Licensed to Mt. Kisco Marlins      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/12/2010 09:19 AM
           2010 MR SS AJ Silverman Memorial - 1/9/2010 to 1/10/2010            
                              Sanction #: 100115                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parkinson, Brianna  10 Silver Streaks-MR      29.69      30.24         20  
  2 D'Amico, Nicole M   10 FAST-MR                32.05      30.49         17  
  3 Frascati, Nicole M  10 FAST-MR                31.14      31.28         16  
  4 Truder, Samantha    10 NFS-MR                 32.61      33.19         15  
  5 Lemischak, Allison   9 Silver Streaks-MR      35.32      33.48         14  
  6 Caesar, Nicole T    10 CFA-MR                 34.50      33.77         13  
  7 Lane, Caitlin       10 SMC-MR                 34.39      34.74         12  
  8 Pabby, Tanvi        10 CFA-MR                 35.02      34.88         11  
  9 McArdle, Maeve C     9 FAST-MR                35.41      35.21          9  
 10 Bromley, Savannah    8 Sailfish-MR            36.35      35.54          7  
 11 Lance, Annabelle N  10 FAST-MR                34.89      35.55          6  
 12 Lockhart, Sierra N   9 FAST-MR                33.62      36.24          5  
 13 Fauver, Lily        10 SMC-MR                 43.79      36.61          4  
 14 Walthall-Moon, Nia  10 FAST-MR                32.64      37.19          3  
 15 Pence, Emily A       8 Silver Streaks-MR      37.13      37.97          2  
 16 Frimet, Cara        10 SMC-MR                 35.47      38.05          1  
 17 Fonseca, Natasha    10 FAST-MR                37.31      38.16        
 18 Romero, Stefanie N  10 FAST-MR                36.93      38.36        
 19 Stillman, Casey     10 SMC-MR                    NT      38.87        
 20 Capolongo, Genevie  10 SMC-MR                 37.17      38.94        
 21 Buscema, Pamela     10 SMC-MR                 37.44      39.08        
 22 Cartularo, Morgan   10 SMC-MR                 37.13      39.11        
 23 Gordon, Arielle     10 SMC-MR                 35.36      39.69        
 24 Tuchman, Emily       9 SMC-MR                 41.81      40.25        
 25 Hanagan, Lilly H    10 FAST-MR                41.37      40.27        
 26 Casciano, Alexa      8 SMC-MR                 38.48      40.56        
 27 Green, Mikayla       9 FAST-MR                   NT      41.46        
 28 Marzella, Jackie M   9 CFA-MR                 44.26      42.19        
 29 Siegel, Lucy        10 SMC-MR                 43.82      42.30        
 30 Cartularo, Madison  10 SMC-MR                 42.74      42.33        
 31 Ashikari, Emily      9 SMC-MR                 42.95      42.65        
 32 Vogel, Morgan       10 SMC-MR                 50.04      44.15        
 33 Penha, Sachi C      10 FAST-MR                40.78      44.18        
 34 Peris, Sophia        9 SMC-MR                 41.66      44.19        
 35 Bass, Sophie B       9 CFA-MR                 42.60      45.09        
 36 Howard, D'Asia S     9 NFS-MR                 49.52      45.83        
 37 Steinberg, Ally      9 CFA-MR                 52.68      45.98        
 38 Penn, Sydney M       9 CFA-MR                 43.88      46.15        
 39 Hill, Arissa         7 Sailfish-MR            50.57      46.55        
 40 Putnam, Rebecca      8 SMC-MR                 44.93      47.97        
 41 Terilli, Elizabeth  10 CFA-MR                 52.02      49.09        
 42 Gibbons, Hannah     10 CFA-MR                    NT      52.35        
 43 Wang, Katie          7 FAST-MR                46.83      55.19        
 44 Wolter, Erin         8 SMC-MR                 47.55      55.40        
 45 May, Kailen          7 SMC-MR                    NT    1:03.31        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parkinson, Brianna  10 Silver Streaks-MR    1:08.20    1:08.81         20  
                  32.10     1:08.81 (36.71)                                        
  2 Montes, Cassidy L   10 FAST-MR              1:12.28    1:11.31         17  
                  34.52     1:11.31 (36.79)                                        
  3 Truder, Samantha    10 NFS-MR               1:14.52    1:12.08         16  
                  33.64     1:12.08 (38.44)                                        
  4 Pabby, Tanvi        10 CFA-MR               1:17.88    1:16.38         15  
                  35.61     1:16.38 (40.77)                                        
  5 Bromley, Savannah    8 Sailfish-MR          1:22.15    1:21.04         14  
                  38.10     1:21.04 (42.94)                                        
  6 Lattin, Melanie G   10 CFA-MR               1:21.52    1:21.62         13  
                  38.58     1:21.62 (43.04)                                        
  7 Lance, Annabelle N  10 FAST-MR              1:23.51    1:25.01         12  
                  39.31     1:25.01 (45.70)                                        
  8 Siegel, Lucy        10 SMC-MR               1:34.25    1:32.30         11  
                  45.24     1:32.30 (47.06)                                        
  9 Seck, Fatim          8 FAST-MR              1:25.90    1:32.40          9  
                  41.93     1:32.40 (50.47)                                        
 10 Green, Mikayla       9 FAST-MR              1:59.66    1:37.89          7  
                  44.99     1:37.89 (52.90)                                        
 11 Shopovick, Olivia    9 FAST-MR              1:31.91    1:37.92          6  
                  44.79     1:37.92 (53.13)                                        
 12 Howard, D'Asia S     9 NFS-MR               1:46.34    1:41.91          5  
                  46.21     1:41.91 (55.70)                                        
 13 Hooper, Sorrell D    9 FAST-MR              1:58.68    1:45.22          4  
                  48.78     1:45.22 (56.44)                                        
 14 Hill, Arissa         7 Sailfish-MR          1:35.00    1:45.48          3  
                  47.20     1:45.48 (58.28)                                        
 15 Terilli, Elizabeth  10 CFA-MR               1:55.30    1:46.59          2  
                  49.42     1:46.59 (57.17)                                        
 16 Wang, Katie          7 FAST-MR              1:46.83    1:53.55          1  
                  50.46   1:53.55 (1:03.09)                                        
 17 Kane, Miranda J      8 FAST-MR              2:35.90    2:03.00        
                  54.76   2:03.00 (1:08.24)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 D'Amico, Nicole M   10 FAST-MR                40.11      37.79         20  
  2 Parkinson, Brianna  10 Silver Streaks-MR      38.25      37.89         17  
  3 Pabby, Tanvi        10 CFA-MR                 40.93      39.21         16  
  4 Fauver, Lily        10 SMC-MR                 42.00      40.58         15  
  5 Capolongo, Genevie  10 SMC-MR                 42.84      41.31         14  
  6 Fitzsimmons, Hanna   9 CFA-MR                 40.99      42.10         13  
  7 Macaluso, Sophia    10 Silver Streaks-MR      40.03      42.65         12  
  8 Buscema, Pamela     10 SMC-MR                 43.66      43.59         11  
  9 DelMonaco, Gabriel   9 FAST-MR                45.67      44.39          9  
 10 Casciano, Alexa      8 SMC-MR                 45.79      44.64          7  
 11 Lemischak, Allison   9 Silver Streaks-MR      44.49      45.82          6  
 12 Cartularo, Madison  10 SMC-MR                 47.56      46.04          5  
 13 Frimet, Cara        10 SMC-MR                 44.44      46.36          4  
 14 Cartularo, Morgan   10 SMC-MR                 45.47      46.62          3  
 15 Pence, Emily A       8 Silver Streaks-MR      46.97      46.76          2  
 16 Unger, Sarah        10 SMC-MR                 46.05      47.08          1  
 17 Shopovick, Olivia    9 FAST-MR                44.53      47.12        
 18 Tuchman, Emily       9 SMC-MR                 50.43      47.88        
 19 Tomson, Greta       10 SMC-MR                 48.55      48.65        
 20 Hill, Arissa         7 Sailfish-MR            55.31      49.80        
 21 Lilian, Sarah        9 SMC-MR                 49.68      49.97        
 22 Gibbons, Hannah     10 CFA-MR                    NT      50.19        
 23 Gordon, Arielle     10 SMC-MR                 46.68      50.79        
 24 Green, Mikayla       9 FAST-MR                50.95      51.36        
 25 Putnam, Rebecca      8 SMC-MR                 50.17      51.56        
 26 Penn, Sydney M       9 CFA-MR                 51.93      51.62        
 27 Meyer, Georgia       9 SMC-MR                 48.23      52.20        
 28 Marzella, Jackie M   9 CFA-MR                 54.92      52.45        
 29 Shopovick, Sophia    6 FAST-MR                59.41      52.46        
 30 Hooper, Sorrell D    9 FAST-MR                50.26      52.97        
 31 Peris, Sophia        9 SMC-MR                 52.52      53.18        
 32 Cunningham, Taylor   9 FAST-MR                45.14      54.22        
 33 Vogel, Morgan       10 SMC-MR                    NT      54.37        
 34 Ashikari, Emily      9 SMC-MR                 50.84      54.53        
 35 Bass, Sophie B       9 CFA-MR                 52.28      55.33        
 36 Howard, D'Asia S     9 NFS-MR               1:02.18      56.15        
 37 Wolter, Erin         8 SMC-MR                 52.97      56.37        
 38 Terilli, Elizabeth  10 CFA-MR               1:05.47      56.42        
 39 Chia, Molly          7 FAST-MR              1:05.99      57.46        
 40 May, Kailen          7 SMC-MR               1:08.04    1:04.03        
 41 Kane, Miranda J      8 FAST-MR              1:08.63    1:06.12        
 -- Steinberg, Ally      9 CFA-MR               1:05.05         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Montes, Cassidy L   10 FAST-MR                41.30      41.55         20  
  2 D'Amico, Nicole M   10 FAST-MR                41.10      43.24         17  
  3 Macaluso, Sophia    10 Silver Streaks-MR      45.18      45.27         16  
  4 Frascati, Nicole M  10 FAST-MR                45.58      45.31         15  
  5 Walthall-Moon, Nia  10 FAST-MR                44.66      45.37         14  
  6 Lattin, Melanie G   10 CFA-MR                 46.88      45.79         13  
  7 Lockhart, Sierra N   9 FAST-MR                48.17      45.93         12  
  8 Lance, Annabelle N  10 FAST-MR                51.00      45.97         11  
  9 Cartularo, Madison  10 SMC-MR                 48.86      46.23          9  
 10 Cartularo, Morgan   10 SMC-MR                 48.71      46.48          7  
 11 Unger, Sarah        10 SMC-MR                 47.18      46.67          6  
 12 Caesar, Nicole T    10 CFA-MR                 47.23      46.69          5  
 13 McArdle, Maeve C     9 FAST-MR                49.53      46.82          4  
 14 Fauver, Lily        10 SMC-MR                 48.76      47.10          3  
 15 Lemischak, Allison   9 Silver Streaks-MR      48.18      47.96          2  
 16 Stillman, Casey     10 SMC-MR                    NT      48.56          1  
 17 Romero, Stefanie N  10 FAST-MR                48.99      49.27        
 18 Buscema, Pamela     10 SMC-MR                    NT      49.47        
 19 Hanagan, Lilly H    10 FAST-MR                49.00      49.88        
 20 Pence, Emily A       8 Silver Streaks-MR      51.29      50.19        
 21 Capolongo, Genevie  10 SMC-MR                 51.27      50.30        
 22 Tomson, Greta       10 SMC-MR                 51.80      50.37        
 23 Gordon, Arielle     10 SMC-MR                 58.24      50.85        
 24 DelMonaco, Gabriel   9 FAST-MR                54.89      50.93        
 25 Ashikari, Emily      9 SMC-MR                 53.92      51.40        
 26 Tuchman, Emily       9 SMC-MR                 55.67      51.66        
 27 Lane, Caitlin       10 SMC-MR                    NT      51.99        
 28 Fitzsimmons, Hanna   9 CFA-MR                 51.64      54.05        
 29 Seck, Fatim          8 FAST-MR                55.70      54.15        
 30 Lilian, Sarah        9 SMC-MR                 49.44      54.50        
 31 Fonseca, Natasha    10 FAST-MR                53.05      55.01        
 32 Peris, Sophia        9 SMC-MR                    NT      55.11        
 33 Penha, Sachi C      10 FAST-MR              1:08.00      55.12        
 34 Putnam, Rebecca      8 SMC-MR                 59.00      56.17        
 35 Bass, Sophie B       9 CFA-MR                 57.73      56.42        
 36 Casciano, Alexa      8 SMC-MR                    NT      56.43        
 37 Siegel, Lucy        10 SMC-MR                 58.25      57.87        
 38 Marzella, Jackie M   9 CFA-MR               1:02.70      58.99        
 39 Lopez, Karla V       9 FAST-MR              1:07.49      59.04        
 40 Penn, Sydney M       9 CFA-MR               1:05.56      59.86        
 41 Wolter, Erin         8 SMC-MR                    NT    1:01.83        
 42 May, Kailen          7 SMC-MR                    NT    1:01.88        
 43 Meyer, Georgia       9 SMC-MR                 58.07    1:02.24        
 44 Gibbons, Hannah     10 CFA-MR                    NT    1:03.62        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parkinson, Brianna  10 Silver Streaks-MR      34.73      34.96         20  
  2 Montes, Cassidy L   10 FAST-MR                36.90      37.00         17  
  3 Truder, Samantha    10 NFS-MR                 38.29      38.42         16  
  4 Pabby, Tanvi        10 CFA-MR                 40.66      38.72         15  
  5 Frascati, Nicole M  10 FAST-MR                39.51      40.69         14  
  6 McArdle, Maeve C     9 FAST-MR                42.81      40.85         13  
  7 Walthall-Moon, Nia  10 FAST-MR                43.10      42.21         12  
  8 Macaluso, Sophia    10 Silver Streaks-MR      38.67      42.25         11  
  9 Lance, Annabelle N  10 FAST-MR                52.25      42.53          9  
 10 Bromley, Savannah    8 Sailfish-MR            53.43      42.72          7  
 11 Lane, Caitlin       10 SMC-MR                 45.30      43.99          6  
 12 Lilian, Sarah        9 SMC-MR                 41.97      44.36          5  
 13 Capolongo, Genevie  10 SMC-MR                 42.63      44.38          4  
 14 Shopovick, Olivia    9 FAST-MR                45.98      44.88          3  
 15 Casciano, Alexa      8 SMC-MR                 42.54      45.38          2  
 16 Cartularo, Morgan   10 SMC-MR                 44.35      45.48          1  
 17 Caesar, Nicole T    10 CFA-MR                 42.78      45.95        
 18 Romero, Stefanie N  10 FAST-MR                50.78      46.02        
 19 Lockhart, Sierra N   9 FAST-MR                47.73      46.50        
 20 Lattin, Melanie G   10 CFA-MR                 45.44      46.89        
 21 Buscema, Pamela     10 SMC-MR                 45.64      46.95        
 22 Tuchman, Emily       9 SMC-MR                 45.46      47.32        
 23 Unger, Sarah        10 SMC-MR                 47.70      48.02        
 24 Gordon, Arielle     10 SMC-MR                 44.05      48.49        
 25 Frimet, Cara        10 SMC-MR                 46.35      49.04        
 26 Fitzsimmons, Hanna   9 CFA-MR                 44.01      49.30        
 27 Fauver, Lily        10 SMC-MR                 50.59      49.66        
 28 Meyer, Georgia       9 SMC-MR                 52.28      51.42        
 29 Vogel, Morgan       10 SMC-MR                 51.15      52.35        
 30 Cartularo, Madison  10 SMC-MR                 51.10      54.17        
 31 Hanagan, Lilly H    10 FAST-MR              1:01.59      54.36        
 32 Seck, Fatim          8 FAST-MR                57.88      54.73        
 33 Siegel, Lucy        10 SMC-MR                 55.55      56.51        
 34 Marzella, Jackie M   9 CFA-MR                 54.10      57.48        
 35 Peris, Sophia        9 SMC-MR                    NT      57.60        
 36 Bass, Sophie B       9 CFA-MR                    NT      57.95        
 37 Penha, Sachi C      10 FAST-MR                   NT    1:00.03        
 38 Steinberg, Ally      9 CFA-MR                    NT    1:02.33        
 39 Wang, Katie          7 FAST-MR              1:07.48    1:06.79        
 40 Chia, Molly          7 FAST-MR              1:34.88    1:07.29        
 41 Lopez, Karla V       9 FAST-MR                54.96    1:08.45        
 42 Wolter, Erin         8 SMC-MR                    NT    1:11.04        
 43 Kane, Miranda J      8 FAST-MR                   NT    1:15.39        
 -- Terilli, Elizabeth  10 CFA-MR                    NT         DQ        
 -- Penn, Sydney M       9 CFA-MR                    NT         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 D'Amico, Nicole M   10 FAST-MR              1:25.66    1:19.95         20  
                  37.09     1:19.95 (42.86)                                        
  2 Montes, Cassidy L   10 FAST-MR              1:21.38    1:21.36         17  
                  38.53     1:21.36 (42.83)                                        
  3 Frascati, Nicole M  10 FAST-MR              1:27.70    1:24.53         16  
                  39.26     1:24.53 (45.27)                                        
  4 Walthall-Moon, Nia  10 FAST-MR              2:12.96    1:26.92         15  
                  39.19     1:26.92 (47.73)                                        
  5 McArdle, Maeve C     9 FAST-MR              1:33.95    1:27.56         14  
                  42.58     1:27.56 (44.98)                                        
  6 Lockhart, Sierra N   9 FAST-MR              1:40.78    1:28.14         13  
                  42.60     1:28.14 (45.54)                                        
  7 Lemischak, Allison   9 Silver Streaks-MR    1:34.13    1:28.94         12  
                  10.95   1:28.94 (1:17.99)                                        
  8 Caesar, Nicole T    10 CFA-MR               1:36.02    1:29.06         11  
                  41.76     1:29.06 (47.30)                                        
  9 Lattin, Melanie G   10 CFA-MR                    NT    1:30.97        
                  27.57   1:30.97 (1:03.40)                                        
 10 Pence, Emily A       8 Silver Streaks-MR    1:34.59    1:33.39          9  
                  45.18     1:33.39 (48.21)                                        
 11 Lane, Caitlin       10 SMC-MR               1:32.22    1:33.57          7  
                  42.60     1:33.57 (50.97)                                        
 12 Bromley, Savannah    8 Sailfish-MR          1:32.90    1:34.59          6  
                  42.56     1:34.59 (52.03)                                        
 13 Romero, Stefanie N  10 FAST-MR              1:44.28    1:35.00          5  
                  16.28   1:35.00 (1:18.72)                                        
 14 Unger, Sarah        10 SMC-MR               1:44.27    1:36.10          4  
                  45.65     1:36.10 (50.45)                                        
 15 DelMonaco, Gabriel   9 FAST-MR              1:41.69    1:37.14          3  
                  44.16     1:37.14 (52.98)                                        
 16 Lilian, Sarah        9 SMC-MR               1:35.84    1:37.15          2  
                  15.14   1:37.15 (1:22.01)                                        
 17 Seck, Fatim          8 FAST-MR              1:46.01    1:39.48          1  
                  46.13     1:39.48 (53.35)                                        
 18 Fonseca, Natasha    10 FAST-MR                   NT    1:41.81        
                  47.74     1:41.81 (54.07)                                        
 19 Frimet, Cara        10 SMC-MR                    NT    1:45.07        
                  49.94     1:45.07 (55.13)                                        
 20 Ashikari, Emily      9 SMC-MR                    NT    1:46.45        
                  53.65     1:46.45 (52.80)                                        
 21 Tomson, Greta       10 SMC-MR                    NT    1:49.13        
                  51.65     1:49.13 (57.48)                                        
 22 Putnam, Rebecca      8 SMC-MR               2:19.74    1:51.31        
                  50.28   1:51.31 (1:01.03)                                        
 23 Lopez, Karla V       9 FAST-MR                   NT    1:52.19        
                  54.91     1:52.19 (57.28)                                        
 24 Wang, Katie          7 FAST-MR              2:15.90    2:00.23        
 -- Vogel, Morgan       10 SMC-MR                    NT         DQ        
                  52.56          DQ (55.26)                                        
 -- Fitzsimmons, Hanna   9 CFA-MR               1:33.01         DQ        
                  42.45                                                            
 -- Hanagan, Lilly H    10 FAST-MR              1:35.76         DQ        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fairview Aquatic Swim Team-MR  'A'               NT    2:30.32         32  
     1) Frascati, Nicole M 10           2) D'Amico, Nicole M 10           
     3) Montes, Cassidy L 10            4) Walthall-Moon, Nia P 10        
                  38.34     1:20.49 (42.15)     1:57.34 (36.85)     2:30.32 (32.98)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:40.07    2:42.17         28  
     1) Macaluso, Sophia 10             2) Lemischak, Allison M 9         
     3) Parkinson, Brianna G 10         4) Pence, Emily A 8               
                  41.67     1:27.56 (45.89)     2:03.18 (35.62)     2:42.17 (38.99)
  3 Club Fit Aquatics- Briarcliff-MR  'A'       2:50.51    2:46.53         34  
                  43.89     1:29.14 (45.25)     2:08.29 (39.15)     2:46.53 (38.24)
  4 Fairview Aquatic Swim Team-MR  'B'               NT    2:50.94         40  
     1) Lockhart, Sierra N 9            2) Lopez, Karla V 9               
     3) McArdle, Maeve C 9              4) Hanagan, Lilly H 10            
                  47.04     1:32.59 (45.55)   2:50.94 (1:18.35)                    
  5 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'                  NT    2:57.51         26  
     1) Tomson, Greta 10                2) Cartularo, Madison 10          
     3) Cartularo, Morgan 10            4) Lilian, Sarah 9                
                  48.29     1:35.34 (47.05)     2:18.78 (43.44)     2:57.51 (38.73)
  6 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                  NT    2:59.49         30  
     1) Tuchman, Emily 9                2) Ashikari, Emily 9              
     3) Capolongo, Genevieve 10         4) Buscema, Pamela 10             
                  48.72     1:41.22 (52.50)     2:21.80 (40.58)     2:59.49 (37.69)
  7 Fairview Aquatic Swim Team-MR  'C'               NT    3:01.24         24  
     1) Romero, Stefanie N 10           2) Seck, Fatim 8                  
     3) Shopovick, Olivia M 9           4) DelMonaco, Gabriella M 9       
                  44.02   1:44.12 (1:00.10)     1:59.81 (15.69)   3:01.24 (1:01.43)
  8 Club Fit Aquatics- Briarcliff-MR  'B'            NT    3:41.43         22  
                  59.37     1:57.64 (58.27)     2:18.21 (20.57)   3:41.43 (1:23.22)
 -- Saw Mill Club Swim Team-MR  'C'                  NT         DQ        
     1) Siegel, Lucy 10                 2) Peris, Sophia 9                
     3) Casciano, Alexa 8               4) Vogel, Morgan 10               
                  52.38     1:51.36 (58.98)     2:02.18 (10.82)          DQ (38.28)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Maria       12 SMC-MR                 31.51      30.83         20  
  2 McCormick, Sarah    11 SMC-MR                 32.39      31.16         17  
  3 Chia, Eileen        11 FAST-MR                31.52      31.60         16  
  4 Shopovick, Victori  12 FAST-MR                31.60      31.80         14.5
  4 Bailey, Kerry Ann   12 NFS-MR                 31.38      31.80         14.5
  6 Wixted, Claire P    12 CFA-MR                 31.04      32.09         13  
  7 DelMonaco, Alyssa   12 FAST-MR                31.38      32.55         11  
  8 Rappa, Gianna       11 SMC-MR                 32.63      32.57          9  
  9 Lesser, Molly       11 SMC-MR                 31.82      32.61          7  
 10 Sickenius, Nicole   12 CFA-MR                 31.48      32.80         12  
 11 Arevalo, Stephanie  12 NFS-MR                 32.53      32.84          6  
 12 Sinclair, Priscill  12 CFA-MR                 32.40      33.29          5  
 13 Pabby, Trisha       12 CFA-MR                 34.83      34.67          4  
 14 Riverso, Nadia      11 FAST-MR                38.19      35.58          3  
 15 Formoso, Sabrina    12 FAST-MR                35.96      35.75          2  
 16 Zak, Hayley         12 SMC-MR                 34.44      35.81          1  
 17 Day, Noelle         12 FAST-MR                34.62      35.96        
 18 Mckenna, Leah R     11 FAST-MR                35.89      36.15        
 19 Wolter, Lauren      11 SMC-MR                 37.06      36.54        
 20 Lynch, Julia M      11 SMC-MR                 38.68      36.69        
 21 Galligan, Georgia   11 SMC-MR                 37.34      37.29        
 22 Lawrence, Marissa   11 SMC-MR                 39.07      37.51        
 23 Colao, Rachel       11 SMC-MR                 40.29      37.96        
 24 Wang, Chloe         11 FAST-MR                36.75      39.62        
 25 Finkelstein, Eva M  11 Silver Streaks-MR      40.87      41.08        
 26 Fairclough-Leslie,  11 NFS-MR               1:02.00      46.33        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schuetz, Sarah      12 SMC-MR               1:07.44    1:06.04         20  
                  32.10     1:06.04 (33.94)                                        
  2 McCormick, Sarah    11 SMC-MR               1:09.76    1:08.37         17  
                  31.69     1:08.37 (36.68)                                        
  3 Shopovick, Victori  12 FAST-MR              1:15.22    1:09.38         16  
                  32.16     1:09.38 (37.22)                                        
  4 Arevalo, Stephanie  12 NFS-MR               1:13.43    1:10.15         15  
                  33.25     1:10.15 (36.90)                                        
  5 DelMonaco, Alyssa   12 FAST-MR              1:10.17    1:12.08         14  
                  33.70     1:12.08 (38.38)                                        
  6 Sickenius, Nicole   12 CFA-MR               1:11.65    1:12.60         13  
                  33.72     1:12.60 (38.88)                                        
  7 Sinclair, Priscill  12 CFA-MR               1:10.52    1:13.07         12  
                  33.87     1:13.07 (39.20)                                        
  8 Chisolm, Amber N    11 FAST-MR              1:11.02    1:13.91         11  
                  34.51     1:13.91 (39.40)                                        
  9 Marino, Maggie Ann  12 SMC-MR               1:20.76    1:26.02          9  
                1:26.10         1:26.02 ( )                                        
 10 Lawrence, Marissa   11 SMC-MR               1:26.76    1:27.02          7  
                  41.17     1:27.02 (45.85)                                        
 11 Finkelstein, Eva M  11 Silver Streaks-MR    1:33.94    1:33.50          6  
                  43.17     1:33.50 (50.33)                                        
 12 Fairclough-Leslie,  11 NFS-MR               2:10.00    1:49.20          5  
                  50.40     1:49.20 (58.80)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Li, Laura           11 CFA-MR                 34.83      35.52         20  
  2 Abrams, Maria       12 SMC-MR                 36.19      35.62         17  
  3 West, Lindsay       12 SMC-MR                 36.45      36.60         15  
  4 Shopovick, Victori  12 FAST-MR                35.99      36.69         16  
  5 McCormick, Sarah    11 SMC-MR                 38.21      37.30         14  
  6 Lesser, Molly       11 SMC-MR                 38.77      38.53         13  
  7 Galligan, Georgia   11 SMC-MR                 38.71      38.92         12  
  8 Sinclair, Priscill  12 CFA-MR                 37.15      39.32         11  
  9 Sickenius, Nicole   12 CFA-MR                 40.21      40.30          9  
 10 Zak, Hayley         12 SMC-MR                 42.50      40.66          7  
 11 Rappa, Gianna       11 SMC-MR                 40.15      41.21          6  
 12 Wixted, Claire P    12 CFA-MR                 39.11      41.78          5  
 13 Day, Noelle         12 FAST-MR                41.87      42.09          4  
 14 Pabby, Trisha       12 CFA-MR                 38.93      42.23          3  
 15 Messner, Gabrielle  11 SMC-MR                 44.90      43.11          2  
 16 Riverso, Nadia      11 FAST-MR                45.44      44.03          1  
 17 Lynch, Julia M      11 SMC-MR                 43.73      45.27        
 18 Colao, Rachel       11 SMC-MR                 46.01      45.85        
 19 Lawrence, Marissa   11 SMC-MR                 45.15      46.16        
 20 Fairclough-Leslie,  11 NFS-MR               1:02.00      55.10        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 West, Lindsay       12 SMC-MR                 38.01      36.67         20  
  2 Li, Laura           11 CFA-MR                 38.41      38.33         17  
  3 Schuetz, Sarah      12 SMC-MR                 39.15      38.84         16  
  4 Sickenius, Nicole   12 CFA-MR                 40.96      40.01         15  
  5 Abrams, Maria       12 SMC-MR                 41.19      41.27         14  
  6 McCormick, Sarah    11 SMC-MR                 45.57      41.43         13  
  7 Chia, Eileen        11 FAST-MR                44.32      42.03         12  
  8 Sinclair, Priscill  12 CFA-MR                 42.50      42.55         11  
  9 Lesser, Molly       11 SMC-MR                 40.60      42.68          9  
 10 Formoso, Sabrina    12 FAST-MR                41.89      42.81          7  
 11 Marino, Maggie Ann  12 SMC-MR                 44.35      43.23          6  
 12 Riverso, Nadia      11 FAST-MR                49.86      43.45          5  
 13 Wixted, Claire P    12 CFA-MR                 48.77      43.54          4  
 14 DelMonaco, Alyssa   12 FAST-MR                44.30      43.75          3  
 15 Rappa, Gianna       11 SMC-MR                 44.52      43.92          2  
 16 Chisolm, Amber N    11 FAST-MR                   NT      44.07          1  
 17 Day, Noelle         12 FAST-MR                45.48      45.17        
 18 Mckenna, Leah R     11 FAST-MR                47.36      46.15        
 19 Pabby, Trisha       12 CFA-MR                 47.19      46.86        
 20 Wang, Chloe         11 FAST-MR                47.22      47.03        
 21 Lynch, Julia M      11 SMC-MR                 48.13      47.68        
 22 Messner, Gabrielle  11 SMC-MR                 48.99      47.97        
 23 Colao, Rachel       11 SMC-MR                 58.20      48.47        
 24 Lawrence, Marissa   11 SMC-MR                    NT      49.67        
 25 Wolter, Lauren      11 SMC-MR                    NT      52.01        
 26 Galligan, Georgia   11 SMC-MR                 54.81      52.53        
 27 Finkelstein, Eva M  11 Silver Streaks-MR      56.43      53.19        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schuetz, Sarah      12 SMC-MR               1:18.41    1:20.06         20  
                  35.99     1:20.06 (44.07)                                        
  2 Chia, Eileen        11 FAST-MR              1:26.59    1:23.66         17  
                  38.46     1:23.66 (45.20)                                        
  3 Chisolm, Amber N    11 FAST-MR              1:30.41    1:28.51         16  
                  38.03     1:28.51 (50.48)                                        
  4 Arevalo, Stephanie  12 NFS-MR               1:26.14    1:28.93         15  
                  39.11     1:28.93 (49.82)                                        
  5 Bailey, Kerry Ann   12 NFS-MR               1:32.72    1:33.68         14  
                  42.81     1:33.68 (50.87)                                        
  6 Zak, Hayley         12 SMC-MR               1:40.57    1:38.14         13  
                  44.99     1:38.14 (53.15)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schuetz, Sarah      12 SMC-MR               1:15.31    1:12.88         20  
                  34.13     1:12.88 (38.75)                                        
  2 Li, Laura           11 CFA-MR               1:15.18    1:13.07         17  
                  34.78     1:13.07 (38.29)                                        
  3 Abrams, Maria       12 SMC-MR               1:21.25    1:17.56         16  
                  35.26     1:17.56 (42.30)                                        
  4 West, Lindsay       12 SMC-MR               1:21.08    1:18.80         15  
                  38.61     1:18.80 (40.19)                                        
  5 Wixted, Claire P    12 CFA-MR               1:22.42    1:20.45         14  
  6 Chia, Eileen        11 FAST-MR              1:23.74    1:20.55         13  
  7 DelMonaco, Alyssa   12 FAST-MR              1:21.56    1:21.20         12  
                  36.36     1:21.20 (44.84)                                        
  8 Lesser, Molly       11 SMC-MR               1:22.05    1:21.70         11  
                  37.34     1:21.70 (44.36)                                        
  9 Chisolm, Amber N    11 FAST-MR              1:24.89    1:23.01          9  
 10 Rappa, Gianna       11 SMC-MR               1:34.24    1:24.77          7  
                  40.77     1:24.77 (44.00)                                        
 11 Day, Noelle         12 FAST-MR              1:27.69    1:25.25          6  
 12 Formoso, Sabrina    12 FAST-MR              1:31.98    1:26.19          5  
                  43.38     1:26.19 (42.81)                                        
 13 Zak, Hayley         12 SMC-MR                    NT    1:26.44          4  
                  42.14     1:26.44 (44.30)                                        
 14 Bailey, Kerry Ann   12 NFS-MR               1:28.61    1:26.45          3  
 15 Marino, Maggie Ann  12 SMC-MR               1:29.02    1:27.76          2  
                  42.79     1:27.76 (44.97)                                        
 16 Lynch, Julia M      11 SMC-MR               1:38.13    1:27.79          1  
                  43.95     1:27.79 (43.84)                                        
 17 Galligan, Georgia   11 SMC-MR               1:40.96    1:28.22        
                  40.19     1:28.22 (48.03)                                        
 18 Messner, Gabrielle  11 SMC-MR               1:37.66    1:28.46        
                  41.32     1:28.46 (47.14)                                        
 19 Mckenna, Leah R     11 FAST-MR              1:34.21    1:29.34        
                  41.54     1:29.34 (47.80)                                        
 20 Wang, Chloe         11 FAST-MR              1:37.25    1:30.50        
                  42.64     1:30.50 (47.86)                                        
 21 Colao, Rachel       11 SMC-MR               1:49.45    1:35.40        
                  45.37     1:35.40 (50.03)                                        
 22 Wolter, Lauren      11 SMC-MR               1:40.44    1:36.31        
                  45.26     1:36.31 (51.05)                                        
 23 Finkelstein, Eva M  11 Silver Streaks-MR    1:53.76    1:45.19        
                  52.05     1:45.19 (53.14)                                        
 -- Pabby, Trisha       12 CFA-MR                    NT         DQ        
                  40.57          DQ (46.59)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:20.37    2:20.73         40  
     1) Schuetz, Sarah 12               2) McCormick, Sarah 11            
     3) Lesser, Molly 11                4) Abrams, Maria 12               
                  37.12     1:15.80 (38.68)     1:49.12 (33.32)     2:20.73 (31.61)
  2 Fairview Aquatic Swim Team-MR  'A'               NT    2:26.54         34  
     1) Chisolm, Amber N 11             2) Formoso, Sabrina 12            
     3) Chia, Eileen 11                 4) Shopovick, Victoria L 12       
                  36.95     1:20.04 (43.09)     1:31.36 (11.32)     2:26.54 (55.18)
  3 Club Fit Aquatics- Briarcliff-MR  'A'       2:22.97    2:26.87         32  
     1) Sinclair, Priscilla C 12        2) Li, Laura 11                   
     3) Sickenius, Nicole L 12          4) Wixted, Claire P 12            
                  39.31     1:16.71 (37.40)   2:26.87 (1:10.16)                    
  4 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'             2:34.06    2:34.72         30  
     1) Galligan, Georgia 11            2) Messner, Gabrielle R 11        
     3) Zak, Hayley 12                  4) Rappa, Gianna 11               
                  37.72     1:23.24 (45.52)     1:38.74 (15.50)     2:34.72 (55.98)
  5 Fairview Aquatic Swim Team-MR  'B'               NT    2:40.47         28  
     1) Mckenna, Leah R 11              2) DelMonaco, Alyssa T 12         
     3) Day, Noelle 12                  4) Riverso, Nadia 11              
                  44.53     1:27.07 (42.54)     2:07.74 (40.67)     2:40.47 (32.73)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schattschneider, S  14 SMC-MR                 27.32      28.29         20  
  2 Distelhurst, Lea M  13 Silver Streaks-MR      27.95      28.80         17  
  3 Ashikari, Elizabet  14 SMC-MR                 28.88      29.47         16  
  4 Rojas, Emma         14 SMC-MR                 29.06      29.57         15  
  5 Moss, Lucy          13 SMC-MR                 29.06      30.05         14  
  6 Ferguson, Carly     13 Silver Streaks-MR      29.95      30.54         13  
  7 D'Alessandro, Andi  14 Silver Streaks-MR      30.76      30.80         12  
  8 Longworth, Shannon  13 CFA-MR                 30.09      30.91         11  
  9 Buchanan, Marissa   13 NFS-MR                 31.28      31.37          9  
 10 Uppal, Jaya         14 Silver Streaks-MR      30.79      31.51          7  
 11 Abate, Marie J      14 FAST-MR                31.11      31.83          6  
 12 Ames, Sarah         14 SMC-MR                 32.61      32.14          4.5
 12 Zordan, Sofia       13 FAST-MR                35.03      32.14          4.5
 14 Brosnan, Lindsey    14 SMC-MR                 31.72      32.46          2.5
 14 Harris, Lindsay B   14 CFA-MR                 31.43      32.46          2.5
 16 Bailey, Ashley A    14 NFS-MR                 32.12      32.60          1  
 17 Prince, Hannah R    13 Silver Streaks-MR      32.51      32.71        
 18 Parris, Ariel A     13 NFS-MR                 34.95      33.83        
 19 Oaks-Leaf, Rachel   13 FAST-MR                30.09      34.36        
 20 Fairclough-Leslie,  14 NFS-MR                 34.30      34.45        
 21 Sheridan, Victoria  14 FAST-MR                37.31      35.15        
 22 Lutt, Samantha      13 SMC-MR                 37.29      36.66        
 23 Sanchez, Barbara M  14 NFS-MR                 35.91      37.37        
 24 Williams, Channel   14 FAST-MR                46.86      38.55        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schattschneider, S  14 SMC-MR               2:13.96    2:14.78         17  
                  29.70     1:03.33 (33.63)     1:39.31 (35.98)     2:14.78 (35.47)
  2 Distelhurst, Lea M  13 Silver Streaks-MR    2:20.04    2:20.42         16  
                  30.00     1:04.33 (34.33)     1:42.65 (38.32)     2:20.42 (37.77)
  3 Ashikari, Elizabet  14 SMC-MR               2:23.62    2:21.29         15  
                  32.53     1:08.07 (35.54)     1:37.20 (29.13)     2:21.29 (44.09)
  4 Moss, Lucy          13 SMC-MR                    NT    2:24.48         14  
                  31.11     1:07.92 (36.81)     1:46.20 (38.28)     2:24.48 (38.28)
  5 Brosnan, Lindsey    14 SMC-MR                    NT    2:26.65         13  
                  34.03     1:11.48 (37.45)     1:50.24 (38.76)     2:26.65 (36.41)
  6 Ferguson, Carly     13 Silver Streaks-MR    2:22.71    2:26.99         12  
                  33.17     1:10.09 (36.92)     1:48.90 (38.81)     2:26.99 (38.09)
  7 Rojas, Emma         14 SMC-MR               2:24.94    2:29.30         11  
                  33.36     1:11.76 (38.40)     1:51.51 (39.75)     2:29.30 (37.79)
  8 Buchanan, Marissa   13 NFS-MR               2:47.55    2:40.10          9  
                  35.08     1:16.51 (41.43)     1:59.96 (43.45)     2:40.10 (40.14)
  9 Bailey, Ashley A    14 NFS-MR               2:42.82    2:40.71         20  
                  35.85     1:16.45 (40.60)     1:59.07 (42.62)     2:40.71 (41.64)
 10 Oaks-Leaf, Rachel   13 FAST-MR              2:56.90    2:44.92          7  
                  36.10     1:18.08 (41.98)     2:02.01 (43.93)     2:44.92 (42.91)
 11 Uppal, Jaya         14 Silver Streaks-MR    2:42.75    2:45.41          6  
                  33.54   2:45.41 (2:11.87)                                        
 12 Prince, Hannah R    13 Silver Streaks-MR         NT    2:46.93          5  
                  35.54     1:18.41 (42.87)     2:03.78 (45.37)     2:46.93 (43.15)
 13 Parris, Ariel A     13 NFS-MR               3:06.73    2:47.09          4  
                  35.88     1:18.07 (42.19)     2:02.76 (44.69)     2:47.09 (44.33)
 14 Zordan, Sofia       13 FAST-MR              3:08.83    2:47.25          3  
                  36.20     1:18.54 (42.34)     2:04.13 (45.59)     2:47.25 (43.12)
 15 Sheridan, Victoria  14 FAST-MR              2:53.76    2:49.48          2  
                  37.85     1:21.81 (43.96)     2:06.80 (44.99)     2:49.48 (42.68)
 16 Fairclough-Leslie,  14 NFS-MR               2:49.25    2:51.08          1  
                  36.97     1:18.73 (41.76)     2:04.43 (45.70)     2:51.08 (46.65)
 17 Lutt, Samantha      13 SMC-MR                    NT    3:00.45        
                  38.35     1:23.30 (44.95)     2:12.56 (49.26)     3:00.45 (47.89)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schattschneider, S  14 SMC-MR               1:07.66    1:09.38         20  
                  34.10     1:09.38 (35.28)                                        
  2 Abate, Marie J      14 FAST-MR              1:13.56    1:13.91         17  
                  36.36     1:13.91 (37.55)                                        
  3 Ames, Sarah         14 SMC-MR               1:17.64    1:15.19         16  
                  37.30     1:15.19 (37.89)                                        
  4 Ashikari, Elizabet  14 SMC-MR               1:13.75    1:15.33         15  
                  37.40     1:15.33 (37.93)                                        
  5 Ferguson, Carly     13 Silver Streaks-MR    1:17.79    1:18.67         14  
                  38.56     1:18.67 (40.11)                                        
  6 Rojas, Emma         14 SMC-MR               1:12.95    1:19.79         13  
                  40.10     1:19.79 (39.69)                                        
  7 Moss, Lucy          13 SMC-MR               1:15.64    1:19.95         12  
                  39.40     1:19.95 (40.55)                                        
  8 Brosnan, Lindsey    14 SMC-MR               1:18.62    1:20.35         11  
                  39.65     1:20.35 (40.70)                                        
  9 Prince, Hannah R    13 Silver Streaks-MR    1:26.77    1:25.26          9  
                  42.46     1:25.26 (42.80)                                        
 10 Harris, Lindsay B   14 CFA-MR               1:23.21    1:26.28          7  
                  42.32     1:26.28 (43.96)                                        
 11 Uppal, Jaya         14 Silver Streaks-MR    1:27.23    1:27.78          6  
                  43.15     1:27.78 (44.63)                                        
 12 Buchanan, Marissa   13 NFS-MR               1:29.75    1:27.79          5  
                1:28.35         1:27.79 ( )                                        
 13 Bailey, Ashley A    14 NFS-MR               1:30.29    1:31.03          4  
                  44.31     1:31.03 (46.72)                                        
 14 Oaks-Leaf, Rachel   13 FAST-MR              1:37.29    1:31.18          3  
                  44.03     1:31.18 (47.15)                                        
 15 Sheridan, Victoria  14 FAST-MR              1:32.50    1:31.94          2  
                  44.68     1:31.94 (47.26)                                        
 16 Lutt, Samantha      13 SMC-MR               1:49.03    1:39.04          1  
                  46.54     1:39.04 (52.50)                                        
 17 Sanchez, Barbara M  14 NFS-MR               1:35.51    1:41.95        
                  46.93     1:41.95 (55.02)                                        
 -- Williams, Channel   14 FAST-MR              1:46.66         DQ        
                  53.36          DQ (56.55)                                        
 -- Distelhurst, Lea M  13 Silver Streaks-MR    1:12.13         DQ        
                  34.72          DQ (36.82)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moss, Lucy          13 SMC-MR               1:20.67    1:17.29         20  
                  36.55     1:17.29 (40.74)                                        
  2 Ashikari, Elizabet  14 SMC-MR               1:22.18    1:22.69         17  
                  39.96     1:22.69 (42.73)                                        
  3 Schattschneider, S  14 SMC-MR               1:26.64    1:24.28         16  
                  40.78     1:24.28 (43.50)                                        
  4 Distelhurst, Lea M  13 Silver Streaks-MR    1:22.51    1:24.90         15  
                  39.39     1:24.90 (45.51)                                        
  5 Ferguson, Carly     13 Silver Streaks-MR    1:25.96    1:26.30         14  
                  40.20     1:26.30 (46.10)                                        
  6 Brosnan, Lindsey    14 SMC-MR               1:29.48    1:28.54         13  
                  42.47     1:28.54 (46.07)                                        
  7 Ames, Sarah         14 SMC-MR               1:30.52    1:29.36         12  
                  42.80     1:29.36 (46.56)                                        
  8 Abate, Marie J      14 FAST-MR              1:31.28    1:30.44         11  
                  43.22     1:30.44 (47.22)                                        
  9 Harris, Lindsay B   14 CFA-MR               1:30.80    1:30.53          9  
                  43.26     1:30.53 (47.27)                                        
 10 D'Alessandro, Andi  14 Silver Streaks-MR    1:29.55    1:31.36          7  
                  41.11     1:31.36 (50.25)                                        
 11 Zordan, Sofia       13 FAST-MR              1:39.33    1:31.52          6  
                  42.73     1:31.52 (48.79)                                        
 12 Uppal, Jaya         14 Silver Streaks-MR    1:29.32    1:31.73          5  
                  41.65     1:31.73 (50.08)                                        
 13 Rojas, Emma         14 SMC-MR               1:31.01    1:32.39          4  
                  41.68     1:32.39 (50.71)                                        
 14 Prince, Hannah R    13 Silver Streaks-MR    1:31.98    1:33.59          3  
                  44.17     1:33.59 (49.42)                                        
 15 Lutt, Samantha      13 SMC-MR               1:38.64    1:34.16          2  
                  43.84     1:34.16 (50.32)                                        
 16 Fairclough-Leslie,  14 NFS-MR               1:37.57    1:37.15          1  
                  44.57     1:37.15 (52.58)                                        
 17 Parris, Ariel A     13 NFS-MR               1:46.21    1:37.27        
                  45.26     1:37.27 (52.01)                                        
 18 Longworth, Shannon  13 CFA-MR               1:39.30    1:39.89        
                  44.58     1:39.89 (55.31)                                        
 19 Williams, Channel   14 FAST-MR              1:21.68    1:50.46        
                  51.18     1:50.46 (59.28)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:12.60    2:10.97         40  
     1)                                 2) Moss, Lucy 13                  
     3) Schattschneider, Sarah 14       4) Ashikari, Elizabeth 14         
                  35.46     1:12.18 (36.72)     2:10.97 (58.79)                    
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:20.86    2:19.75         34  
     1) Distelhurst, Lea M 13           2) Uppal, Jaya 14                 
     3) Ferguson, Carly 13              4) D'Alessandro, Andie G 14       
                  33.63     1:14.28 (40.65)     1:49.36 (35.08)     2:19.75 (30.39)
  3 Fairview Aquatic Swim Team-MR  'A'               NT    2:30.04         32  
     1) Oaks-Leaf, Rachel L 13          2) Zordan, Sofia 13               
     3) Abate, Marie J 14               4) Sheridan, Victoria 14          
                  42.17     1:22.66 (40.49)     1:55.96 (33.30)     2:30.04 (34.08)
  4 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                 2:23.26    2:39.08         30  
     1) Bailey, Ashley A 14             2) Fairclough-Leslie, Zanaiya D 14
     3) Parris, Ariel A 13              4) Buchanan, Marissa L 13         
                  42.09     1:25.50 (43.41)     2:08.11 (42.61)     2:39.08 (30.97)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flood, Katie M      17 Silver Streaks-MR      25.83      26.34         20  
  2 Miller, Nikki F     16 Silver Streaks-MR      26.07      26.98         17  
  3 Hill, Monique       17 Sailfish-MR            27.37      27.69         16  
  4 Oceguera, Mariajos  12 Sailfish-MR            28.42      28.08         15  
  5 Angelino, Alessand  16 SMC-MR                 28.52      28.64         14  
  6 Ruiz, Vanessa D     11 Sailfish-MR            28.12      28.67         13  
  7 Slivka, Hannah S    15 SMC-MR                 28.84      28.71         12  
  8 Sloley, Katrina V   15 Silver Streaks-MR      28.72      29.04         11  
  9 Ouldibbat, Laila    15 Sailfish-MR            29.44      29.49          8  
  9 Slivka, Martha D    15 SMC-MR                 29.78      29.49          8  
 11 Faust, Christina E  11 Sailfish-MR            29.59      29.87          6  
 12 Gedeon, Malkia      15 Sailfish-MR            30.13      29.91          5  
 13 Ushay, Diana        17 Sailfish-MR            29.71      29.96          4  
 14 Deziel, Blaire M    17 Silver Streaks-MR      29.47      29.99          3  
 15 William, Jacque L   17 FAST-MR                30.76      30.02          2  
 16 Li, Laura           11 CFA-MR                 29.09      30.09          1  
 17 Sanguinetti, Whitn  16 Sailfish-MR            29.89      30.12        
 17 Betts, Sarah        11 Sailfish-MR            30.09      30.12        
 19 Johnson, Anna B     12 Sailfish-MR            29.90      30.18        
 20 McKenly, Jackie D   15 Silver Streaks-MR      29.84      30.31        
 21 Nava, Kim           13 Sailfish-MR            29.39      30.57        
 22 Nava, Steph         17 Sailfish-MR            28.93      30.59        
 23 West, Lindsay       12 SMC-MR                 33.74      31.53        
 24 Abrams, Maria       12 SMC-MR                 31.51      31.67        
 25 Sandoval, Lizbeth   12 Sailfish-MR            30.94      32.05        
 26 Crowell, Casey      13 SMC-MR                 32.49      32.14        
 27 Williams, Jenna     17 FAST-MR                32.28      32.35        
 28 Jonas, Roneyce N    15 Silver Streaks-MR      32.62      32.39        
 29 Nienaltow, Kate K   16 Silver Streaks-MR      30.42      32.75        
 30 Lewis, Lashaun J    14 Sailfish-MR            31.34      32.86        
 31 Belkin, Raquel E    14 CFA-MR                    NT      35.54        
 32 Fishman, Becca A    15 FAST-MR                35.50      36.00        
 33 DelMonaco, Gabriel   9 FAST-MR                38.77      37.00        
 34 Bradley, Genisha C  17 NFS-MR                 36.30      37.38        
 35 Mathur, Natasha C   15 Silver Streaks-MR      41.10      43.72        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flood, Katie M      17 Silver Streaks-MR    2:06.37    2:10.73         20  
                  29.53     1:03.14 (33.61)     1:36.99 (33.85)     2:10.73 (33.74)
  2 Miller, Nikki F     16 Silver Streaks-MR    2:09.36    2:11.67         17  
                  29.52     1:03.42 (33.90)     1:37.93 (34.51)     2:11.67 (33.74)
  3 Oceguera, Mariajos  12 Sailfish-MR          2:15.80    2:12.24         16  
                  30.17     1:03.28 (33.11)     1:38.37 (35.09)     2:12.24 (33.87)
  4 Slivka, Martha D    15 SMC-MR               2:21.01    2:16.79         15  
                  31.92     1:06.78 (34.86)     1:42.71 (35.93)     2:16.79 (34.08)
  5 Faust, Christina E  11 Sailfish-MR          2:22.60    2:18.32         14  
                  31.69     1:07.68 (35.99)     1:44.83 (37.15)     2:18.32 (33.49)
  6 Slivka, Hannah S    15 SMC-MR               2:20.17    2:19.18         13  
                  31.98     1:06.41 (34.43)     1:42.41 (36.00)     2:19.18 (36.77)
  7 Deziel, Blaire M    17 Silver Streaks-MR    2:19.86    2:20.49         12  
                  31.86     1:08.25 (36.39)     1:46.38 (38.13)     2:20.49 (34.11)
  8 Hill, Monique       17 Sailfish-MR          2:19.18    2:23.65         11  
                  31.37   2:23.65 (1:52.28)                                        
  9 Ouldibbat, Laila    15 Sailfish-MR          2:23.94    2:23.91          9  
 10 Ruiz, Vanessa D     11 Sailfish-MR          2:28.09    2:24.01          7  
                  32.48     1:09.01 (36.53)     1:46.58 (37.57)     2:24.01 (37.43)
 11 Angelino, Alessand  16 SMC-MR               2:25.84    2:24.13          6  
                  32.21     1:09.61 (37.40)     1:46.73 (37.12)     2:24.13 (37.40)
 12 Nava, Kim           13 Sailfish-MR          2:27.55    2:25.55          5  
                  32.34     1:09.19 (36.85)     1:47.47 (38.28)     2:25.55 (38.08)
 13 Nava, Steph         17 Sailfish-MR          2:21.57    2:27.48          4  
                  33.46     1:10.30 (36.84)     1:49.11 (38.81)     2:27.48 (38.37)
 14 Ushay, Diana        17 Sailfish-MR          2:31.17    2:28.55          3  
                  32.10     1:09.03 (36.93)     1:48.59 (39.56)     2:28.55 (39.96)
 15 William, Jacque L   17 FAST-MR              2:27.20    2:28.71          2  
                  32.44     1:09.17 (36.73)     1:48.47 (39.30)     2:28.71 (40.24)
 16 Betts, Sarah        11 Sailfish-MR          2:30.09    2:30.45          1  
                  24.89     1:01.68 (36.79)     1:38.32 (36.64)     2:30.45 (52.13)
 17 Sloley, Katrina V   15 Silver Streaks-MR         NT    2:30.53        
                  32.42     1:09.79 (37.37)   2:30.53 (1:20.74)                    
 18 Johnson, Anna B     12 Sailfish-MR          2:42.12    2:32.62        
                  34.72     1:15.47 (40.75)     1:55.28 (39.81)     2:32.62 (37.34)
 19 Sandoval, Lizbeth   12 Sailfish-MR          2:40.36    2:33.00        
                  34.84     1:14.60 (39.76)     1:55.42 (40.82)     2:33.00 (37.58)
 20 Sanguinetti, Whitn  16 Sailfish-MR          2:25.98    2:34.52        
                  34.35     1:12.45 (38.10)     1:53.75 (41.30)     2:34.52 (40.77)
 21 Nienaltow, Kate K   16 Silver Streaks-MR    2:41.04    2:41.35        
                  35.38     1:15.83 (40.45)     1:58.92 (43.09)     2:41.35 (42.43)
 22 Gedeon, Malkia      15 Sailfish-MR          2:38.90    2:42.33        
                  35.07     1:14.87 (39.80)     1:58.39 (43.52)     2:42.33 (43.94)
 23 Crowell, Casey      13 SMC-MR                    NT    2:48.72        
                  34.38     1:16.36 (41.98)     2:02.04 (45.68)     2:48.72 (46.68)
 24 Lewis, Lashaun J    14 Sailfish-MR          2:50.55    2:50.77        
                  37.18     1:19.44 (42.26)   2:50.77 (1:31.33)                    
 25 Jonas, Roneyce N    15 Silver Streaks-MR    2:56.51    2:53.23        
                1:18.33                             2:07.13 ( )     2:53.23 (46.10)
 26 Bradley, Genisha C  17 NFS-MR               3:09.36    3:13.18        
                  40.83                             2:20.58 ( )     3:13.18 (52.60)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Nikki F     16 Silver Streaks-MR    1:05.67    1:07.94         20  
                  32.99     1:07.94 (34.95)                                        
  2 Oceguera, Mariajos  12 Sailfish-MR          1:11.73    1:08.58         17  
                  33.57     1:08.58 (35.01)                                        
  3 Slivka, Hannah S    15 SMC-MR               1:09.34    1:10.39         16  
                  34.68     1:10.39 (35.71)                                        
  4 Flood, Katie M      17 Silver Streaks-MR    1:08.21    1:10.45         15  
                  33.73     1:10.45 (36.72)                                        
  5 Slivka, Martha D    15 SMC-MR               1:12.72    1:11.94         14  
                  35.81     1:11.94 (36.13)                                        
  6 Angelino, Alessand  16 SMC-MR               1:12.39    1:13.39         13  
                  36.14     1:13.39 (37.25)                                        
  7 Hill, Monique       17 Sailfish-MR          1:13.83    1:13.89         12  
                  36.10     1:13.89 (37.79)                                        
  8 Betts, Sarah        11 Sailfish-MR          1:11.65    1:14.38         11  
                  35.54     1:14.38 (38.84)                                        
  9 Faust, Christina E  11 Sailfish-MR          1:12.97    1:14.75          9  
                  36.77     1:14.75 (37.98)                                        
 10 Sandoval, Lizbeth   12 Sailfish-MR          1:18.23    1:15.53          7  
                  36.88     1:15.53 (38.65)                                        
 11 Li, Laura           11 CFA-MR               1:16.92    1:17.56          6  
                  38.52     1:17.56 (39.04)                                        
 12 West, Lindsay       12 SMC-MR               1:19.65    1:17.80          5  
                  37.86     1:17.80 (39.94)                                        
 13 Sanguinetti, Whitn  16 Sailfish-MR          1:17.15    1:18.60          4  
                  37.94     1:18.60 (40.66)                                        
 14 Nava, Kim           13 Sailfish-MR          1:17.92    1:19.04          3  
                  37.08     1:19.04 (41.96)                                        
 15 Abrams, Maria       12 SMC-MR               1:19.48    1:19.57          2  
                  38.55     1:19.57 (41.02)                                        
 16 Ushay, Diana        17 Sailfish-MR          1:21.32    1:20.36          1  
                  38.95     1:20.36 (41.41)                                        
 17 Nava, Steph         17 Sailfish-MR               NT    1:20.72        
                  39.58     1:20.72 (41.14)                                        
 18 Fishman, Becca A    15 FAST-MR              1:22.19    1:22.86        
                  39.34     1:22.86 (43.52)                                        
 19 Johnson, Anna B     12 Sailfish-MR          1:23.26    1:23.86        
                  41.24     1:23.86 (42.62)                                        
 20 McKenly, Jackie D   15 Silver Streaks-MR    1:20.85    1:24.16        
 21 Nienaltow, Kate K   16 Silver Streaks-MR    1:22.94    1:25.01        
 22 Crowell, Casey      13 SMC-MR               1:26.32    1:26.95        
                  42.04     1:26.95 (44.91)                                        
 23 Sloley, Katrina V   15 Silver Streaks-MR    1:24.49    1:27.20        
                  43.01     1:27.20 (44.19)                                        
 24 Lewis, Lashaun J    14 Sailfish-MR          1:26.00    1:30.89        
 25 Belkin, Raquel E    14 CFA-MR               1:54.45    1:33.03        
                  42.55     1:33.03 (50.48)                                        
 26 Mathur, Natasha C   15 Silver Streaks-MR    1:47.35    1:48.20        
                  51.87     1:48.20 (56.33)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Nikki F     16 Silver Streaks-MR    1:09.69    1:11.03         20  
                  32.87     1:11.03 (38.16)                                        
  2 Flood, Katie M      17 Silver Streaks-MR    1:11.89    1:13.94         17  
                  33.96     1:13.94 (39.98)                                        
  3 West, Lindsay       12 SMC-MR               1:20.71    1:19.14         16  
                  37.20     1:19.14 (41.94)                                        
  4 Angelino, Alessand  16 SMC-MR               1:17.83    1:19.86         15  
                  37.31     1:19.86 (42.55)                                        
  5 Ouldibbat, Laila    15 Sailfish-MR          1:22.85    1:22.14         14  
                  39.11     1:22.14 (43.03)                                        
  6 Ruiz, Vanessa D     11 Sailfish-MR          1:23.36    1:23.04         13  
                  40.05     1:23.04 (42.99)                                        
  7 Slivka, Martha D    15 SMC-MR               1:23.35    1:23.32         12  
                  40.13     1:23.32 (43.19)                                        
  8 Slivka, Hannah S    15 SMC-MR               1:24.13    1:25.14         11  
                  41.10     1:25.14 (44.04)                                        
  9 Sloley, Katrina V   15 Silver Streaks-MR    1:25.95    1:25.47          9  
                  39.37     1:25.47 (46.10)                                        
 10 Li, Laura           11 CFA-MR               1:24.02    1:26.23          7  
                  40.60     1:26.23 (45.63)                                        
 11 Gedeon, Malkia      15 Sailfish-MR          1:26.32    1:28.12          6  
                  42.08     1:28.12 (46.04)                                        
 12 Sickenius, Nicole   12 CFA-MR               1:30.18    1:29.54          5  
                  40.12     1:29.54 (49.42)                                        
 13 Deziel, Blaire M    17 Silver Streaks-MR    1:28.40    1:29.88          4  
                  42.37     1:29.88 (47.51)                                        
 14 Abrams, Maria       12 SMC-MR               1:30.79    1:30.02          3  
                  41.46     1:30.02 (48.56)                                        
 15 Williams, Jenna     17 FAST-MR              1:31.60    1:31.16          2  
                  42.68     1:31.16 (48.48)                                        
 16 McKenly, Jackie D   15 Silver Streaks-MR    1:29.56    1:31.45          1  
                  42.13     1:31.45 (49.32)                                        
 17 Crowell, Casey      13 SMC-MR               1:34.33    1:34.73        
                  43.60     1:34.73 (51.13)                                        
 18 Nienaltow, Kate K   16 Silver Streaks-MR    1:29.79    1:36.50        
                  44.39     1:36.50 (52.11)                                        
 19 Jonas, Roneyce N    15 Silver Streaks-MR    1:40.07    1:39.56        
                  45.20     1:39.56 (54.36)                                        
 20 Tomson, Greta       10 SMC-MR               1:55.73    1:55.48        
                  54.19   1:55.48 (1:01.29)                                        
 21 Bradley, Genisha C  17 NFS-MR               1:54.19    1:57.55        
                  53.89   1:57.55 (1:03.66)                                        
 22 Mathur, Natasha C   15 Silver Streaks-MR    1:59.96    2:06.41        
                1:01.14   2:06.41 (1:05.27)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deziel, Blaire M    17 Silver Streaks-MR    2:51.09    2:52.26         20  
                  34.89     1:19.06 (44.17)     2:06.64 (47.58)     2:52.26 (45.62)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:04.78    2:04.58         40  
     1) Miller, Nikki F 16              2) Flood, Katie M 17              
     3) Deziel, Blaire M 17             4) Sloley, Katrina V 15           
                  31.39     1:04.33 (32.94)     1:36.13 (31.80)     2:04.58 (28.45)
  2 New Rochelle YMCA Sailfish-MR  'A'          2:10.73    2:10.38         34  
     1) Betts, Sarah 11                 2) Ruiz, Vanessa D 11             
     3) Oceguera, Mariajose 12          4) Hill, Monique 17               
                  34.19     1:11.30 (37.11)     1:22.53 (11.23)     2:10.38 (47.85)
  3 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:10.62    2:12.21         32  
     1) Angelino, Alessandra 16         2) Slivka, Martha D 15            
     3) Slivka, Hannah S 15             4) Crowell, Casey 13              
                  35.26     1:13.13 (37.87)     2:12.21 (59.08)                    
  4 New Rochelle YMCA Sailfish-MR  'B'          2:15.51    2:15.23         30  
     1) Faust, Christina E 11           2) Nava, Kim 13                   
     3) Ouldibbat, Laila 15             4) Nava, Steph 17                 
                  37.05     1:12.04 (34.99)     1:46.52 (34.48)     2:15.23 (28.71)
  5 New Rochelle YMCA Sailfish-MR  'C'               NT    2:21.03         28  
     1) Ushay, Diana 17                 2) Gedeon, Malkia 15              
     3) Sanguinetti, Whitney 16         4) Johnson, Anna B 12             
                  37.51     1:18.09 (40.58)   2:21.03 (1:02.94)                    
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Macaluso, Nicholas  10 Silver Streaks-MR      32.44      32.59         20  
  2 Ruiz, Brian S       10 FAST-MR                31.72      33.39         17  
  3 Ouldibbat, Hamza    10 Sailfish-MR            33.04      33.54         16  
  4 Koster, John        10 SMC-MR                 33.86      35.77         15  
  5 Bingham, Connor      9 SMC-MR                 36.41      37.21         14  
  6 Paccione, Sawyer     9 Sailfish-MR            35.72      37.53         13  
  7 Ramirez, Jason H    10 FAST-MR                36.39      38.17         12  
  8 Alvarado- Medina,   10 FAST-MR                35.82      38.89         11  
  9 Buchanan, Brian R    9 NFS-MR                 41.76      41.00          9  
 10 Skolnick, Avery      7 CFA-MR                 44.85      42.41          7  
 11 Olszewski, Tommy E  10 FAST-MR                45.35      43.72          6  
 12 Frank, Jason E      10 CFA-MR                 40.36      44.08          5  
 13 Collins-Zaluda, Sa  10 Silver Streaks-MR      42.23      44.15          4  
 14 Abate, AJ J         10 FAST-MR                   NT      44.26          3  
 15 Braunschweiger, Ja  10 SMC-MR                 46.97      45.96          2  
 16 Fairclough-Leslie,  10 NFS-MR                 45.00      46.32          1  
 17 Hopkins, Tyreikh     9 NFS-MR                 44.94      46.54        
 18 Fine, Jason          8 SMC-MR                 47.26      46.64        
 19 Unger, Kyle         10 SMC-MR                 49.13      46.84        
 20 Lane, Conor          8 SMC-MR                 46.13      47.85        
 21 Fonseca, Joshua      8 FAST-MR                49.87      49.49        
 22 Espinoza, Andres    10 FAST-MR                59.34      52.01        
 23 Lanoff, Sam H        9 CFA-MR                 54.50      52.93        
 24 Kwittken, Renner     8 SMC-MR                    NT      53.02        
 25 Buckland, Griffin    7 Silver Streaks-MR      54.02      55.70        
 26 Seck, Yelly          6 FAST-MR                   NT      56.70        
 27 Claudio, Juan Migu   9 FAST-MR                   NT      57.09        
 28 Tse, Josh            9 CFA-MR               1:00.27      59.27        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ouldibbat, Hamza    10 Sailfish-MR          1:13.40    1:12.07         20  
                  35.91     1:12.07 (36.16)                                        
  2 Ruiz, Brian S       10 FAST-MR              1:13.05    1:12.61         17  
                  35.48     1:12.61 (37.13)                                        
  3 Paccione, Sawyer     9 Sailfish-MR          1:18.86    1:19.18         16  
                  36.76     1:19.18 (42.42)                                        
  4 Torres, Cristian    10 Sailfish-MR          1:20.01    1:20.63         15  
  5 Bingham, Connor      9 SMC-MR                    NT    1:24.55         14  
  6 Riverso, Peter      10 FAST-MR              1:31.78    1:26.60         13  
                  38.50     1:26.60 (48.10)                                        
  7 Alvarado- Medina,   10 FAST-MR              1:25.86    1:28.69         12  
                  39.38     1:28.69 (49.31)                                        
  8 Skolnick, Avery      7 CFA-MR               1:40.63    1:34.45         11  
                  44.58     1:34.45 (49.87)                                        
  9 Buchanan, Brian R    9 NFS-MR               1:36.49    1:35.13          9  
 10 Hopkins, Tyreikh     9 NFS-MR               1:34.17    1:38.56          7  
                  44.98     1:38.56 (53.58)                                        
 11 Collins-Zaluda, Sa  10 Silver Streaks-MR    1:35.49    1:39.08          6  
                  46.78     1:39.08 (52.30)                                        
 12 Fairclough-Leslie,  10 NFS-MR               2:10.00    1:45.04          5  
                  46.55     1:45.04 (58.49)                                        
 13 Kwittken, Renner     8 SMC-MR                    NT    1:46.79          4  
                  50.51     1:46.79 (56.28)                                        
 14 Olszewski, Tommy E  10 FAST-MR              1:47.52    1:48.36          3  
                  49.66     1:48.36 (58.70)                                        
 15 Lane, Conor          8 SMC-MR                    NT    1:49.85          2  
                  49.39   1:49.85 (1:00.46)                                        
 16 Espinoza, Andres    10 FAST-MR              2:06.12    1:51.27          1  
                  51.82     1:51.27 (59.45)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ouldibbat, Hamza    10 Sailfish-MR            38.07      38.22         20  
  2 Paccione, Sawyer     9 Sailfish-MR            43.19      42.08         17  
  3 Koster, John        10 SMC-MR                 40.68      42.11         16  
  4 Alvarado- Medina,   10 FAST-MR                44.47      42.14         15  
  5 Riverso, Peter      10 FAST-MR                42.73      42.52         14  
  6 Bingham, Connor      9 SMC-MR                 43.58      45.82         13  
  7 Skolnick, Avery      7 CFA-MR                 48.61      47.93         12  
  8 Unger, Kyle         10 SMC-MR                 47.59      48.35         11  
  9 Abate, AJ J         10 FAST-MR                51.43      50.40          9  
 10 Saraf, Akaash        9 FAST-MR                53.11      50.93          7  
 11 Braunschweiger, Ja  10 SMC-MR                 53.71      51.66          6  
 12 Hopkins, Tyreikh     9 NFS-MR                 50.28      51.67          5  
 13 Collins-Zaluda, Sa  10 Silver Streaks-MR      55.19      52.44          4  
 14 Olszewski, Tommy E  10 FAST-MR                46.32      53.47          3  
 15 Fonseca, Joshua      8 FAST-MR                55.96      54.84          2  
 16 Buchanan, Brian R    9 NFS-MR                 57.96      55.09          1  
 17 Frank, Jason E      10 CFA-MR                 50.31      55.34        
 18 Lane, Conor          8 SMC-MR                    NT      55.54        
 19 Seck, Yelly          6 FAST-MR                   NT      55.86        
 20 Fine, Jason          8 SMC-MR               1:00.11      56.02        
 21 Kwittken, Renner     8 SMC-MR                    NT      56.72        
 22 Buckland, Griffin    7 Silver Streaks-MR    1:07.94      57.29        
 23 Fairclough-Leslie,  10 NFS-MR               1:10.00      58.98        
 24 Tse, Josh            9 CFA-MR               1:00.38      59.50        
 25 Espinoza, Andres    10 FAST-MR                   NT    1:03.27        
 26 Claudio, Juan Migu   9 FAST-MR                   NT    1:05.10        
 27 Lanoff, Sam H        9 CFA-MR               1:34.62    1:07.61        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Macaluso, Nicholas  10 Silver Streaks-MR      39.56      42.06         20  
  2 Koster, John        10 SMC-MR                 42.05      43.54         17  
  3 Ramirez, Jason H    10 FAST-MR                45.78      49.55         16  
  4 Bingham, Connor      9 SMC-MR                 52.19      53.14         15  
  5 Unger, Kyle         10 SMC-MR                 54.53      53.95         14  
  6 Frank, Jason E      10 CFA-MR                 52.30      54.18         13  
  7 Alvarado- Medina,   10 FAST-MR                51.03      54.90         12  
  8 Collins-Zaluda, Sa  10 Silver Streaks-MR      54.19      55.84         11  
  9 Skolnick, Avery      7 CFA-MR                 53.83      57.31          9  
 10 Braunschweiger, Ja  10 SMC-MR               1:13.07      59.47          7  
 11 Saraf, Akaash        9 FAST-MR              1:09.95    1:02.19          6  
 -- Fine, Jason          8 SMC-MR                    NT         DQ        
 -- Lanoff, Sam H        9 CFA-MR               1:28.86         DQ        
 -- Abate, AJ J         10 FAST-MR                   NT         DQ        
 -- Tse, Josh            9 CFA-MR                    NT         DQ        
 -- Lane, Conor          8 SMC-MR                    NT         DQ        
 -- Claudio, Juan Migu   9 FAST-MR                   NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       10 FAST-MR                37.10      39.05         20  
  2 Koster, John        10 SMC-MR                 42.04      43.31         17  
  3 Macaluso, Nicholas  10 Silver Streaks-MR      44.91      43.85         16  
  4 Ramirez, Jason H    10 FAST-MR                41.86      46.81         15  
  5 Braunschweiger, Ja  10 SMC-MR                 55.74      57.55         14  
  6 Kwittken, Renner     8 SMC-MR                    NT    1:07.81         13  
 -- Seck, Yelly          6 FAST-MR                   NT         DQ        
 -- Fine, Jason          8 SMC-MR                    NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       10 FAST-MR              1:19.94    1:22.92         20  
                  38.65     1:22.92 (44.27)                                        
  2 Torres, Cristian    10 Sailfish-MR          1:30.22    1:28.06         17  
                  39.23     1:28.06 (48.83)                                        
  3 Macaluso, Nicholas  10 Silver Streaks-MR    1:26.84    1:29.53         16  
                  43.59     1:29.53 (45.94)                                        
  4 Ramirez, Jason H    10 FAST-MR              1:34.99    1:32.05         15  
                  42.81     1:32.05 (49.24)                                        
  5 Unger, Kyle         10 SMC-MR               2:04.96    1:51.74         14  
                  50.57   1:51.74 (1:01.17)                                        
  6 Saraf, Akaash        9 FAST-MR              2:19.00    1:57.34         13  
                  54.29   1:57.34 (1:03.05)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Club Fit Aquatics- Briarcliff-MR  'A'       3:37.58    2:11.91         40  
  2 Fairview Aquatic Swim Team-MR  'A'               NT    2:47.57         34  
     1) Ramirez, Jason H 10             2) Ruiz, Brian S 10               
     3) Riverso, Peter 10               4) Alvarado- Medina, Brian N 10   
  3 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:56.05    3:22.74         32  
     1) Kwittken, Renner 8              2) Koster, John 10                
     3) Bingham, Connor 9               4) Braunschweiger, Jakob 10       
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Truter, Dranoel     11 NFS-MR                 28.58      28.71         20  
  2 Macaluso, James T   12 Silver Streaks-MR      28.98      28.99         17  
  3 White, Jahari       11 Silver Streaks-MR      29.21      29.57         16  
  4 Picone, Erik        12 SMC-MR                 30.58      29.69         15  
  5 Uppal, Gaurav       11 Silver Streaks-MR      31.75      31.87         14  
  6 Wong, Aaron         12 Silver Streaks-MR      32.08      31.94         13  
  7 Williams, Jesse     11 FAST-MR                32.94      32.30         12  
  8 Scott, Robert A     11 Silver Streaks-MR      31.56      33.17         11  
  9 Metcalf, Max        11 SMC-MR                 34.05      34.83          9  
 10 Patti, Billy        12 SMC-MR                 33.09      34.99          7  
 11 Kelly, Michael      12 SMC-MR                 34.95      36.07          6  
 12 Lefkowitz, Jeff E   11 CFA-MR                 36.74      36.21          5  
 13 Navas, Brandon      11 NFS-MR                 35.01      36.55          4  
 14 Fairclough-Leslie,  12 NFS-MR                 36.40      36.73          3  
 15 Borsellino, Louis   11 SMC-MR                 37.44      36.77          2  
 16 Sanchez, Michael    11 NFS-MR                 36.87      37.08          1  
 17 Williams, Aaron D   12 FAST-MR                42.22      37.09        
 18 Lopez, Miguel A     12 FAST-MR                38.07      39.40        
 19 Langlois, Raimundo  12 SMC-MR                 38.95      40.66        
 20 Messner, William T  11 SMC-MR                 43.12      41.90        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Truter, Dranoel     11 NFS-MR               1:05.13    1:05.87         20  
                  32.25     1:05.87 (33.62)                                        
  2 White, Jahari       11 Silver Streaks-MR    1:07.31    1:06.53         17  
                  32.52     1:06.53 (34.01)                                        
  3 Macaluso, James T   12 Silver Streaks-MR    1:10.61    1:08.18         16  
                  33.60     1:08.18 (34.58)                                        
  4 Picone, Erik        12 SMC-MR               1:10.37    1:08.86         15  
                  32.86     1:08.86 (36.00)                                        
  5 Patti, Billy        12 SMC-MR               1:13.86    1:10.25         14  
                  33.07     1:10.25 (37.18)                                        
  6 Uppal, Gaurav       11 Silver Streaks-MR    1:12.95    1:13.60         13  
                  33.73     1:13.60 (39.87)                                        
  7 Williams, Jesse     11 FAST-MR              1:15.73    1:13.98         12  
                  23.44     1:13.98 (50.54)                                        
  8 Metcalf, Max        11 SMC-MR               1:13.81    1:14.85         11  
                  11.46   1:14.85 (1:03.39)                                        
  9 Senior, Kymani E    11 FAST-MR              1:14.20    1:15.54          9  
                  35.53     1:15.54 (40.01)                                        
 10 Bailey, Nicholas X  11 NFS-MR               1:15.97    1:16.97          7  
                  10.69   1:16.97 (1:06.28)                                        
 11 Kelly, Michael      12 SMC-MR               1:21.82    1:19.47          6  
                  36.57     1:19.47 (42.90)                                        
 12 Navas, Brandon      11 NFS-MR               1:18.60    1:20.45          5  
                  36.95     1:20.45 (43.50)                                        
 13 Fairclough-Leslie,  12 NFS-MR               1:30.63    1:21.12          4  
                  37.06     1:21.12 (44.06)                                        
 14 Scott, Robert A     11 Silver Streaks-MR    1:21.59    1:22.28          3  
                  38.48     1:22.28 (43.80)                                        
 15 Sanchez, Michael    11 NFS-MR               1:24.12    1:23.63          2  
                  38.15     1:23.63 (45.48)                                        
 16 Williams, Aaron D   12 FAST-MR                   NT    1:24.80          1  
                  40.35     1:24.80 (44.45)                                        
 17 Langlois, Raimundo  12 SMC-MR               1:27.75    1:29.59        
                  40.32     1:29.59 (49.27)                                        
 18 Lefkowitz, Jeff E   11 CFA-MR               1:30.18    1:30.88        
                  39.46     1:30.88 (51.42)                                        
 19 Lopez, Miguel A     12 FAST-MR              1:29.72    1:32.31        
                  42.29     1:32.31 (50.02)                                        
 20 Messner, William T  11 SMC-MR               1:34.15    1:34.60        
                  44.96     1:34.60 (49.64)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Picone, Erik        12 SMC-MR                 33.84      33.30         20  
  2 Uppal, Gaurav       11 Silver Streaks-MR      36.75      36.92         17  
  3 Wong, Aaron         12 Silver Streaks-MR      37.06      38.46         16  
  4 White, Jahari       11 Silver Streaks-MR      36.81      38.61         15  
  5 Williams, Jesse     11 FAST-MR                44.44      38.67         14  
  6 Metcalf, Max        11 SMC-MR                 39.26      38.98         13  
  7 Kelly, Michael      12 SMC-MR                 38.81      40.12         12  
  8 Borsellino, Louis   11 SMC-MR                 42.37      40.22         11  
  9 Navas, Brandon      11 NFS-MR                 41.29      42.30          9  
 10 Patti, Billy        12 SMC-MR                 42.80      42.61          7  
 11 Fairclough-Leslie,  12 NFS-MR                 44.94      43.41          6  
 12 Williams, Aaron D   12 FAST-MR                46.22      43.60          5  
 13 Langlois, Raimundo  12 SMC-MR                    NT      43.75          4  
 14 Scott, Robert A     11 Silver Streaks-MR      45.14      44.65          3  
 15 Messner, William T  11 SMC-MR                 53.26      51.72          2  
 16 Lopez, Miguel A     12 FAST-MR                50.42      52.78          1  
 17 Lefkowitz, Jeff E   11 CFA-MR                 55.52      56.65        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Macaluso, James T   12 Silver Streaks-MR      39.15      40.17         20  
  2 Uppal, Gaurav       11 Silver Streaks-MR      41.38      41.85         17  
  3 Senior, Kymani E    11 FAST-MR                42.58      42.29         16  
  4 White, Jahari       11 Silver Streaks-MR      42.94      43.44         15  
  5 Wong, Aaron         12 Silver Streaks-MR      44.04      44.08         14  
  6 Kelly, Michael      12 SMC-MR                 47.95      47.14         13  
  7 Messner, William T  11 SMC-MR                 51.16      50.58         12  
  8 Borsellino, Louis   11 SMC-MR                 52.41      51.79          9  
  9 Bailey, Nicholas X  11 NFS-MR                 58.39      53.14         11  
 10 Langlois, Raimundo  12 SMC-MR                 53.92      54.77          7  
 -- Picone, Erik        12 SMC-MR                 51.76         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Borsellino, Louis   11 SMC-MR               1:30.86    1:26.13         20  
                  41.74     1:26.13 (44.39)                                        
  2 Patti, Billy        12 SMC-MR               1:27.29    1:26.67         17  
                  38.72     1:26.67 (47.95)                                        
  3 Bailey, Nicholas X  11 NFS-MR               1:34.45    1:32.64         16  
                  42.41     1:32.64 (50.23)                                        
  4 Sanchez, Michael    11 NFS-MR               1:43.77    1:51.01         15  
                  49.24   1:51.01 (1:01.77)                                        
 -- Metcalf, Max        11 SMC-MR               1:32.90         DQ        
                  44.10          DQ (53.56)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Truter, Dranoel     11 NFS-MR               1:16.08    1:13.29         20  
                  10.15   1:13.29 (1:03.14)                                        
  2 Senior, Kymani E    11 FAST-MR              1:30.45    1:17.57         17  
                  35.06     1:17.57 (42.51)                                        
  3 Wong, Aaron         12 Silver Streaks-MR    1:22.64    1:20.95         16  
                  37.06     1:20.95 (43.89)                                        
  4 Scott, Robert A     11 Silver Streaks-MR    1:37.25    1:33.15         15  
                  42.39     1:33.15 (50.76)                                        
 -- Macaluso, James T   12 Silver Streaks-MR    1:16.48         DQ        
                  36.70          DQ (39.16)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:21.84    2:21.90         40  
     1) Wong, Aaron 12                  2) Uppal, Gaurav 11               
     3) White, Jahari 11                4) Macaluso, James T 12           
                  37.08     1:17.88 (40.80)     1:52.54 (34.66)     2:21.90 (29.36)
  2 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                 3:20.00    2:34.05         34  
     1) Sanchez, Michael 11             2) Truter, Dranoel 11             
     3) Bailey, Nicholas X 11           4) Navas, Brandon 11              
                  43.26     1:18.25 (34.99)     1:57.44 (39.19)     2:34.05 (36.61)
  3 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:34.01    2:35.16         32  
     1) Picone, Erik 12                 2) Kelly, Michael 12              
     3) Borsellino, Louis 11            4) Metcalf, Max 11                
                  34.75     1:24.01 (49.26)     2:00.66 (36.65)     2:35.16 (34.50)
  4 Fairview Aquatic Swim Team-MR  'A'               NT    2:44.25         30  
     1) Williams, Aaron D 12            2) Senior, Kymani E 11            
     3) Williams, Jesse 11              4) Lopez, Miguel A 12             
                  43.28     1:27.68 (44.40)   2:44.25 (1:16.57)                    
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koster, Christophe  14 SMC-MR                 25.15      24.83         17  
  2 Macaluso, Christia  14 Silver Streaks-MR      24.46      25.10         20  
  3 Perry-Porter, Osaz  13 Silver Streaks-MR      26.59      26.67         16  
  4 Adeyeye-Akintobi,   14 NFS-MR                 27.07      26.70         15  
  5 Frascati, Michael   13 FAST-MR                26.95      27.24         14  
  6 Yale, Griffin       13 SMC-MR                 25.96      27.44         13  
  7 Buckland, Grant A   13 Silver Streaks-MR      26.76      27.47         12  
  8 Fishman, David J    14 FAST-MR                27.53      28.20         11  
  9 Navas, Daniel S     14 NFS-MR                 28.42      28.22          9  
 10 Buissereth, Aaron   13 NFS-MR                 28.08      28.55          7  
 11 Goldbloom, Joey T   14 Silver Streaks-MR      28.16      28.79          6  
 12 Prince, Adam        14 Silver Streaks-MR      28.49      29.46          5  
 13 Ortega, David       13 NFS-MR                 29.28      29.88          4  
 14 Villa, Raphael A    13 NFS-MR                 31.87      30.48          3  
 15 Stagg, Christian M  14 Silver Streaks-MR      29.84      30.52          2  
 16 Sidoti, Daniel J    13 Silver Streaks-MR      31.62      30.73        
 17 Davis, Jack C       14 FAST-MR                30.53      30.94          1  
 18 Beazer, Joshua      14 Silver Streaks-MR      29.36      31.18        
 19 McKENLEY, Tafari M  13 NFS-MR                 33.48      31.21        
 20 Pennie, Darren      13 FAST-MR                32.22      31.32        
 21 Pradlik, Nicolas    13 FAST-MR                30.10      31.52        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koster, Christophe  14 SMC-MR               2:05.79    1:59.93         20  
                   2.42       27.75 (25.33)       58.80 (31.05)   1:59.93 (1:01.13)
  2 Macaluso, Christia  14 Silver Streaks-MR    2:04.30    2:00.15         17  
                   2.59       27.42 (24.83)       58.56 (31.14)   2:00.15 (1:01.59)
  3 Perry-Porter, Osaz  13 Silver Streaks-MR    2:18.92    2:11.70         16  
                   2.33       28.84 (26.51)     1:01.07 (32.23)   2:11.70 (1:10.63)
  4 Buissereth, Aaron   13 NFS-MR               2:18.37    2:13.29         15  
                   2.28       30.03 (27.75)     1:03.00 (32.97)   2:13.29 (1:10.29)
  5 Yale, Griffin       13 SMC-MR               2:10.35    2:16.04         14  
                   2.05       29.73 (27.68)     1:03.97 (34.24)   2:16.04 (1:12.07)
  6 Goldbloom, Joey T   14 Silver Streaks-MR    2:21.00    2:16.96         13  
                  30.94     1:06.27 (35.33)     1:42.70 (36.43)     2:16.96 (34.26)
  7 Navas, Daniel S     14 NFS-MR               2:20.43    2:17.37         12  
                  30.25     1:04.55 (34.30)   2:17.45 (1:12.90)         2:17.37 ( )
  8 Frascati, Michael   13 FAST-MR              2:21.14    2:19.43         11  
                  31.32   1:40.94 (1:09.62)     2:19.47 (38.53)         2:19.43 ( )
  9 Adeyeye-Akintobi,   14 NFS-MR               2:18.81    2:22.32          9  
                   3.12       30.79 (27.67)   2:22.32 (1:51.53)                    
 10 Buckland, Grant A   13 Silver Streaks-MR    2:23.58    2:22.73          7  
                  10.78       30.39 (19.61)     1:06.61 (36.22)   2:22.73 (1:16.12)
 11 Stagg, Christian M  14 Silver Streaks-MR    2:25.23    2:28.22          6  
                  31.92     1:08.99 (37.07)     1:48.73 (39.74)     2:28.22 (39.49)
 12 Sidoti, Daniel J    13 Silver Streaks-MR    2:33.11    2:28.30          5  
                  32.65     1:10.96 (38.31)     1:51.18 (40.22)     2:28.30 (37.12)
 13 Fishman, David J    14 FAST-MR              2:34.75    2:32.79          4  
                  35.41     1:15.22 (39.81)     1:57.09 (41.87)     2:32.79 (35.70)
 14 Ortega, David       13 NFS-MR               2:34.74    2:34.04          3  
                  35.58     1:14.97 (39.39)     1:57.22 (42.25)     2:34.04 (36.82)
 15 Davis, Jack C       14 FAST-MR              2:54.85    2:42.39          2  
                  36.71     1:18.67 (41.96)     2:02.58 (43.91)     2:42.39 (39.81)
 16 McKENLEY, Tafari M  13 NFS-MR               2:58.52    2:42.61          1  
                1:18.96     2:02.57 (43.61)     2:42.78 (40.21)         2:42.61 ( )
 17 Villa, Raphael A    13 NFS-MR               2:44.58    2:43.01        
                  36.76     1:17.58 (40.82)     2:01.24 (43.66)     2:43.01 (41.77)
 18 Beazer, Joshua      14 Silver Streaks-MR         NT    2:44.21        
                1:11.74     1:53.45 (41.71)     2:31.74 (38.29)     2:44.21 (12.47)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koster, Christophe  14 SMC-MR                 57.98      58.73         20  
                  28.85       58.73 (29.88)                                        
  2 Yale, Griffin       13 SMC-MR               1:05.44    1:06.75         17  
                  32.77     1:06.75 (33.98)                                        
  3 Perry-Porter, Osaz  13 Silver Streaks-MR    1:06.80    1:07.14         16  
                  33.72     1:07.14 (33.42)                                        
  4 Adeyeye-Akintobi,   14 NFS-MR               1:09.55    1:09.24         15  
                1:09.65         1:09.24 ( )                                        
  5 Goldbloom, Joey T   14 Silver Streaks-MR    1:10.35    1:09.96         14  
                  35.05     1:09.96 (34.91)                                        
  6 Frascati, Michael   13 FAST-MR              1:10.25    1:10.27         13  
                1:10.25      1:10.27 (0.02)                                        
  7 Buckland, Grant A   13 Silver Streaks-MR    1:11.75    1:12.32         12  
                  35.15     1:12.32 (37.17)                                        
  8 Navas, Daniel S     14 NFS-MR               1:14.06    1:14.21         11  
                  36.58     1:14.21 (37.63)                                        
  9 Jackson, Mark A     14 FAST-MR              1:15.02    1:14.88          9  
                1:15.50         1:14.88 ( )                                        
 10 Ortega, David       13 NFS-MR               1:16.33    1:18.50          7  
                  37.11     1:18.50 (41.39)                                        
 11 Beazer, Joshua      14 Silver Streaks-MR    1:20.53    1:20.38          6  
                  38.87     1:20.38 (41.51)                                        
 12 Sidoti, Daniel J    13 Silver Streaks-MR    1:20.03    1:22.62          5  
                  40.24     1:22.62 (42.38)                                        
 13 Pradlik, Nicolas    13 FAST-MR              1:27.03    1:24.77          4  
                  41.82     1:24.77 (42.95)                                        
 14 Pennie, Darren      13 FAST-MR              1:31.13    1:24.83          3  
                  38.88     1:24.83 (45.95)                                        
 15 Davis, Jack C       14 FAST-MR              1:26.83    1:26.51          2  
                  42.17     1:26.51 (44.34)                                        
 16 McKENLEY, Tafari M  13 NFS-MR               1:45.20    1:30.69          1  
                  44.19     1:30.69 (46.50)                                        
 -- Stagg, Christian M  14 Silver Streaks-MR    1:14.11         DQ        
                  37.10          DQ (39.63)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Macaluso, Christia  14 Silver Streaks-MR    1:16.04    1:12.27         20  
                  33.44     1:12.27 (38.83)                                        
  2 Perry-Porter, Osaz  13 Silver Streaks-MR    1:15.03    1:14.69         17  
                  35.32     1:14.69 (39.37)                                        
  3 Jackson, Mark A     14 FAST-MR              1:15.78    1:14.70         16  
                  35.06     1:14.70 (39.64)                                        
  4 Buissereth, Aaron   13 NFS-MR               1:19.25    1:16.45         15  
                  43.31     1:16.45 (33.14)                                        
  5 Prince, Adam        14 Silver Streaks-MR    1:15.45    1:17.04         14  
                  36.18     1:17.04 (40.86)                                        
  6 Yale, Griffin       13 SMC-MR               1:19.75    1:20.20         13  
                  37.63     1:20.20 (42.57)                                        
  7 Buckland, Grant A   13 Silver Streaks-MR    1:23.21    1:20.97         12  
                  38.32     1:20.97 (42.65)                                        
  8 Goldbloom, Joey T   14 Silver Streaks-MR    1:21.50    1:22.51         11  
                  39.69     1:22.51 (42.82)                                        
  9 Beazer, Joshua      14 Silver Streaks-MR    1:20.34    1:25.32          9  
                  40.34     1:25.32 (44.98)                                        
 10 Stagg, Christian M  14 Silver Streaks-MR    1:23.38    1:25.89          7  
                  40.87     1:25.89 (45.02)                                        
 11 Sidoti, Daniel J    13 Silver Streaks-MR    1:29.11    1:27.07          6  
                  42.27     1:27.07 (44.80)                                        
 12 Pradlik, Nicolas    13 FAST-MR              1:27.11    1:28.00          5  
                  41.55     1:28.00 (46.45)                                        
 13 Villa, Raphael A    13 NFS-MR               1:26.70    1:28.36          4  
                  41.38     1:28.36 (46.98)                                        
 14 Fishman, David J    14 FAST-MR              1:29.07    1:29.11          3  
                  42.18     1:29.11 (46.93)                                        
 15 Pennie, Darren      13 FAST-MR              1:38.10    1:29.84          2  
                  42.57     1:29.84 (47.27)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koster, Christophe  14 SMC-MR                    NT    2:25.56         20  
                  30.64     1:07.55 (36.91)     1:46.18 (38.63)     2:25.56 (39.38)
  2 Macaluso, Christia  14 Silver Streaks-MR    2:42.18    2:33.79         17  
                  31.45     1:09.96 (38.51)     1:51.87 (41.91)     2:33.79 (41.92)
  3 Jackson, Mark A     14 FAST-MR              3:07.21    2:53.57         16  
                  35.64     1:18.36 (42.72)     2:06.13 (47.77)     2:53.57 (47.44)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:00.95    1:57.73         40  
     1) Perry-Porter, Osaze O 13        2) Prince, Adam 14                
     3) Macaluso, Christian J 14        4) Buckland, Grant A 13           
                  31.18     1:04.68 (33.50)     1:31.48 (26.80)     1:57.73 (26.25)
  2 Fairview Aquatic Swim Team-MR  'A'               NT    2:07.67         34  
     1) Frascati, Michael J 13          2) Fishman, David J 14            
     3) Jackson, Mark A 14              4) Davis, Jack C 14               
                  32.70     1:06.92 (34.22)   2:07.67 (1:00.75)                    
  3 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                 2:18.00    2:08.57         32  
     1) Adeyeye-Akintobi, Doyin 14      2) Buissereth, Aaron M 13         
     3) Navas, Daniel S 14              4) Ortega, David 13               
                  32.50     1:07.37 (34.87)   2:08.57 (1:01.20)                    
  4 Silver Streaks Swim Club-MR  'B'            2:22.03    2:14.50         30  
     1) Stagg, Christian M 14           2) Sidoti, Daniel J 13            
     3) Goldbloom, Joey T 14            4) Beazer, Joshua 14              
                  35.36     1:13.42 (38.06)     1:45.54 (32.12)     2:14.50 (28.96)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martin-Toussaint,   16 Sailfish-MR            23.40      23.99         20  
  2 Buckland, Gavin J   15 Silver Streaks-MR      23.95      24.31         17  
  3 Gourevitch, Jesse   17 Silver Streaks-MR      24.05      25.11         16  
  4 Serafin, Jorge      14 Sailfish-MR            24.34      25.56         15  
  5 Wu, Brian           16 Silver Streaks-MR      25.20      25.59         14  
  6 Schunk, Andy J      15 Silver Streaks-MR      25.01      25.66         13  
  7 Markert, Gregory    14 SMC-MR                 26.63      25.74         12  
  8 Koster, Henry       17 SMC-MR                 25.08      26.10         11  
  9 Klein, Simon        15 Silver Streaks-MR      25.68      26.25          9  
 10 McAuley, Adam       16 SMC-MR                 26.30      26.77          7  
 11 Stewart, David C    12 Sailfish-MR            27.34      26.81          6  
 12 Avila, Jon-Anthony  15 Silver Streaks-MR      26.36      26.87          5  
 13 Schattschneider, E  16 SMC-MR                 26.91      26.92          4  
 14 May, Scott          14 SMC-MR                 28.63      27.38          3  
 15 Holmes, Bryan       16 NFS-MR                 27.01      27.98          2  
 16 Williams, Jake      17 FAST-MR                27.60      28.25          1  
 17 Ortega, Alonso G    16 NFS-MR                 27.50      28.76        
 18 Pejovic, David      13 Sailfish-MR            27.48      28.84        
 19 Yang, Andrew        13 Sailfish-MR            28.38      28.88        
 20 Orlay, Buddy J      15 FAST-MR                31.94      29.00        
 21 May, Travis         13 SMC-MR                 29.47      29.17        
 22 Grippo, James R     14 Sailfish-MR            28.12      29.19        
 23 Paccione, Mason     12 Sailfish-MR            29.60      29.63        
 24 Pandya, Swapnil H   16 Silver Streaks-MR      30.05      30.21        
 25 Zaino, Matthew      17 Silver Streaks-MR      26.69      30.62        
 26 Barleycorn, Kemi    12 Sailfish-MR            32.06      32.47        
 27 Lewis, Garfield     12 Sailfish-MR            31.67      32.56        
 28 Dell, Lamar         11 Sailfish-MR            33.09      33.61        
 29 Riverso, Peter      10 FAST-MR                39.05      37.56        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schunk, Andy J      15 Silver Streaks-MR    2:00.78    1:59.47         20  
                  26.80       57.44 (30.64)     1:29.40 (31.96)     1:59.47 (30.07)
  2 Gourevitch, Jesse   17 Silver Streaks-MR    2:02.28    2:01.24         17  
                                  57.62 ( )     1:29.85 (32.23)     2:01.24 (31.39)
  3 Koster, Henry       17 SMC-MR               1:59.30    2:02.04         16  
                  27.40       57.92 (30.52)     1:29.76 (31.84)     2:02.04 (32.28)
  4 Buckland, Gavin J   15 Silver Streaks-MR    1:59.98    2:02.79         15  
                  26.60       57.33 (30.73)     1:21.14 (23.81)     2:02.79 (41.65)
  5 Martin-Toussaint,   16 Sailfish-MR          2:05.17    2:03.19         14  
                  26.60       56.03 (29.43)     1:27.57 (31.54)     2:03.19 (35.62)
  6 Klein, Simon        15 Silver Streaks-MR    2:10.20    2:07.70         13  
                  14.37     1:00.19 (45.82)     1:34.37 (34.18)     2:07.70 (33.33)
  7 Avila, Jon-Anthony  15 Silver Streaks-MR    2:11.93    2:09.15         12  
                                                    1:35.71 ( )     2:09.15 (33.44)
  8 Serafin, Jorge      14 Sailfish-MR          2:05.77    2:09.27         11  
                  29.44     1:01.13 (31.69)     1:34.21 (33.08)     2:09.27 (35.06)
  9 May, Scott          14 SMC-MR               2:12.47    2:09.64          9  
                  30.04     1:03.42 (33.38)     1:37.58 (34.16)     2:09.64 (32.06)
 10 Holmes, Bryan       16 NFS-MR               2:05.00    2:10.05          7  
                  29.34     1:01.14 (31.80)     1:35.52 (34.38)     2:10.05 (34.53)
 11 Stewart, David C    12 Sailfish-MR          2:24.59    2:12.45          6  
                  12.03   2:12.45 (2:00.42)                                        
 12 Schattschneider, E  16 SMC-MR               2:16.75    2:14.49          5  
                  29.44     1:03.04 (33.60)     1:39.71 (36.67)     2:14.49 (34.78)
 13 Wu, Brian           16 Silver Streaks-MR    2:14.12    2:15.12          4  
                  28.78     1:01.19 (32.41)     1:36.73 (35.54)     2:15.12 (38.39)
 14 McAuley, Adam       16 SMC-MR               2:12.31    2:15.99          3  
                                1:03.33 ( )   2:15.99 (1:12.66)                    
 15 May, Travis         13 SMC-MR               2:31.08    2:22.64          2  
                  31.61   2:22.64 (1:51.03)                                        
 16 Orlay, Buddy J      15 FAST-MR                   NT    2:22.70          1  
                  31.55     1:07.67 (36.12)     1:46.12 (38.45)     2:22.70 (36.58)
 17 Marrone, Matthew J  13 Sailfish-MR          2:20.92    2:22.93        
                  32.13     1:08.83 (36.70)     1:47.00 (38.17)     2:22.93 (35.93)
 18 Grippo, James R     14 Sailfish-MR          2:27.88    2:23.51        
 19 Paccione, Mason     12 Sailfish-MR          2:38.53    2:23.92        
                  34.10     1:11.21 (37.11)     1:48.99 (37.78)     2:23.92 (34.93)
 20 Pandya, Swapnil H   16 Silver Streaks-MR    2:41.28    2:24.39        
 21 Arevalo, Victor J   15 NFS-MR               2:28.46    2:29.99        
                  32.19     1:09.62 (37.43)     1:49.96 (40.34)     2:29.99 (40.03)
 22 Dell, Lamar         11 Sailfish-MR          2:47.84    2:41.71        
                  37.11     1:17.88 (40.77)     2:00.53 (42.65)     2:41.71 (41.18)
 23 Lewis, Garfield     12 Sailfish-MR          2:40.17    2:41.99        
                  36.37     1:17.48 (41.11)     2:00.77 (43.29)     2:41.99 (41.22)
 24 Barleycorn, Kemi    12 Sailfish-MR          2:39.60    2:49.09        
                  34.14     1:17.81 (43.67)     2:04.09 (46.28)     2:49.09 (45.00)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martin-Toussaint,   16 Sailfish-MR          1:09.12    1:03.85         20  
                  30.98     1:03.85 (32.87)                                        
  2 Markert, Gregory    14 SMC-MR               1:05.01    1:04.24         17  
                  31.03     1:04.24 (33.21)                                        
  3 Serafin, Jorge      14 Sailfish-MR          1:05.44    1:05.45         16  
                  32.46     1:05.45 (32.99)                                        
  4 Koster, Henry       17 SMC-MR               1:04.79    1:05.77         15  
                  32.16     1:05.77 (33.61)                                        
  5 May, Scott          14 SMC-MR               1:05.53    1:06.09         14  
                  32.29     1:06.09 (33.80)                                        
  6 Avila, Jon-Anthony  15 Silver Streaks-MR    1:08.43    1:07.98         13  
                  33.34     1:07.98 (34.64)                                        
  7 Wu, Brian           16 Silver Streaks-MR    1:06.26    1:08.61         12  
                  31.84     1:08.61 (36.77)                                        
  8 Schattschneider, E  16 SMC-MR               1:08.73    1:10.93         11  
  9 McAuley, Adam       16 SMC-MR               1:09.81    1:11.42          9  
                  35.40     1:11.42 (36.02)                                        
 10 Zaino, Matthew      17 Silver Streaks-MR    1:08.72    1:11.98          7  
                  34.38     1:11.98 (37.60)                                        
 11 Paccione, Mason     12 Sailfish-MR          1:16.36    1:14.53          6  
                  36.38     1:14.53 (38.15)                                        
 12 Yang, Andrew        13 Sailfish-MR          1:18.10    1:15.64          5  
                  36.26     1:15.64 (39.38)                                        
 13 Grippo, James R     14 Sailfish-MR          1:17.97    1:15.75          4  
                  36.11     1:15.75 (39.64)                                        
 14 Ortega, Alonso G    16 NFS-MR               1:14.00    1:15.93          3  
                  36.74     1:15.93 (39.19)                                        
 15 Pandya, Swapnil H   16 Silver Streaks-MR    1:13.64    1:15.98          2  
                  36.91     1:15.98 (39.07)                                        
 16 Holmes, Bryan       16 NFS-MR               1:18.01    1:17.14          1  
                  37.98     1:17.14 (39.16)                                        
 17 Arevalo, Victor J   15 NFS-MR               1:18.97    1:18.33        
                  37.92     1:18.33 (40.41)                                        
 18 Pejovic, David      13 Sailfish-MR          1:16.47    1:18.62        
 19 May, Travis         13 SMC-MR               1:22.86    1:21.23        
 20 Barleycorn, Kemi    12 Sailfish-MR          1:23.78    1:23.16        
                  39.47     1:23.16 (43.69)                                        
 21 Orlay, Buddy J      15 FAST-MR              1:30.53    1:23.51        
 22 Dell, Lamar         11 Sailfish-MR          1:28.19    1:27.30        
                  43.22     1:27.30 (44.08)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gourevitch, Jesse   17 Silver Streaks-MR    1:02.71    1:06.39         20  
                  30.82     1:06.39 (35.57)                                        
  2 Buckland, Gavin J   15 Silver Streaks-MR    1:07.57    1:08.47         17  
                  31.95     1:08.47 (36.52)                                        
  3 Klein, Simon        15 Silver Streaks-MR    1:11.32    1:11.62         16  
                  33.44     1:11.62 (38.18)                                        
  4 Schunk, Andy J      15 Silver Streaks-MR    1:13.49    1:13.41         15  
                  34.20     1:13.41 (39.21)                                        
  5 Pejovic, David      13 Sailfish-MR          1:17.03    1:14.19         14  
                  34.23     1:14.19 (39.96)                                        
  6 Koster, Henry       17 SMC-MR               1:10.86    1:14.54         13  
                  35.13     1:14.54 (39.41)                                        
  7 Avila, Jon-Anthony  15 Silver Streaks-MR    1:12.77    1:15.82         12  
                  36.16     1:15.82 (39.66)                                        
  8 Markert, Gregory    14 SMC-MR               1:19.09    1:16.34         11  
                  35.50     1:16.34 (40.84)                                        
  9 Zaino, Matthew      17 Silver Streaks-MR    1:14.24    1:16.55          9  
                  35.72     1:16.55 (40.83)                                        
 10 Williams, Jake      17 FAST-MR              1:18.56    1:16.90          7  
                  34.52     1:16.90 (42.38)                                        
 11 Schattschneider, E  16 SMC-MR               1:18.55    1:18.40          6  
                  36.76     1:18.40 (41.64)                                        
 12 Stewart, David C    12 Sailfish-MR          1:22.17    1:19.46          5  
                  37.26     1:19.46 (42.20)                                        
 13 Ortega, Alonso G    16 NFS-MR               1:19.53    1:19.84          4  
                  37.30     1:19.84 (42.54)                                        
 14 McAuley, Adam       16 SMC-MR               1:20.45    1:20.20          3  
                  38.56     1:20.20 (41.64)                                        
 15 May, Scott          14 SMC-MR               1:21.65    1:20.29          2  
                  38.50     1:20.29 (41.79)                                        
 16 Pandya, Swapnil H   16 Silver Streaks-MR    1:20.87    1:21.91          1  
                  38.40     1:21.91 (43.51)                                        
 17 Arevalo, Victor J   15 NFS-MR               1:23.51    1:22.67        
                  18.40   1:22.67 (1:04.27)                                        
 18 Marrone, Matthew J  13 Sailfish-MR          1:23.57    1:22.93        
                  38.97     1:22.93 (43.96)                                        
 19 May, Travis         13 SMC-MR               1:30.55    1:23.40        
                  40.98     1:23.40 (42.42)                                        
 20 Yang, Andrew        13 Sailfish-MR               NT    1:26.60        
                  39.56     1:26.60 (47.04)                                        
 21 Lewis, Garfield     12 Sailfish-MR          1:30.74    1:35.87        
                  45.70     1:35.87 (50.17)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schunk, Andy J      15 Silver Streaks-MR    2:12.86    2:14.17         20  
                  28.75     1:02.62 (33.87)     1:38.05 (35.43)     2:14.17 (36.12)
  2 Buckland, Gavin J   15 Silver Streaks-MR    2:21.47    2:27.19         17  
                  30.47     1:07.72 (37.25)     1:48.49 (40.77)     2:27.19 (38.70)
  3 Gourevitch, Jesse   17 Silver Streaks-MR    2:23.72    2:34.98         16  
                  29.51     1:07.47 (37.96)     1:50.92 (43.45)     2:34.98 (44.06)
  4 Klein, Simon        15 Silver Streaks-MR    2:51.23    2:42.33         15  
                  32.97     1:13.26 (40.29)     1:57.66 (44.40)     2:42.33 (44.67)
  5 Zaino, Matthew      17 Silver Streaks-MR         NT    3:02.17         14  
                  31.42     1:11.98 (40.56)     2:05.20 (53.22)     3:02.17 (56.97)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            1:51.74    1:50.92         40  
     1) Wu, Brian 16                    2) Gourevitch, Jesse D 17         
     3) Schunk, Andy J 15               4) Buckland, Gavin J 15           
                  29.83       59.88 (30.05)     1:26.00 (26.12)     1:50.92 (24.92)
  2 New Rochelle YMCA Sailfish-MR  'A'          1:56.92    1:56.39         34  
     1) Serafin, Jorge 14               2) Pejovic, David 13              
     3) Stewart, David C 12             4) Martin-Toussaint, Timothy 16   
                  30.43     1:03.75 (33.32)     1:32.50 (28.75)     1:56.39 (23.89)
  3 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'                  NT    2:02.31         32  
     1) Schattschneider, Eric 16        2) Koster, Henry 17               
     3) Markert, Gregory 14             4) May, Scott 14                  
                  32.36     1:06.90 (34.54)      1:16.21 (9.31)     2:02.31 (46.10)
  4 Silver Streaks Swim Club-MR  'B'            2:03.99    2:03.28         30  
     1) Avila, Jon-Anthony L 15         2) Klein, Simon 15                
     3) Zaino, Matthew 17               4) Pandya, Swapnil H 16           
                  31.75     1:04.34 (32.59)     1:33.47 (29.13)     2:03.28 (29.81)
  5 New Rochelle YMCA Sailfish-MR  'B'               NT    2:17.60         28  
     1) Paccione, Mason 12              2) Marrone, Matthew J 13          
     3) Grippo, James R 14              4) Yang, Andrew 13                
                  34.40     1:06.53 (32.13)     1:17.55 (11.02)   2:17.60 (1:00.05)