Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                   2011 MR ABBE August Swim Meet - 8/7/2011                    
                              Sanction #: 110801                               
                                    Results                                    
 
Girls 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chow, Regina        12 Bcny-MR                29.00      29.62         20  
  2 Miou, Grace         11 Bcny-MR                32.00      31.77         17  
  3 Brewster, Nadine L  12 Hes_hurricanes-MR      37.05      32.31         16  
  4 Lin, Iris Q         11 UNABB-MR               31.00      33.16         15  
  5 Solano, Lisnette A  12 RedTails-MR            35.11      34.08         14  
  6 SU, Rachael         11 Bcny-MR                33.00      34.50         13  
  7 Encarnacion, Nicol  12 RedTails-MR            35.99      35.37         12  
  8 Batista, Marletty   11 RedTails-MR            37.08      36.12         11  
  9 Salcedo, Bianca M   11 Hes_hurricanes-MR      33.04      37.32          9  
 10 Zhang, Angelina      9 GATE-MR                38.51      38.50          7  
 11 Zarmakoupis, Vicky   9 Bcny-MR                39.00      39.51          6  
 12 Moeslinger, Natash   8 GATE-MR                39.25      40.10          5  
 13 Martin, Alyssa D    10 APEX-MR                42.43      41.43          4  
 14 QU, Sara            10 GATE-MR                44.54      41.45          3  
 15 Yan, Emily           9 GATE-MR                43.64      41.85          2  
 16 Chen, Kira           7 Bcny-MR                41.00      42.26          1  
 17 Tsai, Sarah Y        6 Bcny-MR                43.00      42.98        
 18 Tung, Michelle L     8 CIY-MR                 47.00      44.27        
 19 Thakur, Simran K    10 Bcny-MR                46.00      46.05        
 20 Zarmakoupis, Athen   8 Bcny-MR                45.00      46.48        
 21 Javier, Chrisabell   8 APEX-MR                   NT      53.00        
 -- Lucero, Kimberly    11 RedTails-MR            39.64         NS        
 -- Suzana, Arlene       9 RedTails-MR            41.20         NS        
 
Girls 12 & Under 50 SC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Chow, Regina              12 Bcny-MR                   NT      29.51        
 
Girls 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Iris Q         11 UNABB-MR               38.00      37.11         20  
  2 SU, Rachael         11 Bcny-MR                40.00      41.63         17  
  3 Salcedo, Bianca M   11 Hes_hurricanes-MR      41.21      42.53         16  
  4 Lucero, Kimberly    11 RedTails-MR            43.29      43.23         15  
  5 Zarmakoupis, Vicky   9 Bcny-MR                41.00      43.57         14  
  6 Batista, Marletty   11 RedTails-MR            44.36      44.00         13  
  7 Solano, Lisnette A  12 RedTails-MR            42.81      44.06         12  
  8 Encarnacion, Nicol  12 RedTails-MR            43.60      44.10         11  
  9 Zhang, Angelina      9 GATE-MR                44.60      44.60          9  
 10 Brewster, Nadine L  12 Hes_hurricanes-MR      48.15      44.85          7  
 11 Chen, Kira           7 Bcny-MR                45.00      45.70          6  
 12 Moeslinger, Natash   8 GATE-MR                49.35      47.00          4.5
 12 Yan, Emily           9 GATE-MR                49.59      47.00          4.5
 14 QU, Sara            10 GATE-MR                51.62      48.00          3  
 15 Zarmakoupis, Athen   8 Bcny-MR                49.00      49.00          2  
 16 Tsai, Sarah Y        6 Bcny-MR                47.00      50.48          1  
 17 Martin, Alyssa D    10 APEX-MR                52.37      53.00        
 18 Tung, Michelle L     8 CIY-MR                 52.00      56.00        
 19 Thakur, Simran K    10 Bcny-MR                49.00      57.00        
 20 Javier, Chrisabell   8 APEX-MR                   NT      59.00        
 -- Suzana, Arlene       9 RedTails-MR            44.39         NS        
 
Girls 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Grace         11 Bcny-MR                37.00      38.80         20  
  2 Chow, Regina        12 Bcny-MR                39.00      38.83         17  
  3 NG, Jasmine         11 Bcny-MR                41.00      41.51         16  
  4 Lin, Iris Q         11 UNABB-MR               42.00      42.29         15  
  5 Solano, Lisnette A  12 RedTails-MR            42.01      43.55         14  
  6 Salcedo, Bianca M   11 Hes_hurricanes-MR      47.33      46.11         13  
  7 Encarnacion, Nicol  12 RedTails-MR            46.43      46.21         12  
  8 Zhang, Angelina      9 GATE-MR                47.48      48.05         11  
  9 SU, Rachael         11 Bcny-MR                45.00      49.51          9  
 10 Batista, Marletty   11 RedTails-MR            48.44      49.69          7  
 11 Lucero, Kimberly    11 RedTails-MR            51.57      50.50          6  
 12 Brewster, Nadine L  12 Hes_hurricanes-MR      51.58      51.25          5  
 13 Zarmakoupis, Vicky   9 Bcny-MR                49.00      52.38          4  
 14 Moeslinger, Natash   8 GATE-MR                55.70      52.44          3  
 15 Yan, Emily           9 GATE-MR                56.62      55.08          2  
 16 Martin, Alyssa D    10 APEX-MR                55.58      55.80          1  
 17 QU, Sara            10 GATE-MR                58.83      57.53        
 18 Zarmakoupis, Athen   8 Bcny-MR                57.00      59.08        
 19 Javier, Chrisabell   8 APEX-MR                   NT    1:03.89        
 20 Tung, Michelle L     8 CIY-MR                 55.00    1:06.03        
 -- Suzana, Arlene       9 RedTails-MR          1:00.89         NS        
 
Girls 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Grace         11 Bcny-MR                36.00      34.46         20  
  2 Chow, Regina        12 Bcny-MR                37.00      35.67         17  
  3 Encarnacion, Nicol  12 RedTails-MR            41.54      41.95         16  
  4 Salcedo, Bianca M   11 Hes_hurricanes-MR      40.29      42.49         15  
  5 Solano, Lisnette A  12 RedTails-MR            41.03      42.59         14  
  6 Zhang, Angelina      9 GATE-MR                46.47      43.57         13  
  7 SU, Rachael         11 Bcny-MR                40.00      44.11         12  
  8 Batista, Marletty   11 RedTails-MR            45.81      45.87         11  
  9 Moeslinger, Natash   8 GATE-MR                47.18      46.17          9  
 10 Brewster, Nadine L  12 Hes_hurricanes-MR      45.26      46.81          7  
 11 Chen, Kira           7 Bcny-MR                45.00      47.15          6  
 12 QU, Sara            10 GATE-MR                47.98      47.29          5  
 13 Yan, Emily           9 GATE-MR                49.76      50.66          4  
 14 Lucero, Kimberly    11 RedTails-MR            49.32      52.52          3  
 15 Zarmakoupis, Vicky   9 Bcny-MR                50.00      52.95          2  
 16 Tsai, Sarah Y        6 Bcny-MR                49.00      55.01          1  
 17 Tung, Michelle L     8 CIY-MR                 55.00      59.23        
 18 Martin, Alyssa D    10 APEX-MR                58.17    1:04.81        
 -- Suzana, Arlene       9 RedTails-MR            51.91         NS        
 -- NG, Jasmine         11 Bcny-MR                37.00         NS        
 
Girls 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chow, Regina        12 Bcny-MR              2:42.00    2:46.31         20  
                  37.88     1:23.30 (45.42)     2:11.20 (47.90)     2:46.31 (35.11)
  2 Miou, Grace         11 Bcny-MR              2:48.00    2:50.95         17  
                  37.37     1:22.04 (44.67)     2:09.89 (47.85)     2:50.95 (41.06)
  3 Chen, Kira           7 Bcny-MR              3:20.00    3:30.90         16  
                  48.68     1:38.50 (49.82)   3:30.90 (1:52.40)                    
 
Girls 12 & Under 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 The Boys' Club OF New York-MR  'A'          5:05.00    4:58.82         40  
     1) Chow, Regina 12                 2) SU, Rachael 11                 
     3) Zarmakoupis, Vicky 9            4) Miou, Grace 11                 
                  33.67   1:11.38 (1:11.38)     1:47.31 (35.93)   2:38.40 (1:27.02)
        3:07.84 (29.44)   3:54.68 (1:16.28)     4:25.12 (30.44)   4:58.82 (1:04.14)
  2 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        5:30.09    5:34.69         34  
     1) Lucero, Kimberly 11             2) Encarnacion, Nicole 12         
     3) Batista, Marletty L 11          4) Solano, Lisnette A 12          
                  41.23   1:31.68 (1:31.68)     2:09.58 (37.90)   2:54.64 (1:22.96)
        3:33.42 (38.78)   4:16.17 (1:21.53)     4:54.23 (38.06)   5:34.69 (1:18.52)
  3 Gateway Swimmers-MR  'A'                         NT    5:58.14         32  
     1) Moeslinger, Natasha 8           2) Yan, Emily 9                   
     3) QU, Sara 10                     4) Zhang, Angelina 9              
                  42.09   1:29.16 (1:29.16)     2:14.88 (45.72)   3:01.19 (1:32.03)
        3:44.82 (43.63)   4:34.67 (1:33.48)     5:15.69 (41.02)   5:58.14 (1:23.47)
 
Girls 12 & Under 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 The Boys' Club OF New York-MR  'A'          5:40.00    5:40.17         40  
     1) SU, Rachael 11                  2) NG, Jasmine 11                 
     3) Miou, Grace 11                  4) Chow, Regina 12                
                  45.47   1:33.51 (1:33.51)     2:13.09 (39.58)   3:00.62 (1:27.11)
        3:35.58 (34.96)   4:22.20 (1:21.58)     4:59.22 (37.02)   5:40.17 (1:17.97)
  2 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'             NT    6:18.78         34  
     1) Lucero, Kimberly 11             2) Solano, Lisnette A 12          
     3) Encarnacion, Nicole 12          4) Batista, Marletty L 11         
                                                    2:20.67 ( )         3:11.46 ( )
        3:57.39 (45.93)   4:52.50 (1:41.04)     5:33.68 (41.18)   6:18.78 (1:26.28)
  3 Gateway Swimmers-MR  'A'                    6:47.12    6:53.67         32  
     1) Yan, Emily 9                    2) Zhang, Angelina 9              
     3) Moeslinger, Natasha 8           4) QU, Sara 10                    
                  49.46   1:41.14 (1:41.14)     2:31.86 (50.72)   3:26.19 (1:45.05)
        4:16.59 (50.40)                             6:03.65 ( )         6:53.67 ( )
 
Girls 13 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leong, Keara M      18 FLY-MR               1:00.65    1:04.17         20  
                  30.83     1:04.17 (33.34)                                        
  2 Betancourt, Lauren  19 FLY-MR               1:02.37    1:05.63         17  
                  31.18     1:05.63 (34.45)                                        
  3 Cheng, Emily        19 Lie-MR               1:07.00    1:05.85         16  
                  31.56     1:05.85 (34.29)                                        
  4 Kim, Elizabeth G    15 Bcny-MR              1:06.00    1:06.60         15  
                  31.48     1:06.60 (35.12)                                        
  5 Kaewkrajang, Tanya  16 UNABB-MR             1:05.00    1:07.16         14  
                  32.22     1:07.16 (34.94)                                        
  6 Leong, Deirdre      20 FLY-MR               1:02.48    1:07.92         13  
                  32.29     1:07.92 (35.63)                                        
  7 Ambrosio, Wendy J   14 RedTails-MR          1:08.00    1:08.07         12  
                  32.16     1:08.07 (35.91)                                        
  8 Lou, Jessica        15 Bcny-MR              1:06.00    1:08.72         11  
                  32.46     1:08.72 (36.26)                                        
  9 Sun, April          17 Dst-MR               1:08.00    1:09.53          9  
                  33.01     1:09.53 (36.52)                                        
 10 Vassilieva, Valeri  13 Hes_hurricanes-MR    1:02.56    1:10.47          7  
                  34.05     1:10.47 (36.42)                                        
 11 McPherson-White, G  16 APEX-MR              1:13.50    1:10.87          6  
                  33.65     1:10.87 (37.22)                                        
 12 Gonzalez, Mirna G   13 APEX-MR              1:14.40    1:10.89          5  
                  33.65     1:10.89 (37.24)                                        
 13 Cole, Mikaela G     13 APEX-MR              1:12.80    1:12.40          4  
                  34.81     1:12.40 (37.59)                                        
 14 Pablo, Aileen       19 FLY-MR               1:08.78    1:13.36          3  
                  33.96     1:13.36 (39.40)                                        
 15 Duval, Rachelle     14 Hes_hurricanes-MR    1:12.84    1:13.85          2  
                  34.34     1:13.85 (39.51)                                        
 16 Lou, Erica          13 Bcny-MR              1:08.00    1:14.22          1  
                  34.47     1:14.22 (39.75)                                        
 17 Sanchez, Keyko      16 RedTails-MR          1:15.72    1:18.10        
                  36.68     1:18.10 (41.42)                                        
 18 Shuman, Marit E     14 APEX-MR                   NT    1:18.17        
                  38.26     1:18.17 (39.91)                                        
 19 Kaewkrajang, Parin  13 UNABB-MR                  NT    1:18.71        
                  39.03     1:18.71 (39.68)                                        
 20 Perez, Susana M     16 RedTails-MR          1:18.43    1:19.42        
                  37.62     1:19.42 (41.80)                                        
 21 Sanogo, Flany       15 RedTails-MR          1:50.09    1:55.30        
 
Girls 13 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cheng, Emily        19 Lie-MR               1:12.00    1:10.72         20  
                  34.54     1:10.72 (36.18)                                        
  2 Leong, Keara M      18 FLY-MR               1:10.86    1:13.76         17  
                  35.40     1:13.76 (38.36)                                        
  3 Kaewkrajang, Tanya  16 UNABB-MR             1:14.00    1:13.82         16  
                  36.12     1:13.82 (37.70)                                        
  4 Leong, Deirdre      20 FLY-MR               1:08.70    1:14.37         15  
                  36.04     1:14.37 (38.33)                                        
  5 Lou, Erica          13 Bcny-MR              1:20.00    1:23.87         14  
                  41.47     1:23.87 (42.40)                                        
  6 Ambrosio, Wendy J   14 RedTails-MR          1:20.39    1:25.25         13  
                  40.79     1:25.25 (44.46)                                        
  7 Cole, Mikaela G     13 APEX-MR              1:25.80    1:28.41         12  
                  43.27     1:28.41 (45.14)                                        
  8 Perez, Susana M     16 RedTails-MR          1:28.28    1:28.73         11  
                  42.80     1:28.73 (45.93)                                        
  9 Sanchez, Keyko      16 RedTails-MR          1:29.00    1:29.89          9  
                  43.69     1:29.89 (46.20)                                        
 10 Kaewkrajang, Parin  13 UNABB-MR                  NT    1:33.90          7  
                  45.93     1:33.90 (47.97)                                        
 
Girls 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sun, April          17 Dst-MR               1:18.00    1:16.83         20  
                  36.51     1:16.83 (40.32)                                        
  2 Betancourt, Lauren  19 FLY-MR               1:18.33    1:24.52         17  
                  39.96     1:24.52 (44.56)                                        
  3 Lou, Jessica        15 Bcny-MR              1:26.00    1:25.04         16  
                  40.01     1:25.04 (45.03)                                        
  4 McPherson-White, G  16 APEX-MR              1:31.50    1:27.41         15  
                  42.18     1:27.41 (45.23)                                        
  5 Lou, Erica          13 Bcny-MR              1:26.00    1:27.57         14  
                  41.65     1:27.57 (45.92)                                        
  6 Kim, Elizabeth G    15 Bcny-MR              1:25.00    1:29.30         13  
                  42.24     1:29.30 (47.06)                                        
  7 Ambrosio, Wendy J   14 RedTails-MR          1:28.69    1:29.48         12  
                  42.46     1:29.48 (47.02)                                        
  8 Vassilieva, Valeri  13 Hes_hurricanes-MR    1:35.20    1:36.42         11  
                  46.00     1:36.42 (50.42)                                        
  9 Sanchez, Keyko      16 RedTails-MR          1:26.75    1:36.52          9  
                  44.92     1:36.52 (51.60)                                        
 10 Gonzalez, Mirna G   13 APEX-MR                   NT    1:38.39          7  
                  45.22     1:38.39 (53.17)                                        
 11 Sanogo, Flany       15 RedTails-MR          2:20.09    2:07.17          6  
                1:00.25   2:07.17 (1:06.92)                                        
 
Girls 13 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sun, April          17 Dst-MR               1:13.03    1:15.31         20  
                  34.53     1:15.31 (40.78)                                        
  2 Duval, Rachelle     14 Hes_hurricanes-MR    1:23.18    1:23.94         17  
                  38.54     1:23.94 (45.40)                                        
  3 Ambrosio, Wendy J   14 RedTails-MR          1:23.88    1:26.94         16  
                  38.38     1:26.94 (48.56)                                        
  4 Sanchez, Keyko      16 RedTails-MR          1:29.69    1:31.53         15  
                  40.90     1:31.53 (50.63)                                        
  5 Perez, Susana M     16 RedTails-MR          1:42.44    1:55.66         14  
 
Girls 13 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sun, April          17 Dst-MR               2:37.00    2:40.53         20  
                  34.35     1:16.45 (42.10)     2:00.91 (44.46)     2:40.53 (39.62)
  2 Kaewkrajang, Tanya  16 UNABB-MR                  NT    2:46.66         17  
                  36.87     1:20.09 (43.22)     2:08.28 (48.19)     2:46.66 (38.38)
  3 Kim, Elizabeth G    15 Bcny-MR              2:48.00    2:49.71         16  
                  38.05     1:22.13 (44.08)     2:10.52 (48.39)     2:49.71 (39.19)
  4 Lou, Jessica        15 Bcny-MR              2:49.00    2:51.19         15  
                  38.64     1:22.75 (44.11)     2:11.08 (48.33)     2:51.19 (40.11)
  5 Vassilieva, Valeri  13 Hes_hurricanes-MR    2:47.56    3:01.53         14  
                  40.96     1:29.40 (48.44)     2:24.05 (54.65)     3:01.53 (37.48)
  6 Gonzalez, Mirna G   13 APEX-MR              3:06.08    3:02.44         13  
                  39.63     1:27.13 (47.50)     2:22.16 (55.03)     3:02.44 (40.28)
  7 Cole, Mikaela G     13 APEX-MR              3:11.09    3:12.32         12  
                  41.34     1:30.14 (48.80)   3:12.32 (1:42.18)                    
 -- Lou, Erica          13 Bcny-MR              2:48.00         NS        
 
Girls 13 & Over 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Apex Swim Club-MR  'A'                           NT    4:55.52         40  
     1) McPherson-White, Gabrielle 16   2) Gonzalez, Mirna G 13           
     3) Shuman, Marit E 14              4) Cole, Mikaela G 13             
                  34.78   1:11.42 (1:11.42)     1:45.23 (33.81)   2:22.12 (1:10.70)
        2:57.80 (35.68)   3:37.64 (1:15.52)     4:14.64 (37.00)   4:55.52 (1:17.88)
  2 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        5:15.09    5:08.10         34  
     1) Ambrosio, Wendy J 14            2) Sanchez, Keyko 16              
     3) Arias, Ashley R 14              4) Rodriguez, Natalia 17          
                  36.49   1:18.18 (1:18.18)                         1:55.06 (36.88)
        2:40.55 (45.49)   5:08.10 (3:13.04)                                        
 
Girls 13 & Over 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'             NT    6:30.31         40  
     1) Perez, Susana M 16              2) Ambrosio, Wendy J 14           
     3) Sanchez, Keyko 16               4) Sanogo, Flany 15               
                  43.03   1:30.91 (1:30.91)     2:11.82 (40.91)   2:59.97 (1:29.06)
                            3:40.87 (40.90)   6:30.31 (2:49.44)                    
 
Boys 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ho, Timothy         12 Bcny-MR                28.00      31.00         20  
  2 Torres, Kevin A     12 Bcny-MR                30.00      31.44         17  
  3 Duval, Justin       12 Hes_hurricanes-MR      31.19      31.62         16  
  4 Lin, Thomas          9 Bcny-MR                31.00      31.89         15  
  5 Odom, Jr, Reginald  11 Hes_hurricanes-MR      31.26      32.00         14  
  6 Ramjohn, Jalen K    10 APEX-MR                32.55      32.84         13  
  7 Zhang, Benjamin G   11 Bcny-MR                32.00      33.06         12  
  8 Claiborne, Kevin G  10 Bcny-MR                33.00      33.21         11  
  9 Khaimov, Roman      12 APEX-MR                   NT      34.22          9  
 10 Sanchez, Andersson  12 RedTails-MR            35.02      34.24          7  
 11 Bleifeld, Spencer   10 Bcny-MR                34.00      35.63          6  
 12 Tsai, Brian C        9 Bcny-MR                36.00      36.68          5  
 13 Brewster, Justin     9 Hes_hurricanes-MR      37.03      41.34          4  
 14 Sanchez, Wanderlei  11 RedTails-MR            39.64      41.62          3  
 15 Moeslinger, Erich   10 GATE-MR                44.40      42.80          2  
 16 Liu, Kevin          11 Bcny-MR                42.00      43.11          1  
 17 Wang, Calvin        12 RedTails-MR            42.58      45.43        
 18 Mangan, Kyle         9 APEX-MR                46.56      46.32        
 19 Ambrosio, Jordan     9 RedTails-MR            45.11      46.77        
 20 Sanchez, Roger       9 RedTails-MR            45.45      48.11        
 21 Zarmakoupis, Dimit   8 Bcny-MR                40.00      48.93        
 22 Bleifeld, Sawyer     8 Bcny-MR                43.00      49.02        
 23 Lewis, Zack A       12 APEX-MR                   NT      49.85        
 -- Zhang, Ryan          8 GATE-MR                48.12         NS        
 
Boys 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          9 Bcny-MR                35.00      35.39         20  
  2 Torres, Kevin A     12 Bcny-MR                34.00      35.45         17  
  3 Ho, Timothy         12 Bcny-MR                30.00      35.49         16  
  4 Ramjohn, Jalen K    10 APEX-MR                39.11      38.04         15  
  5 Claiborne, Kevin G  10 Bcny-MR                36.00      38.64         14  
  6 Sanchez, Andersson  12 RedTails-MR            40.72      40.85         13  
  7 Tsai, Brian C        9 Bcny-MR                43.00      42.27         12  
  8 Bleifeld, Spencer   10 Bcny-MR                40.00      42.57         11  
  9 Khaimov, Roman      12 APEX-MR                   NT      42.97          9  
 10 Sanchez, Wanderlei  11 RedTails-MR            46.75      48.97          7  
 11 Moeslinger, Erich   10 GATE-MR                51.70      49.87          6  
 12 Zhang, Ryan          8 GATE-MR                51.96      50.70          5  
 13 Brewster, Justin     9 Hes_hurricanes-MR      46.37      50.98          4  
 14 Wang, Calvin        12 RedTails-MR            50.95      53.16          3  
 15 Mangan, Kyle         9 APEX-MR                53.09      54.07          2  
 16 Ambrosio, Jordan     9 RedTails-MR            55.21      54.21          1  
 17 Zarmakoupis, Dimit   8 Bcny-MR                48.00      54.92        
 18 Sanchez, Roger       9 RedTails-MR            56.90      57.15        
 19 Lewis, Zack A       12 APEX-MR                   NT    1:00.08        
 20 Bleifeld, Sawyer     8 Bcny-MR                47.00    1:05.41        
 
Boys 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duval, Justin       12 Hes_hurricanes-MR      39.96      38.64         20  
  2 Odom, Jr, Reginald  11 Hes_hurricanes-MR      43.92      40.80         17  
  3 Zhang, Benjamin G   11 Bcny-MR                42.00      44.02         16  
  4 Sanchez, Andersson  12 RedTails-MR            52.29      48.59         15  
  5 Wang, Calvin        12 RedTails-MR            50.35      49.94         14  
  6 Tsai, Brian C        9 Bcny-MR                47.00      50.14         13  
  7 Bleifeld, Spencer   10 Bcny-MR                50.00      50.68         12  
  8 Liu, Kevin          11 Bcny-MR                51.00      53.20         11  
  9 Sanchez, Wanderlei  11 RedTails-MR            52.09      55.66          9  
 10 Moeslinger, Erich   10 GATE-MR              1:08.44    1:01.72          7  
 11 Zhang, Ryan          8 GATE-MR              1:00.00    1:02.00          6  
 12 Sanchez, Roger       9 RedTails-MR          1:03.92    1:03.07          5  
 13 Mangan, Kyle         9 APEX-MR              1:09.97    1:04.45          4  
 14 Brewster, Justin     9 Hes_hurricanes-MR      54.33    1:10.12          3  
 
Boys 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          9 Bcny-MR                34.00      33.80         20  
  2 Torres, Kevin A     12 Bcny-MR                34.00      35.07         17  
  3 Ho, Timothy         12 Bcny-MR                30.00      35.19         16  
  4 Ramjohn, Jalen K    10 APEX-MR                35.97      36.37         15  
  5 Claiborne, Kevin G  10 Bcny-MR                36.00      36.54         14  
  6 Zhang, Benjamin G   11 Bcny-MR                35.00      37.86         13  
  7 Sanchez, Andersson  12 RedTails-MR            40.25      40.60         12  
  8 Khaimov, Roman      12 APEX-MR                   NT      41.19         11  
  9 Brewster, Justin     9 Hes_hurricanes-MR      46.92      52.51          9  
 10 Mangan, Kyle         9 APEX-MR              1:05.87      56.16          7  
 11 Wang, Calvin        12 RedTails-MR            52.16      56.52          6  
 12 Sanchez, Wanderlei  11 RedTails-MR            47.33      56.86          5  
 13 Ambrosio, Jordan     9 RedTails-MR          1:04.27      58.22          4  
 14 Lewis, Zack A       12 APEX-MR                   NT      58.85          3  
 15 Bleifeld, Sawyer     8 Bcny-MR                50.00    1:08.44          2  
 16 Sanchez, Roger       9 RedTails-MR          1:06.88    1:11.68          1  
 
Boys 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ho, Timothy         12 Bcny-MR              2:32.00    2:49.42         20  
                  37.36     1:21.56 (44.20)   2:49.42 (1:27.86)                    
  2 Duval, Justin       12 Hes_hurricanes-MR    2:49.43    2:49.85         17  
                  37.43     1:23.52 (46.09)     2:13.35 (49.83)     2:49.85 (36.50)
  3 Odom, Jr, Reginald  11 Hes_hurricanes-MR    2:51.34    3:05.17         16  
                  39.06     1:31.15 (52.09)   3:05.17 (1:34.02)                    
  4 Zhang, Benjamin G   11 Bcny-MR              2:58.00    3:07.35         15  
                  40.34     1:28.07 (47.73)     2:21.42 (53.35)     3:07.35 (45.93)
  5 Claiborne, Kevin G  10 Bcny-MR              3:00.00    3:12.98         14  
                  39.32     1:25.96 (46.64)   3:12.98 (1:47.02)                    
  6 Tsai, Brian C        9 Bcny-MR              3:12.00    3:29.36         13  
                  48.83     1:37.41 (48.58)   3:29.36 (1:51.95)                    
 -- Lin, Thomas          9 Bcny-MR              2:48.00         NS        
 
Boys 12 & Under 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 The Boys' Club OF New York-MR  'A'          4:45.00    4:47.80         40  
     1) Ho, Timothy 12                  2) Lin, Thomas 9                  
     3) Torres, Kevin A 12              4) Zhang, Benjamin G 11           
                  34.23   1:11.65 (1:11.65)     1:45.02 (33.37)   2:21.81 (1:10.16)
        2:59.17 (37.36)   3:41.26 (1:19.45)     4:11.54 (30.28)   4:47.80 (1:06.54)
  2 Apex Swim Club-MR  'A'                           NT    5:48.37         34  
     1) Ramjohn, Jalen K 10             2) Khaimov, Roman 12              
     3) Mangan, Kyle 9                  4) Lewis, Zack A 12               
                  35.46   1:13.35 (1:13.35)     1:47.23 (33.88)   2:28.44 (1:15.09)
        3:14.84 (46.40)   4:06.50 (1:38.06)     4:54.08 (47.58)   5:48.37 (1:41.87)
  3 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        5:30.09    6:19.95         32  
     1) Sanchez, Wanderlei 11           2) Wang, Calvin 12                
     3) Ambrosio, Jordan 9              4) Sanchez, Andersson 12          
                  42.71   1:36.87 (1:36.87)     2:23.27 (46.40)   3:17.60 (1:40.73)
        4:04.56 (46.96)   5:00.07 (1:42.47)     5:38.14 (38.07)   6:19.95 (1:19.88)
 
Boys 12 & Under 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 The Boys' Club OF New York-MR  'A'          4:17.00    5:27.95         40  
     1) Ho, Timothy 12                  2) Zhang, Benjamin G 11           
     3) Lin, Thomas 9                   4) Torres, Kevin A 12             
                  39.40   1:19.41 (1:19.41)     2:06.50 (47.09)   2:57.33 (1:37.92)
        3:33.25 (35.92)   4:16.46 (1:19.13)   5:27.95 (1:11.49)                    
  2 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'             NT    7:05.00         34  
     1) Sanchez, Wanderlei 11           2) Wang, Calvin 12                
     3) Sanchez, Andersson 12           4) Ambrosio, Jordan 9             
                  50.74   1:49.46 (1:49.46)     2:40.81 (51.35)                    
            3:39.11 ( )         4:19.43 ( )   7:05.00 (2:45.57)                    
 
Boys 13 & Over 50 SC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 McKenna, Brendan          14 Bcny-MR                   NT      23.79        
  2 Li, Kytoh                 16 Bcny-MR                   NT      25.52        
 
Boys 13 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gavrilchin, Mihail  24 Hydro-MR               56.00      54.43         20  
                  25.49       54.43 (28.94)                                        
  2 McKenna, Brian W    17 Bcny-MR                53.00      55.59         17  
                  26.82       55.59 (28.77)                                        
  3 Wang, Arthur        14 Dst-MR                 58.83      58.72         16  
                  28.35       58.72 (30.37)                                        
  4 Vargas, Anthony J   14 RedTails-MR            57.92      58.82         15  
                  28.76       58.82 (30.06)                                        
  5 McKenna, Brendan    14 Bcny-MR                57.00      58.85         14  
                  29.73       58.85 (29.12)                                        
  6 Li, Kytoh           16 Bcny-MR                56.00      59.29         12.5
                  28.49       59.29 (30.80)                                        
  6 Chu, Allen          19 FLY-MR                 58.34      59.29         12.5
                  28.77       59.29 (30.52)                                        
  8 SU, Kyle M          15 Bcny-MR              1:00.00    1:00.56         11  
                  28.80     1:00.56 (31.76)                                        
  9 Chow, Kevin         16 Bcny-MR              1:00.00    1:01.07          9  
                  29.62     1:01.07 (31.45)                                        
 10 Cocuy, Bryan        15 Bcny-MR              1:00.00    1:01.70          7  
                  30.96     1:01.70 (30.74)                                        
 11 Luk, Arnold B       14 Bcny-MR              1:00.00    1:01.76          6  
                  30.87     1:01.76 (30.89)                                        
 12 Chow, William       14 Bcny-MR              1:00.00    1:02.67          5  
                  30.66     1:02.67 (32.01)                                        
 13 Kan, Kevin          14 Bcny-MR              1:02.00    1:04.11          4  
                  30.60     1:04.11 (33.51)                                        
 14 Chu, Francis        15 Bcny-MR              1:02.00    1:04.81          3  
                  30.52     1:04.81 (34.29)                                        
 15 Salazar, Matthew A  13 Bcny-MR              1:03.00    1:04.83          2  
 16 Sanogo, Ousmane B   13 RedTails-MR          1:07.35    1:04.95          1  
                  30.81     1:04.95 (34.14)                                        
 17 Orman-Kollmar, Max  13 APEX-MR              1:03.66    1:05.52        
                  31.52     1:05.52 (34.00)                                        
 18 Mangan, Matthew J   14 APEX-MR                   NT    1:06.20        
                  31.90     1:06.20 (34.30)                                        
 19 Younis, Ahmed Y     13 Hes_hurricanes-MR    1:07.09    1:06.73        
                  31.31     1:06.73 (35.42)                                        
 20 Escareno, BJ M      17 APEX-MR                   NT    1:06.91        
                  31.98     1:06.91 (34.93)                                        
 21 Rodriguez, Jose M   17 APEX-MR                   NT    1:06.92        
                  32.65     1:06.92 (34.27)                                        
 22 Chen, Zhaoyu        17 RedTails-MR          1:06.09    1:08.10        
                  31.84     1:08.10 (36.26)                                        
 23 Encarnacion, Bryan  13 RedTails-MR          1:08.48    1:09.10        
                  32.13     1:09.10 (36.97)                                        
 24 Peralta, Julio C    17 APEX-MR                   NT    1:09.87        
                  33.71     1:09.87 (36.16)                                        
 25 Sanchez, Ryan       14 RedTails-MR          1:09.92    1:09.95        
                  32.35     1:09.95 (37.60)                                        
 26 Weng, Denis s       13 Bcny-MR              1:06.00    1:10.25        
                  33.53     1:10.25 (36.72)                                        
 27 Chen, Mingkai       13 Bcny-MR              1:07.00    1:11.35        
                  32.44     1:11.35 (38.91)                                        
 28 Mernica, Enes       17 APEX-MR                   NT    1:11.48        
                  33.79     1:11.48 (37.69)                                        
 29 Zhang, Ryan         13 Bcny-MR              1:12.00    1:14.56        
                  34.04     1:14.56 (40.52)                                        
 30 Ford, Nkosi         15 RedTails-MR          1:06.41    1:14.60        
                  32.81     1:14.60 (41.79)                                        
 31 Diaz, Ariel R       16 RedTails-MR          1:11.48    1:15.63        
                  35.45     1:15.63 (40.18)                                        
 32 Torres, Manny L     17 APEX-MR                   NT    1:18.23        
                  38.51     1:18.23 (39.72)                                        
 -- Gonzalez, Adriel A  16 Bcny-MR              1:02.00         NS        
 -- Bucero, Nikolas J   16 Bcny-MR                56.00         NS        
 -- Benjamin, Cristoph  19 RedTails-MR            54.93         NS        
 -- Jiang, David        15 Bcny-MR                57.00         NS        
 
Boys 13 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gavrilchin, Mihail  24 Hydro-MR             1:00.00      59.49         20  
                  29.86       59.49 (29.63)                                        
  2 McKenna, Brian W    17 Bcny-MR                59.00    1:00.31         17  
                  29.55     1:00.31 (30.76)                                        
  3 Miou, Eric          15 Bcny-MR              1:01.00    1:01.86         16  
                  28.91     1:01.86 (32.95)                                        
  4 Bucero, Nikolas J   16 Bcny-MR              1:04.00    1:06.20         15  
                  33.36     1:06.20 (32.84)                                        
  5 McKenna, Brendan    14 Bcny-MR              1:03.00    1:10.87         14  
                  34.87     1:10.87 (36.00)                                        
  6 Cocuy, Bryan        15 Bcny-MR              1:06.00    1:13.11         13  
                  35.33     1:13.11 (37.78)                                        
  7 Salazar, Matthew A  13 Bcny-MR              1:14.00    1:13.19         12  
                  35.73     1:13.19 (37.46)                                        
  8 Chow, Kevin         16 Bcny-MR              1:08.00    1:14.16         11  
                  36.45     1:14.16 (37.71)                                        
  9 Chu, Francis        15 Bcny-MR              1:07.00    1:14.81          9  
                  37.38     1:14.81 (37.43)                                        
 10 Chow, William       14 Bcny-MR              1:09.00    1:16.36          7  
                  38.24     1:16.36 (38.12)                                        
 11 Mangan, Matthew J   14 APEX-MR              1:16.84    1:16.82          6  
                  36.91     1:16.82 (39.91)                                        
 12 Sanchez, Ryan       14 RedTails-MR          1:16.40    1:19.34          5  
                  38.59     1:19.34 (40.75)                                        
 13 Chen, Zhaoyu        17 RedTails-MR          1:21.55    1:20.43          4  
                  38.41     1:20.43 (42.02)                                        
 14 Peralta, Julio C    17 APEX-MR                   NT    1:21.76          3  
                  39.44     1:21.76 (42.32)                                        
 15 Encarnacion, Bryan  13 RedTails-MR          1:23.86    1:23.22          2  
                  40.61     1:23.22 (42.61)                                        
 16 Younis, Ahmed Y     13 Hes_hurricanes-MR    1:27.95    1:25.09          1  
                  40.88     1:25.09 (44.21)                                        
 17 Diaz, Ariel R       16 RedTails-MR          1:29.04    1:33.43        
                  46.35     1:33.43 (47.08)                                        
 18 Ford, Nkosi         15 RedTails-MR          1:27.95    1:38.23        
                  45.26     1:38.23 (52.97)                                        
 -- Zhang, Ryan         13 Bcny-MR              1:28.00         NS        
 -- Wang, Arthur        14 Dst-MR                    NT         NS        
 
Boys 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Jiang, David              15 Bcny-MR                   NT      31.14        
 
Boys 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, David        15 Bcny-MR              1:08.00    1:07.16         20  
                  31.12     1:07.16 (36.04)                                        
  2 Benjamin, Cristoph  19 RedTails-MR          1:11.71    1:10.27         17  
                  32.24     1:10.27 (38.03)                                        
  3 Wang, Arthur        14 Dst-MR               1:13.00    1:10.41         16  
                  33.52     1:10.41 (36.89)                                        
  4 Chu, Allen          19 FLY-MR               1:09.52    1:14.36         15  
                  34.55     1:14.36 (39.81)                                        
  5 Vargas, Anthony J   14 RedTails-MR          1:14.27    1:14.40         14  
                  35.54     1:14.40 (38.86)                                        
  6 Bucero, Nikolas J   16 Bcny-MR              1:16.00    1:14.46         13  
  7 Zhu, Joseph X       19 TVSC-MR              1:13.76    1:15.89         12  
                  35.62     1:15.89 (40.27)                                        
  8 Luk, Arnold B       14 Bcny-MR              1:14.00    1:15.98         11  
                  34.51     1:15.98 (41.47)                                        
  9 Li, Kytoh           16 Bcny-MR              1:12.00    1:17.80          9  
                  37.05     1:17.80 (40.75)                                        
 10 Kan, Kevin          14 Bcny-MR              1:16.00    1:19.27          7  
                  38.29     1:19.27 (40.98)                                        
 11 SU, Kyle M          15 Bcny-MR              1:18.00    1:21.08          6  
 12 Chow, William       14 Bcny-MR              1:16.00    1:22.99          5  
                  40.15     1:22.99 (42.84)                                        
 13 Chu, Francis        15 Bcny-MR              1:22.00    1:23.83          4  
 14 Sanogo, Ousmane B   13 RedTails-MR          1:28.97    1:24.66          3  
                  41.01     1:24.66 (43.65)                                        
 15 Chen, Zhaoyu        17 RedTails-MR          1:22.53    1:25.72          2  
 16 Encarnacion, Bryan  13 RedTails-MR          1:26.35    1:25.87          1  
 17 Weng, Denis s       13 Bcny-MR              1:22.00    1:26.43        
 18 Chen, Mingkai       13 Bcny-MR              1:27.00    1:27.70        
                  41.31     1:27.70 (46.39)                                        
 19 Younis, Ahmed Y     13 Hes_hurricanes-MR    1:27.41    1:27.81        
                  40.76     1:27.81 (47.05)                                        
 20 Zhang, Ryan         13 Bcny-MR              1:30.00    1:29.05        
                  41.64     1:29.05 (47.41)                                        
 21 Sanchez, Ryan       14 RedTails-MR          1:32.64    1:30.91        
                  43.92     1:30.91 (46.99)                                        
 22 Ford, Nkosi         15 RedTails-MR          1:24.83    1:31.42        
 23 Escareno, BJ M      17 APEX-MR                   NT    1:33.67        
                  43.41     1:33.67 (50.26)                                        
 24 Diaz, Ariel R       16 RedTails-MR          1:34.91    1:35.14        
                  44.95     1:35.14 (50.19)                                        
 25 Orman-Kollmar, Max  13 APEX-MR              1:32.12    1:35.58        
                  44.81     1:35.58 (50.77)                                        
 26 Torres, Manny L     17 APEX-MR                   NT    1:38.46        
                  47.50     1:38.46 (50.96)                                        
 -- Lam, Aaron          18 Bcny-MR              1:14.00         NS        
 
Boys 13 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gavrilchin, Mihail  24 Hydro-MR             1:00.00    1:03.77         20  
                  28.52     1:03.77 (35.25)                                        
  2 Vargas, Anthony J   14 RedTails-MR          1:03.08    1:05.89         17  
                  30.56     1:05.89 (35.33)                                        
  3 Wang, Arthur        14 Dst-MR               1:05.00    1:06.30         16  
                  31.04     1:06.30 (35.26)                                        
  4 Chow, Kevin         16 Bcny-MR              1:07.00    1:10.44         15  
                  32.51     1:10.44 (37.93)                                        
  5 McKenna, Brendan    14 Bcny-MR              1:03.00    1:11.81         14  
                  32.42     1:11.81 (39.39)                                        
  6 Miou, Eric          15 Bcny-MR              1:01.00    1:12.40         13  
                  31.96     1:12.40 (40.44)                                        
  7 Cocuy, Bryan        15 Bcny-MR              1:08.00    1:15.74         12  
                  33.80     1:15.74 (41.94)                                        
  8 Rodriguez, Jose M   17 APEX-MR                   NT    1:16.32         11  
                  34.96     1:16.32 (41.36)                                        
  9 Encarnacion, Bryan  13 RedTails-MR          1:25.09    1:21.43          9  
                  35.83     1:21.43 (45.60)                                        
 10 Mernica, Enes       17 APEX-MR                   NT    1:22.59          7  
                  37.98     1:22.59 (44.61)                                        
 11 Salazar, Matthew A  13 Bcny-MR              1:12.00    1:22.66          6  
                  37.18     1:22.66 (45.48)                                        
 12 Chen, Zhaoyu        17 RedTails-MR          1:18.47    1:26.25          5  
                  38.20     1:26.25 (48.05)                                        
 13 Ford, Nkosi         15 RedTails-MR          1:25.09    1:31.54          4  
                  36.87     1:31.54 (54.67)                                        
 14 Sanchez, Ryan       14 RedTails-MR          1:29.79    1:32.18          3  
                  38.50     1:32.18 (53.68)                                        
 15 Sanogo, Ousmane B   13 RedTails-MR          1:37.55    1:33.13          2  
                  40.55     1:33.13 (52.58)                                        
 16 Torres, Manny L     17 APEX-MR                   NT    1:42.57          1  
                  46.19     1:42.57 (56.38)                                        
 17 Diaz, Ariel R       16 RedTails-MR          1:36.80    1:45.98        
                  45.94   1:45.98 (1:00.04)                                        
 -- Benjamin, Cristoph  19 RedTails-MR          1:01.67         NS        
 
Boys 13 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benjamin, Cristoph  19 RedTails-MR          2:18.65    2:16.53         20  
                  28.61     1:02.25 (33.64)     1:43.20 (40.95)     2:16.53 (33.33)
  2 Wang, Arthur        14 Dst-MR               2:22.00    2:23.72         17  
                  30.76     1:08.38 (37.62)     1:49.43 (41.05)     2:23.72 (34.29)
  3 Bucero, Nikolas J   16 Bcny-MR              2:25.00    2:26.81         16  
                  35.77     1:12.52 (36.75)     1:55.60 (43.08)     2:26.81 (31.21)
  4 Vargas, Anthony J   14 RedTails-MR          2:22.95    2:31.97         15  
                  31.10     1:12.48 (41.38)     1:55.74 (43.26)     2:31.97 (36.23)
  5 Luk, Arnold B       14 Bcny-MR              2:25.00    2:35.05         14  
                  34.43     1:14.41 (39.98)     1:59.98 (45.57)     2:35.05 (35.07)
  6 SU, Kyle M          15 Bcny-MR              2:36.00    2:36.75         13  
                  34.48     1:15.20 (40.72)     1:59.80 (44.60)     2:36.75 (36.95)
  7 Chow, William       14 Bcny-MR              2:30.00    2:41.81         12  
                  37.15     1:18.26 (41.11)     2:06.19 (47.93)     2:41.81 (35.62)
  8 Orman-Kollmar, Max  13 APEX-MR              2:47.12    2:43.42         11  
                  34.82     1:18.34 (43.52)     2:07.80 (49.46)     2:43.42 (35.62)
  9 Rodriguez, Jose M   17 APEX-MR                   NT    2:44.85          9  
                  34.03     1:20.35 (46.32)     2:08.56 (48.21)     2:44.85 (36.29)
 10 Mangan, Matthew J   14 APEX-MR              2:49.43    2:49.06          7  
                  35.71     1:18.41 (42.70)     2:10.39 (51.98)     2:49.06 (38.67)
 11 Peralta, Julio C    17 APEX-MR                   NT    2:53.62          6  
                  35.82     1:20.07 (44.25)     2:12.85 (52.78)     2:53.62 (40.77)
 12 Escareno, BJ M      17 APEX-MR                   NT    2:57.56          5  
                  37.23     1:24.61 (47.38)     2:15.24 (50.63)     2:57.56 (42.32)
 13 Mernica, Enes       17 APEX-MR                   NT    3:03.08          4  
                  38.51     1:30.85 (52.34)     2:22.47 (51.62)     3:03.08 (40.61)
 14 Zhang, Ryan         13 Bcny-MR              3:00.00    3:07.36          3  
                  40.61     1:31.89 (51.28)     2:23.36 (51.47)     3:07.36 (44.00)
 -- Jiang, David        15 Bcny-MR              2:24.00         NS        
 -- Zhu, Joseph X       19 TVSC-MR              2:26.23         NS        
 -- Li, Kytoh           16 Bcny-MR              2:30.00         NS        
 -- Miou, Eric          15 Bcny-MR              2:23.00         NS        
 
Boys 13 & Over 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 The Boys' Club OF New York-MR  'A'          3:50.00    3:47.51         40  
     1) McKenna, Brian W 17             2) Bucero, Nikolas J 16           
     3) Li, Kytoh 16                    4) Jiang, David 15                
                  27.08       55.40 (55.40)     1:22.08 (26.68)   3:47.51 (2:52.11)
  2 The Boys' Club OF New York-MR  'B'          4:05.00    3:59.34         34  
     1) SU, Kyle M 15                   2) McKenna, Brendan 14            
     3) Miou, Eric 15                   4) Cocuy, Bryan 15                
                  28.40       59.19 (59.19)     1:26.72 (27.53)     1:59.12 (59.93)
        2:27.43 (28.31)   2:59.81 (1:00.69)     3:27.09 (27.28)     3:59.34 (59.53)
  3 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        4:00.09    4:11.57         32  
     1) Benjamin, Cristopher 19         2) Encarnacion, Bryan 13          
     3) Sanogo, Ousmane B 13            4) Vargas, Anthony J 14           
                  26.41       55.44 (55.44)     1:27.60 (32.16)   2:05.05 (1:09.61)
        2:35.03 (29.98)   3:10.92 (1:05.87)   4:11.57 (1:00.65)                    
  4 Apex Swim Club-MR  'A'                           NT    4:25.67         30  
     1) Orman-Kollmar, Max A 13         2) Mangan, Matthew J 14           
     3) Rodriguez, Jose M 17            4) Escareno, BJ M 17              
                  31.44   1:04.99 (1:04.99)     1:36.67 (31.68)   2:13.19 (1:08.20)
        2:44.35 (31.16)   3:18.82 (1:05.63)     3:49.46 (30.64)   4:25.67 (1:06.85)
  5 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'        4:30.09    4:36.14         28  
     1) Diaz, Ariel R 16                2) Chen, Zhaoyu 17                
     3) Ford, Nkosi 15                  4) Sanchez, Ryan 14               
                  32.02   1:10.69 (1:10.69)     1:42.65 (31.96)   2:19.83 (1:09.14)
        2:53.93 (34.10)   3:31.37 (1:11.54)   4:36.14 (1:04.77)                    
 
Boys 13 & Over 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 The Boys' Club OF New York-MR  'A'          4:15.00    4:25.75         40  
     1) McKenna, Brian W 17             2) Jiang, David 15                
     3) Miou, Eric 15                   4) Bucero, Nikolas J 16           
                  30.79   1:02.73 (1:02.73)     1:39.26 (36.53)   2:21.94 (1:19.21)
        2:51.87 (29.93)   3:28.54 (1:06.60)     4:25.75 (57.21)                    
  2 The Boys' Club OF New York-MR  'B'          4:30.00    4:37.23         34  
     1) McKenna, Brendan 14             2) Li, Kytoh 16                   
     3) Luk, Arnold B 14                4) SU, Kyle M 15                  
                  34.73   1:10.67 (1:10.67)     1:45.20 (34.53)   2:25.51 (1:14.84)
        2:57.24 (31.73)   3:34.78 (1:09.27)   4:37.23 (1:02.45)                    
  3 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'             NT    4:44.85         32  
     1) Benjamin, Cristopher 19         2) Encarnacion, Bryan 13          
     3) Vargas, Anthony J 14            4) Sanogo, Ousmane B 13           
                  31.15   1:03.49 (1:03.49)     1:43.81 (40.32)   2:31.71 (1:28.22)
        3:01.13 (29.42)   4:44.85 (2:13.14)                                        
  4 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'             NT    5:29.56         30  
     1) Sanchez, Ryan 14                2) Ford, Nkosi 15                 
     3) Chen, Zhaoyu 17                 4) Diaz, Ariel R 16               
                  38.29   1:19.05 (1:19.05)     1:59.70 (40.65)   2:50.90 (1:31.85)
        3:27.36 (36.46)   4:14.14 (1:23.24)     4:49.07 (34.93)   5:29.56 (1:15.42)