Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
              2010 MR Manhattan Makos Imagine Invite - 12/11/2010              
                              Sanction #: 101206                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Crystal      10 GATE-MR                30.70      31.25         20  
  2 McDermott, Annie E  10 Flying Dolphins-MR     36.88      32.69         17  
  3 Elliott, Lucy C     10 Flying Dolphins-MR     34.13      33.25         16  
  4 Song, Hana J        10 Manhattan Makos-MR     34.97      35.39         15  
  5 Messinger, Elena C  10 Flying Dolphins-MR     37.85      36.06         14  
  6 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                38.32      37.09         13  
  7 Mironoff, Claudia    9 Manhattan Makos-MR     37.09      38.32         12  
  8 Ashton, Sydney A     8 Yellowfin-MR           43.33      38.90         11  
  9 Johnson, Carmen C   10 KB Makos-MR            37.58      39.46          9  
 10 Gural, Ava M        10 Manhattan Makos-MR     42.51      39.61          7  
 11 Cespedes, Nabel     10 Yellowfin-MR           37.15      39.65          6  
 12 Brydon, Maia         9 RedTails-MR            40.09      39.67          5  
 13 Schatzker, Isabell  10 Manhattan Makos-MR     41.70      40.38          4  
 14 Martin, Taylor N    10 KB Makos-MR            43.02      41.39          3  
 15 Kabillio, Mia N      9 Manhattan Makos-MR     39.16      41.57          2  
 16 Lee, Katelyn S      10 Flying Dolphins-MR     49.53      42.22          1  
 17 Ambrosio, Monserra   9 RedTails-MR            46.20      42.30        
 18 Lee, Emma P          8 Manhattan Makos-MR     44.04      42.41        
 18 Gutierrez, Stephan   8 RedTails-MR            43.13      42.41        
 20 Zarmakoupis, Vicky   9 Bcny-MR                37.00      42.44        
 21 Caban, Isabelle      9 KB Makos-MR            44.00      43.36        
 22 Jeffrey, Angela D   10 Manhattan Makos-MR        NT      43.60        
 23 Shea, Natalie P      9 NYCC-MR                45.34      44.18        
 24 Chen, Kira           6 Bcny-MR                44.00      44.22        
 25 Gaspar, Simona A    10 RedTails-MR            49.89      44.33        
 26 Zarmakoupis, Athen   7 Bcny-MR                48.00      44.89        
 27 Green, Ella R        8 Flying Dolphins-MR     47.55      46.63        
 28 Murray, Alyson R     9 Manhattan Makos-MR     48.38      46.78        
 29 Mccagg, Arianna      9 Flying Dolphins-MR        NT      47.00        
 30 Casey, Carolyn T     7 Manhattan Makos-MR     48.97      47.84        
 31 Bapis, Michaela M    8 Manhattan Makos-MR        NT      48.10        
 32 Will, Sophia E       9 Manhattan Makos-MR        NT      48.90        
 33 Cuadrado, Katelyn   10 KB Makos-MR            43.15      49.19        
 34 Boyle, Regan         8 Manhattan Makos-MR     55.61      49.29        
 35 Olsen, Kate F       10 Manhattan Makos-MR     45.59      49.41        
 36 Chan, Alina M        8 KB Makos-MR            47.13      50.02        
 37 Amalvert, Evelyn     7 Yellowfin-MR           46.71      50.59        
 38 Rizzieri, Violet L  10 Flying Dolphins-MR     52.05      50.66        
 39 Valerio, Edith       9 MAD-MR                 47.02      51.60        
 40 Lipskar, Ruth A      8 Manhattan Makos-MR        NT      52.97        
 41 Bapis, Maria C       8 Manhattan Makos-MR        NT      53.59        
 42 Weisblum, Maggie K   9 Flying Dolphins-MR        NT      53.62        
 43 Amalvert, Emely      8 Yellowfin-MR           57.57      54.32        
 44 Casiano, Aaliyah R   8 KB Makos-MR            58.00      56.99        
 45 Hornstein, Julia A   9 Flying Dolphins-MR        NT      58.42        
 46 Perez, Miranda M     7 KB Makos-MR            52.30      58.77        
 47 Brito, Mia G         7 Yellowfin-MR           57.48      59.34        
 48 Quinones, Kaira V    7 KB Makos-MR          1:10.00    1:03.57        
 49 Colon, Kyla L        7 KB Makos-MR          1:03.00    1:06.38        
 50 Ramos, Samantha      8 KB Makos-MR          1:04.00    1:12.00        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Crystal      10 GATE-MR              1:07.33    1:08.22         20  
                  32.93     1:08.22 (35.29)                                        
  2 Fergus, Shea S      10 Manhattan Makos-MR   1:10.00    1:09.21         17  
                  33.60     1:09.21 (35.61)                                        
  3 Pinzon, Sarah A     10 Flying Dolphins-MR   1:28.72    1:13.30         16  
                  36.22     1:13.30 (37.08)                                        
  4 Weiss, Emily N       8 Flying Dolphins-MR   1:15.75    1:17.06         15  
                  37.12     1:17.06 (39.94)                                        
  5 Rodriguez, Patrici  10 KB Makos-MR          1:36.06    1:22.37         14  
                  39.02     1:22.37 (43.35)                                        
  6 Chang, Grace         9 GATE-MR              1:23.24    1:23.07         13  
                  38.95     1:23.07 (44.12)                                        
  7 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR              1:21.39    1:25.03         12  
                  41.19     1:25.03 (43.84)                                        
  8 Wei, Wei             8 Bcny-MR              1:22.00    1:26.02         11  
                  41.55     1:26.02 (44.47)                                        
  9 Gutierrez, Stephan   8 RedTails-MR          1:46.64    1:31.83          9  
                  43.11     1:31.83 (48.72)                                        
 10 Kabillio, Mia N      9 Manhattan Makos-MR   1:31.36    1:32.24          7  
                  16.12   1:32.24 (1:16.12)                                        
 11 Martin, Taylor N    10 KB Makos-MR          1:46.00    1:34.60          6  
                  46.36     1:34.60 (48.24)                                        
 12 Chen, Kira           6 Bcny-MR              1:38.00    1:34.76          5  
 13 Johnson, Carmen C   10 KB Makos-MR          1:33.00    1:36.38          4  
                  45.20     1:36.38 (51.18)                                        
 14 Ambrosio, Monserra   9 RedTails-MR          1:59.74    1:39.03          3  
                  45.05     1:39.03 (53.98)                                        
 15 Shea, Natalie P      9 NYCC-MR              1:33.80    1:45.95          2  
                  50.01     1:45.95 (55.94)                                        
 16 Casiano, Aaliyah R   8 KB Makos-MR          1:58.00    1:46.61          1  
                  51.30     1:46.61 (55.31)                                        
 17 Caban, Isabelle      9 KB Makos-MR          1:45.00    1:46.69        
                  48.28     1:46.69 (58.41)                                        
 18 Gaspar, Simona A    10 RedTails-MR          1:55.53    1:48.77        
                  50.02     1:48.77 (58.75)                                        
 19 Cuadrado, Katelyn   10 KB Makos-MR          2:06.00    1:52.36        
                  51.23   1:52.36 (1:01.13)                                        
 20 Amalvert, Evelyn     7 Yellowfin-MR         2:15.49    1:58.25        
                  57.51   1:58.25 (1:00.74)                                        
 21 Valerio, Edith       9 MAD-MR               1:50.00    1:58.32        
 22 Chan, Alina M        8 KB Makos-MR          2:11.00    1:58.48        
                  54.08   1:58.48 (1:04.40)                                        
 23 Amalvert, Emely      8 Yellowfin-MR         2:15.49    2:00.63        
 24 Perez, Miranda M     7 KB Makos-MR          2:04.00    2:01.38        
 25 Colon, Kyla L        7 KB Makos-MR          2:21.00    2:27.04        
                1:10.38   2:27.04 (1:16.66)                                        
 26 Quinones, Kaira V    7 KB Makos-MR          2:28.00    2:28.15        
                1:07.54   2:28.15 (1:20.61)                                        
 27 Ramos, Samantha      8 KB Makos-MR          2:32.00    2:36.32        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elliott, Lucy C     10 Flying Dolphins-MR     39.00      35.82         20  
  2 Fergus, Shea S      10 Manhattan Makos-MR     39.29      38.04         17  
  3 McDermott, Annie E  10 Flying Dolphins-MR     41.52      38.46         16  
  4 Chang, Grace         9 GATE-MR                39.73      39.69         15  
  5 Zarmakoupis, Vicky   9 Bcny-MR                42.00      40.01         14  
  6 Song, Hana J        10 Manhattan Makos-MR     43.70      41.46         13  
  7 Mironoff, Claudia    9 Manhattan Makos-MR     42.30      41.70         12  
  8 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                44.03      43.26         11  
  9 Schatzker, Isabell  10 Manhattan Makos-MR     43.84      44.01          9  
 10 Messinger, Elena C  10 Flying Dolphins-MR     42.73      44.21          7  
 11 Johnson, Carmen C   10 KB Makos-MR            50.72      44.55          6  
 12 Brydon, Maia         9 RedTails-MR            50.09      44.98          5  
 13 Chen, Kira           6 Bcny-MR                50.00      46.02          4  
 14 Zarmakoupis, Athen   7 Bcny-MR                45.00      46.39          3  
 15 Lee, Emma P          8 Manhattan Makos-MR     47.05      46.63          2  
 16 Gural, Ava M        10 Manhattan Makos-MR     47.01      47.71          1  
 17 Kabillio, Mia N      9 Manhattan Makos-MR     47.72      47.91        
 18 Gutierrez, Stephan   8 RedTails-MR            53.20      47.92        
 19 Shea, Natalie P      9 NYCC-MR                48.64      48.09        
 20 Lee, Katelyn S      10 Flying Dolphins-MR     52.82      48.51        
 21 Ambrosio, Monserra   9 RedTails-MR            56.39      48.97        
 22 Murray, Alyson R     9 Manhattan Makos-MR     50.09      48.98        
 23 Ashton, Sydney A     8 Yellowfin-MR           54.14      49.52        
 24 Cespedes, Nabel     10 Yellowfin-MR           46.44      49.56        
 25 Mccagg, Arianna      9 Flying Dolphins-MR        NT      50.25        
 26 Jeffrey, Angela D   10 Manhattan Makos-MR        NT      50.53        
 27 Rizzieri, Violet L  10 Flying Dolphins-MR     51.71      50.57        
 28 Lipskar, Ruth A      8 Manhattan Makos-MR        NT      50.58        
 29 Chan, Alina M        8 KB Makos-MR            55.48      50.66        
 30 Knieriem, Kylie E   10 Flying Dolphins-MR     53.73      51.42        
 31 Martin, Taylor N    10 KB Makos-MR            53.23      51.52        
 32 Djunic, Helena       7 Manhattan Makos-MR     48.27      52.24        
 33 Bapis, Michaela M    8 Manhattan Makos-MR        NT      53.05        
 34 Green, Ella R        8 Flying Dolphins-MR     53.89      53.20        
 35 Olsen, Kate F       10 Manhattan Makos-MR     51.37      53.34        
 36 Gaspar, Simona A    10 RedTails-MR            55.72      53.36        
 37 Will, Sophia E       9 Manhattan Makos-MR        NT      53.95        
 38 Valerio, Edith       9 MAD-MR                 59.00      54.90        
 39 Cuadrado, Katelyn   10 KB Makos-MR               NT      54.93        
 40 Caban, Isabelle      9 KB Makos-MR               NT      55.07        
 41 Boyle, Regan         8 Manhattan Makos-MR     52.03      57.19        
 42 Casiano, Aaliyah R   8 KB Makos-MR               NT      57.31        
 43 Amalvert, Evelyn     7 Yellowfin-MR           54.27      59.20        
 44 Casey, Carolyn T     7 Manhattan Makos-MR     58.60      59.95        
 45 Weisblum, Maggie K   9 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.03        
 46 Hornstein, Julia A   9 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.45        
 47 Perez, Miranda M     7 KB Makos-MR          1:07.57    1:02.81        
 48 Ramos, Samantha      8 KB Makos-MR               NT    1:07.79        
 49 Amalvert, Emely      8 Yellowfin-MR         1:07.03    1:08.20        
 50 Colon, Kyla L        7 KB Makos-MR               NT    1:10.26        
 51 Quinones, Kaira V    7 KB Makos-MR               NT    1:12.73        
 52 Brito, Mia G         7 Yellowfin-MR         1:13.12    1:21.10        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Emily N       8 Flying Dolphins-MR     42.82      41.72         20  
  2 Pinzon, Sarah A     10 Flying Dolphins-MR     43.70      41.74         17  
  3 Fergus, Shea S      10 Manhattan Makos-MR     43.48      42.65         16  
  4 McDermott, Annie E  10 Flying Dolphins-MR     48.31      44.87         15  
  5 Mironoff, Claudia    9 Manhattan Makos-MR     45.47      44.97         14  
  6 Wei, Wei             8 Bcny-MR                46.00      47.42         13  
  7 Lee, Katelyn S      10 Flying Dolphins-MR     58.96      48.92         12  
  8 Brydon, Maia         9 RedTails-MR            50.09      49.08         11  
  9 Zarmakoupis, Vicky   9 Bcny-MR                48.00      50.44          9  
 10 Cespedes, Nabel     10 Yellowfin-MR           49.65      50.47          7  
 11 Kwa, Brightlyn H     9 NYCC-MR                48.46      50.59          6  
 12 Djunic, Helena       7 Manhattan Makos-MR     49.45      50.93          5  
 13 Martin, Taylor N    10 KB Makos-MR            51.90      51.42          4  
 14 Zarmakoupis, Athen   7 Bcny-MR                56.00      52.33          3  
 15 Ashton, Sydney A     8 Yellowfin-MR           58.32      52.88          2  
 16 Gural, Ava M        10 Manhattan Makos-MR     51.40      53.08          1  
 17 Schatzker, Isabell  10 Manhattan Makos-MR     50.96      53.14        
 18 Jeffrey, Angela D   10 Manhattan Makos-MR        NT      53.92        
 19 Lee, Emma P          8 Manhattan Makos-MR     53.99      54.84        
 20 Murray, Alyson R     9 Manhattan Makos-MR     57.54      55.65        
 21 Rizzieri, Violet L  10 Flying Dolphins-MR        NT      56.23        
 22 Chen, Kira           6 Bcny-MR              1:02.00      58.36        
 23 Mccagg, Arianna      9 Flying Dolphins-MR        NT      59.78        
 24 Bapis, Maria C       8 Manhattan Makos-MR        NT    1:00.84        
 25 Lipskar, Ruth A      8 Manhattan Makos-MR        NT    1:00.85        
 26 Will, Sophia E       9 Manhattan Makos-MR        NT    1:00.99        
 27 Casey, Carolyn T     7 Manhattan Makos-MR   1:03.03    1:02.31        
 28 Weisblum, Maggie K   9 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.63        
 29 Boyle, Regan         8 Manhattan Makos-MR   1:03.14    1:05.71        
 30 Green, Ella R        8 Flying Dolphins-MR   1:07.29    1:06.51        
 31 Olsen, Kate F       10 Manhattan Makos-MR   1:11.37    1:08.71        
 32 Valerio, Edith       9 MAD-MR               1:02.00    1:09.97        
 33 Brito, Mia G         7 Yellowfin-MR         1:36.44    1:10.80        
 34 Amalvert, Evelyn     7 Yellowfin-MR         1:13.66    1:17.09        
 -- Chan, Alina M        8 KB Makos-MR          1:15.01         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Crystal      10 GATE-MR                33.34      34.50         20  
  2 Elliott, Lucy C     10 Flying Dolphins-MR     36.49      37.29         17  
  3 Weiss, Emily N       8 Flying Dolphins-MR     43.07      38.55         16  
  4 McDermott, Annie E  10 Flying Dolphins-MR     42.78      39.70         15  
  5 Song, Hana J        10 Manhattan Makos-MR     38.54      39.72         14  
  6 Chang, Grace         9 GATE-MR                38.56      40.08         13  
  7 Wei, Wei             8 Bcny-MR                42.00      41.83         12  
  8 Messinger, Elena C  10 Flying Dolphins-MR     39.10      42.18         11  
  9 Pinzon, Sarah A     10 Flying Dolphins-MR     45.51      42.62          9  
 10 Johnson, Carmen C   10 KB Makos-MR            55.94      47.68          7  
 11 Rodriguez, Patrici  10 KB Makos-MR            48.03      49.63          6  
 12 Shea, Natalie P      9 NYCC-MR              1:06.13      58.79          5  
 13 Knieriem, Kylie E   10 Flying Dolphins-MR     48.29    1:06.56          4  
 14 Bapis, Michaela M    8 Manhattan Makos-MR        NT    1:07.93          3  
 15 Bapis, Maria C       8 Manhattan Makos-MR        NT    1:08.41          2  
 16 Hornstein, Julia A   9 Flying Dolphins-MR        NT    1:15.97          1  
 17 Brito, Mia G         7 Yellowfin-MR         1:28.33    1:18.19        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Crystal      10 GATE-MR              1:16.07    1:16.90         20  
                  35.98     1:16.90 (40.92)                                        
  2 Fergus, Shea S      10 Manhattan Makos-MR   1:21.69    1:19.46         17  
                  39.41     1:19.46 (40.05)                                        
  3 Elliott, Lucy C     10 Flying Dolphins-MR   1:29.96    1:25.28         16  
                  38.69     1:25.28 (46.59)                                        
  4 Weiss, Emily N       8 Flying Dolphins-MR   1:27.11    1:26.22         15  
                  41.15     1:26.22 (45.07)                                        
  5 Song, Hana J        10 Manhattan Makos-MR   1:27.26    1:26.46         14  
                  40.87     1:26.46 (45.59)                                        
  6 Pinzon, Sarah A     10 Flying Dolphins-MR   1:40.22    1:27.34         13  
                  45.81     1:27.34 (41.53)                                        
  7 Chang, Grace         9 GATE-MR              1:27.65    1:28.42         12  
                  40.97     1:28.42 (47.45)                                        
  8 Mironoff, Claudia    9 Manhattan Makos-MR   1:34.46    1:32.14         11  
                  43.52     1:32.14 (48.62)                                        
  9 Wei, Wei             8 Bcny-MR              1:34.00    1:32.50          9  
                  41.67     1:32.50 (50.83)                                        
 10 Rodriguez, Patrici  10 KB Makos-MR          1:45.04    1:32.84          7  
                  42.51     1:32.84 (50.33)                                        
 11 Zarmakoupis, Vicky   9 Bcny-MR              1:34.00    1:33.22          6  
                  42.79     1:33.22 (50.43)                                        
 12 Messinger, Elena C  10 Flying Dolphins-MR   1:35.69    1:33.31          5  
                  41.99     1:33.31 (51.32)                                        
 13 Cespedes, Nabel     10 Yellowfin-MR         1:39.32    1:41.29          4  
                  45.59     1:41.29 (55.70)                                        
 14 Schatzker, Isabell  10 Manhattan Makos-MR   1:40.97    1:42.24          3  
                  46.47     1:42.24 (55.77)                                        
 15 Lee, Katelyn S      10 Flying Dolphins-MR        NT    1:46.23          2  
                  52.57     1:46.23 (53.66)                                        
 16 Djunic, Helena       7 Manhattan Makos-MR   1:46.62    1:47.30          1  
                  52.72     1:47.30 (54.58)                                        
 17 Green, Ella R        8 Flying Dolphins-MR   1:56.42    1:48.58        
                  50.54     1:48.58 (58.04)                                        
 18 Knieriem, Kylie E   10 Flying Dolphins-MR   1:51.17    1:50.87        
                  55.17     1:50.87 (55.70)                                        
 19 Weisblum, Maggie K   9 Flying Dolphins-MR        NT    2:03.86        
                1:00.56   2:03.86 (1:03.30)                                        
 20 Hornstein, Julia A   9 Flying Dolphins-MR   2:00.00    2:17.20        
                1:07.96   2:17.20 (1:09.24)                                        
 -- Rizzieri, Violet L  10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  58.33        DQ (1:05.03)                                        
 -- Lee, Emma P          8 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  51.52          DQ (53.55)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'               NT    2:17.26         40  
     1) Elliott, Lucy C 10              2) McDermott, Annie E 10          
     3) Pinzon, Sarah A 10              4) Weiss, Emily N 8               
                  34.58     1:09.08 (34.50)     1:44.97 (35.89)     2:17.26 (32.29)
  2 Manhattan Makos-MR  'A'                     2:22.74    2:26.72         34  
     1) Song, Hana J 10                 2) Kabillio, Mia N 9              
     3) Mironoff, Claudia 9             4) Fergus, Shea S 10              
                  35.18     1:16.93 (41.75)     1:54.98 (38.05)     2:26.72 (31.74)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                      2:38.00    2:47.43         32  
     1) Johnson, Carmen C 10            2) Martin, Taylor N 10            
     3) Caban, Isabelle 9               4) Rodriguez, Patricia A 10       
                  42.00     1:30.93 (48.93)     2:11.66 (40.73)     2:47.43 (35.77)
  4 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'               NT    2:52.80         30  
     1) Messinger, Elena C 10           2) Rizzieri, Violet L 10          
     3) Knieriem, Kylie E 10            4) Lee, Katelyn S 10              
                  37.16     1:25.71 (48.55)     2:10.01 (44.30)     2:52.80 (42.79)
  5 Manhattan Makos-MR  'B'                     2:52.92    2:57.70         28  
     1) Gural, Ava M 10                 2) Will, Sophia E 9               
     3) Djunic, Helena 7                4) Schatzker, Isabelle H 10       
                  41.69     1:29.96 (48.27)     2:18.84 (48.88)     2:57.70 (38.86)
  6 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        3:03.24    3:01.44         26  
     1) Ambrosio, Monserrat V 9         2) Gutierrez, Stephanie 8         
     3) Gaspar, Simona A 10             4) Brydon, Maia 9                 
                  42.14     1:31.88 (49.74)     2:21.01 (49.13)     3:01.44 (40.43)
  7 Manhattan Makos-MR  'C'                          NT    3:04.15         24  
     1) Casey, Carolyn T 7              2) Boyle, Regan 8                 
     3) Jeffrey, Angela D 10            4) Lee, Emma P 8                  
                  49.64     1:39.16 (49.52)     2:25.40 (46.24)     3:04.15 (38.75)
  8 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'C'               NT    3:22.57         22  
                  55.54     1:49.56 (54.02)     2:40.98 (51.42)     3:22.57 (41.59)
  9 Kips Bay Makos-MR  'B'                      3:12.77    3:26.12         18  
     1) Chan, Alina M 8                 2) Perez, Miranda M 7             
     3) Casiano, Aaliyah R 8            4) Cuadrado, Katelyn E 10         
                  50.20   1:55.38 (1:05.18)     2:42.08 (46.70)     3:26.12 (44.04)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'               NT    2:36.17         40  
     1) Elliott, Lucy C 10              2) McDermott, Annie E 10          
     3) Pinzon, Sarah A 10              4) Weiss, Emily N 8               
                  39.37     1:22.47 (43.10)     2:00.71 (38.24)     2:36.17 (35.46)
  2 Manhattan Makos-MR  'A'                     2:39.37    2:36.92         34  
     1) Schatzker, Isabelle H 10        2) Mironoff, Claudia 9            
     3) Song, Hana J 10                 4) Fergus, Shea S 10              
                  43.67     1:28.80 (45.13)     2:06.41 (37.61)     2:36.92 (30.51)
  3 The Boys' Club OF New York-MR  'A'          3:00.00    2:54.87         32  
     1) Zarmakoupis, Athena 7           2) Zarmakoupis, Vicky 9           
     3) Wei, Wei 8                      4) Chen, Kira 6                   
                  40.34     1:37.15 (56.81)     2:14.24 (37.09)     2:54.87 (40.63)
  4 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'               NT    3:03.62         30  
     1) Messinger, Elena C 10           2) Rizzieri, Violet L 10          
     3) Knieriem, Kylie E 10            4) Lee, Katelyn S 10              
                  51.41     1:38.44 (47.03)     2:20.89 (42.45)     3:03.62 (42.73)
  5 Kips Bay Makos-MR  'A'                           NT    3:03.96         28  
     1) Johnson, Carmen C 10            2) Caban, Isabelle 9              
     3) Rodriguez, Patricia A 10        4) Cuadrado, Katelyn E 10         
                  43.51     1:35.31 (51.80)     2:21.18 (45.87)     3:03.96 (42.78)
  6 Manhattan Makos-MR  'B'                     3:02.73    3:14.90         26  
     1) Gural, Ava M 10                 2) Djunic, Helena 7               
     3) Lee, Emma P 8                   4) Kabillio, Mia N 9              
                  52.04     1:46.93 (54.89)     2:39.13 (52.20)     3:14.90 (35.77)
  7 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        3:25.09    3:29.76         24  
     1) Gutierrez, Stephanie 8          2) Brydon, Maia 9                 
     3) Ambrosio, Monserrat V 9         4) Gaspar, Simona A 10            
                  47.88     1:36.68 (48.80)   2:50.16 (1:13.48)     3:29.76 (39.60)
  8 Manhattan Makos-MR  'C'                     3:29.48    3:32.57         22  
     1) Boyle, Regan 8                  2) Murray, Alyson R 9             
     3) Casey, Carolyn T 7              4) Olsen, Kate F 10               
                                1:56.86 ( )     2:49.40 (52.54)     3:32.57 (43.17)
  9 Yellowfin Swimming Team-MR  'A'             3:05.19    3:32.77         18  
     1) Seignious, Keshawna 8           2) Cespedes, Nabel 10             
     3) Ashton, Sydney A 8              4) Amalvert, Evelyn 7             
                1:11.62     1:51.12 (39.50)   2:53.84 (1:02.72)     3:32.77 (38.93)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chow, Regina        12 GATE-MR                27.56      27.23         20  
  2 Taylor, Sophia G    12 Manhattan Makos-MR     28.27      28.19         17  
  3 Soriano, Thalia G   12 NYCC-MR                30.42      30.25         16  
  4 Perez, Kyara        11 MAD-MR                 29.00      30.47         15  
  5 Carpenter, Jane S   12 Manhattan Makos-MR     31.23      30.60         14  
  6 Lou, Erica          12 Bcny-MR                29.00      30.83         13  
  7 Dockery, Jaelin M   12 Yellowfin-MR           32.27      32.91         12  
  8 Gonzalez, Angelika  11 MAD-MR                 31.00      33.30         11  
  9 Solano, Lisnette A  11 RedTails-MR            34.14      33.50          9  
 10 Silberzweig, Alex   12 Manhattan Makos-MR        NT      33.65          7  
 11 Brewer, Tatyana     11 Yellowfin-MR           34.31      34.64          6  
 12 Gibble, Erica B     12 NYCC-MR                37.80      35.01          5  
 13 Wu, Brianna A       11 Manhattan Makos-MR     38.39      35.06          4  
 14 Corona, Lilianett   12 Yellowfin-MR           33.02      35.29          3  
 15 Hillis, Gabrielle   11 Manhattan Makos-MR     36.00      36.08          2  
 16 Su, Rachel          11 GATE-MR                   NT      36.68          1  
 17 Batista, Marletty   11 RedTails-MR            35.03      36.87        
 18 Contreras, Sasha    11 Yellowfin-MR           37.43      37.09        
 19 Mirzoyev, Beatrice  11 Shy-Mr-MR              46.89      37.11        
 20 Lucero, Kimberly    11 RedTails-MR            43.56      37.78        
 21 Winer, Mercer E     11 Flying Dolphins-MR        NT      38.42        
 22 Camilla, Irum       12 NYCC-MR                37.33      38.85        
 23 Hill, Eleanor J     11 RedTails-MR            42.42      39.33        
 24 Horwitz, Rebecca A  11 Manhattan Makos-MR     39.51      39.70        
 25 Molestina, Ana T    11 Manhattan Makos-MR     42.17      39.80        
 26 Casiano, Ashlyn M   12 KB Makos-MR            40.70      41.16        
 27 Schein, Stephanie   11 Flying Dolphins-MR        NT      43.34        
 28 Valentine, Ellie R  11 Manhattan Makos-MR        NT      44.75        
 29 Clarke, Jendaya L   11 Yellowfin-MR           52.99      46.87        
 30 Nitollano, Chyna    11 KB Makos-MR            53.13      47.23        
 31 Henriquez, Melissa  11 KB Makos-MR            47.53      48.72        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chow, Regina        12 GATE-MR              1:00.05      59.55         20  
                  28.92       59.55 (30.63)                                        
  2 Taylor, Sophia G    12 Manhattan Makos-MR   1:02.25    1:01.20         17  
                  29.56     1:01.20 (31.64)                                        
  3 Code, Alexa L       12 Manhattan Makos-MR   1:03.06    1:01.88         16  
                  29.92     1:01.88 (31.96)                                        
  4 Soriano, Thalia G   12 NYCC-MR              1:06.17    1:06.53         15  
                  31.77     1:06.53 (34.76)                                        
  5 Lou, Erica          12 Bcny-MR              1:06.00    1:06.54         14  
                  31.89     1:06.54 (34.65)                                        
  6 Miou, Grace         11 Bcny-MR              1:05.00    1:07.34         13  
                  32.08     1:07.34 (35.26)                                        
  7 Ng, Jasmine         11 GATE-MR              1:06.83    1:07.40         12  
                  32.59     1:07.40 (34.81)                                        
  8 Perez, Kyara        11 MAD-MR               1:09.61    1:08.69         11  
                  32.80     1:08.69 (35.89)                                        
  9 Gonzalez, Angelika  11 MAD-MR               1:13.02    1:15.33          9  
                  36.61     1:15.33 (38.72)                                        
 10 Silberzweig, Alex   12 Manhattan Makos-MR        NT    1:16.44          7  
                  34.32     1:16.44 (42.12)                                        
 11 Gibble, Erica B     12 NYCC-MR              1:24.44    1:18.54          6  
                  36.96     1:18.54 (41.58)                                        
 12 Dockery, Jaelin M   12 Yellowfin-MR         1:15.57    1:20.05          5  
 13 Su, Rachel          11 GATE-MR                   NT    1:20.55          4  
                  38.06     1:20.55 (42.49)                                        
 14 Corona, Lilianett   12 Yellowfin-MR         1:27.57    1:20.70          3  
                  37.50     1:20.70 (43.20)                                        
 15 Hillis, Gabrielle   11 Manhattan Makos-MR   1:28.37    1:21.90          2  
                  37.76     1:21.90 (44.14)                                        
 16 Wu, Brianna A       11 Manhattan Makos-MR   1:19.09    1:22.92          1  
                  38.11     1:22.92 (44.81)                                        
 17 Velazquez, Jerishk  11 KB Makos-MR          1:32.00    1:25.44        
                  40.74     1:25.44 (44.70)                                        
 18 Molestina, Ana T    11 Manhattan Makos-MR   1:38.18    1:26.71        
                  40.73     1:26.71 (45.98)                                        
 19 Crespo, Tyra        11 KB Makos-MR          1:27.78    1:27.33        
 20 Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR          1:35.42    1:27.93        
                  40.75     1:27.93 (47.18)                                        
 21 Brewer, Tatyana     11 Yellowfin-MR         1:28.27    1:27.99        
 22 Camilla, Irum       12 NYCC-MR              1:28.53    1:28.59        
                  42.30     1:28.59 (46.29)                                        
 23 Horwitz, Rebecca A  11 Manhattan Makos-MR   1:31.77    1:31.12        
                  42.92     1:31.12 (48.20)                                        
 24 Santana, Miabella   11 KB Makos-MR          1:28.00    1:33.82        
 25 Contreras, Sasha    11 Yellowfin-MR         1:25.89    1:35.85        
 26 Casiano, Ashlyn M   12 KB Makos-MR          1:42.00    1:36.10        
                  44.79     1:36.10 (51.31)                                        
 27 Carrasquil, Ariana  11 KB Makos-MR          1:38.00    1:42.04        
 28 Valentine, Ellie R  11 Manhattan Makos-MR        NT    1:46.43        
                  50.82     1:46.43 (55.61)                                        
 29 Clarke, Jendaya L   11 Yellowfin-MR         1:48.01    1:50.20        
                  48.44   1:50.20 (1:01.76)                                        
 30 Henriquez, Melissa  11 KB Makos-MR          2:08.00    1:59.30        
 31 Nitollano, Chyna    11 KB Makos-MR          2:08.00    2:03.41        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Code, Alexa L       12 Manhattan Makos-MR   2:14.05    2:14.50         20  
                  31.29     1:05.97 (34.68)     1:40.95 (34.98)     2:14.50 (33.55)
  2 Chow, Regina        12 GATE-MR              2:20.77    2:23.99         17  
                  33.72     1:11.62 (37.90)     1:50.00 (38.38)     2:23.99 (33.99)
  3 Carpenter, Jane S   12 Manhattan Makos-MR   2:30.55    2:25.04         16  
                  33.35     1:09.87 (36.52)     1:48.50 (38.63)     2:25.04 (36.54)
  4 Ng, Jasmine         11 GATE-MR              2:25.90    2:27.72         15  
                  32.82     1:10.20 (37.38)     1:49.49 (39.29)     2:27.72 (38.23)
  5 Soriano, Thalia G   12 NYCC-MR              2:28.52    2:28.66         14  
                  34.16     1:11.45 (37.29)     1:51.00 (39.55)     2:28.66 (37.66)
  6 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR               NT    2:43.56         13  
                  36.42     1:19.17 (42.75)     2:02.67 (43.50)     2:43.56 (40.89)
  7 Crespo, Tyra        11 KB Makos-MR               NT    3:04.96         12  
  8 Velazquez, Jerishk  11 KB Makos-MR               NT    3:18.92         11  
                  42.89     1:33.45 (50.56)     2:27.69 (54.24)     3:18.92 (51.23)
  9 Santana, Miabella   11 KB Makos-MR               NT    3:28.17          9  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Code, Alexa L       12 Manhattan Makos-MR   1:08.64    1:07.63         20  
                  32.81     1:07.63 (34.82)                                        
  2 Taylor, Sophia G    12 Manhattan Makos-MR   1:12.07    1:10.54         17  
                  34.78     1:10.54 (35.76)                                        
  3 Soriano, Thalia G   12 NYCC-MR              1:13.28    1:13.64         16  
                  35.80     1:13.64 (37.84)                                        
  4 Low, Kelly          12 NYCC-MR              1:13.88    1:14.19         15  
                  36.44     1:14.19 (37.75)                                        
  5 Gonzalez, Angelika  11 MAD-MR               1:28.20    1:24.56         14  
                  41.38     1:24.56 (43.18)                                        
  6 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR               NT    1:26.06         13  
                1:33.57         1:26.06 ( )                                        
  7 Silberzweig, Alex   12 Manhattan Makos-MR        NT    1:27.55         12  
                  41.60     1:27.55 (45.95)                                        
  8 Lucero, Kimberly    11 RedTails-MR          1:45.40    1:27.87         11  
  9 Jin, Helen          12 Kraken-MR            1:31.25    1:32.51          9  
 10 Gibble, Erica B     12 NYCC-MR              1:40.26    1:33.04          7  
 11 Hill, Eleanor J     11 RedTails-MR          1:42.28    1:35.98          6  
                  44.11     1:35.98 (51.87)                                        
 12 Camilla, Irum       12 NYCC-MR              1:41.69    1:38.70          5  
 13 Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR               NT    1:42.28          4  
                  50.38     1:42.28 (51.90)                                        
 14 Velazquez, Jerishk  11 KB Makos-MR               NT    1:45.68          3  
                  51.19     1:45.68 (54.49)                                        
 15 Casiano, Ashlyn M   12 KB Makos-MR               NT    1:52.99          2  
                  54.00     1:52.99 (58.99)                                        
 16 Nitollano, Chyna    11 KB Makos-MR               NT    1:56.55          1  
                  54.14   1:56.55 (1:02.41)                                        
 17 Henriquez, Melissa  11 KB Makos-MR               NT    2:11.63        
                1:02.71   2:11.63 (1:08.92)                                        
 -- Carrasquil, Ariana  11 KB Makos-MR               NT         DQ        
 -- Schein, Stephanie   11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  51.94          DQ (59.67)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lou, Erica          12 Bcny-MR              1:19.00    1:17.83         20  
                  38.57     1:17.83 (39.26)                                        
  2 Miou, Grace         11 Bcny-MR              1:19.00    1:18.65         17  
                  37.27     1:18.65 (41.38)                                        
  3 Ng, Jasmine         11 GATE-MR              1:19.02    1:21.42         16  
                  38.79     1:21.42 (42.63)                                        
  4 Perez, Kyara        11 MAD-MR               1:24.92    1:22.03         15  
                  39.35     1:22.03 (42.68)                                        
  5 Low, Kelly          12 NYCC-MR              1:22.89    1:23.07         14  
                  39.70     1:23.07 (43.37)                                        
  6 Solano, Lisnette A  11 RedTails-MR          1:31.47    1:24.64         13  
                  38.58     1:24.64 (46.06)                                        
  7 Carpenter, Jane S   12 Manhattan Makos-MR   1:31.54    1:31.58         12  
                  44.76     1:31.58 (46.82)                                        
  8 Encarnacion, Nicol  11 RedTails-MR          1:42.23    1:32.33         11  
                  43.88     1:32.33 (48.45)                                        
  9 Brewer, Tatyana     11 Yellowfin-MR         1:46.29    1:36.04          9  
                  44.58     1:36.04 (51.46)                                        
 10 Hillis, Gabrielle   11 Manhattan Makos-MR   1:45.58    1:44.47          7  
                  46.01     1:44.47 (58.46)                                        
 11 Carrasquil, Ariana  11 KB Makos-MR               NT    1:44.83          6  
                  48.47     1:44.83 (56.36)                                        
 12 Su, Rachel          11 GATE-MR                   NT    1:48.98          5  
                  51.42     1:48.98 (57.56)                                        
 13 Casiano, Ashlyn M   12 KB Makos-MR               NT    1:50.34          4  
                  50.89     1:50.34 (59.45)                                        
 14 Hill, Eleanor J     11 RedTails-MR          1:55.22    1:51.74          3  
                  50.94   1:51.74 (1:00.80)                                        
 15 Valentine, Ellie R  11 Manhattan Makos-MR        NT    1:58.22          2  
                  53.88   1:58.22 (1:04.34)                                        
 16 Velazquez, Jerishk  11 KB Makos-MR               NT    1:58.76          1  
                  56.08   1:58.76 (1:02.68)                                        
 17 Contreras, Sasha    11 Yellowfin-MR         1:43.64    2:01.14        
                  57.02   2:01.14 (1:04.12)                                        
 18 Mirzoyev, Beatrice  11 Shy-Mr-MR            1:56.89    2:01.86        
                  56.97   2:01.86 (1:04.89)                                        
 19 Winer, Mercer E     11 Flying Dolphins-MR        NT    2:02.81        
                  57.22   2:02.81 (1:05.59)                                        
 20 Nitollano, Chyna    11 KB Makos-MR               NT    2:12.25        
 -- Henriquez, Melissa  11 KB Makos-MR               NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Code, Alexa L       12 Manhattan Makos-MR     31.36      32.08         20  
  2 Miou, Grace         11 Bcny-MR                32.00      33.96         17  
  3 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR            36.87      37.21         16  
  4 Gibble, Erica B     12 NYCC-MR                   NT      41.90         15  
  5 Mirzoyev, Beatrice  11 Shy-Mr-MR              54.98      42.73         14  
  6 Corona, Lilianett   12 Yellowfin-MR           43.97      42.99         13  
  7 Dockery, Jaelin M   12 Yellowfin-MR           41.32      43.51         12  
  8 Jin, Helen          12 Kraken-MR              38.75      44.29         11  
  9 Brewer, Tatyana     11 Yellowfin-MR           44.09      44.36          9  
 10 Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR            47.05      45.02          7  
 11 Crespo, Tyra        11 KB Makos-MR            41.12      46.00          6  
 12 Camilla, Irum       12 NYCC-MR                45.07      46.92          5  
 13 Contreras, Sasha    11 Yellowfin-MR           49.17      47.61          4  
 14 Santana, Miabella   11 KB Makos-MR            52.48    1:01.05          3  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chow, Regina        12 GATE-MR              1:09.08    1:10.59         20  
                  33.22     1:10.59 (37.37)                                        
  2 Wang, Carol         12 GATE-MR              1:09.35    1:10.80         17  
                  33.56     1:10.80 (37.24)                                        
  3 Taylor, Sophia G    12 Manhattan Makos-MR   1:17.17    1:11.24         16  
                  32.85     1:11.24 (38.39)                                        
  4 Miou, Grace         11 Bcny-MR              1:13.00    1:12.40         15  
                  34.30     1:12.40 (38.10)                                        
  5 Lou, Erica          12 Bcny-MR              1:13.00    1:14.17         14  
                  35.89     1:14.17 (38.28)                                        
  6 Low, Kelly          12 NYCC-MR              1:15.68    1:14.25         13  
                  35.68     1:14.25 (38.57)                                        
  7 Ng, Jasmine         11 GATE-MR              1:14.38    1:14.88         12  
                  35.60     1:14.88 (39.28)                                        
  8 Perez, Kyara        11 MAD-MR               1:19.00    1:17.05         11  
                  37.59     1:17.05 (39.46)                                        
  9 Carpenter, Jane S   12 Manhattan Makos-MR   1:21.55    1:17.87          9  
                  36.28     1:17.87 (41.59)                                        
 10 Solano, Lisnette A  11 RedTails-MR          1:31.20    1:23.57          7  
                  40.18     1:23.57 (43.39)                                        
 11 Ogando, Krystal L   11 KB Makos-MR          1:39.90    1:23.58          6  
                  37.73     1:23.58 (45.85)                                        
 12 Gonzalez, Angelika  11 MAD-MR               1:30.00    1:25.21          5  
                  39.53     1:25.21 (45.68)                                        
 13 Dockery, Jaelin M   12 Yellowfin-MR         1:27.41    1:27.91          4  
                  40.64     1:27.91 (47.27)                                        
 14 Crespo, Tyra        11 KB Makos-MR          1:30.12    1:28.80          3  
                  41.28     1:28.80 (47.52)                                        
 15 Jin, Helen          12 Kraken-MR            1:33.50    1:29.83          2  
                  42.30     1:29.83 (47.53)                                        
 16 Corona, Lilianett   12 Yellowfin-MR         1:51.07    1:31.85          1  
                  40.24     1:31.85 (51.61)                                        
 17 Su, Rachel          11 GATE-MR                   NT    1:31.94        
                  44.56     1:31.94 (47.38)                                        
 18 Batista, Marletty   11 RedTails-MR          1:37.89    1:34.40        
                  47.11     1:34.40 (47.29)                                        
 19 Mirzoyev, Beatrice  11 Shy-Mr-MR            1:43.98    1:35.96        
                  44.24     1:35.96 (51.72)                                        
 20 Horwitz, Rebecca A  11 Manhattan Makos-MR   1:46.06    1:36.05        
                  45.10     1:36.05 (50.95)                                        
 21 Romero, Angelica M  12 KB Makos-MR               NT    1:37.18        
                  46.62     1:37.18 (50.56)                                        
 22 Molestina, Ana T    11 Manhattan Makos-MR        NT    1:40.76        
                  49.33     1:40.76 (51.43)                                        
 23 Winer, Mercer E     11 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.76        
                  47.00     1:41.76 (54.76)                                        
 24 Carrasquil, Ariana  11 KB Makos-MR               NT    1:46.85        
                  50.86     1:46.85 (55.99)                                        
 25 Santana, Miabella   11 KB Makos-MR               NT    1:49.88        
                  52.96     1:49.88 (56.92)                                        
 26 Clarke, Jendaya L   11 Yellowfin-MR         2:48.79    2:14.50        
 -- Wu, Brianna A       11 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  41.48          DQ (49.96)                                        
 -- Schein, Stephanie   11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick - breast
                  51.39          DQ (55.98)                                        
 -- Hillis, Gabrielle   11 Manhattan Makos-MR   1:35.05         DQ        
      Did not finish on back - back
                  41.77          DQ (48.03)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Manhattan Makos-MR  'A'                     1:55.66    2:00.76         40  
     1) Taylor, Sophia G 12             2)                                
                  28.64     1:06.22 (37.58)     1:33.30 (27.08)     2:00.76 (27.46)
  2 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:20.00    2:13.21         34  
     1) Gibble, Erica B 12              2) Low, Kelly 12                  
     3) Camilla, Irum 12                4) Soriano, Thalia G 12           
                  35.42     1:04.69 (29.27)     1:43.43 (38.74)     2:13.21 (29.78)
  3 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:21.44    2:21.45         32  
     1) Encarnacion, Nicole 11          2) Lucero, Kimberly 11            
     3) Batista, Marletty L 11          4) Solano, Lisnette A 11          
                  34.60     1:11.61 (37.01)     1:47.90 (36.29)     2:21.45 (33.55)
  4 Yellowfin Swimming Team-MR  'A'             2:17.03    2:21.56         30  
     1) Corona, Lilianett 12            2) Dockery, Jaelin M 12           
     3) Contreras, Sasha 11             4) Brewer, Tatyana 11             
                  38.14     1:14.74 (36.60)     1:49.68 (34.94)     2:21.56 (31.88)
  5 Kips Bay Makos-MR  'A'                      2:18.63    2:29.30         28  
     1) Crespo, Tyra 11                 2) Santana, Miabella 11           
     3) Velazquez, Jerishka M 11        4) Ogando, Krystal L 11           
                  36.50     1:21.82 (45.32)     1:57.52 (35.70)     2:29.30 (31.78)
  6 Kips Bay Makos-MR  'B'                      2:48.35    2:57.05         26  
     1) Casiano, Ashlyn M 12            2) Henriquez, Melissa 11          
     3) Carrasquil, Ariana M 11         4) Romero, Angelica M 12          
                1:43.88     2:24.52 (40.64)     2:57.05 (32.53)                    
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                    2:06.76    2:16.13         40  
     1) Chow, Regina 12                 2) Su, Rachel 11                  
     3) Ng, Jasmine 11                  4) Wang, Carol 12                 
                  41.64     1:17.79 (36.15)     1:49.33 (31.54)     2:16.13 (26.80)
  2 Manhattan Makos-MR  'A'                     2:24.72    2:17.83         34  
     1) Taylor, Sophia G 12             2) Carpenter, Jane S 12           
     3) Code, Alexa L 12                4) Hillis, Gabrielle B 11         
                  33.68     1:13.84 (40.16)     1:45.63 (31.79)     2:17.83 (32.20)
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:30.00    2:29.14         32  
     1) Gibble, Erica B 12              2) Low, Kelly 12                  
     3) Soriano, Thalia G 12            4) Camilla, Irum 12               
                  46.89     1:19.18 (32.29)     1:53.72 (34.54)     2:29.14 (35.42)
  4 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:42.26    2:34.79         30  
     1) Batista, Marletty L 11          2) Solano, Lisnette A 11          
     3) Encarnacion, Nicole 11          4) Lucero, Kimberly 11            
                  43.86     1:18.19 (34.33)     1:57.33 (39.14)     2:34.79 (37.46)
  5 Kips Bay Makos-MR  'A'                           NT    2:37.86         28  
     1) Crespo, Tyra 11                 2) Carrasquil, Ariana M 11        
     3) Ogando, Krystal L 11            4) Velazquez, Jerishka M 11       
                  40.01     1:25.44 (45.43)     2:01.15 (35.71)     2:37.86 (36.71)
  6 Yellowfin Swimming Team-MR  'A'             2:52.78    2:42.62         26  
     1) Brewer, Tatyana 11              2) Corona, Lilianett 12           
     3) Contreras, Sasha 11             4) Dockery, Jaelin M 12           
                  41.33     1:22.98 (41.65)     2:11.36 (48.38)     2:42.62 (31.26)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hare, Maia          13 Manhattan Makos-MR     27.05      27.82         20  
  2 Ambrosio, Wendy J   13 RedTails-MR            28.42      29.21         17  
  3 Pineda, Christiann  13 GATE-MR                29.19      29.32         16  
  4 Herring, Sophia M   13 Manhattan Makos-MR     32.77      29.86         15  
  5 Kinkel, Amanda N    13 GATE-MR                29.72      30.13         14  
  6 Rhodd, Holland M    14 Manhattan Makos-MR     29.95      30.29         13  
  7 Montes, Adrianna    13 Manhattan Makos-MR     30.41      30.46         12  
  8 Kwong, Anna         13 GATE-MR                29.67      30.47         11  
  9 Corbett, Logan I    13 NYCC-MR                   NT      30.53          9  
 10 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR                31.73      31.64          7  
 11 Kaewkrajang, Parin  13 GATE-MR                   NT      32.23          6  
 12 Poon, Sabrina       13 GATE-MR                31.84      32.73          5  
 13 Arias, Ashley R     13 RedTails-MR            34.03      32.83          4  
 14 Roman, Ariana J     13 Manhattan Makos-MR     35.55      34.66          2.5
 14 Dilone, Idalexa     13 Yellowfin-MR           32.47      34.66          2.5
 16 Suskin, Johanna     13 Flying Dolphins-MR        NT      34.72          1  
 17 Torres, Essence     14 Yellowfin-MR           34.81      35.42        
 18 Gatman, Djulieta    13 Shy-Mr-MR              37.67      36.69        
 19 Cespedas, Isabel    14 Yellowfin-MR           33.12      37.41        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hare, Maia          13 Manhattan Makos-MR     59.39      58.89         20  
                  28.39       58.89 (30.50)                                        
  2 Lou, Jessica        14 Bcny-MR                59.50    1:01.23         17  
                  29.46     1:01.23 (31.77)                                        
  3 Duran, Zoe Z        14 NYCC-MR              1:02.35    1:05.01         16  
                  31.02     1:05.01 (33.99)                                        
  4 Song, Marissa D     13 Manhattan Makos-MR   1:03.89    1:05.53         15  
                  31.10     1:05.53 (34.43)                                        
  5 Kinkel, Amanda N    13 GATE-MR              1:08.35    1:05.62         14  
                  31.60     1:05.62 (34.02)                                        
  6 Poon, Sabrina       13 GATE-MR              1:10.90    1:06.26         13  
                  32.65     1:06.26 (33.61)                                        
  7 Montes, Adrianna    13 Manhattan Makos-MR   1:09.13    1:06.86         12  
                  32.39     1:06.86 (34.47)                                        
  8 Rhodd, Holland M    14 Manhattan Makos-MR   1:15.78    1:07.13         11  
                  31.62     1:07.13 (35.51)                                        
  9 Kwong, Anna         13 GATE-MR              1:06.38    1:09.77          9  
                  34.15     1:09.77 (35.62)                                        
 10 Herring, Sophia M   13 Manhattan Makos-MR   1:11.86    1:10.08          7  
                  33.52     1:10.08 (36.56)                                        
 11 Corbett, Logan I    13 NYCC-MR                   NT    1:11.00          6  
 12 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR              1:14.68    1:11.68          5  
                  33.30     1:11.68 (38.38)                                        
 13 Kaewkrajang, Parin  13 GATE-MR                   NT    1:13.85          4  
                  35.21     1:13.85 (38.64)                                        
 14 Arias, Ashley R     13 RedTails-MR          1:20.65    1:14.40          3  
                  34.24     1:14.40 (40.16)                                        
 15 Dilone, Idalexa     13 Yellowfin-MR         1:17.60    1:18.13          2  
                  37.35     1:18.13 (40.78)                                        
 16 Torres, Juli        13 Yellowfin-MR         1:15.36    1:19.06          1  
                  37.15     1:19.06 (41.91)                                        
 17 Young, Nia C        13 RedTails-MR          1:20.30    1:19.59        
                  36.44     1:19.59 (43.15)                                        
 18 Torres, Essence     14 Yellowfin-MR         1:19.78    1:20.44        
                  39.09     1:20.44 (41.35)                                        
 19 Roman, Ariana J     13 Manhattan Makos-MR   1:19.89    1:23.51        
                  37.35     1:23.51 (46.16)                                        
 20 Gatman, Djulieta    13 Shy-Mr-MR            1:24.76    1:24.09        
                  38.09     1:24.09 (46.00)                                        
 21 Cespedas, Isabel    14 Yellowfin-MR         1:19.00    1:26.92        
                  40.22     1:26.92 (46.70)                                        
 22 Holmes, Chanel J    13 KB Makos-MR          1:24.00    1:30.66        
                  40.60     1:30.66 (50.06)                                        
 23 Rivera, Dextine M   13 KB Makos-MR          1:22.50    1:35.09        
                  42.48     1:35.09 (52.61)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hare, Maia          13 Manhattan Makos-MR   2:11.54    2:09.39         20  
                  29.03     1:01.66 (32.63)     1:35.62 (33.96)     2:09.39 (33.77)
  2 Lou, Jessica        14 Bcny-MR              2:10.00    2:17.29         17  
                  31.20     1:05.75 (34.55)     1:41.84 (36.09)     2:17.29 (35.45)
  3 Song, Marissa D     13 Manhattan Makos-MR   2:17.05    2:20.71         16  
                  31.56     1:07.43 (35.87)     1:44.07 (36.64)     2:20.71 (36.64)
  4 Rhodd, Holland M    14 Manhattan Makos-MR   2:26.04    2:33.33         15  
                  33.35     1:13.01 (39.66)     1:53.83 (40.82)     2:33.33 (39.50)
  5 Poon, Sabrina       13 GATE-MR              2:30.50    2:33.92         14  
                  35.18     1:13.47 (38.29)     1:54.44 (40.97)     2:33.92 (39.48)
  6 Corbett, Logan I    13 NYCC-MR                   NT    2:35.95         13  
                  34.45     1:14.00 (39.55)     1:55.26 (41.26)     2:35.95 (40.69)
  7 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR              2:46.88    2:43.32         12  
                  35.65     1:15.54 (39.89)     1:59.26 (43.72)     2:43.32 (44.06)
  8 Torres, Essence     14 Yellowfin-MR         2:53.31    3:01.89         11  
                  41.36     1:25.90 (44.54)     2:13.44 (47.54)     3:01.89 (48.45)
  9 Dilone, Idalexa     13 Yellowfin-MR         2:59.67    3:01.96          9  
                  37.72     1:25.61 (47.89)     2:16.18 (50.57)     3:01.96 (45.78)
 10 Cespedas, Isabel    14 Yellowfin-MR         2:41.15    3:15.34          7  
                1:31.94     2:26.12 (54.18)     3:15.34 (49.22)                    
 11 Torres, Juli        13 Yellowfin-MR         3:36.51    3:16.28          6  
                  39.90     1:29.10 (49.20)   3:16.28 (1:47.18)                    
 12 Holmes, Chanel J    13 KB Makos-MR               NT    3:27.91          5  
                  43.92     1:37.82 (53.90)     2:36.57 (58.75)     3:27.91 (51.34)
 13 Rivera, Dextine M   13 KB Makos-MR               NT    3:31.10          4  
                  45.81     1:43.02 (57.21)     2:41.31 (58.29)     3:31.10 (49.79)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kinkel, Amanda N    13 GATE-MR              2:32.43    2:36.28         20  
                  38.39     1:18.26 (39.87)     1:58.16 (39.90)     2:36.28 (38.12)
  2 Poon, Sabrina       13 GATE-MR              2:41.77    2:44.34         17  
                  37.70     1:18.50 (40.80)   2:46.40 (1:27.90)         2:44.34 ( )
  3 Dwarica, Tyla K     14 NYCC-MR              2:52.39    2:50.35         16  
                  38.38     1:20.08 (41.70)     2:04.59 (44.51)     2:50.35 (45.76)
  4 Suskin, Johanna     13 Flying Dolphins-MR        NT    3:17.19         15  
                  45.91     1:35.51 (49.60)     2:27.33 (51.82)     3:17.19 (49.86)
  5 Rivera, Dextine M   13 KB Makos-MR               NT    3:30.43         14  
                  44.32     1:39.01 (54.69)     2:36.90 (57.89)     3:30.43 (53.53)
  6 Holmes, Chanel J    13 KB Makos-MR               NT    4:05.53         13  
                  55.31   1:57.60 (1:02.29)   4:05.53 (2:07.93)                    
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kwong, Anna         13 GATE-MR              2:49.83    2:49.34         20  
                  40.07     1:23.45 (43.38)     2:06.84 (43.39)     2:49.34 (42.50)
  2 Lou, Jessica        14 Bcny-MR              2:45.00    2:50.16         17  
                  39.03     1:22.48 (43.45)     2:05.90 (43.42)     2:50.16 (44.26)
  3 Pineda, Christiann  13 GATE-MR              2:53.56    2:59.23         16  
                  40.57     1:27.11 (46.54)     2:13.19 (46.08)     2:59.23 (46.04)
  4 Ambrosio, Wendy J   13 RedTails-MR               NT    3:05.07         15  
                  40.40     1:26.98 (46.58)     2:16.22 (49.24)     3:05.07 (48.85)
  5 Herring, Sophia M   13 Manhattan Makos-MR   3:18.08    3:05.56         14  
                  41.25     1:28.72 (47.47)     2:18.40 (49.68)     3:05.56 (47.16)
  6 Montes, Adrianna    13 Manhattan Makos-MR   3:07.62    3:05.79         13  
                  42.00     1:29.00 (47.00)     2:17.42 (48.42)     3:05.79 (48.37)
  7 Holmes, Chanel J    13 KB Makos-MR               NT    3:59.14         12  
                  52.29   1:54.46 (1:02.17)   3:59.14 (2:04.68)                    
  8 Gatman, Djulieta    13 Shy-Mr-MR                 NT    4:00.44         11  
                  51.18   1:52.73 (1:01.55)   2:56.87 (1:04.14)   4:00.44 (1:03.57)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hare, Maia          13 Manhattan Makos-MR   1:08.05    1:05.14         20  
                  30.60     1:05.14 (34.54)                                        
  2 Pineda, Christiann  13 GATE-MR              1:10.77    1:10.30         17  
                  33.00     1:10.30 (37.30)                                        
  3 Song, Marissa D     13 Manhattan Makos-MR   1:13.57    1:13.88         16  
                  33.45     1:13.88 (40.43)                                        
  4 Duran, Zoe Z        14 NYCC-MR              1:11.57    1:14.04         15  
                  33.07     1:14.04 (40.97)                                        
  5 Corbett, Logan I    13 NYCC-MR                   NT    1:20.10         14  
                  36.35     1:20.10 (43.75)                                        
  6 Torres, Juli        13 Yellowfin-MR         2:07.13    1:47.22         13  
                  47.21   1:47.22 (1:00.01)                                        
  7 Gatman, Djulieta    13 Shy-Mr-MR            1:43.24    1:47.67         12  
                  44.81   1:47.67 (1:02.86)                                        
  8 Cespedas, Isabel    14 Yellowfin-MR         1:45.33    1:54.59         11  
  9 Rivera, Dextine M   13 KB Makos-MR          2:20.00    2:12.90          9  
                  53.99   2:12.90 (1:18.91)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Essence     14 Yellowfin-MR         3:11.60    2:33.80         18.5
                  33.52     1:12.83 (39.31)     1:56.97 (44.14)     2:33.80 (36.83)
  1 Lou, Jessica        14 Bcny-MR              2:28.00    2:33.80         18.5
                  33.52     1:12.83 (39.31)     1:56.97 (44.14)     2:33.80 (36.83)
  3 Duran, Zoe Z        14 NYCC-MR              2:35.49    2:36.50         15.5
                  34.18     1:11.75 (37.57)     1:59.54 (47.79)     2:36.50 (36.96)
  3 Dilone, Idalexa     13 Yellowfin-MR         3:25.85    2:36.50         15.5
                  34.18     1:11.75 (37.57)     1:59.54 (47.79)     2:36.50 (36.96)
  5 Song, Marissa D     13 Manhattan Makos-MR   2:33.33    2:37.66         14  
  6 Kwong, Anna         13 GATE-MR              2:38.07    2:41.54         12.5
                  39.16     1:21.54 (42.38)     2:05.41 (43.87)     2:41.54 (36.13)
  6 Kaewkrajang, Parin  13 GATE-MR                   NT    2:41.54         12.5
                  39.16     1:21.54 (42.38)     2:05.41 (43.87)     2:41.54 (36.13)
  8 Kinkel, Amanda N    13 GATE-MR              2:40.16    2:41.64         11  
                  35.08     1:14.74 (39.66)     2:05.24 (50.50)     2:41.64 (36.40)
  9 Montes, Adrianna    13 Manhattan Makos-MR   2:47.96    2:43.27          9  
                  33.99     1:18.58 (44.59)     2:06.80 (48.22)     2:43.27 (36.47)
 10 Pineda, Christiann  13 GATE-MR              2:42.87    2:53.53          7  
                  34.98     1:24.82 (49.84)     2:14.18 (49.36)     2:53.53 (39.35)
 11 Rhodd, Holland M    14 Manhattan Makos-MR   3:05.55    2:54.31          6  
                  37.03     1:21.65 (44.62)     2:15.92 (54.27)     2:54.31 (38.39)
 -- Torres, Juli        13 Yellowfin-MR         3:21.19         DQ        
      Non-continuous turning action - back
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                    2:02.25    1:57.24         40  
     1) Pineda, ChristianneJoyce C 13   2) Kinkel, Amanda N 13            
     3) Poon, Sabrina 13                4) Kwong, Anna 13                 
                  29.21       58.93 (29.72)     1:28.01 (29.08)     1:57.24 (29.23)
  2 Manhattan Makos-MR  'A'                          NT    1:59.27         34  
     1) Hare, Maia 13                   2) Montes, Adrianna 13            
     3) Rhodd, Holland M 14             4) Song, Marissa D 13             
                  27.04       58.10 (31.06)     1:28.71 (30.61)     1:59.27 (30.56)
  3 Yellowfin Swimming Team-MR  'A'             2:16.44    2:20.78         32  
     1) Cespedas, Isabel 14             2) Torres, Juli 13                
     3) Torres, Essence 14              4) Dilone, Idalexa 13             
                  33.47     1:09.44 (35.97)     1:46.28 (36.84)     2:20.78 (34.50)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                    2:12.89    2:11.10         40  
     1) Pineda, ChristianneJoyce C 13   2) Kinkel, Amanda N 13            
     3) Kwong, Anna 13                  4) Poon, Sabrina 13               
                  33.03     1:08.69 (35.66)     1:40.83 (32.14)     2:11.10 (30.27)
  2 Manhattan Makos-MR  'A'                     2:16.98    2:14.76         34  
     1) Rhodd, Holland M 14             2) Herring, Sophia M 13           
     3) Song, Marissa D 13              4) Hare, Maia 13                  
                  38.24     1:16.21 (37.97)     1:47.61 (31.40)     2:14.76 (27.15)
  3 Yellowfin Swimming Team-MR  'A'             2:36.28    2:34.53         32  
     1) Cespedas, Isabel 14             2) Torres, Juli 13                
     3) Torres, Essence 14              4) Dilone, Idalexa 13             
                  43.00     1:24.55 (41.55)     2:04.64 (40.09)     2:34.53 (29.89)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hillis, Dillon W    10 Manhattan Makos-MR     30.63      30.19         20  
  2 Claiborne, Kevin G   9 Bcny-MR                31.50      32.96         17  
  3 Green, Ryan L       10 Flying Dolphins-MR     40.17      33.87         16  
  4 Clark, Kevin        10 Yellowfin-MR           34.11      34.89         15  
  5 Moy, Christian      10 Manhattan Makos-MR     36.98      35.61         14  
  6 Steininger, A J     10 Manhattan Makos-MR     34.12      35.81         13  
  7 Tolpina, Axel        9 Shy-Mr-MR              42.65      35.87         12  
  8 Kinkel, William G   10 GATE-MR                34.64      36.17         11  
  9 Monfiston, Seth E   10 GATE-MR                34.77      36.28          9  
 10 Slattery, Conn      10 Manhattan Makos-MR     37.25      36.57          7  
 11 Gaston, Justin      10 Yellowfin-MR           34.81      36.84          6  
 12 Earley, Liam P       9 Bcny-MR                38.00      37.35          5  
 13 Sanchez, Wanderlei  10 RedTails-MR            39.41      39.80          4  
 14 Anderson, Jack B     8 Manhattan Makos-MR     43.77      39.96          1.5
 14 Moody, Gus K        10 NYCC-MR                   NT      39.96          1.5
 14 Pereira, Giancarlo   7 KB Makos-MR          1:04.00      39.96          1.5
 14 Gutierrez, Christi  10 RedTails-MR            45.12      39.96          1.5
 18 Grobsteyn, Mark      9 Shy-Mr-MR              47.68      40.09        
 19 Pereira, Jimmy      10 KB Makos-MR          1:00.97      41.32        
 19 Prokic, Matija      10 RI Marlins-MR          42.88      41.32        
 21 Angles, Lucas J      9 Manhattan Makos-MR     40.01      41.42        
 22 Torres, Jonathan L  10 KB Makos-MR            41.00      42.16        
 23 Kathuria, Viraj      8 Manhattan Makos-MR        NT      42.54        
 24 Miller, Michael I   10 Kraken-MR            1:01.25      44.23        
 24 Zarmakoupis, Dimit   7 Bcny-MR                43.00      44.23        
 26 Chapski, Kole        7 Manhattan Makos-MR        NT      44.72        
 27 Jin, Peter Y         9 Kraken-MR              48.50      45.18        
 28 Sobel, Samuel O      9 Kraken-MR              52.50      45.80        
 29 Schimke, Alexander  10 Kraken-MR              56.25      46.14        
 30 Velazquez, Jonatha   9 KB Makos-MR            46.18      46.38        
 30 Fan, Maximilian      9 Manhattan Makos-MR        NT      46.38        
 32 Ambrosio, Jordan     9 RedTails-MR            52.56      47.38        
 33 Bermingham, Wickha   9 Manhattan Makos-MR     52.26      47.45        
 34 Batista, Jordy E     9 RedTails-MR            43.99      49.08        
 34 Rodriguez, Antonio   8 KB Makos-MR          1:07.09      49.08        
 36 Keane, Gabriel R    10 Kraken-MR              58.90      50.08        
 37 Lopez, Johan         7 Yellowfin-MR         1:00.07      52.73        
 38 Perez, Stefano J     8 Flying Dolphins-MR        NT      54.63        
 39 Atherley, Nathan    10 NYCC-MR                   NT    1:03.94        
 39 Gonzalez, Solice A  10 KB Makos-MR            44.54    1:03.94        
 41 Francisco, Elijah    9 Manhattan Makos-MR        NT    1:04.98        
 42 Green, Gavin C       6 Flying Dolphins-MR        NT    1:05.03        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          9 Bcny-MR              1:04.00    1:06.75         20  
                  31.77     1:06.75 (34.98)                                        
  2 Zhang, Benjamin G   10 Bcny-MR              1:09.00    1:10.31         17  
                  33.86     1:10.31 (36.45)                                        
  3 Claiborne, Kevin G   9 Bcny-MR              1:11.00    1:12.47         16  
                  33.63     1:12.47 (38.84)                                        
  4 Djunic, Dennis      10 Manhattan Makos-MR   1:14.28    1:13.54         15  
                  34.79     1:13.54 (38.75)                                        
  5 Green, Ryan L       10 Flying Dolphins-MR   1:29.91    1:16.97         14  
                  37.17     1:16.97 (39.80)                                        
  6 Monfiston, Seth E   10 GATE-MR              1:19.99    1:19.08         13  
                  38.43     1:19.08 (40.65)                                        
  7 Kinkel, William G   10 GATE-MR              1:15.28    1:19.38         12  
                  39.04     1:19.38 (40.34)                                        
  8 Sanchez, Wanderlei  10 RedTails-MR          1:34.89    1:28.50         11  
                  42.05     1:28.50 (46.45)                                        
  9 Gaston, Justin      10 Yellowfin-MR         1:17.42    1:29.56          9  
                  40.83     1:29.56 (48.73)                                        
 10 Earley, Liam P       9 Bcny-MR              1:33.00    1:31.00          7  
                  43.32     1:31.00 (47.68)                                        
 11 Arguedas, Kenneth   10 RedTails-MR          1:50.74    1:31.92          6  
                  41.53     1:31.92 (50.39)                                        
 12 Gutierrez, Christi  10 RedTails-MR          1:50.09    1:36.15          5  
                  45.29     1:36.15 (50.86)                                        
 13 Zarmakoupis, Dimit   7 Bcny-MR              1:36.00    1:39.56          4  
                  47.36     1:39.56 (52.20)                                        
 14 Ambrosio, Jordan     9 RedTails-MR          2:00.09    1:42.72          3  
                  49.12     1:42.72 (53.60)                                        
 15 Torres, Jonathan L  10 KB Makos-MR          1:46.00    1:43.57          2  
                  48.41     1:43.57 (55.16)                                        
 16 Velazquez, Jonatha   9 KB Makos-MR          1:46.00    1:48.30          1  
                  48.45     1:48.30 (59.85)                                        
 17 Arias, Dustin M     10 KB Makos-MR          2:37.00    2:04.87        
                  57.09   2:04.87 (1:07.78)                                        
 18 Perez, Stefano J     8 Flying Dolphins-MR        NT    2:16.26        
 19 Pereira, Giancarlo   7 KB Makos-MR          2:36.00    2:24.42        
                1:06.93   2:24.42 (1:17.49)                                        
 20 Rodriguez, Antonio   8 KB Makos-MR          3:25.00    2:24.69        
                1:11.64   2:24.69 (1:13.05)                                        
 21 Pereira, Jimmy      10 KB Makos-MR          3:05.00    2:36.14        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          9 Bcny-MR                33.00      34.30         20  
  2 Claiborne, Kevin G   9 Bcny-MR                37.00      36.13         17  
  3 Djunic, Dennis      10 Manhattan Makos-MR     40.07      41.20         16  
  4 Green, Ryan L       10 Flying Dolphins-MR     46.52      42.83         15  
  5 Slattery, Conn      10 Manhattan Makos-MR     41.99      43.54         14  
  6 Moy, Christian      10 Manhattan Makos-MR     43.01      43.63         13  
  7 Arguedas, Kenneth   10 RedTails-MR            50.90      44.53         12  
  8 Prokic, Matija      10 RI Marlins-MR             NT      46.36         11  
  9 Sanchez, Wanderlei  10 RedTails-MR            48.49      46.55          9  
 10 Gonzalez, Solice A  10 KB Makos-MR               NT      46.81          7  
 11 Gutierrez, Christi  10 RedTails-MR            52.64      48.03          6  
 12 Zarmakoupis, Dimit   7 Bcny-MR                46.00      49.29          5  
 13 Sharpe, Najashi R   10 KB Makos-MR            51.47      49.58          4  
 14 Angles, Lucas J      9 Manhattan Makos-MR     45.93      50.90          3  
 15 Fan, Maximilian      9 Manhattan Makos-MR        NT      51.48          2  
 16 Velazquez, Jonatha   9 KB Makos-MR            55.61      52.46          1  
 17 Atherley, Nathan    10 NYCC-MR                   NT      53.34        
 18 Bermingham, Wickha   9 Manhattan Makos-MR        NT      53.36        
 19 Anderson, Jack B     8 Manhattan Makos-MR   1:01.66      54.51        
 20 Chapski, Kole        7 Manhattan Makos-MR        NT      54.74        
 21 Ambrosio, Jordan     9 RedTails-MR          1:04.83      54.99        
 22 Sobel, Samuel O      9 Kraken-MR              55.75      56.10        
 23 Torres, Jonathan L  10 KB Makos-MR               NT      56.74        
 24 Moody, Gus K        10 NYCC-MR                   NT      57.63        
 25 Green, Gavin C       6 Flying Dolphins-MR        NT      58.52        
 26 Perez, Stefano J     8 Flying Dolphins-MR        NT      59.32        
 27 Arias, Dustin M     10 KB Makos-MR               NT    1:03.49        
 28 Lopez, Johan         7 Yellowfin-MR         1:12.35    1:07.87        
 29 Pereira, Giancarlo   7 KB Makos-MR               NT    1:10.75        
 30 Rodriguez, Antonio   8 KB Makos-MR               NT    1:11.31        
 31 Pereira, Jimmy      10 KB Makos-MR               NT    1:17.41        
 -- Kathuria, Viraj      8 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hillis, Dillon W    10 Manhattan Makos-MR     37.65      37.15         20  
  2 Zhang, Benjamin G   10 Bcny-MR                38.00      39.29         17  
  3 Djunic, Dennis      10 Manhattan Makos-MR     43.40      43.35         16  
  4 Green, Ryan L       10 Flying Dolphins-MR     49.68      47.35         15  
  5 Langendorfer, Matt   9 Manhattan Makos-MR     46.55      47.50         14  
  6 Moy, Christian      10 Manhattan Makos-MR     46.99      48.26         13  
  7 Steininger, A J     10 Manhattan Makos-MR     44.92      48.43         12  
  8 Grobsteyn, Mark      9 Shy-Mr-MR              57.76      49.79         11  
  9 Tolpina, Axel        9 Shy-Mr-MR              52.32      49.95          9  
 10 Clark, Kevin        10 Yellowfin-MR         1:07.73      50.25          7  
 11 Batista, Jordy E     9 RedTails-MR            50.67      50.71          6  
 12 Earley, Liam P       9 Bcny-MR                52.00      51.18          5  
 13 Slattery, Conn      10 Manhattan Makos-MR     49.79      51.22          4  
 14 Schimke, Alexander  10 Kraken-MR            1:02.95      52.83          3  
 15 Prokic, Matija      10 RI Marlins-MR          55.20      55.25          2  
 16 Kathuria, Viraj      8 Manhattan Makos-MR        NT      55.45          1  
 17 Jin, Peter Y         9 Kraken-MR              52.85      56.06        
 18 Miller, Michael I   10 Kraken-MR              59.10      58.57        
 19 Green, Gavin C       6 Flying Dolphins-MR        NT      58.64        
 20 Bermingham, Wickha   9 Manhattan Makos-MR   1:03.67    1:02.10        
 21 Anderson, Jack B     8 Manhattan Makos-MR   1:04.87    1:04.70        
 22 Chapski, Kole        7 Manhattan Makos-MR        NT    1:05.46        
 23 Sobel, Samuel O      9 Kraken-MR              56.35    1:06.59        
 24 Moody, Gus K        10 NYCC-MR                   NT    1:11.32        
 25 Lopez, Johan         7 Yellowfin-MR         1:43.65    1:37.19        
 -- Keane, Gabriel R    10 Kraken-MR              57.75         DQ        
      Scissors kick
 -- Zarmakoupis, Dimit   7 Bcny-MR                52.00         DQ        
 -- Fan, Maximilian      9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Francisco, Elijah    9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas          9 Bcny-MR                32.00      31.49         20  
  2 Hillis, Dillon W    10 Manhattan Makos-MR     32.26      31.94         17  
  3 Zhang, Benjamin G   10 Bcny-MR                35.00      34.77         16  
  4 Claiborne, Kevin G   9 Bcny-MR                36.00      34.94         15  
  5 Clark, Kevin        10 Yellowfin-MR           36.59      38.10         14  
  6 Kinkel, William G   10 GATE-MR                38.90      40.11         13  
  7 Steininger, A J     10 Manhattan Makos-MR     41.99      42.06         12  
  8 Langendorfer, Matt   9 Manhattan Makos-MR     43.15      43.35         11  
  9 Monfiston, Seth E   10 GATE-MR                41.64      45.24          9  
 10 Grobsteyn, Mark      9 Shy-Mr-MR              53.56      46.58          7  
 11 Gaston, Justin      10 Yellowfin-MR           46.30      46.90          6  
 12 Tolpina, Axel        9 Shy-Mr-MR              47.82      50.74          5  
 13 Velazquez, Jonatha   9 KB Makos-MR          1:03.19      57.11          4  
 14 Atherley, Nathan    10 NYCC-MR                   NT      58.84          3  
 15 Keane, Gabriel R    10 Kraken-MR            1:05.00      59.30          2  
 16 Moody, Gus K        10 NYCC-MR                   NT    1:07.55          1  
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hillis, Dillon W    10 Manhattan Makos-MR   1:17.07    1:12.60         20  
  2 Lin, Thomas          9 Bcny-MR              1:14.00    1:14.74         17  
  3 Zhang, Benjamin G   10 Bcny-MR              1:17.00    1:22.07         16  
  4 Djunic, Dennis      10 Manhattan Makos-MR   1:26.31    1:24.63         15  
                  39.91     1:24.63 (44.72)                                        
  5 Steininger, A J     10 Manhattan Makos-MR   1:28.27    1:28.25         14  
                  41.82     1:28.25 (46.43)                                        
  6 Clark, Kevin        10 Yellowfin-MR         1:34.39    1:28.53         13  
                  41.53     1:28.53 (47.00)                                        
  7 Kinkel, William G   10 GATE-MR              1:27.54    1:29.89         12  
                  41.16     1:29.89 (48.73)                                        
  8 Tolpina, Axel        9 Shy-Mr-MR            1:43.87    1:31.89         11  
                  46.20     1:31.89 (45.69)                                        
  9 Moy, Christian      10 Manhattan Makos-MR   1:29.30    1:33.37          9  
                  45.52     1:33.37 (47.85)                                        
 10 Langendorfer, Matt   9 Manhattan Makos-MR   1:34.06    1:33.50          7  
                  44.48     1:33.50 (49.02)                                        
 11 Monfiston, Seth E   10 GATE-MR              1:31.78    1:34.21          6  
                  43.70     1:34.21 (50.51)                                        
 12 Grobsteyn, Mark      9 Shy-Mr-MR            1:54.65    1:35.20          5  
                  44.61     1:35.20 (50.59)                                        
 13 Slattery, Conn      10 Manhattan Makos-MR   1:33.40    1:37.32          4  
                  45.84     1:37.32 (51.48)                                        
 14 Angles, Lucas J      9 Manhattan Makos-MR   1:51.84    1:39.06          3  
                  46.83     1:39.06 (52.23)                                        
 15 Gaston, Justin      10 Yellowfin-MR         1:48.85    1:44.13          2  
                  48.10     1:44.13 (56.03)                                        
 16 Jin, Peter Y         9 Kraken-MR            1:37.90    1:44.63          1  
                  49.36     1:44.63 (55.27)                                        
 17 Green, Gavin C       6 Flying Dolphins-MR        NT    1:52.64        
                  56.82     1:52.64 (55.82)                                        
 18 Batista, Jordy E     9 RedTails-MR          1:55.97    1:54.61        
                  58.88     1:54.61 (55.73)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Manhattan Makos-MR  'A'                     2:18.98    2:10.81         40  
     1) Djunic, Dennis 10               2) Moy, Christian 10              
     3) Steininger, A J 10              4) Hillis, Dillon W 10            
                  33.29     1:07.86 (34.57)   2:10.81 (1:02.95)                    
  2 The Boys' Club OF New York-MR  'A'               NT    2:20.87         34  
     1) Lin, Thomas 9                   2) Zhang, Benjamin G 10           
     3) Claiborne, Kevin G 9            4) Li, Franklin 8                 
                  33.35     1:05.08 (31.73)     1:35.68 (30.60)     2:20.87 (45.19)
  3 Manhattan Makos-MR  'B'                          NT    2:41.34         32  
                  37.66     1:34.46 (56.80)     1:59.54 (25.08)     2:41.34 (41.80)
  4 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:46.49    2:54.11         30  
     1) Arguedas, Kenneth O 10          2) Batista, Jordy E 9             
     3) Gutierrez, Christian 10         4) Sanchez, Wanderlei 10          
                  48.14     1:21.06 (32.92)   2:54.11 (1:33.05)                    
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                    3:10.61    2:24.39         40  
                  37.24     1:12.27 (35.03)     1:47.45 (35.18)     2:24.39 (36.94)
  2 Manhattan Makos-MR  'A'                     2:31.77    2:29.05         34  
     1) Slattery, Conn 10               2) Djunic, Dennis 10              
     3) Hillis, Dillon W 10             4) Steininger, A J 10             
                  41.59     1:24.49 (42.90)     1:55.86 (31.37)     2:29.05 (33.19)
  3 Manhattan Makos-MR  'B'                     2:58.13    3:07.64         32  
     1) Angles, Lucas J 9               2) Anderson, Jack B 8             
     3) Langendorfer, Matthew R 9       4) Moy, Christian 10              
                  45.34   1:52.64 (1:07.30)     2:35.38 (42.74)     3:07.64 (32.26)
  4 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        3:17.49    3:09.27         30  
     1) Sanchez, Wanderlei 10           2) Batista, Jordy E 9             
     3) Arguedas, Kenneth O 10          4) Gutierrez, Christian 10        
                  53.69     1:38.12 (44.43)     2:30.39 (52.27)     3:09.27 (38.88)
  5 Kraken Swim Club-MR  'A'                         NT    3:22.51         28  
     1) Schimke, Alexander J 10         2) Keane, Gabriel R 10            
     3) Sobel, Samuel O 9               4) Miller, Michael I 10           
                  54.96   3:22.51 (2:27.55)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Salazar, Matthew A  12 Bcny-MR                28.00      28.07         20  
  2 Ho, Timothy         11 Bcny-MR                27.00      28.13         17  
  3 Shen, Daniel        12 GATE-MR                30.07      28.24         16  
  4 Weng, Denis s       12 Bcny-MR                29.50      29.19         15  
  5 Fergus, Jack B      12 Manhattan Makos-MR     29.99      29.31         14  
  6 Mathews, Gabriel T  11 Manhattan Makos-MR     28.60      29.71         13  
  7 Zhang, Evan         11 GATE-MR                30.00      30.05         12  
  8 Taylor, Griffin H   12 Manhattan Makos-MR     30.24      30.37         11  
  9 Hamberg, Miles N    12 Manhattan Makos-MR     31.15      31.21          9  
 10 Rodriguez, Ian R    11 Manhattan Makos-MR     32.28      31.26          7  
 11 Dika, James         12 Shy-Mr-MR              34.76      31.74          6  
 12 Serman, Trevor W    11 Kraken-MR              33.55      31.86          5  
 13 Siu, Austin         12 NYCC-MR                33.26      32.44          4  
 14 Bose, Javin S       12 Manhattan Makos-MR     33.09      32.51          3  
 15 Earley, Ryan C      12 Bcny-MR                32.00      32.61          2  
 16 Fernandez, Che      11 Manhattan Makos-MR     33.47      34.35          1  
 17 Chavers, Latrell G  11 Yellowfin-MR           32.34      35.27        
 18 Sharpe, Jamal A     12 KB Makos-MR            35.82      35.48        
 19 Polanco, Dan        11 MAD-MR                 34.00      35.75        
 20 Mahoney-Bostrom, E  12 Manhattan Makos-MR        NT      35.78        
 21 Simms, Joshua       11 MAD-MR                 33.23      36.12        
 22 Carvey, Austin C    12 RedTails-MR            37.36      37.27        
 23 Sakoff, Nicholas T  11 Manhattan Makos-MR     38.69      37.41        
 24 Hibbert, Aaron M    12 KB Makos-MR            37.73      38.01        
 25 Sapp IV, William I  12 KB Makos-MR            37.89      38.25        
 26 Contreras, Gabriel  12 RedTails-MR            41.86      39.16        
 27 Park, Thomas        11 RI Marlins-MR          40.09      39.28        
 28 Wang, Calvin        11 RedTails-MR            39.80      39.37        
 29 Cedeno, Edwin O     12 KB Makos-MR            42.18      39.73        
 30 Briffault, Jonatha  11 Kraken-MR              37.55      41.49        
 31 Felix, Justin J     11 KB Makos-MR            43.10      48.92        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Salazar, Matthew A  12 Bcny-MR              1:00.00    1:01.69         20  
                  29.93     1:01.69 (31.76)                                        
  2 Shen, Daniel        12 GATE-MR              1:09.32    1:03.53         17  
                  29.84     1:03.53 (33.69)                                        
  3 Mathews, Gabriel T  11 Manhattan Makos-MR   1:01.76    1:03.89         16  
                  30.99     1:03.89 (32.90)                                        
  4 Fergus, Jack B      12 Manhattan Makos-MR   1:04.81    1:05.42         15  
                  31.63     1:05.42 (33.79)                                        
  5 Taylor, Griffin H   12 Manhattan Makos-MR   1:05.49    1:06.29         14  
                  31.66     1:06.29 (34.63)                                        
  6 Ho, Timothy         11 Bcny-MR              1:02.00    1:06.47         13  
                  30.88     1:06.47 (35.59)                                        
  7 Weng, Denis s       12 Bcny-MR              1:09.00    1:06.67         12  
                  31.55     1:06.67 (35.12)                                        
  8 Zhang, Evan         11 GATE-MR              1:06.00    1:08.52         11  
                  32.10     1:08.52 (36.42)                                        
  9 Sachkov, Daniel     11 Shy-Mr-MR            1:24.67    1:08.66          9  
 10 Rodriguez, Ian R    11 Manhattan Makos-MR   1:11.28    1:10.39          7  
                  33.68     1:10.39 (36.71)                                        
 11 Bose, Javin S       12 Manhattan Makos-MR   1:12.91    1:11.24          6  
                  34.42     1:11.24 (36.82)                                        
 12 Siu, Austin         12 NYCC-MR              1:15.74    1:12.56          5  
                  34.68     1:12.56 (37.88)                                        
 13 Chavers, Latrell G  11 Yellowfin-MR         1:40.63    1:14.82          4  
                  35.24     1:14.82 (39.58)                                        
 14 Sultana, Matthew J  11 GATE-MR              1:15.22    1:17.98          3  
                  35.96     1:17.98 (42.02)                                        
 15 Sanchez, Andersson  11 RedTails-MR          1:20.65    1:18.78          2  
                  36.38     1:18.78 (42.40)                                        
 16 Fernandez, Che      11 Manhattan Makos-MR   1:19.26    1:19.71          1  
                  37.70     1:19.71 (42.01)                                        
 17 Earley, Ryan C      12 Bcny-MR              1:14.00    1:20.26        
                  37.96     1:20.26 (42.30)                                        
 18 Lanzman, Jason      11 Shy-Mr-MR            1:20.78    1:20.48        
                  36.00     1:20.48 (44.48)                                        
 19 Hibbert, Aaron M    12 KB Makos-MR          1:39.00    1:24.64        
 20 Polanco, Dan        11 MAD-MR               1:18.00    1:24.82        
                  39.70     1:24.82 (45.12)                                        
 21 Carvey, Austin C    12 RedTails-MR          1:30.52    1:25.55        
                  40.78     1:25.55 (44.77)                                        
 22 Sakoff, Nicholas T  11 Manhattan Makos-MR   1:28.50    1:25.62        
                  40.55     1:25.62 (45.07)                                        
 23 Simms, Joshua       11 MAD-MR               1:20.16    1:25.94        
 24 Mahoney-Bostrom, E  12 Manhattan Makos-MR        NT    1:26.95        
                  38.94     1:26.95 (48.01)                                        
 25 Sapp IV, William I  12 KB Makos-MR          1:42.00    1:27.64        
                  42.23     1:27.64 (45.41)                                        
 26 Cedeno, Edwin O     12 KB Makos-MR          1:45.00    1:30.51        
                  41.64     1:30.51 (48.87)                                        
 27 Sharpe, Jamal A     12 KB Makos-MR          1:39.40    1:30.57        
                  40.72     1:30.57 (49.85)                                        
 28 Park, Thomas        11 RI Marlins-MR        1:32.15    1:31.48        
                  42.41     1:31.48 (49.07)                                        
 29 Contreras, Gabriel  12 RedTails-MR          1:43.94    1:33.03        
                  41.89     1:33.03 (51.14)                                        
 30 Felix, Justin J     11 KB Makos-MR          1:42.00    1:37.68        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baliabin, Michael   12 Shy-Mr-MR                 NT    2:15.93         20  
                  30.41     1:07.30 (36.89)     1:42.54 (35.24)     2:15.93 (33.39)
  2 Taylor, Griffin H   12 Manhattan Makos-MR   2:15.40    2:16.58         17  
                  30.99     1:06.50 (35.51)     1:42.09 (35.59)     2:16.58 (34.49)
  3 Siu, Austin         12 NYCC-MR              2:45.76    2:46.00         16  
                  34.87     1:16.40 (41.53)   2:46.00 (1:29.60)                    
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ho, Timothy         11 Bcny-MR              1:06.00    1:09.89         20  
                  33.61     1:09.89 (36.28)                                        
  2 Cedeno, Edwin O     12 KB Makos-MR               NT    1:10.54         17  
                  34.78     1:10.54 (35.76)                                        
  3 Salazar, Matthew A  12 Bcny-MR              1:09.00    1:11.00         16  
                  34.99     1:11.00 (36.01)                                        
  4 Hibbert, Aaron M    12 KB Makos-MR               NT    1:13.64         15  
                  35.80     1:13.64 (37.84)                                        
  5 Mathews, Gabriel T  11 Manhattan Makos-MR   1:11.44    1:13.82         14  
                  36.12     1:13.82 (37.70)                                        
  6 Sapp IV, William I  12 KB Makos-MR               NT    1:14.19         13  
                  36.44     1:14.19 (37.75)                                        
  7 Hamberg, Miles N    12 Manhattan Makos-MR   1:19.43    1:21.15         12  
                  39.84     1:21.15 (41.31)                                        
  8 Fernandez, Che      11 Manhattan Makos-MR        NT    1:30.62         11  
                  32.81     1:30.62 (57.81)                                        
  9 Earley, Ryan C      12 Bcny-MR              1:25.00    1:31.81          9  
                  44.06     1:31.81 (47.75)                                        
 10 Contreras, Gabriel  12 RedTails-MR          1:47.23    1:37.14          7  
 11 Briffault, Jonatha  11 Kraken-MR            1:43.00    1:39.88          6  
 12 Sharpe, Jamal A     12 KB Makos-MR          2:10.50    1:44.22          5  
                  44.84     1:44.22 (59.38)                                        
 -- Felix, Justin J     11 KB Makos-MR               NT         DQ        
      No touch at turn
                  41.38          DQ (43.18)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weng, Denis s       12 Bcny-MR              1:19.00    1:16.86         20  
                  36.03     1:16.86 (40.83)                                        
  2 Zhang, Evan         11 GATE-MR              1:20.40    1:20.90         17  
                  37.92     1:20.90 (42.98)                                        
  3 Fergus, Jack B      12 Manhattan Makos-MR   1:26.94    1:23.64         16  
                  38.54     1:23.64 (45.10)                                        
  4 Baliabin, Michael   12 Shy-Mr-MR            1:26.64    1:27.33         15  
                  40.46     1:27.33 (46.87)                                        
  5 Sachkov, Daniel     11 Shy-Mr-MR            1:43.87    1:29.28         14  
                  41.67     1:29.28 (47.61)                                        
  6 Sultana, Matthew J  11 GATE-MR              1:30.60    1:30.63         13  
                  42.28     1:30.63 (48.35)                                        
  7 Lanzman, Jason      11 Shy-Mr-MR            1:34.56    1:31.48         12  
                  41.99     1:31.48 (49.49)                                        
  8 Rodriguez, Ian R    11 Manhattan Makos-MR   1:32.52    1:34.12         11  
                  45.39     1:34.12 (48.73)                                        
  9 Dika, James         12 Shy-Mr-MR            1:42.76    1:36.99          9  
                  46.71     1:36.99 (50.28)                                        
 10 Simms, Joshua       11 MAD-MR               1:34.31    1:38.24          7  
                  46.46     1:38.24 (51.78)                                        
 11 Polanco, Dan        11 MAD-MR               1:35.00    1:41.88          6  
                  46.13     1:41.88 (55.75)                                        
 12 Sapp IV, William I  12 KB Makos-MR               NT    1:46.00          5  
                  46.33     1:46.00 (59.67)                                        
 13 Wang, Calvin        11 RedTails-MR          1:46.96    1:46.11          4  
                  51.13     1:46.11 (54.98)                                        
 14 Sharpe, Jamal A     12 KB Makos-MR               NT    1:55.59          3  
                  50.43   1:55.59 (1:05.16)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shen, Daniel        12 GATE-MR                37.47      30.57         20  
  2 Serman, Trevor W    11 Kraken-MR              34.50      33.34         17  
  3 Dika, James         12 Shy-Mr-MR              38.43      34.58         16  
  4 Sachkov, Daniel     11 Shy-Mr-MR              36.87      35.60         15  
  5 Hamberg, Miles N    12 Manhattan Makos-MR     38.34      36.76         14  
  6 Bose, Javin S       12 Manhattan Makos-MR     37.04      37.16         13  
  7 Siu, Austin         12 NYCC-MR                41.15      37.72         12  
  8 Sultana, Matthew J  11 GATE-MR                35.00      38.88         11  
  9 Lanzman, Jason      11 Shy-Mr-MR              44.23      41.00          9  
 10 Sanchez, Andersson  11 RedTails-MR            42.36      41.23          7  
 11 Carvey, Austin C    12 RedTails-MR            49.56      44.73          6  
 12 Chavers, Latrell G  11 Yellowfin-MR           39.96      45.00          5  
 13 Briffault, Jonatha  11 Kraken-MR              41.90      51.51          4  
 -- Sakoff, Nicholas T  11 Manhattan Makos-MR     46.98         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ho, Timothy         11 Bcny-MR              1:10.00    1:10.15         20  
                  32.21     1:10.15 (37.94)                                        
  2 Shen, Daniel        12 GATE-MR                   NT    1:11.39         17  
                  30.93     1:11.39 (40.46)                                        
  3 Baliabin, Michael   12 Shy-Mr-MR            1:19.47    1:12.69         16  
                  33.70     1:12.69 (38.99)                                        
  4 Zhang, Evan         11 GATE-MR              1:12.00    1:14.82         15  
                  35.61     1:14.82 (39.21)                                        
  5 Mathews, Gabriel T  11 Manhattan Makos-MR   1:15.15    1:16.24         14  
                  35.48     1:16.24 (40.76)                                        
  6 Fergus, Jack B      12 Manhattan Makos-MR   1:19.89    1:17.07         13  
                  36.69     1:17.07 (40.38)                                        
  7 Hamberg, Miles N    12 Manhattan Makos-MR   1:20.02    1:19.88         12  
                  37.03     1:19.88 (42.85)                                        
  8 Dika, James         12 Shy-Mr-MR            1:32.89    1:20.31         11  
                  36.44     1:20.31 (43.87)                                        
  9 Taylor, Griffin H   12 Manhattan Makos-MR   1:20.09    1:20.38          9  
                  37.39     1:20.38 (42.99)                                        
 10 Serman, Trevor W    11 Kraken-MR            1:26.35    1:23.41          7  
                  37.71     1:23.41 (45.70)                                        
 11 Rodriguez, Ian R    11 Manhattan Makos-MR   1:20.10    1:23.53          6  
                  39.89     1:23.53 (43.64)                                        
 12 Sultana, Matthew J  11 GATE-MR              1:22.09    1:24.19          5  
                  40.42     1:24.19 (43.77)                                        
 13 Chavers, Latrell G  11 Yellowfin-MR         1:23.38    1:26.75          4  
                  44.40     1:26.75 (42.35)                                        
 14 Sanchez, Andersson  11 RedTails-MR          1:55.90    1:27.55          3  
                  39.54     1:27.55 (48.01)                                        
 15 Lanzman, Jason      11 Shy-Mr-MR            1:34.68    1:27.94          2  
                  41.18     1:27.94 (46.76)                                        
 16 Bose, Javin S       12 Manhattan Makos-MR   1:25.75    1:30.22          1  
                  41.87     1:30.22 (48.35)                                        
 17 Simms, Joshua       11 MAD-MR               1:30.00    1:30.57        
 18 Polanco, Dan        11 MAD-MR               1:32.00    1:32.50        
                  45.49     1:32.50 (47.01)                                        
 19 Mahoney-Bostrom, E  12 Manhattan Makos-MR        NT    1:39.33        
                  47.15     1:39.33 (52.18)                                        
 20 Wang, Calvin        11 RedTails-MR          1:44.11    1:40.47        
                  49.30     1:40.47 (51.17)                                        
 21 Park, Thomas        11 RI Marlins-MR        1:55.96    1:40.63        
                  48.27     1:40.63 (52.36)                                        
 -- Sakoff, Nicholas T  11 Manhattan Makos-MR   1:41.22         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  42.90          DQ (48.02)                                        
 -- Sachkov, Daniel     11 Shy-Mr-MR            1:32.65         DQ        
      Did not finish on back - back
                  38.10          DQ (40.64)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 The Boys' Club OF New York-MR  'A'          2:00.00    1:58.02         40  
     1) Salazar, Matthew A 12           2) Ho, Timothy 11                 
     3) Liu, Eric Z 11                  4) Weng, Denis s 12               
                  28.39       56.47 (28.08)     1:25.32 (28.85)     1:58.02 (32.70)
  2 Gateway Swimmers-MR  'A'                    2:02.21    2:02.38         34  
                  30.77     1:02.06 (31.29)     1:33.40 (31.34)     2:02.38 (28.98)
  3 Shorefront Ym-Ywha-MR  'A'                  2:21.76    2:05.60         32  
     1) Baliabin, Michael 12            2) Dika, James 12                 
     3) Lanzman, Jason 11               4) Sachkov, Daniel 11             
                  31.28     1:05.39 (34.11)     1:33.15 (27.76)     2:05.60 (32.45)
  4 Manhattan Makos-MR  'B'                          NT    2:15.67         30  
     1) Fernandez, Che 11               2) Bose, Javin S 12               
     3) Mahoney-Bostrom, Evan 12        4) Rodriguez, Ian R 11            
                  33.67     1:06.46 (32.79)     1:52.19 (45.73)     2:15.67 (23.48)
  5 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:33.67    2:31.43         28  
     1) Sanchez, Andersson 11           2) Wang, Calvin 11                
     3) Contreras, Gabriel 12           4) Carvey, Austin C 12            
                  34.44     1:13.25 (38.81)     1:52.89 (39.64)     2:31.43 (38.54)
  6 Kips Bay Makos-MR  'A'                      2:33.62    2:33.81         26  
     1) Hibbert, Aaron M 12             2) Cedeno, Edwin O 12             
     3) Sapp IV, William I 12           4) Sharpe, Jamal A 12             
                  49.85     1:16.12 (26.27)     2:00.50 (44.38)     2:33.81 (33.31)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 The Boys' Club OF New York-MR  'A'          2:06.00    2:11.70         40  
     1) Ho, Timothy 11                  2) Weng, Denis s 12               
     3) Liu, Eric Z 11                  4) Salazar, Matthew A 12          
                  33.06     1:07.19 (34.13)     1:42.80 (35.61)     2:11.70 (28.90)
  2 Shorefront Ym-Ywha-MR  'A'                  2:30.87    2:19.14         34  
     1) Baliabin, Michael 12            2) Lanzman, Jason 11              
     3) Dika, James 12                  4) Sachkov, Daniel 11             
                  36.34     1:21.88 (45.54)     1:48.68 (26.80)     2:19.14 (30.46)
  3 Manhattan Makos-MR  'A'                     2:20.19    2:19.46         32  
     1) Mathews, Gabriel T 11           2) Fergus, Jack B 12              
     3) Bose, Javin S 12                4) Taylor, Griffin H 12           
                  33.80     1:13.02 (39.22)     1:49.14 (36.12)     2:19.46 (30.32)
  4 Manhattan Makos-MR  'B'                     2:27.54    2:31.07         30  
     1) Mahoney-Bostrom, Evan 12        2) Rodriguez, Ian R 11            
     3) Hamberg, Miles N 12             4) Fernandez, Che 11              
                  42.85     1:25.10 (42.25)     2:00.24 (35.14)     2:31.07 (30.83)
  5 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:57.12    2:46.67         28  
     1) Contreras, Gabriel 12           2) Wang, Calvin 11                
     3) Sanchez, Andersson 11           4) Carvey, Austin C 12            
                  44.04     1:30.79 (46.75)     2:15.01 (44.22)     2:46.67 (31.66)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          14 Bcny-MR                23.90      23.04         20  
  2 Jiang, David        14 Bcny-MR                23.00      23.46         17  
  3 Amalvert, George    14 Yellowfin-MR           26.36      25.52         16  
  4 Lama, Tiger T       13 Manhattan Makos-MR     26.46      25.65         15  
  5 Shumikhin, Michael  13 RI Marlins-MR          26.69      26.63         14  
  6 Chow, William       14 GATE-MR                26.67      26.95         13  
  7 Lee, Kevin          14 GATE-MR                26.05      27.00         12  
  8 Earley, Sean P      13 Bcny-MR                27.80      27.30         11  
  9 Ford, Nkosi         14 RedTails-MR            28.39      27.50          9  
 10 Encarnacion, Bryan  13 RedTails-MR            30.90      28.74          7  
 11 Felipe, Eddie J     14 Yellowfin-MR           29.66      29.28          6  
 12 Sanchez, Ryan       14 RedTails-MR            27.10      30.16          5  
 13 Lumsden, Xavier     13 Yellowfin-MR           31.00      31.06          4  
 14 Gonzalez, Steven    13 NYCC-MR                31.01      31.47          3  
 15 Sanchez, Kevin      13 GATE-MR                32.71      32.00          2  
 16 Brito, Juan         14 Yellowfin-MR           39.82      36.04          1  
 17 Gonzalez, Marcus    14 Yellowfin-MR           37.36      36.19        
 18 Griffith, Keyshawn  13 GATE-MR                39.35      38.26        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, David        14 Bcny-MR                52.00      55.07         20  
                  27.09       55.07 (27.98)                                        
  2 Amalvert, George    14 Yellowfin-MR           58.50      55.91         17  
                  26.71       55.91 (29.20)                                        
  3 Chow, William       14 GATE-MR                57.78      57.29         16  
                  27.56       57.29 (29.73)                                        
  4 Lama, Tiger T       13 Manhattan Makos-MR     58.96      58.48         15  
                  28.15       58.48 (30.33)                                        
  5 Shumikhin, Michael  13 RI Marlins-MR        1:03.79    1:00.58         14  
                  28.68     1:00.58 (31.90)                                        
  6 Ford, Nkosi         14 RedTails-MR          1:06.07    1:00.93         13  
                  30.51     1:00.93 (30.42)                                        
  7 Earley, Sean P      13 Bcny-MR              1:01.00    1:01.41         12  
                  29.18     1:01.41 (32.23)                                        
  8 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR          1:00.69    1:02.05         11  
                  30.53     1:02.05 (31.52)                                        
  9 Sanchez, Ryan       14 RedTails-MR          1:08.78    1:06.33          9  
                  31.27     1:06.33 (35.06)                                        
 10 Felipe, Eddie J     14 Yellowfin-MR         1:09.20    1:10.01          7  
                  34.15     1:10.01 (35.86)                                        
 11 Sanchez, Kevin      13 GATE-MR              1:16.17    1:10.63          6  
                  33.77     1:10.63 (36.86)                                        
 12 Rodriguez, Rick T   13 KB Makos-MR          1:10.13    1:10.70          5  
                  33.90     1:10.70 (36.80)                                        
 13 Lumsden, Xavier     13 Yellowfin-MR         1:13.01    1:11.55          4  
                  33.16     1:11.55 (38.39)                                        
 14 Gonzalez, Steven    13 NYCC-MR              1:11.08    1:15.71          3  
                  34.76     1:15.71 (40.95)                                        
 15 Griffith, Keyshawn  13 GATE-MR                   NT    1:23.44          2  
                  42.02     1:23.44 (41.42)                                        
 16 Brito, Juan         14 Yellowfin-MR         1:25.19    1:25.92          1  
                  41.23     1:25.92 (44.69)                                        
 17 Gonzalez, Marcus    14 Yellowfin-MR         1:24.87    1:25.96        
 18 Nudell, Isaack A    13 KB Makos-MR          1:32.00    1:29.36        
                  43.50     1:29.36 (45.86)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pertsovsky, Keven   13 Shy-Mr-MR            2:10.98    2:19.24         20  
                  32.40     1:08.70 (36.30)     1:44.92 (36.22)     2:19.24 (34.32)
  2 Shumikhin, Michael  13 RI Marlins-MR        2:31.80    2:23.45         17  
                  32.09     1:08.05 (35.96)     1:42.00 (33.95)     2:23.45 (41.45)
  3 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR          2:58.75    2:24.75         16  
                  34.31     1:12.81 (38.50)     1:51.84 (39.03)     2:24.75 (32.91)
  4 Ramos, Brian M      13 KB Makos-MR               NT    2:43.21         15  
                  36.90     1:18.16 (41.26)     2:02.45 (44.29)     2:43.21 (40.76)
  5 Cureton, Joseph C   13 KB Makos-MR               NT    2:43.62         14  
                  37.35     1:19.78 (42.43)     2:05.18 (45.40)     2:43.62 (38.44)
  6 Gonzalez, Steven    13 NYCC-MR              2:40.65    2:47.80         13  
                  37.15     1:18.08 (40.93)     2:04.06 (45.98)     2:47.80 (43.74)
  7 Nudell, Isaack A    13 KB Makos-MR               NT    3:19.28         12  
                1:38.87     2:32.13 (53.26)     3:19.28 (47.15)                    
  8 Brito, Juan         14 Yellowfin-MR         3:10.09    3:22.06         11  
                                2:29.86 ( )     3:22.06 (52.20)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          14 Bcny-MR              2:08.00    2:10.26         20  
                  29.97     1:04.11 (34.14)     1:39.13 (35.02)     2:10.26 (31.13)
  2 Lee, Kevin          14 GATE-MR              2:29.19    2:27.98         17  
                  33.76     1:11.54 (37.78)     1:50.27 (38.73)     2:27.98 (37.71)
  3 Sanchez, Ryan       14 RedTails-MR               NT    2:28.66         16  
                  35.55     1:12.82 (37.27)     1:51.38 (38.56)     2:28.66 (37.28)
  4 Amalvert, George    14 Yellowfin-MR              NT    2:29.17         15  
                  34.21     1:12.25 (38.04)     1:51.42 (39.17)     2:29.17 (37.75)
  5 Shumikhin, Michael  13 RI Marlins-MR             NT    2:30.99         14  
                  35.16     1:14.10 (38.94)     1:54.38 (40.28)     2:30.99 (36.61)
  6 Earley, Sean P      13 Bcny-MR              2:34.00    2:34.61         13  
                  37.07     1:16.96 (39.89)     1:56.77 (39.81)     2:34.61 (37.84)
  7 Pertsovsky, Keven   13 Shy-Mr-MR                 NT    2:36.16         12  
                  38.41     1:18.21 (39.80)     1:57.49 (39.28)     2:36.16 (38.67)
  8 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR               NT    2:47.00         11  
                  38.99     1:21.08 (42.09)     2:04.00 (42.92)     2:47.00 (43.00)
  9 Cureton, Joseph C   13 KB Makos-MR               NT    3:12.93          9  
                  45.33     1:33.15 (47.82)     2:24.28 (51.13)     3:12.93 (48.65)
 10 Lumsden, Xavier     13 Yellowfin-MR              NT    3:16.01          7  
                  47.03     1:38.01 (50.98)     2:30.29 (52.28)     3:16.01 (45.72)
 11 Nudell, Isaack A    13 KB Makos-MR               NT    3:27.98          6  
                  49.14   2:38.11 (1:48.97)     3:27.98 (49.87)                    
 12 Gonzalez, Marcus    14 Yellowfin-MR              NT    4:28.84          5  
                1:02.01   3:26.35 (2:24.34)   4:28.84 (1:02.49)                    
 -- Ramos, Brian M      13 KB Makos-MR               NT    2:56.87        
      Did not finish
                  41.67   2:57.67 (2:16.00)         2:56.87 ( )                    
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luk, Arnold B       14 Bcny-MR              2:28.00    2:30.28         20  
                  33.66     1:12.45 (38.79)     1:52.84 (40.39)     2:30.28 (37.44)
  2 Jiang, David        14 Bcny-MR              2:24.00    2:31.38         17  
                  36.19     1:15.07 (38.88)     1:55.07 (40.00)     2:31.38 (36.31)
  3 Chow, William       14 GATE-MR              2:38.35    2:37.27         16  
                  34.62     1:15.61 (40.99)     1:56.45 (40.84)     2:37.27 (40.82)
  4 Lama, Tiger T       13 Manhattan Makos-MR   2:51.89    2:46.74         15  
                  37.03     1:19.04 (42.01)     2:02.21 (43.17)     2:46.74 (44.53)
  5 Ford, Nkosi         14 RedTails-MR               NT    2:54.71         14  
                  38.43     1:21.41 (42.98)     2:07.49 (46.08)     2:54.71 (47.22)
  6 Felipe, Eddie J     14 Yellowfin-MR              NT    2:56.76         13  
                  39.32     1:24.99 (45.67)     2:12.23 (47.24)     2:56.76 (44.53)
  7 Rodriguez, Rick T   13 KB Makos-MR               NT    3:02.73         12  
                  39.71     1:25.32 (45.61)     2:16.76 (51.44)     3:02.73 (45.97)
  8 Ramos, Brian M      13 KB Makos-MR               NT    3:18.30         11  
                  43.53     1:33.47 (49.94)     2:26.43 (52.96)     3:18.30 (51.87)
  9 Lumsden, Xavier     13 Yellowfin-MR              NT    3:29.77          9  
                  43.87     1:37.29 (53.42)     2:34.02 (56.73)     3:29.77 (55.75)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          14 Bcny-MR                56.00      59.77         20  
                  27.95       59.77 (31.82)                                        
  2 Pertsovsky, Keven   13 Shy-Mr-MR            1:12.78    1:12.22         17  
                  34.07     1:12.22 (38.15)                                        
  3 Cordero, Justin K   13 KB Makos-MR          1:10.00    1:13.15         16  
                  34.50     1:13.15 (38.65)                                        
  4 Felipe, Eddie J     14 Yellowfin-MR         1:19.03    1:20.74         15  
                  37.32     1:20.74 (43.42)                                        
  5 Cureton, Joseph C   13 KB Makos-MR          1:25.94    1:24.44         14  
                  37.45     1:24.44 (46.99)                                        
  6 Brito, Juan         14 Yellowfin-MR         1:57.56    1:51.73         13  
                  48.56   1:51.73 (1:03.17)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          14 Bcny-MR              2:09.00    2:12.57         20  
                  27.40     1:01.20 (33.80)     1:41.65 (40.45)     2:12.57 (30.92)
  2 Jiang, David        14 Bcny-MR              2:11.00    2:21.88         17  
                  30.42     1:09.30 (38.88)     1:47.79 (38.49)     2:21.88 (34.09)
  3 Chow, William       14 GATE-MR              2:24.60    2:23.44         16  
                  32.36     1:09.58 (37.22)     1:51.26 (41.68)     2:23.44 (32.18)
  4 Lee, Kevin          14 GATE-MR              2:29.10    2:33.51         15  
                  33.55     1:12.73 (39.18)     1:58.30 (45.57)     2:33.51 (35.21)
  5 Cureton, Joseph C   13 KB Makos-MR               NT    2:33.80         14  
                  33.52     1:12.83 (39.31)     1:56.97 (44.14)     2:33.80 (36.83)
  6 Pertsovsky, Keven   13 Shy-Mr-MR            2:32.76    2:35.61         13  
                  33.93     1:14.05 (40.12)     2:01.60 (47.55)     2:35.61 (34.01)
  7 Nudell, Isaack A    13 KB Makos-MR               NT    2:36.50         12  
                  34.18     1:11.75 (37.57)     1:59.54 (47.79)     2:36.50 (36.96)
  8 Ramos, Brian M      13 KB Makos-MR               NT    2:57.25         11  
  9 Rodriguez, Rick T   13 KB Makos-MR               NT    2:57.31          9  
                  41.53     1:27.53 (46.00)     2:13.23 (45.70)     2:57.31 (44.08)
 10 Griffith, Keyshawn  13 GATE-MR              3:45.54    3:46.69          7  
                  46.30   1:48.51 (1:02.21)   2:56.72 (1:08.21)     3:46.69 (49.97)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 The Boys' Club OF New York-MR  'A'          1:34.00    1:41.79         40  
     1) Miou, Eric 14                   2) Jiang, David 14                
     3) McKenna, Brendan 13             4) SU, Kyle M 14                  
                  22.77       46.78 (24.01)     1:13.30 (26.52)     1:41.79 (28.49)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                      1:58.20    1:58.63         34  
     1) Rodriguez, Rick T 13            2) Ramos, Brian M 13              
     3) Cureton, Joseph C 13            4) Cordero, Justin K 13           
                  30.54     1:01.13 (30.59)     1:31.46 (30.33)     1:58.63 (27.17)
  3 Yellowfin Swimming Team-MR  'A'             2:06.84    2:03.36         32  
     1) Felipe, Eddie J 14              2) Brito, Juan 14                 
     3) Lumsden, Xavier 13              4) Amalvert, George 14            
                  30.83     1:06.65 (35.82)     1:36.92 (30.27)     2:03.36 (26.44)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 The Boys' Club OF New York-MR  'A'          1:48.16    1:56.66         40  
     1) Miou, Eric 14                   2) Jiang, David 14                
     3) Luk, Arnold B 14                4) McKenna, Brendan 13            
                  26.11     1:00.98 (34.87)     1:33.43 (32.45)     1:56.66 (23.23)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                           NT    2:11.29         34  
     1) Ramos, Brian M 13               2) Rodriguez, Rick T 13           
     3) Cordero, Justin K 13            4) Cureton, Joseph C 13           
                  36.97     1:15.40 (38.43)     1:44.08 (28.68)     2:11.29 (27.21)
  3 Gateway Swimmers-MR  'A'                    2:01.08    2:16.65         32  
     1) Griffith, Keyshawn 13           2) Lee, Kevin 14                  
     3) Sanchez, Kevin 13               4) Chow, William 14               
                  32.71     1:05.11 (32.40)     1:47.74 (42.63)     2:16.65 (28.91)
 -- Yellowfin Swimming Team-MR  'A'             2:13.38   X2:15.49        
     1) Lumsden, Xavier 13              2) Felipe, Eddie J 14             
     3) Amalvert, George 14             4) Gonzalez, Marcus 14            
                  39.17     1:13.61 (34.44)     1:41.70 (28.09)     2:15.49 (33.79)