Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
            2011 MR AGUA MLK Invitational - 1/15/2011 to 1/17/2011             
                              Sanction #: 110115                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G    8 Agua Swim Team-MR      14.94      15.29        
  2 Rubenzahl, Rachel    8 Agua Swim Team-MR      18.23      16.86        
  3 Krevitt, Charlotte   8 Agua Swim Team-MR      17.59      17.62        
  4 Greenberg, Elana     8 Agua Swim Team-MR      18.31      17.85        
  5 Moon, Zoe S          8 Agua Swim Team-MR      18.80      18.25        
  6 Reynoso, Jennifer    7 Agua Swim Team-MR      20.88      18.28        
  7 Ng, Chloe N          8 Agua Swim Team-MR      20.03      19.37        
  8 Safovich, Agnessa    6 Agua Swim Team-MR      20.78      19.45        
  9 McGowan, Sofia M     8 Agua Swim Team-MR      18.96      19.58        
 10 Hedvat, Alexis S     8 Agua Swim Team-MR      20.08      19.81        
 11 Raboy, Ghelila       8 Agua Swim Team-MR      21.03      20.08        
 12 Pennington, Caroli   7 Agua Swim Team-MR      22.24      20.70        
 12 Chan, Alina M        8 KB Makos-MR            17.78      20.70        
 14 DuFord, Oliva P      8 Agua Swim Team-MR      22.57      21.23        
 15 Nyquist, Hailey E    7 WAC-MR                 25.45      21.48        
 16 Perez, Miranda M     7 KB Makos-MR            22.94      21.84        
 17 Yogakumar, Ashwini   8 WAC-MR                 30.00      22.53        
 18 Moane, Courtney      8 WAC-MR                 30.00      22.54        
 19 Patel, Saachi N      8 Agua Swim Team-MR      22.47      23.10        
 20 Butler, Amelia K     8 NYCC-MR                25.81      23.22        
 21 Deng, Serena         8 Kraken-MR              26.50      24.30        
 22 Harrington, Maeve    8 WAC-MR                 29.08      24.89        
 23 Quinones, Kaira V    7 KB Makos-MR            26.62      25.41        
 24 Legret, Morgan       8 Agua Swim Team-MR      25.43      25.45        
 25 Feld, Emma F         6 NYCC-MR                29.89      25.62        
 26 Ramos, Samantha      8 KB Makos-MR            25.17      26.33        
 27 Ward, Evelyn M       8 NYCC-MR                   NT      26.96        
 28 Pagano, Bianca A     8 NYCC-MR                25.59      27.38        
 29 Olsen, Emily         8 WAC-MR                 30.00      28.36        
 30 Kennedy, Nikoletta   7 NYCC-MR                   NT      33.36        
 31 Abromavage, Reese    6 NYCC-MR                   NT      34.00        
 32 Frechette, Sandrin   6 NYCC-MR                   NT      34.63        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G    8 Agua Swim Team-MR      32.42      33.21        
  2 Krevitt, Charlotte   8 Agua Swim Team-MR      35.97      36.64        
  3 Greenberg, Elana     8 Agua Swim Team-MR      39.78      36.78        
  4 Garofolo, Brianna    8 SMC-MR                 37.10      38.59        
  5 Valdes-Rodriguez,    8 Agua Swim Team-MR      46.52      39.47        
  6 Hedvat, Alexis S     8 Agua Swim Team-MR      43.66      43.15        
  7 Valdes, Olivia       8 WAC-MR                 44.74      43.84        
  8 Brennan, Hope E      7 NYCC-MR                42.43      44.35        
  9 Raboy, Ghelila       8 Agua Swim Team-MR      47.83      44.45        
 10 Hoffman, Taylor      8 SMC-MR                 39.98      44.54        
 11 May, Kailen          8 SMC-MR                 45.79      44.89        
 12 Pennington, Caroli   7 Agua Swim Team-MR      47.11      45.49        
 13 Johnson, Clare M     8 Agua Swim Team-MR      56.43      45.85        
 14 Moane, Courtney      8 WAC-MR               1:00.00      46.65        
 15 Lombardo, Alison     8 SMC-MR                 23.00      47.06        
 16 Ng, Chloe N          8 Agua Swim Team-MR      46.16      47.65        
 17 DuFord, Oliva P      8 Agua Swim Team-MR      48.38      48.10        
 18 Sadowski, Maura      6 WAC-MR                 55.83      48.40        
 19 Chan, Alina M        8 KB Makos-MR            47.13      49.69        
 20 Nyquist, Hailey E    7 WAC-MR                 43.43      49.95        
 21 Patel, Saachi N      8 Agua Swim Team-MR      47.25      50.86        
 22 Manning, Tara        8 WAC-MR               1:00.00      51.09        
 23 Butler, Amelia K     8 NYCC-MR                   NT      51.75        
 24 Perez, Miranda M     7 KB Makos-MR            52.30      51.78        
 25 Feld, Emma F         6 NYCC-MR                   NT      53.18        
                  28.78       53.18 (24.40)                                        
 26 Quinones, Kaira V    7 KB Makos-MR            57.42      53.93        
 27 Atassi, Emily        7 WAC-MR               1:00.91      55.40        
               20:00.00           55.40 ( )                                        
 28 Ramos, Samantha      8 KB Makos-MR          1:01.29      55.78        
 29 Legret, Morgan       8 Agua Swim Team-MR      51.71      56.58        
 30 Pagano, Bianca A     8 NYCC-MR                   NT    1:04.13        
             2:37:50.00         1:04.13 ( )                                        
 31 Onesto, Nicolette    7 WAC-MR               1:00.00    1:20.19        
           399:43:20.00         1:20.19 ( )                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G    8 Agua Swim Team-MR    1:11.79    1:14.24        
                  34.63     1:14.24 (39.61)                                        
  2 Krevitt, Charlotte   8 Agua Swim Team-MR    1:24.92    1:22.20        
                  37.67     1:22.20 (44.53)                                        
  3 Greenberg, Elana     8 Agua Swim Team-MR    1:27.28    1:22.53        
                  39.17     1:22.53 (43.36)                                        
  4 Reynoso, Jennifer    7 Agua Swim Team-MR    1:30.44    1:30.45        
                  43.22     1:30.45 (47.23)                                        
  5 McGowan, Sofia M     8 Agua Swim Team-MR    1:46.87    1:37.65        
                  44.89     1:37.65 (52.76)                                        
  6 Hedvat, Alexis S     8 Agua Swim Team-MR    1:39.19    1:38.24        
                  45.97     1:38.24 (52.27)                                        
  7 Brennan, Hope E      7 NYCC-MR              1:37.80    1:40.23        
                  45.05     1:40.23 (55.18)                                        
  8 Nyquist, Hailey E    7 WAC-MR               1:43.67    1:41.70        
                  46.43     1:41.70 (55.27)                                        
  9 DuFord, Oliva P      8 Agua Swim Team-MR    1:50.59    1:47.52        
                  49.50     1:47.52 (58.02)                                        
 10 Butler, Amelia K     8 NYCC-MR                   NT    1:48.47        
                1:52.15         1:48.47 ( )                                        
 11 Patel, Saachi N      8 Agua Swim Team-MR         NT    1:49.50        
                  51.12     1:49.50 (58.38)                                        
 12 Perez, Miranda M     7 KB Makos-MR          2:01.38    1:53.23        
                  49.76   1:53.23 (1:03.47)                                        
 13 Quinones, Kaira V    7 KB Makos-MR          2:28.15    2:03.13        
                  52.83   2:03.13 (1:10.30)                                        
 14 Ramos, Samantha      8 KB Makos-MR          2:36.32    2:13.11        
                  58.17   2:13.11 (1:14.94)                                        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G    8 Agua Swim Team-MR      18.72      18.89        
  2 Rubenzahl, Rachel    8 Agua Swim Team-MR      22.51      20.11        
  3 Moon, Zoe S          8 Agua Swim Team-MR      21.80      20.59        
  4 Brennan, Hope E      7 NYCC-MR                23.75      21.98        
  5 Raboy, Ghelila       8 Agua Swim Team-MR      24.88      22.03        
  6 Hedvat, Alexis S     8 Agua Swim Team-MR      24.25      23.06        
  7 Chan, Alina M        8 KB Makos-MR            22.19      23.88        
  8 Ng, Chloe N          8 Agua Swim Team-MR      26.08      23.99        
  9 McGowan, Sofia M     8 Agua Swim Team-MR      23.48      24.04        
 10 DuFord, Oliva P      8 Agua Swim Team-MR      26.12      24.27        
 11 Butler, Amelia K     8 NYCC-MR                24.82      24.32        
 12 Nyquist, Hailey E    7 WAC-MR                 28.31      24.38        
 13 Reynoso, Jennifer    7 Agua Swim Team-MR      25.99      24.40        
 14 Pennington, Caroli   7 Agua Swim Team-MR      28.60      24.61        
 15 Patel, Saachi N      8 Agua Swim Team-MR      24.73      24.89        
 16 Safovich, Agnessa    6 Agua Swim Team-MR      25.59      26.37        
 17 Yogakumar, Ashwini   8 WAC-MR                 30.00      26.92        
 18 Deng, Serena         8 Kraken-MR              25.50      26.94        
 19 Perez, Miranda M     7 KB Makos-MR            25.40      27.65        
 20 Moane, Courtney      8 WAC-MR                 30.00      27.84        
 21 Feld, Emma F         6 NYCC-MR                31.99      29.31        
 22 Harrington, Maeve    8 WAC-MR                 32.85      29.34        
 23 Legret, Morgan       8 Agua Swim Team-MR      26.74      29.36        
 24 Olsen, Emily         8 WAC-MR                 30.00      29.61        
 25 Ward, Evelyn M       8 NYCC-MR                   NT      29.80        
 26 Ramos, Samantha      8 KB Makos-MR            29.66      30.31        
 27 Pagano, Bianca A     8 NYCC-MR                   NT      31.53        
 28 Quinones, Kaira V    7 KB Makos-MR            27.30      32.50        
 29 Frechette, Sandrin   6 NYCC-MR                   NT      35.46        
 30 Kennedy, Nikoletta   7 NYCC-MR                   NT      35.80        
 31 Abromavage, Reese    6 NYCC-MR                   NT      39.45        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garofolo, Brianna    8 SMC-MR                 44.48      43.68        
  2 Krevitt, Charlotte   8 Agua Swim Team-MR      39.81      44.27        
  3 Greenberg, Elana     8 Agua Swim Team-MR      50.38      44.54        
  4 Valdes-Rodriguez,    8 Agua Swim Team-MR      49.01      47.19        
  5 Johnson, Clare M     8 Agua Swim Team-MR         NT      48.70        
                  25.98       48.70 (22.72)                                        
  6 Brennan, Hope E      7 NYCC-MR                47.74      49.27        
  7 Nyquist, Hailey E    7 WAC-MR                 51.49      50.38        
  8 Hoffman, Taylor      8 SMC-MR                 50.00      50.43        
  9 Valdes, Olivia       8 WAC-MR                 55.45      50.90        
 10 Lombardo, Alison     8 SMC-MR                 59.00      51.60        
 11 Chan, Alina M        8 KB Makos-MR            50.66      52.04        
 12 Butler, Amelia K     8 NYCC-MR                   NT      53.43        
 13 May, Kailen          8 SMC-MR                 53.67      53.92        
 14 Sadowski, Maura      6 WAC-MR               1:00.00      55.75        
           321:06:40.00           55.75 ( )                                        
 15 Ketchatcham, Sarah   8 Mil-MR                 49.46      56.04        
 16 Manning, Tara        8 WAC-MR               1:00.00      58.62        
 17 Atassi, Emily        7 WAC-MR               1:00.00    1:01.67        
 18 Ramos, Samantha      8 KB Makos-MR          1:07.79    1:01.69        
 19 Legret, Morgan       8 Agua Swim Team-MR      55.88    1:02.08        
 20 Moane, Courtney      8 WAC-MR               1:00.00    1:02.99        
 21 Quinones, Kaira V    7 KB Makos-MR          1:12.73    1:03.39        
               41:40.00         1:03.39 ( )                                        
 22 Perez, Miranda M     7 KB Makos-MR          1:02.81    1:04.42        
 23 Pagano, Bianca A     8 NYCC-MR                   NT    1:09.35        
 24 Onesto, Nicolette    7 WAC-MR               1:00.00    1:16.42        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G    8 Agua Swim Team-MR      22.10      21.84        
  2 Rubenzahl, Rachel    8 Agua Swim Team-MR      23.81      22.69        
  3 McGowan, Sofia M     8 Agua Swim Team-MR      26.04      24.87        
  4 DuFord, Oliva P      8 Agua Swim Team-MR      26.25      24.99        
  5 Brennan, Hope E      7 NYCC-MR                32.77      25.66        
  6 Hedvat, Alexis S     8 Agua Swim Team-MR      26.39      25.81        
  7 Reynoso, Jennifer    7 Agua Swim Team-MR      26.82      26.20        
  8 Garofolo, Brianna    8 SMC-MR                 23.86      26.28        
  9 Safovich, Agnessa    6 Agua Swim Team-MR      29.02      26.42        
 10 Patel, Saachi N      8 Agua Swim Team-MR      26.79      26.46        
 11 May, Kailen          8 SMC-MR                 26.82      27.90        
 12 Moon, Zoe S          8 Agua Swim Team-MR      26.01      27.97        
 13 Hoffman, Taylor      8 SMC-MR                 24.00      28.14        
 14 Raboy, Ghelila       8 Agua Swim Team-MR      30.49      28.16        
 15 Valdes, Olivia       8 WAC-MR                 30.34      28.53        
 16 Ng, Chloe N          8 Agua Swim Team-MR         NT      28.63        
 17 Moane, Courtney      8 WAC-MR                 30.00      28.90        
 18 Pennington, Caroli   7 Agua Swim Team-MR      32.82      29.81        
 19 Butler, Amelia K     8 NYCC-MR                41.68      30.52        
 20 Legret, Morgan       8 Agua Swim Team-MR      33.02      31.06        
 21 Manning, Tara        8 WAC-MR                 30.00      32.35        
 22 Lombardo, Alison     8 SMC-MR                 26.00      33.14        
 23 Nyquist, Hailey E    7 WAC-MR                 30.00      34.71        
 24 Chan, Alina M        8 KB Makos-MR            33.44      35.87        
 25 Perez, Miranda M     7 KB Makos-MR            33.56      37.88        
 26 Onesto, Nicolette    7 WAC-MR                 30.00      38.87        
 -- Atassi, Emily        7 WAC-MR                 30.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Sadowski, Maura      6 WAC-MR                 30.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Pagano, Bianca A     8 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Feld, Emma F         6 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Hope E      7 NYCC-MR                55.18      58.70        
  2 Moane, Courtney      8 WAC-MR               1:00.00      59.60        
  3 Pennington, Caroli   7 Agua Swim Team-MR    1:07.99    1:00.91        
  4 Legret, Morgan       8 Agua Swim Team-MR    1:10.74    1:06.12        
  5 Harrington, Maeve    8 WAC-MR               1:20.18    1:14.34        
           328:03:20.00         1:14.34 ( )                                        
  6 Olsen, Emily         8 WAC-MR               1:00.00    1:15.89        
  7 Chan, Alina M        8 KB Makos-MR          1:15.01    1:18.81        
  8 Feld, Emma F         6 NYCC-MR                   NT    1:19.61        
               30:00.00         1:19.61 ( )                                        
  9 Perez, Miranda M     7 KB Makos-MR          1:10.00    1:20.58        
 10 Pagano, Bianca A     8 NYCC-MR                   NT    1:35.26        
 -- Yogakumar, Ashwini   8 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rubenzahl, Rachel    8 Agua Swim Team-MR      18.00      17.77        
  2 Garofolo, Brianna    8 SMC-MR                 17.72      18.90        
  3 Moon, Zoe S          8 Agua Swim Team-MR      20.83      21.00        
  4 Valdes, Olivia       8 WAC-MR                 23.34      21.08        
  5 Raboy, Ghelila       8 Agua Swim Team-MR      24.35      21.68        
  6 McGowan, Sofia M     8 Agua Swim Team-MR      22.16      22.01        
  7 Ng, Chloe N          8 Agua Swim Team-MR      26.01      22.17        
  8 Valdes-Rodriguez,    8 Agua Swim Team-MR      26.25      23.21        
  9 Safovich, Agnessa    6 Agua Swim Team-MR      24.14      23.49        
 10 Nyquist, Hailey E    7 WAC-MR                 28.56      23.75        
 11 Patel, Saachi N      8 Agua Swim Team-MR      26.91      24.23        
 12 Hedvat, Alexis S     8 Agua Swim Team-MR      27.97      24.49        
 13 Reynoso, Jennifer    7 Agua Swim Team-MR      27.11      25.13        
 14 Butler, Amelia K     8 NYCC-MR                31.21      25.14        
 15 Johnson, Clare M     8 Agua Swim Team-MR      26.41      25.28        
 16 DuFord, Oliva P      8 Agua Swim Team-MR      27.65      25.49        
 17 Lombardo, Alison     8 SMC-MR                 25.00      25.65        
 18 Ketchatcham, Sarah   8 Mil-MR                    NT      25.69        
 19 Manning, Tara        8 WAC-MR                 30.00      25.91        
 19 Hoffman, Taylor      8 SMC-MR                 23.00      25.91        
 21 May, Kailen          8 SMC-MR                 29.59      28.67        
 22 Sadowski, Maura      6 WAC-MR                 30.00      28.72        
 23 Pennington, Caroli   7 Agua Swim Team-MR      30.84      29.79        
 24 Onesto, Nicolette    7 WAC-MR                 30.00      32.09        
 25 Moane, Courtney      8 WAC-MR                 30.00      32.93        
 -- Feld, Emma F         6 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Atassi, Emily        7 WAC-MR                 30.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Pagano, Bianca A     8 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Krevitt, Charlotte   8 Agua Swim Team-MR      40.58      37.39        
  2 Rubenzahl, Rachel    8 Agua Swim Team-MR      42.33      40.06        
  3 Moon, Zoe S          8 Agua Swim Team-MR      50.73      44.21        
  4 Greenberg, Elana     8 Agua Swim Team-MR      49.69      46.84        
  5 Raboy, Ghelila       8 Agua Swim Team-MR      57.82      51.68        
  6 Safovich, Agnessa    6 Agua Swim Team-MR      56.83      51.72        
  7 Ng, Chloe N          8 Agua Swim Team-MR      55.77      52.76        
  8 Brennan, Hope E      7 NYCC-MR                49.60      53.52        
  9 Nyquist, Hailey E    7 WAC-MR               1:05.94      58.14        
 10 Yogakumar, Ashwini   8 WAC-MR               1:00.00    1:01.89        
 11 Moane, Courtney      8 WAC-MR               1:00.00    1:08.12        
 12 Butler, Amelia K     8 NYCC-MR                   NT    1:19.78        
 13 Olsen, Emily         8 WAC-MR               1:00.00    1:22.26        
 14 Chan, Alina M        8 KB Makos-MR          1:10.00    1:34.76        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G    8 Agua Swim Team-MR    1:25.41    1:24.94        
                  38.54     1:24.94 (46.40)                                        
  2 Rubenzahl, Rachel    8 Agua Swim Team-MR    1:28.91    1:31.36        
                  40.72     1:31.36 (50.64)                                        
  3 Krevitt, Charlotte   8 Agua Swim Team-MR    1:39.52    1:31.72        
                  41.64     1:31.72 (50.08)                                        
  4 Greenberg, Elana     8 Agua Swim Team-MR    1:39.09    1:34.14        
                  42.40     1:34.14 (51.74)                                        
  5 Moon, Zoe S          8 Agua Swim Team-MR         NT    1:40.86        
                  46.09     1:40.86 (54.77)                                        
  6 McGowan, Sofia M     8 Agua Swim Team-MR    1:52.99    1:41.85        
                  48.88     1:41.85 (52.97)                                        
  7 Reynoso, Jennifer    7 Agua Swim Team-MR    1:50.22    1:42.29        
                  49.44     1:42.29 (52.85)                                        
  8 Brennan, Hope E      7 NYCC-MR              1:56.50    1:46.14        
                  47.47     1:46.14 (58.67)                                        
  9 Safovich, Agnessa    6 Agua Swim Team-MR    1:54.18    1:55.14        
                  51.88   1:55.14 (1:03.26)                                        
 10 Ketchatcham, Sarah   8 Mil-MR                    NT    1:58.00        
                  52.90   1:58.00 (1:05.10)                                        
 11 Chan, Alina M        8 KB Makos-MR          1:50.00    2:10.05        
                  59.58   2:10.05 (1:10.47)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:09.07    1:05.35        
     1) Krevitt, Charlotte 8            2) Greenberg, Elana 8             
     3) Rubenzahl, Rachel G 8           4) Gormley, Isabel G 8            
                  33.82     1:05.35 (31.53)                                        
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'      1:24.20    1:14.39        
     1) Reynoso, Jennifer 7             2) Valdes-Rodriguez, Linda R 8    
     3) Raboy, Ghelila 8                4) Safovich, Agnessa 6            
                  35.81     1:14.39 (38.58)                                        
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'      1:17.87    1:14.78        
     1) McGowan, Sofia M 8              2) Hedvat, Alexis S 8             
     3) Ng, Chloe N 8                   4) Moon, Zoe S 8                  
                  37.56     1:14.78 (37.22)                                        
  4 Wagner Aquatic Club-MR  'A'                 1:40.00    1:18.50        
     1) Harrington, Maeve 8             2) Moane, Courtney 8              
     3) Nyquist, Hailey E 7             4) Olsen, Emily 8                 
                  46.34     1:18.50 (32.16)                                        
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'D'           NT    1:22.41        
     1) DuFord, Oliva P 8               2) Johnson, Clare M 8             
     3) Patel, Saachi N 8               4) Pennington, Caroline 7         
  6 New York City Aquatic Club-MR  'A'          1:45.00    1:25.64        
     1) Brennan, Hope E 7               2) Butler, Amelia K 8             
     3) Pagano, Bianca A 8              4) Feld, Emma F 6                 
                  45.42     1:25.64 (40.22)                                        
  7 Kips Bay Makos-MR  'A'                      1:32.51    1:34.55        
     1) Perez, Miranda M 7              2) Quinones, Kaira V 7            
     3) Ramos, Samantha 8               4) Chan, Alina M 8                
                  46.44     1:34.55 (48.11)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:17.06    1:15.05        
     1) Krevitt, Charlotte 8            2) Gormley, Isabel G 8            
     3) Rubenzahl, Rachel G 8           4) Greenberg, Elana 8             
                1:15.05         1:15.05 ( )                                        
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'      1:28.81    1:24.80        
     1) Hedvat, Alexis S 8              2) DuFord, Oliva P 8              
     3) Moon, Zoe S 8                   4) McGowan, Sofia M 8             
                1:00.98     1:24.80 (23.82)                                        
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'      1:35.21    1:33.25        
     1) Legret, Morgan 8                2) Patel, Saachi N 8              
     3) Safovich, Agnessa 6             4) Ng, Chloe N 8                  
                  52.59     1:33.25 (40.66)                                        
  4 Wagner Aquatic Club-MR  'A'                 1:55.00    1:40.17        
                1:40.17         1:40.17 ( )                                        
  5 Kips Bay Makos-MR  'A'                      1:58.06    2:10.27        
     1) Quinones, Kaira V 7             2) Perez, Miranda M 7             
     3) Chan, Alina M 8                 4) Ramos, Samantha 8              
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gustinis, Gracie E  10 SMST-CT                28.67      28.93        
  2 Flagiello, Olivia   10 WAC-MR                 30.20      30.61        
  3 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR                32.84      31.67        
  4 Xu, Grace           10 Agua Swim Team-MR      38.44      31.70        
  5 Flagiello, Mia      10 WAC-MR                 30.80      32.04        
  6 Yienger, Maya S     10 Agua Swim Team-MR      33.21      32.32        
  7 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR      32.69      32.79        
  8 Pena, Desiree       10 Agua Swim Team-MR      33.33      32.84        
  9 Kuo, Victoria F     10 Agua Swim Team-MR      35.28      33.84        
 10 Nyquist, Hannah M    9 WAC-MR                 34.74      34.48        
 11 Ionescu, Frederika  10 Agua Swim Team-MR      37.44      35.02        
 12 Lilian, Sarah       10 SMC-MR                 34.89      35.61        
 13 Ting, Oliva         10 Agua Swim Team-MR      36.97      35.65        
 14 Johnson, Carmen C   10 KB Makos-MR            37.58      35.69        
 15 Rodriguez, Patrici  10 KB Makos-MR            34.69      35.96        
 16 Callaghan, Alexa    10 WAC-MR                 35.66      36.00        
 17 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR      36.97      36.36        
 18 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                37.09      36.55        
 19 Bridgman, Kathleen  10 WAC-MR                 38.09      36.74        
 20 Gullickson, Kriste   9 WAC-MR                 39.26      37.00        
 21 Abbas, Rewan        10 WAC-MR                 38.37      37.72        
 22 Shashaty, Kasey      9 WAC-MR                 39.78      38.24        
 23 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR      38.44      38.38        
 24 Rinaldi, Emily K     9 WAC-MR                 42.84      39.26        
 25 Ioffe, Julia        10 Shy-Mr-MR              44.82      39.28        
 26 Bolster, Nora F     10 Agua Swim Team-MR      40.54      39.76        
 27 Machkouri, Sofia J   9 Agua Swim Team-MR      43.21      40.07        
 28 Van Tassell, Victo  10 WAC-MR                 41.44      40.45        
 29 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR      43.15      40.46        
 30 Corridon, Delia E    9 Agua Swim Team-MR      40.49      40.59        
 31 Wolter, Erin         9 SMC-MR                 39.72      41.76        
 32 Martin, Taylor N    10 KB Makos-MR            41.39      42.23        
 33 Caban, Isabelle      9 KB Makos-MR            42.71      42.33        
 34 Shea, Natalie P      9 NYCC-MR                44.18      42.88        
 35 Pestcoe, Leandre B   9 Agua Swim Team-MR      42.64      43.03        
 36 Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR      42.98      43.09        
 37 Kosack, Daria        9 Shy-Mr-MR              45.93      44.11        
 38 Putnam, Rebecca      9 SMC-MR                 39.27      44.50        
 39 Blaustein, Alana    10 SMC-MR                 44.47      44.90        
 40 Murphy, Mikiyah      9 WAC-MR                 53.83      48.43        
 41 Lieberman, Martha    9 Kraken-MR              46.50    1:06.31        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gustinis, Gracie E  10 SMST-CT              1:03.56    1:03.85        
                  31.02     1:03.85 (32.83)                                        
  2 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR    1:08.40    1:06.28        
                  31.48     1:06.28 (34.80)                                        
  3 Weissman, Emily T   10 Agua Swim Team-MR    1:07.52    1:06.85        
                  32.43     1:06.85 (34.42)                                        
  4 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR              1:09.26    1:08.13        
                  32.31     1:08.13 (35.82)                                        
  5 Flagiello, Olivia   10 WAC-MR               1:13.63    1:10.41        
                  34.80     1:10.41 (35.61)                                        
  6 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR    1:11.52    1:10.55        
                  33.69     1:10.55 (36.86)                                        
  7 Xu, Grace           10 Agua Swim Team-MR    1:19.06    1:12.29        
                  33.67     1:12.29 (38.62)                                        
  8 Flagiello, Mia      10 WAC-MR               1:14.02    1:12.76        
                  35.59     1:12.76 (37.17)                                        
  9 Pena, Desiree       10 Agua Swim Team-MR    1:14.01    1:15.11        
                  34.96     1:15.11 (40.15)                                        
 10 Yienger, Maya S     10 Agua Swim Team-MR    1:14.38    1:16.08        
                  35.08     1:16.08 (41.00)                                        
 11 Gonzalez, Angelina  10 Shy-Mr-MR            1:24.98    1:16.24        
                  36.91     1:16.24 (39.33)                                        
 12 Nyquist, Hannah M    9 WAC-MR               1:18.80    1:16.25        
                  36.57     1:16.25 (39.68)                                        
 13 Kuo, Victoria F     10 Agua Swim Team-MR    1:16.19    1:16.38        
                  36.50     1:16.38 (39.88)                                        
 14 Callaghan, Alexa    10 WAC-MR               1:22.69    1:18.92        
                  38.40     1:18.92 (40.52)                                        
 15 Ting, Oliva         10 Agua Swim Team-MR    1:19.80    1:19.71        
                  38.17     1:19.71 (41.54)                                        
 16 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR              1:21.39    1:20.71        
                  38.02     1:20.71 (42.69)                                        
 17 Rosenthal, Molly     9 SMC-MR               1:23.77    1:21.88        
                  38.93     1:21.88 (42.95)                                        
 18 Lugo, Sofia         10 Mil-MR                    NT    1:23.43        
                  39.12     1:23.43 (44.31)                                        
 19 Gullickson, Kriste   9 WAC-MR               1:25.20    1:23.98        
                  40.22     1:23.98 (43.76)                                        
 20 Rodriguez, Patrici  10 KB Makos-MR          1:22.37    1:24.40        
                  39.79     1:24.40 (44.61)                                        
 21 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR    1:23.82    1:25.02        
                  39.35     1:25.02 (45.67)                                        
 22 Shashaty, Kasey      9 WAC-MR               1:27.71    1:25.11        
                  40.07     1:25.11 (45.04)                                        
 23 Christie, Ryann     10 WAC-MR               1:22.17    1:25.44        
                  40.98     1:25.44 (44.46)                                        
 24 Ioffe, Julia        10 Shy-Mr-MR            1:35.45    1:26.58        
                  40.15     1:26.58 (46.43)                                        
 25 Sargent, Caroline   10 SMST-CT              1:30.19    1:27.68        
                  41.88     1:27.68 (45.80)                                        
 26 Machkouri, Sofia J   9 Agua Swim Team-MR    1:59.22    1:28.44        
                  39.77     1:28.44 (48.67)                                        
 27 Wolter, Erin         9 SMC-MR               1:33.07    1:28.79        
                  42.38     1:28.79 (46.41)                                        
 28 Bolster, Nora F     10 Agua Swim Team-MR    1:29.60    1:29.98        
                  41.66     1:29.98 (48.32)                                        
 29 Corridon, Delia E    9 Agua Swim Team-MR    1:30.12    1:30.53        
 30 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR    1:32.19    1:31.10        
                  40.01     1:31.10 (51.09)                                        
 31 Abbas, Rewan        10 WAC-MR               1:33.60    1:31.30        
                  42.17     1:31.30 (49.13)                                        
 32 Rinaldi, Emily K     9 WAC-MR               1:39.16    1:31.49        
                  43.63     1:31.49 (47.86)                                        
 33 Van Tassell, Victo  10 WAC-MR               1:28.97    1:32.36        
                  42.79     1:32.36 (49.57)                                        
 34 Discala, Kayleigh    9 WAC-MR               1:30.00    1:35.38        
                  43.16     1:35.38 (52.22)                                        
 35 Sternkopf, Kathlee   9 SMC-MR               1:30.87    1:35.98        
                  44.42     1:35.98 (51.56)                                        
 36 Jones, Charlotte H  10 NYCC-MR                   NT    1:37.65        
                  45.20     1:37.65 (52.45)                                        
 37 Brereton, Hailey    10 WAC-MR               1:33.58    1:38.41        
 38 Shea, Natalie P      9 NYCC-MR              1:33.80    1:38.78        
                  46.20     1:38.78 (52.58)                                        
 39 Kosack, Daria        9 Shy-Mr-MR            1:40.29    1:39.04        
                  46.89     1:39.04 (52.15)                                        
 40 Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR    1:40.74    1:39.47        
 41 Caban, Isabelle      9 KB Makos-MR          1:46.69    1:40.25        
                  45.36     1:40.25 (54.89)                                        
 42 Chernobelsky, Eliz  10 Shy-Mr-MR            1:40.87    1:42.46        
                  47.11     1:42.46 (55.35)                                        
 43 Blaustein, Alana    10 SMC-MR               1:52.00    1:42.47        
                  47.05     1:42.47 (55.42)                                        
 44 Boyd, Emma          10 WAC-MR               1:35.62    1:43.50        
                  48.49     1:43.50 (55.01)                                        
 45 Hornsby, Olivia J   10 NYCC-MR                   NT    1:45.90        
 46 Hourican, Megan      9 WAC-MR               1:41.13    1:47.39        
                  49.89     1:47.39 (57.50)                                        
 47 Driesen, Bella       9 SMC-MR               1:26.72    1:55.80        
                  52.56   1:55.80 (1:03.24)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gustinis, Gracie E  10 SMST-CT              2:16.00    2:18.24        
                  31.73     1:06.72 (34.99)     1:42.43 (35.71)     2:18.24 (35.81)
  2 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR    2:24.35    2:22.30        
                  31.74     1:07.63 (35.89)     1:45.30 (37.67)     2:22.30 (37.00)
  3 Weissman, Emily T   10 Agua Swim Team-MR    2:37.33    2:22.97        
                  33.09     1:09.26 (36.17)     1:46.90 (37.64)     2:22.97 (36.07)
  4 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR              2:33.06    2:28.29        
                  32.90     1:09.59 (36.69)     1:48.89 (39.30)     2:28.29 (39.40)
  5 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR    2:36.88    2:31.75        
                  34.16     1:12.23 (38.07)     1:52.37 (40.14)     2:31.75 (39.38)
  6 Pena, Desiree       10 Agua Swim Team-MR    2:49.74    2:45.73        
                  36.39     1:17.88 (41.49)     2:02.20 (44.32)     2:45.73 (43.53)
  7 Nyquist, Hannah M    9 WAC-MR               3:25.80    2:50.95        
                  40.00     1:25.45 (45.45)     2:11.19 (45.74)     2:50.95 (39.76)
  8 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR              3:00.87    2:51.36        
                  38.84     1:23.73 (44.89)     2:09.08 (45.35)     2:51.36 (42.28)
  9 Rodriguez, Patrici  10 KB Makos-MR          2:50.00    2:53.60        
                                1:22.23 ( )     2:09.02 (46.79)     2:53.60 (44.58)
 10 Sargent, Caroline   10 SMST-CT              3:06.17    3:01.13        
                  41.27     1:29.46 (48.19)     2:16.61 (47.15)     3:01.13 (44.52)
 11 Abbas, Rewan        10 WAC-MR               3:10.00    3:09.26        
                  41.59     1:29.92 (48.33)     2:19.85 (49.93)     3:09.26 (49.41)
 12 Johnson, Carmen C   10 KB Makos-MR          3:20.00    3:25.09        
                  43.81     1:35.43 (51.62)     2:31.73 (56.30)     3:25.09 (53.36)
 13 Martin, Taylor N    10 KB Makos-MR          3:10.00    3:32.26        
                  47.36     1:40.94 (53.58)     2:37.04 (56.10)     3:32.26 (55.22)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gustinis, Gracie E  10 SMST-CT                33.64      33.24        
  2 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR      35.80      35.22        
  3 Xu, Grace           10 Agua Swim Team-MR      43.38      35.29        
  4 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR                36.22      35.44        
  5 Flagiello, Mia      10 WAC-MR                 39.65      35.98        
  6 Flagiello, Olivia   10 WAC-MR                 38.08      36.06        
  7 Nyquist, Hannah M    9 WAC-MR                 40.88      37.92        
  8 Ting, Oliva         10 Agua Swim Team-MR      39.05      38.92        
  9 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                43.26      41.34        
 10 Rosenthal, Molly     9 SMC-MR                 43.10      42.14        
 11 Callaghan, Alexa    10 WAC-MR                 44.02      42.69        
 12 Blaustein, Alana    10 SMC-MR                 47.81      42.86        
 13 Lugo, Sofia         10 Mil-MR                 44.65      44.16        
 14 Sargent, Caroline   10 SMST-CT                44.87      44.27        
 15 Van Tassell, Victo  10 WAC-MR                 44.48      44.38        
 16 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR      44.85      44.68        
 17 Rodriguez, Patrici  10 KB Makos-MR            42.16      44.79        
 18 Shashaty, Kasey      9 WAC-MR                 50.79      44.94        
 19 Wolter, Erin         9 SMC-MR                 44.52      45.11        
 20 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR      49.10      45.79        
 21 Christie, Ryann     10 WAC-MR                 50.42      46.00        
 22 Gullickson, Kriste   9 WAC-MR                 47.72      46.11        
 23 Abbas, Rewan        10 WAC-MR                 47.76      46.12        
 24 Corridon, Delia E    9 Agua Swim Team-MR      48.51      46.17        
 25 Machkouri, Sofia J   9 Agua Swim Team-MR      52.78      46.65        
 26 Gonzalez, Angelina  10 Shy-Mr-MR              51.54      47.91        
 27 Rinaldi, Emily K     9 WAC-MR                 49.08      47.96        
 28 Caban, Isabelle      9 KB Makos-MR            50.62      48.20        
 29 Sternkopf, Kathlee   9 SMC-MR                 49.00      48.42        
 30 Kosack, Daria        9 Shy-Mr-MR              56.91      49.10        
 31 Hornsby, Olivia J   10 NYCC-MR                   NT      49.42        
 32 Brereton, Hailey    10 WAC-MR                 52.64      49.43        
 33 Shea, Natalie P      9 NYCC-MR                48.09      49.84        
 34 Dugggan, Faith O     9 Mil-MR                 43.68      49.91        
 35 Discala, Kayleigh    9 WAC-MR                 48.00      49.93        
 36 Ioffe, Julia        10 Shy-Mr-MR              55.86      50.50        
 37 Jones, Charlotte H  10 NYCC-MR                   NT      51.15        
 38 Hourican, Megan      9 WAC-MR               1:00.00      52.90        
 39 Boyd, Emma          10 WAC-MR                 56.94      52.97        
 40 Martin, Taylor N    10 KB Makos-MR            50.19      54.72        
 41 Driesen, Bella       9 SMC-MR                 56.18      58.52        
 42 Siegal, Daniela J    9 Agua Swim Team-MR         NT      58.66        
 43 Chernobelsky, Eliz  10 Shy-Mr-MR              58.08      59.72        
 -- Yienger, Maya S     10 Agua Swim Team-MR      38.86         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gustinis, Gracie E  10 SMST-CT              1:11.97    1:11.06        
                  34.83     1:11.06 (36.23)                                        
  2 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR              1:15.71    1:13.91        
                  36.04     1:13.91 (37.87)                                        
  3 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR    1:15.77    1:14.91        
                  36.45     1:14.91 (38.46)                                        
  4 Flagiello, Mia      10 WAC-MR               1:20.00    1:17.67        
                  38.40     1:17.67 (39.27)                                        
  5 Flagiello, Olivia   10 WAC-MR               1:22.00    1:21.83        
                  39.91     1:21.83 (41.92)                                        
  6 Ting, Oliva         10 Agua Swim Team-MR    1:28.18    1:23.54        
                  39.96     1:23.54 (43.58)                                        
  7 Nyquist, Hannah M    9 WAC-MR               1:30.12    1:24.39        
                  40.39     1:24.39 (44.00)                                        
  8 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR              1:33.37    1:30.28        
                  43.77     1:30.28 (46.51)                                        
  9 Rodriguez, Patrici  10 KB Makos-MR          1:26.00    1:30.83        
                  43.76     1:30.83 (47.07)                                        
 10 Ionescu, Frederika  10 Agua Swim Team-MR    1:30.72    1:31.28        
                  44.67     1:31.28 (46.61)                                        
 11 Lilian, Sarah       10 SMC-MR               1:34.37    1:31.88        
                  46.59     1:31.88 (45.29)                                        
 12 Callaghan, Alexa    10 WAC-MR               1:38.31    1:33.27        
                  45.59     1:33.27 (47.68)                                        
 13 Shashaty, Kasey      9 WAC-MR               1:44.61    1:33.34        
                  45.21     1:33.34 (48.13)                                        
 14 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR    1:35.10    1:34.52        
                  45.32     1:34.52 (49.20)                                        
 15 Corridon, Delia E    9 Agua Swim Team-MR    1:39.77    1:34.77        
                  45.86     1:34.77 (48.91)                                        
 16 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR    1:37.74    1:35.43        
                  46.05     1:35.43 (49.38)                                        
 17 Wolter, Erin         9 SMC-MR               1:36.64    1:35.73        
                  46.18     1:35.73 (49.55)                                        
 18 Sargent, Caroline   10 SMST-CT              1:35.01    1:36.81        
                  47.69     1:36.81 (49.12)                                        
 19 Gullickson, Kriste   9 WAC-MR               1:40.00    1:37.13        
                  48.53     1:37.13 (48.60)                                        
 20 Van Tassell, Victo  10 WAC-MR               1:35.71    1:38.84        
                  47.68     1:38.84 (51.16)                                        
 21 Bolster, Nora F     10 Agua Swim Team-MR    1:41.33    1:39.67        
                  48.16     1:39.67 (51.51)                                        
 22 Putnam, Rebecca      9 SMC-MR               1:42.82    1:41.07        
                  48.40     1:41.07 (52.67)                                        
 23 Abbas, Rewan        10 WAC-MR               1:44.14    1:43.20        
                  50.31     1:43.20 (52.89)                                        
 24 Christie, Ryann     10 WAC-MR               1:32.00    1:43.38        
                  49.59     1:43.38 (53.79)                                        
 25 Johnson, Carmen C   10 KB Makos-MR          1:35.00    1:43.65        
                  49.40     1:43.65 (54.25)                                        
 26 Caban, Isabelle      9 KB Makos-MR          1:57.00    1:45.91        
                  49.43     1:45.91 (56.48)                                        
 27 Rinaldi, Emily K     9 WAC-MR               1:52.83    1:48.12        
                  51.45     1:48.12 (56.67)                                        
 28 Conoway, Leila       9 WAC-MR               2:00.00    1:48.21        
                  53.36     1:48.21 (54.85)                                        
 29 Martin, Taylor N    10 KB Makos-MR          1:42.00    1:51.94        
                  54.17     1:51.94 (57.77)                                        
 30 Shea, Natalie P      9 NYCC-MR                   NT    1:57.31        
                  56.78   1:57.31 (1:00.53)                                        
 31 Murphy, Mikiyah      9 WAC-MR               2:00.00    2:24.68        
                1:12.75   2:24.68 (1:11.93)                                        
 -- Lieberman, Martha    9 Kraken-MR            1:40.00         DQ        
      Did not finish on back
                1:02.29        DQ (1:05.56)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flagiello, Mia      10 WAC-MR                 38.50      39.86        
  2 Weissman, Emily T   10 Agua Swim Team-MR      40.00      40.63        
  3 Flagiello, Olivia   10 WAC-MR                 39.50      41.17        
  4 Xu, Grace           10 Agua Swim Team-MR      47.63      43.58        
  5 Kuo, Victoria F     10 Agua Swim Team-MR      46.72      44.20        
  6 Dugggan, Faith O     9 Mil-MR                 49.36      44.61        
  7 Abbas, Rewan        10 WAC-MR                 46.92      45.67        
  8 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR      49.49      46.01        
  9 Shashaty, Kasey      9 WAC-MR                 46.92      46.06        
 10 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                48.46      46.75        
 11 Callaghan, Alexa    10 WAC-MR                 47.46      47.03        
 12 Ioffe, Julia        10 Shy-Mr-MR            1:00.56      47.41        
 13 Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR      53.01      48.36        
 14 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR      48.24      48.91        
 15 Nyquist, Hannah M    9 WAC-MR                 50.82      49.15        
 16 Caban, Isabelle      9 KB Makos-MR            53.41      49.81        
 17 Bolster, Nora F     10 Agua Swim Team-MR      51.72      49.90        
 18 Putnam, Rebecca      9 SMC-MR                 51.41      51.23        
 19 Rinaldi, Emily K     9 WAC-MR                 53.41      51.53        
 20 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR      51.20      52.12        
 21 Gullickson, Kriste   9 WAC-MR                 52.09      52.55        
 22 Christie, Ryann     10 WAC-MR                 55.44      52.95        
 23 Bridgman, Kathleen  10 WAC-MR                 52.34      52.98        
 24 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR      55.62      53.23        
 25 Sargent, Caroline   10 SMST-CT                50.58      53.52        
 26 Martin, Taylor N    10 KB Makos-MR               NT      54.04        
 27 Van Tassell, Victo  10 WAC-MR                 53.60      54.25        
 28 Blaustein, Alana    10 SMC-MR                 53.78      56.33        
 29 Machkouri, Sofia J   9 Agua Swim Team-MR    1:03.39      56.72        
 30 Wolter, Erin         9 SMC-MR                 54.33      57.48        
 31 Kosack, Daria        9 Shy-Mr-MR            1:01.87      58.00        
 32 Conoway, Leila       9 WAC-MR               1:06.20    1:01.77        
 33 Pestcoe, Leandre B   9 Agua Swim Team-MR    1:03.73    1:03.13        
 34 Lieberman, Martha    9 Kraken-MR                 NT    1:03.60        
 -- Murphy, Mikiyah      9 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Shea, Natalie P      9 NYCC-MR                   NT         DQ        
 -- Siegal, Daniela J    9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flagiello, Mia      10 WAC-MR               1:32.94    1:27.82        
                  41.48     1:27.82 (46.34)                                        
  2 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR              1:31.23    1:28.16        
                  43.03     1:28.16 (45.13)                                        
  3 Weissman, Emily T   10 Agua Swim Team-MR    1:35.63    1:28.23        
                  43.47     1:28.23 (44.76)                                        
  4 Flagiello, Olivia   10 WAC-MR               1:32.60    1:29.64        
                  43.01     1:29.64 (46.63)                                        
  5 Kuo, Victoria F     10 Agua Swim Team-MR    1:38.35    1:36.83        
                  45.98     1:36.83 (50.85)                                        
  6 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR              1:48.42    1:39.71        
                  47.18     1:39.71 (52.53)                                        
  7 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR    1:44.56    1:40.15        
  8 Shashaty, Kasey      9 WAC-MR               1:39.42    1:41.21        
                  46.84     1:41.21 (54.37)                                        
  9 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR    1:41.77    1:42.15        
                  48.77     1:42.15 (53.38)                                        
 10 Abbas, Rewan        10 WAC-MR               1:38.44    1:42.65        
                  50.26     1:42.65 (52.39)                                        
 11 Rosenthal, Molly     9 SMC-MR               1:48.19    1:44.45        
                  49.34     1:44.45 (55.11)                                        
 12 Nyquist, Hannah M    9 WAC-MR               1:52.60    1:46.03        
                  49.75     1:46.03 (56.28)                                        
 13 Callaghan, Alexa    10 WAC-MR               1:45.24    1:46.32        
                  50.24     1:46.32 (56.08)                                        
 14 Caban, Isabelle      9 KB Makos-MR          1:55.00    1:47.97        
                  52.53     1:47.97 (55.44)                                        
 15 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR    1:53.54    1:48.74        
                  54.03     1:48.74 (54.71)                                        
 16 Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR    2:03.70    1:50.53        
                  52.64     1:50.53 (57.89)                                        
 17 Bolster, Nora F     10 Agua Swim Team-MR    1:49.93    1:50.69        
                  53.09     1:50.69 (57.60)                                        
 18 Rinaldi, Emily K     9 WAC-MR               1:54.27    1:51.46        
                  53.76     1:51.46 (57.70)                                        
 19 Sargent, Caroline   10 SMST-CT              1:49.85    1:52.49        
                  54.27     1:52.49 (58.22)                                        
 20 Brereton, Hailey    10 WAC-MR               1:54.39    1:52.58        
                  53.58     1:52.58 (59.00)                                        
 21 Christie, Ryann     10 WAC-MR               1:55.37    1:53.44        
                  55.24     1:53.44 (58.20)                                        
 22 Gullickson, Kriste   9 WAC-MR               1:56.83    1:55.07        
                  57.89     1:55.07 (57.18)                                        
 23 Van Tassell, Victo  10 WAC-MR               2:01.02    1:57.24        
                  54.91   1:57.24 (1:02.33)                                        
 24 Martin, Taylor N    10 KB Makos-MR          1:45.00    1:58.07        
                  54.12   1:58.07 (1:03.95)                                        
 25 Blaustein, Alana    10 SMC-MR               2:00.93    1:59.52        
                  56.99   1:59.52 (1:02.53)                                        
 26 Driesen, Bella       9 SMC-MR               2:27.00    2:02.28        
                  58.92   2:02.28 (1:03.36)                                        
 27 Boyd, Emma          10 WAC-MR               2:05.36    2:03.01        
                1:00.34   2:03.01 (1:02.67)                                        
 28 Hourican, Megan      9 WAC-MR               2:00.00    2:16.45        
                1:03.64   2:16.45 (1:12.81)                                        
 -- Sternkopf, Kathlee   9 SMC-MR               2:13.50         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  56.37        DQ (1:03.31)                                        
 -- Shea, Natalie P      9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:14.16        DQ (1:17.12)                                        
 -- Discala, Kayleigh    9 WAC-MR               1:50.00         DQ        
      Downward butterfly kick
                  56.79        DQ (1:07.44)                                        
 -- Jones, Charlotte H  10 NYCC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:07.51        DQ (1:07.24)                                        
 -- Hornsby, Olivia J   10 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:13.35        DQ (1:18.42)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gustinis, Gracie E  10 SMST-CT                31.79      32.11        
  2 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR                35.24      34.05        
  3 Xu, Grace           10 Agua Swim Team-MR      42.18      34.58        
  4 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR      35.03      34.95        
  5 Weissman, Emily T   10 Agua Swim Team-MR      38.27      35.51        
  6 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR      34.58      35.74        
  7 Flagiello, Mia      10 WAC-MR                 33.50      35.89        
  8 Flagiello, Olivia   10 WAC-MR                 32.80      35.96        
  9 Lilian, Sarah       10 SMC-MR                 38.17      37.36        
 10 Callaghan, Alexa    10 WAC-MR                 40.99      37.68        
 11 Ting, Oliva         10 Agua Swim Team-MR      43.38      40.69        
 12 Pena, Desiree       10 Agua Swim Team-MR      41.40      41.07        
 13 Corridon, Delia E    9 Agua Swim Team-MR      51.43      42.97        
 14 Kuo, Victoria F     10 Agua Swim Team-MR      42.27      43.01        
 15 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR      48.16      43.50        
 16 Yienger, Maya S     10 Agua Swim Team-MR      41.28      43.62        
 17 Shashaty, Kasey      9 WAC-MR                 45.44      43.95        
 18 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR      45.57      44.15        
 19 Gullickson, Kriste   9 WAC-MR                 49.16      44.83        
 20 Johnson, Carmen C   10 KB Makos-MR               NT      44.84        
 21 Wolter, Erin         9 SMC-MR                 45.70      45.50        
 22 Rodriguez, Patrici  10 KB Makos-MR            38.00      45.65        
 23 Van Tassell, Victo  10 WAC-MR                    NT      45.75        
 24 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR      49.36      46.02        
 25 Blaustein, Alana    10 SMC-MR                 47.00      46.45        
 26 Bridgman, Kathleen  10 WAC-MR                 49.46      46.74        
 27 Ioffe, Julia        10 Shy-Mr-MR              50.54      47.10        
 28 Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR      50.33      48.38        
 29 Sargent, Caroline   10 SMST-CT                45.59      48.54        
 30 Machkouri, Sofia J   9 Agua Swim Team-MR         NT      49.00        
 31 Putnam, Rebecca      9 SMC-MR                 54.36      50.18        
 32 Rinaldi, Emily K     9 WAC-MR                 51.39      50.38        
 33 Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR      47.60      50.60        
 34 Kosack, Daria        9 Shy-Mr-MR              50.08      51.95        
 35 Conoway, Leila       9 WAC-MR               1:07.67      55.28        
 36 Shea, Natalie P      9 NYCC-MR                58.79      55.94        
 37 Pestcoe, Leandre B   9 Agua Swim Team-MR      56.61      59.50        
 38 Siegal, Daniela J    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:00.35        
 -- Murphy, Mikiyah      9 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ionescu, Frederika  10 Agua Swim Team-MR      44.07         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Christie, Ryann     10 WAC-MR                 58.16         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gustinis, Gracie E  10 SMST-CT              1:13.27    1:13.87        
                  34.28     1:13.87 (39.59)                                        
  2 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR    1:17.23    1:21.45        
                  36.68     1:21.45 (44.77)                                        
  3 Callaghan, Alexa    10 WAC-MR               1:36.86    1:30.06        
                  40.55     1:30.06 (49.51)                                        
  4 Pena, Desiree       10 Agua Swim Team-MR    1:40.11    1:38.19        
                  43.63     1:38.19 (54.56)                                        
  5 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR    1:59.02    1:41.30        
                  44.32     1:41.30 (56.98)                                        
  6 Wolter, Erin         9 SMC-MR               1:49.26    1:42.02        
                  46.46     1:42.02 (55.56)                                        
  7 Rodriguez, Patrici  10 KB Makos-MR          1:30.00    1:55.30        
                  50.54   1:55.30 (1:04.76)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gustinis, Gracie E  10 SMST-CT              1:17.35    1:12.23        
                  33.68     1:12.23 (38.55)                                        
  2 Weissman, Emily T   10 Agua Swim Team-MR    1:15.88    1:14.76        
                  34.69     1:14.76 (40.07)                                        
  3 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR    1:16.77    1:15.70        
                  35.92     1:15.70 (39.78)                                        
  4 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR              1:18.94    1:17.25        
                  36.16     1:17.25 (41.09)                                        
  5 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR    1:22.36    1:18.52        
                  35.28     1:18.52 (43.24)                                        
  6 Xu, Grace           10 Agua Swim Team-MR    1:33.21    1:19.22        
                  35.65     1:19.22 (43.57)                                        
  7 Flagiello, Olivia   10 WAC-MR               1:30.00    1:19.28        
                  37.16     1:19.28 (42.12)                                        
  8 Flagiello, Mia      10 WAC-MR               1:30.00    1:19.50        
                  37.31     1:19.50 (42.19)                                        
  9 Kuo, Victoria F     10 Agua Swim Team-MR    1:30.16    1:24.41        
                  41.84     1:24.41 (42.57)                                        
 10 Ting, Oliva         10 Agua Swim Team-MR    1:26.13    1:25.96        
                  38.95     1:25.96 (47.01)                                        
 11 Pena, Desiree       10 Agua Swim Team-MR    1:28.79    1:27.40        
                  42.79     1:27.40 (44.61)                                        
 12 Nyquist, Hannah M    9 WAC-MR               1:30.76    1:27.87        
                  40.99     1:27.87 (46.88)                                        
 13 Yienger, Maya S     10 Agua Swim Team-MR    1:24.13    1:28.65        
                  41.16     1:28.65 (47.49)                                        
 14 Dauchez, Alice M     9 Agua Swim Team-MR    1:33.88    1:29.34        
                  42.41     1:29.34 (46.93)                                        
 15 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                   NT    1:30.44        
                  44.06     1:30.44 (46.38)                                        
 16 Tartakovsky, Sonia   9 Agua Swim Team-MR    1:38.55    1:31.03        
                  44.55     1:31.03 (46.48)                                        
 17 Eng, Lauren *        9 Agua Swim Team-MR    1:39.05    1:31.51        
                  44.99     1:31.51 (46.52)                                        
 18 Rosenthal, Molly     9 SMC-MR               1:41.46    1:32.18        
                  42.67     1:32.18 (49.51)                                        
 19 Lugo, Sofia         10 Mil-MR                    NT    1:33.39        
                  42.61     1:33.39 (50.78)                                        
 20 Gonzalez, Angelina  10 Shy-Mr-MR            1:30.76    1:34.00        
                  47.84     1:34.00 (46.16)                                        
 21 Shashaty, Kasey      9 WAC-MR               1:39.73    1:35.04        
                  44.61     1:35.04 (50.43)                                        
 22 Gullickson, Kriste   9 WAC-MR               1:40.21    1:36.56        
                  47.54     1:36.56 (49.02)                                        
 23 Sargent, Caroline   10 SMST-CT              1:35.46    1:36.62        
                  46.56     1:36.62 (50.06)                                        
 24 Christie, Ryann     10 WAC-MR               1:32.00    1:36.70        
                  48.25     1:36.70 (48.45)                                        
 25 Rodriguez, Patrici  10 KB Makos-MR          1:32.84    1:36.82        
                  43.82     1:36.82 (53.00)                                        
 26 Machkouri, Sofia J   9 Agua Swim Team-MR    1:54.62    1:38.00        
                  47.12     1:38.00 (50.88)                                        
 27 Van Tassell, Victo  10 WAC-MR               1:38.75    1:38.37        
                  45.98     1:38.37 (52.39)                                        
 28 Abbas, Rewan        10 WAC-MR               1:48.91    1:39.00        
                  47.15     1:39.00 (51.85)                                        
 29 Discala, Kayleigh    9 WAC-MR               1:48.00    1:39.95        
                  45.49     1:39.95 (54.46)                                        
 30 Corridon, Delia E    9 Agua Swim Team-MR    1:45.28    1:40.08        
                  48.41     1:40.08 (51.67)                                        
 31 Bolster, Nora F     10 Agua Swim Team-MR    1:41.88    1:40.39        
                  48.86     1:40.39 (51.53)                                        
 32 Park, Jinny         10 Agua Swim Team-MR    1:48.37    1:41.76        
                  49.24     1:41.76 (52.52)                                        
 33 Rinaldi, Emily K     9 WAC-MR               1:55.00    1:42.28        
                  49.29     1:42.28 (52.99)                                        
 34 Sternkopf, Kathlee   9 SMC-MR               1:49.00    1:42.41        
                  48.09     1:42.41 (54.32)                                        
 35 Wolter, Erin         9 SMC-MR               1:37.82    1:43.11        
                  46.25     1:43.11 (56.86)                                        
 36 Brereton, Hailey    10 WAC-MR               1:52.23    1:43.75        
                  50.24     1:43.75 (53.51)                                        
 37 Ioffe, Julia        10 Shy-Mr-MR            1:53.87    1:44.75        
                  51.74     1:44.75 (53.01)                                        
 38 Dugggan, Faith O     9 Mil-MR                    NT    1:45.39        
                  49.64     1:45.39 (55.75)                                        
 39 Martin, Taylor N    10 KB Makos-MR               NT    1:46.29        
                  52.48     1:46.29 (53.81)                                        
 40 Boyd, Emma          10 WAC-MR               2:00.00    1:53.60        
                  55.25     1:53.60 (58.35)                                        
 -- Matossian, Carolin   9 Agua Swim Team-MR    1:42.16         DQ        
      One hand touch - fly
                  48.21          DQ (52.99)                                        
 -- Chernobelsky, Eliz  10 Shy-Mr-MR            1:50.54         DQ        
      One hand touch - fly
 -- Hourican, Megan      9 WAC-MR               2:00.00         DQ        
      One hand touch - breast
                  53.63        DQ (1:02.52)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      2:09.83    2:04.82        
     1) Weissman, Emily T 10            2) Pena, Desiree 10               
     3) Zloklikovits, Kristina 10       4) Zerouali, Saida T 10           
                  30.00     1:02.73 (32.73)     1:34.43 (31.70)     2:04.82 (30.39)
  2 Wagner Aquatic Club-MR  'A'                 2:11.11    2:07.41        
     1) Flagiello, Mia 10               2) Nyquist, Hannah M 9            
     3) Callaghan, Alexa 10             4) Flagiello, Olivia 10           
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'      2:27.43    2:19.33        
     1) Yienger, Maya S 10              2) Dauchez, Alice M 9             
     3) Ting, Oliva 10                  4) Kuo, Victoria F 10             
                                1:16.49 ( )     1:50.96 (34.47)     2:19.33 (28.37)
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'      2:42.45    2:20.68        
     1) Corridon, Delia E 9             2) Eng, Lauren * 9                
     3) Xu, Grace 10                    4) Tartakovsky, Sonia E 9         
                  39.41     1:14.16 (34.75)     1:45.55 (31.39)     2:20.68 (35.13)
  5 Wagner Aquatic Club-MR  'B'                 2:34.29    2:29.87        
     1) Abbas, Rewan 10                 2) Shashaty, Kasey 9              
     3) Christie, Ryann 10              4) Gullickson, Kristen 9          
  6 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:40.00    2:32.60        
                  46.29     1:28.13 (41.84)     2:02.42 (34.29)     2:32.60 (30.18)
  7 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'D'      2:57.22    2:35.86        
     1) Matossian, Caroline K 9         2) Bolster, Nora F 10             
     3) Machkouri, Sofia J 9            4) Park, Jinny 10                 
                  38.74     1:17.03 (38.29)     1:55.84 (38.81)     2:35.86 (40.02)
  8 Wagner Aquatic Club-MR  'C'                 2:44.87    2:36.32        
     1) Rinaldi, Emily K 9              2) Conoway, Leila 9               
     3) Van Tassell, Victoria 10        4) Brereton, Hailey 10            
                  38.61     1:20.21 (41.60)   2:37.79 (1:17.58)         2:36.32 ( )
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      2:26.84    2:19.67        
     1) Xu, Grace 10                    2) Weissman, Emily T 10           
     3) Zloklikovits, Kristina 10       4) Zerouali, Saida T 10           
                  34.69     1:14.70 (40.01)     1:48.84 (34.14)     2:19.67 (30.83)
  2 Wagner Aquatic Club-MR  'A'                 2:40.22    2:27.38        
     1) Nyquist, Hannah M 9             2) Flagiello, Mia 10              
     3) Flagiello, Olivia 10            4) Callaghan, Alexa 10            
                  40.13     1:18.77 (38.64)     1:55.02 (36.25)     2:27.38 (32.36)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'      2:50.45    2:39.00        
     1) Dauchez, Alice M 9              2) Kuo, Victoria F 10             
     3) Ting, Oliva 10                  4) Yienger, Maya S 10             
                                1:27.89 ( )     2:06.09 (38.20)     2:39.00 (32.91)
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'      2:56.85    2:51.97        
     1) Matossian, Caroline K 9         2) Tartakovsky, Sonia E 9         
     3) Ionescu, Frederika D 10         4) Pena, Desiree 10               
                  47.85     1:33.05 (45.20)     2:19.76 (46.71)     2:51.97 (32.21)
  5 Wagner Aquatic Club-MR  'B'                 2:58.00    2:53.72        
     1) Van Tassell, Victoria 10        2) Rinaldi, Emily K 9             
     3) Shashaty, Kasey 9               4) Christie, Ryann 10             
                  45.39     1:32.57 (47.18)     2:16.67 (44.10)     2:53.72 (37.05)
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'D'      3:06.27    2:53.81        
     1) Corridon, Delia E 9             2) Bolster, Nora F 10             
     3) Park, Jinny 10                  4) Eng, Lauren * 9                
                  42.68     1:30.79 (48.11)     2:23.72 (52.93)     2:53.81 (30.09)
  7 Wagner Aquatic Club-MR  'C'                 3:13.33    2:55.24        
     1) Gullickson, Kristen 9           2) Abbas, Rewan 10                
     3) Bridgman, Kathleen 10           4) Conoway, Leila 9               
                  45.37     1:29.82 (44.45)     2:15.22 (45.40)     2:55.24 (40.02)
  8 Kips Bay Makos-MR  'A'                      3:01.40    2:57.82        
     1) Johnson, Carmen C 10            2) Martin, Taylor N 10            
     3) Rodriguez, Patricia A 10        4) Caban, Isabelle 9              
                  44.32     1:34.34 (50.02)     2:16.94 (42.60)     2:57.82 (40.88)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR      25.86      25.83        
  2 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR                26.54      27.06        
  3 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR      26.90      27.26        
  4 Schubert, Olivia C  12 WAC-MR                 27.93      27.91        
  5 Van Tassell, Gabri  12 WAC-MR                 29.43      28.79        
  6 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR      28.72      28.80        
  7 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR      28.58      28.85        
  8 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR      28.83      28.93        
  9 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR      30.05      28.96        
 10 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR      29.69      28.99        
 11 Warren, Kaiyla L    12 SMST-CT                29.10      29.02        
 12 deFreitas, Emma     12 WAC-MR                 30.28      29.04        
 13 Irwin, Amanda P     11 Agua Swim Team-MR      28.87      29.06        
 14 Low, Kelly          12 NYCC-MR                29.31      29.19        
 14 Pena, Sarahe        12 Agua Swim Team-MR      28.86      29.19        
 16 London, Katherine   11 WAC-MR                 30.61      29.54        
 17 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR                29.62      29.61        
 18 Romansky, Sabrina   11 SMST-CT                31.68      30.16        
 19 Ostensen, Sara      11 WAC-MR                 32.10      30.45        
 20 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR                32.27      30.50        
 21 Abbas, Radwa        12 WAC-MR                 30.22      30.60        
 22 Corridon, Claire D  12 Agua Swim Team-MR      31.33      30.69        
 23 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR            30.97      31.19        
 24 Perez, Kyara        11 MAD-MR                 29.00      31.26        
 25 Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR      33.03      31.42        
 26 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR      35.79      31.67        
 27 Everson, Sara H     12 Agua Swim Team-MR      33.11      32.08        
 28 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR      34.20      32.20        
 29 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR      31.31      32.28        
 30 Jones, Caroline     11 SMC-MR                 31.53      32.44        
 31 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR      33.76      32.46        
 32 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR      32.77      32.62        
 33 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR      32.14      32.75        
 34 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR      35.94      32.77        
 35 Orange, Jordan R    12 Agua Swim Team-MR      34.68      32.82        
 36 Cabalbag, Abigail   12 NYCC-MR                37.84      32.89        
 37 Rogers, Ava K       12 Kraken-MR              36.75      33.18        
 38 Lee, Madison        11 NYCC-MR                32.98      33.42        
 39 Harrington, Erin    12 WAC-MR                 34.09      33.87        
 40 Spinosa, Olivia L   11 SMST-CT                33.29      34.07        
 41 Zaets, Allison M    12 WAC-MR                 34.92      34.14        
 42 Mei, Emily S        11 Agua Swim Team-MR      33.98      34.32        
 43 Lane, Caitlin       11 SMC-MR                 33.33      34.36        
 44 Wolter, Lauren      12 SMC-MR                 32.62      34.46        
 45 Siegel, Lucy        11 SMC-MR                 33.92      34.54        
 46 Fawer, Hallie       12 Agua Swim Team-MR      34.92      34.56        
 47 Ivey, Hailey        11 SMC-MR                 34.04      34.84        
 48 LaMontagne, Sarah   12 SMST-CT                33.88      34.88        
 49 Zihiri, Hadeer B    12 WAC-MR                 38.00      35.50        
 50 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR      35.47      35.93        
 51 Camilla, Irum       12 NYCC-MR                37.33      35.94        
 52 Velazquez, Jerishk  11 KB Makos-MR            36.09      36.20        
 53 Lalumiere, Axelle   11 NYCC-MR                   NT      36.33        
 54 Buscema, Pamela     11 SMC-MR                 33.71      36.52        
 55 Santana, Miabella   11 KB Makos-MR            36.65      37.24        
 56 Mirzoyev, Beatrice  11 Shy-Mr-MR              35.99      37.68        
 57 Harrington, Claire  11 WAC-MR                 40.63      37.87        
 58 Wong, Madeline      11 NYCC-MR                   NT      37.90        
 59 Frechette, Evangel  12 NYCC-MR                37.33      38.60        
 60 Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR            38.09      39.71        
 61 Conoway, Shaina E   12 WAC-MR                 44.89      39.86        
 62 Gorodetskiy, Ada    12 WAC-MR                 47.31      39.88        
 63 Lymarenko, Kamilla  11 Shy-Mr-MR              45.81      40.78        
 64 Cornelis, Louisa R  11 Kraken-MR              39.20      41.37        
 65 Carrasquil, Ariana  11 KB Makos-MR            42.03      41.53        
 66 Brady, Lauren       11 WAC-MR                 41.48      43.54        
 67 Henriquez, Melissa  11 KB Makos-MR            47.53      49.58        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR      57.27      56.62        
                  27.77       56.62 (28.85)                                        
  2 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR                58.10      58.54        
                  28.19       58.54 (30.35)                                        
  3 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR      59.50      59.60        
                  28.93       59.60 (30.67)                                        
  4 Schubert, Olivia C  12 WAC-MR               1:00.53    1:00.45        
                  29.05     1:00.45 (31.40)                                        
  5 Tan, Cathy          12 Agua Swim Team-MR      58.33    1:01.27        
                  29.45     1:01.27 (31.82)                                        
  6 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    1:03.37    1:01.31        
                  29.39     1:01.31 (31.92)                                        
  7 Eguchi, Nadia N     11 Agua Swim Team-MR    1:01.96    1:01.42        
                  29.44     1:01.42 (31.98)                                        
  8 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR    1:01.33    1:01.49        
                  29.54     1:01.49 (31.95)                                        
  9 Elmassry, Jasmine   12 Agua Swim Team-MR    1:02.46    1:01.60        
                  29.83     1:01.60 (31.77)                                        
 10 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR    1:04.35    1:02.83        
                  30.19     1:02.83 (32.64)                                        
 11 Pena, Sarahe        12 Agua Swim Team-MR    1:04.65    1:03.08        
                  30.44     1:03.08 (32.64)                                        
 12 Irwin, Amanda P     11 Agua Swim Team-MR    1:02.90    1:03.33        
                  30.01     1:03.33 (33.32)                                        
 13 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR    1:04.22    1:03.77        
                  30.88     1:03.77 (32.89)                                        
 14 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR    1:10.52    1:04.11        
                  30.50     1:04.11 (33.61)                                        
 15 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR    1:05.07    1:04.44        
                  30.28     1:04.44 (34.16)                                        
 16 McCormick, Sarah    12 SMC-MR               1:04.53    1:04.80        
                  30.67     1:04.80 (34.13)                                        
 17 Low, Kelly          12 NYCC-MR              1:04.52    1:04.85        
                  31.25     1:04.85 (33.60)                                        
 18 Romansky, Sabrina   11 SMST-CT              1:05.34    1:04.87        
                  31.34     1:04.87 (33.53)                                        
 19 Sargent, Elizabeth  12 SMST-CT              1:10.24    1:04.98        
                  31.28     1:04.98 (33.70)                                        
 20 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR              1:05.46    1:06.69        
                  31.32     1:06.69 (35.37)                                        
 21 deFreitas, Emma     12 WAC-MR               1:07.46    1:06.81        
                  32.53     1:06.81 (34.28)                                        
 22 Rappa, Gianna       12 SMC-MR               1:05.26    1:07.02        
                  32.01     1:07.02 (35.01)                                        
 23 Corridon, Claire D  12 Agua Swim Team-MR    1:07.49    1:07.21        
                  32.24     1:07.21 (34.97)                                        
 24 Abbas, Radwa        12 WAC-MR               1:05.70    1:07.46        
                  32.40     1:07.46 (35.06)                                        
 25 London, Katherine   11 WAC-MR               1:08.63    1:07.58        
                  32.58     1:07.58 (35.00)                                        
 26 Warren, Kaiyla L    12 SMST-CT              1:05.45    1:07.70        
                  32.74     1:07.70 (34.96)                                        
 27 Ostensen, Sara      11 WAC-MR               1:10.61    1:08.40        
                  33.06     1:08.40 (35.34)                                        
 28 Perez, Kyara        11 MAD-MR               1:08.69    1:08.94        
                  33.01     1:08.94 (35.93)                                        
 29 Gallelli, Francesc  12 WAC-MR               1:09.65    1:08.95        
                  33.17     1:08.95 (35.78)                                        
 30 Everson, Sara H     12 Agua Swim Team-MR    1:16.23    1:09.92        
                  33.02     1:09.92 (36.90)                                        
 31 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR    1:10.08    1:10.36        
                  34.64     1:10.36 (35.72)                                        
 32 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR    1:11.98    1:10.55        
                  34.41     1:10.55 (36.14)                                        
 33 Jones, Caroline     11 SMC-MR               1:09.25    1:10.65        
                  34.31     1:10.65 (36.34)                                        
 34 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR    1:11.96    1:10.78        
                  34.46     1:10.78 (36.32)                                        
 35 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR              1:12.01    1:10.83        
                  34.72     1:10.83 (36.11)                                        
 36 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR    1:22.06    1:11.03        
                  34.15     1:11.03 (36.88)                                        
 37 Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR    1:16.16    1:11.69        
                  33.99     1:11.69 (37.70)                                        
 38 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR    1:16.89    1:11.81        
                  33.86     1:11.81 (37.95)                                        
 39 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR    1:11.77    1:12.05        
                  35.62     1:12.05 (36.43)                                        
 40 Orange, Jordan R    12 Agua Swim Team-MR    1:24.57    1:12.67        
                  34.31     1:12.67 (38.36)                                        
 40 Lee, Madison        11 NYCC-MR              1:12.95    1:12.67        
                  35.65     1:12.67 (37.02)                                        
 42 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR          1:50.82    1:12.80        
                  34.12     1:12.80 (38.68)                                        
 43 Pagano, Alexa R     12 NYCC-MR              1:14.85    1:12.97        
                  34.63     1:12.97 (38.34)                                        
 44 Cabalbag, Abigail   12 NYCC-MR              1:13.18    1:13.28        
                  34.54     1:13.28 (38.74)                                        
 45 Gonzalez, Angelika  12 MAD-MR               1:12.00    1:13.32        
                  35.58     1:13.32 (37.74)                                        
 46 Weiner, Isabella    11 SMC-MR               1:13.77    1:13.40        
                  34.42     1:13.40 (38.98)                                        
 47 Ivey, Hailey        11 SMC-MR               1:15.94    1:13.45        
                  36.75     1:13.45 (36.70)                                        
 48 Lawrence, Marissa   12 SMC-MR               1:14.61    1:13.46        
                  34.88     1:13.46 (38.58)                                        
 49 Spinosa, Olivia L   11 SMST-CT              1:12.42    1:14.26        
                  35.25     1:14.26 (39.01)                                        
 50 Mei, Emily S        11 Agua Swim Team-MR    1:17.40    1:14.33        
                  34.92     1:14.33 (39.41)                                        
 51 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR    1:16.67    1:14.84        
                  36.49     1:14.84 (38.35)                                        
 52 Siegel, Lucy        11 SMC-MR               1:15.77    1:15.30        
                  36.32     1:15.30 (38.98)                                        
 53 Lane, Caitlin       11 SMC-MR               1:14.75    1:15.32        
                  36.00     1:15.32 (39.32)                                        
 54 Wolter, Lauren      12 SMC-MR               1:14.51    1:16.03        
 55 Giannelli, Sophia   11 SMC-MR               1:19.20    1:17.56        
                  40.30     1:17.56 (37.26)                                        
 56 Zaets, Allison M    12 WAC-MR               1:22.84    1:17.61        
                  37.24     1:17.61 (40.37)                                        
 57 Habib, Maggie       11 Agua Swim Team-MR    1:17.33    1:18.79        
                  37.45     1:18.79 (41.34)                                        
 58 Cusumano, Alexandr  12 WAC-MR               1:19.02    1:18.84        
                  36.74     1:18.84 (42.10)                                        
 59 Gibble, Erica B     12 NYCC-MR              1:18.54    1:18.85        
                  37.41     1:18.85 (41.44)                                        
 60 Ousmanova, Nicole   12 Agua Swim Team-MR    1:26.18    1:20.43        
                  36.78     1:20.43 (43.65)                                        
 61 Lalumiere, Axelle   11 NYCC-MR                   NT    1:21.08        
                  37.35     1:21.08 (43.73)                                        
 62 Velazquez, Jerishk  11 KB Makos-MR          1:25.44    1:22.29        
                  38.32     1:22.29 (43.97)                                        
 63 Mirzoyev, Beatrice  11 Shy-Mr-MR            1:24.65    1:23.40        
                  37.60     1:23.40 (45.80)                                        
 64 Immitti, Samantha   12 WAC-MR               1:19.71    1:23.51        
                  39.34     1:23.51 (44.17)                                        
 65 Cartularo, Morgan   11 SMC-MR               1:20.28    1:25.71        
                  40.57     1:25.71 (45.14)                                        
 66 Santana, Miabella   11 KB Makos-MR          1:33.82    1:27.48        
                  43.48     1:27.48 (44.00)                                        
 67 Wong, Madeline      11 NYCC-MR              1:38.56    1:27.89        
                  42.28     1:27.89 (45.61)                                        
 68 Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR          1:27.93    1:28.38        
                  41.87     1:28.38 (46.51)                                        
 69 Lymarenko, Kamilla  11 Shy-Mr-MR            1:35.87    1:29.25        
                  41.18     1:29.25 (48.07)                                        
 70 Siewers, Anna       11 WAC-MR               1:43.59    1:31.86        
                  42.32     1:31.86 (49.54)                                        
 71 Connors, Colleen A  12 WAC-MR               1:22.00    1:32.88        
                  41.77     1:32.88 (51.11)                                        
 72 Cartularo, Madison  11 SMC-MR               1:29.75    1:35.54        
                  44.05     1:35.54 (51.49)                                        
 73 Carrasquil, Ariana  11 KB Makos-MR          1:42.04    1:36.64        
                  43.64     1:36.64 (53.00)                                        
 74 Joseph, Cristal     11 Mil-MR                    NT    1:39.39        
                  44.39     1:39.39 (55.00)                                        
 75 Brady, Lauren       11 WAC-MR               1:42.36    1:41.25        
                  46.21     1:41.25 (55.04)                                        
 76 Chen, Sunny         12 WAC-MR                    NT    1:42.09        
                  41.18   1:42.09 (1:00.91)                                        
 77 Henriquez, Melissa  11 KB Makos-MR          1:59.30    1:55.31        
                  50.94   1:55.31 (1:04.37)                                        
 78 Bonilla, Essence K  11 KB Makos-MR          1:50.00    2:02.97        
                  52.96   2:02.97 (1:10.01)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR              2:09.82    2:08.97        
                  30.17     1:02.22 (32.05)     1:35.28 (33.06)     2:08.97 (33.69)
  2 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR    2:10.56    2:10.46        
                  30.49     1:03.94 (33.45)     1:37.49 (33.55)     2:10.46 (32.97)
  3 Schubert, Olivia C  12 WAC-MR               2:12.69    2:10.48        
                  30.33     1:03.54 (33.21)     1:37.57 (34.03)     2:10.48 (32.91)
  4 Elmassry, Jasmine   12 Agua Swim Team-MR    2:11.63    2:10.59        
                  30.20     1:03.23 (33.03)     1:37.06 (33.83)     2:10.59 (33.53)
  5 Eguchi, Nadia N     11 Agua Swim Team-MR    2:11.91    2:14.09        
                  31.02     1:04.82 (33.80)     1:39.90 (35.08)     2:14.09 (34.19)
  6 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    2:15.21    2:16.07        
                  30.59     1:04.86 (34.27)     1:40.58 (35.72)     2:16.07 (35.49)
  7 Romansky, Sabrina   11 SMST-CT              2:22.35    2:17.29        
                  31.62     1:06.69 (35.07)     1:42.08 (35.39)     2:17.29 (35.21)
  8 Sargent, Elizabeth  12 SMST-CT              2:24.14    2:18.37        
                  31.92     1:07.29 (35.37)     1:43.83 (36.54)     2:18.37 (34.54)
  9 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR    2:14.74    2:18.76        
                  30.73     1:05.80 (35.07)     1:42.67 (36.87)     2:18.76 (36.09)
 10 Van Tassell, Gabri  12 WAC-MR               2:24.75    2:19.00        
                  32.51     1:08.70 (36.19)     1:45.79 (37.09)     2:19.00 (33.21)
 11 Pena, Sarahe        12 Agua Swim Team-MR    2:20.12    2:19.75        
                  30.98     1:05.97 (34.99)     1:42.49 (36.52)     2:19.75 (37.26)
 12 Low, Kelly          12 NYCC-MR              2:25.49    2:21.67        
                  32.31     1:08.93 (36.62)     1:46.56 (37.63)     2:21.67 (35.11)
 13 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR    2:29.94    2:22.18        
                  32.99     1:09.76 (36.77)     1:47.34 (37.58)     2:22.18 (34.84)
 14 Irwin, Amanda P     11 Agua Swim Team-MR    2:22.70    2:23.05        
                  31.98     1:07.93 (35.95)     1:45.54 (37.61)     2:23.05 (37.51)
 15 Warren, Kaiyla L    12 SMST-CT              2:32.23    2:27.61        
                  33.90     1:12.14 (38.24)     1:50.80 (38.66)     2:27.61 (36.81)
 16 Abbas, Radwa        12 WAC-MR               2:44.71    2:29.78        
                  33.16     1:10.56 (37.40)     1:50.78 (40.22)     2:29.78 (39.00)
 17 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR              2:30.04    2:29.79        
                  33.04     1:10.30 (37.26)     1:48.64 (38.34)     2:29.79 (41.15)
 18 Ostensen, Sara      11 WAC-MR               2:45.77    2:30.85        
                  34.18     1:13.28 (39.10)     1:52.75 (39.47)     2:30.85 (38.10)
 19 deFreitas, Emma     12 WAC-MR               2:30.72    2:31.54        
                  34.51     1:13.22 (38.71)     1:53.37 (40.15)     2:31.54 (38.17)
 20 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR    2:39.62    2:32.37        
                  35.72     1:14.47 (38.75)     1:55.48 (41.01)     2:32.37 (36.89)
 21 Perez, Kyara        11 MAD-MR               2:38.00    2:32.46        
                  35.03     1:12.94 (37.91)     1:53.54 (40.60)     2:32.46 (38.92)
 22 Everson, Sara H     12 Agua Swim Team-MR    2:36.67    2:33.08        
                  33.33     1:11.99 (38.66)     1:53.20 (41.21)     2:33.08 (39.88)
 23 Lee, Madison        11 NYCC-MR              2:34.03    2:33.60        
                  35.90     1:16.26 (40.36)     1:55.92 (39.66)     2:33.60 (37.68)
 24 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR          2:43.56    2:35.96        
                  34.84     1:13.53 (38.69)     1:54.84 (41.31)     2:35.96 (41.12)
 25 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR    2:52.66    2:37.72        
                  34.23     1:13.66 (39.43)     1:55.01 (41.35)     2:37.72 (42.71)
 26 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR    2:35.89    2:38.51        
                  36.57     1:17.41 (40.84)     1:58.27 (40.86)     2:38.51 (40.24)
 27 Gonzalez, Angelika  12 MAD-MR                    NT    2:43.10        
                  36.77     1:19.50 (42.73)     2:03.29 (43.79)     2:43.10 (39.81)
 28 Cabalbag, Abigail   12 NYCC-MR                   NT    2:43.62        
                  36.81     1:19.04 (42.23)     2:03.88 (44.84)     2:43.62 (39.74)
 29 LaMontagne, Sarah   12 SMST-CT              2:48.79    2:45.10        
                  35.19     1:17.29 (42.10)     2:01.87 (44.58)     2:45.10 (43.23)
 30 Lalumiere, Axelle   11 NYCC-MR                   NT    2:52.59        
                  37.80     1:22.11 (44.31)     2:07.80 (45.69)     2:52.59 (44.79)
 31 Zaets, Allison M    12 WAC-MR               3:12.39    2:59.70        
                  39.22     1:27.27 (48.05)     2:15.09 (47.82)     2:59.70 (44.61)
 32 Mirzoyev, Beatrice  11 Shy-Mr-MR            3:07.45    2:59.86        
                  38.80     1:24.74 (45.94)     2:13.90 (49.16)     2:59.86 (45.96)
 33 Fawer, Hallie       12 Agua Swim Team-MR    2:57.88    3:00.07        
                  40.26     1:27.09 (46.83)     2:15.52 (48.43)     3:00.07 (44.55)
 34 Santana, Miabella   11 KB Makos-MR          3:28.17    3:03.75        
                  42.19     1:31.02 (48.83)     2:20.01 (48.99)     3:03.75 (43.74)
 35 Velazquez, Jerishk  11 KB Makos-MR          3:18.92    3:06.76        
                  41.11     1:30.48 (49.37)     2:21.64 (51.16)     3:06.76 (45.12)
 36 Conoway, Shaina E   12 WAC-MR               3:10.00    3:09.95        
                  39.03     1:28.74 (49.71)     2:20.03 (51.29)     3:09.95 (49.92)
 37 Camilla, Irum       12 NYCC-MR                   NT    3:13.53        
                  42.38     1:32.45 (50.07)     2:27.38 (54.93)     3:13.53 (46.15)
 38 Wong, Madeline      11 NYCC-MR              3:32.08    3:13.79        
                  45.22     1:36.15 (50.93)     2:27.20 (51.05)     3:13.79 (46.59)
 39 Gorodetskiy, Ada    12 WAC-MR               3:12.00    3:17.00        
                  41.20     1:29.76 (48.56)     2:23.40 (53.64)     3:17.00 (53.60)
 40 Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR          1:59.00    3:22.11        
                  40.87     1:33.47 (52.60)     2:29.50 (56.03)     3:22.11 (52.61)
 41 Henriquez, Melissa  11 KB Makos-MR          4:10.00    3:59.01        
                  50.26   1:52.57 (1:02.31)   2:56.85 (1:04.28)   3:59.01 (1:02.16)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR      30.57      30.25        
  2 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR                30.27      31.19        
  3 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR      30.76      31.86        
  4 Eguchi, Nadia N     11 Agua Swim Team-MR      36.23      33.50        
  5 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR      33.81      33.77        
  6 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR      34.33      33.97        
  7 Low, Kelly          12 NYCC-MR                34.15      34.22        
  8 Van Tassell, Gabri  12 WAC-MR                 35.32      34.76        
  9 London, Katherine   11 WAC-MR                 36.35      34.86        
 10 Sargent, Elizabeth  12 SMST-CT                35.59      35.04        
 11 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR                37.70      35.32        
 11 Wilf, Jenna R       12 Agua Swim Team-MR      37.50      35.32        
 13 Elmassry, Jasmine   12 Agua Swim Team-MR      38.23      35.44        
 14 Corridon, Claire D  12 Agua Swim Team-MR      36.00      35.85        
 15 deFreitas, Emma     12 WAC-MR                 35.97      35.89        
 16 Wolter, Lauren      12 SMC-MR                 37.91      36.32        
 17 Abbas, Radwa        12 WAC-MR                 38.27      36.74        
 18 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR      39.24      36.96        
 19 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR      36.40      37.04        
 20 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR                35.36      37.31        
 21 Irwin, Amanda P     11 Agua Swim Team-MR      39.15      37.48        
 22 Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR      42.36      37.57        
 23 Velazquez, Jerishk  11 KB Makos-MR            45.00      37.65        
 24 Everson, Sara H     12 Agua Swim Team-MR      38.43      37.87        
 25 Ostensen, Sara      11 WAC-MR                 38.67      38.36        
 26 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR      40.15      38.48        
 27 Cabalbag, Abigail   12 NYCC-MR                37.16      38.49        
 28 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR      40.21      38.72        
 29 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR      43.40      38.78        
 30 Jones, Caroline     11 SMC-MR                 39.25      38.96        
 31 Gonzalez, Angelika  12 MAD-MR                 37.00      39.07        
 32 Mei, Emily S        11 Agua Swim Team-MR      41.30      39.50        
 33 Harrington, Erin    12 WAC-MR                 41.22      39.60        
 34 Santana, Miabella   11 KB Makos-MR            43.78      39.68        
 35 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR      43.34      39.69        
 36 Wong, Madeline      11 NYCC-MR                45.74      39.89        
 37 Zaets, Allison M    12 WAC-MR                 45.08      39.93        
 38 Buscema, Pamela     11 SMC-MR                 39.62      40.74        
 39 Lane, Caitlin       11 SMC-MR                 41.16      40.98        
 40 Rogers, Ava K       12 Kraken-MR            1:32.00      41.24        
 41 Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR            44.86      41.45        
 42 Ivey, Hailey        11 SMC-MR                 42.18      41.46        
 43 LaMontagne, Sarah   12 SMST-CT                   NT      42.47        
 44 Camilla, Irum       12 NYCC-MR                42.07      42.63        
 45 Frechette, Evangel  12 NYCC-MR                44.82      42.88        
 46 Mirzoyev, Beatrice  11 Shy-Mr-MR              43.40      42.97        
 47 Lalumiere, Axelle   11 NYCC-MR                   NT      43.02        
 48 Zihiri, Hadeer B    12 WAC-MR                 45.43      43.35        
 49 Lymarenko, Kamilla  11 Shy-Mr-MR              58.98      43.51        
 50 Chen, Sunny         12 WAC-MR                 45.00      43.72        
 51 Gorodetskiy, Ada    12 WAC-MR                 55.02      44.40        
 52 Harrington, Claire  11 WAC-MR                 47.44      45.23        
 53 Conoway, Shaina E   12 WAC-MR                 58.88      45.65        
 54 Cornelis, Louisa R  11 Kraken-MR            1:36.00      46.94        
 55 Carrasquil, Ariana  11 KB Makos-MR            49.38      49.21        
 56 Siegel, Lucy        11 SMC-MR                 47.17      50.54        
 57 Henriquez, Melissa  11 KB Makos-MR          1:00.34      56.44        
 58 Brady, Lauren       11 WAC-MR               1:00.26      56.53        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR    1:08.14    1:05.73        
  2 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR              1:04.73    1:06.61        
  3 Tan, Cathy          12 Agua Swim Team-MR    1:04.50    1:07.03        
  4 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR    1:07.31    1:08.20        
  5 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    1:07.98    1:09.13        
                  33.83     1:09.13 (35.30)                                        
  6 Eguchi, Nadia N     11 Agua Swim Team-MR    1:11.83    1:11.20        
                  35.12     1:11.20 (36.08)                                        
  7 Van Tassell, Gabri  12 WAC-MR               1:13.63    1:13.53        
                  36.24     1:13.53 (37.29)                                        
  8 Elmassry, Jasmine   12 Agua Swim Team-MR    1:15.25    1:13.61        
                  36.29     1:13.61 (37.32)                                        
  9 Low, Kelly          12 NYCC-MR              1:13.88    1:14.08        
                  36.51     1:14.08 (37.57)                                        
 10 McCormick, Sarah    12 SMC-MR               1:15.91    1:14.29        
                  35.77     1:14.29 (38.52)                                        
 11 Pena, Sarahe        12 Agua Swim Team-MR    1:15.59    1:14.41        
                  36.34     1:14.41 (38.07)                                        
 12 Sargent, Elizabeth  12 SMST-CT              1:12.76    1:14.91        
 13 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR    1:17.24    1:15.33        
                  36.91     1:15.33 (38.42)                                        
 14 London, Katherine   11 WAC-MR               1:20.08    1:16.02        
                  36.10     1:16.02 (39.92)                                        
 15 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR              1:18.27    1:16.99        
                  37.11     1:16.99 (39.88)                                        
 16 Corridon, Claire D  12 Agua Swim Team-MR    1:16.57    1:17.67        
                  37.66     1:17.67 (40.01)                                        
 17 Wolter, Lauren      12 SMC-MR               1:20.34    1:17.70        
                  37.82     1:17.70 (39.88)                                        
 18 Rappa, Gianna       12 SMC-MR               1:15.33    1:17.86        
                  37.51     1:17.86 (40.35)                                        
 19 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR    1:15.60    1:17.90        
                  37.62     1:17.90 (40.28)                                        
 20 Abbas, Radwa        12 WAC-MR               1:18.59    1:18.48        
                  38.77     1:18.48 (39.71)                                        
 21 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR          1:26.06    1:18.97        
                  38.80     1:18.97 (40.17)                                        
 22 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR    1:22.23    1:19.08        
                  37.70     1:19.08 (41.38)                                        
 23 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR    1:19.44    1:19.39        
                  37.76     1:19.39 (41.63)                                        
 24 Romansky, Sabrina   11 SMST-CT              1:19.50    1:19.44        
                  38.81     1:19.44 (40.63)                                        
 24 deFreitas, Emma     12 WAC-MR               1:18.36    1:19.44        
                  38.72     1:19.44 (40.72)                                        
 26 Gallelli, Francesc  12 WAC-MR               1:22.63    1:19.87        
                  38.05     1:19.87 (41.82)                                        
 27 Irwin, Amanda P     11 Agua Swim Team-MR    1:36.98    1:20.21        
                  39.89     1:20.21 (40.32)                                        
 28 Ostensen, Sara      11 WAC-MR               1:21.35    1:20.32        
                  39.29     1:20.32 (41.03)                                        
 29 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR    1:20.85    1:21.10        
                  39.53     1:21.10 (41.57)                                        
 30 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR    1:19.72    1:21.20        
                  40.34     1:21.20 (40.86)                                        
 31 Pagano, Alexa R     12 NYCC-MR              1:21.17    1:21.26        
                  40.18     1:21.26 (41.08)                                        
 32 Ousmanova, Nicole   12 Agua Swim Team-MR    1:28.14    1:22.94        
                  39.40     1:22.94 (43.54)                                        
 33 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR              1:20.63    1:24.26        
                  40.27     1:24.26 (43.99)                                        
 34 Gonzalez, Angelika  12 MAD-MR               1:22.00    1:24.29        
                  41.47     1:24.29 (42.82)                                        
 35 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR    1:26.03    1:24.35        
                  41.71     1:24.35 (42.64)                                        
 36 Cabalbag, Abigail   12 NYCC-MR                   NT    1:24.37        
                  40.30     1:24.37 (44.07)                                        
 37 Jones, Caroline     11 SMC-MR               1:21.56    1:24.47        
                  41.89     1:24.47 (42.58)                                        
 38 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR    1:28.33    1:24.83        
                  41.37     1:24.83 (43.46)                                        
 39 Zaets, Allison M    12 WAC-MR               1:29.92    1:25.59        
                  42.47     1:25.59 (43.12)                                        
 40 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR    1:29.48    1:26.23        
                  41.94     1:26.23 (44.29)                                        
 40 Lawrence, Marissa   12 SMC-MR               1:28.39    1:26.23        
                  41.82     1:26.23 (44.41)                                        
 42 Habib, Maggie       11 Agua Swim Team-MR    1:32.40    1:26.93        
                  42.71     1:26.93 (44.22)                                        
 43 Ivey, Hailey        11 SMC-MR               1:30.06    1:28.28        
                1:28.54         1:28.28 ( )                                        
 44 Lane, Caitlin       11 SMC-MR               1:24.99    1:28.84        
                  42.43     1:28.84 (46.41)                                        
 45 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR    1:32.17    1:28.97        
                  44.45     1:28.97 (44.52)                                        
 46 Cusumano, Alexandr  12 WAC-MR               1:32.58    1:31.30        
                  42.81     1:31.30 (48.49)                                        
 47 Cartularo, Morgan   11 SMC-MR               1:31.92    1:31.69        
                  45.92     1:31.69 (45.77)                                        
 48 Cartularo, Madison  11 SMC-MR               1:36.59    1:35.47        
                  47.40     1:35.47 (48.07)                                        
 49 Connors, Colleen A  12 WAC-MR               1:32.00    1:36.64        
                  45.53     1:36.64 (51.11)                                        
 50 Santana, Miabella   11 KB Makos-MR          1:30.00    1:36.73        
                  48.37     1:36.73 (48.36)                                        
 51 Weiner, Isabella    11 SMC-MR               1:30.00    1:37.04        
                  47.65     1:37.04 (49.39)                                        
 52 Giannelli, Sophia   11 SMC-MR               1:36.23    1:37.81        
                  50.85     1:37.81 (46.96)                                        
 53 Mirzoyev, Beatrice  11 Shy-Mr-MR            1:37.87    1:37.82        
                  48.55     1:37.82 (49.27)                                        
 54 Velazquez, Jerishk  11 KB Makos-MR          1:45.68    1:39.20        
                  47.09     1:39.20 (52.11)                                        
 55 Chen, Sunny         12 WAC-MR                    NT    1:43.36        
                  50.67     1:43.36 (52.69)                                        
 56 Immitti, Samantha   12 WAC-MR               1:30.00    1:44.21        
                  51.23     1:44.21 (52.98)                                        
 57 Carrasquil, Ariana  11 KB Makos-MR          1:53.00    1:46.42        
                  51.55     1:46.42 (54.87)                                        
 58 Bonilla, Essence K  11 KB Makos-MR          2:00.00    1:58.32        
                  54.94   1:58.32 (1:03.38)                                        
 59 Henriquez, Melissa  11 KB Makos-MR          2:11.63    2:01.48        
                  56.82   2:01.48 (1:04.66)                                        
 60 Brady, Lauren       11 WAC-MR               2:17.06    2:06.29        
                1:01.74   2:06.29 (1:04.55)                                        
 -- Gibble, Erica B     12 NYCC-MR              1:33.04         DQ        
      Did not finish on back
                  45.22          DQ (47.93)                                        
 -- Wong, Madeline      11 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  47.66          DQ (55.05)                                        
 -- Siewers, Anna       11 WAC-MR               1:53.73         DQ        
      Non-continuous turning action
                  51.93          DQ (55.52)                                        
 -- Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR          1:42.28         DQ        
      Non-continuous turning action
                  49.86          DQ (51.36)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilf, Jenna R       12 Agua Swim Team-MR      35.43      34.85        
  2 Warren, Kaiyla L    12 SMST-CT                35.22      36.26        
  3 Schubert, Olivia C  12 WAC-MR                 37.55      36.75        
  4 Perez, Kyara        11 MAD-MR                 36.00      37.07        
  5 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR      38.94      37.15        
  6 Van Tassell, Gabri  12 WAC-MR                 37.62      37.59        
  7 Low, Kelly          12 NYCC-MR                37.98      37.95        
  8 McCormick, Sarah    12 SMC-MR                 38.63      38.48        
  9 Romansky, Sabrina   11 SMST-CT                38.38      38.84        
 10 deFreitas, Emma     12 WAC-MR                 39.81      39.73        
 11 Pagano, Alexa R     12 NYCC-MR                39.88      40.62        
 12 Lee, Madison        11 NYCC-MR                40.08      41.04        
 13 London, Katherine   11 WAC-MR                 41.26      41.20        
 14 Rappa, Gianna       12 SMC-MR                 43.20      41.30        
 15 Gallelli, Francesc  12 WAC-MR                 43.74      41.41        
 16 Cusumano, Alexandr  12 WAC-MR                 44.06      42.17        
 17 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR      42.37      42.59        
 18 Everson, Sara H     12 Agua Swim Team-MR      45.27      43.10        
 19 Lalumiere, Axelle   11 NYCC-MR                   NT      43.16        
 20 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR      44.30      43.43        
 21 Cartularo, Morgan   11 SMC-MR                 44.62      43.54        
 22 Connors, Colleen A  12 WAC-MR                 43.00      43.59        
 23 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR                   NT      43.99        
 24 Spinosa, Olivia L   11 SMST-CT                44.66      44.06        
 25 Mei, Emily S        11 Agua Swim Team-MR      51.11      44.37        
 26 Cabalbag, Abigail   12 NYCC-MR                44.03      44.50        
 27 Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR      47.59      44.78        
 28 Ivey, Hailey        11 SMC-MR                 44.73      44.82        
 29 Jones, Caroline     11 SMC-MR                 44.37      45.71        
 30 Carrasquil, Ariana  11 KB Makos-MR            45.18      46.05        
 31 Habib, Maggie       11 Agua Swim Team-MR      48.19      46.31        
 32 Velazquez, Jerishk  11 KB Makos-MR            48.69      47.11        
 33 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR            46.00      47.15        
 34 Brady, Lauren       11 WAC-MR                 49.76      47.24        
 35 Chen, Sunny         12 WAC-MR                    NT      47.26        
 36 Cartularo, Madison  11 SMC-MR                 46.23      47.44        
 37 Lawrence, Marissa   12 SMC-MR                 48.96      47.53        
 38 Wolter, Lauren      12 SMC-MR                 45.83      47.62        
 39 Lane, Caitlin       11 SMC-MR                 51.99      47.63        
 40 Zaets, Allison M    12 WAC-MR                 47.56      47.69        
 41 Siegel, Lucy        11 SMC-MR                 50.04      49.23        
 42 Lymarenko, Kamilla  11 Shy-Mr-MR              59.45      51.48        
 43 Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR            53.03      52.23        
 44 Weiner, Isabella    11 SMC-MR                 43.00      52.70        
 45 Joseph, Cristal     11 Mil-MR                 51.31      52.95        
 46 Wong, Madeline      11 NYCC-MR                   NT      56.73        
 47 Siewers, Anna       11 WAC-MR               1:02.11      57.73        
 48 Santana, Miabella   11 KB Makos-MR            56.75    1:02.86        
 -- Orange, Jordan R    12 Agua Swim Team-MR      44.63         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Henriquez, Melissa  11 KB Makos-MR          1:02.50         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilf, Jenna R       12 Agua Swim Team-MR    1:16.67    1:16.60        
                  37.67     1:16.60 (38.93)                                        
  2 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    1:15.80    1:16.72        
                  36.99     1:16.72 (39.73)                                        
  3 Elmassry, Jasmine   12 Agua Swim Team-MR    1:17.43    1:17.26        
                  36.95     1:17.26 (40.31)                                        
  4 Eguchi, Nadia N     11 Agua Swim Team-MR    1:19.32    1:18.84        
                  37.83     1:18.84 (41.01)                                        
  5 Warren, Kaiyla L    12 SMST-CT              1:20.64    1:19.74        
                  37.45     1:19.74 (42.29)                                        
  6 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR    1:18.70    1:19.96        
                  37.58     1:19.96 (42.38)                                        
  7 Schubert, Olivia C  12 WAC-MR               1:20.48    1:20.97        
                  38.24     1:20.97 (42.73)                                        
  8 Van Tassell, Gabri  12 WAC-MR               1:22.40    1:22.49        
                  39.82     1:22.49 (42.67)                                        
  9 Pena, Sarahe        12 Agua Swim Team-MR    1:24.38    1:23.69        
                  41.13     1:23.69 (42.56)                                        
 10 Low, Kelly          12 NYCC-MR              1:22.89    1:23.73        
                  39.84     1:23.73 (43.89)                                        
 11 Romansky, Sabrina   11 SMST-CT              1:23.53    1:23.87        
                  39.81     1:23.87 (44.06)                                        
 12 Lee, Madison        11 NYCC-MR              1:26.52    1:28.13        
                  42.05     1:28.13 (46.08)                                        
 13 Sargent, Elizabeth  12 SMST-CT              1:26.80    1:29.03        
                  42.37     1:29.03 (46.66)                                        
 14 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR    1:30.47    1:30.58        
                  42.58     1:30.58 (48.00)                                        
 15 London, Katherine   11 WAC-MR               1:31.29    1:30.74        
                  43.04     1:30.74 (47.70)                                        
 16 LaMontagne, Sarah   12 SMST-CT              1:33.14    1:33.11        
                  44.28     1:33.11 (48.83)                                        
 17 Orange, Jordan R    12 Agua Swim Team-MR    1:31.46    1:33.43        
                  43.77     1:33.43 (49.66)                                        
 18 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR    1:36.63    1:33.64        
                  44.77     1:33.64 (48.87)                                        
 19 Rogers, Ava K       12 Kraken-MR            1:42.15    1:34.28        
                  43.13     1:34.28 (51.15)                                        
 20 Mei, Emily S        11 Agua Swim Team-MR    1:39.27    1:35.00        
                  46.92     1:35.00 (48.08)                                        
 21 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR    1:33.72    1:36.62        
                  46.97     1:36.62 (49.65)                                        
 22 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR                   NT    1:36.72        
                  44.55     1:36.72 (52.17)                                        
 23 Cabalbag, Abigail   12 NYCC-MR                   NT    1:37.12        
                  47.31     1:37.12 (49.81)                                        
 24 Ivey, Hailey        11 SMC-MR               1:35.27    1:37.25        
                  46.50     1:37.25 (50.75)                                        
 25 Harrington, Erin    12 WAC-MR               1:40.86    1:37.84        
                  45.14     1:37.84 (52.70)                                        
 26 Lalumiere, Axelle   11 NYCC-MR                   NT    1:38.35        
                  46.64     1:38.35 (51.71)                                        
 27 Jones, Caroline     11 SMC-MR               1:35.82    1:38.49        
                  46.66     1:38.49 (51.83)                                        
 28 Spinosa, Olivia L   11 SMST-CT              1:35.43    1:38.86        
                  46.76     1:38.86 (52.10)                                        
 29 Carrasquil, Ariana  11 KB Makos-MR          1:44.83    1:40.37        
                  47.91     1:40.37 (52.46)                                        
 30 Buscema, Pamela     11 SMC-MR               1:37.55    1:40.69        
                  47.52     1:40.69 (53.17)                                        
 31 Fawer, Hallie       12 Agua Swim Team-MR    1:39.33    1:41.78        
                  47.55     1:41.78 (54.23)                                        
 32 Frechette, Evangel  12 NYCC-MR              1:41.64    1:42.44        
                  48.57     1:42.44 (53.87)                                        
 33 Lane, Caitlin       11 SMC-MR               1:53.85    1:43.01        
                  50.64     1:43.01 (52.37)                                        
 34 Velazquez, Jerishk  11 KB Makos-MR          1:58.76    1:43.98        
                  49.10     1:43.98 (54.88)                                        
 35 Wolter, Lauren      12 SMC-MR               1:42.86    1:44.03        
                  49.54     1:44.03 (54.49)                                        
 36 Zaets, Allison M    12 WAC-MR               1:45.61    1:44.30        
                  49.28     1:44.30 (55.02)                                        
 37 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR          1:38.00    1:44.60        
                  49.94     1:44.60 (54.66)                                        
 38 Cornelis, Louisa R  11 Kraken-MR            1:45.00    1:46.92        
                  50.04     1:46.92 (56.88)                                        
 39 Brady, Lauren       11 WAC-MR               1:45.95    1:48.07        
                  49.64     1:48.07 (58.43)                                        
 40 Siegel, Lucy        11 SMC-MR               1:44.56    1:48.11        
                  52.63     1:48.11 (55.48)                                        
 41 Chen, Sunny         12 WAC-MR               1:40.00    1:48.34        
                  49.70     1:48.34 (58.64)                                        
 42 Gorodetskiy, Ada    12 WAC-MR               2:00.00    1:49.31        
                  51.72     1:49.31 (57.59)                                        
 43 Lymarenko, Kamilla  11 Shy-Mr-MR            2:00.98    1:49.62        
                  53.27     1:49.62 (56.35)                                        
 44 Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR          1:45.00    1:53.10        
                  52.69   1:53.10 (1:00.41)                                        
 45 Conoway, Shaina E   12 WAC-MR               2:19.30    1:55.87        
                  54.45   1:55.87 (1:01.42)                                        
 46 Santana, Miabella   11 KB Makos-MR          1:58.00    2:18.02        
                1:08.53   2:18.02 (1:09.49)                                        
 -- Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR    1:46.59         DQ        
                  47.80          DQ (47.80)                                        
 -- Henriquez, Melissa  11 KB Makos-MR          2:05.00         DQ        
                1:18.58        DQ (1:27.03)                                        
 -- Perez, Kyara        11 MAD-MR               1:22.03         DQ        
                  39.39          DQ (44.40)                                        
 -- Zihiri, Hadeer B    12 WAC-MR               2:07.15         DQ        
      One hand touch
                  51.75        DQ (1:00.40)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR                28.60      28.53        
  2 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR      29.54      29.31        
  3 Schubert, Olivia C  12 WAC-MR                 30.54      30.14        
  4 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR      30.71      30.49        
  5 Warren, Kaiyla L    12 SMST-CT                31.83      31.79        
  6 Van Tassell, Gabri  12 WAC-MR                 33.51      32.40        
  7 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR      34.45      32.53        
  8 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR      33.22      32.94        
  9 McCormick, Sarah    12 SMC-MR                 34.02      33.29        
 10 Wilf, Jenna R       12 Agua Swim Team-MR      34.25      33.94        
 11 Sargent, Elizabeth  12 SMST-CT                33.34      33.97        
 12 Abbas, Radwa        12 WAC-MR                 34.19      34.15        
 13 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR                35.20      34.25        
 14 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR      36.40      34.61        
 15 Orange, Jordan R    12 Agua Swim Team-MR      36.90      34.65        
 16 Ostensen, Sara      11 WAC-MR                 35.66      34.67        
 17 Beavers, Maisy      11 NYCC-MR                36.01      34.85        
 18 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR      36.17      35.19        
 19 Irwin, Amanda P     11 Agua Swim Team-MR      37.50      36.35        
 20 Ousmanova, Nicole   12 Agua Swim Team-MR      45.87      36.47        
 21 Gallelli, Francesc  12 WAC-MR                 38.19      36.60        
 22 Rappa, Gianna       12 SMC-MR                 37.56      36.72        
 23 Everson, Sara H     12 Agua Swim Team-MR      43.60      36.80        
 24 Irato, Carmela      11 Agua Swim Team-MR      45.83      36.86        
 25 Mei, Emily S        11 Agua Swim Team-MR      41.33      37.12        
 26 Cabalbag, Abigail   12 NYCC-MR                37.01      37.48        
 27 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR      37.31      37.80        
 28 Perez, Kyara        11 MAD-MR                 38.29      37.85        
 29 Pagano, Alexa R     12 NYCC-MR                38.02      38.02        
 30 Shirazi, Tara J     11 Agua Swim Team-MR      40.94      38.04        
 31 Lawrence, Marissa   12 SMC-MR                 46.00      38.08        
 32 Byrne, Liza J       11 Agua Swim Team-MR      40.64      38.12        
 33 Wolter, Lauren      12 SMC-MR                 41.80      38.27        
 34 Weiner, Isabella    11 SMC-MR                 39.26      38.58        
 35 Lane, Caitlin       11 SMC-MR                 39.98      39.02        
 36 Cartularo, Morgan   11 SMC-MR                 39.39      39.14        
 37 Gonzalez, Angelika  12 MAD-MR                 41.00      39.82        
 38 Jones, Caroline     11 SMC-MR                 40.65      39.86        
 39 Ivey, Hailey        11 SMC-MR                 39.45      40.07        
 40 Spinosa, Olivia L   11 SMST-CT                40.03      40.78        
 41 Lee, Madison        11 NYCC-MR                39.43      40.94        
 42 Mirzoyev, Beatrice  11 Shy-Mr-MR              42.73      41.60        
 43 Gibble, Erica B     12 NYCC-MR                41.90      41.80        
 44 Lane, Natasha *     11 Agua Swim Team-MR      47.69      42.54        
 45 Siegel, Lucy        11 SMC-MR                 43.85      43.17        
 46 Cartularo, Madison  11 SMC-MR                 45.54      43.97        
 47 Lymarenko, Kamilla  11 Shy-Mr-MR              55.89      44.61        
 48 Wong, Madeline      11 NYCC-MR                56.32      46.08        
 49 Immitti, Samantha   12 WAC-MR                 38.00      46.50        
 50 Giannelli, Sophia   11 SMC-MR                 45.13      46.98        
 51 Carrasquil, Ariana  11 KB Makos-MR            53.76      47.40        
 52 Brady, Lauren       11 WAC-MR                 52.20      49.97        
 53 Siewers, Anna       11 WAC-MR                 58.59      50.90        
 54 Joseph, Cristal     11 Mil-MR                 47.09      52.47        
 -- Lalumiere, Axelle   11 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR              1:03.14    1:04.11        
                  29.83     1:04.11 (34.28)                                        
  2 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR    1:09.02    1:06.41        
                  31.16     1:06.41 (35.25)                                        
  3 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR    1:07.36    1:06.71        
                  31.69     1:06.71 (35.02)                                        
  4 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    1:10.28    1:07.26        
                  31.48     1:07.26 (35.78)                                        
  5 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR    1:09.76    1:07.97        
                  31.90     1:07.97 (36.07)                                        
  6 Schubert, Olivia C  12 WAC-MR               1:07.81    1:09.12        
                  32.07     1:09.12 (37.05)                                        
  7 Corridon, Claire D  12 Agua Swim Team-MR    1:11.17    1:09.91        
                  33.38     1:09.91 (36.53)                                        
  8 Romansky, Sabrina   11 SMST-CT              1:14.73    1:12.80        
                  33.43     1:12.80 (39.37)                                        
  9 Sargent, Elizabeth  12 SMST-CT              1:19.18    1:16.93        
                  35.72     1:16.93 (41.21)                                        
 10 Wilf, Jenna R       12 Agua Swim Team-MR    1:34.75    1:17.11        
                  35.38     1:17.11 (41.73)                                        
 11 Warren, Kaiyla L    12 SMST-CT              1:19.18    1:18.01        
                  34.96     1:18.01 (43.05)                                        
 12 Dorsey, Kai V       12 Agua Swim Team-MR    1:21.58    1:18.20        
                  35.36     1:18.20 (42.84)                                        
 13 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR              1:21.43    1:19.29        
                  36.35     1:19.29 (42.94)                                        
 14 Abbas, Radwa        12 WAC-MR               1:17.97    1:21.30        
                  34.91     1:21.30 (46.39)                                        
 15 Marks, Lily M       11 Agua Swim Team-MR    1:27.47    1:21.90        
                  37.09     1:21.90 (44.81)                                        
 16 Ostensen, Sara      11 WAC-MR               1:23.21    1:21.95        
                  37.69     1:21.95 (44.26)                                        
 17 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR    1:21.56    1:23.11        
                  37.56     1:23.11 (45.55)                                        
 18 Orange, Jordan R    12 Agua Swim Team-MR         NT    1:25.27        
                  37.64     1:25.27 (47.63)                                        
 19 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR          1:10.00    1:26.66        
                  37.34     1:26.66 (49.32)                                        
 20 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR    1:27.43    1:27.46        
                  40.24     1:27.46 (47.22)                                        
 21 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR    1:32.54    1:27.76        
                  40.76     1:27.76 (47.00)                                        
 22 Wolter, Lauren      12 SMC-MR               1:41.00    1:28.69        
                  40.00     1:28.69 (48.69)                                        
 23 Murray, Cecilia V   11 Agua Swim Team-MR    1:30.42    1:29.66        
                  39.61     1:29.66 (50.05)                                        
 24 Jones, Caroline     11 SMC-MR               1:25.00    1:30.03        
                  41.67     1:30.03 (48.36)                                        
 25 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR    1:38.75    1:30.24        
                  41.91     1:30.24 (48.33)                                        
 26 Lane, Caitlin       11 SMC-MR               1:40.12    1:31.97        
                  41.39     1:31.97 (50.58)                                        
 27 Spinosa, Olivia L   11 SMST-CT              1:29.21    1:33.14        
                  43.20     1:33.14 (49.94)                                        
 28 Siegel, Lucy        11 SMC-MR               1:40.00    1:37.79        
                  45.85     1:37.79 (51.94)                                        
 29 Buscema, Pamela     11 SMC-MR               1:35.00    1:37.94        
                  46.03     1:37.94 (51.91)                                        
 30 Harrington, Claire  11 WAC-MR               2:00.00    1:59.14        
                  52.08   1:59.14 (1:07.06)                                        
 -- Harrington, Erin    12 WAC-MR               2:00.00         DQ        
                  42.02          DQ (51.44)                                        
 -- Zihiri, Hadeer B    12 WAC-MR               1:49.39         DQ        
      One hand touch
                  43.97          DQ (50.78)                                        
 -- Brady, Lauren       11 WAC-MR               2:11.29         DQ        
      Arms underwater recovery
                  53.15        DQ (1:02.51)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR    2:20.87    2:21.43        
                  31.81     1:09.13 (37.32)     1:50.51 (41.38)     2:21.43 (30.92)
  2 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR              2:35.42    2:23.51        
                  29.51     1:05.73 (36.22)     1:50.35 (44.62)     2:23.51 (33.16)
  3 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    2:23.99    2:25.05        
                  31.68     1:09.59 (37.91)     1:51.84 (42.25)     2:25.05 (33.21)
  4 Tan, Cathy          12 Agua Swim Team-MR    2:21.59    2:25.58        
                  34.00     1:09.89 (35.89)     1:53.27 (43.38)     2:25.58 (32.31)
  5 Elmassry, Jasmine   12 Agua Swim Team-MR    2:29.99    2:26.16        
                  33.88     1:12.71 (38.83)     1:53.96 (41.25)     2:26.16 (32.20)
  6 Eguchi, Nadia N     11 Agua Swim Team-MR    2:26.85    2:27.46        
                  32.90     1:11.14 (38.24)     1:53.85 (42.71)     2:27.46 (33.61)
  7 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR    2:29.40    2:30.27        
                  32.84     1:11.01 (38.17)     1:56.35 (45.34)     2:30.27 (33.92)
  8 Schubert, Olivia C  12 WAC-MR               2:32.31    2:31.26        
                  33.16     1:11.47 (38.31)     1:57.36 (45.89)     2:31.26 (33.90)
  9 Sargent, Elizabeth  12 SMST-CT              2:34.44    2:34.10        
                  33.85     1:13.56 (39.71)     2:00.93 (47.37)     2:34.10 (33.17)
 10 Van Tassell, Gabri  12 WAC-MR               2:41.44    2:34.20        
                  34.72     1:14.74 (40.02)     1:59.08 (44.34)     2:34.20 (35.12)
 11 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR    2:32.94    2:34.44        
                  32.27     1:13.03 (40.76)     1:59.11 (46.08)     2:34.44 (35.33)
 12 Wilf, Jenna R       12 Agua Swim Team-MR    2:39.86    2:34.48        
                  34.76     1:14.05 (39.29)     1:58.54 (44.49)     2:34.48 (35.94)
 13 Warren, Kaiyla L    12 SMST-CT              2:38.75    2:37.51        
                  32.67     1:14.67 (42.00)     2:00.91 (46.24)     2:37.51 (36.60)
 14 Pena, Sarahe        12 Agua Swim Team-MR    2:43.44    2:37.85        
                  34.01     1:14.95 (40.94)     2:00.70 (45.75)     2:37.85 (37.15)
 15 Romansky, Sabrina   11 SMST-CT              2:41.07    2:38.11        
                  34.45     1:17.58 (43.13)     2:02.87 (45.29)     2:38.11 (35.24)
 16 Abbas, Radwa        12 WAC-MR               2:52.64    2:44.50        
                  35.57     1:17.88 (42.31)     2:06.09 (48.21)     2:44.50 (38.41)
 17 Corridon, Claire D  12 Agua Swim Team-MR    2:44.47    2:44.52        
                  33.52     1:16.17 (42.65)     2:07.97 (51.80)     2:44.52 (36.55)
 18 London, Katherine   11 WAC-MR               2:50.00    2:47.79        
                  35.43     1:17.28 (41.85)     2:10.04 (52.76)     2:47.79 (37.75)
 19 deFreitas, Emma     12 WAC-MR               2:49.55    2:48.23        
                  36.44     1:21.24 (44.80)     2:10.28 (49.04)     2:48.23 (37.95)
 20 Abdelrahman, Rawan  11 Agua Swim Team-MR    2:48.31    2:49.44        
                  39.50     1:23.05 (43.55)     2:11.29 (48.24)     2:49.44 (38.15)
 21 Ostensen, Sara      11 WAC-MR               3:04.91    2:50.10        
                  39.41     1:22.44 (43.03)     2:12.47 (50.03)     2:50.10 (37.63)
 22 Spinosa, Olivia L   11 SMST-CT              2:55.98    2:50.97        
 23 Lee, Madison        11 NYCC-MR              2:55.86    2:55.00        
                  42.35     1:31.21 (48.86)     2:16.81 (45.60)     2:55.00 (38.19)
 24 Knobler, Sera A     12 Agua Swim Team-MR    2:54.47    2:56.37        
                  42.62     1:27.53 (44.91)     2:18.46 (50.93)     2:56.37 (37.91)
 25 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR          2:35.00    2:58.41        
                  35.35     1:20.12 (44.77)     2:19.04 (58.92)     2:58.41 (39.37)
 26 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR    3:01.83    2:58.66        
                  40.49     1:28.53 (48.04)     2:17.56 (49.03)     2:58.66 (41.10)
 27 Cusumano, Alexandr  12 WAC-MR               3:02.00    3:08.65        
                  37.22     1:24.59 (47.37)     2:21.93 (57.34)     3:08.65 (46.72)
 28 Immitti, Samantha   12 WAC-MR               2:50.00    3:23.41        
                  47.30     1:42.71 (55.41)     2:35.63 (52.92)     3:23.41 (47.78)
 29 Zaets, Allison M    12 WAC-MR               3:12.00    3:25.82        
                  49.52     1:40.87 (51.35)     2:40.05 (59.18)     3:25.82 (45.77)
 30 Santana, Miabella   11 KB Makos-MR          3:10.00    3:52.28        
 -- Low, Kelly          12 NYCC-MR              2:43.08         DQ        
      Did not finish on back - back
                  38.63     1:19.75 (41.12)     2:06.30 (46.55)          DQ (36.62)
 -- Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR          2:59.00         DQ        
                  47.74     1:43.34 (55.60)     2:42.52 (59.18)          DQ (50.35)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:48.83    1:48.30        
     1) McGowan, Alessia M 11           2) Suarez-Rebling, Mariana 12     
     3) Tan, Cathy 12                   4) Safovich, Polina F 12          
                  25.85       53.87 (28.02)     1:21.38 (27.51)     1:48.30 (26.92)
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'      1:54.97    1:52.72        
     1) Dorsey, Kai V 12                2) Beronja, Hana 12               
     3) Eguchi, Lydia 12                4) Eguchi, Nadia N 11             
                  28.45       55.87 (27.42)     1:24.80 (28.93)     1:52.72 (27.92)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'      1:55.88    1:54.72        
     1) Irwin, Amanda P 11              2) Elmassry, Jasmine 12           
     3) Wilf, Jenna R 12                4) Pena, Sarahe 12                
                  28.85       58.12 (29.27)     1:26.52 (28.40)     1:54.72 (28.20)
  4 Wagner Aquatic Club-MR  'A'                 1:57.36    1:56.12        
     1) Van Tassell, Gabrielle A 12     2) deFreitas, Emma 12             
     3) Abbas, Radwa 12                 4) Schubert, Olivia C 12          
                  29.03       59.08 (30.05)     1:28.79 (29.71)     1:56.12 (27.33)
  5 New York City Aquatic Club-MR  'A'          1:58.00    1:57.09        
                  32.16     1:01.36 (29.20)     1:30.44 (29.08)     1:57.09 (26.65)
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'D'      2:02.38    2:02.30        
     1) Futterman, Aidan G 11           2) Corridon, Claire D 12          
     3) Murray, Cecilia V 11            4) Ackerman, Hadley Chang 11      
                  32.13     1:00.05 (27.92)     1:37.61 (37.56)     2:02.30 (24.69)
  7 Wagner Aquatic Club-MR  'B'                 2:10.30    2:03.22        
     1) London, Katherine 11            2) Cusumano, Alexandra 12         
     3) Gallelli, Francesca 12          4) Ostensen, Sara 11              
                  29.74     1:06.68 (36.94)     1:33.98 (27.30)     2:03.22 (29.24)
  8 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'F'      2:14.93    2:08.80        
     1) Marks, Lily M 11                2) Ousmanova, Nicole S 12         
     3) Mei, Emily S 11                 4) Everson, Sara H 12             
                  32.61     1:05.20 (32.59)     1:38.05 (32.85)     2:08.80 (30.75)
  9 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'G'      2:21.40    2:09.25        
     1) Lane, Natasha * 11              2) Lachman, Margaret 11           
     3) Irato, Carmela 11               4) Byrne, Liza J 11               
                  33.94     1:07.16 (33.22)     1:37.60 (30.44)     2:09.25 (31.65)
 10 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'E'      2:10.15    2:10.03        
     1) Orange, Jordan R 12             2) Shirazi, Tara J 11             
     3) Knobler, Sera A 12              4) Abdelrahman, Rawan 11          
                  32.58     1:03.87 (31.29)     1:37.39 (33.52)     2:10.03 (32.64)
 11 New York City Aquatic Club-MR  'B'          2:20.00    2:11.55        
                  32.54     1:04.29 (31.75)     1:37.62 (33.33)     2:11.55 (33.93)
 12 Kips Bay Makos-MR  'A'                      2:21.80    2:20.20        
     1) Velazquez, Jerishka M 11        2) Romero, Angelica M 12          
     3) Santana, Miabella 11            4) Ogando, Krystal L 11           
                                1:19.22 ( )     1:49.69 (30.47)     2:20.20 (30.51)
 13 Wagner Aquatic Club-MR  'C'                 2:32.09    2:29.90        
     1) Siewers, Anna 11                2) Brady, Lauren 11               
     3) Immitti, Samantha 12            4) Zaets, Allison M 12            
                  38.59     1:19.23 (40.64)     1:55.08 (35.85)     2:29.90 (34.82)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      2:01.15    2:03.44        
     1) Suarez-Rebling, Mariana 12      2) Eguchi, Lydia 12               
     3) Safovich, Polina F 12           4) McGowan, Alessia M 11          
                  32.95     1:08.41 (35.46)     2:03.59 (55.18)         2:03.44 ( )
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'      2:08.53    2:06.78        
     1) Pena, Sarahe 12                 2) Wilf, Jenna R 12               
     3) Ackerman, Hadley Chang 11       4) Beronja, Hana 12               
                  32.94     1:08.34 (35.40)     2:06.94 (58.60)         2:06.78 ( )
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'      2:11.52    2:10.43        
     1) Futterman, Aidan G 11           2) Elmassry, Jasmine 12           
     3) Eguchi, Nadia N 11              4) Dorsey, Kai V 12               
                  34.73     1:10.45 (35.72)     1:41.82 (31.37)     2:10.43 (28.61)
  4 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:10.00    2:10.69        
     1) Tilneac, Stephanie J 12         2) Low, Kelly 12                  
     3) Beavers, Maisy 11               4) Schnupp, Samantha J 11         
                  30.83     1:08.49 (37.66)     1:41.73 (33.24)     2:10.69 (28.96)
  5 Wagner Aquatic Club-MR  'A'                 2:13.77    2:13.30        
     1) deFreitas, Emma 12              2) Van Tassell, Gabrielle A 12    
     3) Schubert, Olivia C 12           4) Abbas, Radwa 12                
                  36.57     1:15.71 (39.14)     1:43.26 (27.55)     2:13.30 (30.04)
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'D'      2:18.25    2:19.45        
     1) Knobler, Sera A 12              2) Orange, Jordan R 12            
     3) Corridon, Claire D 12           4) Irwin, Amanda P 11             
                  37.20     1:18.61 (41.41)     1:50.44 (31.83)     2:19.45 (29.01)
  7 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'F'      2:33.58    2:23.38        
     1) Everson, Sara H 12              2) Lane, Natasha * 11             
     3) Byrne, Liza J 11                4) Abdelrahman, Rawan 11          
                  35.77     1:15.57 (39.80)     1:53.94 (38.37)     2:23.38 (29.44)
  8 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'E'      2:27.33    2:23.89        
     1) Irato, Carmela 11               2) Lachman, Margaret 11           
     3) Marks, Lily M 11                4) Murray, Cecilia V 11           
                  35.76     1:17.72 (41.96)     1:51.82 (34.10)     2:23.89 (32.07)
  9 Wagner Aquatic Club-MR  'B'                 2:30.16    2:24.16        
     1) London, Katherine 11            2) Harrington, Erin 12            
     3) Ostensen, Sara 11               4) Zaets, Allison M 12            
                  34.87     1:16.73 (41.86)     1:50.93 (34.20)     2:24.16 (33.23)
 10 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'G'      2:36.24    2:29.21        
     1) Habib, Maggie 11                2) Ousmanova, Nicole S 12         
     3) Mei, Emily S 11                 4) Shirazi, Tara J 11             
 11 New York City Aquatic Club-MR  'B'          2:25.00    2:34.80        
     1) Lalumiere, Axelle 11            2) Lee, Madison 11                
     3) Cabalbag, Abigail 12            4) Camilla, Irum 12               
                  42.86     1:29.62 (46.76)     2:00.05 (30.43)     2:34.80 (34.75)
 12 Kips Bay Makos-MR  'A'                      2:39.08    2:42.79        
     1) Santana, Miabella 11            2) Romero, Angelica M 12          
     3) Ogando, Krystal L 11            4) Velazquez, Jerishka M 11       
                  45.14     1:32.07 (46.93)     2:11.72 (39.65)     2:42.79 (31.07)
 -- Wagner Aquatic Club-MR  'C'                 2:57.59         DQ        
     1) Gorodetskiy, Ada 12             2) Chen, Sunny 12                 
     3) Zihiri, Hadeer B 12             4) Brady, Lauren 11               
                  44.51     1:31.01 (46.50)     2:17.86 (46.85)          DQ (35.59)
 
Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Halper, Sophie R    12 Flying Dolphins-MR   5:44.63    5:33.00        
                  28.77     1:01.18 (32.41)     1:34.21 (33.03)     2:07.68 (33.47)
        2:42.44 (34.76)     3:16.45 (34.01)     3:51.27 (34.82)     4:26.31 (35.04)
        5:00.77 (34.46)     5:33.00 (32.23)                                        
  2 Fried, Carly T      12 Flying Dolphins-MR   5:47.86    5:41.12        
                  29.43     1:01.51 (32.08)     1:35.41 (33.90)     2:09.91 (34.50)
        2:44.70 (34.79)     3:19.85 (35.15)     3:55.37 (35.52)     4:30.83 (35.46)
        5:06.26 (35.43)     5:41.12 (34.86)                                        
  3 McGowan, Alessia M  11 Agua Swim Team-MR    5:39.99    5:47.37        
                  29.46     1:03.15 (33.69)     1:38.15 (35.00)     2:14.05 (35.90)
        2:50.06 (36.01)     3:26.05 (35.99)     4:02.15 (36.10)     4:38.30 (36.15)
        5:13.85 (35.55)     5:47.37 (33.52)                                        
  4 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR    5:46.01    5:49.83        
                  31.06     1:06.49 (35.43)     1:42.83 (36.34)     2:18.72 (35.89)
        2:54.95 (36.23)     3:30.92 (35.97)     4:06.63 (35.71)     4:42.05 (35.42)
        5:16.71 (34.66)     5:49.83 (33.12)                                        
  5 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR    5:51.85    5:50.07        
                  30.82     1:05.30 (34.48)     1:40.72 (35.42)     2:16.36 (35.64)
        2:52.97 (36.61)     3:29.29 (36.32)     4:05.50 (36.21)     4:41.80 (36.30)
        5:16.80 (35.00)     5:50.07 (33.27)                                        
  6 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR    6:03.06    6:02.62        
                  32.12     1:07.83 (35.71)     1:45.09 (37.26)     2:22.52 (37.43)
        3:00.28 (37.76)     3:37.35 (37.07)     4:14.48 (37.13)     4:51.45 (36.97)
        5:28.07 (36.62)     6:02.62 (34.55)                                        
  7 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR              5:56.23    6:02.73        
                  30.84     1:05.08 (34.24)     1:41.44 (36.36)     2:17.91 (36.47)
        2:55.55 (37.64)     3:33.06 (37.51)     4:10.51 (37.45)     4:48.45 (37.94)
        5:26.33 (37.88)     6:02.73 (36.40)                                        
  8 Sargent, Elizabeth  12 SMST-CT              6:18.65    6:03.17        
                  31.41     1:07.13 (35.72)     1:44.84 (37.71)     2:22.23 (37.39)
        3:00.06 (37.83)     3:37.14 (37.08)     4:14.04 (36.90)     4:51.44 (37.40)
        5:28.21 (36.77)     6:03.17 (34.96)                                        
  9 Weiss, Jessica M    12 Flying Dolphins-MR   6:20.35    6:14.00        
                  32.53     1:09.21 (36.68)     1:46.83 (37.62)     2:24.88 (38.05)
        3:02.82 (37.94)     3:22.03 (19.21)     3:43.99 (21.96)     4:19.25 (35.26)
        4:58.54 (39.29)   6:14.00 (1:15.46)                                        
 10 Beronja, Hana       12 Agua Swim Team-MR    6:06.47    6:18.43        
                  30.74     1:04.90 (34.16)     1:41.86 (36.96)     2:20.75 (38.89)
        3:00.49 (39.74)     3:41.06 (40.57)     4:19.36 (38.30)     5:00.65 (41.29)
        5:39.81 (39.16)     6:18.43 (38.62)                                        
 11 Weissman, Emily T   10 Agua Swim Team-MR    6:37.12    6:29.09        
                  33.99     1:12.22 (38.23)     1:51.78 (39.56)     2:31.25 (39.47)
        3:11.65 (40.40)     3:52.11 (40.46)     4:32.49 (40.38)     5:13.34 (40.85)
        5:53.01 (39.67)     6:29.09 (36.08)                                        
 12 Corridon, Claire D  12 Agua Swim Team-MR    6:30.73    6:29.84        
                  34.19     1:11.82 (37.63)     1:51.28 (39.46)     2:31.37 (40.09)
        3:11.56 (40.19)     3:51.95 (40.39)     4:32.09 (40.14)     5:13.04 (40.95)
        5:52.11 (39.07)     6:29.84 (37.73)                                        
 13 Futterman, Aidan G  11 Agua Swim Team-MR    6:44.20    6:33.20        
                  35.01     1:13.97 (38.96)     1:55.38 (41.41)     2:35.18 (39.80)
        3:15.76 (40.58)     3:56.49 (40.73)     4:38.05 (41.56)     5:18.13 (40.08)
        5:57.18 (39.05)     6:33.20 (36.02)                                        
 14 Low, Kelly          12 NYCC-MR              6:31.72    6:33.48        
                  34.08     1:12.62 (38.54)     1:53.24 (40.62)     2:33.42 (40.18)
        3:14.29 (40.87)     3:54.50 (40.21)     4:34.60 (40.10)     5:15.36 (40.76)
        5:55.61 (40.25)     6:33.48 (37.87)                                        
 15 Irwin, Amanda P     11 Agua Swim Team-MR    6:45.92    6:38.38        
                  34.34     1:13.19 (38.85)     1:54.05 (40.86)     2:34.83 (40.78)
        3:16.25 (41.42)     3:57.58 (41.33)     4:38.75 (41.17)     5:19.86 (41.11)
        6:00.09 (40.23)     6:38.38 (38.29)                                        
 16 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR              6:42.08    6:40.04        
                  34.49     1:12.72 (38.23)     1:52.91 (40.19)     2:33.36 (40.45)
        3:15.01 (41.65)     3:56.38 (41.37)     4:37.90 (41.52)     5:19.35 (41.45)
        6:00.61 (41.26)     6:40.04 (39.43)                                        
 17 Schnupp, Samantha   11 NYCC-MR              6:40.91    6:43.33        
                  33.74     1:13.13 (39.39)     1:54.12 (40.99)     2:35.97 (41.85)
        3:17.71 (41.74)     3:59.59 (41.88)     4:41.33 (41.74)     5:23.33 (42.00)
        6:03.72 (40.39)     6:43.33 (39.61)                                        
 18 Spinosa, Olivia L   11 SMST-CT              6:57.21    6:46.69        
                  35.63     1:15.41 (39.78)     1:57.12 (41.71)     2:38.61 (41.49)
        3:19.28 (40.67)     4:00.79 (41.51)     4:43.45 (42.66)     5:24.98 (41.53)
        6:06.55 (41.57)     6:46.69 (40.14)                                        
 19 Lee, Madison        11 NYCC-MR              6:55.84    6:50.72        
                  38.49     1:19.82 (41.33)     2:00.75 (40.93)     2:41.33 (40.58)
        3:22.50 (41.17)     4:04.13 (41.63)     4:46.92 (42.79)     5:28.76 (41.84)
        6:10.76 (42.00)     6:50.72 (39.96)                                        
 20 Lachman, Margaret   11 Agua Swim Team-MR    6:30.00    7:08.97        
                  37.18     1:19.63 (42.45)     2:03.02 (43.39)     2:46.78 (43.76)
        3:31.04 (44.26)     4:15.46 (44.42)     5:00.08 (44.62)     5:45.54 (45.46)
        6:28.81 (43.27)     7:08.97 (40.16)                                        
 21 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR              8:10.82    7:48.78        
                  39.08     1:26.68 (47.60)     2:16.02 (49.34)     3:02.76 (46.74)
        3:51.19 (48.43)     4:39.44 (48.25)     5:28.11 (48.67)     6:16.66 (48.55)
        7:06.23 (49.57)     7:48.78 (42.55)                                        
 22 Bolster, Nora F     10 Agua Swim Team-MR    8:01.00    8:03.64        
                  40.67     1:28.33 (47.66)     2:19.97 (51.64)     3:10.58 (50.61)
        4:01.58 (51.00)     4:50.73 (49.15)     5:40.40 (49.67)     6:29.67 (49.27)
        7:17.95 (48.28)     8:03.64 (45.69)                                        
 23 Corridon, Delia E    9 Agua Swim Team-MR    8:01.01    8:28.83        
                  43.13     1:32.05 (48.92)     2:23.69 (51.64)     3:15.05 (51.36)
        4:07.93 (52.88)     5:01.83 (53.90)     5:55.53 (53.70)     6:48.93 (53.40)
        7:38.61 (49.68)     8:28.83 (50.22)                                        
 
Girls 12 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fried, Carly T      12 Flying Dolphins-MR   5:10.41    5:06.54        
                  33.67     1:13.87 (40.20)     1:52.50 (38.63)     2:32.47 (39.97)
        3:14.77 (42.30)     3:58.33 (43.56)     4:32.44 (34.11)     5:06.54 (34.10)
  2 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR    5:12.25    5:07.37        
                  32.75     1:12.22 (39.47)     1:50.83 (38.61)     2:29.66 (38.83)
        3:13.22 (43.56)     3:58.35 (45.13)     4:33.01 (34.66)     5:07.37 (34.36)
  3 Eguchi, Nadia N     11 Agua Swim Team-MR    5:19.06    5:12.47        
                  34.24     1:13.50 (39.26)     1:53.68 (40.18)     2:34.05 (40.37)
        3:17.50 (43.45)     4:01.72 (44.22)     4:37.59 (35.87)     5:12.47 (34.88)
  4 Safovich, Polina F  12 Agua Swim Team-MR    5:22.47    5:14.37        
                  32.69     1:11.87 (39.18)     1:51.19 (39.32)     2:29.70 (38.51)
        3:18.35 (48.65)     4:06.30 (47.95)     4:41.34 (35.04)     5:14.37 (33.03)
  5 Ackerman, Hadley C  11 Agua Swim Team-MR    5:37.60    5:18.40        
                  35.44     1:14.92 (39.48)     1:55.59 (40.67)     2:37.18 (41.59)
        3:21.72 (44.54)     4:06.56 (44.84)     4:43.28 (36.72)     5:18.40 (35.12)
  6 Tilneac, Stephanie  12 NYCC-MR              5:18.37    5:19.05        
                  31.03     1:09.62 (38.59)     1:49.83 (40.21)     2:29.16 (39.33)
        3:17.48 (48.32)     4:05.89 (48.41)     4:42.34 (36.45)     5:19.05 (36.71)
  7 Suarez-Rebling, Ma  12 Agua Swim Team-MR    5:20.23    5:23.35        
                  33.31     1:12.06 (38.75)     1:53.68 (41.62)     2:34.95 (41.27)
        3:23.30 (48.35)     4:11.65 (48.35)     4:47.88 (36.23)     5:23.35 (35.47)
  8 Weiss, Jessica M    12 Flying Dolphins-MR   5:22.51    5:27.83        
                  34.35     1:17.20 (42.85)     1:57.52 (40.32)     2:37.67 (40.15)
        3:23.98 (46.31)     4:10.93 (46.95)     4:49.81 (38.88)     5:27.83 (38.02)
  9 Wilf, Jenna R       12 Agua Swim Team-MR    5:40.00    5:33.20        
                  36.34     1:19.84 (43.50)     2:01.83 (41.99)     2:28.23 (26.40)
        2:56.65 (28.42)     3:16.32 (19.67)   4:16.91 (1:00.59)   5:33.20 (1:16.29)
 10 Zerouali, Saida T   10 Agua Swim Team-MR    5:47.73    5:37.61        
                  35.72     1:18.37 (42.65)     1:58.88 (40.51)     2:39.21 (40.33)
        3:30.67 (51.46)     4:21.23 (50.56)     4:59.58 (38.35)     5:37.61 (38.03)
 11 Low, Kelly          12 NYCC-MR              5:46.22    5:46.69        
                  39.54     1:24.32 (44.78)     2:07.99 (43.67)     2:50.19 (42.20)
        3:39.12 (48.93)     4:27.18 (48.06)     5:08.15 (40.97)     5:46.69 (38.54)
 12 Brennan, Catie F    10 NYCC-MR              5:57.40    5:52.51        
                  37.83     1:23.29 (45.46)     2:05.52 (42.23)     2:49.33 (43.81)
        3:38.14 (48.81)     4:29.55 (51.41)     5:11.51 (41.96)     5:52.51 (41.00)
 13 Weissman, Emily T   10 Agua Swim Team-MR    6:10.78    5:57.92        
                  39.93     1:30.62 (50.69)     2:13.50 (42.88)     2:57.31 (43.81)
        3:48.23 (50.92)     4:40.48 (52.25)     5:18.72 (38.24)     5:57.92 (39.20)
 14 Zloklikovits, Kris  10 Agua Swim Team-MR    6:02.21    5:59.49        
                  36.35     1:22.31 (45.96)     2:08.34 (46.03)     2:51.65 (43.31)
        3:45.15 (53.50)     4:37.76 (52.61)     5:19.05 (41.29)     5:59.49 (40.44)
 15 Lee, Madison        11 NYCC-MR                   NT    6:04.25        
                  43.73     1:33.15 (49.42)     2:21.13 (47.98)     3:09.17 (48.04)
        3:56.26 (47.09)     4:44.98 (48.72)     5:25.31 (40.33)     6:04.25 (38.94)
 16 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR          7:00.00    6:22.79        
                  39.43     1:27.39 (47.96)     2:14.39 (47.00)     3:00.02 (45.63)
        3:58.47 (58.45)     4:57.74 (59.27)     5:39.79 (42.05)     6:22.79 (43.00)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barry, Kristina F   13 NY Sharks-MR           25.90      26.96        
  2 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR      27.32      27.04        
  3 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR                27.75      27.07        
  4 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR      27.95      27.10        
  5 Moody, Sophie P     13 NYCC-MR                27.60      27.14        
  6 Hoth, Jacqueline M  14 NY Sharks-MR           26.77      27.42        
  7 Siegal, Gabriela J  13 Agua Swim Team-MR      31.00      28.02        
  8 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR      28.43      28.12        
  9 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR      28.40      28.32        
 10 Poole, Jessica T    14 SMST-CT                27.92      28.43        
 11 Allen, Arnelle M    14 Agua Swim Team-MR      28.81      28.61        
 12 Isom, Gabrielle I   13 Agua Swim Team-MR      29.14      28.63        
 13 Moss, Lucy          14 SMC-MR                 28.10      28.77        
 14 Klinovsky, Katarin  13 Agua Swim Team-MR      28.41      28.82        
 15 Lin, Erica S        14 NYCC-MR                28.62      29.31        
 16 Gray, Charlotte K   14 SMST-CT                28.36      29.47        
 17 Abrams, Maria       13 SMC-MR                 28.58      29.55        
 18 Van Tassell, Amand  13 WAC-MR                 30.21      29.77        
 19 Feminella, Lindsay  14 WAC-MR                 30.30      29.82        
 20 Cusumano, Nicole    14 WAC-MR                 30.29      30.02        
 21 Gullickson, Lauren  13 WAC-MR                 30.66      30.06        
 21 Cavanaugh, Katheri  14 WAC-MR                 30.07      30.06        
 23 Healy, Elena N      13 Agua Swim Team-MR      30.53      30.22        
 24 Kuo, Elizabeth F    13 Agua Swim Team-MR      30.12      30.34        
 25 Soriano, Thalia G   13 NYCC-MR                30.25      30.47        
 26 Schuetz, Sarah      13 SMC-MR                 29.38      30.58        
 27 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR                31.64      30.91        
 28 Bay, Alexandria M   13 Agua Swim Team-MR      31.61      30.92        
 29 Valdes, Victoria A  14 WAC-MR                 32.70      30.95        
 30 Corbett, Logan I    13 NYCC-MR                30.53      31.57        
 31 Gardner, Bridgit    13 WAC-MR                 42.45      33.49        
 32 Reyes, Ashely       13 MAD-MR                 33.85      33.87        
 33 Cornelis, Sofie A   13 Kraken-MR              36.50      34.04        
 34 Figueroa, Darian A  14 KB Makos-MR            35.02      34.76        
 35 Holmes, Chanel J    13 KB Makos-MR            35.48      35.25        
 36 Gatman, Djulieta    13 Shy-Mr-MR              36.19      35.60        
 37 Marino, Maggie Ann  13 SMC-MR                 34.21      35.87        
 38 Epelman, Sarah      13 Shy-Mr-MR              50.43      44.74        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moody, Sophie P     13 NYCC-MR                59.14      58.54        
                  28.33       58.54 (30.21)                                        
  2 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR         NT      59.03        
                  27.53       59.03 (31.50)                                        
  3 Giordano, Gianna M  14 WAC-MR                 59.51      59.08        
                  28.98       59.08 (30.10)                                        
  4 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR                59.27      59.50        
                  28.51       59.50 (30.99)                                        
  5 deFreitas, Hannah   14 WAC-MR                 59.77    1:00.09        
                  29.12     1:00.09 (30.97)                                        
  6 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR    1:01.21    1:00.72        
                  29.60     1:00.72 (31.12)                                        
  7 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR    1:02.53    1:00.85        
                  29.33     1:00.85 (31.52)                                        
  8 Siegal, Gabriela J  13 Agua Swim Team-MR      59.29    1:01.15        
                  29.46     1:01.15 (31.69)                                        
  9 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR    1:02.63    1:01.32        
                  29.41     1:01.32 (31.91)                                        
 10 Poole, Jessica T    14 SMST-CT                58.43    1:02.34        
                  29.89     1:02.34 (32.45)                                        
 11 Klinovsky, Katarin  13 Agua Swim Team-MR    1:02.09    1:02.54        
                  29.69     1:02.54 (32.85)                                        
 12 Allen, Arnelle M    14 Agua Swim Team-MR    1:04.29    1:02.59        
                  29.17     1:02.59 (33.42)                                        
 13 Lu, Grace           13 Agua Swim Team-MR    1:04.04    1:03.46        
                  30.52     1:03.46 (32.94)                                        
 14 Moss, Lucy          14 SMC-MR               1:03.38    1:03.48        
                  30.39     1:03.48 (33.09)                                        
 15 Kasdin, Abigail     14 Agua Swim Team-MR    1:05.32    1:03.74        
                  30.64     1:03.74 (33.10)                                        
 16 Lin, Erica S        14 NYCC-MR              1:02.84    1:04.28        
                  30.76     1:04.28 (33.52)                                        
 17 Paholak, Milah V    13 Agua Swim Team-MR    1:05.07    1:04.83        
                  31.28     1:04.83 (33.55)                                        
 18 Isom, Gabrielle I   13 Agua Swim Team-MR    1:02.72    1:04.95        
                  30.62     1:04.95 (34.33)                                        
 19 Feminella, Lindsay  14 WAC-MR               1:04.81    1:05.30        
                  31.55     1:05.30 (33.75)                                        
 20 Cavanaugh, Katheri  14 WAC-MR               1:05.20    1:05.66        
                  31.60     1:05.66 (34.06)                                        
 21 Van Tassell, Amand  13 WAC-MR               1:07.94    1:05.68        
                  31.20     1:05.68 (34.48)                                        
 22 Abrams, Maria       13 SMC-MR               1:04.69    1:05.79        
                  31.53     1:05.79 (34.26)                                        
 23 Duran, Zoe Z        14 NYCC-MR              1:02.35    1:06.00        
                  31.10     1:06.00 (34.90)                                        
 24 Gullickson, Lauren  13 WAC-MR               1:08.18    1:06.12        
                  32.20     1:06.12 (33.92)                                        
 25 Kelly, Jordan A     13 Agua Swim Team-MR    1:04.42    1:06.24        
                  31.88     1:06.24 (34.36)                                        
 26 Soriano, Thalia G   13 NYCC-MR              1:06.17    1:06.44        
                  31.71     1:06.44 (34.73)                                        
 27 Cusumano, Nicole    14 WAC-MR               1:05.75    1:06.54        
                  32.04     1:06.54 (34.50)                                        
 28 Bay, Alexandria M   13 Agua Swim Team-MR    1:08.20    1:09.16        
                  32.57     1:09.16 (36.59)                                        
 29 Corbett, Logan I    13 NYCC-MR              1:11.00    1:09.60        
                  32.88     1:09.60 (36.72)                                        
 30 Healy, Elena N      13 Agua Swim Team-MR    1:07.96    1:11.81        
                  32.49     1:11.81 (39.32)                                        
 31 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR              1:11.68    1:12.12        
                  33.21     1:12.12 (38.91)                                        
 32 Gardner, Bridgit    13 WAC-MR               1:21.35    1:16.66        
                  35.82     1:16.66 (40.84)                                        
 33 Figueroa, Darian A  14 KB Makos-MR          1:17.59    1:19.89        
                  37.46     1:19.89 (42.43)                                        
 34 Holmes, Chanel J    13 KB Makos-MR          1:27.66    1:20.51        
                  37.74     1:20.51 (42.77)                                        
 35 Gatman, Djulieta    13 Shy-Mr-MR            1:24.09    1:22.78        
                  38.60     1:22.78 (44.18)                                        
 36 Lutt, Samantha      14 SMC-MR               1:22.07    1:24.39        
                  40.10     1:24.39 (44.29)                                        
 -- Epelman, Sarah      13 Shy-Mr-MR            1:40.00         DQ        
      Delay of meet
                1:06.78                                                            
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR              2:06.14    2:05.49        
                  28.35       59.89 (31.54)     1:32.91 (33.02)     2:05.49 (32.58)
  2 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR    2:07.66    2:05.68        
                  28.88     1:00.52 (31.64)     1:33.50 (32.98)     2:05.68 (32.18)
  3 Moody, Sophie P     13 NYCC-MR              2:08.53    2:09.17        
                  29.98     1:02.81 (32.83)     1:36.73 (33.92)     2:09.17 (32.44)
  4 Poole, Jessica T    14 SMST-CT              2:06.27    2:12.70        
                  31.01     1:04.68 (33.67)     1:39.07 (34.39)     2:12.70 (33.63)
  5 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR    2:12.42    2:13.47        
                  30.17     1:03.52 (33.35)     1:38.61 (35.09)     2:13.47 (34.86)
  6 Siegal, Gabriela J  13 Agua Swim Team-MR    2:14.55    2:14.03        
  7 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR    2:15.83    2:15.26        
                  31.36     1:06.20 (34.84)     1:42.05 (35.85)     2:15.26 (33.21)
  8 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR    2:15.35    2:15.31        
                  30.33     1:04.57 (34.24)     1:40.36 (35.79)     2:15.31 (34.95)
  9 Kasdin, Abigail     14 Agua Swim Team-MR    2:17.01    2:19.92        
                  32.46     1:08.30 (35.84)     1:44.68 (36.38)     2:19.92 (35.24)
 10 Lin, Erica S        14 NYCC-MR              2:18.66    2:20.69        
                  31.79     1:08.02 (36.23)     1:45.37 (37.35)     2:20.69 (35.32)
 11 Abrams, Maria       13 SMC-MR               2:25.84    2:20.93        
                  50.65   2:20.93 (1:30.28)                                        
 12 Feminella, Lindsay  14 WAC-MR               2:23.62    2:21.97        
                  33.14     1:09.49 (36.35)     1:46.44 (36.95)     2:21.97 (35.53)
 13 Gullickson, Lauren  13 WAC-MR               2:27.22    2:23.29        
                  33.19     1:08.02 (34.83)     1:46.72 (38.70)     2:23.29 (36.57)
 14 Cavanaugh, Katheri  14 WAC-MR               2:23.09    2:23.74        
                  33.08     1:08.02 (34.94)     1:47.49 (39.47)     2:23.74 (36.25)
 15 Soriano, Thalia G   13 NYCC-MR              2:28.52    2:24.43        
                  33.97     1:09.18 (35.21)     1:46.98 (37.80)     2:24.43 (37.45)
 16 Allen, Arnelle M    14 Agua Swim Team-MR    2:26.79    2:25.21        
                  32.56     1:08.70 (36.14)     1:46.93 (38.23)     2:25.21 (38.28)
 17 Duran, Zoe Z        14 NYCC-MR              2:19.44    2:27.41        
                  33.44     1:08.02 (34.58)     1:49.08 (41.06)     2:27.41 (38.33)
 18 Cusumano, Nicole    14 WAC-MR               2:29.19    2:30.18        
                  34.71     1:12.67 (37.96)     1:51.90 (39.23)     2:30.18 (38.28)
 19 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR              2:43.32    2:41.82        
                1:15.38     1:58.55 (43.17)     2:41.82 (43.27)         2:41.82 ( )
 20 Corbett, Logan I    13 NYCC-MR              2:35.95    2:43.33        
                  37.23     1:18.04 (40.81)     2:01.06 (43.02)     2:43.33 (42.27)
 21 Healy, Elena N      13 Agua Swim Team-MR    2:30.34    2:46.94        
                  35.85     1:18.89 (43.04)     2:04.79 (45.90)     2:46.94 (42.15)
 22 Marino, Maggie Ann  13 SMC-MR               2:46.87    2:48.96        
                  38.33     1:21.33 (43.00)     2:06.11 (44.78)     2:48.96 (42.85)
 23 Figueroa, Darian A  14 KB Makos-MR          2:45.00    2:51.32        
 24 Gatman, Djulieta    13 Shy-Mr-MR            3:08.53    2:58.62        
                1:22.20     2:10.24 (48.04)     2:58.62 (48.38)                    
 25 Gardner, Bridgit    13 WAC-MR               3:00.00    3:01.11        
                1:23.68     2:13.29 (49.61)     3:01.11 (47.82)                    
 26 Holmes, Chanel J    13 KB Makos-MR          3:27.91    3:02.35        
                1:22.93     2:13.29 (50.36)     3:02.35 (49.06)                    
 27 Epelman, Sarah      13 Shy-Mr-MR            3:00.08    3:47.63        
                  45.69   1:46.41 (1:00.72)   2:49.63 (1:03.22)     3:47.63 (58.00)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Giordano, Gianna M  14 WAC-MR               1:07.11    1:06.28        
                  32.70     1:06.28 (33.58)                                        
  2 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR              1:07.20    1:08.94        
                  33.33     1:08.94 (35.61)                                        
  3 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR    1:09.69    1:09.14        
                  33.97     1:09.14 (35.17)                                        
  4 Moody, Sophie P     13 NYCC-MR              1:09.82    1:09.93        
                  34.20     1:09.93 (35.73)                                        
  5 Paholak, Milah V    13 Agua Swim Team-MR    1:11.54    1:10.33        
                  34.18     1:10.33 (36.15)                                        
  6 Duran, Zoe Z        14 NYCC-MR              1:08.98    1:10.82        
                  33.13     1:10.82 (37.69)                                        
  7 Moss, Lucy          14 SMC-MR               1:13.74    1:11.02        
                  34.81     1:11.02 (36.21)                                        
  8 Abrams, Maria       13 SMC-MR               1:13.25    1:11.27        
                  33.82     1:11.27 (37.45)                                        
  9 Cavanaugh, Katheri  14 WAC-MR               1:12.52    1:11.59        
                  34.56     1:11.59 (37.03)                                        
 10 Feminella, Lindsay  14 WAC-MR               1:10.40    1:12.16        
                  35.23     1:12.16 (36.93)                                        
 11 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR    1:12.11    1:12.95        
                  35.82     1:12.95 (37.13)                                        
 12 Soriano, Thalia G   13 NYCC-MR              1:13.28    1:13.04        
                  35.31     1:13.04 (37.73)                                        
 13 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR    1:12.74    1:13.23        
                  35.22     1:13.23 (38.01)                                        
 14 Healy, Elena N      13 Agua Swim Team-MR    1:15.24    1:13.90        
                  36.09     1:13.90 (37.81)                                        
 15 Klinovsky, Katarin  13 Agua Swim Team-MR    1:14.27    1:14.81        
                  35.84     1:14.81 (38.97)                                        
 16 Siegal, Gabriela J  13 Agua Swim Team-MR    1:16.32    1:15.32        
                  37.09     1:15.32 (38.23)                                        
 17 Isom, Gabrielle I   13 Agua Swim Team-MR    1:14.65    1:15.46        
                  35.85     1:15.46 (39.61)                                        
 18 Kasdin, Abigail     14 Agua Swim Team-MR    1:15.71    1:15.79        
                  37.14     1:15.79 (38.65)                                        
 19 Gullickson, Lauren  13 WAC-MR               1:18.80    1:16.29        
                  37.48     1:16.29 (38.81)                                        
 20 Kelly, Jordan A     13 Agua Swim Team-MR    1:15.06    1:16.77        
                  37.99     1:16.77 (38.78)                                        
 21 Allen, Arnelle M    14 Agua Swim Team-MR    1:22.54    1:17.99        
                  38.37     1:17.99 (39.62)                                        
 22 Lin, Erica S        14 NYCC-MR              1:14.14    1:18.10        
                  37.95     1:18.10 (40.15)                                        
 23 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR              1:19.77    1:19.17        
                  38.38     1:19.17 (40.79)                                        
 24 Cusumano, Nicole    14 WAC-MR               1:22.07    1:19.38        
                  39.05     1:19.38 (40.33)                                        
 25 West, Lindsay       13 SMC-MR               1:15.54    1:19.77        
                  38.59     1:19.77 (41.18)                                        
 26 Van Tassell, Amand  13 WAC-MR               1:17.02    1:21.93        
                  40.46     1:21.93 (41.47)                                        
 27 Bay, Alexandria M   13 Agua Swim Team-MR    1:22.52    1:25.35        
                  41.32     1:25.35 (44.03)                                        
 28 Corbett, Logan I    13 NYCC-MR                   NT    1:27.06        
                  42.61     1:27.06 (44.45)                                        
 29 Gatman, Djulieta    13 Shy-Mr-MR            1:36.29    1:32.08        
                  44.25     1:32.08 (47.83)                                        
 30 Marino, Maggie Ann  13 SMC-MR               1:35.60    1:32.35        
                  45.35     1:32.35 (47.00)                                        
 31 Gardner, Bridgit    13 WAC-MR               1:40.00    1:35.91        
                  44.98     1:35.91 (50.93)                                        
 32 Lutt, Samantha      14 SMC-MR               1:39.04    1:38.47        
                  46.66     1:38.47 (51.81)                                        
 33 Figueroa, Darian A  14 KB Makos-MR          1:31.72    1:40.18        
                  48.59     1:40.18 (51.59)                                        
 34 Holmes, Chanel J    13 KB Makos-MR          1:38.47    1:41.01        
                  48.24     1:41.01 (52.77)                                        
 -- Epelman, Sarah      13 Shy-Mr-MR            1:55.53         DQ        
      Did not finish on back
                  52.36        DQ (1:01.48)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoth, Jacqueline M  14 NY Sharks-MR         2:23.99    2:24.92        
                  33.86     1:11.07 (37.21)     1:48.35 (37.28)     2:24.92 (36.57)
  2 Barry, Kristina F   13 NY Sharks-MR         2:28.02    2:26.72        
                  35.15     1:12.37 (37.22)     1:50.51 (38.14)     2:26.72 (36.21)
  3 Giordano, Gianna M  14 WAC-MR               2:23.34    2:28.59        
                  34.54     1:11.88 (37.34)     1:50.58 (38.70)     2:28.59 (38.01)
  4 Lu, Grace           13 Agua Swim Team-MR    2:28.99    2:28.90        
                  35.58     1:12.82 (37.24)     1:51.40 (38.58)     2:28.90 (37.50)
  5 Feminella, Lindsay  14 WAC-MR               2:29.57    2:30.97        
                  36.31     1:13.93 (37.62)     1:52.83 (38.90)     2:30.97 (38.14)
  6 Moody, Sophie P     13 NYCC-MR              2:34.31    2:31.68        
                  35.67     1:14.32 (38.65)     1:53.95 (39.63)     2:31.68 (37.73)
  7 Abrams, Maria       13 SMC-MR               2:32.84    2:32.91        
                  36.10     1:15.17 (39.07)     1:54.58 (39.41)     2:32.91 (38.33)
  8 Paholak, Milah V    13 Agua Swim Team-MR    2:31.52    2:34.58        
                  36.13     1:15.35 (39.22)     1:55.12 (39.77)     2:34.58 (39.46)
  9 Cavanaugh, Katheri  14 WAC-MR               2:36.54    2:36.20        
                  36.08     1:15.31 (39.23)     1:55.56 (40.25)     2:36.20 (40.64)
 10 Soriano, Thalia G   13 NYCC-MR              2:41.83    2:37.94        
                  37.18     1:17.06 (39.88)     1:58.28 (41.22)     2:37.94 (39.66)
 11 Kuo, Elizabeth F    13 Agua Swim Team-MR    2:32.72    2:38.41        
                  37.22     1:16.93 (39.71)     1:57.85 (40.92)     2:38.41 (40.56)
 12 Klinovsky, Katarin  13 Agua Swim Team-MR    2:39.00    2:40.24        
                  38.14     1:20.48 (42.34)     2:01.85 (41.37)     2:40.24 (38.39)
 13 Lin, Erica S        14 NYCC-MR              2:36.92    2:41.36        
                  37.63     1:19.27 (41.64)     2:01.03 (41.76)     2:41.36 (40.33)
 14 Kasdin, Abigail     14 Agua Swim Team-MR    2:35.00    2:41.50        
                  38.29     1:19.37 (41.08)     2:00.86 (41.49)     2:41.50 (40.64)
 15 Monfiletto, Angela  14 WAC-MR               2:38.57    2:41.79        
                  38.45     1:18.68 (40.23)     2:00.22 (41.54)     2:41.79 (41.57)
 16 Siegal, Gabriela J  13 Agua Swim Team-MR         NT    2:45.66        
                  38.44     1:21.05 (42.61)     2:05.03 (43.98)     2:45.66 (40.63)
 17 Valdes, Victoria A  14 WAC-MR               2:54.09    2:49.13        
                  38.83     1:20.43 (41.60)     2:04.70 (44.27)     2:49.13 (44.43)
 18 Healy, Elena N      13 Agua Swim Team-MR         NT    2:49.63        
                  38.29     1:20.60 (42.31)     2:04.86 (44.26)     2:49.63 (44.77)
 19 Gray, Charlotte K   14 SMST-CT              2:46.10    2:52.08        
                  38.92     1:22.51 (43.59)     2:07.69 (45.18)     2:52.08 (44.39)
 20 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR              2:50.35    2:55.54        
                  40.24     1:23.34 (43.10)     2:09.39 (46.05)     2:55.54 (46.15)
 21 Marino, Maggie Ann  13 SMC-MR               3:06.08    3:07.88        
                  44.35     1:31.82 (47.47)     2:21.16 (49.34)     3:07.88 (46.72)
 22 Holmes, Chanel J    13 KB Makos-MR          4:05.53    3:33.56        
                  47.15     1:40.92 (53.77)     2:37.55 (56.63)     3:33.56 (56.01)
 23 Figueroa, Darian A  14 KB Makos-MR          3:02.00    3:42.15        
                                1:45.35 ( )   3:42.15 (1:56.80)                    
 -- Epelman, Sarah      13 Shy-Mr-MR            3:30.09         DQ        
      Did not finish on back
                  52.32   1:57.46 (1:05.14)   3:07.00 (1:09.54)        DQ (1:05.78)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 deFreitas, Hannah   14 WAC-MR               1:10.76    1:14.09        
                  35.75     1:14.09 (38.34)                                        
  2 Lu, Grace           13 Agua Swim Team-MR    1:15.49    1:14.55        
                  35.88     1:14.55 (38.67)                                        
  3 Poole, Jessica T    14 SMST-CT              1:12.50    1:14.91        
                  35.36     1:14.91 (39.55)                                        
  4 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR    1:16.49    1:15.14        
                  36.05     1:15.14 (39.09)                                        
  5 Isom, Gabrielle I   13 Agua Swim Team-MR    1:18.04    1:19.01        
                  36.96     1:19.01 (42.05)                                        
  6 Paholak, Milah V    13 Agua Swim Team-MR    1:20.29    1:19.75        
                  38.42     1:19.75 (41.33)                                        
  7 Lengel, Paulina E   14 NY Sharks-MR         1:19.03    1:19.82        
                  38.11     1:19.82 (41.71)                                        
  8 Moss, Lucy          14 SMC-MR               1:17.29    1:20.16        
                  38.02     1:20.16 (42.14)                                        
  9 Allen, Arnelle M    14 Agua Swim Team-MR    1:25.05    1:21.22        
                  37.94     1:21.22 (43.28)                                        
 10 Barry, Kristina F   13 NY Sharks-MR         1:22.22    1:22.55        
                  39.33     1:22.55 (43.22)                                        
 11 Schuetz, Sarah      13 SMC-MR               1:20.64    1:22.58        
                  39.55     1:22.58 (43.03)                                        
 12 Abrams, Maria       13 SMC-MR               1:22.47    1:22.76        
                  39.25     1:22.76 (43.51)                                        
 13 Lin, Erica S        14 NYCC-MR              1:25.15    1:23.74        
                  39.35     1:23.74 (44.39)                                        
 14 Kuo, Elizabeth F    13 Agua Swim Team-MR    1:24.45    1:24.10        
                  39.71     1:24.10 (44.39)                                        
 15 Van Tassell, Amand  13 WAC-MR               1:25.44    1:24.66        
                  40.99     1:24.66 (43.67)                                        
 16 Gullickson, Lauren  13 WAC-MR               1:24.81    1:25.29        
                  40.45     1:25.29 (44.84)                                        
 17 Cusumano, Nicole    14 WAC-MR               1:25.44    1:26.55        
                  41.24     1:26.55 (45.31)                                        
 18 Marino, Maggie Ann  13 SMC-MR               1:26.07    1:27.24        
                  41.36     1:27.24 (45.88)                                        
 19 Monfiletto, Angela  14 WAC-MR               1:26.07    1:29.06        
                  42.88     1:29.06 (46.18)                                        
 20 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR    1:28.30    1:29.35        
                  42.17     1:29.35 (47.18)                                        
 21 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR    1:24.46    1:29.79        
                  42.50     1:29.79 (47.29)                                        
 22 Valdes, Victoria A  14 WAC-MR               1:38.39    1:31.21        
                  42.23     1:31.21 (48.98)                                        
 23 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR              1:28.24    1:31.24        
                  42.60     1:31.24 (48.64)                                        
 24 Soriano, Thalia G   13 NYCC-MR              1:37.43    1:33.87        
                  45.85     1:33.87 (48.02)                                        
 25 Corbett, Logan I    13 NYCC-MR                   NT    1:34.61        
                  45.44     1:34.61 (49.17)                                        
 26 Bay, Alexandria M   13 Agua Swim Team-MR    1:32.47    1:35.27        
                  44.13     1:35.27 (51.14)                                        
 27 Cornelis, Sofie A   13 Kraken-MR                 NT    1:38.10        
                  45.14     1:38.10 (52.96)                                        
 28 Gardner, Bridgit    13 WAC-MR               1:55.00    1:49.04        
                  52.48     1:49.04 (56.56)                                        
 29 Gatman, Djulieta    13 Shy-Mr-MR            1:50.90    1:50.11        
                  50.76     1:50.11 (59.35)                                        
 30 Reyes, Ashely       13 MAD-MR               2:10.00    1:50.95        
                  52.74     1:50.95 (58.21)                                        
 -- Gray, Charlotte K   14 SMST-CT                   NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  44.79          DQ (49.69)                                        
 -- Epelman, Sarah      13 Shy-Mr-MR            2:00.87         DQ        
      Alternating Kick
                  56.03        DQ (1:04.35)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lu, Grace           13 Agua Swim Team-MR    2:41.23    2:38.35        
                  37.11     1:17.81 (40.70)     1:58.34 (40.53)     2:38.35 (40.01)
  2 deFreitas, Hannah   14 WAC-MR               2:35.08    2:41.44        
                  36.39     1:17.06 (40.67)     1:59.34 (42.28)     2:41.44 (42.10)
  3 Poole, Jessica T    14 SMST-CT              2:33.74    2:41.92        
                  37.82     1:17.96 (40.14)     1:59.72 (41.76)     2:41.92 (42.20)
  4 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR    2:43.55    2:43.45        
                  37.34     1:19.75 (42.41)     2:00.44 (40.69)     2:43.45 (43.01)
  5 West, Lindsay       13 SMC-MR               2:48.88    2:44.36        
                  36.82     1:18.98 (42.16)     2:02.80 (43.82)     2:44.36 (41.56)
  6 Paholak, Milah V    13 Agua Swim Team-MR    2:51.17    2:46.61        
                  38.20     1:20.82 (42.62)     2:03.82 (43.00)     2:46.61 (42.79)
  7 Giordano, Gianna M  14 WAC-MR               2:51.19    2:52.67        
                  40.80     1:24.85 (44.05)     2:09.31 (44.46)     2:52.67 (43.36)
  8 Moss, Lucy          14 SMC-MR               2:45.73    2:52.82        
                  38.80     1:22.54 (43.74)     2:07.43 (44.89)     2:52.82 (45.39)
  9 Isom, Gabrielle I   13 Agua Swim Team-MR    2:49.00    2:54.97        
                  36.54     1:20.79 (44.25)     2:07.88 (47.09)     2:54.97 (47.09)
 10 Lin, Erica S        14 NYCC-MR              3:05.00    2:55.35        
                  39.97     1:24.67 (44.70)     2:10.04 (45.37)     2:55.35 (45.31)
 11 Allen, Arnelle M    14 Agua Swim Team-MR    3:02.91    2:59.95        
                  39.36     1:24.94 (45.58)     2:12.40 (47.46)     2:59.95 (47.55)
 12 Gullickson, Lauren  13 WAC-MR               3:06.44    3:01.27        
                  40.97     1:27.04 (46.07)     2:14.72 (47.68)     3:01.27 (46.55)
 13 Kelly, Jordan A     13 Agua Swim Team-MR    2:53.16    3:03.44        
                  40.41     1:26.01 (45.60)     2:13.83 (47.82)     3:03.44 (49.61)
 14 Van Tassell, Amand  13 WAC-MR               3:10.60    3:05.06        
                  40.32     1:28.13 (47.81)     2:16.17 (48.04)     3:05.06 (48.89)
 15 Marino, Maggie Ann  13 SMC-MR                    NT    3:07.29        
                  42.76     1:30.93 (48.17)     2:19.06 (48.13)     3:07.29 (48.23)
 16 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR    3:11.94    3:11.11        
                  39.37     1:32.44 (53.07)     2:22.98 (50.54)     3:11.11 (48.13)
 17 Klinovsky, Katarin  13 Agua Swim Team-MR    3:20.00    3:13.88        
                  43.23     1:35.22 (51.99)     2:25.49 (50.27)     3:13.88 (48.39)
 18 Bay, Alexandria M   13 Agua Swim Team-MR    3:15.00    3:19.73        
                  43.84     1:37.10 (53.26)     2:27.49 (50.39)     3:19.73 (52.24)
 19 Lutt, Samantha      14 SMC-MR               3:24.35    3:24.05        
                  45.19     1:37.37 (52.18)     2:32.10 (54.73)     3:24.05 (51.95)
 20 Holmes, Chanel J    13 KB Makos-MR          3:59.14    3:38.74        
                  47.55     1:41.83 (54.28)     2:39.44 (57.61)     3:38.74 (59.30)
 21 Figueroa, Darian A  14 KB Makos-MR          2:30.00    3:54.63        
                  47.82     1:46.68 (58.86)   2:50.47 (1:03.79)   3:54.63 (1:04.16)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR              1:06.47    1:06.20        
                  31.14     1:06.20 (35.06)                                        
  2 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR    1:06.28    1:06.30        
  3 Poole, Jessica T    14 SMST-CT              1:05.85    1:06.70        
                  32.42     1:06.70 (34.28)                                        
  4 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR    1:07.96    1:08.21        
                  31.19     1:08.21 (37.02)                                        
  5 Lengel, Paulina E   14 NY Sharks-MR         1:08.84    1:08.63        
                  32.38     1:08.63 (36.25)                                        
  6 deFreitas, Hannah   14 WAC-MR               1:08.71    1:08.76        
                  33.26     1:08.76 (35.50)                                        
  7 Cusumano, Nicole    14 WAC-MR               1:09.75    1:09.25        
                  32.65     1:09.25 (36.60)                                        
  8 Moss, Lucy          14 SMC-MR               1:07.19    1:11.75        
                  33.02     1:11.75 (38.73)                                        
  9 Raphael, Michaela   13 NY Sharks-MR         1:08.00    1:12.72        
                  33.47     1:12.72 (39.25)                                        
 10 Isom, Gabrielle I   13 Agua Swim Team-MR    1:20.46    1:13.04        
                  33.31     1:13.04 (39.73)                                        
 11 Paholak, Milah V    13 Agua Swim Team-MR    1:14.88    1:13.44        
                  34.12     1:13.44 (39.32)                                        
 12 Klinovsky, Katarin  13 Agua Swim Team-MR    1:15.21    1:14.03        
                  33.14     1:14.03 (40.89)                                        
 13 Allen, Arnelle M    14 Agua Swim Team-MR    1:19.30    1:14.48        
                  34.10     1:14.48 (40.38)                                        
 14 Lu, Grace           13 Agua Swim Team-MR    1:14.01    1:14.59        
 15 Monfiletto, Angela  14 WAC-MR               1:15.05    1:14.74        
                  35.62     1:14.74 (39.12)                                        
 16 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR    1:16.75    1:15.00        
                  33.44     1:15.00 (41.56)                                        
 17 Kasdin, Abigail     14 Agua Swim Team-MR    1:15.16    1:15.68        
                  34.41     1:15.68 (41.27)                                        
 18 Van Tassell, Amand  13 WAC-MR               1:16.89    1:15.69        
                  35.66     1:15.69 (40.03)                                        
 19 Corbett, Logan I    13 NYCC-MR              1:20.10    1:20.21        
                  22.05     1:20.21 (58.16)                                        
 20 Reyes, Ashely       13 MAD-MR               1:45.14    1:41.81        
                  42.84     1:41.81 (58.97)                                        
 -- Gatman, Djulieta    13 Shy-Mr-MR            1:47.67         DQ        
      One hand touch
                  45.87        DQ (1:03.43)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR              2:20.52    2:24.21        
                  32.46     1:07.29 (34.83)     1:44.04 (36.75)     2:24.21 (40.17)
  2 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR    2:29.85    2:28.58        
                  32.31     1:09.27 (36.96)     1:48.30 (39.03)     2:28.58 (40.28)
  3 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR    2:38.49    2:30.97        
                  32.36     1:11.71 (39.35)     1:51.88 (40.17)     2:30.97 (39.09)
  4 deFreitas, Hannah   14 WAC-MR               2:38.88    2:38.35        
                  34.27     1:13.47 (39.20)     1:56.01 (42.54)     2:38.35 (42.34)
  5 Lu, Grace           13 Agua Swim Team-MR    2:49.97    2:53.22        
                  37.27     1:18.84 (41.57)     2:05.44 (46.60)     2:53.22 (47.78)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR              2:22.42    2:23.39        
                  22.17       53.63 (31.46)     1:13.60 (19.97)   2:23.39 (1:09.79)
  2 Poole, Jessica T    14 SMST-CT              2:21.18    2:24.60        
                  31.52     1:10.68 (39.16)     1:50.38 (39.70)     2:24.60 (34.22)
  3 deFreitas, Hannah   14 WAC-MR               2:26.31    2:25.24        
                  32.48     1:11.57 (39.09)     1:52.48 (40.91)     2:25.24 (32.76)
  4 Giordano, Gianna M  14 WAC-MR               2:28.95    2:27.36        
                  32.33     1:10.40 (38.07)     1:55.48 (45.08)     2:27.36 (31.88)
  5 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR    2:28.59    2:31.62        
                  31.12     1:11.47 (40.35)     1:56.43 (44.96)     2:31.62 (35.19)
  6 Moss, Lucy          14 SMC-MR               2:29.97    2:31.72        
                  32.71     1:14.16 (41.45)     1:56.84 (42.68)     2:31.72 (34.88)
  7 Raphael, Michaela   13 NY Sharks-MR         2:31.86    2:32.91        
                  32.51     1:11.69 (39.18)     1:58.04 (46.35)     2:32.91 (34.87)
  8 Paholak, Milah V    13 Agua Swim Team-MR         NT    2:34.49        
                                1:12.72 ( )     1:58.49 (45.77)     2:34.49 (36.00)
  9 Lin, Erica S        14 NYCC-MR              2:39.13    2:38.50        
 10 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR    2:42.58    2:38.87        
 11 Monfiletto, Angela  14 WAC-MR               2:38.45    2:39.69        
 12 Cavanaugh, Katheri  14 WAC-MR               2:45.31    2:41.79        
 13 Siegal, Gabriela J  13 Agua Swim Team-MR    2:36.64    2:41.88        
                  35.37     1:16.24 (40.87)     2:07.09 (50.85)     2:41.88 (34.79)
 14 Bay, Alexandria M   13 Agua Swim Team-MR    2:47.47    2:42.90        
                  35.25     1:18.34 (43.09)     2:08.51 (50.17)     2:42.90 (34.39)
 15 Schuetz, Sarah      13 SMC-MR               2:38.75    2:44.32        
 16 Gullickson, Lauren  13 WAC-MR               2:48.42    2:44.34        
                  34.65     1:19.76 (45.11)     2:08.03 (48.27)     2:44.34 (36.31)
 17 Soriano, Thalia G   13 NYCC-MR              2:45.78    2:46.22        
 18 Van Tassell, Amand  13 WAC-MR               2:49.38    2:47.49        
                  34.59     1:17.89 (43.30)     2:07.57 (49.68)     2:47.49 (39.92)
 19 Kasdin, Abigail     14 Agua Swim Team-MR    2:45.74    2:47.65        
 20 Gray, Charlotte K   14 SMST-CT                   NT    2:56.48        
                  42.75     1:22.66 (39.91)     2:18.98 (56.32)     2:56.48 (37.50)
 21 Healy, Elena N      13 Agua Swim Team-MR    2:59.00    2:57.19        
                                1:19.14 ( )     2:15.73 (56.59)     2:57.19 (41.46)
 22 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR              2:55.08    2:58.29        
                  38.85     1:23.67 (44.82)     2:15.77 (52.10)     2:58.29 (42.52)
 23 Gardner, Bridgit    13 WAC-MR               3:33.05    3:31.22        
                  48.62     1:41.62 (53.00)   3:31.22 (1:49.60)                    
 24 Figueroa, Darian A  14 KB Makos-MR          2:40.00    3:35.22        
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          16 Agua Swim Team-MR      23.95      24.51        
  2 Jones Johnson, Amy  27 NYAC-MR                24.76      24.69        
  3 Sun, Angela         16 Agua Swim Team-MR      24.53      24.97        
  4 Rondina, Corinne M  16 WAC-MR                 25.17      25.42        
  5 Sims, Danielle      16 Agua Swim Team-MR      24.30      25.60        
  6 O'Connor, Bridget   24 NYAC-MR                26.00      25.61        
  7 Reynoso, Jessica M  15 Agua Swim Team-MR      25.72      26.13        
  8 Schattschneider, S  15 SMC-MR                 26.95      26.28        
  9 Barry, Elizabeth R  15 NY Sharks-MR           25.73      26.48        
 10 Fairclough, Morgan  15 NY Sharks-MR           25.53      26.62        
 11 Hart, Lindsay N     24 NYAC-MR                26.00      26.76        
 12 Gawlik, Keri N      15 NY Sharks-MR           25.33      26.85        
 13 Kuo, Jacqueline     16 Agua Swim Team-MR      26.98      26.87        
 14 Fischer, Alix       15 NY Sharks-MR           26.52      26.92        
 15 McDonough, Colleen  15 WAC-MR                 26.38      27.01        
 16 Feminella, Meghan   15 WAC-MR                 26.22      27.05        
 17 Venice, Charissa L  15 NY Sharks-MR           25.12      27.25        
 18 Rodriguez, Keannie  15 Agua Swim Team-MR      26.32      27.26        
 19 Lui, Geyanne F      15 Agua Swim Team-MR      26.55      27.34        
 20 McWilliams, Tara A  24 NYAC-MR                27.00      27.42        
 21 Kane, Katelyn E     25 NYAC-MR                26.00      27.44        
 21 Geissler, Kim       17 WAC-MR                 26.43      27.44        
 23 Skoda, Catherine A  24 NYAC-MR                25.00      27.47        
 24 Mesibov, Rachael    16 NY Sharks-MR           26.41      27.57        
 24 Martinez, Adrianna  16 Agua Swim Team-MR      27.28      27.57        
 26 Jagielska, Marika   17 WAC-MR                 27.03      27.69        
 27 Chudy, Charlotte L  16 Agua Swim Team-MR      27.32      27.75        
 28 Diserio, Sophia     15 Agua Swim Team-MR      27.32      27.86        
 29 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR      27.12      27.95        
 30 Zielonka, Magdalen  15 NYCC-MR                27.69      28.03        
 31 Swanson, Ellen B    16 NYCC-MR                27.27      28.08        
 32 Poole, Meghan M     17 SMST-CT                27.22      28.13        
 33 Siriano, Kaitlyn M  16 SMST-CT                27.07      28.15        
 34 Nunez, Ana          17 Agua Swim Team-MR      27.28      28.31        
 35 Lee, Kevyn          16 NYCC-MR                27.78      28.35        
 36 Walsh, Georgina     15 NYCC-MR                28.37      28.37        
 37 Lewis, Kerby A      25 NYAC-MR                26.80      28.73        
 38 Ramsden, Hannah N   15 Agua Swim Team-MR      30.02      28.85        
 39 Alers, Danielle     17 MAD-MR                 29.10      28.87        
 40 Fernandez, Catheri  15 SMC-MR                 28.22      28.91        
 41 Hoth, Brielle A     17 NY Sharks-MR           27.21      28.94        
 42 Stewart, Colleen M  17 SMST-CT                27.87      29.07        
 43 Goreshnik, Ashley   15 NY Sharks-MR           27.41      29.24        
 44 Schmitt, Katherine  18 Agua Swim Team-MR      27.97      29.72        
 45 Hellauer, Mollly R  17 SMST-CT                29.95      31.18        
 46 Schmitt, Rosie H    15 Agua Swim Team-MR      30.34      31.20        
 47 Addo, Tiffany       17 MAD-MR                 30.01      31.58        
 48 Valerio, Edwina     15 MAD-MR                 29.60      31.73        
 49 Sepulveda, Elena A  15 KB Makos-MR            31.53      32.25        
 50 Von Dollen, Kriste  16 NY Sharks-MR           34.61      32.74        
 51 Yacano, Mollie R    15 Agua Swim Team-MR         NT      36.42        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          16 Agua Swim Team-MR      51.89      53.56        
                  26.13       53.56 (27.43)                                        
  2 Sun, Angela         16 Agua Swim Team-MR      53.55      54.22        
                  26.29       54.22 (27.93)                                        
  3 Rondina, Corinne M  16 WAC-MR                 54.87      56.18        
                  26.51       56.18 (29.67)                                        
  4 Reynoso, Jessica M  15 Agua Swim Team-MR      56.34      57.51        
                  27.81       57.51 (29.70)                                        
  5 Suarez, Daniela I   15 Agua Swim Team-MR      56.00      57.66        
                  28.10       57.66 (29.56)                                        
  6 Lui, Geyanne F      15 Agua Swim Team-MR      57.66      57.81        
                  28.25       57.81 (29.56)                                        
  7 Feminella, Meghan   15 WAC-MR                 56.13      57.85        
                  27.85       57.85 (30.00)                                        
  8 Rodriguez, Keannie  15 Agua Swim Team-MR      57.06      58.07        
                  27.75       58.07 (30.32)                                        
  9 Swanson, Ellen B    16 NYCC-MR              1:00.18      58.30        
                  27.53       58.30 (30.77)                                        
 10 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR                59.32      58.80        
                  28.62       58.80 (30.18)                                        
 11 Gibbons, Jenna      16 WAC-MR                 58.29      58.97        
                  28.53       58.97 (30.44)                                        
 12 McDonough, Colleen  15 WAC-MR                 56.80      59.24        
                  28.24       59.24 (31.00)                                        
 13 Scott, Lucy E       16 Agua Swim Team-MR      57.55      59.33        
                  28.19       59.33 (31.14)                                        
 14 McWilliams, Tara A  24 NYAC-MR                59.00      59.79        
                  28.69       59.79 (31.10)                                        
 15 Geissler, Kim       17 WAC-MR                 57.73      59.97        
                  28.81       59.97 (31.16)                                        
 16 Milani, Claudia J   30 NYAC-MR                56.20    1:00.78        
                  28.36     1:00.78 (32.42)                                        
 17 Diserio, Sophia     15 Agua Swim Team-MR    1:01.56    1:00.93        
                  28.85     1:00.93 (32.08)                                        
 18 Nunez, Ana          17 Agua Swim Team-MR         NT    1:01.13        
                  29.27     1:01.13 (31.86)                                        
 19 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR      59.91    1:01.28        
                  29.32     1:01.28 (31.96)                                        
 20 Zielonka, Magdalen  15 NYCC-MR              1:01.12    1:01.35        
                  29.11     1:01.35 (32.24)                                        
 21 Walsh, Georgina     15 NYCC-MR              1:00.01    1:02.02        
                  29.79     1:02.02 (32.23)                                        
 22 Siriano, Kaitlyn M  16 SMST-CT                58.26    1:02.04        
                  30.10     1:02.04 (31.94)                                        
 22 Poole, Meghan M     17 SMST-CT                59.14    1:02.04        
                  29.34     1:02.04 (32.70)                                        
 24 deFreitas, Sophie   16 WAC-MR                 59.73    1:02.19        
                  29.82     1:02.19 (32.37)                                        
 25 Schattschneider, S  15 SMC-MR                 58.82    1:02.27        
                  30.35     1:02.27 (31.92)                                        
 26 Schmitt, Katherine  18 Agua Swim Team-MR    1:00.32    1:03.29        
                  29.74     1:03.29 (33.55)                                        
 27 Gibbons, Courtney   15 WAC-MR               1:03.37    1:04.09        
                  31.06     1:04.09 (33.03)                                        
 28 Cirone, Alexandra   15 Agua Swim Team-MR      59.47    1:04.21        
                  30.93     1:04.21 (33.28)                                        
 29 Lee, Kevyn          16 NYCC-MR              1:01.95    1:05.09        
                  31.15     1:05.09 (33.94)                                        
 30 Masterson, Sarah    16 SMC-MR               1:05.40    1:06.80        
                  31.84     1:06.80 (34.96)                                        
 31 Hellauer, Mollly R  17 SMST-CT              1:04.44    1:07.42        
                  32.57     1:07.42 (34.85)                                        
 32 Valerio, Edwina     15 MAD-MR               1:10.38    1:10.86        
                  32.67     1:10.86 (38.19)                                        
 33 Lai, Alicia X       15 NYCC-MR              1:17.52    1:11.92        
                  33.23     1:11.92 (38.69)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          16 Agua Swim Team-MR    1:50.01    1:55.25        
                  27.14       56.32 (29.18)     1:25.89 (29.57)     1:55.25 (29.36)
  2 Sims, Danielle      16 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:59.56        
                  27.30       57.68 (30.38)     1:28.67 (30.99)     1:59.56 (30.89)
  3 Sun, Angela         16 Agua Swim Team-MR    1:55.48    1:59.78        
                  28.12       58.11 (29.99)     1:29.04 (30.93)     1:59.78 (30.74)
  4 Suarez, Daniela I   15 Agua Swim Team-MR    1:58.30    2:00.93        
                  28.99       59.76 (30.77)     1:30.90 (31.14)     2:00.93 (30.03)
  5 Rodriguez, Nicole   15 Agua Swim Team-MR    1:59.23    2:01.42        
                  28.52       58.74 (30.22)     1:30.02 (31.28)     2:01.42 (31.40)
  6 Chudy, Charlotte L  16 Agua Swim Team-MR    2:01.14    2:01.57        
                  29.20     1:00.15 (30.95)     1:31.25 (31.10)     2:01.57 (30.32)
  7 Reynoso, Jessica M  15 Agua Swim Team-MR    2:02.10    2:04.04        
                  28.89     1:00.27 (31.38)     1:32.20 (31.93)     2:04.04 (31.84)
  8 Rodriguez, Keannie  15 Agua Swim Team-MR    2:00.86    2:04.05        
                  29.11     1:00.40 (31.29)     1:32.15 (31.75)     2:04.05 (31.90)
  9 Feminella, Meghan   15 WAC-MR               2:02.01    2:04.13        
                  29.05     1:00.48 (31.43)     1:32.25 (31.77)     2:04.13 (31.88)
 10 Lui, Geyanne F      15 Agua Swim Team-MR    2:03.32    2:04.98        
                  28.79     1:00.37 (31.58)     1:32.62 (32.25)     2:04.98 (32.36)
 11 Chan, Shirley       15 Agua Swim Team-MR    2:04.32    2:07.20        
                  29.24     1:01.32 (32.08)     1:34.05 (32.73)     2:07.20 (33.15)
 12 McDonough, Colleen  15 WAC-MR               2:04.50    2:07.40        
                  29.43     1:01.56 (32.13)     1:35.01 (33.45)     2:07.40 (32.39)
 13 Rondina, Corinne M  16 WAC-MR               2:03.89    2:08.09        
                  29.23     1:01.69 (32.46)     1:35.04 (33.35)     2:08.09 (33.05)
 14 Geissler, Kim       17 WAC-MR               2:06.70    2:08.87        
                  29.25     1:01.17 (31.92)     1:34.95 (33.78)     2:08.87 (33.92)
 15 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR              2:10.70    2:08.91        
                  29.53     1:01.93 (32.40)     1:35.51 (33.58)     2:08.91 (33.40)
 16 deFreitas, Sophie   16 WAC-MR               2:05.62    2:09.74        
                  30.16     1:03.14 (32.98)     1:36.96 (33.82)     2:09.74 (32.78)
 17 Walsh, Georgina     15 NYCC-MR              2:10.55    2:09.82        
                  30.33     1:03.10 (32.77)     1:36.82 (33.72)     2:09.82 (33.00)
 18 Jagielska, Marika   17 WAC-MR               2:03.01    2:10.34        
                  29.18     1:01.71 (32.53)     1:35.66 (33.95)     2:10.34 (34.68)
 19 Swanson, Ellen B    16 NYCC-MR              2:11.09    2:10.54        
                  30.86     1:04.25 (33.39)     1:37.38 (33.13)     2:10.54 (33.16)
 20 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR    2:10.48    2:10.82        
                  29.36     1:02.05 (32.69)     1:36.47 (34.42)     2:10.82 (34.35)
 21 Poole, Meghan M     17 SMST-CT              2:03.98    2:11.34        
                  29.69     1:02.91 (33.22)     1:37.10 (34.19)     2:11.34 (34.24)
 22 Lee, Kevyn          16 NYCC-MR              2:10.18    2:13.10        
                  30.16     1:04.08 (33.92)     1:38.89 (34.81)     2:13.10 (34.21)
 23 Siriano, Kaitlyn M  16 SMST-CT              2:08.12    2:13.20        
                  31.21     1:04.97 (33.76)     1:39.48 (34.51)     2:13.20 (33.72)
 24 Cirone, Alexandra   15 Agua Swim Team-MR    2:07.23    2:14.03        
                  30.74     1:05.03 (34.29)     1:39.59 (34.56)     2:14.03 (34.44)
 25 Zielonka, Magdalen  15 NYCC-MR              2:12.50    2:14.19        
                  30.47     1:03.97 (33.50)     1:39.05 (35.08)     2:14.19 (35.14)
 26 Freer, Kelli M      17 SMST-CT              2:03.02    2:14.56        
                  30.37     1:04.61 (34.24)     1:38.99 (34.38)     2:14.56 (35.57)
 27 Gibbons, Courtney   15 WAC-MR               2:12.67    2:17.14        
                  31.47     1:06.16 (34.69)     1:41.44 (35.28)     2:17.14 (35.70)
 28 Diserio, Sophia     15 Agua Swim Team-MR    2:19.17    2:19.96        
                  31.18     1:06.57 (35.39)     1:43.16 (36.59)     2:19.96 (36.80)
 29 Schmitt, Katherine  18 Agua Swim Team-MR    2:14.67    2:20.05        
                  31.41     1:06.94 (35.53)     1:43.89 (36.95)     2:20.05 (36.16)
 30 Hellauer, Mollly R  17 SMST-CT              2:16.42    2:20.24        
                  33.08     1:08.79 (35.71)     1:44.61 (35.82)     2:20.24 (35.63)
 31 Masterson, Sarah    16 SMC-MR               2:20.47    2:23.74        
                  32.56     1:08.83 (36.27)     1:47.20 (38.37)     2:23.74 (36.54)
 32 Schmitt, Rosie H    15 Agua Swim Team-MR    2:28.24    2:33.08        
                  34.96     1:13.45 (38.49)     1:54.07 (40.62)     2:33.08 (39.01)
 33 Valerio, Edwina     15 MAD-MR               2:47.37    2:40.24        
                  34.43     1:14.38 (39.95)     1:57.31 (42.93)     2:40.24 (42.93)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          16 Agua Swim Team-MR      57.09      58.94        
                  29.01       58.94 (29.93)                                        
  2 Sun, Angela         16 Agua Swim Team-MR      57.48      59.61        
                  29.09       59.61 (30.52)                                        
  3 Sims, Danielle      16 Agua Swim Team-MR      55.00    1:01.17        
                  29.75     1:01.17 (31.42)                                        
  4 Neal, Lia M         15 Agua Swim Team-MR    1:01.35    1:01.41        
                  29.66     1:01.41 (31.75)                                        
  5 Rodriguez, Nicole   15 Agua Swim Team-MR      59.61    1:02.57        
                  30.74     1:02.57 (31.83)                                        
  6 Chan, Shirley       15 Agua Swim Team-MR    1:03.12    1:04.33        
                  31.18     1:04.33 (33.15)                                        
  7 Lui, Geyanne F      15 Agua Swim Team-MR    1:04.75    1:05.74        
                  31.92     1:05.74 (33.82)                                        
  8 Swanson, Ellen B    16 NYCC-MR              1:07.78    1:06.46        
                  32.14     1:06.46 (34.32)                                        
  9 McWilliams, Tara A  24 NYAC-MR              1:10.00    1:06.65        
                  32.40     1:06.65 (34.25)                                        
 10 Feminella, Meghan   15 WAC-MR               1:04.35    1:07.03        
                  32.84     1:07.03 (34.19)                                        
 11 Walsh, Georgina     15 NYCC-MR              1:06.42    1:07.05        
                  32.50     1:07.05 (34.55)                                        
 12 Martinez, Adrianna  16 Agua Swim Team-MR    1:05.78    1:07.13        
                  32.66     1:07.13 (34.47)                                        
 13 Schattschneider, S  15 SMC-MR               1:05.24    1:08.00        
                  32.34     1:08.00 (35.66)                                        
 14 deFreitas, Sophie   16 WAC-MR               1:01.91    1:08.50        
                  33.30     1:08.50 (35.20)                                        
 15 Rondina, Corinne M  16 WAC-MR               1:07.54    1:08.53        
                  33.45     1:08.53 (35.08)                                        
 16 McDonough, Colleen  15 WAC-MR               1:06.50    1:08.85        
                  33.67     1:08.85 (35.18)                                        
 17 Siriano, Kaitlyn M  16 SMST-CT              1:08.30    1:09.85        
                  34.16     1:09.85 (35.69)                                        
 18 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR              1:08.33    1:10.09        
                  34.23     1:10.09 (35.86)                                        
 19 Scott, Lucy E       16 Agua Swim Team-MR    1:08.24    1:10.25        
                  33.89     1:10.25 (36.36)                                        
 20 Freer, Kelli M      17 SMST-CT              1:07.33    1:10.70        
                  33.29     1:10.70 (37.41)                                        
 21 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR    1:10.33    1:10.74        
                  34.59     1:10.74 (36.15)                                        
 22 Nunez, Ana          17 Agua Swim Team-MR    1:08.73    1:11.20        
                  35.55     1:11.20 (35.65)                                        
 23 Diserio, Sophia     15 Agua Swim Team-MR    1:12.57    1:12.35        
                  35.05     1:12.35 (37.30)                                        
 24 Cirone, Alexandra   15 Agua Swim Team-MR    1:07.93    1:12.83        
                  36.01     1:12.83 (36.82)                                        
 25 Schmitt, Katherine  18 Agua Swim Team-MR    1:13.34    1:13.45        
                  35.68     1:13.45 (37.77)                                        
 26 Rodriguez, Keannie  15 Agua Swim Team-MR    1:09.67    1:13.83        
                  35.23     1:13.83 (38.60)                                        
 27 Lee, Kevyn          16 NYCC-MR              1:16.49    1:16.31        
                  37.61     1:16.31 (38.70)                                        
 28 Geissler, Kim       17 WAC-MR               1:13.42    1:17.12        
                  37.50     1:17.12 (39.62)                                        
 29 Hellauer, Mollly R  17 SMST-CT              1:15.05    1:19.99        
                  39.24     1:19.99 (40.75)                                        
 30 Masterson, Sarah    16 SMC-MR               1:22.49    1:20.68        
                  39.56     1:20.68 (41.12)                                        
 31 Schmitt, Rosie H    15 Agua Swim Team-MR    1:20.50    1:22.14        
                  40.23     1:22.14 (41.91)                                        
 32 Lai, Alicia X       15 NYCC-MR              1:27.30    1:22.19        
                  38.81     1:22.19 (43.38)                                        
 33 Valerio, Edwina     15 MAD-MR               1:22.44    1:22.86        
                  39.95     1:22.86 (42.91)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          16 Agua Swim Team-MR    2:02.93    2:08.21        
                  30.37     1:02.76 (32.39)     1:35.29 (32.53)     2:08.21 (32.92)
  2 Gary, Kristin J     43 NYAC-MR              2:11.00    2:11.26        
                  31.86     1:04.85 (32.99)     1:38.17 (33.32)     2:11.26 (33.09)
  3 Rodriguez, Nicole   15 Agua Swim Team-MR    2:06.86    2:12.83        
                  31.71     1:05.45 (33.74)     1:39.37 (33.92)     2:12.83 (33.46)
  4 Fairclough, Morgan  15 NY Sharks-MR         2:06.67    2:17.53        
                  31.68     1:06.10 (34.42)     1:41.92 (35.82)     2:17.53 (35.61)
  5 Kuo, Jacqueline     16 Agua Swim Team-MR    2:18.60    2:18.12        
                  32.48     1:07.05 (34.57)     1:42.51 (35.46)     2:18.12 (35.61)
  6 Arnott, Katie       17 NY Sharks-MR         2:18.04    2:18.38        
                  32.59     1:07.88 (35.29)     1:43.79 (35.91)     2:18.38 (34.59)
  7 Chan, Shirley       15 Agua Swim Team-MR    2:15.42    2:18.88        
                  32.37     1:06.82 (34.45)     1:42.70 (35.88)     2:18.88 (36.18)
  8 McWilliams, Tara A  24 NYAC-MR              2:19.00    2:19.12        
                  32.62     1:06.72 (34.10)     1:42.77 (36.05)     2:19.12 (36.35)
  9 Barry, Elizabeth R  15 NY Sharks-MR         2:17.44    2:20.91        
                  33.08     1:08.62 (35.54)     1:45.21 (36.59)     2:20.91 (35.70)
 10 Jacob, Kaitlin      16 NY Sharks-MR         2:14.85    2:21.54        
                  31.96     1:07.50 (35.54)     1:45.33 (37.83)     2:21.54 (36.21)
 11 Swanson, Ellen B    16 NYCC-MR              2:23.76    2:23.00        
                  34.69     1:11.23 (36.54)     1:48.12 (36.89)     2:23.00 (34.88)
 12 McDonough, Colleen  15 WAC-MR               2:20.51    2:23.55        
                  33.40     1:09.39 (35.99)     1:46.91 (37.52)     2:23.55 (36.64)
 13 Freer, Kelli M      17 SMST-CT              2:20.80    2:25.19        
                  34.17     1:10.99 (36.82)     1:48.21 (37.22)     2:25.19 (36.98)
 14 Lui, Geyanne F      15 Agua Swim Team-MR    2:16.67    2:25.49        
                  34.30     1:10.68 (36.38)     1:48.33 (37.65)     2:25.49 (37.16)
 15 Cullinan, Meghan    15 NY Sharks-MR         2:25.42    2:27.42        
                  34.68     1:11.39 (36.71)     1:49.42 (38.03)     2:27.42 (38.00)
 16 Burke, Meaghan      17 NY Sharks-MR         2:16.40    2:27.90        
                  34.03     1:10.73 (36.70)     1:49.15 (38.42)     2:27.90 (38.75)
 17 deFreitas, Sophie   16 WAC-MR               2:20.20    2:28.75        
                  35.30     1:12.63 (37.33)     1:51.10 (38.47)     2:28.75 (37.65)
 18 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR              2:35.00    2:29.51        
                  35.26     1:13.02 (37.76)     1:51.78 (38.76)     2:29.51 (37.73)
 19 Von Dollen, Kriste  16 NY Sharks-MR         2:38.77    2:54.49        
                  39.56     1:23.19 (43.63)     2:09.03 (45.84)     2:54.49 (45.46)
 20 Schmitt, Rosie H    15 Agua Swim Team-MR    2:51.79    2:55.04        
                  40.01     1:23.28 (43.27)     2:09.44 (46.16)     2:55.04 (45.60)
 21 Addo, Tiffany       17 MAD-MR               3:10.23    3:11.95        
                  44.75     1:32.87 (48.12)     2:23.68 (50.81)     3:11.95 (48.27)
 -- Walsh, Georgina     15 NYCC-MR              2:20.57         DQ        
      Non-continuous turning action
                  33.66     1:08.79 (35.13)     1:44.88 (36.09)          DQ (35.62)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arnott, Katie       17 NY Sharks-MR         1:05.29    1:10.28        
                  33.65     1:10.28 (36.63)                                        
  2 Reynoso, Jessica M  15 Agua Swim Team-MR    1:08.79    1:10.55        
                  33.12     1:10.55 (37.43)                                        
  3 Webber, Claire      16 NY Sharks-MR         1:08.98    1:11.71        
                  33.87     1:11.71 (37.84)                                        
  4 Jagielska, Marika   17 WAC-MR               1:09.49    1:13.47        
                  34.52     1:13.47 (38.95)                                        
  5 Zielonka, Magdalen  15 NYCC-MR              1:14.38    1:14.16        
                  35.62     1:14.16 (38.54)                                        
  6 Rooney, Alice K     26 NYAC-MR              1:12.50    1:14.85        
                  35.35     1:14.85 (39.50)                                        
  7 Scott, Lucy E       16 Agua Swim Team-MR    1:13.39    1:15.24        
                  35.04     1:15.24 (40.20)                                        
  8 Martinez, Adrianna  16 Agua Swim Team-MR    1:14.46    1:15.26        
                  35.87     1:15.26 (39.39)                                        
  9 Gibbons, Jenna      16 WAC-MR               1:11.62    1:15.31        
                  35.47     1:15.31 (39.84)                                        
 10 Walsh, Georgina     15 NYCC-MR              1:15.15    1:15.56        
                  36.09     1:15.56 (39.47)                                        
 11 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR              1:16.76    1:16.80        
                  36.45     1:16.80 (40.35)                                        
 12 Stewart, Colleen M  17 SMST-CT              1:10.58    1:16.99        
                  35.99     1:16.99 (41.00)                                        
 13 Venice, Charissa L  15 NY Sharks-MR         1:10.77    1:17.11        
                  35.84     1:17.11 (41.27)                                        
 14 Poole, Meghan M     17 SMST-CT              1:11.80    1:17.20        
                  37.50     1:17.20 (39.70)                                        
 15 Chan, Shirley       15 Agua Swim Team-MR    1:15.48    1:17.49        
                  37.37     1:17.49 (40.12)                                        
 16 Gawlik, Keri N      15 NY Sharks-MR         1:17.06    1:18.94        
                  36.97     1:18.94 (41.97)                                        
 17 Russo, Caroline     16 NY Sharks-MR         1:14.14    1:18.96        
                  36.69     1:18.96 (42.27)                                        
 18 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR    1:18.53    1:19.97        
                  37.61     1:19.97 (42.36)                                        
 19 Fischer, Alix       15 NY Sharks-MR         1:18.40    1:20.55        
                  39.07     1:20.55 (41.48)                                        
 20 Gibbons, Courtney   15 WAC-MR               1:17.71    1:21.42        
                  38.42     1:21.42 (43.00)                                        
 21 Mesibov, Rachael    16 NY Sharks-MR         1:18.38    1:22.69        
                  39.05     1:22.69 (43.64)                                        
 22 Lauer, Valerie      15 NY Sharks-MR         1:21.04    1:22.99        
                  39.21     1:22.99 (43.78)                                        
 23 Schmitt, Katherine  18 Agua Swim Team-MR    1:19.52    1:23.72        
                  39.76     1:23.72 (43.96)                                        
 24 Cullinan, Meghan    15 NY Sharks-MR         1:21.37    1:26.34        
                  40.94     1:26.34 (45.40)                                        
 25 Schmitt, Rosie H    15 Agua Swim Team-MR    1:23.94    1:30.19        
                  42.26     1:30.19 (47.93)                                        
 26 Yacano, Mollie R    15 Agua Swim Team-MR    1:41.91    1:39.69        
                  47.87     1:39.69 (51.82)                                        
 27 Von Dollen, Kriste  16 NY Sharks-MR         1:46.12    1:46.02        
                  50.71     1:46.02 (55.31)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         15 Agua Swim Team-MR    2:24.86    2:26.26        
                  32.68     1:10.89 (38.21)     1:48.61 (37.72)     2:26.26 (37.65)
  2 Suarez, Daniela I   15 Agua Swim Team-MR    2:26.20    2:32.49        
                  34.47     1:12.95 (38.48)     1:52.38 (39.43)     2:32.49 (40.11)
  3 Reynoso, Jessica M  15 Agua Swim Team-MR    2:28.52    2:37.19        
                  35.48     1:14.53 (39.05)     1:55.35 (40.82)     2:37.19 (41.84)
  4 Gibbons, Jenna      16 WAC-MR               2:32.25    2:37.72        
                  36.84     1:16.44 (39.60)     1:57.85 (41.41)     2:37.72 (39.87)
  5 Scott, Lucy E       16 Agua Swim Team-MR    2:41.17    2:41.55        
                  35.99     1:17.27 (41.28)     1:59.46 (42.19)     2:41.55 (42.09)
  6 Walsh, Georgina     15 NYCC-MR              2:39.51    2:41.71        
                  36.64     1:17.39 (40.75)     1:59.50 (42.11)     2:41.71 (42.21)
  7 Zielonka, Magdalen  15 NYCC-MR              2:39.88    2:41.78        
                  36.68     1:17.46 (40.78)     1:59.20 (41.74)     2:41.78 (42.58)
  8 Jagielska, Marika   17 WAC-MR               2:29.23    2:42.14        
                  36.12     1:17.22 (41.10)     1:59.57 (42.35)     2:42.14 (42.57)
  9 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR              2:42.21    2:42.99        
                  36.91     1:18.02 (41.11)     2:00.24 (42.22)     2:42.99 (42.75)
 10 Martinez, Adrianna  16 Agua Swim Team-MR    2:39.71    2:44.11        
                  36.59     1:18.51 (41.92)     2:00.98 (42.47)     2:44.11 (43.13)
 11 Poole, Meghan M     17 SMST-CT              2:34.75    2:45.00        
                  37.86     1:19.81 (41.95)     2:02.96 (43.15)     2:45.00 (42.04)
 12 Gibbons, Courtney   15 WAC-MR               2:45.44    2:49.93        
                  38.66     1:21.50 (42.84)     2:05.63 (44.13)     2:49.93 (44.30)
 13 Nunez, Ana          17 Agua Swim Team-MR    2:55.00    2:53.77        
                  40.04     1:23.88 (43.84)     2:08.44 (44.56)     2:53.77 (45.33)
 14 Masterson, Sarah    16 SMC-MR               2:50.00    3:08.77        
                  42.41     1:30.80 (48.39)     2:19.47 (48.67)     3:08.77 (49.30)
 15 Schmitt, Rosie H    15 Agua Swim Team-MR    3:03.26    3:10.14        
                  42.56     1:31.16 (48.60)     2:21.14 (49.98)     3:10.14 (49.00)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Annie          16 Agua Swim Team-MR      56.65      57.71        
                  27.23       57.71 (30.48)                                        
  2 Sun, Angela         16 Agua Swim Team-MR      56.98      58.22        
                  27.38       58.22 (30.84)                                        
  3 O'Connor, Bridget   24 NYAC-MR                59.00      59.62        
                  28.02       59.62 (31.60)                                        
  4 Jones Johnson, Amy  27 NYAC-MR              1:01.20    1:00.13        
                  28.23     1:00.13 (31.90)                                        
  5 Gary, Kristin J     43 NYAC-MR              1:02.00    1:01.42        
                  28.62     1:01.42 (32.80)                                        
  6 Chan, Shirley       15 Agua Swim Team-MR    1:00.76    1:01.57        
                  29.26     1:01.57 (32.31)                                        
  7 Arnott, Katie       17 NY Sharks-MR           59.75    1:02.36        
                  29.32     1:02.36 (33.04)                                        
  8 Kuo, Jacqueline     16 Agua Swim Team-MR    1:03.72    1:03.19        
                  29.77     1:03.19 (33.42)                                        
  9 Rodriguez, Nicole   15 Agua Swim Team-MR    1:01.66    1:03.54        
                  30.56     1:03.54 (32.98)                                        
 10 Gawlik, Keri N      15 NY Sharks-MR         1:00.31    1:03.87        
                  29.84     1:03.87 (34.03)                                        
 11 Martinez, Adrianna  16 Agua Swim Team-MR    1:04.43    1:04.48        
                  30.17     1:04.48 (34.31)                                        
 12 Kane, Katelyn E     25 NYAC-MR              1:03.50    1:04.73        
                  30.57     1:04.73 (34.16)                                        
 13 Fairclough, Morgan  15 NY Sharks-MR         1:04.12    1:05.04        
                  29.35     1:05.04 (35.69)                                        
 14 Chudy, Charlotte L  16 Agua Swim Team-MR    1:01.73    1:05.05        
                  30.87     1:05.05 (34.18)                                        
 15 Gibbons, Jenna      16 WAC-MR               1:01.95    1:05.16        
                  30.36     1:05.16 (34.80)                                        
 16 Feminella, Meghan   15 WAC-MR               1:04.04    1:05.63        
                  30.00     1:05.63 (35.63)                                        
 17 Swanson, Ellen B    16 NYCC-MR              1:04.57    1:05.68        
                  30.89     1:05.68 (34.79)                                        
 18 Venice, Charissa L  15 NY Sharks-MR         1:00.77    1:06.32        
                  30.17     1:06.32 (36.15)                                        
 19 Lauer, Valerie      15 NY Sharks-MR         1:02.08    1:06.44        
                  30.82     1:06.44 (35.62)                                        
 20 Russo, Caroline     16 NY Sharks-MR         1:04.62    1:07.35        
                  31.89     1:07.35 (35.46)                                        
 21 Schattschneider, S  15 SMC-MR               1:02.97    1:07.36        
                  31.85     1:07.36 (35.51)                                        
 22 Webber, Claire      16 NY Sharks-MR         1:05.03    1:07.52        
                  31.64     1:07.52 (35.88)                                        
 23 Jacob, Kaitlin      16 NY Sharks-MR         1:06.77    1:07.63        
                  32.46     1:07.63 (35.17)                                        
 24 Freer, Kelli M      17 SMST-CT              1:05.57    1:07.89        
                  31.41     1:07.89 (36.48)                                        
 25 Goreshnik, Ashley   15 NY Sharks-MR         1:02.21    1:08.23        
                  31.41     1:08.23 (36.82)                                        
 26 Stewart, Colleen M  17 SMST-CT              1:07.31    1:08.55        
                  31.98     1:08.55 (36.57)                                        
 27 Armstrong, Shannon  17 NY Sharks-MR         1:03.95    1:08.78        
                  32.44     1:08.78 (36.34)                                        
 28 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR    1:09.88    1:09.31        
                  31.65     1:09.31 (37.66)                                        
 29 deFreitas, Sophie   16 WAC-MR               1:06.98    1:09.84        
                  32.97     1:09.84 (36.87)                                        
 30 Diserio, Sophia     15 Agua Swim Team-MR    1:15.27    1:10.18        
                  32.44     1:10.18 (37.74)                                        
 31 Schmitt, Katherine  18 Agua Swim Team-MR    1:11.58    1:10.95        
                  32.52     1:10.95 (38.43)                                        
 32 Nunez, Ana          17 Agua Swim Team-MR    1:09.09    1:11.09        
                  32.53     1:11.09 (38.56)                                        
 33 Geissler, Kim       17 WAC-MR               1:08.13    1:11.21        
                  34.02     1:11.21 (37.19)                                        
 34 Siriano, Kaitlyn M  16 SMST-CT              1:08.19    1:11.35        
                  33.27     1:11.35 (38.08)                                        
 35 Poole, Meghan M     17 SMST-CT              1:09.49    1:12.32        
                  34.25     1:12.32 (38.07)                                        
 36 Hellauer, Mollly R  17 SMST-CT              1:09.43    1:14.81        
                  34.99     1:14.81 (39.82)                                        
 37 Ramsden, Hannah N   15 Agua Swim Team-MR    1:16.72    1:15.62        
                  35.34     1:15.62 (40.28)                                        
 38 Yacano, Mollie R    15 Agua Swim Team-MR    1:27.13    1:24.07        
                  37.39     1:24.07 (46.68)                                        
 39 Valerio, Edwina     15 MAD-MR               1:28.31    1:29.60        
                  39.54     1:29.60 (50.06)                                        
 40 Fernandez, Catheri  15 SMC-MR                    NT    1:29.75        
                  38.38     1:29.75 (51.37)                                        
 41 Saavedra, Carolina  17 MAD-MR               1:34.00    1:39.32        
                  43.39     1:39.32 (55.93)                                        
 -- Lee, Kevyn          16 NYCC-MR              1:12.17         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  33.29          DQ (39.98)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sun, Angela         16 Agua Swim Team-MR    2:04.07    2:08.58        
                  29.33     1:01.74 (32.41)     1:35.20 (33.46)     2:08.58 (33.38)
  2 Chan, Shirley       15 Agua Swim Team-MR    2:10.31    2:14.82        
                  31.43     1:04.53 (33.10)     1:40.02 (35.49)     2:14.82 (34.80)
  3 Rodriguez, Nicole   15 Agua Swim Team-MR    2:11.96    2:15.67        
                  31.16     1:05.99 (34.83)     1:40.60 (34.61)     2:15.67 (35.07)
  4 Sims, Danielle      16 Agua Swim Team-MR    2:08.36    2:16.24        
                  29.52     1:04.70 (35.18)     1:40.18 (35.48)     2:16.24 (36.06)
  5 Chudy, Charlotte L  16 Agua Swim Team-MR    2:13.40    2:18.04        
                  31.71     1:06.71 (35.00)     1:41.92 (35.21)     2:18.04 (36.12)
  6 Gibbons, Jenna      16 WAC-MR               2:17.55    2:19.29        
                  31.64     1:07.00 (35.36)     1:42.67 (35.67)     2:19.29 (36.62)
  7 Freer, Kelli M      17 SMST-CT              2:19.28    2:30.25        
                  33.20     1:11.23 (38.03)     1:50.23 (39.00)     2:30.25 (40.02)
  8 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR    2:41.77    2:42.12        
                  33.09     1:14.59 (41.50)     2:02.10 (47.51)     2:42.12 (40.02)
  9 Hellauer, Mollly R  17 SMST-CT              2:37.81    2:45.59        
                  35.83     1:18.69 (42.86)     2:02.40 (43.71)     2:45.59 (43.19)
 10 Lee, Kevyn          16 NYCC-MR              2:44.28    2:53.36        
                  37.27     1:20.40 (43.13)     2:07.13 (46.73)     2:53.36 (46.23)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         15 Agua Swim Team-MR    2:03.19    2:09.29        
                  27.36     1:00.88 (33.52)     1:39.49 (38.61)     2:09.29 (29.80)
  2 Sun, Angela         16 Agua Swim Team-MR    2:11.59    2:16.70        
                  28.00     1:01.15 (33.15)     1:44.48 (43.33)     2:16.70 (32.22)
  3 Reynoso, Jessica M  15 Agua Swim Team-MR    2:15.00    2:19.13        
                  30.03     1:06.07 (36.04)     1:46.95 (40.88)     2:19.13 (32.18)
  4 Barry, Elizabeth R  15 NY Sharks-MR         2:17.49    2:20.16        
                  29.96     1:05.53 (35.57)     1:48.77 (43.24)     2:20.16 (31.39)
  5 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR              2:22.53    2:20.75        
  6 Lui, Geyanne F      15 Agua Swim Team-MR    2:17.55    2:20.96        
                  30.46     1:06.36 (35.90)     1:48.51 (42.15)     2:20.96 (32.45)
  7 Chudy, Charlotte L  16 Agua Swim Team-MR    2:18.55    2:22.24        
                  30.71     1:06.33 (35.62)     1:50.08 (43.75)     2:22.24 (32.16)
  8 Gibbons, Jenna      16 WAC-MR               2:18.62    2:22.86        
                  31.36     1:09.80 (38.44)     1:51.03 (41.23)     2:22.86 (31.83)
  9 Scott, Lucy E       16 Agua Swim Team-MR    2:20.30    2:23.63        
 10 Walsh, Georgina     15 NYCC-MR              2:23.94    2:24.12        
 11 Jagielska, Marika   17 WAC-MR               2:19.34    2:25.32        
 12 Rodriguez, Keannie  15 Agua Swim Team-MR    2:22.75    2:26.07        
 13 Stewart, Colleen M  17 SMST-CT              2:19.75    2:26.19        
 14 Armstrong, Shannon  17 NY Sharks-MR         2:23.61    2:27.37        
 15 Nunez, Ana          17 Agua Swim Team-MR    2:24.81    2:27.55        
                  32.56     1:10.64 (38.08)     1:54.48 (43.84)     2:27.55 (33.07)
 16 Poole, Meghan M     17 SMST-CT              2:24.44    2:28.69        
 17 Lee, Kevyn          16 NYCC-MR              2:32.23    2:29.65        
                  32.53     1:11.68 (39.15)     1:57.45 (45.77)     2:29.65 (32.20)
 18 Zielonka, Magdalen  15 NYCC-MR              2:30.10    2:30.45        
                  33.54     1:12.63 (39.09)     1:54.50 (41.87)     2:30.45 (35.95)
 19 Rondina, Corinne M  16 WAC-MR               2:28.70    2:31.22        
                  31.96     1:10.91 (38.95)     2:00.28 (49.37)     2:31.22 (30.94)
 20 Siriano, Kaitlyn M  16 SMST-CT              2:28.04    2:32.18        
                  34.12     1:12.06 (37.94)     1:59.06 (47.00)     2:32.18 (33.12)
 21 Burke, Meaghan      17 NY Sharks-MR         2:31.94    2:33.32        
                  35.65     1:14.22 (38.57)     2:01.12 (46.90)     2:33.32 (32.20)
 22 Schattschneider, S  15 SMC-MR               2:26.68    2:33.61        
                  32.82     1:11.23 (38.41)     1:59.87 (48.64)     2:33.61 (33.74)
 23 Fischer, Alix       15 NY Sharks-MR         2:32.77    2:34.34        
                  31.77     1:10.95 (39.18)     1:56.94 (45.99)     2:34.34 (37.40)
 24 Gibbons, Courtney   15 WAC-MR               2:33.54    2:35.63        
                  33.85     1:16.38 (42.53)     2:00.71 (44.33)     2:35.63 (34.92)
 25 Ramsden, Hannah N   15 Agua Swim Team-MR    2:39.38    2:38.99        
                  35.00     1:15.93 (40.93)     2:04.18 (48.25)     2:38.99 (34.81)
 26 Cullinan, Meghan    15 NY Sharks-MR         2:35.27    2:39.14        
                  36.19     1:15.37 (39.18)     2:02.24 (46.87)     2:39.14 (36.90)
 27 Hellauer, Mollly R  17 SMST-CT              2:37.49    2:39.89        
                  34.63     1:16.38 (41.75)     2:04.08 (47.70)     2:39.89 (35.81)
 28 Alers, Danielle     17 MAD-MR               2:48.00    2:55.83        
                  36.29     1:20.05 (43.76)     2:12.77 (52.72)     2:55.83 (43.06)
 29 Valerio, Edwina     15 MAD-MR               3:01.54    2:59.00        
                  36.33     1:21.21 (44.88)     2:16.47 (55.26)     2:59.00 (42.53)
 30 Sepulveda, Elena A  15 KB Makos-MR          3:01.00    3:04.80        
                  38.96     1:24.31 (45.35)     2:21.75 (57.44)     3:04.80 (43.05)
 31 Addo, Tiffany       17 MAD-MR               3:49.38    3:20.74        
                  44.56     1:17.52 (32.96)   2:35.59 (1:18.07)     3:20.74 (45.15)
 -- Fernandez, Catheri  15 SMC-MR                    NT         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  35.64     1:21.57 (45.93)   2:26.94 (1:05.37)          DQ (45.22)
 
Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reynoso, Jessica M  15 Agua Swim Team-MR    4:50.25    4:50.58        
                  31.48     1:06.67 (35.19)     1:43.72 (37.05)     2:20.98 (37.26)
        3:02.36 (41.38)     3:44.25 (41.89)     4:17.64 (33.39)     4:50.58 (32.94)
  2 Gibbons, Jenna      16 WAC-MR               4:55.86    4:53.16        
                  31.67     1:06.55 (34.88)     1:44.70 (38.15)     2:22.93 (38.23)
        3:05.12 (42.19)     3:47.30 (42.18)     4:20.90 (33.60)     4:53.16 (32.26)
  3 Chan, Shirley       15 Agua Swim Team-MR    4:45.07    4:53.38        
                  30.02     1:04.38 (34.36)     1:41.16 (36.78)     2:18.44 (37.28)
        3:02.61 (44.17)     3:46.04 (43.43)     4:20.43 (34.39)     4:53.38 (32.95)
  4 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR    5:08.23    5:01.84        
                  30.84     1:07.66 (36.82)     1:45.74 (38.08)     2:22.96 (37.22)
        3:07.85 (44.89)     3:52.33 (44.48)     4:27.70 (35.37)     5:01.84 (34.14)
  5 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR              5:03.95    5:02.10        
                  30.65     1:06.62 (35.97)     1:44.14 (37.52)     2:22.78 (38.64)
        3:07.96 (45.18)     3:54.10 (46.14)     4:27.94 (33.84)     5:02.10 (34.16)
  6 Walsh, Georgina     15 NYCC-MR              5:01.79    5:04.60        
                  33.08     1:12.66 (39.58)     1:51.24 (38.58)     2:27.60 (36.36)
        3:10.17 (42.57)     3:53.27 (43.10)     4:29.64 (36.37)     5:04.60 (34.96)
  7 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR              5:02.23    5:05.21        
                  31.81     1:09.30 (37.49)     1:49.66 (40.36)     2:29.73 (40.07)
        3:13.20 (43.47)     3:57.11 (43.91)     4:31.50 (34.39)     5:05.21 (33.71)
  8 deFreitas, Hannah   14 WAC-MR               5:08.41    5:10.67        
                  33.96     1:13.02 (39.06)     1:53.88 (40.86)     2:33.60 (39.72)
        3:16.66 (43.06)     3:59.79 (43.13)     4:35.67 (35.88)     5:10.67 (35.00)
  9 Swanson, Ellen B    16 NYCC-MR              5:15.00    5:12.50        
                  32.59     1:10.61 (38.02)     1:50.05 (39.44)     2:27.97 (37.92)
        3:13.73 (45.76)     4:00.38 (46.65)     4:37.05 (36.67)     5:12.50 (35.45)
 10 Nunez, Ana          17 Agua Swim Team-MR    6:15.00    5:16.62        
                  34.17     1:12.22 (38.05)     1:52.53 (40.31)     2:31.96 (39.43)
        3:19.71 (47.75)     4:05.32 (45.61)     4:41.59 (36.27)     5:16.62 (35.03)
 11 Lee, Kevyn          16 NYCC-MR              5:16.89    5:18.63        
                  27.67     1:16.04 (48.37)     1:58.82 (42.78)     2:40.17 (41.35)
        3:25.63 (45.46)     4:11.50 (45.87)     4:45.68 (34.18)     5:18.63 (32.95)
 12 Lipton, Jessica R   13 Flying Dolphins-MR   5:20.88    5:19.12        
                  33.41     1:12.85 (39.44)     1:53.45 (40.60)     2:34.24 (40.79)
        3:21.10 (46.86)     4:07.31 (46.21)     4:43.94 (36.63)     5:19.12 (35.18)
 13 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR    5:21.25    5:19.53        
                  32.15     1:11.49 (39.34)     1:51.38 (39.89)     2:33.08 (41.70)
        3:19.02 (45.94)     4:08.02 (49.00)     4:44.82 (36.80)     5:19.53 (34.71)
 14 Gibbons, Courtney   15 WAC-MR               5:19.98    5:19.54        
                  34.24     1:14.66 (40.42)     1:57.80 (43.14)     2:40.46 (42.66)
        3:23.79 (43.33)     4:08.79 (45.00)     4:44.81 (36.02)     5:19.54 (34.73)
 15 Paholak, Milah V    13 Agua Swim Team-MR    5:27.75    5:21.27        
                  34.24     1:15.67 (41.43)     1:56.74 (41.07)     2:37.45 (40.71)
        3:22.76 (45.31)     4:08.22 (45.46)     4:45.33 (37.11)     5:21.27 (35.94)
 16 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR    5:37.90    5:30.52        
                  34.71     1:18.17 (43.46)     1:59.06 (40.89)     2:37.61 (38.55)
        3:28.94 (51.33)     4:19.76 (50.82)     4:54.82 (35.06)     5:30.52 (35.70)
 17 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR    5:46.46    5:36.13        
                  37.31     1:23.01 (45.70)     2:05.68 (42.67)     2:48.05 (42.37)
        3:36.82 (48.77)     4:26.80 (49.98)     5:02.76 (35.96)     5:36.13 (33.37)
 18 Zielonka, Magdalen  15 NYCC-MR              5:25.00    5:36.69        
                  34.71     1:19.30 (44.59)     2:04.04 (44.74)     2:47.95 (43.91)
        3:32.05 (44.10)     4:18.12 (46.07)     4:57.82 (39.70)     5:36.69 (38.87)
 19 Lin, Erica S        14 NYCC-MR              5:40.00    5:38.03        
                  37.09     1:22.88 (45.79)     2:05.99 (43.11)     2:48.41 (42.42)
        3:35.03 (46.62)     4:21.53 (46.50)     4:44.38 (22.85)     5:38.03 (53.65)
 20 Monfiletto, Angela  14 WAC-MR               5:46.44    5:40.04        
                  38.39     1:20.75 (42.36)     2:02.51 (41.76)     2:44.93 (42.42)
        3:34.16 (49.23)     4:23.98 (49.82)     5:01.59 (37.61)     5:40.04 (38.45)
 21 Kelly, Jordan A     13 Agua Swim Team-MR    5:29.32    5:45.77        
                  36.91     1:22.10 (45.19)     2:06.42 (44.32)     2:49.40 (42.98)
        3:37.47 (48.07)     4:25.55 (48.08)     5:05.91 (40.36)     5:45.77 (39.86)
 22 Allen, Arnelle M    14 Agua Swim Team-MR    5:59.00    5:46.63        
                  35.85     1:17.88 (42.03)     2:03.70 (45.82)     2:49.22 (45.52)
        3:37.64 (48.42)     4:27.90 (50.26)     5:08.01 (40.11)     5:46.63 (38.62)
 23 Soriano, Thalia G   13 NYCC-MR              6:00.79    5:48.81        
                  38.59     1:24.93 (46.34)     2:06.33 (41.40)     2:48.46 (42.13)
        3:38.45 (49.99)     4:29.86 (51.41)     5:09.96 (40.10)     5:48.81 (38.85)
 24 Bay, Alexandria M   13 Agua Swim Team-MR    6:09.33    5:49.11        
                  34.96     1:20.77 (45.81)     2:04.42 (43.65)     2:49.36 (44.94)
        3:40.78 (51.42)     4:32.51 (51.73)     5:11.62 (39.11)     5:49.11 (37.49)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         15 Agua Swim Team-MR    4:53.13    5:07.19        
                  27.57       58.12 (30.55)     1:28.83 (30.71)     2:00.47 (31.64)
        2:32.24 (31.77)     3:03.29 (31.05)     3:33.75 (30.46)     4:05.25 (31.50)
        4:36.71 (31.46)     5:07.19 (30.48)                                        
  2 Sims, Danielle      16 Agua Swim Team-MR    5:15.08    5:17.38        
                  28.43     1:00.01 (31.58)     1:31.54 (31.53)     2:03.40 (31.86)
        2:35.58 (32.18)     3:07.39 (31.81)     3:39.62 (32.23)     4:12.14 (32.52)
        4:44.81 (32.67)     5:17.38 (32.57)                                        
  3 Rodriguez, Nicole   15 Agua Swim Team-MR    5:14.33    5:19.20        
                  28.93     1:00.19 (31.26)     1:32.00 (31.81)     2:04.28 (32.28)
        2:36.66 (32.38)     3:09.39 (32.73)     3:42.15 (32.76)     4:14.94 (32.79)
        4:47.37 (32.43)     5:19.20 (31.83)                                        
  4 Rodriguez, Keannie  15 Agua Swim Team-MR    5:15.87    5:23.00        
                  28.77     1:00.29 (31.52)     1:32.35 (32.06)     2:04.43 (32.08)
        2:36.89 (32.46)     3:10.10 (33.21)     3:43.70 (33.60)     4:17.02 (33.32)
        4:50.61 (33.59)     5:23.00 (32.39)                                        
  5 Chudy, Charlotte L  16 Agua Swim Team-MR    5:14.80    5:29.68        
                  30.33     1:02.79 (32.46)     1:35.92 (33.13)     2:08.88 (32.96)
        2:42.16 (33.28)     3:15.76 (33.60)     3:49.64 (33.88)     4:23.39 (33.75)
        4:56.88 (33.49)     5:29.68 (32.80)                                        
  6 Webber, Claire      16 NY Sharks-MR         5:37.22    5:30.00        
                  28.81     1:01.48 (32.67)     1:35.54 (34.06)     2:09.70 (34.16)
        2:43.44 (33.74)     3:16.88 (33.44)     3:50.88 (34.00)     4:25.12 (34.24)
        4:58.21 (33.09)     5:30.00 (31.79)                                        
  7 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR              5:31.93    5:30.70        
                  30.07     1:02.52 (32.45)     1:35.68 (33.16)     2:08.86 (33.18)
        2:42.59 (33.73)     3:16.61 (34.02)     3:50.42 (33.81)     4:24.12 (33.70)
        4:57.80 (33.68)     5:30.70 (32.90)                                        
  8 Feminella, Meghan   15 WAC-MR               5:29.54    5:32.41        
                  29.82     1:02.28 (32.46)     1:35.82 (33.54)     2:09.89 (34.07)
        2:44.04 (34.15)     3:18.02 (33.98)     3:51.91 (33.89)     4:25.76 (33.85)
        4:59.53 (33.77)     5:32.41 (32.88)                                        
  9 Burke, Meaghan      17 NY Sharks-MR         5:16.44    5:32.66        
                  30.83     1:03.66 (32.83)     1:36.99 (33.33)     2:10.79 (33.80)
        2:44.61 (33.82)     3:18.41 (33.80)     3:52.09 (33.68)     4:26.10 (34.01)
        4:59.82 (33.72)     5:32.66 (32.84)                                        
 10 Nunez, Ana          17 Agua Swim Team-MR    5:28.02    5:33.09        
                  30.37     1:03.47 (33.10)     1:36.68 (33.21)     2:10.26 (33.58)
        2:44.09 (33.83)     3:17.94 (33.85)     3:52.04 (34.10)     4:26.16 (34.12)
        5:00.08 (33.92)     5:33.09 (33.01)                                        
 11 Giordano, Gianna M  14 WAC-MR               5:39.56    5:42.06        
                  31.96     1:06.60 (34.64)     1:41.68 (35.08)     2:17.68 (36.00)
        2:53.59 (35.91)     3:28.85 (35.26)     4:03.72 (34.87)     4:38.88 (35.16)
        5:14.86 (35.98)     5:42.06 (27.20)                                        
 12 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR              5:39.81    5:42.26        
                  30.52     1:03.97 (33.45)     1:38.63 (34.66)     2:13.74 (35.11)
        2:48.74 (35.00)     3:23.99 (35.25)     3:59.36 (35.37)     4:34.42 (35.06)
        5:08.41 (33.99)     5:42.26 (33.85)                                        
 13 Lui, Geyanne F      15 Agua Swim Team-MR    5:31.63    5:42.31        
                  30.84     1:04.88 (34.04)     1:39.44 (34.56)     2:14.60 (35.16)
        2:49.61 (35.01)     3:24.27 (34.66)     3:58.40 (34.13)     4:32.36 (33.96)
        5:06.23 (33.87)     5:42.31 (36.08)                                        
 14 McDonough, Colleen  15 WAC-MR               5:34.41    5:42.39        
                  30.68     1:05.17 (34.49)     1:39.92 (34.75)     2:14.72 (34.80)
        2:49.25 (34.53)     3:23.88 (34.63)     3:58.44 (34.56)     4:33.41 (34.97)
        5:08.58 (35.17)     5:42.39 (33.81)                                        
 15 Scott, Lucy E       16 Agua Swim Team-MR    5:39.73    5:43.92        
                  30.72     1:05.09 (34.37)     1:40.42 (35.33)     2:15.49 (35.07)
        2:51.36 (35.87)     3:26.50 (35.14)     4:01.85 (35.35)     4:36.81 (34.96)
        5:10.97 (34.16)     5:43.92 (32.95)                                        
 16 deFreitas, Sophie   16 WAC-MR               5:30.85    5:45.10        
                  31.79     1:06.66 (34.87)     1:41.19 (34.53)     2:15.89 (34.70)
        2:50.78 (34.89)     3:25.84 (35.06)     4:00.91 (35.07)     4:35.66 (34.75)
        5:10.52 (34.86)     5:45.10 (34.58)                                        
 17 Siriano, Kaitlyn M  16 SMST-CT              5:38.25    5:45.78        
                  31.59     1:05.96 (34.37)     1:40.87 (34.91)     2:16.16 (35.29)
        2:51.59 (35.43)     3:27.05 (35.46)     4:02.16 (35.11)     4:37.04 (34.88)
        5:11.71 (34.67)     5:45.78 (34.07)                                        
 18 Lee, Kevyn          16 NYCC-MR              5:44.29    5:46.02        
                  30.53     1:04.85 (34.32)     1:39.84 (34.99)     2:15.32 (35.48)
        2:50.83 (35.51)     3:26.11 (35.28)     4:01.57 (35.46)     4:36.97 (35.40)
        5:12.30 (35.33)     5:46.02 (33.72)                                        
 19 deFreitas, Hannah   14 WAC-MR               5:45.65    5:46.53        
                  31.93     1:06.70 (34.77)     1:42.05 (35.35)     2:17.37 (35.32)
        2:52.68 (35.31)     3:27.52 (34.84)     4:03.09 (35.57)     4:38.31 (35.22)
        5:13.53 (35.22)     5:46.53 (33.00)                                        
 20 Rondina, Corinne M  16 WAC-MR               5:42.81    5:49.83        
                  31.56     1:06.42 (34.86)     1:41.42 (35.00)     2:17.05 (35.63)
        2:52.78 (35.73)     3:28.19 (35.41)     4:04.06 (35.87)     4:39.48 (35.42)
        5:15.54 (36.06)     5:49.83 (34.29)                                        
 21 Lengel, Paulina E   14 NY Sharks-MR         6:00.14    5:50.27        
                  32.50     1:07.07 (34.57)     1:42.39 (35.32)     2:18.48 (36.09)
        2:54.27 (35.79)     3:30.26 (35.99)     4:05.87 (35.61)     4:41.28 (35.41)
        5:16.77 (35.49)     5:50.27 (33.50)                                        
 22 Geissler, Kim       17 WAC-MR               5:40.82    5:50.37        
                  30.60     1:04.02 (33.42)     1:39.35 (35.33)     2:15.25 (35.90)
        2:51.39 (36.14)     3:27.41 (36.02)     4:03.14 (35.73)     4:39.01 (35.87)
        5:14.98 (35.97)     5:50.37 (35.39)                                        
 23 Kleckner, Sabrina   13 Agua Swim Team-MR    6:05.61    5:52.46        
                  30.67     1:03.83 (33.16)     1:38.51 (34.68)     2:14.04 (35.53)
        2:50.47 (36.43)     3:27.40 (36.93)     4:03.89 (36.49)     4:40.77 (36.88)
        5:18.01 (37.24)     5:52.46 (34.45)                                        
 24 Freer, Kelli M      17 SMST-CT              5:30.19    5:56.16        
                  30.86     1:05.10 (34.24)     1:40.53 (35.43)     2:16.82 (36.29)
        2:52.90 (36.08)     3:29.85 (36.95)     4:06.50 (36.65)     4:43.79 (37.29)
        5:20.43 (36.64)     5:56.16 (35.73)                                        
 25 Raphael, Michaela   13 NY Sharks-MR         6:01.73    5:56.70        
                  32.02     1:06.33 (34.31)     1:42.31 (35.98)     2:18.67 (36.36)
        2:54.85 (36.18)     3:30.98 (36.13)     4:07.51 (36.53)     4:43.89 (36.38)
        5:21.19 (37.30)     5:56.70 (35.51)                                        
 26 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR         NT    5:57.63        
                  31.15     1:05.38 (34.23)     1:42.26 (36.88)     2:19.14 (36.88)
        2:56.42 (37.28)     3:32.78 (36.36)     4:09.97 (37.19)     4:48.35 (38.38)
        5:22.90 (34.55)     5:57.63 (34.73)                                        
 27 Gibbons, Courtney   15 WAC-MR               5:54.50    5:59.45        
                  33.00     1:08.72 (35.72)     1:45.36 (36.64)     2:21.78 (36.42)
        2:58.33 (36.55)     3:34.62 (36.29)     4:11.09 (36.47)     4:47.59 (36.50)
        5:23.86 (36.27)     5:59.45 (35.59)                                        
 28 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR    6:05.64    6:02.91        
                  32.19     1:07.72 (35.53)     1:44.36 (36.64)     2:21.97 (37.61)
        2:58.26 (36.29)     3:35.28 (37.02)     4:13.62 (38.34)     4:50.79 (37.17)
        5:27.48 (36.69)     6:02.91 (35.43)                                        
 29 Hellauer, Mollly R  17 SMST-CT              6:10.17    6:05.23        
                  33.27     1:09.28 (36.01)     1:45.75 (36.47)     2:22.45 (36.70)
        2:59.58 (37.13)     3:36.77 (37.19)     4:14.25 (37.48)     4:51.57 (37.32)
        5:28.82 (37.25)     6:05.23 (36.41)                                        
 30 Hoth, Brielle A     17 NY Sharks-MR         5:50.00    6:08.38        
                  31.60     1:06.45 (34.85)     1:42.37 (35.92)     2:20.04 (37.67)
        2:58.45 (38.41)     3:36.29 (37.84)     4:14.88 (38.59)     4:53.71 (38.83)
        5:31.34 (37.63)     6:08.38 (37.04)                                        
 31 Russo, Caroline     16 NY Sharks-MR         5:46.87    6:10.76        
                  32.26     1:08.87 (36.61)     1:46.72 (37.85)     2:23.92 (37.20)
        3:02.33 (38.41)     3:40.80 (38.47)     4:18.56 (37.76)     4:56.28 (37.72)
        5:33.72 (37.44)     6:10.76 (37.04)                                        
 32 Kasdin, Abigail     14 Agua Swim Team-MR    5:59.00    6:11.71        
                  34.07     1:11.40 (37.33)     1:49.19 (37.79)     2:27.50 (38.31)
        3:05.45 (37.95)     3:43.31 (37.86)     4:20.99 (37.68)     4:58.73 (37.74)
        5:36.06 (37.33)     6:11.71 (35.65)                                        
 33 Diserio, Sophia     15 Agua Swim Team-MR    7:24.87    6:19.26        
                  33.00     1:10.57 (37.57)     1:49.17 (38.60)     2:27.55 (38.38)
        3:06.40 (38.85)     3:45.67 (39.27)     4:24.52 (38.85)     5:03.78 (39.26)
        5:42.34 (38.56)     6:19.26 (36.92)                                        
 34 Goreshnik, Ashley   15 NY Sharks-MR         5:57.73    6:20.84        
                  32.35     1:09.96 (37.61)     1:48.33 (38.37)     2:27.67 (39.34)
        3:07.09 (39.42)     3:46.31 (39.22)     4:25.68 (39.37)     5:04.68 (39.00)
        5:43.32 (38.64)     6:20.84 (37.52)                                        
 35 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR    6:03.33    6:22.46        
                  32.42     1:08.92 (36.50)     1:47.18 (38.26)     2:26.77 (39.59)
        3:06.32 (39.55)     3:46.14 (39.82)     4:25.90 (39.76)     5:05.80 (39.90)
        5:44.41 (38.61)     6:22.46 (38.05)                                        
 36 Feminella, Lindsay  14 WAC-MR               6:27.43    6:24.62        
                  35.74     1:14.37 (38.63)     1:53.99 (39.62)     2:33.93 (39.94)
        3:12.84 (38.91)     3:51.74 (38.90)     4:30.81 (39.07)     5:09.20 (38.39)
        5:47.31 (38.11)     6:24.62 (37.31)                                        
 37 Cavanaugh, Katheri  14 WAC-MR               6:35.41    6:39.02        
                  35.44     1:15.13 (39.69)     1:55.50 (40.37)     2:36.06 (40.56)
        3:16.67 (40.61)     3:56.66 (39.99)     4:37.99 (41.33)     5:18.48 (40.49)
        5:59.63 (41.15)     6:39.02 (39.39)                                        
 38 Sepulveda, Elena A  15 KB Makos-MR               NT    7:32.74        
                  37.72     1:20.98 (43.26)     2:06.14 (45.16)     2:51.86 (45.72)
        3:37.44 (45.58)     4:24.77 (47.33)     5:12.38 (47.61)     5:59.68 (47.30)
        6:47.38 (47.70)     7:32.74 (45.36)                                        
 39 Rodriguez, Patrici  10 KB Makos-MR         10:00.00    7:47.85        
                  39.04     1:23.83 (44.79)     2:12.22 (48.39)   3:47.91 (1:35.69)
        4:37.15 (49.24)     5:26.04 (48.89)     6:13.28 (47.24)     7:02.04 (48.76)
        7:48.05 (46.01)         7:47.85 ( )                                        
 40 Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR         10:25.00    9:09.85        
                  42.68     1:36.22 (53.54)     2:32.81 (56.59)     3:30.81 (58.00)
        4:28.87 (58.06)     5:26.85 (57.98)     6:24.66 (57.81)     7:21.13 (56.47)
        8:16.94 (55.81)     9:09.85 (52.91)                                        
 
Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Lia M         15 Agua Swim Team-MR   17:53.62   18:08.15        
                  27.50       58.37 (30.87)     1:30.20 (31.83)     2:02.14 (31.94)
        2:34.45 (32.31)     3:06.93 (32.48)     3:39.68 (32.75)     4:12.57 (32.89)
        4:45.44 (32.87)     5:18.37 (32.93)     5:50.89 (32.52)     6:24.29 (33.40)
        6:57.45 (33.16)     7:30.68 (33.23)     8:03.88 (33.20)     8:37.48 (33.60)
        9:10.74 (33.26)     9:44.46 (33.72)    10:17.51 (33.05)    10:51.13 (33.62)
       11:25.19 (34.06)    11:58.61 (33.42)    12:32.85 (34.24)    13:06.30 (33.45)
       13:40.14 (33.84)    14:13.81 (33.67)    14:48.28 (34.47)    15:22.22 (33.94)
       15:55.37 (33.15)    16:28.88 (33.51)    17:02.83 (33.95)    17:36.44 (33.61)
       18:08.15 (31.71)
  2 Rodriguez, Keannie  15 Agua Swim Team-MR   17:52.37   18:26.22        
                  29.99     1:01.87 (31.88)     1:34.48 (32.61)     2:07.69 (33.21)
        2:40.77 (33.08)     3:13.58 (32.81)     3:46.65 (33.07)     4:20.17 (33.52)
        4:53.67 (33.50)     5:26.88 (33.21)     6:00.08 (33.20)     6:33.84 (33.76)
        7:07.20 (33.36)     7:40.92 (33.72)     8:14.77 (33.85)     8:48.74 (33.97)
        9:10.73 (21.99)     9:57.00 (46.27)    10:24.15 (27.15)    11:05.40 (41.25)
       11:39.45 (34.05)    12:13.47 (34.02)    12:47.71 (34.24)    13:22.22 (34.51)
       13:56.33 (34.11)    14:30.89 (34.56)    15:05.36 (34.47)    15:39.71 (34.35)
       16:13.58 (33.87)    16:47.94 (34.36)    17:20.82 (32.88)    17:54.27 (33.45)
       18:26.22 (31.95)
  3 Chudy, Charlotte L  16 Agua Swim Team-MR   17:59.77   18:31.11        
                  30.33     1:02.22 (31.89)     1:34.59 (32.37)     2:07.38 (32.79)
        2:40.36 (32.98)     3:13.25 (32.89)     3:46.48 (33.23)     4:19.80 (33.32)
        4:53.18 (33.38)     5:26.74 (33.56)     6:00.37 (33.63)     6:34.16 (33.79)
        7:08.05 (33.89)     7:41.71 (33.66)     8:15.93 (34.22)     8:49.91 (33.98)
        9:23.95 (34.04)     9:57.68 (33.73)    10:31.40 (33.72)    11:05.22 (33.82)
       11:38.98 (33.76)    12:13.37 (34.39)    12:47.81 (34.44)    13:22.08 (34.27)
       13:56.30 (34.22)    14:30.88 (34.58)    15:05.24 (34.36)    15:39.78 (34.54)
       16:14.05 (34.27)    16:48.12 (34.07)    17:22.27 (34.15)    17:56.26 (33.99)
       18:31.11 (34.85)
  4 Gomez, Chelsea O    13 NYCC-MR             19:39.04   18:47.56        
                  30.08     1:03.49 (33.41)     1:37.23 (33.74)     2:11.29 (34.06)
        2:45.65 (34.36)     3:19.68 (34.03)     3:53.68 (34.00)     4:27.71 (34.03)
        5:01.91 (34.20)     5:36.40 (34.49)     6:10.53 (34.13)     6:44.69 (34.16)
        7:18.62 (33.93)     7:53.06 (34.44)     8:27.21 (34.15)     9:01.66 (34.45)
        9:35.25 (33.59)    10:09.70 (34.45)    10:44.09 (34.39)    11:18.73 (34.64)
       11:53.37 (34.64)    12:28.04 (34.67)    13:02.66 (34.62)    13:37.49 (34.83)
       14:12.39 (34.90)    14:47.46 (35.07)    15:22.35 (34.89)    15:57.07 (34.72)
       16:32.08 (35.01)    17:06.71 (34.63)    17:40.82 (34.11)    18:14.93 (34.11)
       18:47.56 (32.63)
  5 Sprague, Whitney C  24 NYAC-MR             17:00.00   18:52.86        
                  29.30     1:01.59 (32.29)     1:34.85 (33.26)     2:09.05 (34.20)
        2:43.05 (34.00)     3:17.98 (34.93)     3:52.28 (34.30)     4:26.79 (34.51)
        5:01.23 (34.44)     5:35.71 (34.48)     6:10.30 (34.59)     6:45.10 (34.80)
        7:19.76 (34.66)     7:54.46 (34.70)     8:29.12 (34.66)     9:03.29 (34.17)
        9:37.89 (34.60)    10:12.68 (34.79)    10:47.30 (34.62)    11:21.88 (34.58)
       11:56.55 (34.67)    12:31.49 (34.94)    13:06.23 (34.74)    13:41.27 (35.04)
       14:16.44 (35.17)    14:51.28 (34.84)    15:26.05 (34.77)    16:00.51 (34.46)
       16:35.37 (34.86)    17:10.34 (34.97)    17:44.70 (34.36)    18:19.28 (34.58)
       18:52.86 (33.58)
  6 Feminella, Meghan   15 WAC-MR              19:01.22   19:07.31        
                  31.36     1:05.59 (34.23)     1:40.87 (35.28)     2:16.32 (35.45)
        2:51.32 (35.00)     3:26.79 (35.47)     4:02.19 (35.40)     4:37.35 (35.16)
        5:12.58 (35.23)     5:47.78 (35.20)     6:22.70 (34.92)     6:57.59 (34.89)
        7:32.33 (34.74)     8:07.31 (34.98)     8:42.13 (34.82)     9:16.79 (34.66)
        9:51.21 (34.42)    10:25.83 (34.62)    11:00.16 (34.33)    11:34.71 (34.55)
       12:09.14 (34.43)    12:43.68 (34.54)    13:18.28 (34.60)    13:52.72 (34.44)
       14:27.63 (34.91)    15:02.50 (34.87)    15:37.50 (35.00)    16:12.54 (35.04)
       16:47.93 (35.39)    17:23.21 (35.28)    17:58.39 (35.18)    18:33.60 (35.21)
       19:07.31 (33.71)
  7 Khal-Laayoun, Yasm  14 Agua Swim Team-MR   19:52.15   19:17.81        
                  30.50     1:04.34 (33.84)     1:39.40 (35.06)     2:14.60 (35.20)
        2:49.56 (34.96)     3:25.13 (35.57)     3:59.80 (34.67)     4:34.74 (34.94)
        5:10.97 (36.23)     5:46.05 (35.08)     6:20.84 (34.79)     6:56.42 (35.58)
        7:32.28 (35.86)     8:08.09 (35.81)     8:42.80 (34.71)     9:18.79 (35.99)
        9:53.80 (35.01)    10:29.41 (35.61)    11:05.95 (36.54)    11:40.98 (35.03)
       12:15.55 (34.57)    12:51.70 (36.15)    13:26.99 (35.29)    14:03.54 (36.55)
       14:38.18 (34.64)    15:13.65 (35.47)    15:49.47 (35.82)    16:24.59 (35.12)
       17:00.60 (36.01)    17:34.13 (33.53)    18:10.03 (35.90)    18:45.28 (35.25)
       19:17.81 (32.53)
  8 deFreitas, Sophie   16 WAC-MR              19:07.45   19:30.90        
                  31.79     1:06.65 (34.86)     1:41.92 (35.27)     2:16.98 (35.06)
        2:52.05 (35.07)     3:27.40 (35.35)     4:02.59 (35.19)     4:37.98 (35.39)
        5:13.44 (35.46)     5:48.81 (35.37)     6:24.46 (35.65)     6:59.88 (35.42)
        7:35.53 (35.65)     8:11.10 (35.57)     8:47.00 (35.90)     9:22.48 (35.48)
        9:58.04 (35.56)    10:33.76 (35.72)    11:09.33 (35.57)    11:45.02 (35.69)
       12:20.80 (35.78)    12:56.89 (36.09)    13:33.01 (36.12)    14:09.05 (36.04)
       14:45.09 (36.04)    15:21.09 (36.00)    15:57.39 (36.30)    16:33.58 (36.19)
       17:09.78 (36.20)    17:45.59 (35.81)    18:21.70 (36.11)    18:57.19 (35.49)
       19:30.90 (33.71)
  9 Elmassry, Jasmine   12 Agua Swim Team-MR   20:33.68   19:31.55        
                  31.47     1:05.70 (34.23)     1:40.31 (34.61)     2:14.87 (34.56)
        2:50.03 (35.16)     3:24.65 (34.62)     4:00.28 (35.63)     4:34.94 (34.66)
        5:10.10 (35.16)     5:44.39 (34.29)     6:19.79 (35.40)     6:55.19 (35.40)
        7:31.07 (35.88)     8:06.27 (35.20)     8:41.64 (35.37)     9:17.85 (36.21)
        9:54.29 (36.44)    10:30.44 (36.15)    11:07.02 (36.58)    11:44.09 (37.07)
       12:19.90 (35.81)    12:57.26 (37.36)    13:34.66 (37.40)    14:10.92 (36.26)
       14:47.98 (37.06)    15:25.61 (37.63)    16:01.80 (36.19)    16:37.75 (35.95)
       17:13.79 (36.04)    17:49.75 (35.96)    18:24.79 (35.04)    19:01.18 (36.39)
       19:31.55 (30.37)
 10 Mullany, Claire D   16 NYCC-MR             20:00.00   19:38.36        
                  31.72     1:05.98 (34.26)     1:40.86 (34.88)     2:16.10 (35.24)
        2:51.99 (35.89)     3:27.98 (35.99)     4:03.83 (35.85)     4:40.19 (36.36)
        5:16.00 (35.81)     5:52.36 (36.36)     6:28.28 (35.92)     7:04.38 (36.10)
        7:40.20 (35.82)     8:15.97 (35.77)     8:52.30 (36.33)     9:27.69 (35.39)
       10:03.77 (36.08)    10:39.65 (35.88)    11:15.74 (36.09)    11:51.46 (35.72)
       12:27.27 (35.81)    13:03.72 (36.45)    13:39.96 (36.24)    14:15.96 (36.00)
       14:52.10 (36.14)    15:28.16 (36.06)    16:04.32 (36.16)    16:40.44 (36.12)
       17:16.51 (36.07)    17:52.83 (36.32)    18:28.98 (36.15)    19:04.45 (35.47)
       19:38.36 (33.91)
 11 Swanson, Ellen B    16 NYCC-MR             19:45.00   19:46.28        
                  32.76     1:08.44 (35.68)     1:44.75 (36.31)     2:20.94 (36.19)
        2:57.55 (36.61)     3:33.40 (35.85)     4:09.90 (36.50)     4:46.49 (36.59)
        5:22.84 (36.35)     5:58.75 (35.91)     6:34.70 (35.95)     7:10.80 (36.10)
        7:47.15 (36.35)     8:23.94 (36.79)     8:59.97 (36.03)     9:36.20 (36.23)
       10:12.40 (36.20)    10:48.49 (36.09)    11:24.13 (35.64)    11:59.59 (35.46)
       12:35.36 (35.77)    13:11.10 (35.74)    13:47.24 (36.14)    14:23.32 (36.08)
       14:59.39 (36.07)    15:35.82 (36.43)    16:12.04 (36.22)    16:48.25 (36.21)
       17:24.45 (36.20)    18:00.56 (36.11)    18:36.33 (35.77)    19:11.96 (35.63)
       19:46.28 (34.32)
 12 Hain, Karina A      17 Agua Swim Team-MR   19:10.40   19:50.10        
                  31.70     1:05.60 (33.90)     1:39.44 (33.84)     2:14.12 (34.68)
        2:48.40 (34.28)     3:23.03 (34.63)     3:57.76 (34.73)     4:32.16 (34.40)
        5:07.41 (35.25)     5:42.26 (34.85)     6:17.72 (35.46)     6:53.64 (35.92)
        7:29.68 (36.04)     8:05.69 (36.01)     8:42.16 (36.47)     9:17.34 (35.18)
        9:53.06 (35.72)    10:30.03 (36.97)    11:06.79 (36.76)    11:43.86 (37.07)
       12:20.43 (36.57)    12:57.30 (36.87)    13:34.68 (37.38)    14:11.82 (37.14)
       14:49.32 (37.50)    15:26.83 (37.51)    16:05.32 (38.49)    16:42.30 (36.98)
       17:19.82 (37.52)    17:57.81 (37.99)    18:35.69 (37.88)    19:13.55 (37.86)
       19:50.10 (36.55)
 13 Lee, Kevyn          16 NYCC-MR             20:24.09   19:53.16        
                  32.08     1:08.34 (36.26)     1:44.83 (36.49)     2:21.39 (36.56)
        2:57.80 (36.41)     3:34.02 (36.22)     4:10.20 (36.18)     4:45.83 (35.63)
        5:22.00 (36.17)     5:58.53 (36.53)     6:35.02 (36.49)     7:11.53 (36.51)
        7:47.55 (36.02)     8:23.90 (36.35)     9:00.94 (37.04)     9:37.21 (36.27)
       10:13.74 (36.53)    10:50.46 (36.72)    11:27.19 (36.73)    12:03.44 (36.25)
       12:40.43 (36.99)    13:16.61 (36.18)    13:52.83 (36.22)    14:28.67 (35.84)
       15:05.32 (36.65)    15:41.64 (36.32)    16:17.98 (36.34)    16:54.76 (36.78)
       17:31.40 (36.64)    18:07.66 (36.26)    18:43.39 (35.73)    19:18.99 (35.60)
       19:53.16 (34.17)
 14 Eguchi, Lydia       12 Agua Swim Team-MR   20:30.50   20:04.67        
                  31.32     1:07.35 (36.03)     1:44.40 (37.05)     2:20.61 (36.21)
        2:57.24 (36.63)     3:33.23 (35.99)     4:09.70 (36.47)     4:46.18 (36.48)
        5:22.39 (36.21)     5:59.20 (36.81)     6:36.16 (36.96)     7:13.14 (36.98)
        7:50.31 (37.17)     8:27.08 (36.77)     9:04.02 (36.94)     9:40.72 (36.70)
       10:17.03 (36.31)    10:53.92 (36.89)    11:30.42 (36.50)    12:07.56 (37.14)
       12:44.52 (36.96)    13:21.76 (37.24)    13:58.43 (36.67)    14:35.40 (36.97)
       15:12.52 (37.12)    15:49.73 (37.21)    16:26.75 (37.02)    17:03.52 (36.77)
       17:40.13 (36.61)    18:16.79 (36.66)    18:53.46 (36.67)    19:29.55 (36.09)
       20:04.67 (35.12)
 15 Walsh, Georgina     15 NYCC-MR             20:15.00   20:06.07        
                  31.98     1:06.90 (34.92)     1:42.21 (35.31)     2:18.52 (36.31)
        2:54.77 (36.25)     3:30.73 (35.96)     4:06.99 (36.26)     4:43.62 (36.63)
        5:20.07 (36.45)     5:56.58 (36.51)     6:33.74 (37.16)     7:10.21 (36.47)
        7:47.59 (37.38)     8:24.50 (36.91)     9:01.76 (37.26)     9:38.27 (36.51)
       10:14.15 (35.88)    10:50.74 (36.59)    11:28.19 (37.45)    12:05.04 (36.85)
       12:42.42 (37.38)    13:19.77 (37.35)    13:57.05 (37.28)    14:34.93 (37.88)
       15:13.09 (38.16)    15:50.00 (36.91)    16:27.34 (37.34)    17:04.42 (37.08)
       17:41.55 (37.13)    18:18.66 (37.11)    18:55.60 (36.94)    19:31.99 (36.39)
       20:06.07 (34.08)
 16 McDonough, Colleen  15 WAC-MR              19:24.01   20:15.08        
                  31.65     1:06.06 (34.41)     1:40.87 (34.81)     2:15.70 (34.83)
        2:50.92 (35.22)     3:26.87 (35.95)     4:02.60 (35.73)     4:38.63 (36.03)
        5:14.68 (36.05)     5:51.95 (37.27)     6:28.10 (36.15)     7:04.83 (36.73)
        7:41.67 (36.84)     8:17.92 (36.25)     8:54.77 (36.85)     9:31.89 (37.12)
       10:08.91 (37.02)    10:46.53 (37.62)    11:24.30 (37.77)    12:00.35 (36.05)
       12:37.46 (37.11)    13:15.97 (38.51)    13:53.65 (37.68)    14:31.34 (37.69)
       15:09.65 (38.31)    15:47.96 (38.31)    16:26.46 (38.50)    17:04.95 (38.49)
       17:44.20 (39.25)    18:22.53 (38.33)    19:00.45 (37.92)    19:39.14 (38.69)
       20:15.08 (35.94)
 17 Eguchi, Nadia N     11 Agua Swim Team-MR   20:04.02   20:18.67        
                  32.01     1:07.98 (35.97)     1:44.78 (36.80)     2:21.62 (36.84)
        2:58.43 (36.81)     3:35.06 (36.63)     4:12.17 (37.11)     4:49.54 (37.37)
        5:26.84 (37.30)     6:04.42 (37.58)     6:41.64 (37.22)     7:19.20 (37.56)
        7:56.63 (37.43)     8:33.80 (37.17)     9:11.17 (37.37)     9:48.07 (36.90)
       10:26.18 (38.11)    11:03.17 (36.99)    11:40.57 (37.40)    12:18.04 (37.47)
       12:55.39 (37.35)    13:32.91 (37.52)    14:10.24 (37.33)    14:48.11 (37.87)
       15:25.18 (37.07)    16:01.95 (36.77)    16:38.91 (36.96)    17:16.15 (37.24)
       17:52.96 (36.81)    18:29.23 (36.27)    19:06.11 (36.88)    19:42.32 (36.21)
       20:18.67 (36.35)
 18 Robert, Jessica     13 Agua Swim Team-MR   21:44.50   20:26.57        
                  31.92     1:07.60 (35.68)     1:43.97 (36.37)     2:21.10 (37.13)
        2:57.50 (36.40)     3:34.18 (36.68)     4:11.60 (37.42)     4:48.82 (37.22)
        5:26.38 (37.56)     6:04.33 (37.95)     6:42.11 (37.78)     7:19.68 (37.57)
        7:58.10 (38.42)     8:36.15 (38.05)     9:13.58 (37.43)     9:51.16 (37.58)
       10:29.52 (38.36)    11:06.98 (37.46)    11:45.09 (38.11)    12:22.72 (37.63)
       12:59.43 (36.71)    13:36.91 (37.48)    14:14.42 (37.51)    14:52.63 (38.21)
       15:30.43 (37.80)    16:08.23 (37.80)    16:46.58 (38.35)    17:25.34 (38.76)
       18:03.80 (38.46)    18:39.69 (35.89)    19:17.38 (37.69)    19:54.69 (37.31)
       20:26.57 (31.88)
 19 Moody, Sophie P     13 NYCC-MR             20:30.00   20:35.82        
                  32.89     1:09.29 (36.40)     1:46.79 (37.50)     2:24.41 (37.62)
        3:02.27 (37.86)     3:40.07 (37.80)     4:18.26 (38.19)     4:55.87 (37.61)
        5:34.08 (38.21)     6:12.22 (38.14)     6:49.65 (37.43)     7:27.83 (38.18)
        8:06.09 (38.26)     8:43.68 (37.59)     9:21.28 (37.60)     9:59.24 (37.96)
       10:37.76 (38.52)    11:15.70 (37.94)    11:54.09 (38.39)    12:32.26 (38.17)
       13:10.58 (38.32)    13:48.96 (38.38)    14:27.00 (38.04)    15:04.05 (37.05)
       15:41.31 (37.26)    16:18.44 (37.13)    16:47.39 (28.95)    17:33.42 (46.03)
       18:10.99 (37.57)    18:49.07 (38.08)    19:25.75 (36.68)    20:01.78 (36.03)
       20:35.82 (34.04)
 20 Pena, Jarleen B     15 Agua Swim Team-MR   20:00.00   20:41.90        
                  30.89     1:05.60 (34.71)     1:41.88 (36.28)     2:18.48 (36.60)
        2:54.99 (36.51)     3:31.41 (36.42)     4:09.18 (37.77)     4:47.04 (37.86)
        5:25.35 (38.31)     6:04.84 (39.49)     6:41.93 (37.09)     7:21.21 (39.28)
        7:57.94 (36.73)     8:36.88 (38.94)     9:16.15 (39.27)     9:54.82 (38.67)
       10:34.57 (39.75)    11:13.56 (38.99)    11:50.11 (36.55)    12:27.17 (37.06)
       13:07.58 (40.41)    13:47.21 (39.63)    14:25.06 (37.85)    15:03.59 (38.53)
       15:41.41 (37.82)    16:20.35 (38.94)    16:59.59 (39.24)    17:38.10 (38.51)
       18:17.53 (39.43)    18:55.20 (37.67)    19:30.43 (35.23)    20:06.92 (36.49)
       20:41.90 (34.98)
 21 Gustinis, Gracie E  10 SMST-CT                   NT   20:56.73        
                  34.53     1:12.02 (37.49)     1:49.91 (37.89)     2:27.96 (38.05)
        3:06.44 (38.48)     3:44.39 (37.95)     4:22.80 (38.41)     5:01.48 (38.68)
        5:39.48 (38.00)     6:17.90 (38.42)     6:57.10 (39.20)     7:35.59 (38.49)
        8:14.16 (38.57)     8:52.71 (38.55)     9:31.20 (38.49)    10:09.88 (38.68)
       10:48.65 (38.77)    11:27.00 (38.35)    12:05.45 (38.45)    12:43.39 (37.94)
       13:22.44 (39.05)    14:01.15 (38.71)    14:39.97 (38.82)    15:17.96 (37.99)
       15:56.51 (38.55)    16:35.21 (38.70)    17:13.28 (38.07)    17:51.47 (38.19)
       18:29.17 (37.70)    19:07.00 (37.83)    19:45.11 (38.11)    20:21.63 (36.52)
       20:56.73 (35.10)
 22 Damsky, Abby K      14 Agua Swim Team-MR   21:13.91   21:00.23        
                  31.82     1:08.54 (36.72)     1:46.88 (38.34)     2:25.16 (38.28)
        3:02.88 (37.72)     3:40.38 (37.50)     4:18.50 (38.12)     4:56.70 (38.20)
        5:35.03 (38.33)     6:12.77 (37.74)     6:51.49 (38.72)     7:30.46 (38.97)
        8:06.94 (36.48)     8:44.58 (37.64)     9:24.26 (39.68)    10:03.03 (38.77)
       10:42.05 (39.02)    11:21.49 (39.44)    12:01.02 (39.53)    12:40.69 (39.67)
       13:20.08 (39.39)    13:59.22 (39.14)    14:37.38 (38.16)    15:16.31 (38.93)
       15:55.48 (39.17)    16:34.99 (39.51)    17:13.56 (38.57)    17:50.86 (37.30)
       18:30.10 (39.24)    19:10.38 (40.28)    19:48.67 (38.29)    20:26.13 (37.46)
       21:00.23 (34.10)
 23 Romansky, Sabrina   11 SMST-CT             21:36.02   21:27.58        
                  33.00     1:10.44 (37.44)     1:49.23 (38.79)     2:28.39 (39.16)
        3:07.20 (38.81)     3:45.81 (38.61)     4:24.98 (39.17)     5:04.35 (39.37)
        5:44.21 (39.86)     6:23.53 (39.32)     7:02.79 (39.26)     7:42.55 (39.76)
        8:21.95 (39.40)     9:00.80 (38.85)     9:40.39 (39.59)    10:19.77 (39.38)
       10:59.70 (39.93)    11:39.90 (40.20)    12:19.65 (39.75)    12:58.89 (39.24)
       13:38.59 (39.70)    14:18.35 (39.76)    14:58.02 (39.67)    15:37.88 (39.86)
       16:18.08 (40.20)    16:57.82 (39.74)    17:37.32 (39.50)    18:16.78 (39.46)
       18:55.61 (38.83)    19:34.72 (39.11)    20:13.90 (39.18)    20:52.36 (38.46)
       21:27.58 (35.22)
 24 Siegal, Gabriela J  13 Agua Swim Team-MR   21:00.00   21:35.52        
                  32.20     1:08.34 (36.14)     1:46.74 (38.40)     2:24.65 (37.91)
        3:03.19 (38.54)     3:42.52 (39.33)     4:21.83 (39.31)     5:01.10 (39.27)
        5:41.18 (40.08)     6:20.65 (39.47)     7:00.15 (39.50)     7:39.74 (39.59)
        8:19.94 (40.20)     8:59.43 (39.49)     9:39.85 (40.42)    10:18.79 (38.94)
       10:58.29 (39.50)    11:38.28 (39.99)    12:18.52 (40.24)    12:58.58 (40.06)
       13:38.80 (40.22)    14:18.98 (40.18)    14:59.51 (40.53)    15:39.58 (40.07)
       16:20.07 (40.49)    17:01.14 (41.07)    17:40.90 (39.76)    18:20.43 (39.53)
       19:00.77 (40.34)    19:40.17 (39.40)    20:19.68 (39.51)    20:58.71 (39.03)
       21:35.52 (36.81)
 25 Feminella, Lindsay  14 WAC-MR              20:30.34   21:55.51        
                  36.01     1:16.43 (40.42)     1:57.03 (40.60)     2:38.11 (41.08)
        3:18.94 (40.83)     3:59.66 (40.72)     4:39.87 (40.21)     5:20.27 (40.40)
        6:00.38 (40.11)     6:41.11 (40.73)     7:21.61 (40.50)     8:01.45 (39.84)
        8:41.77 (40.32)     9:21.54 (39.77)    10:01.74 (40.20)    10:42.04 (40.30)
       11:22.12 (40.08)    12:02.61 (40.49)    12:43.22 (40.61)    13:22.99 (39.77)
       14:02.63 (39.64)    14:42.33 (39.70)    15:22.25 (39.92)    16:02.06 (39.81)
       16:41.93 (39.87)    17:21.38 (39.45)    18:01.30 (39.92)    18:41.45 (40.15)
       19:21.97 (40.52)    20:01.23 (39.26)    20:39.64 (38.41)    21:17.47 (37.83)
       21:55.51 (38.04)
 26 Pena, Sarahe        12 Agua Swim Team-MR   22:00.00   22:40.70        
                  33.51     1:12.30 (38.79)     1:52.34 (40.04)     2:32.93 (40.59)
        3:13.43 (40.50)     3:53.86 (40.43)     4:35.74 (41.88)     5:18.52 (42.78)
        6:00.10 (41.58)     6:41.93 (41.83)     7:24.83 (42.90)     8:07.28 (42.45)
        8:51.35 (44.07)     9:33.89 (42.54)    10:15.75 (41.86)    10:57.74 (41.99)
       11:37.80 (40.06)    12:18.35 (40.55)    12:58.46 (40.11)    13:40.21 (41.75)
       14:23.20 (42.99)    15:05.42 (42.22)    15:45.05 (39.63)    16:27.67 (42.62)
       17:12.47 (44.80)    17:52.75 (40.28)    18:36.05 (43.30)    19:19.41 (43.36)
       20:00.70 (41.29)    20:45.16 (44.46)    21:26.01 (40.85)    22:03.53 (37.52)
       22:40.70 (37.17)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D       8 Agua Swim Team-MR      17.62      16.70        
  2 Carrenard, Justice   7 Agua Swim Team-MR      18.15      17.43        
  3 Yamamoto, Kai        8 Agua Swim Team-MR      17.93      18.00        
  4 Schwartz, Joshua A   8 Agua Swim Team-MR      21.16      20.45        
  5 Treacy, James        8 WAC-MR                 30.00      20.53        
  6 Chansakul, Jirayut   8 Agua Swim Team-MR         NT      20.83        
  7 Fiumefreddo, Micha   8 WAC-MR                 30.00      21.22        
  8 Pesante, Mason M     8 KB Makos-MR            22.06      21.48        
  9 Kahn, Jackson        7 Agua Swim Team-MR      27.34      22.29        
 10 Ostensen, John       7 WAC-MR                 25.34      22.63        
 11 Abromavage, Harris   7 NYCC-MR                   NT      23.10        
 12 Collier, Cort        8 Agua Swim Team-MR      24.67      23.26        
 13 Pereira, Giancarlo   7 KB Makos-MR            20.00      29.18        
 14 Rodriguez, Antonio   8 KB Makos-MR            37.81      30.20        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D       8 Agua Swim Team-MR      36.49      35.78        
  2 Carrenard, Justice   7 Agua Swim Team-MR      36.51      37.70        
  3 Yamamoto, Kai        8 Agua Swim Team-MR      37.36      37.86        
  4 Crane, Kevin         8 SMC-MR                 37.81      37.97        
  5 Camaev, Alexandr     8 Shy-Mr-MR              45.73      38.50        
  6 Boyd, Andrew R       8 WAC-MR                 54.31      45.13        
  7 Schwartz, Joshua A   8 Agua Swim Team-MR      48.54      45.49        
  8 Bingham, Ryan        7 SMC-MR                 42.54      46.05        
  9 Raible, Christian    8 Kraken-MR                 NT      47.39        
 10 Pesante, Mason M     8 KB Makos-MR            48.76      48.37        
 11 Chansakul, Jirayut   8 Agua Swim Team-MR         NT      49.50        
 12 Ostensen, John       7 WAC-MR                 57.83      49.58        
 13 Sadowski, Aidan      8 WAC-MR                 47.09      50.71        
 14 Abromavage, Harris   7 NYCC-MR                   NT      51.58        
 15 Collier, Cort        8 Agua Swim Team-MR         NT      55.45        
 16 Dorgan, Michael      8 WAC-MR               1:00.00      56.12        
 17 Rodriguez, Antonio   8 KB Makos-MR            49.08    1:08.17        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D       8 Agua Swim Team-MR    1:19.93    1:17.47        
                  37.52     1:17.47 (39.95)                                        
  2 Carrenard, Justice   7 Agua Swim Team-MR    1:23.95    1:20.39        
                  38.36     1:20.39 (42.03)                                        
  3 Camaev, Alexandr     8 Shy-Mr-MR            1:43.92    1:25.81        
                  40.54     1:25.81 (45.27)                                        
  4 Ostensen, John       7 WAC-MR               1:51.80    1:48.74        
                  51.16     1:48.74 (57.58)                                        
  5 Pesante, Mason M     8 KB Makos-MR          1:43.00    1:52.50        
                  51.98   1:52.50 (1:00.52)                                        
  6 Rodriguez, Antonio   8 KB Makos-MR          2:24.69    2:20.54        
                1:06.38   2:20.54 (1:14.16)                                        
  7 Pereira, Giancarlo   7 KB Makos-MR          2:24.42    2:27.17        
                1:05.96   2:27.17 (1:21.21)                                        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D       8 Agua Swim Team-MR      19.58      19.36        
  2 Yamamoto, Kai        8 Agua Swim Team-MR      22.01      21.70        
  3 Carrenard, Justice   7 Agua Swim Team-MR      20.08      22.77        
  4 Abromavage, Harris   7 NYCC-MR                   NT      24.40        
  5 Kahn, Jackson        7 Agua Swim Team-MR      24.97      24.48        
  6 Treacy, James        8 WAC-MR                 30.00      26.77        
  6 Schwartz, Joshua A   8 Agua Swim Team-MR      26.91      26.77        
  8 Collier, Cort        8 Agua Swim Team-MR      29.06      27.03        
  9 Chansakul, Jirayut   8 Agua Swim Team-MR         NT      28.18        
 10 Ostensen, John       7 WAC-MR                 29.02      28.33        
 11 Pesante, Mason M     8 KB Makos-MR            31.00      30.16        
 12 Rodriguez, Antonio   8 KB Makos-MR            29.10      32.87        
 13 Pereira, Giancarlo   7 KB Makos-MR            33.68      33.20        
 -- Fiumefreddo, Micha   8 WAC-MR                 30.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D       8 Agua Swim Team-MR      41.04      41.94        
  2 Carrenard, Justice   7 Agua Swim Team-MR      44.58      44.70        
  3 Crane, Kevin         8 SMC-MR                 45.25      46.09        
  4 Boyd, Andrew R       8 WAC-MR                 55.99      52.56        
  5 Bingham, Ryan        7 SMC-MR                 52.42      52.89        
  6 Sadowski, Aidan      8 WAC-MR                 55.34      56.72        
  7 Ostensen, John       7 WAC-MR                 56.39      59.66        
  8 Pesante, Mason M     8 KB Makos-MR          1:05.00    1:06.15        
  9 Rodriguez, Antonio   8 KB Makos-MR          1:11.31    1:08.16        
 10 Dorgan, Michael      8 WAC-MR               1:00.00    1:10.17        
 11 Lafontant, Zachary   8 Mil-MR                    NT    1:15.91        
 -- Camaev, Alexandr     8 Shy-Mr-MR              56.76         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Raible, Christian    8 Kraken-MR            1:02.00         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yamamoto, Kai        8 Agua Swim Team-MR      23.90      23.50        
  2 Carrenard, Justice   7 Agua Swim Team-MR      24.88      23.67        
  3 Crane, Kevin         8 SMC-MR                 25.00      24.40        
  4 Schwartz, Joshua A   8 Agua Swim Team-MR      27.02      26.38        
  5 Boyd, Andrew R       8 WAC-MR                 37.24      26.86        
  6 Collier, Cort        8 Agua Swim Team-MR      28.62      28.67        
  7 Bingham, Ryan        7 SMC-MR                 26.22      29.47        
  8 Ostensen, John       7 WAC-MR                 36.68      31.49        
  9 Dorgan, Michael      8 WAC-MR                 30.00      31.71        
 10 Sadowski, Aidan      8 WAC-MR                 30.00      32.34        
 11 Raible, Christian    8 Kraken-MR              24.00      33.76        
 -- Chansakul, Jirayut   8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Abromavage, Harris   7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Lafontant, Zachary   8 Mil-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yamamoto, Kai        8 Agua Swim Team-MR      48.50      47.71        
  2 Camaev, Alexandr     8 Shy-Mr-MR              58.54      50.97        
  3 Schwartz, Joshua A   8 Agua Swim Team-MR      56.79      56.70        
  4 Collier, Cort        8 Agua Swim Team-MR         NT    1:01.14        
  5 Ostensen, John       7 WAC-MR               1:02.90    1:06.64        
  6 Kahn, Jackson        7 Agua Swim Team-MR         NT    1:09.17        
  7 Fiumefreddo, Micha   8 WAC-MR               1:00.00    1:10.00        
 -- Chansakul, Jirayut   8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Treacy, James        8 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Non-simultaneous kick
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke D       8 Agua Swim Team-MR      19.89      18.60        
  2 Yamamoto, Kai        8 Agua Swim Team-MR      20.58      20.41        
  3 Camaev, Alexandr     8 Shy-Mr-MR              26.65      22.34        
  4 Crane, Kevin         8 SMC-MR                 23.00      23.10        
  5 Bingham, Ryan        7 SMC-MR                 23.00      26.07        
  6 Schwartz, Joshua A   8 Agua Swim Team-MR      30.54      28.05        
  7 Collier, Cort        8 Agua Swim Team-MR      32.75      30.46        
  8 Sadowski, Aidan      8 WAC-MR                 30.00      30.72        
  9 Chansakul, Jirayut   8 Agua Swim Team-MR         NT      31.51        
 10 Dorgan, Michael      8 WAC-MR                 30.00      31.60        
 11 Lafontant, Zachary   8 Mil-MR                 31.50      33.43        
 -- Ostensen, John       7 WAC-MR                 32.21         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Boyd, Andrew R       8 WAC-MR                 30.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Abromavage, Harris   7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Raible, Christian    8 Kraken-MR              28.50         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camaev, Alexandr     8 Shy-Mr-MR              51.73      49.72        
  2 Treacy, James        8 WAC-MR               1:00.00      58.23        
  3 Fiumefreddo, Micha   8 WAC-MR               1:00.00    1:08.15        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:14.86    1:09.36        
     1) Yamamoto, Kai 8                 2) Schwartz, Joshua A 8           
     3) Carrenard, Justice A 7          4) Duthie, Luke D 8               
                  36.27     1:09.36 (33.09)                                        
  2 Wagner Aquatic Club-MR  'A'                 1:40.00    1:24.70        
     1) Boyd, Andrew R 8                2) Sadowski, Aidan 8              
     3) Ostensen, John 7                4) Dorgan, Michael 8              
                  39.50     1:24.70 (45.20)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:24.92    1:33.00        
     1) Kahn, Jackson 7                 2) Collier, Cort 8                
     3) Carrenard, Justice A 7          4) Chansakul, Jirayut J 8         
                  51.85     1:33.00 (41.15)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H       10 NYCC-MR                30.43      29.42        
  2 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR      30.19      30.15        
  3 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR      31.79      30.73        
  4 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR      32.40      31.63        
  5 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR      32.91      32.33        
  6 Chavez, Reid T      10 SMST-CT                32.15      32.38        
  7 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR      34.01      32.51        
  8 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR      34.06      32.70        
  8 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR      33.52      32.70        
 10 Chin, William T     10 NYCC-MR                33.76      34.04        
 11 Lugato, Pietro M     9 Agua Swim Team-MR      35.14      34.41        
 12 Hasanhafez, Omar    10 Shy-Mr-MR              45.87      34.64        
 13 Mark, Colin M       10 Agua Swim Team-MR      34.59      35.33        
 14 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR      35.69      35.75        
 15 Ostensen, Peter      9 WAC-MR                 39.50      36.19        
 16 Callaghan, Ryan     10 WAC-MR                 36.45      36.33        
 17 Cusack-McPartlin,   10 WAC-MR                 37.46      36.62        
 18 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR      35.69      36.69        
 19 Dolce, Paulino V     9 NYCC-MR                38.60      38.57        
 20 Grobshteyn, Mark     9 Shy-Mr-MR              40.09      38.58        
 21 Hinckley, Charlie    9 Agua Swim Team-MR      39.90      39.38        
 22 Zihiri, Mohanad B    9 WAC-MR                 55.00      39.41        
 23 Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR      42.38      39.82        
 24 Crainer, William    10 SMC-MR                 38.00      40.13        
 25 Nacos, William C     9 Agua Swim Team-MR      42.88      40.36        
 26 Kenvin, Matthew D    9 Agua Swim Team-MR      43.29      40.97        
 27 Spade, John          9 WAC-MR                 38.69      41.62        
 28 Yankelevich, Jacob   9 Shy-Mr-MR              50.45      41.79        
 29 Dresser, Kiefer K   10 Agua Swim Team-MR      45.72      42.09        
 30 Rich, Connor C       9 Agua Swim Team-MR      45.32      43.27        
 31 Keane, Gabriel R    10 Kraken-MR              48.50      44.45        
 32 Berov, Daniel        9 Shy-Mr-MR              53.43      44.87        
 33 Velazquez, Jonatha   9 KB Makos-MR            44.75      45.53        
 34 Huang, Johnathon     9 WAC-MR               1:00.00      46.66        
 35 Mujaj, Ilir          9 WAC-MR                    NT      47.00        
 36 Lane, Conor          9 SMC-MR                 46.09      47.12        
 37 Mufel, Andrew        9 Shy-Mr-MR              51.98      49.04        
 38 Sarsekeyev, Damir   10 Agua Swim Team-MR      35.00      50.44        
 39 Moody, Gus K        10 NYCC-MR                39.96      51.17        
 40 Atherley, Nathan    10 NYCC-MR              1:03.94      51.41        
 41 Ng, Ethan T          9 NYCC-MR                51.34      54.10        
 42 Pereira, Jimmy      10 KB Makos-MR            41.32      56.84        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H       10 NYCC-MR              1:05.92    1:04.58        
                  30.99     1:04.58 (33.59)                                        
  2 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR    1:07.53    1:06.23        
                  32.17     1:06.23 (34.06)                                        
  3 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR    1:11.51    1:07.14        
                  32.60     1:07.14 (34.54)                                        
  4 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR    1:08.98    1:09.92        
                  33.37     1:09.92 (36.55)                                        
  5 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR    1:13.47    1:10.02        
                  34.00     1:10.02 (36.02)                                        
  6 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR    1:12.25    1:10.20        
                  33.82     1:10.20 (36.38)                                        
  7 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR    1:13.14    1:13.14        
                  35.49     1:13.14 (37.65)                                        
  8 Chin, William T     10 NYCC-MR              1:20.76    1:15.33        
                  35.26     1:15.33 (40.07)                                        
  9 Valdes, Luke        10 WAC-MR               1:14.49    1:15.42        
                  36.40     1:15.42 (39.02)                                        
 10 Lugato, Pietro M     9 Agua Swim Team-MR    1:17.88    1:15.49        
                  37.01     1:15.49 (38.48)                                        
 11 Sokolenko, Robert   10 Shy-Mr-MR            1:14.30    1:17.67        
                  37.17     1:17.67 (40.50)                                        
 12 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR    1:21.18    1:19.45        
                  36.99     1:19.45 (42.46)                                        
 13 Ostensen, Peter      9 WAC-MR               1:27.04    1:20.09        
                  38.65     1:20.09 (41.44)                                        
 14 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR    1:18.23    1:20.87        
                  39.04     1:20.87 (41.83)                                        
 15 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR    1:17.02    1:21.78        
                  39.33     1:21.78 (42.45)                                        
 16 Hasanhafez, Omar    10 Shy-Mr-MR            1:30.09    1:22.31        
                  38.87     1:22.31 (43.44)                                        
 17 Bingham, Connor     10 SMC-MR               1:21.54    1:22.41        
                  38.65     1:22.41 (43.76)                                        
 18 Cusack-McPartlin,   10 WAC-MR               1:27.84    1:23.55        
                  39.13     1:23.55 (44.42)                                        
 19 Grobshteyn, Mark     9 Shy-Mr-MR            1:27.87    1:23.66        
                  39.50     1:23.66 (44.16)                                        
 20 Vardanian, Michael  10 Agua Swim Team-MR    1:22.12    1:23.92        
                  38.85     1:23.92 (45.07)                                        
 21 Crane, Brian        10 SMC-MR               1:25.94    1:25.10        
                  42.52     1:25.10 (42.58)                                        
 22 Callaghan, Ryan     10 WAC-MR               1:22.36    1:27.14        
                  41.37     1:27.14 (45.77)                                        
 23 Lionti, Nicholas V   9 Agua Swim Team-MR    1:26.19    1:28.40        
                  41.47     1:28.40 (46.93)                                        
 24 Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR    1:34.28    1:29.77        
                  42.80     1:29.77 (46.97)                                        
 25 Nacos, William C     9 Agua Swim Team-MR    1:50.30    1:29.94        
                  44.01     1:29.94 (45.93)                                        
 26 Hinckley, Charlie    9 Agua Swim Team-MR    1:33.15    1:30.81        
                  42.29     1:30.81 (48.52)                                        
 27 Sobel, Sam O         9 Kraken-MR            1:32.00    1:32.34        
                  43.89     1:32.34 (48.45)                                        
 28 Kenvin, Matthew D    9 Agua Swim Team-MR    1:41.75    1:32.73        
                  44.41     1:32.73 (48.32)                                        
 29 Yankelevich, Jacob   9 Shy-Mr-MR            1:40.43    1:32.88        
                  43.82     1:32.88 (49.06)                                        
 30 Spade, John          9 WAC-MR               1:32.69    1:33.78        
                  44.05     1:33.78 (49.73)                                        
 31 Dolce, Paulino V     9 NYCC-MR              1:23.19    1:35.31        
                  44.30     1:35.31 (51.01)                                        
 32 Crainer, William    10 SMC-MR               1:23.90    1:35.88        
                  42.89     1:35.88 (52.99)                                        
 33 Dresser, Kiefer K   10 Agua Swim Team-MR    1:43.57    1:38.57        
                  47.11     1:38.57 (51.46)                                        
 34 Rich, Connor C       9 Agua Swim Team-MR    1:44.24    1:38.75        
                  46.31     1:38.75 (52.44)                                        
 35 Manduca, Alexander  10 WAC-MR               1:48.78    1:39.33        
                  45.51     1:39.33 (53.82)                                        
 36 Schimke, Alexander  10 Kraken-MR            1:35.00    1:40.05        
                  47.65     1:40.05 (52.40)                                        
 37 Velazquez, Jonatha   9 KB Makos-MR          1:48.30    1:40.97        
                  44.86     1:40.97 (56.11)                                        
 38 Berov, Daniel        9 Shy-Mr-MR            1:43.65    1:45.17        
 39 Mufel, Andrew        9 Shy-Mr-MR            1:45.32    1:45.66        
                  49.18     1:45.66 (56.48)                                        
 40 Keane, Gabriel R    10 Kraken-MR                 NT    1:46.12        
                  49.67     1:46.12 (56.45)                                        
 41 Lane, Conor          9 SMC-MR               1:40.25    1:46.21        
                  49.01     1:46.21 (57.20)                                        
 42 Dashevsky, David     9 Shy-Mr-MR            1:30.98    1:46.44        
                  47.34     1:46.44 (59.10)                                        
 43 Duval, Jesse L       9 WAC-MR               1:43.15    1:48.50        
                  50.45     1:48.50 (58.05)                                        
 44 Moody, Gus K        10 NYCC-MR                   NT    1:56.42        
                  52.58   1:56.42 (1:03.84)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H       10 NYCC-MR              2:18.92    2:20.23        
                  30.78     1:05.68 (34.90)     1:43.07 (37.39)     2:20.23 (37.16)
  2 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR    2:32.62    2:22.77        
                  32.83     1:09.76 (36.93)     1:47.86 (38.10)     2:22.77 (34.91)
  3 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR    2:44.91    2:33.88        
                  35.79     1:14.25 (38.46)     1:54.38 (40.13)     2:33.88 (39.50)
  4 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR    2:38.76    2:36.34        
                  34.94     1:15.24 (40.30)     1:56.51 (41.27)     2:36.34 (39.83)
  5 Lugato, Pietro M     9 Agua Swim Team-MR    3:00.68    2:40.43        
                  37.21     1:18.02 (40.81)     2:00.56 (42.54)     2:40.43 (39.87)
  6 Valdes, Luke        10 WAC-MR               3:00.00    2:43.38        
                  37.34     1:19.73 (42.39)     2:03.58 (43.85)     2:43.38 (39.80)
  7 Grobshteyn, Mark     9 Shy-Mr-MR            3:07.98    2:58.97        
                  39.48     1:26.36 (46.88)     2:12.10 (45.74)     2:58.97 (46.87)
  8 Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR    3:28.61    3:00.97        
                  41.23     1:28.73 (47.50)     2:16.48 (47.75)     3:00.97 (44.49)
  9 Cusack-McPartlin,   10 WAC-MR               3:32.73    3:02.00        
                  39.67     1:26.84 (47.17)     2:15.93 (49.09)     3:02.00 (46.07)
 10 Dolce, Paulino V     9 NYCC-MR                   NT    3:12.53        
                  40.67     1:30.99 (50.32)     2:22.70 (51.71)     3:12.53 (49.83)
 11 Velazquez, Jonatha   9 KB Makos-MR          3:30.00    3:47.32        
                  46.25     1:45.38 (59.13)   2:47.16 (1:01.78)   3:47.32 (1:00.16)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H       10 NYCC-MR                34.86      34.03        
  2 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR      34.88      34.20        
  3 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR      35.98      35.92        
  4 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR      37.56      36.82        
  5 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR      37.09      37.16        
  6 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR      40.58      37.62        
  7 Chavez, Reid T      10 SMST-CT                38.36      37.63        
  8 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR      38.95      37.90        
  9 Hasanhafez, Omar    10 Shy-Mr-MR              49.98      40.19        
 10 Sokolenko, Robert   10 Shy-Mr-MR              39.20      40.44        
 11 Bingham, Connor     10 SMC-MR                 41.78      40.95        
 12 Mark, Colin M       10 Agua Swim Team-MR      40.43      41.43        
 13 Valdes, Luke        10 WAC-MR                 44.89      41.46        
 14 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR      43.19      42.17        
 15 Ostensen, Peter      9 WAC-MR                 44.32      42.41        
 16 Cusack-McPartlin,   10 WAC-MR                 51.47      42.83        
 17 Grobshteyn, Mark     9 Shy-Mr-MR              43.98      43.24        
 18 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR      44.35      43.59        
 19 Callaghan, Ryan     10 WAC-MR                 46.40      43.76        
 20 Lionti, Nicholas V   9 Agua Swim Team-MR      43.20      44.71        
 21 Hinckley, Charlie    9 Agua Swim Team-MR      46.11      45.52        
 22 Crainer, William    10 SMC-MR                 43.50      45.56        
 23 Crane, Brian        10 SMC-MR                 43.90      45.64        
 24 Kenvin, Matthew D    9 Agua Swim Team-MR      49.68      45.74        
 25 Vardanian, Michael  10 Agua Swim Team-MR      46.21      45.80        
 26 Spade, John          9 WAC-MR                 50.00      46.91        
 27 Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR      51.14      47.81        
 28 Dresser, Kiefer K   10 Agua Swim Team-MR      52.95      49.33        
 29 Dolce, Paulino V     9 NYCC-MR                43.28      51.48        
 30 Vitarelli, Xander   10 Mil-MR                    NT      51.59        
 31 Velazquez, Jonatha   9 KB Makos-MR            52.46      51.86        
 32 Manduca, Alexander  10 WAC-MR                 54.90      52.20        
 33 Berov, Daniel        9 Shy-Mr-MR              58.32      52.41        
 34 Mufel, Andrew        9 Shy-Mr-MR            1:05.43      52.73        
 35 Dashevsky, David     9 Shy-Mr-MR              55.98      52.98        
 36 Duval, Jesse L       9 WAC-MR                 57.19      53.18        
 37 Sobel, Sam O         9 Kraken-MR              56.10      54.65        
 38 Moody, Gus K        10 NYCC-MR                57.63      55.39        
 39 Lane, Conor          9 SMC-MR                 53.41      55.97        
 40 Schimke, Alexander  10 Kraken-MR                 NT      56.10        
 41 Keane, Gabriel R    10 Kraken-MR                 NT      58.94        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H       10 NYCC-MR              1:12.10    1:11.55        
                  34.87     1:11.55 (36.68)                                        
  2 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR    1:15.66    1:15.78        
                  37.66     1:15.78 (38.12)                                        
  3 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR    1:22.79    1:18.83        
                  39.05     1:18.83 (39.78)                                        
  4 Chavez, Reid T      10 SMST-CT              1:20.35    1:20.15        
                  39.55     1:20.15 (40.60)                                        
  5 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR    1:23.29    1:24.68        
                  41.64     1:24.68 (43.04)                                        
  6 Valdes, Luke        10 WAC-MR               1:27.15    1:26.10        
                  42.56     1:26.10 (43.54)                                        
  7 Chin, William T     10 NYCC-MR              1:27.61    1:26.13        
                  40.69     1:26.13 (45.44)                                        
  8 Ostensen, Peter      9 WAC-MR               1:34.34    1:26.77        
                  42.37     1:26.77 (44.40)                                        
  9 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR    1:28.27    1:28.51        
                  43.21     1:28.51 (45.30)                                        
 10 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR    1:28.88    1:30.02        
                  44.60     1:30.02 (45.42)                                        
 11 Nacos, William C     9 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.92        
                  45.14     1:30.92 (45.78)                                        
 12 Cusack-McPartlin,   10 WAC-MR               1:36.54    1:33.45        
                  45.17     1:33.45 (48.28)                                        
 13 Crainer, William    10 SMC-MR               1:29.00    1:35.89        
                  46.42     1:35.89 (49.47)                                        
 14 Vardanian, Michael  10 Agua Swim Team-MR    1:39.72    1:37.41        
                  47.49     1:37.41 (49.92)                                        
 15 Zihiri, Mohanad B    9 WAC-MR               2:00.00    1:37.58        
                  48.16     1:37.58 (49.42)                                        
 16 Hinckley, Charlie    9 Agua Swim Team-MR    1:43.81    1:38.83        
                  47.56     1:38.83 (51.27)                                        
 17 Spade, John          9 WAC-MR               1:41.31    1:41.37        
                  47.42     1:41.37 (53.95)                                        
 18 Kenvin, Matthew D    9 Agua Swim Team-MR    1:53.00    1:44.19        
                  49.02     1:44.19 (55.17)                                        
 19 Dolce, Paulino V     9 NYCC-MR              1:51.97    1:45.32        
                  51.10     1:45.32 (54.22)                                        
 20 Huang, Johnathon     9 WAC-MR               2:00.00    1:52.03        
                  54.11     1:52.03 (57.92)                                        
 21 Pereira, Jimmy      10 KB Makos-MR          2:12.00    2:31.54        
                1:11.06   2:31.54 (1:20.48)                                        
 -- Ng, Ethan T          9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  55.23        DQ (1:01.41)                                        
 -- Callaghan, Ryan     10 WAC-MR               1:38.40         DQ        
                  47.06          DQ (48.04)                                        
 -- Mujaj, Ilir          9 WAC-MR               1:06.00         DQ        
                  51.79          DQ (58.79)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H       10 NYCC-MR                43.70      39.91        
  2 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR      44.50      41.66        
  3 Mark, Colin M       10 Agua Swim Team-MR      43.40      42.96        
  4 Chavez, Reid T      10 SMST-CT                41.63      43.44        
  5 Ostensen, Peter      9 WAC-MR                 44.65      44.24        
  6 Lugato, Pietro M     9 Agua Swim Team-MR      45.86      45.06        
  7 Valdes, Luke        10 WAC-MR                 45.63      45.29        
  8 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR      46.40      46.07        
  9 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR      49.95      46.69        
 10 Callaghan, Ryan     10 WAC-MR                 49.08      46.87        
 11 Hasanhafez, Omar    10 Shy-Mr-MR              55.87      48.03        
 12 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR      51.52      49.77        
 13 Chin, William T     10 NYCC-MR                   NT      50.37        
 14 Cusack-McPartlin,   10 WAC-MR                 52.27      51.61        
 15 Dresser, Kiefer K   10 Agua Swim Team-MR    1:01.22      52.35        
 16 Keane, Gabriel R    10 Kraken-MR              46.00      52.81        
 17 Crainer, William    10 SMC-MR                 52.40      53.16        
 18 Hinckley, Charlie    9 Agua Swim Team-MR    1:00.28      53.37        
 19 Sarsekeyev, Damir   10 Agua Swim Team-MR      45.00      54.34        
 20 Vardanian, Michael  10 Agua Swim Team-MR      57.26      55.35        
 21 Spade, John          9 WAC-MR                 57.54      55.41        
 22 Zihiri, Mohanad B    9 WAC-MR               1:08.65      56.00        
 23 Nacos, William C     9 Agua Swim Team-MR    1:06.40      56.67        
 24 Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR    1:00.98      57.38        
 25 Ng, Ethan T          9 NYCC-MR              1:02.98      59.08        
 26 Atherley, Nathan    10 NYCC-MR                   NT      59.67        
 27 Mujaj, Ilir          9 WAC-MR                    NT      59.88        
 28 Lane, Conor          9 SMC-MR               1:05.85    1:03.97        
 29 Berov, Daniel        9 Shy-Mr-MR              59.45    1:06.73        
 -- Huang, Johnathon     9 WAC-MR               1:31.95         DQ        
 -- Mufel, Andrew        9 Shy-Mr-MR            1:05.43         DQ        
 -- Moody, Gus K        10 NYCC-MR              1:11.32         DQ        
 -- Yankelevich, Jacob   9 Shy-Mr-MR            1:00.65         DQ        
 -- Rich, Connor C       9 Agua Swim Team-MR    1:02.19         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H       10 NYCC-MR              1:27.40    1:25.59        
                  41.35     1:25.59 (44.24)                                        
  2 Chavez, Reid T      10 SMST-CT              1:32.56    1:29.79        
                  42.33     1:29.79 (47.46)                                        
  3 Mark, Colin M       10 Agua Swim Team-MR    1:34.01    1:35.30        
                  44.80     1:35.30 (50.50)                                        
  4 Ostensen, Peter      9 WAC-MR               1:37.13    1:35.88        
                  45.31     1:35.88 (50.57)                                        
  5 Lugato, Pietro M     9 Agua Swim Team-MR    1:35.49    1:36.01        
                  45.35     1:36.01 (50.66)                                        
  6 Callaghan, Ryan     10 WAC-MR               1:45.28    1:39.67        
                  48.93     1:39.67 (50.74)                                        
  7 Bingham, Connor     10 SMC-MR               1:42.07    1:42.45        
                  49.14     1:42.45 (53.31)                                        
  8 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR    1:49.67    1:46.91        
                  50.23     1:46.91 (56.68)                                        
  9 Cusack-McPartlin,   10 WAC-MR               1:50.28    1:49.93        
                  52.66     1:49.93 (57.27)                                        
 10 Schimke, Alexander  10 Kraken-MR            1:50.00    1:50.69        
                  53.92     1:50.69 (56.77)                                        
 11 Yankelevich, Jacob   9 Shy-Mr-MR            2:00.72    1:51.96        
                  52.88     1:51.96 (59.08)                                        
 12 Chin, William T     10 NYCC-MR                   NT    1:52.85        
                  51.83   1:52.85 (1:01.02)                                        
 13 Kenvin, Matthew D    9 Agua Swim Team-MR    2:31.12    1:53.17        
                  54.61     1:53.17 (58.56)                                        
 14 Crainer, William    10 SMC-MR               1:30.00    1:56.01        
                  54.24   1:56.01 (1:01.77)                                        
 15 Dresser, Kiefer K   10 Agua Swim Team-MR    2:06.82    1:56.27        
                  57.12     1:56.27 (59.15)                                        
 16 Keane, Gabriel R    10 Kraken-MR            1:52.00    1:58.86        
                  58.40   1:58.86 (1:00.46)                                        
 17 Crane, Brian        10 SMC-MR               2:01.35    1:59.53        
                  58.33   1:59.53 (1:01.20)                                        
 18 Manduca, Alexander  10 WAC-MR               2:06.17    2:00.01        
                  55.57   2:00.01 (1:04.44)                                        
 19 Spade, John          9 WAC-MR               2:02.41    2:03.59        
                  59.66   2:03.59 (1:03.93)                                        
 20 Mufel, Andrew        9 Shy-Mr-MR            2:05.53    2:05.07        
                1:00.09   2:05.07 (1:04.98)                                        
 21 Nacos, Teddy J      10 Agua Swim Team-MR    2:44.47    2:07.57        
                1:02.42   2:07.57 (1:05.15)                                        
 22 Duval, Jesse L       9 WAC-MR               2:00.88    2:08.36        
                1:01.25   2:08.36 (1:07.11)                                        
 23 Dashevsky, David     9 Shy-Mr-MR            1:55.65    2:18.07        
                1:02.00   2:18.07 (1:16.07)                                        
 -- Nacos, William C     9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                1:01.45        DQ (1:02.88)                                        
 -- Berov, Daniel        9 Shy-Mr-MR            1:55.34         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:01.76        DQ (1:12.85)                                        
 -- Rich, Connor C       9 Agua Swim Team-MR    2:34.32         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                1:00.84        DQ (1:09.77)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR      34.79      33.72        
  2 Chavez, Reid T      10 SMST-CT                34.52      33.88        
  3 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR      40.95      35.07        
  4 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR      37.23      35.79        
  5 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR      37.45      36.64        
  6 Mark, Colin M       10 Agua Swim Team-MR      40.15      37.65        
  7 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR      37.72      37.99        
  8 Chin, William T     10 NYCC-MR                39.24      38.87        
  9 Hasanhafez, Omar    10 Shy-Mr-MR              51.98      39.65        
 10 Valdes, Luke        10 WAC-MR                 38.87      39.99        
 11 Vardanian, Michael  10 Agua Swim Team-MR      50.61      42.96        
 12 Callaghan, Ryan     10 WAC-MR                 49.11      43.14        
 13 Grobshteyn, Mark     9 Shy-Mr-MR              46.58      43.70        
 14 Crainer, William    10 SMC-MR                 42.95      44.55        
 15 Ostensen, Peter      9 WAC-MR                 47.67      46.36        
 16 Kenvin, Matthew D    9 Agua Swim Team-MR      48.79      47.83        
 17 Yankelevich, Jacob   9 Shy-Mr-MR              54.76      47.86        
 18 Dresser, Kiefer K   10 Agua Swim Team-MR      53.33      48.48        
 19 Dolce, Paulino V     9 NYCC-MR                44.64      48.70        
 20 Rich, Connor C       9 Agua Swim Team-MR      50.68      55.98        
 21 Keane, Gabriel R    10 Kraken-MR              57.50      56.19        
 22 Atherley, Nathan    10 NYCC-MR                58.84      56.21        
 23 Berov, Daniel        9 Shy-Mr-MR              56.86      57.37        
 24 Velazquez, Jonatha   9 KB Makos-MR            56.97      59.03        
 25 Mufel, Andrew        9 Shy-Mr-MR            1:00.45    1:00.08        
 26 Moody, Gus K        10 NYCC-MR              1:07.55    1:05.51        
 27 Lane, Conor          9 SMC-MR                 55.00    1:12.42        
 -- Mujaj, Ilir          9 WAC-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Zihiri, Mohanad B    9 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Sarsekeyev, Damir   10 Agua Swim Team-MR      43.00         DQ        
 -- Ng, Ethan T          9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR      44.37         DQ        
      One hand touch
 -- Spade, John          9 WAC-MR                 48.09         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Huang, Johnathon     9 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chavez, Reid T      10 SMST-CT              1:17.19    1:15.70        
                  36.89     1:15.70 (38.81)                                        
  2 Fields, Noah W       9 Agua Swim Team-MR    1:22.38    1:16.96        
                  37.25     1:16.96 (39.71)                                        
  3 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR    1:22.90    1:20.04        
                  38.99     1:20.04 (41.05)                                        
  4 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR    1:29.62    1:22.09        
                  37.44     1:22.09 (44.65)                                        
  5 Stukelman, Asher B   9 Agua Swim Team-MR    1:28.36    1:22.64        
                  38.10     1:22.64 (44.54)                                        
  6 Valdes, Luke        10 WAC-MR               1:38.00    1:30.70        
                  42.11     1:30.70 (48.59)                                        
  7 Altman-Kurosaki, M  10 Agua Swim Team-MR    1:39.49    1:38.25        
                  45.33     1:38.25 (52.92)                                        
  8 Spade, John          9 WAC-MR               1:54.37    1:43.60        
                  47.92     1:43.60 (55.68)                                        
  9 Callaghan, Ryan     10 WAC-MR               2:06.80    1:44.74        
                  48.13     1:44.74 (56.61)                                        
 10 Dolce, Paulino V     9 NYCC-MR              1:49.73    2:04.03        
                  55.52   2:04.03 (1:08.51)                                        
 11 Velazquez, Jonatha   9 KB Makos-MR          1:40.00    2:04.35        
                  54.12   2:04.35 (1:10.23)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Howard H       10 NYCC-MR              1:17.38    1:13.35        
                  33.86     1:13.35 (39.49)                                        
  2 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR    1:19.03    1:16.15        
                  35.15     1:16.15 (41.00)                                        
  3 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR    1:18.58    1:16.16        
                  35.77     1:16.16 (40.39)                                        
  4 Chavez, Reid T      10 SMST-CT              1:20.49    1:17.66        
                  36.62     1:17.66 (41.04)                                        
  5 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR    1:19.47    1:18.07        
                  37.36     1:18.07 (40.71)                                        
  6 Lugato, Pietro M     9 Agua Swim Team-MR    1:32.37    1:25.36        
                  41.20     1:25.36 (44.16)                                        
  7 Chin, William T     10 NYCC-MR              1:30.46    1:25.79        
                  38.77     1:25.79 (47.02)                                        
  8 Hasanhafez, Omar    10 Shy-Mr-MR            1:45.78    1:26.49        
                  37.80     1:26.49 (48.69)                                        
  9 Kumeno, Kai          9 Agua Swim Team-MR    1:30.32    1:27.33        
                  40.71     1:27.33 (46.62)                                        
 10 Valdes, Luke        10 WAC-MR               1:40.58    1:27.41        
                  41.09     1:27.41 (46.32)                                        
 11 Ostensen, Peter      9 WAC-MR               1:38.90    1:28.27        
                  42.52     1:28.27 (45.75)                                        
 12 Sokolenko, Robert   10 Shy-Mr-MR            1:27.75    1:28.65        
                  40.12     1:28.65 (48.53)                                        
 13 Grobshteyn, Mark     9 Shy-Mr-MR            1:35.78    1:28.96        
                  40.72     1:28.96 (48.24)                                        
 14 Mark, Colin M       10 Agua Swim Team-MR    1:25.38    1:29.37        
                  41.72     1:29.37 (47.65)                                        
 15 Bingham, Connor     10 SMC-MR               1:32.75    1:30.50        
                  44.38     1:30.50 (46.12)                                        
 16 Fairbanks, Matthew  10 Agua Swim Team-MR    1:30.60    1:32.40        
                  44.32     1:32.40 (48.08)                                        
 17 Crane, Brian        10 SMC-MR               1:36.19    1:35.41        
                  46.96     1:35.41 (48.45)                                        
 18 Crainer, William    10 SMC-MR               1:30.00    1:35.69        
                  41.18     1:35.69 (54.51)                                        
 19 Cusack-McPartlin,   10 WAC-MR               1:51.75    1:36.03        
                  43.67     1:36.03 (52.36)                                        
 20 Vardanian, Michael  10 Agua Swim Team-MR    1:38.62    1:37.63        
                  45.06     1:37.63 (52.57)                                        
 21 Lionti, Nicholas V   9 Agua Swim Team-MR    1:37.29    1:38.10        
                  46.79     1:38.10 (51.31)                                        
 22 Nacos, William C     9 Agua Swim Team-MR    2:01.44    1:38.39        
                  46.83     1:38.39 (51.56)                                        
 23 Hinckley, Charlie    9 Agua Swim Team-MR    1:47.56    1:38.74        
                  46.74     1:38.74 (52.00)                                        
 24 Yankelevich, Jacob   9 Shy-Mr-MR            1:52.87    1:41.13        
                  50.03     1:41.13 (51.10)                                        
 25 Duval, Jesse L       9 WAC-MR               2:00.00    1:47.20        
                  51.64     1:47.20 (55.56)                                        
 26 Manduca, Alexander  10 WAC-MR               2:00.00    1:47.87        
                  50.05     1:47.87 (57.82)                                        
 27 Dolce, Paulino V     9 NYCC-MR              1:40.58    1:48.67        
                  48.77     1:48.67 (59.90)                                        
 28 Sobel, Sam O         9 Kraken-MR            1:49.00    1:49.30        
                  54.31     1:49.30 (54.99)                                        
 29 Rich, Connor C       9 Agua Swim Team-MR    2:24.31    1:53.31        
                  53.40     1:53.31 (59.91)                                        
 30 Keane, Gabriel R    10 Kraken-MR                 NT    1:54.86        
                  58.43     1:54.86 (56.43)                                        
 -- Lane, Conor          9 SMC-MR               2:02.39         DQ        
      Scissors kick - breast
                1:00.10        DQ (1:02.58)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      2:07.29    2:02.29        
     1) Duthie, Zachary J 10            2) Stukelman, Asher B 9           
     3) Schwartz, Paul B 10             4) Hinckley, CJ 10                
                  30.51     1:01.81 (31.30)     1:32.64 (30.83)     2:02.29 (29.65)
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'      2:16.18    2:15.25        
     1) Matossian, Cameron T 9          2) Mark, Colin M 10               
     3) Kumeno, Kai 9                   4) Fields, Noah W 9               
                  32.32     1:08.21 (35.89)     1:42.63 (34.42)     2:15.25 (32.62)
  3 Wagner Aquatic Club-MR  'A'                 2:22.78    2:19.00        
     1) Ostensen, Peter 9               2) Cusack-McPartlin, Timothy 10   
     3) Callaghan, Ryan 10              4) Valdes, Luke 10                
                  34.71     1:10.03 (35.32)     1:45.95 (35.92)     2:19.00 (33.05)
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'      2:22.43    2:22.36        
     1) Altman-Kurosaki, Mathias N 10   2) Vardanian, Michael P 10        
     3) Fairbanks, Matthew 10           4) Lugato, Pietro M 9             
                  36.11     1:13.86 (37.75)     1:50.06 (36.20)     2:22.36 (32.30)
  5 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:30.00    2:32.56        
                  32.19     1:08.90 (36.71)     1:28.59 (19.69)   2:32.56 (1:03.97)
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'D'      2:43.97    2:36.12        
     1) Hinckley, Charlie 9             2) Nacos, William C 9             
     3) Nacos, Teddy J 10               4) Lionti, Nicholas V 9           
                  40.72     1:19.98 (39.26)     1:56.08 (36.10)     2:36.12 (40.04)
  7 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'E'           NT    2:39.40        
     1) Kenvin, Matthew D 9             2) Dresser, Kiefer K 10           
     3) Rich, Connor C 9                4)                                
                  40.58     1:23.99 (43.41)     2:07.19 (43.20)     2:39.40 (32.21)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      2:22.73    2:20.51        
     1) Schwartz, Paul B 10             2) Matossian, Cameron T 9         
     3) Duthie, Zachary J 10            4) Hinckley, CJ 10                
                  34.25     1:16.58 (42.33)     1:50.58 (34.00)     2:20.51 (29.93)
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'      2:31.21    2:29.74        
     1) Stukelman, Asher B 9            2) Mark, Colin M 10               
     3) Fields, Noah W 9                4) Kumeno, Kai 9                  
                  37.76     1:21.68 (43.92)     1:56.82 (35.14)     2:29.74 (32.92)
  3 Wagner Aquatic Club-MR  'A'                 2:46.30    2:46.87        
     1) Callaghan, Ryan 10              2) Valdes, Luke 10                
     3) Spade, John 9                   4) Cusack-McPartlin, Timothy 10   
                  42.75   2:11.86 (1:29.11)     2:46.87 (35.01)                    
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'      2:42.47    2:52.46        
     1) Lionti, Nicholas V 9            2) Lugato, Pietro M 9             
     3) Fairbanks, Matthew 10           4) Altman-Kurosaki, Mathias N 10  
                  42.72     1:27.45 (44.73)     2:06.44 (38.99)     2:52.46 (46.02)
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'D'      3:13.68    3:10.90        
     1) Hinckley, Charlie 9             2) Nacos, Teddy J 10              
     3) Rich, Connor C 9                4) Vardanian, Michael P 10        
                1:39.63     2:33.68 (54.05)     3:10.90 (37.22)                    
 -- New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:30.00         DQ        
     1) Chin, William T 10              2) Lin, Howard H 10               
     3) Dolce, Paulino V 9              4) Ng, Ethan T 9                  
                  38.15     1:18.39 (40.24)     2:02.31 (43.92)          DQ (48.79)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kargin, Max         12 SMST-CT                27.66      27.04        
  2 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR      27.42      27.59        
  3 Papes, Danny        12 SMC-MR                 27.95      27.67        
  4 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR      27.18      27.74        
  5 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR      28.41      27.86        
  6 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR      28.49      28.55        
  7 Yamamoto, Leo       12 Agua Swim Team-MR      28.72      28.57        
  8 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR      29.03      28.89        
  9 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR         NT      28.92        
 10 Metcalf, Max        12 SMC-MR                 28.13      29.24        
 11 Broderick, Elijah   12 WAC-MR                 31.00      29.58        
 12 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR      29.74      29.64        
 13 Riina, Michael J    12 SMST-CT                29.92      29.67        
 14 Fry, Daniel S       12 SMST-CT                30.44      29.77        
 15 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR      30.36      29.80        
 16 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR                31.66      29.95        
 17 Ng, Nicholas P      11 NYCC-MR                31.69      30.16        
 18 Griffin, Charles    12 WAC-MR                 30.69      30.35        
 19 Sachkov, Daniel     12 Shy-Mr-MR              30.26      30.43        
 20 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR      30.95      30.65        
 21 Echevarria, Javier  12 Agua Swim Team-MR      31.36      30.81        
 22 Jamilkowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR      32.04      31.12        
 23 Kosack, Thomas      11 Shy-Mr-MR              33.62      31.64        
 24 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR      30.78      32.07        
 25 Shashaty, Jack      11 WAC-MR                 34.34      32.93        
 26 Ousmanov, Jack A    11 Agua Swim Team-MR      33.84      33.32        
 27 Siu, Austin         12 NYCC-MR                32.44      33.38        
 28 Borsellino, Louis   12 SMC-MR                 33.32      33.48        
 29 Cavanaugh, Joseph   12 WAC-MR                 33.96      33.54        
 29 Schmitt, Andrew     11 SMC-MR                 33.37      33.54        
 31 Rayman, Vyacheslav  11 Shy-Mr-MR              40.09      33.66        
 32 Weiss, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR      33.76      33.79        
 33 Lanzman, Jason      11 Shy-Mr-MR              40.17      35.17        
 34 Polanco, Dan        11 MAD-MR                 35.00      36.73        
 35 Ourvan, Jake L      11 NYCC-MR                38.14      37.00        
 36 Hibbert, Aaron M    12 KB Makos-MR            37.40      37.23        
 37 Serobian, George    12 Shy-Mr-MR              50.76      37.44        
 38 Hidalgo, Ricardo A  11 WAC-MR                 38.95      37.86        
 39 Ramirez, Alister S  12 Agua Swim Team-MR      36.96      38.35        
 40 Lane, AJ            11 WAC-MR                 54.63      39.46        
 41 Gardener, Tullis W  11 WAC-MR               1:00.00      39.48        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR      58.81    1:00.09        
                  28.96     1:00.09 (31.13)                                        
  2 Kargin, Max         12 SMST-CT              1:02.50    1:00.95        
                  28.64     1:00.95 (32.31)                                        
  3 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR    1:01.00    1:01.73        
                  29.98     1:01.73 (31.75)                                        
  4 Papes, Danny        12 SMC-MR               1:01.33    1:02.00        
                  30.75     1:02.00 (31.25)                                        
  5 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR    1:02.21    1:02.59        
                  30.53     1:02.59 (32.06)                                        
  6 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR    1:03.59    1:02.65        
                  29.56     1:02.65 (33.09)                                        
  7 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR    1:04.54    1:03.11        
                  30.26     1:03.11 (32.85)                                        
  8 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR    1:02.99    1:03.43        
                  30.35     1:03.43 (33.08)                                        
  9 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR    1:07.51    1:04.09        
                  30.98     1:04.09 (33.11)                                        
 10 Riina, Michael J    12 SMST-CT              1:04.62    1:04.18        
                  30.64     1:04.18 (33.54)                                        
 11 Metcalf, Max        12 SMC-MR               1:01.58    1:04.33        
                  30.32     1:04.33 (34.01)                                        
 12 Yamamoto, Leo       12 Agua Swim Team-MR    1:02.81    1:04.66        
                  30.92     1:04.66 (33.74)                                        
 13 Lishnevetsky, Josh  11 Agua Swim Team-MR    1:08.37    1:04.76        
                  30.92     1:04.76 (33.84)                                        
 14 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR    1:06.75    1:05.38        
                  31.05     1:05.38 (34.33)                                        
 15 Fry, Daniel S       12 SMST-CT              1:03.08    1:06.21        
                  31.09     1:06.21 (35.12)                                        
 16 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR    1:08.28    1:07.12        
                  32.57     1:07.12 (34.55)                                        
 17 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR              1:08.37    1:08.24        
                  32.65     1:08.24 (35.59)                                        
 18 Sachkov, Daniel     12 Shy-Mr-MR            1:08.63    1:08.90        
                  31.76     1:08.90 (37.14)                                        
 19 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR    1:09.53    1:09.84        
                  33.41     1:09.84 (36.43)                                        
 20 Griffin, Charles    12 WAC-MR               1:10.93    1:09.86        
                  32.87     1:09.86 (36.99)                                        
 21 Jamilkowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR    1:11.90    1:09.90        
                  32.90     1:09.90 (37.00)                                        
 22 Echevarria, Javier  12 Agua Swim Team-MR    1:11.66    1:10.20        
                  33.35     1:10.20 (36.85)                                        
 23 Hernandez, Luis E   11 Kraken-MR            1:13.00    1:11.56        
                  34.61     1:11.56 (36.95)                                        
 24 Kosack, Thomas      11 Shy-Mr-MR            1:15.90    1:11.68        
                  32.93     1:11.68 (38.75)                                        
 25 Shashaty, Jack      11 WAC-MR               1:15.36    1:12.89        
                  35.14     1:12.89 (37.75)                                        
 26 Serman, Trevor W    12 Kraken-MR            1:09.00    1:13.44        
                  33.04     1:13.44 (40.40)                                        
 27 Schmitt, Andrew     11 SMC-MR               1:13.25    1:15.58        
                  36.63     1:15.58 (38.95)                                        
 28 Siu, Austin         12 NYCC-MR              1:12.56    1:16.10        
                  36.20     1:16.10 (39.90)                                        
 29 Rayman, Vyacheslav  11 Shy-Mr-MR            1:24.76    1:18.55        
                  35.72     1:18.55 (42.83)                                        
 30 Cavanaugh, Joseph   12 WAC-MR               1:16.11    1:18.62        
                  37.38     1:18.62 (41.24)                                        
 31 Simms, Joshua       11 MAD-MR               1:17.00    1:19.66        
                  38.82     1:19.66 (40.84)                                        
 32 Polanco, Dan        11 MAD-MR               1:18.00    1:19.83        
                  38.67     1:19.83 (41.16)                                        
 33 May, Damon          12 SMC-MR               1:16.19    1:19.92        
                  37.27     1:19.92 (42.65)                                        
 34 Gray, Lincoln V     11 SMST-CT                   NT    1:21.76        
                  38.70     1:21.76 (43.06)                                        
 35 Mitchell, Brendan   12 WAC-MR               1:26.38    1:21.99        
                  39.59     1:21.99 (42.40)                                        
 36 Boyd, Justin        11 WAC-MR               1:18.25    1:22.82        
                  38.75     1:22.82 (44.07)                                        
 37 Serobian, George    12 Shy-Mr-MR            1:30.76    1:24.85        
                  37.94     1:24.85 (46.91)                                        
 38 Stainoff, Boris A   11 Kraken-MR            1:15.50    1:25.89        
                  37.49     1:25.89 (48.40)                                        
 39 Lane, AJ            11 WAC-MR               1:28.41    1:26.42        
                  40.83     1:26.42 (45.59)                                        
 40 Ourvan, Jake L      11 NYCC-MR              1:25.50    1:27.04        
                  40.84     1:27.04 (46.20)                                        
 41 Hidalgo, Ricardo A  11 WAC-MR               1:26.35    1:28.51        
                  41.17     1:28.51 (47.34)                                        
 42 Hibbert, Aaron M    12 KB Makos-MR          1:24.64    1:28.98        
                  42.60     1:28.98 (46.38)                                        
 43 Gardener, Tullis W  11 WAC-MR               2:00.00    1:38.18        
                  43.29     1:38.18 (54.89)                                        
 44 Wilcox, Greg B      12 Kraken-MR                 NT    1:41.13        
                  45.98     1:41.13 (55.15)                                        
 45 Felix, Justin J     11 KB Makos-MR          1:37.68    1:43.53        
                  46.21     1:43.53 (57.32)                                        
 46 Miller, Michael I   11 Kraken-MR            1:33.00    1:43.63        
 -- Clancy, Ian         11 WAC-MR               1:40.00         DQ        
      No touch on turn
                  54.75          DQ (58.76)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR    2:08.04    2:08.56        
                  28.94     1:01.67 (32.73)     1:35.52 (33.85)     2:08.56 (33.04)
  2 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR    2:15.90    2:14.38        
                  31.03     1:05.64 (34.61)     1:41.23 (35.59)     2:14.38 (33.15)
  3 Riina, Michael J    12 SMST-CT              2:16.26    2:15.06        
                  31.01     1:05.21 (34.20)     1:40.55 (35.34)     2:15.06 (34.51)
  4 Massand, Dilin S    12 Agua Swim Team-MR    2:13.19    2:16.69        
                  32.07     1:08.08 (36.01)     1:44.00 (35.92)     2:16.69 (32.69)
  5 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR    2:15.79    2:16.70        
                  32.16     1:07.37 (35.21)     1:43.14 (35.77)     2:16.70 (33.56)
  6 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR    2:15.05    2:16.75        
                  31.58     1:07.03 (35.45)     1:42.78 (35.75)     2:16.75 (33.97)
  7 Wolfe, Morgan s     11 Agua Swim Team-MR    2:16.00    2:18.57        
                  32.28     1:07.23 (34.95)     1:43.49 (36.26)     2:18.57 (35.08)
  8 Metcalf, Max        12 SMC-MR               2:18.66    2:19.46        
                  31.13     1:06.63 (35.50)     1:43.06 (36.43)     2:19.46 (36.40)
  9 Fry, Daniel S       12 SMST-CT              2:18.23    2:21.28        
                  32.01     1:07.80 (35.79)     1:45.04 (37.24)     2:21.28 (36.24)
 10 Yamamoto, Leo       12 Agua Swim Team-MR    2:22.69    2:22.46        
                  31.80     1:08.37 (36.57)     1:46.45 (38.08)     2:22.46 (36.01)
 11 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR    2:22.42    2:25.82        
                  31.95     1:08.50 (36.55)     1:47.58 (39.08)     2:25.82 (38.24)
 12 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR    2:25.06    2:26.91        
                  33.62     1:11.17 (37.55)     1:49.45 (38.28)     2:26.91 (37.46)
 13 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR    2:30.78    2:27.42        
                  34.63     1:13.12 (38.49)     1:51.78 (38.66)     2:27.42 (35.64)
 14 Kosack, Thomas      11 Shy-Mr-MR            2:42.53    2:30.22        
                  32.86     1:11.94 (39.08)     1:52.49 (40.55)     2:30.22 (37.73)
 15 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR              2:28.12    2:32.77        
                  33.59     1:13.07 (39.48)     1:53.63 (40.56)     2:32.77 (39.14)
 16 Echevarria, Javier  12 Agua Swim Team-MR    2:36.58    2:34.70        
                  33.36     1:12.55 (39.19)     1:54.38 (41.83)     2:34.70 (40.32)
 17 Jamilkowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR    2:42.65    2:34.84        
                  33.08     1:13.24 (40.16)     1:56.24 (43.00)     2:34.84 (38.60)
 18 Sachkov, Daniel     12 Shy-Mr-MR            2:23.87    2:35.93        
                  33.15     1:12.15 (39.00)     1:54.12 (41.97)     2:35.93 (41.81)
 19 Broderick, Elijah   12 WAC-MR               2:55.00    2:36.25        
                  30.49     1:08.53 (38.04)   2:38.15 (1:29.62)         2:36.25 ( )
 20 Weiss, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR    2:59.70    2:43.53        
                  37.53     1:20.51 (42.98)     2:04.45 (43.94)     2:43.53 (39.08)
 21 Siu, Austin         12 NYCC-MR              2:45.76    2:45.11        
                  37.07     1:19.25 (42.18)     2:04.69 (45.44)     2:45.11 (40.42)
 22 Cavanaugh, Joseph   12 WAC-MR               2:46.33    2:46.33        
                  36.60     1:19.68 (43.08)     2:05.09 (45.41)     2:46.33 (41.24)
 23 Griffin, Charles    12 WAC-MR               2:57.59    2:47.39        
                  33.99     1:13.69 (39.70)     2:01.38 (47.69)     2:47.39 (46.01)
 24 Ramirez, Alister S  12 Agua Swim Team-MR    2:58.69    2:53.01        
                  39.29     1:23.31 (44.02)     2:09.50 (46.19)     2:53.01 (43.51)
 25 Simms, Joshua       11 MAD-MR               3:16.11    2:57.47        
                  38.40     1:24.44 (46.04)     2:12.53 (48.09)     2:57.47 (44.94)
 26 Polanco, Dan        11 MAD-MR               3:21.17    2:58.31        
                  37.16     1:23.38 (46.22)     2:12.01 (48.63)     2:58.31 (46.30)
 27 Hidalgo, Ricardo A  11 WAC-MR               3:11.37    3:03.62        
                  40.26     1:27.99 (47.73)     2:17.13 (49.14)     3:03.62 (46.49)
 28 Ourvan, Jake L      11 NYCC-MR              3:13.85    3:07.50        
                  41.67     1:28.53 (46.86)     2:18.27 (49.74)     3:07.50 (49.23)
 29 Lane, AJ            11 WAC-MR               3:26.31    3:08.19        
                  41.21     1:29.39 (48.18)     2:19.72 (50.33)     3:08.19 (48.47)
 30 Hibbert, Aaron M    12 KB Makos-MR          2:59.00    3:14.92        
                  43.42     1:33.78 (50.36)     2:26.56 (52.78)     3:14.92 (48.36)
 31 Serobian, George    12 Shy-Mr-MR            3:00.87    3:16.68        
                  41.48     1:31.57 (50.09)     2:24.48 (52.91)     3:16.68 (52.20)
 32 Gardener, Tullis W  11 WAC-MR               3:42.44    3:32.40        
                  44.34     1:36.08 (51.74)     2:35.69 (59.61)     3:32.40 (56.71)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Papes, Danny        12 SMC-MR                 32.12      31.53        
  2 Kargin, Max         12 SMST-CT                32.58      31.84        
  3 Metcalf, Max        12 SMC-MR                 32.20      33.13        
  4 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR      40.32      33.27        
  5 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR      33.01      33.33        
  6 Yamamoto, Leo       12 Agua Swim Team-MR      34.90      33.73        
  7 Broderick, Elijah   12 WAC-MR                 43.00      33.83        
  8 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR      34.60      34.26        
  9 Riina, Michael J    12 SMST-CT                34.72      34.43        
 10 Fry, Daniel S       12 SMST-CT                34.57      34.67        
 11 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR      33.05      36.04        
 12 Kosack, Thomas      11 Shy-Mr-MR              37.97      36.31        
 13 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR      38.50      36.47        
 14 Griffin, Charles    12 WAC-MR                 38.45      36.91        
 15 Ng, Nicholas P      11 NYCC-MR                37.28      37.45        
 16 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR                36.83      37.57        
 17 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR      37.47      38.31        
 18 Ousmanov, Jack A    11 Agua Swim Team-MR      39.73      38.43        
 19 Echevarria, Javier  12 Agua Swim Team-MR      39.29      38.64        
 20 Borsellino, Louis   12 SMC-MR                 37.90      39.26        
 21 Lanzman, Jason      11 Shy-Mr-MR              44.60      39.99        
 22 Cavanaugh, Joseph   12 WAC-MR                 40.76      40.03        
 23 Shashaty, Jack      11 WAC-MR                 40.61      40.11        
 24 Simms, Joshua       11 MAD-MR                 42.75      40.30        
 25 Siu, Austin         12 NYCC-MR                40.02      40.33        
 26 Schmitt, Andrew     11 SMC-MR                 40.64      40.92        
 27 Weiss, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR      43.04      41.73        
 28 Ourvan, Jake L      11 NYCC-MR                43.40      44.07        
 29 Serobian, George    12 Shy-Mr-MR            1:00.76      44.68        
 30 Gardener, Tullis W  11 WAC-MR               1:00.00      52.18        
 -- Ramirez, Alister S  12 Agua Swim Team-MR      39.47         DQ        
 -- Lane, AJ            11 WAC-MR                 48.00         DQ        
 -- Sachkov, Daniel     12 Shy-Mr-MR              39.74         DQ        
 -- Hidalgo, Ricardo A  11 WAC-MR                 49.55         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR    1:07.65    1:08.29        
                  33.69     1:08.29 (34.60)                                        
  2 Metcalf, Max        12 SMC-MR               1:08.20    1:08.86        
                  34.09     1:08.86 (34.77)                                        
  3 Papes, Danny        12 SMC-MR               1:10.28    1:09.90        
                  35.05     1:09.90 (34.85)                                        
  4 Lishnevetsky, Josh  11 Agua Swim Team-MR    1:13.35    1:10.38        
                  34.51     1:10.38 (35.87)                                        
  5 Kargin, Max         12 SMST-CT              1:12.57    1:10.39        
                  33.85     1:10.39 (36.54)                                        
  6 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR    1:09.71    1:11.03        
                  34.49     1:11.03 (36.54)                                        
  7 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR    1:14.14    1:12.73        
                  35.41     1:12.73 (37.32)                                        
  8 Riina, Michael J    12 SMST-CT              1:12.80    1:12.95        
                  35.74     1:12.95 (37.21)                                        
  9 Fry, Daniel S       12 SMST-CT              1:12.81    1:14.72        
                  35.92     1:14.72 (38.80)                                        
 10 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR    1:18.47    1:16.69        
                  37.54     1:16.69 (39.15)                                        
 11 Kosack, Thomas      11 Shy-Mr-MR            1:22.62    1:17.24        
                  37.34     1:17.24 (39.90)                                        
 12 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR              1:19.88    1:20.76        
                  39.75     1:20.76 (41.01)                                        
 13 Griffin, Charles    12 WAC-MR               1:23.78    1:21.11        
                  39.16     1:21.11 (41.95)                                        
 14 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR    1:21.56    1:22.90        
                  41.00     1:22.90 (41.90)                                        
 15 Ousmanov, Jack A    11 Agua Swim Team-MR    1:23.73    1:23.91        
                  40.40     1:23.91 (43.51)                                        
 16 Shashaty, Jack      11 WAC-MR               1:27.40    1:26.50        
                  42.60     1:26.50 (43.90)                                        
 17 Echevarria, Javier  12 Agua Swim Team-MR    1:24.66    1:26.95        
                  42.76     1:26.95 (44.19)                                        
 18 Cavanaugh, Joseph   12 WAC-MR               1:30.43    1:27.38        
                  42.05     1:27.38 (45.33)                                        
 19 May, Damon          12 SMC-MR               1:34.39    1:28.96        
                  43.82     1:28.96 (45.14)                                        
 20 Weiss, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR    1:30.33    1:30.91        
                  43.38     1:30.91 (47.53)                                        
 21 Boyd, Justin        11 WAC-MR               1:38.13    1:31.48        
                  44.09     1:31.48 (47.39)                                        
 22 Raible, Luiz A      11 Kraken-MR            1:42.00    1:33.28        
                  43.14     1:33.28 (50.14)                                        
 23 Simms, Joshua       11 MAD-MR               1:38.00    1:33.69        
                  43.98     1:33.69 (49.71)                                        
 24 Schuetz, Matt       11 SMC-MR               1:40.00    1:36.69        
                  46.31     1:36.69 (50.38)                                        
 25 Ourvan, Jake L      11 NYCC-MR                   NT    1:37.35        
 26 Mitchell, Brendan   12 WAC-MR               1:41.62    1:42.70        
                  49.25     1:42.70 (53.45)                                        
 27 Hibbert, Aaron M    12 KB Makos-MR          1:13.64    1:42.91        
 28 Hidalgo, Ricardo A  11 WAC-MR               1:49.97    1:47.61        
                  52.70     1:47.61 (54.91)                                        
 29 Lane, AJ            11 WAC-MR               1:52.21    1:49.53        
                  54.46     1:49.53 (55.07)                                        
 30 Gardener, Tullis W  11 WAC-MR               1:56.57    2:03.35        
                  57.15   2:03.35 (1:06.20)                                        
 -- Schmitt, Andrew     11 SMC-MR               1:29.83         DQ        
      Non-continuous turning action
                  44.65          DQ (47.45)                                        
 -- Felix, Justin J     11 KB Makos-MR          1:48.00         DQ        
                1:02.52        DQ (1:06.91)                                        
 -- Siu, Austin         12 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Not on back off wall
 -- Clancy, Ian         11 WAC-MR               2:00.00         DQ        
      No touch at turn
                  59.52          DQ (58.54)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR      35.34      34.13        
  2 Massand, Dilin S    12 Agua Swim Team-MR      35.58      34.43        
  3 Metcalf, Max        12 SMC-MR                 36.95      36.43        
  4 Yamamoto, Leo       12 Agua Swim Team-MR      37.57      36.58        
  5 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR      37.98      36.70        
  6 Griffin, Charles    12 WAC-MR                 38.15      37.10        
  7 Wolfe, Morgan s     11 Agua Swim Team-MR      36.57      37.47        
  8 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR      39.55      38.07        
  9 Riina, Michael J    12 SMST-CT                38.33      39.19        
 10 Papes, Danny        12 SMC-MR                 38.29      39.51        
 11 Lanzman, Jason      11 Shy-Mr-MR              43.70      40.26        
 12 Fry, Daniel S       12 SMST-CT                38.24      40.48        
 13 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR      38.93      40.71        
 14 Sachkov, Daniel     12 Shy-Mr-MR              40.57      40.94        
 15 Polanco, Dan        11 MAD-MR                 41.00      41.06        
 16 Ousmanov, Jack A    11 Agua Swim Team-MR      40.38      41.34        
 17 Jamilkowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR      43.50      41.74        
 18 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR      45.61      41.81        
 19 Shashaty, Jack      11 WAC-MR                 43.91      41.85        
 20 Schmitt, Andrew     11 SMC-MR                 41.00      41.98        
 21 Simms, Joshua       11 MAD-MR                 43.37      42.10        
 22 May, Damon          12 SMC-MR                 45.12      43.35        
 23 Siu, Austin         12 NYCC-MR                43.95      43.38        
 24 Mitchell, Brendan   12 WAC-MR                 44.08      44.34        
 25 Hernandez, Luis E   11 Kraken-MR              46.75      45.01        
 26 Rayman, Vyacheslav  11 Shy-Mr-MR              55.53      45.87        
 27 Ourvan, Jake L      11 NYCC-MR                55.25      46.97        
 28 Gray, Lincoln V     11 SMST-CT                   NT      48.82        
 29 Serobian, George    12 Shy-Mr-MR              55.76      49.10        
 30 Boyd, Justin        11 WAC-MR                 50.82      50.88        
 31 Lane, AJ            11 WAC-MR                 59.81      51.06        
 32 Hidalgo, Ricardo A  11 WAC-MR                 55.38      51.90        
 33 Wilcox, Greg B      12 Kraken-MR                 NT      55.13        
 34 Miller, Michael I   11 Kraken-MR                 NT      55.63        
 35 Clancy, Ian         11 WAC-MR                 58.00      57.78        
 -- Hibbert, Aaron M    12 KB Makos-MR            57.44         DQ        
      One hand touch
 -- Gardener, Tullis W  11 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR    1:16.21    1:16.42        
                  36.76     1:16.42 (39.66)                                        
  2 Massand, Dilin S    12 Agua Swim Team-MR    1:14.13    1:17.60        
                  37.22     1:17.60 (40.38)                                        
  3 Wolfe, Morgan s     11 Agua Swim Team-MR    1:20.25    1:19.02        
                  37.60     1:19.02 (41.42)                                        
  4 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR    1:18.33    1:21.17        
                  38.55     1:21.17 (42.62)                                        
  5 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR    1:21.47    1:22.27        
                  38.94     1:22.27 (43.33)                                        
  6 Griffin, Charles    12 WAC-MR               1:23.20    1:22.81        
                  38.77     1:22.81 (44.04)                                        
  7 Riina, Michael J    12 SMST-CT              1:22.06    1:23.77        
                  39.76     1:23.77 (44.01)                                        
  8 Papes, Danny        12 SMC-MR               1:24.02    1:24.15        
                  39.60     1:24.15 (44.55)                                        
  9 Kargin, Max         12 SMST-CT              1:23.74    1:24.20        
                  41.26     1:24.20 (42.94)                                        
 10 Fry, Daniel S       12 SMST-CT              1:24.22    1:27.60        
                  41.89     1:27.60 (45.71)                                        
 11 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR    1:29.23    1:28.56        
                  42.55     1:28.56 (46.01)                                        
 12 Schmitt, Andrew     11 SMC-MR               1:31.15    1:29.43        
                  43.36     1:29.43 (46.07)                                        
 13 Shashaty, Jack      11 WAC-MR               1:34.47    1:30.71        
                  43.36     1:30.71 (47.35)                                        
 14 Ousmanov, Jack A    11 Agua Swim Team-MR    1:30.77    1:31.93        
                  43.75     1:31.93 (48.18)                                        
 15 Ng, Nicholas P      11 NYCC-MR              1:31.48    1:32.65        
                  42.92     1:32.65 (49.73)                                        
 16 Lanzman, Jason      11 Shy-Mr-MR            1:31.48    1:33.83        
                  43.02     1:33.83 (50.81)                                        
 17 Simms, Joshua       11 MAD-MR               1:34.31    1:34.10        
                  44.05     1:34.10 (50.05)                                        
 18 Broderick, Elijah   12 WAC-MR               1:50.00    1:34.29        
                  43.78     1:34.29 (50.51)                                        
 19 Polanco, Dan        11 MAD-MR               1:40.82    1:36.56        
                  44.15     1:36.56 (52.41)                                        
 20 Siu, Austin         12 NYCC-MR                   NT    1:39.11        
                  45.88     1:39.11 (53.23)                                        
 21 Borsellino, Louis   12 SMC-MR               1:52.72    1:43.38        
                  48.94     1:43.38 (54.44)                                        
 22 Lane, AJ            11 WAC-MR               2:14.79    1:57.18        
                  54.81   1:57.18 (1:02.37)                                        
 23 Hibbert, Aaron M    12 KB Makos-MR          1:58.00    2:13.56        
                1:01.19   2:13.56 (1:12.37)                                        
 -- Gardener, Tullis W  11 WAC-MR               2:00.00         DQ        
                  59.76        DQ (1:09.79)                                        
 -- Hidalgo, Ricardo A  11 WAC-MR               1:56.70         DQ        
      One hand touch
                  54.37          DQ (59.20)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Massand, Dilin S    12 Agua Swim Team-MR      29.79      28.77        
  2 Collier, Cole T     11 Agua Swim Team-MR      29.59      29.28        
  3 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR      30.55      30.67        
  4 Kargin, Max         12 SMST-CT                31.25      30.70        
  5 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR      31.19      30.72        
  6 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR      32.54      30.90        
  7 Papes, Danny        12 SMC-MR                 32.93      32.30        
  8 Lishnevetsky, Josh  11 Agua Swim Team-MR      33.87      32.32        
  9 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR      33.10      32.35        
 10 Jamilkowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR      34.28      32.53        
 11 Serman, Trevor W    12 Kraken-MR              33.25      32.78        
 12 Metcalf, Max        12 SMC-MR                 33.15      32.89        
 13 Wolfe, Morgan s     11 Agua Swim Team-MR      33.21      33.07        
 14 Yamamoto, Leo       12 Agua Swim Team-MR      36.96      33.29        
 15 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR      36.98      33.60        
 16 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR      33.10      34.17        
 17 Griffin, Charles    12 WAC-MR                 37.17      34.84        
 18 Sachkov, Daniel     12 Shy-Mr-MR              35.60      35.41        
 19 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR      37.83      35.52        
 20 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR      35.05      36.15        
 21 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR                38.99      36.39        
 22 Ousmanov, Jack A    11 Agua Swim Team-MR      37.92      37.16        
 23 Siu, Austin         12 NYCC-MR                37.72      37.90        
 23 Rayman, Vyacheslav  11 Shy-Mr-MR              50.64      37.90        
 25 Gray, Lincoln V     11 SMST-CT                   NT      38.42        
 26 Cavanaugh, Joseph   12 WAC-MR                 40.74      39.30        
 27 Lanzman, Jason      11 Shy-Mr-MR              41.00      40.00        
 28 Hernandez, Luis E   11 Kraken-MR              35.90      41.31        
 29 Polanco, Dan        11 MAD-MR                 42.00      41.50        
 30 Schmitt, Andrew     11 SMC-MR                 44.21      41.89        
 31 Boyd, Justin        11 WAC-MR                 45.81      42.84        
 32 Ourvan, Jake L      11 NYCC-MR                49.32      44.50        
 33 Serobian, George    12 Shy-Mr-MR              50.90      45.15        
 34 Mitchell, Brendan   12 WAC-MR                 46.56      45.30        
 35 Raible, Luiz A      11 Kraken-MR              37.85      45.62        
 36 Gardener, Tullis W  11 WAC-MR               1:00.00      47.47        
 -- Clancy, Ian         11 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Massand, Dilin S    12 Agua Swim Team-MR    1:05.36    1:06.60        
                  31.05     1:06.60 (35.55)                                        
  2 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR    1:10.19    1:09.42        
                  33.24     1:09.42 (36.18)                                        
  3 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR    1:12.29    1:09.95        
                  32.70     1:09.95 (37.25)                                        
  4 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR    1:08.83    1:10.91        
                  35.11     1:10.91 (35.80)                                        
  5 Kargin, Max         12 SMST-CT              1:12.65    1:12.61        
                  34.96     1:12.61 (37.65)                                        
  6 Wolfe, Morgan s     11 Agua Swim Team-MR    1:16.40    1:14.08        
                  35.54     1:14.08 (38.54)                                        
  7 Metcalf, Max        12 SMC-MR               1:11.19    1:15.66        
                  34.86     1:15.66 (40.80)                                        
  8 Papes, Danny        12 SMC-MR               1:22.00    1:16.71        
                  34.31     1:16.71 (42.40)                                        
  9 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR    1:13.16    1:17.77        
                  35.67     1:17.77 (42.10)                                        
 10 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR    1:22.55    1:19.08        
                  37.61     1:19.08 (41.47)                                        
 11 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR    1:15.90    1:23.99        
                  36.92     1:23.99 (47.07)                                        
 12 Ng, Nicholas P      11 NYCC-MR                   NT    1:24.65        
                  37.95     1:24.65 (46.70)                                        
 13 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR              1:23.62    1:26.39        
                  39.35     1:26.39 (47.04)                                        
 14 Griffin, Charles    12 WAC-MR               1:31.05    1:26.68        
                  39.10     1:26.68 (47.58)                                        
 15 Borsellino, Louis   12 SMC-MR               1:08.82    1:27.52        
                  39.31     1:27.52 (48.21)                                        
 16 Cavanaugh, Joseph   12 WAC-MR               1:32.17    1:29.59        
                  42.52     1:29.59 (47.07)                                        
 17 Shashaty, Jack      11 WAC-MR               1:34.79    1:31.87        
                  43.22     1:31.87 (48.65)                                        
 18 Rayman, Vyacheslav  11 Shy-Mr-MR            1:37.98    1:32.84        
                  41.45     1:32.84 (51.39)                                        
 -- Jamilkowski, Blake  11 Agua Swim Team-MR    1:28.59         DQ        
      Kick breaststroke type
                  36.94          DQ (55.52)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Massand, Dilin S    12 Agua Swim Team-MR    2:27.40    2:25.78        
                  29.29     1:11.94 (42.65)     1:53.51 (41.57)     2:25.78 (32.27)
  2 Kargin, Max         12 SMST-CT              2:35.30    2:30.30        
                  31.14     1:07.82 (36.68)     1:55.37 (47.55)     2:30.30 (34.93)
  3 Wolfe, Morgan s     11 Agua Swim Team-MR    2:35.64    2:30.81        
                  34.28     1:12.84 (38.56)     1:56.90 (44.06)     2:30.81 (33.91)
  4 Jurman, Jasper N    12 Agua Swim Team-MR    2:36.37    2:34.25        
                  33.52     1:14.21 (40.69)     1:59.60 (45.39)     2:34.25 (34.65)
  5 Riina, Michael J    12 SMST-CT              2:34.42    2:34.68        
                  35.60     1:15.00 (39.40)     1:59.89 (44.89)     2:34.68 (34.79)
  6 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR    2:34.99    2:37.42        
                  34.86     1:15.66 (40.80)     2:02.33 (46.67)     2:37.42 (35.09)
  7 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR    2:47.12    2:40.41        
                  35.28     1:17.25 (41.97)     2:04.55 (47.30)     2:40.41 (35.86)
  8 Fry, Daniel S       12 SMST-CT              2:37.46    2:43.45        
                  37.64     1:18.61 (40.97)     2:07.29 (48.68)     2:43.45 (36.16)
  9 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR    2:51.85    2:44.38        
                  37.50     1:19.07 (41.57)     2:09.82 (50.75)     2:44.38 (34.56)
 10 Kosack, Thomas      11 Shy-Mr-MR            2:55.87    2:47.30        
                  36.43     1:18.62 (42.19)     2:08.89 (50.27)     2:47.30 (38.41)
 11 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR              2:59.64    2:56.45        
                  39.21     1:23.75 (44.54)     2:18.81 (55.06)     2:56.45 (37.64)
 12 Echevarria, Javier  12 Agua Swim Team-MR    2:57.93    2:57.33        
                  39.04     1:25.08 (46.04)     2:18.94 (53.86)     2:57.33 (38.39)
 13 Shashaty, Jack      11 WAC-MR               3:05.00    2:58.21        
                  43.41     1:27.76 (44.35)     2:18.64 (50.88)     2:58.21 (39.57)
 14 Cavanaugh, Joseph   12 WAC-MR               3:06.37    2:59.60        
                  39.47     1:25.59 (46.12)     2:17.58 (51.99)     2:59.60 (42.02)
 15 Weiss, Jordan A     12 Agua Swim Team-MR    3:29.51    3:13.85        
                  47.46     1:36.08 (48.62)     2:33.17 (57.09)     3:13.85 (40.68)
 -- Lane, AJ            11 WAC-MR               4:04.08         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  49.85   1:51.70 (1:01.85)     2:48.13 (56.43)          DQ (46.52)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:51.22    1:50.53        
     1) Zuppone, Michael L 12           2) Collier, Cole T 11             
     3) Massand, Dilin S 12             4) Huang, James J 11              
                  27.57       55.03 (27.46)     1:23.11 (28.08)     1:50.53 (27.42)
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'      1:55.77    1:53.65        
     1) Yamamoto, Leo 12                2) Glas, Aaron I 12               
     3) Gutman, Daniel L 12             4) Liu, Jonathan E 12             
                  28.92       57.95 (29.03)     1:26.09 (28.14)     1:53.65 (27.56)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'      1:59.28    1:57.00        
     1) Gilligan, Joshua G 12           2) Elms, Hayden A 12              
     3) Lishnevetsky, Joshua T 11       4) Jurman, Jasper N 12            
                  29.04     1:05.23 (36.19)     1:27.82 (22.59)     1:57.00 (29.18)
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'D'      2:02.92    2:03.14        
     1) Lister, Davis M 11              2) McKenna, Devlin H 11           
     3) Wolfe, Morgan s 11              4) Fairbanks, Scott C 12          
                  31.81     1:02.61 (30.80)     1:33.20 (30.59)     2:03.14 (29.94)
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'E'      2:08.75    2:09.34        
     1) Zubac, Andrew C 11              2) Weiss, Jordan A 12             
     3) Jamilkowski, Blake M 11         4) Echevarria, Javier 12          
                  35.23     1:10.15 (34.92)     1:38.08 (27.93)     2:09.34 (31.26)
  6 Wagner Aquatic Club-MR  'A'                 2:13.78    2:12.13        
     1) Cavanaugh, Joseph 12            2) Mitchell, Brendan 12           
     3) Shashaty, Jack 11               4) Griffin, Charles 12            
                  44.08     1:08.95 (24.87)     1:46.83 (37.88)     2:12.13 (25.30)
  7 Kraken Swim Club-MR  'A'                         NT    2:13.90        
                  38.19     1:07.27 (29.08)     1:42.90 (35.63)     2:13.90 (31.00)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'      2:08.93    2:05.72        
     1) Jurman, Jasper N 12             2) Wolfe, Morgan s 11             
     3) Massand, Dilin S 12             4) Yamamoto, Leo 12               
                  32.92     1:08.13 (35.21)     1:37.76 (29.63)     2:05.72 (27.96)
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'      2:14.57    2:14.92        
     1) Lister, Davis M 11              2) Glas, Aaron I 12               
     3) Gilligan, Joshua G 12           4) Gutman, Daniel L 12            
                  34.94     1:12.15 (37.21)     1:45.90 (33.75)     2:14.92 (29.02)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'D'      2:18.54    2:23.78        
     1) Fairbanks, Scott C 12           2) Ousmanov, Jack A 11            
     3) Echevarria, Javier 12           4) McKenna, Devlin H 11           
                  46.70     1:14.71 (28.01)     1:52.35 (37.64)     2:23.78 (31.43)
  4 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:20.00    2:29.82        
     1) Thomas, Desi C 11               2) Siu, Austin 12                 
     3) Ng, Nicholas P 11               4) Ourvan, Jake L 11              
                  35.78     1:17.13 (41.35)     1:54.06 (36.93)     2:29.82 (35.76)
  5 Wagner Aquatic Club-MR  'A'                 2:37.62    2:33.44        
     1) Shashaty, Jack 11               2) Griffin, Charles 12            
     3) Cavanaugh, Joseph 12            4) Hidalgo, Ricardo A 11          
                  42.72     1:16.95 (34.23)     2:05.90 (48.95)     2:33.44 (27.54)
 -- Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      2:03.85         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Zuppone, Michael L 12           2) Liu, Jonathan E 12             
     3) Collier, Cole T 11              4) Huang, James J 11              
                  32.15     1:07.15 (35.00)     1:35.88 (28.73)          DQ (27.93)
 
Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR         NT    5:48.30        
                  30.75     1:05.94 (35.19)     1:41.30 (35.36)     2:16.59 (35.29)
        2:52.77 (36.18)     3:28.61 (35.84)     4:04.27 (35.66)     4:39.86 (35.59)
        5:15.33 (35.47)     5:48.30 (32.97)                                        
  2 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR    6:01.87    6:01.16        
                  31.60     1:08.75 (37.15)     1:45.96 (37.21)     2:23.65 (37.69)
        3:00.99 (37.34)     3:38.17 (37.18)     4:15.42 (37.25)     4:51.86 (36.44)
        5:28.50 (36.64)     6:01.16 (32.66)                                        
  3 Liu, Jonathan E     12 Agua Swim Team-MR    6:15.36    6:01.64        
                  32.02     1:08.28 (36.26)     1:46.05 (37.77)     2:23.28 (37.23)
        2:59.95 (36.67)     3:36.95 (37.00)     4:14.44 (37.49)     4:51.64 (37.20)
        5:27.87 (36.23)     6:01.64 (33.77)                                        
  4 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR    5:57.48    6:04.68        
                  31.72     1:08.01 (36.29)     1:45.37 (37.36)     2:23.05 (37.68)
        3:00.28 (37.23)     3:37.70 (37.42)     4:15.23 (37.53)     4:52.66 (37.43)
        5:29.47 (36.81)     6:04.68 (35.21)                                        
  5 Lin, Howard H       10 NYCC-MR              6:18.56    6:04.85        
                  32.77     1:09.15 (36.38)     1:46.39 (37.24)     2:23.63 (37.24)
        3:00.41 (36.78)     3:37.70 (37.29)     4:15.26 (37.56)     4:53.00 (37.74)
        5:29.65 (36.65)     6:04.85 (35.20)                                        
  6 Gutman, Daniel L    12 Agua Swim Team-MR    6:00.00    6:14.08        
                  32.38     1:09.26 (36.88)     1:47.08 (37.82)     2:25.84 (38.76)
        3:04.16 (38.32)     3:43.44 (39.28)     4:21.76 (38.32)     5:01.34 (39.58)
        5:39.06 (37.72)     6:14.08 (35.02)                                        
  7 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR    6:19.63    6:14.53        
                  33.90     1:10.73 (36.83)     1:49.16 (38.43)     2:26.70 (37.54)
        3:04.93 (38.23)     3:42.85 (37.92)     4:20.97 (38.12)     4:59.24 (38.27)
        5:37.56 (38.32)     6:14.53 (36.97)                                        
  8 Gilligan, Joshua G  12 Agua Swim Team-MR    7:22.11    6:15.42        
                  33.62     1:09.57 (35.95)     1:47.13 (37.56)     2:25.36 (38.23)
        3:04.00 (38.64)     3:42.47 (38.47)     4:21.42 (38.95)     5:00.86 (39.44)
        5:39.39 (38.53)     6:15.42 (36.03)                                        
  9 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR    6:32.73    6:17.68        
                  34.03     1:11.83 (37.80)     1:50.29 (38.46)     2:28.99 (38.70)
        3:08.38 (39.39)     3:46.53 (38.15)     4:25.27 (38.74)     5:04.58 (39.31)
        5:42.97 (38.39)     6:17.68 (34.71)                                        
 10 Yamamoto, Leo       12 Agua Swim Team-MR    6:15.89    6:23.69        
                  32.73     1:09.69 (36.96)     1:48.33 (38.64)     2:27.25 (38.92)
        3:06.94 (39.69)     3:46.36 (39.42)     4:26.08 (39.72)     5:06.46 (40.38)
        5:46.11 (39.65)     6:23.69 (37.58)                                        
 11 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR    6:39.99    6:38.15        
                  34.77     1:14.40 (39.63)     1:56.53 (42.13)     2:38.22 (41.69)
        3:19.57 (41.35)     4:01.53 (41.96)     4:42.45 (40.92)     5:22.41 (39.96)
        6:01.45 (39.04)     6:38.15 (36.70)                                        
 12 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR    6:49.54    6:48.50        
                  36.12     1:17.42 (41.30)     1:37.40 (19.98)     1:59.76 (22.36)
        2:41.78 (42.02)     3:23.70 (41.92)     4:05.07 (41.37)     4:46.70 (41.63)
        5:27.94 (41.24)   6:48.50 (1:20.56)                                        
 13 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR              6:59.00    6:50.37        
                  35.18     1:17.73 (42.55)     1:59.31 (41.58)     2:41.56 (42.25)
        3:23.03 (41.47)     4:05.89 (42.86)     4:48.25 (42.36)     5:30.21 (41.96)
        6:11.99 (41.78)     6:50.37 (38.38)                                        
 14 Duthie, Luke D       8 Agua Swim Team-MR         NT    7:41.37        
                  40.55     1:26.64 (46.09)     2:14.01 (47.37)     3:02.57 (48.56)
        3:49.83 (47.26)     4:38.14 (48.31)     5:26.69 (48.55)     6:14.74 (48.05)
        7:01.03 (46.29)     7:41.37 (40.34)                                        
 15 Velazquez, Jonatha   9 KB Makos-MR         13:25.00   10:15.72        
                  46.84   1:47.84 (1:01.00)   2:51.29 (1:03.45)   3:57.89 (1:06.60)
      5:02.60 (1:04.71)   6:06.70 (1:04.10)   7:10.25 (1:03.55)   8:15.42 (1:05.17)
      9:17.71 (1:02.29)    10:15.72 (58.01)                                        
 
Boys 12 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Huang, James J      11 Agua Swim Team-MR    5:44.30    5:14.97        
                  33.52     1:12.93 (39.41)     1:53.74 (40.81)     2:34.47 (40.73)
        3:20.11 (45.64)     4:05.70 (45.59)     4:40.93 (35.23)     5:14.97 (34.04)
  2 Massand, Dilin S    12 Agua Swim Team-MR    5:21.43    5:14.99        
                  30.90     1:08.84 (37.94)     1:52.13 (43.29)     2:36.24 (44.11)
        3:20.34 (44.10)     4:05.01 (44.67)     4:41.15 (36.14)     5:14.99 (33.84)
  3 Zuppone, Michael L  12 Agua Swim Team-MR    5:32.02    5:20.80        
                  35.43     1:17.11 (41.68)     1:56.83 (39.72)     2:36.06 (39.23)
        3:22.55 (46.49)     4:10.47 (47.92)     4:47.05 (36.58)     5:20.80 (33.75)
  4 Lin, Howard H       10 NYCC-MR              5:38.17    5:29.10        
                  36.14     1:18.03 (41.89)     1:57.52 (39.49)     2:36.36 (38.84)
        3:25.70 (49.34)     4:15.06 (49.36)     4:51.21 (36.15)     5:29.10 (37.89)
  5 Glas, Aaron I       12 Agua Swim Team-MR    5:29.82    5:32.48        
                  37.12     1:18.82 (41.70)     1:59.43 (40.61)     2:40.48 (41.05)
        3:29.74 (49.26)     4:19.21 (49.47)     4:56.71 (37.50)     5:32.48 (35.77)
  6 Lister, Davis M     11 Agua Swim Team-MR    5:40.87    5:34.64        
                  36.75     1:20.33 (43.58)     2:02.19 (41.86)     2:45.07 (42.88)
        3:31.25 (46.18)     4:19.65 (48.40)     4:57.57 (37.92)     5:34.64 (37.07)
  7 Lishnevetsky, Josh  11 Agua Swim Team-MR    6:05.84    5:37.27        
                                1:19.38 ( )     2:00.08 (40.70)     2:42.06 (41.98)
        3:31.50 (49.44)     4:22.91 (51.41)     5:00.51 (37.60)     5:37.27 (36.76)
  8 Yamamoto, Leo       12 Agua Swim Team-MR    5:45.72    5:38.39        
                  36.98     1:20.15 (43.17)     2:02.11 (41.96)     2:45.84 (43.73)
        3:34.49 (48.65)     4:22.60 (48.11)     5:01.48 (38.88)     5:38.39 (36.91)
  9 Duthie, Zachary J   10 Agua Swim Team-MR    6:02.04    5:42.86        
                  35.46     1:17.05 (41.59)     2:01.11 (44.06)     2:46.44 (45.33)
        3:36.88 (50.44)     4:28.27 (51.39)     5:05.75 (37.48)     5:42.86 (37.11)
 10 Fairbanks, Scott C  12 Agua Swim Team-MR    6:00.23    5:46.98        
                  38.73     1:16.01 (37.28)     2:01.69 (45.68)     2:47.88 (46.19)
        3:40.59 (52.71)     4:32.56 (51.97)     5:11.40 (38.84)     5:46.98 (35.58)
 11 Hinckley, CJ        10 Agua Swim Team-MR    6:01.34    5:47.85        
                  39.45     1:23.79 (44.34)     2:07.80 (44.01)     2:49.59 (41.79)
        3:42.19 (52.60)     4:34.97 (52.78)     5:12.80 (37.83)     5:47.85 (35.05)
 12 Schwartz, Paul B    10 Agua Swim Team-MR    6:01.34    5:49.99        
                  37.15     1:21.09 (43.94)     2:04.72 (43.63)     2:48.53 (43.81)
        3:41.60 (53.07)     4:33.20 (51.60)     5:12.36 (39.16)     5:49.99 (37.63)
 13 McKenna, Devlin H   11 Agua Swim Team-MR    6:06.35    6:04.52        
                  39.09     1:25.85 (46.76)     2:10.95 (45.10)     2:57.13 (46.18)
        3:54.55 (57.42)     4:49.18 (54.63)     5:27.54 (38.36)     6:04.52 (36.98)
 14 Matossian, Cameron   9 Agua Swim Team-MR    6:11.32    6:10.31        
                  38.55     1:25.87 (47.32)     2:13.66 (47.79)     3:00.59 (46.93)
        3:53.40 (52.81)     4:48.48 (55.08)     5:29.56 (41.08)     6:10.31 (40.75)
 15 Thomas, Desi C      11 NYCC-MR              6:23.43    6:21.79        
                  40.90     1:32.52 (51.62)     2:18.05 (45.53)     3:02.81 (44.76)
        4:01.08 (58.27)     4:58.94 (57.86)     5:42.82 (43.88)     6:21.79 (38.97)
 16 Ng, Nicholas P      11 NYCC-MR              6:31.93    6:26.02        
                  42.10     1:30.43 (48.33)     2:18.31 (47.88)     3:08.86 (50.55)
        4:05.79 (56.93)     5:01.13 (55.34)     5:45.46 (44.33)     6:26.02 (40.56)
 17 Echevarria, Javier  12 Agua Swim Team-MR    5:59.00    6:31.75        
                  42.24     1:34.26 (52.02)     2:23.41 (49.15)     3:12.41 (49.00)
        4:08.98 (56.57)     5:03.82 (54.84)     5:48.95 (45.13)     6:31.75 (42.80)
 18 Duthie, Luke D       8 Agua Swim Team-MR         NT    6:45.34        
                  45.31     1:38.55 (53.24)     2:25.71 (47.16)     3:13.52 (47.81)
      4:15.25 (1:01.73)   5:18.06 (1:02.81)   6:45.71 (1:27.65)         6:45.34 ( )
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     14 NYCC-MR                23.75      23.66        
  2 Sperandio, Alec     14 WAC-MR                 24.51      24.01        
  3 Nunez, John         13 Agua Swim Team-MR      23.89      24.45        
  4 Diamond, Zachary    14 WAC-MR                 25.07      24.70        
  5 Pinzon, Tyler       14 Agua Swim Team-MR      25.14      24.90        
  6 Konovalov, Nichola  13 Shy-Mr-MR              27.00      25.00        
  7 Isaac, Alejandro    14 NYCC-MR                24.82      25.04        
  8 May, Travis         14 SMC-MR                 25.51      25.78        
  9 Mitchell, Benjamin  14 Agua Swim Team-MR      27.08      25.85        
 10 Yale, Griffin       14 SMC-MR                 25.62      25.92        
 11 Helbock, Robert     13 WAC-MR                 26.15      26.05        
 11 McAuley, Charles    14 SMC-MR                 25.71      26.05        
 13 Nicholas, Matthew   13 NY Sharks-MR           24.89      26.18        
 14 Quinones, Christop  13 Agua Swim Team-MR      26.07      26.27        
 15 Gorinshteyn, Jonat  13 WAC-MR                 27.22      26.34        
 16 Rivoal, Leo B       13 Agua Swim Team-MR         NT      26.54        
 17 Benjamin, Ernst C   13 Agua Swim Team-MR      27.61      26.82        
 18 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR            26.19      26.95        
 19 Abdelrahman, Baraa  13 Agua Swim Team-MR      26.31      27.03        
 20 Burke, Liam         13 NY Sharks-MR           27.84      27.37        
 21 Hidalgo, Roberto    14 WAC-MR                 28.31      27.53        
 22 Lutchman-Singh, Au  14 Agua Swim Team-MR      27.18      27.66        
 23 Baliabin, Michael   13 Shy-Mr-MR              28.44      27.97        
 24 Collins, Eamon M    14 NYCC-MR                   NT      28.08        
 25 Mehlman, Alex P     13 Agua Swim Team-MR      32.00      28.24        
 26 Lee, Justin C       13 Agua Swim Team-MR      31.49      28.45        
 27 Borghese, Nicholas  13 WAC-MR                 28.88      28.71        
 28 Watler, Jaleel C    13 NYCC-MR                29.07      28.88        
 29 Callaghan, John     13 WAC-MR                 30.07      28.89        
 30 Cureton, Joseph C   13 KB Makos-MR            29.92      29.00        
 31 Borovilas, James    13 WAC-MR                 29.50      29.19        
 31 Gray, Owen W        13 SMST-CT                29.35      29.19        
 33 Ramos, Brian M      13 KB Makos-MR            32.71      29.69        
 33 Khimitch, Peter P   13 Agua Swim Team-MR      31.24      29.69        
 35 Haddad, Gabriel O   13 NYCC-MR                29.12      30.07        
 36 Kunze, Aidan J      13 NYCC-MR                30.12      30.20        
 37 Cregan, Luke D      14 Kraken-MR              33.75      30.33        
 38 Gonzalez, Steven    13 NYCC-MR                31.01      31.69        
 39 Diaz, Muppet A      14 MAD-MR                 31.46      32.12        
 40 Vovnoboy, Andrew    13 Shy-Mr-MR              50.56      32.73        
 41 Mitchell, Dennis    13 WAC-MR                 35.07      34.55        
 42 Collier, Christian  13 Agua Swim Team-MR      35.93      34.64        
 43 Zagika, Philipp     13 WAC-MR                 40.00      36.51        
 44 Nudell, Isaack A    14 KB Makos-MR            39.42      38.32        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gorinshteyn, Jonat  13 WAC-MR               1:02.49      50.83        
                  59.59           50.83 ( )                                        
  2 Tilneac, George     14 NYCC-MR                51.11      51.25        
                  24.73       51.25 (26.52)                                        
  3 Koo, Brandon H      14 Agua Swim Team-MR      52.33      51.96        
                  24.92       51.96 (27.04)                                        
  4 Sperandio, Alec     14 WAC-MR                 52.24      53.06        
                  25.35       53.06 (27.71)                                        
  5 Isaac, Alejandro    14 NYCC-MR                55.77      54.80        
                  26.07       54.80 (28.73)                                        
  6 Pinzon, Tyler       14 Agua Swim Team-MR      55.85      55.29        
                  25.92       55.29 (29.37)                                        
  7 Mitchell, Benjamin  14 Agua Swim Team-MR      57.22      55.54        
                  26.64       55.54 (28.90)                                        
  8 Konovalov, Nichola  13 Shy-Mr-MR            1:00.51      56.16        
                  27.34       56.16 (28.82)                                        
  9 McAuley, Charles    14 SMC-MR                 56.75      57.98        
                  27.33       57.98 (30.65)                                        
 10 Rivoal, Leo B       13 Agua Swim Team-MR    1:01.67      58.02        
                  28.12       58.02 (29.90)                                        
 11 Helbock, Robert     13 WAC-MR                 57.57      58.86        
                  28.78       58.86 (30.08)                                        
 12 Benjamin, Ernst C   13 Agua Swim Team-MR      59.67      59.83        
                  28.75       59.83 (31.08)                                        
 13 Hidalgo, Roberto    14 WAC-MR               1:00.90    1:01.33        
                  28.92     1:01.33 (32.41)                                        
 14 Baliabin, Michael   13 Shy-Mr-MR            1:02.96    1:01.49        
                  29.05     1:01.49 (32.44)                                        
 15 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR            59.19    1:01.98        
                  30.50     1:01.98 (31.48)                                        
 16 Borghese, Nicholas  13 WAC-MR               1:05.68    1:02.24        
                  29.91     1:02.24 (32.33)                                        
 17 Watler, Jaleel C    13 NYCC-MR              1:04.80    1:02.27        
                  29.94     1:02.27 (32.33)                                        
 18 Caine, David        14 WAC-MR               1:02.50    1:02.30        
                  30.28     1:02.30 (32.02)                                        
 19 Lutchman-Singh, Au  14 Agua Swim Team-MR    1:01.47    1:02.32        
                  29.57     1:02.32 (32.75)                                        
 20 Haddad, Gabriel O   13 NYCC-MR              1:03.42    1:02.81        
                  29.98     1:02.81 (32.83)                                        
 21 Yale, Griffin       14 SMC-MR                 57.97    1:02.87        
                  28.95     1:02.87 (33.92)                                        
 22 Sarsekeyev, Dimash  14 Agua Swim Team-MR    1:07.78    1:03.05        
                  29.84     1:03.05 (33.21)                                        
 23 Mehlman, Alex P     13 Agua Swim Team-MR    1:07.63    1:04.10        
                  30.71     1:04.10 (33.39)                                        
 24 Borovilas, James    13 WAC-MR                    NT    1:04.61        
                  30.44     1:04.61 (34.17)                                        
 25 Callaghan, John     13 WAC-MR               1:07.09    1:05.28        
                  31.84     1:05.28 (33.44)                                        
 26 Ramos, Brian M      13 KB Makos-MR          1:11.47    1:07.06        
                  32.29     1:07.06 (34.77)                                        
 27 Rodriguez, Rick T   13 KB Makos-MR          1:09.93    1:07.62        
                  33.05     1:07.62 (34.57)                                        
 28 Kunze, Aidan J      13 NYCC-MR              1:03.60    1:08.12        
                  31.83     1:08.12 (36.29)                                        
 29 Cureton, Joseph C   13 KB Makos-MR          1:09.60    1:08.96        
                  33.22     1:08.96 (35.74)                                        
 30 Thorman, Isaac B    13 NYCC-MR              1:17.69    1:11.40        
                  33.35     1:11.40 (38.05)                                        
 31 Hederman, Matt      13 WAC-MR               1:09.77    1:11.56        
                  33.87     1:11.56 (37.69)                                        
 32 Gonzalez, Steven    13 NYCC-MR              1:11.08    1:12.49        
                  33.27     1:12.49 (39.22)                                        
 33 Vovnoboy, Andrew    13 Shy-Mr-MR            1:40.65    1:14.80        
                  35.21     1:14.80 (39.59)                                        
 34 Collier, Christian  13 Agua Swim Team-MR    1:23.85    1:19.44        
                  36.48     1:19.44 (42.96)                                        
 35 Zagika, Philipp     13 WAC-MR               1:19.90    1:23.39        
                  38.49     1:23.39 (44.90)                                        
 -- Costanza, Marco     13 WAC-MR               1:17.68         DQ        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     14 NYCC-MR              1:50.92    1:51.31        
                  25.09       53.47 (28.38)     1:22.78 (29.31)     1:51.31 (28.53)
  2 Nunez, John         13 Agua Swim Team-MR    1:51.92    1:51.45        
                  25.52       53.74 (28.22)     1:22.90 (29.16)     1:51.45 (28.55)
  3 Koo, Brandon H      14 Agua Swim Team-MR    1:52.44    1:53.60        
                  25.50       54.04 (28.54)     1:23.60 (29.56)     1:53.60 (30.00)
  4 Diamond, Zachary    14 WAC-MR               1:57.84    1:55.62        
                  27.08       56.50 (29.42)     1:26.13 (29.63)     1:55.62 (29.49)
  5 Pinzon, Tyler       14 Agua Swim Team-MR    1:58.87    1:59.46        
                  26.28       56.41 (30.13)     1:28.28 (31.87)     1:59.46 (31.18)
  6 Isaac, Alejandro    14 NYCC-MR              2:01.16    1:59.67        
                  27.18       57.96 (30.78)     1:29.84 (31.88)     1:59.67 (29.83)
  7 Quinones, Christop  13 Agua Swim Team-MR    2:00.94    2:01.58        
                  27.68       58.17 (30.49)     1:29.88 (31.71)     2:01.58 (31.70)
  8 Mitchell, Benjamin  14 Agua Swim Team-MR    2:04.53    2:02.44        
                  27.26       57.15 (29.89)     1:29.55 (32.40)     2:02.44 (32.89)
  9 Abdelrahman, Baraa  13 Agua Swim Team-MR    2:03.06    2:03.68        
                  28.18       59.39 (31.21)     1:32.36 (32.97)     2:03.68 (31.32)
 10 McAuley, Charles    14 SMC-MR               2:02.97    2:04.87        
                  28.09     1:00.09 (32.00)     1:32.92 (32.83)     2:04.87 (31.95)
 11 Konovalov, Nichola  13 Shy-Mr-MR            2:07.78    2:05.57        
                  27.73       59.37 (31.64)     1:33.34 (33.97)     2:05.57 (32.23)
 12 Benjamin, Ernst C   13 Agua Swim Team-MR    2:16.03    2:07.87        
                  28.55     1:00.77 (32.22)     1:34.38 (33.61)     2:07.87 (33.49)
 13 Gorinshteyn, Jonat  13 WAC-MR               2:18.60    2:11.77        
                  30.14     1:03.77 (33.63)     1:38.37 (34.60)     2:11.77 (33.40)
 14 Helbock, Robert     13 WAC-MR               2:17.43    2:13.73        
                  30.43     1:04.30 (33.87)     1:39.48 (35.18)     2:13.73 (34.25)
 15 Hidalgo, Roberto    14 WAC-MR               2:18.43    2:14.39        
                  31.12     1:05.90 (34.78)     1:41.33 (35.43)     2:14.39 (33.06)
 16 Yale, Griffin       14 SMC-MR               2:10.35    2:14.96        
                  28.71     1:02.14 (33.43)     1:38.77 (36.63)     2:14.96 (36.19)
 16 Baliabin, Michael   13 Shy-Mr-MR            2:11.74    2:14.96        
                  29.25     1:03.30 (34.05)     1:39.72 (36.42)     2:14.96 (35.24)
 18 Haddad, Gabriel O   13 NYCC-MR              2:17.98    2:14.98        
                  30.84     1:05.09 (34.25)     1:40.30 (35.21)     2:14.98 (34.68)
 19 Borghese, Nicholas  13 WAC-MR               2:29.56    2:17.84        
                  32.29     1:07.59 (35.30)     1:43.08 (35.49)     2:17.84 (34.76)
 20 Lutchman-Singh, Au  14 Agua Swim Team-MR    2:16.59    2:19.23        
                  30.75     1:05.84 (35.09)     1:42.70 (36.86)     2:19.23 (36.53)
 21 Caine, David        14 WAC-MR               2:45.00    2:21.03        
                  31.79     1:07.09 (35.30)     1:44.57 (37.48)     2:21.03 (36.46)
 22 Callaghan, John     13 WAC-MR               2:29.73    2:21.65        
                  32.70     1:09.02 (36.32)   2:21.65 (1:12.63)                    
 23 Sarsekeyev, Dimash  14 Agua Swim Team-MR    2:30.14    2:23.00        
                  31.36     1:07.58 (36.22)     1:47.00 (39.42)     2:23.00 (36.00)
 24 Kunze, Aidan J      13 NYCC-MR              2:19.92    2:23.77        
                  31.94     1:08.45 (36.51)     1:46.34 (37.89)     2:23.77 (37.43)
 25 Mehlman, Alex P     13 Agua Swim Team-MR    2:19.45    2:23.79        
                  32.32     1:09.05 (36.73)     1:46.89 (37.84)     2:23.79 (36.90)
 26 Ramos, Brian M      13 KB Makos-MR          2:43.21    2:32.19        
                  33.15     1:10.44 (37.29)     1:50.80 (40.36)     2:32.19 (41.39)
 27 Rodriguez, Rick T   13 KB Makos-MR          2:25.00    2:32.84        
                  31.91     1:10.55 (38.64)     1:52.20 (41.65)     2:32.84 (40.64)
 28 Thorman, Isaac B    13 NYCC-MR              2:45.42    2:34.28        
                  33.63     1:11.68 (38.05)     1:52.69 (41.01)     2:34.28 (41.59)
 29 Hederman, Matt      13 WAC-MR               3:01.57    2:36.72        
                  34.61     1:14.43 (39.82)     1:56.60 (42.17)     2:36.72 (40.12)
 30 Vovnoboy, Andrew    13 Shy-Mr-MR            3:00.78    2:38.75        
                  36.30     1:17.86 (41.56)     2:00.42 (42.56)     2:38.75 (38.33)
 31 Gonzalez, Steven    13 NYCC-MR              2:40.65    2:43.43        
                  34.15     1:14.63 (40.48)     1:59.41 (44.78)     2:43.43 (44.02)
 32 Collier, Christian  13 Agua Swim Team-MR    2:55.07    2:47.02        
                  35.77     1:18.00 (42.23)     2:02.60 (44.60)     2:47.02 (44.42)
 33 Zagika, Philipp     13 WAC-MR               3:00.00    2:59.60        
                  39.50     1:24.32 (44.82)     2:11.92 (47.60)     2:59.60 (47.68)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     14 NYCC-MR                58.02      58.05        
                  28.58       58.05 (29.47)                                        
  2 Sperandio, Alec     14 WAC-MR                 59.66      58.30        
                  28.72       58.30 (29.58)                                        
  3 Koo, Brandon H      14 Agua Swim Team-MR      58.57      58.83        
                  29.07       58.83 (29.76)                                        
  4 Diamond, Zachary    14 WAC-MR               1:00.57    1:00.75        
                  29.57     1:00.75 (31.18)                                        
  5 Konovalov, Nichola  13 Shy-Mr-MR            1:10.43    1:01.17        
                  30.16     1:01.17 (31.01)                                        
  6 Isaac, Alejandro    14 NYCC-MR              1:03.68    1:03.53        
                  30.91     1:03.53 (32.62)                                        
  7 Abdelrahman, Baraa  13 Agua Swim Team-MR    1:06.44    1:03.67        
                  31.17     1:03.67 (32.50)                                        
  8 Pinzon, Tyler       14 Agua Swim Team-MR    1:04.79    1:03.70        
                  31.19     1:03.70 (32.51)                                        
  9 McAuley, Charles    14 SMC-MR               1:00.87    1:04.15        
                  31.01     1:04.15 (33.14)                                        
 10 Yale, Griffin       14 SMC-MR               1:04.68    1:04.32        
                  31.56     1:04.32 (32.76)                                        
 11 Nunez, John         13 Agua Swim Team-MR    1:02.28    1:05.01        
                  32.11     1:05.01 (32.90)                                        
 12 Mitchell, Benjamin  14 Agua Swim Team-MR    1:08.13    1:08.18        
                  33.23     1:08.18 (34.95)                                        
 13 Borghese, Nicholas  13 WAC-MR               1:11.78    1:09.91        
                  33.73     1:09.91 (36.18)                                        
 14 Benjamin, Ernst C   13 Agua Swim Team-MR    1:11.13    1:10.43        
                  34.37     1:10.43 (36.06)                                        
 15 Baliabin, Michael   13 Shy-Mr-MR            1:14.86    1:10.99        
                  34.26     1:10.99 (36.73)                                        
 16 Borovilas, James    13 WAC-MR                    NT    1:11.41        
                  34.65     1:11.41 (36.76)                                        
 17 Lutchman-Singh, Au  14 Agua Swim Team-MR    1:12.85    1:13.73        
                  35.61     1:13.73 (38.12)                                        
 18 Watler, Jaleel C    13 NYCC-MR              1:18.15    1:13.76        
                  36.92     1:13.76 (36.84)                                        
 19 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR          1:14.67    1:13.82        
                  36.68     1:13.82 (37.14)                                        
 20 Kunze, Aidan J      13 NYCC-MR              1:11.21    1:14.83        
                  36.17     1:14.83 (38.66)                                        
 21 Haddad, Gabriel O   13 NYCC-MR              1:16.00    1:15.21        
                  36.72     1:15.21 (38.49)                                        
 22 Sarsekeyev, Dimash  14 Agua Swim Team-MR    1:18.83    1:15.51        
                  35.63     1:15.51 (39.88)                                        
 23 Mehlman, Alex P     13 Agua Swim Team-MR    1:15.23    1:16.83        
                  36.92     1:16.83 (39.91)                                        
 24 Rodriguez, Rick T   13 KB Makos-MR          1:17.56    1:18.51        
                  38.51     1:18.51 (40.00)                                        
 25 Ramos, Brian M      13 KB Makos-MR          1:21.77    1:20.16        
                  38.16     1:20.16 (42.00)                                        
 26 Cureton, Joseph C   13 KB Makos-MR          1:06.12    1:22.49        
                  40.01     1:22.49 (42.48)                                        
 27 Gonzalez, Steven    13 NYCC-MR              1:23.47    1:23.61        
                  39.54     1:23.61 (44.07)                                        
 28 Vovnoboy, Andrew    13 Shy-Mr-MR            1:55.87    1:25.52        
                  41.56     1:25.52 (43.96)                                        
 29 Thorman, Isaac B    13 NYCC-MR              1:26.12    1:27.02        
                  41.75     1:27.02 (45.27)                                        
 30 Collier, Christian  13 Agua Swim Team-MR    1:28.10    1:27.14        
                  41.23     1:27.14 (45.91)                                        
 31 Nudell, Isaack A    14 KB Makos-MR          1:27.61    1:34.29        
                  47.38     1:34.29 (46.91)                                        
 32 Zagika, Philipp     13 WAC-MR               1:52.00    1:45.13        
                  51.96     1:45.13 (53.17)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sperandio, Alec     14 WAC-MR               2:06.52    2:05.18        
                  30.10     1:01.79 (31.69)     1:33.38 (31.59)     2:05.18 (31.80)
  2 Tilneac, George     14 NYCC-MR              2:08.13    2:06.67        
                  30.42     1:02.26 (31.84)     1:35.39 (33.13)     2:06.67 (31.28)
  3 Walsh, Zachary H    14 NY Sharks-MR         2:10.20    2:10.35        
                  30.87     1:03.92 (33.05)     1:37.69 (33.77)     2:10.35 (32.66)
  4 Diamond, Zachary    14 WAC-MR               2:07.63    2:10.72        
                  31.20     1:04.06 (32.86)     1:37.15 (33.09)     2:10.72 (33.57)
  5 Abdelrahman, Baraa  13 Agua Swim Team-MR    2:19.15    2:16.42        
                  32.83     1:07.25 (34.42)     1:42.19 (34.94)     2:16.42 (34.23)
  6 Isaac, Alejandro    14 NYCC-MR              2:14.55    2:16.57        
                  32.25     1:06.77 (34.52)     1:42.39 (35.62)     2:16.57 (34.18)
  7 McAuley, Charles    14 SMC-MR               2:15.14    2:17.12        
                  31.33     1:06.17 (34.84)     1:42.02 (35.85)     2:17.12 (35.10)
  8 Quinones, Christop  13 Agua Swim Team-MR    2:22.00    2:21.70        
                  34.10     1:10.36 (36.26)     1:47.38 (37.02)     2:21.70 (34.32)
  9 Rivoal, Leo B       13 Agua Swim Team-MR         NT    2:23.61        
                  33.72     1:10.28 (36.56)     1:48.02 (37.74)     2:23.61 (35.59)
 10 Burke, Liam         13 NY Sharks-MR         2:23.74    2:23.79        
                  33.59     1:09.96 (36.37)     1:47.31 (37.35)     2:23.79 (36.48)
 11 Borovilas, James    13 WAC-MR               1:22.00    2:31.30        
                  34.34     1:12.53 (38.19)     1:51.86 (39.33)     2:31.30 (39.44)
 12 Borghese, Nicholas  13 WAC-MR               2:40.99    2:33.47        
                  35.89     1:14.24 (38.35)     1:54.79 (40.55)     2:33.47 (38.68)
 13 Watler, Jaleel C    13 NYCC-MR              2:40.50    2:35.14        
                  38.37     1:17.45 (39.08)     1:58.59 (41.14)     2:35.14 (36.55)
 14 Kunze, Aidan J      13 NYCC-MR              2:30.58    2:35.32        
                  35.90     1:15.73 (39.83)     1:55.59 (39.86)     2:35.32 (39.73)
 15 Lutchman-Singh, Au  14 Agua Swim Team-MR    2:37.24    2:38.04        
                  37.62     1:17.12 (39.50)     1:57.67 (40.55)     2:38.04 (40.37)
 16 Lee, Justin C       13 Agua Swim Team-MR    2:55.00    2:41.07        
                  38.02     1:19.76 (41.74)     2:02.45 (42.69)     2:41.07 (38.62)
 17 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR          2:47.00    2:41.57        
                  38.18     1:20.67 (42.49)     2:03.32 (42.65)     2:41.57 (38.25)
 18 Haddad, Gabriel O   13 NYCC-MR              2:40.31    2:42.87        
                  38.82     1:19.79 (40.97)     2:01.59 (41.80)     2:42.87 (41.28)
 19 Mehlman, Alex P     13 Agua Swim Team-MR    2:42.00    2:44.59        
                  38.84     1:20.89 (42.05)     2:04.39 (43.50)     2:44.59 (40.20)
 20 Ramos, Brian M      13 KB Makos-MR          1:45.00    2:53.56        
                  40.00     1:22.57 (42.57)   2:53.92 (1:31.35)         2:53.56 ( )
 21 Gray, Owen W        13 SMST-CT              2:56.59    2:58.09        
                  40.70     1:25.32 (44.62)     2:12.69 (47.37)     2:58.09 (45.40)
 22 Gonzalez, Steven    13 NYCC-MR                   NT    3:02.57        
                  40.43     1:26.34 (45.91)     2:14.67 (48.33)     3:02.57 (47.90)
 23 Collier, Christian  13 Agua Swim Team-MR    2:59.00    3:06.47        
                  43.18     1:30.24 (47.06)     2:19.63 (49.39)     3:06.47 (46.84)
 24 Cureton, Joseph C   13 KB Makos-MR          3:12.93    3:10.20        
                  44.90     1:33.03 (48.13)     2:22.83 (49.80)     3:10.20 (47.37)
 25 Streeter, Myles     13 Mil-MR                    NT    3:16.10        
                  44.52     1:34.77 (50.25)     2:25.74 (50.97)     3:16.10 (50.36)
 26 Nudell, Isaack A    14 KB Makos-MR          3:27.98    3:24.49        
                  47.89     1:40.38 (52.49)     2:33.44 (53.06)     3:24.49 (51.05)
 -- Zagika, Philipp     13 WAC-MR               3:10.00         DQ        
      No touch at turn
                  52.13     1:51.77 (59.64)   2:55.40 (1:03.63)          DQ (59.01)
 -- Collins, Eamon M    14 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  36.77     1:17.21 (40.44)     1:58.72 (41.51)          DQ (40.05)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McAuley, Charles    14 SMC-MR               1:07.58    1:09.43        
                  32.67     1:09.43 (36.76)                                        
  2 Quinones, Christop  13 Agua Swim Team-MR    1:10.57    1:10.30        
                  33.33     1:10.30 (36.97)                                        
  3 Gorinshteyn, Jonat  13 WAC-MR               1:14.16    1:13.15        
                  34.46     1:13.15 (38.69)                                        
  4 Isaac, Alejandro    14 NYCC-MR              1:17.48    1:13.22        
                  34.02     1:13.22 (39.20)                                        
  5 Walsh, Zachary H    14 NY Sharks-MR         1:10.65    1:13.90        
                  34.76     1:13.90 (39.14)                                        
  6 Hidalgo, Roberto    14 WAC-MR               1:15.07    1:14.63        
                  34.77     1:14.63 (39.86)                                        
  7 Lutchman-Singh, Au  14 Agua Swim Team-MR    1:16.48    1:17.92        
                  37.02     1:17.92 (40.90)                                        
  8 Helbock, Robert     13 WAC-MR               1:18.19    1:18.14        
                  35.89     1:18.14 (42.25)                                        
  9 Yale, Griffin       14 SMC-MR               1:18.70    1:18.87        
                  36.80     1:18.87 (42.07)                                        
 10 Callaghan, John     13 WAC-MR               1:24.47    1:20.48        
                  38.79     1:20.48 (41.69)                                        
 11 May, Travis         14 SMC-MR               1:17.85    1:20.82        
                  37.97     1:20.82 (42.85)                                        
 12 Borovilas, James    13 WAC-MR               7:00.00    1:21.93        
                  38.02     1:21.93 (43.91)                                        
 13 Watler, Jaleel C    13 NYCC-MR              1:25.01    1:22.50        
                  38.80     1:22.50 (43.70)                                        
 14 Kunze, Aidan J      13 NYCC-MR              1:27.18    1:22.70        
                  39.77     1:22.70 (42.93)                                        
 15 Baliabin, Michael   13 Shy-Mr-MR            1:26.40    1:24.21        
                  39.58     1:24.21 (44.63)                                        
 16 Borghese, Nicholas  13 WAC-MR               1:29.44    1:24.24        
                  39.74     1:24.24 (44.50)                                        
 17 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR          1:27.37    1:24.32        
                  40.70     1:24.32 (43.62)                                        
 18 Lee, Justin C       13 Agua Swim Team-MR    1:28.86    1:25.53        
                  40.14     1:25.53 (45.39)                                        
 19 Konovalov, Nichola  13 Shy-Mr-MR            1:23.45    1:28.15        
                  35.33     1:28.15 (52.82)                                        
 20 Gonzalez, Steven    13 NYCC-MR              1:30.20    1:30.30        
                  41.65     1:30.30 (48.65)                                        
 21 Ramos, Brian M      13 KB Makos-MR          1:34.40    1:35.84        
                  46.06     1:35.84 (49.78)                                        
 22 Cregan, Luke D      14 Kraken-MR            1:39.00    1:36.13        
                  45.38     1:36.13 (50.75)                                        
 23 Cureton, Joseph C   13 KB Makos-MR          1:40.00    1:37.78        
                  44.87     1:37.78 (52.91)                                        
 24 Khimitch, Peter P   13 Agua Swim Team-MR    1:42.28    1:39.21        
                  47.91     1:39.21 (51.30)                                        
 25 Streeter, Myles     13 Mil-MR                    NT    1:43.05        
                  44.30     1:43.05 (58.75)                                        
 26 Diaz, Muppet A      14 MAD-MR               1:22.00    1:43.94        
                  48.87     1:43.94 (55.07)                                        
 27 Vovnoboy, Andrew    13 Shy-Mr-MR            2:00.76    1:46.35        
                  50.27     1:46.35 (56.08)                                        
 -- Zagika, Philipp     13 WAC-MR               1:50.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                  48.96          DQ (52.90)                                        
 -- Mitchell, Dennis    13 WAC-MR               1:50.00         DQ        
      One hand touch
                  53.53                                                            
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, Christop  13 Agua Swim Team-MR    2:29.05    2:29.36        
                  33.64     1:11.44 (37.80)     1:50.78 (39.34)     2:29.36 (38.58)
  2 McAuley, Charles    14 SMC-MR               2:30.33    2:30.85        
                  33.34     1:11.11 (37.77)     1:50.85 (39.74)     2:30.85 (40.00)
  3 Hidalgo, Roberto    14 WAC-MR               2:45.66    2:44.07        
                  36.80     1:19.20 (42.40)     2:02.04 (42.84)     2:44.07 (42.03)
  4 Gorinshteyn, Jonat  13 WAC-MR               2:47.09    2:44.11        
                  36.06     1:17.32 (41.26)     2:01.28 (43.96)     2:44.11 (42.83)
  5 Lutchman-Singh, Au  14 Agua Swim Team-MR    2:43.39    2:45.94        
                  36.86     1:19.17 (42.31)     2:02.00 (42.83)     2:45.94 (43.94)
  6 Rivoal, Leo B       13 Agua Swim Team-MR         NT    2:48.68        
                  38.12     1:21.56 (43.44)     2:05.39 (43.83)     2:48.68 (43.29)
  7 Callaghan, John     13 WAC-MR               2:54.40    2:52.41        
                  40.80     1:24.68 (43.88)     2:09.42 (44.74)     2:52.41 (42.99)
  8 Watler, Jaleel C    13 NYCC-MR              3:03.66    2:56.39        
                  40.37     1:24.63 (44.26)     2:12.01 (47.38)     2:56.39 (44.38)
  9 Caine, David        14 WAC-MR               3:10.00    2:56.52        
                  40.72     1:27.01 (46.29)     2:13.36 (46.35)     2:56.52 (43.16)
 10 Rodriguez, Rick T   13 KB Makos-MR          3:02.73    3:03.03        
                  39.13     1:26.16 (47.03)     2:15.78 (49.62)     3:03.03 (47.25)
 11 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR          2:59.00    3:07.22        
                  39.65     1:27.54 (47.89)     2:16.38 (48.84)     3:07.22 (50.84)
 12 Hederman, Matt      13 WAC-MR               3:34.00    3:22.03        
                  42.94     1:33.21 (50.27)     2:27.53 (54.32)     3:22.03 (54.50)
 13 Nudell, Isaack A    14 KB Makos-MR          3:57.00    3:59.17        
                  54.31   1:55.84 (1:01.53)   2:59.77 (1:03.93)     3:59.17 (59.40)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, John         13 Agua Swim Team-MR      57.00      57.88        
                  26.89       57.88 (30.99)                                        
  2 Diamond, Zachary    14 WAC-MR                 59.25      59.05        
                  27.97       59.05 (31.08)                                        
  3 Tilneac, George     14 NYCC-MR                59.11      59.10        
                  27.50       59.10 (31.60)                                        
  4 Nicholas, Matthew   13 NY Sharks-MR           59.49    1:00.07        
                  28.09     1:00.07 (31.98)                                        
  5 Konovalov, Nichola  13 Shy-Mr-MR            1:10.78    1:02.31        
                  26.80     1:02.31 (35.51)                                        
  6 Pinzon, Tyler       14 Agua Swim Team-MR    1:04.77    1:04.38        
                  29.55     1:04.38 (34.83)                                        
  7 Rivoal, Leo B       13 Agua Swim Team-MR    1:07.36    1:04.96        
                  30.57     1:04.96 (34.39)                                        
  8 Helbock, Robert     13 WAC-MR               1:10.20    1:05.64        
                  30.31     1:05.64 (35.33)                                        
  9 Abdelrahman, Baraa  13 Agua Swim Team-MR    1:04.45    1:05.83        
                  30.49     1:05.83 (35.34)                                        
 10 Mitchell, Benjamin  14 Agua Swim Team-MR    1:13.56    1:07.55        
                  31.06     1:07.55 (36.49)                                        
 11 Mehlman, Alex P     13 Agua Swim Team-MR    1:06.33    1:08.62        
                  32.61     1:08.62 (36.01)                                        
 12 Burke, Liam         13 NY Sharks-MR         1:14.05    1:09.96        
                  32.22     1:09.96 (37.74)                                        
 13 Benjamin, Ernst C   13 Agua Swim Team-MR    1:10.16    1:12.33        
 14 Kunze, Aidan J      13 NYCC-MR              1:19.48    1:12.51        
                  32.34     1:12.51 (40.17)                                        
 15 Haddad, Gabriel O   13 NYCC-MR              1:12.31    1:13.82        
                  33.81     1:13.82 (40.01)                                        
 16 Cureton, Joseph C   13 KB Makos-MR          1:20.57    1:16.86        
 17 Baliabin, Michael   13 Shy-Mr-MR            1:22.64    1:17.06        
                  33.46     1:17.06 (43.60)                                        
 18 Ramos, Brian M      13 KB Makos-MR          1:25.00    1:27.47        
                  37.68     1:27.47 (49.79)                                        
 19 Khimitch, Peter P   13 Agua Swim Team-MR    1:36.62    1:28.26        
                  35.73     1:28.26 (52.53)                                        
 20 Collier, Christian  13 Agua Swim Team-MR    1:23.00    1:32.44        
                  41.95     1:32.44 (50.49)                                        
 -- May, Travis         14 SMC-MR               1:07.15         DQ        
      Kick breaststroke type
                  30.90          DQ (36.26)                                        
 -- Vovnoboy, Andrew    13 Shy-Mr-MR            1:55.45         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  41.23          DQ (51.47)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, John         13 Agua Swim Team-MR    2:08.60    2:11.42        
                  30.51     1:03.81 (33.30)     1:37.91 (34.10)     2:11.42 (33.51)
  2 Quinones, Christop  13 Agua Swim Team-MR    2:21.60    2:21.12        
                  30.36     1:06.68 (36.32)     1:44.81 (38.13)     2:21.12 (36.31)
  3 Abdelrahman, Baraa  13 Agua Swim Team-MR    2:42.14    2:28.06        
                  32.52     1:10.05 (37.53)     1:50.64 (40.59)     2:28.06 (37.42)
  4 Rivoal, Leo B       13 Agua Swim Team-MR         NT    2:28.39        
                  32.46     1:10.21 (37.75)     1:49.36 (39.15)     2:28.39 (39.03)
  5 Helbock, Robert     13 WAC-MR               2:41.50    2:35.21        
                  32.44     1:10.95 (38.51)     1:52.15 (41.20)     2:35.21 (43.06)
  6 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR          2:25.00    2:56.74        
                  36.54     1:19.10 (42.56)     2:06.68 (47.58)     2:56.74 (50.06)
  7 Cureton, Joseph C   13 KB Makos-MR          2:50.00    3:15.71        
                  36.79     1:22.38 (45.59)     2:16.87 (54.49)     3:15.71 (58.84)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     14 NYCC-MR              2:08.60    2:08.27        
                  27.90       58.65 (30.75)     1:39.08 (40.43)     2:08.27 (29.19)
  2 Sperandio, Alec     14 WAC-MR               2:10.88    2:09.37        
                  27.92     1:00.24 (32.32)     1:41.09 (40.85)     2:09.37 (28.28)
  3 Diamond, Zachary    14 WAC-MR               2:13.70    2:09.47        
                  27.84     1:00.80 (32.96)     1:40.65 (39.85)     2:09.47 (28.82)
  4 Walsh, Zachary H    14 NY Sharks-MR         2:12.03    2:15.19        
                  29.54     1:03.13 (33.59)     1:45.62 (42.49)     2:15.19 (29.57)
  5 Quinones, Christop  13 Agua Swim Team-MR    2:15.60    2:16.08        
                  29.62     1:05.67 (36.05)     1:44.79 (39.12)     2:16.08 (31.29)
  6 Abdelrahman, Baraa  13 Agua Swim Team-MR    2:15.87    2:18.23        
                  29.62     1:06.04 (36.42)     1:46.69 (40.65)     2:18.23 (31.54)
  7 Pinzon, Tyler       14 Agua Swim Team-MR    2:20.20    2:19.01        
                  28.32     1:03.82 (35.50)     1:47.19 (43.37)     2:19.01 (31.82)
  8 Mitchell, Benjamin  14 Agua Swim Team-MR    2:20.55    2:19.53        
                  31.40     1:05.94 (34.54)     1:46.57 (40.63)     2:19.53 (32.96)
  9 Isaac, Alejandro    14 NYCC-MR              2:20.30    2:20.36        
                  30.02     1:05.17 (35.15)     1:48.78 (43.61)     2:20.36 (31.58)
 10 May, Travis         14 SMC-MR               2:23.51    2:22.75        
                  30.84     1:08.21 (37.37)     1:51.65 (43.44)     2:22.75 (31.10)
 11 Nicholas, Matthew   13 NY Sharks-MR         2:28.70    2:23.42        
                  28.88     1:06.14 (37.26)     1:52.17 (46.03)     2:23.42 (31.25)
 12 Rivoal, Leo B       13 Agua Swim Team-MR    2:32.37    2:25.48        
                  30.09     1:05.27 (35.18)     1:50.53 (45.26)     2:25.48 (34.95)
 13 Yale, Griffin       14 SMC-MR               2:23.79    2:26.97        
                  32.29     1:08.42 (36.13)     1:51.86 (43.44)     2:26.97 (35.11)
 14 Benjamin, Ernst C   13 Agua Swim Team-MR    2:35.37    2:28.12        
                  33.57     1:09.90 (36.33)     1:55.36 (45.46)     2:28.12 (32.76)
 15 Hidalgo, Roberto    14 WAC-MR               2:38.11    2:30.70        
                  34.65     1:13.10 (38.45)     1:56.12 (43.02)     2:30.70 (34.58)
 16 Lutchman-Singh, Au  14 Agua Swim Team-MR    2:31.91    2:33.57        
                  33.05     1:13.30 (40.25)     1:56.87 (43.57)     2:33.57 (36.70)
 17 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR          2:38.06    2:34.80        
                  30.74     1:10.73 (39.99)     1:58.68 (47.95)     2:34.80 (36.12)
 18 Mehlman, Alex P     13 Agua Swim Team-MR    2:32.96    2:35.01        
                  33.01     1:11.95 (38.94)     1:59.82 (47.87)     2:35.01 (35.19)
 19 Borovilas, James    13 WAC-MR               2:50.00    2:36.57        
                  32.04     1:11.83 (39.79)     1:57.46 (45.63)     2:36.57 (39.11)
 20 Callaghan, John     13 WAC-MR               2:56.56    2:41.23        
                  35.33     1:19.98 (44.65)     2:05.68 (45.70)     2:41.23 (35.55)
 21 Haddad, Gabriel O   13 NYCC-MR              2:46.60    2:42.72        
                  33.93     1:17.07 (43.14)     2:06.66 (49.59)     2:42.72 (36.06)
 22 Cregan, Luke D      14 Kraken-MR                 NT    3:10.86        
                  45.30     1:37.28 (51.98)     2:30.97 (53.69)     3:10.86 (39.89)
 -- Gorinshteyn, Jonat  13 WAC-MR               2:37.62         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
                  32.04     1:10.53 (38.49)     1:55.35 (44.82)          DQ (34.76)
 -- McAuley, Charles    14 SMC-MR               2:21.28         DQ        
      One hand touch - breast
                  32.77     1:08.05 (35.28)     1:50.70 (42.65)          DQ (33.73)
 -- Nudell, Isaack A    14 KB Makos-MR          2:36.50         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  27.64   1:38.69 (1:11.05)   2:43.67 (1:04.98)          DQ (49.72)
 -- Gray, Owen W        13 SMST-CT                   NT         DQ        
                  37.56     1:20.86 (43.30)   2:28.87 (1:08.01)          DQ (35.06)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schumacher, Griffi  17 Agua Swim Team-MR      20.55      21.40        
  2 Wong, Stanley       17 NY Sharks-MR           20.98      21.62        
  3 Kelly, Brian A      24 NYAC-MR                22.00      21.69        
  4 Gleason, David X    20 NYCC-MR                21.46      21.89        
  5 Hu-Van Wright, En-  16 Agua Swim Team-MR      22.84      21.97        
  6 Thermos, Yianni     17 UNAGU-MR               22.99      22.23        
  7 Harris, Sloan T     26 NYAC-MR                22.10      22.50        
  8 Krna, Andrew B      27 NYAC-MR                22.00      22.51        
  9 Cole, John B        28 NYAC-MR                22.50      23.01        
 10 McCarter, Alex E    16 NYCC-MR                22.85      23.02        
 11 Spinosa, Adam G     18 Agua Swim Team-MR      22.61      23.13        
 12 Klinovsky, Jan      15 Agua Swim Team-MR      23.05      23.32        
 13 Pu, Austin L        15 Agua Swim Team-MR      23.40      23.46        
 14 Dong, Richard       15 Agua Swim Team-MR         NT      23.54        
 15 Dervisevic, Alen    15 Agua Swim Team-MR      23.35      23.58        
 16 Kalinin, Alexei     17 Shy-Mr-MR              24.06      23.82        
 17 Chansakul, JR J     17 Agua Swim Team-MR      23.58      23.84        
 18 Plummer, Tedric A   20 Agua Swim Team-MR      23.77      23.88        
 19 Hellauer, Matthew   17 SMST-CT                24.28      24.02        
 20 Isaacs, Scott       17 NY Sharks-MR           22.99      24.09        
 21 Duran, Rafael       16 MAD-MR                 24.00      24.12        
 22 Cheng, Noah         16 Agua Swim Team-MR      24.59      24.13        
 23 Yamout, Nader       16 Agua Swim Team-MR      25.22      24.24        
 24 Forbes, Antrico M   17 Agua Swim Team-MR      23.76      24.28        
 25 Lin, Kevin          16 Agua Swim Team-MR      24.05      24.35        
 26 Diaz, David G       18 Agua Swim Team-MR      22.99      24.36        
 27 Finn, Brandon       16 NY Sharks-MR           24.46      24.39        
 28 Sherman, Sammy I    16 Agua Swim Team-MR      24.87      24.59        
 29 Zielonka, Jan       17 NYCC-MR                24.92      24.72        
 30 Yeo, Maxwell Z      15 Agua Swim Team-MR      24.28      24.73        
 31 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR                25.14      24.93        
 32 Rochez, Joseph      16 MAD-MR                 24.91      25.06        
 33 Alers, Louis        15 MAD-MR                 24.90      25.11        
 34 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR                26.11      25.51        
 35 Sweeney, Tim        15 WAC-MR                 25.89      25.80        
 36 Hidalgo, Omar       15 MAD-MR                 25.79      25.90        
 37 Shevchenko, Oleksa  17 Shy-Mr-MR              26.68      25.94        
 38 May, Scott          15 SMC-MR                 25.37      25.96        
 39 Singer, Nathan Q    16 NY Sharks-MR           24.55      26.06        
 40 Thapa, Rikesh       17 NYCC-MR                26.08      26.13        
 41 Reece, Chen I       15 Agua Swim Team-MR      26.36      26.19        
 41 Ballard, Tyrik D    17 Mil-MR                 26.19      26.19        
 43 Haxhaj, Shpresim    17 MAD-MR                 26.73      26.43        
 44 Fuentes, Juan M     20 KB Makos-MR            26.48      26.54        
 45 Morales, Lukas      15 NY Sharks-MR           26.75      26.63        
 46 Rawitz, Alexander   16 NYCC-MR                25.77      27.04        
 47 Rodriguez, Armando  18 MAD-MR                 26.85      27.69        
 48 Rivera, Hector      17 MAD-MR                 27.00      27.79        
 49 Cadet, Ruben        17 MAD-MR                 26.79      27.87        
 50 Ciprian, Bernaldo   15 MAD-MR                 28.00      28.05        
 51 Harris, Jordan      17 MAD-MR                 30.92      29.41        
 52 Cueba, Christopher  15 MAD-MR                 29.00      29.68        
 53 Fahey, Anthony l    16 NYCC-MR                   NT      29.77        
 54 Mikhayloff, Brian   16 Shy-Mr-MR              30.98      30.81        
 -- Seguinot, Justin F  15 KB Makos-MR            34.70         DQ        
      False start
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schumacher, Griffi  17 Agua Swim Team-MR      45.91      46.76        
                  22.70       46.76 (24.06)                                        
  2 Hu-Van Wright, En-  16 Agua Swim Team-MR      49.41      47.90        
                  23.25       47.90 (24.65)                                        
  3 Gleason, David X    20 NYCC-MR                46.76      47.97        
                  23.30       47.97 (24.67)                                        
  4 Thermos, Yianni     17 UNAGU-MR               45.00      48.47        
                  22.82       48.47 (25.65)                                        
  5 Klinovsky, Jan      15 Agua Swim Team-MR      49.58      50.71        
                  24.31       50.71 (26.40)                                        
  6 Moiseyenko, Andrey  16 Shy-Mr-MR              54.34      50.80        
                  24.42       50.80 (26.38)                                        
  7 Dervisevic, Alen    15 Agua Swim Team-MR      51.31      51.10        
                  24.69       51.10 (26.41)                                        
  8 Frawley, Robert j   22 NYAC-MR                50.00      51.27        
                  24.54       51.27 (26.73)                                        
  9 McCarter, Alex E    16 NYCC-MR                49.68      51.30        
                  24.58       51.30 (26.72)                                        
  9 Pu, Austin L        15 Agua Swim Team-MR      51.43      51.30        
                  24.87       51.30 (26.43)                                        
 11 Koenigsberger, Ste  16 Agua Swim Team-MR      51.77      51.88        
                  25.15       51.88 (26.73)                                        
 12 Harris, Gavin H     24 NYAC-MR                51.30      52.08        
                  24.51       52.08 (27.57)                                        
 12 Kalinin, Alexei     17 Shy-Mr-MR              52.98      52.08        
                  25.19       52.08 (26.89)                                        
 14 Dong, Richard       15 Agua Swim Team-MR      54.23      52.28        
                  24.62       52.28 (27.66)                                        
 15 Hellauer, Matthew   17 SMST-CT                51.97      52.37        
                  25.37       52.37 (27.00)                                        
 16 Cheng, Noah         16 Agua Swim Team-MR      52.91      52.65        
                  25.32       52.65 (27.33)                                        
 17 Forbes, Antrico M   17 Agua Swim Team-MR      52.54      53.63        
                  25.04       53.63 (28.59)                                        
 18 Sherman, Sammy I    16 Agua Swim Team-MR      54.32      53.69        
                  26.90       53.69 (26.79)                                        
 19 Diaz, David G       18 Agua Swim Team-MR      49.93      53.76        
                  25.50       53.76 (28.26)                                        
 20 Yeo, Maxwell Z      15 Agua Swim Team-MR      53.15      53.97        
                  25.14       53.97 (28.83)                                        
 21 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR                54.20      53.98        
                  25.94       53.98 (28.04)                                        
 22 Chansakul, JR J     17 Agua Swim Team-MR      51.73      54.22        
                  25.89       54.22 (28.33)                                        
 23 Markert, Gregory    15 SMC-MR                 55.92      55.27        
                  26.48       55.27 (28.79)                                        
 24 Sweeney, Tim        15 WAC-MR                 54.80      55.76        
                  26.89       55.76 (28.87)                                        
 25 Likhitskiy, Kevin   15 Shy-Mr-MR            1:01.54      56.11        
                  26.62       56.11 (29.49)                                        
 26 Plummer, Tedric A   20 Agua Swim Team-MR      54.52      56.24        
                  26.75       56.24 (29.49)                                        
 27 Reece, Chen I       15 Agua Swim Team-MR      56.33      56.98        
                  27.21       56.98 (29.77)                                        
 28 Alers, Louis        15 MAD-MR                 56.00      57.13        
                  27.28       57.13 (29.85)                                        
 29 Hidalgo, Omar       15 MAD-MR                 57.14      57.51        
                  27.29       57.51 (30.22)                                        
 30 Rawitz, Alexander   16 NYCC-MR                57.38      57.95        
                  28.23       57.95 (29.72)                                        
 31 Schattschneider, E  17 SMC-MR                 59.40      58.16        
                  27.84       58.16 (30.32)                                        
 32 Thapa, Rikesh       17 NYCC-MR                56.69      58.95        
                  27.79       58.95 (31.16)                                        
 33 Gritsay, Dmitriy    15 Shy-Mr-MR            1:03.85      59.49        
                  28.56       59.49 (30.93)                                        
 34 Ruvkun, Andrew H    15 Agua Swim Team-MR    1:03.27    1:02.94        
                  30.11     1:02.94 (32.83)                                        
 35 Rivera, Hector      17 MAD-MR               1:02.00    1:03.04        
                  29.68     1:03.04 (33.36)                                        
 36 Fahey, Anthony l    16 NYCC-MR              1:13.41    1:05.90        
                  31.13     1:05.90 (34.77)                                        
 37 Seguinot, Justin F  15 KB Makos-MR          1:23.38    1:19.09        
                  36.29     1:19.09 (42.80)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    20 NYCC-MR              1:42.42    1:43.78        
                  24.46       51.07 (26.61)     1:17.50 (26.43)     1:43.78 (26.28)
  2 Thermos, Yianni     17 UNAGU-MR             1:44.96    1:46.74        
                  24.17       51.24 (27.07)     1:18.23 (26.99)     1:46.74 (28.51)
  3 Domagala, Michael   15 Agua Swim Team-MR    1:44.75    1:48.25        
                  24.70       51.87 (27.17)     1:20.00 (28.13)     1:48.25 (28.25)
  4 Jordan, Scott c     24 NYAC-MR              1:50.00    1:49.20        
                  26.11       53.06 (26.95)     1:21.14 (28.08)     1:49.20 (28.06)
  5 Klinovsky, Jan      15 Agua Swim Team-MR    1:48.70    1:49.81        
                  25.03       52.68 (27.65)     1:21.57 (28.89)     1:49.81 (28.24)
  6 Sherman, Sammy I    16 Agua Swim Team-MR    1:49.63    1:49.98        
                  25.78       53.88 (28.10)     1:22.10 (28.22)     1:49.98 (27.88)
  7 Chansakul, JR J     17 Agua Swim Team-MR    1:49.09    1:50.03        
                  25.50       53.32 (27.82)     1:21.75 (28.43)     1:50.03 (28.28)
  8 Hellauer, Matthew   17 SMST-CT              1:51.05    1:51.56        
                  26.15       54.38 (28.23)     1:23.32 (28.94)     1:51.56 (28.24)
  9 Gusick, Tim D       24 NYAC-MR              1:55.00    1:51.73        
                  26.42       54.87 (28.45)     1:23.33 (28.46)     1:51.73 (28.40)
 10 Frawley, Robert j   22 NYAC-MR              1:50.00    1:52.25        
                  26.34       54.56 (28.22)     1:22.82 (28.26)     1:52.25 (29.43)
 11 McCarter, Alex E    16 NYCC-MR              1:48.93    1:52.65        
                  25.26       53.48 (28.22)     1:22.60 (29.12)     1:52.65 (30.05)
 12 Dervisevic, Alen    15 Agua Swim Team-MR    1:50.08    1:53.24        
                  25.77       54.18 (28.41)     1:23.54 (29.36)     1:53.24 (29.70)
 13 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR              1:52.18    1:53.34        
                  25.65       54.00 (28.35)     1:23.64 (29.64)     1:53.34 (29.70)
 14 Pu, Austin L        15 Agua Swim Team-MR    1:53.20    1:53.46        
                  25.50       54.10 (28.60)     1:24.15 (30.05)     1:53.46 (29.31)
 15 Moiseyenko, Andrey  16 Shy-Mr-MR            1:58.41    1:54.08        
                  25.87       54.27 (28.40)     1:24.56 (30.29)     1:54.08 (29.52)
 16 Kalinin, Alexei     17 Shy-Mr-MR            1:56.12    1:54.49        
                  27.04       56.33 (29.29)     1:26.34 (30.01)     1:54.49 (28.15)
 17 Rusinak, Lucas S    18 WAC-MR               1:53.65    1:55.70        
                  26.38       55.81 (29.43)     1:25.97 (30.16)     1:55.70 (29.73)
 18 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR              1:57.56    1:57.81        
                  28.24       58.65 (30.41)     1:28.54 (29.89)     1:57.81 (29.27)
 19 Cheng, Noah         16 Agua Swim Team-MR    1:56.90    1:58.13        
                  27.15       57.61 (30.46)     1:28.32 (30.71)     1:58.13 (29.81)
 20 Torres, David J     16 Agua Swim Team-MR    1:58.69    1:58.31        
                  27.15       57.06 (29.91)     1:27.73 (30.67)     1:58.31 (30.58)
 21 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR              1:57.56    1:59.33        
                  27.14       56.88 (29.74)     1:28.01 (31.13)     1:59.33 (31.32)
 22 Reece, Chen I       15 Agua Swim Team-MR    2:04.94    2:00.63        
                  27.35       58.13 (30.78)     1:29.74 (31.61)     2:00.63 (30.89)
 23 Forbes, Antrico M   17 Agua Swim Team-MR    1:58.89    2:00.76        
                  26.93       56.95 (30.02)     1:28.83 (31.88)     2:00.76 (31.93)
 24 Diaz, David G       18 Agua Swim Team-MR         NT    2:00.98        
                  27.33       58.22 (30.89)     1:29.57 (31.35)     2:00.98 (31.41)
 25 Rosenstein, Tommy   16 Agua Swim Team-MR    2:05.78    2:02.56        
                  27.75       58.45 (30.70)     1:29.71 (31.26)     2:02.56 (32.85)
 26 Rawitz, Alexander   16 NYCC-MR              2:02.76    2:02.85        
                  28.23       59.12 (30.89)     1:31.51 (32.39)     2:02.85 (31.34)
 27 Yeo, Maxwell Z      15 Agua Swim Team-MR    1:55.68    2:02.97        
                  27.19       58.12 (30.93)     1:30.47 (32.35)     2:02.97 (32.50)
 28 Markert, Gregory    15 SMC-MR               2:02.74    2:02.98        
                  28.21       59.32 (31.11)     1:31.69 (32.37)     2:02.98 (31.29)
 29 Likhitskiy, Kevin   15 Shy-Mr-MR            2:10.76    2:04.08        
                  26.93       57.37 (30.44)     1:30.66 (33.29)     2:04.08 (33.42)
 30 Alers, Louis        15 MAD-MR               2:07.00    2:09.07        
                  27.74     1:00.52 (32.78)     1:34.62 (34.10)     2:09.07 (34.45)
 31 Gritsay, Dmitriy    15 Shy-Mr-MR            2:20.64    2:10.66        
                  28.01     1:01.59 (33.58)     1:36.61 (35.02)     2:10.66 (34.05)
 32 Thapa, Rikesh       17 NYCC-MR              2:19.58    2:11.81        
                  28.95     1:02.55 (33.60)     1:37.27 (34.72)     2:11.81 (34.54)
 33 Plummer, Tedric A   20 Agua Swim Team-MR    2:10.64    2:12.48        
                  26.94       59.11 (32.17)     1:34.72 (35.61)     2:12.48 (37.76)
 34 Hidalgo, Omar       15 MAD-MR               2:13.73    2:13.07        
                  28.27     1:01.13 (32.86)     1:37.25 (36.12)     2:13.07 (35.82)
 35 Ruvkun, Andrew H    15 Agua Swim Team-MR    2:18.01    2:20.24        
                  31.96     1:08.03 (36.07)     1:45.23 (37.20)     2:20.24 (35.01)
 36 Rivera, Hector      17 MAD-MR               2:32.80    2:20.85        
                  31.13     1:06.13 (35.00)     1:42.84 (36.71)     2:20.85 (38.01)
 37 Fahey, Anthony l    16 NYCC-MR                   NT    2:29.94        
                  32.81     1:11.77 (38.96)     1:51.67 (39.90)     2:29.94 (38.27)
 38 Seguinot, Justin F  15 KB Makos-MR          3:19.60    2:58.33        
                  34.76     1:19.20 (44.44)     2:08.63 (49.43)     2:58.33 (49.70)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    20 NYCC-MR                52.51      53.11        
                  26.05       53.11 (27.06)                                        
  2 Schumacher, Griffi  17 Agua Swim Team-MR      54.87      54.09        
                  26.34       54.09 (27.75)                                        
  3 Domagala, Michael   15 Agua Swim Team-MR      51.10      54.21        
                  26.74       54.21 (27.47)                                        
  4 Dervisevic, Alen    15 Agua Swim Team-MR      55.37      56.56        
                  27.36       56.56 (29.20)                                        
  5 McCarter, Alex E    16 NYCC-MR                55.55      56.72        
                  27.45       56.72 (29.27)                                        
  6 Dong, Richard       15 Agua Swim Team-MR    1:01.06      57.38        
                  27.11       57.38 (30.27)                                        
  7 Koenigsberger, Ste  16 Agua Swim Team-MR      58.08      57.59        
                  27.83       57.59 (29.76)                                        
  8 Yamout, Nader       16 Agua Swim Team-MR      59.81      58.35        
                  27.60       58.35 (30.75)                                        
  9 Torres, David J     16 Agua Swim Team-MR      58.26      58.59        
                  28.65       58.59 (29.94)                                        
 10 Pu, Austin L        15 Agua Swim Team-MR    1:03.75      59.01        
                  29.08       59.01 (29.93)                                        
 11 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR                58.21      59.69        
                  29.45       59.69 (30.24)                                        
 12 Yeo, Maxwell Z      15 Agua Swim Team-MR      59.72    1:00.65        
                  29.25     1:00.65 (31.40)                                        
 13 Cheng, Noah         16 Agua Swim Team-MR    1:01.42    1:00.89        
                  29.97     1:00.89 (30.92)                                        
 14 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR              1:00.34    1:00.95        
                  30.04     1:00.95 (30.91)                                        
 15 Moiseyenko, Andrey  16 Shy-Mr-MR            1:10.67    1:01.43        
                  29.98     1:01.43 (31.45)                                        
 16 Kalinin, Alexei     17 Shy-Mr-MR            1:01.58    1:01.51        
                  30.50     1:01.51 (31.01)                                        
 17 Sweeney, Tim        15 WAC-MR               1:01.92    1:01.65        
                  29.62     1:01.65 (32.03)                                        
 18 Rawitz, Alexander   16 NYCC-MR              1:01.16    1:02.01        
                  30.57     1:02.01 (31.44)                                        
 19 Forbes, Antrico M   17 Agua Swim Team-MR    1:01.88    1:02.23        
                  29.97     1:02.23 (32.26)                                        
 20 Kenny, Greg F       23 NYAC-MR                59.50    1:02.55        
                  30.20     1:02.55 (32.35)                                        
 21 Markert, Gregory    15 SMC-MR               1:01.60    1:02.62        
                  30.44     1:02.62 (32.18)                                        
 22 Hellauer, Matthew   17 SMST-CT              1:00.92    1:02.82        
                  30.29     1:02.82 (32.53)                                        
 23 Klinovsky, Jan      15 Agua Swim Team-MR    1:03.15    1:03.85        
                  30.94     1:03.85 (32.91)                                        
 24 Alers, Louis        15 MAD-MR               1:02.00    1:03.92        
                  31.10     1:03.92 (32.82)                                        
 25 Thapa, Rikesh       17 NYCC-MR              1:01.69    1:04.00        
                  30.76     1:04.00 (33.24)                                        
 26 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR              1:01.90    1:04.55        
                  31.65     1:04.55 (32.90)                                        
 27 Gritsay, Dmitriy    15 Shy-Mr-MR            1:18.56    1:04.72        
                  30.12     1:04.72 (34.60)                                        
 28 Reece, Chen I       15 Agua Swim Team-MR    1:06.40    1:06.77        
                  32.29     1:06.77 (34.48)                                        
 29 Likhitskiy, Kevin   15 Shy-Mr-MR            1:12.69    1:07.78        
                  32.64     1:07.78 (35.14)                                        
 30 Hidalgo, Omar       15 MAD-MR               1:08.66    1:08.62        
                  33.36     1:08.62 (35.26)                                        
 31 Schattschneider, E  17 SMC-MR               1:08.73    1:09.60        
                  33.69     1:09.60 (35.91)                                        
 32 Plummer, Tedric A   20 Agua Swim Team-MR    1:10.62    1:14.79        
                  35.65     1:14.79 (39.14)                                        
 33 Ruvkun, Andrew H    15 Agua Swim Team-MR    1:17.57    1:18.55        
                  37.81     1:18.55 (40.74)                                        
 34 Seguinot, Justin F  15 KB Makos-MR          1:34.52    1:31.71        
                  43.75     1:31.71 (47.96)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    20 NYCC-MR              1:54.44    1:58.77        
                  28.14       58.17 (30.03)     1:28.79 (30.62)     1:58.77 (29.98)
  2 Shevchik, Dan J     30 NYAC-MR              2:05.00    2:03.65        
                  29.06     1:00.02 (30.96)     1:32.01 (31.99)     2:03.65 (31.64)
  3 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR              2:02.36    2:04.85        
                  29.23     1:00.46 (31.23)     1:32.46 (32.00)     2:04.85 (32.39)
  4 Koenigsberger, Ste  16 Agua Swim Team-MR    2:08.65    2:07.96        
                  30.65     1:03.29 (32.64)     1:36.36 (33.07)     2:07.96 (31.60)
  5 Hellauer, Matthew   17 SMST-CT              2:06.99    2:09.13        
                  30.37     1:02.60 (32.23)     1:36.72 (34.12)     2:09.13 (32.41)
  6 Yeo, Maxwell Z      15 Agua Swim Team-MR    2:10.47    2:09.22        
                  30.56     1:02.62 (32.06)     1:35.94 (33.32)     2:09.22 (33.28)
  7 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR              2:08.42    2:11.07        
                  31.31     1:04.41 (33.10)     1:38.10 (33.69)     2:11.07 (32.97)
  8 Rawitz, Alexander   16 NYCC-MR              2:09.58    2:11.11        
                  30.72     1:03.66 (32.94)     1:37.80 (34.14)     2:11.11 (33.31)
  9 Harris, Gavin H     24 NYAC-MR              2:06.50    2:12.85        
                  32.15     1:06.13 (33.98)     1:40.00 (33.87)     2:12.85 (32.85)
 10 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR              2:12.26    2:13.76        
                  32.30     1:05.99 (33.69)     1:40.61 (34.62)     2:13.76 (33.15)
 11 Sweeney, Tim        15 WAC-MR               2:14.42    2:13.89        
                  31.62     1:05.73 (34.11)     1:40.37 (34.64)     2:13.89 (33.52)
 12 Hidalgo, Omar       15 MAD-MR               2:41.37    2:27.40        
                  34.41     1:11.06 (36.65)     1:48.93 (37.87)     2:27.40 (38.47)
 13 Ballard, Tyrik D    17 Mil-MR                    NT    2:50.62        
                  37.80     1:19.77 (41.97)     2:06.15 (46.38)     2:50.62 (44.47)
 14 Seguinot, Justin F  15 KB Makos-MR          3:02.00    3:15.23        
                  40.89     1:30.45 (49.56)     2:22.47 (52.02)     3:15.23 (52.76)
 -- Haxhaj, Shpresim    17 MAD-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  43.44     1:29.37 (45.93)     2:19.53 (50.16)          DQ (48.20)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wong, Stanley       17 NY Sharks-MR           58.29    1:01.05        
                  29.33     1:01.05 (31.72)                                        
  2 Schumacher, Griffi  17 Agua Swim Team-MR    1:00.13    1:01.32        
                  29.13     1:01.32 (32.19)                                        
  3 Diaz, David G       18 Agua Swim Team-MR      58.94    1:01.62        
                  29.13     1:01.62 (32.49)                                        
  4 Domagala, Michael   15 Agua Swim Team-MR    1:00.52    1:02.93        
                  29.73     1:02.93 (33.20)                                        
  5 Koenigsberger, Ste  16 Agua Swim Team-MR    1:01.16    1:03.33        
                  29.51     1:03.33 (33.82)                                        
  6 Mironov, Anthony D  22 NYAC-MR              1:10.00    1:03.43        
                  29.41     1:03.43 (34.02)                                        
  7 Hu-Van Wright, En-  16 Agua Swim Team-MR    1:05.45    1:03.58        
                  30.28     1:03.58 (33.30)                                        
  8 Dong, Richard       15 Agua Swim Team-MR         NT    1:03.77        
                  29.63     1:03.77 (34.14)                                        
  9 Chansakul, JR J     17 Agua Swim Team-MR    1:01.98    1:03.96        
                  30.25     1:03.96 (33.71)                                        
 10 Frawley, Robert j   22 NYAC-MR              1:05.00    1:04.36        
                  30.63     1:04.36 (33.73)                                        
 11 Cheng, Noah         16 Agua Swim Team-MR    1:04.32    1:05.48        
                  30.91     1:05.48 (34.57)                                        
 12 Byrne, Gregg J      16 NY Sharks-MR         1:04.77    1:05.62        
                  31.34     1:05.62 (34.28)                                        
 13 Torres, David J     16 Agua Swim Team-MR    1:04.42    1:06.14        
                  31.44     1:06.14 (34.70)                                        
 14 Pu, Austin L        15 Agua Swim Team-MR    1:05.53    1:06.55        
                  31.88     1:06.55 (34.67)                                        
 15 Singer, Nathan Q    16 NY Sharks-MR         1:04.93    1:09.22        
                  32.68     1:09.22 (36.54)                                        
 16 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR              1:09.11    1:11.05        
                  33.71     1:11.05 (37.34)                                        
 17 McCarter, Alex E    16 NYCC-MR              1:12.00    1:11.45        
                  33.79     1:11.45 (37.66)                                        
 18 Kalinin, Alexei     17 Shy-Mr-MR            1:15.28    1:11.72        
                  34.32     1:11.72 (37.40)                                        
 19 Thapa, Rikesh       17 NYCC-MR              1:10.27    1:11.75        
                  33.80     1:11.75 (37.95)                                        
 20 Perez, Matthew      15 NY Sharks-MR         1:14.13    1:11.96        
                  34.09     1:11.96 (37.87)                                        
 21 Duran, Rafael       16 MAD-MR                    NT    1:12.93        
                  33.94     1:12.93 (38.99)                                        
 22 Zielonka, Jan       17 NYCC-MR              1:09.51    1:14.01        
                  34.84     1:14.01 (39.17)                                        
 23 Rochez, Joseph      16 MAD-MR               1:10.76    1:14.26        
                  35.09     1:14.26 (39.17)                                        
 24 Rivera, Hector      17 MAD-MR               1:15.00    1:14.78        
                  34.62     1:14.78 (40.16)                                        
 25 Ciprian, Bernaldo   15 MAD-MR               1:16.00    1:15.96        
                  36.69     1:15.96 (39.27)                                        
 26 Reece, Chen I       15 Agua Swim Team-MR    1:17.24    1:16.29        
                  35.66     1:16.29 (40.63)                                        
 27 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR              1:20.44    1:16.87        
                  36.69     1:16.87 (40.18)                                        
 28 Plummer, Tedric A   20 Agua Swim Team-MR    1:15.80    1:17.62        
                  37.38     1:17.62 (40.24)                                        
 29 Cadet, Ruben        17 MAD-MR               1:15.08    1:18.40        
                  36.90     1:18.40 (41.50)                                        
 30 May, Scott          15 SMC-MR               1:16.14    1:18.51        
                  37.36     1:18.51 (41.15)                                        
 31 Fuentes, Juan M     20 KB Makos-MR          1:17.31    1:19.45        
                  36.10     1:19.45 (43.35)                                        
 32 Ballard, Tyrik D    17 Mil-MR               1:16.31    1:19.54        
                  38.44     1:19.54 (41.10)                                        
 33 Rodriguez, Armando  18 MAD-MR               1:17.69    1:20.18        
                  37.56     1:20.18 (42.62)                                        
 34 Shevchenko, Oleksa  17 Shy-Mr-MR            1:21.62    1:20.77        
                  38.61     1:20.77 (42.16)                                        
 35 Morales, Lukas      15 NY Sharks-MR         1:21.04    1:22.29        
                  37.75     1:22.29 (44.54)                                        
 36 Cueba, Christopher  15 MAD-MR               1:23.00    1:25.89        
                  41.16     1:25.89 (44.73)                                        
 37 Fahey, Anthony l    16 NYCC-MR              1:29.30    1:27.02        
                  41.07     1:27.02 (45.95)                                        
 38 Mikhayloff, Brian   16 Shy-Mr-MR            1:30.65    1:31.24        
                  42.54     1:31.24 (48.70)                                        
 39 Ryan, Andrew        17 NY Sharks-MR         1:24.64    1:31.68        
                  43.25     1:31.68 (48.43)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Werner, Scott S     31 NYAC-MR              2:15.00    2:15.59        
                  30.89     1:05.30 (34.41)     1:40.33 (35.03)     2:15.59 (35.26)
  2 Hu-Van Wright, En-  16 Agua Swim Team-MR    2:18.48    2:15.90        
                  31.48     1:06.14 (34.66)     1:41.21 (35.07)     2:15.90 (34.69)
  3 Dong, Richard       15 Agua Swim Team-MR         NT    2:22.26        
                  29.38     1:04.77 (35.39)     1:43.60 (38.83)     2:22.26 (38.66)
  4 Diaz, David G       18 Agua Swim Team-MR    2:11.86    2:23.28        
                  30.80     1:06.48 (35.68)     1:43.24 (36.76)     2:23.28 (40.04)
  5 Markert, Gregory    15 SMC-MR               2:38.60    2:37.82        
                  35.30     1:16.31 (41.01)     1:57.33 (41.02)     2:37.82 (40.49)
  6 Thapa, Rikesh       17 NYCC-MR              2:35.36    2:41.49        
                  34.83     1:15.28 (40.45)     1:58.16 (42.88)     2:41.49 (43.33)
  7 Reece, Chen I       15 Agua Swim Team-MR    2:47.64    2:46.92        
                  36.74     1:19.95 (43.21)     2:04.29 (44.34)     2:46.92 (42.63)
  8 Rivera, Hector      17 MAD-MR               2:49.00    2:50.98        
                  39.24     1:21.97 (42.73)     2:05.91 (43.94)     2:50.98 (45.07)
  9 Schattschneider, E  17 SMC-MR               2:58.49    2:56.74        
                  36.95     1:20.70 (43.75)     2:08.49 (47.79)     2:56.74 (48.25)
 10 Ruvkun, Andrew H    15 Agua Swim Team-MR    2:59.90    3:03.63        
                  40.50     1:27.01 (46.51)     2:15.59 (48.58)     3:03.63 (48.04)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    20 NYCC-MR                53.10      52.25        
                  24.74       52.25 (27.51)                                        
  2 Lawler, James W     28 NYAC-MR                52.00      52.57        
                  24.54       52.57 (28.03)                                        
  3 Schumacher, Griffi  17 Agua Swim Team-MR      54.02      53.18        
                  24.40       53.18 (28.78)                                        
  4 Diette, Daniel F    27 NYAC-MR                53.47      53.49        
                  25.22       53.49 (28.27)                                        
  5 Spinosa, Adam G     18 Agua Swim Team-MR      52.90      53.52        
                  24.59       53.52 (28.93)                                        
  6 Wong, Stanley       17 NY Sharks-MR           53.92      55.40        
                  25.66       55.40 (29.74)                                        
  7 Kalinin, Alexei     17 Shy-Mr-MR              55.58      55.45        
                  26.26       55.45 (29.19)                                        
  8 Byrne, Gregg J      16 NY Sharks-MR           53.96      55.53        
                  26.70       55.53 (28.83)                                        
  9 Torres, David J     16 Agua Swim Team-MR      55.39      55.67        
                  26.56       55.67 (29.11)                                        
 10 Lin, Kevin          16 Agua Swim Team-MR      55.97      55.90        
                  26.40       55.90 (29.50)                                        
 11 Dong, Richard       15 Agua Swim Team-MR    1:00.10      56.38        
                  26.11       56.38 (30.27)                                        
 12 Dervisevic, Alen    15 Agua Swim Team-MR      58.17      56.72        
                  26.41       56.72 (30.31)                                        
 13 Diaz, David G       18 Agua Swim Team-MR      53.76      57.17        
                  26.32       57.17 (30.85)                                        
 14 Alers, Louis        15 MAD-MR                 58.90      59.18        
                  28.31       59.18 (30.87)                                        
 15 Finn, Brandon       16 NY Sharks-MR           59.90      59.45        
                  27.49       59.45 (31.96)                                        
 16 Klinovsky, Jan      15 Agua Swim Team-MR      58.99      59.59        
                  27.84       59.59 (31.75)                                        
 17 McCarter, Alex E    16 NYCC-MR                59.07      59.75        
                  27.70       59.75 (32.05)                                        
 18 Sherman, Sammy I    16 Agua Swim Team-MR    1:00.28      59.85        
                  28.90       59.85 (30.95)                                        
 19 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR                58.97      59.86        
                  28.86       59.86 (31.00)                                        
 20 Yamout, Nader       16 Agua Swim Team-MR      56.88    1:00.22        
                  27.63     1:00.22 (32.59)                                        
 21 Singer, Nathan Q    16 NY Sharks-MR           58.92    1:00.80        
                  28.46     1:00.80 (32.34)                                        
 22 Duran, Rafael       16 MAD-MR                 59.73    1:00.90        
                  27.92     1:00.90 (32.98)                                        
 23 Isaacs, Scott       17 NY Sharks-MR           55.01    1:01.24        
                  27.93     1:01.24 (33.31)                                        
 24 Forbes, Antrico M   17 Agua Swim Team-MR      59.06    1:01.37        
                  27.42     1:01.37 (33.95)                                        
 25 Sweeney, Tim        15 WAC-MR               1:00.42    1:01.76        
                  29.62     1:01.76 (32.14)                                        
 26 Rosenstein, Tommy   16 Agua Swim Team-MR    1:02.47    1:01.90        
                  29.02     1:01.90 (32.88)                                        
 27 Plummer, Tedric A   20 Agua Swim Team-MR    1:01.47    1:02.35        
                  28.55     1:02.35 (33.80)                                        
 28 Perez, Matthew      15 NY Sharks-MR         1:01.28    1:02.65        
                  29.25     1:02.65 (33.40)                                        
 29 Hellauer, Matthew   17 SMST-CT              1:00.37    1:03.13        
                  28.93     1:03.13 (34.20)                                        
 30 Pu, Austin L        15 Agua Swim Team-MR      58.85    1:03.44        
                  29.63     1:03.44 (33.81)                                        
 31 Reece, Chen I       15 Agua Swim Team-MR    1:05.99    1:03.91        
                  29.47     1:03.91 (34.44)                                        
 32 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR              1:06.18    1:04.97        
                  30.10     1:04.97 (34.87)                                        
 33 Morales, Lukas      15 NY Sharks-MR         1:11.72    1:09.79        
                  30.90     1:09.79 (38.89)                                        
 34 Cadet, Ruben        17 MAD-MR               1:06.18    1:10.13        
                  31.67     1:10.13 (38.46)                                        
 35 Ryan, Andrew        17 NY Sharks-MR         1:12.97    1:11.74        
                  32.52     1:11.74 (39.22)                                        
 36 May, Scott          15 SMC-MR               1:10.39    1:12.96        
                  33.36     1:12.96 (39.60)                                        
 37 Ciprian, Bernaldo   15 MAD-MR               1:11.00    1:14.88        
                  33.27     1:14.88 (41.61)                                        
 38 Fahey, Anthony l    16 NYCC-MR                   NT    1:19.05        
                  35.98     1:19.05 (43.07)                                        
 39 Haxhaj, Shpresim    17 MAD-MR                    NT    1:22.66        
                  35.72     1:22.66 (46.94)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chansakul, JR J     17 Agua Swim Team-MR    2:00.51    2:00.99        
                  26.37       57.00 (30.63)     1:28.83 (31.83)     2:00.99 (32.16)
  2 Torres, David J     16 Agua Swim Team-MR         NT    2:03.77        
                  58.35     1:30.43 (32.08)     2:03.77 (33.34)                    
  3 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR              2:02.71    2:05.81        
                  28.09       59.95 (31.86)     1:32.80 (32.85)     2:05.81 (33.01)
  4 Domagala, Michael   15 Agua Swim Team-MR         NT    2:06.04        
                  26.33       57.81 (31.48)     1:31.34 (33.53)     2:06.04 (34.70)
  5 Yamout, Nader       16 Agua Swim Team-MR    2:03.20    2:11.95        
                  27.87     1:01.15 (33.28)     1:36.10 (34.95)     2:11.95 (35.85)
  6 Rusinak, Lucas S    18 WAC-MR               2:15.86    2:19.30        
                  30.33     1:05.28 (34.95)     1:41.75 (36.47)     2:19.30 (37.55)
  7 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR              2:17.98    2:21.83        
                  31.05     1:06.17 (35.12)     1:43.37 (37.20)     2:21.83 (38.46)
  8 Pu, Austin L        15 Agua Swim Team-MR    2:09.90    2:24.57        
                  31.99     1:09.41 (37.42)     1:48.51 (39.10)     2:24.57 (36.06)
  9 Sweeney, Tim        15 WAC-MR               2:18.66    2:26.12        
                  31.15     1:08.35 (37.20)     1:47.45 (39.10)     2:26.12 (38.67)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu-Van Wright, En-  16 Agua Swim Team-MR    1:53.57    1:58.93        
                  21.28       41.96 (20.68)     1:13.51 (31.55)     1:58.93 (45.42)
  2 Domagala, Michael   15 Agua Swim Team-MR    1:53.01    1:59.13        
                  25.35       57.38 (32.03)     1:31.03 (33.65)     1:59.13 (28.10)
  3 Byrne, Gregg J      16 NY Sharks-MR         1:57.28    1:59.96        
                  26.47       57.04 (30.57)     1:32.05 (35.01)     1:59.96 (27.91)
  4 Chansakul, JR J     17 Agua Swim Team-MR    2:01.16    2:01.92        
                  25.83       57.20 (31.37)     1:33.27 (36.07)     2:01.92 (28.65)
  5 Shevchik, Dan J     30 NYAC-MR              2:10.00    2:02.64        
                  26.28       56.68 (30.40)     1:32.81 (36.13)     2:02.64 (29.83)
  6 Torres, David J     16 Agua Swim Team-MR    2:03.83    2:04.87        
                  26.47       57.80 (31.33)     1:33.94 (36.14)     2:04.87 (30.93)
  7 Koenigsberger, Ste  16 Agua Swim Team-MR    2:04.23    2:06.51        
                  27.52     1:00.79 (33.27)     1:36.26 (35.47)     2:06.51 (30.25)
  8 Dong, Richard       15 Agua Swim Team-MR    2:08.16    2:06.62        
                  26.04       58.67 (32.63)     1:36.12 (37.45)     2:06.62 (30.50)
  9 Dervisevic, Alen    15 Agua Swim Team-MR    2:05.71    2:07.06        
                  26.10       57.79 (31.69)     1:36.89 (39.10)     2:07.06 (30.17)
 10 Frawley, Robert j   22 NYAC-MR              2:05.00    2:07.31        
                  27.75     1:00.40 (32.65)     1:30.28 (29.88)     2:07.31 (37.03)
 11 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR              2:06.11    2:07.35        
                  28.48       58.88 (30.40)     1:37.71 (38.83)     2:07.35 (29.64)
 12 Yamout, Nader       16 Agua Swim Team-MR    2:06.26    2:07.38        
                  27.39     1:00.93 (33.54)     1:37.62 (36.69)     2:07.38 (29.76)
 13 Sherman, Sammy I    16 Agua Swim Team-MR    2:12.92    2:09.17        
                  28.33     1:04.29 (35.96)     1:42.62 (38.33)     2:09.17 (26.55)
 14 Weir, Paul S        25 NYAC-MR              2:03.00    2:09.29        
                  26.51     1:01.31 (34.80)     1:38.83 (37.52)     2:09.29 (30.46)
 15 Pu, Austin L        15 Agua Swim Team-MR    2:09.08    2:09.65        
                  27.68       57.06 (29.38)     1:28.95 (31.89)     2:09.65 (40.70)
 16 McCarter, Alex E    16 NYCC-MR              2:07.57    2:09.85        
                  27.90       58.42 (30.52)     1:39.39 (40.97)     2:09.85 (30.46)
 17 Cheng, Noah         16 Agua Swim Team-MR    2:09.70    2:09.99        
                  27.96     1:03.64 (35.68)     1:40.02 (36.38)     2:09.99 (29.97)
 18 Diaz, David G       18 Agua Swim Team-MR    2:03.90    2:10.12        
                  27.34     1:02.01 (34.67)     1:39.07 (37.06)     2:10.12 (31.05)
 19 Yeo, Maxwell Z      15 Agua Swim Team-MR    2:08.10    2:10.17        
                  27.08     1:00.49 (33.41)     1:39.16 (38.67)     2:10.17 (31.01)
 20 Thermos, Yianni     17 UNAGU-MR             2:04.63    2:10.41        
                  27.44       58.99 (31.55)     1:41.04 (42.05)     2:10.41 (29.37)
 21 Klinovsky, Jan      15 Agua Swim Team-MR    2:13.82    2:10.46        
                  27.64     1:00.92 (33.28)     1:42.91 (41.99)     2:10.46 (27.55)
 22 Hellauer, Matthew   17 SMST-CT              2:09.07    2:10.56        
                  28.20     1:00.10 (31.90)     1:41.69 (41.59)     2:10.56 (28.87)
 23 Lin, Kevin          16 Agua Swim Team-MR    2:12.72    2:13.82        
                  26.96     1:02.73 (35.77)     1:42.59 (39.86)     2:13.82 (31.23)
 24 Perez, Matthew      15 NY Sharks-MR         2:15.33    2:14.25        
                  29.96     1:04.85 (34.89)     1:44.98 (40.13)     2:14.25 (29.27)
 25 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR              2:13.73    2:15.77        
                  29.56     1:02.75 (33.19)     1:45.61 (42.86)     2:15.77 (30.16)
 26 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR              2:14.94    2:16.98        
                  30.42     1:02.06 (31.64)     1:45.89 (43.83)     2:16.98 (31.09)
 27 Sweeney, Tim        15 WAC-MR               2:18.05    2:17.27        
                  29.37     1:05.08 (35.71)     1:46.85 (41.77)     2:17.27 (30.42)
 28 Forbes, Antrico M   17 Agua Swim Team-MR    2:19.60    2:17.46        
                  27.17     1:02.28 (35.11)     1:45.34 (43.06)     2:17.46 (32.12)
 29 Alers, Louis        15 MAD-MR               2:17.00    2:18.38        
                  27.50     1:03.46 (35.96)     1:45.78 (42.32)     2:18.38 (32.60)
 30 Rawitz, Alexander   16 NYCC-MR              2:20.34    2:20.43        
                  31.37     1:04.96 (33.59)     1:49.20 (44.24)     2:20.43 (31.23)
 31 Thapa, Rikesh       17 NYCC-MR              2:20.41    2:20.99        
                  30.41     1:04.80 (34.39)     1:46.97 (42.17)     2:20.99 (34.02)
 32 May, Scott          15 SMC-MR               2:20.36    2:24.83        
                  32.43     1:08.76 (36.33)     1:52.36 (43.60)     2:24.83 (32.47)
 33 Zielonka, Jan       17 NYCC-MR              2:19.27    2:25.83        
                  31.14     1:09.01 (37.87)     1:51.07 (42.06)     2:25.83 (34.76)
 34 Rochez, Joseph      16 MAD-MR               2:28.87    2:27.14        
                  30.96     1:08.96 (38.00)     1:51.20 (42.24)     2:27.14 (35.94)
 35 Shevchenko, Oleksa  17 Shy-Mr-MR            2:30.99    2:27.85        
                  29.77     1:10.17 (40.40)     1:55.42 (45.25)     2:27.85 (32.43)
 36 Hidalgo, Omar       15 MAD-MR               2:31.10    2:30.44        
                  30.85     1:07.91 (37.06)     1:53.22 (45.31)     2:30.44 (37.22)
 37 Plummer, Tedric A   20 Agua Swim Team-MR    2:26.92    2:37.80        
                  28.52     1:09.16 (40.64)     2:01.37 (52.21)     2:37.80 (36.43)
 38 Rodriguez, Armando  18 MAD-MR               2:42.17    2:45.47        
                  34.60     1:19.99 (45.39)     2:06.44 (46.45)     2:45.47 (39.03)
 39 Rivera, Hector      17 MAD-MR               2:48.00    2:48.32        
                  33.10     1:17.68 (44.58)     2:05.30 (47.62)     2:48.32 (43.02)
 40 Mikhayloff, Brian   16 Shy-Mr-MR            2:35.97    2:50.08        
                  37.05     1:20.65 (43.60)     2:10.45 (49.80)     2:50.08 (39.63)
 41 Fuentes, Juan M     20 KB Makos-MR          2:57.97    2:56.48        
                  34.32     1:17.56 (43.24)     2:02.28 (44.72)     2:56.48 (54.20)
 42 Cueba, Christopher  15 MAD-MR               3:15.10    3:05.38        
                  40.96     1:31.36 (50.40)     2:23.62 (52.26)     3:05.38 (41.76)
 43 Harris, Jordan      17 MAD-MR               3:15.00    3:12.34        
                  38.16     1:27.63 (49.47)     2:26.73 (59.10)     3:12.34 (45.61)
 
Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, David J     16 Agua Swim Team-MR    4:33.21    4:26.69        
                  27.75       58.69 (30.94)     1:32.27 (33.58)     2:06.79 (34.52)
        2:44.53 (37.74)     3:23.25 (38.72)     3:55.29 (32.04)     4:26.69 (31.40)
  2 Koenigsberger, Ste  16 Agua Swim Team-MR    4:29.69    4:27.79        
                  28.76     1:01.76 (33.00)     1:36.66 (34.90)     2:10.87 (34.21)
        2:47.93 (37.06)     3:25.54 (37.61)     3:57.87 (32.33)     4:27.79 (29.92)
  3 Ballentine, Andrew  24 NYAC-MR              4:30.00    4:29.30        
                  28.21     1:00.06 (31.85)     1:35.51 (35.45)     2:10.54 (35.03)
        2:48.27 (37.73)     3:27.28 (39.01)     3:58.32 (31.04)     4:29.30 (30.98)
  4 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR              4:18.00    4:31.72        
                  28.34     1:00.46 (32.12)     1:33.44 (32.98)     2:06.24 (32.80)
        2:46.87 (40.63)     3:28.67 (41.80)     4:00.30 (31.63)     4:31.72 (31.42)
  5 Pu, Austin L        15 Agua Swim Team-MR    5:35.40    4:35.96        
                  29.21     1:03.69 (34.48)     1:39.29 (35.60)     2:16.32 (37.03)
        2:37.65 (21.33)     3:33.34 (55.69)     4:00.42 (27.08)     4:35.96 (35.54)
  6 Dervisevic, Alen    15 Agua Swim Team-MR    4:22.38    4:37.46        
                  27.81       59.86 (32.05)     1:34.48 (34.62)     2:10.41 (35.93)
        2:53.24 (42.83)     3:35.30 (42.06)     4:06.18 (30.88)     4:37.46 (31.28)
  7 McCarter, Alex E    16 NYCC-MR              4:35.00    4:39.79        
                  29.64     1:04.84 (35.20)     1:37.32 (32.48)     2:12.69 (35.37)
        2:55.63 (42.94)     3:39.73 (44.10)     4:10.58 (30.85)     4:39.79 (29.21)
  8 Tilneac, George     14 NYCC-MR              4:30.12    4:39.91        
                  29.32     1:03.78 (34.46)     1:38.15 (34.37)     2:12.77 (34.62)
        2:54.71 (41.94)     3:38.94 (44.23)     4:09.92 (30.98)     4:39.91 (29.99)
  9 Quinones, Christop  13 Agua Swim Team-MR    5:05.21    4:46.05        
                  29.91     1:03.92 (34.01)     1:42.13 (38.21)     2:19.46 (37.33)
        2:59.21 (39.75)     3:40.12 (40.91)     4:13.81 (33.69)     4:46.05 (32.24)
 10 Abdelrahman, Baraa  13 Agua Swim Team-MR    4:49.99    4:50.67        
                  31.34     1:07.50 (36.16)     1:43.09 (35.59)     2:20.34 (37.25)
        3:03.68 (43.34)     3:45.89 (42.21)     4:18.48 (32.59)     4:50.67 (32.19)
 11 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR              4:41.75    4:50.68        
                  30.56     1:06.13 (35.57)     1:41.25 (35.12)     2:16.72 (35.47)
        3:00.31 (43.59)     3:44.95 (44.64)     4:17.72 (32.77)     4:50.68 (32.96)
 12 Reece, Chen I       15 Agua Swim Team-MR    5:08.05    4:52.10        
                  30.45     1:06.77 (36.32)     1:43.69 (36.92)     2:21.07 (37.38)
        3:04.24 (43.17)     3:48.25 (44.01)     4:20.58 (32.33)     4:52.10 (31.52)
 13 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR              4:46.36    4:56.56        
                  30.94     1:08.87 (37.93)     1:45.77 (36.90)     2:22.05 (36.28)
        3:07.28 (45.23)     3:52.35 (45.07)     4:24.68 (32.33)     4:56.56 (31.88)
 14 Rivoal, Leo B       13 Agua Swim Team-MR    5:18.80    5:07.29        
                  31.45     1:07.94 (36.49)     1:46.61 (38.67)     2:25.36 (38.75)
        3:10.45 (45.09)     3:56.07 (45.62)     4:32.65 (36.58)     5:07.29 (34.64)
 15 Isaac, Alejandro    14 NYCC-MR              5:10.00    5:11.04        
                  30.26     1:07.18 (36.92)     1:48.10 (40.92)     2:26.22 (38.12)
        3:12.11 (45.89)     4:00.02 (47.91)     4:36.30 (36.28)     5:11.04 (34.74)
 16 Zielonka, Jan       17 NYCC-MR              5:00.00    5:26.54        
                  34.35     1:13.38 (39.03)     1:55.05 (41.67)     2:38.21 (43.16)
        3:23.55 (45.34)     4:10.83 (47.28)     4:48.82 (37.99)     5:26.54 (37.72)
 17 Lutchman-Singh, Au  14 Agua Swim Team-MR    5:29.60    5:29.08        
                  34.65     1:16.27 (41.62)     1:59.10 (42.83)     2:41.29 (42.19)
        3:25.47 (44.18)     4:11.04 (45.57)     4:50.74 (39.70)     5:29.08 (38.34)
 18 Hidalgo, Roberto    14 WAC-MR               5:45.55    5:33.30        
                  37.89     1:21.73 (43.84)     2:05.23 (43.50)     2:47.89 (42.66)
        3:33.60 (45.71)     4:20.35 (46.75)     4:57.64 (37.29)     5:33.30 (35.66)
 19 Kunze, Aidan J      13 NYCC-MR              5:27.79    5:33.74        
                  34.97     1:18.27 (43.30)     2:01.79 (43.52)     2:44.66 (42.87)
        3:29.79 (45.13)     4:17.90 (48.11)     4:56.54 (38.64)     5:33.74 (37.20)
 20 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR          6:02.90    5:52.19        
                  32.91     1:15.51 (42.60)     2:00.58 (45.07)     2:46.38 (45.80)
        3:40.98 (54.60)     4:34.10 (53.12)     5:13.87 (39.77)     5:52.19 (38.32)
 21 Rodriguez, Rick T   13 KB Makos-MR          6:45.00    6:14.48        
                  40.30     1:32.94 (52.64)     2:20.22 (47.28)     3:08.31 (48.09)
        3:58.22 (49.91)     4:50.51 (52.29)     5:33.34 (42.83)     6:14.48 (41.14)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Sammy I    16 Agua Swim Team-MR    4:49.66    4:48.46        
                  26.56       55.42 (28.86)     1:24.04 (28.62)     1:53.10 (29.06)
        2:21.98 (28.88)     2:51.30 (29.32)     3:20.82 (29.52)     3:50.66 (29.84)
        4:19.99 (29.33)     4:48.46 (28.47)                                        
  2 Gleason, David X    20 NYCC-MR              4:35.00    4:55.66        
                  25.43       53.96 (28.53)     1:24.38 (30.42)     1:55.38 (31.00)
        2:26.76 (31.38)     2:56.10 (29.34)     3:26.78 (30.68)     3:57.86 (31.08)
        4:28.83 (30.97)     4:55.66 (26.83)                                        
  3 Domagala, Michael   15 Agua Swim Team-MR    4:43.69    4:55.86        
                  26.22       55.98 (29.76)     1:26.19 (30.21)     1:56.15 (29.96)
        2:26.40 (30.25)     2:56.53 (30.13)     3:26.85 (30.32)     3:57.67 (30.82)
        4:28.59 (30.92)     4:55.86 (27.27)                                        
  4 Schumacher, Griffi  17 Agua Swim Team-MR    4:53.00    4:57.51        
                  26.56       55.55 (28.99)     1:25.23 (29.68)     1:54.96 (29.73)
        2:24.97 (30.01)     2:55.11 (30.14)     3:25.93 (30.82)     3:57.25 (31.32)
        4:28.41 (31.16)     4:57.51 (29.10)                                        
  5 Hu-Van Wright, En-  16 Agua Swim Team-MR    4:53.21    4:58.66        
                  26.78       56.13 (29.35)     1:26.07 (29.94)     1:57.19 (31.12)
        2:28.29 (31.10)     2:58.77 (30.48)     3:30.50 (31.73)     4:00.87 (30.37)
        4:31.65 (30.78)     4:58.66 (27.01)                                        
  6 Jordan, Scott c     24 NYAC-MR              5:00.00    4:58.71        
                  27.11       56.71 (29.60)     1:26.87 (30.16)     1:57.54 (30.67)
        2:28.19 (30.65)     2:58.83 (30.64)     3:29.00 (30.17)     3:59.66 (30.66)
        4:29.78 (30.12)     4:58.71 (28.93)                                        
  7 Hellauer, Matthew   17 SMST-CT              4:49.83    4:58.92        
                  27.31       56.76 (29.45)     1:27.13 (30.37)     1:57.17 (30.04)
        2:27.74 (30.57)     2:57.84 (30.10)     3:28.81 (30.97)     3:59.34 (30.53)
        4:29.59 (30.25)     4:58.92 (29.33)                                        
  8 Klinovsky, Jan      15 Agua Swim Team-MR    4:57.33    5:00.05        
                  27.77       57.61 (29.84)     1:28.05 (30.44)     1:58.44 (30.39)
        2:28.63 (30.19)     2:59.13 (30.50)     3:30.13 (31.00)     4:00.95 (30.82)
        4:31.78 (30.83)     5:00.05 (28.27)                                        
  9 Gusick, Tim D       24 NYAC-MR              4:59.00    5:00.67        
                  27.85       58.21 (30.36)     1:28.83 (30.62)     1:59.44 (30.61)
        2:30.16 (30.72)     3:00.87 (30.71)     3:31.13 (30.26)     4:01.62 (30.49)
        4:31.53 (29.91)     5:00.67 (29.14)                                        
 10 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR              4:56.41    5:04.16        
                  27.38       56.63 (29.25)     1:27.13 (30.50)     1:57.96 (30.83)
        2:28.90 (30.94)     3:00.12 (31.22)     3:31.01 (30.89)     4:02.46 (31.45)
        4:33.97 (31.51)     5:04.16 (30.19)                                        
 11 Yamout, Nader       16 Agua Swim Team-MR    5:00.00    5:05.38        
                  27.06       56.93 (29.87)     1:27.40 (30.47)     1:58.22 (30.82)
        2:28.68 (30.46)     2:59.95 (31.27)     3:31.70 (31.75)     4:03.70 (32.00)
        4:35.29 (31.59)     5:05.38 (30.09)                                        
 12 Braunreuther, Jose  24 NYAC-MR              5:05.00    5:05.40        
                  27.41       57.07 (29.66)     1:27.31 (30.24)     1:57.86 (30.55)
        2:28.55 (30.69)     2:59.37 (30.82)     3:30.69 (31.32)     4:02.27 (31.58)
        4:34.04 (31.77)     5:05.40 (31.36)                                        
 13 Koenigsberger, Ste  16 Agua Swim Team-MR    5:05.87    5:07.44        
                  26.55       56.56 (30.01)     1:27.34 (30.78)     1:58.55 (31.21)
        2:29.79 (31.24)     3:01.63 (31.84)     3:33.86 (32.23)     4:05.62 (31.76)
        4:37.29 (31.67)     5:07.44 (30.15)                                        
 14 Thermos, Yianni     17 UNAGU-MR             4:43.46    5:10.73        
                  26.48       56.22 (29.74)     1:27.75 (31.53)     1:59.91 (32.16)
        2:32.31 (32.40)     3:04.87 (32.56)     3:36.26 (31.39)     4:08.65 (32.39)
        4:40.44 (31.79)     5:10.73 (30.29)                                        
 15 Diamond, Zachary    14 WAC-MR               5:16.03    5:10.76        
                  28.79     1:00.61 (31.82)     1:32.63 (32.02)     2:04.45 (31.82)
        2:36.42 (31.97)     3:07.85 (31.43)     3:39.07 (31.22)     4:09.86 (30.79)
        4:40.72 (30.86)     5:10.76 (30.04)                                        
 16 Rusinak, Lucas S    18 WAC-MR               4:53.06    5:12.23        
                  27.90       59.17 (31.27)     1:30.33 (31.16)     2:02.23 (31.90)
        2:34.03 (31.80)     3:05.85 (31.82)     3:37.93 (32.08)     4:10.08 (32.15)
        4:41.46 (31.38)     5:12.23 (30.77)                                        
 17 Tilneac, George     14 NYCC-MR              5:06.75    5:12.29        
                  27.02       57.66 (30.64)     1:29.13 (31.47)     2:01.52 (32.39)
        2:33.70 (32.18)     3:05.78 (32.08)     3:38.15 (32.37)     4:10.16 (32.01)
        4:41.86 (31.70)     5:12.29 (30.43)                                        
 18 Dervisevic, Alen    15 Agua Swim Team-MR    4:58.35    5:12.75        
                  28.15       59.00 (30.85)     1:31.52 (32.52)     2:04.04 (32.52)
        2:36.50 (32.46)     3:08.32 (31.82)     3:40.13 (31.81)     4:12.02 (31.89)
        4:42.99 (30.97)     5:12.75 (29.76)                                        
 19 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR              5:08.36    5:13.09        
                  27.95       58.10 (30.15)     1:29.67 (31.57)     2:01.62 (31.95)
        2:33.79 (32.17)     3:05.67 (31.88)     3:38.11 (32.44)     4:10.20 (32.09)
        4:41.76 (31.56)     5:13.09 (31.33)                                        
 20 McCarter, Alex E    16 NYCC-MR              5:03.61    5:14.30        
                  58.69     1:30.23 (31.54)     2:02.24 (32.01)     2:34.54 (32.30)
        3:07.09 (32.55)     3:39.79 (32.70)     4:12.20 (32.41)     4:44.14 (31.94)
        5:14.30 (30.16)                                                            
 21 Pinzon, Tyler       14 Agua Swim Team-MR         NT    5:14.67        
                  28.01       59.13 (31.12)     1:31.57 (32.44)     2:04.22 (32.65)
        2:36.70 (32.48)     3:09.27 (32.57)     3:40.34 (31.07)     4:12.23 (31.89)
        4:43.69 (31.46)     5:14.67 (30.98)                                        
 22 Sperandio, Alec     14 WAC-MR               5:10.58    5:14.70        
                  27.81       59.48 (31.67)     1:31.41 (31.93)     2:03.71 (32.30)
        2:36.22 (32.51)     3:08.58 (32.36)     3:40.41 (31.83)     4:12.08 (31.67)
        4:43.92 (31.84)     5:14.70 (30.78)                                        
 23 Torres, David J     16 Agua Swim Team-MR         NT    5:28.15        
                  28.64       59.92 (31.28)     1:32.52 (32.60)     2:05.73 (33.21)
        2:39.17 (33.44)     3:12.96 (33.79)     3:46.75 (33.79)     4:20.76 (34.01)
        4:54.84 (34.08)     5:28.15 (33.31)                                        
 24 Rawitz, Alexander   16 NYCC-MR              5:30.48    5:32.61        
                  29.50     1:02.87 (33.37)     1:36.95 (34.08)     2:11.38 (34.43)
        2:45.39 (34.01)     3:19.30 (33.91)     3:53.10 (33.80)     4:26.81 (33.71)
        5:00.06 (33.25)     5:32.61 (32.55)                                        
 25 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR              5:17.69    5:36.77        
                  29.77     1:02.55 (32.78)     1:35.83 (33.28)     2:09.61 (33.78)
        2:43.49 (33.88)     3:17.53 (34.04)     3:51.79 (34.26)     4:26.77 (34.98)
        5:01.83 (35.06)     5:36.77 (34.94)                                        
 26 Watler, Jaleel C    13 NYCC-MR              7:05.82    6:02.64        
                  33.83     1:10.51 (36.68)     1:47.28 (36.77)     2:24.49 (37.21)
        3:00.91 (36.42)     3:37.81 (36.90)     4:15.02 (37.21)     4:52.96 (37.94)
        5:28.49 (35.53)     6:02.64 (34.15)                                        
 27 Borovilas, James    13 WAC-MR                    NT    6:23.70        
                  31.68     1:07.29 (35.61)     1:45.41 (38.12)     2:24.58 (39.17)
        3:03.95 (39.37)     3:44.23 (40.28)     4:24.41 (40.18)     5:04.77 (40.36)
        5:45.73 (40.96)     6:23.70 (37.97)                                        
 28 Kunze, Aidan J      13 NYCC-MR              6:34.32    6:25.01        
                  33.96     1:12.61 (38.65)     1:51.88 (39.27)     2:31.73 (39.85)
        3:10.87 (39.14)     3:49.15 (38.28)     4:28.20 (39.05)     5:08.12 (39.92)
        5:47.24 (39.12)     6:25.01 (37.77)                                        
 29 Nudell, Isaack A    14 KB Makos-MR          8:06.50    8:25.70        
                  43.65     1:34.50 (50.85)     2:25.91 (51.41)     3:18.32 (52.41)
        4:10.54 (52.22)     5:03.07 (52.53)     5:55.67 (52.60)     6:48.02 (52.35)
        7:39.38 (51.36)     8:25.70 (46.32)                                        
 
Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chansakul, JR J     17 Agua Swim Team-MR   17:01.67   16:40.59        
                  26.73       55.72 (28.99)     1:25.52 (29.80)     1:55.59 (30.07)
        2:25.65 (30.06)     2:55.84 (30.19)     3:26.31 (30.47)     3:56.63 (30.32)
        4:27.29 (30.66)     4:57.58 (30.29)     5:28.31 (30.73)     5:58.71 (30.40)
        6:29.30 (30.59)     6:59.98 (30.68)     7:30.66 (30.68)     8:01.11 (30.45)
        8:31.73 (30.62)     9:02.54 (30.81)     9:33.26 (30.72)    10:04.05 (30.79)
       10:34.58 (30.53)    11:04.97 (30.39)    11:35.37 (30.40)    12:06.03 (30.66)
       12:36.68 (30.65)    13:07.57 (30.89)    13:38.51 (30.94)    14:09.81 (31.30)
       14:40.50 (30.69)    15:10.82 (30.32)    15:42.02 (31.20)    16:11.82 (29.80)
       16:40.59 (28.77)
  2 Domagala, Michael   15 Agua Swim Team-MR   16:33.00   17:00.93        
                  26.37       55.82 (29.45)     1:25.64 (29.82)     1:55.86 (30.22)
        2:26.35 (30.49)     2:56.58 (30.23)     3:27.18 (30.60)     3:57.78 (30.60)
        4:28.49 (30.71)     4:59.40 (30.91)     5:30.49 (31.09)     6:01.97 (31.48)
      7:04.93 (1:02.96)     7:36.50 (31.57)     8:08.34 (31.84)     8:40.08 (31.74)
        9:11.65 (31.57)     9:43.46 (31.81)    10:14.93 (31.47)    10:46.37 (31.44)
       11:18.51 (32.14)    11:49.89 (31.38)    12:21.33 (31.44)    12:53.08 (31.75)
       13:24.56 (31.48)    13:55.98 (31.42)    14:27.52 (31.54)    14:58.88 (31.36)
       15:30.35 (31.47)    16:01.13 (30.78)    17:00.93 (59.80)                    
  3 Sherman, Sammy I    16 Agua Swim Team-MR   16:33.52   17:11.26        
                  27.54       56.91 (29.37)     1:26.67 (29.76)     1:56.58 (29.91)
        2:26.52 (29.94)     2:56.71 (30.19)     3:18.36 (21.65)     3:57.93 (39.57)
        4:28.66 (30.73)     4:48.08 (19.42)     5:09.95 (21.87)     5:30.72 (20.77)
        6:02.16 (31.44)     6:33.82 (31.66)     7:05.44 (31.62)     7:37.07 (31.63)
        8:08.59 (31.52)     8:40.16 (31.57)     9:11.96 (31.80)     9:43.91 (31.95)
       10:16.03 (32.12)    10:36.62 (20.59)    11:19.44 (42.82)    11:51.42 (31.98)
       12:23.61 (32.19)    12:55.48 (31.87)    13:27.60 (32.12)    13:59.74 (32.14)
       14:31.96 (32.22)    15:03.92 (31.96)    15:35.82 (31.90)    16:01.51 (25.69)
     17:11.26 (1:09.75)
  4 Klinovsky, Jan      15 Agua Swim Team-MR   17:26.57   17:23.15        
                  27.82       57.81 (29.99)     1:28.31 (30.50)     1:59.62 (31.31)
        2:30.88 (31.26)     3:02.42 (31.54)     3:33.77 (31.35)     4:05.54 (31.77)
        4:37.32 (31.78)     5:09.16 (31.84)     5:40.96 (31.80)     6:12.70 (31.74)
        6:44.54 (31.84)     7:16.54 (32.00)     7:48.21 (31.67)     8:19.24 (31.03)
        8:51.19 (31.95)     9:23.29 (32.10)     9:55.52 (32.23)    10:26.96 (31.44)
       10:59.03 (32.07)    11:31.41 (32.38)    12:03.53 (32.12)    12:35.38 (31.85)
       13:07.63 (32.25)    13:39.99 (32.36)    14:12.52 (32.53)    14:44.23 (31.71)
       15:16.22 (31.99)    15:48.64 (32.42)    16:20.66 (32.02)    16:52.71 (32.05)
       17:23.15 (30.44)
  5 Tilneac, George     14 NYCC-MR             17:41.50   17:29.34        
                  27.35       58.36 (31.01)     1:29.57 (31.21)     2:00.79 (31.22)
        2:31.65 (30.86)     3:03.04 (31.39)     3:34.06 (31.02)     4:05.28 (31.22)
        4:36.56 (31.28)     5:08.01 (31.45)     5:39.50 (31.49)     6:11.61 (32.11)
        6:42.87 (31.26)     7:15.12 (32.25)     7:47.56 (32.44)     8:19.44 (31.88)
        8:51.82 (32.38)     9:23.71 (31.89)     9:56.00 (32.29)    10:27.86 (31.86)
       11:00.13 (32.27)    11:32.53 (32.40)    12:05.33 (32.80)    12:37.66 (32.33)
       13:10.28 (32.62)    13:43.67 (33.39)    14:16.02 (32.35)    14:48.34 (32.32)
       15:21.22 (32.88)    15:53.47 (32.25)    16:25.37 (31.90)    16:59.20 (33.83)
       17:29.34 (30.14)
  6 Rusinak, Lucas S    18 WAC-MR              16:49.44   17:33.67        
                  28.21     1:00.25 (32.04)     1:33.30 (33.05)     2:06.25 (32.95)
        2:39.55 (33.30)     3:12.76 (33.21)     3:45.66 (32.90)     4:18.64 (32.98)
        4:51.75 (33.11)     5:24.76 (33.01)     5:57.31 (32.55)     6:29.08 (31.77)
        7:01.06 (31.98)     7:33.23 (32.17)     8:05.55 (32.32)     8:38.08 (32.53)
        9:10.10 (32.02)     9:42.03 (31.93)    10:13.88 (31.85)    10:45.49 (31.61)
       11:17.44 (31.95)    11:49.72 (32.28)    12:21.08 (31.36)    12:52.80 (31.72)
       13:24.43 (31.63)    13:55.80 (31.37)    14:27.28 (31.48)    14:58.60 (31.32)
       15:29.75 (31.15)    16:01.03 (31.28)    16:32.25 (31.22)    17:03.00 (30.75)
       17:33.67 (30.67)
  7 Kunze, Ian M        17 NYCC-MR             16:55.12   17:38.81        
                  28.60       59.74 (31.14)     1:31.22 (31.48)     2:03.03 (31.81)
        2:35.06 (32.03)     3:07.12 (32.06)     3:39.25 (32.13)     4:11.11 (31.86)
        4:43.30 (32.19)     5:15.34 (32.04)     5:47.40 (32.06)     6:20.10 (32.70)
        6:52.60 (32.50)     7:25.19 (32.59)     7:58.04 (32.85)     8:30.56 (32.52)
        9:02.85 (32.29)     9:35.48 (32.63)    10:08.63 (33.15)    10:41.47 (32.84)
       11:13.71 (32.24)    11:46.48 (32.77)    12:19.04 (32.56)    12:51.20 (32.16)
       13:23.53 (32.33)    13:55.76 (32.23)    14:27.86 (32.10)    15:00.46 (32.60)
       15:32.16 (31.70)    16:04.19 (32.03)    16:35.61 (31.42)    17:07.12 (31.51)
       17:38.81 (31.69)
  8 Sperandio, Alec     14 WAC-MR              18:28.63   17:45.57        
                  28.92     1:00.83 (31.91)     1:33.69 (32.86)     2:06.25 (32.56)
        2:39.15 (32.90)     3:11.64 (32.49)     3:44.27 (32.63)     4:16.72 (32.45)
        4:49.11 (32.39)     5:21.46 (32.35)     5:53.51 (32.05)     6:26.40 (32.89)
        6:59.37 (32.97)     7:32.17 (32.80)     8:05.24 (33.07)     8:38.13 (32.89)
        9:10.81 (32.68)     9:43.69 (32.88)    10:16.39 (32.70)    10:49.33 (32.94)
       11:20.72 (31.39)    11:53.57 (32.85)    12:26.30 (32.73)    12:58.72 (32.42)
       13:31.15 (32.43)    14:03.23 (32.08)    14:35.65 (32.42)    15:08.09 (32.44)
       15:39.89 (31.80)    16:11.95 (32.06)    16:44.03 (32.08)    17:15.58 (31.55)
       17:45.57 (29.99)
  9 Koenigsberger, Ste  16 Agua Swim Team-MR   17:40.58   17:52.08        
                  27.32       58.96 (31.64)     1:31.06 (32.10)     2:03.62 (32.56)
        2:35.86 (32.24)     3:08.04 (32.18)     3:40.33 (32.29)     4:12.72 (32.39)
        4:45.26 (32.54)     5:17.76 (32.50)     5:50.27 (32.51)     6:23.01 (32.74)
        6:55.87 (32.86)     7:28.22 (32.35)     8:01.03 (32.81)     8:34.50 (33.47)
        9:07.58 (33.08)     9:40.21 (32.63)    10:13.07 (32.86)    10:46.11 (33.04)
       11:19.24 (33.13)    11:52.44 (33.20)    12:25.00 (32.56)    12:57.76 (32.76)
       13:30.70 (32.94)    14:03.68 (32.98)    14:36.48 (32.80)    15:09.22 (32.74)
       15:41.99 (32.77)    16:14.49 (32.50)    16:47.19 (32.70)    17:19.91 (32.72)
       17:52.08 (32.17)
 10 Diamond, Zachary    14 WAC-MR              19:50.43   17:55.85        
                  29.19     1:01.69 (32.50)     1:35.18 (33.49)     2:08.79 (33.61)
        2:41.73 (32.94)     3:15.57 (33.84)     3:49.45 (33.88)     4:22.65 (33.20)
        4:56.01 (33.36)     5:30.27 (34.26)     6:03.58 (33.31)     6:36.29 (32.71)
        7:09.27 (32.98)     7:41.79 (32.52)     8:14.45 (32.66)     8:46.45 (32.00)
        9:19.51 (33.06)     9:52.91 (33.40)    10:26.03 (33.12)    10:58.57 (32.54)
       11:31.22 (32.65)    12:03.70 (32.48)    12:35.92 (32.22)    13:08.45 (32.53)
       13:40.71 (32.26)    14:12.76 (32.05)    14:45.10 (32.34)    15:17.54 (32.44)
       15:49.68 (32.14)    16:21.36 (31.68)    16:53.35 (31.99)    17:25.17 (31.82)
       17:55.85 (30.68)
 11 McCarter, Alex E    16 NYCC-MR             17:15.00   17:58.66        
                  28.64     1:00.85 (32.21)     1:33.22 (32.37)     2:06.75 (33.53)
        2:39.74 (32.99)     3:13.25 (33.51)     3:46.46 (33.21)     4:19.48 (33.02)
        4:52.43 (32.95)     5:25.83 (33.40)     5:58.66 (32.83)     6:31.69 (33.03)
        7:05.02 (33.33)     7:38.25 (33.23)     8:11.68 (33.43)     8:44.66 (32.98)
        9:17.52 (32.86)     9:49.71 (32.19)    10:22.51 (32.80)    10:55.80 (33.29)
       11:28.60 (32.80)    12:01.66 (33.06)    12:34.71 (33.05)    13:07.67 (32.96)
       13:40.68 (33.01)    14:14.14 (33.46)    14:47.47 (33.33)    15:19.94 (32.47)
       15:52.05 (32.11)    16:24.43 (32.38)    16:57.32 (32.89)    17:28.43 (31.11)
       17:58.66 (30.23)
 12 Kunze, Colin J      15 NYCC-MR             17:32.18   18:02.15        
                  27.99       58.50 (30.51)     1:29.77 (31.27)     2:01.38 (31.61)
        2:33.38 (32.00)     3:05.09 (31.71)     3:37.53 (32.44)     4:09.56 (32.03)
        4:41.73 (32.17)     5:14.38 (32.65)     5:47.29 (32.91)     6:19.94 (32.65)
        6:52.55 (32.61)     7:25.66 (33.11)     7:58.67 (33.01)     8:31.99 (33.32)
        9:05.14 (33.15)     9:38.45 (33.31)    10:11.15 (32.70)    10:43.95 (32.80)
       11:17.12 (33.17)    11:50.56 (33.44)    12:23.75 (33.19)    12:57.12 (33.37)
       13:30.35 (33.23)    14:03.97 (33.62)    14:37.72 (33.75)    15:11.23 (33.51)
       15:45.46 (34.23)    16:20.25 (34.79)    16:54.64 (34.39)    17:28.94 (34.30)
       18:02.15 (33.21)
 13 Dimarzo, Phillip N  16 NYCC-MR             18:25.00   18:25.12        
                  29.90     1:03.34 (33.44)     1:37.06 (33.72)     2:11.37 (34.31)
        2:43.05 (31.68)     3:16.33 (33.28)     3:51.03 (34.70)     4:25.10 (34.07)
        4:57.02 (31.92)     5:30.26 (33.24)     6:05.22 (34.96)     6:40.07 (34.85)
        7:12.90 (32.83)     7:46.18 (33.28)     8:21.05 (34.87)     8:55.93 (34.88)
        9:28.76 (32.83)    10:01.73 (32.97)    10:35.19 (33.46)    11:09.16 (33.97)
       11:43.50 (34.34)    12:16.87 (33.37)    12:50.40 (33.53)    13:24.12 (33.72)
       13:58.08 (33.96)    14:32.16 (34.08)    15:06.38 (34.22)    15:40.35 (33.97)
       16:13.62 (33.27)    16:46.81 (33.19)    17:20.90 (34.09)    17:54.31 (33.41)
       18:25.12 (30.81)
 14 Sweeney, Tim        15 WAC-MR              19:49.27   18:30.01        
                  29.29     1:02.80 (33.51)     1:36.81 (34.01)     2:10.59 (33.78)
        2:44.07 (33.48)     3:18.37 (34.30)     3:52.41 (34.04)     4:26.50 (34.09)
        5:00.54 (34.04)     5:34.40 (33.86)     6:07.99 (33.59)     6:41.69 (33.70)
        7:15.46 (33.77)     7:49.18 (33.72)     8:22.85 (33.67)     8:56.43 (33.58)
        9:30.04 (33.61)    10:04.45 (34.41)    10:38.23 (33.78)    11:11.66 (33.43)
       11:45.81 (34.15)    12:19.74 (33.93)    12:53.77 (34.03)    13:27.48 (33.71)
       14:01.10 (33.62)    14:34.80 (33.70)    15:08.79 (33.99)    15:42.28 (33.49)
       16:16.24 (33.96)    16:49.77 (33.53)    17:23.76 (33.99)    17:57.64 (33.88)
       18:30.01 (32.37)
 15 Rawitz, Alexander   16 NYCC-MR             18:43.86   18:35.08        
                  28.89     1:02.08 (33.19)     1:35.38 (33.30)     2:08.60 (33.22)
        2:41.89 (33.29)     3:15.47 (33.58)     3:49.28 (33.81)     4:23.13 (33.85)
        4:56.75 (33.62)     5:30.76 (34.01)     6:04.69 (33.93)     6:38.95 (34.26)
        7:13.00 (34.05)     7:46.56 (33.56)     8:20.58 (34.02)     8:54.61 (34.03)
        9:28.54 (33.93)    10:02.39 (33.85)    10:35.73 (33.34)    11:09.37 (33.64)
       11:43.52 (34.15)    12:17.28 (33.76)    12:51.16 (33.88)    13:25.53 (34.37)
       14:00.25 (34.72)    14:34.97 (34.72)    15:09.56 (34.59)    15:43.02 (33.46)
       16:17.29 (34.27)    16:51.69 (34.40)    17:26.35 (34.66)    18:01.20 (34.85)
       18:35.08 (33.88)
 16 Frawley, Robert j   22 NYAC-MR             17:30.00   18:39.67        
                  28.21       59.13 (30.92)     1:30.98 (31.85)     2:03.78 (32.80)
        2:36.15 (32.37)     3:09.21 (33.06)     3:41.74 (32.53)     4:13.69 (31.95)
        4:46.27 (32.58)     5:19.87 (33.60)     5:53.01 (33.14)     6:27.29 (34.28)
        7:01.24 (33.95)     7:35.40 (34.16)     8:09.68 (34.28)     8:44.14 (34.46)
        9:18.84 (34.70)     9:53.43 (34.59)    10:28.14 (34.71)    10:48.12 (19.98)
       11:38.10 (49.98)    12:13.16 (35.06)    12:48.39 (35.23)    13:24.02 (35.63)
       13:58.63 (34.61)    14:33.55 (34.92)    15:09.24 (35.69)    15:45.14 (35.90)
       16:20.36 (35.22)    16:55.55 (35.19)    17:31.37 (35.82)    18:06.64 (35.27)
       18:39.67 (33.03)
 17 Isaac, Alejandro    14 NYCC-MR             18:45.00   19:01.60        
                  27.33       59.05 (31.72)     1:31.66 (32.61)     2:04.08 (32.42)
        2:38.28 (34.20)     3:12.87 (34.59)     3:46.87 (34.00)     4:21.43 (34.56)
        4:56.04 (34.61)     5:31.02 (34.98)     6:05.72 (34.70)     6:40.69 (34.97)
        7:15.49 (34.80)     7:49.83 (34.34)     8:25.10 (35.27)     9:00.23 (35.13)
        9:36.29 (36.06)    10:11.38 (35.09)    10:46.99 (35.61)    11:22.85 (35.86)
       11:58.17 (35.32)    12:33.98 (35.81)    13:09.44 (35.46)    13:44.32 (34.88)
       14:19.91 (35.59)    14:55.45 (35.54)    15:31.86 (36.41)    16:07.84 (35.98)
       16:43.41 (35.57)    17:18.00 (34.59)    17:52.91 (34.91)    18:28.17 (35.26)
       19:01.60 (33.43)
 18 Wolfe, Morgan s     11 Agua Swim Team-MR   21:00.00   20:00.33        
                  32.89     1:08.90 (36.01)     1:45.65 (36.75)     2:22.46 (36.81)
        2:59.19 (36.73)     3:36.24 (37.05)     4:13.03 (36.79)     4:49.00 (35.97)
        5:25.57 (36.57)     6:02.00 (36.43)     6:38.35 (36.35)     7:15.22 (36.87)
        7:51.81 (36.59)     8:28.18 (36.37)     9:04.27 (36.09)     9:39.74 (35.47)
       10:15.80 (36.06)    10:51.49 (35.69)    11:27.80 (36.31)    12:04.34 (36.54)
       12:41.10 (36.76)    13:18.07 (36.97)    13:54.87 (36.80)    14:32.38 (37.51)
       15:09.11 (36.73)    15:46.27 (37.16)    16:23.16 (36.89)    17:01.01 (37.85)
       17:37.07 (36.06)    18:14.54 (37.47)    18:51.12 (36.58)    19:26.13 (35.01)
       20:00.33 (34.20)
 19 Riina, Michael J    12 SMST-CT             20:34.19   20:03.46        
                  31.02     1:05.81 (34.79)     1:41.79 (35.98)     2:19.11 (37.32)
        2:55.85 (36.74)     3:31.90 (36.05)     4:08.67 (36.77)     4:45.11 (36.44)
        5:21.46 (36.35)     5:58.04 (36.58)     6:34.85 (36.81)     7:11.87 (37.02)
        7:48.60 (36.73)     8:25.44 (36.84)     9:02.05 (36.61)     9:38.96 (36.91)
       10:15.39 (36.43)    10:52.35 (36.96)    11:29.18 (36.83)    12:06.19 (37.01)
       12:43.06 (36.87)    13:20.02 (36.96)    13:56.87 (36.85)    14:33.68 (36.81)
       15:10.94 (37.26)    15:47.99 (37.05)    16:24.66 (36.67)    17:02.14 (37.48)
       17:38.62 (36.48)    18:15.91 (37.29)    18:52.01 (36.10)    19:28.75 (36.74)
       20:03.46 (34.71)
 20 Massand, Dilin S    12 Agua Swim Team-MR   20:15.63   20:26.55        
                  32.28     1:08.64 (36.36)     1:45.79 (37.15)     2:22.91 (37.12)
        2:59.92 (37.01)     3:37.57 (37.65)     4:14.60 (37.03)     4:52.57 (37.97)
        5:30.15 (37.58)     6:07.79 (37.64)     6:46.51 (38.72)     7:23.45 (36.94)
        8:01.02 (37.57)     8:38.67 (37.65)     9:16.65 (37.98)     9:53.50 (36.85)
       10:31.48 (37.98)    11:08.75 (37.27)    11:46.69 (37.94)    12:23.34 (36.65)
       13:01.70 (38.36)    13:38.86 (37.16)    14:17.05 (38.19)    14:54.44 (37.39)
       15:33.14 (38.70)    16:10.52 (37.38)    16:48.68 (38.16)    17:25.67 (36.99)
       18:03.65 (37.98)    18:40.41 (36.76)    19:17.36 (36.95)    19:53.32 (35.96)
       20:26.55 (33.23)
 21 Lin, Howard H       10 NYCC-MR             21:00.00   21:35.12        
                  34.79     1:13.23 (38.44)     1:51.46 (38.23)     2:30.62 (39.16)
        3:10.64 (40.02)     3:50.63 (39.99)     4:30.75 (40.12)     5:10.65 (39.90)
        5:51.67 (41.02)     6:30.96 (39.29)     7:11.36 (40.40)     7:51.71 (40.35)
        8:32.55 (40.84)     9:12.54 (39.99)     9:53.03 (40.49)    10:30.94 (37.91)
       11:09.45 (38.51)    11:48.87 (39.42)    12:28.49 (39.62)    13:07.23 (38.74)
       13:47.18 (39.95)    14:26.79 (39.61)    15:05.10 (38.31)    15:44.99 (39.89)
       16:25.04 (40.05)    17:03.59 (38.55)    17:43.55 (39.96)    18:23.24 (39.69)
       19:02.97 (39.73)    19:42.52 (39.55)    20:21.69 (39.17)    20:59.23 (37.54)
       21:35.12 (35.89)