Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                 2011 Fast Distance Age Group Meet - 1/23/2011                 
               Fast Distance Age Group Meet, Sanction #: 110104                
                                    Results                                    
 
Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parkinson, Brianna  11 Silver Streaks-MR    7:15.11    6:33.97         20  
                  31.97     1:09.50 (37.53)     1:48.90 (39.40)     2:29.12 (40.22)
        3:10.21 (41.09)     3:51.46 (41.25)     4:32.79 (41.33)     5:14.63 (41.84)
        5:56.84 (42.21)     6:33.97 (37.13)                                        
  2 Lemischak, Allison  10 Silver Streaks-MR    7:25.11    6:44.25         17  
                  33.34     1:13.01 (39.67)     1:55.14 (42.13)     2:36.62 (41.48)
        3:17.22 (40.60)     3:58.99 (41.77)     4:41.49 (42.50)     5:24.18 (42.69)
        6:05.98 (41.80)     6:44.25 (38.27)                                        
  3 Chia, Eileen        12 FAST-MR              6:43.69    6:51.09         16  
                  32.67     1:11.72 (39.05)     1:53.85 (42.13)     2:36.20 (42.35)
        3:18.65 (42.45)     4:01.70 (43.05)     4:44.66 (42.96)     5:28.82 (44.16)
        6:11.22 (42.40)     6:51.09 (39.87)                                        
  4 Macaluso, Sophia    11 Silver Streaks-MR    7:15.11    6:55.92         15  
                  34.48     1:15.01 (40.53)     1:57.50 (42.49)     2:41.16 (43.66)
        3:25.32 (44.16)     4:08.17 (42.85)     4:52.05 (43.88)     5:35.70 (43.65)
        6:18.15 (42.45)     6:55.92 (37.77)                                        
  5 Frascati, Nicole M  12 Silver Streaks-MR    7:53.40    7:01.58         14  
                  33.62     1:14.84 (41.22)     1:58.12 (43.28)     2:41.65 (43.53)
        3:24.00 (42.35)     4:08.28 (44.28)     4:52.70 (44.42)     5:36.74 (44.04)
        6:22.35 (45.61)     7:01.58 (39.23)                                        
  6 Wang, Chloe         12 FAST-MR              7:09.39    7:05.44         13  
                  36.45     1:18.26 (41.81)     2:02.82 (44.56)     2:46.45 (43.63)
        3:30.48 (44.03)     4:14.83 (44.35)     4:59.36 (44.53)     5:43.90 (44.54)
        6:26.57 (42.67)     7:05.44 (38.87)                                        
  7 Mckenna, Leah R     12 FAST-MR              7:14.85    7:09.97         12  
                  36.58     1:18.76 (42.18)     2:03.09 (44.33)     2:47.43 (44.34)
        3:31.78 (44.35)     4:16.49 (44.71)     5:01.51 (45.02)     5:46.18 (44.67)
        6:30.77 (44.59)     7:09.97 (39.20)                                        
  8 Lockhart, Sierra N  10 FAST-MR              7:30.58    7:32.83         11  
                  38.96     1:22.93 (43.97)   2:54.91 (1:31.98)                    
                                4:28.40 ( )     5:16.83 (48.43)                    
            6:49.55 ( )     7:32.83 (43.28)                                        
  9 Fonseca, Natasha    11 FAST-MR              7:46.25    7:40.64          9  
                  36.77     1:21.72 (44.95)     2:08.66 (46.94)     2:56.31 (47.65)
        3:45.01 (48.70)     4:34.45 (49.44)   7:40.64 (3:06.19)                    
 10 Chisolm, Amber N    12 FAST-MR              7:20.48    7:48.11          7  
                  35.75     1:19.97 (44.22)                                        
                                                                        6:13.12 ( )
        7:02.04 (48.92)     7:48.11 (46.07)                                        
 11 Seck, Fatim         10 FAST-MR              7:58.14    7:57.20          6  
                  36.90     1:24.68 (47.78)     2:14.99 (50.31)     3:04.78 (49.79)
        3:53.90 (49.12)     4:43.72 (49.82)     5:33.78 (50.06)     6:21.58 (47.80)
        7:10.52 (48.94)     7:57.20 (46.68)                                        
 
Girls 12 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Penha, Sachi C      11 FAST-MR              4:23.70    3:32.46         20  
                                1:42.19 ( )   3:32.46 (1:50.27)                    
  2 Lopez, Karla V      11 FAST-MR              4:12.60    3:54.76         17  
                  54.14   1:54.52 (1:00.38)   2:56.42 (1:01.90)     3:54.76 (58.34)
  3 Kane, Miranda J      9 FAST-MR              4:09.00    3:57.63         16  
                                1:56.26 ( )   2:58.86 (1:02.60)     3:57.63 (58.77)
  4 Sheridan, Caroline  12 FAST-MR              4:50.00    4:22.33         15  
  5 Hanagan, Skyla H     7 FAST-MR              4:51.21    4:57.67         14  
                1:06.32   2:24.84 (1:18.52)   3:46.34 (1:21.50)   4:57.67 (1:11.33)
 -- Zordan, Bianca      10 FAST-MR              4:38.08         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                                1:56.46 ( )        DQ (2:13.45)                    
 -- Cook, Olivia M       7 FAST-MR              4:59.00         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                1:18.86      1:28.57 (9.71)   3:09.96 (1:41.39)        DQ (3:21.98)
 -- Pozada, Ivette L    10 FAST-MR              4:24.29         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                  55.33   2:00.39 (1:05.06)   3:07.61 (1:07.22)        DQ (1:05.60)
 -- Bussiere, Eileen     7 FAST-MR              4:53.97         DQ        
      32 Not on back off wall
                1:00.34   2:07.93 (1:07.59)   3:22.39 (1:14.46)        DQ (1:10.73)
 -- Sierra, Ibbi N      11 FAST-MR              5:01.22         DQ        
      39 Did not finish on back
                  51.82   1:52.15 (1:00.33)   2:54.06 (1:01.91)        DQ (1:01.83)
 
Girls 12 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mckenna, Leah R     12 FAST-MR              3:09.00    3:17.79         20  
                  44.88     1:35.58 (50.70)     2:27.62 (52.04)     3:17.79 (50.17)
  2 Hanagan, Lilly H    11 FAST-MR              3:12.80    3:25.96         17  
                  47.16     1:39.63 (52.47)     2:33.16 (53.53)     3:25.96 (52.80)
  3 Fonseca, Natasha    11 FAST-MR              3:14.75    3:29.94         16  
                  46.83     1:40.64 (53.81)     2:34.42 (53.78)     3:29.94 (55.52)
  4 Sheridan, Caroline  12 FAST-MR              3:40.00    3:45.60         15  
                  48.89     1:46.81 (57.92)   2:47.29 (1:00.48)     3:45.60 (58.31)
  5 Green, Mikayla      11 FAST-MR              3:45.68    3:53.73         14  
                  47.97   1:48.30 (1:00.33)   2:51.34 (1:03.04)   3:53.73 (1:02.39)
  6 Lopez, Karla V      11 FAST-MR              3:25.00    3:59.61         13  
                  51.78   1:53.68 (1:01.90)   2:58.24 (1:04.56)   3:59.61 (1:01.37)
  7 Wang, Katie          8 FAST-MR              4:04.29    4:02.22         12  
                  52.72   1:55.11 (1:02.39)   2:58.89 (1:03.78)   4:02.22 (1:03.33)
  8 Chia, Molly          8 FAST-MR              4:12.73    4:11.01         11  
                  55.81   2:00.20 (1:04.39)   3:05.27 (1:05.07)   4:11.01 (1:05.74)
 -- Cioffi, Chenoa       9 FAST-MR              3:33.00         DQ        
      14 Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  54.28   1:55.35 (1:01.07)   2:58.65 (1:03.30)        DQ (1:00.57)
 
Girls 12 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        12 FAST-MR              3:06.71    2:55.19         20  
                  35.83     1:21.76 (45.93)     2:10.20 (48.44)     2:55.19 (44.99)
  2 Wang, Chloe         12 FAST-MR              3:57.45    3:29.84         17  
                  44.84     1:39.19 (54.35)     2:35.75 (56.56)     3:29.84 (54.09)
 
Girls 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        12 FAST-MR              2:47.76    2:49.81         20  
                  37.47     1:22.06 (44.59)     2:12.46 (50.40)     2:49.81 (37.35)
  2 Wang, Chloe         12 FAST-MR              2:58.94    3:02.80         17  
                  45.68     1:31.44 (45.76)     2:25.08 (53.64)     3:02.80 (37.72)
  3 Chisolm, Amber N    12 FAST-MR              2:59.68    3:09.08         16  
                  37.38     1:24.65 (47.27)     2:22.51 (57.86)     3:09.08 (46.57)
  4 Green, Mikayla      11 FAST-MR              3:26.87    3:16.36         15  
                  46.08     1:37.06 (50.98)     2:36.02 (58.96)     3:16.36 (40.34)
  5 Lockhart, Sierra N  10 FAST-MR              3:10.62    3:16.38         14  
                  47.87     1:35.89 (48.02)   2:36.42 (1:00.53)     3:16.38 (39.96)
  6 Fonseca, Natasha    11 FAST-MR              3:29.77    3:20.74         13  
                  48.95     1:40.16 (51.21)     2:37.41 (57.25)     3:20.74 (43.33)
  7 Penha, Sachi C      11 FAST-MR              3:29.08    3:29.65         12  
                  49.95     1:44.45 (54.50)     2:43.87 (59.42)     3:29.65 (45.78)
  8 Cioffi, Chenoa       9 FAST-MR              3:16.20    3:39.68         11  
                  52.79     1:45.38 (52.59)   2:49.45 (1:04.07)     3:39.68 (50.23)
  9 Chia, Molly          8 FAST-MR              3:33.45    3:41.53          9  
                  53.27     1:48.10 (54.83)   2:51.64 (1:03.54)     3:41.53 (49.89)
 10 Wang, Katie          8 FAST-MR              4:34.82    3:41.84          7  
                  52.88     1:48.03 (55.15)   2:52.26 (1:04.23)     3:41.84 (49.58)
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanagan, Alli N     13 FAST-MR              6:55.21    6:47.98         20  
                  35.83     1:15.10 (39.27)     1:55.19 (40.09)     2:37.62 (42.43)
        3:20.06 (42.44)     4:02.09 (42.03)     4:44.58 (42.49)     5:26.87 (42.29)
        6:09.31 (42.44)     6:47.98 (38.67)                                        
  2 Oaks-Leaf, Rachel   14 FAST-MR              7:05.70    6:52.83         17  
                  35.84     1:15.81 (39.97)     1:57.07 (41.26)     2:39.26 (42.19)
        3:21.92 (42.66)     4:04.24 (42.32)     4:46.92 (42.68)     5:29.80 (42.88)
        6:12.55 (42.75)     6:52.83 (40.28)                                        
  3 Weber, Maya R       13 FAST-MR              7:12.48    6:59.69         16  
                  36.98     1:17.62 (40.64)     2:00.28 (42.66)     2:43.25 (42.97)
        3:26.28 (43.03)     4:09.76 (43.48)     4:53.41 (43.65)     5:37.26 (43.85)
        6:20.71 (43.45)     6:59.69 (38.98)                                        
  4 Formoso, Sabrina    13 FAST-MR              7:16.58    7:01.15         15  
                  35.47     1:16.43 (40.96)     1:57.82 (41.39)     2:40.54 (42.72)
        3:23.94 (43.40)     4:09.12 (45.18)     4:53.04 (43.92)     5:37.83 (44.79)
        6:20.83 (43.00)     7:01.15 (40.32)                                        
  5 Sheridan, Victoria  15 FAST-MR              7:09.32    7:01.91         14  
                  35.63     1:16.76 (41.13)     1:59.56 (42.80)     2:41.86 (42.30)
        3:25.31 (43.45)     4:09.09 (43.78)     4:53.13 (44.04)     5:37.59 (44.46)
        6:21.16 (43.57)     7:01.91 (40.75)                                        
  6 Zordan, Sofia       14 FAST-MR              7:07.66    7:02.52         13  
                  34.25     1:14.82 (40.57)     1:57.55 (42.73)     2:41.66 (44.11)
        3:26.11 (44.45)     4:10.22 (44.11)     4:55.34 (45.12)     5:39.29 (43.95)
        6:22.28 (42.99)     7:02.52 (40.24)                                        
  7 Shopovick, Victori  13 FAST-MR              7:05.48    7:14.86         12  
                  33.85     1:13.78 (39.93)     1:57.56 (43.78)     2:43.34 (45.78)
        3:29.02 (45.68)     4:14.80 (45.78)     5:01.33 (46.53)     5:47.47 (46.14)
        6:34.53 (47.06)     7:14.86 (40.33)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deziel, Blaire M    18 Silver Streaks-MR    2:35.95    2:36.79         20  
                  36.04     1:16.40 (40.36)     1:57.61 (41.21)     2:36.79 (39.18)
  2 Doherty, Enya       13 FAST-MR              3:59.87    3:22.13         17  
                  42.17     1:32.11 (49.94)   3:22.13 (1:50.02)                    
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Formoso, Sabrina    13 FAST-MR              3:07.98    3:03.25         20  
                                1:29.28 ( )     2:17.96 (48.68)     3:03.25 (45.29)
  2 Deziel, Blaire M    18 Silver Streaks-MR    3:08.82    3:04.42         17  
                  41.23     1:28.09 (46.86)     2:16.58 (48.49)     3:04.42 (47.84)
  3 Zordan, Sofia       14 FAST-MR              3:34.54    3:07.18         16  
                  40.32     1:27.99 (47.67)     2:17.71 (49.72)     3:07.18 (49.47)
  4 Weber, Maya R       13 FAST-MR              3:19.20    3:08.32         15  
                  43.11     1:30.96 (47.85)     2:20.56 (49.60)     3:08.32 (47.76)
  5 Oaks-Leaf, Rachel   14 FAST-MR              3:25.79    3:17.48         14  
                  46.59     1:36.20 (49.61)     2:26.92 (50.72)     3:17.48 (50.56)
  6 Hanagan, Alli N     13 FAST-MR              3:10.00    3:19.53         13  
                  44.06     1:34.48 (50.42)     2:26.59 (52.11)     3:19.53 (52.94)
  7 Williams, Channel   15 FAST-MR              3:34.76    3:31.79         12  
                  45.93     1:39.24 (53.31)     2:35.60 (56.36)     3:31.79 (56.19)
  8 Shopovick, Victori  13 FAST-MR              3:49.56    3:42.62         11  
                  46.00     1:42.83 (56.83)     2:42.06 (59.23)   3:42.62 (1:00.56)
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Mara H    17 Silver Streaks-MR    3:00.11    3:05.92         20  
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weber, Maya R       13 FAST-MR              2:54.71    2:53.60         20  
                  39.79     1:24.11 (44.32)     2:15.09 (50.98)     2:53.60 (38.51)
  2 Shopovick, Victori  13 FAST-MR              2:54.79    2:56.03         17  
                  36.66     1:22.32 (45.66)     2:18.05 (55.73)     2:56.03 (37.98)
 
Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       11 FAST-MR              6:50.55    6:31.73         20  
                  31.12     1:08.08 (36.96)     1:47.04 (38.96)     2:27.21 (40.17)
        3:08.81 (41.60)     3:50.69 (41.88)     4:32.35 (41.66)     5:13.92 (41.57)
        5:56.35 (42.43)     6:31.73 (35.38)                                        
  2 Uppal, Gaurav       12 Silver Streaks-MR    6:50.11    7:01.18         17  
                  32.70     1:12.51 (39.81)     1:54.91 (42.40)     2:35.73 (40.82)
        3:19.51 (43.78)     4:04.51 (45.00)     4:50.15 (45.64)     5:35.02 (44.87)
        6:19.85 (44.83)     7:01.18 (41.33)                                        
  3 White, Jahari       12 Silver Streaks-MR    7:15.11    7:23.83         16  
                  36.41     1:16.84 (40.43)     2:00.49 (43.65)     2:45.33 (44.84)
        3:31.96 (46.63)     4:18.83 (46.87)     5:05.71 (46.88)     5:53.04 (47.33)
        6:40.83 (47.79)     7:23.83 (43.00)                                        
  4 Ramirez, Jason H    11 FAST-MR              7:22.96    7:29.25         15  
                  36.90     1:20.26 (43.36)     2:04.93 (44.67)     2:51.30 (46.37)
        3:38.37 (47.07)     4:24.88 (46.51)     5:12.49 (47.61)     5:58.84 (46.35)
        6:45.31 (46.47)     7:29.25 (43.94)                                        
  5 Loyola, Brandon A   12 FAST-MR              8:46.00    7:46.01         14  
                  37.84     1:23.56 (45.72)     2:10.74 (47.18)     2:59.47 (48.73)
        3:48.23 (48.76)     4:37.16 (48.93)     5:24.96 (47.80)     6:14.74 (49.78)
        7:02.32 (47.58)     7:46.01 (43.69)                                        
  6 Loyola, Joshua A    12 FAST-MR              8:46.00    7:56.23         13  
                  37.06     1:22.22 (45.16)     2:10.68 (48.46)     2:59.92 (49.24)
        3:49.86 (49.94)     4:40.52 (50.66)     5:31.14 (50.62)     6:22.05 (50.91)
        7:12.31 (50.26)     7:56.23 (43.92)                                        
 
Boys 12 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Espinoza, Andres    12 FAST-MR              3:45.77    3:31.75         20  
                  50.76     1:45.89 (55.13)     2:40.41 (54.52)     3:31.75 (51.34)
  2 Green, Mekhi         8 FAST-MR              3:45.62    3:41.40         17  
                  49.66     1:45.23 (55.57)     2:44.93 (59.70)     3:41.40 (56.47)
  3 Parsi, Pranav       11 FAST-MR              3:49.90    3:43.21         16  
                  51.85     1:49.59 (57.74)     2:46.96 (57.37)     3:43.21 (56.25)
  4 Claudio, Juan Migu  10 FAST-MR              4:23.93    4:01.08         15  
  5 Laskay, Andrew M     9 FAST-MR              3:54.06    4:18.67         14  
                1:00.00   2:04.91 (1:04.91)   3:11.36 (1:06.45)   4:18.67 (1:07.31)
 -- Loyola, Brandon A   12 FAST-MR              3:32.44         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                                                    3:23.01 ( )              DQ ( )
 -- Loyola, Joshua A    12 FAST-MR              3:35.78         DQ        
      39 Non-continuous turning action
                                1:42.32 ( )   3:28.21 (1:45.89)              DQ ( )
 
Boys 12 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Jesse     12 FAST-MR              3:56.99    3:33.59         20  
                  45.82     1:42.16 (56.34)     2:39.76 (57.60)     3:33.59 (53.83)
  2 Fonseca, Joshua      9 FAST-MR              4:33.87    3:59.15         17  
                  53.51   1:55.67 (1:02.16)   2:58.34 (1:02.67)   3:59.15 (1:00.81)
  3 Saraf, Akaash       10 FAST-MR              4:07.48    4:05.02         16  
                  53.90   1:57.93 (1:04.03)   3:00.22 (1:02.29)   4:05.02 (1:04.80)
  4 Green, Mekhi         8 FAST-MR              4:28.06    4:35.36         15  
                1:00.09   2:13.69 (1:13.60)   3:23.55 (1:09.86)   4:35.36 (1:11.81)
 -- Laskay, Andrew M     9 FAST-MR              4:45.24         DQ        
      11 Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:20.93   2:51.22 (1:30.29)   4:18.14 (1:26.92)        DQ (1:25.28)
 -- Parsi, Pranav       11 FAST-MR              4:20.56         DQ        
      10 Downward butterfly kick
                1:00.78   2:14.42 (1:13.64)   3:31.05 (1:16.63)        DQ (1:13.94)
 -- Seck, Yelly M        7 FAST-MR              4:27.61         DQ        
      11 Arms two strokes underwater
                  57.99   2:05.15 (1:07.16)   3:11.73 (1:06.58)        DQ (1:06.13)
 
Boys 12 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       11 FAST-MR              3:08.74    2:53.77         20  
                                1:20.85 ( )     2:09.33 (48.48)     2:53.77 (44.44)
  2 Ramirez, Jason H    11 FAST-MR              3:15.00    3:29.03         17  
                  42.22     1:35.19 (52.97)     2:31.97 (56.78)     3:29.03 (57.06)
 -- Celaj, IIirian       8 FAST-MR              4:36.13         DQ        
                  56.68   2:05.43 (1:08.75)   3:18.97 (1:13.54)        DQ (1:09.88)
 
Boys 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       11 FAST-MR              2:44.87    2:47.23         20  
                  35.88     1:20.47 (44.59)     2:09.45 (48.98)     2:47.23 (37.78)
  2 Ramirez, Jason H    11 FAST-MR              3:05.30    3:08.84         17  
                  42.38     1:30.68 (48.30)     2:26.44 (55.76)     3:08.84 (42.40)
  3 Fonseca, Joshua      9 FAST-MR              4:10.98    3:42.90         16  
                  55.36     1:49.41 (54.05)   2:55.03 (1:05.62)     3:42.90 (47.87)
  4 Celaj, IIirian       8 FAST-MR              3:59.87    4:13.65         15  
                  56.92   2:06.12 (1:09.20)   3:21.81 (1:15.69)     4:13.65 (51.84)
 -- Seck, Yelly M        7 FAST-MR                   NT         DQ        
      39 Non-continuous turning action - back
                  55.70     1:51.42 (55.72)   2:57.78 (1:06.36)          DQ (47.47)
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Mark A     15 FAST-MR              6:34.59    6:43.04         20  
                  32.72     1:10.62 (37.90)     1:50.89 (40.27)     2:32.36 (41.47)
        3:13.90 (41.54)     3:55.99 (42.09)     4:38.00 (42.01)     5:20.33 (42.33)
        6:02.43 (42.10)     6:43.04 (40.61)                                        
  2 Davis, Jack C       15 FAST-MR              8:35.56    7:48.04         17  
                  37.34     1:18.81 (41.47)     2:03.83 (45.02)     2:52.09 (48.26)
        3:40.30 (48.21)     4:29.96 (49.66)     5:20.08 (50.12)     6:10.44 (50.36)
        7:00.11 (49.67)     7:48.04 (47.93)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frascati, Mike J    14 Silver Streaks-MR    2:26.26    2:26.83         20  
                  34.38     1:11.49 (37.11)     1:49.68 (38.19)     2:26.83 (37.15)
  2 Sidoti, Daniel J    14 Silver Streaks-MR    2:36.91    2:38.78         17  
                  36.03     1:17.32 (41.29)     1:59.78 (42.46)     2:38.78 (39.00)
  3 Stagg, Christian M  15 Silver Streaks-MR    2:32.10    2:41.71         16  
                  36.22     1:17.04 (40.82)     1:59.57 (42.53)     2:41.71 (42.14)
  4 Wong, Aaron         13 Silver Streaks-MR    2:44.52    2:44.87         15  
                  38.30     1:20.56 (42.26)     2:03.62 (43.06)     2:44.87 (41.25)
  5 Macaluso, James T   13 Silver Streaks-MR    2:55.11    2:50.99         14  
                  39.90     1:23.61 (43.71)     2:08.03 (44.42)     2:50.99 (42.96)
  6 Lopez, Miguel A     13 FAST-MR              3:38.42    3:38.13         13  
                  49.52   3:38.13 (2:48.61)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stagg, Christian M  15 Silver Streaks-MR    2:51.34    2:46.63         20  
                  36.92     1:18.46 (41.54)     2:02.30 (43.84)     2:46.63 (44.33)
  2 Macaluso, James T   13 Silver Streaks-MR    3:16.71    2:47.65         17  
                  36.12     1:18.26 (42.14)     2:03.24 (44.98)     2:47.65 (44.41)
  3 Pradlik, Nicolas    14 FAST-MR              3:01.14    2:58.71         16  
                  39.38     1:26.10 (46.72)     2:13.44 (47.34)     2:58.71 (45.27)
  4 Wong, Aaron         13 Silver Streaks-MR    3:16.84    3:06.19         15  
                  41.90     1:29.62 (47.72)     2:18.36 (48.74)     3:06.19 (47.83)
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sidoti, Daniel J    14 Silver Streaks-MR    3:03.11    3:02.68         20  
                  34.75     1:21.02 (46.27)     2:13.21 (52.19)     3:02.68 (49.47)
  2 Williams, Aaron D   13 FAST-MR              3:12.38    3:02.82         17  
                  38.33     1:25.33 (47.00)     2:15.27 (49.94)     3:02.82 (47.55)
 -- Frascati, Mike J    14 Silver Streaks-MR    3:15.24         DQ        
      20 Alternating Kick
                  30.68     1:12.88 (42.20)     2:03.62 (50.74)          DQ (52.07)
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pradlik, Nicolas    14 FAST-MR              2:39.97    2:43.31         20  
  2 Williams, Aaron D   13 FAST-MR                   NT    2:57.81         17