Licensed to Long Island Aquatic Club                      HY-TEK's Meet Manager
            2010 MR LIE July Summer Sizzle - 7/17/2010 to 7/18/2010            
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate J           10 Bgnw Marlins-MR        32.59      32.46        
  2 Falcao, Nicole            10 Twisters-MR            34.40      32.68        
  3 Polanco, Kayla M           9 Twisters-MR            33.98      32.94        
  4 Myszkowski, Victoria      10 Twisters-MR            34.26      33.26        
  5 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR      33.08      33.32        
  6 Johnson, Shaun            10 Sailfish-MR            34.05      33.68        
  7 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR      34.57      33.97        
  8 Miou, Grace               10 Boys Club-MR           33.00      34.06        
  9 Guo, Jenna J              10 LIE-MR                 34.62      34.59        
 10 Bouzarouata, Jasmin C     10 Twisters-MR            34.35      34.97        
 11 Jackson, Allison M        10 Twisters-MR            36.62      35.27        
 12 Elms, Gaige L             10 Bgnw Marlins-MR        35.18      35.39        
 13 Zaslaw, Katie S           10 Bgnw Marlins-MR        35.02      35.86        
 14 Thom, Miriam               9 Twisters-MR            36.38      36.20        
 15 Boccio, Ashley A          10 LIE-MR                 39.40      36.97        
 16 Freund, Jessica N         10 Sachem-MR              35.68      37.15        
 17 Pena, Desiree             10 Agua Swim Team-MR      38.91      37.22        
 18 Johnson, Holly C          10 UNAT!-MR               38.22      37.30        
 19 Soo, Nicole                9 Twisters-MR            37.62      37.35        
 20 Davi, Julia G             10 HAA-MR                 38.30      37.41        
 21 Fong, Samantha             9 Twisters-MR            38.45      37.48        
 22 Poslednik, Anna Maria     10 Twisters-MR            40.69      37.50        
 23 Kelly, Rose E             10 LIE-MR                 41.21      37.72        
 24 Nasiadka, Teresa          10 Twisters-MR            39.40      37.85        
 25 Kuester, Garrity A         9 LIE-MR                 37.98      37.86        
 26 Ortof, Natalie R          10 LIE-MR                 37.34      38.09        
 27 Chu, Annie                 9 FLY-MR                 39.74      38.39        
 28 Zezula, Katarzyna         10 Twisters-MR            36.60      38.41        
 29 Llewellyn, Christine L    10 CSC-MR                 42.73      38.44        
 30 Huie, Jody                10 FLY-MR                 41.85      38.77        
 31 Fisher, Jocelyn            9 Sachem-MR              39.62      38.92        
 32 Kraff, Allyson R           9 LIE-MR                 39.66      39.01        
 33 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR      37.56      39.30        
 34 Parry, Alexa r             8 UNAT!-MR               41.93      39.35        
 35 Meringolo, Gabriella A    10 LIE-MR                 39.84      39.66        
 36 Montanez, Leonor M        10 Twisters-MR            40.96      39.69        
 37 Reiter, Valerie G         10 FLY-MR                 43.01      39.73        
 38 Ambery, Alana D           10 FLY-MR                 40.02      39.96        
 39 Rodriguez, Emily M         8 Twisters-MR            40.16      40.01        
 40 Thomas, Mackenzie          8 IA-MR                  41.94      40.07        
 41 Fan, Catherine             8 FLY-MR                 41.22      40.09        
 42 Berman, Dara R             9 North Shore-MR         53.40      40.16        
 43 Amar, Kate M               9 Empire-MR              42.28      40.31        
 44 Ionescu, Frederika D      10 Agua Swim Team-MR      39.00      40.37        
 45 Castiglione, Emma M       10 Bgnw Marlins-MR        40.22      40.59        
 46 Swiatowski, Nicole         9 Twisters-MR            40.56      41.03        
 47 Kwa, Brightlyn H           8 NYCC-MR                46.03      41.06        
 48 Barker, Jasmine K          8 Bgnw Marlins-MR        37.92      41.22        
 49 Falcao, Isabella L         8 Twisters-MR            40.28      41.35        
 50 Reiter, Stephanie C       10 FLY-MR                 44.38      41.67        
 51 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR                44.22      41.78        
 51 Rivera, Hannah             8 Twisters-MR            40.85      41.78        
 53 Gonciarz, Zuzanna L        9 Twisters-MR            41.17      42.01        
 54 Wilkins, Hazel S           8 LIE-MR                 40.05      42.44        
 55 Taylor, Victoria A        10 IA-MR                  50.59      42.59        
 56 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR                45.39      42.61        
 57 Wang, Kathryn              8 Agua Swim Team-MR      42.34      42.69        
 58 Casement, Rachelle         9 Farmingdale-MR         42.29      43.23        
 59 Chen, Chelsea W           10 FLY-MR                 45.25      43.25        
 60 Profeta, Noelle C          8 IA-MR                  51.26      43.34        
 61 Rodriguez, Andrea I        7 Twisters-MR            46.34      43.37        
 62 Montgomery, Bridget M      8 FLY-MR                 43.03      43.63        
 63 Kyin, Leadora A           10 Agua Swim Team-MR      43.41      43.89        
 64 Petersson, Kirsten A       9 Bgnw Marlins-MR        43.29      44.06        
 65 Thomas, Laura E            9 FLY-MR                 48.48      45.15        
 66 Lu, Helen                 10 FLY-MR                 45.43      46.97        
 67 Guo, Eva J                 8 LIE-MR                 45.96      47.29        
 68 Pellegrino, Frankie A      7 North Shore-MR         47.00      47.46        
 69 Collmar, Yilinna           6 FLY-MR                 45.74      47.88        
 70 Lim, Jessica G             8 Twisters-MR            47.85      48.10        
 71 Eng, Lauren *              8 Agua Swim Team-MR      49.47      48.59        
 72 Demieri, Emily            10 WISC-MR                52.88      49.57        
 73 Zahariev, Tiffany          8 Twisters-MR            48.33      49.92        
 74 Neuman, Samantha E         8 UNAT!-MR               53.65      52.22        
 75 Hedvat, Alexis S           8 Agua Swim Team-MR      56.24      53.57        
 76 Yanza, Ayleen              8 Twisters-MR            57.23      54.65        
 77 Patel, Saachi N            8 Agua Swim Team-MR      49.00      54.85        
 78 Katyayan, Anisha A        10 North Shore-MR         55.00      55.08        
 79 McGowan, Sofia M           8 Agua Swim Team-MR      55.08      56.20        
 80 O'Connor, Meghan           8 CSC-MR               1:04.99      56.29        
 81 Jackson, Anya C            8 Twisters-MR            59.22      58.41        
 82 Fernandez, Samantha        7 Twisters-MR            53.21    1:02.04        
 83 Wynter, Sarah C            6 CSC-MR               1:09.97    1:08.42        
 -- Murray, Cecilia V         10 Agua Swim Team-MR      38.00         NS        
 -- Chabza, Kimberly          10 Farmingdale-MR         57.29         NS        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR    1:10.11    1:11.33        
  2 Polanco, Kayla M           9 Twisters-MR          1:14.89    1:12.15        
  3 Falcao, Nicole            10 Twisters-MR          1:13.77    1:12.81        
  4 Bouzarouata, Jasmin C     10 Twisters-MR          1:14.44    1:14.93        
  5 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR    1:16.95    1:15.40        
  6 Guo, Jenna J              10 LIE-MR               1:17.04    1:15.94        
  7 Myszkowski, Victoria      10 Twisters-MR          1:17.78    1:16.45        
  8 Johnson, Shaun            10 Sailfish-MR          1:16.89    1:16.96        
  9 Miou, Grace               10 Boys Club-MR         1:17.00    1:17.68        
 10 Thom, Miriam               9 Twisters-MR          1:20.29    1:21.47        
 11 Pena, Desiree             10 Agua Swim Team-MR    1:25.55    1:21.66        
 12 Jackson, Allison M        10 Twisters-MR          1:26.23    1:23.18        
 13 Zezula, Katarzyna         10 Twisters-MR          1:22.97    1:24.06        
 14 Boccio, Ashley A          10 LIE-MR               1:25.22    1:24.27        
 15 Soo, Nicole                9 Twisters-MR          1:24.13    1:24.50        
 16 Kraff, Allyson R           9 LIE-MR               1:31.69    1:24.64        
 17 Johnson, Holly C          10 UNAT!-MR             1:23.47    1:24.65        
 18 Abdelrahman, Rawan        10 Agua Swim Team-MR    1:23.42    1:25.10        
 19 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR    1:21.73    1:25.40        
 20 Fong, Samantha             9 Twisters-MR          1:27.17    1:25.63        
 21 Kelly, Rose E             10 LIE-MR               1:27.13    1:25.84        
 22 Davi, Julia G             10 HAA-MR               1:26.48    1:26.39        
 23 Llewellyn, Christine L    10 CSC-MR               1:35.60    1:27.39        
 24 Kuester, Garrity A         9 LIE-MR               1:29.16    1:27.53        
 25 Rodriguez, Emily M         8 Twisters-MR          1:29.29    1:27.89        
 26 Meringolo, Gabriella A    10 LIE-MR               1:29.10    1:28.32        
 27 Ambery, Alana D           10 FLY-MR               1:30.56    1:29.08        
 28 Ionescu, Frederika D      10 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:29.39        
 29 Swiatowski, Nicole         9 Twisters-MR          1:29.17    1:29.63        
 30 Poslednik, Anna Maria     10 Twisters-MR          1:31.83    1:30.07        
 31 Berman, Dara R             9 North Shore-MR       1:56.37    1:30.09        
 32 Falcao, Isabella L         8 Twisters-MR          1:31.01    1:30.63        
 33 Ahmed, Emily               8 Sachem-MR            1:27.61    1:31.00        
 34 Parry, Alexa r             8 UNAT!-MR             1:37.59    1:31.33        
 35 Rivera, Hannah             8 Twisters-MR          1:28.06    1:31.34        
 36 Wang, Kathryn              8 Agua Swim Team-MR    1:33.01    1:31.97        
 37 Reiter, Valerie G         10 FLY-MR               1:33.12    1:32.26        
 38 Rooney, Siobhan N         10 Empire-MR            1:39.44    1:32.60        
 39 Ortof, Natalie R          10 LIE-MR               1:28.43    1:32.80        
 40 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR              1:43.58    1:33.74        
 41 Fan, Catherine             8 FLY-MR               1:37.10    1:33.91        
 42 Thomas, Mackenzie          8 IA-MR                1:38.36    1:35.86        
 43 Montgomery, Bridget M      8 FLY-MR               1:37.06    1:36.30        
 44 Montanez, Leonor M        10 Twisters-MR          1:35.92    1:36.35        
 45 Gonciarz, Zuzanna L        9 Twisters-MR          1:35.57    1:36.75        
 46 Rodriguez, Andrea I        7 Twisters-MR          1:46.79    1:37.06        
 47 Reiter, Stephanie C       10 FLY-MR               1:34.16    1:37.87        
 48 Kyin, Leadora A           10 Agua Swim Team-MR    1:42.91    1:38.42        
 49 Taylor, Victoria A        10 IA-MR                1:49.82    1:39.92        
 50 Chen, Chelsea W           10 FLY-MR               1:47.50    1:40.03        
 51 Leopizzi, Michela N        9 Empire-MR            1:49.90    1:40.29        
 52 Meringolo, Olivia A        8 LIE-MR                    NT    1:40.53        
 53 Profeta, Noelle C          8 IA-MR                1:41.07    1:41.57        
 54 Nix, Simone E             10 Empire-MR            1:40.32    1:41.81        
 55 Wilkins, Hazel S           8 LIE-MR               1:37.07    1:42.02        
 56 Price, Kacie A            10 LIE-MR               1:42.73    1:43.44        
 57 Lu, Helen                 10 FLY-MR               1:49.32    1:43.52        
 58 Pellegrino, Frankie A      7 North Shore-MR       1:49.89    1:44.30        
 59 Eng, Lauren *              8 Agua Swim Team-MR    1:45.56    1:44.71        
 60 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              1:48.97    1:44.75        
 61 Thomas, Laura E            9 FLY-MR               1:46.87    1:45.52        
 62 Lim, Jessica G             8 Twisters-MR          1:48.20    1:49.24        
 63 Collmar, Yilinna           6 FLY-MR               1:46.01    1:50.65        
 64 Chan, Mandy                8 Twisters-MR          1:47.52    1:51.16        
 65 Manessis, Katerina E       8 Empire-MR            1:51.10    1:51.85        
 66 Zahariev, Tiffany          8 Twisters-MR          1:53.67    1:53.75        
 67 Neuman, Samantha E         8 UNAT!-MR             1:52.15    1:56.34        
 68 Harrigan, Miranda J        9 CSC-MR               2:16.96    1:57.59        
 69 McGowan, Sofia M           8 Agua Swim Team-MR    1:57.44    1:57.67        
 70 Yanza, Ayleen              8 Twisters-MR          2:00.08    1:58.68        
 71 Demieri, Emily            10 WISC-MR              1:58.32    1:58.70        
 72 Hedvat, Alexis S           8 Agua Swim Team-MR    1:56.84    2:00.67        
 73 Katyayan, Anisha A        10 North Shore-MR       2:10.00    2:05.29        
 74 Fernandez, Samantha        7 Twisters-MR          1:50.09    2:09.97        
 75 Bice, Casey C              7 LIE-MR               2:06.49    2:11.19        
 76 O'Connor, Meghan           8 CSC-MR                    NT    2:21.09        
 -- Nasiadka, Teresa          10 Twisters-MR          1:25.29         NS        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla M           9 Twisters-MR            39.41      38.71        
  2 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR      41.57      40.06        
  3 Jackson, Allison M        10 Twisters-MR            41.19      42.14        
  4 Guo, Jenna J              10 LIE-MR                 43.72      42.94        
  5 Falcao, Nicole            10 Twisters-MR            43.76      43.08        
  6 Bouzarouata, Jasmin C     10 Twisters-MR            41.29      43.10        
  7 Myszkowski, Victoria      10 Twisters-MR            40.12      43.20        
  8 Boccio, Ashley A          10 LIE-MR                 44.22      43.56        
  9 Kuester, Garrity A         9 LIE-MR                 45.62      44.21        
 10 Meringolo, Gabriella A    10 LIE-MR                 46.02      44.45        
 11 Johnson, Shaun            10 Sailfish-MR            42.12      44.64        
 12 Thom, Miriam               9 Twisters-MR            44.96      45.27        
 13 Chu, Annie                 9 FLY-MR                 43.48      45.58        
 14 Ortof, Natalie R          10 LIE-MR                 45.06      45.67        
 15 Fong, Samantha             9 Twisters-MR            48.75      45.79        
 16 Nasiadka, Teresa          10 Twisters-MR            45.44      45.87        
 17 Kelly, Rose E             10 LIE-MR                 45.10      45.96        
 18 Swiatowski, Nicole         9 Twisters-MR            48.87      46.01        
 19 Soo, Nicole                9 Twisters-MR            44.82      46.28        
 20 Ahmed, Emily               8 Sachem-MR              45.99      46.29        
 21 Gonciarz, Zuzanna L        9 Twisters-MR            50.17      46.55        
 22 Abdelrahman, Rawan        10 Agua Swim Team-MR      45.42      46.56        
 23 Berman, Dara R             9 North Shore-MR         56.87      47.29        
 24 Poslednik, Anna Maria     10 Twisters-MR            50.49      47.94        
 25 Llewellyn, Christine L    10 CSC-MR                 48.03      47.98        
 26 Johnson, Holly C          10 UNAT!-MR               47.54      48.02        
 27 Montanez, Leonor M        10 Twisters-MR            47.17      48.04        
 27 Rodriguez, Emily M         8 Twisters-MR            44.36      48.04        
 29 Thomas, Mackenzie          8 IA-MR                  49.28      48.37        
 30 Pena, Desiree             10 Agua Swim Team-MR      47.23      48.38        
 31 Ambery, Alana D           10 FLY-MR                 48.39      48.51        
 32 Chen, Chelsea W           10 FLY-MR                 51.50      48.82        
 33 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR      43.88      49.18        
 34 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR                51.91      49.39        
 35 Zezula, Katarzyna         10 Twisters-MR            46.55      49.42        
 36 Davi, Julia G             10 HAA-MR                 50.14      49.49        
 37 Kraff, Allyson R           9 LIE-MR                 47.78      49.67        
 38 Wang, Kathryn              8 Agua Swim Team-MR      47.68      50.28        
 39 Leopizzi, Michela N        9 Empire-MR              51.48      50.33        
 40 Taylor, Victoria A        10 IA-MR                  52.58      50.38        
 41 Rivera, Hannah             8 Twisters-MR            50.04      50.99        
 42 Montgomery, Bridget M      8 FLY-MR                 49.76      51.15        
 43 Rooney, Siobhan N         10 Empire-MR              53.06      51.44        
 44 Parry, Alexa r             8 UNAT!-MR               52.30      51.65        
 45 Ionescu, Frederika D      10 Agua Swim Team-MR      46.00      51.81        
 46 Reiter, Stephanie C       10 FLY-MR                 53.39      51.87        
 47 Chan, Mandy                8 Twisters-MR            52.60      52.17        
 48 Wilkins, Hazel S           8 LIE-MR                 49.42      52.46        
 49 Meringolo, Olivia A        8 LIE-MR                    NT      52.75        
 50 Falcao, Isabella L         8 Twisters-MR            54.07      53.01        
 51 Guo, Eva J                 8 LIE-MR                 53.37      53.61        
 52 Lu, Helen                 10 FLY-MR                 54.27      53.64        
 53 Price, Kacie A            10 LIE-MR                 55.91      53.70        
 54 Collmar, Yilinna           6 FLY-MR                 52.86      53.74        
 55 Nix, Simone E             10 Empire-MR              53.13      54.06        
 56 Pellegrino, Frankie A      7 North Shore-MR         55.92      54.16        
 57 Profeta, Noelle C          8 IA-MR                  52.24      54.24        
 58 Rodriguez, Andrea I        7 Twisters-MR            57.41      54.26        
 59 Wei, Wei                   8 FLY-MR               1:10.00      55.94        
 61 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR                55.43      56.59        
 62 Kyin, Leadora A           10 Agua Swim Team-MR      59.00      56.97        
 63 Eng, Lauren *              8 Agua Swim Team-MR      53.00      57.44        
 64 Zahariev, Tiffany          8 Twisters-MR            55.47      58.28        
 65 Manessis, Katerina E       8 Empire-MR              53.04      58.89        
 66 Lim, Jessica G             8 Twisters-MR            58.32      59.11        
 67 Hedvat, Alexis S           8 Agua Swim Team-MR      58.95      59.47        
 68 Yanza, Ayleen              8 Twisters-MR          1:02.27      59.48        
 69 Demieri, Emily            10 WISC-MR              1:06.30      59.78        
 70 Bice, Casey C              7 LIE-MR               1:03.85    1:04.11        
 71 Fernandez, Samantha        7 Twisters-MR            56.87    1:05.07        
 72 O'Connor, Meghan           8 CSC-MR                    NT    1:05.68        
 73 Jackson, Anya C            8 Twisters-MR          1:06.82    1:06.59        
 -- Harrigan, Miranda J        9 CSC-MR               1:02.49         NS        
 -- Katyayan, Anisha A        10 North Shore-MR       1:00.00         NS        
 -- Miou, Grace               10 Boys Club-MR           39.00         NS        
 -- Kuo, Victoria F           10 Agua Swim Team-MR      46.00         NS        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawkins, Cate J           10 Bgnw Marlins-MR      1:20.47    1:20.10        
  2 Polanco, Kayla M           9 Twisters-MR          1:25.22    1:23.03        
  3 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR    1:22.74    1:23.79        
  4 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR    1:22.66    1:26.15        
  5 Miou, Grace               10 Boys Club-MR         1:25.00    1:27.02        
  6 Bouzarouata, Jasmin C     10 Twisters-MR          1:30.37    1:28.13        
  7 Elms, Gaige L             10 Bgnw Marlins-MR      1:24.31    1:28.73        
  8 Zaslaw, Katie S           10 Bgnw Marlins-MR      1:32.70    1:29.27        
  9 Guo, Jenna J              10 LIE-MR               1:28.97    1:29.37        
 10 Myszkowski, Victoria      10 Twisters-MR          1:29.23    1:31.24        
 11 Falcao, Nicole            10 Twisters-MR          1:36.74    1:31.73        
 12 Boccio, Ashley A          10 LIE-MR               1:42.71    1:33.39        
 13 Mo, Wendy                 10 FLY-MR               1:31.67    1:34.37        
 14 Thom, Miriam               9 Twisters-MR          1:35.77    1:34.99        
 15 Jackson, Allison M        10 Twisters-MR          1:35.45    1:37.26        
 16 Llewellyn, Christine L    10 CSC-MR               1:47.16    1:37.60        
 17 Soo, Nicole                9 Twisters-MR          1:35.58    1:37.96        
 18 Berman, Dara R             9 North Shore-MR       1:46.11    1:38.75        
 19 Nasiadka, Teresa          10 Twisters-MR          1:40.18    1:38.86        
 20 Johnson, Shaun            10 Sailfish-MR          1:58.73    1:39.01        
 21 Fong, Samantha             9 Twisters-MR          1:43.33    1:39.41        
 22 Rodriguez, Andrea I        7 Twisters-MR          2:02.13    1:40.23        
 23 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR    1:34.51    1:40.24        
 24 Rodriguez, Emily M         8 Twisters-MR          1:50.38    1:40.47        
 25 Lin, Iris Q               10 FLY-MR               1:41.00    1:40.55        
 26 Swiatowski, Nicole         9 Twisters-MR          1:44.01    1:41.80        
 27 Fan, Catherine             8 FLY-MR               1:42.00    1:42.58        
 28 Montanez, Leonor M        10 Twisters-MR          1:41.21    1:42.74        
 29 Zezula, Katarzyna         10 Twisters-MR          1:36.13    1:42.76        
 30 Johnson, Holly C          10 UNAT!-MR             1:44.44    1:42.99        
 31 Thomas, Mackenzie          8 IA-MR                1:46.66    1:43.49        
 32 Ortof, Natalie R          10 LIE-MR               1:38.05    1:43.77        
 33 Castiglione, Emma M       10 Bgnw Marlins-MR      1:42.26    1:44.39        
 34 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR              1:51.11    1:44.43        
 35 Montgomery, Bridget M      8 FLY-MR               1:46.43    1:45.30        
 36 Taylor, Victoria A        10 IA-MR                1:58.71    1:45.50        
 37 Ambery, Alana D           10 FLY-MR               1:44.83    1:45.55        
 38 Petersson, Kirsten A       9 Bgnw Marlins-MR      1:46.51    1:45.67        
 39 Wang, Kathryn              8 Agua Swim Team-MR    1:48.74    1:45.91        
 40 Rivera, Hannah             8 Twisters-MR          1:46.78    1:46.28        
 41 Davi, Julia G             10 HAA-MR               1:50.09    1:47.48        
 42 Pena, Desiree             10 Agua Swim Team-MR    1:59.03    1:48.03        
 43 Poslednik, Anna Maria     10 Twisters-MR          1:46.74    1:48.17        
 44 Fisher, Jocelyn            9 Sachem-MR            1:41.87    1:48.48        
 45 Ionescu, Frederika D      10 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:49.03        
 46 Gonciarz, Zuzanna L        9 Twisters-MR          1:47.16    1:49.39        
 47 Parry, Alexa r             8 UNAT!-MR             1:48.76    1:49.91        
 48 Chen, Chelsea W           10 FLY-MR               1:50.00    1:50.39        
 49 Huie, Jody                10 FLY-MR               1:45.00    1:50.50        
 50 Wilkins, Hazel S           8 LIE-MR               1:47.30    1:51.06        
 51 Reiter, Valerie G         10 FLY-MR               2:05.00    1:52.05        
 52 Pellegrino, Frankie A      7 North Shore-MR       2:03.98    1:53.43        
 53 Profeta, Noelle C          8 IA-MR                2:21.99    1:54.25        
 54 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              2:00.99    1:54.29        
 55 Reiter, Stephanie C       10 FLY-MR               2:00.00    1:55.12        
 56 Kwa, Brightlyn H           8 NYCC-MR              2:10.00    1:55.83        
 57 Collmar, Yilinna           6 FLY-MR               1:54.54    1:55.89        
 58 Casement, Rachelle         9 Farmingdale-MR       1:51.66    1:57.19        
 59 Thomas, Laura E            9 FLY-MR               2:08.00    1:57.54        
 60 Falcao, Isabella L         8 Twisters-MR          2:00.69    1:58.34        
 61 Zahariev, Tiffany          8 Twisters-MR          1:57.63    2:01.05        
 62 Lu, Helen                 10 FLY-MR               1:49.00    2:01.09        
 63 Kyin, Leadora A           10 Agua Swim Team-MR    2:10.21    2:04.22        
 64 McGowan, Sofia M           8 Agua Swim Team-MR    2:05.34    2:05.48        
 65 Eng, Lauren *              8 Agua Swim Team-MR    2:00.97    2:05.51        
 66 Neuman, Samantha E         8 UNAT!-MR             2:13.36    2:07.28        
 67 Harrigan, Miranda J        9 CSC-MR               2:32.31    2:09.03        
 68 Hedvat, Alexis S           8 Agua Swim Team-MR    2:02.42    2:10.49        
 69 Lim, Jessica G             8 Twisters-MR          2:06.86    2:10.79        
 70 Fernandez, Samantha        7 Twisters-MR          2:15.43    2:14.15        
 71 Patel, Saachi N            8 Agua Swim Team-MR    2:05.00    2:15.10        
 72 Katyayan, Anisha A        10 North Shore-MR       2:30.00    2:25.42        
 -- Jackson, Anya C            8 Twisters-MR          2:25.67         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Amar, Kate M               9 Empire-MR            1:52.96         NS        
 -- Barker, Jasmine K          8 Bgnw Marlins-MR      1:46.95         NS        
 -- Murray, Cecilia V         10 Agua Swim Team-MR    1:49.00         NS        
 -- Chabza, Kimberly          10 Farmingdale-MR       2:20.50         NS        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla M           9 Twisters-MR            41.17      40.10        
  2 Miou, Grace               10 Boys Club-MR           41.00      42.04        
  3 Myszkowski, Victoria      10 Twisters-MR            42.56      43.06        
  4 Soo, Nicole                9 Twisters-MR            46.62      44.29        
  5 Falcao, Nicole            10 Twisters-MR            48.46      44.95        
  6 Sawkins, Cate J           10 Bgnw Marlins-MR        46.74      45.28        
  7 Guo, Jenna J              10 LIE-MR                 46.10      45.48        
  8 Kuester, Garrity A         9 LIE-MR                 46.75      45.86        
  9 Lin, Iris Q               10 FLY-MR                 45.50      46.31        
 10 Zaslaw, Katie S           10 Bgnw Marlins-MR        49.10      47.13        
 11 Bouzarouata, Jasmin C     10 Twisters-MR            45.80      47.62        
 12 Ortof, Natalie R          10 LIE-MR                 47.62      47.78        
 13 Johnson, Holly C          10 UNAT!-MR               47.00      47.97        
 14 Mo, Wendy                 10 FLY-MR                 49.03      48.23        
 15 Zezula, Katarzyna         10 Twisters-MR            46.25      48.82        
 16 Chen, Chelsea W           10 FLY-MR                 52.12      48.91        
 17 Jackson, Allison M        10 Twisters-MR            47.91      49.33        
 18 Elms, Gaige L             10 Bgnw Marlins-MR        47.54      49.55        
 19 Thom, Miriam               9 Twisters-MR            50.74      49.73        
 20 Castiglione, Emma M       10 Bgnw Marlins-MR        51.51      50.30        
 21 Poslednik, Anna Maria     10 Twisters-MR            51.29      50.32        
 22 Fong, Samantha             9 Twisters-MR            52.33      50.33        
 23 Fisher, Jocelyn            9 Sachem-MR              49.27      50.87        
 24 Rodriguez, Emily M         8 Twisters-MR            47.19      51.27        
 25 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR      56.31      51.47        
 26 Fan, Catherine             8 FLY-MR                 52.37      51.72        
 27 Nasiadka, Teresa          10 Twisters-MR            51.85      51.87        
 28 Reiter, Valerie G         10 FLY-MR                 55.68      52.35        
 29 Davi, Julia G             10 HAA-MR                 53.74      53.30        
 30 Wang, Kathryn              8 Agua Swim Team-MR      52.62      53.31        
 31 Huie, Jody                10 FLY-MR                 59.17      53.52        
 32 Guo, Eva J                 8 LIE-MR                 53.40      54.12        
 33 Kelly, Rose E             10 LIE-MR                 54.88      54.19        
 34 Reiter, Stephanie C       10 FLY-MR                 55.43      54.42        
 35 Lu, Helen                 10 FLY-MR                 59.73      54.45        
 36 Kyin, Leadora A           10 Agua Swim Team-MR      55.18      54.60        
 37 Swiatowski, Nicole         9 Twisters-MR            56.67      54.67        
 38 Boccio, Ashley A          10 LIE-MR                 55.15      54.81        
 39 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR                57.98      54.99        
 40 Taylor, Victoria A        10 IA-MR                1:00.72      55.13        
 41 Rivera, Hannah             8 Twisters-MR            57.67      55.21        
 42 Chu, Annie                 9 FLY-MR                 52.52      55.45        
 43 Pena, Desiree             10 Agua Swim Team-MR      52.90      55.46        
 44 Berman, Dara R             9 North Shore-MR         57.46      55.60        
 45 Parry, Alexa r             8 UNAT!-MR               55.04      55.62        
 46 Profeta, Noelle C          8 IA-MR                1:02.45      56.28        
 47 Kwa, Brightlyn H           8 NYCC-MR              1:02.28      56.49        
 48 Wilkins, Hazel S           8 LIE-MR                 55.03      56.58        
 49 Montanez, Leonor M        10 Twisters-MR            55.33      56.82        
 50 Lim, Jessica G             8 Twisters-MR            57.29      56.98        
 51 Casement, Rachelle         9 Farmingdale-MR         59.56      57.52        
 52 Barker, Jasmine K          8 Bgnw Marlins-MR        54.69      57.79        
 53 Thomas, Mackenzie          8 IA-MR                  58.04      57.98        
 54 Petersson, Kirsten A       9 Bgnw Marlins-MR        56.33      58.09        
 55 Llewellyn, Christine L    10 CSC-MR               1:02.72      58.20        
 56 Thomas, Laura E            9 FLY-MR               1:02.39      58.35        
 57 Ambery, Alana D           10 FLY-MR                 57.74      58.38        
 58 Meringolo, Gabriella A    10 LIE-MR                 53.52      58.46        
 59 Neuman, Samantha E         8 UNAT!-MR             1:02.60      58.76        
 60 Ionescu, Frederika D      10 Agua Swim Team-MR      55.00      59.61        
 61 Gonciarz, Zuzanna L        9 Twisters-MR            56.90      59.67        
 62 Eng, Lauren *              8 Agua Swim Team-MR      59.43      59.81        
 63 Falcao, Isabella L         8 Twisters-MR          1:00.59    1:00.88        
 64 Patel, Saachi N            8 Agua Swim Team-MR    1:05.00    1:01.28        
 65 McGowan, Sofia M           8 Agua Swim Team-MR    1:03.28    1:03.20        
 66 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              1:16.46    1:03.24        
 67 Fernandez, Samantha        7 Twisters-MR          1:09.56    1:05.16        
 68 Jackson, Anya C            8 Twisters-MR          1:09.61    1:05.80        
 69 Zahariev, Tiffany          8 Twisters-MR          1:01.21    1:05.85        
 70 Katyayan, Anisha A        10 North Shore-MR       1:05.00    1:06.28        
 71 Collmar, Yilinna           6 FLY-MR               1:08.65    1:06.94        
 72 Rodriguez, Andrea I        7 Twisters-MR          1:06.38    1:07.10        
 73 Hedvat, Alexis S           8 Agua Swim Team-MR    1:04.91    1:07.60        
 74 Demieri, Emily            10 WISC-MR              1:11.40    1:09.95        
 75 Yanza, Ayleen              8 Twisters-MR          1:13.63    1:12.63        
 76 Pellegrino, Frankie A      7 North Shore-MR       1:25.00    1:24.05        
 77 Harrigan, Miranda J        9 CSC-MR               1:42.94    1:43.75        
 -- O'Connor, Meghan           8 CSC-MR               1:31.27         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Wynter, Sarah C            6 CSC-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Amar, Kate M               9 Empire-MR            1:03.61         NS        
 -- Murray, Cecilia V         10 Agua Swim Team-MR      53.22         NS        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla M           9 Twisters-MR          1:30.37    1:30.02        
  2 Miou, Grace               10 Boys Club-MR         1:33.00    1:31.27        
  3 Myszkowski, Victoria      10 Twisters-MR          1:32.44    1:32.78        
  4 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR    1:31.46    1:33.76        
  5 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR    1:35.32    1:34.56        
  6 Soo, Nicole                9 Twisters-MR          1:42.43    1:39.51        
  7 Guo, Jenna J              10 LIE-MR               1:38.91    1:40.30        
  8 Bouzarouata, Jasmin C     10 Twisters-MR          1:39.16    1:41.12        
  9 Falcao, Nicole            10 Twisters-MR          1:46.15    1:41.15        
 10 Abdelrahman, Rawan        10 Agua Swim Team-MR    1:40.21    1:41.75        
 11 Kuester, Garrity A         9 LIE-MR               1:44.26    1:45.25        
 12 Johnson, Holly C          10 UNAT!-MR                  NT    1:46.62        
 13 Zezula, Katarzyna         10 Twisters-MR          1:46.55    1:46.78        
 14 Ortof, Natalie R          10 LIE-MR               1:45.98    1:47.56        
 15 Thom, Miriam               9 Twisters-MR          1:52.50    1:49.07        
 16 Chen, Chelsea W           10 FLY-MR               2:15.00    1:49.68        
 17 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR    2:03.54    1:49.81        
 18 Jackson, Allison M        10 Twisters-MR          1:46.25    1:50.32        
 19 Nasiadka, Teresa          10 Twisters-MR          1:50.37    1:51.57        
 20 Wang, Kathryn              8 Agua Swim Team-MR    1:55.44    1:51.75        
 21 Poslednik, Anna Maria     10 Twisters-MR          1:52.53    1:52.41        
 22 Reiter, Valerie G         10 FLY-MR               2:02.00    1:52.45        
 23 Fong, Samantha             9 Twisters-MR          1:54.60    1:52.53        
 24 Boccio, Ashley A          10 LIE-MR               1:52.48    1:53.31        
 25 Pena, Desiree             10 Agua Swim Team-MR    1:55.22    1:53.51        
 26 Rodriguez, Emily M         8 Twisters-MR          1:53.39    1:54.30        
 27 Fan, Catherine             8 FLY-MR               1:58.78    1:55.91        
 28 Swiatowski, Nicole         9 Twisters-MR          2:01.46    1:56.91        
 29 Taylor, Victoria A        10 IA-MR                2:05.42    1:57.16        
 30 Chu, Annie                 9 FLY-MR               1:52.23    1:57.39        
 31 Kelly, Rose E             10 LIE-MR               1:59.11    1:57.68        
 32 Guo, Eva J                 8 LIE-MR               1:53.21    1:57.97        
 33 Berman, Dara R             9 North Shore-MR       2:06.96    1:59.15        
 34 Lu, Helen                 10 FLY-MR               2:00.00    1:59.39        
 35 Dunn, Josephine L          9 WISC-MR              1:58.11    1:59.81        
 36 Rivera, Hannah             8 Twisters-MR          2:00.68    1:59.83        
 37 Davi, Julia G             10 HAA-MR               1:54.32    1:59.98        
 38 Parry, Alexa r             8 UNAT!-MR             2:05.09    2:02.35        
 39 Kyin, Leadora A           10 Agua Swim Team-MR    2:02.04    2:02.53        
 40 Meringolo, Gabriella A    10 LIE-MR               1:57.78    2:04.17        
 41 Profeta, Noelle C          8 IA-MR                2:10.10    2:04.25        
 42 Thomas, Mackenzie          8 IA-MR                2:06.25    2:04.26        
 43 Rooney, Siobhan N         10 Empire-MR            2:10.08    2:04.56        
 45 Gonciarz, Zuzanna L        9 Twisters-MR          2:02.18    2:05.10        
 46 Eng, Lauren *              8 Agua Swim Team-MR    2:05.75    2:05.83        
 47 Nix, Simone E             10 Empire-MR            2:08.59    2:05.86        
 48 Wilkins, Hazel S           8 LIE-MR               2:01.69    2:06.23        
 49 Montanez, Leonor M        10 Twisters-MR          2:08.20    2:07.42        
 50 Neuman, Samantha E         8 UNAT!-MR             2:09.18    2:07.52        
 51 Price, Kacie A            10 LIE-MR               2:42.93    2:07.61        
 52 Lim, Jessica G             8 Twisters-MR          2:02.88    2:08.02        
 53 Ionescu, Frederika D      10 Agua Swim Team-MR    1:55.00    2:08.29        
 54 Kraff, Allyson R           9 LIE-MR               2:11.84    2:11.89        
 55 Thomas, Laura E            9 FLY-MR               2:12.00    2:14.52        
 56 Llewellyn, Christine L    10 CSC-MR               2:11.31    2:15.27        
 57 Falcao, Isabella L         8 Twisters-MR          2:17.20    2:17.05        
 58 Meringolo, Olivia A        8 LIE-MR                    NT    2:18.03        
 59 Rodriguez, Andrea I        7 Twisters-MR          2:32.60    2:19.81        
 60 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              2:50.26    2:19.97        
 61 Leopizzi, Michela N        9 Empire-MR            2:30.00    2:22.50        
 62 McGowan, Sofia M           8 Agua Swim Team-MR    2:13.47    2:22.74        
 63 Jackson, Anya C            8 Twisters-MR               NT    2:26.78        
 64 Manessis, Katerina E       8 Empire-MR            2:20.00    2:27.89        
 65 Fernandez, Samantha        7 Twisters-MR          2:12.32    2:28.04        
 66 Zahariev, Tiffany          8 Twisters-MR          2:10.90    2:28.63        
 -- Chan, Mandy                8 Twisters-MR          2:13.42         DQ        
 -- Bice, Casey C              7 LIE-MR               2:31.21         DQ        
 -- Skakandi, Meghan           9 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Kuo, Victoria F           10 Agua Swim Team-MR    1:52.00         NS        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR      35.74      35.66        
  2 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR      36.16      36.18        
  3 Polanco, Kayla M           9 Twisters-MR            38.45      36.98        
  4 Miou, Grace               10 Boys Club-MR           40.00      39.19        
  5 Thom, Miriam               9 Twisters-MR            38.78      39.86        
  6 Bouzarouata, Jasmin C     10 Twisters-MR            38.38      40.27        
  7 Guo, Jenna J              10 LIE-MR                 38.84      40.74        
  8 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR      41.48      40.95        
  9 Kuester, Garrity A         9 LIE-MR                 43.35      41.97        
 10 Falcao, Nicole            10 Twisters-MR            42.66      42.14        
 11 Johnson, Shaun            10 Sailfish-MR            38.54      42.26        
 12 Myszkowski, Victoria      10 Twisters-MR            42.37      42.52        
 13 Chu, Annie                 9 FLY-MR                 43.27      44.03        
 14 Pena, Desiree             10 Agua Swim Team-MR      46.57      44.35        
 15 Fong, Samantha             9 Twisters-MR            44.73      45.13        
 16 Kelly, Rose E             10 LIE-MR                 45.71      45.39        
 17 Boccio, Ashley A          10 LIE-MR                 45.74      45.40        
 18 Swiatowski, Nicole         9 Twisters-MR            49.17      45.50        
 19 Meringolo, Gabriella A    10 LIE-MR                 46.24      45.75        
 20 Ortof, Natalie R          10 LIE-MR                 44.52      45.89        
 21 Soo, Nicole                9 Twisters-MR            44.79      46.32        
 22 Abdelrahman, Rawan        10 Agua Swim Team-MR      45.07      46.72        
 23 Zezula, Katarzyna         10 Twisters-MR            44.53      46.92        
 24 Nasiadka, Teresa          10 Twisters-MR            45.85      47.19        
 25 Price, Kacie A            10 LIE-MR                 53.00      48.49        
 26 Johnson, Holly C          10 UNAT!-MR               48.00      48.64        
 27 Kraff, Allyson R           9 LIE-MR                 44.84      48.69        
 28 Rooney, Siobhan N         10 Empire-MR              54.71      49.55        
 29 Wang, Kathryn              8 Agua Swim Team-MR      45.18      49.71        
 30 Ahmed, Emily               8 Sachem-MR              50.21      50.10        
 31 Montanez, Leonor M        10 Twisters-MR            46.44      50.25        
 32 Fan, Catherine             8 FLY-MR                 49.07      50.85        
 33 Rivera, Hannah             8 Twisters-MR            52.17      50.97        
 34 Wilkins, Hazel S           8 LIE-MR                 54.01      51.05        
 35 Parry, Alexa r             8 UNAT!-MR               49.58      51.56        
 36 Montgomery, Bridget M      8 FLY-MR                 55.67      51.81        
 37 Chan, Mandy                8 Twisters-MR            52.14      52.25        
 38 Ambery, Alana D           10 FLY-MR                 50.72      53.59        
 39 Poslednik, Anna Maria     10 Twisters-MR          1:05.35      54.25        
 40 Kyin, Leadora A           10 Agua Swim Team-MR      51.21      54.29        
 41 Wei, Wei                   8 FLY-MR               1:15.00      55.01        
 42 Gonciarz, Zuzanna L        9 Twisters-MR            49.58      55.41        
 43 Reiter, Valerie G         10 FLY-MR                 54.03      55.60        
 44 Meringolo, Olivia A        8 LIE-MR                    NT      56.09        
 45 Eng, Lauren *              8 Agua Swim Team-MR      56.79      56.86        
 46 Falcao, Isabella L         8 Twisters-MR            55.25      56.88        
 47 Ionescu, Frederika D      10 Agua Swim Team-MR      46.00      57.49        
 48 Thomas, Mackenzie          8 IA-MR                5:53.99      57.80        
 49 Manessis, Katerina E       8 Empire-MR            1:04.29      58.00        
 50 Guo, Eva J                 8 LIE-MR                 53.84      58.06        
 51 Leopizzi, Michela N        9 Empire-MR              59.85      58.64        
 52 Neuman, Samantha E         8 UNAT!-MR               58.39    1:00.21        
 53 Profeta, Noelle C          8 IA-MR                1:01.25    1:02.09        
 54 McGowan, Sofia M           8 Agua Swim Team-MR    1:00.69    1:02.18        
 56 Rodriguez, Andrea I        7 Twisters-MR          1:06.99    1:03.86        
 57 McKevitt, Katelyn C        9 WISC-MR              1:06.59    1:04.16        
 58 Thomas, Laura E            9 FLY-MR               1:06.27    1:06.51        
 59 Zahariev, Tiffany          8 Twisters-MR            57.76    1:10.47        
 60 Collmar, Yilinna           6 FLY-MR               1:03.73    1:10.48        
 61 Pellegrino, Frankie A      7 North Shore-MR       1:09.03    1:10.89        
 62 Demieri, Emily            10 WISC-MR              1:11.40    1:10.92        
 63 Katyayan, Anisha A        10 North Shore-MR       1:05.00    1:11.98        
 64 Lim, Jessica G             8 Twisters-MR          1:22.82    1:26.51        
 -- Reiter, Stephanie C       10 FLY-MR                 52.98         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Skakandi, Meghan           9 HAA-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Hedvat, Alexis S           8 Agua Swim Team-MR    1:10.12         DQ        
      Alternating Kick
 -- Nix, Simone E             10 Empire-MR            1:08.72         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Bice, Casey C              7 LIE-MR               1:09.87         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kuo, Victoria F           10 Agua Swim Team-MR      51.57         NS        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR    1:19.13    1:18.99        
  2 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR    1:18.82    1:20.89        
  3 Sawkins, Cate J           10 Bgnw Marlins-MR      1:24.55    1:22.81        
  4 Guo, Jenna J              10 LIE-MR               1:25.92    1:26.90        
  5 Polanco, Kayla M           9 Twisters-MR          1:35.08    1:29.03        
  6 Mo, Wendy                 10 FLY-MR               1:34.88    1:29.14        
  7 Bouzarouata, Jasmin C     10 Twisters-MR          1:27.44    1:30.67        
  8 Elms, Gaige L             10 Bgnw Marlins-MR      1:33.23    1:35.15        
  9 Thom, Miriam               9 Twisters-MR          1:35.77    1:36.26        
 10 Zaslaw, Katie S           10 Bgnw Marlins-MR      1:37.24    1:37.58        
 11 Freund, Jessica N         10 Sachem-MR            1:33.31    1:38.12        
 12 Zloklikovits, Kristina    10 Agua Swim Team-MR    1:31.58    1:38.98        
 13 Falcao, Nicole            10 Twisters-MR          1:46.82    1:39.48        
 14 Myszkowski, Victoria      10 Twisters-MR          1:41.92    1:39.98        
 15 Chu, Annie                 9 FLY-MR               1:36.72    1:40.07        
 16 Johnson, Shaun            10 Sailfish-MR          1:44.11    1:43.03        
 17 Swiatowski, Nicole         9 Twisters-MR          1:55.62    1:47.42        
 18 Zezula, Katarzyna         10 Twisters-MR          1:43.85    1:47.48        
 19 Barker, Jasmine K          8 Bgnw Marlins-MR      1:48.90    1:48.18        
 20 Fong, Samantha             9 Twisters-MR          1:53.91    1:49.32        
 21 Petersson, Kirsten A       9 Bgnw Marlins-MR      1:52.83    1:52.58        
 22 Soo, Nicole                9 Twisters-MR          1:46.67    1:54.92        
 23 Montgomery, Bridget M      8 FLY-MR               2:13.21    1:55.39        
 24 Rivera, Hannah             8 Twisters-MR          1:56.89    1:55.89        
 25 Meringolo, Gabriella A    10 LIE-MR               1:55.67    1:56.07        
 26 Wang, Kathryn              8 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:56.32        
 27 Wilkins, Hazel S           8 LIE-MR               2:00.58    1:58.40        
 28 Montanez, Leonor M        10 Twisters-MR          1:57.71    1:59.16        
 29 Ionescu, Frederika D      10 Agua Swim Team-MR    1:55.00    2:01.72        
 30 Kyin, Leadora A           10 Agua Swim Team-MR    1:56.00    2:02.60        
 31 Amar, Kate M               9 Empire-MR            2:02.00    2:04.71        
 32 Demieri, Emily            10 WISC-MR              2:13.62    2:34.45        
 -- Pena, Desiree             10 Agua Swim Team-MR    2:28.04         DQ        
      Alternating Kick
 -- Lin, Iris Q               10 FLY-MR               2:00.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Kelly, Rose E             10 LIE-MR               1:50.77         NS        
 -- Murray, Cecilia V         10 Agua Swim Team-MR    1:55.00         NS        
 -- Ortof, Natalie R          10 LIE-MR               1:49.63         NS        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR      29.80      30.09        
  2 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR            30.21      30.13        
  3 Santos, Olivia J          12 FLY-MR                 29.80      30.34        
  4 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR      31.18      30.40        
  5 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR                30.26      30.64        
  6 Kaneko, Stacy C           12 Empire-MR              31.40      31.06        
  7 Almeida, Gabriela         12 Twisters-MR            31.66      31.25        
  8 Malendowicz, Kasia B      11 Empire-MR              32.00      31.29        
  9 Jia, Kaity                12 Twisters-MR            31.07      31.33        
 10 O'Neil, Hana M            12 Farmingdale-MR         31.26      31.44        
 11 WU, Samantha              12 Twisters-MR            31.31      31.51        
 12 Elwyn, Kitty K            12 Empire-MR              31.51      31.59        
 13 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR      32.81      31.66        
 14 Lee, Anna                 12 Twisters-MR            31.11      31.68        
 15 Thompson, Bebe B          12 Empire-MR              30.42      31.80        
 16 Koehler, Sierra M         11 WISC-MR                32.85      32.15        
 17 Rice, Natasha L           11 WISC-MR                33.02      32.33        
 18 Rodriguez, Tina G         11 Twisters-MR            32.51      32.35        
 19 Behnen, Natalie M         12 Empire-MR              33.08      32.51        
 20 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR      33.12      32.55        
 21 Lee, Jamie T              11 Bgnw Marlins-MR        31.52      32.61        
 22 Roye, Karina E            12 Bgnw Marlins-MR        31.71      32.66        
 23 McCoy, Tara               12 CSC-MR                 34.72      32.77        
 23 Karle, Katherine E        12 Bgnw Marlins-MR        32.42      32.77        
 25 Silipigni, Carolyn J      12 Bgnw Marlins-MR        32.72      32.82        
 26 Boyle, Erin               12 IA-MR                  33.42      32.91        
 27 O'Neil, Taylor A          12 HAA-MR                 34.87      32.94        
 27 Fitzsimmons, Mary K       12 Bgnw Marlins-MR        32.49      32.94        
 27 Amar, Kelly A             12 Empire-MR              34.81      32.94        
 30 Pena, Sarahe              11 Agua Swim Team-MR      34.12      32.99        
 31 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR      32.82      33.14        
 32 Nembach, Kali T           12 LIE-MR                 32.37      33.31        
 33 Seagraves, Bethany M      11 North Shore-MR         34.04      33.38        
 34 Llewellyn, Julia I        12 CSC-MR                 33.94      33.58        
 35 Noach, Rachel             12 Empire-MR              33.91      33.88        
 36 Elmassry, Jasmine         11 UN-AG-MR               33.54      33.98        
 37 Dorsey, Kai V             12 Agua Swim Team-MR      33.58      34.01        
 38 Markunas, Rebecca R       11 FLY-MR                 33.22      34.24        
 39 Brady, Claudia F          11 LIE-MR                 34.43      34.33        
 40 Reindl, Annie R           11 LIE-MR                 34.53      34.38        
 41 Cole, Mikaela G           11 APEX-MR                35.22      34.42        
 42 Mamone, Julia A           11 Twisters-MR            36.16      34.55        
 43 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR      35.35      34.70        
 44 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR                35.55      34.80        
 45 Bonvissuto, Carrie        12 LIE-MR                 34.78      34.85        
 46 Cho, Jessica J            11 Empire-MR              35.82      34.86        
 47 Hummel, Christina D       11 HAA-MR                 35.33      34.99        
 48 Boddie, Erin E            12 Bgnw Marlins-MR        33.36      35.00        
 49 Wan, Sarah S              12 FLY-MR                 34.48      35.04        
 50 Conte, Katie M            11 LIE-MR                 34.48      35.07        
 51 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR      34.70      35.13        
 52 Giordano, Julia L         11 LIE-MR                 34.57      35.21        
 53 Miller, Tahlia N          11 Twisters-MR            36.21      35.24        
 54 Henry, Julia L            12 LIE-MR                 35.63      35.32        
 55 Schnupp, Samantha J       11 NYCC-MR                35.69      35.33        
 56 Corridon, Claire D        11 Agua Swim Team-MR      35.50      35.56        
 57 Lou, Erica                12 FLY-MR                 36.04      35.86        
 58 Potenza, Giovanna A       12 Bgnw Marlins-MR        36.49      36.14        
 59 Fennell, Emily L          11 Agua Swim Team-MR      42.00      36.18        
 60 Bubeck, Lauren N          12 HAA-MR                 36.50      36.39        
 61 Jannsen, Cassandra G      11 North Shore-MR         35.83      36.73        
 62 Nix, Sabine A             12 Empire-MR              35.85      36.78        
 63 Hou, Julia                11 Twisters-MR            37.86      37.29        
 64 Drexler, Victoria A       12 NYCC-MR                39.83      38.35        
 65 Yeh, Chloe A              11 FLY-MR                 37.92      38.41        
 66 Nieves, Daniella M        12 WISC-MR                40.51      38.44        
 67 Romano, Nicole P          12 Empire-MR              39.82      39.40        
 68 Lachman, Margaret         11 Agua Swim Team-MR      41.00      39.59        
 69 Yavid, Jen D              11 North Shore-MR         41.30      40.32        
 70 Carmichael-Lopes, Sydni   12 LIE-MR                 40.78      40.73        
 71 Powers, Sofia L           12 LIE-MR                    NT      41.13        
 72 Beganskas, Andrea A       12 LIE-MR                 41.51      41.40        
 73 Perrone, Noelle M         11 LIE-MR                 44.65      41.81        
 74 Lin, Annie                11 Twisters-MR            48.00      42.73        
 75 Angel, Mikayla E          11 LIE-MR                 50.09      44.94        
 76 Guerra, Allison M         11 Sachem-MR            1:00.00      47.43        
 77 Nash, Megan               11 Farmingdale-MR         49.55      48.44        
 -- Kiernan, Emily            11 Farmingdale-MR         35.56         NS        
 -- Antonawich, Kathryn E     11 WISC-MR                39.79         NS        
 -- Aufort, Kate E            12 WISC-MR                34.68         NS        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Bebe B          12 Empire-MR            1:04.63    1:05.04        
  2 Kaneko, Stacy C           12 Empire-MR            1:06.79    1:06.22        
  3 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR    1:07.14    1:07.28        
  4 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR              1:06.09    1:08.33        
  5 Lee, Anna                 12 Twisters-MR          1:08.23    1:09.06        
  6 WU, Samantha              12 Twisters-MR          1:08.00    1:09.11        
  7 Kozma, Blanka             11 Empire-MR            1:09.97    1:09.17        
  7 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR          1:08.32    1:09.17        
  9 Jia, Kaity                12 Twisters-MR          1:09.04    1:09.19        
 10 Almeida, Gabriela         12 Twisters-MR          1:08.17    1:09.22        
 11 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR    1:09.06    1:09.55        
 12 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR    1:09.21    1:09.94        
 13 Kozma, Fanni              12 Empire-MR            1:09.87    1:10.50        
 14 Rice, Natasha L           11 WISC-MR              1:12.23    1:10.53        
 15 Behnen, Natalie M         12 Empire-MR            1:09.65    1:11.39        
 16 Rodriguez, Tina G         11 Twisters-MR          1:10.52    1:11.64        
 17 Seagraves, Bethany M      11 North Shore-MR       1:14.63    1:11.73        
 18 Elmassry, Jasmine         11 UN-AG-MR             1:11.71    1:12.05        
 19 Boyle, Erin               12 IA-MR                1:14.20    1:12.16        
 20 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR    1:11.89    1:12.44        
 21 Bonvissuto, Carrie        12 LIE-MR               1:15.82    1:12.45        
 22 Pena, Sarahe              11 Agua Swim Team-MR    1:21.77    1:12.73        
 23 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR    1:13.16    1:13.52        
 24 Najarian, Eleni M         12 Empire-MR            1:13.05    1:13.83        
 25 Nembach, Kali T           12 LIE-MR               1:11.38    1:13.98        
 26 Llewellyn, Julia I        12 CSC-MR               1:13.56    1:14.29        
 27 Noach, Rachel             12 Empire-MR            1:13.73    1:14.57        
 28 Koehler, Sierra M         11 WISC-MR              1:13.40    1:15.18        
 29 Kuo, Elizabeth F          12 Agua Swim Team-MR    1:15.55    1:15.22        
 30 Dorsey, Kai V             12 Agua Swim Team-MR    1:14.05    1:15.57        
 31 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR    1:12.00    1:15.68        
 32 Leopizzi, Amanda M        12 Empire-MR            1:14.56    1:16.11        
 33 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR              1:16.30    1:16.63        
 34 Brady, Claudia F          11 LIE-MR               1:16.84    1:16.90        
 35 Mamone, Julia A           11 Twisters-MR          1:18.21    1:16.95        
 36 Palmer, Fiona E           12 LIE-MR               1:19.17    1:16.97        
 37 Corridon, Claire D        11 Agua Swim Team-MR    1:15.74    1:17.04        
 38 Schillinger, Ally G       12 LIE-MR               1:19.49    1:17.39        
 39 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR    1:16.42    1:17.58        
 40 Conte, Katie M            11 LIE-MR               1:15.54    1:18.16        
 41 Cole, Mikaela G           11 APEX-MR              1:19.16    1:18.93        
 42 Alliegro, Alexandra M     11 IA-MR                1:19.69    1:19.12        
 43 Nix, Sabine A             12 Empire-MR            1:18.56    1:19.99        
 44 Bubeck, Lauren N          12 HAA-MR               1:20.02    1:20.82        
 45 Wan, Sarah S              12 FLY-MR               1:22.90    1:20.88        
 46 Pon, Stephanie H          11 Empire-MR            1:21.63    1:21.10        
 47 Henry, Julia L            12 LIE-MR               1:21.23    1:21.52        
 48 Ye, Mabel                 11 WISC-MR              1:23.87    1:21.75        
 49 Smerechniak, Jillian K    11 WISC-MR              1:20.47    1:22.62        
 50 Miller, Tahlia N          11 Twisters-MR          1:17.74    1:23.27        
 51 Jannsen, Cassandra G      11 North Shore-MR       1:19.87    1:24.52        
 52 Hirsch, Rebecca M         11 CSC-MR               1:33.51    1:24.90        
 53 Romano, Nicole P          12 Empire-MR            1:29.29    1:26.15        
 54 Fennell, Emily L          11 Agua Swim Team-MR    1:22.70    1:26.17        
 55 Yeh, Chloe A              11 FLY-MR               1:27.18    1:27.75        
 56 Lachman, Margaret         11 Agua Swim Team-MR    1:29.84    1:28.42        
 57 Boyle, Meghan             11 IA-MR                1:27.96    1:31.27        
 58 Lin, Annie                11 Twisters-MR          1:44.30    1:39.12        
 59 Yavid, Jen D              11 North Shore-MR       1:41.97    1:43.58        
 60 Angel, Mikayla E          11 LIE-MR               1:46.66    1:45.36        
 61 Guerra, Allison M         11 Sachem-MR            2:00.00    1:46.41        
 62 Nash, Megan               11 Farmingdale-MR       1:48.69    1:56.34        
 -- Pikulik, Nicole           12 HAA-MR               1:15.23         NS        
 -- Thompson, Marissa K       12 Empire-MR            1:10.13         NS        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR                34.20      34.60        
  2 Thompson, Bebe B          12 Empire-MR              35.52      35.44        
  3 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR      36.04      35.89        
  4 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR      35.72      36.04        
  5 Najarian, Eleni M         12 Empire-MR              36.64      36.13        
  6 Almeida, Gabriela         12 Twisters-MR            35.65      36.46        
  7 Rice, Natasha L           11 WISC-MR                35.32      36.64        
  8 WU, Samantha              12 Twisters-MR            35.79      36.66        
  9 Rodriguez, Tina G         11 Twisters-MR            37.66      37.17        
 10 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR      40.63      37.72        
 11 Jia, Kaity                12 Twisters-MR            37.20      38.40        
 12 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR      45.86      38.96        
 13 Seagraves, Bethany M      11 North Shore-MR         38.48      39.08        
 14 Kaneko, Stacy C           12 Empire-MR              38.83      39.26        
 14 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR      39.27      39.26        
 14 Kozma, Fanni              12 Empire-MR              38.85      39.26        
 17 Pikulik, Nicole           12 HAA-MR                 34.33      39.33        
 17 Lee, Anna                 12 Twisters-MR            36.90      39.33        
 19 Behnen, Natalie M         12 Empire-MR              39.25      39.62        
 20 Tutone, Marisa A          11 Sachem-MR              39.75      39.96        
 21 Leopizzi, Amanda M        12 Empire-MR              38.39      40.04        
 22 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR      39.55      40.18        
 23 Kuo, Elizabeth F          12 Agua Swim Team-MR      40.71      40.88        
 24 Pena, Sarahe              11 Agua Swim Team-MR      40.82      40.91        
 25 Kozma, Blanka             11 Empire-MR              40.27      40.92        
 26 Christianson, Kelsey L    12 HAA-MR                 45.46      41.00        
 27 Smerechniak, Jillian K    11 WISC-MR                40.97      41.08        
 28 Mamone, Julia A           11 Twisters-MR            41.68      41.41        
 29 Nembach, Kali T           12 LIE-MR                 40.64      41.58        
 30 O'Neil, Taylor A          12 HAA-MR                 42.99      41.66        
 31 Boyle, Erin               12 IA-MR                  41.77      41.69        
 32 Palmer, Fiona E           12 LIE-MR                 41.50      41.72        
 33 Dorsey, Kai V             12 Agua Swim Team-MR      44.22      42.48        
 34 Conte, Katie M            11 LIE-MR                 43.05      42.52        
 35 Jannsen, Cassandra G      11 North Shore-MR         43.35      42.76        
 36 Corridon, Claire D        11 Agua Swim Team-MR      41.00      42.97        
 37 Koehler, Sierra M         11 WISC-MR                43.58      42.99        
 38 Brady, Claudia F          11 LIE-MR                 43.73      43.21        
 39 Pon, Stephanie H          11 Empire-MR              43.65      43.30        
 40 Bonvissuto, Carrie        12 LIE-MR                 42.52      43.69        
 41 Fennell, Emily L          11 Agua Swim Team-MR      42.96      43.74        
 42 Nix, Sabine A             12 Empire-MR              41.83      44.13        
 43 Schillinger, Ally G       12 LIE-MR                 45.56      44.15        
 44 Hong, Donna D             12 HAA-MR                 43.79      44.42        
 45 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR      42.87      44.50        
 46 Elmassry, Jasmine         11 UN-AG-MR               44.00      44.53        
 47 Nieves, Daniella M        12 WISC-MR                45.45      44.56        
 48 Ye, Mabel                 11 WISC-MR                42.84      44.61        
 49 Yeh, Chloe A              11 FLY-MR                 46.49      45.37        
 50 Alliegro, Alexandra M     11 IA-MR                  43.80      45.38        
 51 Boyle, Meghan             11 IA-MR                  47.43      45.93        
 52 Romano, Nicole P          12 Empire-MR              46.22      46.47        
 53 Cole, Mikaela G           11 APEX-MR                44.07      46.66        
 54 Bubeck, Lauren N          12 HAA-MR                 46.83      46.84        
 55 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR                48.93      47.83        
 56 Yavid, Jen D              11 North Shore-MR         47.67      49.13        
 57 Henry, Julia L            12 LIE-MR                 46.78      51.32        
 58 Lachman, Margaret         11 Agua Swim Team-MR      50.45      51.95        
 59 Nash, Megan               11 Farmingdale-MR         56.58      52.17        
 60 Guerra, Allison M         11 Sachem-MR            1:30.00      54.13        
 61 Lin, Annie                11 Twisters-MR            59.19      56.84        
 62 Angel, Mikayla E          11 LIE-MR                 54.43      59.48        
 -- Noach, Rachel             12 Empire-MR              40.30         NS        
 -- Thompson, Marissa K       12 Empire-MR              39.76         NS        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Bebe B          12 Empire-MR            1:12.83    1:14.35        
  2 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR              1:14.37    1:16.50        
  3 Almeida, Gabriela         12 Twisters-MR          1:19.34    1:17.65        
  4 Fitzsimmons, Mary K       12 Bgnw Marlins-MR      1:14.21    1:18.00        
  5 Rice, Natasha L           11 WISC-MR              1:18.85    1:18.16        
  6 Lee, Jamie T              11 Bgnw Marlins-MR      1:17.59    1:18.19        
  7 Rodriguez, Tina G         11 Twisters-MR          1:20.00    1:18.33        
  8 WU, Samantha              12 Twisters-MR          1:17.51    1:18.97        
  9 Santos, Olivia J          12 FLY-MR               1:17.11    1:19.12        
 10 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR    1:20.65    1:20.14        
 11 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR    1:21.56    1:22.22        
 12 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR    1:22.70    1:22.36        
 13 Kaneko, Stacy C           12 Empire-MR            1:20.48    1:22.41        
 14 Jia, Kaity                12 Twisters-MR          1:20.06    1:22.45        
 15 Behnen, Natalie M         12 Empire-MR            1:23.08    1:22.65        
 16 Elwyn, Kitty K            12 Empire-MR            1:22.38    1:22.87        
 17 Karle, Katherine E        12 Bgnw Marlins-MR      1:22.12    1:24.11        
 18 Malendowicz, Kasia B      11 Empire-MR            1:24.79    1:24.59        
 19 Boddie, Erin E            12 Bgnw Marlins-MR      1:28.81    1:24.71        
 20 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR    1:24.54    1:25.00        
 21 Hummel, Christina D       11 HAA-MR               1:27.49    1:25.54        
 22 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR    1:24.17    1:26.53        
 23 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR    1:27.44    1:27.14        
 24 Noach, Rachel             12 Empire-MR            1:27.80    1:27.60        
 25 Silipigni, Carolyn J      12 Bgnw Marlins-MR      1:36.49    1:28.02        
 25 Pena, Sarahe              11 Agua Swim Team-MR    1:36.78    1:28.02        
 27 Potenza, Giovanna A       12 Bgnw Marlins-MR      1:28.59    1:28.06        
 28 McCoy, Tara               12 CSC-MR               2:19.35    1:28.90        
 29 Conte, Katie M            11 LIE-MR               1:29.95    1:29.36        
 30 Brady, Claudia F          11 LIE-MR               1:32.45    1:29.89        
 31 Roye, Karina E            12 Bgnw Marlins-MR      1:27.00    1:29.92        
 32 Mamone, Julia A           11 Twisters-MR          1:29.99    1:30.09        
 33 O'Neil, Hana M            12 Farmingdale-MR       1:27.18    1:30.10        
 34 Corridon, Claire D        11 Agua Swim Team-MR    1:30.01    1:30.45        
 35 Boyle, Erin               12 IA-MR                1:29.02    1:30.49        
 36 Jannsen, Cassandra G      11 North Shore-MR       1:30.85    1:30.57        
 37 Cho, Jessica J            11 Empire-MR            1:28.75    1:30.77        
 38 Nembach, Kali T           12 LIE-MR               1:28.50    1:31.17        
 39 Bonvissuto, Carrie        12 LIE-MR               1:29.97    1:31.72        
 40 Schnupp, Samantha J       11 NYCC-MR              1:31.70    1:32.04        
 41 Koehler, Sierra M         11 WISC-MR              1:33.51    1:32.46        
 42 Miller, Tahlia N          11 Twisters-MR          1:35.55    1:32.78        
 42 Nix, Sabine A             12 Empire-MR            1:30.09    1:32.78        
 44 Fennell, Emily L          11 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:33.66        
 45 Amar, Kelly A             12 Empire-MR            1:27.63    1:34.03        
 46 Dorsey, Kai V             12 Agua Swim Team-MR    1:35.64    1:34.40        
 47 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR    1:39.53    1:35.01        
 48 Elmassry, Jasmine         11 UN-AG-MR             1:34.84    1:35.16        
 49 Cole, Mikaela G           11 APEX-MR              1:33.63    1:35.81        
 50 Drexler, Victoria A       12 NYCC-MR              1:33.50    1:35.92        
 51 Wan, Sarah S              12 FLY-MR               1:36.09    1:35.99        
 52 Hou, Julia                11 Twisters-MR          1:36.71    1:38.14        
 53 Bubeck, Lauren N          12 HAA-MR               1:45.30    1:38.57        
 54 Yeh, Chloe A              11 FLY-MR               1:38.00    1:41.51        
 55 Romano, Nicole P          12 Empire-MR            1:40.87    1:42.73        
 56 Giordano, Julia L         11 LIE-MR               1:42.10    1:43.31        
 57 Henry, Julia L            12 LIE-MR               1:48.64    1:49.59        
 58 Lachman, Margaret         11 Agua Swim Team-MR    1:54.16    1:52.11        
 59 Yavid, Jen D              11 North Shore-MR       1:53.06    1:52.81        
 60 Carmichael-Lopes, Sydni   12 LIE-MR               1:51.59    1:53.49        
 61 Nash, Megan               11 Farmingdale-MR       2:08.12    2:00.35        
 62 Lin, Annie                11 Twisters-MR          2:05.23    2:01.52        
 63 Beganskas, Andrea A       12 LIE-MR               1:54.45    2:11.17        
 64 Angel, Mikayla E          11 LIE-MR               1:58.98    2:17.33        
 -- Powers, Sofia L           12 LIE-MR                    NT         DQ        
 -- Llewellyn, Julia I        12 CSC-MR               1:23.69         NS        
 -- Kiernan, Emily            11 Farmingdale-MR       1:38.71         NS        
 -- Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR              1:36.68         NS        
 -- Antonawich, Kathryn E     11 WISC-MR              1:29.02         NS        
 -- Aufort, Kate E            12 WISC-MR              1:31.50         NS        
 -- Seagraves, Bethany M      11 North Shore-MR       1:26.90         NS        
 -- Perrone, Noelle M         11 LIE-MR               2:16.74         NS        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Anna                 12 Twisters-MR            37.45      37.30        
  2 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR      40.46      39.27        
  3 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR      40.34      39.79        
  4 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR      41.25      40.35        
  5 Jia, Kaity                12 Twisters-MR            39.69      40.39        
  6 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR      45.00      41.98        
  7 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR            40.52      42.13        
  8 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR      43.95      42.49        
  9 Thompson, Bebe B          12 Empire-MR              42.12      42.59        
 10 Lou, Erica                12 FLY-MR                 44.20      42.98        
 11 Almeida, Gabriela         12 Twisters-MR            44.46      43.33        
 12 Brady, Claudia F          11 LIE-MR                 44.97      43.62        
 13 Karle, Katherine E        12 Bgnw Marlins-MR        42.98      43.63        
 14 Boddie, Erin E            12 Bgnw Marlins-MR        42.75      43.70        
 14 Elmassry, Jasmine         11 UN-AG-MR               42.36      43.70        
 16 Behnen, Natalie M         12 Empire-MR              42.95      43.75        
 17 Lee, Jamie T              11 Bgnw Marlins-MR        42.03      43.78        
 18 Koehler, Sierra M         11 WISC-MR                44.98      43.97        
 19 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR      44.48      43.98        
 20 Silipigni, Carolyn J      12 Bgnw Marlins-MR        44.23      44.03        
 21 Kaneko, Stacy C           12 Empire-MR              43.06      44.20        
 22 Elwyn, Kitty K            12 Empire-MR              44.21      44.36        
 23 Cho, Jessica J            11 Empire-MR              44.72      44.37        
 24 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR                44.92      44.73        
 25 Roye, Karina E            12 Bgnw Marlins-MR        46.00      44.89        
 26 Nix, Sabine A             12 Empire-MR              42.85      45.01        
 27 Rodriguez, Tina G         11 Twisters-MR            44.76      45.03        
 28 Nembach, Kali T           12 LIE-MR                 44.84      45.44        
 29 Fitzsimmons, Mary K       12 Bgnw Marlins-MR        43.38      46.42        
 30 Yeh, Chloe A              11 FLY-MR                 48.07      46.63        
 31 Seagraves, Bethany M      11 North Shore-MR         47.56      46.73        
 32 Giordano, Julia L         11 LIE-MR                 46.61      46.80        
 33 Hummel, Christina D       11 HAA-MR                 56.97      46.81        
 34 Miller, Tahlia N          11 Twisters-MR            48.71      46.97        
 35 O'Neil, Taylor A          12 HAA-MR                 52.30      47.03        
 36 Pena, Sarahe              11 Agua Swim Team-MR      50.11      47.33        
 37 Boyle, Erin               12 IA-MR                  47.35      47.59        
 38 Perrone, Noelle M         11 LIE-MR                 48.24      47.76        
 39 Dorsey, Kai V             12 Agua Swim Team-MR      50.22      47.86        
 40 O'Neil, Hana M            12 Farmingdale-MR         47.59      47.91        
 41 Bonvissuto, Carrie        12 LIE-MR                 45.53      48.11        
 42 Wan, Sarah S              12 FLY-MR                 47.34      48.20        
 43 McCoy, Tara               12 CSC-MR                 49.50      48.29        
 44 Malendowicz, Kasia B      11 Empire-MR              48.20      48.40        
 45 Fennell, Emily L          11 Agua Swim Team-MR      57.22      48.50        
 46 Rice, Natasha L           11 WISC-MR                46.59      48.56        
 47 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR      50.41      48.70        
 48 Noach, Rachel             12 Empire-MR              51.45      49.22        
 49 Angel, Mikayla E          11 LIE-MR               1:09.89      49.78        
 50 Mamone, Julia A           11 Twisters-MR            52.88      49.87        
 51 Reindl, Annie R           11 LIE-MR                 49.90      49.88        
 52 Amar, Kelly A             12 Empire-MR              51.36      50.68        
 53 Yavid, Jen D              11 North Shore-MR         52.10      50.91        
 54 Romano, Nicole P          12 Empire-MR              49.73      51.32        
 55 Hou, Julia                11 Twisters-MR            52.40      51.72        
 56 Henry, Julia L            12 LIE-MR                 49.12      52.06        
 57 Lachman, Margaret         11 Agua Swim Team-MR      50.06      52.33        
 58 Bubeck, Lauren N          12 HAA-MR                 54.93      52.49        
 59 Conte, Katie M            11 LIE-MR                 48.20      52.73        
 59 Potenza, Giovanna A       12 Bgnw Marlins-MR        50.42      52.73        
 61 Carmichael-Lopes, Sydni   12 LIE-MR                 54.90      54.07        
 62 Corridon, Claire D        11 Agua Swim Team-MR      54.48      55.04        
 63 Drexler, Victoria A       12 NYCC-MR                55.28      55.16        
 64 Cole, Mikaela G           11 APEX-MR              1:00.00      55.24        
 65 Guerra, Allison M         11 Sachem-MR            1:30.00      56.79        
 66 Lin, Annie                11 Twisters-MR            56.57      56.97        
 67 Beganskas, Andrea A       12 LIE-MR               1:05.57    1:06.59        
 -- Antonawich, Kathryn E     11 WISC-MR                51.16         NS        
 -- Aufort, Kate E            12 WISC-MR                52.09         NS        
 -- Llewellyn, Julia I        12 CSC-MR                 46.62         NS        
 -- Kiernan, Emily            11 Farmingdale-MR         54.03         NS        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Anna                 12 Twisters-MR          1:21.47    1:20.28        
  2 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR    1:27.19    1:25.24        
  3 Jia, Kaity                12 Twisters-MR          1:27.16    1:28.23        
  4 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR    1:27.67    1:29.08        
  5 Thompson, Bebe B          12 Empire-MR            1:29.98    1:30.83        
  6 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR    1:30.59    1:32.11        
  7 Behnen, Natalie M         12 Empire-MR            1:32.63    1:33.93        
  8 WU, Samantha              12 Twisters-MR          1:36.83    1:34.52        
  9 Almeida, Gabriela         12 Twisters-MR          1:37.23    1:34.58        
 10 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR    1:31.54    1:34.76        
 11 Elmassry, Jasmine         11 UN-AG-MR             1:36.00    1:34.81        
 12 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR    1:34.65    1:35.12        
 13 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR    1:35.87    1:35.18        
 14 Leopizzi, Amanda M        12 Empire-MR            1:34.95    1:35.29        
 15 Nix, Sabine A             12 Empire-MR            1:34.49    1:35.40        
 16 Ye, Mabel                 11 WISC-MR              1:37.81    1:35.43        
 17 Pikulik, Nicole           12 HAA-MR               1:24.56    1:35.49        
 18 Brady, Claudia F          11 LIE-MR               1:38.27    1:36.22        
 19 Kaneko, Stacy C           12 Empire-MR            1:35.89    1:37.12        
 20 Rodriguez, Tina G         11 Twisters-MR          1:36.76    1:37.75        
 21 Kuo, Elizabeth F          12 Agua Swim Team-MR    1:37.03    1:38.10        
 22 Bonvissuto, Carrie        12 LIE-MR               1:36.42    1:38.23        
 23 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR              1:40.37    1:39.97        
 24 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR          1:30.56    1:40.18        
 25 O'Neil, Taylor A          12 HAA-MR               1:44.40    1:40.31        
 26 Koehler, Sierra M         11 WISC-MR              1:40.45    1:40.50        
 27 Boyle, Erin               12 IA-MR                1:44.52    1:40.85        
 28 Hong, Donna D             12 HAA-MR               1:42.41    1:41.03        
 29 Kozma, Fanni              12 Empire-MR            1:41.78    1:41.21        
 30 Alliegro, Alexandra M     11 IA-MR                1:41.37    1:42.05        
 31 Nembach, Kali T           12 LIE-MR               1:40.68    1:42.81        
 32 Yeh, Chloe A              11 FLY-MR               1:48.00    1:42.90        
 33 Pena, Sarahe              11 Agua Swim Team-MR    1:40.62    1:42.94        
 34 Tutone, Marisa A          11 Sachem-MR            1:38.42    1:43.58        
 35 Najarian, Eleni M         12 Empire-MR            1:48.55    1:44.41        
 36 Christianson, Kelsey L    12 HAA-MR               1:43.50    1:45.50        
 37 Pon, Stephanie H          11 Empire-MR            1:43.29    1:45.60        
 38 Llewellyn, Julia I        12 CSC-MR               1:43.62    1:46.49        
 39 Mamone, Julia A           11 Twisters-MR          1:55.79    1:46.97        
 40 Fennell, Emily L          11 Agua Swim Team-MR    1:48.85    1:47.12        
 41 Kozma, Blanka             11 Empire-MR            1:44.90    1:47.61        
 42 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR    1:47.69    1:47.68        
 43 Lachman, Margaret         11 Agua Swim Team-MR    1:48.66    1:48.50        
 44 Dorsey, Kai V             12 Agua Swim Team-MR    1:48.57    1:48.57        
 45 Wan, Sarah S              12 FLY-MR               1:49.57    1:49.05        
 45 Palmer, Fiona E           12 LIE-MR               1:48.44    1:49.05        
 47 Smerechniak, Jillian K    11 WISC-MR              1:46.09    1:50.57        
 48 Conte, Katie M            11 LIE-MR               1:48.02    1:50.63        
 49 Romano, Nicole P          12 Empire-MR            1:44.78    1:51.28        
 50 Schillinger, Ally G       12 LIE-MR               1:50.62    1:51.62        
 51 Miller, Tahlia N          11 Twisters-MR          1:45.37    1:52.61        
 52 Henry, Julia L            12 LIE-MR               1:59.87    1:54.31        
 53 Hirsch, Rebecca M         11 CSC-MR               2:06.77    1:54.65        
 54 Angel, Mikayla E          11 LIE-MR               2:23.12    1:55.10        
 55 Corridon, Claire D        11 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:55.66        
 56 Lin, Annie                11 Twisters-MR          2:00.19    1:59.32        
 57 Boyle, Meghan             11 IA-MR                1:58.41    2:01.23        
 58 Guerra, Allison M         11 Sachem-MR            2:15.00    2:05.69        
 -- Noach, Rachel             12 Empire-MR            1:50.57         NS        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR                33.34      32.58        
  2 Thompson, Bebe B          12 Empire-MR              32.29      32.67        
  3 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR      34.73      33.57        
  4 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR      35.33      33.98        
  5 Kozma, Fanni              12 Empire-MR              35.26      34.65        
  6 Kaneko, Stacy C           12 Empire-MR              35.68      35.23        
  7 Almeida, Gabriela         12 Twisters-MR            33.83      35.39        
  8 Rice, Natasha L           11 WISC-MR                34.44      35.54        
  9 Lee, Anna                 12 Twisters-MR            34.81      35.68        
 10 Noach, Rachel             12 Empire-MR              37.06      36.55        
 11 O'Neil, Taylor A          12 HAA-MR                 37.47      36.61        
 12 Behnen, Natalie M         12 Empire-MR              38.68      36.71        
 13 Llewellyn, Julia I        12 CSC-MR                 39.93      36.76        
 14 Corridon, Claire D        11 Agua Swim Team-MR      37.00      37.13        
 15 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR      37.93      37.33        
 16 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR      38.58      37.52        
 17 Leopizzi, Amanda M        12 Empire-MR              36.64      37.85        
 18 Najarian, Eleni M         12 Empire-MR              37.44      37.90        
 19 Kozma, Blanka             11 Empire-MR              38.80      38.08        
 20 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR      39.60      38.16        
 21 Rodriguez, Tina G         11 Twisters-MR            37.42      38.35        
 22 Elmassry, Jasmine         11 UN-AG-MR               37.00      38.47        
 23 Seagraves, Bethany M      11 North Shore-MR         37.27      38.49        
 24 Boyle, Erin               12 IA-MR                  41.75      38.73        
 25 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR      39.63      38.80        
 26 Pena, Sarahe              11 Agua Swim Team-MR      42.62      38.92        
 27 Koehler, Sierra M         11 WISC-MR                38.65      38.94        
 28 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR      42.39      39.15        
 28 Palmer, Fiona E           12 LIE-MR                 39.04      39.15        
 30 Jia, Kaity                12 Twisters-MR            37.45      39.21        
 31 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR            34.57      39.24        
 32 Nieves, Daniella M        12 WISC-MR                47.29      39.58        
 33 Smerechniak, Jillian K    11 WISC-MR                41.29      40.06        
 34 Nix, Sabine A             12 Empire-MR              40.92      40.18        
 35 Bonvissuto, Carrie        12 LIE-MR                 39.44      40.24        
 36 Christianson, Kelsey L    12 HAA-MR                 43.22      40.35        
 37 Wan, Sarah S              12 FLY-MR                 42.97      40.61        
 38 Schillinger, Ally G       12 LIE-MR                 42.29      41.74        
 39 Alliegro, Alexandra M     11 IA-MR                  42.05      41.94        
 40 Hirsch, Rebecca M         11 CSC-MR                    NT      42.17        
 41 Hong, Donna D             12 HAA-MR                 44.02      42.42        
 42 Dorsey, Kai V             12 Agua Swim Team-MR      45.06      43.45        
 43 Conte, Katie M            11 LIE-MR                 44.05      43.55        
 44 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR                54.86      43.76        
 45 Cole, Mikaela G           11 APEX-MR                43.21      43.98        
 46 Miller, Tahlia N          11 Twisters-MR            40.76      44.14        
 47 Fennell, Emily L          11 Agua Swim Team-MR      53.30      44.67        
 48 Pon, Stephanie H          11 Empire-MR              42.77      44.80        
 49 Brady, Claudia F          11 LIE-MR                 43.71      44.82        
 50 Bubeck, Lauren N          12 HAA-MR                 44.15      45.00        
 51 Kuo, Elizabeth F          12 Agua Swim Team-MR      49.72      45.05        
 52 Lachman, Margaret         11 Agua Swim Team-MR      53.92      45.45        
 53 Mamone, Julia A           11 Twisters-MR            46.53      45.86        
 54 Jannsen, Cassandra G      11 North Shore-MR         44.51      45.93        
 55 Nembach, Kali T           12 LIE-MR                 43.37      47.29        
 56 Romano, Nicole P          12 Empire-MR              50.75      47.80        
 57 Ye, Mabel                 11 WISC-MR                52.67      48.86        
 58 Boyle, Meghan             11 IA-MR                  49.55      49.05        
 59 Yavid, Jen D              11 North Shore-MR         57.85      53.49        
 60 Lin, Annie                11 Twisters-MR            56.58      59.81        
 -- Thompson, Marissa K       12 Empire-MR              36.90         NS        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Bebe B          12 Empire-MR            1:09.54    1:12.29        
  2 Santos, Olivia J          12 FLY-MR               1:14.44    1:14.82        
  3 Almeida, Gabriela         12 Twisters-MR          1:15.26    1:15.89        
  4 Karle, Katherine E        12 Bgnw Marlins-MR      1:15.62    1:16.09        
  5 Lee, Jamie T              11 Bgnw Marlins-MR      1:15.17    1:17.23        
  6 Safovich, Polina F        12 Agua Swim Team-MR    1:17.63    1:17.41        
  7 Silipigni, Carolyn J      12 Bgnw Marlins-MR      1:19.74    1:19.15        
  8 Reindl, Annie R           11 LIE-MR               1:18.92    1:19.17        
  9 Kaneko, Stacy C           12 Empire-MR            1:19.90    1:19.64        
 10 Malendowicz, Kasia B      11 Empire-MR            1:22.42    1:20.01        
 11 Tilneac, Stephanie J      12 NYCC-MR              1:15.45    1:20.06        
 12 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR    1:21.59    1:21.05        
 13 Boddie, Erin E            12 Bgnw Marlins-MR      1:19.80    1:21.38        
 14 Roye, Karina E            12 Bgnw Marlins-MR      1:20.65    1:22.32        
 15 Suarez-Rebling, Mariana   12 Agua Swim Team-MR    1:20.80    1:22.50        
 16 Fitzsimmons, Mary K       12 Bgnw Marlins-MR      1:19.80    1:22.78        
 17 Lee, Anna                 12 Twisters-MR          1:16.34    1:22.99        
 18 Corridon, Claire D        11 Agua Swim Team-MR    1:21.09    1:23.80        
 19 Elwyn, Kitty K            12 Empire-MR            1:24.39    1:25.03        
 20 Noach, Rachel             12 Empire-MR            1:33.33    1:26.83        
 21 Amar, Kelly A             12 Empire-MR            1:25.78    1:26.99        
 22 Bay, Alexandria M         12 Agua Swim Team-MR    1:26.87    1:28.29        
 23 Lu, Sifan                 12 Agua Swim Team-MR    1:26.26    1:28.36        
 24 Ruiz, Vanessa D           12 Sailfish-MR          1:23.55    1:29.16        
 25 Isom, Gabrielle I         12 Agua Swim Team-MR    1:27.88    1:29.37        
 26 Jia, Kaity                12 Twisters-MR          1:25.01    1:29.88        
 27 Elmassry, Jasmine         11 UN-AG-MR             1:25.75    1:30.49        
 28 Bonvissuto, Carrie        12 LIE-MR               1:32.27    1:30.60        
 29 Boyle, Erin               12 IA-MR                1:38.09    1:30.63        
 30 Koehler, Sierra M         11 WISC-MR              1:27.72    1:31.16        
 31 Paholak, Milah V          12 Agua Swim Team-MR    1:26.49    1:31.35        
 32 Behnen, Natalie M         12 Empire-MR            1:29.49    1:31.47        
 33 Nieves, Daniella M        12 WISC-MR              1:50.69    1:31.93        
 34 Cho, Jessica J            11 Empire-MR            1:29.59    1:32.07        
 35 Hou, Julia                11 Twisters-MR          1:29.54    1:33.09        
 36 Markunas, Rebecca R       11 FLY-MR               1:32.83    1:34.33        
 37 Potenza, Giovanna A       12 Bgnw Marlins-MR      1:36.13    1:35.06        
 38 Schnupp, Samantha J       11 NYCC-MR              1:35.47    1:35.89        
 39 Nix, Sabine A             12 Empire-MR            1:33.99    1:36.15        
 40 Miller, Tahlia N          11 Twisters-MR          1:35.74    1:37.94        
 41 Dorsey, Kai V             12 Agua Swim Team-MR    1:38.46    1:40.25        
 42 Giordano, Julia L         11 LIE-MR               1:39.80    1:42.12        
 43 Pena, Sarahe              11 Agua Swim Team-MR    1:29.91    1:42.50        
 44 Lachman, Margaret         11 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:47.84        
 45 Mamone, Julia A           11 Twisters-MR          1:46.31    1:48.38        
 46 Fennell, Emily L          11 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:49.09        
 47 Jannsen, Cassandra G      11 North Shore-MR       1:45.77    1:49.76        
 48 Conte, Katie M            11 LIE-MR               1:49.29    1:53.09        
 49 Henry, Julia L            12 LIE-MR               1:50.63    1:53.25        
 50 Perrone, Noelle M         11 LIE-MR               1:52.50    1:57.22        
 51 Romano, Nicole P          12 Empire-MR            1:55.83    2:00.27        
 52 Carmichael-Lopes, Sydni   12 LIE-MR               2:15.26    2:15.21        
 -- Powers, Sofia L           12 LIE-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kiernan, Emily            11 Farmingdale-MR       1:54.26         NS        
 -- Brady, Claudia F          11 LIE-MR               1:34.23         NS        
 -- Aufort, Kate E            12 WISC-MR              1:36.19         NS        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Megan E        13 Empire-MR            1:08.00    1:03.19        
  2 McKenzie, Loren A         14 LIE-MR               1:10.94    1:05.87        
  3 Arana, Jennifer           13 FLY-MR               1:04.55    1:06.31        
  4 Rodriguez, Keannie M      14 Agua Swim Team-MR    1:05.39    1:06.47        
  5 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          1:06.77    1:06.73        
  6 Rubiano, Alexandra K      14 Twisters-MR          1:05.25    1:06.95        
  7 Gomez, Chelsea O          13 NYCC-MR              1:06.70    1:06.96        
  8 Palumbo, Jamie N          13 LIE-MR               1:08.89    1:07.41        
  9 Quinn, Kelly A            14 LIE-MR               1:06.89    1:07.65        
 10 YU, Dana H                13 LIE-MR               1:14.74    1:07.67        
 11 Quinn, Madeleine J        13 LIE-MR               1:10.28    1:07.78        
 12 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       1:09.35    1:08.31        
 13 Phang, Yee Chung          13 Boys Club-MR         1:07.00    1:08.71        
 14 Richards, Miranda L       14 IA-MR                1:07.87    1:08.83        
 15 Kuhn, Abby C              13 Bgnw Marlins-MR      1:09.06    1:09.00        
 16 Santore, Lee Ann          13 WISC-MR              1:09.85    1:09.02        
 17 Yu, Wynona K              14 Twisters-MR          1:08.00    1:09.19        
 18 Stanton, Grace S          14 CSC-MR               1:14.29    1:09.25        
 19 Leary, Tanita A           14 Empire-MR            1:06.15    1:09.27        
 20 Marquez, Daniela          14 FLY-MR               1:10.30    1:09.30        
 21 Henry, Sarah A            14 LIE-MR               1:12.32    1:09.71        
 22 Scheck, Meaghan E         14 IA-MR                1:11.88    1:09.87        
 23 Vizcaino, Kristine J      14 North Shore-MR       1:12.10    1:09.99        
 24 Vogel, Nia C              14 UN-EA-MR             1:11.00    1:10.12        
 25 Catarinacchio, Jessica G  13 UN-EA-MR             1:10.96    1:10.51        
 26 Johnson, Sydni A          13 Sailfish-MR          1:09.52    1:10.68        
 27 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    1:09.63    1:10.93        
 28 Cruz, Brigitti S          14 Twisters-MR          1:09.30    1:11.01        
 29 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       1:13.13    1:11.16        
 30 Josiah, Katherine M       13 LIE-MR               1:12.10    1:11.48        
 31 Marasco, Rachel J         13 LIE-MR               1:13.32    1:11.49        
 32 McCoy, Brianna            13 CSC-MR               1:12.29    1:12.04        
 33 Chou, Tiffany             14 FLY-MR               1:11.83    1:12.22        
 34 Sun, Wanlin               13 NYCC-MR              1:11.52    1:12.28        
 35 Chen, Julia Y             14 FLY-MR               1:13.24    1:12.60        
 35 Rota, Amanda P            13 Bgnw Marlins-MR      1:14.23    1:12.60        
 37 Lou, Jessica              14 FLY-MR               1:13.41    1:12.61        
 38 Lin, Erica S              14 NYCC-MR              1:11.74    1:12.87        
 39 Mendez, Angelica          14 CSC-MR                    NT    1:13.52        
 40 White, Sarah E            14 LIE-MR               1:10.55    1:13.91        
 41 Gardner, Kaitlyn M        13 Empire-MR            1:18.08    1:14.35        
 42 Grodecki, Natalie         13 IA-MR                1:13.44    1:14.39        
 43 Job, Zakiyyah             13 LIE-MR               1:15.39    1:14.90        
 44 Noonan, Kristen N         14 LIE-MR               1:16.01    1:14.93        
 45 Bubeck, Magen             14 HAA-MR               1:20.98    1:15.46        
 46 Reyes, Kelly              13 FLY-MR               1:14.64    1:15.59        
 47 Rota, Kimberly A          13 Bgnw Marlins-MR      1:15.36    1:16.33        
 48 Watson, Kia A             14 Twisters-MR          1:18.55    1:19.74        
 49 O'Brien, Ashley           14 FLY-MR               1:18.89    1:20.29        
 50 Etienne, Christina        14 NYCC-MR              1:17.42    1:21.12        
 51 Magued Sobhy, Mira S      14 Twisters-MR          1:19.28    1:22.83        
 52 Rivera, Alexis            14 LIE-MR               1:38.76    1:28.37        
 53 Gutierrez, Valentina      13 Twisters-MR          1:26.86    1:28.44        
 54 Wong, Jodie               14 Twisters-MR          1:21.99    1:29.26        
 55 Guerra, Jessica R         13 Sachem-MR            2:00.00    1:42.29        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Megan E        13 Empire-MR            2:17.67    2:18.96        
     1:08.11  2:18.96                                                      
  2 Shipman, Isabel J         14 Empire-MR            2:14.06    2:19.01        
     1:07.99  2:19.01                                                      
  3 Arana, Jennifer           13 FLY-MR               2:19.42    2:23.64        
     1:10.05  2:23.64                                                      
  4 Poleway, Caroline A       13 Empire-MR            2:22.97    2:24.16        
     1:09.72  2:24.16                                                      
  5 Rubiano, Alexandra K      14 Twisters-MR          2:21.48    2:24.72        
     1:09.30  2:24.72                                                      
  6 Clark, Sam P              14 Empire-MR            2:23.15    2:25.35        
     1:10.59  2:25.35                                                      
  7 Gomez, Chelsea O          13 NYCC-MR              2:24.34    2:26.07        
     1:10.65  2:26.07                                                      
  8 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          2:24.17    2:26.57        
     1:09.92  2:26.57                                                      
  9 Palumbo, Jamie N          13 LIE-MR               2:23.43    2:26.78        
     1:10.96  2:26.78                                                      
 10 Fici, Ann                 14 HAA-MR               2:23.38    2:27.88        
     1:10.86  2:27.88                                                      
 11 Quinn, Kelly A            14 LIE-MR               2:29.79    2:28.47        
     1:11.87  2:28.47                                                      
 12 Catarinacchio, Jessica G  13 UN-EA-MR             2:32.04    2:28.84        
     1:12.25  2:28.84                                                      
 13 Stanton, Grace S          14 CSC-MR               2:37.46    2:29.15        
     1:11.58  2:29.15                                                      
 14 Richards, Miranda L       14 IA-MR                2:28.91    2:29.17        
     1:13.18  2:29.17                                                      
 15 Fridrich, Tiare J         14 IA-MR                2:24.04    2:29.29        
     1:11.86  2:29.29                                                      
 16 Scheck, Meaghan E         14 IA-MR                2:40.78    2:29.41        
     1:11.31  2:29.41                                                      
 17 Phang, Yee Chung          13 Boys Club-MR         2:27.00    2:29.86        
     1:12.55  2:29.86                                                      
 18 Fleischer, Jillian E      14 HAA-MR               2:36.24    2:30.20        
     1:12.55  2:30.20                                                      
 19 Vogel, Nia C              14 UN-EA-MR             2:32.94    2:30.61        
     1:12.11  2:30.61                                                      
 20 Henry, Sarah A            14 LIE-MR               2:30.78    2:31.13        
     1:12.53  2:31.13                                                      
 21 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       2:36.03    2:31.57        
     1:13.96  2:31.57                                                      
 22 YU, Dana H                13 LIE-MR               2:30.38    2:31.64        
     1:12.65  2:31.64                                                      
 23 Vega, Brianna J           13 Twisters-MR          2:35.00    2:31.87        
     1:13.03  2:31.87                                                      
 24 Marasco, Rachel J         13 LIE-MR               2:39.89    2:32.27        
     1:13.29  2:32.27                                                      
 25 Cruz, Brigitti S          14 Twisters-MR          2:30.44    2:32.31        
     1:12.90  2:32.31                                                      
 26 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       2:35.96    2:33.00        
     1:13.57  2:33.00                                                      
 27 Josiah, Katherine M       13 LIE-MR               2:33.86    2:35.18        
     1:15.23  2:35.18                                                      
 28 Vizcaino, Kristine J      14 North Shore-MR       2:40.45    2:35.19        
     1:12.16  2:35.19                                                      
 29 Marquez, Daniela          14 FLY-MR               2:38.04    2:36.48        
     1:15.20  2:36.48                                                      
 30 Sun, Wanlin               13 NYCC-MR              2:35.61    2:36.72        
     1:15.69  2:36.72                                                      
 31 O'Sullivan, Raine         13 Empire-MR            2:42.35    2:37.03        
     1:17.52  2:37.03                                                      
 32 Mendez, Angelica          14 CSC-MR                    NT    2:39.90        
     1:16.56  2:39.90                                                      
 33 Rodriguez, Haley H        14 Empire-MR            2:45.35    2:40.79        
     1:19.91  2:40.79                                                      
 34 Grodecki, Natalie         13 IA-MR                2:43.31    2:40.91        
     1:18.08  2:40.91                                                      
 35 O'Neil, Morgan P          14 HAA-MR               2:37.91    2:41.71        
     1:15.51  2:41.71                                                      
 36 Reyes, Kelly              13 FLY-MR               2:37.55    2:42.77        
     1:18.70  2:42.77                                                      
 37 Job, Zakiyyah             13 LIE-MR               2:43.56    2:42.85        
     1:17.47  2:42.85                                                      
 38 Stanis, Kristen T         14 LIE-MR               2:47.31    2:43.59        
     1:21.28  2:43.59                                                      
 39 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    2:32.65    2:43.65        
     1:17.27  2:43.65                                                      
 40 Roche, Bridget M          14 IA-MR                2:39.27    2:46.06        
     1:19.21  2:46.06                                                      
 41 White, Sarah E            14 LIE-MR               2:41.10    2:47.51        
     1:18.41  2:47.51                                                      
 42 Watson, Kia A             14 Twisters-MR          2:50.27    2:55.06        
     1:25.04  2:55.06                                                      
 43 King, Maura B             14 IA-MR                2:59.33    2:59.75        
     1:26.73  2:59.75                                                      
 44 Magued Sobhy, Mira S      14 Twisters-MR          2:55.41    3:01.34        
     1:27.73  3:01.34                                                      
 45 Palmeri, Marissa A        13 IA-MR                3:00.18    3:03.43        
     1:29.10  3:03.43                                                      
 46 Rivera, Alexis            14 LIE-MR               3:35.45    3:18.00        
     1:31.77  3:18.00                                                      
 47 Guerra, Jessica R         13 Sachem-MR            4:00.00    3:58.08        
     1:49.52  3:58.08                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      14 Twisters-MR          1:11.23    1:15.29        
  2 Santore, Lee Ann          13 WISC-MR              1:16.80    1:16.11        
  2 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          1:14.99    1:16.11        
  4 Gallagher, Megan E        13 Empire-MR            1:14.41    1:16.23        
  5 Vizcaino, Kristine J      14 North Shore-MR       1:18.21    1:17.42        
  6 Cruz, Brigitti S          14 Twisters-MR          1:14.50    1:17.48        
  7 Poleway, Caroline A       13 Empire-MR            1:17.34    1:17.87        
  8 Marquez, Daniela          14 FLY-MR               1:17.70    1:18.17        
  9 Marasco, Rachel J         13 LIE-MR               1:22.76    1:19.06        
 10 Fridrich, Tiare J         14 IA-MR                1:19.05    1:19.09        
 11 Clark, Sam P              14 Empire-MR            1:15.57    1:19.44        
 12 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       1:20.00    1:19.61        
 13 Gomez, Chelsea O          13 NYCC-MR              1:19.99    1:19.82        
 14 McKenzie, Loren A         14 LIE-MR               1:24.04    1:19.85        
 15 Roche, Bridget M          14 IA-MR                1:25.70    1:21.20        
 16 Job, Zakiyyah             13 LIE-MR               1:20.57    1:21.46        
 17 Palumbo, Jamie N          13 LIE-MR               1:22.12    1:21.50        
 18 Fleischer, Jillian E      14 HAA-MR               1:21.66    1:21.57        
 19 Richards, Miranda L       14 IA-MR                1:20.46    1:22.04        
 20 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       1:23.49    1:23.35        
 21 Bahl, Kanika              14 LIE-MR               1:22.10    1:23.48        
 22 Fici, Ann                 14 HAA-MR               1:25.60    1:24.01        
 23 Vogel, Nia C              14 UN-EA-MR             1:23.96    1:24.69        
 24 White, Sarah E            14 LIE-MR               1:25.76    1:24.88        
 25 O'Neil, Morgan P          14 HAA-MR               1:23.71    1:25.08        
 26 Catarinacchio, Jessica G  13 UN-EA-MR             1:25.00    1:25.49        
 27 Grodecki, Natalie         13 IA-MR                1:26.40    1:25.90        
 28 Mendez, Angelica          14 CSC-MR                    NT    1:26.01        
 29 Shipman, Isabel J         14 Empire-MR            1:20.62    1:26.05        
 30 YU, Dana H                13 LIE-MR               1:23.54    1:26.08        
 31 Reyes, Kelly              13 FLY-MR               1:25.42    1:26.15        
 32 Rodriguez, Haley H        14 Empire-MR            1:23.41    1:26.26        
 33 Chen, Julia Y             14 FLY-MR               1:26.20    1:26.58        
 34 O'Sullivan, Raine         13 Empire-MR            1:25.79    1:26.68        
 35 Lin, Erica S              14 NYCC-MR              1:24.23    1:26.75        
 36 Henry, Sarah A            14 LIE-MR               1:27.65    1:28.09        
 37 Vega, Brianna J           13 Twisters-MR          1:24.09    1:28.83        
 38 Scheck, Meaghan E         14 IA-MR                1:33.94    1:29.16        
 39 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    1:25.20    1:29.79        
 40 Josiah, Katherine M       13 LIE-MR               1:28.66    1:30.04        
 41 Sun, Wanlin               13 NYCC-MR              1:27.97    1:30.13        
 42 Stanton, Grace S          14 CSC-MR               1:47.44    1:30.60        
 43 Bubeck, Magen             14 HAA-MR               1:31.48    1:31.27        
 44 Stanis, Kristen T         14 LIE-MR               1:32.34    1:31.57        
 45 Magued Sobhy, Mira S      14 Twisters-MR          1:25.10    1:32.26        
 46 King, Maura B             14 IA-MR                1:30.34    1:32.79        
 47 Watson, Kia A             14 Twisters-MR          1:31.93    1:39.78        
 48 Palmeri, Marissa A        13 IA-MR                1:40.09    1:41.59        
 49 Rivera, Alexis            14 LIE-MR               1:54.34    1:49.15        
 50 Guerra, Jessica R         13 Sachem-MR            3:00.00    2:10.21        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Megan E        13 Empire-MR            2:35.01    2:39.38        
     1:19.73  2:39.38                                                      
  2 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          2:39.70    2:40.18        
     1:18.67  2:40.18                                                      
  3 Rubiano, Alexandra K      14 Twisters-MR          2:34.56    2:44.98        
     1:19.30  2:44.98                                                      
  4 Kuhn, Abby C              13 Bgnw Marlins-MR      2:49.03    2:45.89        
     1:21.81  2:45.89                                                      
  5 Cruz, Brigitti S          14 Twisters-MR          2:40.12    2:46.11        
     1:20.24  2:46.11                                                      
  6 Gomez, Chelsea O          13 NYCC-MR              2:50.94    2:47.11        
     1:21.89  2:47.11                                                      
  7 McKenzie, Loren A         14 LIE-MR               2:52.76    2:47.94        
     1:20.90  2:47.94                                                      
  8 Quinn, Kelly A            14 LIE-MR               2:48.42    2:48.50        
     1:22.91  2:48.50                                                      
  9 Yu, Wynona K              14 Twisters-MR          2:45.00    2:49.63        
     1:21.70  2:49.63                                                      
 10 Leary, Tanita A           14 Empire-MR            2:48.97    2:50.55        
     1:24.37  2:50.55                                                      
 11 Marasco, Rachel J         13 LIE-MR               2:54.18    2:52.55        
     1:23.93  2:52.55                                                      
 12 Job, Zakiyyah             13 LIE-MR               2:53.66    2:53.67        
 13 Richards, Miranda L       14 IA-MR                2:51.67    2:53.84        
     1:25.06  2:53.84                                                      
 14 Noonan, Kristen N         14 LIE-MR               2:52.11    2:54.28        
     1:25.75  2:54.28                                                      
 15 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       2:55.75    2:54.92        
     1:26.65  2:54.92                                                      
 16 Vogel, Nia C              14 UN-EA-MR             3:00.00    2:55.37        
     1:26.44  2:55.37                                                      
 17 Johnson, Sydni A          13 Sailfish-MR          2:52.98    2:56.09        
     1:26.16  2:56.09                                                      
 18 Catarinacchio, Jessica G  13 UN-EA-MR             3:01.00    2:57.29        
     1:26.43  2:57.29                                                      
 19 Rota, Amanda P            13 Bgnw Marlins-MR      3:01.46    2:57.37        
     1:27.27  2:57.37                                                      
 20 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       2:58.25    2:57.97        
     1:27.77  2:57.97                                                      
 21 Reyes, Kelly              13 FLY-MR               2:59.10    2:59.61        
     1:27.19  2:59.61                                                      
 22 Mendez, Angelica          14 CSC-MR                    NT    3:00.49        
     1:28.08  3:00.49                                                      
 23 Grodecki, Natalie         13 IA-MR                3:09.10    3:01.77        
     1:28.60  3:01.77                                                      
 24 YU, Dana H                13 LIE-MR               2:57.85    3:02.40        
     1:27.77  3:02.40                                                      
 25 Lin, Erica S              14 NYCC-MR              2:57.24    3:03.19        
     1:28.38  3:03.19                                                      
 26 Josiah, Katherine M       13 LIE-MR               3:06.68    3:06.24        
     1:32.53  3:06.24                                                      
 27 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    2:55.00    3:07.43        
     1:31.65  3:07.43                                                      
 28 Magued Sobhy, Mira S      14 Twisters-MR          3:03.97    3:07.77        
     1:32.29  3:07.77                                                      
 29 Henry, Sarah A            14 LIE-MR               3:07.65    3:08.33        
     1:33.52  3:08.33                                                      
 30 Scheck, Meaghan E         14 IA-MR                3:08.06    3:09.45        
     1:33.45  3:09.45                                                      
 31 Stanton, Grace S          14 CSC-MR               3:00.00    3:11.00        
     1:32.15  3:11.00                                                      
 32 Bubeck, Magen             14 HAA-MR               3:52.24    3:12.45        
     3:12.45  3:12.45                                                      
 33 Gutierrez, Valentina      13 Twisters-MR          3:22.21    3:34.12        
     1:42.94  3:34.12                                                      
 -- Rivera, Alexis            14 LIE-MR               3:54.23         DQ        
      Non-continuous turning action
     1:51.10       DQ                                                      
 -- Palumbo, Jamie N          13 LIE-MR               2:48.62         DQ        
      Non-continuous turning action
     1:24.43       DQ                                                      
 -- Vizcaino, Kristine J      14 North Shore-MR       2:46.20         DQ        
      Non-continuous turning action
     1:22.34       DQ                                                      
 -- White, Sarah E            14 LIE-MR               3:06.30         NS        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Kanika              14 LIE-MR               1:22.27    1:22.08        
  2 Phang, Yee Chung          13 Boys Club-MR         1:21.00    1:24.89        
  3 Vizcaino, Kristine J      14 North Shore-MR       1:26.58    1:25.10        
  4 YU, Dana H                13 LIE-MR               1:29.55    1:27.13        
  5 Rubiano, Alexandra K      14 Twisters-MR          1:24.00    1:27.44        
  6 Quinn, Kelly A            14 LIE-MR               1:30.42    1:28.93        
  7 Arana, Jennifer           13 FLY-MR               1:25.49    1:29.16        
  8 Santore, Lee Ann          13 WISC-MR              1:33.28    1:30.43        
  9 Vogel, Nia C              14 UN-EA-MR             1:31.99    1:31.91        
 10 Clark, Sam P              14 Empire-MR            1:27.19    1:31.94        
 11 Marasco, Rachel J         13 LIE-MR               1:35.88    1:32.37        
 12 Gallagher, Megan E        13 Empire-MR            1:31.77    1:32.40        
 13 Sun, Wanlin               13 NYCC-MR              1:31.34    1:34.88        
 14 Fici, Ann                 14 HAA-MR               1:33.10    1:35.09        
 15 Stanton, Grace S          14 CSC-MR               1:38.34    1:35.13        
 16 Catarinacchio, Jessica G  13 UN-EA-MR             1:37.98    1:35.56        
 17 Vega, Brianna J           13 Twisters-MR          1:36.01    1:35.58        
 18 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    1:32.25    1:35.92        
 19 Cruz, Brigitti S          14 Twisters-MR          1:34.51    1:37.09        
 20 Lin, Erica S              14 NYCC-MR              1:36.52    1:37.91        
 21 Richards, Miranda L       14 IA-MR                1:37.14    1:38.24        
 22 Chen, Julia Y             14 FLY-MR               1:37.90    1:38.58        
 23 Shipman, Isabel J         14 Empire-MR            1:29.53    1:38.78        
 24 O'Neil, Morgan P          14 HAA-MR               1:37.35    1:39.93        
 25 O'Sullivan, Raine         13 Empire-MR            1:39.61    1:40.14        
 26 Bubeck, Magen             14 HAA-MR               1:39.72    1:41.12        
 27 Watson, Kia A             14 Twisters-MR          1:37.80    1:41.65        
 28 Fridrich, Tiare J         14 IA-MR                1:38.01    1:42.33        
 29 Mendez, Angelica          14 CSC-MR                    NT    1:43.06        
 30 Scheck, Meaghan E         14 IA-MR                1:45.23    1:44.75        
 31 Job, Zakiyyah             13 LIE-MR               1:44.63    1:44.97        
 32 Magued Sobhy, Mira S      14 Twisters-MR          1:38.31    1:45.66        
 33 Roche, Bridget M          14 IA-MR                1:44.65    1:46.55        
 34 Poleway, Caroline A       13 Empire-MR            1:40.43    1:48.34        
 35 Rodriguez, Haley H        14 Empire-MR            1:47.04    1:53.05        
 36 King, Maura B             14 IA-MR                1:52.13    1:53.62        
 37 Stanis, Kristen T         14 LIE-MR               1:52.65    1:54.12        
 38 Guerra, Jessica R         13 Sachem-MR            3:00.00    2:12.71        
 -- Palmeri, Marissa A        13 IA-MR                1:57.33         DQ        
 -- Fleischer, Jillian E      14 HAA-MR               1:37.97         NS        
 -- Josiah, Katherine M       13 LIE-MR               2:16.34         NS        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yee Chung          13 Boys Club-MR         2:58.00    3:02.80        
     1:28.10  3:02.80                                                      
  2 Rubiano, Alexandra K      14 Twisters-MR          3:00.26    3:06.03        
     1:29.36  3:06.03                                                      
  3 Gardner, Kaitlyn M        13 Empire-MR            3:14.32    3:07.44        
     1:28.31  3:07.44                                                      
  4 Quinn, Kelly A            14 LIE-MR               3:08.76    3:10.45        
     1:31.48  3:10.45                                                      
  5 Etienne, Christina        14 NYCC-MR              3:08.20    3:10.98        
     1:31.98  3:10.98                                                      
  6 Rodriguez, Keannie M      14 Agua Swim Team-MR    3:08.82    3:12.48        
     1:34.90  3:12.48                                                      
  7 YU, Dana H                13 LIE-MR               3:14.43    3:13.93        
     1:33.51  3:13.93                                                      
  8 Vogel, Nia C              14 UN-EA-MR             3:18.00    3:14.68        
     1:33.13  3:14.68                                                      
  9 Marasco, Rachel J         13 LIE-MR               3:16.60    3:15.11        
     1:36.11  3:15.11                                                      
 10 Gallagher, Megan E        13 Empire-MR            3:16.01    3:16.02        
     1:34.93  3:16.02                                                      
 11 Santore, Lee Ann          13 WISC-MR              3:24.00    3:16.89        
     1:34.92  3:16.89                                                      
 12 Rota, Kimberly A          13 Bgnw Marlins-MR      3:19.01    3:17.91        
     1:35.58  3:17.91                                                      
 13 Lou, Jessica              14 FLY-MR               3:23.30    3:18.54        
     1:33.40  3:18.54                                                      
 14 Chou, Tiffany             14 FLY-MR               3:13.40    3:18.82        
     1:34.69  3:18.82                                                      
 15 Sun, Wanlin               13 NYCC-MR              3:14.18    3:19.78        
     1:36.83  3:19.78                                                      
 16 Lin, Erica S              14 NYCC-MR              3:12.00    3:22.29        
     1:37.85  3:22.29                                                      
 17 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    3:25.34    3:23.85        
     1:39.21  3:23.85                                                      
 18 Catarinacchio, Jessica G  13 UN-EA-MR             3:25.00    3:24.76        
     1:38.87  3:24.76                                                      
 19 Leary, Tanita A           14 Empire-MR            3:24.12    3:28.04        
     1:41.61  3:28.04                                                      
 20 Stanton, Grace S          14 CSC-MR               3:27.64    3:31.23        
     1:38.48  3:31.23                                                      
 21 Watson, Kia A             14 Twisters-MR          3:30.26    3:34.94        
     1:45.83  3:34.94                                                      
 22 Richards, Miranda L       14 IA-MR                3:30.18    3:37.83        
     1:45.27  3:37.83                                                      
 23 Magued Sobhy, Mira S      14 Twisters-MR          3:29.48    3:37.86        
     1:44.75  3:37.86                                                      
 24 Scheck, Meaghan E         14 IA-MR                3:38.26    3:41.20        
     1:47.64  3:41.20                                                      
 25 Grodecki, Natalie         13 IA-MR                3:42.25    3:42.71        
     1:48.53  3:42.71                                                      
 -- Cruz, Brigitti S          14 Twisters-MR          3:17.84         NS        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      14 Twisters-MR          1:09.55    1:11.26        
  2 Quinn, Kelly A            14 LIE-MR               1:11.90    1:11.29        
  3 Arana, Jennifer           13 FLY-MR               1:09.24    1:12.21        
  4 Gomez, Chelsea O          13 NYCC-MR              1:13.56    1:12.89        
  5 Gallagher, Megan E        13 Empire-MR            1:11.88    1:14.48        
  6 Quinn, Madeleine J        13 LIE-MR               1:12.50    1:14.79        
  7 Phang, Yee Chung          13 Boys Club-MR         1:15.00    1:15.76        
  8 Santore, Lee Ann          13 WISC-MR              1:14.82    1:16.01        
  9 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR          1:19.68    1:16.79        
 10 Palumbo, Jamie N          13 LIE-MR               1:17.10    1:17.24        
 11 Marasco, Rachel J         13 LIE-MR               1:20.67    1:17.85        
 12 Marquez, Daniela          14 FLY-MR               1:17.45    1:18.02        
 13 Kuhn, Abby C              13 Bgnw Marlins-MR      1:19.74    1:18.32        
 14 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       1:18.11    1:18.48        
 15 Leary, Tanita A           14 Empire-MR            1:16.57    1:18.51        
 16 Yu, Wynona K              14 Twisters-MR          1:16.00    1:18.76        
 17 Henry, Sarah A            14 LIE-MR               1:24.54    1:19.18        
 18 Cruz, Brigitti S          14 Twisters-MR          1:16.89    1:19.20        
 19 Vogel, Nia C              14 UN-EA-MR             1:14.00    1:19.27        
 20 Catarinacchio, Jessica G  13 UN-EA-MR             1:18.95    1:19.34        
 21 YU, Dana H                13 LIE-MR               1:22.59    1:19.80        
 22 Scheck, Meaghan E         14 IA-MR                1:23.51    1:20.95        
 23 Richards, Miranda L       14 IA-MR                1:18.73    1:21.54        
 24 Buckley, Sara E           14 North Shore-MR       1:20.61    1:21.56        
 25 McCoy, Brianna            13 CSC-MR               1:18.43    1:22.78        
 26 Rota, Amanda P            13 Bgnw Marlins-MR      1:27.00    1:23.07        
 27 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    1:17.88    1:23.37        
 28 Josiah, Katherine M       13 LIE-MR               1:26.22    1:23.89        
 29 Johnson, Sydni A          13 Sailfish-MR          1:21.38    1:24.26        
 30 Chen, Julia Y             14 FLY-MR               1:30.91    1:25.00        
 31 Mendez, Angelica          14 CSC-MR               1:25.67    1:26.77        
 32 Rodriguez, Keannie M      14 Agua Swim Team-MR    1:25.74    1:28.26        
 33 Noonan, Kristen N         14 LIE-MR               1:29.45    1:28.51        
 34 Grodecki, Natalie         13 IA-MR                1:31.33    1:30.22        
 35 Rota, Kimberly A          13 Bgnw Marlins-MR      1:28.53    1:32.63        
 36 Gardner, Kaitlyn M        13 Empire-MR            1:32.94    1:33.23        
 37 Etienne, Christina        14 NYCC-MR              1:33.95    1:34.75        
 38 Magued Sobhy, Mira S      14 Twisters-MR          1:33.50    1:39.64        
 39 Watson, Kia A             14 Twisters-MR          1:34.32    1:45.15        
 40 Wong, Jodie               14 Twisters-MR          1:37.67    1:47.70        
 41 O'Brien, Ashley           14 FLY-MR               1:40.00    1:51.08        
 42 Gutierrez, Valentina      13 Twisters-MR          1:42.33    2:01.09        
 -- White, Sarah E            14 LIE-MR               1:24.27         DQ        
 -- Job, Zakiyyah             13 LIE-MR               1:27.47         NS        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      14 Twisters-MR          2:34.02    2:37.01        
     1:12.84  2:37.01                                                      
  2 Quinn, Kelly A            14 LIE-MR               2:44.41    2:43.48        
     1:16.67  2:43.48                                                      
  3 Santore, Lee Ann          13 WISC-MR              2:48.08    2:49.16        
     1:20.15  2:49.16                                                      
  4 Gomez, Chelsea O          13 NYCC-MR              2:40.39    2:50.41        
     1:19.73  2:50.41                                                      
  5 Gallagher, Megan E        13 Empire-MR            2:56.64    2:54.18        
     1:24.94  2:54.18                                                      
  6 Marasco, Rachel J         13 LIE-MR               3:09.21    2:54.29        
     1:21.79  2:54.29                                                      
  7 Palumbo, Jamie N          13 LIE-MR               2:57.76    2:55.50        
     1:22.01  2:55.50                                                      
  8 Lynch, Ciaran E           13 North Shore-MR       2:55.33    2:55.59        
     1:23.03  2:55.59                                                      
  9 Catarinacchio, Jessica G  13 UN-EA-MR             2:44.00    3:01.11        
     1:24.86  3:01.11                                                      
 10 Vogel, Nia C              14 UN-EA-MR             3:01.65    3:01.55        
     1:23.55  3:01.55                                                      
 11 Shipman, Isabel J         14 Empire-MR            2:55.51    3:04.16        
     1:27.35  3:04.16                                                      
 12 Cruz, Brigitti S          14 Twisters-MR          2:53.44    3:05.11        
     1:24.18  3:05.11                                                      
 13 Josiah, Katherine M       13 LIE-MR               3:10.10    3:07.14        
     1:27.99  3:07.14                                                      
 14 Kleckner, Sabrina G       13 Agua Swim Team-MR    3:08.90    3:13.12        
       18.48  3:13.12                                                      
 15 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR               NT    3:14.77        
     1:23.04  3:14.77                                                      
 16 YU, Dana H                13 LIE-MR               3:15.29    3:17.14        
     1:29.18  3:17.14                                                      
 17 Grodecki, Natalie         13 IA-MR                3:11.11    3:17.81        
     1:30.34  3:17.81                                                      
 18 Stanis, Kristen T         14 LIE-MR                    NT    3:20.95        
     1:32.67  3:20.95                                                      
 19 O'Sullivan, Raine         13 Empire-MR            3:32.27    3:32.88        
     1:40.10  3:32.88                                                      
 -- Scheck, Meaghan E         14 IA-MR                3:02.12         NS        
 -- Richards, Miranda L       14 IA-MR                3:02.21         NS        
 -- King, Maura B             14 IA-MR                3:23.51         NS        
 -- Poleway, Caroline A       13 Empire-MR            2:51.73         NS        
 -- Clark, Sam P              14 Empire-MR            3:00.46         NS        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B             15 Twisters-MR          1:02.39    1:02.45        
  2 Pavek, Marielle E         15 Sachem-MR            1:03.96    1:03.31        
  3 Whalen, Bridget           15 WISC-MR              1:05.28    1:04.21        
  4 Haruki, Yuria             16 Twisters-MR          1:03.44    1:04.27        
  5 Mazzetti, Eleonora        16 FLY-MR               1:04.97    1:04.65        
  6 Fabrizio, Jessica M       15 North Shore-MR       1:04.18    1:04.67        
  7 Bouzarouata, Sarah        17 Twisters-MR          1:02.78    1:04.74        
  8 Leong, Keara M            17 FLY-MR               1:02.25    1:05.01        
  9 Delane, Kelly A           13 UNAT!-MR             1:07.26    1:05.82        
 10 Rota, Alexandra P         16 Bgnw Marlins-MR      1:05.51    1:05.95        
 11 Ng, Lauren                16 FLY-MR               1:10.18    1:06.00        
 12 Trivino, Maria A          14 FLY-MR               1:08.18    1:06.13        
 13 Warren, Frances V         17 LIE-MR               1:04.57    1:06.23        
 14 Parry, Nicole F           11 UNAT!-MR             1:07.40    1:07.03        
 15 Duncalf, Katie S          15 Bgnw Marlins-MR      1:09.70    1:08.61        
 16 Trager, Lena E            16 Bgnw Marlins-MR      1:06.79    1:08.67        
 17 Miller, Emma L            15 FLY-MR               1:08.37    1:08.68        
 18 Kallansrude, Kimberly L   16 LIE-MR               1:09.58    1:09.53        
 19 Mignano, Marissa P        15 CSC-MR               1:13.40    1:09.81        
 20 Rodriguez, Tina G         11 Twisters-MR          1:09.09    1:09.85        
 21 Quinn, Shannon C          16 LIE-MR               1:10.68    1:10.95        
 22 Mazza, Kimberly J         16 CSC-MR               1:10.78    1:11.61        
 23 Lim, Sally                16 FLY-MR               1:09.33    1:11.86        
 24 Pablo, Aileen             18 FLY-MR               1:11.88    1:11.89        
 25 Pena, Jarleen B           15 Agua Swim Team-MR    1:07.94    1:11.95        
 26 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    1:12.40    1:12.55        
 27 Myszkowski, Olivia        16 Twisters-MR          1:11.15    1:13.31        
 28 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR       1:14.36    1:13.38        
 29 Schneider, Amanda         17 Sachem-MR            1:13.58    1:13.66        
 30 Yanar, Melanie            15 LIE-MR               1:15.13    1:13.68        
 31 Tellez, Ivanna D          17 Twisters-MR          1:14.80    1:14.86        
 32 Mirabal, Blair V          17 FLY-MR               1:16.50    1:16.64        
 33 Crilly, Nicole M          13 LIE-MR               1:23.34    1:23.20        
 34 Chai, Peggy               16 FLY-MR               1:24.00    1:23.84        
 35 Boccio, Ashley A          10 LIE-MR               1:27.65    1:24.53        
 36 Donis, Alexia M           14 FLY-MR               1:27.24    1:25.10        
 37 Kraff, Allyson R           9 LIE-MR               1:26.56    1:25.89        
 38 Kelly, Rose E             10 LIE-MR               1:31.11    1:26.61        
 39 Magued Sobhy, Rita S      16 Twisters-MR          1:24.89    1:28.74        
 40 Meringolo, Gabriella A    10 LIE-MR               1:26.54    1:30.72        
 41 Kuester, Garrity A         9 LIE-MR               1:23.21    1:33.09        
 -- Schneider, Rebecca S      15 Bgnw Marlins-MR      1:13.61         NS        
 -- Parbst, Hannah C          12 North Shore-MR       1:15.96         NS        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Josiah, Katherine M       13 LIE-MR                    NT    2:33.87        
     1:14.67  2:33.87                                                      
  2 Tellez, Ivanna D          17 Twisters-MR               NT    2:40.29        
     1:16.25  2:40.29                                                      
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                15 Agua Swim Team-MR    2:05.77    2:11.35        
     1:04.17  2:11.35                                                      
  2 Kwok, Joyce B             15 Twisters-MR          2:15.61    2:15.94        
     1:05.52  2:15.94                                                      
  3 Sun, Angela               15 Agua Swim Team-MR    2:20.65    2:18.97        
     1:08.51  2:18.97                                                      
  4 Haruki, Yuria             16 Twisters-MR          2:17.47    2:19.52        
     1:06.92  2:19.52                                                      
  5 Bouzarouata, Sarah        17 Twisters-MR          2:17.24    2:21.05        
     1:07.68  2:21.05                                                      
  6 Pavek, Marielle E         15 Sachem-MR            2:23.59    2:21.63        
     1:09.12  2:21.63                                                      
  7 McGrath, Kelly            16 LIE-MR               2:20.19    2:22.72        
     1:09.80  2:22.72                                                      
  8 Ng, Lauren                16 FLY-MR               2:34.94    2:24.29        
     1:10.59  2:24.29                                                      
  9 Kuo, Jacqueline           15 Agua Swim Team-MR    2:22.84    2:25.03        
     1:10.15  2:25.03                                                      
 10 Young, Kayla M            16 LIE-MR               2:25.44    2:25.47        
     1:09.96  2:25.47                                                      
 11 Kuzniewski, Kayla J       15 LIE-MR               2:23.03    2:25.55        
     1:10.45  2:25.55                                                      
 12 Delane, Kelly A           13 UNAT!-MR             2:27.55    2:25.91        
     1:12.62  2:25.91                                                      
 13 Mazzetti, Eleonora        16 FLY-MR               2:28.58    2:26.15        
     1:10.19  2:26.15                                                      
 14 Quinn, Shannon C          16 LIE-MR               2:28.29    2:27.25        
     1:11.08  2:27.25                                                      
 15 Parry, Nicole F           11 UNAT!-MR             2:30.04    2:27.65        
     1:11.05  2:27.65                                                      
 16 Pena, Jarleen B           15 Agua Swim Team-MR    2:25.27    2:28.36        
     1:09.90  2:28.36                                                      
 17 Garces, Tessa J           12 UNAT!-MR             2:28.16    2:28.93        
     1:12.88  2:28.93                                                      
 18 Barry, Meghan J           16 Empire-MR            2:27.51    2:29.46        
     1:12.24  2:29.46                                                      
 19 WU, Samantha              12 Twisters-MR          2:27.07    2:30.31        
     1:12.64  2:30.31                                                      
 20 Miller, Emma L            15 FLY-MR               2:31.78    2:31.14        
     1:12.70  2:31.14                                                      
 21 Mignano, Marissa P        15 CSC-MR               2:41.87    2:32.07        
     1:13.07  2:32.07                                                      
 22 Lotito, Taylor P          13 LIE-MR               2:35.35    2:32.67        
     1:15.31  2:32.67                                                      
 23 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    2:35.55    2:32.91        
     1:14.18  2:32.91                                                      
 24 Lotito, Samantha M        16 LIE-MR               2:28.56    2:33.12        
     1:14.22  2:33.12                                                      
 25 McGrath, Deirdre R        14 LIE-MR               2:34.04    2:33.33        
     1:15.30  2:33.33                                                      
 26 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR       2:51.42    2:35.63        
     1:15.02  2:35.63                                                      
 27 Mazza, Kimberly J         16 CSC-MR               2:35.30    2:38.27        
     1:16.55  2:38.27                                                      
 28 Schneider, Amanda         17 Sachem-MR            2:39.41    2:42.20        
     1:18.35  2:42.20                                                      
 29 Reindl, Annie R           11 LIE-MR               2:44.35    2:45.89        
     1:20.02  2:45.89                                                      
 30 Guo, Jenna J              10 LIE-MR               2:45.34    2:46.62        
     1:21.18  2:46.62                                                      
 31 Yanar, Melanie            15 LIE-MR               2:49.84    2:50.68        
     1:20.85  2:50.68                                                      
 32 Mirabal, Blair V          17 FLY-MR               2:46.11    2:52.48        
     1:22.08  2:52.48                                                      
 33 Savino, Chloe M           11 LIE-MR               2:52.32    2:52.83        
     1:23.80  2:52.83                                                      
 34 Magued Sobhy, Rita S      16 Twisters-MR          3:07.89    3:13.68        
     1:31.43  3:13.68                                                      
 35 Cruz, Rebecca K           16 North Shore-MR       3:22.00    3:22.01        
     1:32.88  3:22.01                                                      
 -- Michalak, Agata           17 Twisters-MR          2:20.73         NS        
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                15 Agua Swim Team-MR    1:06.71    1:08.60        
  2 Kwok, Joyce B             15 Twisters-MR          1:06.45    1:10.70        
  3 Sun, Angela               15 Agua Swim Team-MR    1:09.28    1:12.54        
  4 Bouzarouata, Sarah        17 Twisters-MR          1:10.86    1:13.68        
  5 Leong, Keara M            17 FLY-MR               1:12.83    1:14.10        
  6 Garces, Tessa J           12 UNAT!-MR             1:13.61    1:15.11        
  7 Warren, Frances V         17 LIE-MR               1:15.25    1:15.30        
  8 Ng, Lauren                16 FLY-MR               1:18.65    1:15.69        
  9 Kuo, Jacqueline           15 Agua Swim Team-MR    1:15.71    1:16.25        
 10 Miller, Emma L            15 FLY-MR               1:14.71    1:16.56        
 11 Trivino, Maria A          14 FLY-MR               1:19.05    1:17.01        
 12 Pavek, Marielle E         15 Sachem-MR            1:20.06    1:18.17        
 13 Parry, Nicole F           11 UNAT!-MR             1:22.96    1:18.27        
 14 Delane, Kelly A           13 UNAT!-MR             1:18.21    1:19.48        
 15 Barry, Meghan J           16 Empire-MR            1:19.01    1:19.54        
 16 Haruki, Yuria             16 Twisters-MR          1:12.21    1:20.58        
 17 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    1:19.84    1:21.15        
 18 Mazzetti, Eleonora        16 FLY-MR               1:21.56    1:22.03        
 19 Yanar, Melanie            15 LIE-MR               1:23.48    1:22.79        
 20 Pena, Jarleen B           15 Agua Swim Team-MR    1:20.28    1:23.01        
 21 Quinn, Shannon C          16 LIE-MR               1:22.32    1:24.98        
 22 Young, Kayla M            16 LIE-MR               1:25.58    1:25.18        
 23 Lotito, Taylor P          13 LIE-MR               1:25.69    1:25.24        
 24 Mignano, Marissa P        15 CSC-MR               1:26.35    1:25.65        
 25 Lim, Sally                16 FLY-MR               1:24.84    1:26.24        
 26 Lotito, Samantha M        16 LIE-MR               1:25.61    1:27.18        
 27 Myszkowski, Olivia        16 Twisters-MR          1:26.48    1:28.84        
 28 Mirabal, Blair V          17 FLY-MR               1:27.69    1:29.06        
 29 Reindl, Annie R           11 LIE-MR               1:29.45    1:30.11        
 30 Schneider, Amanda         17 Sachem-MR            1:29.62    1:30.48        
 31 Mazza, Kimberly J         16 CSC-MR               1:27.97    1:30.61        
 32 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR       1:32.35    1:34.02        
 33 Donis, Alexia M           14 FLY-MR               1:42.47    1:41.99        
 34 Cruz, Rebecca K           16 North Shore-MR       1:35.00    1:43.98        
 35 Magued Sobhy, Rita S      16 Twisters-MR          1:38.79    1:45.83        
 -- Michalak, Agata           17 Twisters-MR          1:08.65         NS        
 -- Madalena, Kathryn M       17 LIE-MR               1:15.40         NS        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Almeida, Gabriela         12 Twisters-MR               NT    2:48.02        
     1:21.86  2:48.02                                                      
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holden, Kim B             18 Bgnw Marlins-MR      2:14.17    2:23.25        
     1:08.23  2:23.25                                                      
  2 Duncalf, Katie S          15 Bgnw Marlins-MR      2:28.40    2:27.23        
     1:13.87  2:27.23                                                      
  3 Kwok, Joyce B             15 Twisters-MR          2:25.12    2:35.57        
     1:14.08  2:35.57                                                      
  4 Bouzarouata, Sarah        17 Twisters-MR          2:31.02    2:38.61        
     1:15.16  2:38.61                                                      
  5 Whalen, Bridget           15 WISC-MR              2:41.16    2:38.91        
     1:15.96  2:38.91                                                      
  6 Rota, Alexandra P         16 Bgnw Marlins-MR      2:39.02    2:42.71        
     1:19.76  2:42.71                                                      
  7 Trager, Lena E            16 Bgnw Marlins-MR      2:42.71    2:43.47        
     1:20.03  2:43.47                                                      
  8 Delane, Kelly A           13 UNAT!-MR             2:46.01    2:43.80        
     1:19.21  2:43.80                                                      
  9 Jacobsen, Ginger M        17 LIE-MR               2:43.20    2:45.30        
     2:45.30  2:45.30                                                      
 10 Miller, Emma L            15 FLY-MR               2:43.36    2:46.49        
     1:20.97  2:46.49                                                      
 11 Ng, Lauren                16 FLY-MR               2:57.57    2:46.87        
     1:22.28  2:46.87                                                      
 12 WU, Samantha              12 Twisters-MR          2:47.88    2:47.72        
     1:22.85  2:47.72                                                      
 13 Sung, Julia               18 FLY-MR               2:50.00    2:49.92        
     1:22.59  2:49.92                                                      
 14 Job, Zakiyyah             13 LIE-MR               2:55.21    2:51.28        
     1:23.37  2:51.28                                                      
 15 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    2:48.57    2:52.53        
     1:24.07  2:52.53                                                      
 16 Pena, Jarleen B           15 Agua Swim Team-MR    2:49.00    2:53.54        
     1:25.34  2:53.54                                                      
 17 Santos, Samantha P        15 FLY-MR               2:53.44    2:54.15        
     1:24.06  2:54.15                                                      
 18 Madalena, Kathryn M       17 LIE-MR               2:44.25    2:54.17        
     1:24.29  2:54.17                                                      
 19 Haruki, Yuria             16 Twisters-MR          2:38.64    2:54.22        
     1:25.51  2:54.22                                                      
 20 Parbst, Hannah C          12 North Shore-MR       3:10.00    2:58.54        
     1:28.90  2:58.54                                                      
 21 Quinn, Shannon C          16 LIE-MR               2:53.29    2:59.75        
     1:28.54  2:59.75                                                      
 22 Yanar, Melanie            15 LIE-MR               2:54.11    3:00.64        
     1:27.10  3:00.64                                                      
 23 Mignano, Marissa P        15 CSC-MR               3:11.80    3:01.17        
     1:28.94  3:01.17                                                      
 24 Boland, Kate E            17 Farmingdale-MR       3:03.29    3:04.75        
     1:29.52  3:04.75                                                      
 25 Schneider, Amanda         17 Sachem-MR            3:05.18    3:06.93        
     1:30.76  3:06.93                                                      
 26 Mazza, Kimberly J         16 CSC-MR               3:07.74    3:09.56        
     1:32.31  3:09.56                                                      
 27 Mirabal, Blair V          17 FLY-MR                    NT    3:10.25        
     1:31.12  3:10.25                                                      
 28 Crilly, Nicole M          13 LIE-MR               3:23.11    3:28.17        
     1:42.67  3:28.17                                                      
 29 Chai, Peggy               16 FLY-MR               3:35.00    3:35.16        
     1:38.29  3:35.16                                                      
 30 Magued Sobhy, Rita S      16 Twisters-MR          3:45.95    3:48.70        
     1:52.30  3:48.70                                                      
 -- Leong, Keara M            17 FLY-MR               2:38.64         DQ        
     1:14.08                                                               
 -- Schneider, Rebecca S      15 Bgnw Marlins-MR      2:51.61         NS        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                15 Agua Swim Team-MR    1:09.65    1:15.88        
  2 Trivino, Maria A          14 FLY-MR               1:26.26    1:24.34        
  3 Parry, Nicole F           11 UNAT!-MR             1:27.48    1:25.56        
  4 Francis, Casey L          15 LIE-MR               1:23.21    1:25.73        
  5 Warren, Frances V         17 LIE-MR               1:26.45    1:26.30        
  6 McGrath, Deirdre R        14 LIE-MR               1:26.94    1:27.32        
  7 Kwok, Joyce B             15 Twisters-MR          1:28.08    1:28.30        
  8 Pavek, Marielle E         15 Sachem-MR            1:30.06    1:29.45        
  9 Haruki, Yuria             16 Twisters-MR          1:24.37    1:29.70        
 10 Bouzarouata, Sarah        17 Twisters-MR          1:27.41    1:30.06        
 11 Madalena, Kathryn M       17 LIE-MR               1:19.89    1:30.11        
 12 Myszkowski, Olivia        16 Twisters-MR          1:28.35    1:30.44        
 13 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    1:29.55    1:30.51        
 14 Pena, Jarleen B           15 Agua Swim Team-MR    1:28.22    1:30.57        
 15 Wilkins, Natalia M        16 LIE-MR               1:26.74    1:30.88        
 16 Lim, Sally                16 FLY-MR               1:28.00    1:31.38        
 17 Kuo, Jacqueline           15 Agua Swim Team-MR    1:29.86    1:31.45        
 18 Vani, Jacqueline J        13 LIE-MR               1:32.88    1:32.17        
 19 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR       1:32.80    1:33.08        
 20 Lotito, Samantha M        16 LIE-MR               1:34.77    1:34.84        
 21 Mignano, Marissa P        15 CSC-MR               1:42.65    1:35.58        
 22 Young, Kayla M            16 LIE-MR               1:32.12    1:38.00        
 23 Mazza, Kimberly J         16 CSC-MR               1:34.97    1:38.83        
 24 Schneider, Amanda         17 Sachem-MR            1:36.76    1:44.07        
 25 Magued Sobhy, Rita S      16 Twisters-MR          1:33.17    1:47.19        
 26 Donis, Alexia M           14 FLY-MR               1:51.52    1:49.58        
 27 Cruz, Rebecca K           16 North Shore-MR       1:45.00    1:53.18        
 -- Michalak, Agata           17 Twisters-MR          1:28.08         NS        
 -- Johnson, Holly C          10 UNAT!-MR             1:45.28         NS        
 -- Barry, Meghan J           16 Empire-MR            1:50.73         NS        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Anna                 12 Twisters-MR          2:55.23    2:50.64        
     1:22.56  2:50.64                                                      
  2 Fabrizio, Jessica M       15 North Shore-MR       2:54.96    2:56.63        
     1:23.11  2:56.63                                                      
  3 McGowan, Alessia M        11 Agua Swim Team-MR    3:13.23    3:04.75        
     1:30.00  3:04.75                                                      
  4 Kwok, Joyce B             15 Twisters-MR          3:15.04    3:05.34        
     1:29.33  3:05.34                                                      
  5 Parbst, Hannah C          12 North Shore-MR       3:04.54    3:05.78        
     1:30.21  3:05.78                                                      
  6 Trivino, Maria A          14 FLY-MR               3:09.90    3:06.84        
     1:25.41  3:06.84                                                      
  7 Parry, Nicole F           11 UNAT!-MR             3:12.01    3:07.43        
     1:28.58  3:07.43                                                      
  8 Madalena, Kathryn M       17 LIE-MR               2:52.11    3:08.80        
     1:30.54  3:08.80                                                      
  9 Trager, Lena E            16 Bgnw Marlins-MR      3:05.11    3:08.91        
     1:31.07  3:08.91                                                      
 10 Sung, Julia               18 FLY-MR               3:03.05    3:11.45        
     1:31.31  3:11.45                                                      
 11 Bouzarouata, Sarah        17 Twisters-MR          3:04.32    3:12.80        
     1:34.26  3:12.80                                                      
 12 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    3:08.95    3:12.83        
     1:33.05  3:12.83                                                      
 13 Haruki, Yuria             16 Twisters-MR          2:57.73    3:13.51        
     1:34.61  3:13.51                                                      
 14 Lim, Sally                16 FLY-MR               3:11.00    3:14.05        
     1:31.86  3:14.05                                                      
 15 Myszkowski, Olivia        16 Twisters-MR          3:12.37    3:16.23        
     1:35.34  3:16.23                                                      
 16 Eguchi, Nadia N           10 Agua Swim Team-MR         NT    3:17.15        
     1:36.97  3:17.15                                                      
 17 WU, Samantha              12 Twisters-MR          3:18.76    3:17.34        
     1:35.71  3:17.34                                                      
 18 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR       3:22.00    3:17.48        
     1:33.01  3:17.48                                                      
 19 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR    3:30.00    3:17.71        
     1:35.50  3:17.71                                                      
 20 Jacobsen, Ginger M        17 LIE-MR               3:14.23    3:22.49        
     1:36.59  3:22.49                                                      
 21 Pena, Jarleen B           15 Agua Swim Team-MR    3:08.89    3:23.18        
     1:35.24  3:23.18                                                      
 22 Crilly, Nicole M          13 LIE-MR               3:34.23    3:32.92        
     1:44.46  3:32.92                                                      
 23 Magued Sobhy, Rita S      16 Twisters-MR          3:36.09    3:51.31        
     1:51.34  3:51.31                                                      
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B             15 Twisters-MR          1:05.19    1:08.43        
  2 Haruki, Yuria             16 Twisters-MR          1:07.00    1:09.10        
  3 Warren, Frances V         17 LIE-MR               1:07.97    1:10.21        
  4 Kallansrude, Kimberly L   16 LIE-MR               1:09.22    1:12.09        
  5 Young, Kayla M            16 LIE-MR               1:13.80    1:12.26        
  6 Duncalf, Katie S          15 Bgnw Marlins-MR      1:09.11    1:12.37        
  7 Whalen, Bridget           15 WISC-MR              1:13.44    1:12.51        
  8 Yanar, Melanie            15 LIE-MR               1:16.26    1:14.24        
  9 Rota, Alexandra P         16 Bgnw Marlins-MR      1:14.61    1:14.65        
 10 Pavek, Marielle E         15 Sachem-MR            1:16.56    1:14.78        
 11 Kuzniewski, Kayla J       15 LIE-MR               1:13.48    1:14.87        
 12 Delane, Kelly A           13 UNAT!-MR             1:16.90    1:16.95        
 13 Bouzarouata, Sarah        17 Twisters-MR          1:12.97    1:17.59        
 14 Mazzetti, Eleonora        16 FLY-MR               1:19.41    1:19.23        
 15 Pablo, Aileen             18 FLY-MR               1:21.76    1:21.62        
 16 Mazza, Kimberly J         16 CSC-MR               1:31.23    1:21.92        
 17 Boland, Kate E            17 Farmingdale-MR       1:20.35    1:22.83        
 18 Quinn, Shannon C          16 LIE-MR               1:20.51    1:22.92        
 19 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    1:18.96    1:23.45        
 20 Pena, Jarleen B           15 Agua Swim Team-MR    1:20.65    1:24.15        
 21 Berman, Evonne S          12 North Shore-MR       1:26.50    1:26.19        
 22 Mignano, Marissa P        15 CSC-MR               1:30.38    1:26.26        
 23 Santos, Samantha P        15 FLY-MR               1:24.61    1:26.39        
 24 Tellez, Ivanna D          17 Twisters-MR          1:27.05    1:27.47        
 25 Schneider, Amanda         17 Sachem-MR            1:26.36    1:29.93        
 26 Donis, Alexia M           14 FLY-MR               1:33.37    1:35.64        
 27 Crilly, Nicole M          13 LIE-MR               1:32.32    1:43.64        
 28 Kraff, Allyson R           9 LIE-MR               1:58.02    1:45.57        
 29 Magued Sobhy, Rita S      16 Twisters-MR          1:53.38    1:53.21        
 -- Holden, Kim B             18 Bgnw Marlins-MR      1:01.36         NS        
 -- Parry, Nicole F           11 UNAT!-MR             1:26.63         NS        
 -- Schneider, Rebecca S      15 Bgnw Marlins-MR      1:26.52         NS        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Annie                15 Agua Swim Team-MR    2:17.33    2:23.18        
     1:08.44  2:23.18                                                      
  2 Sun, Angela               15 Agua Swim Team-MR    2:24.85    2:27.90        
     1:09.31  2:27.90                                                      
  3 Kwok, Joyce B             15 Twisters-MR          2:30.99    2:39.56        
     1:14.11  2:39.56                                                      
  4 Garces, Tessa J           12 UNAT!-MR             2:47.55    2:44.98        
     1:18.82  2:44.98                                                      
  5 Kuo, Jacqueline           15 Agua Swim Team-MR    2:46.00    2:49.66        
     1:20.43  2:49.66                                                      
  6 Lotito, Taylor P          13 LIE-MR               2:57.77    2:51.00        
     1:20.83  2:51.00                                                      
  7 Delane, Kelly A           13 UNAT!-MR             2:50.12    2:54.74        
     1:22.34  2:54.74                                                      
  8 Reindl, Annie R           11 LIE-MR               2:56.30    2:57.64        
     1:23.82  2:57.64                                                      
  9 Ackerman, Hadley Chang    10 Agua Swim Team-MR    3:05.00    3:00.34        
     1:27.46  3:00.34                                                      
 10 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR    2:50.00    3:00.59        
     1:26.70  3:00.59                                                      
 11 Bouzarouata, Sarah        17 Twisters-MR          2:43.49    3:02.01        
     1:24.70  3:02.01                                                      
 12 Barry, Meghan J           16 Empire-MR            3:05.49    3:04.70        
     1:24.86  3:04.70                                                      
 13 Yanar, Melanie            15 LIE-MR               3:04.94    3:10.97        
     1:21.80  3:10.97                                                      
 14 Savino, Chloe M           11 LIE-MR               3:11.23    3:15.63        
     1:35.79  3:15.63                                                      
 15 Pena, Jarleen B           15 Agua Swim Team-MR    3:05.00    3:22.63        
     1:32.63  3:22.63                                                      
 -- Wilkins, Natalia M        16 LIE-MR               2:46.68         DQ        
     1:18.07       DQ                                                      
 -- Quinn, Shannon C          16 LIE-MR               2:59.12         NS        
 -- Haruki, Yuria             16 Twisters-MR          2:28.01         NS        
 -- Michalak, Agata           17 Twisters-MR          2:43.67         NS        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P               10 UNAT!-MR               32.70      32.57        
  2 Gray, Stephen F           10 UNAT!-MR               34.28      32.68        
  3 Kaneko, Hiroki            10 UNAT!-MR               34.07      33.00        
  4 Hawkins, Michael J         9 HAA-MR                 32.96      33.39        
  5 Lee, Andy                  9 Twisters-MR            33.45      33.51        
  6 Glat, Brian S             10 Bgnw Marlins-MR        32.80      33.88        
  7 Barker, Evan W            10 Bgnw Marlins-MR        37.40      34.01        
  8 Phang, Yik Fung           10 Boys Club-MR           35.00      34.62        
  9 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR           34.00      34.65        
 10 Glat, Chandler R          10 Bgnw Marlins-MR        36.18      34.68        
 11 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR           35.00      34.85        
 12 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR         36.67      35.43        
 13 Reindl, James P           10 LIE-MR                 35.08      35.64        
 14 Lin, Howard H              9 NYCC-MR                35.47      35.67        
 15 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR           35.00      35.94        
 16 Santos, Douglas J         10 FLY-MR                 36.92      35.96        
 17 Casement, Justin          10 Farmingdale-MR         34.14      36.08        
 18 Budke, Vinny C            10 Sachem-MR              36.76      36.10        
 19 Lister, Davis M           10 Agua Swim Team-MR      37.71      36.27        
 20 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR      38.43      36.34        
 21 Mirabal, Isaiah D         10 FLY-MR                 36.00      36.37        
 22 Ferrara, Nico J           10 Empire-MR              38.37      36.45        
 23 Papsco, Zachary T         10 HAA-MR                 36.00      36.76        
 24 Certuche, Richard         10 Agua Swim Team-MR      38.00      37.33        
 25 Ganguli, Nilesh            9 LIE-MR                 39.01      37.53        
 26 Chin, William T            9 NYCC-MR                36.79      37.55        
 27 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR           38.00      37.72        
 28 Daly, Nik A                9 North Shore-MR         37.44      37.96        
 29 Matossian, Cameron T       8 Agua Swim Team-MR      40.22      38.02        
 29 Lee, Brendan T             7 UNAT!-MR               38.44      38.02        
 31 Torres, Nicholos           8 UNAT!-MR               40.21      38.19        
 32 Tsukikawa, Yugo            8 UNAT!-MR               37.73      38.50        
 33 Stukelman, Asher B         8 Agua Swim Team-MR      40.02      38.67        
 34 Torres, Cristian          10 Sailfish-MR            40.00      38.77        
 35 Vuong, Kenneth             9 Twisters-MR            40.39      38.84        
 36 O'Malley, Connor M        10 HAA-MR                 38.81      39.11        
 37 Gaynor, Brandon           10 LIE-MR                    NT      39.19        
 38 McBride, Lucas R          10 FLY-MR                 37.16      39.23        
 39 Dolce, Paulino V           8 NYCC-MR                42.07      39.59        
 40 Mack-Jackson, Benjamin     8 HAA-MR                 39.32      39.69        
 41 Altman-Kurosaki, Mathias  10 Agua Swim Team-MR      45.00      40.06        
 42 Eng, Timothy              10 Bgnw Marlins-MR        39.88      40.07        
 43 Thomas, Kieran C          10 IA-MR                  44.82      40.24        
 44 Delfico, Ryan A            7 Bgnw Marlins-MR        40.24      40.32        
 45 Bailey, Zachary A         10 North Shore-MR         43.00      40.35        
 46 Fu-Rubin, Seuss            8 Twisters-MR            40.54      41.23        
 47 Maidhof, Matthew T         9 HAA-MR                 42.24      41.25        
 48 Grunthal, Justin          10 HAA-MR                 41.67      41.71        
 49 Watson, Anthony C          8 Twisters-MR            41.38      41.81        
 50 Lim, Jeffrey Jr. K         9 Twisters-MR            40.15      41.96        
 51 Barefield, William D       9 FLY-MR                 43.72      42.06        
 52 Baldassare, Zachary L      8 WISC-MR                44.19      42.28        
 53 Mark, Colin M              9 Agua Swim Team-MR      41.46      42.40        
 54 Parbst, Lukas A           10 North Shore-MR         48.00      42.55        
 55 Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR      49.26      42.66        
 56 Duthie, Luke D             8 Agua Swim Team-MR      45.89      42.94        
 57 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR      46.09      43.11        
 58 O'Sullivan, Michael D     10 FLY-MR                 41.43      43.93        
 59 Liu, Alston                7 Twisters-MR            48.91      47.70        
 60 LI, Franklin               8 Boys Club-MR           45.00      49.21        
 61 Senft, Anthony             8 IA-MR                  56.01      50.10        
 62 Groza, Roberto             6 HAA-MR                    NT      53.28        
 63 Torres, Christopher J      7 UNAT!-MR               55.12      53.48        
 64 Kim, Jeremy S              8 Twisters-MR            55.42      54.25        
 65 Waszczyszak, Adam          8 Twisters-MR            53.78      56.16        
 66 Patterson, James L         7 Twisters-MR            58.59      56.18        
 67 Lin, Jake                  8 Twisters-MR            53.54    1:03.25        
 68 Barry, Tommy C             9 North Shore-MR       1:03.16    1:06.01        
 -- Coleman, Alex M            7 Bgnw Marlins-MR        42.39         NS        
 -- Coleman, Taylor A          9 Bgnw Marlins-MR        37.69         NS        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P               10 UNAT!-MR             1:09.34    1:10.12        
  2 Kaneko, Hiroki            10 UNAT!-MR             1:12.56    1:11.50        
  3 Bogart, Liam P            10 Empire-MR            1:12.21    1:12.01        
  4 Gray, Stephen F           10 UNAT!-MR             1:15.11    1:14.31        
  5 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR         1:12.00    1:14.81        
  6 Lee, Andy                  9 Twisters-MR          1:15.33    1:15.41        
  7 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR         1:15.00    1:15.53        
  8 Babyak, Andrew G          10 Empire-MR            1:21.23    1:16.03        
  9 Reindl, James P           10 LIE-MR               1:16.24    1:16.22        
 10 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR         1:17.00    1:19.17        
 11 Daly, Nik A                9 North Shore-MR       1:19.05    1:19.25        
 12 Papsco, Zachary T         10 HAA-MR               1:18.02    1:20.56        
 13 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR    1:20.79    1:20.59        
 14 Certuche, Richard         10 Agua Swim Team-MR    1:27.00    1:22.38        
 15 Budke, Vinny C            10 Sachem-MR            1:22.04    1:22.65        
 16 Lee, Brendan T             7 UNAT!-MR             1:22.57    1:22.79        
 17 Matossian, Cameron T       8 Agua Swim Team-MR    1:26.86    1:24.64        
 18 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR         1:27.00    1:24.71        
 19 Altman-Kurosaki, Mathias  10 Agua Swim Team-MR    1:49.00    1:25.95        
 20 McBride, Lucas R          10 FLY-MR               1:21.85    1:26.63        
 21 Torres, Nicholos           8 UNAT!-MR             1:30.63    1:26.96        
 22 Torres, Cristian          10 Sailfish-MR          1:27.06    1:28.31        
 23 Morlock, Tristan M         8 HAA-MR               1:24.40    1:28.35        
 24 Ganguli, Nilesh            9 LIE-MR               1:29.15    1:28.67        
 25 Mack-Jackson, Benjamin     8 HAA-MR               1:26.42    1:28.75        
 26 O'Malley, Connor M        10 HAA-MR               1:27.91    1:28.92        
 27 Stukelman, Asher B         8 Agua Swim Team-MR    1:27.56    1:29.53        
 28 Gaynor, Brandon           10 LIE-MR               1:48.76    1:30.85        
 29 Cheng, Tim A              10 Sachem-MR            1:35.51    1:31.72        
 30 Tsukikawa, Yugo            8 UNAT!-MR             1:29.37    1:31.74        
 31 Vuong, Kenneth             9 Twisters-MR          1:30.19    1:32.18        
 32 Maidhof, Matthew T         9 HAA-MR               1:32.33    1:32.55        
 33 Fu-Rubin, Seuss            8 Twisters-MR          1:27.34    1:32.64        
 34 Thomas, Kieran C          10 IA-MR                1:37.52    1:33.81        
 35 Baldassare, Zachary L      8 WISC-MR              1:36.92    1:35.88        
 36 Lim, Jeffrey Jr. K         9 Twisters-MR          1:36.98    1:36.33        
 37 Barefield, William D       9 FLY-MR               1:40.41    1:37.76        
 38 Watson, Anthony C          8 Twisters-MR          1:36.46    1:39.12        
 39 Duthie, Luke D             8 Agua Swim Team-MR    1:40.32    1:40.09        
 40 Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR    1:47.61    1:40.25        
 41 O'Sullivan, Michael D     10 FLY-MR               1:36.47    1:41.00        
 42 Griffen, Spencer H         9 HAA-MR                    NT    1:41.22        
 43 Bailey, Zachary A         10 North Shore-MR       1:45.00    1:42.57        
 44 Romano, Michael J          8 Empire-MR            1:49.74    1:42.59        
 45 Ramirez, Javier A          8 FLY-MR               1:50.00    1:43.23        
 46 LI, Franklin               8 Boys Club-MR         1:48.00    1:44.54        
 47 Sasso, Thomas B            8 Empire-MR                 NT    1:44.67        
 48 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR    1:44.26    1:45.89        
 49 Liu, Alston                7 Twisters-MR          1:44.96    1:48.59        
 50 Babyak, Christopher N      8 Empire-MR            1:59.00    1:50.64        
 51 Groza, Roberto             6 HAA-MR                    NT    1:53.47        
 52 Lin, Jake                  8 Twisters-MR          2:19.07    1:56.69        
 53 Torres, Christopher J      7 UNAT!-MR             1:53.25    2:00.93        
 54 Senft, Anthony             8 IA-MR                2:09.66    2:01.37        
 55 Barry, Tommy C             9 North Shore-MR       2:37.70    2:44.31        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogart, Liam P            10 Empire-MR              37.55      37.34        
  2 Kaneko, Hiroki            10 UNAT!-MR               38.63      37.94        
  3 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR           37.00      38.66        
  4 Gray, Stephen F           10 UNAT!-MR               40.35      40.03        
  5 Lee, Andy                  9 Twisters-MR            39.48      40.12        
  6 Hawkins, Michael J         9 HAA-MR                 42.29      40.90        
  7 Lee, Ryan P               10 UNAT!-MR               39.81      40.92        
  8 Reindl, James P           10 LIE-MR                 42.12      41.15        
  9 Babyak, Andrew G          10 Empire-MR              43.82      43.82        
 10 Papsco, Zachary T         10 HAA-MR                 42.31      43.94        
 11 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR           42.00      44.01        
 12 Torres, Nicholos           8 UNAT!-MR                  NT      44.13        
 13 McBride, Lucas R          10 FLY-MR                 43.13      44.22        
 14 Ganguli, Nilesh            9 LIE-MR                 47.62      44.31        
 15 Fu-Rubin, Seuss            8 Twisters-MR            44.21      44.86        
 16 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR         44.43      45.53        
 17 Cheng, Tim A              10 Sachem-MR              46.03      45.73        
 18 Lee, Brendan T             7 UNAT!-MR               44.22      45.97        
 19 Certuche, Richard         10 Agua Swim Team-MR      48.00      46.14        
 20 Matossian, Cameron T       8 Agua Swim Team-MR      45.47      46.42        
 21 Morlock, Tristan M         8 HAA-MR                 47.28      47.56        
 22 Altman-Kurosaki, Mathias  10 Agua Swim Team-MR      55.00      47.80        
 23 DeGuzman, Nathaniel        9 LIE-MR                 52.49      47.98        
 24 Burke, Matthew            10 FLY-MR                 46.01      48.18        
 25 Budke, Vinny C            10 Sachem-MR              46.18      48.56        
 26 Thomas, Kieran C          10 IA-MR                  57.33      48.93        
 27 Stukelman, Asher B         8 Agua Swim Team-MR      47.00      49.28        
 28 Tsukikawa, Yugo            8 UNAT!-MR               48.13      49.38        
 29 Liu, Alston                7 Twisters-MR            49.55      50.27        
 30 Gaynor, Brandon           10 LIE-MR                 58.76      50.38        
 31 Griffen, Spencer H         9 HAA-MR                    NT      50.39        
 32 Duthie, Luke D             8 Agua Swim Team-MR      51.01      50.44        
 33 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR      52.69      50.87        
 34 Baldassare, Zachary L      8 WISC-MR                51.82      51.26        
 35 Barefield, William D       9 FLY-MR                 52.38      51.77        
 36 Torres, Christopher J      7 UNAT!-MR               59.88      51.82        
 37 Watson, Anthony C          8 Twisters-MR            53.44      52.97        
 38 O'Malley, Connor M        10 HAA-MR                 50.31      53.54        
 39 O'Sullivan, Michael D     10 FLY-MR                 50.36      54.05        
 40 Vuong, Kenneth             9 Twisters-MR            49.95      54.75        
 41 Romano, Michael J          8 Empire-MR              57.26      54.90        
 42 Babyak, Christopher N      8 Empire-MR            1:01.00      55.28        
 43 Sasso, Thomas B            8 Empire-MR                 NT      55.51        
 44 Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR    1:00.23      56.09        
 45 Lim, Jeffrey Jr. K         9 Twisters-MR            55.51      56.43        
 46 LI, Franklin               8 Boys Club-MR           55.00      58.31        
 47 Ramirez, Javier A          8 FLY-MR                 59.87    1:00.21        
 48 Groza, Roberto             6 HAA-MR                    NT    1:02.57        
 49 Kim, Jeremy S              8 Twisters-MR            58.64    1:03.32        
 50 Lin, Jake                  8 Twisters-MR          1:09.94    1:05.77        
 51 Barry, Tommy C             9 North Shore-MR       1:14.95    1:16.44        
 -- Senft, Anthony             8 IA-MR                1:03.83         NS        
 -- Phang, Yik Fung           10 Boys Club-MR           41.00         NS        
 -- Daly, Nik A                9 North Shore-MR         45.43         NS        
 -- Bailey, Zachary A         10 North Shore-MR         56.00         NS        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaneko, Hiroki            10 UNAT!-MR             1:21.57    1:20.12        
  1 Glat, Brian S             10 Bgnw Marlins-MR      1:18.79    1:20.12        
  3 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR         1:20.00    1:23.01        
  4 Lee, Ryan P               10 UNAT!-MR             1:24.51    1:24.62        
  5 Lee, Andy                  9 Twisters-MR          1:25.65    1:25.77        
  6 Lin, Howard H              9 NYCC-MR              1:28.41    1:26.60        
  7 Hawkins, Michael J         9 HAA-MR               1:30.21    1:27.00        
  8 Gray, Stephen F           10 UNAT!-MR             1:27.29    1:27.20        
  9 Reindl, James P           10 LIE-MR               1:28.54    1:30.02        
 10 Glat, Chandler R          10 Bgnw Marlins-MR      1:32.28    1:31.99        
 11 Barker, Evan W            10 Bgnw Marlins-MR      1:29.29    1:32.70        
 12 Lister, Davis M           10 Agua Swim Team-MR    1:26.37    1:33.05        
 13 Fu-Rubin, Seuss            8 Twisters-MR          1:36.53    1:34.11        
 14 Torres, Nicholos           8 UNAT!-MR             1:39.41    1:34.98        
 15 McBride, Lucas R          10 FLY-MR               1:30.95    1:36.16        
 16 Matossian, Cameron T       8 Agua Swim Team-MR    1:38.72    1:36.36        
 17 Lee, Brendan T             7 UNAT!-MR             1:33.37    1:36.46        
 18 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR    1:33.09    1:36.71        
 19 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR         1:36.00    1:36.87        
 20 Chin, William T            9 NYCC-MR              1:37.80    1:38.83        
 21 Grunthal, Justin          10 HAA-MR                    NT    1:39.68        
 22 Eng, Timothy              10 Bgnw Marlins-MR      1:40.26    1:40.01        
 23 Casement, Justin          10 Farmingdale-MR       1:39.69    1:41.03        
 24 Certuche, Richard         10 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:41.82        
 25 Delfico, Ryan A            7 Bgnw Marlins-MR      1:41.78    1:42.95        
 26 Liu, Alston                7 Twisters-MR          1:47.85    1:44.71        
 27 Mack-Jackson, Benjamin     8 HAA-MR               1:58.98    1:44.89        
 28 Tsukikawa, Yugo            8 UNAT!-MR             1:48.02    1:45.03        
 29 Stukelman, Asher B         8 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:45.39        
 30 Vuong, Kenneth             9 Twisters-MR          1:45.92    1:46.23        
 31 Altman-Kurosaki, Mathias  10 Agua Swim Team-MR    1:57.00    1:47.97        
 32 Dolce, Paulino V           8 NYCC-MR              2:05.49    1:48.39        
 33 Duthie, Luke D             8 Agua Swim Team-MR    1:50.35    1:48.55        
 34 Thomas, Kieran C          10 IA-MR                1:52.08    1:48.58        
 35 O'Malley, Connor M        10 HAA-MR               1:49.33    1:48.88        
 36 Mark, Colin M              9 Agua Swim Team-MR    1:49.68    1:49.18        
 37 Gaynor, Brandon           10 LIE-MR                    NT    1:49.26        
 38 Barefield, William D       9 FLY-MR               1:56.12    1:50.08        
 39 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR    1:53.07    1:50.20        
 40 Torres, Christopher J      7 UNAT!-MR             1:59.55    1:50.89        
 41 Parbst, Lukas A           10 North Shore-MR       1:50.00    1:51.53        
 42 Lim, Jeffrey Jr. K         9 Twisters-MR          1:59.35    1:52.49        
 43 Watson, Anthony C          8 Twisters-MR          1:59.28    1:53.72        
 44 Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR    1:59.00    1:54.55        
 45 O'Sullivan, Michael D     10 FLY-MR               1:45.82    1:57.12        
 46 Waszczyszak, Adam          8 Twisters-MR          1:59.07    1:58.09        
 47 Groza, Roberto             6 HAA-MR                    NT    2:03.85        
 48 Bailey, Zachary A         10 North Shore-MR       2:05.00    2:03.89        
 49 Kim, Jeremy S              8 Twisters-MR          2:13.00    2:04.00        
 50 LI, Franklin               8 Boys Club-MR         1:55.00    2:04.56        
 51 Patterson, James L         7 Twisters-MR          2:11.21    2:35.12        
 52 Barry, Tommy C             9 North Shore-MR       2:33.30    2:39.80        
 -- Baldassare, Zachary L      8 WISC-MR              2:20.00         DQ        
 -- Coleman, Taylor A          9 Bgnw Marlins-MR      1:39.37         NS        
 -- Lin, Jake                  8 Twisters-MR          2:39.08         NS        
 -- Ganguli, Nilesh            9 LIE-MR               1:52.36         NS        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yik Fung           10 Boys Club-MR           39.00      39.99        
  2 Kaneko, Hiroki            10 UNAT!-MR               42.74      41.86        
  3 Reindl, James P           10 LIE-MR                 43.60      43.85        
  4 Glat, Chandler R          10 Bgnw Marlins-MR        45.89      44.38        
  5 Papsco, Zachary T         10 HAA-MR                 46.83      45.20        
  5 Hawkins, Michael J         9 HAA-MR                 46.93      45.20        
  7 Lee, Andy                  9 Twisters-MR            45.40      45.34        
  8 Glat, Brian S             10 Bgnw Marlins-MR        44.93      46.24        
  9 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR           43.00      46.62        
 10 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR         47.41      47.00        
 11 Daly, Nik A                9 North Shore-MR         45.65      47.10        
 12 Lee, Ryan P               10 UNAT!-MR               49.81      47.84        
 13 Gray, Stephen F           10 UNAT!-MR               49.94      48.38        
 14 Lin, Howard H              9 NYCC-MR                48.32      48.53        
 14 Eng, Timothy              10 Bgnw Marlins-MR        48.25      48.53        
 16 Casement, Justin          10 Farmingdale-MR         48.47      48.90        
 17 Certuche, Richard         10 Agua Swim Team-MR      54.00      49.86        
 18 Lister, Davis M           10 Agua Swim Team-MR      51.71      50.00        
 19 O'Malley, Connor M        10 HAA-MR                 52.59      51.12        
 20 Barker, Evan W            10 Bgnw Marlins-MR        51.69      51.23        
 20 Lee, Brendan T             7 UNAT!-MR               53.55      51.23        
 22 Mirabal, Isaiah D         10 FLY-MR                 56.09      51.37        
 23 Mark, Colin M              9 Agua Swim Team-MR      52.02      51.41        
 24 Watson, Anthony C          8 Twisters-MR            54.35      51.94        
 25 Torres, Nicholos           8 UNAT!-MR               53.95      52.11        
 26 Thomas, Kieran C          10 IA-MR                  58.63      52.12        
 27 Santos, Douglas J         10 FLY-MR                 53.99      52.43        
 28 Mack-Jackson, Benjamin     8 HAA-MR                 51.99      53.18        
 29 Parbst, Lukas A           10 North Shore-MR         52.39      53.39        
 30 Fu-Rubin, Seuss            8 Twisters-MR            56.32      53.51        
 31 Torres, Cristian          10 Sailfish-MR            56.92      53.63        
 32 Chin, William T            9 NYCC-MR              1:00.84      53.79        
 33 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR    1:03.90      54.13        
 34 Matossian, Cameron T       8 Agua Swim Team-MR      52.90      54.27        
 35 Lim, Jeffrey Jr. K         9 Twisters-MR            54.88      55.06        
 36 Budke, Vinny C            10 Sachem-MR            1:02.96      55.20        
 37 Tsukikawa, Yugo            8 UNAT!-MR               56.44      55.22        
 38 Maidhof, Matthew T         9 HAA-MR                 56.23      55.32        
 39 Ganguli, Nilesh            9 LIE-MR               1:00.03      55.39        
 40 McBride, Lucas R          10 FLY-MR                 54.63      56.07        
 41 Grunthal, Justin          10 HAA-MR                 57.54      56.13        
 42 Delfico, Ryan A            7 Bgnw Marlins-MR        57.67      57.00        
 43 Stukelman, Asher B         8 Agua Swim Team-MR      55.78      57.43        
 44 Baldassare, Zachary L      8 WISC-MR              1:24.91      57.50        
 45 Liu, Alston                7 Twisters-MR            57.63      58.39        
 46 Altman-Kurosaki, Mathias  10 Agua Swim Team-MR      59.00      59.62        
 47 LI, Franklin               8 Boys Club-MR           59.00      59.78        
 48 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR    1:01.76    1:00.27        
 49 Vuong, Kenneth             9 Twisters-MR            57.63    1:00.30        
 50 Barefield, William D       9 FLY-MR                 59.07    1:00.53        
 51 Senft, Anthony             8 IA-MR                1:06.33    1:04.57        
 52 Lin, Jake                  8 Twisters-MR          1:16.37    1:04.77        
 53 Waszczyszak, Adam          8 Twisters-MR          1:07.97    1:05.10        
 54 Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR    1:09.78    1:05.59        
 55 Bailey, Zachary A         10 North Shore-MR       1:05.00    1:05.95        
 56 Duthie, Luke D             8 Agua Swim Team-MR    1:06.79    1:06.43        
 57 Kim, Jeremy S              8 Twisters-MR          1:12.54    1:09.48        
 58 Dolce, Paulino V           8 NYCC-MR              1:10.00    1:12.64        
 59 O'Sullivan, Michael D     10 FLY-MR               1:12.02    1:13.22        
 60 Patterson, James L         7 Twisters-MR          1:10.95    1:22.29        
 -- Barry, Tommy C             9 North Shore-MR       1:30.00         DQ        
 -- Groza, Roberto             6 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Coleman, Taylor A          9 Bgnw Marlins-MR        58.79         NS        
 -- Gaynor, Brandon           10 LIE-MR                    NT         NS        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yik Fung           10 Boys Club-MR         1:29.00    1:29.37        
  2 Kaneko, Hiroki            10 UNAT!-MR             1:31.87    1:31.00        
  3 Lee, Ryan P               10 UNAT!-MR             1:40.20    1:38.18        
  4 Reindl, James P           10 LIE-MR               1:35.46    1:38.91        
  5 Daly, Nik A                9 North Shore-MR       1:41.01    1:40.03        
  6 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR         1:41.00    1:40.64        
  7 Lee, Andy                  9 Twisters-MR          1:41.02    1:40.74        
  8 Papsco, Zachary T         10 HAA-MR               1:40.63    1:40.86        
  9 Hawkins, Michael J         9 HAA-MR               1:42.29    1:41.31        
 10 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR       1:42.37    1:43.12        
 11 Gray, Stephen F           10 UNAT!-MR             1:45.17    1:43.97        
 12 Certuche, Richard         10 Agua Swim Team-MR    1:49.00    1:44.63        
 13 Babyak, Andrew G          10 Empire-MR            1:53.18    1:45.66        
 14 Lee, Brendan T             7 UNAT!-MR             1:51.94    1:49.40        
 15 Bogart, Liam P            10 Empire-MR            1:46.32    1:49.62        
 16 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR    2:09.83    1:50.17        
 17 Matossian, Cameron T       8 Agua Swim Team-MR    2:19.02    1:52.61        
 18 Mack-Jackson, Benjamin     8 HAA-MR               1:53.39    1:52.95        
 19 O'Malley, Connor M        10 HAA-MR               1:54.32    1:53.53        
 20 Torres, Nicholos           8 UNAT!-MR             1:59.09    1:53.59        
 21 DeGuzman, Nathaniel        9 LIE-MR               2:04.26    1:55.87        
 22 Fu-Rubin, Seuss            8 Twisters-MR          2:01.37    1:56.44        
 23 Watson, Anthony C          8 Twisters-MR          2:00.53    1:57.16        
 24 Maidhof, Matthew T         9 HAA-MR               2:02.10    1:57.55        
 25 Tsukikawa, Yugo            8 UNAT!-MR             2:05.00    1:59.16        
 26 Thomas, Kieran C          10 IA-MR                2:05.50    1:59.18        
 27 LI, Franklin               8 Boys Club-MR         2:05.00    2:03.71        
 28 Romano, Michael J          8 Empire-MR            2:20.00    2:05.01        
 29 Altman-Kurosaki, Mathias  10 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:06.00        
 30 Stukelman, Asher B         8 Agua Swim Team-MR    2:00.43    2:06.03        
 31 Liu, Alston                7 Twisters-MR          2:05.61    2:08.82        
 32 Baldassare, Zachary L      8 WISC-MR              2:18.22    2:09.45        
 33 Burke, Matthew            10 FLY-MR               2:09.53    2:09.49        
 34 Vuong, Kenneth             9 Twisters-MR          2:09.11    2:10.31        
 35 Babyak, Christopher N      8 Empire-MR            2:20.00    2:10.78        
 36 Senft, Anthony             8 IA-MR                2:29.78    2:13.41        
 37 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR    2:12.22    2:16.10        
 38 Gaynor, Brandon           10 LIE-MR                    NT    2:18.41        
 39 Sasso, Thomas B            8 Empire-MR                 NT    2:22.18        
 40 Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:22.53        
 41 O'Sullivan, Michael D     10 FLY-MR               3:05.83    2:28.33        
 42 Bailey, Zachary A         10 North Shore-MR       2:20.00    2:31.98        
 43 Kim, Jeremy S              8 Twisters-MR          2:28.73    2:32.69        
 44 Lin, Jake                  8 Twisters-MR          2:56.50    2:36.77        
 -- Griffen, Spencer H         9 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Torres, Cristian          10 Sailfish-MR               NT         DQ        
 -- Lim, Jeffrey Jr. K         9 Twisters-MR          2:02.73         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P               10 UNAT!-MR               36.04      36.63        
  2 Papsco, Zachary T         10 HAA-MR                 36.31      36.89        
  3 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR           37.00      36.93        
  4 Kaneko, Hiroki            10 UNAT!-MR               38.50      37.60        
  5 Reindl, James P           10 LIE-MR                 39.08      37.85        
  6 Hawkins, Michael J         9 HAA-MR                 37.68      37.87        
  7 Gray, Stephen F           10 UNAT!-MR               38.00      38.11        
  8 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR      39.70      38.23        
  9 Lee, Andy                  9 Twisters-MR            38.93      38.82        
 10 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR           39.00      39.17        
 11 Phang, Yik Fung           10 Boys Club-MR           39.00      40.12        
 12 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR         43.65      41.60        
 13 Babyak, Andrew G          10 Empire-MR              46.61      41.73        
 14 Bogart, Liam P            10 Empire-MR              39.19      41.81        
 15 Ganguli, Nilesh            9 LIE-MR                 42.28      42.70        
 16 Torres, Cristian          10 Sailfish-MR            41.80      42.95        
 17 Fu-Rubin, Seuss            8 Twisters-MR            42.18      43.73        
 18 Budke, Vinny C            10 Sachem-MR              43.60      43.78        
 19 Matossian, Cameron T       8 Agua Swim Team-MR      45.89      46.24        
 20 O'Malley, Connor M        10 HAA-MR                 49.11      46.55        
 21 Certuche, Richard         10 Agua Swim Team-MR      47.00      46.93        
 22 Torres, Nicholos           8 UNAT!-MR               47.18      47.37        
 23 Morlock, Tristan M         8 HAA-MR                 46.30      48.39        
 24 DeGuzman, Nathaniel        9 LIE-MR                 54.47      48.95        
 25 McBride, Lucas R          10 FLY-MR                 45.94      49.26        
 26 Tsukikawa, Yugo            8 UNAT!-MR               49.94      49.37        
 27 Stukelman, Asher B         8 Agua Swim Team-MR      49.46      49.98        
 28 Cheng, Tim A              10 Sachem-MR              51.84      50.20        
 29 Liu, Alston                7 Twisters-MR            53.24      51.95        
 30 Baldassare, Zachary L      8 WISC-MR                54.79      53.28        
 31 Kumeno, Kai                9 Agua Swim Team-MR      56.36      53.39        
 32 Gaynor, Brandon           10 LIE-MR                 58.98      53.58        
 33 Lee, Brendan T             7 UNAT!-MR               55.00      53.69        
 34 Vuong, Kenneth             9 Twisters-MR            46.09      54.46        
 35 Burke, Matthew            10 FLY-MR                 59.64      55.19        
 36 Thomas, Kieran C          10 IA-MR                1:02.77      55.47        
 37 Mack-Jackson, Benjamin     8 HAA-MR                 54.05      56.13        
 38 Romano, Michael J          8 Empire-MR            1:01.00      57.89        
 39 Altman-Kurosaki, Mathias  10 Agua Swim Team-MR      55.00      57.97        
 40 Barefield, William D       9 FLY-MR                 56.80      58.31        
 41 Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR      59.45      58.36        
 42 Duthie, Luke D             8 Agua Swim Team-MR      56.57    1:01.16        
 43 Babyak, Christopher N      8 Empire-MR            1:01.00    1:01.81        
 44 Ramirez, Javier A          8 FLY-MR               1:04.25    1:02.86        
 45 Lin, Jake                  8 Twisters-MR          1:13.89    1:04.19        
 46 Torres, Christopher J      7 UNAT!-MR             1:02.55    1:08.48        
 47 Kim, Jeremy S              8 Twisters-MR          1:11.59    1:10.09        
 -- Barry, Tommy C             9 North Shore-MR       1:30.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lim, Jeffrey Jr. K         9 Twisters-MR            53.05         DQ        
      Alternating Kick
 -- Sasso, Thomas B            8 Empire-MR                 NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR           40.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P               10 UNAT!-MR             1:20.83    1:21.13        
  2 Reindl, James P           10 LIE-MR               1:23.85    1:23.59        
  3 Kaneko, Hiroki            10 UNAT!-MR             1:27.46    1:24.61        
  4 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR         1:26.00    1:24.72        
  5 Gray, Stephen F           10 UNAT!-MR             1:27.71    1:24.79        
  6 Glat, Brian S             10 Bgnw Marlins-MR      1:25.75    1:24.81        
  7 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR    1:28.97    1:27.38        
  8 Barker, Evan W            10 Bgnw Marlins-MR      1:31.94    1:28.02        
  9 Lin, Howard H              9 NYCC-MR              1:33.76    1:29.98        
 10 Liu, Eric Z               10 Boys Club-MR         1:26.00    1:31.32        
 11 Lee, Andy                  9 Twisters-MR          1:34.94    1:31.92        
 12 Daly, Tommy A             10 North Shore-MR       1:42.87    1:34.35        
 13 Budke, Vinny C            10 Sachem-MR            1:41.91    1:39.14        
 14 Torres, Cristian          10 Sailfish-MR          1:40.33    1:39.68        
 15 Fu-Rubin, Seuss            8 Twisters-MR          1:42.20    1:40.66        
 16 Ferrara, Nico J           10 Empire-MR            1:58.99    1:43.49        
 17 O'Malley, Connor M        10 HAA-MR                    NT    1:46.17        
 18 Eng, Timothy              10 Bgnw Marlins-MR      1:50.00    1:46.67        
 19 Chin, William T            9 NYCC-MR              2:00.00    1:47.09        
 20 Torres, Nicholos           8 UNAT!-MR               51.22    1:49.83        
 21 Casement, Justin          10 Farmingdale-MR       1:47.87    1:50.10        
 22 Stukelman, Asher B         8 Agua Swim Team-MR    2:00.72    1:50.67        
 23 Mirabal, Isaiah D         10 FLY-MR                    NT    1:51.01        
 24 Delfico, Ryan A            7 Bgnw Marlins-MR      2:05.00    1:52.42        
 25 Matossian, Cameron T       8 Agua Swim Team-MR    2:12.00    1:53.16        
 26 Santos, Douglas J         10 FLY-MR               2:00.00    1:53.81        
 27 Certuche, Richard         10 Agua Swim Team-MR    1:55.00    1:53.84        
 28 Tsukikawa, Yugo            8 UNAT!-MR             1:51.23    1:54.56        
 29 Vuong, Kenneth             9 Twisters-MR          1:50.08    1:55.12        
 30 Claiborne, Jr., Kevin G    9 Boys Club-MR         1:45.00    1:57.46        
 31 Gaynor, Brandon           10 LIE-MR                    NT    1:59.64        
 32 Mark, Colin M              9 Agua Swim Team-MR    1:59.00    2:02.18        
 33 Altman-Kurosaki, Mathias  10 Agua Swim Team-MR    1:59.00    2:10.30        
 34 Lim, Jeffrey Jr. K         9 Twisters-MR          2:14.87    2:27.25        
 -- Vardanian, Michael P       9 Agua Swim Team-MR    2:10.00         DQ        
 -- Coleman, Taylor A          9 Bgnw Marlins-MR      1:59.24         NS        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR      31.31      29.85        
  2 Clarke, Jake D            12 FLY-MR                 31.06      30.44        
  3 Strbik, Peter             12 FLY-MR                 30.94      30.59        
  4 Zou, Evan J               12 North Shore-MR         30.90      30.90        
  5 Zhao, Steven D            11 UN-FL-MR               30.57      30.99        
  6 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR      31.38      31.09        
  7 Cazzorla, Daniel          12 FLY-MR                 32.90      31.23        
  8 Elms, River J             12 Bgnw Marlins-MR        31.93      31.62        
  9 Sampson, Kaz R            11 Empire-MR              33.40      31.87        
 10 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR         33.24      32.25        
 11 DiStasio, James C         11 North Shore-MR         32.56      32.30        
 12 Michel, Jeff R            12 North Shore-MR         33.69      32.47        
 13 Serbi, Benjamin A         12 FLY-MR                 31.99      32.57        
 14 Blair, Graham R           12 Bgnw Marlins-MR        33.01      33.14        
 15 HO, Timothy               11 Boys Club-MR           30.00      33.34        
 16 Masino, Corey J           12 Empire-MR              33.16      33.47        
 17 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR      33.33      33.51        
 18 Glas, Aaron I             12 Agua Swim Team-MR      33.68      33.65        
 19 Watler, Jaleel C          12 NYCC-MR                35.02      33.72        
 20 Huang, James J            11 Agua Swim Team-MR      34.39      33.79        
 21 Ortof, Harry C            11 LIE-MR                 34.55      34.01        
 22 Maida, Troy A             12 HAA-MR                 34.01      34.09        
 23 Barleycorn, Kemi          12 Sailfish-MR            37.94      34.12        
 24 Foo, Felix X              12 FLY-MR                 33.04      34.23        
 25 Lowell, Hugo              11 Agua Swim Team-MR      38.92      34.37        
 26 Jakobczyk, Nicholas P     12 Twisters-MR            36.41      34.69        
 27 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR           34.00      35.69        
 28 Roche, Patrick D          12 IA-MR                  36.38      35.84        
 29 Murphy, Andrew J          12 North Shore-MR         34.95      35.91        
 30 Kim, Justin T             11 Twisters-MR            36.28      35.94        
 31 Breitenstein, Joseph F    12 LIE-MR                 36.54      35.95        
 32 Criollo, John C           11 Twisters-MR            37.65      36.58        
 33 Gilmore, Brandon J        12 North Shore-MR         37.00      37.20        
 34 LI, Anthony               11 Boys Club-MR           39.00      37.53        
 35 O'Dea, Thomas M           11 FLY-MR                 36.87      37.69        
 36 Wynter, Benjamin S        11 CSC-MR                 39.23      37.89        
 37 Tilas, Jonathan L         11 FLY-MR                 37.49      37.93        
 38 Montesdeoca, Michael      12 Twisters-MR            37.13      38.73        
 39 LaSala, Robert            12 WISC-MR                45.90      41.43        
 40 Drallios, Konstantin      11 FLY-MR                 42.22      42.46        
 41 Finder, Dylan W           11 CSC-MR                    NT      45.11        
 42 Read, Marko J             12 NYCC-MR                46.24      46.99        
 43 Bogdashevsky, Corin J     11 FLY-MR                 46.80      51.71        
 44 Rivera, Andre             11 LIE-MR               1:08.98      53.83        
 -- Clark, Trevor A           11 Farmingdale-MR         58.50         NS        
 -- Khan, Michael A           12 Farmingdale-MR         42.00         NS        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR    1:07.01    1:04.63        
  2 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR    1:07.08    1:07.36        
  3 Zou, Evan J               12 North Shore-MR       1:08.99    1:08.21        
  4 Strbik, Peter             12 FLY-MR               1:09.66    1:08.99        
  5 Clarke, Jake D            12 FLY-MR               1:10.36    1:09.88        
  6 DiStasio, James C         11 North Shore-MR       1:32.01    1:10.05        
  7 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR       1:20.65    1:11.58        
  8 Masino, Corey J           12 Empire-MR            1:12.29    1:12.17        
  9 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR    1:12.25    1:12.24        
 10 HO, Timothy               11 Boys Club-MR         1:07.80    1:13.52        
 11 Glas, Aaron I             12 Agua Swim Team-MR    1:11.66    1:14.62        
 12 Murphy, Andrew J          12 North Shore-MR       1:14.95    1:14.81        
 13 Ortof, Harry C            11 LIE-MR               1:17.98    1:15.54        
 14 Rodriguez, Gus E          11 Empire-MR            1:17.52    1:15.61        
 15 Maida, Troy A             12 HAA-MR               1:17.03    1:15.62        
 16 Serbi, Benjamin A         12 FLY-MR               1:13.01    1:15.73        
 17 Huang, James J            11 Agua Swim Team-MR    1:15.26    1:15.84        
 18 Foo, Felix X              12 FLY-MR               1:14.17    1:15.91        
 19 Martusciello, James       11 HAA-MR               1:13.49    1:16.13        
 20 Prokopiou, Nicos          11 WISC-MR              1:13.44    1:18.23        
 21 Sampson, Kaz R            11 Empire-MR            1:21.88    1:18.75        
 22 Criollo, John C           11 Twisters-MR          1:20.09    1:19.32        
 23 Fisher, Alexander         11 HAA-MR               1:16.84    1:19.75        
 24 Barleycorn, Kemi          12 Sailfish-MR               NT    1:19.87        
 25 Jakobczyk, Nicholas P     12 Twisters-MR          1:20.03    1:21.09        
 26 Montesdeoca, Michael      12 Twisters-MR          1:21.19    1:21.24        
 27 Breitenstein, Joseph F    12 LIE-MR               1:20.45    1:22.87        
 28 Gilmore, Brandon J        12 North Shore-MR       1:26.00    1:23.53        
 29 Kim, Justin T             11 Twisters-MR          1:26.42    1:24.11        
 30 O'Dea, Thomas M           11 FLY-MR               1:24.45    1:26.51        
 31 Wynter, Benjamin S        11 CSC-MR               1:25.46    1:26.85        
 32 Tilas, Jonathan L         11 FLY-MR               1:24.36    1:27.59        
 33 Earley, Ryan C            11 Boys Club-MR         1:24.00    1:28.03        
 34 Jamilkowski, Blake M      11 Agua Swim Team-MR    1:27.00    1:28.06        
 35 LI, Anthony               11 Boys Club-MR         1:26.00    1:28.19        
 36 Petkanas, Panos           12 Farmingdale-MR       1:30.22    1:31.38        
 37 DeGuzman, Cameron         11 LIE-MR               1:41.21    1:31.50        
 38 Graham, Tommy R           12 LIE-MR               1:35.95    1:35.18        
 39 LaSala, Robert            12 WISC-MR              2:02.40    1:43.18        
 40 Clark, Trevor A           11 Farmingdale-MR       1:48.72    1:46.16        
 41 Boyd, Gavin W             11 CSC-MR               1:47.89    1:50.85        
 42 Finder, Dylan W           11 CSC-MR                    NT    1:56.68        
 43 Rivera, Andre             11 LIE-MR               2:15.42    2:08.45        
 -- Khan, Michael A           12 Farmingdale-MR       1:52.50         NS        
 -- German, Alexander N       11 LIE-MR               1:34.04         NS        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zou, Evan J               12 North Shore-MR         36.77      35.50        
  2 Strbik, Peter             12 FLY-MR                 37.34      36.52        
  3 HO, Timothy               11 Boys Club-MR           33.00      37.20        
  4 Sigaty, Thomas R          12 North Shore-MR         39.42      37.64        
  5 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR      49.29      37.82        
  6 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR      37.45      38.01        
  7 Serbi, Benjamin A         12 FLY-MR                 38.56      38.07        
  8 Masino, Corey J           12 Empire-MR              37.13      38.19        
  9 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR      38.38      38.30        
 10 Murphy, Andrew J          12 North Shore-MR         40.04      39.14        
 11 Michel, Jeff R            12 North Shore-MR         38.72      39.24        
 12 Clarke, Jake D            12 FLY-MR                 37.64      39.28        
 13 Barleycorn, Kemi          12 Sailfish-MR            42.32      39.33        
 14 DiStasio, James C         11 North Shore-MR         49.58      39.94        
 15 Huang, James J            11 Agua Swim Team-MR      41.16      40.52        
 16 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR         41.00      41.03        
 17 Rodriguez, Gus E          11 Empire-MR              40.37      41.10        
 18 Maida, Troy A             12 HAA-MR                 41.13      41.67        
 19 Prokopiou, Nicos          11 WISC-MR                39.78      41.92        
 20 Ortof, Harry C            11 LIE-MR                 44.21      42.40        
 21 Glas, Aaron I             12 Agua Swim Team-MR      43.63      42.55        
 22 Criollo, John C           11 Twisters-MR            42.97      42.88        
 23 Montesdeoca, Michael      12 Twisters-MR            41.05      42.89        
 24 O'Dea, Thomas M           11 FLY-MR                 44.10      43.29        
 25 Martusciello, James       11 HAA-MR                 43.06      43.44        
 26 Wynter, Benjamin S        11 CSC-MR                 42.39      44.77        
 27 Jakobczyk, Nicholas P     12 Twisters-MR            44.18      44.85        
 28 Kim, Justin T             11 Twisters-MR            45.30      45.08        
 29 Sampson, Kaz R            11 Empire-MR              45.65      45.12        
 30 Gilmore, Brandon J        12 North Shore-MR         46.00      45.80        
 31 Breitenstein, Joseph F    12 LIE-MR                 46.24      47.30        
 32 Earley, Ryan C            11 Boys Club-MR           45.00      47.60        
 33 DeGuzman, Cameron         11 LIE-MR                 52.43      48.38        
 34 Tilas, Jonathan L         11 FLY-MR                 48.25      49.63        
 35 Jamilkowski, Blake M      11 Agua Swim Team-MR      47.80      49.69        
 36 Graham, Tommy R           12 LIE-MR                 49.65      51.99        
 37 Clark, Trevor A           11 Farmingdale-MR         52.48      52.05        
 38 Petkanas, Panos           12 Farmingdale-MR         50.90      52.69        
 39 LaSala, Robert            12 WISC-MR              1:06.30      53.12        
 40 Finder, Dylan W           11 CSC-MR                    NT      53.78        
 41 Boyd, Gavin W             11 CSC-MR                 54.59      56.57        
 42 Rivera, Andre             11 LIE-MR               1:45.55    1:06.75        
 -- German, Alexander N       11 LIE-MR                 48.52         NS        
 -- Khan, Michael A           12 Farmingdale-MR         58.50         NS        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HO, Timothy               11 Boys Club-MR         1:12.00    1:16.45        
  2 Elms, River J             12 Bgnw Marlins-MR      1:16.26    1:18.06        
  3 Zou, Evan J               12 North Shore-MR       1:20.90    1:18.17        
  4 Masino, Corey J           12 Empire-MR            1:19.12    1:19.04        
  5 Strbik, Peter             12 FLY-MR               1:19.53    1:20.27        
  6 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR    1:24.71    1:21.08        
  7 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR    1:20.85    1:21.31        
  8 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR    1:33.56    1:21.38        
  9 DiStasio, James C         11 North Shore-MR       1:26.93    1:21.60        
 10 Serbi, Benjamin A         12 FLY-MR               1:24.54    1:21.63        
 11 Blair, Graham R           12 Bgnw Marlins-MR      1:22.57    1:22.45        
 12 Huang, James J            11 Agua Swim Team-MR    1:27.45    1:24.88        
 13 Zhao, Steven D            11 UN-FL-MR             1:26.29    1:25.17        
 14 Murphy, Andrew J          12 North Shore-MR       1:26.13    1:25.63        
 15 Roche, Patrick D          12 IA-MR                1:27.15    1:26.36        
 16 Clarke, Jake D            12 FLY-MR               1:27.11    1:26.87        
 17 Martusciello, James       11 HAA-MR               1:26.34    1:26.93        
 18 Maida, Troy A             12 HAA-MR               1:28.47    1:27.47        
 19 Ortof, Harry C            11 LIE-MR               1:29.49    1:28.26        
 20 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR       1:32.48    1:29.02        
 21 Montesdeoca, Michael      12 Twisters-MR          1:28.58    1:29.59        
 22 Barleycorn, Kemi          12 Sailfish-MR               NT    1:30.43        
 23 Criollo, John C           11 Twisters-MR          1:33.88    1:30.70        
 24 Glas, Aaron I             12 Agua Swim Team-MR    1:30.17    1:31.65        
 25 Watler, Jaleel C          12 NYCC-MR              1:29.64    1:31.85        
 26 Jakobczyk, Nicholas P     12 Twisters-MR          1:34.79    1:32.70        
 27 O'Dea, Thomas M           11 FLY-MR               1:36.48    1:32.71        
 28 Gilmore, Brandon J        12 North Shore-MR       1:41.00    1:36.57        
 29 Sampson, Kaz R            11 Empire-MR            1:38.41    1:39.77        
 30 Breitenstein, Joseph F    12 LIE-MR               1:36.23    1:40.83        
 31 Wynter, Benjamin S        11 CSC-MR               1:34.37    1:41.01        
 32 Drallios, Konstantin      11 FLY-MR               2:00.00    1:44.12        
 -- Kim, Justin T             11 Twisters-MR          1:39.69         DQ        
      No touch at turn
 -- Read, Marko J             12 NYCC-MR              1:50.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Rivera, Andre             11 LIE-MR               2:55.65         DQ        
 -- Clark, Trevor A           11 Farmingdale-MR       2:10.50         NS        
 -- Khan, Michael A           12 Farmingdale-MR       2:07.16         NS        
 -- LaSala, Robert            12 WISC-MR              2:17.70         NS        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR      38.81      37.27        
  2 Strbik, Peter             12 FLY-MR                 38.99      39.47        
  3 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR           39.00      39.99        
  4 Lowell, Hugo              11 Agua Swim Team-MR      42.37      40.46        
  5 Masino, Corey J           12 Empire-MR              41.94      42.62        
  6 DiStasio, James C         11 North Shore-MR         42.48      42.72        
  7 Foo, Felix X              12 FLY-MR                 42.49      42.89        
  8 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR      41.43      43.07        
  9 Elms, River J             12 Bgnw Marlins-MR        42.19      43.60        
 10 Michel, Jeff R            12 North Shore-MR         41.64      43.68        
 11 Cazzorla, Daniel          12 FLY-MR                 42.44      43.71        
 12 Jakobczyk, Nicholas P     12 Twisters-MR            46.17      44.82        
 13 Serbi, Benjamin A         12 FLY-MR                 44.04      44.85        
 14 Huang, James J            11 Agua Swim Team-MR      44.20      45.26        
 15 LI, Anthony               11 Boys Club-MR           43.00      45.31        
 16 Watler, Jaleel C          12 NYCC-MR                44.84      45.41        
 17 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR      45.31      45.90        
 18 Sampson, Kaz R            11 Empire-MR              46.43      45.92        
 19 Blair, Graham R           12 Bgnw Marlins-MR        51.25      46.29        
 20 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR         48.96      46.32        
 21 Montesdeoca, Michael      12 Twisters-MR            44.98      46.82        
 22 Glas, Aaron I             12 Agua Swim Team-MR      45.00      47.25        
 23 Barleycorn, Kemi          12 Sailfish-MR            53.76      48.07        
 24 Ortof, Harry C            11 LIE-MR                 48.77      48.84        
 25 Roche, Patrick D          12 IA-MR                  50.94      50.03        
 26 Breitenstein, Joseph F    12 LIE-MR                 50.15      50.42        
 27 Wynter, Benjamin S        11 CSC-MR                 52.27      50.58        
 28 Criollo, John C           11 Twisters-MR            52.39      51.37        
 29 Martusciello, James       11 HAA-MR                 50.70      52.22        
 30 Kim, Justin T             11 Twisters-MR            52.68      54.74        
 31 O'Dea, Thomas M           11 FLY-MR                 56.20      57.67        
 32 Drallios, Konstantin      11 FLY-MR               1:00.42    1:00.20        
 33 Tilas, Jonathan L         11 FLY-MR               1:01.00    1:00.66        
 34 Bogdashevsky, Corin J     11 FLY-MR               1:02.32    1:00.79        
 -- Rivera, Andre             11 LIE-MR               1:44.34         DQ        
 -- Finder, Dylan W           11 CSC-MR                    NT         NS        
 -- Clark, Trevor A           11 Farmingdale-MR       1:15.50         NS        
 -- LaSala, Robert            12 WISC-MR              1:11.40         NS        
 -- Read, Marko J             12 NYCC-MR                55.00         NS        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR    1:24.56    1:23.16        
  2 Strbik, Peter             12 FLY-MR               1:27.58    1:29.06        
  3 Sigaty, Thomas R          12 North Shore-MR       1:33.02    1:30.96        
  4 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR    1:31.39    1:31.22        
  5 DiStasio, James C         11 North Shore-MR       1:54.50    1:31.95        
  6 Michel, Jeff R            12 North Shore-MR       1:33.70    1:33.43        
  7 Foo, Felix X              12 FLY-MR               1:33.26    1:33.63        
  8 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR         1:32.00    1:34.61        
  9 Masino, Corey J           12 Empire-MR            1:39.48    1:37.49        
 10 Fisher, Alexander         11 HAA-MR               1:38.92    1:37.62        
 11 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR    1:37.31    1:38.04        
 12 Huang, James J            11 Agua Swim Team-MR    1:35.51    1:38.15        
 13 Jakobczyk, Nicholas P     12 Twisters-MR          1:38.41    1:39.45        
 14 LI, Anthony               11 Boys Club-MR         1:44.00    1:39.93        
 15 Serbi, Benjamin A         12 FLY-MR               1:40.75    1:40.84        
 16 Camberdella, Griffen J    12 North Shore-MR       1:49.63    1:41.99        
 17 Prokopiou, Nicos          11 WISC-MR              1:35.88    1:42.78        
 18 Montesdeoca, Michael      12 Twisters-MR          1:39.47    1:44.61        
 19 Glas, Aaron I             12 Agua Swim Team-MR    1:39.57    1:44.64        
 20 Rodriguez, Gus E          11 Empire-MR            1:44.69    1:45.41        
 21 Sampson, Kaz R            11 Empire-MR            1:49.97    1:46.17        
 22 Criollo, John C           11 Twisters-MR          1:51.59    1:46.33        
 23 Ortof, Harry C            11 LIE-MR               1:49.20    1:49.55        
 24 Jamilkowski, Blake M      11 Agua Swim Team-MR    1:52.00    1:52.03        
 25 Breitenstein, Joseph F    12 LIE-MR               1:50.44    1:53.23        
 26 Kim, Justin T             11 Twisters-MR          1:57.25    2:01.51        
 27 Finder, Dylan W           11 CSC-MR                    NT    2:07.27        
 28 DeGuzman, Cameron         11 LIE-MR               2:21.32    2:07.48        
 29 Boyd, Gavin W             11 CSC-MR                    NT    2:08.01        
 30 Clark, Trevor A           11 Farmingdale-MR       2:10.50    2:22.90        
 31 Petkanas, Panos           12 Farmingdale-MR       2:32.24    2:24.04        
 -- Graham, Tommy R           12 LIE-MR                    NT         DQ        
 -- Khan, Michael A           12 Farmingdale-MR            NT         NS        
 -- German, Alexander N       11 LIE-MR               2:07.58         NS        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR      33.85      32.24        
  2 Zou, Evan J               12 North Shore-MR         33.97      32.81        
  3 Clarke, Jake D            12 FLY-MR                 33.11      34.27        
  4 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR      34.79      34.50        
  5 Sigaty, Thomas R          12 North Shore-MR         35.21      34.61        
  6 Masino, Corey J           12 Empire-MR              35.07      34.95        
  7 HO, Timothy               11 Boys Club-MR           33.00      35.42        
  8 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR      36.94      36.24        
  9 Martusciello, James       11 HAA-MR                 36.68      36.89        
 10 Huang, James J            11 Agua Swim Team-MR      37.62      37.24        
 11 Michel, Jeff R            12 North Shore-MR         37.08      37.32        
 12 Maida, Troy A             12 HAA-MR                 39.54      37.40        
 13 Murphy, Andrew J          12 North Shore-MR         38.02      37.50        
 14 Foo, Felix X              12 FLY-MR                 39.13      38.38        
 15 Glas, Aaron I             12 Agua Swim Team-MR      38.34      38.78        
 16 Ortof, Harry C            11 LIE-MR                 39.99      39.78        
 17 Breitenstein, Joseph F    12 LIE-MR                 40.78      40.02        
 18 Kim, Justin T             11 Twisters-MR            42.06      41.89        
 19 Jakobczyk, Nicholas P     12 Twisters-MR            46.59      42.42        
 20 Tilas, Jonathan L         11 FLY-MR                 42.31      42.51        
 21 Criollo, John C           11 Twisters-MR            43.39      43.04        
 22 Rodriguez, Gus E          11 Empire-MR              42.97      43.38        
 23 Wynter, Benjamin S        11 CSC-MR                 41.79      43.92        
 24 Gilmore, Brandon J        12 North Shore-MR         41.00      44.12        
 25 Prokopiou, Nicos          11 WISC-MR                35.24      44.37        
 26 Sampson, Kaz R            11 Empire-MR              55.00      45.94        
 27 Montesdeoca, Michael      12 Twisters-MR            43.62      45.95        
 28 Barleycorn, Kemi          12 Sailfish-MR               NT      46.58        
 29 Jamilkowski, Blake M      11 Agua Swim Team-MR      42.74      46.68        
 30 DeGuzman, Cameron         11 LIE-MR                 41.21      52.96        
 31 Petkanas, Panos           12 Farmingdale-MR       1:40.50      54.81        
 32 O'Dea, Thomas M           11 FLY-MR                 53.54      55.88        
 33 LaSala, Robert            12 WISC-MR              1:06.30    1:00.14        
 34 Clark, Trevor A           11 Farmingdale-MR       1:10.50    1:05.81        
 -- Graham, Tommy R           12 LIE-MR                 55.64         DQ        
      Alternating Kick
 -- Khan, Michael A           12 Farmingdale-MR            NT         NS        
 -- German, Alexander N       11 LIE-MR                 50.72         NS        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinones, Christopher D   12 Agua Swim Team-MR    1:14.10    1:12.04        
  2 Zuppone, Michael L        12 Agua Swim Team-MR    1:19.78    1:17.52        
  3 Masino, Corey J           12 Empire-MR            1:20.17    1:18.82        
  4 Blair, Graham R           12 Bgnw Marlins-MR      1:21.66    1:20.45        
  5 Liu, Jonathan E           12 Agua Swim Team-MR    1:20.82    1:20.80        
  6 Zou, Evan J               12 North Shore-MR       1:21.90    1:21.38        
  7 Martusciello, James       11 HAA-MR               1:18.35    1:21.66        
  8 Cazzorla, Daniel          12 FLY-MR               1:23.15    1:21.67        
  9 Huang, James J            11 Agua Swim Team-MR    1:24.97    1:23.05        
 10 HO, Timothy               11 Boys Club-MR         1:15.00    1:25.87        
 11 Clarke, Jake D            12 FLY-MR               1:28.03    1:25.90        
 12 Ortof, Harry C            11 LIE-MR               1:34.67    1:29.07        
 13 Maida, Troy A             12 HAA-MR               1:25.42    1:30.63        
 14 Lowell, Hugo              11 Agua Swim Team-MR    1:39.95    1:30.74        
 15 Glas, Aaron I             12 Agua Swim Team-MR    1:24.58    1:30.88        
 16 Murphy, Andrew J          12 North Shore-MR       1:35.60    1:32.13        
 17 Gilmore, Brandon J        12 North Shore-MR       1:38.00    1:38.47        
 18 Breitenstein, Joseph F    12 LIE-MR               1:35.00    1:39.99        
 19 Montesdeoca, Michael      12 Twisters-MR          1:33.42    1:41.59        
 20 Tilas, Jonathan L         11 FLY-MR               1:39.42    1:41.79        
 21 Criollo, John C           11 Twisters-MR          1:38.43    1:41.92        
 22 Sampson, Kaz R            11 Empire-MR                 NT    1:44.91        
 23 Kim, Justin T             11 Twisters-MR          1:45.90    1:49.96        
 -- Finder, Dylan W           11 CSC-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick M         13 North Shore-MR       1:09.70      59.45        
  2 Zhan, Edmund              14 FLY-MR               1:00.17      59.50        
  3 Dong, Richard             14 Twisters-MR            59.69      59.62        
  4 Miou, Eric                14 Boys Club-MR         1:00.00    1:00.30        
  5 DiGiacomo, Daniel         13 UN-EA-MR             1:01.44    1:00.72        
  6 Tilneac, George           13 NYCC-MR              1:01.07    1:00.73        
  7 Legros, Marcel D          13 Bgnw Marlins-MR      1:01.75    1:01.69        
  8 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         1:01.00    1:02.42        
  9 Scandura, Anthony F       14 FLY-MR               1:08.21    1:02.84        
 10 Sourial, Anthony          13 LIE-MR               1:05.13    1:02.85        
 10 Jiang, David              14 Boys Club-MR         1:02.00    1:02.85        
 12 Reyes, Christopher        14 FLY-MR               1:03.46    1:03.10        
 13 Elwyn, Chandler D         14 Empire-MR            1:00.60    1:03.28        
 14 Purvis, Robby J           13 Bgnw Marlins-MR      1:02.57    1:03.33        
 15 Lozano, Joseph            14 LIE-MR               1:01.60    1:03.37        
 16 Uszynski, Arthur          13 Twisters-MR          1:03.11    1:03.49        
 17 Cho, Justin J             14 Empire-MR            1:03.93    1:03.57        
 18 Caponegro, Frank          14 LIE-MR               1:06.01    1:03.86        
 19 Ganley, Peter G           14 LIE-MR               1:03.87    1:03.88        
 20 Stewart, David C          13 Sailfish-MR          1:03.32    1:04.00        
 21 Giraldo, Mateo            14 FLY-MR               1:06.26    1:04.13        
 22 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR    1:06.60    1:04.44        
 23 Williams, Tyler S         14 LIE-MR               1:10.67    1:04.52        
 24 Cooper, Ian A             14 UN-EA-MR             1:06.15    1:04.74        
 25 Lyons, Michael G          13 Bgnw Marlins-MR      1:05.79    1:05.00        
 26 Hackett, Liam R           14 Bgnw Marlins-MR      1:05.26    1:05.02        
 27 Alvarez, Jeffrey          13 Twisters-MR          1:06.07    1:05.31        
 28 Mu, Nicholas H            13 LIE-MR               1:15.49    1:05.74        
 29 Nierhoff, Alex            13 Un-Marlins-MR        1:04.56    1:05.83        
 30 Maida, Travis M           14 HAA-MR               1:07.24    1:05.84        
 31 Cahn, Robert              14 LIE-MR               1:07.88    1:05.87        
 32 Tillmann, Maxim           13 Empire-MR            1:07.55    1:06.04        
 33 Popescu, Alexander        14 LIE-MR               1:05.91    1:06.20        
 34 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          1:07.08    1:06.63        
 35 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR       1:07.53    1:06.67        
 36 Keane, Kevin G            14 CSC-MR               1:06.64    1:06.90        
 37 Saccurato, Aaron F        14 Empire-MR            1:01.25    1:07.31        
 38 Maida, Trevor W           13 HAA-MR               1:07.94    1:07.43        
 39 Chiang, Peter Q           13 North Shore-MR       1:07.23    1:07.66        
 40 Perez-Lopez, Gabriel C    14 Agua Swim Team-MR    1:06.81    1:07.68        
 41 Luk, Arnold B             13 Boys Club-MR         1:06.00    1:07.69        
 42 Whalen, Chris             13 WISC-MR              1:10.38    1:07.70        
 43 Gibbons, James            14 HAA-MR               1:06.46    1:07.81        
 44 Baez, Darvin              14 Agua Swim Team-MR    1:07.00    1:07.97        
 45 Timothy, Michael A        13 FLY-MR               1:11.42    1:08.49        
 46 Cocuy, Bryan              14 Boys Club-MR         1:05.00    1:08.63        
 47 Guo, Andrew               13 Twisters-MR          1:08.53    1:08.64        
 48 Pereda, Christian         14 LIE-MR               1:19.78    1:09.10        
 49 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR               1:13.78    1:09.21        
 50 Kan, Kevin                13 Boys Club-MR         1:09.00    1:09.68        
 51 Mignano, Dominick L       14 CSC-MR               1:09.65    1:09.71        
 52 Kipnes, Alec S            14 North Shore-MR       1:07.25    1:10.06        
 53 Earley, Sean P            13 Boys Club-MR         1:12.00    1:10.11        
 54 Chu, Francis              14 FLY-MR               1:10.74    1:10.26        
 55 Avila, Derek R            14 IA-MR                1:09.32    1:11.16        
 56 Martusciello, Gerard      13 HAA-MR               1:11.80    1:11.25        
 57 MacAulay, Patrick M       13 Empire-MR            1:13.55    1:11.45        
 58 Michel, Brad J            13 North Shore-MR       1:15.64    1:12.27        
 59 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    1:13.73    1:12.49        
 60 Searson, Jimmy            13 LIE-MR               1:07.95    1:12.66        
 61 McDougall, Robert J       13 CSC-MR               1:12.52    1:12.75        
 62 Cono, Ben J               13 HAA-MR               1:18.76    1:15.16        
 63 Sheridan, Kevin J         13 Farmingdale-MR       1:10.50    1:16.31        
 64 Kunze, Aidan J            13 NYCC-MR              1:16.03    1:20.98        
 65 O'Dea, Patrick J          14 FLY-MR               1:25.00    1:23.28        
 -- Belozerov, Alex           13 Twisters-MR          1:06.42         NS        
 -- Panzarino, Matthew A      13 LIE-MR               1:24.87         NS        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Behnen, Louis E           14 Empire-MR            2:11.17    2:10.09        
     1:02.16  2:10.09                                                      
  2 Rodriguez, Raoul J        14 Empire-MR            2:08.17    2:10.57        
     1:02.08  2:10.57                                                      
  3 Lantin, Matthew D         14 Empire-MR            2:10.97    2:10.63        
     1:03.09  2:10.63                                                      
  4 Tilneac, George           13 NYCC-MR              2:12.27    2:13.39        
     1:03.56  2:13.39                                                      
  5 Dong, Richard             14 Twisters-MR          2:14.84    2:14.27        
     1:03.22  2:14.27                                                      
  6 Zhan, Edmund              14 FLY-MR               2:16.29    2:14.38        
     1:03.60  2:14.38                                                      
  7 Seagraves, Nick M         13 North Shore-MR       2:20.00    2:14.42        
     1:04.86  2:14.42                                                      
  8 Penteck, Christopher      14 IA-MR                2:16.86    2:14.54        
     1:05.28  2:14.54                                                      
  9 Sourial, Anthony          13 LIE-MR               2:17.47    2:14.63        
     1:06.81  2:14.63                                                      
 10 Uszynski, Arthur          13 Twisters-MR          2:18.09    2:16.02        
     1:05.74  2:16.02                                                      
 11 Stewart, David C          13 Sailfish-MR          2:21.49    2:19.05        
     1:07.54  2:19.05                                                      
 12 Popescu, Alexander        14 LIE-MR               2:22.22    2:19.11        
     1:07.73  2:19.11                                                      
 13 Cooper, Ian A             14 UN-EA-MR             2:20.62    2:19.69        
     1:07.03  2:19.69                                                      
 14 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR    2:19.75    2:19.72        
     1:06.70  2:19.72                                                      
 15 Reyes, Christopher        14 FLY-MR               2:19.54    2:19.96        
     1:07.39  2:19.96                                                      
 16 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         2:12.00    2:20.25        
     1:06.14  2:20.25                                                      
 17 Scandura, Anthony F       14 FLY-MR               2:31.12    2:20.36        
     1:07.69  2:20.36                                                      
 18 Cahn, Robert              14 LIE-MR               2:23.71    2:20.41        
     1:08.72  2:20.41                                                      
 19 Mu, Nicholas H            13 LIE-MR               2:39.96    2:21.38        
     1:07.92  2:21.38                                                      
 20 Tillmann, Maxim           13 Empire-MR            2:22.72    2:21.78        
     1:09.11  2:21.78                                                      
 21 Maida, Travis M           14 HAA-MR               2:33.16    2:22.14        
     1:07.32  2:22.14                                                      
 22 McKenna, Brendan          13 Boys Club-MR         2:16.00    2:23.63        
     1:05.43  2:23.63                                                      
 23 Giraldo, Mateo            14 FLY-MR               2:24.18    2:23.72        
     1:10.16  2:23.72                                                      
 23 Indimine, Matthew L       13 North Shore-MR       2:24.65    2:23.72        
     1:07.83  2:23.72                                                      
 25 Alvarez, Jeffrey          13 Twisters-MR          2:25.92    2:24.08        
     1:09.09  2:24.08                                                      
 26 Guo, Andrew               13 Twisters-MR          2:26.88    2:25.42        
     1:10.24  2:25.42                                                      
 27 Abdelrahman, Baraa        13 Agua Swim Team-MR    2:25.71    2:25.69        
     1:09.68  2:25.69                                                      
 28 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR       2:37.99    2:26.15        
     1:09.81  2:26.15                                                      
 29 Byrne, Cameron A          14 Sachem-MR            2:28.40    2:26.47        
     1:09.36  2:26.47                                                      
 30 Chiang, Peter Q           13 North Shore-MR       2:28.23    2:26.80        
     1:08.75  2:26.80                                                      
 31 Li, Alan                  13 FLY-MR               2:30.59    2:28.18        
     1:10.20  2:28.18                                                      
 32 Belozerov, Alex           13 Twisters-MR          2:27.27    2:28.63        
     1:12.06  2:28.63                                                      
 33 Keane, Kevin G            14 CSC-MR               2:30.17    2:29.57        
     1:11.11  2:29.57                                                      
 34 McFarland, Charlie A      13 Empire-MR            2:41.77    2:29.93        
     1:10.35  2:29.93                                                      
 35 Maida, Trevor W           13 HAA-MR               2:28.94    2:30.08        
     1:11.65  2:30.08                                                      
 36 Martusciello, Gerard      13 HAA-MR               2:30.02    2:30.16        
     1:12.66  2:30.16                                                      
 37 Mignano, Dominick L       14 CSC-MR                    NT    2:30.71        
     1:10.35  2:30.71                                                      
 38 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          2:34.72    2:32.98        
     1:09.66  2:32.98                                                      
 39 MacAulay, Patrick M       13 Empire-MR            2:35.87    2:33.54        
     1:13.52  2:33.54                                                      
 40 Tutone, Chris L           14 Sachem-MR            2:57.65    2:35.64        
     1:14.31  2:35.64                                                      
 41 Baez, Darvin              14 Agua Swim Team-MR    2:27.00    2:36.79        
     1:11.45  2:36.79                                                      
 42 Chu, Francis              14 FLY-MR               2:38.75    2:38.98        
     1:17.50  2:38.98                                                      
 43 Timothy, Michael A        13 FLY-MR               2:42.13    2:40.47        
     1:17.03  2:40.47                                                      
 44 Earley, Sean P            13 Boys Club-MR         2:30.00    2:40.80        
     1:15.43  2:40.80                                                      
 45 Veccia, James             14 CSC-MR                    NT    2:40.85        
     1:19.50  2:40.85                                                      
 46 Cheng, Dan J              13 Sachem-MR            3:13.56    2:41.33        
     1:18.45  2:41.33                                                      
 47 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    2:54.43    2:43.60        
     1:16.78  2:43.60                                                      
 48 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR               2:46.73    2:45.79        
     1:17.70  2:45.79                                                      
 49 Martinovic, Filip         14 FLY-MR               2:55.00    2:47.10        
     1:18.38  2:47.10                                                      
 50 McDougall, Robert J       13 CSC-MR               2:55.62    2:56.34        
     1:22.89  2:56.34                                                      
 51 O'Dea, Patrick J          14 FLY-MR               3:03.13    3:00.35        
     1:24.51  3:00.35                                                      
 52 Palmer, James             14 LIE-MR                    NT    3:21.75        
     1:38.91  3:21.75                                                      
 -- Nisbet, Avery A           14 Empire-MR            2:05.69         NS        
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Cahn, Robert              14 LIE-MR                    NT    4:50.09        
     1:09.08  2:23.80  3:38.11  4:50.09                                    
  2 Guo, Andrew               13 Twisters-MR               NT    5:06.41        
     1:11.61  2:30.67  3:49.60  5:06.41                                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Behnen, Louis E           14 Empire-MR            1:07.10    1:07.21        
  2 Miou, Eric                14 Boys Club-MR         1:08.00    1:08.63        
  3 Dong, Richard             14 Twisters-MR          1:04.64    1:09.01        
  4 Rodriguez, Raoul J        14 Empire-MR            1:08.17    1:09.95        
  5 Seagraves, Nick M         13 North Shore-MR       1:09.72    1:10.38        
  6 Uszynski, Arthur          13 Twisters-MR          1:09.08    1:10.48        
  7 Penteck, Christopher      14 IA-MR                1:10.32    1:11.25        
  8 McKenna, Brendan          13 Boys Club-MR         1:12.00    1:12.09        
  9 Tilneac, George           13 NYCC-MR              1:09.04    1:12.44        
 10 Belozerov, Alex           13 Twisters-MR          1:12.46    1:13.54        
 11 Reyes, Christopher        14 FLY-MR               1:12.59    1:14.10        
 12 Alvarez, Jeffrey          13 Twisters-MR          1:13.56    1:14.14        
 13 Zhan, Edmund              14 FLY-MR               1:14.96    1:14.80        
 14 Popescu, Alexander        14 LIE-MR               1:13.31    1:14.87        
 15 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         1:10.00    1:14.89        
 16 Mu, Nicholas H            13 LIE-MR               1:25.78    1:14.90        
 17 Indimine, Matthew L       13 North Shore-MR       1:16.94    1:15.71        
 18 Guo, Andrew               13 Twisters-MR          1:15.68    1:16.50        
 19 Christianson, Keith G     14 HAA-MR               1:18.27    1:16.66        
 20 Chiang, Peter Q           13 North Shore-MR       1:16.72    1:17.60        
 21 Jiang, David              14 Boys Club-MR         1:14.00    1:17.72        
 22 Maida, Travis M           14 HAA-MR               1:22.11    1:17.80        
 23 Lantin, Matthew D         14 Empire-MR            1:15.42    1:17.89        
 24 Tutone, Chris L           14 Sachem-MR            1:23.60    1:18.03        
 25 McFarland, Charlie A      13 Empire-MR            1:24.84    1:19.00        
 26 Abdelrahman, Baraa        13 Agua Swim Team-MR    1:17.16    1:19.41        
 27 Baez, Darvin              14 Agua Swim Team-MR    1:17.00    1:19.53        
 28 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR    1:18.61    1:20.21        
 29 Cahn, Robert              14 LIE-MR               1:24.90    1:20.40        
 30 Tillmann, Maxim           13 Empire-MR            1:22.98    1:21.03        
 31 Byrne, Cameron A          14 Sachem-MR            1:21.79    1:21.72        
 32 Gibbons, James            14 HAA-MR               1:23.25    1:23.28        
 33 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          1:26.35    1:23.52        
 34 Cocuy, Bryan              14 Boys Club-MR         1:19.00    1:24.31        
 35 Maida, Trevor W           13 HAA-MR               1:21.16    1:25.17        
 36 Keane, Kevin G            14 CSC-MR               1:26.32    1:25.78        
 37 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR       1:27.13    1:26.70        
 38 Earley, Sean P            13 Boys Club-MR         1:19.00    1:26.81        
 39 Martusciello, Gerard      13 HAA-MR               1:26.32    1:26.87        
 40 Cheng, Dan J              13 Sachem-MR            1:25.80    1:26.96        
 41 Timothy, Michael A        13 FLY-MR               1:26.43    1:27.56        
 42 Mignano, Dominick L       14 CSC-MR               1:56.47    1:27.70        
 43 MacAulay, Patrick M       13 Empire-MR            1:31.90    1:28.53        
 44 Pereda, Christian         14 LIE-MR               1:28.78    1:31.45        
 45 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    1:30.06    1:31.93        
 46 Veccia, James             14 CSC-MR                    NT    1:35.31        
 47 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR               1:41.21    1:36.63        
 48 McDougall, Robert J       13 CSC-MR               1:35.61    1:37.29        
 49 O'Dea, Patrick J          14 FLY-MR               1:33.19    1:37.81        
 50 Palmer, James             14 LIE-MR                    NT    1:43.42        
 -- Nisbet, Avery A           14 Empire-MR            1:13.27         NS        
 -- Cooper, Ian A             14 UN-EA-MR             1:12.94         NS        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lozano, Joseph            14 LIE-MR               2:31.48    2:28.72        
     1:12.71  2:28.72                                                      
  2 Uszynski, Arthur          13 Twisters-MR          2:28.04    2:29.24        
     1:13.29  2:29.24                                                      
  3 Purvis, Robby J           13 Bgnw Marlins-MR      2:28.87    2:29.83        
     1:13.34  2:29.83                                                      
  4 Tilneac, George           13 NYCC-MR              2:29.01    2:31.77        
     1:14.14  2:31.77                                                      
  5 Hackett, Liam R           14 Bgnw Marlins-MR      2:32.36    2:32.48        
     1:13.37  2:32.48                                                      
  6 Legros, Marcel D          13 Bgnw Marlins-MR      2:33.15    2:33.23        
     1:14.80  2:33.23                                                      
  7 Saccurato, Aaron F        14 Empire-MR            2:36.09    2:34.37        
     1:15.80  2:34.37                                                      
  8 Elwyn, Chandler D         14 Empire-MR            2:32.03    2:34.62        
     1:15.81  2:34.62                                                      
  9 Seagraves, Nick M         13 North Shore-MR       2:35.98    2:34.94        
     1:15.98  2:34.94                                                      
 10 Dong, Richard             14 Twisters-MR          2:23.89    2:35.34        
     1:13.57  2:35.34                                                      
 11 Popescu, Alexander        14 LIE-MR               2:35.62    2:35.79        
     1:17.17  2:35.79                                                      
 12 DiGiacomo, Daniel         13 UN-EA-MR             2:34.25    2:36.01        
     1:16.21  2:36.01                                                      
 13 Sourial, Anthony          13 LIE-MR               2:42.20    2:37.57        
     1:18.08  2:37.57                                                      
 14 Mu, Nicholas H            13 LIE-MR               3:10.12    2:37.97        
     1:17.22  2:37.97                                                      
 15 Guo, Andrew               13 Twisters-MR          2:42.79    2:38.96        
     1:17.45  2:38.96                                                      
 16 Cho, Justin J             14 Empire-MR            2:42.65    2:39.63        
     1:16.31  2:39.63                                                      
 17 Alvarez, Jeffrey          13 Twisters-MR          2:39.35    2:40.47        
     1:16.83  2:40.47                                                      
 18 Belozerov, Alex           13 Twisters-MR          2:40.43    2:41.33        
 19 Lyons, Michael G          13 Bgnw Marlins-MR      2:48.47    2:41.88        
     1:18.79  2:41.88                                                      
 20 Nierhoff, Alex            13 Un-Marlins-MR        2:52.48    2:43.68        
     1:19.73  2:43.68                                                      
 21 Chiang, Peter Q           13 North Shore-MR       2:46.31    2:44.26        
     1:20.41  2:44.26                                                      
 22 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR    2:47.00    2:46.73        
     1:21.80  2:46.73                                                      
 23 Avila, Derek R            14 IA-MR                2:59.30    2:48.64        
     1:22.75  2:48.64                                                      
 24 Baez, Darvin              14 Agua Swim Team-MR    2:46.00    2:49.08        
     1:21.64  2:49.08                                                      
 25 Tillmann, Maxim           13 Empire-MR            2:52.17    2:50.65        
     1:25.38  2:50.65                                                      
 26 Cahn, Robert              14 LIE-MR               2:57.40    2:52.26        
     1:27.08  2:52.26                                                      
 27 Williams, Tyler S         14 LIE-MR               2:45.77    2:54.51        
     1:22.95  2:54.51                                                      
 28 Perez-Lopez, Gabriel C    14 Agua Swim Team-MR    2:57.16    2:57.75        
     1:26.52  2:57.75                                                      
 29 Martusciello, Gerard      13 HAA-MR               3:02.47    2:59.70        
     1:27.11  2:59.70                                                      
 30 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          3:09.15    3:01.12        
     1:26.56  3:01.12                                                      
 31 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR       2:53.46    3:01.38        
     1:28.28  3:01.38                                                      
 32 Keane, Kevin G            14 CSC-MR               3:06.29    3:02.28        
     1:30.01  3:02.28                                                      
 33 MacAulay, Patrick M       13 Empire-MR            3:03.86    3:03.34        
     1:30.36  3:03.34                                                      
 34 Searson, Jimmy            13 LIE-MR               3:06.83    3:06.38        
     1:31.90  3:06.38                                                      
 35 Mignano, Dominick L       14 CSC-MR                    NT    3:08.17        
     1:30.57  3:08.17                                                      
 36 Timothy, Michael A        13 FLY-MR               3:08.79    3:10.10        
     1:30.73  3:10.10                                                      
 37 Kunze, Aidan J            13 NYCC-MR              3:07.46    3:12.00        
     1:34.14  3:12.00                                                      
 38 McDougall, Robert J       13 CSC-MR                    NT    3:13.10        
     1:33.51  3:13.10                                                      
 39 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    3:13.64    3:15.39        
     1:33.83  3:15.39                                                      
 40 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR               3:33.15    3:28.16        
     1:41.18  3:28.16                                                      
 41 O'Dea, Patrick J          14 FLY-MR               3:15.00    3:30.95        
     1:41.79  3:30.95                                                      
 42 Sheridan, Kevin J         13 Farmingdale-MR       3:10.50    3:33.62        
     1:49.32  3:33.62                                                      
 -- Panzarino, Matthew A      13 LIE-MR               3:16.85         NS        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dong, Richard             14 Twisters-MR          1:14.63    1:16.00        
  2 Jiang, David              14 Boys Club-MR         1:16.00    1:16.83        
  3 Sourial, Anthony          13 LIE-MR               1:22.19    1:20.28        
  4 Lantin, Matthew D         14 Empire-MR            1:19.32    1:21.51        
  5 Alvarez, Jeffrey          13 Twisters-MR          1:21.44    1:21.55        
  6 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         1:16.00    1:21.59        
  7 McFarland, Charlie A      13 Empire-MR            1:23.40    1:22.12        
  8 Stewart, David C          13 Sailfish-MR          1:22.68    1:22.23        
  9 Luk, Arnold B             13 Boys Club-MR         1:22.00    1:22.35        
 10 Byrne, Cameron A          14 Sachem-MR            1:21.90    1:22.42        
 11 Baez, Darvin              14 Agua Swim Team-MR    1:27.00    1:22.74        
 12 Behnen, Louis E           14 Empire-MR            1:23.96    1:23.58        
 13 Christianson, Keith G     14 HAA-MR               1:24.35    1:24.17        
 14 Kan, Kevin                13 Boys Club-MR         1:22.00    1:24.38        
 15 Kipnes, Alec S            14 North Shore-MR       1:26.65    1:25.38        
 16 Maida, Travis M           14 HAA-MR               1:36.80    1:25.92        
 17 Belozerov, Alex           13 Twisters-MR          1:25.16    1:26.22        
 18 Indimine, Matthew L       13 North Shore-MR       1:26.42    1:26.60        
 19 Mignano, Dominick L       14 CSC-MR               1:31.65    1:26.63        
 20 Li, Alan                  13 FLY-MR               1:26.06    1:27.30        
 21 Guo, Andrew               13 Twisters-MR          1:24.72    1:27.41        
 22 Abdelrahman, Baraa        13 Agua Swim Team-MR    1:27.61    1:27.78        
 23 Uszynski, Arthur          13 Twisters-MR          1:26.70    1:28.05        
 24 Mu, Nicholas H            13 LIE-MR               1:38.65    1:28.37        
 25 Maida, Trevor W           13 HAA-MR               1:29.78    1:28.79        
 26 Rodriguez, Raoul J        14 Empire-MR            1:28.75    1:29.96        
 27 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR    1:29.27    1:30.74        
 28 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    1:33.31    1:31.32        
 29 Chu, Francis              14 FLY-MR               1:29.12    1:33.00        
 30 Timothy, Michael A        13 FLY-MR               1:37.92    1:34.27        
 31 Scandura, Anthony F       14 FLY-MR               1:33.50    1:34.55        
 32 Giraldo, Mateo            14 FLY-MR               1:37.07    1:34.61        
 33 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          1:39.32    1:36.25        
 34 Veccia, James             14 CSC-MR                    NT    1:36.28        
 35 Popescu, Alexander        14 LIE-MR               1:37.09    1:36.69        
 36 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR       1:45.40    1:37.14        
 37 Gibbons, James            14 HAA-MR               1:40.44    1:38.78        
 38 MacAulay, Patrick M       13 Empire-MR            1:41.72    1:39.00        
 39 Pereda, Christian         14 LIE-MR               1:37.87    1:41.13        
 40 Martusciello, Gerard      13 HAA-MR               1:41.64    1:41.77        
 41 Keane, Kevin G            14 CSC-MR               1:43.79    1:41.86        
 42 Cheng, Dan J              13 Sachem-MR            1:42.65    1:42.74        
 43 McDougall, Robert J       13 CSC-MR               1:37.88    1:45.50        
 44 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR               1:43.73    1:47.72        
 45 O'Dea, Patrick J          14 FLY-MR               1:50.00    1:57.20        
 -- Martinovic, Filip         14 FLY-MR               1:40.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Nisbet, Avery A           14 Empire-MR            1:29.57         NS        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lozano, Joseph            14 LIE-MR               2:40.93    2:42.71        
     1:17.56  2:42.71                                                      
  2 Sourial, Anthony          13 LIE-MR               2:54.25    2:51.63        
     1:25.90  2:51.63                                                      
  3 Dong, Richard             14 Twisters-MR          2:45.04    2:52.16        
     1:19.26  2:52.16                                                      
  4 Cho, Justin J             14 Empire-MR            2:56.63    2:52.96        
     1:22.45  2:52.96                                                      
  5 Lin, Alex                 13 Boys Club-MR         2:45.00    2:54.03        
     1:24.84  2:54.03                                                      
  6 Jiang, David              14 Boys Club-MR         2:52.00    2:55.09        
     1:24.41  2:55.09                                                      
  7 Luk, Arnold B             13 Boys Club-MR         2:59.00    3:00.58        
     1:25.62  3:00.58                                                      
  8 Cono, Ben J               13 HAA-MR               3:00.09    3:00.72        
     1:27.13  3:00.72                                                      
  9 Elwyn, Chandler D         14 Empire-MR            2:52.81    3:00.81        
     1:24.44  3:00.81                                                      
 10 Alvarez, Jeffrey          13 Twisters-MR          2:57.88    3:00.90        
     1:27.07  3:00.90                                                      
 11 Kan, Kevin                13 Boys Club-MR         2:59.00    3:03.09        
     1:29.53  3:03.09                                                      
 12 Stewart, David C          13 Sailfish-MR               NT    3:04.10        
     1:29.78  3:04.10                                                      
 13 Baez, Darvin              14 Agua Swim Team-MR    3:10.00    3:04.15        
     1:27.41  3:04.15                                                      
 14 Caponegro, Frank          14 LIE-MR               3:00.10    3:05.20        
     1:27.30  3:05.20                                                      
 15 Li, Alan                  13 FLY-MR               3:07.51    3:05.44        
     1:28.17  3:05.44                                                      
 16 Purvis, Robby J           13 Bgnw Marlins-MR      3:01.78    3:06.88        
     1:28.89  3:06.88                                                      
 17 Uszynski, Arthur          13 Twisters-MR          3:08.36    3:09.73        
     1:30.70  3:09.73                                                      
 18 Lyons, Michael G          13 Bgnw Marlins-MR      3:10.10    3:11.44        
     1:31.83  3:11.44                                                      
 19 Mignano, Dominick L       14 CSC-MR                    NT    3:11.71        
     1:31.27  3:11.71                                                      
 20 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    3:27.73    3:11.84        
     1:31.87  3:11.84                                                      
 21 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR    3:08.85    3:16.33        
     1:33.55  3:16.33                                                      
 22 Chu, Francis              14 FLY-MR               3:15.21    3:17.62        
     1:36.04  3:17.62                                                      
 23 Perez-Lopez, Gabriel C    14 Agua Swim Team-MR    3:12.00    3:20.94        
     1:36.81  3:20.94                                                      
 24 Popescu, Alexander        14 LIE-MR               3:21.32    3:24.83        
     1:39.55  3:24.83                                                      
 25 Avila, Derek R            14 IA-MR                3:15.19    3:36.96        
     1:44.19  3:36.96                                                      
 -- Saccurato, Aaron F        14 Empire-MR            3:10.22         NS        
 -- Maida, Travis M           14 HAA-MR               3:12.00         NS        
 -- Guo, Andrew               13 Twisters-MR          3:06.17         NS        
 -- Belozerov, Alex           13 Twisters-MR          3:07.67         NS        
 -- Kipnes, Alec S            14 North Shore-MR       3:03.00         NS        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dong, Richard             14 Twisters-MR          1:03.40    1:04.09        
  2 Saccurato, Aaron F        14 Empire-MR            1:08.29    1:06.93        
  3 Zhan, Edmund              14 FLY-MR               1:08.64    1:07.51        
  4 Reyes, Christopher        14 FLY-MR               1:11.04    1:07.75        
  5 DiGiacomo, Daniel         13 UN-EA-MR             1:09.56    1:08.27        
  6 Miou, Eric                14 Boys Club-MR         1:08.00    1:08.42        
  7 Stewart, David C          13 Sailfish-MR          1:08.89    1:08.92        
  8 Cho, Justin J             14 Empire-MR            1:13.19    1:09.24        
  9 Tilneac, George           13 NYCC-MR              1:09.92    1:09.35        
 10 Cooper, Ian A             14 UN-EA-MR             1:11.36    1:09.85        
 11 Kipnes, Alec S            14 North Shore-MR       1:10.38    1:09.93        
 12 Sourial, Anthony          13 LIE-MR               1:12.57    1:10.29        
 13 Legros, Marcel D          13 Bgnw Marlins-MR      1:10.01    1:10.36        
 14 Caponegro, Frank          14 LIE-MR               1:09.14    1:11.21        
 15 Maida, Travis M           14 HAA-MR               1:19.87    1:11.33        
 16 Ganley, Peter G           14 LIE-MR               1:10.01    1:12.27        
 17 Alvarez, Jeffrey          13 Twisters-MR          1:12.77    1:13.19        
 18 Cahn, Robert              14 LIE-MR               1:16.78    1:13.57        
 19 Giraldo, Mateo            14 FLY-MR               1:15.07    1:13.83        
 20 Seagraves, Nick M         13 North Shore-MR       1:15.71    1:14.01        
 21 Hackett, Liam R           14 Bgnw Marlins-MR      1:18.22    1:14.79        
 22 Williams, Tyler S         14 LIE-MR               1:28.11    1:15.02        
 23 Mu, Nicholas H            13 LIE-MR               1:32.51    1:16.22        
 24 Popescu, Alexander        14 LIE-MR               1:17.52    1:16.27        
 25 Lozano, Joseph            14 LIE-MR               1:09.44    1:16.29        
 26 Pinzon, Tyler             14 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:17.41        
 27 Elwyn, Chandler D         14 Empire-MR            1:16.00    1:17.42        
 28 Guo, Andrew               13 Twisters-MR          1:18.21    1:18.47        
 29 Chiang, Peter Q           13 North Shore-MR       1:20.29    1:18.68        
 30 Scandura, Anthony F       14 FLY-MR               1:22.35    1:18.93        
 31 Nierhoff, Alex            13 Un-Marlins-MR        1:21.23    1:19.45        
 32 Whalen, Chris             13 WISC-MR              1:11.40    1:20.33        
 33 Uszynski, Arthur          13 Twisters-MR          1:14.17    1:20.52        
 34 Li, Alan                  13 FLY-MR               1:19.71    1:20.72        
 35 Perez-Lopez, Gabriel C    14 Agua Swim Team-MR    1:19.12    1:20.75        
 36 Michel, Brad J            13 North Shore-MR       1:31.54    1:22.78        
 37 Tillmann, Maxim           13 Empire-MR            1:26.95    1:23.84        
 38 Martusciello, Gerard      13 HAA-MR               1:27.11    1:24.91        
 39 Avila, Derek R            14 IA-MR                1:51.22    1:26.37        
 40 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:26.50        
 41 Gibbons, James            14 HAA-MR                    NT    1:28.36        
 42 Searson, Jimmy            13 LIE-MR               1:28.13    1:29.74        
 43 Kunze, Aidan J            13 NYCC-MR              1:29.62    1:29.94        
 44 Cono, Ben J               13 HAA-MR               1:25.43    1:31.18        
 45 McDougall, Robert J       13 CSC-MR               1:29.67    1:32.34        
 46 Baez, Darvin              14 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:34.48        
 47 MacAulay, Patrick M       13 Empire-MR            1:40.00    1:37.94        
 48 Sheridan, Kevin J         13 Farmingdale-MR       2:01.60    1:38.24        
 49 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR          1:43.75    1:45.09        
 -- Maida, Trevor W           13 HAA-MR               1:32.39         NS        
 -- Belozerov, Alex           13 Twisters-MR          1:17.65         NS        
 -- Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR               1:37.35         NS        
 -- Keane, Kevin G            14 CSC-MR                    NT         NS        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Ian A             14 UN-EA-MR             2:32.35    2:31.81        
     1:13.09  2:31.81                                                      
  2 Behnen, Louis E           14 Empire-MR            2:34.59    2:31.96        
     1:12.70  2:31.96                                                      
  3 Sourial, Anthony          13 LIE-MR               2:41.70    2:35.09        
     1:14.80  2:35.09                                                      
  4 Rodriguez, Raoul J        14 Empire-MR            2:33.21    2:36.30        
     1:15.18  2:36.30                                                      
  5 Tilneac, George           13 NYCC-MR              2:32.29    2:36.71        
     1:12.86  2:36.71                                                      
  6 Cahn, Robert              14 LIE-MR               2:49.57    2:37.59        
     1:17.20  2:37.59                                                      
  7 Dong, Richard             14 Twisters-MR          2:35.67    2:38.28        
     1:12.52  2:38.28                                                      
  8 Kipnes, Alec S            14 North Shore-MR       2:40.46    2:41.97        
     1:13.95  2:41.97                                                      
  9 Stewart, David C          13 Sailfish-MR          2:47.79    2:43.78        
     1:18.47  2:43.78                                                      
 10 Alvarez, Jeffrey          13 Twisters-MR          2:45.56    2:51.91        
     1:19.90  2:51.91                                                      
 11 Uszynski, Arthur          13 Twisters-MR          2:56.96    3:02.15        
     1:26.15  3:02.15                                                      
 12 Abdelrahman, Baraa        13 Agua Swim Team-MR    2:50.00    3:03.40        
     1:27.21  3:03.40                                                      
 13 McFarland, Charlie A      13 Empire-MR            2:45.00    3:06.29        
     1:25.73  3:06.29                                                      
 14 Lantin, Matthew D         14 Empire-MR            2:46.93    3:06.50        
     1:24.83  3:06.50                                                      
 15 Tillmann, Maxim           13 Empire-MR            3:07.36    3:06.75        
     1:30.07  3:06.75                                                      
 16 Lutchmansingh, Austin T   13 Agua Swim Team-MR    3:10.00    3:13.23        
     1:29.95  3:13.23                                                      
 -- Nisbet, Avery A           14 Empire-MR            2:37.13         NS        
 -- Guo, Andrew               13 Twisters-MR          3:00.16         NS        
 -- Belozerov, Alex           13 Twisters-MR          3:09.74         NS        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bucero, Nikolas J         15 Boys Club-MR           57.50      58.02        
  2 Wadolowski, Thomas        16 Twisters-MR            56.11      58.22        
  3 Kuo, Theodore             17 LIE-MR                 59.23      58.48        
  4 Chipev, Liuben C          16 North Shore-MR         59.00      58.53        
  5 Li, Matthew               16 FLY-MR                 57.95      58.63        
  6 Krackow, Max E            17 LIE-MR                 59.38      58.68        
  7 Fierro Joyce, Billy       15 UNAT!-MR               59.63      59.21        
  8 Ching, Benjamin G         15 Twisters-MR            59.73      59.51        
  9 Llewellyn, Richard A      15 CSC-MR                 59.87    1:00.09        
 10 Pu, Austin L              15 Twisters-MR          1:00.09    1:00.20        
 11 Preda, Anthony I          19 Twisters-MR          1:00.50    1:00.51        
 12 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         1:00.00    1:00.72        
 13 Collins, Matthew J        17 FLY-MR                 57.84    1:00.75        
 14 Knight, Lucas M           17 FLY-MR                 59.26    1:00.98        
 15 Doherty, Christopher      17 Twisters-MR            58.60    1:01.11        
 16 Garcia, Stefan            17 FLY-MR               1:01.85    1:01.23        
 16 Olin, Evan D              16 Bgnw Marlins-MR      1:02.01    1:01.23        
 18 Liddy, Tim J              18 LIE-MR               1:00.33    1:01.27        
 19 Donis, Daniel F           17 FLY-MR               1:02.95    1:01.64        
 20 Bacci, Ryan D             18 FLY-MR                 55.93    1:01.91        
 21 Martinez, George A        16 Twisters-MR          1:01.76    1:02.00        
 22 Clancy, Jack              17 NYCC-MR              1:02.91    1:02.14        
 23 Bleier, Jackson A         16 Bgnw Marlins-MR      1:02.13    1:02.23        
 24 Kan, Dennis               16 Boys Club-MR         1:01.00    1:02.29        
 25 Wong, Eric T              16 Twisters-MR          1:01.68    1:02.39        
 26 Turek-Herman, Josh R      16 LIE-MR               1:02.67    1:02.40        
 27 Wan, Nicholas J           15 FLY-MR               1:03.66    1:03.01        
 28 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR         1:02.00    1:03.15        
 29 Knight, Jordan            15 FLY-MR               1:02.76    1:03.44        
 30 Lam, Aaron                17 Boys Club-MR         1:03.00    1:03.96        
 31 Reece, Chen I             15 Agua Swim Team-MR    1:04.50    1:04.19        
 32 Drury, Kevin C            15 LIE-MR               1:05.67    1:04.45        
 33 Beigay, Kyle              15 Sachem-MR            1:04.71    1:04.57        
 34 Kunze, Colin J            15 NYCC-MR              1:05.32    1:04.69        
 35 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR          1:04.04    1:04.77        
 36 Arcidiacono, Stephen G    13 North Shore-MR       1:07.00    1:05.03        
 37 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    1:06.11    1:05.44        
 38 Kaneko, Takahiro          12 UNAT!-MR             1:06.18    1:05.48        
 39 Clemente, Daniel          15 IA-MR                1:13.71    1:05.83        
 40 Rawitz, Alexander         16 NYCC-MR              1:05.75    1:05.97        
 41 Romero, Andres            17 FLY-MR               1:03.49    1:06.42        
 42 Quigley, Neil T           15 LIE-MR               1:09.09    1:07.91        
 43 Dalia, Michael R          17 LIE-MR               1:12.00    1:08.71        
 44 Arcidiacono, James M      15 North Shore-MR       1:11.41    1:09.83        
 45 Cascione, Anthony V       15 LIE-MR               1:12.16    1:10.34        
 46 David, Yonatan O          15 LIE-MR                    NT    1:10.46        
 47 Harris, Kristofer         15 Farmingdale-MR       1:15.85    1:11.44        
 48 Murphy, Thomas M          16 North Shore-MR       1:12.37    1:12.78        
 49 Weng, Daniel              15 Boys Club-MR         1:10.00    1:12.91        
 50 Hammel, Brian W           15 LIE-MR               1:15.34    1:17.52        
 51 Hawkins, Raymond P        11 HAA-MR               1:20.28    1:22.44        
 -- Crilly, Dennis J          16 LIE-MR               1:08.98         NS        
 -- Peng, Didi Y              16 LIE-MR               1:07.56         NS        
 -- Kostelec, Nick            17 LIE-MR                 55.34         NS        
 -- Thapa, Rikesh             16 NYCC-MR              1:04.53         NS        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duva, Ben                 17 LIE-MR               2:05.99    2:05.73        
     1:02.44  2:05.73                                                      
  2 Collins, Matthew J        17 FLY-MR               2:01.16    2:06.28        
     1:02.08  2:06.28                                                      
  3 Kuo, Theodore             17 LIE-MR               2:08.11    2:06.90        
     1:01.26  2:06.90                                                      
  4 Ching, Benjamin G         15 Twisters-MR          2:06.04    2:07.81        
     1:01.61  2:07.81                                                      
  5 Shiraishi, Sora T         15 Empire-MR            2:07.87    2:07.91        
     1:04.11  2:07.91                                                      
  6 Sangtippawan, Chudchane   17 Twisters-MR          2:04.82    2:08.70        
     1:02.85  2:08.70                                                      
  7 Lin, Kevin                15 Agua Swim Team-MR    2:11.30    2:08.79        
     1:02.41  2:08.79                                                      
  8 Murphy, Thomas P          17 LIE-MR               2:10.22    2:08.91        
     1:02.75  2:08.91                                                      
  9 Llewellyn, Richard A      15 CSC-MR               2:11.50    2:11.82        
     1:02.24  2:11.82                                                      
 10 Doherty, Christopher      17 Twisters-MR          2:06.45    2:12.94        
     1:04.73  2:12.94                                                      
 11 Martinez, George A        16 Twisters-MR          2:08.00    2:13.11        
     1:04.55  2:13.11                                                      
 12 Pu, Austin L              15 Twisters-MR          2:18.76    2:13.24        
     1:04.15  2:13.24                                                      
 13 Lozano, Joseph            14 LIE-MR               2:10.99    2:13.35        
     1:03.47  2:13.35                                                      
 14 Mehta, Sivan K            15 Empire-MR            2:16.76    2:13.47        
     1:05.18  2:13.47                                                      
 15 Garcia, Stefan            17 FLY-MR               2:13.73    2:13.84        
     1:05.36  2:13.84                                                      
 16 Turek-Herman, Josh R      16 LIE-MR               2:16.13    2:13.99        
     1:04.70  2:13.99                                                      
 17 Catarinacchio, Vincent J  17 UN-EA-MR             2:12.00    2:14.72        
     1:06.06  2:14.72                                                      
 18 Blackburn, John F         15 Empire-MR            2:13.16    2:16.10        
     1:04.74  2:16.10                                                      
 19 Knight, Lucas M           17 FLY-MR               2:15.43    2:16.40        
     1:02.77  2:16.40                                                      
 20 Du, Jasper L              15 LIE-MR               2:19.53    2:16.42        
     1:06.38  2:16.42                                                      
 21 Li, Matthew               16 FLY-MR               2:11.67    2:16.73        
     1:05.14  2:16.73                                                      
 22 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR         2:17.00    2:18.35        
     1:05.93  2:18.35                                                      
 23 Liddy, Tim J              18 LIE-MR               2:14.57    2:18.46        
     1:05.75  2:18.46                                                      
 24 Mihalcik, Peter J         18 Agua Swim Team-MR    2:30.66    2:19.31        
     1:07.65  2:19.31                                                      
 25 Rawitz, Alexander         16 NYCC-MR              2:19.46    2:19.32        
     1:07.07  2:19.32                                                      
 26 Kaneko, Takahiro          12 UNAT!-MR             2:20.00    2:19.77        
     1:08.10  2:19.77                                                      
 27 Reece, Chen I             15 Agua Swim Team-MR    2:20.04    2:19.81        
     1:08.92  2:19.81                                                      
 28 Bucero, Nikolas J         15 Boys Club-MR         2:16.00    2:20.45        
     1:05.88  2:20.45                                                      
 29 Clancy, Jack              17 NYCC-MR              2:24.73    2:20.77        
     1:07.54  2:20.77                                                      
 30 Kunze, Colin J            15 NYCC-MR              2:18.70    2:20.88        
     1:06.85  2:20.88                                                      
 31 Wan, Nicholas J           15 FLY-MR               2:23.00    2:23.52        
     1:07.22  2:23.52                                                      
 32 Enoksen, Gary             15 IA-MR                2:21.75    2:23.53        
     1:09.54  2:23.53                                                      
 33 Wong, Eric T              16 Twisters-MR          2:18.98    2:24.29        
     1:07.05  2:24.29                                                      
 34 Knight, Jordan            15 FLY-MR               2:20.96    2:25.39        
     1:08.63  2:25.39                                                      
 35 Tang, Perry               18 FLY-MR               2:28.19    2:25.90        
     1:10.72  2:25.90                                                      
 36 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    2:30.83    2:26.01        
     1:09.12  2:26.01                                                      
 37 Beigay, Kyle              15 Sachem-MR            2:22.99    2:26.19        
     1:09.73  2:26.19                                                      
 38 Romero, Andres            17 FLY-MR               2:21.01    2:26.28        
     1:10.39  2:26.28                                                      
 39 Algorta, Cristian         15 FLY-MR               2:20.00    2:26.78        
     1:09.99  2:26.78                                                      
 40 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR          2:25.97    2:27.23        
     1:09.93  2:27.23                                                      
 41 Clemente, Daniel          15 IA-MR                2:48.80    2:29.45        
     1:09.67  2:29.45                                                      
 42 Quigley, Neil T           15 LIE-MR               2:31.21    2:29.66        
     1:10.94  2:29.66                                                      
 43 Arcidiacono, Stephen G    13 North Shore-MR       2:30.00    2:32.23        
     1:13.32  2:32.23                                                      
 44 Dougherty, Thomas J       16 FLY-MR               2:33.89    2:35.51        
     1:13.13  2:35.51                                                      
 45 Arcidiacono, James M      15 North Shore-MR       2:36.19    2:35.99        
     1:14.48  2:35.99                                                      
 46 Ortof, Harry C            11 LIE-MR               2:44.98    2:41.81        
     1:19.67  2:41.81                                                      
 47 Harris, Kristofer         15 Farmingdale-MR       2:42.84    2:43.21        
     1:16.72  2:43.21                                                      
 48 Morlock, Kyle W           11 HAA-MR               2:51.56    2:52.17        
     1:23.59  2:52.17                                                      
 49 Hawkins, Raymond P        11 HAA-MR               2:58.84    2:55.90        
     1:25.03  2:55.90                                                      
 -- LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         2:16.00         NS        
 -- Thapa, Rikesh             16 NYCC-MR              2:30.56         NS        
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W          16 Boys Club-MR         1:00.00    1:02.31        
  2 Doherty, Christopher      17 Twisters-MR          1:01.16    1:05.23        
  3 Fierro Joyce, Billy       15 UNAT!-MR             1:09.89    1:07.78        
  4 Collins, Matthew J        17 FLY-MR               1:04.14    1:08.43        
  5 Garcia, Stefan            17 FLY-MR               1:09.00    1:09.39        
  6 Wong, Eric T              16 Twisters-MR          1:06.98    1:09.51        
  7 Martinez, George A        16 Twisters-MR          1:08.06    1:10.05        
  8 Clancy, Jack              17 NYCC-MR              1:11.16    1:10.33        
  9 Rawitz, Alexander         16 NYCC-MR              1:09.66    1:10.36        
 10 Knight, Lucas M           17 FLY-MR               1:08.34    1:10.37        
 11 Thapa, Rikesh             16 NYCC-MR              1:09.68    1:10.90        
 12 Pu, Austin L              15 Twisters-MR          1:12.39    1:11.32        
 13 Sangtippawan, Chudchane   17 Twisters-MR          1:06.92    1:11.82        
 14 Ching, Benjamin G         15 Twisters-MR          1:06.17    1:11.84        
 15 Preda, Anthony I          19 Twisters-MR          1:18.19    1:12.19        
 16 Kunze, Colin J            15 NYCC-MR              1:12.50    1:12.52        
 17 Llewellyn, Richard A      15 CSC-MR               1:15.24    1:12.85        
 18 Enoksen, Gary             15 IA-MR                1:14.86    1:12.88        
 19 Krackow, Max E            17 LIE-MR               1:15.65    1:14.00        
 20 Bucero, Nikolas J         15 Boys Club-MR         1:10.00    1:14.13        
 21 Lin, Kevin                15 Agua Swim Team-MR    1:15.72    1:14.23        
 22 Shiraishi, Sora T         15 Empire-MR            1:13.42    1:14.35        
 23 Donis, Daniel F           17 FLY-MR               1:14.52    1:14.46        
 24 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR         1:13.45    1:14.61        
 25 Blackburn, John F         15 Empire-MR            1:15.32    1:15.63        
 26 Du, Jasper L              15 LIE-MR               1:18.65    1:16.06        
 27 Mehta, Sivan K            15 Empire-MR            1:14.04    1:16.57        
 28 Mihalcik, Peter J         18 Agua Swim Team-MR    1:22.60    1:17.44        
 29 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    1:18.09    1:17.80        
 30 Catarinacchio, Vincent J  17 UN-EA-MR             1:16.00    1:17.96        
 31 Turek-Herman, Josh R      16 LIE-MR               1:21.58    1:18.32        
 32 Arcidiacono, Stephen G    13 North Shore-MR       1:14.00    1:18.36        
 33 Liddy, Tim J              18 LIE-MR               1:19.78    1:19.16        
 34 Chen, Eric                17 FLY-MR               1:18.80    1:19.38        
 35 Reece, Chen I             15 Agua Swim Team-MR    1:18.60    1:19.55        
 36 Algorta, Cristian         15 FLY-MR               1:13.00    1:22.58        
 37 Beigay, Kyle              15 Sachem-MR            1:18.40    1:22.97        
 38 Arcidiacono, James M      15 North Shore-MR       1:28.45    1:28.83        
 39 Quigley, Neil T           15 LIE-MR               1:19.80    1:30.32        
 40 Cono, Ben J               13 HAA-MR               1:40.09    1:30.95        
 41 Clemente, Daniel          15 IA-MR                1:30.19    1:31.87        
 42 Morlock, Kyle W           11 HAA-MR               1:32.44    1:31.90        
 43 Hawkins, Raymond P        11 HAA-MR               1:33.46    1:34.63        
 -- Lozano, Joseph            14 LIE-MR               1:12.88         NS        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doherty, Christopher      17 Twisters-MR          2:11.98    2:20.85        
     1:07.48  2:20.85                                                      
  2 Collins, Matthew J        17 FLY-MR               2:17.20    2:21.47        
     1:09.96  2:21.47                                                      
  3 Wadolowski, Thomas        16 Twisters-MR          2:18.65    2:21.93        
     1:08.30  2:21.93                                                      
  4 Olin, Evan D              16 Bgnw Marlins-MR      2:20.47    2:22.93        
     1:10.50  2:22.93                                                      
  5 Fierro Joyce, Billy       15 UNAT!-MR             2:27.67    2:26.74        
     1:10.52  2:26.74                                                      
  6 Ching, Benjamin G         15 Twisters-MR          2:20.28    2:28.48        
     1:13.24  2:28.48                                                      
  7 Martinez, George A        16 Twisters-MR          2:23.36    2:29.19        
     1:14.70  2:29.19                                                      
  8 Rawitz, Alexander         16 NYCC-MR              2:28.91    2:30.06        
     1:13.05  2:30.06                                                      
  9 Pu, Austin L              15 Twisters-MR          2:36.54    2:31.26        
     1:14.59  2:31.26                                                      
 10 Kunze, Colin J            15 NYCC-MR              2:32.71    2:31.32        
     1:14.56  2:31.32                                                      
 11 Thapa, Rikesh             16 NYCC-MR              2:31.70    2:34.51        
     1:13.06  2:34.51                                                      
 12 Wong, Eric T              16 Twisters-MR          2:29.05    2:34.64        
     1:14.16  2:34.64                                                      
 13 Drury, Kevin C            15 LIE-MR               2:34.56    2:34.72        
     1:15.59  2:34.72                                                      
 14 Bleier, Jackson A         16 Bgnw Marlins-MR      2:38.65    2:35.20        
     1:14.05  2:35.20                                                      
 15 Clancy, Jack              17 NYCC-MR              2:35.89    2:36.50        
     1:14.26  2:36.50                                                      
 16 Llewellyn, Richard A      15 CSC-MR               2:44.29    2:38.66        
     1:16.49  2:38.66                                                      
 17 Preda, Anthony I          19 Twisters-MR          2:43.99    2:40.66        
     1:14.83  2:40.66                                                      
 18 Turek-Herman, Josh R      16 LIE-MR               2:46.84    2:41.79        
     1:18.77  2:41.79                                                      
 19 Algorta, Cristian         15 FLY-MR               2:38.00    2:44.20        
     1:16.15  2:44.20                                                      
 20 Crilly, Dennis J          16 LIE-MR               2:50.12    2:44.33        
     1:21.62  2:44.33                                                      
 21 Reece, Chen I             15 Agua Swim Team-MR    2:45.45    2:45.24        
     1:21.32  2:45.24                                                      
 22 Arcidiacono, Stephen G    13 North Shore-MR       2:45.00    2:46.08        
     1:21.18  2:46.08                                                      
 23 Sigaty, Thomas R          12 North Shore-MR       2:54.20    2:46.55        
     1:21.60  2:46.55                                                      
 24 Cascione, Anthony V       15 LIE-MR               3:01.25    2:47.47        
     1:22.91  2:47.47                                                      
 25 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    2:53.45    2:49.22        
     1:20.66  2:49.22                                                      
 26 Michel, Jeff R            12 North Shore-MR       2:55.37    2:53.15        
     1:24.17  2:53.15                                                      
 27 Arcidiacono, James M      15 North Shore-MR       2:55.06    2:57.47        
     1:26.76  2:57.47                                                      
 28 Murphy, Thomas M          16 North Shore-MR       3:02.11    3:00.74        
     3:00.74  3:00.74                                                      
 29 Michel, Brad J            13 North Shore-MR       3:02.84    3:00.99        
     1:28.88  3:00.99                                                      
 30 Lister, Davis M           10 Agua Swim Team-MR    3:19.00    3:04.59        
     1:31.62  3:04.59                                                      
 31 Ortof, Harry C            11 LIE-MR               3:22.11    3:09.43        
     1:34.20  3:09.43                                                      
 32 Clemente, Daniel          15 IA-MR                3:15.16    3:18.37        
     1:34.82  3:18.37                                                      
 33 Hawkins, Raymond P        11 HAA-MR                    NT    3:23.81        
     1:40.46  3:23.81                                                      
 34 Palmer, Gerard            15 LIE-MR                    NT    3:43.14        
     1:48.98  3:43.14                                                      
 -- Kuo, Theodore             17 LIE-MR               2:33.88         NS        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sangtippawan, Chudchane   17 Twisters-MR          1:07.63    1:11.53        
  2 Peng, Didi Y              16 LIE-MR               1:13.46    1:12.09        
  3 Ching, Benjamin G         15 Twisters-MR          1:11.11    1:13.15        
  4 Preda, Anthony I          19 Twisters-MR          1:15.93    1:15.84        
  5 Fierro Joyce, Billy       15 UNAT!-MR             1:16.09    1:16.41        
  5 Liddy, Tim J              18 LIE-MR               1:15.73    1:16.41        
  7 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         1:16.00    1:16.89        
  8 Chipev, Liuben C          16 North Shore-MR       1:16.00    1:16.96        
  9 Pu, Austin L              15 Twisters-MR          1:16.45    1:17.11        
 10 Lam, Aaron                17 Boys Club-MR         1:16.00    1:17.23        
 11 Krackow, Max E            17 LIE-MR               1:23.12    1:17.26        
 12 Lozano, Joseph            14 LIE-MR               1:15.31    1:17.75        
 13 Du, Jasper L              15 LIE-MR               1:20.12    1:19.15        
 14 Kostelec, Nick            17 LIE-MR               1:18.78    1:19.41        
 15 Li, Matthew               16 FLY-MR               1:19.74    1:19.76        
 16 Thapa, Rikesh             16 NYCC-MR              1:20.00    1:20.25        
 17 Chen, Eric                17 FLY-MR               1:22.41    1:20.42        
 18 Shiraishi, Sora T         15 Empire-MR            1:20.35    1:21.37        
 19 Kaneko, Takahiro          12 UNAT!-MR             1:21.87    1:21.54        
 20 Enoksen, Gary             15 IA-MR                1:19.49    1:21.56        
 21 Martinez, George A        16 Twisters-MR          1:20.73    1:21.75        
 22 Caponegro, Frank          14 LIE-MR               1:20.75    1:21.78        
 23 McKenna, Brian W          16 Boys Club-MR         1:17.89    1:21.90        
 24 Knight, Jordan            15 FLY-MR               1:22.54    1:22.39        
 25 Cono, Ben J               13 HAA-MR               1:23.80    1:22.86        
 26 Doherty, Christopher      17 Twisters-MR          1:20.60    1:24.21        
 27 Tang, Perry               18 FLY-MR               1:24.73    1:25.27        
 28 Catarinacchio, Vincent J  17 UN-EA-MR             1:32.00    1:25.92        
 29 Harris, Kristofer         15 Farmingdale-MR       1:26.92    1:26.04        
 30 Lin, Kevin                15 Agua Swim Team-MR    1:22.00    1:26.94        
 31 Wan, Nicholas J           15 FLY-MR               1:27.58    1:27.53        
 32 Wong, Eric T              16 Twisters-MR          1:26.40    1:28.85        
 33 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR          1:29.01    1:28.90        
 34 Clemente, Daniel          15 IA-MR                1:33.16    1:29.26        
 35 Dougherty, Thomas J       16 FLY-MR               1:28.05    1:30.66        
 36 Mehta, Sivan K            15 Empire-MR            1:31.49    1:30.75        
 37 Beigay, Kyle              15 Sachem-MR            1:31.03    1:30.77        
 38 Blackburn, John F         15 Empire-MR            1:33.47    1:31.61        
 39 Llewellyn, Richard A      15 CSC-MR               1:30.81    1:31.94        
 40 Algorta, Cristian         15 FLY-MR               1:22.00    1:31.99        
 41 Donis, Daniel F           17 FLY-MR               1:32.57    1:32.21        
 42 Reece, Chen I             15 Agua Swim Team-MR    1:30.87    1:34.84        
 43 Quigley, Neil T           15 LIE-MR               1:25.54    1:35.01        
 44 Mihalcik, Peter J         18 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:35.18        
 45 Weng, Denis S             11 Boys Club-MR         1:30.00    1:35.81        
 46 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    1:29.00    1:36.40        
 47 Arcidiacono, Stephen G    13 North Shore-MR       1:37.00    1:39.66        
 48 Arcidiacono, James M      15 North Shore-MR       1:52.37    1:41.72        
 49 Hawkins, Raymond P        11 HAA-MR               1:45.18    1:45.15        
 50 Morlock, Kyle W           11 HAA-MR               1:47.48    1:46.76        
 51 Ortof, Harry C            11 LIE-MR                    NT    1:49.88        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ching, Benjamin G         15 Twisters-MR          2:34.25    2:38.94        
     1:15.34  2:38.94                                                      
  2 Peng, Didi Y              16 LIE-MR               2:39.89    2:41.06        
     1:15.49  2:41.06                                                      
  3 Pu, Austin L              15 Twisters-MR          2:50.09    2:48.32        
     1:19.28  2:48.32                                                      
  4 Liddy, Tim J              18 LIE-MR               2:47.15    2:50.00        
     1:20.17  2:50.00                                                      
  5 Garcia, Stefan            17 FLY-MR               2:47.76    2:51.03        
     1:21.93  2:51.03                                                      
  6 Kaneko, Takahiro          12 UNAT!-MR             2:53.12    2:51.65        
     1:22.57  2:51.65                                                      
  7 Chipev, Liuben C          16 North Shore-MR       2:50.00    2:52.14        
     1:24.33  2:52.14                                                      
  8 Li, Matthew               16 FLY-MR               2:55.65    2:53.78        
     1:22.86  2:53.78                                                      
  9 Martinez, George A        16 Twisters-MR          2:53.14    2:54.08        
     1:26.58  2:54.08                                                      
 10 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR         2:50.00    2:55.45        
     1:25.73  2:55.45                                                      
 11 Crilly, Dennis J          16 LIE-MR               2:59.37    2:55.81        
     1:24.85  2:55.81                                                      
 12 Knight, Jordan            15 FLY-MR               2:54.26    2:57.83        
     1:24.97  2:57.83                                                      
 13 Thapa, Rikesh             16 NYCC-MR              2:56.45    2:58.04        
     1:20.87  2:58.04                                                      
 14 Christianson, Keith G     14 HAA-MR               3:12.79    3:01.01        
     1:26.51  3:01.01                                                      
 15 Wadolowski, Thomas        16 Twisters-MR          2:47.92    3:01.63        
     1:26.31  3:01.63                                                      
 16 Tang, Perry               18 FLY-MR               3:10.00    3:01.66        
     1:26.76  3:01.66                                                      
 17 Doherty, Christopher      17 Twisters-MR          3:04.31    3:04.58        
     1:29.02  3:04.58                                                      
 18 Preda, Anthony I          19 Twisters-MR          2:48.55    3:08.34        
     1:26.82  3:08.34                                                      
 19 Wong, Eric T              16 Twisters-MR          3:12.21    3:09.57        
     1:30.90  3:09.57                                                      
 20 Sigaty, Thomas R          12 North Shore-MR       3:15.58    3:10.86        
     1:32.93  3:10.86                                                      
 21 Reece, Chen I             15 Agua Swim Team-MR    3:27.67    3:13.41        
     1:32.13  3:13.41                                                      
 22 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR          3:34.12    3:13.56        
     1:34.40  3:13.56                                                      
 23 Harris, Kristofer         15 Farmingdale-MR       3:19.04    3:21.46        
 24 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    3:12.00    3:23.84        
     1:35.93  3:23.84                                                      
 25 Clemente, Daniel          15 IA-MR                3:20.21    3:26.59        
     1:34.70  3:26.59                                                      
 26 Hawkins, Raymond P        11 HAA-MR                    NT    3:47.48        
     1:53.20  3:47.48                                                      
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuo, Theodore             17 LIE-MR                    NT    1:02.21        
  2 Chipev, Liuben C          16 North Shore-MR       1:03.00    1:02.92        
  3 Ching, Benjamin G         15 Twisters-MR          1:02.87    1:02.97        
  4 Murphy, Thomas P          17 LIE-MR               1:03.71    1:03.05        
  5 Olin, Evan D              16 Bgnw Marlins-MR      1:02.14    1:03.52        
  6 Martinez, George A        16 Twisters-MR          1:03.95    1:03.82        
  7 Wadolowski, Thomas        16 Twisters-MR          1:01.34    1:03.92        
  8 Fierro Joyce, Billy       15 UNAT!-MR             1:03.39    1:05.15        
  9 Doherty, Christopher      17 Twisters-MR          1:01.86    1:05.56        
 10 Llewellyn, Richard A      15 CSC-MR               1:07.31    1:06.23        
 11 Donis, Daniel F           17 FLY-MR               1:09.00    1:06.75        
 12 Turek-Herman, Josh R      16 LIE-MR               1:07.56    1:07.73        
 13 Krackow, Max E            17 LIE-MR               1:12.67    1:08.53        
 14 Tang, Perry               18 FLY-MR               1:15.95    1:09.32        
 15 Crilly, Dennis J          16 LIE-MR               1:12.91    1:12.37        
 16 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    1:31.14    1:12.83        
 17 Liddy, Tim J              18 LIE-MR               1:14.32    1:13.07        
 18 Wan, Nicholas J           15 FLY-MR               1:14.49    1:13.83        
 19 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR          1:13.22    1:13.97        
 20 Romero, Andres            17 FLY-MR               1:11.50    1:14.25        
 21 Pu, Austin L              15 Twisters-MR          1:11.21    1:14.70        
 22 Kaneko, Takahiro          12 UNAT!-MR             1:17.25    1:15.92        
 23 Reece, Chen I             15 Agua Swim Team-MR    1:17.38    1:16.82        
 24 Kunze, Colin J            15 NYCC-MR              1:14.86    1:17.36        
 25 Arcidiacono, Stephen G    13 North Shore-MR       1:15.00    1:17.85        
 26 Beigay, Kyle              15 Sachem-MR            1:22.01    1:18.01        
 27 Sigaty, Thomas R          12 North Shore-MR       1:21.25    1:21.19        
 28 Drury, Kevin C            15 LIE-MR               1:13.43    1:21.23        
 29 Cascione, Anthony V       15 LIE-MR               1:52.63    1:22.82        
 30 Arcidiacono, James M      15 North Shore-MR       1:25.44    1:25.91        
 31 Quigley, Neil T           15 LIE-MR               1:25.34    1:30.41        
 32 David, Yonatan O          15 LIE-MR                    NT    1:36.88        
 33 Murphy, Thomas M          16 North Shore-MR       1:39.96    1:43.88        
 -- Chow, Kevin               15 Boys Club-MR         1:09.00         NS        
 -- Dalia, Michael R          17 LIE-MR               1:29.89         NS        
 -- Bleier, Jackson A         16 Bgnw Marlins-MR      1:24.68         NS        
 -- Knight, Lucas M           17 FLY-MR               1:06.93         NS        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ching, Benjamin G         15 Twisters-MR          2:16.75    2:19.28        
     1:04.94  2:19.28                                                      
  2 Fierro Joyce, Billy       15 UNAT!-MR             2:19.66    2:23.55        
     1:07.39  2:23.55                                                      
  3 Chipev, Liuben C          16 North Shore-MR       2:18.00    2:24.11        
     1:06.82  2:24.11                                                      
  4 Martinez, George A        16 Twisters-MR          2:16.73    2:25.24        
     1:09.27  2:25.24                                                      
  5 Sangtippawan, Chudchane   17 Twisters-MR          2:19.14    2:28.61        
     1:09.70  2:28.61                                                      
  6 Catarinacchio, Vincent J  17 UN-EA-MR             2:32.00    2:30.15        
     1:10.00  2:30.15                                                      
  7 Turek-Herman, Josh R      16 LIE-MR               2:30.20    2:32.60        
     1:08.69  2:32.60                                                      
  8 Doherty, Christopher      17 Twisters-MR          2:18.74    2:35.13        
     1:11.01  2:35.13                                                      
  9 Shiraishi, Sora T         15 Empire-MR            2:31.40    2:40.72        
     1:17.50  2:40.72                                                      
 10 Kaneko, Takahiro          12 UNAT!-MR                  NT    2:45.73        
     1:19.17  2:45.73                                                      
 11 Rosenstein, Tommy J       15 Agua Swim Team-MR    3:10.00    2:51.26        
     1:18.04  2:51.26                                                      
 12 Reece, Chen I             15 Agua Swim Team-MR    2:39.00    2:52.58        
     1:20.88  2:52.58                                                      
 13 Blackburn, John F         15 Empire-MR            2:39.13    2:58.32        
     1:20.01  2:58.32                                                      
 14 Enoksen, Gary             15 IA-MR                2:59.02    2:59.62        
     1:22.75  2:59.62                                                      
 15 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR    3:20.00    3:06.50        
     1:28.48  3:06.50                                                      
 16 Mehta, Sivan K            15 Empire-MR            2:59.00    3:15.12        
     1:30.98  3:15.12                                                      
 17 Johnson, Brinsley I       15 Sailfish-MR          3:26.82    3:28.55        
     1:26.04  3:28.55                                                      
 -- Romero, Andres            17 FLY-MR               2:43.14         NS        
 -- Lin, Kevin                15 Agua Swim Team-MR    2:23.75         NS        
 -- Kunze, Colin J            15 NYCC-MR              2:45.16         NS        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Zhan, Edmund              14 FLY-MR                    NT      27.73        
  2 Yang, Andrew              13 Sailfish-MR               NT      30.43        
  3 Maida, Troy A             12 HAA-MR                    NT      34.74        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick M         13 North Shore-MR            NT      27.44        
  2 Pizzurro, Nicholas J      13 CSC-MR                    NT      30.14        
  3 Stewart, David C          13 Sailfish-MR               NT      30.41        
  4 Ortof, Harry C            11 LIE-MR                    NT      33.75        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oceguera, Mariajose       13 Sailfish-MR               NT      31.36        
  2 Johnson, Sydni A          13 Sailfish-MR               NT      31.71        
  3 Stanton, Grace S          14 CSC-MR                    NT      31.85        
  4 McCoy, Brianna            13 CSC-MR                    NT      31.89        
  5 Seagraves, Bethany M      11 North Shore-MR            NT      32.47        
  6 Chou, Tiffany             14 FLY-MR                    NT      32.55        
  7 White, Sarah E            14 LIE-MR                    NT      32.65        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bleier, Jackson A         16 Bgnw Marlins-MR           NT      27.20        
  2 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR              NT      28.29        
  3 Lee, Brendan T             7 UNAT!-MR                  NT      37.34        
  4 Matossian, Cameron T       8 Agua Swim Team-MR         NT      38.56        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delane, Kelly A           13 UNAT!-MR                  NT      30.77        
  2 Parry, Nicole F           11 UNAT!-MR                  NT      30.88        
  3 Huie, Jody                10 FLY-MR                    NT      39.38        
  4 Ambery, Alana D           10 FLY-MR                    NT      40.90        
  5 Montanez, Leonor M        10 Twisters-MR               NT      41.13        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Brian W          16 Boys Club-MR              NT      25.57        
  2 Bucero, Nikolas J         15 Boys Club-MR              NT      26.10        
  3 LI, Kytoh                 15 Boys Club-MR              NT      27.81        
  4 Chow, Kevin               15 Boys Club-MR              NT      28.71        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seagraves, Nick M         13 North Shore-MR            NT      27.75        
  2 Pereda, Christian         14 LIE-MR                    NT      29.96        
  3 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR            NT      30.82        
  4 White, Sarah E            14 LIE-MR                    NT      31.76        
  5 Stanton, Grace S          14 CSC-MR                    NT      31.86        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keane, Kevin G            14 CSC-MR                    NT    1:05.62        
  2 Cahn, Robert              14 LIE-MR                    NT    1:06.32        
  3 McCoy, Tara               12 CSC-MR                    NT    1:16.62        
  4 Guo, Andrew               13 Twisters-MR               NT    1:25.34        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kraff, Allyson R           9 LIE-MR                    NT    1:26.88        
  2 Boccio, Ashley A          10 LIE-MR                    NT    1:26.89        
  3 Meringolo, Gabriella A    10 LIE-MR                    NT    1:27.75        
  4 Kelly, Rose E             10 LIE-MR                    NT    1:29.71        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Shawn D           13 North Shore-MR            NT    2:21.94        
     1:08.28  2:21.94                                                      
  2 Josiah, Katherine M       13 LIE-MR                    NT    2:32.86        
     1:14.67  2:32.86                                                      
  3 Marasco, Rachel J         13 LIE-MR                    NT    2:33.14        
     1:14.70  2:33.14                                                      
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, George           13 NYCC-MR                   NT    4:45.66        
     1:08.21  2:21.85  3:35.45  4:45.66                                    
  2 Kunze, Colin J            15 NYCC-MR                   NT    4:49.25        
     1:07.99  2:21.90  3:36.36  4:49.25                                    
  3 Young, Kayla M            16 LIE-MR                    NT    5:00.84        
     1:09.74  2:26.96  3:44.65  5:00.84                                    
  4 Quinn, Shannon C          16 LIE-MR                    NT    5:09.22        
     1:10.96  2:29.54  3:49.07  5:09.22                                    
  5 Ortof, Harry C            11 LIE-MR                    NT    5:36.42        
     1:21.11  2:47.19  4:13.66  5:36.42                                    
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kunze, Colin J            15 NYCC-MR                   NT    4:52.55        
     1:08.72  2:23.00  3:38.44  4:52.55                                    
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fierro Joyce, Billy       15 UNAT!-MR                  NT    4:40.01        
     1:06.09  2:18.39  3:30.96  4:40.01                                    
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N         10 Sachem-MR                 NT      41.78        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Enoksen, Gary             15 IA-MR                     NT    1:10.53        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Natasha L           11 WISC-MR                   NT    1:20.27        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phang, Yik Fung           10 Boys Club-MR              NT      40.17        
  2 Miou, Grace               10 Boys Club-MR              NT      42.79        
  3 Zhang, Benjamin G         10 Boys Club-MR              NT      45.86        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eguchi, Lydia             12 Agua Swim Team-MR         NT      42.00        
  2 Nembach, Kali T           12 LIE-MR                    NT      45.30        
  3 Kuester, Garrity A         9 LIE-MR                    NT      45.43        
  4 Ortof, Natalie R          10 LIE-MR                    NT      50.56        
  5 Reiter, Valerie G         10 FLY-MR                    NT      51.02        
  6 Rodriguez, Emily M         8 Twisters-MR               NT      51.66        
  7 Guo, Eva J                 8 LIE-MR                    NT      52.21        
  8 Fan, Catherine             8 FLY-MR                    NT      53.23        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strbik, Peter             12 FLY-MR                    NT      39.95        
  2 Nembach, Kali T           12 LIE-MR                    NT      44.12        
  3 Baldassare, Brooke F      11 WISC-MR                   NT      45.45        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Aaron                17 Boys Club-MR              NT    1:16.46        
  2 Myszkowski, Olivia        16 Twisters-MR               NT    1:30.20        
  3 Mirabal, Isaiah D         10 FLY-MR                    NT    1:52.03        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brady, Claudia F          11 LIE-MR                    NT    1:35.64        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cono, Ben J               13 HAA-MR                    NT    1:24.99        
  2 Guo, Andrew               13 Twisters-MR               NT    1:25.34        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Aaron                17 Boys Club-MR              NT    1:16.06        
  2 Parry, Nicole F           11 UNAT!-MR                  NT    1:24.98        
  3 Myszkowski, Olivia        16 Twisters-MR               NT    1:30.68        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Thomas                8 Boys Club-MR              NT      37.13        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corridon, Claire D        11 Agua Swim Team-MR         NT      36.29        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duthie, Zachary J          9 Agua Swim Team-MR         NT      39.62        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garces, Tessa J           12 UNAT!-MR                  NT    1:10.99        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsukikawa, Yugo            8 UNAT!-MR                  NT    1:53.59        
  2 Montgomery, Bridget M      8 FLY-MR                    NT    1:54.20        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Brigitti S          14 Twisters-MR               NT    2:50.33        
     1:19.79  2:50.33                                                      
  2 Maida, Trevor W           13 HAA-MR                    NT    2:52.27        
     1:26.01  2:52.27                                                      
  3 Reindl, Annie R           11 LIE-MR                    NT    3:03.30        
     1:23.19  3:03.30                                                      
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baez, Darvin              14 Agua Swim Team-MR         NT    2:58.05        
     1:27.07  2:58.05                                                      
  2 Certuche, Richard         10 Agua Swim Team-MR         NT    3:30.07        
     1:45.15  3:30.07                                                      
 
Mixed 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lotito, Taylor P          13 LIE-MR                    NT    6:00.87        
     1:22.17  2:56.42  4:40.92  6:00.87                                    
 
Mixed 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schillinger, Ally G       12 LIE-MR                    NT    6:39.51        
     1:36.01  3:16.16  5:13.82  6:39.51