Licensed to Long Island Aquatic Club                      HY-TEK's Meet Manager
         2010 MR Sachem Swim Club Winter Meet - 1/8/2010 to 1/10/2010          
                              Sanction #: 100102                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR              16.90      16.21        
  2 Brierley, Julia J          7 Hurricanes-MR          15.95      16.41        
  3 Thomas, Mackenzie          7 IA-MR                  16.94      16.50        
  4 Wetherbee, Hailey M        8 IA-MR                  18.38      16.65        
  5 Citarella, Jaclyn          8 WISC-MR                30.00      18.36        
  6 Heinz, Amanda              8 WISC-MR                35.00      18.56        
  7 Tohill, Natalie A          8 Sachem-MR              20.20      18.58        
  8 Hummel, Danielle F         8 HAA-MR                 18.37      18.61        
  9 Profeta, Noelle C          7 IA-MR                  26.45      18.62        
 10 Niggemeier, Hannah         8 IA-MR                  18.61      18.83        
 11 Trtik, Veronika            8 IA-MR                  28.91      18.85        
 11 Kreuscher, Camryn M        8 CSC-MR                 19.50      18.85        
 13 Ahmed, Emily               7 Sachem-MR              18.42      18.86        
 14 Lagattolla, Emma G         8 IA-MR                  30.88      19.25        
 15 Greatsinger, Brooke A      8 WISC-MR                20.36      19.37        
 16 Pellegrino, Frankie A      7 North Shore-MR         20.65      19.41        
 17 Giuliani, Erin J           8 WISC-MR                30.00      19.42        
 18 Schilling, Leigha M        8 CSC-MR                 22.12      19.99        
 19 Edwards, Laurel E          7 CSC-MR                 19.45      20.18        
 20 Donnelly, Megan H          8 IA-MR                  19.85      20.22        
 21 Snyder, Colette A          8 IA-MR                  25.75      20.72        
 22 Schuppert, Nicole J        8 CSC-MR                 32.38      20.99        
 23 Brabant, Olivia R          7 Hurricanes-MR          21.33      22.41        
 24 McFarland, Darcy L         7 Hurricanes-MR          23.18      22.43        
 25 Greco, Emma K              8 North Shore-MR         25.00      23.14        
 26 Indimine, Lauren K         7 North Shore-MR         32.00      23.23        
 27 Worthington, Julia P       8 IA-MR                  24.71      23.33        
 28 Singer, Gillian D          8 Sachem-MR              22.60      24.90        
 29 Purcell, Evelyn            7 Hurricanes-MR          25.84      25.17        
 30 Tiller, Morgan T           8 Sachem-MR              25.05      25.19        
 31 Wynter, Sarah C            6 CSC-MR                 26.75      26.09        
 32 O'Connor, Meghan           7 CSC-MR                 29.25      26.30        
 33 Moore, McKenna A           8 Sachem-MR              40.00      31.23        
 34 Droesch, Elizabeth         8 WISC-MR                45.00      38.32        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Julia J          7 Hurricanes-MR          36.60      36.32        
  2 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR              39.24      37.88        
  3 Thomas, Mackenzie          7 IA-MR                  41.67      38.11        
  4 Trtik, Veronika            8 IA-MR                1:08.19      42.08        
  5 Niggemeier, Hannah         8 IA-MR                  43.76      42.33        
  6 Kreuscher, Camryn M        8 CSC-MR                 50.38      42.90        
  7 Tohill, Natalie A          8 Sachem-MR              45.00      43.20        
  8 Profeta, Noelle C          7 IA-MR                1:00.85      45.47        
  9 Lagattolla, Emma G         8 IA-MR                1:08.12      46.71        
  9 Snyder, Colette A          8 IA-MR                  59.91      46.71        
 11 Edwards, Laurel E          7 CSC-MR                 47.72      47.16        
 12 Pellegrino, Frankie A      7 North Shore-MR         49.06      48.48        
 13 Leung, Francine A          8 North Shore-MR         55.00      52.47        
 14 Tiller, Morgan T           8 Sachem-MR            1:00.00      53.08        
 15 Worthington, Julia P       8 IA-MR                1:01.12      53.84        
 16 Singer, Gillian D          8 Sachem-MR              55.00      55.83        
 17 Greco, Emma K              8 North Shore-MR       1:00.00      57.00        
 18 Wynter, Sarah C            6 CSC-MR               1:10.91    1:07.93        
 19 Lettieri, Emma             8 CSC-MR               1:16.92    1:08.06        
 20 Moore, McKenna A           8 Sachem-MR            1:10.00    1:11.53        
 21 O'Connor, Meghan           7 CSC-MR               1:07.28    1:12.20        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wetherbee, Hailey M        8 IA-MR                  22.03      19.73        
  2 Brierley, Julia J          7 Hurricanes-MR          19.60      20.23        
  3 Thomas, Mackenzie          7 IA-MR                  20.89      21.12        
  4 Niggemeier, Hannah         8 IA-MR                  20.35      21.77        
  5 Donnelly, Megan H          8 IA-MR                  20.67      22.33        
  6 Citarella, Jaclyn          8 WISC-MR                27.52      22.34        
  7 Trtik, Veronika            8 IA-MR                  33.45      22.79        
  8 Ahmed, Emily               7 Sachem-MR              23.80      22.92        
  9 Hummel, Danielle F         8 HAA-MR                 21.42      23.36        
 10 Profeta, Noelle C          7 IA-MR                  29.18      23.50        
 11 Edwards, Laurel E          7 CSC-MR                 22.78      23.70        
 12 Pellegrino, Frankie A      7 North Shore-MR         24.52      24.03        
 13 Greatsinger, Brooke A      8 WISC-MR                26.00      24.14        
 14 McFarland, Darcy L         7 Hurricanes-MR          24.56      24.31        
 15 Heinz, Amanda              8 WISC-MR                35.00      25.00        
 16 Lagattolla, Emma G         8 IA-MR                  33.69      25.21        
 17 Schilling, Leigha M        8 CSC-MR                 25.55      25.33        
 18 Kreuscher, Camryn M        8 CSC-MR                 26.63      25.46        
 19 Greco, Emma K              8 North Shore-MR         30.00      25.62        
 20 Tohill, Natalie A          8 Sachem-MR              24.52      25.66        
 21 Giuliani, Erin J           8 WISC-MR                30.00      25.74        
 22 Snyder, Colette A          8 IA-MR                  29.81      26.32        
 23 Worthington, Julia P       8 IA-MR                  30.19      26.80        
 24 Purcell, Evelyn            7 Hurricanes-MR          26.41      27.30        
 25 Leung, Francine A          8 North Shore-MR         30.00      27.91        
 26 Singer, Gillian D          8 Sachem-MR              32.24      28.09        
 27 Indimine, Lauren K         7 North Shore-MR         36.00      28.43        
 28 Tiller, Morgan T           8 Sachem-MR              31.10      29.07        
 29 Schuppert, Nicole J        8 CSC-MR                 27.00      30.06        
 30 Moore, McKenna A           8 Sachem-MR              50.00      30.07        
 31 Brabant, Olivia R          7 Hurricanes-MR          27.64      30.57        
 32 Wynter, Sarah C            6 CSC-MR                 31.49      30.89        
 -- O'Connor, Meghan           7 CSC-MR                 32.27         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Julia J          7 Hurricanes-MR          43.17      41.93        
  2 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR              44.71      44.31        
  3 Thomas, Mackenzie          7 IA-MR                  47.49      44.50        
  4 Berman, Dara R             8 North Shore-MR         48.00      46.47        
  5 Trtik, Veronika            8 IA-MR                1:15.12      46.81        
  6 Niggemeier, Hannah         8 IA-MR                  52.59      47.68        
  7 Tohill, Natalie A          8 Sachem-MR            1:10.00      52.85        
  8 Pellegrino, Frankie A      7 North Shore-MR         55.00      52.94        
  9 Profeta, Noelle C          7 IA-MR                1:05.21      53.83        
 10 Edwards, Laurel E          7 CSC-MR                 50.43      53.87        
 11 Kreuscher, Camryn M        8 CSC-MR               1:20.00      55.99        
 12 Snyder, Colette A          8 IA-MR                1:05.71      56.61        
 13 Lagattolla, Emma G         8 IA-MR                1:15.17      58.79        
 14 Singer, Gillian D          8 Sachem-MR            1:15.00      59.23        
 15 Worthington, Julia P       8 IA-MR                1:07.19    1:03.59        
 16 Tiller, Morgan T           8 Sachem-MR            1:20.00    1:04.62        
 17 Giuliani, Erin J           8 WISC-MR              1:00.00    1:05.79        
 18 O'Connor, Meghan           7 CSC-MR               1:22.73    1:06.61        
 19 Indimine, Lauren K         7 North Shore-MR       1:12.24    1:08.57        
 20 Lettieri, Emma             8 CSC-MR               1:20.00    1:17.90        
 -- Greco, Emma K              8 North Shore-MR       1:10.00         DQ        
 -- Leung, Francine A          8 North Shore-MR       1:00.00         DQ        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wetherbee, Hailey M        8 IA-MR                  22.49      21.02        
  2 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR              21.89      22.04        
  3 Thomas, Mackenzie          7 IA-MR                  25.09      25.44        
  4 Hummel, Danielle F         8 HAA-MR                 25.00      25.93        
  5 Citarella, Jaclyn          8 WISC-MR                40.00      26.01        
  6 Trtik, Veronika            8 IA-MR                  36.16      26.28        
  7 Ahmed, Emily               7 Sachem-MR              40.00      27.03        
  8 Profeta, Noelle C          7 IA-MR                  34.15      27.54        
  9 Edwards, Laurel E          7 CSC-MR                 28.63      27.89        
 10 Greatsinger, Brooke A      8 WISC-MR                36.00      28.62        
 11 Tohill, Natalie A          8 Sachem-MR              35.00      31.44        
 12 Leung, Francine A          8 North Shore-MR         32.00      31.68        
 13 Singer, Gillian D          8 Sachem-MR              35.00      33.29        
 14 Indimine, Lauren K         7 North Shore-MR         40.00      37.92        
 -- Lagattolla, Emma G         8 IA-MR                  36.18         DQ        
 -- Snyder, Colette A          8 IA-MR                  34.16         DQ        
 -- Greco, Emma K              8 North Shore-MR         35.00         DQ        
 -- Worthington, Julia P       8 IA-MR                  33.65         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR              48.90      48.35        
  2 Thomas, Mackenzie          7 IA-MR                1:01.19      56.70        
  3 Profeta, Noelle C          7 IA-MR                1:18.21      58.31        
  4 Greco, Emma K              8 North Shore-MR       1:20.00    1:11.41        
  5 Leung, Francine A          8 North Shore-MR       1:05.00    1:12.23        
 -- Worthington, Julia P       8 IA-MR                1:15.12         DQ        
 -- Snyder, Colette A          8 IA-MR                1:12.81         DQ        
 -- Lagattolla, Emma G         8 IA-MR                1:21.15         DQ        
 -- Edwards, Laurel E          7 CSC-MR               1:12.19         DQ        
 -- Trtik, Veronika            8 IA-MR                1:18.21         DQ        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Julia J          7 Hurricanes-MR          18.89      18.47        
  2 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR              22.56      20.89        
  2 Donnelly, Megan H          8 IA-MR                  29.99      20.89        
  4 Heinz, Amanda              8 WISC-MR                35.00      22.72        
  5 Giuliani, Erin J           8 WISC-MR                30.00      23.90        
  6 Niggemeier, Hannah         8 IA-MR                  24.81      24.30        
  7 Kreuscher, Camryn M        8 CSC-MR                 23.88      24.88        
  8 Pellegrino, Frankie A      7 North Shore-MR         26.10      25.00        
  9 McFarland, Darcy L         7 Hurricanes-MR          27.00      25.89        
 -- Brabant, Olivia R          7 Hurricanes-MR          32.00         DQ        
 -- Purcell, Evelyn            7 Hurricanes-MR          30.00         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Julia J          7 Hurricanes-MR          48.15      47.65        
  2 Berman, Dara R             8 North Shore-MR         55.00      48.94        
  3 Pellegrino, Frankie A      7 North Shore-MR         59.00    1:07.08        
 -- Niggemeier, Hannah         8 IA-MR                  53.45         DQ        
 -- Kreuscher, Camryn M        8 CSC-MR               1:20.00         DQ        
 
Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn            8 Sachem-MR            4:30.00    3:32.63        
                51.11           1:48.48           2:43.29  3:32.63         
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra M         10 WISC-MR                29.50      29.61        
  2 Rice, Natasha L           10 CSC-MR                 30.24      30.63        
  3 Bogetti, Georgie J        10 Hurricanes-MR          30.32      30.68        
  4 Russell, Leah C            9 CSC-MR                 31.47      31.90        
  5 Smerechniak, Jillian K    10 WISC-MR                30.67      32.27        
  6 Standel, Sassy G          10 North Shore-MR         32.87      32.67        
  7 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                  32.63      33.04        
  8 Freund, Jessica N          9 Sachem-MR              33.22      33.28        
  9 Gensch, Leighann L        10 IA-MR                  33.93      34.24        
 10 Winkeler, Michaela C      10 North Shore-MR         34.56      34.26        
 11 Ryan, MariKate            10 Hurricanes-MR          34.38      34.32        
 12 Howard, Grace J            9 Hurricanes-MR          34.83      34.70        
 13 Ryan, Emily R              9 LIND-MR                35.60      34.75        
 14 Capone, Noelle C          10 Hurricanes-MR          35.21      34.93        
 15 Kudla, Brittney T         10 IA-MR                  36.25      35.26        
 16 Biviano, Julia P          10 Sachem-MR              36.34      35.35        
 17 Ripp, Belle A             10 Sachem-MR              35.96      35.55        
 18 Yavid, Jen D              10 North Shore-MR         35.38      35.65        
 19 Hensler, Layla H           9 Hurricanes-MR          38.20      35.82        
 20 Oakland, Caroline E        9 Hurricanes-MR          35.07      36.36        
 21 Caraher, Meghan R          9 IA-MR                  37.94      37.23        
 22 Kopp, Emma J               9 CSC-MR                 36.16      37.40        
 23 Beck, Nicole R             9 North Shore-MR         39.70      37.63        
 24 Tsai, Alice Y             10 Sachem-MR              43.46      38.02        
 25 Lettieri, Samantha H      10 CSC-MR                 39.93      38.12        
 26 Kurianowicz, Anna         10 LIND-MR                40.38      38.25        
 27 Boyle, Meghan             10 IA-MR                  34.98      38.44        
 28 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR              1:00.00      38.80        
 29 Harrison, Olivia           9 IA-MR                  44.20      38.89        
 30 Cassenti, Skylar          10 Sachem-MR              42.90      39.01        
 31 Cummings, Jordyn D        10 WISC-MR                47.51      39.07        
 32 Suchy, Morgan T           10 Sachem-MR              42.44      39.10        
 33 LaRosa, Felicia P         10 Sachem-MR              45.00      39.51        
 34 Snyder, Ava C              9 IA-MR                  42.12      39.83        
 35 Puzio, Amanda T           10 Sachem-MR              50.00      39.96        
 36 Giordano, Colleen         10 LIND-MR                39.47      40.06        
 37 O'Hagan, Alanna N          9 Sachem-MR              39.91      41.12        
 38 Shiebler, Patricia E      10 IA-MR                  39.17      41.15        
 39 Sarci, Alexa C             9 WISC-MR              1:10.00      41.18        
 40 McCabe, Katie             10 IA-MR                  43.59      41.40        
 41 LoGiudice, Juliana         9 CSC-MR                 43.81      41.77        
 42 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR                53.28      41.81        
 43 Colefield, Sarah B         9 CSC-MR                 41.45      41.83        
 44 Brand, Issy R             10 North Shore-MR         41.54      41.87        
 45 Berman, Sophie J          10 Sachem-MR              42.10      41.92        
 46 Smith, Joann L            10 Sachem-MR              42.47      42.04        
 47 Taylor, Victoria A         9 IA-MR                  40.00      42.13        
 48 Carreon, Alexei C         10 Sachem-MR            1:00.00      42.51        
 49 Curry, Ashley L            9 WISC-MR              1:10.00      42.74        
 50 Enzinger, Emily I          9 Sachem-MR              41.72      42.84        
 51 Schuppert, Christina M    10 CSC-MR                 39.92      43.42        
 52 Astuto, Alexa S           10 Sachem-MR              52.17      43.64        
 53 Culkin, Shannon M         10 WISC-MR              1:10.00      44.99        
 54 Mullery, Erin N            9 Sachem-MR              50.31      45.42        
 55 Petelin, Abigail G         9 Sachem-MR              45.22      45.52        
 56 Dombrowski, Elly J         9 Hurricanes-MR          43.77      45.83        
 57 Harrigan, Miranda J        9 CSC-MR                 47.01      46.25        
 58 Schaefer, Madeline A       9 IA-MR                  44.02      46.27        
 59 Panebianco, Marina I      10 Sachem-MR              49.34      47.15        
 60 Eremita, Michelle N        9 IA-MR                  49.42      47.31        
 61 Monahan, Samantha         10 LIND-MR                46.42      47.57        
 62 Celikotar, Peri           10 CSC-MR                 47.67      48.33        
 63 Wootton, Carley N          9 Hurricanes-MR          43.53      48.73        
 64 Albino, Julia R            9 Sachem-MR              54.57      49.15        
 65 Simas, Laura A            10 WISC-MR              1:05.00      50.22        
 66 Rouse, Em L               10 Sachem-MR              59.95      50.41        
 67 Katyayan, Anisha A         9 North Shore-MR         50.00      54.50        
 -- Feigenbaum, Heather A     10 CSC-MR                 56.17         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.09  ZQ
        1:11.49  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra M         10 WISC-MR              1:09.44    1:04.75 ZQ     
                30.83  1:04.75                                             
  2 Hummel, Christina D       10 HAA-MR               1:07.52    1:06.86 ZQ     
                32.33  1:06.86                                             
  3 Smerechniak, Jillian K    10 WISC-MR              1:19.37    1:09.19 JO     
                32.22  1:09.19                                             
  4 Russell, Leah C            9 CSC-MR               1:10.18    1:09.50 JO     
                33.01  1:09.50                                             
  5 Freund, Jessica N          9 Sachem-MR            1:14.98    1:12.64 SILV   
                35.17  1:12.64                                             
  6 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                1:12.20    1:12.68 SILV   
                34.76  1:12.68                                             
  7 Standel, Sassy G          10 North Shore-MR       1:14.65    1:12.69 SILV   
                35.19  1:12.69                                             
  8 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR       1:13.92    1:13.88 SILV   
                35.25  1:13.88                                             
  9 Winkeler, Michaela C      10 North Shore-MR       1:16.38    1:14.17 SILV   
                36.16  1:14.17                                             
 10 Antonawich, Kathryn E     10 WISC-MR              1:16.14    1:14.49 SILV   
                34.88  1:14.49                                             
 11 Ryan, Emily R              9 LIND-MR              1:17.62    1:15.85 SILV   
                35.55  1:15.85                                             
 12 Kudla, Brittney T         10 IA-MR                1:20.19    1:16.28 SILV   
                36.99  1:16.28                                             
 13 Martin, Sophia M          10 CSC-MR               1:15.58    1:16.95 SILV   
                37.00  1:16.95                                             
 14 Walters, Sydney H         10 Hurricanes-MR        1:15.78    1:17.54 SILV   
                36.14  1:17.54                                             
 15 Biviano, Julia P          10 Sachem-MR            1:21.27    1:17.91 SILV   
                37.55  1:17.91                                             
 16 Howard, Grace J            9 Hurricanes-MR        1:18.58    1:18.02 SILV   
                37.19  1:18.02                                             
 17 Davi, Julia G              9 HAA-MR               1:23.40    1:18.63 SILV   
                38.55  1:18.63                                             
 18 Ripp, Belle A             10 Sachem-MR            1:22.37    1:18.82 SILV   
                36.80  1:18.82                                             
 19 Shea, Jaclyn M            10 CSC-MR               1:21.34    1:19.25 SILV   
                36.91  1:19.25                                             
 20 Friedman, Melissa A       10 HAA-MR               1:28.10    1:19.98 SILV   
                37.37  1:19.98                                             
 21 Allen, Peri E             10 HAA-MR               1:18.89    1:21.16 SILV   
                37.77  1:21.16                                             
 22 Oakland, Caroline E        9 Hurricanes-MR        1:25.00    1:21.34 SILV   
                37.35  1:21.34                                             
 23 Palazzo, Gianna M          9 HAA-MR               1:23.01    1:21.48 SILV   
                38.56  1:21.48                                             
 24 Llewellyn, Christine L    10 CSC-MR               1:20.67    1:21.56        
                37.22  1:21.56                                             
 25 Caraher, Meghan R          9 IA-MR                1:23.77    1:22.44        
                39.25  1:22.44                                             
 26 Giordano, Colleen         10 LIND-MR              1:28.83    1:22.77        
                38.98  1:22.77                                             
 27 LaRosa, Felicia P         10 Sachem-MR            2:00.00    1:22.93        
                39.26  1:22.93                                             
 28 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR              2:00.00    1:22.98        
                39.35  1:22.98                                             
 29 DeHavenon, Cecilia R      10 Hurricanes-MR        1:35.00    1:23.44        
                40.46  1:23.44                                             
 30 Barbera, Christina M      10 CSC-MR               1:25.48    1:23.76        
                38.23  1:23.76                                             
 31 Boyle, Meghan             10 IA-MR                1:19.31    1:23.80        
                38.19  1:23.80                                             
 32 Hensler, Layla H           9 Hurricanes-MR        1:24.98    1:23.90        
                39.27  1:23.90                                             
 33 Yavid, Jen D              10 North Shore-MR       1:33.73    1:24.70        
                37.90  1:24.70                                             
 34 Purcell, Margaret          9 Hurricanes-MR        1:35.00    1:25.25        
                40.37  1:25.25                                             
 35 Cummings, Jordyn D        10 WISC-MR              1:50.93    1:25.70        
                39.84  1:25.70                                             
 36 Kopp, Emma J               9 CSC-MR               1:27.37    1:26.43        
                38.21  1:26.43                                             
 37 McCabe, Danielle J        10 HAA-MR               1:56.76    1:26.56        
                39.36  1:26.56                                             
 38 Daleo, Julia R             9 HAA-MR               1:29.57    1:27.04        
                42.41  1:27.04                                             
 39 Shiebler, Patricia E      10 IA-MR                1:30.73    1:27.66        
                41.12  1:27.66                                             
 40 Gallagher, Liz p          10 HAA-MR               1:25.23    1:27.87        
                39.24  1:27.87                                             
 41 Puzio, Amanda T           10 Sachem-MR            2:00.00    1:29.92        
                41.39  1:29.92                                             
 42 O'Halloran, Erin K         9 IA-MR                1:46.94    1:30.00        
                42.48  1:30.00                                             
 43 O'Hagan, Alanna N          9 Sachem-MR            1:33.09    1:31.19        
                41.92  1:31.19                                             
 44 Snyder, Ava C              9 IA-MR                1:40.18    1:32.37        
                43.34  1:32.37                                             
 45 Kata, Victoria L          10 WISC-MR              2:30.00    1:32.74        
                43.43  1:32.74                                             
 46 Brand, Issy R             10 North Shore-MR       1:34.92    1:33.29        
                46.24  1:33.29                                             
 46 Suchy, Morgan T           10 Sachem-MR            1:30.00    1:33.29        
                41.07  1:33.29                                             
 48 Schuppert, Christina M    10 CSC-MR               1:28.51    1:33.48        
                45.11  1:33.48                                             
 49 Diehl, Michelle M         10 Sachem-MR            1:33.43    1:33.72        
                42.01  1:33.72                                             
 50 Miao, Wenny               10 HAA-MR               1:39.57    1:33.82        
                44.87  1:33.82                                             
 51 Tsai, Alice Y             10 Sachem-MR            2:00.00    1:34.35        
                43.53  1:34.35                                             
 52 Taylor, Victoria A         9 IA-MR                1:32.20    1:34.68        
                43.29  1:34.68                                             
 53 Lauria, Melissa N         10 UN-HA-MR             1:59.50    1:36.43        
                44.70  1:36.43                                             
 54 Berman, Sophie J          10 Sachem-MR            1:33.27    1:36.48        
                44.69  1:36.48                                             
 55 Demieri, Emily             9 WISC-MR              2:03.04    1:36.78        
                44.25  1:36.78                                             
 56 Enzinger, Emily I          9 Sachem-MR            1:35.54    1:37.25        
                43.74  1:37.25                                             
 57 Petelin, Abigail G         9 Sachem-MR            1:45.58    1:37.78        
                44.69  1:37.78                                             
 58 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              2:30.00    1:40.40        
                46.66  1:40.40                                             
 59 McCabe, Katie             10 IA-MR                1:38.77    1:40.97        
                46.12  1:40.97                                             
 60 Monahan, Samantha         10 LIND-MR              1:47.27    1:41.47        
                47.44  1:41.47                                             
 61 Irwin, Laura              10 HAA-MR               1:42.14    1:42.04        
                47.38  1:42.04                                             
 62 Yates, Elizabeth          10 LIND-MR              1:49.99    1:42.22        
                46.50  1:42.22                                             
 63 Frakaloss, Julia N        10 IA-MR                1:38.81    1:42.67        
                46.65  1:42.67                                             
 64 Wootton, Carley N          9 Hurricanes-MR        2:00.00    1:43.69        
                46.86  1:43.69                                             
 65 Mullery, Erin N            9 Sachem-MR            2:00.00    1:44.05        
                47.48  1:44.05                                             
 66 Celikotar, Peri           10 CSC-MR               1:59.52    1:45.80        
                49.64  1:45.80                                             
 67 Varone, Nicole            10 HAA-MR               2:06.30    1:48.07        
                50.80  1:48.07                                             
 68 Grill, Brianna N           9 HAA-MR               1:54.40    1:48.80        
                49.55  1:48.80                                             
 69 Eremita, Michelle N        9 IA-MR                2:01.23    1:49.50        
                49.71  1:49.50                                             
 70 Friedman, Valerie R       10 HAA-MR               1:46.24    1:50.30        
                52.50  1:50.30                                             
 71 Rouse, Em L               10 Sachem-MR            2:10.00    1:59.14        
                50.83  1:59.14                                             
 72 Simas, Laura A            10 WISC-MR              2:10.00    2:00.56        
                52.70  2:00.56                                             
 73 Katyayan, Anisha A         9 North Shore-MR       2:16.63    2:02.66        
                56.25  2:02.66                                             
 74 Feigenbaum, Heather A     10 CSC-MR               2:10.00    2:04.64        
                56.41  2:04.64                                             
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogetti, Georgie J        10 Hurricanes-MR        6:17.18    6:16.58        
                33.78           1:11.31           1:50.28           2:28.98
              3:08.13           3:47.35           4:26.73           5:03.23
              5:41.70  6:16.58                                             
  2 Rice, Natasha L           10 CSC-MR               6:41.56    6:26.41        
                30.98           1:07.32           1:45.96           2:25.88
              3:06.33           3:46.75           4:27.14           5:08.17
              5:49.02  6:26.41                                             
  3 Hummel, Christina D       10 HAA-MR               7:25.77    6:36.46        
                36.23           1:16.01           1:57.54           2:38.03
              3:18.34           3:57.83           4:37.16           5:16.83
              5:56.34  6:36.46                                             
  4 Russell, Leah C            9 CSC-MR               6:51.75    6:41.82        
                34.08           1:13.86           1:55.83           2:37.71
              3:18.55           3:59.49           4:40.51           5:22.31
              6:03.00  6:41.82                                             
  5 Koehler, Sierra M         10 WISC-MR              7:23.65    6:44.49        
                33.07           1:11.86           1:53.31           2:34.77
              3:16.89           4:00.14           4:43.01           5:26.65
              6:07.66  6:44.49                                             
  6 Gensch, Leighann L        10 IA-MR                7:40.11    7:01.75        
                35.02           1:16.49           1:59.66           2:42.26
              3:25.18           4:08.83           4:53.13           5:36.34
              6:20.34  7:01.75                                             
  7 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR       7:15.28    7:09.08        
                36.59           1:18.87           2:02.76           2:47.38
              3:32.28           4:17.64           5:01.72           5:46.86
              6:31.35  7:09.08                                             
  8 Purcell, Margaret          9 Hurricanes-MR       10:00.00    8:47.46        
                42.28           1:33.70           2:31.67           3:26.92
              4:21.70           5:16.30           6:12.65           7:05.01
              7:59.91  8:47.46                                             
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha L           10 CSC-MR                 32.46      33.46        
  2 Smerechniak, Jillian K    10 WISC-MR                35.00      35.58        
  3 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                  39.82      37.05        
  4 Ryan, MariKate            10 Hurricanes-MR          37.11      37.32        
  5 Standel, Sassy G          10 North Shore-MR         38.46      37.71        
  6 Gensch, Leighann L        10 IA-MR                  38.09      38.11        
  7 Russell, Leah C            9 CSC-MR                 37.81      38.26        
  8 Bogetti, Georgie J        10 Hurricanes-MR          37.21      39.11        
  9 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR         39.31      39.59        
 10 Kudla, Brittney T         10 IA-MR                  42.31      40.08        
 11 Hensler, Layla H           9 Hurricanes-MR          45.25      40.29        
 12 Martin, Sophia M          10 CSC-MR                 40.02      40.41        
 13 Boyle, Meghan             10 IA-MR                  39.60      40.47        
 14 Caraher, Meghan R          9 IA-MR                  43.10      41.24        
 15 Snyder, Ava C              9 IA-MR                  47.91      41.76        
 16 Ryan, Emily R              9 LIND-MR                42.56      42.35        
 17 Oakland, Caroline E        9 Hurricanes-MR          42.57      42.51        
 18 Yavid, Jen D              10 North Shore-MR         41.34      42.80        
 19 Howard, Grace J            9 Hurricanes-MR          46.13      43.03        
 20 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR              1:02.00      43.37        
 20 Carreon, Alexei C         10 Sachem-MR            1:15.00      43.37        
 22 Simas, Laura A            10 WISC-MR              1:10.00      43.41        
 23 O'Hagan, Alanna N          9 Sachem-MR              43.11      43.50        
 24 Kopp, Emma J               9 CSC-MR                 44.24      43.73        
 25 Puzio, Amanda T           10 Sachem-MR            1:05.00      43.79        
 26 Cummings, Jordyn D        10 WISC-MR                52.88      43.90        
 27 Brand, Issy R             10 North Shore-MR         45.92      44.12        
 28 Cassenti, Skylar          10 Sachem-MR              50.97      44.47        
 29 Ripp, Belle A             10 Sachem-MR              44.74      44.66        
 30 Tsai, Alice Y             10 Sachem-MR              55.56      44.83        
 31 Astuto, Alexa S           10 Sachem-MR              53.60      45.14        
 32 Giordano, Colleen         10 LIND-MR                47.29      45.42        
 33 Lettieri, Samantha H      10 CSC-MR                 46.01      46.00        
 34 LaRosa, Felicia P         10 Sachem-MR            1:00.00      46.09        
 35 Diehl, Michelle M         10 Sachem-MR              48.26      46.95        
 36 Sarci, Alexa C             9 WISC-MR              1:10.00      47.23        
 37 Colefield, Sarah B         9 CSC-MR                 45.06      47.25        
 38 Smith, Joann L            10 Sachem-MR              50.47      47.53        
 39 Schuppert, Christina M    10 CSC-MR                 45.70      47.64        
 40 LoGiudice, Juliana         9 CSC-MR                 47.15      47.65        
 41 Taylor, Victoria A         9 IA-MR                  45.80      48.03        
 42 Kurianowicz, Anna         10 LIND-MR                50.40      48.26        
 43 Suchy, Morgan T           10 Sachem-MR              52.98      48.38        
 44 Capone, Noelle C          10 Hurricanes-MR          51.98      48.46        
 45 Berman, Sophie J          10 Sachem-MR              48.23      48.84        
 46 Enzinger, Emily I          9 Sachem-MR              48.12      49.03        
 47 Dombrowski, Elly J         9 Hurricanes-MR          49.71      50.10        
 48 McCabe, Katie             10 IA-MR                  53.10      50.13        
 49 Shiebler, Patricia E      10 IA-MR                  49.31      50.16        
 50 Harrison, Olivia           9 IA-MR                  45.66      50.25        
 51 Curry, Ashley L            9 WISC-MR              1:20.00      50.28        
 52 Schaefer, Madeline A       9 IA-MR                  49.14      50.66        
 53 Culkin, Shannon M         10 WISC-MR              1:20.00      51.00        
 54 Mullery, Erin N            9 Sachem-MR            1:07.09      51.16        
 55 Harrigan, Miranda J        9 CSC-MR                 54.16      53.09        
 56 Rouse, Em L               10 Sachem-MR            1:03.35      53.50        
 57 Albino, Julia R            9 Sachem-MR            1:01.46      53.60        
 58 Celikotar, Peri           10 CSC-MR                 57.38      53.70        
 59 Panebianco, Marina I      10 Sachem-MR            1:00.30      53.73        
 60 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              1:06.44      54.17        
 61 Petelin, Abigail G         9 Sachem-MR              52.38      54.61        
 62 Monahan, Samantha         10 LIND-MR                54.60      55.10        
 63 Eremita, Michelle N        9 IA-MR                  56.31      55.17        
 64 Wootton, Carley N          9 Hurricanes-MR          50.87      56.32        
 65 Katyayan, Anisha A         9 North Shore-MR       1:00.92      57.74        
 -- Beck, Nicole R             9 North Shore-MR         44.36         DQ        
 -- Feigenbaum, Heather A     10 CSC-MR                 58.94         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.99  ZQ
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha L           10 CSC-MR               1:13.26    1:12.80 ZQ     
                34.38  1:12.80                                             
  2 Hummel, Christina D       10 HAA-MR               1:22.60    1:17.68 ZQ     
                37.93  1:17.68                                             
  3 Standel, Sassy G          10 North Shore-MR       1:22.12    1:20.23 JO     
                39.23  1:20.23                                             
  4 Smerechniak, Jillian K    10 WISC-MR              1:22.83    1:20.56 JO     
                37.39  1:20.56                                             
  5 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR       1:23.58    1:21.67 JO     
                40.12  1:21.67                                             
  6 Russell, Leah C            9 CSC-MR               1:21.23    1:23.09 SILV   
                39.74  1:23.09                                             
  7 Martin, Sophia M          10 CSC-MR               1:23.00    1:24.39 SILV   
  8 Antonawich, Kathryn E     10 WISC-MR              1:34.48    1:25.79 SILV   
  9 Winkeler, Michaela C      10 North Shore-MR       1:36.48    1:27.66 SILV   
              1:30.73  1:27.66                                             
 10 Llewellyn, Christine L    10 CSC-MR               1:31.30    1:29.43 SILV   
                43.08  1:29.43                                             
 11 Kudla, Brittney T         10 IA-MR                1:40.06    1:30.89 SILV   
                44.92  1:30.89                                             
 12 Palazzo, Gianna M          9 HAA-MR               1:37.60    1:30.96 SILV   
                44.65  1:30.96                                             
 13 Shea, Jaclyn M            10 CSC-MR               1:34.51    1:31.28 SILV   
                43.60  1:31.28                                             
 14 Friedman, Melissa A       10 HAA-MR               1:35.11    1:31.80 SILV   
                44.94  1:31.80                                             
 15 Katz, Ryann T             10 HAA-MR               1:36.03    1:32.09 SILV   
                45.32  1:32.09                                             
 16 Allen, Peri E             10 HAA-MR               1:33.48    1:32.74 SILV   
                43.05  1:32.74                                             
 17 Biviano, Julia P          10 Sachem-MR            1:34.66    1:35.45 SILV   
                47.07  1:35.45                                             
 18 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR              2:10.00    1:38.00 SILV   
                48.04  1:38.00                                             
 19 O'Hagan, Alanna N          9 Sachem-MR            1:45.00    1:38.12 SILV   
                47.58  1:38.12                                             
 20 Cummings, Jordyn D        10 WISC-MR              1:54.46    1:38.26 SILV   
              1:38.34  1:38.26                                             
 21 DeHavenon, Cecilia R      10 Hurricanes-MR        1:45.00    1:38.43 SILV   
                48.90  1:38.43                                             
 22 Walters, Sydney H         10 Hurricanes-MR        1:40.00    1:40.37        
                47.37  1:40.37                                             
 23 Daleo, Julia R             9 HAA-MR               1:46.05    1:42.97        
 24 Brand, Issy R             10 North Shore-MR       1:45.00    1:43.64        
                51.27  1:43.64                                             
 25 Purcell, Margaret          9 Hurricanes-MR        1:45.00    1:44.65        
                50.46  1:44.65                                             
 26 Shiebler, Patricia E      10 IA-MR                1:50.11    1:45.62        
                50.97  1:45.62                                             
 27 Schuppert, Christina M    10 CSC-MR               1:41.74    1:45.64        
                52.55  1:45.64                                             
 28 Kopp, Emma J               9 CSC-MR               2:20.00    1:45.70        
                47.27  1:45.70                                             
 29 Diehl, Michelle M         10 Sachem-MR            1:49.97    1:46.30        
              1:46.85  1:46.30                                             
 30 Barbera, Christina M      10 CSC-MR               1:43.53    1:46.92        
                52.42  1:46.92                                             
 31 Irwin, Laura              10 HAA-MR               1:53.09    1:47.20        
                52.36  1:47.20                                             
 32 Miao, Wenny               10 HAA-MR               1:36.40    1:48.02        
                52.46  1:48.02                                             
 33 Enzinger, Emily I          9 Sachem-MR            1:44.43    1:48.40        
                53.92  1:48.40                                             
 34 Lauria, Melissa N         10 UN-HA-MR             2:10.10    1:50.91        
                53.01  1:50.91                                             
 35 Snyder, Ava C              9 IA-MR                1:50.71    1:51.47        
              1:35.31  1:51.47                                             
 36 Davi, Julia G              9 HAA-MR               1:39.90    1:52.55        
              1:34.16  1:52.55                                             
 37 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              2:30.00    1:53.20        
                56.46  1:53.20                                             
 38 Petelin, Abigail G         9 Sachem-MR            2:10.00    1:53.76        
                56.52  1:53.76                                             
 39 O'Halloran, Erin K         9 IA-MR                2:01.81    1:54.04        
                54.79  1:54.04                                             
 40 Friedman, Valerie R       10 HAA-MR               2:08.23    2:22.77        
              1:08.31  2:22.77                                             
 -- Eremita, Michelle N        9 IA-MR                2:12.21         DQ        
                55.88       DQ                                             
 -- Gallagher, Liz p          10 HAA-MR               1:45.10         DQ        
                45.92       DQ                                             
 -- Varone, Nicole            10 HAA-MR               2:03.40         DQ        
              1:05.20       DQ                                             
 -- Grill, Brianna N           9 HAA-MR               2:00.10         DQ        
              1:47.87                                                      
 -- Taylor, Victoria A         9 IA-MR                1:38.84         DQ        
                50.73       DQ                                             
 -- McCabe, Danielle J        10 HAA-MR               2:10.10         DQ        
                49.65       DQ                                             
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.99  ZQ
          42.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Standel, Sassy G          10 North Shore-MR         38.89      40.86 ZQ     
  2 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                  41.27      41.63 ZQ     
  3 Koehler, Sierra M         10 WISC-MR                42.65      41.68 ZQ     
  4 Howard, Grace J            9 Hurricanes-MR          41.12      42.42 JO     
  5 Rice, Natasha L           10 CSC-MR                 41.18      42.47 JO     
  6 Russell, Leah C            9 CSC-MR                 43.33      43.02 SILV   
  7 Freund, Jessica N          9 Sachem-MR              43.78      43.35 SILV   
  8 Yavid, Jen D              10 North Shore-MR         46.57      43.54 SILV   
  9 Ripp, Belle A             10 Sachem-MR              46.13      43.99 SILV   
 10 Smerechniak, Jillian K    10 WISC-MR                48.69      45.97 SILV   
 11 Kudla, Brittney T         10 IA-MR                  52.65      47.93 SILV   
 12 Friedman, Melissa A       10 HAA-MR                 47.00      47.98 SILV   
 13 Ryan, Emily R              9 LIND-MR                48.31      49.67 SILV   
 14 Katz, Ryann T             10 HAA-MR                 51.64      49.80 SILV   
 15 Biviano, Julia P          10 Sachem-MR              50.36      49.94 SILV   
 16 Caraher, Meghan R          9 IA-MR                  51.11      50.55        
 17 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR              1:05.00      50.81        
 18 Snyder, Ava C              9 IA-MR                  52.12      51.50        
 19 Oakland, Caroline E        9 Hurricanes-MR          48.22      51.66        
 20 Boyle, Meghan             10 IA-MR                  47.53      51.74        
 21 Kata, Victoria L          10 WISC-MR              1:00.00      52.09        
 22 Cummings, Jordyn D        10 WISC-MR              1:11.94      52.13        
 23 Petelin, Abigail G         9 Sachem-MR              55.34      52.23        
 24 Kopp, Emma J               9 CSC-MR                 53.06      52.24        
 25 Davi, Julia G              9 HAA-MR                 50.96      52.61        
 26 Miao, Wenny               10 HAA-MR                 53.20      52.67        
 27 Tsai, Alice Y             10 Sachem-MR            2:00.00      52.69        
 28 Barbera, Christina M      10 CSC-MR                 51.29      52.91        
 29 Taylor, Victoria A         9 IA-MR                  50.99      53.02        
 30 Tesauro, Kelsea J         10 WISC-MR              1:00.00      53.12        
 31 Schuppert, Christina M    10 CSC-MR                 51.26      53.22        
 32 Hensler, Layla H           9 Hurricanes-MR          52.12      53.28        
 33 Irwin, Laura              10 HAA-MR                 56.69      53.76        
 34 Llewellyn, Christine L    10 CSC-MR                 53.92      54.26        
 35 Shea, Jaclyn M            10 CSC-MR                 53.77      54.29        
 36 LaRosa, Felicia P         10 Sachem-MR            1:10.00      54.48        
 37 Diehl, Michelle M         10 Sachem-MR              56.08      54.92        
 38 Gallagher, Liz p          10 HAA-MR                 49.80      55.27        
 39 Cassenti, Skylar          10 Sachem-MR            1:15.00      57.27        
 40 Lauria, Melissa N         10 UN-HA-MR               55.50      57.31        
 41 Berman, Sophie J          10 Sachem-MR              55.91      57.36        
 42 Wootton, Carley N          9 Hurricanes-MR          56.86      57.40        
 43 Enzinger, Emily I          9 Sachem-MR              52.66      57.64        
 44 Shiebler, Patricia E      10 IA-MR                  57.17      58.77        
 45 Puzio, Amanda T           10 Sachem-MR            1:30.00      59.33        
 46 Yates, Elizabeth          10 LIND-MR                55.99      59.94        
 47 Daleo, Julia R             9 HAA-MR                 56.19    1:00.78        
 48 Giordano, Colleen         10 LIND-MR              1:01.46    1:02.02        
 49 Friedman, Valerie R       10 HAA-MR               1:04.14    1:03.48        
 50 Monahan, Samantha         10 LIND-MR              1:04.28    1:04.26        
 51 Varone, Nicole            10 HAA-MR                 59.70    1:04.35        
 52 Suchy, Morgan T           10 Sachem-MR            2:00.00    1:04.98        
 53 Mullery, Erin N            9 Sachem-MR            2:30.00    1:05.15        
 54 Katyayan, Anisha A         9 North Shore-MR       1:10.00    1:07.46        
 55 Feigenbaum, Heather A     10 CSC-MR               1:25.00    1:10.36        
 -- Frakaloss, Julia N        10 IA-MR                1:01.49         DQ        
 -- Chisolm, Marissa C        10 CSC-MR               1:25.00         DQ        
 -- Celikotar, Peri           10 CSC-MR               1:20.00         DQ        
 -- O'Halloran, Erin K         9 IA-MR                1:12.15         DQ        
 -- McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              1:24.61         DQ        
 -- McCabe, Katie             10 IA-MR                1:06.55         DQ        
 -- Smith, Joann L            10 Sachem-MR            2:15.00         DQ        
 -- Antonawich, Kathryn E     10 WISC-MR                51.83         DQ        
 -- Simas, Laura A            10 WISC-MR              1:10.00         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Standel, Sassy G          10 North Shore-MR       1:26.19    1:26.90        
                40.92  1:26.90                                             
  2 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                1:29.38    1:28.99        
                42.56  1:28.99                                             
  3 Koehler, Sierra M         10 WISC-MR              1:29.00    1:30.03        
                43.07  1:30.03                                             
  4 Russell, Leah C            9 CSC-MR               1:32.25    1:30.62        
                43.49  1:30.62                                             
  5 Freund, Jessica N          9 Sachem-MR            1:31.76    1:31.80        
                43.73  1:31.80                                             
  6 Howard, Grace J            9 Hurricanes-MR        1:32.35    1:33.51        
                43.72  1:33.51                                             
  7 Ripp, Belle A             10 Sachem-MR            1:38.95    1:35.22        
                46.72  1:35.22                                             
  8 Winkeler, Michaela C      10 North Shore-MR       1:40.52    1:36.47        
                45.60  1:36.47                                             
  9 Smerechniak, Jillian K    10 WISC-MR              1:40.00    1:38.83        
                46.33  1:38.83                                             
 10 Gensch, Leighann L        10 IA-MR                1:40.12    1:39.60        
                46.53  1:39.60                                             
 11 Martin, Sophia M          10 CSC-MR               1:35.76    1:40.71        
                47.40  1:40.71                                             
 12 Kudla, Brittney T         10 IA-MR                1:57.85    1:43.01        
                49.91  1:43.01                                             
 13 Biviano, Julia P          10 Sachem-MR            1:45.26    1:44.42        
                50.83  1:44.42                                             
 14 Caraher, Meghan R          9 IA-MR                1:50.18    1:44.62        
                50.52  1:44.62                                             
 15 Yavid, Jen D              10 North Shore-MR       1:45.00    1:45.29        
                48.53  1:45.29                                             
 16 Ryan, Emily R              9 LIND-MR              1:44.59    1:45.51        
                50.34  1:45.51                                             
 17 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR       1:42.37    1:45.65        
                50.86  1:45.65                                             
 18 Oakland, Caroline E        9 Hurricanes-MR        1:40.00    1:50.59        
                52.25  1:50.59                                             
 19 Boyle, Meghan             10 IA-MR                1:44.07    1:50.85        
                52.21  1:50.85                                             
 20 Snyder, Ava C              9 IA-MR                1:58.88    1:51.56        
                54.08  1:51.56                                             
 21 Brand, Issy R             10 North Shore-MR       2:00.00    1:51.71        
                54.37  1:51.71                                             
 22 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR              2:30.00    1:51.91        
                52.69  1:51.91                                             
 23 Harrison, Olivia           9 IA-MR                2:04.60    1:52.53        
                54.45  1:52.53                                             
 24 Taylor, Victoria A         9 IA-MR                1:50.13    1:53.31        
                52.82  1:53.31                                             
 25 Cummings, Jordyn D        10 WISC-MR              2:24.73    1:54.02        
                53.00  1:54.02                                             
 26 LaRosa, Felicia P         10 Sachem-MR            2:30.00    1:55.57        
                56.12  1:55.57                                             
 27 O'Hagan, Alanna N          9 Sachem-MR            2:00.33    1:57.71        
                54.18  1:57.71                                             
 28 Schaefer, Madeline A       9 IA-MR                2:15.81    1:58.43        
                55.26  1:58.43                                             
 29 Berman, Sophie J          10 Sachem-MR            2:04.49    1:58.79        
                55.29  1:58.79                                             
 30 Petelin, Abigail G         9 Sachem-MR            1:54.11    1:59.22        
                56.38  1:59.22                                             
 31 Colefield, Sarah B         9 CSC-MR               1:55.01    2:00.02        
                56.48  2:00.02                                             
 32 Lettieri, Samantha H      10 CSC-MR               2:07.72    2:00.39        
                55.25  2:00.39                                             
 33 Enzinger, Emily I          9 Sachem-MR            2:08.22    2:03.07        
                55.52  2:03.07                                             
 34 Shiebler, Patricia E      10 IA-MR                2:06.71    2:05.11        
                59.41  2:05.11                                             
 35 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              1:05.00    2:05.38        
              1:00.14  2:05.38                                             
 36 Beck, Nicole R             9 North Shore-MR       2:05.00    2:06.43        
                57.73  2:06.43                                             
 37 Monahan, Samantha         10 LIND-MR              2:15.69    2:20.63        
              1:05.75  2:20.63                                             
 38 Sarci, Alexa C             9 WISC-MR              2:30.00    2:30.67        
              1:05.65  2:30.67                                             
 39 Katyayan, Anisha A         9 North Shore-MR       2:25.00    2:35.77        
              1:15.69  2:35.77                                             
 -- McCabe, Katie             10 IA-MR                2:30.19         DQ        
              1:15.10       DQ                                             
 -- Kurianowicz, Anna         10 LIND-MR              1:40.41         DQ        
                46.26       DQ                                             
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.79  ZQ
          36.59  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra M         10 WISC-MR                35.24      32.90 ZQ     
  2 Rice, Natasha L           10 CSC-MR                 33.39      35.15 JO     
  3 Winkeler, Michaela C      10 North Shore-MR         37.39      37.24 SILV   
  4 Alliegro, Alexandra M     10 IA-MR                  38.15      37.59 SILV   
  5 Hummel, Christina D       10 HAA-MR                 37.68      38.06 SILV   
  6 Smerechniak, Jillian K    10 WISC-MR                40.87      38.56 SILV   
  7 Freund, Jessica N          9 Sachem-MR              38.51      39.59 SILV   
  8 Martin, Sophia M          10 CSC-MR                 39.47      41.13 SILV   
  9 Howard, Grace J            9 Hurricanes-MR          42.79      41.29 SILV   
 10 Allen, Peri E             10 HAA-MR                 39.40      41.58 SILV   
 11 Ripp, Belle A             10 Sachem-MR              47.00      42.17 SILV   
 12 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR         41.44      43.27 SILV   
 13 Yavid, Jen D              10 North Shore-MR         47.05      43.29 SILV   
 13 Ryan, Emily R              9 LIND-MR                49.43      43.29 SILV   
 15 Boyle, Meghan             10 IA-MR                  42.13      44.71 SILV   
 16 DeHavenon, Cecilia R      10 Hurricanes-MR          44.94      45.14 SILV   
 17 Oakland, Caroline E        9 Hurricanes-MR          48.84      45.34 SILV   
 18 Hensler, Layla H           9 Hurricanes-MR          46.81      45.55        
 19 Giordano, Colleen         10 LIND-MR                48.04      47.08        
 20 Berman, Sophie J          10 Sachem-MR              49.48      47.97        
 21 Caraher, Meghan R          9 IA-MR                  46.94      48.60        
 22 Katz, Ryann T             10 HAA-MR                 47.22      48.70        
 23 O'Hagan, Alanna N          9 Sachem-MR              48.23      48.91        
 24 LaRosa, Felicia P         10 Sachem-MR            1:20.00      51.88        
 25 Purcell, Margaret          9 Hurricanes-MR          55.00      55.18        
 26 Demieri, Emily             9 WISC-MR              1:10.00      55.23        
 27 Monahan, Samantha         10 LIND-MR                56.62      57.57        
 28 McCabe, Katie             10 IA-MR                  52.46      58.38        
 -- Katyayan, Anisha A         9 North Shore-MR       1:10.00         DQ        
 -- Yates, Elizabeth          10 LIND-MR                56.99         DQ        
 -- Chisolm, Marissa C        10 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Wootton, Carley N          9 Hurricanes-MR        1:05.00         DQ        
 -- Palazzo, Gianna M          9 HAA-MR                 46.09         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra M         10 WISC-MR              1:22.00    1:16.67        
                34.18  1:16.67                                             
  2 Winkeler, Michaela C      10 North Shore-MR       1:49.25    1:24.21        
                39.36  1:24.21                                             
  3 Freund, Jessica N          9 Sachem-MR            1:40.00    1:25.82        
                41.22  1:25.82                                             
  4 Rice, Natasha L           10 CSC-MR               1:30.43    1:26.63        
                39.03  1:26.63                                             
  5 Ryan, MariKate            10 Hurricanes-MR        1:33.97    1:27.96        
                41.40  1:27.96                                             
  6 Jannsen, Cassandra G      10 North Shore-MR       1:35.46    1:37.19        
                44.40  1:37.19                                             
  7 Biviano, Julia P          10 Sachem-MR            1:40.00    1:39.86        
                46.51  1:39.86                                             
  8 Giordano, Colleen         10 LIND-MR              2:08.99    1:48.37        
                50.40  1:48.37                                             
  9 Diehl, Michelle M         10 Sachem-MR            2:05.00    1:57.21        
                54.14  1:57.21                                             
 -- Capone, Noelle C          10 Hurricanes-MR        1:36.00         DQ        
                43.27       DQ                                             
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N          9 Sachem-MR            3:17.00    2:54.11        
                41.15           1:25.81           2:13.57  2:54.11         
  2 Ryan, MariKate            10 Hurricanes-MR        2:56.96    2:59.41        
                41.34           1:23.23           2:18.41  2:59.41         
  3 Winkeler, Michaela C      10 North Shore-MR       3:05.00    3:01.38        
                39.44           1:27.26           2:20.54  3:01.38         
  4 Martin, Sophia M          10 CSC-MR               3:30.00    3:01.70        
              1:06.93  3:01.70                                             
  5 Ripp, Belle A             10 Sachem-MR            3:24.00    3:14.10        
                43.93           1:35.84           2:31.37  3:14.10         
  6 Biviano, Julia P          10 Sachem-MR            3:25.00    3:15.64        
                54.23  3:15.64                                             
  7 Katz, Ryann T             10 HAA-MR               3:34.87    3:19.08        
              1:11.84  3:19.08                                             
  8 Barbera, Christina M      10 CSC-MR               4:01.74    3:38.12        
                52.06           1:43.81           2:47.42  3:38.12         
  9 Diehl, Michelle M         10 Sachem-MR            3:42.55    3:38.37        
              3:15.13  3:38.37                                             
 10 Enzinger, Emily I          9 Sachem-MR            4:13.11    3:42.42        
                49.71           1:46.84           2:49.44  3:42.42         
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.99  ZQ
          28.69  JO
          32.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Katherine M        12 CSC-MR                 25.94      27.58 ZQ     
  2 Zukowski, Carli           12 WISC-MR                28.92      28.59 JO     
  3 YU, Dana H                12 Express Swimming-MR    28.03      28.78 SILV   
  4 Drew, Carly A             11 Hurricanes-MR          29.01      28.80 SILV   
  5 Kanfer, Sarah M           11 IA-MR                  30.33      28.97 SILV   
  6 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR                29.82      28.99 SILV   
  7 Giuliani, Sarah E         11 WISC-MR                30.12      29.08 SILV   
  8 Schmidt, Kelli L          11 Express Swimming-MR    29.69      29.53 SILV   
  9 Boyle, Erin               11 IA-MR                  29.00      30.06 SILV   
  9 Job, Zakiyyah             12 Express Swimming-MR    30.18      30.06 SILV   
 11 Greatsinger, Jillian      12 WISC-MR                31.06      30.16 SILV   
 12 Winkeler, Olivia K        12 North Shore-MR         30.29      30.44 SILV   
 13 Slattery, Meghan C        11 IA-MR                  30.56      30.48 SILV   
 14 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR    30.99      30.60 SILV   
 15 Papele, Kianna S          11 Sachem-MR              31.67      30.64 SILV   
 16 Horan, Julia E            11 IA-MR                  30.40      30.74 SILV   
 17 Nembach, Kali T           11 Express Swimming-MR    30.83      30.81 SILV   
 18 Redka, Kimberly J         12 IA-MR                  30.87      30.91 SILV   
 19 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR    30.79      30.97 SILV   
 20 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR              32.35      31.22 SILV   
 21 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR                31.60      31.56 SILV   
 22 Reindl, Annie R           11 Express Swimming-MR    33.34      31.90 SILV   
 23 Tutone, Marisa A          11 Sachem-MR              32.63      32.00 SILV   
 24 Mulholland, Kylie B       11 Express Swimming-MR    33.29      32.03 SILV   
 25 Schillinger, Ally G       11 Express Swimming-MR    32.28      32.04 SILV   
 26 Kistinger, Carolyn R      12 CSC-MR                 31.78      32.55        
 27 Calabrese, Amanda P       12 Hurricanes-MR          32.01      32.66        
 28 Squillante, Kyra          11 IA-MR                  32.82      32.88        
 29 Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR              32.41      32.96        
 30 Brady, Claudia F          11 Express Swimming-MR    32.11      33.13        
 31 Laghezza, Nicole L        12 CSC-MR                 32.15      33.23        
 32 Henry, Julia L            11 Express Swimming-MR    33.94      33.33        
 33 Roarty, Sarah G           11 North Shore-MR         34.07      33.35        
 34 Ye, Mabel                 11 WISC-MR                36.96      33.74        
 35 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR    36.10      33.99        
 36 Savino, Chloe M           11 Express Swimming-MR    34.30      34.04        
 37 Feuer, Gloria             11 Hurricanes-MR          35.64      34.17        
 38 Graning, Morgan E         11 IA-MR                  35.58      34.30        
 39 Martin, Olivia R          12 CSC-MR                 33.99      34.89        
 40 Sun, Sarah A              11 North Shore-MR         40.00      34.91        
 41 Armetta, Kelly L          12 WISC-MR                34.49      35.00        
 42 Galasso, Emma C           12 IA-MR                  43.12      35.36        
 43 Scott, Veronica M         12 WISC-MR                40.00      35.94        
 44 Bella, Angela R           11 CSC-MR                 35.72      35.99        
 45 Kubinski, Emma L          12 Sachem-MR              36.75      36.03        
 46 Hirsch, Rebecca M         11 CSC-MR                 35.53      36.07        
 47 Desimone, Julianna        12 WISC-MR                45.00      36.08        
 48 Vaca, Grace E             11 CSC-MR                 35.02      36.34        
 49 Bradley, Katie A          11 WISC-MR                43.54      36.39        
 50 Haberman, Anais L         11 WISC-MR                36.92      36.41        
 51 Bisson, Elizabeth A       11 WISC-MR                45.00      36.60        
 52 Miller, Angelina          11 Sachem-MR              36.20      36.64        
 53 Scammon, Chrissy L        12 Sachem-MR              45.00      36.77        
 54 Brunquell, Mackenzie      12 Sachem-MR              37.03      37.31        
 55 Weinhofer, Nicole A       11 Sachem-MR              37.44      37.48        
 56 Singer, Gabrielle J       12 Sachem-MR              40.03      37.99        
 57 Simas, Maria N            12 WISC-MR                40.54      38.08        
 58 Thorsen, Jacqui           11 Hurricanes-MR          39.50      39.05        
 59 Liu, Amanda A             11 North Shore-MR         42.00      39.39        
 60 Berry, MacKenzie R        12 Sachem-MR              45.00      42.49        
 61 Zhao, Elizabeth Y         11 North Shore-MR         42.32      42.88        
 62 Davis, Erica M            12 CSC-MR                 42.18      43.44        
 63 Moccia, Taylor            11 Sachem-MR              49.00      44.02        
 64 Jindal, Kriti A           12 North Shore-MR         44.46      44.43        
 65 Ryder, Meg J              12 Sachem-MR              50.00      45.98        
 66 Cerrone, Emily N          12 Sachem-MR            1:00.00      46.76        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.29  ZQ
        1:01.79  JO
        1:11.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Katherine M        12 CSC-MR                 56.59    1:00.68 JO     
                29.06  1:00.68                                             
  2 Schmidt, Kelli L          11 Express Swimming-MR  1:02.61    1:02.47 SILV   
                30.32  1:02.47                                             
  3 O'Halloran, Kaleigh E     12 IA-MR                1:01.56    1:02.60 SILV   
                29.97  1:02.60                                             
  4 Giuliani, Sarah E         11 WISC-MR              1:06.41    1:04.09 SILV   
                31.03  1:04.09                                             
  5 Aufort, Kate E            11 WISC-MR              1:09.50    1:04.29 SILV   
                30.93  1:04.29                                             
  6 Boyle, Erin               11 IA-MR                1:05.92    1:05.45 SILV   
                31.30  1:05.45                                             
  7 Winkeler, Olivia K        12 North Shore-MR       1:05.02    1:05.57 SILV   
                31.21  1:05.57                                             
  8 Drew, Carly A             11 Hurricanes-MR        1:04.05    1:05.74 SILV   
                32.05  1:05.74                                             
  9 Coleman, Mackenzie        12 IA-MR                1:03.38    1:05.91 SILV   
                31.69  1:05.91                                             
 10 Horan, Julia E            11 IA-MR                1:06.25    1:06.25 SILV   
                31.90  1:06.25                                             
 11 Kolar, Paige M            12 IA-MR                1:08.05    1:07.23 SILV   
                32.78  1:07.23                                             
 12 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR              1:08.36    1:07.64 SILV   
                32.68  1:07.64                                             
 13 Doveala, Jane-e E         12 HAA-MR               1:06.65    1:07.70 SILV   
                32.66  1:07.70                                             
 14 Job, Zakiyyah             12 Express Swimming-MR  1:06.74    1:08.20 SILV   
                33.27  1:08.20                                             
 15 Nembach, Kali T           11 Express Swimming-MR  1:08.27    1:08.26 SILV   
                33.29  1:08.26                                             
 16 Llewellyn, Julia I        12 CSC-MR               1:08.80    1:08.34 SILV   
                33.16  1:08.34                                             
 17 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR  1:07.14    1:08.66 SILV   
                32.60  1:08.66                                             
 18 Reindl, Annie R           11 Express Swimming-MR  1:10.61    1:09.37 SILV   
                32.93  1:09.37                                             
 19 Slattery, Meghan C        11 IA-MR                1:08.80    1:09.76 SILV   
                33.43  1:09.76                                             
 20 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR            1:12.48    1:10.15 SILV   
                33.21  1:10.15                                             
 21 Schillinger, Ally G       11 Express Swimming-MR  1:07.91    1:10.48 SILV   
                34.67  1:10.48                                             
 22 Christianson, Kelsey L    11 HAA-MR               1:10.10    1:10.90 SILV   
                33.54  1:10.90                                             
 23 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR  1:12.24    1:11.29 SILV   
                35.01  1:11.29                                             
 24 Parbst, Hannah C          12 North Shore-MR       1:12.44    1:11.42        
                34.44  1:11.42                                             
 25 Tutone, Marisa A          11 Sachem-MR            1:11.73    1:11.63        
                34.58  1:11.63                                             
 26 Williams, Shannon         11 WISC-MR              1:18.57    1:12.23        
                33.69  1:12.23                                             
 27 Brady, Claudia F          11 Express Swimming-MR  1:10.94    1:12.94        
                34.64  1:12.94                                             
 28 Laghezza, Nicole L        12 CSC-MR               1:12.05    1:13.02        
              1:12.62  1:13.02                                             
 29 Calabrese, Amanda P       12 Hurricanes-MR        1:11.49    1:13.07        
                33.90  1:13.07                                             
 30 Baker, Aileen G           11 Sachem-MR            1:12.22    1:13.67        
                34.63  1:13.67                                             
 31 Minetree, Lilah R         11 Hurricanes-MR        1:16.81    1:13.87        
                35.76  1:13.87                                             
 32 Esposito, Julia d         11 HAA-MR               1:15.96    1:14.03        
                35.87  1:14.03                                             
 33 Roarty, Sarah G           11 North Shore-MR       1:16.04    1:14.70        
                35.10  1:14.70                                             
 34 Howlin, Elizabeth N       12 HAA-MR               1:14.26    1:14.85        
                35.71  1:14.85                                             
 35 Desio, Claire M           12 HAA-MR               1:11.13    1:15.03        
                36.28  1:15.03                                             
 36 Squillante, Kyra          11 IA-MR                1:19.09    1:15.71        
                36.21  1:15.71                                             
 37 Bahi, Paloma              11 Hurricanes-MR        1:16.00    1:16.10        
                36.98  1:16.10                                             
 38 Ye, Mabel                 11 WISC-MR              1:26.50    1:16.17        
                36.34  1:16.17                                             
 39 Luquer, Cameron           11 WISC-MR              1:26.72    1:16.27        
                35.49  1:16.27                                             
 40 Martin, Olivia R          12 CSC-MR               1:16.01    1:16.34        
                36.82  1:16.34                                             
 41 Combs, Sarah A            12 North Shore-MR       1:30.00    1:16.44        
                37.26  1:16.44                                             
 42 Edwards, Bridget B        11 Hurricanes-MR        1:15.14    1:16.51        
                37.19  1:16.51                                             
 43 Mauro, Sabrina            11 Express Swimming-MR  1:16.23    1:17.02        
                35.79  1:17.02                                             
 44 Costello, Julia N         11 HAA-MR               1:23.70    1:18.52        
                37.77  1:18.52                                             
 45 Sun, Sarah A              11 North Shore-MR       1:30.00    1:19.26        
                37.88  1:19.26                                             
 46 Kubinski, Emma L          12 Sachem-MR            1:20.59    1:20.56        
                37.82  1:20.56                                             
 47 Miller, Angelina          11 Sachem-MR            1:22.11    1:20.74        
                37.90  1:20.74                                             
 48 Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR            1:29.44    1:21.08        
                39.79  1:21.08                                             
 49 Scott, Veronica M         12 WISC-MR              1:30.00    1:21.12        
                37.69  1:21.12                                             
 50 Salvo, Kiera              12 HAA-MR               1:29.60    1:21.34        
                37.59  1:21.34                                             
 51 Simmons, Shannon K        12 Sachem-MR            1:15.81    1:21.37        
                37.41  1:21.37                                             
 52 Simas, Maria N            12 WISC-MR              1:27.51    1:22.33        
                38.28  1:22.33                                             
 53 Bradley, Katie A          11 WISC-MR              1:38.07    1:22.89        
                40.64  1:22.89                                             
 54 Chisolm, Alessandra G     12 CSC-MR               1:39.40    1:22.99        
                38.76  1:22.99                                             
 55 Scammon, Chrissy L        12 Sachem-MR            2:00.00    1:24.98        
                39.10  1:24.98                                             
 56 Desimone, Julianna        12 WISC-MR              1:40.00    1:26.55        
                39.54  1:26.55                                             
 57 Singer, Gabrielle J       12 Sachem-MR            1:29.93    1:29.74        
                41.73  1:29.74                                             
 58 Thorsen, Jacqui           11 Hurricanes-MR        1:24.61    1:31.04        
                41.98  1:31.04                                             
 59 Haberman, Anais L         11 WISC-MR              1:35.75    1:31.31        
                38.51  1:31.31                                             
 60 Liu, Amanda A             11 North Shore-MR       1:35.00    1:32.18        
                41.13  1:32.18                                             
 61 Hansen, Kayla             11 Sachem-MR            1:33.98    1:34.59        
                44.10  1:34.59                                             
 62 Donnelly, Sarah J         11 IA-MR                1:39.83    1:36.49        
                42.72  1:36.49                                             
 63 Moccia, Taylor            11 Sachem-MR            2:00.00    1:37.20        
                46.44  1:37.20                                             
 64 Donnelly, Kristen K       11 IA-MR                1:39.21    1:37.28        
                42.35  1:37.28                                             
 65 Berry, MacKenzie R        12 Sachem-MR            1:50.00    1:37.32        
                42.16  1:37.32                                             
 66 Davis, Erica M            12 CSC-MR               1:40.30    1:39.77        
                44.66  1:39.77                                             
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:57.99  11-12 ZQ
        6:03.99  11-12 JO
        6:35.79  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danin, Kylie L            12 WISC-MR              5:43.19    5:29.12 ZQ     
                28.17             59.33           1:32.21           2:05.37
              2:39.50           3:13.90           3:47.92           4:21.95
              4:56.22  5:29.12                                             
  2 Giuliani, Sarah E         11 WISC-MR              7:00.00    6:16.17 SILV   
                31.92           1:08.65           1:46.29           2:24.74
              3:03.51           3:43.27           4:22.80           5:01.45
              5:41.07  6:16.17                                             
  3 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR              6:37.41    6:17.77 SILV   
                33.70           1:11.65           1:50.70           2:30.03
              3:09.17           3:47.53           4:25.72           5:04.33
              5:41.51  6:17.77                                             
  4 Boyle, Erin               11 IA-MR                6:23.07    6:23.49 SILV   
                32.83           1:10.82           1:49.90           2:29.17
              3:08.92           3:49.13           4:28.63           5:08.18
              5:46.97  6:23.49                                             
  5 Aufort, Kate E            11 WISC-MR              6:20.00    6:30.30 SILV   
                33.68           1:11.77           1:51.10           2:31.74
              3:10.75           3:51.24           4:32.36           5:13.86
              5:53.61  6:30.30                                             
  6 Kanfer, Sarah M           11 IA-MR                6:45.36    6:32.66 SILV   
                33.86           1:12.15           1:53.16           2:34.42
              3:15.78           3:56.84           4:38.49           5:18.65
              5:59.40  6:32.66                                             
  7 Parbst, Hannah C          12 North Shore-MR       7:00.00    6:40.28        
                34.54           1:14.30           1:54.81           2:35.59
              3:16.52           3:56.84           4:37.24           5:17.52
              5:58.17  6:40.28                                             
  8 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR       7:13.06    6:42.72        
                34.29           1:13.34           1:54.32           2:35.06
              3:15.71           3:56.71           4:38.39           5:20.72
              6:02.55  6:42.72                                             
  9 Christianson, Kelsey L    11 HAA-MR               7:03.59    6:46.87        
                34.48           1:14.80           1:56.29           2:38.51
              3:21.34           4:04.09           4:46.70           5:27.71
              6:08.19  6:46.87                                             
 10 Papele, Kianna S          11 Sachem-MR            8:08.00    7:05.02        
                32.76           1:14.07           1:58.65           2:43.50
              3:28.17           4:10.12           4:55.04           5:40.60
              6:23.98  7:05.02                                             
 11 Baker, Aileen G           11 Sachem-MR            7:30.00    7:19.14        
                34.36           1:14.80           1:58.46           2:43.50
              3:29.23           4:15.49           5:02.45           5:48.85
              6:34.72  7:19.14                                             
 12 Weinhofer, Nicole A       11 Sachem-MR            8:41.13    7:41.99        
                39.67           1:25.30           2:12.58           3:00.34
              3:47.97           4:36.03           5:23.59           6:11.23
              6:58.25  7:41.99                                             
 13 Kubinski, Emma L          12 Sachem-MR            8:48.03    7:44.96        
                39.25           1:27.05           2:15.33           3:03.43
              3:52.45           4:40.19           5:29.11           6:16.80
              7:02.53  7:44.96                                             
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.69  ZQ
          33.29  JO
          39.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Halloran, Kaleigh E     12 IA-MR                  31.37      31.79 ZQ     
  2 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR                32.87      32.91 JO     
  3 Kenlon, Grace E           11 Express Swimming-MR    35.00      33.67 SILV   
  4 Coleman, Mackenzie        12 IA-MR                  34.60      35.26 SILV   
  5 Giuliani, Sarah E         11 WISC-MR                35.31      35.31 SILV   
  6 Zukowski, Carli           12 WISC-MR                34.96      35.35 SILV   
  7 Drew, Carly A             11 Hurricanes-MR          34.29      35.48 SILV   
  8 Horan, Julia E            11 IA-MR                  35.04      35.51 SILV   
  9 Greatsinger, Jillian      12 WISC-MR                36.91      35.81 SILV   
 10 Boyle, Erin               11 IA-MR                  35.95      36.53 SILV   
 11 Papele, Kianna S          11 Sachem-MR              38.87      36.79 SILV   
 12 Slattery, Meghan C        11 IA-MR                  37.40      37.78 SILV   
 13 Luquer, Cameron           11 WISC-MR                44.58      38.60 SILV   
 14 Minetree, Lilah R         11 Hurricanes-MR          38.92      38.65 SILV   
 15 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR                41.08      38.71 SILV   
 16 Doveala, Jane-e E         12 HAA-MR                 36.29      40.11        
 17 Christianson, Paige E     11 HAA-MR                 39.16      40.16        
 18 Simmons, Shannon K        12 Sachem-MR              39.03      40.84        
 19 Williams, Shannon         11 WISC-MR                44.68      40.93        
 20 Bubeck, Lauren N          12 HAA-MR                 40.90      41.17        
 20 Esposito, Julia d         11 HAA-MR                 39.82      41.17        
 22 Baker, Aileen G           11 Sachem-MR              38.46      41.44        
 23 Ye, Mabel                 11 WISC-MR                44.90      41.59        
 24 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR                44.52      41.81        
 25 Howlin, Elizabeth N       12 HAA-MR                 39.49      41.82        
 26 Weinhofer, Nicole A       11 Sachem-MR              41.06      41.90        
 27 Costello, Julia N         11 HAA-MR                 43.50      42.24        
 28 Miller, Angelina          11 Sachem-MR              41.21      42.41        
 29 Kubinski, Emma L          12 Sachem-MR              42.48      43.11        
 30 Scammon, Chrissy L        12 Sachem-MR            1:00.00      43.92        
 31 Chisolm, Alessandra G     12 CSC-MR                 45.58      44.22        
 32 Bradley, Katie A          11 WISC-MR                49.39      44.26        
 33 Donnelly, Sarah J         11 IA-MR                  51.56      44.53        
 34 Haberman, Anais L         11 WISC-MR                49.23      44.91        
 35 Bella, Angela R           11 CSC-MR                 43.95      45.07        
 35 Bahi, Paloma              11 Hurricanes-MR          42.81      45.07        
 37 Liu, Amanda A             11 North Shore-MR         50.00      45.10        
 38 Scott, Veronica M         12 WISC-MR                45.00      46.25        
 39 Simas, Maria N            12 WISC-MR                49.28      48.43        
 40 Thorsen, Jacqui           11 Hurricanes-MR          46.31      48.98        
 41 Brunquell, Mackenzie      12 Sachem-MR              43.08      50.06        
 42 Berry, MacKenzie R        12 Sachem-MR            1:03.57      52.49        
 43 Davis, Erica M            12 CSC-MR               1:10.00      55.40        
 44 Moccia, Taylor            11 Sachem-MR            1:02.37      58.64        
 -- Cerrone, Emily N          12 Sachem-MR            1:15.00         DQ        
 -- Donnelly, Kristen K       11 IA-MR                  53.51         DQ        
 -- Ryder, Meg J              12 Sachem-MR            1:01.71         DQ        
 -- Squillante, Kyra          11 IA-MR                  43.29         DQ        
 -- Salvo, Kiera              12 HAA-MR                 48.60         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.49  ZQ
        1:11.09  JO
        1:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danin, Kylie L            12 WISC-MR              1:04.79    1:05.60 ZQ     
                31.96  1:05.60                                             
  2 O'Halloran, Kaleigh E     12 IA-MR                1:08.48    1:07.57 ZQ     
                33.15  1:07.57                                             
  3 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR              1:10.78    1:08.52 ZQ     
                33.42  1:08.52                                             
  4 Winkeler, Olivia K        12 North Shore-MR       1:12.01    1:11.78 SILV   
                34.42  1:11.78                                             
  5 Job, Zakiyyah             12 Express Swimming-MR  1:09.38    1:11.93 SILV   
                35.69  1:11.93                                             
  6 Green, Katherine M        12 CSC-MR               1:11.14    1:13.15 SILV   
                35.94  1:13.15                                             
  7 Coleman, Mackenzie        12 IA-MR                1:12.66    1:13.26 SILV   
                36.23  1:13.26                                             
  8 Zukowski, Carli           12 WISC-MR              1:11.16    1:13.89 SILV   
                36.38  1:13.89                                             
  9 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR       NT    1:14.13 SILV   
                36.02  1:14.13                                             
 10 Horan, Julia E            11 IA-MR                1:13.58    1:14.26 SILV   
                36.92  1:14.26                                             
 11 Kenlon, Grace E           11 Express Swimming-MR  1:16.34    1:15.53 SILV   
                37.94  1:15.53                                             
 12 Greatsinger, Jillian      12 WISC-MR              1:17.04    1:15.68 SILV   
                36.95  1:15.68                                             
 13 Boyle, Erin               11 IA-MR                1:17.07    1:17.47 SILV   
                37.46  1:17.47                                             
 14 Giuliani, Sarah E         11 WISC-MR              1:19.91    1:18.25 SILV   
                37.95  1:18.25                                             
 15 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR  1:20.45    1:18.92 SILV   
                38.43  1:18.92                                             
 16 Luquer, Cameron           11 WISC-MR              1:27.42    1:19.97 SILV   
                38.41  1:19.97                                             
 17 Doveala, Jane-e E         12 HAA-MR               1:18.20    1:20.53 SILV   
                39.75  1:20.53                                             
 17 Slattery, Meghan C        11 IA-MR                1:21.67    1:20.53 SILV   
                38.91  1:20.53                                             
 19 Desio, Claire M           12 HAA-MR               1:18.43    1:20.70 SILV   
                41.48  1:20.70                                             
 20 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR              1:33.53    1:20.82 SILV   
                38.86  1:20.82                                             
 21 Reindl, Annie R           11 Express Swimming-MR  1:22.17    1:20.96 SILV   
                39.57  1:20.96                                             
 22 Schoenfeld, Sarah L       12 North Shore-MR       1:18.98    1:21.46 SILV   
                39.91  1:21.46                                             
 23 Nembach, Kali T           11 Express Swimming-MR  1:21.37    1:21.52 SILV   
                39.63  1:21.52                                             
 24 Brady, Claudia F          11 Express Swimming-MR  1:23.98    1:22.32 SILV   
                40.88  1:22.32                                             
 25 Parbst, Hannah C          12 North Shore-MR       1:22.17    1:22.45 SILV   
                40.00  1:22.45                                             
 26 Christianson, Kelsey L    11 HAA-MR               1:17.98    1:22.96 SILV   
                40.56  1:22.96                                             
 27 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR  1:27.89    1:23.28 SILV   
                41.59  1:23.28                                             
 28 Christianson, Paige E     11 HAA-MR               1:24.35    1:23.68 SILV   
                41.50  1:23.68                                             
 29 Kolar, Paige M            12 IA-MR                1:22.18    1:23.73 SILV   
              1:24.07  1:23.73                                             
 30 Kistinger, Carolyn R      12 CSC-MR               1:22.39    1:24.60 SILV   
                41.34  1:24.60                                             
 31 Schillinger, Ally G       11 Express Swimming-MR  1:28.21    1:24.64 SILV   
                41.97  1:24.64                                             
 32 Laghezza, Nicole L        12 CSC-MR               1:24.25    1:25.37        
                42.55  1:25.37                                             
 33 Martin, Olivia R          12 CSC-MR               1:23.58    1:27.18        
                42.09  1:27.18                                             
 34 Hirsch, Rebecca M         11 CSC-MR               1:28.32    1:27.73        
                42.84  1:27.73                                             
 35 Edwards, Bridget B        11 Hurricanes-MR        1:28.19    1:27.93        
                41.98  1:27.93                                             
 36 Damm, Jesse K             11 HAA-MR               1:26.27    1:28.45        
                44.04  1:28.45                                             
 37 Howlin, Elizabeth N       12 HAA-MR               1:25.86    1:28.66        
                42.65  1:28.66                                             
 37 Weinhofer, Nicole A       11 Sachem-MR            1:32.20    1:28.66        
                43.30  1:28.66                                             
 37 Simmons, Shannon K        12 Sachem-MR            1:26.61    1:28.66        
                41.83  1:28.66                                             
 40 Roarty, Sarah G           11 North Shore-MR       1:29.40    1:28.87        
                42.34  1:28.87                                             
 41 Armetta, Kelly L          12 WISC-MR              1:30.57    1:29.14        
                43.80  1:29.14                                             
 42 Calabrese, Amanda P       12 Hurricanes-MR        1:28.31    1:30.37        
              1:30.41  1:30.37                                             
 43 Costello, Julia N         11 HAA-MR               1:34.79    1:30.51        
                44.88  1:30.51                                             
 44 Kubinski, Emma L          12 Sachem-MR            1:34.13    1:31.86        
                44.70  1:31.86                                             
 45 Sun, Sarah A              11 North Shore-MR       1:55.00    1:35.84        
                44.96  1:35.84                                             
 46 Liu, Amanda A             11 North Shore-MR       1:45.00    1:35.98        
                45.36  1:35.98                                             
 47 Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR            1:40.00    1:37.02        
                47.46  1:37.02                                             
 48 Scott, Veronica M         12 WISC-MR              1:45.00    1:40.77        
              1:49.14  1:40.77                                             
 49 Thorsen, Jacqui           11 Hurricanes-MR        1:30.00    1:43.93        
                49.74  1:43.93                                             
 -- O'Halloran, Lauren N      11 CSC-MR               1:49.86         DQ        
                56.17       DQ                                             
 -- Donnelly, Sarah J         11 IA-MR                2:00.93         DQ        
                48.29       DQ                                             
 -- Combs, Sarah A            12 North Shore-MR       1:40.00         DQ        
                43.73       DQ                                             
 -- Mauro, Sabrina            11 Express Swimming-MR  1:25.17         DQ        
                41.65       DQ                                             
 -- Bella, Angela R           11 CSC-MR               1:37.41         DQ        
              1:32.08                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:30.59  ZQ
        2:35.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danin, Kylie L            12 WISC-MR              2:24.07    2:16.80 ZQ     
                31.56           1:05.41           1:41.16  2:16.80         
  2 Coleman, Mackenzie        12 IA-MR                2:39.92    2:34.32 JO     
                37.48           1:17.33           1:56.90  2:34.32         
  3 Winkeler, Olivia K        12 North Shore-MR       2:42.83    2:36.59 SILV   
                36.31           1:14.74           1:55.83  2:36.59         
  4 Job, Zakiyyah             12 Express Swimming-MR  2:37.63    2:37.92 SILV   
                36.00           1:58.09           2:38.00  2:37.92         
  5 Horan, Julia E            11 IA-MR                2:44.71    2:38.31 SILV   
                38.75           1:18.77           1:59.89  2:38.31         
  6 Boyle, Erin               11 IA-MR                2:46.12    2:45.86 SILV   
                38.94           1:21.31           2:04.44  2:45.86         
  7 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR  2:55.00    2:51.82 SILV   
                40.58           1:25.34           2:11.72  2:51.82         
  8 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR              2:50.00    2:55.28 SILV   
                40.84           1:25.48           2:11.93  2:55.28         
  9 Slattery, Meghan C        11 IA-MR                2:55.11    2:57.25 SILV   
                41.04           1:25.24           2:12.86  2:57.25         
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.59  ZQ
          37.19  JO
          44.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zukowski, Carli           12 WISC-MR                34.78      35.86 ZQ     
  2 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR    37.09      36.31 ZQ     
  3 Mulholland, Kylie B       11 Express Swimming-MR    37.76      38.00 SILV   
  4 Ye, Mabel                 11 WISC-MR                40.33      38.41 SILV   
  5 Winkeler, Olivia K        12 North Shore-MR         42.00      39.14 SILV   
  6 Greatsinger, Jillian      12 WISC-MR                41.08      39.20 SILV   
  7 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR                40.54      39.60 SILV   
  8 Kanfer, Sarah M           11 IA-MR                  39.87      39.84 SILV   
  9 Armetta, Kelly L          12 WISC-MR                40.00      39.92 SILV   
 10 Coleman, Mackenzie        12 IA-MR                  39.71      40.45 SILV   
 11 Tutone, Marisa A          11 Sachem-MR              41.55      40.76 SILV   
 12 Papele, Kianna S          11 Sachem-MR              42.39      40.84 SILV   
 13 Kistinger, Carolyn R      12 CSC-MR                 41.08      41.00 SILV   
 14 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR         40.90      41.05 SILV   
 15 Redka, Kimberly J         12 IA-MR                  40.64      41.09 SILV   
 16 Nembach, Kali T           11 Express Swimming-MR    40.65      41.37 SILV   
 17 Brady, Claudia F          11 Express Swimming-MR    41.54      41.58 SILV   
 18 Reindl, Annie R           11 Express Swimming-MR    42.47      42.61 SILV   
 19 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR    43.91      42.76 SILV   
 20 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR              43.73      43.23 SILV   
 21 Calabrese, Amanda P       12 Hurricanes-MR          46.32      44.65        
 22 Desimone, Julianna        12 WISC-MR                52.00      44.98        
 23 Roarty, Sarah G           11 North Shore-MR         46.84      45.14        
 24 Laghezza, Nicole L        12 CSC-MR                 43.96      45.42        
 25 Squillante, Kyra          11 IA-MR                  46.69      45.54        
 26 Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR              56.91      45.59        
 27 Graning, Morgan E         11 IA-MR                  45.90      45.73        
 28 Feuer, Gloria             11 Hurricanes-MR          55.00      45.87        
 29 Bradley, Katie A          11 WISC-MR                57.12      45.91        
 30 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR                52.14      46.53        
 31 Scammon, Chrissy L        12 Sachem-MR            1:00.00      46.81        
 32 Miller, Angelina          11 Sachem-MR              44.23      47.21        
 33 Vaca, Grace E             11 CSC-MR                 48.82      47.51        
 34 Martin, Olivia R          12 CSC-MR                 47.06      47.55        
 35 Savino, Chloe M           11 Express Swimming-MR    48.00      47.93        
 36 Scott, Veronica M         12 WISC-MR                55.00      48.60        
 37 Galasso, Emma C           12 IA-MR                  52.22      49.09        
 38 Weinhofer, Nicole A       11 Sachem-MR              48.02      49.57        
 39 Thorsen, Jacqui           11 Hurricanes-MR          49.67      50.52        
 40 Bella, Angela R           11 CSC-MR                 48.71      50.92        
 41 Simas, Maria N            12 WISC-MR                52.83      51.34        
 42 Hirsch, Rebecca M         11 CSC-MR                 50.27      51.95        
 43 Kubinski, Emma L          12 Sachem-MR              50.90      52.20        
 44 Ryder, Meg J              12 Sachem-MR            1:00.00      53.84        
 45 Moccia, Taylor            11 Sachem-MR            1:00.00      54.29        
 46 Haberman, Anais L         11 WISC-MR              1:02.29      57.13        
 47 Zhao, Elizabeth Y         11 North Shore-MR         57.10      57.97        
 48 Berry, MacKenzie R        12 Sachem-MR            1:15.00      58.54        
 -- Davis, Erica M            12 CSC-MR               1:25.00         DQ        
 -- Sun, Sarah A              11 North Shore-MR         55.00         DQ        
 -- Jindal, Kriti A           12 North Shore-MR         55.00         DQ        
 -- Liu, Amanda A             11 North Shore-MR         58.00         DQ        
 -- Cerrone, Emily N          12 Sachem-MR            1:00.00         DQ        
 -- Bisson, Elizabeth A       11 WISC-MR                55.00         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.99  ZQ
        1:20.49  JO
        1:34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danin, Kylie L            12 WISC-MR              1:17.00    1:16.51 ZQ     
                36.59  1:16.51                                             
  2 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR  1:18.43    1:17.43 ZQ     
                37.43  1:17.43                                             
  3 Schoenfeld, Sarah L       12 North Shore-MR       1:18.24    1:21.04 SILV   
                38.21  1:21.04                                             
  4 Parbst, Hannah C          12 North Shore-MR       1:23.77    1:22.99 SILV   
                39.84  1:22.99                                             
  5 Ye, Mabel                 11 WISC-MR              1:29.19    1:23.81 SILV   
                40.95  1:23.81                                             
  6 Winkeler, Olivia K        12 North Shore-MR       1:44.26    1:27.55 SILV   
                40.39  1:27.55                                             
  7 Greatsinger, Jillian      12 WISC-MR              1:29.78    1:27.67 SILV   
                40.68  1:27.67                                             
  8 Armetta, Kelly L          12 WISC-MR              1:36.68    1:27.79 SILV   
                42.05  1:27.79                                             
  9 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR              1:28.84    1:27.98 SILV   
                41.62  1:27.98                                             
 10 Horan, Julia E            11 IA-MR                1:24.91    1:28.04 SILV   
                40.93  1:28.04                                             
 11 Nembach, Kali T           11 Express Swimming-MR  1:28.21    1:28.25 SILV   
                42.41  1:28.25                                             
 12 Kistinger, Carolyn R      12 CSC-MR               1:28.44    1:28.44 SILV   
                42.44  1:28.44                                             
 13 Schmidt, Kelli L          11 Express Swimming-MR  1:31.43    1:29.24 SILV   
                42.48  1:29.24                                             
 14 Kenlon, Grace E           11 Express Swimming-MR  1:30.36    1:29.40 SILV   
                42.27  1:29.40                                             
 15 Brady, Claudia F          11 Express Swimming-MR  1:30.74    1:29.42 SILV   
                43.05  1:29.42                                             
 16 Tutone, Marisa A          11 Sachem-MR            1:28.19    1:29.69 SILV   
                41.84  1:29.69                                             
 17 Papele, Kianna S          11 Sachem-MR            1:37.02    1:29.95 SILV   
                42.60  1:29.95                                             
 18 Desio, Claire M           12 HAA-MR               1:31.19    1:29.98 SILV   
                44.65  1:29.98                                             
 19 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR  1:32.92    1:30.71 SILV   
                44.25  1:30.71                                             
 20 Aufort, Kate E            11 WISC-MR              1:32.09    1:30.84 SILV   
                42.67  1:30.84                                             
 21 Llewellyn, Julia I        12 CSC-MR               1:36.18    1:34.09 SILV   
                44.90  1:34.09                                             
 22 Miller, Angelina          11 Sachem-MR            1:35.65    1:35.75        
                44.82  1:35.75                                             
 23 Christianson, Kelsey L    11 HAA-MR               1:35.45    1:36.42        
                45.88  1:36.42                                             
 24 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR            1:38.10    1:36.58        
                45.31  1:36.58                                             
 25 Laghezza, Nicole L        12 CSC-MR               1:33.62    1:37.11        
                45.79  1:37.11                                             
 26 Mauro, Sabrina            11 Express Swimming-MR  1:34.91    1:37.78        
                44.08  1:37.78                                             
 27 Roarty, Sarah G           11 North Shore-MR       1:38.17    1:38.66        
                46.39  1:38.66                                             
 28 Bubeck, Lauren N          12 HAA-MR               1:41.20    1:39.07        
                46.93  1:39.07                                             
 29 Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR            1:40.66    1:40.89        
                47.86  1:40.89                                             
 30 Calabrese, Amanda P       12 Hurricanes-MR        1:39.21    1:41.55        
                47.87  1:41.55                                             
 31 Bradley, Katie A          11 WISC-MR              2:13.93    1:42.22        
                42.66  1:42.22                                             
 32 Damm, Jesse K             11 HAA-MR               1:40.04    1:42.49        
                48.32  1:42.49                                             
 33 Baker, Aileen G           11 Sachem-MR            1:51.64    1:42.97        
                47.14  1:42.97                                             
 34 Esposito, Julia d         11 HAA-MR               1:52.85    1:43.84        
                50.26  1:43.84                                             
 35 Desimone, Julianna        12 WISC-MR              2:00.00    1:44.11        
                46.82  1:44.11                                             
 36 Combs, Sarah A            12 North Shore-MR       1:50.00    1:46.60        
                49.56  1:46.60                                             
 37 Hansen, Kayla             11 Sachem-MR            1:49.26    1:48.76        
                51.68  1:48.76                                             
 38 O'Halloran, Lauren N      11 CSC-MR               2:20.00    1:50.17        
                43.57  1:50.17                                             
 39 Hirsch, Rebecca M         11 CSC-MR               1:42.80    1:51.45        
                53.10  1:51.45                                             
 40 Sun, Sarah A              11 North Shore-MR       2:00.00    1:56.39        
                50.85  1:56.39                                             
 41 Brunquell, Mackenzie      12 Sachem-MR            2:00.00    1:56.45        
                52.93  1:56.45                                             
 42 Ryder, Meg J              12 Sachem-MR            2:20.00    1:59.43        
                39.39  1:59.43                                             
 43 Singer, Gabrielle J       12 Sachem-MR            2:00.81    2:02.86        
                56.06  2:02.86                                             
 -- Williams, Shannon         11 WISC-MR              1:38.40         DQ        
                43.53       DQ                                             
 -- Simas, Maria N            12 WISC-MR              1:53.83         DQ        
                52.87       DQ                                             
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.09  ZQ
          31.59  JO
          37.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danin, Kylie L            12 WISC-MR                28.77      29.03 ZQ     
  2 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR                29.79      30.02 ZQ     
  3 Drew, Carly A             11 Hurricanes-MR          30.40      31.07 ZQ     
  4 Green, Katherine M        12 CSC-MR                 30.31      31.63 SILV   
  5 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR    31.43      32.00 SILV   
  6 Zukowski, Carli           12 WISC-MR                33.82      32.98 SILV   
  7 Schoenfeld, Sarah L       12 North Shore-MR         32.44      33.31 SILV   
  8 Reindl, Annie R           11 Express Swimming-MR    33.91      33.40 SILV   
  9 Aufort, Kate E            11 WISC-MR                33.27      33.43 SILV   
 10 Job, Zakiyyah             12 Express Swimming-MR    33.62      33.67 SILV   
 11 Giuliani, Sarah E         11 WISC-MR                36.14      34.06 SILV   
 12 Schmidt, Kelli L          11 Express Swimming-MR    33.92      34.12 SILV   
 13 Llewellyn, Julia I        12 CSC-MR                 34.56      34.33 SILV   
 14 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR    33.53      34.78 SILV   
 15 Papele, Kianna S          11 Sachem-MR              38.59      35.36 SILV   
 16 Schillinger, Ally G       11 Express Swimming-MR    36.73      36.58 SILV   
 17 Minetree, Lilah R         11 Hurricanes-MR          40.00      36.77 SILV   
 18 Tutone, Marisa A          11 Sachem-MR              38.14      37.90        
 19 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR              41.58      38.51        
 20 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR                43.19      38.56        
 21 Edwards, Bridget B        11 Hurricanes-MR          39.38      38.96        
 22 Kolar, Paige M            12 IA-MR                  37.95      39.60        
 23 Bubeck, Lauren N          12 HAA-MR                 40.94      41.30        
 24 Singer, Gabrielle J       12 Sachem-MR              40.23      41.65        
 25 Haberman, Anais L         11 WISC-MR                46.01      42.96        
 26 Damm, Jesse K             11 HAA-MR                 41.20      43.00        
 27 Hirsch, Rebecca M         11 CSC-MR                 39.24      43.23        
 28 Bella, Angela R           11 CSC-MR                 47.49      43.96        
 29 Martin, Olivia R          12 CSC-MR                 43.93      44.05        
 30 Armetta, Kelly L          12 WISC-MR                48.60      44.37        
 31 Brunquell, Mackenzie      12 Sachem-MR              46.23      44.64        
 32 Kistinger, Carolyn R      12 CSC-MR                 41.77      44.81        
 33 Weinhofer, Nicole A       11 Sachem-MR              46.84      46.19        
 34 Christianson, Paige E     11 HAA-MR                 42.35      46.46        
 35 Hansen, Kayla             11 Sachem-MR            1:00.00      47.79        
 36 Thorsen, Jacqui           11 Hurricanes-MR          50.00      53.96        
 37 O'Halloran, Lauren N      11 CSC-MR                 57.97      59.80        
 -- Bahi, Paloma              11 Hurricanes-MR          42.00         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:10.99  ZQ
        1:12.39  JO
        1:29.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR              1:10.05    1:08.23 ZQ     
                32.06  1:08.23                                             
  2 Lotito, Taylor P          12 Express Swimming-MR  1:09.54    1:09.79 ZQ     
                32.33  1:09.79                                             
  3 YU, Dana H                12 Express Swimming-MR  1:16.95    1:10.89 ZQ     
                32.11  1:10.89                                             
  4 Green, Katherine M        12 CSC-MR               1:06.13    1:11.70 JO     
                32.74  1:11.70                                             
  5 Reindl, Annie R           11 Express Swimming-MR  1:17.86    1:15.01 SILV   
                34.65  1:15.01                                             
  6 Drew, Carly A             11 Hurricanes-MR        1:12.07    1:15.19 SILV   
                35.05  1:15.19                                             
  7 Schmidt, Kelli L          11 Express Swimming-MR  1:17.01    1:19.24 SILV   
                36.88  1:19.24                                             
  8 Josiah, Katherine M       12 Express Swimming-MR  1:18.17    1:21.07 SILV   
                37.29  1:21.07                                             
  9 Job, Zakiyyah             12 Express Swimming-MR  1:18.20    1:21.14 SILV   
                38.39  1:21.14                                             
 10 Schillinger, Ally G       11 Express Swimming-MR  1:25.33    1:27.71 SILV   
                40.20  1:27.71                                             
 11 Savino, Chloe M           11 Express Swimming-MR  1:28.63    1:28.07 SILV   
                15.76  1:28.07                                             
 12 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR       1:22.04    1:30.78        
                39.83  1:30.78                                             
 13 Haberman, Anais L         11 WISC-MR              2:00.00    1:32.85        
                42.67  1:32.85                                             
 14 Roarty, Sarah G           11 North Shore-MR       1:48.37    1:33.10        
                40.70  1:33.10                                             
 15 Singer, Gabrielle J       12 Sachem-MR            1:50.00    1:39.39        
                44.20  1:39.39                                             
 16 Kistinger, Carolyn R      12 CSC-MR               1:45.60    1:43.59        
                45.11  1:43.59                                             
 17 Brunquell, Mackenzie      12 Sachem-MR            1:50.00    1:48.04        
                49.97  1:48.04                                             
 -- Giuliani, Sarah E         11 WISC-MR              1:35.00         DQ        
                35.72       DQ                                             
 -- Henry, Julia L            11 Express Swimming-MR  1:43.39         DQ        
                45.66       DQ                                             
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:10.69  ZQ
        1:11.49  JO
        1:21.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Katherine M        12 CSC-MR               1:08.24    1:08.70 ZQ     
                32.02  1:08.70                                             
  2 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR              1:10.58    1:08.95 ZQ     
                31.48  1:08.95                                             
  3 YU, Dana H                12 Express Swimming-MR  1:09.00    1:09.16 ZQ     
                31.80  1:09.16                                             
  4 Zukowski, Carli           12 WISC-MR              1:12.33    1:10.86 JO     
                34.43  1:10.86                                             
  5 Drew, Carly A             11 Hurricanes-MR        1:14.31    1:14.85 SILV   
                33.60  1:14.85                                             
  6 Coleman, Mackenzie        12 IA-MR                1:12.45    1:15.13 SILV   
                35.86  1:15.13                                             
  7 Giuliani, Sarah E         11 WISC-MR              1:19.12    1:15.32 SILV   
                34.53  1:15.32                                             
  8 Kanfer, Sarah M           11 IA-MR                1:17.09    1:15.48 SILV   
                35.31  1:15.48                                             
  9 Greatsinger, Jillian      12 WISC-MR              1:21.78    1:16.00 SILV   
                35.19  1:16.00                                             
 10 Schmidt, Kelli L          11 Express Swimming-MR  1:14.52    1:16.10 SILV   
                35.94  1:16.10                                             
 11 Horan, Julia E            11 IA-MR                1:14.77    1:16.88 SILV   
                36.58  1:16.88                                             
 12 Aufort, Kate E            11 WISC-MR              1:18.72    1:17.19 SILV   
                35.61  1:17.19                                             
 13 Papele, Kianna S          11 Sachem-MR            1:21.75    1:18.18 SILV   
                35.71  1:18.18                                             
 14 Tutone, Marisa A          11 Sachem-MR            1:20.49    1:18.66 SILV   
                36.33  1:18.66                                             
 15 Nembach, Kali T           11 Express Swimming-MR  1:17.85    1:19.01 SILV   
                38.84  1:19.01                                             
 16 Boyle, Erin               11 IA-MR                1:19.82    1:19.16 SILV   
                37.26  1:19.16                                             
 17 Slattery, Meghan C        11 IA-MR                1:31.70    1:19.51 SILV   
                38.27  1:19.51                                             
 18 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR       1:18.82    1:20.04 SILV   
                39.41  1:20.04                                             
 19 Redka, Kimberly J         12 IA-MR                1:30.85    1:20.33 SILV   
                37.80  1:20.33                                             
 20 Mulholland, Kylie B       11 Express Swimming-MR  1:19.09    1:21.12 SILV   
                40.33  1:21.12                                             
 21 Ye, Mabel                 11 WISC-MR              1:34.84    1:21.85        
                39.57  1:21.85                                             
 22 Brady, Claudia F          11 Express Swimming-MR  1:23.50    1:22.46        
                39.63  1:22.46                                             
 23 Crilly, Nicole M          12 Express Swimming-MR  1:28.65    1:22.70        
                40.26  1:22.70                                             
 24 Laghezza, Nicole L        12 CSC-MR               1:21.81    1:23.02        
                38.07  1:23.02                                             
 25 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR              1:24.07    1:23.25        
                41.39  1:23.25                                             
 26 Schillinger, Ally G       11 Express Swimming-MR  1:21.64    1:25.14        
                39.98  1:25.14                                             
 27 Miller, Angelina          11 Sachem-MR            1:29.47    1:25.18        
                39.85  1:25.18                                             
 28 Calabrese, Amanda P       12 Hurricanes-MR        1:30.00    1:25.35        
                38.74  1:25.35                                             
 29 Nieves, Daniella M        11 WISC-MR              1:32.94    1:25.41        
                37.33  1:25.41                                             
 30 Armetta, Kelly L          12 WISC-MR              1:26.00    1:25.89        
                42.36  1:25.89                                             
 31 Graning, Morgan E         11 IA-MR                1:45.36    1:27.41        
              1:55.25  1:27.41                                             
 32 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR            1:25.96    1:27.58        
                38.83  1:27.58                                             
 33 Henry, Julia L            11 Express Swimming-MR  1:29.76    1:27.78        
                42.52  1:27.78                                             
 34 Martin, Olivia R          12 CSC-MR               1:28.62    1:28.23        
                40.97  1:28.23                                             
 35 Weinhofer, Nicole A       11 Sachem-MR            1:34.08    1:29.76        
                41.97  1:29.76                                             
 36 Hirsch, Rebecca M         11 CSC-MR               1:31.45    1:29.81        
                39.70  1:29.81                                             
 37 Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR            1:40.00    1:30.52        
                45.34  1:30.52                                             
 38 Squillante, Kyra          11 IA-MR                1:41.05    1:30.79        
                43.67  1:30.79                                             
 39 Vaca, Grace E             11 CSC-MR               1:31.90    1:31.64        
                43.12  1:31.64                                             
 40 Scott, Veronica M         12 WISC-MR              1:40.00    1:32.70        
                43.40  1:32.70                                             
 41 Bella, Angela R           11 CSC-MR               1:33.31    1:32.84        
                43.15  1:32.84                                             
 42 Singer, Gabrielle J       12 Sachem-MR            1:41.03    1:34.05        
                42.82  1:34.05                                             
 43 Liu, Amanda A             11 North Shore-MR       1:50.00    1:34.78        
              2:19.99  1:34.78                                             
 44 Scammon, Chrissy L        12 Sachem-MR            2:30.00    1:35.37        
              1:36.59  1:35.37                                             
 45 Bradley, Katie A          11 WISC-MR              1:51.58    1:36.80        
              2:43.28  1:36.80                                             
 46 Brunquell, Mackenzie      12 Sachem-MR            1:40.31    1:38.73        
                46.28  1:38.73                                             
 47 Thorsen, Jacqui           11 Hurricanes-MR        1:30.00    1:41.70        
                48.16  1:41.70                                             
 -- Kubinski, Emma L          12 Sachem-MR            1:38.54         DQ        
                43.17                                                      
 -- Simas, Maria N            12 WISC-MR              1:45.00         DQ        
                47.34       DQ                                             
 -- Galasso, Emma C           12 IA-MR                1:43.61         DQ        
                44.29       DQ                                             
 -- Zhao, Elizabeth Y         11 North Shore-MR       1:45.00         DQ        
                52.63       DQ                                             
 -- Jindal, Kriti A           12 North Shore-MR       1:50.00         DQ        
              1:24.86                                                      
 -- Sun, Sarah A              11 North Shore-MR       1:45.00         DQ        
                44.20       DQ                                             
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.69  11-12 ZQ
        2:32.29  11-12 JO
        2:54.09  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santore, Lee Ann          12 WISC-MR              2:35.49    2:26.88 ZQ     
                30.19           1:06.65           1:52.13  2:26.88         
  2 Schoenfeld, Sarah L       12 North Shore-MR       2:38.51    2:40.81 SILV   
                33.58           1:16.76           2:03.97  2:40.81         
  3 Winkeler, Olivia K        12 North Shore-MR       2:40.95    2:43.62 SILV   
                33.59           1:11.91           2:03.50  2:43.62         
  4 Tutone, Marisa A          11 Sachem-MR            2:45.00    2:47.40 SILV   
                37.52           1:16.90           2:08.32  2:47.40         
  5 Desio, Claire M           12 HAA-MR               2:54.47    2:48.36 SILV   
                39.72           1:21.47           2:10.21  2:48.36         
  6 Christianson, Paige E     11 HAA-MR               3:18.20    3:01.91        
                45.86           1:31.63           2:25.88  3:01.91         
  7 Roarty, Sarah G           11 North Shore-MR       3:51.89    3:07.25        
              3:24.01  3:07.25                                             
  8 Martin, Olivia R          12 CSC-MR               3:21.01    3:10.17        
                46.11           1:32.88           2:28.30  3:10.17         
  9 Damm, Jesse K             11 HAA-MR               3:27.48    3:10.67        
                49.85  3:10.67                                             
 10 Simmons, Shannon K        12 Sachem-MR            3:26.06    3:15.90        
                58.95  3:15.90                                             
 11 Brzoza, Joshua H          11 Sachem-MR            3:13.71    3:17.16        
                39.70           1:26.94           2:28.98  3:17.16         
 12 Singer, Gabrielle J       12 Sachem-MR            4:00.00    3:28.18        
              2:54.24  3:28.18                                             
 13 Brunquell, Mackenzie      12 Sachem-MR            3:50.00    3:36.58        
              3:06.71  3:36.58                                             
 -- Tsai, Ariel Y             11 Sachem-MR            3:30.00         DQ        
                45.13       DQ                                             
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.79  ZQ
          26.99  JO
          30.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Sarah A            13 Express Swimming-MR    27.62      27.51 SILV   
  2 Palumbo, Jamie N          13 Express Swimming-MR    27.40      27.85 SILV   
  3 Bahl, Kanika              14 Express Swimming-MR    27.53      28.01 SILV   
  4 Betzios, Alexandra P      14 Express Swimming-MR    28.33      28.16 SILV   
  5 Urbom, Veronica           14 Sachem-MR              28.11      28.34 SILV   
  6 Glenday, Kerry J          14 IA-MR                  28.25      28.58 SILV   
  7 Zehner, Lauren M          14 North Shore-MR         28.79      28.68 SILV   
  8 Richards, Miranda L       14 IA-MR                  28.25      28.76 SILV   
  9 Vizcaino, Kristine J      14 North Shore-MR         28.91      28.81 SILV   
 10 Stevens, Lindsey          13 Hurricanes-MR          30.51      28.97 SILV   
 11 Fridrich, Tiare J         13 IA-MR                  28.78      28.99 SILV   
 12 Stanton, Grace S          13 CSC-MR                 29.25      29.21 SILV   
 13 Miller, Corley A          14 Sachem-MR              29.27      29.26 SILV   
 13 Mendez, Angelica          14 CSC-MR                 29.93      29.26 SILV   
 15 Pfaffe, Alyssa            14 WISC-MR                28.95      29.42 SILV   
 16 Vera, Karly N             14 Sachem-MR              29.07      29.45 SILV   
 17 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR              29.14      29.71 SILV   
 18 Burton, Emily             13 WISC-MR                30.08      29.81 SILV   
 19 Scheck, Meaghan E         14 IA-MR                  29.87      29.87 SILV   
 20 Dowd, Brenna              14 Sachem-MR              29.79      30.30        
 21 Auty, Danielle            13 Express Swimming-MR    30.37      30.54        
 22 LaRosa, Amanda J          14 Sachem-MR              29.37      30.55        
 23 Stanis, Kristen T         13 Express Swimming-MR    30.50      30.73        
 24 Zoine, Jessica M          13 Express Swimming-MR    29.40      30.84        
 25 Noonan, Kristen N         14 Express Swimming-MR    29.88      30.85        
 26 Gorgano, Lauren M         13 CSC-MR                 30.37      30.94        
 27 Roche, Bridget M          13 IA-MR                  29.79      31.79        
 28 Graham, Katie M           14 Express Swimming-MR    32.80      32.30        
 29 Lyver, Shannon M          13 IA-MR                  31.64      32.48        
 30 McNelis, Kara             14 Express Swimming-MR    31.66      32.74        
 31 King, Maura B             13 IA-MR                  31.18      32.84        
 32 Simas, Nicole M           13 WISC-MR                35.88      33.45        
 33 Cento, Maria G            13 Sachem-MR              33.54      33.83        
 34 Cento, Lisa A             13 Sachem-MR              30.40      34.21        
 35 Celikotar, Selin          13 CSC-MR                 36.30      35.13        
 36 Carreon, Camille C        14 Sachem-MR              45.00      38.12        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          58.19  ZQ
          58.49  JO
        1:06.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preiss, Marina C          13 Hurricanes-MR          55.50      56.65 ZQ     
                27.30    56.65                                             
  2 Whalen, Bridget           14 WISC-MR                58.86      56.94 ZQ     
                27.38    56.94                                             
  3 Hemp, Alexandra A         14 CSC-MR               1:00.14      59.75 SILV   
                28.40    59.75                                             
  4 Henry, Sarah A            13 Express Swimming-MR    59.97    1:00.04 SILV   
                29.02  1:00.04                                             
  5 Joseph, Megan P           13 HAA-MR                 59.94    1:00.87 SILV   
                29.52  1:00.87                                             
  6 Glenday, Kerry J          14 IA-MR                1:01.45    1:01.69 SILV   
                29.46  1:01.69                                             
  7 Catano, Tiffany           13 CSC-MR               1:01.60    1:01.79 SILV   
                29.74  1:01.79                                             
  8 Palumbo, Jamie N          13 Express Swimming-MR    59.19    1:01.91 SILV   
                29.62  1:01.91                                             
  9 Bahl, Kanika              14 Express Swimming-MR    59.82    1:01.98 SILV   
                29.16  1:01.98                                             
 10 Richards, Miranda L       14 IA-MR                1:00.47    1:02.08 SILV   
                29.64  1:02.08                                             
 11 Zehner, Lauren M          14 North Shore-MR       1:01.46    1:02.21 SILV   
                30.47  1:02.21                                             
 12 Aiello, Sarah E           14 CSC-MR               1:00.01    1:02.40 SILV   
                29.50  1:02.40                                             
 13 Fridrich, Tiare J         13 IA-MR                1:03.66    1:03.08 SILV   
                31.18  1:03.08                                             
 14 Stanton, Grace S          13 CSC-MR               1:05.51    1:03.16 SILV   
                30.13  1:03.16                                             
 15 Betzios, Alexandra P      14 Express Swimming-MR  1:07.07    1:03.36 SILV   
                30.33  1:03.36                                             
 16 McGrath, Deirdre R        13 Express Swimming-MR  1:04.90    1:03.50 SILV   
                30.71  1:03.50                                             
 17 Urbom, Veronica           14 Sachem-MR            1:05.23    1:03.62 SILV   
                29.73  1:03.62                                             
 18 Pfaffe, Alyssa            14 WISC-MR              1:03.49    1:04.30 SILV   
                31.36  1:04.30                                             
 19 Vera, Karly N             14 Sachem-MR            1:02.00    1:04.39 SILV   
                31.34  1:04.39                                             
 20 LaRosa, Amanda J          14 Sachem-MR            1:02.33    1:04.94 SILV   
                31.11  1:04.94                                             
 21 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       1:05.09    1:04.97 SILV   
                31.60  1:04.97                                             
 22 Mendez, Angelica          14 CSC-MR                    NT    1:05.16 SILV   
                30.97  1:05.16                                             
 23 Burton, Emily             13 WISC-MR              1:06.30    1:05.21 SILV   
                31.44  1:05.21                                             
 24 Cristoforo, Marie E       14 Express Swimming-MR  1:05.55    1:05.31 SILV   
                30.90  1:05.31                                             
 25 Fleischer, Jillian E      14 HAA-MR               1:03.73    1:05.46 SILV   
                31.04  1:05.46                                             
 26 Zollo, Gabrielle N        14 WISC-MR              1:05.00    1:06.33        
                31.94  1:06.33                                             
 27 Vani, Jacqueline J        13 Express Swimming-MR  1:09.91    1:06.57        
                33.42  1:06.57                                             
 28 Noonan, Kristen N         14 Express Swimming-MR  1:06.29    1:06.73        
                32.16  1:06.73                                             
 29 Casey, Shannon            14 WISC-MR              1:03.62    1:06.78        
                31.79  1:06.78                                             
 30 Hodosky, Jessica L        14 CSC-MR               1:02.68    1:06.91        
                32.44  1:06.91                                             
 31 Irwin, Tina A             13 IA-MR                1:11.80    1:07.20        
                32.38  1:07.20                                             
 32 Katz, Megan A             14 HAA-MR               1:05.51    1:07.35        
                31.82  1:07.35                                             
 33 Kiendle, Jennifer A       13 CSC-MR               1:05.45    1:07.56        
                32.21  1:07.56                                             
 34 Zoine, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:05.57    1:07.89        
                32.67  1:07.89                                             
 35 Marasco, Rachel J         13 Express Swimming-MR  1:06.97    1:08.04        
                33.30  1:08.04                                             
 36 Gorgano, Lauren M         13 CSC-MR               1:06.72    1:08.10        
                32.89  1:08.10                                             
 37 Roche, Bridget M          13 IA-MR                1:04.25    1:08.21        
                32.28  1:08.21                                             
 38 Graham, Katie M           14 Express Swimming-MR  1:10.11    1:10.09        
                34.22  1:10.09                                             
 39 Stanis, Kristen T         13 Express Swimming-MR  1:09.94    1:10.97        
                34.76  1:10.97                                             
 40 King, Maura B             13 IA-MR                1:09.18    1:11.22        
                34.57  1:11.22                                             
 41 Anderson, Kate R          14 Hurricanes-MR        1:05.00    1:11.48        
                34.62  1:11.48                                             
 42 Gatti, Julia M            13 HAA-MR               1:18.93    1:12.12        
                34.42  1:12.12                                             
 43 Pacult, Anna              13 LIND-MR              1:23.77    1:12.46        
                33.85  1:12.46                                             
 44 Lyver, Shannon M          13 IA-MR                1:12.12    1:12.49        
                33.83  1:12.49                                             
 45 Soulagnet, Sarah H        13 LIND-MR              1:17.99    1:13.80        
                34.72  1:13.80                                             
 46 Cento, Maria G            13 Sachem-MR            1:13.01    1:14.57        
                35.29  1:14.57                                             
 47 Cento, Lisa A             13 Sachem-MR            1:12.09    1:14.91        
                35.73  1:14.91                                             
 48 Bubeck, Magen             13 HAA-MR               1:18.29    1:16.78        
                36.43  1:16.78                                             
 49 Simas, Nicole M           13 WISC-MR              1:22.68    1:18.28        
                37.77  1:18.28                                             
 50 Celikotar, Selin          13 CSC-MR               2:00.00    1:18.31        
                37.27  1:18.31                                             
 51 Kneessy, Lauren M         13 North Shore-MR       1:09.00    1:20.09        
                36.22  1:20.09                                             
 52 Butkos, Elizabeth R       13 North Shore-MR       1:30.40    1:27.04        
                38.54  1:27.04                                             
 53 Carreon, Camille C        14 Sachem-MR            1:50.00    1:31.85        
                41.70  1:31.85                                             
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.49  ZQ
        2:07.99  JO
        2:22.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preiss, Marina C          13 Hurricanes-MR        2:03.68    2:07.94 JO     
                28.73           1:01.95           1:36.12  2:07.94         
  2 Palumbo, Jamie N          13 Express Swimming-MR  2:09.07    2:12.45 SILV   
                30.61           1:04.87           1:40.21  2:12.45         
  3 Richards, Miranda L       14 IA-MR                2:11.46    2:13.10 SILV   
                30.92           1:04.77           1:40.07  2:13.10         
  4 Fridrich, Tiare J         13 IA-MR                2:15.17    2:15.01 SILV   
                32.11           1:06.48           1:42.20  2:15.01         
  5 McGrath, Deirdre R        13 Express Swimming-MR  2:13.50    2:15.91 SILV   
                31.76           1:06.67           1:42.16  2:15.91         
  6 Glenday, Kerry J          14 IA-MR                2:17.61    2:16.66 SILV   
                30.56           1:05.67           1:41.52  2:16.66         
  7 Stanton, Grace S          13 CSC-MR               2:18.96    2:17.06 SILV   
                30.96           1:05.99           1:42.52  2:17.06         
  8 Miller, Corley A          14 Sachem-MR            2:13.53    2:18.00 SILV   
                31.77           1:07.22           1:42.82  2:18.00         
  9 Crisci, Angelia           14 WISC-MR              2:22.43    2:18.93 SILV   
                30.93           1:06.46           1:43.17  2:18.93         
 10 Dowd, Brenna              14 Sachem-MR            2:18.57    2:20.40 SILV   
                31.99           1:07.66           1:44.97  2:20.40         
 11 Bahl, Kanika              14 Express Swimming-MR  2:15.17    2:20.64 SILV   
                31.99           1:07.41           1:44.47  2:20.64         
 12 Betzios, Alexandra P      14 Express Swimming-MR  2:18.63    2:20.76 SILV   
                31.95           1:08.81           1:46.48  2:20.76         
 13 Pfaffe, Alyssa            14 WISC-MR              2:20.00    2:20.92 SILV   
                33.06           1:09.12           1:47.14  2:20.92         
 14 Aiello, Sarah E           14 CSC-MR               2:12.64    2:21.52 SILV   
                30.94           1:06.87           1:44.58  2:21.52         
 15 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            2:25.45    2:23.69        
                33.08           1:09.58           1:46.81  2:23.69         
 16 Sugrue, Meaghan E         14 North Shore-MR       2:26.07    2:24.08        
                34.10           1:10.92           1:48.40  2:24.08         
 17 Casey, Shannon            14 WISC-MR              2:20.90    2:24.76        
                33.14           1:09.56           1:47.33  2:24.76         
 18 Kiendle, Jennifer A       13 CSC-MR               2:21.68    2:25.63        
                34.16           1:11.67           1:49.63  2:25.63         
 19 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       2:21.75    2:26.19        
                32.26           1:10.49           1:49.59  2:26.19         
 20 LaRosa, Amanda J          14 Sachem-MR            2:18.00    2:26.83        
                33.01           1:10.07           1:48.88  2:26.83         
 21 Roche, Bridget M          13 IA-MR                2:17.30    2:27.07        
                33.94           1:10.63           1:48.68  2:27.07         
 22 Mendez, Angelica          14 CSC-MR               2:31.61    2:27.57        
                35.01           1:13.36           1:51.57  2:27.57         
 23 McNelis, Kara             14 Express Swimming-MR  2:26.89    2:27.79        
                33.69           1:10.93           1:50.30  2:27.79         
 24 Gorgano, Lauren M         13 CSC-MR               2:25.99    2:28.55        
                34.06           1:12.02           1:51.06  2:28.55         
 25 Irwin, Tina A             13 IA-MR                2:29.21    2:32.42        
                33.90           1:12.05           1:53.32  2:32.42         
 26 King, Maura B             13 IA-MR                2:31.58    2:37.39        
                35.76           1:15.53           1:57.17  2:37.39         
 27 Lyver, Shannon M          13 IA-MR                2:30.62    2:41.67        
                35.19           1:15.78           1:58.72  2:41.67         
 28 Pacult, Anna              13 LIND-MR              2:46.99    2:45.17        
                35.46           1:17.12           2:01.49  2:45.17         
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:31.99  13-14 ZQ
        5:35.99  13-14 JO
        6:05.59  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Bridget           14 WISC-MR              5:37.95    5:39.07 SILV   
                28.30           1:00.71           1:34.77           2:09.12
              2:43.82           3:18.81           3:53.90           4:29.22
              5:04.81  5:39.07                                             
  2 Scheck, Meaghan E         14 IA-MR                5:45.46    6:01.66 SILV   
                32.45           1:08.16           1:44.82           2:21.95
              2:59.44           3:36.64           4:13.54           4:50.45
              5:26.80  6:01.66                                             
  3 Stanton, Grace S          13 CSC-MR               6:10.59    6:03.01 SILV   
                31.79           1:07.57           1:43.61           2:20.98
              2:58.41           3:36.02           4:13.74           4:51.80
              5:29.40  6:03.01                                             
  4 Zehner, Lauren M          14 North Shore-MR       6:06.21    6:03.16 SILV   
                30.90           1:05.68           1:41.76           2:18.45
              2:55.72           3:33.20           4:10.50           4:48.23
              5:25.52  6:03.16                                             
  5 Dowd, Brenna              14 Sachem-MR            6:13.86    6:12.25        
                31.85           1:08.54           1:47.19           2:25.96
              3:04.87           3:43.38           4:22.22           5:00.46
              5:37.69  6:12.25                                             
  6 Kiendle, Jennifer A       13 CSC-MR               6:26.14    6:18.75        
                33.17           1:11.67           1:50.07           2:29.43
              3:08.95           3:48.21           4:27.55           5:05.76
              5:43.65  6:18.75                                             
  7 Pfaffe, Alyssa            14 WISC-MR              6:30.00    6:19.82        
                33.34           1:11.31           1:50.75           2:29.07
              3:08.46           3:48.13           4:27.80           5:06.89
              5:45.87  6:19.82                                             
  8 Burton, Emily             13 WISC-MR              6:33.24    6:20.38        
                33.29           1:10.57           1:49.43           2:28.85
              3:08.32           3:47.62           4:26.98           5:05.81
              5:44.12  6:20.38                                             
  9 LaRosa, Amanda J          14 Sachem-MR            6:13.85    6:21.42        
                31.81           1:09.10           1:48.13           2:27.52
              3:07.30           3:47.03           4:26.89           5:07.24
              5:44.78  6:21.42                                             
 10 Sugrue, Meaghan E         14 North Shore-MR       6:36.13    6:24.69        
                34.15           1:11.62           1:50.30           2:29.42
              3:08.99           3:48.49           4:28.14           5:07.81
              5:47.42  6:24.69                                             
 11 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       6:00.00    6:26.06        
                32.65           1:09.74           1:48.37           2:27.70
              3:07.45           3:47.76           4:27.55           5:07.33
              5:47.81  6:26.06                                             
 12 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            7:18.16    6:35.89        
                35.15           1:15.35           1:56.15           2:37.15
              3:19.05           3:59.85           4:39.18           5:18.81
              5:58.09  6:35.89                                             
 13 Irwin, Tina A             13 IA-MR                6:46.12    6:36.94        
                34.16           1:12.87           1:53.18           2:33.58
              3:15.03           3:56.43           4:37.74           5:19.58
              5:59.03  6:36.94                                             
 14 Mendez, Angelica          14 CSC-MR               6:47.75    6:42.13        
                35.20           1:13.82           1:53.31           2:33.16
              3:54.37           4:36.25           6:42.94           7:04.68
     6:42.13                                                               
 15 Anderson, Kate R          14 Hurricanes-MR        6:15.00    6:46.85        
                35.88           1:15.87           1:57.46           2:38.97
              3:21.22           4:02.97           4:45.55           5:28.20
              6:08.66  6:46.85                                             
 16 Katz, Megan A             14 HAA-MR               6:30.90    6:51.38        
                31.82           1:08.88           1:48.34           2:28.08
              3:10.12           3:54.53           4:38.99           5:23.97
              6:08.94  6:51.38                                             
 17 Cento, Lisa A             13 Sachem-MR            7:09.54    6:59.41        
                36.39           1:18.04           1:59.98           2:43.32
              3:26.92           4:11.12           4:54.32           5:37.57
              6:19.91  6:59.41                                             
 18 Soulagnet, Sarah H        13 LIND-MR              7:15.99    7:02.02        
                35.89           1:17.76           2:00.65           2:45.02
              3:28.03           4:11.82           4:53.98           5:38.21
              6:20.83  7:02.02                                             
 19 Cento, Maria G            13 Sachem-MR            7:05.01    7:08.71        
                35.88           1:17.77           2:01.23           2:45.50
              3:30.39           4:14.35           4:58.31           5:42.40
              6:26.54  7:08.71                                             
 20 Vonn Dyke, Shannon        13 Sachem-MR            8:00.00    7:27.53        
                36.32           1:16.52           1:59.10           2:43.53
              3:32.04           4:19.00           5:06.77           5:54.16
              6:42.39  7:27.53                                             
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.99  ZQ
        1:06.59  JO
        1:18.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Bridget           14 WISC-MR              1:05.36    1:03.73 ZQ     
                31.08  1:03.73                                             
  2 Catano, Tiffany           13 CSC-MR               1:05.50    1:06.10 JO     
                31.86  1:06.10                                             
  3 Preiss, Marina C          13 Hurricanes-MR        1:05.28    1:07.92 SILV   
                33.05  1:07.92                                             
  4 Fridrich, Tiare J         13 IA-MR                1:08.45    1:09.09 SILV   
  5 Richards, Miranda L       14 IA-MR                1:08.99    1:10.48 SILV   
                33.83  1:10.48                                             
  6 LaRosa, Amanda J          14 Sachem-MR            1:11.13    1:11.43 SILV   
                34.36  1:11.43                                             
  7 Hemp, Alexandra A         14 CSC-MR               1:07.98    1:11.57 SILV   
                34.05  1:11.57                                             
  8 Glenday, Kerry J          14 IA-MR                1:10.46    1:11.96 SILV   
                34.44  1:11.96                                             
  9 Noonan, Kristen N         14 Express Swimming-MR  1:09.14    1:12.07 SILV   
                35.12  1:12.07                                             
 10 Pfaffe, Alyssa            14 WISC-MR              1:12.89    1:12.63 SILV   
                35.32  1:12.63                                             
 11 Joseph, Megan P           13 HAA-MR               1:12.26    1:13.34 SILV   
                35.33  1:13.34                                             
 12 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       1:12.74    1:13.39 SILV   
                36.15  1:13.39                                             
 13 Casey, Shannon            14 WISC-MR              1:12.22    1:13.75 SILV   
                35.27  1:13.75                                             
 14 Fleischer, Jillian E      14 HAA-MR               1:14.17    1:14.25 SILV   
                35.46  1:14.25                                             
 15 Henry, Sarah A            13 Express Swimming-MR  1:14.12    1:14.54 SILV   
                37.13  1:14.54                                             
 16 Roche, Bridget M          13 IA-MR                1:13.50    1:15.20 SILV   
                36.92  1:15.20                                             
 17 Zehner, Lauren M          14 North Shore-MR       1:12.75    1:15.24 SILV   
                37.34  1:15.24                                             
 18 Burton, Emily             13 WISC-MR              1:16.71    1:15.59 SILV   
                37.34  1:15.59                                             
 19 Crisci, Angelia           14 WISC-MR              1:13.40    1:15.80 SILV   
                37.37  1:15.80                                             
 20 Stanton, Grace S          13 CSC-MR               1:19.37    1:15.96 SILV   
                36.50  1:15.96                                             
 21 Marasco, Rachel J         13 Express Swimming-MR  1:13.84    1:16.01 SILV   
                37.90  1:16.01                                             
 21 Vera, Karly N             14 Sachem-MR            1:13.16    1:16.01 SILV   
                37.21  1:16.01                                             
 23 Mendez, Angelica          14 CSC-MR               1:15.82    1:16.23 SILV   
                37.23  1:16.23                                             
 24 Zollo, Gabrielle N        14 WISC-MR              1:20.00    1:16.55 SILV   
                37.47  1:16.55                                             
 25 Hodosky, Jessica L        14 CSC-MR               1:10.97    1:16.56 SILV   
                37.32  1:16.56                                             
 26 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            1:15.87    1:17.26 SILV   
                37.99  1:17.26                                             
 27 Dowd, Brenna              14 Sachem-MR            1:16.57    1:17.55 SILV   
                38.75  1:17.55                                             
 28 Katz, Megan A             14 HAA-MR               1:17.34    1:17.94 SILV   
                37.57  1:17.94                                             
 29 Sugrue, Meaghan E         14 North Shore-MR       1:17.94    1:17.97 SILV   
 30 King, Maura B             13 IA-MR                1:14.78    1:19.12        
                38.34  1:19.12                                             
 31 Cento, Lisa A             13 Sachem-MR            1:16.96    1:19.17        
                38.70  1:19.17                                             
 32 Zoine, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:17.39    1:19.34        
                39.08  1:19.34                                             
 33 Cristoforo, Marie E       14 Express Swimming-MR  1:15.53    1:19.39        
                39.19  1:19.39                                             
 34 Urbom, Veronica           14 Sachem-MR            1:30.00    1:19.90        
                38.29  1:19.90                                             
 35 Irwin, Tina A             13 IA-MR                1:18.47    1:20.07        
                38.66  1:20.07                                             
 36 Vani, Jacqueline J        13 Express Swimming-MR  1:21.40    1:20.35        
                40.40  1:20.35                                             
 37 Cento, Maria G            13 Sachem-MR            1:17.27    1:20.85        
 38 Lyver, Shannon M          13 IA-MR                1:17.27    1:20.89        
                40.05  1:20.89                                             
 39 McNelis, Kara             14 Express Swimming-MR  1:18.94    1:21.69        
                40.00  1:21.69                                             
 40 Gatti, Julia M            13 HAA-MR               1:25.44    1:22.40        
                40.69  1:22.40                                             
 41 Anderson, Kate R          14 Hurricanes-MR        1:18.00    1:22.53        
                40.16  1:22.53                                             
 42 Kneessy, Lauren M         13 North Shore-MR       1:23.51    1:23.52        
 43 Soulagnet, Sarah H        13 LIND-MR              1:26.99    1:24.60        
                41.29  1:24.60                                             
 44 Graham, Katie M           14 Express Swimming-MR  1:25.96    1:26.55        
                42.71  1:26.55                                             
 45 Bubeck, Magen             13 HAA-MR               1:29.71    1:28.37        
                42.90  1:28.37                                             
 46 Pacult, Anna              13 LIND-MR              1:40.33    1:29.33        
                42.51  1:29.33                                             
 47 Stanis, Kristen T         13 Express Swimming-MR  1:32.26    1:29.62        
                45.47  1:29.62                                             
 48 Simas, Nicole M           13 WISC-MR              1:37.50    1:40.21        
 -- Butkos, Elizabeth R       13 North Shore-MR       1:38.67         DQ        
                48.48       DQ                                             
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:21.49  ZQ
        2:24.99  JO
        2:48.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Bridget           14 WISC-MR              2:20.65    2:17.60 ZQ     
                31.66           1:06.28           1:41.99  2:17.60         
  2 Catano, Tiffany           13 CSC-MR               2:19.27    2:19.91 ZQ     
                32.80           1:07.43           1:43.94  2:19.91         
  3 Fridrich, Tiare J         13 IA-MR                2:27.89    2:28.00 SILV   
                35.40           1:13.06           1:51.30  2:28.00         
  4 Richards, Miranda L       14 IA-MR                2:28.03    2:30.69 SILV   
                34.67           1:12.74           1:52.26  2:30.69         
  5 LaRosa, Amanda J          14 Sachem-MR            2:33.29    2:32.70 SILV   
                35.61           1:14.63           1:54.22  2:32.70         
  6 Noonan, Kristen N         14 Express Swimming-MR  2:31.81    2:33.87 SILV   
                36.08           1:15.76           1:55.61  2:33.87         
  7 Pfaffe, Alyssa            14 WISC-MR              2:53.38    2:35.54 SILV   
                35.58           1:15.65           1:56.49  2:35.54         
  8 Glenday, Kerry J          14 IA-MR                2:33.93    2:37.39 SILV   
                35.63           1:15.64           1:56.94  2:37.39         
  9 Vera, Karly N             14 Sachem-MR            2:34.78    2:38.05 SILV   
                36.82           1:15.68           1:56.66  2:38.05         
 10 Stevens, Lindsey          13 Hurricanes-MR        2:39.77    2:39.17 SILV   
                35.51           1:15.03           1:57.40  2:39.17         
 11 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       2:38.90    2:40.74 SILV   
                37.20           1:18.70           2:00.94  2:40.74         
 12 Roche, Bridget M          13 IA-MR                2:33.03    2:40.86 SILV   
                38.21           1:17.91           1:59.41  2:40.86         
 13 Dowd, Brenna              14 Sachem-MR            2:42.73    2:42.92 SILV   
                39.81           1:21.54           2:03.32  2:42.92         
 14 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            2:43.89    2:43.14 SILV   
                38.00           1:19.54           2:01.94  2:43.14         
 15 Auty, Danielle            13 Express Swimming-MR  2:50.99    2:44.13 SILV   
                39.74           1:21.98           2:03.80  2:44.13         
 16 McNelis, Kara             14 Express Swimming-MR  2:45.69    2:44.75 SILV   
                38.69           1:19.79           2:02.42  2:44.75         
 17 Kiendle, Jennifer A       13 CSC-MR               2:43.84    2:45.22 SILV   
                39.54           1:22.23           2:04.63  2:45.22         
 18 Cento, Lisa A             13 Sachem-MR            2:45.40    2:46.87 SILV   
                38.96           1:21.67           2:05.40  2:46.87         
 19 Zoine, Jessica M          13 Express Swimming-MR  2:50.83    2:47.10 SILV   
                39.21           1:21.11           2:05.74  2:47.10         
 20 Lyver, Shannon M          13 IA-MR                2:45.09    2:48.22 SILV   
                39.29           1:21.91           2:05.60  2:48.22         
 21 Cento, Maria G            13 Sachem-MR            2:49.34    2:50.45        
                39.93           1:23.51           2:50.66  2:50.45         
 22 King, Maura B             13 IA-MR                2:45.55    2:53.82        
                38.85           1:22.64           2:08.37  2:53.82         
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.49  ZQ
        1:16.49  JO
        1:26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Kanika              14 Express Swimming-MR  1:14.06    1:16.11 JO     
                35.57  1:16.11                                             
  2 Vizcaino, Kristine J      14 North Shore-MR       1:14.28    1:16.40 JO     
                35.90  1:16.40                                             
  3 McGrath, Deirdre R        13 Express Swimming-MR  1:17.02    1:18.66 SILV   
                36.92  1:18.66                                             
  3 Hemp, Alexandra A         14 CSC-MR               1:16.99    1:18.66 SILV   
                36.48  1:18.66                                             
  5 Vani, Jacqueline J        13 Express Swimming-MR  1:20.36    1:18.94 SILV   
                38.03  1:18.94                                             
  6 Joseph, Megan P           13 HAA-MR               1:19.55    1:20.75 SILV   
                37.53  1:20.75                                             
  7 Crisci, Angelia           14 WISC-MR              1:18.40    1:21.78 SILV   
                38.08  1:21.78                                             
  8 Vera, Karly N             14 Sachem-MR            1:19.26    1:22.02 SILV   
                38.87  1:22.02                                             
  8 Aiello, Sarah E           14 CSC-MR               1:15.66    1:22.02 SILV   
                38.28  1:22.02                                             
 10 Betzios, Alexandra P      14 Express Swimming-MR  1:21.04    1:23.95 SILV   
                38.78  1:23.95                                             
 11 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       1:26.44    1:26.45 SILV   
                41.43  1:26.45                                             
 12 Marasco, Rachel J         13 Express Swimming-MR  1:26.68    1:26.54 SILV   
                41.32  1:26.54                                             
 13 Miller, Corley A          14 Sachem-MR            1:25.70    1:26.74 SILV   
                41.47  1:26.74                                             
 14 Urbom, Veronica           14 Sachem-MR            1:23.91    1:27.26        
                39.81  1:27.26                                             
 15 Zoine, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:25.00    1:27.74        
                41.49  1:27.74                                             
 16 Noonan, Kristen N         14 Express Swimming-MR  1:30.72    1:29.14        
                42.89  1:29.14                                             
 17 Cristoforo, Marie E       14 Express Swimming-MR  1:29.23    1:29.70        
                43.60  1:29.70                                             
 18 Graham, Katie M           14 Express Swimming-MR  1:29.43    1:29.87        
                43.15  1:29.87                                             
 19 Fleischer, Jillian E      14 HAA-MR               1:30.40    1:30.15        
                42.35  1:30.15                                             
 20 Burton, Emily             13 WISC-MR              1:32.17    1:30.37        
                42.68  1:30.37                                             
 21 Dowd, Brenna              14 Sachem-MR            1:29.15    1:30.58        
                43.49  1:30.58                                             
 22 Sugrue, Meaghan E         14 North Shore-MR       1:31.54    1:31.53        
                43.52  1:31.53                                             
 23 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            1:30.62    1:31.78        
                43.45  1:31.78                                             
 24 Kneessy, Lauren M         13 North Shore-MR       1:27.68    1:31.91        
                42.72  1:31.91                                             
 25 Kiendle, Jennifer A       13 CSC-MR               1:29.60    1:32.60        
                43.46  1:32.60                                             
 25 Simas, Nicole M           13 WISC-MR              1:36.28    1:32.60        
                42.58  1:32.60                                             
 27 Gorgano, Lauren M         13 CSC-MR               1:30.20    1:33.44        
                43.94  1:33.44                                             
 28 Henry, Sarah A            13 Express Swimming-MR  1:29.76    1:34.39        
                45.33  1:34.39                                             
 29 Hodosky, Jessica L        14 CSC-MR               1:31.55    1:34.98        
                45.69  1:34.98                                             
 30 Zollo, Gabrielle N        14 WISC-MR              1:30.00    1:35.00        
                44.25  1:35.00                                             
 31 Pacult, Anna              13 LIND-MR              1:47.08    1:36.37        
                44.78  1:36.37                                             
 32 Soulagnet, Sarah H        13 LIND-MR              1:28.99    1:36.88        
                44.97  1:36.88                                             
 33 Bubeck, Magen             13 HAA-MR               1:37.16    1:37.56        
                45.49  1:37.56                                             
 34 Cento, Maria G            13 Sachem-MR            1:34.04    1:37.64        
                46.61  1:37.64                                             
 35 McNelis, Kara             14 Express Swimming-MR  1:38.91    1:38.70        
                46.69  1:38.70                                             
 36 Zehner, Lauren M          14 North Shore-MR       1:39.35    1:39.12        
                46.95  1:39.12                                             
 37 Stanis, Kristen T         13 Express Swimming-MR  1:44.41    1:43.05        
 38 Cento, Lisa A             13 Sachem-MR            1:38.70    1:43.12        
                48.76  1:43.12                                             
 -- Carreon, Camille C        14 Sachem-MR            2:00.00         DQ        
                50.23                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:40.59  ZQ
        2:42.99  JO
        3:02.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Kanika              14 Express Swimming-MR  2:44.70    2:48.60 SILV   
                37.27           1:20.69           2:05.23  2:48.60         
  2 Vizcaino, Kristine J      14 North Shore-MR       2:47.68    2:50.87 SILV   
                38.96           1:20.84           2:06.37  2:50.87         
  3 Aiello, Sarah E           14 CSC-MR               2:43.82    2:57.48 SILV   
                39.13           1:24.44           2:11.04  2:57.48         
  4 Vani, Jacqueline J        13 Express Swimming-MR  3:00.33    3:00.93 SILV   
                42.17           1:27.91           2:15.50  3:00.93         
  5 Marasco, Rachel J         13 Express Swimming-MR  3:02.22    3:04.62        
                43.14           1:30.91           2:18.29  3:04.62         
  6 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       3:23.48    3:07.24        
                44.52           1:32.84           2:21.42  3:07.24         
  7 Graham, Katie M           14 Express Swimming-MR  3:08.43    3:08.58        
                43.47           1:31.29           2:20.58  3:08.58         
  8 Urbom, Veronica           14 Sachem-MR            3:08.74    3:09.88        
                42.70           1:31.05           2:20.34  3:09.88         
  9 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       3:05.40    3:10.01        
                43.54           1:32.50           2:22.08  3:10.01         
 10 Kiendle, Jennifer A       13 CSC-MR               3:11.48    3:16.53        
                44.35           1:34.91           2:26.55  3:16.53         
 -- Simas, Nicole M           13 WISC-MR              3:30.00         DQ        
                44.69           1:35.70           2:27.54       DQ         
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.69  ZQ
        1:06.69  JO
        1:14.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aiello, Sarah E           14 CSC-MR               1:06.09    1:07.91 SILV   
                32.18  1:07.91                                             
  2 Miller, Corley A          14 Sachem-MR            1:07.35    1:09.25 SILV   
                32.95  1:09.25                                             
  3 Betzios, Alexandra P      14 Express Swimming-MR  1:09.09    1:09.41 SILV   
                32.67  1:09.41                                             
  4 Palumbo, Jamie N          13 Express Swimming-MR  1:08.53    1:09.54 SILV   
                32.57  1:09.54                                             
  5 Catano, Tiffany           13 CSC-MR               1:11.44    1:11.79 SILV   
                35.07  1:11.79                                             
  6 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       1:10.42    1:12.36 SILV   
                34.04  1:12.36                                             
  7 Henry, Sarah A            13 Express Swimming-MR  1:08.99    1:12.41 SILV   
                33.42  1:12.41                                             
  8 Zehner, Lauren M          14 North Shore-MR       1:14.35    1:12.80 SILV   
                34.41  1:12.80                                             
  9 Zoine, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:14.41    1:15.97        
                35.02  1:15.97                                             
  9 Scheck, Meaghan E         14 IA-MR                1:14.20    1:15.97        
                35.67  1:15.97                                             
 11 King, Maura B             13 IA-MR                1:18.48    1:17.78        
                35.94  1:17.78                                             
 12 Vani, Jacqueline J        13 Express Swimming-MR       NT    1:18.21        
                38.02  1:18.21                                             
 13 Mendez, Angelica          14 CSC-MR               1:20.00    1:18.60        
                37.76  1:18.60                                             
 14 Freitag, Jamie            14 Sachem-MR            1:21.06    1:19.28        
                36.86  1:19.28                                             
 15 Marasco, Rachel J         13 Express Swimming-MR  1:17.42    1:20.11        
                36.74  1:20.11                                             
 16 Dowd, Brenna              14 Sachem-MR            1:18.96    1:20.14        
                37.06  1:20.14                                             
 17 Cento, Maria G            13 Sachem-MR            1:23.00    1:22.65        
                36.88  1:22.65                                             
 18 Gorgano, Lauren M         13 CSC-MR               1:24.00    1:23.62        
                37.99  1:23.62                                             
 19 Burton, Emily             13 WISC-MR              1:50.00    1:24.43        
                39.03  1:24.43                                             
 20 Stanton, Grace S          13 CSC-MR               1:25.83    1:24.78        
                37.17  1:24.78                                             
 21 Stanis, Kristen T         13 Express Swimming-MR  1:26.00    1:30.38        
                41.08  1:30.38                                             
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:25.79  ZQ
        2:30.99  JO
        2:42.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Corley A          14 Sachem-MR            2:44.85    2:31.80 SILV   
                33.33           1:11.04           1:51.27  2:31.80         
  2 Palumbo, Jamie N          13 Express Swimming-MR  2:32.92    2:35.02 SILV   
                33.71           1:12.70           1:53.68  2:35.02         
  3 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       2:38.26    2:41.70 SILV   
                35.45           1:17.14           2:00.61  2:41.70         
  4 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       2:45.00    3:00.83        
                38.24           1:25.81           2:14.74  3:00.83         
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.99  ZQ
        2:24.99  JO
        2:47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catano, Tiffany           13 CSC-MR               2:30.81    2:30.88 SILV   
                32.69           1:09.64           1:55.05  2:30.88         
  2 Bahl, Kanika              14 Express Swimming-MR  2:27.22    2:31.69 SILV   
                31.08           1:11.95           1:55.26  2:31.69         
  3 Fridrich, Tiare J         13 IA-MR                2:33.52    2:32.99 SILV   
                35.23           1:12.05           1:58.15  2:32.99         
  4 Vizcaino, Kristine J      14 North Shore-MR       2:30.56    2:33.84 SILV   
                36.33           1:14.49           1:59.47  2:33.84         
  5 Aiello, Sarah E           14 CSC-MR               2:29.12    2:34.43 SILV   
                32.11           1:13.77           1:58.96  2:34.43         
  6 Palumbo, Jamie N          13 Express Swimming-MR  2:30.03    2:36.14 SILV   
                32.98           1:13.04           2:01.70  2:36.14         
  7 Glenday, Kerry J          14 IA-MR                2:30.67    2:36.28 SILV   
                33.49           1:14.72           2:00.99  2:36.28         
  8 Henry, Sarah A            13 Express Swimming-MR  2:36.67    2:36.32 SILV   
                33.20           1:14.61           2:02.27  2:36.32         
  9 Miller, Corley A          14 Sachem-MR            2:34.33    2:36.43 SILV   
                33.43           1:15.57           2:01.75  2:36.43         
 10 Scheck, Meaghan E         14 IA-MR                2:36.52    2:36.53 SILV   
                34.33           1:15.85           2:02.28  2:36.53         
 11 Vani, Jacqueline J        13 Express Swimming-MR  2:37.08    2:38.51 SILV   
                35.92           1:19.83           2:03.33  2:38.51         
 12 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       2:35.53    2:39.97 SILV   
                35.42           1:15.54           2:04.04  2:39.97         
 13 Noonan, Kristen N         14 Express Swimming-MR  2:36.95    2:40.16 SILV   
                36.38           1:15.46           2:04.93  2:40.16         
 14 LaRosa, Amanda J          14 Sachem-MR            2:40.89    2:41.60 SILV   
                34.47           1:12.46           2:04.35  2:41.60         
 15 Marasco, Rachel J         13 Express Swimming-MR  2:38.84    2:42.63 SILV   
                36.53           1:17.11           2:06.67  2:42.63         
 16 Stanton, Grace S          13 CSC-MR               2:43.80    2:43.55 SILV   
                38.43           1:20.68           2:09.99  2:43.55         
 17 Kiendle, Jennifer A       13 CSC-MR               2:44.30    2:44.20 SILV   
                34.94           1:16.51           2:08.09  2:44.20         
 18 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       2:58.12    2:45.61 SILV   
                35.63           1:17.74           2:10.19  2:45.61         
 19 Burton, Emily             13 WISC-MR              2:44.72    2:46.08 SILV   
                37.93           1:20.38           2:10.09  2:46.08         
 20 Auty, Danielle            13 Express Swimming-MR  3:27.74    2:49.96        
                37.84           1:20.42           2:11.03  2:49.96         
 21 Mendez, Angelica          14 CSC-MR               2:46.94    2:51.90        
                36.19           1:17.31           2:15.14  2:51.90         
 22 McNelis, Kara             14 Express Swimming-MR  2:48.76    2:51.98        
                39.02           1:23.13           2:13.95  2:51.98         
 23 Lyver, Shannon M          13 IA-MR                3:08.27    2:55.40        
                38.18           1:21.98           2:15.47  2:55.40         
 24 Graham, Katie M           14 Express Swimming-MR  2:57.42    2:58.80        
                47.61           1:32.54           2:21.79  2:58.80         
 25 Stanis, Kristen T         13 Express Swimming-MR  2:59.00    3:00.97        
                41.80           1:28.59           2:22.97  3:00.97         
 -- Roche, Bridget M          13 IA-MR                2:43.14         DQ        
                39.57           1:18.92           2:07.97       DQ         
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:59.99  13-14 ZQ
        5:06.99  13-14 JO
        5:38.99  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Corley A          14 Sachem-MR            5:36.41    5:24.45 SILV   
                33.14           1:10.88           1:55.04           2:38.25
              3:25.08           4:12.10           4:48.84  5:24.45         
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.29  ZQ
          26.59  JO
          28.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenday, Heather M        17 IA-MR                  25.00      26.01 ZQ     
  2 Russell, Clara J          15 CSC-MR                 25.77      26.91 SILV   
  3 Acompora, Alyssa R        16 WISC-MR                26.35      26.97 SILV   
  4 Miller, Heather R         15 Sachem-MR              27.11      27.50 SILV   
  5 Mott, Mikayla S           16 Hurricanes-MR          26.68      28.21 SILV   
  6 Littlefield, Danica M     16 Sachem-MR              28.55      28.39 SILV   
  7 Morgano, Rachel           16 WISC-MR                27.69      28.62        
  8 Ingram, Alaina M          15 IA-MR                  27.94      28.88        
  9 Pfaffe, Kristen           16 WISC-MR                27.63      28.92        
 10 Mazza, Kimberly J         15 CSC-MR                 27.73      29.20        
 11 Tobin, Kate E             16 IA-MR                  28.54      29.22        
 12 Napolitano, Jessica L     15 CSC-MR                 29.03      29.48        
 13 Nocco, Melissa L          16 Sachem-MR              28.80      29.75        
 14 Ansman, Mary J            15 Sachem-MR              28.17      29.83        
 15 Longley, Kelsey L         15 CSC-MR                 30.12      30.13        
 16 Antonucci, Mary           15 Sachem-MR              29.67      30.28        
 17 Alessi, Jess L            16 Sachem-MR              29.48      30.36        
 18 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR              29.96      30.57        
 19 Jordan, Pam A             15 North Shore-MR         30.82      31.00        
 20 Pellegrino, Amanda J      16 Sachem-MR              31.65      31.49        
 21 Ryan, Haley E             15 Hurricanes-MR          28.81      31.60        
 22 Young, Laura K            15 Sachem-MR              32.00      31.67        
 23 Ilardi, M.E.              15 Sachem-MR              30.97      33.16        
 24 Cruz, Rebecca K           15 North Shore-MR         33.85      33.46        
 25 Mulhall, Hannah M         16 Sachem-MR              35.00      34.23        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.19  ZQ
          57.79  JO
        1:03.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Acompora, Alyssa R        16 WISC-MR                56.86      58.06 SILV   
                27.91    58.06                                             
  2 Minetree, Maddie L        15 Hurricanes-MR          57.52      58.09 SILV   
                27.64    58.09                                             
  3 Russell, Clara J          15 CSC-MR                 57.15      58.76 SILV   
                28.40    58.76                                             
  4 Mott, Mikayla S           16 Hurricanes-MR          58.19      59.92 SILV   
                28.70    59.92                                             
  5 Slack, Annelise           15 WISC-MR              1:05.86    1:00.66 SILV   
                29.03  1:00.66                                             
  6 Buckley, Taylor A         15 Sachem-MR              57.77    1:01.35 SILV   
                29.32  1:01.35                                             
  7 Citarella, Paige M        17 WISC-MR              1:04.00    1:01.97 SILV   
                29.40  1:01.97                                             
  8 Littlefield, Danica M     16 Sachem-MR            1:01.87    1:02.16 SILV   
                29.46  1:02.16                                             
  9 Tobin, Kate E             16 IA-MR                1:02.80    1:03.03 SILV   
                30.31  1:03.03                                             
 10 Ansman, Mary J            15 Sachem-MR            1:01.38    1:03.30 SILV   
                30.11  1:03.30                                             
 11 Pfaffe, Kristen           16 WISC-MR              1:00.92    1:03.66        
                30.00  1:03.66                                             
 12 Alessi, Jess L            16 Sachem-MR            1:02.84    1:03.74        
                30.59  1:03.74                                             
 13 Nocco, Melissa L          16 Sachem-MR            1:04.66    1:04.07        
                30.33  1:04.07                                             
 14 Longley, Kelsey L         15 CSC-MR               1:03.80    1:04.32        
                30.92  1:04.32                                             
 15 Robinson, Melanie         15 WISC-MR              1:05.57    1:04.33        
                30.61  1:04.33                                             
 16 Irwin, Danielle M         16 IA-MR                1:03.21    1:05.12        
                31.57  1:05.12                                             
 17 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            1:04.66    1:05.48        
                31.32  1:05.48                                             
 18 Rooney, Kimberly          16 HAA-MR               1:02.79    1:05.71        
                30.91  1:05.71                                             
 19 Antonucci, Mary           15 Sachem-MR            1:07.35    1:05.86        
                32.28  1:05.86                                             
 20 Napolitano, Jessica L     15 CSC-MR               1:05.12    1:07.22        
                31.66  1:07.22                                             
 21 Burton, Taylor B          15 WISC-MR              1:09.67    1:08.68        
                32.83  1:08.68                                             
 22 Young, Laura K            15 Sachem-MR            1:20.00    1:10.33        
                32.93  1:10.33                                             
 23 Carroll, Olivia M         15 CSC-MR               1:06.50    1:10.79        
                33.18  1:10.79                                             
 24 Pellegrino, Amanda J      16 Sachem-MR            1:08.34    1:10.88        
                33.61  1:10.88                                             
 25 Ilardi, M.E.              15 Sachem-MR            1:11.43    1:14.75        
                36.43  1:14.75                                             
 26 Mulhall, Hannah M         16 Sachem-MR            1:20.00    1:14.87        
                35.43  1:14.87                                             
 27 Smith, Alexandra          15 HAA-MR               1:15.61    1:15.03        
                33.85  1:15.03                                             
 28 Cruz, Rebecca K           15 North Shore-MR       1:20.68    1:19.06        
                36.68  1:19.06                                             
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:02.49  ZQ
        2:04.49  JO
        2:16.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Heather R         15 Sachem-MR            2:08.36    2:07.30 SILV   
                29.25           1:01.31           1:34.78  2:07.30         
  2 Mott, Mikayla S           16 Hurricanes-MR        2:06.05    2:09.12 SILV   
                28.86           1:01.24           1:34.98  2:09.12         
  3 Ingram, Alaina M          15 IA-MR                2:08.12    2:12.51 SILV   
                30.37           1:03.35           1:38.15  2:12.51         
  4 Pfaffe, Kristen           16 WISC-MR              2:15.15    2:14.14 SILV   
                31.52           1:05.88           1:40.77  2:14.14         
  5 Tobin, Kate E             16 IA-MR                2:14.39    2:14.35 SILV   
                31.32           1:06.15           1:41.39  2:14.35         
  6 Littlefield, Danica M     16 Sachem-MR            2:15.53    2:15.30 SILV   
                30.63           1:05.97           1:41.27  2:15.30         
  7 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            2:17.02    2:20.66        
                32.49           1:08.34           1:45.08  2:20.66         
  8 Ansman, Mary J            15 Sachem-MR            2:13.10    2:21.01        
                30.59           1:05.59           1:42.73  2:21.01         
  9 Nocco, Melissa L          16 Sachem-MR            2:23.99    2:22.21        
                33.68           1:10.72           1:47.79  2:22.21         
 10 Napolitano, Jessica L     15 CSC-MR               2:20.00    2:23.42        
                32.39           1:09.01           1:47.34  2:23.42         
 11 Robinson, Melanie         15 WISC-MR              2:25.81    2:23.75        
                31.69           1:07.96           1:46.05  2:23.75         
 12 Antonucci, Mary           15 Sachem-MR            2:25.28    2:25.81        
                34.11           1:12.45           1:51.37  2:25.81         
 13 Jordan, Pam A             15 North Shore-MR       2:18.63    2:26.62        
                32.75           1:09.94           1:48.56  2:26.62         
 14 Pellegrino, Amanda J      16 Sachem-MR            2:26.48    2:32.17        
                34.03           1:13.01           1:53.64  2:32.17         
 15 Ryan, Haley E             15 Hurricanes-MR        2:24.13    2:33.74        
                35.67           1:14.90           1:55.79  2:33.74         
 16 Carroll, Olivia M         15 CSC-MR               2:24.74    2:35.06        
                33.84           1:12.93           1:55.20  2:35.06         
 17 Young, Laura K            15 Sachem-MR            3:00.00    2:37.15        
                34.10           1:12.74           1:54.61  2:37.15         
 18 Ilardi, M.E.              15 Sachem-MR            2:35.00    2:41.95        
                37.19           1:19.67           2:02.06  2:41.95         
 19 Cruz, Rebecca K           15 North Shore-MR       2:50.00    3:02.45        
                37.10           1:21.37           2:11.60  3:02.45         
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:27.99  15-18 ZQ
        5:31.99  15-18 JO
        5:54.99  15-18 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Clara J          15 CSC-MR               5:32.25    5:45.51 SILV   
                29.51           1:03.96           1:38.77           2:13.73
              2:49.49           3:25.91           4:01.91           4:38.09
              5:12.82  5:45.51                                             
  2 Alessi, Jess L            16 Sachem-MR            6:03.18    6:01.34        
                31.76           1:06.44           1:42.57           2:19.44
              2:56.50           3:33.76           4:11.11           4:48.71
              5:25.42  6:01.34                                             
  3 Irwin, Danielle M         16 IA-MR                5:51.53    6:02.84        
                33.01           1:08.83           1:45.42           2:22.38
              2:59.82           3:36.89           4:14.21           4:50.98
              5:27.57  6:02.84                                             
  4 Mazza, Kimberly J         15 CSC-MR               5:55.07    6:02.96        
                31.21           1:06.79           1:43.99           2:21.71
              2:59.10           3:36.85           4:13.95           4:51.69
              5:28.04  6:02.96                                             
  5 Mignano, Marissa P        15 CSC-MR               5:50.03    6:03.22        
                29.89           1:05.02           1:42.17           2:19.96
              2:57.63           3:35.17           4:12.97           4:50.33
              5:27.46  6:03.22                                             
  6 Littlefield, Danica M     16 Sachem-MR            5:58.95    6:07.32        
                30.39           1:05.50           1:41.28           2:19.38
              2:57.78           3:36.10           4:14.05           4:52.48
              5:30.64  6:07.32                                             
  7 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            6:07.15    6:11.86        
                32.27           1:08.30           1:45.17           2:23.16
              3:01.58           3:38.81           4:17.62           4:56.31
              5:35.07  6:11.86                                             
  8 Longley, Kelsey L         15 CSC-MR               6:11.80    6:12.43        
                32.17           1:08.25           1:46.05           2:24.22
              3:02.93           3:41.18           4:20.09           4:58.65
              5:36.83  6:12.43                                             
  9 Ansman, Mary J            15 Sachem-MR            6:00.03    6:16.64        
                31.17           1:07.04           1:44.47           2:23.53
              3:02.39           3:41.48           4:20.85           4:59.54
              5:38.57  6:16.64                                             
 10 Nocco, Melissa L          16 Sachem-MR            6:34.54    6:23.88        
                32.76           1:09.81           1:48.33           2:27.98
              3:07.77           3:48.13           4:27.95           5:08.32
              5:46.48  6:23.88                                             
 11 Napolitano, Jessica L     15 CSC-MR               6:18.91    6:26.18        
                33.36           1:10.38           1:49.37           2:29.16
              3:08.08           3:48.25           4:28.78           5:08.90
              5:47.63  6:26.18                                             
 12 Antonucci, Mary           15 Sachem-MR            6:52.35    6:37.86        
                34.53           1:13.43           1:53.93           2:34.57
              3:16.55           3:58.27           4:39.46           5:20.72
              6:00.98  6:37.86                                             
 13 Pellegrino, Amanda J      16 Sachem-MR            6:39.36    6:38.67        
                34.14           1:12.70           1:52.54           2:32.78
              3:14.02           3:54.58           4:36.06           5:18.00
              5:59.76  6:38.67                                             
 14 Ryan, Haley E             15 Hurricanes-MR        6:40.10    6:45.81        
                35.78           1:15.87           1:56.87           2:38.13
              3:19.90           4:02.30           4:43.72           5:25.37
              6:07.09  6:45.81                                             
 15 Ilardi, M.E.              15 Sachem-MR            7:21.02    6:58.53        
                36.80           1:19.03           2:02.69           2:46.09
              3:29.93           4:12.60           4:55.75           5:37.85
              6:19.62  6:58.53                                             
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.49  ZQ
        1:06.49  JO
        1:13.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenday, Heather M        17 IA-MR                1:03.04    1:03.71 ZQ     
                31.10  1:03.71                                             
  2 Citarella, Paige M        17 WISC-MR              1:07.00    1:08.61 SILV   
                33.26  1:08.61                                             
  3 Buckley, Taylor A         15 Sachem-MR            1:08.06    1:11.06 SILV   
                34.82  1:11.06                                             
  4 Alessi, Jess L            16 Sachem-MR            1:09.75    1:13.36        
                35.88  1:13.36                                             
  5 Littlefield, Danica M     16 Sachem-MR            1:12.14    1:13.98        
                36.05  1:13.98                                             
  6 Tobin, Kate E             16 IA-MR                1:12.08    1:14.67        
                36.23  1:14.67                                             
  7 Robinson, Melanie         15 WISC-MR              1:16.80    1:15.09        
                36.71  1:15.09                                             
  8 Mazza, Kimberly J         15 CSC-MR               1:13.27    1:16.12        
                36.93  1:16.12                                             
  9 Irwin, Danielle M         16 IA-MR                1:11.96    1:16.49        
                37.66  1:16.49                                             
 10 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            1:15.84    1:16.82        
                37.45  1:16.82                                             
 11 Napolitano, Jessica L     15 CSC-MR               1:11.84    1:17.79        
                38.23  1:17.79                                             
 12 Rooney, Kimberly          16 HAA-MR               1:13.09    1:19.13        
                38.20  1:19.13                                             
 13 Longley, Kelsey L         15 CSC-MR               1:13.72    1:19.57        
                39.13  1:19.57                                             
 14 Ansman, Mary J            15 Sachem-MR            1:16.75    1:19.94        
                39.05  1:19.94                                             
 15 Pellegrino, Amanda J      16 Sachem-MR            1:18.24    1:22.59        
                40.42  1:22.59                                             
 16 Antonucci, Mary           15 Sachem-MR            1:21.45    1:23.55        
                40.72  1:23.55                                             
 17 Burton, Taylor B          15 WISC-MR              1:21.26    1:23.81        
              1:23.97  1:23.81                                             
 18 Nocco, Melissa L          16 Sachem-MR            1:26.48    1:27.49        
                42.28  1:27.49                                             
 19 Smith, Alexandra          15 HAA-MR               1:44.15    1:29.41        
                42.92  1:29.41                                             
 20 Carroll, Olivia M         15 CSC-MR               1:22.93    1:29.59        
                42.46  1:29.59                                             
 21 Mulhall, Hannah M         16 Sachem-MR            1:40.00    1:32.06        
              1:31.98  1:32.06                                             
 22 Young, Laura K            15 Sachem-MR            1:30.00    1:42.96        
                47.21  1:42.96                                             
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:20.99  ZQ
        2:23.99  JO
        2:35.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenday, Heather M        17 IA-MR                2:17.10    2:18.06 ZQ     
                31.94           1:05.97           1:41.96  2:18.06         
  2 Alessi, Jess L            16 Sachem-MR            2:28.59    2:31.43 SILV   
                35.88           1:13.58           1:52.26  2:31.43         
  3 Mazza, Kimberly J         15 CSC-MR               2:33.33    2:41.02        
                37.83           1:18.61           2:00.43  2:41.02         
  4 Longley, Kelsey L         15 CSC-MR               2:40.11    2:42.88        
                37.39           1:18.42           2:01.54  2:42.88         
  5 Robinson, Melanie         15 WISC-MR              2:51.73    2:48.78        
                39.85           1:23.14           2:07.21  2:48.78         
  6 Pellegrino, Amanda J      16 Sachem-MR            2:47.21    2:51.22        
                40.88           1:24.39           2:09.29  2:51.22         
  7 Burton, Taylor B          15 WISC-MR              3:00.00    3:05.37        
                42.48  3:05.37                                             
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.99  ZQ
        1:15.19  JO
        1:23.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mott, Mikayla S           16 Hurricanes-MR        1:13.39    1:13.99 ZQ     
                33.97  1:13.99                                             
  2 Morgano, Rachel           16 WISC-MR              1:16.24    1:17.10 SILV   
                35.73  1:17.10                                             
  3 Acompora, Alyssa R        16 WISC-MR              1:17.01    1:17.30 SILV   
                36.72  1:17.30                                             
  4 Russell, Clara J          15 CSC-MR               1:13.38    1:17.94 SILV   
                36.85  1:17.94                                             
  5 Miller, Heather R         15 Sachem-MR            1:20.99    1:19.56 SILV   
                37.58  1:19.56                                             
  6 Littlefield, Danica M     16 Sachem-MR            1:18.91    1:21.90 SILV   
                38.21  1:21.90                                             
  7 Ingram, Alaina M          15 IA-MR                1:19.66    1:22.69 SILV   
                39.64  1:22.69                                             
  8 Napolitano, Jessica L     15 CSC-MR               1:22.44    1:23.22 SILV   
                39.37  1:23.22                                             
  9 Mazza, Kimberly J         15 CSC-MR               1:21.96    1:23.52 SILV   
                39.13  1:23.52                                             
 10 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            1:33.00    1:27.48        
                42.51  1:27.48                                             
 11 Antonucci, Mary           15 Sachem-MR            1:26.32    1:28.28        
                42.03  1:28.28                                             
 12 Ansman, Mary J            15 Sachem-MR            1:27.63    1:30.22        
                42.69  1:30.22                                             
 13 Longley, Kelsey L         15 CSC-MR               1:28.94    1:30.92        
                42.52  1:30.92                                             
 14 Young, Laura K            15 Sachem-MR            1:40.00    1:31.01        
                43.15  1:31.01                                             
 15 Nocco, Melissa L          16 Sachem-MR            1:36.74    1:34.04        
                43.98  1:34.04                                             
 16 Cruz, Rebecca K           15 North Shore-MR       1:38.24    1:38.60        
                46.10  1:38.60                                             
 17 Jordan, Pam A             15 North Shore-MR       1:40.41    1:38.95        
                46.20  1:38.95                                             
 18 Ilardi, M.E.              15 Sachem-MR            1:34.68    1:45.45        
                49.31  1:45.45                                             
 19 Mulhall, Hannah M         16 Sachem-MR            1:50.00    1:52.07        
                51.21  1:52.07                                             
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:37.89  ZQ
        2:42.99  JO
        2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mott, Mikayla S           16 Hurricanes-MR        2:40.05    2:46.33 SILV   
                34.98           1:16.79           2:00.88  2:46.33         
  2 Littlefield, Danica M     16 Sachem-MR            2:49.94    2:56.64 SILV   
                38.32           1:22.57           2:08.06  2:56.64         
  3 Mazza, Kimberly J         15 CSC-MR               2:57.56    3:03.55        
                40.22           1:26.75           2:15.18  3:03.55         
  4 Antonucci, Mary           15 Sachem-MR            3:15.52    3:09.29        
                41.86           1:30.02           2:20.03  3:09.29         
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.49  ZQ
        1:05.49  JO
        1:12.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenday, Heather M        17 IA-MR                1:20.00    1:02.46 ZQ     
                29.26  1:02.46                                             
  2 Acompora, Alyssa R        16 WISC-MR              1:05.34    1:05.81 SILV   
                30.79  1:05.81                                             
  3 Minetree, Maddie L        15 Hurricanes-MR        1:06.96    1:09.16 SILV   
                31.28  1:09.16                                             
  4 Alessi, Jess L            16 Sachem-MR            1:10.55    1:10.99 SILV   
                33.06  1:10.99                                             
  5 Tobin, Kate E             16 IA-MR                1:06.69    1:11.28 SILV   
                32.92  1:11.28                                             
  6 Pfaffe, Kristen           16 WISC-MR              1:09.96    1:11.98 SILV   
                34.26  1:11.98                                             
  7 Buckley, Taylor A         15 Sachem-MR            1:04.93    1:14.32        
                33.32  1:14.32                                             
  8 Citarella, Paige M        17 WISC-MR              1:09.00    1:15.11        
                33.58  1:15.11                                             
  9 Schneider, Amanda         16 Sachem-MR            1:14.40    1:16.60        
                36.33  1:16.60                                             
 10 Ansman, Mary J            15 Sachem-MR            1:18.00    1:16.81        
                34.77  1:16.81                                             
 11 Samaniego, Caitlin E      17 UN-HA-MR             1:14.20    1:17.63        
                36.73  1:17.63                                             
 12 Irwin, Danielle M         16 IA-MR                1:11.42    1:18.26        
                36.52  1:18.26                                             
 13 Pellegrino, Amanda J      16 Sachem-MR            1:23.29    1:24.35        
                38.08  1:24.35                                             
 14 Nocco, Melissa L          16 Sachem-MR            1:30.00    1:31.01        
                40.68  1:31.01                                             
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:24.99  ZQ
        2:29.99  JO
        2:39.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenday, Heather M        17 IA-MR                2:18.25    2:16.72 ZQ     
                30.05           1:04.21           1:39.72  2:16.72         
  2 Acompora, Alyssa R        16 WISC-MR              2:31.84    2:23.43 ZQ     
                31.30           1:08.37           1:46.00  2:23.43         
  3 Russell, Clara J          15 CSC-MR               2:28.20    2:32.54 SILV   
                32.49           1:10.75           1:51.22  2:32.54         
  4 Pfaffe, Kristen           16 WISC-MR              2:39.46    2:36.23 SILV   
                35.30           1:14.81           1:54.49  2:36.23         
  5 Alessi, Jess L            16 Sachem-MR            2:42.41    2:47.30        
                35.32           1:17.08           2:01.75  2:47.30         
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:19.99  ZQ
        2:22.09  JO
        2:43.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenday, Heather M        17 IA-MR                2:11.90    2:14.46 ZQ     
                28.95           1:02.35           1:43.69  2:14.46         
  2 Mott, Mikayla S           16 Hurricanes-MR        2:22.29    2:22.17 SILV   
                31.80           1:08.53           1:48.84  2:22.17         
  3 Russell, Clara J          15 CSC-MR               2:18.46    2:22.61 SILV   
                30.74           1:08.35           1:51.28  2:22.61         
  4 Acompora, Alyssa R        16 WISC-MR              2:24.74    2:22.96 SILV   
                30.37           1:07.74           1:50.93  2:22.96         
  5 Minetree, Maddie L        15 Hurricanes-MR        2:30.79    2:31.98 SILV   
                31.78           1:10.53           1:57.74  2:31.98         
  6 Napolitano, Jessica L     15 CSC-MR               2:37.67    2:35.18 SILV   
                34.12           1:13.28           1:59.25  2:35.18         
  7 Pfaffe, Kristen           16 WISC-MR              2:36.14    2:35.65 SILV   
                34.90           1:15.32           2:02.15  2:35.65         
  8 Mazza, Kimberly J         15 CSC-MR               2:33.66    2:39.50 SILV   
                37.01           1:16.81           2:02.77  2:39.50         
  9 Longley, Kelsey L         15 CSC-MR               2:44.82    2:46.40        
                38.41           1:22.34           2:11.40  2:46.40         
 10 Samaniego, Caitlin E      17 UN-HA-MR             2:46.84    2:48.43        
                17.61             56.41  2:48.43                           
 11 Ilardi, M.E.              15 Sachem-MR            2:58.82    3:10.20        
                28.28             49.73  3:10.20                           
 12 Cruz, Rebecca K           15 North Shore-MR       3:05.00    3:14.17        
              1:02.35  3:14.17                                             
 13 Burton, Taylor B          15 WISC-MR              2:50.00    3:20.62        
                55.94  3:20.62                                             
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        4:59.99  15-18 ZQ
        5:04.99  15-18 JO
        5:36.29  15-18 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckley, Taylor A         15 Sachem-MR            5:03.00    5:22.95 SILV   
                33.59           1:13.79           1:54.42           2:34.65
              3:21.41           4:10.47           4:46.95  5:22.95         
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bayard, Drake A            8 LIND-MR                15.68      15.14        
  2 Dubs, Chasen E             8 Hurricanes-MR          15.92      15.15        
  3 Daly, Nik A                8 North Shore-MR         16.76      16.48        
  4 Marzitello, Vincent M      8 Sachem-MR              18.62      16.74        
  5 Baldassare, Zachary L      7 WISC-MR                23.40      17.38        
  6 Glenday, George M          8 IA-MR                  17.61      17.51        
  7 Meyn, Justin F             8 WISC-MR                35.00      17.88        
  8 Macejko, Dylan M           8 CSC-MR                 18.38      18.10        
  9 Shires, Dylan              8 WISC-MR                30.00      18.24        
 10 Bourie, Pierre             8 Hurricanes-MR          19.06      18.46        
 11 Hoepfner, Callum P         8 Hurricanes-MR          19.00      18.58        
 12 Meringolo, Eric E          7 WISC-MR                20.61      18.79        
 13 Senft, Anthony             7 IA-MR                  29.81      19.15        
 14 Xu, Kevin J                8 North Shore-MR         20.00      19.22        
 15 Howard, William J          8 Hurricanes-MR          19.35      19.28        
 16 Streng, Michael P          8 CSC-MR                 19.61      19.94        
 17 Yadav, Abhinav             8 Sachem-MR              27.17      20.01        
 18 Bazar, Quentin L           8 Hurricanes-MR          20.02      20.29        
 18 Dowd, Mike R               7 Sachem-MR              23.55      20.29        
 20 Vanegas, Diego A           7 Hurricanes-MR          20.66      22.08        
 21 Jindal, Varun A            8 North Shore-MR         23.00      22.99        
 22 Chen, Loui                 8 Sachem-MR              30.00      23.17        
 23 Russell, Nolan J           7 CSC-MR                 28.12      26.80        
 24 Rice, Maverick D           7 CSC-MR                 40.25      36.60        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dubs, Chasen E             8 Hurricanes-MR          33.60      33.79        
  2 Daly, Nik A                8 North Shore-MR         35.46      36.38        
  3 Winkeler, Ian T            8 North Shore-MR         39.48      38.45        
  4 Baldassare, Zachary L      7 WISC-MR                53.69      40.68        
  5 Xu, Kevin J                8 North Shore-MR         44.46      41.43        
  6 Marzitello, Vincent M      8 Sachem-MR              45.00      41.65        
  7 Virga, Nicholas J          7 IA-MR                1:05.12      41.87        
  8 Meringolo, Eric E          7 WISC-MR                44.89      42.35        
  9 Glenday, George M          8 IA-MR                  43.08      42.52        
 10 Dowd, Mike R               7 Sachem-MR            1:00.00      44.15        
 11 Macejko, Dylan M           8 CSC-MR                 41.09      44.66        
 12 Howard, William J          8 Hurricanes-MR          43.60      44.80        
 13 Senft, Anthony             7 IA-MR                1:05.15      48.86        
 14 Yadav, Abhinav             8 Sachem-MR            1:00.00      49.97        
 15 Chen, Loui                 8 Sachem-MR            1:00.00      51.26        
 
Boys 8 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Nik A                8 North Shore-MR       7:38.16    7:32.82        
                38.72           1:23.71           2:09.19           2:56.80
              3:43.12           4:29.42           5:17.11           6:04.11
              6:50.98  7:32.82                                             
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dubs, Chasen E             8 Hurricanes-MR          18.01      18.94        
  2 Marzitello, Vincent M      8 Sachem-MR              20.32      20.21        
  3 Bayard, Drake A            8 LIND-MR                21.95      20.72        
  4 Winkeler, Ian T            8 North Shore-MR         19.59      20.77        
  5 Baldassare, Zachary L      7 WISC-MR                30.76      21.53        
  6 Glenday, George M          8 IA-MR                  20.35      21.55        
  7 Shires, Dylan              8 WISC-MR                30.00      21.56        
  8 Meyn, Justin F             8 WISC-MR                35.00      21.83        
  9 Senft, Anthony             7 IA-MR                  31.76      23.73        
 10 Hoepfner, Callum P         8 Hurricanes-MR          24.08      24.40        
 11 Dowd, Mike R               7 Sachem-MR              28.12      24.89        
 12 Yadav, Abhinav             8 Sachem-MR              29.68      24.96        
 13 Xu, Kevin J                8 North Shore-MR         23.00      25.32        
 14 Jindal, Varun A            8 North Shore-MR         28.37      25.61        
 15 Bourie, Pierre             8 Hurricanes-MR          23.39      25.85        
 16 Streng, Michael P          8 CSC-MR                 24.73      26.25        
 17 Vanegas, Diego A           7 Hurricanes-MR          26.51      26.45        
 18 Howard, William J          8 Hurricanes-MR          25.13      26.76        
 19 Macejko, Dylan M           8 CSC-MR                 23.97      27.51        
 20 Bazar, Quentin L           8 Hurricanes-MR          24.40      27.57        
 21 Russell, Nolan J           7 CSC-MR                 33.50      28.46        
 22 Chen, Loui                 8 Sachem-MR              35.00      30.27        
 23 Rice, Maverick D           7 CSC-MR                 55.89      53.13        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dubs, Chasen E             8 Hurricanes-MR          39.05      38.00        
  2 Daly, Nik A                8 North Shore-MR         43.20      42.77        
  3 Marzitello, Vincent M      8 Sachem-MR              50.00      44.42        
  4 Baldassare, Zachary L      7 WISC-MR              1:04.24      45.86        
  5 Xu, Kevin J                8 North Shore-MR         51.46      46.45        
  6 Glenday, George M          8 IA-MR                  47.25      47.20        
  7 Meringolo, Eric E          7 WISC-MR                59.98      49.63        
  8 Yadav, Abhinav             8 Sachem-MR            1:05.00      52.01        
  9 Dowd, Mike R               7 Sachem-MR            1:20.00      54.43        
 10 Howard, William J          8 Hurricanes-MR          55.86      56.06        
 11 Macejko, Dylan M           8 CSC-MR                 53.39    1:00.31        
 -- Senft, Anthony             7 IA-MR                1:06.12         DQ        
 -- Virga, Nicholas J          7 IA-MR                  51.66         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Nik A                8 North Shore-MR         20.81      20.38        
  2 Winkeler, Ian T            8 North Shore-MR         21.20      21.29        
  3 Shires, Dylan              8 WISC-MR                35.00      24.80        
  4 Senft, Anthony             7 IA-MR                  38.80      25.52        
  5 Baldassare, Zachary L      7 WISC-MR                32.30      25.85        
  6 Marzitello, Vincent M      8 Sachem-MR              30.00      25.97        
  7 Glenday, George M          8 IA-MR                  26.05      26.79        
  8 Bazar, Quentin L           8 Hurricanes-MR          28.17      29.25        
  9 Yadav, Abhinav             8 Sachem-MR              45.00      29.72        
 10 Xu, Kevin J                8 North Shore-MR         29.00      31.87        
 -- Jindal, Varun A            8 North Shore-MR         30.63         DQ        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Nik A                8 North Shore-MR         43.52      44.50        
  2 Winkeler, Ian T            8 North Shore-MR         50.44      46.37        
  3 Baldassare, Zachary L      7 WISC-MR                36.00      54.64        
  4 Senft, Anthony             7 IA-MR                1:24.16      57.99        
  5 Glenday, George M          8 IA-MR                1:04.53      58.00        
  6 Meringolo, Eric E          7 WISC-MR              1:02.22      58.37        
  7 Marzitello, Vincent M      8 Sachem-MR            1:00.00    1:00.02        
  8 Xu, Kevin J                8 North Shore-MR       1:00.00    1:07.99        
 -- Virga, Nicholas J          7 IA-MR                1:15.62         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dubs, Chasen E             8 Hurricanes-MR          17.39      16.68        
  2 Bayard, Drake A            8 LIND-MR                19.38      17.56        
  3 Daly, Nik A                8 North Shore-MR         20.86      18.54        
  4 Winkeler, Ian T            8 North Shore-MR         21.04      20.36        
  5 Bourie, Pierre             8 Hurricanes-MR          22.97      22.59        
  6 Meringolo, Eric E          7 WISC-MR                27.54      24.72        
  7 Howard, William J          8 Hurricanes-MR          23.53      24.83        
  8 Hoepfner, Callum P         8 Hurricanes-MR          30.00      30.63        
  9 Vanegas, Diego A           7 Hurricanes-MR          30.00      36.00        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dubs, Chasen E             8 Hurricanes-MR          53.00      37.02        
 -- Winkeler, Ian T            8 North Shore-MR         45.73         DQ        
 
Boys 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Nik A                8 North Shore-MR       3:22.69    3:17.61        
                46.63           1:40.16           2:32.03  3:17.61         
  2 Winkeler, Ian T            8 North Shore-MR       3:30.00    3:23.09        
                47.84           1:41.74           2:36.58  3:23.09         
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Virga, Jonathan A         10 IA-MR                  31.88      32.12        
  2 Arranz, William G          9 North Shore-MR         32.33      32.14        
  3 Meringolo, Loudon         10 WISC-MR                33.03      32.42        
  4 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR                 33.38      33.30        
  5 Jordan, Lorenzo A          9 North Shore-MR         35.79      33.57        
  6 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR              33.68      33.71        
  7 Healy, Aidan E             9 WISC-MR                34.64      34.43        
  8 Kiendle, Kyle R           10 CSC-MR                 34.77      34.59        
  9 Budke, Vinny C             9 Sachem-MR              35.58      35.52        
 10 Shires, Kevin M            9 WISC-MR                35.97      35.66        
 11 Hoffman, Sean J           10 WISC-MR                45.00      35.69        
 12 Cheng, Tim A              10 Sachem-MR              35.12      35.73        
 13 Kreuscher, Kyle J         10 CSC-MR                 35.87      35.81        
 14 Bahi, Max                  9 Hurricanes-MR          34.82      36.07        
 15 Monteverde, Joe M         10 Sachem-MR              35.46      36.98        
 16 Lai, Michael W            10 WISC-MR                40.10      37.06        
 17 Torres, Spencer A         10 CSC-MR                 38.79      39.06        
 18 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR                 38.26      39.94        
 19 Calabrese, Theodore       10 Hurricanes-MR          41.08      39.99        
 20 Thomas, Kieran C          10 IA-MR                  40.05      40.05        
 21 Neri, Nick J              10 Sachem-MR              37.99      40.17        
 22 Beutel, Brendan M          9 Sachem-MR              42.78      40.37        
 23 Surlis, John T            10 CSC-MR                 41.06      42.06        
 24 Finder, Dylan W           10 CSC-MR                 41.56      42.25        
 25 Simas, Michael S          10 WISC-MR              1:05.00      44.23        
 26 Levanti, Anthony J        10 CSC-MR                 41.84      44.78        
 27 Metzger, Nicholas D        9 IA-MR                  42.46      46.19        
 28 Chen, Leo                 10 Sachem-MR              45.00      49.50        
 29 Weilert, Joseph J          9 WISC-MR              1:10.00      49.80        
 30 Dzenawager, Matthew J     10 CSC-MR                 46.56      51.39        
 31 Dowd, Kyle                 9 Sachem-MR              56.88      52.66        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.99  ZQ
        1:11.59  JO
        1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Michael J         9 HAA-MR               1:06.92    1:07.75 ZQ     
                31.91  1:07.75                                             
  2 Fisher, Alexander         10 HAA-MR               1:13.91    1:08.79 ZQ     
                33.34  1:08.79                                             
  3 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR              1:12.86    1:09.06 JO     
                33.58  1:09.06                                             
  4 Arranz, William G          9 North Shore-MR       1:11.41    1:10.47 JO     
                33.22  1:10.47                                             
  5 Meringolo, Loudon         10 WISC-MR              1:12.48    1:11.70 SILV   
                33.72  1:11.70                                             
  6 Papsco, Zachary T          9 HAA-MR               1:11.50    1:12.84 SILV   
                34.82  1:12.84                                             
  7 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR            1:14.48    1:13.80 SILV   
                34.99  1:13.80                                             
  8 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR       1:17.40    1:14.67 SILV   
                34.63  1:14.67                                             
  9 Healy, Aidan E             9 WISC-MR              1:18.80    1:14.95 SILV   
                36.71  1:14.95                                             
 10 Kiendle, Kyle R           10 CSC-MR               1:17.08    1:15.52 SILV   
                35.81  1:15.52                                             
 11 Weinhofer, Joseph M       10 Sachem-MR            1:14.71    1:17.07 SILV   
                37.16  1:17.07                                             
 12 Budke, Vinny C             9 Sachem-MR            1:18.11    1:17.28 SILV   
                36.89  1:17.28                                             
 13 Hoffman, Sean J           10 WISC-MR              1:45.00    1:17.70 SILV   
                37.19  1:17.70                                             
 14 Bourie, Louis             10 Hurricanes-MR        1:18.41    1:19.39 SILV   
                35.61  1:19.39                                             
 15 Bahi, Max                  9 Hurricanes-MR        1:23.18    1:19.42 SILV   
                35.94  1:19.42                                             
 16 Shires, Kevin M            9 WISC-MR              1:30.00    1:20.38 SILV   
                36.58  1:20.38                                             
 17 O'Malley, Connor M         9 HAA-MR               1:23.79    1:20.91 SILV   
                39.81  1:20.91                                             
 18 Kreuscher, Kyle J         10 CSC-MR               1:22.10    1:21.31 SILV   
                39.04  1:21.31                                             
 19 Cheng, Tim A              10 Sachem-MR            1:29.24    1:22.70        
                37.43  1:22.70                                             
 20 Goumba, Seth T             9 CSC-MR               2:20.00    1:23.27        
                38.24  1:23.27                                             
 21 Monteverde, Joe M         10 Sachem-MR            1:26.33    1:24.33        
                39.90  1:24.33                                             
 22 Pacult, Alex              10 LIND-MR              1:42.99    1:24.40        
                38.95  1:24.40                                             
 23 Thomas, Kieran C          10 IA-MR                1:28.04    1:25.92        
              1:28.57  1:25.92                                             
 24 Beutel, Brendan M          9 Sachem-MR            1:36.39    1:26.62        
                40.81  1:26.62                                             
 25 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR               1:32.19    1:29.57        
                44.55  1:29.57                                             
 26 Surlis, John T            10 CSC-MR               1:36.13    1:30.48        
                44.86  1:30.48                                             
 27 Finder, Dylan W           10 CSC-MR               1:33.23    1:33.39        
                45.10  1:33.39                                             
 28 Schroeder, Patrick J       9 HAA-MR               1:31.66    1:33.80        
                43.16  1:33.80                                             
 29 Bonner, Jack T            10 IA-MR                1:29.67    1:34.04        
              1:31.86  1:34.04                                             
 30 Bahel, Ryan                9 Hurricanes-MR        1:30.49    1:34.33        
                44.70  1:34.33                                             
 31 Torres, Spencer A         10 CSC-MR               1:26.21    1:34.84        
                41.92  1:34.84                                             
 32 Griffen, Spencer H         9 HAA-MR               1:44.80    1:36.47        
                44.69  1:36.47                                             
 33 Neri, Nick J              10 Sachem-MR            1:40.00    1:36.51        
 34 Casey, Jack H              9 HAA-MR               1:34.25    1:37.64        
                44.89  1:37.64                                             
 35 Tamis, Andrew C           10 HAA-MR               1:46.80    1:40.54        
                46.40  1:40.54                                             
 36 Dzenawager, Matthew J     10 CSC-MR               1:45.98    1:43.62        
                48.72  1:43.62                                             
 37 Simas, Michael S          10 WISC-MR              2:30.00    1:45.86        
                44.14  1:45.86                                             
 38 Crennan, Connor B          9 IA-MR                1:27.65    1:57.29        
                53.74  1:57.29                                             
 39 Chen, Leo                 10 Sachem-MR            2:00.00    1:58.95        
                53.40  1:58.95                                             
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martusciello, James       10 HAA-MR               6:28.20    6:19.09        
                33.19           1:10.91           1:50.00           2:28.85
              3:07.91           3:46.61           4:25.61           5:04.50
              5:43.17  6:19.09                                             
  2 Hawkins, Michael J         9 HAA-MR               6:36.20    6:19.21        
                32.78           1:10.83           1:49.71           2:28.46
              3:07.44           3:46.27           4:25.25           5:04.54
              5:43.03  6:19.21                                             
  3 Fisher, Alexander         10 HAA-MR               6:43.06    6:35.55        
                34.54           1:14.60           1:54.90           2:34.78
              3:14.67           3:54.96           4:36.07           5:17.41
              5:59.10  6:35.55                                             
  4 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR              7:18.80    6:44.70        
                35.38           1:15.65           1:56.04           2:37.38
              3:18.80           4:01.16           4:43.03           5:24.94
              6:06.34  6:44.70                                             
  5 Weinhofer, Joseph M       10 Sachem-MR            7:57.74    6:59.81        
                36.89           1:18.45           2:00.61           2:43.33
              3:26.80           4:10.21           4:53.42           5:36.64
              6:20.20  6:59.81                                             
  6 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR            8:00.00    7:08.29        
                35.40           1:17.40           2:01.19           2:45.37
              3:30.18           4:14.15           4:58.78           5:43.46
              6:26.58  7:08.29                                             
  7 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR       7:04.18    7:11.48        
                36.63           1:18.38           2:03.37           2:48.57
              3:32.18           4:17.29           5:01.80           5:46.42
              7:11.61  7:11.48                                             
 -- Hawkins, Raymond P        10 HAA-MR               7:08.48         DQ        
              7:37.00                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arranz, William G          9 North Shore-MR         39.02      36.19        
  2 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR                37.24      37.18        
  3 Healy, Aidan E             9 WISC-MR                39.02      37.95        
  4 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR                 37.86      38.26        
  5 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR              40.68      39.89        
  6 Virga, Jonathan A         10 IA-MR                  42.81      41.06        
  7 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR         41.10      41.10        
  8 Cheng, Tim A              10 Sachem-MR              40.35      41.57        
  9 Shires, Kevin M            9 WISC-MR                40.17      41.65        
 10 Beutel, Brendan M          9 Sachem-MR              41.89      42.08        
 11 Hoffman, Sean J           10 WISC-MR              1:05.00      42.36        
 12 Lai, Michael W            10 WISC-MR                39.19      42.58        
 13 Meringolo, Loudon         10 WISC-MR                49.05      42.59        
 14 Torres, Spencer A         10 CSC-MR                 43.30      43.92        
 15 Kreuscher, Kyle J         10 CSC-MR                 45.22      44.65        
 16 Thomas, Kieran C          10 IA-MR                  45.13      45.07        
 17 Kiendle, Kyle R           10 CSC-MR                 45.16      45.36        
 18 Bahi, Max                  9 Hurricanes-MR          46.23      46.33        
 19 Surlis, John T            10 CSC-MR                 46.32      46.71        
 20 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR                 51.27      49.20        
 21 Neri, Nick J              10 Sachem-MR              53.27      49.59        
 22 Finder, Dylan W           10 CSC-MR                 50.48      50.41        
 23 Levanti, Anthony J        10 CSC-MR                 50.05      51.29        
 24 Simas, Michael S          10 WISC-MR              1:10.00      51.85        
 25 Chen, Leo                 10 Sachem-MR            1:10.00      52.63        
 26 Calabrese, Theodore       10 Hurricanes-MR          50.21      53.20        
 27 Dzenawager, Matthew J     10 CSC-MR                 51.35      53.34        
 28 Metzger, Nicholas D        9 IA-MR                  53.19      54.06        
 29 Dowd, Kyle                 9 Sachem-MR            1:05.96    1:05.84        
 -- Weilert, Joseph J          9 WISC-MR              1:15.00         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:18.59  ZQ
        1:22.19  JO
        1:40.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Michael J         9 HAA-MR               1:20.60    1:17.41 ZQ     
                37.55  1:17.41                                             
  2 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR              1:23.01    1:18.17 ZQ     
                38.70  1:18.17                                             
  3 Fisher, Alexander         10 HAA-MR               1:18.63    1:18.73 JO     
                38.69  1:18.73                                             
  4 Healy, Aidan E             9 WISC-MR              1:29.55    1:21.60 JO     
                39.44  1:21.60                                             
  5 Papsco, Zachary T          9 HAA-MR               1:22.71    1:24.69 SILV   
                40.80  1:24.69                                             
  6 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR            1:25.92    1:25.67 SILV   
                42.46  1:25.67                                             
  7 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR               1:23.60    1:26.46 SILV   
                42.29  1:26.46                                             
  8 Budke, Vinny C             9 Sachem-MR            1:25.08    1:28.08 SILV   
                43.51  1:28.08                                             
  9 Weinhofer, Joseph M       10 Sachem-MR            1:28.23    1:29.84 SILV   
                44.76  1:29.84                                             
 10 Beutel, Brendan M          9 Sachem-MR            1:33.39    1:31.00 SILV   
              1:31.22  1:31.00                                             
 11 Monteverde, Joe M         10 Sachem-MR            1:42.00    1:34.40 SILV   
                47.20  1:34.40                                             
 12 Torres, Spencer A         10 CSC-MR               1:40.95    1:41.27        
                48.25  1:41.27                                             
 13 Surlis, John T            10 CSC-MR               1:40.09    1:41.58        
                50.60  1:41.58                                             
 14 Goumba, Seth T             9 CSC-MR               2:20.00    1:42.57        
                50.61  1:42.57                                             
 15 Griffen, Spencer H         9 HAA-MR               2:11.20    1:47.85        
                52.89  1:47.85                                             
 16 Pacult, Alex              10 LIND-MR              1:59.99    1:48.87        
                52.92  1:48.87                                             
 17 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR               1:52.66    1:53.00        
                53.91  1:53.00                                             
 18 Casey, Jack H              9 HAA-MR               1:47.84    1:54.16        
                53.66  1:54.16                                             
 19 Tamis, Andrew C           10 HAA-MR               2:02.50    1:54.81        
                55.25  1:54.81                                             
 -- Thomas, Kieran C          10 IA-MR                1:35.53         DQ        
                48.76       DQ                                             
 -- Crennan, Connor B          9 IA-MR                1:38.20         DQ        
                54.13       DQ                                             
 -- Bonner, Jack T            10 IA-MR                1:39.17         DQ        
 -- Schroeder, Patrick J       9 HAA-MR               1:46.39         DQ        
                52.62       DQ                                             
 -- O'Malley, Connor M         9 HAA-MR               1:46.54         DQ        
                52.00       DQ                                             
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.09  ZQ
          43.99  JO
          50.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Alexander         10 HAA-MR                 41.25      41.74 ZQ     
  2 Hawkins, Michael J         9 HAA-MR                 43.10      41.90 ZQ     
  3 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR         43.50      44.31 SILV   
  4 Shires, Kevin M            9 WISC-MR                43.75      44.47 SILV   
  5 Meringolo, Loudon         10 WISC-MR                45.71      46.96 SILV   
  6 Arranz, William G          9 North Shore-MR         46.42      48.05 SILV   
  7 Neri, Nick J              10 Sachem-MR            1:05.00      49.53 SILV   
  8 Hoffman, Sean J           10 WISC-MR              1:05.00      49.66 SILV   
  9 Weinhofer, Joseph M       10 Sachem-MR              56.25      50.02 SILV   
 10 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR                 51.14      50.22        
 11 Thomas, Kieran C          10 IA-MR                  50.15      50.41        
 12 Kiendle, Kyle R           10 CSC-MR                 49.53      50.69        
 13 Schroeder, Patrick J       9 HAA-MR                 51.23      51.09        
 14 Kreuscher, Kyle J         10 CSC-MR                 49.10      51.22        
 15 O'Malley, Connor M         9 HAA-MR                 51.93      52.55        
 16 Finder, Dylan W           10 CSC-MR                 53.30      52.66        
 17 Beutel, Brendan M          9 Sachem-MR              55.91      52.93        
 18 Chen, Leo                 10 Sachem-MR            1:00.00      53.27        
 19 Cheng, Tim A              10 Sachem-MR              51.99      53.87        
 20 Torres, Spencer A         10 CSC-MR                 53.51      56.95        
 21 Casey, Jack H              9 HAA-MR                 59.30      57.19        
 22 Tamis, Andrew C           10 HAA-MR                 59.90      58.36        
 23 Bahi, Max                  9 Hurricanes-MR          49.00    1:00.40        
 24 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR                 52.51    1:06.12        
 25 Simas, Michael S          10 WISC-MR              1:10.00    1:08.88        
 26 Dzenawager, Matthew J     10 CSC-MR               1:02.84    1:10.83        
 -- Crennan, Connor B          9 IA-MR                  26.50         DQ        
 -- Weilert, Joseph J          9 WISC-MR              1:20.00         DQ        
 -- Goumba, Seth T             9 CSC-MR               1:20.00         DQ        
 -- Griffen, Spencer H         9 HAA-MR                 59.90         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR              1:33.06    1:29.61        
                42.23  1:29.61                                             
  2 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR       1:32.33    1:34.98        
                44.49  1:34.98                                             
  3 Shires, Kevin M            9 WISC-MR              1:45.00    1:37.91        
                45.70  1:37.91                                             
  4 Lai, Michael W            10 WISC-MR              1:58.85    1:45.34        
                48.99  1:45.34                                             
  5 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR            1:45.27    1:45.38        
                49.49  1:45.38                                             
  6 Hoffman, Sean J           10 WISC-MR              2:00.00    1:46.75        
                50.67  1:46.75                                             
  7 Kiendle, Kyle R           10 CSC-MR               2:20.00    1:47.68        
                52.20  1:47.68                                             
  8 Kreuscher, Kyle J         10 CSC-MR               1:53.04    1:47.73        
                52.61  1:47.73                                             
  9 Budke, Vinny C             9 Sachem-MR            1:51.38    1:48.46        
                53.84  1:48.46                                             
 10 Thomas, Kieran C          10 IA-MR                1:52.54    1:49.06        
                53.07  1:49.06                                             
 11 Weinhofer, Joseph M       10 Sachem-MR            1:44.96    1:49.47        
                52.72  1:49.47                                             
 12 Monteverde, Joe M         10 Sachem-MR            1:49.64    1:51.15        
                53.70  1:51.15                                             
 13 Cheng, Tim A              10 Sachem-MR            1:54.49    1:54.69        
                54.54  1:54.69                                             
 14 Metzger, Nicholas D        9 IA-MR                2:09.19    1:58.04        
                58.12  1:58.04                                             
 15 Torres, Spencer A         10 CSC-MR               2:20.00    2:13.47        
              1:01.63  2:13.47                                             
 16 Mahon, Donovan P          10 CSC-MR               2:19.27    2:22.26        
              1:04.42  2:22.26                                             
 17 Surlis, John T            10 CSC-MR               2:16.16    2:22.30        
              1:06.90  2:22.30                                             
 -- Jordan, Lorenzo A          9 North Shore-MR       1:55.00         DQ        
                59.56                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.99  ZQ
          36.79  JO
          45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Zachary T          9 HAA-MR                 34.01      35.31 JO     
  2 Arranz, William G          9 North Shore-MR         36.40      37.41 SILV   
  3 Healy, Aidan E             9 WISC-MR                40.41      37.74 SILV   
  4 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR                40.16      37.79 SILV   
  5 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR                 36.71      38.16 SILV   
  6 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR         37.49      38.33 SILV   
  7 Meringolo, Loudon         10 WISC-MR                39.17      38.91 SILV   
  8 Bahi, Max                  9 Hurricanes-MR          43.68      41.29 SILV   
  9 Antonucci, Luke           10 Sachem-MR              40.47      42.01 SILV   
 10 Budke, Vinny C             9 Sachem-MR              42.46      43.94 SILV   
 11 Shires, Kevin M            9 WISC-MR                49.17      44.31 SILV   
 12 Cheng, Tim A              10 Sachem-MR              47.35      45.15 SILV   
 13 Kiendle, Kyle R           10 CSC-MR                 47.07      45.70        
 14 Kreuscher, Kyle J         10 CSC-MR                 47.91      46.96        
 15 Bahel, Ryan                9 Hurricanes-MR          53.74      47.37        
 16 Monteverde, Joe M         10 Sachem-MR              46.76      48.99        
 17 Pacult, Alex              10 LIND-MR                56.99      51.15        
 18 Bonner, Jack T            10 IA-MR                  51.18      53.56        
 -- Simas, Michael S          10 WISC-MR              1:10.00         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arranz, William G          9 North Shore-MR       1:28.54    1:24.45        
                38.93  1:24.45                                             
  2 Healy, Aidan E             9 WISC-MR              1:45.00    1:28.76        
                42.24  1:28.76                                             
  3 Prokopiou, Nicos          10 WISC-MR              1:25.00    1:29.26        
                41.34  1:29.26                                             
  4 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR       1:26.67    1:29.88        
                40.69  1:29.88                                             
  5 Wynter, Benjamin S        10 CSC-MR               2:30.00    1:32.82        
                43.18  1:32.82                                             
  6 Weinhofer, Joseph M       10 Sachem-MR            1:38.28    1:34.68        
                44.41  1:34.68                                             
  7 Budke, Vinny C             9 Sachem-MR            1:41.00    1:35.15        
                43.01  1:35.15                                             
  8 Beutel, Brendan M          9 Sachem-MR            1:35.00    1:38.54        
                45.51  1:38.54                                             
  9 Bahi, Max                  9 Hurricanes-MR        1:45.00    1:44.77        
                43.96  1:44.77                                             
 10 Monteverde, Joe M         10 Sachem-MR            2:00.00    1:49.77        
                48.40  1:49.77                                             
 11 Jordan, Lorenzo A          9 North Shore-MR       1:45.00    1:51.82        
                47.60  1:51.82                                             
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Tommy A              9 North Shore-MR       3:02.41    3:03.08        
                40.52           1:29.60           2:21.39  3:03.08         
  2 Budke, Vinny C             9 Sachem-MR            3:23.00    3:07.50        
                43.86           1:28.68           2:26.00  3:07.50         
  3 Cheng, Tim A              10 Sachem-MR            3:36.00    3:23.30        
                46.69           1:36.89           2:40.22  3:23.30         
  4 Monteverde, Joe M         10 Sachem-MR            4:00.00    3:26.35        
                48.88           1:39.56           2:39.70  3:26.35         
 -- Beutel, Brendan M          9 Sachem-MR            3:30.00         DQ        
                42.22           1:28.86           2:26.87       DQ         
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.69  ZQ
          28.69  JO
          32.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick M         12 North Shore-MR         25.18      25.17 ZQ     
  2 Whalen, Chris             12 WISC-MR                28.13      27.34 ZQ     
  3 Cannon, Sean D            11 CSC-MR                 28.89      27.72 JO     
  4 Boyle, Dylan C            12 WISC-MR                29.19      28.87 SILV   
  5 Howard, Ben R             12 Hurricanes-MR          28.93      29.51 SILV   
  6 McDougall, Robert J       12 CSC-MR                 29.42      29.78 SILV   
  7 Taylor, Jake E            11 Hurricanes-MR          29.77      29.91 SILV   
  8 Cheng, Dan J              12 Sachem-MR              30.88      30.83 SILV   
  9 Chernik, Noah             11 WISC-MR                31.70      30.94 SILV   
 10 Galeto, Nicholas          11 WISC-MR                30.90      30.96 SILV   
 11 DiStasio, James C         11 North Shore-MR         31.28      31.19 SILV   
 12 Hur, Young X              11 North Shore-MR         30.73      31.22 SILV   
 13 Pedisich, Joe M           11 Sachem-MR              32.46      31.52 SILV   
 14 Mattone, Michael X        12 Express Swimming-MR    33.41      32.39 SILV   
 15 Murphy, Andrew J          11 North Shore-MR         33.31      32.66        
 16 Zotto, Nicholas C         12 WISC-MR                39.55      32.72        
 17 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR         32.78      32.88        
 18 Roche, Patrick D          11 IA-MR                  31.19      33.00        
 19 Wissemann, Eric           11 CSC-MR                 33.22      33.48        
 20 DeSimone, Thomas R        11 WISC-MR                46.00      34.29        
 21 Caraher, Sean P           11 IA-MR                  33.04      34.45        
 22 Borger, Keith C           12 Sachem-MR              34.40      34.72        
 23 Gilmore, Brandon J        12 North Shore-MR         34.35      35.05        
 24 Sarci, Joseph T           12 WISC-MR              1:10.00      35.08        
 25 McAndrew, Mathew          11 Express Swimming-MR    36.94      35.53        
 25 Porterfield, Travis K     12 Sachem-MR              36.73      35.53        
 27 Bainbridge, Connor        11 WISC-MR                50.00      35.55        
 28 Hobbes, Matthew R         11 WISC-MR                50.00      35.62        
 29 Mohan, Aidan M            11 LIND-MR                38.99      36.09        
 30 Levanti, Paul A           11 CSC-MR                 36.05      36.41        
 31 Lopez, Christopher S      11 CSC-MR                 35.41      36.47        
 32 Lyons, Sean M             11 LIND-MR                37.59      36.49        
 33 Coskuner, Jonathan        11 WISC-MR                45.00      36.60        
 34 Corbisiero, Rocco G       12 Sachem-MR              37.48      37.38        
 35 Bosch, Justin S           11 WISC-MR                50.00      37.45        
 36 Murphy, Andrew J          11 IA-MR                  33.87      37.72        
 37 Kiefer, Joe R             12 Sachem-MR              40.00      39.06        
 38 Hansen, Jason M           12 CSC-MR                 41.94      40.14        
 39 Luba, Josh P              11 Sachem-MR              55.00      40.50        
 40 Sanders, Dylan T          11 CSC-MR                 41.42      43.85        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.59  ZQ
        1:02.19  JO
        1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR  1:01.54    1:00.88 JO     
                28.54  1:00.88                                             
  2 Whalen, Chris             12 WISC-MR              1:03.19    1:01.11 JO     
                28.79  1:01.11                                             
  3 Cannon, Sean D            11 CSC-MR               1:02.14    1:01.27 JO     
                29.11  1:01.27                                             
  4 Boyle, Dylan C            12 WISC-MR              1:06.22    1:04.11 SILV   
                31.00  1:04.11                                             
  5 Taylor, Jake E            11 Hurricanes-MR        1:06.73    1:06.92 SILV   
                32.34  1:06.92                                             
  6 Howard, Ben R             12 Hurricanes-MR        1:05.93    1:07.06 SILV   
                31.93  1:07.06                                             
  7 Galeto, Nicholas          11 WISC-MR              1:11.88    1:07.81 SILV   
                32.65  1:07.81                                             
  8 Brierley, Christain J     11 Hurricanes-MR        1:06.35    1:07.94 SILV   
                32.25  1:07.94                                             
  9 Chernik, Noah             11 WISC-MR              1:08.80    1:08.44 SILV   
                33.04  1:08.44                                             
 10 Cheng, Dan J              12 Sachem-MR            1:09.74    1:09.28 SILV   
                32.76  1:09.28                                             
 11 Stecher, Timothy J        12 IA-MR                1:13.16    1:09.55 SILV   
                34.22  1:09.55                                             
 12 Ismailov, Max             11 IA-MR                1:11.66    1:09.79 SILV   
                33.95  1:09.79                                             
 13 Fici, Vincenzo            12 HAA-MR               1:09.79    1:09.80 SILV   
                33.51  1:09.80                                             
 14 Astilean, Alex            11 Hurricanes-MR        1:09.51    1:09.98 SILV   
                33.10  1:09.98                                             
 15 Ortof, Harry C            11 Express Swimming-MR  1:09.82    1:10.02 SILV   
                33.91  1:10.02                                             
 16 McDougall, Robert J       12 CSC-MR               1:06.19    1:10.19 SILV   
                33.00  1:10.19                                             
 17 Murphy, Andrew J          11 North Shore-MR       1:12.02    1:10.30 SILV   
                33.56  1:10.30                                             
 18 Roche, Patrick D          11 IA-MR                1:14.80    1:10.60 SILV   
                34.48  1:10.60                                             
 19 Zinkiewicz, Zachary M     12 IA-MR                1:08.39    1:10.67 SILV   
                33.96  1:10.67                                             
 20 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR       1:10.89    1:10.80 SILV   
                34.59  1:10.80                                             
 21 Desmornes, Georgio        12 Express Swimming-MR  1:12.17    1:12.20        
                34.59  1:12.20                                             
 22 Zotto, Nicholas C         12 WISC-MR              1:30.41    1:13.22        
                34.69  1:13.22                                             
 23 Mattone, Michael X        12 Express Swimming-MR  1:13.56    1:13.24        
                34.46  1:13.24                                             
 24 Bourie, Charles T         11 Hurricanes-MR        1:13.00    1:13.55        
                34.96  1:13.55                                             
 25 Wissemann, Eric           11 CSC-MR               1:16.46    1:15.54        
                35.52  1:15.54                                             
 26 Gilmore, Brandon J        12 North Shore-MR       1:22.74    1:17.28        
                36.92  1:17.28                                             
 27 Borger, Keith C           12 Sachem-MR            1:13.76    1:17.37        
                36.92  1:17.37                                             
 28 Porterfield, Travis K     12 Sachem-MR            1:22.01    1:17.38        
                36.71  1:17.38                                             
 29 DeSimone, Thomas R        11 WISC-MR              1:45.00    1:18.47        
                36.71  1:18.47                                             
 30 Bainbridge, Connor        11 WISC-MR              2:00.00    1:19.58        
                38.48  1:19.58                                             
 31 Lyons, Sean M             11 LIND-MR              1:22.46    1:20.49        
                37.78  1:20.49                                             
 32 Mohan, Aidan M            11 LIND-MR              1:28.99    1:23.45        
                39.59  1:23.45                                             
 33 Lopez, Christopher S      11 CSC-MR               1:21.52    1:23.56        
                39.91  1:23.56                                             
 34 Hansen, Jason M           12 CSC-MR               1:32.38    1:31.56        
                42.89  1:31.56                                             
 35 Kiefer, Joe R             12 Sachem-MR            1:30.93    1:32.00        
                40.93  1:32.00                                             
 36 Schroeder, Jack J         11 HAA-MR               1:30.74    1:39.05        
                44.59  1:39.05                                             
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:55.99  11-12 ZQ
        6:03.99  11-12 JO
        6:41.99  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martusciello, Gerard      12 HAA-MR               6:08.33    6:05.06 SILV   
                31.02           1:07.61           1:44.84           2:21.68
              2:59.13           3:37.03           4:15.22           4:52.16
              5:29.09  6:05.06                                             
  2 Boyle, Dylan C            12 WISC-MR              7:00.00    6:25.23 SILV   
                32.80           1:09.98           1:50.14           2:30.03
              3:09.55           3:50.58           4:30.62           5:10.75
              5:49.37  6:25.23                                             
  3 Ismailov, Max             11 IA-MR                6:45.72    6:33.27 SILV   
                34.62           1:14.45           1:55.20           2:35.39
              3:16.06           3:55.78           4:36.46           5:16.70
              5:56.31  6:33.27                                             
  4 Pedisich, Joe M           11 Sachem-MR            7:30.00    6:34.41 SILV   
                33.52           1:12.15           1:51.55           2:32.14
              3:12.91           3:52.98           4:33.23           5:13.74
              5:53.65  6:34.41                                             
  5 Fici, Vincenzo            12 HAA-MR               7:25.90    6:37.03 SILV   
                34.75           1:13.57           1:53.89           2:35.44
              3:14.99           3:55.53           4:36.45           5:16.56
              5:57.44  6:37.03                                             
  6 Maida, Troy A             11 HAA-MR               7:15.90    6:44.72        
                35.23           1:14.68           1:56.43           2:37.87
              3:19.20           4:01.87           4:43.79           5:25.40
              6:06.02  6:44.72                                             
  7 Chernik, Noah             11 WISC-MR              7:00.00    6:45.72        
                34.78           1:15.51           1:58.16           2:39.42
              3:22.12           4:04.03           4:45.73           5:27.30
              6:08.07  6:45.72                                             
  8 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR       7:00.00    6:48.23        
                35.47           1:15.50           1:56.96           2:38.61
              3:20.31           4:02.50           4:45.09           5:27.25
              6:09.31  6:48.23                                             
  9 Roche, Patrick D          11 IA-MR                6:40.68    7:05.40        
                37.23           1:20.39           2:04.24           2:47.16
              3:30.92           4:14.60           4:56.82           5:39.55
              6:22.25  7:05.40                                             
 10 Metzger, Alexander D      11 IA-MR                7:49.01    7:23.29        
                37.79           1:23.74           2:09.30           2:56.42
              3:41.80           4:28.28           5:15.63           5:58.47
              6:42.98  7:23.29                                             
 11 Cheng, Dan J              12 Sachem-MR            7:00.00    7:33.92        
                32.80           1:59.69           2:46.95           3:35.54
              4:23.38           6:02.25           6:51.14           7:34.02
     7:33.92                                                               
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.49  ZQ
          33.29  JO
          42.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zinkiewicz, Zachary M     12 IA-MR                  33.87      34.28 SILV   
  2 Boyle, Dylan C            12 WISC-MR                35.72      34.95 SILV   
  3 Pedisich, Joe M           11 Sachem-MR              37.12      35.73 SILV   
  4 DiStasio, James C         11 North Shore-MR         34.67      36.83 SILV   
  5 Lauritano, Nicholas S     12 HAA-MR                 37.88      36.94 SILV   
  6 Stecher, Timothy J        12 IA-MR                  39.28      36.98 SILV   
  7 Chernik, Noah             11 WISC-MR                38.11      37.33 SILV   
  8 Murphy, Andrew J          11 North Shore-MR         37.68      37.36 SILV   
  9 Taylor, Jake E            11 Hurricanes-MR          36.55      37.69 SILV   
 10 Roche, Patrick D          11 IA-MR                  35.58      38.47 SILV   
 11 Astilean, Alex            11 Hurricanes-MR          37.36      38.68 SILV   
 12 Fici, Vincenzo            12 HAA-MR                 38.38      39.01 SILV   
 13 Zotto, Nicholas C         12 WISC-MR                50.00      39.51 SILV   
 14 Corbisiero, Rocco G       12 Sachem-MR              37.98      39.65 SILV   
 15 Sharkey, Sam R            12 CSC-MR                 38.40      41.41 SILV   
 16 Borger, Keith C           12 Sachem-MR              41.53      42.41        
 17 DeSimone, Thomas R        11 WISC-MR                49.00      42.54        
 18 Wissemann, Eric           11 CSC-MR                 38.72      44.40        
 19 Mohan, Aidan M            11 LIND-MR                46.99      48.32        
 20 Luba, Josh P              11 Sachem-MR            1:30.00      48.47        
 21 Hansen, Jason M           12 CSC-MR                 49.63      51.12        
 22 Kiefer, Joe R             12 Sachem-MR            1:00.23      55.50        
 -- Coskuner, Jonathan        11 WISC-MR                46.00         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.79  ZQ
        1:11.59  JO
        1:25.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zinkiewicz, Zachary M     12 IA-MR                1:11.97    1:14.56 SILV   
                35.70  1:14.56                                             
  2 Galeto, Nicholas          11 WISC-MR              1:20.07    1:15.05 SILV   
                36.54  1:15.05                                             
  3 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR  1:19.70    1:15.26 SILV   
                36.33  1:15.26                                             
  4 Murphy, Andrew J          11 North Shore-MR       1:20.93    1:18.15 SILV   
                38.79  1:18.15                                             
  5 McDougall, Robert J       12 CSC-MR               1:19.68    1:18.38 SILV   
                37.89  1:18.38                                             
  6 Brierley, Christain J     11 Hurricanes-MR        1:15.31    1:19.21 SILV   
                38.21  1:19.21                                             
  7 Chernik, Noah             11 WISC-MR              1:26.76    1:20.00 SILV   
                39.46  1:20.00                                             
  8 Lauritano, Nicholas S     12 HAA-MR               1:23.90    1:20.26 SILV   
                38.85  1:20.26                                             
  9 Stecher, Timothy J        12 IA-MR                1:29.52    1:23.95 SILV   
                40.57  1:23.95                                             
 10 Porterfield, Travis K     12 Sachem-MR            1:26.73    1:24.12 SILV   
                41.53  1:24.12                                             
 11 Corbisiero, Rocco G       12 Sachem-MR            1:20.75    1:26.71        
                42.77  1:26.71                                             
 12 Desmornes, Georgio        12 Express Swimming-MR  1:26.54    1:27.12        
                43.11  1:27.12                                             
 13 Bourie, Charles T         11 Hurricanes-MR        1:44.71    1:27.57        
                43.40  1:27.57                                             
 14 Wissemann, Eric           11 CSC-MR               1:29.16    1:30.39        
                44.13  1:30.39                                             
 15 Sharkey, Sam R            12 CSC-MR               1:30.26    1:30.68        
                43.75  1:30.68                                             
 16 Lyons, Sean M             11 LIND-MR              1:36.50    1:33.06        
                45.35  1:33.06                                             
 17 Gilmore, Brandon J        12 North Shore-MR       1:42.71    1:33.18        
                45.03  1:33.18                                             
 18 Lopez, Christopher S      11 CSC-MR               1:35.69    1:36.98        
                47.12  1:36.98                                             
 19 Schroeder, Jack J         11 HAA-MR               1:44.31    1:40.65        
                49.84  1:40.65                                             
 -- DeSimone, Thomas R        11 WISC-MR              2:00.00         DQ        
                42.08       DQ                                             
 -- Bainbridge, Connor        11 WISC-MR              2:00.00         DQ        
                46.98       DQ                                             
 -- Ortof, Harry C            11 Express Swimming-MR  1:22.94         DQ        
                41.89       DQ                                             
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.99  ZQ
        2:37.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick M         12 North Shore-MR       2:15.00    2:18.12 ZQ     
                31.54           1:05.77           1:42.76  2:18.12         
  2 Murphy, Andrew J          11 North Shore-MR       2:55.00    2:49.36 SILV   
                40.69           1:23.56           2:08.13  2:49.36         
  3 Metzger, Alexander D      11 IA-MR                3:00.25    2:52.77 SILV   
                41.70           1:26.19           2:10.26  2:52.77         
  4 McDougall, Robert J       12 CSC-MR               3:02.80    2:56.22 SILV   
                41.92           1:26.41           2:12.26  2:56.22         
  5 Caraher, Sean P           11 IA-MR                3:16.11    3:15.62        
                46.61           1:35.37           2:26.63  3:15.62         
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.09  ZQ
          37.59  JO
          43.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Ben R             12 Hurricanes-MR          34.57      35.44 ZQ     
  2 Mattone, Michael X        12 Express Swimming-MR    38.74      37.45 JO     
  3 Boyle, Dylan C            12 WISC-MR                42.65      37.62 SILV   
  4 DiStasio, James C         11 North Shore-MR         41.68      40.50 SILV   
  5 Borger, Keith C           12 Sachem-MR              41.65      43.04 SILV   
  6 Corbisiero, Rocco G       12 Sachem-MR              41.70      43.06 SILV   
  7 Caraher, Sean P           11 IA-MR                  45.14      43.95        
  8 Cheng, Dan J              12 Sachem-MR              45.00      44.12        
  9 Zotto, Nicholas C         12 WISC-MR              1:02.29      45.21        
 10 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR         44.42      46.16        
 11 Wissemann, Eric           11 CSC-MR                 47.55      46.19        
 12 Sarci, Joseph T           12 WISC-MR              1:15.00      46.97        
 13 Porterfield, Travis K     12 Sachem-MR              46.97      47.18        
 14 Pedisich, Joe M           11 Sachem-MR              46.17      47.24        
 15 Hobbes, Matthew R         11 WISC-MR              1:00.00      48.37        
 16 Bosch, Justin S           11 WISC-MR              1:00.00      51.16        
 17 McAndrew, Mathew          11 Express Swimming-MR    49.72      51.83        
 18 Lopez, Christopher S      11 CSC-MR                 50.33      54.72        
 19 Lyons, Sean M             11 LIND-MR                44.99      55.18        
 20 Mohan, Aidan M            11 LIND-MR                51.99      55.86        
 21 Sanders, Dylan T          11 CSC-MR                 59.64      59.59        
 -- Murphy, Andrew J          11 IA-MR                  52.90         DQ        
 -- Luba, Josh P              11 Sachem-MR            2:00.00         DQ        
 -- Levanti, Paul A           11 CSC-MR                 56.78         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:21.99  ZQ
        1:24.09  JO
        1:31.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Ben R             12 Hurricanes-MR        1:17.12    1:18.93 ZQ     
                37.29  1:18.93                                             
  2 Whalen, Chris             12 WISC-MR              1:25.63    1:22.86 JO     
                38.70  1:22.86                                             
  3 Mattone, Michael X        12 Express Swimming-MR  1:28.36    1:25.23 SILV   
                40.21  1:25.23                                             
  4 Cannon, Sean D            11 CSC-MR               1:27.89    1:26.71 SILV   
                40.63  1:26.71                                             
  5 DiStasio, James C         11 North Shore-MR       1:26.52    1:26.94 SILV   
                39.94  1:26.94                                             
  6 Ismailov, Max             11 IA-MR                1:28.09    1:30.81 SILV   
                43.87  1:30.81                                             
  7 Fici, Vincenzo            12 HAA-MR               1:40.47    1:34.12        
                44.55  1:34.12                                             
  8 Borger, Keith C           12 Sachem-MR            1:31.90    1:34.15        
                45.14  1:34.15                                             
  9 Cheng, Dan J              12 Sachem-MR            1:40.00    1:37.67        
                45.37  1:37.67                                             
 10 Desmornes, Georgio        12 Express Swimming-MR  1:37.51    1:37.90        
                48.01  1:37.90                                             
 11 Pedisich, Joe M           11 Sachem-MR            1:39.53    1:38.66        
                47.21  1:38.66                                             
 12 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR       1:38.56    1:39.99        
                46.45  1:39.99                                             
 13 Corbisiero, Rocco G       12 Sachem-MR            1:35.31    1:40.06        
                46.97  1:40.06                                             
 14 Porterfield, Travis K     12 Sachem-MR            1:49.23    1:40.41        
                47.42  1:40.41                                             
 -- Schroeder, Jack J         11 HAA-MR               2:23.15         DQ        
              1:01.43       DQ                                             
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.59  ZQ
          32.09  JO
          39.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Chris             12 WISC-MR                31.44      30.46 ZQ     
  2 Boyle, Dylan C            12 WISC-MR                33.39      31.69 JO     
  3 Searson, Jimmy            12 Express Swimming-MR    31.61      31.97 JO     
  4 Howard, Ben R             12 Hurricanes-MR          32.87      33.22 SILV   
  5 Galeto, Nicholas          11 WISC-MR                35.78      33.47 SILV   
  6 McDougall, Robert J       12 CSC-MR                 33.74      35.93 SILV   
  7 Brierley, Christain J     11 Hurricanes-MR          40.00      36.16 SILV   
  8 Taylor, Jake E            11 Hurricanes-MR          34.28      36.17 SILV   
  9 Pedisich, Joe M           11 Sachem-MR              36.66      36.33 SILV   
 10 Astilean, Alex            11 Hurricanes-MR          36.96      36.51 SILV   
 11 Cheng, Dan J              12 Sachem-MR              39.73      36.93 SILV   
 12 Ortof, Harry C            11 Express Swimming-MR    35.85      37.10 SILV   
 13 Bourie, Charles T         11 Hurricanes-MR          38.20      37.84 SILV   
 14 Ismailov, Max             11 IA-MR                  37.33      38.08 SILV   
 15 Lauritano, Nicholas S     12 HAA-MR                 44.19      38.88 SILV   
 16 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR         39.61      38.90 SILV   
 17 Roche, Patrick D          11 IA-MR                  35.28      39.03 SILV   
 18 Mattone, Michael X        12 Express Swimming-MR    41.12      40.37        
 19 Sharkey, Sam R            12 CSC-MR                 40.76      41.81        
 20 Gilmore, Brandon J        12 North Shore-MR         41.40      41.91        
 21 Lyons, Sean M             11 LIND-MR                43.03      42.37        
 22 Lopez, Christopher S      11 CSC-MR                 46.35      48.52        
 23 Mohan, Aidan M            11 LIND-MR                48.99      48.64        
 -- Zotto, Nicholas C         12 WISC-MR                42.51         DQ        
 -- Cannon, Sean D            11 CSC-MR                 31.19         DQ        
 -- DiStasio, James C         11 North Shore-MR         41.00         DQ        
 -- Bainbridge, Connor        11 WISC-MR              1:00.00         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:09.49  ZQ
        1:13.49  JO
        1:28.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick M         12 North Shore-MR       1:05.15    1:05.98 ZQ     
                29.76  1:05.98                                             
  2 Whalen, Chris             12 WISC-MR              1:11.18    1:13.49 JO     
                32.97  1:13.49                                             
  3 Cannon, Sean D            11 CSC-MR               1:17.19    1:17.89 SILV   
                35.87  1:17.89                                             
  4 Galeto, Nicholas          11 WISC-MR              1:26.67    1:18.25 SILV   
                35.76  1:18.25                                             
  5 McDougall, Robert J       12 CSC-MR               1:21.93    1:25.17 SILV   
                38.83  1:25.17                                             
  6 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR       1:33.80    1:28.62 SILV   
                40.01  1:28.62                                             
  7 Taylor, Jake E            11 Hurricanes-MR        1:25.06    1:29.30        
                39.41  1:29.30                                             
  8 Hur, Young X              11 North Shore-MR       1:25.00    1:31.48        
                40.60  1:31.48                                             
  9 Roche, Patrick D          11 IA-MR                1:25.38    1:33.22        
                41.51  1:33.22                                             
 10 Gilmore, Brandon J        12 North Shore-MR       1:30.00    1:33.64        
                44.18  1:33.64                                             
 11 Metzger, Alexander D      11 IA-MR                1:39.66    1:39.31        
                47.05  1:39.31                                             
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:09.99  ZQ
        1:12.29  JO
        1:22.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Chris             12 WISC-MR              1:15.06    1:12.64 SILV   
                32.69  1:12.64                                             
  2 Boyle, Dylan C            12 WISC-MR              1:16.98    1:12.77 SILV   
                33.76  1:12.77                                             
  3 Cannon, Sean D            11 CSC-MR               1:14.54    1:13.12 SILV   
                34.17  1:13.12                                             
  4 Howard, Ben R             12 Hurricanes-MR        1:12.30    1:15.23 SILV   
                35.19  1:15.23                                             
  5 Galeto, Nicholas          11 WISC-MR              1:21.24    1:17.79 SILV   
                35.29  1:17.79                                             
  6 Murphy, Andrew J          11 North Shore-MR       1:23.77    1:19.58 SILV   
                35.36  1:19.58                                             
  7 DiStasio, James C         11 North Shore-MR       1:18.28    1:20.08 SILV   
                36.84  1:20.08                                             
  8 Taylor, Jake E            11 Hurricanes-MR        1:20.89    1:20.28 SILV   
                36.63  1:20.28                                             
  9 Pedisich, Joe M           11 Sachem-MR            1:21.85    1:21.95 SILV   
                37.79  1:21.95                                             
 10 Cheng, Dan J              12 Sachem-MR            1:30.00    1:21.97 SILV   
                35.97  1:21.97                                             
 11 Roche, Patrick D          11 IA-MR                1:27.70    1:22.68        
                38.24  1:22.68                                             
 12 Hur, Young X              11 North Shore-MR       1:22.91    1:23.74        
                37.81  1:23.74                                             
 13 Borger, Keith C           12 Sachem-MR            1:25.79    1:24.17        
                40.60  1:24.17                                             
 14 Mattone, Michael X        12 Express Swimming-MR  1:19.97    1:24.35        
                39.10  1:24.35                                             
 15 Chernik, Noah             11 WISC-MR              1:25.22    1:25.16        
                38.52  1:25.16                                             
 16 Porterfield, Travis K     12 Sachem-MR            1:38.58    1:25.37        
                37.71  1:25.37                                             
 17 Metzger, Alexander D      11 IA-MR                1:34.40    1:27.35        
                40.57  1:27.35                                             
 18 Zotto, Nicholas C         12 WISC-MR              1:36.00    1:28.06        
                41.61  1:28.06                                             
 19 Wissemann, Eric           11 CSC-MR               1:25.84    1:29.30        
                43.66  1:29.30                                             
 20 Hobbes, Matthew R         11 WISC-MR              2:00.00    1:29.89        
                43.12  1:29.89                                             
 21 Corbisiero, Rocco G       12 Sachem-MR            1:30.88    1:30.07        
                43.28  1:30.07                                             
 22 Bainbridge, Connor        11 WISC-MR              2:00.00    1:33.96        
                45.70  1:33.96                                             
 23 Gilmore, Brandon J        12 North Shore-MR       1:35.00    1:37.47        
                45.39  1:37.47                                             
 24 Lyons, Sean M             11 LIND-MR              1:31.99    1:38.42        
                42.95  1:38.42                                             
 25 Murphy, Andrew J          11 IA-MR                1:43.08    1:38.99        
                42.76  1:38.99                                             
 26 Lopez, Christopher S      11 CSC-MR               1:37.97    1:40.33        
                50.10  1:40.33                                             
 27 Mohan, Aidan M            11 LIND-MR              1:48.99    1:41.16        
                50.41  1:41.16                                             
 28 DeSimone, Thomas R        11 WISC-MR              2:15.00    1:42.26        
                47.12  1:42.26                                             
 -- Hansen, Jason M           12 CSC-MR               2:00.00         DQ        
                51.73       DQ                                             
 -- Sanders, Dylan T          11 CSC-MR               2:00.33         DQ        
                58.28       DQ                                             
 -- McAndrew, Mathew          11 Express Swimming-MR  1:35.00         DQ        
                43.99       DQ                                             
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:28.59  11-12 ZQ
        2:34.59  11-12 JO
        2:59.09  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Chris             12 WISC-MR              2:40.79    2:33.94 JO     
                32.20           1:11.63           1:59.63  2:33.94         
  2 Cannon, Sean D            11 CSC-MR               2:39.90    2:34.58 JO     
                32.37           1:12.19           2:02.15  2:34.58         
  3 Howard, Ben R             12 Hurricanes-MR        2:40.56    2:43.79 SILV   
                35.59           1:19.38           2:05.52  2:43.79         
  4 Galeto, Nicholas          11 WISC-MR              3:15.00    2:46.53 SILV   
                34.34           1:15.85           2:10.55  2:46.53         
  5 Brierley, Christain J     11 Hurricanes-MR        2:46.12    2:51.90 SILV   
                38.59           1:22.68           2:14.07  2:51.90         
  6 Taylor, Jake E            11 Hurricanes-MR        2:52.91    2:52.25 SILV   
                38.03           1:22.72           2:15.98  2:52.25         
  7 Murphy, Andrew J          11 North Shore-MR       2:59.98    2:52.28 SILV   
                37.50           1:20.70           2:12.81  2:52.28         
  8 Borger, Keith C           12 Sachem-MR            3:30.00    3:01.93        
                42.13           1:27.54           2:20.75  3:01.93         
 -- Corbisiero, Rocco G       12 Sachem-MR            3:36.14         DQ        
                46.46           1:33.53           2:14.52                  
 -- McDougall, Robert J       12 CSC-MR               2:46.96         DQ        
                36.75           1:20.62           2:11.51       DQ         
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.69  ZQ
          25.69  JO
          28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, James            14 Sachem-MR              23.81      23.62 ZQ     
  2 Llewellyn, Richard A      14 CSC-MR                 24.82      25.07 JO     
  3 Drury, Kevin C            14 Express Swimming-MR    25.38      25.29 JO     
  4 Byrne, Cameron A          14 Sachem-MR              26.24      25.54 JO     
  5 Cassara, Conor V          13 Sachem-MR              27.07      26.21 SILV   
  6 Mignano, Dominick L       14 CSC-MR                 26.80      26.31 SILV   
  7 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR              26.14      26.39 SILV   
  8 Indimine, Matthew L       13 North Shore-MR         26.23      26.44 SILV   
  9 Byrnes, Cameron M         14 IA-MR                  26.26      26.57 SILV   
 10 Brierley, Thomas K        13 Hurricanes-MR          26.75      27.21 SILV   
 11 Cremer, Brian K           13 IA-MR                  28.29      27.45 SILV   
 12 Keane, Kevin G            13 CSC-MR                 27.55      27.57 SILV   
 13 Broderick, Joseph S       14 WISC-MR                21.46      27.66 SILV   
 14 Tutone, Chris L           14 Sachem-MR              28.00      27.67 SILV   
 15 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR         27.99      27.80 SILV   
 16 Costello, Teague B        13 Hurricanes-MR          28.98      28.01 SILV   
 17 Maldonado, Stephen B      14 North Shore-MR         29.81      28.50        
 18 Thurber, James T          13 CSC-MR                 30.19      28.88        
 19 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR         28.75      28.96        
 20 Lawrence, Kain T          14 CSC-MR                 29.24      29.05        
 21 Cahn, Robert              14 Express Swimming-MR    28.85      29.16        
 22 Amato, PJ J               14 Sachem-MR              29.00      29.33        
 23 Rosa, Jack M              13 IA-MR                  29.68      29.38        
 24 Marquardt, Thomas W       13 CSC-MR                 29.53      29.58        
 25 Colonna, Nicolas          13 WISC-MR                32.11      29.59        
 26 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR                 29.25      29.64        
 27 Flanagan, Austin J        13 WISC-MR                32.02      29.68        
 28 Linder, Daniel            13 WISC-MR                30.78      30.84        
 29 Ilardi, Thomas P          13 Sachem-MR              33.13      32.79        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.59  ZQ
          54.99  JO
        1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, James            14 Sachem-MR              53.23      51.89 ZQ     
                17.38    51.89                                             
  2 Llewellyn, Richard A      14 CSC-MR                 53.33      54.76 JO     
                25.59    54.76                                             
  3 Byrne, Cameron A          14 Sachem-MR              57.91      56.00 SILV   
                26.56    56.00                                             
  4 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR              58.54      57.35 SILV   
                27.51    57.35                                             
  5 Sciacca, Jerry F          13 Express Swimming-MR    59.72      57.78 SILV   
                27.38    57.78                                             
  6 Warren, Colin J           14 Express Swimming-MR    59.84      58.44 SILV   
                28.34    58.44                                             
  7 Cassara, Conor V          13 Sachem-MR              59.43      59.18 SILV   
                28.52    59.18                                             
  8 Brierley, Thomas K        13 Hurricanes-MR          58.66      59.21 SILV   
                28.19    59.21                                             
  9 Indimine, Matthew L       13 North Shore-MR         58.90      59.63 SILV   
                28.28    59.63                                             
 10 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR       1:00.80      59.86 SILV   
                28.99    59.86                                             
 11 Christianson, Keith G     13 HAA-MR               1:00.16    1:00.27 SILV   
                28.94  1:00.27                                             
 12 Sharkey, Andrew P         14 CSC-MR                 58.57    1:01.11 SILV   
                28.45  1:01.11                                             
 13 Tutone, Chris L           14 Sachem-MR            1:03.53    1:01.19 SILV   
                29.18  1:01.19                                             
 14 Rosa, Jack M              13 IA-MR                1:03.58    1:01.85 SILV   
                29.87  1:01.85                                             
 15 Maldonado, Stephen B      14 North Shore-MR       1:04.34    1:02.37 SILV   
                29.98  1:02.37                                             
 16 Costello, Teague B        13 Hurricanes-MR        1:01.90    1:03.04        
                30.34  1:03.04                                             
 17 Avila, Derek R            13 IA-MR                1:03.39    1:03.26        
                30.41  1:03.26                                             
 18 Battisti, Evan A          13 Express Swimming-MR  1:05.84    1:03.56        
                30.66  1:03.56                                             
 19 Thurber, James T          13 CSC-MR               1:05.09    1:03.79        
                30.57  1:03.79                                             
 20 Keane, Kevin G            13 CSC-MR               1:04.05    1:04.66        
                30.09  1:04.66                                             
 21 Amato, PJ J               14 Sachem-MR            1:06.48    1:05.34        
                30.86  1:05.34                                             
 22 Colonna, Nicolas          13 WISC-MR              1:07.99    1:05.71        
                31.72  1:05.71                                             
 23 Marquardt, Thomas W       13 CSC-MR               1:07.46    1:05.97        
                30.69  1:05.97                                             
 24 Cahn, Robert              14 Express Swimming-MR  1:12.64    1:06.20        
                31.66  1:06.20                                             
 25 Gibbons, James            14 HAA-MR               1:13.40    1:06.79        
                32.02  1:06.79                                             
 26 Flanagan, Austin J        13 WISC-MR              1:21.68    1:06.97        
                31.47  1:06.97                                             
 27 Lawrence, Kain T          14 CSC-MR               1:06.15    1:07.44        
                31.80  1:07.44                                             
 28 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR               1:07.23    1:07.57        
                32.61  1:07.57                                             
 29 Dorn, Garry T             13 HAA-MR               1:08.09    1:08.72        
                32.91  1:08.72                                             
 30 Linder, Daniel            13 WISC-MR              1:10.14    1:09.64        
                33.02  1:09.64                                             
 31 Panzarino, Matthew A      13 Express Swimming-MR  1:11.77    1:13.50        
                34.53  1:13.50                                             
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:59.99  ZQ
        2:00.99  JO
        2:24.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, James            14 Sachem-MR            2:01.13    1:57.86 ZQ     
                26.29             56.90           1:27.91  1:57.86         
  2 Russell, Douglas L        13 CSC-MR               2:07.14    2:05.21 SILV   
                28.27           1:00.19           1:33.46  2:05.21         
  3 Byrne, Cameron A          14 Sachem-MR            2:09.88    2:06.02 SILV   
                28.38           1:00.71           1:34.18  2:06.02         
  4 Brierley, Thomas K        13 Hurricanes-MR        2:06.32    2:06.38 SILV   
                28.72           1:00.91           1:34.32  2:06.38         
  5 Caponegro, Frank          14 Express Swimming-MR  2:09.51    2:07.24 SILV   
                28.65           1:00.98           1:34.37  2:07.24         
  6 Warren, Colin J           14 Express Swimming-MR  2:10.98    2:07.36 SILV   
                30.27           1:03.24           1:36.45  2:07.36         
  7 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR       2:11.20    2:08.99 SILV   
                30.16           1:03.09           1:36.47  2:08.99         
  8 Sciacca, Jerry F          13 Express Swimming-MR  2:06.98    2:09.53 SILV   
                28.68           1:01.46           1:35.64  2:09.53         
  9 Rosa, Jack M              13 IA-MR                2:17.13    2:12.96 SILV   
                30.90           1:04.97           1:40.19  2:12.96         
 10 Keane, Kevin G            13 CSC-MR               2:15.50    2:17.78 SILV   
                30.90           1:05.49           1:42.27  2:17.78         
 11 Avila, Derek R            13 IA-MR                2:17.10    2:18.25 SILV   
                32.01           1:06.85           1:43.24  2:18.25         
 12 Costello, Teague B        13 Hurricanes-MR        2:12.00    2:22.24 SILV   
                31.93           1:07.89           1:45.18  2:22.24         
 13 Colonna, Nicolas          13 WISC-MR              2:49.94    2:25.20        
                32.66           1:09.94           1:48.15  2:25.20         
 14 Marquardt, Thomas W       13 CSC-MR               2:28.49    2:28.25        
                34.40           1:13.30           1:52.69  2:28.25         
 15 Amato, PJ J               14 Sachem-MR            2:20.00    2:29.14        
                34.37           1:14.00           1:53.00  2:29.14         
 16 Flanagan, Austin J        13 WISC-MR              2:52.10    2:32.57        
                34.85           1:13.45           1:53.53  2:32.57         
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:22.99  13-14 ZQ
        5:32.09  13-14 JO
        6:05.99  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, James            14 Sachem-MR            5:23.59    5:22.64 ZQ     
                26.92             57.63           1:29.52           2:01.92
              2:34.59           3:08.19           3:41.55           4:16.98
              4:51.62  5:22.64                                             
  2 Russell, Douglas L        13 CSC-MR               5:32.54    5:34.51 SILV   
                28.37           1:00.51           1:33.95           2:07.99
              2:42.56           3:17.34           3:51.53           4:26.12
              5:00.76  5:34.51                                             
  3 Byrne, Cameron A          14 Sachem-MR            5:50.00    5:42.36 SILV   
                28.88           1:01.60           1:35.84           2:09.78
              2:45.13           3:20.62           3:55.78           4:31.69
              5:08.92  5:42.36                                             
  4 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            5:31.72    5:44.55 SILV   
                28.80           1:02.09           1:36.35           2:11.96
              2:47.03           3:23.13           3:58.66           4:34.85
              5:10.11  5:44.55                                             
  5 Rosa, Jack M              13 IA-MR                5:52.12    5:48.53 SILV   
                30.58           1:04.84           1:40.03           2:15.82
              2:51.54           3:27.39           4:03.41           4:39.33
              5:15.00  5:48.53                                             
  6 Keane, Kevin G            13 CSC-MR               6:22.86    6:07.70        
                31.04           1:05.89                             2:20.45
              2:57.48           3:35.57           4:13.97           4:52.51
              5:31.27  6:07.70                                             
  7 Maida, Trevor W           13 HAA-MR               7:02.50    6:12.81        
                31.73           1:07.25           1:44.19           2:22.35
              3:01.69           3:40.69           4:19.85           4:58.70
              5:37.77  6:12.81                                             
  8 Tutone, Chris L           14 Sachem-MR            7:09.05    6:15.92        
                32.36           1:09.68           1:48.49           2:27.73
              3:07.46           3:47.20           4:26.39           5:05.04
              5:42.57  6:15.92                                             
  9 Costello, Teague B        13 Hurricanes-MR        6:16.41    6:17.04        
                31.78           1:07.95           1:45.56           2:24.71
              3:04.08           3:44.47           4:24.94           5:03.90
              5:42.20  6:17.04                                             
 10 Thurber, James T          13 CSC-MR               6:23.57    6:18.86        
                31.25           1:08.43           1:47.41           2:27.12
              3:07.33           3:46.93           4:26.27           5:05.65
              5:43.52  6:18.86                                             
 11 Amato, PJ J               14 Sachem-MR            7:30.00    6:46.78        
                32.72           1:12.99           1:54.52           2:35.52
              3:18.03           4:01.18           4:44.47           5:27.33
              6:09.15  6:46.78                                             
 12 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR               6:39.40    6:54.71        
                32.27           1:11.13           1:52.61           2:34.71
              3:17.72           4:01.30           4:46.57           5:30.88
              6:13.09  6:54.71                                             
 13 Ilardi, Thomas P          13 Sachem-MR            7:47.53    7:13.05        
                34.79           2:42.06                                    
              7:13.18  7:13.05                                             
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:02.49  ZQ
        1:02.99  JO
        1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, James            14 Sachem-MR            1:01.34    1:00.67 ZQ     
                29.24  1:00.67                                             
  2 Llewellyn, Richard A      14 CSC-MR               1:03.08    1:03.94 SILV   
                30.89  1:03.94                                             
  3 Damm, Eric R              14 HAA-MR               1:02.73    1:05.55 SILV   
                32.03  1:05.55                                             
  4 Brierley, Thomas K        13 Hurricanes-MR        1:04.37    1:07.02 SILV   
                32.53  1:07.02                                             
  5 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            1:06.21    1:07.47 SILV   
                32.46  1:07.47                                             
  6 Warren, Colin J           14 Express Swimming-MR  1:09.20    1:08.51 SILV   
                34.67  1:08.51                                             
  7 Indimine, Matthew L       13 North Shore-MR       1:09.55    1:09.23 SILV   
                34.16  1:09.23                                             
  8 Christianson, Keith G     13 HAA-MR               1:07.72    1:09.62 SILV   
                33.62  1:09.62                                             
  9 Caponegro, Frank          14 Express Swimming-MR  1:11.86    1:09.97 SILV   
                34.35  1:09.97                                             
 10 Tutone, Chris L           14 Sachem-MR            1:08.54    1:10.05 SILV   
                34.24  1:10.05                                             
 11 Sciacca, Jerry F          13 Express Swimming-MR  1:13.75    1:11.05 SILV   
                34.08  1:11.05                                             
 12 Avila, Derek R            13 IA-MR                1:10.78    1:11.14 SILV   
                35.00  1:11.14                                             
 13 Russell, Douglas L        13 CSC-MR               1:08.58    1:11.43 SILV   
                34.45  1:11.43                                             
 14 Rosa, Jack M              13 IA-MR                1:14.85    1:12.15 SILV   
                35.28  1:12.15                                             
 15 Cassara, Conor V          13 Sachem-MR            1:22.01    1:12.53 SILV   
                35.17  1:12.53                                             
 16 Lawrence, Kain T          14 CSC-MR               1:11.57    1:12.57 SILV   
                35.31  1:12.57                                             
 17 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR       1:13.14    1:13.24 SILV   
                36.14  1:13.24                                             
 18 Maldonado, Stephen B      14 North Shore-MR       1:15.16    1:13.57 SILV   
                36.81  1:13.57                                             
 19 Marquardt, Thomas W       13 CSC-MR               1:15.96    1:13.71 SILV   
 20 Keane, Kevin G            13 CSC-MR               1:14.41    1:14.27 SILV   
                36.26  1:14.27                                             
 21 Colonna, Nicolas          13 WISC-MR              1:19.49    1:14.73 SILV   
                36.01  1:14.73                                             
 22 Cahn, Robert              14 Express Swimming-MR  1:20.82    1:18.28 SILV   
                38.51  1:18.28                                             
 23 Battisti, Evan A          13 Express Swimming-MR  1:21.32    1:19.63        
                38.51  1:19.63                                             
 24 Gibbons, James            14 HAA-MR               1:21.40    1:19.74        
                37.21  1:19.74                                             
 25 Dorn, Garry T             13 HAA-MR               1:19.63    1:20.63        
                39.25  1:20.63                                             
 26 Amato, PJ J               14 Sachem-MR            1:18.47    1:21.38        
                40.38  1:21.38                                             
 27 Sharkey, Andrew P         14 CSC-MR               1:20.21    1:21.85        
                39.37  1:21.85                                             
 28 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR               1:21.29    1:22.82        
                40.19  1:22.82                                             
 29 Ilardi, Thomas P          13 Sachem-MR            1:36.79    1:23.72        
 30 Thurber, James T          13 CSC-MR               1:22.98    1:23.93        
                40.74  1:23.93                                             
 31 Panzarino, Matthew A      13 Express Swimming-MR  1:20.12    1:23.97        
                41.41  1:23.97                                             
 32 Linder, Daniel            13 WISC-MR              1:26.32    1:25.94        
                40.81  1:25.94                                             
 -- Costello, Teague B        13 Hurricanes-MR        1:12.60         DQ        
                35.88       DQ                                             
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:15.99  ZQ
        2:18.99  JO
        2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drury, Kevin C            14 Express Swimming-MR  2:12.26    2:12.53 ZQ     
                31.57           1:04.43           1:38.74  2:12.53         
  2 Penteck, Christopher      14 IA-MR                2:19.72    2:15.03 ZQ     
                31.58           1:05.37           1:41.10  2:15.03         
  3 Brierley, Thomas K        13 Hurricanes-MR        2:19.73    2:23.32 SILV   
                32.72           1:09.01           1:46.82  2:23.32         
  4 Broderick, Joseph S       14 WISC-MR              2:27.19    2:29.09 SILV   
                33.56           1:09.97           1:49.53  2:29.09         
  5 Russell, Douglas L        13 CSC-MR               2:25.00    2:29.98 SILV   
                35.99           1:14.61           1:53.50  2:29.98         
  6 Avila, Derek R            13 IA-MR                2:29.54    2:30.77 SILV   
                36.18           1:14.90           1:54.09  2:30.77         
  7 Byrnes, Cameron M         14 IA-MR                2:31.70    2:32.10 SILV   
                35.36           1:14.40           1:54.65  2:32.10         
  8 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR       2:30.00    2:32.70 SILV   
                36.03           1:15.16           1:56.07  2:32.70         
  9 Rosa, Jack M              13 IA-MR                2:39.63    2:32.80 SILV   
                36.48           1:15.65           1:55.51  2:32.80         
 10 Costello, Teague B        13 Hurricanes-MR        2:34.71    2:38.37 SILV   
                36.96           1:15.71           1:57.63  2:38.37         
 11 Colonna, Nicolas          13 WISC-MR              2:55.84    2:38.62 SILV   
                35.78           1:15.93           1:57.79  2:38.62         
 12 Lawrence, Kain T          14 CSC-MR               2:38.27    2:40.36 SILV   
                36.94  2:40.36                                             
 13 Keane, Kevin G            13 CSC-MR               2:44.37    2:41.29 SILV   
              1:19.39                             2:01.07  2:41.29         
 14 Marquardt, Thomas W       13 CSC-MR               3:00.00    2:43.33        
              2:06.51           2:48.38  2:43.33                           
 15 Cahn, Robert              14 Express Swimming-MR  2:56.00    2:52.88        
                42.68           1:28.65           2:13.31  2:52.88         
 16 Thurber, James T          13 CSC-MR               2:53.07    2:56.93        
                41.96           1:27.74           2:13.45  2:56.93         
 17 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR               3:00.00    2:58.53        
                42.92           1:27.38           2:13.71  2:58.53         
 18 Amato, PJ J               14 Sachem-MR            3:00.00    2:59.56        
                43.45           1:31.01           2:16.83  2:59.56         
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:11.59  ZQ
        1:12.99  JO
        1:24.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Cameron A          14 Sachem-MR            1:08.60    1:09.75 ZQ     
                32.48  1:09.75                                             
  2 Indimine, Matthew L       13 North Shore-MR       1:14.18    1:14.47 SILV   
                34.83  1:14.47                                             
  3 Caponegro, Frank          14 Express Swimming-MR  1:12.39    1:14.58 SILV   
                34.61  1:14.58                                             
  4 Damm, Eric R              14 HAA-MR               1:10.97    1:14.62 SILV   
                35.24  1:14.62                                             
  5 Cassara, Conor V          13 Sachem-MR            1:19.57    1:15.48 SILV   
                34.92  1:15.48                                             
  6 Christianson, Keith G     13 HAA-MR               1:15.60    1:16.26 SILV   
                36.92  1:16.26                                             
  7 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            1:16.67    1:16.38 SILV   
                35.48  1:16.38                                             
  8 Russell, Douglas L        13 CSC-MR               1:18.49    1:19.95 SILV   
                36.37  1:19.95                                             
  9 Llewellyn, Richard A      14 CSC-MR               1:18.01    1:21.59 SILV   
                37.87  1:21.59                                             
 10 Dorn, Garry T             13 HAA-MR               1:22.05    1:22.29 SILV   
                37.58  1:22.29                                             
 11 Lawrence, Kain T          14 CSC-MR               1:24.30    1:22.36 SILV   
                38.04  1:22.36                                             
 12 Sharkey, Andrew P         14 CSC-MR               1:24.24    1:22.65 SILV   
                39.01  1:22.65                                             
 13 Ilardi, Thomas P          13 Sachem-MR            1:26.96    1:22.89 SILV   
                38.87  1:22.89                                             
 14 Maldonado, Stephen B      14 North Shore-MR       1:33.56    1:23.78 SILV   
                38.79  1:23.78                                             
 15 Linder, Daniel            13 WISC-MR              1:24.03    1:26.77        
                40.87  1:26.77                                             
 16 Tutone, Chris L           14 Sachem-MR            1:27.40    1:28.49        
                39.51  1:28.49                                             
 17 Thurber, James T          13 CSC-MR               1:27.15    1:29.80        
                42.36  1:29.80                                             
 18 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR               1:29.79    1:30.18        
                41.64  1:30.18                                             
 19 Battisti, Evan A          13 Express Swimming-MR  1:37.56    1:32.68        
                42.97  1:32.68                                             
 20 Panzarino, Matthew A      13 Express Swimming-MR  1:38.83    1:37.78        
                45.03  1:37.78                                             
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:35.59  ZQ
        2:42.99  JO
        2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Cameron A          14 Sachem-MR            2:34.95    2:33.35 ZQ     
                33.70           1:12.48           1:53.42  2:33.35         
  2 Sourial, Anthony          13 Express Swimming-MR  2:34.35    2:34.90 ZQ     
                35.77           1:16.37           1:55.80  2:34.90         
  3 Caponegro, Frank          14 Express Swimming-MR  2:41.55    2:45.60 SILV   
                36.75           1:18.84           2:02.41  2:45.60         
  4 Indimine, Matthew L       13 North Shore-MR       2:39.27    2:48.60 SILV   
                36.63           1:19.19           2:03.41  2:48.60         
  5 Mignano, Dominick L       14 CSC-MR               2:57.55    2:48.91 SILV   
                36.92           1:19.83           2:05.18  2:48.91         
  6 Russell, Douglas L        13 CSC-MR               2:52.09    2:53.82 SILV   
                38.25           1:22.96           2:09.24  2:53.82         
  7 Cremer, Brian K           13 IA-MR                1:31.18    3:00.34        
                39.31           1:25.27           2:13.59  3:00.34         
  8 Linder, Daniel            13 WISC-MR              3:09.92    3:05.23        
                41.99           1:27.95           2:17.62  3:05.23         
  9 Thurber, James T          13 CSC-MR               3:06.70    3:07.91        
                42.26           1:30.78           2:19.37  3:07.91         
 10 Tutone, Chris L           14 Sachem-MR            3:21.32    3:14.14        
                42.72           1:32.29           2:23.83  3:14.14         
 -- Ilardi, Thomas P          13 Sachem-MR            3:15.00         DQ        
                41.73           1:27.37           2:12.41       DQ         
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.19  ZQ
        1:03.99  JO
        1:14.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, James            14 Sachem-MR            1:01.36    1:01.55 JO     
                28.46  1:01.55                                             
  2 Caponegro, Frank          14 Express Swimming-MR  1:07.81    1:06.56 SILV   
                30.20  1:06.56                                             
  3 Sourial, Anthony          13 Express Swimming-MR  1:06.16    1:06.66 SILV   
                31.27  1:06.66                                             
  4 Penteck, Christopher      14 IA-MR                1:07.18    1:07.02 SILV   
                30.18  1:07.02                                             
  5 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            1:06.20    1:08.18 SILV   
                31.33  1:08.18                                             
  6 Llewellyn, Richard A      14 CSC-MR               1:00.47    1:08.28 SILV   
                31.47  1:08.28                                             
  7 Drury, Kevin C            14 Express Swimming-MR  1:11.67    1:08.35 SILV   
                30.78  1:08.35                                             
  8 Kipnes, Alec S            13 North Shore-MR       1:12.46    1:08.82 SILV   
                31.83  1:08.82                                             
  9 Rosa, Jack M              13 IA-MR                1:12.41    1:10.74 SILV   
                33.92  1:10.74                                             
 10 Broderick, Joseph S       14 WISC-MR              1:25.55    1:12.57 SILV   
                32.24  1:12.57                                             
 11 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR       1:12.77    1:14.47 SILV   
                34.82  1:14.47                                             
 12 Cahn, Robert              14 Express Swimming-MR  1:18.52    1:16.45        
                35.50  1:16.45                                             
 13 Avila, Derek R            13 IA-MR                1:28.93    1:17.64        
                36.25  1:17.64                                             
 14 Lawrence, Kain T          14 CSC-MR               1:16.33    1:18.80        
                34.86  1:18.80                                             
 15 Flanagan, Austin J        13 WISC-MR              1:45.00    1:22.26        
                36.41  1:22.26                                             
 -- Maldonado, Stephen B      14 North Shore-MR       1:29.30         DQ        
                39.08       DQ                                             
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:19.99  ZQ
        2:24.99  JO
        2:38.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Damm, Eric R              14 HAA-MR               2:32.90    2:32.05 SILV   
                31.94           1:10.15           1:52.58  2:32.05         
 -- Cahn, Robert              14 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                37.02           1:20.07           2:12.71       DQ         
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:15.99  ZQ
        2:18.99  JO
        2:38.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, James            14 Sachem-MR            2:14.77    2:15.40 ZQ     
                27.64           1:02.07           1:46.18  2:15.40         
  2 Llewellyn, Richard A      14 CSC-MR               2:16.53    2:17.94 JO     
                28.23           1:03.89           1:46.86  2:17.94         
  3 Sourial, Anthony          13 Express Swimming-MR  2:18.39    2:20.06 SILV   
                30.63           1:07.91           1:48.26  2:20.06         
  4 Byrne, Cameron A          14 Sachem-MR            2:24.39    2:21.90 SILV   
                30.88           1:07.96           1:48.32  2:21.90         
  5 Beigay, Kyle              14 Sachem-MR            2:23.08    2:23.39 SILV   
                30.89           1:08.50           1:51.35  2:23.39         
  6 Penteck, Christopher      14 IA-MR                2:23.64    2:25.15 SILV   
                30.45           1:09.62           1:52.48  2:25.15         
  7 Caponegro, Frank          14 Express Swimming-MR  2:24.96    2:26.29 SILV   
                30.74           1:08.62           1:52.92  2:26.29         
  8 Brierley, Thomas K        13 Hurricanes-MR        2:23.59    2:28.53 SILV   
                33.60           1:09.28           1:55.89  2:28.53         
  9 Russell, Douglas L        13 CSC-MR               2:28.12    2:30.39 SILV   
                34.26           1:13.37           1:58.39  2:30.39         
 10 Mignano, Dominick L       14 CSC-MR               2:35.48    2:31.31 SILV   
                31.88           1:15.10           1:59.11  2:31.31         
 11 Byrnes, Cameron M         14 IA-MR                2:32.86    2:31.54 SILV   
                31.72           1:10.57           1:57.92  2:31.54         
 12 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR       2:34.42    2:34.58 SILV   
                33.88           1:14.42           2:01.63  2:34.58         
 13 Cassara, Conor V          13 Sachem-MR            2:35.77    2:35.66 SILV   
                33.02           1:13.61           2:00.91  2:35.66         
 14 Avila, Derek R            13 IA-MR                2:46.70    2:38.80 SILV   
                34.87           1:14.70           2:03.24  2:38.80         
 15 Cremer, Brian K           13 IA-MR                2:45.87    2:38.85 SILV   
                35.45           1:17.62           2:04.33  2:38.85         
 16 Tutone, Chris L           14 Sachem-MR            2:44.12    2:42.86        
                38.46           1:17.67           2:08.78  2:42.86         
 17 Maldonado, Stephen B      14 North Shore-MR       2:53.55    2:43.67        
                37.63           1:18.88           2:06.45  2:43.67         
 18 Flanagan, Austin J        13 WISC-MR              3:23.15    2:48.85        
                35.21           1:20.07           2:10.48  2:48.85         
 19 Ilardi, Thomas P          13 Sachem-MR            3:00.00    2:49.88        
                37.72           1:21.33           2:08.28  2:49.88         
 20 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR               2:49.17    2:53.35        
                39.94           1:26.35           2:17.26  2:53.35         
 21 Amato, PJ J               14 Sachem-MR            3:00.00    3:00.78        
                40.01           1:27.80           2:21.17  3:00.78         
 -- Keane, Kevin G            13 CSC-MR               2:40.69         DQ        
                35.25           1:18.77           2:07.72       DQ         
 -- Marquardt, Thomas W       13 CSC-MR               2:49.55         DQ        
                35.08           1:14.79           2:08.08       DQ         
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:50.99  13-14 ZQ
        4:57.99  13-14 JO
        5:22.79  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Thomas K        13 Hurricanes-MR        5:03.56    5:08.58 SILV   
                32.00           1:11.94           1:50.99           2:30.32
              3:15.28           4:01.76           4:35.69  5:08.58         
  2 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR       5:35.00    5:26.79        
                33.69           1:14.69           1:58.22           2:40.21
              3:29.52           4:17.66           4:52.68  5:26.79         
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.49  ZQ
          23.79  JO
          26.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles C         15 North Shore-MR         23.78      23.23 ZQ     
  2 Yavid, Mike A             16 North Shore-MR         23.72      23.31 ZQ     
  3 Byrnes, Evan R            17 IA-MR                  22.19      23.63 JO     
  4 Kaiser, Christopher R     17 North Shore-MR         23.50      23.73 JO     
  5 Pamlanye, Matthew S       17 Sachem-MR              24.28      24.14 SILV   
  6 Murphy, Robert M          15 IA-MR                  24.33      24.37 SILV   
  7 Cremer, Andrew B          15 IA-MR                  23.60      24.39 SILV   
  8 Buschman, David A         16 WISC-MR                25.50      24.49 SILV   
  9 Romero, Luis M            16 North Shore-MR         24.65      24.88 SILV   
 10 Wilson, Timothy W         15 IA-MR                  25.02      25.01 SILV   
 11 Mullen, Matthew R         16 WISC-MR                26.00      25.30 SILV   
 11 Henry, Chase C            16 WISC-MR                25.42      25.30 SILV   
 13 Spierer, Josh A           17 IA-MR                  25.42      25.44 SILV   
 14 Farrington, Aindriu D     17 North Shore-MR         24.50      25.50 SILV   
 15 Bourel, Yves A            18 Hurricanes-MR          25.02      25.52 SILV   
 16 Newell, Michael J         15 North Shore-MR         26.26      25.91 SILV   
 17 Broderick, Paul R         17 WISC-MR                26.68      26.23 SILV   
 18 Sonera, Jacob E           17 WISC-MR                26.16      26.77        
 19 Gallo, Justin T           15 WISC-MR                27.00      27.62        
 20 Corbisiero, Joe G         15 Sachem-MR              28.90      28.54        
 21 Weilert, John             17 WISC-MR                27.97      28.60        
 22 Murphy, Thomas M          16 North Shore-MR         28.86      29.53        
 23 Deck, Austin              15 WISC-MR                30.77      30.61        
 24 LaFrancesca, Joe M        15 Sachem-MR              30.60      30.78        
 25 Kubinski, Zeke            15 Sachem-MR              30.64      30.97        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.29  ZQ
          52.29  JO
          57.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles C         15 North Shore-MR         51.08      50.85 ZQ     
                24.73    50.85                                             
  2 Pamlanye, Matthew S       17 Sachem-MR              52.05      51.69 JO     
                24.88    51.69                                             
  3 Mullen, Matthew R         16 WISC-MR                58.00      53.93 SILV   
                25.66    53.93                                             
  4 Gschwind, Daniel          15 CSC-MR                 53.70      54.02 SILV   
                25.69    54.02                                             
  5 Romero, Luis M            16 North Shore-MR         54.37      54.10 SILV   
                25.77    54.10                                             
  6 Buschman, David A         16 WISC-MR                56.00      54.29 SILV   
                25.63    54.29                                             
  7 Newell, Michael J         15 North Shore-MR         55.96      55.36 SILV   
                26.54    55.36                                             
  8 Henry, Chase C            16 WISC-MR                56.03      55.40 SILV   
                26.49    55.40                                             
  9 Broderick, Paul R         17 WISC-MR              1:00.15      55.69 SILV   
                26.37    55.69                                             
 10 Weilert, Justin           17 WISC-MR                55.98      56.46 SILV   
                26.70    56.46                                             
 11 Bourel, Yves A            18 Hurricanes-MR          56.19      56.91 SILV   
                26.78    56.91                                             
 12 Folk, Neil P              15 Sachem-MR              57.04      56.98 SILV   
                27.03    56.98                                             
 13 Sonera, Jacob E           17 WISC-MR                57.74      57.70        
                27.25    57.70                                             
 14 Sohrab, Vatsia K          16 Express Swimming-MR    54.60      59.01        
                28.36    59.01                                             
 15 Frohman, Evan D           15 North Shore-MR       1:00.31      59.71        
                28.30    59.71                                             
 15 Weilert, John             17 WISC-MR              1:00.89      59.71        
                29.49    59.71                                             
 17 Gallo, Justin T           15 WISC-MR              1:01.00      59.74        
                28.37    59.74                                             
 18 Corbisiero, Joe G         15 Sachem-MR            1:01.97    1:00.20        
                28.47  1:00.20                                             
 19 White, Marco T            15 North Shore-MR       1:03.78    1:01.46        
                29.09  1:01.46                                             
 20 Cecchini, David J         15 HAA-MR               1:05.70    1:02.84        
                30.47  1:02.84                                             
 21 Schimek, Justin K         15 HAA-MR               1:02.28    1:03.12        
                30.21  1:03.12                                             
 22 Kubinski, Zeke            15 Sachem-MR            1:12.07    1:07.82        
                31.50  1:07.82                                             
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:53.49  ZQ
        1:54.99  JO
        2:01.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles C         15 North Shore-MR       1:52.92    1:50.94 ZQ     
                24.63             51.80           1:20.96  1:50.94         
  2 Cremer, Andrew B          15 IA-MR                2:01.01    1:52.95 ZQ     
                26.03             54.79           1:24.17  1:52.95         
  3 Byrnes, Evan R            17 IA-MR                1:54.56    1:57.02 SILV   
                26.07             55.24           1:25.90  1:57.02         
  4 Mullen, Matthew R         16 WISC-MR              2:20.00    1:57.61 SILV   
                26.67             56.34           1:27.56  1:57.61         
  5 Newell, Michael J         15 North Shore-MR       2:01.08    1:58.61 SILV   
                26.99             57.27           1:28.10  1:58.61         
  6 Murphy, Robert M          15 IA-MR                2:00.27    1:58.80 SILV   
                26.97           1:27.90           1:58.84  1:58.80         
  7 Kaiser, Christopher R     17 North Shore-MR       1:53.96    1:58.85 SILV   
                25.52             54.48           1:26.27  1:58.85         
  8 Penteck, Stephen          15 IA-MR                1:57.93    1:59.04 SILV   
                26.42             56.05           1:27.60  1:59.04         
  9 Farrington, Aindriu D     17 North Shore-MR       1:59.21    2:00.82 SILV   
                27.40             58.64           1:31.12  2:00.82         
 10 Gschwind, Daniel          15 CSC-MR               1:59.00    2:02.29        
                27.28             58.19           1:31.11  2:02.29         
 11 Romero, Luis M            16 North Shore-MR       2:00.02    2:03.79        
                26.85             57.57           1:30.23  2:03.79         
 12 Buschman, David A         16 WISC-MR              2:05.00    2:04.34        
                27.46             58.68           1:30.93  2:04.34         
 13 Broderick, Paul R         17 WISC-MR              2:12.00    2:04.40        
                27.71             57.84           1:30.90  2:04.40         
 14 Enoksen, Gary             15 IA-MR                2:08.80    2:06.42        
                28.36           1:00.44           1:34.27  2:06.42         
 15 Weilert, John             17 WISC-MR              2:11.91    2:07.72        
                29.52           1:01.64           1:34.91  2:07.72         
 16 Bourel, Yves A            18 Hurricanes-MR        2:12.60    2:07.95        
                28.25           1:00.06           1:33.90  2:07.95         
 17 Spierer, Josh A           17 IA-MR                1:58.46    2:08.16        
                27.83             59.70           1:33.79  2:08.16         
 18 Sonera, Jacob E           17 WISC-MR              2:08.81    2:08.53        
                28.40           1:01.44           1:35.74  2:08.53         
 19 Frohman, Evan D           15 North Shore-MR       2:11.66    2:08.77        
                28.63           1:01.25           1:35.55  2:08.77         
 20 Gallo, Justin T           15 WISC-MR              2:30.00    2:12.14        
                29.90           1:03.22           1:37.84  2:12.14         
 21 White, Marco T            15 North Shore-MR       2:22.52    2:16.47        
                29.10           1:03.55           1:39.26  2:16.47         
 22 Lau, Michael J            16 North Shore-MR       2:15.00    2:18.75        
                29.10           1:02.87           1:40.32  2:18.75         
 23 Murphy, Thomas M          16 North Shore-MR       2:25.87    2:24.92        
                31.06           1:07.55           1:47.17  2:24.92         
 24 Kubinski, Zeke            15 Sachem-MR            2:40.00    2:34.91        
                33.03           1:11.65           1:53.31  2:34.91         
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:09.99  15-18 ZQ
        5:19.99  15-18 JO
        5:29.99  15-18 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newell, Michael J         15 North Shore-MR       5:18.34    5:12.08 JO     
                27.02             57.25           1:28.55           2:00.34
              2:32.31           3:04.67           3:37.12           4:09.65
              4:41.69  5:12.08                                             
  2 Mullen, Matthew R         16 WISC-MR              6:00.00    5:27.02 SILV   
                27.17             57.68           1:29.77           2:03.05
              2:37.31           3:11.20           3:45.03           4:19.93
              4:54.41  5:27.02                                             
  3 Folk, Neil P              15 Sachem-MR            5:59.70    5:36.43        
                28.86           1:02.14           1:35.96           2:10.74
              2:45.40           3:20.22           3:54.87           4:30.04
              5:04.62  5:36.43                                             
  4 Frohman, Evan D           15 North Shore-MR       5:50.00    5:48.82        
                30.25           1:03.93           1:39.34           2:14.86
              2:50.43           3:26.59           4:02.95           4:38.51
              5:14.45  5:48.82                                             
  5 Friedman, Daniel T        16 HAA-MR               5:58.29    5:54.30        
                29.42           1:02.79           1:38.55           2:14.75
              2:51.21           3:28.31           4:05.29           4:42.54
              5:18.65  5:54.30                                             
  6 Gallo, Justin T           15 WISC-MR              6:30.00    6:11.65        
                31.89           1:06.50           1:42.67           2:19.81
              3:34.79           4:14.53           4:53.85                  
              5:34.94  6:11.65                                             
  7 Schimek, Justin K         15 HAA-MR               6:35.20    6:14.83        
                31.94           1:08.58           1:46.62           2:25.63
              3:04.81           3:43.61           4:23.07           5:02.60
              5:40.65  6:14.83                                             
  8 Corbisiero, Joe G         15 Sachem-MR            6:21.92    6:19.96        
                30.77           1:06.18           1:42.89           2:21.22
              3:00.49           3:40.09           4:20.22           5:00.87
              5:40.55  6:19.96                                             
  9 Murphy, Thomas M          16 North Shore-MR       6:43.64    6:36.18        
                33.29           1:10.53           1:49.81           2:30.00
              3:10.17           3:51.34           4:32.96           5:56.82
              6:37.37  6:36.18                                             
 10 Lau, Michael J            16 North Shore-MR       6:00.00    6:39.52        
                28.88           2:21.69                                    
              6:40.97  6:39.52                                             
 11 Kubinski, Zeke            15 Sachem-MR            7:00.00    7:03.77        
                34.28           1:13.53           1:57.22           2:42.12
              3:28.40           4:14.67           5:00.70           5:43.79
              6:25.79  7:03.77                                             
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          59.49  ZQ
        1:00.49  JO
        1:06.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrington, Aindriu D     17 North Shore-MR       1:00.02      58.58 ZQ     
                28.99    58.58                                             
  2 Newell, Michael J         15 North Shore-MR       1:03.84    1:03.50 SILV   
                30.86  1:03.50                                             
  3 Broderick, Paul R         17 WISC-MR              1:11.29    1:05.40 SILV   
                31.39  1:05.40                                             
  4 Sonera, Jacob E           17 WISC-MR              1:06.92    1:06.39 SILV   
                32.03  1:06.39                                             
  5 Buschman, David A         16 WISC-MR              1:05.00    1:07.24        
                32.77  1:07.24                                             
  6 Corbisiero, Joe G         15 Sachem-MR            1:11.25    1:08.06        
                33.01  1:08.06                                             
  7 Weilert, John             17 WISC-MR              1:06.97    1:10.63        
                34.72  1:10.63                                             
  8 Frohman, Evan D           15 North Shore-MR       1:13.58    1:11.68        
                35.08  1:11.68                                             
  9 Bourel, Yves A            18 Hurricanes-MR        1:12.72    1:12.34        
                34.78  1:12.34                                             
 10 Gallo, Justin T           15 WISC-MR              1:15.00    1:14.50        
                35.72  1:14.50                                             
 11 Schimek, Justin K         15 HAA-MR               1:16.63    1:19.16        
                39.68  1:19.16                                             
 12 Cecchini, David J         15 HAA-MR               1:17.53    1:20.05        
                39.46  1:20.05                                             
 13 Kubinski, Zeke            15 Sachem-MR            1:25.35    1:20.64        
                40.39  1:20.64                                             
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:09.99  ZQ
        2:13.09  JO
        2:22.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Zachary T        18 IA-MR                1:58.29    2:03.62 ZQ     
                28.71             59.63           1:31.71  2:03.62         
  2 Buschman, David A         16 WISC-MR              2:30.00    2:05.09 ZQ     
                35.20           1:11.55           1:49.55  2:05.09         
  3 Farrington, Aindriu D     17 North Shore-MR       2:10.30    2:10.46 JO     
                30.43           1:03.10           1:37.03  2:10.46         
  4 Penteck, Stephen          15 IA-MR                2:10.52    2:12.07 JO     
                30.10           1:02.79           1:36.90  2:12.07         
  5 Wilson, Timothy W         15 IA-MR                2:17.73    2:13.22 SILV   
                30.71           1:03.73           1:38.37  2:13.22         
  6 Kaiser, Christopher R     17 North Shore-MR       2:09.06    2:13.60 SILV   
                29.55           1:02.53           1:37.55  2:13.60         
  7 Coleman, Gregory M        15 IA-MR                2:16.84    2:17.05 SILV   
                32.18           1:06.82           1:42.42  2:17.05         
  8 Enoksen, Gary             15 IA-MR                2:19.32    2:18.70 SILV   
                31.95           1:07.74           1:43.55  2:18.70         
  9 Weilert, John             17 WISC-MR              2:23.60    2:23.42        
                34.40           1:10.25           1:47.28  2:23.42         
 10 Sonera, Jacob E           17 WISC-MR              2:27.34    2:28.98        
                34.07           1:12.10           1:51.66  2:28.98         
 11 Corbisiero, Joe G         15 Sachem-MR            2:38.99    2:30.68        
                35.04           1:13.55           1:52.81  2:30.68         
 12 White, Marco T            15 North Shore-MR       2:45.00    2:33.25        
                36.13           1:14.73           1:54.27  2:33.25         
 13 Lau, Michael J            16 North Shore-MR       2:45.00    2:35.20        
                36.26           1:15.10           1:55.54  2:35.20         
 14 Murphy, Thomas M          16 North Shore-MR       2:43.78    2:42.22        
                37.46  2:42.22                                             
 -- Deck, Austin              15 WISC-MR              3:00.17         DQ        
                37.00       DQ                                             
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:06.99  ZQ
        1:07.49  JO
        1:13.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cremer, Andrew B          15 IA-MR                1:08.88    1:07.24 JO     
                32.01  1:07.24                                             
  2 Romero, Luis M            16 North Shore-MR       1:08.60    1:07.36 JO     
                31.29  1:07.36                                             
  3 Pamlanye, Matthew S       17 Sachem-MR            1:06.99    1:09.17 SILV   
                32.24  1:09.17                                             
  4 Henry, Chase C            16 WISC-MR              1:15.20    1:10.31 SILV   
                33.38  1:10.31                                             
  5 Coleman, Gregory M        15 IA-MR                1:14.05    1:11.46 SILV   
                34.01  1:11.46                                             
  6 Enoksen, Gary             15 IA-MR                1:12.15    1:13.04 SILV   
                34.69  1:13.04                                             
  7 Newell, Michael J         15 North Shore-MR       1:16.29    1:13.71 SILV   
                35.52  1:13.71                                             
  8 Murphy, Robert M          15 IA-MR                1:11.09    1:14.37        
                33.67  1:14.37                                             
  9 Yavid, Mike A             16 North Shore-MR       1:09.95    1:15.34        
                35.88  1:15.34                                             
 10 Gschwind, Daniel          15 CSC-MR               1:18.20    1:18.83        
                37.14  1:18.83                                             
 11 Broderick, Paul R         17 WISC-MR              1:22.59    1:19.58        
                37.87  1:19.58                                             
 12 Frohman, Evan D           15 North Shore-MR       1:22.15    1:20.41        
                38.08  1:20.41                                             
 13 Corbisiero, Joe G         15 Sachem-MR            1:18.82    1:20.77        
                38.25  1:20.77                                             
 14 Bourel, Yves A            18 Hurricanes-MR        1:24.02    1:22.31        
                38.93  1:22.31                                             
 15 White, Marco T            15 North Shore-MR       1:22.95    1:22.34        
                38.50  1:22.34                                             
 16 Deck, Austin              15 WISC-MR              1:26.52    1:26.91        
                40.91  1:26.91                                             
 17 LaFrancesca, Joe M        15 Sachem-MR            3:00.00    1:35.56        
                43.21  1:35.56                                             
 18 Kubinski, Zeke            15 Sachem-MR            1:34.13    1:36.70        
                42.81  1:36.70                                             
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:29.99  ZQ
        2:31.99  JO
        2:42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romero, Luis M            16 North Shore-MR       2:31.13    2:30.95 JO     
                32.91           1:10.95           1:50.83  2:30.95         
  2 Malkin, Charles C         15 North Shore-MR       2:31.40    2:34.90 SILV   
                34.92           1:14.29           1:55.45  2:34.90         
  3 Farrington, Aindriu D     17 North Shore-MR       2:59.00    2:47.97        
                38.00           1:20.70           2:05.15  2:47.97         
  4 Corbisiero, Joe G         15 Sachem-MR            2:47.95    2:50.34        
                38.19           1:20.88           2:05.43  2:50.34         
  5 Kubinski, Zeke            15 Sachem-MR            3:25.36    3:34.95        
                46.59           1:42.33           2:40.10  3:34.95         
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          57.19  ZQ
          58.99  JO
        1:05.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malkin, Charles C         15 North Shore-MR         55.66      56.23 ZQ     
                26.49    56.23                                             
  2 Henry, Chase C            16 WISC-MR                59.01      59.20 SILV   
                27.97    59.20                                             
  3 Pamlanye, Matthew S       17 Sachem-MR              59.99      59.85 SILV   
                27.27    59.85                                             
  4 Mullen, Matthew R         16 WISC-MR              1:03.00    1:00.99 SILV   
                28.22  1:00.99                                             
  5 Romero, Luis M            16 North Shore-MR       1:00.31    1:01.38 SILV   
                28.00  1:01.38                                             
  6 Sonera, Jacob E           17 WISC-MR              1:03.70    1:03.06 SILV   
                28.07  1:03.06                                             
  7 Folk, Neil P              15 Sachem-MR            1:06.91    1:05.94        
                30.93  1:05.94                                             
  8 Weilert, Justin           17 WISC-MR              1:04.45    1:06.41        
                30.94  1:06.41                                             
  9 Newell, Michael J         15 North Shore-MR       1:09.96    1:07.38        
                31.16  1:07.38                                             
 10 Weilert, John             17 WISC-MR              1:15.69    1:09.25        
                33.34  1:09.25                                             
 11 Frohman, Evan D           15 North Shore-MR       1:12.05    1:11.62        
                32.72  1:11.62                                             
 12 White, Marco T            15 North Shore-MR       1:20.00    1:27.93        
                39.74  1:27.93                                             
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:15.99  ZQ
        2:17.99  JO
        2:30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Zachary T        18 IA-MR                2:03.72    2:06.96 ZQ     
                28.18             59.91           1:32.75  2:06.96         
  2 Henry, Chase C            16 WISC-MR              2:12.03    2:09.82 ZQ     
                27.99           1:00.79           1:35.60  2:09.82         
  3 Malkin, Charles C         15 North Shore-MR       2:10.70    2:11.77 ZQ     
                29.42           1:03.40           1:37.82  2:11.77         
  4 Byrnes, Evan R            17 IA-MR                2:08.98    2:15.38 ZQ     
                28.26           1:01.82           1:38.06  2:15.38         
  5 Wilson, Timothy W         15 IA-MR                2:22.81    2:25.15 SILV   
                30.71           1:04.78           1:43.32  2:25.15         
  6 Mullen, Matthew R         16 WISC-MR              2:35.00    2:27.94 SILV   
                35.96           1:11.64           1:48.89  2:27.94         
  7 Coleman, Gregory M        15 IA-MR                2:22.85    2:30.36 SILV   
                38.64           1:14.39           1:52.67  2:30.36         
  8 Lau, Michael J            16 North Shore-MR       2:30.00    2:50.98        
                39.97           1:19.96           2:03.34  2:50.98         
  9 Frohman, Evan D           15 North Shore-MR       2:45.97    2:51.49        
                42.75           1:24.22           2:09.37  2:51.49         
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:08.59  ZQ
        2:10.99  JO
        2:33.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Chase C            16 WISC-MR              2:14.82    2:10.89 JO     
                26.95           1:02.60           1:40.55  2:10.89         
  2 Farrington, Aindriu D     17 North Shore-MR       2:14.75    2:12.91 SILV   
                28.22           1:00.37  1:38.17  1:42.04  2:12.91         
  3 Sonera, Jacob E           17 WISC-MR              2:28.51    2:20.45 SILV   
                27.88           1:03.94           1:48.40  2:20.45         
  4 Weilert, Justin           17 WISC-MR              2:18.39    2:21.45 SILV   
                30.18           1:07.09           1:49.26  2:21.45         
  5 Sohrab, Vatsia K          16 Express Swimming-MR  2:22.27    2:23.31 SILV   
                29.66           1:05.37           1:50.25  2:23.31         
  6 Folk, Neil P              15 Sachem-MR            2:28.14    2:23.77 SILV   
                30.67           1:07.61           1:51.08  2:23.77         
  7 Broderick, Paul R         17 WISC-MR              2:53.67    2:33.57 SILV   
                32.10           1:09.63           1:58.68  2:33.57         
  8 Cecchini, David J         15 HAA-MR               2:34.90    2:34.85        
                31.56           1:13.31           1:57.82  2:34.85         
  9 White, Marco T            15 North Shore-MR       2:44.47    2:39.72        
                38.89           1:17.96           2:04.65  2:39.72         
 10 Schimek, Justin K         15 HAA-MR               2:42.79    2:43.32        
                33.56           1:17.91           2:06.80  2:43.32         
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        4:41.99  15-18 ZQ
        4:45.99  15-18 JO
        4:58.89  15-18 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romero, Luis M            16 North Shore-MR       4:59.28    4:50.20 SILV   
                28.22           1:02.65           1:41.47           2:20.43
              2:59.82           3:41.56           4:15.70  4:50.20