Licensed to Potomac Marlins        HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 8/16/2010 10:53 AM
            2010 Eastern Zone Open Water Championships - 8/15/2010             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 10 & Under 1k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reistle, Emma J           10 GPAC-MA                       15:17.12  
  2 Dixon, Alexandra M        10 EELS-AD                       15:42.10  
  3 Liu, Sophia               10 RMSC-PV                       16:59.38  
  4 Clark, Cassandra J        10 US-VA                         16:59.76  
  5 McLaughlin, Kelly         10 PM-PV                         17:04.32  
  6 Ruffin, Brooke M           9 NBAC-MD                       18:22.63  
  7 Miller, Lauren T          10 NBAC-MD                       18:27.03  
  8 Dickson, Heidi R           9 SWAC-MA                       18:48.19  
  9 Esposito, Chloe           10 BAC-NJ                        19:00.53  
 10 Stiles, Juliann A         10 MCSC-NJ                       23:07.97  
 
Event 2  Boys 10 & Under 1k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Sean B            10 SVY-NJ                        15:24.63  
  2 Viotto, Justin A          10 MCSC-NJ                       15:34.32  
  3 Hammond, Brennan C         9 BAC-NJ                        16:36.35  
  4 Gilbert, Grayson          10 NAAC-MD                       17:13.88  
  5 Draper, Christopher F     10 RA-VA                         17:25.32  
  6 Lin, Kevin                10 CUBU-PV                       18:07.12  
  7 Miller, Ryan T            10 NBAC-MD                       18:51.76  
  8 Boehme, Robert J           9 UNAT-MA                       20:33.88  
  9 Viotto, Jordan A           8 MCSC-NJ                       20:34.35  
 10 Rombro, Lance S            9 NBAC-MD                       32:18.28  
 
Event 3  Girls 11-12 2k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Kylie J         12 GMSC-NE                       28:41.35  
  2 Nunan, Amanda J           11 OCCC-MA                       28:47.12  
  3 Hunt, Norah M             12 SMAC-VA                       29:00.98  
  4 Gwennap, Lea B            11 FISH-PV                       29:07.45  
  5 Lindsey, Hannah M         12 ASA-PV                        29:09.12  
  6 Sy, Kriza E               12 ASA-PV                        30:38.88  
  7 Schluchterer, Madison I   12 SPIR-MA                       31:56.02  
  8 Henasey, Lauren C         11 SPIR-MA                       31:59.88  
  9 Dickson, Marie L          11 SWAC-MA                       32:39.63  
 10 Mulcahy, Katie A          12 YWMC-NJ                       33:05.16  
 11 Grandle, Natalie D        11 CUBU-PV                       33:07.41  
 12 Samuels, Charlotte R      12 RY-NJ                         33:51.63  
 13 DeBonis, Darby A          12 BAC-NJ                        34:34.98  
 14 McGuire-Wen, Eleanore V   12 ASA-PV                        35:20.98  
 15 Lowengrub, Cara L         11 CUBU-PV                       35:46.23  
 16 Peterson, Kaya B          11 NOVA-VA                       38:15.48  
 17 Sturgis, Andrea M         12 MSSC-PV                       39:21.63  
 -- Rosen, Maya A             11 CUBU-PV                             DQ  
 -- DeFlumeri, Catie M        11 CUBU-PV                             NS  
 -- Northshield, Madison M    12 DST-MA                              NS  
 -- Campbell, Zoe E           12 PM-PV                               NS  
 
Event 4  Boys 11-12 2k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bidwell, Ian W            12 BAD-MR                        27:06.16  
  2 Obregon, Carlos A         11 JW-MA                         30:19.38  
  3 Boehme, Doug R            12 UNAT-MA                       30:26.91  
  4 Baker, Ryan O             12 CUBU-PV                       31:14.10  
  5 Hammond, Robert B         11 BAC-NJ                        31:14.78  
  6 Alloway, John W           12 JW-MA                         31:20.12  
  7 Todd, Adam R              12 BMAC-MD                       32:31.45  
  8 Carey, Matthew J          12 MCSC-NJ                       32:56.12  
  9 Barry, Christopher J      11 BAC-NJ                        33:02.88  
 10 Stiles, Michael R         12 MCSC-NJ                       34:12.12  
 -- Venit, Jay                12 FAST-PV                            DNF  
 
Event 5  Girls 13-14 2k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Jessie L          13 SMAC-VA                       26:54.63  
  2 Daday, Caitlin E          14 PAAC-MA                       27:34.81  
  3 Obregon, Isabel M         13 JW-MA                         28:17.63  
  4 Dubroff, Lily B           13 DST-MA                        28:45.16  
  5 McTaggart, Caroline J     13 ASA-PV                        29:04.12  
  6 Martinez, Susana I        14 QSTS-VA                       29:30.85  
  7 Noll, Abigail R           14 RMSC-PV                       29:36.60  
  8 McLaughlin, Erin K        13 SHY-NJ                        30:16.91  
  9 Hastings, Kate E          13 SWAC-MA                       30:29.95  
 10 Sola, Aliyah I            13 DCPR-PC                       30:38.41  
 11 DeFlumeri, Christie M     14 CUBU-PV                       30:45.35  
 12 Ledgin, Autumn R          13 MYM-NJ                        31:24.74  
 13 Venit, Kellianne          14 FAST-PV                       31:50.63  
 14 Altekruse, Leah M         14 ASA-PV                        33:52.02  
 15 Redilla, Colleen F        13 VYAC-VA                       35:27.02  
 16 Holland, Elizabeth M      13 ASA-PV                        35:36.38  
 17 Lisann, Ilana             14 PM-PV                         37:40.35  
 18 Clark, Leigh-Ann E        14 US-VA                         39:41.85  
 -- Leonard, Jennifer J       14 BAC-NJ                              DQ  
 -- Pacitti, Julia M          13 GAAC-MA                             NS  
 -- Abeles, Elizabeth B       14 CUBU-PV                             NS  
 
Event 6  Boys 13-14 2k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seliskar, Andrew H        13 CUBU-PV                       26:11.06  
  2 Dickson, Robbie W         13 SWAC-MA                       26:15.88  
  3 Silverman, Ian J          14 NBAC-MD                       26:21.91  
  4 Jinn, Brandon R           13 GMSC-NE                       26:30.98  
  5 Lacey, Joshua D           13 DWSC-NI                       26:51.12  
  6 Gross, David L            14 ACA-MD                        27:07.60  
  7 Leskowicz, Danny R        14 AAC-MA                        27:33.63  
  8 Golczewski, Daniel K      13 ACA-MD                        28:44.70  
  9 Viotto, Jamie A           13 MCSC-NJ                       29:04.88  
 10 Schlemovitz, Aaron J      13 SHY-NJ                        29:05.38  
 11 Ward, Jacob W             14 CUBU-PV                       29:05.81  
 12 Goodspeed, Evan J         13 EELS-AD                       29:07.45  
 13 Esposito, Joseph J        14 BAC-NJ                        30:06.32  
 14 Griswold, Robert T        13 OCY-NJ                        30:25.31  
 15 DeBonis, Dean R           13 BAC-NJ                        30:47.38  
 16 Hermreck, Mark J          13 JFD-PV                        32:16.12  
 17 Zucker, Jacob S           13 ASA-PV                        32:55.35  
 18 Huang, Brian A            14 ASA-PV                        33:02.88  
 19 Raymond, Craig J          14 EELS-AD                       34:14.10  
 -- Colley, Gavin E           13 NAAC-MD                             NS  
 -- Smith, Logan T            14 Unattached-MD                       NS  
 -- Maxian, Ondrej S          14 SPIR-MA                             NS  
 -- Guzikowski, Frankie J     13 ASA-PV                              NS  
 
Event 7  Girls 15-18 3k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Kasey T           18 TAC-VA                        40:04.75  
  2 Surfus, Samantha M        15 HAC-MA                        40:06.32  
  3 Merkel, Molly A           17 AAC-PV                        42:20.00  
  4 Eckels, Tay C             15 HAC-MA                        43:31.52  
  5 Reiter, Megan D           17 NAAC-MD                       44:26.06  
  6 Otto-Moudry, Emma R       15 LCAT-NI                       44:26.60  
  7 Hall, Emily K             16 ASA-PV                        47:06.60  
  8 Tarkenton, Shelby L       18 AAC-PV                        47:32.06  
  9 O'Connor, Erin M          17 ASA-PV                        49:30.60  
 10 Parven, Olivia S          16 ASA-PV                        50:40.60  
 11 Lelko, Kelsy A            16 NLAC-MA                       54:28.10  
 
Event 8  Boys 15-18 3k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shields, Brandon T        15 CON-MR                        38:17.67  
  2 Ratcliff, Kurtis M        17 CUBU-PV                       39:05.00  
  3 Wilson, Brian A           17 ACA-MD                        39:08.78  
  4 Mattis, Mark J            17 FBST-PV                       39:59.92  
  5 Morrow, Michael G         16 NBAC-MD                       40:51.32  
  6 Kim, John J               15 CUBU-PV                       41:55.42  
  7 Ledecky, Michael D        16 CUBU-PV                       41:59.00  
  8 Gardner, Christopher P    15 CDEL-MA                       42:02.12  
  9 Mason, Blair B            15 HACC-PV                       42:18.95  
 10 Eckman, Aaron             17 LAC-MA                        43:26.60  
 11 Stockett, Paul W          15 UNAT-MA                       46:07.02  
 12 Amodio, Logan W           15 MYM-NJ                        46:55.88  
 13 Bauer, Matthew            17 BAC-NJ                        47:18.00  
 14 Squires, Alan J           15 VYAC-VA                       47:22.12  
 15 Szparaga, Drew E          16 ASA-PV                        50:34.00  
 -- Cosgarea, Alec J          15 NBAC-MD                             NS  
 -- Stiles, Brian C           16 MCSC-NJ                             NS  
 -- Johnston, Bradley M       15 CUBU-PV                             NS  
 -- Lussi, Hunter M           16 NBAC-MD                             NS  
 -- Smith, Taylor O           18 Unattached-MD                       NS