4) Cueba, Christopher 15          
                  42.69     1:27.39 (44.70)     2:03.05 (35.66)           DQ (8.72)
 -- Silver Streaks Swim Club-MR  'B'                  2:05.41         DQ        
      71 Early take-off swimmer #4
     1) Frascati, Mike J 15             2) Uppal, Gaurav 13               
     3) White, Jahari 12                4) Wong, Aaron 13                 
                  39.19     1:23.15 (43.96)     2:01.06 (37.91)           DQ (5.41)