Licensed to Long Island Aquatic Club                      HY-TEK's Meet Manager
                  2010 MR LBA Snowball Mini Meet - 1/10/2010                   
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte Maggio           6 Express Swimming-MR    21.98      20.96        
  2 Joanie Cash                6 LBA-MR                 25.32      21.20        
  3 Nianna Thomas              6 NFS-MR                 21.78      22.24        
  4 Paige Levin                6 LBA-MR                 30.54      25.09        
  5 Mary McGuire               6 LBA-MR                    NT      27.22        
  6 Bella Davis                6 LBA-MR                 38.39      28.15        
  7 Jessica Irwin              6 HAA-MR                 37.90      28.64        
  8 Olivia Ebenstein           6 North Shore-MR         30.00      31.54        
  9 Elaina Kassap              6 LBA-MR                 39.00      34.03        
 10 Lara Schenck               5 LBA-MR                 40.00      37.62        
 11 Olivia Kittrell            5 LBA-MR                    NT      38.29        
 12 Kali Maroney               5 WISC-MR                45.00      47.50        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joanie Cash                6 LBA-MR                    NT      24.68        
  2 Charlotte Maggio           6 Express Swimming-MR    26.93      25.34        
  3 Nianna Thomas              6 NFS-MR                 27.16      25.98        
  4 Mary McGuire               6 LBA-MR                    NT      32.21        
  5 Bella Davis                6 LBA-MR                    NT      32.31        
  6 Paige Levin                6 LBA-MR                 38.00      33.56        
  7 Olivia Ebenstein           6 North Shore-MR         30.00      37.55        
  8 Olivia Kittrell            5 LBA-MR                    NT      37.63        
  9 Elaina Kassap              6 LBA-MR                    NT      38.03        
 10 Lara Schenck               5 LBA-MR                 50.00      38.27        
 11 Kali Maroney               5 WISC-MR                45.00    1:00.67        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joanie Cash                6 LBA-MR                 29.95      25.16        
  2 Charlotte Maggio           6 Express Swimming-MR    28.59      28.75        
  3 Paige Levin                6 LBA-MR                 45.00      33.56        
  4 Nianna Thomas              6 NFS-MR                 45.00      34.97        
  5 Bella Davis                6 LBA-MR                    NT      39.03        
  6 Mary McGuire               6 LBA-MR                    NT      40.98        
  7 Olivia Kittrell            5 LBA-MR                    NT      45.21        
  8 Olivia Ebenstein           6 North Shore-MR         30.00      47.29        
  9 Elaina Kassap              6 LBA-MR                    NT      50.27        
 10 Lara Schenck               5 LBA-MR                 50.00      56.71        
 11 Kali Maroney               5 WISC-MR                45.00    1:10.99        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catherine Stanford         7 LBA-MR                 16.97      16.75        
  2 Hazel Wilkins              7 Express Swimming-MR    16.73      17.70        
  3 Sophia Gregorace           7 LIAC-MR                19.48      18.07        
  4 Mary Kate Maher            7 LBA-MR                 17.85      18.34        
  5 Brooke Bowers              7 WISC-MR                25.00      19.23        
  6 Molly Infranco             7 TVSC-MR                21.13      19.41        
  7 Carlotta Piantanida        7 LIAC-MR                24.18      19.51        
  8 Emma Davis                 7 TVSC-MR                19.15      20.06        
  9 Frankie Pellegrino         7 North Shore-MR         20.65      20.08        
 10 Amy Ramon                  7 LBA-MR                 26.37      20.68        
 11 Riley Gavigan              7 TVSC-MR                20.77      21.18        
 12 Olivia McNicholas          7 Express Swimming-MR    19.54      21.22        
 13 Brooke Newby               7 LBA-MR                    NT      21.36        
 14 Isabella Defonte           7 LBA-MR                    NT      21.38        
 15 Erin Murphy                7 Express Swimming-MR    28.00      21.54        
 16 Casey Bice                 7 Express Swimming-MR    30.00      23.92        
 17 Alyssa Romsaitong          7 LBA-MR                    NT      24.59        
 18 Shannon Zembrzycki         7 HAA-MR                 32.31      24.72        
 19 Talia Restrepo             7 LBA-MR                 25.68      25.08        
 20 Claire McQuade             7 LBA-MR                    NT      25.17        
 21 Ally McHale                7 LBA-MR                 40.00      25.46        
 22 Mollie Borenstein          7 LBA-MR                    NT      26.16        
 23 Isabella Piazza            7 LBA-MR                    NT      26.60        
 24 Mary Dolan                 7 WISC-MR                27.63      28.62        
 25 Lauren Indimine            7 North Shore-MR         30.00      28.73        
 26 Emma Khordoc               7 North Shore-MR         30.00      29.14        
 27 Hannah Collett             7 HAA-MR                 48.90      33.15        
 28 Allison DeMeo              7 LBA-MR                    NT      33.24        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hazel Wilkins              7 Express Swimming-MR    22.00      20.30        
  2 Sophia Gregorace           7 LIAC-MR                   NT      21.06        
  3 Riley Gavigan              7 TVSC-MR                21.90      21.48        
  4 Catherine Stanford         7 LBA-MR                    NT      21.92        
  5 Mary Kate Maher            7 LBA-MR                    NT      23.19        
  6 Brooke Bowers              7 WISC-MR                25.00      23.24        
  7 Molly Infranco             7 TVSC-MR                22.48      23.55        
  8 Carlotta Piantanida        7 LIAC-MR                25.59      24.07        
  9 Frankie Pellegrino         7 North Shore-MR         26.04      24.45        
 10 Amy Ramon                  7 LBA-MR                    NT      25.67        
 11 Shannon Zembrzycki         7 HAA-MR                 32.63      25.69        
 12 Emma Davis                 7 TVSC-MR                24.19      26.08        
 13 Isabella Defonte           7 LBA-MR                    NT      27.26        
 14 Olivia McNicholas          7 Express Swimming-MR    26.77      27.35        
 15 Mollie Borenstein          7 LBA-MR                    NT      27.89        
 16 Alyssa Romsaitong          7 LBA-MR                    NT      28.04        
 17 Talia Restrepo             7 LBA-MR                    NT      28.46        
 18 Erin Murphy                7 Express Swimming-MR    28.00      28.74        
 19 Isabella Piazza            7 LBA-MR                    NT      29.67        
 20 Casey Bice                 7 Express Swimming-MR    30.00      31.09        
 21 Mary Dolan                 7 WISC-MR                36.93      31.69        
 22 Emma Khordoc               7 North Shore-MR         35.00      31.82        
 23 Claire McQuade             7 LBA-MR                    NT      32.26        
 24 Hannah Collett             7 HAA-MR                 59.90      32.76        
 25 Ally McHale                7 LBA-MR                 45.00      34.09        
 26 Allison DeMeo              7 LBA-MR                    NT      35.35        
 27 Lauren Indimine            7 North Shore-MR         35.00      35.49        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catherine Stanford         7 LBA-MR                 24.32      23.46        
  2 Sophia Gregorace           7 LIAC-MR                27.04      23.51        
  3 Hazel Wilkins              7 Express Swimming-MR    27.56      25.21        
  4 Riley Gavigan              7 TVSC-MR                26.99      25.71        
  5 Carlotta Piantanida        7 LIAC-MR                28.00      27.16        
  6 Olivia McNicholas          7 Express Swimming-MR    28.19      27.78        
  7 Brooke Bowers              7 WISC-MR                30.00      28.35        
  8 Emma Davis                 7 TVSC-MR                30.17      28.86        
  9 Molly Infranco             7 TVSC-MR                30.21      28.95        
 10 Mary Kate Maher            7 LBA-MR                    NT      29.52        
 11 Erin Murphy                7 Express Swimming-MR    32.75      30.38        
 12 Shannon Zembrzycki         7 HAA-MR                 39.90      30.59        
 13 Talia Restrepo             7 LBA-MR                    NT      33.87        
 14 Amy Ramon                  7 LBA-MR                    NT      34.04        
 15 Alyssa Romsaitong          7 LBA-MR                    NT      34.17        
 16 Isabella Defonte           7 LBA-MR                    NT      34.79        
 17 Casey Bice                 7 Express Swimming-MR    36.57      34.86        
 18 Isabella Piazza            7 LBA-MR                    NT      35.16        
 19 Lauren Indimine            7 North Shore-MR         40.00      37.86        
 20 Emma Khordoc               7 North Shore-MR         40.00      38.37        
 21 Allison DeMeo              7 LBA-MR                    NT      38.75        
 22 Claire McQuade             7 LBA-MR                    NT      40.77        
 23 Mollie Borenstein          7 LBA-MR                    NT      42.15        
 24 Hannah Collett             7 HAA-MR                 59.90      42.16        
 25 Ally McHale                7 LBA-MR                 50.00      52.51        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hazel Wilkins              7 Express Swimming-MR    19.26      19.37        
  2 Sophia Gregorace           7 LIAC-MR                24.88      19.66        
  3 Catherine Stanford         7 LBA-MR                 20.81      21.30        
  4 Mary Kate Maher            7 LBA-MR                    NT      21.78        
  5 Riley Gavigan              7 TVSC-MR                24.76      23.28        
  6 Brooke Bowers              7 WISC-MR                25.00      23.49        
  7 Emma Davis                 7 TVSC-MR                25.00      24.86        
  8 Molly Infranco             7 TVSC-MR                29.54      26.10        
  9 Isabella Defonte           7 LBA-MR                    NT      27.53        
 10 Olivia McNicholas          7 Express Swimming-MR    28.37      27.84        
 11 Amy Ramon                  7 LBA-MR                    NT      27.98        
 12 Frankie Pellegrino         7 North Shore-MR         28.00      28.22        
 13 Talia Restrepo             7 LBA-MR                    NT      28.76        
 14 Alyssa Romsaitong          7 LBA-MR                    NT      30.19        
 15 Erin Murphy                7 Express Swimming-MR    32.00      30.36        
 16 Isabella Piazza            7 LBA-MR                    NT      31.68        
 17 Ally McHale                7 LBA-MR                    NT      33.57        
 18 Shannon Zembrzycki         7 HAA-MR                 40.90      34.76        
 19 Casey Bice                 7 Express Swimming-MR    35.00      37.97        
 20 Allison DeMeo              7 LBA-MR                    NT      40.42        
 21 Mollie Borenstein          7 LBA-MR                    NT      41.39        
 -- Claire McQuade             7 LBA-MR                    NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                            NT    1:22.14        
     1) Catherine Stanford 7            2) Joanie Cash 6                  
     3) Amy Ramon 7                     4) Mary Kate Maher 7              
  2 Long Island Express-MR  'A'                       1:22.00    1:28.61        
     1) Hazel Wilkins 7                 2) Erin Murphy 7                  
     3) Charlotte Maggio 6              4) Olivia McNicholas 7            
  3 Long Beach Aquatics-MR  'B'                            NT    1:49.95        
     1) Talia Restrepo 7                2) Paige Levin 6                  
     3) Isabella Defonte 7              4) Bella Davis 6                  
  4 North Shore Swimming-MR  'A'                           NT    1:59.93        
     1) Olivia Ebenstein 6              2) Lauren Indimine 7              
     3) Emma Khordoc 7                  4) Frankie Pellegrino 7           
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maggie Scala               8 Rye y 2007-MR          36.56      35.32        
  2 Camellia Ye                8 LIAC-MR                39.80      38.25        
  3 Dayna Townsend             8 NFS-MR                 37.57      38.45        
  4 Paige Carpenter            8 LBA-MR                    NT      40.38        
  5 Machara Renz               8 LBA-MR                 47.15      40.52        
  6 Breanna Warner             8 NFS-MR                 44.77      40.53        
  7 Emily McDonnell            8 LBA-MR                    NT      40.71        
  8 Faith Sheinberg            8 LBA-MR                 50.00      40.81        
  9 Alexa Dominger             8 HAA-MR                 39.96      41.39        
 10 Danielle Pikulik           8 HAA-MR                 44.21      41.68        
 11 Brooke Waller              8 LBA-MR                 41.22      42.57        
 12 Kiersten Clancy            8 TVSC-MR                42.96      42.64        
 13 Madison Ekstrom            8 LBA-MR                    NT      43.47        
 14 Gabriella D'Andrea         8 LBA-MR                 43.65      43.56        
 15 Katherine Farrell          8 LBA-MR                 53.94      43.60        
 16 Jaclyn Citarella           8 WISC-MR                48.00      43.62        
 17 Helen McGuire              8 LBA-MR                    NT      43.69        
 18 Hannah VanManen            8 LIAC-MR                42.00      44.08        
 19 Arianna Liebowitz          8 LIND-MR                58.99      44.26        
 20 Madeline Carbone           8 WISC-MR                45.00      44.30        
 21 Kaley Skarren              8 LBA-MR                 51.45      44.68        
 22 Nicole Hughes              8 Express Swimming-MR    46.22      44.85        
 23 Hannah Lewis               8 LBA-MR                    NT      44.98        
 24 Brooke Greatsinger         8 WISC-MR              1:10.00      45.32        
 25 Madeline Willie            8 TVSC-MR                45.52      45.48        
 26 Jillian Bosch              8 WISC-MR              1:00.00      45.56        
 27 Lindsay Merenda            8 Express Swimming-MR    51.69      45.62        
 28 Kerri Croutier             8 Express Swimming-MR    45.92      45.64        
 29 Jillian Canner             8 LBA-MR                 51.04      45.65        
 30 Olivia Meringolo           8 Express Swimming-MR    44.17      45.96        
 31 Jacey Rorech               8 Express Swimming-MR    46.61      46.06        
 32 Alannah Chernik            8 WISC-MR              1:10.00      46.35        
 33 Caitlin Murphy             8 Express Swimming-MR    45.67      46.99        
 34 Maggie Dunster             8 Express Swimming-MR    43.94      47.53        
 35 Alyscia Batista            8 LBA-MR               1:00.02      47.81        
 36 Rachel Chan                8 TVSC-MR              1:02.30      48.10        
 37 Elizabeth Droesch          8 WISC-MR              1:20.00      49.05        
 38 Grace Patton               8 LBA-MR                    NT      49.22        
 39 Anna Schipf                8 WISC-MR              1:05.00      49.25        
 40 Ciara Healy                8 WISC-MR              1:10.00      49.77        
 41 Katelyn Salvato            8 LBA-MR                 53.61      50.31        
 42 Megan Doherty              8 WISC-MR              1:20.00      50.88        
 43 Grace Power                8 LBA-MR                    NT      51.33        
 44 Jada Perry                 8 NFS-MR                 59.00      51.44        
 45 Olivia Dooley              8 Express Swimming-MR    52.11      52.16        
 45 Kelly Neville              8 LBA-MR                    NT      52.16        
 47 Samantha Kassap            8 LBA-MR                 51.35      53.73        
 48 Julia Tsybysheva           8 North Shore-MR            NT      53.88        
 49 Michelle Barash            8 LBA-MR                    NT      54.09        
 50 Catie Morvillo             8 Express Swimming-MR    56.94      56.83        
 51 Anna Kavanagh              8 LBA-MR                 49.49      56.97        
 52 Molly Muirhead             8 LBA-MR                    NT      57.96        
 53 Talia Coryat               8 LBA-MR                    NT      58.08        
 54 Sydney Caven               8 LBA-MR                    NT    1:01.77        
 55 Andrea Smith               8 NFS-MR                    NT    1:02.44        
 56 Rachel Sarafin             8 LBA-MR                    NT    1:08.93        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joanna Lennon              8 LIAC-MR                22.15      20.58        
  2 Brooke Waller              8 LBA-MR                 23.21      20.90        
  3 Kiersten Clancy            8 TVSC-MR                21.81      21.86        
  4 Danielle Cohen             8 LIAC-MR                22.00      21.97        
  5 Jillian Pusateri           8 LIAC-MR                24.33      22.32        
  6 Alexa Dominger             8 HAA-MR                 19.72      22.60        
  7 Lindsay Merenda            8 Express Swimming-MR    35.00      22.61        
  8 Jaclyn Citarella           8 WISC-MR                27.52      22.62        
  9 Faith Sheinberg            8 LBA-MR                    NT      22.74        
 10 Nicole Hughes              8 Express Swimming-MR    24.14      22.86        
 11 Madeline Carbone           8 WISC-MR                23.00      22.95        
 12 Lauren Darling             8 LIAC-MR                26.10      22.97        
 13 Helen McGuire              8 LBA-MR                    NT      23.11        
 14 Breanna Warner             8 NFS-MR                 30.74      23.27        
 15 Kaley Skarren              8 LBA-MR                 28.36      23.34        
 16 Jada Perry                 8 NFS-MR                 24.42      23.52        
 17 Madison Ekstrom            8 LBA-MR                    NT      23.56        
 18 Danielle Pikulik           8 HAA-MR                 22.58      23.87        
 19 Machara Renz               8 LBA-MR                 28.40      24.07        
 20 Katherine Farrell          8 LBA-MR                    NT      24.09        
 21 Jillian Canner             8 LBA-MR                 27.58      24.19        
 22 Julia Tsybysheva           8 North Shore-MR         30.00      24.53        
 23 Olivia Meringolo           8 Express Swimming-MR    28.00      24.54        
 24 Arianna Liebowitz          8 LIND-MR                32.99      24.59        
 25 Hannah VanManen            8 LIAC-MR                25.37      24.62        
 26 Jillian Bosch              8 WISC-MR                30.00      24.66        
 27 Anna Kavanagh              8 LBA-MR                 28.01      24.79        
 28 Sydney Caven               8 LBA-MR                    NT      24.83        
 29 Paige Carpenter            8 LBA-MR                    NT      24.84        
 30 Brooke Greatsinger         8 WISC-MR                35.00      24.97        
 31 Madeline Willie            8 TVSC-MR                25.04      25.05        
 32 Emma Greco                 8 North Shore-MR         30.00      25.15        
 33 Kerri Croutier             8 Express Swimming-MR    27.88      25.85        
 34 Alannah Chernik            8 WISC-MR                30.49      25.95        
 35 Grace Power                8 LBA-MR                    NT      26.22        
 36 Jacey Rorech               8 Express Swimming-MR    25.00      26.44        
 37 Rachel Chan                8 TVSC-MR                29.52      26.48        
 38 Elizabeth Droesch          8 WISC-MR                45.00      26.97        
 39 Gabriella D'Andrea         8 LBA-MR                    NT      27.36        
 40 Grace Patton               8 LBA-MR                 45.00      27.47        
 41 Maggie Dunster             8 Express Swimming-MR    28.00      27.64        
 42 Olivia Dooley              8 Express Swimming-MR    27.92      27.67        
 43 Alyscia Batista            8 LBA-MR                 28.01      28.10        
 44 Caitlin Murphy             8 Express Swimming-MR    25.00      28.55        
 45 Ciara Healy                8 WISC-MR                25.92      28.63        
 46 Michelle Barash            8 LBA-MR                    NT      28.71        
 47 Samantha Kassap            8 LBA-MR                    NT      28.76        
 48 Molly Muirhead             8 LBA-MR                    NT      29.12        
 49 Katelyn Salvato            8 LBA-MR                    NT      29.19        
 50 Anna Schipf                8 WISC-MR                40.00      29.78        
 51 Talia Coryat               8 LBA-MR                    NT      29.83        
 52 Catie Morvillo             8 Express Swimming-MR    30.73      29.84        
 53 Hannah Lewis               8 LBA-MR                    NT      30.30        
 54 Megan Doherty              8 WISC-MR                40.00      30.36        
 54 Andrea Smith               8 NFS-MR                    NT      30.36        
 56 Kelly Neville              8 LBA-MR                 41.52      30.45        
 57 Rachel Sarafin             8 LBA-MR                 42.42      34.91        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maggie Scala               8 Rye y 2007-MR             NT      22.35        
  2 Danielle Cohen             8 LIAC-MR                24.05      23.27        
  3 Hannah VanManen            8 LIAC-MR                25.94      23.44        
  4 Danielle Pikulik           8 HAA-MR                 22.68      23.87        
  5 Dayna Townsend             8 NFS-MR                 23.41      24.03        
  6 Jillian Pusateri           8 LIAC-MR                27.80      24.23        
  7 Camellia Ye                8 LIAC-MR                   NT      24.45        
  8 Alexa Dominger             8 HAA-MR                 24.31      24.47        
  9 Paige Carpenter            8 LBA-MR                 26.94      24.74        
 10 Joanna Lennon              8 LIAC-MR                29.38      25.02        
 11 Gabriella D'Andrea         8 LBA-MR                 27.66      25.24        
 12 Machara Renz               8 LBA-MR                    NT      25.82        
 13 Maggie Dunster             8 Express Swimming-MR    27.09      25.93        
 14 Catie Morvillo             8 Express Swimming-MR    32.00      26.37        
 15 Anna Kavanagh              8 LBA-MR                 42.52      26.48        
 16 Kiersten Clancy            8 TVSC-MR                26.54      27.16        
 17 Katherine Farrell          8 LBA-MR                 29.41      27.72        
 18 Brooke Greatsinger         8 WISC-MR                35.00      27.93        
 19 Talia Coryat               8 LBA-MR                    NT      27.94        
 20 Jaclyn Citarella           8 WISC-MR                35.00      28.36        
 21 Olivia Dooley              8 Express Swimming-MR    32.00      28.60        
 22 Madeline Willie            8 TVSC-MR                29.85      28.66        
 23 Faith Sheinberg            8 LBA-MR                    NT      28.78        
 24 Jillian Bosch              8 WISC-MR                30.00      29.27        
 25 Julia Tsybysheva           8 North Shore-MR         30.00      29.99        
 26 Jacey Rorech               8 Express Swimming-MR    29.32      30.13        
 27 Megan Doherty              8 WISC-MR                40.00      30.38        
 28 Elizabeth Droesch          8 WISC-MR                50.00      30.99        
 29 Kaley Skarren              8 LBA-MR                    NT      31.01        
 30 Lindsay Merenda            8 Express Swimming-MR    38.00      31.29        
 31 Ciara Healy                8 WISC-MR                28.46      31.46        
 32 Hannah Lewis               8 LBA-MR                    NT      31.69        
 33 Olivia Meringolo           8 Express Swimming-MR    31.61      31.81        
 34 Emily McDonnell            8 LBA-MR                    NT      31.85        
 35 Emma Greco                 8 North Shore-MR         30.00      31.96        
 36 Jillian Canner             8 LBA-MR                    NT      32.01        
 37 Sydney Caven               8 LBA-MR                    NT      34.85        
 38 Michelle Barash            8 LBA-MR                    NT      35.11        
 39 Alyscia Batista            8 LBA-MR                    NT      35.15        
 40 Helen McGuire              8 LBA-MR                    NT      36.36        
 41 Madison Ekstrom            8 LBA-MR                    NT      36.92        
 42 Grace Power                8 LBA-MR                    NT      36.93        
 43 Grace Patton               8 LBA-MR                 50.00      37.30        
 44 Arianna Liebowitz          8 LIND-MR                34.99      38.55        
 45 Molly Muirhead             8 LBA-MR                    NT      39.53        
 46 Rachel Sarafin             8 LBA-MR                 47.07      40.14        
 47 Samantha Kassap            8 LBA-MR                    NT      40.77        
 48 Lauren Darling             8 LIAC-MR                28.31      55.15        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maggie Scala               8 Rye y 2007-MR          17.71      18.14        
  2 Danielle Cohen             8 LIAC-MR                20.47      19.55        
  3 Joanna Lennon              8 LIAC-MR                22.70      19.88        
  4 Emily McDonnell            8 LBA-MR                 25.00      20.35        
  5 Camellia Ye                8 LIAC-MR                26.35      20.44        
  6 Brooke Waller              8 LBA-MR                 21.20      20.63        
  7 Madeline Carbone           8 WISC-MR                23.00      21.44        
  8 Alexa Dominger             8 HAA-MR                 20.38      22.27        
  9 Danielle Pikulik           8 HAA-MR                 24.82      22.66        
 10 Kiersten Clancy            8 TVSC-MR                24.73      22.76        
 11 Jaclyn Citarella           8 WISC-MR                30.00      23.27        
 12 Faith Sheinberg            8 LBA-MR                    NT      23.66        
 13 Madison Ekstrom            8 LBA-MR                    NT      23.74        
 14 Machara Renz               8 LBA-MR                    NT      23.81        
 15 Gabriella D'Andrea         8 LBA-MR                 35.26      23.90        
 16 Madeline Willie            8 TVSC-MR                27.54      24.07        
 17 Jillian Pusateri           8 LIAC-MR                29.50      24.17        
 18 Breanna Warner             8 NFS-MR                 22.63      24.53        
 19 Jacey Rorech               8 Express Swimming-MR    26.00      24.82        
 20 Maggie Dunster             8 Express Swimming-MR    28.00      24.86        
 21 Jillian Canner             8 LBA-MR                 27.86      25.03        
 22 Dayna Townsend             8 NFS-MR                 26.49      25.19        
 23 Nicole Hughes              8 Express Swimming-MR    26.08      25.85        
 24 Helen McGuire              8 LBA-MR                    NT      26.65        
 25 Anna Kavanagh              8 LBA-MR                    NT      26.79        
 26 Alannah Chernik            8 WISC-MR                34.08      27.00        
 27 Kerri Croutier             8 Express Swimming-MR    26.57      27.14        
 28 Caitlin Murphy             8 Express Swimming-MR    25.00      28.05        
 29 Lindsay Merenda            8 Express Swimming-MR    29.17      28.63        
 30 Katelyn Salvato            8 LBA-MR                 34.85      28.65        
 31 Alyscia Batista            8 LBA-MR                 37.00      28.70        
 32 Samantha Kassap            8 LBA-MR                    NT      29.17        
 33 Olivia Meringolo           8 Express Swimming-MR    28.00      29.18        
 34 Kaley Skarren              8 LBA-MR                 34.98      29.19        
 35 Hannah Lewis               8 LBA-MR                    NT      29.27        
 36 Jada Perry                 8 NFS-MR                    NT      29.68        
 37 Catie Morvillo             8 Express Swimming-MR    31.00      29.80        
 38 Olivia Dooley              8 Express Swimming-MR    28.26      30.72        
 39 Grace Patton               8 LBA-MR                 50.00      30.82        
 40 Emma Greco                 8 North Shore-MR         30.00      30.92        
 41 Sydney Caven               8 LBA-MR                    NT      33.86        
 42 Julia Tsybysheva           8 North Shore-MR         30.00      34.21        
 43 Talia Coryat               8 LBA-MR                    NT      35.17        
 43 Anna Schipf                8 WISC-MR                45.00      35.17        
 45 Rachel Sarafin             8 LBA-MR                 44.30      36.58        
 46 Grace Power                8 LBA-MR                    NT      37.91        
 47 Molly Muirhead             8 LBA-MR                    NT      38.98        
 48 Kelly Neville              8 LBA-MR                 46.58      39.72        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maggie Scala               8 Rye y 2007-MR        1:28.12    1:31.12        
  2 Danielle Cohen             8 LIAC-MR              1:32.27    1:32.12        
  3 Camellia Ye                8 LIAC-MR              1:35.32    1:33.57        
  4 Joanna Lennon              8 LIAC-MR                   NT    1:34.19        
  5 Lauren Darling             8 LIAC-MR              1:53.18    1:39.83        
  6 Dayna Townsend             8 NFS-MR               1:44.90    1:43.46        
  7 Jillian Pusateri           8 LIAC-MR              1:45.66    1:45.99        
  8 Hannah VanManen            8 LIAC-MR              1:44.68    1:46.30        
  9 Nicole Hughes              8 Express Swimming-MR  1:59.96    1:49.58        
 10 Emily McDonnell            8 LBA-MR               1:49.80    1:53.03        
 11 Paige Carpenter            8 LBA-MR               2:06.95    1:54.12        
 12 Madeline Carbone           8 WISC-MR                   NT    1:54.75        
 13 Brooke Waller              8 LBA-MR                    NT    1:55.45        
 14 Kerri Croutier             8 Express Swimming-MR  1:57.73    1:55.69        
 15 Jillian Bosch              8 WISC-MR                   NT    1:57.16        
 16 Katherine Farrell          8 LBA-MR                    NT    2:03.91        
 17 Caitlin Murphy             8 Express Swimming-MR  2:06.73    2:13.45        
 18 Michelle Barash            8 LBA-MR                    NT    2:17.44        
 19 Katelyn Salvato            8 LBA-MR                    NT    2:20.69        
 20 Kelly Neville              8 LBA-MR                    NT    2:30.40        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  1:17.57    1:14.52        
     1) Camellia Ye 8                   2) Danielle Cohen 8               
     3) Joanna Lennon 8                 4) Jillian Pusateri 8             
  2 Long Beach Aquatics-MR  'B'                            NT    1:18.27        
     1) Paige Carpenter 8               2) Katherine Farrell 8            
     3) Faith Sheinberg 8               4) Madison Ekstrom 8              
  3 Long Beach Aquatics-MR  'A'                            NT    1:18.33        
     1) Jillian Canner 8                2) Gabriella D'Andrea 8           
     3) Emily McDonnell 8               4) Brooke Waller 8                
  4 West Islip Swim Club-MR  'B'                           NT    1:20.51        
     1) Madeline Carbone 8              2) Brooke Greatsinger 8           
     3) Jillian Bosch 8                 4) Jaclyn Citarella 8             
  5 Long Island Express-MR  'A'                       1:09.52    1:25.21        
     1) Kerri Croutier 8                2) Lindsay Merenda 8              
     3) Nicole Hughes 8                 4) Jacey Rorech 8                 
  6 Long Island Express-MR  'B'                       1:20.00    1:27.52        
     1) Olivia Meringolo 8              2) Maggie Dunster 8               
     3) Caitlin Murphy 8                4) Olivia Dooley 8                
  7 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:18.00    1:31.84        
     1) Elizabeth Droesch 8             2) Megan Doherty 8                
     3) Ciara Healy 8                   4) Alannah Chernik 8              
  8 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                       1:38.87    2:36.36        
     1) Andrea Smith 8                  2) Jada Perry 8                   
     3) Breanna Warner 8                4) Dayna Townsend 8               
 -- Three Village Swim Club-MR  'A'                        NT   X1:26.20        
     1) Madeline Willie 8               2) Emma Davis 7                   
     3) Rachel Chan 8                   4) Kiersten Clancy 8              
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyle Hoahing               6 NFS-MR                 19.22      20.42        
  2 Jayden Rodriguez           6 LBA-MR                    NT      23.95        
  3 Michael Gillam             6 LBA-MR                 40.00      26.80        
  4 Robert Groza               6 HAA-MR                 34.80      30.23        
  5 Yona Rabinowich            6 LBA-MR                    NT      33.54        
  6 Steven Krayewski           6 HAA-MR                 38.80      42.57        
  7 Connor Collett             6 HAA-MR                 30.90      52.01        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyle Hoahing               6 NFS-MR                 26.81      26.11        
  2 Michael Gillam             6 LBA-MR                 45.00      29.51        
  3 Robert Groza               6 HAA-MR                 39.80      30.46        
  4 Jayden Rodriguez           6 LBA-MR                    NT      33.32        
  5 Yona Rabinowich            6 LBA-MR                    NT      38.24        
  6 Steven Krayewski           6 HAA-MR                 42.10      53.53        
  7 Connor Collett             6 HAA-MR                 42.60      56.55        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyle Hoahing               6 NFS-MR                 39.00      27.51        
  2 Michael Gillam             6 LBA-MR                 50.00      31.01        
  3 Jayden Rodriguez           6 LBA-MR                    NT      34.59        
  4 Yona Rabinowich            6 LBA-MR                    NT      39.07        
  5 Robert Groza               6 HAA-MR                 39.50      39.50        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Mack-Johnson      7 HAA-MR                 18.10      16.79        
  2 Tristan Morlock            7 HAA-MR                 17.35      16.85        
  3 Luca Quinones              7 Rye y 2007-MR          16.45      16.88        
  4 Eric Meringolo             7 WISC-MR                19.20      19.12        
  5 Zachary Baldassare         7 WISC-MR                17.65      19.37        
  6 Chester Pergan III         7 TVSC-MR                19.72      19.46        
  7 Jack Rand                  7 LBA-MR                 21.35      20.37        
  8 Merachein Rabinowich       7 LBA-MR                 27.55      20.68        
  9 Ryan Sheinberg             7 LBA-MR                 24.57      21.48        
 10 Nicolas Sodi               7 LIAC-MR                   NT      22.29        
 11 Arjun Gupta                7 LBA-MR                    NT      23.63        
 12 Mark Beckmann              7 Express Swimming-MR    30.00      25.87        
 13 Hunter Markowitz           7 HAA-MR                 34.60      26.12        
 14 Nicholas Vacca             7 LIND-MR                36.99      26.75        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tristan Morlock            7 HAA-MR                 20.19      20.06        
  2 Benjamin Mack-Johnson      7 HAA-MR                 22.47      21.67        
  3 Luca Quinones              7 Rye y 2007-MR             NT      21.73        
  4 Zachary Baldassare         7 WISC-MR                24.11      21.98        
  5 Chester Pergan III         7 TVSC-MR                21.49      22.68        
  6 Eric Meringolo             7 WISC-MR                23.34      23.52        
  7 Ryan Sheinberg             7 LBA-MR                    NT      24.92        
  8 Merachein Rabinowich       7 LBA-MR                    NT      25.26        
  9 Jack Rand                  7 LBA-MR                 28.21      25.52        
 10 Nicolas Sodi               7 LIAC-MR                   NT      28.29        
 11 Arjun Gupta                7 LBA-MR                    NT      29.47        
 12 Hunter Markowitz           7 HAA-MR                 39.60      31.00        
 13 Mark Beckmann              7 Express Swimming-MR    30.00      32.75        
 14 Nicholas Vacca             7 LIND-MR                39.99      34.91        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zachary Baldassare         7 WISC-MR                25.67      25.41        
  2 Benjamin Mack-Johnson      7 HAA-MR                 26.45      25.71        
  3 Tristan Morlock            7 HAA-MR                 25.32      26.45        
  4 Nicolas Sodi               7 LIAC-MR                   NT      30.06        
  5 Chester Pergan III         7 TVSC-MR                29.95      30.26        
  6 Merachein Rabinowich       7 LBA-MR                    NT      30.32        
  7 Ryan Sheinberg             7 LBA-MR                 36.22      31.61        
  8 Jack Rand                  7 LBA-MR                    NT      31.97        
  9 Mark Beckmann              7 Express Swimming-MR    35.00      34.31        
 10 Arjun Gupta                7 LBA-MR                    NT      42.09        
 11 Hunter Markowitz           7 HAA-MR                 41.80      45.91        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luca Quinones              7 Rye y 2007-MR          19.75      22.11        
  2 Tristan Morlock            7 HAA-MR                 24.27      22.54        
  3 Chester Pergan III         7 TVSC-MR                23.20      23.56        
  4 Ryan Sheinberg             7 LBA-MR                 26.76      24.25        
  5 Benjamin Mack-Johnson      7 HAA-MR                 27.62      24.79        
  6 Zachary Baldassare         7 WISC-MR                24.22      24.91        
  7 Merachein Rabinowich       7 LBA-MR                    NT      26.05        
  8 Jack Rand                  7 LBA-MR                    NT      27.06        
  9 Eric Meringolo             7 WISC-MR                27.54      27.26        
 10 Arjun Gupta                7 LBA-MR                    NT      40.62        
 
Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Happauge Aquatics-MR  'A'                              NT    1:26.89        
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                            NT    1:32.04        
     1) Jack Rand 7                     2) Michael Gillam 6               
     3) Ryan Sheinberg 7                4) Jayden Rodriguez 6             
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Champagne            8 TVSC-MR                34.12      32.70        
  2 Max Scalamandre            8 LIAC-MR                33.15      33.35        
  3 Ethan McCormac             8 TVSC-MR                51.20      33.48        
  4 Ian Fitzpatrick            8 LIAC-MR                33.54      34.55        
  5 Henry Shemet               8 TVSC-MR                37.58      35.12        
  6 Drake Bayard               8 LIND-MR                44.99      35.59        
  7 Tommy Foley                8 Rye y 2007-MR          34.00      36.28        
  8 Tyler Cato                 8 NFS-MR                 37.50      36.60        
  9 Thomas Broderick           8 Express Swimming-MR    39.86      38.68        
 10 Jason Louser               8 TVSC-MR                40.25      39.29        
 11 Bryon Phillip              8 NFS-MR                 42.55      40.87        
 12 Preston Greto              8 Rye y 2007-MR          39.00      40.95        
 13 Noah Mond                  8 TVSC-MR                41.02      41.44        
 14 Dylan Shires               8 WISC-MR                55.00      41.46        
 15 Charlie Regan              8 LBA-MR                 43.15      41.82        
 16 Christopher Stange         8 TVSC-MR                44.44      42.12        
 17 Connor Sullivan            8 WISC-MR                45.00      42.23        
 18 Jack Bertini               8 TVSC-MR                45.19      42.83        
 19 David Rabinowich           8 LBA-MR                    NT      44.98        
 20 Jake DiLeo                 8 WISC-MR                48.00      45.17        
 21 Ryan Sullivan              8 Express Swimming-MR    44.57      45.32        
 21 Jacob Sanchez              8 LBA-MR                    NT      45.32        
 21 Liam Gaffney               8 Express Swimming-MR    45.35      45.32        
 24 Devin O'Brien              8 Express Swimming-MR    46.16      45.84        
 25 Thomas Connor              8 HAA-MR               1:00.80      46.05        
 26 Matthew Chan               8 TVSC-MR              1:05.20      47.09        
 27 Nicholas DeMeo             8 LBA-MR                 55.87      49.60        
 28 Matthew Byrne              8 LBA-MR                    NT      49.70        
 29 Sean Foley                 8 LBA-MR                    NT      50.45        
 30 Neilly McCarthy            8 LBA-MR                 51.02      51.76        
 31 Robert Cody                8 LBA-MR                    NT      52.22        
 32 Aidan Malinowski           8 North Shore-MR       1:20.00      54.00        
 33 Aidan Potter               8 LBA-MR                    NT      55.00        
 34 Michael Stoski             8 LBA-MR                    NT      56.85        
 35 Charlie Gorton             8 LBA-MR               1:06.13    1:01.68        
 36 Jacob Miller               8 LBA-MR               1:14.06    1:02.73        
 37 Marcus Dawes               8 NFS-MR               1:10.00    1:03.46        
 38 Nicholas Reid              8 HAA-MR               1:01.30    1:13.55        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Champagne            8 TVSC-MR                17.90      17.55        
  2 Ian Fitzpatrick            8 LIAC-MR                20.00      18.64        
  3 Tommy Foley                8 Rye y 2007-MR          18.70      19.20        
  4 Max Scalamandre            8 LIAC-MR                19.90      19.92        
  5 Drake Bayard               8 LIND-MR                21.95      20.63        
  6 Ian Winkeler               8 North Shore-MR         19.59      20.65        
  7 Tyler Cato                 8 NFS-MR                 23.13      20.83        
  8 Zachary Ciriaco            8 LIAC-MR                21.10      20.84        
  9 Campbell Munn              8 LIAC-MR                   NT      21.04        
 10 Jake DiLeo                 8 WISC-MR                30.00      21.43        
 11 Thomas Broderick           8 Express Swimming-MR    26.12      21.45        
 12 Dylan Shires               8 WISC-MR                25.00      21.89        
 13 Ethan McCormac             8 TVSC-MR                26.58      22.00        
 14 Jason Louser               8 TVSC-MR                21.61      22.17        
 15 Noah Mond                  8 TVSC-MR                22.73      22.55        
 16 Bryon Phillip              8 NFS-MR                 24.84      22.92        
 17 Ryan Sullivan              8 Express Swimming-MR    26.00      23.12        
 18 Vincent Agostino           8 LIAC-MR                24.43      23.21        
 19 Matthew Chan               8 TVSC-MR                29.52      23.63        
 20 Devin O'Brien              8 Express Swimming-MR    22.95      23.71        
 21 David Rabinowich           8 LBA-MR                    NT      23.73        
 22 Liam Gaffney               8 Express Swimming-MR    25.00      23.96        
 23 Jack Bertini               8 TVSC-MR                24.49      24.12        
 24 Preston Greto              8 Rye y 2007-MR          21.90      24.13        
 25 Charlie Regan              8 LBA-MR                    NT      24.22        
 26 Aidan Malinowski           8 North Shore-MR         30.00      26.26        
 27 Nicholas DeMeo             8 LBA-MR                 33.89      27.01        
 28 Robert Cody                8 LBA-MR                    NT      27.57        
 29 Matthew Byrne              8 LBA-MR                    NT      28.18        
 30 Thomas Connor              8 HAA-MR                 35.01      28.49        
 31 Aidan Potter               8 LBA-MR                    NT      29.37        
 32 Connor Sullivan            8 WISC-MR                26.84      29.73        
 33 Michael Stoski             8 LBA-MR                    NT      29.87        
 34 Charlie Gorton             8 LBA-MR                    NT      31.36        
 35 Jacob Miller               8 LBA-MR                    NT      31.45        
 36 Sean Foley                 8 LBA-MR                    NT      31.90        
 37 Neilly McCarthy            8 LBA-MR                    NT      37.20        
 38 Marcus Dawes               8 NFS-MR                 32.42      38.47        
 -- Nicholas Reid              8 HAA-MR                 40.80         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Scalamandre            8 LIAC-MR                22.16      20.61        
  2 Dylan Champagne            8 TVSC-MR                21.84      21.09        
  3 Ian Winkeler               8 North Shore-MR         24.00      21.64        
  4 Tyler Cato                 8 NFS-MR                 23.67      22.02        
  5 Campbell Munn              8 LIAC-MR                   NT      23.65        
  6 Henry Shemet               8 TVSC-MR                23.74      23.93        
  7 Thomas Broderick           8 Express Swimming-MR    26.90      24.59        
  8 Christopher Stange         8 TVSC-MR                24.37      24.66        
  9 Ethan McCormac             8 TVSC-MR                31.00      24.81        
 10 Dylan Shires               8 WISC-MR                30.00      24.82        
 11 Noah Mond                  8 TVSC-MR                30.25      26.36        
 12 Nicholas DeMeo             8 LBA-MR                 31.90      26.55        
 13 David Rabinowich           8 LBA-MR                    NT      26.94        
 14 Robert Cody                8 LBA-MR                    NT      27.23        
 15 Jason Louser               8 TVSC-MR                29.87      27.78        
 16 Vincent Agostino           8 LIAC-MR                   NT      28.73        
 17 Devin O'Brien              8 Express Swimming-MR    29.07      29.09        
 18 Jack Bertini               8 TVSC-MR                29.50      29.84        
 19 Ryan Sullivan              8 Express Swimming-MR    29.42      29.87        
 20 Aidan Malinowski           8 North Shore-MR         30.00      30.37        
 21 Matthew Byrne              8 LBA-MR                 35.45      30.72        
 22 Michael Stoski             8 LBA-MR                    NT      31.37        
 23 Neilly McCarthy            8 LBA-MR                    NT      32.02        
 24 Charlie Regan              8 LBA-MR                    NT      32.31        
 25 Sean Foley                 8 LBA-MR                    NT      32.67        
 26 Charlie Gorton             8 LBA-MR                    NT      33.11        
 27 Liam Gaffney               8 Express Swimming-MR    32.12      33.68        
 28 Thomas Connor              8 HAA-MR                 29.80      33.85        
 29 Jake DiLeo                 8 WISC-MR                25.00      36.75        
 30 Jacob Miller               8 LBA-MR                    NT      37.13        
 31 Aidan Potter               8 LBA-MR                    NT      39.82        
 -- Jacob Sanchez              8 LBA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ian Fitzpatrick            8 LIAC-MR                19.80      17.64        
  2 Tommy Foley                8 Rye y 2007-MR          16.75      17.70        
  3 Drake Bayard               8 LIND-MR                19.38      18.95        
  4 Henry Shemet               8 TVSC-MR                21.16      19.84        
  5 Zachary Ciriaco            8 LIAC-MR                22.93      21.10        
  6 Ian Winkeler               8 North Shore-MR         21.04      21.28        
  7 Jacob Sanchez              8 LBA-MR                    NT      21.59        
  8 Christopher Stange         8 TVSC-MR                22.78      21.82        
  9 David Rabinowich           8 LBA-MR                    NT      22.32        
 10 Jack Bertini               8 TVSC-MR                23.40      23.01        
 11 Ethan McCormac             8 TVSC-MR                30.21      23.86        
 12 Liam Gaffney               8 Express Swimming-MR    27.00      24.02        
 13 Noah Mond                  8 TVSC-MR                27.67      24.41        
 14 Bryon Phillip              8 NFS-MR                 30.10      24.62        
 15 Connor Sullivan            8 WISC-MR                27.43      25.49        
 16 Robert Cody                8 LBA-MR                    NT      26.95        
 17 Thomas Connor              8 HAA-MR                 35.50      28.77        
 18 Jason Louser               8 TVSC-MR                28.65      29.54        
 19 Ryan Sullivan              8 Express Swimming-MR    30.00      29.74        
 20 Devin O'Brien              8 Express Swimming-MR    28.13      30.21        
 21 Michael Stoski             8 LBA-MR                    NT      32.57        
 22 Charlie Gorton             8 LBA-MR                    NT      32.73        
 23 Jacob Miller               8 LBA-MR                    NT      33.01        
 24 Matthew Byrne              8 LBA-MR                 31.31      35.13        
 25 Sean Foley                 8 LBA-MR                    NT      37.98        
 26 Aidan Potter               8 LBA-MR                    NT      39.27        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Champagne            8 TVSC-MR              1:23.27    1:20.88        
  2 Ian Fitzpatrick            8 LIAC-MR              1:27.56    1:27.17        
  3 Max Scalamandre            8 LIAC-MR              1:28.79    1:27.61        
  4 Henry Shemet               8 TVSC-MR              1:56.52    1:30.39        
  5 Ian Winkeler               8 North Shore-MR       1:42.39    1:31.99        
  6 Tyler Cato                 8 NFS-MR               1:38.49    1:32.97        
  7 Tommy Foley                8 Rye y 2007-MR        1:39.20    1:34.12        
  8 Zachary Ciriaco            8 LIAC-MR              1:39.47    1:34.19        
  9 Drake Bayard               8 LIND-MR              1:36.31    1:35.21        
 10 Luca Quinones              7 Rye y 2007-MR        1:37.74    1:42.10        
 11 Christopher Stange         8 TVSC-MR              1:52.47    1:42.60        
 12 Jacob Sanchez              8 LBA-MR                    NT    1:45.06        
 13 Thomas Broderick           8 Express Swimming-MR  1:41.49    1:45.40        
 14 Campbell Munn              8 LIAC-MR              1:49.22    1:45.55        
 15 Vincent Agostino           8 LIAC-MR                   NT    1:46.52        
 16 Connor Sullivan            8 WISC-MR              2:30.00    1:53.59        
 17 Charlie Regan              8 LBA-MR                    NT    1:59.08        
 18 Nicholas DeMeo             8 LBA-MR                    NT    2:03.34        
 19 Neilly McCarthy            8 LBA-MR                    NT    2:24.25        
 -- Preston Greto              8 Rye y 2007-MR        1:45.50         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:10.00    1:06.79        
     1) Henry Shemet 8                  2) Ethan McCormac 8               
     3) Jason Louser 8                  4) Dylan Champagne 8              
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                  1:17.00    1:07.96        
     1) Max Scalamandre 8               2) Zachary Ciriaco 8              
     3) Vincent Agostino 8              4) Ian Fitzpatrick 8              
  3 Three Village Swim Club-MR  'B'                   1:25.00    1:23.29        
     1) Noah Mond 8                     2) Jack Bertini 8                 
     3) Matthew Chan 8                  4) Christopher Stange 8           
  4 Long Island Express-MR  'A'                       1:12.52    1:23.59        
     1) Ryan Sullivan 8                 2) Devin O'Brien 8                
     3) Liam Gaffney 8                  4) Thomas Broderick 8             
  5 Long Beach Aquatics-MR  'A'                            NT    1:25.44        
     1) Charlie Regan 8                 2) Neilly McCarthy 8              
     3) Jacob Sanchez 8                 4) Nicholas DeMeo 8               
  6 Long Beach Aquatics-MR  'B'                            NT    1:34.28        
     1) Matthew Byrne 8                 2) Michael Stoski 8               
     3) Aidan Potter 8                  4) Robert Cody 8